Licensed to Metropolitan Swimming - Organization License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
           2010 MR Condors May Meters Matter - 5/7/2010 to 5/9/2010            
              2010 MR May Meters Matter Meet, Sanction #: 100502               
                          Hosted by Condors Swimming                           
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                33.69  10 and Under LC Zones
                37.99  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sawkins, Cate J           10 Bgnw Marlins-MR        34.15      32.59 10     
  2 Kase, Yuha                10 Middies-MR             35.11      33.21 10     
  3 Weiner, Margaux K         10 Bgnw Marlins-MR        36.00      34.32 JO     
  4 Makovic, Vanessa          10 Rivertown Rays-MR      35.61      35.09 JO     
  5 Paul, Jennifer            10 Marlins-MR             34.20      35.35 JO     
  6 Johnson, Shaun             9 Sailfish-MR            38.08      36.00 JO     
  7 Sullivan, Emily R         10 Rivertown Rays-MR      38.72      36.12 JO     
  8 McArdle, Maeve C           9 COND-MR                38.00      36.35 JO     
  9 Iwatsuki, Yui             10 Middies-MR             38.34      36.53 JO     
 10 O'Shea, Kelli A           10 COND-MR                38.02      36.60 JO     
 10 Adorable, Katherine R     10 COND-MR                43.39      36.60 JO     
 12 Townsend, Nicole K        10 Bgnw Marlins-MR        40.00      36.75 JO     
 13 Carey, Laurel E            8 Morris County SC-NJ    39.46      36.86 JO     
 14 Go, Amanda M               9 CDOG-CT                41.44      37.07 JO     
 15 Gawronski, Dia M           9 CDOG-CT                40.51      37.10 JO     
 16 Dubin, Karen E            10 Bgnw Marlins-MR        40.00      37.38 JO     
 17 Robinson, Nikki M         10 CDOG-CT                43.15      37.50 JO     
 18 Brickman, Natalie L       10 Flying Dolphins-MR     39.43      37.68 JO     
 19 King, Mairead E           10 Rivertown Rays-MR      38.31      37.90 JO     
 20 Barker, Jasmine K          8 Bgnw Marlins-MR        39.00      37.92 JO     
 21 Lockhart, Sierra N        10 FAST-MR                34.90      38.18        
 22 Six-Osher, Skye R         10 Middies-MR             40.55      38.55        
 23 Campanile, Angelina       10 Middies-MR             40.17      38.71        
 24 Colucci, Christina L      10 Middies-MR             41.73      38.72        
 25 Stiles, Juliann A          9 Morris County SC-NJ    38.33      39.00        
 26 LaRue, Jessie A            9 MSC-MR                 43.23      39.28        
 27 Ketron, Anna E             8 Rivertown Rays-MR      39.99      39.55        
 28 Hodzic, Larissa           10 COND-MR                42.57      39.63        
 29 Nichols, Mary H            9 Rivertown Rays-MR      39.63      39.64        
 30 Molnar, Jenna N            9 CDOG-CT                40.54      40.19        
 31 Wienberg, Julia M         10 Marlins-MR             39.94      40.40        
 32 Weiss, Emily N             8 Flying Dolphins-MR     40.85      40.44        
 33 Kaufmann, Noelle E         8 Bgnw Marlins-MR        48.00      40.46        
 34 Castiglione, Emma M        9 Bgnw Marlins-MR        52.39      40.88        
 34 Romero, Stefanie          10 FAST-MR                35.39      40.88        
 36 Tillman, Victoria          8 Sailfish-MR            50.43      41.10        
 37 Milrod, Maya L             8 Flying Dolphins-MR     41.96      41.21        
 38 Bayer, Cally              10 Middies-MR             50.09      41.44        
 39 McDermott, Annie E        10 Flying Dolphins-MR     42.77      41.50        
 40 Keaveney, Megan C          9 COND-MR                44.44      41.81        
 41 Schatz, Brooke J           8 COND-MR                48.99      41.89        
 42 Medina, Priscilla          9 COND-MR                48.88      42.15        
 43 Sweet, Erin M             10 COND-MR                47.84      42.34        
 44 Wang, Kathryn              7 Boys Club-MR           46.00      42.75        
 45 Kass, Gabrielle           10 Middies-MR             48.93      43.76        
 46 Farmakopoulos, Sophia S    8 UN-MR                  49.06      43.78        
 47 Skae, Anya B              10 COND-MR                50.37      43.85        
 48 Conway, Caroline E        10 COND-MR                47.88      43.91        
 49 Taveras, Angely            9 COND-MR                47.75      43.95        
 50 Hanagan, Lilli H          10 FAST-MR                36.00      44.00        
 51 Tang, Emily                9 MSC-MR                 49.00      44.28        
 52 Evangelista, Ryan P        9 COND-MR                42.68      44.41        
 53 Zarmakoupis, Vicky         8 Boys Club-MR           45.00      45.06        
 54 Novo, Samantha G           8 UN-MR                  51.23      45.37        
 55 Rutherford, Kelly A        9 Middies-MR             50.97      45.46        
 56 Whalen, Jenna F           10 COND-MR                   NT      45.69        
 57 Fried, Lexi N              9 Flying Dolphins-MR     47.06      46.02        
 58 Policastro, Gianna N      10 COND-MR                50.26      46.23        
 59 Garcia, Jessica R          7 UN-MR                  54.23      47.21        
 60 Schwab, Carly A            8 Rivertown Rays-MR      43.90      47.30        
 61 Wang, Katie                8 FAST-MR                35.00      47.63        
 62 Abelow, Lauren R           8 Flying Dolphins-MR     48.56      48.78        
 63 DiBianco, Brianna S       10 Marlins-MR             52.25      49.41        
 64 Nunez, Gabby B             7 MSC-MR               1:05.02      51.58        
 65 Mungroo, Melissa R         8 COND-MR                56.36      51.99        
 66 Tavlarakis, Christina D    7 Bgnw Marlins-MR        52.00      53.30        
 67 Lindquist, Sarah           9 COND-MR                51.00      53.37        
 68 Sargent, Caroline S        9 SMST-CT                53.47      53.88        
 69 Yen, Amanda C              9 MSC-MR               1:35.02      53.99        
 70 Rocco, Emily A             7 UN-MR                1:06.23      54.45        
 71 Shapira, Talia F           9 COND-MR              1:00.73      55.39        
 72 Behbehani, Iman            9 COND-MR                59.78      56.08        
 73 Farmakopoulos, Zoe E       7 UN-MR                  52.03      56.24        
 74 Cioffi, Chenoa             8 FAST-MR                54.21      57.30        
 75 Kane, Miranda J            8 FAST-MR                58.69      57.85        
 76 Tassio, Tara J             8 UN-MR                1:12.23      58.84        
 77 Bado, Sophia               6 UN-MR                1:01.32    1:00.22        
 78 Ball, Parker N             6 MSC-MR                 56.02    1:00.51        
 79 Kivlehan, Mary T           9 Marlins-MR             52.47    1:02.16        
 80 Adorable, Kylie R          8 COND-MR              1:02.86    1:02.30        
 81 Sollitto, Catherine F      8 COND-MR              1:12.79    1:02.65        
 82 Desiderio, Sarah P         6 UN-MR                1:04.23    1:03.43        
 83 Paruvangada, Ananya K      6 COND-MR                   NT    1:33.67        
 84 Lewis, Caroline            6 MSC-MR               2:39.02    1:50.35        
 -- Pollack, Sage M           10 COND-MR                48.53         DQ        
      False start
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:14.39  10 and Under LC Zones
              1:23.99  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kase, Yuha                10 Middies-MR           1:19.25    1:13.64 10     
  2 Gustinis, Gracie E         9 SMST-CT              1:27.22    1:16.57 JO     
  3 Makovic, Vanessa          10 Rivertown Rays-MR    1:19.02    1:18.01 JO     
  4 Zaslaw, Katie S           10 Bgnw Marlins-MR      1:29.40    1:18.55 JO     
  5 Bachiller, Erica N        10 Marlins-MR           1:19.93    1:18.88 JO     
  6 Sullivan, Emily R         10 Rivertown Rays-MR    1:28.37    1:19.77 JO     
  7 Iwatsuki, Yui             10 Middies-MR           1:27.13    1:21.31 JO     
  8 Drew, Sami B              10 Middies-MR           1:28.66    1:22.67 JO     
  9 Walsh, Katelyn K          10 Big Blue-MR          1:32.60    1:24.56        
 10 Cervone, Gabrielle C       9 NJW-NJ               1:27.01    1:24.78        
 10 Makebish, Ani E            9 NDAC-MR              1:28.53    1:24.78        
 12 Brickman, Natalie L       10 Flying Dolphins-MR   1:24.86    1:24.82        
 13 Johnson, Shaun             9 Sailfish-MR          1:25.26    1:24.96        
 13 Du, Katelin                8 Middies-MR           1:46.07    1:24.96        
 15 Robinson, Nikki M         10 CDOG-CT              1:37.91    1:26.28        
 16 Pabby, Tanvi              10 CFA-MR               1:24.23    1:26.44        
 17 Go, Amanda M               9 CDOG-CT              1:37.28    1:26.72        
 18 Simpfenderfer, Heidi M    10 Big Blue-MR          1:39.00    1:26.85        
 19 Farino, Taylor E          10 MSC-MR               1:34.33    1:27.52        
 20 LaRue, Jessie A            9 MSC-MR               1:35.36    1:29.03        
 21 Campanile, Angelina       10 Middies-MR           1:32.36    1:29.27        
 22 Nichols, Mary H            9 Rivertown Rays-MR    2:00.00    1:29.40        
 23 Levite, Kelsey             9 Cudas-MR             1:36.59    1:30.08        
 24 Barker, Jasmine K          8 Bgnw Marlins-MR      1:31.00    1:30.12        
 25 Xu, Annie Y               10 NJW-NJ               2:08.30    1:30.14        
 26 Ketron, Anna E             8 Rivertown Rays-MR    1:32.82    1:30.31        
 27 Six-Osher, Skye R         10 Middies-MR           1:30.90    1:30.37        
 28 Colucci, Christina L      10 Middies-MR           1:36.38    1:30.91        
 29 Alexe, Cassandra          10 NJW-NJ               1:27.07    1:31.25        
 30 Hodzic, Larissa           10 COND-MR              1:36.91    1:31.36        
 31 Kaufmann, Noelle E         8 Bgnw Marlins-MR        14.00    1:31.42        
 32 Rocks, Gracie E            9 Marlins-MR           1:26.70    1:31.60        
 33 Klein, Stephanie          10 TRS-MR               1:40.39    1:31.93        
 34 Conchado, Carly A          9 CDOG-CT              1:38.51    1:32.00        
 35 Weiss, Emily N             8 Flying Dolphins-MR   1:25.56    1:32.04        
 36 Stiles, Juliann A          9 Morris County SC-NJ  1:26.87    1:32.88        
 37 King, Mairead E           10 Rivertown Rays-MR    1:25.59    1:33.01        
 38 McHugh, Amanda K           9 Bgnw Marlins-MR      1:40.00    1:33.07        
 39 Milrod, Maya L             8 Flying Dolphins-MR   1:34.00    1:33.76        
 40 Capelli, Julia C          10 Bgnw Marlins-MR      1:42.33    1:33.78        
 41 Yao, Linna                 9 Middies-MR           1:38.72    1:34.09        
 42 McDermott, Annie E        10 Flying Dolphins-MR   1:39.95    1:34.20        
 43 McSorley, Catherine A     10 Middies-MR           1:34.71    1:34.74        
 44 Bayer, Cally              10 Middies-MR           1:48.80    1:35.40        
 45 Simotas, Samantha C       10 NJW-NJ               1:31.14    1:35.65        
 46 Wang, Kathryn              7 Boys Club-MR         1:42.00    1:35.78        
 47 Kass, Gabrielle           10 Middies-MR           1:45.58    1:36.64        
 48 Zararis, Alexandra         9 TRS-MR               1:39.19    1:37.12        
 49 Sweet, Erin M             10 COND-MR              1:41.90    1:37.42        
 50 Tang, Emily                9 MSC-MR               1:56.02    1:37.53        
 51 Medina, Priscilla          9 COND-MR              1:56.18    1:37.65        
 52 Conway, Caroline E        10 COND-MR              1:52.51    1:38.57        
 53 Ruiz, Raquel               9 CFA-MR               1:40.42    1:38.82        
 54 Schatz, Brooke J           8 COND-MR              1:56.21    1:39.31        
 55 Zichittella, Katelin      10 NDAC-MR              1:46.23    1:39.75        
 56 Tillman, Victoria          8 Sailfish-MR          1:41.17    1:39.79        
 57 Rutherford, Kelly A        9 Middies-MR           1:50.17    1:39.98        
 58 Aylmer, Lauren             8 TRS-MR               1:54.20    1:40.60        
 59 Pollack, Sage M           10 COND-MR              1:45.16    1:40.71        
 60 Policastro, Gianna N      10 COND-MR              1:56.61    1:40.94        
 61 Siegel, Molly E            9 Bgnw Marlins-MR      2:00.00    1:41.80        
 62 Taveras, Angely            9 COND-MR              1:55.42    1:43.19        
 63 Evangelista, Ryan P        9 COND-MR              1:42.00    1:43.91        
 64 Keaveney, Megan C          9 COND-MR              1:47.31    1:44.50        
 65 Stata, Samantha           10 TRS-MR               1:49.00    1:46.83        
 66 Zarmakoupis, Vicky         8 Boys Club-MR         1:43.00    1:48.45        
 67 Steinberg, Ally            9 CFA-MR               1:48.97    1:48.79        
 68 Ponnaiya, Claire I         8 CFA-MR               3:00.00    1:51.55        
 69 Sargios, Justina T         9 MSC-MR               1:47.94    1:52.09        
 70 Schwab, Carly A            8 Rivertown Rays-MR    1:45.97    1:52.82        
 71 Sargent, Caroline S        9 SMST-CT              2:01.49    1:54.45        
 72 Pabby, Anya                6 CFA-MR               3:00.00    1:55.87        
 73 Behbehani, Iman            9 COND-MR              2:16.67    1:57.58        
 74 Silver, Samantha M         9 COND-MR              1:48.00    2:02.84        
 75 Shapira, Talia F           9 COND-MR              2:11.69    2:03.07        
 76 Yen, Amanda C              9 MSC-MR               2:38.02    2:03.85        
 77 Johnston, Anabelle C       8 CFA-MR               2:30.00    2:04.01        
 78 Nunez, Gabby B             7 MSC-MR               2:42.02    2:07.43        
 79 Paruvangada, Ananya K      6 COND-MR              1:50.00    3:13.92        
 -- Skae, Anya B              10 COND-MR              1:50.05         DQ        
      False start
 -- O'Shea, Kelli A           10 COND-MR              1:25.67         DQ        
      False start
 -- Santiago, Gabriella       10 TRS-MR               1:29.79         DQ        
      False start
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                40.09  10 and Under LC Zones
                45.59  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sawkins, Cate J           10 Bgnw Marlins-MR        37.80      37.48 10     
  2 Makovic, Vanessa          10 Rivertown Rays-MR      39.11      39.84 10     
  3 Gustinis, Gracie E         9 SMST-CT                44.11      39.98 10     
  4 Weiner, Margaux K         10 Bgnw Marlins-MR        44.59      40.35 JO     
  5 Sullivan, Emily R         10 Rivertown Rays-MR      44.50      40.49 JO     
  6 Zaslaw, Katie S           10 Bgnw Marlins-MR        46.67      41.79 JO     
  7 Elms, Gaige L             10 Bgnw Marlins-MR        47.63      42.07 JO     
  8 Johnson, Shaun             9 Sailfish-MR            48.15      42.45 JO     
  9 O'Shea, Kelli A           10 COND-MR                48.23      42.70 JO     
 10 Spinosa, Olivia L         10 SMST-CT                44.13      43.03 JO     
 11 Malyszka, Kelly           10 COND-MR                44.73      43.07 JO     
 11 Iwatsuki, Yui             10 Middies-MR             43.01      43.07 JO     
 13 Townsend, Nicole K        10 Bgnw Marlins-MR        47.00      43.52 JO     
 14 Nichols, Mary H            9 Rivertown Rays-MR      44.68      44.10 JO     
 15 Sweet, Erin M             10 COND-MR                49.26      44.97 JO     
 16 Six-Osher, Skye R         10 Middies-MR             49.56      45.09 JO     
 17 Stiles, Juliann A          9 Morris County SC-NJ    48.10      45.54 JO     
 18 Tang, Sharon S            10 COND-MR                48.11      45.60        
 19 Deubel, Jordyn M          10 CDOG-CT                45.66      45.69        
 20 Paul, Jennifer            10 Marlins-MR             41.53      45.86        
 21 Dubin, Karen E            10 Bgnw Marlins-MR        48.00      45.99        
 22 Romero, Stefanie          10 FAST-MR                35.39      46.84        
 22 Dietrich, Danielle L      10 CDOG-CT                52.56      46.84        
 24 Kaufmann, Noelle E         8 Bgnw Marlins-MR        50.00      47.00        
 25 Carey, Laurel E            8 Morris County SC-NJ    47.95      47.38        
 26 Hodzic, Larissa           10 COND-MR                51.56      47.50        
 27 Keaveney, Megan C          9 COND-MR                51.77      47.83        
 28 Campanile, Angelina       10 Middies-MR             46.32      47.86        
 29 Colucci, Christina L      10 Middies-MR             51.58      48.48        
 30 Conchado, Carly A          9 CDOG-CT                48.51      48.59        
 31 Lockhart, Sierra N        10 FAST-MR                33.19      48.67        
 32 McDermott, Annie E        10 Flying Dolphins-MR     48.35      48.81        
 33 Weiss, Emily N             8 Flying Dolphins-MR     47.99      49.35        
 34 Taveras, Angely            9 COND-MR                55.00      49.38        
 35 Novo, Samantha G           8 UN-MR                  59.42      49.51        
 35 Bayer, Cally              10 Middies-MR             56.11      49.51        
 37 Castiglione, Emma M        9 Bgnw Marlins-MR        50.00      49.53        
 38 Ketron, Anna E             8 Rivertown Rays-MR      47.55      49.77        
 39 Chen, Edenna H             8 COND-MR                58.20      49.79        
 40 Evangelista, Ryan P        9 COND-MR                47.68      49.87        
 41 Tang, Emily                9 MSC-MR               1:01.83      50.15        
 42 Schatz, Brooke J           8 COND-MR                53.64      50.36        
 43 Kass, Gabrielle           10 Middies-MR           1:00.60      50.52        
 44 Pollack, Sage M           10 COND-MR                55.28      50.54        
 45 Fried, Lexi N              9 Flying Dolphins-MR     56.89      50.63        
 46 Zarmakoupis, Vicky         8 Boys Club-MR           51.00      50.78        
 47 Molnar, Jenna N            9 CDOG-CT                51.09      50.90        
 47 Abelow, Lauren R           8 Flying Dolphins-MR     49.57      50.90        
 49 Barker, Jasmine K          8 Bgnw Marlins-MR        52.00      51.60        
 50 Rutherford, Kelly A        9 Middies-MR             55.26      51.65        
 51 Conway, Caroline E        10 COND-MR                57.32      51.80        
 52 Tillman, Victoria          8 Sailfish-MR            58.12      51.83        
 53 Hanagan, Lilli H          10 FAST-MR                35.00      51.96        
 54 DiBianco, Brianna S       10 Marlins-MR             54.80      52.54        
 55 Mungroo, Melissa R         8 COND-MR              1:03.59      52.87        
 56 Wienberg, Julia M         10 Marlins-MR             50.42      53.37        
 56 Sargent, Caroline S        9 SMST-CT              1:06.13      53.37        
 58 Farmakopoulos, Sophia S    8 UN-MR                  56.87      53.58        
 59 Garcia, Jessica R          7 UN-MR                1:01.67      54.71        
 60 Bado, Sophia               6 UN-MR                1:03.23      55.63        
 61 Wang, Katie                8 FAST-MR                35.00      55.87        
 62 Skae, Anya B              10 COND-MR              1:01.06      56.08        
 63 Whalen, Jenna F           10 COND-MR                   NT      56.39        
 64 Yen, Amanda C              9 MSC-MR               1:30.01      56.54        
 65 Tavlarakis, Christina D    7 Bgnw Marlins-MR      1:06.00      56.64        
 66 Policastro, Gianna N      10 COND-MR              1:01.71      58.27        
 67 Rocco, Emily A             7 UN-MR                1:05.23      58.33        
 68 Behbehani, Iman            9 COND-MR                   NT    1:00.67        
 69 Lindquist, Sarah           9 COND-MR                58.00    1:01.72        
 70 Cioffi, Chenoa             8 FAST-MR                54.21    1:02.17        
 71 Nunez, Gabby B             7 MSC-MR               1:14.01    1:02.27        
 72 Shapira, Talia F           9 COND-MR              1:08.94    1:02.28        
 73 Tassio, Tara J             8 UN-MR                1:15.23    1:04.29        
 74 Naik, Devika              10 Marlins-MR             54.78    1:04.56        
 75 Sollitto, Catherine F      8 COND-MR              1:10.53    1:06.22        
 76 Kane, Miranda J            8 FAST-MR                58.69    1:06.92        
 77 Ball, Parker N             6 MSC-MR                 59.01    1:07.08        
 78 Adorable, Kylie R          8 COND-MR              1:20.75    1:07.41        
 79 Kivlehan, Mary T           9 Marlins-MR           1:12.20    1:10.28        
 80 Farmakopoulos, Zoe E       7 UN-MR                1:01.34    1:10.58        
 81 Desiderio, Sarah P         6 UN-MR                1:24.56    1:14.52        
 82 Paruvangada, Ananya K      6 COND-MR                   NT    1:24.88        
 83 Lewis, Caroline            6 MSC-MR               2:44.01    1:37.75        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:26.69  10 and Under LC Zones
              1:39.99  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sawkins, Cate J           10 Bgnw Marlins-MR      1:21.51    1:20.47 10     
  2 Bachiller, Erica N        10 Marlins-MR           1:23.36    1:25.16 10     
  3 Elms, Gaige L             10 Bgnw Marlins-MR      1:37.81    1:26.72 JO     
  4 Gustinis, Gracie E         9 SMST-CT              1:39.30    1:26.89 JO     
  5 Sullivan, Emily R         10 Rivertown Rays-MR    1:34.87    1:27.04 JO     
  6 Weiner, Margaux K         10 Bgnw Marlins-MR      1:28.00    1:27.15 JO     
  7 Makovic, Vanessa          10 Rivertown Rays-MR    1:26.10    1:27.60 JO     
  8 Tsuei, Angela             10 COND-MR              1:33.36    1:28.49 JO     
  9 Cervone, Gabrielle C       9 NJW-NJ               1:39.20    1:31.01 JO     
 10 Spinosa, Olivia L         10 SMST-CT              1:33.36    1:31.24 JO     
 11 Simotas, Samantha C       10 NJW-NJ               1:32.46    1:32.21 JO     
 12 O'Shea, Kelli A           10 COND-MR              1:37.94    1:32.71 JO     
 13 Malyszka, Kelly           10 COND-MR              1:33.79    1:32.75 JO     
 14 Zaslaw, Katie S           10 Bgnw Marlins-MR      1:38.62    1:32.85 JO     
 15 King, Mairead E           10 Rivertown Rays-MR    1:31.49    1:35.59 JO     
 16 Drew, Sami B              10 Middies-MR           1:41.15    1:35.79 JO     
 17 Du, Katelin                8 Middies-MR           1:50.35    1:35.80 JO     
 18 Go, Amanda M               9 CDOG-CT              1:45.35    1:36.06 JO     
 19 Makebish, Ani E            9 NDAC-MR              1:40.64    1:36.30 JO     
 20 Deubel, Jordyn M          10 CDOG-CT              1:36.04    1:36.42 JO     
 21 Nichols, Mary H            9 Rivertown Rays-MR    1:57.48    1:36.72 JO     
 22 Six-Osher, Skye R         10 Middies-MR           1:39.80    1:36.74 JO     
 23 Townsend, Nicole K        10 Bgnw Marlins-MR      1:38.00    1:36.83 JO     
 24 Krug, Olivia A            10 MSC-MR               1:46.75    1:37.21 JO     
 25 Kaufmann, Noelle E         8 Bgnw Marlins-MR      1:49.00    1:37.30 JO     
 26 Gawronski, Dia M           9 CDOG-CT              1:57.96    1:37.32 JO     
 27 Pabby, Tanvi              10 CFA-MR               1:31.30    1:37.66 JO     
 28 Sweet, Erin M             10 COND-MR              1:49.79    1:37.89 JO     
 29 Robinson, Nikki M         10 CDOG-CT              1:53.10    1:37.90 JO     
 30 Conchado, Carly A          9 CDOG-CT              1:51.51    1:38.38 JO     
 31 Dubin, Karen E            10 Bgnw Marlins-MR      1:42.00    1:39.06 JO     
 32 Stiles, Juliann A          9 Morris County SC-NJ  1:43.54    1:40.57        
 33 Centis, Romane            10 Middies-MR           1:50.64    1:40.62        
 34 Xu, Annie Y               10 NJW-NJ               1:51.00    1:40.65        
 35 Dietrich, Danielle L      10 CDOG-CT              1:59.39    1:40.71        
 36 Hodzic, Larissa           10 COND-MR              1:50.07    1:40.99        
 37 Fitzsimmons, Hannah M      9 CFA-MR               1:39.79    1:41.08        
 38 Rocks, Gracie E            9 Marlins-MR           1:34.39    1:42.37        
 39 Castiglione, Emma M        9 Bgnw Marlins-MR      1:50.00    1:42.62        
 40 McSorley, Catherine A     10 Middies-MR           1:46.81    1:42.65        
 41 Molnar, Jenna N            9 CDOG-CT              1:55.41    1:43.29        
 42 Tang, Emily                9 MSC-MR               2:07.24    1:44.25        
 43 McGeary, Kirstin R         8 NJW-NJ                    NT    1:45.28        
 44 Schatz, Brooke J           8 COND-MR              2:08.95    1:45.41        
 45 Klein, Stephanie          10 TRS-MR               1:48.00    1:46.10        
 46 Bayer, Cally              10 Middies-MR           1:53.93    1:47.25        
 47 Zararis, Alexandra         9 TRS-MR               1:50.29    1:47.30        
 48 Zichittella, Katelin      10 NDAC-MR              1:47.68    1:47.36        
 49 Chen, Edenna H             8 COND-MR              2:10.68    1:47.63        
 50 Zarmakoupis, Vicky         8 Boys Club-MR         1:53.00    1:48.03        
 51 Pollack, Sage M           10 COND-MR              1:55.00    1:48.23        
 52 Ruiz, Raquel               9 CFA-MR               2:00.00    1:48.83        
 53 Kass, Gabrielle           10 Middies-MR           2:01.07    1:49.11        
 54 Keaveney, Megan C          9 COND-MR              1:54.32    1:49.14        
 55 Colucci, Christina L      10 Middies-MR           1:47.59    1:49.32        
 56 Santiago, Gabriella       10 TRS-MR               1:54.75    1:50.16        
 57 Medina, Priscilla          9 COND-MR              2:07.76    1:51.38        
 58 Sargios, Justina T         9 MSC-MR               1:52.94    1:52.07        
 59 Rutherford, Kelly A        9 Middies-MR           1:58.72    1:53.97        
 60 Aylmer, Lauren             8 TRS-MR               2:07.21    1:55.03        
 61 Evangelista, Ryan P        9 COND-MR              1:50.00    1:55.07        
 62 Taveras, Angely            9 COND-MR              2:14.42    1:56.35        
 63 Tillman, Victoria          8 Sailfish-MR          1:57.97    1:56.88        
 64 Schwab, Carly A            8 Rivertown Rays-MR    2:03.74    1:58.31        
 65 Stata, Samantha           10 TRS-MR               1:52.00    2:02.58        
 66 Skae, Anya B              10 COND-MR              2:13.24    2:03.75        
 67 Yen, Amanda C              9 MSC-MR               2:45.01    2:09.44        
 68 Shapira, Talia F           9 COND-MR              2:33.59    2:13.44        
 69 Steinberg, Ally            9 CFA-MR               2:16.68    2:15.89        
 70 Silver, Samantha M         9 COND-MR              1:56.00    2:17.73        
 71 Nunez, Gabby B             7 MSC-MR               2:48.01    2:18.57        
 72 Paruvangada, Ananya K      6 COND-MR              2:05.00    2:49.59        
 -- Conway, Caroline E        10 COND-MR              1:57.63         DQ        
 -- Capelli, Julia C          10 Bgnw Marlins-MR      1:51.12         DQ        
      Not on back off wall
 -- Barker, Jasmine K          8 Bgnw Marlins-MR      2:05.00         DQ        
 -- Alexe, Cassandra          10 NJW-NJ               1:39.20         DQ        
 -- Pabby, Anya                6 CFA-MR               3:00.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Iwatsuki, Yui             10 Middies-MR           1:32.29         DQ        
 -- Yao, Linna                 9 Middies-MR           1:49.42         DQ        
 -- McDermott, Annie E        10 Flying Dolphins-MR   1:50.00         DQ        
      Not on back off wall
 -- Ketron, Anna E             8 Rivertown Rays-MR    1:45.16         DQ        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                45.59  10 and Under LC Zones
                51.49  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kase, Yuha                10 Middies-MR             44.15      43.17 10     
  2 Brickman, Natalie L       10 Flying Dolphins-MR     46.60      44.62 10     
  3 Malyszka, Kelly           10 COND-MR                50.62      45.10 10     
  4 Weiner, Margaux K         10 Bgnw Marlins-MR        48.00      45.87 JO     
  5 Iwatsuki, Yui             10 Middies-MR             49.38      46.53 JO     
  6 Sawkins, Cate J           10 Bgnw Marlins-MR        48.46      46.74 JO     
  7 Dubin, Karen E            10 Bgnw Marlins-MR        48.00      46.89 JO     
  8 Townsend, Nicole K        10 Bgnw Marlins-MR        52.00      47.22 JO     
  9 Dietrich, Danielle L      10 CDOG-CT                51.21      47.78 JO     
 10 Deubel, Jordyn M          10 CDOG-CT                49.59      49.07 JO     
 11 Campanile, Angelina       10 Middies-MR             50.65      49.38 JO     
 12 McArdle, Maeve C           9 COND-MR                49.00      49.94 JO     
 13 Robinson, Nikki M         10 CDOG-CT                58.71      50.00 JO     
 14 Colucci, Christina L      10 Middies-MR             53.03      50.05 JO     
 15 Tang, Sharon S            10 COND-MR                53.73      50.20 JO     
 16 Zaslaw, Katie S           10 Bgnw Marlins-MR        55.04      50.56 JO     
 17 Carey, Laurel E            8 Morris County SC-NJ    50.02      50.84 JO     
 18 Gawronski, Dia M           9 CDOG-CT                54.51      51.11 JO     
 19 Rutherford, Kelly A        9 Middies-MR           1:01.16      52.27        
 20 Wang, Kathryn              7 Boys Club-MR           54.00      52.62        
 21 Weiss, Emily N             8 Flying Dolphins-MR     48.53      52.86        
 22 Fried, Lexi N              9 Flying Dolphins-MR     49.80      52.87        
 23 Castiglione, Emma M        9 Bgnw Marlins-MR        59.05      52.97        
 24 Tsuei, Angela             10 COND-MR                53.18      53.11        
 24 Chen, Edenna H             8 COND-MR                59.94      53.11        
 26 Six-Osher, Skye R         10 Middies-MR             57.13      54.32        
 27 Conchado, Carly A          9 CDOG-CT              1:02.51      54.54        
 28 LaRue, Jessie A            9 MSC-MR                 57.77      54.91        
 29 Sweet, Erin M             10 COND-MR                57.22      55.20        
 30 McDermott, Annie E        10 Flying Dolphins-MR     55.88      55.30        
 31 Barker, Jasmine K          8 Bgnw Marlins-MR      1:01.00      55.52        
 32 Molnar, Jenna N            9 CDOG-CT                56.92      55.94        
 33 Abelow, Lauren R           8 Flying Dolphins-MR     58.92      55.98        
 34 Naik, Devika              10 Marlins-MR             52.12      56.09        
 35 Tillman, Victoria          8 Sailfish-MR          1:03.32      56.24        
 36 Schwab, Carly A            8 Rivertown Rays-MR      54.22      56.29        
 37 Kaufmann, Noelle E         8 Bgnw Marlins-MR      1:05.00      56.57        
 38 Evangelista, Ryan P        9 COND-MR                56.19      56.79        
 39 Nichols, Mary H            9 Rivertown Rays-MR      58.71      57.49        
 40 Farmakopoulos, Sophia S    8 UN-MR                  59.23      58.77        
 41 Pollack, Sage M           10 COND-MR              1:07.49      58.84        
 42 Wienberg, Julia M         10 Marlins-MR             59.20      59.51        
 43 Novo, Samantha G           8 UN-MR                1:10.88      59.56        
 44 Bayer, Cally              10 Middies-MR           1:07.82      59.75        
 45 Shapira, Talia F           9 COND-MR              1:07.60    1:01.09        
 46 Schatz, Brooke J           8 COND-MR              1:10.87    1:01.16        
 47 Conway, Caroline E        10 COND-MR              1:04.50    1:01.26        
 48 Milrod, Maya L             8 Flying Dolphins-MR   1:00.13    1:01.33        
 49 Mungroo, Melissa R         8 COND-MR              1:10.50    1:01.42        
 50 Medina, Priscilla          9 COND-MR              1:14.96    1:01.91        
 51 Sargent, Caroline S        9 SMST-CT              1:18.26    1:01.93        
 52 Whalen, Jenna F           10 COND-MR                   NT    1:02.05        
 53 Policastro, Gianna N      10 COND-MR              1:05.88    1:02.16        
 54 Zarmakoupis, Vicky         8 Boys Club-MR           57.00    1:03.54        
 55 Skae, Anya B              10 COND-MR              1:06.28    1:03.77        
 56 Taveras, Angely            9 COND-MR                   NT    1:05.17        
 57 Tavlarakis, Christina D    7 Bgnw Marlins-MR      1:15.00    1:06.48        
 58 Sollitto, Catherine F      8 COND-MR              1:15.00    1:07.07        
 59 DiBianco, Brianna S       10 Marlins-MR           1:12.13    1:07.12        
 60 Kass, Gabrielle           10 Middies-MR           1:10.51    1:07.39        
 61 Yen, Amanda C              9 MSC-MR               2:09.03    1:10.73        
 62 Adorable, Kylie R          8 COND-MR              1:08.39    1:11.77        
 63 Rocco, Emily A             7 UN-MR                1:17.32    1:12.35        
 64 Behbehani, Iman            9 COND-MR              1:46.81    1:15.14        
 65 Bado, Sophia               6 UN-MR                1:10.56    1:16.81        
 66 Ball, Parker N             6 MSC-MR               1:19.03    1:17.62        
 67 Tassio, Tara J             8 UN-MR                1:18.23    1:18.24        
 68 Kivlehan, Mary T           9 Marlins-MR           1:07.39    1:19.44        
 69 Desiderio, Sarah P         6 UN-MR                1:22.23    1:32.31        
 -- Paruvangada, Ananya K      6 COND-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Lindquist, Sarah           9 COND-MR              1:08.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Garcia, Jessica R          7 UN-MR                1:12.77         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Serin, Ava M               8 Flying Dolphins-MR   1:05.00         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:38.79  10 and Under LC Zones
              1:51.99  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kase, Yuha                10 Middies-MR           1:35.66    1:35.77 10     
  2 Ho, Rebecca A             10 NJW-NJ               1:39.08    1:36.53 10     
  3 Walsh, Katelyn K          10 Big Blue-MR          1:38.18    1:37.59 10     
  4 Malyszka, Kelly           10 COND-MR              1:47.14    1:40.21 JO     
  5 Dietrich, Danielle L      10 CDOG-CT              1:56.78    1:40.37 JO     
  6 Iwatsuki, Yui             10 Middies-MR           1:46.42    1:40.83 JO     
  7 Weiner, Margaux K         10 Bgnw Marlins-MR      1:43.00    1:41.15 JO     
  8 Brickman, Natalie L       10 Flying Dolphins-MR   1:41.14    1:41.47 JO     
  9 Elms, Gaige L             10 Bgnw Marlins-MR      1:50.63    1:41.73 JO     
 10 Townsend, Nicole K        10 Bgnw Marlins-MR      1:50.00    1:41.93 JO     
 11 Alexe, Cassandra          10 NJW-NJ               2:10.10    1:44.43 JO     
 12 Dubin, Karen E            10 Bgnw Marlins-MR      1:50.00    1:45.53 JO     
 13 Campanile, Angelina       10 Middies-MR           1:49.42    1:45.99 JO     
 14 Simotas, Samantha C       10 NJW-NJ               1:56.08    1:47.04 JO     
 15 Krug, Olivia A            10 MSC-MR               1:56.39    1:47.55 JO     
 16 Gawronski, Dia M           9 CDOG-CT              2:02.17    1:47.56 JO     
 17 Deubel, Jordyn M          10 CDOG-CT              1:49.28    1:48.45 JO     
 18 Levite, Kelsey             9 Cudas-MR             1:46.84    1:49.60 JO     
 19 Colucci, Christina L      10 Middies-MR           1:52.06    1:50.31 JO     
 20 Chen, Edenna H             8 COND-MR              2:05.86    1:52.27        
 21 Simpfenderfer, Heidi M    10 Big Blue-MR          1:55.00    1:53.20        
 22 Spinosa, Olivia L         10 SMST-CT              1:52.71    1:53.66        
 23 Rutherford, Kelly A        9 Middies-MR           2:05.68    1:54.74        
 24 Tsuei, Angela             10 COND-MR              1:52.47    1:55.05        
 25 Yao, Linna                 9 Middies-MR           2:01.90    1:55.25        
 26 Sweet, Erin M             10 COND-MR              2:04.97    1:55.72        
 27 Castiglione, Emma M        9 Bgnw Marlins-MR      2:00.00    1:56.11        
 28 LaRue, Jessie A            9 MSC-MR               2:03.06    1:56.21        
 29 McSorley, Catherine A     10 Middies-MR           2:04.43    1:58.01        
 30 Molnar, Jenna N            9 CDOG-CT              2:05.18    1:58.21        
 31 Wang, Kathryn              7 Boys Club-MR         1:57.00    1:58.22        
 32 Pabby, Tanvi              10 CFA-MR               1:53.02    1:59.21        
 33 Weiss, Emily N             8 Flying Dolphins-MR   1:51.92    1:59.77        
 34 Rocks, Gracie E            9 Marlins-MR           1:57.03    2:02.10        
 35 Fitzsimmons, Hannah M      9 CFA-MR               2:04.98    2:02.32        
 36 Centis, Romane            10 Middies-MR           2:14.79    2:04.31        
 37 McGeary, Kirstin R         8 NJW-NJ               2:40.32    2:04.35        
 38 Schwab, Carly A            8 Rivertown Rays-MR    2:01.84    2:04.72        
 39 Tang, Emily                9 MSC-MR               2:21.57    2:07.59        
 40 Bayer, Cally              10 Middies-MR           2:16.43    2:07.77        
 41 Zichittella, Katelin      10 NDAC-MR              1:58.61    2:08.13        
 42 Siegel, Molly E            9 Bgnw Marlins-MR      2:15.00    2:08.24        
 43 Milrod, Maya L             8 Flying Dolphins-MR   2:07.76    2:08.45        
 44 Evangelista, Ryan P        9 COND-MR              2:00.00    2:08.62        
 45 Sargios, Justina T         9 MSC-MR               2:16.01    2:11.40        
 46 Pollack, Sage M           10 COND-MR              2:10.00    2:12.93        
 47 Policastro, Gianna N      10 COND-MR              2:32.17    2:14.28        
 48 Shapira, Talia F           9 COND-MR              2:22.82    2:14.89        
 49 McHugh, Amanda K           9 Bgnw Marlins-MR      2:25.00    2:15.94        
 50 Kass, Gabrielle           10 Middies-MR           2:30.10    2:16.69        
 51 Zarmakoupis, Vicky         8 Boys Club-MR         1:58.00    2:22.38        
 52 Behbehani, Iman            9 COND-MR              1:57.99    2:30.35        
 53 Ponnaiya, Claire I         8 CFA-MR               3:00.00    2:31.28        
 54 Silver, Samantha M         9 COND-MR              2:04.00    2:48.91        
 -- Paruvangada, Ananya K      6 COND-MR              2:10.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Johnston, Anabelle C       8 CFA-MR               3:00.00         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                37.49  10 and Under LC Zones
                45.99  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kase, Yuha                10 Middies-MR             38.07      35.91 10     
  2 Gustinis, Gracie E         9 SMST-CT                47.99      37.87 JO     
  3 Sawkins, Cate J           10 Bgnw Marlins-MR        39.76      38.41 JO     
  4 Bachiller, Erica N        10 Marlins-MR             38.86      38.72 JO     
  5 Makovic, Vanessa          10 Rivertown Rays-MR      41.28      39.83 JO     
  6 Drew, Sami B              10 Middies-MR             47.06      39.98 JO     
  7 Weiner, Margaux K         10 Bgnw Marlins-MR        41.00      40.36 JO     
  8 Zaslaw, Katie S           10 Bgnw Marlins-MR        43.00      40.49 JO     
  9 O'Shea, Kelli A           10 COND-MR                51.31      41.01 JO     
 10 Malyszka, Kelly           10 COND-MR                41.73      41.08 JO     
 11 Barker, Jasmine K          8 Bgnw Marlins-MR        45.00      41.46 JO     
 12 Tsuei, Angela             10 COND-MR                43.95      41.83 JO     
 13 Johnson, Shaun             9 Sailfish-MR            43.26      42.31 JO     
 14 Elms, Gaige L             10 Bgnw Marlins-MR        45.89      42.86 JO     
 15 Townsend, Nicole K        10 Bgnw Marlins-MR        45.00      43.59 JO     
 16 Robinson, Nikki M         10 CDOG-CT                53.77      43.63 JO     
 17 Simpfenderfer, Heidi M    10 Big Blue-MR            55.00      43.67 JO     
 18 McHugh, Amanda K           9 Bgnw Marlins-MR        50.00      43.88 JO     
 19 Conchado, Carly A          9 CDOG-CT                48.51      43.92 JO     
 20 Krug, Olivia A            10 MSC-MR                 48.23      44.30 JO     
 21 Go, Amanda M               9 CDOG-CT                52.91      44.35 JO     
 22 Gawronski, Dia M           9 CDOG-CT                55.02      44.52 JO     
 23 Walsh, Katelyn K          10 Big Blue-MR            50.16      44.60 JO     
 24 Du, Katelin                8 Middies-MR             50.66      44.61 JO     
 25 Capelli, Julia C          10 Bgnw Marlins-MR        56.84      45.08 JO     
 26 Xu, Annie Y               10 NJW-NJ                 54.56      45.16 JO     
 27 King, Mairead E           10 Rivertown Rays-MR      43.70      45.21 JO     
 28 Cervone, Gabrielle C       9 NJW-NJ                    NT      45.28 JO     
 29 Farino, Taylor E          10 MSC-MR               1:15.33      45.36 JO     
 30 Makebish, Ani E            9 NDAC-MR                46.97      46.35        
 31 Campanile, Angelina       10 Middies-MR             48.76      46.41        
 32 Dubin, Karen E            10 Bgnw Marlins-MR        48.00      46.49        
 33 LaRue, Jessie A            9 MSC-MR                 51.19      46.66        
 34 Dietrich, Danielle L      10 CDOG-CT                57.82      46.97        
 35 Fitzsimmons, Hannah M      9 CFA-MR                 47.94      47.45        
 36 Milrod, Maya L             8 Flying Dolphins-MR     46.48      47.60        
 37 Spinosa, Olivia L         10 SMST-CT                51.20      48.04        
 38 Kaufmann, Noelle E         8 Bgnw Marlins-MR        50.00      48.78        
 39 Six-Osher, Skye R         10 Middies-MR             48.21      48.90        
 40 Nichols, Mary H            9 Rivertown Rays-MR      46.95      49.90        
 41 Brickman, Natalie L       10 Flying Dolphins-MR     47.59      49.95        
 42 Santiago, Gabriella       10 TRS-MR                 52.48      50.13        
 43 Klein, Stephanie          10 TRS-MR                 53.14      50.18        
 44 McDermott, Annie E        10 Flying Dolphins-MR     48.19      50.62        
 45 Medina, Priscilla          9 COND-MR                59.59      50.74        
 46 Chen, Edenna H             8 COND-MR              1:03.40      51.19        
 47 Weiss, Emily N             8 Flying Dolphins-MR     48.51      51.71        
 48 Castiglione, Emma M        9 Bgnw Marlins-MR      1:03.34      52.65        
 49 Aylmer, Lauren             8 TRS-MR                 59.59      52.70        
 50 Hodzic, Larissa           10 COND-MR                56.30      53.26        
 51 Molnar, Jenna N            9 CDOG-CT                55.25      53.54        
 52 Levite, Kelsey             9 Cudas-MR               51.93      54.13        
 53 Ketron, Anna E             8 Rivertown Rays-MR      49.34      54.18        
 54 Centis, Romane            10 Middies-MR             58.82      54.52        
 55 Keaveney, Megan C          9 COND-MR              1:03.92      54.58        
 56 Conway, Caroline E        10 COND-MR              1:03.33      54.84        
 57 Wang, Kathryn              7 Boys Club-MR           53.00      54.99        
 58 Zararis, Alexandra         9 TRS-MR                 56.22      55.12        
 59 Schatz, Brooke J           8 COND-MR              1:05.76      57.50        
 60 Skae, Anya B              10 COND-MR              1:02.74      57.75        
 61 Stiles, Juliann A          9 Morris County SC-NJ    48.15      59.13        
 62 Policastro, Gianna N      10 COND-MR              1:03.53      59.14        
 63 Siegel, Molly E            9 Bgnw Marlins-MR      1:03.00      59.45        
 64 Tillman, Victoria          8 Sailfish-MR          1:00.01    1:00.69        
 65 Stata, Samantha           10 TRS-MR               1:08.29    1:00.95        
 66 Taveras, Angely            9 COND-MR              1:13.84    1:02.14        
 67 Sargent, Caroline S        9 SMST-CT              1:21.49    1:02.33        
 68 Steinberg, Ally            9 CFA-MR               1:01.36    1:02.93        
 69 Nunez, Gabby B             7 MSC-MR               1:30.03    1:10.55        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                30.49  11 - 12 LC Zones
                32.99  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hopf, Hollie L            12 Morris County SC-NJ    30.79      30.34 11     
  2 Ruiz, Vanessa D           12 Sailfish-MR            31.07      30.57 JO     
  3 Siegel, Sophie H          12 Flying Dolphins-MR     30.90      31.17 JO     
  4 Silverman, Erica A        12 Bgnw Marlins-MR        32.50      31.91 JO     
  5 Li, Laura                 11 CFA-MR                 32.25      32.11 JO     
  5 Makovic, Tiffany          12 Rivertown Rays-MR      31.36      32.11 JO     
  7 Blackwell, Lauren J       12 CDOG-CT                31.61      32.44 JO     
  8 Elcott, Ina M             11 MSC-MR                 33.60      32.48 JO     
  9 Caldwell, Julia A         12 MSC-MR                 35.75      32.74 JO     
 10 Faust, Christina E        12 Sailfish-MR            32.50      32.75 JO     
 10 Jackson, Chloe M          11 MSC-MR                 32.73      32.75 JO     
 12 Silipigni, Carolyn J      12 Bgnw Marlins-MR        35.31      32.78 JO     
 13 Hadley, Emma B            12 Bgnw Marlins-MR        33.41      32.81 JO     
 14 Broderick, Amanda K       12 Middies-MR             33.25      32.83 JO     
 15 Barclay, Skye M           12 Flying Dolphins-MR     33.08      33.00        
 16 Houghton, Sophia K        12 COND-MR                41.55      33.21        
 17 Kase, Yuma                12 Middies-MR             34.65      33.24        
 18 Avezzano, Katie G         11 Middies-MR             34.72      33.29        
 19 Nagaishi, Ayano           11 Middies-MR             35.35      33.34        
 20 Feinblatt, Carly H        12 Flying Dolphins-MR        NT      33.59        
 21 Warren, Kaiyla L          11 SMST-CT                34.98      33.66        
 22 Gidicsin, Stephanie R     12 CDOG-CT                35.53      33.82        
 23 Fung, Amanda M            12 Big Blue-MR            35.71      34.19        
 24 Mulvenna, Ann C           11 NJW-NJ                 45.54      34.24        
 24 Hu, Christine             11 Middies-MR             34.64      34.24        
 26 Gagion, Anna E            12 Rivertown Rays-MR      38.43      34.36        
 27 Reining, Emma R           12 MSC-MR                 37.87      34.82        
 28 Demirel, Alina D          11 Morris County SC-NJ    34.66      34.91        
 29 Grenon, Danielle E        11 CDOG-CT                35.36      35.16        
 30 Brewer, Rebecca T         11 CDOG-CT                35.40      35.17        
 31 Belovsky, Mia P           11 COND-MR                38.53      35.85        
 32 Medina, Melissa           12 COND-MR                40.64      35.92        
 33 Burton, Nillie M          11 CDOG-CT                36.01      35.98        
 34 Larkin, Catherine D       12 Middies-MR             47.14      36.06        
 35 Guo, Grace                11 Middies-MR             38.84      36.13        
 36 Stata, Alexandra          12 TRS-MR                 37.92      36.14        
 37 McCarthy, Daneila         11 Middies-MR             39.03      36.35        
 38 Tobori, Kanae             12 Middies-MR             38.99      36.45        
 39 Trinco, Charlie J         12 Morris County SC-NJ    35.65      36.53        
 40 Logan, Danielle           12 TRS-MR                 36.21      36.59        
 41 Straub, Colleen H         12 CDOG-CT                38.10      36.68        
 42 Trevisan, Jessica A       12 Morris County SC-NJ    37.11      36.76        
 43 Potenza, Giovanna A       12 Bgnw Marlins-MR        39.22      36.77        
 44 Pabby, Trisha             12 CFA-MR                 39.28      36.80        
 45 Ruzzi, Kathryn            11 TRS-MR                 37.84      36.94        
 46 Hyatt, Juli M             11 NJW-NJ                 42.25      37.30        
 47 Braswell, Marissa K       11 NJW-NJ                 47.81      37.40        
 48 Stanisz, Weronika H       11 Marlins-MR             39.23      38.29        
 49 Connolly, Danielle M      11 MSC-MR                 39.58      38.86        
 50 Khan, Sabeen A            11 Middies-MR             42.94      39.27        
 51 Zambrano, Daniela         12 NJW-NJ                 51.30      39.61        
 52 Talus, Shreya R           12 Middies-MR             44.74      39.70        
 53 Johnston, Sophia J        11 NJW-NJ                 43.54      39.91        
 54 Adamow, Liza              11 TRS-MR                 41.44      40.61        
 55 Brie, Cayla               11 COND-MR                44.79      40.77        
 56 Collazo, Divina C         12 COND-MR                   NT      40.92        
 57 Klein, Sarah E            11 Rivertown Rays-MR      40.11      41.32        
 58 Su, Kaity                 11 Middies-MR             50.48      41.90        
 59 Rodenas, Lea              11 TRS-MR                 41.79      42.43        
 60 Sargios, Mariette T       11 MSC-MR                 43.68      42.66        
 61 Jang, Sarah               11 COND-MR                44.00      44.16        
 62 Mungroo, Andrea R         11 COND-MR                48.51      45.95        
 -- Silver, Elizabeth S       11 COND-MR                44.34         DQ        
      False start
 -- Mitzian, Lian F           11 COND-MR                41.24         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:06.29  11 - 12 LC Zones
              1:11.49  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hopf, Hollie L            12 Morris County SC-NJ  1:08.67    1:07.24 JO     
  2 Ruiz, Vanessa D           12 Sailfish-MR          1:08.93    1:08.52 JO     
  3 Barclay, Skye M           12 Flying Dolphins-MR   1:10.10    1:10.23 JO     
  4 Makovic, Tiffany          12 Rivertown Rays-MR    1:10.13    1:10.90 JO     
  5 Hadley, Emma B            12 Bgnw Marlins-MR      1:16.26    1:11.31 JO     
  6 Faust, Christina E        12 Sailfish-MR          1:10.75    1:12.06        
  7 McClung, Taylor R         12 Rivertown Rays-MR    1:09.51    1:12.08        
  8 McGovern, Meaghan O       12 COND-MR              1:15.37    1:12.57        
  9 McClung, Demi R           11 Rivertown Rays-MR    1:14.32    1:12.93        
 10 Feinblatt, Carly H        12 Flying Dolphins-MR   1:14.09    1:13.21        
 11 Kase, Yuma                12 Middies-MR           1:10.61    1:13.97        
 12 Avezzano, Katie G         11 Middies-MR           1:11.88    1:14.11        
 13 DiGiacomo, Nicole         11 Bgnw Marlins-MR      1:15.00    1:14.17        
 14 Hu, Christine             11 Middies-MR           1:17.82    1:14.19        
 15 Sapienza, Lindsay E       12 COND-MR              1:20.00    1:14.26        
 16 Lewis, Emily M            12 MSC-MR               1:16.08    1:14.51        
 17 Lipton, Jessica R         12 Flying Dolphins-MR   1:13.66    1:14.94        
 18 Kleinschmidt, Alexandria  12 Bgnw Marlins-MR      1:18.00    1:15.50        
 19 Vasudevan, Arya V         12 Middies-MR           1:17.16    1:15.85        
 20 Nagaishi, Ayano           11 Middies-MR           1:38.44    1:16.05        
 21 Sullivan, Caroline R      12 Bgnw Marlins-MR      1:16.00    1:16.35        
 22 Gers, Emmanuelle S        11 Flying Dolphins-MR   1:11.60    1:16.40        
 23 Gagion, Anna E            12 Rivertown Rays-MR    1:23.26    1:16.52        
 24 Demirel, Alina D          11 Morris County SC-NJ  1:17.40    1:16.55        
 25 Gidicsin, Stephanie R     12 CDOG-CT              1:15.81    1:16.59        
 26 Boddie, Erin E            12 Bgnw Marlins-MR      1:17.34    1:16.76        
 27 Jackson, Chloe M          11 MSC-MR               1:15.01    1:16.83        
 28 Wang, Amanda              12 FAST-MR              1:08.00    1:17.17        
 29 Chia, Eileen              11 FAST-MR              1:09.60    1:17.57        
 30 Warren, Kaiyla L          11 SMST-CT              1:21.03    1:17.97        
 31 D'Amico, Nicole M         11 FAST-MR              1:07.00    1:19.01        
 32 Tobori, Kanae             12 Middies-MR           1:28.00    1:19.27        
 33 Brewer, Rebecca T         11 CDOG-CT              1:23.34    1:19.29        
 34 Hanagan, Alli N           12 FAST-MR              1:12.67    1:19.65        
 35 Go, Francesca M           12 CDOG-CT              1:20.55    1:20.19        
 36 Desiderio, Anna N         11 UN-MR                1:23.78    1:21.33        
 37 Trinco, Charlie J         12 Morris County SC-NJ  1:21.31    1:21.58        
 38 Belovsky, Mia P           11 COND-MR              1:22.86    1:21.94        
 39 McCarthy, Daneila         11 Middies-MR           1:28.88    1:22.35        
 40 Romansky, Sabrina M       11 SMST-CT              1:25.71    1:22.72        
 41 Day, Noelle               12 FAST-MR              1:14.51    1:23.22        
 42 O'Meara, Sappha E         12 Flying Dolphins-MR   1:19.58    1:24.06        
 43 Montes, Cassidy L         11 FAST-MR              1:09.96    1:24.51        
 44 Overacker, Caroline G     12 UN-MR                1:30.44    1:25.43        
 45 Connolly, Danielle M      11 MSC-MR               1:29.39    1:26.97        
 46 Guo, Grace                11 Middies-MR           1:34.22    1:27.53        
 47 Larkin, Catherine D       12 Middies-MR           1:32.41    1:27.81        
 48 Rachlin, Amanda M         12 Middies-MR           1:33.06    1:28.32        
 49 Wang, Chloe               11 FAST-MR              1:22.00    1:29.16        
 50 Talus, Shreya R           12 Middies-MR           1:30.25    1:29.37        
 51 Khan, Sabeen A            11 Middies-MR           1:41.94    1:31.62        
 52 Brie, Cayla               11 COND-MR              1:42.25    1:31.81        
 53 Bingell, Stephiee M       11 UN-MR                1:41.76    1:32.17        
 54 Formoso, Sabrina          12 FAST-MR              1:14.72    1:32.40        
 55 Klein, Sarah E            11 Rivertown Rays-MR    1:31.78    1:33.79        
 56 Silver, Elizabeth S       11 COND-MR              1:39.39    1:34.79        
 57 Goodman, Laura M          12 COND-MR              1:40.00    1:38.19        
 58 Jang, Sarah               11 COND-MR              1:44.00    1:38.28        
 59 Fonseca, Natasha          11 FAST-MR              1:14.09    1:40.15        
 60 Su, Kaity                 11 Middies-MR           1:36.17    1:45.17        
 61 Mungroo, Andrea R         11 COND-MR              1:55.50    1:52.63        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                35.89  11 - 12 LC Zones
                38.99  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzsimmons, Mary K       12 Bgnw Marlins-MR        34.92      35.30 11     
  2 Globus, Adi L             11 COND-MR                40.62      35.42 11     
  3 Barclay, Skye M           12 Flying Dolphins-MR     35.94      36.69 JO     
  4 Mulvenna, Ann C           11 NJW-NJ                 58.10      37.36 JO     
  5 Trevisan, Jessica A       12 Morris County SC-NJ    41.63      37.88 JO     
  6 Weiss, Jessica M          11 Flying Dolphins-MR     37.67      38.19 JO     
  7 Nagaishi, Ayano           11 Middies-MR             41.84      38.22 JO     
  8 Kase, Yuma                12 Middies-MR             37.41      38.55 JO     
  8 Hu, Christine             11 Middies-MR             40.83      38.55 JO     
 10 Li, Laura                 11 CFA-MR                 36.69      38.71 JO     
 11 Avezzano, Katie G         11 Middies-MR             41.26      38.95 JO     
 12 Lipton, Jessica R         12 Flying Dolphins-MR     40.33      39.51        
 13 Brewer, Rebecca T         11 CDOG-CT                43.31      39.55        
 14 Blackwell, Lauren J       12 CDOG-CT                40.35      39.61        
 15 Boddie, Erin E            12 Bgnw Marlins-MR        42.40      39.73        
 16 Yates, Madison D          12 Bgnw Marlins-MR        40.00      39.77        
 17 Weiner, Isabella C        12 Bgnw Marlins-MR        42.07      39.97        
 18 Go, Francesca M           12 CDOG-CT                42.47      40.00        
 19 McGovern, Meaghan O       12 COND-MR                   NT      40.20        
 20 Guo, Grace                11 Middies-MR             44.21      41.48        
 21 Reining, Emma R           12 MSC-MR                 45.43      42.18        
 22 Neri, Julia D             12 CDOG-CT                44.24      42.28        
 23 Berenshtein, Valery       11 NJW-NJ                 45.69      42.48        
 24 Feinblatt, Carly H        12 Flying Dolphins-MR     43.50      42.51        
 25 Belovsky, Mia P           11 COND-MR                43.15      42.88        
 26 Burton, Nillie M          11 CDOG-CT                48.47      42.93        
 27 Pabby, Trisha             12 CFA-MR                 43.81      43.12        
 28 Grenon, Danielle E        11 CDOG-CT                43.86      43.85        
 29 Gagion, Anna E            12 Rivertown Rays-MR      47.04      44.27        
 30 Stata, Alexandra          12 TRS-MR                 44.00      44.66        
 31 Zambrano, Daniela         12 NJW-NJ                 58.77      44.77        
 32 Johnston, Sophia J        11 NJW-NJ                 58.62      45.40        
 33 Connolly, Danielle M      11 MSC-MR                 44.33      45.72        
 34 Logan, Danielle           12 TRS-MR                 42.79      46.12        
 35 Ruzzi, Kathryn            11 TRS-MR                 46.00      46.38        
 36 Adamow, Liza              11 TRS-MR                 48.36      46.97        
 37 Mitzian, Lian F           11 COND-MR                47.62      47.20        
 38 Larkin, Catherine D       12 Middies-MR             52.98      47.21        
 39 McCarthy, Daneila         11 Middies-MR             48.72      47.26        
 40 Braswell, Marissa K       11 NJW-NJ                 48.20      47.61        
 41 Jang, Sarah               11 COND-MR                51.00      47.76        
 42 Hyatt, Juli M             11 NJW-NJ                 57.62      48.84        
 43 Talus, Shreya R           12 Middies-MR             52.86      48.95        
 44 Brie, Cayla               11 COND-MR                57.40      49.11        
 45 Silver, Elizabeth S       11 COND-MR                56.14      50.05        
 46 Khan, Sabeen A            11 Middies-MR             57.88      50.50        
 47 Mungroo, Andrea R         11 COND-MR                58.25      51.05        
 48 Collazo, Divina C         12 COND-MR                   NT      51.54        
 49 Tobori, Kanae             12 Middies-MR             48.70      53.58        
 50 Klein, Sarah E            11 Rivertown Rays-MR      49.07      54.94        
 51 Fuchs, Rachel B           11 COND-MR              1:05.00      55.67        
 52 Ghebhardt, Mimi           12 COND-MR              1:10.00    1:01.48        
 -- Su, Kaity                 11 Middies-MR             57.80         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Hall, Emma M              11 Middies-MR           1:25.46         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:16.59  11 - 12 LC Zones
              1:24.99  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzsimmons, Mary K       12 Bgnw Marlins-MR      1:14.21    1:15.88 11     
  2 Siegel, Sophie H          12 Flying Dolphins-MR   1:13.66    1:16.39 11     
  3 Kase, Yuma                12 Middies-MR           1:20.26    1:18.24 JO     
  4 Silverman, Erica A        12 Bgnw Marlins-MR      1:23.54    1:18.32 JO     
  5 Hadley, Emma B            12 Bgnw Marlins-MR      1:21.58    1:18.92 JO     
  6 Barclay, Skye M           12 Flying Dolphins-MR   1:19.33    1:19.92 JO     
  7 Elcott, Ina M             11 MSC-MR               1:25.18    1:19.99 JO     
  8 Gers, Emmanuelle S        11 Flying Dolphins-MR   1:19.00    1:21.65 JO     
  9 Hu, Christine             11 Middies-MR           1:24.23    1:22.09 JO     
 10 Cummings, Carly           11 COND-MR              1:25.42    1:22.21 JO     
 11 Nagaishi, Ayano           11 Middies-MR           1:29.34    1:22.51 JO     
 12 Weiss, Jessica M          11 Flying Dolphins-MR   1:24.44    1:22.66 JO     
 13 McClung, Taylor R         12 Rivertown Rays-MR    1:18.64    1:22.69 JO     
 14 Blackwell, Lauren J       12 CDOG-CT              1:31.51    1:23.30 JO     
 15 DiGiacomo, Nicole         11 Bgnw Marlins-MR      1:25.00    1:23.73 JO     
 16 Faust, Christina E        12 Sailfish-MR          1:21.78    1:23.76 JO     
 17 Lipton, Jessica R         12 Flying Dolphins-MR   1:24.88    1:24.35 JO     
 18 McClung, Demi R           11 Rivertown Rays-MR    1:25.63    1:25.07        
 19 Yates, Madison D          12 Bgnw Marlins-MR      1:25.00    1:25.37        
 20 Weiner, Isabella C        12 Bgnw Marlins-MR      1:36.18    1:26.01        
 21 Ruiz, Vanessa D           12 Sailfish-MR          1:21.11    1:26.19        
 22 Sullivan, Caroline R      12 Bgnw Marlins-MR      1:32.00    1:28.21        
 23 Makovic, Tiffany          12 Rivertown Rays-MR    1:24.65    1:28.30        
 24 Houghton, Sophia K        12 COND-MR              1:46.75    1:28.94        
 25 Kleinschmidt, Alexandria  12 Bgnw Marlins-MR      1:30.00    1:29.43        
 26 Reining, Emma R           12 MSC-MR               1:40.32    1:29.54        
 27 Hellman, Rachel E         12 Bgnw Marlins-MR      1:32.00    1:31.28        
 28 Desiderio, Anna N         11 UN-MR                1:34.77    1:31.37        
 29 Guo, Grace                11 Middies-MR           1:36.67    1:31.70        
 30 Feinblatt, Carly H        12 Flying Dolphins-MR   1:36.79    1:32.50        
 31 Connolly, Danielle M      11 MSC-MR               1:37.18    1:32.75        
 32 D'Amico, Nicole M         11 FAST-MR              1:17.17    1:32.82        
 33 Neri, Julia D             12 CDOG-CT              1:36.82    1:32.97        
 34 Wang, Amanda              12 FAST-MR              1:21.00    1:33.24        
 34 Burton, Nillie M          11 CDOG-CT              1:43.47    1:33.24        
 36 Belovsky, Mia P           11 COND-MR              1:37.09    1:34.20        
 37 McCarthy, Daneila         11 Middies-MR           1:41.42    1:34.41        
 38 Chia, Eileen              11 FAST-MR              1:22.32    1:34.89        
 38 Hanagan, Alli N           12 FAST-MR              1:21.74    1:34.89        
 40 Vasudevan, Arya V         12 Middies-MR           1:37.74    1:37.18        
 41 Day, Noelle               12 FAST-MR              1:30.50    1:38.79        
 42 Overacker, Caroline G     12 UN-MR                1:41.23    1:39.85        
 43 Larkin, Catherine D       12 Middies-MR           1:41.18    1:41.17        
 44 Montes, Cassidy L         11 FAST-MR              1:24.40    1:41.54        
 45 Talus, Shreya R           12 Middies-MR           1:46.37    1:41.69        
 46 Klein, Sarah E            11 Rivertown Rays-MR    1:40.33    1:42.71        
 47 Goodman, Laura M          12 COND-MR              1:45.00    1:43.12        
 48 Khan, Sabeen A            11 Middies-MR           2:01.47    1:43.79        
 49 Formoso, Sabrina          12 FAST-MR              1:29.29    1:44.73        
 50 Jang, Sarah               11 COND-MR              1:51.10    1:45.18        
 51 Brie, Cayla               11 COND-MR              1:57.62    1:45.85        
 52 Silver, Elizabeth S       11 COND-MR              1:40.00    1:48.51        
 53 Fonseca, Natasha          11 FAST-MR              1:35.89    1:48.96        
 54 Su, Kaity                 11 Middies-MR           1:42.27    1:50.18        
 55 Wang, Chloe               11 FAST-MR              1:34.10    1:53.96        
 56 Bingell, Stephiee M       11 UN-MR                1:54.54    1:55.09        
 57 Mungroo, Andrea R         11 COND-MR              2:14.42    1:57.48        
 -- Tobori, Kanae             12 Middies-MR           1:40.33         DQ        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                39.49  11 - 12 LC Zones
                43.99  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fried, Carly T            12 Flying Dolphins-MR     38.16      38.38 11     
  2 Weiss, Jessica M          11 Flying Dolphins-MR     39.40      40.05 JO     
  3 Ruiz, Vanessa D           12 Sailfish-MR            41.03      40.52 JO     
  4 Warren, Kaiyla L          11 SMST-CT                45.09      41.50 JO     
  5 Weiner, Isabella C        12 Bgnw Marlins-MR        41.87      42.28 JO     
  6 Li, Laura                 11 CFA-MR                 41.58      42.70 JO     
  7 Jackson, Chloe M          11 MSC-MR                 43.91      42.92 JO     
  8 Paspalas, Christina M     12 COND-MR                41.76      43.27 JO     
  9 Fung, Amanda M            12 Big Blue-MR            41.69      43.37 JO     
 10 Pawlik, Veronica          11 NJW-NJ                 45.54      43.69 JO     
 11 Trinco, Charlie J         12 Morris County SC-NJ    42.07      43.73 JO     
 12 Boddie, Erin E            12 Bgnw Marlins-MR        45.81      43.94 JO     
 13 Broderick, Amanda K       12 Middies-MR             41.85      44.01        
 14 Chen, Jessica J           12 COND-MR                50.08      44.77        
 15 Walsh, Colleen M          12 COND-MR                42.00      44.90        
 16 Gagion, Anna E            12 Rivertown Rays-MR      50.98      44.98        
 17 Nagaishi, Ayano           11 Middies-MR             46.19      45.02        
 18 Silipigni, Carolyn J      12 Bgnw Marlins-MR        48.00      45.58        
 19 Feinblatt, Carly H        12 Flying Dolphins-MR     44.60      45.71        
 20 Litvinsky, Sarah          11 NJW-NJ                 47.40      46.73        
 21 Liu, Frances              11 NJW-NJ                 47.87      46.76        
 22 Johnston, Sophia J        11 NJW-NJ                 55.47      47.46        
 23 Go, Francesca M           12 CDOG-CT                48.15      47.94        
 24 Hyatt, Juli M             11 NJW-NJ                 52.57      48.02        
 25 Gidicsin, Stephanie R     12 CDOG-CT                48.91      48.06        
 26 McCarthy, Daneila         11 Middies-MR             49.34      48.15        
 27 Mitzian, Lian F           11 COND-MR                48.76      48.20        
 28 DiGiacomo, Nicole         11 Bgnw Marlins-MR        49.00      48.25        
 29 Larkin, Catherine D       12 Middies-MR             53.25      48.45        
 30 Brewer, Rebecca T         11 CDOG-CT                51.38      48.67        
 31 Mulvenna, Ann C           11 NJW-NJ                 57.50      48.96        
 32 Guo, Grace                11 Middies-MR             50.16      49.00        
 33 Farrell, Shannon P        12 COND-MR                52.72      49.35        
 34 Su, Kaity                 11 Middies-MR           1:08.61      49.87        
 35 Straub, Colleen H         12 CDOG-CT                52.03      49.96        
 36 Potenza, Giovanna A       12 Bgnw Marlins-MR        53.23      50.42        
 37 Pabby, Trisha             12 CFA-MR                 52.56      51.75        
 38 Neri, Julia D             12 CDOG-CT                55.85      53.17        
 39 Brie, Cayla               11 COND-MR                59.26      53.22        
 40 Collazo, Divina C         12 COND-MR                   NT      54.19        
 41 Mungroo, Andrea R         11 COND-MR                57.54      54.50        
 42 Khan, Sabeen A            11 Middies-MR           1:00.94      54.56        
 43 Adamow, Liza              11 TRS-MR                 55.05      54.84        
 44 Rodenas, Lea              11 TRS-MR                 53.86      56.44        
 45 Stata, Alexandra          12 TRS-MR                 58.85      56.72        
 46 Sargios, Mariette T       11 MSC-MR               1:01.83    1:00.19        
 47 Stanisz, Weronika H       11 Marlins-MR             59.51    1:02.36        
 48 Jang, Sarah               11 COND-MR                59.00    1:05.38        
 49 Logan, Danielle           12 TRS-MR                 58.31    1:12.42        
 -- Hall, Emma M              11 Middies-MR           1:33.30         DQ        
      Arms not in same horizontal plane
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:26.69  11 - 12 LC Zones
              1:35.99  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fried, Carly T            12 Flying Dolphins-MR   1:24.43    1:25.89 11     
  2 Weiss, Jessica M          11 Flying Dolphins-MR   1:31.64    1:28.00 JO     
  3 Weiner, Isabella C        12 Bgnw Marlins-MR      1:36.46    1:30.53 JO     
  4 Ruiz, Vanessa D           12 Sailfish-MR          1:29.97    1:30.56 JO     
  5 O'Meara, Sappha E         12 Flying Dolphins-MR   1:24.90    1:31.74 JO     
  6 Kleinschmidt, Alexandria  12 Bgnw Marlins-MR      1:35.00    1:32.46 JO     
  7 Caldwell, Julia A         12 MSC-MR               1:32.86    1:32.53 JO     
  8 Jackson, Chloe M          11 MSC-MR               1:34.07    1:33.60 JO     
  9 Paspalas, Christina M     12 COND-MR              1:33.72    1:33.63 JO     
 10 Warren, Kaiyla L          11 SMST-CT              1:40.26    1:35.06 JO     
 11 Nagaishi, Ayano           11 Middies-MR           1:38.71    1:35.24 JO     
 12 Avezzano, Katie G         11 Middies-MR           1:33.74    1:35.56 JO     
 13 Hu, Christine             11 Middies-MR           1:46.18    1:35.57 JO     
 14 Hadley, Emma B            12 Bgnw Marlins-MR      1:41.47    1:35.80 JO     
 15 McGovern, Meaghan O       12 COND-MR              1:37.70    1:35.91 JO     
 16 Boddie, Erin E            12 Bgnw Marlins-MR      1:36.38    1:36.06        
 17 Trinco, Charlie J         12 Morris County SC-NJ  1:33.58    1:36.28        
 18 Kase, Yuma                12 Middies-MR           1:37.59    1:36.33        
 19 Feinblatt, Carly H        12 Flying Dolphins-MR   1:39.99    1:36.69        
 20 Farrell, Brenna K         12 COND-MR              1:39.27    1:37.95        
 21 Romansky, Sabrina M       11 SMST-CT              1:46.57    1:39.31        
 22 McClung, Demi R           11 Rivertown Rays-MR    1:51.38    1:39.54        
 23 Gidicsin, Stephanie R     12 CDOG-CT              1:47.22    1:39.58        
 24 DiGiacomo, Nicole         11 Bgnw Marlins-MR      1:40.00    1:41.09        
 25 Blackwell, Lauren J       12 CDOG-CT              1:41.51    1:41.50        
 26 Hellman, Rachel E         12 Bgnw Marlins-MR      1:51.12    1:42.08        
 27 McCarthy, Daneila         11 Middies-MR           1:46.70    1:43.03        
 28 Medina, Melissa           12 COND-MR              2:03.26    1:43.78        
 29 Houghton, Sophia K        12 COND-MR              1:50.00    1:45.65        
 30 Larkin, Catherine D       12 Middies-MR           1:57.03    1:46.43        
 31 Guo, Grace                11 Middies-MR           1:50.37    1:46.56        
 32 Belovsky, Mia P           11 COND-MR              1:52.41    1:46.73        
 33 Rachlin, Amanda M         12 Middies-MR           2:01.00    1:50.02        
 34 Sargent, Elizabeth H      11 SMST-CT              2:01.49    1:50.63        
 35 Tobori, Kanae             12 Middies-MR           2:00.81    1:50.73        
 36 Neri, Julia D             12 CDOG-CT              2:06.55    1:53.38        
 37 Mungroo, Andrea R         11 COND-MR              2:10.15    1:53.61        
 38 Brie, Cayla               11 COND-MR              2:15.65    1:54.62        
 39 Su, Kaity                 11 Middies-MR           2:08.26    1:55.05        
 40 Khan, Sabeen A            11 Middies-MR           2:13.74    2:01.44        
 41 Bingell, Stephiee M       11 UN-MR                1:57.56    2:02.73        
 42 Jang, Sarah               11 COND-MR              2:03.00    2:20.48        
 -- Goodman, Laura M          12 COND-MR              2:06.00         DQ        
      Did not finish
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                33.19  11 - 12 LC Zones
                36.99  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hopf, Hollie L            12 Morris County SC-NJ    32.89      31.98 11     
  2 Silverman, Erica A        12 Bgnw Marlins-MR        32.12      31.99 11     
  3 Lee, Jamie T              11 Bgnw Marlins-MR        33.50      33.30 JO     
  4 Avezzano, Katie G         11 Middies-MR             35.32      34.03 JO     
  5 Broderick, Amanda K       12 Middies-MR             35.46      34.31 JO     
  6 Silipigni, Carolyn J      12 Bgnw Marlins-MR        36.00      34.41 JO     
  7 Ruiz, Vanessa D           12 Sailfish-MR            34.10      34.57 JO     
  8 Blackwell, Lauren J       12 CDOG-CT                35.73      35.05 JO     
  9 Weiner, Isabella C        12 Bgnw Marlins-MR        40.63      35.06 JO     
 10 Shin, Clair               11 NJW-NJ                 37.54      35.10 JO     
 11 Lipton, Jessica R         12 Flying Dolphins-MR     36.23      35.13 JO     
 12 Hadley, Emma B            12 Bgnw Marlins-MR        36.27      35.39 JO     
 13 Berenshtein, Valery       11 NJW-NJ                 37.96      35.77 JO     
 14 Kase, Yuma                12 Middies-MR             36.00      35.98 JO     
 15 Barclay, Skye M           12 Flying Dolphins-MR     34.58      36.18 JO     
 16 Hu, Christine             11 Middies-MR             37.35      36.22 JO     
 17 Fried, Carly T            12 Flying Dolphins-MR     37.30      36.23 JO     
 18 Caldwell, Julia A         12 MSC-MR                 41.53      36.42 JO     
 19 Warren, Kaiyla L          11 SMST-CT                41.58      36.65 JO     
 20 Grenon, Danielle E        11 CDOG-CT                41.09      36.80 JO     
 21 Makovic, Tiffany          12 Rivertown Rays-MR      35.55      37.00        
 22 DiGiacomo, Nicole         11 Bgnw Marlins-MR        42.99      38.37        
 23 Demirel, Alina D          11 Morris County SC-NJ    37.74      38.38        
 24 Spiropoulos, Christina P  12 NJW-NJ                 39.23      38.46        
 25 Houghton, Sophia K        12 COND-MR                41.00      38.64        
 26 Neggia, Jill K            11 NJW-NJ                 42.51      38.98        
 27 Gidicsin, Stephanie R     12 CDOG-CT                41.22      39.18        
 28 Tobori, Kanae             12 Middies-MR             44.31      39.31        
 29 Lewis, Emily M            12 MSC-MR                 40.14      39.72        
 30 Medina, Melissa           12 COND-MR                48.53      40.07        
 31 Belovsky, Mia P           11 COND-MR                48.97      40.18        
 32 McGovern, Meaghan O       12 COND-MR                36.00      40.33        
 33 Zambrano, Daniela         12 NJW-NJ                 46.60      40.38        
 34 Go, Francesca M           12 CDOG-CT                43.00      40.59        
 35 Farrell, Brenna K         12 COND-MR                38.77      40.69        
 36 Fung, Amanda M            12 Big Blue-MR            42.49      41.09        
 37 Sapienza, Lindsay E       12 COND-MR                50.48      41.30        
 38 Braswell, Marissa K       11 NJW-NJ                 55.26      42.21        
 39 Silver, Elizabeth S       11 COND-MR                51.69      42.76        
 40 Ruzzi, Kathryn            11 TRS-MR                 43.08      42.84        
 41 Talus, Shreya R           12 Middies-MR             50.26      44.55        
 42 Burton, Nillie M          11 CDOG-CT                53.95      44.61        
 43 Reining, Emma R           12 MSC-MR                 48.46      44.69        
 44 Neri, Julia D             12 CDOG-CT                49.68      45.39        
 45 Stanisz, Weronika H       11 Marlins-MR             45.01      49.18        
 46 Klein, Sarah E            11 Rivertown Rays-MR      49.07      49.38        
 47 Sargios, Mariette T       11 MSC-MR               1:04.05      57.31        
 48 Rodenas, Lea              11 TRS-MR                 53.08      59.51        
 
Girls 12 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              5:02.39  11 - 12 LC Zones
              5:40.89  10 and Under LC Zones
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silverman, Erica A        12 Bgnw Marlins-MR      5:01.67    5:04.61 10     
  2 Siegel, Sophie H          12 Flying Dolphins-MR   5:13.85    5:10.05 10     
  3 Fried, Carly T            12 Flying Dolphins-MR   5:13.98    5:10.08 10     
  4 Fitzsimmons, Mary K       12 Bgnw Marlins-MR      5:11.34    5:16.47 10     
  5 Yates, Madison D          12 Bgnw Marlins-MR      5:25.00    5:19.18 10     
  6 Lipton, Jessica R         12 Flying Dolphins-MR   5:26.05    5:19.25 10     
  7 Sawkins, Cate J           10 Bgnw Marlins-MR      5:18.56    5:21.02 10     
  8 Farrell, Shannon P        12 COND-MR              6:00.90    5:24.47 10     
  9 Paspalas, Christina M     12 COND-MR              5:15.05    5:24.55 10     
 10 Lee, Jamie T              11 Bgnw Marlins-MR      5:45.01    5:29.35 10     
 11 Farrell, Brenna K         12 COND-MR              5:21.24    5:31.64 10     
 12 Shin, Clair               11 NJW-NJ               5:44.49    5:31.66 10     
 13 Makovic, Tiffany          12 Rivertown Rays-MR    5:29.85    5:32.52 10     
 14 Lewis, Emily M            12 MSC-MR               5:39.23    5:32.80 10     
 15 Hopf, Hollie L            12 Morris County SC-NJ  5:34.94    5:34.99 10     
 16 Walsh, Colleen M          12 COND-MR              5:24.52    5:38.61 10     
 17 Globus, Adi L             11 COND-MR              5:29.31    5:40.86 10     
 17 Caldwell, Julia A         12 MSC-MR               6:10.33    5:40.86 10     
 19 Berenshtein, Valery       11 NJW-NJ               5:54.86    5:42.94        
 20 Spiropoulos, Christina P  12 NJW-NJ               6:01.58    5:42.95        
 21 Pawlik, Veronica          11 NJW-NJ               6:10.10    5:43.08        
 22 Liu, Frances              11 NJW-NJ               5:35.10    5:44.57        
 23 Faust, Christina E        12 Sailfish-MR          5:48.62    5:47.25        
 24 Demirel, Alina D          11 Morris County SC-NJ  5:56.09    5:51.00        
 25 Elcott, Ina M             11 MSC-MR               6:01.72    5:54.45        
 26 Jackson, Chloe M          11 MSC-MR               6:23.83    5:59.26        
 27 Ho, Rebecca A             10 NJW-NJ               5:45.10    6:00.74        
 28 Chen, Jessica J           12 COND-MR              6:02.37    6:03.64        
 29 Litvinsky, Sarah          11 NJW-NJ               5:50.10    6:05.01        
 30 Sullivan, Emily R         10 Rivertown Rays-MR    6:58.90    6:06.28        
 31 Sapienza, Lindsay E       12 COND-MR              6:25.00    6:07.59        
 32 Medina, Melissa           12 COND-MR              6:21.29    6:14.95        
 33 Sargent, Elizabeth H      11 SMST-CT              6:58.04    6:16.27        
 34 Deubel, Jordyn M          10 CDOG-CT              6:32.43    6:17.01        
 35 Neggia, Jill K            11 NJW-NJ               5:40.10    6:22.85        
 36 Johnson, Shaun             9 Sailfish-MR          6:58.43    7:10.28        
 
Girls 12 & Under 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:44.09  11 - 12 LC Zones
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paspalas, Christina M     12 COND-MR              2:37.79    2:42.47 11     
  2 Fitzsimmons, Mary K       12 Bgnw Marlins-MR      2:45.15    2:43.59 11     
  3 Siegel, Sophie H          12 Flying Dolphins-MR   2:43.98    2:46.02        
  4 Farrell, Shannon P        12 COND-MR              2:55.00    2:48.14        
  5 Lee, Jamie T              11 Bgnw Marlins-MR      2:50.00    2:48.39        
  6 Hadley, Emma B            12 Bgnw Marlins-MR      2:55.00    2:49.00        
  7 Weiss, Jessica M          11 Flying Dolphins-MR   2:51.39    2:53.44        
  8 Farrell, Brenna K         12 COND-MR              2:50.44    2:53.70        
  9 Elcott, Ina M             11 MSC-MR               2:50.33    2:54.62        
 10 Globus, Adi L             11 COND-MR              2:52.39    2:56.20        
 11 Shin, Clair               11 NJW-NJ               3:00.10    2:56.36        
 12 Walsh, Colleen M          12 COND-MR              3:00.00    2:57.33        
 13 McGovern, Meaghan O       12 COND-MR              2:55.18    2:57.36        
 14 Lewis, Emily M            12 MSC-MR               2:58.33    3:00.40        
 15 Boddie, Erin E            12 Bgnw Marlins-MR      3:00.00    3:01.34        
 16 Litvinsky, Sarah          11 NJW-NJ               2:56.10    3:01.42        
 17 DiGiacomo, Nicole         11 Bgnw Marlins-MR      3:00.00    3:02.29        
 18 Spiropoulos, Christina P  12 NJW-NJ               2:59.75    3:03.35        
 19 Liu, Frances              11 NJW-NJ               2:57.80    3:03.64        
 20 Potenza, Giovanna A       12 Bgnw Marlins-MR      3:10.13    3:04.49        
 21 Yates, Madison D          12 Bgnw Marlins-MR      2:59.00    3:04.62        
 22 Ho, Rebecca A             10 NJW-NJ               2:58.10    3:05.86        
 23 Neggia, Jill K            11 NJW-NJ               3:01.01    3:07.78        
 24 Pawlik, Veronica          11 NJW-NJ               3:01.01    3:08.01        
 25 Chen, Jessica J           12 COND-MR              2:59.81    3:10.25        
 26 Sargent, Elizabeth H      11 SMST-CT              3:16.49    3:11.03        
 27 Trinco, Charlie J         12 Morris County SC-NJ  3:25.05    3:11.86        
 28 Houghton, Sophia K        12 COND-MR              3:30.00    3:14.24        
 29 Straub, Colleen H         12 CDOG-CT              3:30.51    3:18.87        
 30 Sapienza, Lindsay E       12 COND-MR              3:30.00    3:20.18        
 31 Trevisan, Jessica A       12 Morris County SC-NJ  3:11.52    3:20.34        
 32 Connolly, Danielle M      11 MSC-MR               3:12.33    3:23.22        
 33 Farino, Taylor E          10 MSC-MR               3:15.33    3:49.97        
 -- Faust, Christina E        12 Sailfish-MR          2:45.47         DQ        
 
Girls 12 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              3:06.99  11 - 12 LC Zones
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cummings, Carly           11 COND-MR              3:09.65    3:03.53 11     
  2 Fried, Carly T            12 Flying Dolphins-MR   3:02.37    3:03.55 11     
  3 Steinfeld, Brittany       12 CDOG-CT              3:23.51    3:14.55        
  4 O'Meara, Sappha E         12 Flying Dolphins-MR   3:07.39    3:16.43        
  5 Weiss, Jessica M          11 Flying Dolphins-MR   3:06.00    3:17.64        
  6 Jackson, Chloe M          11 MSC-MR               3:19.33    3:20.83        
  7 Paspalas, Christina M     12 COND-MR              3:14.20    3:21.21        
  8 Globus, Adi L             11 COND-MR              3:16.65    3:23.26        
  9 Boddie, Erin E            12 Bgnw Marlins-MR      3:34.81    3:24.06        
 10 Caldwell, Julia A         12 MSC-MR               3:29.62    3:24.23        
 11 Farrell, Brenna K         12 COND-MR              3:25.40    3:25.20        
 12 Trinco, Charlie J         12 Morris County SC-NJ  3:22.89    3:27.75        
 13 Warren, Kaiyla L          11 SMST-CT              3:15.49    3:28.97        
 14 Gagion, Anna E            12 Rivertown Rays-MR    3:35.00    3:29.46        
 15 Vasudevan, Arya V         12 Middies-MR           3:42.17    3:31.56        
 16 Romansky, Sabrina M       11 SMST-CT              3:53.57    3:32.71        
 17 Walsh, Colleen M          12 COND-MR              3:16.00    3:33.29        
 18 Grenon, Danielle E        11 CDOG-CT              3:28.03    3:34.18        
 19 Medina, Melissa           12 COND-MR              3:40.00    3:38.31        
 20 Chen, Jessica J           12 COND-MR              3:34.64    3:38.93        
 21 Formoso, Sabrina          12 FAST-MR              3:42.21    3:40.77        
 22 Montes, Cassidy L         11 FAST-MR              3:35.26    3:44.29        
 23 Sargent, Elizabeth H      11 SMST-CT              3:55.49    3:44.48        
 24 Straub, Colleen H         12 CDOG-CT              3:55.16    3:44.55        
 25 Farrell, Shannon P        12 COND-MR              3:50.31    3:44.80        
 26 Wang, Amanda              12 FAST-MR              3:20.39    3:44.95        
 27 Sapienza, Lindsay E       12 COND-MR              3:55.00    3:45.44        
 28 D'Amico, Nicole M         11 FAST-MR              3:20.21    3:46.63        
 29 Chia, Eileen              11 FAST-MR                   NT    3:51.30        
 30 Go, Francesca M           12 CDOG-CT              3:52.34    3:55.43        
 31 Hanagan, Alli N           12 FAST-MR              3:20.39    3:57.39        
 32 Hanagan, Lilli H          10 FAST-MR              4:36.09    4:00.49        
 33 Wang, Chloe               11 FAST-MR              3:51.33    4:01.74        
 34 Lockhart, Sierra N        10 FAST-MR              4:39.49    4:09.66        
 35 Romero, Stefanie          10 FAST-MR              4:24.33    4:14.05        
 36 Schwab, Carly A            8 Rivertown Rays-MR    4:15.00    4:23.55        
 
Girls 12 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:13.79  11 - 12 LC Zones
              1:28.89  10 and Under LC Zones
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silverman, Erica A        12 Bgnw Marlins-MR      1:12.52    1:12.77 11     
  2 Hopf, Hollie L            12 Morris County SC-NJ  1:14.77    1:15.55 10     
  3 Siegel, Sophie H          12 Flying Dolphins-MR   1:17.19    1:16.24 10     
  4 Lipton, Jessica R         12 Flying Dolphins-MR   1:20.13    1:19.23 10     
  5 Fitzsimmons, Mary K       12 Bgnw Marlins-MR      1:19.80    1:20.92 10     
  6 Cummings, Carly           11 COND-MR              1:27.53    1:21.12 10     
  7 Elcott, Ina M             11 MSC-MR               1:26.59    1:22.21 10     
  8 Avezzano, Katie G         11 Middies-MR           1:27.64    1:22.68 10     
  9 Barclay, Skye M           12 Flying Dolphins-MR   1:18.70    1:23.45 10     
 10 Caldwell, Julia A         12 MSC-MR               1:31.41    1:24.35 10     
 11 Grenon, Danielle E        11 CDOG-CT              1:34.17    1:24.55 10     
 12 Globus, Adi L             11 COND-MR              1:48.50    1:24.74 10     
 13 Steinfeld, Brittany       12 CDOG-CT              1:25.51    1:25.83 10     
 14 Kase, Yuha                10 Middies-MR           1:32.28    1:26.62 10     
 15 Sullivan, Caroline R      12 Bgnw Marlins-MR      1:32.00    1:26.63 10     
 16 Lewis, Emily M            12 MSC-MR               1:28.97    1:27.25 10     
 17 Yates, Madison D          12 Bgnw Marlins-MR      1:28.00    1:27.50 10     
 18 Makovic, Tiffany          12 Rivertown Rays-MR    1:23.12    1:27.71 10     
 19 Gustinis, Gracie E         9 SMST-CT              1:53.41    1:28.35 10     
 20 Faust, Christina E        12 Sailfish-MR          1:30.26    1:28.59 10     
 21 Farrell, Shannon P        12 COND-MR              1:35.51    1:29.48        
 22 Demirel, Alina D          11 Morris County SC-NJ  1:24.47    1:32.09        
 23 Chen, Jessica J           12 COND-MR              1:44.38    1:32.27        
 24 Malyszka, Kelly           10 COND-MR              1:44.50    1:32.87        
 25 Walsh, Colleen M          12 COND-MR              1:34.16    1:33.51        
 26 Farrell, Brenna K         12 COND-MR              1:31.25    1:34.86        
 27 Brewer, Rebecca T         11 CDOG-CT              1:49.27    1:38.17        
 28 Sullivan, Emily R         10 Rivertown Rays-MR    1:40.35    1:38.18        
 29 Makovic, Vanessa          10 Rivertown Rays-MR    1:37.90    1:38.83        
 30 Elms, Gaige L             10 Bgnw Marlins-MR      1:45.57    1:39.14        
 31 Tsuei, Angela             10 COND-MR              1:41.37    1:39.94        
 32 O'Shea, Kelli A           10 COND-MR              1:57.61    1:39.95        
 33 McArdle, Maeve C           9 COND-MR              1:45.00    1:40.52        
 34 Paul, Jennifer            10 Marlins-MR           1:28.80    1:41.08        
 35 Conchado, Carly A          9 CDOG-CT              1:48.51    1:41.71        
 36 Robinson, Nikki M         10 CDOG-CT              1:50.51    1:42.01        
 37 King, Mairead E           10 Rivertown Rays-MR    1:38.03    1:44.35        
 38 Straub, Colleen H         12 CDOG-CT              2:04.09    1:45.72        
 39 Talus, Shreya R           12 Middies-MR           1:56.94    1:45.88        
 40 Adorable, Katherine R     10 COND-MR              2:17.71    1:46.27        
 41 Day, Noelle               12 FAST-MR              2:22.00    1:46.34        
 42 Spinosa, Olivia L         10 SMST-CT              1:51.49    1:47.47        
 43 Go, Amanda M               9 CDOG-CT              2:22.74    1:47.49        
 44 Reining, Emma R           12 MSC-MR               1:55.98    1:49.20        
 45 Hellman, Rachel E         12 Bgnw Marlins-MR      1:57.37    1:50.23        
 46 Rachlin, Amanda M         12 Middies-MR           2:04.44    1:50.57        
 47 Johnson, Shaun             9 Sailfish-MR          2:01.56    1:50.77        
 48 Milrod, Maya L             8 Flying Dolphins-MR   1:58.68    1:54.39        
 49 Connolly, Danielle M      11 MSC-MR               1:57.37    1:55.54        
 50 Stiles, Juliann A          9 Morris County SC-NJ  2:08.53    2:03.21        
 51 Burton, Nillie M          11 CDOG-CT              1:57.08    2:10.74        
 
Girls 12 & Under 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:44.39  11 - 12 LC Zones
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silverman, Erica A        12 Bgnw Marlins-MR      2:43.66    2:39.68 11     
  2 Gomez, Chelsea O          12 NYCC-MR              2:49.30    2:40.39 11     
  3 Siegel, Sophie H          12 Flying Dolphins-MR   2:50.00    2:50.35        
  4 Lee, Jamie T              11 Bgnw Marlins-MR      2:50.00    2:52.27        
  5 Lipton, Jessica R         12 Flying Dolphins-MR   2:57.72    2:53.70        
  6 Hadley, Emma B            12 Bgnw Marlins-MR      3:12.00    2:56.63        
  7 Paspalas, Christina M     12 COND-MR              2:55.95    3:01.38        
  8 Kleinschmidt, Alexandria  12 Bgnw Marlins-MR      3:10.00    3:06.12        
  9 Boddie, Erin E            12 Bgnw Marlins-MR      3:00.00    3:08.16        
 10 Cummings, Carly           11 COND-MR              3:10.19    3:10.32        
 11 Barclay, Skye M           12 Flying Dolphins-MR   3:03.06    3:15.17        
 12 Demirel, Alina D          11 Morris County SC-NJ  3:12.52    3:19.06        
 13 Farrell, Shannon P        12 COND-MR              3:05.00    3:21.12        
 14 Chen, Jessica J           12 COND-MR              3:20.00    3:27.24        
 15 Potenza, Giovanna A       12 Bgnw Marlins-MR      3:30.00    3:29.32        
 16 Farrell, Brenna K         12 COND-MR              3:05.00    3:30.28        
 17 Walsh, Colleen M          12 COND-MR              3:00.00    3:36.59        
 18 Malyszka, Kelly           10 COND-MR              3:20.00    3:39.97        
 
Girls 12 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:43.29  11 - 12 LC Zones
              3:03.59  10 and Under LC Zones
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silverman, Erica A        12 Bgnw Marlins-MR      2:40.90    2:42.27 11     
  2 Paspalas, Christina M     12 COND-MR              2:47.79    2:45.83 10     
  3 Steinfeld, Brittany       12 CDOG-CT              2:59.51    2:50.51 10     
  4 Fitzsimmons, Mary K       12 Bgnw Marlins-MR      2:50.23    2:51.78 10     
  5 Globus, Adi L             11 COND-MR              3:09.15    2:52.12 10     
  6 Elcott, Ina M             11 MSC-MR               3:18.84    2:56.72 10     
  7 McGovern, Meaghan O       12 COND-MR              3:03.28    2:56.96 10     
  8 Weiner, Isabella C        12 Bgnw Marlins-MR      3:11.41    2:57.31 10     
  9 McClung, Taylor R         12 Rivertown Rays-MR    2:58.14    2:57.42 10     
 10 Farrell, Shannon P        12 COND-MR              3:12.96    2:58.46 10     
 11 Yates, Madison D          12 Bgnw Marlins-MR      3:00.00    2:58.49 10     
 12 Grenon, Danielle E        11 CDOG-CT              3:07.98    2:59.74 10     
 13 Lewis, Emily M            12 MSC-MR               3:05.71    3:01.53 10     
 14 Hopf, Hollie L            12 Morris County SC-NJ  3:01.65    3:02.04 10     
 15 Walsh, Colleen M          12 COND-MR              3:26.56    3:05.28        
 16 Blackwell, Lauren J       12 CDOG-CT              3:14.79    3:05.74        
 17 Gustinis, Gracie E         9 SMST-CT              3:36.72    3:06.14        
 18 Elms, Gaige L             10 Bgnw Marlins-MR      3:14.62    3:06.47        
 19 Chen, Jessica J           12 COND-MR              3:25.68    3:10.37        
 20 Sapienza, Lindsay E       12 COND-MR              3:17.00    3:12.75        
 21 Gagion, Anna E            12 Rivertown Rays-MR    3:25.48    3:13.03        
 22 Medina, Melissa           12 COND-MR              3:09.00    3:13.66        
 23 Demirel, Alina D          11 Morris County SC-NJ  3:20.13    3:14.26        
 24 Gidicsin, Stephanie R     12 CDOG-CT              3:13.44    3:15.43        
 25 Houghton, Sophia K        12 COND-MR              3:20.00    3:15.78        
 26 Brewer, Rebecca T         11 CDOG-CT              3:32.66    3:16.14        
 27 Tsuei, Angela             10 COND-MR              3:25.45    3:17.30        
 28 Sargent, Elizabeth H      11 SMST-CT              3:45.13    3:18.07        
 29 Gawronski, Dia M           9 CDOG-CT              3:46.51    3:20.56        
 30 Brickman, Natalie L       10 Flying Dolphins-MR   3:25.14    3:20.59        
 31 Burton, Nillie M          11 CDOG-CT              3:45.88    3:20.65        
 32 Deubel, Jordyn M          10 CDOG-CT              3:26.04    3:21.48        
 33 Straub, Colleen H         12 CDOG-CT              3:37.71    3:22.46        
 34 Zaslaw, Katie S           10 Bgnw Marlins-MR      3:36.73    3:23.83        
 35 Reining, Emma R           12 MSC-MR               3:33.33    3:26.86        
 36 King, Mairead E           10 Rivertown Rays-MR    3:34.00    3:29.28        
 37 Dietrich, Danielle L      10 CDOG-CT              4:06.03    3:29.83        
 38 Go, Amanda M               9 CDOG-CT              3:45.51    3:30.39        
 39 Overacker, Caroline G     12 UN-MR                3:21.04    3:36.77        
 40 Adorable, Katherine R     10 COND-MR              3:40.33    3:39.64        
 41 Chen, Edenna H             8 COND-MR              4:34.49    3:41.95        
 42 Tang, Emily                9 MSC-MR               4:21.69    3:42.27        
 43 LaRue, Jessie A            9 MSC-MR               3:57.67    3:42.72        
 44 Tang, Sharon S            10 COND-MR              4:26.06    3:43.82        
 45 Hodzic, Larissa           10 COND-MR              3:58.20    3:46.28        
 46 Wang, Kathryn              7 Boys Club-MR         3:20.00    3:50.90        
 47 Ketron, Anna E             8 Rivertown Rays-MR    3:48.64    3:51.06        
 48 Klein, Sarah E            11 Rivertown Rays-MR    3:48.72    3:51.95        
 49 Medina, Priscilla          9 COND-MR              4:12.00    4:02.80        
 50 Fonseca, Natasha          11 FAST-MR              4:52.00    4:03.97        
 -- Spinosa, Olivia L         10 SMST-CT              3:26.16         DQ        
      Alternating Kick - fly
 -- Desiderio, Anna N         11 UN-MR                1:46.99         DQ        
      Downward butterfly kick - breast
 -- Go, Francesca M           12 CDOG-CT              3:26.82         DQ        
      Alternating Kick - fly
 -- Neri, Julia D             12 CDOG-CT              3:41.69         DQ        
      Alternating Kick - fly
 -- Keaveney, Megan C          9 COND-MR              5:37.65         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 
Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                28.49  2010 LC Super Sectional
                28.89  15 - 18 LC Zones
                29.49  13 - 14 LC Zones
                30.29  LC Senior Mets 2010
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doherty, Kaitlin A        14 Middies-MR             29.01      28.56 15     
  2 Stiles, Jessica W         14 Morris County SC-NJ    28.76      29.19 13     
  3 Barry, Elizabeth R        15 NY Sharks-MR           29.50      29.56 LC     
  4 Poindexter, Tiana         14 NY Sharks-MR           29.30      29.84 LC     
  5 Dari, Hannah E            13 COND-MR                29.74      29.94 LC     
  6 Maxwell, Laverne s        16 NDAC-MR                29.11      29.98 LC     
  7 Samuels, Rachel A         13 COND-MR                29.52      30.21 LC     
  8 Klein, Emma C             14 Rivertown Rays-MR      29.93      30.31        
  9 Cervone, Erin T           16 NJW-NJ                 31.19      30.58        
 10 Hutton, Theresa           12 TRS-MR                 31.20      31.21        
 11 Stalnaker, Taylor         13 Marlins-MR             31.06      31.27        
 11 Vandervelden, Zoe A       14 Bgnw Marlins-MR        32.00      31.27        
 13 Rouse, T'Jorne Z          16 Sailfish-MR            33.44      31.40        
 14 Oceguera, Mariajose       13 Sailfish-MR            31.38      31.62        
 15 Hodges, Taylor M          14 COND-MR                30.77      31.73        
 16 Brown, Nikki G            14 COND-MR                31.30      31.91        
 17 Poole, Meghan M           16 SMST-CT                30.94      32.02        
 18 Ward, Lisa M              14 SMST-CT                32.33      32.05        
 19 Becerra, Lauren M         15 Middies-MR             32.52      32.07        
 20 Simotas, Nicole F         13 NJW-NJ                 31.72      32.09        
 21 Poole, Jessica T          13 SMST-CT                31.42      32.14        
 22 Kerrich, Zoe              13 Rivertown Rays-MR      32.27      32.27        
 23 Palikuca, Emmanuelle      13 Big Blue-MR            33.97      32.34        
 24 Bradnock, Taylor          14 COND-MR                38.00      32.41        
 25 Fried, Torie E            15 Rivertown Rays-MR      32.57      32.50        
 26 Gay, Ali E                14 NDAC-MR                35.29      32.59        
 27 DeMaine, Mollie K         13 UN-MR                  34.09      32.66        
 28 Catarinacchio, Jessica R  13 Middies-MR             31.46      32.72        
 29 Parish, Emily R           14 Bgnw Marlins-MR        35.00      32.80        
 30 McManus, Samantha A       13 Rivertown Rays-MR      32.48      32.86        
 31 McElwain, Maggie          14 NY Sharks-MR           33.32      32.94        
 32 Raccioppi, Paige          16 TRS-MR                 28.68      33.12        
 32 Sanguinetti, Whitney      16 Sailfish-MR            33.62      33.12        
 34 Patapis, Melanie A        15 Middies-MR             35.09      33.15        
 35 Snyder, Wendy E           14 Rivertown Rays-MR      34.38      33.23        
 36 Ambrosey, Natalie G       13 SMST-CT                33.74      33.35        
 37 Mackrel, Naima J          11 NDAC-MR                33.11      33.46        
 38 Ouldibbat, Laila          15 Sailfish-MR            34.49      33.51        
 39 Decrem, Danielle H        16 Middies-MR             33.62      33.65        
 40 Dell'Orto, Christina M    14 Middies-MR             34.03      33.73        
 41 Rubino, Cassie            12 TRS-MR                 33.57      33.74        
 42 Cicoria, Christine E      14 Morris County SC-NJ    32.83      33.97        
 42 Ushay, Diana              17 Sailfish-MR            34.32      33.97        
 44 Guerrero, Meg E           13 COND-MR                40.00      34.03        
 45 Bonifacio, Stephanie M    17 COND-MR                   NT      34.30        
 46 Spinosa, Gaby V           15 SMST-CT                32.95      34.60        
 47 Sussman, Heather          15 TRS-MR                 33.50      34.69        
 48 Kaplan, Maya              14 NJW-NJ                 35.22      34.70        
 49 Stern, Elizabeth          15 COND-MR                36.79      35.22        
 50 Levy, Hillary A           13 COND-MR                35.93      35.63        
 51 Lee, Victoria             14 NJW-NJ                 35.21      35.66        
 52 Ruatos, Denise            13 NJW-NJ                 34.65      36.00        
 53 Heo, Grace                15 COND-MR                44.31      36.11        
 54 Cahill, Niamh             16 NJW-NJ                 36.60      36.57        
 55 Sosa, Sabrina             13 COND-MR                40.27      36.58        
 56 Mahatcek, Samantha R      14 COND-MR                38.14      36.72        
 57 Mungroo, Steph R          14 COND-MR                38.74      36.75        
 58 Bilodeau, Allison M       13 NJW-NJ                 37.96      36.76        
 59 Catalano, Valerie         17 NY Sharks-MR           39.32      37.72        
 60 Sollitto, Caroline A      13 COND-MR                37.52      37.74        
 61 Brosnan, Caitlin A        14 COND-MR                42.98      38.09        
 62 Zhu, Katie H              13 COND-MR                37.12      38.44        
 -- Mrozinski, Jenna          16 NY Sharks-MR           33.94         DQ        
      False start
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:01.39  2010 LC Super Sectional
              1:04.09  15 - 18 LC Zones
              1:04.09  13 - 14 LC Zones
              1:04.99  LC Senior Mets 2010
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karetnick, Morgan R       15 Bgnw Marlins-MR      1:00.79    1:03.95 15     
  2 Arnott, Katie             16 NY Sharks-MR         1:04.44    1:04.63 LC     
  3 Brickman, Molly E         13 Flying Dolphins-MR   1:05.98    1:05.20        
  4 Gawlik, Keri N            14 NY Sharks-MR         1:04.32    1:05.42        
  5 Armstrong, Shannon        16 NY Sharks-MR         1:06.18    1:05.85        
  6 Stiles, Jessica W         14 Morris County SC-NJ  1:03.86    1:06.10        
  7 Dari, Hannah E            13 COND-MR              1:05.47    1:07.52        
  8 Morris, Cara K            16 COND-MR              1:04.03    1:07.61        
  9 Klein, Emma C             14 Rivertown Rays-MR    1:07.99    1:07.91        
 10 Dubin, Maria V            13 Bgnw Marlins-MR      1:09.99    1:07.93        
 10 Samuels, Rachel A         13 COND-MR              1:07.27    1:07.93        
 12 Trager, Lena E            15 Bgnw Marlins-MR      1:09.00    1:07.99        
 13 Kanim, Callie H           14 Middies-MR           1:06.74    1:08.39        
 14 Poindexter, Tiana         14 NY Sharks-MR         1:04.50    1:08.51        
 15 Phang, Yee Chung          13 Boys Club-MR         1:07.00    1:08.62        
 16 Kelly, Simone             13 Bgnw Marlins-MR      1:08.33    1:08.82        
 17 Oceguera, Mariajose       13 Sailfish-MR          1:08.33    1:08.86        
 18 Mullany, Jill C           17 SMST-CT              1:06.93    1:09.15        
 19 Duncalf, Katie S          15 Bgnw Marlins-MR      1:10.35    1:09.70        
 20 Escobedo, Emily R         14 COND-MR              1:13.43    1:09.72        
 21 Becerra, Lauren M         15 Middies-MR           1:09.87    1:09.87        
 21 Poole, Jessica T          13 SMST-CT              1:10.43    1:09.87        
 23 Poole, Meghan M           16 SMST-CT              1:08.70    1:10.07        
 24 Sweet, Lauren A           13 COND-MR              1:09.60    1:10.09        
 25 Kuhn, Abby C              13 Bgnw Marlins-MR      1:09.06    1:10.38        
 26 Johnson, Sydni A          13 UNNR-MR              1:10.66    1:10.39        
 27 Richardson, Erika S       17 COND-MR              1:07.00    1:11.23        
 28 Decrem, Nicole            13 Middies-MR           1:10.16    1:11.43        
 29 Hoth, Brielle A           17 NY Sharks-MR         1:09.35    1:11.58        
 30 Fried, Torie E            15 Rivertown Rays-MR    1:10.85    1:11.93        
 31 Sollitto, Christina H     15 COND-MR              1:17.10    1:12.29        
 32 Carlucci, Brannan A       16 COND-MR              1:07.38    1:12.81        
 33 Baker, Emma A             13 SMST-CT              1:16.44    1:12.82        
 34 Patapis, Melanie A        15 Middies-MR           1:13.89    1:12.95        
 34 Rouse, T'Jorne Z          16 Sailfish-MR          1:14.58    1:12.95        
 36 Ambrosey, Natalie G       13 SMST-CT              1:21.12    1:14.12        
 37 Ouldibbat, Laila          15 Sailfish-MR          1:16.05    1:14.57        
 38 Klippel, Britney L        13 Marlins-MR           1:15.06    1:14.72        
 39 Dell'Orto, Christina M    14 Middies-MR           1:13.68    1:14.75        
 40 Lauer, Amanda             11 NY Sharks-MR         1:12.77    1:14.91        
 41 Hellauer, Molly R         16 SMST-CT              1:15.29    1:14.93        
 42 Decrem, Danielle H        16 Middies-MR           1:13.81    1:15.29        
 43 Levine, Corie T           14 Bgnw Marlins-MR      1:14.56    1:15.79        
 44 Sanguinetti, Whitney      16 Sailfish-MR          1:15.54    1:16.10        
 45 Cicoria, Christine E      14 Morris County SC-NJ  1:12.94    1:16.82        
 46 Rota, Kimberly A          13 Bgnw Marlins-MR      1:15.36    1:18.48        
 47 Stern, Elizabeth          15 COND-MR              1:22.35    1:18.51        
 48 Rota, Amanda P            13 Bgnw Marlins-MR      1:14.23    1:19.95        
 49 Guerrero, Meg E           13 COND-MR              1:25.00    1:20.17        
 50 Whalen, Lindsey M         15 COND-MR              1:20.00    1:21.03        
 51 Catalano, Valerie         17 NY Sharks-MR         1:25.03    1:22.01        
 52 Bernstein, Olive E        15 COND-MR              1:14.22    1:22.51        
 53 Sollitto, Caroline A      13 COND-MR              1:25.11    1:26.81        
 54 Mungroo, Steph R          14 COND-MR              1:35.55    1:27.28        
 55 Sosa, Sabrina             13 COND-MR              1:30.26    1:27.53        
 
Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:11.29  2010 LC Super Sectional
              2:16.99  15 - 18 LC Zones
              2:18.69  13 - 14 LC Zones
              2:19.99  LC Senior Mets 2010
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poleway, Monica J         15 COND-MR              2:14.79    2:17.03 13     
  2 Armstrong, Shannon        16 NY Sharks-MR         2:21.46    2:19.40 LC     
  3 Ho, Lauren W              13 NJW-NJ               2:25.17    2:20.17        
  4 Brickman, Molly E         13 Flying Dolphins-MR   2:18.00    2:20.18        
  5 Barry, Elizabeth R        15 NY Sharks-MR         2:19.75    2:20.42        
  6 Barry, Kristina F         12 NY Sharks-MR         2:19.85    2:20.57        
  7 Housman, Emma Grace G     14 Bgnw Marlins-MR      2:22.94    2:20.92        
  8 Cervone, Erin T           16 NJW-NJ               2:19.43    2:20.98        
  9 Doherty, Kaitlin A        14 Middies-MR           2:21.79    2:21.25        
 10 Mesibov, Rachael          15 NY Sharks-MR         2:23.50    2:22.42        
 11 Chung, Katie J            15 COND-MR              2:21.35    2:22.62        
 12 Stiles, Jessica W         14 Morris County SC-NJ  2:21.62    2:25.49        
 13 Hoth, Jacqueline M        13 NY Sharks-MR         2:30.51    2:25.81        
 14 Dari, Hannah E            13 COND-MR              2:21.04    2:26.53        
 15 Morris, Cara K            16 COND-MR              2:19.56    2:27.01        
 16 Lappas, Olivia            14 NY Sharks-MR         2:26.77    2:27.20        
 17 Vogt, Hailey L            14 NJW-NJ               2:28.03    2:27.39        
 18 Oceguera, Mariajose       13 Sailfish-MR          2:25.17    2:27.43        
 19 Kanim, Callie H           14 Middies-MR           2:23.57    2:28.01        
 20 Hoth, Brielle A           17 NY Sharks-MR         2:27.76    2:28.12        
 21 Webber, Claire            16 NY Sharks-MR         2:29.14    2:28.15        
 22 Hodges, Taylor M          14 COND-MR              2:27.87    2:29.16        
 23 Lauer, Valerie            14 NY Sharks-MR         2:28.96    2:29.25        
 24 Hirsch, Jenna             16 COND-MR              2:29.63    2:30.24        
 25 Sansone, Lene             15 NY Sharks-MR         2:38.92    2:30.74        
 26 Dubin, Maria V            13 Bgnw Marlins-MR      2:35.00    2:31.78        
 27 Catarinacchio, Jessica R  13 Middies-MR           2:40.92    2:32.04        
 28 Becerra, Lauren M         15 Middies-MR           2:29.51    2:32.05        
 29 Hutton, Theresa           12 TRS-MR               2:29.56    2:32.11        
 30 McElwain, Maggie          14 NY Sharks-MR         2:29.99    2:32.54        
 31 Cervone, Sarah M          13 NJW-NJ               2:34.80    2:32.74        
 32 Russo, Caroline           15 NY Sharks-MR         2:33.16    2:32.97        
 33 Brooks, Alexandra T       14 COND-MR              2:28.51    2:33.52        
 34 Bray, Kayla C             15 NJW-NJ               2:39.01    2:33.65        
 35 White, Lindsay A          15 Cudas-MR             2:36.36    2:34.24        
 36 Arnold, Samantha M        13 NJW-NJ               2:36.79    2:34.52        
 37 Mrozinski, Jenna          16 NY Sharks-MR         3:00.00    2:34.56        
 38 Ciavarella, Nicole T      13 COND-MR              2:53.32    2:34.73        
 39 Poindexter, Tiana         14 NY Sharks-MR         2:24.03    2:35.03        
 40 Rubino, Cassie            12 TRS-MR               2:37.67    2:35.14        
 41 Patapis, Melanie A        15 Middies-MR           2:45.11    2:36.97        
 42 DeSimone, Jackie M        15 COND-MR              2:43.92    2:38.35        
 43 Dell'Orto, Christina M    14 Middies-MR           2:42.91    2:38.87        
 44 Kortes, Kelly M           14 NJW-NJ               2:46.29    2:39.07        
 45 Raphael, Michaela         13 NY Sharks-MR         2:47.55    2:39.18        
 46 Goreshnik, Ashley H       14 NY Sharks-MR         2:36.43    2:39.52        
 47 Samuels, Rachel A         13 COND-MR              2:34.04    2:40.31        
 48 Vandervelden, Zoe A       14 Bgnw Marlins-MR      2:40.00    2:40.91        
 49 Decrem, Danielle H        16 Middies-MR           2:39.16    2:41.05        
 50 DeMaine, Mollie K         13 UN-MR                2:59.52    2:41.79        
 51 Sussman, Heather          15 TRS-MR               2:40.55    2:42.03        
 52 McManus, Samantha A       13 Rivertown Rays-MR    2:48.93    2:44.61        
 53 Cicoria, Christine E      14 Morris County SC-NJ  2:38.22    2:45.52        
 54 Kerrich, Zoe              13 Rivertown Rays-MR    2:42.56    2:46.16        
 55 Cullinan, Meghan          14 NY Sharks-MR         2:50.85    2:46.91        
 56 Wagner, Savannah C        16 COND-MR              2:53.99    2:47.42        
 57 Ushay, Diana              17 Sailfish-MR          2:49.32    2:48.39        
 58 Sanguinetti, Whitney      16 Sailfish-MR          2:48.34    2:49.65        
 59 Lee, Victoria             14 NJW-NJ               2:44.40    2:49.99        
 60 Lawson, Taylor S          13 COND-MR              2:57.45    2:54.91        
 61 Caballero, Madison L      14 SMST-CT              2:49.44    2:55.04        
 62 D'Angelo, Caitlin M       15 NJW-NJ               2:50.00    2:55.08        
 63 Bernstein, Olive E        15 COND-MR              2:43.59    2:56.90        
 64 Polcaro, Lauren           14 NJW-U-NJ             2:48.80    2:57.07        
 65 Tierney, Gabrielle A      15 Cudas-MR             3:03.64    3:04.65        
 66 Mahatcek, Samantha R      14 COND-MR              3:14.52    3:08.36        
 67 Cahill, Aileen B          14 NJW-NJ               3:19.04    3:09.03        
 68 Mungroo, Steph R          14 COND-MR              3:35.36    3:09.18        
 
Girls 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              4:34.89  2010 LC Super Sectional
              4:46.99  15 - 18 LC Zones
              4:50.49  13 - 14 LC Zones
              4:55.99  LC Senior Mets 2010
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arnott, Katie             16 NY Sharks-MR         4:52.46    4:47.63 13     
  2 Karetnick, Morgan R       15 Bgnw Marlins-MR      4:45.00    4:49.96 13     
  3 Poleway, Monica J         15 COND-MR              4:50.86    4:50.97 LC     
  4 Armstrong, Shannon        16 NY Sharks-MR         4:53.87    4:51.01 LC     
  5 Barry, Kristina F         12 NY Sharks-MR         4:57.29    4:54.50 LC     
  6 Malyszka, Stephanie M     15 COND-MR              4:40.09    4:55.45 LC     
  7 Brickman, Molly E         13 Flying Dolphins-MR   5:01.90    4:56.87        
  8 Chung, Katie J            15 COND-MR              4:47.60    4:57.01        
  9 Gawlik, Keri N            14 NY Sharks-MR         4:59.08    5:06.56        
 10 Stalnaker, Taylor         13 Marlins-MR           4:56.04    5:07.27        
 11 Dari, Hannah E            13 COND-MR              5:04.99    5:07.47        
 12 Poole, Jessica T          13 SMST-CT              5:23.47    5:09.88        
 13 Poole, Meghan M           16 SMST-CT              5:05.32    5:10.15        
 14 Webber, Claire            16 NY Sharks-MR         5:27.49    5:11.25        
 14 Hoth, Brielle A           17 NY Sharks-MR         5:27.80    5:11.25        
 16 Mullany, Jill C           17 SMST-CT              4:54.90    5:12.56        
 17 Hoth, Jacqueline M        13 NY Sharks-MR         5:27.08    5:13.07        
 18 Hodges, Taylor M          14 COND-MR              5:25.49    5:14.07        
 19 Lauer, Valerie            14 NY Sharks-MR         5:21.79    5:14.72        
 20 Stiles, Jessica W         14 Morris County SC-NJ  5:05.05    5:16.17        
 21 Morris, Cara K            16 COND-MR              5:08.58    5:16.96        
 22 Ciavarella, Nicole T      13 COND-MR              6:15.08    5:17.21        
 23 Brooks, Alexandra T       14 COND-MR              5:16.96    5:17.92        
 24 Grady, Caitlin M          14 UNCON-MR             5:21.08    5:18.06        
 25 Oceguera, Mariajose       13 Sailfish-MR          5:40.48    5:18.76        
 26 Poindexter, Tiana         14 NY Sharks-MR         5:03.54    5:20.65        
 27 Decrem, Nicole            13 Middies-MR           5:35.27    5:21.81        
 28 Klein, Emma C             14 Rivertown Rays-MR    5:15.92    5:28.93        
 29 Goreshnik, Ashley H       14 NY Sharks-MR         6:47.80    5:29.24        
 30 Hellauer, Molly R         16 SMST-CT              5:34.61    5:33.68        
 31 Mrozinski, Jenna          16 NY Sharks-MR         5:50.48    5:35.65        
 32 Levy, Hillary A           13 COND-MR              6:11.57    5:36.00        
 33 Carlucci, Brannan A       16 COND-MR              5:38.57    5:37.76        
 34 Raphael, Michaela         13 NY Sharks-MR         5:49.99    5:39.87        
 35 Samuels, Rachel A         13 COND-MR              5:37.27    5:44.03        
 36 Johnson, Sydni A          13 UNNR-MR              5:45.23    5:44.13        
 37 Wagner, Savannah C        16 COND-MR              5:30.99    5:47.36        
 38 Spinosa, Gaby V           15 SMST-CT              5:37.32    5:47.38        
 39 Ambrosey, Natalie G       13 SMST-CT              6:26.08    5:51.47        
 40 Cicoria, Christine E      14 Morris County SC-NJ  5:40.05    5:54.64        
 41 Omelanczuk, Carolina      15 COND-MR              5:40.00    5:54.79        
 42 Ouldibbat, Laila          15 Sailfish-MR          6:11.24    6:01.64        
 43 Sanguinetti, Whitney      16 Sailfish-MR          6:38.34    6:02.78        
 44 Bernstein, Olive E        15 COND-MR              5:47.57    6:03.74        
 45 Rouse, T'Jorne Z          16 Sailfish-MR          6:10.54    6:08.25        
 
Girls 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              9:29.49  2010 LC Super Sectional
              9:48.39  15 - 18 LC Zones
              9:54.59  13 - 14 LC Zones
             10:14.99  LC Senior Mets 2010
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Housman, Emma Grace G     14 Bgnw Marlins-MR      9:50.00    9:48.64 13     
  2 Karetnick, Morgan R       15 Bgnw Marlins-MR     10:25.00    9:49.60 13     
  3 Chung, Katie J            15 COND-MR              9:48.27    9:53.76 13     
  4 Poleway, Monica J         15 COND-MR              9:59.84   10:02.60 LC     
  5 Turner, Kaitlyn A         12 COND-MR             10:01.02   10:06.35 LC     
  6 Malyszka, Stephanie M     15 COND-MR              9:42.25   10:06.64 LC     
  7 Brickman, Molly E         13 Flying Dolphins-MR  10:30.00   10:07.66 LC     
  8 Hahn, Abby                18 NYCC-MR             10:02.42   10:13.70 LC     
  9 Doherty, Bridget C        15 Bgnw Marlins-MR     10:10.00   10:15.76        
 10 Gomez, Chelsea O          12 NYCC-MR             10:30.00   10:20.98        
 11 Dari, Hannah E            13 COND-MR             11:05.95   10:25.78        
 12 Duncalf, Katie S          15 Bgnw Marlins-MR     10:35.00   10:31.60        
 13 Siegel, Sophie H          12 Flying Dolphins-MR  10:57.99   10:33.53        
 14 Fried, Carly T            12 Flying Dolphins-MR  10:57.17   10:40.56        
 15 Stiles, Jessica W         14 Morris County SC-NJ 10:59.55   10:42.97        
 16 Kim, Rachel S             14 COND-MR             10:04.99   10:44.01        
 17 Hodges, Taylor M          14 COND-MR             10:34.00   10:49.68        
 18 McClung, Taylor R         12 Rivertown Rays-MR   11:13.22   10:49.79        
 19 Lipton, Jessica R         12 Flying Dolphins-MR  11:15.00   10:51.36        
 20 Hirsch, Jenna             16 COND-MR             10:32.99   10:56.77        
 21 Ciavarella, Nicole T      13 COND-MR             13:04.09   10:56.92        
 22 Brooks, Alexandra T       14 COND-MR             11:04.91   11:01.00        
 23 Farrell, Brenna K         12 COND-MR             11:14.89   11:02.10        
 24 Morris, Cara K            16 COND-MR             10:38.01   11:03.94        
 25 McGovern, Meaghan O       12 COND-MR             11:38.82   11:10.72        
 26 Feinblatt, Carly H        12 Flying Dolphins-MR  11:25.00   11:17.72        
 27 Barclay, Skye M           12 Flying Dolphins-MR  11:15.00   11:17.87        
 28 Richardson, Erika S       17 COND-MR             11:17.86   11:19.38        
 29 Sweet, Lauren A           13 COND-MR             12:00.00   11:34.73        
 30 Samuels, Rachel A         13 COND-MR             12:11.75   11:38.39        
 31 Wagner, Savannah C        16 COND-MR             12:00.99   11:55.47        
 32 Gustinis, Gracie E         9 SMST-CT             13:29.49   11:59.24        
 33 Gagion, Anna E            12 Rivertown Rays-MR   13:50.00   12:02.93        
 34 Lawson, Taylor S          13 COND-MR             11:45.00   12:04.48        
 35 Bernstein, Olive E        15 COND-MR             12:06.35   12:23.57        
 36 Levy, Hillary A           13 COND-MR             12:22.00   12:41.35        
 37 Sargent, Elizabeth H      11 SMST-CT             14:40.49   13:02.94        
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:09.19  2010 LC Super Sectional
              1:12.69  15 - 18 LC Zones
              1:13.59  13 - 14 LC Zones
              1:14.99  LC Senior Mets 2010
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fairclough, Morgan D      15 NY Sharks-MR         1:11.62    1:08.37 2010   
  2 Stalnaker, Taylor         13 Marlins-MR           1:07.63    1:11.72 15     
  3 Duncalf, Katie S          15 Bgnw Marlins-MR      1:12.88    1:12.22 15     
  4 Doherty, Bridget C        15 Bgnw Marlins-MR      1:14.64    1:13.90 LC     
  5 Brickman, Molly E         13 Flying Dolphins-MR   1:12.27    1:14.10 LC     
  6 Barry, Elizabeth R        15 NY Sharks-MR         1:14.52    1:14.48 LC     
  7 Housman, Emma Grace G     14 Bgnw Marlins-MR      1:14.00    1:14.54 LC     
  8 Cervone, Erin T           16 NJW-NJ               1:15.25    1:15.24        
  9 Kanim, Callie H           14 Middies-MR           1:14.75    1:15.81        
 10 Trager, Lena E            15 Bgnw Marlins-MR      1:16.23    1:16.15        
 11 Webber, Claire            16 NY Sharks-MR         1:17.87    1:16.57        
 12 Tallier, Sophie T         13 NJW-NJ               1:25.80    1:17.61        
 13 Hsiung, Tiffany           14 NJW-NJ               1:18.22    1:18.00        
 14 Hoth, Jacqueline M        13 NY Sharks-MR         1:26.84    1:18.17        
 15 Doherty, Kaitlin A        14 Middies-MR           1:18.24    1:18.39        
 16 Hirsch, Jenna             16 COND-MR              1:16.66    1:19.89        
 17 Armstrong, Shannon        16 NY Sharks-MR         1:20.49    1:19.92        
 18 Forster, Grace L          14 SMST-CT              1:15.87    1:19.94        
 19 Vogt, Hailey L            14 NJW-NJ               1:23.57    1:20.21        
 20 Barry, Kristina F         12 NY Sharks-MR         1:21.51    1:20.27        
 21 Turner, Kaitlyn A         12 COND-MR              1:29.43    1:20.35        
 22 Mrozinski, Jenna          16 NY Sharks-MR         1:32.94    1:20.38        
 23 Bray, Kayla C             15 NJW-NJ               1:21.17    1:20.54        
 24 Cicoria, Christine E      14 Morris County SC-NJ  1:17.41    1:20.72        
 25 White, Lindsay A          15 Cudas-MR             1:17.39    1:20.84        
 26 Ciavarella, Nicole T      13 COND-MR              1:27.35    1:21.11        
 27 Kim, Rachel S             14 COND-MR              1:21.45    1:21.14        
 28 Maxwell, Laverne s        16 NDAC-MR              1:17.11    1:22.35        
 29 Kelly, Simone             13 Bgnw Marlins-MR      1:20.28    1:22.60        
 30 Simotas, Nicole F         13 NJW-NJ               1:29.24    1:22.65        
 31 Hutton, Theresa           12 TRS-MR               1:16.27    1:22.83        
 32 Goreshnik, Ashley H       14 NY Sharks-MR         1:22.64    1:22.85        
 33 Cullinan, Meghan          14 NY Sharks-MR         1:23.66    1:23.13        
 34 Richardson, Erika S       17 COND-MR              1:17.79    1:23.31        
 35 Spinosa, Gaby V           15 SMST-CT              1:23.39    1:23.42        
 36 Morris, Cara K            16 COND-MR              1:20.55    1:23.49        
 37 Becerra, Lauren M         15 Middies-MR           1:25.16    1:23.64        
 38 Gay, Ali E                14 NDAC-MR              1:23.78    1:23.66        
 39 D'Angelo, Caitlin M       15 NJW-NJ               1:24.92    1:23.95        
 40 Arnold, Samantha M        13 NJW-NJ               1:22.78    1:23.99        
 41 Sollitto, Christina H     15 COND-MR              1:23.62    1:24.00        
 42 Vandervelden, Zoe A       14 Bgnw Marlins-MR      1:22.00    1:24.31        
 43 Dell'Orto, Christina M    14 Middies-MR           1:27.44    1:24.41        
 44 Sweet, Lauren A           13 COND-MR              1:21.19    1:24.98        
 45 Rubino, Cassie            12 TRS-MR               1:23.04    1:25.22        
 46 DeSimone, Jackie M        15 COND-MR              1:25.55    1:25.57        
 47 Decrem, Nicole            13 Middies-MR           1:27.34    1:25.69        
 48 Mackrel, Naima J          11 NDAC-MR              1:25.53    1:25.82        
 49 Russo, Caroline           15 NY Sharks-MR         1:25.70    1:25.85        
 49 Sansone, Lene             15 NY Sharks-MR         1:25.87    1:25.85        
 51 Wagner, Savannah C        16 COND-MR              1:21.99    1:25.96        
 52 Bradnock, Taylor          14 COND-MR              1:40.00    1:26.33        
 53 Barrise, Lienne           13 NJW-NJ               1:25.46    1:26.41        
 54 Stern, Elizabeth          15 COND-MR              1:31.68    1:27.47        
 55 Samuels, Rachel A         13 COND-MR              1:25.98    1:28.17        
 56 Patapis, Melanie A        15 Middies-MR           1:29.86    1:28.48        
 57 Snyder, Wendy E           14 Rivertown Rays-MR    1:31.80    1:28.85        
 58 Caballero, Madison L      14 SMST-CT              1:28.86    1:29.20        
 59 Hellauer, Molly R         16 SMST-CT              1:27.49    1:29.21        
 60 Ruatos, Denise            13 NJW-NJ               1:32.78    1:30.10        
 61 Kortes, Kelly M           14 NJW-NJ               1:34.62    1:30.27        
 62 Raphael, Michaela         13 NY Sharks-MR         1:35.83    1:30.74        
 63 Lawson, Taylor S          13 COND-MR              1:30.00    1:31.46        
 64 Mungroo, Steph R          14 COND-MR              1:38.91    1:31.51        
 65 Bilodeau, Allison M       13 NJW-NJ               1:40.98    1:32.81        
 66 Sussman, Heather          15 TRS-MR               1:30.07    1:32.95        
 67 McManus, Samantha A       13 Rivertown Rays-MR    1:40.20    1:34.53        
 68 Bronfeld, Rebecca M       13 NJW-NJ               1:34.14    1:35.56        
 69 Sollitto, Caroline A      13 COND-MR              1:31.80    1:35.76        
 69 Heo, Grace                15 COND-MR              1:46.85    1:35.76        
 71 Bernstein, Olive E        15 COND-MR              1:28.82    1:36.00        
 72 Ciliberti, Emily E        14 COND-MR              1:33.36    1:36.15        
 73 Mahatcek, Samantha R      14 COND-MR              1:44.16    1:37.14        
 74 Polcaro, Lauren           14 NJW-U-NJ             1:38.48    1:39.11        
 75 White, Kristen A          13 Cudas-MR             1:53.32    1:40.27        
 76 Guerrero, Meg E           13 COND-MR              1:30.00    1:40.39        
 77 Brosnan, Caitlin A        14 COND-MR              1:48.63    1:40.69        
 78 Zhu, Katie H              13 COND-MR              1:48.74    1:47.23        
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:28.29  2010 LC Super Sectional
              2:35.49  15 - 18 LC Zones
              2:37.09  13 - 14 LC Zones
              2:39.99  LC Senior Mets 2010
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duncalf, Katie S          15 Bgnw Marlins-MR      2:29.77    2:29.46 15     
  2 Karetnick, Morgan R       15 Bgnw Marlins-MR      2:37.49    2:35.37 15     
  3 Chung, Katie J            15 COND-MR              2:29.71    2:35.66 13     
  4 Stalnaker, Taylor         13 Marlins-MR           2:27.94    2:35.69 13     
  5 Brickman, Molly E         13 Flying Dolphins-MR   2:33.99    2:37.36 LC     
  6 Kanim, Callie H           14 Middies-MR           2:37.25    2:41.25        
  7 Grady, Caitlin M          14 UNCON-MR             2:37.53    2:42.39        
  8 Gawlik, Keri N            14 NY Sharks-MR         2:40.77    2:42.55        
  9 Oceguera, Mariajose       13 Sailfish-MR          2:48.17    2:43.19        
 10 Trager, Lena E            15 Bgnw Marlins-MR      2:42.71    2:45.06        
 11 Dubin, Maria V            13 Bgnw Marlins-MR      2:52.00    2:45.67        
 12 Ciavarella, Nicole T      13 COND-MR              2:54.33    2:46.69        
 13 Hoth, Jacqueline M        13 NY Sharks-MR         2:51.72    2:47.13        
 14 Escobedo, Emily R         14 COND-MR              3:00.70    2:48.05        
 15 Armstrong, Shannon        16 NY Sharks-MR         2:51.35    2:48.55        
 16 Turner, Kaitlyn A         12 COND-MR              3:00.99    2:48.99        
 17 Kuhn, Abby C              13 Bgnw Marlins-MR      2:40.00    2:49.03        
 18 Kelly, Simone             13 Bgnw Marlins-MR      2:53.45    2:49.31        
 19 Hirsch, Jenna             16 COND-MR              2:44.56    2:50.71        
 20 Mrozinski, Jenna          16 NY Sharks-MR         3:02.14    2:51.66        
 21 Johnson, Sydni A          13 UNNR-MR              2:51.80    2:52.98        
 22 Webber, Claire            16 NY Sharks-MR         2:56.94    2:54.11        
 23 Lauer, Valerie            14 NY Sharks-MR         2:53.09    2:54.26        
 24 Dell'Orto, Christina M    14 Middies-MR           3:02.71    2:55.12        
 25 Becerra, Lauren M         15 Middies-MR           2:48.53    2:55.37        
 26 Cicoria, Christine E      14 Morris County SC-NJ  2:47.80    2:55.57        
 27 Richardson, Erika S       17 COND-MR              2:47.39    2:56.04        
 28 Sweet, Lauren A           13 COND-MR              3:13.39    2:57.91        
 29 Kim, Rachel S             14 COND-MR              2:53.99    2:58.25        
 30 Sollitto, Christina H     15 COND-MR              3:02.99    2:59.94        
 31 Klippel, Britney L        13 Marlins-MR           2:53.32    3:01.82        
 32 Maruo, Haruka             16 COND-MR              2:54.08    3:02.45        
 33 Decrem, Danielle H        16 Middies-MR           2:58.19    3:03.06        
 34 Baker, Emma A             13 SMST-CT              3:15.35    3:03.88        
 35 Rota, Kimberly A          13 Bgnw Marlins-MR      3:07.91    3:04.01        
 36 Stern, Elizabeth          15 COND-MR              3:15.26    3:04.33        
 37 Goreshnik, Ashley H       14 NY Sharks-MR         3:02.68    3:04.77        
 38 Raphael, Michaela         13 NY Sharks-MR         3:00.11    3:05.82        
 39 Wagner, Savannah C        16 COND-MR              3:03.99    3:06.03        
 40 Patapis, Melanie A        15 Middies-MR           2:55.07    3:06.33        
 41 Levine, Corie T           14 Bgnw Marlins-MR      3:05.72    3:07.71        
 42 Brooks, Alexandra T       14 COND-MR              2:55.12    3:07.90        
 43 Fried, Torie E            15 Rivertown Rays-MR    3:15.14    3:15.23        
 44 Sollitto, Caroline A      13 COND-MR              3:20.00    3:18.10        
 45 Bernstein, Olive E        15 COND-MR              3:07.45    3:19.90        
 46 Levy, Hillary A           13 COND-MR              3:12.00    3:20.68        
 47 Whalen, Lindsey M         15 COND-MR              2:59.00    3:20.98        
 -- Spinosa, Gaby V           15 SMST-CT              2:54.44         DQ        
 
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:18.69  2010 LC Super Sectional
              1:22.59  15 - 18 LC Zones
              1:24.19  13 - 14 LC Zones
              1:24.99  LC Senior Mets 2010
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arnott, Katie             16 NY Sharks-MR         1:17.29    1:19.47 15     
  2 Escobedo, Emily R         14 COND-MR              1:22.00    1:20.21 15     
  3 Webber, Claire            16 NY Sharks-MR         1:24.44    1:24.40 LC     
  4 Grady, Caitlin M          14 UNCON-MR             1:22.00    1:25.45        
  5 Phang, Yee Chung          13 Boys Club-MR         1:23.00    1:25.63        
  6 Poole, Meghan M           16 SMST-CT              1:22.40    1:26.50        
  7 Trager, Lena E            15 Bgnw Marlins-MR      1:26.46    1:26.97        
  8 Lawson, Taylor S          13 COND-MR              1:28.00    1:27.29        
  9 Turner, Kaitlyn A         12 COND-MR              1:42.50    1:27.84        
 10 Poole, Jessica T          13 SMST-CT              1:24.42    1:28.13        
 11 Malyszka, Stephanie M     15 COND-MR              1:26.75    1:29.12        
 12 Hirsch, Jenna             16 COND-MR              1:26.00    1:29.63        
 13 Kuhn, Abby C              13 Bgnw Marlins-MR      1:32.34    1:29.82        
 14 Poindexter, Tiana         14 NY Sharks-MR         1:34.70    1:30.21        
 15 Maruo, Haruka             16 COND-MR              1:24.95    1:30.23        
 16 Mullany, Jill C           17 SMST-CT              1:25.13    1:30.72        
 17 Poleway, Monica J         15 COND-MR              1:29.99    1:30.83        
 18 Rouse, T'Jorne Z          16 Sailfish-MR          1:30.59    1:31.13        
 19 Catalano, Valerie         17 NY Sharks-MR         1:35.67    1:31.80        
 20 Ambrosey, Natalie G       13 SMST-CT              1:33.03    1:32.56        
 21 Hoth, Jacqueline M        13 NY Sharks-MR         1:35.45    1:32.77        
 22 Decrem, Danielle H        16 Middies-MR           1:32.72    1:32.83        
 23 Carlucci, Brannan A       16 COND-MR              1:33.35    1:33.94        
 24 Lauer, Amanda             11 NY Sharks-MR         1:32.77    1:34.29        
 25 Ouldibbat, Laila          15 Sailfish-MR          1:37.49    1:34.48        
 26 Stiles, Jessica W         14 Morris County SC-NJ  1:30.99    1:34.89        
 27 Decrem, Nicole            13 Middies-MR           1:36.28    1:36.34        
 28 Klein, Emma C             14 Rivertown Rays-MR    1:35.00    1:36.63        
 29 Hoth, Brielle A           17 NY Sharks-MR         1:34.26    1:36.68        
 30 Dari, Hannah E            13 COND-MR              1:48.49    1:36.71        
 31 Becerra, Lauren M         15 Middies-MR           1:34.94    1:36.86        
 32 Rota, Kimberly A          13 Bgnw Marlins-MR      1:35.35    1:37.42        
 33 Hodges, Taylor M          14 COND-MR              1:52.08    1:38.72        
 34 Barry, Kristina F         12 NY Sharks-MR         1:41.41    1:38.80        
 35 Lauer, Valerie            14 NY Sharks-MR         2:11.33    1:39.43        
 36 Rota, Amanda P            13 Bgnw Marlins-MR      1:32.20    1:39.69        
 37 Levine, Corie T           14 Bgnw Marlins-MR      1:42.09    1:40.70        
 38 Kim, Rachel S             14 COND-MR              1:38.43    1:40.80        
 39 Whalen, Lindsey M         15 COND-MR              1:45.00    1:41.40        
 40 Baker, Emma A             13 SMST-CT              1:42.29    1:42.13        
 41 Stern, Elizabeth          15 COND-MR              1:46.67    1:42.17        
 42 Spinosa, Gaby V           15 SMST-CT              1:43.53    1:43.21        
 43 Patapis, Melanie A        15 Middies-MR           1:35.71    1:44.33        
 44 Mungroo, Steph R          14 COND-MR              1:57.30    1:44.58        
 45 Omelanczuk, Carolina      15 COND-MR              1:47.83    1:46.00        
 46 Sollitto, Caroline A      13 COND-MR              1:47.33    1:49.26        
 47 Fried, Torie E            15 Rivertown Rays-MR    1:45.04    1:49.74        
 48 Guerrero, Meg E           13 COND-MR              1:45.00    1:58.42        
 49 Sosa, Sabrina             13 COND-MR              2:03.74    2:00.77        
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:48.99  2010 LC Super Sectional
              2:56.29  15 - 18 LC Zones
              3:00.79  13 - 14 LC Zones
              3:05.99  LC Senior Mets 2010
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ho, Lauren W              13 NJW-NJ               2:53.78    2:46.58 2010   
  2 Arnott, Katie             16 NY Sharks-MR         2:45.63    2:48.89 2010   
  3 Grady, Caitlin M          14 UNCON-MR             2:55.42    2:59.61 13     
  4 Walsh, Shannon M          15 Big Blue-MR          2:50.79    3:00.38 13     
  5 Doherty, Bridget C        15 Bgnw Marlins-MR      2:59.03    3:02.82 LC     
  6 Webber, Claire            16 NY Sharks-MR         3:12.58    3:02.95 LC     
  7 Poole, Meghan M           16 SMST-CT              2:57.26    3:05.03 LC     
  8 Poole, Jessica T          13 SMST-CT              3:01.03    3:06.32        
  9 Trager, Lena E            15 Bgnw Marlins-MR      3:08.25    3:06.63        
 10 Cervone, Sarah M          13 NJW-NJ               3:11.58    3:08.52        
 11 Stewart, Colleen M        16 SMST-CT              2:57.18    3:09.35        
 12 Chung, Katie J            15 COND-MR              3:08.67    3:09.39        
 13 Fairclough, Morgan D      15 NY Sharks-MR         3:10.11    3:09.48        
 14 Maruo, Haruka             16 COND-MR              2:59.82    3:09.83        
 15 Malyszka, Stephanie M     15 COND-MR              3:06.28    3:10.88        
 16 Turner, Kaitlyn A         12 COND-MR              3:35.09    3:11.20        
 17 Hsiung, Tiffany           14 NJW-NJ               3:21.42    3:11.63        
 18 Decrem, Danielle H        16 Middies-MR           3:12.48    3:11.82        
 19 Poleway, Monica J         15 COND-MR              3:16.99    3:11.93        
 20 Ward, Lisa M              14 SMST-CT              3:11.78    3:12.17        
 21 Hirsch, Jenna             16 COND-MR              3:35.99    3:13.58        
 22 Palikuca, Emmanuelle      13 Big Blue-MR          3:15.96    3:14.45        
 23 Sansone, Lene             15 NY Sharks-MR         3:31.95    3:14.80        
 24 Hoth, Jacqueline M        13 NY Sharks-MR         3:22.15    3:15.12        
 25 Neggia, Susan E           13 NJW-NJ               3:26.18    3:17.60        
 26 Parish, Emily R           14 Bgnw Marlins-MR      3:15.00    3:19.02        
 27 Mathers, Hanna            16 NY Sharks-MR         3:07.54    3:19.17        
 28 Catalano, Valerie         17 NY Sharks-MR         3:20.77    3:19.19        
 29 Ambrosey, Natalie G       13 SMST-CT              3:15.49    3:19.92        
 30 DeSimone, Jackie M        15 COND-MR              3:26.93    3:20.14        
 31 Mesibov, Rachael          15 NY Sharks-MR         3:22.62    3:20.86        
 32 Brooks, Alexandra T       14 COND-MR              3:30.45    3:21.22        
 33 Lengel, Paulina E         14 NY Sharks-MR         3:27.12    3:22.49        
 34 Kerrich, Zoe              13 Rivertown Rays-MR    3:11.16    3:25.32        
 35 Bonifacio, Stephanie M    17 COND-MR              3:30.17    3:26.23        
 36 Cahill, Niamh             16 NJW-NJ               3:22.48    3:29.04        
 37 Carlucci, Brannan A       16 COND-MR              3:13.74    3:31.68        
 38 Kim, Rachel S             14 COND-MR              3:21.82    3:33.25        
 39 Klein, Emma C             14 Rivertown Rays-MR    3:20.39    3:33.49        
 40 Cullinan, Meghan          14 NY Sharks-MR         3:50.93    3:35.53        
 41 Cahill, Aileen B          14 NJW-NJ               3:34.96    3:36.71        
 42 Kaplan, Maya              14 NJW-NJ               3:36.38    3:38.28        
 43 Hodges, Taylor M          14 COND-MR              3:42.48    3:41.18        
 44 Ciliberti, Emily E        14 COND-MR              3:35.00    3:45.52        
 45 Tierney, Gabrielle A      15 Cudas-MR             3:40.37    3:46.74        
 46 Sosa, Sabrina             13 COND-MR              4:24.40    4:26.86        
 -- Sweet, Lauren A           13 COND-MR              3:29.56         DQ        
      Non-simultaneous kick
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:07.79  2010 LC Super Sectional
              1:09.89  15 - 18 LC Zones
              1:11.49  13 - 14 LC Zones
              1:11.99  LC Senior Mets 2010
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arnott, Katie             16 NY Sharks-MR         1:12.11    1:09.30 15     
  2 Poleway, Monica J         15 COND-MR              1:13.69    1:11.72 LC     
  3 Duncalf, Katie S          15 Bgnw Marlins-MR      1:09.11    1:12.67        
  4 Maxwell, Laverne s        16 NDAC-MR              1:07.11    1:13.09        
  5 Venice, Charissa L        14 NY Sharks-MR         1:09.43    1:13.45        
  6 Stalnaker, Taylor         13 Marlins-MR           1:10.79    1:13.71        
  7 Barry, Kristina F         12 NY Sharks-MR         1:13.88    1:14.22        
  8 Armstrong, Shannon        16 NY Sharks-MR         1:19.46    1:14.75        
  9 Ho, Lauren W              13 NJW-NJ               1:19.37    1:15.03        
 10 Stiles, Jessica W         14 Morris County SC-NJ  1:13.89    1:15.17        
 11 Kelly, Simone             13 Bgnw Marlins-MR      1:14.34    1:16.26        
 12 Arnold, Samantha M        13 NJW-NJ               1:18.16    1:16.30        
 13 Goreshnik, Ashley H       14 NY Sharks-MR         1:12.29    1:16.43        
 14 Morris, Cara K            16 COND-MR              1:09.97    1:16.49        
 15 Raccioppi, Paige          16 TRS-MR               1:09.59    1:16.63        
 16 Fried, Torie E            15 Rivertown Rays-MR    1:15.83    1:16.85        
 17 Chung, Katie J            15 COND-MR              1:17.48    1:17.27        
 18 Vogt, Hailey L            14 NJW-NJ               1:17.75    1:17.63        
 19 Forster, Grace L          14 SMST-CT              1:18.42    1:18.38        
 20 Lauer, Valerie            14 NY Sharks-MR         1:22.83    1:19.02        
 21 Barrise, Lienne           13 NJW-NJ               1:20.56    1:19.29        
 22 Kortes, Kelly M           14 NJW-NJ               1:23.61    1:19.35        
 23 Grady, Caitlin M          14 UNCON-MR             1:11.54    1:19.97        
 24 Klein, Emma C             14 Rivertown Rays-MR    1:22.05    1:20.04        
 25 Holmes, Lindsie           17 TRS-MR               1:11.59    1:20.30        
 26 Oceguera, Mariajose       13 Sailfish-MR          1:16.11    1:20.50        
 27 Richardson, Erika S       17 COND-MR              1:16.69    1:20.51        
 28 Maruo, Haruka             16 COND-MR              1:19.91    1:20.72        
 29 Malyszka, Stephanie M     15 COND-MR              1:22.54    1:20.82        
 30 Catarinacchio, Jessica R  13 Middies-MR           1:19.30    1:21.24        
 31 Hsiung, Tiffany           14 NJW-NJ               1:27.10    1:21.43        
 32 Tallier, Sophie T         13 NJW-NJ               1:25.10    1:21.59        
 33 Neggia, Susan E           13 NJW-NJ               1:25.10    1:22.06        
 34 Russo, Caroline           15 NY Sharks-MR         1:21.80    1:22.30        
 35 Stewart, Colleen M        16 SMST-CT              1:15.62    1:22.46        
 36 Ciavarella, Nicole T      13 COND-MR              1:42.20    1:22.47        
 37 Hellauer, Molly R         16 SMST-CT              1:21.60    1:22.51        
 38 Walsh, Shannon M          15 Big Blue-MR          1:25.74    1:22.85        
 39 Lengel, Paulina E         14 NY Sharks-MR         1:31.55    1:23.33        
 40 Raphael, Michaela         13 NY Sharks-MR         1:22.10    1:24.30        
 41 Decrem, Nicole            13 Middies-MR           1:23.76    1:24.57        
 42 Carlucci, Brannan A       16 COND-MR              1:24.00    1:25.78        
 43 Lappas, Olivia            14 NY Sharks-MR         1:21.77    1:26.22        
 44 Bray, Kayla C             15 NJW-NJ               1:22.27    1:26.35        
 45 Sanguinetti, Whitney      16 Sailfish-MR          1:25.43    1:27.93        
 46 Sollitto, Christina H     15 COND-MR              1:34.23    1:29.17        
 47 DeMaine, Mollie K         13 UN-MR                1:26.12    1:29.99        
 48 Brown, Nikki G            14 COND-MR              1:24.70    1:30.02        
 49 Rouse, T'Jorne Z          16 Sailfish-MR          1:30.32    1:30.16        
 50 Ushay, Diana              17 Sailfish-MR          1:28.45    1:31.60        
 51 Brooks, Alexandra T       14 COND-MR              1:34.65    1:32.41        
 52 Ouldibbat, Laila          15 Sailfish-MR          1:31.97    1:33.09        
 53 Bronfeld, Rebecca M       13 NJW-NJ               1:50.08    1:40.46        
 54 White, Kristen A          13 Cudas-MR             1:41.28    1:41.26        
 55 Levy, Hillary A           13 COND-MR              1:40.00    1:58.81        
 
Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:27.89  2010 LC Super Sectional
              2:31.59  15 - 18 LC Zones
              2:37.39  13 - 14 LC Zones
              2:45.99  LC Senior Mets 2010
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poleway, Monica J         15 COND-MR              2:39.99    2:36.17 13     
  2 Duncalf, Katie S          15 Bgnw Marlins-MR      2:32.41    2:36.43 13     
  3 Kim, Rachel S             14 COND-MR              2:39.89    2:40.58 LC     
  4 Turner, Kaitlyn A         12 COND-MR              2:37.52    2:40.99 LC     
  5 Barry, Kristina F         12 NY Sharks-MR         2:38.65    2:43.05 LC     
  6 Dubin, Maria V            13 Bgnw Marlins-MR      2:48.00    2:45.23 LC     
  7 Goreshnik, Ashley H       14 NY Sharks-MR         2:41.19    2:49.56        
  8 Hodges, Taylor M          14 COND-MR              3:07.38    2:52.79        
  9 Hirsch, Jenna             16 COND-MR              2:44.92    2:53.14        
 10 Chung, Katie J            15 COND-MR              2:52.82    2:53.98        
 11 Sweet, Lauren A           13 COND-MR                   NT    2:54.61        
 12 Malyszka, Stephanie M     15 COND-MR              3:00.07    2:56.57        
 13 Morris, Cara K            16 COND-MR              2:49.99    2:57.93        
 14 Ciavarella, Nicole T      13 COND-MR              3:03.12    3:02.23        
 15 Hellauer, Molly R         16 SMST-CT              3:02.04    3:02.86        
 16 Richardson, Erika S       17 COND-MR              2:58.61    3:07.35        
 17 Maruo, Haruka             16 COND-MR              3:02.82    3:12.31        
 18 Omelanczuk, Carolina      15 COND-MR              3:11.61    3:12.33        
 19 Raphael, Michaela         13 NY Sharks-MR         3:10.11    3:14.39        
 20 Brooks, Alexandra T       14 COND-MR              3:12.00    3:14.79        
 21 Sollitto, Christina H     15 COND-MR              3:31.53    3:16.54        
 22 Levy, Hillary A           13 COND-MR              3:30.00    4:05.22        
 
Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:28.89  2010 LC Super Sectional
              2:35.89  15 - 18 LC Zones
              2:37.89  13 - 14 LC Zones
              2:38.99  LC Senior Mets 2010
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arnott, Katie             16 NY Sharks-MR         2:30.18    2:31.74 15     
  2 Doherty, Bridget C        15 Bgnw Marlins-MR      2:35.81    2:37.34 13     
  3 Fairclough, Morgan D      15 NY Sharks-MR         2:43.43    2:38.75 LC     
  4 Duncalf, Katie S          15 Bgnw Marlins-MR      2:39.76    2:41.57        
  5 Malyszka, Stephanie M     15 COND-MR              2:42.00    2:42.89        
  6 Turner, Kaitlyn A         12 COND-MR              2:41.45    2:43.94        
  7 Trager, Lena E            15 Bgnw Marlins-MR      2:47.73    2:44.22        
  8 Kim, Rachel S             14 COND-MR              2:40.62    2:44.32        
  9 Grady, Caitlin M          14 UNCON-MR             2:41.11    2:44.35        
 10 Housman, Emma Grace G     14 Bgnw Marlins-MR      2:45.00    2:44.50        
 11 Stewart, Colleen M        16 SMST-CT              2:44.45    2:45.64        
 12 Cervone, Sarah M          13 NJW-NJ               2:51.38    2:45.65        
 13 Neggia, Susan E           13 NJW-NJ               2:53.72    2:45.78        
 14 Forster, Grace L          14 SMST-CT              2:44.73    2:45.81        
 15 Poole, Jessica T          13 SMST-CT              2:46.01    2:45.97        
 16 Dari, Hannah E            13 COND-MR              2:54.01    2:46.70        
 17 Dubin, Maria V            13 Bgnw Marlins-MR      2:51.84    2:47.06        
 18 Poindexter, Tiana         14 NY Sharks-MR         2:44.01    2:47.15        
 19 Poole, Meghan M           16 SMST-CT              2:48.01    2:47.60        
 20 Ward, Lisa M              14 SMST-CT              2:51.83    2:47.75        
 21 Simotas, Nicole F         13 NJW-NJ               2:58.41    2:48.20        
 22 Kelly, Simone             13 Bgnw Marlins-MR      2:49.28    2:48.33        
 23 Raccioppi, Paige          16 TRS-MR               2:33.19    2:48.73        
 24 Tallier, Sophie T         13 NJW-NJ               2:51.10    2:48.92        
 25 Kanim, Callie H           14 Middies-MR           2:52.05    2:49.09        
 26 Maruo, Haruka             16 COND-MR              2:44.51    2:49.71        
 27 White, Lindsay A          15 Cudas-MR             2:51.48    2:51.65        
 28 Decrem, Nicole            13 Middies-MR           3:03.17    2:52.17        
 29 Richardson, Erika S       17 COND-MR              2:53.08    2:52.94        
 30 Gay, Ali E                14 NDAC-MR              2:45.10    2:53.20        
 31 Walsh, Shannon M          15 Big Blue-MR          2:49.24    2:53.24        
 32 Carlucci, Brannan A       16 COND-MR              2:59.30    2:55.02        
 33 Parish, Emily R           14 Bgnw Marlins-MR      3:01.18    2:55.05        
 34 Holmes, Lindsie           17 TRS-MR               2:45.62    2:55.53        
 35 Lengel, Paulina E         14 NY Sharks-MR         3:02.77    2:55.96        
 36 Barrise, Lienne           13 NJW-NJ               2:52.41    2:56.14        
 37 Sweet, Lauren A           13 COND-MR              2:54.53    2:56.49        
 38 Ambrosey, Natalie G       13 SMST-CT              3:25.00    2:59.40        
 39 Lawson, Taylor S          13 COND-MR              3:08.08    3:00.35        
 40 Sollitto, Christina H     15 COND-MR              3:03.11    3:00.73        
 41 Hellauer, Molly R         16 SMST-CT              3:00.73    3:01.15        
 42 Rouse, T'Jorne Z          16 Sailfish-MR          3:04.76    3:02.20        
 43 Wagner, Savannah C        16 COND-MR              3:25.99    3:02.48        
 44 Snyder, Wendy E           14 Rivertown Rays-MR    3:08.08    3:03.60        
 44 Ouldibbat, Laila          15 Sailfish-MR          3:05.99    3:03.60        
 46 Spinosa, Gaby V           15 SMST-CT              3:04.60    3:04.13        
 47 Mathers, Hanna            16 NY Sharks-MR         2:55.29    3:04.50        
 48 D'Angelo, Caitlin M       15 NJW-NJ               3:14.85    3:05.01        
 49 Mackrel, Naima J          11 NDAC-MR              3:02.36    3:05.09        
 50 Levy, Hillary A           13 COND-MR              3:19.99    3:05.62        
 51 Palikuca, Emmanuelle      13 Big Blue-MR          3:06.13    3:05.76        
 52 Lee, Victoria             14 NJW-NJ               3:06.23    3:06.90        
 53 Ruatos, Denise            13 NJW-NJ               3:09.89    3:07.61        
 54 Fried, Torie E            15 Rivertown Rays-MR    3:01.64    3:07.64        
 55 Bronfeld, Rebecca M       13 NJW-NJ               3:13.12    3:10.05        
 56 Cahill, Niamh             16 NJW-NJ               3:12.95    3:10.19        
 57 Kaplan, Maya              14 NJW-NJ               3:20.28    3:10.42        
 58 Bernstein, Olive E        15 COND-MR              3:07.60    3:10.75        
 59 Stern, Elizabeth          15 COND-MR              3:22.94    3:11.06        
 60 Caballero, Madison L      14 SMST-CT              3:16.43    3:13.62        
 61 Bonifacio, Stephanie M    17 COND-MR              3:09.64    3:14.77        
 62 Brown, Nikki G            14 COND-MR              3:01.68    3:14.92        
 63 Sollitto, Caroline A      13 COND-MR              3:35.00    3:22.42        
 64 Polcaro, Lauren           14 NJW-U-NJ             3:27.77    3:22.67        
 65 Bilodeau, Allison M       13 NJW-NJ               3:30.54    3:23.10        
 66 Ciliberti, Emily E        14 COND-MR              3:25.58    3:24.04        
 67 Cahill, Aileen B          14 NJW-NJ               3:24.95    3:27.24        
 68 Tierney, Gabrielle A      15 Cudas-MR             3:25.08    3:28.05        
 -- Sosa, Sabrina             13 COND-MR              3:45.30         DQ        
      Not on back off wall - back
 
Girls 400 LC Meter IM
===============================================================================
              5:14.89  2010 LC Super Sectional
              5:30.49  15 - 18 LC Zones
              5:33.69  13 - 14 LC Zones
              5:38.99  LC Senior Mets 2010
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chung, Katie J            15 COND-MR              5:23.46    5:24.55 15     
  2 Duncalf, Katie S          15 Bgnw Marlins-MR      5:28.44    5:28.39 15     
  3 Hahn, Abby                18 NYCC-MR              5:15.76    5:28.72 15     
  4 Doherty, Bridget C        15 Bgnw Marlins-MR      5:28.39    5:29.51 15     
  5 Poleway, Monica J         15 COND-MR              6:05.99    5:29.55 15     
  6 Brickman, Molly E         13 Flying Dolphins-MR   5:39.12    5:34.49 LC     
  7 Stalnaker, Taylor         13 Marlins-MR           5:34.08    5:39.36        
  8 Turner, Kaitlyn A         12 COND-MR              5:38.01    5:39.37        
  9 Housman, Emma Grace G     14 Bgnw Marlins-MR      5:41.81    5:41.29        
 10 Malyszka, Stephanie M     15 COND-MR              5:34.38    5:42.32        
 11 Kim, Rachel S             14 COND-MR              5:42.00    5:45.11        
 12 Ciavarella, Nicole T      13 COND-MR              5:51.10    5:47.57        
 13 Grady, Caitlin M          14 UNCON-MR             5:39.48    5:48.99        
 14 Walsh, Georgina           15 NYCC-MR              5:50.39    5:51.66        
 15 Fried, Carly T            12 Flying Dolphins-MR   5:50.96    5:52.18        
 16 Paspalas, Christina M     12 COND-MR              6:03.00    5:52.48        
 17 Cummings, Carly           11 COND-MR              5:52.21    5:54.29        
 18 Trager, Lena E            15 Bgnw Marlins-MR      5:50.00    5:54.84        
 19 Hirsch, Jenna             16 COND-MR              5:48.72    5:56.85        
 20 Richardson, Erika S       17 COND-MR              6:29.99    5:59.22        
 21 Morris, Cara K            16 COND-MR              5:52.93    5:59.72        
 22 Stiles, Jessica W         14 Morris County SC-NJ  6:04.23    6:00.12        
 23 Maruo, Haruka             16 COND-MR              6:07.71    6:00.32        
 24 Hodges, Taylor M          14 COND-MR              6:18.53    6:00.90        
 25 McGovern, Meaghan O       12 COND-MR              6:24.78    6:08.90        
 26 Sweet, Lauren A           13 COND-MR              6:13.00    6:11.19        
 27 McClung, Demi R           11 Rivertown Rays-MR    6:45.00    6:13.55        
 28 Grenon, Danielle E        11 CDOG-CT              6:45.51    6:15.63        
 29 Brooks, Alexandra T       14 COND-MR              6:28.14    6:16.04        
 30 Carlucci, Brannan A       16 COND-MR              6:19.50    6:18.50        
 31 Farrell, Shannon P        12 COND-MR              6:15.00    6:21.33        
 32 Lawson, Taylor S          13 COND-MR              6:05.00    6:23.29        
 33 Sollitto, Christina H     15 COND-MR              6:41.84    6:26.34        
 34 Globus, Adi L             11 COND-MR              6:15.00    6:32.18        
 35 Walsh, Colleen M          12 COND-MR              6:35.90    6:35.91        
 36 Chen, Jessica J           12 COND-MR              6:40.00    6:38.60        
 37 Omelanczuk, Carolina      15 COND-MR              6:15.00    6:38.65        
 38 Stern, Elizabeth          15 COND-MR              6:44.00    6:38.71        
 39 Brown, Nikki G            14 COND-MR              6:33.44    6:39.86        
 40 Makovic, Tiffany          12 Rivertown Rays-MR    6:35.00    6:40.16        
 41 Gidicsin, Stephanie R     12 CDOG-CT              6:59.51    6:51.56        
 42 Levy, Hillary A           13 COND-MR              7:15.51    6:53.60        
 43 Medina, Melissa           12 COND-MR              7:15.00    6:54.06        
 44 Romansky, Sabrina M       11 SMST-CT              6:42.49    6:54.84        
 45 Bernstein, Olive E        15 COND-MR              6:40.26    7:01.94        
 46 Makovic, Vanessa          10 Rivertown Rays-MR    6:45.00    7:04.86        
 47 Burton, Nillie M          11 CDOG-CT              8:15.51    7:06.75        
 48 Trinco, Charlie J         12 Morris County SC-NJ  6:57.07    7:08.11        
 49 Houghton, Sophia K        12 COND-MR              7:27.00    7:19.81        
 -- Ambrosey, Natalie G       13 SMST-CT              6:12.49         DQ        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                33.89  10 and Under LC Zones
                37.99  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HO, Timothy               10 Boys Club-MR           32.00      31.51 10     
  2 Draper, Christopher F     10 Rivertown Rays-MR      35.44      34.81 JO     
  3 Ahearn, Declan B          10 Bgnw Marlins-MR        36.00      35.12 JO     
  4 Malone, Dara J            10 CDOG-CT                38.18      35.35 JO     
  5 Ruiz, Brian S             10 FAST-MR                31.00      35.43 JO     
  5 Liu, Eric Z               10 Boys Club-MR           35.00      35.43 JO     
  7 Zhang, Benjamin G         10 Boys Club-MR           38.00      35.76 JO     
  8 Phang, Yik Fung            9 Boys Club-MR           37.00      36.10 JO     
  9 Petrini, Alex D           10 Bgnw Marlins-MR        40.79      36.19 JO     
 10 Tu, Matthew X             10 Bgnw Marlins-MR        39.00      36.27 JO     
 11 Lipton, Evan N            10 Flying Dolphins-MR     34.00      36.38 JO     
 12 Walsh, Dylan F            10 Middies-MR             39.36      36.54 JO     
 13 Todorovic, Stephan A       9 COND-MR                41.17      36.90 JO     
 14 Kahn, Alec P              10 Flying Dolphins-MR     36.00      37.20 JO     
 15 DiBennedetto, Joe M       10 UN-MR                  36.12      37.39 JO     
 16 Paruvangada, Bopu          9 COND-MR                40.00      37.93 JO     
 17 Covello, Ben D            10 Middies-MR             45.50      38.15        
 18 Behbehani, Tirdod         10 COND-MR                40.21      38.24        
 19 Sheppard, Jason D         10 Middies-MR             43.87      38.76        
 20 Sakharuk, Daniel           9 COND-MR                39.00      39.04        
 21 Coleman, Taylor A          9 Bgnw Marlins-MR        42.00      39.22        
 22 Claiborne, Jr., Kevin G    9 Boys Club-MR           41.00      39.48        
 23 Alpay, Zachery M          10 MSC-MR                 41.96      39.53        
 24 Chang, Alan                9 Rivertown Rays-MR      41.09      39.61        
 25 Vasquez, Brandon          10 MSC-MR                 43.63      39.65        
 26 Kaufmann, Garrett J       10 Bgnw Marlins-MR        43.00      39.72        
 27 Blair, Seamus C           10 Bgnw Marlins-MR        43.82      39.79        
 28 Torres, Cristian          10 Sailfish-MR            43.02      40.00        
 29 Levens, Peter J            9 CDOG-CT                48.41      40.20        
 30 Delfico, Ryan A            7 Bgnw Marlins-MR        46.00      40.24        
 31 Lawson, Ryan F            10 COND-MR                39.00      40.26        
 32 Eng, Timothy              10 Bgnw Marlins-MR        43.00      40.38        
 33 Sullivan, Jack R           9 Bgnw Marlins-MR        42.00      40.66        
 34 Beneventano, Danny J       9 Morris County SC-NJ    41.14      41.26        
 35 Brewer, Ben P             10 CDOG-CT                43.51      41.43        
 36 Kirsis, Janis V            8 COND-MR                47.19      41.49        
 37 Doherty, Sean P            9 COND-MR                47.54      41.51        
 38 Overacker, Thomas T        9 UN-MR                  40.86      42.19        
 39 Burton, Jacob W            9 CDOG-CT                46.63      42.68        
 40 Daly, Michael C           10 COND-MR                42.46      42.77        
 40 Crimi, Christopher P      10 COND-MR                52.00      42.77        
 42 Hellman, Noah S           10 Bgnw Marlins-MR        46.00      43.12        
 43 Crosbie, Kyle T            9 Marlins-MR             43.26      44.32        
 44 Kessler, Zachary D         8 Bgnw Marlins-MR        48.00      44.49        
 45 Carrazzone, Alex C         9 UN-MR                  49.34      45.47        
 46 Stolarski, Andrew K        8 COND-MR                52.20      46.71        
 47 Todorovic, Nicholas A      7 COND-MR                57.50      46.90        
 48 Blair, Henry M             8 Bgnw Marlins-MR        50.00      47.07        
 49 Padula, Robert J           9 Marlins-MR             45.80      47.68        
 50 Saraf, Akaash              9 FAST-MR                40.00      47.79        
 51 Coleman, Alex M            7 Bgnw Marlins-MR        45.00      48.14        
 51 Dwyer, Jimmy C             9 COND-MR                50.69      48.14        
 53 Kaetker, Jan X            10 Middies-MR             47.18      48.32        
 54 Velasquez, Daniel N        8 COND-MR                55.26      48.69        
 55 Reining, Robert L          8 MSC-MR               1:09.02      49.57        
 56 O'Loughlin, Devon         10 COND-MR              1:05.00      50.29        
 57 Fonseca, Joshua            8 FAST-MR                39.98      50.37        
 58 Bachard, Riley P           9 SMST-CT                55.49      50.44        
 59 McGovern, Aidan J          8 COND-MR              1:05.00      50.58        
 60 Chamak, Josh M            10 COND-MR                52.08      50.86        
 61 Tsuji, Akira               9 Middies-MR             55.10      51.50        
 62 DeMaine, Gavin R           8 UN-MR                  51.64      51.65        
 63 Gibson, Matthew W         10 Marlins-MR             48.85      51.85        
 64 Flanagan, Brendan J       10 COND-MR                   NT      52.20        
 65 Yarus, Ethan A             9 COND-MR              1:05.00      54.10        
 66 Tsuei, Micah               7 COND-MR                57.50      54.31        
 67 Jang, Joe                 10 COND-MR                   NT      54.38        
 68 Ruan, Andrew               8 MSC-MR               1:12.02      54.44        
 69 Crimi, Patrick C           8 COND-MR              1:00.00      54.45        
 70 Kivlehan, Patrick J        7 Marlins-MR           1:05.22      54.91        
 71 Fishman, Ron T             7 COND-MR                   NT      55.02        
 71 Orlando, Louis A           9 COND-MR                53.00      55.02        
 73 Melcer, Kevin P            8 COND-MR              1:10.00      55.75        
 74 Guerrero, Sean N           9 COND-MR                   NT      55.87        
 75 Lindquist, Patrick        10 COND-MR                   NT      56.01        
 76 Reiss, Peyton H           10 COND-MR                58.00      56.51        
 77 Silver, Matthew A          8 COND-MR                41.00      58.15        
 78 Dwyer, Michael C           7 COND-MR                51.70    1:01.07        
 79 Morris, Koby K             7 COND-MR              1:10.00    1:09.92        
 80 McClung, Max M             6 Rivertown Rays-MR    1:01.12    1:17.07        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:15.29  10 and Under LC Zones
              1:23.99  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HO, Timothy               10 Boys Club-MR         1:10.00    1:13.16 10     
  2 May, David R              10 CDOG-CT              1:25.74    1:15.53 JO     
  3 Lin, Thomas                8 Boys Club-MR         1:15.00    1:16.90 JO     
  4 Glat, Brian S             10 Bgnw Marlins-MR      1:17.33    1:17.62 JO     
  5 Liu, Eric Z               10 Boys Club-MR         1:23.00    1:18.21 JO     
  6 Lee, Austin Y              9 NJW-NJ               1:24.18    1:19.29 JO     
  7 Todorovic, Stephan A       9 COND-MR              1:29.98    1:20.09 JO     
  8 Draper, Christopher F     10 Rivertown Rays-MR    1:22.78    1:20.36 JO     
  9 Zhang, Benjamin G         10 Boys Club-MR         1:26.00    1:20.58 JO     
 10 Andjelic, Lazar           10 COND-MR              1:26.84    1:21.19 JO     
 11 Behbehani, Tirdod         10 COND-MR              1:27.98    1:24.57        
 11 Phang, Yik Fung            9 Boys Club-MR         1:23.00    1:24.57        
 13 Barker, Evan W            10 Bgnw Marlins-MR      1:32.26    1:24.90        
 14 Walsh, Dylan F            10 Middies-MR           1:27.19    1:25.00        
 15 Covello, Ben D            10 Middies-MR           1:30.43    1:25.47        
 16 Drew, Keegan P             9 Middies-MR           1:28.97    1:25.84        
 17 Mazzella, Luca             9 CDOG-CT              1:56.38    1:25.95        
 18 Blair, Seamus C           10 Bgnw Marlins-MR      1:36.60    1:27.26        
 19 Wong, Jay Jay M            8 NJW-NJ               1:41.80    1:28.14        
 20 Paruvangada, Bopu          9 COND-MR              1:46.84    1:28.71        
 21 Burton, Jacob W            9 CDOG-CT              1:41.72    1:28.84        
 22 Alpay, Zachery M          10 MSC-MR               1:38.83    1:28.89        
 23 Vasquez, Brandon          10 MSC-MR               1:38.10    1:29.45        
 24 Sheppard, Jason D         10 Middies-MR           1:36.10    1:29.81        
 25 Torres, Cristian          10 Sailfish-MR          1:32.63    1:30.57        
 26 Lawson, Ryan F            10 COND-MR              1:28.00    1:30.59        
 27 Coleman, Taylor A          9 Bgnw Marlins-MR      1:34.00    1:30.61        
 28 Boughner, Connor S         9 Cudas-MR             1:32.30    1:31.02        
 29 Sakharuk, Daniel           9 COND-MR              1:57.01    1:31.26        
 30 Thaler, Eli M              9 Bgnw Marlins-MR      1:39.00    1:31.67        
 31 Chang, Alan                9 Rivertown Rays-MR    1:37.12    1:31.70        
 32 Claiborne, Jr., Kevin G    9 Boys Club-MR         1:34.00    1:31.88        
 33 Kirsis, Janis V            8 COND-MR              1:47.90    1:34.67        
 34 Beneventano, Danny J       9 Morris County SC-NJ  1:38.65    1:35.09        
 35 Brewer, Ben P             10 CDOG-CT              1:43.51    1:35.24        
 36 Crimi, Christopher P      10 COND-MR              1:52.00    1:36.38        
 37 Levens, Peter J            9 CDOG-CT              1:36.59    1:38.57        
 38 Daly, Michael C           10 COND-MR              1:37.34    1:39.84        
 39 Hellman, Noah S           10 Bgnw Marlins-MR      1:44.00    1:43.35        
 40 Dwyer, Jimmy C             9 COND-MR              2:00.91    1:44.29        
 41 Schwartz Jr., Edward L    10 NJW-NJ               2:05.40    1:45.17        
 42 Tsuji, Akira               9 Middies-MR           2:02.59    1:45.84        
 43 Johns, TJ D                8 CFA-MR               2:30.00    1:47.21        
 44 Todorovic, Nicholas A      7 COND-MR              2:08.33    1:47.41        
 45 Blair, Henry M             8 Bgnw Marlins-MR      1:52.00    1:47.67        
 46 Skolnick, Avery            7 CFA-MR               1:45.33    1:49.27        
 47 O'Loughlin, Devon         10 COND-MR              2:15.00    1:50.50        
 48 Stolarski, Andrew K        8 COND-MR              2:05.40    1:53.26        
 49 Coleman, Alex M            7 Bgnw Marlins-MR      1:42.00    1:54.29        
 50 Tse, Josh                 10 CFA-MR               2:00.98    2:00.71        
 51 Yang, Samuel               9 COND-MR                   NT    2:01.41        
 51 Reining, Robert L          8 MSC-MR               1:56.02    2:01.41        
 53 Fan, Timothy Z             9 COND-MR                   NT    2:01.69        
 54 Tsuei, Micah               7 COND-MR              2:09.76    2:03.52        
 55 Bachard, Riley P           9 SMST-CT              2:09.49    2:04.89        
 56 Ruan, Andrew               8 MSC-MR               2:39.02    2:12.75        
 57 Paseltiner, Ben G          8 COND-MR              2:20.00    2:13.14        
 58 Silver, Matthew A          8 COND-MR              1:49.00    2:13.84        
 59 Melcer, Kevin P            8 COND-MR                   NT    2:19.13        
 60 McClung, Max M             6 Rivertown Rays-MR    2:22.02    2:35.78        
 -- Velasquez, Daniel N        8 COND-MR              2:13.97         DQ        
      False start
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                40.29  10 and Under LC Zones
                45.59  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HO, Timothy               10 Boys Club-MR           34.00      34.71 10     
  2 Andjelic, Lazar           10 COND-MR                43.45      38.91 10     
  3 May, David R              10 CDOG-CT                42.91      39.37 10     
  4 DiBennedetto, Joe M       10 UN-MR                  40.55      39.99 10     
  5 Barker, Evan W            10 Bgnw Marlins-MR        43.67      40.78 JO     
  6 Phang, Yik Fung            9 Boys Club-MR           42.00      41.31 JO     
  7 Liu, Eric Z               10 Boys Club-MR           43.00      41.71 JO     
  8 Tu, Matthew X             10 Bgnw Marlins-MR        42.00      42.10 JO     
  9 Ahearn, Declan B          10 Bgnw Marlins-MR        44.70      42.16 JO     
 10 Draper, Christopher F     10 Rivertown Rays-MR      52.63      42.26 JO     
 11 Petrini, Alex D           10 Bgnw Marlins-MR        50.41      42.63 JO     
 12 Malone, Dara J            10 CDOG-CT                45.54      43.30 JO     
 13 Chang, Alan                9 Rivertown Rays-MR      50.41      43.72 JO     
 14 Todorovic, Stephan A       9 COND-MR                52.86      43.79 JO     
 15 Chavez, Reid T             9 SMST-CT                48.90      43.90 JO     
 16 Walsh, Dylan F            10 Middies-MR             47.56      44.19 JO     
 17 Ruiz, Brian S             10 FAST-MR                37.89      44.30 JO     
 18 Delfico, Ryan A            7 Bgnw Marlins-MR        49.00      44.42 JO     
 19 Covello, Ben D            10 Middies-MR             48.36      44.47 JO     
 20 Kahn, Alec P              10 Flying Dolphins-MR     44.00      45.18 JO     
 21 Lipton, Evan N            10 Flying Dolphins-MR     46.79      45.64        
 22 Doherty, Sean P            9 COND-MR                58.68      45.76        
 23 Claiborne, Jr., Kevin G    9 Boys Club-MR           45.00      46.06        
 24 Sheppard, Jason D         10 Middies-MR             47.94      46.15        
 25 Sakharuk, Daniel           9 COND-MR                43.00      46.16        
 26 Sullivan, Jack R           9 Bgnw Marlins-MR        50.00      46.54        
 27 Coleman, Taylor A          9 Bgnw Marlins-MR        49.00      46.68        
 28 Brewer, Ben P             10 CDOG-CT                51.51      46.75        
 29 Eng, Timothy              10 Bgnw Marlins-MR        50.00      47.08        
 30 Crosbie, Kyle T            9 Marlins-MR             46.03      47.28        
 31 Daly, Michael C           10 COND-MR                50.37      47.71        
 32 Kaufmann, Garrett J       10 Bgnw Marlins-MR        53.00      47.92        
 33 Behbehani, Tirdod         10 COND-MR                50.29      48.37        
 34 Blair, Seamus C           10 Bgnw Marlins-MR        50.00      48.58        
 35 Padula, Robert J           9 Marlins-MR             53.04      48.71        
 36 Beneventano, Danny J       9 Morris County SC-NJ    49.65      50.22        
 37 Overacker, Thomas T        9 UN-MR                  51.01      50.53        
 37 Lawson, Ryan F            10 COND-MR                48.00      50.53        
 39 Burton, Jacob W            9 CDOG-CT                52.73      50.86        
 40 Coleman, Alex M            7 Bgnw Marlins-MR        57.00      51.43        
 41 Levens, Peter J            9 CDOG-CT                53.14      51.85        
 42 Kessler, Zachary D         8 Bgnw Marlins-MR        55.00      51.97        
 43 Kaetker, Jan X            10 Middies-MR             54.92      52.57        
 44 Crimi, Christopher P      10 COND-MR                57.00      52.83        
 45 Blair, Henry M             8 Bgnw Marlins-MR        55.00      53.03        
 46 Dwyer, Jimmy C             9 COND-MR              1:01.73      53.33        
 47 Tsuji, Akira               9 Middies-MR             58.55      53.43        
 48 Velasquez, Daniel N        8 COND-MR              1:04.21      53.96        
 49 O'Loughlin, Devon         10 COND-MR              1:10.00      53.97        
 50 Chamak, Josh M            10 COND-MR                59.76      54.85        
 51 Saraf, Akaash              9 FAST-MR                50.93      54.86        
 52 Stolarski, Andrew K        8 COND-MR              1:05.84      54.91        
 53 Gibson, Matthew W         10 Marlins-MR             58.75      55.44        
 54 Kirsis, Janis V            8 COND-MR                52.83      55.47        
 55 Tsuei, Micah               7 COND-MR              1:03.31      55.69        
 56 Hellman, Noah S           10 Bgnw Marlins-MR        55.00      55.72        
 57 DeMaine, Gavin R           8 UN-MR                1:07.38      56.64        
 58 Fonseca, Joshua            8 FAST-MR                43.31      56.79        
 59 Reining, Robert L          8 MSC-MR               1:12.01      56.85        
 60 Carrazzone, Alex C         9 UN-MR                  57.95      57.23        
 61 Crimi, Patrick C           8 COND-MR              1:02.00      57.87        
 62 Ruan, Andrew               8 MSC-MR               1:15.01      59.50        
 63 Guerrero, Sean N           9 COND-MR                   NT    1:00.21        
 64 Todorovic, Nicholas A      7 COND-MR              1:08.30    1:00.24        
 65 Bachard, Riley P           9 SMST-CT                59.49    1:00.41        
 66 Yarus, Ethan A             9 COND-MR              1:10.00    1:00.51        
 67 Fishman, Ron T             7 COND-MR                   NT    1:01.00        
 68 McGovern, Aidan J          8 COND-MR              1:05.55    1:03.69        
 69 Reiss, Peyton H           10 COND-MR              1:07.00    1:05.04        
 70 Orlando, Louis A           9 COND-MR                57.00    1:05.20        
 71 Silver, Matthew A          8 COND-MR                49.00    1:05.37        
 72 McClung, Max M             6 Rivertown Rays-MR    1:07.94    1:05.43        
 73 Lindquist, Patrick        10 COND-MR                   NT    1:07.67        
 74 Jang, Joe                 10 COND-MR                   NT    1:09.40        
 75 Kivlehan, Patrick J        7 Marlins-MR           1:17.47    1:09.46        
 76 Morris, Koby K             7 COND-MR              1:10.00    1:12.18        
 77 Melcer, Kevin P            8 COND-MR              1:10.00    1:12.29        
 78 Dwyer, Michael C           7 COND-MR              1:13.65    1:15.42        
 -- Flanagan, Brendan J       10 COND-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:26.39  10 and Under LC Zones
              1:39.99  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HO, Timothy               10 Boys Club-MR         1:14.00    1:16.37 10     
  2 Glat, Brian S             10 Bgnw Marlins-MR      1:22.07    1:21.06 10     
  3 Lin, Thomas                8 Boys Club-MR         1:23.00    1:23.42 10     
  4 May, David R              10 CDOG-CT              1:34.16    1:24.31 10     
  5 Sweeney, Sam M            10 Bgnw Marlins-MR      1:32.00    1:27.12 JO     
  6 Andjelic, Lazar           10 COND-MR              1:33.21    1:27.45 JO     
  7 Barker, Evan W            10 Bgnw Marlins-MR      1:32.93    1:29.29 JO     
  8 Liu, Eric Z               10 Boys Club-MR         1:30.00    1:31.37 JO     
  9 Lee, Austin Y              9 NJW-NJ               1:41.00    1:32.11 JO     
 10 Glat, Chandler R          10 Bgnw Marlins-MR      1:35.00    1:32.55 JO     
 11 Malone, Dara J            10 CDOG-CT              1:39.95    1:32.67 JO     
 12 Draper, Christopher F     10 Rivertown Rays-MR    1:38.03    1:33.62 JO     
 13 Chang, Alan                9 Rivertown Rays-MR    1:48.78    1:33.63 JO     
 14 Todorovic, Stephan A       9 COND-MR              1:51.52    1:33.85 JO     
 15 Wong, Jay Jay M            8 NJW-NJ               1:49.17    1:33.93 JO     
 16 Walsh, Dylan F            10 Middies-MR           1:40.51    1:34.06 JO     
 17 Gao, Richard              10 NJW-NJ               1:36.95    1:34.15 JO     
 18 Petrini, Alex D           10 Bgnw Marlins-MR      1:47.64    1:35.51 JO     
 19 Kahn, Alec P              10 Flying Dolphins-MR   1:32.02    1:35.52 JO     
 20 Covello, Ben D            10 Middies-MR           1:41.70    1:35.56 JO     
 21 Paruvangada, Bopu          9 COND-MR              1:51.77    1:39.23 JO     
 22 Coleman, Taylor A          9 Bgnw Marlins-MR      1:43.00    1:39.37 JO     
 23 Sarier, Erik              10 NJW-NJ               2:05.67    1:39.99 JO     
 24 Blair, Seamus C           10 Bgnw Marlins-MR      1:50.00    1:40.98        
 25 Claiborne, Jr., Kevin G    9 Boys Club-MR         1:52.00    1:41.11        
 26 Sakharuk, Daniel           9 COND-MR              1:55.00    1:41.24        
 27 Behbehani, Tirdod         10 COND-MR              1:49.93    1:41.54        
 28 Doherty, Sean P            9 COND-MR              2:03.48    1:42.03        
 29 Brewer, Ben P             10 CDOG-CT              1:55.51    1:43.71        
 30 Schwartz Jr., Edward L    10 NJW-NJ               1:58.60    1:45.36        
 31 Beneventano, Danny J       9 Morris County SC-NJ  1:47.60    1:45.47        
 32 Burton, Jacob W            9 CDOG-CT              2:01.78    1:47.36        
 33 Levens, Peter J            9 CDOG-CT              1:45.51    1:47.54        
 34 Daly, Michael C           10 COND-MR              1:51.77    1:48.00        
 35 Drew, Keegan P             9 Middies-MR           1:44.63    1:49.16        
 36 Crimi, Christopher P      10 COND-MR              1:57.00    1:49.91        
 37 Thaler, Eli M              9 Bgnw Marlins-MR      1:52.00    1:51.28        
 38 Blair, Henry M             8 Bgnw Marlins-MR      1:58.00    1:51.88        
 39 Skolnick, Avery            7 CFA-MR               2:30.00    1:52.42        
 40 O'Loughlin, Devon         10 COND-MR              2:25.00    1:52.77        
 41 Kirsis, Janis V            8 COND-MR              1:52.00    1:53.11        
 42 Hellman, Noah S           10 Bgnw Marlins-MR      1:55.00    1:54.19        
 43 Dwyer, Jimmy C             9 COND-MR              2:39.22    1:55.39        
 44 Stolarski, Andrew K        8 COND-MR              2:05.00    1:55.80        
 45 Coleman, Alex M            7 Bgnw Marlins-MR      1:58.00    1:57.66        
 46 Reining, Robert L          8 MSC-MR               2:07.01    1:58.51        
 47 Fan, Timothy Z             9 COND-MR                   NT    1:59.77        
 48 Velasquez, Daniel N        8 COND-MR              2:24.68    2:00.49        
 49 Johns, TJ D                8 CFA-MR               2:30.00    2:00.66        
 50 Tsuei, Micah               7 COND-MR              2:10.00    2:00.73        
 51 Todorovic, Nicholas A      7 COND-MR              2:22.61    2:00.76        
 52 Yang, Samuel               9 COND-MR                   NT    2:05.77        
 53 Tse, Josh                 10 CFA-MR               2:30.00    2:13.57        
 54 McClung, Max M             6 Rivertown Rays-MR    2:45.00    2:20.03        
 55 Ruan, Andrew               8 MSC-MR               2:43.01    2:21.22        
 56 Paseltiner, Ben G          8 COND-MR              2:25.00    2:24.10        
 57 Melcer, Kevin P            8 COND-MR                   NT    2:40.61        
 -- Bachard, Riley P           9 SMST-CT              2:22.49         DQ        
      Did not finish on back
 -- Mahaney, James W          10 Bgnw Marlins-MR      1:58.00         DQ        
 -- Silver, Matthew A          8 COND-MR              1:56.00         DQ        
 -- Kaufmann, Garrett J       10 Bgnw Marlins-MR      1:54.00         DQ        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                45.59  10 and Under LC Zones
                53.99  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phang, Yik Fung            9 Boys Club-MR           41.00      41.11 10     
  2 Ahearn, Declan B          10 Bgnw Marlins-MR        45.00      45.88 JO     
  3 Tu, Matthew X             10 Bgnw Marlins-MR        48.00      46.18 JO     
  4 Zhang, Benjamin G         10 Boys Club-MR           46.00      47.49 JO     
  5 Lipton, Evan N            10 Flying Dolphins-MR     47.80      48.04 JO     
  6 Petrini, Alex D           10 Bgnw Marlins-MR        56.56      48.42 JO     
  7 Eng, Timothy              10 Bgnw Marlins-MR        51.00      48.78 JO     
  8 Blair, Seamus C           10 Bgnw Marlins-MR        59.72      52.90 JO     
  9 Covello, Ben D            10 Middies-MR           1:07.34      53.43 JO     
 10 Walsh, Dylan F            10 Middies-MR             54.89      53.48 JO     
 11 Chang, Alan                9 Rivertown Rays-MR      59.40      54.10        
 12 Lawson, Ryan F            10 COND-MR                49.00      54.51        
 13 Dwyer, Jimmy C             9 COND-MR              1:03.01      54.59        
 14 Burton, Jacob W            9 CDOG-CT              1:03.03      54.76        
 15 Kaufmann, Garrett J       10 Bgnw Marlins-MR        57.00      55.98        
 16 Malone, Dara J            10 CDOG-CT                58.92      56.54        
 17 Gibson, Matthew W         10 Marlins-MR             55.36      56.60        
 18 Sullivan, Jack R           9 Bgnw Marlins-MR      1:00.00      57.07        
 19 Torres, Cristian          10 Sailfish-MR          1:04.52      57.30        
 20 Vasquez, Brandon          10 MSC-MR               1:01.98      57.72        
 21 Delfico, Ryan A            7 Bgnw Marlins-MR      1:00.00      58.33        
 22 Kaetker, Jan X            10 Middies-MR           1:11.94      58.44        
 23 Daly, Michael C           10 COND-MR              1:03.68      58.85        
 24 Kirsis, Janis V            8 COND-MR              1:08.96      59.33        
 25 Hellman, Noah S           10 Bgnw Marlins-MR      1:02.00      59.76        
 26 Blair, Henry M             8 Bgnw Marlins-MR      1:04.00      59.95        
 27 Tsuji, Akira               9 Middies-MR           1:07.91    1:00.09        
 28 Crimi, Christopher P      10 COND-MR              1:04.00    1:00.12        
 29 Stolarski, Andrew K        8 COND-MR              1:00.00    1:00.26        
 30 Crosbie, Kyle T            9 Marlins-MR             59.93    1:00.29        
 31 Brewer, Ben P             10 CDOG-CT              1:05.51    1:00.71        
 32 Bachard, Riley P           9 SMST-CT              1:12.49    1:01.26        
 33 Coleman, Alex M            7 Bgnw Marlins-MR      1:05.00    1:01.36        
 34 Dwyer, Michael C           7 COND-MR              1:15.00    1:04.72        
 35 Chamak, Josh M            10 COND-MR              1:10.73    1:07.21        
 36 Overacker, Thomas T        9 UN-MR                1:05.98    1:08.89        
 37 Tsuei, Micah               7 COND-MR              1:28.03    1:09.54        
 38 Reining, Robert L          8 MSC-MR               1:32.03    1:09.71        
 39 Doherty, Sean P            9 COND-MR              1:10.47    1:11.39        
 40 Orlando, Louis A           9 COND-MR              1:17.00    1:13.03        
 41 Levens, Peter J            9 CDOG-CT              1:05.51    1:13.71        
 42 Lindquist, Patrick        10 COND-MR                   NT    1:15.62        
 43 O'Loughlin, Devon         10 COND-MR              1:20.00    1:17.31        
 44 Melcer, Kevin P            8 COND-MR              1:20.00    1:17.87        
 45 McGovern, Aidan J          8 COND-MR              1:15.00    1:18.10        
 46 Flanagan, Brendan J       10 COND-MR                   NT    1:18.16        
 47 DeMaine, Gavin R           8 UN-MR                1:15.03    1:18.38        
 48 Guerrero, Sean N           9 COND-MR                   NT    1:20.14        
 49 Jang, Joe                 10 COND-MR                   NT    1:22.02        
 50 Ruan, Andrew               8 MSC-MR               1:22.03    1:22.41        
 51 Todorovic, Nicholas A      7 COND-MR              1:05.00    1:23.42        
 52 Reiss, Peyton H           10 COND-MR              1:33.00    1:25.35        
 53 Yarus, Ethan A             9 COND-MR              1:17.00    1:30.89        
 -- Kahn, Alec P              10 Flying Dolphins-MR     45.00         DQ        
      False start
 -- Crimi, Patrick C           8 COND-MR              1:10.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Kessler, Zachary D         8 Bgnw Marlins-MR      1:15.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Velasquez, Daniel N        8 COND-MR              1:27.68         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Fishman, Ron T             7 COND-MR              1:10.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Carrazzone, Alex C         9 UN-MR                1:23.03         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:38.79  10 and Under LC Zones
              1:56.99  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phang, Yik Fung            9 Boys Club-MR         1:30.00    1:31.39 10     
  2 Kahn, Alec P              10 Flying Dolphins-MR   1:36.50    1:36.16 10     
  3 Zhang, Benjamin G         10 Boys Club-MR         1:47.90    1:42.56 JO     
  4 Glat, Chandler R          10 Bgnw Marlins-MR      1:45.42    1:43.26 JO     
  5 Daly, Nik A                8 North Shore-MR       1:40.00    1:43.73 JO     
  6 Andjelic, Lazar           10 COND-MR              1:53.84    1:46.50 JO     
  7 Petrini, Alex D           10 Bgnw Marlins-MR      2:05.01    1:46.60 JO     
  8 Mazzella, Luca             9 CDOG-CT              1:55.51    1:48.94 JO     
  9 Sarier, Erik              10 NJW-NJ               2:18.39    1:49.98 JO     
 10 Alpay, Zachery M          10 MSC-MR               1:59.94    1:50.74 JO     
 11 Sweeney, Sam M            10 Bgnw Marlins-MR      2:08.72    1:51.79 JO     
 12 Gao, Richard              10 NJW-NJ               1:57.66    1:52.26 JO     
 13 Blair, Seamus C           10 Bgnw Marlins-MR      2:07.59    1:53.89 JO     
 14 Mahaney, James W          10 Bgnw Marlins-MR      2:04.00    1:54.69 JO     
 15 Walsh, Dylan F            10 Middies-MR           1:56.07    1:55.40 JO     
 16 Sheppard, Jason D         10 Middies-MR           2:07.41    1:58.32        
 17 Lawson, Ryan F            10 COND-MR              1:50.00    1:59.68        
 18 Kaufmann, Garrett J       10 Bgnw Marlins-MR      2:05.00    2:00.21        
 19 Dwyer, Jimmy C             9 COND-MR              2:16.32    2:01.72        
 20 Tsuji, Akira               9 Middies-MR           2:16.49    2:04.80        
 21 Malone, Dara J            10 CDOG-CT              2:21.16    2:05.22        
 22 Kirsis, Janis V            8 COND-MR              2:16.00    2:09.54        
 23 Skolnick, Avery            7 CFA-MR               2:11.87    2:14.60        
 24 Stolarski, Andrew K        8 COND-MR              2:15.00    2:25.82        
 25 Doherty, Sean P            9 COND-MR              2:25.43    2:26.70        
 26 Todorovic, Nicholas A      7 COND-MR              2:20.00    2:54.23        
 -- Covello, Ben D            10 Middies-MR           2:18.61         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Vasquez, Brandon          10 MSC-MR               2:18.98         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- O'Loughlin, Devon         10 COND-MR              2:35.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                38.19  10 and Under LC Zones
                46.99  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 May, David R              10 CDOG-CT                37.04      35.14 10     
  2 Glat, Brian S             10 Bgnw Marlins-MR        38.54      36.48 10     
  3 Hilzen, Mark J            10 NJW-NJ                 37.58      37.04 10     
  4 Sweeney, Sam M            10 Bgnw Marlins-MR        38.82      37.63 10     
  5 Lin, Thomas                8 Boys Club-MR           36.90      37.90 10     
  6 Lee, Austin Y              9 NJW-NJ                 40.86      39.07 JO     
  7 Barker, Evan W            10 Bgnw Marlins-MR        46.43      39.48 JO     
  8 Liu, Eric Z               10 Boys Club-MR           39.00      39.61 JO     
  9 Draper, Christopher F     10 Rivertown Rays-MR      45.89      40.84 JO     
 10 Paruvangada, Bopu          9 COND-MR                51.47      42.19 JO     
 11 Kahn, Alec P              10 Flying Dolphins-MR     41.00      42.77 JO     
 12 Torres, Cristian          10 Sailfish-MR            51.15      43.59 JO     
 13 Kaufmann, Garrett J       10 Bgnw Marlins-MR        45.00      44.02 JO     
 14 Zhang, Benjamin G         10 Boys Club-MR           47.00      44.31 JO     
 15 Glat, Chandler R          10 Bgnw Marlins-MR        47.00      44.57 JO     
 16 Gao, Richard              10 NJW-NJ                    NT      44.86 JO     
 17 Petrini, Alex D           10 Bgnw Marlins-MR      1:01.10      44.92 JO     
 18 Phang, Yik Fung            9 Boys Club-MR           40.00      45.65 JO     
 19 Sheppard, Jason D         10 Middies-MR             50.95      45.92 JO     
 20 Thaler, Eli M              9 Bgnw Marlins-MR        49.00      46.03 JO     
 21 Behbehani, Tirdod         10 COND-MR                51.64      46.10 JO     
 22 Beneventano, Danny J       9 Morris County SC-NJ    47.43      46.16 JO     
 23 Wong, Jay Jay M            8 NJW-NJ                 57.69      46.61 JO     
 24 Sakharuk, Daniel           9 COND-MR                46.00      46.91 JO     
 25 Claiborne, Jr., Kevin G    9 Boys Club-MR           45.00      47.41        
 26 Coleman, Taylor A          9 Bgnw Marlins-MR        52.00      49.28        
 27 Chang, Alan                9 Rivertown Rays-MR      51.91      50.34        
 28 Alpay, Zachery M          10 MSC-MR                 57.40      50.51        
 29 Schwartz Jr., Edward L    10 NJW-NJ                 59.10      52.56        
 30 Boughner, Connor S         9 Cudas-MR               55.30      52.77        
 31 Sarier, Erik              10 NJW-NJ               1:07.14      53.30        
 32 Mazzella, Luca             9 CDOG-CT                55.51      53.33        
 33 Vasquez, Brandon          10 MSC-MR                 51.26      53.56        
 34 Mahaney, James W          10 Bgnw Marlins-MR        59.00      53.77        
 35 Drew, Keegan P             9 Middies-MR             55.23      53.84        
 36 Brewer, Ben P             10 CDOG-CT                50.51      55.46        
 37 Bachard, Riley P           9 SMST-CT              1:09.49      55.97        
 38 Levens, Peter J            9 CDOG-CT                55.51      55.98        
 39 Tsuji, Akira               9 Middies-MR           1:16.21      56.28        
 40 Blair, Henry M             8 Bgnw Marlins-MR      1:02.00      56.91        
 41 Crimi, Christopher P      10 COND-MR              1:02.00      57.26        
 42 Lawson, Ryan F            10 COND-MR                49.00      57.63        
 43 Daly, Michael C           10 COND-MR                56.57      58.31        
 44 Doherty, Sean P            9 COND-MR              1:17.90      58.51        
 45 Reining, Robert L          8 MSC-MR                 57.03    1:00.44        
 46 Coleman, Alex M            7 Bgnw Marlins-MR        53.00    1:00.66        
 47 Hellman, Noah S           10 Bgnw Marlins-MR      1:07.00    1:00.78        
 48 Burton, Jacob W            9 CDOG-CT              1:03.81    1:03.47        
 49 Tsuei, Micah               7 COND-MR                   NT    1:04.58        
 50 Ruan, Andrew               8 MSC-MR               2:40.03    1:08.41        
 51 McClung, Max M             6 Rivertown Rays-MR    1:38.61    2:03.90        
 -- Velasquez, Daniel N        8 COND-MR              1:05.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Silver, Matthew A          8 COND-MR                58.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                29.99  11 - 12 LC Zones
                32.99  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, David C          12 Sailfish-MR            29.84      29.29 11     
  2 Andjelic, Nikola          12 COND-MR                30.50      30.00 JO     
  3 Snyder, Andrew W          12 Rivertown Rays-MR      31.53      30.23 JO     
  4 Robison, Connor J         12 CDOG-CT                30.48      30.50 JO     
  5 Barrow, Mitchell J        12 Middies-MR             32.99      30.88 JO     
  6 McGeary, Ryan J           12 NJW-NJ                 32.35      31.10 JO     
  7 Molnar, Matthew P         11 CDOG-CT                32.47      31.31 JO     
  8 Elms, River J             12 Bgnw Marlins-MR        33.92      32.03 JO     
  9 Kargin, Max               11 SMST-CT                34.34      32.04 JO     
 10 Azcuy, Kevin              12 TRS-MR                 34.48      33.07        
 11 Gagion, Michael V         11 Rivertown Rays-MR      34.30      33.31        
 12 Novitch, Graham S         11 Middies-MR             36.92      33.58        
 13 Dervin, Sean J            12 Middies-MR             35.04      33.70        
 14 Stiles, Michael R         12 Morris County SC-NJ    33.58      33.75        
 15 Iwatsuki, Koki            12 Middies-MR             37.06      33.88        
 16 Jones, Garrett S          12 Morris County SC-NJ       NT      33.90        
 17 Blair, Graham R           12 Bgnw Marlins-MR        36.49      34.01        
 18 Hicks, Christopher J      12 Middies-MR             36.17      34.37        
 19 Avezzano, Jack T          12 Middies-MR             35.06      34.40        
 20 Sokolski, Michael V       12 Middies-MR             36.24      34.61        
 21 Chang, Kevin              12 Rivertown Rays-MR      37.18      35.09        
 22 Jing, Jeffrey             12 NJW-NJ                 45.66      35.22        
 23 Tartakovsky, Michael      11 TRS-MR                 34.50      35.48        
 24 McCarthy, Alex M          12 SMST-CT                47.49      35.68        
 25 Gaudio, John P            12 CDOG-CT                36.10      35.77        
 26 Weng, Denis S             11 Boys Club-MR           38.00      36.23        
 27 Tsuji, Akio               12 Middies-MR             40.20      36.30        
 28 Ambrosey, Adam V          11 SMST-CT                42.21      36.37        
 29 Pak, Daniel D             12 NJW-NJ               1:00.10      36.49        
 30 Silipigni, Robert A       11 Bgnw Marlins-MR        38.00      36.62        
 31 Becerra, Kyle D           11 Middies-MR             36.74      36.68        
 32 Zugibe, Matthew           11 TRS-MR                 35.79      37.25        
 33 Khan, Athar               11 MSC-MR                 40.24      37.57        
 34 Wynne, Will B             11 CDOG-CT                37.71      37.89        
 35 Ouldibbat, Hamza          11 Sailfish-MR            38.38      38.11        
 36 Ranieri, Carl A           11 UNCON-MR               37.82      38.13        
 37 McKenna, Brendan          12 Boys Club-MR              NT      38.50        
 38 Recalt, Phillipe L        11 CDOG-CT                38.29      38.54        
 39 Lee, Justin S             11 Big Blue-MR            40.00      38.60        
 40 Spears, Michael L         12 COND-MR                40.89      39.22        
 41 Ridge, Liam M             11 COND-MR                38.81      39.46        
 42 Mao, Kenneth              11 NJW-NJ                 51.42      39.48        
 43 Doolan, Ryan              11 TRS-MR                 43.11      39.96        
 44 Dogra, Ajay A             12 MSC-MR                 40.33      40.16        
 45 Leslie, Craig J           11 MSC-MR                 41.40      40.24        
 46 Kereselidze, David        11 TRS-MR                 40.98      40.27        
 47 Collins, Danny R          11 Marlins-MR             39.46      40.34        
 48 Repnikov, Anton           12 COND-MR                45.93      41.44        
 49 Koppelmann, James R       11 Morris County SC-NJ    41.23      42.25        
 50 Kohler, Daniel P          11 COND-MR                46.44      42.80        
 51 Arceneaux, Curtis W       12 COND-MR                45.69      42.97        
 52 Witko, Mason L            11 COND-MR                47.54      43.29        
 53 Wahba, David              12 NJW-NJ               1:02.20      43.60        
 54 Ludwig, Ben E             11 COND-MR                45.00      43.75        
 55 Schatz, Harrison S        11 COND-MR                49.10      43.77        
 56 Park, Tommy               11 Middies-MR             53.19      44.90        
 57 Conway, Richie F          12 COND-MR                47.00      45.08        
 58 Trackenberg, Ryan J       12 Morris County SC-NJ    41.51      45.16        
 59 Medina, Brandon           11 COND-MR              1:10.00      51.09        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:06.19  11 - 12 LC Zones
              1:11.99  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, David C          12 Sailfish-MR          1:05.25    1:04.83 11     
  2 Snyder, Andrew W          12 Rivertown Rays-MR    1:09.15    1:06.76 JO     
  3 Barrow, Mitchell J        12 Middies-MR           1:08.73    1:07.81 JO     
  4 Robison, Connor J         12 CDOG-CT              1:07.61    1:07.95 JO     
  5 Kishinevskiy, Matthew S   12 COND-MR              1:18.19    1:09.08 JO     
  6 Andjelic, Nikola          12 COND-MR              1:08.57    1:09.09 JO     
  7 Carey, Matthew J          12 Morris County SC-NJ  1:08.59    1:09.60 JO     
  8 Dervin, Sean J            12 Middies-MR           1:15.91    1:11.95 JO     
  9 Blair, Graham R           12 Bgnw Marlins-MR      1:19.16    1:13.65        
 10 Kargin, Max               11 SMST-CT              1:16.84    1:14.18        
 11 Gagion, Michael V         11 Rivertown Rays-MR    1:15.72    1:14.20        
 12 Stiles, Michael R         12 Morris County SC-NJ  1:13.00    1:14.23        
 13 Wolfe, Morgan S           11 Flying Dolphins-MR   1:15.74    1:15.81        
 14 Wadsworth, John D         11 Marlins-MR           1:12.95    1:16.08        
 15 Jones, Garrett S          12 Morris County SC-NJ  1:16.76    1:16.31        
 16 Iwatsuki, Koki            12 Middies-MR           1:27.70    1:16.50        
 17 Avezzano, Jack T          12 Middies-MR           1:18.52    1:17.58        
 18 Musoff, Charlie B         12 Middies-MR           1:20.22    1:18.11        
 19 Senior, Kymani            11 FAST-MR              1:06.79    1:18.43        
 20 Bernstein, Zach J         11 Middies-MR           1:18.25    1:19.86        
 21 Chang, Kevin              12 Rivertown Rays-MR    1:23.40    1:20.48        
 22 Dottinger, Matt C         12 Morris County SC-NJ  1:21.26    1:20.82        
 23 Wynne, Will B             11 CDOG-CT              1:25.30    1:21.17        
 24 McCarthy, Alex M          12 SMST-CT              1:41.49    1:21.53        
 25 Ouldibbat, Hamza          11 Sailfish-MR          1:23.07    1:21.62        
 26 Becerra, Kyle D           11 Middies-MR           1:25.38    1:22.22        
 27 O'Reilly, Joseph F        11 Morris County SC-NJ  1:24.67    1:24.52        
 27 Weng, Denis S             11 Boys Club-MR         1:19.00    1:24.52        
 29 Ranieri, Carl A           11 UNCON-MR             1:22.81    1:25.61        
 30 Tsuji, Akio               12 Middies-MR           1:30.21    1:26.59        
 31 Earley, Ryan              11 Boys Club-MR         1:32.00    1:26.70        
 32 Nam, Bohyun D             12 COND-MR              1:31.00    1:28.16        
 33 Spears, Michael L         12 COND-MR              1:32.48    1:28.93        
 34 Dogra, Ajay A             12 MSC-MR               1:30.33    1:31.30        
 35 Zhao, Yi                  12 Middies-MR           1:35.50    1:31.96        
 36 Nguyen, Ryan P            11 CDOG-CT              1:51.52    1:32.11        
 37 Trackenberg, Ryan J       12 Morris County SC-NJ  1:32.23    1:33.18        
 38 Repnikov, Anton           12 COND-MR              1:36.96    1:33.92        
 39 Kohler, Daniel P          11 COND-MR              1:48.77    1:35.44        
 40 Witko, Mason L            11 COND-MR              1:59.30    1:39.24        
 41 Koppelmann, James R       11 Morris County SC-NJ  1:36.48    1:39.85        
 42 Arceneaux, Curtis W       12 COND-MR                   NT    1:43.66        
 43 Park, Tommy               11 Middies-MR           1:50.26    1:43.99        
 44 Conway, Richie F          12 COND-MR              1:52.00    1:45.87        
 45 Medina, Brandon           11 COND-MR                   NT    1:50.14        
 46 Furey, Michael T          12 COND-MR              1:57.88    1:51.52        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                35.39  11 - 12 LC Zones
                39.99  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purvis, Robby J           12 Bgnw Marlins-MR        32.30      31.82 11     
  2 Barrow, Mitchell J        12 Middies-MR             36.52      35.82 JO     
  3 Kishinevskiy, Matthew S   12 COND-MR                43.33      37.75 JO     
  4 Molnar, Matthew P         11 CDOG-CT                39.58      37.81 JO     
  5 Bauer, Patrick J          11 Morris County SC-NJ    38.46      37.98 JO     
  6 Tartakovsky, Michael      11 TRS-MR                 38.74      38.08 JO     
  7 Dervin, Sean J            12 Middies-MR             42.01      38.94 JO     
  8 Avezzano, Jack T          12 Middies-MR             43.52      38.97 JO     
  9 Wadsworth, John D         11 Marlins-MR             38.13      39.08 JO     
 10 Novitch, Graham S         11 Middies-MR             46.37      39.42 JO     
 11 Dottinger, Matt C         12 Morris County SC-NJ    40.92      41.01        
 12 Hicks, Christopher J      12 Middies-MR             46.30      41.15        
 13 Ranieri, Carl A           11 UNCON-MR               42.32      41.52        
 14 Riina, Michael J          11 SMST-CT                43.58      41.67        
 15 Iwatsuki, Koki            12 Middies-MR             46.56      41.84        
 16 Tsuji, Akio               12 Middies-MR             47.77      42.38        
 17 Becerra, Kyle D           11 Middies-MR             45.20      43.32        
 18 Azcuy, Kevin              12 TRS-MR                 44.92      43.79        
 19 Silipigni, Robert A       11 Bgnw Marlins-MR        48.76      43.91        
 20 Yuan, Gavin D             11 NJW-NJ                 52.52      44.00        
 21 Erickson, Kevin T         11 CDOG-CT                44.61      44.04        
 22 Recalt, Phillipe L        11 CDOG-CT                44.31      44.19        
 23 McCarthy, Alex M          12 SMST-CT                51.49      44.71        
 24 Sokolski, Michael V       12 Middies-MR             46.96      44.72        
 25 Nam, Bohyun D             12 COND-MR                47.00      44.87        
 26 Zugibe, Matthew           11 TRS-MR                 45.90      46.40        
 27 Spears, Michael L         12 COND-MR                52.62      47.30        
 28 Mao, Kenneth              11 NJW-NJ                 58.60      47.45        
 29 Dogra, Ajay A             12 MSC-MR                 54.33      48.31        
 30 Repnikov, Anton           12 COND-MR                51.57      49.17        
 31 Nguyen, Ryan P            11 CDOG-CT                58.49      49.29        
 32 Koppelmann, James R       11 Morris County SC-NJ    50.81      49.57        
 32 Schatz, Harrison S        11 COND-MR                59.41      49.57        
 34 Kereselidze, David        11 TRS-MR                 51.44      50.08        
 35 Trackenberg, Ryan J       12 Morris County SC-NJ    49.81      50.67        
 36 Conway, Richie F          12 COND-MR                57.00      52.31        
 37 Kohler, Daniel P          11 COND-MR                54.77      52.32        
 38 Collins, Danny R          11 Marlins-MR             49.34      52.73        
 39 Witko, Mason L            11 COND-MR                55.99      52.77        
 40 Doolan, Ryan              11 TRS-MR                 57.52      53.15        
 41 Park, Tommy               11 Middies-MR           1:04.46      54.72        
 42 Medina, Brandon           11 COND-MR              1:10.00      55.02        
 43 Ludwig, Ben E             11 COND-MR                54.28      55.52        
 44 Arceneaux, Curtis W       12 COND-MR              1:07.23      58.87        
 -- Blair, Graham R           12 Bgnw Marlins-MR        42.37         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:16.29  11 - 12 LC Zones
              1:25.99  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purvis, Robby J           12 Bgnw Marlins-MR      1:09.64    1:09.77 11     
  2 LaRue, Paul V             12 MSC-MR               1:17.07    1:13.30 11     
  3 Barrow, Mitchell J        12 Middies-MR           1:22.94    1:17.14 JO     
  4 Elms, River J             12 Bgnw Marlins-MR      1:21.20    1:17.41 JO     
  5 Bauer, Patrick J          11 Morris County SC-NJ  1:20.81    1:23.48 JO     
  6 Avezzano, Jack T          12 Middies-MR           1:30.94    1:23.94 JO     
  7 Dervin, Sean J            12 Middies-MR           1:29.16    1:24.28 JO     
  8 Gaudio, John P            12 CDOG-CT              1:30.14    1:27.81        
  9 Riina, Michael J          11 SMST-CT              1:33.22    1:27.88        
 10 Bernstein, Zach J         11 Middies-MR           1:39.94    1:30.60        
 11 Ouldibbat, Hamza          11 Sailfish-MR          1:32.27    1:31.01        
 12 Ranieri, Carl A           11 UNCON-MR             1:32.44    1:31.61        
 13 Zhao, Yi                  12 Middies-MR           1:49.38    1:31.64        
 14 Lewis, William C          11 MSC-MR               1:45.15    1:32.43        
 15 Recalt, Phillipe L        11 CDOG-CT              1:36.75    1:33.18        
 16 Tsuji, Akio               12 Middies-MR           1:41.88    1:34.88        
 17 Becerra, Kyle D           11 Middies-MR           1:37.66    1:35.49        
 18 Ridge, Liam M             11 COND-MR              1:43.28    1:35.53        
 19 O'Reilly, Joseph F        11 Morris County SC-NJ  1:39.49    1:36.55        
 20 Leslie, Craig J           11 MSC-MR               1:48.93    1:39.20        
 21 Earley, Ryan              11 Boys Club-MR         1:47.00    1:39.48        
 22 Khan, Athar               11 MSC-MR               1:51.12    1:39.68        
 23 Nam, Bohyun D             12 COND-MR              1:43.00    1:44.19        
 24 Spears, Michael L         12 COND-MR              1:56.53    1:45.04        
 25 Nguyen, Ryan P            11 CDOG-CT              1:59.97    1:45.14        
 26 Repnikov, Anton           12 COND-MR              1:50.53    1:46.73        
 27 Koppelmann, James R       11 Morris County SC-NJ  1:45.52    1:47.78        
 28 Trackenberg, Ryan J       12 Morris County SC-NJ  1:47.86    1:48.30        
 29 Witko, Mason L            11 COND-MR              2:10.67    1:49.17        
 30 Conway, Richie F          12 COND-MR              1:57.00    1:53.54        
 31 Kohler, Daniel P          11 COND-MR              2:04.77    1:54.69        
 32 Furey, Michael T          12 COND-MR              2:15.07    1:58.92        
 33 Park, Tommy               11 Middies-MR           2:01.62    1:59.72        
 34 Medina, Brandon           11 COND-MR                   NT    2:11.25        
 35 Arceneaux, Curtis W       12 COND-MR                   NT    2:11.38        
 -- Senior, Kymani            11 FAST-MR              1:14.39         DQ        
 -- Dogra, Ajay A             12 MSC-MR               1:53.33         DQ        
 -- Iwatsuki, Koki            12 Middies-MR           1:39.33         DQ        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                39.69  11 - 12 LC Zones
                44.59  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaRue, Paul V             12 MSC-MR                 40.22      38.15 11     
  2 McGeary, Ryan J           12 NJW-NJ                 40.48      39.20 11     
  3 Weng, Denis S             11 Boys Club-MR           41.00      40.63 JO     
  4 Zang, Ethan               11 NJW-NJ                 43.86      42.61 JO     
  5 Iwatsuki, Koki            12 Middies-MR             50.47      42.99 JO     
  6 Carey, Matthew J          12 Morris County SC-NJ    43.69      43.10 JO     
  7 Sarier, Karl K            12 NJW-NJ                 45.59      43.55 JO     
  8 Molnar, Matthew P         11 CDOG-CT                46.12      43.63 JO     
  9 Ambrosey, Adam V          11 SMST-CT                49.93      43.79 JO     
 10 Wolfe, Morgan S           11 Flying Dolphins-MR     41.59      43.99 JO     
 11 Riina, Michael J          11 SMST-CT                47.93      45.77        
 12 Nguyen, Ryan P            11 CDOG-CT                55.59      46.87        
 13 Novitch, Graham S         11 Middies-MR             51.93      46.93        
 14 Nam, Bohyun D             12 COND-MR                51.00      47.12        
 15 Kargin, Max               11 SMST-CT                51.40      47.56        
 16 Yuan, Gavin D             11 NJW-NJ                 52.05      48.11        
 17 Mao, Kenneth              11 NJW-NJ                 59.62      48.26        
 18 Dottinger, Matt C         12 Morris County SC-NJ    47.44      48.64        
 19 Kereselidze, David        11 TRS-MR                 50.72      49.03        
 20 Erickson, Kevin T         11 CDOG-CT                49.23      49.33        
 21 Dervin, Sean J            12 Middies-MR             52.50      49.43        
 22 Pak, Daniel D             12 NJW-NJ               1:01.08      49.64        
 23 Repnikov, Anton           12 COND-MR                53.25      50.66        
 24 McCarthy, Alex M          12 SMST-CT                49.49      51.46        
 25 Gaudio, John P            12 CDOG-CT                54.49      51.97        
 26 Tsuji, Akio               12 Middies-MR             57.37      51.99        
 27 Khan, Athar               11 MSC-MR                 58.77      52.81        
 28 Lee, Justin S             11 Big Blue-MR            52.00      53.34        
 29 Doolan, Ryan              11 TRS-MR                 56.19      53.43        
 30 Becerra, Kyle D           11 Middies-MR             52.21      54.27        
 31 Ridge, Liam M             11 COND-MR              1:00.61      54.72        
 32 Ludwig, Ben E             11 COND-MR              1:00.46      54.73        
 33 Koppelmann, James R       11 Morris County SC-NJ    54.18      55.28        
 34 Leslie, Craig J           11 MSC-MR                 57.57      55.87        
 35 Park, Tommy               11 Middies-MR           1:12.81      59.15        
 36 Kohler, Daniel P          11 COND-MR              1:05.87      59.97        
 37 Arceneaux, Curtis W       12 COND-MR              1:11.70    1:04.53        
 38 Hicks, Christopher J      12 Middies-MR             50.55    1:05.10        
 39 Schatz, Harrison S        11 COND-MR                58.00    1:17.74        
 -- Conway, Richie F          12 COND-MR              1:04.00         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Medina, Brandon           11 COND-MR              1:20.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:27.29  11 - 12 LC Zones
              1:36.99  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andjelic, Nikola          12 COND-MR              1:22.46    1:22.54 11     
  2 LaRue, Paul V             12 MSC-MR               1:27.40    1:23.92 11     
  3 Jones, Garrett S          12 Morris County SC-NJ  1:32.54    1:32.79 JO     
  4 Weng, Denis S             11 Boys Club-MR         1:35.00    1:33.70 JO     
  5 Iwatsuki, Koki            12 Middies-MR           1:46.69    1:34.11 JO     
  6 Riina, Michael J          11 SMST-CT              1:44.46    1:37.88        
  7 Ambrosey, Adam V          11 SMST-CT              1:47.36    1:38.17        
  8 Carey, Matthew J          12 Morris County SC-NJ  1:34.26    1:38.28        
  9 Nguyen, Ryan P            11 CDOG-CT              1:50.51    1:38.54        
 10 Musoff, Charlie B         12 Middies-MR           1:43.64    1:42.13        
 11 Dottinger, Matt C         12 Morris County SC-NJ  1:41.72    1:42.88        
 12 Stiles, Michael R         12 Morris County SC-NJ  1:38.07    1:43.05        
 13 Dervin, Sean J            12 Middies-MR           1:48.35    1:45.64        
 14 Nam, Bohyun D             12 COND-MR              1:46.00    1:45.68        
 15 Repnikov, Anton           12 COND-MR              2:00.77    1:47.03        
 16 Lewis, William C          11 MSC-MR               2:04.80    1:47.98        
 17 Becerra, Kyle D           11 Middies-MR           1:56.80    1:51.69        
 18 Tsuji, Akio               12 Middies-MR           1:59.53    1:53.09        
 19 McCarthy, Alex M          12 SMST-CT              1:55.49    1:53.65        
 20 Koppelmann, James R       11 Morris County SC-NJ  2:18.96    1:56.97        
 21 Spears, Michael L         12 COND-MR              2:15.21    1:57.93        
 22 Ridge, Liam M             11 COND-MR              2:08.61    2:00.41        
 23 Park, Tommy               11 Middies-MR           2:32.71    2:06.96        
 24 Witko, Mason L            11 COND-MR              2:10.00    2:07.40        
 25 Dogra, Ajay A             12 MSC-MR               2:19.33    2:09.55        
 26 Arceneaux, Curtis W       12 COND-MR                   NT    2:20.91        
 27 Furey, Michael T          12 COND-MR              2:15.00    2:28.55        
 -- Conway, Richie F          12 COND-MR              2:10.00         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Zhao, Yi                  12 Middies-MR           2:00.48         DQ        
      Alternating Kick
 -- Medina, Brandon           11 COND-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Earley, Ryan              11 Boys Club-MR         1:52.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                33.29  11 - 12 LC Zones
                37.99  JO 2010 Metro LC JOs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, David C          12 Sailfish-MR            31.56      30.16 11     
  2 McKenna, Brendan          12 Boys Club-MR           32.90      31.22 11     
  3 Snyder, Andrew W          12 Rivertown Rays-MR      34.57      32.09 11     
  4 Kargin, Max               11 SMST-CT                40.06      35.76 JO     
  5 Robison, Connor J         12 CDOG-CT                36.63      36.05 JO     
  6 Ambrosey, Adam V          11 SMST-CT                54.12      36.34 JO     
  7 Sokolski, Michael V       12 Middies-MR             40.02      36.55 JO     
  8 Wong, Eric                12 NJW-NJ                 39.21      37.14 JO     
  9 Sarier, Karl K            12 NJW-NJ                 44.79      37.24 JO     
 10 Guindine, Larry           11 NJW-NJ                 43.76      37.43 JO     
 11 Gagion, Michael V         11 Rivertown Rays-MR      38.25      37.54 JO     
 12 Silipigni, Robert A       11 Bgnw Marlins-MR        42.93      38.59        
 13 Recalt, Phillipe L        11 CDOG-CT                45.59      40.31        
 14 Khan, Athar               11 MSC-MR                 45.44      41.10        
 15 Jones, Garrett S          12 Morris County SC-NJ       NT      41.20        
 16 Azcuy, Kevin              12 TRS-MR                 42.86      41.49        
 17 Tartakovsky, Michael      11 TRS-MR                 42.78      41.51        
 18 Pallatta, E.R. R          12 COND-MR                43.86      41.91        
 19 Zugibe, Matthew           11 TRS-MR                 42.94      42.50        
 20 Ouldibbat, Hamza          11 Sailfish-MR            51.49      43.00        
 21 Jing, Jeffrey             12 NJW-NJ                 54.79      43.94        
 22 Lee, Justin S             11 Big Blue-MR          1:00.00      44.02        
 23 Yuan, Gavin D             11 NJW-NJ                 49.46      44.12        
 24 Ranieri, Carl A           11 UNCON-MR               45.19      44.55        
 25 Spears, Michael L         12 COND-MR                52.00      45.06        
 26 Wynne, Will B             11 CDOG-CT                45.33      46.63        
 27 Dogra, Ajay A             12 MSC-MR                 47.33      46.69        
 28 Nam, Bohyun D             12 COND-MR                50.00      46.80        
 29 Ridge, Liam M             11 COND-MR                50.38      47.21        
 30 Nguyen, Ryan P            11 CDOG-CT                58.51      48.91        
 31 Witko, Mason L            11 COND-MR              1:04.68      56.49        
 -- Collins, Danny R          11 Marlins-MR             53.92         DQ        
 
Boys 12 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              5:04.69  11 - 12 LC Zones
              5:40.89  10 and Under LC Zones
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purvis, Robby J           12 Bgnw Marlins-MR      4:57.47    4:58.08 11     
  2 LaRue, Paul V             12 MSC-MR               5:16.28    5:06.74 10     
  3 McGeary, Ryan J           12 NJW-NJ               5:12.59    5:08.05 10     
  4 Stewart, David C          12 Sailfish-MR          5:35.17    5:11.66 10     
  5 Andjelic, Nikola          12 COND-MR              5:11.20    5:14.22 10     
  6 Robison, Connor J         12 CDOG-CT              5:11.54    5:20.28 10     
  7 Carey, Matthew J          12 Morris County SC-NJ  5:17.70    5:20.47 10     
  8 Elms, River J             12 Bgnw Marlins-MR      5:22.45    5:21.11 10     
  9 Guindine, Larry           11 NJW-NJ               5:46.55    5:23.61 10     
 10 Kishinevskiy, Matthew S   12 COND-MR              5:29.03    5:25.28 10     
 11 Wong, Eric                12 NJW-NJ               5:32.32    5:31.89 10     
 12 Wolfe, Morgan S           11 Flying Dolphins-MR   5:27.15    5:38.33 10     
 13 Hilzen, Mark J            10 NJW-NJ               5:50.42    5:41.40        
 14 Bauer, Patrick J          11 Morris County SC-NJ  5:38.46    5:42.15        
 15 Gagion, Michael V         11 Rivertown Rays-MR    5:49.75    5:46.18        
 16 Pallatta, E.R. R          12 COND-MR              6:05.78    5:47.20        
 17 Zang, Ethan               11 NJW-NJ               5:50.10    5:50.68        
 18 Sarier, Karl K            12 NJW-NJ               6:10.15    5:53.51        
 19 Erickson, Kevin T         11 CDOG-CT              5:41.03    5:59.69        
 20 Dottinger, Matt C         12 Morris County SC-NJ       NT    6:01.05        
 21 Wadsworth, John D         11 Marlins-MR           5:49.48    6:04.24        
 22 Daly, Nik A                8 North Shore-MR       6:30.00    6:13.80        
 23 Ouldibbat, Hamza          11 Sailfish-MR          6:36.11    6:22.77        
 24 Malone, Dara J            10 CDOG-CT              6:50.25    6:22.89        
 25 Torres, Cristian          10 Sailfish-MR          7:03.43    6:37.39        
 
Boys 12 & Under 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:44.29  11 - 12 LC Zones
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purvis, Robby J           12 Bgnw Marlins-MR      2:34.39    2:28.87 11     
  2 McKenna, Brendan          12 Boys Club-MR         2:45.00    2:40.23 11     
  3 LaRue, Paul V             12 MSC-MR               2:44.75    2:40.80 11     
  4 Andjelic, Nikola          12 COND-MR              2:45.30    2:42.90 11     
  5 Elms, River J             12 Bgnw Marlins-MR      2:50.80    2:45.55        
  6 Barrow, Mitchell J        12 Middies-MR           3:03.17    2:45.66        
  7 Guindine, Larry           11 NJW-NJ               2:45.10    2:46.60        
  8 HO, Timothy               10 Boys Club-MR         2:42.00    2:47.89        
  9 Snyder, Andrew W          12 Rivertown Rays-MR    2:49.31    2:48.22        
 10 Carey, Matthew J          12 Morris County SC-NJ  2:50.98    2:51.26        
 11 Bauer, Patrick J          11 Morris County SC-NJ  2:55.40    2:54.60        
 12 Blair, Graham R           12 Bgnw Marlins-MR      3:06.71    2:54.65        
 13 Wong, Eric                12 NJW-NJ               2:58.50    2:55.34        
 14 Kishinevskiy, Matthew S   12 COND-MR              3:15.00    2:57.86        
 15 Wolfe, Morgan S           11 Flying Dolphins-MR   3:00.00    2:59.90        
 16 Avezzano, Jack T          12 Middies-MR           3:07.58    3:00.13        
 17 Jones, Garrett S          12 Morris County SC-NJ  2:57.06    3:01.87        
 18 Riina, Michael J          11 SMST-CT              3:36.49    3:02.93        
 19 Stiles, Michael R         12 Morris County SC-NJ  3:10.05    3:03.17        
 20 Chang, Kevin              12 Rivertown Rays-MR    3:07.00    3:03.39        
 21 Hilzen, Mark J            10 NJW-NJ               3:07.39    3:03.94        
 22 Wadsworth, John D         11 Marlins-MR           2:54.39    3:06.12        
 23 Gaudio, John P            12 CDOG-CT              3:04.04    3:07.01        
 24 Zang, Ethan               11 NJW-NJ               3:02.10    3:09.34        
 25 Wynne, Will B             11 CDOG-CT              3:24.51    3:14.06        
 26 Daly, Nik A                8 North Shore-MR       3:15.00    3:29.35        
 27 Wahba, David              12 NJW-NJ               3:54.10    3:47.10        
 28 Trackenberg, Ryan J       12 Morris County SC-NJ  3:49.71    3:48.17        
 -- Pallatta, E.R. R          12 COND-MR              3:04.89         DQ        
 -- Leslie, Craig J           11 MSC-MR               3:32.33         DQ        
 
Boys 12 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              3:08.19  11 - 12 LC Zones
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andjelic, Nikola          12 COND-MR              3:01.25    2:57.87 11     
  2 Molnar, Matthew P         11 CDOG-CT              3:26.29    3:12.36        
  3 Wolfe, Morgan S           11 Flying Dolphins-MR   3:17.15    3:15.74        
  4 Jones, Garrett S          12 Morris County SC-NJ  3:14.18    3:19.01        
  5 Kishinevskiy, Matthew S   12 COND-MR              3:40.00    3:19.34        
  6 Pallatta, E.R. R          12 COND-MR              3:22.86    3:23.85        
  7 Wadsworth, John D         11 Marlins-MR           3:16.60    3:23.96        
  8 Ambrosey, Adam V          11 SMST-CT              3:26.49    3:27.83        
  9 Riina, Michael J          11 SMST-CT              3:43.77    3:29.55        
 10 Blair, Graham R           12 Bgnw Marlins-MR      3:51.04    3:30.28        
 11 Carey, Matthew J          12 Morris County SC-NJ  3:24.50    3:31.17        
 12 Weng, Denis S             11 Boys Club-MR         3:00.00    3:34.20        
 13 Dottinger, Matt C         12 Morris County SC-NJ  3:46.16    3:39.55        
 14 Ruiz, Brian S             10 FAST-MR              3:51.22    3:48.86        
 15 McCarthy, Alex M          12 SMST-CT              3:58.49    3:49.42        
 16 Alpay, Zachery M          10 MSC-MR               4:30.01    3:53.54        
 17 Erickson, Kevin T         11 CDOG-CT              3:54.95    3:55.72        
 -- Senior, Kymani            11 FAST-MR              3:25.99         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Boys 12 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:14.89  11 - 12 LC Zones
              1:30.49  10 and Under LC Zones
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, David C          12 Sailfish-MR          1:10.60    1:09.73 11     
  2 Purvis, Robby J           12 Bgnw Marlins-MR      1:12.95    1:10.94 11     
  3 Snyder, Andrew W          12 Rivertown Rays-MR    1:17.74    1:14.79 11     
  4 Elms, River J             12 Bgnw Marlins-MR      1:19.42    1:18.42 10     
  5 Molnar, Matthew P         11 CDOG-CT              1:16.78    1:21.41 10     
  6 May, David R              10 CDOG-CT              1:33.43    1:25.66 10     
  7 Gagion, Michael V         11 Rivertown Rays-MR    1:24.69    1:27.39 10     
  8 Kargin, Max               11 SMST-CT              1:31.49    1:27.47 10     
  9 Robison, Connor J         12 CDOG-CT              1:28.63    1:27.90 10     
 10 Liu, Eric Z               10 Boys Club-MR         1:36.00    1:28.59 10     
 11 Ambrosey, Adam V          11 SMST-CT              1:32.49    1:30.68        
 12 Bauer, Patrick J          11 Morris County SC-NJ  1:29.92    1:31.24        
 13 Barker, Evan W            10 Bgnw Marlins-MR      1:38.02    1:32.28        
 14 Musoff, Charlie B         12 Middies-MR           1:46.69    1:32.59        
 15 Draper, Christopher F     10 Rivertown Rays-MR    1:40.04    1:34.70        
 16 Wadsworth, John D         11 Marlins-MR           1:29.29    1:37.25        
 17 Recalt, Phillipe L        11 CDOG-CT              1:45.17    1:39.26        
 18 Khan, Athar               11 MSC-MR               1:55.62    1:39.46        
 19 Behbehani, Tirdod         10 COND-MR              1:58.17    1:39.65        
 20 Gaudio, John P            12 CDOG-CT              1:37.98    1:39.77        
 21 Torres, Cristian          10 Sailfish-MR          1:34.69    1:42.46        
 22 Ouldibbat, Hamza          11 Sailfish-MR          1:36.43    1:42.90        
 23 Chavez, Reid T             9 SMST-CT              2:04.75    1:44.88        
 24 Andjelic, Lazar           10 COND-MR              1:53.75    1:45.27        
 25 Pallatta, E.R. R          12 COND-MR              1:49.52    1:47.55        
 26 Wynne, Will B             11 CDOG-CT              1:54.95    1:47.90        
 27 Chang, Kevin              12 Rivertown Rays-MR    1:50.24    1:48.37        
 28 Beneventano, Danny J       9 Morris County SC-NJ  2:00.05    1:52.34        
 29 Paruvangada, Bopu          9 COND-MR              2:04.63    1:52.56        
 30 Sakharuk, Daniel           9 COND-MR              1:57.00    1:52.85        
 31 Sheppard, Jason D         10 Middies-MR           1:56.49    1:53.31        
 32 Erickson, Kevin T         11 CDOG-CT              1:48.40    1:53.49        
 33 Leslie, Craig J           11 MSC-MR               1:57.33    1:56.98        
 
Boys 12 & Under 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:44.39  11 - 12 LC Zones
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purvis, Robby J           12 Bgnw Marlins-MR      2:50.00    2:44.21 11     
  2 Ward, Kyle R              12 SNOC-CT              2:48.44    2:49.68        
  3 Elms, River J             12 Bgnw Marlins-MR      3:08.35    2:54.15        
  4 Andjelic, Nikola          12 COND-MR              2:55.00    3:01.34        
  5 May, David R              10 CDOG-CT              3:15.51    3:10.43        
  6 Blair, Graham R           12 Bgnw Marlins-MR      3:34.00    3:14.24        
  7 Ambrosey, Adam V          11 SMST-CT              3:47.49    3:22.90        
  8 Draper, Christopher F     10 Rivertown Rays-MR    3:35.00    3:23.92        
  9 Paruvangada, Bopu          9 COND-MR              4:20.00    3:58.25        
 
Boys 12 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:43.49  11 - 12 LC Zones
              3:03.59  10 and Under LC Zones
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purvis, Robby J           12 Bgnw Marlins-MR      2:34.99    2:32.97 11     
  2 LaRue, Paul V             12 MSC-MR               2:46.47    2:39.39 11     
  3 Snyder, Andrew W          12 Rivertown Rays-MR    2:46.71    2:41.99 11     
  4 Stewart, David C          12 Sailfish-MR          2:46.88    2:45.77 10     
  5 Barrow, Mitchell J        12 Middies-MR           3:04.33    2:47.70 10     
  6 Molnar, Matthew P         11 CDOG-CT              2:44.09    2:48.46 10     
  7 Elms, River J             12 Bgnw Marlins-MR      2:50.48    2:48.57 10     
  8 Kishinevskiy, Matthew S   12 COND-MR              3:13.21    2:55.63 10     
  9 Stiles, Michael R         12 Morris County SC-NJ  3:04.35    2:59.97 10     
 10 Bauer, Patrick J          11 Morris County SC-NJ  3:07.12    3:00.57 10     
 11 Pallatta, E.R. R          12 COND-MR              3:24.51    3:02.89 10     
 12 HO, Timothy               10 Boys Club-MR         2:56.00    3:03.22 10     
 13 Gagion, Michael V         11 Rivertown Rays-MR    3:13.40    3:04.68        
 14 Robison, Connor J         12 CDOG-CT              3:08.62    3:06.38        
 15 Avezzano, Jack T          12 Middies-MR           3:10.43    3:06.48        
 16 May, David R              10 CDOG-CT              3:10.51    3:07.58        
 17 Kargin, Max               11 SMST-CT              3:20.43    3:10.94        
 18 Recalt, Phillipe L        11 CDOG-CT              3:29.80    3:12.44        
 19 Zhang, Benjamin G         10 Boys Club-MR         3:20.00    3:14.99        
 20 Bernstein, Zach J         11 Middies-MR           3:12.14    3:15.01        
 21 Barker, Evan W            10 Bgnw Marlins-MR      3:13.60    3:15.25        
 22 DiBennedetto, Joe M       10 UN-MR                3:35.94    3:16.14        
 23 Chang, Kevin              12 Rivertown Rays-MR    3:26.18    3:19.03        
 24 Andjelic, Lazar           10 COND-MR              3:29.09    3:19.82        
 25 Gaudio, John P            12 CDOG-CT              3:21.23    3:20.43        
 26 Wynne, Will B             11 CDOG-CT              3:32.05    3:22.48        
 27 Ranieri, Carl A           11 UNCON-MR             3:29.63    3:24.18        
 28 Todorovic, Stephan A       9 COND-MR              3:57.51    3:25.37        
 29 Chavez, Reid T             9 SMST-CT              3:45.49    3:26.27        
 30 Lewis, William C          11 MSC-MR               4:02.18    3:27.38        
 31 Khan, Athar               11 MSC-MR               3:43.33    3:28.21        
 32 Erickson, Kevin T         11 CDOG-CT              3:27.61    3:28.96        
 33 Ridge, Liam M             11 COND-MR              3:55.55    3:30.26        
 34 Leslie, Craig J           11 MSC-MR               3:44.33    3:36.35        
 35 O'Reilly, Joseph F        11 Morris County SC-NJ  3:41.49    3:37.91        
 36 Paruvangada, Bopu          9 COND-MR              3:40.00    3:40.29        
 37 Vasquez, Brandon          10 MSC-MR               4:05.39    3:41.58        
 38 Trackenberg, Ryan J       12 Morris County SC-NJ  3:51.63    3:50.46        
 39 Kohler, Daniel P          11 COND-MR              4:10.00    4:01.67        
 -- Blair, Graham R           12 Bgnw Marlins-MR      3:10.00         DQ        
      False start - Misc
 
Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                25.49  2010 LC Super Sectional
                26.99  15 - 18 LC Zones
                27.49  LC Senior Mets 2010
                27.69  13 - 14 LC Zones
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Brian W          16 Boys Club-MR           24.60      25.36 2010   
  2 Carey, Jack T             14 NY Sharks-MR           25.73      25.56 15     
  3 Mackrel, Julian A         15 NDAC-MR                25.09      25.78 15     
  4 Eller, Zachary M          18 COND-MR                25.74      26.12 15     
  5 Bucero, Nikolas J         14 Boys Club-MR           26.20      26.71 15     
  6 Eiden, Joseph P           14 Middies-MR             28.41      26.77 15     
  7 Stiles, Brian C           16 Morris County SC-NJ    26.34      26.89 15     
  8 Gillenwater, Darin J      15 COND-MR                27.06      27.00 LC     
  9 Campagna, Steven J        15 NDAC-MR                27.62      27.08 LC     
 10 Bleier, Jackson A         16 Bgnw Marlins-MR        30.00      27.45 LC     
 10 Isaacs, Scott             17 TRS-MR                 26.32      27.45 LC     
 12 Kojes, Arthur J           17 Boys Club-MR           25.80      27.64 13     
 13 Wang, Christopher         14 NJW-NJ                 28.40      27.78        
 14 LI, Kytoh                 15 Boys Club-MR           27.70      27.83        
 15 Lam, Aaron                17 Boys Club-MR           27.00      27.98        
 16 Ng, Michael S             17 COND-MR                28.00      28.02        
 17 Molnar, Tibor B           17 SMST-CT                28.49      28.17        
 18 Johnson, Brinsley I       15 Sailfish-MR            31.09      28.52        
 19 Hellauer, Matthew R       16 SMST-CT                27.43      28.60        
 20 Spanedda, Scott P         16 COND-MR                28.64      28.66        
 21 Gonzalez, Adriel A        15 Boys Club-MR           28.00      28.76        
 22 Jiang, David              14 Boys Club-MR           29.00      28.80        
 23 Needham, Dan              14 Middies-MR             29.86      28.81        
 24 Catarinacchio, Vincent J  16 Middies-MR             29.75      28.87        
 25 Chow, Kevin               15 Boys Club-MR           27.90      28.91        
 26 Bass, Jordan B            15 Rivertown Rays-MR      29.19      29.09        
 27 Zorgman, Ruan J           15 Bgnw Marlins-MR        29.00      29.15        
 28 Lee, Brian S              15 Big Blue-MR            29.80      29.35        
 29 Quincoses, Jonathon       16 COND-MR                31.15      29.39        
 30 Szabo, Jimmy P            17 SMST-CT                29.10      29.47        
 31 Xu, Zhao                  14 Middies-MR             30.76      29.49        
 31 Cerutti, Chris J          15 Bgnw Marlins-MR        30.00      29.49        
 33 Kim, Michael              14 NJW-NJ                 29.49      29.50        
 34 Santiago, Andrew          16 TRS-MR                 29.19      29.54        
 35 Brynin, Max B             17 Rivertown Rays-MR      32.03      29.56        
 36 Cocuy, Bryan              14 Boys Club-MR           29.70      29.79        
 37 Romero, Rodrigo           14 COND-MR                29.04      30.22        
 38 Carter, Shane             13 TRS-MR                 31.44      30.30        
 39 Weng, Daniel S            14 Boys Club-MR           30.00      30.45        
 40 Wills, Nicholas A         13 SMST-CT                30.13      30.53        
 41 Lockhart, Ryan J          13 Marlins-MR             29.93      30.55        
 42 Pejovic, David            13 Sailfish-MR            32.52      30.61        
 43 Mao, Kevin                13 NJW-NJ                 31.84      30.67        
 44 Luk, Arnold B             13 Boys Club-MR           31.00      30.71        
 45 Patapis, Peter T          14 Middies-MR             30.64      30.79        
 46 Checchi, Sebastian        14 Sailfish-MR            32.98      30.84        
 47 McGann, Josh T            13 NJW-NJ                 31.76      31.00        
 48 Heubel, Thomas G          14 Middies-MR             31.71      31.03        
 49 Munafo, Michael           14 NJW-NJ                 32.46      31.04        
 50 Melendez, Samuel          14 TRS-MR                 30.00      31.13        
 51 Lyons, Michael G          13 Bgnw Marlins-MR        33.12      31.14        
 52 Yang, Andrew              13 Sailfish-MR            31.32      31.25        
 53 Turner, Tommy M           14 SMST-CT                31.93      31.27        
 54 Park, Cavin               14 Middies-MR             33.71      31.39        
 55 Costabile, Guiseppe       16 TRS-MR                 30.56      31.40        
 56 Brynin, Zeke M            13 Rivertown Rays-MR      35.58      31.59        
 57 DeVito, TJ                12 TRS-MR                 31.95      31.94        
 58 Kan, Kevin                13 Boys Club-MR           32.00      31.98        
 59 Chavez, Cole A            14 SMST-CT                31.04      32.13        
 60 Garcia, Jonathan          13 UN-MR                  33.02      32.31        
 61 Czerwinski, Jay L         13 Marlins-MR             31.21      32.36        
 62 Evans, Danny T            13 Bgnw Marlins-MR        33.00      32.43        
 63 Khan, Raza                14 Middies-MR             32.72      32.53        
 64 Adams, Tom L              13 Morris County SC-NJ    33.56      32.75        
 64 Rosen, Jacob M            13 NJW-NJ                 33.89      32.75        
 66 Morelli, Nicky A          14 COND-MR                35.00      32.81        
 67 Klein, Christopher        14 TRS-MR                 34.28      32.88        
 68 Rim, Philip S             12 NJW-NJ                 34.62      32.97        
 69 Checchi, Hernan           13 Sailfish-MR            33.12      33.25        
 70 Safran, Tom               15 COND-MR                33.60      33.28        
 71 Kereselidze, Nicholas     13 TRS-MR                 32.97      33.71        
 72 Raccioppi, Jake           13 TRS-MR                 32.34      34.00        
 73 Sosa, Jacob               16 COND-MR                33.27      34.64        
 74 Maloney, Timmy P          14 SMST-CT                29.39      35.58        
 75 Kireopoulos, Chris P      14 Middies-MR             38.26      35.73        
 76 Santiago, Roque           15 TRS-MR                 35.74      35.82        
 77 Sakhnovskiy, Daniel       13 COND-MR                51.56      48.11        
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                55.99  2010 LC Super Sectional
                58.29  15 - 18 LC Zones
                59.99  LC Senior Mets 2010
              1:00.09  13 - 14 LC Zones
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stiles, Brian C           16 Morris County SC-NJ    55.86      57.61 15     
  2 Carey, Jack T             14 NY Sharks-MR           57.06      57.76 15     
  3 Eiden, Joseph P           14 Middies-MR             57.54      58.00 15     
  4 Eller, Zachary M          18 COND-MR                56.75      59.79 LC     
  5 Bucero, Nikolas J         14 Boys Club-MR         1:00.00      59.90 LC     
  6 Gillenwater, Darin J      15 COND-MR              1:00.81    1:00.04 13     
  7 Hellauer, Matthew R       16 SMST-CT                58.63    1:00.96        
  8 Lin, Alex                 13 Boys Club-MR           58.80    1:01.21        
  9 DiGiacomo, Daniel         13 Bgnw Marlins-MR      1:01.04    1:01.55        
  9 LI, Kytoh                 15 Boys Club-MR         1:04.00    1:01.55        
 11 Rusakov, Pasha G          15 COND-MR              1:04.00    1:01.56        
 12 Miara, Jesse              16 NY Sharks-MR           58.43    1:02.06        
 13 Needham, Dan              14 Middies-MR           1:06.73    1:02.31        
 14 Ng, Michael S             17 COND-MR              1:03.76    1:02.81        
 15 Zhou, Luke K              13 Bgnw Marlins-MR      1:08.92    1:02.95        
 16 Bass, Jordan B            15 Rivertown Rays-MR    1:01.71    1:03.33        
 17 Nakkab, Andre J           16 COND-MR              1:03.46    1:03.58        
 18 Tesser, Josh D            15 Bgnw Marlins-MR        58.77    1:03.64        
 19 Jiang, David              14 Boys Club-MR         1:03.00    1:04.23        
 20 Chow, Kevin               15 Boys Club-MR         1:03.00    1:04.27        
 20 Mullany, David W          15 SMST-CT              1:03.23    1:04.27        
 22 Zorgman, Ruan J           15 Bgnw Marlins-MR      1:03.00    1:04.33        
 23 Molnar, Tibor B           17 SMST-CT              1:03.49    1:04.35        
 24 Xu, Zhao                  14 Middies-MR           1:07.17    1:04.44        
 25 Johnson, Brinsley I       15 Sailfish-MR          1:04.37    1:04.54        
 26 Gonzalez, Adriel A        15 Boys Club-MR         1:06.00    1:04.86        
 27 Singer, Nathan Q          15 NY Sharks-MR         1:04.32    1:04.89        
 28 Bleier, Jackson A         16 Bgnw Marlins-MR      1:07.00    1:05.12        
 29 Spanedda, Scott P         16 COND-MR              1:04.00    1:05.32        
 30 Cocuy, Bryan              14 Boys Club-MR         1:08.00    1:05.60        
 31 Wills, Nicholas A         13 SMST-CT              1:10.26    1:06.19        
 32 Patapis, Peter T          14 Middies-MR           1:04.89    1:06.82        
 33 Ward, Kyle R              12 SNOC-CT              1:06.55    1:06.86        
 34 Lyons, Michael G          13 Bgnw Marlins-MR      1:12.04    1:07.41        
 35 Wachnik, Tony A           13 Bgnw Marlins-MR      1:08.14    1:07.52        
 36 Cooper, Ian A             13 Bgnw Marlins-MR      1:10.07    1:07.60        
 37 Turner, Tommy M           14 SMST-CT              1:11.25    1:08.58        
 37 Ryan, Andrew              17 NY Sharks-MR         1:10.15    1:08.58        
 39 Yang, Andrew              13 Sailfish-MR          1:10.60    1:08.76        
 40 Bostrom, Erik             13 Middies-MR           1:08.37    1:08.89        
 41 Pejovic, David            13 Sailfish-MR          1:10.54    1:09.32        
 42 Ward, Alexander S         14 SNOC-CT              1:06.78    1:09.37        
 43 Chavez, Cole A            14 SMST-CT              1:07.25    1:09.96        
 44 Weng, Daniel S            14 Boys Club-MR         1:12.00    1:10.36        
 45 Tsuei, Andrew             13 COND-MR              1:09.62    1:10.85        
 46 Khan, Raza                14 Middies-MR           1:10.36    1:11.29        
 47 Evans, Danny T            13 Bgnw Marlins-MR      1:08.00    1:11.75        
 48 Checchi, Sebastian        14 Sailfish-MR          1:15.43    1:12.10        
 49 Earley, Sean              13 Boys Club-MR         1:10.00    1:12.46        
 50 Gresko, Stephen B         14 SMST-CT              1:12.58    1:13.02        
 51 Morelli, Nicky A          14 COND-MR              1:16.00    1:13.43        
 52 Kan, Kevin                13 Boys Club-MR         1:10.00    1:14.27        
 53 Checchi, Hernan           13 Sailfish-MR          1:16.32    1:14.97        
 54 Park, Cavin               14 Middies-MR           1:12.86    1:15.43        
 55 Safran, Tom               15 COND-MR              1:30.27    1:15.77        
 56 Sosa, Jacob               16 COND-MR              1:17.16    1:16.31        
 57 Bachard, Alex P           13 SMST-CT              1:31.86    1:18.75        
 58 Gross-Leczycki, Martin    13 Middies-MR           1:25.91    1:20.38        
 59 Kanim, Jared F            11 Middies-MR           1:22.22    1:21.90        
 
Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:01.69  2010 LC Super Sectional
              2:07.69  15 - 18 LC Zones
              2:09.99  LC Senior Mets 2010
              2:11.89  13 - 14 LC Zones
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eiden, Joseph P           14 Middies-MR           2:09.71    2:05.02 15     
  2 Mackrel, Julian A         15 NDAC-MR              1:57.75    2:05.30 15     
  3 Hilzen, Bobby M           15 NJW-NJ               2:06.03    2:05.77 15     
  4 Kim, Jun Y                16 NJW-NJ               2:06.29    2:09.72 LC     
  5 Fusco, Christopher        18 NY Sharks-MR         2:16.70    2:10.75 13     
  6 Wang, Christopher         14 NJW-NJ               2:15.70    2:10.86 13     
  7 Gabriele, Louis M         17 COND-MR              2:14.73    2:10.97 13     
  8 Stiles, Brian C           16 Morris County SC-NJ  2:03.04    2:11.31 13     
  9 Needham, Dan              14 Middies-MR           2:15.36    2:11.58 13     
 10 Hellauer, Matthew R       16 SMST-CT              2:06.09    2:12.19        
 11 Corey, Alexi              16 NY Sharks-MR         2:07.04    2:12.37        
 12 Lin, Alex                 13 Boys Club-MR         2:06.00    2:12.83        
 13 Cummings, Thomas F        15 COND-MR              2:14.96    2:13.00        
 14 Miara, Jesse              16 NY Sharks-MR         2:04.78    2:13.04        
 15 Meany, RJ J               17 TRS-MR               2:04.02    2:15.32        
 16 Cervone, Ryan G           15 NJW-NJ               2:11.73    2:15.56        
 17 Kim, Michael              14 NJW-NJ               2:13.64    2:17.76        
 18 Catarinacchio, Vincent J  16 Middies-MR           2:14.15    2:18.19        
 19 Nakkab, Andre J           16 COND-MR              2:18.68    2:18.40        
 20 Cummings, Connor T        17 COND-MR              2:21.09    2:18.52        
 21 Guerci, Michael A         15 COND-MR              2:19.83    2:18.53        
 22 Kim, Edward E             14 NJW-NJ               2:13.28    2:18.66        
 23 Chen, Bobby               16 COND-MR              2:15.48    2:18.83        
 24 Gillenwater, Darin J      15 COND-MR              2:28.45    2:20.12        
 25 Brynin, Max B             17 Rivertown Rays-MR    2:23.61    2:20.36        
 26 Xie, Jamie                14 NJW-NJ               2:22.51    2:20.70        
 27 LI, Kytoh                 15 Boys Club-MR         2:17.00    2:21.05        
 28 Cooper, Ian A             13 Bgnw Marlins-MR      2:34.96    2:21.13        
 29 Yoon, Paul M              15 NJW-NJ               3:04.33    2:21.30        
 30 Chow, Kevin               15 Boys Club-MR         2:17.00    2:21.38        
 31 Arnott, Conner W          15 NY Sharks-MR         2:30.91    2:21.58        
 32 Perez, Matthew            14 NY Sharks-MR         2:16.81    2:21.81        
 33 Chavez, Cole A            14 SMST-CT              2:23.20    2:24.06        
 34 Carter, Shane             13 TRS-MR               2:22.15    2:24.85        
 35 Maloney, Timmy P          14 SMST-CT              2:32.82    2:25.00        
 36 Santiago, Andrew          16 TRS-MR               2:15.17    2:25.48        
 37 Quincoses, Jonathon       16 COND-MR              2:39.96    2:25.53        
 38 Munoz, Daniel             16 NY Sharks-MR         2:30.72    2:25.83        
 39 Johnson, Brinsley I       15 Sailfish-MR          2:20.81    2:25.97        
 40 Molnar, Tibor B           17 SMST-CT              2:23.49    2:26.07        
 41 Rusakov, Pasha G          15 COND-MR              2:23.00    2:26.21        
 42 Ng, Michael S             17 COND-MR              2:26.46    2:26.41        
 43 Brynin, Zeke M            13 Rivertown Rays-MR    2:26.95    2:26.47        
 44 Bostrom, Erik             13 Middies-MR           2:35.44    2:27.52        
 45 Bass, Jordan B            15 Rivertown Rays-MR    2:18.49    2:28.59        
 46 Czerwinski, Jay L         13 Marlins-MR           2:27.50    2:28.75        
 47 Turner, Tommy M           14 SMST-CT              2:33.14    2:29.22        
 48 Heubel, Thomas G          14 Middies-MR           2:36.17    2:29.36        
 49 Wills, Nicholas A         13 SMST-CT              2:35.49    2:29.65        
 50 Costabile, Guiseppe       16 TRS-MR               2:22.48    2:30.89        
 51 Mao, Kevin                13 NJW-NJ               2:40.53    2:31.76        
 52 Kereselidze, Nicholas     13 TRS-MR               2:33.42    2:33.45        
 53 Rosen, Jacob M            13 NJW-NJ               2:35.76    2:33.62        
 54 Bleier, Jackson A         16 Bgnw Marlins-MR      2:30.00    2:34.40        
 55 Ruzzi, Anthony            18 TRS-MR               2:25.24    2:34.91        
 56 Ryan, Andrew              17 NY Sharks-MR         2:38.96    2:35.46        
 57 Melendez, Samuel          14 TRS-MR               2:26.67    2:36.47        
 58 Evans, Danny T            13 Bgnw Marlins-MR      2:36.00    2:37.40        
 59 Raccioppi, Jake           13 TRS-MR               2:28.80    2:38.95        
 60 Adams, Tom L              13 Morris County SC-NJ  2:36.94    2:39.67        
 61 Khan, Raza                14 Middies-MR           2:41.37    2:41.66        
 62 Sosa, Jacob               16 COND-MR              2:50.65    2:42.59        
 63 McGann, Josh T            13 NJW-NJ               2:47.35    2:43.09        
 64 Park, Cavin               14 Middies-MR           2:49.62    2:44.96        
 65 Kanim, Jared F            11 Middies-MR           2:57.59    2:49.83        
 66 Hogan, John D             14 Middies-MR           2:52.72    2:51.18        
 67 Bachard, Alex P           13 SMST-CT              3:27.02    2:54.23        
 68 Garcia, Jonathan          13 UN-MR                3:18.52    2:55.95        
 69 Santiago, Roque           15 TRS-MR               2:54.50    2:56.54        
 70 Kireopoulos, Chris P      14 Middies-MR           3:04.91    2:57.11        
 71 Tierney, Anthony J        13 Cudas-MR             3:17.33    3:04.75        
 72 Powell, Adam C            21 UNCON-MR                  NT    3:10.14        
 73 Sakhnovskiy, Daniel       13 COND-MR              3:00.00    4:12.56        
 
Boys 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              4:18.59  2010 LC Super Sectional
              4:28.89  15 - 18 LC Zones
              4:34.99  LC Senior Mets 2010
              4:38.39  13 - 14 LC Zones
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eiden, Joseph P           14 Middies-MR           4:33.52    4:26.32 15     
  2 Byrne, Gregory J          16 NY Sharks-MR         4:33.38    4:29.43 LC     
  3 Stiles, Brian C           16 Morris County SC-NJ  4:22.08    4:29.81 LC     
  4 Shields, Brandon          15 COND-MR              4:21.52    4:30.68 LC     
  5 Carey, Jack T             14 NY Sharks-MR         4:31.62    4:32.75 LC     
  6 Cummings, Thomas F        15 COND-MR              4:35.48    4:33.89 LC     
  7 Needham, Dan              14 Middies-MR           4:48.37    4:35.06 13     
  8 Olin, Evan D              15 Bgnw Marlins-MR      4:28.29    4:37.21 13     
  9 Walsh, Ryan M             16 COND-MR              4:45.59    4:37.56 13     
 10 Bernstein, Rex L          17 COND-MR              4:40.99    4:39.20        
 11 Farm, Eric R              15 COND-MR              4:36.00    4:39.27        
 12 DiGiacomo, Daniel         13 Bgnw Marlins-MR      4:48.22    4:43.73        
 13 Gabriele, Louis M         17 COND-MR              4:40.04    4:44.81        
 14 Neuendorf, Lance          15 NY Sharks-MR         4:30.94    4:45.07        
 14 Chen, Bobby               16 COND-MR              4:51.99    4:45.07        
 16 Schaub, Bryan T           17 COND-MR              4:36.01    4:45.91        
 17 Wagner, Ryan T            13 COND-MR              4:59.25    4:46.84        
 18 Li, Terry                 14 NY Sharks-MR         4:54.53    4:48.09        
 19 Foley, Brian P            15 COND-MR              4:33.33    4:48.91        
 20 Furey, James K            14 COND-MR              5:09.14    4:49.82        
 21 Legros, Marcel D          13 Bgnw Marlins-MR      4:52.92    4:51.78        
 22 Cummings, Connor T        17 COND-MR              5:00.48    4:55.22        
 23 Schaub, Kevin F           15 COND-MR              4:54.47    4:55.37        
 24 Ward, Kyle R              12 SNOC-CT              4:56.01    4:55.77        
 25 Arnott, Conner W          15 NY Sharks-MR         5:15.94    4:58.00        
 26 Nakkab, Andre J           16 COND-MR              5:10.58    4:59.51        
 27 Patapis, Peter T          14 Middies-MR           5:06.22    4:59.61        
 28 Cooper, Ian A             13 Bgnw Marlins-MR      5:23.57    5:02.19        
 29 Gillenwater, Darin J      15 COND-MR              5:21.64    5:04.36        
 30 Ward, Alexander S         14 SNOC-CT              5:33.79    5:06.90        
 31 Turner, Tommy M           14 SMST-CT              5:28.41    5:09.06        
 32 Bass, Jordan B            15 Rivertown Rays-MR    5:34.26    5:09.41        
 33 Hanson, Matthew E         15 COND-MR              5:22.55    5:09.43        
 34 Nicholas, Matthew J       13 NY Sharks-MR         5:38.16    5:09.79        
 35 Chavez, Cole A            14 SMST-CT              5:08.22    5:16.85        
 36 Shapira, Tomer L          14 COND-MR              5:39.85    5:18.29        
 37 Molnar, Tibor B           17 SMST-CT              4:57.49    5:19.84        
 38 Johnson, Brinsley I       15 Sailfish-MR          5:49.95    5:22.59        
 39 Wills, Nicholas A         13 SMST-CT              5:59.49    5:24.24        
 40 Eller, Zachary M          18 COND-MR              5:17.22    5:24.46        
 41 Pejovic, David            13 Sailfish-MR          5:55.12    5:25.83        
 42 Yang, Andrew              13 Sailfish-MR          5:54.44    5:35.01        
 43 Ryan, Andrew              17 NY Sharks-MR         5:49.52    5:35.23        
 44 Farrell, Colin            14 COND-MR              5:37.63    5:51.23        
 45 Checchi, Hernan           13 Sailfish-MR          6:18.21    5:57.29        
 46 Bachard, Alex P           13 SMST-CT              7:22.49    6:16.89        
 
Boys 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              9:00.39  2010 LC Super Sectional
              9:14.29  15 - 18 LC Zones
              9:42.79  13 - 14 LC Zones
              9:49.99  LC Senior Mets 2010
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stiles, Brian C           16 Morris County SC-NJ  9:08.58    9:16.98 13     
  2 Neuendorf, Lance          15 NY Sharks-MR         9:21.69    9:17.24 13     
  3 Shields, Brandon          15 COND-MR              8:56.87    9:23.35 13     
  4 Farm, Eric R              15 COND-MR              9:31.32    9:23.68 13     
  5 Kunze, Ian M              17 NYCC-MR              9:20.12    9:30.45 13     
  6 Olin, Evan D              15 Bgnw Marlins-MR      9:35.00    9:32.84 13     
  7 Bernstein, Rex L          17 COND-MR             10:06.24    9:33.15 13     
  8 DiGiacomo, Daniel         13 Bgnw Marlins-MR     10:20.00    9:37.73 13     
  9 Cummings, Thomas F        15 COND-MR              9:37.15    9:42.64 13     
 10 Schaub, Bryan T           17 COND-MR              9:42.93    9:43.96 LC     
 11 Tilneac, George           13 NYCC-MR              9:48.00    9:44.13 LC     
 12 Walsh, Ryan M             16 COND-MR              9:52.99    9:50.44        
 13 Taskindoust, Rod          15 COND-MR             10:11.71    9:53.03        
 14 Gabriele, Louis M         17 COND-MR             10:00.00    9:55.47        
 15 Dimarzo, Phillip N        15 NYCC-MR             10:06.00    9:55.52        
 16 Furey, James K            14 COND-MR             10:46.07    9:56.07        
 17 Donenfeld, Thai           17 COND-MR             10:07.08    9:58.79        
 18 Schaub, Kevin F           15 COND-MR             10:00.99   10:03.21        
 19 Kunze, Colin J            14 NYCC-MR              9:57.00   10:10.44        
 20 Cummings, Connor T        17 COND-MR             11:10.64   10:13.15        
 21 Foley, Brian P            15 COND-MR              9:34.66   10:14.05        
 22 Chen, Bobby               16 COND-MR             10:06.00   10:18.28        
 23 Wagner, Ryan T            13 COND-MR             10:27.11   10:28.76        
 24 Brynin, Max B             17 Rivertown Rays-MR   10:38.78   10:32.56        
 25 Guerci, Michael A         15 COND-MR             10:21.07   10:37.74        
 26 Hanson, Matthew E         15 COND-MR             10:44.00   10:39.43        
 27 Wolfe, Morgan S           11 Flying Dolphins-MR  11:15.00   10:47.42        
 28 Czerwinski, Jay L         13 Marlins-MR          10:40.56   11:10.95        
 29 Hackett, Liam R           14 Bgnw Marlins-MR     11:05.00   11:18.04        
 30 Shapira, Tomer L          14 COND-MR             11:25.00   11:24.33        
 31 Tsuei, Andrew             13 COND-MR             11:20.00   11:43.97        
 32 Farrell, Colin            14 COND-MR             12:25.65   12:06.16        
 
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:03.79  2010 LC Super Sectional
              1:06.69  15 - 18 LC Zones
              1:08.19  LC Senior Mets 2010
              1:09.69  13 - 14 LC Zones
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Magee, Ryan T             17 NY Sharks-MR         1:01.19    1:04.53 15     
  2 Mackrel, Julian A         15 NDAC-MR              1:09.15    1:05.84 15     
  3 Walsh, Ryan M             16 COND-MR              1:05.20    1:06.48 15     
  4 Hilzen, Bobby M           15 NJW-NJ               1:06.08    1:06.86 LC     
  5 Corey, Alexi              16 NY Sharks-MR         1:03.79    1:07.54 LC     
  6 Stiles, Brian C           16 Morris County SC-NJ  1:06.07    1:08.14 LC     
  7 Kojes, Arthur J           17 Boys Club-MR         1:08.00    1:08.75 13     
  8 Spiropoulos, Gregory M    14 NJW-NJ               1:11.42    1:09.08 13     
  9 Fusco, Christopher        18 NY Sharks-MR         1:11.00    1:09.58 13     
 10 Gabriele, Louis M         17 COND-MR              1:11.01    1:09.83        
 11 Schaub, Kevin F           15 COND-MR              1:11.07    1:09.84        
 12 Wang, Christopher         14 NJW-NJ               1:15.47    1:10.21        
 13 Isaacs, Scott             17 TRS-MR               1:03.76    1:10.61        
 14 Bernstein, Rex L          17 COND-MR              1:12.79    1:11.04        
 15 Cummings, Thomas F        15 COND-MR              1:23.24    1:11.07        
 16 Tialios, Kristian P       15 NDAC-MR              1:11.68    1:11.13        
 17 Hackett, Liam R           14 Bgnw Marlins-MR      1:16.48    1:11.15        
 18 Bucero, Nikolas J         14 Boys Club-MR         1:11.00    1:11.35        
 19 Kim, Edward E             14 NJW-NJ               1:10.82    1:12.18        
 20 Taskindoust, Rod          15 COND-MR              1:13.17    1:12.47        
 21 Cervone, Ryan G           15 NJW-NJ               1:18.39    1:12.61        
 22 Maloney, Timmy P          14 SMST-CT              1:17.59    1:12.63        
 23 Legros, Marcel D          13 Bgnw Marlins-MR      1:16.22    1:12.70        
 24 Bleier, Jackson A         16 Bgnw Marlins-MR      1:26.00    1:12.80        
 25 Meany, RJ J               17 TRS-MR               1:05.87    1:12.89        
 26 Cooper, Ian A             13 Bgnw Marlins-MR      1:18.71    1:12.94        
 27 Tesser, Josh D            15 Bgnw Marlins-MR      1:05.97    1:13.70        
 28 DiGiacomo, Daniel         13 Bgnw Marlins-MR      1:13.45    1:13.95        
 29 Wagner, Ryan T            13 COND-MR              1:11.61    1:14.20        
 30 Blank, Travis C           13 NDAC-MR              1:05.28    1:15.02        
 31 Singer, Nathan Q          15 NY Sharks-MR         1:16.74    1:15.36        
 32 Hellauer, Matthew R       16 SMST-CT              1:11.11    1:15.45        
 33 Yoon, Paul M              15 NJW-NJ               1:22.40    1:15.52        
 34 Simotas, Christopher A    13 NJW-NJ               1:17.61    1:15.74        
 35 Rusakov, Pasha G          15 COND-MR              1:16.00    1:15.80        
 36 Schaub, Bryan T           17 COND-MR              1:13.21    1:15.87        
 37 Brynin, Max B             17 Rivertown Rays-MR    1:24.71    1:16.04        
 38 Guerci, Michael A         15 COND-MR              1:15.29    1:16.33        
 39 Xie, Jamie                14 NJW-NJ               1:16.41    1:17.39        
 40 Spanedda, Scott P         16 COND-MR              1:45.68    1:17.50        
 41 Melendez, Samuel          14 TRS-MR               1:16.35    1:18.01        
 42 Munoz, Daniel             16 NY Sharks-MR         1:15.99    1:18.89        
 43 Korenkov, Sean P          15 NJW-NJ               1:23.52    1:19.08        
 44 Ng, Michael S             17 COND-MR              1:18.25    1:19.42        
 45 Heubel, Thomas G          14 Middies-MR           1:20.41    1:19.93        
 46 Hanson, Matthew E         15 COND-MR              1:23.26    1:20.04        
 47 Evans, Danny T            13 Bgnw Marlins-MR      1:19.00    1:20.64        
 48 Wills, Nicholas A         13 SMST-CT              1:27.93    1:20.69        
 49 Santiago, Andrew          16 TRS-MR               1:20.04    1:20.78        
 50 Abrahamsen, Peter         15 NY Sharks-MR         1:21.84    1:21.39        
 51 Rosen, Jacob M            13 NJW-NJ               1:21.35    1:21.53        
 52 Lee, Brian S              15 Big Blue-MR          1:17.66    1:21.60        
 53 DeVito, TJ                12 TRS-MR               1:16.98    1:22.02        
 54 Mao, Kevin                13 NJW-NJ               1:26.27    1:22.06        
 55 Wachnik, Tony A           13 Bgnw Marlins-MR      1:32.75    1:23.57        
 56 Widom, Marshall A         13 Bgnw Marlins-MR      1:29.00    1:23.68        
 57 Rim, Philip S             12 NJW-NJ               1:24.34    1:24.19        
 58 Adams, Tom L              13 Morris County SC-NJ  1:24.93    1:25.58        
 59 Munafo, Michael           14 NJW-NJ               1:27.25    1:26.69        
 60 Shapira, Tomer L          14 COND-MR              1:31.24    1:26.82        
 61 Kireopoulos, Chris P      14 Middies-MR           1:32.07    1:27.14        
 62 Klein, Christopher        14 TRS-MR               1:24.75    1:30.32        
 63 Safran, Tom               15 COND-MR              1:50.94    1:30.62        
 64 Kanim, Jared F            11 Middies-MR           1:35.74    1:35.71        
 65 Potenza, Bobby M          13 Bgnw Marlins-MR      1:39.14    1:36.17        
 66 Santiago, Roque           15 TRS-MR               1:39.00    1:38.83        
 67 Hogan, John D             14 Middies-MR           1:33.61    1:39.72        
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:16.89  2010 LC Super Sectional
              2:21.99  15 - 18 LC Zones
              2:28.99  LC Senior Mets 2010
              2:30.79  13 - 14 LC Zones
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Magee, Ryan T             17 NY Sharks-MR         2:11.96    2:20.51 15     
  2 Byrne, Gregory J          16 NY Sharks-MR         2:25.77    2:21.68 15     
  3 Carey, Jack T             14 NY Sharks-MR         2:21.38    2:24.05 LC     
  4 Olin, Evan D              15 Bgnw Marlins-MR      2:20.47    2:25.84 LC     
  5 Eiden, Joseph P           14 Middies-MR           2:30.95    2:27.79 LC     
  6 Neuendorf, Lance          15 NY Sharks-MR         2:24.72    2:28.87 LC     
  7 Cummings, Thomas F        15 COND-MR              2:33.82    2:29.08 13     
  8 Gabriele, Louis M         17 COND-MR              2:32.34    2:30.42 13     
  9 Needham, Dan              14 Middies-MR           2:42.43    2:33.79        
 10 Li, Terry                 14 NY Sharks-MR         2:36.95    2:35.14        
 11 Hellauer, Matthew R       16 SMST-CT              2:26.01    2:35.88        
 12 Legros, Marcel D          13 Bgnw Marlins-MR      2:38.37    2:36.69        
 13 Wagner, Ryan T            13 COND-MR              2:35.56    2:36.71        
 14 Zorgman, Ruan J           15 Bgnw Marlins-MR      2:26.00    2:37.11        
 15 Bernstein, Rex L          17 COND-MR              2:35.01    2:37.15        
 16 Shields, Brandon          15 COND-MR              2:37.88    2:38.41        
 17 Bleier, Jackson A         16 Bgnw Marlins-MR      3:05.00    2:38.65        
 18 Taskindoust, Rod          15 COND-MR              2:40.64    2:39.33        
 19 Tesser, Josh D            15 Bgnw Marlins-MR      2:30.09    2:39.56        
 20 Cummings, Connor T        17 COND-MR              2:48.14    2:42.56        
 21 Schaub, Bryan T           17 COND-MR              2:36.15    2:42.86        
 22 Ng, Michael S             17 COND-MR              2:50.49    2:43.06        
 23 Mullany, David W          15 SMST-CT              2:41.76    2:43.61        
 24 Rusakov, Pasha G          15 COND-MR              2:45.00    2:44.67        
 25 Abrahamsen, Peter         15 NY Sharks-MR         2:42.91    2:45.05        
 26 Gillenwater, Darin J      15 COND-MR              2:52.60    2:45.51        
 27 Furey, James K            14 COND-MR              2:57.22    2:45.74        
 28 Ward, Kyle R              12 SNOC-CT              2:59.85    2:46.82        
 29 Munoz, Daniel             16 NY Sharks-MR         3:03.38    2:47.64        
 30 Gresko, Stephen B         14 SMST-CT              2:51.49    2:47.71        
 31 Hanson, Matthew E         15 COND-MR              2:56.90    2:48.20        
 32 Lyons, Michael G          13 Bgnw Marlins-MR      2:50.00    2:48.47        
 33 Arnott, Conner W          15 NY Sharks-MR         2:58.50    2:50.17        
 34 Evans, Danny T            13 Bgnw Marlins-MR      2:48.00    2:50.73        
 35 Spanedda, Scott P         16 COND-MR              2:45.00    2:51.35        
 36 Heubel, Thomas G          14 Middies-MR           2:57.33    2:51.54        
 37 Zhou, Luke K              13 Bgnw Marlins-MR      2:50.00    2:52.52        
 38 Nicholas, Matthew J       13 NY Sharks-MR         2:51.11    2:54.46        
 39 Wachnik, Tony A           13 Bgnw Marlins-MR      2:54.00    2:54.74        
 40 Magee, Dylan P            13 NY Sharks-MR         3:07.27    2:56.50        
 41 Shapira, Tomer L          14 COND-MR              3:10.92    3:02.43        
 42 Farrell, Colin            14 COND-MR              3:06.68    3:05.88        
 43 Tsuei, Andrew             13 COND-MR              2:53.41    3:07.89        
 44 Morelli, Nicky A          14 COND-MR              3:20.00    3:12.31        
 45 Park, Cavin               14 Middies-MR           3:06.21    3:15.54        
 46 Gross-Leczycki, Martin    13 Middies-MR           3:30.17    3:15.98        
 47 Safran, Tom               15 COND-MR              3:07.00    3:19.53        
 48 Sosa, Jacob               16 COND-MR              3:31.45    3:20.13        
 49 Kanim, Jared F            11 Middies-MR           3:12.92    3:24.17        
 -- Khan, Raza                14 Middies-MR           3:03.92         DQ        
 
Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:12.69  2010 LC Super Sectional
              1:14.09  15 - 18 LC Zones
              1:18.59  13 - 14 LC Zones
              1:18.99  LC Senior Mets 2010
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Magee, Ryan T             17 NY Sharks-MR         1:25.67    1:15.89 13     
  2 Lin, Alex                 13 Boys Club-MR         1:10.00    1:16.03 13     
  3 Zorgman, Ruan J           15 Bgnw Marlins-MR      1:15.00    1:16.68 13     
  4 Jiang, David              14 Boys Club-MR         1:25.00    1:16.81 13     
  5 LI, Kytoh                 15 Boys Club-MR         1:13.00    1:18.12 13     
  6 Zhou, Luke K              13 Bgnw Marlins-MR      1:19.48    1:19.41        
  7 Tesser, Josh D            15 Bgnw Marlins-MR      1:18.72    1:21.05        
  8 Eller, Zachary M          18 COND-MR              1:19.20    1:21.06        
  9 Singer, Nathan Q          15 NY Sharks-MR         1:17.60    1:21.09        
 10 Schaub, Bryan T           17 COND-MR              1:24.72    1:21.20        
 11 Xu, Zhao                  14 Middies-MR           1:26.10    1:21.51        
 12 Legros, Marcel D          13 Bgnw Marlins-MR      1:29.43    1:21.83        
 13 Mullany, David W          15 SMST-CT              1:20.00    1:22.33        
 14 Walsh, Ryan M             16 COND-MR              1:26.66    1:22.79        
 15 Taskindoust, Rod          15 COND-MR              1:23.70    1:22.82        
 16 Pejovic, David            13 Sailfish-MR          1:18.14    1:22.83        
 17 Schaub, Kevin F           15 COND-MR              1:29.99    1:23.89        
 18 Farm, Eric R              15 COND-MR              1:23.27    1:24.64        
 19 Kan, Kevin                13 Boys Club-MR         1:26.00    1:24.86        
 20 Magee, Dylan P            13 NY Sharks-MR         1:22.85    1:25.28        
 21 Molnar, Tibor B           17 SMST-CT              1:18.49    1:25.86        
 22 DiGiacomo, Daniel         13 Bgnw Marlins-MR      1:30.28    1:26.42        
 23 Foley, Brian P            15 COND-MR              1:19.99    1:27.02        
 24 Abrahamsen, Peter         15 NY Sharks-MR         1:38.49    1:27.22        
 25 Ward, Alexander S         14 SNOC-CT              1:25.98    1:27.38        
 26 Chen, Bobby               16 COND-MR              1:27.86    1:27.46        
 27 Stiles, Brian C           16 Morris County SC-NJ  1:25.59    1:27.74        
 28 Largmann, Taylor          17 NY Sharks-MR         1:40.58    1:27.84        
 29 Munoz, Daniel             16 NY Sharks-MR         1:32.63    1:28.31        
 30 Lyons, Michael G          13 Bgnw Marlins-MR      1:35.66    1:28.58        
 31 Wagner, Ryan T            13 COND-MR              1:33.02    1:28.59        
 32 Johnson, Brinsley I       15 Sailfish-MR          1:23.79    1:29.01        
 33 Bass, Jordan B            15 Rivertown Rays-MR    1:25.44    1:29.52        
 34 Turner, Tommy M           14 SMST-CT              1:39.30    1:30.01        
 35 Hellauer, Matthew R       16 SMST-CT              1:20.10    1:31.51        
 36 Sosa, Jacob               16 COND-MR              1:35.90    1:33.21        
 37 Wachnik, Tony A           13 Bgnw Marlins-MR      1:49.03    1:33.77        
 38 Tsuei, Andrew             13 COND-MR              1:33.58    1:34.06        
 39 Weng, Daniel S            14 Boys Club-MR         1:27.00    1:34.27        
 40 Morelli, Nicky A          14 COND-MR              1:35.00    1:34.69        
 41 Bleier, Jackson A         16 Bgnw Marlins-MR      1:35.00    1:35.05        
 42 Park, Cavin               14 Middies-MR           1:44.61    1:36.52        
 43 Wills, Nicholas A         13 SMST-CT              1:31.49    1:36.88        
 44 Ryan, Andrew              17 NY Sharks-MR         1:36.58    1:37.61        
 45 Checchi, Hernan           13 Sailfish-MR          1:33.34    1:38.00        
 46 Safran, Tom               15 COND-MR              1:48.85    1:38.93        
 46 Bachard, Alex P           13 SMST-CT              2:49.64    1:38.93        
 48 Yang, Andrew              13 Sailfish-MR          1:40.54    1:39.32        
 49 Nicholas, Matthew J       13 NY Sharks-MR         1:34.22    1:41.61        
 50 Shields, Brandon          15 COND-MR              1:35.99    1:41.66        
 51 Gresko, Stephen B         14 SMST-CT              1:50.00    1:42.20        
 52 Evans, Danny T            13 Bgnw Marlins-MR      1:40.00    1:43.91        
 53 Gross-Leczycki, Martin    13 Middies-MR           2:02.44    1:44.92        
 54 Kanim, Jared F            11 Middies-MR           1:54.10    1:45.75        
 55 Checchi, Sebastian        14 Sailfish-MR          1:45.13    1:47.73        
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:38.99  2010 LC Super Sectional
              2:40.79  15 - 18 LC Zones
              2:51.49  13 - 14 LC Zones
              2:52.99  LC Senior Mets 2010
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Michael              14 NJW-NJ               2:50.90    2:46.14 13     
  2 Byrne, Gregory J          16 NY Sharks-MR         2:51.71    2:46.89 13     
  3 Lin, Alex                 13 Boys Club-MR         2:33.00    2:48.03 13     
  4 Gabriele, Louis M         17 COND-MR              2:39.66    2:48.04 13     
  5 Kim, Edward E             14 NJW-NJ               2:51.84    2:50.30 13     
  6 Kim, Jun Y                16 NJW-NJ               2:44.61    2:51.89 LC     
  7 LI, Kytoh                 15 Boys Club-MR         2:52.00    2:52.25 LC     
  8 Zhou, Luke K              13 Bgnw Marlins-MR      2:54.81    2:54.01        
  9 Lam, Aaron                17 Boys Club-MR         2:52.66    2:54.02        
 10 Zorgman, Ruan J           15 Bgnw Marlins-MR      2:40.00    2:55.19        
 11 Krosser, Jared M          15 Bgnw Marlins-MR      2:44.16    2:55.25        
 12 Xu, Zhao                  14 Middies-MR           2:59.98    2:55.47        
 13 Li, Terry                 14 NY Sharks-MR         2:56.74    2:56.62        
 14 Walsh, Ryan M             16 COND-MR              2:54.99    2:56.77        
 15 Jiang, David              14 Boys Club-MR         2:46.00    2:57.06        
 16 Schaub, Bryan T           17 COND-MR              3:28.45    2:58.91        
 17 Cummings, Connor T        17 COND-MR              2:50.43    2:59.24        
 18 Brynin, Zeke M            13 Rivertown Rays-MR    2:54.85    2:59.66        
 19 Taskindoust, Rod          15 COND-MR              3:00.08    3:01.21        
 20 Szabo, Jimmy P            17 SMST-CT              2:50.85    3:02.47        
 21 Korenkov, Sean P          15 NJW-NJ               3:08.97    3:04.82        
 22 Luk, Arnold B             13 Boys Club-MR         2:54.00    3:05.02        
 23 Kan, Kevin                13 Boys Club-MR         3:00.00    3:08.38        
 24 Schaub, Kevin F           15 COND-MR              3:28.09    3:08.69        
 25 Pejovic, David            13 Sailfish-MR          3:03.51    3:09.25        
 26 Lyons, Michael G          13 Bgnw Marlins-MR      3:15.00    3:10.10        
 27 Molnar, Tibor B           17 SMST-CT              2:43.49    3:10.66        
 28 Wagner, Ryan T            13 COND-MR              3:30.99    3:10.73        
 29 Chen, Bobby               16 COND-MR              3:16.46    3:11.66        
 30 Perez, Matthew            14 NY Sharks-MR         3:11.25    3:13.46        
 31 Abrahamsen, Peter         15 NY Sharks-MR         3:21.84    3:13.94        
 32 Munoz, Daniel             16 NY Sharks-MR         3:17.51    3:14.57        
 33 Turner, Tommy M           14 SMST-CT              3:05.49    3:16.21        
 34 Bass, Jordan B            15 Rivertown Rays-MR    3:05.16    3:16.48        
 35 Kereselidze, Nicholas     13 TRS-MR               3:01.00    3:17.81        
 36 Bradnock, Reginald        13 COND-MR              3:12.61    3:20.19        
 37 Tsuei, Andrew             13 COND-MR              3:17.93    3:21.29        
 38 Farrell, Colin            14 COND-MR              3:37.89    3:30.06        
 39 Morelli, Nicky A          14 COND-MR              3:40.00    3:30.95        
 40 Ryan, Andrew              17 NY Sharks-MR         3:32.55    3:30.99        
 41 Sosa, Jacob               16 COND-MR              3:32.39    3:31.92        
 42 Khan, Raza                14 Middies-MR           3:32.18    3:32.09        
 43 Shields, Brandon          15 COND-MR              3:45.99    3:32.46        
 44 Garcia, Jonathan          13 UN-MR                3:23.32    3:35.75        
 45 Tierney, Anthony J        13 Cudas-MR             4:02.57    4:07.39        
 46 Sakhnovskiy, Daniel       13 COND-MR              4:00.00    4:33.69        
 -- Potenza, Bobby M          13 Bgnw Marlins-MR      3:45.00         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Bachard, Alex P           13 SMST-CT              3:51.49         DQ        
      Delay of meet
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:00.99  2010 LC Super Sectional
              1:03.69  15 - 18 LC Zones
              1:04.99  LC Senior Mets 2010
              1:07.09  13 - 14 LC Zones
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Magee, Ryan T             17 NY Sharks-MR         1:03.67    1:02.61 15     
  2 Carey, Jack T             14 NY Sharks-MR         1:05.36    1:02.76 15     
  3 Byrne, Gregory J          16 NY Sharks-MR         1:04.71    1:04.09 LC     
  4 McKenna, Brian W          16 Boys Club-MR         1:02.80    1:04.14 LC     
  5 Spiropoulos, Gregory M    14 NJW-NJ               1:06.98    1:04.28 LC     
  6 Fusco, Christopher        18 NY Sharks-MR         1:08.13    1:05.72 13     
  7 Li, Terry                 14 NY Sharks-MR         1:06.64    1:06.95 13     
  8 Kim, Jun Y                16 NJW-NJ               1:07.25    1:07.34        
  9 Krosser, Jared M          15 Bgnw Marlins-MR      1:05.37    1:07.52        
 10 Eiden, Joseph P           14 Middies-MR           1:10.46    1:07.58        
 11 Hilzen, Bobby M           15 NJW-NJ               1:03.69    1:07.78        
 12 Bernstein, Rex L          17 COND-MR              1:03.99    1:08.37        
 13 Tesser, Josh D            15 Bgnw Marlins-MR      1:04.96    1:08.50        
 13 Nakkab, Andre J           16 COND-MR              1:08.19    1:08.50        
 15 Tialios, Kristian P       15 NDAC-MR              1:09.68    1:08.58        
 16 Taskindoust, Rod          15 COND-MR              1:10.60    1:08.77        
 17 Quincoses, Jonathon       16 COND-MR              1:18.66    1:09.21        
 18 DiGiacomo, Daniel         13 Bgnw Marlins-MR      1:14.82    1:09.56        
 19 Cervone, Ryan G           15 NJW-NJ               1:12.82    1:09.74        
 20 Meany, RJ J               17 TRS-MR               1:06.22    1:09.89        
 21 Spanedda, Scott P         16 COND-MR              1:13.82    1:09.96        
 22 Campagna, Steven J        15 NDAC-MR              1:05.45    1:10.05        
 23 Cummings, Thomas F        15 COND-MR              1:05.06    1:10.11        
 24 Legros, Marcel D          13 Bgnw Marlins-MR      1:18.29    1:10.17        
 25 Catarinacchio, Vincent J  16 Middies-MR           1:06.59    1:10.49        
 26 Cooper, Ian A             13 Bgnw Marlins-MR      1:16.29    1:11.16        
 27 Needham, Dan              14 Middies-MR           1:13.06    1:11.33        
 28 Gillenwater, Darin J      15 COND-MR              1:15.75    1:11.58        
 29 Shields, Brandon          15 COND-MR              1:09.99    1:11.70        
 30 Singer, Nathan Q          15 NY Sharks-MR         1:12.54    1:11.94        
 31 Nicholas, Matthew J       13 NY Sharks-MR         1:19.93    1:12.11        
 32 Guerci, Michael A         15 COND-MR              1:08.93    1:12.27        
 33 Carter, Shane             13 TRS-MR               1:12.17    1:12.76        
 34 Patapis, Peter T          14 Middies-MR           1:12.37    1:13.07        
 35 Perez, Matthew            14 NY Sharks-MR         1:12.33    1:13.14        
 36 Cummings, Connor T        17 COND-MR              1:26.90    1:13.22        
 37 Romero, Rodrigo           14 COND-MR              1:18.00    1:13.30        
 38 Miara, Jesse              16 NY Sharks-MR         1:02.02    1:13.52        
 39 Lee, Brian S              15 Big Blue-MR          1:19.88    1:13.55        
 40 Blank, Travis C           13 NDAC-MR              1:17.43    1:13.83        
 41 Johnson, Brinsley I       15 Sailfish-MR          1:16.49    1:14.01        
 42 Cerutti, Chris J          15 Bgnw Marlins-MR      1:14.00    1:15.11        
 43 Arnott, Conner W          15 NY Sharks-MR         1:20.91    1:15.32        
 44 Yoon, Paul M              15 NJW-NJ               1:38.28    1:16.09        
 45 Rusakov, Pasha G          15 COND-MR              1:13.00    1:16.28        
 46 Chavez, Cole A            14 SMST-CT              1:12.09    1:16.33        
 47 Hanson, Matthew E         15 COND-MR              1:20.73    1:17.14        
 48 Bostrom, Erik             13 Middies-MR           1:22.36    1:17.23        
 49 Simotas, Christopher A    13 NJW-NJ               1:19.61    1:17.89        
 50 Xie, Jamie                14 NJW-NJ               1:19.66    1:18.11        
 51 Lockhart, Ryan J          13 Marlins-MR           1:14.06    1:19.19        
 52 Eller, Zachary M          18 COND-MR              1:17.47    1:19.60        
 53 Bradnock, Reginald        13 COND-MR              1:30.77    1:20.13        
 54 Shapira, Tomer L          14 COND-MR              1:27.04    1:20.14        
 55 McGann, Josh T            13 NJW-NJ               1:20.06    1:20.75        
 56 Munafo, Michael           14 NJW-NJ               1:23.42    1:21.61        
 57 Wachnik, Tony A           13 Bgnw Marlins-MR      1:40.16    1:24.65        
 58 Tsuei, Andrew             13 COND-MR              1:24.57    1:24.98        
 59 Costabile, Guiseppe       16 TRS-MR               1:18.38    1:25.48        
 60 Park, Cavin               14 Middies-MR           1:36.29    1:25.53        
 61 Zhou, Luke K              13 Bgnw Marlins-MR      1:27.05    1:25.92        
 62 Raccioppi, Jake           13 TRS-MR               1:16.69    1:25.93        
 63 Widom, Marshall A         13 Bgnw Marlins-MR      1:29.00    1:26.43        
 64 Checchi, Sebastian        14 Sailfish-MR          1:40.67    1:35.24        
 65 Checchi, Hernan           13 Sailfish-MR          1:36.77    1:35.25        
 66 Klein, Christopher        14 TRS-MR               1:56.33    1:39.81        
 67 Farrell, Colin            14 COND-MR              1:45.64    1:49.75        
 68 Yang, Andrew              13 Sailfish-MR          1:55.41    1:50.94        
 -- Kanim, Jared F            11 Middies-MR           1:46.79         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:16.89  2010 LC Super Sectional
              2:21.29  15 - 18 LC Zones
              2:30.69  13 - 14 LC Zones
              2:31.99  LC Senior Mets 2010
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olin, Evan D              15 Bgnw Marlins-MR      2:12.04    2:19.01 15     
  2 Byrne, Gregory J          16 NY Sharks-MR         2:25.33    2:20.55 15     
  3 Walsh, Ryan M             16 COND-MR              2:26.38    2:23.70 13     
  4 Li, Terry                 14 NY Sharks-MR         2:31.94    2:29.12 13     
  5 Schaub, Kevin F           15 COND-MR              2:32.43    2:31.83 LC     
  6 Gabriele, Louis M         17 COND-MR              2:21.02    2:33.68        
  7 Chen, Bobby               16 COND-MR              2:42.49    2:34.60        
  8 Nakkab, Andre J           16 COND-MR              2:36.08    2:35.34        
  9 Farm, Eric R              15 COND-MR              2:43.54    2:35.62        
 10 Cooper, Ian A             13 Bgnw Marlins-MR      2:58.99    2:37.83        
 11 Cummings, Thomas F        15 COND-MR              2:52.38    2:39.34        
 12 Neuendorf, Lance          15 NY Sharks-MR         2:31.94    2:39.86        
 13 Foley, Brian P            15 COND-MR              2:46.21    2:42.45        
 14 Shields, Brandon          15 COND-MR              2:34.99    2:42.63        
 15 Arnott, Conner W          15 NY Sharks-MR         2:48.56    2:44.47        
 16 Taskindoust, Rod          15 COND-MR              2:55.06    2:44.85        
 17 Cummings, Connor T        17 COND-MR              3:01.85    2:45.62        
 18 Bostrom, Erik             13 Middies-MR           2:58.93    2:49.41        
 19 Chavez, Cole A            14 SMST-CT              2:47.85    2:51.04        
 20 Spanedda, Scott P         16 COND-MR              2:45.00    2:51.36        
 21 Furey, James K            14 COND-MR              2:55.09    2:58.75        
 22 Hanson, Matthew E         15 COND-MR              3:03.37    2:59.36        
 23 Bernstein, Rex L          17 COND-MR              3:07.68    3:02.86        
 24 Shapira, Tomer L          14 COND-MR              3:11.12    3:04.81        
 25 Farrell, Colin            14 COND-MR              3:57.88    3:45.69        
 
Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:17.19  2010 LC Super Sectional
              2:24.59  15 - 18 LC Zones
              2:26.99  LC Senior Mets 2010
              2:28.39  13 - 14 LC Zones
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Magee, Ryan T             17 NY Sharks-MR         2:15.61    2:19.28 15     
  2 Carey, Jack T             14 NY Sharks-MR         2:20.74    2:21.10 15     
  3 Byrne, Gregory J          16 NY Sharks-MR         2:21.80    2:21.11 15     
  4 Spiropoulos, Gregory M    14 NJW-NJ               2:24.62    2:23.91 15     
  5 McKenna, Brian W          16 Boys Club-MR         2:32.00    2:24.30 15     
  6 Walsh, Ryan M             16 COND-MR              2:23.75    2:24.33 15     
  7 Corey, Alexi              16 NY Sharks-MR         2:26.96    2:24.60 LC     
  8 Krosser, Jared M          15 Bgnw Marlins-MR      2:30.00    2:27.09 13     
  9 Lin, Alex                 13 Boys Club-MR         2:22.00    2:27.49 13     
 10 Li, Terry                 14 NY Sharks-MR         2:29.58    2:28.00 13     
 11 Tesser, Josh D            15 Bgnw Marlins-MR      2:27.81    2:29.59        
 12 Tialios, Kristian P       15 NDAC-MR              2:34.87    2:30.39        
 13 Schaub, Bryan T           17 COND-MR              2:31.89    2:31.09        
 14 Singer, Nathan Q          15 NY Sharks-MR         2:36.08    2:32.41        
 15 DiGiacomo, Daniel         13 Bgnw Marlins-MR      2:38.98    2:32.49        
 16 Campagna, Steven J        15 NDAC-MR              2:34.65    2:32.68        
 17 Bernstein, Rex L          17 COND-MR              2:34.43    2:32.69        
 18 Zorgman, Ruan J           15 Bgnw Marlins-MR      2:25.00    2:34.12        
 19 Xu, Zhao                  14 Middies-MR           2:45.03    2:35.30        
 20 Miara, Jesse              16 NY Sharks-MR         2:33.40    2:35.33        
 21 Schaub, Kevin F           15 COND-MR              2:34.99    2:35.44        
 22 Isaacs, Scott             17 TRS-MR               2:18.36    2:35.52        
 23 Hackett, Liam R           14 Bgnw Marlins-MR      2:46.59    2:35.63        
 24 Cerutti, Chris J          15 Bgnw Marlins-MR      2:35.00    2:35.79        
 25 Eller, Zachary M          18 COND-MR              2:44.37    2:35.96        
 26 Wagner, Ryan T            13 COND-MR              2:41.85    2:36.47        
 27 Legros, Marcel D          13 Bgnw Marlins-MR      2:36.92    2:36.79        
 28 Chen, Bobby               16 COND-MR              2:33.41    2:37.17        
 29 Nakkab, Andre J           16 COND-MR              2:41.43    2:37.78        
 30 Zhou, Luke K              13 Bgnw Marlins-MR      2:55.87    2:40.39        
 31 Simotas, Christopher A    13 NJW-NJ               2:50.09    2:41.34        
 32 Abrahamsen, Peter         15 NY Sharks-MR         2:52.02    2:41.80        
 33 Blank, Travis C           13 NDAC-MR              2:38.12    2:43.17        
 34 Lam, Aaron                17 Boys Club-MR         2:50.00    2:44.38        
 35 Lyons, Michael G          13 Bgnw Marlins-MR      2:52.00    2:45.66        
 36 Hanson, Matthew E         15 COND-MR              2:46.53    2:45.84        
 37 Bostrom, Erik             13 Middies-MR           3:05.77    2:45.89        
 38 Shapira, Tomer L          14 COND-MR              2:53.14    2:46.01        
 39 Patapis, Peter T          14 Middies-MR           2:51.29    2:47.11        
 40 Szabo, Jimmy P            17 SMST-CT              2:38.55    2:48.45        
 41 Wachnik, Tony A           13 Bgnw Marlins-MR      2:57.38    2:48.75        
 42 Nicholas, Matthew J       13 NY Sharks-MR         3:07.51    2:49.69        
 43 Pejovic, David            13 Sailfish-MR          2:42.31    2:50.23        
 44 Bradnock, Reginald        13 COND-MR              2:53.92    2:53.22        
 45 Lockhart, Ryan J          13 Marlins-MR           2:44.83    2:53.58        
 46 Tsuei, Andrew             13 COND-MR              2:51.67    2:56.83        
 47 Widom, Marshall A         13 Bgnw Marlins-MR      3:00.00    2:59.13        
 48 DeVito, TJ                12 TRS-MR               2:53.82    3:00.84        
 49 Morelli, Nicky A          14 COND-MR              3:20.00    3:03.73        
 50 Potenza, Bobby M          13 Bgnw Marlins-MR      3:19.33    3:03.93        
 51 Bachard, Alex P           13 SMST-CT              3:55.57    3:04.71        
 52 Rim, Philip S             12 NJW-NJ               2:35.10    3:07.18        
 53 Checchi, Hernan           13 Sailfish-MR          3:07.93    3:11.89        
 54 Safran, Tom               15 COND-MR              3:05.00    3:13.97        
 55 Checchi, Sebastian        14 Sailfish-MR          3:30.43    3:15.90        
 56 Farrell, Colin            14 COND-MR              3:12.00    3:15.95        
 57 Yang, Andrew              13 Sailfish-MR          2:56.86    3:16.50        
 -- Romero, Rodrigo           14 COND-MR              2:48.21         DQ        
      One hand touch - breast
 
Boys 400 LC Meter IM
===============================================================================
              4:54.59  2010 LC Super Sectional
              5:07.09  15 - 18 LC Zones
              5:16.69  13 - 14 LC Zones
              5:21.99  LC Senior Mets 2010
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olin, Evan D              15 Bgnw Marlins-MR      4:56.03    5:02.49 15     
  2 Cummings, Thomas F        15 COND-MR              5:07.19    5:07.71 13     
  3 Farm, Eric R              15 COND-MR              5:00.46    5:11.05 13     
  4 Kunze, Ian M              17 NYCC-MR              4:59.80    5:12.32 13     
  5 Gabriele, Louis M         17 COND-MR              4:59.50    5:13.22 13     
  6 Walsh, Ryan M             16 COND-MR              5:09.99    5:13.69 13     
  7 Neuendorf, Lance          15 NY Sharks-MR         5:22.50    5:16.21 13     
  8 DiGiacomo, Daniel         13 Bgnw Marlins-MR      5:24.71    5:18.03 LC     
  9 Stiles, Brian C           16 Morris County SC-NJ  5:19.08    5:18.63 LC     
 10 Schaub, Bryan T           17 COND-MR              5:10.64    5:21.65 LC     
 11 Tesser, Josh D            15 Bgnw Marlins-MR      5:13.56    5:24.00        
 12 Foley, Brian P            15 COND-MR              5:37.65    5:24.47        
 13 Cooper, Ian A             13 Bgnw Marlins-MR      6:09.92    5:25.65        
 14 Taskindoust, Rod          15 COND-MR              5:46.35    5:25.90        
 15 Bernstein, Rex L          17 COND-MR              5:46.83    5:26.63        
 16 Cummings, Connor T        17 COND-MR              5:43.47    5:26.73        
 17 Schaub, Kevin F           15 COND-MR              5:26.55    5:27.10        
 18 Wagner, Ryan T            13 COND-MR              5:54.12    5:28.85        
 19 Donenfeld, Thai           17 COND-MR              5:28.62    5:29.39        
 20 Furey, James K            14 COND-MR              6:05.28    5:29.96        
 21 Tilneac, George           13 NYCC-MR              5:20.63    5:31.87        
 22 Brynin, Zeke M            13 Rivertown Rays-MR    6:31.48    5:34.91        
 23 Chen, Bobby               16 COND-MR              5:25.31    5:35.93        
 24 Snyder, Andrew W          12 Rivertown Rays-MR    5:54.38    5:37.55        
 25 Hackett, Liam R           14 Bgnw Marlins-MR      6:01.58    5:40.68        
 26 Andjelic, Nikola          12 COND-MR              5:51.68    5:43.35        
 27 Kunze, Colin J            14 NYCC-MR              5:36.17    5:44.28        
 28 Nakkab, Andre J           16 COND-MR              5:35.00    5:48.87        
 29 Shapira, Tomer L          14 COND-MR              6:16.32    5:49.16        
 30 Guerci, Michael A         15 COND-MR              5:38.33    5:49.63        
 31 Hanson, Matthew E         15 COND-MR              6:29.60    5:51.04        
 32 Ward, Kyle R              12 SNOC-CT              6:04.20    5:52.09        
 33 Molnar, Matthew P         11 CDOG-CT              6:05.51    6:04.88        
 34 Wolfe, Morgan S           11 Flying Dolphins-MR   6:15.00    6:13.95        
 35 Tsuei, Andrew             13 COND-MR              6:10.06    6:15.04        
 36 Kishinevskiy, Matthew S   12 COND-MR              6:55.00    6:18.39        
 37 Potenza, Bobby M          13 Bgnw Marlins-MR      6:20.00    6:33.42        
 38 Gagion, Michael V         11 Rivertown Rays-MR    6:35.00    6:33.96        
 39 Wadsworth, John D         11 Marlins-MR           6:01.39    6:38.35        
 40 Farrell, Colin            14 COND-MR              6:57.85    6:43.17        
 41 Morelli, Nicky A          14 COND-MR              7:00.00    6:49.28        
 42 Safran, Tom               15 COND-MR              6:55.00    6:49.31        
 43 Wynne, Will B             11 CDOG-CT              7:19.51    7:16.71        
 -- Spanedda, Scott P         16 COND-MR              6:20.00         DQ        
 -- Shields, Brandon          15 COND-MR              6:36.99         DQ        
      Scissors kick - fly