2009 MR NYSA Summer Relief Invitational - 5/31/2009              

                     Summer Relief 09, Sanction #: 090508                      
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:14.39  ZONE
        1:24.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Globus, Adi L             10 COND-MR              1:16.15    1:16.70 JO     
  2 Lauer, Amanda             10 NY Sharks-MR         1:16.30    1:16.83 JO     
  3 MacDougall, Heather       10 NY Sharks-MR         1:17.95    1:19.02 JO     
  4 Maronilla, Giselle P      10 COND-MR              1:18.85    1:20.68 JO     
  5 Malyszka, Kelly           10 COND-MR              1:22.16    1:23.02 JO     
  6 Ruggiero, Julia P         10 Empire-MR            1:24.13    1:23.35 JO     
  7 Cho, Jessica J            10 Empire-MR            1:20.71    1:23.93 JO     
  8 Chia, Eileen              10 FAST-MR              1:31.01    1:26.08        
  9 Smith, Jazmine K           8 Empire-MR            1:36.00    1:26.68        
 10 Montes, Cassidy L         10 FAST-MR              1:22.01    1:27.54        
 11 D'Amico, Nicole M         10 FAST-MR              1:28.01    1:27.95        
 12 Pon, Stephanie H          10 Empire-MR            1:28.00    1:31.28        
 13 Tsuei, Angela              9 COND-MR              1:28.54    1:31.37        
 14 Belovsky, Mia P           10 COND-MR              1:27.02    1:31.66        
 15 Johnson, Shaun             9 Sailfish-MR          1:19.71    1:31.86        
 16 Elliott, Lucy C            8 Flying Dolphins-MR   1:46.31    1:33.03        
 17 O'Shea, Kelli A            9 COND-MR              1:29.56    1:33.59        
 18 Ho, Samantha L             8 Empire-MR            1:31.28    1:33.65        
 19 Brickman, Natalie L       10 Flying Dolphins-MR   1:37.14    1:36.71        
 20 Andrews, Mika K           10 Empire-MR            1:33.60    1:38.73        
 21 Sasso, Josephine           9 Empire-MR                 NT    1:40.27        
 22 Bromley, Savannah R        8 Sailfish-MR          1:36.12    1:41.17        
 23 Lantin, Alexa T            9 Empire-MR            1:43.75    1:43.19        
 24 Adorable, Katherine R      9 COND-MR              1:51.27    1:46.42        
 25 Keaveney, Megan C          8 COND-MR              1:46.89    1:47.31        
 26 Zuks, Adelaine            10 COND-MR              1:43.90    1:48.68        
 27 Romero, Stefanie           9 FAST-MR              1:42.90    1:50.13        
 28 Shopovick, Olivia M        8 FAST-MR              1:48.30    1:52.27        
 29 Milrod, Maya L             7 Flying Dolphins-MR   2:03.00    1:52.61        
 30 Harding, Kaitlyn           9 COND-MR              1:48.14    1:53.53        
 31 Taveras, Angely            8 COND-MR              2:02.54    1:55.42        
 32 Fonseca, Natasha          10 FAST-MR              1:58.29    1:57.82        
 33 Weiss, Emily N             7 Flying Dolphins-MR        NT    1:58.89        
 34 Seck, Fatim                8 FAST-MR              2:01.54    2:00.38        
 35 Grant, Kymberlee D        10 COND-MR              1:50.00    2:02.95        
 36 Chen, Edenna H             7 COND-MR              1:54.49    2:04.48        
 37 Penha, Sachi C             9 FAST-MR              2:18.14    2:05.64        
 38 Schatz, Brooke J           8 COND-MR              1:56.21    2:07.02        
 39 Lopez, Karla V             9 FAST-MR              2:42.84    2:19.24        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:26.69  ZONE
        1:40.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lauer, Amanda             10 NY Sharks-MR         1:28.50    1:30.92 JO     
  2 Maronilla, Giselle P      10 COND-MR              1:29.89    1:31.47 JO     
  3 Tsuei, Angela              9 COND-MR              1:32.85    1:35.79 JO     
  4 Ruggiero, Julia P         10 Empire-MR            1:34.05    1:36.72 JO     
  5 Ho, Samantha L             8 Empire-MR            1:35.38    1:36.75 JO     
  6 Globus, Adi L             10 COND-MR              1:32.09    1:37.37 JO     
  7 Belovsky, Mia P           10 COND-MR              1:37.55    1:37.80 JO     
  8 Malyszka, Kelly           10 COND-MR              1:38.82    1:39.81 JO     
  9 Smith, Jazmine K           8 Empire-MR            1:45.00    1:42.80        
 10 D'Amico, Nicole M         10 FAST-MR              1:41.06    1:44.05        
 11 O'Shea, Kelli A            9 COND-MR              1:40.08    1:47.29        
 12 Lantin, Alexa T            9 Empire-MR            1:44.53    1:48.78        
 13 Walthall-Moon, Nia P       9 FAST-MR              1:54.62    1:52.68        
 14 Sasso, Josephine           9 Empire-MR                 NT    1:53.96        
 15 Andrews, Mika K           10 Empire-MR            1:44.91    1:55.04        
 16 Adorable, Katherine R      9 COND-MR              2:02.45    1:55.38        
 17 Zuks, Adelaine            10 COND-MR              1:50.14    1:57.29        
 18 Bromley, Savannah R        8 Sailfish-MR          1:57.97    1:58.50        
 19 Harding, Kaitlyn           9 COND-MR              1:51.94    2:00.01        
 20 Shopovick, Olivia M        8 FAST-MR              2:04.56    2:02.33        
 21 Romero, Stefanie           9 FAST-MR              1:55.26    2:02.74        
 22 Keaveney, Megan C          8 COND-MR              1:57.83    2:05.06        
 23 Fonseca, Natasha          10 FAST-MR              2:09.45    2:05.87        
 24 Chen, Edenna H             7 COND-MR              2:00.00    2:11.99        
 25 Schatz, Brooke J           8 COND-MR              2:08.95    2:14.11        
 26 Taveras, Angely            8 COND-MR              2:15.17    2:15.79        
 27 Grant, Kymberlee D        10 COND-MR              2:00.00    2:22.99        
 28 Lopez, Karla V             9 FAST-MR              2:20.42    2:48.48        
 -- Milrod, Maya L             7 Flying Dolphins-MR   2:15.00         DQ        
 -- Penha, Sachi C             9 FAST-MR              2:17.46         DQ        
 -- Seck, Fatim                8 FAST-MR              2:07.78         DQ        
 -- Elliott, Lucy C            8 Flying Dolphins-MR   1:39.00         DQ        
 -- Weiss, Emily N             7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.79  ZONE
        1:51.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDougall, Heather       10 NY Sharks-MR         1:33.74    1:39.70 JO     
  2 Lauer, Amanda             10 NY Sharks-MR         1:41.69    1:41.03 JO     
  3 Cho, Jessica J            10 Empire-MR            1:39.10    1:41.99 JO     
  4 Globus, Adi L             10 COND-MR              1:46.22    1:46.38 JO     
  5 Elting, Imani T           10 COND-MR              1:45.00    1:47.85 JO     
  6 Maronilla, Giselle P      10 COND-MR              1:47.27    1:49.02 JO     
  7 Malyszka, Kelly           10 COND-MR              1:49.98    1:51.92 JO     
  8 O'Shea, Kelli A            9 COND-MR              1:52.03    1:52.51        
  9 Ruggiero, Julia P         10 Empire-MR            1:52.79    1:52.80        
 10 Brickman, Natalie L       10 Flying Dolphins-MR   1:52.02    1:54.58        
 11 Pon, Stephanie H          10 Empire-MR            1:50.19    1:55.20        
 12 D'Amico, Nicole M         10 FAST-MR              1:54.10    1:56.56        
 13 Montes, Cassidy L         10 FAST-MR              1:49.93    1:57.98        
 14 Smith, Jazmine K           8 Empire-MR            2:01.00    1:59.47        
 15 Ho, Samantha L             8 Empire-MR            1:56.10    1:59.90        
 16 Lantin, Alexa T            9 Empire-MR            1:59.16    2:01.26        
 17 Walthall-Moon, Nia P       9 FAST-MR              2:08.51    2:08.91        
 18 Andrews, Mika K           10 Empire-MR            2:09.38    2:12.23        
 19 Weiss, Emily N             7 Flying Dolphins-MR   2:15.00    2:13.74        
 20 Johnson, Shaun             9 Sailfish-MR          1:43.66    2:14.26        
 21 Sasso, Josephine           9 Empire-MR                 NT    2:14.81        
 22 Chen, Edenna H             7 COND-MR              2:08.92    2:15.45        
 23 Romero, Stefanie           9 FAST-MR              2:17.60    2:16.87        
 24 Hodzic, Larissa            9 COND-MR              2:05.00    2:17.19        
 25 Fonseca, Natasha          10 FAST-MR              2:25.74    2:20.90        
 26 Milrod, Maya L             7 Flying Dolphins-MR   2:10.00    2:22.47        
 27 Zuks, Adelaine            10 COND-MR              2:28.33    2:26.52        
 28 Seck, Fatim                8 FAST-MR              2:20.14    2:42.59        
 29 Keaveney, Megan C          8 COND-MR              2:37.71    2:49.99        
 -- Taveras, Angely            8 COND-MR              2:30.00         DQ        
 -- Schatz, Brooke J           8 COND-MR              2:54.02         DQ        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:28.89  ZONE
        1:53.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elting, Imani T           10 COND-MR              1:36.00    1:31.14 JO     
  2 Tsuei, Angela              9 COND-MR              1:47.00    1:43.06 JO     
  3 Chia, Eileen              10 FAST-MR              1:52.23    1:51.21 JO     
  4 Elliott, Lucy C            8 Flying Dolphins-MR   2:00.00    2:04.57        
  5 Johnson, Shaun             9 Sailfish-MR          1:27.11    2:15.65        
  6 Hodzic, Larissa            9 COND-MR              2:00.00    2:23.16        
 -- Shopovick, Olivia M        8 FAST-MR              2:05.69         DQ        
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:03.59  ZONE
        3:30.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elting, Imani T           10 COND-MR              3:20.00    3:04.66 JO     
                1:25.49   3:04.66 (1:39.17)                                        
  2 MacDougall, Heather       10 NY Sharks-MR         3:02.81    3:09.02 JO     
                1:31.71   3:09.02 (1:37.31)                                        
  3 Cho, Jessica J            10 Empire-MR            3:15.00    3:16.78 JO     
                1:36.07   3:16.78 (1:40.71)                                        
  4 Montes, Cassidy L         10 FAST-MR              3:36.20    3:29.13 JO     
                1:46.19   3:29.13 (1:42.94)                                        
  5 Pon, Stephanie H          10 Empire-MR            3:31.05    3:31.08        
                1:42.02   3:31.08 (1:49.06)                                        
  6 Belovsky, Mia P           10 COND-MR              3:35.15    3:33.95        
                1:41.00   3:33.95 (1:52.95)                                        
  7 Chia, Eileen              10 FAST-MR              3:53.17    3:40.91        
                1:46.09   3:40.91 (1:54.82)                                        
  8 Brickman, Natalie L       10 Flying Dolphins-MR   3:52.56    3:47.89        
                1:54.17   3:47.89 (1:53.72)                                        
  9 Hodzic, Larissa            9 COND-MR              4:00.00    3:58.20        
                1:53.81   3:58.20 (2:04.39)                                        
 10 Walthall-Moon, Nia P       9 FAST-MR              4:20.40    4:17.00        
                1:53.77   4:17.00 (2:23.23)                                        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:05.49  METS
        1:06.29  ZONE
        1:11.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Kristina F         11 NY Sharks-MR         1:06.72    1:06.37 JO     
  2 Poleway, Caroline A       12 Empire-MR            1:06.09    1:06.57 JO     
  3 Samuels, Rachel A         12 COND-MR              1:09.67    1:09.54 JO     
  4 Thompson, Bebe B          11 Empire-MR            1:08.33    1:09.71 JO     
  5 Kaneko, Stacy C           11 Empire-MR            1:11.13    1:11.45 JO     
  6 McNamara, Alison M        11 Empire-MR            1:10.45    1:11.52        
  7 Schlesinger, Sarah B      11 Empire-MR            1:10.44    1:12.49        
  8 Farrell, Brenna K         11 COND-MR              1:12.70    1:13.78        
  9 Raciti, Krista M          12 Empire-MR            1:10.39    1:14.27        
 10 Siegel, Sophie H          11 Flying Dolphins-MR   1:12.18    1:14.45        
 11 Miara, Marissa            11 NY Sharks-MR         1:14.46    1:14.69        
 12 Katchis, Nicole E         11 Empire-MR            1:12.88    1:15.26        
 13 Kozma, Fanni              11 Empire-MR            1:14.14    1:15.56        
 14 Elwyn, Kitty K            11 Empire-MR            1:15.98    1:16.46        
 15 Alexander, Hayley M       12 Empire-MR            1:15.86    1:16.53        
 16 Hoisington, Acacia D      12 Empire-MR            1:17.86    1:17.09        
 17 Wicker, Kelly C           12 Empire-MR            1:10.00    1:17.19        
 18 Faust, Christina E        11 Sailfish-MR          1:16.60    1:17.30        
 19 Decrem, Nicole H          12 Empire-MR            1:12.09    1:17.55        
 20 Behnen, Natalie M         11 Empire-MR            1:14.23    1:17.59        
 21 Raphael, Michaela         12 NY Sharks-MR         1:16.86    1:18.02        
 22 Kalletta, Claire M        12 Aqua Gems-MR         1:16.11    1:18.12        
 23 Farrell, Shannon P        11 COND-MR              1:15.50    1:18.27        
 24 Badick, Mackenzie L       11 COND-MR              1:19.38    1:18.87        
 25 Cicalo, Julia A           12 NY Sharks-MR         1:18.49    1:20.19        
 26 Gardner, Kaitlyn M        12 Empire-MR            1:15.97    1:20.51        
 27 Abraham, Rebecca          12 COND-MR              1:25.47    1:20.69        
 28 Sawyers, Amelia E         12 Flying Dolphins-MR   1:22.11    1:20.75        
 29 Najarian, Eleni M         11 Empire-MR            1:17.08    1:20.79        
 30 Ciavarella, Nicole T      12 COND-MR              1:20.98    1:21.37        
 31 Sandoval, Lizbeth         11 Sailfish-MR          1:23.13    1:22.43        
 32 Leopizzi, Amanda M        11 Empire-MR            1:21.38    1:23.27        
 33 Haye, Adia                11 Sailfish-MR          1:29.46    1:24.23        
 34 DelMonaco, Alyssa         11 FAST-MR              1:25.96    1:25.82        
 35 Atkin, Taylor K           11 Empire-MR            1:25.67    1:26.44        
 36 Chen, Jessica J           11 COND-MR              1:21.68    1:26.60        
 37 Nix, Sabine A             11 Empire-MR            1:26.85    1:27.56        
 38 Shopovick, Victoria L     11 FAST-MR              1:28.60    1:27.99        
 39 Farrell, Teresa M         11 COND-MR              1:29.88    1:28.61        
 40 Sosa, Sabrina             12 COND-MR              1:22.00    1:31.69        
 41 Conway, Megan F           11 COND-MR              1:30.02    1:32.13        
 42 Stafford, Paloma          11 Flying Dolphins-MR   1:36.89    1:36.59        
 43 Romano, Nicole P          11 Empire-MR            1:35.42    1:36.81        
 44 Doyle, Aine               11 COND-MR              1:49.06    1:48.31        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:15.99  METS
        1:16.59  ZONE
        1:24.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Brenna K         11 COND-MR              1:20.13    1:22.51 JO     
  2 Siegel, Sophie H          11 Flying Dolphins-MR   1:19.00    1:22.57 JO     
  3 Cicalo, Julia A           12 NY Sharks-MR         1:21.55    1:22.63 JO     
  4 McGovern, Meaghan O       12 COND-MR              1:24.82    1:27.70        
  5 Samuels, Rachel A         12 COND-MR              1:22.19    1:27.81        
  6 Miara, Marissa            11 NY Sharks-MR         1:26.69    1:29.20        
  7 Faust, Christina E        11 Sailfish-MR          1:26.34    1:29.87        
  8 Sandoval, Lizbeth         11 Sailfish-MR          1:31.34    1:32.23        
  9 Cullinan, Madison         11 NY Sharks-MR         1:26.85    1:33.25        
 10 Badick, Mackenzie L       11 COND-MR              1:34.30    1:33.32        
 11 Haye, Adia                11 Sailfish-MR          1:35.87    1:38.14        
 12 Sawyers, Amelia E         12 Flying Dolphins-MR   1:33.11    1:38.28        
 13 Chen, Jessica J           11 COND-MR              1:36.48    1:42.76        
 14 Shopovick, Victoria L     11 FAST-MR              1:33.61    1:43.23        
 15 Farrell, Teresa M         11 COND-MR              1:35.37    1:43.85        
 16 Romano, Nicole P          11 Empire-MR            1:45.26    1:43.87        
 17 Conway, Megan F           11 COND-MR              1:44.75    1:44.51        
 18 O'Meara, Sappha E         11 Flying Dolphins-MR   1:40.00    1:45.49        
 19 Abraham, Rebecca          12 COND-MR              1:35.00    1:45.71        
 20 Sosa, Sabrina             12 COND-MR              1:40.00    1:52.59        
 21 Stafford, Paloma          11 Flying Dolphins-MR   1:49.55    1:54.46        
 22 Doyle, Aine               11 COND-MR              2:04.70    2:00.56        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:24.99  METS
        1:26.69  ZONE
        1:35.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciavarella, Nicole T      12 COND-MR              1:27.69    1:26.54 ZONE   
  2 Gardner, Kaitlyn M        12 Empire-MR            1:22.83    1:26.94 JO     
  3 Fried, Carly T            11 Flying Dolphins-MR   1:30.11    1:31.64 JO     
  4 Thompson, Bebe B          11 Empire-MR            1:32.27    1:32.42 JO     
  5 McNamara, Alison M        11 Empire-MR            1:29.87    1:34.97 JO     
  6 Brickman, Molly E         12 Flying Dolphins-MR   1:31.61    1:35.31 JO     
  7 Miara, Marissa            11 NY Sharks-MR         1:37.49    1:36.79        
  8 Barclay, Skye M           11 Flying Dolphins-MR   1:35.71    1:38.16        
  9 Elwyn, Kitty K            11 Empire-MR            1:36.77    1:38.35        
 10 Marinello, Ashley         12 COND-MR              1:32.78    1:38.56        
 11 Schlesinger, Sarah B      11 Empire-MR            1:36.86    1:38.64        
 12 Raciti, Krista M          12 Empire-MR            1:27.07    1:38.91        
 13 Behnen, Natalie M         11 Empire-MR            1:37.05    1:38.99        
 14 Sawyers, Amelia E         12 Flying Dolphins-MR   1:35.00    1:39.29        
 15 Cullinan, Madison         11 NY Sharks-MR         1:38.40    1:39.70        
 16 O'Meara, Sappha E         11 Flying Dolphins-MR   1:37.78    1:40.02        
 17 Kaneko, Stacy C           11 Empire-MR            1:36.35    1:40.25        
 18 Miesner, Claudia J        11 NY Sharks-MR         1:33.87    1:40.43        
 19 Decrem, Nicole H          12 Empire-MR            1:34.94    1:40.83        
 20 Nix, Sabine A             11 Empire-MR            1:38.90    1:42.59        
 21 Levy, Hillary A           12 COND-MR              1:43.70    1:42.79        
 22 Haye, Adia                11 Sailfish-MR          1:41.87    1:43.75        
 23 Raphael, Michaela         12 NY Sharks-MR         1:39.70    1:43.84        
 24 Poleway, Caroline A       12 Empire-MR            1:34.30    1:44.39        
 25 Kozma, Fanni              11 Empire-MR            1:41.33    1:45.64        
 26 Leopizzi, Amanda M        11 Empire-MR            1:39.79    1:46.27        
 27 Samuels, Rachel A         12 COND-MR              1:41.79    1:47.21        
 28 Katchis, Nicole E         11 Empire-MR            1:41.16    1:47.37        
 29 Lipton, Jessica R         11 Flying Dolphins-MR   1:46.36    1:49.27        
 30 Alexander, Hayley M       12 Empire-MR            1:42.21    1:49.94        
 31 Abraham, Rebecca          12 COND-MR              1:47.92    1:49.97        
 32 Najarian, Eleni M         11 Empire-MR            1:49.49    1:51.04        
 33 Romano, Nicole P          11 Empire-MR            1:53.21    1:51.27        
 34 Conway, Megan F           11 COND-MR              1:51.04    1:51.30        
 35 Farrell, Teresa M         11 COND-MR              1:50.58    1:52.05        
 36 Chen, Jessica J           11 COND-MR              1:48.87    1:54.59        
 37 Atkin, Taylor K           11 Empire-MR            1:53.94    1:54.97        
 38 Wicker, Kelly C           12 Empire-MR            1:43.66    1:56.61        
 39 Stafford, Paloma          11 Flying Dolphins-MR   1:58.62    2:01.55        
 40 DelMonaco, Alyssa         11 FAST-MR              2:04.13    2:01.76        
 41 Sosa, Sabrina             12 COND-MR              1:48.00    2:03.74        
 42 Badick, Mackenzie L       11 COND-MR              2:02.59    2:03.87        
 43 Hoisington, Acacia D      12 Empire-MR            2:00.30    2:09.65        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:12.49  METS
        1:13.79  ZONE
        1:25.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Kristina F         11 NY Sharks-MR         1:15.23    1:16.03 JO     
  2 Brickman, Molly E         12 Flying Dolphins-MR   1:18.00    1:20.31 JO     
  3 Kalletta, Claire M        12 Aqua Gems-MR         1:18.86    1:24.78 JO     
  4 Marinello, Ashley         12 COND-MR              1:31.00    1:25.55 JO     
  5 Lipton, Jessica R         11 Flying Dolphins-MR   1:21.16    1:26.98        
  6 Raphael, Michaela         12 NY Sharks-MR         1:24.15    1:27.85        
  7 Barclay, Skye M           11 Flying Dolphins-MR   1:20.78    1:29.16        
  8 Fried, Carly T            11 Flying Dolphins-MR   1:25.53    1:34.84        
  9 Siegel, Sophie H          11 Flying Dolphins-MR   1:21.51    1:35.03        
 10 Farrell, Shannon P        11 COND-MR              1:51.70    1:42.95        
 -- Shopovick, Victoria L     11 FAST-MR              1:53.57         DQ        
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:38.99  METS
        2:43.29  ZONE
        2:59.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Kristina F         11 NY Sharks-MR         2:47.02    2:43.64 JO     
                1:17.70   2:43.64 (1:25.94)                                        
  2 Thompson, Bebe B          11 Empire-MR            2:43.79    2:44.55 JO     
                1:17.07   2:44.55 (1:27.48)                                        
  3 Poleway, Caroline A       12 Empire-MR            2:46.73    2:45.37 JO     
                1:16.69   2:45.37 (1:28.68)                                        
  4 McNamara, Alison M        11 Empire-MR            2:47.82    2:49.46 JO     
                1:23.98   2:49.46 (1:25.48)                                        
  5 Brickman, Molly E         12 Flying Dolphins-MR   2:54.90    2:52.73 JO     
                1:21.21   2:52.73 (1:31.52)                                        
  6 Farrell, Brenna K         11 COND-MR              2:55.75    2:54.38 JO     
                1:24.14   2:54.38 (1:30.24)                                        
  7 Marinello, Ashley         12 COND-MR              2:53.24    2:56.38 JO     
                1:23.83   2:56.38 (1:32.55)                                        
  8 Schlesinger, Sarah B      11 Empire-MR            2:50.30    2:56.64 JO     
                1:26.51   2:56.64 (1:30.13)                                        
  9 Kaneko, Stacy C           11 Empire-MR            2:57.90    2:58.31 JO     
                1:25.81   2:58.31 (1:32.50)                                        
 10 Fried, Carly T            11 Flying Dolphins-MR   2:55.08    2:58.64 JO     
                1:24.85   2:58.64 (1:33.79)                                        
 11 Barclay, Skye M           11 Flying Dolphins-MR   2:55.00    2:59.61 JO     
                1:22.40   2:59.61 (1:37.21)                                        
 12 Behnen, Natalie M         11 Empire-MR            3:05.13    3:00.47        
                1:28.98   3:00.47 (1:31.49)                                        
 13 Decrem, Nicole H          12 Empire-MR            2:57.57    3:01.61        
                1:25.25   3:01.61 (1:36.36)                                        
 14 Elwyn, Kitty K            11 Empire-MR            3:03.87    3:01.62        
                1:27.64   3:01.62 (1:33.98)                                        
 15 Ciavarella, Nicole T      12 COND-MR              3:19.54    3:03.49        
                1:33.74   3:03.49 (1:29.75)                                        
 16 Raciti, Krista M          12 Empire-MR            2:50.74    3:04.64        
                1:28.97   3:04.64 (1:35.67)                                        
 17 Gardner, Kaitlyn M        12 Empire-MR            2:58.02    3:05.52        
                1:32.42   3:05.52 (1:33.10)                                        
 18 McGovern, Meaghan O       12 COND-MR              3:02.13    3:06.38        
                1:31.03   3:06.38 (1:35.35)                                        
 19 Katchis, Nicole E         11 Empire-MR            3:09.68    3:06.78        
                1:31.00   3:06.78 (1:35.78)                                        
 20 Kozma, Fanni              11 Empire-MR            3:03.42    3:07.38        
                1:29.56   3:07.38 (1:37.82)                                        
 21 Lipton, Jessica R         11 Flying Dolphins-MR   3:13.00    3:08.60        
                1:29.96   3:08.60 (1:38.64)                                        
 22 Cullinan, Madison         11 NY Sharks-MR         3:06.65    3:10.64        
                1:32.60   3:10.64 (1:38.04)                                        
 23 Leopizzi, Amanda M        11 Empire-MR            3:08.67    3:10.74        
                1:30.94   3:10.74 (1:39.80)                                        
 24 Alexander, Hayley M       12 Empire-MR            3:02.68    3:12.12        
                1:32.22   3:12.12 (1:39.90)                                        
 25 Najarian, Eleni M         11 Empire-MR            3:07.18    3:12.14        
                1:27.48   3:12.14 (1:44.66)                                        
 26 Wicker, Kelly C           12 Empire-MR            2:57.37    3:13.69        
                1:27.89   3:13.69 (1:45.80)                                        
 27 Kalletta, Claire M        12 Aqua Gems-MR         3:07.50    3:14.45        
                1:26.69   3:14.45 (1:47.76)                                        
 28 Faust, Christina E        11 Sailfish-MR          3:20.51    3:15.26        
                1:33.71   3:15.26 (1:41.55)                                        
 29 Cicalo, Julia A           12 NY Sharks-MR         3:12.62    3:16.05        
                1:35.60   3:16.05 (1:40.45)                                        
 30 Farrell, Shannon P        11 COND-MR              3:10.63    3:18.11        
                1:35.60   3:18.11 (1:42.51)                                        
 31 Miesner, Claudia J        11 NY Sharks-MR         3:12.41    3:20.09        
                1:36.63   3:20.09 (1:43.46)                                        
 32 Nix, Sabine A             11 Empire-MR            3:22.43    3:21.24        
                1:38.75   3:21.24 (1:42.49)                                        
 33 DelMonaco, Alyssa         11 FAST-MR              3:32.66    3:22.03        
                1:35.32   3:22.03 (1:46.71)                                        
 34 Atkin, Taylor K           11 Empire-MR            3:27.97    3:24.46        
                1:35.91   3:24.46 (1:48.55)                                        
 35 Sandoval, Lizbeth         11 Sailfish-MR          3:23.13    3:25.55        
                1:38.49   3:25.55 (1:47.06)                                        
 36 Levy, Hillary A           12 COND-MR              3:18.33    3:26.71        
                1:50.04   3:26.71 (1:36.67)                                        
 37 Hoisington, Acacia D      12 Empire-MR            3:31.33    3:26.78        
                1:35.48   3:26.78 (1:51.30)                                        
 38 O'Meara, Sappha E         11 Flying Dolphins-MR   3:24.61    3:28.62        
                1:42.74   3:28.62 (1:45.88)                                        
 
Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:16.99  ZONE
        2:19.99  METS
        2:29.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Brianna N          20 COND-MR              2:11.59    2:18.19 METS   
                1:06.20   2:18.19 (1:11.99)                                        
  2 Arnott, Katie             15 NY Sharks-MR         2:16.33    2:21.80 JO     
                1:09.30   2:21.80 (1:12.50)                                        
  3 Armstrong, Shannon        15 NY Sharks-MR         2:15.87    2:23.67 JO     
                1:08.64   2:23.67 (1:15.03)                                        
  4 Gawlik, Keri N            13 NY Sharks-MR         2:20.32    2:24.20 JO     
                1:12.04   2:24.20 (1:12.16)                                        
  5 Bailey, Brittany M        13 NY Sharks-MR         2:23.63    2:25.00 JO     
                1:11.54   2:25.00 (1:13.46)                                        
  6 Andrews, Jinan M          13 Aqua Gems-MR         2:22.27    2:25.10 JO     
                1:10.83   2:25.10 (1:14.27)                                        
  7 Barry, Elizabeth R        14 NY Sharks-MR         2:18.94    2:26.23 JO     
                1:10.46   2:26.23 (1:15.77)                                        
  8 Poindexter, Tiana         13 NY Sharks-MR         2:21.30    2:26.74 JO     
                1:10.43   2:26.74 (1:16.31)                                        
  9 Morris, Cara K            15 COND-MR              2:22.62    2:27.14 JO     
                1:13.05   2:27.14 (1:14.09)                                        
 10 Cooney, Alexandra M       17 Aqua Gems-MR         2:20.45    2:27.70 JO     
                1:12.22   2:27.70 (1:15.48)                                        
 11 Burke, Meaghan            16 NY Sharks-MR         2:15.76    2:29.26 JO     
                1:10.40   2:29.26 (1:18.86)                                        
 12 McKallen, Theresa         14 NY Sharks-MR         2:27.98    2:29.37 JO     
                1:13.25   2:29.37 (1:16.12)                                        
 13 Lappas, Olivia            13 NY Sharks-MR         2:27.47    2:31.33        
                1:13.98   2:31.33 (1:17.35)                                        
 14 Maruo, Haruka             15 COND-MR              2:21.00    2:35.15        
                1:15.22   2:35.15 (1:19.93)                                        
 15 Brooks, Alexandra         13 Unattached           2:30.05    2:35.75        
                1:15.53   2:35.75 (1:20.22)                                        
 16 Jacob, Kaitlin            14 NY Sharks-MR         2:29.83    2:37.99        
                1:16.38   2:37.99 (1:21.61)                                        
 17 Lauer, Valerie            13 NY Sharks-MR         2:29.69    2:38.34        
                1:16.47   2:38.34 (1:21.87)                                        
 18 Minichetti, Cara          14 NY Sharks-MR         2:26.63    2:38.77        
                1:14.49   2:38.77 (1:24.28)                                        
 19 Russo, Caroline           14 NY Sharks-MR         2:34.58    2:39.68        
                1:19.05   2:39.68 (1:20.63)                                        
 20 Goreshnik, Ashley H       13 NY Sharks-MR         2:33.04    2:39.88        
                1:18.13   2:39.88 (1:21.75)                                        
 21 Drilliich, Gabrielle      16 COND-MR                   NT    2:43.90        
                1:20.21   2:43.90 (1:23.69)                                        
 22 Leffler, Magna S          14 COND-MR              2:35.84    2:44.69        
                1:19.30   2:44.69 (1:25.39)                                        
 23 Bradnock, Taylor A        13 COND-MR              2:45.00    2:45.17        
                1:22.20   2:45.17 (1:22.97)                                        
 24 Brown, Nikki G            13 COND-MR              2:44.67    2:45.55        
                1:22.03   2:45.55 (1:23.52)                                        
 25 Sollitto, Christina H     14 COND-MR              2:42.22    2:47.63        
                1:20.68   2:47.63 (1:26.95)                                        
 26 Bernstein, Olive E        14 COND-MR              2:34.23    2:48.22        
                1:22.77   2:48.22 (1:25.45)                                        
 27 Boyadjian, Christina      14 NY Sharks-MR         2:42.82    2:48.90        
                1:22.17   2:48.90 (1:26.73)                                        
 28 Mathers, Hanna            15 NY Sharks-MR         2:45.76    2:49.70        
                1:22.73   2:49.70 (1:26.97)                                        
 29 Ouldibbat, Laila          14 Sailfish-MR          2:43.92    2:51.10        
                1:21.83   2:51.10 (1:29.27)                                        
 30 Sun, Angela               13 FAST-MR              3:02.55    2:55.74        
                1:22.87   2:55.74 (1:32.87)                                        
 31 Bonifacio, Stephanie M    16 COND-MR              2:47.68    2:57.23        
                1:26.08   2:57.23 (1:31.15)                                        
 32 Lillian, Ava S            13 Aqua Gems-MR         3:07.83    2:57.92        
                1:22.95   2:57.92 (1:34.97)                                        
 33 Catalano, Valerie         16 NY Sharks-MR         2:58.05    2:58.34        
                1:24.83   2:58.34 (1:33.51)                                        
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:35.49  ZONE
        2:44.99  METS
        2:49.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bailey, Brittany M        13 NY Sharks-MR         2:30.03    2:36.09 METS   
                1:17.19   2:36.09 (1:18.90)                                        
  2 Barry, Elizabeth R        14 NY Sharks-MR         2:34.96    2:41.30 METS   
                1:19.27   2:41.30 (1:22.03)                                        
  3 Gawlik, Keri N            13 NY Sharks-MR         2:30.80    2:41.76 METS   
                1:19.57   2:41.76 (1:22.19)                                        
  4 Grady, Caitlin M          13 NY Sharks-MR         2:56.53    2:45.97 JO     
                1:20.48   2:45.97 (1:25.49)                                        
  5 Andrews, Jinan M          13 Aqua Gems-MR         2:40.93    2:47.41 JO     
                1:20.37   2:47.41 (1:27.04)                                        
  6 Armstrong, Alyssa         17 NY Sharks-MR         2:43.75    2:49.68 JO     
                1:23.12   2:49.68 (1:26.56)                                        
  7 Burke, Meaghan            16 NY Sharks-MR         2:33.80    2:52.53        
                1:23.45   2:52.53 (1:29.08)                                        
  8 Poindexter, Tiana         13 NY Sharks-MR         2:38.79    2:52.80        
                1:26.58   2:52.80 (1:26.22)                                        
  9 Lauer, Valerie            13 NY Sharks-MR         2:49.57    2:53.79        
                1:26.27   2:53.79 (1:27.52)                                        
 10 Jacob, Kaitlin            14 NY Sharks-MR         2:42.25    2:54.60        
 11 Minichetti, Cara          14 NY Sharks-MR         2:48.03    2:56.32        
                1:24.62   2:56.32 (1:31.70)                                        
 12 Cooney, Alexandra M       17 Aqua Gems-MR         2:44.69    2:59.14        
                1:29.27   2:59.14 (1:29.87)                                        
 13 Armstrong, Shannon        15 NY Sharks-MR         2:42.64    3:00.09        
                1:28.75   3:00.09 (1:31.34)                                        
 14 Sollitto, Christina H     14 COND-MR              2:56.54    3:07.05        
                1:30.97   3:07.05 (1:36.08)                                        
 15 Leffler, Magna S          14 COND-MR              3:00.24    3:08.62        
                1:34.18   3:08.62 (1:34.44)                                        
 16 Goreshnik, Ashley H       13 NY Sharks-MR         2:54.63    3:09.51        
                1:32.77   3:09.51 (1:36.74)                                        
 17 Brown, Nikki G            13 COND-MR              3:15.73    3:09.98        
                1:32.62   3:09.98 (1:37.36)                                        
 18 Ouldibbat, Laila          14 Sailfish-MR          3:06.50    3:16.20        
                1:34.83   3:16.20 (1:41.37)                                        
 19 Lillian, Ava S            13 Aqua Gems-MR         3:17.16    3:16.81        
                1:36.86   3:16.81 (1:39.95)                                        
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:56.29  ZONE
        3:05.99  METS
        3:14.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arnott, Katie             15 NY Sharks-MR         2:43.12    2:53.56 ZONE   
                1:24.03   2:53.56 (1:29.53)                                        
  2 McKallen, Theresa         14 NY Sharks-MR         2:45.35    2:54.10 ZONE   
                1:23.83   2:54.10 (1:30.27)                                        
  3 Grady, Caitlin M          13 NY Sharks-MR         2:52.01    2:57.02 METS   
                1:24.89   2:57.02 (1:32.13)                                        
  4 Maruo, Haruka             15 COND-MR              3:04.18    3:07.86 JO     
                1:30.79   3:07.86 (1:37.07)                                        
  5 Armstrong, Alyssa         17 NY Sharks-MR         2:59.59    3:15.56        
                1:31.43   3:15.56 (1:44.13)                                        
  6 Mathers, Hanna            15 NY Sharks-MR         3:14.61    3:17.56        
                1:36.78   3:17.56 (1:40.78)                                        
  7 Boyadjian, Christina      14 NY Sharks-MR         3:14.30    3:19.55        
                1:36.81   3:19.55 (1:42.74)                                        
  8 Webber, Claire            15 NY Sharks-MR         3:07.17    3:20.36        
                1:36.48   3:20.36 (1:43.88)                                        
  9 Morris, Cara K            15 COND-MR              3:13.58    3:26.55        
                1:40.47   3:26.55 (1:46.08)                                        
 10 Wagner, Savannah C        15 COND-MR              3:21.95    3:26.64        
                1:40.95   3:26.64 (1:45.69)                                        
 11 Catalano, Valerie         16 NY Sharks-MR         3:22.81    3:30.21        
                1:42.46   3:30.21 (1:47.75)                                        
 12 Bonifacio, Stephanie M    16 COND-MR              3:27.36    3:35.81        
                1:44.64   3:35.81 (1:51.17)                                        
 13 Bradnock, Taylor A        13 COND-MR              3:18.00    3:40.00        
                1:44.01   3:40.00 (1:55.99)                                        
 14 Lillian, Ava S            13 Aqua Gems-MR         3:59.84    3:45.60        
                1:49.19   3:45.60 (1:56.41)                                        
 15 Sun, Angela               13 FAST-MR              3:45.26    3:50.63        
                1:50.42   3:50.63 (2:00.21)                                        
 
Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:31.59  ZONE
        2:45.99  METS
        2:50.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drilliich, Gabrielle      16 COND-MR                   NT    2:42.89 METS   
                1:17.01   2:42.89 (1:25.88)                                        
  2 Goreshnik, Ashley H       13 NY Sharks-MR         2:45.26    2:47.87 JO     
                1:19.51   2:47.87 (1:28.36)                                        
 
Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:35.89  ZONE
        2:38.99  METS
        2:49.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arnott, Katie             15 NY Sharks-MR         2:27.90    2:34.64 ZONE   
                1:14.40   2:34.64 (1:20.24)                                        
  2 Burns, Brianna N          20 COND-MR              2:37.83    2:38.35 METS   
                1:16.27   2:38.35 (1:22.08)                                        
  3 Gawlik, Keri N            13 NY Sharks-MR         2:38.23    2:38.83 METS   
                1:16.07   2:38.83 (1:22.76)                                        
  4 Bailey, Brittany M        13 NY Sharks-MR         2:38.02    2:39.60 JO     
                1:14.22   2:39.60 (1:25.38)                                        
  5 McKallen, Theresa         14 NY Sharks-MR         2:37.31    2:40.54 JO     
                1:18.17   2:40.54 (1:22.37)                                        
  6 Grady, Caitlin M          13 NY Sharks-MR         2:42.70    2:41.95 JO     
                1:16.28   2:41.95 (1:25.67)                                        
  7 Barry, Elizabeth R        14 NY Sharks-MR         2:37.81    2:42.43 JO     
                1:17.04   2:42.43 (1:25.39)                                        
  8 Armstrong, Alyssa         17 NY Sharks-MR         2:40.44    2:45.31 JO     
                1:17.94   2:45.31 (1:27.37)                                        
  9 Maruo, Haruka             15 COND-MR              2:43.97    2:48.07 JO     
                1:22.69   2:48.07 (1:25.38)                                        
 10 Armstrong, Shannon        15 NY Sharks-MR         2:46.39    2:50.44        
                1:19.84   2:50.44 (1:30.60)                                        
 11 Cooney, Alexandra M       17 Aqua Gems-MR         2:45.67    2:52.99        
                1:24.35   2:52.99 (1:28.64)                                        
 12 Lauer, Valerie            13 NY Sharks-MR         2:54.36    2:53.19        
                1:18.51   2:53.19 (1:34.68)                                        
 13 Morris, Cara K            15 COND-MR              2:40.03    2:53.62        
                1:23.47   2:53.62 (1:30.15)                                        
 14 Minichetti, Cara          14 NY Sharks-MR         2:47.07    2:53.90        
                1:20.56   2:53.90 (1:33.34)                                        
 15 Lappas, Olivia            13 NY Sharks-MR         2:55.68    2:55.24        
                1:25.96   2:55.24 (1:29.28)                                        
 16 Leffler, Magna S          14 COND-MR              3:00.00    2:58.12        
 17 Mathers, Hanna            15 NY Sharks-MR         2:59.56    2:58.14        
                1:26.93   2:58.14 (1:31.21)                                        
 18 Russo, Caroline           14 NY Sharks-MR         2:52.49    2:58.40        
                1:26.92   2:58.40 (1:31.48)                                        
 19 Jacob, Kaitlin            14 NY Sharks-MR         2:53.42    2:58.50        
                1:22.25   2:58.50 (1:36.25)                                        
 20 Burke, Meaghan            16 NY Sharks-MR         2:49.95    2:58.72        
                1:26.64   2:58.72 (1:32.08)                                        
 21 Boyadjian, Christina      14 NY Sharks-MR         2:56.97    3:01.39        
                1:28.85   3:01.39 (1:32.54)                                        
 22 Bradnock, Taylor A        13 COND-MR              3:07.69    3:02.12        
                1:27.24   3:02.12 (1:34.88)                                        
 23 Sollitto, Christina H     14 COND-MR              3:04.55    3:03.11        
                1:27.35   3:03.11 (1:35.76)                                        
 24 Ouldibbat, Laila          14 Sailfish-MR          2:58.59    3:05.99        
                1:31.00   3:05.99 (1:34.99)                                        
 25 Bernstein, Olive E        14 COND-MR              3:04.96    3:07.60        
                1:28.14   3:07.60 (1:39.46)                                        
 26 Sun, Angela               13 FAST-MR              3:16.37    3:13.36        
                1:30.03   3:13.36 (1:43.33)                                        
 27 Brown, Nikki G            13 COND-MR              3:01.13    3:13.71        
                1:30.61   3:13.71 (1:43.10)                                        
 28 Bonifacio, Stephanie M    16 COND-MR              3:11.86    3:20.29        
                1:40.09   3:20.29 (1:40.20)                                        
 
Girls 400 LC Meter IM
===============================================================================
        5:30.49  ZONE
        5:38.99  METS
        5:55.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drilliich, Gabrielle      16 COND-MR                   NT    5:51.92 JO     
                1:20.29   2:49.60 (1:29.31)   4:32.28 (1:42.68)   5:51.92 (1:19.64)
  2 Andrews, Jinan M          13 Aqua Gems-MR         5:41.13    6:00.78        
                1:18.56   2:51.60 (1:33.04)   4:39.40 (1:47.80)   6:00.78 (1:21.38)
  3 Lappas, Olivia            13 NY Sharks-MR         6:05.67    6:07.34        
                1:26.80   3:02.99 (1:36.19)   4:53.60 (1:50.61)   6:07.34 (1:13.74)
  4 Brooks, Alexandra         13 Unattached           6:53.45    6:28.14        
                1:36.19   3:17.27 (1:41.08)   5:05.34 (1:48.07)   6:28.14 (1:22.80)
  5 Russo, Caroline           14 NY Sharks-MR         6:04.52    6:28.15        
                1:35.59   3:12.31 (1:36.72)   5:05.40 (1:53.09)   6:28.15 (1:22.75)
  6 Bernstein, Olive E        14 COND-MR              6:53.25    6:43.84        
                1:31.02   3:11.52 (1:40.50)   5:11.54 (2:00.02)   6:43.84 (1:32.30)
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.29  ZONE
        1:27.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Gus E           9 Empire-MR            1:22.76    1:22.05 JO     
  2 Bogart, Liam P             9 Empire-MR            1:26.30    1:24.33 JO     
  3 Ouldibbat, Hamza          10 Sailfish-MR          1:25.34    1:24.97 JO     
  4 Kalletta, George E         9 Aqua Gems-MR         1:23.57    1:27.02 JO     
  5 Kenny, Tyler               9 NY Sharks-MR         1:33.95    1:28.13        
  6 Iorizzo, Kyle              9 NY Sharks-MR         1:24.85    1:29.05        
  7 Ridge, Liam M             10 COND-MR              1:32.51    1:32.01        
  8 Paccione, Sawyer           9 Sailfish-MR          1:29.14    1:35.78        
  9 Senior, Kymani            10 FAST-MR              1:31.94    1:36.13        
 10 Todorovic, Stephan A       8 COND-MR              1:36.46    1:36.75        
 11 Behbehani, Tirdod          9 COND-MR              1:32.79    1:38.75        
 12 Shipman, Henry M          10 Empire-MR            1:42.81    1:38.79        
 13 Kahn, Alec P               9 Flying Dolphins-MR   1:37.69    1:41.54        
 14 Ho, Lleyton M              8 Empire-MR            1:51.82    1:44.19        
 15 Coogan, Matt C             7 COND-MR              1:46.16    1:47.38        
 16 Poindexter, Gage           8 NY Sharks-MR         2:21.60    1:49.63        
 17 Antash, George T           9 COND-MR              1:47.44    1:50.45        
 18 Sun Huang, Michael         8 NY Sharks-MR              NT    1:52.65        
 19 Tao, Victor                8 NY Sharks-MR              NT    1:53.12        
 20 Paruvangada, Bopu          8 COND-MR              1:41.00    1:53.16        
 21 Giraldez, Clark           10 NY Sharks-MR         1:50.85    1:54.20        
 22 Doherty, Sean P            8 COND-MR              1:57.43    1:54.22        
 23 Todorovic, Nicholas A      6 COND-MR              2:15.00    2:09.73        
 24 Fonseca, Joshua            7 FAST-MR              2:05.68    2:20.63        
 -- Weston, Scott A           10 Empire-MR            1:20.08         DQ        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:26.39  ZONE
        1:42.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bogart, Liam P             9 Empire-MR            1:28.82    1:27.90 JO     
  2 Rodriguez, Gus E           9 Empire-MR            1:28.38    1:31.81 JO     
  3 Iorizzo, Kyle              9 NY Sharks-MR         1:38.27    1:40.22 JO     
  4 Kenny, Tyler               9 NY Sharks-MR         1:42.48    1:40.38 JO     
  5 Ouldibbat, Hamza          10 Sailfish-MR          1:32.75    1:41.35 JO     
  6 Weston, Scott A           10 Empire-MR            1:36.12    1:42.38 JO     
  7 Ho, Lleyton M              8 Empire-MR            1:47.40    1:49.84        
  8 Paccione, Sawyer           9 Sailfish-MR          1:42.78    1:51.75        
  9 Todorovic, Stephan A       8 COND-MR              1:55.00    1:52.36        
 10 Shipman, Henry M          10 Empire-MR            1:47.33    1:52.76        
 11 Ridge, Liam M             10 COND-MR              1:46.79    1:57.25        
 12 Sun Huang, Michael         8 NY Sharks-MR              NT    1:58.31        
 13 Coogan, Matt C             7 COND-MR              2:00.64    2:03.25        
 14 Behbehani, Tirdod          9 COND-MR              1:47.00    2:03.72        
 15 Antash, George T           9 COND-MR              1:54.60    2:04.02        
 16 Paruvangada, Bopu          8 COND-MR              1:58.00    2:07.45        
 17 Giraldez, Clark           10 NY Sharks-MR         2:08.99    2:08.04        
 18 Doherty, Sean P            8 COND-MR              2:08.62    2:08.73        
 19 Tao, Victor                8 NY Sharks-MR              NT    2:17.53        
 20 Fonseca, Joshua            7 FAST-MR              2:09.36    2:29.35        
 21 Todorovic, Nicholas A      6 COND-MR              2:30.00    2:29.63        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.79  ZONE
        1:56.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wolfe, Morgan S           10 Flying Dolphins-MR   1:35.66    1:38.32 ZONE   
  2 Weston, Scott A           10 Empire-MR            1:39.68    1:46.46 JO     
  3 Rodriguez, Gus E           9 Empire-MR            1:44.69    1:51.21 JO     
  4 Bogart, Liam P             9 Empire-MR            1:52.98    1:53.23 JO     
  5 Kalletta, George E         9 Aqua Gems-MR         2:23.56    1:57.86        
  6 Senior, Kymani            10 FAST-MR              1:50.71    1:59.99        
  7 Ouldibbat, Hamza          10 Sailfish-MR          1:57.92    2:03.34        
  8 Kenny, Tyler               9 NY Sharks-MR         2:25.58    2:09.37        
  9 Kahn, Alec P               9 Flying Dolphins-MR   2:00.94    2:09.95        
 10 Giraldez, Clark           10 NY Sharks-MR         2:10.57    2:10.23        
 11 Poindexter, Gage           8 NY Sharks-MR         3:00.85    2:14.40        
 12 Ho, Lleyton M              8 Empire-MR            2:18.83    2:15.77        
 13 Shipman, Henry M          10 Empire-MR            2:20.44    2:19.22        
 14 Ridge, Liam M             10 COND-MR              2:13.15    2:20.06        
 15 Todorovic, Stephan A       8 COND-MR              2:27.26    2:22.16        
 16 Sun Huang, Michael         8 NY Sharks-MR              NT    2:22.56        
 17 Paruvangada, Bopu          8 COND-MR              2:13.00    2:39.73        
 -- Tao, Victor                8 NY Sharks-MR              NT         DQ        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:30.49  ZONE
        1:53.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wolfe, Morgan S           10 Flying Dolphins-MR   1:35.00    1:40.03 JO     
  2 Iorizzo, Kyle              9 NY Sharks-MR         1:40.22    1:41.93 JO     
  3 Kalletta, George E         9 Aqua Gems-MR         2:03.43    1:46.02 JO     
  4 Paccione, Sawyer           9 Sailfish-MR          1:39.78    1:52.00 JO     
 -- Antash, George T           9 COND-MR              2:18.18         DQ        
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:03.59  ZONE
        3:43.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wolfe, Morgan S           10 Flying Dolphins-MR   3:04.50    3:09.15 JO     
                1:34.86   3:09.15 (1:34.29)                                        
  2 Senior, Kymani            10 FAST-MR              3:54.19    3:39.19 JO     
                1:44.53   3:39.19 (1:54.66)                                        
  3 Andjelic, Lazar            9 COND-MR              3:45.41    3:40.74 JO     
                1:47.80   3:40.74 (1:52.94)                                        
  4 Kahn, Alec P               9 Flying Dolphins-MR   3:56.23    4:09.44        
                2:08.39   4:09.44 (2:01.05)                                        
  5 Behbehani, Tirdod          9 COND-MR              4:20.00    4:27.00        
                2:10.52   4:27.00 (2:16.48)                                        
  6 Coogan, Matt C             7 COND-MR              4:20.00    4:28.00        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          59.99  METS
        1:06.19  ZONE
        1:11.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rubenstein, Sam M         12 Empire-MR            1:04.46    1:05.87 ZONE   
  2 Winograd, Nicolas         11 Aqua Gems-MR         1:05.78    1:06.16 ZONE   
  3 Bradnock, Reginald N      12 COND-MR              1:14.56    1:12.06        
  4 Deans-Brandt, Collin W    12 Aqua Gems-MR         1:13.43    1:12.52        
  5 Zabelaj, Bujar            12 Empire-MR            1:12.88    1:13.92        
  6 Cicchiello, Ryan J        11 Empire-MR            1:13.96    1:14.86        
  7 Pallatta, E.R. R          11 COND-MR              1:14.58    1:16.07        
  8 Stewart, David C          11 Sailfish-MR          1:10.28    1:17.24        
  9 MacAulay, Patrick M       12 Empire-MR            1:18.63    1:17.44        
 10 Fullerton, Billy R        12 NY Sharks-MR         1:15.06    1:17.73        
 11 Gorenstein, Isaac         11 NY Sharks-MR         1:18.72    1:19.85        
 12 Pejovic, David            12 Sailfish-MR          1:18.49    1:20.54        
 13 Masino, Corey J           11 Empire-MR            1:20.94    1:22.12        
 14 Paccione, Mason           11 Sailfish-MR          1:24.20    1:23.14        
 15 Checchi, Hernan           12 Sailfish-MR          1:31.84    1:23.16        
 16 Thurston, Dylan R         11 NY Sharks-MR         1:21.58    1:24.44        
 17 Ansehl, William           11 Empire-MR            1:20.00    1:24.67        
 18 Daly, Patrick             11 NY Sharks-MR         1:32.06    1:25.91        
 19 Thurston, Bryce R         11 NY Sharks-MR         1:24.53    1:26.08        
 20 Leffler, Ethan R          11 COND-MR              1:28.44    1:27.12        
 21 Mahoney, Sean             12 NY Sharks-MR         1:28.56    1:29.46        
 22 Fusco, Daniel             11 NY Sharks-MR         1:30.79    1:30.22        
 23 Repnikov, Anton           11 COND-MR              1:43.46    1:36.96        
 24 Uhl, AJ J                 11 NY Sharks-MR         1:47.74    1:41.37        
 25 Lopez, Miguel A           11 FAST-MR              1:42.88    1:47.63        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:09.99  METS
        1:16.29  ZONE
        1:25.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bradnock, Reginald N      12 COND-MR              1:20.00    1:20.43 JO     
  2 Fullerton, Billy R        12 NY Sharks-MR         1:22.50    1:24.91 JO     
  3 Pallatta, E.R. R          11 COND-MR              1:23.97    1:28.51        
  4 Paccione, Mason           11 Sailfish-MR          1:31.54    1:32.34        
  5 Daly, Patrick             11 NY Sharks-MR         1:30.80    1:32.62        
  6 Mahoney, Sean             12 NY Sharks-MR         1:34.30    1:37.64        
  7 Thurston, Bryce R         11 NY Sharks-MR         1:33.56    1:40.33        
  8 Thurston, Dylan R         11 NY Sharks-MR         1:34.03    1:40.74        
  9 Fusco, Daniel             11 NY Sharks-MR         1:43.42    1:44.88        
 10 Leffler, Ethan R          11 COND-MR              1:40.20    1:48.77        
 11 Repnikov, Anton           11 COND-MR              1:54.34    1:50.53        
 12 Uhl, AJ J                 11 NY Sharks-MR         2:03.41    2:06.87        
 13 Lopez, Miguel A           11 FAST-MR              2:12.71    2:18.38        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:19.99  METS
        1:27.29  ZONE
        1:36.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zabelaj, Bujar            12 Empire-MR            1:24.15    1:25.01 ZONE   
  2 Rubenstein, Sam M         12 Empire-MR            1:29.97    1:29.18 JO     
  3 Winograd, Nicolas         11 Aqua Gems-MR         1:26.40    1:29.64 JO     
  4 Tsuei, Andrew             12 COND-MR              1:31.59    1:35.77 JO     
  5 Deans-Brandt, Collin W    12 Aqua Gems-MR         1:40.43    1:38.82        
  6 Gorenstein, Isaac         11 NY Sharks-MR         1:32.93    1:39.06        
  7 Pejovic, David            12 Sailfish-MR          1:37.88    1:43.28        
  8 Pallatta, E.R. R          11 COND-MR              1:43.83    1:43.86        
  9 Cicchiello, Ryan J        11 Empire-MR            1:36.15    1:45.38        
 10 MacAulay, Patrick M       12 Empire-MR            1:43.65    1:46.86        
 11 Masino, Corey J           11 Empire-MR            1:43.98    1:47.47        
 12 Daly, Patrick             11 NY Sharks-MR         1:47.28    1:47.72        
 13 Ansehl, William           11 Empire-MR            1:45.00    1:48.94        
 14 Leffler, Ethan R          11 COND-MR              1:45.81    1:49.63        
 15 Mahoney, Sean             12 NY Sharks-MR         2:00.87    1:53.28        
 16 Fusco, Daniel             11 NY Sharks-MR         2:00.65    1:53.37        
 17 Thurston, Dylan R         11 NY Sharks-MR         1:56.06    1:56.35        
 18 Thurston, Bryce R         11 NY Sharks-MR         1:52.36    1:58.95        
 -- Repnikov, Anton           11 COND-MR              2:00.77         DQ        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:05.99  METS
        1:14.89  ZONE
        1:25.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wagner, Ryan T            12 COND-MR              1:09.59    1:16.80 JO     
  2 Tsuei, Andrew             12 COND-MR              1:26.19    1:27.64        
  3 Stewart, David C          11 Sailfish-MR          1:21.26    1:30.72        
  4 Deans-Brandt, Collin W    12 Aqua Gems-MR         1:31.43    1:36.18        
  5 Gorenstein, Isaac         11 NY Sharks-MR         1:33.53    1:38.67        
  6 Checchi, Hernan           12 Sailfish-MR          1:37.85    2:03.40        
 -- Winograd, Nicolas         11 Aqua Gems-MR         1:29.20         DQ        
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:29.99  METS
        2:43.49  ZONE
        3:02.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rubenstein, Sam M         12 Empire-MR            2:37.86    2:40.95 ZONE   
                1:16.72   2:40.95 (1:24.23)                                        
  2 Tsuei, Andrew             12 COND-MR              2:49.07    2:51.69 JO     
                1:23.83   2:51.69 (1:27.86)                                        
  3 Zabelaj, Bujar            12 Empire-MR            2:55.38    2:52.22 JO     
                1:23.89   2:52.22 (1:28.33)                                        
  4 Bradnock, Reginald N      12 COND-MR              3:03.28    2:53.92 JO     
                1:22.66   2:53.92 (1:31.26)                                        
  5 Pejovic, David            12 Sailfish-MR          3:00.28    3:05.13        
                1:30.03   3:05.13 (1:35.10)                                        
  6 Gorenstein, Isaac         11 NY Sharks-MR         3:03.84    3:09.19        
                1:32.32   3:09.19 (1:36.87)                                        
  7 Cicchiello, Ryan J        11 Empire-MR            3:02.71    3:10.47        
                1:32.91   3:10.47 (1:37.56)                                        
  8 Fullerton, Billy R        12 NY Sharks-MR         3:12.31    3:13.11        
                1:30.42   3:13.11 (1:42.69)                                        
  9 Masino, Corey J           11 Empire-MR            3:18.73    3:13.60        
                1:32.72   3:13.60 (1:40.88)                                        
 10 Stewart, David C          11 Sailfish-MR          3:11.47    3:15.88        
                1:34.70   3:15.88 (1:41.18)                                        
 11 Paccione, Mason           11 Sailfish-MR          3:16.54    3:17.82        
                1:30.68   3:17.82 (1:47.14)                                        
 12 MacAulay, Patrick M       12 Empire-MR            3:27.13    3:22.64        
                1:40.75   3:22.64 (1:41.89)                                        
 13 Ansehl, William           11 Empire-MR            3:15.00    3:24.77        
                1:45.77   3:24.77 (1:39.00)                                        
 14 Checchi, Hernan           12 Sailfish-MR          3:41.32    3:39.50        
                1:44.65   3:39.50 (1:54.85)                                        
 
Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:07.69  ZONE
        2:10.99  METS
        2:15.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miara, Jesse              15 NY Sharks-MR         2:08.12    2:10.21 METS   
                1:02.11   2:10.21 (1:08.10)                                        
  2 Corey, Alexi              15 NY Sharks-MR         2:07.20    2:11.24 JO     
                1:05.10   2:11.24 (1:06.14)                                        
  3 Neuendorf, Reed           17 NY Sharks-MR         2:05.71    2:13.37 JO     
                1:04.93   2:13.37 (1:08.44)                                        
  4 Zhang, Thomas             15 NY Sharks-MR         2:12.10    2:14.93 JO     
                1:05.05   2:14.93 (1:09.88)                                        
  5 Neuendorf, Lance          14 NY Sharks-MR         2:13.43    2:20.86        
                1:08.04   2:20.86 (1:12.82)                                        
  6 Perez, Matthew            13 NY Sharks-MR         2:16.82    2:23.98        
                1:08.95   2:23.98 (1:15.03)                                        
  7 Romero, Rodrigo           13 COND-MR              2:26.00    2:32.96        
                1:10.88   2:32.96 (1:22.08)                                        
  8 Ng, Michael S             16 COND-MR              2:17.73    2:35.07        
                1:10.50   2:35.07 (1:24.57)                                        
  9 Li, Terry                 13 NY Sharks-MR         2:29.85    2:36.19        
                1:16.91   2:36.19 (1:19.28)                                        
 10 Arnott, Conner W          14 NY Sharks-MR         2:31.93    2:36.26        
                1:16.32   2:36.26 (1:19.94)                                        
 11 Johnson, Brinsley I       14 Sailfish-MR          2:35.57    2:37.18        
                1:17.40   2:37.18 (1:19.78)                                        
 12 Shapira, Tomer L          13 COND-MR              2:41.96    2:40.04        
                1:17.36   2:40.04 (1:22.68)                                        
 13 Checchi, Julian           15 Sailfish-MR          2:45.54    2:47.17        
                1:22.36   2:47.17 (1:24.81)                                        
 14 Jackson, Mark A           14 FAST-MR              2:41.10    2:47.29        
                1:21.03   2:47.29 (1:26.26)                                        
 15 Rhee, Justin              14 NY Sharks-MR         2:45.94    2:49.62        
                1:23.15   2:49.62 (1:26.47)                                        
 16 Sosa, Jacob               16 COND-MR              2:51.30    2:53.43        
                1:19.76   2:53.43 (1:33.67)                                        
 17 McCloskey, Tyler          13 NY Sharks-MR         3:08.98    2:58.94        
                1:27.70   2:58.94 (1:31.24)                                        
 18 Farrell, Colin            13 COND-MR              2:57.95    3:04.02        
                1:28.80   3:04.02 (1:35.22)                                        
 19 Buynitsky, Steven         13 NY Sharks-MR         3:13.14    3:06.27        
                1:30.27   3:06.27 (1:36.00)                                        
 20 Delgado, Christian J      16 FAST-MR              2:59.78    3:06.84        
 21 Taveras, Jonathan         15 COND-MR              3:10.39    3:08.22        
                1:27.31   3:08.22 (1:40.91)                                        
 -- Munuz, Daniel             15 NY Sharks-MR         2:40.25         DQ        
                1:17.68        DQ (1:21.81)                                        
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:21.99  ZONE
        2:33.99  METS
        2:34.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neuendorf, Reed           17 NY Sharks-MR         2:15.40    2:25.30 METS   
                1:11.64   2:25.30 (1:13.66)                                        
  2 Carey, Jack T             13 NY Sharks-MR         2:21.07    2:27.57 METS   
                1:12.17   2:27.57 (1:15.40)                                        
  3 Fusco, Christopher        17 NY Sharks-MR         2:27.24    2:31.77 METS   
                1:13.00   2:31.77 (1:18.77)                                        
  4 Neuendorf, Lance          14 NY Sharks-MR         2:24.07    2:33.50 METS   
                1:14.50   2:33.50 (1:19.00)                                        
  5 Corey, Alexi              15 NY Sharks-MR         2:13.71    2:34.59 JO     
                1:15.33   2:34.59 (1:19.26)                                        
  6 Miara, Jesse              15 NY Sharks-MR         2:33.47    2:43.21        
                1:19.60   2:43.21 (1:23.61)                                        
  7 Li, Terry                 13 NY Sharks-MR         2:39.03    2:46.06        
                1:20.22   2:46.06 (1:25.84)                                        
  8 Ng, Michael S             16 COND-MR              2:44.43    2:53.71        
                1:24.27   2:53.71 (1:29.44)                                        
  9 Wagner, Ryan T            12 COND-MR              2:51.00    2:54.59        
                1:25.65   2:54.59 (1:28.94)                                        
 10 Hanson, Matthew E         14 COND-MR              2:51.14    2:56.90        
                1:26.89   2:56.90 (1:30.01)                                        
 11 Romero, Rodrigo           13 COND-MR              2:40.00    3:02.70        
                1:28.42   3:02.70 (1:34.28)                                        
 12 Munuz, Daniel             15 NY Sharks-MR         2:55.06    3:03.38        
                1:31.69   3:03.38 (1:31.69)                                        
 13 Arnott, Conner W          14 NY Sharks-MR         2:51.29    3:04.93        
                1:30.72   3:04.93 (1:34.21)                                        
 14 Checchi, Julian           15 Sailfish-MR          3:09.71    3:06.08        
 15 Farrell, Colin            13 COND-MR              3:19.05    3:14.73        
                1:37.52   3:14.73 (1:37.21)                                        
 16 McCloskey, Tyler          13 NY Sharks-MR              NT    3:23.69        
                1:40.74   3:23.69 (1:42.95)                                        
 17 Delgado, Christian J      16 FAST-MR              3:07.57    3:27.25        
                1:43.65   3:27.25 (1:43.60)                                        
 18 Sosa, Jacob               16 COND-MR              3:10.00    3:31.45        
                1:41.94   3:31.45 (1:49.51)                                        
 19 Buynitsky, Steven         13 NY Sharks-MR         3:39.56    3:38.90        
                1:49.24   3:38.90 (1:49.66)                                        
 20 Taveras, Jonathan         15 COND-MR              3:15.00    3:42.90        
                1:49.99   3:42.90 (1:52.91)                                        
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:40.79  ZONE
        2:52.99  METS
        2:59.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Thomas             15 NY Sharks-MR         2:54.25    3:02.97        
                1:26.86   3:02.97 (1:36.11)                                        
  2 Shapira, Tomer L          13 COND-MR              3:00.49    3:03.81        
                1:28.53   3:03.81 (1:35.28)                                        
  3 Hanson, Matthew E         14 COND-MR                   NT    3:14.36        
                1:33.55   3:14.36 (1:40.81)                                        
  4 Fusco, Christopher        17 NY Sharks-MR         3:30.00    3:19.28        
                1:36.55   3:19.28 (1:42.73)                                        
  5 Jackson, Mark A           14 FAST-MR              3:16.03    3:31.51        
                1:39.56   3:31.51 (1:51.95)                                        
  6 Romero, Rodrigo           13 COND-MR              3:08.00    3:38.16        
                1:47.69   3:38.16 (1:50.47)                                        
  7 Sosa, Jacob               16 COND-MR              3:32.39    3:38.35        
                1:47.37   3:38.35 (1:50.98)                                        
  8 Rhee, Justin              14 NY Sharks-MR              NT    3:47.23        
                1:47.92   3:47.23 (1:59.31)                                        
  9 Taveras, Jonathan         15 COND-MR              3:32.00    4:33.76        
                2:11.80   4:33.76 (2:21.96)                                        
 
Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:21.29  ZONE
        2:36.99  METS
        2:36.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fein, Sam B               13 COND-MR              3:17.47    2:47.87        
                1:19.51   2:47.87 (1:28.36)                                        
 
Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:24.59  ZONE
        2:29.99  METS
        2:36.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carey, Jack T             13 NY Sharks-MR         2:22.42    2:24.71 METS   
                1:07.69   2:24.71 (1:17.02)                                        
  2 Corey, Alexi              15 NY Sharks-MR         2:31.22    2:26.96 METS   
                1:10.53   2:26.96 (1:16.43)                                        
  3 Zhang, Thomas             15 NY Sharks-MR         2:30.29    2:29.76 METS   
                1:11.54   2:29.76 (1:18.22)                                        
  4 Neuendorf, Reed           17 NY Sharks-MR         2:27.80    2:30.27 JO     
                1:12.03   2:30.27 (1:18.24)                                        
  5 Fusco, Christopher        17 NY Sharks-MR         2:31.95    2:34.52 JO     
                1:11.02   2:34.52 (1:23.50)                                        
  6 Neuendorf, Lance          14 NY Sharks-MR         2:30.46    2:37.52        
                1:14.30   2:37.52 (1:23.22)                                        
  7 Hanson, Matthew E         14 COND-MR              2:45.77    2:47.16        
                1:21.51   2:47.16 (1:25.65)                                        
  8 Wagner, Ryan T            12 COND-MR              2:37.51    2:47.53        
                1:18.76   2:47.53 (1:28.77)                                        
  9 Fein, Sam B               13 COND-MR              2:50.04    2:49.63        
                1:18.10   2:49.63 (1:31.53)                                        
 10 Li, Terry                 13 NY Sharks-MR         3:01.94    2:50.16        
                1:20.19   2:50.16 (1:29.97)                                        
 11 Shapira, Tomer L          13 COND-MR              2:53.14    2:53.76        
                1:29.22   2:53.76 (1:24.54)                                        
 12 Ng, Michael S             16 COND-MR              3:04.34    2:54.05        
                1:17.57   2:54.05 (1:36.48)                                        
 13 Arnott, Conner W          14 NY Sharks-MR         2:49.21    2:55.97        
                1:25.87   2:55.97 (1:30.10)                                        
 14 Munuz, Daniel             15 NY Sharks-MR         2:54.85    2:59.03        
                1:25.48   2:59.03 (1:33.55)                                        
 15 Checchi, Julian           15 Sailfish-MR          3:02.88    3:05.08        
                1:21.93   3:05.08 (1:43.15)                                        
 16 Jackson, Mark A           14 FAST-MR              3:03.81    3:05.52        
                1:32.75   3:05.52 (1:32.77)                                        
 17 Rhee, Justin              14 NY Sharks-MR         3:07.82    3:09.94        
                1:30.80   3:09.94 (1:39.14)                                        
 18 Johnson, Brinsley I       14 Sailfish-MR          3:02.09    3:11.24        
                1:32.57   3:11.24 (1:38.67)                                        
 19 McCloskey, Tyler          13 NY Sharks-MR         3:19.91    3:12.87        
                1:31.94   3:12.87 (1:40.93)                                        
 20 Farrell, Colin            13 COND-MR              3:30.31    3:22.68        
                1:41.17   3:22.68 (1:41.51)                                        
 21 Buynitsky, Steven         13 NY Sharks-MR         3:34.27    3:29.46        
                1:43.47   3:29.46 (1:45.99)                                        
 -- Perez, Matthew            13 NY Sharks-MR         2:35.24         DQ        
                1:14.72        DQ (1:24.11)                                        
 
Boys 400 LC Meter IM
===============================================================================
        5:07.09  ZONE
        5:21.99  METS
        5:29.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carey, Jack T             13 NY Sharks-MR         5:21.09    5:17.95 METS   
                1:11.39   2:32.40 (1:21.01)   4:07.21 (1:34.81)   5:17.95 (1:10.74)
  2 Miara, Jesse              15 NY Sharks-MR         5:25.00    5:20.64 METS   
                1:11.32   2:38.15 (1:26.83)   4:08.72 (1:30.57)   5:20.64 (1:11.92)
  3 Fein, Sam B               13 COND-MR              6:09.60    6:29.56        
                1:30.94   3:03.32 (1:32.38)   5:02.85 (1:59.53)   6:29.56 (1:26.71)
  4 Wagner, Ryan T            12 COND-MR              5:43.85    6:42.53        
                1:35.45   3:14.42 (1:38.97)   5:13.13 (1:58.71)   6:42.53 (1:29.40)