2009 MR Middies See You at 8 Champs Meet - 2/6/2009 to 2/7/2009        

                              Sanction #: 090205                               
                                    Results                                    
 
Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gregorace, Sophia R        6 LIAC-MR                19.48      21.44        
  2 Piantanida, Carlotta       6 LIAC-MR                30.00      24.18        
  3 Wedlick, Mariella          6 NY Sharks-MR              NT      24.95        
  4 Tavlarakis, Christina D    6 Pace-MR                   NT      25.55        
 
Girls 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gregorace, Sophia R        6 LIAC-MR                47.93      46.85        
  2 Posner, Kathryn G          6 Bgnw Marlins-MR        58.71      55.02        
  3 Wedlick, Mariella          6 NY Sharks-MR           59.44      57.64        
  4 Furniss, Ella B            6 Bgnw Marlins-MR        59.13      58.07        
  5 Piantanida, Carlotta       6 LIAC-MR              1:15.00      59.20        
  6 Tavlarakis, Christina D    6 Pace-MR              1:07.54    1:04.46        
  7 Xu, Jessica                6 Middies-MR           1:09.16    1:05.36        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaufmann, Noelle E         6 Bgnw Marlins-MR        25.10      22.84        
  2 Gregorace, Sophia R        6 LIAC-MR                23.90      23.28        
  3 Piantanida, Carlotta       6 LIAC-MR                30.00      26.66        
  4 Tavlarakis, Christina D    6 Pace-MR                   NT      30.08        
  5 Xu, Jessica                6 Middies-MR             34.68      31.59        
  6 Wedlick, Mariella          6 NY Sharks-MR              NT      35.03        
 
Girls 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaufmann, Noelle E         6 Bgnw Marlins-MR        55.92      52.05        
  2 Gregorace, Sophia R        6 LIAC-MR                51.28      52.24        
  3 Posner, Kathryn G          6 Bgnw Marlins-MR      1:11.02    1:00.89        
  4 Piantanida, Carlotta       6 LIAC-MR              1:05.00    1:01.80        
  5 Furniss, Ella B            6 Bgnw Marlins-MR      1:04.06    1:07.74        
  6 Wedlick, Mariella          6 NY Sharks-MR         1:24.55    1:16.76        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gregorace, Sophia R        6 LIAC-MR                30.00      28.23        
  2 Piantanida, Carlotta       6 LIAC-MR                30.00      29.30        
  3 Posner, Kathryn G          6 Bgnw Marlins-MR        40.00      30.15        
  4 Tavlarakis, Christina D    6 Pace-MR                   NT      33.48        
 -- Kaufmann, Noelle E         6 Bgnw Marlins-MR        35.00         DQ        
 -- Furniss, Ella B            6 Bgnw Marlins-MR        40.00         DQ        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gregorace, Sophia R        6 LIAC-MR                24.96      24.88        
  2 Posner, Kathryn G          6 Bgnw Marlins-MR        35.00      27.63        
  3 Piantanida, Carlotta       6 LIAC-MR                30.00      28.33        
  4 Tavlarakis, Christina D    6 Pace-MR                   NT      38.49        
 -- Xu, Jessica                6 Middies-MR             38.65         DQ        
 -- Furniss, Ella B            6 Bgnw Marlins-MR        26.78         DQ        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klein, MiKayla S           7 Badger-MR              16.78      17.02        
  2 Du, Katelin                7 Middies-MR             18.37      18.03        
  3 Cohen, Danielle V          7 LIAC-MR                18.00      18.13        
  4 Panitz, Josephine H        7 Badger-MR              22.04      19.23        
  5 Stevens, Meghan M          7 Badger-MR              18.73      19.39        
  6 Berridge, Emmeline l       7 Badger-MR              19.60      19.91        
  7 Simpson, Gillian           7 Middies-MR             19.77      19.97        
  8 Casciano, Alexa N          7 CFA-MR                 19.09      20.42        
  9 Venkatesh, Ambika          7 Pace-MR                25.00      20.58        
 10 Cahaly, Emma E             7 Middies-MR             19.27      20.97        
 11 Ketron, Anna E             7 CFA-MR                 20.01      21.29        
 12 Levine, Arianne N          7 Middies-MR             21.67      21.49        
 13 Zhu, Catherine             7 CFA-MR                 21.87      21.57        
 14 MacKenzie, Molly E         7 CFA-MR                 20.60      21.82        
 14 Brew, Maggie C             7 Middies-MR             20.04      21.82        
 16 Rosenbaum, Lily B          7 Pace-MR                24.09      21.84        
 17 Johanson, Sophie L         7 Badger-MR              20.93      21.91        
 18 Bidwell, Hayley E          7 Badger-MR              22.16      22.19        
 19 Kassabian, Nicole M        7 Badger-MR              21.48      22.36        
 20 McMurray, Julia Z          7 Middies-MR             24.00      22.67        
 21 Paz, Cristina              7 Middies-MR             23.58      22.81        
 22 Staab, Maeve E             7 Middies-MR             24.26      23.03        
 23 Brown, Julianna            7 Pace-MR                   NT      23.50        
 24 Valle, Sophie              7 CFA-MR                 27.35      25.60        
 25 Walsh, Alessandra c        7 Badger-MR              26.01      27.08        
 
Girls 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klein, MiKayla S           7 Badger-MR              42.80      38.90        
  2 Du, Katelin                7 Middies-MR             40.03      39.24        
  3 Cohen, Danielle V          7 LIAC-MR                42.03      41.74        
  4 Garces, Franci             7 Badger-MR              42.82      42.54        
  5 Berridge, Emmeline l       7 Badger-MR                 NT      45.92        
  6 Lizzio, Katlyn R           7 LIAC-MR                47.90      46.30        
  7 Brew, Maggie C             7 Middies-MR             44.91      46.75        
  8 Venkatesh, Ambika          7 Pace-MR                43.16      46.96        
  9 Harrington, Danielle S     7 Badger-MR              45.96      47.27        
 10 Zhu, Catherine             7 CFA-MR                    NT      47.44        
 11 Johanson, Sophie L         7 Badger-MR            1:06.72      48.37        
 12 Evison, Annabel l          7 Badger-MR                 NT      49.73        
 13 Bidwell, Hayley E          7 Badger-MR              48.38      50.34        
 14 Cahaly, Emma E             7 Middies-MR             46.37      50.78        
 15 Simpson, Gillian           7 Middies-MR             43.74      50.85        
 16 Ketron, Anna E             7 CFA-MR                    NT      50.97        
 17 Rosenbaum, Lily B          7 Pace-MR                47.79      52.24        
 18 Paz, Cristina              7 Middies-MR             55.33      52.64        
 19 Kassabian, Nicole M        7 Badger-MR              52.94      53.32        
 20 Staab, Maeve E             7 Middies-MR             57.86      54.61        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klein, MiKayla S           7 Badger-MR              19.73      19.50        
  2 Casciano, Alexa N          7 CFA-MR                 22.19      21.15        
  3 Du, Katelin                7 Middies-MR             21.35      21.27        
  4 Cohen, Danielle V          7 LIAC-MR                22.11      21.41        
  5 Simpson, Gillian           7 Middies-MR             22.24      22.22        
  6 Garces, Franci             7 Badger-MR              21.89      22.37        
  7 Ketron, Anna E             7 CFA-MR                 25.28      22.60        
  8 Stevens, Meghan M          7 Badger-MR              22.91      22.81        
  9 Levine, Arianne N          7 Middies-MR             23.26      22.87        
 10 Brew, Maggie C             7 Middies-MR             23.32      22.88        
 11 Rosenbaum, Lily B          7 Pace-MR                26.86      23.15        
 12 Panitz, Josephine H        7 Badger-MR              22.75      23.56        
 13 Cahaly, Emma E             7 Middies-MR             23.16      23.81        
 14 Zhu, Catherine             7 CFA-MR                 25.19      24.21        
 15 MacKenzie, Molly E         7 CFA-MR                 26.13      24.38        
 16 Brown, Julianna            7 Pace-MR                   NT      24.49        
 17 Bidwell, Hayley E          7 Badger-MR              27.21      25.00        
 18 Harrington, Danielle S     7 Badger-MR              23.41      25.16        
 19 Johanson, Sophie L         7 Badger-MR              26.86      26.45        
 20 Paz, Cristina              7 Middies-MR             25.55      26.67        
 21 Valle, Sophie              7 CFA-MR                 28.93      27.24        
 22 Berridge, Emmeline l       7 Badger-MR              27.32      27.78        
 23 Walsh, Alessandra c        7 Badger-MR              27.01      28.13        
 24 Kassabian, Nicole M        7 Badger-MR              26.24      28.30        
 
Girls 7 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Du, Katelin                7 Middies-MR             45.88      46.20        
  2 Venkatesh, Ambika          7 Pace-MR                49.70      49.41        
  3 Simpson, Gillian           7 Middies-MR             49.35      51.35        
  4 Cahaly, Emma E             7 Middies-MR             55.51      52.20        
  5 Brew, Maggie C             7 Middies-MR             53.90      52.37        
  6 Paz, Cristina              7 Middies-MR           1:01.28      54.44        
  7 Rosenbaum, Lily B          7 Pace-MR                53.71      54.84        
 -- Staab, Maeve E             7 Middies-MR           1:11.23         DQ        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Danielle V          7 LIAC-MR                30.14      24.05        
  2 Berridge, Emmeline l       7 Badger-MR              23.98      25.50        
  3 Lizzio, Katlyn R           7 LIAC-MR                25.61      26.05        
  4 Zhu, Catherine             7 CFA-MR                 31.11      27.00        
  5 Brew, Maggie C             7 Middies-MR             31.09      28.63        
  6 Johanson, Sophie L         7 Badger-MR              26.54      28.64        
  7 Harrington, Danielle S     7 Badger-MR              27.86      28.75        
  8 Bidwell, Hayley E          7 Badger-MR              29.15      29.00        
  9 Cahaly, Emma E             7 Middies-MR             30.04      29.50        
 10 Kassabian, Nicole M        7 Badger-MR              31.28      30.58        
 11 Paz, Cristina              7 Middies-MR             30.54      31.08        
 12 Ketron, Anna E             7 CFA-MR                 31.67      31.57        
 -- Staab, Maeve E             7 Middies-MR             36.54         DQ        
 -- Rosenbaum, Lily B          7 Pace-MR                31.46         DQ        
 -- Evison, Annabel l          7 Badger-MR              38.85         DQ        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Du, Katelin                7 Middies-MR             20.07      20.59        
  2 Cohen, Danielle V          7 LIAC-MR                23.96      21.66        
  3 Garces, Franci             7 Badger-MR              21.01      22.04        
  4 Casciano, Alexa N          7 CFA-MR                    NT      22.05        
  5 Kassabian, Nicole M        7 Badger-MR              31.13      23.07        
  6 Cahaly, Emma E             7 Middies-MR             22.61      23.30        
  7 Barker, Jasmine K          7 Bgnw Marlins-MR        23.47      23.44        
  8 Stevens, Meghan M          7 Badger-MR              22.17      24.95        
  9 Harrington, Danielle S     7 Badger-MR              25.47      25.21        
 10 Ketron, Anna E             7 CFA-MR                 24.53      25.55        
 11 Johanson, Sophie L         7 Badger-MR              24.66      26.44        
 12 Brew, Maggie C             7 Middies-MR             25.73      26.87        
 13 Levine, Arianne N          7 Middies-MR             26.12      27.18        
 14 Bidwell, Hayley E          7 Badger-MR              25.90      29.25        
 15 Brown, Julianna            7 Pace-MR                   NT      29.65        
 -- McMurray, Julia Z          7 Middies-MR             36.55         DQ        
 -- Staab, Maeve E             7 Middies-MR             34.54         DQ        
 -- Valle, Sophie              7 CFA-MR                    NT         DQ        
 -- Walsh, Alessandra c        7 Badger-MR              32.50         DQ        
 -- Panitz, Josephine H        7 Badger-MR              25.43         DQ        
 
Girls 7 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klein, MiKayla S           7 Badger-MR                 NT    1:31.66        
  2 Garces, Franci             7 Badger-MR                 NT    1:38.18        
  3 Venkatesh, Ambika          7 Pace-MR              1:44.01    1:38.54        
  4 Barker, Jasmine K          7 Bgnw Marlins-MR      1:55.00    1:39.11        
  5 Harrington, Danielle S     7 Badger-MR                 NT    1:42.20        
  6 Kaufmann, Noelle E         6 Bgnw Marlins-MR      1:55.00    1:42.38        
  7 Simpson, Gillian           7 Middies-MR           1:48.31    1:49.34        
  8 Posner, Kathryn G          6 Bgnw Marlins-MR      2:20.00    2:00.95        
  9 Furniss, Ella B            6 Bgnw Marlins-MR      2:10.00    2:16.50        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berridge, Emmeline l       7 Badger-MR              54.12      53.89        
  2 Venkatesh, Ambika          7 Pace-MR                56.03      57.51        
  3 Zhu, Catherine             7 CFA-MR                    NT    1:02.70        
  4 Paz, Cristina              7 Middies-MR           1:19.81    1:10.54        
  5 Barker, Jasmine K          7 Bgnw Marlins-MR      1:17.55    1:12.70        
 -- MacKenzie, Molly E         7 CFA-MR               1:10.33         DQ        
 -- Kaufmann, Noelle E         6 Bgnw Marlins-MR      1:09.66         DQ        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klein, MiKayla S           7 Badger-MR                 NT      50.85        
  2 Garces, Franci             7 Badger-MR                 NT      56.32        
  3 Venkatesh, Ambika          7 Pace-MR              1:03.39      57.39        
  4 Posner, Kathryn G          6 Bgnw Marlins-MR      1:10.00    1:11.82        
 
Girls 7 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Du, Katelin                7 Middies-MR           1:46.72    1:41.17        
  2 Cohen, Danielle V          7 LIAC-MR              1:41.42    1:42.56        
  3 Garces, Franci             7 Badger-MR                 NT    1:52.28        
  4 Simpson, Gillian           7 Middies-MR           1:58.73    1:53.41        
  5 Kaufmann, Noelle E         6 Bgnw Marlins-MR      2:10.00    1:54.26        
  6 Harrington, Danielle S     7 Badger-MR            2:01.80    1:55.84        
  7 Zhu, Catherine             7 CFA-MR                    NT    1:56.36        
  8 Barker, Jasmine K          7 Bgnw Marlins-MR      2:01.28    1:57.40        
  9 Ketron, Anna E             7 CFA-MR                    NT    2:01.94        
 10 Berridge, Emmeline l       7 Badger-MR                 NT    2:02.82        
 11 Lizzio, Katlyn R           7 LIAC-MR              2:01.12    2:03.18        
 12 Bidwell, Hayley E          7 Badger-MR            2:11.15    2:03.78        
 13 Johanson, Sophie L         7 Badger-MR                 NT    2:07.22        
 14 Furniss, Ella B            6 Bgnw Marlins-MR      2:19.28    2:19.50        
 -- Klein, MiKayla S           7 Badger-MR                 NT         DQ        
 
Girls 7 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          3:05.11    2:50.13        
     1) Vumbacco, Sabrina S 7           2) Stevens, Meghan M 7            
     3) Garces, Franci 7                4) Klein, MiKayla S 7             
  2 Badger Swim Club-MR  'B'                               NT    3:08.61        
     1) Harrington, Danielle S 7        2) Bidwell, Hayley E 7            
     3) Berridge, Emmeline l 7          4) Johanson, Sophie L 7           
  3 Middies Swimming-MR  'A'                          2:55.05    3:13.49        
     1) Simpson, Gillian 7              2) Brew, Maggie C 7               
     3) Cahaly, Emma E 7                4) Du, Katelin 7                  
  4 Club Fit Aquatics- Briarcliff-MR  'A'                  NT    3:14.25        
     1) Casciano, Alexa N 7             2) MacKenzie, Molly E 7           
     3) Ketron, Anna E 7                4) Zhu, Catherine 7               
  5 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                3:18.48    3:26.16        
     1) Furniss, Ella B 6               2) Kaufmann, Noelle E 6           
     3) Barker, Jasmine K 7             4) Posner, Kathryn G 6            
 
Girls 7 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          3:45.56    3:23.07        
     1) Klein, MiKayla S 7              2) Berridge, Emmeline l 7         
     3) Garces, Franci 7                4) Harrington, Danielle S 7       
                  45.24     1:38.39 (53.15)     2:36.85 (58.46)     3:23.07 (46.22)
  2 Middies Swimming-MR  'A'                          3:25.04    3:31.44        
     1) Simpson, Gillian 7              2) Cahaly, Emma E 7               
     3) Du, Katelin 7                   4) Brew, Maggie C 7               
                  51.93   1:56.90 (1:04.97)     2:42.70 (45.80)     3:31.44 (48.74)
  3 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                  3:30.00    3:36.22        
     1) Lizzio, Katlyn R 7              2) Piantanida, Carlotta 6         
     3) Cohen, Danielle V 7             4) Gregorace, Sophia R 6          
                  54.61   2:00.14 (1:05.53)     2:50.50 (50.36)     3:36.22 (45.72)
  4 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                4:12.73    4:14.90        
     1) Posner, Kathryn G 6             2) Kaufmann, Noelle E 6           
     3) Barker, Jasmine K 7             4) Furniss, Ella B 6              
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fox, Sasha G               8 Bgnw Marlins-MR        20.00      16.52        
  2 Smith, Jazmine K           8 FAST-MR                18.60      16.81        
  3 Mitchell, Margaret m       8 Unatt Badger-MR        16.10      17.40        
  4 Dell'Orto, Mia D           8 Middies-MR             16.95      17.47        
  5 Salimi, Sana W             8 Middies-MR             18.53      18.30        
  6 Donoghue, Megan M          8 Pace-MR                18.17      18.40        
  6 Fitzsimmons, Hannah M      8 CFA-MR                 18.52      18.40        
  8 Cantor, Elana R            8 Pace-MR                   NT      18.47        
  9 Tobia, Phiona              8 NY Sharks-MR           20.41      18.48        
 10 Heaney, Cara               8 LIAC-MR                21.28      18.66        
 11 Hill, Julia                8 NY Sharks-MR           21.83      18.69        
 12 Bass, Sophie B             8 CFA-MR                 20.39      18.96        
 13 McArdle, Maeve C           8 FAST-MR                21.60      19.00        
 14 Yao, Linna                 8 Middies-MR             20.48      19.08        
 15 Steffensen, Zoe R          8 Badger-MR              17.67      19.09        
 16 Shopovick, Olivia M        8 FAST-MR                20.04      19.34        
 17 Pirone, Isabella           8 LIAC-MR                30.00      19.76        
 18 Centis, Romane             8 Middies-MR             19.71      19.94        
 19 Washington, Michelle G     8 Bgnw Marlins-MR        21.00      19.97        
 20 Potter, Nikki E            8 Bgnw Marlins-MR        20.00      19.98        
 21 Reid, Alanna N             8 Badger-MR              22.77      20.18        
 22 Wisell, Julia T            8 Middies-MR             45.17      20.25        
 23 Di Cristofano, Francesca   8 Badger-MR              23.10      20.29        
 24 Povemba, Madison L         8 Middies-MR             23.28      20.44        
 25 Cleary, Hannah M           8 Middies-MR             18.84      20.60        
 26 Steinbrinker, Amelie A     8 Middies-MR             29.33      20.85        
 27 Cacsire Sanchez, Ginny A   8 Middies-MR             20.59      20.88        
 28 Kilgallen, Kristen         8 LIAC-MR                25.28      21.71        
 29 Blaustein, Alana V         8 CFA-MR                 23.41      21.96        
 30 Rubin, Grace W             8 CFA-MR                 23.34      22.05        
 31 Horwood, Lila S            8 Middies-MR             21.03      22.18        
 32 Benevento, Nicolette       8 Middies-MR             25.06      22.77        
 33 Rosner, Grace              8 NY Sharks-MR           35.71      23.02        
 34 Gallagher, Madelyn M       8 Pace-MR                25.63      23.87        
 35 Liu, Allison               8 Middies-MR             28.93      23.97        
 36 Daniel, Alexis             8 Middies-MR             25.84      24.06        
 37 Wulff, Shannon             8 LIAC-MR                25.00      24.74        
 38 Domeneghetti, Kikka        8 Middies-MR             34.28      24.92        
 39 Penn, Sydney M             8 CFA-MR                 29.23      27.56        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ye, Alice                  8 LIAC-MR                36.14      36.52        
  2 Shelton, Merritt W         8 Pace-MR                36.76      37.53        
  3 DePhillips, Michaela C     8 LIAC-MR                38.40      37.92        
  4 Budill, Cassie T           8 Badger-MR              38.90      38.92        
  5 Hill, Julia                8 NY Sharks-MR           41.06      39.70        
  6 Mitchell, Margaret m       8 Unatt Badger-MR        35.46      39.91        
  7 Melnyck, Mary Kate K       8 Middies-MR             39.43      40.15        
  8 Dell'Orto, Mia D           8 Middies-MR             36.78      40.53        
  9 Fitzsimmons, Hannah M      8 CFA-MR                 40.15      41.08        
 10 Yao, Linna                 8 Middies-MR             41.21      41.26        
 11 Cleary, Hannah M           8 Middies-MR             40.98      41.46        
 12 Heaney, Cara               8 LIAC-MR                42.47      42.14        
 13 Cantor, Elana R            8 Pace-MR                39.58      42.30        
 14 McNulty, Joanna M          8 LIAC-MR                45.87      43.34        
 15 Castiglione, Emma M        8 Bgnw Marlins-MR        45.21      43.97        
 16 Salimi, Sana W             8 Middies-MR             41.01      44.20        
 17 Yuen, Kalie                8 LIAC-MR                44.13      45.42        
 18 Pirone, Isabella           8 LIAC-MR                43.61      45.58        
 19 Reid, Alanna N             8 Badger-MR                 NT      45.67        
 20 Watson, McKenna A          8 Bgnw Marlins-MR        45.99      46.39        
 21 Di Cristofano, Francesca   8 Badger-MR              45.65      46.96        
 22 Steinbrinker, Amelie A     8 Middies-MR             47.22      47.37        
 23 Wisell, Julia T            8 Middies-MR             46.13      48.22        
 24 Povemba, Madison L         8 Middies-MR             48.60      48.37        
 25 Cacsire Sanchez, Ginny A   8 Middies-MR             50.53      48.64        
 26 Kilgallen, Kristen         8 LIAC-MR                47.43      49.66        
 27 Gallagher, Madelyn M       8 Pace-MR                47.77      51.65        
 28 Rubin, Grace W             8 CFA-MR                 55.15      52.12        
 29 Daniel, Alexis             8 Middies-MR             53.46      53.14        
 30 Wulff, Shannon             8 LIAC-MR                55.31      53.54        
 31 Siegel, Molly E            8 Bgnw Marlins-MR        43.45      54.94        
 32 Domeneghetti, Kikka        8 Middies-MR             53.45      58.08        
 33 Liu, Allison               8 Middies-MR           1:10.62      59.17        
 34 Benevento, Nicolette       8 Middies-MR           1:03.27    1:00.96        
 35 Penn, Sydney M             8 CFA-MR               1:07.09    1:08.83        
 
Girls 8 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ye, Alice                  8 LIAC-MR              1:22.69    1:21.47        
  2 Garofolo, Juliette M       8 Bgnw Marlins-MR      1:45.00    1:26.11        
  3 Budill, Cassie T           8 Badger-MR            1:38.65    1:27.67        
  4 Delane, Ryan M             8 Badger-MR            1:49.58    1:29.00        
  5 Miesner, Karina            8 NY Sharks-MR         1:35.96    1:31.74        
  6 Cleary, Hannah M           8 Middies-MR           1:33.38    1:32.00        
  7 Yao, Linna                 8 Middies-MR           1:36.80    1:32.26        
  8 Donoghue, Megan M          8 Pace-MR              1:30.64    1:33.68        
  9 Hill, Julia                8 NY Sharks-MR         1:39.23    1:33.77        
 10 Tobia, Phiona              8 NY Sharks-MR         1:43.13    1:34.07        
 11 Fox, Sasha G               8 Bgnw Marlins-MR      1:50.00    1:34.55        
 12 Koestler, Aimee J          8 Bgnw Marlins-MR      1:37.27    1:36.56        
 13 Petersson, Kirsten A       8 Bgnw Marlins-MR      1:50.00    1:36.80        
 14 Salimi, Sana W             8 Middies-MR           1:41.94    1:39.72        
 15 Castiglione, Emma M        8 Bgnw Marlins-MR      1:43.99    1:39.95        
 16 Reid, Alanna N             8 Badger-MR            1:48.87    1:44.75        
 17 Steinbrinker, Amelie A     8 Middies-MR           1:54.97    1:46.38        
 18 Povemba, Madison L         8 Middies-MR           1:48.60    1:48.52        
 19 Siegel, Molly E            8 Bgnw Marlins-MR      1:45.00    1:48.80        
 20 Domeneghetti, Kikka        8 Middies-MR           2:13.21    2:01.11        
 -- Benevento, Nicolette       8 Middies-MR           2:24.83         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Jazmine K           8 FAST-MR                21.40      19.69        
  2 Mitchell, Margaret m       8 Unatt Badger-MR        23.21      20.50        
  3 Pirone, Isabella           8 LIAC-MR                21.06      20.60        
  4 Bravo, Melissa             8 Badger-MR              21.94      20.70        
  5 Hill, Julia                8 NY Sharks-MR           26.54      20.99        
  6 Budill, Cassie T           8 Badger-MR              21.30      21.08        
  7 Fitzsimmons, Hannah M      8 CFA-MR                 19.69      21.15        
  8 Fox, Sasha G               8 Bgnw Marlins-MR        23.00      21.56        
  9 Steinbrinker, Amelie A     8 Middies-MR             22.72      21.64        
 10 Centis, Romane             8 Middies-MR             23.72      21.67        
 11 DePhillips, Michaela C     8 LIAC-MR                30.00      21.75        
 12 Salimi, Sana W             8 Middies-MR             22.39      21.97        
 13 McArdle, Maeve C           8 FAST-MR                26.72      22.04        
 14 Shopovick, Olivia M        8 FAST-MR                25.66      22.26        
 15 Dell'Orto, Mia D           8 Middies-MR             21.08      22.42        
 16 Delane, Ryan M             8 Badger-MR              21.17      22.59        
 17 Wulff, Shannon             8 LIAC-MR                23.56      22.86        
 18 Cantor, Elana R            8 Pace-MR                   NT      22.89        
 19 Steffensen, Zoe R          8 Badger-MR              22.08      22.98        
 20 Potter, Nikki E            8 Bgnw Marlins-MR        24.00      23.12        
 21 Di Cristofano, Francesca   8 Badger-MR              24.76      23.24        
 22 Heaney, Cara               8 LIAC-MR                22.86      23.59        
 23 Cacsire Sanchez, Ginny A   8 Middies-MR             24.75      24.00        
 24 Siegel, Molly E            8 Bgnw Marlins-MR        26.00      24.11        
 25 Blaustein, Alana V         8 CFA-MR                 27.68      24.27        
 26 Rosner, Grace              8 NY Sharks-MR              NT      24.49        
 27 Liu, Allison               8 Middies-MR             25.25      24.66        
 28 Washington, Michelle G     8 Bgnw Marlins-MR        30.00      24.83        
 29 Povemba, Madison L         8 Middies-MR             28.91      24.94        
 30 Reid, Alanna N             8 Badger-MR              32.11      25.01        
 31 Kilgallen, Kristen         8 LIAC-MR                25.49      25.03        
 32 Castiglione, Emma M        8 Bgnw Marlins-MR        26.87      25.11        
 33 Rubin, Grace W             8 CFA-MR                 26.05      25.33        
 34 Benevento, Nicolette       8 Middies-MR             31.90      25.55        
 35 Wisell, Julia T            8 Middies-MR             26.44      25.80        
 35 Cleary, Hannah M           8 Middies-MR             21.71      25.80        
 37 Bass, Sophie B             8 CFA-MR                 25.13      26.54        
 38 Horwood, Lila S            8 Middies-MR             26.24      26.61        
 39 Gallagher, Madelyn M       8 Pace-MR                27.07      26.69        
 40 Daniel, Alexis             8 Middies-MR             28.07      27.50        
 41 Domeneghetti, Kikka        8 Middies-MR             32.91      28.82        
 42 Penn, Sydney M             8 CFA-MR                 29.85      30.93        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ye, Alice                  8 LIAC-MR                43.26      41.64        
  2 Dell'Orto, Mia D           8 Middies-MR             42.95      42.48        
  3 Hill, Julia                8 NY Sharks-MR           48.06      44.06        
  4 Bravo, Melissa             8 Badger-MR              47.13      44.39        
  5 Koestler, Aimee J          8 Bgnw Marlins-MR        48.01      45.23        
  6 Fitzsimmons, Hannah M      8 CFA-MR                 45.40      45.34        
  7 Garofolo, Juliette M       8 Bgnw Marlins-MR        44.88      45.37        
  8 Shelton, Merritt W         8 Pace-MR                48.26      46.82        
  9 Yuen, Kalie                8 LIAC-MR                51.08      47.19        
 10 Salimi, Sana W             8 Middies-MR             44.79      47.30        
 11 Delane, Ryan M             8 Badger-MR              46.54      47.55        
 12 Cleary, Hannah M           8 Middies-MR             47.26      47.80        
 13 Steinbrinker, Amelie A     8 Middies-MR             51.74      49.83        
 14 Wulff, Shannon             8 LIAC-MR                51.34      50.59        
 15 Cacsire Sanchez, Ginny A   8 Middies-MR             53.79      50.80        
 16 Petersson, Kirsten A       8 Bgnw Marlins-MR        50.26      51.11        
 17 Cantor, Elana R            8 Pace-MR                49.35      51.42        
 18 Watson, McKenna A          8 Bgnw Marlins-MR        55.09      51.79        
 19 Siegel, Molly E            8 Bgnw Marlins-MR        56.10      52.14        
 20 Wisell, Julia T            8 Middies-MR             51.63      52.43        
 21 Castiglione, Emma M        8 Bgnw Marlins-MR        51.78      53.07        
 22 Washington, Michelle G     8 Bgnw Marlins-MR        59.76      53.73        
 23 Povemba, Madison L         8 Middies-MR             56.99      55.72        
 24 Reid, Alanna N             8 Badger-MR            1:00.67      57.15        
 25 Gallagher, Madelyn M       8 Pace-MR                33.68      57.82        
 26 Daniel, Alexis             8 Middies-MR           1:01.32      59.69        
 27 Domeneghetti, Kikka        8 Middies-MR           1:01.79    1:00.52        
 28 Liu, Allison               8 Middies-MR           1:14.13    1:00.96        
 29 Penn, Sydney M             8 CFA-MR               1:12.32    1:02.06        
 30 Benevento, Nicolette       8 Middies-MR           1:06.31    1:03.62        
 -- Budill, Cassie T           8 Badger-MR              47.61         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DePhillips, Michaela C     8 LIAC-MR                23.73      22.45        
  2 Miesner, Karina            8 NY Sharks-MR           27.92      22.55        
  3 Garofolo, Juliette M       8 Bgnw Marlins-MR        22.00      23.60        
  4 McNulty, Joanna M          8 LIAC-MR                25.14      23.65        
  5 Donoghue, Megan M          8 Pace-MR                24.56      23.88        
  5 Melnyck, Mary Kate K       8 Middies-MR             24.06      23.88        
  7 Heaney, Cara               8 LIAC-MR                29.91      23.97        
  8 Fitzsimmons, Hannah M      8 CFA-MR                 23.61      24.05        
  9 Yao, Linna                 8 Middies-MR             26.42      24.78        
 10 Yuen, Kalie                8 LIAC-MR                24.32      25.35        
 11 Pirone, Isabella           8 LIAC-MR                30.00      25.68        
 12 Castro, Isabel P           8 Badger-MR              25.98      25.80        
 13 Washington, Michelle G     8 Bgnw Marlins-MR        30.00      25.90        
 14 Di Cristofano, Francesca   8 Badger-MR              26.82      25.93        
 15 Fox, Sasha G               8 Bgnw Marlins-MR        35.00      26.16        
 16 Steinbrinker, Amelie A     8 Middies-MR             26.75      27.00        
 17 Wisell, Julia T            8 Middies-MR             28.15      27.63        
 18 Wulff, Shannon             8 LIAC-MR                30.01      27.79        
 19 Gallagher, Madelyn M       8 Pace-MR                28.60      29.98        
 20 Rubin, Grace W             8 CFA-MR                 29.57      30.50        
 21 Povemba, Madison L         8 Middies-MR             36.17      31.74        
 22 Watson, McKenna A          8 Bgnw Marlins-MR        30.00      33.55        
 23 Penn, Sydney M             8 CFA-MR                 41.67      44.25        
 -- Domeneghetti, Kikka        8 Middies-MR             36.78         DQ        
 -- Daniel, Alexis             8 Middies-MR             35.17         DQ        
 -- Liu, Allison               8 Middies-MR             40.32         DQ        
 -- Benevento, Nicolette       8 Middies-MR             31.75         DQ        
 -- Hill, Julia                8 NY Sharks-MR              NT         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ye, Alice                  8 LIAC-MR                50.81      49.16        
  2 Miesner, Karina            8 NY Sharks-MR           50.48      50.43        
  3 DePhillips, Michaela C     8 LIAC-MR                49.82      51.73        
  4 Bravo, Melissa             8 Badger-MR              54.94      52.38        
  5 Castiglione, Emma M        8 Bgnw Marlins-MR        53.83      52.55        
  6 Garofolo, Juliette M       8 Bgnw Marlins-MR        49.83      52.69        
  7 Yao, Linna                 8 Middies-MR                NT      53.32        
  8 Koestler, Aimee J          8 Bgnw Marlins-MR        55.95      55.01        
  9 McArdle, Maeve C           8 FAST-MR                53.86      56.73        
 10 Petersson, Kirsten A       8 Bgnw Marlins-MR      1:00.13      58.69        
 11 Siegel, Molly E            8 Bgnw Marlins-MR      1:01.41    1:01.45        
 12 Di Cristofano, Francesca   8 Badger-MR                 NT    1:01.78        
 13 Gallagher, Madelyn M       8 Pace-MR              1:02.41    1:02.71        
 14 Blaustein, Alana V         8 CFA-MR                    NT    1:10.54        
 15 Penn, Sydney M             8 CFA-MR                    NT    1:34.02        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ye, Alice                  8 LIAC-MR                18.00      18.34        
  2 Mitchell, Margaret m       8 Unatt Badger-MR        22.15      18.64        
  3 Garofolo, Juliette M       8 Bgnw Marlins-MR        21.00      19.08        
  4 Bravo, Melissa             8 Badger-MR              19.66      19.09        
  5 Smith, Jazmine K           8 FAST-MR                26.07      19.30        
  6 DePhillips, Michaela C     8 LIAC-MR                19.23      19.83        
  7 Budill, Cassie T           8 Badger-MR              21.51      20.17        
  8 Delane, Ryan M             8 Badger-MR              21.09      20.58        
  9 Miesner, Karina            8 NY Sharks-MR           31.79      20.72        
 10 Koestler, Aimee J          8 Bgnw Marlins-MR        24.50      20.98        
 10 Donoghue, Megan M          8 Pace-MR                21.57      20.98        
 12 Dell'Orto, Mia D           8 Middies-MR             19.87      20.99        
 13 Centis, Romane             8 Middies-MR             24.36      22.46        
 14 Shopovick, Olivia M        8 FAST-MR                28.09      22.55        
 15 Fitzsimmons, Hannah M      8 CFA-MR                 20.15      23.42        
 16 Cantor, Elana R            8 Pace-MR                   NT      23.70        
 17 Pirone, Isabella           8 LIAC-MR                24.93      23.84        
 18 Steffensen, Zoe R          8 Badger-MR              22.97      24.15        
 19 Petersson, Kirsten A       8 Bgnw Marlins-MR        30.00      24.19        
 20 Heaney, Cara               8 LIAC-MR                28.01      24.68        
 21 Kilgallen, Kristen         8 LIAC-MR                30.00      24.71        
 22 Bass, Sophie B             8 CFA-MR                 26.54      25.08        
 23 Wulff, Shannon             8 LIAC-MR                27.73      25.11        
 24 Horwood, Lila S            8 Middies-MR             25.76      25.15        
 25 Washington, Michelle G     8 Bgnw Marlins-MR        33.00      25.46        
 26 Rubin, Grace W             8 CFA-MR                 26.59      26.31        
 27 Wisell, Julia T            8 Middies-MR             24.78      27.91        
 28 Cacsire Sanchez, Ginny A   8 Middies-MR             28.15      28.18        
 29 Tobia, Phiona              8 NY Sharks-MR              NT      29.90        
 -- Daniel, Alexis             8 Middies-MR             33.42         DQ        
 -- Potter, Nikki E            8 Bgnw Marlins-MR        30.00         DQ        
 -- Liu, Allison               8 Middies-MR             39.11         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garofolo, Juliette M       8 Bgnw Marlins-MR        44.70      43.29        
  2 Budill, Cassie T           8 Badger-MR                 NT      44.03        
  3 Bravo, Melissa             8 Badger-MR              45.46      44.35        
  4 Mitchell, Margaret m       8 Unatt Badger-MR        43.84      44.84        
  5 Donoghue, Megan M          8 Pace-MR                43.92      45.22        
  6 Delane, Ryan M             8 Badger-MR                 NT      49.11        
  7 Shelton, Merritt W         8 Pace-MR                49.96      49.44        
  8 Dell'Orto, Mia D           8 Middies-MR             45.62      50.00        
  9 Koestler, Aimee J          8 Bgnw Marlins-MR        55.92      51.63        
 10 Miesner, Karina            8 NY Sharks-MR           53.27      53.02        
 11 Petersson, Kirsten A       8 Bgnw Marlins-MR      1:00.00      53.47        
 12 Heaney, Cara               8 LIAC-MR                58.20      55.01        
 13 Cantor, Elana R            8 Pace-MR                58.47      57.92        
 14 Washington, Michelle G     8 Bgnw Marlins-MR      1:06.20      58.71        
 15 Siegel, Molly E            8 Bgnw Marlins-MR      1:03.39    1:04.15        
 16 Cacsire Sanchez, Ginny A   8 Middies-MR           1:09.65    1:05.71        
 -- Fox, Sasha G               8 Bgnw Marlins-MR      1:01.74         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ye, Alice                  8 LIAC-MR              1:30.65    1:29.07        
  2 Bravo, Melissa             8 Badger-MR            1:42.65    1:34.08        
  3 Mitchell, Margaret m       8 Unatt Badger-MR      1:34.87    1:36.47        
  4 DePhillips, Michaela C     8 LIAC-MR              1:37.80    1:37.25        
  5 Donoghue, Megan M          8 Pace-MR              1:39.92    1:37.35        
  6 Miesner, Karina            8 NY Sharks-MR         1:50.67    1:39.67        
  7 Delane, Ryan M             8 Badger-MR            1:43.85    1:41.01        
  8 Cleary, Hannah M           8 Middies-MR           1:41.21    1:41.70        
  9 Pirone, Isabella           8 LIAC-MR              2:10.00    1:43.32        
 10 Koestler, Aimee J          8 Bgnw Marlins-MR      1:51.56    1:43.64        
 11 Melnyck, Mary Kate K       8 Middies-MR           1:53.96    1:43.78        
 12 Yao, Linna                 8 Middies-MR           1:48.44    1:45.92        
 13 McNulty, Joanna M          8 LIAC-MR              1:46.95    1:47.18        
 14 Castiglione, Emma M        8 Bgnw Marlins-MR      1:57.62    1:48.25        
 15 Petersson, Kirsten A       8 Bgnw Marlins-MR      1:51.05    1:48.58        
 16 Kilgallen, Kristen         8 LIAC-MR              1:51.07    1:49.14        
 17 Salimi, Sana W             8 Middies-MR           1:47.59    1:51.58        
 18 Fox, Sasha G               8 Bgnw Marlins-MR      2:00.00    1:52.70        
 19 Reid, Alanna N             8 Badger-MR            2:07.11    1:55.92        
 -- Rubin, Grace W             8 CFA-MR               2:10.08         DQ        
 -- Di Cristofano, Francesca   8 Badger-MR                 NT         DQ        
 
Girls 8 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                  2:40.00    2:41.04        
     1) Ye, Alice 8                     2) Pirone, Isabella 8             
     3) Cohen, Danielle V 7             4) DePhillips, Michaela C 8       
  2 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:43.83    2:42.41        
     1) Budill, Cassie T 8              2) Delane, Ryan M 8               
     3) Steffensen, Zoe R 8             4) Bravo, Melissa 8               
  3 Middies Swimming-MR  'A'                          2:37.85    2:42.83        
     1) Yao, Linna 8                    2) Cleary, Hannah M 8             
     3) Salimi, Sana W 8                4) Dell'Orto, Mia D 8             
  4 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                2:49.48    2:49.62        
     1) Petersson, Kirsten A 8          2) Garofolo, Juliette M 8         
     3) Koestler, Aimee J 8             4) Siegel, Molly E 8              
  5 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'B'                3:08.75    2:55.56        
     1) Potter, Nikki E 8               2) Fox, Sasha G 8                 
     3) Castiglione, Emma M 8           4) Washington, Michelle G 8       
  6 Club Fit Aquatics- Briarcliff-MR  'A'             2:58.23    3:05.10        
     1) Bass, Sophie B 8                2) Fitzsimmons, Hannah M 8        
     3) Blaustein, Alana V 8            4) Rubin, Grace W 8               
  7 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                          NT    3:08.06        
     1) Donoghue, Megan M 8             2) Venkatesh, Ambika 7            
     3) Rosenbaum, Lily B 7             4) Gallagher, Madelyn M 8         
  8 Middies Swimming-MR  'B'                          2:50.01    3:11.35        
     1) Centis, Romane 8                2) Wisell, Julia T 8              
     3) Horwood, Lila S 8               4) Cacsire Sanchez, Ginny A 8     
  9 Long Island Aquatic Club-MR  'B'                  3:11.00    3:13.00        
     1) Gregorace, Sophia R 6           2) Kilgallen, Kristen 8           
     3) Wulff, Shannon 8                4) Heaney, Cara 8                 
 10 Middies Swimming-MR  'C'                          2:55.05    3:28.07        
     1) Steinbrinker, Amelie A 8        2) Domeneghetti, Kikka 8          
     3) Daniel, Alexis 8                4) Povemba, Madison L 8           
 11 Middies Swimming-MR  'D'                          2:55.05    3:42.65        
     1) Levine, Arianne N 7             2) Benevento, Nicolette 8         
     3) Staab, Maeve E 7                4) McMurray, Julia Z 7            
 
Girls 8 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                  2:59.00    3:01.39        
     1) McNulty, Joanna M 8             2) DePhillips, Michaela C 8       
     3) Ye, Alice 8                     4) Heaney, Cara 8                 
                  50.84     1:38.58 (47.74)     2:20.70 (42.12)     3:01.39 (40.69)
  2 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:59.88    3:04.09        
     1) Budill, Cassie T 8              2) Di Cristofano, Francesca r 8   
     3) Bravo, Melissa 8                4) Delane, Ryan M 8               
                  45.13     1:39.63 (54.50)     2:24.17 (44.54)     3:04.09 (39.92)
  3 Middies Swimming-MR  'A'                          3:04.48    3:10.73        
     1) Salimi, Sana W 8                2) Melnyck, Mary Kate K 8         
     3) Dell'Orto, Mia D 8              4) Cleary, Hannah M 8             
                  47.62     1:40.61 (52.99)     2:30.74 (50.13)     3:10.73 (39.99)
  4 Long Island Aquatic Club-MR  'B'                  3:24.00    3:21.84        
     1) Wulff, Shannon 8                2) Kilgallen, Kristen 8           
     3) Yuen, Kalie 8                   4) Pirone, Isabella 8             
  5 Middies Swimming-MR  'B'                          3:20.43    3:30.48        
     1) Steinbrinker, Amelie A 8        2) Yao, Linna 8                   
     3) Cacsire Sanchez, Ginny A 8      4) Wisell, Julia T 8              
                  47.56     1:40.12 (52.56)   2:45.61 (1:05.49)     3:30.48 (44.87)
  6 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                3:09.49    3:31.61        
     1) Petersson, Kirsten A 8          2) Garofolo, Juliette M 8         
     3) Koestler, Aimee J 8             4) Siegel, Molly E 8              
                  52.37     1:44.59 (52.22)     2:36.54 (51.95)     3:31.61 (55.07)
  7 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'B'                3:29.39    3:34.77        
     1) Castiglione, Emma M 8           2) Washington, Michelle G 8       
     3) Watson, McKenna A 8             4) Fox, Sasha G 8                 
                  52.84     1:52.10 (59.26)     2:51.64 (59.54)     3:34.77 (43.13)
 -- Middies Swimming-MR  'C'                          3:25.04         DQ        
     1) Benevento, Nicolette 8          2) Daniel, Alexis 8               
     3) Domeneghetti, Kikka 8           4) Povemba, Madison L 8           
                1:07.92   2:38.32 (1:30.40)   3:44.44 (1:06.12)          DQ (52.46)
 -- Club Fit Aquatics- Briarcliff-MR  'A'                  NT         DQ        
     1) Rubin, Grace W 8                2) Zhu, Catherine 7               
     3) Fitzsimmons, Hannah M 8         4) Ketron, Anna E 7               
                  55.82   1:57.54 (1:01.72)     2:54.50 (56.96)          DQ (51.25)
 
Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Brendan T             6 Badger-MR              20.40      20.15        
  2 Coleman, Alex M            6 CFA-MR                 22.54      21.63        
  3 Hill, Cameron              6 NY Sharks-MR           31.19      22.50        
  4 Donoghue, Michael P        6 Pace-MR                22.11      23.06        
  5 Centis, Cosme              6 Middies-MR             24.87      23.55        
  6 Pearce, Stephen            6 Pace-MR                28.35      26.32        
 
Boys 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Brendan T             6 Badger-MR              42.34      44.01        
  2 Coleman, Alex M            6 CFA-MR               1:07.95      51.55        
  3 Donoghue, Michael P        6 Pace-MR                50.73      51.64        
  4 Hill, Cameron              6 NY Sharks-MR         1:01.37      56.24        
  5 Centis, Cosme              6 Middies-MR           1:07.56      57.14        
  6 Pearce, Stephen            6 Pace-MR                58.86    1:03.44        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Brendan T             6 Badger-MR              22.58      23.83        
  2 Rosenshine, Eli N          6 Bgnw Marlins-MR        24.86      23.84        
  3 Pearce, Stephen            6 Pace-MR                25.00      25.52        
  4 Hill, Cameron              6 NY Sharks-MR              NT      25.56        
  5 Coleman, Alex M            6 CFA-MR                 28.94      26.52        
  6 Centis, Cosme              6 Middies-MR             27.57      28.99        
 -- Donoghue, Michael P        6 Pace-MR                37.54         DQ        
 
Boys 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Brendan T             6 Badger-MR              58.77      53.59        
  2 Rosenshine, Eli N          6 Bgnw Marlins-MR      1:00.26      54.57        
  3 Pearce, Stephen            6 Pace-MR                59.59      56.00        
  4 Hill, Cameron              6 NY Sharks-MR         1:06.73      58.74        
  5 Donoghue, Michael P        6 Pace-MR              1:01.80    1:00.19        
  6 Centis, Cosme              6 Middies-MR           1:02.11    1:00.57        
  7 Coleman, Alex M            6 CFA-MR                    NT    1:01.63        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pearce, Stephen            6 Pace-MR                35.62      29.97        
  2 Rosenshine, Eli N          6 Bgnw Marlins-MR        36.04      33.50        
 -- Lee, Brendan T             6 Badger-MR              31.23         DQ        
 -- Centis, Cosme              6 Middies-MR             35.40         DQ        
 -- Coleman, Alex M            6 CFA-MR                    NT         DQ        
 -- Donoghue, Michael P        6 Pace-MR                46.55         DQ        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donoghue, Michael P        6 Pace-MR                32.00      28.89        
 -- Lee, Brendan T             6 Badger-MR              24.43         DQ        
 -- Centis, Cosme              6 Middies-MR             30.44         DQ        
 -- Pearce, Stephen            6 Pace-MR                30.00         DQ        
 -- Coleman, Alex M            6 CFA-MR                 31.61         DQ        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scalamandre, Max           7 LIAC-MR                18.17      17.02        
  2 Chang, Alan                7 Pace-MR                20.18      17.44        
  3 Stern, Marc J              7 CFA-MR                 17.30      18.03        
  4 Torres, Nicholos           7 Badger-MR              19.22      18.32        
  5 Kiesel, Garrett W          7 Pace-MR                19.12      18.38        
  6 Alimonti, Lucas V          7 Middies-MR             21.66      19.41        
  7 Walsh, Zachary R           7 Middies-MR             21.19      20.26        
  8 Sun Huang, Michael         7 NY Sharks-MR              NT      20.81        
  9 Burke, Quin J              7 Middies-MR             19.93      20.99        
 10 McGovern, Aidan            7 NY Sharks-MR              NT      21.99        
 11 Tsuji, Akira               7 Middies-MR             22.14      22.03        
 12 Dalton, Troy f             7 Badger-MR              22.05      22.77        
 13 Greif, Zack h              7 Badger-MR              22.56      23.15        
 14 Musoff, William H          7 Middies-MR             22.38      23.30        
 15 Case, Aiden J              7 Pace-MR                   NT      24.57        
 16 Speres, George T           7 Badger-MR              22.92      24.69        
 17 Pazelsky, Andrei           7 Badger-MR              22.50      24.78        
 18 Fine, Jason G              7 CFA-MR                 24.82      26.66        
 19 Atay, Deniz                7 Middies-MR             27.52      28.25        
 20 Chit-Sanchez, Joige        7 Badger-MR              20.61      28.91        
 
Boys 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drew, Keegan               7 Middies-MR             39.95      38.42        
  2 Kiesel, Garrett W          7 Pace-MR                39.77      41.32        
  3 Stern, Marc J              7 CFA-MR                 45.24      41.61        
  4 Chang, Alan                7 Pace-MR                39.63      41.90        
  5 Torres, Nicholos           7 Badger-MR              45.96      44.22        
  6 Ciriaco, Zachary M         7 LIAC-MR              1:05.00      46.28        
  7 Alimonti, Lucas V          7 Middies-MR             46.28      47.01        
  8 Sun Huang, Michael         7 NY Sharks-MR           50.34      49.57        
  9 Walsh, Zachary R           7 Middies-MR             50.23      49.63        
 10 Aiden, Case                7 Pace-MR                   NT      49.84        
 11 Burke, Quin J              7 Middies-MR             49.07      50.05        
 12 Tsuji, Akira               7 Middies-MR             50.39      52.60        
 13 Musoff, William H          7 Middies-MR             55.02      53.28        
 14 Greif, Zack h              7 Badger-MR                 NT      53.89        
 15 Pazelsky, Andrei           7 Badger-MR            1:07.33      53.93        
 16 Dalton, Troy f             7 Badger-MR              53.26      54.37        
 17 McGovern, Aidan            7 NY Sharks-MR           57.52      54.78        
 18 Chit-Sanchez, Joige        7 Badger-MR              48.99      55.12        
 19 Fine, Jason G              7 CFA-MR               1:03.11    1:04.50        
 -- Atay, Deniz                7 Middies-MR             55.79         DQ        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scalamandre, Max           7 LIAC-MR                21.54      19.88        
  2 Stern, Marc J              7 CFA-MR                 21.41      20.80        
  3 Chang, Alan                7 Pace-MR                21.17      21.95        
  4 Torres, Nicholos           7 Badger-MR              22.93      22.75        
  5 Speres, George T           7 Badger-MR              23.91      22.80        
  6 Legros, Julien E           7 Bgnw Marlins-MR        25.00      22.99        
  7 Sun Huang, Michael         7 NY Sharks-MR              NT      24.00        
  8 Burke, Quin J              7 Middies-MR             24.87      24.90        
  9 Walsh, Zachary R           7 Middies-MR             23.34      25.99        
 10 Case, Aiden J              7 Pace-MR                   NT      26.95        
 11 Tsuji, Akira               7 Middies-MR             24.31      27.00        
 12 Pazelsky, Andrei           7 Badger-MR              27.76      27.04        
 13 Dalton, Troy f             7 Badger-MR              26.52      27.58        
 14 McGovern, Aidan            7 NY Sharks-MR              NT      27.88        
 15 Greif, Zack h              7 Badger-MR              27.71      27.90        
 16 Milne, Alex J              7 Bgnw Marlins-MR        28.53      28.10        
 17 Chit-Sanchez, Joige        7 Badger-MR              26.55      28.36        
 18 Musoff, William H          7 Middies-MR             30.99      28.88        
 19 Atay, Deniz                7 Middies-MR             27.62      28.90        
 20 Fine, Jason G              7 CFA-MR                 29.10      33.56        
 -- Alimonti, Lucas V          7 Middies-MR             25.02         DQ        
 
Boys 7 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiesel, Garrett W          7 Pace-MR                47.86      48.06        
  2 Sun Huang, Michael         7 NY Sharks-MR           52.36      49.34        
  3 Chang, Alan                7 Pace-MR                47.32      49.60        
  4 Alimonti, Lucas V          7 Middies-MR             53.63      53.05        
  5 Burke, Quin J              7 Middies-MR             56.60      53.79        
  6 Drew, Keegan               7 Middies-MR             55.61      58.05        
  7 Walsh, Zachary R           7 Middies-MR             51.39    1:00.44        
  8 Atay, Deniz                7 Middies-MR           1:04.24    1:04.55        
  9 Musoff, William H          7 Middies-MR           1:09.84    1:05.75        
 10 McGovern, Aidan            7 NY Sharks-MR         1:13.30    1:08.82        
 11 Fine, Jason G              7 CFA-MR                 42.00    1:18.63        
 -- Tsuji, Akira               7 Middies-MR             54.32         DQ        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Alan                7 Pace-MR                38.66      24.23        
  2 Legros, Julien E           7 Bgnw Marlins-MR        25.93      25.15        
  3 Alimonti, Lucas V          7 Middies-MR             34.82      29.10        
  4 Milne, Alex J              7 Bgnw Marlins-MR        28.55      29.33        
  5 Torres, Nicholos           7 Badger-MR              32.07      29.45        
  6 Musoff, William H          7 Middies-MR             29.01      29.47        
  7 Pazelsky, Andrei           7 Badger-MR              33.09      29.75        
  8 Tsuji, Akira               7 Middies-MR             27.92      29.81        
  9 Greif, Zack h              7 Badger-MR              31.38      29.83        
 10 Roye, Jack B               7 Bgnw Marlins-MR        34.11      30.05        
 11 Atay, Deniz                7 Middies-MR             29.90      31.09        
 12 Blair, Henry M             7 Bgnw Marlins-MR        35.00      31.86        
 13 Walsh, Zachary R           7 Middies-MR             35.42      31.95        
 14 Ciriaco, Zachary M         7 LIAC-MR                40.00      32.23        
 15 Reinhardt, Robbie J        7 Bgnw Marlins-MR        36.32      32.29        
 16 Stern, Marc J              7 CFA-MR                 33.57      32.80        
 17 Chit-Sanchez, Joige        7 Badger-MR              31.22      33.50        
 18 Burke, Quin J              7 Middies-MR             31.77      33.88        
 19 Dalton, Troy f             7 Badger-MR              30.76      35.98        
 20 Aiden, Case                7 Pace-MR                   NT      39.39        
 21 Fine, Jason G              7 CFA-MR                    NT      43.99        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scalamandre, Max           7 LIAC-MR                30.00      20.21        
  2 Reinhardt, Robbie J        7 Bgnw Marlins-MR        30.00      21.22        
  3 Stern, Marc J              7 CFA-MR                 25.36      21.33        
  4 Legros, Julien E           7 Bgnw Marlins-MR        25.65      21.99        
  5 Roye, Jack B               7 Bgnw Marlins-MR        32.00      23.57        
  6 Kiesel, Garrett W          7 Pace-MR                30.87      25.20        
  7 Milne, Alex J              7 Bgnw Marlins-MR        28.05      26.45        
  8 Blair, Henry M             7 Bgnw Marlins-MR        30.00      29.13        
  9 Chit-Sanchez, Joige        7 Badger-MR              32.55      31.88        
 10 Case, Aiden J              7 Pace-MR                   NT      34.07        
 -- Walsh, Zachary R           7 Middies-MR             32.69         DQ        
 -- Atay, Deniz                7 Middies-MR             31.75         DQ        
 -- Greif, Zack h              7 Badger-MR              31.43         DQ        
 -- Fine, Jason G              7 CFA-MR                    NT         DQ        
 -- Pazelsky, Andrei           7 Badger-MR              34.84         DQ        
 -- Speres, George T           7 Badger-MR              35.67         DQ        
 -- Burke, Quin J              7 Middies-MR             27.82         DQ        
 
Boys 7 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legros, Julien E           7 Bgnw Marlins-MR      1:50.00    1:30.95        
  2 Chang, Alan                7 Pace-MR              1:32.41    1:31.00        
  3 Roye, Jack B               7 Bgnw Marlins-MR      1:40.00    1:40.34        
  4 Torres, Nicholos           7 Badger-MR                 NT    1:41.25        
  5 Blair, Henry M             7 Bgnw Marlins-MR      2:00.00    1:48.95        
  6 Alimonti, Lucas V          7 Middies-MR           1:42.38    1:53.92        
  7 Rosenshine, Eli N          6 Bgnw Marlins-MR      2:10.00    1:56.36        
  8 Dalton, Troy f             7 Badger-MR                 NT    2:01.55        
  9 Reinhardt, Robbie J        7 Bgnw Marlins-MR      2:20.00    2:11.04        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Musoff, William H          7 Middies-MR           1:06.19    1:03.19        
  2 Roye, Jack B               7 Bgnw Marlins-MR      1:04.41    1:03.20        
  3 Tsuji, Akira               7 Middies-MR           1:04.99    1:05.59        
  4 Milne, Alex J              7 Bgnw Marlins-MR      1:06.47    1:07.06        
 -- Reinhardt, Robbie J        7 Bgnw Marlins-MR      1:20.00         DQ        
 -- Blair, Henry M             7 Bgnw Marlins-MR      1:15.23         DQ        
 -- Sun Huang, Michael         7 NY Sharks-MR              NT         DQ        
 -- Rosenshine, Eli N          6 Bgnw Marlins-MR      1:12.67         DQ        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciriaco, Zachary M         7 LIAC-MR              1:10.00      50.38        
  2 Milne, Alex J              7 Bgnw Marlins-MR      1:00.00      54.98        
  3 Legros, Julien E           7 Bgnw Marlins-MR      1:05.41      55.06        
  4 Roye, Jack B               7 Bgnw Marlins-MR      1:06.90      55.20        
  5 Drew, Keegan               7 Middies-MR           1:03.46      57.09        
  6 Rosenshine, Eli N          6 Bgnw Marlins-MR      1:17.61    1:03.94        
 -- Blair, Henry M             7 Bgnw Marlins-MR      1:20.00         DQ        
 -- Chit-Sanchez, Joige        7 Badger-MR                 NT         DQ        
 -- Kiesel, Garrett W          7 Pace-MR              1:06.29         DQ        
 -- Greif, Zack h              7 Badger-MR                 NT         DQ        
 -- Reinhardt, Robbie J        7 Bgnw Marlins-MR      1:10.00         DQ        
 
Boys 7 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legros, Julien E           7 Bgnw Marlins-MR      2:10.00    1:45.46        
  2 Roye, Jack B               7 Bgnw Marlins-MR      2:06.86    1:54.02        
  3 Torres, Nicholos           7 Badger-MR            2:00.31    1:58.23        
 -- Reinhardt, Robbie J        7 Bgnw Marlins-MR      2:30.00         DQ        
 -- Dalton, Troy f             7 Badger-MR            2:21.93         DQ        
 -- Milne, Alex J              7 Bgnw Marlins-MR      1:59.95         DQ        
 -- Pazelsky, Andrei           7 Badger-MR                 NT         DQ        
 -- Stern, Marc J              7 CFA-MR                    NT         DQ        
 -- Blair, Henry M             7 Bgnw Marlins-MR      2:15.00         DQ        
 
Boys 7 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                3:03.82    3:01.91        
     1) Legros, Julien E 7              2) Roye, Jack B 7                 
     3) Milne, Alex J 7                 4) Blair, Henry M 7               
  2 Badger Swim Club-MR  'A'                          3:38.79    3:08.20        
     1) Torres, Nicholos 7              2) Dalton, Troy f 7               
     3) Mattson, Charlie F 7            4) Lee, Brendan T 6               
  3 Middies Swimming-MR  'A'                          3:05.53    3:26.33        
     1) Burke, Quin J 7                 2) Alimonti, Lucas V 7            
     3) Walsh, Zachary R 7              4) Tsuji, Akira 7                 
 
Boys 7 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                3:50.02    3:37.68        
     1) Rosenshine, Eli N 6             2) Legros, Julien E 7             
     3) Roye, Jack B 7                  4) Blair, Henry M 7               
 

Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Ryan P                8 Badger-MR              16.87      15.03        
  2 Graham, Austin a           8 Badger-MR              16.11      15.69        
  3 Covello, Ben D             8 Middies-MR             17.17      16.14        
  4 Kapusta, Adam              8 LIAC-MR                25.00      16.28        
  4 Draper, Christoher F       8 Pace-MR                17.06      16.28        
  6 Kenny, Tyler               8 NY Sharks-MR              NT      17.29        
  7 Constable, Tyler Z         8 Badger-MR              19.50      17.61        
  8 Sears, Mark G              8 Badger-MR                 NT      17.65        
  9 Coleman, Taylor A          8 CFA-MR                 20.79      17.82        
 10 Bergamini, Timothy J       8 Middies-MR             17.22      18.21        
 11 Walter, Scott j            8 Badger-MR              17.20      18.66        
 12 Mukudai, Rui               8 Middies-MR             18.35      18.75        
 13 Rodriguez, Baylen          8 NY Sharks-MR           19.65      18.79        
 14 Koch, Benjamin P           8 CFA-MR                 18.73      18.88        
 15 Germano, George R          8 LIAC-MR                19.14      19.34        
 16 Hellman, Noah S            8 Bgnw Marlins-MR        25.00      19.58        
 17 Brown, Kieran J            8 LIAC-MR                26.94      20.01        
 18 Laitman, Michael H         8 Pace-MR                20.61      20.04        
 19 Jacobowitz, Benjamin K     8 Middies-MR             21.04      20.85        
 20 Mc Clellan, Sean E         8 LIAC-MR                25.00      20.95        
 21 Channagiri, Harry          8 Middies-MR             22.56      21.04        
 22 Poindexter, Gage           8 NY Sharks-MR           23.48      21.15        
 23 Chi, Derek Y               8 Middies-MR             23.27      21.22        
 24 Tao, Victor                8 NY Sharks-MR              NT      22.81        
 25 Rosenshine, Jared T        8 Bgnw Marlins-MR        24.00      22.92        
 26 O'Loughlin, Devon          8 NY Sharks-MR              NT      23.59        
 27 Silverton, Oliver E        8 Middies-MR             25.50      24.94        
 28 Sheeley, Cole              8 NY Sharks-MR              NT      26.16        
 29 Jacobowitz, Ryan K         8 Middies-MR             35.66      27.13        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leng, Zachary L            8 LIAC-MR                32.56      33.41        
  2 Graham, Austin a           8 Badger-MR              35.69      34.00        
  3 Egan, Brendan M            8 Badger-MR              35.57      34.05        
  4 Draper, Christoher F       8 Pace-MR                33.52      34.49        
  5 Covello, Ben D             8 Middies-MR             37.09      35.43        
  6 Kapusta, Adam              8 LIAC-MR                37.66      36.40        
  7 Kenny, Tyler               8 NY Sharks-MR           37.68      38.03        
  8 Thaler, Eli M              8 Bgnw Marlins-MR        39.97      40.10        
  8 Mukudai, Rui               8 Middies-MR             37.71      40.10        
 10 Petrini, Alex D            8 Bgnw Marlins-MR        41.10      41.52        
 11 Rodriguez, Baylen          8 NY Sharks-MR           42.49      41.71        
 12 Coleman, Taylor A          8 CFA-MR                 42.66      42.10        
 13 Constable, Tyler Z         8 Badger-MR              41.70      42.60        
 14 Hellman, Noah S            8 Bgnw Marlins-MR        46.00      44.17        
 15 Bergamini, Timothy J       8 Middies-MR             38.44      44.39        
 16 Poindexter, Gage           8 NY Sharks-MR           43.74      45.25        
 17 Germano, George R          8 LIAC-MR                40.20      45.38        
 18 Mc Clellan, Sean E         8 LIAC-MR                55.00      46.35        
 19 Chessari, RJ j             8 Badger-MR                 NT      47.54        
 20 Brown, Kieran J            8 LIAC-MR                49.87      47.75        
 21 Sheeley, Cole              8 NY Sharks-MR           48.50      48.08        
 22 Jacobowitz, Benjamin K     8 Middies-MR             44.26      48.20        
 23 Tao, Victor                8 NY Sharks-MR           52.59      50.72        
 24 Silverton, Oliver E        8 Middies-MR             48.21      51.02        
 25 Chan, Justin               8 Pace-MR                44.17      51.78        
 26 O'Loughlin, Devon          8 NY Sharks-MR           51.23      53.02        
 27 Jacobowitz, Ryan K         8 Middies-MR             59.85    1:02.63        
 
Boys 8 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaneko, Hiroki             8 Badger-MR            1:10.94    1:09.51        
  2 Lee, Ryan P                8 Badger-MR            1:09.88    1:10.06        
  3 Draper, Christoher F       8 Pace-MR              1:17.50    1:14.39        
  4 Leng, Zachary L            8 LIAC-MR              1:14.68    1:14.82        
  5 Egan, Brendan M            8 Badger-MR            1:17.12    1:15.61        
  6 O'Sullivan, Thomas         8 Bgnw Marlins-MR      1:20.18    1:16.10        
  7 Gregorace, Michael J       8 LIAC-MR              1:16.38    1:16.65        
  8 Covello, Ben D             8 Middies-MR           1:23.26    1:21.80        
  9 Kenny, Tyler               8 NY Sharks-MR              NT    1:23.20        
 10 Ahearn, Declan B           8 Bgnw Marlins-MR      1:23.26    1:23.95        
 11 Constable, Tyler Z         8 Badger-MR                 NT    1:27.34        
 12 Sullivan, Jack R           8 Bgnw Marlins-MR      1:33.26    1:31.81        
 13 Thaler, Eli M              8 Bgnw Marlins-MR      1:35.81    1:32.29        
 14 Walter, Scott j            8 Badger-MR            1:34.46    1:32.38        
 15 Tu, Matthew X              8 Bgnw Marlins-MR      1:32.67    1:32.54        
 16 Coleman, Taylor A          8 CFA-MR               1:44.50    1:34.12        
 17 Rodriguez, Baylen          8 NY Sharks-MR              NT    1:38.06        
 18 Chi, Derek Y               8 Middies-MR           2:07.54    1:45.15        
 19 Jacobowitz, Benjamin K     8 Middies-MR           1:39.98    1:45.25        
 20 O'Loughlin, Devon          8 NY Sharks-MR              NT    1:52.25        
 21 Crainer, William W         8 Pace-MR              2:15.63    2:01.05        
 22 Jacobowitz, Ryan K         8 Middies-MR           2:03.46    2:10.42        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaneko, Hiroki             8 Badger-MR              17.38      17.50        
  2 Graham, Austin a           8 Badger-MR              19.28      18.35        
  3 Kapusta, Adam              8 LIAC-MR                20.29      18.75        
  4 Petrini, Alex D            8 Bgnw Marlins-MR        23.15      20.23        
  5 Covello, Ben D             8 Middies-MR             19.44      20.42        
  6 Kenny, Tyler               8 NY Sharks-MR              NT      20.77        
  7 Egan, Brendan M            8 Badger-MR              20.88      20.80        
  8 Coleman, Taylor A          8 CFA-MR                 22.73      21.53        
  9 Koch, Benjamin P           8 CFA-MR                 21.78      22.00        
 10 Brown, Kieran J            8 LIAC-MR                22.92      22.03        
 11 Sullivan, Jack R           8 Bgnw Marlins-MR        23.20      22.30        
 12 Bergamini, Timothy J       8 Middies-MR             23.19      22.71        
 13 Germano, George R          8 LIAC-MR                22.60      22.72        
 14 Walter, Scott j            8 Badger-MR              22.28      22.84        
 15 Sears, Mark G              8 Badger-MR              22.43      23.00        
 16 Mc Clellan, Sean E         8 LIAC-MR                30.00      23.10        
 17 Poindexter, Gage           8 NY Sharks-MR           24.61      23.50        
 18 Channagiri, Harry          8 Middies-MR             29.25      23.60        
 19 Sheeley, Cole              8 NY Sharks-MR              NT      23.68        
 20 Constable, Tyler Z         8 Badger-MR              23.29      24.39        
 21 Chi, Derek Y               8 Middies-MR             28.84      24.74        
 22 Tao, Victor                8 NY Sharks-MR              NT      24.75        
 23 Silverton, Oliver E        8 Middies-MR             32.29      24.88        
 24 Rosenshine, Jared T        8 Bgnw Marlins-MR        30.00      25.00        
 24 Rodriguez, Baylen          8 NY Sharks-MR           25.03      25.00        
 26 Hellman, Noah S            8 Bgnw Marlins-MR        25.00      25.11        
 27 Laitman, Michael H         8 Pace-MR                26.60      26.06        
 28 O'Loughlin, Devon          8 NY Sharks-MR              NT      26.13        
 29 Jacobowitz, Benjamin K     8 Middies-MR             32.00      26.66        
 30 Crainer, William W         8 Pace-MR                27.66      27.42        
 -- Jacobowitz, Ryan K         8 Middies-MR             39.53         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leng, Zachary L            8 LIAC-MR                38.24      38.35        
  2 Lee, Ryan P                8 Badger-MR              38.54      38.94        
  3 Graham, Austin a           8 Badger-MR              43.41      42.05        
  4 Kenny, Tyler               8 NY Sharks-MR           44.82      42.37        
  5 Covello, Ben D             8 Middies-MR             42.74      42.93        
  6 Gregorace, Michael J       8 LIAC-MR                41.57      43.36        
  7 Draper, Christoher F       8 Pace-MR                43.01      43.68        
  8 Ahearn, Declan B           8 Bgnw Marlins-MR        44.41      43.74        
  9 Egan, Brendan M            8 Badger-MR              46.17      44.47        
 10 Petrini, Alex D            8 Bgnw Marlins-MR        47.16      44.97        
 11 Poindexter, Gage           8 NY Sharks-MR           52.38      47.55        
 12 Tu, Matthew X              8 Bgnw Marlins-MR        46.21      48.24        
 13 Chan, Justin               8 Pace-MR                52.68      51.85        
 14 Rodriguez, Baylen          8 NY Sharks-MR           52.01      54.73        
 15 Silverton, Oliver E        8 Middies-MR           1:00.36      55.42        
 16 O'Loughlin, Devon          8 NY Sharks-MR              NT      55.45        
 17 Jacobowitz, Benjamin K     8 Middies-MR             54.10      56.36        
 18 Tao, Victor                8 NY Sharks-MR           54.64      57.17        
 19 Chessari, RJ j             8 Badger-MR            1:04.19      57.71        
 -- Jacobowitz, Ryan K         8 Middies-MR           1:09.20         DQ        
 -- Sheeley, Cole              8 NY Sharks-MR              NT         DQ        
 -- Constable, Tyler Z         8 Badger-MR              53.94         DQ        
 -- Bergamini, Timothy J       8 Middies-MR             49.05         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaneko, Hiroki             8 Badger-MR              18.90      19.15        
  2 O'Sullivan, Thomas         8 Bgnw Marlins-MR        22.47      20.96        
  3 Kapusta, Adam              8 LIAC-MR                30.00      23.16        
  4 Walter, Scott j            8 Badger-MR              24.94      25.28        
  5 Kenny, Tyler               8 NY Sharks-MR              NT      25.58        
  6 Poindexter, Gage           8 NY Sharks-MR           30.92      26.28        
  7 Sullivan, Jack R           8 Bgnw Marlins-MR        25.00      26.44        
  8 Germano, George R          8 LIAC-MR                30.74      27.43        
  9 Silverton, Oliver E        8 Middies-MR             37.53      27.48        
 10 Coleman, Taylor A          8 CFA-MR                 31.68      28.26        
 11 Rosenshine, Jared T        8 Bgnw Marlins-MR        30.00      29.65        
 12 Mc Clellan, Sean E         8 LIAC-MR                30.00      29.85        
 13 Jacobowitz, Benjamin K     8 Middies-MR             36.37      31.98        
 -- Chessari, RJ j             8 Badger-MR                 NT         DQ        
 -- Sheeley, Cole              8 NY Sharks-MR              NT         DQ        
 -- Jacobowitz, Ryan K         8 Middies-MR             32.56         DQ        
 -- Constable, Tyler Z         8 Badger-MR                 NT         DQ        
 -- Rodriguez, Baylen          8 NY Sharks-MR           32.32         DQ        
 -- Brown, Kieran J            8 LIAC-MR                   NT         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaneko, Hiroki             8 Badger-MR              40.63      40.97        
  2 O'Sullivan, Thomas         8 Bgnw Marlins-MR        45.97      45.00        
  3 Gregorace, Michael J       8 LIAC-MR                45.17      45.29        
  4 Tu, Matthew X              8 Bgnw Marlins-MR        48.03      48.08        
  5 Ahearn, Declan B           8 Bgnw Marlins-MR        48.10      49.10        
  6 Draper, Christoher F       8 Pace-MR                51.71      49.89        
  7 Sears, Mark G              8 Badger-MR              55.14      51.68        
  8 Mukudai, Rui               8 Middies-MR             52.32      54.69        
  9 Walter, Scott j            8 Badger-MR              55.67      56.10        
 10 Sullivan, Jack R           8 Bgnw Marlins-MR        54.25      56.83        
 11 Crainer, William W         8 Pace-MR              1:19.20    1:14.39        
 -- Silverton, Oliver E        8 Middies-MR           1:01.87         DQ        
 -- Poindexter, Gage           8 NY Sharks-MR           59.77         DQ        
 -- Tao, Victor                8 NY Sharks-MR              NT         DQ        
 -- Leng, Zachary L            8 LIAC-MR                48.03         DQ        
 -- Petrini, Alex D            8 Bgnw Marlins-MR        55.15         DQ        
 -- Thaler, Eli M              8 Bgnw Marlins-MR        55.62         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leng, Zachary L            8 LIAC-MR                19.74      16.98        
  2 Lee, Ryan P                8 Badger-MR              17.25      17.07        
  3 Gregorace, Michael J       8 LIAC-MR                17.40      17.21        
  4 O'Sullivan, Thomas         8 Bgnw Marlins-MR        19.13      17.40        
  5 Graham, Austin a           8 Badger-MR              21.12      17.45        
  6 Egan, Brendan M            8 Badger-MR              17.73      17.53        
  7 Kapusta, Adam              8 LIAC-MR                18.28      17.98        
  8 Thaler, Eli M              8 Bgnw Marlins-MR        22.34      19.41        
  9 Ahearn, Declan B           8 Bgnw Marlins-MR        24.07      19.60        
 10 Bergamini, Timothy J       8 Middies-MR             21.71      20.80        
 11 Mc Clellan, Sean E         8 LIAC-MR                30.00      20.97        
 12 Tu, Matthew X              8 Bgnw Marlins-MR        24.74      21.00        
 13 Mukudai, Rui               8 Middies-MR             20.31      22.00        
 14 Germano, George R          8 LIAC-MR                24.34      22.39        
 15 Petrini, Alex D            8 Bgnw Marlins-MR        30.00      22.59        
 16 Koch, Benjamin P           8 CFA-MR                 21.41      24.52        
 17 Laitman, Michael H         8 Pace-MR                35.31      24.98        
 18 Rosenshine, Jared T        8 Bgnw Marlins-MR        35.00      26.87        
 19 Brown, Kieran J            8 LIAC-MR                26.10      26.92        
 20 Hellman, Noah S            8 Bgnw Marlins-MR        30.00      27.66        
 21 Channagiri, Harry          8 Middies-MR             32.11      32.45        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaneko, Hiroki             8 Badger-MR              36.93      37.05        
  2 Gregorace, Michael J       8 LIAC-MR                38.59      37.54        
  3 Lee, Ryan P                8 Badger-MR              37.33      37.72        
  4 O'Sullivan, Thomas         8 Bgnw Marlins-MR        40.04      41.90        
  5 Thaler, Eli M              8 Bgnw Marlins-MR        45.28      44.18        
  6 Tu, Matthew X              8 Bgnw Marlins-MR        51.53      47.17        
  7 Ahearn, Declan B           8 Bgnw Marlins-MR        47.60      49.48        
  8 Mukudai, Rui               8 Middies-MR             47.82      50.59        
  9 Sullivan, Jack R           8 Bgnw Marlins-MR        56.09      55.40        
 10 Chan, Justin               8 Pace-MR              1:02.05      59.11        
 11 Rosenshine, Jared T        8 Bgnw Marlins-MR      1:06.78    1:05.24        
 12 Hellman, Noah S            8 Bgnw Marlins-MR      1:00.00    1:05.81        
 -- Bergamini, Timothy J       8 Middies-MR             58.80         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaneko, Hiroki             8 Badger-MR            1:18.84    1:17.99        
  2 Lee, Ryan P                8 Badger-MR            1:22.62    1:22.37        
  3 Gregorace, Michael J       8 LIAC-MR              1:23.52    1:22.55        
  4 O'Sullivan, Thomas         8 Bgnw Marlins-MR      1:25.74    1:24.51        
  5 Leng, Zachary L            8 LIAC-MR              1:24.38    1:25.30        
  6 Draper, Christoher F       8 Pace-MR              1:31.64    1:26.73        
  7 Egan, Brendan M            8 Badger-MR            1:32.62    1:28.72        
  8 Kapusta, Adam              8 LIAC-MR              1:31.07    1:29.46        
  9 Covello, Ben D             8 Middies-MR           1:35.08    1:31.68        
 10 Ahearn, Declan B           8 Bgnw Marlins-MR      1:36.14    1:32.42        
 11 Tu, Matthew X              8 Bgnw Marlins-MR      1:40.33    1:36.54        
 12 Mukudai, Rui               8 Middies-MR           1:41.85    1:38.64        
 13 Thaler, Eli M              8 Bgnw Marlins-MR      1:43.50    1:41.98        
 14 Petrini, Alex D            8 Bgnw Marlins-MR      1:50.08    1:43.84        
 15 Walter, Scott j            8 Badger-MR            1:49.58    1:45.98        
 16 Sullivan, Jack R           8 Bgnw Marlins-MR      1:44.69    1:46.69        
 17 Germano, George R          8 LIAC-MR              1:48.82    1:54.78        
 18 Rosenshine, Jared T        8 Bgnw Marlins-MR      2:08.51    2:06.89        
 -- Mc Clellan, Sean E         8 LIAC-MR              1:45.00         DQ        
 -- Brown, Kieran J            8 LIAC-MR              2:10.00         DQ        
 -- Coleman, Taylor A          8 CFA-MR               1:54.18         DQ        
 -- Hellman, Noah S            8 Bgnw Marlins-MR      2:14.38         DQ        
 -- Graham, Austin a           8 Badger-MR            1:37.51         DQ        
 
Boys 8 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:15.51    2:13.84        
     1) Lee, Ryan P 8                   2) Graham, Austin a 8             
     3) Egan, Brendan M 8               4) Kaneko, Hiroki 8               
  2 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                  2:25.00    2:27.21        
     1) Leng, Zachary L 8               2) Kapusta, Adam 8                
     3) Germano, George R 8             4) Gregorace, Michael J 8         
  3 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                2:31.30    2:35.80        
     1) O'Sullivan, Thomas 8            2) Tu, Matthew X 8                
     3) Sullivan, Jack R 8              4) Ahearn, Declan B 8             
  4 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                          NT    2:38.49        
     1) Chang, Alan 7                   2) Laitman, Michael H 8           
     3) Kiesel, Garrett W 7             4) Draper, Christoher F 8         
  5 Middies Swimming-MR  'A'                          2:34.29    2:45.20        
     1) Mukudai, Rui 8                  2) Bergamini, Timothy J 8         
     3) Channagiri, Harry 8             4) Covello, Ben D 8               
  6 Badger Swim Club-MR  'B'                          2:46.88    2:52.50        
     1) Merone, Troy J 8                2) Walter, Scott j 8              
     3) Constable, Tyler Z 8            4) Sears, Mark G 8                
  7 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'B'                2:58.03    3:02.71        
     1) Thaler, Eli M 8                 2) Petrini, Alex D 8              
     3) Hellman, Noah S 8               4) Rosenshine, Jared T 8          
  8 Middies Swimming-MR  'B'                          2:55.83    3:26.47        
     1) Silverton, Oliver E 8           2) Chi, Derek Y 8                 
     3) Jacobowitz, Ryan K 8            4) Jacobowitz, Benjamin K 8       
 -- Club Fit Aquatics- Briarcliff-MR  'A'                  NT         DQ        
     1) Koch, Benjamin P 8              2) Stern, Marc J 7                
     3) Coleman, Taylor A 8             4) Coleman, Alex M 6              
 
Boys 8 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:27.31    2:33.21        
     1) Graham, Austin a 8              2) Kaneko, Hiroki 8               
     3) Lee, Ryan P 8                   4) Egan, Brendan M 8              
                  44.53     1:21.51 (36.98)     1:59.12 (37.61)     2:33.21 (34.09)
  2 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                  2:45.00    2:46.85        
     1) Leng, Zachary L 8               2) Gregorace, Michael J 8         
     3) Kapusta, Adam 8                 4) Mc Clellan, Sean E 8           
                  38.45     1:22.34 (43.89)     2:04.52 (42.18)     2:46.85 (42.33)
  3 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                2:52.44    2:53.66        
     1) Ahearn, Declan B 8              2) Tu, Matthew X 8                
     3) O'Sullivan, Thomas 8            4) Sullivan, Jack R 8             
                  43.81     1:32.66 (48.85)     2:11.43 (38.77)     2:53.66 (42.23)
  4 Middies Swimming-MR  'A'                          3:07.89    3:14.86        
     1) Bergamini, Timothy J 8          2) Mukudai, Rui 8                 
     3) Covello, Ben D 8                4) Drew, Keegan 7                 
                  50.42     1:46.43 (56.01)     2:36.21 (49.78)     3:14.86 (38.65)
  5 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'B'                3:26.01    3:25.90        
     1) Hellman, Noah S 8               2) Petrini, Alex D 8              
     3) Thaler, Eli M 8                 4) Rosenshine, Jared T 8          
                  56.66     1:49.11 (52.45)     2:36.87 (47.76)     3:25.90 (49.03)
  6 Club Fit Aquatics- Briarcliff-MR  'A'                  NT    4:16.97        
     1) Coleman, Alex M 6               2) Coleman, Taylor A 8            
     3) Stern, Marc J 7                 4) Fine, Jason G 7                
                1:10.06     2:09.17 (59.11)     2:25.37 (16.20)   4:16.97 (1:51.60)
 -- Badger Swim Club-MR  'B'                          3:31.55         DQ        
     1) Torres, Nicholos 7              2) Walter, Scott j 8              
     3) Lee, Brendan T 6                4) Constable, Tyler Z 8           
                  51.95     1:46.75 (54.80)   2:47.54 (1:00.79)          DQ (42.02)
 -- Middies Swimming-MR  'B'                          3:43.22         DQ        
     1) Burke, Quin J 7                 2) Silverton, Oliver E 8          
     3) Jacobowitz, Benjamin K 8        4) Jacobowitz, Ryan K 8           
                  52.49   1:57.50 (1:05.01)     2:52.12 (54.62)          DQ (57.85)