Licensed to Metropolitan Swimming - Organization License
                                      HY-TEK's Meet Manager 10/13/2009 01:41 PM
            2009 MR MW SC 12 & Underack To School Meet - 10/11/2009            
                                    Results                                    
 
Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Khorassani, Emma     6 Marlins-MR                NT      30.06         20  
  2 Choi, Angela I       6 Marlins-MR                NT      34.27         17  
  3 Bonner, Taylor M     6 Devil Fish-MR          41.05      37.05         16  
 -- Carvajal, Vanessa    6 Marlins-MR                NT         DQ        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Khorassani, Emma     6 Marlins-MR                NT      34.14         20  
  2 Bonner, Taylor M     6 Devil Fish-MR          47.31      38.40         17  
  3 Carvajal, Vanessa    6 Marlins-MR                NT      44.02         16  
 -- Choi, Angela I       6 Marlins-MR                NT         DQ        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Bonner, Taylor M     6 Devil Fish-MR             NT         DQ        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Legar, Adelle J      7 Cudas-MR                  NT      22.59         20  
  2 Armstrong, Claire    7 Marlins-MR             29.12      23.20         17  
  3 Ebner, Jessica M     7 Marlins-MR             24.63      24.41         16  
  4 Quinn, Chloe L       7 Marlins-MR                NT      25.75         15  
  5 O'Brien, Jessica A   7 Marlins-MR                NT      29.77         14  
 
Girls 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Armstrong, Claire    7 Marlins-MR           1:08.83      52.41         20  
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ebner, Jessica M     7 Marlins-MR             23.57      23.43         20  
  2 Armstrong, Claire    7 Marlins-MR             27.81      26.60         17  
  3 Quinn, Chloe L       7 Marlins-MR                NT      28.62         16  
  4 O'Brien, Jessica A   7 Marlins-MR                NT      33.58         15  
  5 Legar, Adelle J      7 Cudas-MR                  NT      40.44         14  
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Legar, Adelle J      7 Cudas-MR                  NT         DQ        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ebner, Jessica M     7 Marlins-MR                NT      27.00         20  
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thompson, MACKENZI   8 WSSC-MR                18.17      17.68         20  
  2 Velez, Danielle M    8 Marlins-MR             20.93      17.98         17  
  3 Brennan, Bridget     8 Marlins-MR                NT      20.43         16  
  4 Ma, Cynthia W        8 Devil Fish-MR             NT      21.14         15  
  5 Beneat, Nicole M     8 Marlins-MR                NT      21.79         14  
  6 Kivlehan, Mary T     8 Marlins-MR             21.99      21.81         13  
  7 Lee, Victoria        8 Marlins-MR                NT      23.62         12  
  8 Dohman, Samantha R   8 Marlins-MR             24.78      24.12         11  
  9 Dwyer, Catie         8 WSSC-MR                23.13      24.19          9  
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bacigal, Paige M     8 VAC-MR                 36.89      33.64         20  
  2 Kelly, Amanda G      8 Marlins-MR             39.50      38.64         17  
  3 Levite, Kelsey       8 Cudas-MR               39.62      41.18         16  
  4 Bonner, Mikayla A    8 Devil Fish-MR          45.35      43.47         15  
  5 Kivlehan, Mary T     8 Marlins-MR                NT      49.09         14  
  6 Brennan, Bridget     8 Marlins-MR                NT      49.13         13  
  7 Velez, Danielle M    8 Marlins-MR             45.47      50.59         12  
  8 Dohman, Samantha R   8 Marlins-MR           1:06.34      52.94         11  
  9 Beneat, Nicole M     8 Marlins-MR                NT      56.88          9  
 10 Du, Katherine        8 UN-MR                     NT      57.61          7  
 11 Bryan, Marina E      8 Devil Fish-MR             NT      59.02          6  
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bacigal, Paige M     8 VAC-MR                 22.84      19.91         20  
  2 Velez, Danielle M    8 Marlins-MR             23.27      21.86         17  
  3 Kelly, Amanda G      8 Marlins-MR             21.22      23.00         16  
  4 Thompson, MACKENZI   8 WSSC-MR                24.03      23.28         15  
  5 Lee, Victoria        8 Marlins-MR                NT      25.64         14  
  6 Dwyer, Catie         8 WSSC-MR                26.86      26.06         13  
  7 Kivlehan, Mary T     8 Marlins-MR             28.98      27.06         12  
  8 Brennan, Bridget     8 Marlins-MR                NT      27.19         11  
  9 Du, Katherine        8 UN-MR                     NT      27.84          9  
 10 Bryan, Marina E      8 Devil Fish-MR             NT      28.19          7  
 11 Dohman, Samantha R   8 Marlins-MR             33.24      28.31          6  
 12 Ma, Cynthia W        8 Devil Fish-MR             NT      28.76          5  
 13 Beneat, Nicole M     8 Marlins-MR                NT      29.42          4  
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Levite, Kelsey       8 Cudas-MR               28.94      21.38         20  
  2 Bonner, Mikayla A    8 Devil Fish-MR          26.03      25.25         17  
  3 Thompson, MACKENZI   8 WSSC-MR                25.69      25.59         16  
  4 Ma, Cynthia W        8 Devil Fish-MR             NT      25.81         15  
  5 Du, Katherine        8 UN-MR                     NT      28.06         14  
  6 Dwyer, Catie         8 WSSC-MR                31.64      28.73         13  
  7 Bryan, Marina E      8 Devil Fish-MR             NT      31.96         12  
 -- Lee, Victoria        8 Marlins-MR                NT         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bacigal, Paige M     8 VAC-MR                 21.23      17.22         20  
  2 Kelly, Amanda G      8 Marlins-MR             23.45      20.50         17  
  3 Levite, Kelsey       8 Cudas-MR               20.24      23.58         16  
  4 Bonner, Mikayla A    8 Devil Fish-MR          22.73      23.94         15  
 
Girls 8 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'A'                NT    3:27.56         40  
     1) Kelly, Amanda G 8               2) Ebner, Jessica M 7             
     3) Velez, Danielle M 8             4) Lee, Victoria 8                
                  40.60     1:39.33 (58.73)     2:26.44 (47.11)   3:27.56 (1:01.12)
  2 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'B'                NT    4:24.97         34  
     1) Dohman, Samantha R 8            2) Beneat, Nicole M 8             
     3) Brennan, Bridget 8              4) Carvajal, Vanessa 6            
                  59.64   2:01.09 (1:01.45)     2:55.79 (54.70)   4:24.97 (1:29.18)
 -- Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'C'                NT         DQ        
     1) O'Brien, Jessica A 7            2) Armstrong, Claire M 7          
     3) Quinn, Chloe L 7                4) Kivlehan, Mary T 8             
                1:17.70     2:14.62 (56.92)   3:21.99 (1:07.37)          DQ (56.46)
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hendricks, Alyssa   10 WSSC-MR                30.11      29.53         20  
  2 Lauer, Amanda       10 NY Sharks-MR           30.87      30.96         17  
  3 Legar, Olivia E     10 Cudas-MR                  NT      33.34         15  
  4 Labita, Victoria    10 NY Sharks-MR           33.54      33.51         16  
  5 Kral, Kiersten M    10 Marlins-MR             36.71      36.56         14  
  6 Donlon, Jillian     10 WSSC-MR                37.57      36.62         13  
  7 Raleigh, Heather    10 WSSC-MR                35.87      36.98         12  
  8 Passante, Julia      9 NY Sharks-MR              NT      37.02          9  
  9 Hawkins, Isabella   10 Cudas-MR               41.02      37.33         11  
 10 Rocks, Gracie E      9 Marlins-MR             39.77      37.72          7  
 11 Wienberg, Julia M    9 Marlins-MR             41.99      37.80          6  
 12 Beneat, Lauren E     9 Marlins-MR             42.25      38.04          5  
 13 Dickson, Micaela A  10 Marlins-MR             36.15      39.02          4  
 14 Bajramovic, Amela   10 WSSC-MR                43.17      39.15          3  
 15 Shaw, Danielle       9 NY Sharks-MR           39.28      39.51          2  
 16 Kinsley, Jennifer   10 WSSC-MR                40.50      39.54          1  
 17 MACRE, Mary E        9 WSSC-MR                39.60      39.72        
 18 Mastropietro, Kayl  10 WSSC-MR                43.58      39.78        
 19 Scully, Christine    9 Marlins-MR             51.66      40.55        
 20 Jackson, Anna E      9 Marlins-MR                NT      41.38        
 21 Smolar, Kaitlyn      9 WSSC-MR                44.68      42.76        
 22 Davisberg, Hailey   10 Marlins-MR             45.22      43.47        
 23 Rosario, Elly        9 Marlins-MR                NT      43.72        
 24 Rosaschi, Maggie P   9 Marlins-MR             51.79      44.29        
 25 Sanchez, Justine     9 WSSC-MR                42.88      45.35        
 26 Duffner, Maggie T    9 Marlins-MR                NT      47.04        
 27 Apfel, Mikaela T    10 Cudas-MR               50.47      48.46        
 28 Mahon, Kristen S     9 Marlins-MR           1:01.69      50.48        
 29 Naik, Devika        10 Marlins-MR                NT      51.09        
 30 Espinal, Adrianna   10 Cudas-MR               50.69      51.31        
 31 Struhar, Jamie E    10 Marlins-MR                NT      51.71        
 32 DiBianco, Brianna    9 Marlins-MR           1:44.00      52.39        
 33 DeLoren, Caroline    9 Marlins-MR             48.10      53.27        
 34 Tobin, Juliana       9 Cudas-MR               59.57      54.92        
 35 Armstrong, Payton   10 Marlins-MR                NT      57.80        
 36 Feely, Grace U       9 Cudas-MR                  NT      58.65        
 37 Doughty, Olivia T    9 Marlins-MR                NT    1:01.93        
 38 Bailie, Emma G       9 Devil Fish-MR        1:05.78    1:04.18        
 -- Liu, Angelina       10 NY Sharks-MR              NT         NS        
 -- Velez, Danielle M    8 Marlins-MR             45.47         NS        
 -- Miesner, Karina      9 NY Sharks-MR           39.21        SCR        
 -- Fullerton, Alanna   10 NY Sharks-MR           35.11        SCR        
 -- Armstrong, Dana     10 NY Sharks-MR           43.50        SCR        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lauer, Amanda       10 NY Sharks-MR         1:06.14    1:09.16         20  
                  33.64     1:09.16 (35.52)                                        
  2 Paul, Jennifer       9 Marlins-MR           1:10.84    1:09.90         17  
                  33.84     1:09.90 (36.06)                                        
  3 Labita, Victoria    10 NY Sharks-MR         1:17.55    1:17.69         16  
                  37.02     1:17.69 (40.67)                                        
  4 Thompson, Jordan    10 WSSC-MR              1:25.54    1:18.70         15  
                  37.66     1:18.70 (41.04)                                        
  5 Smith, Sabine C     10 Devil Fish-MR        1:29.11    1:23.43         14  
                  37.92     1:23.43 (45.51)                                        
  6 Graham, Kendra S     9 Devil Fish-MR        1:26.85    1:24.18         13  
                  38.65     1:24.18 (45.53)                                        
  7 Passante, Julia      9 NY Sharks-MR              NT    1:27.50         12  
                  41.62     1:27.50 (45.88)                                        
  8 Rocks, Gracie E      9 Marlins-MR                NT    1:28.15         11  
                  39.77     1:28.15 (48.38)                                        
  9 Jackson, Anna E      9 Marlins-MR                NT    1:32.80          9  
                  43.42     1:32.80 (49.38)                                        
 10 Shaw, Danielle       9 NY Sharks-MR         1:35.61    1:37.81          7  
                  44.12     1:37.81 (53.69)                                        
 11 Rosario, Elly        9 Marlins-MR                NT    1:39.22          6  
                  44.03     1:39.22 (55.19)                                        
 12 Davisberg, Hailey   10 Marlins-MR                NT    1:42.06          5  
                  43.79     1:42.06 (58.27)                                        
 13 DiBianco, Brianna    9 Marlins-MR                NT    1:57.16          4  
                  53.94   1:57.16 (1:03.22)                                        
 14 Yang, Pamela H       9 UN-MR                     NT    1:57.42          3  
                  53.35   1:57.42 (1:04.07)                                        
 15 Armstrong, Payton   10 Marlins-MR                NT    2:06.91          2  
                  57.15   2:06.91 (1:09.76)                                        
 16 Doughty, Olivia T    9 Marlins-MR                NT    2:20.64          1  
                1:06.49   2:20.64 (1:14.15)                                        
 17 Bailie, Emma G       9 Devil Fish-MR             NT    2:34.15        
                1:11.27   2:34.15 (1:22.88)                                        
 -- Duffner, Maggie T    9 Marlins-MR                NT         DQ        
                  54.28        DQ (1:00.83)                                        
 -- Liu, Angelina       10 NY Sharks-MR              NT         NS        
 -- Miesner, Karina      9 NY Sharks-MR         1:01.75        SCR        
 -- Armstrong, Dana     10 NY Sharks-MR         1:35.30        SCR        
 -- Fullerton, Alanna   10 NY Sharks-MR         1:23.02        SCR        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bachiller, Erica N  10 Marlins-MR             35.83      36.23         20  
  2 Lauer, Amanda       10 NY Sharks-MR           37.11      37.92         17  
  3 Paul, Jennifer       9 Marlins-MR             42.14      39.43         16  
  4 Kral, Kiersten M    10 Marlins-MR             42.46      41.94         15  
  5 Donlon, Jillian     10 WSSC-MR                44.33      42.62         14  
  6 Labita, Victoria    10 NY Sharks-MR           43.14      42.89         13  
  7 Smith, Sabine C     10 Devil Fish-MR          44.34      43.65         12  
  8 Passante, Julia      9 NY Sharks-MR              NT      44.86         11  
  9 Raleigh, Heather    10 WSSC-MR                46.21      45.78          9  
 10 Rocks, Gracie E      9 Marlins-MR                NT      45.88          7  
 11 Kinsley, Jennifer   10 WSSC-MR                44.70      46.15          6  
 12 Dickson, Micaela A  10 Marlins-MR             45.99      46.81          5  
 13 Davisberg, Hailey   10 Marlins-MR             44.05      46.96          4  
 14 Hawkins, Isabella   10 Cudas-MR               55.52      47.45          3  
 15 Smolar, Kaitlyn      9 WSSC-MR                   NT      47.72          2  
 16 Beneat, Lauren E     9 Marlins-MR             51.31      48.00          1  
 17 Johnston, Anna      10 WSSC-MR                45.08      48.97        
 18 Mastropietro, Kayl  10 WSSC-MR                47.60      49.01        
 19 Wienberg, Julia M    9 Marlins-MR             51.56      49.97        
 20 Scully, Christine    9 Marlins-MR                NT      50.11        
 21 DiBianco, Brianna    9 Marlins-MR                NT      51.55        
 22 Sanchez, Justine     9 WSSC-MR                   NT      52.46        
 23 Jackson, Anna E      9 Marlins-MR                NT      52.89        
 24 Rosaschi, Maggie P   9 Marlins-MR                NT      54.68        
 25 Shaw, Danielle       9 NY Sharks-MR           52.83      54.99        
 26 Rosario, Elly        9 Marlins-MR                NT      55.01        
 27 DeLoren, Caroline    9 Marlins-MR                NT      55.11        
 28 Mahon, Kristen S     9 Marlins-MR                NT      55.54        
 29 Apfel, Mikaela T    10 Cudas-MR             1:03.95      56.07        
 30 Yang, Pamela H       9 UN-MR                     NT      57.34        
 31 Naik, Devika        10 Marlins-MR                NT      57.41        
 32 Struhar, Jamie E    10 Marlins-MR                NT      59.79        
 33 Duffner, Maggie T    9 Marlins-MR                NT      59.86        
 34 Armstrong, Payton   10 Marlins-MR                NT    1:09.32        
 35 Doughty, Olivia T    9 Marlins-MR                NT    1:14.02        
 -- Velez, Danielle M    8 Marlins-MR             52.76         NS        
 -- Liu, Angelina       10 NY Sharks-MR              NT         NS        
 -- Fullerton, Alanna   10 NY Sharks-MR           37.20        SCR        
 -- Armstrong, Dana     10 NY Sharks-MR           39.69        SCR        
 -- Miesner, Karina      9 NY Sharks-MR           48.10        SCR        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lauer, Amanda       10 NY Sharks-MR           40.16      41.80         20  
  2 Bachiller, Erica N  10 Marlins-MR             47.68      43.63         17  
  3 Thompson, Jordan    10 WSSC-MR                44.15      43.92         16  
  4 Hendricks, Alyssa   10 WSSC-MR                44.41      43.96         15  
  5 Kinsley, Jennifer   10 WSSC-MR                46.35      46.29         14  
  6 Graham, Kendra S     9 Devil Fish-MR          52.91      46.89         13  
  7 Raleigh, Heather    10 WSSC-MR                49.65      47.36         12  
  8 Donlon, Jillian     10 WSSC-MR                48.51      48.07         11  
  9 Bajramovic, Amela   10 WSSC-MR                56.68      48.41          9  
 10 Smolar, Kaitlyn      9 WSSC-MR                   NT      49.85          7  
 11 Kral, Kiersten M    10 Marlins-MR           1:01.18      50.10          6  
 12 Passante, Julia      9 NY Sharks-MR              NT      50.87          5  
 13 Labita, Victoria    10 NY Sharks-MR              NT      51.00          4  
 14 Smith, Sabine C     10 Devil Fish-MR          58.65      53.40          3  
 15 Beneat, Lauren E     9 Marlins-MR                NT      53.65          2  
 16 MACRE, Mary E        9 WSSC-MR                57.06      54.00          1  
 17 Mastropietro, Kayl  10 WSSC-MR              1:02.65      55.00        
 18 Wienberg, Julia M    9 Marlins-MR           1:08.40      55.17        
 19 Yang, Pamela H       9 UN-MR                     NT      55.93        
 20 Espinal, Adrianna   10 Cudas-MR               55.99      56.35        
 21 Apfel, Mikaela T    10 Cudas-MR             1:01.40      58.94        
 22 Shaw, Danielle       9 NY Sharks-MR         1:08.86      59.56        
 23 DeLoren, Caroline    9 Marlins-MR                NT    1:00.91        
 24 Dickson, Micaela A  10 Marlins-MR           1:03.85    1:03.20        
 25 Scully, Christine    9 Marlins-MR                NT    1:05.10        
 26 Tobin, Juliana       9 Cudas-MR             1:27.56    1:10.26        
 27 Rosaschi, Maggie P   9 Marlins-MR                NT    1:12.68        
 -- Legar, Olivia E     10 Cudas-MR                  NT         DQ        
 -- Bailie, Emma G       9 Devil Fish-MR             NT         DQ        
 -- Mahon, Kristen S     9 Marlins-MR                NT         DQ        
 -- Feely, Grace U       9 Cudas-MR                  NT         DQ        
 -- Struhar, Jamie E    10 Marlins-MR                NT         DQ        
 -- Liu, Angelina       10 NY Sharks-MR              NT         NS        
 -- Armstrong, Dana     10 NY Sharks-MR           51.11        SCR        
 -- Miesner, Karina      9 NY Sharks-MR           48.18        SCR        
 -- Fullerton, Alanna   10 NY Sharks-MR           48.00        SCR        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Paul, Jennifer       9 Marlins-MR             39.24      34.97         20  
  2 Hendricks, Alyssa   10 WSSC-MR                35.83      36.30         17  
  3 Lauer, Amanda       10 NY Sharks-MR           36.28      37.12         16  
  4 Bachiller, Erica N  10 Marlins-MR             34.90      37.25         15  
  5 Thompson, Jordan    10 WSSC-MR                41.22      38.96         14  
  6 Graham, Kendra S     9 Devil Fish-MR          44.62      43.14         13  
  7 Johnston, Anna      10 WSSC-MR                49.06      44.53         12  
  8 Hawkins, Isabella   10 Cudas-MR               56.35      44.90         11  
  9 Labita, Victoria    10 NY Sharks-MR              NT      44.97          9  
 10 Legar, Olivia E     10 Cudas-MR                  NT      46.32          7  
 11 Passante, Julia      9 NY Sharks-MR              NT      46.47          6  
 12 MACRE, Mary E        9 WSSC-MR                49.73      50.07          5  
 13 Espinal, Adrianna   10 Cudas-MR                  NT    1:21.39          4  
 14 Tobin, Juliana       9 Cudas-MR                  NT    1:23.65          3  
 -- Shaw, Danielle       9 NY Sharks-MR         1:06.26         DQ        
 -- Liu, Angelina       10 NY Sharks-MR              NT         NS        
 -- Miesner, Karina      9 NY Sharks-MR           50.50        SCR        
 -- Fullerton, Alanna   10 NY Sharks-MR           41.00        SCR        
 -- Armstrong, Dana     10 NY Sharks-MR           50.05        SCR        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Washingtonville Seahawks-MR  'A'            2:23.79    2:24.55         40  
     1) Raleigh, Heather 10             2) Kinsley, Jennifer 10           
     3) Thompson, Jordan 10             4) Hendricks, Alyssa 10           
                  38.56     1:17.68 (39.12)     1:55.04 (37.36)     2:24.55 (29.51)
  2 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'A'                NT    2:37.61         34  
     1) Kral, Kiersten M 10             2) Rocks, Gracie E 9              
     3) Mahon, Kristen S 9              4) Paul, Jennifer 9               
                  36.93     1:16.63 (39.70)     2:10.41 (53.78)     2:37.61 (27.20)
  3 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'B'                NT    2:45.90         32  
     1) Beneat, Lauren E 9              2) Davisberg, Hailey A 10         
     3) Dickson, Micaela A 10           4) Scully, Christine 9            
                  40.43     1:23.62 (43.19)     2:03.69 (40.07)     2:45.90 (42.21)
  4 Washingtonville Seahawks-MR  'B'            2:54.31    2:51.49         30  
     1) Bajramovic, Amela 10            2) MACRE, Mary E 9                
     3) Mastropietro, Kayla 10          4) Sanchez, Justine 9             
                  40.58     1:00.52 (19.94)     1:23.58 (23.06)   2:51.49 (1:27.91)
  5 Mrst  Barracudas-MR  'A'                    2:26.72    3:10.22         28  
     1) Legar, Olivia E 10              2) Espinal, Adrianna A 10         
     3) Tobin, Juliana 9                4) Hawkins, Isabella L 10         
                  37.19     1:28.68 (51.49)   2:36.86 (1:08.18)     3:10.22 (33.36)
  6 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'D'                NT    3:10.85         26  
     1) Duffner, Maggie T 9             2) Jackson, Anna E 9              
     3) Naik, Devika 10                 4) Rosario, Elly 9                
                  50.25     1:30.97 (40.72)     2:26.21 (55.24)     3:10.85 (44.64)
  7 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'C'                NT    3:35.20         24  
     1) Wienberg, Julia M 9             2) DeLoren, Caroline 9            
     3) DiBianco, Brianna S 9           4) Doughty, Olivia T 9            
                  40.50     1:33.65 (53.15)     2:30.55 (56.90)   3:35.20 (1:04.65)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Battaglia, Toni An  11 WSSC-MR                27.78      28.24         20  
  2 Lange, Kaitlyn      11 NY Sharks-MR           29.53      29.47         17  
  3 Miara, Marissa      11 NY Sharks-MR           29.77      29.54         16  
  4 Ludwicki, Kristin   12 NY Sharks-MR           33.70      29.85         15  
  5 Raphael, Michaela   12 NY Sharks-MR           30.96      29.92         14  
  6 Cullinan, Madison   11 NY Sharks-MR           30.59      30.70         13  
  7 Cicalo, Julia A     12 NY Sharks-MR           31.36      31.05         12  
  8 Kim, Susanna        12 NY Sharks-MR           32.72      31.36         11  
  9 Ludwicki, Katie Ro  11 NY Sharks-MR           31.61      31.56          9  
 10 Dolce, Jillian E    11 Cudas-MR               32.68      32.29          7  
 11 Hauge, Sarah A      11 Marlins-MR             32.85      33.06          6  
 12 Guerrieri, Rachel   12 Marlins-MR             33.71      33.56          5  
 13 Anthony, Jade N     12 Marlins-MR             37.21      33.73          4  
 14 Kempter, Theresa    12 NY Sharks-MR           32.41      33.80          3  
 15 Barlao, Charmaine-  11 Marlins-MR             35.58      34.27          2  
 16 Sapp, Kiana L       12 Marlins-MR                NT      34.36          1  
 17 Peysson, Kerry Ann  11 WSSC-MR                39.23      35.06        
 18 Gilpin, Olivia      12 NY Sharks-MR              NT      35.46        
 19 Cole, Samantha T    11 Marlins-MR             37.28      37.01        
 20 Hutton, Olivia E    11 Cudas-MR               44.83      37.77        
 21 Battaglia, Theresa  12 Marlins-MR                NT      37.99        
 22 Stanisz, Weronika   11 Marlins-MR             38.84      38.53        
 23 Lahiri, Shimona     11 Devil Fish-MR             NT      38.78        
 24 Lacen, Gabi R       11 Marlins-MR             38.85      39.25        
 25 McWilliams, Ylanna  11 Marlins-MR                NT      39.99        
 26 Duffner, Sophie K   11 Marlins-MR                NT      41.29        
 27 Feely, Kayleigh E   11 Cudas-MR               39.80      41.37        
 28 Uveges, Sara A      11 Marlins-MR                NT      43.09        
 29 Krinke, Kathleen    11 WSSC-MR                44.71      43.65        
 30 Smith, Elizabeth    11 Marlins-MR                NT      45.71        
 31 Crawford, Julianne  11 Cudas-MR               37.52      46.40        
 32 Jones, Audrey M     11 Devil Fish-MR             NT      56.34        
 -- MacDougall, Heathe  11 NY Sharks-MR           30.25         NS        
 -- Miesner, Claudia J  11 NY Sharks-MR           32.33        SCR        
 -- Bailie, Aislinn G   12 Devil Fish-MR          40.16        SCR        
 -- Zaruvinsky, Emily   12 NY Sharks-MR           34.39        SCR        
 -- Concannon, Kaitlin  12 Marlins-MR             30.48        SCR        
 -- Zhang, Amy          11 NY Sharks-MR           30.28        SCR        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stalnaker, Taylor   12 Marlins-MR             57.93      58.03         20  
                  28.30       58.03 (29.73)                                        
  2 Battaglia, Toni An  11 WSSC-MR              1:02.62    1:02.00         17  
                  29.55     1:02.00 (32.45)                                        
  3 Miara, Marissa      11 NY Sharks-MR         1:04.18    1:04.30         16  
                  30.90     1:04.30 (33.40)                                        
  4 Cicalo, Julia A     12 NY Sharks-MR         1:09.27    1:06.30         15  
                  31.73     1:06.30 (34.57)                                        
  5 Cole, Caroline M    12 Marlins-MR           1:13.29    1:06.75         14  
                  32.40     1:06.75 (34.35)                                        
  6 Cullinan, Madison   11 NY Sharks-MR         1:08.11    1:07.13         13  
                  32.63     1:07.13 (34.50)                                        
  7 Lange, Kaitlyn      11 NY Sharks-MR         1:05.44    1:07.22         12  
                  31.90     1:07.22 (35.32)                                        
  8 Raphael, Michaela   12 NY Sharks-MR         1:07.80    1:07.31         11  
                  33.45     1:07.31 (33.86)                                        
  9 Klippel, Britney L  12 Marlins-MR           1:07.59    1:07.67          9  
                  32.07     1:07.67 (35.60)                                        
 10 Ludwicki, Kristin   12 NY Sharks-MR         1:11.44    1:09.84          7  
                  33.43     1:09.84 (36.41)                                        
 11 Kim, Susanna        12 NY Sharks-MR         1:17.33    1:11.81          6  
                  34.22     1:11.81 (37.59)                                        
 12 Ludwicki, Katie Ro  11 NY Sharks-MR         1:11.91    1:13.99          5  
                  35.97     1:13.99 (38.02)                                        
 13 Sabbagh, Krista L   11 Devil Fish-MR        1:18.30    1:15.16          4  
                  37.78     1:15.16 (37.38)                                        
 14 Conde, Lauren M     12 Devil Fish-MR        1:26.63    1:18.11          2.5
                  36.45     1:18.11 (41.66)                                        
 14 Kempter, Theresa    12 NY Sharks-MR         1:13.69    1:18.11          2.5
                  36.32     1:18.11 (41.79)                                        
 16 Gilpin, Olivia      12 NY Sharks-MR              NT    1:21.35          1  
                  38.52     1:21.35 (42.83)                                        
 17 McNamara, Kristen   12 Devil Fish-MR        1:29.29    1:25.60        
                  40.38     1:25.60 (45.22)                                        
 18 Stanisz, Weronika   11 Marlins-MR                NT    1:25.86        
                  40.41     1:25.86 (45.45)                                        
 19 Lacen, Gabi R       11 Marlins-MR           1:31.08    1:27.79        
                  40.46     1:27.79 (47.33)                                        
 20 Feely, Kayleigh E   11 Cudas-MR             1:47.25    1:29.83        
                  43.91     1:29.83 (45.92)                                        
 21 Duffner, Sophie K   11 Marlins-MR                NT    1:31.55        
                  42.91     1:31.55 (48.64)                                        
 22 Lahiri, Shimona     11 Devil Fish-MR        1:45.89    1:34.52        
                  42.72     1:34.52 (51.80)                                        
 23 McWilliams, Ylanna  11 Marlins-MR                NT    1:35.05        
                  43.67     1:35.05 (51.38)                                        
 24 Uveges, Sara A      11 Marlins-MR                NT    1:44.09        
                  49.33     1:44.09 (54.76)                                        
 25 Smith, Elizabeth    11 Marlins-MR                NT    1:45.14        
                  51.02     1:45.14 (54.12)                                        
 -- MacDougall, Heathe  11 NY Sharks-MR         1:05.95         NS        
 -- Zaruvinsky, Emily   12 NY Sharks-MR         1:17.72        SCR        
 -- Bailie, Aislinn G   12 Devil Fish-MR             NT        SCR        
 -- Zhang, Amy          11 NY Sharks-MR         1:07.81        SCR        
 -- Concannon, Kaitlin  12 Marlins-MR           1:08.28        SCR        
 -- Miesner, Claudia J  11 NY Sharks-MR         1:17.78        SCR        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Klippel, Britney L  12 Marlins-MR             34.48      33.97         20  
  2 Cicalo, Julia A     12 NY Sharks-MR           34.14      34.40         17  
  3 Cole, Caroline M    12 Marlins-MR             34.87      35.43         16  
  4 Miara, Marissa      11 NY Sharks-MR           36.89      35.46         15  
  5 Lange, Kaitlyn      11 NY Sharks-MR           36.13      35.63         14  
  6 Cullinan, Madison   11 NY Sharks-MR           35.13      35.74         13  
  7 Raphael, Michaela   12 NY Sharks-MR           35.19      36.56         12  
  8 Ludwicki, Kristin   12 NY Sharks-MR           38.77      37.18         11  
  9 Barlao, Charmaine-  11 Marlins-MR             38.90      37.73          9  
 10 Anthony, Jade N     12 Marlins-MR             41.63      38.08          7  
 11 Kim, Susanna        12 NY Sharks-MR           42.70      38.15          6  
 12 Ludwicki, Katie Ro  11 NY Sharks-MR           40.61      39.01          5  
 13 Hauge, Sarah A      11 Marlins-MR             41.47      39.98          4  
 14 Guerrieri, Rachel   12 Marlins-MR             41.57      40.08          3  
 15 Kempter, Theresa    12 NY Sharks-MR           40.56      40.22          2  
 16 Dolce, Jillian E    11 Cudas-MR               39.55      40.94          1  
 17 Conde, Lauren M     12 Devil Fish-MR          42.39      44.33        
 18 Cole, Samantha T    11 Marlins-MR             44.63      44.82        
 19 Battaglia, Theresa  12 Marlins-MR                NT      47.53        
 20 Berger, Jessica S   11 WSSC-MR                   NT      49.29        
 21 Lacen, Gabi R       11 Marlins-MR             46.02      51.60        
 22 Duffner, Sophie K   11 Marlins-MR                NT      51.79        
 23 Smith, Elizabeth    11 Marlins-MR                NT      51.94        
 24 McNamara, Kristen   12 Devil Fish-MR          51.05      55.72        
 25 Uveges, Sara A      11 Marlins-MR                NT      56.77        
 26 Jones, Audrey M     11 Devil Fish-MR             NT    1:00.46        
 -- Lahiri, Shimona     11 Devil Fish-MR          48.65         DQ        
 -- Sapp, Kiana L       12 Marlins-MR                NT         DQ        
 -- McWilliams, Ylanna  11 Marlins-MR                NT         DQ        
 -- Gilpin, Olivia      12 NY Sharks-MR              NT         DQ        
 -- Stanisz, Weronika   11 Marlins-MR             47.45         DQ        
 -- MacDougall, Heathe  11 NY Sharks-MR           35.40         NS        
 -- Bailie, Aislinn G   12 Devil Fish-MR          51.79        SCR        
 -- Zhang, Amy          11 NY Sharks-MR           35.92        SCR        
 -- Zaruvinsky, Emily   12 NY Sharks-MR           39.25        SCR        
 -- Miesner, Claudia J  11 NY Sharks-MR           38.17        SCR        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stalnaker, Taylor   12 Marlins-MR             37.42      35.53         20  
  2 Lange, Kaitlyn      11 NY Sharks-MR           36.94      36.65         17  
  3 Cole, Caroline M    12 Marlins-MR             39.00      39.11         16  
  4 Cullinan, Madison   11 NY Sharks-MR           39.46      39.21         15  
  5 Raphael, Michaela   12 NY Sharks-MR           40.39      39.64         14  
  6 Miara, Marissa      11 NY Sharks-MR           41.24      40.39         13  
  7 Ludwicki, Kristin   12 NY Sharks-MR           45.11      40.65         12  
  8 Guerrieri, Rachel   12 Marlins-MR             38.99      40.67         11  
  9 Cicalo, Julia A     12 NY Sharks-MR           45.03      41.19          9  
 10 Klippel, Britney L  12 Marlins-MR             42.42      41.26          7  
 11 Sabbagh, Krista L   11 Devil Fish-MR          41.57      41.33          6  
 12 Kim, Susanna        12 NY Sharks-MR           45.54      41.81          5  
 13 Conde, Lauren M     12 Devil Fish-MR          54.22      43.38          4  
 14 Ludwicki, Katie Ro  11 NY Sharks-MR           46.76      44.35          2.5
 14 Peysson, Kerry Ann  11 WSSC-MR                45.49      44.35          2.5
 16 Hauge, Sarah A      11 Marlins-MR             43.07      45.00          1  
 17 Crawford, Julianne  11 Cudas-MR               46.08      45.11        
 18 Berger, Jessica S   11 WSSC-MR                   NT      46.31        
 19 Hutton, Olivia E    11 Cudas-MR               50.26      47.04        
 20 McNamara, Kristen   12 Devil Fish-MR          49.43      47.26        
 21 Cole, Samantha T    11 Marlins-MR             51.79      51.15        
 22 Kempter, Theresa    12 NY Sharks-MR           51.01      51.62        
 23 Krinke, Kathleen    11 WSSC-MR              1:04.63    1:00.79        
 -- Sapp, Kiana L       12 Marlins-MR                NT         DQ        
 -- Gilpin, Olivia      12 NY Sharks-MR              NT         DQ        
 -- Jones, Audrey M     11 Devil Fish-MR             NT         DQ        
 -- Anthony, Jade N     12 Marlins-MR             55.44         DQ        
 -- MacDougall, Heathe  11 NY Sharks-MR           36.81         NS        
 -- Miesner, Claudia J  11 NY Sharks-MR           38.25        SCR        
 -- Zaruvinsky, Emily   12 NY Sharks-MR           43.55        SCR        
 -- Concannon, Kaitlin  12 Marlins-MR             42.93        SCR        
 -- Zhang, Amy          11 NY Sharks-MR           42.81        SCR        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stalnaker, Taylor   12 Marlins-MR             29.87      28.46         20  
  2 Battaglia, Toni An  11 WSSC-MR                29.74      30.13         17  
  3 Lange, Kaitlyn      11 NY Sharks-MR           31.47      31.23         16  
  4 Raphael, Michaela   12 NY Sharks-MR           31.41      33.03         15  
  5 Kim, Susanna        12 NY Sharks-MR           39.22      34.11         14  
  6 Cullinan, Madison   11 NY Sharks-MR           33.93      34.50         13  
  7 Ludwicki, Kristin   12 NY Sharks-MR           44.27      34.98         12  
  8 Ludwicki, Katie Ro  11 NY Sharks-MR              NT      37.23         11  
  9 Miara, Marissa      11 NY Sharks-MR           37.82      37.58          9  
 10 Barlao, Charmaine-  11 Marlins-MR             36.71      37.89          7  
 11 Cicalo, Julia A     12 NY Sharks-MR           39.22      40.59          6  
 12 Gilpin, Olivia      12 NY Sharks-MR              NT      42.15          5  
 13 Dolce, Jillian E    11 Cudas-MR               47.09      42.28          4  
 14 Peysson, Kerry Ann  11 WSSC-MR                46.25      43.91          3  
 15 Sabbagh, Krista L   11 Devil Fish-MR          48.34      46.27          2  
 16 Feely, Kayleigh E   11 Cudas-MR               54.25      53.35          1  
 -- Krinke, Kathleen    11 WSSC-MR                59.33         DQ        
 -- MacDougall, Heathe  11 NY Sharks-MR           35.24         NS        
 -- Miesner, Claudia J  11 NY Sharks-MR           35.38        SCR        
 -- Zaruvinsky, Emily   12 NY Sharks-MR           43.75        SCR        
 -- Zhang, Amy          11 NY Sharks-MR           33.95        SCR        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'A'                NT    2:06.87         40  
     1) Cole, Caroline M 12             2) Barlao, Charmaine-Grace V 11   
     3) Hauge, Sarah A 11               4) Stalnaker, Taylor 12           
                  31.00     1:04.59 (33.59)     1:39.42 (34.83)     2:06.87 (27.45)
  2 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'B'                NT    2:16.08         34  
     1) Klippel, Britney L 12           2) Guerrieri, Rachel N 12         
     3) Sapp, Kiana L 12                4) Cole, Samantha T 11            
                  31.37     1:04.80 (33.43)     1:40.12 (35.32)     2:16.08 (35.96)
  3 Devilfish Aquatics Inc.-MR  'A'                  NT    2:29.37         32  
     1) Sabbagh, Krista L 11            2) Lahiri, Shimona 11             
     3) McNamara, Kristen N 12          4) Conde, Lauren M 12             
                  34.70     1:17.64 (42.94)     1:54.34 (36.70)     2:29.37 (35.03)
  4 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'C'                NT    2:33.00         30  
     1) Anthony, Jade N 12              2) Battaglia, Theresa M 12        
     3) Duffner, Sophie K 11            4) Lacen, Gabi R 11               
                  35.14     1:12.49 (37.35)     1:54.06 (41.57)     2:33.00 (38.94)
  5 Mrst  Barracudas-MR  'A'                    2:06.98    2:38.93         28  
     1) Feely, Kayleigh E 11            2) Hutton, Olivia E 11            
     3) Crawford, Julianne K 11         4) Dolce, Jillian E 11            
                  40.99     1:27.87 (46.88)     2:05.57 (37.70)     2:38.93 (33.36)
  6 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'D'                NT    2:57.21         26  
     1) Uveges, Sara A 11               2) McWilliams, Ylanna 11          
     3) Smith, Elizabeth 11             4) Stanisz, Weronika H 11         
                  46.97     1:33.84 (46.87)     2:23.90 (50.06)     2:57.21 (33.31)
 
Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quinones, Nick       6 WSSC-MR                30.57      26.29         20  
  2 Berina, Alexander    6 Marlins-MR                NT      26.97         17  
  3 Kivlehan, Patrick    6 Marlins-MR                NT      27.51         16  
  4 Kellman, Adam        5 WSSC-MR                37.68      30.33         15  
  5 Liu, Charles Y       6 Marlins-MR                NT      30.78         14  
  6 Dwyer, Brayden       6 WSSC-MR                34.18      31.45         13  
 
Boys 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kivlehan, Patrick    6 Marlins-MR                NT      58.36         20  
  2 Quinones, Nick       6 WSSC-MR              1:09.92    1:03.55         17  
 
Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kivlehan, Patrick    6 Marlins-MR                NT      30.13         20  
  2 Quinones, Nick       6 WSSC-MR                35.30      31.98         17  
  3 Liu, Charles Y       6 Marlins-MR                NT      32.09         16  
  4 Berina, Alexander    6 Marlins-MR                NT      32.76         15  
  5 Kellman, Adam        5 WSSC-MR                45.14      33.87         14  
  6 Dwyer, Brayden       6 WSSC-MR                33.97      35.73         13  
 
Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dwyer, Brayden       6 WSSC-MR                39.89      33.17         20  
 -- Liu, Charles Y       6 Marlins-MR                NT         DQ        
 -- Kellman, Adam        5 WSSC-MR                   NT         DQ        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Donlon, William      7 WSSC-MR                21.00      20.30         20  
  2 Stewart, Matthew C   7 Marlins-MR                NT      23.36         17  
  3 Hendricks, Ryan      7 WSSC-MR                   NT      25.15         16  
  4 Kim, Hunter          7 Marlins-MR                NT      29.85         15  
 
Boys 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Matthew C   7 Marlins-MR                NT      56.86         20  
  2 Hendricks, Ryan      7 WSSC-MR                   NT      57.55         17  
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Donlon, William      7 WSSC-MR                27.48      28.90         20  
  2 Kim, Hunter          7 Marlins-MR                NT      29.77         17  
  3 Stewart, Matthew C   7 Marlins-MR                NT      31.39         16  
  4 Hendricks, Ryan      7 WSSC-MR                   NT      33.46         15  
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Donlon, William      7 WSSC-MR                   NT      27.72         20  
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rowlands, Owen       8 WSSC-MR                17.98      16.90         20  
  2 Quinones, DJ         8 WSSC-MR                17.98      16.95         17  
  3 Thompson, Kyle       8 WSSC-MR                20.94      19.27         16  
  4 Choi, Andrew H       8 Marlins-MR                NT      21.94         15  
  5 Jackson, Zachary R   8 Marlins-MR                NT      24.15         14  
  6 Repke, Jacob T       8 Devil Fish-MR             NT      25.55         13  
  7 Robinson, Daniel P   8 Marlins-MR                NT      31.39         12  
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quinones, DJ         8 WSSC-MR                41.80      38.67         20  
  2 Boughner, Conner S   8 Cudas-MR               41.66      38.94         17  
  3 Rowlands, Owen       8 WSSC-MR                44.63      39.19         16  
  4 Padula, Robert J     8 Marlins-MR                NT      45.19         15  
  5 Thompson, Kyle       8 WSSC-MR                48.73      45.62         14  
  6 Dickson, Thomas E    8 Marlins-MR                NT      50.67         13  
  7 Jackson, Zachary R   8 Marlins-MR                NT      54.64         12  
  8 Repke, Jacob T       8 Devil Fish-MR             NT    1:02.19         11  
 -- Robinson, Daniel P   8 Marlins-MR                NT         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Padula, Robert J     8 Marlins-MR             22.40      21.29         20  
  2 Quinones, DJ         8 WSSC-MR                23.04      21.65         17  
  3 Choi, Andrew H       8 Marlins-MR                NT      25.34         16  
  4 Dickson, Thomas E    8 Marlins-MR             28.23      25.60         15  
  5 Jackson, Zachary R   8 Marlins-MR                NT      26.20         14  
 -- Robinson, Daniel P   8 Marlins-MR                NT         DQ        
 -- Repke, Jacob T       8 Devil Fish-MR             NT         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Kyle       8 WSSC-MR                23.70      22.54         20  
  2 Rowlands, Owen       8 WSSC-MR                26.22      22.97         17  
 -- Dickson, Thomas E    8 Marlins-MR             35.20         DQ        
 -- Boughner, Conner S   8 Cudas-MR               25.54         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boughner, Conner S   8 Cudas-MR                  NT      22.86         20  
  2 Padula, Robert J     8 Marlins-MR             26.46      23.78         17  
 
Boys 8 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Washingtonville Seahawks-MR  'A'            3:25.08    3:14.95         40  
     1) Rowlands, Owen 8                2) Quinones, Nick 6               
     3) Thompson, Kyle 8                4) Quinones, DJ 8                 
                  43.29   1:47.97 (1:04.68)     2:32.77 (44.80)     3:14.95 (42.18)
  2 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'A'                NT    3:57.91         34  
     1) Padula, Robert J 8              2) Stewart, Matthew C 7           
     3) Robinson, Daniel P 8            4) Jackson, Zachary R 8           
                  50.73     1:50.08 (59.35)   3:01.77 (1:11.69)     3:57.91 (56.14)
  3 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'B'                NT    4:13.09         32  
     1) Berina, Alexander 6             2) Choi, Andrew H 8               
     3) Kivlehan, Patrick J 6           4) Kim, Hunter 7                  
                1:04.84     1:54.02 (49.18)   2:59.58 (1:05.56)   4:13.09 (1:13.51)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wadsworth, John D   10 Marlins-MR             28.49      30.05         20  
  2 Iorizzo, Kyle       10 NY Sharks-MR           33.91      34.50         17  
  3 Dwyer, Jack          9 WSSC-MR                35.52      35.45         16  
  4 Kenny, Tyler         9 NY Sharks-MR           36.89      36.28         15  
  5 Ip, Daniel           9 Marlins-MR             39.37      37.13         14  
  6 Ip, Benjamin         9 Marlins-MR             44.28      38.00         13  
  7 Mills, Shane J      10 Marlins-MR             36.64      38.04         12  
  8 Collins, Danny R    10 Marlins-MR             36.85      38.38         11  
  9 Klushin, Christoph   9 Marlins-MR             41.65      39.89          9  
 10 Crosbie, Kyle T      9 Marlins-MR             40.07      40.17          7  
 11 Tao, Victor          9 NY Sharks-MR           41.20      41.08          6  
 12 Egan, Chris L        9 Marlins-MR                NT      42.75          5  
 13 Palmer, Jack         9 WSSC-MR                43.28      43.33          4  
 14 Catania, Nicholas    9 WSSC-MR                   NT      43.66          3  
 15 Kellman, Alex        9 WSSC-MR                54.82      44.27          2  
 16 Nugent, Paul M      10 Marlins-MR                NT      44.69          1  
 17 Dorney, Daniel      10 Marlins-MR                NT      49.55        
 18 Gibson, Matthew W   10 Marlins-MR                NT      52.02        
 -- He, William          9 NY Sharks-MR              NT         NS        
 -- Seminaro, Giancarl   9 Cudas-MR                  NT        SCR        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Treanor, Shane P    10 Marlins-MR           1:12.23    1:13.19         20  
                  35.28     1:13.19 (37.91)                                        
  2 Iorizzo, Kyle       10 NY Sharks-MR         1:15.00    1:19.77         17  
                  37.34     1:19.77 (42.43)                                        
  3 Nicholas, Chauncey   9 Devil Fish-MR        1:17.62    1:22.90         16  
                  39.53     1:22.90 (43.37)                                        
  4 Kenny, Tyler         9 NY Sharks-MR         1:16.14    1:24.49         15  
                  39.78     1:24.49 (44.71)                                        
  5 Nicholas, Charles   10 Devil Fish-MR        1:22.16    1:25.64         14  
                  38.82     1:25.64 (46.82)                                        
  6 Davelman, Ben       10 Marlins-MR           1:38.37    1:28.14         13  
                  41.09     1:28.14 (47.05)                                        
  7 Smith, Adrian C      9 Devil Fish-MR        1:24.54    1:28.55         12  
                  40.09     1:28.55 (48.46)                                        
  8 Tao, Victor          9 NY Sharks-MR         1:34.79    1:35.19         11  
                  45.40     1:35.19 (49.79)                                        
  9 Catania, Nicholas    9 WSSC-MR                   NT    1:40.18          9  
                  46.35     1:40.18 (53.83)                                        
 10 Egan, Chris L        9 Marlins-MR                NT    1:41.68          7  
                  46.47     1:41.68 (55.21)                                        
 11 Dorney, Daniel      10 Marlins-MR                NT    1:48.15          6  
                  49.38     1:48.15 (58.77)                                        
 12 Gibson, Matthew W   10 Marlins-MR                NT    1:55.95          5  
                1:56.00         1:55.95 ( )                                        
 -- He, William          9 NY Sharks-MR              NT         NS        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Treanor, Shane P    10 Marlins-MR             38.21      39.30         20  
  2 Iorizzo, Kyle       10 NY Sharks-MR           39.64      42.22         17  
  3 Ip, Benjamin         9 Marlins-MR                NT      42.42         16  
  4 Nicholas, Chauncey   9 Devil Fish-MR          42.39      42.43         15  
  5 Ip, Daniel           9 Marlins-MR                NT      43.09         14  
  6 Mills, Shane J      10 Marlins-MR             43.97      43.57         13  
  7 Dwyer, Jack          9 WSSC-MR                49.52      44.13         12  
  8 Nicholas, Charles   10 Devil Fish-MR          39.97      44.14         11  
  9 Kenny, Tyler         9 NY Sharks-MR           40.32      45.33          9  
 10 Collins, Danny R    10 Marlins-MR             48.16      45.35          7  
 11 Davelman, Ben       10 Marlins-MR             47.49      46.42          6  
 12 Klushin, Christoph   9 Marlins-MR                NT      48.75          5  
 13 Palmer, Jack         9 WSSC-MR                50.35      50.52          4  
 14 Tao, Victor          9 NY Sharks-MR           51.77      52.00          3  
 15 Kellman, Alex        9 WSSC-MR                   NT      53.24          2  
 16 Catania, Nicholas    9 WSSC-MR                   NT      54.71          1  
 17 Gibson, Matthew W   10 Marlins-MR                NT      57.88        
 -- Crosbie, Kyle T      9 Marlins-MR                NT         DQ        
 -- Nugent, Paul M      10 Marlins-MR                NT         DQ        
 -- Egan, Chris L        9 Marlins-MR                NT         DQ        
 -- Dorney, Daniel      10 Marlins-MR                NT         DQ        
 -- He, William          9 NY Sharks-MR              NT         NS        
 -- Seminaro, Giancarl   9 Cudas-MR                  NT        SCR        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wadsworth, John D   10 Marlins-MR             41.08      37.99         20  
  2 Treanor, Shane P    10 Marlins-MR             39.20      38.25         17  
  3 Smith, Adrian C      9 Devil Fish-MR             NT      45.88         16  
  4 Nicholas, Charles   10 Devil Fish-MR          47.61      46.70         15  
  5 Mills, Shane J      10 Marlins-MR             50.70      50.03         14  
  6 Iorizzo, Kyle       10 NY Sharks-MR           54.50      53.73         13  
  7 Kenny, Tyler         9 NY Sharks-MR           55.07      54.06         12  
  8 Kellman, Alex        9 WSSC-MR                   NT      55.36         11  
  9 Tao, Victor          9 NY Sharks-MR         1:03.63      56.72          9  
 10 Crosbie, Kyle T      9 Marlins-MR                NT      57.74          7  
 -- Ip, Daniel           9 Marlins-MR           1:02.76         DQ        
 -- Klushin, Christoph   9 Marlins-MR                NT         DQ        
 -- Collins, Danny R    10 Marlins-MR           1:04.29         DQ        
 -- Dwyer, Jack          9 WSSC-MR                53.95         DQ        
 -- Ip, Benjamin         9 Marlins-MR                NT         DQ        
 -- Davelman, Ben       10 Marlins-MR             53.53         DQ        
 -- He, William          9 NY Sharks-MR              NT         NS        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wadsworth, John D   10 Marlins-MR             36.17      34.94         20  
  2 Iorizzo, Kyle       10 NY Sharks-MR           39.33      39.23         17  
  3 Nicholas, Chauncey   9 Devil Fish-MR          37.13      41.98         16  
  4 Smith, Adrian C      9 Devil Fish-MR             NT      46.59         15  
  5 Kenny, Tyler         9 NY Sharks-MR           43.99      46.78         14  
  6 Palmer, Jack         9 WSSC-MR                54.90      52.02         13  
  7 Tao, Victor          9 NY Sharks-MR              NT    1:00.12         12  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'A'                NT    2:22.69         40  
     1) Wadsworth, John D 10            2) Ip, Benjamin 9                 
     3) Ip, Daniel 9                    4) Treanor, Shane P 10            
                  31.61     1:11.81 (40.20)     1:49.39 (37.58)     2:22.69 (33.30)
  2 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'B'                NT    2:40.77         34  
     1) Mills, Shane J 10               2) Collins, Danny R 10            
     3) Davelman, Ben 10                4) Crosbie, Kyle T 9              
                  39.31     1:18.48 (39.17)     1:59.16 (40.68)     2:40.77 (41.61)
  3 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'C'                NT    3:11.70         32  
     1) Dorney, Daniel 10               2) Egan, Chris L 9                
     3) Gibson, Matthew W 10            4) Klushin, Christopher 9         
                  50.90     1:38.63 (47.73)     2:32.55 (53.92)     3:11.70 (39.15)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kurzum, Elie        12 WSSC-MR                26.70      26.97         20  
  2 Fullerton, Billy R  12 NY Sharks-MR           29.11      28.38         17  
  3 Burke, Liam         12 NY Sharks-MR           31.30      31.67         16  
  4 Graciani, Jonah     12 Marlins-MR             37.89      32.46         15  
  5 Mahoney, Sean       12 NY Sharks-MR           34.34      33.37         14  
  6 Warnon, Jonathan    12 WSSC-MR                33.06      33.51         13  
  7 Daly, Patrick       11 NY Sharks-MR           33.84      34.23         12  
  8 Oppenheim, Jules J  12 NY Sharks-MR           35.91      34.58         11  
  9 Passante, Nick      11 NY Sharks-MR              NT      34.76          9  
 10 Fusco, Daniel       11 NY Sharks-MR           37.28      36.65          7  
 11 Santiago, Christop  10 WSSC-MR                36.61      37.13          6  
 12 Whitton, Kyle       12 Marlins-MR             38.02      37.28          5  
 13 McManus, Colin S    12 Marlins-MR             43.33      37.35          4  
 14 Frisbee, Connor     11 WSSC-MR                38.67      37.55          3  
 15 Elezovic, Brandon   11 Marlins-MR             39.31      37.56          2  
 16 Yurman, Chris T     11 Marlins-MR                NT      39.69        
 17 Maher, Tristan S    11 Marlins-MR                NT      40.85          1  
 18 Tobin, Michael      12 Cudas-MR               40.53      42.29        
 19 Lee, Jameel         11 Marlins-MR             46.35      47.08        
 -- Kim, Harris         12 NY Sharks-MR              NT         NS        
 -- Gorenstein, Isaac   12 NY Sharks-MR           31.25        SCR        
 -- Nicholas, Matthew   12 NY Sharks-MR           29.47        SCR        
 -- Kolakowski, Richar  12 Marlins-MR             37.35        SCR        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fullerton, Billy R  12 NY Sharks-MR         1:05.18    1:04.44         20  
                  31.85     1:04.44 (32.59)                                        
  2 Burke, Liam         12 NY Sharks-MR         1:07.77    1:08.38         17  
                  32.93     1:08.38 (35.45)                                        
  3 Cruz, Cristian      12 Marlins-MR           1:16.12    1:08.61         16  
                  32.36     1:08.61 (36.25)                                        
  4 Vallamattam, Ashok  11 Devil Fish-MR             NT    1:11.33         15  
                  34.74     1:11.33 (36.59)                                        
  5 Mahoney, Sean       12 NY Sharks-MR         1:17.51    1:15.87         14  
                  35.95     1:15.87 (39.92)                                        
  6 Passante, Nick      11 NY Sharks-MR              NT    1:18.10         13  
                  38.11     1:18.10 (39.99)                                        
  7 Daly, Patrick       11 NY Sharks-MR         1:15.95    1:19.34         12  
                  37.77     1:19.34 (41.57)                                        
  8 Oppenheim, Jules J  12 NY Sharks-MR         1:26.61    1:24.03         11  
                  38.79     1:24.03 (45.24)                                        
  9 Fusco, Daniel       11 NY Sharks-MR         1:19.84    1:26.24          9  
                  40.03     1:26.24 (46.21)                                        
 10 Yurman, Chris T     11 Marlins-MR                NT    1:43.17          7  
                  43.62     1:43.17 (59.55)                                        
 11 Lee, Jameel         11 Marlins-MR                NT    1:48.38          6  
                  48.31   1:48.38 (1:00.07)                                        
 -- Kim, Harris         12 NY Sharks-MR              NT         NS        
 -- Kolakowski, Richar  12 Marlins-MR           1:24.06        SCR        
 -- Nicholas, Matthew   12 NY Sharks-MR         1:04.27        SCR        
 -- Gorenstein, Isaac   12 NY Sharks-MR         1:06.24        SCR        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kurzum, Elie        12 WSSC-MR                31.21      32.92         20  
  2 Fullerton, Billy R  12 NY Sharks-MR           33.05      34.05         17  
  3 Burke, Liam         12 NY Sharks-MR           37.20      38.39         16  
  4 Warnon, Jonathan    12 WSSC-MR                35.92      38.98         15  
  5 Mahoney, Sean       12 NY Sharks-MR           39.02      39.30         14  
  6 Vallamattam, Ashok  11 Devil Fish-MR          40.86      39.70         13  
  7 Daly, Patrick       11 NY Sharks-MR           38.19      39.76         12  
  8 Cruz, Cristian      12 Marlins-MR             47.90      40.45         11  
  9 Fusco, Daniel       11 NY Sharks-MR           41.89      41.58          9  
 10 Oppenheim, Jules J  12 NY Sharks-MR           44.53      44.44          7  
 11 Elezovic, Brandon   11 Marlins-MR             44.86      44.63          6  
 12 Graciani, Jonah     12 Marlins-MR             50.35      45.38          5  
 13 Lee, Jameel         11 Marlins-MR             53.12      46.99          4  
 14 McManus, Colin S    12 Marlins-MR             52.13      47.83          3  
 15 Yurman, Chris T     11 Marlins-MR                NT      48.85          2  
 16 Santiago, Christop  10 WSSC-MR                46.95      49.69          1  
 17 Maher, Tristan S    11 Marlins-MR                NT      49.95        
 18 Whitton, Kyle       12 Marlins-MR           1:01.37      50.56        
 19 Tobin, Michael      12 Cudas-MR               50.81      51.05        
 -- Passante, Nick      11 NY Sharks-MR              NT         DQ        
 -- Kim, Harris         12 NY Sharks-MR              NT         NS        
 -- Nicholas, Matthew   12 NY Sharks-MR           34.19        SCR        
 -- Gorenstein, Isaac   12 NY Sharks-MR           39.15        SCR        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fullerton, Billy R  12 NY Sharks-MR           43.08      41.39         20  
  2 Vallamattam, Ashok  11 Devil Fish-MR          45.71      41.49         17  
  3 Graciani, Jonah     12 Marlins-MR             47.20      42.23         16  
  4 Daly, Patrick       11 NY Sharks-MR           43.32      43.95         15  
  5 Burke, Liam         12 NY Sharks-MR           44.40      44.05         14  
  6 Passante, Nick      11 NY Sharks-MR              NT      44.85         13  
  7 Mahoney, Sean       12 NY Sharks-MR           47.12      45.70         12  
  8 Warnon, Jonathan    12 WSSC-MR                45.96      46.44         11  
  9 Fusco, Daniel       11 NY Sharks-MR           47.44      46.46          9  
 10 Tobin, Michael      12 Cudas-MR               47.79      48.73          7  
 11 Maher, Tristan S    11 Marlins-MR                NT      49.52          6  
 12 Frisbee, Connor     11 WSSC-MR                51.29      50.29          5  
 13 Whitton, Kyle       12 Marlins-MR             52.66      50.36          4  
 14 Oppenheim, Jules J  12 NY Sharks-MR           55.39      51.56          3  
 15 Santiago, Christop  10 WSSC-MR                51.28      52.41          2  
 16 McManus, Colin S    12 Marlins-MR             57.48      52.55          1  
 17 Elezovic, Brandon   11 Marlins-MR             52.04      52.85        
 -- Kim, Harris         12 NY Sharks-MR              NT         NS        
 -- Nicholas, Matthew   12 NY Sharks-MR           43.32        SCR        
 -- Gorenstein, Isaac   12 NY Sharks-MR           38.14        SCR        
 -- Kolakowski, Richar  12 Marlins-MR             42.03        SCR        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kurzum, Elie        12 WSSC-MR                29.23      31.65         20  
  2 Fullerton, Billy R  12 NY Sharks-MR           37.48      33.68         17  
  3 Cruz, Cristian      12 Marlins-MR             36.08      35.04         16  
  4 Burke, Liam         12 NY Sharks-MR           43.91      37.41         15  
  5 Mahoney, Sean       12 NY Sharks-MR              NT      38.52         14  
  6 Passante, Nick      11 NY Sharks-MR              NT      41.62         13  
  7 Oppenheim, Jules J  12 NY Sharks-MR              NT      42.48         12  
  8 Fusco, Daniel       11 NY Sharks-MR           48.73      48.45         11  
 -- Daly, Patrick       11 NY Sharks-MR           38.77         DQ        
 -- Nicholas, Matthew   12 NY Sharks-MR           30.40        SCR        
 -- Gorenstein, Isaac   12 NY Sharks-MR           36.33        SCR        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Washingtonville Seahawks-MR  'A'            2:15.04    2:18.87         40  
     1) Warnon, Jonathan 12             2) Frisbee, Connor 11             
     3) Santiago, Christopher 10        4) Kurzum, Elie 12                
                  35.06     1:12.08 (37.02)     1:51.00 (38.92)     2:18.87 (27.87)
  2 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'A'                NT    2:21.71         34  
     1) Cruz, Cristian 12               2) Whitton, Kyle 12               
     3) Graciani, Jonah 12              4) Elezovic, Brandon A 11         
                  32.53     1:10.53 (38.00)     1:45.19 (34.66)     2:21.71 (36.52)
  3 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'B'                NT    2:55.47         32  
     1) Lee, Jameel 11                  2) Maher, Tristan S 11            
     3) McManus, Colin S 12             4) Yurman, Chris T 11             
                  49.10     1:32.57 (43.47)     2:11.40 (38.83)     2:55.47 (44.07)