Licensed to Metropolitan Swimming - Organization License  HY-TEK's Meet Manager
          2010 MR AGUA Gotham City Challenge - 5/29/2010 to 5/30/2010          
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eguchi, Nadia N           10 Agua Swim Team-MR      33.74      33.98        
  2 Irwin, Amanda P           10 Agua Swim Team-MR      35.43      34.15        
  3 Maloney, Wynn M           10 Agua Swim Team-MR      34.72      34.39        
  4 Peter, Emily R            10 SeaDragons-NJ          33.71      34.66        
  5 Ackerman, Hadley Chang    10 Agua Swim Team-MR      35.27      34.77        
  6 Makovic, Vanessa          10 Rivertown Rays-MR      35.09      34.95        
  7 Miou, Grace               10 Boys Club-MR           35.00      35.30        
  8 Zerouali, Saida T         10 Agua Swim Team-MR      37.14      35.88        
  9 Zhang, Crystal             9 GATE-MR                35.47      36.01        
 10 Ng, Jasmine               10 GATE-MR                39.41      36.59        
 11 Weissman, Emily T         10 Agua Swim Team-MR      36.75      36.98        
 12 Zloklikovits, Kristina    10 Agua Swim Team-MR      37.89      37.56        
 13 Ostensen, Sara            10 WAC-MR                 36.89      37.63        
 14 Sullivan, Emily R         10 Rivertown Rays-MR      36.12      37.71        
 15 McArdle, Maeve C           9 UNCON-MR               36.35      37.83        
 16 Cervone, Gabrielle C       9 NJW-NJ                 41.42      37.84        
 17 Castaneda, Julia          10 SeaDragons-NJ          36.81      38.02        
 18 Berry-Toon, Catharine Q   10 SeaDragons-NJ          37.66      38.11        
 19 Gasic, Doris              10 RI Marlins-MR             NT      38.19        
 20 Ladd, Carys P             10 Agua Swim Team-MR      39.87      38.85        
 21 Rizzo, Nicole E           10 SeaDragons-NJ          36.64      38.89        
 22 Nichols, Mary H            9 Rivertown Rays-MR      39.64      39.04        
 23 Simotas, Samantha C       10 NJW-NJ                 41.84      39.26        
 24 Abdelrahman, Rawan        10 Agua Swim Team-MR      40.28      39.31        
 25 Pena, Desiree             10 Agua Swim Team-MR      38.80      39.35        
 26 Hodzic, Larissa           10 COND-MR                39.63      39.74        
 27 Xu, Annie Y               10 NJW-NJ               1:04.50      40.00        
 28 King, Mairead E           10 Rivertown Rays-MR      37.90      40.25        
 29 Shirazi, Tara J           10 Agua Swim Team-MR      39.00      40.48        
 30 McDermott, Annie E        10 Flying Dolphins-MR     41.00      41.80        
 31 Myer, Devon J             10 SeaDragons-NJ          41.03      41.93        
 32 Gak, Mila M                9 RI Marlins-MR             NT      43.56        
 33 Byrne, Liza J             10 Agua Swim Team-MR      40.19      43.59        
 34 Dunn, Josephine L          9 WISC-MR                42.42      44.22        
 35 Tartakovsky, Sonia E       9 Agua Swim Team-MR      43.99      44.50        
 36 Fried, Lexi N              9 Flying Dolphins-MR     46.02      44.73        
 37 Pinzon, Sarah A           10 Flying Dolphins-MR     52.65      44.98        
 38 McKevitt, Katelyn C        9 WISC-MR                46.91      45.39        
 39 Sheybani, Nikki N          9 Flying Dolphins-MR     44.00      47.80        
 40 Bosch, Jillian V           9 WISC-MR                49.54      48.07        
 41 Van Tassell, Victoria      9 WAC-MR                 50.64      48.68        
 42 Bolster, Nora F            9 Agua Swim Team-MR      46.50      49.00        
 43 Moffitt, Erin              9 SeaDragons-NJ          44.68      49.16        
 44 Dauchez, Alice M           9 Agua Swim Team-MR      51.83      53.59        
 45 Parker, Janessa           10 RI Marlins-MR             NT      55.94        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eguchi, Nadia N           10 Agua Swim Team-MR    1:10.11    1:11.47        
                  34.04     1:11.47 (37.43)                                        
  2 Maloney, Wynn M           10 Agua Swim Team-MR    1:16.27    1:16.28        
                  36.71     1:16.28 (39.57)                                        
  3 Peter, Emily R            10 SeaDragons-NJ        1:15.32    1:16.30        
                  36.60     1:16.30 (39.70)                                        
  4 Irwin, Amanda P           10 Agua Swim Team-MR    1:19.81    1:16.75        
                  36.14     1:16.75 (40.61)                                        
  5 Ackerman, Hadley Chang    10 Agua Swim Team-MR    1:14.67    1:17.23        
                  36.76     1:17.23 (40.47)                                        
  6 Zerouali, Saida T         10 Agua Swim Team-MR    1:16.02    1:18.58        
                  38.00     1:18.58 (40.58)                                        
  7 Ng, Jasmine               10 GATE-MR              1:24.43    1:21.21        
                  38.70     1:21.21 (42.51)                                        
  8 Sullivan, Emily R         10 Rivertown Rays-MR    1:19.77    1:21.93        
                  37.87     1:21.93 (44.06)                                        
  9 Murray, Cecilia V         10 Agua Swim Team-MR    1:22.00    1:22.52        
                  38.47     1:22.52 (44.05)                                        
 10 Lee, Madison              10 NYCC-MR              1:23.11    1:23.12        
                  39.98     1:23.12 (43.14)                                        
 11 Zhang, Crystal             9 GATE-MR              1:18.15    1:23.55        
                  39.28     1:23.55 (44.27)                                        
 12 Rizzo, Nicole E           10 SeaDragons-NJ        1:20.39    1:23.89        
                  39.35     1:23.89 (44.54)                                        
 13 O'Shea, Kelli A           10 COND-MR              1:25.67    1:24.12        
                  39.70     1:24.12 (44.42)                                        
 14 Adorable, Katherine R     10 COND-MR              1:41.00    1:24.32        
                  40.03     1:24.32 (44.29)                                        
 15 Ostensen, Sara            10 WAC-MR               1:21.88    1:26.52        
                  40.80     1:26.52 (45.72)                                        
 16 Berry-Toon, Catharine Q   10 SeaDragons-NJ        1:22.87    1:26.84        
                  41.51     1:26.84 (45.33)                                        
 17 Byrne, Liza J             10 Agua Swim Team-MR    1:26.45    1:28.59        
                  42.30     1:28.59 (46.29)                                        
 18 Castaneda, Julia          10 SeaDragons-NJ        1:25.21    1:28.63        
                  40.73     1:28.63 (47.90)                                        
 19 Gasic, Doris              10 RI Marlins-MR             NT    1:29.62        
                  41.25     1:29.62 (48.37)                                        
 20 Marks, Lily M             10 Agua Swim Team-MR    1:26.95    1:30.01        
                  43.12     1:30.01 (46.89)                                        
 21 McDermott, Annie E        10 Flying Dolphins-MR   1:31.00    1:30.94        
                  43.47     1:30.94 (47.47)                                        
 22 Hunt, Abigail J            9 Agua Swim Team-MR    1:33.99    1:31.46        
                  42.54     1:31.46 (48.92)                                        
 23 King, Mairead E           10 Rivertown Rays-MR    1:33.01    1:31.68        
                  41.99     1:31.68 (49.69)                                        
 24 Shirazi, Tara J           10 Agua Swim Team-MR    1:29.00    1:31.69        
                  43.32     1:31.69 (48.37)                                        
 25 Kreider, Catherine M      10 NYCC-MR              1:26.34    1:31.84        
                  43.80     1:31.84 (48.04)                                        
 26 Hodzic, Larissa           10 COND-MR              1:31.36    1:32.28        
                  42.07     1:32.28 (50.21)                                        
 27 Simotas, Samantha C       10 NJW-NJ               1:31.14    1:32.73        
                  45.09     1:32.73 (47.64)                                        
 28 Zurovac, Mia              10 RI Marlins-MR             NT    1:35.61        
                  43.41     1:35.61 (52.20)                                        
 29 Gak, Mila M                9 RI Marlins-MR             NT    1:36.41        
                  45.25     1:36.41 (51.16)                                        
 30 Nyquist, Hannah M          9 WAC-MR               1:43.64    1:37.19        
                  42.91     1:37.19 (54.28)                                        
 31 Medina, Priscilla          9 COND-MR              1:37.65    1:38.37        
                  46.72     1:38.37 (51.65)                                        
 32 Pinzon, Sarah A           10 Flying Dolphins-MR   1:54.74    1:38.91        
                  48.79     1:38.91 (50.12)                                        
 33 Schatz, Brooke J           9 COND-MR              1:39.31    1:40.11        
                  47.73     1:40.11 (52.38)                                        
 34 Taveras, Angely            9 COND-MR              1:43.19    1:42.97        
                  47.62     1:42.97 (55.35)                                        
 35 Dunn, Josephine L          9 WISC-MR              1:33.77    1:43.58        
                  48.01     1:43.58 (55.57)                                        
 36 Kyin, Leadora A           10 Agua Swim Team-MR    1:50.01    1:44.05        
                  45.83     1:44.05 (58.22)                                        
 37 Fried, Lexi N              9 Flying Dolphins-MR   1:49.91    1:44.81        
                  49.55     1:44.81 (55.26)                                        
 38 Mroczek, Charista S       10 Rac @ Jcc-MR         1:53.30    1:45.14        
                  47.03     1:45.14 (58.11)                                        
 39 Van Tassell, Victoria      9 WAC-MR               1:51.30    1:45.40        
                  47.47     1:45.40 (57.93)                                        
 40 Ritziu, Andrea            10 RI Marlins-MR             NT    1:46.07        
                  47.78     1:46.07 (58.29)                                        
 41 Dauchez, Alice M           9 Agua Swim Team-MR    1:52.88    1:47.64        
                  50.46     1:47.64 (57.18)                                        
 42 Sheybani, Nikki N          9 Flying Dolphins-MR        NT    1:47.78        
                  48.99     1:47.78 (58.79)                                        
 43 McKevitt, Katelyn C        9 WISC-MR              1:43.76    1:48.97        
                  50.38     1:48.97 (58.59)                                        
 44 Moffitt, Erin              9 SeaDragons-NJ        1:43.74    1:49.13        
 45 Bolster, Nora F            9 Agua Swim Team-MR    1:41.37    1:51.01        
                  48.90   1:51.01 (1:02.11)                                        
 46 Machkouri, Sofia J         9 Agua Swim Team-MR    2:13.93    1:52.49        
                  49.43   1:52.49 (1:03.06)                                        
 47 Boyd, Emma                 9 WAC-MR               1:50.17    1:54.40        
                  53.65   1:54.40 (1:00.75)                                        
 48 Kermanshah, Donna F       10 Agua Swim Team-MR    1:47.16    1:55.59        
                  53.74   1:55.59 (1:01.85)                                        
 49 Kaplun, Esther M          10 Agua Swim Team-MR    1:49.00    1:57.36        
                  51.17   1:57.36 (1:06.19)                                        
 50 Parker, Janessa           10 RI Marlins-MR             NT    2:14.72        
                1:01.75   2:14.72 (1:12.97)                                        
 
Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eguchi, Nadia N           10 Agua Swim Team-MR    2:34.62    2:32.09        
                  34.42     1:13.39 (38.97)     1:52.46 (39.07)     2:32.09 (39.63)
  2 Peter, Emily R            10 SeaDragons-NJ        2:40.33    2:44.85        
                  36.11     1:19.69 (43.58)     2:02.87 (43.18)     2:44.85 (41.98)
  3 Zerouali, Saida T         10 Agua Swim Team-MR    2:45.64    2:45.17        
                  37.19     1:19.90 (42.71)     2:03.33 (43.43)     2:45.17 (41.84)
  4 Ng, Jasmine               10 GATE-MR              3:02.60    2:47.90        
                  38.16     1:21.39 (43.23)     2:04.60 (43.21)     2:47.90 (43.30)
  5 Sullivan, Emily R         10 Rivertown Rays-MR    3:06.28    2:51.41        
                  37.52     1:22.53 (45.01)     2:06.53 (44.00)     2:51.41 (44.88)
  6 Cervone, Gabrielle C       9 NJW-NJ               3:06.73    2:52.67        
                  39.02     1:24.33 (45.31)     2:09.30 (44.97)     2:52.67 (43.37)
  7 Berry-Toon, Catharine Q   10 SeaDragons-NJ        2:52.92    2:57.05        
                  38.47     1:24.14 (45.67)     2:11.60 (47.46)     2:57.05 (45.45)
  8 Castaneda, Julia          10 SeaDragons-NJ        3:04.68    2:57.09        
                  40.47     1:27.07 (46.60)     2:12.68 (45.61)     2:57.09 (44.41)
  9 Abdelrahman, Rawan        10 Agua Swim Team-MR    3:06.58    2:57.34        
                  39.54     1:25.07 (45.53)     2:11.23 (46.16)     2:57.34 (46.11)
 10 Rizzo, Nicole E           10 SeaDragons-NJ        2:58.50    2:57.62        
                  39.42     1:25.85 (46.43)     2:12.56 (46.71)     2:57.62 (45.06)
 11 Zhang, Crystal             9 GATE-MR              3:19.08    3:00.27        
                  39.36     1:25.98 (46.62)     2:12.62 (46.64)     3:00.27 (47.65)
 12 O'Shea, Kelli A           10 COND-MR              3:14.48    3:01.61        
                  38.99     1:25.33 (46.34)     2:13.68 (48.35)     3:01.61 (47.93)
 13 Ostensen, Sara            10 WAC-MR               3:07.20    3:05.23        
                  42.92     1:31.56 (48.64)     2:20.37 (48.81)     3:05.23 (44.86)
 14 Pena, Desiree             10 Agua Swim Team-MR    3:11.61    3:08.32        
                  41.46     1:31.65 (50.19)     2:21.26 (49.61)     3:08.32 (47.06)
 15 Adorable, Katherine R     10 COND-MR              3:44.00    3:08.94        
                  39.97     1:28.84 (48.87)     2:19.15 (50.31)     3:08.94 (49.79)
 16 Hodzic, Larissa           10 COND-MR              3:27.02    3:11.69        
                  40.31     1:32.01 (51.70)     2:24.47 (52.46)     3:11.69 (47.22)
 17 Byrne, Liza J             10 Agua Swim Team-MR    3:10.08    3:14.48        
                  43.36     1:34.15 (50.79)     2:24.64 (50.49)     3:14.48 (49.84)
 18 Ladd, Carys P             10 Agua Swim Team-MR    3:05.00    3:16.26        
                  42.88     1:32.85 (49.97)     2:25.92 (53.07)     3:16.26 (50.34)
 19 King, Mairead E           10 Rivertown Rays-MR    3:35.00    3:17.90        
                  44.86     1:35.66 (50.80)     2:27.87 (52.21)     3:17.90 (50.03)
 20 Lachman, Margaret         10 Agua Swim Team-MR    3:21.99    3:20.10        
                  45.90     1:36.78 (50.88)     2:27.81 (51.03)     3:20.10 (52.29)
 21 McDermott, Annie E        10 Flying Dolphins-MR   3:16.00    3:24.79        
                  43.12     1:35.86 (52.74)     2:32.20 (56.34)     3:24.79 (52.59)
 22 Schatz, Brooke J           9 COND-MR              4:17.74    3:30.95        
                  47.90     1:44.75 (56.85)     2:41.78 (57.03)     3:30.95 (49.17)
 23 Tartakovsky, Sonia E       9 Agua Swim Team-MR    3:30.00    3:37.71        
                  43.91     1:41.66 (57.75)     2:40.94 (59.28)     3:37.71 (56.77)
 24 McKevitt, Katelyn C        9 WISC-MR              3:30.00    4:01.04        
                  50.54   1:51.84 (1:01.30)   2:56.26 (1:04.42)   4:01.04 (1:04.78)
 
Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ackerman, Hadley Chang    10 Agua Swim Team-MR      39.08      40.22        
  2 Makovic, Vanessa          10 Rivertown Rays-MR      39.84      40.38        
  3 Miou, Grace               10 Boys Club-MR           41.00      40.57        
  4 Peter, Emily R            10 SeaDragons-NJ          40.13      41.70        
  5 Sullivan, Emily R         10 Rivertown Rays-MR      40.49      41.84        
  6 Simotas, Samantha C       10 NJW-NJ                 44.84      43.12        
  7 Cervone, Gabrielle C       9 NJW-NJ                 47.92      43.37        
  8 Nichols, Mary H            9 Rivertown Rays-MR      44.10      43.50        
  9 Irwin, Amanda P           10 Agua Swim Team-MR      46.11      43.74        
 10 Zerouali, Saida T         10 Agua Swim Team-MR      42.04      43.86        
 11 O'Shea, Kelli A           10 COND-MR                42.70      43.93        
 12 Ng, Jasmine               10 GATE-MR                44.39      44.83        
 13 King, Mairead E           10 Rivertown Rays-MR      40.96      44.86        
 14 Zhang, Crystal             9 GATE-MR                43.35      44.98        
 15 Rizzo, Nicole E           10 SeaDragons-NJ          45.51      45.53        
 16 Zloklikovits, Kristina    10 Agua Swim Team-MR      43.88      45.86        
 17 Berry-Toon, Catharine Q   10 SeaDragons-NJ          49.08      46.22        
 18 Gasic, Doris              10 RI Marlins-MR             NT      46.43        
 19 Castaneda, Julia          10 SeaDragons-NJ          42.98      46.54        
 20 Adorable, Katherine R     10 COND-MR                51.85      46.82        
 21 Ladd, Carys P             10 Agua Swim Team-MR      47.64      47.00        
 22 Ostensen, Sara            10 WAC-MR                 44.09      47.02        
 23 McArdle, Maeve C           9 UNCON-MR               40.00      47.64        
 24 Myer, Devon J             10 SeaDragons-NJ          46.75      47.89        
 25 Fried, Lexi N              9 Flying Dolphins-MR     50.63      47.99        
 26 Shirazi, Tara J           10 Agua Swim Team-MR      47.00      48.62        
 27 Hodzic, Larissa           10 COND-MR                47.50      48.71        
 27 McDermott, Annie E        10 Flying Dolphins-MR     46.00      48.71        
 29 Xu, Annie Y               10 NJW-NJ               1:06.40      49.09        
 30 Byrne, Liza J             10 Agua Swim Team-MR      46.92      49.36        
 31 Gak, Mila M                9 RI Marlins-MR             NT      49.43        
 32 Bosch, Jillian V           9 WISC-MR                56.68      50.25        
 33 Lachman, Margaret         10 Agua Swim Team-MR      48.71      51.56        
 34 Pinzon, Sarah A           10 Flying Dolphins-MR     51.00      51.63        
 35 Sheybani, Nikki N          9 Flying Dolphins-MR     51.00      51.90        
 36 Dunn, Josephine L          9 WISC-MR                48.68      51.91        
 37 Schatz, Brooke J           9 COND-MR                50.36      52.90        
 38 Dauchez, Alice M           9 Agua Swim Team-MR    1:00.67      53.15        
 39 Bolster, Nora F            9 Agua Swim Team-MR      54.79      53.80        
 40 Moffitt, Erin              9 SeaDragons-NJ        1:00.89      54.59        
 41 Van Tassell, Victoria      9 WAC-MR                 55.27      54.97        
 42 McKevitt, Katelyn C        9 WISC-MR                55.97      55.43        
 43 Medina, Priscilla          9 COND-MR                56.69      56.30        
 44 Parker, Janessa           10 RI Marlins-MR             NT      59.92        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eguchi, Nadia N           10 Agua Swim Team-MR    1:26.14    1:22.66        
                  40.55     1:22.66 (42.11)                                        
  2 Ackerman, Hadley Chang    10 Agua Swim Team-MR    1:22.96    1:23.60        
                  40.58     1:23.60 (43.02)                                        
  3 Makovic, Vanessa          10 Rivertown Rays-MR    1:27.60    1:26.70        
                  41.93     1:26.70 (44.77)                                        
  4 Sullivan, Emily R         10 Rivertown Rays-MR    1:27.04    1:27.58        
                  42.67     1:27.58 (44.91)                                        
  5 Peter, Emily R            10 SeaDragons-NJ        1:26.40    1:30.18        
                  44.34     1:30.18 (45.84)                                        
  6 Weissman, Emily T         10 Agua Swim Team-MR    1:33.10    1:30.51        
                  43.93     1:30.51 (46.58)                                        
  7 Zerouali, Saida T         10 Agua Swim Team-MR    1:29.22    1:31.02        
                  44.04     1:31.02 (46.98)                                        
  8 Maloney, Wynn M           10 Agua Swim Team-MR    1:34.07    1:31.38        
                  44.72     1:31.38 (46.66)                                        
  9 Simotas, Samantha C       10 NJW-NJ               1:32.21    1:33.57        
                  46.33     1:33.57 (47.24)                                        
 10 King, Mairead E           10 Rivertown Rays-MR    1:35.59    1:36.38        
                  46.64     1:36.38 (49.74)                                        
 11 Zhang, Crystal             9 GATE-MR              1:33.22    1:37.31        
                  46.86     1:37.31 (50.45)                                        
 12 Zloklikovits, Kristina    10 Agua Swim Team-MR    1:33.86    1:38.03        
                  46.57     1:38.03 (51.46)                                        
 13 Abdelrahman, Rawan        10 Agua Swim Team-MR    1:38.53    1:38.19        
                  46.70     1:38.19 (51.49)                                        
 14 Irwin, Amanda P           10 Agua Swim Team-MR    1:48.85    1:38.85        
                  48.06     1:38.85 (50.79)                                        
 15 Castaneda, Julia          10 SeaDragons-NJ        1:36.96    1:39.99        
                  47.73     1:39.99 (52.26)                                        
 16 Kreider, Catherine M      10 NYCC-MR              1:38.15    1:40.39        
                  48.14     1:40.39 (52.25)                                        
 17 Adorable, Katherine R     10 COND-MR              1:54.57    1:40.92        
                  48.54     1:40.92 (52.38)                                        
 18 Ostensen, Sara            10 WAC-MR               1:33.90    1:41.21        
                  48.75     1:41.21 (52.46)                                        
 19 Berry-Toon, Catharine Q   10 SeaDragons-NJ        1:44.33    1:41.46        
                  48.83     1:41.46 (52.63)                                        
 20 Ladd, Carys P             10 Agua Swim Team-MR    1:45.00    1:41.88        
                  50.87     1:41.88 (51.01)                                        
 21 Hunt, Abigail J            9 Agua Swim Team-MR    1:43.94    1:42.72        
                  50.73     1:42.72 (51.99)                                        
 22 McDermott, Annie E        10 Flying Dolphins-MR   1:46.00    1:43.43        
                  49.59     1:43.43 (53.84)                                        
 23 McArdle, Maeve C           9 UNCON-MR             1:25.00    1:43.91        
                  49.95     1:43.91 (53.96)                                        
 24 Byrne, Liza J             10 Agua Swim Team-MR    1:42.94    1:44.16        
                  52.02     1:44.16 (52.14)                                        
 25 Nyquist, Hannah M          9 WAC-MR               1:30.00    1:45.34        
                  49.94     1:45.34 (55.40)                                        
 26 Hodzic, Larissa           10 COND-MR              1:40.99    1:45.38        
                  51.34     1:45.38 (54.04)                                        
 27 Berman, Dara R             9 North Shore-MR       1:48.00    1:46.11        
                  51.79     1:46.11 (54.32)                                        
 28 Xu, Annie Y               10 NJW-NJ               2:12.57    1:46.76        
                  50.99     1:46.76 (55.77)                                        
 29 Fried, Lexi N              9 Flying Dolphins-MR   1:59.54    1:47.97        
                  52.20     1:47.97 (55.77)                                        
 30 Dunn, Josephine L          9 WISC-MR              1:44.83    1:51.11        
                  52.97     1:51.11 (58.14)                                        
 31 Lachman, Margaret         10 Agua Swim Team-MR    1:53.44    1:54.16        
                  57.17     1:54.16 (56.99)                                        
 32 Bolster, Nora F            9 Agua Swim Team-MR    1:55.86    1:55.69        
                  55.98     1:55.69 (59.71)                                        
 33 Mroczek, Charista S       10 Rac @ Jcc-MR         2:08.48    1:55.71        
                  56.82     1:55.71 (58.89)                                        
 34 Van Tassell, Victoria      9 WAC-MR               2:00.90    1:57.52        
                  55.08   1:57.52 (1:02.44)                                        
 35 Taveras, Angely            9 COND-MR              1:56.35    1:59.86        
 36 McKevitt, Katelyn C        9 WISC-MR              1:57.98    2:00.99        
                  58.16   2:00.99 (1:02.83)                                        
 37 Kaplun, Esther M          10 Agua Swim Team-MR    1:55.00    2:04.30        
                  56.28   2:04.30 (1:08.02)                                        
 38 Boyd, Emma                 9 WAC-MR               2:05.00    2:07.92        
                1:01.06   2:07.92 (1:06.86)                                        
 39 Kermanshah, Donna F       10 Agua Swim Team-MR    1:59.00    2:18.54        
                1:05.24   2:18.54 (1:13.30)                                        
 -- Sheybani, Nikki N          9 Flying Dolphins-MR   1:46.00         DQ        
                  54.36        DQ (1:01.02)                                        
 -- Pinzon, Sarah A           10 Flying Dolphins-MR   2:04.70         DQ        
                  55.94          DQ (54.83)                                        
 -- Marks, Lily M             10 Agua Swim Team-MR    1:39.25         DQ        
                  51.56          DQ (54.80)                                        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miou, Grace               10 Boys Club-MR           42.80      45.65        
  2 Eguchi, Nadia N           10 Agua Swim Team-MR      44.10      46.05        
  3 Ng, Jasmine               10 GATE-MR                46.23      46.06        
  4 Lee, Madison              10 NYCC-MR                45.49      47.62        
  5 Rizzo, Nicole E           10 SeaDragons-NJ          45.60      47.75        
  6 O'Shea, Kelli A           10 COND-MR                50.15      47.97        
  7 Berry-Toon, Catharine Q   10 SeaDragons-NJ          47.34      48.98        
  8 King, Mairead E           10 Rivertown Rays-MR      45.00      50.39        
  9 Kreider, Catherine M      10 NYCC-MR                49.16      50.57        
 10 Weissman, Emily T         10 Agua Swim Team-MR      50.78      50.67        
 11 Simotas, Samantha C       10 NJW-NJ                 52.90      50.85        
 12 Gasic, Doris              10 RI Marlins-MR             NT      51.43        
 13 Cervone, Gabrielle C       9 NJW-NJ               1:04.32      51.77        
 14 Xu, Annie Y               10 NJW-NJ               1:03.77      52.78        
 15 Murray, Cecilia V         10 Agua Swim Team-MR      47.00      53.22        
 16 Gak, Mila M                9 RI Marlins-MR             NT      53.32        
 17 Sheybani, Nikki N          9 Flying Dolphins-MR     51.00      53.66        
 18 Fried, Lexi N              9 Flying Dolphins-MR     52.87      53.67        
 19 Moffitt, Erin              9 SeaDragons-NJ          53.73      54.15        
 20 Sullivan, Emily R         10 Rivertown Rays-MR      59.62      55.00        
 21 Zurovac, Mia              10 RI Marlins-MR             NT      55.59        
 22 Makovic, Vanessa          10 Rivertown Rays-MR      50.62      56.18        
 23 Pinzon, Sarah A           10 Flying Dolphins-MR     56.69      56.32        
 24 Dauchez, Alice M           9 Agua Swim Team-MR      59.04      56.91        
 25 McDermott, Annie E        10 Flying Dolphins-MR     53.00      57.41        
 26 Berman, Dara R             9 North Shore-MR         51.00      57.46        
 27 Dunn, Josephine L          9 WISC-MR                53.98      57.98        
 28 Medina, Priscilla          9 COND-MR              1:01.91      58.37        
 29 Shirazi, Tara J           10 Agua Swim Team-MR      53.00      59.57        
 30 Kaplun, Esther M          10 Agua Swim Team-MR    1:01.21      59.92        
 30 Kermanshah, Donna F       10 Agua Swim Team-MR    1:03.00      59.92        
 32 Bolster, Nora F            9 Agua Swim Team-MR    1:00.21    1:01.93        
 33 Schatz, Brooke J           9 COND-MR              1:01.16    1:03.51        
 34 Boyd, Emma                 9 WAC-MR               1:04.64    1:04.07        
 35 Nyquist, Hannah M          9 WAC-MR               1:11.49    1:07.14        
 36 Van Tassell, Victoria      9 WAC-MR               1:09.34    1:07.26        
 37 Machkouri, Sofia J         9 Agua Swim Team-MR    1:11.36    1:09.11        
 38 Parker, Janessa           10 RI Marlins-MR             NT    1:09.27        
 -- Kyin, Leadora A           10 Agua Swim Team-MR    1:11.52         DQ        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miou, Grace               10 Boys Club-MR         1:35.00    1:35.57        
  2 Abdelrahman, Rawan        10 Agua Swim Team-MR    1:44.91    1:40.21        
  3 O'Shea, Kelli A           10 COND-MR              1:44.86    1:42.82        
  4 Rizzo, Nicole E           10 SeaDragons-NJ        1:40.82    1:44.22        
  5 Moffitt, Erin              9 SeaDragons-NJ        1:56.11    1:44.53        
  6 Simotas, Samantha C       10 NJW-NJ               1:47.04    1:44.63        
  7 Weissman, Emily T         10 Agua Swim Team-MR    1:45.94    1:45.33        
  8 Castaneda, Julia          10 SeaDragons-NJ        1:47.86    1:45.50        
  9 Berry-Toon, Catharine Q   10 SeaDragons-NJ        1:46.65    1:46.09        
 10 King, Mairead E           10 Rivertown Rays-MR    1:45.44    1:46.10        
 11 Maloney, Wynn M           10 Agua Swim Team-MR    1:47.18    1:46.22        
 12 Lachman, Margaret         10 Agua Swim Team-MR    1:51.92    1:50.47        
 13 Makovic, Vanessa          10 Rivertown Rays-MR    1:49.98    1:51.34        
 14 Xu, Annie Y               10 NJW-NJ               2:21.60    1:51.97        
 15 Sullivan, Emily R         10 Rivertown Rays-MR    1:50.91    1:52.44        
 16 Pena, Desiree             10 Agua Swim Team-MR    1:54.72    1:55.22        
 17 Pinzon, Sarah A           10 Flying Dolphins-MR   2:05.52    1:55.56        
                  53.32   1:55.56 (1:02.24)                                        
 18 Sheybani, Nikki N          9 Flying Dolphins-MR   1:50.00    1:55.66        
 19 Adorable, Katherine R     10 COND-MR              2:15.00    1:56.75        
 20 Dunn, Josephine L          9 WISC-MR              2:00.45    1:58.11        
                  14.12   1:58.11 (1:43.99)                                        
 21 Byrne, Liza J             10 Agua Swim Team-MR    2:11.17    1:58.69        
 21 Tartakovsky, Sonia E       9 Agua Swim Team-MR    2:07.41    1:58.69        
                  58.47   1:58.69 (1:00.22)                                        
 23 McDermott, Annie E        10 Flying Dolphins-MR   1:57.00    1:59.98        
                  10.58   1:59.98 (1:49.40)                                        
 24 Myer, Devon J             10 SeaDragons-NJ        2:02.66    2:03.78        
                  11.23   2:03.78 (1:52.55)                                        
 25 Fried, Lexi N              9 Flying Dolphins-MR   2:19.32    2:04.22        
 26 Bolster, Nora F            9 Agua Swim Team-MR    2:04.51    2:05.00        
                  10.17   2:05.00 (1:54.83)                                        
 27 Shirazi, Tara J           10 Agua Swim Team-MR         NT    2:05.56        
 28 Schatz, Brooke J           9 COND-MR              2:45.40    2:08.12        
                  10.73   2:08.12 (1:57.39)                                        
 29 Medina, Priscilla          9 COND-MR              2:13.00    2:09.25        
 30 Van Tassell, Victoria      9 WAC-MR               2:16.33    2:19.97        
 31 Bosch, Jillian V           9 WISC-MR              2:30.00    2:26.25        
                   9.84   2:26.25 (2:16.41)                                        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ackerman, Hadley Chang    10 Agua Swim Team-MR      36.42      35.74        
  2 Maloney, Wynn M           10 Agua Swim Team-MR      38.68      37.83        
  3 Peter, Emily R            10 SeaDragons-NJ          39.96      38.53        
  4 Ng, Jasmine               10 GATE-MR                41.00      40.15        
  4 Zhang, Crystal             9 GATE-MR                39.68      40.15        
  6 Miou, Grace               10 Boys Club-MR           40.00      40.35        
  7 Cervone, Gabrielle C       9 NJW-NJ                 45.23      41.45        
  8 Ostensen, Sara            10 WAC-MR                 42.84      41.46        
  9 Zloklikovits, Kristina    10 Agua Swim Team-MR      40.79      41.48        
 10 McArdle, Maeve C           9 UNCON-MR               40.00      41.88        
 11 Marks, Lily M             10 Agua Swim Team-MR      41.10      42.44        
 12 King, Mairead E           10 Rivertown Rays-MR      45.21      43.80        
 13 Murray, Cecilia V         10 Agua Swim Team-MR      39.00      43.87        
 14 Adorable, Katherine R     10 COND-MR                51.11      44.50        
 15 Sullivan, Emily R         10 Rivertown Rays-MR      50.25      45.00        
 16 Shirazi, Tara J           10 Agua Swim Team-MR      47.00      45.90        
 17 Castaneda, Julia          10 SeaDragons-NJ          42.55      45.91        
 18 Xu, Annie Y               10 NJW-NJ                 49.60      45.99        
 19 Ladd, Carys P             10 Agua Swim Team-MR      47.36      46.45        
 20 McDermott, Annie E        10 Flying Dolphins-MR     45.00      47.14        
 21 Medina, Priscilla          9 COND-MR                50.74      47.67        
 22 Lee, Madison              10 NYCC-MR                44.47      47.80        
 23 Abdelrahman, Rawan        10 Agua Swim Team-MR      47.56      48.32        
 24 Mroczek, Charista S       10 Rac @ Jcc-MR           52.00      48.75        
 25 Nichols, Mary H            9 Rivertown Rays-MR      49.90      48.94        
 26 Nyquist, Hannah M          9 WAC-MR                 52.64      49.58        
 27 Kyin, Leadora A           10 Agua Swim Team-MR      59.00      51.21        
 28 Zurovac, Mia              10 RI Marlins-MR             NT      53.46        
 29 Pinzon, Sarah A           10 Flying Dolphins-MR   1:05.02      53.69        
 30 Lachman, Margaret         10 Agua Swim Team-MR      49.97      53.92        
 31 Fried, Lexi N              9 Flying Dolphins-MR   1:12.78      54.97        
 32 Schatz, Brooke J           9 COND-MR                57.50      55.48        
 33 Berman, Dara R             9 North Shore-MR         53.00      57.04        
 34 Sheybani, Nikki N          9 Flying Dolphins-MR     57.00      57.38        
 35 Ritziu, Andrea            10 RI Marlins-MR             NT      57.74        
 36 Van Tassell, Victoria      9 WAC-MR               1:02.69      57.92        
 37 Dauchez, Alice M           9 Agua Swim Team-MR      55.00      58.10        
 38 Taveras, Angely            9 COND-MR              1:02.14      58.62        
 39 Machkouri, Sofia J         9 Agua Swim Team-MR      59.00    1:03.84        
 40 Moffitt, Erin              9 SeaDragons-NJ        1:01.15    1:06.20        
 41 McKevitt, Katelyn C        9 WISC-MR              1:04.01    1:06.59        
 -- Boyd, Emma                 9 WAC-MR               1:10.00         DQ        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ackerman, Hadley Chang    10 Agua Swim Team-MR    1:20.12    1:18.82        
                  36.54     1:18.82 (42.28)                                        
  2 Eguchi, Nadia N           10 Agua Swim Team-MR    1:19.36    1:22.31        
                  37.59     1:22.31 (44.72)                                        
  3 Zhang, Crystal             9 GATE-MR              1:29.59    1:26.64        
                  40.80     1:26.64 (45.84)                                        
  4 Ng, Jasmine               10 GATE-MR              1:39.00    1:26.95        
                  42.22     1:26.95 (44.73)                                        
  5 Maloney, Wynn M           10 Agua Swim Team-MR    1:29.99    1:31.49        
                  42.21     1:31.49 (49.28)                                        
  6 Makovic, Vanessa          10 Rivertown Rays-MR    1:38.83    1:31.85        
                  40.99     1:31.85 (50.86)                                        
  7 Zloklikovits, Kristina    10 Agua Swim Team-MR    1:27.13    1:31.99        
                  41.31     1:31.99 (50.68)                                        
  8 Ostensen, Sara            10 WAC-MR               1:45.67    1:33.09        
                  42.30     1:33.09 (50.79)                                        
  9 Peter, Emily R            10 SeaDragons-NJ        1:27.86    1:35.09        
                  42.32     1:35.09 (52.77)                                        
 10 Weissman, Emily T         10 Agua Swim Team-MR    1:39.68    1:42.18        
                  45.67     1:42.18 (56.51)                                        
 11 Irwin, Amanda P           10 Agua Swim Team-MR    1:51.46    1:42.77        
                  46.27     1:42.77 (56.50)                                        
 12 Medina, Priscilla          9 COND-MR              2:05.00    2:00.45        
                  51.69   2:00.45 (1:08.76)                                        
 -- Van Tassell, Victoria      9 WAC-MR               2:24.58         DQ        
                  59.92        DQ (1:13.07)                                        
 -- Myer, Devon J             10 SeaDragons-NJ        1:45.89         DQ        
                  48.88                                                            
 
Girls 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Jasmine               10 GATE-MR              3:11.91    3:02.67        
                  40.10     1:29.34 (49.24)     2:21.48 (52.14)     3:02.67 (41.19)
  2 Peter, Emily R            10 SeaDragons-NJ        3:07.72    3:06.90        
                  40.34     1:29.54 (49.20)     2:23.58 (54.04)     3:06.90 (43.32)
  3 Zerouali, Saida T         10 Agua Swim Team-MR    3:08.66    3:07.80        
                  41.12     1:28.17 (47.05)     2:25.95 (57.78)     3:07.80 (41.85)
  4 Weissman, Emily T         10 Agua Swim Team-MR    3:20.65    3:10.83        
                  42.88     1:32.22 (49.34)     2:29.30 (57.08)     3:10.83 (41.53)
  5 Sullivan, Emily R         10 Rivertown Rays-MR    3:39.15    3:10.99        
                  43.03     1:30.66 (47.63)     2:29.28 (58.62)     3:10.99 (41.71)
  6 Makovic, Vanessa          10 Rivertown Rays-MR    3:08.45    3:11.58        
                  42.40     1:32.20 (49.80)     2:29.65 (57.45)     3:11.58 (41.93)
  7 O'Shea, Kelli A           10 COND-MR              3:25.97    3:17.40        
                  43.78     1:37.14 (53.36)     2:32.64 (55.50)     3:17.40 (44.76)
  8 Zhang, Crystal             9 GATE-MR              3:12.20    3:17.48        
                  41.66     1:33.47 (51.81)     2:31.87 (58.40)     3:17.48 (45.61)
  9 Abdelrahman, Rawan        10 Agua Swim Team-MR    3:22.16    3:18.06        
                  47.32     1:39.60 (52.28)     2:33.88 (54.28)     3:18.06 (44.18)
 10 Cervone, Gabrielle C       9 NJW-NJ                    NT    3:18.12        
                  44.18     1:32.26 (48.08)   2:33.52 (1:01.26)     3:18.12 (44.60)
 11 Lee, Madison              10 NYCC-MR              3:23.12    3:19.57        
                  48.99     1:44.95 (55.96)     2:36.08 (51.13)     3:19.57 (43.49)
 12 Castaneda, Julia          10 SeaDragons-NJ        3:22.18    3:19.65        
                  46.66     1:39.49 (52.83)     2:35.51 (56.02)     3:19.65 (44.14)
 13 Berry-Toon, Catharine Q   10 SeaDragons-NJ        3:23.78    3:24.26        
                  49.46     1:44.41 (54.95)     2:39.51 (55.10)     3:24.26 (44.75)
 14 Rizzo, Nicole E           10 SeaDragons-NJ        3:18.25    3:24.43        
                  47.26     1:40.07 (52.81)     2:35.80 (55.73)     3:24.43 (48.63)
 15 Irwin, Amanda P           10 Agua Swim Team-MR    3:10.00    3:29.84        
                  45.44     1:43.19 (57.75)   2:45.34 (1:02.15)     3:29.84 (44.50)
 16 Ostensen, Sara            10 WAC-MR               3:28.45    3:34.52        
                  47.71     1:41.23 (53.52)   2:46.35 (1:05.12)     3:34.52 (48.17)
 17 Ladd, Carys P             10 Agua Swim Team-MR    3:33.00    3:38.26        
                  46.96     1:45.45 (58.49)   2:49.23 (1:03.78)     3:38.26 (49.03)
 18 Byrne, Liza J             10 Agua Swim Team-MR    3:43.47    3:41.62        
                  52.75     1:49.58 (56.83)   2:53.85 (1:04.27)     3:41.62 (47.77)
 19 Hodzic, Larissa           10 COND-MR              3:46.28    3:41.91        
                  49.30     1:44.49 (55.19)   2:52.33 (1:07.84)     3:41.91 (49.58)
 20 Lachman, Margaret         10 Agua Swim Team-MR    3:42.74    3:42.58        
                  54.10   1:57.03 (1:02.93)     2:53.34 (56.31)     3:42.58 (49.24)
 21 Hunt, Abigail J            9 Agua Swim Team-MR    4:06.17    3:43.98        
                  52.81     1:46.73 (53.92)   2:57.83 (1:11.10)     3:43.98 (46.15)
 22 Nichols, Mary H            9 Rivertown Rays-MR    4:15.00    3:45.03        
                  49.16     1:40.72 (51.56)   2:51.61 (1:10.89)     3:45.03 (53.42)
 -- Miou, Grace               10 Boys Club-MR         3:12.00         DQ        
                  41.81     1:32.66 (50.85)     2:25.46 (52.80)          DQ (41.73)
 -- Zloklikovits, Kristina    10 Agua Swim Team-MR    3:17.94         DQ        
                  42.22     1:32.72 (50.50)   2:32.78 (1:00.06)          DQ (43.08)
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halper, Sophie R          12 Agua Swim Team-MR      30.68      30.57        
  2 McGowan, Alessia M        11 Agua Swim Team-MR      30.38      30.58        
  3 Picinich, Annmarie        12 RY-NJ                  29.84      30.65        
  4 Tilneac, Stephanie J      12 NYCC-MR                30.26      30.80        
  5 Robert, Jessica           12 Agua Swim Team-MR      32.11      31.09        
  6 Paspalas, Christina M     12 COND-MR                30.50      31.11        
  7 Ruiz, Vanessa D           12 Sailfish-MR            30.49      31.13        
  8 Safovich, Polina F        12 Agua Swim Team-MR      31.64      31.61        
  9 Makovic, Tiffany          12 Rivertown Rays-MR      32.11      32.75        
 10 Klinovsky, Katarina       12 Agua Swim Team-MR      32.34      32.76        
 11 Elting, Imani T           11 COND-MR                32.23      32.77        
 12 Isom, Gabrielle I         12 Agua Swim Team-MR      33.15      32.81        
 13 Lu, Sifan                 12 Agua Swim Team-MR      33.47      32.82        
 14 Faust, Christina E        12 Sailfish-MR            33.10      33.01        
 15 Rice, Natasha L           11 WISC-MR                33.19      33.02        
 16 Castaneda, Sierra R       12 SeaDragons-NJ          32.79      33.07        
 17 Lee, Audrey               12 GATE-MR                34.27      33.09        
 18 Suarez-Rebling, Mariana   12 Agua Swim Team-MR      32.80      33.19        
 19 Farrell, Shannon P        12 COND-MR                34.60      33.21        
 20 Wang, Carol               12 GATE-MR                33.82      33.23        
 21 Farrell, Brenna K         12 COND-MR                32.93      33.32        
 22 Barclay, Skye M           12 Flying Dolphins-MR     33.00      33.40        
 23 Van Tassell, Gabrielle A  11 WAC-MR                 33.47      33.48        
 24 Dorsey, Kai V             12 Agua Swim Team-MR      34.66      33.58        
 25 Fried, Carly T            12 Flying Dolphins-MR     35.24      33.59        
 26 Eguchi, Lydia             12 Agua Swim Team-MR      33.66      33.60        
 27 Solin, Julia              12 RY-NJ                  33.01      33.68        
 28 Elmassry, Jasmine         11 Unagua-MR              33.54      33.74        
 29 Giua, Giovanna            12 WISC-MR                34.10      33.94        
 30 Badick, Mackenzie L       12 COND-MR                35.09      34.00        
 31 Kelly, Jordan A           12 Agua Swim Team-MR      33.41      34.13        
 32 Liu, Serina               12 GATE-MR                33.86      34.14        
 33 Walsh, Colleen M          12 COND-MR                35.47      34.21        
 34 McClung, Demi R           11 Rivertown Rays-MR      34.53      34.44        
 35 Kwong, Anna               12 GATE-MR                34.07      34.68        
 36 Paholak, Milah V          12 Agua Swim Team-MR      34.37      34.70        
 37 Lipton, Jessica R         12 Flying Dolphins-MR     36.70      34.79        
 38 Hosking, Amy E            12 Flying Dolphins-MR     38.85      34.86        
 39 Litvinsky, Sarah          11 NJW-NJ                 36.72      35.15        
 40 Malyszka, Kelly           11 COND-MR                36.20      35.23        
 41 Pena, Sarahe              11 Agua Swim Team-MR      33.94      35.38        
 41 Gagion, Anna E            12 Rivertown Rays-MR      34.36      35.38        
 43 Kinkel, Amanda N          12 GATE-MR                36.65      35.47        
 44 Kascle, Raeanne           12 Rac @ Jcc-MR           36.99      35.53        
 45 Baldassare, Brooke F      11 WISC-MR                34.59      35.75        
 46 Sandoval, Lizbeth         12 Sailfish-MR            34.00      35.77        
 47 Cole, Mikaela G           11 APEX-MR                38.85      36.00        
 48 Bay, Alexandria M         12 Agua Swim Team-MR      35.89      36.30        
 49 Morel, Amanda M           12 Agua Swim Team-MR      36.13      36.36        
 50 Smerechniak, Jillian K    11 WISC-MR                34.66      36.81        
 51 Knobler, Sera A           12 Agua Swim Team-MR      37.76      37.41        
 52 Gallelli, Francesca       11 WAC-MR                 39.72      37.97        
 53 Astudillo, Nicole *       12 Agua Swim Team-MR      45.00      38.14        
 54 Radulic, Sarah N          11 SeaDragons-NJ          38.62      38.16        
 55 Braswell, Marissa K       11 NJW-NJ                 47.81      38.54        
 56 Armetta, Kelly L          12 WISC-MR                38.97      38.62        
 57 Patel, Shreeja N          12 Agua Swim Team-MR      38.63      39.04        
 58 Zhang, Jane               11 GATE-MR                41.63      39.11        
 59 Hyatt, Juli M             11 NJW-NJ               1:04.10      39.41        
 60 Harris, Hannah            12 Agua Swim Team-MR      49.62      40.92        
 61 Black, Stephanie N        12 GATE-MR                38.97      41.57        
 62 Bradley, Katie A          11 WISC-MR                39.60      42.29        
 63 Kunesch, Victoria E       11 SeaDragons-NJ          41.13      42.40        
 64 Galindo, Amber            12 Agua Swim Team-MR      44.26      42.47        
 65 Sheybani, Gabi G          11 Flying Dolphins-MR     50.21      42.86        
 66 Hymes, Caroline J         11 Agua Swim Team-MR      44.57      43.72        
 67 Lane, Natasha *           11 Agua Swim Team-MR      43.57      44.03        
 68 Moffitt, Anna K           11 SeaDragons-NJ          43.39      44.81        
 69 Monti, Dominique A        11 Rac @ Jcc-MR           40.10      46.51        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Slepian, Sarah N          12 SeaDragons-NJ        1:04.84    1:05.41        
                  31.62     1:05.41 (33.79)                                        
  2 Picinich, Annmarie        12 RY-NJ                1:05.70    1:06.53        
                  31.68     1:06.53 (34.85)                                        
  3 Halper, Sophie R          12 Agua Swim Team-MR    1:06.51    1:07.00        
                  32.51     1:07.00 (34.49)                                        
  4 Tilneac, Stephanie J      12 NYCC-MR              1:06.09    1:07.75        
                  32.79     1:07.75 (34.96)                                        
  5 Ruiz, Vanessa D           12 Sailfish-MR          1:07.43    1:08.33        
                  33.29     1:08.33 (35.04)                                        
  6 McGowan, Alessia M        11 Agua Swim Team-MR    1:09.00    1:08.34        
                  32.60     1:08.34 (35.74)                                        
  7 Paspalas, Christina M     12 COND-MR              1:06.50    1:09.51        
                  32.81     1:09.51 (36.70)                                        
  8 Elting, Imani T           11 COND-MR              1:12.35    1:10.13        
                  34.35     1:10.13 (35.78)                                        
  9 Farrell, Shannon P        12 COND-MR              1:14.50    1:10.42        
                  33.46     1:10.42 (36.96)                                        
 10 Safovich, Polina F        12 Agua Swim Team-MR    1:10.49    1:10.62        
                  33.75     1:10.62 (36.87)                                        
 11 Fried, Carly T            12 Flying Dolphins-MR   1:13.46    1:11.11        
                  33.61     1:11.11 (37.50)                                        
 12 Castaneda, Sierra R       12 SeaDragons-NJ        1:14.13    1:11.46        
                  34.20     1:11.46 (37.26)                                        
 13 Farrell, Brenna K         12 COND-MR              1:11.79    1:11.59        
                  34.64     1:11.59 (36.95)                                        
 14 Elmassry, Jasmine         11 Unagua-MR            1:11.29    1:11.71        
                  34.92     1:11.71 (36.79)                                        
 15 Barclay, Skye M           12 Flying Dolphins-MR   1:10.23    1:12.04        
                  34.02     1:12.04 (38.02)                                        
 16 Rice, Natasha L           11 WISC-MR              1:11.27    1:12.23        
                  34.61     1:12.23 (37.62)                                        
 17 Eguchi, Lydia             12 Agua Swim Team-MR    1:11.94    1:12.40        
                  34.44     1:12.40 (37.96)                                        
 18 Robert, Jessica           12 Agua Swim Team-MR    1:11.12    1:12.42        
                  33.72     1:12.42 (38.70)                                        
 19 Schoenfeld, Sarah L       12 North Shore-MR       1:11.00    1:12.73        
                  35.04     1:12.73 (37.69)                                        
 20 McClung, Demi R           11 Rivertown Rays-MR    1:12.93    1:12.77        
                  34.82     1:12.77 (37.95)                                        
 21 Isom, Gabrielle I         12 Agua Swim Team-MR    1:11.22    1:13.19        
                  35.59     1:13.19 (37.60)                                        
 22 Makovic, Tiffany          12 Rivertown Rays-MR    1:10.90    1:13.28        
                  34.79     1:13.28 (38.49)                                        
 23 Lu, Sifan                 12 Agua Swim Team-MR    1:12.68    1:13.34        
                  35.86     1:13.34 (37.48)                                        
 24 Walsh, Colleen M          12 COND-MR              1:19.60    1:13.40        
                  35.25     1:13.40 (38.15)                                        
 25 Lipton, Jessica R         12 Flying Dolphins-MR   1:14.94    1:13.98        
                  35.54     1:13.98 (38.44)                                        
 26 Klinovsky, Katarina       12 Agua Swim Team-MR    1:10.52    1:14.16        
                  34.92     1:14.16 (39.24)                                        
 27 Wang, Carol               12 GATE-MR              1:12.47    1:14.23        
                  35.86     1:14.23 (38.37)                                        
 28 Berenshtein, Valery       11 NJW-NJ               1:22.32    1:14.50        
                  35.94     1:14.50 (38.56)                                        
 29 Solin, Julia              12 RY-NJ                1:12.09    1:14.52        
                  35.60     1:14.52 (38.92)                                        
 30 Kwong, Anna               12 GATE-MR              1:15.54    1:15.03        
                  36.33     1:15.03 (38.70)                                        
 31 Van Tassell, Gabrielle A  11 WAC-MR               1:13.47    1:15.68        
                  35.43     1:15.68 (40.25)                                        
 32 Kelly, Jordan A           12 Agua Swim Team-MR    1:13.11    1:15.76        
                  36.09     1:15.76 (39.67)                                        
 33 Parbst, Hannah C          12 North Shore-MR       1:16.00    1:16.25        
                  36.45     1:16.25 (39.80)                                        
 34 Kinkel, Amanda N          12 GATE-MR              1:20.91    1:16.37        
                  36.77     1:16.37 (39.60)                                        
 35 Baldassare, Brooke F      11 WISC-MR              1:15.88    1:16.48        
                  36.70     1:16.48 (39.78)                                        
 36 Wong, Janice              12 GATE-MR              1:21.96    1:16.75        
                  35.80     1:16.75 (40.95)                                        
 37 Badick, Mackenzie L       12 COND-MR              1:18.87    1:16.97        
                  36.99     1:16.97 (39.98)                                        
 38 Sandoval, Lizbeth         12 Sailfish-MR          1:17.25    1:17.14        
                  37.07     1:17.14 (40.07)                                        
 39 Gagion, Anna E            12 Rivertown Rays-MR    1:16.52    1:17.41        
                  36.69     1:17.41 (40.72)                                        
 40 Kascle, Raeanne           12 Rac @ Jcc-MR         1:22.97    1:17.77        
                  38.05     1:17.77 (39.72)                                        
 41 Weiss, Jessica M          11 Flying Dolphins-MR   1:16.00    1:17.95        
                  36.25     1:17.95 (41.70)                                        
 42 Spiropoulos, Christina P  12 NJW-NJ               1:19.66    1:18.12        
                  37.61     1:18.12 (40.51)                                        
 43 Corridon, Claire D        11 Agua Swim Team-MR    1:17.75    1:18.15        
                  37.92     1:18.15 (40.23)                                        
 44 Farrell, Teresa M         12 COND-MR              1:23.40    1:18.68        
                  38.22     1:18.68 (40.46)                                        
 45 Cole, Mikaela G           11 APEX-MR              1:20.40    1:19.16        
                  36.94     1:19.16 (42.22)                                        
 46 Schnupp, Samantha J       11 NYCC-MR              1:20.00    1:19.45        
                  36.91     1:19.45 (42.54)                                        
 47 Orange, Jordan R          12 Agua Swim Team-MR    1:19.48    1:19.59        
                  37.73     1:19.59 (41.86)                                        
 48 Medina, Melissa           12 COND-MR              1:34.26    1:19.68        
                  37.88     1:19.68 (41.80)                                        
 49 Malyszka, Kelly           11 COND-MR              1:18.69    1:20.19        
                  38.01     1:20.19 (42.18)                                        
 50 Smerechniak, Jillian K    11 WISC-MR              1:17.43    1:20.47        
                  37.75     1:20.47 (42.72)                                        
 51 Bay, Alexandria M         12 Agua Swim Team-MR    1:17.30    1:20.97        
                  38.99     1:20.97 (41.98)                                        
 52 Futterman, Aidan G        11 Agua Swim Team-MR    1:23.41    1:21.83        
                  37.35     1:21.83 (44.48)                                        
 53 Morel, Amanda M           12 Agua Swim Team-MR    1:18.75    1:21.93        
                  37.63     1:21.93 (44.30)                                        
 54 O'Meara, Sappha E         12 Flying Dolphins-MR   1:24.06    1:22.66        
                  39.60     1:22.66 (43.06)                                        
 55 Ye, Mabel                 11 WISC-MR              1:20.28    1:23.87        
                  39.12     1:23.87 (44.75)                                        
 56 Antonawich, Kathryn E     11 WISC-MR              1:23.01    1:24.34        
                  38.99     1:24.34 (45.35)                                        
 57 Knobler, Sera A           12 Agua Swim Team-MR    1:24.29    1:24.80        
                  39.73     1:24.80 (45.07)                                        
 58 London, Katherine         11 WAC-MR               1:22.36    1:25.66        
                  39.88     1:25.66 (45.78)                                        
 59 Astudillo, Nicole *       12 Agua Swim Team-MR    1:40.00    1:25.81        
                  40.76     1:25.81 (45.05)                                        
 60 OH, Sarafina M            11 Agua Swim Team-MR    1:27.29    1:27.97        
                  41.38     1:27.97 (46.59)                                        
 61 Radulic, Sarah N          11 SeaDragons-NJ        1:26.10    1:28.47        
                  41.43     1:28.47 (47.04)                                        
 62 Patel, Shreeja N          12 Agua Swim Team-MR    1:27.44    1:29.58        
                  42.63     1:29.58 (46.95)                                        
 63 Zhang, Jane               11 GATE-MR              1:29.93    1:29.90        
                  40.29     1:29.90 (49.61)                                        
 64 Drexler, Victoria A       12 NYCC-MR              1:27.50    1:30.05        
                  41.41     1:30.05 (48.64)                                        
 65 Wong, Isabelle            12 GATE-MR              1:35.86    1:31.62        
                  42.54     1:31.62 (49.08)                                        
 66 Sheybani, Gabi G          11 Flying Dolphins-MR   1:45.46    1:36.20        
                  44.46     1:36.20 (51.74)                                        
 67 Galindo, Amber            12 Agua Swim Team-MR    1:41.98    1:37.81        
                  46.24     1:37.81 (51.57)                                        
 68 Goodman, Laura M          12 COND-MR              1:38.19    1:38.85        
                  45.42     1:38.85 (53.43)                                        
 69 Moffitt, Anna K           11 SeaDragons-NJ        1:41.91    1:39.08        
                  45.99     1:39.08 (53.09)                                        
 70 Hymes, Caroline J         11 Agua Swim Team-MR    1:40.17    1:39.09        
                  46.41     1:39.09 (52.68)                                        
 71 Li Ah Kim, Tiffany J      11 SeaDragons-NJ        1:44.50    1:40.47        
                  47.49     1:40.47 (52.98)                                        
 72 Kunesch, Victoria E       11 SeaDragons-NJ        1:34.64    1:41.81        
                  47.01     1:41.81 (54.80)                                        
 73 Monti, Dominique A        11 Rac @ Jcc-MR         1:28.10    1:46.21        
                  47.80     1:46.21 (58.41)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Slepian, Sarah N          12 SeaDragons-NJ        2:21.23    2:18.54        
                  31.01     1:06.03 (35.02)     1:42.41 (36.38)     2:18.54 (36.13)
  2 Halper, Sophie R          12 Agua Swim Team-MR    2:24.86    2:27.39        
                  33.91     1:11.84 (37.93)     1:50.71 (38.87)     2:27.39 (36.68)
  3 Picinich, Annmarie        12 RY-NJ                2:36.95    2:27.93        
                  34.64     1:13.17 (38.53)     1:51.62 (38.45)     2:27.93 (36.31)
  4 Tilneac, Stephanie J      12 NYCC-MR              2:32.69    2:30.66        
                  33.94     1:12.54 (38.60)     1:51.45 (38.91)     2:30.66 (39.21)
  5 Castaneda, Sierra R       12 SeaDragons-NJ        2:31.52    2:31.56        
                  34.79     1:14.20 (39.41)     1:54.43 (40.23)     2:31.56 (37.13)
  6 Elmassry, Jasmine         11 Unagua-MR            2:33.66    2:31.76        
                  35.28     1:14.05 (38.77)     1:53.46 (39.41)     2:31.76 (38.30)
  7 Farrell, Brenna K         12 COND-MR              2:34.52    2:33.47        
                  35.57     1:15.91 (40.34)     1:54.87 (38.96)     2:33.47 (38.60)
  8 Farrell, Shannon P        12 COND-MR              2:43.18    2:33.48        
                  34.87     1:14.66 (39.79)     1:55.47 (40.81)     2:33.48 (38.01)
  9 Rice, Natasha L           11 WISC-MR              2:39.48    2:34.49        
                  35.27     1:14.25 (38.98)     1:55.31 (41.06)     2:34.49 (39.18)
 10 Paspalas, Christina M     12 COND-MR              2:24.00    2:34.50        
                  34.16     1:14.46 (40.30)     1:55.22 (40.76)     2:34.50 (39.28)
 11 Faust, Christina E        12 Sailfish-MR          2:33.69    2:34.95        
                  34.60     1:14.13 (39.53)     1:55.50 (41.37)     2:34.95 (39.45)
 12 Wang, Carol               12 GATE-MR              2:34.23    2:36.41        
                  35.99     1:15.13 (39.14)     1:56.36 (41.23)     2:36.41 (40.05)
 13 Walsh, Colleen M          12 COND-MR              2:59.84    2:36.64        
                  35.64     1:15.59 (39.95)     1:56.17 (40.58)     2:36.64 (40.47)
 14 Solin, Julia              12 RY-NJ                2:38.61    2:37.23        
                  36.60     1:17.52 (40.92)     1:57.75 (40.23)     2:37.23 (39.48)
 15 Shin, Clair               11 NJW-NJ               2:44.85    2:37.49        
                  36.45     1:17.68 (41.23)     1:58.17 (40.49)     2:37.49 (39.32)
 16 Klinovsky, Katarina       12 Agua Swim Team-MR    2:36.69    2:39.47        
                  36.04     1:17.34 (41.30)     1:58.82 (41.48)     2:39.47 (40.65)
 17 Makovic, Tiffany          12 Rivertown Rays-MR    2:35.00    2:40.12        
                  35.53     1:17.10 (41.57)     1:58.91 (41.81)     2:40.12 (41.21)
 18 Van Tassell, Gabrielle A  11 WAC-MR               2:43.87    2:42.65        
                  36.80     1:18.93 (42.13)     2:01.45 (42.52)     2:42.65 (41.20)
 19 Baldassare, Brooke F      11 WISC-MR              2:41.41    2:43.63        
                  37.53     1:20.11 (42.58)     2:02.94 (42.83)     2:43.63 (40.69)
 20 Liu, Serina               12 GATE-MR              2:55.58    2:44.94        
                  36.69     1:19.20 (42.51)     2:03.78 (44.58)     2:44.94 (41.16)
 21 Badick, Mackenzie L       12 COND-MR              2:55.07    2:45.02        
                  38.54     1:22.27 (43.73)     2:04.86 (42.59)     2:45.02 (40.16)
 22 Kwong, Anna               12 GATE-MR              2:45.75    2:45.20        
                  36.65     1:19.13 (42.48)     2:02.05 (42.92)     2:45.20 (43.15)
 23 Litvinsky, Sarah          11 NJW-NJ               2:51.22    2:46.96        
                  38.42     1:22.31 (43.89)     2:07.81 (45.50)     2:46.96 (39.15)
 24 Sandoval, Lizbeth         12 Sailfish-MR          2:47.95    2:47.69        
                  37.48     1:20.79 (43.31)     2:05.93 (45.14)     2:47.69 (41.76)
 25 Gagion, Anna E            12 Rivertown Rays-MR    3:04.15    2:47.86        
                  36.73     1:19.40 (42.67)     2:02.48 (43.08)     2:47.86 (45.38)
 26 Pawlik, Veronica          12 NJW-NJ               2:57.35    2:51.88        
                  38.70     1:21.85 (43.15)     2:08.06 (46.21)     2:51.88 (43.82)
 27 Cole, Mikaela G           11 APEX-MR              3:04.33    2:52.27        
                  39.41     1:24.50 (45.09)     2:09.81 (45.31)     2:52.27 (42.46)
 28 Kinkel, Amanda N          12 GATE-MR              2:50.00    2:52.92        
                  38.90     1:23.87 (44.97)     2:09.87 (46.00)     2:52.92 (43.05)
 29 Smerechniak, Jillian K    11 WISC-MR              3:02.68    2:53.66        
                  38.53     1:24.35 (45.82)     2:09.71 (45.36)     2:53.66 (43.95)
 30 Malyszka, Kelly           11 COND-MR              2:54.47    2:54.06        
                  38.66     1:23.46 (44.80)     2:09.42 (45.96)     2:54.06 (44.64)
 31 Medina, Melissa           12 COND-MR              2:55.00    2:55.17        
                  39.45     1:23.44 (43.99)     2:10.39 (46.95)     2:55.17 (44.78)
 32 Kascle, Raeanne           12 Rac @ Jcc-MR         2:58.75    2:56.77        
                  40.74     1:26.44 (45.70)     2:13.82 (47.38)     2:56.77 (42.95)
 33 Morel, Amanda M           12 Agua Swim Team-MR    2:57.89    2:56.94        
                  39.93     1:25.29 (45.36)     2:11.12 (45.83)     2:56.94 (45.82)
 34 Knobler, Sera A           12 Agua Swim Team-MR    2:57.13    2:57.21        
                  38.94     1:26.10 (47.16)     2:11.88 (45.78)     2:57.21 (45.33)
 35 Gallelli, Francesca       11 WAC-MR               3:19.07    3:06.11        
                  40.90     1:29.72 (48.82)     2:19.84 (50.12)     3:06.11 (46.27)
 36 Zhang, Jane               11 GATE-MR                   NT    3:12.94        
                  42.47     1:32.16 (49.69)     2:24.32 (52.16)     3:12.94 (48.62)
 37 Kunesch, Victoria E       11 SeaDragons-NJ        3:25.50    3:30.62        
                  45.96     1:40.15 (54.19)     2:36.49 (56.34)     3:30.62 (54.13)
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Slepian, Sarah N          12 SeaDragons-NJ          33.41      34.26        
  2 Paspalas, Christina M     12 COND-MR                36.00      35.16        
  3 Picinich, Annmarie        12 RY-NJ                  35.19      35.60        
  4 Safovich, Polina F        12 Agua Swim Team-MR      35.68      35.72        
  5 McGowan, Alessia M        11 Agua Swim Team-MR      36.11      36.04        
  6 Rice, Natasha L           11 WISC-MR                35.53      36.10        
  7 Tilneac, Stephanie J      12 NYCC-MR                34.20      36.36        
  8 Klinovsky, Katarina       12 Agua Swim Team-MR      36.90      37.61        
  9 Barclay, Skye M           12 Flying Dolphins-MR     36.00      37.91        
 10 Lee, Audrey               12 GATE-MR                35.99      37.94        
 11 Giua, Giovanna            12 WISC-MR                38.67      38.49        
 12 Fried, Carly T            12 Flying Dolphins-MR     36.00      38.55        
 13 Kinkel, Amanda N          12 GATE-MR                37.41      38.78        
 14 Walsh, Colleen M          12 COND-MR                41.21      38.84        
 15 Elting, Imani T           11 COND-MR                40.35      39.17        
 16 Badick, Mackenzie L       12 COND-MR                43.59      39.23        
 17 Faust, Christina E        12 Sailfish-MR            38.78      39.39        
 18 Van Tassell, Gabrielle A  11 WAC-MR                 39.81      39.47        
 19 Paholak, Milah V          12 Agua Swim Team-MR      38.76      39.53        
 20 Castaneda, Sierra R       12 SeaDragons-NJ          38.63      39.63        
 21 Farrell, Shannon P        12 COND-MR                42.24      40.15        
 22 Litvinsky, Sarah          11 NJW-NJ                 41.33      40.26        
 23 McClung, Demi R           11 Rivertown Rays-MR      41.11      40.31        
 24 Farrell, Brenna K         12 COND-MR                36.39      40.40        
 25 Isom, Gabrielle I         12 Agua Swim Team-MR      39.46      40.44        
 26 Lipton, Jessica R         12 Flying Dolphins-MR     40.00      40.52        
 27 Liu, Frances              11 NJW-NJ                 43.76      40.79        
 28 Pena, Sarahe              11 Agua Swim Team-MR      41.44      40.82        
 29 Sandoval, Lizbeth         12 Sailfish-MR            40.94      41.28        
 30 Pawlik, Veronica          12 NJW-NJ                 43.16      41.64        
 31 Hosking, Amy E            12 Flying Dolphins-MR     40.00      42.11        
 32 Smerechniak, Jillian K    11 WISC-MR                38.88      42.21        
 33 Liu, Serina               12 GATE-MR                40.60      42.40        
 34 Solin, Julia              12 RY-NJ                  40.09      42.81        
 35 Gallelli, Francesca       11 WAC-MR                 44.81      43.23        
 36 Radulic, Sarah N          11 SeaDragons-NJ          44.20      43.37        
 37 Armetta, Kelly L          12 WISC-MR                44.43      43.42        
 38 Cole, Mikaela G           11 APEX-MR                47.34      44.07        
 39 Dorsey, Kai V             12 Agua Swim Team-MR      42.00      44.22        
 40 Medina, Melissa           12 COND-MR                48.98      44.36        
 41 Kascle, Raeanne           12 Rac @ Jcc-MR           42.59      44.47        
 42 Knobler, Sera A           12 Agua Swim Team-MR      44.21      44.86        
 43 Black, Stephanie N        12 GATE-MR                39.61      45.35        
 44 Braswell, Marissa K       11 NJW-NJ               1:00.10      45.78        
 45 Zhang, Jane               11 GATE-MR                47.85      46.99        
 46 Sheybani, Gabi G          11 Flying Dolphins-MR     54.27      47.30        
 47 Bradley, Katie A          11 WISC-MR                47.72      47.78        
 48 Astudillo, Nicole *       12 Agua Swim Team-MR    1:00.00      48.74        
 49 Hyatt, Juli M             11 NJW-NJ                 48.84      48.96        
 50 Patel, Shreeja N          12 Agua Swim Team-MR      48.34      49.35        
 51 Lane, Natasha *           11 Agua Swim Team-MR      54.11      51.08        
 52 Kunesch, Victoria E       11 SeaDragons-NJ          45.89      51.39        
 53 Monti, Dominique A        11 Rac @ Jcc-MR           43.47      52.11        
 54 Harris, Hannah            12 Agua Swim Team-MR      57.90      53.63        
 55 Moffitt, Anna K           11 SeaDragons-NJ          55.79      54.06        
 56 Galindo, Amber            12 Agua Swim Team-MR      50.00      54.21        
 -- Hymes, Caroline J         11 Agua Swim Team-MR      58.11         DQ        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Slepian, Sarah N          12 SeaDragons-NJ        1:10.08    1:13.53        
                  35.43     1:13.53 (38.10)                                        
  2 Picinich, Annmarie        12 RY-NJ                1:16.16    1:15.95        
                  36.40     1:15.95 (39.55)                                        
  3 Paspalas, Christina M     12 COND-MR              1:17.00    1:17.29        
                  37.58     1:17.29 (39.71)                                        
  4 Tilneac, Stephanie J      12 NYCC-MR              1:14.37    1:18.56        
                  37.65     1:18.56 (40.91)                                        
  5 Rice, Natasha L           11 WISC-MR              1:17.21    1:18.85        
                  37.39     1:18.85 (41.46)                                        
  6 Safovich, Polina F        12 Agua Swim Team-MR    1:19.31    1:20.65        
                  38.59     1:20.65 (42.06)                                        
  7 Suarez-Rebling, Mariana   12 Agua Swim Team-MR    1:22.30    1:21.56        
                  38.76     1:21.56 (42.80)                                        
  8 Lee, Audrey               12 GATE-MR              1:22.09    1:21.99        
                  39.32     1:21.99 (42.67)                                        
  9 Farrell, Shannon P        12 COND-MR              1:25.51    1:22.14        
                  39.78     1:22.14 (42.36)                                        
 10 Castaneda, Sierra R       12 SeaDragons-NJ        1:21.36    1:22.20        
                  39.58     1:22.20 (42.62)                                        
 11 Farrell, Brenna K         12 COND-MR              1:19.98    1:22.31        
                  39.75     1:22.31 (42.56)                                        
 12 Eguchi, Lydia             12 Agua Swim Team-MR    1:19.42    1:22.40        
                  40.51     1:22.40 (41.89)                                        
 13 Barclay, Skye M           12 Flying Dolphins-MR   1:19.92    1:22.88        
                  39.70     1:22.88 (43.18)                                        
 14 Kinkel, Amanda N          12 GATE-MR              1:24.15    1:23.16        
                  40.77     1:23.16 (42.39)                                        
 15 Faust, Christina E        12 Sailfish-MR          1:23.23    1:23.30        
                  40.41     1:23.30 (42.89)                                        
 16 McClung, Demi R           11 Rivertown Rays-MR    1:25.07    1:23.58        
                  40.35     1:23.58 (43.23)                                        
 17 Walsh, Colleen M          12 COND-MR              1:31.85    1:23.97        
                  40.40     1:23.97 (43.57)                                        
 18 Halper, Sophie R          12 Agua Swim Team-MR    1:19.14    1:24.53        
                  42.03     1:24.53 (42.50)                                        
 19 Lu, Sifan                 12 Agua Swim Team-MR    1:23.94    1:24.54        
                  41.33     1:24.54 (43.21)                                        
 20 Robert, Jessica           12 Agua Swim Team-MR    1:24.87    1:25.08        
                  40.43     1:25.08 (44.65)                                        
 21 Paholak, Milah V          12 Agua Swim Team-MR    1:21.91    1:25.15        
                  41.34     1:25.15 (43.81)                                        
 22 Van Tassell, Gabrielle A  11 WAC-MR               1:24.42    1:25.64        
                  42.27     1:25.64 (43.37)                                        
 23 Kelly, Jordan A           12 Agua Swim Team-MR    1:24.52    1:25.78        
                  41.87     1:25.78 (43.91)                                        
 24 Shin, Clair               11 NJW-NJ               1:31.86    1:26.22        
                  41.75     1:26.22 (44.47)                                        
 25 Giua, Giovanna            12 WISC-MR              1:21.89    1:26.63        
                  41.49     1:26.63 (45.14)                                        
 26 Lipton, Jessica R         12 Flying Dolphins-MR   1:24.35    1:26.72        
                  41.79     1:26.72 (44.93)                                        
 27 Liu, Frances              11 NJW-NJ               1:33.28    1:27.40        
                  43.12     1:27.40 (44.28)                                        
 28 Badick, Mackenzie L       12 COND-MR              1:33.32    1:27.88        
                  42.54     1:27.88 (45.34)                                        
 29 Parbst, Hannah C          12 North Shore-MR       1:24.00    1:28.10        
                  42.49     1:28.10 (45.61)                                        
 30 Antonawich, Kathryn E     11 WISC-MR              1:31.74    1:29.02        
                  42.61     1:29.02 (46.41)                                        
 31 Solin, Julia              12 RY-NJ                1:28.32    1:29.58        
                  44.44     1:29.58 (45.14)                                        
 32 Schoenfeld, Sarah L       12 North Shore-MR       1:27.00    1:30.13        
                  43.31     1:30.13 (46.82)                                        
 33 Makovic, Tiffany          12 Rivertown Rays-MR    1:28.30    1:30.33        
                  43.63     1:30.33 (46.70)                                        
 34 Wong, Janice              12 GATE-MR              1:33.70    1:31.47        
                  43.75     1:31.47 (47.72)                                        
 35 Knobler, Sera A           12 Agua Swim Team-MR    1:34.44    1:31.62        
                  44.65     1:31.62 (46.97)                                        
 36 Smerechniak, Jillian K    11 WISC-MR              1:22.48    1:31.87        
                  43.24     1:31.87 (48.63)                                        
 37 Medina, Melissa           12 COND-MR              1:43.45    1:32.31        
                  44.93     1:32.31 (47.38)                                        
 38 Berman, Evonne S          12 North Shore-MR       1:38.00    1:32.35        
                  44.92     1:32.35 (47.43)                                        
 39 Farrell, Teresa M         12 COND-MR              1:35.37    1:32.40        
                  45.42     1:32.40 (46.98)                                        
 40 Nieves, Daniella M        12 WISC-MR              1:31.32    1:32.51        
                  43.14     1:32.51 (49.37)                                        
 41 Kascle, Raeanne           12 Rac @ Jcc-MR         1:33.41    1:33.61        
                  45.00     1:33.61 (48.61)                                        
 42 Drexler, Victoria A       12 NYCC-MR              1:33.50    1:33.84        
                  45.67     1:33.84 (48.17)                                        
 43 Orange, Jordan R          12 Agua Swim Team-MR    1:36.88    1:34.00        
 44 Schnupp, Samantha J       11 NYCC-MR              1:32.00    1:34.71        
                  44.37     1:34.71 (50.34)                                        
 45 Elmassry, Jasmine         11 Unagua-MR            1:30.89    1:34.84        
                  45.99     1:34.84 (48.85)                                        
 46 Radulic, Sarah N          11 SeaDragons-NJ        1:36.28    1:34.92        
                  44.41     1:34.92 (50.51)                                        
 47 Futterman, Aidan G        11 Agua Swim Team-MR    1:38.37    1:35.55        
                  45.15     1:35.55 (50.40)                                        
 48 Berenshtein, Valery       11 NJW-NJ               1:39.65    1:35.64        
                  45.81     1:35.64 (49.83)                                        
 49 Armetta, Kelly L          12 WISC-MR              1:40.10    1:36.62        
                  46.35     1:36.62 (50.27)                                        
 50 Baldassare, Brooke F      11 WISC-MR              1:38.71    1:36.68        
                  47.57     1:36.68 (49.11)                                        
 51 OH, Sarafina M            11 Agua Swim Team-MR    1:36.90    1:37.12        
                  46.85     1:37.12 (50.27)                                        
 52 London, Katherine         11 WAC-MR               1:35.26    1:37.70        
                  45.72     1:37.70 (51.98)                                        
 53 Cole, Mikaela G           11 APEX-MR              1:37.04    1:38.48        
                  48.09     1:38.48 (50.39)                                        
 54 Morel, Amanda M           12 Agua Swim Team-MR    1:35.00    1:41.38        
                  49.79     1:41.38 (51.59)                                        
 55 Zambrano, Daniela         12 NJW-NJ               1:34.50    1:41.86        
                  45.75     1:41.86 (56.11)                                        
 56 Sheybani, Gabi G          11 Flying Dolphins-MR   1:49.69    1:42.23        
                  50.02     1:42.23 (52.21)                                        
 57 Braswell, Marissa K       11 NJW-NJ               1:44.10    1:45.01        
                  49.01     1:45.01 (56.00)                                        
 58 Lane, Natasha *           11 Agua Swim Team-MR    1:45.87    1:49.73        
                  51.58     1:49.73 (58.15)                                        
 59 Kunesch, Victoria E       11 SeaDragons-NJ        1:40.66    1:50.93        
                  52.97     1:50.93 (57.96)                                        
 60 Monti, Dominique A        11 Rac @ Jcc-MR         1:33.10    1:52.81        
                  53.05     1:52.81 (59.76)                                        
 61 Li Ah Kim, Tiffany J      11 SeaDragons-NJ        1:56.31    1:55.14        
                  50.32   1:55.14 (1:04.82)                                        
 62 Moffitt, Anna K           11 SeaDragons-NJ        1:50.89    1:55.50        
                  55.78     1:55.50 (59.72)                                        
 63 Harris, Hannah            12 Agua Swim Team-MR    2:04.97    1:59.08        
                  54.79   1:59.08 (1:04.29)                                        
 -- Galindo, Amber            12 Agua Swim Team-MR    2:00.00         DQ        
                  58.70        DQ (1:04.62)                                        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fried, Carly T            12 Flying Dolphins-MR     38.38      38.36        
  2 Slepian, Sarah N          12 SeaDragons-NJ          36.92      38.78        
  3 Schoenfeld, Sarah L       12 North Shore-MR         38.00      39.86        
  4 Solin, Julia              12 RY-NJ                  39.46      40.22        
  5 Isom, Gabrielle I         12 Agua Swim Team-MR      38.56      40.34        
  6 Lu, Sifan                 12 Agua Swim Team-MR      41.02      40.46        
  7 Weiss, Jessica M          11 Flying Dolphins-MR     40.05      41.00        
  8 McGowan, Alessia M        11 Agua Swim Team-MR      41.26      41.25        
  9 Wang, Carol               12 GATE-MR                40.12      41.85        
 10 O'Meara, Sappha E         12 Flying Dolphins-MR     45.28      42.24        
 11 Kwong, Anna               12 GATE-MR                40.43      42.39        
 12 Picinich, Annmarie        12 RY-NJ                  45.57      43.19        
 13 Kelly, Jordan A           12 Agua Swim Team-MR      42.98      43.55        
 14 Parbst, Hannah C          12 North Shore-MR         41.00      43.98        
 15 Wong, Isabelle            12 GATE-MR                45.14      44.07        
 16 Berman, Evonne S          12 North Shore-MR         43.00      44.47        
 17 Suarez-Rebling, Mariana   12 Agua Swim Team-MR      42.80      44.48        
 18 Gagion, Anna E            12 Rivertown Rays-MR      44.98      44.61        
 19 Spiropoulos, Christina P  12 NJW-NJ                 47.71      44.66        
 20 Van Tassell, Gabrielle A  11 WAC-MR                 43.98      45.20        
 21 Shin, Clair               11 NJW-NJ                 47.53      45.33        
 22 Baldassare, Brooke F      11 WISC-MR                42.97      45.42        
 23 Armetta, Kelly L          12 WISC-MR                44.27      45.43        
 24 Lee, Audrey               12 GATE-MR                44.09      45.56        
 25 Farrell, Brenna K         12 COND-MR                49.95      45.66        
 26 McClung, Demi R           11 Rivertown Rays-MR      50.62      46.38        
 27 Rice, Natasha L           11 WISC-MR                46.04      46.59        
 28 Litvinsky, Sarah          11 NJW-NJ                 46.73      46.94        
 29 Kinkel, Amanda N          12 GATE-MR                46.37      47.37        
 30 Patel, Shreeja N          12 Agua Swim Team-MR      48.33      48.03        
 31 Giua, Giovanna            12 WISC-MR                49.60      49.23        
 32 Medina, Melissa           12 COND-MR                53.03      49.28        
 33 Flear, Erica              11 Manta Rays-MR          40.90      49.59        
 34 Moffitt, Anna K           11 SeaDragons-NJ          47.83      49.94        
 35 Bay, Alexandria M         12 Agua Swim Team-MR      53.43      50.41        
 36 Antonawich, Kathryn E     11 WISC-MR                46.69      51.16        
 37 Wong, Janice              12 GATE-MR                53.27      51.72        
 38 Klinovsky, Katarina       12 Agua Swim Team-MR      46.74      51.73        
 39 Astudillo, Nicole *       12 Agua Swim Team-MR    1:00.00      51.94        
 40 Knobler, Sera A           12 Agua Swim Team-MR      51.00      51.98        
 41 Sheybani, Gabi G          11 Flying Dolphins-MR     53.28      52.54        
 42 Lane, Natasha *           11 Agua Swim Team-MR      51.70      52.58        
 43 Hymes, Caroline J         11 Agua Swim Team-MR      53.64      53.00        
 44 Badick, Mackenzie L       12 COND-MR              1:03.46      53.24        
 45 London, Katherine         11 WAC-MR                 49.19      53.38        
 46 Corridon, Claire D        11 Agua Swim Team-MR      53.69      54.48        
 47 Kunesch, Victoria E       11 SeaDragons-NJ          53.73      55.07        
 48 Goodman, Laura M          12 COND-MR                58.00      55.46        
 49 Drexler, Victoria A       12 NYCC-MR                55.28      57.25        
 50 Radulic, Sarah N          11 SeaDragons-NJ        1:04.35      58.81        
 51 Harris, Hannah            12 Agua Swim Team-MR    1:02.22      59.20        
 52 Zhang, Jane               11 GATE-MR                57.15    1:00.28        
 53 Li Ah Kim, Tiffany J      11 SeaDragons-NJ          58.31    1:00.89        
 -- Ye, Mabel                 11 WISC-MR                42.86         DQ        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Slepian, Sarah N          12 SeaDragons-NJ        1:20.87    1:21.44        
                  38.73     1:21.44 (42.71)                                        
  2 Fried, Carly T            12 Flying Dolphins-MR   1:25.89    1:23.52        
                  38.83     1:23.52 (44.69)                                        
  3 Lu, Sifan                 12 Agua Swim Team-MR    1:26.69    1:27.19        
                  41.56     1:27.19 (45.63)                                        
  4 Weiss, Jessica M          11 Flying Dolphins-MR   1:28.00    1:28.25        
                  42.07     1:28.25 (46.18)                                        
  5 McGowan, Alessia M        11 Agua Swim Team-MR    1:31.40    1:28.53        
                  42.07     1:28.53 (46.46)                                        
  6 Solin, Julia              12 RY-NJ                1:26.28    1:28.56        
                  42.74     1:28.56 (45.82)                                        
  7 Wang, Carol               12 GATE-MR              1:29.97    1:29.92        
                  41.65     1:29.92 (48.27)                                        
  8 Kwong, Anna               12 GATE-MR              1:29.02    1:31.31        
                  44.35     1:31.31 (46.96)                                        
  9 Picinich, Annmarie        12 RY-NJ                1:31.72    1:31.49        
                  43.42     1:31.49 (48.07)                                        
 10 Eguchi, Lydia             12 Agua Swim Team-MR    1:29.32    1:31.53        
                  44.34     1:31.53 (47.19)                                        
 11 Ruiz, Vanessa D           12 Sailfish-MR          1:31.80    1:32.10        
                  44.68     1:32.10 (47.42)                                        
 12 Paholak, Milah V          12 Agua Swim Team-MR    1:31.21    1:33.27        
                  44.33     1:33.27 (48.94)                                        
 13 Suarez-Rebling, Mariana   12 Agua Swim Team-MR    1:30.08    1:34.65        
                  45.39     1:34.65 (49.26)                                        
 14 Kelly, Jordan A           12 Agua Swim Team-MR    1:30.88    1:35.13        
                  44.44     1:35.13 (50.69)                                        
 15 Hosking, Amy E            12 Flying Dolphins-MR   1:39.03    1:36.30        
                  46.44     1:36.30 (49.86)                                        
 16 Van Tassell, Gabrielle A  11 WAC-MR               1:33.46    1:36.51        
                  46.33     1:36.51 (50.18)                                        
 17 Armetta, Kelly L          12 WISC-MR              1:34.22    1:36.55        
                  46.21     1:36.55 (50.34)                                        
 18 Castaneda, Sierra R       12 SeaDragons-NJ        1:41.81    1:36.65        
                  46.32     1:36.65 (50.33)                                        
 19 Walsh, Colleen M          12 COND-MR                   NT    1:36.66        
                  45.52     1:36.66 (51.14)                                        
 20 Kinkel, Amanda N          12 GATE-MR              1:41.78    1:36.91        
                  47.22     1:36.91 (49.69)                                        
 21 Gagion, Anna E            12 Rivertown Rays-MR    1:45.35    1:37.45        
                  45.75     1:37.45 (51.70)                                        
 22 Safovich, Polina F        12 Agua Swim Team-MR    1:39.87    1:37.84        
                  45.98     1:37.84 (51.86)                                        
 23 Liu, Frances              11 NJW-NJ               1:40.60    1:38.18        
                  46.60     1:38.18 (51.58)                                        
 24 Shin, Clair               11 NJW-NJ               1:41.89    1:38.48        
                  46.95     1:38.48 (51.53)                                        
 25 Barclay, Skye M           12 Flying Dolphins-MR   1:34.94    1:38.49        
                  46.33     1:38.49 (52.16)                                        
 26 Pawlik, Veronica          12 NJW-NJ               1:40.29    1:39.03        
                  47.11     1:39.03 (51.92)                                        
 27 Medina, Melissa           12 COND-MR              1:43.78    1:39.09        
                  47.89     1:39.09 (51.20)                                        
 28 Malyszka, Kelly           11 COND-MR              1:40.21    1:40.09        
                  46.76     1:40.09 (53.33)                                        
 29 Baldassare, Brooke F      11 WISC-MR              1:34.47    1:40.37        
                  47.04     1:40.37 (53.33)                                        
 30 Pena, Sarahe              11 Agua Swim Team-MR    1:39.62    1:40.62        
                  46.84     1:40.62 (53.78)                                        
 31 Robert, Jessica           12 Agua Swim Team-MR    1:40.35    1:41.01        
                  47.55     1:41.01 (53.46)                                        
 32 Morel, Amanda M           12 Agua Swim Team-MR    1:39.28    1:41.24        
                  46.78     1:41.24 (54.46)                                        
 33 Hyatt, Juli M             11 NJW-NJ               1:54.10    1:41.48        
                  47.56     1:41.48 (53.92)                                        
 34 McClung, Demi R           11 Rivertown Rays-MR    1:39.54    1:41.63        
                  48.57     1:41.63 (53.06)                                        
 35 Makovic, Tiffany          12 Rivertown Rays-MR    1:35.40    1:42.21        
                  48.06     1:42.21 (54.15)                                        
 36 Lipton, Jessica R         12 Flying Dolphins-MR   1:49.27    1:43.20        
                  49.74     1:43.20 (53.46)                                        
 37 Liu, Serina               12 GATE-MR              1:38.95    1:43.21        
                  47.67     1:43.21 (55.54)                                        
 38 Patel, Shreeja N          12 Agua Swim Team-MR    1:45.02    1:43.35        
                  49.85     1:43.35 (53.50)                                        
 39 Gallelli, Francesca       11 WAC-MR               1:58.77    1:45.14        
                  51.10     1:45.14 (54.04)                                        
 40 Farrell, Shannon P        12 COND-MR              1:53.86    1:46.60        
                  49.21     1:46.60 (57.39)                                        
 41 Giua, Giovanna            12 WISC-MR              1:46.40    1:47.02        
                  49.31     1:47.02 (57.71)                                        
 42 Bay, Alexandria M         12 Agua Swim Team-MR    1:49.93    1:47.69        
                  51.53     1:47.69 (56.16)                                        
 43 Hymes, Caroline J         11 Agua Swim Team-MR    1:52.67    1:49.30        
                  50.93     1:49.30 (58.37)                                        
 44 Moffitt, Anna K           11 SeaDragons-NJ        1:48.86    1:49.38        
                  50.04     1:49.38 (59.34)                                        
 45 Lane, Natasha *           11 Agua Swim Team-MR    1:56.10    1:51.97        
                  52.68     1:51.97 (59.29)                                        
 46 Bradley, Katie A          11 WISC-MR              1:49.18    1:53.73        
                  53.20   1:53.73 (1:00.53)                                        
 47 Badick, Mackenzie L       12 COND-MR              2:03.53    1:56.44        
                  54.45   1:56.44 (1:01.99)                                        
 48 Kunesch, Victoria E       11 SeaDragons-NJ        1:59.37    1:56.70        
                  55.04   1:56.70 (1:01.66)                                        
 49 Radulic, Sarah N          11 SeaDragons-NJ        1:58.79    1:59.55        
                  57.35   1:59.55 (1:02.20)                                        
 50 Galindo, Amber            12 Agua Swim Team-MR    2:05.47    2:01.55        
                  56.51   2:01.55 (1:05.04)                                        
 51 Braswell, Marissa K       11 NJW-NJ               1:40.20    2:05.23        
                  57.53   2:05.23 (1:07.70)                                        
 52 Harris, Hannah            12 Agua Swim Team-MR    1:59.00    2:06.14        
                  57.88   2:06.14 (1:08.26)                                        
 53 Zhang, Jane               11 GATE-MR              2:02.31    2:06.61        
                  59.99   2:06.61 (1:06.62)                                        
 54 Monti, Dominique A        11 Rac @ Jcc-MR         2:15.10    2:16.37        
                1:00.14   2:16.37 (1:16.23)                                        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paspalas, Christina M     12 COND-MR                33.50      33.43        
  2 Tilneac, Stephanie J      12 NYCC-MR                33.41      33.78        
  3 Safovich, Polina F        12 Agua Swim Team-MR      35.35      34.73        
  4 Halper, Sophie R          12 Agua Swim Team-MR      34.93      34.92        
  5 Ruiz, Vanessa D           12 Sailfish-MR            34.10      35.24        
  6 McGowan, Alessia M        11 Agua Swim Team-MR      35.58      35.33        
  7 Lipton, Jessica R         12 Flying Dolphins-MR     35.13      35.98        
  8 Elting, Imani T           11 COND-MR                37.67      36.34        
  9 Wang, Carol               12 GATE-MR                36.25      36.35        
 10 Klinovsky, Katarina       12 Agua Swim Team-MR      35.59      36.56        
 11 Corridon, Claire D        11 Agua Swim Team-MR      37.61      37.00        
 12 Berman, Evonne S          12 North Shore-MR         37.00      37.44        
 13 Suarez-Rebling, Mariana   12 Agua Swim Team-MR      39.58      37.93        
 14 Giua, Giovanna            12 WISC-MR                37.72      38.23        
 15 Farrell, Shannon P        12 COND-MR                41.60      38.40        
 16 Kascle, Raeanne           12 Rac @ Jcc-MR           47.93      38.56        
 17 Paholak, Milah V          12 Agua Swim Team-MR      38.03      38.58        
 18 Castaneda, Sierra R       12 SeaDragons-NJ          40.85      38.82        
 19 Makovic, Tiffany          12 Rivertown Rays-MR      37.00      39.08        
 20 Malyszka, Kelly           11 COND-MR                41.08      39.15        
 21 Walsh, Colleen M          12 COND-MR                37.59      39.34        
 22 Robert, Jessica           12 Agua Swim Team-MR      39.72      39.44        
 23 Liu, Frances              11 NJW-NJ                 42.18      39.49        
 23 Zambrano, Daniela         12 NJW-NJ                 49.75      39.49        
 25 Isom, Gabrielle I         12 Agua Swim Team-MR      38.63      39.63        
 26 Flear, Erica              11 Manta Rays-MR          37.00      39.97        
 27 Sandoval, Lizbeth         12 Sailfish-MR            41.67      40.20        
 28 Litvinsky, Sarah          11 NJW-NJ                 43.05      40.83        
 29 Lee, Audrey               12 GATE-MR                40.12      40.87        
 30 Kinkel, Amanda N          12 GATE-MR                41.19      41.01        
 31 Badick, Mackenzie L       12 COND-MR                44.44      41.14        
 32 Smerechniak, Jillian K    11 WISC-MR                41.40      41.43        
 33 Astudillo, Nicole *       12 Agua Swim Team-MR    1:00.00      41.52        
 34 Morel, Amanda M           12 Agua Swim Team-MR      42.32      42.20        
 35 Farrell, Teresa M         12 COND-MR                44.09      42.21        
 36 Kwong, Anna               12 GATE-MR                39.41      42.59        
 37 Schnupp, Samantha J       11 NYCC-MR                40.00      42.70        
 38 London, Katherine         11 WAC-MR                 40.52      43.09        
 39 Cole, Mikaela G           11 APEX-MR                43.22      43.21        
 40 Patel, Shreeja N          12 Agua Swim Team-MR      47.16      43.28        
 41 Parbst, Hannah C          12 North Shore-MR         41.00      43.95        
 42 Gagion, Anna E            12 Rivertown Rays-MR      42.11      44.17        
 43 Zhang, Jane               11 GATE-MR                43.98      44.86        
 44 Wong, Isabelle            12 GATE-MR                46.42      45.61        
 45 Orange, Jordan R          12 Agua Swim Team-MR      53.25      46.35        
 46 Braswell, Marissa K       11 NJW-NJ                 42.21      46.91        
 47 Sheybani, Gabi G          11 Flying Dolphins-MR     46.00      47.91        
 48 Armetta, Kelly L          12 WISC-MR                44.65      48.03        
 49 OH, Sarafina M            11 Agua Swim Team-MR      55.00      49.68        
 50 Moffitt, Anna K           11 SeaDragons-NJ        1:00.89      50.75        
 51 Harris, Hannah            12 Agua Swim Team-MR    1:04.59      51.84        
 52 Drexler, Victoria A       12 NYCC-MR                50.12      52.00        
 53 Monti, Dominique A        11 Rac @ Jcc-MR           44.10      53.47        
 54 Hymes, Caroline J         11 Agua Swim Team-MR      56.19      54.85        
 55 Galindo, Amber            12 Agua Swim Team-MR    1:00.00      55.41        
 56 Goodman, Laura M          12 COND-MR                55.00      56.90        
 57 Kunesch, Victoria E       11 SeaDragons-NJ        1:03.85    1:03.22        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Slepian, Sarah N          12 SeaDragons-NJ        1:12.57    1:12.27        
                  33.58     1:12.27 (38.69)                                        
  2 Tilneac, Stephanie J      12 NYCC-MR              1:15.45    1:15.87        
                  34.56     1:15.87 (41.31)                                        
  3 Shin, Clair               11 NJW-NJ               1:25.94    1:18.13        
                  36.17     1:18.13 (41.96)                                        
  4 Lipton, Jessica R         12 Flying Dolphins-MR   1:19.23    1:18.22        
                  36.84     1:18.22 (41.38)                                        
  5 Wang, Carol               12 GATE-MR              1:16.84    1:18.67        
                  37.89     1:18.67 (40.78)                                        
  6 Paspalas, Christina M     12 COND-MR              1:14.00    1:19.45        
                  35.69     1:19.45 (43.76)                                        
  7 Halper, Sophie R          12 Agua Swim Team-MR    1:17.90    1:20.70        
                  38.09     1:20.70 (42.61)                                        
  8 Eguchi, Lydia             12 Agua Swim Team-MR    1:18.96    1:21.39        
                  37.71     1:21.39 (43.68)                                        
  9 Suarez-Rebling, Mariana   12 Agua Swim Team-MR    1:18.25    1:22.03        
                  37.93     1:22.03 (44.10)                                        
 10 Elting, Imani T           11 COND-MR              1:28.52    1:22.53        
                  37.78     1:22.53 (44.75)                                        
 11 Ruiz, Vanessa D           12 Sailfish-MR          1:25.44    1:23.55        
                  36.27     1:23.55 (47.28)                                        
 12 Liu, Frances              11 NJW-NJ               1:31.67    1:25.15        
                  38.16     1:25.15 (46.99)                                        
 13 Bay, Alexandria M         12 Agua Swim Team-MR    1:30.74    1:26.87        
                  39.85     1:26.87 (47.02)                                        
 14 Lu, Sifan                 12 Agua Swim Team-MR    1:26.26    1:27.55        
                  40.90     1:27.55 (46.65)                                        
 15 Isom, Gabrielle I         12 Agua Swim Team-MR    1:31.82    1:27.88        
                  39.01     1:27.88 (48.87)                                        
 16 Barclay, Skye M           12 Flying Dolphins-MR   1:23.45    1:28.18        
                  39.02     1:28.18 (49.16)                                        
 17 Elmassry, Jasmine         11 Unagua-MR            1:24.88    1:28.28        
                  39.74     1:28.28 (48.54)                                        
 18 McClung, Demi R           11 Rivertown Rays-MR    1:31.82    1:29.85        
                  41.43     1:29.85 (48.42)                                        
 19 Pena, Sarahe              11 Agua Swim Team-MR    1:43.93    1:29.91        
                  41.41     1:29.91 (48.50)                                        
 20 Astudillo, Nicole *       12 Agua Swim Team-MR    1:45.00    1:31.67        
                  41.92     1:31.67 (49.75)                                        
 21 Kelly, Jordan A           12 Agua Swim Team-MR    1:26.91    1:32.99        
                  40.43     1:32.99 (52.56)                                        
 22 Makovic, Tiffany          12 Rivertown Rays-MR    1:27.71    1:34.04        
                  38.67     1:34.04 (55.37)                                        
 23 Robert, Jessica           12 Agua Swim Team-MR    1:35.46    1:34.10        
                  42.04     1:34.10 (52.06)                                        
 24 Gagion, Anna E            12 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:38.35        
                  43.99     1:38.35 (54.36)                                        
 25 Dorsey, Kai V             12 Agua Swim Team-MR    1:38.46    1:40.84        
                  44.25     1:40.84 (56.59)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Slepian, Sarah N          12 SeaDragons-NJ        2:28.45    2:35.88        
                  33.38     1:14.19 (40.81)     1:58.69 (44.50)     2:35.88 (37.19)
  2 Picinich, Annmarie        12 RY-NJ                2:47.68    2:41.25        
                  34.97     1:17.29 (42.32)     2:05.92 (48.63)     2:41.25 (35.33)
  3 Paspalas, Christina M     12 COND-MR              2:45.83    2:44.55        
                  34.80     1:17.70 (42.90)     2:06.40 (48.70)     2:44.55 (38.15)
  4 Fried, Carly T            12 Flying Dolphins-MR   2:55.08    2:46.56        
                  37.41     1:21.57 (44.16)     2:08.04 (46.47)     2:46.56 (38.52)
  5 Solin, Julia              12 RY-NJ                2:52.89    2:51.63        
                  38.27     1:26.13 (47.86)     2:12.32 (46.19)     2:51.63 (39.31)
  6 Shin, Clair               11 NJW-NJ               3:02.13    2:52.43        
                  36.30     1:22.04 (45.74)     2:12.03 (49.99)     2:52.43 (40.40)
  7 Wang, Carol               12 GATE-MR              2:51.62    2:52.92        
                  36.75     1:23.06 (46.31)     2:12.76 (49.70)     2:52.92 (40.16)
  8 Eguchi, Lydia             12 Agua Swim Team-MR    2:49.07    2:53.11        
                  37.23     1:22.20 (44.97)     2:13.34 (51.14)     2:53.11 (39.77)
  9 Castaneda, Sierra R       12 SeaDragons-NJ        2:54.26    2:53.59        
                  39.69     1:23.65 (43.96)     2:14.23 (50.58)     2:53.59 (39.36)
 10 Schoenfeld, Sarah L       12 North Shore-MR       2:47.00    2:53.96        
                  36.23     1:25.55 (49.32)     2:13.79 (48.24)     2:53.96 (40.17)
 11 Elmassry, Jasmine         11 Unagua-MR            2:51.70    2:55.59        
                  41.09     1:29.27 (48.18)     2:17.03 (47.76)     2:55.59 (38.56)
 12 Elting, Imani T           11 COND-MR              3:03.28    2:55.71        
                  37.33     1:23.88 (46.55)     2:16.63 (52.75)     2:55.71 (39.08)
 13 Weiss, Jessica M          11 Flying Dolphins-MR   2:50.00    2:56.28        
                  39.80     1:25.73 (45.93)     2:15.97 (50.24)     2:56.28 (40.31)
 14 Farrell, Brenna K         12 COND-MR              2:54.38    2:57.13        
                  40.96     1:26.42 (45.46)     2:18.26 (51.84)     2:57.13 (38.87)
 15 Spiropoulos, Christina P  12 NJW-NJ               3:01.97    2:58.54        
                  40.02     1:25.82 (45.80)     2:16.86 (51.04)     2:58.54 (41.68)
 16 Barclay, Skye M           12 Flying Dolphins-MR   2:59.61    2:58.80        
                  39.82     1:27.12 (47.30)     2:19.72 (52.60)     2:58.80 (39.08)
 17 Paholak, Milah V          12 Agua Swim Team-MR    2:58.95    2:58.86        
                  38.39     1:24.63 (46.24)     2:16.44 (51.81)     2:58.86 (42.42)
 18 Berman, Evonne S          12 North Shore-MR       3:02.00    2:59.68        
                  38.61     1:28.53 (49.92)     2:18.34 (49.81)     2:59.68 (41.34)
 19 McClung, Demi R           11 Rivertown Rays-MR    3:01.68    3:00.17        
                  41.38     1:27.68 (46.30)     2:21.94 (54.26)     3:00.17 (38.23)
 20 Van Tassell, Gabrielle A  11 WAC-MR               3:02.40    3:00.25        
                  40.68     1:28.13 (47.45)     2:19.93 (51.80)     3:00.25 (40.32)
 21 Liu, Frances              11 NJW-NJ               3:04.83    3:00.69        
                  40.98     1:28.25 (47.27)     2:20.17 (51.92)     3:00.69 (40.52)
 22 Litvinsky, Sarah          11 NJW-NJ               3:11.97    3:02.39        
                  42.09     1:27.29 (45.20)     2:21.88 (54.59)     3:02.39 (40.51)
 23 Makovic, Tiffany          12 Rivertown Rays-MR    2:59.10    3:06.82        
                  40.25     1:31.21 (50.96)     2:26.39 (55.18)     3:06.82 (40.43)
 24 O'Meara, Sappha E         12 Flying Dolphins-MR   3:28.62    3:08.13        
                  44.28     1:35.14 (50.86)     2:22.98 (47.84)     3:08.13 (45.15)
 25 Gagion, Anna E            12 Rivertown Rays-MR    3:13.03    3:09.60        
                  43.74     1:34.78 (51.04)     2:27.57 (52.79)     3:09.60 (42.03)
 26 Berenshtein, Valery       11 NJW-NJ               3:30.37    3:10.14        
                  38.59     1:31.15 (52.56)     2:30.01 (58.86)     3:10.14 (40.13)
 27 Bay, Alexandria M         12 Agua Swim Team-MR    3:12.20    3:11.31        
                  41.36     1:31.15 (49.79)     2:29.40 (58.25)     3:11.31 (41.91)
 28 Malyszka, Kelly           11 COND-MR              3:23.81    3:13.05        
                  42.32     1:32.89 (50.57)     2:28.55 (55.66)     3:13.05 (44.50)
 29 Ye, Mabel                 11 WISC-MR              4:00.00    3:13.26        
                  44.87     1:35.40 (50.53)     2:26.25 (50.85)     3:13.26 (47.01)
 30 Nieves, Daniella M        12 WISC-MR              3:18.12    3:16.52        
                  41.62     1:32.10 (50.48)     2:32.09 (59.99)     3:16.52 (44.43)
 31 Farrell, Teresa M         12 COND-MR              3:46.66    3:17.37        
                  44.94     1:37.41 (52.47)     2:33.81 (56.40)     3:17.37 (43.56)
 32 Zambrano, Daniela         12 NJW-NJ               3:47.01    3:20.50        
                  40.29     1:31.80 (51.51)   2:33.93 (1:02.13)     3:20.50 (46.57)
 33 Wong, Isabelle            12 GATE-MR              3:31.84    3:21.45        
                  45.52     1:41.88 (56.36)     2:33.13 (51.25)     3:21.45 (48.32)
 34 Futterman, Aidan G        11 Agua Swim Team-MR    3:32.93    3:24.17        
                  45.24     1:38.84 (53.60)     2:38.68 (59.84)     3:24.17 (45.49)
 35 Flear, Erica              11 Manta Rays-MR        3:15.00    3:29.25        
                  39.66     1:38.45 (58.79)   2:39.17 (1:00.72)     3:29.25 (50.08)
 36 Radulic, Sarah N          11 SeaDragons-NJ        3:30.89    3:36.26        
                  52.70     1:44.51 (51.81)   2:48.75 (1:04.24)     3:36.26 (47.51)
 37 Lane, Natasha *           11 Agua Swim Team-MR    3:20.00    3:36.78        
                  52.71     1:46.35 (53.64)     2:44.70 (58.35)     3:36.78 (52.08)
 38 Zhang, Jane               11 GATE-MR              3:50.83    3:38.93        
                  45.04     1:42.65 (57.61)   2:47.96 (1:05.31)     3:38.93 (50.97)
 39 Braswell, Marissa K       11 NJW-NJ               3:49.10    3:42.27        
                  47.08     1:44.13 (57.05)   2:52.02 (1:07.89)     3:42.27 (50.25)
 -- Faust, Christina E        12 Sailfish-MR          3:15.26         DQ        
                  38.70     1:26.93 (48.23)     2:19.29 (52.36)          DQ (41.05)
 
Women 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rondina, Corinne M        16 WAC-MR                 29.38      29.42        
  2 Danin, Kylie L            13 WISC-MR                29.12      29.83        
  3 Guenther, Jakki t         20 WAC-MR                 29.60      29.89        
  4 Samuels, Rachel A         13 COND-MR                29.52      30.16        
  5 Nestrowitz, Sara M        14 RY-NJ                  29.04      30.23        
  6 Meyer, Lauren A           19 WAC-MR                 29.34      30.48        
  7 Johnson, Sydni A          13 UNNRY-MR               31.59      30.63        
  8 Cortright, Rachel C       16 RY-NJ                  29.16      30.67        
  9 Brickman, Molly E         13 Flying Dolphins-MR     29.90      30.72        
 10 Caputo, Krista            17 WAC-MR                 29.89      30.77        
 11 Kang, Julie I             15 NJW-NJ                 31.43      30.88        
 12 Sweeney, Breanne          19 WAC-MR                 29.56      30.91        
 12 Gibbons, Alanna           18 WAC-MR                 29.99      30.91        
 14 Chudy, Charlotte L        15 Agua Swim Team-MR      31.60      30.94        
 15 Buckley, Sara E           14 North Shore-MR         30.00      31.01        
 16 Feminella, Meghan C       15 WAC-MR                 29.90      31.05        
 17 Oceguera, Mariajose       13 Sailfish-MR            31.62      31.11        
 18 Czochanski, Kelly F       13 RY-NJ                  31.33      31.25        
 19 Roh, Yookee               16 RY-NJ                  29.99      31.29        
 20 deFreitas, Sophie         15 WAC-MR                 30.64      31.40        
 21 Zielonka, Magdalena       15 NYCC-MR                31.54      31.44        
 22 Tu, Vivian                14 RY-NJ                  30.65      31.49        
 23 Salzano, Nicole A         14 RY-NJ                  30.86      31.51        
 24 Brown, Nikki G            14 COND-MR                31.30      31.54        
 25 McDonough, Colleen P      14 WAC-MR                 30.08      31.63        
 26 Nunez, Ana                16 Agua Swim Team-MR      30.55      31.75        
 27 Smith, Elizabeth S        14 SeaDragons-NJ          31.60      31.79        
 28 Chan, Shirley             15 Agua Swim Team-MR      29.97      31.89        
 29 Barrise, Lienne           13 NJW-NJ                 31.92      31.91        
 30 Kerrich, Zoe              13 Rivertown Rays-MR      32.27      31.94        
 31 Kim, Elizabeth G          14 Boys Club-MR           31.00      32.05        
 31 D'Angelo, Stephanie M     15 Rac @ Jcc-MR           32.21      32.05        
 33 Tallier, Sophie T         13 NJW-NJ                 35.10      32.07        
 34 Hain, Karina A            16 Agua Swim Team-MR      30.49      32.09        
 35 Skoczylas, Anne M         13 Agua Swim Team-MR      30.86      32.19        
 36 Tam, Melanie              18 WAC-MR                 31.41      32.20        
 37 Geissler, Kim             16 WAC-MR                 30.14      32.29        
 38 deFreitas, Hannah         13 WAC-MR                 31.89      32.31        
 39 Vogt, Hailey L            15 NJW-NJ                 32.69      32.33        
 40 Lim, Kathy                13 RY-NJ                  31.30      32.34        
 41 Pena, Jarleen B           15 Agua Swim Team-MR      30.84      32.40        
 42 Fried, Torie E            15 Rivertown Rays-MR      32.50      32.43        
 43 Papa, Katie V             16 SeaDragons-NJ          33.03      32.56        
 43 Lee, Jamie C              13 RY-NJ                  31.05      32.56        
 45 McClung, Taylor R         13 Rivertown Rays-MR      32.58      32.60        
 46 Chai, Lydia               15 GATE-MR                32.99      32.61        
 47 Tu, Emily                 14 RY-NJ                  30.59      32.68        
 48 Ciavarella, Nicole T      13 COND-MR                37.72      32.84        
 49 Citti, Katie J            16 RY-NJ                  32.45      32.86        
 50 DeSimone, Jackie M        15 COND-MR                33.67      32.89        
 51 Sun, Wanlin               13 NYCC-MR                32.68      32.91        
 52 Gasic, Andrea             13 RI Marlins-MR          32.50      32.97        
 53 Smigel, Kellie R          13 SeaDragons-NJ          32.01      32.99        
 54 Damsky, Abby K            14 Agua Swim Team-MR      33.01      33.02        
 55 Horne, Emily A            14 RY-NJ                  33.49      33.07        
 56 Lee, Kevyn                16 NYCC-MR                31.64      33.08        
 57 Brooks, Alexandra T       14 COND-MR                32.86      33.10        
 57 Ouldibbat, Laila          15 Sailfish-MR            32.95      33.10        
 59 Lynch, Ciaran E           13 North Shore-MR         33.00      33.13        
 60 Johnson, Anna B           13 Sailfish-MR            33.28      33.39        
 61 Maeda, Reiko              14 RI Marlins-MR          32.90      33.43        
 62 Hsiung, Tiffany           14 NJW-NJ                 33.28      33.48        
 63 Van Tassell, Amanda J     13 WAC-MR                 34.33      33.70        
 64 McManus, Samantha A       13 Rivertown Rays-MR      32.48      33.75        
 65 Sanguinetti, Whitney      16 Sailfish-MR            33.12      33.85        
 66 Arnold, Samantha M        14 NJW-NJ                 34.31      33.95        
 67 Yako, Elizabeth A         17 RI Marlins-MR             NT      34.09        
 68 Altman-Kurosaki, Hannah   18 Agua Swim Team-MR      33.84      34.23        
 69 Omelanczuk, Carolina      15 COND-MR                34.00      34.31        
 70 Kleckner, Sabrina G       13 Agua Swim Team-MR      32.32      34.40        
 71 Lin, Erica S              14 NYCC-MR                33.07      34.52        
 72 Gibbons, Courtney         14 WAC-MR                 33.26      35.10        
 73 Ruatos, Denise            13 NJW-NJ                 34.65      35.25        
 74 Madoff, Emily W           14 Agua Swim Team-MR      35.51      35.31        
 75 Feminella, Lindsay M      14 WAC-MR                 34.50      35.39        
 76 Cavanaugh, Katherine      13 WAC-MR                 35.11      35.44        
 77 D'Angelo, Caitlin M       15 NJW-NJ                 34.02      35.73        
 78 Kenny, Alex M             13 Rac @ Jcc-MR           36.10      35.81        
 79 Shannon, Molly A          14 SeaDragons-NJ          35.25      36.13        
 80 Lai, Alicia X             15 NYCC-MR                37.81      36.26        
 81 Levy, Hillary A           13 COND-MR                35.63      36.38        
 82 Stern, Elizabeth          15 COND-MR                35.22      36.64        
 83 Valerio, Edwina           14 MAD-MR                 35.99      36.76        
 84 Eppell, Samantha L        13 SeaDragons-NJ          42.89      37.06        
 85 Lawson, Taylor S          13 COND-MR                34.00      37.66        
 86 Dehshitsang, Rinchen D    13 NYCC-MR                38.96      38.09        
 87 Dwarica, Tyla K           14 NYCC-MR                36.02      38.14        
 88 Sosa, Sabrina             13 COND-MR                36.58      39.25        
 
Women 13 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rueda, Daniela            16 Agua Swim Team-MR    1:01.00    1:03.04        
                  30.14     1:03.04 (32.90)                                        
  2 Danin, Kylie L            13 WISC-MR              1:01.57    1:03.36        
                  29.97     1:03.36 (33.39)                                        
  3 Nestrowitz, Sara M        14 RY-NJ                1:01.65    1:04.49        
                  31.25     1:04.49 (33.24)                                        
  4 Rodriguez, Nicole         14 Agua Swim Team-MR    1:04.26    1:04.57        
                  31.29     1:04.57 (33.28)                                        
  5 Rondina, Corinne M        16 WAC-MR               1:05.60    1:04.63        
                  30.48     1:04.63 (34.15)                                        
  6 Brickman, Molly E         13 Flying Dolphins-MR   1:04.50    1:04.65        
                  31.23     1:04.65 (33.42)                                        
  7 Meyer, Lauren A           19 WAC-MR               1:04.00    1:04.99        
                  31.44     1:04.99 (33.55)                                        
  8 Caputo, Krista            17 WAC-MR               1:03.77    1:05.33        
                  31.88     1:05.33 (33.45)                                        
  9 Guenther, Jakki t         20 WAC-MR               1:03.45    1:05.57        
                  31.40     1:05.57 (34.17)                                        
 10 Devine, Eilish C          16 RY-NJ                1:03.21    1:05.61        
                  32.14     1:05.61 (33.47)                                        
 11 Chudy, Charlotte L        15 Agua Swim Team-MR    1:06.34    1:05.68        
                  31.90     1:05.68 (33.78)                                        
 12 Hahn, Abby                18 NYCC-MR              1:05.72    1:05.75        
                  31.82     1:05.75 (33.93)                                        
 13 Feminella, Meghan C       15 WAC-MR               1:03.90    1:05.78        
                  31.49     1:05.78 (34.29)                                        
 14 Kang, Julie I             15 NJW-NJ               1:07.47    1:05.91        
                  32.23     1:05.91 (33.68)                                        
 15 Suarez, Daniela I         15 Agua Swim Team-MR    1:05.50    1:05.95        
                  32.91     1:05.95 (33.04)                                        
 16 Roh, Yookee               16 RY-NJ                1:05.47    1:06.03        
                  32.00     1:06.03 (34.03)                                        
 17 Gibbons, Jenna            16 WAC-MR               1:06.31    1:06.76        
                  31.58     1:06.76 (35.18)                                        
 18 Salzano, Nicole A         14 RY-NJ                1:06.12    1:06.87        
                  32.65     1:06.87 (34.22)                                        
 19 Czochanski, Kelly F       13 RY-NJ                1:05.97    1:06.88        
                  32.67     1:06.88 (34.21)                                        
 20 Goodman, Siobhan M        16 RY-NJ                1:06.26    1:06.97        
                  32.47     1:06.97 (34.50)                                        
 21 Rodriguez, Keannie M      14 Agua Swim Team-MR    1:05.39    1:06.98        
                  33.17     1:06.98 (33.81)                                        
 22 Chan, Shirley             15 Agua Swim Team-MR    1:04.67    1:07.13        
                  32.63     1:07.13 (34.50)                                        
 23 Tallier, Sophie T         13 NJW-NJ               1:07.10    1:07.69        
                  32.30     1:07.69 (35.39)                                        
 24 Sweeney, Breanne          19 WAC-MR               1:05.00    1:07.85        
                  32.29     1:07.85 (35.56)                                        
 24 Gibbons, Alanna           18 WAC-MR               1:04.38    1:07.85        
                  32.08     1:07.85 (35.77)                                        
 26 Tu, Vivian                14 RY-NJ                1:06.02    1:07.87        
                  32.80     1:07.87 (35.07)                                        
 27 Ogisu, Emilie             14 Agua Swim Team-MR    1:07.10    1:07.90        
                  33.14     1:07.90 (34.76)                                        
 28 Cervone, Erin T           16 NJW-NJ               1:06.52    1:08.08        
                  32.56     1:08.08 (35.52)                                        
 29 Samuels, Rachel A         13 COND-MR              1:07.27    1:08.31        
                  32.19     1:08.31 (36.12)                                        
 30 Geissler, Kim             16 WAC-MR               1:05.68    1:08.44        
                  32.95     1:08.44 (35.49)                                        
 31 Lim, Kathy                13 RY-NJ                1:11.34    1:08.46        
                  33.16     1:08.46 (35.30)                                        
 31 Oceguera, Mariajose       13 Sailfish-MR          1:07.88    1:08.46        
                  32.98     1:08.46 (35.48)                                        
 33 deFreitas, Sophie         15 WAC-MR               1:07.82    1:08.50        
                  33.01     1:08.50 (35.49)                                        
 34 Moody, Sophie             13 Manta Rays-MR        1:10.00    1:08.86        
                  33.29     1:08.86 (35.57)                                        
 35 McDonough, Colleen P      14 WAC-MR               1:05.74    1:08.96        
                  32.97     1:08.96 (35.99)                                        
 36 Vogt, Hailey L            15 NJW-NJ               1:10.91    1:09.02        
                  32.27     1:09.02 (36.75)                                        
 37 Zielonka, Magdalena       15 NYCC-MR              1:09.62    1:09.11        
                  32.38     1:09.11 (36.73)                                        
 38 Barrise, Lienne           13 NJW-NJ               1:09.76    1:09.12        
                  32.99     1:09.12 (36.13)                                        
 39 Smith, Elizabeth S        14 SeaDragons-NJ        1:07.02    1:09.13        
                  33.38     1:09.13 (35.75)                                        
 40 Swanson, Ellen B          16 Manta Rays-MR        1:06.90    1:09.40        
                  32.56     1:09.40 (36.84)                                        
 41 Skoczylas, Anne M         13 Agua Swim Team-MR    1:06.97    1:09.52        
                  33.51     1:09.52 (36.01)                                        
 42 Tam, Melanie              18 WAC-MR               1:07.68    1:09.74        
                  33.29     1:09.74 (36.45)                                        
 42 Citti, Katie J            16 RY-NJ                1:10.57    1:09.74        
                  33.33     1:09.74 (36.41)                                        
 44 Phang, Yee Chung          13 Boys Club-MR         1:08.00    1:10.00        
                  33.55     1:10.00 (36.45)                                        
 45 Tu, Emily                 14 RY-NJ                1:07.02    1:10.07        
                  33.71     1:10.07 (36.36)                                        
 46 Kaewkrajang, Tanya        14 GATE-MR                   NT    1:10.23        
                  31.88     1:10.23 (38.35)                                        
 47 Kleckner, Sabrina G       13 Agua Swim Team-MR    1:09.54    1:10.35        
                  33.29     1:10.35 (37.06)                                        
 48 Brooks, Alexandra T       14 COND-MR              1:11.04    1:10.63        
                  33.81     1:10.63 (36.82)                                        
 49 D'Angelo, Stephanie M     15 Rac @ Jcc-MR         1:09.88    1:10.65        
                  34.11     1:10.65 (36.54)                                        
 50 Simotas, Nicole F         13 NJW-NJ               1:10.98    1:10.81        
                  34.48     1:10.81 (36.33)                                        
 51 DeSimone, Jackie M        15 COND-MR              1:15.53    1:11.66        
                  35.07     1:11.66 (36.59)                                        
 52 Horne, Emily A            14 RY-NJ                1:09.69    1:11.76        
                  34.40     1:11.76 (37.36)                                        
 53 Maloney, Erin C           15 Rac @ Jcc-MR         1:11.87    1:12.42        
                  34.11     1:12.42 (38.31)                                        
 54 Lee, Jamie C              13 RY-NJ                1:09.07    1:12.59        
                  33.74     1:12.59 (38.85)                                        
 55 Fried, Torie E            15 Rivertown Rays-MR    1:11.93    1:12.69        
                  34.05     1:12.69 (38.64)                                        
 56 Sun, Wanlin               13 NYCC-MR              1:11.52    1:12.74        
                  34.63     1:12.74 (38.11)                                        
 57 Arnold, Samantha M        14 NJW-NJ               1:12.90    1:12.82        
                  35.08     1:12.82 (37.74)                                        
 58 Brown, Nikki G            14 COND-MR              1:13.18    1:12.84        
                  35.07     1:12.84 (37.77)                                        
 59 Ciavarella, Nicole T      13 COND-MR              1:21.37    1:12.93        
                  34.67     1:12.93 (38.26)                                        
 60 Gibbons, Courtney         14 WAC-MR               1:12.96    1:13.01        
 61 Lee, Kevyn                16 NYCC-MR              1:08.63    1:13.40        
                  35.31     1:13.40 (38.09)                                        
 62 Ouldibbat, Laila          15 Sailfish-MR          1:13.05    1:13.71        
                  35.31     1:13.71 (38.40)                                        
 63 McManus, Samantha A       13 Rivertown Rays-MR    1:14.19    1:13.80        
                  35.28     1:13.80 (38.52)                                        
 64 Gasic, Andrea             13 RI Marlins-MR        1:11.00    1:14.28        
                  34.39     1:14.28 (39.89)                                        
 65 Snyder, Wendy E           14 Rivertown Rays-MR    1:13.54    1:14.47        
                  34.88     1:14.47 (39.59)                                        
 66 Johnson, Anna B           13 Sailfish-MR          1:14.21    1:14.81        
                  35.95     1:14.81 (38.86)                                        
 67 Sanguinetti, Whitney      16 Sailfish-MR          1:15.74    1:14.93        
                  36.00     1:14.93 (38.93)                                        
 68 Cavanaugh, Katherine      13 WAC-MR               1:16.00    1:15.74        
                  35.93     1:15.74 (39.81)                                        
 69 Van Tassell, Amanda J     13 WAC-MR               1:17.01    1:16.56        
                  35.48     1:16.56 (41.08)                                        
 70 Lin, Erica S              14 NYCC-MR              1:11.74    1:16.94        
                  36.02     1:16.94 (40.92)                                        
 71 Feminella, Lindsay M      14 WAC-MR               1:18.00    1:17.22        
                  36.43     1:17.22 (40.79)                                        
 72 Kenny, Alex M             13 Rac @ Jcc-MR         1:17.10    1:18.36        
                  36.91     1:18.36 (41.45)                                        
 73 Levy, Hillary A           13 COND-MR              1:21.54    1:18.88        
                  37.24     1:18.88 (41.64)                                        
 74 Monfiletto, Angela        13 WAC-MR               1:16.71    1:19.34        
                  37.08     1:19.34 (42.26)                                        
 75 Eppell, Samantha L        13 SeaDragons-NJ        1:30.89    1:23.93        
                  39.73     1:23.93 (44.20)                                        
 76 Lawson, Taylor S          13 COND-MR              1:12.00    1:24.03        
                  39.02     1:24.03 (45.01)                                        
 77 Dwass, Simona             13 Manta Rays-MR        1:20.99    1:24.65        
                  40.13     1:24.65 (44.52)                                        
 78 Wang, Stephanie           15 GATE-MR              1:25.52    1:34.69        
                  44.38     1:34.69 (50.31)                                        
 
Women 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neal, Lia M               15 Agua Swim Team-MR    2:02.36    2:09.32        
                  29.00     1:02.59 (33.59)     1:36.47 (33.88)     2:09.32 (32.85)
  2 Zhu, Annie                15 Agua Swim Team-MR    2:05.31    2:09.79        
                  30.11     1:03.41 (33.30)     1:36.66 (33.25)     2:09.79 (33.13)
  3 Hutchinson-Maddox, Isla   14 Agua Swim Team-MR    2:08.48    2:13.65        
                  31.14     1:05.22 (34.08)     1:39.36 (34.14)     2:13.65 (34.29)
  4 Rueda, Daniela            16 Agua Swim Team-MR    2:09.30    2:13.67        
                  31.36     1:05.18 (33.82)     1:39.69 (34.51)     2:13.67 (33.98)
  5 Rodriguez, Nicole         14 Agua Swim Team-MR    2:15.55    2:16.56        
                  31.80     1:06.05 (34.25)     1:41.02 (34.97)     2:16.56 (35.54)
  6 Nestrowitz, Sara M        14 RY-NJ                2:11.19    2:17.66        
                  32.51     1:07.13 (34.62)     1:42.40 (35.27)     2:17.66 (35.26)
  7 Caputo, Krista            17 WAC-MR               2:15.25    2:18.51        
                  32.14     1:06.96 (34.82)     1:42.64 (35.68)     2:18.51 (35.87)
  7 Rodriguez, Keannie M      14 Agua Swim Team-MR    2:17.35    2:18.51        
                  33.24     1:07.76 (34.52)     1:43.61 (35.85)     2:18.51 (34.90)
  9 Devine, Eilish C          16 RY-NJ                2:15.61    2:18.57        
                  32.63     1:07.88 (35.25)     1:43.67 (35.79)     2:18.57 (34.90)
 10 Chudy, Charlotte L        15 Agua Swim Team-MR    2:18.44    2:18.60        
                  32.81     1:07.68 (34.87)     1:43.49 (35.81)     2:18.60 (35.11)
 11 Suarez, Daniela I         15 Agua Swim Team-MR    2:14.51    2:18.78        
                  32.99     1:08.23 (35.24)     1:43.95 (35.72)     2:18.78 (34.83)
 12 Cervone, Erin T           16 NJW-NJ               2:19.43    2:18.83        
                  33.24     1:08.99 (35.75)     1:44.85 (35.86)     2:18.83 (33.98)
 13 Brickman, Molly E         13 Flying Dolphins-MR   2:20.18    2:19.46        
                  32.93     1:08.77 (35.84)     1:45.10 (36.33)     2:19.46 (34.36)
 14 Guenther, Jakki t         20 WAC-MR               2:20.09    2:19.84        
                  33.15     1:08.38 (35.23)     1:44.05 (35.67)     2:19.84 (35.79)
 15 Reynoso, Jessica M        15 Agua Swim Team-MR    2:18.73    2:21.16        
                  32.14     1:08.01 (35.87)     1:44.53 (36.52)     2:21.16 (36.63)
 16 Czochanski, Kelly F       13 RY-NJ                2:22.74    2:21.20        
                  32.50     1:09.02 (36.52)     1:45.54 (36.52)     2:21.20 (35.66)
 17 Feminella, Meghan C       15 WAC-MR               2:19.63    2:21.35        
                  33.03     1:08.42 (35.39)     1:44.99 (36.57)     2:21.35 (36.36)
 18 Cortright, Rachel C       16 RY-NJ                2:17.76    2:21.66        
                  32.91     1:08.91 (36.00)     1:45.56 (36.65)     2:21.66 (36.10)
 19 Sweeney, Breanne          19 WAC-MR               2:21.12    2:21.77        
                  33.39     1:09.60 (36.21)     1:45.73 (36.13)     2:21.77 (36.04)
 20 Hain, Karina A            16 Agua Swim Team-MR    2:18.85    2:22.47        
                  33.41     1:09.21 (35.80)     1:46.12 (36.91)     2:22.47 (36.35)
 21 Goodman, Siobhan M        16 RY-NJ                2:23.26    2:22.70        
                  33.43     1:09.26 (35.83)     1:45.91 (36.65)     2:22.70 (36.79)
 22 Ogisu, Emilie             14 Agua Swim Team-MR    2:18.86    2:22.89        
                  32.57     1:09.00 (36.43)     1:45.48 (36.48)     2:22.89 (37.41)
 23 Roh, Yookee               16 RY-NJ                2:23.65    2:23.66        
                  33.40     1:09.45 (36.05)     1:47.04 (37.59)     2:23.66 (36.62)
 24 McDonough, Colleen P      14 WAC-MR               2:21.58    2:24.11        
                  33.22     1:10.07 (36.85)     1:46.46 (36.39)     2:24.11 (37.65)
 25 Salzano, Nicole A         14 RY-NJ                2:22.69    2:24.80        
                  34.03     1:11.11 (37.08)     1:48.55 (37.44)     2:24.80 (36.25)
 26 Hahn, Abby                18 NYCC-MR              2:17.30    2:24.85        
                  33.86     1:10.90 (37.04)     1:48.11 (37.21)     2:24.85 (36.74)
 27 Smith, Elizabeth S        14 SeaDragons-NJ        2:22.07    2:25.01        
                  33.63     1:10.58 (36.95)     1:48.39 (37.81)     2:25.01 (36.62)
 28 Sun, Angela               15 Agua Swim Team-MR    2:15.00    2:25.17        
                  32.43     1:09.44 (37.01)     1:47.54 (38.10)     2:25.17 (37.63)
 29 Tu, Vivian                14 RY-NJ                2:22.55    2:25.28        
                  34.04     1:10.98 (36.94)     1:49.00 (38.02)     2:25.28 (36.28)
 30 Kang, Julie I             15 NJW-NJ               2:23.54    2:25.69        
                  33.68     1:11.31 (37.63)     1:49.14 (37.83)     2:25.69 (36.55)
 31 Skoczylas, Anne M         13 Agua Swim Team-MR    2:23.14    2:25.89        
                  32.40     1:09.10 (36.70)     1:47.34 (38.24)     2:25.89 (38.55)
 32 Tallier, Sophie T         13 NJW-NJ               2:57.35    2:26.22        
                  34.81     1:12.53 (37.72)     1:49.43 (36.90)     2:26.72 (37.29)
            2:26.22 ( )                                                            
 33 Meyer, Lauren A           19 WAC-MR               2:13.90    2:26.30        
                  32.48     1:08.20 (35.72)     1:46.50 (38.30)     2:26.30 (39.80)
 34 Lim, Kathy                13 RY-NJ                2:27.88    2:27.13        
 35 deFreitas, Sophie         15 WAC-MR               2:22.64    2:27.64        
                  34.43     1:12.56 (38.13)     1:50.50 (37.94)     2:27.64 (37.14)
 36 Kuo, Jacqueline           15 Agua Swim Team-MR    2:20.51    2:27.90        
                  33.23     1:10.61 (37.38)     1:48.44 (37.83)     2:27.90 (39.46)
 37 Khal-Laayoun, Yasmina E   13 Agua Swim Team-MR    2:28.85    2:27.94        
 38 Lee, Kevyn                16 NYCC-MR              2:29.33    2:28.77        
                  33.55     1:12.06 (38.51)     1:50.02 (37.96)     2:28.77 (38.75)
 39 Geissler, Kim             16 WAC-MR               2:23.84    2:29.27        
                  34.71     1:12.77 (38.06)     1:51.44 (38.67)     2:29.27 (37.83)
 40 Swanson, Ellen B          16 Manta Rays-MR        2:18.90    2:29.30        
                  33.59     1:11.40 (37.81)     1:50.36 (38.96)     2:29.30 (38.94)
 41 Brooks, Alexandra T       14 COND-MR              2:28.51    2:29.51        
 42 Citti, Katie J            16 RY-NJ                2:29.45    2:30.32        
                  35.05     1:14.20 (39.15)     1:52.58 (38.38)     2:30.32 (37.74)
 43 Papa, Katie V             16 SeaDragons-NJ        2:28.78    2:30.50        
 44 Horne, Emily A            14 RY-NJ                2:27.50    2:30.55        
 45 Hsiung, Tiffany           14 NJW-NJ               2:32.75    2:30.73        
                  35.70     1:14.63 (38.93)     1:54.00 (39.37)     2:30.73 (36.73)
 46 Tu, Emily                 14 RY-NJ                2:24.37    2:30.74        
                  34.75     1:12.53 (37.78)     1:51.66 (39.13)     2:30.74 (39.08)
 47 Scott, Lucy E             15 Agua Swim Team-MR    2:22.43    2:31.71        
                  34.04     1:12.58 (38.54)     1:52.72 (40.14)     2:31.71 (38.99)
 48 McClung, Taylor R         13 Rivertown Rays-MR    2:30.54    2:32.13        
                  35.58     1:15.10 (39.52)     1:54.56 (39.46)     2:32.13 (37.57)
 49 Arnold, Samantha M        14 NJW-NJ               2:34.52    2:32.19        
                  36.24     1:15.33 (39.09)     1:54.69 (39.36)     2:32.19 (37.50)
 49 Pena, Jarleen B           15 Agua Swim Team-MR    2:29.00    2:32.19        
                  33.14     1:11.29 (38.15)     1:51.20 (39.91)     2:32.19 (40.99)
 51 Barratt, Anna D           17 Agua Swim Team-MR    2:30.34    2:33.23        
                  36.16     1:15.45 (39.29)     1:54.71 (39.26)     2:33.23 (38.52)
 52 Zielonka, Magdalena       15 NYCC-MR              2:32.43    2:33.87        
                  33.74     1:13.21 (39.47)     1:53.31 (40.10)     2:33.87 (40.56)
 53 Dwass, Simona             13 Manta Rays-MR        2:40.90    2:33.96        
                                  30.00 ( )     1:20.26 (50.26)   2:33.96 (1:13.70)
 54 Vogt, Hailey L            15 NJW-NJ               2:27.39    2:34.59        
 55 Simotas, Nicole F         13 NJW-NJ               2:38.78    2:34.63        
                                  20.59 ( )     1:00.05 (39.46)   2:34.63 (1:34.58)
 56 Cervone, Sarah M          13 NJW-NJ               2:32.74    2:34.69        
                  34.83     1:14.67 (39.84)     1:54.40 (39.73)     2:34.69 (40.29)
 57 Ciavarella, Nicole T      13 COND-MR              2:34.73    2:34.99        
                  34.94     1:15.61 (40.67)     1:55.31 (39.70)     2:34.99 (39.68)
 58 deFreitas, Hannah         13 WAC-MR               2:30.57    2:35.29        
                  35.95     1:15.56 (39.61)     1:56.06 (40.50)     2:35.29 (39.23)
 59 Kim, Elizabeth G          14 Boys Club-MR         2:28.00    2:35.40        
 60 Lynch, Ciaran E           13 North Shore-MR       2:36.00    2:36.03        
                  36.40     1:16.98 (40.58)     1:58.17 (41.19)     2:36.03 (37.86)
 61 Sun, Wanlin               13 NYCC-MR              2:35.61    2:36.24        
                  34.85     1:15.79 (40.94)     1:56.57 (40.78)     2:36.24 (39.67)
 62 Barrise, Lienne           13 NJW-NJ               2:39.83    2:36.69        
                                  21.57 ( )     1:02.98 (41.41)   2:36.69 (1:33.71)
 63 Kortes, Kelly M           14 NJW-NJ               2:39.07    2:36.72        
                                  21.24 ( )     1:01.52 (40.28)   2:36.72 (1:35.20)
 64 Fried, Torie E            15 Rivertown Rays-MR    2:35.88    2:36.93        
                  35.85     1:16.80 (40.95)     1:58.83 (42.03)     2:36.93 (38.10)
 65 Walsh, Georgina           15 NYCC-MR              2:29.64    2:37.01        
                  33.83     1:16.37 (42.54)     1:56.85 (40.48)     2:37.01 (40.16)
 66 Kleckner, Sabrina G       13 Agua Swim Team-MR    2:32.65    2:37.31        
                  35.36     1:15.84 (40.48)     1:57.72 (41.88)     2:37.31 (39.59)
 67 Buckley, Sara E           14 North Shore-MR       2:32.00    2:37.55        
                  35.11     1:16.39 (41.28)     1:58.09 (41.70)     2:37.55 (39.46)
 68 Gibbons, Courtney         14 WAC-MR               2:36.80    2:38.14        
                  37.49     1:17.92 (40.43)     1:58.70 (40.78)     2:38.14 (39.44)
 69 D'Angelo, Caitlin M       15 NJW-NJ               2:36.10    2:38.78        
                  37.18     1:19.11 (41.93)     2:03.64 (44.53)     2:38.78 (35.14)
 70 D'Angelo, Stephanie M     15 Rac @ Jcc-MR         2:34.89    2:38.94        
                  35.04     1:14.71 (39.67)     1:56.42 (41.71)     2:38.94 (42.52)
 71 Tam, Melanie              18 WAC-MR               2:31.95    2:39.22        
                  34.42     1:13.46 (39.04)     1:52.43 (38.97)     2:39.22 (46.79)
 72 Maloney, Erin C           15 Rac @ Jcc-MR         2:36.23    2:39.26        
                  36.45     1:17.14 (40.69)     1:58.65 (41.51)     2:39.26 (40.61)
 73 Ouldibbat, Laila          15 Sailfish-MR          2:46.22    2:40.06        
                  35.73     1:17.06 (41.33)     1:59.11 (42.05)     2:40.26 (41.15)
            2:40.06 ( )                                                            
 74 Lee, Jamie C              13 RY-NJ                2:30.08    2:40.71        
                  35.35     1:16.50 (41.15)     1:58.33 (41.83)     2:40.71 (42.38)
 75 Samuels, Rachel A         13 COND-MR              2:34.04    2:40.95        
                  34.40     1:16.03 (41.63)     1:58.90 (42.87)     2:40.95 (42.05)
 76 Levy, Hillary A           13 COND-MR              2:51.68    2:43.65        
                  36.01     1:17.57 (41.56)     2:00.25 (42.68)     2:43.66 (43.41)
            2:43.65 ( )                                                            
 77 Kerrich, Zoe              13 Rivertown Rays-MR    2:46.16    2:43.78        
                  35.45     1:16.39 (40.94)     2:01.16 (44.77)     2:44.13 (42.97)
            2:43.78 ( )                                                            
 78 Damsky, Abby K            14 Agua Swim Team-MR    2:39.55    2:45.65        
                                  24.78 ( )     1:09.46 (44.68)   2:45.65 (1:36.19)
 79 Smigel, Kellie R          13 SeaDragons-NJ        2:39.82    2:45.91        
                                  24.30 ( )     1:07.60 (43.30)   2:45.91 (1:38.31)
 80 Chai, Lydia               15 GATE-MR              2:46.64    2:46.10        
                  36.81     1:18.93 (42.12)     2:03.57 (44.64)     2:46.12 (42.55)
            2:46.10 ( )                                                            
 81 Madoff, Emily W           14 Agua Swim Team-MR    2:45.82    2:46.46        
                  36.51     1:17.78 (41.27)     1:59.97 (42.19)     2:42.53 (42.56)
         2:46.46 (3.93)                                                            
 82 Cavanaugh, Katherine      13 WAC-MR               2:50.42    2:46.87        
                  37.80     1:20.08 (42.28)     2:02.79 (42.71)     2:45.78 (42.99)
         2:46.87 (1.09)                                                            
 83 Omelanczuk, Carolina      15 COND-MR              2:55.00    2:47.40        
                  36.38     1:19.70 (43.32)     2:05.34 (45.64)     2:47.49 (42.15)
            2:47.40 ( )                                                            
 84 Monfiletto, Angela        13 WAC-MR               2:43.12    2:47.79        
                                  25.76 ( )     1:09.46 (43.70)   2:47.79 (1:38.33)
 85 Shannon, Molly A          14 SeaDragons-NJ        2:44.23    2:49.56        
                  36.32     1:19.54 (43.22)     2:04.00 (44.46)     2:49.63 (45.63)
            2:49.56 ( )                                                            
 86 Ruatos, Denise            13 NJW-NJ               2:47.49    2:50.91        
                  37.50     1:20.78 (43.28)     2:06.25 (45.47)     2:50.99 (44.74)
            2:50.91 ( )                                                            
 87 Stern, Elizabeth          15 COND-MR              2:59.97    2:52.19        
                  38.70     1:22.67 (43.97)     2:07.81 (45.14)     2:52.39 (44.58)
            2:52.19 ( )                                                            
 88 Lin, Erica S              14 NYCC-MR              2:37.11    2:56.63        
                                  28.54 ( )     1:14.48 (45.94)   2:56.63 (1:42.15)
 89 Kenny, Alex M             13 Rac @ Jcc-MR         3:02.10    2:58.03        
                  39.40     1:26.52 (47.12)     2:13.80 (47.28)     2:57.85 (44.05)
         2:58.03 (0.18)                                                            
 90 Van Tassell, Amanda J     13 WAC-MR               2:51.86    2:58.97        
                  39.06     1:26.61 (47.55)     2:14.34 (47.73)     2:59.00 (44.66)
            2:58.97 ( )                                                            
 91 Poon, Sabrina             13 GATE-MR                   NT    3:01.51        
 92 Eppell, Samantha L        13 SeaDragons-NJ        3:15.89    3:03.37        
 93 Sosa, Sabrina             13 COND-MR                   NT    3:11.94        
 -- Rondina, Corinne M        16 WAC-MR               2:27.36         DQ        
 
Women 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Annie                15 Agua Swim Team-MR    1:04.57    1:09.86        
                  34.18     1:09.86 (35.68)                                        
  2 Rodriguez, Nicole         14 Agua Swim Team-MR    1:07.37    1:10.60        
                  34.43     1:10.60 (36.17)                                        
  3 Danin, Kylie L            13 WISC-MR              1:08.69    1:11.66        
                  34.88     1:11.66 (36.78)                                        
  4 Neal, Lia M               15 Agua Swim Team-MR    1:09.30    1:11.71        
                  35.43     1:11.71 (36.28)                                        
  5 Nestrowitz, Sara M        14 RY-NJ                1:09.22    1:11.89        
                  35.07     1:11.89 (36.82)                                        
  6 Guenther, Jakki t         20 WAC-MR               1:08.89    1:13.09        
                  35.29     1:13.09 (37.80)                                        
  7 Sweeney, Breanne          19 WAC-MR               1:09.00    1:13.35        
                  35.19     1:13.35 (38.16)                                        
  8 Rueda, Daniela            16 Agua Swim Team-MR    1:05.82    1:13.37        
                  35.46     1:13.37 (37.91)                                        
  9 Brickman, Molly E         13 Flying Dolphins-MR   1:19.00    1:13.71        
                  35.28     1:13.71 (38.43)                                        
 10 Kang, Julie I             15 NJW-NJ               1:13.39    1:14.31        
                  36.04     1:14.31 (38.27)                                        
 11 Salzano, Nicole A         14 RY-NJ                1:12.52    1:14.48        
                  36.28     1:14.48 (38.20)                                        
 12 Hain, Karina A            16 Agua Swim Team-MR    1:10.34    1:14.49        
                  35.88     1:14.49 (38.61)                                        
 13 Roh, Yookee               16 RY-NJ                1:16.65    1:14.78        
                  36.47     1:14.78 (38.31)                                        
 14 Chan, Shirley             15 Agua Swim Team-MR    1:11.81    1:15.28        
                  36.52     1:15.28 (38.76)                                        
 15 Cervone, Erin T           16 NJW-NJ               1:15.24    1:15.61        
                  37.60     1:15.61 (38.01)                                        
 16 deFreitas, Sophie         15 WAC-MR               1:09.92    1:15.98        
                  36.10     1:15.98 (39.88)                                        
 17 Meyer, Lauren A           19 WAC-MR               1:14.00    1:16.09        
                  37.43     1:16.09 (38.66)                                        
 18 Czochanski, Kelly F       13 RY-NJ                1:16.85    1:16.10        
                  37.64     1:16.10 (38.46)                                        
 19 Smith, Elizabeth S        14 SeaDragons-NJ        1:11.13    1:16.18        
                  37.11     1:16.18 (39.07)                                        
 20 Neggia, Susan E           13 NJW-NJ               1:17.49    1:17.39        
                  37.68     1:17.39 (39.71)                                        
 21 Oceguera, Mariajose       13 Sailfish-MR          1:17.00    1:17.60        
                  37.03     1:17.60 (40.57)                                        
 22 Hutchinson-Maddox, Isla   14 Agua Swim Team-MR    1:24.71    1:17.76        
                  37.61     1:17.76 (40.15)                                        
 23 Santore, Lee Ann          13 WISC-MR              1:13.44    1:17.85        
                  38.46     1:17.85 (39.39)                                        
 24 Tu, Vivian                14 RY-NJ                1:15.21    1:18.05        
                  37.59     1:18.05 (40.46)                                        
 25 Hsiung, Tiffany           14 NJW-NJ               1:18.00    1:18.11        
                  38.22     1:18.11 (39.89)                                        
 26 Feminella, Meghan C       15 WAC-MR               1:14.28    1:18.91        
                  37.71     1:18.91 (41.20)                                        
 27 Walsh, Georgina           15 NYCC-MR              1:15.23    1:18.98        
                  38.19     1:18.98 (40.79)                                        
 28 Phang, Yee Chung          13 Boys Club-MR         1:20.00    1:19.74        
                  39.01     1:19.74 (40.73)                                        
 29 Ogisu, Emilie             14 Agua Swim Team-MR    1:16.00    1:19.90        
                  39.02     1:19.90 (40.88)                                        
 30 Caputo, Krista            17 WAC-MR               1:17.28    1:19.94        
                  38.58     1:19.94 (41.36)                                        
 31 McDonough, Colleen P      14 WAC-MR               1:16.44    1:21.05        
                  39.47     1:21.05 (41.58)                                        
 32 Cervone, Sarah M          13 NJW-NJ               1:25.85    1:21.09        
                  40.61     1:21.09 (40.48)                                        
 33 Tu, Emily                 14 RY-NJ                1:19.20    1:21.62        
                  39.46     1:21.62 (42.16)                                        
 34 Rondina, Corinne M        16 WAC-MR               1:20.61    1:21.77        
                  39.10     1:21.77 (42.67)                                        
 35 Lee, Jamie C              13 RY-NJ                1:17.27    1:21.87        
                  39.39     1:21.87 (42.48)                                        
 36 Maloney, Erin C           15 Rac @ Jcc-MR         1:22.25    1:22.11        
                  38.87     1:22.11 (43.24)                                        
 37 Vogt, Hailey L            15 NJW-NJ               1:20.21    1:22.48        
                  39.41     1:22.48 (43.07)                                        
 38 Simotas, Nicole F         13 NJW-NJ               1:29.24    1:22.84        
                  40.90     1:22.84 (41.94)                                        
 39 Kaewkrajang, Tanya        14 GATE-MR                   NT    1:22.86        
                  39.14     1:22.86 (43.72)                                        
 40 deFreitas, Hannah         13 WAC-MR               1:17.56    1:22.88        
                  39.98     1:22.88 (42.90)                                        
 41 Horne, Emily A            14 RY-NJ                1:20.42    1:22.95        
                  40.34     1:22.95 (42.61)                                        
 42 Citti, Katie J            16 RY-NJ                1:33.37    1:23.39        
                  40.74     1:23.39 (42.65)                                        
 43 Lim, Kathy                13 RY-NJ                1:21.33    1:23.59        
                  41.02     1:23.59 (42.57)                                        
 44 Tam, Melanie              18 WAC-MR               1:19.79    1:23.65        
                  40.08     1:23.65 (43.57)                                        
 45 McClung, Taylor R         13 Rivertown Rays-MR    1:18.64    1:24.97        
                  41.78     1:24.97 (43.19)                                        
 46 Skoczylas, Anne M         13 Agua Swim Team-MR    1:22.21    1:25.50        
                  40.94     1:25.50 (44.56)                                        
 47 DeSimone, Jackie M        15 COND-MR              1:25.55    1:25.73        
                  42.48     1:25.73 (43.25)                                        
 48 Kleckner, Sabrina G       13 Agua Swim Team-MR    1:23.51    1:25.97        
                  41.76     1:25.97 (44.21)                                        
 49 Gasic, Andrea             13 RI Marlins-MR        1:30.00    1:26.02        
                  41.22     1:26.02 (44.80)                                        
 50 Brooks, Alexandra T       14 COND-MR              1:28.31    1:26.13        
                  41.74     1:26.13 (44.39)                                        
 51 Feminella, Lindsay M      14 WAC-MR               1:25.00    1:26.41        
                  42.06     1:26.41 (44.35)                                        
 52 Cavanaugh, Katherine      13 WAC-MR               1:22.92    1:26.90        
                  42.40     1:26.90 (44.50)                                        
 53 Brown, Nikki G            14 COND-MR              1:26.73    1:27.21        
                  41.16     1:27.21 (46.05)                                        
 54 Ruatos, Denise            13 NJW-NJ               1:30.10    1:27.31        
 55 Van Tassell, Amanda J     13 WAC-MR               1:26.69    1:27.77        
                  41.70     1:27.77 (46.07)                                        
 56 D'Angelo, Caitlin M       15 NJW-NJ               1:24.92    1:27.82        
                  41.98     1:27.82 (45.84)                                        
 57 Samuels, Rachel A         13 COND-MR              1:25.98    1:28.33        
                  41.10     1:28.33 (47.23)                                        
 58 D'Angelo, Stephanie M     15 Rac @ Jcc-MR         1:22.70    1:28.48        
                  42.19     1:28.48 (46.29)                                        
 59 Lin, Erica S              14 NYCC-MR              1:24.23    1:28.64        
                  41.92     1:28.64 (46.72)                                        
 60 Monfiletto, Angela        13 WAC-MR               1:24.65    1:28.72        
                  43.10     1:28.72 (45.62)                                        
 61 Sanguinetti, Whitney      16 Sailfish-MR               NT    1:29.79        
                  42.31     1:29.79 (47.48)                                        
 62 Stern, Elizabeth          15 COND-MR              1:27.47    1:29.85        
                  44.46     1:29.85 (45.39)                                        
 63 Johnson, Anna B           13 Sailfish-MR          1:29.62    1:30.79        
                  43.33     1:30.79 (47.46)                                        
 64 Geissler, Kim             16 WAC-MR               1:22.70    1:30.93        
                  44.73     1:30.93 (46.20)                                        
 65 Fried, Torie E            15 Rivertown Rays-MR    1:31.34    1:30.97        
                  43.52     1:30.97 (47.45)                                        
 66 Lee, Kevyn                16 NYCC-MR              1:26.10    1:31.70        
                  44.91     1:31.70 (46.79)                                        
 67 Kenny, Alex M             13 Rac @ Jcc-MR         1:30.10    1:32.57        
                  43.29     1:32.57 (49.28)                                        
 68 Levy, Hillary A           13 COND-MR              1:39.87    1:37.09        
                  46.90     1:37.09 (50.19)                                        
 
Women 13 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danin, Kylie L            13 WISC-MR              2:29.08    2:27.97        
  2 Rueda, Daniela            16 Agua Swim Team-MR    2:18.52    2:31.47        
                  31.31     1:09.69 (38.38)   2:31.47 (1:21.78)                    
  3 Rodriguez, Nicole         14 Agua Swim Team-MR    2:23.21    2:31.56        
                  32.20     1:10.68 (38.48)   2:31.56 (1:20.88)                    
  4 Guenther, Jakki t         20 WAC-MR               2:26.56    2:33.91        
                  32.63     1:12.19 (39.56)   2:33.91 (1:21.72)                    
  5 Smith, Elizabeth S        14 SeaDragons-NJ        2:28.44    2:37.06        
                  34.44     1:14.36 (39.92)   2:37.06 (1:22.70)                    
  6 Hain, Karina A            16 Agua Swim Team-MR    2:25.95    2:38.08        
                  33.76     1:14.76 (41.00)   2:38.08 (1:23.32)                    
  7 Sweeney, Breanne          19 WAC-MR               2:28.00    2:38.50        
                  33.92     1:14.84 (40.92)   2:38.50 (1:23.66)                    
  8 Chan, Shirley             15 Agua Swim Team-MR    2:32.72    2:38.61        
                  36.79     1:17.47 (40.68)     1:57.78 (40.31)     2:38.61 (40.83)
  9 Brickman, Molly E         13 Flying Dolphins-MR   2:37.36    2:38.91        
                  37.17     1:18.28 (41.11)     1:59.63 (41.35)     2:38.91 (39.28)
 10 Salzano, Nicole A         14 RY-NJ                2:32.40    2:39.00        
                                1:16.13 ( )     1:56.27 (40.14)     2:39.00 (42.73)
 11 Meyer, Lauren A           19 WAC-MR               2:34.34    2:39.50        
                  38.04     1:18.88 (40.84)     1:59.46 (40.58)     2:39.50 (40.04)
 12 Cervone, Erin T           16 NJW-NJ               2:39.38    2:39.52        
                  38.19     1:19.86 (41.67)     2:00.09 (40.23)     2:39.52 (39.43)
 13 Oceguera, Mariajose       13 Sailfish-MR          2:43.19    2:39.70        
                  36.96     1:17.67 (40.71)     1:58.98 (41.31)     2:39.70 (40.72)
 14 Roh, Yookee               16 RY-NJ                2:45.62    2:40.15        
                  37.90     1:18.81 (40.91)     1:59.78 (40.97)     2:40.15 (40.37)
 15 Czochanski, Kelly F       13 RY-NJ                2:44.17    2:40.38        
                  37.20     1:18.29 (41.09)     1:59.15 (40.86)     2:40.38 (41.23)
 16 Hutchinson-Maddox, Isla   14 Agua Swim Team-MR    2:48.37    2:42.66        
                  39.24     1:20.45 (41.21)     2:02.23 (41.78)     2:42.66 (40.43)
 17 Walsh, Georgina           15 NYCC-MR              2:40.50    2:43.68        
                  38.40     1:20.09 (41.69)     2:01.75 (41.66)     2:43.68 (41.93)
 18 Tallier, Sophie T         13 NJW-NJ               2:57.10    2:43.82        
                  39.55     1:21.55 (42.00)     2:03.40 (41.85)     2:43.82 (40.42)
 19 White, Jacqueline A       17 RY-NJ                2:33.76    2:44.07        
                  38.83     1:21.08 (42.25)     2:02.01 (40.93)     2:44.07 (42.06)
 20 deFreitas, Sophie         15 WAC-MR               2:38.02    2:45.66        
                  39.05     1:21.60 (42.55)     2:03.73 (42.13)     2:45.66 (41.93)
 21 Hsiung, Tiffany           14 NJW-NJ               2:49.92    2:45.73        
                  39.54     1:22.40 (42.86)     2:04.70 (42.30)     2:45.73 (41.03)
 22 Ogisu, Emilie             14 Agua Swim Team-MR    2:36.35    2:46.30        
                  39.65     1:21.87 (42.22)     2:03.90 (42.03)     2:46.30 (42.40)
 23 Feminella, Meghan C       15 WAC-MR               2:55.56    2:47.11        
                  40.53     1:22.68 (42.15)     2:05.16 (42.48)     2:47.11 (41.95)
 24 McDonough, Colleen P      14 WAC-MR               2:38.37    2:49.01        
                  40.95     1:23.73 (42.78)     2:06.88 (43.15)     2:49.01 (42.13)
 25 Papa, Katie V             16 SeaDragons-NJ        2:41.29    2:49.85        
                  39.20     1:22.17 (42.97)     2:05.91 (43.74)     2:49.85 (43.94)
 26 Santore, Lee Ann          13 WISC-MR              2:41.44    2:50.35        
                  40.78     1:23.97 (43.19)     2:08.18 (44.21)     2:50.35 (42.17)
 27 Tu, Vivian                14 RY-NJ                2:40.45    2:50.70        
                  39.59     1:22.75 (43.16)     2:06.54 (43.79)     2:50.70 (44.16)
 28 McClung, Taylor R         13 Rivertown Rays-MR    2:46.70    2:53.32        
                  40.40     1:25.11 (44.71)     2:09.89 (44.78)     2:53.32 (43.43)
 29 Tu, Emily                 14 RY-NJ                2:53.32    2:53.54        
                  41.35     1:24.86 (43.51)     2:09.72 (44.86)     2:53.54 (43.82)
 30 Nunez, Ana                16 Agua Swim Team-MR    2:43.42    2:55.01        
                  42.56     1:25.91 (43.35)     2:10.60 (44.69)     2:55.01 (44.41)
 31 Lee, Jamie C              13 RY-NJ                2:45.98    2:55.11        
                  41.06     1:26.63 (45.57)     2:11.33 (44.70)     2:55.11 (43.78)
 32 Horne, Emily A            14 RY-NJ                2:45.59    2:55.32        
                  41.07     1:26.06 (44.99)     2:09.84 (43.78)     2:55.32 (45.48)
 33 Lynch, Ciaran E           13 North Shore-MR       2:53.00    2:55.75        
                  41.08     1:27.64 (46.56)     2:12.51 (44.87)     2:55.75 (43.24)
 34 Damsky, Abby K            14 Agua Swim Team-MR    2:51.96    2:55.78        
                  41.69     1:27.82 (46.13)     2:12.63 (44.81)     2:55.78 (43.15)
 35 Lim, Kathy                13 RY-NJ                3:09.78    2:56.40        
                                1:26.66 ( )     2:11.62 (44.96)     2:56.40 (44.78)
 36 Simotas, Nicole F         13 NJW-NJ               3:05.20    2:56.97        
                                1:27.07 ( )     2:11.67 (44.60)     2:56.97 (45.30)
 37 Feminella, Lindsay M      14 WAC-MR               2:58.65    2:57.06        
                  42.29     1:27.97 (45.68)     2:13.22 (45.25)     2:57.06 (43.84)
 38 Rondina, Corinne M        16 WAC-MR               2:57.40    2:58.94        
                  42.21     1:29.06 (46.85)     2:14.23 (45.17)     2:58.94 (44.71)
 39 Maloney, Erin C           15 Rac @ Jcc-MR         2:56.68    3:02.23        
                  40.48     1:27.43 (46.95)     2:15.88 (48.45)     3:02.23 (46.35)
 40 Smigel, Kellie R          13 SeaDragons-NJ        2:50.76    3:02.24        
                  43.87     1:31.67 (47.80)     2:17.33 (45.66)     3:02.24 (44.91)
 41 Omelanczuk, Carolina      15 COND-MR              3:11.00    3:03.30        
                  42.64     1:29.21 (46.57)     2:16.43 (47.22)     3:03.30 (46.87)
 42 Cavanaugh, Katherine      13 WAC-MR               3:01.02    3:03.49        
                  42.54     1:29.25 (46.71)     2:16.35 (47.10)     3:03.49 (47.14)
 43 D'Angelo, Caitlin M       15 NJW-NJ               2:58.21    3:04.52        
                                1:28.65 ( )     2:15.63 (46.98)     3:04.52 (48.89)
 44 Buckley, Sara E           14 North Shore-MR       2:52.00    3:04.72        
                  42.81     1:31.12 (48.31)     2:18.21 (47.09)     3:04.72 (46.51)
 45 DeSimone, Jackie M        15 COND-MR              3:13.98    3:04.75        
 46 Kerrich, Zoe              13 Rivertown Rays-MR    2:55.11    3:05.00        
                  41.06     1:27.68 (46.62)     2:15.99 (48.31)     3:05.00 (49.01)
 47 Monfiletto, Angela        13 WAC-MR               2:58.46    3:05.45        
                  43.60     1:31.45 (47.85)     2:18.97 (47.52)     3:05.45 (46.48)
 48 Ruatos, Denise            13 NJW-NJ               3:09.76    3:07.94        
                                1:31.58 ( )     2:20.36 (48.78)     3:07.94 (47.58)
 49 Shannon, Molly A          14 SeaDragons-NJ        3:03.52    3:11.10        
                  44.34     1:32.62 (48.28)     2:21.68 (49.06)     3:11.10 (49.42)
 50 Brown, Nikki G            14 COND-MR              3:09.98    3:11.11        
                  44.17     1:33.15 (48.98)     2:22.81 (49.66)     3:11.11 (48.30)
 51 Lin, Erica S              14 NYCC-MR              2:57.24    3:12.58        
                  42.58     1:32.90 (50.32)     2:22.07 (49.17)     3:12.58 (50.51)
 52 Lan, Serena               13 Agua Swim Team-MR    3:05.00    3:14.51        
                  43.98     1:36.57 (52.59)     2:25.96 (49.39)     3:14.51 (48.55)
 53 Samuels, Rachel A         13 COND-MR              3:13.35    3:14.61        
                                1:35.61 ( )     2:25.47 (49.86)     3:14.61 (49.14)
 54 Poon, Sabrina             13 GATE-MR                   NT    3:28.59        
 55 McManus, Samantha A       13 Rivertown Rays-MR    3:15.00    3:29.59        
 
Women 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynoso, Jessica M        15 Agua Swim Team-MR    1:18.36    1:20.79        
                  37.02     1:20.79 (43.77)                                        
  2 Ciavarella, Nicole T      13 COND-MR              1:20.87    1:21.08        
                  38.30     1:21.08 (42.78)                                        
  3 Hahn, Abby                18 NYCC-MR              1:15.83    1:22.48        
                  39.08     1:22.48 (43.40)                                        
  4 Suarez, Daniela I         15 Agua Swim Team-MR    1:20.93    1:22.94        
                  40.15     1:22.94 (42.79)                                        
  5 Lawson, Taylor S          13 COND-MR              1:27.29    1:24.91        
                  40.25     1:24.91 (44.66)                                        
  6 Zielonka, Magdalena       15 NYCC-MR              1:24.56    1:25.50        
                  39.84     1:25.50 (45.66)                                        
  7 Citti, Katie J            16 RY-NJ                1:26.19    1:26.18        
                  40.06     1:26.18 (46.12)                                        
  8 Walsh, Georgina           15 NYCC-MR              1:26.42    1:27.09        
                  41.24     1:27.09 (45.85)                                        
  9 Goodman, Siobhan M        16 RY-NJ                1:26.82    1:27.72        
                  42.33     1:27.72 (45.39)                                        
 10 deFreitas, Hannah         13 WAC-MR               1:20.54    1:27.74        
                  41.77     1:27.74 (45.97)                                        
 11 Smith, Elizabeth S        14 SeaDragons-NJ        1:25.98    1:28.01        
                  41.13     1:28.01 (46.88)                                        
 12 Papa, Katie V             16 SeaDragons-NJ        1:25.01    1:28.09        
                  41.53     1:28.09 (46.56)                                        
 13 Chai, Lydia               15 GATE-MR              1:27.67    1:28.34        
                  40.75     1:28.34 (47.59)                                        
 14 Cervone, Erin T           16 NJW-NJ               1:29.23    1:28.47        
                  43.05     1:28.47 (45.42)                                        
 15 Gibbons, Alanna           18 WAC-MR               1:24.56    1:29.16        
                  42.18     1:29.16 (46.98)                                        
 16 Scott, Lucy E             15 Agua Swim Team-MR    1:23.95    1:30.14        
                  41.75     1:30.14 (48.39)                                        
 17 Salzano, Nicole A         14 RY-NJ                1:41.21    1:30.21        
                  43.07     1:30.21 (47.14)                                        
 18 Devine, Eilish C          16 RY-NJ                1:26.64    1:30.51        
                  42.96     1:30.51 (47.55)                                        
 19 Nestrowitz, Sara M        14 RY-NJ                1:34.25    1:30.68        
                  42.74     1:30.68 (47.94)                                        
 20 Khal-Laayoun, Yasmina E   13 Agua Swim Team-MR    1:28.81    1:30.96        
                  42.87     1:30.96 (48.09)                                        
 21 Tu, Emily                 14 RY-NJ                1:33.56    1:31.23        
                  43.04     1:31.23 (48.19)                                        
 22 Simotas, Nicole F         13 NJW-NJ               1:31.34    1:31.33        
                  43.00     1:31.33 (48.33)                                        
 23 Rodriguez, Keannie M      14 Agua Swim Team-MR    1:27.27    1:31.45        
                  42.33     1:31.45 (49.12)                                        
 24 Gibbons, Courtney         14 WAC-MR               1:28.26    1:31.46        
                  43.24     1:31.46 (48.22)                                        
 25 Cervone, Sarah M          13 NJW-NJ               1:31.38    1:31.63        
                  43.26     1:31.63 (48.37)                                        
 26 White, Jacqueline A       17 RY-NJ                1:30.70    1:31.73        
                  42.98     1:31.73 (48.75)                                        
 27 Kang, Julie I             15 NJW-NJ               1:33.09    1:31.81        
                  42.86     1:31.81 (48.95)                                        
 28 Kortes, Kelly M           14 NJW-NJ               1:35.51    1:32.50        
                  44.40     1:32.50 (48.10)                                        
 29 DeSimone, Jackie M        15 COND-MR              1:40.83    1:32.59        
                  43.77     1:32.59 (48.82)                                        
 30 Roh, Yookee               16 RY-NJ                1:38.54    1:32.73        
                  44.42     1:32.73 (48.31)                                        
 31 Shannon, Molly A          14 SeaDragons-NJ        1:31.17    1:33.02        
                  43.71     1:33.02 (49.31)                                        
 32 Santore, Lee Ann          13 WISC-MR              1:26.48    1:33.28        
                  44.38     1:33.28 (48.90)                                        
 33 Kim, Elizabeth G          14 Boys Club-MR         1:30.00    1:33.52        
                  44.40     1:33.52 (49.12)                                        
 34 Tu, Vivian                14 RY-NJ                1:32.49    1:34.08        
                  45.48     1:34.08 (48.60)                                        
 35 Sun, Wanlin               13 NYCC-MR              1:31.34    1:34.45        
                  44.93     1:34.45 (49.52)                                        
 36 Brooks, Alexandra T       14 COND-MR              1:41.25    1:35.80        
                  45.33     1:35.80 (50.47)                                        
 37 Lee, Jamie C              13 RY-NJ                1:39.32    1:35.87        
                  45.59     1:35.87 (50.28)                                        
 38 Czochanski, Kelly F       13 RY-NJ                1:35.32    1:36.57        
                  46.28     1:36.57 (50.29)                                        
 39 Madoff, Emily W           14 Agua Swim Team-MR    1:35.70    1:36.81        
                  46.05     1:36.81 (50.76)                                        
 40 Tam, Melanie              18 WAC-MR               1:30.37    1:36.93        
                  46.46     1:36.93 (50.47)                                        
 41 Van Tassell, Amanda J     13 WAC-MR               1:36.84    1:37.15        
                  43.47     1:37.15 (53.68)                                        
 42 Kleckner, Sabrina G       13 Agua Swim Team-MR    1:32.59    1:37.32        
                  46.11     1:37.32 (51.21)                                        
 43 D'Angelo, Stephanie M     15 Rac @ Jcc-MR         1:36.05    1:37.43        
                  44.47     1:37.43 (52.96)                                        
 44 McDonough, Colleen P      14 WAC-MR               1:32.45    1:37.49        
                  46.22     1:37.49 (51.27)                                        
 45 Lim, Kathy                13 RY-NJ                1:49.54    1:38.12        
                  44.98     1:38.12 (53.14)                                        
 46 Levy, Hillary A           13 COND-MR              1:38.56    1:39.18        
                  46.17     1:39.18 (53.01)                                        
 47 Dwarica, Tyla K           14 NYCC-MR              1:40.85    1:41.02        
                  46.13     1:41.02 (54.89)                                        
 48 Rondina, Corinne M        16 WAC-MR               1:39.34    1:42.08        
                  48.29     1:42.08 (53.79)                                        
 49 Altman-Kurosaki, Hannah   18 Agua Swim Team-MR    1:40.02    1:42.50        
                  49.14     1:42.50 (53.36)                                        
 50 Monfiletto, Angela        13 WAC-MR               1:37.54    1:44.82        
                  49.04     1:44.82 (55.78)                                        
 51 Feminella, Lindsay M      14 WAC-MR               1:38.90    1:48.41        
                  51.20     1:48.41 (57.21)                                        
 52 Cavanaugh, Katherine      13 WAC-MR               1:43.96    1:48.64        
                  52.21     1:48.64 (56.43)                                        
 53 Dwass, Simona             13 Manta Rays-MR        1:47.00    1:51.47        
                  52.65     1:51.47 (58.82)                                        
 54 Eppell, Samantha L        13 SeaDragons-NJ        1:55.09    1:52.39        
                  22.12   1:52.39 (1:30.27)                                        
 55 Valerio, Edwina           14 MAD-MR               1:48.00    1:52.91        
                  54.33     1:52.91 (58.58)                                        
 56 Kenny, Alex M             13 Rac @ Jcc-MR         1:50.10    1:53.81        
                  52.32   1:53.81 (1:01.49)                                        
 57 Poon, Sabrina             13 GATE-MR                   NT    1:54.31        
                  22.99   1:54.31 (1:31.32)                                        
 58 Dehshitsang, Rinchen D    13 NYCC-MR              1:54.44    1:55.07        
                  53.18   1:55.07 (1:01.89)                                        
 59 Lai, Alicia X             15 NYCC-MR              1:54.31    1:55.16        
                  50.37   1:55.16 (1:04.79)                                        
 60 Sosa, Sabrina             13 COND-MR              2:00.77    1:58.40        
                  23.42   1:58.40 (1:34.98)                                        
 
Women 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hahn, Abby                18 NYCC-MR              2:43.16    2:51.11        
                  39.41     1:23.44 (44.03)     2:06.38 (42.94)     2:51.11 (44.73)
  2 Ciavarella, Nicole T      13 COND-MR              2:57.22    2:52.92        
                  38.10     1:23.68 (45.58)     2:07.96 (44.28)     2:52.92 (44.96)
  3 Suarez, Daniela I         15 Agua Swim Team-MR    2:47.82    2:54.22        
                  40.45     1:24.86 (44.41)     2:09.39 (44.53)     2:54.22 (44.83)
  4 Lawson, Taylor S          13 COND-MR              3:03.48    3:01.00        
                  41.60     1:28.38 (46.78)     2:14.75 (46.37)     3:01.00 (46.25)
  5 Phang, Yee Chung          13 Boys Club-MR         2:56.00    3:03.14        
                  41.12     1:27.94 (46.82)     2:15.78 (47.84)     3:03.14 (47.36)
  6 Smith, Elizabeth S        14 SeaDragons-NJ        2:56.26    3:04.28        
                  42.30     1:29.42 (47.12)     2:16.84 (47.42)     3:04.28 (47.44)
  7 Walsh, Georgina           15 NYCC-MR              3:04.47    3:04.44        
                  41.33     1:28.14 (46.81)     2:16.42 (48.28)     3:04.44 (48.02)
  8 Citti, Katie J            16 RY-NJ                3:06.91    3:05.33        
                  42.74     1:30.04 (47.30)     2:17.73 (47.69)     3:05.33 (47.60)
  9 Zielonka, Magdalena       15 NYCC-MR              3:03.24    3:05.67        
                  41.25     1:27.66 (46.41)     2:15.69 (48.03)     3:05.67 (49.98)
 10 Hain, Karina A            16 Agua Swim Team-MR    2:55.46    3:06.66        
                  43.27     1:31.17 (47.90)     2:18.74 (47.57)     3:06.66 (47.92)
 11 Salzano, Nicole A         14 RY-NJ                3:33.67    3:06.70        
                  42.85     1:30.78 (47.93)     2:18.88 (48.10)     3:06.70 (47.82)
 12 Khal-Laayoun, Yasmina E   13 Agua Swim Team-MR    3:08.14    3:10.71        
                  43.24     1:32.15 (48.91)     2:20.14 (47.99)     3:10.71 (50.57)
 13 Tu, Emily                 14 RY-NJ                3:15.50    3:11.76        
                  44.62     1:33.92 (49.30)     2:22.38 (48.46)     3:11.76 (49.38)
 14 deFreitas, Hannah         13 WAC-MR               2:57.57    3:12.39        
                  43.37     1:33.50 (50.13)     2:22.51 (49.01)     3:12.39 (49.88)
 15 Tallier, Sophie T         13 NJW-NJ               3:16.20    3:12.45        
                  44.99     1:36.76 (51.77)     2:23.36 (46.60)     3:12.45 (49.09)
 16 Nestrowitz, Sara M        14 RY-NJ                3:16.82    3:12.84        
                  44.62     1:34.93 (50.31)     2:24.36 (49.43)     3:12.84 (48.48)
 17 Tu, Vivian                14 RY-NJ                3:12.26    3:13.12        
                  45.81     1:35.20 (49.39)     2:23.89 (48.69)     3:13.12 (49.23)
 18 Horne, Emily A            14 RY-NJ                3:09.25    3:13.40        
                  44.49     1:34.06 (49.57)     2:22.73 (48.67)     3:13.40 (50.67)
 19 Roh, Yookee               16 RY-NJ                3:52.87    3:14.37        
                  44.46     1:34.52 (50.06)     2:24.94 (50.42)     3:14.37 (49.43)
 20 Kortes, Kelly M           14 NJW-NJ               3:22.46    3:15.20        
                  45.50     1:35.97 (50.47)     2:26.43 (50.46)     3:15.20 (48.77)
 21 Kang, Julie I             15 NJW-NJ               3:11.29    3:15.50        
                  45.81     1:36.13 (50.32)     2:24.89 (48.76)     3:15.50 (50.61)
 22 Rodriguez, Keannie M      14 Agua Swim Team-MR    3:03.11    3:15.58        
                  44.44     1:34.91 (50.47)     2:26.28 (51.37)     3:15.58 (49.30)
 23 Simotas, Nicole F         13 NJW-NJ               3:17.01    3:16.21        
                  44.70     1:35.74 (51.04)     2:25.79 (50.05)     3:16.21 (50.42)
 24 Gibbons, Courtney         14 WAC-MR               3:07.64    3:18.35        
                  46.07     1:37.14 (51.07)     2:27.88 (50.74)     3:18.35 (50.47)
 25 Moody, Sophie             13 Manta Rays-MR        2:40.00    3:20.01        
                  43.77     1:35.87 (52.10)     2:28.14 (52.27)     3:20.01 (51.87)
 26 DeSimone, Jackie M        15 COND-MR              3:20.14    3:21.05        
                  46.62     1:38.32 (51.70)     2:30.59 (52.27)     3:21.05 (50.46)
 27 Sun, Wanlin               13 NYCC-MR              3:14.18    3:21.41        
                  45.71     1:37.03 (51.32)     2:29.43 (52.40)     3:21.41 (51.98)
 28 Lee, Jamie C              13 RY-NJ                3:16.91    3:22.08        
                  45.66     1:38.42 (52.76)     2:30.08 (51.66)     3:22.08 (52.00)
 29 Czochanski, Kelly F       13 RY-NJ                3:24.33    3:22.59        
                  46.98     1:39.53 (52.55)     2:31.00 (51.47)     3:22.59 (51.59)
 30 Ouldibbat, Laila          15 Sailfish-MR          3:17.39    3:26.74        
                  45.02     1:37.14 (52.12)     2:31.05 (53.91)     3:26.74 (55.69)
 31 McClung, Taylor R         13 Rivertown Rays-MR    3:35.00    3:26.92        
                  50.07     1:43.70 (53.63)     2:36.42 (52.72)     3:26.92 (50.50)
 32 Lim, Kathy                13 RY-NJ                3:30.78    3:27.56        
                  46.84     1:40.24 (53.40)     2:33.95 (53.71)     3:27.56 (53.61)
 33 Levy, Hillary A           13 COND-MR              3:25.61    3:28.19        
                  46.32     1:40.42 (54.10)     2:32.89 (52.47)     3:28.19 (55.30)
 34 Ruatos, Denise            13 NJW-NJ               3:27.96    3:29.87        
                  47.56     1:42.04 (54.48)     2:35.50 (53.46)     3:29.87 (54.37)
 35 Van Tassell, Amanda J     13 WAC-MR               3:33.00    3:33.37        
                  49.26     1:44.57 (55.31)     2:40.16 (55.59)     3:33.37 (53.21)
 36 Snyder, Wendy E           14 Rivertown Rays-MR    3:42.36    3:34.11        
                  46.09     1:42.07 (55.98)     2:37.70 (55.63)     3:34.11 (56.41)
 37 Stern, Elizabeth          15 COND-MR              3:45.46    3:35.74        
                  49.89     1:46.09 (56.20)     2:40.42 (54.33)     3:35.74 (55.32)
 38 Wang, Stephanie           15 GATE-MR              3:14.62    3:37.05        
                  48.16     1:44.97 (56.81)     2:41.92 (56.95)     3:37.05 (55.13)
 39 Monfiletto, Angela        13 WAC-MR               3:30.00    3:40.21        
                  50.87     1:47.87 (57.00)     2:42.75 (54.88)     3:40.21 (57.46)
 40 Dwass, Simona             13 Manta Rays-MR        2:48.90    3:52.83        
                  50.66   1:52.14 (1:01.48)     2:51.74 (59.60)   3:52.83 (1:01.09)
 41 McManus, Samantha A       13 Rivertown Rays-MR    3:42.38    3:56.22        
                  50.95   1:54.83 (1:03.88)   2:55.49 (1:00.66)   3:56.22 (1:00.73)
 
Women 13 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Annie                15 Agua Swim Team-MR    1:04.17    1:06.31        
                  31.58     1:06.31 (34.73)                                        
  2 Neal, Lia M               15 Agua Swim Team-MR    1:02.91    1:06.95        
                  31.55     1:06.95 (35.40)                                        
  3 Hutchinson-Maddox, Isla   14 Agua Swim Team-MR    1:04.66    1:07.49        
                  32.21     1:07.49 (35.28)                                        
  4 Danin, Kylie L            13 WISC-MR              1:06.26    1:09.92        
                  31.38     1:09.92 (38.54)                                        
  5 Chan, Shirley             15 Agua Swim Team-MR    1:08.84    1:10.43        
                  32.42     1:10.43 (38.01)                                        
  6 Cortright, Rachel C       16 RY-NJ                1:09.83    1:10.52        
                  32.65     1:10.52 (37.87)                                        
  7 Gibbons, Alanna           18 WAC-MR               1:07.17    1:10.61        
                  32.76     1:10.61 (37.85)                                        
  8 Goodman, Siobhan M        16 RY-NJ                1:08.70    1:10.63        
                  32.92     1:10.63 (37.71)                                        
  9 Rodriguez, Nicole         14 Agua Swim Team-MR    1:08.03    1:10.83        
                  34.39     1:10.83 (36.44)                                        
 10 Rueda, Daniela            16 Agua Swim Team-MR    1:06.35    1:11.61        
                  34.03     1:11.61 (37.58)                                        
 11 Suarez, Daniela I         15 Agua Swim Team-MR    1:13.66    1:12.20        
                  34.22     1:12.20 (37.98)                                        
 12 Chudy, Charlotte L        15 Agua Swim Team-MR    1:11.09    1:12.44        
                  34.55     1:12.44 (37.89)                                        
 13 White, Jacqueline A       17 RY-NJ                1:09.76    1:13.25        
                  33.96     1:13.25 (39.29)                                        
 14 Ogisu, Emilie             14 Agua Swim Team-MR    1:11.85    1:13.45        
                  34.64     1:13.45 (38.81)                                        
 15 Reynoso, Jessica M        15 Agua Swim Team-MR    1:10.52    1:14.34        
                  33.89     1:14.34 (40.45)                                        
 16 Feminella, Meghan C       15 WAC-MR               1:13.11    1:14.60        
                  34.22     1:14.60 (40.38)                                        
 17 Vogt, Hailey L            15 NJW-NJ               1:17.63    1:15.51        
                  34.94     1:15.51 (40.57)                                        
 18 Swanson, Ellen B          16 Manta Rays-MR        1:15.00    1:15.60        
                  34.48     1:15.60 (41.12)                                        
 19 Kuo, Jacqueline           15 Agua Swim Team-MR    1:12.20    1:15.98        
                  35.09     1:15.98 (40.89)                                        
 20 Skoczylas, Anne M         13 Agua Swim Team-MR    1:12.21    1:16.08        
                  35.08     1:16.08 (41.00)                                        
 21 Khal-Laayoun, Yasmina E   13 Agua Swim Team-MR    1:13.79    1:16.14        
                  34.75     1:16.14 (41.39)                                        
 22 Devine, Eilish C          16 RY-NJ                1:13.34    1:16.48        
                  35.94     1:16.48 (40.54)                                        
 22 deFreitas, Sophie         15 WAC-MR               1:17.78    1:16.48        
                  36.27     1:16.48 (40.21)                                        
 24 Santore, Lee Ann          13 WISC-MR              1:13.02    1:16.73        
                  35.60     1:16.73 (41.13)                                        
 25 Altman-Kurosaki, Hannah   18 Agua Swim Team-MR    1:14.35    1:17.35        
                  35.58     1:17.35 (41.77)                                        
 26 Arnold, Samantha M        14 NJW-NJ               1:16.30    1:17.42        
                  36.79     1:17.42 (40.63)                                        
 27 Hahn, Abby                18 NYCC-MR              1:14.07    1:17.73        
                  35.43     1:17.73 (42.30)                                        
 28 Kortes, Kelly M           14 NJW-NJ               1:19.35    1:17.77        
                  35.92     1:17.77 (41.85)                                        
 29 Nestrowitz, Sara M        14 RY-NJ                1:21.48    1:17.98        
                  36.69     1:17.98 (41.29)                                        
 30 Tam, Melanie              18 WAC-MR               1:13.64    1:18.22        
                  36.17     1:18.22 (42.05)                                        
 31 Caputo, Krista            17 WAC-MR               1:17.88    1:18.32        
                  37.26     1:18.32 (41.06)                                        
 32 Fried, Torie E            15 Rivertown Rays-MR    1:16.85    1:18.94        
                  36.50     1:18.94 (42.44)                                        
 33 Lynch, Ciaran E           13 North Shore-MR       1:17.00    1:19.09        
                  37.06     1:19.09 (42.03)                                        
 34 Barrise, Lienne           13 NJW-NJ               1:19.29    1:20.04        
                  37.13     1:20.04 (42.91)                                        
 35 Cervone, Sarah M          13 NJW-NJ               1:25.10    1:20.61        
                  37.33     1:20.61 (43.28)                                        
 36 Nunez, Ana                16 Agua Swim Team-MR    1:18.09    1:21.23        
                  37.71     1:21.23 (43.52)                                        
 37 Johnson, Sydni A          13 UNNRY-MR             1:25.37    1:21.38        
                  36.63     1:21.38 (44.75)                                        
 38 Smigel, Kellie R          13 SeaDragons-NJ        1:17.09    1:21.71        
                  37.04     1:21.71 (44.67)                                        
 39 Barratt, Anna D           17 Agua Swim Team-MR    1:21.24    1:21.73        
                  38.07     1:21.73 (43.66)                                        
 40 deFreitas, Hannah         13 WAC-MR               1:19.00    1:23.05        
                  39.55     1:23.05 (43.50)                                        
 41 Scott, Lucy E             15 Agua Swim Team-MR    1:16.05    1:23.20        
                  37.80     1:23.20 (45.40)                                        
 42 Geissler, Kim             16 WAC-MR               1:18.16    1:23.80        
                  38.81     1:23.80 (44.99)                                        
 43 Buckley, Sara E           14 North Shore-MR       1:20.00    1:25.91        
                  38.13     1:25.91 (47.78)                                        
 44 Brown, Nikki G            14 COND-MR              1:24.70    1:26.01        
                  38.99     1:26.01 (47.02)                                        
 45 Omelanczuk, Carolina      15 COND-MR              1:38.00    1:26.11        
                  38.52     1:26.11 (47.59)                                        
 46 DeSimone, Jackie M        15 COND-MR              1:38.53    1:26.49        
                  41.16     1:26.49 (45.33)                                        
 47 Gibbons, Courtney         14 WAC-MR               1:20.89    1:27.03        
                  39.85     1:27.03 (47.18)                                        
 48 Monfiletto, Angela        13 WAC-MR               1:24.71    1:27.54        
                  39.69     1:27.54 (47.85)                                        
 49 Horne, Emily A            14 RY-NJ                1:22.55    1:27.66        
                  39.96     1:27.66 (47.70)                                        
 50 Gasic, Andrea             13 RI Marlins-MR        1:30.00    1:27.70        
                  39.80     1:27.70 (47.90)                                        
 51 Yako, Elizabeth A         17 RI Marlins-MR             NT    1:29.27        
                  38.51     1:29.27 (50.76)                                        
 52 Pena, Jarleen B           15 Agua Swim Team-MR    1:19.39    1:29.58        
                  38.30     1:29.58 (51.28)                                        
 53 Maloney, Erin C           15 Rac @ Jcc-MR         1:30.83    1:29.75        
                  39.61     1:29.75 (50.14)                                        
 54 Sanguinetti, Whitney      16 Sailfish-MR          1:27.93    1:30.03        
                  42.23     1:30.03 (47.80)                                        
 55 Johnson, Anna B           13 Sailfish-MR          1:27.32    1:30.25        
                  41.72     1:30.25 (48.53)                                        
 56 Lee, Kevyn                16 NYCC-MR              1:23.03    1:30.61        
                  40.68     1:30.61 (49.93)                                        
 56 Van Tassell, Amanda J     13 WAC-MR               1:27.48    1:30.61        
                  38.82     1:30.61 (51.79)                                        
 58 Lawson, Taylor S          13 COND-MR              1:36.00    1:34.34        
                  41.34     1:34.34 (53.00)                                        
 59 Stern, Elizabeth          15 COND-MR              1:43.36    1:39.46        
                  43.52     1:39.46 (55.94)                                        
 60 Lan, Serena               13 Agua Swim Team-MR    1:40.36    1:51.37        
                  47.70   1:51.37 (1:03.67)                                        
 61 Valerio, Edwina           14 MAD-MR               1:48.00    1:54.88        
                  47.39   1:54.88 (1:07.49)                                        
 
Women 13 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutchinson-Maddox, Isla   14 Agua Swim Team-MR    2:17.62    2:22.71        
                  31.49     1:08.43 (36.94)     1:45.14 (36.71)     2:22.71 (37.57)
  2 Goodman, Siobhan M        16 RY-NJ                2:23.78    2:37.39        
                  34.40     1:13.75 (39.35)     1:53.05 (39.30)     2:37.39 (44.34)
  3 Chan, Shirley             15 Agua Swim Team-MR    2:27.44    2:38.06        
                  34.84     1:14.33 (39.49)     1:55.44 (41.11)     2:38.06 (42.62)
  4 Ogisu, Emilie             14 Agua Swim Team-MR    2:32.46    2:38.98        
                  35.82     1:16.64 (40.82)     1:58.63 (41.99)     2:38.98 (40.35)
  5 Chudy, Charlotte L        15 Agua Swim Team-MR    2:30.87    2:41.66        
                  34.81     1:15.19 (40.38)     1:58.19 (43.00)     2:41.66 (43.47)
  6 Arnold, Samantha M        14 NJW-NJ               2:44.29    2:41.84        
                  36.30     1:17.87 (41.57)     1:59.28 (41.41)     2:41.84 (42.56)
  7 Vogt, Hailey L            15 NJW-NJ               2:54.55    2:43.04        
                  36.83     1:18.58 (41.75)     2:00.49 (41.91)     2:43.04 (42.55)
  8 Kortes, Kelly M           14 NJW-NJ               2:55.94    2:44.23        
                  36.32     1:19.31 (42.99)     2:01.35 (42.04)     2:44.23 (42.88)
  9 Feminella, Meghan C       15 WAC-MR               2:56.56    2:51.93        
                  35.69     1:17.75 (42.06)     2:03.43 (45.68)     2:51.93 (48.50)
 10 deFreitas, Sophie         15 WAC-MR               2:45.45    2:56.28        
                  39.54     1:24.75 (45.21)     2:09.99 (45.24)     2:56.28 (46.29)
 11 Santore, Lee Ann          13 WISC-MR              2:43.22    2:56.72        
                  38.45     1:24.23 (45.78)     2:13.54 (49.31)     2:56.72 (43.18)
 12 Khal-Laayoun, Yasmina E   13 Agua Swim Team-MR    2:49.13    2:58.17        
                  38.09     1:22.06 (43.97)     2:09.57 (47.51)     2:58.17 (48.60)
 13 Swanson, Ellen B          16 Manta Rays-MR        2:40.00    2:59.65        
                  36.29     1:21.39 (45.10)     2:09.30 (47.91)     2:59.65 (50.35)
 14 Kleckner, Sabrina G       13 Agua Swim Team-MR    2:59.00    3:08.90        
                  37.45     1:25.46 (48.01)     2:15.47 (50.01)     3:08.90 (53.43)
 15 Brown, Nikki G            14 COND-MR              3:22.00    3:21.56        
                                  15.43 ( )       39.01 (23.58)   3:21.56 (2:42.55)
 
Women 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Annie                15 Agua Swim Team-MR    2:16.32    2:23.41        
                  31.31     1:09.59 (38.28)     1:49.76 (40.17)     2:23.41 (33.65)
  2 Neal, Lia M               15 Agua Swim Team-MR    2:19.94    2:28.05        
                  30.33     1:10.57 (40.24)     1:54.32 (43.75)     2:28.05 (33.73)
  3 Danin, Kylie L            13 WISC-MR              2:28.09    2:32.43        
                  31.86     1:11.01 (39.15)     1:56.96 (45.95)     2:32.43 (35.47)
  4 Hutchinson-Maddox, Isla   14 Agua Swim Team-MR    2:27.21    2:32.84        
                  31.89     1:14.47 (42.58)     1:59.05 (44.58)     2:32.84 (33.79)
  5 Suarez, Daniela I         15 Agua Swim Team-MR    2:29.84    2:34.00        
                  32.84     1:15.32 (42.48)     1:59.70 (44.38)     2:34.00 (34.30)
  6 Hahn, Abby                18 NYCC-MR              2:28.71    2:36.24        
                  35.48     1:17.12 (41.64)     1:59.83 (42.71)     2:36.24 (36.41)
  7 Guenther, Jakki t         20 WAC-MR               2:34.34    2:36.80        
                  32.80     1:13.18 (40.38)     2:01.19 (48.01)     2:36.80 (35.61)
  8 Cervone, Erin T           16 NJW-NJ               2:34.83    2:36.84        
                  33.85     1:15.45 (41.60)     2:03.65 (48.20)     2:36.84 (33.19)
  9 Roh, Yookee               16 RY-NJ                2:54.78    2:38.66        
                  30.49     1:12.75 (42.26)   2:38.66 (1:25.91)                    
 10 Nestrowitz, Sara M        14 RY-NJ                2:40.54    2:39.03        
                  36.21     1:15.20 (38.99)     1:38.98 (23.78)   2:39.03 (1:00.05)
 11 Smith, Elizabeth S        14 SeaDragons-NJ        2:32.93    2:39.28        
                  35.29     1:16.35 (41.06)     2:02.26 (45.91)     2:39.28 (37.02)
 12 Salzano, Nicole A         14 RY-NJ                2:40.31    2:39.33        
                  33.49     1:14.95 (41.46)     2:02.79 (47.84)     2:39.33 (36.54)
 13 Rodriguez, Nicole         14 Agua Swim Team-MR    2:34.57    2:39.46        
                  34.16     1:15.64 (41.48)     2:04.18 (48.54)     2:39.46 (35.28)
 14 Chudy, Charlotte L        15 Agua Swim Team-MR    2:38.05    2:39.48        
                  33.83     1:14.83 (41.00)     1:38.98 (24.15)   2:39.48 (1:00.50)
 15 Rueda, Daniela            16 Agua Swim Team-MR    2:28.11    2:39.54        
                  34.53     1:15.02 (40.49)     1:56.26 (41.24)     2:39.54 (43.28)
 16 Hain, Karina A            16 Agua Swim Team-MR    2:30.67    2:39.58        
                  35.66     1:16.17 (40.51)     2:03.21 (47.04)     2:39.58 (36.37)
 17 Goodman, Siobhan M        16 RY-NJ                2:37.99    2:41.31        
                  33.38     1:18.95 (45.57)     1:38.98 (20.03)   2:41.31 (1:02.33)
 18 Meyer, Lauren A           19 WAC-MR               2:35.00    2:42.15        
                  35.44     1:17.88 (42.44)     2:06.39 (48.51)     2:42.15 (35.76)
 19 Gibbons, Alanna           18 WAC-MR               2:35.87    2:42.95        
                  32.99     1:15.92 (42.93)     2:04.35 (48.43)     2:42.95 (38.60)
 20 Phang, Yee Chung          13 Boys Club-MR         2:39.00    2:43.02        
                  34.78     1:20.06 (45.28)     2:04.44 (44.38)     2:43.02 (38.58)
 21 Devine, Eilish C          16 RY-NJ                2:33.27    2:43.88        
                  35.51     1:20.78 (45.27)     2:08.80 (48.02)     2:43.88 (35.08)
 22 Hsiung, Tiffany           14 NJW-NJ               2:53.22    2:44.38        
                  31.79                               56.00 ( )   2:44.38 (1:48.38)
 23 Tu, Vivian                14 RY-NJ                2:43.45    2:44.45        
                  35.39     1:18.37 (42.98)     2:07.93 (49.56)     2:44.45 (36.52)
 24 Caputo, Krista            17 WAC-MR               2:43.74    2:44.68        
                  35.44     1:18.84 (43.40)     2:10.44 (51.60)     2:44.68 (34.24)
 25 Czochanski, Kelly F       13 RY-NJ                2:47.46    2:45.83        
                  37.31     1:19.33 (42.02)     2:09.18 (49.85)     2:45.83 (36.65)
 26 Ciavarella, Nicole T      13 COND-MR              3:03.49    2:46.08        
                  38.13     1:21.41 (43.28)     2:06.44 (45.03)     2:46.08 (39.64)
 27 Sweeney, Breanne          19 WAC-MR               2:34.34    2:46.31        
                  34.90     1:15.68 (40.78)     2:08.12 (52.44)     2:46.31 (38.19)
 28 Walsh, Georgina           15 NYCC-MR              2:46.64    2:46.69        
                  38.02     1:19.68 (41.66)     2:07.43 (47.75)     2:46.69 (39.26)
 29 Neggia, Susan E           13 NJW-NJ               2:45.78    2:47.37        
                  38.50     1:19.13 (40.63)     2:09.93 (50.80)     2:47.37 (37.44)
 30 Tu, Emily                 14 RY-NJ                2:42.23    2:47.59        
                  35.74     1:20.50 (44.76)     1:38.98 (18.48)   2:47.59 (1:08.61)
 31 Oceguera, Mariajose       13 Sailfish-MR          2:50.59    2:47.88        
                  36.75     1:17.96 (41.21)     2:10.02 (52.06)     2:47.88 (37.86)
 32 Barrise, Lienne           13 NJW-NJ               2:52.41    2:48.03        
                  31.99                               56.00 ( )   2:48.03 (1:52.03)
 33 Khal-Laayoun, Yasmina E   13 Agua Swim Team-MR    2:43.72    2:49.15        
                  34.79     1:19.84 (45.05)     2:10.22 (50.38)     2:49.15 (38.93)
 34 Horne, Emily A            14 RY-NJ                2:47.23    2:49.39        
                  37.99     1:22.61 (44.62)     2:10.88 (48.27)     2:49.39 (38.51)
 35 McDonough, Colleen P      14 WAC-MR               2:47.05    2:49.77        
                  36.32     1:22.23 (45.91)     2:11.37 (49.14)     2:49.77 (38.40)
 36 Tam, Melanie              18 WAC-MR               2:54.45    2:50.45        
                  56.00     1:18.22 (22.22)   2:50.45 (1:32.23)                    
 37 deFreitas, Hannah         13 WAC-MR               2:45.60    2:50.63        
                  37.57     1:23.44 (45.87)     2:10.66 (47.22)     2:50.63 (39.97)
 38 Cervone, Sarah M          13 NJW-NJ               2:45.65    2:51.42        
                  37.86     1:22.83 (44.97)     2:11.82 (48.99)     2:51.42 (39.60)
 39 Lee, Kevyn                16 NYCC-MR              2:52.18    2:52.36        
                  34.14                               56.00 ( )   2:52.36 (1:56.36)
 40 Zielonka, Magdalena       15 NYCC-MR              2:49.81    2:52.53        
                  38.85     1:24.14 (45.29)     2:12.09 (47.95)     2:52.53 (40.44)
 40 Rodriguez, Keannie M      14 Agua Swim Team-MR    2:41.65    2:52.53        
                  38.12     1:26.07 (47.95)     2:14.63 (48.56)     2:52.53 (37.90)
 42 Lim, Kathy                13 RY-NJ                2:58.99    2:53.41        
                                1:20.81 ( )     2:14.95 (54.14)     2:53.41 (38.46)
 43 Gibbons, Courtney         14 WAC-MR               2:53.63    2:53.82        
                  34.63                               56.00 ( )   2:53.82 (1:57.82)
 44 Skoczylas, Anne M         13 Agua Swim Team-MR    2:44.31    2:56.44        
                  36.57     1:22.69 (46.12)     2:18.01 (55.32)     2:56.44 (38.43)
 45 Lee, Jamie C              13 RY-NJ                2:49.17    2:56.77        
                  37.05     1:24.23 (47.18)     2:13.05 (48.82)     2:56.77 (43.72)
 46 McClung, Taylor R         13 Rivertown Rays-MR    2:54.47    2:57.35        
                  35.62                               56.01 ( )   2:57.35 (2:01.34)
 46 D'Angelo, Stephanie M     15 Rac @ Jcc-MR         2:55.54    2:57.35        
                  36.05                               56.01 ( )   2:57.35 (2:01.34)
 48 DeSimone, Jackie M        15 COND-MR              3:03.43    2:57.62        
                   9.87                             2:18.73 ( )     2:57.62 (38.89)
 49 Sun, Wanlin               13 NYCC-MR              2:57.34    2:59.47        
                  41.05     1:28.52 (47.47)     2:19.19 (50.67)     2:59.47 (40.28)
 50 Rondina, Corinne M        16 WAC-MR               2:57.17    3:00.93        
                  40.42     1:27.00 (46.58)     2:22.95 (55.95)     3:00.93 (37.98)
 51 Ouldibbat, Laila          15 Sailfish-MR          3:03.99    3:00.98        
                  40.69     1:30.63 (49.94)     2:20.89 (50.26)     3:00.98 (40.09)
 52 Lawson, Taylor S          13 COND-MR              3:00.35    3:02.22        
                  43.10     1:32.73 (49.63)     2:18.88 (46.15)     3:02.22 (43.34)
 53 Fried, Torie E            15 Rivertown Rays-MR    3:07.64    3:03.06        
                  37.58     1:25.72 (48.14)     2:22.96 (57.24)     3:03.06 (40.10)
 54 Brooks, Alexandra T       14 COND-MR              3:04.89    3:03.07        
                  14.03                               42.56 ( )   3:03.07 (2:20.51)
 55 Geissler, Kim             16 WAC-MR               2:52.00    3:04.08        
                  39.05     1:27.04 (47.99)   2:27.26 (1:00.22)     3:04.08 (36.82)
 56 Maloney, Erin C           15 Rac @ Jcc-MR         2:59.98    3:06.21        
                   9.87                             2:26.27 ( )     3:06.21 (39.94)
 57 Feminella, Lindsay M      14 WAC-MR               3:05.35    3:06.34        
                  13.89                               44.00 ( )   3:06.34 (2:22.34)
 58 Monfiletto, Angela        13 WAC-MR               2:59.08    3:08.03        
                                1:29.54 ( )   3:08.03 (1:38.49)                    
 59 Snyder, Wendy E           14 Rivertown Rays-MR    3:03.60    3:08.69        
                  40.15     1:31.40 (51.25)     2:25.78 (54.38)     3:08.69 (42.91)
 60 D'Angelo, Caitlin M       15 NJW-NJ               2:48.10    3:09.21        
                  40.20     1:26.82 (46.62)     2:25.67 (58.85)     3:09.21 (43.54)
 61 Samuels, Rachel A         13 COND-MR              3:09.53    3:09.67        
                  41.52     1:34.47 (52.95)     2:31.45 (56.98)     3:09.67 (38.22)
 62 Stern, Elizabeth          15 COND-MR              3:11.06    3:10.06        
                  42.25     1:31.18 (48.93)     2:26.94 (55.76)     3:10.06 (43.12)
 63 Cavanaugh, Katherine      13 WAC-MR               3:06.69    3:10.46        
                  44.06     1:31.41 (47.35)     2:27.80 (56.39)     3:10.46 (42.66)
 64 McManus, Samantha A       13 Rivertown Rays-MR    3:12.24    3:19.23        
                  42.19     1:36.40 (54.21)   2:37.75 (1:01.35)     3:19.23 (41.48)
 65 Kenny, Alex M             13 Rac @ Jcc-MR         3:20.10    3:20.05        
                  44.81     1:33.77 (48.96)   2:35.76 (1:01.99)     3:20.05 (44.29)
 66 Levy, Hillary A           13 COND-MR              3:05.62    3:22.30        
                  14.03                               52.46 ( )   3:22.30 (2:29.84)
 67 Wang, Stephanie           15 GATE-MR              3:14.54    3:26.97        
                  44.11     1:39.01 (54.90)     2:35.18 (56.17)     3:26.97 (51.79)
 
Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HO, Timothy               10 Boys Club-MR           33.00      33.45        
  2 Hilzen, Mark J            10 NJW-NJ                 35.31      33.50        
  3 Huang, James J            10 Agua Swim Team-MR      35.03      34.39        
  4 Berry-Toon, Christopher   10 SeaDragons-NJ          34.06      34.58        
  5 Lishnevetsky, Joshua T    10 Agua Swim Team-MR      34.85      34.70        
  6 Andjelic, Lazar           10 COND-MR                38.00      34.98        
  7 Todorovic, Stephan A       9 COND-MR                36.90      35.32        
  8 Draper, Christopher F     10 Rivertown Rays-MR      34.81      35.83        
  9 Liu, Eric Z               10 Boys Club-MR           36.00      35.89        
 10 Lee, Austin Y             10 NJW-NJ                 43.10      36.10        
 11 Kahn, Alec P              10 Flying Dolphins-MR     36.00      36.23        
 12 Lehneis, Walter C         10 SeaDragons-NJ          35.91      36.32        
 13 Lipton, Evan N            10 Flying Dolphins-MR     36.38      36.70        
 14 Zhang, Benjamin G         10 Boys Club-MR           38.00      37.04        
 15 Daly, Tommy A             10 North Shore-MR         35.00      37.36        
 16 Hinckley, CJ              10 Agua Swim Team-MR      40.83      37.97        
 17 Behbehani, Tirdod         10 COND-MR                38.24      38.02        
 18 Jamickowski, Blake M      10 Agua Swim Team-MR      39.00      38.09        
 19 Duthie, Zachary J          9 Agua Swim Team-MR      39.03      38.43        
 20 Gao, Richard              10 NJW-NJ                 41.33      38.80        
 21 Phang, Yik Fung           10 Boys Club-MR           37.00      39.07        
 22 Schwartz, Paul B          10 Agua Swim Team-MR      40.64      39.35        
 23 Fields, Noah W             9 Agua Swim Team-MR      38.54      39.42        
 24 Claiborne, Jr., Kevin G    9 Boys Club-MR           41.00      39.54        
 25 Shashaty, Jack            10 WAC-MR                 40.73      39.56        
 26 Lawson, Ryan F            10 COND-MR                40.26      40.50        
 27 Chernavsky, Jacob         10 NJW-U-NJ               51.42      41.08        
 28 Sansone, Tyler G          10 SeaDragons-NJ          43.11      41.14        
 29 Mark, Colin M              9 Agua Swim Team-MR      41.98      42.97        
 30 Laitman, Michael H        10 Rivertown Rays-MR      41.64      43.32        
 31 Kinkel, William G          9 GATE-MR                43.69      43.90        
 32 Halim, Joseph             10 GATE-MR                44.03      43.93        
 33 Laite, Anthony J           9 SeaDragons-NJ          43.56      44.07        
 34 Radulic, John D            9 SeaDragons-NJ          51.53      44.27        
 35 Harris, Stuart            10 Agua Swim Team-MR      57.44      46.05        
 36 Kumeno, Kai                9 Agua Swim Team-MR      46.79      46.09        
 37 Husremovic, Eddie          9 RI Marlins-MR             NT      46.16        
 38 Hidalgo, Ricardo A        10 WAC-MR                 46.24      46.24        
 39 Vardanian, Michael P       9 Agua Swim Team-MR      50.28      49.26        
 40 Simon, Ernesto G           9 Agua Swim Team-MR      46.94      51.39        
 41 Dresser, Kiefer K          9 Agua Swim Team-MR         NT      52.42        
 
Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HO, Timothy               10 Boys Club-MR         1:11.00    1:14.18        
                  34.12     1:14.18 (40.06)                                        
  2 Berry-Toon, Christopher   10 SeaDragons-NJ        1:17.44    1:17.46        
                  36.02     1:17.46 (41.44)                                        
  3 Huang, James J            10 Agua Swim Team-MR    1:15.26    1:17.55        
  4 Liu, Eric Z               10 Boys Club-MR         1:17.00    1:17.73        
                  36.62     1:17.73 (41.11)                                        
  5 Lehneis, Walter C         10 SeaDragons-NJ        1:20.62    1:17.86        
                  36.77     1:17.86 (41.09)                                        
  6 Lin, Howard H              9 NYCC-MR              1:18.79    1:18.37        
                  37.49     1:18.37 (40.88)                                        
  7 Todorovic, Stephan A       9 COND-MR              1:20.09    1:18.44        
                  37.14     1:18.44 (41.30)                                        
  8 Draper, Christopher F     10 Rivertown Rays-MR    1:20.36    1:19.25        
                  37.58     1:19.25 (41.67)                                        
  9 Zhang, Benjamin G         10 Boys Club-MR         1:20.00    1:19.62        
                  37.71     1:19.62 (41.91)                                        
 10 Kahn, Alec P              10 Flying Dolphins-MR   1:41.54    1:19.71        
                  37.86     1:19.71 (41.85)                                        
 11 Lishnevetsky, Joshua T    10 Agua Swim Team-MR    1:18.39    1:19.82        
                  38.12     1:19.82 (41.70)                                        
 12 Behbehani, Tirdod         10 COND-MR              1:24.57    1:23.21        
                  42.19     1:23.21 (41.02)                                        
 13 Lipton, Evan N            10 Flying Dolphins-MR   1:32.60    1:23.61        
                  38.24     1:23.61 (45.37)                                        
 14 Lister, Davis M           10 Agua Swim Team-MR    1:20.16    1:24.21        
                  39.71     1:24.21 (44.50)                                        
 15 Daly, Tommy A             10 North Shore-MR       1:23.00    1:25.37        
                  39.37     1:25.37 (46.00)                                        
 16 Paccione, Sawyer          10 Sailfish-MR          1:27.00    1:26.77        
                  41.24     1:26.77 (45.53)                                        
 17 Jamickowski, Blake M      10 Agua Swim Team-MR    1:25.00    1:27.00        
                  38.90     1:27.00 (48.10)                                        
 18 Thomas, Desi C            10 NYCC-MR              1:22.69    1:27.01        
                  39.85     1:27.01 (47.16)                                        
 19 Phang, Yik Fung           10 Boys Club-MR         1:20.00    1:28.85        
                  41.22     1:28.85 (47.63)                                        
 20 Shashaty, Jack            10 WAC-MR               1:32.06    1:29.00        
                  42.03     1:29.00 (46.97)                                        
 21 Fields, Noah W             9 Agua Swim Team-MR    1:24.26    1:30.27        
                  41.81     1:30.27 (48.46)                                        
 22 Schwartz, Paul B          10 Agua Swim Team-MR    1:25.12    1:31.36        
                  42.26     1:31.36 (49.10)                                        
 23 Claiborne, Jr., Kevin G    9 Boys Club-MR         1:33.00    1:32.68        
                  43.72     1:32.68 (48.96)                                        
 24 Sansone, Tyler G          10 SeaDragons-NJ        1:35.14    1:33.31        
                  44.41     1:33.31 (48.90)                                        
 25 Parbst, Lukas A           10 North Shore-MR       1:50.00    1:35.26        
                  44.53     1:35.26 (50.73)                                        
 26 Kinkel, William G          9 GATE-MR              1:42.53    1:38.44        
                  46.31     1:38.44 (52.13)                                        
 27 Mark, Colin M              9 Agua Swim Team-MR    1:37.19    1:38.79        
                  43.31     1:38.79 (55.48)                                        
 28 Hoffman, Devin             9 WISC-MR              1:40.41    1:39.80        
                  44.38     1:39.80 (55.42)                                        
 29 Hidalgo, Ricardo A        10 WAC-MR               1:42.53    1:43.00        
                  49.00     1:43.00 (54.00)                                        
 30 Crimi, Christopher P      10 COND-MR              1:36.38    1:43.35        
                  47.07     1:43.35 (56.28)                                        
 31 Harris, Stuart            10 Agua Swim Team-MR    1:56.94    1:46.20        
                  50.64     1:46.20 (55.56)                                        
 32 Radulic, John D            9 SeaDragons-NJ        1:59.53    1:46.26        
                  49.41     1:46.26 (56.85)                                        
 33 Kumeno, Kai                9 Agua Swim Team-MR    1:52.53    1:47.40        
                  50.46     1:47.40 (56.94)                                        
 34 Vardanian, Michael P       9 Agua Swim Team-MR    1:48.16    1:47.61        
                  48.56     1:47.61 (59.05)                                        
 35 Laite, Anthony J           9 SeaDragons-NJ        1:44.16    1:49.31        
                  50.31     1:49.31 (59.00)                                        
 36 Simon, Ernesto G           9 Agua Swim Team-MR    1:52.11    1:49.49        
                  50.04     1:49.49 (59.45)                                        
 37 Husremovic, Eddie          9 RI Marlins-MR             NT    1:50.28        
                  49.81   1:50.28 (1:00.47)                                        
 38 Lukovic, Milos             9 RI Marlins-MR             NT    1:54.84        
                  52.65   1:54.84 (1:02.19)                                        
 39 Sarsekeyev, Damir          9 Agua Swim Team-MR    1:56.68    1:56.62        
 40 Dresser, Kiefer K          9 Agua Swim Team-MR    1:56.56    1:59.93        
                  54.32   1:59.93 (1:05.61)                                        
 
Boys 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hilzen, Mark J            10 NJW-NJ               2:48.17    2:41.67        
                  36.36     1:19.13 (42.77)     2:01.31 (42.18)     2:41.67 (40.36)
  2 Liu, Eric Z               10 Boys Club-MR         2:47.00    2:45.30        
                  37.53                             2:02.09 ( )     2:45.30 (43.21)
  3 Lehneis, Walter C         10 SeaDragons-NJ        2:45.23    2:45.60        
                  37.06     1:19.48 (42.42)     2:02.63 (43.15)     2:45.60 (42.97)
  4 Duthie, Zachary J          9 Agua Swim Team-MR    2:56.16    2:47.08        
                  38.20     1:22.11 (43.91)     2:04.50 (42.39)     2:47.08 (42.58)
  5 Berry-Toon, Christopher   10 SeaDragons-NJ        2:46.71    2:47.14        
                  36.10     1:19.65 (43.55)     2:03.50 (43.85)     2:47.14 (43.64)
  6 Lee, Austin Y             10 NJW-NJ               2:48.31    2:48.47        
                  38.34     1:21.49 (43.15)     2:06.68 (45.19)     2:48.47 (41.79)
  7 Draper, Christopher F     10 Rivertown Rays-MR    3:07.22    2:50.31        
                  38.65     1:24.56 (45.91)     2:09.47 (44.91)     2:50.31 (40.84)
  8 Lister, Davis M           10 Agua Swim Team-MR    2:50.74    2:54.09        
                  39.97     1:25.48 (45.51)     2:09.39 (43.91)     2:54.09 (44.70)
  9 Todorovic, Stephan A       9 COND-MR              3:24.51    2:55.55        
                  39.09     1:25.51 (46.42)     2:11.10 (45.59)     2:55.55 (44.45)
 10 Behbehani, Tirdod         10 COND-MR              3:23.70    2:56.78        
                  40.77     1:27.45 (46.68)     2:12.62 (45.17)     2:56.78 (44.16)
 11 Daly, Tommy A             10 North Shore-MR       2:58.00    2:57.67        
                  39.00     1:25.01 (46.01)     2:12.19 (47.18)     2:57.67 (45.48)
 12 Andjelic, Lazar           10 COND-MR              3:11.46    3:02.25        
                  39.99     1:27.74 (47.75)     2:15.03 (47.29)     3:02.25 (47.22)
 13 Fields, Noah W             9 Agua Swim Team-MR    3:10.22    3:06.77        
                  41.76     1:32.51 (50.75)     2:20.17 (47.66)     3:06.77 (46.60)
 14 Lawson, Ryan F            10 COND-MR              3:12.00    3:08.97        
                  42.44     1:32.42 (49.98)     2:22.46 (50.04)     3:08.97 (46.51)
 15 Paccione, Sawyer          10 Sailfish-MR          3:11.25    3:09.11        
                  42.34     1:31.62 (49.28)     2:22.99 (51.37)     3:09.11 (46.12)
 16 Schwartz, Paul B          10 Agua Swim Team-MR    3:03.83    3:12.77        
                  42.11     1:33.03 (50.92)     2:23.03 (50.00)     3:12.77 (49.74)
 17 Jamickowski, Blake M      10 Agua Swim Team-MR    3:10.00    3:19.02        
                  39.84     1:31.72 (51.88)     2:27.63 (55.91)     3:19.02 (51.39)
 18 Sansone, Tyler G          10 SeaDragons-NJ        3:24.70    3:21.54        
                  44.40     1:36.93 (52.53)     2:31.10 (54.17)     3:21.54 (50.44)
 19 Kinkel, William G          9 GATE-MR              3:31.05    3:33.52        
                  47.72     1:42.30 (54.58)     2:38.94 (56.64)     3:33.52 (54.58)
 20 Hidalgo, Ricardo A        10 WAC-MR               3:35.62    3:37.38        
                  48.72     1:45.80 (57.08)     2:41.34 (55.54)     3:37.38 (56.04)
 21 Vardanian, Michael P       9 Agua Swim Team-MR    3:50.00    3:51.46        
                  53.04   1:54.01 (1:00.97)     2:52.54 (58.53)     3:51.46 (58.92)
 22 Simon, Ernesto G           9 Agua Swim Team-MR    3:40.00    4:09.20        
                  55.64   1:59.09 (1:03.45)   3:03.73 (1:04.64)   4:09.20 (1:05.47)
 
Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HO, Timothy               10 Boys Club-MR           36.00      36.50        
  2 Lishnevetsky, Joshua T    10 Agua Swim Team-MR      38.92      39.63        
  3 Lister, Davis M           10 Agua Swim Team-MR      37.29      42.81        
  4 Berry-Toon, Christopher   10 SeaDragons-NJ          42.75      43.00        
  5 Schwartz, Paul B          10 Agua Swim Team-MR      43.00      43.76        
  6 Liu, Eric Z               10 Boys Club-MR           42.00      43.90        
  7 Kahn, Alec P              10 Flying Dolphins-MR     44.00      43.91        
  8 Claiborne, Jr., Kevin G    9 Boys Club-MR           48.00      44.24        
  9 Gao, Richard              10 NJW-NJ                 48.41      44.60        
 10 Behbehani, Tirdod         10 COND-MR                48.37      45.00        
 11 Hinckley, CJ              10 Agua Swim Team-MR      47.16      45.79        
 12 Paccione, Sawyer          10 Sailfish-MR            47.33      46.57        
 13 Todorovic, Stephan A       9 COND-MR                43.79      46.75        
 14 Lipton, Evan N            10 Flying Dolphins-MR     45.64      47.76        
 15 Jamickowski, Blake M      10 Agua Swim Team-MR      47.00      47.80        
 16 Shashaty, Jack            10 WAC-MR                 48.62      48.23        
 17 Laite, Anthony J           9 SeaDragons-NJ          53.38      50.72        
 18 Mark, Colin M              9 Agua Swim Team-MR      52.65      50.97        
 19 Fairbanks, Matthew         9 Agua Swim Team-MR      50.37      51.09        
 20 Laitman, Michael H        10 Rivertown Rays-MR      50.17      51.43        
 21 Chernavsky, Jacob         10 NJW-U-NJ               58.60      51.81        
 22 Radulic, John D            9 SeaDragons-NJ        1:02.27      52.18        
 23 Kumeno, Kai                9 Agua Swim Team-MR      56.01      52.69        
 24 Husremovic, Eddie          9 RI Marlins-MR             NT      52.81        
 25 Kinkel, William G          9 GATE-MR                53.35      54.32        
 26 Halim, Joseph             10 GATE-MR                56.34      55.19        
 27 Sansone, Tyler G          10 SeaDragons-NJ          51.45      55.32        
 28 Simon, Ernesto G           9 Agua Swim Team-MR      57.07      55.86        
 29 Hidalgo, Ricardo A        10 WAC-MR                 55.60      56.65        
 30 Harris, Stuart            10 Agua Swim Team-MR    1:13.43      57.05        
 31 Vardanian, Michael P       9 Agua Swim Team-MR    1:01.08    1:00.23        
 32 Dresser, Kiefer K          9 Agua Swim Team-MR         NT    1:02.07        
 
Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HO, Timothy               10 Boys Club-MR         1:17.00    1:22.17        
                  38.52     1:22.17 (43.65)                                        
  2 Lishnevetsky, Joshua T    10 Agua Swim Team-MR    1:23.22    1:26.04        
                  41.75     1:26.04 (44.29)                                        
  3 Hilzen, Mark J            10 NJW-NJ               1:28.66    1:26.88        
                  41.81     1:26.88 (45.07)                                        
  4 Huang, James J            10 Agua Swim Team-MR    1:27.50    1:27.45        
                  43.36     1:27.45 (44.09)                                        
  5 Lin, Howard H              9 NYCC-MR              1:30.77    1:28.63        
                  43.13     1:28.63 (45.50)                                        
  6 Andjelic, Lazar           10 COND-MR              1:27.45    1:29.04        
                  42.14     1:29.04 (46.90)                                        
  7 Lister, Davis M           10 Agua Swim Team-MR    1:29.77    1:31.36        
                  44.16     1:31.36 (47.20)                                        
  8 Berry-Toon, Christopher   10 SeaDragons-NJ        1:33.04    1:32.22        
                  44.28     1:32.22 (47.94)                                        
  9 Liu, Eric Z               10 Boys Club-MR         1:29.00    1:32.45        
                  45.36     1:32.45 (47.09)                                        
 10 Schwartz, Paul B          10 Agua Swim Team-MR    1:32.35    1:35.00        
                  45.28     1:35.00 (49.72)                                        
 11 Gao, Richard              10 NJW-NJ               1:36.95    1:35.32        
                  45.61     1:35.32 (49.71)                                        
 12 Duthie, Zachary J          9 Agua Swim Team-MR    1:39.61    1:35.81        
                  46.48     1:35.81 (49.33)                                        
 13 Fields, Noah W             9 Agua Swim Team-MR    1:35.82    1:36.17        
                  46.47     1:36.17 (49.70)                                        
 14 Hinckley, CJ              10 Agua Swim Team-MR    1:47.63    1:36.50        
                  46.98     1:36.50 (49.52)                                        
 15 Todorovic, Stephan A       9 COND-MR              1:33.85    1:36.70        
                  47.36     1:36.70 (49.34)                                        
 16 Thomas, Desi C            10 NYCC-MR              1:36.09    1:36.77        
                  46.68     1:36.77 (50.09)                                        
 17 Behbehani, Tirdod         10 COND-MR              1:41.54    1:40.51        
                  49.70     1:40.51 (50.81)                                        
 18 Claiborne, Jr., Kevin G    9 Boys Club-MR         1:44.00    1:41.47        
                  47.62     1:41.47 (53.85)                                        
 19 Lipton, Evan N            10 Flying Dolphins-MR   1:54.05    1:42.66        
                  48.74     1:42.66 (53.92)                                        
 20 Shashaty, Jack            10 WAC-MR               1:43.00    1:44.07        
                  48.61     1:44.07 (55.46)                                        
 21 Lugato, Pietro M           9 Agua Swim Team-MR    1:53.00    1:46.80        
                  50.85     1:46.80 (55.95)                                        
 22 Chernavsky, Jacob         10 NJW-U-NJ             2:07.69    1:49.40        
 23 Lawson, Ryan F            10 COND-MR              1:45.00    1:49.61        
                  51.80     1:49.61 (57.81)                                        
 24 Sansone, Tyler G          10 SeaDragons-NJ        1:55.83    1:51.35        
                  55.94     1:51.35 (55.41)                                        
 25 Kinkel, William G          9 GATE-MR              1:48.12    1:51.70        
                  54.41     1:51.70 (57.29)                                        
 26 Laite, Anthony J           9 SeaDragons-NJ             NT    1:55.80        
                  53.77   1:55.80 (1:02.03)                                        
 27 Crimi, Christopher P      10 COND-MR              1:49.91    1:57.14        
                  56.67   1:57.14 (1:00.47)                                        
 28 Hidalgo, Ricardo A        10 WAC-MR               2:04.12    2:03.68        
                  58.96   2:03.68 (1:04.72)                                        
 29 Dresser, Kiefer K          9 Agua Swim Team-MR    2:14.14    2:06.30        
                  59.55   2:06.30 (1:06.75)                                        
 30 Radulic, John D            9 SeaDragons-NJ        2:10.89    2:07.07        
                  56.54   2:07.07 (1:10.53)                                        
 31 Sarsekeyev, Damir          9 Agua Swim Team-MR    2:10.00    2:14.74        
                1:03.77   2:14.74 (1:10.97)                                        
 -- Simon, Ernesto G           9 Agua Swim Team-MR    1:58.09         DQ        
                  57.96          DQ (59.41)                                        
 -- Fairbanks, Matthew         9 Agua Swim Team-MR    1:45.75         DQ        
                  52.86          DQ (56.39)                                        
 -- Parbst, Lukas A           10 North Shore-MR       1:50.00         DQ        
 -- Hoffman, Devin             9 WISC-MR              1:00.00         DQ        
                  51.02          DQ (57.18)                                        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phang, Yik Fung           10 Boys Club-MR           41.00      43.54        
  2 Kahn, Alec P              10 Flying Dolphins-MR     45.00      45.21        
  3 Lehneis, Walter C         10 SeaDragons-NJ          44.32      45.89        
  4 Zhang, Benjamin G         10 Boys Club-MR           45.00      46.74        
  5 Hilzen, Mark J            10 NJW-NJ                 45.94      46.94        
  6 Jamickowski, Blake M      10 Agua Swim Team-MR      52.00      48.49        
  7 Lipton, Evan N            10 Flying Dolphins-MR     48.04      48.98        
  8 Andjelic, Lazar           10 COND-MR                53.35      49.57        
  9 Daly, Tommy A             10 North Shore-MR         46.00      49.62        
 10 Thomas, Desi C            10 NYCC-MR                49.56      51.01        
 11 Shashaty, Jack            10 WAC-MR                 50.93      52.27        
 12 Mark, Colin M              9 Agua Swim Team-MR      54.25      52.28        
 13 Parbst, Lukas A           10 North Shore-MR         51.00      52.39        
 14 Chernavsky, Jacob         10 NJW-U-NJ               59.62      53.17        
 15 Draper, Christopher F     10 Rivertown Rays-MR      53.84      53.63        
 16 Lawson, Ryan F            10 COND-MR                54.51      54.33        
 17 Hinckley, CJ              10 Agua Swim Team-MR      59.08      54.39        
 18 Lee, Austin Y             10 NJW-NJ                 58.43      54.86        
 19 Lugato, Pietro M           9 Agua Swim Team-MR      55.00      55.04        
 20 Dwyer, Jimmy C             9 COND-MR                54.59      55.20        
 21 Hoffman, Devin             9 WISC-MR                59.33      55.32        
 22 Husremovic, Eddie          9 RI Marlins-MR             NT      56.65        
 23 Fields, Noah W             9 Agua Swim Team-MR    1:04.27      56.88        
 24 Sansone, Tyler G          10 SeaDragons-NJ        1:05.89    1:00.30        
 25 Laite, Anthony J           9 SeaDragons-NJ        1:02.96    1:01.45        
 26 Kumeno, Kai                9 Agua Swim Team-MR    1:00.62    1:03.18        
 27 Sarsekeyev, Damir          9 Agua Swim Team-MR      57.94    1:03.23        
 28 Lukovic, Milos             9 RI Marlins-MR             NT    1:04.58        
 29 Hidalgo, Ricardo A        10 WAC-MR               1:03.97    1:04.67        
 30 Harris, Stuart            10 Agua Swim Team-MR    1:09.07    1:07.75        
 31 Vardanian, Michael P       9 Agua Swim Team-MR    1:10.89    1:09.78        
 32 Dresser, Kiefer K          9 Agua Swim Team-MR    1:08.95    1:10.28        
 -- Fairbanks, Matthew         9 Agua Swim Team-MR      58.19         DQ        
 -- Radulic, John D            9 SeaDragons-NJ        1:20.17         DQ        
 
Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phang, Yik Fung           10 Boys Club-MR         1:30.00    1:31.48        
  2 Huang, James J            10 Agua Swim Team-MR    1:36.47    1:35.51        
  3 Kahn, Alec P              10 Flying Dolphins-MR   1:36.16    1:38.71        
  4 Zhang, Benjamin G         10 Boys Club-MR         1:40.00    1:40.36        
  5 Lehneis, Walter C         10 SeaDragons-NJ        1:36.58    1:40.50        
  6 Andjelic, Lazar           10 COND-MR              1:46.50    1:46.82        
  7 Daly, Tommy A             10 North Shore-MR       1:38.00    1:47.21        
  8 Lister, Davis M           10 Agua Swim Team-MR    1:53.17    1:49.29        
  9 Lipton, Evan N            10 Flying Dolphins-MR   2:01.81    1:49.96        
 10 Shashaty, Jack            10 WAC-MR               1:53.01    1:51.35        
 11 Mark, Colin M              9 Agua Swim Team-MR    1:55.29    1:52.92        
 12 Draper, Christopher F     10 Rivertown Rays-MR    2:18.15    1:53.44        
 13 Halim, Joseph             10 GATE-MR              2:05.95    1:53.45        
 14 Gao, Richard              10 NJW-NJ               1:52.26    1:55.14        
 15 Lawson, Ryan F            10 COND-MR              1:59.68    1:55.51        
 16 Chernavsky, Jacob         10 NJW-U-NJ             2:08.43    1:58.41        
 17 Fairbanks, Matthew         9 Agua Swim Team-MR    2:10.21    1:59.20        
 18 Hinckley, CJ              10 Agua Swim Team-MR    2:05.68    2:01.54        
 19 Laitman, Michael H        10 Rivertown Rays-MR    2:06.33    2:06.76        
 20 Sansone, Tyler G          10 SeaDragons-NJ        2:20.89    2:08.65        
 21 Hidalgo, Ricardo A        10 WAC-MR               2:11.54    2:12.44        
 22 Laite, Anthony J           9 SeaDragons-NJ        2:34.31    2:15.73        
 23 Kumeno, Kai                9 Agua Swim Team-MR    2:10.00    2:16.90        
 24 Harris, Stuart            10 Agua Swim Team-MR    2:28.92    2:29.60        
 25 Dresser, Kiefer K          9 Agua Swim Team-MR         NT    2:31.35        
 -- Duthie, Zachary J          9 Agua Swim Team-MR    2:01.74         DQ        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HO, Timothy               10 Boys Club-MR           37.00      37.57        
  2 Huang, James J            10 Agua Swim Team-MR      37.62      37.76        
  3 Lehneis, Walter C         10 SeaDragons-NJ          39.32      38.15        
  4 Lipton, Evan N            10 Flying Dolphins-MR   1:02.32      38.99        
  5 Lee, Austin Y             10 NJW-NJ                 39.07      39.83        
  6 Duthie, Zachary J          9 Agua Swim Team-MR      39.70      39.94        
  7 Lishnevetsky, Joshua T    10 Agua Swim Team-MR      38.30      40.10        
  8 Kahn, Alec P              10 Flying Dolphins-MR     41.00      40.40        
  9 Liu, Eric Z               10 Boys Club-MR           40.00      40.52        
 10 Phang, Yik Fung           10 Boys Club-MR           39.80      41.64        
 11 Draper, Christopher F     10 Rivertown Rays-MR      40.84      41.73        
 12 Lin, Howard H              9 NYCC-MR                46.08      42.08        
 13 Andjelic, Lazar           10 COND-MR                48.42      42.69        
 14 Thomas, Desi C            10 NYCC-MR                45.10      42.70        
 15 Jamickowski, Blake M      10 Agua Swim Team-MR      47.00      42.74        
 16 Berry-Toon, Christopher   10 SeaDragons-NJ          38.90      42.85        
 17 Zhang, Benjamin G         10 Boys Club-MR           39.95      43.37        
 18 Gao, Richard              10 NJW-NJ                 44.86      43.74        
 19 Paccione, Sawyer          10 Sailfish-MR            44.99      44.10        
 20 Daly, Tommy A             10 North Shore-MR         41.00      44.20        
 21 Kinkel, William G          9 GATE-MR                48.39      49.00        
 22 Claiborne, Jr., Kevin G    9 Boys Club-MR           47.00      49.24        
 23 Shashaty, Jack            10 WAC-MR                 56.39      50.36        
 24 Laite, Anthony J           9 SeaDragons-NJ          56.10      51.91        
 25 Mark, Colin M              9 Agua Swim Team-MR    1:05.93      52.79        
 26 Dwyer, Jimmy C             9 COND-MR              1:12.23      53.12        
 27 Simon, Ernesto G           9 Agua Swim Team-MR      59.02      53.48        
 28 Lugato, Pietro M           9 Agua Swim Team-MR      53.00      53.80        
 29 Kumeno, Kai                9 Agua Swim Team-MR      59.00      58.23        
 30 Hidalgo, Ricardo A        10 WAC-MR               1:01.84    1:02.13        
 31 Harris, Stuart            10 Agua Swim Team-MR      59.00    1:18.24        
 -- Crimi, Christopher P      10 COND-MR                57.26         DQ        
 -- Chernavsky, Jacob         10 NJW-U-NJ             1:03.12         DQ        
 -- Vardanian, Michael P       9 Agua Swim Team-MR      55.00         DQ        
 
Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, James J            10 Agua Swim Team-MR    1:27.30    1:24.97        
  2 Lehneis, Walter C         10 SeaDragons-NJ        1:24.05    1:25.62        
  3 Hilzen, Mark J            10 NJW-NJ               1:26.98    1:27.22        
  4 Kahn, Alec P              10 Flying Dolphins-MR   1:30.00    1:29.40        
  5 Lishnevetsky, Joshua T    10 Agua Swim Team-MR    1:25.84    1:32.12        
  6 Liu, Eric Z               10 Boys Club-MR         1:27.00    1:32.62        
  7 Lee, Austin Y             10 NJW-NJ               1:35.65    1:34.62        
                  41.84     1:34.62 (52.78)                                        
  8 Draper, Christopher F     10 Rivertown Rays-MR    1:34.70    1:36.02        
                  43.15     1:36.02 (52.87)                                        
  9 Berry-Toon, Christopher   10 SeaDragons-NJ        1:34.63    1:44.11        
                  44.69     1:44.11 (59.42)                                        
 10 Daly, Tommy A             10 North Shore-MR       1:34.00    1:45.18        
 11 Fields, Noah W             9 Agua Swim Team-MR    1:40.96    1:45.38        
                  49.14     1:45.38 (56.24)                                        
 12 Paccione, Sawyer          10 Sailfish-MR          1:45.60    1:48.49        
                  47.54   1:48.49 (1:00.95)                                        
 13 Shashaty, Jack            10 WAC-MR               2:20.82    1:57.14        
                  54.08   1:57.14 (1:03.06)                                        
 14 Laitman, Michael H        10 Rivertown Rays-MR    2:01.33    2:10.22        
                  56.56   2:10.22 (1:13.66)                                        
 
Boys 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HO, Timothy               10 Boys Club-MR         2:51.00    2:59.09        
                  36.69     1:23.09 (46.40)     2:16.55 (53.46)     2:59.09 (42.54)
  2 Lehneis, Walter C         10 SeaDragons-NJ        3:03.60    3:02.28        
                  37.98     1:27.11 (49.13)     2:18.37 (51.26)     3:02.28 (43.91)
  3 Lin, Howard H              9 NYCC-MR              3:13.74    3:04.42        
                  42.80     1:30.19 (47.39)     2:23.74 (53.55)     3:04.42 (40.68)
  4 Hilzen, Mark J            10 NJW-NJ               3:04.28    3:04.52        
                  38.16     1:26.97 (48.81)     2:22.84 (55.87)     3:04.52 (41.68)
  5 Kahn, Alec P              10 Flying Dolphins-MR   4:09.44    3:09.99        
                  42.16     1:35.95 (53.79)     2:26.66 (50.71)     3:09.99 (43.33)
  6 Draper, Christopher F     10 Rivertown Rays-MR    3:21.18    3:11.71        
                  40.55     1:35.23 (54.68)     2:30.79 (55.56)     3:11.71 (40.92)
  7 Lister, Davis M           10 Agua Swim Team-MR    3:17.43    3:12.23        
                  47.70     1:32.85 (45.15)     2:29.53 (56.68)     3:12.23 (42.70)
  8 Lee, Austin Y             10 NJW-NJ               3:29.61    3:13.26        
                  39.95     1:30.02 (50.07)   2:32.20 (1:02.18)     3:13.26 (41.06)
  9 Duthie, Zachary J          9 Agua Swim Team-MR    3:13.96    3:15.53        
                  41.46     1:31.70 (50.24)     2:31.19 (59.49)     3:15.53 (44.34)
 10 Berry-Toon, Christopher   10 SeaDragons-NJ        3:13.27    3:17.14        
                  43.28     1:34.30 (51.02)     2:32.54 (58.24)     3:17.14 (44.60)
 11 Gao, Richard              10 NJW-NJ               3:32.07    3:19.44        
                  45.18     1:37.46 (52.28)     2:32.23 (54.77)     3:19.44 (47.21)
 12 Daly, Tommy A             10 North Shore-MR       3:15.00    3:20.02        
                  45.37     1:37.92 (52.55)     2:34.40 (56.48)     3:20.02 (45.62)
 13 Todorovic, Stephan A       9 COND-MR              3:25.37    3:25.64        
                  46.04     1:38.74 (52.70)   2:41.02 (1:02.28)     3:25.64 (44.62)
 14 Behbehani, Tirdod         10 COND-MR              3:53.42    3:28.12        
                  46.25     1:40.91 (54.66)   2:45.12 (1:04.21)     3:28.12 (43.00)
 15 Schwartz, Paul B          10 Agua Swim Team-MR    3:24.57    3:29.23        
                  46.50     1:38.44 (51.94)   2:40.89 (1:02.45)     3:29.23 (48.34)
 16 Lawson, Ryan F            10 COND-MR              3:50.00    3:45.44        
                  54.79     1:52.34 (57.55)   2:54.17 (1:01.83)     3:45.44 (51.27)
 17 Dwyer, Jimmy C             9 COND-MR              4:00.00    4:01.71        
                  55.52   2:00.89 (1:05.37)   3:05.05 (1:04.16)     4:01.71 (56.66)
 -- Fairbanks, Matthew         9 Agua Swim Team-MR    3:49.42         DQ        
                  55.88   1:56.79 (1:00.91)   3:01.58 (1:04.79)                    
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oh, Daniel                12 RY-NJ                  32.72      29.55        
  2 Snyder, Andrew W          12 Rivertown Rays-MR      30.23      30.74        
  3 Zuppone, Michael L        12 Agua Swim Team-MR      32.49      31.41        
  4 Quinones, Christopher D   12 Agua Swim Team-MR      31.69      31.45        
  5 Massand, Dilin S          12 Agua Swim Team-MR      32.91      31.99        
  6 Paccione, Mason           12 Sailfish-MR            33.72      32.29        
  7 Collier, Cole T           11 Agua Swim Team-MR      32.59      32.92        
  8 McGeary, Ryan J           12 NJW-NJ                 32.35      33.02        
  9 Liu, Jonathan E           12 Agua Swim Team-MR      33.73      33.33        
 10 Gagion, Michael V         11 Rivertown Rays-MR      33.31      33.34        
 11 Walsh, Cullen P           12 SeaDragons-NJ          32.19      33.37        
 12 Pallatta, E.R. R          12 COND-MR                33.78      33.56        
 13 Yamamoto, Leo             11 Agua Swim Team-MR      34.21      33.59        
 14 Glas, Aaron I             11 Agua Swim Team-MR      33.68      33.77        
 15 Fernandes, Matthew J      11 SeaDragons-NJ          33.69      34.52        
 16 Elms, Hayden A            11 Agua Swim Team-MR      35.11      34.62        
 17 Jurman, Jasper N          12 Agua Swim Team-MR      35.23      34.96        
 18 Salazar, Matthew A        11 Boys Club-MR           36.00      35.37        
 19 Laite, Christopher J      11 SeaDragons-NJ          37.01      35.46        
 20 Weng, Denis S             11 Boys Club-MR           38.00      35.81        
 21 Mailat-Truta, Michael     11 GATE-MR                37.90      35.96        
 22 Mathews, Gabriel          11 Agua Swim Team-MR      35.91      36.34        
 23 Fairbanks, Scott C        12 Agua Swim Team-MR      37.16      36.59        
 24 Ouldibbat, Hamza          11 Sailfish-MR            37.38      36.85        
 25 Teytelman, Michael B      11 RI Marlins-MR             NT      36.86        
 26 Vargas, David F           12 Rivertown Rays-MR      35.55      38.06        
 27 Earley, Ryan              11 Boys Club-MR           43.00      39.07        
 28 Weiss, Jordan A           11 Agua Swim Team-MR      41.24      39.19        
 29 Chen, Mingkai             12 Boys Club-MR           42.00      39.34        
 30 Maruska, Noah E           11 SeaDragons-NJ          43.20      40.16        
 31 Bosch, Justin S           11 WISC-MR                42.32      40.31        
 32 Collier, Christian H      12 Agua Swim Team-MR      40.68      40.53        
 33 Giraldez, Clark           11 COND-MR                48.00      42.01        
 34 Sultana, Matthew J        11 GATE-MR                43.24      42.04        
 35 Ramirez, Alister S        11 Agua Swim Team-MR      41.83      46.44        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, David C          12 Sailfish-MR          1:03.08    1:04.33        
                  30.00     1:04.33 (34.33)                                        
  2 Oh, Daniel                12 RY-NJ                1:19.04    1:06.20        
                  33.03     1:06.20 (33.17)                                        
  3 Ro, Andrew S              12 RY-NJ                1:16.25    1:07.67        
                  32.74     1:07.67 (34.93)                                        
  4 Massand, Dilin S          12 Agua Swim Team-MR    1:08.67    1:09.28        
                  33.78     1:09.28 (35.50)                                        
  5 Guindine, Larry           11 NJW-NJ               1:13.65    1:09.40        
                  33.16     1:09.40 (36.24)                                        
  6 McGeary, Ryan J           12 NJW-NJ               1:09.35    1:09.95        
                  33.65     1:09.95 (36.30)                                        
  7 Zuppone, Michael L        12 Agua Swim Team-MR    1:09.09    1:09.97        
                  34.05     1:09.97 (35.92)                                        
  8 Collier, Cole T           11 Agua Swim Team-MR    1:12.02    1:11.31        
                  34.49     1:11.31 (36.82)                                        
  9 Walsh, Cullen P           12 SeaDragons-NJ        1:09.61    1:11.52        
                  34.16     1:11.52 (37.36)                                        
 10 Liu, Jonathan E           12 Agua Swim Team-MR    1:12.37    1:12.25        
                  34.96     1:12.25 (37.29)                                        
 11 Gagion, Michael V         11 Rivertown Rays-MR    1:14.20    1:12.64        
                  34.42     1:12.64 (38.22)                                        
 12 Crabbe, Driscol D         11 SeaDragons-NJ        1:14.09    1:14.32        
                  35.85     1:14.32 (38.47)                                        
 13 Glas, Aaron I             11 Agua Swim Team-MR    1:11.66    1:14.49        
                  35.62     1:14.49 (38.87)                                        
 14 Jurman, Jasper N          12 Agua Swim Team-MR    1:15.83    1:15.54        
                  36.57     1:15.54 (38.97)                                        
 15 Zang, Ethan               11 NJW-NJ               1:14.94    1:16.07        
                  36.58     1:16.07 (39.49)                                        
 16 Pallatta, E.R. R          12 COND-MR              1:15.17    1:16.46        
                  36.03     1:16.46 (40.43)                                        
 17 Yamamoto, Leo             11 Agua Swim Team-MR    1:15.53    1:16.71        
                  35.90     1:16.71 (40.81)                                        
 18 Sarier, Karl K            12 NJW-NJ               1:25.78    1:16.73        
                  36.62     1:16.73 (40.11)                                        
 19 Mathews, Gabriel          11 Agua Swim Team-MR    1:18.02    1:17.18        
                  37.72     1:17.18 (39.46)                                        
 20 Gilligan, Joshua G        12 Agua Swim Team-MR    1:14.96    1:17.33        
                  36.66     1:17.33 (40.67)                                        
 21 Laite, Christopher J      11 SeaDragons-NJ        1:19.57    1:18.28        
                  36.92     1:18.28 (41.36)                                        
 22 Ouldibbat, Hamza          11 Sailfish-MR          1:20.07    1:19.53        
                  38.06     1:19.53 (41.47)                                        
 23 Watler, Jaleel C          12 NYCC-MR              1:13.97    1:19.70        
                  38.65     1:19.70 (41.05)                                        
 24 Mailat-Truta, Michael     11 GATE-MR                   NT    1:21.57        
                  39.47     1:21.57 (42.10)                                        
 25 Yuan, Gavin D             11 NJW-NJ               1:43.47    1:22.08        
                  39.33     1:22.08 (42.75)                                        
 26 Fairbanks, Scott C        12 Agua Swim Team-MR    1:21.51    1:22.27        
                  39.09     1:22.27 (43.18)                                        
 27 Rodriguez, Ian R          11 NYCC-MR              1:19.27    1:22.40        
                  38.57     1:22.40 (43.83)                                        
 28 Weng, Denis S             11 Boys Club-MR         1:21.00    1:23.69        
                  39.57     1:23.69 (44.12)                                        
 29 Hoffman, Sean J           11 WISC-MR              1:22.61    1:24.17        
                  39.56     1:24.17 (44.61)                                        
 30 Pak, Daniel D             12 NJW-NJ               1:48.05    1:26.33        
                  40.44     1:26.33 (45.89)                                        
 31 Griffin, Charles          12 WAC-MR               1:28.59    1:27.01        
                  40.44     1:27.01 (46.57)                                        
 32 Zurovac, Luca             11 RI Marlins-MR             NT    1:28.32        
                  41.62     1:28.32 (46.70)                                        
 33 Gonzalez, Steven          12 NYCC-MR              1:20.50    1:28.57        
                  41.69     1:28.57 (46.88)                                        
 34 Cavanaugh, Joseph         11 WAC-MR               1:34.44    1:29.93        
                  44.62     1:29.93 (45.31)                                        
 35 Collier, Christian H      12 Agua Swim Team-MR    1:30.29    1:29.96        
                  41.94     1:29.96 (48.02)                                        
 36 Earley, Ryan              11 Boys Club-MR         1:23.00    1:30.53        
                  43.21     1:30.53 (47.32)                                        
 37 Hutheesing, Remy N        11 Agua Swim Team-MR    1:37.12    1:31.20        
                  45.96     1:31.20 (45.24)                                        
 38 Weiss, Jordan A           11 Agua Swim Team-MR    1:30.17    1:31.61        
                  43.79     1:31.61 (47.82)                                        
 39 Boyd, Justin              11 WAC-MR               1:33.45    1:32.29        
                  43.70     1:32.29 (48.59)                                        
 40 Giraldez, Clark           11 COND-MR              1:54.20    1:32.42        
                  44.08     1:32.42 (48.34)                                        
 41 Gorizia, Lucca E          11 WAC-MR               1:47.12    1:39.06        
                  45.24     1:39.06 (53.82)                                        
 42 Gorizia, Alessio B        11 WAC-MR               1:57.34    1:45.21        
                  47.67     1:45.21 (57.54)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, David C          12 Sailfish-MR          2:29.70    2:21.49        
                  31.68     1:08.34 (36.66)     1:45.72 (37.38)     2:21.49 (35.77)
  2 Oh, Daniel                12 RY-NJ                2:41.08    2:21.68        
                  33.10     1:09.50 (36.40)     1:47.29 (37.79)     2:21.68 (34.39)
  3 Snyder, Andrew W          12 Rivertown Rays-MR    2:31.36    2:26.47        
                  34.00     1:12.08 (38.08)     1:50.81 (38.73)     2:26.47 (35.66)
  4 McGeary, Ryan J           12 NJW-NJ               2:30.21    2:27.71        
                  34.40     1:11.91 (37.51)     1:51.02 (39.11)     2:27.71 (36.69)
  5 Guindine, Larry           11 NJW-NJ               2:43.48    2:27.76        
                  33.61     1:11.44 (37.83)     1:49.97 (38.53)     2:27.76 (37.79)
  6 Walsh, Cullen P           12 SeaDragons-NJ        2:26.52    2:30.12        
                  33.54     1:11.67 (38.13)     1:50.93 (39.26)     2:30.12 (39.19)
  7 Pallatta, E.R. R          12 COND-MR              2:46.85    2:42.30        
                  37.39     1:20.45 (43.06)     2:01.85 (41.40)     2:42.30 (40.45)
  8 Gagion, Michael V         11 Rivertown Rays-MR    2:44.57    2:42.78        
                  35.20     1:15.48 (40.28)     1:59.16 (43.68)     2:42.78 (43.62)
  9 Laite, Christopher J      11 SeaDragons-NJ        2:56.72    2:45.39        
                  36.75     1:21.33 (44.58)     2:03.49 (42.16)     2:45.39 (41.90)
 10 Zang, Ethan               11 NJW-NJ               2:48.31    2:46.20        
                  37.78     1:21.24 (43.46)     2:04.79 (43.55)     2:46.20 (41.41)
 11 Sarier, Karl K            12 NJW-NJ               3:00.64    2:49.34        
                  39.06     1:22.35 (43.29)     2:07.31 (44.96)     2:49.34 (42.03)
 12 Mailat-Truta, Michael     11 GATE-MR              3:02.18    2:50.14        
                  37.32     1:20.16 (42.84)     2:04.91 (44.75)     2:50.14 (45.23)
 13 Ouldibbat, Hamza          11 Sailfish-MR               NT    2:52.90        
                  40.15     1:24.34 (44.19)     2:09.61 (45.27)     2:52.90 (43.29)
 14 Yuan, Gavin D             11 NJW-NJ               3:18.10    2:53.83        
                  40.00     1:24.98 (44.98)     2:10.76 (45.78)     2:53.83 (43.07)
 15 Vargas, David F           12 Rivertown Rays-MR    1:21.45    3:02.31        
                  37.67     1:25.48 (47.81)     2:14.51 (49.03)     3:02.31 (47.80)
 16 Sultana, Matthew J        11 GATE-MR                   NT    3:09.89        
                  42.69     1:33.02 (50.33)     2:22.61 (49.59)     3:09.89 (47.28)
 17 Giraldez, Clark           11 COND-MR              3:30.00    3:11.51        
                  43.86     1:36.27 (52.41)     2:25.66 (49.39)     3:11.51 (45.85)
 18 Maruska, Noah E           11 SeaDragons-NJ        3:34.80    3:19.72        
                  43.66     1:38.04 (54.38)     2:30.35 (52.31)     3:19.72 (49.37)
 19 Bosch, Justin S           11 WISC-MR              3:15.00    3:30.50        
                  44.19     1:37.37 (53.18)     2:33.22 (55.85)     3:30.50 (57.28)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andjelic, Nikola          12 COND-MR                34.39      34.93        
  2 Snyder, Andrew W          12 Rivertown Rays-MR      38.43      36.58        
  3 Liu, Jonathan E           12 Agua Swim Team-MR      37.92      37.45        
  4 Jurman, Jasper N          12 Agua Swim Team-MR      38.78      37.82        
  5 Gagion, Michael V         11 Rivertown Rays-MR      40.64      38.28        
  6 Pallatta, E.R. R          12 COND-MR                35.13      38.36        
  7 Paccione, Mason           12 Sailfish-MR               NT      38.81        
  7 Zuppone, Michael L        12 Agua Swim Team-MR      38.10      38.81        
  9 Fairbanks, Scott C        12 Agua Swim Team-MR      39.56      39.87        
 10 Mathews, Gabriel          11 Agua Swim Team-MR      40.86      39.94        
 11 Walsh, Cullen P           12 SeaDragons-NJ          43.05      40.55        
 12 Yamamoto, Leo             11 Agua Swim Team-MR      40.38      40.99        
 13 Sarier, Karl K            12 NJW-NJ                 42.55      41.08        
 14 Salazar, Matthew A        11 Boys Club-MR           42.00      41.27        
 15 Laite, Christopher J      11 SeaDragons-NJ          40.26      41.41        
 16 Zang, Ethan               11 NJW-NJ                    NT      42.08        
 17 Fernandes, Matthew J      11 SeaDragons-NJ          40.89      43.28        
 18 Ouldibbat, Hamza          11 Sailfish-MR            41.86      43.99        
 19 Mailat-Truta, Michael     11 GATE-MR                35.10      44.54        
 20 Vargas, David F           12 Rivertown Rays-MR      43.25      44.56        
 21 Earley, Ryan              11 Boys Club-MR           48.00      48.04        
 22 Maruska, Noah E           11 SeaDragons-NJ          50.52      48.66        
 23 Bosch, Justin S           11 WISC-MR                53.65      49.51        
 24 Weiss, Jordan A           11 Agua Swim Team-MR      50.71      50.75        
 25 Teytelman, Michael B      11 RI Marlins-MR             NT      50.95        
 26 Sultana, Matthew J        11 GATE-MR                   NT      52.96        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andjelic, Nikola          12 COND-MR              1:15.14    1:15.57        
                  35.87     1:15.57 (39.70)                                        
  2 Oh, Daniel                12 RY-NJ                1:24.49    1:16.08        
                  37.39     1:16.08 (38.69)                                        
  3 Guindine, Larry           11 NJW-NJ               1:21.88    1:16.91        
                  37.64     1:16.91 (39.27)                                        
  4 Ro, Andrew S              12 RY-NJ                1:28.71    1:18.53        
                  38.50     1:18.53 (40.03)                                        
  5 Pallatta, E.R. R          12 COND-MR              1:23.97    1:22.46        
                  39.87     1:22.46 (42.59)                                        
  6 Gagion, Michael V         11 Rivertown Rays-MR    1:28.84    1:22.99        
                  41.46     1:22.99 (41.53)                                        
  7 Crabbe, Driscol D         11 SeaDragons-NJ        1:22.78    1:23.63        
                  40.80     1:23.63 (42.83)                                        
  8 Walsh, Cullen P           12 SeaDragons-NJ        1:21.00    1:24.83        
                  40.61     1:24.83 (44.22)                                        
  9 Fairbanks, Scott C        12 Agua Swim Team-MR    1:28.40    1:24.95        
                  41.15     1:24.95 (43.80)                                        
 10 Jurman, Jasper N          12 Agua Swim Team-MR    1:25.52    1:25.28        
                  41.70     1:25.28 (43.58)                                        
 11 Paccione, Mason           12 Sailfish-MR          1:25.71    1:25.90        
                  40.78     1:25.90 (45.12)                                        
 12 Massand, Dilin S          12 Agua Swim Team-MR    1:38.08    1:27.23        
                  43.55     1:27.23 (43.68)                                        
 13 Collier, Cole T           11 Agua Swim Team-MR    1:27.74    1:27.53        
                  43.30     1:27.53 (44.23)                                        
 14 Sarier, Karl K            12 NJW-NJ               1:32.95    1:28.23        
                  43.08     1:28.23 (45.15)                                        
 15 Laite, Christopher J      11 SeaDragons-NJ        1:26.55    1:28.66        
                  42.47     1:28.66 (46.19)                                        
 16 Glas, Aaron I             11 Agua Swim Team-MR    1:25.26    1:30.17        
                  43.11     1:30.17 (47.06)                                        
 17 Yuan, Gavin D             11 NJW-NJ               1:38.19    1:31.08        
                  44.85     1:31.08 (46.23)                                        
 18 Gilligan, Joshua G        12 Agua Swim Team-MR    1:30.08    1:32.09        
                  44.37     1:32.09 (47.72)                                        
 19 Mailat-Truta, Michael     11 GATE-MR              1:33.93    1:32.85        
                  46.28     1:32.85 (46.57)                                        
 20 Ranieri, Carl A           11 UNCON-MR             1:31.61    1:33.03        
                  44.90     1:33.03 (48.13)                                        
 21 Elms, Hayden A            11 Agua Swim Team-MR    1:33.79    1:33.58        
                  45.72     1:33.58 (47.86)                                        
 22 Watler, Jaleel C          12 NYCC-MR              1:29.64    1:34.96        
                  46.84     1:34.96 (48.12)                                        
 23 Gonzalez, Steven          12 NYCC-MR              1:33.85    1:36.16        
                  47.24     1:36.16 (48.92)                                        
 24 Hoffman, Sean J           11 WISC-MR              2:00.00    1:36.74        
                  45.69     1:36.74 (51.05)                                        
 25 Rodriguez, Ian R          11 NYCC-MR              1:35.49    1:37.96        
                  46.80     1:37.96 (51.16)                                        
 26 Earley, Ryan              11 Boys Club-MR         1:38.00    1:40.45        
                  47.95     1:40.45 (52.50)                                        
 27 Giraldez, Clark           11 COND-MR              2:08.04    1:41.57        
                  49.28     1:41.57 (52.29)                                        
 28 Cavanaugh, Joseph         11 WAC-MR               1:48.77    1:42.84        
                  50.07     1:42.84 (52.77)                                        
 29 Collier, Christian H      12 Agua Swim Team-MR    1:44.23    1:43.40        
                  48.77     1:43.40 (54.63)                                        
 30 Pak, Daniel D             12 NJW-NJ               2:09.16    1:46.12        
                  51.06     1:46.12 (55.06)                                        
 31 Boyd, Justin              11 WAC-MR               1:50.12    1:50.07        
                  53.90     1:50.07 (56.17)                                        
 32 Hutheesing, Remy N        11 Agua Swim Team-MR    1:52.63    1:50.26        
                  54.59     1:50.26 (55.67)                                        
 33 Weiss, Jordan A           11 Agua Swim Team-MR    1:46.85    1:56.66        
                  57.75     1:56.66 (58.91)                                        
 34 Gorizia, Lucca E          11 WAC-MR               1:53.24    2:02.70        
                  55.39   2:02.70 (1:07.31)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andjelic, Nikola          12 COND-MR                38.22      38.36        
  2 Quinones, Christopher D   12 Agua Swim Team-MR      36.74      38.81        
  3 Oh, Daniel                12 RY-NJ                  40.50      38.88        
  4 Ro, Andrew S              12 RY-NJ                  43.69      39.54        
  5 Massand, Dilin S          12 Agua Swim Team-MR      40.82      40.03        
  6 Weng, Denis S             11 Boys Club-MR           42.00      41.13        
  7 Liu, Jonathan E           12 Agua Swim Team-MR      41.80      41.43        
  8 McGeary, Ryan J           12 NJW-NJ                 39.20      42.78        
  9 Yamamoto, Leo             11 Agua Swim Team-MR      42.70      43.35        
 10 Walsh, Cullen P           12 SeaDragons-NJ          48.31      45.04        
 11 Zuppone, Michael L        12 Agua Swim Team-MR      50.30      45.31        
 12 Griffin, Charles          12 WAC-MR                 45.04      45.84        
 13 Pallatta, E.R. R          12 COND-MR                46.57      46.72        
 14 Chen, Mingkai             12 Boys Club-MR           47.00      46.73        
 15 Watler, Jaleel C          12 NYCC-MR                44.84      47.38        
 16 Elms, Hayden A            11 Agua Swim Team-MR      49.04      47.74        
 17 Gonzalez, Steven          12 NYCC-MR                47.13      48.14        
 18 Laite, Christopher J      11 SeaDragons-NJ          47.00      48.50        
 19 Jurman, Jasper N          12 Agua Swim Team-MR      47.18      49.49        
 20 Fairbanks, Scott C        12 Agua Swim Team-MR      49.19      50.22        
 21 Pak, Daniel D             12 NJW-NJ                 49.64      51.30        
 22 Giraldez, Clark           11 COND-MR                55.00      52.51        
 23 Teytelman, Michael B      11 RI Marlins-MR             NT      53.03        
 24 Hoffman, Sean J           11 WISC-MR                51.19      53.31        
 25 Mathews, Gabriel          11 Agua Swim Team-MR      57.88      54.41        
 26 Ranieri, Carl A           11 UNCON-MR               57.22      54.79        
 27 Zurovac, Luca             11 RI Marlins-MR             NT      55.03        
 28 Cavanaugh, Joseph         11 WAC-MR                 59.13      55.79        
 29 Hutheesing, Remy N        11 Agua Swim Team-MR      57.54      55.88        
 30 Earley, Ryan              11 Boys Club-MR           53.00      57.71        
 31 Boyd, Justin              11 WAC-MR               1:00.84      59.31        
 32 Gorizia, Lucca E          11 WAC-MR               1:02.44      59.41        
 33 Gorizia, Alessio B        11 WAC-MR               1:07.07    1:01.79        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oh, Daniel                12 RY-NJ                1:23.92    1:22.17        
                   7.75   1:22.17 (1:14.42)                                        
  2 Stewart, David C          12 Sailfish-MR          1:23.48    1:22.68        
                  19.52   1:22.68 (1:03.16)                                        
  3 Quinones, Christopher D   12 Agua Swim Team-MR    1:23.71    1:25.47        
                  22.22   1:25.47 (1:03.25)                                        
  4 Massand, Dilin S          12 Agua Swim Team-MR    1:27.47    1:26.19        
                  17.93   1:26.19 (1:08.26)                                        
  5 Andjelic, Nikola          12 COND-MR              1:22.46    1:27.96        
                  15.42   1:27.96 (1:12.54)                                        
  6 Snyder, Andrew W          12 Rivertown Rays-MR    1:35.02    1:29.43        
  7 Liu, Jonathan E           12 Agua Swim Team-MR    1:30.21    1:31.39        
                  25.44   1:31.39 (1:05.95)                                        
  8 McGeary, Ryan J           12 NJW-NJ               1:29.94    1:32.67        
                   8.52   1:32.67 (1:24.15)                                        
  9 Zang, Ethan               11 NJW-NJ               1:32.96    1:32.68        
 10 Collier, Cole T           11 Agua Swim Team-MR    1:30.61    1:33.02        
                   7.75   1:33.02 (1:25.27)                                        
 11 Sarier, Karl K            12 NJW-NJ               1:37.83    1:33.11        
 12 Yamamoto, Leo             11 Agua Swim Team-MR    1:37.77    1:34.93        
 13 Guindine, Larry           11 NJW-NJ               1:43.35    1:35.64        
 14 Weng, Denis S             11 Boys Club-MR         1:32.00    1:36.18        
 15 Walsh, Cullen P           12 SeaDragons-NJ        1:50.25    1:37.78        
 16 Pallatta, E.R. R          12 COND-MR              1:43.81    1:38.20        
 17 Glas, Aaron I             11 Agua Swim Team-MR    1:37.54    1:39.57        
 18 Elms, Hayden A            11 Agua Swim Team-MR    1:42.32    1:41.25        
 19 Chen, Mingkai             12 Boys Club-MR         1:42.00    1:43.15        
 20 Yuan, Gavin D             11 NJW-NJ               1:51.56    1:43.20        
 21 Vargas, David F           12 Rivertown Rays-MR    1:45.84    1:45.12        
 22 Laite, Christopher J      11 SeaDragons-NJ        1:39.98    1:45.51        
 23 LI, Anthony               11 Boys Club-MR         1:42.00    1:45.52        
 24 Sultana, Matthew J        11 GATE-MR              1:57.11    1:46.47        
 25 Collier, Christian H      12 Agua Swim Team-MR    1:48.11    1:48.40        
 26 Giraldez, Clark           11 COND-MR              2:10.23    1:50.79        
 27 Mathews, Gabriel          11 Agua Swim Team-MR    2:08.52    1:57.91        
 28 Maruska, Noah E           11 SeaDragons-NJ        1:53.99    1:58.31        
 29 Weiss, Jordan A           11 Agua Swim Team-MR    2:03.43    2:05.51        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andjelic, Nikola          12 COND-MR                32.95      32.28        
  2 Quinones, Christopher D   12 Agua Swim Team-MR      34.09      33.85        
  3 Collier, Cole T           11 Agua Swim Team-MR      33.54      33.87        
  4 Zuppone, Michael L        12 Agua Swim Team-MR      35.93      34.79        
  5 Gagion, Michael V         11 Rivertown Rays-MR      37.54      36.30        
  6 Liu, Jonathan E           12 Agua Swim Team-MR      38.06      36.94        
  7 Sigaty, Thomas R          11 North Shore-MR         35.00      37.21        
  8 Crabbe, Driscol D         11 SeaDragons-NJ          37.06      37.74        
  9 Jurman, Jasper N          12 Agua Swim Team-MR      39.34      38.34        
 10 Yamamoto, Leo             11 Agua Swim Team-MR      39.22      38.60        
 11 Elms, Hayden A            11 Agua Swim Team-MR      43.53      40.45        
 12 Zang, Ethan               11 NJW-NJ                 43.52      40.84        
 13 Mailat-Truta, Michael     11 GATE-MR                45.71      41.07        
 14 Gonzalez, Steven          12 NYCC-MR                42.20      44.34        
 15 Ouldibbat, Hamza          11 Sailfish-MR            43.00      44.59        
 16 Laite, Christopher J      11 SeaDragons-NJ          43.81      44.70        
 17 Griffin, Charles          12 WAC-MR                 42.08      45.21        
 18 Ranieri, Carl A           11 UNCON-MR               44.55      45.31        
 19 Collier, Christian H      12 Agua Swim Team-MR      47.35      45.75        
 20 Rodriguez, Ian R          11 NYCC-MR                46.74      46.57        
 21 Mathews, Gabriel          11 Agua Swim Team-MR      42.16      47.78        
 22 Teytelman, Michael B      11 RI Marlins-MR             NT      48.97        
 23 Weiss, Jordan A           11 Agua Swim Team-MR      51.92      52.52        
 24 Gorizia, Alessio B        11 WAC-MR               1:09.55    1:09.85        
 -- Gorizia, Lucca E          11 WAC-MR               1:11.62         DQ        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, David C          12 Sailfish-MR          1:09.73    1:10.61        
                  31.96     1:10.61 (38.65)                                        
  2 Collier, Cole T           11 Agua Swim Team-MR    1:14.54    1:13.97        
                  34.26     1:13.97 (39.71)                                        
  3 Quinones, Christopher D   12 Agua Swim Team-MR    1:14.76    1:14.10        
                  34.15     1:14.10 (39.95)                                        
  4 Massand, Dilin S          12 Agua Swim Team-MR    1:15.53    1:15.07        
                  35.99     1:15.07 (39.08)                                        
  5 Oh, Daniel                12 RY-NJ                1:28.23    1:15.10        
                  35.57     1:15.10 (39.53)                                        
  6 Andjelic, Nikola          12 COND-MR              1:15.01    1:16.15        
                  34.70     1:16.15 (41.45)                                        
  7 Zuppone, Michael L        12 Agua Swim Team-MR    1:18.50    1:19.78        
                  37.51     1:19.78 (42.27)                                        
  8 Gagion, Michael V         11 Rivertown Rays-MR    1:24.69    1:22.82        
                  38.74     1:22.82 (44.08)                                        
  9 Glas, Aaron I             11 Agua Swim Team-MR    1:23.03    1:25.83        
                  39.57     1:25.83 (46.26)                                        
 10 Guindine, Larry           11 NJW-NJ               1:42.93    1:25.84        
                  38.87     1:25.84 (46.97)                                        
 11 Paccione, Mason           12 Sailfish-MR          1:29.45    1:29.89        
                  39.48     1:29.89 (50.41)                                        
 12 Fairbanks, Scott C        12 Agua Swim Team-MR    1:30.77    1:33.35        
                  42.49     1:33.35 (50.86)                                        
 13 Elms, Hayden A            11 Agua Swim Team-MR    1:36.50    1:34.44        
                  44.76     1:34.44 (49.68)                                        
 14 Yuan, Gavin D             11 NJW-NJ               2:05.08    1:46.14        
                  46.24     1:46.14 (59.90)                                        
 -- Jurman, Jasper N          12 Agua Swim Team-MR    1:23.46         DQ        
 -- Ramirez, Alister S        11 Agua Swim Team-MR    1:52.70         DQ        
                  54.43                                                            
 -- Collier, Christian H      12 Agua Swim Team-MR    1:45.00         DQ        
                  47.98          DQ (58.89)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oh, Daniel                12 RY-NJ                2:45.75    2:35.84        
                  32.64     1:15.28 (42.64)     2:00.92 (45.64)     2:35.84 (34.92)
  2 Stewart, David C          12 Sailfish-MR          2:45.77    2:36.04        
                  31.38     1:14.87 (43.49)     2:00.71 (45.84)     2:36.04 (35.33)
  3 Andjelic, Nikola          12 COND-MR              2:42.11    2:40.94        
                  34.39     1:17.37 (42.98)     2:02.37 (45.00)     2:40.94 (38.57)
  4 Quinones, Christopher D   12 Agua Swim Team-MR    2:39.29    2:43.57        
                  34.11     1:20.17 (46.06)     2:05.69 (45.52)     2:43.57 (37.88)
  5 Ro, Andrew S              12 RY-NJ                2:52.16    2:43.93        
                  35.59     1:19.11 (43.52)     2:05.55 (46.44)     2:43.93 (38.38)
  6 Guindine, Larry           11 NJW-NJ               3:07.20    2:50.72        
                  38.03     1:20.31 (42.28)     2:11.61 (51.30)     2:50.72 (39.11)
  7 McGeary, Ryan J           12 NJW-NJ               3:02.37    2:53.24        
                  41.99     1:29.81 (47.82)     2:16.27 (46.46)     2:53.24 (36.97)
  8 Sigaty, Thomas R          11 North Shore-MR       2:46.00    2:55.70        
                  38.77     1:24.83 (46.06)     2:15.76 (50.93)     2:55.70 (39.94)
  9 Walsh, Cullen P           12 SeaDragons-NJ        2:53.94    2:56.65        
                  41.34     1:26.68 (45.34)     2:17.97 (51.29)     2:56.65 (38.68)
 10 Glas, Aaron I             11 Agua Swim Team-MR    2:58.36    2:57.14        
                  38.47     1:26.53 (48.06)     2:17.84 (51.31)     2:57.14 (39.30)
 11 Sarier, Karl K            12 NJW-NJ               3:10.52    2:57.84        
                  42.33     1:27.99 (45.66)     2:16.68 (48.69)     2:57.84 (41.16)
 12 Gagion, Michael V         11 Rivertown Rays-MR    3:04.68    3:00.14        
                  36.94     1:25.49 (48.55)     2:19.80 (54.31)     3:00.14 (40.34)
 13 Crabbe, Driscol D         11 SeaDragons-NJ        3:10.78    3:01.70        
                  40.15     1:26.58 (46.43)     2:21.86 (55.28)     3:01.70 (39.84)
 14 Zang, Ethan               11 NJW-NJ               3:08.45    3:09.76        
                  41.87     1:33.87 (52.00)     2:25.88 (52.01)     3:09.76 (43.88)
 15 Paccione, Mason           12 Sailfish-MR          3:12.89    3:11.48        
                  40.43     1:28.62 (48.19)     2:26.55 (57.93)     3:11.48 (44.93)
 16 Gilligan, Joshua G        12 Agua Swim Team-MR    3:14.18    3:12.20        
                  44.76     1:35.78 (51.02)     2:30.53 (54.75)     3:12.20 (41.67)
 17 Watler, Jaleel C          12 NYCC-MR              3:15.00    3:12.23        
                  46.88     1:39.17 (52.29)     2:31.42 (52.25)     3:12.23 (40.81)
 18 Yuan, Gavin D             11 NJW-NJ               3:28.04    3:14.50        
                  44.52     1:35.12 (50.60)     2:29.75 (54.63)     3:14.50 (44.75)
 19 Rodriguez, Ian R          11 NYCC-MR              3:19.12    3:18.71        
                  49.63     1:40.72 (51.09)     2:37.96 (57.24)     3:18.71 (40.75)
 20 Griffin, Charles          12 WAC-MR               3:30.00    3:28.07        
                  46.87     1:41.37 (54.50)     2:36.65 (55.28)     3:28.07 (51.42)
 21 Cavanaugh, Joseph         11 WAC-MR               4:05.18    3:37.21        
                  49.69     1:44.13 (54.44)   2:46.96 (1:02.83)     3:37.21 (50.25)
 -- Boyd, Justin              11 WAC-MR               3:20.00         DQ        
                  53.30   1:54.86 (1:01.56)   3:00.09 (1:05.23)          DQ (50.82)
 
Men 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schumacher, Griffin T     16 Agua Swim Team-MR      15.00      24.83        
  2 Gleason, David X          19 NYCC-MR                24.62      24.97        
  3 Gavrilchin, Michael       23 RI Marlins-MR          24.48      25.36        
  4 McKenna, Brian W          16 Boys Club-MR           24.00      25.73        
  5 Mackrel, Julian A         15 NDAC-MR                25.09      25.91        
  6 Galea, Vincent            16 Agua Swim Team-MR      27.00      26.37        
  7 Thermos, Yianni           16 WAC-MR                 26.09      26.43        
  8 Naumovski, Kristijan      17 RI Marlins-MR          26.05      26.63        
  9 Westcott, Peter H         16 RY-NJ                  26.54      26.75        
 10 Bucero, Nikolas J         14 Boys Club-MR           26.00      26.76        
 11 Chung, Vernal R           16 GATE-MR                27.78      26.78        
 12 Spinosa, Adam G           17 Agua Swim Team-MR      26.57      26.85        
 13 Gak, Milos M              16 RI Marlins-MR          26.90      27.09        
 14 Chang, James              17 GATE-MR                26.94      27.14        
 15 Kim, Eric 1 J             14 RY-NJ                  27.71      27.20        
 16 Forbes, Antrico M         16 Agua Swim Team-MR      27.17      27.31        
 17 Klinovsky, Jan            15 Agua Swim Team-MR      27.55      27.36        
 18 Kojes, Arthur J           17 Boys Club-MR           26.20      27.38        
 19 Chansakul, JR J           16 Agua Swim Team-MR      26.97      27.47        
 20 Om, John L                13 RY-NJ                  26.58      27.57        
 21 Sweeney, PJ               17 WAC-MR                 26.99      27.73        
 22 Miou, Eric                14 Boys Club-MR           27.00      27.74        
 23 Koenigsberger, Stephan    15 Agua Swim Team-MR      28.05      27.76        
 24 Wang, Christopher         14 NJW-NJ                 27.78      27.78        
 25 Plummer, Tedric A         19 Agua Swim Team-MR      27.18      27.85        
 26 Leland, Trevor P          16 NJW-NJ                 29.21      28.04        
 27 Diaz, David               17 MAD-MR                 27.00      28.07        
 28 Roh, Jin                  15 RY-NJ                  28.21      28.14        
 29 Pope, Jimmy J             18 NDAC-MR                28.89      28.18        
 30 Lin, Alex                 13 Boys Club-MR           26.80      28.23        
 31 Tilneac, George           13 NYCC-MR                28.19      28.32        
 32 Johnson, Brinsley I       15 Sailfish-MR            28.52      28.40        
 33 Kim, Jun Y                16 NJW-NJ                 28.82      28.49        
 34 Sherman, Sammy I          15 Agua Swim Team-MR      28.41      28.54        
 35 Dimarzo, Phillip N        15 NYCC-MR                28.94      28.55        
 36 McKenna, Brendan          13 Boys Club-MR           28.50      28.60        
 37 Nunez, John               13 Agua Swim Team-MR      27.84      28.62        
 38 McDonnell, Richard F      15 Rac @ Jcc-MR           31.19      28.74        
 39 Sperandio, Alec           13 WAC-MR                 28.19      28.75        
 40 Serafin, Jorge            15 Sailfish-MR            27.92      28.78        
 40 Duran, Rafael             15 MAD-MR                 28.91      28.78        
 42 LI, Kytoh                 15 Boys Club-MR           27.30      28.81        
 43 Rusinak, Lucas S          17 WAC-MR                 28.01      28.84        
 44 Choo, Harold H            13 RY-NJ                  28.65      29.06        
 45 Mullen, Michael A         17 Rac @ Jcc-MR           29.98      29.07        
 46 Xie, Jamie                14 NJW-NJ                 29.56      29.10        
 47 Su, Kyle                  14 GATE-MR                27.20      29.18        
 48 Chen, Han X               15 RI Marlins-MR          27.50      29.22        
 49 Rizzo, Anthony A          13 SeaDragons-NJ          29.55      29.27        
 50 Indimine, Matt L          13 UNWIS-MR               28.00      29.31        
 51 Zhang, Aron               13 GATE-MR                30.15      29.32        
 52 Jiang, David              14 Boys Club-MR           27.50      29.33        
 53 Chow, Kevin               15 Boys Club-MR           27.90      29.38        
 54 Rehm, Sebastian M         15 SeaDragons-NJ          27.92      29.46        
 55 Ma, Kelvin F              16 GATE-MR                29.82      29.49        
 56 Cervone, Ryan G           15 NJW-NJ                 29.35      29.54        
 57 Gonzalez, Adriel A        15 Boys Club-MR           27.59      29.57        
 58 Chang, Lawrence           15 GATE-MR                28.73      29.61        
 59 Hamzic, Omar              13 RI Marlins-MR          27.90      29.63        
 60 Marte, Nick J             14 RY-NJ                  31.52      29.73        
 61 Lopez, Sebastian B        13 RY-NJ                  31.52      29.80        
 62 Lam, Aaron                17 Boys Club-MR           27.00      29.88        
 63 Pinzon, Tyler             14 Agua Swim Team-MR      29.82      29.89        
 63 Cocuy, Bryan              14 Boys Club-MR           30.00      29.89        
 65 Tam, Gregory              14 WAC-MR                 29.33      29.99        
 66 Romero, Rodrigo           14 COND-MR                29.04      30.03        
 67 Perez-Lopez, Gabriel C    13 Agua Swim Team-MR      30.03      30.08        
 68 Chen, Kevin               15 GATE-MR                31.23      30.11        
 69 France, Brian M           17 GATE-MR                29.47      30.28        
 70 Reece, Chen I             14 Agua Swim Team-MR      30.65      30.32        
 71 Simotas, Christopher A    13 NJW-NJ                 31.77      30.33        
 72 Rosenstein, Tommy J       15 Agua Swim Team-MR      30.45      30.40        
 73 Rochez, Joseph            15 MAD-MR                 29.00      30.44        
 74 Isaac, Alejandro          13 NYCC-MR                30.31      30.50        
 75 Rawitz, Alexander         15 NYCC-MR                30.46      30.52        
 76 Diamond, Zachary          14 WAC-MR                 32.22      30.53        
 77 Kunze, Colin J            14 NYCC-MR                30.88      30.60        
 78 Sweeney, Tim              14 WAC-MR                 29.85      30.62        
 79 Quinteros, Roberto P      14 GATE-MR                29.93      30.72        
 80 Kwon, Jeremy S            14 RY-NJ                  31.98      30.74        
 81 Yang, Andrew              13 Sailfish-MR            31.25      30.76        
 82 Mitchell, Benjamin L      14 Agua Swim Team-MR      30.67      30.87        
 83 Flannery, Kevin T         17 Rac @ Jcc-MR           31.81      31.04        
 84 Budhram, Ryan P           13 GATE-MR                31.74      31.06        
 85 Pejovic, David            13 Sailfish-MR            30.26      31.09        
 86 Shapira, Tomer L          14 COND-MR                32.33      31.17        
 87 Luk, Arnold B             13 Boys Club-MR           30.00      31.19        
 88 Lopez, Christian C        16 Boys Club-MR              NT      31.22        
 89 Giovine, Joey F           16 SeaDragons-NJ          31.13      31.23        
 90 Weng, Daniel S            15 Boys Club-MR           32.00      31.25        
 91 Checchi, Sebastian        14 Sailfish-MR            30.84      31.27        
 92 Varela, Carlos            18 MAD-MR                 30.30      31.28        
 93 Munafo, Michael           14 NJW-NJ                 31.04      31.46        
 94 Yao, Peter Y              13 RI Marlins-MR          29.99      31.47        
 95 Benjamin, Ernst C         13 Agua Swim Team-MR      31.98      31.61        
 96 Kurtoglu, Kemal K         13 Agua Swim Team-MR      31.04      31.76        
 97 Shumikhin, Michael        13 RI Marlins-MR             NT      31.79        
 98 Farrell, Colin            14 COND-MR                32.12      31.89        
 99 Abdelrahman, Baraa        13 Agua Swim Team-MR      28.89      32.53        
100 Kan, Kevin                13 Boys Club-MR           33.54      32.83        
101 Ma, Clarence F            14 GATE-MR                32.38      32.89        
102 Hidalgo, Roberto          13 WAC-MR                 33.98      33.09        
103 Lutchmansingh, Austin T   13 Agua Swim Team-MR      37.66      33.13        
104 Lukovic, Aleksander       13 RI Marlins-MR             NT      33.16        
105 Checchi, Hernan           13 Sailfish-MR            33.19      33.23        
106 Rodriguez, Armando A      18 MAD-MR                 30.99      33.49        
107 Sarsekeyev, Dimash A      13 Agua Swim Team-MR      35.71      33.58        
108 Earley, Sean              13 Boys Club-MR           32.10      33.64        
109 Sosa, Jacob               17 COND-MR                33.27      34.25        
110 Ruvkun, Andrew H          14 Agua Swim Team-MR      33.23      34.42        
111 Polanco, Yunior           16 MAD-MR                 34.00      34.45        
112 Charles, Alexander        15 Manta Rays-MR          35.00      34.87        
113 Alicea, Jeramia           17 MAD-MR                 35.22      35.46        
114 Eppell, Billy F           15 SeaDragons-NJ          39.89      35.55        
115 Taveras, Jonathan         16 COND-MR                35.60      36.69        
116 Rong, Allen               13 Boys Club-MR           37.00      36.85        
117 Rosen, Jacob M            14 NJW-NJ                 33.89      37.61        
118 Wong, Dickson L           14 GATE-MR                38.91      38.55        
119 Lustberg, Matthew B       13 NJW-NJ                 38.43      38.67        
120 Kunze, Aidan J            13 NYCC-MR                34.36      39.23        
 
Men 13 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gleason, David X          19 NYCC-MR                53.50      54.28        
                  26.40       54.28 (27.88)                                        
  2 Schumacher, Griffin T     16 Agua Swim Team-MR         NT      55.33        
                  26.76       55.33 (28.57)                                        
  3 Mackrel, Julian A         15 NDAC-MR                53.95      56.21        
                  26.41       56.21 (29.80)                                        
  4 McCarter, Alex            16 Manta Rays-MR          56.00      57.66        
                  27.24       57.66 (30.42)                                        
  5 Galea, Vincent            16 Agua Swim Team-MR    1:03.00      58.23        
                  27.84       58.23 (30.39)                                        
  6 Kim, Eric 1 J             14 RY-NJ                  57.99      58.38        
                  28.48       58.38 (29.90)                                        
  7 Westcott, Peter H         16 RY-NJ                  58.14      58.48        
                  28.34       58.48 (30.14)                                        
  8 Naumovski, Kristijan      17 RI Marlins-MR          57.00      58.49        
                  28.31       58.49 (30.18)                                        
  9 Leland, Trevor P          16 NJW-NJ                 57.56      58.55        
                  28.49       58.55 (30.06)                                        
 10 Hilzen, Bobby M           15 NJW-NJ                 59.14      58.69        
                  28.66       58.69 (30.03)                                        
 11 Klinovsky, Jan            15 Agua Swim Team-MR      58.29      59.01        
                  28.32       59.01 (30.69)                                        
 12 Thermos, Yianni           16 WAC-MR                 55.45      59.08        
                  27.21       59.08 (31.87)                                        
 13 Gak, Milos M              16 RI Marlins-MR        1:00.00      59.11        
                  28.74       59.11 (30.37)                                        
 14 Wang, Christopher         14 NJW-NJ               1:02.56      59.53        
                  29.47       59.53 (30.06)                                        
 15 Chung, Vernal R           16 GATE-MR              1:00.39    1:00.01        
                  29.12     1:00.01 (30.89)                                        
 16 Kim, Jun Y                16 NJW-NJ               1:00.97    1:00.04        
                  29.16     1:00.04 (30.88)                                        
 17 Om, John L                13 RY-NJ                  59.36    1:00.06        
                  28.81     1:00.06 (31.25)                                        
 18 Spiropoulos, Gregory M    14 NJW-NJ               1:01.58    1:00.14        
                  28.96     1:00.14 (31.18)                                        
 19 Nunez, John               13 Agua Swim Team-MR    1:00.17    1:00.30        
                  28.72     1:00.30 (31.58)                                        
 20 Bucero, Nikolas J         14 Boys Club-MR           59.00    1:00.36        
                  28.81     1:00.36 (31.55)                                        
 21 Sperandio, Alec           13 WAC-MR               1:02.42    1:00.91        
                  28.89     1:00.91 (32.02)                                        
 22 Tilneac, George           13 NYCC-MR              1:01.24    1:01.07        
                  29.21     1:01.07 (31.86)                                        
 23 Roh, Jin                  15 RY-NJ                1:01.43    1:01.27        
                  29.60     1:01.27 (31.67)                                        
 24 Koenigsberger, Stephan    15 Agua Swim Team-MR      59.72    1:01.38        
                  29.13     1:01.38 (32.25)                                        
 25 Sweeney, PJ               17 WAC-MR                 57.79    1:01.42        
                  29.07     1:01.42 (32.35)                                        
 26 Conley, Noah              17 Manta Rays-MR          57.00    1:01.94        
                  29.44     1:01.94 (32.50)                                        
 27 Choo, Harold H            13 RY-NJ                1:03.02    1:02.07        
                  29.94     1:02.07 (32.13)                                        
 28 Rusinak, Lucas S          17 WAC-MR                 59.45    1:02.24        
                  29.54     1:02.24 (32.70)                                        
 29 Cervone, Ryan G           15 NJW-NJ               1:03.34    1:02.34        
                  29.88     1:02.34 (32.46)                                        
 30 Kunze, Ian M              17 NYCC-MR              1:00.20    1:02.39        
                  29.51     1:02.39 (32.88)                                        
 31 Mullen, Michael A         17 Rac @ Jcc-MR         1:06.15    1:02.76        
                  30.16     1:02.76 (32.60)                                        
 32 Dimarzo, Phillip N        15 NYCC-MR              1:02.58    1:02.86        
                  30.41     1:02.86 (32.45)                                        
 33 Lin, Alex                 13 Boys Club-MR           58.60    1:02.91        
                  29.27     1:02.91 (33.64)                                        
 34 Georgescu, Ronald F       16 NYCC-MR                59.91    1:03.03        
                  29.92     1:03.03 (33.11)                                        
 35 Xie, Jamie                14 NJW-NJ               1:06.34    1:03.24        
 36 McDonnell, Richard F      15 Rac @ Jcc-MR         1:11.18    1:03.32        
                  30.64     1:03.32 (32.68)                                        
 37 Rizzo, Anthony A          13 SeaDragons-NJ        1:01.82    1:03.49        
                  30.73     1:03.49 (32.76)                                        
 38 Chen, Han X               15 RI Marlins-MR        1:03.00    1:03.56        
                  30.13     1:03.56 (33.43)                                        
 39 Indimine, Matt L          13 UNWIS-MR             1:03.45    1:03.70        
                  30.42     1:03.70 (33.28)                                        
 40 Plummer, Tedric A         19 Agua Swim Team-MR    1:01.95    1:03.84        
                  30.55     1:03.84 (33.29)                                        
 41 Chang, Lawrence           15 GATE-MR              1:02.55    1:04.16        
                  30.23     1:04.16 (33.93)                                        
 42 Fischer, Evan R           15 RY-NJ                1:04.46    1:04.17        
                  31.15     1:04.17 (33.02)                                        
 43 Chow, Kevin               15 Boys Club-MR         1:02.00    1:04.26        
                  31.07     1:04.26 (33.19)                                        
 44 Sweeney, Tim              14 WAC-MR               1:04.39    1:04.34        
                  30.85     1:04.34 (33.49)                                        
 45 Nelson, Elliot A          14 NYCC-MR              1:02.71    1:04.35        
                  30.55     1:04.35 (33.80)                                        
 46 Miou, Eric                14 Boys Club-MR         1:01.00    1:04.36        
                  30.21     1:04.36 (34.15)                                        
 47 Zhang, Aron               13 GATE-MR              1:04.67    1:04.49        
                  30.60     1:04.49 (33.89)                                        
 48 Reece, Chen I             14 Agua Swim Team-MR    1:05.75    1:04.50        
                  31.09     1:04.50 (33.41)                                        
 49 Sherman, Sammy I          15 Agua Swim Team-MR    1:00.31    1:04.68        
                  30.82     1:04.68 (33.86)                                        
 50 Serafin, Jorge            15 Sailfish-MR          1:02.55    1:04.75        
                  30.90     1:04.75 (33.85)                                        
 51 Hamzic, Omar              13 RI Marlins-MR        1:03.00    1:04.79        
                  30.69     1:04.79 (34.10)                                        
 52 Su, Kyle                  14 GATE-MR              1:02.00    1:04.83        
                  30.55     1:04.83 (34.28)                                        
 53 Marte, Nick J             14 RY-NJ                1:10.40    1:04.99        
                  30.60     1:04.99 (34.39)                                        
 54 Yeo, Maxwell Z            15 Agua Swim Team-MR    1:01.66    1:05.03        
                  30.63     1:05.03 (34.40)                                        
 55 Gonzalez, Adriel A        15 Boys Club-MR         1:05.00    1:05.15        
                  30.62     1:05.15 (34.53)                                        
 56 Chen, Kevin               15 GATE-MR              1:09.62    1:05.22        
                  30.95     1:05.22 (34.27)                                        
 57 Ma, Kelvin F              16 GATE-MR              1:05.64    1:05.50        
                  30.99     1:05.50 (34.51)                                        
 58 Mitchell, Benjamin L      14 Agua Swim Team-MR    1:05.11    1:05.55        
                  31.17     1:05.55 (34.38)                                        
 59 Lopez, Sebastian B        13 RY-NJ                1:09.90    1:05.71        
                  32.21     1:05.71 (33.50)                                        
 60 Diamond, Zachary          14 WAC-MR               1:07.97    1:05.81        
                  31.88     1:05.81 (33.93)                                        
 61 Kunze, Colin J            14 NYCC-MR              1:05.56    1:05.86        
                  31.67     1:05.86 (34.19)                                        
 62 Rosenstein, Tommy J       15 Agua Swim Team-MR    1:05.60    1:06.11        
                  32.75     1:06.11 (33.36)                                        
 62 Simotas, Christopher A    13 NJW-NJ               1:07.56    1:06.11        
                  31.84     1:06.11 (34.27)                                        
 64 Rawitz, Alexander         15 NYCC-MR              1:05.75    1:06.24        
                  31.52     1:06.24 (34.72)                                        
 65 Pinzon, Tyler             14 Agua Swim Team-MR    1:05.55    1:06.60        
                  31.65     1:06.60 (34.95)                                        
 66 Perez-Lopez, Gabriel C    13 Agua Swim Team-MR    1:07.13    1:06.81        
                  32.25     1:06.81 (34.56)                                        
 67 France, Brian M           17 GATE-MR              1:07.10    1:06.87        
                  31.24     1:06.87 (35.63)                                        
 68 Chang, Zachary            16 Manta Rays-MR        1:05.90    1:07.04        
                  31.90     1:07.04 (35.14)                                        
 69 Yang, Andrew              13 Sailfish-MR          1:08.76    1:07.08        
                  31.54     1:07.08 (35.54)                                        
 69 Tam, Gregory              14 WAC-MR               1:04.08    1:07.08        
                  31.49     1:07.08 (35.59)                                        
 71 Quinteros, Roberto P      14 GATE-MR              1:06.95    1:07.35        
                  31.64     1:07.35 (35.71)                                        
 72 Isaac, Alejandro          13 NYCC-MR              1:06.42    1:07.71        
                  31.78     1:07.71 (35.93)                                        
 73 Kipnes, Alec S            13 North Shore-MR       1:10.00    1:07.79        
                  31.75     1:07.79 (36.04)                                        
 74 Kwon, Jeremy S            14 RY-NJ                1:18.80    1:08.12        
                  32.51     1:08.12 (35.61)                                        
 75 Cocuy, Bryan              14 Boys Club-MR         1:09.00    1:08.64        
                  32.20     1:08.64 (36.44)                                        
 76 Giovine, Joey F           16 SeaDragons-NJ        1:06.77    1:08.86        
                  32.62     1:08.86 (36.24)                                        
 77 Kurtoglu, Kemal K         13 Agua Swim Team-MR    1:10.33    1:08.94        
                  32.12     1:08.94 (36.82)                                        
 78 Farrell, Colin            14 COND-MR              1:11.66    1:09.06        
                  33.11     1:09.06 (35.95)                                        
 79 Shapira, Tomer L          14 COND-MR              1:11.44    1:09.38        
                  32.79     1:09.38 (36.59)                                        
 80 Bradnock, Reginald        13 COND-MR              1:12.06    1:09.45        
                  32.99     1:09.45 (36.46)                                        
 81 Budhram, Ryan P           13 GATE-MR              1:10.95    1:09.54        
                  32.46     1:09.54 (37.08)                                        
 82 Lee, Kevin                14 GATE-MR              1:12.00    1:09.58        
                  32.95     1:09.58 (36.63)                                        
 83 Abdelrahman, Baraa        13 Agua Swim Team-MR    1:07.86    1:09.61        
                  33.41     1:09.61 (36.20)                                        
 84 Pejovic, David            13 Sailfish-MR          1:08.15    1:10.54        
                  33.57     1:10.54 (36.97)                                        
 85 Benjamin, Ernst C         13 Agua Swim Team-MR    1:10.37    1:11.11        
                  33.69     1:11.11 (37.42)                                        
 86 Earley, Sean              13 Boys Club-MR         1:13.00    1:11.20        
                  33.49     1:11.20 (37.71)                                        
 87 Luk, Arnold B             13 Boys Club-MR         1:07.00    1:11.42        
                  33.26     1:11.42 (38.16)                                        
 88 Flannery, Kevin T         17 Rac @ Jcc-MR         1:14.14    1:11.58        
                  34.00     1:11.58 (37.58)                                        
 89 Checchi, Sebastian        14 Sailfish-MR          1:12.10    1:11.71        
                  35.42     1:11.71 (36.29)                                        
 90 Shumikhin, Michael        13 RI Marlins-MR             NT    1:12.55        
                  33.12     1:12.55 (39.43)                                        
 91 Yao, Peter Y              13 RI Marlins-MR        1:05.00    1:12.76        
                  32.49     1:12.76 (40.27)                                        
 92 Chen, Jason L             13 GATE-MR              1:23.06    1:13.38        
                  35.08     1:13.38 (38.30)                                        
 93 Kan, Kevin                13 Boys Club-MR         1:13.00    1:14.12        
                  34.89     1:14.12 (39.23)                                        
 94 Schwartz, Nes S           13 Agua Swim Team-MR    1:13.52    1:14.21        
                  35.09     1:14.21 (39.12)                                        
 95 Hidalgo, Roberto          13 WAC-MR               1:16.07    1:14.53        
                  35.46     1:14.53 (39.07)                                        
 96 Lutchmansingh, Austin T   13 Agua Swim Team-MR    1:20.16    1:17.18        
                  35.60     1:17.18 (41.58)                                        
 97 Checchi, Hernan           13 Sailfish-MR          1:11.16    1:18.30        
                  35.92     1:18.30 (42.38)                                        
 98 Kunze, Aidan J            13 NYCC-MR              1:16.03    1:19.04        
                  36.93     1:19.04 (42.11)                                        
 99 Ma, Clarence F            14 GATE-MR              1:14.46    1:19.70        
                  35.72     1:19.70 (43.98)                                        
100 Eppell, Billy F           15 SeaDragons-NJ        1:27.89    1:23.23        
                  36.82     1:23.23 (46.41)                                        
101 Wong, Dickson L           14 GATE-MR              1:23.67    1:23.33        
                  39.94     1:23.33 (43.39)                                        
102 Charles, Alexander        15 Manta Rays-MR        1:15.90    1:24.95        
                  36.32     1:24.95 (48.63)                                        
103 Lustberg, Matthew B       13 NJW-NJ               1:21.83    1:25.24        
                  40.12     1:25.24 (45.12)                                        
 -- LI, Kytoh                 15 Boys Club-MR         1:02.00         DQ        
 
Men 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gleason, David X          19 NYCC-MR              1:56.89    1:59.41        
                  27.77       59.17 (31.40)     1:29.15 (29.98)     1:59.41 (30.26)
  2 Hughes, Kevin J           16 Agua Swim Team-MR    1:56.81    2:00.25        
                  28.35       59.60 (31.25)     1:29.87 (30.27)     2:00.25 (30.38)
  3 Schumacher, Griffin T     16 Agua Swim Team-MR    1:55.83    2:03.21        
                  27.66       59.13 (31.47)     1:30.88 (31.75)     2:03.21 (32.33)
  4 Hilzen, Bobby M           15 NJW-NJ               2:05.77    2:03.52        
                  29.50     1:01.37 (31.87)     1:32.42 (31.05)     2:03.52 (31.10)
  5 Mackrel, Julian A         15 NDAC-MR              1:57.75    2:03.60        
                  28.35     1:00.08 (31.73)     1:32.07 (31.99)     2:03.60 (31.53)
  6 Hu-Van Wright, En-Wei     15 Agua Swim Team-MR    2:00.93    2:04.12        
                  29.17     1:00.31 (31.14)     1:32.52 (32.21)     2:04.12 (31.60)
  7 Leland, Trevor P          16 NJW-NJ               2:01.32    2:04.31        
                  29.35     1:00.63 (31.28)     1:32.41 (31.78)     2:04.31 (31.90)
  8 Klinovsky, Jan            15 Agua Swim Team-MR    2:06.48    2:05.01        
                  29.13     1:00.53 (31.40)     1:33.32 (32.79)     2:05.01 (31.69)
  9 Kim, Eric 1 J             14 RY-NJ                2:05.01    2:05.51        
                  29.29     1:01.47 (32.18)     1:33.64 (32.17)     2:05.51 (31.87)
 10 Thermos, Yianni           16 WAC-MR               1:59.71    2:07.16        
                  28.95     1:00.71 (31.76)     1:33.98 (33.27)     2:07.16 (33.18)
 11 Nunez, John               13 Agua Swim Team-MR    2:09.16    2:08.07        
                  29.82     1:03.28 (33.46)     1:36.58 (33.30)     2:08.07 (31.49)
 12 Sherman, Sammy I          15 Agua Swim Team-MR    2:08.95    2:08.27        
                  30.49     1:04.33 (33.84)     1:35.91 (31.58)     2:08.27 (32.36)
 13 McKenna, Brian W          16 Boys Club-MR         2:06.50    2:09.23        
                  28.92     1:02.08 (33.16)     1:35.28 (33.20)     2:09.23 (33.95)
 14 Sweeney, PJ               17 WAC-MR               2:04.47    2:09.92        
                  29.75     1:02.70 (32.95)     1:36.01 (33.31)     2:09.92 (33.91)
 15 Roh, Jin                  15 RY-NJ                2:12.87    2:10.82        
                  30.51     1:03.81 (33.30)     1:36.91 (33.10)     2:10.82 (33.91)
 16 Spiropoulos, Gregory M    14 NJW-NJ               2:12.28    2:10.84        
                  30.38     1:03.37 (32.99)     1:36.67 (33.30)     2:10.84 (34.17)
 17 Rueda, Diego C            15 Agua Swim Team-MR    2:11.66    2:11.62        
                  30.93     1:04.41 (33.48)     1:38.23 (33.82)     2:11.62 (33.39)
 18 Wang, Christopher         14 NJW-NJ               2:04.10    2:11.78        
                  29.70     1:02.97 (33.27)     1:37.97 (35.00)     2:11.78 (33.81)
 19 Kunze, Ian M              17 NYCC-MR              2:08.20    2:12.19        
                  29.73     1:03.94 (34.21)     1:37.50 (33.56)     2:12.19 (34.69)
 20 Koenigsberger, Stephan    15 Agua Swim Team-MR    2:14.36    2:12.59        
                  30.46     1:04.56 (34.10)     1:39.03 (34.47)     2:12.59 (33.56)
 21 Gak, Milos M              16 RI Marlins-MR        2:10.09    2:12.72        
                  30.98     1:04.81 (33.83)     1:39.16 (34.35)     2:12.72 (33.56)
 22 Tilneac, George           13 NYCC-MR              2:12.27    2:12.80        
                  30.31     1:03.97 (33.66)     1:38.97 (35.00)     2:12.80 (33.83)
 23 Om, John L                13 RY-NJ                2:12.45    2:13.06        
                  30.25     1:03.66 (33.41)     1:38.51 (34.85)     2:13.06 (34.55)
 24 McCarter, Alex            16 Manta Rays-MR        2:09.89    2:13.18        
                  29.82     1:04.19 (34.37)     1:38.85 (34.66)     2:13.18 (34.33)
 25 Yamout, Nader             16 Agua Swim Team-MR    2:07.88    2:13.21        
                  30.46     1:03.94 (33.48)     1:38.59 (34.65)     2:13.21 (34.62)
 26 Choo, Harold H            13 RY-NJ                2:12.21    2:13.61        
                  31.04     1:04.53 (33.49)     1:39.49 (34.96)     2:13.61 (34.12)
 27 Westcott, Peter H         16 RY-NJ                2:11.02    2:13.62        
                  29.62     1:04.24 (34.62)     1:39.22 (34.98)     2:13.62 (34.40)
 28 Cervone, Ryan G           15 NJW-NJ               2:11.73    2:13.64        
                  31.11     1:05.26 (34.15)     1:39.47 (34.21)     2:13.64 (34.17)
 29 Lin, Alex                 13 Boys Club-MR         2:08.00    2:13.71        
                  29.62     1:03.11 (33.49)     1:38.63 (35.52)     2:13.71 (35.08)
 30 Rizzo, Anthony A          13 SeaDragons-NJ        2:10.84    2:13.79        
                  30.77     1:06.01 (35.24)     1:40.54 (34.53)     2:13.79 (33.25)
 31 Fischer, Evan R           15 RY-NJ                2:14.67    2:14.11        
                  31.15     1:05.32 (34.17)     1:39.59 (34.27)     2:14.11 (34.52)
 32 Rusinak, Lucas S          17 WAC-MR               2:09.35    2:14.35        
                  30.59     1:04.84 (34.25)     1:39.37 (34.53)     2:14.35 (34.98)
 33 Sperandio, Alec           13 WAC-MR               2:15.05    2:15.03        
                  31.57     1:06.27 (34.70)     1:40.38 (34.11)     2:15.03 (34.65)
 34 Dimarzo, Phillip N        15 NYCC-MR              2:15.81    2:16.81        
                  31.37     1:06.83 (35.46)     1:42.29 (35.46)     2:16.81 (34.52)
 35 Galea, Vincent            16 Agua Swim Team-MR    2:25.00    2:17.87        
                  31.23     1:06.05 (34.82)     1:42.70 (36.65)     2:17.87 (35.17)
 36 McDonnell, Richard F      15 Rac @ Jcc-MR         2:32.39    2:17.96        
                  31.74     1:07.14 (35.40)     1:43.44 (36.30)     2:17.96 (34.52)
 37 Lin, Kevin                15 Agua Swim Team-MR    2:10.47    2:18.74        
                  30.60     1:06.08 (35.48)     1:43.01 (36.93)     2:18.74 (35.73)
 38 Marte, Nick J             14 RY-NJ                2:33.24    2:19.14        
                  33.15     1:08.83 (35.68)     1:43.67 (34.84)     2:19.14 (35.47)
 39 LI, Kytoh                 15 Boys Club-MR         2:16.00    2:19.29        
                  30.88     1:06.02 (35.14)     1:42.54 (36.52)     2:19.29 (36.75)
 39 Chow, Kevin               15 Boys Club-MR         2:16.00    2:19.29        
                  31.42     1:06.72 (35.30)     1:42.58 (35.86)     2:19.29 (36.71)
 41 McKenna, Brendan          13 Boys Club-MR         2:22.00    2:19.46        
                  32.46     1:09.86 (37.40)     1:42.35 (32.49)     2:19.46 (37.11)
 42 Bucero, Nikolas J         14 Boys Club-MR         2:15.00    2:20.43        
                  30.92     1:06.02 (35.10)     1:43.91 (37.89)     2:20.43 (36.52)
 43 Xie, Jamie                14 NJW-NJ               2:20.70    2:20.50        
                  31.91     1:08.10 (36.19)     1:44.56 (36.46)     2:20.50 (35.94)
 44 Reece, Chen I             14 Agua Swim Team-MR    2:20.18    2:20.67        
                  32.07     1:08.29 (36.22)     1:45.50 (37.21)     2:20.67 (35.17)
 45 Diamond, Zachary          14 WAC-MR               2:26.20    2:20.87        
                  32.76     1:08.60 (35.84)     1:44.91 (36.31)     2:20.87 (35.96)
 46 Kunze, Colin J            14 NYCC-MR              2:19.79    2:21.01        
                  31.85     1:07.50 (35.65)     1:44.57 (37.07)     2:21.01 (36.44)
 47 Georgescu, Ronald F       16 NYCC-MR              2:10.72    2:21.44        
                  31.65     1:06.61 (34.96)     1:43.86 (37.25)     2:21.44 (37.58)
 48 Rawitz, Alexander         15 NYCC-MR              2:19.46    2:21.45        
                  32.35     1:08.71 (36.36)     1:45.72 (37.01)     2:21.45 (35.73)
 49 Su, Kyle                  14 GATE-MR              2:20.00    2:21.66        
                  31.84     1:08.51 (36.67)     1:45.40 (36.89)     2:21.66 (36.26)
 50 Indimine, Matt L          13 UNWIS-MR             2:20.00    2:21.81        
                  31.75     1:08.40 (36.65)     1:45.16 (36.76)     2:21.81 (36.65)
 51 Pinzon, Tyler             14 Agua Swim Team-MR    2:19.75    2:22.40        
                  31.56     1:07.60 (36.04)     1:45.43 (37.83)     2:22.40 (36.97)
 52 Giovine, Joey F           16 SeaDragons-NJ        2:20.95    2:22.64        
                  31.99     1:08.79 (36.80)     1:46.22 (37.43)     2:22.64 (36.42)
 53 Rehm, Sebastian M         15 SeaDragons-NJ        2:12.04    2:22.66        
                  30.17     1:05.58 (35.41)     1:43.25 (37.67)     2:22.66 (39.41)
 54 Sweeney, Tim              14 WAC-MR               2:20.56    2:22.71        
                  32.96     1:09.71 (36.75)     1:46.92 (37.21)     2:22.71 (35.79)
 55 Mitchell, Benjamin L      14 Agua Swim Team-MR    2:24.01    2:23.34        
                  31.59     1:08.00 (36.41)     1:45.37 (37.37)     2:23.34 (37.97)
 56 Chang, Lawrence           15 GATE-MR              2:19.93    2:24.01        
                  32.13     1:09.19 (37.06)     1:46.73 (37.54)     2:24.01 (37.28)
 57 Mullen, Michael A         17 Rac @ Jcc-MR         2:28.32    2:25.72        
                  12.93                               29.76 ( )   2:25.72 (1:55.96)
 58 Isaac, Alejandro          13 NYCC-MR              2:23.15    2:25.94        
                  32.04     1:10.01 (37.97)     1:48.75 (38.74)     2:25.94 (37.19)
 59 Hamzic, Omar              13 RI Marlins-MR        2:18.00    2:26.56        
                  31.63     1:07.89 (36.26)     1:48.86 (40.97)     2:26.56 (37.70)
 60 Zhang, Aron               13 GATE-MR              2:21.88    2:26.86        
                  32.69     1:10.00 (37.31)     1:48.60 (38.60)     2:26.86 (38.26)
 61 Perez-Lopez, Gabriel C    13 Agua Swim Team-MR    2:27.73    2:27.01        
                  12.93                               32.11 ( )   2:27.01 (1:54.90)
 62 Tam, Gregory              14 WAC-MR               2:21.37    2:27.55        
                  32.20     1:09.34 (37.14)     1:48.81 (39.47)     2:27.55 (38.74)
 63 Kipnes, Alec S            13 North Shore-MR       2:33.00    2:27.73        
                  12.93                               33.63 ( )   2:27.73 (1:54.10)
 64 Kwon, Jeremy S            14 RY-NJ                2:36.87    2:27.79        
                  34.49     1:12.11 (37.62)     1:50.33 (38.22)     2:27.79 (37.46)
 65 Lopez, Sebastian B        13 RY-NJ                2:31.70    2:28.69        
                  12.93                               34.04 ( )   2:28.69 (1:54.65)
 66 Conley, Noah              17 Manta Rays-MR        2:08.00    2:28.87        
                  33.68     1:12.36 (38.68)     1:51.51 (39.15)     2:28.87 (37.36)
 67 Shapira, Tomer L          14 COND-MR              2:33.21    2:29.13        
                  32.87     1:11.18 (38.31)     1:50.41 (39.23)     2:29.13 (38.72)
 68 Rosenstein, Tommy J       15 Agua Swim Team-MR    2:24.31    2:30.83        
                  33.13     1:10.71 (37.58)     1:50.58 (39.87)     2:30.83 (40.25)
 69 Munafo, Michael           14 NJW-NJ               2:33.11    2:31.33        
                  34.82     1:13.34 (38.52)     1:52.32 (38.98)     2:31.33 (39.01)
 70 Pejovic, David            13 Sailfish-MR          2:33.48    2:31.60        
                  33.95     1:11.64 (37.69)     1:52.16 (40.52)     2:31.60 (39.44)
 71 Rosen, Jacob M            14 NJW-NJ               2:33.62    2:32.38        
                  34.92     1:13.62 (38.70)     1:53.01 (39.39)     2:32.38 (39.37)
 72 France, Brian M           17 GATE-MR              2:29.31    2:33.23        
                  12.94                               33.04 ( )   2:33.23 (2:00.19)
 73 Ma, Kelvin F              16 GATE-MR              2:25.82    2:33.43        
                  34.38     1:14.56 (40.18)     1:55.50 (40.94)     2:33.43 (37.93)
 74 Quinteros, Roberto P      14 GATE-MR              2:26.77    2:33.93        
                  33.15     1:11.27 (38.12)     1:53.58 (42.31)     2:33.93 (40.35)
 75 Chung, Vernal R           16 GATE-MR              2:19.22    2:34.16        
                  33.37     1:12.19 (38.82)     1:52.89 (40.70)     2:34.16 (41.27)
 76 Farrell, Colin            14 COND-MR              2:42.82    2:34.28        
 77 Kurtoglu, Kemal K         13 Agua Swim Team-MR    2:36.21    2:35.21        
                  33.22     1:11.54 (38.32)     1:53.13 (41.59)     2:35.21 (42.08)
 78 Earley, Sean              13 Boys Club-MR         2:40.00    2:35.88        
 79 Hidalgo, Roberto          13 WAC-MR               2:39.48    2:39.00        
 80 Budhram, Ryan P           13 GATE-MR              2:49.14    2:41.30        
                  35.82     1:18.36 (42.54)     2:01.40 (43.04)     2:41.30 (39.90)
 81 Flannery, Kevin T         17 Rac @ Jcc-MR         2:46.71    2:44.82        
                  35.71     1:18.96 (43.25)     2:02.49 (43.53)     2:44.82 (42.33)
 82 Ruvkun, Andrew H          14 Agua Swim Team-MR    2:36.39    2:45.32        
                  36.54     1:17.92 (41.38)     2:01.35 (43.43)     2:45.32 (43.97)
 83 Sarsekeyev, Dimash A      13 Agua Swim Team-MR    2:45.71    2:45.50        
 84 Sosa, Jacob               17 COND-MR              2:42.59    2:46.00        
 85 Rodriguez, Armando A      18 MAD-MR               2:42.00    2:53.59        
 86 Lutchmansingh, Austin T   13 Agua Swim Team-MR    3:03.31    2:54.43        
                  36.20     1:20.39 (44.19)     2:08.62 (48.23)     2:54.43 (45.81)
 87 Kunze, Aidan J            13 NYCC-MR              2:45.72    2:56.64        
                  38.99     1:25.25 (46.26)     2:10.75 (45.50)     2:56.64 (45.89)
 88 Zotto, Nicholas C         13 WISC-MR              2:55.62    2:56.97        
                  38.43     1:23.42 (44.99)     2:11.80 (48.38)     2:56.97 (45.17)
 89 Rochez, Joseph            15 MAD-MR               2:38.00    2:58.41        
 90 Ma, Clarence F            14 GATE-MR              2:51.29    3:00.11        
                  40.10     1:26.97 (46.87)     2:13.00 (46.03)     3:00.11 (47.11)
 91 Lustberg, Matthew B       13 NJW-NJ               2:42.10    3:02.63        
 92 Eppell, Billy F           15 SeaDragons-NJ        3:15.89    3:05.41        
                  36.47     1:24.28 (47.81)     2:14.09 (49.81)     3:05.41 (51.32)
 93 Alicea, Jeramia           17 MAD-MR               3:17.86    3:12.54        
                  38.59     1:23.60 (45.01)     2:16.02 (52.42)     3:12.54 (56.52)
 94 Polanco, Yunior           16 MAD-MR               3:20.00    3:19.87        
                  37.15     1:24.81 (47.66)     2:21.08 (56.27)     3:19.87 (58.79)
 95 Varela, Carlos            18 MAD-MR               3:15.00    3:24.11        
                  39.98     1:29.91 (49.93)     2:28.79 (58.88)     3:24.11 (55.32)
 96 Rivera, Hector            16 MAD-MR               3:04.00    3:29.42        
                  41.81     1:33.40 (51.59)     2:30.67 (57.27)     3:29.42 (58.75)
 
Men 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu-Van Wright, En-Wei     15 Agua Swim Team-MR      59.95    1:01.25        
                  29.64     1:01.25 (31.61)                                        
  2 Gleason, David X          19 NYCC-MR                59.49    1:01.91        
                  30.31     1:01.91 (31.60)                                        
  3 Kim, Eric 1 J             14 RY-NJ                1:05.90    1:04.75        
                  31.64     1:04.75 (33.11)                                        
  4 Roh, Jin                  15 RY-NJ                1:07.50    1:06.29        
                  31.83     1:06.29 (34.46)                                        
  5 Mackrel, Julian A         15 NDAC-MR              1:00.39    1:06.36        
                  31.73     1:06.36 (34.63)                                        
  6 Thermos, Yianni           16 WAC-MR               1:01.27    1:07.04        
                  32.02     1:07.04 (35.02)                                        
  7 Hilzen, Bobby M           15 NJW-NJ               1:06.08    1:07.09        
                  32.65     1:07.09 (34.44)                                        
  8 Wang, Christopher         14 NJW-NJ               1:10.21    1:08.56        
                  34.19     1:08.56 (34.37)                                        
  9 Westcott, Peter H         16 RY-NJ                1:08.06    1:09.11        
                  33.34     1:09.11 (35.77)                                        
 10 Miou, Eric                14 Boys Club-MR         1:07.00    1:09.48        
                  32.75     1:09.48 (36.73)                                        
 11 Kim, Jun Y                16 NJW-NJ               1:10.70    1:09.92        
                  34.77     1:09.92 (35.15)                                        
 12 Schumacher, Griffin T     16 Agua Swim Team-MR    1:02.11    1:09.97        
                  32.69     1:09.97 (37.28)                                        
 13 Lin, Alex                 13 Boys Club-MR         1:05.00    1:10.64        
                  33.57     1:10.64 (37.07)                                        
 14 Leland, Trevor P          16 NJW-NJ               1:09.87    1:10.68        
                  34.01     1:10.68 (36.67)                                        
 15 Rawitz, Alexander         15 NYCC-MR              1:09.66    1:10.83        
                  34.57     1:10.83 (36.26)                                        
 16 McDonnell, Richard F      15 Rac @ Jcc-MR         1:19.40    1:11.02        
                  34.66     1:11.02 (36.36)                                        
 17 Sperandio, Alec           13 WAC-MR               1:09.61    1:11.04        
                  34.17     1:11.04 (36.87)                                        
 18 Spiropoulos, Gregory M    14 NJW-NJ               1:09.08    1:11.63        
                  34.73     1:11.63 (36.90)                                        
 19 Sweeney, PJ               17 WAC-MR               1:05.29    1:12.21        
                  34.79     1:12.21 (37.42)                                        
 19 Tilneac, George           13 NYCC-MR              1:09.04    1:12.21        
                  34.89     1:12.21 (37.32)                                        
 21 Om, John L                13 RY-NJ                1:12.44    1:12.29        
                  35.59     1:12.29 (36.70)                                        
 22 Kunze, Colin J            14 NYCC-MR              1:12.50    1:13.33        
                  36.04     1:13.33 (37.29)                                        
 23 Bucero, Nikolas J         14 Boys Club-MR         1:11.00    1:13.37        
                  36.10     1:13.37 (37.27)                                        
 24 Diamond, Zachary          14 WAC-MR               1:13.83    1:13.49        
                  35.61     1:13.49 (37.88)                                        
 25 Gak, Milos M              16 RI Marlins-MR        1:10.05    1:13.96        
                  36.81     1:13.96 (37.15)                                        
 26 Dimarzo, Phillip N        15 NYCC-MR              1:12.01    1:14.02        
                  36.05     1:14.02 (37.97)                                        
 27 Yeo, Maxwell Z            15 Agua Swim Team-MR    1:11.83    1:14.03        
                  36.50     1:14.03 (37.53)                                        
 28 Sweeney, Tim              14 WAC-MR               1:11.70    1:14.14        
                  35.47     1:14.14 (38.67)                                        
 29 Chow, Kevin               15 Boys Club-MR         1:11.00    1:14.15        
                  35.91     1:14.15 (38.24)                                        
 30 Cervone, Ryan G           15 NJW-NJ               1:12.61    1:14.31        
                  36.54     1:14.31 (37.77)                                        
 31 Marte, Nick J             14 RY-NJ                1:14.96    1:14.35        
                  35.01     1:14.35 (39.34)                                        
 32 Rizzo, Anthony A          13 SeaDragons-NJ        1:08.48    1:14.36        
                  35.87     1:14.36 (38.49)                                        
 33 Choo, Harold H            13 RY-NJ                1:14.03    1:14.51        
                  36.54     1:14.51 (37.97)                                        
 34 Zhang, Aron               13 GATE-MR              1:14.27    1:14.83        
                  36.90     1:14.83 (37.93)                                        
 35 Hamzic, Omar              13 RI Marlins-MR        1:11.00    1:15.28        
                  35.42     1:15.28 (39.86)                                        
 36 Indimine, Matt L          13 UNWIS-MR             1:09.50    1:15.48        
                  36.76     1:15.48 (38.72)                                        
 37 Simotas, Christopher A    13 NJW-NJ               1:17.61    1:15.55        
                  37.47     1:15.55 (38.08)                                        
 38 Mullen, Michael A         17 Rac @ Jcc-MR         1:19.73    1:16.33        
                  36.65     1:16.33 (39.68)                                        
 39 Klinovsky, Jan            15 Agua Swim Team-MR    1:11.30    1:17.09        
                  36.67     1:17.09 (40.42)                                        
 40 Nelson, Elliot A          14 NYCC-MR              1:16.37    1:17.10        
                  35.44     1:17.10 (41.66)                                        
 41 Abdelrahman, Baraa        13 Agua Swim Team-MR    1:14.95    1:17.40        
                  37.18     1:17.40 (40.22)                                        
 42 Lopez, Sebastian B        13 RY-NJ                1:28.76    1:17.44        
                  37.47     1:17.44 (39.97)                                        
 43 Bradnock, Reginald        13 COND-MR              1:20.43    1:17.98        
                  36.74     1:17.98 (41.24)                                        
 44 Rosenstein, Tommy J       15 Agua Swim Team-MR    1:17.43    1:18.09        
                  37.51     1:18.09 (40.58)                                        
 45 Chang, Lawrence           15 GATE-MR              1:13.39    1:18.48        
                  37.58     1:18.48 (40.90)                                        
 46 Reece, Chen I             14 Agua Swim Team-MR    1:17.71    1:18.60        
                  38.57     1:18.60 (40.03)                                        
 47 Fischer, Evan R           15 RY-NJ                1:28.65    1:18.73        
                  38.47     1:18.73 (40.26)                                        
 48 Serafin, Jorge            15 Sailfish-MR          1:13.00    1:18.85        
                  38.13     1:18.85 (40.72)                                        
 49 Giovine, Joey F           16 SeaDragons-NJ        1:17.40    1:19.06        
                  38.11     1:19.06 (40.95)                                        
 50 Kipnes, Alec S            13 North Shore-MR       1:19.00    1:19.52        
                  37.79     1:19.52 (41.73)                                        
 51 Rosen, Jacob M            14 NJW-NJ               1:21.35    1:20.14        
                  38.40     1:20.14 (41.74)                                        
 52 Pinzon, Tyler             14 Agua Swim Team-MR    1:15.96    1:20.20        
                  37.92     1:20.20 (42.28)                                        
 53 Isaac, Alejandro          13 NYCC-MR              1:15.91    1:20.41        
                  38.22     1:20.41 (42.19)                                        
 54 Chen, Jason L             13 GATE-MR              1:27.40    1:21.04        
                  38.21     1:21.04 (42.83)                                        
 55 Perez-Lopez, Gabriel C    13 Agua Swim Team-MR    1:19.85    1:21.21        
                  39.63     1:21.21 (41.58)                                        
 56 Quinteros, Roberto P      14 GATE-MR              1:18.67    1:21.79        
                  37.76     1:21.79 (44.03)                                        
 57 Kwon, Jeremy S            14 RY-NJ                1:22.09    1:21.82        
                  39.34     1:21.82 (42.48)                                        
 58 Mitchell, Benjamin L      14 Agua Swim Team-MR    1:18.25    1:22.05        
                  40.44     1:22.05 (41.61)                                        
 59 Galea, Vincent            16 Agua Swim Team-MR    1:19.00    1:22.28        
                  40.41     1:22.28 (41.87)                                        
 60 Shumikhin, Michael        13 RI Marlins-MR             NT    1:23.29        
                  39.92     1:23.29 (43.37)                                        
 61 Rueda, Diego C            15 Agua Swim Team-MR    1:13.32    1:23.77        
                  39.32     1:23.77 (44.45)                                        
 61 Lee, Kevin                14 GATE-MR              1:19.79    1:23.77        
                  39.94     1:23.77 (43.83)                                        
 63 Benjamin, Ernst C         13 Agua Swim Team-MR    1:23.02    1:23.89        
                  40.16     1:23.89 (43.73)                                        
 64 Farrell, Colin            14 COND-MR              1:26.33    1:24.23        
                  41.13     1:24.23 (43.10)                                        
 65 Earley, Sean              13 Boys Club-MR         1:26.00    1:24.72        
                  40.35     1:24.72 (44.37)                                        
 66 Schwartz, Nes S           13 Agua Swim Team-MR    1:26.45    1:25.48        
                  40.11     1:25.48 (45.37)                                        
 67 Ramirez, Richard A        13 Agua Swim Team-MR    1:24.84    1:26.29        
                  41.07     1:26.29 (45.22)                                        
 68 Yang, Andrew              13 Sailfish-MR          1:27.70    1:26.35        
                  41.21     1:26.35 (45.14)                                        
 69 Budhram, Ryan P           13 GATE-MR              1:32.53    1:27.46        
                  41.72     1:27.46 (45.74)                                        
 70 Lutchmansingh, Austin T   13 Agua Swim Team-MR    1:33.88    1:31.18        
                  43.10     1:31.18 (48.08)                                        
 71 Checchi, Sebastian        14 Sailfish-MR          1:32.87    1:32.01        
                  46.12     1:32.01 (45.89)                                        
 72 Hidalgo, Roberto          13 WAC-MR               1:33.37    1:32.20        
                  43.66     1:32.20 (48.54)                                        
 73 Kunze, Aidan J            13 NYCC-MR              1:27.69    1:32.92        
                  43.70     1:32.92 (49.22)                                        
 74 Lustberg, Matthew B       13 NJW-NJ               1:34.75    1:33.90        
                  44.88     1:33.90 (49.02)                                        
 75 Wong, Dickson L           14 GATE-MR              1:36.73    1:37.95        
                  46.60     1:37.95 (51.35)                                        
 76 Eppell, Billy F           15 SeaDragons-NJ        1:45.09    1:44.43        
                  47.14     1:44.43 (57.29)                                        
 -- Plummer, Tedric A         19 Agua Swim Team-MR    1:19.59         DQ        
                  45.81          DQ (48.74)                                        
 -- Kurtoglu, Kemal K         13 Agua Swim Team-MR    1:24.16         DQ        
                  41.25          DQ (44.57)                                        
 
Men 13 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gleason, David X          19 NYCC-MR              2:09.43    2:14.90        
                  32.12     1:06.79 (34.67)     1:41.10 (34.31)     2:14.90 (33.80)
  2 Hu-Van Wright, En-Wei     15 Agua Swim Team-MR    2:08.78    2:15.64        
                  31.95     1:06.98 (35.03)     1:41.53 (34.55)     2:15.64 (34.11)
  3 Kim, Eric 1 J             14 RY-NJ                2:19.49    2:19.47        
                  33.64     1:09.12 (35.48)     1:44.75 (35.63)     2:19.47 (34.72)
  4 Hilzen, Bobby M           15 NJW-NJ               2:20.78    2:21.43        
                  33.69     1:10.06 (36.37)     1:45.65 (35.59)     2:21.43 (35.78)
  5 Roh, Jin                  15 RY-NJ                2:22.59    2:22.17        
                  33.98     1:10.62 (36.64)     1:46.96 (36.34)     2:22.17 (35.21)
  6 Thermos, Yianni           16 WAC-MR               2:13.44    2:25.39        
                  34.93     1:12.35 (37.42)     1:50.28 (37.93)     2:25.39 (35.11)
  7 Spiropoulos, Gregory M    14 NJW-NJ               2:27.84    2:28.72        
                  35.76     1:13.36 (37.60)     1:51.10 (37.74)     2:28.72 (37.62)
  8 Kunze, Ian M              17 NYCC-MR              2:19.04    2:30.33        
                  35.20     1:13.40 (38.20)     1:52.10 (38.70)     2:30.33 (38.23)
  9 Sperandio, Alec           13 WAC-MR               2:29.75    2:30.92        
                  36.27     1:15.14 (38.87)     1:52.90 (37.76)     2:30.92 (38.02)
 10 Hughes, Kevin J           16 Agua Swim Team-MR    2:09.64    2:31.12        
                  35.64     1:14.73 (39.09)     1:53.81 (39.08)     2:31.12 (37.31)
 11 Spinosa, Adam G           17 Agua Swim Team-MR    2:22.39    2:31.13        
                  35.81     1:14.37 (38.56)     1:53.38 (39.01)     2:31.13 (37.75)
 12 Rawitz, Alexander         15 NYCC-MR              2:28.91    2:31.19        
                  35.48     1:13.64 (38.16)     1:51.76 (38.12)     2:31.19 (39.43)
 13 Tilneac, George           13 NYCC-MR              2:29.01    2:31.40        
                  36.04     1:14.80 (38.76)     1:53.76 (38.96)     2:31.40 (37.64)
 14 McCarter, Alex            16 Manta Rays-MR        2:10.99    2:31.97        
                  36.76     1:15.48 (38.72)     1:54.15 (38.67)     2:31.97 (37.82)
 15 McDonnell, Richard F      15 Rac @ Jcc-MR         2:39.10    2:32.38        
                  35.91     1:14.93 (39.02)     1:55.24 (40.31)     2:32.38 (37.14)
 16 Choo, Harold H            13 RY-NJ                2:35.30    2:34.63        
                  35.70     1:14.80 (39.10)     1:54.16 (39.36)     2:34.63 (40.47)
 17 Dimarzo, Phillip N        15 NYCC-MR              2:32.07    2:34.73        
                  36.69     1:15.71 (39.02)     1:55.30 (39.59)     2:34.73 (39.43)
 18 McKenna, Brian W          16 Boys Club-MR         2:21.00    2:34.86        
                  36.32     1:16.51 (40.19)     1:57.70 (41.19)     2:34.86 (37.16)
 19 Rizzo, Anthony A          13 SeaDragons-NJ        2:26.21    2:35.51        
                  37.19     1:17.00 (39.81)     1:57.00 (40.00)     2:35.51 (38.51)
 20 Ogisu, Kent               16 Agua Swim Team-MR    2:25.30    2:35.88        
                  37.25     1:16.90 (39.65)     1:56.48 (39.58)     2:35.88 (39.40)
 21 Kunze, Colin J            14 NYCC-MR              2:33.27    2:36.49        
                  36.55     1:15.91 (39.36)     1:56.42 (40.51)     2:36.49 (40.07)
 22 Marte, Nick J             14 RY-NJ                2:39.74    2:37.68        
                  37.00     1:15.73 (38.73)     1:57.43 (41.70)     2:37.68 (40.25)
 23 Simotas, Christopher A    13 NJW-NJ               2:45.13    2:39.12        
                  38.34     1:18.76 (40.42)     1:58.56 (39.80)     2:39.12 (40.56)
 24 Fischer, Evan R           15 RY-NJ                2:43.39    2:39.54        
                  38.81     1:20.27 (41.46)     1:59.93 (39.66)     2:39.54 (39.61)
 25 Diamond, Zachary          14 WAC-MR               2:40.93    2:40.21        
                  38.48     1:19.36 (40.88)     1:59.72 (40.36)     2:40.21 (40.49)
 26 Om, John L                13 RY-NJ                2:37.42    2:40.35        
                  36.35     1:18.00 (41.65)     1:58.81 (40.81)     2:40.35 (41.54)
 27 McKenna, Brendan          13 Boys Club-MR         2:36.00    2:41.47        
                  36.70     1:17.23 (40.53)     1:59.65 (42.42)     2:41.47 (41.82)
 28 Sweeney, Tim              14 WAC-MR               2:33.33    2:42.72        
                  38.40     1:19.98 (41.58)     2:01.49 (41.51)     2:42.72 (41.23)
 29 Rusinak, Lucas S          17 WAC-MR              24:29.89    2:45.30        
                  38.66     1:21.58 (42.92)     2:03.70 (42.12)     2:45.30 (41.60)
 30 Zhang, Aron               13 GATE-MR              2:38.47    2:45.56        
                  38.76     1:21.07 (42.31)     2:03.85 (42.78)     2:45.56 (41.71)
 31 Indimine, Matt L          13 UNWIS-MR             2:35.00    2:46.07        
                  38.79     1:20.94 (42.15)     2:04.51 (43.57)     2:46.07 (41.56)
 32 Abdelrahman, Baraa        13 Agua Swim Team-MR    2:39.59    2:46.09        
                  39.04     1:21.83 (42.79)     2:05.16 (43.33)     2:46.09 (40.93)
 33 Mullen, Michael A         17 Rac @ Jcc-MR         2:55.48    2:46.21        
                  38.20     1:21.87 (43.67)     2:05.32 (43.45)     2:46.21 (40.89)
 34 Klinovsky, Jan            15 Agua Swim Team-MR    2:38.45    2:47.06        
                  39.99     1:21.19 (41.20)     2:04.55 (43.36)     2:47.06 (42.51)
 35 Rueda, Diego C            15 Agua Swim Team-MR    2:28.89    2:47.51        
                  39.27     1:22.98 (43.71)     2:05.03 (42.05)     2:47.51 (42.48)
 36 Rosen, Jacob M            14 NJW-NJ               2:49.69    2:49.73        
                  40.08     1:22.98 (42.90)     2:06.25 (43.27)     2:49.73 (43.48)
 37 Chang, Lawrence           15 GATE-MR              2:39.85    2:50.83        
                  38.64     1:22.28 (43.64)     2:05.51 (43.23)     2:50.83 (45.32)
 38 Lopez, Sebastian B        13 RY-NJ                3:01.11    2:54.01        
                  41.45     1:26.36 (44.91)     2:10.99 (44.63)     2:54.01 (43.02)
 39 Kwon, Jeremy S            14 RY-NJ                2:48.63    2:54.60        
                  40.94     1:25.47 (44.53)     2:10.33 (44.86)     2:54.60 (44.27)
 40 Serafin, Jorge            15 Sailfish-MR          1:50.37    2:55.21        
                  38.57     1:23.37 (44.80)     2:09.01 (45.64)     2:55.21 (46.20)
 41 Perez-Lopez, Gabriel C    13 Agua Swim Team-MR    2:55.77    2:57.16        
                  40.45     1:26.46 (46.01)     2:13.75 (47.29)     2:57.16 (43.41)
 42 Quinteros, Roberto P      14 GATE-MR              2:51.84    3:01.07        
                  40.01     1:26.14 (46.13)     2:14.49 (48.35)     3:01.07 (46.58)
 43 Earley, Sean              13 Boys Club-MR         2:50.00    3:08.02        
                  43.19     1:29.25 (46.06)     2:18.42 (49.17)     3:08.02 (49.60)
 44 Shumikhin, Michael        13 RI Marlins-MR             NT    3:08.21        
                  40.88     1:28.96 (48.08)     2:18.83 (49.87)     3:08.21 (49.38)
 45 Budhram, Ryan P           13 GATE-MR              3:17.69    3:16.50        
                  44.92     1:36.87 (51.95)     2:27.08 (50.21)     3:16.50 (49.42)
 46 Taveras, Jonathan         16 COND-MR              3:36.44    3:39.17        
                  47.80     1:44.72 (56.92)     2:40.90 (56.18)     3:39.17 (58.27)
 -- Rosenstein, Tommy J       15 Agua Swim Team-MR    2:48.70         DQ        
                  40.76     1:24.97 (44.21)     2:11.79 (46.82)          DQ (55.49)
 
Men 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diaz, David               17 MAD-MR               1:11.00    1:11.82        
                  34.30     1:11.82 (37.52)                                        
  2 Koenigsberger, Stephan    15 Agua Swim Team-MR    1:09.89    1:12.45        
                  33.34     1:12.45 (39.11)                                        
  3 Mackrel, Julian A         15 NDAC-MR              1:08.43    1:12.48        
                  33.46     1:12.48 (39.02)                                        
  4 Chansakul, JR J           16 Agua Swim Team-MR    1:10.99    1:13.19        
                  35.05     1:13.19 (38.14)                                        
  5 Om, John L                13 RY-NJ                1:12.57    1:15.59        
                  34.95     1:15.59 (40.64)                                        
  6 Choo, Harold H            13 RY-NJ                1:14.30    1:16.10        
                  36.21     1:16.10 (39.89)                                        
  7 LI, Kytoh                 15 Boys Club-MR         1:16.00    1:17.08        
                  36.67     1:17.08 (40.41)                                        
  8 Lin, Alex                 13 Boys Club-MR         1:12.00    1:17.14        
                  35.38     1:17.14 (41.76)                                        
  9 Giovine, Joey F           16 SeaDragons-NJ        1:16.06    1:17.96        
                  36.66     1:17.96 (41.30)                                        
 10 Jiang, David              14 Boys Club-MR         1:16.00    1:18.08        
                  35.88     1:18.08 (42.20)                                        
 11 Lam, Aaron                17 Boys Club-MR         1:14.00    1:18.13        
                  35.17     1:18.13 (42.96)                                        
 12 Kim, Jun Y                16 NJW-NJ               1:17.20    1:18.68        
                  37.68     1:18.68 (41.00)                                        
 13 Kim, Eric 1 J             14 RY-NJ                1:26.88    1:20.00        
                  38.01     1:20.00 (41.99)                                        
 14 France, Brian M           17 GATE-MR              1:18.68    1:20.18        
                  37.42     1:20.18 (42.76)                                        
 15 Roh, Jin                  15 RY-NJ                1:33.92    1:20.53        
                  37.21     1:20.53 (43.32)                                        
 16 Xie, Jamie                14 NJW-NJ               1:24.55    1:21.09        
                  38.50     1:21.09 (42.59)                                        
 17 Yamout, Nader             16 Agua Swim Team-MR    1:18.99    1:21.69        
                  38.51     1:21.69 (43.18)                                        
 18 Shapira, Tomer L          14 COND-MR              1:22.15    1:21.77        
                  37.96     1:21.77 (43.81)                                        
 19 Chen, Han X               15 RI Marlins-MR        1:19.25    1:21.96        
                  38.14     1:21.96 (43.82)                                        
 20 Sweeney, PJ               17 WAC-MR               1:17.25    1:22.00        
                  38.99     1:22.00 (43.01)                                        
 21 Luk, Arnold B             13 Boys Club-MR         1:23.00    1:22.08        
                  37.73     1:22.08 (44.35)                                        
 22 Chang, James              17 GATE-MR              1:13.48    1:22.32        
                  38.25     1:22.32 (44.07)                                        
 23 Georgescu, Ronald F       16 NYCC-MR              1:18.35    1:22.98        
                  39.52     1:22.98 (43.46)                                        
 24 Fischer, Evan R           15 RY-NJ                1:31.23    1:23.03        
                  38.82     1:23.03 (44.21)                                        
 25 Ogisu, Kent               16 Agua Swim Team-MR    1:20.21    1:23.11        
                  39.97     1:23.11 (43.14)                                        
 26 Rehm, Sebastian M         15 SeaDragons-NJ        1:17.29    1:23.29        
                  39.57     1:23.29 (43.72)                                        
 27 Su, Kyle                  14 GATE-MR              1:20.00    1:23.67        
                  39.18     1:23.67 (44.49)                                        
 28 Galea, Vincent            16 Agua Swim Team-MR    1:25.00    1:24.14        
                  39.47     1:24.14 (44.67)                                        
 29 Lopez, Christian C        16 Boys Club-MR         1:22.00    1:26.07        
                  39.30     1:26.07 (46.77)                                        
 30 Indimine, Matt L          13 UNWIS-MR             1:19.00    1:26.10        
                  40.80     1:26.10 (45.30)                                        
 31 Kan, Kevin                13 Boys Club-MR         1:29.00    1:26.27        
                  41.12     1:26.27 (45.15)                                        
 32 Lopez, Sebastian B        13 RY-NJ                1:27.51    1:26.44        
                  40.88     1:26.44 (45.56)                                        
 33 Chang, Zachary            16 Manta Rays-MR        1:20.00    1:26.47        
                  41.19     1:26.47 (45.28)                                        
 34 Chen, Kevin               15 GATE-MR              1:27.10    1:26.48        
                  40.86     1:26.48 (45.62)                                        
 35 Duran, Rafael             15 MAD-MR               1:27.59    1:27.05        
                  40.20     1:27.05 (46.85)                                        
 36 Hidalgo, Roberto          13 WAC-MR               1:28.02    1:27.24        
                  40.48     1:27.24 (46.76)                                        
 37 Munafo, Michael           14 NJW-NJ               1:26.07    1:27.37        
                  41.59     1:27.37 (45.78)                                        
 37 Spiropoulos, Gregory M    14 NJW-NJ               1:20.35    1:27.37        
                  37.44     1:27.37 (49.93)                                        
 39 Kipnes, Alec S            13 North Shore-MR       1:28.00    1:27.44        
                  41.15     1:27.44 (46.29)                                        
 40 Isaac, Alejandro          13 NYCC-MR              1:28.00    1:28.58        
                  40.76     1:28.58 (47.82)                                        
 41 Mitchell, Benjamin L      14 Agua Swim Team-MR    1:23.87    1:28.65        
                  40.41     1:28.65 (48.24)                                        
 42 Bradnock, Reginald        13 COND-MR              1:42.25    1:28.97        
                  41.90     1:28.97 (47.07)                                        
 43 Pinzon, Tyler             14 Agua Swim Team-MR    1:26.32    1:29.27        
                  40.85     1:29.27 (48.42)                                        
 44 Farrell, Colin            14 COND-MR              1:41.85    1:30.04        
                  43.28     1:30.04 (46.76)                                        
 45 Weng, Daniel S            15 Boys Club-MR         1:27.00    1:30.32        
                  42.10     1:30.32 (48.22)                                        
 46 Tam, Gregory              14 WAC-MR               1:25.36    1:30.55        
                  42.12     1:30.55 (48.43)                                        
 47 Kwon, Jeremy S            14 RY-NJ                1:35.33    1:31.14        
                  42.49     1:31.14 (48.65)                                        
 48 Ma, Clarence F            14 GATE-MR              1:32.23    1:31.50        
                  42.53     1:31.50 (48.97)                                        
 49 Yao, Peter Y              13 RI Marlins-MR        1:30.00    1:31.77        
                  41.58     1:31.77 (50.19)                                        
 50 Lutchmansingh, Austin T   13 Agua Swim Team-MR    1:34.54    1:33.31        
                  43.78     1:33.31 (49.53)                                        
 51 Marte, Nick J             14 RY-NJ                1:45.49    1:33.71        
                  43.40     1:33.71 (50.31)                                        
 52 Forbes, Antrico M         16 Agua Swim Team-MR    1:26.96    1:34.12        
                  41.89     1:34.12 (52.23)                                        
 53 Simotas, Christopher A    13 NJW-NJ               1:38.35    1:34.62        
                  43.84     1:34.62 (50.78)                                        
 54 Sosa, Jacob               17 COND-MR              1:33.21    1:34.67        
                  42.14     1:34.67 (52.53)                                        
 55 Rochez, Joseph            15 MAD-MR               1:26.00    1:35.81        
                  43.87     1:35.81 (51.94)                                        
 56 Ruvkun, Andrew H          14 Agua Swim Team-MR    1:36.98    1:36.11        
                  45.09     1:36.11 (51.02)                                        
 57 Flannery, Kevin T         17 Rac @ Jcc-MR         1:40.48    1:36.28        
                  46.48     1:36.28 (49.80)                                        
 58 Benjamin, Ernst C         13 Agua Swim Team-MR    1:39.18    1:37.94        
                  46.43     1:37.94 (51.51)                                        
 59 Lukovic, Aleksander       13 RI Marlins-MR             NT    1:40.62        
                  47.05     1:40.62 (53.57)                                        
 60 Rosen, Jacob M            14 NJW-NJ               1:43.07    1:42.49        
                  49.79     1:42.49 (52.70)                                        
 61 Kunze, Aidan J            13 NYCC-MR              1:38.77    1:42.57        
                  47.45     1:42.57 (55.12)                                        
 62 Charles, Alexander        15 Manta Rays-MR        1:29.00    1:42.77        
                  46.93     1:42.77 (55.84)                                        
 63 Rong, Allen               13 Boys Club-MR         1:43.00    1:43.01        
                  46.82     1:43.01 (56.19)                                        
 64 Varela, Carlos            18 MAD-MR               1:41.00    1:44.44        
                  48.72     1:44.44 (55.72)                                        
 65 Sarsekeyev, Dimash A      13 Agua Swim Team-MR    1:46.42    1:46.38        
                  49.07     1:46.38 (57.31)                                        
 66 Wong, Dickson L           14 GATE-MR              1:51.72    1:51.86        
                  54.42     1:51.86 (57.44)                                        
 67 Zotto, Nicholas C         13 WISC-MR              1:46.82    1:51.97        
                  51.57   1:51.97 (1:00.40)                                        
 68 Eppell, Billy F           15 SeaDragons-NJ        1:50.09    1:53.52        
                  52.55   1:53.52 (1:00.97)                                        
 69 Taveras, Jonathan         16 COND-MR              2:01.07    1:53.66        
                  54.51     1:53.66 (59.15)                                        
 
Men 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koenigsberger, Stephan    15 Agua Swim Team-MR    2:31.76    2:41.97        
                  36.95     1:19.47 (42.52)     2:01.05 (41.58)     2:41.97 (40.92)
  2 Chansakul, JR J           16 Agua Swim Team-MR    2:30.52    2:42.12        
                  37.22     1:20.80 (43.58)     2:01.42 (40.62)     2:42.12 (40.70)
  3 Choo, Harold H            13 RY-NJ                2:39.93    2:43.64        
                  37.32     1:19.13 (41.81)     2:02.02 (42.89)     2:43.64 (41.62)
  4 Hu-Van Wright, En-Wei     15 Agua Swim Team-MR    2:37.71    2:45.88        
                  38.95     1:20.98 (42.03)     2:03.79 (42.81)     2:45.88 (42.09)
  5 Kim, Jun Y                16 NJW-NJ               2:44.61    2:46.38        
                  38.08     1:21.52 (43.44)     2:03.19 (41.67)     2:46.38 (43.19)
  6 Schumacher, Griffin T     16 Agua Swim Team-MR    2:35.00    2:46.89        
                  36.83     1:19.93 (43.10)     2:03.92 (43.99)     2:46.89 (42.97)
  7 Spiropoulos, Gregory M    14 NJW-NJ               2:39.65    2:47.07        
                  39.32     1:22.81 (43.49)     2:05.32 (42.51)     2:47.07 (41.75)
  8 Giovine, Joey F           16 SeaDragons-NJ        2:43.96    2:47.50        
                  36.67     1:19.99 (43.32)     2:03.55 (43.56)     2:47.50 (43.95)
  9 Lin, Alex                 13 Boys Club-MR         2:34.00    2:52.12        
                  37.98     1:23.37 (45.39)     2:07.82 (44.45)     2:52.12 (44.30)
 10 Kim, Eric 1 J             14 RY-NJ                3:01.03    2:52.51        
                  39.57     1:23.57 (44.00)     2:08.31 (44.74)     2:52.51 (44.20)
 11 LI, Kytoh                 15 Boys Club-MR         2:45.00    2:52.64        
                  39.87     1:23.60 (43.73)     2:08.90 (45.30)     2:52.64 (43.74)
 12 Xie, Jamie                14 NJW-NJ               2:59.21    2:52.76        
                  39.17     1:23.58 (44.41)     2:08.42 (44.84)     2:52.76 (44.34)
 13 Om, John L                13 RY-NJ                2:44.99    2:53.17        
                  38.68     1:21.65 (42.97)     2:06.82 (45.17)     2:53.17 (46.35)
 14 France, Brian M           17 GATE-MR              2:55.99    2:53.35        
                  39.95     1:26.34 (46.39)     2:11.21 (44.87)     2:53.35 (42.14)
 15 Ogisu, Kent               16 Agua Swim Team-MR    2:43.50    2:54.44        
                  38.65     1:23.16 (44.51)     2:07.90 (44.74)     2:54.44 (46.54)
 16 Shapira, Tomer L          14 COND-MR              2:58.29    2:58.91        
                  40.18     1:26.94 (46.76)     2:12.93 (45.99)     2:58.91 (45.98)
 17 Roh, Jin                  15 RY-NJ                3:20.91    3:01.26        
                  41.18     1:28.43 (47.25)     2:15.95 (47.52)     3:01.26 (45.31)
 18 Su, Kyle                  14 GATE-MR              2:52.00    3:03.64        
                  43.52     1:31.12 (47.60)     2:18.47 (47.35)     3:03.64 (45.17)
 19 Munafo, Michael           14 NJW-NJ               3:03.32    3:03.99        
                  40.74     1:28.95 (48.21)     2:16.76 (47.81)     3:03.99 (47.23)
 20 Chen, Han X               15 RI Marlins-MR        2:58.90    3:06.08        
                  43.56     1:32.36 (48.80)     2:20.15 (47.79)     3:06.08 (45.93)
 21 Kan, Kevin                13 Boys Club-MR         3:00.00    3:06.62        
                  42.55     1:30.55 (48.00)     2:19.65 (49.10)     3:06.62 (46.97)
 22 Lopez, Sebastian B        13 RY-NJ                3:12.28    3:07.82        
                  43.07     1:31.01 (47.94)     2:20.15 (49.14)     3:07.82 (47.67)
 23 Pejovic, David            13 Sailfish-MR          3:07.53    3:08.16        
                  38.44     1:27.97 (49.53)     2:18.53 (50.56)     3:08.16 (49.63)
 24 Hidalgo, Roberto          13 WAC-MR               3:11.28    3:09.65        
                  42.38     1:32.44 (50.06)     2:21.20 (48.76)     3:09.65 (48.45)
 25 Chang, Zachary            16 Manta Rays-MR        2:50.00    3:09.76        
                  40.35     1:27.33 (46.98)     2:18.10 (50.77)     3:09.76 (51.66)
 26 Luk, Arnold B             13 Boys Club-MR         3:00.00    3:11.14        
                  40.30     1:29.05 (48.75)     2:20.45 (51.40)     3:11.14 (50.69)
 27 Bradnock, Reginald        13 COND-MR              3:20.19    3:11.78        
                  43.82     1:33.11 (49.29)     2:25.45 (52.34)     3:11.78 (46.33)
 28 Sherman, Sammy I          15 Agua Swim Team-MR    2:50.00    3:12.16        
                  43.71     1:33.74 (50.03)     2:23.19 (49.45)     3:12.16 (48.97)
 29 Kwon, Jeremy S            14 RY-NJ                3:21.61    3:13.03        
                  43.51     1:33.87 (50.36)     2:22.16 (48.29)     3:13.03 (50.87)
 30 Ma, Clarence F            14 GATE-MR              3:22.46    3:23.15        
                  44.16     1:35.79 (51.63)     2:27.25 (51.46)     3:23.15 (55.90)
 31 Flannery, Kevin T         17 Rac @ Jcc-MR         3:34.06    3:25.30        
                  48.69     1:42.56 (53.87)     2:36.19 (53.63)     3:25.30 (49.11)
 32 Marte, Nick J             14 RY-NJ                3:28.93    3:25.50        
                  45.87     1:40.37 (54.50)     2:31.04 (50.67)     3:25.50 (54.46)
 33 Tam, Gregory              14 WAC-MR               3:07.14    3:29.27        
                  45.53     1:38.89 (53.36)     2:33.69 (54.80)     3:29.27 (55.58)
 34 Ma, Kelvin F              16 GATE-MR              3:21.30    3:30.03        
                  47.20     1:41.30 (54.10)     2:34.87 (53.57)     3:30.03 (55.16)
 35 Charles, Alexander        15 Manta Rays-MR        2:58.90    3:44.08        
                  49.16     1:47.60 (58.44)   3:44.08 (1:56.48)                    
 -- Eppell, Billy F           15 SeaDragons-NJ        3:30.09         DQ        
                  55.76   1:59.72 (1:03.96)   3:05.37 (1:05.65)                    
 
Men 13 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gavrilchin, Michael       23 RI Marlins-MR          59.50    1:00.43        
                  25.93     1:00.43 (34.50)                                        
  2 Spinosa, Adam G           17 Agua Swim Team-MR    1:00.22    1:01.06        
                  28.30     1:01.06 (32.76)                                        
  3 Schumacher, Griffin T     16 Agua Swim Team-MR    1:01.36    1:02.04        
                  28.65     1:02.04 (33.39)                                        
  4 Chansakul, JR J           16 Agua Swim Team-MR    1:00.85    1:02.09        
                  29.17     1:02.09 (32.92)                                        
  5 Diaz, David               17 MAD-MR               1:02.00    1:02.67        
                  29.02     1:02.67 (33.65)                                        
  6 Hu-Van Wright, En-Wei     15 Agua Swim Team-MR    1:03.02    1:04.19        
                  30.76     1:04.19 (33.43)                                        
  7 Naumovski, Kristijan      17 RI Marlins-MR        1:03.00    1:04.54        
                  30.18     1:04.54 (34.36)                                        
  8 McKenna, Brian W          16 Boys Club-MR         1:04.20    1:04.78        
                  30.44     1:04.78 (34.34)                                        
  9 Chung, Vernal R           16 GATE-MR              1:03.80    1:04.80        
                  30.59     1:04.80 (34.21)                                        
 10 Kim, Jun Y                16 NJW-NJ               1:07.25    1:04.98        
                  30.90     1:04.98 (34.08)                                        
 11 Hilzen, Bobby M           15 NJW-NJ               1:03.69    1:05.75        
                  31.31     1:05.75 (34.44)                                        
 12 Sweeney, PJ               17 WAC-MR               1:05.00    1:06.15        
                  30.46     1:06.15 (35.69)                                        
 12 Leland, Trevor P          16 NJW-NJ               1:05.41    1:06.15        
                  31.66     1:06.15 (34.49)                                        
 14 Chang, James              17 GATE-MR              1:03.62    1:07.00        
                  29.86     1:07.00 (37.14)                                        
 15 Georgescu, Ronald F       16 NYCC-MR              1:03.69    1:07.32        
                  31.14     1:07.32 (36.18)                                        
 16 Ogisu, Kent               16 Agua Swim Team-MR    1:06.68    1:07.34        
                  31.71     1:07.34 (35.63)                                        
 17 Cervone, Ryan G           15 NJW-NJ               1:09.74    1:07.45        
                  31.36     1:07.45 (36.09)                                        
 18 Kunze, Ian M              17 NYCC-MR              1:07.16    1:08.07        
                  32.03     1:08.07 (36.04)                                        
 19 Nunez, John               13 Agua Swim Team-MR    1:08.04    1:08.38        
                  32.45     1:08.38 (35.93)                                        
 20 Yamout, Nader             16 Agua Swim Team-MR    1:04.17    1:08.67        
                  32.12     1:08.67 (36.55)                                        
 21 Hughes, Kevin J           16 Agua Swim Team-MR    1:05.00    1:08.74        
                  31.30     1:08.74 (37.44)                                        
 22 Rehm, Sebastian M         15 SeaDragons-NJ        1:05.08    1:09.57        
                  30.78     1:09.57 (38.79)                                        
 23 Westcott, Peter H         16 RY-NJ                1:15.69    1:09.77        
                  32.03     1:09.77 (37.74)                                        
 24 Wang, Christopher         14 NJW-NJ               1:10.10    1:09.97        
                  32.50     1:09.97 (37.47)                                        
 25 Miou, Eric                14 Boys Club-MR         1:08.00    1:10.16        
                  33.38     1:10.16 (36.78)                                        
 26 Forbes, Antrico M         16 Agua Swim Team-MR    1:06.96    1:10.53        
                  30.67     1:10.53 (39.86)                                        
 27 Rueda, Diego C            15 Agua Swim Team-MR    1:06.62    1:10.62        
                  33.88     1:10.62 (36.74)                                        
 28 Rizzo, Anthony A          13 SeaDragons-NJ        1:09.04    1:11.12        
                  32.52     1:11.12 (38.60)                                        
 29 Gak, Milos M              16 RI Marlins-MR        1:10.09    1:11.28        
                  33.07     1:11.28 (38.21)                                        
 30 Romero, Rodrigo           14 COND-MR              1:13.30    1:11.88        
                  33.19     1:11.88 (38.69)                                        
 31 Rusinak, Lucas S          17 WAC-MR               1:06.21    1:12.04        
                  32.69     1:12.04 (39.35)                                        
 32 Giovine, Joey F           16 SeaDragons-NJ        1:12.21    1:12.61        
                  33.14     1:12.61 (39.47)                                        
 33 Zhang, Aron               13 GATE-MR              1:11.91    1:12.65        
                  34.12     1:12.65 (38.53)                                        
 34 Conley, Noah              17 Manta Rays-MR          59.00    1:12.72        
                  31.51     1:12.72 (41.21)                                        
 35 Duran, Rafael             15 MAD-MR               1:22.00    1:13.08        
                  31.78     1:13.08 (41.30)                                        
 36 Kipnes, Alec S            13 North Shore-MR       1:14.00    1:13.12        
                  33.19     1:13.12 (39.93)                                        
 37 Johnson, Brinsley I       15 Sailfish-MR          1:10.94    1:13.22        
                  33.45     1:13.22 (39.77)                                        
 38 Sherman, Sammy I          15 Agua Swim Team-MR    1:08.84    1:13.56        
                  34.63     1:13.56 (38.93)                                        
 39 Sweeney, Tim              14 WAC-MR               1:11.17    1:13.64        
                  34.06     1:13.64 (39.58)                                        
 40 Chow, Kevin               15 Boys Club-MR         1:12.00    1:13.82        
                  33.18     1:13.82 (40.64)                                        
 40 Plummer, Tedric A         19 Agua Swim Team-MR    1:09.63    1:13.82        
                  32.41     1:13.82 (41.41)                                        
 42 Thermos, Yianni           16 WAC-MR               1:05.67    1:14.78        
                  33.82     1:14.78 (40.96)                                        
 43 Diamond, Zachary          14 WAC-MR               1:18.27    1:15.63        
                  35.39     1:15.63 (40.24)                                        
 44 Abdelrahman, Baraa        13 Agua Swim Team-MR    1:16.48    1:16.26        
                  34.35     1:16.26 (41.91)                                        
 45 Chang, Zachary            16 Manta Rays-MR        1:15.98    1:16.40        
                  34.66     1:16.40 (41.74)                                        
 46 Ma, Kelvin F              16 GATE-MR              1:12.51    1:17.88        
                  36.33     1:17.88 (41.55)                                        
 47 Reece, Chen I             14 Agua Swim Team-MR    1:16.71    1:18.47        
                  35.42     1:18.47 (43.05)                                        
 48 Bradnock, Reginald        13 COND-MR              1:20.13    1:18.78        
                  34.32     1:18.78 (44.46)                                        
 49 Sperandio, Alec           13 WAC-MR               1:17.67    1:19.63        
                  35.59     1:19.63 (44.04)                                        
 50 Cocuy, Bryan              14 Boys Club-MR         1:16.00    1:20.10        
                  34.28     1:20.10 (45.82)                                        
 51 Kurtoglu, Kemal K         13 Agua Swim Team-MR    1:22.63    1:25.15        
                  38.06     1:25.15 (47.09)                                        
 52 Checchi, Hernan           13 Sailfish-MR          1:35.25    1:28.75        
                  38.23     1:28.75 (50.52)                                        
 53 Yao, Peter Y              13 RI Marlins-MR        1:15.00    1:28.89        
                  36.82     1:28.89 (52.07)                                        
 54 Benjamin, Ernst C         13 Agua Swim Team-MR    1:19.28    1:29.43        
                  38.53     1:29.43 (50.90)                                        
 55 Budhram, Ryan P           13 GATE-MR              1:30.26    1:29.95        
                  37.38     1:29.95 (52.57)                                        
 56 Tam, Gregory              14 WAC-MR               1:19.89    1:31.69        
                  39.50     1:31.69 (52.19)                                        
 57 Hidalgo, Roberto          13 WAC-MR               1:33.82    1:32.62        
                  43.23     1:32.62 (49.39)                                        
 58 Alicea, Jeramia           17 MAD-MR               1:31.61    1:33.60        
                  41.49     1:33.60 (52.11)                                        
 59 Checchi, Sebastian        14 Sailfish-MR          1:33.75    1:36.31        
                  41.37     1:36.31 (54.94)                                        
 60 Yang, Andrew              13 Sailfish-MR          1:50.94    1:46.20        
                  43.74   1:46.20 (1:02.46)                                        
 61 Wong, Dickson L           14 GATE-MR              1:42.41    1:51.09        
                  48.93   1:51.09 (1:02.16)                                        
 62 Lustberg, Matthew B       13 NJW-NJ               1:48.36    1:52.50        
                  47.30   1:52.50 (1:05.20)                                        
 
Men 13 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smit, Michael W           24 Agua Swim Team-MR    2:09.00    2:11.92        
                  28.46     1:02.51 (34.05)     1:36.49 (33.98)     2:11.92 (35.43)
  2 Hilzen, Bobby M           15 NJW-NJ               2:19.38    2:18.25        
                  31.43     1:06.67 (35.24)     1:43.27 (36.60)     2:18.25 (34.98)
  3 Leland, Trevor P          16 NJW-NJ               2:15.56    2:20.03        
                  30.82     1:06.45 (35.63)     1:42.68 (36.23)     2:20.03 (37.35)
  4 Rueda, Diego C            15 Agua Swim Team-MR    2:17.65    2:27.17        
                  33.57     1:10.91 (37.34)     1:49.60 (38.69)     2:27.17 (37.57)
  5 Ogisu, Kent               16 Agua Swim Team-MR    2:20.23    2:27.89        
                  33.61     1:11.81 (38.20)     1:49.47 (37.66)     2:27.89 (38.42)
  6 Kunze, Ian M              17 NYCC-MR              2:19.01    2:28.00        
                  32.84     1:10.46 (37.62)     1:48.67 (38.21)     2:28.00 (39.33)
  7 Nunez, John               13 Agua Swim Team-MR    2:28.88    2:31.65        
                  33.94     1:12.84 (38.90)     1:52.20 (39.36)     2:31.65 (39.45)
  8 Chung, Vernal R           16 GATE-MR                   NT    2:32.11        
                  33.88     1:11.08 (37.20)     1:51.10 (40.02)     2:32.11 (41.01)
  9 Naumovski, Kristijan      17 RI Marlins-MR        2:16.00    2:32.45        
                  33.63     1:13.30 (39.67)     1:52.84 (39.54)     2:32.45 (39.61)
 10 Chansakul, JR J           16 Agua Swim Team-MR    2:16.57    2:34.37        
                  34.03     1:13.12 (39.09)     1:53.90 (40.78)     2:34.37 (40.47)
 11 Rusinak, Lucas S          17 WAC-MR               2:34.08    2:41.68        
                  33.74     1:13.83 (40.09)     1:57.13 (43.30)     2:41.68 (44.55)
 12 Rizzo, Anthony A          13 SeaDragons-NJ        2:33.32    2:41.70        
                  34.94     1:16.02 (41.08)     1:58.29 (42.27)     2:41.70 (43.41)
 13 McCarter, Alex            16 Manta Rays-MR        2:20.00    2:46.85        
                  34.58     1:15.97 (41.39)     1:59.68 (43.71)     2:46.85 (47.17)
 13 Kipnes, Alec S            13 North Shore-MR       2:52.00    2:46.85        
                  35.29     1:17.76 (42.47)     2:02.39 (44.63)     2:46.85 (44.46)
 15 Georgescu, Ronald F       16 NYCC-MR              2:24.90    2:47.23        
                  34.61     1:15.22 (40.61)     2:00.02 (44.80)     2:47.23 (47.21)
 16 Sweeney, Tim              14 WAC-MR               2:40.91    2:47.71        
                  35.42     1:18.19 (42.77)     2:02.12 (43.93)     2:47.71 (45.59)
 17 Conley, Noah              17 Manta Rays-MR        2:10.00    2:56.20        
                  33.88     1:18.17 (44.29)     2:07.56 (49.39)     2:56.20 (48.64)
 
Men 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu-Van Wright, En-Wei     15 Agua Swim Team-MR    2:13.66    2:17.73        
                  28.95     1:03.55 (34.60)     1:44.89 (41.34)     2:17.73 (32.84)
  2 Chansakul, JR J           16 Agua Swim Team-MR    2:19.66    2:21.39        
                  28.75     1:08.98 (40.23)     1:48.91 (39.93)     2:21.39 (32.48)
  3 Mackrel, Julian A         15 NDAC-MR              2:18.61    2:21.88        
                  29.29     1:06.93 (37.64)     1:48.85 (41.92)     2:21.88 (33.03)
  4 Schumacher, Griffin T     16 Agua Swim Team-MR    2:26.29    2:22.17        
                  29.66     1:06.81 (37.15)     1:49.09 (42.28)     2:22.17 (33.08)
  5 Kim, Eric 1 J             14 RY-NJ                2:22.96    2:23.21        
                  31.12     1:06.61 (35.49)     1:50.65 (44.04)     2:23.21 (32.56)
  6 Thermos, Yianni           16 WAC-MR               2:24.56    2:25.52        
                  32.53     1:09.04 (36.51)     1:54.99 (45.95)     2:25.52 (30.53)
  7 Om, John L                13 RY-NJ                2:24.08    2:26.97        
                  29.70     1:10.80 (41.10)     1:51.15 (40.35)     2:26.97 (35.82)
  8 Koenigsberger, Stephan    15 Agua Swim Team-MR    2:22.01    2:27.04        
                  32.45     1:12.59 (40.14)     1:53.14 (40.55)     2:27.04 (33.90)
  9 Roh, Jin                  15 RY-NJ                2:29.85    2:27.25        
                  30.51     1:08.06 (37.55)     1:52.97 (44.91)     2:27.25 (34.28)
 10 Choo, Harold H            13 RY-NJ                2:25.58    2:27.52        
                  32.42     1:11.62 (39.20)     1:53.86 (42.24)     2:27.52 (33.66)
 11 Sweeney, PJ               17 WAC-MR               2:19.89    2:27.63        
                  30.58     1:09.98 (39.40)     1:54.75 (44.77)     2:27.63 (32.88)
 12 Ogisu, Kent               16 Agua Swim Team-MR    2:22.17    2:27.64        
                  31.69     1:10.34 (38.65)     1:53.92 (43.58)     2:27.64 (33.72)
 13 Westcott, Peter H         16 RY-NJ                2:34.11    2:30.48        
                  31.31     1:11.52 (40.21)     1:56.58 (45.06)     2:30.48 (33.90)
 14 Rueda, Diego C            15 Agua Swim Team-MR    2:25.64    2:30.57        
                  32.66     1:12.09 (39.43)     1:56.82 (44.73)     2:30.57 (33.75)
 15 Rizzo, Anthony A          13 SeaDragons-NJ        2:25.47    2:31.00        
                  32.63     1:12.01 (39.38)     1:57.27 (45.26)     2:31.00 (33.73)
 16 Kunze, Ian M              17 NYCC-MR              2:26.09    2:31.08        
                  32.46     1:10.99 (38.53)     1:56.75 (45.76)     2:31.08 (34.33)
 17 Klinovsky, Jan            15 Agua Swim Team-MR    2:30.90    2:31.10        
                  31.18     1:10.31 (39.13)     1:59.32 (49.01)     2:31.10 (31.78)
 18 Nunez, John               13 Agua Swim Team-MR    2:32.93    2:31.68        
                  31.68     1:12.07 (40.39)     2:00.83 (48.76)     2:31.68 (30.85)
 19 Cervone, Ryan G           15 NJW-NJ               2:34.14    2:31.77        
                  31.46     1:11.35 (39.89)     1:57.79 (46.44)     2:31.77 (33.98)
 20 Lin, Alex                 13 Boys Club-MR         2:22.00    2:32.93        
                  32.96     1:15.02 (42.06)     1:57.40 (42.38)     2:32.93 (35.53)
 21 Fischer, Evan R           15 RY-NJ                2:40.12    2:33.27        
                  34.48     1:15.43 (40.95)     1:59.26 (43.83)     2:33.27 (34.01)
 22 Sperandio, Alec           13 WAC-MR               2:34.64    2:33.91        
                  32.75     1:11.44 (38.69)     1:59.64 (48.20)     2:33.91 (34.27)
 23 Tilneac, George           13 NYCC-MR              2:35.70    2:34.04        
                  33.03     1:11.84 (38.81)     1:59.48 (47.64)     2:34.04 (34.56)
 24 Sherman, Sammy I          15 Agua Swim Team-MR    2:30.74    2:34.82        
                  32.08     1:16.45 (44.37)     2:03.37 (46.92)     2:34.82 (31.45)
 25 Yeo, Maxwell Z            15 Agua Swim Team-MR    2:28.24    2:36.13        
                  32.28     1:13.04 (40.76)     1:59.77 (46.73)     2:36.13 (36.36)
 26 McDonnell, Richard F      15 Rac @ Jcc-MR         3:01.52    2:36.44        
                  33.50     1:13.74 (40.24)     2:01.88 (48.14)     2:36.44 (34.56)
 27 Giovine, Joey F           16 SeaDragons-NJ        2:30.46    2:36.59        
                  33.39     1:15.78 (42.39)     1:58.90 (43.12)     2:36.59 (37.69)
 28 Dimarzo, Phillip N        15 NYCC-MR              2:36.21    2:37.70        
                  34.34     1:15.27 (40.93)     2:03.01 (47.74)     2:37.70 (34.69)
 29 Georgescu, Ronald F       16 NYCC-MR              2:28.32    2:39.11        
                  32.20     1:16.39 (44.19)     2:02.56 (46.17)     2:39.11 (36.55)
 30 Diamond, Zachary          14 WAC-MR               2:47.04    2:39.58        
                  33.88     1:15.62 (41.74)     2:03.75 (48.13)     2:39.58 (35.83)
 31 Zhang, Aron               13 GATE-MR              2:40.52    2:39.70        
                  33.31     1:15.84 (42.53)     2:04.34 (48.50)     2:39.70 (35.36)
 32 Rawitz, Alexander         15 NYCC-MR              2:39.62    2:39.78        
                  36.90     1:14.43 (37.53)     2:04.70 (50.27)     2:39.78 (35.08)
 33 Kunze, Colin J            14 NYCC-MR              2:42.22    2:39.98        
                  35.11     1:14.52 (39.41)     2:04.04 (49.52)     2:39.98 (35.94)
 34 Indimine, Matt L          13 UNWIS-MR             2:40.00    2:40.22        
                  34.74     1:17.03 (42.29)     2:04.27 (47.24)     2:40.22 (35.95)
 35 Mullen, Michael A         17 Rac @ Jcc-MR         3:01.05    2:40.77        
                  35.36     1:16.48 (41.12)     2:07.00 (50.52)     2:40.77 (33.77)
 36 Rusinak, Lucas S          17 WAC-MR               2:26.67    2:41.89        
                  33.52     1:16.70 (43.18)     2:06.57 (49.87)     2:41.89 (35.32)
 37 Lopez, Sebastian B        13 RY-NJ                2:48.32    2:41.93        
                  32.83     1:16.70 (43.87)     2:05.37 (48.67)     2:41.93 (36.56)
 38 Kipnes, Alec S            13 North Shore-MR       2:44.00    2:42.15        
                  32.73     1:17.60 (44.87)     2:05.10 (47.50)     2:42.15 (37.05)
 39 Reece, Chen I             14 Agua Swim Team-MR    2:42.98    2:42.17        
                  35.73     1:17.51 (41.78)     2:05.94 (48.43)     2:42.17 (36.23)
 40 LI, Kytoh                 15 Boys Club-MR         2:36.00    2:42.75        
                  32.35     1:16.96 (44.61)     2:03.36 (46.40)     2:42.75 (39.39)
 41 Galea, Vincent            16 Agua Swim Team-MR    2:45.00    2:42.90        
                  34.96     1:18.91 (43.95)     2:08.47 (49.56)     2:42.90 (34.43)
 42 Mitchell, Benjamin L      14 Agua Swim Team-MR    2:43.94    2:43.01        
                  35.75     1:19.78 (44.03)     2:06.08 (46.30)     2:43.01 (36.93)
 43 Abdelrahman, Baraa        13 Agua Swim Team-MR    2:41.62    2:43.35        
                  35.59     1:18.30 (42.71)     2:05.97 (47.67)     2:43.35 (37.38)
 44 Marte, Nick J             14 RY-NJ                2:56.34    2:44.13        
                  33.51     1:13.44 (39.93)     2:07.74 (54.30)     2:44.13 (36.39)
 45 Chang, Lawrence           15 GATE-MR              2:36.86    2:44.23        
                  34.61     1:17.32 (42.71)     2:06.42 (49.10)     2:44.23 (37.81)
 46 Bradnock, Reginald        13 COND-MR              2:53.22    2:45.87        
                  35.45     1:19.81 (44.36)     2:05.96 (46.15)     2:45.87 (39.91)
 47 Kwon, Jeremy S            14 RY-NJ                2:51.04    2:46.79        
                  32.39     1:16.56 (44.17)     2:06.88 (50.32)     2:46.79 (39.91)
 48 Munafo, Michael           14 NJW-NJ               2:49.74    2:46.92        
                  36.16     1:21.81 (45.65)     2:09.88 (48.07)     2:46.92 (37.04)
 49 Shapira, Tomer L          14 COND-MR              2:46.01    2:47.54        
                  36.71     1:25.09 (48.38)     2:10.05 (44.96)     2:47.54 (37.49)
 50 Pejovic, David            13 Sailfish-MR          2:47.84    2:48.00        
                  33.74     1:22.16 (48.42)     2:09.79 (47.63)     2:48.00 (38.21)
 51 Rosenstein, Tommy J       15 Agua Swim Team-MR    2:47.42    2:48.12        
                  34.50     1:18.09 (43.59)     2:10.73 (52.64)     2:48.12 (37.39)
 52 Pinzon, Tyler             14 Agua Swim Team-MR    2:43.19    2:48.14        
                  32.83     1:17.70 (44.87)     2:08.22 (50.52)     2:48.14 (39.92)
 53 Luk, Arnold B             13 Boys Club-MR         2:36.00    2:48.29        
                  34.86     1:22.91 (48.05)     2:08.63 (45.72)     2:48.29 (39.66)
 54 France, Brian M           17 GATE-MR              2:45.90    2:48.67        
                  35.79     1:19.27 (43.48)     2:06.32 (47.05)     2:48.67 (42.35)
 55 Perez-Lopez, Gabriel C    13 Agua Swim Team-MR    2:48.92    2:48.82        
                  36.36     1:21.28 (44.92)     2:12.44 (51.16)     2:48.82 (36.38)
 56 Isaac, Alejandro          13 NYCC-MR              2:46.73    2:48.98        
                  35.56     1:21.55 (45.99)     2:11.77 (50.22)     2:48.98 (37.21)
 57 Chen, Kevin               15 GATE-MR              2:52.00    2:49.08        
                  35.55     1:21.48 (45.93)     2:09.32 (47.84)     2:49.08 (39.76)
 58 Kurtoglu, Kemal K         13 Agua Swim Team-MR    2:54.00    2:49.74        
                  36.24     1:21.54 (45.30)     2:12.14 (50.60)     2:49.74 (37.60)
 59 Rosen, Jacob M            14 NJW-NJ               3:00.81    2:51.47        
                  37.37     1:19.63 (42.26)     2:12.44 (52.81)     2:51.47 (39.03)
 60 Plummer, Tedric A         19 Agua Swim Team-MR    2:46.28    2:51.69        
                  32.68     1:20.23 (47.55)     2:12.27 (52.04)     2:51.69 (39.42)
 61 Chung, Vernal R           16 GATE-MR              2:31.57    2:52.55        
                  34.18     1:21.75 (47.57)     2:13.20 (51.45)     2:52.55 (39.35)
 62 Lee, Kevin                14 GATE-MR              3:08.02    2:56.23        
                  37.30     1:22.72 (45.42)     2:15.05 (52.33)     2:56.23 (41.18)
 63 Serafin, Jorge            15 Sailfish-MR          2:45.19    2:56.58        
                  36.69     1:22.88 (46.19)     2:17.53 (54.65)     2:56.58 (39.05)
 64 Schwartz, Nes S           13 Agua Swim Team-MR    2:59.22    2:57.21        
                  37.93     1:23.87 (45.94)     2:18.40 (54.53)     2:57.21 (38.81)
 65 Tam, Gregory              14 WAC-MR               2:45.16    2:57.30        
                  39.03     1:25.55 (46.52)     2:18.40 (52.85)     2:57.30 (38.90)
 66 Benjamin, Ernst C         13 Agua Swim Team-MR    2:55.60    2:57.55        
                  39.75     1:23.84 (44.09)     2:19.15 (55.31)     2:57.55 (38.40)
 67 Farrell, Colin            14 COND-MR              3:12.00    2:57.62        
                  42.09     1:28.10 (46.01)     2:19.56 (51.46)     2:57.62 (38.06)
 68 Yang, Andrew              13 Sailfish-MR          3:10.00    3:06.97        
                  41.36     1:30.42 (49.06)     2:27.44 (57.02)     3:06.97 (39.53)
 69 Ramirez, Richard A        13 Agua Swim Team-MR    3:15.24    3:07.34        
                  40.03     1:26.05 (46.02)     2:24.29 (58.24)     3:07.34 (43.05)
 70 Budhram, Ryan P           13 GATE-MR              3:20.48    3:08.35        
                  41.05     1:30.44 (49.39)     2:27.43 (56.99)     3:08.35 (40.92)
 71 Lutchmansingh, Austin T   13 Agua Swim Team-MR    3:45.00    3:08.49        
                  42.08     1:31.37 (49.29)     2:23.52 (52.15)     3:08.49 (44.97)
 72 Kunze, Aidan J            13 NYCC-MR              3:11.67    3:09.92        
                  41.08     1:34.21 (53.13)     2:28.22 (54.01)     3:09.92 (41.70)
 73 Flannery, Kevin T         17 Rac @ Jcc-MR         3:11.25    3:10.00        
                  42.81     1:34.16 (51.35)     2:28.53 (54.37)     3:10.00 (41.47)
 74 Ma, Clarence F            14 GATE-MR              3:13.15    3:12.17        
                  40.93     1:34.31 (53.38)     2:27.04 (52.73)     3:12.17 (45.13)
 75 Checchi, Hernan           13 Sailfish-MR          3:08.58    3:14.66        
                  40.77     1:31.79 (51.02)     2:29.13 (57.34)     3:14.66 (45.53)
 76 Wong, Dickson L           14 GATE-MR              3:05.35    3:23.42        
                  46.94     1:38.47 (51.53)     2:36.72 (58.25)     3:23.42 (46.70)
 -- Su, Kyle                  14 GATE-MR              2:40.00         DQ        
                  34.52     1:18.09 (43.57)     2:04.17 (46.08)          DQ (36.21)
 -- Simotas, Christopher A    13 NJW-NJ               2:50.09         DQ        
                  34.61     1:18.18 (43.57)     2:05.73 (47.55)          DQ (36.89)
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Schumacher, Griffin T     16 Agua Swim Team-MR         NT      24.66