Sachem Swim Club, Sanction #: 090706                      

                       2009 Long Course Summer Swim Meet                       
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          33.69  8&U ZONE
          37.99  8&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stepanek, Chloe            7 Bluefish-MR            41.31      42.54        
  2 Fisher, Jocelyn            8 Sachem-MR              50.00      43.26        
  3 Harrison, Olivia           8 IA-MR                  50.75      48.27        
  4 Wang, Elizabeth            8 TVSC-MR                51.24      50.02        
  5 Dominger, Alexa            8 HAA-MR                 48.36      50.10        
  6 Donnelly, Megan            8 IA-MR                  51.76      50.43        
  7 Starkey, Brooke            8 Bluefish-MR            56.67      51.13        
  8 Berman, Dara               8 North Shore-MR         54.00      53.40        
  9 Fitzgerald, Erin           8 HAA-MR                 56.40      53.41        
 10 Pikulik, Danielle          8 HAA-MR                 54.09      53.92        
 11 Willie, Madeline           7 HAA-MR               1:01.95      58.15        
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:14.39  8&U ZONE
        1:24.99  8&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brierley, Julia            7 Hurricanes-MR        1:43.20    1:36.21        
                  45.52     1:36.21 (50.69)                                        
  2 Fisher, Jocelyn            8 Sachem-MR            1:43.01    1:45.69        
                  48.45     1:45.69 (57.24)                                        
  3 Harrison, Olivia           8 IA-MR                1:51.93    1:48.78        
                  51.60     1:48.78 (57.18)                                        
  4 Wang, Elizabeth            8 TVSC-MR              2:05.48    1:48.97        
                  52.48     1:48.97 (56.49)                                        
  5 Dominger, Alexa            8 HAA-MR               1:57.24    1:49.97        
                  52.09     1:49.97 (57.88)                                        
  6 Donnelly, Megan            8 IA-MR                1:53.17    1:56.05        
                  52.94   1:56.05 (1:03.11)                                        
  7 Pikulik, Danielle          8 HAA-MR               2:22.78    1:56.15        
                  55.82   1:56.15 (1:00.33)                                        
  8 Berman, Dara               8 North Shore-MR       2:00.00    1:56.37        
                  53.64   1:56.37 (1:02.73)                                        
  9 Willie, Madeline           7 HAA-MR               2:26.19    2:10.21        
                1:00.92   2:10.21 (1:09.29)                                        
 
Girls 8 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:41.79  8&U ZONE
        3:09.99  8&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison, Olivia           8 IA-MR                4:10.15    4:09.23        
                2:53.29     3:52.87 (59.58)     4:09.23 (16.36)                    
  2 Hummel, Danielle           8 HAA-MR               4:05.19    4:10.33        
                  58.29   2:06.76 (1:08.47)   3:07.89 (1:01.13)   4:10.33 (1:02.44)
  3 Dominger, Alexa            8 HAA-MR               4:00.25    4:13.77        
                1:00.44   2:10.30 (1:09.86)   3:15.74 (1:05.44)     4:13.77 (58.03)
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          40.09  8&U ZONE
          45.59  8&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berman, Dara               8 North Shore-MR         58.00      56.87        
  2 Fisher, Jocelyn            8 Sachem-MR              55.28      58.19        
  3 Dominger, Alexa            8 HAA-MR                 53.58      59.57        
  4 Donnelly, Megan            8 IA-MR                1:05.71    1:00.07        
  5 Brierley, Julia            7 Hurricanes-MR          58.58    1:01.54        
  6 Harrison, Olivia           8 IA-MR                  52.35    1:01.77        
  7 Willie, Madeline           7 HAA-MR               1:05.92    1:08.45        
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:26.69  8&U ZONE
        1:40.99  8&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hummel, Danielle           8 HAA-MR               2:25.51    2:06.90        
                1:03.81   2:06.90 (1:03.09)                                        
  2 Harrison, Olivia           8 IA-MR                2:07.46    2:07.85        
                1:05.43   2:07.85 (1:02.42)                                        
  3 Fisher, Jocelyn            8 Sachem-MR            2:15.00    2:16.51        
                1:11.19   2:16.51 (1:05.32)                                        
  4 Dominger, Alexa            8 HAA-MR               2:16.74    2:19.22        
                1:08.11   2:19.22 (1:11.11)                                        
 -- Willie, Madeline           7 HAA-MR               2:37.16         DQ        
                1:12.06        DQ (1:14.34)                                        
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          45.59  8&U ZONE
          51.99  8&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berman, Dara               8 North Shore-MR       1:00.00      58.68        
  2 Fisher, Jocelyn            8 Sachem-MR            1:02.91      59.19        
  3 Starkey, Brooke            8 Bluefish-MR            58.90    1:01.19        
  4 Dominger, Alexa            8 HAA-MR               1:03.91    1:04.07        
  5 Donnelly, Megan            8 IA-MR                1:21.16    1:04.66        
  6 Harrison, Olivia           8 IA-MR                1:05.93    1:04.95        
  7 Pikulik, Danielle          8 HAA-MR               1:04.56    1:07.48        
  8 Stepanek, Chloe            7 Bluefish-MR            55.13    1:08.72        
  9 Wang, Elizabeth            8 TVSC-MR              1:02.36    1:10.00        
 10 Miller, Danielle           8 Sachem-MR            1:30.00    1:11.86        
 11 Fitzgerald, Erin           8 HAA-MR               1:10.25    1:37.40        
 -- Willie, Madeline           7 HAA-MR               1:05.25         DQ        
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.79  8&U ZONE
        1:51.99  8&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berman, Dara               8 North Shore-MR       2:15.00    2:06.96        
                1:02.84   2:06.96 (1:04.12)                                        
  2 Fisher, Jocelyn            8 Sachem-MR            2:40.00    2:07.33        
                1:00.49   2:07.33 (1:06.84)                                        
  3 Pikulik, Danielle          8 HAA-MR               4:30.25    2:13.92        
                1:05.88   2:13.92 (1:08.04)                                        
  4 Donnelly, Megan            8 IA-MR                2:49.80    2:14.66        
                1:06.84   2:14.66 (1:07.82)                                        
  5 Dominger, Alexa            8 HAA-MR               2:30.25    2:21.54        
                1:08.52   2:21.54 (1:13.02)                                        
  6 Wang, Elizabeth            8 TVSC-MR              2:25.21    2:25.22        
                1:12.59   2:25.22 (1:12.63)                                        
  7 Willie, Madeline           7 HAA-MR               2:15.25    2:51.81        
                1:19.99   2:51.81 (1:31.82)                                        
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          37.49  8&U ZONE
          45.99  8&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn            8 Sachem-MR            1:04.40    1:06.24        
  2 Dominger, Alexa            8 HAA-MR                 59.16    1:09.30        
  3 Harrison, Olivia           8 IA-MR                1:05.55    1:12.49        
  4 Hummel, Danielle           8 HAA-MR               1:13.37    1:13.90        
  5 Willie, Madeline           7 HAA-MR               1:05.25    1:18.17        
 
Girls 8 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:03.59  8&U ZONE
        3:30.99  8&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison, Olivia           8 IA-MR                4:35.18    4:16.76        
                1:08.96   2:11.27 (1:02.31)   3:21.14 (1:09.87)     4:16.76 (55.62)
  2 Dominger, Alexa            8 HAA-MR               4:30.25    4:22.99        
                1:02.33   2:10.34 (1:08.01)   3:24.52 (1:14.18)     4:22.99 (58.47)
 
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          33.69  9-10 ZONE
          37.99  9-10 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kanfer, Sarah             10 IA-MR                  35.21      34.78 JO     
  2 Haddow, Shanna            10 Bluefish-MR            35.25      35.65 JO     
  3 Hart, Ashley              10 North Shore-MR         36.00      37.36 JO     
  4 Kuenzler, Rachel           9 Bluefish-MR            35.65      37.97 JO     
  5 Burns, Kate               10 Bluefish-MR            36.50      38.34        
  6 Furlong, Allison          10 EDST-CT                37.27      39.32        
  7 Shutowich, Emily           9 TVSC-MR                42.62      39.55        
  8 Adams, Hayley              9 TVSC-MR                42.91      40.16        
  9 Bonneville, Alyssa        10 TVSC-MR                43.29      40.36        
 10 Alliegro, Alexandra       10 IA-MR                  41.28      40.41        
 11 Tutone, Marisa            10 Sachem-MR              42.61      40.87        
 12 Jannsen, Cassandra        10 North Shore-MR         38.33      40.95        
 12 Li, Karen                 10 TVSC-MR                45.13      40.95        
 14 Bardak, Emily              9 TVSC-MR                46.35      41.10        
 15 Boyle, Meghan             10 IA-MR                  40.33      41.47        
 16 Burke, Erin               10 TVSC-MR                48.57      41.56        
 17 Taylor, Jacqueline        10 IA-MR                  42.64      42.05        
 18 Giunta, Natalia            9 TVSC-MR                49.08      42.16        
 19 Yu, Donna                 10 TVSC-MR                42.58      42.58        
 20 Walsh, Kaitlyn             9 IA-MR                  45.30      43.00        
 21 Park, Naomi                9 TVSC-MR                45.69      43.48        
 22 O'Hagan, Alanna            9 Sachem-MR              57.55      43.54        
 23 Ripp, Isabelle            10 Sachem-MR              43.70      43.74        
 24 Freund, Jessica            9 Sachem-MR              37.48      43.79        
 25 Brindley, Kristina         9 TVSC-MR                46.87      43.91        
 26 Biviano, Julia            10 Sachem-MR              39.62      43.92        
 27 Loguercio, Julia          10 TVSC-MR                48.25      44.00        
 28 Weinhofer, Nicole         10 Sachem-MR              45.61      44.71        
 29 Davi, Julia                9 HAA-MR               1:00.25      44.90        
 30 Huang, Nina                9 Sachem-MR              55.00      45.69        
 31 McManus, Maureen          10 IA-MR                  48.91      45.72        
 32 Sarubbi, Amanda            9 TVSC-MR                48.20      46.39        
 33 Hallock, Savannah         10 HAA-MR                 53.79      46.78        
 34 Friedman, Melissa          9 HAA-MR                 44.58      47.42        
 35 Donnelly, Sarah           10 IA-MR                  50.40      47.69        
 36 Donnelly, Kristen         10 IA-MR                  50.36      48.29        
 37 Gallagher, Liz             9 HAA-MR                 47.11      48.55        
 38 Melucci, Julia             9 TVSC-MR                46.25      48.74        
 39 Shiebler, Patricia         9 IA-MR                  50.16      48.85        
 40 Albinson, Virginia        10 TVSC-MR              1:03.86      51.05        
 41 Stampelos, Georgina        9 TVSC-MR                51.84      51.07        
 42 Byrne, Shannon             9 Sachem-MR              52.50      51.27        
 43 Cierski, Ashley           10 North Shore-MR         48.00      51.35        
 44 Enzinger, Emily            9 Sachem-MR              51.67      52.26        
 45 Irwin, Laura              10 HAA-MR                 52.93      57.05        
 46 Friedman, Valarie          9 HAA-MR                 58.59      57.45        
 47 Schaefer, Madeline         9 IA-MR                  55.68      58.67        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:14.39  9-10 ZONE
        1:24.99  9-10 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Katie               10 TVSC-MR              1:20.73    1:14.35 ZONE   
                  36.52     1:14.35 (37.83)                                        
  2 Bogetti, Georgie          10 Hurricanes-MR        1:19.59    1:16.23 JO     
                  37.92     1:16.23 (38.31)                                        
  3 Kanfer, Sarah             10 IA-MR                1:21.43    1:18.04 JO     
  4 Drew, Carly               10 Hurricanes-MR        1:15.20    1:18.72 JO     
                  37.99     1:18.72 (40.73)                                        
  5 Kuenzler, Rachel           9 Bluefish-MR          1:20.14    1:22.93 JO     
                  39.23     1:22.93 (43.70)                                        
  6 Hart, Ashley              10 North Shore-MR       1:19.00    1:23.43 JO     
                  39.55     1:23.43 (43.88)                                        
  7 Bonneville, Alyssa        10 TVSC-MR              1:37.58    1:24.73 JO     
                  40.70     1:24.73 (44.03)                                        
  8 Furlong, Allison          10 EDST-CT              1:24.64    1:25.44        
                  40.13     1:25.44 (45.31)                                        
  9 Shutowich, Emily           9 TVSC-MR              1:39.90    1:26.56        
                  42.29     1:26.56 (44.27)                                        
 10 Boyle, Meghan             10 IA-MR                1:31.22    1:27.96        
                  41.80     1:27.96 (46.16)                                        
 11 Burns, Kate               10 Bluefish-MR          1:23.90    1:29.08        
                  41.05     1:29.08 (48.03)                                        
 12 Freund, Jessica            9 Sachem-MR            1:24.73    1:29.72        
                  46.12     1:29.72 (43.60)                                        
 13 Bardak, Emily              9 TVSC-MR              1:49.58    1:29.77        
 14 Jannsen, Cassandra        10 North Shore-MR       1:26.38    1:29.96        
                  43.19     1:29.96 (46.77)                                        
 15 Tutone, Marisa            10 Sachem-MR            1:41.12    1:30.08        
                  42.01     1:30.08 (48.07)                                        
 16 Li, Karen                 10 TVSC-MR              1:43.62    1:30.63        
                  43.09     1:30.63 (47.54)                                        
 17 Alliegro, Alexandra       10 IA-MR                1:30.63    1:30.81        
                  43.28     1:30.81 (47.53)                                        
 18 Howard, Grace              9 Hurricanes-MR        1:33.14    1:31.75        
                  43.59     1:31.75 (48.16)                                        
 19 Loguercio, Julia          10 TVSC-MR              1:54.26    1:33.10        
                  45.17     1:33.10 (47.93)                                        
 20 Biviano, Julia            10 Sachem-MR            1:32.51    1:33.40        
                  44.04     1:33.40 (49.36)                                        
 21 Ripp, Isabelle            10 Sachem-MR            1:38.53    1:35.20        
                  44.88     1:35.20 (50.32)                                        
 22 Davi, Julia                9 HAA-MR               2:15.25    1:35.65        
                  46.69     1:35.65 (48.96)                                        
 23 Burke, Erin               10 TVSC-MR              1:53.08    1:36.47        
                  47.98     1:36.47 (48.49)                                        
 24 Giunta, Natalia            9 TVSC-MR              1:52.42    1:36.71        
                  45.23     1:36.71 (51.48)                                        
 25 Weinhofer, Nicole         10 Sachem-MR            1:42.08    1:38.05        
 26 Park, Naomi                9 TVSC-MR              2:00.43    1:38.64        
                  48.36     1:38.64 (50.28)                                        
 27 Daleo, Julia               9 HAA-MR               1:45.67    1:40.50        
                  47.56     1:40.50 (52.94)                                        
 28 Brindley, Kristina         9 TVSC-MR              1:46.98    1:40.69        
 29 Grunewald, Caelyn         10 Hurricanes-MR        1:39.08    1:40.90        
                  45.84     1:40.90 (55.06)                                        
 30 Yu, Donna                 10 TVSC-MR              1:42.68    1:41.13        
                  45.15     1:41.13 (55.98)                                        
 31 Walsh, Kaitlyn             9 IA-MR                1:42.70    1:42.70        
                  48.42     1:42.70 (54.28)                                        
 32 Shiebler, Patricia         9 IA-MR                2:02.70    1:43.47        
                  47.25     1:43.47 (56.22)                                        
 33 O'Hagan, Alanna            9 Sachem-MR            2:06.71    1:45.25        
 34 Melucci, Julia             9 TVSC-MR              1:58.37    1:45.73        
                  49.65     1:45.73 (56.08)                                        
 35 Albinson, Virginia        10 TVSC-MR              2:11.85    1:46.92        
                  50.65     1:46.92 (56.27)                                        
 36 Donnelly, Sarah           10 IA-MR                1:51.71    1:49.04        
                  47.73   1:49.04 (1:01.31)                                        
 37 Huang, Nina                9 Sachem-MR            2:00.00    1:50.00        
                  48.95   1:50.00 (1:01.05)                                        
 38 Catalanotto, Morgan       10 HAA-MR               2:04.05    1:51.12        
                  52.25     1:51.12 (58.87)                                        
 39 Donnelly, Kristen         10 IA-MR                2:20.00    1:51.23        
 40 Sarubbi, Amanda            9 TVSC-MR              2:37.71    1:54.01        
 41 Gallagher, Liz             9 HAA-MR               2:11.60    1:54.09        
                  51.06   1:54.09 (1:03.03)                                        
 41 Cierski, Ashley           10 North Shore-MR       1:54.00    1:54.09        
                  54.90     1:54.09 (59.19)                                        
 43 Byrne, Shannon             9 Sachem-MR            2:00.81    1:54.45        
                  55.16     1:54.45 (59.29)                                        
 44 McCabe, Katie              9 IA-MR                2:10.63    1:54.80        
                  53.79   1:54.80 (1:01.01)                                        
 45 Berman, Sophie            10 Sachem-MR            1:58.06    1:55.24        
                  54.06   1:55.24 (1:01.18)                                        
 46 Enzinger, Emily            9 Sachem-MR            1:56.66    1:55.98        
                  54.55   1:55.98 (1:01.43)                                        
 47 Stampelos, Georgina        9 TVSC-MR              2:15.75    1:57.50        
                  54.68   1:57.50 (1:02.82)                                        
 48 Friedman, Melissa          9 HAA-MR               1:44.22    1:57.76        
                  53.52   1:57.76 (1:04.24)                                        
 49 Schaefer, Madeline         9 IA-MR                2:01.90    2:09.30        
                1:02.16   2:09.30 (1:07.14)                                        
 50 Zhang, Michelle            9 North Shore-MR       3:15.00    2:15.98        
                  58.79   2:15.98 (1:17.19)                                        
 
Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:41.79  9-10 ZONE
        3:09.99  9-10 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hummel, Christina         10 HAA-MR               3:19.77    2:51.30 JO     
                  40.04     1:23.83 (43.79)     2:07.98 (44.15)     2:51.30 (43.32)
  2 Kanfer, Sarah             10 IA-MR                2:50.19    2:58.87 JO     
                                1:27.96 ( )     2:15.52 (47.56)     2:58.87 (43.35)
  3 Kuenzler, Rachel           9 Bluefish-MR          2:58.98    3:01.10 JO     
                  41.87     1:28.79 (46.92)     2:16.02 (47.23)     3:01.10 (45.08)
  4 Freund, Jessica            9 Sachem-MR            3:09.98    3:09.67 JO     
                  45.96     1:35.47 (49.51)     2:26.46 (50.99)     3:09.67 (43.21)
  5 Alliegro, Alexandra       10 IA-MR                3:14.92    3:11.26        
                  43.67     1:32.32 (48.65)     2:24.25 (51.93)     3:11.26 (47.01)
  6 Biviano, Julia            10 Sachem-MR            3:24.18    3:11.97        
                  43.54     1:33.78 (50.24)     2:24.47 (50.69)     3:11.97 (47.50)
  7 Jannsen, Cassandra        10 North Shore-MR       3:10.00    3:13.69        
                  43.91     1:34.97 (51.06)     2:26.82 (51.85)     3:13.69 (46.87)
  8 Boyle, Meghan             10 IA-MR                3:19.94    3:18.43        
                  43.47     1:34.01 (50.54)     2:27.98 (53.97)     3:18.43 (50.45)
  9 Tutone, Marisa            10 Sachem-MR            3:30.00    3:19.45        
                  46.96     1:38.89 (51.93)     2:30.82 (51.93)     3:19.45 (48.63)
 10 Taylor, Jacqueline        10 IA-MR                3:46.08    3:24.29        
                  48.02     1:42.78 (54.76)     2:34.33 (51.55)     3:24.29 (49.96)
 11 Weinhofer, Nicole         10 Sachem-MR            3:35.71    3:27.68        
                  49.07   3:44.99 (2:55.92)         3:27.68 ( )                    
 12 Walsh, Kaitlyn             9 IA-MR                3:35.71    3:45.97        
                  51.85   1:51.93 (1:00.08)   2:53.56 (1:01.63)     3:45.97 (52.41)
 13 Friedman, Melissa          9 HAA-MR               4:15.00    3:59.81        
                  52.35   1:54.09 (1:01.74)   2:56.36 (1:02.27)   3:59.81 (1:03.45)
 
Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          40.09  9-10 ZONE
          45.59  9-10 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kanfer, Sarah             10 IA-MR                  40.16      41.70 JO     
  2 Drew, Carly               10 Hurricanes-MR          41.18      44.13 JO     
  3 Hart, Ashley              10 North Shore-MR         45.00      46.08        
  4 Shutowich, Emily           9 TVSC-MR                52.43      47.17        
  5 Tutone, Marisa            10 Sachem-MR              49.36      47.42        
  6 Boyle, Meghan             10 IA-MR                  45.50      47.43        
  7 Furlong, Allison          10 EDST-CT                43.19      48.08        
  8 Alliegro, Alexandra       10 IA-MR                  47.60      48.38        
  9 Jannsen, Cassandra        10 North Shore-MR         46.83      49.04        
 10 Bogetti, Georgie          10 Hurricanes-MR          43.45      49.80        
 11 Giunta, Natalia            9 TVSC-MR                55.24      50.42        
 12 Gallagher, Liz             9 HAA-MR                 52.07      51.29        
 13 Bardak, Emily              9 TVSC-MR                56.98      51.99        
 14 Weinhofer, Nicole         10 Sachem-MR              47.15      52.00        
 15 Bonneville, Alyssa        10 TVSC-MR                57.54      52.32        
 16 Loguercio, Julia          10 TVSC-MR              1:02.53      53.74        
 17 Yu, Donna                 10 TVSC-MR                52.45      53.95        
 18 Friedman, Melissa          9 HAA-MR                 49.24      55.30        
 19 Walsh, Kaitlyn             9 IA-MR                  53.36      55.33        
 20 Freund, Jessica            9 Sachem-MR              45.84      55.41        
 21 Howard, Grace              9 Hurricanes-MR          55.38      56.89        
 22 Daleo, Julia               9 HAA-MR                 57.28      57.10        
 23 Albinson, Virginia        10 TVSC-MR              1:10.56      57.31        
 24 O'Hagan, Alanna            9 Sachem-MR            1:08.31      57.53        
 25 Davi, Julia                9 HAA-MR               1:00.25      58.31        
 26 Berman, Sophie            10 Sachem-MR            1:02.76      58.41        
 27 Byrne, Shannon             9 Sachem-MR            1:01.07      58.46        
 28 Donnelly, Sarah           10 IA-MR                1:09.37      58.61        
 29 Huang, Nina                9 Sachem-MR              55.00      58.75        
 30 Cierski, Ashley           10 North Shore-MR         54.00      59.55        
 31 Ripp, Isabelle            10 Sachem-MR              58.54      59.86        
 32 Brindley, Kristina         9 TVSC-MR                52.14    1:00.07        
 33 Shiebler, Patricia         9 IA-MR                  59.91    1:00.13        
 34 Catalanotto, Morgan       10 HAA-MR               1:01.05    1:00.89        
 35 Stampelos, Georgina        9 TVSC-MR                59.18    1:02.43        
 36 Zhang, Michelle            9 North Shore-MR       1:38.00    1:03.62        
 37 Melucci, Julia             9 TVSC-MR              1:10.62    1:04.72        
 38 Donnelly, Kristen         10 IA-MR                1:07.57    1:05.01        
 39 Enzinger, Emily            9 Sachem-MR            1:01.05    1:05.24        
 40 Irwin, Laura              10 HAA-MR                 57.79    1:05.65        
 41 McCabe, Katie              9 IA-MR                1:05.28    1:10.50        
 42 Friedman, Valarie          9 HAA-MR               1:16.98    1:12.58        
 43 Schaefer, Madeline         9 IA-MR                1:01.15    1:13.21        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:26.69  9-10 ZONE
        1:40.99  9-10 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haddow, Shanna            10 Bluefish-MR          1:32.90    1:34.02 JO     
                  46.89     1:34.02 (47.13)                                        
  2 Hummel, Christina         10 HAA-MR               1:34.97    1:35.89 JO     
                  47.47     1:35.89 (48.42)                                        
  3 Boyle, Meghan             10 IA-MR                1:39.19    1:41.20        
                  49.91     1:41.20 (51.29)                                        
  4 Taylor, Jacqueline        10 IA-MR                1:46.00    1:42.13        
                  50.65     1:42.13 (51.48)                                        
  5 Tutone, Marisa            10 Sachem-MR            2:15.00    1:42.41        
                  50.74     1:42.41 (51.67)                                        
  6 Jannsen, Cassandra        10 North Shore-MR       1:39.06    1:42.71        
  7 Alliegro, Alexandra       10 IA-MR                1:55.00    1:44.20        
  8 Weinhofer, Nicole         10 Sachem-MR            1:52.50    1:46.93        
                  51.61     1:46.93 (55.32)                                        
  9 Gallagher, Liz             9 HAA-MR               2:00.26    1:52.21        
                  54.64     1:52.21 (57.57)                                        
 10 Freund, Jessica            9 Sachem-MR            1:49.64    1:54.48        
                  58.04     1:54.48 (56.44)                                        
 11 Friedman, Melissa          9 HAA-MR               1:48.97    1:55.95        
                  57.28     1:55.95 (58.67)                                        
 12 Walsh, Kaitlyn             9 IA-MR                2:00.94    1:56.53        
                  59.10     1:56.53 (57.43)                                        
 13 Biviano, Julia            10 Sachem-MR            1:51.90    2:00.36        
                  56.45   2:00.36 (1:03.91)                                        
 14 Huang, Nina                9 Sachem-MR            2:15.00    2:05.48        
                1:01.43   2:05.48 (1:04.05)                                        
 15 Ripp, Isabelle            10 Sachem-MR            2:01.36    2:05.53        
                  59.56   2:05.53 (1:05.97)                                        
 16 Hallock, Savannah         10 HAA-MR               2:04.53    2:05.76        
                1:02.81   2:05.76 (1:02.95)                                        
 17 McCabe, Katie              9 IA-MR                2:28.21    2:10.20        
                1:01.59   2:10.20 (1:08.61)                                        
 18 Zhang, Michelle            9 North Shore-MR       2:45.00    2:20.88        
                1:03.67   2:20.88 (1:17.21)                                        
 19 Enzinger, Emily            9 Sachem-MR            2:18.72    2:27.80        
                1:13.13   2:27.80 (1:14.67)                                        
 20 Friedman, Valarie          9 HAA-MR               2:41.29    2:31.29        
                1:13.80   2:31.29 (1:17.49)                                        
 -- Kanfer, Sarah             10 IA-MR                1:29.37         DQ        
                  44.48          DQ (48.89)                                        
 -- Byrne, Shannon             9 Sachem-MR            2:04.41         DQ        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          45.59  9-10 ZONE
          51.99  9-10 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Katie               10 TVSC-MR                50.36      45.75 JO     
  2 Furlong, Allison          10 EDST-CT                47.71      45.80 JO     
  3 Kanfer, Sarah             10 IA-MR                  45.85      47.44 JO     
  4 Alliegro, Alexandra       10 IA-MR                  49.90      49.05 JO     
  5 Haddow, Shanna            10 Bluefish-MR            51.21      51.10 JO     
  6 Ripp, Isabelle            10 Sachem-MR              57.13      51.49 JO     
  7 Tutone, Marisa            10 Sachem-MR              54.58      51.50 JO     
  8 Burns, Kate               10 Bluefish-MR            51.36      51.63 JO     
  9 Kuenzler, Rachel           9 Bluefish-MR            52.71      51.81 JO     
 10 Bonneville, Alyssa        10 TVSC-MR                55.27      53.25        
 11 Boyle, Meghan             10 IA-MR                  54.51      55.28        
 12 Biviano, Julia            10 Sachem-MR              56.02      56.02        
 13 Hart, Ashley              10 North Shore-MR         55.00      56.18        
 14 Giunta, Natalia            9 TVSC-MR              1:01.95      56.35        
 15 Park, Naomi                9 TVSC-MR                52.39      56.51        
 16 Weinhofer, Nicole         10 Sachem-MR            1:02.69      56.85        
 17 Castello, Julia           10 HAA-MR               1:00.47      57.99        
 18 Walsh, Kaitlyn             9 IA-MR                1:06.39      58.74        
 19 Taylor, Jacqueline        10 IA-MR                  58.90      58.82        
 20 Adams, Hayley              9 TVSC-MR              2:00.00      59.29        
 21 Sarubbi, Amanda            9 TVSC-MR              1:01.84      59.74        
 22 Friedman, Melissa          9 HAA-MR                 53.57    1:00.21        
 23 Yu, Donna                 10 TVSC-MR                58.99    1:00.76        
 24 Davi, Julia                9 HAA-MR               1:15.25    1:01.50        
 25 Huang, Nina                9 Sachem-MR            1:10.00    1:04.04        
 26 Bardak, Emily              9 TVSC-MR                59.87    1:04.16        
 27 Enzinger, Emily            9 Sachem-MR            1:14.06    1:05.48        
 28 Daleo, Julia               9 HAA-MR               1:05.51    1:06.26        
 29 Jannsen, Cassandra        10 North Shore-MR         54.00    1:06.83        
 30 Irwin, Laura              10 HAA-MR               1:13.04    1:08.22        
 31 Stampelos, Georgina        9 TVSC-MR              1:12.45    1:08.58        
 32 Byrne, Shannon             9 Sachem-MR            1:27.53    1:08.68        
 33 Schaefer, Madeline         9 IA-MR                1:08.71    1:08.84        
 34 Albinson, Virginia        10 TVSC-MR              1:10.52    1:08.86        
 35 Loguercio, Julia          10 TVSC-MR              1:14.75    1:09.01        
 36 Melucci, Julia             9 TVSC-MR                53.28    1:12.58        
 37 Shiebler, Patricia         9 IA-MR                1:01.95    1:15.32        
 38 Friedman, Valarie          9 HAA-MR               1:16.90    1:18.14        
 -- Hallock, Savannah         10 HAA-MR               1:05.25         DQ        
 -- Donnelly, Kristen         10 IA-MR                1:08.85         DQ        
 -- Cierski, Ashley           10 North Shore-MR       1:02.00         DQ        
 -- O'Hagan, Alanna            9 Sachem-MR            1:25.41         DQ        
 -- Donnelly, Sarah           10 IA-MR                1:10.16         DQ        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.79  9-10 ZONE
        1:51.99  9-10 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Katie               10 TVSC-MR              1:51.70    1:40.22 JO     
                  47.90     1:40.22 (52.32)                                        
  2 Furlong, Allison          10 EDST-CT              1:45.74    1:41.17 JO     
                  48.56     1:41.17 (52.61)                                        
  3 Kanfer, Sarah             10 IA-MR                1:44.62    1:45.59 JO     
                  50.38     1:45.59 (55.21)                                        
  4 Alliegro, Alexandra       10 IA-MR                1:49.00    1:47.12 JO     
                  51.73     1:47.12 (55.39)                                        
  5 Drew, Carly               10 Hurricanes-MR        1:45.00    1:47.22 JO     
                  51.31     1:47.22 (55.91)                                        
  6 Bonneville, Alyssa        10 TVSC-MR              2:01.20    1:51.73 JO     
                  54.51     1:51.73 (57.22)                                        
  7 Tutone, Marisa            10 Sachem-MR            1:58.68    1:52.33        
                  52.80     1:52.33 (59.53)                                        
  8 Ripp, Isabelle            10 Sachem-MR            1:58.21    1:52.34        
                  55.45     1:52.34 (56.89)                                        
  9 Freund, Jessica            9 Sachem-MR            1:47.12    1:54.90        
                  55.25     1:54.90 (59.65)                                        
 10 Howard, Grace              9 Hurricanes-MR        1:55.89    1:55.54        
                  56.23     1:55.54 (59.31)                                        
 11 Hart, Ashley              10 North Shore-MR       1:49.00    1:56.72        
                  56.68   1:56.72 (1:00.04)                                        
 12 Boyle, Meghan             10 IA-MR                1:59.20    1:58.41        
                  57.51   1:58.41 (1:00.90)                                        
 13 Bogetti, Georgie          10 Hurricanes-MR        2:00.00    1:58.62        
                  58.43   1:58.62 (1:00.19)                                        
 14 Park, Naomi                9 TVSC-MR              2:06.54    1:59.48        
                  59.23   1:59.48 (1:00.25)                                        
 15 Shutowich, Emily           9 TVSC-MR              2:21.76    2:03.34        
                1:00.89   2:03.34 (1:02.45)                                        
 16 Giunta, Natalia            9 TVSC-MR              2:05.47    2:04.61        
                1:00.84   2:04.61 (1:03.77)                                        
 17 Weinhofer, Nicole         10 Sachem-MR            2:04.71    2:05.07        
                1:02.17   2:05.07 (1:02.90)                                        
 18 Friedman, Melissa          9 HAA-MR               2:01.85    2:05.08        
 18 Biviano, Julia            10 Sachem-MR            2:40.00    2:05.08        
                  58.95   2:05.08 (1:06.13)                                        
 20 Davi, Julia                9 HAA-MR               2:30.25    2:05.31        
                1:01.12   2:05.31 (1:04.19)                                        
 21 Yu, Donna                 10 TVSC-MR              1:59.87    2:06.55        
                1:02.58   2:06.55 (1:03.97)                                        
 22 Li, Karen                 10 TVSC-MR              2:03.25    2:07.55        
                1:01.71   2:07.55 (1:05.84)                                        
 23 Sarubbi, Amanda            9 TVSC-MR              2:12.07    2:09.09        
                1:03.69   2:09.09 (1:05.40)                                        
 24 Bardak, Emily              9 TVSC-MR              2:01.25    2:16.05        
 25 Donnelly, Kristen         10 IA-MR                2:24.19    2:19.94        
                1:06.20   2:19.94 (1:13.74)                                        
 26 Jannsen, Cassandra        10 North Shore-MR       2:00.00    2:21.45        
                1:06.15   2:21.45 (1:15.30)                                        
 27 Cierski, Ashley           10 North Shore-MR       2:15.00    2:23.56        
                1:08.94   2:23.56 (1:14.62)                                        
 28 Albinson, Virginia        10 TVSC-MR              2:14.75    2:25.11        
                1:10.88   2:25.11 (1:14.23)                                        
 29 Daleo, Julia               9 HAA-MR               3:00.00    2:25.63        
                1:09.72   2:25.63 (1:15.91)                                        
 30 Byrne, Shannon             9 Sachem-MR            2:40.00    2:28.95        
                1:12.36   2:28.95 (1:16.59)                                        
 31 Melucci, Julia             9 TVSC-MR              1:52.42    2:29.71        
                1:11.65   2:29.71 (1:18.06)                                        
 32 Catalanotto, Morgan       10 HAA-MR               2:23.15    2:30.23        
                1:11.16   2:30.23 (1:19.07)                                        
 33 O'Hagan, Alanna            9 Sachem-MR            2:40.00    2:34.35        
                1:11.52   2:34.35 (1:22.83)                                        
 34 Stampelos, Georgina        9 TVSC-MR              2:25.63    2:34.47        
                1:15.13   2:34.47 (1:19.34)                                        
 35 Brindley, Kristina         9 TVSC-MR              2:01.54    2:38.09        
                1:14.16   2:38.09 (1:23.93)                                        
 36 Friedman, Valarie          9 HAA-MR               2:45.41    2:47.47        
                1:17.73   2:47.47 (1:29.74)                                        
 -- Loguercio, Julia          10 TVSC-MR              2:25.36         DQ        
                1:12.78        DQ (1:20.25)                                        
 -- Irwin, Laura              10 HAA-MR               2:26.70         DQ        
                1:10.21        DQ (1:13.73)                                        
 -- Walsh, Kaitlyn             9 IA-MR                2:21.71         DQ        
                1:04.54        DQ (1:04.96)                                        
 -- Donnelly, Sarah           10 IA-MR                2:30.19         DQ        
                1:14.78                                                            
 
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          37.49  9-10 ZONE
          45.99  9-10 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haddow, Shanna            10 Bluefish-MR            39.19      39.06 JO     
  2 Kuenzler, Rachel           9 Bluefish-MR            42.27      41.86 JO     
  3 Kanfer, Sarah             10 IA-MR                  44.17      43.01 JO     
  4 Hummel, Christina         10 HAA-MR                 45.95      45.27 JO     
  5 Freund, Jessica            9 Sachem-MR              45.12      47.16        
  6 Alliegro, Alexandra       10 IA-MR                  49.31      48.04        
  7 Friedman, Melissa          9 HAA-MR                 52.29      48.86        
  8 Boyle, Meghan             10 IA-MR                  48.41      49.55        
  9 Taylor, Jacqueline        10 IA-MR                  49.92      49.84        
 10 Jannsen, Cassandra        10 North Shore-MR         48.27      52.33        
 11 Ripp, Isabelle            10 Sachem-MR            1:15.00      52.72        
 12 Tutone, Marisa            10 Sachem-MR            1:02.61      53.39        
 13 Biviano, Julia            10 Sachem-MR            1:00.87      54.54        
 14 Walsh, Kaitlyn             9 IA-MR                  57.92      55.99        
 15 Weinhofer, Nicole         10 Sachem-MR            1:00.93      58.01        
 16 Huang, Nina                9 Sachem-MR            1:15.00      59.76        
 17 Byrne, Shannon             9 Sachem-MR            1:03.52    1:01.42        
 18 Enzinger, Emily            9 Sachem-MR              59.80    1:02.78        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:28.89  9-10 ZONE
        1:53.99  9-10 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Katie               10 TVSC-MR              1:44.64    1:25.82 ZONE   
  2 Burns, Kate               10 Bluefish-MR          1:31.86    1:30.10 JO     
  3 Hart, Ashley              10 North Shore-MR       1:40.00    1:43.53 JO     
  4 Freund, Jessica            9 Sachem-MR            2:30.00    1:43.90 JO     
  5 Park, Naomi                9 TVSC-MR              2:02.58    1:54.12        
  5 Daleo, Julia               9 HAA-MR               3:00.25    1:54.12        
  7 Li, Karen                 10 TVSC-MR              2:14.21    1:54.79        
  8 Jannsen, Cassandra        10 North Shore-MR       1:48.00    1:55.68        
  9 Castello, Julia           10 HAA-MR               2:14.81    1:55.69        
 10 Burke, Erin               10 TVSC-MR              2:10.40    2:02.40        
 11 Shutowich, Emily           9 TVSC-MR              1:56.24    2:02.49        
 12 Adams, Hayley              9 TVSC-MR              2:05.21    2:04.61        
 13 Friedman, Melissa          9 HAA-MR               2:08.92    2:05.16        
 14 Melucci, Julia             9 TVSC-MR              2:12.57    2:37.86        
 
Girls 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:03.59  9-10 ZONE
        3:30.99  9-10 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Katie               10 TVSC-MR              3:26.97    3:05.21 JO     
                  41.13     1:28.35 (47.22)     2:24.26 (55.91)     3:05.21 (40.95)
  2 Kanfer, Sarah             10 IA-MR                3:15.70    3:20.96 JO     
                  41.73     1:35.72 (53.99)     2:35.35 (59.63)     3:20.96 (45.61)
  3 Tutone, Marisa            10 Sachem-MR            4:00.00    3:31.74        
                  50.89     1:45.54 (54.65)   3:31.74 (1:46.20)                    
  4 Freund, Jessica            9 Sachem-MR            3:57.97    3:32.67        
                                1:44.88 ( )   2:45.82 (1:00.94)     3:32.67 (46.85)
  5 Furlong, Allison          10 EDST-CT              3:26.88    3:33.87        
                  54.25     1:50.14 (55.89)     2:48.69 (58.55)     3:33.87 (45.18)
  6 Li, Karen                 10 TVSC-MR              3:52.41    3:44.29        
                  50.90     1:46.84 (55.94)   2:53.67 (1:06.83)     3:44.29 (50.62)
  7 Boyle, Meghan             10 IA-MR                3:39.26    3:50.71        
                  53.59     1:49.81 (56.22)   2:58.89 (1:09.08)     3:50.71 (51.82)
  8 Shutowich, Emily           9 TVSC-MR              4:30.00    3:51.97        
                1:00.74     1:57.39 (56.65)   3:04.73 (1:07.34)     3:51.97 (47.24)
  9 Burke, Erin               10 TVSC-MR              3:48.57    3:53.69        
                  55.45     1:53.35 (57.90)   3:06.48 (1:13.13)     3:53.69 (47.21)
 10 Weinhofer, Nicole         10 Sachem-MR            4:02.35    3:53.88        
                1:02.28     2:00.17 (57.89)   3:05.17 (1:05.00)     3:53.88 (48.71)
 11 Biviano, Julia            10 Sachem-MR            4:00.00    3:58.12        
                  58.43   2:01.75 (1:03.32)   3:08.55 (1:06.80)     3:58.12 (49.57)
 12 Ripp, Isabelle            10 Sachem-MR            4:00.00    4:04.30        
                3:12.14     4:07.81 (55.67)         4:04.30 ( )                    
 -- Castello, Julia           10 HAA-MR               4:01.58         DQ        
                3:14.30     4:08.30 (54.00)          DQ (15.80)                    
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.49  ZONE
          32.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dominger, Jacqueline      12 HAA-MR                 31.75      31.95 JO     
  2 Jackson, Devin            12 TVSC-MR                36.59      33.14        
  3 Grodecki, Natalie         12 IA-MR                  34.42      33.72        
  4 Coleman, Mackenzie        11 IA-MR                  34.93      34.05        
  5 Irwin, Tina               12 IA-MR                  35.97      34.89        
  6 O'Halloran, Kaleigh       12 IA-MR                  34.04      34.99        
  7 Redka, Kimberly           12 IA-MR                  33.91      35.12        
  8 Boyle, Erin               11 IA-MR                  35.52      35.39        
  9 Zhang, Angela             12 TVSC-MR                38.65      35.78        
 10 Horan, Julia              11 IA-MR                  35.15      35.84        
 11 Willie, Cassandra         11 HAA-MR                 34.77      35.85        
 12 Papele, Kianna            11 Sachem-MR              38.43      36.32        
 13 Rogers, Carolyn           12 North Shore-MR         34.00      36.53        
 14 Brzoza, Joshua            11 Sachem-MR              36.56      36.82        
 15 Bogdanski, Julia          12 TVSC-MR                51.24      37.00        
 16 Berman, Evonne            11 North Shore-MR         36.84      37.15        
 17 Desio, Claire             12 HAA-MR                 37.67      37.72        
 18 Grosskopf, Sian           11 TVSC-MR                41.89      37.73        
 19 Young, Kelly              11 IA-MR                  40.38      37.91        
 20 Dayton, Kyle Anne         11 Bluefish-MR            38.56      38.08        
 21 Pikulik, Nicole           11 HAA-MR                 35.85      38.21        
 22 Anderson, Emily           11 TVSC-MR                43.25      38.34        
 23 Betterbed, Dominique      11 TVSC-MR                45.23      38.63        
 24 Vonn Dyke, Shannon        12 Sachem-MR              43.61      38.85        
 25 Flugman, Danielle         11 North Shore-MR         44.17      38.96        
 26 Esposito, Julia           11 HAA-MR                 41.04      38.99        
 27 Coughlin, Brittany        11 TVSC-MR                41.38      39.19        
 28 Howlin, Elizabeth         11 HAA-MR                 40.98      39.20        
 29 Wagner, Lauren            11 TVSC-MR                42.88      39.38        
 30 Sarubbi, Lara             11 TVSC-MR                41.94      39.78        
 31 Marino, Destiny           12 TVSC-MR                41.07      40.01        
 32 Kelso, Rose               12 TVSC-MR                45.62      40.29        
 33 Forcone, Kathryn          11 TVSC-MR                52.41      40.94        
 34 Reilly, Jessica           11 IA-MR                  42.03      41.15        
 35 Wallace, Allison          12 TVSC-MR                44.29      41.29        
 36 Bonneville, Corrine       11 TVSC-MR                44.60      41.74        
 37 Simmons, Shannon          11 Sachem-MR              38.35      42.19        
 38 Chin, Nicole              11 TVSC-MR                45.37      42.42        
 39 Dombroski, Ally           11 TVSC-MR                42.18      42.51        
 40 Kong, Rose                11 TVSC-MR                42.28      42.52        
 41 Brunquell, Mackenzie      11 Sachem-MR              41.84      43.69        
 42 Kubinski, Emma            11 Sachem-MR              43.66      44.33        
 43 Singer, Gabrielle         11 Sachem-MR              44.43      44.44        
 44 Tsai, Ariel               11 Sachem-MR              46.83      45.14        
 45 Carle, Victoria           11 Sachem-MR              47.82      45.49        
 46 Russo, Deana              11 Sachem-MR              43.37      45.93        
 47 Bergman, Alyssa           11 IA-MR                  45.24      46.31        
 48 Ambrosio, Jules           12 Sachem-MR              55.00      46.80        
 49 Hansen, Kayla             11 Sachem-MR              48.66      50.50        
 -- Lynch, Ciaran             12 North Shore-MR         34.00         DQ        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:06.29  ZONE
        1:11.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Connor, Deirdre           12 HAA-MR               1:05.31    1:06.37 JO     
                  31.48     1:06.37 (34.89)                                        
  2 Dominger, Jacqueline      12 HAA-MR               1:07.94    1:06.58 JO     
                  32.60     1:06.58 (33.98)                                        
  3 Coleman, Mackenzie        11 IA-MR                1:14.09    1:13.99        
                  35.78     1:13.99 (38.21)                                        
  4 Grodecki, Natalie         12 IA-MR                1:13.82    1:14.16        
                  35.09     1:14.16 (39.07)                                        
  5 Boyle, Erin               11 IA-MR                1:16.32    1:14.37        
                  35.68     1:14.37 (38.69)                                        
  6 Lynch, Ciaran             12 North Shore-MR       1:14.08    1:14.39        
                  36.10     1:14.39 (38.29)                                        
  7 O'Halloran, Kaleigh       12 IA-MR                1:13.54    1:14.67        
                  36.50     1:14.67 (38.17)                                        
  8 Horan, Julia              11 IA-MR                1:17.31    1:15.56        
                  36.37     1:15.56 (39.19)                                        
  9 Schoenfeld, Sarah         11 North Shore-MR       1:18.46    1:16.76        
                  36.32     1:16.76 (40.44)                                        
 10 Willie, Cassandra         11 HAA-MR               1:17.89    1:17.50        
                  37.46     1:17.50 (40.04)                                        
 11 Overeem, Alexa            11 Bluefish-MR          1:13.23    1:17.81        
                  36.31     1:17.81 (41.50)                                        
 12 Irwin, Tina               12 IA-MR                1:22.73    1:17.92        
                  37.15     1:17.92 (40.77)                                        
 13 Zhang, Angela             12 TVSC-MR              1:26.42    1:18.52        
                  37.74     1:18.52 (40.78)                                        
 14 Berman, Evonne            11 North Shore-MR       1:20.65    1:19.95        
                  38.03     1:19.95 (41.92)                                        
 15 Pikulik, Nicole           11 HAA-MR               1:20.66    1:20.41        
                  38.64     1:20.41 (41.77)                                        
 16 Grosskopf, Sian           11 TVSC-MR              1:31.65    1:20.63        
                  39.88     1:20.63 (40.75)                                        
 17 Reumann, Kaylee           11 North Shore-MR       1:16.00    1:20.71        
                  38.95     1:20.71 (41.76)                                        
 18 Desio, Claire             12 HAA-MR               1:21.30    1:21.18        
                  39.18     1:21.18 (42.00)                                        
 19 Coughlin, Brittany        11 TVSC-MR              1:32.81    1:21.65        
                  39.47     1:21.65 (42.18)                                        
 20 Redka, Kimberly           12 IA-MR                1:20.16    1:22.10        
                  37.15     1:22.10 (44.95)                                        
 21 Papele, Kianna            11 Sachem-MR            1:26.11    1:22.60        
                  37.96     1:22.60 (44.64)                                        
 22 Rogers, Carolyn           12 North Shore-MR       1:17.00    1:23.03        
                  38.69     1:23.03 (44.34)                                        
 23 Brzoza, Joshua            11 Sachem-MR            1:23.22    1:24.13        
                  39.55     1:24.13 (44.58)                                        
 24 Wagner, Lauren            11 TVSC-MR              1:35.08    1:25.12        
                  41.05     1:25.12 (44.07)                                        
 25 Young, Kelly              11 IA-MR                1:28.11    1:25.37        
                  40.13     1:25.37 (45.24)                                        
 26 Bogdanski, Julia          12 TVSC-MR              1:49.85    1:25.96        
                  40.13     1:25.96 (45.83)                                        
 27 Flugman, Danielle         11 North Shore-MR       1:48.73    1:26.58        
                  40.86     1:26.58 (45.72)                                        
 28 LeClaire, Milly           11 Bluefish-MR          1:27.31    1:26.74        
                  40.39     1:26.74 (46.35)                                        
 29 Anderson, Emily           11 TVSC-MR              1:36.58    1:26.77        
                  40.94     1:26.77 (45.83)                                        
 30 Minetree, Lilah           11 Hurricanes-MR        1:27.31    1:27.49        
                  40.34     1:27.49 (47.15)                                        
 31 Sarubbi, Lara             11 TVSC-MR              1:35.43    1:27.62        
                  41.73     1:27.62 (45.89)                                        
 32 Vonn Dyke, Shannon        12 Sachem-MR            1:34.75    1:27.74        
                  41.26     1:27.74 (46.48)                                        
 33 Keenan, Eileen            11 IA-MR                1:28.10    1:28.14        
                  41.24     1:28.14 (46.90)                                        
 34 Sundberg, Elisabeth       12 TVSC-MR              1:38.84    1:29.97        
                  42.03     1:29.97 (47.94)                                        
 35 Bonneville, Corrine       11 TVSC-MR              1:46.70    1:31.07        
                  44.20     1:31.07 (46.87)                                        
 36 Reilly, Jessica           11 IA-MR                1:41.27    1:31.09        
                  43.71     1:31.09 (47.38)                                        
 37 Straub, Jessica           11 Bluefish-MR          1:30.56    1:31.56        
                  44.65     1:31.56 (46.91)                                        
 38 Harmon, Julie             12 HAA-MR               1:45.68    1:33.13        
                  44.02     1:33.13 (49.11)                                        
 39 Triscari, Bitsy           11 Bluefish-MR          1:25.31    1:33.62        
                  42.66     1:33.62 (50.96)                                        
 40 Kong, Rose                11 TVSC-MR              1:33.27    1:33.92        
                  45.35     1:33.92 (48.57)                                        
 41 Brunquell, Mackenzie      11 Sachem-MR            1:35.02    1:35.50        
                  46.12     1:35.50 (49.38)                                        
 42 Simmons, Shannon          11 Sachem-MR            1:31.29    1:36.14        
                  46.47     1:36.14 (49.67)                                        
 43 Chin, Nicole              11 TVSC-MR              1:49.31    1:36.56        
                  44.26     1:36.56 (52.30)                                        
 44 Singer, Gabrielle         11 Sachem-MR            1:39.60    1:38.05        
                  45.86     1:38.05 (52.19)                                        
 45 Kubinski, Emma            11 Sachem-MR            1:38.23    1:38.64        
                  46.59     1:38.64 (52.05)                                        
 46 Bergman, Alyssa           11 IA-MR                1:42.68    1:40.91        
                  47.16     1:40.91 (53.75)                                        
 47 Carle, Victoria           11 Sachem-MR            1:52.43    1:41.54        
                  45.81     1:41.54 (55.73)                                        
 48 Karlin-Cappello, Mia      11 Hurricanes-MR        1:32.47    1:42.53        
 49 Ambrosio, Jules           12 Sachem-MR            1:55.55    1:43.38        
                  45.25     1:43.38 (58.13)                                        
 50 Tsai, Ariel               11 Sachem-MR            1:41.07    1:43.51        
                  48.38     1:43.51 (55.13)                                        
 51 Dombroski, Ally           11 TVSC-MR              1:39.90    1:44.88        
                  49.02     1:44.88 (55.86)                                        
 52 Bongiorno, Olivia         11 Bluefish-MR          1:52.09    1:53.89        
                  51.46   1:53.89 (1:02.43)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:23.89  ZONE
        2:37.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dominger, Jacqueline      12 HAA-MR               2:26.39    2:21.25 ZONE   
                  33.40     1:08.73 (35.33)     1:45.31 (36.58)     2:21.25 (35.94)
  2 Coleman, Mackenzie        11 IA-MR                2:40.78    2:34.64 JO     
                  36.10     1:15.90 (39.80)     1:57.03 (41.13)     2:34.64 (37.61)
  3 O'Halloran, Kaleigh       12 IA-MR                2:38.77    2:42.64        
                  37.81     1:21.33 (43.52)     2:04.39 (43.06)     2:42.64 (38.25)
  4 Grodecki, Natalie         12 IA-MR                2:44.69    2:43.31        
                                1:19.24 ( )   2:43.31 (1:24.07)                    
  5 Horan, Julia              11 IA-MR                2:51.39    2:45.25        
                  37.67     1:20.66 (42.99)     2:04.07 (43.41)     2:45.25 (41.18)
  6 Boyle, Erin               11 IA-MR                2:52.94    2:50.35        
                  38.40     1:22.41 (44.01)     2:07.92 (45.51)     2:50.35 (42.43)
  7 Berman, Evonne            11 North Shore-MR       3:35.34    2:51.42        
                  39.33     1:23.56 (44.23)     2:08.53 (44.97)     2:51.42 (42.89)
  8 Irwin, Tina               12 IA-MR                2:52.97    2:53.91        
                  38.86     1:24.77 (45.91)     2:11.13 (46.36)     2:53.91 (42.78)
  9 Brzoza, Joshua            11 Sachem-MR            3:02.28    2:54.78        
                  38.97     1:23.39 (44.42)     2:09.71 (46.32)     2:54.78 (45.07)
 10 Desio, Claire             12 HAA-MR               2:55.90    2:56.42        
                  42.17     1:27.88 (45.71)     2:15.03 (47.15)     2:56.42 (41.39)
 11 Rogers, Carolyn           12 North Shore-MR       2:49.00    3:06.12        
                  41.29     1:27.72 (46.43)     2:19.07 (51.35)     3:06.12 (47.05)
 12 Young, Kelly              11 IA-MR                3:10.16    3:13.80        
                  42.71     1:32.31 (49.60)     2:25.03 (52.72)     3:13.80 (48.77)
 13 Slattery, Meghan          11 IA-MR                3:15.16    3:26.06        
                  44.67     1:40.57 (55.90)     2:37.70 (57.13)     3:26.06 (48.36)
 14 Reilly, Jessica           11 IA-MR                3:25.00    3:26.68        
                  47.86     1:40.02 (52.16)     2:37.05 (57.03)     3:26.68 (49.63)
 15 Kubinski, Emma            11 Sachem-MR            3:28.02    3:31.39        
                  47.08     1:42.07 (54.99)     2:37.11 (55.04)     3:31.39 (54.28)
 16 Singer, Gabrielle         11 Sachem-MR            3:41.56    3:34.95        
                  47.41     1:42.89 (55.48)     2:40.18 (57.29)     3:34.95 (54.77)
 17 Tsai, Ariel               11 Sachem-MR            3:45.00    3:40.94        
                  47.61     1:43.52 (55.91)   2:45.27 (1:01.75)     3:40.94 (55.67)
 18 Carle, Victoria           11 Sachem-MR            3:45.00    3:49.13        
                  50.08     1:49.74 (59.66)   2:51.93 (1:02.19)     3:49.13 (57.20)
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          35.89  ZONE
          38.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Halloran, Kaleigh       12 IA-MR                  37.00      39.07        
  2 Lynch, Ciaran             12 North Shore-MR         38.90      39.56        
  3 Willie, Cassandra         11 HAA-MR                 38.67      40.56        
  4 Grodecki, Natalie         12 IA-MR                  41.18      41.94        
  5 Coleman, Mackenzie        11 IA-MR                  40.96      42.04        
  6 Boyle, Erin               11 IA-MR                  42.16      42.22        
  7 Horan, Julia              11 IA-MR                  40.86      42.27        
  8 Irwin, Tina               12 IA-MR                  41.62      43.63        
  9 Redka, Kimberly           12 IA-MR                  41.80      45.09        
 10 Papele, Kianna            11 Sachem-MR              46.62      45.32        
 11 Young, Kelly              11 IA-MR                  48.92      45.91        
 12 Keenan, Eileen            11 IA-MR                  45.14      46.29        
 13 Desio, Claire             12 HAA-MR                 45.31      46.44        
 14 Vonn Dyke, Shannon        12 Sachem-MR              48.63      46.53        
 15 Simmons, Shannon          11 Sachem-MR              44.85      46.95        
 16 Schoenfeld, Sarah         11 North Shore-MR         44.20      46.96        
 17 Dayton, Kyle Anne         11 Bluefish-MR            47.35      48.16        
 18 Flugman, Danielle         11 North Shore-MR         52.77      48.22        
 19 Bogdanski, Julia          12 TVSC-MR                56.24      48.24        
 20 Anderson, Emily           11 TVSC-MR                55.21      48.32        
 21 Chin, Nicole              11 TVSC-MR                55.18      49.61        
 22 Singer, Gabrielle         11 Sachem-MR              53.40      52.04        
 23 Reilly, Jessica           11 IA-MR                  49.19      52.23        
 24 Bonneville, Corrine       11 TVSC-MR                58.73      52.29        
 25 Kubinski, Emma            11 Sachem-MR              52.36      52.40        
 26 Bergman, Alyssa           11 IA-MR                  55.98      55.86        
 27 Tsai, Ariel               11 Sachem-MR              54.64      57.30        
 28 Brunquell, Mackenzie      11 Sachem-MR              49.43    1:00.22        
 29 Dombroski, Ally           11 TVSC-MR                58.07    1:00.95        
 30 Ambrosio, Jules           12 Sachem-MR            1:04.06    1:14.02        
 31 Bongiorno, Olivia         11 Bluefish-MR            56.87    1:14.63        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:16.59  ZONE
        1:24.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Halloran, Kaleigh       12 IA-MR                1:19.20    1:22.31 JO     
                  40.65     1:22.31 (41.66)                                        
  2 Coleman, Mackenzie        11 IA-MR                1:25.89    1:24.89 JO     
                  41.61     1:24.89 (43.28)                                        
  3 Willie, Cassandra         11 HAA-MR               1:26.63    1:25.55        
                  42.87     1:25.55 (42.68)                                        
  4 Grodecki, Natalie         12 IA-MR                1:29.12    1:26.40        
                  42.65     1:26.40 (43.75)                                        
  5 Horan, Julia              11 IA-MR                1:24.89    1:28.75        
                  43.88     1:28.75 (44.87)                                        
  6 Boyle, Erin               11 IA-MR                1:28.59    1:30.86        
                  43.23     1:30.86 (47.63)                                        
  7 Rogers, Carolyn           12 North Shore-MR       1:25.00    1:31.16        
                  45.78     1:31.16 (45.38)                                        
  8 Irwin, Tina               12 IA-MR                1:30.17    1:32.42        
                  43.78     1:32.42 (48.64)                                        
  9 Desio, Claire             12 HAA-MR               1:34.08    1:35.16        
                  47.17     1:35.16 (47.99)                                        
 10 Brzoza, Joshua            11 Sachem-MR            1:38.33    1:37.38        
                  49.60     1:37.38 (47.78)                                        
 11 Vonn Dyke, Shannon        12 Sachem-MR            2:15.00    1:37.60        
                  48.19     1:37.60 (49.41)                                        
 12 Young, Kelly              11 IA-MR                1:42.80    1:39.72        
                  48.71     1:39.72 (51.01)                                        
 13 Slattery, Meghan          11 IA-MR                1:42.43    1:40.09        
                  47.32     1:40.09 (52.77)                                        
 14 Berman, Evonne            11 North Shore-MR       1:58.24    1:41.78        
                  49.04     1:41.78 (52.74)                                        
 15 LeClaire, Milly           11 Bluefish-MR          1:36.33    1:44.01        
 16 Singer, Gabrielle         11 Sachem-MR            1:56.56    1:47.16        
                  52.58     1:47.16 (54.58)                                        
 17 Reilly, Jessica           11 IA-MR                1:51.17    1:47.79        
                  51.76     1:47.79 (56.03)                                        
 18 Kubinski, Emma            11 Sachem-MR            1:53.39    1:50.66        
                  53.40     1:50.66 (57.26)                                        
 19 Carle, Victoria           11 Sachem-MR            2:06.16    1:54.49        
                  57.27     1:54.49 (57.22)                                        
 20 Bergman, Alyssa           11 IA-MR                2:07.80    1:56.52        
                  53.85   1:56.52 (1:02.67)                                        
 21 Tsai, Ariel               11 Sachem-MR            2:15.00    2:00.84        
                  58.26   2:00.84 (1:02.58)                                        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          39.49  ZONE
          43.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rogers, Carolyn           12 North Shore-MR         39.00      42.03 JO     
  2 Overeem, Alexa            11 Bluefish-MR            41.27      42.42 JO     
  3 Connor, Deirdre           12 HAA-MR                 42.44      42.76 JO     
  4 Anderson, Emily           11 TVSC-MR                51.24      44.03        
  5 Dayton, Kyle Anne         11 Bluefish-MR            45.42      44.85        
  6 Dominger, Jacqueline      12 HAA-MR                 42.41      44.90        
  7 Horan, Julia              11 IA-MR                  46.02      45.57        
  8 Coleman, Mackenzie        11 IA-MR                  47.99      45.83        
  9 Pikulik, Nicole           11 HAA-MR                 45.54      47.27        
 10 Redka, Kimberly           12 IA-MR                  45.19      47.42        
 11 Grodecki, Natalie         12 IA-MR                  45.58      47.66        
 12 Lynch, Ciaran             12 North Shore-MR         55.00      47.88        
 13 Coughlin, Brittany        11 TVSC-MR                58.57      48.61        
 13 Boyle, Erin               11 IA-MR                  49.19      48.61        
 15 Irwin, Tina               12 IA-MR                  47.73      49.30        
 16 Willie, Cassandra         11 HAA-MR                 47.21      49.38        
 17 Berman, Evonne            11 North Shore-MR         49.56      49.48        
 18 Jackson, Devin            12 TVSC-MR                55.37      49.62        
 19 Desio, Claire             12 HAA-MR                 48.35      49.65        
 20 O'Halloran, Kaleigh       12 IA-MR                  50.00      50.05        
 21 Betterbed, Dominique      11 TVSC-MR                50.74      50.40        
 22 Brzoza, Joshua            11 Sachem-MR              50.39      50.98        
 23 Chin, Nicole              11 TVSC-MR                59.32      51.57        
 24 Zhang, Angela             12 TVSC-MR                58.82      51.78        
 25 Wagner, Lauren            11 TVSC-MR                58.89      52.00        
 26 Reilly, Jessica           11 IA-MR                1:08.98      52.06        
 27 Howlin, Elizabeth         11 HAA-MR                 52.04      52.26        
 28 Papele, Kianna            11 Sachem-MR              53.15      53.01        
 29 Carle, Victoria           11 Sachem-MR              58.29      53.64        
 30 Flugman, Danielle         11 North Shore-MR         52.00      54.16        
 31 Kong, Rose                11 TVSC-MR                57.27      54.27        
 32 Grosskopf, Sian           11 TVSC-MR                57.08      54.53        
 33 Bogdanski, Julia          12 TVSC-MR                59.87      54.95        
 34 Marino, Destiny           12 TVSC-MR                54.48      55.16        
 35 Bergman, Alyssa           11 IA-MR                  53.59      55.56        
 36 Vonn Dyke, Shannon        12 Sachem-MR              55.23      55.62        
 37 Kelso, Rose               12 TVSC-MR                54.87      56.05        
 38 Young, Kelly              11 IA-MR                  56.18      56.45        
 39 Dombroski, Ally           11 TVSC-MR              1:01.54      56.67        
 40 Sarubbi, Lara             11 TVSC-MR              1:00.55      56.99        
 40 Forcone, Kathryn          11 TVSC-MR              1:05.88      56.99        
 42 Bonneville, Corrine       11 TVSC-MR              1:06.36      57.91        
 43 Wallace, Allison          12 TVSC-MR              1:01.74      58.24        
 44 Simmons, Shannon          11 Sachem-MR            1:00.74      58.29        
 45 Hansen, Kayla             11 Sachem-MR            1:04.40    1:01.18        
 46 Tsai, Ariel               11 Sachem-MR            1:04.31    1:01.38        
 47 Kubinski, Emma            11 Sachem-MR            1:00.85    1:01.43        
 48 Brunquell, Mackenzie      11 Sachem-MR            1:00.61    1:01.67        
 49 Russo, Deana              11 Sachem-MR            1:00.33    1:03.64        
 50 Singer, Gabrielle         11 Sachem-MR            1:03.00    1:08.50        
 -- Esposito, Julia           11 HAA-MR                 45.25         DQ        
 -- Ambrosio, Jules           12 Sachem-MR            1:07.52         DQ        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:26.69  ZONE
        1:35.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schoenfeld, Sarah         11 North Shore-MR       1:34.59    1:33.41 JO     
                  44.58     1:33.41 (48.83)                                        
  2 Connor, Deirdre           12 HAA-MR               1:33.93    1:34.46 JO     
                  43.76     1:34.46 (50.70)                                        
  3 Dominger, Jacqueline      12 HAA-MR               1:31.22    1:35.06 JO     
                  46.56     1:35.06 (48.50)                                        
  4 Rogers, Carolyn           12 North Shore-MR       1:32.00    1:35.48 JO     
                  45.04     1:35.48 (50.44)                                        
  5 Overeem, Alexa            11 Bluefish-MR          1:33.70    1:35.76 JO     
                  46.85     1:35.76 (48.91)                                        
  6 Anderson, Emily           11 TVSC-MR              1:42.15    1:39.01        
                  47.96     1:39.01 (51.05)                                        
  7 Lynch, Ciaran             12 North Shore-MR       1:42.00    1:39.90        
                  48.56     1:39.90 (51.34)                                        
  8 Coughlin, Brittany        11 TVSC-MR              1:49.92    1:40.38        
                  48.80     1:40.38 (51.58)                                        
  9 Redka, Kimberly           12 IA-MR                1:40.80    1:43.77        
                  47.78     1:43.77 (55.99)                                        
 10 Dayton, Kyle Anne         11 Bluefish-MR          1:44.11    1:45.14        
                  49.49     1:45.14 (55.65)                                        
 11 O'Halloran, Kaleigh       12 IA-MR                1:43.86    1:45.43        
                  52.30     1:45.43 (53.13)                                        
 12 Pikulik, Nicole           11 HAA-MR               1:39.20    1:45.58        
                  51.97     1:45.58 (53.61)                                        
 13 Willie, Cassandra         11 HAA-MR               1:42.47    1:45.82        
                  52.09     1:45.82 (53.73)                                        
 14 Irwin, Tina               12 IA-MR                1:51.64    1:46.23        
                  51.21     1:46.23 (55.02)                                        
 15 Desio, Claire             12 HAA-MR               1:44.33    1:46.80        
                  52.77     1:46.80 (54.03)                                        
 16 Berman, Evonne            11 North Shore-MR       1:47.90    1:46.84        
                  51.31     1:46.84 (55.53)                                        
 17 Reumann, Kaylee           11 North Shore-MR       1:40.00    1:49.44        
                  51.64     1:49.44 (57.80)                                        
 18 Papele, Kianna            11 Sachem-MR            1:49.63    1:49.85        
                  51.03     1:49.85 (58.82)                                        
 19 Chin, Nicole              11 TVSC-MR              2:02.14    1:50.57        
                  53.05     1:50.57 (57.52)                                        
 20 Keenan, Eileen            11 IA-MR                1:49.96    1:50.59        
                  51.28     1:50.59 (59.31)                                        
 21 Zhang, Angela             12 TVSC-MR              1:59.13    1:52.44        
                  54.26     1:52.44 (58.18)                                        
 22 Harmon, Julie             12 HAA-MR               1:58.63    1:53.33        
                  53.83     1:53.33 (59.50)                                        
 23 Triscari, Bitsy           11 Bluefish-MR          1:55.52    1:53.97        
                  52.55   1:53.97 (1:01.42)                                        
 24 Brzoza, Joshua            11 Sachem-MR            1:50.85    1:54.69        
                  53.80   1:54.69 (1:00.89)                                        
 25 Grosskopf, Sian           11 TVSC-MR              2:02.74    1:56.07        
                  57.05     1:56.07 (59.02)                                        
 26 Wagner, Lauren            11 TVSC-MR              2:10.98    1:56.32        
                  55.76   1:56.32 (1:00.56)                                        
 27 Bongiorno, Olivia         11 Bluefish-MR          1:55.01    1:57.03        
                  55.20   1:57.03 (1:01.83)                                        
 28 Carle, Victoria           11 Sachem-MR            2:06.47    1:58.41        
                  57.73   1:58.41 (1:00.68)                                        
 29 Bergman, Alyssa           11 IA-MR                2:00.40    1:58.54        
 30 Bogdanski, Julia          12 TVSC-MR              2:12.54    2:01.62        
                  58.83   2:01.62 (1:02.79)                                        
 31 Flugman, Danielle         11 North Shore-MR       1:53.00    2:02.18        
                  56.76   2:02.18 (1:05.42)                                        
 32 Kong, Rose                11 TVSC-MR              2:09.94    2:02.78        
                  59.40   2:02.78 (1:03.38)                                        
 33 Tsai, Ariel               11 Sachem-MR            2:30.00    2:03.18        
                  59.95   2:03.18 (1:03.23)                                        
 34 Minetree, Lilah           11 Hurricanes-MR        2:10.54    2:03.81        
                  59.82   2:03.81 (1:03.99)                                        
 35 Sarubbi, Lara             11 TVSC-MR              2:18.13    2:04.83        
                  58.94   2:04.83 (1:05.89)                                        
 36 Vonn Dyke, Shannon        12 Sachem-MR            2:04.32    2:05.41        
                1:01.10   2:05.41 (1:04.31)                                        
 37 Young, Kelly              11 IA-MR                2:07.69    2:06.81        
                1:01.31   2:06.81 (1:05.50)                                        
 38 Sundberg, Elisabeth       12 TVSC-MR              2:12.72    2:07.04        
                1:01.65   2:07.04 (1:05.39)                                        
 39 Bonneville, Corrine       11 TVSC-MR              2:30.74    2:08.08        
                1:03.31   2:08.08 (1:04.77)                                        
 40 Simmons, Shannon          11 Sachem-MR            2:09.13    2:08.46        
                1:01.69   2:08.46 (1:06.77)                                        
 41 Straub, Jessica           11 Bluefish-MR          2:05.38    2:09.25        
                1:02.17   2:09.25 (1:07.08)                                        
 42 Kubinski, Emma            11 Sachem-MR            2:12.50    2:10.96        
                1:02.98   2:10.96 (1:07.98)                                        
 43 Brunquell, Mackenzie      11 Sachem-MR            2:08.27    2:13.17        
                1:02.93   2:13.17 (1:10.24)                                        
 44 Dombroski, Ally           11 TVSC-MR              2:02.54    2:14.07        
                1:04.08   2:14.07 (1:09.99)                                        
 45 Hansen, Kayla             11 Sachem-MR            2:30.38    2:14.46        
                1:03.96   2:14.46 (1:10.50)                                        
 46 Karlin-Cappello, Mia      11 Hurricanes-MR        2:10.54    2:15.89        
                1:03.22   2:15.89 (1:12.67)                                        
 -- Reilly, Jessica           11 IA-MR                2:20.18         DQ        
                  58.43        DQ (1:00.88)                                        
 -- Ambrosio, Jules           12 Sachem-MR            2:30.00         DQ        
                1:06.61                                                            
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          33.19  ZONE
          36.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dominger, Jacqueline      12 HAA-MR                 34.59      33.18 ZONE   
  2 Willie, Cassandra         11 HAA-MR                 38.63      37.36        
  3 Grodecki, Natalie         12 IA-MR                  39.29      37.72        
  4 Rogers, Carolyn           12 North Shore-MR         44.00      37.91        
  5 Coleman, Mackenzie        11 IA-MR                  41.72      39.58        
  6 O'Halloran, Kaleigh       12 IA-MR                  45.00      41.15        
  7 Berman, Evonne            11 North Shore-MR         40.43      42.12        
  8 Horan, Julia              11 IA-MR                1:01.66      42.13        
  9 Irwin, Tina               12 IA-MR                  45.54      42.41        
 10 Desio, Claire             12 HAA-MR                 42.59      42.86        
 11 Boyle, Erin               11 IA-MR                  44.56      43.04        
 12 Brzoza, Joshua            11 Sachem-MR              46.34      43.68        
 13 Singer, Gabrielle         11 Sachem-MR              51.23      46.22        
 14 LeClaire, Milly           11 Bluefish-MR            45.89      46.39        
 15 Young, Kelly              11 IA-MR                  55.48      48.31        
 16 Vonn Dyke, Shannon        12 Sachem-MR              54.06      48.84        
 17 Slattery, Meghan          11 IA-MR                  49.47      55.07        
 18 Carle, Victoria           11 Sachem-MR            1:05.00      58.35        
 19 Reilly, Jessica           11 IA-MR                  58.26      58.70        
 20 Bergman, Alyssa           11 IA-MR                  55.72    1:00.78        
 21 Kubinski, Emma            11 Sachem-MR            1:05.57    1:02.25        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:13.79  ZONE
        1:25.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dominger, Jacqueline      12 HAA-MR               1:16.00    1:14.44 JO     
  2 Connor, Deirdre           12 HAA-MR               1:16.21    1:16.25 JO     
  3 Lynch, Ciaran             12 North Shore-MR       1:19.46    1:20.14 JO     
  4 Jackson, Devin            12 TVSC-MR              1:36.58    1:27.00        
  5 Coleman, Mackenzie        11 IA-MR                1:29.24    1:28.32        
  6 Willie, Cassandra         11 HAA-MR               1:29.33    1:28.68        
  7 Grodecki, Natalie         12 IA-MR                1:32.16    1:31.33        
  8 Zhang, Angela             12 TVSC-MR              1:40.41    1:34.68        
  9 Desio, Claire             12 HAA-MR               1:34.95    1:36.55        
 10 O'Halloran, Kaleigh       12 IA-MR                1:35.20    1:37.31        
 11 Boyle, Erin               11 IA-MR                1:45.35    1:38.09        
 12 Berman, Evonne            11 North Shore-MR       1:31.86    1:42.27        
 13 Kong, Rose                11 TVSC-MR              2:01.54    1:43.06        
 14 Coughlin, Brittany        11 TVSC-MR              2:04.45    1:43.72        
 15 Sarubbi, Lara             11 TVSC-MR              2:02.05    1:44.38        
 16 Papele, Kianna            11 Sachem-MR            1:46.51    1:44.74        
 17 Grosskopf, Sian           11 TVSC-MR              2:07.06    1:44.76        
 18 Irwin, Tina               12 IA-MR                2:01.47    1:45.05        
 19 Wallace, Allison          12 TVSC-MR              2:15.32    1:48.31        
 20 Brzoza, Joshua            11 Sachem-MR            1:54.18    1:48.70        
 21 Betterbed, Dominique      11 TVSC-MR              1:54.76    1:54.10        
 22 Kelso, Rose               12 TVSC-MR              2:15.24    1:55.29        
 23 Marino, Destiny           12 TVSC-MR              1:57.85    1:55.72        
 24 Esposito, Julia           11 HAA-MR               2:15.25    1:56.50        
 25 Brunquell, Mackenzie      11 Sachem-MR            2:15.00    1:57.25        
 26 Singer, Gabrielle         11 Sachem-MR            2:15.00    1:58.35        
 27 Howlin, Elizabeth         11 HAA-MR               1:57.12    1:58.98        
 28 Wagner, Lauren            11 TVSC-MR              2:19.81    2:01.62        
 29 Simmons, Shannon          11 Sachem-MR            2:15.00    2:02.72        
 30 Flugman, Danielle         11 North Shore-MR       1:56.00    2:06.66        
 31 Russo, Deana              11 Sachem-MR            2:15.00    2:08.01        
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:43.29  ZONE
        2:59.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Connor, Deirdre           12 HAA-MR               2:46.69    2:46.80 JO     
                  34.97     1:17.48 (42.51)     2:08.71 (51.23)     2:46.80 (38.09)
  2 Coleman, Mackenzie        11 IA-MR                3:02.28    2:58.64 JO     
                  40.93     1:28.07 (47.14)     2:20.54 (52.47)     2:58.64 (38.10)
  3 Overeem, Alexa            11 Bluefish-MR          3:00.98    3:05.18        
                  39.68     1:31.92 (52.24)     2:24.19 (52.27)     3:05.18 (40.99)
  4 Grodecki, Natalie         12 IA-MR                3:08.24    3:09.80        
                  40.88     1:32.60 (51.72)     2:26.77 (54.17)     3:09.80 (43.03)
  5 Jackson, Devin            12 TVSC-MR              3:32.56    3:13.61        
                  41.55     1:28.87 (47.32)   2:33.95 (1:05.08)     3:13.61 (39.66)
  6 Boyle, Erin               11 IA-MR                3:16.63    3:15.47        
                  45.37     1:38.11 (52.74)     2:34.80 (56.69)     3:15.47 (40.67)
  7 Rogers, Carolyn           12 North Shore-MR       3:05.00    3:15.97        
                  43.77     1:35.28 (51.51)     2:31.56 (56.28)     3:15.97 (44.41)
  8 Willie, Cassandra         11 HAA-MR               3:07.58    3:16.40        
                                1:36.91 ( )     2:36.47 (59.56)     3:16.40 (39.93)
  9 Pikulik, Nicole           11 HAA-MR               3:05.82    3:16.46        
                  46.97                             2:33.54 ( )     3:16.46 (42.92)
 10 Horan, Julia              11 IA-MR                4:05.98    3:18.62        
                  46.86     1:37.71 (50.85)     2:35.06 (57.35)     3:18.62 (43.56)
 11 Coughlin, Brittany        11 TVSC-MR              4:00.00    3:19.57        
                2:37.65     3:19.51 (41.86)      3:19.57 (0.06)                    
 12 Grosskopf, Sian           11 TVSC-MR              3:26.58    3:22.43        
                  50.88     1:40.01 (49.13)   2:40.88 (1:00.87)     3:22.43 (41.55)
 13 Zhang, Angela             12 TVSC-MR              3:41.25    3:22.82        
                  45.67     1:36.68 (51.01)   2:39.76 (1:03.08)     3:22.82 (43.06)
 14 Berman, Evonne            11 North Shore-MR       3:53.85    3:24.31        
                  44.81   1:45.37 (1:00.56)     2:42.23 (56.86)     3:24.31 (42.08)
 15 Wallace, Allison          12 TVSC-MR              3:39.68    3:33.25        
                  52.12     1:45.63 (53.51)   2:48.08 (1:02.45)     3:33.25 (45.17)
 16 Howlin, Elizabeth         11 HAA-MR               4:00.25    3:38.97        
                  53.05     1:49.43 (56.38)   2:53.01 (1:03.58)     3:38.97 (45.96)
 17 Kong, Rose                11 TVSC-MR              4:00.00    3:42.00        
                  48.95     1:45.81 (56.86)   2:52.17 (1:06.36)     3:42.00 (49.83)
 -- Wagner, Lauren            11 TVSC-MR              4:07.49         DQ        
                  58.60     1:56.77 (58.17)   3:01.98 (1:05.21)          DQ (48.62)
 -- Sarubbi, Lara             11 TVSC-MR              3:57.70         DQ        
                2:55.70          DQ (46.04)                                        
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          29.49  ZONE
          31.39  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pavek, Marielle           14 Sachem-MR              29.28      30.08 JO     
  2 Marigold, Skye QI         14 Hurricanes-MR          29.09      30.23 JO     
  3 Fitzgerald, Kaitlyn       13 HAA-MR                 31.50      30.54 JO     
  4 Fabrizio, Jessica         14 North Shore-MR         30.81      31.56        
  5 Buckley, Sara             13 North Shore-MR         32.62      32.19        
  5 Richards, Miranda         13 IA-MR                  31.92      32.19        
  7 Glenday, Kerry            13 IA-MR                  32.70      32.36        
  8 Flor, Erica               14 Bluefish-MR            31.70      32.59        
  9 Ingram, Alaina            14 IA-MR                  32.37      32.69        
 10 Vera, Karly               14 Sachem-MR              33.19      33.52        
 11 Yaccarino, Caitlin        14 Bluefish-MR            32.56      33.53        
 12 Vizcaino, Kristine        13 North Shore-MR         32.53      33.59        
 13 Ansman, Mary              14 Sachem-MR              31.83      33.72        
 14 Poat, Danielle            13 North Shore-MR         35.00      34.07        
 15 Miller, Corley            13 Sachem-MR              33.08      34.31        
 16 Antonucci, Mary           14 Sachem-MR              33.53      34.42        
 17 Freitag, Jamie            14 Sachem-MR              36.10      34.85        
 17 Roche, Bridget            13 IA-MR                  34.32      34.85        
 19 Dowd, Brenna              13 Sachem-MR              35.21      35.41        
 20 Carmi, Christina          14 Bluefish-MR            34.27      35.97        
 21 Quartararo, Robyn         14 HAA-MR                 37.12      36.89        
 22 Lepera, Alyssa            13 Bluefish-MR            35.14      36.90        
 23 Taylor, Andrea            13 IA-MR                  40.00      37.26        
 24 Ilardi, Mary Elizabeth    14 Sachem-MR              35.00      37.91        
 25 Bassi, Bridget            13 TVSC-MR                37.83      38.27        
 26 Cento, Maria              13 Sachem-MR              38.35      38.93        
 27 Chin, Simone              13 TVSC-MR                39.17      39.23        
 28 Brinkerhoff, Allison      14 Sachem-MR              35.23      39.47        
 28 White, Amanda             13 Bluefish-MR            36.12      39.47        
 30 Friberg, Meghan           13 TVSC-MR                47.96      40.88        
 31 Horan, Mary               13 IA-MR                  40.19      41.42        
 32 Cento, Lisa               13 Sachem-MR              38.86      41.66        
 33 Murphy, Meaghan           13 IA-MR                  38.81      41.74        
 34 Feinberg, Abigail         13 TVSC-MR                48.80      45.74        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:04.09  ZONE
        1:08.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pavek, Marielle           14 Sachem-MR            1:03.62    1:03.96 ZONE   
                  31.01     1:03.96 (32.95)                                        
  2 Preiss, Marina            13 Hurricanes-MR        1:05.67    1:04.26 JO     
                  31.94     1:04.26 (32.32)                                        
  3 Fabrizio, Jessica         14 North Shore-MR       1:04.61    1:05.28 JO     
                  31.50     1:05.28 (33.78)                                        
  4 Richards, Miranda         13 IA-MR                1:09.96    1:09.99        
                  32.98     1:09.99 (37.01)                                        
  5 Reilly, Samantha          14 Bluefish-MR          1:09.82    1:10.32        
                  34.05     1:10.32 (36.27)                                        
  6 Yaccarino, Caitlin        14 Bluefish-MR          1:09.67    1:10.47        
                  33.53     1:10.47 (36.94)                                        
  7 Fridrich, Tiare           13 IA-MR                1:13.54    1:10.51        
                  34.07     1:10.51 (36.44)                                        
  8 Ingram, Alaina            14 IA-MR                1:10.03    1:10.82        
                  34.66     1:10.82 (36.16)                                        
  9 Fici, Ann                 13 HAA-MR               1:12.27    1:11.13        
                  34.47     1:11.13 (36.66)                                        
 10 Flor, Erica               14 Bluefish-MR          1:10.41    1:11.32        
                  34.67     1:11.32 (36.65)                                        
 11 Glenday, Kerry            13 IA-MR                1:11.65    1:11.35        
                  34.54     1:11.35 (36.81)                                        
 12 Miller, Corley            13 Sachem-MR            1:09.98    1:12.07        
                  34.77     1:12.07 (37.30)                                        
 13 Ansman, Mary              14 Sachem-MR            1:09.25    1:12.10        
                  34.25     1:12.10 (37.85)                                        
 14 Vera, Karly               14 Sachem-MR            1:12.18    1:12.28        
                  34.83     1:12.28 (37.45)                                        
 15 Rogers, Catherine         13 North Shore-MR       1:11.00    1:13.22        
                  34.94     1:13.22 (38.28)                                        
 16 McHale, Shannon           14 HAA-MR               1:07.95    1:13.31        
                  34.16     1:13.31 (39.15)                                        
 17 Vizcaino, Kristine        13 North Shore-MR       1:12.10    1:13.53        
                  35.21     1:13.53 (38.32)                                        
 18 Gundersen, Laura          14 Hurricanes-MR        1:20.00    1:13.73        
                  35.58     1:13.73 (38.15)                                        
 19 LaRosa, Amanda            14 Sachem-MR            1:12.85    1:14.25        
                  35.95     1:14.25 (38.30)                                        
 20 Poat, Danielle            13 North Shore-MR       1:15.16    1:15.19        
                  36.65     1:15.19 (38.54)                                        
 21 Freitag, Jamie            14 Sachem-MR            1:18.28    1:15.28        
                  36.81     1:15.28 (38.47)                                        
 22 Buckley, Sara             13 North Shore-MR       1:15.46    1:15.37        
                  36.12     1:15.37 (39.25)                                        
 23 Dowd, Brenna              13 Sachem-MR            1:14.37    1:15.47        
                  36.27     1:15.47 (39.20)                                        
 24 Zehner, Lauren            14 North Shore-MR       1:12.00    1:15.86        
                  36.29     1:15.86 (39.57)                                        
 25 Zhang, Rosa               14 TVSC-MR              1:23.46    1:16.25        
                  35.68     1:16.25 (40.57)                                        
 26 Antonucci, Mary           14 Sachem-MR            1:16.11    1:17.77        
                  37.95     1:17.77 (39.82)                                        
 27 Carmi, Christina          14 Bluefish-MR          1:15.77    1:17.81        
                  37.13     1:17.81 (40.68)                                        
 28 Lepera, Alyssa            13 Bluefish-MR          1:16.62    1:17.85        
                  38.78     1:17.85 (39.07)                                        
 29 Roche, Bridget            13 IA-MR                1:14.20    1:18.58        
                  37.34     1:18.58 (41.24)                                        
 30 Nicolai, Erin             14 Bluefish-MR          1:16.56    1:21.06        
                  38.30     1:21.06 (42.76)                                        
 31 Lyver, Shannon            13 IA-MR                1:20.00    1:21.69        
                  38.48     1:21.69 (43.21)                                        
 32 Johnston, Marissa         13 HAA-MR               1:12.13    1:21.72        
                  39.22     1:21.72 (42.50)                                        
 33 Neber, Jacqueline         13 Bluefish-MR          1:22.75    1:22.07        
                  38.73     1:22.07 (43.34)                                        
 34 Ilardi, Mary Elizabeth    14 Sachem-MR            1:19.40    1:22.22        
                  40.15     1:22.22 (42.07)                                        
 35 White, Amanda             13 Bluefish-MR          1:21.09    1:24.80        
                  41.03     1:24.80 (43.77)                                        
 36 O'Connor, Meredith        13 Bluefish-MR          1:36.00    1:24.83        
                  37.44     1:24.83 (47.39)                                        
 37 Cento, Maria              13 Sachem-MR            1:22.70    1:24.99        
                  41.15     1:24.99 (43.84)                                        
 38 Adams, Katherine          13 Bluefish-MR          1:25.00    1:25.91        
                  39.43     1:25.91 (46.48)                                        
 39 Cento, Lisa               13 Sachem-MR            1:21.46    1:26.51        
                  42.74     1:26.51 (43.77)                                        
 40 Chin, Simone              13 TVSC-MR              1:34.75    1:31.61        
                  42.87     1:31.61 (48.74)                                        
 41 Brinkerhoff, Allison      14 Sachem-MR            1:26.23    1:33.30        
                  42.54     1:33.30 (50.76)                                        
 42 Friberg, Meghan           13 TVSC-MR              1:46.52    1:35.64        
                  44.46     1:35.64 (51.18)                                        
 43 Murphy, Meaghan           13 IA-MR                1:26.11    1:36.56        
                  45.35     1:36.56 (51.21)                                        
 44 Feinberg, Abigail         13 TVSC-MR              2:04.42    1:38.00        
                  45.52     1:38.00 (52.48)                                        
 45 Dalley, Olympia           13 HAA-MR               1:37.26    1:39.57        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:18.69  ZONE
        2:30.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pavek, Marielle           14 Sachem-MR            2:24.85    2:24.62 JO     
                  32.83     1:09.37 (36.54)     1:48.41 (39.04)     2:24.62 (36.21)
  2 Richards, Miranda         13 IA-MR                2:30.96    2:31.61        
                  34.37     1:12.64 (38.27)     1:52.61 (39.97)     2:31.61 (39.00)
  3 Vera, Karly               14 Sachem-MR            2:39.21    2:34.01        
                  35.91     1:15.13 (39.22)     1:55.02 (39.89)     2:34.01 (38.99)
  4 Fridrich, Tiare           13 IA-MR                2:38.77    2:34.30        
                  36.33     1:16.08 (39.75)     1:57.49 (41.41)     2:34.30 (36.81)
  5 Glenday, Kerry            13 IA-MR                2:38.23    2:37.04        
                  35.09     1:14.94 (39.85)     1:56.35 (41.41)     2:37.04 (40.69)
  6 Miller, Corley            13 Sachem-MR            2:30.89    2:37.15        
                  36.27     1:16.02 (39.75)     1:56.60 (40.58)     2:37.15 (40.55)
  7 Reilly, Samantha          14 Bluefish-MR          2:44.99    2:38.84        
                  36.48     1:18.11 (41.63)     1:59.70 (41.59)     2:38.84 (39.14)
  8 Vizcaino, Kristine        13 North Shore-MR       2:40.05    2:40.45        
                  36.44     1:15.99 (39.55)     1:58.76 (42.77)     2:40.45 (41.69)
  9 Ansman, Mary              14 Sachem-MR            2:30.40    2:41.52        
                  36.16     1:16.54 (40.38)     1:59.25 (42.71)     2:41.52 (42.27)
 10 Dowd, Brenna              13 Sachem-MR            2:43.28    2:41.69        
                  37.55     1:19.33 (41.78)     2:02.65 (43.32)     2:41.69 (39.04)
 11 LaRosa, Amanda            14 Sachem-MR            2:40.14    2:42.45        
                  37.57     1:18.83 (41.26)     2:01.75 (42.92)     2:42.45 (40.70)
 12 Lepera, Alyssa            13 Bluefish-MR          2:42.98    2:44.34        
                  39.23     1:21.91 (42.68)     2:03.71 (41.80)     2:44.34 (40.63)
 13 Buckley, Sara             13 North Shore-MR       2:51.52    2:46.10        
                  38.38     1:22.40 (44.02)     2:06.45 (44.05)     2:46.10 (39.65)
 14 Roche, Bridget            13 IA-MR                2:38.35    2:46.47        
                  38.05     1:20.14 (42.09)     2:03.32 (43.18)     2:46.47 (43.15)
 15 Freitag, Jamie            14 Sachem-MR            3:03.37    2:48.65        
                  39.92     1:23.07 (43.15)     2:07.01 (43.94)     2:48.65 (41.64)
 16 Antonucci, Mary           14 Sachem-MR            2:46.34    2:49.23        
                  39.64     1:23.29 (43.65)     2:07.95 (44.66)     2:49.23 (41.28)
 17 Carmi, Christina          14 Bluefish-MR          2:43.93    2:55.33        
                  39.80     1:23.79 (43.99)     2:09.56 (45.77)     2:55.33 (45.77)
 18 Lyver, Shannon            13 IA-MR                3:04.00    2:58.78        
                  40.21     1:27.19 (46.98)     2:15.00 (47.81)     2:58.78 (43.78)
 19 Adams, Katherine          13 Bluefish-MR          3:00.21    3:00.64        
                  41.10     1:26.63 (45.53)     2:15.14 (48.51)     3:00.64 (45.50)
 20 Taylor, Andrea            13 IA-MR                3:10.15    3:01.79        
                  40.64     1:28.25 (47.61)     2:16.55 (48.30)     3:01.79 (45.24)
 21 Cento, Lisa               13 Sachem-MR            3:09.78    3:04.37        
                  44.43     1:32.30 (47.87)     2:20.49 (48.19)     3:04.37 (43.88)
 22 White, Amanda             13 Bluefish-MR          2:53.20    3:05.85        
                  43.51     1:31.23 (47.72)     2:19.41 (48.18)     3:05.85 (46.44)
 23 Cento, Maria              13 Sachem-MR            3:13.59    3:06.80        
                  44.27     1:32.65 (48.38)     2:21.09 (48.44)     3:06.80 (45.71)
 24 Neber, Jacqueline         13 Bluefish-MR          3:00.76    3:16.86        
                  46.45     1:38.44 (51.99)     2:29.89 (51.45)     3:16.86 (46.97)
 25 Brinkerhoff, Allison      14 Sachem-MR            3:33.74    3:21.34        
                  45.60     1:37.03 (51.43)     2:30.93 (53.90)     3:21.34 (50.41)
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:13.59  ZONE
        1:20.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McHale, Shannon           14 HAA-MR               1:11.62    1:15.25 JO     
                  35.95     1:15.25 (39.30)                                        
  2 Reilly, Samantha          14 Bluefish-MR          1:16.36    1:17.80 JO     
                  38.23     1:17.80 (39.57)                                        
  3 Flor, Erica               14 Bluefish-MR          1:15.24    1:18.79 JO     
                  38.92     1:18.79 (39.87)                                        
  4 Fridrich, Tiare           13 IA-MR                1:19.20    1:19.05 JO     
                  39.06     1:19.05 (39.99)                                        
  5 Johnston, Marissa         13 HAA-MR               1:17.75    1:20.76 JO     
                  39.81     1:20.76 (40.95)                                        
  6 Richards, Miranda         13 IA-MR                1:20.17    1:21.13        
                  39.25     1:21.13 (41.88)                                        
  7 LaRosa, Amanda            14 Sachem-MR            1:22.69    1:22.74        
                  40.66     1:22.74 (42.08)                                        
  8 Lepera, Alyssa            13 Bluefish-MR          1:23.52    1:23.32        
                  41.06     1:23.32 (42.26)                                        
  9 Vizcaino, Kristine        13 North Shore-MR       1:19.49    1:23.45        
                  40.58     1:23.45 (42.87)                                        
 10 Glenday, Kerry            13 IA-MR                1:21.12    1:25.28        
                  40.62     1:25.28 (44.66)                                        
 11 Buckley, Sara             13 North Shore-MR       1:30.13    1:25.31        
                  40.91     1:25.31 (44.40)                                        
 12 Vera, Karly               14 Sachem-MR            1:24.17    1:25.66        
                  41.92     1:25.66 (43.74)                                        
 13 Lyver, Shannon            13 IA-MR                1:31.80    1:27.46        
                  43.13     1:27.46 (44.33)                                        
 14 Carmi, Christina          14 Bluefish-MR          1:22.20    1:27.76        
                  42.45     1:27.76 (45.31)                                        
 15 Freitag, Jamie            14 Sachem-MR            1:27.54    1:28.15        
                  43.50     1:28.15 (44.65)                                        
 16 Roche, Bridget            13 IA-MR                1:24.88    1:28.59        
                  43.57     1:28.59 (45.02)                                        
 17 Cento, Lisa               13 Sachem-MR            1:28.46    1:29.15        
                  44.22     1:29.15 (44.93)                                        
 18 Cento, Maria              13 Sachem-MR            1:28.82    1:29.94        
                  43.81     1:29.94 (46.13)                                        
 19 Ansman, Mary              14 Sachem-MR            1:28.23    1:32.52        
                  45.27     1:32.52 (47.25)                                        
 20 Dowd, Brenna              13 Sachem-MR            1:28.02    1:32.95        
                  46.25     1:32.95 (46.70)                                        
 21 White, Amanda             13 Bluefish-MR          1:27.62    1:33.80        
                  45.94     1:33.80 (47.86)                                        
 22 Antonucci, Mary           14 Sachem-MR            1:34.04    1:33.96        
                  46.72     1:33.96 (47.24)                                        
 23 Adams, Katherine          13 Bluefish-MR          1:35.26    1:34.47        
                  44.80     1:34.47 (49.67)                                        
 24 Taylor, Andrea            13 IA-MR                1:41.49    1:36.37        
 25 Brinkerhoff, Allison      14 Sachem-MR            1:40.09    1:41.46        
                  49.60     1:41.46 (51.86)                                        
 26 Neber, Jacqueline         13 Bluefish-MR          1:54.85    1:50.16        
 27 Nicolai, Erin             14 Bluefish-MR          1:41.82    1:51.69        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:37.09  ZONE
        2:54.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McHale, Shannon           14 HAA-MR               2:37.19    2:46.31 JO     
                  38.89     1:20.14 (41.25)     2:03.00 (42.86)     2:46.31 (43.31)
  2 Preiss, Marina            13 Hurricanes-MR        2:53.47    2:48.62 JO     
                  40.49     1:22.65 (42.16)     2:07.05 (44.40)     2:48.62 (41.57)
  3 Flor, Erica               14 Bluefish-MR          2:43.67    2:49.87 JO     
                  42.08     1:25.07 (42.99)     2:08.89 (43.82)     2:49.87 (40.98)
  4 Reilly, Samantha          14 Bluefish-MR          2:46.65    2:50.79 JO     
                  42.56     1:25.26 (42.70)     2:09.86 (44.60)     2:50.79 (40.93)
  5 Fridrich, Tiare           13 IA-MR                2:51.51    2:52.49 JO     
  6 Richards, Miranda         13 IA-MR                2:50.78    2:54.44 JO     
                  41.45     1:25.45 (44.00)     2:10.78 (45.33)     2:54.44 (43.66)
  7 Vizcaino, Kristine        13 North Shore-MR       2:54.89    2:55.59        
                  41.52     1:24.90 (43.38)     2:10.24 (45.34)     2:55.59 (45.35)
  8 Lepera, Alyssa            13 Bluefish-MR               NT    2:59.50        
                  42.63                             2:16.00 ( )     2:59.50 (43.50)
  9 LaRosa, Amanda            14 Sachem-MR            2:56.22    2:59.73        
                  43.34     1:29.18 (45.84)     2:17.00 (47.82)     2:59.73 (42.73)
 10 Roche, Bridget            13 IA-MR                3:04.77    2:59.91        
                  44.72     1:29.99 (45.27)     2:14.97 (44.98)     2:59.91 (44.94)
 11 Fici, Ann                 13 HAA-MR               3:08.51    3:00.37        
                  43.28     1:29.04 (45.76)     2:15.58 (46.54)     3:00.37 (44.79)
 12 Ingram, Alaina            14 IA-MR                2:50.66    3:00.81        
                  42.82                             2:16.80 ( )     3:00.81 (44.01)
 13 Vera, Karly               14 Sachem-MR            3:00.32    3:01.41        
                  43.37     1:29.48 (46.11)     2:15.97 (46.49)     3:01.41 (45.44)
 14 Poat, Danielle            13 North Shore-MR       3:12.00    3:07.86        
                  44.45     1:32.48 (48.03)     2:21.75 (49.27)     3:07.86 (46.11)
 15 Cento, Lisa               13 Sachem-MR            3:09.90    3:08.02        
                  44.92     1:32.97 (48.05)   3:08.02 (1:35.05)                    
 16 Carmi, Christina          14 Bluefish-MR          3:00.17    3:08.22        
                  44.96     1:32.44 (47.48)     2:20.56 (48.12)     3:08.22 (47.66)
 17 Zehner, Lauren            14 North Shore-MR       2:59.00    3:08.58        
                  44.61                             2:21.04 ( )     3:08.58 (47.54)
 18 Lyver, Shannon            13 IA-MR                3:29.00    3:09.56        
                  45.40     1:32.74 (47.34)     2:21.82 (49.08)     3:09.56 (47.74)
 19 Zhang, Rosa               14 TVSC-MR              2:59.87    3:10.28        
                  43.23     1:31.25 (48.02)     2:20.97 (49.72)     3:10.28 (49.31)
 20 Freitag, Jamie            14 Sachem-MR            3:17.37    3:12.11        
                                1:32.43 ( )     2:22.71 (50.28)     3:12.11 (49.40)
 21 Cento, Maria              13 Sachem-MR            3:15.04    3:12.18        
                                3:12.22 ( )         3:12.18 ( )                    
 22 Dowd, Brenna              13 Sachem-MR            3:13.10    3:12.22        
                2:24.71     3:12.40 (47.69)         3:12.22 ( )                    
 23 Gundersen, Laura          14 Hurricanes-MR        3:20.00    3:22.23        
                                3:22.20 ( )      3:22.23 (0.03)                    
 24 Chin, Simone              13 TVSC-MR              3:42.14    3:46.19        
                  52.36     1:50.46 (58.10)   2:52.76 (1:02.30)     3:46.19 (53.43)
 25 Feinberg, Abigail         13 TVSC-MR              3:45.28    4:32.08        
                                2:12.86 ( )   3:23.78 (1:10.92)   4:32.08 (1:08.30)
 -- Murphy, Meaghan           13 IA-MR                3:30.80         DQ        
                  51.58     1:50.69 (59.11)   2:51.85 (1:01.16)          DQ (53.83)
 -- Glenday, Kerry            13 IA-MR                2:55.77         DQ        
                  40.76     1:27.33 (46.57)     2:15.94 (48.61)          DQ (47.13)
 -- Rogers, Catherine         13 North Shore-MR       2:54.64         DQ        
                  46.00     1:33.64 (47.64)     2:22.23 (48.59)          DQ (47.97)
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:24.19  ZONE
        1:31.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fabrizio, Jessica         14 North Shore-MR       1:21.99    1:22.93 ZONE   
                  39.71     1:22.93 (43.22)                                        
  2 Vizcaino, Kristine        13 North Shore-MR       1:27.91    1:28.37 JO     
                  41.61     1:28.37 (46.76)                                        
  3 Reilly, Samantha          14 Bluefish-MR          1:25.95    1:30.43 JO     
                  42.20     1:30.43 (48.23)                                        
  4 Pavek, Marielle           14 Sachem-MR            1:27.63    1:31.42 JO     
                  43.08     1:31.42 (48.34)                                        
  5 Ingram, Alaina            14 IA-MR                1:31.62    1:32.65        
                  44.38     1:32.65 (48.27)                                        
  6 Yaccarino, Caitlin        14 Bluefish-MR          1:26.49    1:33.24        
                  44.76     1:33.24 (48.48)                                        
  7 Glenday, Kerry            13 IA-MR                1:28.98    1:33.48        
                  44.19     1:33.48 (49.29)                                        
  8 Flor, Erica               14 Bluefish-MR          1:33.49    1:34.19        
                  44.94     1:34.19 (49.25)                                        
  9 Vera, Karly               14 Sachem-MR            1:27.64    1:36.02        
                  45.09     1:36.02 (50.93)                                        
 10 Fici, Ann                 13 HAA-MR               1:31.53    1:36.60        
                  45.01     1:36.60 (51.59)                                        
 11 Richards, Miranda         13 IA-MR                1:38.31    1:37.14        
                  46.08     1:37.14 (51.06)                                        
 12 Fridrich, Tiare           13 IA-MR                1:43.86    1:39.07        
                  47.87     1:39.07 (51.20)                                        
 13 Zhang, Rosa               14 TVSC-MR              1:46.65    1:39.17        
                  46.96     1:39.17 (52.21)                                        
 14 Johnston, Marissa         13 HAA-MR               1:34.13    1:40.08        
                  48.17     1:40.08 (51.91)                                        
 15 Poat, Danielle            13 North Shore-MR       1:47.62    1:40.44        
                  48.84     1:40.44 (51.60)                                        
 16 Preiss, Marina            13 Hurricanes-MR        1:36.64    1:40.59        
                  46.74     1:40.59 (53.85)                                        
 17 Rogers, Catherine         13 North Shore-MR       1:38.00    1:41.00        
                  48.71     1:41.00 (52.29)                                        
 18 Miller, Corley            13 Sachem-MR            1:37.60    1:41.89        
                  48.93     1:41.89 (52.96)                                        
 19 Neber, Jacqueline         13 Bluefish-MR          1:39.54    1:42.40        
                  48.32     1:42.40 (54.08)                                        
 20 Antonucci, Mary           14 Sachem-MR            1:37.54    1:43.57        
                  51.07     1:43.57 (52.50)                                        
 21 Lepera, Alyssa            13 Bluefish-MR          1:41.72    1:43.67        
                  48.89     1:43.67 (54.78)                                        
 22 Carmi, Christina          14 Bluefish-MR          1:39.34    1:43.97        
                  50.34     1:43.97 (53.63)                                        
 23 Roche, Bridget            13 IA-MR                1:42.29    1:44.65        
                  51.25     1:44.65 (53.40)                                        
 24 Gundersen, Laura          14 Hurricanes-MR        1:53.65    1:45.10        
                  50.13     1:45.10 (54.97)                                        
 25 Ansman, Mary              14 Sachem-MR            1:35.04    1:45.11        
                  50.20     1:45.11 (54.91)                                        
 26 Dowd, Brenna              13 Sachem-MR            1:49.20    1:45.52        
                  51.81     1:45.52 (53.71)                                        
 27 Buckley, Sara             13 North Shore-MR       1:46.12    1:46.89        
                  51.85     1:46.89 (55.04)                                        
 28 Freitag, Jamie            14 Sachem-MR            1:44.85    1:47.24        
                  51.64     1:47.24 (55.60)                                        
 29 Nicolai, Erin             14 Bluefish-MR          1:43.49    1:48.21        
                  50.33     1:48.21 (57.88)                                        
 30 LaRosa, Amanda            14 Sachem-MR            1:42.41    1:49.55        
                  51.19     1:49.55 (58.36)                                        
 31 Adams, Katherine          13 Bluefish-MR          1:40.00    1:50.25        
                  52.94     1:50.25 (57.31)                                        
 32 Lyver, Shannon            13 IA-MR                1:50.00    1:50.60        
                  52.54     1:50.60 (58.06)                                        
 33 Cento, Maria              13 Sachem-MR            1:49.55    1:51.35        
                  54.31     1:51.35 (57.04)                                        
 34 O'Connor, Meredith        13 Bluefish-MR          1:35.00    1:55.40        
                  51.80   1:55.40 (1:03.60)                                        
 35 Zehner, Lauren            14 North Shore-MR       1:50.00    2:01.01        
                  59.33   2:01.01 (1:01.68)                                        
 36 Feinberg, Abigail         13 TVSC-MR              2:33.03    2:01.73        
                  58.73   2:01.73 (1:03.00)                                        
 37 Cento, Lisa               13 Sachem-MR            1:51.53    2:02.04        
                  59.46   2:02.04 (1:02.58)                                        
 38 Murphy, Meaghan           13 IA-MR                1:45.81    2:02.72        
                  56.65   2:02.72 (1:06.07)                                        
 39 Brinkerhoff, Allison      14 Sachem-MR            1:55.63    2:03.04        
                  59.02   2:03.04 (1:04.02)                                        
 40 Ilardi, Mary Elizabeth    14 Sachem-MR            1:46.99    2:03.89        
                  59.65   2:03.89 (1:04.24)                                        
 41 Chin, Simone              13 TVSC-MR              1:59.87    2:07.23        
                  58.24   2:07.23 (1:08.99)                                        
 42 Friberg, Meghan           13 TVSC-MR              2:06.58    2:11.55        
                1:01.73   2:11.55 (1:09.82)                                        
 43 Dalley, Olympia           13 HAA-MR               2:18.14    2:16.22        
                1:02.20   2:16.22 (1:14.02)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:00.79  ZONE
        3:16.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Connolly, Elizabeth       13 TVSC-MR              3:32.11    3:16.11 JO     
                  42.65     1:31.84 (49.19)     2:23.78 (51.94)     3:16.11 (52.33)
  2 Ingram, Alaina            14 IA-MR                3:13.51    3:17.15        
                  45.89     1:36.43 (50.54)     2:28.55 (52.12)     3:17.15 (48.60)
  3 Vizcaino, Kristine        13 North Shore-MR       3:11.95    3:17.19        
                  43.82     1:33.15 (49.33)     2:25.00 (51.85)     3:17.19 (52.19)
  4 Yaccarino, Caitlin        14 Bluefish-MR          3:07.43    3:17.56        
                  46.33     1:35.63 (49.30)     2:27.52 (51.89)     3:17.56 (50.04)
  5 Glenday, Kerry            13 IA-MR                3:17.79    3:25.38        
                  44.46     1:35.65 (51.19)     2:31.17 (55.52)     3:25.38 (54.21)
  6 Fici, Ann                 13 HAA-MR               3:25.38    3:28.88        
                  49.00     1:41.95 (52.95)     2:35.57 (53.62)     3:28.88 (53.31)
  7 Zhang, Rosa               14 TVSC-MR              3:42.51    3:29.29        
                  47.66     1:40.90 (53.24)     2:35.77 (54.87)     3:29.29 (53.52)
  8 Vera, Karly               14 Sachem-MR            3:17.11    3:32.05        
                  45.79     1:38.73 (52.94)     2:35.31 (56.58)     3:32.05 (56.74)
  9 Taylor, Andrea            13 IA-MR                3:48.24    3:32.84        
                  48.74     1:43.56 (54.82)     2:39.06 (55.50)     3:32.84 (53.78)
 10 Poat, Danielle            13 North Shore-MR       3:47.00    3:38.70        
                  52.31     1:46.68 (54.37)     2:45.76 (59.08)     3:38.70 (52.94)
 11 Urbom, Veronica           14 Sachem-MR            3:33.28    3:40.16        
                  50.92     1:48.06 (57.14)     2:44.94 (56.88)     3:40.16 (55.22)
 12 Dowd, Brenna              13 Sachem-MR            3:44.63    3:41.58        
                  52.95     1:51.04 (58.09)     2:45.83 (54.79)     3:41.58 (55.75)
 13 Bassi, Bridget            13 TVSC-MR              3:40.66    3:42.20        
                  52.14     1:50.90 (58.76)     2:46.49 (55.59)     3:42.20 (55.71)
 14 Cento, Maria              13 Sachem-MR            3:50.00    3:51.57        
                  53.36     1:52.57 (59.21)   2:52.57 (1:00.00)     3:51.57 (59.00)
 15 Murphy, Meaghan           13 IA-MR                3:55.18    4:10.39        
                  55.00   1:57.39 (1:02.39)   3:06.00 (1:08.61)   4:10.39 (1:04.39)
 16 Feinberg, Abigail         13 TVSC-MR              4:01.25    4:22.90        
 17 Friberg, Meghan           13 TVSC-MR              4:02.15    4:25.80        
 18 Chin, Simone              13 TVSC-MR              4:02.10    4:33.20        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:11.49  ZONE
        1:19.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yanar, Melanie            14 Bluefish-MR          1:12.35    1:14.26 JO     
  2 Pavek, Marielle           14 Sachem-MR            1:13.65    1:16.56 JO     
  3 Richards, Miranda         13 IA-MR                1:18.60    1:18.73 JO     
  4 Fitzgerald, Kaitlyn       13 HAA-MR               1:17.48    1:19.16 JO     
  5 Marigold, Skye QI         14 Hurricanes-MR        1:15.15    1:20.29        
  6 Miller, Corley            13 Sachem-MR            1:20.96    1:21.76        
  7 Ingram, Alaina            14 IA-MR                1:21.78    1:22.25        
  8 LaRosa, Amanda            14 Sachem-MR            1:25.48    1:25.93        
  9 Zhang, Rosa               14 TVSC-MR              1:43.57    1:26.99        
 10 Ansman, Mary              14 Sachem-MR            1:26.00    1:27.03        
 11 Poat, Danielle            13 North Shore-MR       1:28.00    1:30.33        
 12 Vera, Karly               14 Sachem-MR            1:34.53    1:30.39        
 13 Buckley, Sara             13 North Shore-MR       1:35.00    1:33.91        
 14 White, Amanda             13 Bluefish-MR          1:27.71    1:34.19        
 15 Fridrich, Tiare           13 IA-MR                1:35.20    1:35.58        
 16 Dowd, Brenna              13 Sachem-MR            1:42.62    1:39.53        
 17 Roche, Bridget            13 IA-MR                1:28.70    1:41.41        
 18 Freitag, Jamie            14 Sachem-MR            1:39.03    1:41.57        
 19 Cento, Maria              13 Sachem-MR            1:45.93    1:42.21        
 20 Fici, Ann                 13 HAA-MR               1:36.28    1:43.42        
 21 Chin, Simone              13 TVSC-MR              2:01.25    1:46.50        
 22 Ilardi, Mary Elizabeth    14 Sachem-MR            1:40.97    1:51.71        
 23 Urbom, Veronica           14 Sachem-MR            1:52.70    1:56.17        
 24 Friberg, Meghan           13 TVSC-MR              2:25.41    2:00.90        
 25 Feinberg, Abigail         13 TVSC-MR              2:01.57    2:27.47        
 -- Cento, Lisa               13 Sachem-MR            1:43.71         DQ        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:37.39  ZONE
        2:55.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pavek, Marielle           14 Sachem-MR            2:58.42    2:52.41 JO     
                  38.07     1:21.67 (43.60)     2:07.90 (46.23)     2:52.41 (44.51)
  2 Miller, Corley            13 Sachem-MR            3:06.28    3:05.51        
                  41.01     1:27.12 (46.11)     2:16.17 (49.05)     3:05.51 (49.34)
  3 Dowd, Brenna              13 Sachem-MR            3:45.00    3:36.12        
                  46.77     1:42.64 (55.87)     2:40.29 (57.65)     3:36.12 (55.83)
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:37.89  ZONE
        2:50.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fabrizio, Jessica         14 North Shore-MR       2:38.31    2:41.86 JO     
                  36.46     1:19.02 (42.56)     2:06.82 (47.80)     2:41.86 (35.04)
  2 Pavek, Marielle           14 Sachem-MR            2:44.04    2:47.30 JO     
                  37.18     1:20.17 (42.99)     2:10.92 (50.75)     2:47.30 (36.38)
  3 Richards, Miranda         13 IA-MR                2:53.07    2:52.71        
                  35.10     1:20.13 (45.03)     2:12.98 (52.85)     2:52.71 (39.73)
  4 Flor, Erica               14 Bluefish-MR          2:53.44    2:53.96        
                  39.83     1:24.48 (44.65)     2:16.52 (52.04)     2:53.96 (37.44)
  5 Fici, Ann                 13 HAA-MR               3:04.08    3:00.21        
                  43.22     1:30.17 (46.95)     2:21.99 (51.82)     3:00.21 (38.22)
  6 Miller, Corley            13 Sachem-MR            2:55.54    3:04.29        
                  39.45     1:31.24 (51.79)     2:24.32 (53.08)     3:04.29 (39.97)
  7 LaRosa, Amanda            14 Sachem-MR            3:05.24    3:05.06        
                  39.10     1:25.46 (46.36)     2:24.64 (59.18)     3:05.06 (40.42)
  8 Zhang, Rosa               14 TVSC-MR              3:25.62    3:08.09        
                  41.22     1:28.40 (47.18)     2:25.44 (57.04)     3:08.09 (42.65)
  9 Lepera, Alyssa            13 Bluefish-MR          3:02.27    3:08.62        
                  42.79     1:27.77 (44.98)     2:25.57 (57.80)     3:08.62 (43.05)
 10 Roche, Bridget            13 IA-MR                3:07.55    3:11.58        
                  47.30     1:35.33 (48.03)     2:32.34 (57.01)     3:11.58 (39.24)
 11 Quartararo, Robyn         14 HAA-MR               3:18.78    3:11.76        
                  43.91     1:35.15 (51.24)     2:29.70 (54.55)     3:11.76 (42.06)
 12 Carmi, Christina          14 Bluefish-MR          3:09.75    3:14.94        
                  43.38     1:33.22 (49.84)     2:30.58 (57.36)     3:14.94 (44.36)
 13 Buckley, Sara             13 North Shore-MR       3:17.40    3:18.88        
                  44.85     1:34.03 (49.18)   2:35.02 (1:00.99)     3:18.88 (43.86)
 14 White, Amanda             13 Bluefish-MR          3:18.29    3:20.55        
                  42.85     1:32.40 (49.55)   2:33.81 (1:01.41)     3:20.55 (46.74)
 15 Bassi, Bridget            13 TVSC-MR              3:25.42    3:30.29        
                  51.02     1:47.19 (56.17)     2:44.45 (57.26)     3:30.29 (45.84)
 16 Cento, Lisa               13 Sachem-MR            3:29.24    3:30.31        
                  51.37     1:39.80 (48.43)   2:45.51 (1:05.71)     3:30.31 (44.80)
 17 Ilardi, Mary Elizabeth    14 Sachem-MR            3:22.07    3:44.06        
                  53.25     1:49.56 (56.31)   2:58.53 (1:08.97)     3:44.06 (45.53)
 18 Murphy, Meaghan           13 IA-MR                3:40.11    3:59.00        
                  53.91   1:58.43 (1:04.52)   3:11.36 (1:12.93)     3:59.00 (47.64)
 -- Yaccarino, Caitlin        14 Bluefish-MR          3:07.73         DQ        
                  40.46     1:34.38 (53.92)     2:24.56 (50.18)          DQ (40.55)
 -- Glenday, Kerry            13 IA-MR                2:53.46         DQ        
                  36.67     1:24.16 (47.49)     2:15.16 (51.00)                    
 
Girls 15-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          28.89  ZONE
          31.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glenday, Heather          17 IA-MR                  29.00      29.49 JO     
  2 Buckley, Taylor           15 Sachem-MR              30.08      31.19 JO     
  3 Connor, Megan             15 HAA-MR                 30.72      31.36 JO     
  4 Miller, Heather           15 Sachem-MR              30.75      31.70 JO     
  5 Nocco, Victoria           18 Sachem-MR              31.24      32.25        
  6 Littlefield, Danica       15 Sachem-MR              32.35      32.26        
  7 Vasquez, Ani              18 North Shore-MR         32.53      32.51        
  8 DuPre, Pamela             15 IA-MR                  30.98      32.85        
  9 Modelewski, Hailey        15 Bluefish-MR            31.95      33.55        
 10 Alessi, Jessica           16 Sachem-MR              33.07      34.17        
 11 Nocco, Melissa            16 Sachem-MR              37.00      34.67        
 12 Dragotta, Danielle        15 Sachem-MR              34.32      35.49        
 12 Irwin, Danielle           15 IA-MR                  34.55      35.49        
 14 Schneider, Amanda         16 Sachem-MR              33.85      35.68        
 15 Pellegrino, Amanda        15 Sachem-MR              35.76      35.80        
 16 Saldiveri, Melissa        16 Sachem-MR              35.98      36.58        
 17 Nofi, Chelsea             16 Bluefish-MR            36.86      36.99        
 
Girls 15-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:04.09  ZONE
        1:08.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Preiss, Briana            18 Hurricanes-MR        1:03.86    1:04.70 JO     
                  31.68     1:04.70 (33.02)                                        
  2 Buckley, Taylor           15 Sachem-MR            1:05.28    1:07.35 JO     
                  32.62     1:07.35 (34.73)                                        
  3 Miller, Heather           15 Sachem-MR            1:06.03    1:08.01 JO     
                  33.38     1:08.01 (34.63)                                        
  4 Vasquez, Ani              18 North Shore-MR       1:10.79    1:08.72        
                  33.24     1:08.72 (35.48)                                        
  5 Connor, Megan             15 HAA-MR               1:07.46    1:08.77        
                  33.05     1:08.77 (35.72)                                        
  6 Minetree, Maddie          15 Hurricanes-MR        1:07.17    1:11.55        
                  33.38     1:11.55 (38.17)                                        
  7 DuPre, Pamela             15 IA-MR                1:08.86    1:11.84        
                  35.28     1:11.84 (36.56)                                        
  8 Littlefield, Danica       15 Sachem-MR            1:09.91    1:12.52        
                  34.26     1:12.52 (38.26)                                        
  9 Nocco, Victoria           18 Sachem-MR            1:07.79    1:13.01        
                  33.84     1:13.01 (39.17)                                        
 10 Alessi, Jessica           16 Sachem-MR            1:11.04    1:14.02        
                  34.91     1:14.02 (39.11)                                        
 11 Forman, Maud              15 IA-MR                1:11.23    1:15.27        
                  36.35     1:15.27 (38.92)                                        
 12 Schneider, Amanda         16 Sachem-MR            1:13.07    1:15.79        
                  36.58     1:15.79 (39.21)                                        
 13 Harmon, Corin             15 HAA-MR               1:14.90    1:16.11        
                  36.41     1:16.11 (39.70)                                        
 14 Irwin, Danielle           15 IA-MR                1:13.03    1:16.40        
                  36.94     1:16.40 (39.46)                                        
 15 Nocco, Melissa            16 Sachem-MR            1:20.00    1:18.30        
                  37.24     1:18.30 (41.06)                                        
 16 Pellegrino, Amanda        15 Sachem-MR            1:17.22    1:18.50        
                  37.93     1:18.50 (40.57)                                        
 17 Saldiveri, Melissa        16 Sachem-MR            1:18.00    1:21.72        
                  38.46     1:21.72 (43.26)                                        
 
Girls 15-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:16.99  ZONE
        2:29.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Heather           15 Sachem-MR            2:25.05    2:27.66 JO     
                  33.53     1:10.78 (37.25)     1:49.65 (38.87)     2:27.66 (38.01)
  2 Nocco, Victoria           18 Sachem-MR            2:49.00    2:36.04        
                  36.25     1:16.39 (40.14)     1:56.87 (40.48)     2:36.04 (39.17)
  3 Alessi, Jessica           16 Sachem-MR            2:33.62    2:36.21        
                  36.90     1:16.24 (39.34)     1:57.13 (40.89)     2:36.21 (39.08)
  4 Littlefield, Danica       15 Sachem-MR            2:33.15    2:37.50        
                  36.31     1:17.53 (41.22)     1:58.22 (40.69)     2:37.50 (39.28)
  5 Forman, Maud              15 IA-MR                2:34.94    2:38.74        
                  36.33     1:16.50 (40.17)     1:58.35 (41.85)     2:38.74 (40.39)
  6 Irwin, Danielle           15 IA-MR                2:33.12    2:40.22        
                  37.66     1:17.88 (40.22)     1:59.85 (41.97)     2:40.22 (40.37)
  7 Schneider, Amanda         16 Sachem-MR            2:34.83    2:41.70        
                  37.65     1:18.48 (40.83)     2:00.08 (41.60)     2:41.70 (41.62)
  8 Modelewski, Hailey        15 Bluefish-MR          2:42.46    2:42.29        
                  36.44     1:16.54 (40.10)     1:59.90 (43.36)     2:42.29 (42.39)
  9 Dragotta, Danielle        15 Sachem-MR            2:45.80    2:53.37        
                  39.97     1:25.23 (45.26)     2:11.61 (46.38)     2:53.37 (41.76)
 10 Pellegrino, Amanda        15 Sachem-MR            2:45.52    2:54.06        
                  39.04     1:24.33 (45.29)     2:10.73 (46.40)     2:54.06 (43.33)
 11 Nocco, Melissa            16 Sachem-MR            2:49.00    2:55.03        
                  40.07     1:26.55 (46.48)     2:14.13 (47.58)     2:55.03 (40.90)
 
Girls 15-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:12.69  ZONE
        1:19.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Heather           15 Sachem-MR            1:16.83    1:19.32 JO     
                  38.93     1:19.32 (40.39)                                        
  2 Alessi, Jessica           16 Sachem-MR            1:20.32    1:20.67        
                  39.79     1:20.67 (40.88)                                        
  3 Forman, Maud              15 IA-MR                1:22.34    1:25.08        
                  41.70     1:25.08 (43.38)                                        
  4 Modelewski, Hailey        15 Bluefish-MR          1:29.88    1:28.43        
                  43.73     1:28.43 (44.70)                                        
  5 Irwin, Danielle           15 IA-MR                1:22.81    1:28.79        
                  43.64     1:28.79 (45.15)                                        
  6 Nocco, Victoria           18 Sachem-MR            1:45.00    1:29.12        
                  42.73     1:29.12 (46.39)                                        
  7 Littlefield, Danica       15 Sachem-MR            1:23.02    1:29.40        
  8 Schneider, Amanda         16 Sachem-MR            1:27.20    1:31.48        
                  44.40     1:31.48 (47.08)                                        
  9 Pellegrino, Amanda        15 Sachem-MR            1:29.91    1:32.42        
                  44.83     1:32.42 (47.59)                                        
 10 Dragotta, Danielle        15 Sachem-MR            1:40.14    1:38.60        
                  48.07     1:38.60 (50.53)                                        
 11 Nocco, Melissa            16 Sachem-MR            1:45.00    1:53.46        
                  54.80     1:53.46 (58.66)                                        
 
Girls 15-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:35.49  ZONE
        2:49.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Preiss, Briana            18 Hurricanes-MR        2:49.90    2:39.64 JO     
                  36.76     1:16.75 (39.99)     1:58.61 (41.86)     2:39.64 (41.03)
  2 Alessi, Jessica           16 Sachem-MR            2:50.91    2:49.64 JO     
                  41.14     1:23.28 (42.14)     2:06.39 (43.11)     2:49.64 (43.25)
  3 DuPre, Pamela             15 IA-MR                2:52.24    2:52.35        
                2:09.76     2:52.35 (42.59)                                        
  4 Miller, Heather           15 Sachem-MR            2:47.40    2:52.80        
                  40.52     1:23.46 (42.94)     2:08.49 (45.03)     2:52.80 (44.31)
  5 Connor, Megan             15 HAA-MR               2:55.00    2:59.77        
                  43.67     1:28.66 (44.99)   2:59.77 (1:31.11)                    
  6 Irwin, Danielle           15 IA-MR                2:53.70    3:00.85        
                  43.58     1:29.57 (45.99)     2:15.72 (46.15)     3:00.85 (45.13)
  7 Forman, Maud              15 IA-MR                2:53.74    3:01.17        
                                1:30.21 ( )   3:01.17 (1:30.96)                    
  8 Schneider, Amanda         16 Sachem-MR            3:03.17    3:05.18        
                  44.30     1:30.88 (46.58)     2:18.67 (47.79)     3:05.18 (46.51)
  9 Pellegrino, Amanda        15 Sachem-MR            3:11.95    3:18.47        
                  47.09     1:37.76 (50.67)     2:29.11 (51.35)     3:18.47 (49.36)
 10 Nocco, Melissa            16 Sachem-MR            3:10.00    3:51.98        
                  52.74     1:50.64 (57.90)   2:51.89 (1:01.25)   3:51.98 (1:00.09)
 
Girls 15-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:12.59  ZONE
        1:29.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vasquez, Ani              18 North Shore-MR       1:28.30    1:30.82        
                  43.17     1:30.82 (47.65)                                        
  2 Buckley, Taylor           15 Sachem-MR            1:25.50    1:33.76        
                  44.92     1:33.76 (48.84)                                        
  3 Littlefield, Danica       15 Sachem-MR            1:29.17    1:36.09        
                  46.05     1:36.09 (50.04)                                        
  4 Harmon, Corin             15 HAA-MR               1:33.36    1:37.91        
                  45.38     1:37.91 (52.53)                                        
  5 Minetree, Maddie          15 Hurricanes-MR        1:32.48    1:39.77        
                  47.03     1:39.77 (52.74)                                        
  6 Nocco, Victoria           18 Sachem-MR            1:33.13    1:44.23        
                  49.16     1:44.23 (55.07)                                        
  7 Connor, Megan             15 HAA-MR               1:36.48    1:45.76        
                  49.66     1:45.76 (56.10)                                        
  8 Schneider, Amanda         16 Sachem-MR            1:38.22    1:46.80        
                  51.57     1:46.80 (55.23)                                        
  9 Nocco, Melissa            16 Sachem-MR            1:50.00    2:00.23        
                  56.19   2:00.23 (1:04.04)                                        
 
Girls 15-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:56.29  ZONE
        3:14.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buckley, Taylor           15 Sachem-MR            3:09.03    3:18.98        
                  46.65     1:37.29 (50.64)     2:28.58 (51.29)     3:18.98 (50.40)
  2 Littlefield, Danica       15 Sachem-MR            3:12.03    3:23.51        
                  46.30     1:38.11 (51.81)     2:30.62 (52.51)     3:23.51 (52.89)
  3 Modelewski, Hailey        15 Bluefish-MR          3:15.11    3:25.06        
                  48.22     1:39.64 (51.42)     2:33.61 (53.97)     3:25.06 (51.45)
  4 Miller, Heather           15 Sachem-MR            3:18.95    3:36.33        
                  47.75     1:42.34 (54.59)     2:38.84 (56.50)     3:36.33 (57.49)
  5 Irwin, Danielle           15 IA-MR                3:34.85    3:44.15        
                  53.02     1:48.83 (55.81)     2:47.26 (58.43)     3:44.15 (56.89)
  6 Schneider, Amanda         16 Sachem-MR            3:32.11    3:46.52        
                  52.31     1:49.80 (57.49)     2:47.04 (57.24)     3:46.52 (59.48)
  7 Nocco, Victoria           18 Sachem-MR            3:30.00    3:47.23        
                  48.65     1:46.13 (57.48)   2:50.07 (1:03.94)     3:47.23 (57.16)
  8 Pellegrino, Amanda        15 Sachem-MR            3:49.34    3:56.97        
                  53.77   1:55.20 (1:01.43)     2:54.75 (59.55)   3:56.97 (1:02.22)
 
Girls 15-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:09.89  ZONE
        1:18.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glenday, Heather          17 IA-MR                1:09.00    1:12.94 JO     
  2 DuPre, Pamela             15 IA-MR                1:17.30    1:15.84 JO     
  3 Modelewski, Hailey        15 Bluefish-MR          1:18.49    1:20.59        
  4 Alessi, Jessica           16 Sachem-MR            1:19.73    1:20.71        
  5 Buckley, Taylor           15 Sachem-MR            1:13.37    1:21.25        
  6 Vasquez, Ani              18 North Shore-MR       1:21.15    1:22.52        
  7 Littlefield, Danica       15 Sachem-MR            1:16.79    1:22.81        
  8 Miller, Heather           15 Sachem-MR            1:19.43    1:22.90        
  9 Connor, Megan             15 HAA-MR               1:22.91    1:23.86        
 10 Irwin, Danielle           15 IA-MR                1:24.29    1:26.14        
 11 Schneider, Amanda         16 Sachem-MR            1:24.07    1:27.31        
 12 Pellegrino, Amanda        15 Sachem-MR            1:34.12    1:31.31        
 13 Nofi, Chelsea             16 Bluefish-MR          1:33.77    1:37.43        
 
Girls 15-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:31.59  ZONE
        2:50.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alessi, Jessica           16 Sachem-MR            3:03.52    3:00.98        
                  40.27     1:25.59 (45.32)     2:13.18 (47.59)     3:00.98 (47.80)
  2 Buckley, Taylor           15 Sachem-MR            3:10.80    3:09.27        
                  37.97     1:26.68 (48.71)     2:18.02 (51.34)     3:09.27 (51.25)
 
Girls 15-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:35.89  ZONE
        2:49.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Heather           15 Sachem-MR            2:46.18    2:48.82 JO     
                  38.01     1:22.28 (44.27)     2:11.92 (49.64)     2:48.82 (36.90)
  2 Buckley, Taylor           15 Sachem-MR            2:42.77    2:57.29        
                  38.66     1:25.33 (46.67)     2:15.90 (50.57)     2:57.29 (41.39)
  3 Littlefield, Danica       15 Sachem-MR            2:48.08    2:58.57        
                  39.94     1:27.62 (47.68)     2:19.03 (51.41)     2:58.57 (39.54)
  4 Minetree, Maddie          15 Hurricanes-MR        2:50.58    3:00.11        
                  37.22                             2:19.02 ( )     3:00.11 (41.09)
  5 Alessi, Jessica           16 Sachem-MR            2:54.13    3:00.12        
                  38.28     1:24.40 (46.12)     2:20.41 (56.01)     3:00.12 (39.71)
  6 Forman, Maud              15 IA-MR                2:58.98    3:00.92        
                  41.22     1:26.69 (45.47)     2:20.65 (53.96)     3:00.92 (40.27)
  7 Connor, Megan             15 HAA-MR               2:51.46    3:01.33        
                  41.47     1:28.17 (46.70)     2:25.28 (57.11)     3:01.33 (36.05)
  8 Irwin, Danielle           15 IA-MR                2:56.34    3:05.23        
                  41.40     1:29.45 (48.05)     2:24.90 (55.45)     3:05.23 (40.33)
  9 Pellegrino, Amanda        15 Sachem-MR            3:13.02    3:16.94        
                  42.11     1:32.75 (50.64)     2:32.09 (59.34)     3:16.94 (44.85)
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          33.89  8&U ZONE
          38.99  8&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Champagne, Dylan           8 TVSC-MR                43.40      39.28        
  2 Kubik, Cameron             8 TVSC-MR                42.56      40.35        
  3 Zuric, Luka                8 TVSC-MR                52.14      42.39        
  4 Morlock, Tristan           7 HAA-MR                 46.77      43.49        
  5 Millkey, Nicholas          8 Bluefish-MR            42.58      44.76        
  6 Shemet, Henry              7 TVSC-MR                51.24      45.94        
  7 Daly, Nik                  8 North Shore-MR         47.99      47.89        
  8 Glenday, George            8 IA-MR                  50.08      51.17        
  9 Bongiorno, John            8 Bluefish-MR            57.31      56.59        
 10 Metzger, Nicholas          8 IA-MR                  49.98      56.64        
 11 McNichols, John            6 Bluefish-MR            57.66    1:35.72        
 
Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.29  8&U ZONE
        1:27.99  8&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Champagne, Dylan           8 TVSC-MR              2:02.25    1:25.50 JO     
                  40.79     1:25.50 (44.71)                                        
  2 Kubik, Cameron             8 TVSC-MR              1:36.52    1:29.51        
                  40.85     1:29.51 (48.66)                                        
  3 Millkey, Nicholas          8 Bluefish-MR          1:37.05    1:33.31        
                  45.54     1:33.31 (47.77)                                        
  4 Zuric, Luka                8 TVSC-MR              2:06.88    1:37.08        
                  45.27     1:37.08 (51.81)                                        
  5 Shemet, Henry              7 TVSC-MR              1:56.98    1:42.63        
  6 Daly, Nik                  8 North Shore-MR       1:47.52    1:43.76        
                  51.76     1:43.76 (52.00)                                        
  7 Glenday, George            8 IA-MR                2:06.67    1:54.16        
                  55.35     1:54.16 (58.81)                                        
  8 Metzger, Nicholas          8 IA-MR                2:12.15    2:00.77        
                  57.84   2:00.77 (1:02.93)                                        
  9 Bongiorno, John            8 Bluefish-MR          2:14.67    2:06.91        
                  59.67   2:06.91 (1:07.24)                                        
 10 Howard, William            7 Hurricanes-MR        2:19.96    2:08.03        
                1:02.16   2:08.03 (1:05.87)                                        
 11 McNichols, John            6 Bluefish-MR          1:55.44    2:30.51        
                1:11.72   2:30.51 (1:18.79)                                        
 
Boys 8 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:41.39  8&U ZONE
        3:09.99  8&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Nik                  8 North Shore-MR       3:49.20    3:42.28        
                  50.36     1:48.41 (58.05)     2:45.19 (56.78)     3:42.28 (57.09)
  2 Metzger, Nicholas          8 IA-MR                4:30.19    4:26.34        
                  58.18   2:09.75 (1:11.57)   3:19.76 (1:10.01)   4:26.34 (1:06.58)
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          40.29  8&U ZONE
          47.59  8&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Champagne, Dylan           8 TVSC-MR              1:09.49      49.30        
  2 Zuric, Luka                8 TVSC-MR              1:10.37      49.34        
  3 Millkey, Nicholas          8 Bluefish-MR            52.76      52.93        
  4 Shemet, Henry              7 TVSC-MR              1:06.98      53.19        
  5 Kubik, Cameron             8 TVSC-MR                51.24      53.76        
  6 Daly, Nik                  8 North Shore-MR       1:05.51    1:01.41        
  7 Glenday, George            8 IA-MR                  54.14    1:02.23        
  8 Bongiorno, John            8 Bluefish-MR            56.02    1:03.96        
  9 Metzger, Nicholas          8 IA-MR                1:09.89    1:08.22        
 10 McNichols, John            6 Bluefish-MR          1:03.44    1:12.66        
 11 Howard, William            7 Hurricanes-MR        1:02.60    1:16.81        
 
Boys 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:26.39  8&U ZONE
        1:42.99  8&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Millkey, Nicholas          8 Bluefish-MR          2:00.61    1:53.31        
  2 Daly, Nik                  8 North Shore-MR       2:17.60    2:08.31        
                1:03.91   2:08.31 (1:04.40)                                        
  3 Bongiorno, John            8 Bluefish-MR          2:18.41    2:11.39        
  4 Metzger, Nicholas          8 IA-MR                2:14.43    2:14.35        
                1:04.30   2:14.35 (1:10.05)                                        
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          45.59  8&U ZONE
          53.99  8&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Millkey, Nicholas          8 Bluefish-MR            50.49      53.40 JO     
  2 Hawkins, Michael           8 HAA-MR                 48.70      54.16        
  3 Champagne, Dylan           8 TVSC-MR              1:01.99      54.34        
  4 Kubik, Cameron             8 TVSC-MR                58.67      57.43        
  5 Daly, Nik                  8 North Shore-MR       1:02.47      58.98        
  6 Shemet, Henry              7 TVSC-MR              1:14.58    1:05.43        
  7 Morlock, Tristan           7 HAA-MR               1:00.25    1:05.72        
  8 Bongiorno, John            8 Bluefish-MR          1:04.54    1:05.94        
  9 Zuric, Luka                8 TVSC-MR              1:02.53    1:06.04        
 -- McNichols, John            6 Bluefish-MR          1:00.87         DQ        
 -- Penrose, Kevin             7 Bluefish-MR          1:19.29         DQ        
 -- Glenday, George            8 IA-MR                1:13.72         DQ        
 -- Metzger, Nicholas          8 IA-MR                1:04.80         DQ        
 
Boys 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.79  8&U ZONE
        1:56.99  8&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Champagne, Dylan           8 TVSC-MR              2:05.65    1:57.25        
                  57.09   1:57.25 (1:00.16)                                        
  2 Daly, Nik                  8 North Shore-MR       2:10.26    2:05.52        
                  59.88   2:05.52 (1:05.64)                                        
  3 Kubik, Cameron             8 TVSC-MR              1:59.87    2:07.41        
                1:03.07   2:07.41 (1:04.34)                                        
 -- Zuric, Luka                8 TVSC-MR              2:15.44         DQ        
                1:10.81        DQ (1:12.60)                                        
 -- Glenday, George            8 IA-MR                2:31.17         DQ        
                1:16.27        DQ (1:18.03)                                        
 -- Metzger, Nicholas          8 IA-MR                2:17.61         DQ        
                1:08.70        DQ (1:07.52)                                        
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          38.19  8&U ZONE
          46.99  8&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Millkey, Nicholas          8 Bluefish-MR            57.61      52.81        
  2 Daly, Nik                  8 North Shore-MR       1:05.00    1:04.67        
  3 Metzger, Nicholas          8 IA-MR                1:03.59    1:07.15        
  4 Bongiorno, John            8 Bluefish-MR          1:11.84    1:15.58        
 
Boys 8 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:30.49  8&U ZONE
        1:53.99  8&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hawkins, Michael           8 HAA-MR               1:42.62    1:51.19 JO     
 
Boys 8 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:03.59  8&U ZONE
        3:43.99  8&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hawkins, Michael           8 HAA-MR               4:10.25    3:34.08 JO     
                  54.06     1:48.44 (54.38)   2:51.41 (1:02.97)     3:34.08 (42.67)
  2 Daly, Nik                  8 North Shore-MR       4:20.00    4:30.55        
                1:17.23   2:28.38 (1:11.15)   3:31.97 (1:03.59)     4:30.55 (58.58)
 -- Kubik, Cameron             8 TVSC-MR              3:41.26         DQ        
                  53.65     1:52.16 (58.51)   2:59.51 (1:07.35)          DQ (48.28)
 -- Metzger, Nicholas          8 IA-MR                4:28.80         DQ        
                1:04.92   2:16.90 (1:11.98)   3:29.92 (1:13.02)          DQ (58.64)
 
Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          33.89  9-10 ZONE
          38.99  9-10 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pedisich, Joseph          10 Sachem-MR              38.66      38.54 JO     
  2 Antonucci, Luke           10 Sachem-MR              38.06      38.81 JO     
  3 Shemet, Charles            9 TVSC-MR                46.28      39.79        
  4 Sanders, Peter             9 TVSC-MR                47.34      39.83        
  5 Hawkins, Raymond          10 HAA-MR                 38.76      40.25        
  6 DiStasio, James           10 North Shore-MR         40.98      40.29        
  7 Budke, Vinny               9 Sachem-MR              44.70      41.38        
  8 Chen, Jacky                9 TVSC-MR                46.58      41.61        
  9 Penrose, Ryan              9 Bluefish-MR            44.83      41.73        
 10 Weinhofer, Joseph          9 Sachem-MR              39.60      41.86        
 11 Torres, Spencer           10 Sachem-MR              44.49      42.03        
 12 Monteverde, Joseph         9 Sachem-MR              44.67      43.42        
 13 Torrico, Stephen           9 TVSC-MR                44.94      44.75        
 14 Lucas, Connor              9 Bluefish-MR            50.52      45.38        
 15 O'Malley, Connor           9 HAA-MR                 45.77      46.39        
 16 Quartararo, James          9 HAA-MR                 44.25      47.21        
 17 Beutel, Brendan            9 Sachem-MR              50.00      48.94        
 18 Cheng, Timothy             9 Sachem-MR              42.41      49.43        
 19 Iaia, Perry                9 Sachem-MR            1:01.07      52.32        
 20 Schroeder, Jack           10 HAA-MR                 53.26      53.63        
 21 Schroeder, Patrick         9 HAA-MR                 52.42      54.61        
 22 Labarge, Jacob            10 Bluefish-MR            51.24    1:00.54        
 
Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.29  9-10 ZONE
        1:27.99  9-10 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brierley, Christain       10 Hurricanes-MR        1:17.65    1:18.91 JO     
                  36.09     1:18.91 (42.82)                                        
  2 Ludecker, Dylan           10 TVSC-MR              1:33.56    1:20.78 JO     
                  38.87     1:20.78 (41.91)                                        
  3 Pedisich, Joseph          10 Sachem-MR            1:26.60    1:22.82 JO     
                  39.91     1:22.82 (42.91)                                        
  4 Antonucci, Luke           10 Sachem-MR            1:24.16    1:22.86 JO     
                  39.21     1:22.86 (43.65)                                        
  5 Bertini, Justin           10 TVSC-MR              1:38.39    1:26.17 JO     
                  41.04     1:26.17 (45.13)                                        
  6 Weinhofer, Joseph          9 Sachem-MR            1:31.59    1:29.14        
                  42.71     1:29.14 (46.43)                                        
  6 Hawkins, Raymond          10 HAA-MR               1:25.51    1:29.14        
                  43.74     1:29.14 (45.40)                                        
  8 Chen, Jacky                9 TVSC-MR              1:57.83    1:29.35        
                  42.66     1:29.35 (46.69)                                        
  9 Shemet, Charles            9 TVSC-MR              1:42.07    1:30.26        
                  42.71     1:30.26 (47.55)                                        
 10 Wetherbee, Donald         10 IA-MR                1:38.81    1:30.52        
                  42.04     1:30.52 (48.48)                                        
 11 Huner, Alec                9 TVSC-MR              1:37.52    1:31.31        
                  41.41     1:31.31 (49.90)                                        
 12 DiStasio, James           10 North Shore-MR       1:33.01    1:32.01        
                  42.91     1:32.01 (49.10)                                        
 13 Daly, Tommy                9 North Shore-MR       1:41.49    1:32.83        
                  43.88     1:32.83 (48.95)                                        
 14 Penrose, Ryan              9 Bluefish-MR          1:34.69    1:33.68        
                  44.17     1:33.68 (49.51)                                        
 15 Budke, Vinny               9 Sachem-MR            1:37.63    1:35.21        
                  43.13     1:35.21 (52.08)                                        
 16 Sanders, Peter             9 TVSC-MR              1:36.98    1:35.91        
                  43.92     1:35.91 (51.99)                                        
 17 O'Malley, Connor           9 HAA-MR               1:46.33    1:39.55        
                  47.37     1:39.55 (52.18)                                        
 18 Lucas, Connor              9 Bluefish-MR          2:01.92    1:40.82        
                  47.42     1:40.82 (53.40)                                        
 19 Monteverde, Joseph         9 Sachem-MR            1:45.07    1:41.67        
                  46.33     1:41.67 (55.34)                                        
 20 Cheng, Timothy             9 Sachem-MR            1:40.15    1:44.70        
                  47.41     1:44.70 (57.29)                                        
 21 Beutel, Brendan            9 Sachem-MR            1:43.41    1:47.33        
                  50.55     1:47.33 (56.78)                                        
 22 Schroeder, Jack           10 HAA-MR               1:58.08    1:55.84        
                  54.47   1:55.84 (1:01.37)                                        
 23 Schroeder, Patrick         9 HAA-MR               2:05.83    1:55.99        
                  54.11   1:55.99 (1:01.88)                                        
 24 Labarge, Jacob            10 Bluefish-MR          1:59.17    2:10.00        
                1:03.91   2:10.00 (1:06.09)                                        
 
Boys 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:41.39  9-10 ZONE
        3:09.99  9-10 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Antonucci, Luke           10 Sachem-MR            3:24.19    2:59.40 JO     
                                1:26.68 ( )     2:13.91 (47.23)     2:59.40 (45.49)
  2 Pedisich, Joseph          10 Sachem-MR            3:30.00    3:08.19 JO     
                  44.20     1:33.47 (49.27)     2:23.35 (49.88)     3:08.19 (44.84)
  3 DiStasio, James           10 North Shore-MR       3:20.00    3:09.11 JO     
                  42.73     1:33.37 (50.64)     2:24.06 (50.69)     3:09.11 (45.05)
  4 Weinhofer, Joseph          9 Sachem-MR            3:13.99    3:11.29        
                  44.61     1:34.63 (50.02)     2:25.19 (50.56)     3:11.29 (46.10)
  5 Penrose, Ryan              9 Bluefish-MR          3:45.17    3:23.80        
                  47.08     1:40.49 (53.41)     2:33.83 (53.34)     3:23.80 (49.97)
  6 Daly, Tommy                9 North Shore-MR       3:43.89    3:27.95        
                  46.79     1:42.87 (56.08)     2:37.63 (54.76)     3:27.95 (50.32)
  7 Wetherbee, Donald         10 IA-MR                3:30.17    3:37.25        
                  47.84   1:48.60 (1:00.76)   3:37.25 (1:48.65)                    
  8 Cheng, Timothy             9 Sachem-MR            3:43.91    3:55.45        
                  52.91     1:51.48 (58.57)   2:56.11 (1:04.63)     3:55.45 (59.34)
 
Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          40.29  9-10 ZONE
          47.59  9-10 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brierley, Christain       10 Hurricanes-MR          40.88      43.33 JO     
  2 Pedisich, Joseph          10 Sachem-MR              46.31      45.42 JO     
  3 Ludecker, Dylan           10 TVSC-MR                48.24      46.18 JO     
  4 Antonucci, Luke           10 Sachem-MR              48.52      49.12        
  5 DiStasio, James           10 North Shore-MR         49.75      49.58        
  6 Budke, Vinny               9 Sachem-MR              48.38      50.96        
  7 Chen, Jacky                9 TVSC-MR                59.47      51.53        
  8 Wetherbee, Donald         10 IA-MR                  53.60      51.65        
  9 Shemet, Charles            9 TVSC-MR                58.36      52.21        
 10 Beutel, Brendan            9 Sachem-MR              49.56      52.87        
 11 Daly, Tommy                9 North Shore-MR         51.83      54.24        
 12 Lucas, Connor              9 Bluefish-MR            58.04      54.64        
 13 Cheng, Timothy             9 Sachem-MR              50.81      55.46        
 14 Penrose, Ryan              9 Bluefish-MR            52.76      55.51        
 15 Sanders, Peter             9 TVSC-MR                54.14      56.79        
 16 Weinhofer, Joseph          9 Sachem-MR              51.07      57.32        
 17 Monteverde, Joseph         9 Sachem-MR            1:04.83      58.41        
 18 Labarge, Jacob            10 Bluefish-MR            56.38      59.29        
 19 Schroeder, Jack           10 HAA-MR               1:01.85    1:02.29        
 20 Schroeder, Patrick         9 HAA-MR               1:06.60    1:03.52        
 21 O'Malley, Connor           9 HAA-MR               1:02.89    1:10.18        
 
Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:26.39  9-10 ZONE
        1:42.99  9-10 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pedisich, Joseph          10 Sachem-MR            1:46.93    1:38.85 JO     
                  47.98     1:38.85 (50.87)                                        
  2 DiStasio, James           10 North Shore-MR       1:47.39    1:44.85        
                  50.70     1:44.85 (54.15)                                        
  3 Budke, Vinny               9 Sachem-MR            2:15.00    1:46.92        
                  51.81     1:46.92 (55.11)                                        
  4 Torres, Spencer           10 Sachem-MR            1:55.57    1:47.80        
                  51.43     1:47.80 (56.37)                                        
  5 Daly, Tommy                9 North Shore-MR       1:52.34    1:48.41        
                  54.36     1:48.41 (54.05)                                        
  6 Wetherbee, Donald         10 IA-MR                1:57.81    1:51.94        
                  55.98     1:51.94 (55.96)                                        
  7 Beutel, Brendan            9 Sachem-MR            2:15.00    1:52.50        
                  55.76     1:52.50 (56.74)                                        
  8 Penrose, Ryan              9 Bluefish-MR          1:45.22    1:53.02        
                  57.13     1:53.02 (55.89)                                        
  9 Cheng, Timothy             9 Sachem-MR            1:52.33    1:56.50        
                  57.52     1:56.50 (58.98)                                        
 10 Monteverde, Joseph         9 Sachem-MR            2:15.00    1:57.01        
                1:01.19     1:57.01 (55.82)                                        
 11 Schroeder, Jack           10 HAA-MR               2:09.29    2:06.63        
                1:01.08   2:06.63 (1:05.55)                                        
 -- Labarge, Jacob            10 Bluefish-MR          2:05.02         DQ        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          45.59  9-10 ZONE
          53.99  9-10 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiStasio, James           10 North Shore-MR         54.85      52.65 JO     
  2 Ludecker, Dylan           10 TVSC-MR              1:00.65      53.98 JO     
  3 Hawkins, Raymond          10 HAA-MR                 52.36      54.02        
  4 Penrose, Ryan              9 Bluefish-MR            57.09      54.31        
  5 Antonucci, Luke           10 Sachem-MR            1:09.52      55.21        
  6 Morlock, Kyle             10 HAA-MR                 53.03      55.24        
  7 Daly, Tommy                9 North Shore-MR         58.40      55.99        
  8 Martusciello, James       10 HAA-MR                 57.57      56.76        
  9 Chen, Jacky                9 TVSC-MR                55.65      57.29        
 10 Huner, Alec                9 TVSC-MR                54.26      57.87        
 11 Monteverde, Joseph         9 Sachem-MR            1:06.76      59.63        
 12 Sanders, Peter             9 TVSC-MR              1:01.28    1:00.34        
 13 Kaplan, Ryan               9 TVSC-MR              1:07.07    1:00.67        
 14 Schroeder, Patrick         9 HAA-MR               1:00.25    1:01.87        
 15 Torres, Spencer           10 Sachem-MR            1:00.24    1:02.93        
 16 Budke, Vinny               9 Sachem-MR            1:10.00    1:05.08        
 17 Torrico, Stephen           9 TVSC-MR              1:10.81    1:05.57        
 18 Quartararo, James          9 HAA-MR               1:01.57    1:05.82        
 19 O'Malley, Connor           9 HAA-MR               1:04.41    1:07.19        
 20 Lucas, Connor              9 Bluefish-MR          1:10.86    1:09.65        
 21 Beutel, Brendan            9 Sachem-MR            1:05.28    1:09.91        
 22 Huner, Jack               10 TVSC-MR              1:19.74    1:10.64        
 23 Cheng, Timothy             9 Sachem-MR            1:01.05    1:10.98        
 24 Schroeder, Jack           10 HAA-MR               1:15.26    1:11.82        
 25 Iaia, Perry                9 Sachem-MR            1:10.00    1:18.35        
 26 Labarge, Jacob            10 Bluefish-MR          1:12.12    1:23.44        
 -- Shemet, Charles            9 TVSC-MR                58.54         DQ        
 
Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.79  9-10 ZONE
        1:56.99  9-10 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brierley, Christain       10 Hurricanes-MR        1:40.00    1:44.58 JO     
                  48.91     1:44.58 (55.67)                                        
  2 Hawkins, Raymond          10 HAA-MR               1:49.98    1:56.00 JO     
                  57.24     1:56.00 (58.76)                                        
  3 Penrose, Ryan              9 Bluefish-MR          2:00.53    1:56.30 JO     
                  56.58     1:56.30 (59.72)                                        
  4 DiStasio, James           10 North Shore-MR       2:00.76    1:56.38 JO     
                  54.76   1:56.38 (1:01.62)                                        
  5 Ludecker, Dylan           10 TVSC-MR              2:11.59    1:56.60 JO     
                  56.83     1:56.60 (59.77)                                        
  6 Daly, Tommy                9 North Shore-MR       2:01.37    1:59.40        
                  58.77   1:59.40 (1:00.63)                                        
  7 Antonucci, Luke           10 Sachem-MR            1:58.96    2:01.60        
                  57.27   2:01.60 (1:04.33)                                        
  8 Chen, Jacky                9 TVSC-MR              2:01.36    2:02.41        
                1:00.58   2:02.41 (1:01.83)                                        
  9 Huner, Alec                9 TVSC-MR              1:56.58    2:07.03        
                1:01.64   2:07.03 (1:05.39)                                        
 10 Weinhofer, Joseph          9 Sachem-MR            2:08.49    2:07.97        
                1:03.03   2:07.97 (1:04.94)                                        
 11 Pedisich, Joseph          10 Sachem-MR            2:40.00    2:08.47        
                1:02.96   2:08.47 (1:05.51)                                        
 12 Budke, Vinny               9 Sachem-MR            2:40.00    2:11.82        
                1:04.83   2:11.82 (1:06.99)                                        
 13 Sanders, Peter             9 TVSC-MR              2:01.22    2:11.92        
                1:03.12   2:11.92 (1:08.80)                                        
 14 Monteverde, Joseph         9 Sachem-MR            2:40.00    2:12.71        
                1:03.17   2:12.71 (1:09.54)                                        
 15 Shemet, Charles            9 TVSC-MR              2:05.87    2:15.13        
                1:06.48   2:15.13 (1:08.65)                                        
 16 O'Malley, Connor           9 HAA-MR               2:15.25    2:19.40        
                1:07.02   2:19.40 (1:12.38)                                        
 17 Beutel, Brendan            9 Sachem-MR            2:15.00    2:24.54        
                1:09.83   2:24.54 (1:14.71)                                        
 18 Huner, Jack               10 TVSC-MR              2:15.24    2:28.61        
                1:12.33   2:28.61 (1:16.28)                                        
 19 Wetherbee, Donald         10 IA-MR                2:06.60    2:41.38        
 -- Schroeder, Patrick         9 HAA-MR               2:40.52         DQ        
                1:05.46        DQ (1:10.60)                                        
 -- Schroeder, Jack           10 HAA-MR               2:41.76         DQ        
                1:14.93        DQ (1:33.07)                                        
 -- Bertini, Justin           10 TVSC-MR              2:08.42         DQ        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          38.19  9-10 ZONE
          46.99  9-10 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pedisich, Joseph          10 Sachem-MR              49.54      47.53        
  2 Antonucci, Luke           10 Sachem-MR              48.07      47.84        
  3 Daly, Tommy                9 North Shore-MR         50.20      48.44        
  4 DiStasio, James           10 North Shore-MR         55.00      51.57        
  5 Budke, Vinny               9 Sachem-MR            1:15.00      51.66        
  6 Weinhofer, Joseph          9 Sachem-MR              47.74      52.03        
  7 Cheng, Timothy             9 Sachem-MR              53.51      54.37        
  8 Beutel, Brendan            9 Sachem-MR            1:15.00      54.73        
  9 Monteverde, Joseph         9 Sachem-MR              57.16      54.96        
 10 Torres, Spencer           10 Sachem-MR            1:15.00      55.18        
 11 Penrose, Ryan              9 Bluefish-MR          1:05.38    1:01.31        
 -- Wetherbee, Donald         10 IA-MR                  55.50         DQ        
 -- Labarge, Jacob            10 Bluefish-MR          1:01.99         DQ        
 
Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:30.49  9-10 ZONE
        1:53.99  9-10 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martusciello, James       10 HAA-MR               1:34.22    1:32.85 JO     
  2 Pedisich, Joseph          10 Sachem-MR            2:30.00    1:47.62 JO     
  3 Kaplan, Ryan               9 TVSC-MR              1:49.85    1:47.81 JO     
  4 Weinhofer, Joseph          9 Sachem-MR            1:51.06    1:49.92 JO     
  5 Daly, Tommy                9 North Shore-MR       1:58.93    1:50.64 JO     
  6 Morlock, Kyle             10 HAA-MR               1:40.25    1:57.87        
  7 Huner, Alec                9 TVSC-MR              1:56.87    1:59.16        
  8 Ludecker, Dylan           10 TVSC-MR              1:59.87    1:59.86        
  9 Torrico, Stephen           9 TVSC-MR              2:05.68    2:01.02        
 10 Cheng, Timothy             9 Sachem-MR            2:30.00    2:10.99        
 11 Huner, Jack               10 TVSC-MR              2:05.21    2:11.56        
 12 Hawkins, Raymond          10 HAA-MR               2:15.25    2:17.32        
 13 Sanders, Peter             9 TVSC-MR              2:23.62    2:17.48        
 
Boys 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:03.59  9-10 ZONE
        3:43.99  9-10 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martusciello, James       10 HAA-MR               3:19.22    3:23.47 JO     
                  43.69     1:33.91 (50.22)   2:39.47 (1:05.56)     3:23.47 (44.00)
  2 Pedisich, Joseph          10 Sachem-MR            4:00.00    3:38.70 JO     
                  52.19     1:47.59 (55.40)   2:55.56 (1:07.97)     3:38.70 (43.14)
  3 Morlock, Kyle             10 HAA-MR               3:41.10    3:39.03 JO     
                                  15.87 ( )   2:53.39 (2:37.52)     3:39.03 (45.64)
  4 Kaplan, Ryan               9 TVSC-MR              3:41.02    3:39.58 JO     
                  52.43     1:49.72 (57.29)   2:54.69 (1:04.97)     3:39.58 (44.89)
  5 Weinhofer, Joseph          9 Sachem-MR            4:02.96    3:41.85 JO     
                  54.17     1:51.35 (57.18)   2:57.71 (1:06.36)     3:41.85 (44.14)
  6 Ludecker, Dylan           10 TVSC-MR              3:35.65    3:42.07 JO     
                  53.02     1:47.66 (54.64)   2:54.74 (1:07.08)     3:42.07 (47.33)
 -- DiStasio, James           10 North Shore-MR       4:00.00         DQ        
                2:53.84          DQ (48.71)                                        
 -- Daly, Tommy                9 North Shore-MR       4:12.00         DQ        
                  51.29   1:54.93 (1:03.64)   2:56.40 (1:01.47)          DQ (50.97)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          29.99  ZONE
          32.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Modelewski, Matthew       12 Bluefish-MR            32.68      33.15        
  2 Murphy, Shawn             12 North Shore-MR         32.88      33.94        
  3 Hillsberg, Andrew         12 IA-MR                  34.50      34.69        
  4 Harrison, Liam            12 IA-MR                  35.98      34.99        
  5 Wang, Eric                12 TVSC-MR                36.53      35.20        
  6 Martusciello, Gerard      12 HAA-MR                 33.23      35.37        
  7 Caradonna, Laurence       12 TVSC-MR                37.61      35.39        
  8 Quartararo, Philip        12 HAA-MR                 34.10      35.67        
  9 Stoller, Jared            11 TVSC-MR                51.24      36.25        
 10 Cheng, Daniel             12 Sachem-MR              37.95      36.33        
 11 Camberdella, Griffen      11 North Shore-MR         35.10      36.35        
 12 Nilsson, Evan             11 TVSC-MR                41.02      36.63        
 13 Vincel, Jake              12 TVSC-MR                51.31      36.97        
 14 Michel, Brad              12 North Shore-MR         35.13      37.24        
 15 Yin, Raymond              12 TVSC-MR                39.90      37.44        
 16 Roche, Patrick            11 IA-MR                  36.04      37.77        
 17 Michel, Jeff              11 North Shore-MR         34.64      38.38        
 18 Borger, Keith             12 Sachem-MR              41.66      39.43        
 19 Fici, Vincenzo            11 HAA-MR                 39.99      40.70        
 20 Li, Peter                 11 TVSC-MR                43.06      40.99        
 21 Aiello, Jack              11 Bluefish-MR            42.40      41.12        
 22 Penrose, Sean             11 Bluefish-MR            42.26      41.29        
 23 Murphy, Andrew            11 North Shore-MR         38.93      41.50        
 24 Metzger, Alexander        11 IA-MR                  42.44      42.43        
 25 Porterfield, Travis       11 Sachem-MR              42.24      42.64        
 26 Wendt, Brian              11 Bluefish-MR            43.08      43.93        
 27 Corbisiero, Rocco         12 Sachem-MR              44.75      44.91        
 28 Murphy, Andrew            11 IA-MR                  42.80      45.08        
 29 Brady, Matthew            11 HAA-MR                 42.34      46.06        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:06.19  ZONE
        1:11.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cassara, Conor            12 Sachem-MR            1:09.22    1:12.60        
  2 Murphy, Shawn             12 North Shore-MR       1:11.82    1:14.13        
                  35.48     1:14.13 (38.65)                                        
  3 Sigaty, Thomas            11 North Shore-MR       1:13.50    1:15.20        
                  36.22     1:15.20 (38.98)                                        
  4 Caradonna, Laurence       12 TVSC-MR              1:28.76    1:15.80        
                  35.90     1:15.80 (39.90)                                        
  5 Howard, Ben               12 Hurricanes-MR        1:17.04    1:17.57        
                  36.99     1:17.57 (40.58)                                        
  6 Wang, Eric                12 TVSC-MR              1:20.08    1:17.60        
                  37.55     1:17.60 (40.05)                                        
  7 Vincel, Jake              12 TVSC-MR              1:41.18    1:19.52        
                  36.97     1:19.52 (42.55)                                        
  8 Yin, Raymond              12 TVSC-MR              1:28.94    1:19.70        
                  38.92     1:19.70 (40.78)                                        
  9 Roche, Patrick            11 IA-MR                1:18.93    1:19.90        
                  37.99     1:19.90 (41.91)                                        
 10 Harrison, Liam            12 IA-MR                1:19.99    1:20.01        
                  37.49     1:20.01 (42.52)                                        
 11 Michel, Jeff              11 North Shore-MR       1:18.95    1:20.21        
                  39.30     1:20.21 (40.91)                                        
 12 Michel, Brad              12 North Shore-MR       1:19.33    1:20.57        
                  38.33     1:20.57 (42.24)                                        
 13 Camberdella, Griffen      11 North Shore-MR       1:20.00    1:20.65        
                  38.80     1:20.65 (41.85)                                        
 14 Nilsson, Evan             11 TVSC-MR              1:33.41    1:21.68        
                  38.67     1:21.68 (43.01)                                        
 15 Cheng, Daniel             12 Sachem-MR            1:25.41    1:24.36        
                  39.11     1:24.36 (45.25)                                        
 16 Borger, Keith             12 Sachem-MR            1:32.40    1:28.02        
                  42.81     1:28.02 (45.21)                                        
 17 Aiello, Jack              11 Bluefish-MR          1:39.26    1:28.24        
                  41.00     1:28.24 (47.24)                                        
 18 Li, Peter                 11 TVSC-MR              1:36.74    1:28.64        
                  42.11     1:28.64 (46.53)                                        
 19 Nelson, Matt              12 Bluefish-MR          1:31.32    1:29.06        
                  43.11     1:29.06 (45.95)                                        
 20 Fici, Vincenzo            11 HAA-MR               1:23.30    1:29.22        
                  41.97     1:29.22 (47.25)                                        
 21 Murphy, Andrew            11 North Shore-MR       1:30.37    1:29.94        
                  42.50     1:29.94 (47.44)                                        
 22 Penrose, Sean             11 Bluefish-MR          1:35.06    1:30.16        
                  43.10     1:30.16 (47.06)                                        
 23 Porterfield, Travis       11 Sachem-MR            1:40.13    1:31.29        
                  44.10     1:31.29 (47.19)                                        
 24 Metzger, Alexander        11 IA-MR                1:34.80    1:32.92        
                  45.26     1:32.92 (47.66)                                        
 25 Murphy, Andrew            11 IA-MR                1:42.61    1:38.65        
                  45.31     1:38.65 (53.34)                                        
 26 Aguilar, Jorehll          11 TVSC-MR              1:49.65    1:38.90        
 27 Wendt, Brian              11 Bluefish-MR          1:43.91    1:41.14        
                  46.61     1:41.14 (54.53)                                        
 28 Brady, Matthew            11 HAA-MR               1:37.73    1:45.01        
                  47.95     1:45.01 (57.06)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:23.79  ZONE
        2:36.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sigaty, Thomas            11 North Shore-MR       2:36.27    2:34.71 JO     
                  36.10     1:15.20 (39.10)     1:55.73 (40.53)     2:34.71 (38.98)
  2 Murphy, Shawn             12 North Shore-MR       2:40.00    2:37.99        
                  36.64     1:15.88 (39.24)     1:57.25 (41.37)     2:37.99 (40.74)
  3 Modelewski, Matthew       12 Bluefish-MR          2:46.40    2:49.20        
                  36.57     1:18.74 (42.17)     2:05.21 (46.47)     2:49.20 (43.99)
  4 Harrison, Liam            12 IA-MR                3:02.44    2:55.43        
                  38.79     1:25.59 (46.80)     2:11.86 (46.27)     2:55.43 (43.57)
  5 Camberdella, Griffen      11 North Shore-MR       3:04.00    2:57.65        
                  41.11     1:26.94 (45.83)     2:14.11 (47.17)     2:57.65 (43.54)
  6 Roche, Patrick            11 IA-MR                2:51.22    3:00.91        
                  41.01     1:28.35 (47.34)     2:14.39 (46.04)     3:00.91 (46.52)
  7 Borger, Keith             12 Sachem-MR            3:17.02    3:05.67        
                  44.46     1:32.91 (48.45)     2:21.41 (48.50)     3:05.67 (44.26)
  8 Penrose, Sean             11 Bluefish-MR          3:23.86    3:06.29        
                  44.76     1:34.18 (49.42)     2:22.76 (48.58)     3:06.29 (43.53)
  9 Porterfield, Travis       11 Sachem-MR            3:38.02    3:08.17        
                                  25.18 ( )       44.10 (18.92)   3:08.17 (2:24.07)
 10 Murphy, Andrew            11 North Shore-MR       3:05.08    3:10.70        
                  44.47     1:35.90 (51.43)     2:26.30 (50.40)     3:10.70 (44.40)
 11 Cheng, Daniel             12 Sachem-MR            3:45.00    3:13.56        
                  42.84     1:34.64 (51.80)     2:27.82 (53.18)     3:13.56 (45.74)
 12 Nelson, Matt              12 Bluefish-MR          3:02.96    3:17.53        
                  45.67     1:35.96 (50.29)     2:26.13 (50.17)     3:17.53 (51.40)
 13 Metzger, Alexander        11 IA-MR                3:23.70    3:20.25        
                  45.83     1:39.23 (53.40)     2:29.38 (50.15)     3:20.25 (50.87)
 14 Corbisiero, Rocco         12 Sachem-MR            3:59.49    3:31.46        
                  46.63     1:41.02 (54.39)     2:36.54 (55.52)     3:31.46 (54.92)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          35.39  ZONE
          39.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cassara, Conor            12 Sachem-MR              39.85      40.14        
  2 Roche, Patrick            11 IA-MR                  40.96      42.84        
  3 Nilsson, Evan             11 TVSC-MR                45.56      43.47        
  4 Michel, Brad              12 North Shore-MR         41.00      43.78        
  5 Howard, Ben               12 Hurricanes-MR          50.00      45.56        
  6 Nelson, Matt              12 Bluefish-MR            44.56      46.15        
  7 Cheng, Daniel             12 Sachem-MR              43.58      46.18        
  8 Murphy, Andrew            11 North Shore-MR         41.00      47.91        
  9 Metzger, Alexander        11 IA-MR                  47.17      48.58        
 10 Porterfield, Travis       11 Sachem-MR              51.20      49.11        
 11 Borger, Keith             12 Sachem-MR              48.53      51.96        
 12 Murphy, Andrew            11 IA-MR                  47.02      52.84        
 13 Brady, Matthew            11 HAA-MR                 53.27      54.94        
 14 Penrose, Sean             11 Bluefish-MR            51.29      55.96        
 15 Aiello, Jack              11 Bluefish-MR            53.62      56.22        
 16 Aguilar, Jorehll          11 TVSC-MR                56.52      56.67        
 17 Wendt, Brian              11 Bluefish-MR            58.41    1:00.74        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:16.29  ZONE
        1:25.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sigaty, Thomas            11 North Shore-MR       1:23.20    1:23.10 JO     
                  40.82     1:23.10 (42.28)                                        
  2 Modelewski, Matthew       12 Bluefish-MR          1:25.14    1:27.36        
                  43.22     1:27.36 (44.14)                                        
  3 Murphy, Shawn             12 North Shore-MR       1:27.13    1:27.90        
                  43.03     1:27.90 (44.87)                                        
  4 Harrison, Liam            12 IA-MR                1:34.89    1:33.71        
                  46.16     1:33.71 (47.55)                                        
  5 Corbisiero, Rocco         12 Sachem-MR            1:47.61    1:34.80        
  6 Cheng, Daniel             12 Sachem-MR            1:43.87    1:36.96        
                  48.00     1:36.96 (48.96)                                        
  7 Roche, Patrick            11 IA-MR                1:32.18    1:37.15        
                  48.00     1:37.15 (49.15)                                        
  8 Camberdella, Griffen      11 North Shore-MR       1:37.69    1:39.70        
                  47.94     1:39.70 (51.76)                                        
  9 Nelson, Matt              12 Bluefish-MR          1:37.06    1:39.76        
                  48.66     1:39.76 (51.10)                                        
 10 Porterfield, Travis       11 Sachem-MR            1:57.65    1:41.32        
                  50.76     1:41.32 (50.56)                                        
 11 Metzger, Alexander        11 IA-MR                1:41.14    1:41.55        
                  48.89     1:41.55 (52.66)                                        
 12 Murphy, Andrew            11 North Shore-MR       1:35.09    1:43.98        
                  50.18     1:43.98 (53.80)                                        
 13 Penrose, Sean             11 Bluefish-MR          1:49.34    1:50.73        
 14 Borger, Keith             12 Sachem-MR            1:49.09    1:51.85        
                  53.99     1:51.85 (57.86)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          39.69  ZONE
          44.59  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Eric                12 TVSC-MR                46.40      44.24 JO     
  2 Sigaty, Thomas            11 North Shore-MR         44.89      44.92        
  3 Stoller, Jared            11 TVSC-MR              1:12.36      47.31        
  4 Quartararo, Philip        12 HAA-MR                 50.31      48.07        
  5 Caradonna, Laurence       12 TVSC-MR                52.11      48.22        
  6 Li, Peter                 11 TVSC-MR                57.97      48.68        
  7 Michel, Brad              12 North Shore-MR         51.00      48.75        
  8 Corbisiero, Rocco         12 Sachem-MR              49.97      48.85        
  9 Michel, Jeff              11 North Shore-MR         46.03      49.08        
 10 Yin, Raymond              12 TVSC-MR                55.12      49.40        
 11 Harrison, Liam            12 IA-MR                  50.41      49.63        
 12 Murphy, Shawn             12 North Shore-MR         47.36      50.25        
 13 Hillsberg, Andrew         12 IA-MR                  52.69      50.90        
 14 Roche, Patrick            11 IA-MR                  48.99      51.19        
 15 Camberdella, Griffen      11 North Shore-MR         50.00      51.37        
 16 Martusciello, Gerard      12 HAA-MR                 47.86      51.42        
 17 Modelewski, Matthew       12 Bluefish-MR            49.12      52.57        
 18 Vincel, Jake              12 TVSC-MR                55.42      52.71        
 19 Penrose, Sean             11 Bluefish-MR            55.68      54.74        
 20 Murphy, Andrew            11 North Shore-MR         58.97      56.34        
 21 Nilsson, Evan             11 TVSC-MR              1:03.97      56.37        
 22 Fici, Vincenzo            11 HAA-MR                 51.32      57.68        
 23 Cheng, Daniel             12 Sachem-MR              54.94      57.86        
 24 Porterfield, Travis       11 Sachem-MR            1:02.39      58.57        
 25 Aiello, Jack              11 Bluefish-MR          1:11.17      58.70        
 26 Brady, Matthew            11 HAA-MR               1:04.33      59.06        
 27 Metzger, Alexander        11 IA-MR                  56.61      59.47        
 28 Murphy, Andrew            11 IA-MR                1:01.68    1:00.14        
 29 Wendt, Brian              11 Bluefish-MR          1:02.93    1:02.09        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:27.29  ZONE
        1:36.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howard, Ben               12 Hurricanes-MR        1:29.56    1:28.89 JO     
                  42.27     1:28.89 (46.62)                                        
  2 Cassara, Conor            12 Sachem-MR            1:29.93    1:32.68 JO     
                  44.34     1:32.68 (48.34)                                        
  3 Wang, Eric                12 TVSC-MR              1:41.16    1:35.42 JO     
                  45.46     1:35.42 (49.96)                                        
  4 Sigaty, Thomas            11 North Shore-MR       1:33.02    1:35.99 JO     
                  46.62     1:35.99 (49.37)                                        
  5 Caradonna, Laurence       12 TVSC-MR              1:55.35    1:41.32        
                  49.03     1:41.32 (52.29)                                        
  6 Yin, Raymond              12 TVSC-MR              1:55.56    1:44.32        
                  51.11     1:44.32 (53.21)                                        
  7 Murphy, Shawn             12 North Shore-MR       1:45.54    1:45.40        
                  50.14     1:45.40 (55.26)                                        
  8 Borger, Keith             12 Sachem-MR            1:54.36    1:46.80        
                  52.16     1:46.80 (54.64)                                        
  9 Li, Peter                 11 TVSC-MR              2:05.24    1:48.24        
                  51.44     1:48.24 (56.80)                                        
 10 Michel, Jeff              11 North Shore-MR       1:44.08    1:49.04        
                  52.32     1:49.04 (56.72)                                        
 11 Camberdella, Griffen      11 North Shore-MR       1:49.63    1:49.73        
                  52.08     1:49.73 (57.65)                                        
 12 Roche, Patrick            11 IA-MR                2:10.41    1:51.27        
                  54.11     1:51.27 (57.16)                                        
 13 Vincel, Jake              12 TVSC-MR              1:59.87    1:53.86        
                  53.42   1:53.86 (1:00.44)                                        
 14 Fici, Vincenzo            11 HAA-MR               1:53.53    1:58.20        
                  57.96   1:58.20 (1:00.24)                                        
 15 Penrose, Sean             11 Bluefish-MR          2:03.47    1:59.47        
                  57.61   1:59.47 (1:01.86)                                        
 16 Aiello, Jack              11 Bluefish-MR          2:00.00    2:03.44        
                  59.59   2:03.44 (1:03.85)                                        
 17 Porterfield, Travis       11 Sachem-MR            2:00.00    2:04.74        
                  58.84   2:04.74 (1:05.90)                                        
 18 Nilsson, Evan             11 TVSC-MR              1:56.87    2:05.06        
                1:00.68   2:05.06 (1:04.38)                                        
 19 Murphy, Andrew            11 North Shore-MR       1:52.00    2:07.09        
                  58.71   2:07.09 (1:08.38)                                        
 20 Aguilar, Jorehll          11 TVSC-MR              2:06.58    2:09.07        
                1:00.75   2:09.07 (1:08.32)                                        
 21 Brady, Matthew            11 HAA-MR               2:08.73    2:09.87        
                1:02.03   2:09.87 (1:07.84)                                        
 22 Murphy, Andrew            11 IA-MR                2:10.81    2:11.18        
                1:01.69   2:11.18 (1:09.49)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          33.29  ZONE
          37.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Modelewski, Matthew       12 Bluefish-MR            36.35      36.41 JO     
  2 Sigaty, Thomas            11 North Shore-MR         37.04      36.95 JO     
  3 Murphy, Shawn             12 North Shore-MR         39.51      39.98        
  4 Harrison, Liam            12 IA-MR                  46.37      42.65        
  5 Roche, Patrick            11 IA-MR                  40.67      44.12        
  6 Murphy, Andrew            11 North Shore-MR         52.15      44.40        
  7 Camberdella, Griffen      11 North Shore-MR         45.00      45.97        
  8 Cheng, Daniel             12 Sachem-MR              47.23      46.12        
  9 Metzger, Alexander        11 IA-MR                  51.42      47.56        
 10 Nelson, Matt              12 Bluefish-MR          1:08.99      50.92        
 11 Corbisiero, Rocco         12 Sachem-MR            1:05.00      51.98        
 12 Porterfield, Travis       11 Sachem-MR            1:05.00      55.35        
 -- Borger, Keith             12 Sachem-MR              58.94         DQ        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:14.89  ZONE
        1:25.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sigaty, Thomas            11 North Shore-MR       1:21.70    1:22.12 JO     
                  38.97     1:22.12 (43.15)                                        
  2 Wang, Eric                12 TVSC-MR              1:32.43    1:26.37        
                  39.76     1:26.37 (46.61)                                        
  3 Martusciello, Gerard      12 HAA-MR               1:27.48    1:29.18        
                  41.77     1:29.18 (47.41)                                        
  4 Murphy, Shawn             12 North Shore-MR       1:28.59    1:29.46        
                  41.10     1:29.46 (48.36)                                        
  5 Michel, Brad              12 North Shore-MR       1:31.54    1:34.90        
                  40.66     1:34.90 (54.24)                                        
  6 Caradonna, Laurence       12 TVSC-MR              1:56.21    1:38.03        
                  45.14     1:38.03 (52.89)                                        
  7 Yin, Raymond              12 TVSC-MR              1:53.95    1:39.61        
                  47.91     1:39.61 (51.70)                                        
  8 Roche, Patrick            11 IA-MR                2:08.62    1:41.97        
  9 Harrison, Liam            12 IA-MR                1:48.30    1:42.75        
                  47.87     1:42.75 (54.88)                                        
 10 Michel, Jeff              11 North Shore-MR       1:40.08    1:44.34        
                  49.21     1:44.34 (55.13)                                        
 11 Borger, Keith             12 Sachem-MR            2:15.00    1:46.23        
 12 Nilsson, Evan             11 TVSC-MR              1:52.48    1:48.52        
                  49.22     1:48.52 (59.30)                                        
 13 Quartararo, Philip        12 HAA-MR               1:45.52    1:48.61        
                  47.28   1:48.61 (1:01.33)                                        
 14 Vincel, Jake              12 TVSC-MR              2:04.58    1:50.98        
 15 Metzger, Alexander        11 IA-MR                1:54.22    1:51.28        
                  50.10   1:51.28 (1:01.18)                                        
 16 Cheng, Daniel             12 Sachem-MR            2:15.00    1:53.46        
 17 Camberdella, Griffen      11 North Shore-MR       1:42.00    1:56.20        
                  50.02   1:56.20 (1:06.18)                                        
 18 Li, Peter                 11 TVSC-MR              2:04.58    1:56.39        
 19 Murphy, Andrew            11 North Shore-MR       1:58.00    2:01.99        
                  54.78   2:01.99 (1:07.21)                                        
 20 Brady, Matthew            11 HAA-MR               2:03.34    2:09.05        
                1:00.53   2:09.05 (1:08.52)                                        
 -- Fici, Vincenzo            11 HAA-MR               2:00.25         DQ        
                  55.28                                                            
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:43.49  ZONE
        3:02.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sigaty, Thomas            11 North Shore-MR       2:50.87    2:55.94 JO     
                  40.50     1:25.85 (45.35)     2:18.06 (52.21)     2:55.94 (37.88)
  2 Wang, Eric                12 TVSC-MR              3:15.84    3:06.18        
                  40.99     1:33.07 (52.08)     2:25.00 (51.93)     3:06.18 (41.18)
  3 Murphy, Shawn             12 North Shore-MR       3:05.00    3:10.18        
                  41.88     1:32.54 (50.66)     2:30.71 (58.17)     3:10.18 (39.47)
  4 Caradonna, Laurence       12 TVSC-MR              3:52.42    3:15.08        
                  44.65     1:35.05 (50.40)     2:31.87 (56.82)     3:15.08 (43.21)
  5 Martusciello, Gerard      12 HAA-MR               3:04.05    3:15.13        
                  43.86                             2:35.02 ( )     3:15.13 (40.11)
  6 Michel, Brad              12 North Shore-MR       3:08.25    3:16.86        
                  42.02     1:34.33 (52.31)     2:33.31 (58.98)     3:16.86 (43.55)
  7 Yin, Raymond              12 TVSC-MR              3:36.98    3:23.76        
                  49.01     1:41.73 (52.72)     2:39.96 (58.23)     3:23.76 (43.80)
  8 Vincel, Jake              12 TVSC-MR              3:48.99    3:31.21        
                  50.01     1:43.21 (53.20)   2:46.75 (1:03.54)     3:31.21 (44.46)
  9 Borger, Keith             12 Sachem-MR            4:00.00    3:41.86        
                                1:56.48 ( )   2:56.50 (1:00.02)     3:41.86 (45.36)
 10 Metzger, Alexander        11 IA-MR                3:46.63    3:47.81        
                  54.25     1:49.41 (55.16)   2:58.54 (1:09.13)     3:47.81 (49.27)
 11 Porterfield, Travis       11 Sachem-MR            4:00.00    3:50.53        
                  56.27                             3:02.96 ( )     3:50.53 (47.57)
 -- Corbisiero, Rocco         12 Sachem-MR            4:04.24         DQ        
                  56.50                                                            
 -- Brady, Matthew            11 HAA-MR               4:09.70         DQ        
                1:04.94                             3:16.67 ( )                    
 -- Fici, Vincenzo            11 HAA-MR               3:32.34         DQ        
                  56.76   1:57.23 (1:00.47)   2:58.51 (1:01.28)                    
 -- Michel, Jeff              11 North Shore-MR       3:15.57         DQ        
                  50.20     1:43.61 (53.41)     2:42.25 (58.64)          DQ (43.24)
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          27.69  ZONE
          30.19  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malkin, Charles           14 North Shore-MR         27.57      27.53 ZONE   
  2 Donlevy, James            14 Sachem-MR              26.91      28.44 JO     
  3 Coleman, Gregory          14 IA-MR                  30.58      29.25 JO     
  4 Byrne, Cameron            13 Sachem-MR              29.65      29.27 JO     
  5 Murphy, Robert            14 IA-MR                  28.53      30.10 JO     
  6 Furlong, John             13 EDST-CT                30.47      30.92        
  7 Beigay, Kyle              14 Sachem-MR              31.44      31.00        
  8 Link, Bryan               14 IA-MR                  31.59      31.34        
  9 Folk, Neil                14 Sachem-MR              31.76      31.89        
 10 Mattutat, Christian       13 Bluefish-MR            31.59      31.95        
 11 Penteck, Christopher      13 IA-MR                  31.02      32.48        
 12 Arcidiacono, James        14 North Shore-MR         32.65      32.91        
 13 Brennan, Matthew          13 TVSC-MR                35.21      33.39        
 14 Wendt, Thomas             13 Bluefish-MR            34.91      33.49        
 15 Tutone, Christopher       13 Sachem-MR              40.35      36.03        
 16 Kalinousky, Adam          13 TVSC-MR                44.14      37.47        
 17 Ilardi, Thomas            13 Sachem-MR              41.76      38.91        
 18 Balzano, Christopher      13 TVSC-MR                39.76      39.08        
 19 Kubinski, Zeke            14 Sachem-MR              40.16      39.69        
 20 Hoots, Gus                13 HAA-MR                 34.90      39.74        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:00.09  ZONE
        1:05.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malkin, Charles           14 North Shore-MR         58.71      59.22 ZONE   
                  28.64       59.22 (30.58)                                        
  2 Coleman, Gregory          14 IA-MR                1:06.02    1:04.11 JO     
                  30.99     1:04.11 (33.12)                                        
  3 Murphy, Robert            14 IA-MR                1:01.81    1:05.69 JO     
                  30.97     1:05.69 (34.72)                                        
  4 Byrne, Cameron            13 Sachem-MR            1:05.44    1:06.29        
                  31.78     1:06.29 (34.51)                                        
  5 Beigay, Kyle              14 Sachem-MR            1:06.15    1:07.18        
                  32.72     1:07.18 (34.46)                                        
  6 Mattutat, Christian       13 Bluefish-MR          1:08.52    1:07.60        
                  32.76     1:07.60 (34.84)                                        
  7 Folk, Neil                14 Sachem-MR            1:06.81    1:08.33        
                  32.04     1:08.33 (36.29)                                        
  8 Brierley, Thomas          13 Hurricanes-MR        1:09.21    1:10.33        
                  33.68     1:10.33 (36.65)                                        
  9 Furlong, John             13 EDST-CT              1:08.59    1:10.62        
                  33.02     1:10.62 (37.60)                                        
 10 Wendt, Thomas             13 Bluefish-MR          1:11.22    1:14.96        
                  35.19     1:14.96 (39.77)                                        
 11 Avila, Derek              13 IA-MR                1:15.69    1:15.10        
                  35.83     1:15.10 (39.27)                                        
 12 Brennan, Matthew          13 TVSC-MR              1:25.33    1:15.61        
                  36.34     1:15.61 (39.27)                                        
 13 Tutone, Christopher       13 Sachem-MR            1:20.48    1:18.51        
                  36.55     1:18.51 (41.96)                                        
 14 Kalinousky, Adam          13 TVSC-MR              1:41.68    1:21.70        
                  38.70     1:21.70 (43.00)                                        
 15 Ilardi, Thomas            13 Sachem-MR            1:32.56    1:27.35        
 16 Kubinski, Zeke            14 Sachem-MR            1:33.89    1:27.86        
                  39.73     1:27.86 (48.13)                                        
 17 Balzano, Christopher      13 TVSC-MR              1:35.63    1:28.40        
                  42.01     1:28.40 (46.39)                                        
 -- Kondracki, Brian          11 TVSC-MR              1:35.24         DQ        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:11.89  ZONE
        2:25.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malkin, Charles           14 North Shore-MR       2:07.66    2:15.10 JO     
                  29.92     1:03.56 (33.64)     1:39.27 (35.71)     2:15.10 (35.83)
  2 Coleman, Gregory          14 IA-MR                2:21.90    2:19.35 JO     
                  31.91     1:07.92 (36.01)     1:44.15 (36.23)     2:19.35 (35.20)
  3 Donlevy, James            14 Sachem-MR            2:16.88    2:24.69 JO     
                  31.63     1:08.00 (36.37)     1:47.47 (39.47)     2:24.69 (37.22)
  4 Beigay, Kyle              14 Sachem-MR            2:26.44    2:27.01        
                  33.66     1:11.86 (38.20)     1:51.16 (39.30)     2:27.01 (35.85)
  5 Folk, Neil                14 Sachem-MR            2:28.70    2:27.21        
                  33.60     1:11.04 (37.44)     1:51.05 (40.01)     2:27.21 (36.16)
  6 Mattutat, Christian       13 Bluefish-MR          2:28.55    2:27.39        
                  34.49     1:12.18 (37.69)     1:50.24 (38.06)     2:27.39 (37.15)
  7 Byrne, Cameron            13 Sachem-MR            2:28.95    2:28.98        
                  33.73     1:12.30 (38.57)     1:51.57 (39.27)     2:28.98 (37.41)
  8 Avila, Derek              13 IA-MR                2:43.56    2:41.47        
                  36.98     1:18.00 (41.02)     2:00.18 (42.18)     2:41.47 (41.29)
  9 Wendt, Thomas             13 Bluefish-MR          1:40.99    2:44.56        
                  37.25     1:20.36 (43.11)     2:04.58 (44.22)     2:44.56 (39.98)
 10 Tutone, Christopher       13 Sachem-MR            3:07.81    2:57.65        
                  40.00     1:25.82 (45.82)     2:13.70 (47.88)     2:57.65 (43.95)
 11 Hoots, Gus                13 HAA-MR               2:48.38    3:01.61        
                  40.73     1:27.29 (46.56)     2:15.92 (48.63)     3:01.61 (45.69)
 12 Kubinski, Zeke            14 Sachem-MR            2:55.00    3:22.72        
                  43.40     1:35.63 (52.23)     2:30.04 (54.41)     3:22.72 (52.68)
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:09.69  ZONE
        1:16.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malkin, Charles           14 North Shore-MR       1:13.67    1:12.36 JO     
                  35.47     1:12.36 (36.89)                                        
  2 Donlevy, James            14 Sachem-MR            1:10.81    1:16.28 JO     
                  37.14     1:16.28 (39.14)                                        
  3 Coleman, Gregory          14 IA-MR                1:15.36    1:16.47 JO     
                  37.68     1:16.47 (38.79)                                        
  4 Folk, Neil                14 Sachem-MR            1:19.21    1:20.72        
                  39.71     1:20.72 (41.01)                                        
  5 Mattutat, Christian       13 Bluefish-MR          1:19.59    1:21.10        
                  40.40     1:21.10 (40.70)                                        
  6 Byrne, Cameron            13 Sachem-MR            1:19.94    1:22.33        
                  40.92     1:22.33 (41.41)                                        
  7 Penteck, Christopher      13 IA-MR                1:15.73    1:22.91        
                  39.09     1:22.91 (43.82)                                        
  8 Avila, Derek              13 IA-MR                1:27.06    1:22.94        
                  41.15     1:22.94 (41.79)                                        
  9 Tutone, Christopher       13 Sachem-MR            1:35.01    1:23.60        
                  41.74     1:23.60 (41.86)                                        
 10 Beigay, Kyle              14 Sachem-MR            1:22.00    1:26.52        
                  41.28     1:26.52 (45.24)                                        
 11 Hoots, Gus                13 HAA-MR               1:31.21    1:37.68        
                  47.12     1:37.68 (50.56)                                        
 12 Wendt, Thomas             13 Bluefish-MR          1:49.00    1:42.22        
 13 Kubinski, Zeke            14 Sachem-MR            1:51.56    1:48.64        
                  51.89     1:48.64 (56.75)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:30.79  ZONE
        2:45.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malkin, Charles           14 North Shore-MR       2:32.44    2:35.61 JO     
                  36.45     1:14.97 (38.52)     1:55.99 (41.02)     2:35.61 (39.62)
  2 Coleman, Gregory          14 IA-MR                2:40.85    2:40.44 JO     
                  37.93     1:18.53 (40.60)     2:00.37 (41.84)     2:40.44 (40.07)
  3 Brierley, Thomas          13 Hurricanes-MR        2:40.94    2:49.71        
                  40.90     1:24.65 (43.75)     2:07.79 (43.14)     2:49.71 (41.92)
  4 Folk, Neil                14 Sachem-MR            3:10.00    2:57.03        
                  41.01     1:27.06 (46.05)     2:13.70 (46.64)     2:57.03 (43.33)
  5 Byrne, Cameron            13 Sachem-MR            3:25.91    2:57.27        
                  41.66                             2:12.08 ( )     2:57.27 (45.19)
  6 Murphy, Robert            14 IA-MR                2:44.44    2:58.57        
                2:12.78     2:58.57 (45.79)                                        
  7 Beigay, Kyle              14 Sachem-MR            3:01.42    2:58.75        
                  41.57     1:26.90 (45.33)     2:13.62 (46.72)     2:58.75 (45.13)
  8 Avila, Derek              13 IA-MR                3:01.31    2:59.30        
                  42.09     1:27.93 (45.84)     2:14.20 (46.27)     2:59.30 (45.10)
  9 Furlong, John             13 EDST-CT              2:59.02    3:01.03        
                                1:28.81 ( )   3:01.03 (1:32.22)                    
 10 Brennan, Matthew          13 TVSC-MR              3:15.24    3:21.42        
                  50.04     1:42.55 (52.51)     2:36.15 (53.60)     3:21.42 (45.27)
 11 Kalinousky, Adam          13 TVSC-MR              3:42.15    3:29.37        
                  51.02     1:44.16 (53.14)     2:40.20 (56.04)     3:29.37 (49.17)
 12 Balzano, Christopher      13 TVSC-MR              3:25.87    3:55.56        
                  55.18     1:53.95 (58.77)   2:56.34 (1:02.39)     3:55.56 (59.22)
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:18.59  ZONE
        1:26.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Byrne, Cameron            13 Sachem-MR            1:17.52    1:21.90 JO     
                  37.12     1:21.90 (44.78)                                        
  2 Malkin, Charles           14 North Shore-MR       1:21.69    1:23.18 JO     
                  40.35     1:23.18 (42.83)                                        
  3 Furlong, John             13 EDST-CT              1:24.98    1:26.53 JO     
                  40.15     1:26.53 (46.38)                                        
  4 Coleman, Gregory          14 IA-MR                1:26.23    1:26.94 JO     
                  41.92     1:26.94 (45.02)                                        
  5 Murphy, Robert            14 IA-MR                1:21.51    1:31.54        
                  41.81     1:31.54 (49.73)                                        
  6 Mattutat, Christian       13 Bluefish-MR          1:33.30    1:32.88        
                  44.39     1:32.88 (48.49)                                        
  7 Beigay, Kyle              14 Sachem-MR            1:32.57    1:35.78        
                  44.76     1:35.78 (51.02)                                        
  8 Brierley, Thomas          13 Hurricanes-MR        1:38.00    1:40.66        
                  48.66     1:40.66 (52.00)                                        
  9 Wendt, Thomas             13 Bluefish-MR          1:45.22    1:41.42        
                  47.95     1:41.42 (53.47)                                        
 10 Avila, Derek              13 IA-MR                1:45.87    1:42.43        
                  49.77     1:42.43 (52.66)                                        
 11 Kalinousky, Adam          13 TVSC-MR              1:54.21    1:43.23        
                  48.80     1:43.23 (54.43)                                        
 12 Ilardi, Thomas            13 Sachem-MR            1:55.17    1:47.46        
                  52.58     1:47.46 (54.88)                                        
 13 Tutone, Christopher       13 Sachem-MR            1:53.21    1:48.53        
                  50.74     1:48.53 (57.79)                                        
 14 Balzano, Christopher      13 TVSC-MR              1:42.69    1:52.28        
                  52.61     1:52.28 (59.67)                                        
 15 Kubinski, Zeke            14 Sachem-MR            1:53.53    1:57.57        
                  54.25   1:57.57 (1:03.32)                                        
 16 Kondracki, Brian          11 TVSC-MR              1:52.14    2:18.15        
                1:05.44   2:18.15 (1:12.71)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:51.49  ZONE
        3:09.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Byrne, Cameron            13 Sachem-MR            2:55.09    3:05.75 JO     
                  40.07     1:27.69 (47.62)     2:18.91 (51.22)     3:05.75 (46.84)
  2 Coleman, Gregory          14 IA-MR                2:55.00    3:05.80 JO     
                  42.63     1:30.49 (47.86)     2:19.02 (48.53)     3:05.80 (46.78)
  3 Furlong, John             13 EDST-CT              3:06.13    3:09.68 JO     
                  41.83     1:32.53 (50.70)     2:21.97 (49.44)     3:09.68 (47.71)
  4 Murphy, Robert            14 IA-MR                2:50.00    3:25.61        
                  43.79     1:35.43 (51.64)     2:29.96 (54.53)     3:25.61 (55.65)
  5 Link, Bryan               14 IA-MR                3:07.24    3:26.15        
                  46.33     1:38.87 (52.54)     2:35.07 (56.20)     3:26.15 (51.08)
  6 Penteck, Christopher      13 IA-MR                3:24.37    3:32.76        
                  44.06     1:37.88 (53.82)     2:34.67 (56.79)     3:32.76 (58.09)
  7 Ilardi, Thomas            13 Sachem-MR            3:50.00    3:41.37        
                  52.98     1:48.83 (55.85)     2:46.38 (57.55)     3:41.37 (54.99)
  8 Brennan, Matthew          13 TVSC-MR              3:46.21    3:50.48        
                  53.08   1:53.27 (1:00.19)   2:53.48 (1:00.21)     3:50.48 (57.00)
  9 Balzano, Christopher      13 TVSC-MR              3:45.26    3:56.03        
                  54.13     1:52.76 (58.63)   2:54.83 (1:02.07)   3:56.03 (1:01.20)
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:07.09  ZONE
        1:13.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malkin, Charles           14 North Shore-MR       1:06.26    1:07.47 JO     
  2 Coleman, Gregory          14 IA-MR                1:13.00    1:11.28 JO     
  3 Murphy, Robert            14 IA-MR                1:09.00    1:12.89 JO     
  4 Donlevy, James            14 Sachem-MR            1:09.34    1:15.96        
  5 Link, Bryan               14 IA-MR                1:15.80    1:19.01        
  6 Byrne, Cameron            13 Sachem-MR            1:17.26    1:19.69        
  7 Furlong, John             13 EDST-CT              1:17.76    1:20.67        
  8 Folk, Neil                14 Sachem-MR            1:45.00    1:21.74        
  9 Beigay, Kyle              14 Sachem-MR            1:23.89    1:22.48        
 10 Arcidiacono, James        14 North Shore-MR       1:23.95    1:25.44        
 11 Mattutat, Christian       13 Bluefish-MR          1:28.21    1:25.47        
 12 Brennan, Matthew          13 TVSC-MR              1:54.72    1:30.37        
 13 Hoots, Gus                13 HAA-MR               1:34.72    1:40.44        
 14 Ilardi, Thomas            13 Sachem-MR            2:03.34    1:43.55        
 15 Tutone, Christopher       13 Sachem-MR            2:14.86    1:54.50        
 -- Kalinousky, Adam          13 TVSC-MR              2:01.25         DQ        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:30.69  ZONE
        2:49.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malkin, Charles           14 North Shore-MR       2:31.80    2:36.59 JO     
                  33.04     1:12.26 (39.22)     1:54.11 (41.85)     2:36.59 (42.48)
  2 Coleman, Gregory          14 IA-MR                2:49.11    2:46.33 JO     
                  37.67     1:20.27 (42.60)     2:04.01 (43.74)     2:46.33 (42.32)
  3 Donlevy, James            14 Sachem-MR            3:15.17    3:05.08        
                  36.52     1:21.66 (45.14)     2:14.46 (52.80)     3:05.08 (50.62)
  4 Beigay, Kyle              14 Sachem-MR            3:36.37    3:14.07        
                  40.37     1:30.00 (49.63)     2:21.65 (51.65)     3:14.07 (52.42)
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:28.39  ZONE
        2:43.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malkin, Charles           14 North Shore-MR       2:26.00    2:31.72 JO     
                  31.79     1:11.42 (39.63)     1:58.27 (46.85)     2:31.72 (33.45)
  2 Donlevy, James            14 Sachem-MR            2:32.29    2:44.62        
                  36.07     1:19.69 (43.62)     2:11.39 (51.70)     2:44.62 (33.23)
  3 Penteck, Christopher      13 IA-MR                2:45.51    2:53.40        
                  36.10     1:19.29 (43.19)     2:13.98 (54.69)     2:53.40 (39.42)
  4 Beigay, Kyle              14 Sachem-MR            2:52.34    2:54.27        
                  37.75     1:26.17 (48.42)     2:17.40 (51.23)     2:54.27 (36.87)
  5 Mattutat, Christian       13 Bluefish-MR          2:52.06    2:55.18        
                2:17.16     2:55.63 (38.47)         2:55.18 ( )                    
  6 Folk, Neil                14 Sachem-MR            2:51.31    2:56.24        
                  37.06     1:22.74 (45.68)     2:17.79 (55.05)     2:56.24 (38.45)
  7 Arcidiacono, James        14 North Shore-MR       3:02.86    3:04.34        
                  40.40     1:27.40 (47.00)   3:04.34 (1:36.94)                    
  8 Tutone, Christopher       13 Sachem-MR            3:45.50    3:26.97        
                  51.09     1:41.66 (50.57)     2:40.03 (58.37)     3:26.97 (46.94)
  9 Kalinousky, Adam          13 TVSC-MR              3:56.24    3:29.95        
                  55.55     1:48.73 (53.18)     2:45.30 (56.57)     3:29.95 (44.65)
 10 Balzano, Christopher      13 TVSC-MR              3:41.25    3:40.40        
                  48.36     1:46.23 (57.87)   2:50.01 (1:03.78)     3:40.40 (50.39)
 11 Kubinski, Zeke            14 Sachem-MR            3:45.00    3:54.45        
                  55.11   1:55.12 (1:00.01)   3:03.92 (1:08.80)     3:54.45 (50.53)
 -- Hoots, Gus                13 HAA-MR               3:14.68         DQ        
                  46.51     1:40.15 (53.64)   2:46.45 (1:06.30)                    
 
Boys 15-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          26.99  ZONE
          28.69  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vasquez, Everett          16 North Shore-MR         25.65      26.06 ZONE   
  2 Hardick, Sean             17 Bluefish-MR            29.12      28.30 JO     
  3 Donaghy, Collin           18 Sachem-MR              26.95      28.87        
  4 Mitchell, John            16 Sachem-MR              28.92      28.98        
  5 Penteck, Stephen          15 IA-MR                  29.37      29.57        
  6 Newell, Michael           15 North Shore-MR         30.20      30.27        
  7 Donaghy, Daniel           16 Sachem-MR              30.58      30.55        
  8 Friedman, Daniel          15 HAA-MR                 32.83      31.97        
  9 Corbisiero, Joe           15 Sachem-MR              32.66      32.09        
 10 DeKoning, Matthew         15 IA-MR                  32.17      32.69        
 
Boys 15-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          58.29  ZONE
        1:02.69  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vasquez, Everett          16 North Shore-MR         55.27      56.43 ZONE   
                  27.32       56.43 (29.11)                                        
  2 Hardick, Sean             17 Bluefish-MR          1:05.44    1:01.07 JO     
                  29.61     1:01.07 (31.46)                                        
  3 Rein III, John            18 Sachem-MR              59.04    1:02.38 JO     
                  29.65     1:02.38 (32.73)                                        
  4 Mitchell, John            16 Sachem-MR            1:00.60    1:02.67 JO     
                  30.04     1:02.67 (32.63)                                        
  5 Newell, Michael           15 North Shore-MR       1:05.62    1:05.55        
                  31.54     1:05.55 (34.01)                                        
  6 Friedman, Daniel          15 HAA-MR               1:11.95    1:10.88        
                  33.54     1:10.88 (37.34)                                        
  7 DeKoning, Matthew         15 IA-MR                1:12.38    1:11.14        
                  33.08     1:11.14 (38.06)                                        
  8 Donaghy, Daniel           16 Sachem-MR            1:04.12    1:11.20        
                  33.77     1:11.20 (37.43)                                        
  9 Murphy, Thomas            15 North Shore-MR       1:13.09    1:12.37        
                  33.56     1:12.37 (38.81)                                        
 10 Lau, Michael              16 North Shore-MR       1:15.00    1:16.35        
 11 Varadaraj, Murali         15 North Shore-MR       1:20.00    1:19.18        
                  36.32     1:19.18 (42.86)                                        
 
Boys 15-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:07.69  ZONE
        2:15.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaiser, Christopher       17 North Shore-MR       2:09.70    2:15.11 JO     
                  30.67     1:04.49 (33.82)     1:39.65 (35.16)     2:15.11 (35.46)
  2 Mitchell, John            16 Sachem-MR            2:14.66    2:18.89        
                  31.86     1:07.24 (35.38)     1:43.63 (36.39)     2:18.89 (35.26)
  3 Hardick, Sean             17 Bluefish-MR          2:10.98    2:19.12        
                  32.10     1:08.12 (36.02)     1:45.54 (37.42)     2:19.12 (33.58)
  4 Newell, Michael           15 North Shore-MR       2:18.20    2:19.29        
                  32.34     1:08.36 (36.02)     1:45.00 (36.64)     2:19.29 (34.29)
  4 Penteck, Stephen          15 IA-MR                2:16.57    2:19.29        
                  32.46     1:07.10 (34.64)     1:44.18 (37.08)     2:19.29 (35.11)
  6 Rein III, John            18 Sachem-MR            2:10.12    2:29.74        
                  32.87     1:10.30 (37.43)     1:49.93 (39.63)     2:29.74 (39.81)
  7 DeKoning, Matthew         15 IA-MR                2:39.35    2:33.32        
                  34.32     1:13.28 (38.96)     1:53.88 (40.60)     2:33.32 (39.44)
  8 Corbisiero, Joe           15 Sachem-MR            2:34.99    2:35.46        
                  34.30     1:12.99 (38.69)     1:54.06 (41.07)     2:35.46 (41.40)
  9 Wendt, William            16 Bluefish-MR          2:10.73    2:35.60        
                  37.53     1:20.39 (42.86)     1:58.34 (37.95)     2:35.60 (37.26)
 10 Murphy, Thomas            15 North Shore-MR       2:49.59    2:47.43        
                  34.23     1:14.88 (40.65)     2:00.99 (46.11)     2:47.43 (46.44)
 11 Fleming, Ryan             15 Sachem-MR            3:26.65    3:19.14        
                  43.85     1:34.46 (50.61)     2:26.98 (52.52)     3:19.14 (52.16)
 
Boys 15-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:06.69  ZONE
        1:11.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaiser, Christopher       17 North Shore-MR       1:05.99    1:11.10 JO     
                  33.77     1:11.10 (37.33)                                        
  2 Hardick, Sean             17 Bluefish-MR          1:08.66    1:11.14 JO     
                  34.75     1:11.14 (36.39)                                        
  3 Mitchell, John            16 Sachem-MR            1:10.77    1:13.36        
                  34.96     1:13.36 (38.40)                                        
  4 Penteck, Stephen          15 IA-MR                1:08.01    1:14.05        
  5 Newell, Michael           15 North Shore-MR       1:14.66    1:18.98        
                  37.49     1:18.98 (41.49)                                        
  6 Corbisiero, Joe           15 Sachem-MR            1:22.01    1:19.27        
                  39.11     1:19.27 (40.16)                                        
  7 Wendt, William            16 Bluefish-MR          1:10.67    1:22.04        
                  37.58     1:22.04 (44.46)                                        
  8 Rein III, John            18 Sachem-MR            1:12.77    1:24.28        
                  40.45     1:24.28 (43.83)                                        
  9 Murphy, Thomas            15 North Shore-MR       1:26.16    1:26.22        
                  41.39     1:26.22 (44.83)                                        
 10 DeKoning, Matthew         15 IA-MR                1:23.03    1:26.78        
                  42.18     1:26.78 (44.60)                                        
 11 Friedman, Daniel          15 HAA-MR               1:25.47    1:27.12        
                  42.41     1:27.12 (44.71)                                        
 12 Fleming, Ryan             15 Sachem-MR            1:52.61    1:50.66        
                  54.35     1:50.66 (56.31)                                        
 
Boys 15-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:21.99  ZONE
        2:34.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vasquez, Everett          16 North Shore-MR       2:21.56    2:29.20 JO     
                  33.27     1:09.41 (36.14)     1:49.66 (40.25)     2:29.20 (39.54)
  2 Newell, Michael           15 North Shore-MR       2:40.00    2:41.35        
                  37.63     1:18.26 (40.63)     2:00.20 (41.94)     2:41.35 (41.15)
  3 Donaghy, Daniel           16 Sachem-MR            2:43.47    2:57.05        
                  42.17     1:27.77 (45.60)     2:14.45 (46.68)     2:57.05 (42.60)
  4 Friedman, Daniel          15 HAA-MR               3:03.75    3:05.01        
                  41.54                             2:17.40 ( )     3:05.01 (47.61)
  5 Murphy, Thomas            15 North Shore-MR       3:08.77    3:10.27        
                2:22.63     3:10.27 (47.64)                                        
 
Boys 15-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:14.09  ZONE
        1:21.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hardick, Sean             17 Bluefish-MR          1:16.55    1:20.82 JO     
                  38.37     1:20.82 (42.45)                                        
  2 Mitchell, John            16 Sachem-MR            1:20.70    1:23.02        
                  38.89     1:23.02 (44.13)                                        
  3 Vasquez, Everett          16 North Shore-MR       1:12.00    1:28.56        
                  41.35     1:28.56 (47.21)                                        
  4 Newell, Michael           15 North Shore-MR       1:28.85    1:29.73        
                  44.23     1:29.73 (45.50)                                        
  5 Rein III, John            18 Sachem-MR            1:23.74    1:33.77        
                  42.37     1:33.77 (51.40)                                        
  6 DeKoning, Matthew         15 IA-MR                1:37.45    1:36.68        
                  45.45     1:36.68 (51.23)                                        
  7 Lau, Michael              16 North Shore-MR       1:40.00    1:37.30        
                  45.60     1:37.30 (51.70)                                        
  8 Varadaraj, Murali         15 North Shore-MR       1:40.00    1:37.39        
                  44.89     1:37.39 (52.50)                                        
 
Boys 15-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:40.79  ZONE
        2:59.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vasquez, Everett          16 North Shore-MR       2:44.22    2:57.04 JO     
                  39.77     1:24.75 (44.98)     2:11.92 (47.17)     2:57.04 (45.12)
  2 Hardick, Sean             17 Bluefish-MR          2:41.11    2:57.39 JO     
                  40.48     1:25.74 (45.26)     2:12.73 (46.99)     2:57.39 (44.66)
  3 Mitchell, John            16 Sachem-MR            2:58.69    3:07.73        
                  42.07     1:29.59 (47.52)     2:19.95 (50.36)     3:07.73 (47.78)
  4 Newell, Michael           15 North Shore-MR       3:05.25    3:09.72        
                  43.63     1:32.29 (48.66)     2:21.08 (48.79)     3:09.72 (48.64)
  5 Penteck, Stephen          15 IA-MR                3:08.70    3:11.56        
                  43.30     1:30.65 (47.35)     2:21.49 (50.84)     3:11.56 (50.07)
  6 DeKoning, Matthew         15 IA-MR                3:23.42    3:30.80        
                  46.09     1:40.99 (54.90)     2:35.80 (54.81)     3:30.80 (55.00)
  7 Friedman, Daniel          15 HAA-MR               3:27.12    3:36.76        
                  49.69     1:44.77 (55.08)     2:42.34 (57.57)     3:36.76 (54.42)
  8 Varadaraj, Murali         15 North Shore-MR       3:20.00    3:40.38        
                  45.14     1:40.15 (55.01)   2:40.44 (1:00.29)     3:40.38 (59.94)
 -- Corbisiero, Joe           15 Sachem-MR            3:09.78         DQ        
                  47.90     1:39.46 (51.56)     2:32.75 (53.29)          DQ (53.78)
 
Boys 15-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:03.69  ZONE
        1:09.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vasquez, Everett          16 North Shore-MR       1:00.00    1:01.36 ZONE   
  2 Penteck, Stephen          15 IA-MR                1:07.68    1:08.84 JO     
  3 Donaghy, Collin           18 Sachem-MR            1:08.69    1:18.41        
  4 Friedman, Daniel          15 HAA-MR               1:22.73    1:18.93        
  5 Newell, Michael           15 North Shore-MR       1:20.00    1:19.37        
  6 Donaghy, Daniel           16 Sachem-MR            1:20.16    1:22.30        
  7 Mitchell, John            16 Sachem-MR            1:13.21    1:24.01        
  8 Corbisiero, Joe           15 Sachem-MR            1:30.00    1:28.25        
 
Boys 15-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:21.29  ZONE
        2:36.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wendt, William            16 Bluefish-MR          2:32.00    2:32.85 JO     
                  33.84     1:13.63 (39.79)     1:54.99 (41.36)     2:32.85 (37.86)
  2 Penteck, Stephen          15 IA-MR                2:36.64    2:39.31        
                  34.64     1:13.51 (38.87)     1:55.35 (41.84)     2:39.31 (43.96)
  3 Kaiser, Christopher       17 North Shore-MR       2:33.49    2:42.32        
                  33.85     1:13.01 (39.16)     1:55.99 (42.98)     2:42.32 (46.33)
  4 Newell, Michael           15 North Shore-MR       2:48.78    2:51.78        
                  37.16     1:21.42 (44.26)     2:08.25 (46.83)     2:51.78 (43.53)
  5 Friedman, Daniel          15 HAA-MR               3:04.70    3:04.64        
                  37.77     1:23.92 (46.15)     2:12.99 (49.07)     3:04.64 (51.65)
 
Boys 15-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:24.59  ZONE
        2:36.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hardick, Sean             17 Bluefish-MR          2:30.99    2:30.14 JO     
                  31.96     1:11.43 (39.47)     1:55.29 (43.86)     2:30.14 (34.85)
  2 Mitchell, John            16 Sachem-MR            2:33.09    2:40.00        
                  35.57     1:16.29 (40.72)     2:03.72 (47.43)     2:40.00 (36.28)
  3 Rein III, John            18 Sachem-MR            2:36.76    2:54.47        
                  33.43     1:16.77 (43.34)   2:17.67 (1:00.90)     2:54.47 (36.80)
  4 Friedman, Daniel          15 HAA-MR               2:58.77    3:02.60        
                2:23.68     3:02.60 (38.92)                                        
  5 Lau, Michael              16 North Shore-MR       3:09.00    3:14.51        
                  38.36     1:27.47 (49.11)   2:27.50 (1:00.03)     3:14.51 (47.01)
 -- DeKoning, Matthew         15 IA-MR                3:20.91         DQ        
                  44.75     1:34.31 (49.56)     2:28.48 (54.17)          DQ (38.70)