Licensed to Metropolitan Swimming - Organization License
                                       HY-TEK's Meet Manager 11/3/2009 07:45 AM
          2009 MR YMID Shriek or Swim Meet - 10/30/2009 to 11/1/2009           
                             Sanction #: MR-091015                             
                                    Results                                    
 
Girls 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Du, Katelin                7 Middies-MR             39.24      35.36        
  2 Weiss, Emily N             7 Flying Dolphins-MR     49.43      38.53        
  3 Schwab, Carly A            7 Rivertown Rays-MR      44.25      40.63        
  4 Wang, Kathryn              7 Boys Club-MR           49.00      47.26        
  5 Mcdonough, Isabella T      7 Middies-MR                NT      50.80        
  6 Berman, Kira               7 Flying Dolphins-MR   1:16.93      54.01        
  7 Xu, Jessica                7 Middies-MR           1:05.36      54.47        
  8 Doft, Hannah               7 Flying Dolphins-MR        NT      56.30        
  9 Jocelyn, Laura             7 Wahoos-MR            1:35.00      56.94        
 10 Monaghan, Emma G           7 Middies-MR                NT      57.73        
 11 Gurden, Julia              6 Middies-MR                NT      58.02        
 12 Serin, Ava M               7 Flying Dolphins-MR        NT      59.90        
 13 Hu, Ashley S               7 Middies-MR                NT    1:00.05        
 14 Shopovick, Sophia F        6 FAST-MR                55.90    1:00.44        
 15 Park, Kylie N              7 Wahoos-MR            2:00.00    1:01.82        
 16 Schwartz, Gabby R          7 Flying Dolphins-MR        NT    1:03.91        
 17 Titone, Jordan M           7 Middies-MR                NT    1:04.46        
 18 Milio, Theresa A           7 Middies-MR                NT    1:07.77        
 19 Nix, Ines N                5 Unattached                NT    1:33.32        
 20 Donoghue, Maeve            5 Rivertown Rays-MR         NT    1:43.86        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Du, Katelin                7 Middies-MR             45.31      41.95        
  2 Wang, Kathryn              7 Boys Club-MR           56.00      52.17        
  3 Gurden, Julia              6 Middies-MR                NT      53.10        
  4 Mcdonough, Isabella T      7 Middies-MR                NT      56.43        
  5 Shopovick, Sophia F        6 FAST-MR              1:04.46      59.41        
  6 Hu, Ashley S               7 Middies-MR                NT      59.70        
  7 Monaghan, Emma G           7 Middies-MR                NT    1:01.24        
  8 Xu, Jessica                7 Middies-MR           1:12.48    1:02.20        
  9 Jocelyn, Laura             7 Wahoos-MR            2:02.00    1:04.84        
 10 Serin, Ava M               7 Flying Dolphins-MR        NT    1:09.48        
 11 Milio, Theresa A           7 Middies-MR                NT    1:11.18        
 12 Donoghue, Maeve            5 Rivertown Rays-MR         NT    1:19.87        
 -- Titone, Jordan M           7 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Nix, Ines N                5 Unattached                NT         DQ        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weiss, Emily N             7 Flying Dolphins-MR   1:03.17      49.03        
  2 Schwab, Carly A            7 Rivertown Rays-MR      50.00      49.71        
  3 Wang, Kathryn              7 Boys Club-MR           56.00      52.93        
  4 Schwartz, Gabby R          7 Flying Dolphins-MR        NT    1:21.00        
  5 Mcdonough, Isabella T      7 Middies-MR                NT    1:21.86        
  6 Gurden, Julia              6 Middies-MR                NT    1:24.21        
 -- Donoghue, Maeve            5 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Doft, Hannah               7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Berman, Kira               7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Xu, Jessica                7 Middies-MR           1:17.89         DQ        
 -- Milio, Theresa A           7 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Park, Kylie N              7 Wahoos-MR            1:56.00         DQ        
 -- Hu, Ashley S               7 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Titone, Jordan M           7 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Monaghan, Emma G           7 Middies-MR                NT         DQ        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Du, Katelin                7 Middies-MR             44.18      40.75        
  2 Weiss, Emily N             7 Flying Dolphins-MR   1:02.69      45.33        
  3 Wang, Kathryn              7 Boys Club-MR           59.00      58.81        
 -- Shopovick, Sophia F        6 FAST-MR              1:09.23         DQ        
 -- Schwab, Carly A            7 Rivertown Rays-MR    1:00.39         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dell'Orto, Mia D           8 Middies-MR             34.72      33.56        
  2 Cantor, Elana R            8 Rivertown Rays-MR      38.96      37.10        
  3 Yao, Linna                 8 Middies-MR             37.80      37.21        
  4 Fried, Lexi N              8 Flying Dolphins-MR     45.59      37.86        
  5 Ketron, Anna E             8 Rivertown Rays-MR      39.63      38.49        
  6 Nichols, Mary H            8 Rivertown Rays-MR      39.09      40.04        
  7 Cahaly, Emma E             8 Middies-MR             41.04      40.59        
  8 Seck, Fatim                8 FAST-MR                40.44      41.94        
  9 Marcos, Lillie A           8 Flying Dolphins-MR        NT      42.04        
 10 Liu, Allison               8 Middies-MR             46.87      42.08        
 11 Rutherford, Kelly A        8 Middies-MR             43.01      43.32        
 12 Brew, Maggie C             8 Middies-MR             42.84      43.37        
 13 Paz, Cristina              8 Middies-MR             48.70      44.34        
 14 Shannon, Kayla             8 GAEL-MR                48.99      45.08        
 15 Dancygier, Emily H         8 Wahoos-MR              56.00      45.26        
 16 Hooper, Sorrell D          8 FAST-MR                45.99      46.07        
 17 Seward, MACKENZIE H        8 GAEL-MR                52.99      46.33        
 18 Guo, Sophia Y              8 Middies-MR                NT      46.73        
 19 Frenkel, Lea               8 Wahoos-MR              48.45      47.36        
 20 Rosenbaum, Lily B          8 Rivertown Rays-MR      47.79      47.59        
 21 Rubin, Grace W             8 UNRA-MR                47.59      47.93        
 22 Clarke, Sara E             8 Rivertown Rays-MR      45.00      48.73        
 23 Feigin, Alexandra M        8 Flying Dolphins-MR        NT      49.31        
 24 Mitchell, Ilyana M         8 Flying Dolphins-MR        NT      49.75        
 25 Valerio, Sofia A           8 Middies-MR             52.24      50.23        
 26 McSpedon, Sophia M         8 GAEL-MR                45.99      51.23        
 27 Levine, Arianne N          8 Middies-MR             47.36      51.47        
 28 Capaldi, Claire R          8 GAEL-MR                49.75      52.76        
 29 Cruz, Isabella D           8 Flying Dolphins-MR        NT      53.97        
 30 Hanson, Olivia M           8 Flying Dolphins-MR        NT      55.29        
 31 Kane, Miranda J            8 FAST-MR                47.30      58.69        
 32 Linhart, Ariella J         8 Flying Dolphins-MR        NT    1:01.17        
 33 Cohn, Sarah D              8 Flying Dolphins-MR        NT    1:04.59        
 34 Seidman, Jenny             8 Flying Dolphins-MR        NT    1:11.57        
 35 Bergstein, Olivia          8 Rivertown Rays-MR         NT    1:19.52        
 -- Abelow, Lauren R           8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dell'Orto, Mia D           8 Middies-MR             42.28      41.18        
  2 Cantor, Elana R            8 Rivertown Rays-MR      44.78      46.26        
  3 Ketron, Anna E             8 Rivertown Rays-MR      44.86      46.29        
  4 Cahaly, Emma E             8 Middies-MR             50.23      46.61        
  5 Seck, Fatim                8 FAST-MR                49.27      46.85        
  6 Brew, Maggie C             8 Middies-MR             51.72      47.28        
  7 Nichols, Mary H            8 Rivertown Rays-MR      44.44      47.73        
  8 Marcos, Lillie A           8 Flying Dolphins-MR        NT      48.60        
  9 Rutherford, Kelly A        8 Middies-MR             49.99      48.92        
 10 Rubin, Grace W             8 UNRA-MR                53.45      50.20        
 11 Hooper, Sorrell D          8 FAST-MR                50.61      50.26        
 12 Clarke, Sara E             8 Rivertown Rays-MR      45.00      50.57        
 13 Paz, Cristina              8 Middies-MR             51.94      50.76        
 14 Fried, Lexi N              8 Flying Dolphins-MR     52.71      50.80        
 15 Guo, Sophia Y              8 Middies-MR                NT      51.29        
 16 Frenkel, Lea               8 Wahoos-MR              54.11      51.80        
 17 McSpedon, Sophia M         8 GAEL-MR                52.99      53.07        
 18 Rosenbaum, Lily B          8 Rivertown Rays-MR      48.92      53.57        
 19 Abelow, Lauren R           8 Flying Dolphins-MR        NT      54.01        
 20 Dancygier, Emily H         8 Wahoos-MR            1:01.23      58.45        
 21 Feigin, Alexandra M        8 Flying Dolphins-MR        NT      59.24        
 22 Shannon, Kayla             8 GAEL-MR                54.99    1:00.35        
 23 Seward, MACKENZIE H        8 GAEL-MR              1:02.99    1:00.72        
 24 Valerio, Sofia A           8 Middies-MR           1:02.00    1:03.91        
 25 Cruz, Isabella D           8 Flying Dolphins-MR        NT    1:05.04        
 26 Cohn, Sarah D              8 Flying Dolphins-MR        NT    1:07.28        
 27 Kane, Miranda J            8 FAST-MR                56.88    1:08.63        
 28 Linhart, Ariella J         8 Flying Dolphins-MR        NT    1:08.73        
 29 Seidman, Jenny             8 Flying Dolphins-MR        NT    1:08.96        
 -- Liu, Allison               8 Middies-MR           1:00.96         DQ        
 -- Levine, Arianne N          8 Middies-MR             54.01         DQ        
 -- Mitchell, Ilyana M         8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Hanson, Olivia M           8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fried, Lexi N              8 Flying Dolphins-MR     56.72      47.25        
  2 Yao, Linna                 8 Middies-MR             53.32      49.19        
  3 Rutherford, Kelly A        8 Middies-MR             56.27      52.07        
  4 Brew, Maggie C             8 Middies-MR             54.12      54.01        
  5 Liu, Allison               8 Middies-MR           1:08.00      54.05        
  6 Cantor, Elana R            8 Rivertown Rays-MR         NT      54.09        
  7 Rosenbaum, Lily B          8 Rivertown Rays-MR      59.74      55.17        
  8 Seck, Fatim                8 FAST-MR                58.20      55.70        
  9 Levine, Arianne N          8 Middies-MR           1:04.00      55.83        
 10 Abelow, Lauren R           8 Flying Dolphins-MR        NT      56.31        
 11 Rubin, Grace W             8 UNRA-MR                57.42      58.87        
 12 Paz, Cristina              8 Middies-MR           1:05.03    1:01.36        
 13 Mitchell, Ilyana M         8 Flying Dolphins-MR     57.28    1:04.43        
 14 Feigin, Alexandra M        8 Flying Dolphins-MR        NT    1:08.92        
 15 Valerio, Sofia A           8 Middies-MR           1:12.00    1:16.94        
 -- Hanson, Olivia M           8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Seward, MACKENZIE H        8 GAEL-MR              1:12.99         DQ        
 -- Capaldi, Claire R          8 GAEL-MR              1:05.99         DQ        
 -- Marcos, Lillie A           8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Seidman, Jenny             8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Guo, Sophia Y              8 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Clarke, Sara E             8 Rivertown Rays-MR    1:10.00         DQ        
 -- Frenkel, Lea               8 Wahoos-MR              56.00         DQ        
 -- Cruz, Isabella D           8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Linhart, Ariella J         8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dell'Orto, Mia D           8 Middies-MR             45.62      41.48        
  2 Ketron, Anna E             8 Rivertown Rays-MR      48.00      47.08        
  3 Cahaly, Emma E             8 Middies-MR             55.86      47.59        
  4 Yao, Linna                 8 Middies-MR             57.47      48.60        
  5 Nichols, Mary H            8 Rivertown Rays-MR      49.65      48.71        
  6 Hooper, Sorrell D          8 FAST-MR                55.23      59.63        
  7 Dancygier, Emily H         8 Wahoos-MR            1:09.00    1:17.81        
 -- Kane, Miranda J            8 FAST-MR                50.45         DQ        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu, Christine             10 Middies-MR             30.66      30.03        
  2 Kase, Yuha                10 Middies-MR             30.93      30.47        
  3 Miou, Grace               10 Boys Club-MR           31.00      32.43        
  4 Frascati, Nicole M        10 FAST-MR                31.31      32.67        
  5 D'Amico, Nicole M         10 FAST-MR                32.05      32.90        
  6 Montes, Cassidy L         10 FAST-MR                32.54      33.02        
  7 Pace, Theresa M           10 Middies-MR             31.75      33.05        
  8 Walthall-Moon, Nia P      10 FAST-MR                32.64      33.32        
  9 Iwatsuki, Yui             10 Middies-MR             34.63      33.50        
 10 Lockhart, Sierra N         9 FAST-MR                36.56      35.01        
 11 McCarthy, Daneila         10 Middies-MR             34.46      35.14        
 12 Khan, Sabeen A            10 Middies-MR             35.36      35.62        
 13 Lance, Annabelle N        10 FAST-MR                35.81      35.78        
 14 Six-Osher, Skye R         10 Middies-MR             35.35      35.93        
 15 Elliott, Lucy C            9 Flying Dolphins-MR     36.00      35.95        
 16 McArdle, Maeve C           9 FAST-MR                36.69      36.37        
 17 Campanile, Angelina        9 Middies-MR             35.25      36.53        
 18 Salimi, Sana W             9 Middies-MR             37.90      36.61        
 19 Melnyk, Mary Kate K        9 Middies-MR             38.41      36.75        
 20 Niggl, Haley J            10 Wahoos-MR              43.06      37.90        
 21 Grassi, Alexandra N       10 Middies-MR                NT      39.39        
 22 Romero, Stefanie N        10 FAST-MR                36.93      40.08        
 23 Steinbrinker, Amelie A     9 Middies-MR             40.81      40.92        
 24 Fialkow, Lauren D          9 Middies-MR             40.42      40.94        
 25 Kass, Gabrielle           10 Middies-MR             38.09      41.14        
 26 DelMonaco, Gabriella M     9 FAST-MR                38.77      41.15        
 26 Levine, Jasmine P          9 Flying Dolphins-MR     52.86      41.15        
 28 Centis, Romane             9 Middies-MR             40.30      41.53        
 29 Hanagan, Lilly H           9 FAST-MR                41.37      42.27        
 30 Choksi, Nikita S           9 Middies-MR             43.80      42.37        
 31 Shopovick, Olivia M        9 FAST-MR                42.57      42.57        
 32 Pinzon, Sarah A            9 Flying Dolphins-MR     36.62      43.02        
 33 Bayer, Cally               9 Middies-MR             43.23      43.26        
 34 Penha, Sachi C             9 FAST-MR                43.61      43.61        
 35 Elwes, Cyprian V           9 Flying Dolphins-MR        NT      45.31        
 36 Titone, Lauren D          10 Middies-MR             53.82      45.91        
 37 Lee, Katelyn S             9 Flying Dolphins-MR        NT      49.53        
 38 Kennedy, Anna H            9 Middies-MR                NT      53.78        
 39 Doft, Dara                 9 Flying Dolphins-MR        NT    1:08.18        
 -- Dunbar, Camie D           10 FAST-MR                52.52         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pace, Theresa M           10 Middies-MR           1:14.62    1:14.22        
                  35.18     1:14.22 (39.04)                                        
  2 Drew, Sami B              10 Middies-MR           1:18.66    1:17.77        
                  37.37     1:17.77 (40.40)                                        
  3 Tsuruo, Sarah             10 Middies-MR           1:19.58    1:17.83        
                  37.70     1:17.83 (40.13)                                        
  4 Miou, Grace               10 Boys Club-MR         1:11.00    1:18.44        
                  35.06     1:18.44 (43.38)                                        
  5 Six-Osher, Skye R         10 Middies-MR           1:22.39    1:19.67        
                  37.68     1:19.67 (41.99)                                        
  6 Elliott, Lucy C            9 Flying Dolphins-MR   1:24.31    1:20.85        
                  39.14     1:20.85 (41.71)                                        
  7 Campanile, Angelina        9 Middies-MR           1:23.40    1:21.33        
                  37.59     1:21.33 (43.74)                                        
  8 Khan, Sabeen A            10 Middies-MR           1:22.25    1:21.63        
                  39.44     1:21.63 (42.19)                                        
  9 Capaldi, Alison J         10 GAEL-MR              1:18.99    1:23.02        
                  38.61     1:23.02 (44.41)                                        
 10 Lance, Annabelle N        10 FAST-MR              1:24.63    1:23.51        
                  38.93     1:23.51 (44.58)                                        
 11 Melnyk, Mary Kate K        9 Middies-MR           1:23.91    1:24.23        
                  39.69     1:24.23 (44.54)                                        
 12 Salimi, Sana W             9 Middies-MR           1:39.72    1:25.20        
                  40.96     1:25.20 (44.24)                                        
 13 Grassi, Alexandra N       10 Middies-MR                NT    1:30.61        
                  43.92     1:30.61 (46.69)                                        
 14 Bayer, Cally               9 Middies-MR           1:35.02    1:30.95        
                  43.92     1:30.95 (47.03)                                        
 15 Cagliostro, Eva R          9 GAEL-MR              1:28.69    1:31.04        
                  42.30     1:31.04 (48.74)                                        
 16 Centis, Romane             9 Middies-MR           1:42.93    1:34.83        
                  46.47     1:34.83 (48.36)                                        
 17 Fialkow, Lauren D          9 Middies-MR           1:37.90    1:35.97        
                  46.52     1:35.97 (49.45)                                        
 18 Penha, Sachi C             9 FAST-MR              1:41.59    1:36.05        
                  45.00     1:36.05 (51.05)                                        
 19 Steinbrinker, Amelie A     9 Middies-MR           1:37.99    1:36.78        
                  45.53     1:36.78 (51.25)                                        
 20 Pinzon, Sarah A            9 Flying Dolphins-MR        NT    1:38.24        
                  47.30     1:38.24 (50.94)                                        
 21 Choksi, Nikita S           9 Middies-MR           1:40.81    1:39.07        
                  45.40     1:39.07 (53.67)                                        
 22 Barr, Hadley E             9 GAEL-MR              1:36.58    1:41.44        
                  46.36     1:41.44 (55.08)                                        
 23 Elwes, Cyprian V           9 Flying Dolphins-MR        NT    1:42.19        
                  46.04     1:42.19 (56.15)                                        
 24 Titone, Lauren D          10 Middies-MR           1:54.00    1:42.96        
                  47.27     1:42.96 (55.69)                                        
 25 McDonald, Gloria D        10 Flying Dolphins-MR        NT    1:46.75        
                  44.90   1:46.75 (1:01.85)                                        
 26 Kennedy, Anna H            9 Middies-MR                NT    1:58.04        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kase, Yuha                10 Middies-MR           2:37.58    2:34.41        
                  36.46     1:16.12 (39.66)     1:56.71 (40.59)     2:34.41 (37.70)
  2 Drew, Sami B              10 Middies-MR           2:45.67    2:53.27        
                  37.21     1:20.72 (43.51)   2:53.27 (1:32.55)                    
  3 Campanile, Angelina        9 Middies-MR           3:00.41    2:56.84        
                  38.93     1:24.05 (45.12)     2:11.25 (47.20)     2:56.84 (45.59)
  4 Melnyk, Mary Kate K        9 Middies-MR           2:58.00    2:57.30        
                  40.54     1:24.48 (43.94)     2:11.73 (47.25)     2:57.30 (45.57)
  5 Six-Osher, Skye R         10 Middies-MR           3:00.13    2:59.19        
                  37.00     1:21.87 (44.87)     2:11.39 (49.52)     2:59.19 (47.80)
  6 Engel, Julia K            10 GAEL-MR              2:24.99    2:59.38        
                  38.22     1:24.04 (45.82)     2:13.09 (49.05)     2:59.38 (46.29)
  7 Centis, Romane             9 Middies-MR           3:55.58    3:22.12        
                  46.24     1:38.81 (52.57)     2:31.68 (52.87)     3:22.12 (50.44)
  8 Lance, Annabelle N        10 FAST-MR              3:11.12    3:24.87        
                  47.15     1:41.76 (54.61)     2:40.05 (58.29)     3:24.87 (44.82)
  9 Shopovick, Olivia M        9 FAST-MR              3:21.55    3:25.63        
                  42.42     1:34.76 (52.34)     2:31.87 (57.11)     3:25.63 (53.76)
 10 Penha, Sachi C             9 FAST-MR              3:44.90    3:48.41        
                1:48.51   2:50.15 (1:01.64)     3:48.41 (58.26)                    
 11 Filardi, Kate M           10 GAEL-MR              3:12.99    4:11.51        
                  50.39   1:55.07 (1:04.68)   3:04.34 (1:09.27)   4:11.51 (1:07.17)
 -- Mavrides, Zoe M            9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kase, Yuha                10 Middies-MR             36.05      35.29        
  2 Pace, Theresa M           10 Middies-MR             37.73      36.67        
  3 Miou, Grace               10 Boys Club-MR           37.00      37.07        
  4 Iwatsuki, Yui             10 Middies-MR             39.31      38.24        
  5 Tsuruo, Sarah             10 Middies-MR             41.13      39.79        
  5 Frascati, Nicole M        10 FAST-MR                39.70      39.79        
  7 Elliott, Lucy C            9 Flying Dolphins-MR     42.64      40.31        
  8 McCarthy, Daneila         10 Middies-MR             41.67      40.37        
  9 Six-Osher, Skye R         10 Middies-MR             40.39      40.40        
 10 Montes, Cassidy L         10 FAST-MR                41.12      40.68        
 11 Walthall-Moon, Nia P      10 FAST-MR                39.92      40.69        
 12 D'Amico, Nicole M         10 FAST-MR                40.11      41.12        
 13 Salimi, Sana W             9 Middies-MR             42.16      41.98        
 14 Okon, Allie N             10 GAEL-MR                45.40      42.45        
 15 Steinbrinker, Amelie A     9 Middies-MR             46.48      43.08        
 16 MacDonald, Sarah A         9 Wahoos-MR              45.30      43.25        
 17 Khan, Sabeen A            10 Middies-MR             47.37      43.46        
 18 McArdle, Maeve C           9 FAST-MR                44.38      43.53        
 19 Sciacca, Julia P          10 Wahoos-MR              47.80      44.20        
 20 Colucci, Christina L      10 Middies-MR             43.49      44.27        
 21 McSorley, Catherine A     10 Middies-MR             47.88      44.56        
 22 DelMonaco, Gabriella M     9 FAST-MR                46.57      45.67        
 23 Lance, Annabelle N        10 FAST-MR                43.61      45.72        
 24 Titone, Lauren D          10 Middies-MR             49.50      46.25        
 25 Romero, Stefanie N        10 FAST-MR                44.57      46.30        
 26 Shopovick, Olivia M        9 FAST-MR                44.53      46.64        
 27 Kass, Gabrielle           10 Middies-MR             48.40      46.98        
 28 Centis, Romane             9 Middies-MR             45.13      47.82        
 29 Chiulli, Victoria T       10 GAEL-MR                48.22      47.83        
 30 Bayer, Cally               9 Middies-MR             49.28      47.88        
 31 Niggl, Haley J            10 Wahoos-MR              52.57      48.26        
 32 Pinzon, Sarah A            9 Flying Dolphins-MR     58.28      48.32        
 33 Chiulli, Elizabeth C       9 GAEL-MR                50.60      48.64        
 34 Grassi, Alexandra N       10 Middies-MR                NT      49.74        
 35 Elwes, Cyprian V           9 Flying Dolphins-MR        NT      49.83        
 36 McDonald, Gloria D        10 Flying Dolphins-MR        NT      50.01        
 37 Cagliostro, Eva R          9 GAEL-MR                51.31      50.58        
 38 Penha, Sachi C             9 FAST-MR                54.06      52.03        
 39 Filardi, Kate M           10 GAEL-MR                51.28      52.31        
 40 Lee, Katelyn S             9 Flying Dolphins-MR        NT      52.82        
 41 Choksi, Nikita S           9 Middies-MR             50.07      53.15        
 42 Mavrides, Zoe M            9 Flying Dolphins-MR        NT      57.05        
 -- Corcoran, Claire F        10 GAEL-MR                43.56         DQ        
 -- Kennedy, Anna H            9 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Hasselt, Gabrielle E      10 GAEL-MR                52.99         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu, Christine             10 Middies-MR           1:18.28    1:13.81        
                  35.74     1:13.81 (38.07)                                        
  2 Kase, Yuha                10 Middies-MR           1:19.38    1:15.37        
                  36.49     1:15.37 (38.88)                                        
  3 Montes, Cassidy L         10 FAST-MR              1:28.99    1:26.32        
                  41.44     1:26.32 (44.88)                                        
  4 Six-Osher, Skye R         10 Middies-MR           1:27.74    1:26.45        
                  41.93     1:26.45 (44.52)                                        
  5 D'Amico, Nicole M         10 FAST-MR              1:29.96    1:26.75        
  6 McCarthy, Daneila         10 Middies-MR           1:27.57    1:27.73        
                  42.59     1:27.73 (45.14)                                        
  7 Tsuruo, Sarah             10 Middies-MR           1:31.19    1:28.18        
                  42.80     1:28.18 (45.38)                                        
  8 Salimi, Sana W             9 Middies-MR           1:31.73    1:29.74        
                  44.23     1:29.74 (45.51)                                        
  9 Frascati, Nicole M        10 FAST-MR              1:30.11    1:31.88        
 10 Walthall-Moon, Nia P      10 FAST-MR              1:42.18    1:33.71        
                  43.81     1:33.71 (49.90)                                        
 11 Steinbrinker, Amelie A     9 Middies-MR           1:46.91    1:35.38        
                  46.12     1:35.38 (49.26)                                        
 12 McArdle, Maeve C           9 FAST-MR              1:45.44    1:36.22        
                  44.62     1:36.22 (51.60)                                        
 13 Shopovick, Olivia M        9 FAST-MR              2:06.55    1:36.70        
                  45.50     1:36.70 (51.20)                                        
 14 Romero, Stefanie N        10 FAST-MR              1:42.76    1:37.43        
                  46.76     1:37.43 (50.67)                                        
 15 DelMonaco, Gabriella M     9 FAST-MR              1:45.38    1:38.77        
 16 Kass, Gabrielle           10 Middies-MR           1:46.27    1:38.83        
                  48.84     1:38.83 (49.99)                                        
 17 Lance, Annabelle N        10 FAST-MR              1:43.00    1:40.10        
                  48.24     1:40.10 (51.86)                                        
 18 Lockhart, Sierra N         9 FAST-MR              1:50.61    1:42.54        
                  47.55     1:42.54 (54.99)                                        
 19 Niggl, Haley J            10 Wahoos-MR            1:57.95    1:45.32        
 20 Levine, Jasmine P          9 Flying Dolphins-MR   1:58.87    1:45.33        
                  48.09     1:45.33 (57.24)                                        
 21 Bayer, Cally               9 Middies-MR           1:44.44    1:47.49        
                  51.59     1:47.49 (55.90)                                        
 22 Penha, Sachi C             9 FAST-MR              2:02.76    1:53.08        
                  54.26     1:53.08 (58.82)                                        
 -- Hanagan, Lilly H           9 FAST-MR              1:40.99         DQ        
                  46.50          DQ (50.71)                                        
 -- Iwatsuki, Yui             10 Middies-MR           1:26.69         DQ        
                  39.14          DQ (42.11)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miou, Grace               10 Boys Club-MR           37.00      37.69        
  2 Pace, Theresa M           10 Middies-MR             39.86      39.29        
  3 Kase, Yuha                10 Middies-MR             40.23      40.46        
  4 Montes, Cassidy L         10 FAST-MR                41.30      41.48        
  5 Tsuruo, Sarah             10 Middies-MR             44.33      42.04        
  6 Iwatsuki, Yui             10 Middies-MR             44.53      43.19        
  7 D'Amico, Nicole M         10 FAST-MR                41.10      43.44        
  8 Walthall-Moon, Nia P      10 FAST-MR                45.28      44.66        
  9 McCarthy, Daneila         10 Middies-MR             44.15      44.98        
 10 Campanile, Angelina        9 Middies-MR             44.39      45.14        
 11 Khan, Sabeen A            10 Middies-MR             48.38      47.11        
 12 Frascati, Nicole M        10 FAST-MR                45.58      48.07        
 13 Lockhart, Sierra N         9 FAST-MR                48.23      48.17        
 14 Pinzon, Sarah A            9 Flying Dolphins-MR     56.56      48.88        
 15 McArdle, Maeve C           9 FAST-MR                56.73      49.53        
 16 Hanagan, Lilly H           9 FAST-MR                50.29      50.37        
 17 Romero, Stefanie N        10 FAST-MR                48.99      50.67        
 18 Melnyk, Mary Kate K        9 Middies-MR             51.91      50.74        
 19 Cagliostro, Eva R          9 GAEL-MR                52.22      51.87        
 20 Levine, Jasmine P          9 Flying Dolphins-MR     55.36      52.14        
 21 Capaldi, Alison J         10 GAEL-MR                48.44      52.65        
 22 Centis, Romane             9 Middies-MR             55.85      53.80        
 23 DelMonaco, Gabriella M     9 FAST-MR                54.89      55.39        
 24 Fialkow, Lauren D          9 Middies-MR           1:00.08      57.50        
 25 Barr, Hadley E             9 GAEL-MR                56.55      57.94        
 26 Niggl, Haley J            10 Wahoos-MR            1:14.65      58.38        
 27 Kass, Gabrielle           10 Middies-MR           1:00.35      59.90        
 28 Elwes, Cyprian V           9 Flying Dolphins-MR        NT    1:03.54        
 29 Titone, Lauren D          10 Middies-MR           1:12.28    1:05.83        
 -- Choksi, Nikita S           9 Middies-MR           1:05.45         DQ        
 -- Kennedy, Anna H            9 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Lee, Katelyn S             9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Doft, Dara                 9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu, Christine             10 Middies-MR           1:28.18    1:20.98        
                  38.66     1:20.98 (42.32)                                        
  2 Miou, Grace               10 Boys Club-MR         1:23.00    1:27.34        
                  39.51     1:27.34 (47.83)                                        
  3 Pace, Theresa M           10 Middies-MR           1:30.36    1:27.92        
                  41.26     1:27.92 (46.66)                                        
  4 Kase, Yuha                10 Middies-MR           1:29.28    1:28.29        
                  42.62     1:28.29 (45.67)                                        
  5 Iwatsuki, Yui             10 Middies-MR           1:35.64    1:33.95        
                  44.65     1:33.95 (49.30)                                        
  6 McCarthy, Daneila         10 Middies-MR           1:39.62    1:33.99        
                  44.72     1:33.99 (49.27)                                        
  7 D'Amico, Nicole M         10 FAST-MR              1:40.99    1:36.15        
                  45.54     1:36.15 (50.61)                                        
  8 Campanile, Angelina        9 Middies-MR           1:44.74    1:38.49        
                  45.52     1:38.49 (52.97)                                        
  9 Colucci, Christina L      10 Middies-MR           1:40.72    1:39.76        
                  48.73     1:39.76 (51.03)                                        
 10 Okon, Allie N             10 GAEL-MR              1:52.99    1:41.87        
                  47.95     1:41.87 (53.92)                                        
 11 Khan, Sabeen A            10 Middies-MR           2:02.12    1:42.74        
                  48.54     1:42.74 (54.20)                                        
 12 Engel, Julia K            10 GAEL-MR              1:38.99    1:44.68        
                  48.96     1:44.68 (55.72)                                        
 13 Lockhart, Sierra N         9 FAST-MR              1:55.25    1:46.43        
                  49.47     1:46.43 (56.96)                                        
 14 Corcoran, Claire F        10 GAEL-MR              1:54.99    1:48.34        
                  51.12     1:48.34 (57.22)                                        
 15 MacDonald, Sarah A         9 Wahoos-MR            2:04.00    1:48.76        
                  52.91     1:48.76 (55.85)                                        
 16 Melnyk, Mary Kate K        9 Middies-MR           1:48.00    1:49.43        
                  50.25     1:49.43 (59.18)                                        
 17 McSorley, Catherine A     10 Middies-MR           1:52.00    1:50.88        
                  52.25     1:50.88 (58.63)                                        
 18 Romero, Stefanie N        10 FAST-MR              2:02.16    1:54.07        
                  53.72   1:54.07 (1:00.35)                                        
 19 Bayer, Cally               9 Middies-MR           2:08.93    1:57.85        
                  53.76   1:57.85 (1:04.09)                                        
 20 Sciacca, Julia P          10 Wahoos-MR            2:03.11    1:58.89        
                  55.68   1:58.89 (1:03.21)                                        
 21 Kass, Gabrielle           10 Middies-MR           2:27.36    2:14.42        
                1:05.05   2:14.42 (1:09.37)                                        
 22 Titone, Lauren D          10 Middies-MR           2:34.00    2:18.89        
                1:03.29   2:18.89 (1:15.60)                                        
 23 Filardi, Kate M           10 GAEL-MR              2:09.55    2:26.28        
                1:05.06   2:26.28 (1:21.22)                                        
 -- Chiulli, Victoria T       10 GAEL-MR              1:52.99         DQ        
                  56.18        DQ (1:03.66)                                        
 -- Choksi, Nikita S           9 Middies-MR           2:18.65         DQ        
                1:06.14        DQ (1:17.98)                                        
 -- Kennedy, Anna H            9 Middies-MR                NT         DQ        
                1:10.77        DQ (1:28.48)                                        
 -- Walthall-Moon, Nia P      10 FAST-MR              1:45.33         DQ        
                  48.98          DQ (58.99)                                        
 -- McDonald, Gloria D        10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                  54.09        DQ (1:10.50)                                        
 -- Cagliostro, Eva R          9 GAEL-MR              1:45.44         DQ        
                  55.17        DQ (1:04.34)                                        
 -- Pinzon, Sarah A            9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                  51.58          DQ (55.48)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu, Christine             10 Middies-MR             32.20      32.72        
  2 Montes, Cassidy L         10 FAST-MR                39.28      37.59        
  3 Drew, Sami B              10 Middies-MR             38.15      38.75        
  4 Tsuruo, Sarah             10 Middies-MR             40.18      39.86        
  5 Melnyk, Mary Kate K        9 Middies-MR             43.54      40.39        
  6 Elliott, Lucy C            9 Flying Dolphins-MR     43.00      41.83        
  6 Frascati, Nicole M        10 FAST-MR                42.80      41.83        
  8 Campanile, Angelina        9 Middies-MR             41.92      43.30        
  9 Salimi, Sana W             9 Middies-MR             43.69      43.75        
 10 Six-Osher, Skye R         10 Middies-MR             41.43      44.06        
 11 Niggl, Haley J            10 Wahoos-MR              59.00      45.20        
 12 McArdle, Maeve C           9 FAST-MR                45.51      45.69        
 13 Shopovick, Olivia M        9 FAST-MR              1:01.59      45.98        
 14 Chiulli, Victoria T       10 GAEL-MR                51.99      47.00        
 15 Centis, Romane             9 Middies-MR             49.64      47.78        
 16 DelMonaco, Gabriella M     9 FAST-MR                50.47      48.12        
 17 Steinbrinker, Amelie A     9 Middies-MR             54.53      48.42        
 18 Lockhart, Sierra N         9 FAST-MR                56.05      49.59        
 19 McSorley, Catherine A     10 Middies-MR             55.32      50.13        
 20 Chiulli, Elizabeth C       9 GAEL-MR              1:02.55      50.28        
 21 Bayer, Cally               9 Middies-MR             52.80      52.88        
 22 Titone, Lauren D          10 Middies-MR             55.67      54.08        
 23 Kass, Gabrielle           10 Middies-MR             54.80      55.30        
 24 Penha, Sachi C             9 FAST-MR                59.55      59.54        
 -- Hasselt, Gabrielle E      10 GAEL-MR                58.99         DQ        
 -- Choksi, Nikita S           9 Middies-MR           1:04.30         DQ        
 -- Walthall-Moon, Nia P      10 FAST-MR                46.28         DQ        
 -- Lance, Annabelle N        10 FAST-MR                59.00         DQ        
 -- Kennedy, Anna H            9 Middies-MR                NT         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu, Christine             10 Middies-MR           1:21.78    1:16.49        
                  35.87     1:16.49 (40.62)                                        
  2 Drew, Sami B              10 Middies-MR           1:30.16    1:27.69        
                  40.02     1:27.69 (47.67)                                        
  3 Shopovick, Olivia M        9 FAST-MR              2:04.59    1:46.37        
                  47.25     1:46.37 (59.12)                                        
  4 Elliott, Lucy C            9 Flying Dolphins-MR   1:50.90    1:48.89        
                  48.87   1:48.89 (1:00.02)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu, Christine             10 Middies-MR           1:12.84    1:12.57        
                  33.66     1:12.57 (38.91)                                        
  2 Pace, Theresa M           10 Middies-MR           1:22.36    1:21.70        
                  38.57     1:21.70 (43.13)                                        
  3 Miou, Grace               10 Boys Club-MR         1:19.00    1:22.11        
                  38.83     1:22.11 (43.28)                                        
  4 Iwatsuki, Yui             10 Middies-MR           1:21.55    1:23.15        
                  38.75     1:23.15 (44.40)                                        
  5 Montes, Cassidy L         10 FAST-MR              1:21.38    1:24.55        
                  40.99     1:24.55 (43.56)                                        
  6 D'Amico, Nicole M         10 FAST-MR              1:28.39    1:25.66        
                  39.09     1:25.66 (46.57)                                        
  7 Tsuruo, Sarah             10 Middies-MR           1:27.17    1:25.98        
                  40.77     1:25.98 (45.21)                                        
  8 McCarthy, Daneila         10 Middies-MR           1:32.00    1:27.07        
                  41.19     1:27.07 (45.88)                                        
  9 Drew, Sami B              10 Middies-MR           1:28.28    1:28.12        
                  40.05     1:28.12 (48.07)                                        
 10 Frascati, Nicole M        10 FAST-MR              1:27.70    1:29.95        
                  43.37     1:29.95 (46.58)                                        
 11 Colucci, Christina L      10 Middies-MR           1:36.08    1:32.83        
                  45.34     1:32.83 (47.49)                                        
 12 Salimi, Sana W             9 Middies-MR           1:34.95    1:33.16        
                  43.16     1:33.16 (50.00)                                        
 13 McArdle, Maeve C           9 FAST-MR              1:33.95    1:34.39        
                  44.66     1:34.39 (49.73)                                        
 14 Okon, Allie N             10 GAEL-MR              1:55.99    1:34.68        
                  46.06     1:34.68 (48.62)                                        
 15 Engel, Julia K            10 GAEL-MR              1:31.86    1:34.73        
                  45.75     1:34.73 (48.98)                                        
 16 Khan, Sabeen A            10 Middies-MR           1:37.24    1:35.11        
                  46.45     1:35.11 (48.66)                                        
 17 Elliott, Lucy C            9 Flying Dolphins-MR   1:40.74    1:36.58        
                  44.63     1:36.58 (51.95)                                        
 18 Niggl, Haley J            10 Wahoos-MR            2:07.00    1:41.11        
                  46.45     1:41.11 (54.66)                                        
 19 DelMonaco, Gabriella M     9 FAST-MR              1:41.69    1:44.05        
                  46.47     1:44.05 (57.58)                                        
 20 Romero, Stefanie N        10 FAST-MR              1:47.32    1:44.28        
                  49.22     1:44.28 (55.06)                                        
 21 Sciacca, Julia P          10 Wahoos-MR            1:58.71    1:44.37        
                  48.72     1:44.37 (55.65)                                        
 22 Steinbrinker, Amelie A     9 Middies-MR           1:49.00    1:47.15        
                  50.01     1:47.15 (57.14)                                        
 23 Cagliostro, Eva R          9 GAEL-MR              1:58.55    1:50.87        
                  55.14     1:50.87 (55.73)                                        
 24 Hasselt, Gabrielle E      10 GAEL-MR              1:55.99    1:56.11        
                  56.30     1:56.11 (59.81)                                        
 -- Pinzon, Sarah A            9 Flying Dolphins-MR   2:03.81         DQ        
                  49.50          DQ (52.99)                                        
 -- Elwes, Cyprian V           9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                  48.87        DQ (1:01.05)                                        
 -- MacDonald, Sarah A         9 Wahoos-MR            2:07.00         DQ        
                  45.50          DQ (49.13)                                        
 -- Chiulli, Elizabeth C       9 GAEL-MR              1:58.55         DQ        
                  53.75        DQ (1:07.01)                                        
 -- McDonald, Gloria D        10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                  55.49          DQ (59.58)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brickman, Molly E         12 Flying Dolphins-MR     27.88      27.82        
  2 Catarinacchio, Jessica R  12 Middies-MR             28.48      28.99        
  3 Siegel, Sophie H          12 Flying Dolphins-MR     29.00      29.15        
  4 Maronilla, Giselle P      11 Unymid-MR              31.06      30.76        
  5 Weisstuch, Caroline F     12 Middies-MR             30.79      30.78        
  6 Vasudevan, Arya V         12 Middies-MR             30.78      30.96        
  7 Broderick, Amanda K       11 Middies-MR             29.88      31.00        
  8 Maronilla, Juliana P      12 Unymid-MR              31.68      31.08        
  9 Shopovick, Victoria L     12 FAST-MR                32.46      31.60        
 10 DelMonaco, Alyssa T       12 FAST-MR                31.38      32.32        
 11 Chisolm, Amber N          11 FAST-MR                32.34      32.63        
 12 Hanagan, Alli N           11 FAST-MR                33.06      32.91        
 13 Delaney, Kate             12 Wahoos-MR              38.90      33.13        
 14 Chia, Eileen              11 FAST-MR                31.52      33.41        
 15 Tobori, Kanae             12 Middies-MR             34.00      33.56        
 16 Guo, Grace                11 Middies-MR             34.31      34.11        
 17 Salimi, Sarah W           11 Middies-MR             32.40      34.17        
 18 Rachlin, Amanda M         11 Middies-MR             34.13      34.59        
 19 Day, Noelle               11 FAST-MR                34.62      34.70        
 20 WU, Susan J               11 Boys Club-MR           34.00      35.47        
 21 Formoso, Sabrina          12 FAST-MR                36.02      35.96        
 22 Hsu, Christina            11 Middies-MR             40.62      37.48        
 23 Adams, Skylar R           11 Wahoos-MR              41.40      37.69        
 24 Su, Kaity                 11 Middies-MR             39.14      37.84        
 25 Doft, Ellie S             11 Flying Dolphins-MR        NT      38.48        
 26 Esteves, Arielle K        11 Wahoos-MR              42.35      39.02        
 27 Hall, Emma M              11 Middies-MR           1:04.47    1:08.91        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brickman, Molly E         12 Flying Dolphins-MR   1:01.17      59.82        
                  28.82       59.82 (31.00)                                        
  2 Phang, Yee Chung          12 Boys Club-MR         1:02.00    1:00.97        
                  29.41     1:00.97 (31.56)                                        
  3 Maronilla, Juliana P      12 Unymid-MR            1:08.50    1:06.13        
                  31.19     1:06.13 (34.94)                                        
  4 Broderick, Amanda K       11 Middies-MR           1:08.59    1:06.33        
                  31.84     1:06.33 (34.49)                                        
  5 Vasudevan, Arya V         12 Middies-MR           1:06.62    1:06.65        
                  32.06     1:06.65 (34.59)                                        
  6 Lowitt, Sabina L          11 Flying Dolphins-MR   1:07.47    1:06.70        
                  31.76     1:06.70 (34.94)                                        
  7 Elmassry, Jasmine         11 Boys Club-MR         1:08.00    1:06.94        
                  32.26     1:06.94 (34.68)                                        
  8 Avezzano, Katie G         11 Middies-MR           1:08.05    1:07.20        
                  32.47     1:07.20 (34.73)                                        
  9 Ostrofsky, Miki           12 Wahoos-MR            1:35.00    1:09.09        
                  32.44     1:09.09 (36.65)                                        
 10 Maronilla, Giselle P      11 Unymid-MR            1:14.50    1:10.33        
                  33.74     1:10.33 (36.59)                                        
 11 Nagaishi, Ayano           11 Middies-MR           1:09.00    1:11.28        
                  32.06     1:11.28 (39.22)                                        
 12 Sosa, Laura               12 GAEL-MR              1:12.26    1:11.39        
                  33.73     1:11.39 (37.66)                                        
 13 Weber, Maya R             11 FAST-MR              1:16.88    1:12.47        
                  35.08     1:12.47 (37.39)                                        
 14 Chisolm, Amber N          11 FAST-MR              1:21.77    1:12.90        
                  34.09     1:12.90 (38.81)                                        
 15 Weisstuch, Caroline F     12 Middies-MR           1:12.62    1:13.34        
                  34.30     1:13.34 (39.04)                                        
 16 DelMonaco, Alyssa T       12 FAST-MR              1:16.00    1:13.41        
                  34.15     1:13.41 (39.26)                                        
 17 Shopovick, Victoria L     12 FAST-MR              1:18.38    1:15.22        
                  34.42     1:15.22 (40.80)                                        
 18 O'Meara, Sappha E         12 Flying Dolphins-MR   1:16.85    1:15.52        
                  36.19     1:15.52 (39.33)                                        
 19 Guo, Grace                11 Middies-MR           1:22.09    1:16.29        
                  36.25     1:16.29 (40.04)                                        
 20 Salimi, Sarah W           11 Middies-MR           1:14.25    1:16.59        
                  35.95     1:16.59 (40.64)                                        
 21 Chia, Eileen              11 FAST-MR              1:20.55    1:17.08        
                  35.67     1:17.08 (41.41)                                        
 22 Chen, Olivia C            12 GAEL-MR              1:15.25    1:17.63        
                  35.51     1:17.63 (42.12)                                        
 23 Talus, Shreya R           11 Middies-MR           1:18.58    1:17.84        
                  37.39     1:17.84 (40.45)                                        
 24 Day, Noelle               11 FAST-MR              1:18.23    1:17.88        
                  36.64     1:17.88 (41.24)                                        
 25 Rachlin, Amanda M         11 Middies-MR           1:18.22    1:19.08        
                  36.35     1:19.08 (42.73)                                        
 26 Delaney, Kate             12 Wahoos-MR            1:49.00    1:19.93        
                  37.43     1:19.93 (42.50)                                        
 27 Tobori, Kanae             12 Middies-MR           1:17.03    1:20.09        
                  37.41     1:20.09 (42.68)                                        
 28 Formoso, Sabrina          12 FAST-MR              1:31.00    1:22.11        
                  39.14     1:22.11 (42.97)                                        
 29 Steinbrinker, Tabea F     11 Middies-MR           1:24.71    1:22.76        
                  38.43     1:22.76 (44.33)                                        
 30 Titone, Morgan K          11 Middies-MR           1:26.75    1:24.05        
                  39.54     1:24.05 (44.51)                                        
 31 Hsu, Christina            11 Middies-MR           1:31.54    1:26.79        
                  39.21     1:26.79 (47.58)                                        
 32 Adams, Skylar R           11 Wahoos-MR            1:58.99    1:27.31        
                  41.61     1:27.31 (45.70)                                        
 33 Su, Kaity                 11 Middies-MR           1:38.08    1:32.13        
                  40.44     1:32.13 (51.69)                                        
 34 Wroblewski, Anna          12 Wahoos-MR            2:00.00    1:33.25        
                  45.27     1:33.25 (47.98)                                        
 35 Esteves, Arielle K        11 Wahoos-MR            1:40.97    1:36.86        
                  45.78     1:36.86 (51.08)                                        
 36 Hall, Emma M              11 Middies-MR           2:22.81    2:16.99        
                1:04.15   2:16.99 (1:12.84)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brickman, Molly E         12 Flying Dolphins-MR   2:13.73    2:11.32        
                  29.72     1:02.84 (33.12)     1:37.09 (34.25)     2:11.32 (34.23)
  2 Siegel, Sophie H          12 Flying Dolphins-MR   2:18.52    2:21.49        
                  31.86     1:07.62 (35.76)     1:44.62 (37.00)     2:21.49 (36.87)
  3 Kase, Yuma                12 Middies-MR           2:28.96    2:22.35        
                  32.32     1:08.09 (35.77)     1:45.34 (37.25)     2:22.35 (37.01)
  4 Lipton, Jessica R         11 Flying Dolphins-MR   2:21.61    2:23.58        
                  32.25     1:09.45 (37.20)     1:46.90 (37.45)     2:23.58 (36.68)
  5 Vasudevan, Arya V         12 Middies-MR           2:25.00    2:23.94        
                  32.33     1:08.75 (36.42)     1:46.70 (37.95)     2:23.94 (37.24)
  6 Barclay, Skye M           12 Flying Dolphins-MR   2:26.50    2:23.97        
                  31.68     1:08.78 (37.10)     1:46.85 (38.07)     2:23.97 (37.12)
  7 Avezzano, Katie G         11 Middies-MR           2:27.67    2:26.66        
                  33.22     1:09.91 (36.69)     1:48.67 (38.76)     2:26.66 (37.99)
  8 Lowitt, Sabina L          11 Flying Dolphins-MR   2:38.20    2:27.02        
                  34.73     1:14.00 (39.27)     1:52.51 (38.51)     2:27.02 (34.51)
  9 Broderick, Amanda K       11 Middies-MR           2:31.21    2:28.18        
                  33.36     1:10.32 (36.96)     1:49.27 (38.95)     2:28.18 (38.91)
 10 Maronilla, Juliana P      12 Unymid-MR            2:26.00    2:29.46        
                  33.56     1:11.50 (37.94)     1:49.96 (38.46)     2:29.46 (39.50)
 11 Weiss, Jessica M          11 Flying Dolphins-MR   2:41.98    2:35.29        
                  35.21     1:14.79 (39.58)     1:56.33 (41.54)     2:35.29 (38.96)
 12 Maronilla, Giselle P      11 Unymid-MR            2:34.00    2:36.28        
                  35.95     1:16.15 (40.20)     1:57.85 (41.70)     2:36.28 (38.43)
 13 Ullrich, Taylor R         11 GAEL-MR              2:39.41    2:36.69        
                  35.96     1:16.15 (40.19)     1:57.52 (41.37)     2:36.69 (39.17)
 14 O'Meara, Sappha E         12 Flying Dolphins-MR   2:41.20    2:38.63        
                  36.49     1:17.67 (41.18)     1:59.22 (41.55)     2:38.63 (39.41)
 15 Dayton, Kyle Anne         12 Bluefish-MR          2:45.33    2:38.71        
                  37.26     1:18.91 (41.65)     2:00.59 (41.68)     2:38.71 (38.12)
 16 Weisstuch, Caroline F     12 Middies-MR           2:43.22    2:40.15        
                  36.07     1:17.79 (41.72)     1:59.85 (42.06)     2:40.15 (40.30)
 17 Salimi, Sarah W           11 Middies-MR           2:41.08    2:45.26        
                  37.75     1:21.34 (43.59)     2:04.14 (42.80)     2:45.26 (41.12)
 18 Tobori, Kanae             12 Middies-MR           2:43.00    2:49.08        
                  37.67     1:20.04 (42.37)     2:05.36 (45.32)     2:49.08 (43.72)
 19 Guo, Grace                11 Middies-MR           3:20.75    2:51.62        
 20 Steinbrinker, Tabea F     11 Middies-MR           3:02.17    2:59.73        
 21 Rachlin, Amanda M         11 Middies-MR           2:56.38    3:00.15        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kase, Yuma                12 Middies-MR             32.81      34.33        
  2 Nagaishi, Ayano           11 Middies-MR             36.14      35.24        
  3 Weiss, Jessica M          11 Flying Dolphins-MR        NT      36.35        
  4 Weisstuch, Caroline F     12 Middies-MR             37.00      36.77        
  5 Chisolm, Amber N          11 FAST-MR                43.44      37.32        
  6 Maronilla, Juliana P      12 Unymid-MR              39.08      37.44        
  7 Shopovick, Victoria L     12 FAST-MR                21.68      38.76        
  8 Guo, Grace                11 Middies-MR             38.57      39.31        
  9 Salimi, Sarah W           11 Middies-MR             36.94      39.32        
 10 Hanagan, Alli N           11 FAST-MR                41.01      39.51        
 11 Chia, Eileen              11 FAST-MR                41.72      40.28        
 12 DelMonaco, Alyssa T       12 FAST-MR                26.42      40.61        
 13 Steinbrinker, Tabea F     11 Middies-MR             40.53      40.90        
 14 Day, Noelle               11 FAST-MR                42.22      41.87        
 15 Adams, Skylar R           11 Wahoos-MR              53.89      41.92        
 16 Delaney, Kate             12 Wahoos-MR              46.99      43.56        
 17 Hsu, Christina            11 Middies-MR             45.75      43.77        
 18 Mckenna, Leah R           11 FAST-MR                44.28      43.92        
 19 Esteves, Arielle K        11 Wahoos-MR              48.82      44.64        
 20 Doft, Ellie S             11 Flying Dolphins-MR        NT      46.88        
 21 Su, Kaity                 11 Middies-MR             45.35      49.05        
 22 Hall, Emma M              11 Middies-MR           1:17.22    1:18.03        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brickman, Molly E         12 Flying Dolphins-MR   1:09.04    1:07.67        
                  33.21     1:07.67 (34.46)                                        
  2 Barclay, Skye M           12 Flying Dolphins-MR   1:11.32    1:11.00        
                  34.31     1:11.00 (36.69)                                        
  3 Siegel, Sophie H          12 Flying Dolphins-MR   1:09.58    1:11.08        
                  34.44     1:11.08 (36.64)                                        
  4 Gers, Emmanuelle S        11 Flying Dolphins-MR   1:14.27    1:11.55        
                  34.77     1:11.55 (36.78)                                        
  5 Kase, Yuma                12 Middies-MR           1:11.04    1:11.61        
                  34.87     1:11.61 (36.74)                                        
  6 Lowitt, Sabina L          11 Flying Dolphins-MR   1:12.64    1:13.18        
                  35.57     1:13.18 (37.61)                                        
  7 Fried, Carly T            11 Flying Dolphins-MR   1:16.82    1:13.46        
                  36.04     1:13.46 (37.42)                                        
  8 Avezzano, Katie G         11 Middies-MR           1:16.96    1:14.70        
                  36.50     1:14.70 (38.20)                                        
  9 Maronilla, Giselle P      11 Unymid-MR            1:22.00    1:15.13        
                  37.95     1:15.13 (37.18)                                        
 10 Lipton, Jessica R         11 Flying Dolphins-MR   1:19.61    1:15.43        
                  37.12     1:15.43 (38.31)                                        
 11 Broderick, Amanda K       11 Middies-MR           1:18.35    1:16.40        
                  37.44     1:16.40 (38.96)                                        
 12 Nagaishi, Ayano           11 Middies-MR           1:19.27    1:16.86        
                  37.20     1:16.86 (39.66)                                        
 13 Ostrofsky, Miki           12 Wahoos-MR            1:29.00    1:17.70        
                  36.94     1:17.70 (40.76)                                        
 14 Weiss, Jessica M          11 Flying Dolphins-MR   1:17.30    1:18.04        
                  37.54     1:18.04 (40.50)                                        
 15 Weisstuch, Caroline F     12 Middies-MR           1:20.41    1:20.46        
                  39.11     1:20.46 (41.35)                                        
 16 Guo, Grace                11 Middies-MR           1:24.89    1:22.06        
                  40.25     1:22.06 (41.81)                                        
 17 Maronilla, Juliana P      12 Unymid-MR            1:22.98    1:22.58        
                  40.83     1:22.58 (41.75)                                        
 18 Chisolm, Amber N          11 FAST-MR              1:37.38    1:23.14        
 19 Sosa, Laura               12 GAEL-MR              1:24.99    1:24.14        
                  41.45     1:24.14 (42.69)                                        
 20 Ullrich, Taylor R         11 GAEL-MR              1:22.85    1:24.45        
 21 Chia, Eileen              11 FAST-MR              1:37.17    1:24.86        
                  41.06     1:24.86 (43.80)                                        
 22 Rachlin, Amanda M         11 Middies-MR           1:25.47    1:24.95        
                  41.09     1:24.95 (43.86)                                        
 23 Shopovick, Victoria L     12 FAST-MR              1:23.25    1:25.30        
                  39.58     1:25.30 (45.72)                                        
 24 Steinbrinker, Tabea F     11 Middies-MR           1:33.20    1:25.31        
                  41.28     1:25.31 (44.03)                                        
 25 Salimi, Sarah W           11 Middies-MR           1:19.04    1:26.73        
                  41.96     1:26.73 (44.77)                                        
 26 Weber, Maya R             11 FAST-MR              1:39.45    1:30.23        
                  45.74     1:30.23 (44.49)                                        
 27 Tobori, Kanae             12 Middies-MR           1:28.00    1:30.50        
                  43.43     1:30.50 (47.07)                                        
 28 Talus, Shreya R           11 Middies-MR           1:32.65    1:33.32        
                  45.67     1:33.32 (47.65)                                        
 29 Delaney, Kate             12 Wahoos-MR            1:54.00    1:34.56        
                  45.18     1:34.56 (49.38)                                        
 30 Hsu, Christina            11 Middies-MR           1:44.72    1:41.71        
                  49.18     1:41.71 (52.53)                                        
 31 Titone, Morgan K          11 Middies-MR           1:42.09    1:42.22        
                  49.12     1:42.22 (53.10)                                        
 32 Formoso, Sabrina          12 FAST-MR              1:39.45    1:43.47        
                1:32.00     1:43.47 (11.47)                                        
 33 Hall, Emma M              11 Middies-MR           2:41.21    2:43.83        
                1:23.43   2:43.83 (1:20.40)                                        
 -- Wroblewski, Anna          12 Wahoos-MR            2:12.00         DQ        
                  52.45        DQ (1:01.98)                                        
 -- Su, Kaity                 11 Middies-MR           1:36.00         DQ        
 -- Esteves, Arielle K        11 Wahoos-MR            1:38.66         DQ        
                  48.41          DQ (52.51)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phang, Yee Chung          12 Boys Club-MR           34.00      34.77        
  2 Fried, Carly T            11 Flying Dolphins-MR     35.93      35.49        
  3 Brickman, Molly E         12 Flying Dolphins-MR     37.17      35.94        
  4 Elmassry, Jasmine         11 Boys Club-MR           38.00      37.86        
  5 Barclay, Skye M           12 Flying Dolphins-MR     38.10      38.09        
  6 Broderick, Amanda K       11 Middies-MR             38.54      39.06        
  7 Weiss, Jessica M          11 Flying Dolphins-MR     39.99      39.18        
  8 O'Meara, Sappha E         12 Flying Dolphins-MR     38.90      39.32        
  9 Ostrofsky, Miki           12 Wahoos-MR              39.38      39.92        
 10 Maronilla, Juliana P      12 Unymid-MR              41.14      40.05        
 11 Kase, Yuma                12 Middies-MR             39.72      40.23        
 12 Nagaishi, Ayano           11 Middies-MR             40.04      40.50        
 13 Maronilla, Giselle P      11 Unymid-MR              41.91      41.02        
 14 Vasudevan, Arya V         12 Middies-MR             40.44      41.18        
 15 Weber, Maya R             11 FAST-MR                43.77      41.41        
 16 Siegel, Sophie H          12 Flying Dolphins-MR     42.31      41.74        
 17 Lipton, Jessica R         11 Flying Dolphins-MR     43.56      41.82        
 18 Lowitt, Sabina L          11 Flying Dolphins-MR     43.18      42.30        
 19 Ullrich, Taylor R         11 GAEL-MR                42.29      42.43        
 20 Gers, Emmanuelle S        11 Flying Dolphins-MR     43.61      42.48        
 21 Sosa, Laura               12 GAEL-MR                45.99      42.85        
 22 Rachlin, Amanda M         11 Middies-MR             43.58      43.45        
 23 Guo, Grace                11 Middies-MR             44.19      43.50        
 24 Formoso, Sabrina          12 FAST-MR                42.91      43.97        
 25 DelMonaco, Alyssa T       12 FAST-MR                45.08      44.30        
 26 Salimi, Sarah W           11 Middies-MR             45.61      45.05        
 27 Day, Noelle               11 FAST-MR                47.42      45.48        
 28 Talus, Shreya R           11 Middies-MR             47.35      46.20        
 29 Steinbrinker, Tabea F     11 Middies-MR             46.11      46.56        
 30 Su, Kaity                 11 Middies-MR             47.09      46.95        
 31 Tobori, Kanae             12 Middies-MR             46.97      47.30        
 32 Esteves, Arielle K        11 Wahoos-MR              53.40      47.71        
 33 Chen, Olivia C            12 GAEL-MR                42.55      49.43        
 34 Adams, Skylar R           11 Wahoos-MR            2:07.88      49.74        
 35 Hsu, Christina            11 Middies-MR             48.75      50.52        
 -- Hall, Emma M              11 Middies-MR           1:17.32         DQ        
 -- Titone, Morgan K          11 Middies-MR             47.39         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phang, Yee Chung          12 Boys Club-MR         1:15.00    1:15.87        
                  35.52     1:15.87 (40.35)                                        
  2 Fried, Carly T            11 Flying Dolphins-MR   1:18.13    1:17.36        
                  36.92     1:17.36 (40.44)                                        
  3 Elmassry, Jasmine         11 Boys Club-MR         1:22.00    1:20.75        
                  38.73     1:20.75 (42.02)                                        
  4 Broderick, Amanda K       11 Middies-MR           1:23.26    1:23.63        
                  40.41     1:23.63 (43.22)                                        
  5 Avezzano, Katie G         11 Middies-MR           1:26.98    1:24.29        
                  39.90     1:24.29 (44.39)                                        
  6 Nagaishi, Ayano           11 Middies-MR           1:28.75    1:26.36        
                  40.67     1:26.36 (45.69)                                        
  7 Weiss, Jessica M          11 Flying Dolphins-MR   1:26.69    1:26.42        
                  40.95     1:26.42 (45.47)                                        
  8 Maronilla, Giselle P      11 Unymid-MR            1:36.00    1:27.84        
                  41.59     1:27.84 (46.25)                                        
  9 WU, Susan J               11 Boys Club-MR         1:23.00    1:28.25        
                  40.83     1:28.25 (47.42)                                        
 10 Giordano, Leta K          11 Flying Dolphins-MR   1:29.44    1:31.84        
                  42.13     1:31.84 (49.71)                                        
 11 Formoso, Sabrina          12 FAST-MR              1:31.27    1:34.45        
                  42.46     1:34.45 (51.99)                                        
 12 Guo, Grace                11 Middies-MR           1:39.33    1:36.19        
                  46.13     1:36.19 (50.06)                                        
 13 Hanagan, Alli N           11 FAST-MR              1:26.28    1:37.40        
                  46.40     1:37.40 (51.00)                                        
 14 Steinbrinker, Tabea F     11 Middies-MR           1:46.13    1:39.03        
                  46.99     1:39.03 (52.04)                                        
 15 Rachlin, Amanda M         11 Middies-MR           1:39.74    1:39.92        
                  45.83     1:39.92 (54.09)                                        
 16 Tobori, Kanae             12 Middies-MR           1:41.00    1:40.33        
                  46.71     1:40.33 (53.62)                                        
 17 Mckenna, Leah R           11 FAST-MR              1:44.22    1:42.20        
                  48.89     1:42.20 (53.31)                                        
 18 Su, Kaity                 11 Middies-MR           1:44.00    1:44.59        
                  47.49     1:44.59 (57.10)                                        
 19 Hall, Emma M              11 Middies-MR           2:42.52    2:40.39        
                1:17.23   2:40.39 (1:23.16)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brickman, Molly E         12 Flying Dolphins-MR     31.30      30.89        
  2 Catarinacchio, Jessica R  12 Middies-MR             30.55      31.26        
  3 Phang, Yee Chung          12 Boys Club-MR           32.00      31.28        
  4 Barclay, Skye M           12 Flying Dolphins-MR     31.90      31.46        
  5 Siegel, Sophie H          12 Flying Dolphins-MR     31.90      32.13        
  6 Kase, Yuma                12 Middies-MR             33.68      32.39        
  7 Avezzano, Katie G         11 Middies-MR             32.94      32.93        
  8 Weisstuch, Caroline F     12 Middies-MR             34.05      33.28        
  9 Maronilla, Juliana P      12 Unymid-MR              34.76      33.29        
  9 Lipton, Jessica R         11 Flying Dolphins-MR     31.99      33.29        
 11 Gers, Emmanuelle S        11 Flying Dolphins-MR     33.97      33.75        
 12 Giordano, Leta K          11 Flying Dolphins-MR     35.25      34.20        
 13 Maronilla, Giselle P      11 Unymid-MR              33.97      34.97        
 14 Chia, Eileen              11 FAST-MR                36.03      36.83        
 15 Vasudevan, Arya V         12 Middies-MR             39.50      38.38        
 16 DelMonaco, Alyssa T       12 FAST-MR                36.76      38.43        
 17 Rachlin, Amanda M         11 Middies-MR             39.24      38.59        
 18 Chisolm, Amber N          11 FAST-MR                37.69      38.70        
 19 Tobori, Kanae             12 Middies-MR             37.77      39.17        
 20 Shopovick, Victoria L     12 FAST-MR                40.54      39.66        
 21 Day, Noelle               11 FAST-MR                40.03      40.87        
 22 Salimi, Sarah W           11 Middies-MR             36.40      40.94        
 23 Mckenna, Leah R           11 FAST-MR                47.52      46.86        
 24 Formoso, Sabrina          12 FAST-MR                44.75      52.31        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phang, Yee Chung          12 Boys Club-MR         1:09.00    1:10.44        
                  32.29     1:10.44 (38.15)                                        
  2 Barclay, Skye M           12 Flying Dolphins-MR   1:11.51    1:11.83        
                  33.42     1:11.83 (38.41)                                        
  3 Avezzano, Katie G         11 Middies-MR           1:16.22    1:12.21        
                  33.05     1:12.21 (39.16)                                        
  4 Kase, Yuma                12 Middies-MR           1:17.04    1:13.41        
                  33.70     1:13.41 (39.71)                                        
  5 Siegel, Sophie H          12 Flying Dolphins-MR   1:15.64    1:13.47        
                  33.60     1:13.47 (39.87)                                        
  6 Lipton, Jessica R         11 Flying Dolphins-MR   1:15.00    1:14.72        
                  35.26     1:14.72 (39.46)                                        
  7 Elmassry, Jasmine         11 Boys Club-MR         1:18.00    1:17.16        
                  36.44     1:17.16 (40.72)                                        
  8 Gers, Emmanuelle S        11 Flying Dolphins-MR   1:20.00    1:17.57        
                  35.94     1:17.57 (41.63)                                        
  9 Fried, Carly T            11 Flying Dolphins-MR   1:15.79    1:19.41        
                  36.23     1:19.41 (43.18)                                        
 10 Weisstuch, Caroline F     12 Middies-MR           1:22.62    1:21.34        
                  36.68     1:21.34 (44.66)                                        
 11 Weiss, Jessica M          11 Flying Dolphins-MR   1:41.78    1:24.56        
                  39.07     1:24.56 (45.49)                                        
 12 Ullrich, Taylor R         11 GAEL-MR              1:24.99    1:26.67        
                  42.06     1:26.67 (44.61)                                        
 13 Vasudevan, Arya V         12 Middies-MR           1:37.02    1:30.17        
                  41.35     1:30.17 (48.82)                                        
 14 Shopovick, Victoria L     12 FAST-MR              1:41.05    1:35.18        
                  40.85     1:35.18 (54.33)                                        
 -- Chia, Eileen              11 FAST-MR              1:39.85         DQ        
                  40.23          DQ (46.02)                                        
 -- O'Meara, Sappha E         12 Flying Dolphins-MR   1:44.42         DQ        
                  42.25          DQ (47.88)                                        
 -- Chisolm, Amber N          11 FAST-MR              1:40.77         DQ        
                  39.15          DQ (54.28)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phang, Yee Chung          12 Boys Club-MR         1:09.00    1:07.68        
                  32.32     1:07.68 (35.36)                                        
  2 Brickman, Molly E         12 Flying Dolphins-MR   1:10.66    1:09.29        
                  32.40     1:09.29 (36.89)                                        
  3 Catarinacchio, Jessica R  12 Middies-MR           1:08.55    1:11.03        
                  33.68     1:11.03 (37.35)                                        
  4 Barclay, Skye M           12 Flying Dolphins-MR   1:13.88    1:12.32        
                  32.94     1:12.32 (39.38)                                        
  5 Fried, Carly T            11 Flying Dolphins-MR   1:14.26    1:12.54        
                  34.53     1:12.54 (38.01)                                        
  6 Kase, Yuma                12 Middies-MR           1:13.05    1:12.82        
                  33.70     1:12.82 (39.12)                                        
  7 Avezzano, Katie G         11 Middies-MR           1:15.21    1:14.04        
                  34.09     1:14.04 (39.95)                                        
  8 Broderick, Amanda K       11 Middies-MR           1:16.15    1:14.09        
                  33.94     1:14.09 (40.15)                                        
  9 Elmassry, Jasmine         11 Boys Club-MR         1:17.00    1:15.54        
                  37.60     1:15.54 (37.94)                                        
 10 Gers, Emmanuelle S        11 Flying Dolphins-MR   1:19.52    1:16.20        
                  34.03     1:16.20 (42.17)                                        
 11 Lipton, Jessica R         11 Flying Dolphins-MR   1:23.59    1:16.94        
                  36.14     1:16.94 (40.80)                                        
 12 Weiss, Jessica M          11 Flying Dolphins-MR   1:20.16    1:17.16        
                  36.73     1:17.16 (40.43)                                        
 13 Nagaishi, Ayano           11 Middies-MR           1:19.99    1:17.89        
                  35.75     1:17.89 (42.14)                                        
 14 Giordano, Leta K          11 Flying Dolphins-MR   1:21.37    1:19.19        
                  36.95     1:19.19 (42.24)                                        
 15 Vasudevan, Arya V         12 Middies-MR           1:19.34    1:19.47        
                  38.14     1:19.47 (41.33)                                        
 16 WU, Susan J               11 Boys Club-MR         1:23.00    1:22.96        
                  38.60     1:22.96 (44.36)                                        
 17 Steinbrinker, Tabea F     11 Middies-MR           1:26.50    1:28.48        
                  41.34     1:28.48 (47.14)                                        
 18 Esteves, Arielle K        11 Wahoos-MR            1:48.23    1:34.50        
 19 Adams, Skylar R           11 Wahoos-MR            2:12.00    1:36.18        
 20 Doft, Ellie S             11 Flying Dolphins-MR        NT    1:37.12        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brickman, Molly E         12 Flying Dolphins-MR   2:32.77    2:27.71        
                  31.87     1:09.23 (37.36)     1:54.52 (45.29)     2:27.71 (33.19)
  2 Catarinacchio, Jessica R  12 Middies-MR           2:32.97    2:29.12        
                  32.09     1:11.21 (39.12)     1:55.41 (44.20)     2:29.12 (33.71)
  3 Kase, Yuma                12 Middies-MR           2:36.56    2:36.00        
                  33.13     1:12.83 (39.70)     1:59.58 (46.75)     2:36.00 (36.42)
  4 Barclay, Skye M           12 Flying Dolphins-MR   2:40.59    2:37.69        
                  33.45     1:13.63 (40.18)     2:00.60 (46.97)     2:37.69 (37.09)
  5 Avezzano, Katie G         11 Middies-MR           2:41.70    2:39.57        
                  33.77     1:13.51 (39.74)     2:00.53 (47.02)     2:39.57 (39.04)
  6 Lipton, Jessica R         11 Flying Dolphins-MR   2:41.00    2:40.36        
                  33.67     1:15.95 (42.28)     2:03.09 (47.14)     2:40.36 (37.27)
  7 Siegel, Sophie H          12 Flying Dolphins-MR   2:41.02    2:41.05        
                  33.83     1:14.33 (40.50)     2:04.41 (50.08)     2:41.05 (36.64)
  8 Maronilla, Juliana P      12 Unymid-MR            2:45.00    2:42.33        
                  34.81     1:17.52 (42.71)     2:04.24 (46.72)     2:42.33 (38.09)
  9 Broderick, Amanda K       11 Middies-MR           2:44.19    2:43.14        
                  35.45     1:17.47 (42.02)     2:05.25 (47.78)     2:43.14 (37.89)
 10 Nagaishi, Ayano           11 Middies-MR           2:59.19    2:45.45        
                  36.40     1:19.18 (42.78)     2:07.66 (48.48)     2:45.45 (37.79)
 11 Vasudevan, Arya V         12 Middies-MR           2:48.17    2:45.65        
                  39.22     1:22.03 (42.81)     2:09.03 (47.00)     2:45.65 (36.62)
 12 Maronilla, Giselle P      11 Unymid-MR            2:56.00    2:45.68        
                  37.67     1:20.17 (42.50)     2:08.52 (48.35)     2:45.68 (37.16)
 13 Weiss, Jessica M          11 Flying Dolphins-MR   2:55.81    2:47.38        
                  37.28     1:19.32 (42.04)     2:07.91 (48.59)     2:47.38 (39.47)
 14 O'Meara, Sappha E         12 Flying Dolphins-MR   3:00.42    2:51.91        
                  41.67     1:25.27 (43.60)     2:10.77 (45.50)     2:51.91 (41.14)
 15 Weisstuch, Caroline F     12 Middies-MR           3:00.99    2:55.71        
                  36.89     1:22.24 (45.35)     2:14.14 (51.90)     2:55.71 (41.57)
 16 Salimi, Sarah W           11 Middies-MR           3:51.23    2:58.50        
                  39.74     1:24.29 (44.55)     2:15.98 (51.69)     2:58.50 (42.52)
 17 Ullrich, Taylor R         11 GAEL-MR              2:59.13    3:03.56        
                  39.30     1:26.97 (47.67)     2:21.90 (54.93)     3:03.56 (41.66)
 18 Tobori, Kanae             12 Middies-MR           3:04.00    3:05.71        
                  38.38     1:25.67 (47.29)     2:21.49 (55.82)     3:05.71 (44.22)
 19 Guo, Grace                11 Middies-MR           3:39.18    3:08.20        
                  44.09     1:29.98 (45.89)     2:25.39 (55.41)     3:08.20 (42.81)
 20 Steinbrinker, Tabea F     11 Middies-MR           3:09.00    3:09.45        
                  43.21     1:29.73 (46.52)     2:22.83 (53.10)     3:09.45 (46.62)
 21 Rachlin, Amanda M         11 Middies-MR           3:15.74    3:13.04        
                  43.74     1:29.60 (45.86)     2:27.74 (58.14)     3:13.04 (45.30)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doherty, Kaitlin A        13 Middies-MR             25.56      25.51        
  2 Kanim, Callie H           14 Middies-MR             26.99      27.47        
  3 Decrem, Nicole            13 Middies-MR             29.01      28.46        
  4 Chrystal, Morgan C        13 GAEL-MR                28.28      29.14        
  5 Ferrigno, Julia N         14 Middies-MR             29.02      29.71        
  6 Dell'Orto, Christina M    13 Middies-MR             30.35      29.74        
  7 Patapis, Melanie A        14 Middies-MR             29.55      30.23        
  8 Copeland, Katie R         13 Wahoos-MR              36.20      33.66        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doherty, Kaitlin A        13 Middies-MR             55.26      55.40        
                  26.51       55.40 (28.89)                                        
  2 Kanim, Callie H           14 Middies-MR             58.36    1:00.40        
                  29.22     1:00.40 (31.18)                                        
  3 Decrem, Nicole            13 Middies-MR           1:04.34    1:02.74        
                  29.79     1:02.74 (32.95)                                        
  4 Ferrigno, Julia N         14 Middies-MR           1:06.98    1:06.06        
                  32.09     1:06.06 (33.97)                                        
  5 Patapis, Melanie A        14 Middies-MR           1:03.76    1:06.61        
                  31.59     1:06.61 (35.02)                                        
  6 Dell'Orto, Christina M    13 Middies-MR           1:05.29    1:06.85        
                  31.70     1:06.85 (35.15)                                        
  7 Copeland, Katie R         13 Wahoos-MR            1:53.00    1:19.44        
                  37.90     1:19.44 (41.54)                                        
  8 Sheridan, Victoria        14 FAST-MR              1:27.88    1:20.64        
                  39.15     1:20.64 (41.49)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doherty, Kaitlin A        13 Middies-MR           2:00.94    2:01.54        
                  27.05       57.35 (30.30)     1:29.73 (32.38)     2:01.54 (31.81)
  2 Kanim, Callie H           14 Middies-MR           2:06.92    2:07.73        
                  29.67     1:01.99 (32.32)     1:34.87 (32.88)     2:07.73 (32.86)
  3 Vogel, Nia C              13 Middies-MR           2:13.54    2:15.02        
                  30.32     1:04.03 (33.71)     1:39.56 (35.53)     2:15.02 (35.46)
  4 Decrem, Nicole            13 Middies-MR           2:16.77    2:17.31        
                  30.91     1:05.47 (34.56)     1:41.66 (36.19)     2:17.31 (35.65)
  5 Ferrigno, Julia N         14 Middies-MR           2:23.55    2:21.47        
                  33.19     1:10.29 (37.10)     1:47.39 (37.10)     2:21.47 (34.08)
  6 Chrystal, Morgan C        13 GAEL-MR              2:20.68    2:22.05        
                  34.45     1:12.25 (37.80)     1:48.89 (36.64)     2:22.05 (33.16)
  7 Patapis, Melanie A        14 Middies-MR           2:13.00    2:24.36        
                  31.70     1:07.61 (35.91)     1:45.72 (38.11)     2:24.36 (38.64)
  8 Dell'Orto, Christina M    13 Middies-MR           2:20.54    2:25.52        
                  32.24     1:08.49 (36.25)     1:47.56 (39.07)     2:25.52 (37.96)
  9 Rosenblum, Danielle M     13 Middies-MR           2:38.74    2:40.31        
                  36.26     1:17.70 (41.44)     1:59.98 (42.28)     2:40.31 (40.33)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kanim, Callie H           14 Middies-MR           1:04.49    1:06.09        
  2 Doherty, Kaitlin A        13 Middies-MR           1:05.74    1:06.45        
  3 Dell'Orto, Christina M    13 Middies-MR           1:12.91    1:12.87        
  4 Decrem, Nicole            13 Middies-MR           1:13.22    1:13.27        
  5 Patapis, Melanie A        14 Middies-MR           1:15.27    1:14.91        
                  36.03     1:14.91 (38.88)                                        
  6 Sheridan, Victoria        14 FAST-MR              1:45.49    1:32.50        
                  44.34     1:32.50 (48.16)                                        
  7 Copeland, Katie R         13 Wahoos-MR            1:56.00    1:38.72        
                  47.56     1:38.72 (51.16)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kanim, Callie H           14 Middies-MR           2:18.02    2:17.71        
                  33.00     1:07.36 (34.36)     1:42.62 (35.26)     2:17.71 (35.09)
  2 Doherty, Kaitlin A        13 Middies-MR           2:25.04    2:17.92        
                  32.19     1:06.53 (34.34)     1:42.19 (35.66)     2:17.92 (35.73)
  3 Vogel, Nia C              13 Middies-MR           2:31.11    2:31.11        
                  34.87     1:12.86 (37.99)     1:52.04 (39.18)     2:31.11 (39.07)
  4 Decrem, Nicole            13 Middies-MR           2:35.45    2:36.99        
                  35.96     1:15.16 (39.20)     1:56.47 (41.31)     2:36.99 (40.52)
  5 Dell'Orto, Christina M    13 Middies-MR           2:35.01    2:39.72        
                  37.01     1:17.14 (40.13)     1:58.70 (41.56)     2:39.72 (41.02)
  6 Patapis, Melanie A        14 Middies-MR           2:39.00    2:46.44        
                  37.31     1:18.13 (40.82)     2:01.98 (43.85)     2:46.44 (44.46)
  7 Ferrigno, Julia N         14 Middies-MR           2:55.61    2:48.62        
                  39.37     1:22.07 (42.70)     2:06.87 (44.80)     2:48.62 (41.75)
  8 Rosenblum, Danielle M     13 Middies-MR           2:45.03    3:00.21        
                  42.10     1:28.97 (46.87)     2:16.37 (47.40)     3:00.21 (43.84)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vogel, Nia C              13 Middies-MR           1:18.21    1:20.96        
                  37.84     1:20.96 (43.12)                                        
  2 Copeland, Katie R         13 Wahoos-MR            2:21.00    1:43.53        
                  47.48     1:43.53 (56.05)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vogel, Nia C              13 Middies-MR           2:44.29    2:51.57        
                  38.03     1:21.74 (43.71)     2:06.26 (44.52)     2:51.57 (45.31)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doherty, Kaitlin A        13 Middies-MR           1:09.01    1:07.79        
                  31.32     1:07.79 (36.47)                                        
  2 Vogel, Nia C              13 Middies-MR           1:09.78    1:13.88        
                  32.82     1:13.88 (41.06)                                        
  3 Decrem, Nicole            13 Middies-MR           1:16.90    1:16.36        
                  34.27     1:16.36 (42.09)                                        
  4 Ferrigno, Julia N         14 Middies-MR           1:16.68    1:17.61        
                  36.92     1:17.61 (40.69)                                        
  5 Patapis, Melanie A        14 Middies-MR           1:22.17    1:23.09        
                  37.93     1:23.09 (45.16)                                        
  6 Dell'Orto, Christina M    13 Middies-MR           1:27.92    1:28.04        
                  39.55     1:28.04 (48.49)                                        
  7 Sheridan, Victoria        14 FAST-MR              1:51.69    1:37.85        
                  41.87     1:37.85 (55.98)                                        
  8 Copeland, Katie R         13 Wahoos-MR            2:26.00    1:54.04        
                  48.17   1:54.04 (1:05.87)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kanim, Callie H           14 Middies-MR           2:26.06    2:28.32        
                  32.74     1:09.15 (36.41)     1:54.33 (45.18)     2:28.32 (33.99)
  2 Vogel, Nia C              13 Middies-MR           2:29.06    2:33.40        
                  33.15     1:12.63 (39.48)     1:57.61 (44.98)     2:33.40 (35.79)
  3 Ferrigno, Julia N         14 Middies-MR           2:41.90    2:39.46        
                  35.50     1:17.01 (41.51)     2:04.09 (47.08)     2:39.46 (35.37)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suen, Katherine O         15 Middies-MR             27.15      27.91        
  2 Becerra, Lauren M         15 Middies-MR             28.35      28.39        
  3 Pope, Lauren A            15 Unymid-MR              29.06      28.56        
  4 William, Jacque L         17 FAST-MR                33.86      30.76        
  5 Williams, Jenna           17 FAST-MR                32.28      33.45        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gary, Kristin J           41 NYAC-MR                56.10      56.50        
                  27.24       56.50 (29.26)                                        
  2 Suen, Katherine O         15 Middies-MR             58.47    1:00.11        
                  28.59     1:00.11 (31.52)                                        
  3 Becerra, Lauren M         15 Middies-MR           1:00.78    1:02.62        
                  30.13     1:02.62 (32.49)                                        
  4 Catarinacchio, Jessica R  12 Middies-MR                NT    1:02.78        
                  30.08     1:02.78 (32.70)                                        
  5 Pope, Lauren A            15 Unymid-MR            1:04.11    1:05.99        
                  31.00     1:05.99 (34.99)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Becerra, Lauren M         15 Middies-MR           2:08.95    2:11.43        
                  30.53     1:03.55 (33.02)     1:37.46 (33.91)     2:11.43 (33.97)
  2 Decrem, Danielle H        16 Middies-MR           2:22.11    2:18.94        
                  30.40     1:04.90 (34.50)     1:42.08 (37.18)     2:18.94 (36.86)
  3 William, Jacque L         17 FAST-MR              3:41.21    2:27.20        
                  32.14     1:08.83 (36.69)     1:47.80 (38.97)     2:27.20 (39.40)
  4 Pope, Lauren A            15 Unymid-MR            2:19.00    2:32.36        
                  32.87     1:10.26 (37.39)     1:50.50 (40.24)     2:32.36 (41.86)
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doherty, Kaitlin A        13 Middies-MR           5:27.97    5:22.41        
                  27.87       59.54 (31.67)     1:32.11 (32.57)     2:04.98 (32.87)
        2:37.99 (33.01)     3:11.10 (33.11)     3:44.26 (33.16)     4:17.59 (33.33)
        4:50.82 (33.23)     5:22.41 (31.59)                                        
  2 Deverna, Tara N           13 GAEL-MR              5:30.99    5:36.47        
                  29.21     1:01.48 (32.27)     1:34.76 (33.28)     2:09.14 (34.38)
        2:43.24 (34.10)     3:18.05 (34.81)     3:53.09 (35.04)     4:28.67 (35.58)
        5:03.56 (34.89)     5:36.47 (32.91)                                        
  3 Kanim, Callie H           14 Middies-MR           5:37.30    5:38.96        
                  30.41     1:03.95 (33.54)     1:39.09 (35.14)     2:13.73 (34.64)
        2:48.78 (35.05)     3:23.13 (34.35)     3:57.72 (34.59)     4:32.14 (34.42)
        5:06.36 (34.22)     5:38.96 (32.60)                                        
  4 Becerra, Lauren M         15 Middies-MR           5:38.21    5:41.95        
                  30.94     1:04.90 (33.96)     1:39.84 (34.94)     2:14.43 (34.59)
        2:49.87 (35.44)     3:25.14 (35.27)     3:59.47 (34.33)     4:34.51 (35.04)
        5:08.58 (34.07)     5:41.95 (33.37)                                        
  5 Catarinacchio, Jessica R  12 Middies-MR           5:55.00    5:52.84        
                  30.66     1:05.20 (34.54)     1:40.66 (35.46)     2:16.58 (35.92)
        2:52.40 (35.82)     3:28.88 (36.48)     4:05.21 (36.33)     4:41.58 (36.37)
        5:17.94 (36.36)     5:52.84 (34.90)                                        
  6 Vogel, Nia C              13 Middies-MR           5:50.01    5:55.37        
                  29.32     1:03.15 (33.83)     1:39.01 (35.86)     2:14.82 (35.81)
        2:50.70 (35.88)     3:27.29 (36.59)     4:04.08 (36.79)     4:41.07 (36.99)
        5:18.32 (37.25)     5:55.37 (37.05)                                        
  7 Reilly, Bridget K         13 GAEL-MR              6:06.83    5:58.31        
                  32.10     1:07.46 (35.36)     1:43.91 (36.45)     2:20.73 (36.82)
        2:57.44 (36.71)     3:33.94 (36.50)     4:10.63 (36.69)     4:47.31 (36.68)
        5:23.71 (36.40)     5:58.31 (34.60)                                        
  8 Decrem, Nicole            13 Middies-MR           6:05.08    5:58.46        
                  30.46     1:04.46 (34.00)     1:40.70 (36.24)     2:17.38 (36.68)
        2:54.22 (36.84)     3:31.37 (37.15)     4:08.40 (37.03)     4:45.74 (37.34)
        5:22.91 (37.17)     5:58.46 (35.55)                                        
  9 Suen, Katherine O         15 Middies-MR           5:50.47    5:58.56        
                  31.12     1:05.53 (34.41)     1:41.12 (35.59)     2:17.56 (36.44)
        2:54.39 (36.83)     3:31.57 (37.18)     4:08.85 (37.28)     4:45.99 (37.14)
        5:23.17 (37.18)     5:58.56 (35.39)                                        
 10 Unger, Krissy F           15 Bluefish-MR          5:54.83    6:01.21        
                  30.98     1:05.78 (34.80)     1:42.30 (36.52)     2:20.01 (37.71)
        2:57.29 (37.28)     3:34.99 (37.70)     4:12.37 (37.38)     4:49.65 (37.28)
        5:25.51 (35.86)     6:01.21 (35.70)                                        
 11 Yaccarino, Caitlin K      14 Bluefish-MR          6:15.19    6:02.21        
                  31.54     1:05.94 (34.40)     1:41.90 (35.96)     2:18.63 (36.73)
        2:55.99 (37.36)     3:34.40 (38.41)     4:12.23 (37.83)     4:50.34 (38.11)
        5:27.69 (37.35)     6:02.21 (34.52)                                        
 12 Wisell, Catherine A       16 Middies-MR           6:05.36    6:02.36        
                  31.51     1:05.51 (34.00)     1:41.55 (36.04)     2:18.36 (36.81)
        2:55.43 (37.07)     3:33.04 (37.61)     4:11.01 (37.97)     4:48.62 (37.61)
        5:26.40 (37.78)     6:02.36 (35.96)                                        
 13 Patapis, Melanie A        14 Middies-MR           6:25.00    6:17.82        
                  32.55     1:09.49 (36.94)     1:47.14 (37.65)     2:25.74 (38.60)
        3:04.30 (38.56)     3:43.62 (39.32)     4:22.80 (39.18)     5:01.86 (39.06)
        5:40.49 (38.63)     6:17.82 (37.33)                                        
 14 Ferrigno, Julia N         14 Middies-MR           6:29.70    6:19.12        
                  33.22     1:10.30 (37.08)     1:47.90 (37.60)     2:25.95 (38.05)
        3:05.09 (39.14)   4:23.69 (1:18.60)     5:02.80 (39.11)     5:41.51 (38.71)
        6:19.12 (37.61)                                                            
 15 Dell'Orto, Christina M    13 Middies-MR           6:20.89    6:27.22        
                  32.44     1:08.85 (36.41)     1:46.93 (38.08)     2:25.68 (38.75)
        3:04.75 (39.07)     3:44.68 (39.93)     4:25.27 (40.59)     5:06.53 (41.26)
        5:47.39 (40.86)     6:27.22 (39.83)                                        
 16 Carmi, Christina          14 Bluefish-MR          6:26.98    6:34.62        
                  33.89     1:12.12 (38.23)     1:51.12 (39.00)     2:30.45 (39.33)
        3:10.85 (40.40)     3:51.73 (40.88)     4:32.59 (40.86)     5:13.32 (40.73)
        5:54.46 (41.14)     6:34.62 (40.16)                                        
 17 Pope, Lauren A            15 Unymid-MR            6:38.00    7:02.65        
 18 Rosenblum, Danielle M     13 Middies-MR           7:10.86    7:11.53        
 19 Straub, Jessica           11 Bluefish-MR          7:45.61    7:14.42        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gary, Kristin J           41 NYAC-MR              1:01.50    1:01.18        
                  30.30     1:01.18 (30.88)                                        
  2 Suen, Katherine O         15 Middies-MR           1:07.31    1:08.80        
                  33.44     1:08.80 (35.36)                                        
  3 Pope, Lauren A            15 Unymid-MR            1:11.66    1:12.01        
                  34.37     1:12.01 (37.64)                                        
  4 Becerra, Lauren M         15 Middies-MR           1:11.02    1:12.75        
                  35.91     1:12.75 (36.84)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suen, Katherine O         15 Middies-MR           2:23.77    2:24.12        
                  33.45     1:09.54 (36.09)     1:46.99 (37.45)     2:24.12 (37.13)
  2 Becerra, Lauren M         15 Middies-MR           2:30.18    2:30.45        
                  35.45     1:13.61 (38.16)     1:52.53 (38.92)     2:30.45 (37.92)
  3 Barclay, Skye M           12 Flying Dolphins-MR   2:35.00    2:31.61        
                  34.56     1:12.61 (38.05)     1:52.70 (40.09)     2:31.61 (38.91)
  4 Siegel, Sophie H          12 Flying Dolphins-MR   2:32.93    2:34.58        
                  35.75     1:14.52 (38.77)     1:54.97 (40.45)     2:34.58 (39.61)
  5 Fried, Carly T            11 Flying Dolphins-MR   3:34.00    2:34.83        
                  36.82     1:16.02 (39.20)     1:55.63 (39.61)     2:34.83 (39.20)
  6 Gers, Emmanuelle S        11 Flying Dolphins-MR   3:37.00    2:35.17        
                  36.89     1:16.73 (39.84)     1:55.73 (39.00)     2:35.17 (39.44)
  7 Pope, Lauren A            15 Unymid-MR            2:31.00    2:43.94        
                  37.35     1:18.00 (40.65)     2:00.83 (42.83)     2:43.94 (43.11)
  8 William, Jacque L         17 FAST-MR                   NT    2:48.79        
                  37.66     1:20.02 (42.36)     2:05.49 (45.47)     2:48.79 (43.30)
 -- Williams, Jenna           17 FAST-MR                   NT         DQ        
                  42.64     1:28.48 (45.84)     2:16.71 (48.23)          DQ (49.15)
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suen, Katherine O         15 Middies-MR           1:14.47    1:17.01        
                  36.32     1:17.01 (40.69)                                        
  2 Decrem, Danielle H        16 Middies-MR           1:19.13    1:18.86        
                  37.79     1:18.86 (41.07)                                        
  3 Williams, Jenna           17 FAST-MR              1:31.60    1:32.73        
                  43.91     1:32.73 (48.82)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catarinacchio, Jessica R  12 Middies-MR           2:59.21    2:54.51        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catarinacchio, Jessica R  12 Middies-MR           1:09.20    1:08.93        
                  32.41     1:08.93 (36.52)                                        
  2 Pope, Lauren A            15 Unymid-MR            1:13.56    1:14.25        
                  33.23     1:14.25 (41.02)                                        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lipton, Jessica R         11 Flying Dolphins-MR   2:45.00    2:40.79        
                  34.27     1:15.73 (41.46)     1:59.67 (43.94)     2:40.79 (41.12)
  2 Decrem, Danielle H        16 Middies-MR           3:12.46    2:54.60        
                  35.39     1:19.26 (43.87)     2:06.80 (47.54)     2:54.60 (47.80)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suen, Katherine O         15 Middies-MR           2:23.52    2:25.24        
                  32.62     1:09.28 (36.66)     1:51.44 (42.16)     2:25.24 (33.80)
  2 Becerra, Lauren M         15 Middies-MR           2:31.34    2:29.23        
                  33.44     1:12.12 (38.68)     1:55.58 (43.46)     2:29.23 (33.65)
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doherty, Kaitlin A        13 Middies-MR           5:05.02    4:57.43        
                  31.72     1:09.98 (38.26)     1:47.71 (37.73)     2:24.89 (37.18)
        3:08.67 (43.78)     3:52.78 (44.11)     4:25.46 (32.68)     4:57.43 (31.97)
  2 Kanim, Callie H           14 Middies-MR           5:16.64    5:11.33        
                  34.27     1:15.80 (41.53)     1:53.22 (37.42)     2:30.48 (37.26)
        3:16.95 (46.47)     4:03.26 (46.31)     4:37.99 (34.73)     5:11.33 (33.34)
  3 Suen, Katherine O         15 Middies-MR           5:05.88    5:15.98        
                  34.37     1:16.42 (42.05)     1:57.13 (40.71)     2:36.78 (39.65)
        3:21.22 (44.44)     4:05.19 (43.97)     4:41.18 (35.99)     5:15.98 (34.80)
  4 Vogel, Nia C              13 Middies-MR           5:11.91    5:21.42        
                  32.37     1:13.74 (41.37)     1:55.90 (42.16)     2:36.56 (40.66)
        3:21.90 (45.34)     4:08.04 (46.14)     4:45.09 (37.05)     5:21.42 (36.33)
  5 Becerra, Lauren M         15 Middies-MR           5:13.23    5:25.00        
                  35.81     1:19.56 (43.75)     2:00.72 (41.16)     2:40.26 (39.54)
        3:27.12 (46.86)     4:14.17 (47.05)     4:50.16 (35.99)     5:25.00 (34.84)
  6 Decrem, Nicole            13 Middies-MR           5:30.09    5:31.86        
                  37.00     1:23.33 (46.33)     2:03.41 (40.08)     2:43.62 (40.21)
        3:31.92 (48.30)     4:19.10 (47.18)     4:56.07 (36.97)     5:31.86 (35.79)
  7 Ferrigno, Julia N         14 Middies-MR           5:48.72    5:43.93        
                  36.01     1:19.47 (43.46)     2:05.40 (45.93)     2:49.22 (43.82)
        3:38.03 (48.81)     4:28.15 (50.12)     5:06.88 (38.73)     5:43.93 (37.05)
  8 Dell'Orto, Christina M    13 Middies-MR           6:03.49    5:58.40        
                  39.94     1:29.77 (49.83)     2:10.86 (41.09)     2:52.08 (41.22)
        3:46.00 (53.92)     4:40.63 (54.63)     5:19.58 (38.95)     5:58.40 (38.82)
  9 Patapis, Melanie A        14 Middies-MR           5:49.00    6:04.74        
                  40.27     1:27.01 (46.74)     2:11.77 (44.76)     2:57.07 (45.30)
        3:50.98 (53.91)     4:45.06 (54.08)     5:24.79 (39.73)     6:04.74 (39.95)
 
Boys 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donoghue, Michael P        7 Rivertown Rays-MR      50.73      46.51        
  2 Pearce, Stephen            7 Rivertown Rays-MR      58.86      48.52        
  3 Boes, Will W               7 Rivertown Rays-MR      50.84      50.22        
  4 Barr, Evan E               7 GAEL-MR                51.22      52.77        
  5 Nordstrom, Dylan L         7 GAEL-MR                58.99      54.72        
  6 Salimi, Ibrahim            7 Middies-MR           1:04.13      55.08        
  7 Lourenco, Matthew A        7 Middies-MR                NT      56.55        
  8 Juzeniw, Michael W         6 Middies-MR                NT      56.85        
  9 Seck, Yelly M              6 FAST-MR              1:03.61      58.08        
 10 Barr, Alex S               7 Flying Dolphins-MR        NT      59.55        
 11 Obrien, Joseph             7 Rivertown Rays-MR         NT    1:01.85        
 12 Martin, Spencer P          7 Middies-MR                NT    1:03.25        
 13 Bosco, Griffin             7 Middies-MR                NT    1:03.46        
 14 Boes, Rial P               6 Rivertown Rays-MR    1:12.30    1:04.89        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donoghue, Michael P        7 Rivertown Rays-MR      56.66      49.56        
  2 Pearce, Stephen            7 Rivertown Rays-MR      53.87      50.26        
  3 Lourenco, Matthew A        7 Middies-MR                NT      57.43        
  4 Salimi, Ibrahim            7 Middies-MR             55.10      57.65        
  5 Barr, Alex S               7 Flying Dolphins-MR        NT    1:02.95        
  6 Boes, Will W               7 Rivertown Rays-MR    1:01.14    1:06.15        
  7 Juzeniw, Michael W         6 Middies-MR                NT    1:08.93        
  8 Martin, Spencer P          7 Middies-MR                NT    1:17.18        
  9 Obrien, Joseph             7 Rivertown Rays-MR         NT    1:17.77        
 10 Boes, Rial P               6 Rivertown Rays-MR         NT    1:26.69        
 -- McSorley, Thomas W         6 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Bosco, Griffin             7 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Seck, Yelly M              6 FAST-MR              1:09.49         DQ        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McSorley, Thomas W         6 Middies-MR                NT    1:15.28        
 -- Boes, Rial P               6 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Obrien, Joseph             7 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Pearce, Stephen            7 Rivertown Rays-MR      58.92         DQ        
 -- Barr, Evan E               7 GAEL-MR              1:02.55         DQ        
 -- Barr, Alex S               7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Martin, Spencer P          7 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Lourenco, Matthew A        7 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Juzeniw, Michael W         6 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Salimi, Ibrahim            7 Middies-MR           1:13.00         DQ        
 -- Bosco, Griffin             7 Middies-MR                NT         DQ        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donoghue, Michael P        7 Rivertown Rays-MR    1:11.49      52.65        
 -- Boes, Will W               7 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Seck, Yelly M              6 FAST-MR              1:10.27         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Alan                8 Rivertown Rays-MR      36.56      35.12        
  2 Marcos, JP P               8 Flying Dolphins-MR        NT      41.36        
  3 Crainer, William W         8 Rivertown Rays-MR      46.29      41.84        
  4 Walsh, Zachary R           8 Middies-MR             42.08      42.64        
  5 Heddings, Cole J           8 Flying Dolphins-MR     39.70      43.15        
  6 Atay, Deniz                8 Middies-MR             42.68      43.88        
  7 Smith, Kelvin              8 FAST-MR                55.01      43.93        
  8 Case, Aiden J              8 Rivertown Rays-MR      44.90      45.30        
  9 Tsuji, Akira               8 Middies-MR             46.55      47.96        
 10 Ceske, John                8 Middies-MR             56.37      50.38        
 11 Ritchie, Ellis M           8 Rivertown Rays-MR      48.00      50.43        
 12 Musoff, William H          8 Middies-MR             52.64      51.24        
 13 Naber, Alex F              8 Flying Dolphins-MR        NT      51.42        
 14 Barrow, Miles A            8 Middies-MR             53.70      52.29        
 15 Maronilla, J.P. P          8 Middies-MR             52.22      52.51        
 16 Khusanov, Alexander O      8 Flying Dolphins-MR        NT      56.60        
 17 Harris, Henry A            8 Flying Dolphins-MR        NT      59.99        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marcos, JP P               8 Flying Dolphins-MR        NT      44.53        
  2 Chang, Alan                8 Rivertown Rays-MR      44.90      44.90        
  3 Crainer, William W         8 Rivertown Rays-MR      54.11      48.01        
  4 Heddings, Cole J           8 Flying Dolphins-MR     52.44      48.81        
  5 Maronilla, J.P. P          8 Middies-MR             58.00      50.57        
  6 Tsuji, Akira               8 Middies-MR             55.40      50.76        
  7 Atay, Deniz                8 Middies-MR             56.27      53.02        
  8 Walsh, Zachary R           8 Middies-MR           1:00.44      53.04        
  9 Barrow, Miles A            8 Middies-MR           1:02.43      53.57        
 10 Ceske, John                8 Middies-MR           1:05.46    1:00.81        
 11 Harris, Henry A            8 Flying Dolphins-MR        NT    1:01.83        
 12 Musoff, William H          8 Middies-MR           1:02.39    1:03.91        
 13 Khusanov, Alexander O      8 Flying Dolphins-MR        NT    1:08.77        
 -- Ritchie, Ellis M           8 Rivertown Rays-MR    1:00.87         DQ        
 -- Naber, Alex F              8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Case, Aiden J              8 Rivertown Rays-MR      55.63         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Alan                8 Rivertown Rays-MR      47.95      49.27        
  2 Atay, Deniz                8 Middies-MR           1:04.53      55.07        
  3 Tsuji, Akira               8 Middies-MR           1:02.32      58.47        
  4 Musoff, William H          8 Middies-MR           1:01.09    1:04.24        
  5 Maronilla, J.P. P          8 Middies-MR           1:07.00    1:10.42        
 -- Barrow, Miles A            8 Middies-MR           1:10.98         DQ        
 -- Harris, Henry A            8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Khusanov, Alexander O      8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Ceske, John                8 Middies-MR           1:12.32         DQ        
 -- Heddings, Cole J           8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marcos, JP P               8 Flying Dolphins-MR        NT      48.55        
  2 Crainer, William W         8 Rivertown Rays-MR    1:02.61      50.27        
  3 Walsh, Zachary R           8 Middies-MR           1:09.00      57.62        
  4 Case, Aiden J              8 Rivertown Rays-MR    1:17.50    1:08.99        
 -- Ritchie, Ellis M           8 Rivertown Rays-MR    1:06.54         DQ        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HO, Timothy               10 Boys Club-MR           29.00      30.07        
  2 Thenmalai, Omar           10 Middies-MR             31.98      32.04        
  3 Ruiz, Brian S             10 FAST-MR                31.72      32.18        
  4 Phang, Yik Fung            9 Boys Club-MR           31.00      33.19        
  5 Bernstein, Zach J         10 Middies-MR             33.98      33.87        
  6 Dell'Orto, Andrew M       10 Middies-MR             32.14      34.00        
  7 Liu, Eric Z                9 Boys Club-MR           31.00      34.01        
  8 Covello, Ben D             9 Middies-MR             34.89      34.39        
  9 McPhillips, Liam T        10 Middies-MR             36.64      34.66        
 10 Kahn, Alec P               9 Flying Dolphins-MR     36.58      34.73        
 11 Zhang, Benjamin G          9 Boys Club-MR           36.00      34.88        
 12 Walsh, Dylan F            10 Middies-MR             34.68      35.09        
 13 Ramirez, Jason H          10 FAST-MR                37.19      36.91        
 14 Lewis, Zachary J           9 Middies-MR             37.00      37.74        
 15 Alvarado- Medina, Brian   10 FAST-MR                40.95      37.99        
 16 Nierhoff, Fabio           10 Middies-MR             48.96      43.66        
 17 Klein, Liam D              9 Middies-MR             45.50      45.33        
 18 Park, Tommy               10 Middies-MR             46.15      45.71        
 19 Silverton, Oliver E        9 Middies-MR             46.77      46.89        
 20 Pennie, Brandon K          9 FAST-MR                49.87      53.25        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HO, Timothy               10 Boys Club-MR         1:07.00    1:04.58        
  2 Wolfe, Morgan S           10 Flying Dolphins-MR   1:11.29    1:08.86        
  3 Thenmalai, Omar           10 Middies-MR           1:10.32    1:10.85        
  4 Liu, Eric Z                9 Boys Club-MR         1:10.00    1:11.72        
  5 Zhang, Benjamin G          9 Boys Club-MR         1:24.00    1:15.24        
                  35.21     1:15.24 (40.03)                                        
  6 Covello, Ben D             9 Middies-MR           1:21.80    1:15.37        
                  34.65     1:15.37 (40.72)                                        
  7 Bernstein, Zach J         10 Middies-MR           1:14.76    1:15.55        
  8 Walsh, Dylan F            10 Middies-MR           1:16.40    1:15.98        
                  35.24     1:15.98 (40.74)                                        
  9 Kahn, Alec P               9 Flying Dolphins-MR   1:17.00    1:16.04        
                  35.61     1:16.04 (40.43)                                        
 10 Dell'Orto, Andrew M       10 Middies-MR           1:12.40    1:16.68        
 11 McPhillips, Liam T        10 Middies-MR           1:20.27    1:16.94        
                  36.74     1:16.94 (40.20)                                        
 12 Lipton, Evan N             9 Flying Dolphins-MR   1:22.66    1:19.78        
                  37.34     1:19.78 (42.44)                                        
 13 Lewis, Zachary J           9 Middies-MR           1:31.40    1:22.83        
 14 Sheppard, Jason D         10 Middies-MR           1:29.07    1:23.90        
 15 Nierhoff, Fabio           10 Middies-MR           1:45.00    1:39.75        
 16 Klein, Liam D              9 Middies-MR           1:39.00    1:40.04        
 17 Park, Tommy               10 Middies-MR           1:46.14    1:40.43        
 18 Silverton, Oliver E        9 Middies-MR           1:50.28    1:42.45        
 19 Olszewski, Tommy E        10 FAST-MR              2:06.12    1:47.52        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wolfe, Morgan S           10 Flying Dolphins-MR   2:22.00    2:25.46        
                  33.87     1:11.43 (37.56)     1:49.51 (38.08)     2:25.46 (35.95)
  2 Dell'Orto, Andrew M       10 Middies-MR           2:48.61    2:41.22        
                  35.77     1:17.29 (41.52)     2:01.64 (44.35)     2:41.22 (39.58)
  3 Thenmalai, Omar           10 Middies-MR           2:48.06    2:43.81        
                  39.54     1:23.39 (43.85)     2:06.02 (42.63)     2:43.81 (37.79)
  4 Walsh, Dylan F            10 Middies-MR           2:55.05    2:44.94        
                  35.76     1:18.71 (42.95)     2:04.12 (45.41)     2:44.94 (40.82)
  5 Kahn, Alec P               9 Flying Dolphins-MR   2:40.00    2:47.46        
                  37.77     1:21.25 (43.48)     2:06.15 (44.90)     2:47.46 (41.31)
  6 Bernstein, Zach J         10 Middies-MR           2:57.20    2:52.63        
                  36.60     1:19.62 (43.02)     2:06.56 (46.94)     2:52.63 (46.07)
  7 Lipton, Evan N             9 Flying Dolphins-MR   2:54.79    2:53.63        
                  37.76     1:23.71 (45.95)     2:10.93 (47.22)     2:53.63 (42.70)
  8 McPhillips, Liam T        10 Middies-MR           3:08.20    2:54.30        
                  39.59     1:25.51 (45.92)     2:12.28 (46.77)     2:54.30 (42.02)
  9 Covello, Ben D             9 Middies-MR           2:54.09    2:54.80        
                  35.49     1:20.30 (44.81)     2:07.55 (47.25)     2:54.80 (47.25)
 10 Sheppard, Jason D         10 Middies-MR           3:25.58    3:12.16        
                  44.33     1:35.21 (50.88)     2:24.63 (49.42)     3:12.16 (47.53)
 11 Brown, Max                10 FAST-MR              3:25.21    3:45.97        
                  49.04     1:45.95 (56.91)     2:45.05 (59.10)   3:45.97 (1:00.92)
 12 Olszewski, Tommy E        10 FAST-MR              3:58.76    4:02.65        
                  48.47   1:52.20 (1:03.73)   3:01.13 (1:08.93)   4:02.65 (1:01.52)
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HO, Timothy               10 Boys Club-MR           33.00      33.51        
  2 Freeman, John T           10 GAEL-MR                37.14      35.30        
  3 Thenmalai, Omar           10 Middies-MR             38.31      38.57        
  4 Dell'Orto, Andrew M       10 Middies-MR             37.46      38.96        
  5 Liu, Eric Z                9 Boys Club-MR           38.00      39.06        
  6 McPhillips, Liam T        10 Middies-MR             41.46      39.25        
  7 Bernstein, Zach J         10 Middies-MR             39.91      39.85        
  8 Covello, Ben D             9 Middies-MR             41.79      40.08        
  9 Sheppard, Jason D         10 Middies-MR             43.60      43.76        
 10 Alvarado- Medina, Brian   10 FAST-MR                46.05      44.47        
 11 Porges, Dylan R            9 Flying Dolphins-MR     50.42      48.07        
 12 Chung, Alan                9 Middies-MR             52.47      48.58        
 13 Lewis, Zachary J           9 Middies-MR             53.61      49.37        
 14 Silverton, Oliver E        9 Middies-MR             48.96      51.07        
 15 Nierhoff, Fabio           10 Middies-MR           1:01.42      51.65        
 16 Park, Tommy               10 Middies-MR             56.57      55.94        
 -- Channagiri, Harry          9 Middies-MR           1:00.03         DQ        
 -- Kaetker, Jan X            10 Middies-MR             55.97         DQ        
 -- Olszewski, Tommy E        10 FAST-MR                46.32         DQ        
 -- Scrivo, Matthew           10 GAEL-MR                51.59         DQ        
 -- Brown, Max                10 FAST-MR                55.65         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HO, Timothy               10 Boys Club-MR         1:10.00    1:09.50        
                  33.26     1:09.50 (36.24)                                        
  2 Thenmalai, Omar           10 Middies-MR           1:19.58    1:20.14        
                  39.80     1:20.14 (40.34)                                        
  3 Liu, Eric Z                9 Boys Club-MR         1:20.00    1:21.38        
                  39.54     1:21.38 (41.84)                                        
  4 Bernstein, Zach J         10 Middies-MR           1:25.22    1:24.63        
                  40.58     1:24.63 (44.05)                                        
  5 Ruiz, Brian S             10 FAST-MR              1:34.72    1:24.79        
  6 McPhillips, Liam T        10 Middies-MR           1:31.72    1:24.95        
                  41.60     1:24.95 (43.35)                                        
  7 Dell'Orto, Andrew M       10 Middies-MR           1:22.75    1:25.35        
                  43.49     1:25.35 (41.86)                                        
  8 Covello, Ben D             9 Middies-MR           1:48.87    1:28.40        
  9 Ramirez, Jason H          10 FAST-MR              1:50.69    1:30.76        
 10 Lipton, Evan N             9 Flying Dolphins-MR        NT    1:37.25        
                  46.59     1:37.25 (50.66)                                        
 11 Sheppard, Jason D         10 Middies-MR           1:38.33    1:37.64        
 12 Lewis, Zachary J           9 Middies-MR           1:55.29    1:48.71        
 13 Olszewski, Tommy E        10 FAST-MR              2:15.33    1:59.84        
                  57.28   1:59.84 (1:02.56)                                        
 14 Pennie, Brandon K          9 FAST-MR              2:07.89    2:11.53        
 15 Klein, Liam D              9 Middies-MR           2:07.00    2:17.81        
 -- Alvarado- Medina, Brian   10 FAST-MR              1:51.00         DQ        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wolfe, Morgan S           10 Flying Dolphins-MR     38.51      37.38        
  2 Phang, Yik Fung            9 Boys Club-MR           38.00      38.10        
  3 HO, Timothy               10 Boys Club-MR           40.00      41.05        
  4 Ruiz, Brian S             10 FAST-MR                45.69      43.93        
  5 Zhang, Benjamin G          9 Boys Club-MR           42.00      45.87        
  6 Kahn, Alec P               9 Flying Dolphins-MR     45.00      46.05        
  7 Ramirez, Jason H          10 FAST-MR                46.04      47.72        
  8 Walsh, Dylan F            10 Middies-MR             48.80      48.62        
  9 Lipton, Evan N             9 Flying Dolphins-MR     51.04      49.35        
 10 Sheppard, Jason D         10 Middies-MR             51.41      49.98        
 11 Park, Tommy               10 Middies-MR             55.38      55.39        
 12 Silverton, Oliver E        9 Middies-MR           1:00.92    1:00.18        
 -- Nierhoff, Fabio           10 Middies-MR           1:02.74         DQ        
 -- Alvarado- Medina, Brian   10 FAST-MR                52.44         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wolfe, Morgan S           10 Flying Dolphins-MR   1:21.34    1:20.78        
                  38.69     1:20.78 (42.09)                                        
  2 Phang, Yik Fung            9 Boys Club-MR         1:23.00    1:25.21        
                  39.26     1:25.21 (45.95)                                        
  3 Kahn, Alec P               9 Flying Dolphins-MR   1:36.00    1:38.02        
                  46.27     1:38.02 (51.75)                                        
  4 Ruiz, Brian S             10 FAST-MR              1:48.09    1:38.28        
                  44.75     1:38.28 (53.53)                                        
  5 Zhang, Benjamin G          9 Boys Club-MR         1:36.00    1:40.83        
                  46.38     1:40.83 (54.45)                                        
  6 Walsh, Dylan F            10 Middies-MR           1:46.23    1:41.79        
                  46.85     1:41.79 (54.94)                                        
  7 Lipton, Evan N             9 Flying Dolphins-MR   1:55.36    1:44.08        
                  49.31     1:44.08 (54.77)                                        
  8 Park, Tommy               10 Middies-MR           2:03.00    1:54.42        
                  54.43     1:54.42 (59.99)                                        
  9 Kaetker, Jan X            10 Middies-MR           2:02.00    1:55.19        
                  53.58   1:55.19 (1:01.61)                                        
 10 Channagiri, Harry          9 Middies-MR           2:18.76    2:09.71        
                1:04.18   2:09.71 (1:05.53)                                        
 11 Silverton, Oliver E        9 Middies-MR           2:14.00    2:10.10        
                1:02.51   2:10.10 (1:07.59)                                        
 12 Nierhoff, Fabio           10 Middies-MR           2:14.00    2:14.07        
                1:06.32   2:14.07 (1:07.75)                                        
 -- Alvarado- Medina, Brian   10 FAST-MR              2:07.82         DQ        
                  56.52        DQ (1:08.03)                                        
 -- Porges, Dylan R            9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                1:03.00        DQ (1:08.74)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HO, Timothy               10 Boys Club-MR           34.00      34.69        
  2 Freeman, John T           10 GAEL-MR                37.78      36.06        
  3 Liu, Eric Z                9 Boys Club-MR           35.00      36.15        
  4 Ruiz, Brian S             10 FAST-MR                37.10      37.79        
  5 Phang, Yik Fung            9 Boys Club-MR           37.00      38.65        
  6 Covello, Ben D             9 Middies-MR             41.84      41.71        
  7 Dell'Orto, Andrew M       10 Middies-MR             41.73      41.76        
  8 Bernstein, Zach J         10 Middies-MR             45.93      43.84        
  9 Sheppard, Jason D         10 Middies-MR             49.25      45.69        
 10 Lewis, Zachary J           9 Middies-MR             49.19      46.37        
 11 Chung, Alan                9 Middies-MR           1:02.87      58.44        
 12 Channagiri, Harry          9 Middies-MR           1:07.82    1:05.37        
 13 Nierhoff, Fabio           10 Middies-MR           1:14.91    1:07.80        
 -- Kaetker, Jan X            10 Middies-MR           1:08.75         DQ        
 -- Park, Tommy               10 Middies-MR           1:00.14         DQ        
 -- McPhillips, Liam T        10 Middies-MR             43.74         DQ        
 -- Brown, Max                10 FAST-MR              1:03.47         DQ        
 -- Alvarado- Medina, Brian   10 FAST-MR                49.42         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wolfe, Morgan S           10 Flying Dolphins-MR   1:29.30    1:21.32        
                  39.59     1:21.32 (41.73)                                        
  2 Liu, Eric Z                9 Boys Club-MR           36.00    1:22.44        
                  38.04     1:22.44 (44.40)                                        
  3 Phang, Yik Fung            9 Boys Club-MR           37.00    1:31.37        
                  41.20     1:31.37 (50.17)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HO, Timothy               10 Boys Club-MR         1:13.00    1:14.17        
                  33.90     1:14.17 (40.27)                                        
  2 Wolfe, Morgan S           10 Flying Dolphins-MR   1:15.00    1:14.46        
                  36.24     1:14.46 (38.22)                                        
  3 Freeman, John T           10 GAEL-MR              1:23.36    1:20.21        
                  36.47     1:20.21 (43.74)                                        
  4 Phang, Yik Fung            9 Boys Club-MR         1:21.00    1:22.82        
                  39.62     1:22.82 (43.20)                                        
  5 Ruiz, Brian S             10 FAST-MR              1:19.94    1:23.13        
                  38.44     1:23.13 (44.69)                                        
  6 Thenmalai, Omar           10 Middies-MR           1:21.83    1:23.28        
                  38.60     1:23.28 (44.68)                                        
  7 Zhang, Benjamin G          9 Boys Club-MR         1:24.00    1:28.47        
                  42.14     1:28.47 (46.33)                                        
  8 Lipton, Evan N             9 Flying Dolphins-MR   1:43.26    1:33.30        
                  45.73     1:33.30 (47.57)                                        
  9 Chung, Alan                9 Middies-MR           1:56.43    1:51.32        
                  51.09   1:51.32 (1:00.23)                                        
 -- Walsh, Dylan F            10 Middies-MR           1:37.62         DQ        
                  43.78          DQ (46.54)                                        
 -- Silverton, Oliver E        9 Middies-MR           2:12.00         DQ        
                  56.06        DQ (1:01.34)                                        
 -- Scrivo, Matthew           10 GAEL-MR              2:12.99         DQ        
                1:03.52        DQ (1:03.51)                                        
 -- Lewis, Zachary J           9 Middies-MR           1:58.00         DQ        
                  49.66          DQ (54.95)                                        
 -- Porges, Dylan R            9 Flying Dolphins-MR   1:57.60         DQ        
                  52.79          DQ (59.82)                                        
 -- Kahn, Alec P               9 Flying Dolphins-MR   1:52.69         DQ        
                  47.32          DQ (45.60)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Brendan          12 Boys Club-MR           28.00      26.75        
  2 Barrow, Mitchell J        11 Middies-MR             30.56      29.83        
  3 Iwatsuki, Koki            12 Middies-MR             31.83      30.43        
  4 Nierhoff, Alexandre       12 Middies-MR             31.40      30.47        
  5 Dervin, Sean J            12 Middies-MR             30.69      30.78        
  6 Senior, Kymani E          11 FAST-MR                30.92      31.10        
  7 Avezzano, Jack T          12 Middies-MR             32.60      31.57        
  8 Sokolski, Michael V       12 Middies-MR             31.99      31.65        
  9 Salazar, Matthew A        11 Boys Club-MR           31.00      31.68        
 10 Tsuruo, Yujin             12 Middies-MR             31.95      32.15        
 11 Hicks, Christopher J      11 Middies-MR             32.87      32.28        
 12 Novitch, Graham S         11 Unymid-MR              32.31      32.35        
 13 Gross-Leczycki, Martin    12 Middies-MR             32.03      32.42        
 14 Chrystal, Brian P         11 GAEL-MR                31.97      32.57        
 15 Becerra, Kyle D           11 Middies-MR             33.67      33.27        
 16 Kanim, Jared F            11 Middies-MR             32.89      33.39        
 17 Zhao, Yi                  11 Middies-MR             36.34      34.41        
 18 Ranieri, Carl A           11 Middies-MR             33.20      34.70        
 19 Schaefer, Brendan         11 GAEL-MR                32.62      34.92        
 20 Yao, Alan                 11 Middies-MR             44.10      37.86        
 21 Kidwai, Ali Z             12 Wahoos-MR              55.00      43.57        
 -- Tsuji, Akio               11 Middies-MR             34.51         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Brendan          12 Boys Club-MR         1:02.00      59.25        
                  27.79       59.25 (31.46)                                        
  2 Patrouch, Oliver L        12 Middies-MR           1:03.62    1:03.32        
                  29.53     1:03.32 (33.79)                                        
  3 Hamilton, Tyshaun D       11 Boys Club-MR         1:03.00    1:04.60        
                  30.25     1:04.60 (34.35)                                        
  4 Barrow, Mitchell J        11 Middies-MR           1:07.29    1:05.08        
                  31.19     1:05.08 (33.89)                                        
  5 Dervin, Sean J            12 Middies-MR           1:07.14    1:06.43        
                  31.89     1:06.43 (34.54)                                        
  6 Kan, Kevin                12 Boys Club-MR         1:06.00    1:08.12        
                  31.88     1:08.12 (36.24)                                        
  7 Salazar, Matthew A        11 Boys Club-MR         1:09.00    1:09.02        
                  33.02     1:09.02 (36.00)                                        
  8 Iwatsuki, Koki            12 Middies-MR           1:09.58    1:09.84        
                  34.01     1:09.84 (35.83)                                        
  9 Bostrom, Erik             12 Middies-MR           1:07.70    1:09.85        
                  33.30     1:09.85 (36.55)                                        
 10 Musoff, Charlie B         11 Middies-MR           1:10.18    1:10.21        
                  33.67     1:10.21 (36.54)                                        
 11 Sokolski, Michael V       12 Middies-MR           1:09.92    1:10.33        
                  33.67     1:10.33 (36.66)                                        
 12 Novitch, Graham S         11 Unymid-MR            1:12.88    1:10.43        
                  33.99     1:10.43 (36.44)                                        
 13 Avezzano, Jack T          12 Middies-MR           1:13.18    1:11.20        
                  34.33     1:11.20 (36.87)                                        
 14 Gross-Leczycki, Martin    12 Middies-MR           1:11.12    1:11.67        
                  34.05     1:11.67 (37.62)                                        
 15 Kanim, Jared F            11 Middies-MR           1:11.83    1:11.78        
                  34.28     1:11.78 (37.50)                                        
 16 Chrystal, Brian P         11 GAEL-MR              1:10.91    1:12.01        
                  33.91     1:12.01 (38.10)                                        
 17 Hicks, Christopher J      11 Middies-MR           1:11.23    1:13.70        
                  35.43     1:13.70 (38.27)                                        
 18 Senior, Kymani E          11 FAST-MR              1:21.39    1:14.62        
                  33.32     1:14.62 (41.30)                                        
 19 Tsuruo, Yujin             12 Middies-MR           1:09.81    1:14.99        
                  34.42     1:14.99 (40.57)                                        
 20 Nierhoff, Alexandre       12 Middies-MR           1:16.00    1:15.76        
                1:08.49      1:15.76 (7.27)                                        
 21 Becerra, Kyle D           11 Middies-MR           1:13.39    1:16.08        
                  36.29     1:16.08 (39.79)                                        
 22 Distler, Alex J           11 Middies-MR           1:15.53    1:16.47        
                  34.97     1:16.47 (41.50)                                        
 23 Zhao, Yi                  11 Middies-MR           1:18.20    1:17.17        
                  36.83     1:17.17 (40.34)                                        
 24 Ranieri, Carl A           11 Middies-MR           1:12.63    1:17.40        
                  35.61     1:17.40 (41.79)                                        
 25 Filardi, Michael H        12 GAEL-MR              1:15.75    1:18.67        
                  37.29     1:18.67 (41.38)                                        
 26 Tandol, Lawrence A        12 Wahoos-MR            2:09.00    1:27.43        
                  42.93     1:27.43 (44.50)                                        
 27 Yao, Alan                 11 Middies-MR           1:34.90    1:28.53        
                  40.00     1:28.53 (48.53)                                        
 28 Insang, Jarell            11 GAEL-MR              1:18.99    1:32.10        
                  40.65     1:32.10 (51.45)                                        
 29 Kidwai, Ali Z             12 Wahoos-MR            1:59.00    1:41.62        
                  46.54     1:41.62 (55.08)                                        
 -- Tsuji, Akio               11 Middies-MR           1:18.31         DQ        
                  37.00          DQ (41.32)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dervin, Sean J            12 Middies-MR           2:24.18    2:22.09        
                  32.48     1:09.30 (36.82)     1:46.75 (37.45)     2:22.09 (35.34)
  2 Barrow, Mitchell J        11 Middies-MR           2:24.86    2:26.87        
  3 Iwatsuki, Koki            12 Middies-MR           2:27.00    2:30.18        
                  32.90     1:10.97 (38.07)     1:50.96 (39.99)     2:30.18 (39.22)
  4 Deverna, Kyle V           11 GAEL-MR              2:30.57    2:30.96        
                  34.09     1:13.17 (39.08)     1:53.55 (40.38)     2:30.96 (37.41)
  5 Sokolski, Michael V       12 Middies-MR           2:35.27    2:31.03        
                  34.13     1:13.04 (38.91)     1:53.39 (40.35)     2:31.03 (37.64)
  6 Musoff, Charlie B         11 Middies-MR           2:36.03    2:32.04        
                  35.12     1:13.88 (38.76)     1:53.23 (39.35)     2:32.04 (38.81)
  7 Gross-Leczycki, Martin    12 Middies-MR           2:38.32    2:35.26        
                  35.43     1:15.02 (39.59)     1:55.76 (40.74)     2:35.26 (39.50)
  8 Kanim, Jared F            11 Middies-MR           2:37.66    2:35.84        
                  35.49     1:15.82 (40.33)     1:56.98 (41.16)     2:35.84 (38.86)
  9 Novitch, Graham S         11 Unymid-MR            2:29.00    2:36.12        
                  35.61     1:15.37 (39.76)     1:57.36 (41.99)     2:36.12 (38.76)
 10 Schaefer, Brendan         11 GAEL-MR              2:31.99    2:37.81        
                  36.58   2:37.81 (2:01.23)                                        
 11 Avezzano, Jack T          12 Middies-MR           2:38.98    2:37.92        
                  35.55     1:16.68 (41.13)     1:58.59 (41.91)     2:37.92 (39.33)
 12 Becerra, Kyle D           11 Middies-MR           2:39.11    2:40.65        
 13 Bostrom, Erik             12 Middies-MR           2:28.76    2:42.56        
                  34.82     1:14.99 (40.17)     1:59.37 (44.38)     2:42.56 (43.19)
 14 Hicks, Christopher J      11 Middies-MR           2:48.25    2:42.89        
                  36.00     1:19.58 (43.58)     2:02.26 (42.68)     2:42.89 (40.63)
 15 Distler, Alex J           11 Middies-MR           2:55.60    2:43.88        
                  34.42     1:17.09 (42.67)     2:02.37 (45.28)     2:43.88 (41.51)
 16 Tsuji, Akio               11 Middies-MR           3:08.45    2:44.62        
                  38.09     1:20.73 (42.64)     2:03.71 (42.98)     2:44.62 (40.91)
 17 Ranieri, Carl A           11 Middies-MR           2:42.99    2:48.36        
                  36.21     1:19.49 (43.28)     2:05.25 (45.76)     2:48.36 (43.11)
 18 Zhao, Yi                  11 Middies-MR           2:52.00    2:49.64        
                  39.01     1:21.93 (42.92)     2:06.05 (44.12)     2:49.64 (43.59)
 19 Tsuruo, Yujin             12 Middies-MR           2:31.00    2:53.40        
                  35.98     1:20.28 (44.30)     2:07.18 (46.90)     2:53.40 (46.22)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Brendan          12 Boys Club-MR           32.00      31.73        
  2 Patrouch, Oliver L        12 Middies-MR             31.88      32.94        
  3 Senior, Kymani E          11 FAST-MR                42.57      34.85        
  4 Barrow, Mitchell J        11 Middies-MR             34.00      35.81        
  5 Novitch, Graham S         11 Unymid-MR              36.72      35.92        
  6 Zhao, Yi                  11 Middies-MR             40.28      36.81        
  7 Avezzano, Jack T          12 Middies-MR             38.16      36.89        
  8 Tsuruo, Yujin             12 Middies-MR             36.74      37.03        
  9 Nierhoff, Alexandre       12 Middies-MR             36.80      37.49        
 10 Salazar, Matthew A        11 Boys Club-MR           37.00      37.83        
 11 Iwatsuki, Koki            12 Middies-MR             37.47      38.23        
 12 Ranieri, Carl A           11 Middies-MR             37.06      38.55        
 13 Chrystal, Brian P         11 GAEL-MR                39.18      38.67        
 14 Sokolski, Michael V       12 Middies-MR             39.28      38.79        
 15 Gross-Leczycki, Martin    12 Middies-MR             37.09      38.88        
 16 Kanim, Jared F            11 Middies-MR             39.69      38.98        
 17 Musoff, Charlie B         11 Middies-MR             40.07      40.45        
 18 Schaefer, Brendan         11 GAEL-MR                40.64      42.53        
 19 Yao, Alan                 11 Middies-MR             47.05      43.25        
 20 Kidwai, Ali Z             12 Wahoos-MR              57.00      50.48        
 21 Insang, Jarell            11 GAEL-MR                50.15      51.02        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Brendan          12 Boys Club-MR         1:08.00    1:08.96        
                  33.44     1:08.96 (35.52)                                        
  2 Patrouch, Oliver L        12 Middies-MR           1:09.22    1:12.20        
                  35.27     1:12.20 (36.93)                                        
  3 Barrow, Mitchell J        11 Middies-MR           1:17.39    1:14.75        
                  36.22     1:14.75 (38.53)                                        
  4 Novitch, Graham S         11 Unymid-MR            1:19.00    1:16.91        
                  37.17     1:16.91 (39.74)                                        
  5 Dervin, Sean J            12 Middies-MR           1:16.67    1:17.75        
                  37.63     1:17.75 (40.12)                                        
  5 Avezzano, Jack T          12 Middies-MR           1:20.95    1:17.75        
                  38.31     1:17.75 (39.44)                                        
  7 Salazar, Matthew A        11 Boys Club-MR         1:18.00    1:19.90        
                  39.10     1:19.90 (40.80)                                        
  8 Bostrom, Erik             12 Middies-MR           1:23.76    1:21.53        
                  39.87     1:21.53 (41.66)                                        
  9 Zhao, Yi                  11 Middies-MR           1:29.24    1:22.32        
                  40.63     1:22.32 (41.69)                                        
 10 Tsuruo, Yujin             12 Middies-MR           1:21.31    1:22.79        
                  40.41     1:22.79 (42.38)                                        
 11 Kanim, Jared F            11 Middies-MR           1:26.16    1:22.80        
                  40.67     1:22.80 (42.13)                                        
 12 Iwatsuki, Koki            12 Middies-MR           1:30.30    1:22.95        
                  40.96     1:22.95 (41.99)                                        
 13 Gross-Leczycki, Martin    12 Middies-MR           1:20.66    1:23.10        
                  40.80     1:23.10 (42.30)                                        
 14 Senior, Kymani E          11 FAST-MR              1:22.44    1:25.50        
                  42.13     1:25.50 (43.37)                                        
 15 Sokolski, Michael V       12 Middies-MR           1:26.27    1:25.99        
                  41.92     1:25.99 (44.07)                                        
 16 Tsuji, Akio               11 Middies-MR           1:36.29    1:26.70        
                  42.08     1:26.70 (44.62)                                        
 17 Becerra, Kyle D           11 Middies-MR           1:27.42    1:26.95        
                  41.49     1:26.95 (45.46)                                        
 18 Ranieri, Carl A           11 Middies-MR           1:20.35    1:27.33        
                  41.04     1:27.33 (46.29)                                        
 19 Musoff, Charlie B         11 Middies-MR           1:26.32    1:27.58        
                  42.00     1:27.58 (45.58)                                        
 20 Hicks, Christopher J      11 Middies-MR           1:26.55    1:29.16        
                  42.59     1:29.16 (46.57)                                        
 21 Distler, Alex J           11 Middies-MR           1:31.67    1:32.81        
                  43.27     1:32.81 (49.54)                                        
 22 Filardi, Michael H        12 GAEL-MR              1:45.88    1:34.85        
                  46.17     1:34.85 (48.68)                                        
 23 Yao, Alan                 11 Middies-MR           1:40.28    1:39.33        
 24 Tandol, Lawrence A        12 Wahoos-MR            2:11.00    1:49.21        
 25 Kidwai, Ali Z             12 Wahoos-MR            2:03.00    1:52.10        
                  54.77     1:52.10 (57.33)                                        
 -- Nierhoff, Alexandre       12 Middies-MR           1:25.00         DQ        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kan, Kevin                12 Boys Club-MR           36.00      36.61        
  2 Iwatsuki, Koki            12 Middies-MR             37.48      38.33        
  3 Weng, Denis S             11 Boys Club-MR           37.00      38.53        
  4 Novitch, Graham S         11 Unymid-MR              41.70      42.33        
  5 Musoff, Charlie B         11 Middies-MR             41.97      42.56        
  6 Barrow, Mitchell J        11 Middies-MR             42.95      42.61        
  7 Distler, Alex J           11 Middies-MR             41.72      42.80        
  8 Senior, Kymani E          11 FAST-MR                42.78      42.90        
  9 Chrystal, Brian P         11 GAEL-MR                44.81      43.65        
 10 Dervin, Sean J            12 Middies-MR             42.99      43.69        
 11 Gross-Leczycki, Martin    12 Middies-MR             44.78      43.95        
 12 Sokolski, Michael V       12 Middies-MR             44.43      43.96        
 13 Kanim, Jared F            11 Middies-MR             46.07      44.46        
 14 Hicks, Christopher J      11 Middies-MR             44.18      44.59        
 15 Chen, Mingkai             11 Boys Club-MR           43.00      45.00        
 16 Avezzano, Jack T          12 Middies-MR             46.09      45.03        
 17 Zhao, Yi                  11 Middies-MR             46.79      45.62        
 18 Becerra, Kyle D           11 Middies-MR             45.92      45.76        
 19 Tsuji, Akio               11 Middies-MR             47.90      48.77        
 20 Yao, Alan                 11 Middies-MR             53.02      49.47        
 21 Insang, Jarell            11 GAEL-MR                48.99      50.40        
 22 Ranieri, Carl A           11 Middies-MR             45.85      50.63        
 23 Filardi, Michael H        12 GAEL-MR                49.99      51.52        
 24 Kidwai, Ali Z             12 Wahoos-MR            2:12.00      52.32        
 -- Nierhoff, Alexandre       12 Middies-MR             50.00         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weng, Denis S             11 Boys Club-MR         1:27.00    1:25.42        
                  40.20     1:25.42 (45.22)                                        
  2 Iwatsuki, Koki            12 Middies-MR           1:22.72    1:27.91        
                  40.72     1:27.91 (47.19)                                        
  3 Novitch, Graham S         11 Unymid-MR            1:32.00    1:31.70        
                  43.44     1:31.70 (48.26)                                        
  4 Barrow, Mitchell J        11 Middies-MR           1:38.18    1:33.02        
                  43.65     1:33.02 (49.37)                                        
  5 Chen, Mingkai             11 Boys Club-MR         1:40.00    1:33.52        
                  44.87     1:33.52 (48.65)                                        
  6 Distler, Alex J           11 Middies-MR           1:34.08    1:36.79        
                  44.81     1:36.79 (51.98)                                        
  7 Hicks, Christopher J      11 Middies-MR           1:41.36    1:37.30        
                  44.94     1:37.30 (52.36)                                        
  8 Zhao, Yi                  11 Middies-MR           1:41.74    1:39.84        
                  47.28     1:39.84 (52.56)                                        
  9 Yao, Alan                 11 Middies-MR           1:53.85    1:47.72        
                  50.45     1:47.72 (57.27)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patrouch, Oliver L        12 Middies-MR             31.41      31.58        
  2 McKenna, Brendan          12 Boys Club-MR           30.00      31.72        
  3 Sokolski, Michael V       12 Middies-MR             33.57      34.01        
  4 Senior, Kymani E          11 FAST-MR                34.72      34.13        
  5 Dervin, Sean J            12 Middies-MR             35.61      34.60        
  6 Nierhoff, Alexandre       12 Middies-MR             39.20      36.40        
  7 Tsuruo, Yujin             12 Middies-MR             36.62      37.65        
  8 Musoff, Charlie B         11 Middies-MR             36.23      37.89        
  9 Avezzano, Jack T          12 Middies-MR             38.45      38.06        
 10 Gross-Leczycki, Martin    12 Middies-MR             37.76      38.56        
 11 Chrystal, Brian P         11 GAEL-MR                38.43      38.59        
 12 Kanim, Jared F            11 Middies-MR             40.89      38.93        
 13 Becerra, Kyle D           11 Middies-MR             39.74      39.61        
 14 Distler, Alex J           11 Middies-MR             39.88      40.69        
 15 Ranieri, Carl A           11 Middies-MR             39.19      41.46        
 16 Tsuji, Akio               11 Middies-MR             43.14      42.26        
 17 Insang, Jarell            11 GAEL-MR                45.99      46.39        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patrouch, Oliver L        12 Middies-MR           1:11.87    1:17.80        
                  35.49     1:17.80 (42.31)                                        
  2 Bostrom, Erik             12 Middies-MR           1:20.86    1:19.99        
                  36.59     1:19.99 (43.40)                                        
  3 Tsuruo, Yujin             12 Middies-MR           1:22.74    1:27.05        
                  39.39     1:27.05 (47.66)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patrouch, Oliver L        12 Middies-MR           1:09.67    1:10.94        
                  32.67     1:10.94 (38.27)                                        
  2 Dervin, Sean J            12 Middies-MR           1:16.97    1:15.96        
                  35.02     1:15.96 (40.94)                                        
  3 Musoff, Charlie B         11 Middies-MR           1:20.82    1:21.36        
                  38.66     1:21.36 (42.70)                                        
  4 Hicks, Christopher J      11 Middies-MR           1:25.43    1:22.61        
                  38.85     1:22.61 (43.76)                                        
  5 Becerra, Kyle D           11 Middies-MR           1:25.22    1:24.38        
                  39.32     1:24.38 (45.06)                                        
  6 Tsuji, Akio               11 Middies-MR           1:27.29    1:25.83        
                  39.08     1:25.83 (46.75)                                        
  7 Schaefer, Brendan         11 GAEL-MR              1:27.15    1:29.05        
                  42.31     1:29.05 (46.74)                                        
 -- Kidwai, Ali Z             12 Wahoos-MR            2:02.00         DQ        
                  55.87          DQ (54.87)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dervin, Sean J            12 Middies-MR           2:43.58    2:42.13        
                  34.70     1:16.00 (41.30)     2:06.71 (50.71)     2:42.13 (35.42)
  2 Barrow, Mitchell J        11 Middies-MR           2:53.48    2:47.19        
                  37.65     1:17.47 (39.82)     2:10.20 (52.73)     2:47.19 (36.99)
  3 Bostrom, Erik             12 Middies-MR           2:55.65    2:48.24        
                  37.27     1:21.26 (43.99)     2:11.01 (49.75)     2:48.24 (37.23)
  4 Iwatsuki, Koki            12 Middies-MR           2:51.00    2:50.23        
                  37.01     1:20.04 (43.03)     2:10.53 (50.49)     2:50.23 (39.70)
  5 Gross-Leczycki, Martin    12 Middies-MR           2:56.18    2:50.73        
                  38.37     1:20.92 (42.55)     2:11.40 (50.48)     2:50.73 (39.33)
  6 Sokolski, Michael V       12 Middies-MR           3:00.97    2:51.99        
                  38.17     1:22.37 (44.20)     2:15.54 (53.17)     2:51.99 (36.45)
  7 Musoff, Charlie B         11 Middies-MR           2:55.69    2:54.26        
                  38.64     1:25.77 (47.13)     2:15.37 (49.60)     2:54.26 (38.89)
  8 Novitch, Graham S         11 Unymid-MR            2:52.00    2:55.32        
                  38.82     1:21.73 (42.91)     2:16.35 (54.62)     2:55.32 (38.97)
  9 Deverna, Kyle V           11 GAEL-MR              2:54.32    2:57.33        
                  39.94     1:24.02 (44.08)     2:19.04 (55.02)     2:57.33 (38.29)
 10 Avezzano, Jack T          12 Middies-MR           3:01.79    2:58.22        
                  42.20     1:25.55 (43.35)     2:18.66 (53.11)     2:58.22 (39.56)
 11 Kanim, Jared F            11 Middies-MR           3:01.08    2:58.34        
                  41.52     1:26.23 (44.71)     2:21.42 (55.19)     2:58.34 (36.92)
 12 Tsuruo, Yujin             12 Middies-MR           3:06.93    3:02.71        
                  41.42     1:27.21 (45.79)     2:21.12 (53.91)     3:02.71 (41.59)
 13 Distler, Alex J           11 Middies-MR           3:57.46    3:05.44        
                  42.81     1:30.28 (47.47)     2:23.47 (53.19)     3:05.44 (41.97)
 14 Becerra, Kyle D           11 Middies-MR           3:01.33    3:06.00        
                  42.76     1:28.97 (46.21)     2:24.53 (55.56)     3:06.00 (41.47)
 15 Tsuji, Akio               11 Middies-MR           3:26.00    3:08.99        
                  43.62     1:29.84 (46.22)     2:26.93 (57.09)     3:08.99 (42.06)
 16 Ranieri, Carl A           11 Middies-MR           3:06.37    3:09.19        
                  45.38     1:31.45 (46.07)   2:32.57 (1:01.12)     3:09.19 (36.62)
 -- Zhao, Yi                  11 Middies-MR           3:23.63         DQ        
                  43.97     1:29.61 (45.64)     2:24.09 (54.48)          DQ (41.72)
 -- Hicks, Christopher J      11 Middies-MR                NT         DQ        
                  47.50     1:35.07 (47.57)     2:30.44 (55.37)          DQ (41.43)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eiden, Joseph P           14 Middies-MR             24.12      24.07        
  2 Bucero, Nikolas J         14 Boys Club-MR           24.20      24.48        
  3 Miou, Eric                13 Boys Club-MR           24.50      24.88        
  4 Lin, Alex                 13 Boys Club-MR           24.50      25.02        
  5 LI, Kytoh                 14 Boys Club-MR           24.90      25.48        
  6 Xu, Zhao                  13 Middies-MR             26.50      25.92        
  7 Gonzalez, Adriel A        14 Boys Club-MR           24.70      26.07        
  8 Cocuy, Bryan              14 Boys Club-MR           27.00      27.29        
  9 Jiang, David              13 Boys Club-MR           27.00      27.55        
 10 Frascati, Michael J       13 FAST-MR                26.95      27.75        
 11 Finnerty, Jack G          14 Middies-MR             29.75      27.95        
 11 Patapis, Peter T          13 Middies-MR             27.50      27.95        
 13 Heubel, Thomas G          13 Middies-MR             27.99      28.25        
 14 Melnyk, Sean M            13 Middies-MR             28.75      28.55        
 15 Park, Cavin               13 Middies-MR             28.92      28.95        
 16 Weng, Daniel S            14 Boys Club-MR           30.00      30.05        
 17 Hogan, John D             13 Middies-MR             32.00      30.11        
 18 Khan, Raza                13 Middies-MR             30.00      31.20        
 19 Atay, Sinan               13 Middies-MR             32.22      31.22        
 20 Davis, Jack C             14 FAST-MR                30.72      31.39        
 21 Kireopoulos, Chris P      13 Middies-MR             32.20      32.05        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hymowitz, Josh M          14 Middies-MR             55.43      55.16        
                  27.00       55.16 (28.16)                                        
  2 Bucero, Nikolas J         14 Boys Club-MR           54.00      55.24        
                  26.58       55.24 (28.66)                                        
  3 Lin, Alex                 13 Boys Club-MR           54.75      55.66        
                  26.67       55.66 (28.99)                                        
  4 LI, Kytoh                 14 Boys Club-MR           57.00      56.77        
                  27.18       56.77 (29.59)                                        
  5 Xu, Zhao                  13 Middies-MR             57.04      56.88        
                  27.45       56.88 (29.43)                                        
  6 Needham, Dan              13 Unymid-MR              57.29      57.05        
                  27.55       57.05 (29.50)                                        
  7 Miou, Eric                13 Boys Club-MR           56.00      57.83        
                  27.57       57.83 (30.26)                                        
  8 Patapis, Peter T          13 Middies-MR           1:00.48      59.47        
                  28.85       59.47 (30.62)                                        
  9 Gonzalez, Adriel A        14 Boys Club-MR           57.00    1:00.11        
                  28.07     1:00.11 (32.04)                                        
 10 Heubel, Thomas G          13 Middies-MR           1:01.95    1:00.79        
                  29.31     1:00.79 (31.48)                                        
 11 Cocuy, Bryan              14 Boys Club-MR         1:01.00    1:01.08        
                  29.01     1:01.08 (32.07)                                        
 12 Jiang, David              13 Boys Club-MR         1:01.00    1:01.27        
                  28.87     1:01.27 (32.40)                                        
 13 Alers, Louis              14 MAD-MR               1:05.12    1:01.73        
                  29.52     1:01.73 (32.21)                                        
 14 Jackson, Mark A           14 FAST-MR              1:04.72    1:02.37        
                  30.18     1:02.37 (32.19)                                        
 15 Frascati, Michael J       13 FAST-MR              1:02.06    1:02.43        
                  29.29     1:02.43 (33.14)                                        
 16 Finnerty, Jack G          14 Middies-MR           1:01.67    1:02.53        
                  29.34     1:02.53 (33.19)                                        
 17 Hidalgo, Omar             14 MAD-MR                 59.97    1:03.91        
                  29.45     1:03.91 (34.46)                                        
 18 Melnyk, Sean M            13 Middies-MR           1:05.75    1:05.01        
                  31.26     1:05.01 (33.75)                                        
 19 Park, Cavin               13 Middies-MR           1:05.94    1:06.21        
                  31.62     1:06.21 (34.59)                                        
 20 Khan, Raza                13 Middies-MR           1:10.44    1:09.88        
                  32.52     1:09.88 (37.36)                                        
 21 Rochez, Joseph            14 MAD-MR                 59.56    1:10.06        
                  31.58     1:10.06 (38.48)                                        
 22 Hogan, John D             13 Middies-MR           1:07.51    1:12.30        
                  33.85     1:12.30 (38.45)                                        
 23 Atay, Sinan               13 Middies-MR           1:09.49    1:13.78        
                  34.78     1:13.78 (39.00)                                        
 24 Pradlik, Nicolas          13 FAST-MR              1:14.72    1:14.08        
                  35.37     1:14.08 (38.71)                                        
 25 Kireopoulos, Chris P      13 Middies-MR           1:11.09    1:14.38        
                  34.76     1:14.38 (39.62)                                        
 26 Staffin, Tyler M          13 GAEL-MR              1:10.11    1:16.91        
                  35.31     1:16.91 (41.60)                                        
 27 Davis, Jack C             14 FAST-MR              1:16.01    1:20.62        
                  36.56     1:20.62 (44.06)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eiden, Joseph P           14 Middies-MR           1:56.00    1:51.89        
                  25.35       53.79 (28.44)     1:23.17 (29.38)     1:51.89 (28.72)
  2 Lin, Alex                 13 Boys Club-MR         1:58.00    1:55.06        
                  26.17       54.93 (28.76)     1:25.27 (30.34)     1:55.06 (29.79)
  3 Needham, Dan              13 Unymid-MR            2:04.00    2:01.83        
                  27.51       58.08 (30.57)     1:30.01 (31.93)     2:01.83 (31.82)
  4 Xu, Zhao                  13 Middies-MR           2:05.00    2:03.32        
                  27.71       58.36 (30.65)     1:31.14 (32.78)     2:03.32 (32.18)
  5 LI, Kytoh                 14 Boys Club-MR         2:07.00    2:06.94        
                  28.24     1:00.31 (32.07)     1:33.72 (33.41)     2:06.94 (33.22)
  6 Patapis, Peter T          13 Middies-MR           2:09.00    2:10.44        
                  30.14     1:03.26 (33.12)     1:37.14 (33.88)     2:10.44 (33.30)
  7 Finnerty, Jack G          14 Middies-MR           2:30.97    2:13.78        
                  31.01     1:04.70 (33.69)     1:40.35 (35.65)     2:13.78 (33.43)
  8 Heubel, Thomas G          13 Middies-MR           2:15.99    2:16.46        
                  30.68     1:05.83 (35.15)     1:43.01 (37.18)     2:16.46 (33.45)
  9 Melnyk, Sean M            13 Middies-MR           2:25.32    2:25.43        
                  32.33     1:09.12 (36.79)     1:48.99 (39.87)     2:25.43 (36.44)
 10 Park, Cavin               13 Middies-MR           2:30.77    2:25.76        
                  31.02     1:08.49 (37.47)     1:48.25 (39.76)     2:25.76 (37.51)
 11 Khan, Raza                13 Middies-MR           2:26.00    2:31.04        
                  31.72     1:09.42 (37.70)     1:50.56 (41.14)     2:31.04 (40.48)
 12 Kireopoulos, Chris P      13 Middies-MR           2:48.19    2:32.45        
                  33.82     1:12.32 (38.50)     1:53.31 (40.99)     2:32.45 (39.14)
 13 Atay, Sinan               13 Middies-MR           2:34.24    2:39.56        
                  34.64     1:15.17 (40.53)   2:39.56 (1:24.39)                    
 14 Davis, Jack C             14 FAST-MR              2:49.20    2:54.85        
                  36.67     1:22.13 (45.46)     2:10.75 (48.62)     2:54.85 (44.10)
 -- Hogan, John D             13 Middies-MR           2:35.00         DQ        
                  35.99     1:16.85 (40.86)     2:00.28 (43.43)          DQ (45.30)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miou, Eric                13 Boys Club-MR         1:02.00    1:01.55        
                  30.01     1:01.55 (31.54)                                        
  2 Needham, Dan              13 Unymid-MR            1:05.19    1:03.55        
                  31.07     1:03.55 (32.48)                                        
  3 Heubel, Thomas G          13 Middies-MR           1:09.23    1:07.89        
                  32.75     1:07.89 (35.14)                                        
  4 Alers, Louis              14 MAD-MR               1:11.94    1:09.82        
                  33.46     1:09.82 (36.36)                                        
  5 Cocuy, Bryan              14 Boys Club-MR         1:10.00    1:10.35        
                  34.19     1:10.35 (36.16)                                        
  6 Hymowitz, Josh M          14 Middies-MR           1:09.98    1:11.11        
                  35.26     1:11.11 (35.85)                                        
  7 Finnerty, Jack G          14 Middies-MR           1:17.14    1:13.63        
                  36.06     1:13.63 (37.57)                                        
  8 Park, Cavin               13 Middies-MR           1:18.10    1:17.64        
                  36.41     1:17.64 (41.23)                                        
  9 Melnyk, Sean M            13 Middies-MR           1:16.74    1:18.43        
                  38.76     1:18.43 (39.67)                                        
 10 Khan, Raza                13 Middies-MR           1:22.15    1:18.55        
                  32.65     1:18.55 (45.90)                                        
 11 Hidalgo, Omar             14 MAD-MR               1:12.91    1:18.71        
                  38.57     1:18.71 (40.14)                                        
 12 Kireopoulos, Chris P      13 Middies-MR           1:19.19    1:18.79        
                  32.46     1:18.79 (46.33)                                        
 13 Rochez, Joseph            14 MAD-MR               1:17.70    1:20.19        
                  39.25     1:20.19 (40.94)                                        
 14 Davis, Jack C             14 FAST-MR              1:28.15    1:26.83        
 15 Staffin, Tyler M          13 GAEL-MR              1:26.81    1:29.22        
                  34.80     1:29.22 (54.42)                                        
 16 Pradlik, Nicolas          13 FAST-MR              1:27.03    1:31.60        
 -- Hogan, John D             13 Middies-MR           1:25.00         DQ        
                1:13.01          DQ (16.49)                                        
 -- Bucero, Nikolas J         14 Boys Club-MR         1:06.00         DQ        
                  33.79          DQ (32.10)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eiden, Joseph P           14 Middies-MR           2:13.75    2:06.65        
                  29.34     1:01.20 (31.86)     1:34.03 (32.83)     2:06.65 (32.62)
  2 Miou, Eric                13 Boys Club-MR         2:20.00    2:14.21        
                  28.89     1:03.20 (34.31)     1:39.24 (36.04)     2:14.21 (34.97)
  3 Needham, Dan              13 Unymid-MR            2:21.00    2:16.04        
                  31.86     1:06.10 (34.24)     1:41.35 (35.25)     2:16.04 (34.69)
  4 Cocuy, Bryan              14 Boys Club-MR         2:38.00    2:33.59        
                  34.68     1:13.11 (38.43)     1:54.86 (41.75)     2:33.59 (38.73)
  5 Finnerty, Jack G          14 Middies-MR           2:53.46    2:38.57        
                  36.60     1:16.63 (40.03)     1:58.20 (41.57)     2:38.57 (40.37)
  6 Frascati, Michael J       13 FAST-MR              2:39.87    2:43.92        
                2:41.58      2:43.92 (2.34)                                        
  7 Melnyk, Sean M            13 Middies-MR           2:56.63    2:46.51        
                1:20.97     2:05.07 (44.10)     2:46.51 (41.44)                    
  8 Hogan, John D             13 Middies-MR           2:50.00    3:06.49        
                  40.16     1:25.09 (44.93)     2:16.05 (50.96)     3:06.49 (50.44)
  9 Davis, Jack C             14 FAST-MR              3:11.26    3:13.43        
                  43.69     1:33.33 (49.64)     2:25.65 (52.32)     3:13.43 (47.78)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LI, Kytoh                 14 Boys Club-MR         1:09.00    1:07.35        
                  32.07     1:07.35 (35.28)                                        
  2 Xu, Zhao                  13 Middies-MR           1:10.20    1:10.63        
                  33.54     1:10.63 (37.09)                                        
  3 Jiang, David              13 Boys Club-MR         1:12.00    1:12.18        
                  33.59     1:12.18 (38.59)                                        
  4 Gonzalez, Adriel A        14 Boys Club-MR         1:11.00    1:17.64        
                  34.30     1:17.64 (43.34)                                        
  5 Patapis, Peter T          13 Middies-MR           1:21.36    1:21.67        
                  38.42     1:21.67 (43.25)                                        
  6 Heubel, Thomas G          13 Middies-MR           1:22.04    1:23.30        
                  39.89     1:23.30 (43.41)                                        
  7 Park, Cavin               13 Middies-MR           1:25.82    1:26.36        
                  40.55     1:26.36 (45.81)                                        
  8 Weng, Daniel S            14 Boys Club-MR         1:22.00    1:26.52        
                  39.13     1:26.52 (47.39)                                        
  9 Frascati, Michael J       13 FAST-MR              1:30.97    1:26.79        
                  40.81     1:26.79 (45.98)                                        
 10 Atay, Sinan               13 Middies-MR           1:26.74    1:29.28        
                  42.05     1:29.28 (47.23)                                        
 11 Khan, Raza                13 Middies-MR           1:31.79    1:29.83        
                  43.13     1:29.83 (46.70)                                        
 12 Kireopoulos, Chris P      13 Middies-MR           1:35.90    1:37.34        
                  47.34     1:37.34 (50.00)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Zhao                  13 Middies-MR           2:37.39    2:31.56        
                  34.41     1:12.51 (38.10)     1:52.85 (40.34)     2:31.56 (38.71)
  2 Lin, Alex                 13 Boys Club-MR         2:22.00    2:31.83        
                  34.78     1:12.46 (37.68)     1:51.26 (38.80)     2:31.83 (40.57)
  3 Jiang, David              13 Boys Club-MR         2:42.00    2:41.30        
                  35.48     1:17.15 (41.67)     1:59.87 (42.72)     2:41.30 (41.43)
  4 Park, Cavin               13 Middies-MR           3:04.00    3:00.01        
                  40.51     1:26.40 (45.89)     2:13.65 (47.25)     3:00.01 (46.36)
  5 Weng, Daniel S            14 Boys Club-MR         3:00.00    3:04.96        
                  39.73     1:25.29 (45.56)     2:14.61 (49.32)     3:04.96 (50.35)
  6 Pradlik, Nicolas          13 FAST-MR              3:09.62    3:11.94        
                  42.08     1:31.09 (49.01)     2:22.18 (51.09)     3:11.94 (49.76)
  7 Atay, Sinan               13 Middies-MR           3:31.80    3:16.12        
                  45.44     1:34.25 (48.81)     2:26.85 (52.60)     3:16.12 (49.27)
 -- LI, Kytoh                 14 Boys Club-MR         2:30.00         DQ        
                  34.48     1:14.41 (39.93)     1:56.08 (41.67)          DQ (40.30)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Needham, Dan              13 Unymid-MR            1:04.04    1:03.98        
                  29.46     1:03.98 (34.52)                                        
  2 Patapis, Peter T          13 Middies-MR           1:11.19    1:11.35        
                  34.03     1:11.35 (37.32)                                        
  3 Hymowitz, Josh M          14 Middies-MR           1:16.42    1:13.01        
                  34.74     1:13.01 (38.27)                                        
  4 Finnerty, Jack G          14 Middies-MR           1:14.22    1:14.01        
                  32.84     1:14.01 (41.17)                                        
  5 Jackson, Mark A           14 FAST-MR              1:17.71    1:14.14        
                  34.03     1:14.14 (40.11)                                        
  6 Rochez, Joseph            14 MAD-MR               1:15.50    1:18.10        
                  34.70     1:18.10 (43.40)                                        
  7 Frascati, Michael J       13 FAST-MR              1:16.38    1:18.52        
                  35.57     1:18.52 (42.95)                                        
  8 Heubel, Thomas G          13 Middies-MR           1:27.63    1:20.11        
                  36.71     1:20.11 (43.40)                                        
  9 Davis, Jack C             14 FAST-MR              1:26.55    1:30.57        
                  41.06     1:30.57 (49.51)                                        
 10 Staffin, Tyler M          13 GAEL-MR              1:39.51    1:38.43        
                  44.73     1:38.43 (53.70)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Needham, Dan              13 Unymid-MR            2:26.00    2:19.84        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Alex                 13 Boys Club-MR         2:14.00    2:13.12        
                  28.32     1:01.96 (33.64)     1:40.79 (38.83)     2:13.12 (32.33)
  2 Xu, Zhao                  13 Middies-MR           2:19.64    2:17.00        
                  29.56     1:05.88 (36.32)     1:45.17 (39.29)     2:17.00 (31.83)
  3 Miou, Eric                13 Boys Club-MR         2:20.00    2:17.21        
                  29.13     1:03.43 (34.30)     1:46.55 (43.12)     2:17.21 (30.66)
  4 LI, Kytoh                 14 Boys Club-MR         2:25.00    2:21.97        
                  30.82     1:08.36 (37.54)     1:47.78 (39.42)     2:21.97 (34.19)
  5 Patapis, Peter T          13 Middies-MR           2:35.00    2:27.91        
                  32.23     1:10.32 (38.09)     1:53.33 (43.01)     2:27.91 (34.58)
  6 Jackson, Mark A           14 FAST-MR              2:42.71    2:32.63        
                  32.41     1:12.98 (40.57)     1:56.22 (43.24)     2:32.63 (36.41)
  7 Alers, Louis              14 MAD-MR               2:37.34    2:37.82        
                  30.72     1:10.56 (39.84)     1:58.54 (47.98)     2:37.82 (39.28)
  8 Frascati, Michael J       13 FAST-MR              2:42.03    2:38.99        
                  32.78     1:12.28 (39.50)     2:02.55 (50.27)     2:38.99 (36.44)
  9 Hidalgo, Omar             14 MAD-MR               2:44.14    2:39.47        
                  35.19     1:14.42 (39.23)     2:01.35 (46.93)     2:39.47 (38.12)
 10 Kireopoulos, Chris P      13 Middies-MR           3:01.66    2:53.95        
                  40.99     1:22.45 (41.46)     2:13.68 (51.23)     2:53.95 (40.27)
 11 Khan, Raza                13 Middies-MR           2:45.00    2:54.44        
                  40.95     1:24.89 (43.94)     2:16.73 (51.84)     2:54.44 (37.71)
 12 Atay, Sinan               13 Middies-MR           3:00.59    2:57.24        
                  39.27     1:26.09 (46.82)     2:17.22 (51.13)     2:57.24 (40.02)
 -- Melnyk, Sean M            13 Middies-MR           2:57.58         DQ        
                  33.75     1:16.21 (42.46)     2:09.74 (53.53)          DQ (38.21)
 -- Hogan, John D             13 Middies-MR           3:07.00         DQ        
                  39.31     1:27.62 (48.31)     2:23.79 (56.17)          DQ (45.04)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Brian W          15 Boys Club-MR           22.00      22.05        
  2 Kan, Dennis               15 Boys Club-MR           24.00      24.31        
  3 Catarinacchio, Vincent J  16 Middies-MR             24.87      25.30        
  4 Hsu, Joshua               16 Middies-MR             25.93      25.67        
  5 Chow, Kevin               15 Boys Club-MR           24.90      25.89        
  6 Suen, Andrew M            17 Middies-MR             27.22      26.67        
  7 Williams, Jake            17 FAST-MR                27.60      28.41        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Brian W          15 Boys Club-MR           50.00      49.83        
  2 Diaz, David               17 MAD-MR                 52.21      53.27        
  3 Catarinacchio, Vincent J  16 Middies-MR             53.56      54.99        
  4 Chow, Kevin               15 Boys Club-MR           56.00      56.91        
  5 Granelli, Luke A          16 GAEL-MR                57.64      57.16        
                  27.11       57.16 (30.05)                                        
  6 Hsu, Joshua               16 Middies-MR             56.78      57.18        
                  26.89       57.18 (30.29)                                        
  7 Bialo, Matthew J          16 GAEL-MR                56.38      58.28        
  8 Duran, Rafael             15 MAD-MR                 56.14    1:01.24        
  9 Cadet, Ruben              16 MAD-MR               1:01.00    1:07.00        
                  31.08     1:07.00 (35.92)                                        
 10 Lin, Thomas                8 Boys Club-MR         1:12.00    1:15.25        
                  35.16     1:15.25 (40.09)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catarinacchio, Vincent J  16 Middies-MR           1:55.45    1:55.27        
                  26.24       55.59 (29.35)     1:25.81 (30.22)     1:55.27 (29.46)
  2 Chow, Kevin               15 Boys Club-MR         2:04.00    2:04.31        
                  27.41       58.15 (30.74)     1:31.27 (33.12)     2:04.31 (33.04)
  3 Bialo, Matthew J          16 GAEL-MR              2:09.92    2:11.67        
                  28.64     1:01.20 (32.56)     1:36.32 (35.12)     2:11.67 (35.35)
  4 Williams, Jake            17 FAST-MR              3:40.20    2:26.37        
                  30.66     1:06.41 (35.75)     1:45.77 (39.36)     2:26.37 (40.60)
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eiden, Joseph P           14 Middies-MR           5:07.93    4:56.90        
                  25.33       54.27 (28.94)     1:24.73 (30.46)     1:55.07 (30.34)
        2:25.35 (30.28)     2:55.65 (30.30)     3:26.38 (30.73)     3:57.07 (30.69)
        4:27.62 (30.55)     4:56.90 (29.28)                                        
  2 Catarinacchio, Vincent J  16 Middies-MR           5:05.79    5:07.18        
                  26.53       56.01 (29.48)     1:27.01 (31.00)     1:58.04 (31.03)
        2:29.35 (31.31)     3:00.24 (30.89)     3:32.10 (31.86)     4:03.69 (31.59)
        4:36.07 (32.38)     5:07.18 (31.11)                                        
  3 Needham, Dan              13 Unymid-MR            5:26.00    5:12.73        
                  27.75       58.16 (30.41)     1:29.88 (31.72)     2:01.45 (31.57)
        2:33.22 (31.77)     3:05.32 (32.10)     3:37.06 (31.74)     4:09.53 (32.47)
        4:41.41 (31.88)     5:12.73 (31.32)                                        
  4 Xu, Zhao                  13 Middies-MR           6:02.60    5:33.25        
                  29.12     1:01.60 (32.48)     1:34.98 (33.38)     2:08.81 (33.83)
        2:42.98 (34.17)     3:17.01 (34.03)     3:51.11 (34.10)     4:25.46 (34.35)
        4:59.80 (34.34)     5:33.25 (33.45)                                        
  5 Hymowitz, Josh M          14 Middies-MR           5:36.53    5:33.80        
                  29.39     1:02.17 (32.78)     1:36.23 (34.06)     2:10.47 (34.24)
        2:44.95 (34.48)     3:19.82 (34.87)     3:54.45 (34.63)     4:28.78 (34.33)
        5:02.17 (33.39)     5:33.80 (31.63)                                        
  6 Patapis, Peter T          13 Middies-MR           5:38.00    5:36.86        
                  30.16     1:03.31 (33.15)     1:36.98 (33.67)     2:11.43 (34.45)
        2:45.74 (34.31)     3:20.99 (35.25)     3:55.53 (34.54)     4:29.63 (34.10)
        5:04.05 (34.42)     5:36.86 (32.81)                                        
  7 Zagaja, Robert C          14 Bluefish-MR          6:13.73    6:04.78        
                  30.45     1:05.88 (35.43)     1:42.42 (36.54)     2:19.64 (37.22)
        2:57.17 (37.53)     3:34.95 (37.78)     4:12.73 (37.78)     4:50.53 (37.80)
        5:28.65 (38.12)     6:04.78 (36.13)                                        
  8 Heubel, Thomas G          13 Middies-MR           6:30.99    6:05.98        
                  31.47     1:08.00 (36.53)     1:45.54 (37.54)   3:40.04 (1:54.50)
        4:18.36 (38.32)     4:55.39 (37.03)     5:32.65 (37.26)     6:05.98 (33.33)
  9 Franz, Zachary A          15 Bluefish-MR          5:59.12    6:06.43        
                  29.96     1:04.19 (34.23)     1:40.16 (35.97)     2:17.17 (37.01)
        2:53.93 (36.76)     3:31.98 (38.05)     4:11.02 (39.04)     4:49.91 (38.89)
        5:29.37 (39.46)     6:06.43 (37.06)                                        
 10 Finnerty, Jack G          14 Middies-MR           6:37.82    6:12.85        
                  30.67     1:05.39 (34.72)     1:42.66 (37.27)     2:21.03 (38.37)
        2:59.63 (38.60)     3:38.91 (39.28)     4:18.35 (39.44)     4:57.62 (39.27)
        5:36.15 (38.53)     6:12.85 (36.70)                                        
 11 Wolfe, Morgan S           10 Flying Dolphins-MR   6:13.00    6:18.83        
                  33.33     1:10.93 (37.60)     1:50.00 (39.07)     2:28.82 (38.82)
        3:08.41 (39.59)     3:47.35 (38.94)     4:26.51 (39.16)     5:05.80 (39.29)
        5:43.20 (37.40)     6:18.83 (35.63)                                        
 12 Park, Cavin               13 Middies-MR           7:08.00    6:31.59        
                  31.21     1:09.09 (37.88)     1:49.01 (39.92)     2:29.60 (40.59)
        3:10.60 (41.00)     3:51.97 (41.37)     4:33.62 (41.65)     5:14.94 (41.32)
        5:55.86 (40.92)     6:31.59 (35.73)                                        
 13 Reilly, Jack D            11 GAEL-MR              6:30.00    6:39.95        
                  33.35     1:12.22 (38.87)     1:52.55 (40.33)     2:33.74 (41.19)
        3:14.72 (40.98)     3:56.55 (41.83)     4:38.40 (41.85)     5:20.46 (42.06)
        6:00.84 (40.38)     6:39.95 (39.11)                                        
 14 Melnyk, Sean M            13 Middies-MR           7:09.87    6:47.83        
                  33.36     1:11.96 (38.60)     1:52.34 (40.38)     2:34.48 (42.14)
        3:17.48 (43.00)     4:00.90 (43.42)     4:44.75 (43.85)     5:28.85 (44.10)
        6:10.74 (41.89)     6:47.83 (37.09)                                        
 15 Khan, Raza                13 Middies-MR           7:05.00    6:47.94        
                  32.44     1:11.59 (39.15)     1:53.41 (41.82)     2:36.25 (42.84)
        3:19.53 (43.28)     4:02.63 (43.10)     4:47.02 (44.39)     5:30.02 (43.00)
        6:11.26 (41.24)     6:47.94 (36.68)                                        
 16 Suen, Andrew M            17 Middies-MR           7:45.59    7:03.33        
                  30.60     1:07.91 (37.31)   2:34.96 (1:27.05)     3:19.66 (44.70)
      4:51.43 (1:31.77)     5:37.02 (45.59)   7:03.33 (1:26.31)                    
 17 Kahn, Alec P               9 Flying Dolphins-MR   7:30.00    7:12.37        
                  38.67     1:20.77 (42.10)     2:04.79 (44.02)     2:48.41 (43.62)
        3:33.61 (45.20)     4:18.15 (44.54)     5:02.06 (43.91)     5:47.16 (45.10)
        6:31.99 (44.83)     7:12.37 (40.38)                                        
 18 Kireopoulos, Chris P      13 Middies-MR           7:17.50    7:13.61        
                  34.97     1:16.68 (41.71)     2:01.23 (44.55)     2:47.29 (46.06)
        3:32.42 (45.13)     4:16.81 (44.39)     5:01.93 (45.12)     5:46.51 (44.58)
        6:31.47 (44.96)     7:13.61 (42.14)                                        
 19 Hogan, John D             13 Middies-MR           7:25.00    7:40.54        
                  35.93     1:18.61 (42.68)     2:04.88 (46.27)     2:51.12 (46.24)
        3:39.17 (48.05)     4:28.10 (48.93)     5:17.49 (49.39)     6:05.51 (48.02)
        6:53.13 (47.62)     7:40.54 (47.41)                                        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sun, Hongzhe              24 NYAC-MR                53.00      50.48        
                  24.79       50.48 (25.69)                                        
  2 McKenna, Brian W          15 Boys Club-MR           54.44      55.02        
                  27.00       55.02 (28.02)                                        
  3 Bialo, Matthew J          16 GAEL-MR              1:03.46    1:03.83        
                  31.22     1:03.83 (32.61)                                        
  4 Lin, Thomas                8 Boys Club-MR         1:19.00    1:18.49        
                  37.87     1:18.49 (40.62)                                        
 -- Hsu, Joshua               16 Middies-MR           1:09.26         DQ        
                  32.63          DQ (37.39)                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Alex                 13 Boys Club-MR         2:11.00    2:13.22        
                  31.37     1:05.00 (33.63)     1:39.76 (34.76)     2:13.22 (33.46)
  2 Bialo, Matthew J          16 GAEL-MR              2:19.97    2:26.90        
                  33.59     1:10.58 (36.99)     1:49.20 (38.62)     2:26.90 (37.70)
  3 Hsu, Joshua               16 Middies-MR           2:26.00    2:39.23        
                  34.27     1:13.08 (38.81)     1:56.12 (43.04)     2:39.23 (43.11)
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Brian W          15 Boys Club-MR         1:07.00    1:05.84        
                  30.76     1:05.84 (35.08)                                        
  2 Suen, Andrew M            17 Middies-MR           1:07.96    1:07.52        
                  31.18     1:07.52 (36.34)                                        
  3 Lopez, Christian C        16 Boys Club-MR         1:12.00    1:15.07        
                  35.37     1:15.07 (39.70)                                        
  4 Hsu, Joshua               16 Middies-MR           1:14.04    1:15.24        
                  34.81     1:15.24 (40.43)                                        
  5 Bialo, Matthew J          16 GAEL-MR              1:13.76    1:17.44        
                  36.62     1:17.44 (40.82)                                        
  6 Williams, Jake            17 FAST-MR              1:15.33    1:18.56        
                  34.97     1:18.56 (43.59)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suen, Andrew M            17 Middies-MR           2:30.51    2:33.47        
                  34.13     1:12.34 (38.21)     1:52.64 (40.30)     2:33.47 (40.83)
  2 Granelli, Luke A          16 GAEL-MR              2:36.58    2:33.52        
                  35.00     1:14.09 (39.09)     1:53.80 (39.71)     2:33.52 (39.72)
  3 Lopez, Christian C        16 Boys Club-MR         2:38.00    2:47.11        
                  37.33     1:20.11 (42.78)     2:04.42 (44.31)     2:47.11 (42.69)
  4 Bialo, Matthew J          16 GAEL-MR              2:39.86    2:47.15        
                  36.64     1:18.64 (42.00)     2:03.38 (44.74)     2:47.15 (43.77)
 -- Hsu, Joshua               16 Middies-MR           2:44.30         DQ        
                  36.49     1:17.45 (40.96)     2:00.70 (43.25)          DQ (44.72)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sun, Hongzhe              24 NYAC-MR                53.50      49.32        
                  22.91       49.32 (26.41)                                        
  2 Diaz, David               17 MAD-MR                 56.66      56.70        
                  26.28       56.70 (30.42)                                        
  3 Catarinacchio, Vincent J  16 Middies-MR             58.78      59.02        
                  27.73       59.02 (31.29)                                        
  4 Duran, Rafael             15 MAD-MR               1:00.97    1:07.26        
                  29.55     1:07.26 (37.71)                                        
  5 Cadet, Ruben              16 MAD-MR               1:07.00    1:15.69        
                  33.12     1:15.69 (42.57)                                        
  6 Suen, Andrew M            17 Middies-MR           1:11.56    1:18.65        
                  35.17     1:18.65 (43.48)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catarinacchio, Vincent J  16 Middies-MR           2:06.77    2:09.95        
                  28.02     1:00.76 (32.74)     1:35.52 (34.76)     2:09.95 (34.43)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catarinacchio, Vincent J  16 Middies-MR           2:11.02    2:09.06        
                  28.00     1:02.18 (34.18)     1:40.78 (38.60)     2:09.06 (28.28)
  2 Diaz, David               17 MAD-MR               2:10.00    2:09.38        
                  26.50     1:00.72 (34.22)     1:37.95 (37.23)     2:09.38 (31.43)
  3 Granelli, Luke A          16 GAEL-MR              2:21.77    2:18.77        
                  29.85     1:06.31 (36.46)     1:45.47 (39.16)     2:18.77 (33.30)
  4 Chow, Kevin               15 Boys Club-MR         2:23.00    2:22.27        
                  29.30     1:05.17 (35.87)     1:48.41 (43.24)     2:22.27 (33.86)
  5 Suen, Andrew M            17 Middies-MR           2:27.38    2:30.79        
                  30.61     1:12.49 (41.88)     1:53.30 (40.81)     2:30.79 (37.49)
  6 Duran, Rafael             15 MAD-MR               2:25.39    2:35.25        
                  30.02     1:09.96 (39.94)     1:56.94 (46.98)     2:35.25 (38.31)
  7 Cadet, Ruben              16 MAD-MR               2:45.00    2:50.46        
                  32.45     1:18.36 (45.91)     2:06.37 (48.01)     2:50.46 (44.09)
  8 Lin, Thomas                8 Boys Club-MR         2:59.55    2:59.37        
                  38.65     1:22.15 (43.50)     2:18.75 (56.60)     2:59.37 (40.62)
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catarinacchio, Vincent J  16 Middies-MR           4:39.86    4:37.73        
                  28.39     1:01.45 (33.06)     1:38.81 (37.36)     2:15.24 (36.43)
        2:56.03 (40.79)     3:37.88 (41.85)     4:08.62 (30.74)     4:37.73 (29.11)
  2 Eiden, Joseph P           14 Middies-MR           4:53.96    4:38.61        
                  28.59     1:03.14 (34.55)     1:38.40 (35.26)     2:13.26 (34.86)
        2:55.96 (42.70)     3:38.79 (42.83)     4:09.59 (30.80)     4:38.61 (29.02)
  3 Needham, Dan              13 Unymid-MR            5:06.00    4:55.22        
                  30.92     1:07.14 (36.22)     1:43.03 (35.89)     2:19.16 (36.13)
        3:05.17 (46.01)     3:51.11 (45.94)     4:23.53 (32.42)     4:55.22 (31.69)
  4 Xu, Zhao                  13 Middies-MR           5:13.67    4:56.23        
                  31.45     1:08.64 (37.19)     1:47.85 (39.21)     2:26.35 (38.50)
        3:08.85 (42.50)     3:50.67 (41.82)     4:23.94 (33.27)     4:56.23 (32.29)
  5 Patapis, Peter T          13 Middies-MR           5:15.00    5:21.65        
                  34.65     1:15.70 (41.05)     1:58.36 (42.66)     2:39.69 (41.33)
        3:24.56 (44.87)     4:11.12 (46.56)     4:47.19 (36.07)     5:21.65 (34.46)
  6 Finnerty, Jack G          14 Middies-MR           7:02.00    5:42.32        
                  35.60     1:19.89 (44.29)     2:04.41 (44.52)     2:48.29 (43.88)
        3:37.00 (48.71)     4:25.85 (48.85)     5:05.90 (40.05)     5:42.32 (36.42)
  7 Park, Cavin               13 Middies-MR           6:13.00    5:42.41        
                  34.86     1:19.39 (44.53)     2:04.67 (45.28)     2:49.78 (45.11)
        3:37.49 (47.71)     4:26.67 (49.18)     5:07.13 (40.46)     5:42.41 (35.28)
  8 Khan, Raza                13 Middies-MR           6:13.00    6:17.70        
                  41.47     1:35.87 (54.40)     2:26.35 (50.48)     3:12.30 (45.95)
        4:04.36 (52.06)     4:56.52 (52.16)     5:37.53 (41.01)     6:17.70 (40.17)
 -- Kireopoulos, Chris P      13 Middies-MR           6:15.00         DQ        
                  42.06     1:32.32 (50.26)     2:17.35 (45.03)     3:02.36 (45.01)
        3:56.18 (53.82)     4:50.88 (54.70)     5:33.61 (42.73)          DQ (40.90)
 -- Suen, Andrew M            17 Middies-MR           6:30.00         DQ        
                  31.37     1:13.37 (42.00)   2:47.17 (1:33.80)     3:29.85 (42.68)
        4:13.73 (43.88)     4:56.43 (42.70)     5:37.30 (40.87)          DQ (11.68)
 -- Melnyk, Sean M            13 Middies-MR           6:15.00         DQ        
                  39.12     1:28.55 (49.43)     2:15.83 (47.28)     3:03.68 (47.85)
        3:58.15 (54.47)     4:54.39 (56.24)        DQ (1:17.47)