Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
             2010 MR AGUA Season Starter - 10/2/2010 to 10/3/2010              
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G    8 Agua Swim Team-MR      16.99      15.87        
  2 Weiss, Emily N       8 Flying Dolphins-MR     15.85      16.45        
  3 Milrod, Maya L       8 Flying Dolphins-MR     16.73      17.16        
  4 Wang, Kathryn        8 Agua Swim Team-MR         NT      18.03        
  5 Rubenzahl, Rachel    8 Agua Swim Team-MR      18.28      18.23        
  6 Zarmakoupis, Vicky   8 Bcny-MR                17.00      18.44        
  7 Krevitt, Charlotte   8 Agua Swim Team-MR         NT      18.98        
  8 Greenberg, Elana     8 Agua Swim Team-MR         NT      19.77        
  9 Hedvat, Alexis S     8 Agua Swim Team-MR      21.29      20.17        
 10 Goldberg, Emily B    8 Agua Swim Team-MR         NT      20.70        
 11 Brennan, Hope E      7 NYCC-MR                22.58      21.18        
 12 Reynoso, Jennifer    7 Agua Swim Team-MR      20.88      21.49        
 13 Valdes-Rodriguez,    8 Agua Swim Team-MR         NT      21.51        
 14 Moon, Zoe S          8 Agua Swim Team-MR         NT      21.78        
 15 Raboy, Ghelila       8 Agua Swim Team-MR         NT      21.86        
 16 Ashton, Sydney A     8 Seals-MR               18.15      21.94        
 17 Green, Ella R        7 Flying Dolphins-MR     22.16      22.09        
 18 Pennington, Caroli   7 Agua Swim Team-MR         NT      22.24        
 19 McGowan, Sofia M     8 Agua Swim Team-MR      18.96      22.27        
 20 Safovich, Agnessa    6 Agua Swim Team-MR         NT      22.71        
 21 Carter, Sally F      8 Flying Dolphins-MR     26.81      22.95        
 22 Ng, Chloe N          7 Agua Swim Team-MR         NT      23.78        
 23 Johnson, Clare M     8 Agua Swim Team-MR         NT      24.12        
 24 Amalvert, Evelyn     7 Seals-MR               25.06      24.14        
 25 DuFord, Oliva P      8 Agua Swim Team-MR         NT      24.53        
 26 Chen, Kira           6 Bcny-MR                24.00      25.33        
 27 Pagano, Bianca A     7 NYCC-MR                   NT      25.59        
 28 Butler, Amelia K     8 NYCC-MR                   NT      25.81        
 29 Zarmakoupis, Athen   7 Bcny-MR                30.00      26.30        
 30 Khanna, Gia          8 Agua Swim Team-MR         NT      26.65        
 31 Amalvert, Emily      8 Seals-MR               26.63      27.21        
 32 Barrera, Olivia      7 NYCC-MR                   NT      28.82        
 33 Seignious, Keshawn   8 Seals-MR                  NT      29.39        
 34 Feld, Emma F         6 NYCC-MR                   NT      29.89        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G    8 Agua Swim Team-MR      20.12      19.87        
  2 Zarmakoupis, Vicky   8 Bcny-MR                19.00      19.95        
  3 Weiss, Emily N       8 Flying Dolphins-MR     19.97      20.24        
  4 Valdes-Rodriguez,    8 Agua Swim Team-MR         NT      22.77        
  5 Zarmakoupis, Athen   7 Bcny-MR                24.00      23.45        
  6 Brennan, Hope E      7 NYCC-MR                24.51      23.75        
  7 Krevitt, Charlotte   8 Agua Swim Team-MR         NT      23.84        
  8 Hedvat, Alexis S     8 Agua Swim Team-MR      24.55      24.25        
  9 Moon, Zoe S          8 Agua Swim Team-MR         NT      24.48        
 10 Butler, Amelia K     8 NYCC-MR                   NT      24.82        
 11 Patel, Saachi N      8 Agua Swim Team-MR      27.36      25.42        
 12 Johnson, Clare M     8 Agua Swim Team-MR         NT      25.50        
 13 Safovich, Agnessa    6 Agua Swim Team-MR         NT      25.59        
 14 Greenberg, Elana     8 Agua Swim Team-MR         NT      25.68        
 15 Reynoso, Jennifer    7 Agua Swim Team-MR      25.99      26.11        
 16 Carter, Sally F      8 Flying Dolphins-MR     25.18      26.20        
 17 Green, Ella R        7 Flying Dolphins-MR     24.55      26.30        
 18 Goldberg, Emily B    8 Agua Swim Team-MR         NT      27.33        
 19 Chen, Kira           6 Bcny-MR                27.00      27.62        
 20 DuFord, Oliva P      8 Agua Swim Team-MR         NT      27.66        
 21 McGowan, Sofia M     8 Agua Swim Team-MR      23.48      28.24        
 22 Pennington, Caroli   7 Agua Swim Team-MR         NT      28.60        
 23 Ng, Chloe N          7 Agua Swim Team-MR         NT      28.84        
 24 Khanna, Gia          8 Agua Swim Team-MR         NT      31.04        
 25 Feld, Emma F         6 NYCC-MR                   NT      31.99        
 26 Amalvert, Emily      8 Seals-MR               30.39      32.09        
 27 Seignious, Keshawn   8 Seals-MR                  NT      32.71        
 28 Barrera, Olivia      7 NYCC-MR                   NT      34.93        
 -- Pagano, Bianca A     7 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Raboy, Ghelila       8 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Did not finish on back
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weiss, Emily N       8 Flying Dolphins-MR     21.30      21.66        
  2 Wang, Kathryn        8 Agua Swim Team-MR         NT      23.17        
  3 Zarmakoupis, Vicky   8 Bcny-MR                21.00      23.20        
  4 Rubenzahl, Rachel    8 Agua Swim Team-MR      23.81      24.60        
  5 Krevitt, Charlotte   8 Agua Swim Team-MR         NT      26.02        
  6 Milrod, Maya L       8 Flying Dolphins-MR     23.76      26.19        
  7 Hedvat, Alexis S     8 Agua Swim Team-MR      27.89      26.39        
  8 Carter, Sally F      8 Flying Dolphins-MR     28.59      26.80        
  9 Greenberg, Elana     8 Agua Swim Team-MR         NT      26.92        
 10 Patel, Saachi N      8 Agua Swim Team-MR      28.15      27.07        
 11 DuFord, Oliva P      8 Agua Swim Team-MR         NT      27.37        
 12 Zarmakoupis, Athen   7 Bcny-MR                30.00      27.83        
 13 Reynoso, Jennifer    7 Agua Swim Team-MR      27.28      28.10        
 14 Ashton, Sydney A     8 Seals-MR               28.67      28.72        
 15 Moon, Zoe S          8 Agua Swim Team-MR         NT      29.02        
 16 Green, Ella R        7 Flying Dolphins-MR     29.30      29.47        
 17 Raboy, Ghelila       8 Agua Swim Team-MR         NT      30.49        
 18 Safovich, Agnessa    6 Agua Swim Team-MR         NT      30.59        
 19 Goldberg, Emily B    8 Agua Swim Team-MR         NT      31.09        
 20 Pennington, Caroli   7 Agua Swim Team-MR         NT      32.82        
 21 Johnson, Clare M     8 Agua Swim Team-MR         NT      33.15        
 22 Khanna, Gia          8 Agua Swim Team-MR         NT      33.41        
 23 Butler, Amelia K     8 NYCC-MR                   NT      41.68        
 -- Valdes-Rodriguez,    8 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Ng, Chloe N          7 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Amalvert, Evelyn     7 Seals-MR               33.07         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Seignious, Keshawn   8 Seals-MR                  NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Amalvert, Emily      8 Seals-MR             1:01.28         DQ        
      Alternating Kick
 -- Kermanshah, Deba     8 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Chen, Kira           6 Bcny-MR                34.00         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Milrod, Maya L       8 Flying Dolphins-MR        NT      18.37        
  2 Gormley, Isabel G    8 Agua Swim Team-MR      22.16      19.23        
  3 Rubenzahl, Rachel    8 Agua Swim Team-MR      18.00      19.69        
  4 Wang, Kathryn        8 Agua Swim Team-MR         NT      20.12        
  5 Krevitt, Charlotte   8 Agua Swim Team-MR         NT      20.41        
  6 Moon, Zoe S          8 Agua Swim Team-MR         NT      22.49        
  7 Zarmakoupis, Vicky   8 Bcny-MR                22.00      22.64        
  8 Greenberg, Elana     8 Agua Swim Team-MR         NT      23.20        
  9 McGowan, Sofia M     8 Agua Swim Team-MR      22.82      23.21        
 10 Brennan, Hope E      7 NYCC-MR                26.79      23.28        
 11 Safovich, Agnessa    6 Agua Swim Team-MR         NT      24.14        
 12 Raboy, Ghelila       8 Agua Swim Team-MR         NT      24.35        
 13 Goldberg, Emily B    8 Agua Swim Team-MR         NT      25.80        
 14 Valdes-Rodriguez,    8 Agua Swim Team-MR         NT      26.25        
 15 Johnson, Clare M     8 Agua Swim Team-MR         NT      26.41        
 16 Reynoso, Jennifer    7 Agua Swim Team-MR      33.24      27.11        
 17 DuFord, Oliva P      8 Agua Swim Team-MR         NT      29.10        
 18 Patel, Saachi N      8 Agua Swim Team-MR      29.29      29.78        
 19 Pennington, Caroli   7 Agua Swim Team-MR         NT      30.84        
 20 Butler, Amelia K     8 NYCC-MR                   NT      31.21        
 21 Ng, Chloe N          7 Agua Swim Team-MR         NT      31.95        
 22 Khanna, Gia          8 Agua Swim Team-MR         NT      31.99        
 -- Ashton, Sydney A     8 Seals-MR               24.66         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weiss, Emily N       8 Flying Dolphins-MR   1:28.00    1:27.11        
                  40.84     1:27.11 (46.27)                                        
  2 Wang, Kathryn        8 Agua Swim Team-MR         NT    1:29.63        
                  41.07     1:29.63 (48.56)                                        
  3 Gormley, Isabel G    8 Agua Swim Team-MR    1:48.54    1:32.48        
                  43.11     1:32.48 (49.37)                                        
  4 Milrod, Maya L       8 Flying Dolphins-MR   1:35.81    1:33.19        
                  44.13     1:33.19 (49.06)                                        
  5 Rubenzahl, Rachel    8 Agua Swim Team-MR    1:34.91    1:37.22        
                  44.80     1:37.22 (52.42)                                        
  6 Hedvat, Alexis S     8 Agua Swim Team-MR    1:52.51    1:44.02        
                  50.97     1:44.02 (53.05)                                        
  7 Patel, Saachi N      8 Agua Swim Team-MR    2:06.58    1:52.12        
                  56.70     1:52.12 (55.42)                                        
  8 Carter, Sally F      8 Flying Dolphins-MR   1:59.03    1:54.42        
                  55.50     1:54.42 (58.92)                                        
  9 Green, Ella R        7 Flying Dolphins-MR   2:05.82    1:56.42        
                  54.42   1:56.42 (1:02.00)                                        
 10 Brennan, Hope E      7 NYCC-MR                   NT    1:56.50        
                  51.94   1:56.50 (1:04.56)                                        
 11 Ashton, Sydney A     8 Seals-MR                  NT    1:57.20        
                  53.81   1:57.20 (1:03.39)                                        
 12 McGowan, Sofia M     8 Agua Swim Team-MR    2:05.11    1:58.35        
                1:01.20     1:58.35 (57.15)                                        
 -- Amalvert, Evelyn     7 Seals-MR                  NT         DQ        
      Downward butterfly kick - breast
                  57.57        DQ (1:13.08)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Eguchi, Nadia N     10 Agua Swim Team-MR      29.97      29.45        
  2 Irwin, Amanda P     10 Agua Swim Team-MR      32.24      30.55        
  3 Zerouali, Saida T   10 Agua Swim Team-MR      33.06      31.81        
  4 Weissman, Emily T   10 Agua Swim Team-MR      33.33      32.23        
  5 Olszewski, Inez I   10 NYCC-MR                32.42      32.55        
  6 Fergus, Shea S      10 Manhattan Makos-MR     34.65      33.13        
  7 Brennan, Catie F    10 NYCC-MR                32.84      34.02        
  8 Elliott, Lucy C     10 Flying Dolphins-MR     34.62      34.13        
  9 Downey, Kieran R    10 NYCC-MR                34.24      34.15        
 10 Lee, Madison        10 NYCC-MR                34.04      34.40        
 11 Kreider, Catherine  10 NYCC-MR                35.29      35.77        
 12 Song, Hana J        10 Manhattan Makos-MR     38.92      36.46        
 13 McDermott, Annie E  10 Flying Dolphins-MR     37.81      36.88        
 14 Hunt, Abigail J     10 Agua Swim Team-MR      38.41      37.36        
 15 Pinzon, Sarah A     10 Flying Dolphins-MR     36.62      37.62        
 16 Gak, Mila M         10 RI Marlins-MR          36.99      38.02        
 17 Fried, Lexi N        9 Flying Dolphins-MR     37.86      38.82        
 18 Horwitz, Rebecca A  10 Manhattan Makos-MR        NT      39.51        
 19 Tartakovsky, Sonia   9 Agua Swim Team-MR      38.91      40.01        
 20 Dauchez, Alice M     9 Agua Swim Team-MR      45.97      40.39        
 21 Kwa, Brightlyn H     9 NYCC-MR                   NT      40.90        
 22 Mackin, Sophie F    10 Flying Dolphins-MR     40.69      41.16        
 23 Ting, Oliva          9 Agua Swim Team-MR         NT      41.24        
 24 Eng, Lauren *        9 Agua Swim Team-MR      40.87      43.06        
 25 Matossian, Carolin   9 Agua Swim Team-MR      44.34      43.15        
 26 Bolster, Nora F      9 Agua Swim Team-MR      43.38      43.27        
 27 Park, Jinny         10 Agua Swim Team-MR         NT      44.92        
 27 Carroll, Skylar C   10 Flying Dolphins-MR     43.46      44.92        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Eguchi, Nadia N     10 Agua Swim Team-MR    1:04.55    1:02.56        
                  29.88     1:02.56 (32.68)                                        
  2 Irwin, Amanda P     10 Agua Swim Team-MR    1:10.46    1:06.47        
                  31.45     1:06.47 (35.02)                                        
  3 Zerouali, Saida T   10 Agua Swim Team-MR    1:10.61    1:08.74        
                  32.72     1:08.74 (36.02)                                        
  4 Olszewski, Inez I   10 NYCC-MR              1:12.09    1:10.22        
                  33.43     1:10.22 (36.79)                                        
  5 Lee, Madison        10 NYCC-MR              1:13.43    1:14.10        
                  36.05     1:14.10 (38.05)                                        
  6 Zloklikovits, Kris  10 Agua Swim Team-MR    1:14.70    1:14.97        
                  34.99     1:14.97 (39.98)                                        
  7 Brennan, Catie F    10 NYCC-MR              1:12.11    1:15.57        
                  34.83     1:15.57 (40.74)                                        
  8 Fergus, Shea S      10 Manhattan Makos-MR   1:40.61    1:16.37        
                  36.53     1:16.37 (39.84)                                        
  9 Kreider, Catherine  10 NYCC-MR              1:16.34    1:19.32        
                  38.26     1:19.32 (41.06)                                        
 10 Kuo, Victoria F     10 Agua Swim Team-MR    1:23.48    1:20.56        
                  38.12     1:20.56 (42.44)                                        
 11 Song, Hana J        10 Manhattan Makos-MR   1:29.22    1:21.75        
                  39.19     1:21.75 (42.56)                                        
 12 Hunt, Abigail J     10 Agua Swim Team-MR    1:26.52    1:21.91        
                  39.19     1:21.91 (42.72)                                        
 13 Ionescu, Frederika  10 Agua Swim Team-MR    1:24.32    1:21.99        
                  38.51     1:21.99 (43.48)                                        
 14 Kwa, Brightlyn H     9 NYCC-MR                   NT    1:28.67        
                  43.22     1:28.67 (45.45)                                        
 15 Dauchez, Alice M     9 Agua Swim Team-MR    1:40.25    1:32.85        
                  44.41     1:32.85 (48.44)                                        
 16 Tartakovsky, Sonia   9 Agua Swim Team-MR    1:31.60    1:33.29        
                  41.38     1:33.29 (51.91)                                        
 17 Ting, Oliva          9 Agua Swim Team-MR         NT    1:33.42        
                  43.41     1:33.42 (50.01)                                        
 18 Eng, Lauren *        9 Agua Swim Team-MR         NT    1:34.61        
                  44.18     1:34.61 (50.43)                                        
 19 Wong, Madeline      10 NYCC-MR                   NT    1:38.56        
                  46.69     1:38.56 (51.87)                                        
 20 Matossian, Carolin   9 Agua Swim Team-MR    1:47.35    1:39.10        
                  46.47     1:39.10 (52.63)                                        
 21 Bolster, Nora F      9 Agua Swim Team-MR    1:38.39    1:39.52        
                  46.15     1:39.52 (53.37)                                        
 22 Corridon, Delia E    9 Agua Swim Team-MR    1:51.80    1:40.53        
                  46.92     1:40.53 (53.61)                                        
 23 Ogden, Coco B        9 Agua Swim Team-MR    1:35.00    1:42.66        
                  46.40     1:42.66 (56.26)                                        
 24 Park, Jinny         10 Agua Swim Team-MR         NT    1:48.27        
                  48.42     1:48.27 (59.85)                                        
 25 Briger, Emma L       9 Agua Swim Team-MR    1:54.04    2:01.04        
                  54.08   2:01.04 (1:06.96)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Eguchi, Nadia N     10 Agua Swim Team-MR    2:16.41    2:13.72        
                  30.69     1:04.31 (33.62)     1:39.31 (35.00)     2:13.72 (34.41)
  2 Zerouali, Saida T   10 Agua Swim Team-MR    2:28.22    2:27.62        
                  33.00     1:10.13 (37.13)     1:48.97 (38.84)     2:27.62 (38.65)
  3 Irwin, Amanda P     10 Agua Swim Team-MR    2:43.69    2:30.32        
                  34.59     1:13.08 (38.49)     1:52.98 (39.90)     2:30.32 (37.34)
  4 Olszewski, Inez I   10 NYCC-MR              2:36.60    2:34.95        
                  34.39     1:13.63 (39.24)     1:55.27 (41.64)     2:34.95 (39.68)
  5 Downey, Kieran R    10 NYCC-MR              2:44.04    2:38.62        
                  33.01     1:12.08 (39.07)     1:55.21 (43.13)     2:38.62 (43.41)
  6 Lee, Madison        10 NYCC-MR              2:34.03    2:38.66        
                  37.86     1:19.11 (41.25)     2:01.23 (42.12)     2:38.66 (37.43)
  7 Fergus, Shea S      10 Manhattan Makos-MR   3:04.22    2:40.34        
                  36.21     1:17.74 (41.53)     2:00.98 (43.24)     2:40.34 (39.36)
  8 Zloklikovits, Kris  10 Agua Swim Team-MR    2:37.38    2:40.45        
                  34.97     1:15.66 (40.69)     1:58.71 (43.05)     2:40.45 (41.74)
  9 Kreider, Catherine  10 NYCC-MR              2:49.25    2:48.35        
                  38.33     1:21.92 (43.59)     2:06.73 (44.81)     2:48.35 (41.62)
 10 Elliott, Lucy C     10 Flying Dolphins-MR   2:56.01    2:48.40        
                  36.24     1:19.09 (42.85)     2:03.12 (44.03)     2:48.40 (45.28)
 11 Song, Hana J        10 Manhattan Makos-MR   2:59.73    2:56.56        
                  39.71     1:25.94 (46.23)     2:11.64 (45.70)     2:56.56 (44.92)
 12 Pinzon, Sarah A     10 Flying Dolphins-MR   3:11.04    2:59.10        
                  41.29     1:27.22 (45.93)     2:15.49 (48.27)     2:59.10 (43.61)
 13 McDermott, Annie E  10 Flying Dolphins-MR        NT    3:00.31        
                  39.57     1:26.39 (46.82)     2:14.99 (48.60)     3:00.31 (45.32)
 14 Kwa, Brightlyn H     9 NYCC-MR                   NT    3:00.87        
                  39.02     1:28.11 (49.09)     2:16.58 (48.47)     3:00.87 (44.29)
 15 Hunt, Abigail J     10 Agua Swim Team-MR    3:11.98    3:06.16        
                  40.05     1:28.45 (48.40)     2:19.47 (51.02)     3:06.16 (46.69)
 16 Fried, Lexi N        9 Flying Dolphins-MR   3:12.35    3:10.95        
                  41.07     1:30.67 (49.60)     2:22.15 (51.48)     3:10.95 (48.80)
 17 Dauchez, Alice M     9 Agua Swim Team-MR         NT    3:11.02        
                  42.38     1:31.33 (48.95)     2:22.08 (50.75)     3:11.02 (48.94)
 18 Tartakovsky, Sonia   9 Agua Swim Team-MR    3:05.00    3:22.09        
                  39.95     1:32.21 (52.26)     2:27.94 (55.73)     3:22.09 (54.15)
 19 Eng, Lauren *        9 Agua Swim Team-MR         NT    3:22.98        
                  42.63     1:36.37 (53.74)     2:32.17 (55.80)     3:22.98 (50.81)
 20 Mackin, Sophie F    10 Flying Dolphins-MR   3:20.49    3:23.15        
                  44.70     1:37.18 (52.48)     2:32.95 (55.77)     3:23.15 (50.20)
 21 Bolster, Nora F      9 Agua Swim Team-MR         NT    3:27.88        
                  45.20     1:38.61 (53.41)     2:34.35 (55.74)     3:27.88 (53.53)
 22 Matossian, Carolin   9 Agua Swim Team-MR    3:19.00    3:32.71        
                  44.58     1:40.75 (56.17)     2:36.67 (55.92)     3:32.71 (56.04)
 23 Carroll, Skylar C   10 Flying Dolphins-MR   4:00.00    3:39.12        
                  46.08     1:43.28 (57.20)     2:39.80 (56.52)     3:39.12 (59.32)
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zerouali, Saida T   10 Agua Swim Team-MR      37.33      36.74        
  2 Weissman, Emily T   10 Agua Swim Team-MR      38.90      37.27        
  3 Brennan, Catie F    10 NYCC-MR                37.72      37.70        
  4 Elliott, Lucy C     10 Flying Dolphins-MR     39.43      39.00        
  5 Irwin, Amanda P     10 Agua Swim Team-MR      41.00      39.15        
  6 Zloklikovits, Kris  10 Agua Swim Team-MR      40.54      39.62        
  7 Kreider, Catherine  10 NYCC-MR                40.40      39.70        
  8 Fergus, Shea S      10 Manhattan Makos-MR     44.13      39.71        
  9 Downey, Kieran R    10 NYCC-MR                41.56      40.81        
 10 Fried, Lexi N        9 Flying Dolphins-MR     43.73      40.84        
 11 Hunt, Abigail J     10 Agua Swim Team-MR      42.86      41.28        
 12 McDermott, Annie E  10 Flying Dolphins-MR     43.02      41.52        
 13 Gak, Mila M         10 RI Marlins-MR          42.24      42.36        
 14 Pinzon, Sarah A     10 Flying Dolphins-MR     47.46      45.19        
 15 Song, Hana J        10 Manhattan Makos-MR     47.52      45.45        
 16 Kwa, Brightlyn H     9 NYCC-MR                   NT      46.20        
 17 Mackin, Sophie F    10 Flying Dolphins-MR     45.78      47.44        
 18 Matossian, Carolin   9 Agua Swim Team-MR      49.02      47.56        
 19 Eng, Lauren *        9 Agua Swim Team-MR      54.01      48.30        
 20 Tartakovsky, Sonia   9 Agua Swim Team-MR      49.10      49.24        
 21 Carroll, Skylar C   10 Flying Dolphins-MR     47.85      50.27        
 22 Bolster, Nora F      9 Agua Swim Team-MR      52.22      51.67        
 23 Park, Jinny         10 Agua Swim Team-MR         NT    1:00.74        
 -- Ting, Oliva          9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Dauchez, Alice M     9 Agua Swim Team-MR      54.12         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Horwitz, Rebecca A  10 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Toes curled over gutter after the start
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Eguchi, Nadia N     10 Agua Swim Team-MR    1:17.45    1:11.83        
                  35.16     1:11.83 (36.67)                                        
  2 Zerouali, Saida T   10 Agua Swim Team-MR    1:19.30    1:17.76        
                  37.76     1:17.76 (40.00)                                        
  3 Olszewski, Inez I   10 NYCC-MR              1:23.81    1:20.81        
                  39.43     1:20.81 (41.38)                                        
  4 Brennan, Catie F    10 NYCC-MR              1:21.25    1:20.90        
                  39.01     1:20.90 (41.89)                                        
  5 Fergus, Shea S      10 Manhattan Makos-MR   1:32.16    1:26.42        
                  42.53     1:26.42 (43.89)                                        
  6 Kreider, Catherine  10 NYCC-MR              1:27.34    1:28.43        
                  42.94     1:28.43 (45.49)                                        
  7 Kuo, Victoria F     10 Agua Swim Team-MR    1:31.33    1:28.97        
                  44.30     1:28.97 (44.67)                                        
  8 Zloklikovits, Kris  10 Agua Swim Team-MR    1:23.48    1:29.20        
  9 McDermott, Annie E  10 Flying Dolphins-MR        NT    1:31.35        
                  44.36     1:31.35 (46.99)                                        
 10 Gak, Mila M         10 RI Marlins-MR        1:38.81    1:31.97        
                  44.47     1:31.97 (47.50)                                        
 11 Hunt, Abigail J     10 Agua Swim Team-MR    1:32.56    1:34.56        
                  47.44     1:34.56 (47.12)                                        
 12 Dauchez, Alice M     9 Agua Swim Team-MR         NT    1:37.55        
                  46.26     1:37.55 (51.29)                                        
 13 Ionescu, Frederika  10 Agua Swim Team-MR    1:33.91    1:38.49        
                  48.08     1:38.49 (50.41)                                        
 14 Eng, Lauren *        9 Agua Swim Team-MR         NT    1:38.76        
                  47.13     1:38.76 (51.63)                                        
 15 Kwa, Brightlyn H     9 NYCC-MR                   NT    1:39.73        
                  48.08     1:39.73 (51.65)                                        
 16 Matossian, Carolin   9 Agua Swim Team-MR    1:47.00    1:41.53        
                  48.24     1:41.53 (53.29)                                        
 17 Bolster, Nora F      9 Agua Swim Team-MR    1:46.44    1:46.95        
                  51.94     1:46.95 (55.01)                                        
 18 Tartakovsky, Sonia   9 Agua Swim Team-MR    1:50.26    1:47.70        
                  48.79     1:47.70 (58.91)                                        
 19 Briger, Emma L       9 Agua Swim Team-MR    1:59.00    2:00.34        
                  57.49   2:00.34 (1:02.85)                                        
 -- Park, Jinny         10 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  59.78        DQ (1:06.66)                                        
 -- Ting, Oliva          9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  46.66          DQ (52.57)                                        
 -- Corridon, Delia E    9 Agua Swim Team-MR    1:50.00         DQ        
      No touch at turn
                  49.98          DQ (53.79)                                        
 -- Ogden, Coco B        9 Agua Swim Team-MR    1:47.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  48.48          DQ (53.03)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Madison        10 NYCC-MR                40.08      40.77        
  2 Kreider, Catherine  10 NYCC-MR                43.39      43.12        
  3 Irwin, Amanda P     10 Agua Swim Team-MR      44.64      44.51        
  4 Pinzon, Sarah A     10 Flying Dolphins-MR     43.70      44.79        
  5 Brennan, Catie F    10 NYCC-MR                43.79      45.61        
  6 Fergus, Shea S      10 Manhattan Makos-MR     46.05      45.68        
  7 Gak, Mila M         10 RI Marlins-MR          45.53      46.67        
  8 Bennett, Betsey I    9 Flying Dolphins-MR     53.43      47.12        
  9 Elliott, Lucy C     10 Flying Dolphins-MR     52.61      47.72        
 10 Kuo, Victoria F     10 Agua Swim Team-MR      46.72      47.89        
 11 McDermott, Annie E  10 Flying Dolphins-MR     49.44      48.31        
 12 Dauchez, Alice M     9 Agua Swim Team-MR      52.29      49.53        
 13 Tartakovsky, Sonia   9 Agua Swim Team-MR      49.49      49.55        
 14 Kwa, Brightlyn H     9 NYCC-MR                   NT      49.67        
 15 Song, Hana J        10 Manhattan Makos-MR     53.87      50.62        
 16 Eng, Lauren *        9 Agua Swim Team-MR      56.21      51.20        
 17 Bolster, Nora F      9 Agua Swim Team-MR      55.04      52.10        
 18 Ionescu, Frederika  10 Agua Swim Team-MR      53.05      53.64        
 19 Ting, Oliva          9 Agua Swim Team-MR         NT      53.97        
 20 Matossian, Carolin   9 Agua Swim Team-MR      59.91      55.62        
 21 Corridon, Delia E    9 Agua Swim Team-MR      56.46      58.15        
 22 Briger, Emma L       9 Agua Swim Team-MR    1:20.38    1:13.19        
 -- Park, Jinny         10 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Wong, Madeline      10 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Ogden, Coco B        9 Agua Swim Team-MR      48.00         DQ        
      One hand touch
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Eguchi, Nadia N     10 Agua Swim Team-MR    1:26.61    1:22.06        
                  40.47     1:22.06 (41.59)                                        
  2 Lee, Madison        10 NYCC-MR              1:26.52    1:29.13        
                  43.68     1:29.13 (45.45)                                        
  3 Kreider, Catherine  10 NYCC-MR              1:34.97    1:34.74        
                  45.41     1:34.74 (49.33)                                        
  4 Downey, Kieran R    10 NYCC-MR              1:37.62    1:35.58        
                  45.90     1:35.58 (49.68)                                        
  5 Weissman, Emily T   10 Agua Swim Team-MR    1:38.85    1:35.63        
                  23.66   1:35.63 (1:11.97)                                        
  6 Brennan, Catie F    10 NYCC-MR                   NT    1:36.20        
                  44.33     1:36.20 (51.87)                                        
  7 Irwin, Amanda P     10 Agua Swim Team-MR    1:37.89    1:36.67        
                  45.87     1:36.67 (50.80)                                        
  8 Olszewski, Inez I   10 NYCC-MR              1:57.23    1:36.86        
                  46.50     1:36.86 (50.36)                                        
  9 Zloklikovits, Kris  10 Agua Swim Team-MR    1:39.86    1:37.97        
                  46.27     1:37.97 (51.70)                                        
 10 Fergus, Shea S      10 Manhattan Makos-MR   1:41.58    1:39.11        
                  48.41     1:39.11 (50.70)                                        
 11 Gak, Mila M         10 RI Marlins-MR        1:41.40    1:40.32        
                  48.21     1:40.32 (52.11)                                        
 12 Dauchez, Alice M     9 Agua Swim Team-MR         NT    1:44.45        
                  50.94     1:44.45 (53.51)                                        
 13 Tartakovsky, Sonia   9 Agua Swim Team-MR    1:52.98    1:46.38        
                  50.24     1:46.38 (56.14)                                        
 14 Kwa, Brightlyn H     9 NYCC-MR                   NT    1:48.42        
                  51.68     1:48.42 (56.74)                                        
 15 Horwitz, Rebecca A  10 Manhattan Makos-MR        NT    1:51.02        
                  50.87   1:51.02 (1:00.15)                                        
 16 Bolster, Nora F      9 Agua Swim Team-MR    1:57.42    1:52.67        
                  32.92   1:52.67 (1:19.75)                                        
 17 Eng, Lauren *        9 Agua Swim Team-MR         NT    1:53.54        
                  53.73     1:53.54 (59.81)                                        
 18 Hunt, Abigail J     10 Agua Swim Team-MR    1:55.00    1:54.51        
                  54.98     1:54.51 (59.53)                                        
 19 Ting, Oliva          9 Agua Swim Team-MR         NT    1:58.35        
                  54.21   1:58.35 (1:04.14)                                        
 20 Park, Jinny         10 Agua Swim Team-MR         NT    2:03.70        
                  55.78   2:03.70 (1:07.92)                                        
 21 Matossian, Carolin   9 Agua Swim Team-MR    1:55.00    2:04.30        
                  59.71   2:04.30 (1:04.59)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Eguchi, Nadia N     10 Agua Swim Team-MR      32.94      32.20        
  2 Zloklikovits, Kris  10 Agua Swim Team-MR      36.12      35.85        
  3 Zerouali, Saida T   10 Agua Swim Team-MR      47.83      36.50        
  4 Olszewski, Inez I   10 NYCC-MR                36.95      36.91        
  5 Elliott, Lucy C     10 Flying Dolphins-MR     41.23      38.56        
  6 Irwin, Amanda P     10 Agua Swim Team-MR      38.26      38.92        
  7 Lee, Madison        10 NYCC-MR                39.43      41.72        
  8 Hunt, Abigail J     10 Agua Swim Team-MR      46.70      42.04        
  9 Song, Hana J        10 Manhattan Makos-MR     45.22      45.46        
 10 Pinzon, Sarah A     10 Flying Dolphins-MR     50.85      45.51        
 11 Dauchez, Alice M     9 Agua Swim Team-MR         NT      45.57        
 12 Park, Jinny         10 Agua Swim Team-MR         NT      47.60        
 13 Eng, Lauren *        9 Agua Swim Team-MR         NT      48.16        
 14 Ting, Oliva          9 Agua Swim Team-MR         NT      49.45        
 15 Kwa, Brightlyn H     9 NYCC-MR                   NT      50.80        
 16 Bolster, Nora F      9 Agua Swim Team-MR      53.00      51.20        
 17 Ogden, Coco B        9 Agua Swim Team-MR      52.00      51.52        
 18 Matossian, Carolin   9 Agua Swim Team-MR      58.73      51.67        
 19 Bennett, Betsey I    9 Flying Dolphins-MR        NT      52.42        
 20 Corridon, Delia E    9 Agua Swim Team-MR      55.74      52.98        
 21 Wong, Madeline      10 NYCC-MR                   NT      56.32        
 -- Briger, Emma L       9 Agua Swim Team-MR    1:05.00         DQ        
      No touch
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Eguchi, Nadia N     10 Agua Swim Team-MR    1:11.93    1:11.04        
                  33.03     1:11.04 (38.01)                                        
  2 Zerouali, Saida T   10 Agua Swim Team-MR    1:21.57    1:19.23        
                  36.27     1:19.23 (42.96)                                        
  3 Zloklikovits, Kris  10 Agua Swim Team-MR    1:17.23    1:21.81        
                  36.71     1:21.81 (45.10)                                        
  4 Brennan, Catie F    10 NYCC-MR              1:21.62    1:22.44        
                  38.49     1:22.44 (43.95)                                        
  5 Weissman, Emily T   10 Agua Swim Team-MR    1:28.54    1:26.27        
                  40.14     1:26.27 (46.13)                                        
  6 Olszewski, Inez I   10 NYCC-MR              1:22.05    1:28.57        
                  38.74     1:28.57 (49.83)                                        
  7 Song, Hana J        10 Manhattan Makos-MR        NT    1:37.38        
                  45.23     1:37.38 (52.15)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Eguchi, Nadia N     10 Agua Swim Team-MR    2:35.71    2:33.72        
                  33.45     1:12.60 (39.15)     1:59.39 (46.79)     2:33.72 (34.33)
  2 Zerouali, Saida T   10 Agua Swim Team-MR    2:47.08    2:44.56        
                  35.68     1:17.68 (42.00)     2:06.56 (48.88)     2:44.56 (38.00)
  3 Brennan, Catie F    10 NYCC-MR              2:59.39    2:55.01        
                  39.42     1:22.08 (42.66)     2:14.32 (52.24)     2:55.01 (40.69)
  4 Olszewski, Inez I   10 NYCC-MR              2:59.17    2:58.66        
                  38.01     1:22.66 (44.65)     2:19.94 (57.28)     2:58.66 (38.72)
  5 Lee, Madison        10 NYCC-MR              3:00.11    3:01.58        
                  43.80     1:32.68 (48.88)     2:21.97 (49.29)     3:01.58 (39.61)
  6 Irwin, Amanda P     10 Agua Swim Team-MR    1:29.00    3:01.83        
                  41.32     1:27.69 (46.37)     2:24.10 (56.41)     3:01.83 (37.73)
  7 Fergus, Shea S      10 Manhattan Makos-MR        NT    3:03.15        
                  40.28     1:27.02 (46.74)     2:22.72 (55.70)     3:03.15 (40.43)
  8 Kreider, Catherine  10 NYCC-MR              3:05.18    3:05.75        
                  41.32     1:30.06 (48.74)     2:22.87 (52.81)     3:05.75 (42.88)
  9 Elliott, Lucy C     10 Flying Dolphins-MR   3:24.85    3:09.12        
                  41.92     1:29.22 (47.30)     2:28.47 (59.25)     3:09.12 (40.65)
 10 Kuo, Victoria F     10 Agua Swim Team-MR    3:12.82    3:09.21        
                  44.53     1:33.13 (48.60)     2:26.98 (53.85)     3:09.21 (42.23)
 11 Song, Hana J        10 Manhattan Makos-MR   3:27.88    3:10.99        
                  44.44     1:32.91 (48.47)     2:30.06 (57.15)     3:10.99 (40.93)
 12 McDermott, Annie E  10 Flying Dolphins-MR        NT    3:11.94        
                  42.10     1:30.51 (48.41)     2:26.41 (55.90)     3:11.94 (45.53)
 13 Pinzon, Sarah A     10 Flying Dolphins-MR   3:28.89    3:13.78        
                  47.43     1:37.84 (50.41)     2:28.82 (50.98)     3:13.78 (44.96)
 14 Ionescu, Frederika  10 Agua Swim Team-MR    3:26.24    3:28.25        
                  51.09     1:40.49 (49.40)   2:43.13 (1:02.64)     3:28.25 (45.12)
 15 Tartakovsky, Sonia   9 Agua Swim Team-MR    3:20.00    3:37.34        
                  47.07     1:45.44 (58.37)     2:44.83 (59.39)     3:37.34 (52.51)
 -- Hunt, Abigail J     10 Agua Swim Team-MR    3:38.89         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  42.65     1:30.28 (47.63)   2:30.88 (1:00.60)          DQ (39.04)
 -- Bennett, Betsey I    9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  56.46     1:53.35 (56.89)   2:54.40 (1:01.05)          DQ (50.18)
 -- Zloklikovits, Kris  10 Agua Swim Team-MR    2:55.44         DQ        
                  36.40     1:20.35 (43.95)     2:14.47 (54.12)          DQ (40.94)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M  11 Agua Swim Team-MR      26.98      26.09        
  2 Halper, Sophie R    12 UN-YF-MR               25.99      26.19        
  3 Tilneac, Stephanie  12 NYCC-MR                26.54      27.01        
  4 Code, Alexa L       12 Manhattan Makos-MR     28.83      29.04        
  5 Klinovsky, Katarin  12 Agua Swim Team-MR      28.41      29.07        
  6 Eguchi, Lydia       12 Agua Swim Team-MR      29.60      29.44        
  7 Suarez-Rebling, Ma  12 Agua Swim Team-MR      28.83      29.50        
  8 Low, Kelly          11 NYCC-MR                29.31      29.57        
  9 Taylor, Sophia G    12 Manhattan Makos-MR     30.24      29.59        
 10 Fried, Carly T      12 Flying Dolphins-MR     28.68      29.89        
 11 Ackerman, Hadley C  11 Agua Swim Team-MR      31.54      29.93        
 12 Pena, Sarahe        11 Agua Swim Team-MR      29.86      29.95        
 13 Paholak, Milah V    12 Agua Swim Team-MR      30.24      30.09        
 14 Beronja, Hana       12 Agua Swim Team-MR      29.88      30.12        
 15 Futterman, Aidan G  11 Agua Swim Team-MR      31.73      30.14        
 16 Miou, Grace         11 Bcny-MR                29.80      30.19        
 17 Dorsey, Kai V       12 Agua Swim Team-MR      30.50      30.57        
 18 Elmassry, Jasmine   11 Agua Swim Team-MR      29.84      30.70        
 19 Soriano, Thalia G   12 NYCC-MR                31.20      30.90        
 20 Kelly, Jordan A     12 Agua Swim Team-MR      29.38      31.19        
 21 Lipton, Jessica R   12 Flying Dolphins-MR     30.48      31.26        
 22 Weiss, Jessica M    12 Flying Dolphins-MR     30.44      31.29        
 23 Corridon, Claire D  11 Agua Swim Team-MR      31.89      31.33        
 24 Schnupp, Samantha   11 NYCC-MR                31.68      31.63        
 25 O'Meara, Sappha E   12 Flying Dolphins-MR     31.91      31.83        
 26 Carpenter, Jane S   12 Manhattan Makos-MR     33.27      31.97        
 27 Giordano, Leta K    12 Flying Dolphins-MR     30.20      32.08        
 28 Bay, Alexandria M   12 Agua Swim Team-MR      31.61      32.16        
 29 Beavers, Maisy      11 NYCC-MR                   NT      32.27        
 30 McAndrews, Ella M   12 Manhattan Makos-MR        NT      32.39        
 31 Fennell, Emily A    11 UN-YF-MR               34.00      32.62        
 32 OH, Sarafina M      12 Agua Swim Team-MR         NT      32.63        
 33 Hahn, Carina S      11 Agua Swim Team-MR         NT      32.67        
 34 Young, Nathalie H   12 Flying Dolphins-MR     32.90      32.94        
 35 Everson, Sara H     11 Agua Swim Team-MR      33.13      33.11        
 36 Abdelrahman, Rawan  11 Agua Swim Team-MR      35.57      34.06        
 37 Knobler, Sera A     12 Agua Swim Team-MR      33.95      34.09        
 38 Shirazi, Tara J     11 Agua Swim Team-MR         NT      34.13        
 39 Reginensi, Margot   12 Agua Swim Team-MR      35.85      34.39        
 40 Marks, Lily M       11 Agua Swim Team-MR      34.24      34.45        
 41 Orange, Jordan R    12 Agua Swim Team-MR      35.09      34.68        
 42 Burke, Jill L       11 Agua Swim Team-MR      35.57      35.20        
 43 Murray, Cecilia V   11 Agua Swim Team-MR      35.00      35.71        
 44 Irato, Carmela      11 Agua Swim Team-MR      37.62      35.79        
 45 Lachman, Margaret   11 Agua Swim Team-MR      38.80      35.94        
 46 Pagano, Alexa R     12 NYCC-MR                35.16      35.98        
 47 Byrne, Liza J       11 Agua Swim Team-MR      35.49      36.04        
 48 Mei, Emily S        11 Agua Swim Team-MR      33.98      36.17        
 49 Camilla, Irum       12 NYCC-MR                41.13      37.33        
 49 Lausevic, Jana      11 RI Marlins-MR          39.36      37.33        
 51 Gasic, Doris        11 RI Marlins-MR          35.43      37.35        
 52 Lane, Natasha *     11 Agua Swim Team-MR      40.82      37.64        
 53 Kaplun, Esther M    11 Agua Swim Team-MR      47.35      39.95        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M  11 Agua Swim Team-MR    1:02.24      57.27        
                  28.01       57.27 (29.26)                                        
  2 Halper, Sophie R    12 UN-YF-MR               58.00      57.29        
                  28.20       57.29 (29.09)                                        
  3 Tilneac, Stephanie  12 NYCC-MR                58.10      58.66        
                  28.86       58.66 (29.80)                                        
  4 Safovich, Polina F  12 Agua Swim Team-MR    1:02.06    1:00.36        
  5 Suarez-Rebling, Ma  12 Agua Swim Team-MR    1:01.33    1:03.31        
                  30.46     1:03.31 (32.85)                                        
  6 Code, Alexa L       12 Manhattan Makos-MR   1:04.02    1:03.84        
                  30.88     1:03.84 (32.96)                                        
  7 Lu, Grace           12 Agua Swim Team-MR    1:04.04    1:04.11        
                  31.12     1:04.11 (32.99)                                        
  8 Ackerman, Hadley C  11 Agua Swim Team-MR    1:05.83    1:04.32        
                  31.23     1:04.32 (33.09)                                        
  9 Fried, Carly T      12 Flying Dolphins-MR   1:02.33    1:04.33        
                  31.01     1:04.33 (33.32)                                        
 10 Eguchi, Lydia       12 Agua Swim Team-MR    1:03.37    1:04.45        
                  30.79     1:04.45 (33.66)                                        
 11 Klinovsky, Katarin  12 Agua Swim Team-MR    1:02.09    1:04.57        
                  30.84     1:04.57 (33.73)                                        
 12 Taylor, Sophia G    12 Manhattan Makos-MR   1:08.35    1:04.75        
                  31.00     1:04.75 (33.75)                                        
 13 Beronja, Hana       12 Agua Swim Team-MR    1:04.49    1:04.91        
                  30.87     1:04.91 (34.04)                                        
 14 Paholak, Milah V    12 Agua Swim Team-MR    1:05.59    1:05.07        
                  31.37     1:05.07 (33.70)                                        
 14 Dorsey, Kai V       12 Agua Swim Team-MR    1:06.82    1:05.07        
                  31.45     1:05.07 (33.62)                                        
 16 Giordano, Leta K    12 Flying Dolphins-MR   1:07.21    1:05.10        
                  31.24     1:05.10 (33.86)                                        
 17 Wilf, Jenna R       12 Agua Swim Team-MR    1:06.10    1:05.36        
                  31.63     1:05.36 (33.73)                                        
 18 Lipton, Jessica R   12 Flying Dolphins-MR   1:04.92    1:05.45        
                  31.84     1:05.45 (33.61)                                        
 19 Low, Kelly          11 NYCC-MR              1:05.85    1:05.88        
                  31.63     1:05.88 (34.25)                                        
 20 Elmassry, Jasmine   11 Agua Swim Team-MR    1:02.78    1:06.76        
                  32.09     1:06.76 (34.67)                                        
 21 Kelly, Jordan A     12 Agua Swim Team-MR    1:04.42    1:08.13        
                  32.88     1:08.13 (35.25)                                        
 22 Pena, Sarahe        11 Agua Swim Team-MR    1:08.53    1:08.31        
                  32.68     1:08.31 (35.63)                                        
 23 Hosking, Amy E      12 Flying Dolphins-MR   1:08.60    1:08.67        
                  32.89     1:08.67 (35.78)                                        
 24 Soriano, Thalia G   12 NYCC-MR              1:08.33    1:08.69        
                  32.80     1:08.69 (35.89)                                        
 25 O'Meara, Sappha E   12 Flying Dolphins-MR   1:10.25    1:08.88        
                  32.99     1:08.88 (35.89)                                        
 26 Bay, Alexandria M   12 Agua Swim Team-MR    1:08.20    1:08.97        
                  32.48     1:08.97 (36.49)                                        
 27 Weiss, Jessica M    12 Flying Dolphins-MR   1:07.79    1:09.65        
                  33.35     1:09.65 (36.30)                                        
 28 Futterman, Aidan G  11 Agua Swim Team-MR    1:13.70    1:10.52        
                  33.38     1:10.52 (37.14)                                        
 29 Schnupp, Samantha   11 NYCC-MR              1:09.01    1:10.65        
                  32.80     1:10.65 (37.85)                                        
 30 Hahn, Carina S      11 Agua Swim Team-MR         NT    1:10.92        
                  33.95     1:10.92 (36.97)                                        
 31 Young, Nathalie H   12 Flying Dolphins-MR   1:13.88    1:11.43        
                  34.29     1:11.43 (37.14)                                        
 32 Beavers, Maisy      11 NYCC-MR                   NT    1:12.01        
                  33.98     1:12.01 (38.03)                                        
 33 Fennell, Emily A    11 UN-YF-MR             1:14.00    1:12.20        
                  34.01     1:12.20 (38.19)                                        
 34 Knobler, Sera A     12 Agua Swim Team-MR    1:15.53    1:13.29        
                  35.68     1:13.29 (37.61)                                        
 35 Abdelrahman, Rawan  11 Agua Swim Team-MR    1:16.52    1:14.01        
                  36.02     1:14.01 (37.99)                                        
 36 Pagano, Alexa R     12 NYCC-MR              1:17.89    1:14.85        
                  35.67     1:14.85 (39.18)                                        
 37 Brickman, Natalie   11 Flying Dolphins-MR   1:15.01    1:15.36        
                  35.67     1:15.36 (39.69)                                        
 38 Shirazi, Tara J     11 Agua Swim Team-MR         NT    1:16.16        
                  36.05     1:16.16 (40.11)                                        
 39 Burke, Jill L       11 Agua Swim Team-MR    1:18.04    1:19.03        
                  37.98     1:19.03 (41.05)                                        
 40 Lachman, Margaret   11 Agua Swim Team-MR    1:24.60    1:19.21        
                  38.95     1:19.21 (40.26)                                        
 40 Patel, Shreeja N    12 Agua Swim Team-MR    1:17.33    1:19.21        
                  37.73     1:19.21 (41.48)                                        
 42 Reginensi, Margot   12 Agua Swim Team-MR    1:20.09    1:19.67        
                  38.04     1:19.67 (41.63)                                        
 43 Byrne, Liza J       11 Agua Swim Team-MR    1:16.44    1:19.98        
                  39.97     1:19.98 (40.01)                                        
 44 Murray, Cecilia V   11 Agua Swim Team-MR    1:18.00    1:20.87        
                  38.83     1:20.87 (42.04)                                        
 45 Irato, Carmela      11 Agua Swim Team-MR    1:27.10    1:22.06        
                  39.01     1:22.06 (43.05)                                        
 46 Gasic, Doris        11 RI Marlins-MR        1:20.08    1:22.53        
                  39.28     1:22.53 (43.25)                                        
 47 Fawer, Hallie       11 Agua Swim Team-MR    1:16.74    1:23.09        
                  40.25     1:23.09 (42.84)                                        
 48 Marks, Lily M       11 Agua Swim Team-MR    1:16.89    1:24.71        
                  39.01     1:24.71 (45.70)                                        
 49 Kyin, Leadora A     11 Agua Swim Team-MR    1:37.67    1:25.65        
                  38.58     1:25.65 (47.07)                                        
 50 Ousmanova, Nicole   12 Agua Swim Team-MR         NT    1:27.51        
                  38.44     1:27.51 (49.07)                                        
 51 Corona, Lilianett   12 Seals-MR             1:32.12    1:27.57        
                  38.27     1:27.57 (49.30)                                        
 52 Lane, Natasha *     11 Agua Swim Team-MR    1:31.47    1:29.38        
                  41.01     1:29.38 (48.37)                                        
 53 Harris, Hannah      12 Agua Swim Team-MR    1:29.10    1:29.66        
                  41.94     1:29.66 (47.72)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Halper, Sophie R    12 UN-YF-MR             2:06.23    2:03.46        
                  28.94     1:00.97 (32.03)     1:32.86 (31.89)     2:03.46 (30.60)
  2 Tan, Cathy          12 UN-AG-MR             2:02.41    2:05.29        
                  29.29     1:01.12 (31.83)     1:33.51 (32.39)     2:05.29 (31.78)
  3 McGowan, Alessia M  11 Agua Swim Team-MR    2:20.65    2:08.94        
                  28.96     1:01.57 (32.61)     1:35.81 (34.24)     2:08.94 (33.13)
  4 Tilneac, Stephanie  12 NYCC-MR              2:14.68    2:09.82        
                  29.35     1:02.16 (32.81)     1:35.79 (33.63)     2:09.82 (34.03)
  5 Suarez-Rebling, Ma  12 Agua Swim Team-MR    2:10.56    2:12.49        
                  30.49     1:04.15 (33.66)     1:38.84 (34.69)     2:12.49 (33.65)
  6 Safovich, Polina F  12 Agua Swim Team-MR    2:15.17    2:13.34        
                  30.64     1:05.42 (34.78)     1:40.19 (34.77)     2:13.34 (33.15)
  7 Fried, Carly T      12 Flying Dolphins-MR   2:12.72    2:16.28        
                  30.97     1:05.37 (34.40)     1:40.77 (35.40)     2:16.28 (35.51)
  8 Elmassry, Jasmine   11 Agua Swim Team-MR    2:10.00    2:16.82        
                  31.65     1:06.38 (34.73)     1:41.87 (35.49)     2:16.82 (34.95)
  9 Code, Alexa L       12 Manhattan Makos-MR   2:24.97    2:17.51        
                  31.12     1:06.69 (35.57)     1:43.35 (36.66)     2:17.51 (34.16)
 10 Paholak, Milah V    12 Agua Swim Team-MR    2:21.38    2:18.02        
                  31.32     1:06.23 (34.91)     1:42.65 (36.42)     2:18.02 (35.37)
 11 Beronja, Hana       12 Agua Swim Team-MR    2:18.89    2:18.48        
                  32.07     1:07.72 (35.65)     1:43.96 (36.24)     2:18.48 (34.52)
 12 Eguchi, Lydia       12 Agua Swim Team-MR    2:15.21    2:18.53        
                  31.29     1:07.12 (35.83)     1:43.16 (36.04)     2:18.53 (35.37)
 13 Taylor, Sophia G    12 Manhattan Makos-MR   2:27.32    2:19.02        
                  31.68     1:07.90 (36.22)     1:44.70 (36.80)     2:19.02 (34.32)
 14 Klinovsky, Katarin  12 Agua Swim Team-MR    2:18.28    2:21.95        
                  31.52     1:07.47 (35.95)     1:44.77 (37.30)     2:21.95 (37.18)
 15 Dorsey, Kai V       12 Agua Swim Team-MR    2:29.84    2:24.02        
                  31.00     1:07.85 (36.85)     1:46.37 (38.52)     2:24.02 (37.65)
 16 Low, Kelly          11 NYCC-MR              2:25.49    2:26.68        
                  33.27     1:10.71 (37.44)     1:49.27 (38.56)     2:26.68 (37.41)
 17 O'Meara, Sappha E   12 Flying Dolphins-MR   2:29.05    2:26.90        
                  33.70     1:11.04 (37.34)     1:49.90 (38.86)     2:26.90 (37.00)
 18 Corridon, Claire D  11 Agua Swim Team-MR    2:30.81    2:28.97        
                  33.85     1:12.01 (38.16)     1:51.80 (39.79)     2:28.97 (37.17)
 19 Kelly, Jordan A     12 Agua Swim Team-MR    2:20.86    2:30.52        
                  33.38     1:10.22 (36.84)     1:49.74 (39.52)     2:30.52 (40.78)
 20 Futterman, Aidan G  11 Agua Swim Team-MR    2:42.71    2:31.11        
                  34.59     1:13.62 (39.03)     1:54.24 (40.62)     2:31.11 (36.87)
 21 Bay, Alexandria M   12 Agua Swim Team-MR    2:31.55    2:31.12        
                  33.17     1:11.95 (38.78)     1:51.39 (39.44)     2:31.12 (39.73)
 22 Soriano, Thalia G   12 NYCC-MR              2:28.52    2:33.12        
                  33.71     1:11.85 (38.14)     1:52.67 (40.82)     2:33.12 (40.45)
 23 Carpenter, Jane S   12 Manhattan Makos-MR        NT    2:34.11        
                  34.32     1:12.81 (38.49)     1:53.90 (41.09)     2:34.11 (40.21)
 24 Young, Nathalie H   12 Flying Dolphins-MR   2:41.41    2:35.34        
                  35.00     1:14.86 (39.86)     1:55.65 (40.79)     2:35.34 (39.69)
 25 Everson, Sara H     11 Agua Swim Team-MR    2:37.71    2:36.67        
                  33.96     1:13.30 (39.34)     1:55.55 (42.25)     2:36.67 (41.12)
 26 Schnupp, Samantha   11 NYCC-MR              2:34.13    2:36.81        
                  33.64     1:12.99 (39.35)     1:55.31 (42.32)     2:36.81 (41.50)
 27 Hahn, Carina S      11 Agua Swim Team-MR         NT    2:38.44        
                  34.14     1:13.61 (39.47)     1:56.20 (42.59)     2:38.44 (42.24)
 28 Knobler, Sera A     12 Agua Swim Team-MR    2:36.69    2:38.47        
                  36.12     1:16.57 (40.45)     1:58.26 (41.69)     2:38.47 (40.21)
 29 Abdelrahman, Rawan  11 Agua Swim Team-MR    2:45.21    2:39.62        
                  36.67     1:17.80 (41.13)     2:00.31 (42.51)     2:39.62 (39.31)
 30 Murray, Cecilia V   11 Agua Swim Team-MR    2:59.00    2:40.80        
                  37.32     1:18.04 (40.72)     1:59.88 (41.84)     2:40.80 (40.92)
 31 Brickman, Natalie   11 Flying Dolphins-MR   2:43.67    2:41.49        
                  36.34     1:17.32 (40.98)     2:00.44 (43.12)     2:41.49 (41.05)
 32 McAndrews, Ella M   12 Manhattan Makos-MR        NT    2:42.36        
                  36.75     1:18.32 (41.57)     2:01.27 (42.95)     2:42.36 (41.09)
 33 OH, Sarafina M      12 Agua Swim Team-MR         NT    2:43.13        
                  35.01     1:15.22 (40.21)     1:58.96 (43.74)     2:43.13 (44.17)
 34 Burke, Jill L       11 Agua Swim Team-MR    2:45.97    2:44.63        
                  37.91     1:19.93 (42.02)     2:04.80 (44.87)     2:44.63 (39.83)
 35 Patel, Shreeja N    12 Agua Swim Team-MR    2:44.42    2:45.04        
                  37.24     1:19.29 (42.05)     2:03.09 (43.80)     2:45.04 (41.95)
 36 Beavers, Maisy      11 NYCC-MR                   NT    2:47.86        
                  35.77     1:18.20 (42.43)     2:04.27 (46.07)     2:47.86 (43.59)
 37 Lachman, Margaret   11 Agua Swim Team-MR    2:59.09    2:49.57        
                  39.10     1:23.10 (44.00)     2:08.13 (45.03)     2:49.57 (41.44)
 38 Irato, Carmela      11 Agua Swim Team-MR    2:57.33    2:52.66        
                  36.45     1:20.96 (44.51)     2:08.28 (47.32)     2:52.66 (44.38)
 39 Byrne, Liza J       11 Agua Swim Team-MR    2:48.36    2:54.10        
                  39.99     1:23.40 (43.41)     2:09.74 (46.34)     2:54.10 (44.36)
 40 Shirazi, Tara J     11 Agua Swim Team-MR         NT    2:54.48        
                  36.80     1:20.31 (43.51)     2:06.71 (46.40)     2:54.48 (47.77)
 41 Pagano, Alexa R     12 NYCC-MR              2:53.22    2:57.82        
                  37.18     1:20.26 (43.08)     2:06.57 (46.31)     2:57.82 (51.25)
 42 Reginensi, Margot   12 Agua Swim Team-MR    2:54.11    2:57.96        
                  39.02     1:25.59 (46.57)     2:14.16 (48.57)     2:57.96 (43.80)
 43 Gasic, Doris        11 RI Marlins-MR             NT    2:58.69        
                  39.14     1:25.16 (46.02)     2:13.48 (48.32)     2:58.69 (45.21)
 44 Mei, Emily S        11 Agua Swim Team-MR    2:55.22    3:02.26        
                  35.78     1:20.85 (45.07)     2:11.47 (50.62)     3:02.26 (50.79)
 45 Lane, Natasha *     11 Agua Swim Team-MR    2:57.00    3:13.34        
                  40.76     1:29.20 (48.44)     2:21.82 (52.62)     3:13.34 (51.52)
 46 Dockery, Jaelin M   12 Seals-MR                  NT    3:13.50        
                  37.26     1:21.27 (44.01)     2:15.37 (54.10)     3:13.50 (58.13)
 47 Marks, Lily M       11 Agua Swim Team-MR    2:50.15    3:14.65        
                  39.02     1:29.75 (50.73)     2:22.72 (52.97)     3:14.65 (51.93)
 48 Kaplun, Esther M    11 Agua Swim Team-MR    3:29.00    3:24.37        
                  40.66     1:30.82 (50.16)     2:28.82 (58.00)     3:24.37 (55.55)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tan, Cathy          12 UN-AG-MR               30.75      31.17        
  2 Tilneac, Stephanie  12 NYCC-MR                30.27      31.27        
  3 Safovich, Polina F  12 Agua Swim Team-MR      31.60      31.75        
  4 Code, Alexa L       12 Manhattan Makos-MR     32.94      32.16        
  5 Halper, Sophie R    12 UN-YF-MR               31.69      32.83        
  6 Soriano, Thalia G   12 NYCC-MR                34.74      33.68        
  7 Taylor, Sophia G    12 Manhattan Makos-MR     35.65      34.09        
  8 Ackerman, Hadley C  11 Agua Swim Team-MR      34.67      34.33        
  9 Miou, Grace         11 Bcny-MR                34.50      34.93        
 10 Weiss, Jessica M    12 Flying Dolphins-MR     33.40      35.03        
 11 Fennell, Emily A    11 UN-YF-MR               39.00      35.56        
 12 Pena, Sarahe        11 Agua Swim Team-MR      36.79      35.74        
 13 Lipton, Jessica R   12 Flying Dolphins-MR     35.77      35.86        
 14 McAndrews, Ella M   12 Manhattan Makos-MR        NT      35.92        
 15 Corridon, Claire D  11 Agua Swim Team-MR      36.00      36.23        
 16 Young, Nathalie H   12 Flying Dolphins-MR     36.85      36.89        
 17 Futterman, Aidan G  11 Agua Swim Team-MR      38.41      37.41        
 18 OH, Sarafina M      12 Agua Swim Team-MR         NT      37.50        
 19 Dorsey, Kai V       12 Agua Swim Team-MR      37.30      37.66        
 20 Beavers, Maisy      11 NYCC-MR                   NT      37.70        
 21 Schnupp, Samantha   11 NYCC-MR                36.98      37.85        
 22 Carpenter, Jane S   12 Manhattan Makos-MR     43.88      38.14        
 23 Pagano, Alexa R     12 NYCC-MR                39.77      39.15        
 24 Abdelrahman, Rawan  11 Agua Swim Team-MR      42.18      39.56        
 25 Irato, Carmela      11 Agua Swim Team-MR      44.19      39.60        
 26 Everson, Sara H     11 Agua Swim Team-MR      38.43      39.64        
 27 Murray, Cecilia V   11 Agua Swim Team-MR      45.00      40.41        
 28 Hahn, Carina S      11 Agua Swim Team-MR         NT      41.62        
 29 Mei, Emily S        11 Agua Swim Team-MR      41.30      41.67        
 30 Patel, Shreeja N    12 Agua Swim Team-MR      43.01      41.80        
 31 Shirazi, Tara J     11 Agua Swim Team-MR         NT      42.36        
 32 Camilla, Irum       12 NYCC-MR                46.92      42.68        
 33 Byrne, Liza J       11 Agua Swim Team-MR      41.73      43.18        
 34 Lane, Natasha *     11 Agua Swim Team-MR      48.21      45.15        
 35 Kaplun, Esther M    11 Agua Swim Team-MR      49.73      50.39        
 -- Clarke, Jendaya L   11 Seals-MR                  NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, Stephanie  12 NYCC-MR              1:05.92    1:06.29        
                  31.99     1:06.29 (34.30)                                        
  2 Safovich, Polina F  12 Agua Swim Team-MR    1:10.37    1:08.57        
                  33.21     1:08.57 (35.36)                                        
  3 McGowan, Alessia M  11 Agua Swim Team-MR    1:16.17    1:08.58        
                  34.08     1:08.58 (34.50)                                        
  4 Code, Alexa L       12 Manhattan Makos-MR   1:09.09    1:08.64        
                  33.37     1:08.64 (35.27)                                        
  5 Lu, Grace           12 Agua Swim Team-MR    1:14.54    1:09.91        
                  34.37     1:09.91 (35.54)                                        
  6 Suarez-Rebling, Ma  12 Agua Swim Team-MR    1:13.06    1:12.01        
                  35.09     1:12.01 (36.92)                                        
  7 Paholak, Milah V    12 Agua Swim Team-MR    1:12.71    1:12.23        
                  35.55     1:12.23 (36.68)                                        
  8 Ackerman, Hadley C  11 Agua Swim Team-MR    1:13.66    1:12.53        
                  35.69     1:12.53 (36.84)                                        
  9 Taylor, Sophia G    12 Manhattan Makos-MR   1:16.32    1:13.13        
                  36.27     1:13.13 (36.86)                                        
 10 Soriano, Thalia G   12 NYCC-MR              1:14.54    1:13.28        
                  35.45     1:13.28 (37.83)                                        
 11 Eguchi, Lydia       12 Agua Swim Team-MR    1:10.47    1:13.68        
                  35.93     1:13.68 (37.75)                                        
 12 Wilf, Jenna R       12 Agua Swim Team-MR    1:17.24    1:14.80        
                  36.37     1:14.80 (38.43)                                        
 13 Klinovsky, Katarin  12 Agua Swim Team-MR    1:14.27    1:15.11        
                  36.70     1:15.11 (38.41)                                        
 14 Lipton, Jessica R   12 Flying Dolphins-MR   1:15.39    1:15.27        
                  36.66     1:15.27 (38.61)                                        
 15 Pena, Sarahe        11 Agua Swim Team-MR    1:21.82    1:15.90        
                  37.33     1:15.90 (38.57)                                        
 16 Beronja, Hana       12 Agua Swim Team-MR    1:16.83    1:16.19        
                  37.25     1:16.19 (38.94)                                        
 17 Young, Nathalie H   12 Flying Dolphins-MR   1:22.41    1:17.93        
                  37.76     1:17.93 (40.17)                                        
 18 Kelly, Jordan A     12 Agua Swim Team-MR    1:15.06    1:18.86        
                  38.73     1:18.86 (40.13)                                        
 19 Elmassry, Jasmine   11 Agua Swim Team-MR    1:20.80    1:19.56        
                  39.51     1:19.56 (40.05)                                        
 20 Hosking, Amy E      12 Flying Dolphins-MR   1:26.00    1:20.11        
                  38.18     1:20.11 (41.93)                                        
 21 Dorsey, Kai V       12 Agua Swim Team-MR    1:22.29    1:20.54        
 22 Beavers, Maisy      11 NYCC-MR                   NT    1:20.63        
                  39.05     1:20.63 (41.58)                                        
 23 Knobler, Sera A     12 Agua Swim Team-MR    1:31.92    1:21.95        
                  40.50     1:21.95 (41.45)                                        
 24 Schnupp, Samantha   11 NYCC-MR              1:21.53    1:22.04        
                  38.37     1:22.04 (43.67)                                        
 25 Bay, Alexandria M   12 Agua Swim Team-MR    1:22.52    1:26.13        
                  42.10     1:26.13 (44.03)                                        
 26 Burke, Jill L       11 Agua Swim Team-MR    1:26.62    1:29.76        
                  46.01     1:29.76 (43.75)                                        
 27 Gasic, Doris        11 RI Marlins-MR             NT    1:31.40        
                  43.43     1:31.40 (47.97)                                        
 28 Irato, Carmela      11 Agua Swim Team-MR    1:36.02    1:32.46        
                  43.75     1:32.46 (48.71)                                        
 29 Patel, Shreeja N    12 Agua Swim Team-MR    1:31.29    1:32.70        
                  44.88     1:32.70 (47.82)                                        
 30 Reginensi, Margot   12 Agua Swim Team-MR         NT    1:32.87        
                  46.16     1:32.87 (46.71)                                        
 31 Fawer, Hallie       11 Agua Swim Team-MR    1:30.90    1:33.69        
 32 Ousmanova, Nicole   12 Agua Swim Team-MR         NT    1:34.23        
                  42.86     1:34.23 (51.37)                                        
 33 Murray, Cecilia V   11 Agua Swim Team-MR    1:44.00    1:34.25        
                  45.46     1:34.25 (48.79)                                        
 34 Lachman, Margaret   11 Agua Swim Team-MR    1:41.12    1:34.88        
                  47.56     1:34.88 (47.32)                                        
 35 Dockery, Jaelin M   12 Seals-MR                  NT    1:38.45        
                  44.00     1:38.45 (54.45)                                        
 36 Byrne, Liza J       11 Agua Swim Team-MR    1:31.66    1:38.54        
                  49.67     1:38.54 (48.87)                                        
 37 Lane, Natasha *     11 Agua Swim Team-MR    1:40.79    1:38.58        
                  48.08     1:38.58 (50.50)                                        
 38 Marks, Lily M       11 Agua Swim Team-MR    1:28.33    1:39.15        
                  47.39     1:39.15 (51.76)                                        
 39 Kyin, Leadora A     11 Agua Swim Team-MR    1:57.89    1:39.54        
                  48.79     1:39.54 (50.75)                                        
 40 Corona, Lilianett   12 Seals-MR                  NT    1:41.45        
                  44.82     1:41.45 (56.63)                                        
 41 Harris, Hannah      12 Agua Swim Team-MR    1:51.50    1:49.65        
 -- Hahn, Carina S      11 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Did not finish on back
                  43.16          DQ (46.23)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fried, Carly T      12 Flying Dolphins-MR     33.48      34.52        
  2 O'Meara, Sappha E   12 Flying Dolphins-MR     35.00      36.02        
  3 Wilf, Jenna R       12 Agua Swim Team-MR      36.93      36.14        
  4 Weiss, Jessica M    12 Flying Dolphins-MR     35.00      36.97        
  5 Halper, Sophie R    12 UN-YF-MR               39.79      37.42        
  6 Giordano, Leta K    12 Flying Dolphins-MR     39.71      37.46        
  7 Hosking, Amy E      12 Flying Dolphins-MR     37.24      37.56        
  8 Paholak, Milah V    12 Agua Swim Team-MR      37.96      37.61        
  9 Beronja, Hana       12 Agua Swim Team-MR      38.66      37.78        
 10 Low, Kelly          11 NYCC-MR                37.98      38.77        
 11 Kelly, Jordan A     12 Agua Swim Team-MR      37.82      39.89        
 12 Pena, Sarahe        11 Agua Swim Team-MR      40.73      40.25        
 13 Brickman, Natalie   11 Flying Dolphins-MR     40.81      40.74        
 14 Fennell, Emily A    11 UN-YF-MR               46.00      41.54        
 15 Pagano, Alexa R     12 NYCC-MR                43.59      41.82        
 16 Futterman, Aidan G  11 Agua Swim Team-MR      45.74      42.35        
 17 Abdelrahman, Rawan  11 Agua Swim Team-MR      44.82      42.99        
 18 Bay, Alexandria M   12 Agua Swim Team-MR      47.23      44.43        
 19 Knobler, Sera A     12 Agua Swim Team-MR      50.00      44.77        
 20 Fawer, Hallie       11 Agua Swim Team-MR      46.12      46.52        
 21 Lane, Natasha *     11 Agua Swim Team-MR      47.49      46.55        
 22 Ousmanova, Nicole   12 Agua Swim Team-MR         NT      46.67        
 23 Gasic, Doris        11 RI Marlins-MR          48.11      47.30        
 24 Reginensi, Margot   12 Agua Swim Team-MR      49.74      48.02        
 25 Irato, Carmela      11 Agua Swim Team-MR      49.14      49.47        
 26 Kyin, Leadora A     11 Agua Swim Team-MR    1:03.53      50.75        
 27 Harris, Hannah      12 Agua Swim Team-MR      55.15      54.20        
 -- Shirazi, Tara J     11 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Delay of meet
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fried, Carly T      12 Flying Dolphins-MR   1:14.26    1:15.71        
                  35.67     1:15.71 (40.04)                                        
  2 McGowan, Alessia M  11 Agua Swim Team-MR    1:20.54    1:17.14        
                  37.28     1:17.14 (39.86)                                        
  3 O'Meara, Sappha E   12 Flying Dolphins-MR   1:17.27    1:17.96        
                  37.15     1:17.96 (40.81)                                        
  4 Tan, Cathy          12 UN-AG-MR             1:15.08    1:18.94        
                  37.49     1:18.94 (41.45)                                        
  5 Elmassry, Jasmine   11 Agua Swim Team-MR    1:21.21    1:20.41        
                  38.60     1:20.41 (41.81)                                        
  6 Weiss, Jessica M    12 Flying Dolphins-MR   1:19.41    1:20.46        
                  38.57     1:20.46 (41.89)                                        
  7 Eguchi, Lydia       12 Agua Swim Team-MR    1:18.67    1:21.04        
                  39.27     1:21.04 (41.77)                                        
  8 Paholak, Milah V    12 Agua Swim Team-MR    1:20.37    1:21.20        
                  38.93     1:21.20 (42.27)                                        
  9 Suarez-Rebling, Ma  12 Agua Swim Team-MR    1:19.35    1:21.77        
                  38.94     1:21.77 (42.83)                                        
 10 Miou, Grace         11 Bcny-MR              1:22.50    1:21.91        
                  38.84     1:21.91 (43.07)                                        
 11 Ackerman, Hadley C  11 Agua Swim Team-MR    1:23.94    1:23.08        
                  40.06     1:23.08 (43.02)                                        
 12 Low, Kelly          11 NYCC-MR              1:22.90    1:24.04        
                  39.92     1:24.04 (44.12)                                        
 13 Giordano, Leta K    12 Flying Dolphins-MR   1:25.04    1:24.54        
                  40.50     1:24.54 (44.04)                                        
 14 Safovich, Polina F  12 Agua Swim Team-MR    1:28.17    1:25.23        
                  41.20     1:25.23 (44.03)                                        
 15 Beronja, Hana       12 Agua Swim Team-MR    1:23.82    1:25.56        
                  40.11     1:25.56 (45.45)                                        
 16 Kelly, Jordan A     12 Agua Swim Team-MR    1:20.07    1:26.33        
                  40.72     1:26.33 (45.61)                                        
 17 Brickman, Natalie   11 Flying Dolphins-MR   1:29.35    1:28.71        
                  41.76     1:28.71 (46.95)                                        
 18 Pena, Sarahe        11 Agua Swim Team-MR    1:27.95    1:28.78        
                  42.02     1:28.78 (46.76)                                        
 19 Abdelrahman, Rawan  11 Agua Swim Team-MR    1:33.01    1:30.75        
                  43.26     1:30.75 (47.49)                                        
 20 Patel, Shreeja N    12 Agua Swim Team-MR    1:32.81    1:31.23        
                  44.25     1:31.23 (46.98)                                        
 21 Fennell, Emily A    11 UN-YF-MR             1:35.00    1:32.13        
                  44.67     1:32.13 (47.46)                                        
 22 McAndrews, Ella M   12 Manhattan Makos-MR        NT    1:32.72        
                  44.04     1:32.72 (48.68)                                        
 23 Bay, Alexandria M   12 Agua Swim Team-MR    1:37.23    1:34.07        
                  44.85     1:34.07 (49.22)                                        
 24 Klinovsky, Katarin  12 Agua Swim Team-MR    1:31.84    1:34.33        
                  44.35     1:34.33 (49.98)                                        
 25 Pagano, Alexa R     12 NYCC-MR              1:36.87    1:34.36        
                  43.76     1:34.36 (50.60)                                        
 26 Hahn, Carina S      11 Agua Swim Team-MR         NT    1:34.46        
                  44.19     1:34.46 (50.27)                                        
 27 Dockery, Jaelin M   12 Seals-MR             1:41.98    1:34.68        
                  42.15     1:34.68 (52.53)                                        
 28 Taylor, Sophia G    12 Manhattan Makos-MR   1:38.65    1:35.56        
                  45.13     1:35.56 (50.43)                                        
 29 Carpenter, Jane S   12 Manhattan Makos-MR   1:42.80    1:35.77        
                  45.28     1:35.77 (50.49)                                        
 30 Knobler, Sera A     12 Agua Swim Team-MR    1:39.15    1:36.74        
                  26.06   1:36.74 (1:10.68)                                        
 31 Lachman, Margaret   11 Agua Swim Team-MR    1:39.03    1:37.10        
                  46.37     1:37.10 (50.73)                                        
 32 Everson, Sara H     11 Agua Swim Team-MR    1:38.26    1:37.85        
                  46.52     1:37.85 (51.33)                                        
 33 Lane, Natasha *     11 Agua Swim Team-MR    1:42.79    1:37.87        
                  46.57     1:37.87 (51.30)                                        
 34 Lausevic, Jana      11 RI Marlins-MR        1:41.58    1:38.25        
                  47.12     1:38.25 (51.13)                                        
 35 Burke, Jill L       11 Agua Swim Team-MR    1:38.23    1:40.01        
                  48.47     1:40.01 (51.54)                                        
 36 Murray, Cecilia V   11 Agua Swim Team-MR    1:45.00    1:40.66        
                  48.55     1:40.66 (52.11)                                        
 37 Gasic, Doris        11 RI Marlins-MR        1:44.94    1:40.95        
                  49.63     1:40.95 (51.32)                                        
 38 Reginensi, Margot   12 Agua Swim Team-MR    1:44.65    1:41.20        
                  48.14     1:41.20 (53.06)                                        
 39 Mei, Emily S        11 Agua Swim Team-MR    1:44.71    1:44.79        
                  50.08     1:44.79 (54.71)                                        
 40 Irato, Carmela      11 Agua Swim Team-MR    1:47.00    1:45.77        
                  49.61     1:45.77 (56.16)                                        
 41 Shirazi, Tara J     11 Agua Swim Team-MR         NT    1:51.36        
                  52.19     1:51.36 (59.17)                                        
 42 Kaplun, Esther M    11 Agua Swim Team-MR    1:52.16    1:53.80        
                  53.23   1:53.80 (1:00.57)                                        
 43 Marks, Lily M       11 Agua Swim Team-MR    1:45.00    1:56.43        
                  54.33   1:56.43 (1:02.10)                                        
 44 Corona, Lilianett   12 Seals-MR                  NT    2:10.51        
                1:01.22   2:10.51 (1:09.29)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, Stephanie  12 NYCC-MR                29.47      28.60        
  2 Halper, Sophie R    12 UN-YF-MR               29.55      29.29        
  3 McGowan, Alessia M  11 Agua Swim Team-MR      31.42      30.44        
  4 Safovich, Polina F  12 Agua Swim Team-MR      31.22      30.68        
  5 Ackerman, Hadley C  11 Agua Swim Team-MR      32.18      31.27        
  6 Code, Alexa L       12 Manhattan Makos-MR     34.74      31.36        
  7 Eguchi, Lydia       12 Agua Swim Team-MR      31.60      31.38        
  8 Giordano, Leta K    12 Flying Dolphins-MR     32.57      32.27        
  9 Lipton, Jessica R   12 Flying Dolphins-MR     32.01      32.65        
 10 Klinovsky, Katarin  12 Agua Swim Team-MR      31.43      32.93        
 11 Weiss, Jessica M    12 Flying Dolphins-MR     33.15      33.37        
 12 Suarez-Rebling, Ma  12 Agua Swim Team-MR      35.03      33.84        
 13 Lu, Grace           12 Agua Swim Team-MR      33.62      34.14        
 14 Wilf, Jenna R       12 Agua Swim Team-MR      41.38      34.25        
 15 Dorsey, Kai V       12 Agua Swim Team-MR      37.11      34.45        
 16 Elmassry, Jasmine   11 Agua Swim Team-MR      40.00      34.46        
 17 O'Meara, Sappha E   12 Flying Dolphins-MR     37.08      35.17        
 18 Taylor, Sophia G    12 Manhattan Makos-MR        NT      35.36        
 19 Beavers, Maisy      11 NYCC-MR                   NT      36.01        
 20 Futterman, Aidan G  11 Agua Swim Team-MR      42.31      36.17        
 21 Soriano, Thalia G   12 NYCC-MR                36.29      36.74        
 22 Schnupp, Samantha   11 NYCC-MR                37.59      37.00        
 23 Pena, Sarahe        11 Agua Swim Team-MR      40.58      37.04        
 24 Young, Nathalie H   12 Flying Dolphins-MR     39.03      37.05        
 25 Marks, Lily M       11 Agua Swim Team-MR      36.40      37.76        
 26 Pagano, Alexa R     12 NYCC-MR                40.14      38.02        
 27 Brickman, Natalie   11 Flying Dolphins-MR     39.55      39.03        
 28 Lachman, Margaret   11 Agua Swim Team-MR      44.39      39.77        
 29 Hahn, Carina S      11 Agua Swim Team-MR         NT      40.50        
 30 Abdelrahman, Rawan  11 Agua Swim Team-MR      42.22      40.74        
 31 Shirazi, Tara J     11 Agua Swim Team-MR         NT      40.94        
 32 Murray, Cecilia V   11 Agua Swim Team-MR      45.00      41.23        
 33 Dockery, Jaelin M   12 Seals-MR               42.75      41.32        
 34 Patel, Shreeja N    12 Agua Swim Team-MR      41.86      41.40        
 35 Burke, Jill L       11 Agua Swim Team-MR      41.84      41.41        
 36 Byrne, Liza J       11 Agua Swim Team-MR      43.78      42.41        
 37 Kyin, Leadora A     11 Agua Swim Team-MR         NT      43.23        
 38 Corona, Lilianett   12 Seals-MR               45.34      43.97        
 39 Ousmanova, Nicole   12 Agua Swim Team-MR         NT      45.87        
 40 Harris, Hannah      12 Agua Swim Team-MR      57.56      46.16        
 41 Clarke, Jendaya L   11 Seals-MR                  NT    1:04.60        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, Stephanie  12 NYCC-MR              1:06.71    1:03.64        
                  29.96     1:03.64 (33.68)                                        
  2 Halper, Sophie R    12 UN-YF-MR             1:05.99    1:06.29        
                  31.15     1:06.29 (35.14)                                        
  3 Safovich, Polina F  12 Agua Swim Team-MR    1:09.32    1:08.94        
                  32.47     1:08.94 (36.47)                                        
  4 Eguchi, Lydia       12 Agua Swim Team-MR    1:10.95    1:10.28        
                  33.52     1:10.28 (36.76)                                        
  5 Lipton, Jessica R   12 Flying Dolphins-MR   1:10.93    1:11.10        
                  32.76     1:11.10 (38.34)                                        
  6 Code, Alexa L       12 Manhattan Makos-MR   1:17.13    1:11.15        
                  32.94     1:11.15 (38.21)                                        
  7 Suarez-Rebling, Ma  12 Agua Swim Team-MR    1:09.23    1:11.47        
                  33.82     1:11.47 (37.65)                                        
  8 McGowan, Alessia M  11 Agua Swim Team-MR    1:14.97    1:12.28        
                  33.47     1:12.28 (38.81)                                        
  8 Ackerman, Hadley C  11 Agua Swim Team-MR    1:10.92    1:12.28        
                  34.84     1:12.28 (37.44)                                        
 10 Giordano, Leta K    12 Flying Dolphins-MR   1:12.29    1:15.47        
                  34.32     1:15.47 (41.15)                                        
 11 Paholak, Milah V    12 Agua Swim Team-MR    1:16.11    1:16.09        
                  34.78     1:16.09 (41.31)                                        
 12 Corridon, Claire D  11 Agua Swim Team-MR    1:14.48    1:16.77        
                  36.80     1:16.77 (39.97)                                        
 13 Klinovsky, Katarin  12 Agua Swim Team-MR    1:18.53    1:16.86        
                  35.44     1:16.86 (41.42)                                        
 14 Beronja, Hana       12 Agua Swim Team-MR    1:16.41    1:17.08        
                  35.05     1:17.08 (42.03)                                        
 15 Bay, Alexandria M   12 Agua Swim Team-MR    1:20.49    1:19.40        
                  35.69     1:19.40 (43.71)                                        
 16 Elmassry, Jasmine   11 Agua Swim Team-MR    1:15.21    1:20.71        
                  36.99     1:20.71 (43.72)                                        
 17 Kelly, Jordan A     12 Agua Swim Team-MR    1:17.04    1:24.26        
                  37.81     1:24.26 (46.45)                                        
 18 Dorsey, Kai V       12 Agua Swim Team-MR    1:27.90    1:25.30        
                  37.44     1:25.30 (47.86)                                        
 19 Futterman, Aidan G  11 Agua Swim Team-MR    1:39.00    1:26.41        
                  39.61     1:26.41 (46.80)                                        
 20 Soriano, Thalia G   12 NYCC-MR              1:32.52    1:27.08        
                  38.98     1:27.08 (48.10)                                        
 21 Schnupp, Samantha   11 NYCC-MR              1:24.75    1:27.83        
                  38.37     1:27.83 (49.46)                                        
 22 Pena, Sarahe        11 Agua Swim Team-MR    1:32.37    1:27.94        
                  44.48     1:27.94 (43.46)                                        
 23 Burke, Jill L       11 Agua Swim Team-MR    1:32.00    1:31.19        
                  42.97     1:31.19 (48.22)                                        
 24 Lachman, Margaret   11 Agua Swim Team-MR         NT    1:32.54        
                  42.68     1:32.54 (49.86)                                        
 25 Patel, Shreeja N    12 Agua Swim Team-MR    1:34.94    1:34.41        
                  43.57     1:34.41 (50.84)                                        
 26 Marks, Lily M       11 Agua Swim Team-MR    1:31.00    1:37.20        
                  41.68     1:37.20 (55.52)                                        
 27 Byrne, Liza J       11 Agua Swim Team-MR    1:41.22    1:43.62        
                  47.34     1:43.62 (56.28)                                        
 28 Reginensi, Margot   12 Agua Swim Team-MR         NT    1:45.28        
                  47.50     1:45.28 (57.78)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M  11 Agua Swim Team-MR    2:32.82    2:25.17        
                  32.82     1:10.64 (37.82)     1:53.88 (43.24)     2:25.17 (31.29)
  2 Halper, Sophie R    12 UN-YF-MR             2:25.90    2:26.52        
                  30.29     1:08.70 (38.41)     1:55.42 (46.72)     2:26.52 (31.10)
  3 Fried, Carly T      12 Flying Dolphins-MR   2:26.43    2:29.74        
                  34.02     1:12.52 (38.50)     1:55.29 (42.77)     2:29.74 (34.45)
  4 Safovich, Polina F  12 Agua Swim Team-MR    2:32.36    2:29.95        
                  32.88     1:10.43 (37.55)     1:56.96 (46.53)     2:29.95 (32.99)
  5 Lu, Grace           12 Agua Swim Team-MR    2:32.49    2:29.98        
                  34.40     1:11.49 (37.09)     1:53.69 (42.20)     2:29.98 (36.29)
  6 Eguchi, Lydia       12 Agua Swim Team-MR    2:29.43    2:30.49        
                  32.09     1:10.45 (38.36)     1:54.49 (44.04)     2:30.49 (36.00)
  7 Paholak, Milah V    12 Agua Swim Team-MR    2:38.33    2:31.79        
                  35.28     1:13.61 (38.33)     1:56.57 (42.96)     2:31.79 (35.22)
  8 Suarez-Rebling, Ma  12 Agua Swim Team-MR    2:29.40    2:31.82        
                  33.52     1:12.34 (38.82)     1:57.71 (45.37)     2:31.82 (34.11)
  9 Ackerman, Hadley C  11 Agua Swim Team-MR    2:36.20    2:32.36        
                  32.34     1:12.34 (40.00)     1:58.15 (45.81)     2:32.36 (34.21)
 10 Code, Alexa L       12 Manhattan Makos-MR   2:46.90    2:33.84        
                  31.55     1:09.70 (38.15)     1:57.91 (48.21)     2:33.84 (35.93)
 11 Elmassry, Jasmine   11 Agua Swim Team-MR    2:31.80    2:35.00        
                  36.44     1:17.80 (41.36)     2:01.43 (43.63)     2:35.00 (33.57)
 12 Beronja, Hana       12 Agua Swim Team-MR    2:39.47    2:39.72        
                  34.61     1:17.24 (42.63)     2:04.91 (47.67)     2:39.72 (34.81)
 13 Klinovsky, Katarin  12 Agua Swim Team-MR    2:43.45    2:41.06        
                  34.35     1:16.07 (41.72)     2:07.39 (51.32)     2:41.06 (33.67)
 14 Taylor, Sophia G    12 Manhattan Makos-MR   2:56.44    2:42.97        
                  38.12     1:16.08 (37.96)     2:09.38 (53.30)     2:42.97 (33.59)
 15 Low, Kelly          11 NYCC-MR              2:43.08    2:43.45        
                  37.68     1:18.07 (40.39)     2:06.35 (48.28)     2:43.45 (37.10)
 16 Kelly, Jordan A     12 Agua Swim Team-MR    2:36.34    2:44.04        
                  36.52     1:18.83 (42.31)     2:05.13 (46.30)     2:44.04 (38.91)
 17 Soriano, Thalia G   12 NYCC-MR              2:56.13    2:45.78        
                  36.98     1:16.59 (39.61)     2:08.10 (51.51)     2:45.78 (37.68)
 18 Dorsey, Kai V       12 Agua Swim Team-MR    2:46.65    2:46.57        
                  35.57     1:18.22 (42.65)     2:10.74 (52.52)     2:46.57 (35.83)
 19 Bay, Alexandria M   12 Agua Swim Team-MR    2:50.27    2:47.47        
                  35.38     1:19.57 (44.19)     2:09.66 (50.09)     2:47.47 (37.81)
 20 Futterman, Aidan G  11 Agua Swim Team-MR    3:08.95    2:53.39        
                  37.51     1:22.58 (45.07)     2:15.37 (52.79)     2:53.39 (38.02)
 21 Fennell, Emily A    11 UN-YF-MR             3:05.00    2:54.19        
                  37.47     1:20.29 (42.82)     2:12.33 (52.04)     2:54.19 (41.86)
 22 Abdelrahman, Rawan  11 Agua Swim Team-MR    2:59.24    2:56.65        
                  40.94     1:26.57 (45.63)     2:15.99 (49.42)     2:56.65 (40.66)
 23 Knobler, Sera A     12 Agua Swim Team-MR    3:09.26    2:59.83        
                  44.83     1:29.45 (44.62)     2:20.84 (51.39)     2:59.83 (38.99)
 24 Hahn, Carina S      11 Agua Swim Team-MR         NT    3:00.00        
 25 Murray, Cecilia V   11 Agua Swim Team-MR    3:05.00    3:00.67        
                  40.46     1:25.40 (44.94)     2:18.55 (53.15)     3:00.67 (42.12)
 26 Burke, Jill L       11 Agua Swim Team-MR    3:03.00    3:02.47        
                  40.89     1:29.13 (48.24)     2:18.81 (49.68)     3:02.47 (43.66)
 27 Lachman, Margaret   11 Agua Swim Team-MR    3:17.78    3:05.18        
                                1:31.91 ( )     2:22.23 (50.32)     3:05.18 (42.95)
 28 Patel, Shreeja N    12 Agua Swim Team-MR    3:07.02    3:06.37        
                                1:32.48 ( )     2:23.58 (51.10)     3:06.37 (42.79)
 29 Reginensi, Margot   12 Agua Swim Team-MR    3:20.64    3:07.60        
 30 Shirazi, Tara J     11 Agua Swim Team-MR         NT    3:11.85        
 31 Byrne, Liza J       11 Agua Swim Team-MR    3:18.44    3:14.16        
 32 Irato, Carmela      11 Agua Swim Team-MR    3:07.00    3:16.65        
                  43.16     1:30.35 (47.19)   2:31.50 (1:01.15)     3:16.65 (45.15)
 33 Fawer, Hallie       11 Agua Swim Team-MR         NT    3:18.68        
 34 Marks, Lily M       11 Agua Swim Team-MR    2:45.00    3:31.06        
                  39.19     1:31.75 (52.56)   2:39.95 (1:08.20)     3:31.06 (51.11)
 -- Lane, Natasha *     11 Agua Swim Team-MR    3:10.00         DQ        
      Downward butterfly kick - breast
                  45.36     1:36.48 (51.12)     2:29.00 (52.52)          DQ (48.50)
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jones Johnson, Amy  27 NYAC-MR                54.50      52.83        
                  25.54       52.83 (27.29)                                        
  2 Zhu, Annie          16 Agua Swim Team-MR      51.89      53.11        
                  26.03       53.11 (27.08)                                        
  3 Sims, Danielle      16 Agua Swim Team-MR      52.13      56.07        
                  26.85       56.07 (29.22)                                        
  4 Sun, Angela         15 Agua Swim Team-MR      53.55      56.73        
                  27.51       56.73 (29.22)                                        
  5 Hutchinson-Maddox,  15 Agua Swim Team-MR      53.50      56.99        
                  27.81       56.99 (29.18)                                        
  6 Roesch, Megan E     30 NYAC-MR                59.00      57.22        
                  27.52       57.22 (29.70)                                        
  7 Brickman, Molly E   13 Flying Dolphins-MR     58.00      57.45        
                  28.07       57.45 (29.38)                                        
  8 Reynoso, Jessica M  15 Agua Swim Team-MR      56.34      57.64        
                  27.86       57.64 (29.78)                                        
  9 Suarez, Daniela I   15 Agua Swim Team-MR      55.44      57.74        
                  28.33       57.74 (29.41)                                        
 10 Rodriguez, Nicole   14 Agua Swim Team-MR      56.49      58.17        
                  28.51       58.17 (29.66)                                        
 11 Chudy, Charlotte L  15 Agua Swim Team-MR      58.70      58.78        
                  28.66       58.78 (30.12)                                        
 12 Rueda, Daniela      16 Agua Swim Team-MR      52.84      59.20        
                  28.20       59.20 (31.00)                                        
 13 Lui, Geyanne E      14 UN-AG-MR               57.41      59.22        
                  28.59       59.22 (30.63)                                        
 14 Rodriguez, Keannie  15 Agua Swim Team-MR      57.65      59.40        
                  28.90       59.40 (30.50)                                        
 15 Chan, Shirley       15 Agua Swim Team-MR      57.06      59.48        
                  28.78       59.48 (30.70)                                        
 16 Kuo, Jacqueline     16 Agua Swim Team-MR      57.07    1:00.11        
                  28.90     1:00.11 (31.21)                                        
 17 Hare, Maia          13 Manhattan Makos-MR     59.93    1:00.18        
                  28.85     1:00.18 (31.33)                                        
 18 Scott, Lucy E       16 Agua Swim Team-MR      57.55    1:00.20        
                  28.84     1:00.20 (31.36)                                        
 19 Barratt, Anna D     17 Agua Swim Team-MR    1:02.04    1:00.33        
                  29.27     1:00.33 (31.06)                                        
 20 Khal-Laayoun, Yasm  14 Agua Swim Team-MR    1:01.13    1:01.36        
                  29.64     1:01.36 (31.72)                                        
 21 Tan, Cathy          12 UN-AG-MR               58.27    1:01.69        
                  29.54     1:01.69 (32.15)                                        
 22 Nunez, Ana          16 Agua Swim Team-MR      57.68    1:01.82        
                  30.13     1:01.82 (31.69)                                        
 23 Fuchs, Amanda B     15 Agua Swim Team-MR    1:00.41    1:01.88        
                  29.50     1:01.88 (32.38)                                        
 24 Gomez, Chelsea O    13 NYCC-MR                59.33    1:01.95        
                  29.46     1:01.95 (32.49)                                        
 25 Mullany, Claire D   16 NYCC-MR                   NT    1:02.06        
                  29.85     1:02.06 (32.21)                                        
 26 Pena, Jarleen B     15 Agua Swim Team-MR      59.91    1:02.15        
                  29.96     1:02.15 (32.19)                                        
 27 Moody, Sophie P     13 UNNYC-MR             1:04.39    1:02.27        
                  29.72     1:02.27 (32.55)                                        
 28 Lee, Kevyn          16 NYCC-MR              1:02.15    1:02.92        
                  30.74     1:02.92 (32.18)                                        
 29 Siegel, Sophie H    13 Flying Dolphins-MR     59.88    1:03.50        
                  29.81     1:03.50 (33.69)                                        
 30 Lin, Erica S        14 NYCC-MR              1:03.19    1:03.88        
                  31.00     1:03.88 (32.88)                                        
 31 Diserio, Sophia     14 Agua Swim Team-MR    1:01.72    1:04.00        
                  30.61     1:04.00 (33.39)                                        
 32 Sun, Wanlin         13 NYCC-MR              1:02.99    1:04.04        
                  31.26     1:04.04 (32.78)                                        
 33 Swanson, Ellen B    16 UNNYC-MR             1:00.00    1:04.39        
                  30.22     1:04.39 (34.17)                                        
 34 Damsky, Abby K      14 Agua Swim Team-MR    1:03.76    1:04.47        
                  31.42     1:04.47 (33.05)                                        
 35 Song, Marissa D     13 Manhattan Makos-MR   1:07.00    1:04.88        
                  31.46     1:04.88 (33.42)                                        
 36 Ramsden, Hannah N   15 Agua Swim Team-MR    1:04.78    1:05.04        
                  30.80     1:05.04 (34.24)                                        
 37 Kasdin, Abigail     14 Agua Swim Team-MR         NT    1:05.32        
                  31.50     1:05.32 (33.82)                                        
 38 Gasic, Andrea       13 RI Marlins-MR        1:03.85    1:06.07        
                  31.36     1:06.07 (34.71)                                        
 39 Feinblatt, Carly H  13 Flying Dolphins-MR   1:05.31    1:06.33        
                  31.81     1:06.33 (34.52)                                        
 40 Allen, Arnelle M    14 Agua Swim Team-MR    1:04.29    1:06.95        
                  31.96     1:06.95 (34.99)                                        
 41 Kuo, Elizabeth F    13 Agua Swim Team-MR    1:05.50    1:08.10        
                  32.44     1:08.10 (35.66)                                        
 42 Basso, Sierra K     13 UN-YF-MR             1:07.00    1:08.11        
                  32.92     1:08.11 (35.19)                                        
 43 Isom, Gabrielle I   13 Agua Swim Team-MR    1:02.72    1:08.30        
                  32.32     1:08.30 (35.98)                                        
 44 Robert, Jessica     13 Agua Swim Team-MR    1:02.63    1:08.31        
                  31.82     1:08.31 (36.49)                                        
 45 Kleckner, Sabrina   13 Agua Swim Team-MR    1:01.21    1:08.57        
                  32.64     1:08.57 (35.93)                                        
 46 Schmitt, Katherine  17 Agua Swim Team-MR    1:00.32    1:08.90        
                  32.22     1:08.90 (36.68)                                        
 47 Montes, Andrianna   13 Manhattan Makos-MR        NT    1:09.13        
                  33.55     1:09.13 (35.58)                                        
 48 Yeoh-Wang, Jenny Y  15 Agua Swim Team-MR    1:07.24    1:10.09        
                  33.51     1:10.09 (36.58)                                        
 49 Etienne, Christina  14 NYCC-MR              1:08.31    1:10.54        
                  33.44     1:10.54 (37.10)                                        
 50 Schmitt, Rosie H    15 Agua Swim Team-MR    1:08.95    1:12.19        
                  34.46     1:12.19 (37.73)                                        
 51 Madoff, Emily W     14 Agua Swim Team-MR    1:08.13    1:12.83        
                  34.91     1:12.83 (37.92)                                        
 52 Dwarica, Tyla K     14 NYCC-MR              1:14.68    1:16.01        
                  34.93     1:16.01 (41.08)                                        
 53 Pitts, Emily K      13 Agua Swim Team-MR    1:14.97    1:16.26        
                  36.59     1:16.26 (39.67)                                        
 54 Dehshitsang, Rinch  13 NYCC-MR              1:18.55    1:17.63        
                  36.09     1:17.63 (41.54)                                        
 55 Healy, Elena N      13 Agua Swim Team-MR         NT    1:17.99        
                  36.66     1:17.99 (41.33)                                        
 56 Key, Harmony        15 Seals-MR             1:19.28    1:24.19        
                  38.97     1:24.19 (45.22)                                        
 57 Yacano, Mollie R    15 Agua Swim Team-MR         NT    1:26.07        
                  40.69     1:26.07 (45.38)                                        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhu, Annie          16 Agua Swim Team-MR      57.09      58.58        
                  28.63       58.58 (29.95)                                        
  2 Willeboordse, Fall  44 Agua Swim Team-MR    1:00.98    1:00.47        
                  29.86     1:00.47 (30.61)                                        
  3 Sun, Angela         15 Agua Swim Team-MR      57.48    1:01.43        
                  30.74     1:01.43 (30.69)                                        
  4 Sims, Danielle      16 Agua Swim Team-MR      56.75    1:01.69        
                  30.10     1:01.69 (31.59)                                        
  5 Gary, Kristin J     42 NYAC-MR              1:02.00    1:02.44        
                  30.92     1:02.44 (31.52)                                        
  6 Rodriguez, Nicole   14 Agua Swim Team-MR      59.61    1:02.53        
                  30.90     1:02.53 (31.63)                                        
  7 Hart, Lindsay N     24 NYAC-MR              1:00.50    1:02.97        
                  30.52     1:02.97 (32.45)                                        
  8 Neal, Lia M         15 Agua Swim Team-MR    1:01.35    1:03.34        
                  30.89     1:03.34 (32.45)                                        
  9 Rueda, Daniela      16 Agua Swim Team-MR      58.64    1:04.86        
                  31.40     1:04.86 (33.46)                                        
 10 Brickman, Molly E   13 Flying Dolphins-MR   1:04.30    1:05.02        
                  32.14     1:05.02 (32.88)                                        
 11 Chan, Shirley       15 Agua Swim Team-MR    1:03.61    1:05.45        
                  32.07     1:05.45 (33.38)                                        
 12 Fuchs, Amanda B     15 Agua Swim Team-MR    1:03.97    1:05.90        
                  32.06     1:05.90 (33.84)                                        
 13 Lui, Geyanne E      14 UN-AG-MR             1:04.75    1:06.26        
                  32.55     1:06.26 (33.71)                                        
 14 Walsh, Georgina     15 NYCC-MR              1:06.69    1:06.75        
                  32.63     1:06.75 (34.12)                                        
 15 Tan, Cathy          12 UN-AG-MR             1:03.28    1:06.76        
                  32.61     1:06.76 (34.15)                                        
 16 Martinez, Adrianna  16 Agua Swim Team-MR    1:05.78    1:07.84        
                  33.03     1:07.84 (34.81)                                        
 16 Chudy, Charlotte L  15 Agua Swim Team-MR    1:09.54    1:07.84        
                  33.54     1:07.84 (34.30)                                        
 18 Kuo, Jacqueline     16 Agua Swim Team-MR    1:05.15    1:09.22        
                  33.85     1:09.22 (35.37)                                        
 19 Swanson, Ellen B    16 UNNYC-MR             1:05.68    1:09.76        
                  33.86     1:09.76 (35.90)                                        
 20 Siegel, Sophie H    13 Flying Dolphins-MR   1:05.28    1:10.70        
                  33.68     1:10.70 (37.02)                                        
 21 Pena, Jarleen B     15 Agua Swim Team-MR    1:10.33    1:13.30        
                  35.18     1:13.30 (38.12)                                        
 22 Rodriguez, Keannie  15 Agua Swim Team-MR    1:09.67    1:13.48        
                  35.88     1:13.48 (37.60)                                        
 23 Damsky, Abby K      14 Agua Swim Team-MR    1:11.95    1:13.56        
                  35.83     1:13.56 (37.73)                                        
 24 Nunez, Ana          16 Agua Swim Team-MR    1:08.73    1:13.74        
                  36.56     1:13.74 (37.18)                                        
 25 Kuo, Elizabeth F    13 Agua Swim Team-MR    1:12.34    1:14.26        
                  36.39     1:14.26 (37.87)                                        
 26 Lin, Erica S        14 NYCC-MR              1:14.80    1:14.93        
                  36.54     1:14.93 (38.39)                                        
 27 Barratt, Anna D     17 Agua Swim Team-MR    1:15.84    1:15.15        
                  37.28     1:15.15 (37.87)                                        
 28 Ramsden, Hannah N   15 Agua Swim Team-MR    1:16.17    1:15.23        
                  37.02     1:15.23 (38.21)                                        
 29 Robert, Jessica     13 Agua Swim Team-MR    1:15.96    1:16.67        
                  37.31     1:16.67 (39.36)                                        
 30 Diserio, Sophia     14 Agua Swim Team-MR    1:12.57    1:16.78        
                  37.39     1:16.78 (39.39)                                        
 31 Gasic, Andrea       13 RI Marlins-MR        1:19.94    1:17.48        
                  37.87     1:17.48 (39.61)                                        
 32 Madoff, Emily W     14 Agua Swim Team-MR    1:15.72    1:18.26        
                  38.86     1:18.26 (39.40)                                        
 33 Schmitt, Katherine  17 Agua Swim Team-MR    1:13.34    1:19.19        
                  38.09     1:19.19 (41.10)                                        
 34 Kasdin, Abigail     14 Agua Swim Team-MR         NT    1:19.44        
                  39.22     1:19.44 (40.22)                                        
 35 Dwarica, Tyla K     14 NYCC-MR              1:20.79    1:19.77        
                  39.39     1:19.77 (40.38)                                        
 36 Healy, Elena N      13 Agua Swim Team-MR         NT    1:21.27        
                  38.32     1:21.27 (42.95)                                        
 37 Schmitt, Rosie H    15 Agua Swim Team-MR    1:20.71    1:22.88        
                  40.02     1:22.88 (42.86)                                        
 38 Yeoh-Wang, Jenny Y  15 Agua Swim Team-MR         NT    1:22.93        
                  38.81     1:22.93 (44.12)                                        
 39 Pitts, Emily K      13 Agua Swim Team-MR    1:29.50    1:23.60        
                  40.86     1:23.60 (42.74)                                        
 40 Montes, Andrianna   13 Manhattan Makos-MR        NT    1:28.76        
                  42.68     1:28.76 (46.08)                                        
 41 Yacano, Mollie R    15 Agua Swim Team-MR         NT    1:30.56        
                  44.39     1:30.56 (46.17)                                        
 42 Dehshitsang, Rinch  13 NYCC-MR              1:34.82    1:32.93        
                  42.93     1:32.93 (50.00)                                        
 43 Key, Harmony        15 Seals-MR             1:37.22    1:48.20        
                  52.10     1:48.20 (56.10)                                        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhu, Annie          16 Agua Swim Team-MR    1:01.72    1:04.36        
                  30.56     1:04.36 (33.80)                                        
  2 Neal, Lia M         15 Agua Swim Team-MR    1:09.22    1:08.36        
                  32.76     1:08.36 (35.60)                                        
  3 Reynoso, Jessica M  15 Agua Swim Team-MR    1:08.79    1:10.89        
                  33.17     1:10.89 (37.72)                                        
  4 Kiernan, Marilee S  22 NYAC-MR              1:10.00    1:11.43        
                  34.21     1:11.43 (37.22)                                        
  5 Suarez, Daniela I   15 Agua Swim Team-MR    1:11.11    1:12.64        
                  35.20     1:12.64 (37.44)                                        
  6 Pangilinan, Jackie  24 NYAC-MR              1:12.00    1:13.76        
                  34.72     1:13.76 (39.04)                                        
  7 Scott, Lucy E       16 Agua Swim Team-MR    1:13.83    1:16.30        
                  35.70     1:16.30 (40.60)                                        
  8 Walsh, Georgina     15 NYCC-MR              1:16.05    1:16.81        
                  36.49     1:16.81 (40.32)                                        
  9 Martinez, Adrianna  16 Agua Swim Team-MR    1:14.46    1:17.07        
                  36.13     1:17.07 (40.94)                                        
 10 Etienne, Christina  14 NYCC-MR              1:17.91    1:17.64        
                  37.32     1:17.64 (40.32)                                        
 11 Lui, Geyanne E      14 UN-AG-MR             1:16.12    1:18.28        
                  37.13     1:18.28 (41.15)                                        
 12 Khal-Laayoun, Yasm  14 Agua Swim Team-MR    1:18.21    1:18.82        
                  37.43     1:18.82 (41.39)                                        
 13 Mullany, Claire D   16 NYCC-MR                   NT    1:19.08        
                  37.31     1:19.08 (41.77)                                        
 14 Moody, Sophie P     13 UNNYC-MR             1:14.00    1:19.26        
                  36.46     1:19.26 (42.80)                                        
 15 Hare, Maia          13 Manhattan Makos-MR   1:21.63    1:20.53        
                  38.71     1:20.53 (41.82)                                        
 16 Fuchs, Amanda B     15 Agua Swim Team-MR    1:19.28    1:21.26        
                  38.88     1:21.26 (42.38)                                        
 17 Sun, Wanlin         13 NYCC-MR              1:20.49    1:21.48        
                  39.33     1:21.48 (42.15)                                        
 18 Isom, Gabrielle I   13 Agua Swim Team-MR    1:18.04    1:22.21        
                  38.72     1:22.21 (43.49)                                        
 19 Rodriguez, Keannie  15 Agua Swim Team-MR    1:16.82    1:22.28        
                  39.06     1:22.28 (43.22)                                        
 20 Schmitt, Katherine  17 Agua Swim Team-MR    1:19.52    1:23.34        
                  38.82     1:23.34 (44.52)                                        
 21 Kuo, Elizabeth F    13 Agua Swim Team-MR    1:24.79    1:24.94        
                  40.20     1:24.94 (44.74)                                        
 22 Allen, Arnelle M    14 Agua Swim Team-MR    1:25.05    1:25.34        
                  40.00     1:25.34 (45.34)                                        
 23 Feinblatt, Carly H  13 Flying Dolphins-MR   1:28.28    1:25.67        
                  40.44     1:25.67 (45.23)                                        
 24 Schmitt, Rosie H    15 Agua Swim Team-MR    1:23.94    1:26.83        
                  40.77     1:26.83 (46.06)                                        
 25 Song, Marissa D     13 Manhattan Makos-MR   1:28.17    1:27.34        
                  41.17     1:27.34 (46.17)                                        
 26 Dwarica, Tyla K     14 NYCC-MR              1:29.05    1:28.24        
                  41.75     1:28.24 (46.49)                                        
 27 Madoff, Emily W     14 Agua Swim Team-MR    1:24.41    1:28.39        
                  41.84     1:28.39 (46.55)                                        
 28 Kleckner, Sabrina   13 Agua Swim Team-MR    1:21.61    1:28.78        
                  42.80     1:28.78 (45.98)                                        
 29 Pitts, Emily K      13 Agua Swim Team-MR    1:28.75    1:29.43        
                  42.58     1:29.43 (46.85)                                        
 30 Basso, Sierra K     13 UN-YF-MR             1:37.00    1:29.49        
                  42.26     1:29.49 (47.23)                                        
 31 Robert, Jessica     13 Agua Swim Team-MR    1:28.60    1:30.51        
                  42.62     1:30.51 (47.89)                                        
 32 Montes, Andrianna   13 Manhattan Makos-MR        NT    1:31.07        
                  43.61     1:31.07 (47.46)                                        
 33 Yeoh-Wang, Jenny Y  15 Agua Swim Team-MR    1:29.23    1:32.55        
                  44.41     1:32.55 (48.14)                                        
 34 Damsky, Abby K      14 Agua Swim Team-MR    1:30.88    1:32.94        
                  44.01     1:32.94 (48.93)                                        
 35 Dehshitsang, Rinch  13 NYCC-MR              1:41.30    1:40.40        
                  46.30     1:40.40 (54.10)                                        
 36 Yacano, Mollie R    15 Agua Swim Team-MR         NT    1:41.91        
                  47.00     1:41.91 (54.91)                                        
 37 Healy, Elena N      13 Agua Swim Team-MR         NT    1:46.04        
                  48.22     1:46.04 (57.82)                                        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Neal, Lia M         15 Agua Swim Team-MR      55.41      57.95        
                  28.02       57.95 (29.93)                                        
  2 O'Connor, Bridget   24 NYAC-MR              1:00.00      58.69        
                  27.56       58.69 (31.13)                                        
  3 Sun, Angela         15 Agua Swim Team-MR      56.98      58.86        
                  28.84       58.86 (30.02)                                        
  4 Hutchinson-Maddox,  15 Agua Swim Team-MR      57.30    1:00.55        
                  28.66     1:00.55 (31.89)                                        
  5 Sims, Danielle      16 Agua Swim Team-MR      57.22    1:01.90        
                  28.96     1:01.90 (32.94)                                        
  6 Rueda, Daniela      16 Agua Swim Team-MR      58.51    1:02.46        
                  29.86     1:02.46 (32.60)                                        
  7 Chudy, Charlotte L  15 Agua Swim Team-MR    1:02.78    1:03.99        
                  30.31     1:03.99 (33.68)                                        
  8 Chan, Shirley       15 Agua Swim Team-MR    1:00.76    1:04.60        
                  30.34     1:04.60 (34.26)                                        
  9 Rodriguez, Nicole   14 Agua Swim Team-MR    1:01.66    1:05.07        
                  31.13     1:05.07 (33.94)                                        
 10 Reynoso, Jessica M  15 Agua Swim Team-MR    1:02.27    1:05.14        
                  30.72     1:05.14 (34.42)                                        
 11 Martinez, Adrianna  16 Agua Swim Team-MR    1:04.43    1:06.87        
                  31.12     1:06.87 (35.75)                                        
 12 Swanson, Ellen B    16 UNNYC-MR             1:04.08    1:07.35        
                  31.83     1:07.35 (35.52)                                        
 13 Hare, Maia          13 Manhattan Makos-MR   1:08.30    1:08.05        
                  31.81     1:08.05 (36.24)                                        
 14 Khal-Laayoun, Yasm  14 Agua Swim Team-MR    1:07.37    1:08.28        
                  32.43     1:08.28 (35.85)                                        
 15 Kuo, Jacqueline     16 Agua Swim Team-MR    1:03.78    1:08.43        
                  31.58     1:08.43 (36.85)                                        
 16 Barratt, Anna D     17 Agua Swim Team-MR    1:12.97    1:09.00        
                  32.32     1:09.00 (36.68)                                        
 17 Gomez, Chelsea O    13 NYCC-MR              1:06.47    1:09.18        
                  32.81     1:09.18 (36.37)                                        
 18 Scott, Lucy E       16 Agua Swim Team-MR    1:07.25    1:10.44        
                  32.06     1:10.44 (38.38)                                        
 19 Yeoh-Wang, Jenny Y  15 Agua Swim Team-MR    1:08.90    1:11.64        
                  32.65     1:11.64 (38.99)                                        
 20 Pena, Jarleen B     15 Agua Swim Team-MR    1:10.26    1:12.10        
                  33.18     1:12.10 (38.92)                                        
 21 Song, Marissa D     13 Manhattan Makos-MR   1:19.18    1:13.57        
                  34.10     1:13.57 (39.47)                                        
 22 Ramsden, Hannah N   15 Agua Swim Team-MR    1:17.58    1:16.72        
                  35.28     1:16.72 (41.44)                                        
 23 Lee, Kevyn          16 NYCC-MR              1:13.54    1:17.07        
                  34.69     1:17.07 (42.38)                                        
 24 Kleckner, Sabrina   13 Agua Swim Team-MR    1:08.57    1:17.19        
                  33.05     1:17.19 (44.14)                                        
 25 Kasdin, Abigail     14 Agua Swim Team-MR         NT    1:18.06        
                  37.02     1:18.06 (41.04)                                        
 26 Basso, Sierra K     13 UN-YF-MR             1:25.00    1:19.85        
                  35.75     1:19.85 (44.10)                                        
 27 Isom, Gabrielle I   13 Agua Swim Team-MR    1:21.46    1:20.46        
                  36.37     1:20.46 (44.09)                                        
 28 Allen, Arnelle M    14 Agua Swim Team-MR    1:19.30    1:23.27        
                  36.30     1:23.27 (46.97)                                        
 29 Key, Harmony        15 Seals-MR             1:31.48    1:40.28        
                  43.87     1:40.28 (56.41)                                        
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhu, Annie          16 Agua Swim Team-MR    2:01.53    2:03.99        
                  27.30       58.77 (31.47)     1:33.85 (35.08)     2:03.99 (30.14)
  2 Neal, Lia M         15 Agua Swim Team-MR    2:03.19    2:10.26        
                  27.83     1:02.26 (34.43)     1:40.58 (38.32)     2:10.26 (29.68)
  3 Willeboordse, Fall  44 Agua Swim Team-MR    2:17.27    2:15.40        
                  28.21     1:01.33 (33.12)     1:42.22 (40.89)     2:15.40 (33.18)
  4 Sun, Angela         15 Agua Swim Team-MR    2:11.59    2:16.30        
                  28.40     1:01.89 (33.49)     1:45.37 (43.48)     2:16.30 (30.93)
  5 Suarez, Daniela I   15 Agua Swim Team-MR    2:13.02    2:17.01        
                  30.16     1:06.46 (36.30)     1:45.77 (39.31)     2:17.01 (31.24)
  6 Rueda, Daniela      16 Agua Swim Team-MR    2:10.55    2:19.37        
                  29.48     1:03.77 (34.29)     1:48.09 (44.32)     2:19.37 (31.28)
  7 Reynoso, Jessica M  15 Agua Swim Team-MR    2:15.00    2:19.52        
                  29.66     1:05.55 (35.89)     1:46.18 (40.63)     2:19.52 (33.34)
  8 Chan, Shirley       15 Agua Swim Team-MR    2:15.02    2:20.07        
                  30.25     1:05.73 (35.48)     1:47.27 (41.54)     2:20.07 (32.80)
  9 Chudy, Charlotte L  15 Agua Swim Team-MR    2:19.50    2:20.33        
                  29.59     1:05.70 (36.11)     1:48.95 (43.25)     2:20.33 (31.38)
 10 Lui, Geyanne E      14 UN-AG-MR             2:17.55    2:21.81        
                  30.68     1:06.57 (35.89)     1:48.77 (42.20)     2:21.81 (33.04)
 11 Rodriguez, Nicole   14 Agua Swim Team-MR    2:17.18    2:22.67        
                  30.97     1:06.14 (35.17)     1:50.93 (44.79)     2:22.67 (31.74)
 12 Brickman, Molly E   13 Flying Dolphins-MR   2:23.29    2:23.18        
                  30.69     1:06.78 (36.09)     1:50.24 (43.46)     2:23.18 (32.94)
 13 Kuo, Jacqueline     16 Agua Swim Team-MR    2:18.93    2:23.22        
                  30.24     1:06.97 (36.73)     1:50.51 (43.54)     2:23.22 (32.71)
 14 Martinez, Adrianna  16 Agua Swim Team-MR    2:21.21    2:23.51        
                  30.64     1:06.15 (35.51)     1:49.06 (42.91)     2:23.51 (34.45)
 15 Tan, Cathy          12 UN-AG-MR             2:17.47    2:23.94        
                  33.02     1:08.96 (35.94)     1:52.57 (43.61)     2:23.94 (31.37)
 16 Walsh, Georgina     15 NYCC-MR              2:27.24    2:26.01        
                  33.47     1:09.48 (36.01)     1:50.78 (41.30)     2:26.01 (35.23)
 17 Rodriguez, Keannie  15 Agua Swim Team-MR    2:22.75    2:27.04        
                  32.67     1:10.48 (37.81)     1:53.69 (43.21)     2:27.04 (33.35)
 18 Scott, Lucy E       16 Agua Swim Team-MR    2:23.17    2:27.55        
                  31.50     1:09.63 (38.13)     1:52.55 (42.92)     2:27.55 (35.00)
 19 Khal-Laayoun, Yasm  14 Agua Swim Team-MR    2:26.91    2:28.36        
                  32.30     1:09.42 (37.12)     1:53.44 (44.02)     2:28.36 (34.92)
 20 Mullany, Claire D   16 NYCC-MR                   NT    2:28.82        
                                1:09.62 ( )     1:54.02 (44.40)     2:28.82 (34.80)
 21 Nunez, Ana          16 Agua Swim Team-MR    2:24.81    2:28.94        
                  34.00     1:10.71 (36.71)     1:55.65 (44.94)     2:28.94 (33.29)
 22 Pena, Jarleen B     15 Agua Swim Team-MR    2:28.32    2:29.28        
                  31.81     1:09.07 (37.26)     1:53.46 (44.39)     2:29.28 (35.82)
 23 Gomez, Chelsea O    13 NYCC-MR              2:28.23    2:30.40        
                  32.08     1:10.47 (38.39)     1:56.37 (45.90)     2:30.40 (34.03)
 24 Hare, Maia          13 Manhattan Makos-MR   2:49.81    2:31.25        
                  31.54     1:11.57 (40.03)     1:57.43 (45.86)     2:31.25 (33.82)
 25 Barratt, Anna D     17 Agua Swim Team-MR    2:32.87    2:31.92        
                  33.20     1:12.24 (39.04)     1:56.91 (44.67)     2:31.92 (35.01)
 26 Moody, Sophie P     13 UNNYC-MR             2:30.00    2:32.23        
                  32.80     1:11.72 (38.92)     1:57.98 (46.26)     2:32.23 (34.25)
 27 Lee, Kevyn          16 NYCC-MR              2:32.23    2:32.24        
                  32.95     1:15.88 (42.93)     2:00.41 (44.53)     2:32.24 (31.83)
 28 Song, Marissa D     13 Manhattan Makos-MR   2:43.06    2:35.80        
                  33.99     1:14.52 (40.53)     2:00.64 (46.12)     2:35.80 (35.16)
 29 Sun, Wanlin         13 NYCC-MR              2:36.88    2:37.15        
                  35.19     1:15.49 (40.30)     2:01.22 (45.73)     2:37.15 (35.93)
 30 Siegel, Sophie H    13 Flying Dolphins-MR   2:32.98    2:38.71        
                  33.66     1:11.31 (37.65)     2:01.38 (50.07)     2:38.71 (37.33)
 31 Lin, Erica S        14 NYCC-MR              2:42.77    2:39.30        
                  34.47     1:15.89 (41.42)     2:03.64 (47.75)     2:39.30 (35.66)
 32 Ramsden, Hannah N   15 Agua Swim Team-MR    2:41.02    2:39.38        
                  36.27     1:16.83 (40.56)     2:04.44 (47.61)     2:39.38 (34.94)
 33 Schmitt, Katherine  17 Agua Swim Team-MR    2:34.12    2:40.07        
                  32.17     1:15.93 (43.76)     2:00.90 (44.97)     2:40.07 (39.17)
 34 Isom, Gabrielle I   13 Agua Swim Team-MR    2:57.26    2:40.09        
                  33.84     1:12.83 (38.99)     1:59.63 (46.80)     2:40.09 (40.46)
 35 Damsky, Abby K      14 Agua Swim Team-MR    2:38.14    2:40.68        
                  35.60     1:15.48 (39.88)     2:05.66 (50.18)     2:40.68 (35.02)
 36 Etienne, Christina  14 NYCC-MR              2:45.56    2:43.05        
                  35.07     1:19.34 (44.27)     2:03.89 (44.55)     2:43.05 (39.16)
 37 Kuo, Elizabeth F    13 Agua Swim Team-MR    2:40.30    2:43.74        
                  37.04     1:17.71 (40.67)     2:06.13 (48.42)     2:43.74 (37.61)
 38 Kleckner, Sabrina   13 Agua Swim Team-MR    2:32.15    2:43.96        
                  33.58     1:15.78 (42.20)     2:05.28 (49.50)     2:43.96 (38.68)
 39 Robert, Jessica     13 Agua Swim Team-MR    2:42.58    2:44.79        
                  38.56     1:19.04 (40.48)     2:09.53 (50.49)     2:44.79 (35.26)
 40 Feinblatt, Carly H  13 Flying Dolphins-MR   2:54.03    2:47.79        
                  36.34     1:22.50 (46.16)     2:10.21 (47.71)     2:47.79 (37.58)
 41 Montes, Andrianna   13 Manhattan Makos-MR        NT    2:47.96        
                  36.09     1:20.73 (44.64)     2:10.02 (49.29)     2:47.96 (37.94)
 42 Kasdin, Abigail     14 Agua Swim Team-MR         NT    2:49.72        
                  36.63     1:19.88 (43.25)     2:13.89 (54.01)     2:49.72 (35.83)
 43 Allen, Arnelle M    14 Agua Swim Team-MR    2:47.79    2:50.30        
                  35.89     1:22.25 (46.36)     2:10.69 (48.44)     2:50.30 (39.61)
 44 Schmitt, Rosie H    15 Agua Swim Team-MR    2:46.61    2:50.49        
                  36.72     1:21.33 (44.61)     2:10.15 (48.82)     2:50.49 (40.34)
 45 Pitts, Emily K      13 Agua Swim Team-MR    2:53.74    2:59.53        
                  42.77     1:26.99 (44.22)     2:18.09 (51.10)     2:59.53 (41.44)
 46 Yacano, Mollie R    15 Agua Swim Team-MR         NT    3:05.91        
                  38.28     1:26.44 (48.16)     2:20.40 (53.96)     3:05.91 (45.51)
 47 Key, Harmony        15 Seals-MR             3:26.28    3:30.69        
                  41.59     1:36.28 (54.69)   2:40.49 (1:04.21)     3:30.69 (50.20)
 -- Healy, Elena N      13 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  37.47     1:21.37 (43.90)     2:18.43 (57.06)          DQ (45.54)
 -- Madoff, Emily W     14 Agua Swim Team-MR    2:40.91         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  36.91     1:20.84 (43.93)     2:08.66 (47.82)          DQ (39.63)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duthie, Luke D       8 Agua Swim Team-MR      18.87      18.01        
  2 Dolce, Paulino V     8 NYCC-MR                18.37      18.16        
  3 Li, Franklin         8 Bcny-MR                20.00      19.40        
  4 Carrenard, Justice   7 Agua Swim Team-MR         NT      19.63        
  5 Kenvin, Matthew D    8 Agua Swim Team-MR      20.63      20.78        
  6 Hinckley, Charlie    8 Agua Swim Team-MR         NT      21.20        
  7 Zarmakoupis, Dimit   7 Bcny-MR                21.00      21.39        
  8 Schwartz, Joshua A   7 Agua Swim Team-MR         NT      23.37        
  9 Hertz, Braden D      8 Agua Swim Team-MR         NT      23.59        
 10 Lopez, Gustavo E     8 Flying Dolphins-MR     29.75      25.64        
 11 Khan, Jackson        6 Agua Swim Team-MR         NT      27.41        
 12 Lopez, Johan         7 Seals-MR                  NT      28.79        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Carrenard, Justice   7 Agua Swim Team-MR         NT      20.08        
  2 Duthie, Luke D       8 Agua Swim Team-MR      22.75      20.20        
  3 Kenvin, Matthew D    8 Agua Swim Team-MR      21.92      21.64        
  4 Yamamoto, Kai        8 Agua Swim Team-MR      22.55      22.47        
  5 Li, Franklin         8 Bcny-MR                25.00      22.57        
  6 Dolce, Paulino V     8 NYCC-MR                22.79      22.78        
  7 Zarmakoupis, Dimit   7 Bcny-MR                26.00      22.88        
  8 Hinckley, Charlie    8 Agua Swim Team-MR         NT      23.78        
  9 Lopez, Gustavo E     8 Flying Dolphins-MR     27.66      28.36        
 10 Schwartz, Joshua A   7 Agua Swim Team-MR         NT      29.12        
 11 Khan, Jackson        6 Agua Swim Team-MR         NT      33.33        
 -- Lopez, Johan         7 Seals-MR                  NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Hertz, Braden D      8 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yamamoto, Kai        8 Agua Swim Team-MR      23.90      24.85        
  2 Carrenard, Justice   7 Agua Swim Team-MR         NT      24.94        
  3 Kenvin, Matthew D    8 Agua Swim Team-MR      27.67      25.75        
  4 Li, Franklin         8 Bcny-MR                28.00      26.45        
  5 Schwartz, Joshua A   7 Agua Swim Team-MR         NT      29.45        
  6 Lopez, Gustavo E     8 Flying Dolphins-MR     33.03      30.91        
 -- Hertz, Braden D      8 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Hinckley, Charlie    8 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Khan, Jackson        6 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duthie, Luke D       8 Agua Swim Team-MR      21.29      19.89        
  2 Dolce, Paulino V     8 NYCC-MR                20.75      20.05        
  3 Yamamoto, Kai        8 Agua Swim Team-MR      21.17      20.58        
  4 Carrenard, Justice   7 Agua Swim Team-MR         NT      21.74        
  5 Hinckley, Charlie    8 Agua Swim Team-MR         NT      22.01        
  6 Li, Franklin         8 Bcny-MR                25.00      24.60        
  7 Schwartz, Joshua A   7 Agua Swim Team-MR         NT      30.54        
 -- Hertz, Braden D      8 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Khan, Jackson        6 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duthie, Luke D       8 Agua Swim Team-MR    1:58.88    1:33.94        
                  44.04     1:33.94 (49.90)                                        
  2 Yamamoto, Kai        8 Agua Swim Team-MR    1:52.37    1:34.66        
                  44.18     1:34.66 (50.48)                                        
  3 Dolce, Paulino V     8 NYCC-MR              1:44.95    1:40.58        
                  44.19     1:40.58 (56.39)                                        
  4 Lopez, Gustavo E     8 Flying Dolphins-MR   2:18.79    2:12.43        
                1:02.89   2:12.43 (1:09.54)                                        
 -- Kenvin, Matthew D    8 Agua Swim Team-MR    2:04.78         DQ        
      One hand touch - breast
                  50.36          DQ (52.73)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Howard H        9 NYCC-MR                32.18      30.44        
  2 Kahn, Alec P        10 Flying Dolphins-MR     29.50      30.51        
  3 Liu, Eric Z         10 Bcny-MR                30.80      30.81        
  4 Lin, Thomas          9 Bcny-MR                30.39      31.28        
  5 Lipton, Evan N      10 Flying Dolphins-MR     31.23      31.84        
  6 Hinckley, CJ        10 Agua Swim Team-MR      36.06      32.41        
  7 Hillis, Dillon W    10 Manhattan Makos-MR     36.62      32.63        
  8 French, Devon J     10 Flying Dolphins-MR     33.26      33.84        
  9 Matossian, Cameron   9 Agua Swim Team-MR      35.64      34.06        
 10 Claiborne, Jr., Ke   9 Bcny-MR                35.00      34.09        
 11 Duthie, Zachary J   10 Agua Swim Team-MR      34.44      34.33        
 12 Stukelman, Asher B   9 Agua Swim Team-MR      34.93      34.39        
 13 Schwartz, Paul B    10 Agua Swim Team-MR      35.89      34.43        
 14 Djunic, Dennis      10 Manhattan Makos-MR     39.65      34.54        
 15 Chin, William T      9 NYCC-MR                33.76      34.98        
 16 Wen, Nicholas J      9 Agua Swim Team-MR      37.78      35.48        
 17 Ousmanova, Jack A   10 Agua Swim Team-MR         NT      35.49        
 18 Altman-Kurosaki, M  10 Agua Swim Team-MR      36.57      35.69        
 18 Fairbanks, Matthew  10 Agua Swim Team-MR      37.45      35.69        
 20 Kumeno, Kai          9 Agua Swim Team-MR      41.43      36.31        
 21 Lugato, Pietro M     9 Agua Swim Team-MR      36.71      37.29        
 22 Mark, Colin M        9 Agua Swim Team-MR      37.81      37.39        
 23 Pizer, Zach S        9 Flying Dolphins-MR     39.00      39.59        
 24 Ourvan, Jake L      10 NYCC-MR                41.24      39.80        
 25 Porges, Dylan R     10 Flying Dolphins-MR     40.20      40.17        
 26 Vardanian, Michael   9 Agua Swim Team-MR      47.25      40.81        
 27 Khanna, Varun       10 Agua Swim Team-MR         NT      41.48        
 28 Lionti, Nicholas V   9 Agua Swim Team-MR      42.57      41.63        
 29 Husremovic, Eddie    9 RI Marlins-MR          41.03      43.66        
 30 Nacos, Teddy J      10 Agua Swim Team-MR      42.38      44.40        
 31 Harris, Stuart      10 Agua Swim Team-MR      51.03      44.60        
 32 Dresser, Kiefer K    9 Agua Swim Team-MR         NT      51.84        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Howard H        9 NYCC-MR              1:09.54    1:05.92        
                  31.88     1:05.92 (34.04)                                        
  2 Kahn, Alec P        10 Flying Dolphins-MR   1:06.99    1:05.98        
                  31.78     1:05.98 (34.20)                                        
  3 Duthie, Zachary J   10 Agua Swim Team-MR    1:15.53    1:11.51        
                  33.53     1:11.51 (37.98)                                        
  4 Hinckley, CJ        10 Agua Swim Team-MR    1:21.02    1:11.87        
                  35.01     1:11.87 (36.86)                                        
  5 Fields, Noah W       9 Agua Swim Team-MR    1:16.80    1:16.54        
                  36.22     1:16.54 (40.32)                                        
  6 Stukelman, Asher B   9 Agua Swim Team-MR    1:23.06    1:16.69        
                  36.24     1:16.69 (40.45)                                        
  7 Schwartz, Paul B    10 Agua Swim Team-MR    1:17.89    1:16.93        
                  36.60     1:16.93 (40.33)                                        
  8 Gaston, Justin      10 Seals-MR             1:28.72    1:17.42        
                  37.01     1:17.42 (40.41)                                        
  9 Wen, Nicholas J      9 Agua Swim Team-MR    1:25.40    1:18.86        
                  37.36     1:18.86 (41.50)                                        
 10 Altman-Kurosaki, M  10 Agua Swim Team-MR    1:23.87    1:19.31        
                  37.29     1:19.31 (42.02)                                        
 11 Ousmanova, Jack A   10 Agua Swim Team-MR         NT    1:22.82        
                  38.77     1:22.82 (44.05)                                        
 12 Djunic, Dennis      10 Manhattan Makos-MR   1:33.05    1:23.19        
                  39.00     1:23.19 (44.19)                                        
 13 Steininger, A J     10 Manhattan Makos-MR   1:43.05    1:23.29        
                  40.06     1:23.29 (43.23)                                        
 14 Clark, Kevin        10 Seals-MR                  NT    1:23.40        
                  39.07     1:23.40 (44.33)                                        
 15 Fairbanks, Matthew  10 Agua Swim Team-MR    1:24.76    1:24.60        
                  40.94     1:24.60 (43.66)                                        
 16 Mark, Colin M        9 Agua Swim Team-MR    1:26.12    1:28.34        
                  40.11     1:28.34 (48.23)                                        
 17 Kumeno, Kai          9 Agua Swim Team-MR    1:39.94    1:28.37        
                  40.04     1:28.37 (48.33)                                        
 18 Lionti, Nicholas V   9 Agua Swim Team-MR    1:36.70    1:30.87        
                  45.55     1:30.87 (45.32)                                        
 19 Moy, Christian       9 Manhattan Makos-MR        NT    1:31.88        
                  43.78     1:31.88 (48.10)                                        
 20 Vardanian, Michael   9 Agua Swim Team-MR    1:38.87    1:37.11        
                  44.57     1:37.11 (52.54)                                        
 21 Husremovic, Eddie    9 RI Marlins-MR        1:33.56    1:40.44        
                  45.96     1:40.44 (54.48)                                        
 22 Sarsekeyev, Damir    9 Agua Swim Team-MR    1:56.73    1:43.43        
                  47.55     1:43.43 (55.88)                                        
 23 Nacos, Teddy J      10 Agua Swim Team-MR    1:37.16    1:43.87        
                  47.85     1:43.87 (56.02)                                        
 24 Rich, Connor C       9 Agua Swim Team-MR         NT    1:44.24        
                  52.75     1:44.24 (51.49)                                        
 25 Dresser, Kiefer K    9 Agua Swim Team-MR    1:43.57    1:49.37        
                  51.78     1:49.37 (57.59)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kahn, Alec P        10 Flying Dolphins-MR   2:17.99    2:23.71        
                  33.29     1:10.04 (36.75)     1:47.78 (37.74)     2:23.71 (35.93)
  2 Duthie, Zachary J   10 Agua Swim Team-MR    2:35.82    2:26.88        
                  33.40     1:10.95 (37.55)     1:49.37 (38.42)     2:26.88 (37.51)
  3 Hinckley, CJ        10 Agua Swim Team-MR    2:49.00    2:32.62        
                  35.79     1:15.57 (39.78)     1:54.33 (38.76)     2:32.62 (38.29)
  4 Hillis, Dillon W    10 Manhattan Makos-MR   2:30.89    2:34.53        
                  34.64     1:14.71 (40.07)     1:55.44 (40.73)     2:34.53 (39.09)
  5 Lipton, Evan N      10 Flying Dolphins-MR   2:34.98    2:34.83        
                  34.75     1:15.41 (40.66)     1:55.97 (40.56)     2:34.83 (38.86)
  6 Fields, Noah W       9 Agua Swim Team-MR    2:48.49    2:38.76        
                  36.52     1:17.41 (40.89)     1:58.21 (40.80)     2:38.76 (40.55)
  7 French, Devon J     10 Flying Dolphins-MR   2:31.07    2:40.94        
                  35.76     1:17.42 (41.66)     2:00.08 (42.66)     2:40.94 (40.86)
  8 Schwartz, Paul B    10 Agua Swim Team-MR    2:42.73    2:41.24        
                  35.80     1:16.72 (40.92)     1:59.43 (42.71)     2:41.24 (41.81)
  9 Matossian, Cameron   9 Agua Swim Team-MR    2:53.81    2:44.91        
                  36.25     1:17.40 (41.15)     2:02.25 (44.85)     2:44.91 (42.66)
 10 Chin, William T      9 NYCC-MR              3:17.16    2:49.42        
                  36.81     1:19.31 (42.50)     2:03.54 (44.23)     2:49.42 (45.88)
 11 Altman-Kurosaki, M  10 Agua Swim Team-MR    2:59.00    2:50.91        
                  38.68     1:22.53 (43.85)     2:08.12 (45.59)     2:50.91 (42.79)
 12 Green, Ryan L       10 Flying Dolphins-MR   3:14.63    2:58.02        
                  40.01     1:24.33 (44.32)     2:10.06 (45.73)     2:58.02 (47.96)
 13 Djunic, Dennis      10 Manhattan Makos-MR   3:17.61    2:58.43        
                  39.70     1:26.23 (46.53)     2:14.06 (47.83)     2:58.43 (44.37)
 14 Lin, Howard H        9 NYCC-MR              2:30.09    2:59.41        
                  37.06     1:22.32 (45.26)     2:10.51 (48.19)     2:59.41 (48.90)
 15 Kumeno, Kai          9 Agua Swim Team-MR    3:35.00    3:00.58        
                  39.31     1:27.33 (48.02)     2:15.64 (48.31)     3:00.58 (44.94)
 16 Lugato, Pietro M     9 Agua Swim Team-MR    2:59.00    3:00.68        
                  39.51     1:26.46 (46.95)     2:14.79 (48.33)     3:00.68 (45.89)
 17 Ousmanova, Jack A   10 Agua Swim Team-MR         NT    3:00.88        
                  38.67     1:26.26 (47.59)     2:15.57 (49.31)     3:00.88 (45.31)
 18 Fairbanks, Matthew  10 Agua Swim Team-MR    2:59.91    3:01.54        
                  40.83     1:28.17 (47.34)     2:15.98 (47.81)     3:01.54 (45.56)
 19 Wen, Nicholas J      9 Agua Swim Team-MR    2:59.00    3:04.82        
                  42.22     1:27.24 (45.02)     2:16.84 (49.60)     3:04.82 (47.98)
 20 Pizer, Zach S        9 Flying Dolphins-MR   3:30.00    3:09.19        
                  41.78     1:31.12 (49.34)     2:20.26 (49.14)     3:09.19 (48.93)
 21 Mark, Colin M        9 Agua Swim Team-MR    2:59.00    3:09.76        
                  40.09     1:28.08 (47.99)     2:20.98 (52.90)     3:09.76 (48.78)
 22 Vardanian, Michael   9 Agua Swim Team-MR    3:20.00    3:13.68        
                  41.42     1:32.64 (51.22)     2:23.86 (51.22)     3:13.68 (49.82)
 23 Lionti, Nicholas V   9 Agua Swim Team-MR    3:29.00    3:14.86        
                  43.79     1:34.01 (50.22)     2:25.61 (51.60)     3:14.86 (49.25)
 24 Ourvan, Jake L      10 NYCC-MR                   NT    3:22.41        
                  42.44     1:33.68 (51.24)     2:30.06 (56.38)     3:22.41 (52.35)
 25 Porges, Dylan R     10 Flying Dolphins-MR   3:16.84    3:28.37        
                  45.02     1:39.32 (54.30)     2:35.08 (55.76)     3:28.37 (53.29)
 26 Nacos, Teddy J      10 Agua Swim Team-MR    3:29.00    3:28.61        
                  47.68     1:42.21 (54.53)     2:36.60 (54.39)     3:28.61 (52.01)
 27 Harris, Stuart      10 Agua Swim Team-MR         NT    3:42.07        
                  47.43     1:41.19 (53.76)     2:39.77 (58.58)   3:42.07 (1:02.30)
 28 Dresser, Kiefer K    9 Agua Swim Team-MR    3:35.00    3:45.03        
                  48.97     1:47.67 (58.70)     2:46.03 (58.36)     3:45.03 (59.00)
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Thomas          9 Bcny-MR                33.00      35.22        
  2 Liu, Eric Z         10 Bcny-MR                35.00      36.09        
  3 Lin, Howard H        9 NYCC-MR                37.46      36.34        
  4 Hinckley, CJ        10 Agua Swim Team-MR      41.95      36.65        
  5 Schwartz, Paul B    10 Agua Swim Team-MR      38.20      37.50        
  6 Claiborne, Jr., Ke   9 Bcny-MR                37.00      37.67        
  7 Matossian, Cameron   9 Agua Swim Team-MR      40.30      38.98        
  8 Fields, Noah W       9 Agua Swim Team-MR      40.36      39.45        
  9 Chin, William T      9 NYCC-MR                41.48      39.70        
 10 French, Devon J     10 Flying Dolphins-MR     38.32      40.02        
 11 Duthie, Zachary J   10 Agua Swim Team-MR      41.64      40.58        
 12 Stukelman, Asher B   9 Agua Swim Team-MR      47.37      40.71        
 13 Wen, Nicholas J      9 Agua Swim Team-MR      42.73      41.11        
 14 Ousmanova, Jack A   10 Agua Swim Team-MR         NT      41.21        
 15 Djunic, Dennis      10 Manhattan Makos-MR     43.51      41.97        
 16 Lugato, Pietro M     9 Agua Swim Team-MR      47.33      42.58        
 17 Kumeno, Kai          9 Agua Swim Team-MR      49.92      42.92        
 18 Altman-Kurosaki, M  10 Agua Swim Team-MR      45.51      43.19        
 19 Mark, Colin M        9 Agua Swim Team-MR      46.89      43.52        
 20 Fairbanks, Matthew  10 Agua Swim Team-MR      44.84      44.35        
 21 Pizer, Zach S        9 Flying Dolphins-MR     45.00      44.64        
 22 Lionti, Nicholas V   9 Agua Swim Team-MR      45.10      45.86        
 23 Green, Ryan L       10 Flying Dolphins-MR     46.61      46.52        
 24 Ourvan, Jake L      10 NYCC-MR                45.43      47.08        
 25 Porges, Dylan R     10 Flying Dolphins-MR     48.07      47.74        
 26 Vardanian, Michael   9 Agua Swim Team-MR      57.54      49.14        
 27 Husremovic, Eddie    9 RI Marlins-MR          52.42      49.42        
 28 Khanna, Varun       10 Agua Swim Team-MR         NT      50.63        
 29 Nacos, Teddy J      10 Agua Swim Team-MR      51.16      51.14        
 30 Dresser, Kiefer K    9 Agua Swim Team-MR      54.00      52.95        
 31 Harris, Stuart      10 Agua Swim Team-MR    1:05.61      58.12        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Howard H        9 NYCC-MR              1:20.69    1:15.11        
                  37.09     1:15.11 (38.02)                                        
  2 Schwartz, Paul B    10 Agua Swim Team-MR    1:22.12    1:19.62        
                  39.39     1:19.62 (40.23)                                        
  3 Hinckley, CJ        10 Agua Swim Team-MR    1:35.88    1:19.80        
                  39.82     1:19.80 (39.98)                                        
  4 Hillis, Dillon W    10 Manhattan Makos-MR   1:21.88    1:20.96        
                  40.18     1:20.96 (40.78)                                        
  5 Duthie, Zachary J   10 Agua Swim Team-MR    1:28.66    1:22.79        
                  40.32     1:22.79 (42.47)                                        
  6 Fields, Noah W       9 Agua Swim Team-MR    1:27.05    1:23.50        
                  40.53     1:23.50 (42.97)                                        
  7 French, Devon J     10 Flying Dolphins-MR   1:21.82    1:24.34        
                  41.27     1:24.34 (43.07)                                        
  8 Matossian, Cameron   9 Agua Swim Team-MR    1:31.87    1:24.91        
                  41.23     1:24.91 (43.68)                                        
  9 Stukelman, Asher B   9 Agua Swim Team-MR    1:37.00    1:28.12        
 10 Wen, Nicholas J      9 Agua Swim Team-MR    1:36.56    1:28.46        
                  41.84     1:28.46 (46.62)                                        
 11 Clark, Kevin        10 Seals-MR                  NT    1:31.13        
                  43.62     1:31.13 (47.51)                                        
 12 Ousmanova, Jack A   10 Agua Swim Team-MR         NT    1:32.57        
                  44.92     1:32.57 (47.65)                                        
 13 Mark, Colin M        9 Agua Swim Team-MR    1:42.72    1:32.90        
                  44.99     1:32.90 (47.91)                                        
 14 Kumeno, Kai          9 Agua Swim Team-MR    1:47.00    1:33.20        
                  45.60     1:33.20 (47.60)                                        
 15 Altman-Kurosaki, M  10 Agua Swim Team-MR    1:36.23    1:33.30        
                  45.39     1:33.30 (47.91)                                        
 16 Djunic, Dennis      10 Manhattan Makos-MR        NT    1:35.17        
                  47.61     1:35.17 (47.56)                                        
 17 Fairbanks, Matthew  10 Agua Swim Team-MR    1:34.19    1:35.84        
                  48.33     1:35.84 (47.51)                                        
 18 Lionti, Nicholas V   9 Agua Swim Team-MR    1:45.00    1:39.98        
                  49.17     1:39.98 (50.81)                                        
 19 Moy, Christian       9 Manhattan Makos-MR        NT    1:41.99        
                  48.86     1:41.99 (53.13)                                        
 20 Husremovic, Eddie    9 RI Marlins-MR             NT    1:48.15        
                  51.05     1:48.15 (57.10)                                        
 21 Vardanian, Michael   9 Agua Swim Team-MR    2:02.20    1:48.42        
                  50.68     1:48.42 (57.74)                                        
 22 Dresser, Kiefer K    9 Agua Swim Team-MR    1:59.77    1:59.36        
                  57.48   1:59.36 (1:01.88)                                        
 23 Sarsekeyev, Damir    9 Agua Swim Team-MR    2:10.00    2:02.92        
                  58.05   2:02.92 (1:04.87)                                        
 -- Rich, Connor C       9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Not on back off wall
                  56.96        DQ (1:03.15)                                        
 -- Nacos, Teddy J      10 Agua Swim Team-MR    1:48.70         DQ        
      No touch at turn
                  55.26          DQ (58.88)                                        
 -- Steininger, A J     10 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Did not finish on back
                  47.05          DQ (53.81)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kahn, Alec P        10 Flying Dolphins-MR     36.99      37.58        
  2 Hillis, Dillon W    10 Manhattan Makos-MR     43.84      39.83        
  3 Lipton, Evan N      10 Flying Dolphins-MR     42.84      43.04        
  4 Mark, Colin M        9 Agua Swim Team-MR      49.05      43.71        
  5 Matossian, Cameron   9 Agua Swim Team-MR      46.68      44.86        
  6 Steininger, A J     10 Manhattan Makos-MR     51.99      44.92        
  7 Ousmanova, Jack A   10 Agua Swim Team-MR         NT      45.08        
  8 Djunic, Dennis      10 Manhattan Makos-MR     46.98      45.74        
  9 Stukelman, Asher B   9 Agua Swim Team-MR      55.24      48.18        
 10 Green, Ryan L       10 Flying Dolphins-MR     53.17      49.68        
 11 Kumeno, Kai          9 Agua Swim Team-MR      53.71      49.95        
 12 Wen, Nicholas J      9 Agua Swim Team-MR      57.54      49.98        
 13 Porges, Dylan R     10 Flying Dolphins-MR     53.06      50.70        
 14 Moy, Christian       9 Manhattan Makos-MR        NT      51.04        
 15 Husremovic, Eddie    9 RI Marlins-MR          56.34      55.21        
 16 Sarsekeyev, Damir    9 Agua Swim Team-MR    1:04.35      56.61        
 17 Rich, Connor C       9 Agua Swim Team-MR         NT    1:02.19        
 18 Nacos, Teddy J      10 Agua Swim Team-MR    1:08.51    1:02.90        
 -- Lionti, Nicholas V   9 Agua Swim Team-MR    1:01.68         DQ        
      One hand touch
 -- Dresser, Kiefer K    9 Agua Swim Team-MR    1:01.22         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kahn, Alec P        10 Flying Dolphins-MR   1:20.00    1:21.58        
                  38.76     1:21.58 (42.82)                                        
  2 Hillis, Dillon W    10 Manhattan Makos-MR   1:41.17    1:26.90        
                  41.37     1:26.90 (45.53)                                        
  3 Mark, Colin M        9 Agua Swim Team-MR    1:42.98    1:35.45        
                  45.63     1:35.45 (49.82)                                        
  4 Lipton, Evan N      10 Flying Dolphins-MR   1:33.40    1:37.22        
                  45.11     1:37.22 (52.11)                                        
  5 Matossian, Cameron   9 Agua Swim Team-MR    1:57.47    1:37.57        
                  46.29     1:37.57 (51.28)                                        
  6 Djunic, Dennis      10 Manhattan Makos-MR   1:42.07    1:37.88        
                  45.86     1:37.88 (52.02)                                        
  7 Ousmanova, Jack A   10 Agua Swim Team-MR         NT    1:39.28        
                  45.57     1:39.28 (53.71)                                        
  8 Schwartz, Paul B    10 Agua Swim Team-MR    1:42.04    1:39.36        
                  47.26     1:39.36 (52.10)                                        
  9 Hinckley, CJ        10 Agua Swim Team-MR    1:51.42    1:39.81        
                  49.01     1:39.81 (50.80)                                        
 10 Fields, Noah W       9 Agua Swim Team-MR    1:49.00    1:42.34        
                  49.99     1:42.34 (52.35)                                        
 11 Wen, Nicholas J      9 Agua Swim Team-MR    1:59.00    1:42.38        
                  48.72     1:42.38 (53.66)                                        
 12 Stukelman, Asher B   9 Agua Swim Team-MR    1:47.00    1:47.23        
                  50.84     1:47.23 (56.39)                                        
 13 Green, Ryan L       10 Flying Dolphins-MR   1:50.00    1:48.34        
                  50.39     1:48.34 (57.95)                                        
 14 Kumeno, Kai          9 Agua Swim Team-MR    1:48.00    1:49.67        
                  51.55     1:49.67 (58.12)                                        
 15 Clark, Kevin        10 Seals-MR                  NT    1:54.92        
                  54.50   1:54.92 (1:00.42)                                        
 16 Lionti, Nicholas V   9 Agua Swim Team-MR    2:10.00    2:00.52        
                  59.00   2:00.52 (1:01.52)                                        
 17 Dresser, Kiefer K    9 Agua Swim Team-MR    2:10.00    2:07.79        
                1:01.98   2:07.79 (1:05.81)                                        
 18 Khanna, Varun       10 Agua Swim Team-MR         NT    2:07.82        
                1:01.02   2:07.82 (1:06.80)                                        
 19 Vardanian, Michael   9 Agua Swim Team-MR    2:10.00    2:09.30        
                1:04.20   2:09.30 (1:05.10)                                        
 20 Harris, Stuart      10 Agua Swim Team-MR    2:12.36    2:15.97        
                1:06.01   2:15.97 (1:09.96)                                        
 -- Lugato, Pietro M     9 Agua Swim Team-MR    1:47.00         DQ        
      Downward butterfly kick
                  46.88          DQ (56.66)                                        
 -- Fairbanks, Matthew  10 Agua Swim Team-MR    1:55.50         DQ        
      Non-simultaneous kick
                  52.23          DQ (54.61)                                        
 -- Husremovic, Eddie    9 RI Marlins-MR        2:06.24         DQ        
      One hand touch
                  58.08        DQ (1:11.40)                                        
 -- Nacos, Teddy J      10 Agua Swim Team-MR    2:44.47         DQ        
      Non-simultaneous touch
                1:02.98        DQ (1:07.63)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kahn, Alec P        10 Flying Dolphins-MR     33.00      33.27        
  2 Hillis, Dillon W    10 Manhattan Makos-MR     38.83      34.29        
  3 Duthie, Zachary J   10 Agua Swim Team-MR      37.27      35.21        
  4 Lipton, Evan N      10 Flying Dolphins-MR     34.39      35.54        
  5 Lin, Howard H        9 NYCC-MR                40.88      35.61        
  6 Hinckley, CJ        10 Agua Swim Team-MR      43.04      36.13        
  7 Clark, Kevin        10 Seals-MR               41.00      36.59        
  8 Fields, Noah W       9 Agua Swim Team-MR      37.97      37.21        
  9 Matossian, Cameron   9 Agua Swim Team-MR      42.21      38.56        
 10 French, Devon J     10 Flying Dolphins-MR     40.18      38.96        
 11 Stukelman, Asher B   9 Agua Swim Team-MR      44.94      38.97        
 12 Fairbanks, Matthew  10 Agua Swim Team-MR      43.49      40.64        
 13 Schwartz, Paul B    10 Agua Swim Team-MR      45.00      40.95        
 14 Ousmanova, Jack A   10 Agua Swim Team-MR         NT      41.13        
 15 Wen, Nicholas J      9 Agua Swim Team-MR      52.56      42.09        
 16 Kumeno, Kai          9 Agua Swim Team-MR      54.00      43.63        
 17 Moy, Christian       9 Manhattan Makos-MR        NT      43.84        
 18 Altman-Kurosaki, M  10 Agua Swim Team-MR      46.52      44.37        
 19 Vardanian, Michael   9 Agua Swim Team-MR      54.00      50.61        
 20 Rich, Connor C       9 Agua Swim Team-MR         NT      50.68        
 21 Green, Ryan L       10 Flying Dolphins-MR        NT      51.62        
 22 Dresser, Kiefer K    9 Agua Swim Team-MR      55.00      53.33        
 23 Nacos, Teddy J      10 Agua Swim Team-MR      57.64      53.92        
 24 Sarsekeyev, Damir    9 Agua Swim Team-MR    1:04.28    1:10.50        
 -- Lionti, Nicholas V   9 Agua Swim Team-MR      55.91         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Porges, Dylan R     10 Flying Dolphins-MR     46.24         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Thomas          9 Bcny-MR              1:12.00    1:15.03        
                  34.24     1:15.03 (40.79)                                        
  2 Duthie, Zachary J   10 Agua Swim Team-MR    1:24.36    1:16.54        
                  35.46     1:16.54 (41.08)                                        
  3 Liu, Eric Z         10 Bcny-MR              1:15.00    1:16.77        
                  35.33     1:16.77 (41.44)                                        
  4 Lin, Howard H        9 NYCC-MR                   NT    1:19.40        
                  38.26     1:19.40 (41.14)                                        
  5 Hillis, Dillon W    10 Manhattan Makos-MR   1:21.59    1:20.13        
                  34.64     1:20.13 (45.49)                                        
  6 Fields, Noah W       9 Agua Swim Team-MR    1:34.81    1:27.35        
                  40.27     1:27.35 (47.08)                                        
  7 Clark, Kevin        10 Seals-MR                  NT    1:31.85        
                  39.01     1:31.85 (52.84)                                        
  8 Stukelman, Asher B   9 Agua Swim Team-MR    1:40.00    1:33.02        
                  21.29   1:33.02 (1:11.73)                                        
  9 Chin, William T      9 NYCC-MR                   NT    1:35.72        
                  42.09     1:35.72 (53.63)                                        
 10 Altman-Kurosaki, M  10 Agua Swim Team-MR    1:43.00    1:39.49        
                  46.39     1:39.49 (53.10)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Howard H        9 NYCC-MR              2:51.66    2:43.57        
                  36.58     1:19.23 (42.65)     2:08.43 (49.20)     2:43.57 (35.14)
  2 Duthie, Zachary J   10 Agua Swim Team-MR    2:51.86    2:45.37        
                  35.15     1:18.86 (43.71)     2:08.37 (49.51)     2:45.37 (37.00)
  3 Hillis, Dillon W    10 Manhattan Makos-MR   2:58.89    2:50.59        
                  36.48     1:20.49 (44.01)     2:11.79 (51.30)     2:50.59 (38.80)
  4 Hinckley, CJ        10 Agua Swim Team-MR    3:05.00    2:53.12        
                  38.00     1:22.43 (44.43)     2:16.06 (53.63)     2:53.12 (37.06)
  5 Schwartz, Paul B    10 Agua Swim Team-MR    3:01.41    2:53.50        
                  40.60     1:23.45 (42.85)     2:13.79 (50.34)     2:53.50 (39.71)
  6 Fields, Noah W       9 Agua Swim Team-MR    3:08.16    2:54.59        
                  38.19     1:21.82 (43.63)     2:16.08 (54.26)     2:54.59 (38.51)
  7 Matossian, Cameron   9 Agua Swim Team-MR    3:15.26    3:00.21        
                  39.64     1:24.58 (44.94)     2:17.54 (52.96)     3:00.21 (42.67)
  8 French, Devon J     10 Flying Dolphins-MR   2:57.64    3:01.88        
                  39.48     1:23.80 (44.32)     2:17.77 (53.97)     3:01.88 (44.11)
  9 Lipton, Evan N      10 Flying Dolphins-MR   3:04.36    3:03.95        
                  38.05     1:25.19 (47.14)     2:22.36 (57.17)     3:03.95 (41.59)
 10 Altman-Kurosaki, M  10 Agua Swim Team-MR    3:15.00    3:14.95        
                  45.21     1:35.72 (50.51)     2:32.36 (56.64)     3:14.95 (42.59)
 11 Djunic, Dennis      10 Manhattan Makos-MR        NT    3:17.97        
                  47.93     1:38.59 (50.66)     2:31.72 (53.13)     3:17.97 (46.25)
 12 Mark, Colin M        9 Agua Swim Team-MR    3:10.00    3:18.25        
                  42.92     1:32.08 (49.16)     2:27.82 (55.74)     3:18.25 (50.43)
 13 Fairbanks, Matthew  10 Agua Swim Team-MR    3:23.80    3:22.18        
                  45.16     1:37.31 (52.15)     2:36.33 (59.02)     3:22.18 (45.85)
 14 Porges, Dylan R     10 Flying Dolphins-MR        NT    3:39.79        
                  49.20     1:44.95 (55.75)   2:49.25 (1:04.30)     3:39.79 (50.54)
 15 Vardanian, Michael   9 Agua Swim Team-MR    3:35.00    3:44.78        
                  53.19     1:46.50 (53.31)   2:54.70 (1:08.20)     3:44.78 (50.08)
 -- Green, Ryan L       10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  52.77     1:44.39 (51.62)     2:43.32 (58.93)          DQ (44.94)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ho, Timothy         11 Bcny-MR                28.00      27.92        
  2 Zuppone, Michael L  12 Agua Swim Team-MR      29.07      28.25        
  3 Collier, Cole T     11 Agua Swim Team-MR      28.78      28.41        
  4 Huang, James J      11 Agua Swim Team-MR      31.98      28.62        
  5 Salazar, Matthew A  12 Bcny-MR                28.00      28.63        
  6 Liu, Jonathan E     12 Agua Swim Team-MR      29.67      28.78        
  7 Yamamoto, Leo       11 Agua Swim Team-MR      30.10      29.33        
  8 Mathews, Gabriel T  11 Manhattan Makos-MR     31.78      29.43        
  9 Glas, Aaron I       12 Agua Swim Team-MR      29.63      29.53        
 10 Gilligan, Joshua G  12 Agua Swim Team-MR      30.38      29.83        
 11 Lishnevetsky, Josh  11 Agua Swim Team-MR      30.68      30.60        
 12 Taylor, Griffin H   12 Manhattan Makos-MR     31.58      30.76        
 13 Elms, Hayden A      11 Agua Swim Team-MR      31.33      30.84        
 14 Weng, Denis s       12 Bcny-MR                29.00      30.86        
 15 Gutman, Daniel L    12 Agua Swim Team-MR      31.84      31.12        
 16 Thomas, Desi C      11 NYCC-MR                31.69      31.66        
 17 McKenna, Devlin H   11 Agua Swim Team-MR      31.53      31.73        
 18 Lister, Davis M     11 Agua Swim Team-MR      32.49      31.90        
 19 Chen, Mingkai       12 Bcny-MR                31.00      32.21        
 20 Jamickowski, Blake  11 Agua Swim Team-MR         NT      32.27        
 21 Zubac, Andrew C     11 Agua Swim Team-MR      31.59      32.28        
 21 Rodriguez, Ian R    11 Manhattan Makos-MR     33.77      32.28        
 23 Fergus, Jack B      12 Manhattan Makos-MR     33.60      32.37        
 24 Fairbanks, Scott C  12 Agua Swim Team-MR      32.76      32.41        
 25 Frank, Brandon L    12 NYCC-MR                41.48      32.52        
 26 Li, Anthony         11 Bcny-MR                34.00      32.94        
 27 Ansorge, Ethan S    12 Manhattan Makos-MR     32.09      33.27        
 28 Weiss, Jordan A     11 Agua Swim Team-MR      36.43      34.16        
 29 Hutheesing, Remy N  11 Agua Swim Team-MR      39.88      38.67        
 30 Ramirez, Alister S  11 Agua Swim Team-MR      36.96      39.39        
 31 Sakoff, Nicholas T  11 Manhattan Makos-MR     41.22      40.54        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zuppone, Michael L  12 Agua Swim Team-MR    1:02.98    1:01.01        
                  29.78     1:01.01 (31.23)                                        
  2 Massand, Dilin S    12 Agua Swim Team-MR    1:02.89    1:02.98        
                  30.81     1:02.98 (32.17)                                        
  3 Liu, Jonathan E     12 Agua Swim Team-MR    1:04.52    1:03.06        
                  31.11     1:03.06 (31.95)                                        
  4 Collier, Cole T     11 Agua Swim Team-MR    1:03.51    1:03.37        
                  30.92     1:03.37 (32.45)                                        
  5 Gilligan, Joshua G  12 Agua Swim Team-MR    1:06.09    1:04.47        
                  31.55     1:04.47 (32.92)                                        
  6 Jurman, Jasper N    12 Agua Swim Team-MR    1:07.52    1:04.54        
                  31.07     1:04.54 (33.47)                                        
  7 Huang, James J      11 Agua Swim Team-MR    1:11.25    1:05.49        
                  31.42     1:05.49 (34.07)                                        
  8 Glas, Aaron I       12 Agua Swim Team-MR    1:04.83    1:05.88        
                  31.62     1:05.88 (34.26)                                        
  9 Mathews, Gabriel T  11 Manhattan Makos-MR   1:09.69    1:06.17        
                  31.53     1:06.17 (34.64)                                        
 10 Taylor, Griffin H   12 Manhattan Makos-MR   1:08.65    1:06.46        
                  31.95     1:06.46 (34.51)                                        
 11 Yamamoto, Leo       11 Agua Swim Team-MR    1:06.60    1:06.91        
                  31.82     1:06.91 (35.09)                                        
 12 Elms, Hayden A      11 Agua Swim Team-MR    1:10.39    1:08.30        
                  32.71     1:08.30 (35.59)                                        
 13 Lishnevetsky, Josh  11 Agua Swim Team-MR    1:09.18    1:08.37        
                  32.44     1:08.37 (35.93)                                        
 14 Gutman, Daniel L    12 Agua Swim Team-MR    1:11.07    1:09.53        
                  32.70     1:09.53 (36.83)                                        
 15 Lister, Davis M     11 Agua Swim Team-MR    1:11.19    1:11.27        
                  34.26     1:11.27 (37.01)                                        
 16 McKenna, Devlin H   11 Agua Swim Team-MR    1:09.57    1:11.96        
                  34.44     1:11.96 (37.52)                                        
 17 Fairbanks, Scott C  12 Agua Swim Team-MR    1:11.99    1:11.99        
                  34.65     1:11.99 (37.34)                                        
 18 Thomas, Desi C      11 NYCC-MR              1:13.05    1:12.24        
                  34.11     1:12.24 (38.13)                                        
 19 Fergus, Jack B      12 Manhattan Makos-MR   1:18.91    1:12.27        
                  34.57     1:12.27 (37.70)                                        
 20 Hamberg, Miles N    12 Manhattan Makos-MR   1:15.90    1:15.14        
 21 Moy, Ethan          11 Manhattan Makos-MR        NT    1:15.20        
                  35.73     1:15.20 (39.47)                                        
 22 Weiss, Jordan A     11 Agua Swim Team-MR    1:19.79    1:16.07        
                  37.52     1:16.07 (38.55)                                        
 23 Jamickowski, Blake  11 Agua Swim Team-MR         NT    1:16.69        
                  36.59     1:16.69 (40.10)                                        
 24 Teytelman, Michael  12 RI Marlins-MR        1:16.27    1:16.84        
                  35.62     1:16.84 (41.22)                                        
 25 Bose, Javin S       11 Manhattan Makos-MR   1:12.91    1:18.41        
                  36.90     1:18.41 (41.51)                                        
 26 Sakoff, Nicholas T  11 Manhattan Makos-MR   1:28.79    1:34.92        
                  45.06     1:34.92 (49.86)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zuppone, Michael L  12 Agua Swim Team-MR    2:12.41    2:10.01        
                  29.88     1:02.92 (33.04)     1:37.16 (34.24)     2:10.01 (32.85)
  2 Glas, Aaron I       12 Agua Swim Team-MR    2:17.55    2:15.30        
                  31.48     1:06.04 (34.56)     1:41.14 (35.10)     2:15.30 (34.16)
  3 Collier, Cole T     11 Agua Swim Team-MR    2:18.32    2:15.90        
                  30.92     1:05.89 (34.97)     1:42.19 (36.30)     2:15.90 (33.71)
  4 Liu, Jonathan E     12 Agua Swim Team-MR    2:21.17    2:16.84        
                  31.70     1:06.73 (35.03)     1:41.98 (35.25)     2:16.84 (34.86)
  5 Jurman, Jasper N    12 Agua Swim Team-MR    2:22.23    2:18.62        
                  30.93     1:06.78 (35.85)     1:42.89 (36.11)     2:18.62 (35.73)
  6 Gilligan, Joshua G  12 Agua Swim Team-MR    2:25.59    2:21.78        
                  32.33     1:08.00 (35.67)     1:44.88 (36.88)     2:21.78 (36.90)
  7 Yamamoto, Leo       11 Agua Swim Team-MR    2:32.55    2:22.69        
                  31.88     1:08.83 (36.95)     1:46.93 (38.10)     2:22.69 (35.76)
  8 Huang, James J      11 Agua Swim Team-MR    2:30.82    2:22.97        
                  33.44     1:12.45 (39.01)     1:50.51 (38.06)     2:22.97 (32.46)
  9 Mathews, Gabriel T  11 Manhattan Makos-MR   2:26.72    2:23.08        
                  31.96     1:09.21 (37.25)     1:47.72 (38.51)     2:23.08 (35.36)
 10 Taylor, Griffin H   12 Manhattan Makos-MR   2:28.72    2:23.54        
                  32.54     1:10.13 (37.59)     1:47.94 (37.81)     2:23.54 (35.60)
 11 Fergus, Jack B      12 Manhattan Makos-MR   2:40.72    2:28.67        
                  34.16     1:13.16 (39.00)     1:53.15 (39.99)     2:28.67 (35.52)
 12 Lishnevetsky, Josh  11 Agua Swim Team-MR    2:43.39    2:29.02        
                  32.83     1:11.25 (38.42)     1:51.36 (40.11)     2:29.02 (37.66)
 13 Gutman, Daniel L    12 Agua Swim Team-MR    2:40.01    2:29.82        
                  33.25     1:11.60 (38.35)     1:51.41 (39.81)     2:29.82 (38.41)
 14 Fairbanks, Scott C  12 Agua Swim Team-MR    2:36.63    2:30.66        
                  33.16     1:12.40 (39.24)     1:52.50 (40.10)     2:30.66 (38.16)
 15 Rodriguez, Ian R    11 Manhattan Makos-MR   2:37.03    2:33.78        
                  35.38     1:14.92 (39.54)   2:33.78 (1:18.86)                    
 16 Zubac, Andrew C     11 Agua Swim Team-MR    2:35.77    2:34.53        
                  34.68     1:14.78 (40.10)     1:55.88 (41.10)     2:34.53 (38.65)
 17 Thomas, Desi C      11 NYCC-MR              2:37.96    2:38.34        
                  34.17     1:15.02 (40.85)     1:57.23 (42.21)     2:38.34 (41.11)
 18 Frank, Brandon L    12 NYCC-MR                   NT    2:41.59        
                  33.12     1:13.46 (40.34)     1:58.25 (44.79)     2:41.59 (43.34)
 19 Ansorge, Ethan S    12 Manhattan Makos-MR        NT    2:46.84        
                  36.31     1:19.86 (43.55)     2:04.96 (45.10)     2:46.84 (41.88)
 20 Ramirez, Alister S  11 Agua Swim Team-MR    2:58.69    3:04.03        
                  40.45     1:27.68 (47.23)     2:15.17 (47.49)     3:04.03 (48.86)
 21 Hutheesing, Remy N  11 Agua Swim Team-MR    3:10.74    3:04.65        
                  41.98     1:30.77 (48.79)     2:19.72 (48.95)     3:04.65 (44.93)
 -- Jamickowski, Blake  11 Agua Swim Team-MR         NT        DNF        
      Did not finish
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ho, Timothy         11 Bcny-MR                30.80      31.80        
  2 Jurman, Jasper N    12 Agua Swim Team-MR      34.40      33.49        
  3 Mathews, Gabriel T  11 Manhattan Makos-MR     38.73      33.88        
  4 Lishnevetsky, Josh  11 Agua Swim Team-MR      34.52      34.07        
  5 Salazar, Matthew A  12 Bcny-MR                30.00      34.13        
  6 Lister, Davis M     11 Agua Swim Team-MR      33.05      36.10        
  7 Fairbanks, Scott C  12 Agua Swim Team-MR      35.10      36.19        
  8 Elms, Hayden A      11 Agua Swim Team-MR      39.15      37.39        
  9 McKenna, Devlin H   11 Agua Swim Team-MR      37.71      37.47        
 10 Fergus, Jack B      12 Manhattan Makos-MR     41.79      38.00        
 11 Thomas, Desi C      11 NYCC-MR                38.27      38.29        
 12 Ansorge, Ethan S    12 Manhattan Makos-MR     38.74      40.05        
 13 Jamickowski, Blake  11 Agua Swim Team-MR         NT      40.16        
 14 Rodriguez, Ian R    11 Manhattan Makos-MR     39.99      41.03        
 15 Taylor, Griffin H   12 Manhattan Makos-MR     40.16      41.15        
 16 Frank, Brandon L    12 NYCC-MR                50.58      41.20        
 17 Ramirez, Alister S  11 Agua Swim Team-MR      39.47      41.64        
 18 Weiss, Jordan A     11 Agua Swim Team-MR      45.14      43.04        
 19 Hutheesing, Remy N  11 Agua Swim Team-MR      46.98      43.36        
 20 Sakoff, Nicholas T  11 Manhattan Makos-MR     47.17      46.17        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liu, Jonathan E     12 Agua Swim Team-MR    1:11.88    1:08.73        
                  34.22     1:08.73 (34.51)                                        
  2 Zuppone, Michael L  12 Agua Swim Team-MR    1:12.21    1:10.76        
                  35.08     1:10.76 (35.68)                                        
  3 Collier, Cole T     11 Agua Swim Team-MR    1:26.36    1:12.86        
                  36.40     1:12.86 (36.46)                                        
  4 Jurman, Jasper N    12 Agua Swim Team-MR    1:15.96    1:13.51        
                  35.30     1:13.51 (38.21)                                        
  5 Mathews, Gabriel T  11 Manhattan Makos-MR   1:22.89    1:13.72        
  6 Huang, James J      11 Agua Swim Team-MR    1:17.75    1:15.20        
                  36.53     1:15.20 (38.67)                                        
  7 Yamamoto, Leo       11 Agua Swim Team-MR    1:18.53    1:16.13        
                  37.00     1:16.13 (39.13)                                        
  8 Massand, Dilin S    12 Agua Swim Team-MR    1:27.28    1:16.41        
                  38.35     1:16.41 (38.06)                                        
  9 Lister, Davis M     11 Agua Swim Team-MR    1:19.79    1:16.85        
                  37.74     1:16.85 (39.11)                                        
 10 Gutman, Daniel L    12 Agua Swim Team-MR    1:21.20    1:16.97        
                  37.59     1:16.97 (39.38)                                        
 11 Lishnevetsky, Josh  11 Agua Swim Team-MR    1:13.89    1:17.00        
                  36.84     1:17.00 (40.16)                                        
 12 Glas, Aaron I       12 Agua Swim Team-MR    1:15.73    1:17.23        
                  37.90     1:17.23 (39.33)                                        
 13 Gilligan, Joshua G  12 Agua Swim Team-MR    1:20.07    1:18.47        
                  38.61     1:18.47 (39.86)                                        
 14 Thomas, Desi C      11 NYCC-MR              1:25.49    1:21.63        
                  40.42     1:21.63 (41.21)                                        
 15 Fairbanks, Scott C  12 Agua Swim Team-MR    1:18.56    1:22.74        
                  40.00     1:22.74 (42.74)                                        
 15 Taylor, Griffin H   12 Manhattan Makos-MR   1:27.95    1:22.74        
                  40.54     1:22.74 (42.20)                                        
 17 Elms, Hayden A      11 Agua Swim Team-MR    1:23.41    1:23.86        
                  40.07     1:23.86 (43.79)                                        
 18 Fergus, Jack B      12 Manhattan Makos-MR   1:29.02    1:24.27        
                  41.39     1:24.27 (42.88)                                        
 19 McKenna, Devlin H   11 Agua Swim Team-MR    1:22.96    1:24.49        
                  41.05     1:24.49 (43.44)                                        
 20 Hamberg, Miles N    12 Manhattan Makos-MR   1:28.88    1:26.72        
                  42.07     1:26.72 (44.65)                                        
 21 Rodriguez, Ian R    11 Manhattan Makos-MR   1:24.95    1:27.39        
                  42.86     1:27.39 (44.53)                                        
 22 Weiss, Jordan A     11 Agua Swim Team-MR    1:35.18    1:30.33        
                  44.14     1:30.33 (46.19)                                        
 23 Jamickowski, Blake  11 Agua Swim Team-MR         NT    1:30.44        
                  39.72     1:30.44 (50.72)                                        
 24 Bose, Javin S       11 Manhattan Makos-MR   1:31.43    1:32.89        
                  45.11     1:32.89 (47.78)                                        
 25 Moy, Ethan          11 Manhattan Makos-MR        NT    1:40.34        
                  49.01     1:40.34 (51.33)                                        
 26 Sakoff, Nicholas T  11 Manhattan Makos-MR   1:41.98    1:42.26        
                  49.80     1:42.26 (52.46)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Massand, Dilin S    12 Agua Swim Team-MR      36.12      35.98        
  2 Collier, Cole T     11 Agua Swim Team-MR      36.07      36.06        
  3 Liu, Jonathan E     12 Agua Swim Team-MR      36.76      36.81        
  4 Yamamoto, Leo       11 Agua Swim Team-MR      37.57      37.99        
  5 Huang, James J      11 Agua Swim Team-MR      38.76      38.06        
  6 Gutman, Daniel L    12 Agua Swim Team-MR      42.51      39.98        
  7 Fergus, Jack B      12 Manhattan Makos-MR     44.43      41.25        
  8 Jamickowski, Blake  11 Agua Swim Team-MR         NT      43.50        
  9 Hamberg, Miles N    12 Manhattan Makos-MR     47.37      44.61        
 10 Lishnevetsky, Josh  11 Agua Swim Team-MR      45.00      44.63        
 11 Rodriguez, Ian R    11 Manhattan Makos-MR     43.72      45.21        
 12 Teytelman, Michael  12 RI Marlins-MR             NT      45.30        
 13 McKenna, Devlin H   11 Agua Swim Team-MR      47.29      46.76        
 14 Weiss, Jordan A     11 Agua Swim Team-MR      51.59      48.79        
 15 Taylor, Griffin H   12 Manhattan Makos-MR     50.98      49.07        
 16 Sakoff, Nicholas T  11 Manhattan Makos-MR     53.10      53.25        
 17 Bose, Javin S       11 Manhattan Makos-MR     52.73      54.68        
 -- Moy, Ethan          11 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Non-simultaneous kick
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liu, Jonathan E     12 Agua Swim Team-MR    1:19.47    1:18.35        
                  38.05     1:18.35 (40.30)                                        
  2 Collier, Cole T     11 Agua Swim Team-MR    1:19.83    1:19.25        
                  38.38     1:19.25 (40.87)                                        
  3 Weng, Denis s       12 Bcny-MR              1:23.90    1:21.18        
                  38.16     1:21.18 (43.02)                                        
  4 Chen, Mingkai       12 Bcny-MR              1:32.00    1:24.28        
                  38.97     1:24.28 (45.31)                                        
  5 Huang, James J      11 Agua Swim Team-MR    1:25.11    1:24.52        
                  40.59     1:24.52 (43.93)                                        
  6 Yamamoto, Leo       11 Agua Swim Team-MR    1:26.28    1:24.93        
                  40.54     1:24.93 (44.39)                                        
  7 Zuppone, Michael L  12 Agua Swim Team-MR    1:29.61    1:25.66        
                  41.10     1:25.66 (44.56)                                        
  8 Ho, Timothy         11 Bcny-MR              1:26.00    1:25.93        
                  41.55     1:25.93 (44.38)                                        
  9 Li, Anthony         11 Bcny-MR              1:37.00    1:26.21        
                  38.83     1:26.21 (47.38)                                        
 10 Glas, Aaron I       12 Agua Swim Team-MR    1:26.07    1:26.73        
                  41.76     1:26.73 (44.97)                                        
 11 Elms, Hayden A      11 Agua Swim Team-MR    1:30.38    1:27.43        
                  41.97     1:27.43 (45.46)                                        
 12 Jurman, Jasper N    12 Agua Swim Team-MR    1:29.78    1:28.87        
                  41.12     1:28.87 (47.75)                                        
 13 Gutman, Daniel L    12 Agua Swim Team-MR    1:30.60    1:29.76        
                  41.95     1:29.76 (47.81)                                        
 14 Fergus, Jack B      12 Manhattan Makos-MR   1:39.10    1:31.61        
                  43.68     1:31.61 (47.93)                                        
 15 Gilligan, Joshua G  12 Agua Swim Team-MR    1:33.28    1:35.06        
                  46.16     1:35.06 (48.90)                                        
 16 Ansorge, Ethan S    12 Manhattan Makos-MR   1:31.39    1:35.65        
                  44.04     1:35.65 (51.61)                                        
 17 Jamickowski, Blake  11 Agua Swim Team-MR         NT    1:35.97        
                  44.80     1:35.97 (51.17)                                        
 18 Lister, Davis M     11 Agua Swim Team-MR    1:40.15    1:36.48        
                  45.91     1:36.48 (50.57)                                        
 19 Zubac, Andrew C     11 Agua Swim Team-MR    1:44.94    1:40.84        
                  47.70     1:40.84 (53.14)                                        
 20 Weiss, Jordan A     11 Agua Swim Team-MR    1:49.40    1:43.34        
                  49.45     1:43.34 (53.89)                                        
 21 Hutheesing, Remy N  11 Agua Swim Team-MR    1:51.25    1:44.02        
                  49.93     1:44.02 (54.09)                                        
 22 Sakoff, Nicholas T  11 Manhattan Makos-MR   1:50.65    1:49.73        
                  53.09     1:49.73 (56.64)                                        
 -- McKenna, Devlin H   11 Agua Swim Team-MR    1:50.57         DQ        
      Downward butterfly kick
                  46.73          DQ (51.18)                                        
 -- Rodriguez, Ian R    11 Manhattan Makos-MR   1:34.81         DQ        
      One hand touch
                  47.17          DQ (52.30)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collier, Cole T     11 Agua Swim Team-MR      29.59      29.75        
  2 Zuppone, Michael L  12 Agua Swim Team-MR      31.74      30.71        
  3 Jurman, Jasper N    12 Agua Swim Team-MR      34.81      33.70        
  4 Glas, Aaron I       12 Agua Swim Team-MR      33.10      33.80        
  5 Elms, Hayden A      11 Agua Swim Team-MR      41.50      35.28        
  6 Gilligan, Joshua G  12 Agua Swim Team-MR      39.13      35.58        
  7 McKenna, Devlin H   11 Agua Swim Team-MR      35.05      36.10        
  8 Bose, Javin S       11 Manhattan Makos-MR     37.73      37.04        
  9 Fairbanks, Scott C  12 Agua Swim Team-MR      36.98      37.16        
 10 Lister, Davis M     11 Agua Swim Team-MR      41.54      37.83        
 11 Hamberg, Miles N    12 Manhattan Makos-MR     38.99      38.34        
 12 Mathews, Gabriel T  11 Manhattan Makos-MR     39.89      38.90        
 13 Thomas, Desi C      11 NYCC-MR                40.00      38.99        
 14 Jamickowski, Blake  11 Agua Swim Team-MR         NT      39.83        
 15 Moy, Ethan          11 Manhattan Makos-MR        NT      40.78        
 16 Rodriguez, Ian R    11 Manhattan Makos-MR     41.83      42.52        
 17 Weiss, Jordan A     11 Agua Swim Team-MR      46.14      47.95        
 -- Teytelman, Michael  12 RI Marlins-MR          43.28         DQ        
      One hand touch
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collier, Cole T     11 Agua Swim Team-MR    1:05.89    1:06.96        
                  31.42     1:06.96 (35.54)                                        
  2 Liu, Jonathan E     12 Agua Swim Team-MR    1:15.05    1:09.66        
                  33.49     1:09.66 (36.17)                                        
  3 Ho, Timothy         11 Bcny-MR              1:11.00    1:10.36        
                  32.06     1:10.36 (38.30)                                        
  4 Huang, James J      11 Agua Swim Team-MR    1:17.39    1:11.89        
                  34.31     1:11.89 (37.58)                                        
  5 Glas, Aaron I       12 Agua Swim Team-MR    1:13.54    1:13.16        
                  35.64     1:13.16 (37.52)                                        
  6 Zuppone, Michael L  12 Agua Swim Team-MR    1:09.46    1:13.33        
                  34.27     1:13.33 (39.06)                                        
  7 Jurman, Jasper N    12 Agua Swim Team-MR    1:13.93    1:15.87        
                  42.23     1:15.87 (33.64)                                        
  8 Lishnevetsky, Josh  11 Agua Swim Team-MR    1:16.07    1:19.58        
                  37.55     1:19.58 (42.03)                                        
  9 Yamamoto, Leo       11 Agua Swim Team-MR    1:28.13    1:21.45        
                  37.86     1:21.45 (43.59)                                        
 10 McKenna, Devlin H   11 Agua Swim Team-MR    1:21.86    1:21.63        
                  38.12     1:21.63 (43.51)                                        
 11 Zubac, Andrew C     11 Agua Swim Team-MR    1:26.14    1:22.87        
                  38.05     1:22.87 (44.82)                                        
 12 Elms, Hayden A      11 Agua Swim Team-MR         NT    1:23.57        
                  38.53     1:23.57 (45.04)                                        
 13 Gilligan, Joshua G  12 Agua Swim Team-MR    1:35.15    1:26.40        
                  39.08     1:26.40 (47.32)                                        
 14 Lister, Davis M     11 Agua Swim Team-MR    2:05.16    1:26.56        
                  40.40     1:26.56 (46.16)                                        
 15 Fairbanks, Scott C  12 Agua Swim Team-MR    1:20.51    1:28.73        
                  39.63     1:28.73 (49.10)                                        
 16 Thomas, Desi C      11 NYCC-MR              1:27.86    1:29.12        
                  25.00   1:29.12 (1:04.12)                                        
 17 Gutman, Daniel L    12 Agua Swim Team-MR    1:25.00    1:30.91        
                  40.60     1:30.91 (50.31)                                        
 18 Mathews, Gabriel T  11 Manhattan Makos-MR   1:39.28    1:37.95        
                  45.39     1:37.95 (52.56)                                        
 19 Weiss, Jordan A     11 Agua Swim Team-MR    1:49.07    1:51.88        
                  51.43   1:51.88 (1:00.45)                                        
 -- Ramirez, Alister S  11 Agua Swim Team-MR    1:40.27         DQ        
      Arms underwater recovery
                  45.36          DQ (54.60)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liu, Jonathan E     12 Agua Swim Team-MR    2:31.86    2:25.99        
                  31.90     1:09.09 (37.19)     1:51.27 (42.18)     2:25.99 (34.72)
  2 Massand, Dilin S    12 Agua Swim Team-MR    2:31.44    2:29.51        
                  31.16     1:12.40 (41.24)     1:54.99 (42.59)     2:29.51 (34.52)
  3 Zuppone, Michael L  12 Agua Swim Team-MR    2:36.56    2:31.29        
                  33.98     1:12.39 (38.41)     1:58.04 (45.65)     2:31.29 (33.25)
  4 Huang, James J      11 Agua Swim Team-MR    2:41.32    2:31.87        
                  33.07     1:11.92 (38.85)     1:58.79 (46.87)     2:31.87 (33.08)
  5 Jurman, Jasper N    12 Agua Swim Team-MR    2:42.81    2:36.99        
                  34.44     1:14.40 (39.96)     2:01.43 (47.03)     2:36.99 (35.56)
  6 Yamamoto, Leo       11 Agua Swim Team-MR    2:43.79    2:39.10        
                  34.18     1:15.42 (41.24)     2:02.38 (46.96)     2:39.10 (36.72)
  7 Glas, Aaron I       12 Agua Swim Team-MR    2:37.80    2:39.25        
                  35.37     1:15.99 (40.62)     2:02.96 (46.97)     2:39.25 (36.29)
  8 Elms, Hayden A      11 Agua Swim Team-MR    3:02.01    2:42.79        
                  35.61     1:16.02 (40.41)     2:04.72 (48.70)     2:42.79 (38.07)
  9 Lister, Davis M     11 Agua Swim Team-MR    2:54.98    2:46.04        
                  39.23     1:19.83 (40.60)     2:09.46 (49.63)     2:46.04 (36.58)
 10 Gilligan, Joshua G  12 Agua Swim Team-MR    2:52.05    2:47.12        
                  35.89     1:19.11 (43.22)     2:09.31 (50.20)     2:47.12 (37.81)
 11 Lishnevetsky, Josh  11 Agua Swim Team-MR    2:50.04    2:49.06        
                  36.49     1:16.02 (39.53)     2:11.10 (55.08)     2:49.06 (37.96)
 12 Fairbanks, Scott C  12 Agua Swim Team-MR    2:53.15    2:51.85        
                  37.16     1:20.03 (42.87)     2:15.13 (55.10)     2:51.85 (36.72)
 13 Gutman, Daniel L    12 Agua Swim Team-MR    3:00.93    2:51.94        
                  41.16     1:23.61 (42.45)     2:14.50 (50.89)     2:51.94 (37.44)
 14 Fergus, Jack B      12 Manhattan Makos-MR        NT    2:53.37        
                  39.62     1:24.36 (44.74)     2:15.18 (50.82)     2:53.37 (38.19)
 15 Mathews, Gabriel T  11 Manhattan Makos-MR   3:07.17    2:53.54        
                  40.80     1:22.01 (41.21)     2:18.04 (56.03)     2:53.54 (35.50)
 16 Rodriguez, Ian R    11 Manhattan Makos-MR   3:01.52    2:55.57        
                  42.66     1:27.50 (44.84)     2:18.72 (51.22)     2:55.57 (36.85)
 17 Taylor, Griffin H   12 Manhattan Makos-MR   3:07.55    2:55.78        
                  40.20     1:26.48 (46.28)     2:20.03 (53.55)     2:55.78 (35.75)
 -- Thomas, Desi C      11 NYCC-MR              3:03.44         DQ        
      Non-simultaneous touch - breast
                  38.31     1:22.39 (44.08)     2:16.49 (54.10)          DQ (39.06)
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schumacher, Griffi  17 Agua Swim Team-MR      45.91      47.37        
                  22.65       47.37 (24.72)                                        
  2 Domagala, Michael   14 UN-AG-MR               48.37      48.23        
                  23.23       48.23 (25.00)                                        
  3 Kelly, Brian A      24 NYAC-MR                48.00      49.45        
                  23.53       49.45 (25.92)                                        
  4 McCarter, Alex E    16 UNNYC-MR               51.79      51.05        
                  24.46       51.05 (26.59)                                        
  5 Spinosa, Adam G     18 Agua Swim Team-MR      50.58      51.26        
                  24.37       51.26 (26.89)                                        
  6 Chansakul, JR J     16 Agua Swim Team-MR      51.86      51.73        
                  24.95       51.73 (26.78)                                        
  7 Klinovsky, Jan      15 Agua Swim Team-MR      52.12      52.19        
                  24.92       52.19 (27.27)                                        
  8 Naumovski, Kristij  18 RI Marlins-MR             NT      52.26        
                  25.90       52.26 (26.36)                                        
  9 Koo, Brandon H      14 UN-AG-MR               52.11      52.33        
                  25.07       52.33 (27.26)                                        
 10 Gak, Milos M        16 RI Marlins-MR          53.17      52.44        
                  25.46       52.44 (26.98)                                        
 11 Dervisevic, Alen    15 UN-AG-MR               51.72      52.61        
                  25.20       52.61 (27.41)                                        
 12 Nunez, John         13 Agua Swim Team-MR      53.69      52.89        
                  25.52       52.89 (27.37)                                        
 13 Tilneac, George     14 NYCC-MR                53.73      53.01        
                  25.65       53.01 (27.36)                                        
 14 Koenigsberger, Ste  16 Agua Swim Team-MR      52.36      53.16        
                  25.75       53.16 (27.41)                                        
 15 Pu, Austin          15 UN-AG-MR               54.18      53.32        
                  25.69       53.32 (27.63)                                        
 16 Kunze, Ian M        17 NYCC-MR                52.79      53.46        
                  25.84       53.46 (27.62)                                        
 17 Forbes, Antrico M   16 Agua Swim Team-MR      53.48      53.78        
                  25.38       53.78 (28.40)                                        
 18 Yeo, Maxwell Z      15 Agua Swim Team-MR      54.11      54.19        
                  26.03       54.19 (28.16)                                        
 19 Dong, Richard       14 UN-AG-MR               52.33      54.23        
                  25.75       54.23 (28.48)                                        
 20 Diaz, David G       18 UN-AG-MR                  NT      54.92        
                  26.01       54.92 (28.91)                                        
 21 Sherman, Sammy I    15 Agua Swim Team-MR      54.32      55.03        
                  26.54       55.03 (28.49)                                        
 22 Dimarzo, Phillip N  16 NYCC-MR                54.94      55.17        
                  26.67       55.17 (28.50)                                        
 23 Torres, David J     16 UN-AG-MR               55.38      56.21        
                  27.25       56.21 (28.96)                                        
 24 Kunze, Colin J      15 NYCC-MR                57.62      56.58        
                  27.65       56.58 (28.93)                                        
 25 Isaac, Alejandro    13 NYCC-MR                58.76      56.59        
                  27.33       56.59 (29.26)                                        
 26 Yamout, Nader       16 Agua Swim Team-MR      54.10      56.64        
                  26.37       56.64 (30.27)                                        
 27 Chen, Sam           16 NYCC-MR                   NT      57.76        
                  27.43       57.76 (30.33)                                        
 28 Rosenstein, Tommy   15 Agua Swim Team-MR      57.66      57.98        
                  28.08       57.98 (29.90)                                        
 29 Rueda, Diego C      15 Agua Swim Team-MR      58.87      58.25        
                  28.83       58.25 (29.42)                                        
 30 Hamzic, Omar        14 RI Marlins-MR          56.85      58.77        
                  28.06       58.77 (30.71)                                        
 31 Mitchell, Benjamin  14 Agua Swim Team-MR      57.22      58.80        
                  28.46       58.80 (30.34)                                        
 32 Quinones, Christop  13 Agua Swim Team-MR      58.81      58.95        
                  28.82       58.95 (30.13)                                        
 33 Goldstein, Jonatha  15 Agua Swim Team-MR      58.58      59.28        
                  28.59       59.28 (30.69)                                        
 34 Rawitz, Alexander   16 NYCC-MR                57.79      59.40        
                  28.85       59.40 (30.55)                                        
 35 Abdelrahman, Baraa  13 Agua Swim Team-MR      59.69    1:00.72        
                  29.53     1:00.72 (31.19)                                        
 36 Rivoal, Leo         13 UN-AG-MR                  NT    1:01.67        
                  30.27     1:01.67 (31.40)                                        
 37 Benjamin, Ernst C   13 Agua Swim Team-MR    1:02.95    1:02.75        
                  30.29     1:02.75 (32.46)                                        
 38 Lama, Tiger T       13 Manhattan Makos-MR   1:01.09    1:02.89        
                  30.83     1:02.89 (32.06)                                        
 39 De Las Heras, Emil  14 NYCC-MR                   NT    1:03.03        
                  30.07     1:03.03 (32.96)                                        
 40 Lutchman-Singh, Au  13 Agua Swim Team-MR    1:16.98    1:03.37        
                  30.27     1:03.37 (33.10)                                        
 41 Shumikhin, Michael  13 RI Marlins-MR        1:06.41    1:03.79        
                  29.12     1:03.79 (34.67)                                        
 42 Haddad, Gabriel O   13 NYCC-MR              1:04.61    1:04.82        
                  31.07     1:04.82 (33.75)                                        
 43 Mehlman, Alex P     13 Agua Swim Team-MR         NT    1:07.63        
                  32.17     1:07.63 (35.46)                                        
 44 Watler, Jaleel C    13 NYCC-MR              1:05.20    1:07.70        
                  33.13     1:07.70 (34.57)                                        
 45 Marshall, Matt T    28 WA-WI                  45.00    1:07.76        
                  20.97     1:07.76 (46.79)                                        
 46 Sarsekeyev, Dimash  13 Agua Swim Team-MR    1:08.08    1:07.78        
                  31.51     1:07.78 (36.27)                                        
 47 Kunze, Aidan J      13 NYCC-MR              1:07.05    1:09.34        
                  32.62     1:09.34 (36.72)                                        
 48 Lee, Justin C       13 Agua Swim Team-MR    1:09.14    1:10.17        
                  33.36     1:10.17 (36.81)                                        
 49 Fahey, Anthony l    15 NYCC-MR                   NT    1:13.41        
                  34.64     1:13.41 (38.77)                                        
 50 Khimitch, Peter P   13 Agua Swim Team-MR         NT    1:14.58        
                  34.50     1:14.58 (40.08)                                        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hu-Van Wright, En-  16 Agua Swim Team-MR      52.93      52.49        
                  26.19       52.49 (26.30)                                        
  2 Domagala, Michael   14 UN-AG-MR               52.03      56.18        
                  26.66       56.18 (29.52)                                        
  3 Schumacher, Griffi  17 Agua Swim Team-MR      54.87      57.28        
                  28.33       57.28 (28.95)                                        
  4 McCarter, Alex E    16 UNNYC-MR               56.64      57.66        
                  28.19       57.66 (29.47)                                        
  5 Koo, Brandon H      14 UN-AG-MR               58.79      58.57        
                  28.92       58.57 (29.65)                                        
  6 Koenigsberger, Ste  16 Agua Swim Team-MR    1:02.05      58.64        
                  28.92       58.64 (29.72)                                        
  7 Krna, Andrew B      27 NYAC-MR              1:00.00      59.12        
                  28.51       59.12 (30.61)                                        
  8 Dervisevic, Alen    15 UN-AG-MR               55.83      59.28        
                  28.62       59.28 (30.66)                                        
  9 Chansakul, JR J     16 Agua Swim Team-MR      58.77      59.53        
                  29.17       59.53 (30.36)                                        
 10 Spinosa, Adam G     18 Agua Swim Team-MR      57.95    1:00.10        
                  29.04     1:00.10 (31.06)                                        
 11 Yeo, Maxwell Z      15 Agua Swim Team-MR    1:03.63    1:01.01        
                  30.27     1:01.01 (30.74)                                        
 12 Dong, Richard       14 UN-AG-MR               57.15    1:01.06        
                  29.33     1:01.06 (31.73)                                        
 13 Yamout, Nader       16 Agua Swim Team-MR      59.81    1:01.35        
                  28.76     1:01.35 (32.59)                                        
 14 Forbes, Antrico M   16 Agua Swim Team-MR    1:02.61    1:01.88        
                  29.59     1:01.88 (32.29)                                        
 15 Nunez, John         13 Agua Swim Team-MR    1:12.13    1:02.28        
                  31.01     1:02.28 (31.27)                                        
 16 Hamzic, Omar        14 RI Marlins-MR        1:04.31    1:02.30        
                  30.63     1:02.30 (31.67)                                        
 17 Kunze, Colin J      15 NYCC-MR              1:04.23    1:02.31        
                  31.00     1:02.31 (31.31)                                        
 18 Dimarzo, Phillip N  16 NYCC-MR              1:03.79    1:02.56        
                  30.86     1:02.56 (31.70)                                        
 19 Thapa, Rikesh       16 NYCC-MR              1:01.69    1:02.68        
                  30.40     1:02.68 (32.28)                                        
 20 Rawitz, Alexander   16 NYCC-MR              1:01.68    1:03.25        
                  31.19     1:03.25 (32.06)                                        
 21 Pu, Austin          15 UN-AG-MR             1:05.36    1:03.75        
                  31.58     1:03.75 (32.17)                                        
 22 Rueda, Diego C      15 Agua Swim Team-MR    1:04.97    1:05.39        
                  32.09     1:05.39 (33.30)                                        
 23 Isaac, Alejandro    13 NYCC-MR              1:07.31    1:06.19        
                  32.37     1:06.19 (33.82)                                        
 24 Klinovsky, Jan      15 Agua Swim Team-MR    1:03.15    1:06.69        
                  32.24     1:06.69 (34.45)                                        
 25 Mitchell, Benjamin  14 Agua Swim Team-MR    1:09.41    1:10.06        
                  34.39     1:10.06 (35.67)                                        
 26 Rosenstein, Tommy   15 Agua Swim Team-MR    1:08.68    1:10.42        
                  34.18     1:10.42 (36.24)                                        
 27 Benjamin, Ernst C   13 Agua Swim Team-MR    1:14.31    1:11.42        
                  34.74     1:11.42 (36.68)                                        
 28 Shumikhin, Michael  13 RI Marlins-MR        1:11.30    1:11.45        
                  35.74     1:11.45 (35.71)                                        
 29 De Las Heras, Emil  14 NYCC-MR                   NT    1:14.22        
                  36.27     1:14.22 (37.95)                                        
 30 Kunze, Aidan J      13 NYCC-MR              1:17.92    1:15.72        
                  38.25     1:15.72 (37.47)                                        
 31 Haddad, Gabriel O   13 NYCC-MR              1:19.70    1:18.14        
                  38.23     1:18.14 (39.91)                                        
 32 Watler, Jaleel C    13 NYCC-MR              1:19.68    1:18.15        
                  39.32     1:18.15 (38.83)                                        
 33 Mehlman, Alex P     13 Agua Swim Team-MR         NT    1:20.91        
                  39.25     1:20.91 (41.66)                                        
 34 Lee, Justin C       13 Agua Swim Team-MR    1:20.05    1:21.25        
                  38.88     1:21.25 (42.37)                                        
 35 Fahey, Anthony l    15 NYCC-MR                   NT    1:27.72        
                  43.53     1:27.72 (44.19)                                        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williamson, John M  34 NYAC-MR              1:01.80    1:03.55        
                  30.41     1:03.55 (33.14)                                        
  2 Diaz, David G       18 UN-AG-MR                  NT    1:03.69        
                  29.87     1:03.69 (33.82)                                        
  3 Chansakul, JR J     16 Agua Swim Team-MR    1:02.15    1:04.06        
                  30.66     1:04.06 (33.40)                                        
  4 Koenigsberger, Ste  16 Agua Swim Team-MR    1:01.16    1:05.23        
                  30.65     1:05.23 (34.58)                                        
  5 Pu, Austin          15 UN-AG-MR             1:07.40    1:05.53        
                  31.48     1:05.53 (34.05)                                        
  6 Hu-Van Wright, En-  16 Agua Swim Team-MR    1:05.45    1:05.78        
                  31.38     1:05.78 (34.40)                                        
  7 Frawley, Robert j   22 NYAC-MR              1:05.00    1:06.61        
                  31.26     1:06.61 (35.35)                                        
  8 Torres, David J     16 UN-AG-MR             1:03.89    1:06.67        
                  31.56     1:06.67 (35.11)                                        
  9 Gavrilchin, Michae  23 UN-MR                     NT    1:06.69        
                  30.80     1:06.69 (35.89)                                        
 10 Dervisevic, Alen    15 UN-AG-MR             1:08.57    1:08.49        
                  32.69     1:08.49 (35.80)                                        
 11 Weir, Paul S        25 NYAC-MR              1:02.00    1:09.01        
                  32.04     1:09.01 (36.97)                                        
 12 Koo, Brandon H      14 UN-AG-MR             1:08.97    1:10.36        
                  33.18     1:10.36 (37.18)                                        
 13 Quinones, Christop  13 Agua Swim Team-MR    1:13.61    1:11.59        
                  34.64     1:11.59 (36.95)                                        
 14 Thapa, Rikesh       16 NYCC-MR              1:10.27    1:11.70        
                  33.82     1:11.70 (37.88)                                        
 15 Yeo, Maxwell Z      15 Agua Swim Team-MR    1:12.40    1:11.77        
                  34.35     1:11.77 (37.42)                                        
 16 Sherman, Sammy I    15 Agua Swim Team-MR    1:15.80    1:12.74        
                  33.87     1:12.74 (38.87)                                        
 17 Chen, Sam           16 NYCC-MR                   NT    1:14.53        
                  34.40     1:14.53 (40.13)                                        
 18 Mitchell, Benjamin  14 Agua Swim Team-MR    1:17.94    1:15.99        
                  36.10     1:15.99 (39.89)                                        
 19 Abdelrahman, Baraa  13 Agua Swim Team-MR    1:18.26    1:16.28        
                  36.54     1:16.28 (39.74)                                        
 20 Goldstein, Jonatha  15 Agua Swim Team-MR    1:17.46    1:16.92        
                  36.67     1:16.92 (40.25)                                        
 21 Lama, Tiger T       13 Manhattan Makos-MR   1:19.79    1:18.12        
                  36.42     1:18.12 (41.70)                                        
 22 Forbes, Antrico M   16 Agua Swim Team-MR    1:16.54    1:18.91        
                  36.63     1:18.91 (42.28)                                        
 23 Lutchman-Singh, Au  13 Agua Swim Team-MR    1:37.63    1:19.48        
                  37.87     1:19.48 (41.61)                                        
 24 Rivoal, Leo         13 UN-AG-MR                  NT    1:21.43        
                  38.20     1:21.43 (43.23)                                        
 25 Watler, Jaleel C    13 NYCC-MR              1:25.21    1:25.01        
                  41.72     1:25.01 (43.29)                                        
 26 Mehlman, Alex P     13 Agua Swim Team-MR         NT    1:26.55        
                  40.28     1:26.55 (46.27)                                        
 27 Benjamin, Ernst C   13 Agua Swim Team-MR    1:27.55    1:28.12        
                  41.39     1:28.12 (46.73)                                        
 28 Fahey, Anthony l    15 NYCC-MR                   NT    1:29.30        
                  41.75     1:29.30 (47.55)                                        
 29 Lee, Justin C       13 Agua Swim Team-MR    1:28.86    1:29.60        
                  42.54     1:29.60 (47.06)                                        
 30 Sarsekeyev, Dimash  13 Agua Swim Team-MR    1:34.07    1:33.24        
                  43.97     1:33.24 (49.27)                                        
 31 Khimitch, Peter P   13 Agua Swim Team-MR         NT    1:42.49        
                  47.10     1:42.49 (55.39)                                        
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marshall, Matt T    28 WA-WI                  49.00      49.53        
                  22.75       49.53 (26.78)                                        
  2 Spinosa, Adam G     18 Agua Swim Team-MR      52.99      53.42        
                  24.80       53.42 (28.62)                                        
  3 Chansakul, JR J     16 Agua Swim Team-MR      54.37      53.44        
                  25.13       53.44 (28.31)                                        
  4 Meena, Elliot P     26 NYAC-MR                55.00      54.07        
                  25.27       54.07 (28.80)                                        
  5 Hu-Van Wright, En-  16 Agua Swim Team-MR      55.51      56.18        
                  26.31       56.18 (29.87)                                        
  6 Yamout, Nader       16 Agua Swim Team-MR      56.88      57.71        
                  26.42       57.71 (31.29)                                        
  7 Schumacher, Griffi  17 Agua Swim Team-MR      54.02      57.90        
                  26.81       57.90 (31.09)                                        
  8 Domagala, Michael   14 UN-AG-MR               50.79      58.05        
                  25.28       58.05 (32.77)                                        
  9 Torres, David J     16 UN-AG-MR               56.17      58.13        
                  27.12       58.13 (31.01)                                        
 10 Dervisevic, Alen    15 UN-AG-MR               57.08      58.17        
                  27.07       58.17 (31.10)                                        
 11 Naumovski, Kristij  18 RI Marlins-MR             NT      59.05        
                  26.90       59.05 (32.15)                                        
 12 Nunez, John         13 Agua Swim Team-MR    1:00.78      59.18        
                  28.32       59.18 (30.86)                                        
 13 Ernst, Douglas A    27 NYAC-MR                59.00      59.32        
                  27.49       59.32 (31.83)                                        
 14 Gak, Milos M        16 RI Marlins-MR        1:06.26      59.73        
                  28.82       59.73 (30.91)                                        
 15 Forbes, Antrico M   16 Agua Swim Team-MR      59.06      59.98        
                  26.87       59.98 (33.11)                                        
 16 Dong, Richard       14 UN-AG-MR               55.86    1:00.10        
                  27.83     1:00.10 (32.27)                                        
 17 Sherman, Sammy I    15 Agua Swim Team-MR    1:00.76    1:00.28        
                  28.48     1:00.28 (31.80)                                        
 18 Tilneac, George     14 NYCC-MR              1:01.73    1:01.02        
                  28.28     1:01.02 (32.74)                                        
 19 Kunze, Ian M        17 NYCC-MR                59.43    1:01.04        
                  28.89     1:01.04 (32.15)                                        
 20 Rueda, Diego C      15 Agua Swim Team-MR      58.76    1:01.93        
                  29.36     1:01.93 (32.57)                                        
 21 Klinovsky, Jan      15 Agua Swim Team-MR      59.76    1:02.05        
                  28.77     1:02.05 (33.28)                                        
 22 Rosenstein, Tommy   15 Agua Swim Team-MR    1:25.19    1:04.37        
                  29.44     1:04.37 (34.93)                                        
 23 Quinones, Christop  13 Agua Swim Team-MR    1:06.09    1:04.70        
                  30.69     1:04.70 (34.01)                                        
 24 Goldstein, Jonatha  15 Agua Swim Team-MR    1:17.34    1:09.35        
                  31.73     1:09.35 (37.62)                                        
 25 Abdelrahman, Baraa  13 Agua Swim Team-MR    1:07.64    1:10.42        
                  32.84     1:10.42 (37.58)                                        
 26 De Las Heras, Emil  14 NYCC-MR                   NT    1:10.62        
                  31.69     1:10.62 (38.93)                                        
 27 Lutchman-Singh, Au  13 Agua Swim Team-MR    1:19.00    1:14.10        
                  34.27     1:14.10 (39.83)                                        
 28 Lama, Tiger T       13 Manhattan Makos-MR   1:16.90    1:21.34        
                  36.79     1:21.34 (44.55)                                        
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Domagala, Michael   14 UN-AG-MR             1:55.13    1:55.74        
                  24.11       52.89 (28.78)     1:28.15 (35.26)     1:55.74 (27.59)
  2 Hu-Van Wright, En-  16 Agua Swim Team-MR    1:57.53    1:57.05        
                  25.37       53.94 (28.57)     1:29.54 (35.60)     1:57.05 (27.51)
  3 Gavrilchin, Michae  23 UN-MR                     NT    2:02.73        
                  25.80       57.20 (31.40)     1:34.29 (37.09)     2:02.73 (28.44)
  4 Schumacher, Griffi  17 Agua Swim Team-MR    2:11.51    2:05.29        
                  25.81       59.44 (33.63)     1:35.96 (36.52)     2:05.29 (29.33)
  5 Koenigsberger, Ste  16 Agua Swim Team-MR    2:05.05    2:07.77        
                  27.94     1:02.38 (34.44)     1:37.94 (35.56)     2:07.77 (29.83)
  6 Dong, Richard       14 UN-AG-MR             2:04.60    2:08.16        
                  26.39       58.76 (32.37)     1:37.06 (38.30)     2:08.16 (31.10)
  7 Torres, David J     16 UN-AG-MR             2:02.89    2:08.42        
                  27.21       59.27 (32.06)     1:36.88 (37.61)     2:08.42 (31.54)
  8 Yeo, Maxwell Z      15 Agua Swim Team-MR    2:10.67    2:08.91        
                  27.27     1:00.21 (32.94)     1:39.53 (39.32)     2:08.91 (29.38)
  9 Koo, Brandon H      14 UN-AG-MR             2:11.35    2:09.07        
                  27.89     1:00.51 (32.62)     1:39.50 (38.99)     2:09.07 (29.57)
 10 Pu, Austin          15 UN-AG-MR             2:15.63    2:09.08        
                  27.83     1:02.51 (34.68)     1:40.14 (37.63)     2:09.08 (28.94)
 11 Kunze, Ian M        17 NYCC-MR              2:08.73    2:09.19        
                  28.29       59.83 (31.54)     1:40.06 (40.23)     2:09.19 (29.13)
 12 Yamout, Nader       16 Agua Swim Team-MR    2:06.26    2:09.86        
                  27.55     1:00.88 (33.33)     1:40.05 (39.17)     2:09.86 (29.81)
 13 Diaz, David G       18 UN-AG-MR                  NT    2:09.90        
                  26.16     1:00.54 (34.38)     1:38.65 (38.11)     2:09.90 (31.25)
 14 McCarter, Alex E    16 UNNYC-MR             2:17.36    2:10.00        
                  27.06       59.66 (32.60)     1:40.22 (40.56)     2:10.00 (29.78)
 15 Sherman, Sammy I    15 Agua Swim Team-MR    2:12.92    2:13.00        
                  28.99     1:04.64 (35.65)     1:44.60 (39.96)     2:13.00 (28.40)
 16 Tilneac, George     14 NYCC-MR              2:17.39    2:13.21        
                  27.98     1:00.44 (32.46)     1:42.56 (42.12)     2:13.21 (30.65)
 17 Nunez, John         13 Agua Swim Team-MR    2:16.22    2:14.79        
                  28.60     1:04.26 (35.66)     1:46.53 (42.27)     2:14.79 (28.26)
 18 Rueda, Diego C      15 Agua Swim Team-MR    2:08.32    2:15.99        
                  29.54     1:03.75 (34.21)     1:44.30 (40.55)     2:15.99 (31.69)
 19 Dimarzo, Phillip N  16 NYCC-MR              2:17.85    2:17.26        
                  28.99     1:04.17 (35.18)     1:46.82 (42.65)     2:17.26 (30.44)
 20 Klinovsky, Jan      15 Agua Swim Team-MR    2:13.88    2:19.17        
                  28.13     1:03.15 (35.02)     1:49.30 (46.15)     2:19.17 (29.87)
 21 Rosenstein, Tommy   15 Agua Swim Team-MR    2:27.95    2:19.34        
                  29.78     1:05.09 (35.31)     1:48.31 (43.22)     2:19.34 (31.03)
 22 Quinones, Christop  13 Agua Swim Team-MR    2:20.62    2:19.61        
                  30.22     1:07.58 (37.36)     1:47.63 (40.05)     2:19.61 (31.98)
 23 Kunze, Colin J      15 NYCC-MR              2:23.26    2:20.20        
                  30.50     1:04.36 (33.86)     1:48.23 (43.87)     2:20.20 (31.97)
 24 Isaac, Alejandro    13 NYCC-MR              2:27.32    2:20.37        
                  30.52     1:06.30 (35.78)     1:48.68 (42.38)     2:20.37 (31.69)
 25 Abdelrahman, Baraa  13 Agua Swim Team-MR    2:22.72    2:24.11        
                  30.85     1:07.70 (36.85)     1:49.96 (42.26)     2:24.11 (34.15)
 26 Mitchell, Benjamin  14 Agua Swim Team-MR    2:24.81    2:24.50        
                  30.70     1:08.60 (37.90)     1:50.08 (41.48)     2:24.50 (34.42)
 27 Rawitz, Alexander   16 NYCC-MR              2:20.92    2:25.03        
                  32.77     1:07.68 (34.91)     1:53.18 (45.50)     2:25.03 (31.85)
 28 Goldstein, Jonatha  15 Agua Swim Team-MR    2:31.00    2:28.21        
                  30.33     1:09.87 (39.54)     1:53.31 (43.44)     2:28.21 (34.90)
 29 Rivoal, Leo         13 UN-AG-MR                  NT    2:32.37        
                  31.50     1:09.62 (38.12)     1:54.84 (45.22)     2:32.37 (37.53)
 30 Lama, Tiger T       13 Manhattan Makos-MR   2:41.82    2:36.60        
                  35.12     1:16.93 (41.81)     2:01.25 (44.32)     2:36.60 (35.35)
 31 Kunze, Aidan J      13 NYCC-MR              2:49.79    2:39.22        
                  34.41     1:15.74 (41.33)     2:03.09 (47.35)     2:39.22 (36.13)
 32 Mehlman, Alex P     13 Agua Swim Team-MR         NT    2:46.42        
                  32.32     1:15.89 (43.57)     2:08.40 (52.51)     2:46.42 (38.02)
 33 Haddad, Gabriel O   13 NYCC-MR                   NT    2:46.60        
                  34.39     1:17.32 (42.93)     2:08.89 (51.57)     2:46.60 (37.71)
 34 Sarsekeyev, Dimash  13 Agua Swim Team-MR    2:35.00    2:50.42        
                  36.51     1:21.47 (44.96)     2:12.85 (51.38)     2:50.42 (37.57)
 35 Lee, Justin C       13 Agua Swim Team-MR         NT    2:53.59        
                  39.41     1:24.43 (45.02)     2:14.20 (49.77)     2:53.59 (39.39)
 36 Felipe, Eddie J     14 Seals-MR             2:54.88    3:03.50        
                  38.15     1:26.72 (48.57)     2:18.09 (51.37)     3:03.50 (45.41)
 -- Lutchman-Singh, Au  13 Agua Swim Team-MR    2:49.00         DQ        
      Non-simultaneous touch - breast
                  33.43     1:13.50 (40.07)     1:59.44 (45.94)          DQ (36.92)
 -- Khimitch, Peter P   13 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Did not finish on back - back
                  38.31     1:32.06 (53.75)     2:30.16 (58.10)