2009 MR LIE  July Invitational - 7/18/2009 to 7/19/2009            

                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zawatson, Cassidy         10 Express Swimming-MR    37.65      34.23        
  2 Rodriguez, Tina G         10 Twisters-MR            37.71      34.38        
  3 Van Tassell, Gabrielle A  10 WAC-MR                 34.73      34.41        
  4 Haddow, Shanna            10 Bluefish-MR            35.25      34.75        
  5 Baldassare, Brooke F      10 WISC-MR                35.55      35.35        
  6 Polanco, Kayla M           8 Twisters-MR            37.97      35.38        
  7 Markunas, Rebecca R       10 FLY-MR                    NT      35.80        
  8 Bouzarouata, Jasmin C      9 Twisters-MR            37.89      35.92        
  9 deFreitas, Emma           10 WAC-MR                 36.39      36.32        
 10 Corcoran, Annabelle        9 Express Swimming-MR    37.33      37.13        
 10 O'Donnell, Christina      10 Tmsuffolk-MR           38.07      37.13        
 12 Ostensen, Sara             9 WAC-MR                 39.91      37.59        
 13 Reindl, Annie R           10 Express Swimming-MR    38.70      38.13        
 14 Guo, Jenna J               9 Express Swimming-MR    42.84      38.29        
 15 Burns, Kate               10 Bluefish-MR            36.50      38.32        
 16 Giordano, Julia L         10 Express Swimming-MR    38.40      38.54        
 16 Russell, Leah C            9 CSC-MR                    NT      38.54        
 18 Jannsen, Cassandra G      10 North Shore-MR         38.33      38.61        
 19 Savino, Chloe M           10 Express Swimming-MR    39.31      38.88        
 20 Alliegro, Alexandra M     10 IA-MR                  41.28      39.33        
 21 Brady, Claudia F          10 Express Swimming-MR    38.17      39.39        
 22 Jackson, Allison M         9 Twisters-MR            39.08      40.43        
 23 Antonawich, Kathryn E     10 WISC-MR                42.03      40.56        
 24 London, Katherine         10 WAC-MR                 50.05      40.94        
 25 Maggio, Amelia A           9 OWA-MR                 39.72      41.31        
 26 Ye, Mabel                 10 WISC-MR                41.51      41.52        
 27 Allen, Peri E              9 HAA-MR                 44.96      41.58        
 28 Palazzo, Gianna M          9 HAA-MR                 44.41      41.75        
 29 Bella, Angela R           10 CSC-MR                 42.08      42.22        
 30 Wetherbee, Hailey M        8 IA-MR                  47.89      42.98        
 31 Damm, Jesse K             10 HAA-MR                    NT      43.79        
 32 Cusak, Casey M            10 IA-MR                  48.62      43.92        
 33 Silveira, Louiza L         8 Twisters-MR            44.32      44.72        
 34 Caraher, Meghan R          9 IA-MR                  50.01      44.77        
 35 Kraff, Allyson R           8 Express Swimming-MR    47.53      45.70        
 36 Fong, Samantha             8 Twisters-MR            42.32      45.83        
 37 Hicks, Alexandra N        10 HAA-MR                 47.91      46.10        
 38 Cummings, Jordyn D         9 WISC-MR                49.38      46.36        
 39 Palumbo, Jenna            10 Tmsuffolk-MR           48.78      48.00        
 40 Rodriguez, Emily M         7 Twisters-MR          1:10.28      50.18        
 41 Price, Kacie A             9 Express Swimming-MR       NT      50.23        
 42 Ortof, Natalie R           9 Express Swimming-MR    44.82      51.25        
 43 Thomas, Mackenzie          7 IA-MR                  51.70      51.90        
 44 McKevitt, Katelyn C        8 WISC-MR                54.14      53.03        
 45 Villeda-Medina, Terez I    9 Express Swimming-MR    52.19      54.62        
 46 Van Tassell, Victoria      8 WAC-MR               1:00.31      56.19        
 47 Lewis, Shelby M            9 Express Swimming-MR       NT      56.32        
 48 Maggio, Charlotte G        6 OWA-MR                 58.55      56.53        
 49 McNicholas, Olivia         7 OWA-MR               1:03.68      56.55        
 50 Wilkins, Hazel S           7 Express Swimming-MR       NT      57.33        
 51 Falcao, Isabella L         7 Twisters-MR               NT      58.34        
 52 Frakaloss, Julia N        10 IA-MR                  55.43      59.15        
 53 Shashaty, Kasey            7 WAC-MR                 57.68    1:02.49        
 54 Ansaldi, Jenna R           8 CSC-MR                    NT    1:03.23        
 55 Meehan, Natalie            9 Bluefish-MR            56.07    1:03.38        
 56 Abbas, Rewan               9 WAC-MR                 56.89    1:05.06        
 57 Farrell, Emma T            8 OWA-MR               1:04.56    1:11.02        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baldassare, Brooke F      10 WISC-MR              1:16.30    1:16.34        
  2 Van Tassell, Gabrielle A  10 WAC-MR               1:15.94    1:16.51        
  3 Haddow, Shanna            10 Bluefish-MR          1:17.20    1:18.08        
  4 Zawatson, Cassidy         10 Express Swimming-MR  1:22.32    1:18.24        
  5 Rodriguez, Tina G         10 Twisters-MR          1:22.49    1:19.16        
  6 Bouzarouata, Jasmin C      9 Twisters-MR          1:30.85    1:20.24        
  7 Corcoran, Annabelle        9 Express Swimming-MR  1:24.11    1:20.74        
  8 O'Donnell, Christina      10 Tmsuffolk-MR         1:22.76    1:20.97        
  9 Kuenzler, Rachel           9 Bluefish-MR          1:20.14    1:21.38        
 10 Markunas, Rebecca R       10 FLY-MR               1:23.01    1:21.52        
 11 Burns, Kate               10 Bluefish-MR          1:23.90    1:22.38        
 12 Miller, Tahlia N          10 Bscat-MR             1:24.65    1:22.52        
 13 Guo, Jenna J               9 Express Swimming-MR  1:32.22    1:23.03        
 14 Jin, Vickie               10 Tmsuffolk-MR         1:24.29    1:23.39        
 15 Russell, Leah C            9 CSC-MR                    NT    1:24.59        
 15 Giordano, Julia L         10 Express Swimming-MR  1:34.54    1:24.59        
 17 Zdesar, Samantha M        10 FLY-MR               1:35.00    1:24.90        
 18 Smith, Jazmine K           8 Empire-MR            1:26.68    1:25.20        
 19 Reindl, Annie R           10 Express Swimming-MR  1:44.71    1:25.47        
 20 Ostensen, Sara             9 WAC-MR               1:28.10    1:25.52        
 21 Jannsen, Cassandra G      10 North Shore-MR       1:26.38    1:25.57        
 22 Brady, Claudia F          10 Express Swimming-MR  1:26.69    1:25.75        
 23 Hou, Julia                10 Twisters-MR          1:31.56    1:25.94        
 24 Digiovanni, Sara N        10 FLY-MR               1:27.28    1:26.92        
 25 Pon, Stephanie H          10 Empire-MR            1:29.07    1:27.12        
 26 deFreitas, Emma           10 WAC-MR               1:26.58    1:27.65        
 27 Freund, Jessica N          9 Sachem-MR            1:24.73    1:28.10        
 28 Alliegro, Alexandra M     10 IA-MR                1:30.63    1:28.37        
 29 Tetuan, Kimberly N        10 Express Swimming-MR  1:29.20    1:28.44        
 30 Karl, Alyssa T            10 CSC-MR               1:29.34    1:28.85        
 31 Falcao, Nicole             9 Twisters-MR               NT    1:29.28        
 32 Savino, Chloe M           10 Express Swimming-MR  1:33.54    1:30.58        
 33 Yamout, Nadine            10 Twisters-MR          1:43.49    1:31.67        
 34 London, Katherine         10 WAC-MR               1:51.11    1:31.72        
 35 McNamara, Lexi R           8 Empire-MR            1:37.03    1:33.05        
 36 Bella, Angela R           10 CSC-MR               1:34.64    1:33.31        
 37 Castello, Julia N         10 HAA-MR               1:34.58    1:33.35        
 38 Maggio, Amelia A           9 OWA-MR               1:32.01    1:34.00        
 39 Chu, Annie                 8 FLY-MR               1:36.67    1:34.93        
 40 Vleck, Sydeny M            8 Empire-MR                 NT    1:35.53        
 40 Jackson, Allison M         9 Twisters-MR          1:33.23    1:35.53        
 42 Soo, Nicole                8 Twisters-MR               NT    1:36.50        
 43 Gonzalez, Angelina E       9 Bscat-MR             1:32.98    1:36.75        
 44 Sacchetti, Victoria       10 Tmsuffolk-MR         1:34.59    1:36.92        
 45 Allen, Peri E              9 HAA-MR               1:39.95    1:37.24        
 46 Palazzo, Gianna M          9 HAA-MR               1:38.19    1:38.19        
 47 Lantin, Alexa T            9 Empire-MR            1:42.86    1:40.58        
 48 Gallagher, Liz p           9 HAA-MR               1:51.43    1:41.16        
 49 Davi, Julia G              9 HAA-MR               2:15.25    1:41.64        
 50 Caraher, Meghan R          9 IA-MR                1:56.21    1:41.71        
 51 Yavid, Jennifer D         10 North Shore-MR       1:42.00    1:41.97        
 52 Cusak, Casey M            10 IA-MR                1:46.48    1:43.99        
 53 Wetherbee, Hailey M        8 IA-MR                1:48.87    1:45.42        
 54 Kraff, Allyson R           8 Express Swimming-MR  1:47.69    1:45.89        
 55 Hicks, Alexandra N        10 HAA-MR               1:46.12    1:46.29        
 56 Brackley, Fiona P         10 Bscat-MR             1:55.48    1:48.41        
 57 Montanez, Leonor M         9 Twisters-MR               NT    1:49.87        
 58 Ortof, Natalie R           9 Express Swimming-MR  1:45.29    1:50.71        
 59 Friedman, Melissa A        9 HAA-MR               1:38.47    1:50.97        
 60 Hallock, Savannah n       10 HAA-MR               1:58.44    1:52.57        
 61 Cummings, Jordyn D         9 WISC-MR              1:55.47    1:53.56        
 62 Frakaloss, Julia N        10 IA-MR                2:10.09    1:58.46        
 63 Price, Kacie A             9 Express Swimming-MR  1:58.96    1:59.13        
 64 Thomas, Mackenzie          7 IA-MR                1:58.66    1:59.27        
 65 Wilkins, Hazel S           7 Express Swimming-MR  1:51.60    2:00.29        
 66 Schilling, Leigha M        7 CSC-MR                    NT    2:03.18        
 67 Villeda-Medina, Terez I    9 Express Swimming-MR  1:55.43    2:04.51        
 68 Falcao, Isabella L         7 Twisters-MR               NT    2:04.57        
 69 Van Tassell, Victoria      8 WAC-MR               2:16.20    2:06.78        
 70 McKevitt, Katelyn C        8 WISC-MR              2:12.65    2:07.83        
 71 Lewis, Shelby M            9 Express Swimming-MR       NT    2:09.05        
 72 Shashaty, Kasey            7 WAC-MR               2:05.00    2:09.38        
 73 Meehan, Natalie            9 Bluefish-MR          1:58.90    2:12.54        
 74 Friedman, Valarie R        9 HAA-MR               2:02.85    2:13.97        
 75 Harrigan, Miranda J        8 CSC-MR               2:17.08    2:16.96        
 76 Abbas, Rewan               9 WAC-MR               2:12.86    2:18.09        
 77 Ansaldi, Jenna R           8 CSC-MR                    NT    2:33.78        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Tassell, Gabrielle A  10 WAC-MR               1:29.07    1:28.16        
  2 Rice, Natasha L           10 CSC-MR               1:31.00    1:28.42        
  3 Rodriguez, Tina G         10 Twisters-MR          1:33.99    1:29.17        
  4 Zawatson, Cassidy         10 Express Swimming-MR  1:33.23    1:29.72        
  5 Corcoran, Annabelle        9 Express Swimming-MR  1:35.59    1:32.99        
  6 Guo, Jenna J               9 Express Swimming-MR  1:38.88    1:37.12        
  7 Reindl, Annie R           10 Express Swimming-MR  1:37.96    1:37.87        
  8 Tutone, Marisa A          10 Sachem-MR            1:42.41    1:38.08        
  9 Zdesar, Samantha M        10 FLY-MR               1:50.00    1:38.18        
 10 Brady, Claudia F          10 Express Swimming-MR  1:43.66    1:38.38        
 11 deFreitas, Emma           10 WAC-MR               1:36.36    1:38.87        
 12 Smith, Jazmine K           8 Empire-MR            1:42.32    1:40.92        
 13 Pon, Stephanie H          10 Empire-MR            1:45.00    1:41.28        
 14 Jannsen, Cassandra G      10 North Shore-MR       1:39.06    1:41.54        
 15 Ostensen, Sara             9 WAC-MR               1:41.81    1:41.80        
 16 Antonawich, Kathryn E     10 WISC-MR              1:46.76    1:41.83        
 17 Soo, Nicole                8 Twisters-MR               NT    1:42.11        
 18 Silveira, Louiza L         8 Twisters-MR          1:43.43    1:42.23        
 19 Freund, Jessica N          9 Sachem-MR            1:49.64    1:45.61        
 20 Tetuan, Kimberly N        10 Express Swimming-MR  1:41.90    1:45.65        
 21 Karl, Alyssa T            10 CSC-MR                    NT    1:46.24        
 22 Chu, Annie                 8 FLY-MR               1:45.68    1:46.57        
 23 Thom, Miriam               8 Twisters-MR               NT    1:46.77        
 24 Lantin, Alexa T            9 Empire-MR            1:48.41    1:47.24        
 25 Vleck, Sydeny M            8 Empire-MR                 NT    1:47.91        
 26 Falcao, Nicole             9 Twisters-MR               NT    1:48.29        
 27 Weinhofer, Nicole A       10 Sachem-MR            1:46.93    1:48.63        
 28 Ye, Mabel                 10 WISC-MR              1:46.38    1:49.01        
 29 London, Katherine         10 WAC-MR               2:08.48    1:49.93        
 30 Gallagher, Liz p           9 HAA-MR               1:48.71    1:50.45        
 31 Wetherbee, Hailey M        8 IA-MR                1:51.74    1:51.46        
 32 Giordano, Julia L         10 Express Swimming-MR  2:02.19    1:52.76        
 33 Digiovanni, Sara N        10 FLY-MR               2:00.24    1:52.83        
 34 Friedman, Melissa A        9 HAA-MR               1:48.97    1:52.97        
 35 Yavid, Jennifer D         10 North Shore-MR       1:45.00    1:53.06        
 36 Palazzo, Gianna M          9 HAA-MR               1:51.79    1:53.29        
 37 Ortof, Natalie R           9 Express Swimming-MR  1:51.98    1:53.99        
 38 Cusak, Casey M            10 IA-MR                1:55.23    1:54.88        
 39 Bella, Angela R           10 CSC-MR               2:07.61    1:56.31        
 40 Thomas, Mackenzie          7 IA-MR                2:10.21    1:57.28        
 41 Sacchetti, Victoria       10 Tmsuffolk-MR         1:53.05    1:57.92        
 42 Davi, Julia G              9 HAA-MR               2:15.45    1:58.53        
 43 Palumbo, Jenna            10 Tmsuffolk-MR         2:03.30    1:58.62        
 44 Brackley, Fiona P         10 Bscat-MR             2:20.67    2:00.84        
 45 Montanez, Leonor M         9 Twisters-MR               NT    2:01.29        
 46 Cummings, Jordyn D         9 WISC-MR              2:09.34    2:02.53        
 47 Hicks, Alexandra N        10 HAA-MR               2:06.70    2:03.54        
 48 Kraff, Allyson R           8 Express Swimming-MR  1:55.65    2:10.45        
 49 Lewis, Shelby M            9 Express Swimming-MR       NT    2:14.00        
 50 Shashaty, Kasey            7 WAC-MR               2:15.00    2:14.37        
 51 Price, Kacie A             9 Express Swimming-MR  2:11.12    2:16.45        
 52 Villeda-Medina, Terez I    9 Express Swimming-MR  2:26.45    2:19.56        
 53 Wilkins, Hazel S           7 Express Swimming-MR  2:07.67    2:20.18        
 54 Schilling, Leigha M        7 CSC-MR                    NT    2:28.98        
 55 Harrigan, Miranda J        8 CSC-MR                    NT    2:32.31        
 56 Friedman, Valarie R        9 HAA-MR               2:41.29    2:36.50        
 -- Frakaloss, Julia N        10 IA-MR                2:40.98         DQ        
      No touch at turn
 -- Miller, Tahlia N          10 Bscat-MR             1:35.00         DQ        
      Non-continuous turning action
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Irene               10 Twisters-MR          1:31.23    1:30.81        
  2 Polanco, Kayla M           8 Twisters-MR          1:38.27    1:33.83        
  3 Van Tassell, Gabrielle A  10 WAC-MR               1:40.19    1:39.89        
  4 Digiovanni, Sara N        10 FLY-MR               1:42.74    1:40.46        
  5 Jin, Vickie               10 Tmsuffolk-MR         1:43.64    1:41.50        
  6 Baldassare, Brooke F      10 WISC-MR              1:40.41    1:42.61        
  7 O'Donnell, Christina      10 Tmsuffolk-MR         1:44.63    1:43.18        
  8 Rice, Natasha L           10 CSC-MR               1:47.78    1:49.88        
  9 Brady, Claudia F          10 Express Swimming-MR  1:45.27    1:49.96        
 10 Tutone, Marisa A          10 Sachem-MR            1:52.33    1:50.03        
 11 Pon, Stephanie H          10 Empire-MR            1:45.09    1:50.57        
 12 Freund, Jessica N          9 Sachem-MR            1:47.12    1:51.86        
 13 Giordano, Julia L         10 Express Swimming-MR  1:53.59    1:52.28        
 14 Soo, Nicole                8 Twisters-MR               NT    1:52.31        
 15 Kuenzler, Rachel           9 Bluefish-MR               NT    1:54.35        
 16 Ostensen, Sara             9 WAC-MR               1:59.47    1:55.11        
 17 Tetuan, Kimberly N        10 Express Swimming-MR  1:55.49    1:56.05        
 18 Zdesar, Samantha M        10 FLY-MR               2:05.00    1:57.14        
 19 Lantin, Alexa T            9 Empire-MR            2:01.26    1:58.86        
 20 Corcoran, Annabelle        9 Express Swimming-MR  2:03.20    2:00.07        
 20 Chu, Annie                 8 FLY-MR               2:04.77    2:00.07        
 22 Gonzalez, Angelina E       9 Bscat-MR             1:59.62    2:00.54        
 23 Damm, Jesse K             10 HAA-MR                    NT    2:01.48        
 24 Falcao, Nicole             9 Twisters-MR               NT    2:01.54        
 25 Fong, Samantha             8 Twisters-MR          1:50.08    2:02.08        
 26 Ortof, Natalie R           9 Express Swimming-MR  1:59.56    2:02.10        
 27 Antonawich, Kathryn E     10 WISC-MR              2:11.70    2:02.19        
 28 Thom, Miriam               8 Twisters-MR          2:13.83    2:02.80        
 29 Jackson, Allison M         9 Twisters-MR          1:50.09    2:03.34        
 30 Yavid, Jennifer D         10 North Shore-MR       1:58.00    2:04.20        
 31 Savino, Chloe M           10 Express Swimming-MR  1:57.38    2:04.69        
 32 Sacchetti, Victoria       10 Tmsuffolk-MR         2:14.94    2:05.74        
 33 Palumbo, Jenna            10 Tmsuffolk-MR         2:10.85    2:09.36        
 34 Abbas, Rewan               9 WAC-MR               2:13.23    2:13.47        
 35 Rodriguez, Emily M         7 Twisters-MR               NT    2:16.57        
 36 Meehan, Natalie            9 Bluefish-MR          2:33.69    2:22.37        
 37 Falcao, Isabella L         7 Twisters-MR               NT    2:28.34        
 38 Price, Kacie A             9 Express Swimming-MR  2:42.93    2:46.54        
 -- Yamout, Nadine            10 Twisters-MR               NT         DQ        
      One hand touch
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Kate               10 Bluefish-MR            39.35      37.58        
  2 Haddow, Shanna            10 Bluefish-MR            38.40      39.57        
  3 Hou, Julia                10 Twisters-MR            42.06      40.44        
  4 Polanco, Kayla M           8 Twisters-MR            41.17      40.49        
  5 Zawatson, Cassidy         10 Express Swimming-MR    45.11      40.57        
  6 Kuenzler, Rachel           9 Bluefish-MR            42.27      41.10        
  7 Bouzarouata, Jasmin C      9 Twisters-MR            39.92      42.09        
  8 Reindl, Annie R           10 Express Swimming-MR    43.17      42.24        
  9 Markunas, Rebecca R       10 FLY-MR                 45.76      44.02        
 10 Jin, Vickie               10 Tmsuffolk-MR           45.42      44.51        
 11 Corcoran, Annabelle        9 Express Swimming-MR    45.59      45.59        
 12 Thom, Miriam               8 Twisters-MR            49.08      45.70        
 13 Damm, Jesse K             10 HAA-MR                    NT      45.80        
 14 Karl, Alyssa T            10 CSC-MR                 47.94      45.98        
 15 deFreitas, Emma           10 WAC-MR                 43.30      46.19        
 16 Guo, Jenna J               9 Express Swimming-MR    46.91      46.36        
 17 Miller, Tahlia N          10 Bscat-MR               44.21      46.39        
 18 Savino, Chloe M           10 Express Swimming-MR    49.79      46.96        
 19 Allen, Peri E              9 HAA-MR               1:02.90      47.74        
 20 London, Katherine         10 WAC-MR                 55.70      49.09        
 21 Fong, Samantha             8 Twisters-MR            45.65      49.39        
 22 Alliegro, Alexandra M     10 IA-MR                  49.31      49.64        
 23 Silveira, Louiza L         8 Twisters-MR            49.12      49.70        
 24 Yamout, Nadine            10 Twisters-MR            52.06      50.03        
 25 Smith, Jazmine K           8 Empire-MR              48.04      50.12        
 26 Friedman, Melissa A        9 HAA-MR                 52.29      50.23        
 27 Russell, Leah C            9 CSC-MR                    NT      50.25        
 28 Brady, Claudia F          10 Express Swimming-MR    49.34      50.54        
 29 Ye, Mabel                 10 WISC-MR                51.69      50.84        
 30 Maggio, Amelia A           9 OWA-MR                 49.95      51.15        
 31 Tetuan, Kimberly N        10 Express Swimming-MR    49.78      52.94        
 32 McNamara, Lexi R           8 Empire-MR              58.67      53.16        
 33 Castello, Julia N         10 HAA-MR               1:07.15      53.22        
 34 Gonzalez, Angelina E       9 Bscat-MR               59.07      55.39        
 35 Caraher, Meghan R          9 IA-MR                1:01.19      56.87        
 36 Vleck, Sydeny M            8 Empire-MR                 NT      57.31        
 37 Montanez, Leonor M         9 Twisters-MR               NT      57.88        
 38 Kraff, Allyson R           8 Express Swimming-MR    56.39      59.37        
 39 Abbas, Rewan               9 WAC-MR               1:05.58    1:03.69        
 40 Wilkins, Hazel S           7 Express Swimming-MR  1:00.01    1:03.70        
 41 Van Tassell, Victoria      8 WAC-MR               1:16.17    1:08.26        
 -- Shashaty, Kasey            7 WAC-MR               1:00.00         DQ        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santos, Olivia J          11 FLY-MR                 31.83      31.81        
  2 Palumbo, Jamie N          12 Express Swimming-MR    33.05      32.31        
  3 deFreitas, Hannah         12 WAC-MR                 32.36      32.52        
  4 Maggio, Emily C           12 OWA-MR                 32.01      32.70        
  5 Zukowski, Carli           12 WISC-MR                33.08      32.94        
  6 Grodecki, Natalie         12 IA-MR                  33.53      33.05        
  6 Lee, Anna                 11 Twisters-MR            34.56      33.05        
  8 Boyle, Erin               11 IA-MR                  34.86      33.42        
  9 WU, Samantha              11 Twisters-MR               NT      33.48        
 10 Stocklin, Michelle C      12 Express Swimming-MR       NT      33.69        
 11 Reyes, Kelly              12 FLY-MR                 34.10      34.31        
 12 Irwin, Tina A             12 IA-MR                  35.97      34.32        
 13 McCoy, Tara               11 CSC-MR                 34.72      34.74        
 14 Van Tassell, Amanda J     12 WAC-MR                 34.58      34.94        
 15 Horan, Julia E            11 IA-MR                  35.15      34.95        
 16 Lotito, Taylor P          12 Express Swimming-MR    35.66      35.03        
 17 Job, Zakiyyah A           12 UN-LI-MR               34.44      35.16        
 18 Du, Irene                 11 FLY-MR                 35.70      35.27        
 19 Katherine, Donlevy D      12 CIY-MR                 41.23      35.82        
 20 Chabowski, Maria M        11 OWA-MR                 38.38      36.34        
 21 Farrell, Greta M          12 OWA-MR                 34.71      36.47        
 22 Nembach, Kali T           11 Express Swimming-MR    36.54      36.55        
 23 Yan, Clara                12 Express Swimming-MR    37.61      36.80        
 24 Flugman, Danielle L       11 North Shore-MR         39.00      36.82        
 25 Redka, Kimberly J         12 IA-MR                  35.42      37.01        
 26 Cavanaugh, Katherine      12 WAC-MR                 36.55      37.17        
 27 Doveala, Jane-e E         11 HAA-MR                 36.25      37.32        
 28 Sherpa, Alison T          11 Twisters-MR            42.73      37.48        
 29 Anich, Annabelle K        11 FLY-MR                 35.66      37.90        
 30 Maggio, Caroline E        11 OWA-MR                 38.15      38.03        
 31 Dayton, Kyle Anne         11 Bluefish-MR            38.56      38.08        
 31 Breen, Gabby              11 Bscat-MR               39.89      38.08        
 33 Abbas, Radwa              11 WAC-MR                 39.01      38.10        
 33 Bonvissuto, Carrie        11 Express Swimming-MR    38.06      38.10        
 35 Young, Kelly A            11 IA-MR                  40.38      38.42        
 36 Vani, Jacqueline J        12 Express Swimming-MR    37.20      38.50        
 37 LeClaire, Milly L         11 Bluefish-MR            38.71      38.72        
 38 Almonte, Kelsey L         11 Twisters-MR            45.41      39.20        
 39 Crilly, Nicole M          12 Express Swimming-MR    40.15      39.25        
 40 Furusho, Ema              11 Twisters-MR          1:02.69      40.27        
 41 Lou, Erica                11 FLY-MR                 39.47      40.67        
 42 Carmichael-Lopes, Sydni   11 Express Swimming-MR    45.23      41.12        
 43 Armetta, Kelly L          11 WISC-MR                41.60      41.64        
 44 Mansfield, Teresa E       11 FLY-MR                 42.00      41.92        
 45 Maroney, Shannon          11 Bscat-MR               42.98      41.97        
 46 Guarnieri, Olivia T       11 Express Swimming-MR    42.58      42.21        
 47 Britto-Colon, Kaelin N    11 FLY-MR                 47.10      43.23        
 48 Beganskas, Andrea A       11 Express Swimming-MR    41.87      44.23        
 49 Zaffiro, Sabrina A        11 Express Swimming-MR    44.10      45.63        
 50 Arias, Victoria L         11 FLY-MR                 48.33      45.94        
 51 Bradley, Katie A          11 WISC-MR                46.69      46.17        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poleway, Caroline A       12 Empire-MR            1:06.57    1:05.64        
  2 Green, Katherine M        12 CSC-MR               1:09.29    1:06.33        
  3 Thompson, Bebe B          11 Empire-MR            1:08.80    1:07.33        
  4 Gallagher, Megan E        12 UN-EA-MR             1:11.50    1:07.43        
  5 Kaneko, Stacy C           11 Empire-MR            1:11.45    1:09.77        
  6 McNamara, Alison M        12 Empire-MR            1:11.49    1:09.79        
  7 Schlesinger, Sarah B      11 Empire-MR            1:11.04    1:09.87        
  8 Almeida, Gabriela         11 Twisters-MR          1:13.99    1:09.92        
  9 deFreitas, Hannah         12 WAC-MR               1:10.98    1:09.99        
 10 Santos, Olivia J          11 FLY-MR               1:10.04    1:10.84        
 11 Maggio, Emily C           12 OWA-MR               1:11.42    1:11.06        
 12 Palumbo, Jamie N          12 Express Swimming-MR  1:11.86    1:11.19        
 13 Lynch, Ciaran E           12 North Shore-MR       1:14.08    1:13.24        
 14 Grodecki, Natalie         12 IA-MR                1:13.82    1:13.44        
 15 McCoy, Brianna            12 CSC-MR               1:16.61    1:13.67        
 16 Jia, Kaity                11 Twisters-MR          1:21.59    1:14.07        
 17 Boyle, Erin               11 IA-MR                1:16.32    1:14.20        
 18 Amar, Kelly A             11 Empire-MR            1:15.10    1:14.42        
 19 O'Sullivan, Raine         12 Empire-MR            1:13.92    1:14.61        
 20 Reyes, Kelly              12 FLY-MR               1:21.02    1:14.64        
 21 Furusho, Amy              12 Twisters-MR          1:21.41    1:15.09        
 22 Horan, Julia E            11 IA-MR                1:17.31    1:15.14        
 23 Behnen, Natalie M         11 Empire-MR            1:16.13    1:15.26        
 24 DeGoias, Sabrina          11 Tmsuffolk-MR         1:31.95    1:15.61        
 25 Kenny-Yap, Charlotte J    12 Tmsuffolk-MR         1:24.90    1:15.62        
 26 Palumbo, Alyssa           12 Tmsuffolk-MR         1:25.70    1:15.75        
 27 Yu, Dana H                12 Express Swimming-MR  1:14.74    1:16.47        
 28 Hoisington, Acacia D      12 Empire-MR            1:17.09    1:16.68        
 29 Irwin, Tina A             12 IA-MR                1:22.73    1:16.88        
 30 Lotito, Taylor P          12 Express Swimming-MR  1:16.45    1:17.36        
 31 Rogers, Carolyn A         12 North Shore-MR       1:16.00    1:17.56        
 32 Stocklin, Michelle C      12 Express Swimming-MR       NT    1:17.60        
 33 Hahn, Katelyn E           11 Tmsuffolk-MR         1:18.26    1:17.79        
 34 Najarian, Eleni M         11 Empire-MR            1:16.66    1:17.94        
 35 Job, Zakiyyah A           12 UN-LI-MR             1:15.86    1:17.96        
 36 Gardner, Kaitlyn M        12 Empire-MR            1:18.08    1:18.11        
 37 O'Neil, Taylor A          11 HAA-MR               1:17.81    1:18.66        
 38 Brzoza, Joshua H          11 Sachem-MR            1:23.22    1:18.89        
 39 Cavanaugh, Katherine      12 WAC-MR               1:20.05    1:19.00        
 40 McCoy, Tara               11 CSC-MR               1:24.96    1:19.23        
 40 Anich, Annabelle K        11 FLY-MR               1:20.19    1:19.23        
 42 Hartigan, Kiely U         11 Empire-MR            1:20.31    1:19.35        
 43 Collins, Irene M          12 FLY-MR               1:20.36    1:19.61        
 44 Berman, Evonne S          11 North Shore-MR       1:20.65    1:19.96        
 45 Chabowski, Maria M        11 OWA-MR               1:22.61    1:20.23        
 46 Farrell, Greta M          12 OWA-MR               1:17.59    1:20.43        
 47 Nembach, Kali T           11 Express Swimming-MR  1:17.21    1:20.76        
 48 Du, Irene                 11 FLY-MR               1:20.14    1:21.17        
 49 Flugman, Danielle L       11 North Shore-MR       1:27.00    1:21.32        
 50 Young, Kelly A            11 IA-MR                1:28.11    1:21.42        
 51 Vani, Jacqueline J        12 Express Swimming-MR  1:18.69    1:21.76        
 52 Bonvissuto, Carrie        11 Express Swimming-MR  1:24.82    1:21.77        
 53 Nix, Sabine A             11 Empire-MR            1:26.60    1:22.05        
 54 Katherine, Donlevy D      12 CIY-MR               1:19.78    1:22.28        
 55 Sherpa, Alison T          11 Twisters-MR          1:43.33    1:22.40        
 56 Yan, Clara                12 Express Swimming-MR  1:24.32    1:22.73        
 57 Redka, Kimberly J         12 IA-MR                1:17.80    1:22.75        
 58 Doveala, Jane-e E         11 HAA-MR               1:16.15    1:22.95        
 59 Crilly, Nicole M          12 Express Swimming-MR  1:27.75    1:23.34        
 60 Asanjarani, Ashley S      11 CIY-MR               1:26.26    1:24.58        
 61 Maggio, Caroline E        11 OWA-MR               1:25.11    1:24.63        
 62 LeClaire, Milly L         11 Bluefish-MR          1:27.31    1:25.04        
 63 Williams, Boo             11 WISC-MR              1:47.99    1:26.04        
 64 Pearson, Sara J           12 CSC-MR               1:32.08    1:26.05        
 65 Breen, Gabby              11 Bscat-MR             1:28.48    1:26.86        
 66 Joo, Rebecca              11 FLY-MR               1:26.36    1:27.39        
 67 Abbas, Radwa              11 WAC-MR               1:28.29    1:27.93        
 68 Kleiner, Frances L        11 Empire-MR            1:26.73    1:28.15        
 69 Lou, Erica                11 FLY-MR               1:32.42    1:30.46        
 70 Nieves, Daniella M        11 WISC-MR              1:38.48    1:32.16        
 71 Maroney, Shannon          11 Bscat-MR             1:35.13    1:33.01        
 72 Mansfield, Teresa E       11 FLY-MR               1:30.00    1:33.26        
 73 Almonte, Kelsey L         11 Twisters-MR          1:42.55    1:33.35        
 74 Gaska, Hayley R           11 HAA-MR               1:57.28    1:33.67        
 75 Guarnieri, Olivia T       11 Express Swimming-MR  1:34.38    1:34.52        
 76 Carmichael-Lopes, Sydni   11 Express Swimming-MR  1:54.54    1:34.93        
 77 Romano, Nicole P          11 Empire-MR            1:36.81    1:35.46        
 78 Gallo, Danielle           11 Tmsuffolk-MR         1:40.93    1:38.82        
 79 Arias, Victoria L         11 FLY-MR               1:45.18    1:41.07        
 80 Zaffiro, Sabrina A        11 Express Swimming-MR  1:37.59    1:41.09        
 81 Beganskas, Andrea A       11 Express Swimming-MR  1:38.55    1:43.57        
 82 Britto-Colon, Kaelin N    11 FLY-MR               1:47.00    1:45.44        
 83 Bradley, Katie A          11 WISC-MR              1:48.14    1:45.76        
 -- Van Tassell, Amanda J     12 WAC-MR               1:17.07         DQ        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Megan E        12 UN-EA-MR               39.00      36.40        
  2 Poleway, Caroline A       12 Empire-MR              39.17      37.94        
  3 deFreitas, Hannah         12 WAC-MR                 37.03      38.11        
  4 Job, Zakiyyah A           12 UN-LI-MR               37.33      38.22        
  5 Zukowski, Carli           12 WISC-MR                39.75      38.71        
  6 Schlesinger, Sarah B      11 Empire-MR              38.54      38.79        
  7 Maggio, Emily C           12 OWA-MR                 37.59      38.92        
  8 WU, Samantha              11 Twisters-MR               NT      39.37        
  9 Palumbo, Jamie N          12 Express Swimming-MR    38.99      39.68        
 10 Najarian, Eleni M         11 Empire-MR              38.03      39.81        
 11 DeGoias, Sabrina          11 Tmsuffolk-MR           40.82      40.13        
 12 Jia, Kaity                11 Twisters-MR            43.29      40.46        
 12 McCoy, Brianna            12 CSC-MR                 40.85      40.46        
 14 Lee, Anna                 11 Twisters-MR            42.53      40.49        
 14 Grodecki, Natalie         12 IA-MR                  41.18      40.49        
 16 Horan, Julia E            11 IA-MR                  40.86      40.70        
 17 O'Sullivan, Raine         12 Empire-MR              44.32      40.89        
 18 Yu, Dana H                12 Express Swimming-MR    40.76      41.01        
 19 Irwin, Tina A             12 IA-MR                  41.62      41.38        
 20 Boyle, Erin               11 IA-MR                  42.16      41.77        
 21 Amar, Kelly A             11 Empire-MR                 NT      41.92        
 22 Van Tassell, Amanda J     12 WAC-MR                 42.52      42.12        
 23 Reyes, Kelly              12 FLY-MR                 43.88      42.27        
 24 Sherpa, Alison T          11 Twisters-MR            52.39      42.45        
 25 McCoy, Tara               11 CSC-MR                 42.45      42.51        
 26 Stocklin, Michelle C      12 Express Swimming-MR       NT      42.89        
 27 Kenny-Yap, Charlotte J    12 Tmsuffolk-MR           42.90      42.94        
 28 Farrell, Greta M          12 OWA-MR                 41.86      43.03        
 29 Nix, Sabine A             11 Empire-MR                 NT      43.26        
 30 Cavanaugh, Katherine      12 WAC-MR                 41.79      43.42        
 31 Collins, Irene M          12 FLY-MR                 43.95      43.63        
 32 Nembach, Kali T           11 Express Swimming-MR    44.68      43.79        
 33 Hoisington, Acacia D      12 Empire-MR                 NT      43.92        
 34 Hahn, Katelyn E           11 Tmsuffolk-MR           47.78      44.33        
 35 Brzoza, Joshua H          11 Sachem-MR              46.09      44.45        
 36 Nieves, Daniella M        11 WISC-MR                45.98      44.49        
 37 Bonvissuto, Carrie        11 Express Swimming-MR    45.08      44.58        
 38 Maggio, Caroline E        11 OWA-MR                 46.13      44.70        
 39 Yan, Clara                12 Express Swimming-MR    42.01      44.77        
 40 LeClaire, Milly L         11 Bluefish-MR            44.69      44.86        
 41 Redka, Kimberly J         12 IA-MR                  45.19      44.88        
 42 Vani, Jacqueline J        12 Express Swimming-MR    43.13      44.89        
 43 Palumbo, Alyssa           12 Tmsuffolk-MR           43.41      44.95        
 44 Kleiner, Frances L        11 Empire-MR              44.45      45.22        
 45 Joo, Rebecca              11 FLY-MR                 45.20      45.26        
 46 Breen, Gabby              11 Bscat-MR               45.88      45.31        
 47 Young, Kelly A            11 IA-MR                  48.92      45.60        
 48 Abbas, Radwa              11 WAC-MR                 44.09      45.68        
 49 Asanjarani, Ashley S      11 CIY-MR                 59.47      45.78        
 50 Berman, Evonne S          11 North Shore-MR         46.00      46.23        
 51 Crilly, Nicole M          12 Express Swimming-MR    48.53      46.68        
 52 Hartigan, Kiely U         11 Empire-MR              48.47      47.14        
 53 Dayton, Kyle Anne         11 Bluefish-MR            47.35      47.24        
 54 Armetta, Kelly L          11 WISC-MR                45.00      47.27        
 55 Guarnieri, Olivia T       11 Express Swimming-MR    48.70      47.84        
 56 Williams, Boo             11 WISC-MR                58.14      47.88        
 57 Romano, Nicole P          11 Empire-MR              55.23      48.10        
 58 Zaffiro, Sabrina A        11 Express Swimming-MR    48.13      48.81        
 59 Pearson, Sara J           12 CSC-MR                 57.27      49.31        
 60 Gaska, Hayley R           11 HAA-MR                 50.84      49.54        
 61 Almonte, Kelsey L         11 Twisters-MR            50.70      50.27        
 62 Furusho, Ema              11 Twisters-MR          1:08.44      50.58        
 63 Gallo, Danielle           11 Tmsuffolk-MR           50.60      50.73        
 64 Beganskas, Andrea A       11 Express Swimming-MR    52.98      51.41        
 65 Maroney, Shannon          11 Bscat-MR               53.81      52.03        
 66 Carmichael-Lopes, Sydni   11 Express Swimming-MR    54.87      53.59        
 67 Mansfield, Teresa E       11 FLY-MR                 52.00      54.33        
 68 Arias, Victoria L         11 FLY-MR                 56.00      55.76        
 69 Bradley, Katie A          11 WISC-MR                55.28    1:00.98        
 -- Britto-Colon, Kaelin N    11 FLY-MR                 56.00         DQ        
      Did not finish on back
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 deFreitas, Hannah         12 WAC-MR               1:25.01    1:24.91        
  2 Gardner, Kaitlyn M        12 Empire-MR            1:26.94    1:27.49        
  3 Lee, Anna                 11 Twisters-MR          1:31.38    1:27.59        
  4 McNamara, Alison M        12 Empire-MR            1:34.97    1:30.02        
  5 Gallagher, Megan E        12 UN-EA-MR             1:30.09    1:30.15        
  6 Thompson, Bebe B          11 Empire-MR            1:32.42    1:31.27        
  7 Zukowski, Carli           12 WISC-MR              1:26.86    1:31.90        
  8 Jia, Kaity                11 Twisters-MR          1:42.88    1:32.73        
  9 Lotito, Taylor P          12 Express Swimming-MR  1:34.10    1:33.24        
 10 Kaneko, Stacy C           11 Empire-MR            1:40.25    1:36.40        
 11 Rogers, Carolyn A         12 North Shore-MR       1:28.00    1:36.79        
 12 Green, Katherine M        12 CSC-MR               1:36.84    1:36.93        
 13 Behnen, Natalie M         11 Empire-MR            1:38.17    1:37.54        
 14 Du, Irene                 11 FLY-MR               1:39.27    1:37.60        
 15 Almeida, Gabriela         11 Twisters-MR          2:02.71    1:38.31        
 16 Vani, Jacqueline J        12 Express Swimming-MR  1:42.34    1:39.17        
 17 Furusho, Amy              12 Twisters-MR          1:41.52    1:39.41        
 18 Kenny-Yap, Charlotte J    12 Tmsuffolk-MR         1:43.36    1:39.66        
 19 Lou, Erica                11 FLY-MR               1:41.83    1:41.17        
 20 WU, Samantha              11 Twisters-MR               NT    1:41.55        
 21 Lynch, Ciaran E           12 North Shore-MR       1:43.00    1:42.36        
 22 Armetta, Kelly L          11 WISC-MR              1:49.25    1:42.42        
 23 Yu, Dana H                12 Express Swimming-MR  1:34.74    1:42.50        
 24 Nembach, Kali T           11 Express Swimming-MR  1:42.63    1:42.52        
 25 Palumbo, Alyssa           12 Tmsuffolk-MR         1:42.66    1:45.74        
 26 Bonvissuto, Carrie        11 Express Swimming-MR  1:44.46    1:47.31        
 27 Dayton, Kyle Anne         11 Bluefish-MR          1:44.11    1:48.04        
 28 Brzoza, Joshua H          11 Sachem-MR            1:50.85    1:48.71        
 29 Katherine, Donlevy D      12 CIY-MR               1:50.09    1:49.00        
 30 Crilly, Nicole M          12 Express Swimming-MR  1:48.65    1:49.19        
 31 Cavanaugh, Katherine      12 WAC-MR               1:49.30    1:49.20        
 32 Romano, Nicole P          11 Empire-MR            1:51.27    1:50.66        
 33 Pearson, Sara J           12 CSC-MR               2:05.92    1:51.24        
 34 Hahn, Katelyn E           11 Tmsuffolk-MR         1:48.41    1:52.25        
 35 Joo, Rebecca              11 FLY-MR               2:00.00    1:52.46        
 36 Williams, Boo             11 WISC-MR              1:51.92    1:52.71        
 37 Flugman, Danielle L       11 North Shore-MR       1:54.00    1:53.15        
 38 O'Neil, Taylor A          11 HAA-MR               1:52.08    1:53.57        
 39 Abbas, Radwa              11 WAC-MR               1:46.43    1:53.94        
 40 Furusho, Ema              11 Twisters-MR          2:36.36    1:54.06        
 41 Asanjarani, Ashley S      11 CIY-MR               2:09.34    1:54.12        
 42 Kleiner, Frances L        11 Empire-MR            1:54.35    2:00.05        
 -- Penavic, Ana R            11 HAA-MR               1:53.22         DQ        
 -- Gallo, Danielle           11 Tmsuffolk-MR         2:13.85         DQ        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 McCoy, Brianna            12 CSC-MR                    NT      35.89        
  2 Grodecki, Natalie         12 IA-MR                     NT      36.29        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poleway, Caroline A       12 Empire-MR            1:15.04    1:14.67        
  2 Thompson, Bebe B          11 Empire-MR            1:16.77    1:14.68        
  3 Almeida, Gabriela         11 Twisters-MR          1:24.95    1:17.54        
  4 Lynch, Ciaran E           12 North Shore-MR       1:19.46    1:18.12        
  5 Lotito, Taylor P          12 Express Swimming-MR  1:19.81    1:19.13        
  6 Green, Katherine M        12 CSC-MR               1:21.18    1:21.19        
  7 Kaneko, Stacy C           11 Empire-MR            1:27.11    1:21.54        
  8 Schlesinger, Sarah B      11 Empire-MR            1:22.50    1:21.85        
  9 McNamara, Alison M        12 Empire-MR            1:23.43    1:23.17        
 10 McCoy, Brianna            12 CSC-MR               1:30.68    1:25.35        
 11 Furusho, Amy              12 Twisters-MR          1:29.78    1:26.25        
 12 DeGoias, Sabrina          11 Tmsuffolk-MR         1:58.90    1:29.81        
 13 Van Tassell, Amanda J     12 WAC-MR               1:29.37    1:30.06        
 14 Rogers, Carolyn A         12 North Shore-MR       1:38.00    1:32.94        
 15 Yu, Dana H                12 Express Swimming-MR  1:27.95    1:33.92        
 16 Amar, Kelly A             11 Empire-MR            1:35.28    1:35.16        
 17 Behnen, Natalie M         11 Empire-MR            1:36.43    1:35.57        
 18 O'Neil, Taylor A          11 HAA-MR               1:36.43    1:37.21        
 19 Berman, Evonne S          11 North Shore-MR       1:31.86    1:38.40        
 20 Najarian, Eleni M         11 Empire-MR            1:38.60    1:39.51        
 21 Gardner, Kaitlyn M        12 Empire-MR            1:32.94    1:39.54        
 22 O'Sullivan, Raine         12 Empire-MR            1:42.95    1:39.96        
 23 Anich, Annabelle K        11 FLY-MR               1:35.00    1:40.88        
 24 Hoisington, Acacia D      12 Empire-MR                 NT    1:42.63        
 25 Doveala, Jane-e E         11 HAA-MR               1:36.55    1:44.87        
 26 Hartigan, Kiely U         11 Empire-MR            1:46.26    1:46.65        
 27 Nieves, Daniella M        11 WISC-MR              1:52.09    1:48.45        
 28 Nix, Sabine A             11 Empire-MR            1:48.68    1:48.53        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fabrizio, Jessica M       14 North Shore-MR       1:04.61    1:05.20        
  2 Yu, Wynona K              13 Twisters-MR          1:08.93    1:06.08        
  3 Lucas, Marie E            13 Express Swimming-MR       NT    1:06.57        
  4 Kuzniewski, Kayla J       14 Express Swimming-MR  1:06.57    1:06.61        
  5 McDonough, Colleen P      14 WAC-MR               1:06.76    1:06.98        
  6 Trivino, Maria A          13 FLY-MR               1:08.96    1:09.12        
  7 Yaccarino, Caitlin K      14 Bluefish-MR          1:09.67    1:09.29        
  8 Hemp, Alexandra A         13 CSC-MR               1:10.37    1:09.62        
  9 Miller, Emma L            14 FLY-MR               1:10.55    1:09.68        
 10 Hao, Amy P                13 FLY-MR               1:08.68    1:09.80        
 11 Flor, Erica M             14 Bluefish-MR          1:10.41    1:09.98        
 12 Guastella, Emma           13 Tmsuffolk-MR         1:10.50    1:10.10        
 13 Escobedo, Samantha        13 WAC-MR               1:07.18    1:10.28        
 14 Fici, Ann                 13 HAA-MR               1:10.93    1:10.60        
 15 Quinn, Kelly A            13 Express Swimming-MR  1:10.29    1:11.31        
 16 Sanacore, Kathryn I       14 Express Swimming-MR  1:12.87    1:11.43        
 17 Marsiello, Lauren T       14 Tmsuffolk-MR         1:13.03    1:12.34        
 18 O'Neil, Morgan P          13 HAA-MR               1:14.00    1:13.20        
 19 Yanar, Melanie            14 Bluefish-MR          1:11.35    1:13.21        
 20 Lou, Jessica              13 FLY-MR               1:13.51    1:14.57        
 21 Fetterolf, Sarah          14 Bluefish-MR          1:17.15    1:14.59        
 22 Santos, Samantha P        14 FLY-MR               1:08.79    1:14.65        
 23 Barrett, Janae J          14 Twisters-MR          1:12.39    1:14.97        
 24 Trivino, Ana              14 FLY-MR               1:13.96    1:15.14        
 25 Marquez, Daniela          13 FLY-MR               1:15.00    1:15.49        
 26 Perrone, Amanda J         13 Tmsuffolk-MR         1:16.42    1:15.77        
 27 Dowd, Brenna              13 Sachem-MR            1:14.37    1:15.79        
 28 Katz, Megan A             13 HAA-MR               1:14.03    1:16.18        
 29 Frango, Alaina A          13 CSC-MR               1:21.58    1:16.62        
 30 Lepera, Alyssa R          13 Bluefish-MR          1:16.62    1:16.98        
 31 Lyver, Shannon M          13 IA-MR                1:23.10    1:17.68        
 32 Carmi, Christina          14 Bluefish-MR          1:15.77    1:17.78        
 33 Spirio, Casey             13 HAA-MR               1:14.92    1:18.12        
 34 Pan, Leah                 14 CIY-MR               1:22.12    1:18.28        
 35 O'Brien, Ashley           13 FLY-MR               1:22.76    1:18.89        
 36 Chou, Tiffany             13 FLY-MR               1:14.08    1:19.30        
 37 Gorgano, Lauren M         13 CSC-MR               1:20.03    1:19.60        
 38 Pan, Karen                13 Express Swimming-MR  1:24.32    1:19.72        
 39 Harrison, Annie B         14 CIY-MR               1:33.53    1:19.83        
 40 Cheung, Shelley           13 CIY-MR               1:32.17    1:20.24        
 41 Kearns, Bridget M         13 Express Swimming-MR  1:21.39    1:20.33        
 42 Monfiletto, Angela        13 WAC-MR               1:17.30    1:20.47        
 43 Acompora, Ashley D        13 WISC-MR              1:15.18    1:20.70        
 44 Neber, Jacqueline         13 Bluefish-MR          1:22.75    1:21.21        
 45 Walencik, Olivia M        14 OWA-MR               1:20.77    1:21.67        
 46 Feminella, Lindsay M      13 WAC-MR               1:16.95    1:23.12        
 47 Watson, Kia A             13 Twisters-MR               NT    1:23.24        
 48 Magued Shoby, Mira S      13 Twisters-MR          1:21.64    1:23.43        
 49 Taylor, Andrea M          13 IA-MR                1:29.25    1:23.48        
 50 Doveala, Emily A          13 HAA-MR               1:13.90    1:23.66        
 51 DiGiovanni, Jeni M        14 FLY-MR               1:17.14    1:24.37        
 52 Chiu, Caroline            14 Twisters-MR               NT    1:26.68        
 53 Donis, Alexia M           13 FLY-MR               1:30.00    1:27.24        
 54 Stanis, Kristen T         13 Express Swimming-MR       NT    1:29.43        
 55 Horan, Mary               13 IA-MR                1:20.11    1:37.75        
 56 Rivera, Alexis            13 Express Swimming-MR  1:34.01    1:42.56        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Hemp, Alexandra A         13 CSC-MR                    NT    1:22.25        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuzniewski, Kayla J       14 Express Swimming-MR  2:44.32    2:37.38        
                1:17.11   2:37.38 (1:20.27)                                        
  2 Yu, Wynona K              13 Twisters-MR          2:46.03    2:39.39        
                1:18.22   2:39.39 (1:21.17)                                        
  3 Miller, Emma L            14 FLY-MR               2:46.55    2:45.61        
                1:21.30   2:45.61 (1:24.31)                                        
  4 Flor, Erica M             14 Bluefish-MR          2:43.67    2:46.03        
                1:22.77   2:46.03 (1:23.26)                                        
  5 Lucas, Marie E            13 Express Swimming-MR  2:54.34    2:46.28        
                1:21.58   2:46.28 (1:24.70)                                        
  6 McDonough, Colleen P      14 WAC-MR               2:44.03    2:47.55        
                1:22.29   2:47.55 (1:25.26)                                        
  7 Lepera, Alyssa R          13 Bluefish-MR          3:12.30    2:50.21        
                1:23.25   2:50.21 (1:26.96)                                        
  8 Cruz, Brigitti S          13 Twisters-MR          2:47.21    2:50.87        
                1:24.18   2:50.87 (1:26.69)                                        
  9 Escobedo, Samantha        13 WAC-MR               2:46.33    2:51.80        
                1:23.57   2:51.80 (1:28.23)                                        
 10 Decrem, Nicole H          13 Empire-MR            2:57.75    2:54.68        
                1:23.94   2:54.68 (1:30.74)                                        
 11 Santos, Samantha P        14 FLY-MR               2:53.44    2:55.73        
                1:26.18   2:55.73 (1:29.55)                                        
 12 Chen, Julia Y             13 FLY-MR               2:57.65    2:57.06        
                1:28.41   2:57.06 (1:28.65)                                        
 13 Ingram, Alaina M          14 IA-MR                2:50.66    2:58.11        
                1:26.30   2:58.11 (1:31.81)                                        
 14 Trivino, Ana              14 FLY-MR               3:03.79    2:58.72        
                1:27.11   2:58.72 (1:31.61)                                        
 15 Marquez, Daniela          13 FLY-MR               2:58.00    2:58.75        
                1:28.83   2:58.75 (1:29.92)                                        
 16 Alexander, Hayley M       13 Empire-MR                 NT    3:01.97        
                1:29.21   3:01.97 (1:32.76)                                        
 17 Barrett, Janae J          14 Twisters-MR          3:05.16    3:02.88        
                1:29.24   3:02.88 (1:33.64)                                        
 18 Pan, Leah                 14 CIY-MR               3:15.82    3:07.52        
                1:29.33   3:07.52 (1:38.19)                                        
 19 Carmi, Christina          14 Bluefish-MR          3:00.17    3:10.41        
                1:31.20   3:10.41 (1:39.21)                                        
 20 Harrison, Annie B         14 CIY-MR               3:21.54    3:11.35        
                1:33.51   3:11.35 (1:37.84)                                        
 21 Magued Shoby, Mira S      13 Twisters-MR          3:22.33    3:13.37        
                1:35.50   3:13.37 (1:37.87)                                        
 22 Taylor, Andrea M          13 IA-MR                3:31.96    3:19.69        
                1:39.24   3:19.69 (1:40.45)                                        
 23 Doveala, Emily A          13 HAA-MR               3:07.59    3:25.26        
                1:38.88   3:25.26 (1:46.38)                                        
 24 Watson, Kia A             13 Twisters-MR               NT    3:25.85        
                1:41.17   3:25.85 (1:44.68)                                        
 25 Horan, Mary               13 IA-MR                3:10.15    3:52.08        
 26 Rivera, Alexis            13 Express Swimming-MR  3:45.45    4:06.58        
                1:58.12   4:06.58 (2:08.46)                                        
 -- Donis, Alexia M           13 FLY-MR               3:30.00         DQ        
                1:49.77        DQ (1:52.13)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fabrizio, Jessica M       14 North Shore-MR       1:21.99    1:21.72        
  2 Hao, Amy P                13 FLY-MR               1:26.27    1:25.48        
  3 Lucas, Marie E            13 Express Swimming-MR  1:24.29    1:25.96        
  4 Yaccarino, Caitlin K      14 Bluefish-MR          1:26.49    1:28.41        
  5 Trivino, Maria A          13 FLY-MR               1:27.42    1:29.46        
  6 Ingram, Alaina M          14 IA-MR                1:35.00    1:32.22        
  7 Quinn, Kelly A            13 Express Swimming-MR  1:33.75    1:32.83        
  8 Barrett, Janae J          14 Twisters-MR          1:28.66    1:33.88        
  9 Escobedo, Samantha        13 WAC-MR               1:33.31    1:34.33        
 10 Fici, Ann                 13 HAA-MR               1:31.53    1:34.70        
 11 Frango, Alaina A          13 CSC-MR               1:40.03    1:35.34        
 12 Lou, Jessica              13 FLY-MR               1:35.21    1:36.06        
 13 Harrison, Annie B         14 CIY-MR               1:34.79    1:36.22        
 14 Cruz, Brigitti S          13 Twisters-MR          1:35.24    1:36.33        
 15 McDonough, Colleen P      14 WAC-MR               1:36.85    1:37.56        
 16 Chou, Tiffany             13 FLY-MR               1:34.88    1:37.66        
 17 Perrone, Amanda J         13 Tmsuffolk-MR         1:39.76    1:38.37        
 18 Neber, Jacqueline         13 Bluefish-MR          1:39.54    1:39.84        
 19 Theal, Jacqueline T       13 Tmsuffolk-MR         1:41.54    1:40.06        
 20 Lepera, Alyssa R          13 Bluefish-MR          1:41.72    1:40.75        
 21 Acompora, Ashley D        13 WISC-MR              1:47.21    1:40.76        
 22 Cheung, Shelley           13 CIY-MR               1:55.09    1:41.07        
 23 Carmi, Christina          14 Bluefish-MR          1:39.34    1:41.20        
 24 O'Neil, Morgan P          13 HAA-MR               1:40.74    1:41.65        
 25 Monfiletto, Angela        13 WAC-MR               1:37.54    1:41.87        
 26 DiGiovanni, Jeni M        14 FLY-MR               1:35.15    1:43.17        
 27 Walencik, Olivia M        14 OWA-MR               1:44.59    1:44.20        
 28 Dowd, Brenna              13 Sachem-MR            1:49.20    1:44.65        
 29 Sanacore, Kathryn I       14 Express Swimming-MR  1:46.54    1:45.33        
 30 Taylor, Andrea M          13 IA-MR                1:50.85    1:46.45        
 31 Lyver, Shannon M          13 IA-MR                1:45.82    1:48.47        
 31 Gorgano, Lauren M         13 CSC-MR               1:52.98    1:48.47        
 33 Feminella, Lindsay M      13 WAC-MR               1:49.07    1:48.90        
 34 O'Brien, Ashley           13 FLY-MR               1:53.67    1:54.56        
 35 Chiu, Caroline            14 Twisters-MR               NT    1:58.93        
 36 Kearns, Bridget M         13 Express Swimming-MR  2:03.95    2:06.44        
 -- Spirio, Casey             13 HAA-MR               1:32.69         DQ        
      One hand touch
 -- Donis, Alexia M           13 FLY-MR               1:56.50         DQ        
 -- Horan, Mary               13 IA-MR                1:43.80         DQ        
 -- Rivera, Alexis            13 Express Swimming-MR  2:09.45         DQ        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rubiano, Alexandra K      13 Twisters-MR          1:13.22    1:10.25        
  2 Yanar, Melanie            14 Bluefish-MR          1:12.35    1:13.19        
  3 Kuzniewski, Kayla J       14 Express Swimming-MR  1:16.54    1:14.79        
  4 Quinn, Kelly A            13 Express Swimming-MR  1:18.25    1:16.73        
  5 Theal, Jacqueline T       13 Tmsuffolk-MR         1:21.09    1:17.95        
  6 Yu, Wynona K              13 Twisters-MR          1:18.76    1:18.29        
  7 Marsiello, Lauren T       14 Tmsuffolk-MR         1:23.36    1:24.07        
  8 Fetterolf, Sarah          14 Bluefish-MR          1:24.71    1:24.38        
  9 Guastella, Emma           13 Tmsuffolk-MR         1:35.11    1:25.00        
 10 Monfiletto, Angela        13 WAC-MR               1:26.26    1:26.71        
 11 Trivino, Ana              14 FLY-MR               1:26.79    1:28.75        
 12 Miller, Emma L            14 FLY-MR               1:27.81    1:29.03        
 13 Marquez, Daniela          13 FLY-MR               1:27.27    1:29.65        
 14 Alexander, Hayley M       13 Empire-MR            1:30.99    1:31.85        
 15 Decrem, Nicole H          13 Empire-MR            1:36.32    1:33.12        
 16 Chen, Julia Y             13 FLY-MR               1:31.31    1:35.42        
 17 Feminella, Lindsay M      13 WAC-MR               1:42.50    1:37.54        
 18 Katz, Megan A             13 HAA-MR               1:33.56    1:40.85        
 19 Pan, Leah                 14 CIY-MR               1:28.56    1:42.51        
 20 Dalley, Olympia L         13 HAA-MR               2:01.41    2:09.35        
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucas, Marie E            13 Express Swimming-MR  2:36.58    2:36.51        
                1:16.12   2:36.51 (1:20.39)                                        
  2 Fabrizio, Jessica M       14 North Shore-MR       2:38.31    2:37.82        
                1:15.78   2:37.82 (1:22.04)                                        
  3 Rubiano, Alexandra K      13 Twisters-MR          2:41.73    2:38.61        
                1:13.79   2:38.61 (1:24.82)                                        
  4 Hao, Amy P                13 FLY-MR               2:45.74    2:45.47        
                1:19.40   2:45.47 (1:26.07)                                        
  5 Hemp, Alexandra A         13 CSC-MR               2:55.46    2:48.78        
                1:21.21   2:48.78 (1:27.57)                                        
  6 Quinn, Kelly A            13 Express Swimming-MR  2:53.95    2:49.33        
                1:21.36   2:49.33 (1:27.97)                                        
  7 Trivino, Maria A          13 FLY-MR               2:50.05    2:50.39        
                1:19.05   2:50.39 (1:31.34)                                        
  8 Flor, Erica M             14 Bluefish-MR          2:53.44    2:50.69        
                1:21.61   2:50.69 (1:29.08)                                        
  9 McDonough, Colleen P      14 WAC-MR               2:52.39    2:51.41        
                1:20.09   2:51.41 (1:31.32)                                        
 10 Cruz, Brigitti S          13 Twisters-MR          2:55.92    2:51.80        
                1:21.43   2:51.80 (1:30.37)                                        
 11 Decrem, Nicole H          13 Empire-MR            3:01.61    2:53.31        
                1:21.92   2:53.31 (1:31.39)                                        
 12 Theal, Jacqueline T       13 Tmsuffolk-MR         2:57.85    2:55.47        
                1:18.43   2:55.47 (1:37.04)                                        
 13 Guastella, Emma           13 Tmsuffolk-MR         2:56.89    2:55.79        
                1:23.39   2:55.79 (1:32.40)                                        
 13 Yaccarino, Caitlin K      14 Bluefish-MR          3:07.73    2:55.79        
                1:25.37   2:55.79 (1:30.42)                                        
 15 Escobedo, Samantha        13 WAC-MR               2:50.09    2:56.56        
                1:24.38   2:56.56 (1:32.18)                                        
 16 Fici, Ann                 13 HAA-MR               2:57.79    2:57.72        
                1:27.30   2:57.72 (1:30.42)                                        
 17 Chen, Julia Y             13 FLY-MR               3:10.09    2:58.89        
                1:27.67   2:58.89 (1:31.22)                                        
 18 Fetterolf, Sarah          14 Bluefish-MR          3:08.39    3:01.28        
                1:24.07   3:01.28 (1:37.21)                                        
 19 Marsiello, Lauren T       14 Tmsuffolk-MR         2:57.83    3:01.69        
                1:23.39   3:01.69 (1:38.30)                                        
 20 Sanacore, Kathryn I       14 Express Swimming-MR  3:06.56    3:01.89        
                1:24.96   3:01.89 (1:36.93)                                        
 21 Lou, Jessica              13 FLY-MR               3:10.00    3:03.51        
                1:29.56   3:03.51 (1:33.95)                                        
 22 Monfiletto, Angela        13 WAC-MR               3:06.02    3:03.81        
                1:26.50   3:03.81 (1:37.31)                                        
 23 Alexander, Hayley M       13 Empire-MR            3:12.12    3:04.89        
                1:25.99   3:04.89 (1:38.90)                                        
 24 O'Neil, Morgan P          13 HAA-MR               3:02.05    3:05.23        
                1:28.29   3:05.23 (1:36.94)                                        
 25 Perrone, Amanda J         13 Tmsuffolk-MR         3:11.68    3:09.00        
                1:32.17   3:09.00 (1:36.83)                                        
 26 Magued Shoby, Mira S      13 Twisters-MR          3:14.78    3:10.65        
                1:28.22   3:10.65 (1:42.43)                                        
 27 Cheung, Shelley           13 CIY-MR               3:39.40    3:11.97        
                1:32.73   3:11.97 (1:39.24)                                        
 28 Lyver, Shannon M          13 IA-MR                3:35.94    3:12.56        
                1:29.97   3:12.56 (1:42.59)                                        
 29 Chou, Tiffany             13 FLY-MR               3:22.84    3:12.76        
                1:36.39   3:12.76 (1:36.37)                                        
 30 Dowd, Brenna              13 Sachem-MR            3:17.52    3:13.09        
                1:35.70   3:13.09 (1:37.39)                                        
 31 Pan, Karen                13 Express Swimming-MR  3:21.32    3:13.91        
                1:32.03   3:13.91 (1:41.88)                                        
 32 Spirio, Casey             13 HAA-MR               3:06.68    3:14.96        
                1:36.13   3:14.96 (1:38.83)                                        
 33 Katz, Megan A             13 HAA-MR               3:07.08    3:15.17        
                1:31.43   3:15.17 (1:43.74)                                        
 34 Frango, Alaina A          13 CSC-MR                    NT    3:15.46        
                1:40.06   3:15.46 (1:35.40)                                        
 35 Gorgano, Lauren M         13 CSC-MR               3:23.53    3:15.86        
                1:34.53   3:15.86 (1:41.33)                                        
 36 Feminella, Lindsay M      13 WAC-MR               3:13.42    3:16.41        
                1:36.69   3:16.41 (1:39.72)                                        
 37 DiGiovanni, Jeni M        14 FLY-MR               3:20.91    3:18.13        
                1:34.31   3:18.13 (1:43.82)                                        
 38 Watson, Kia A             13 Twisters-MR               NT    3:23.44        
                1:41.09   3:23.44 (1:42.35)                                        
 39 Doveala, Emily A          13 HAA-MR               3:05.43    3:24.63        
                1:37.63   3:24.63 (1:47.00)                                        
 40 O'Brien, Ashley           13 FLY-MR               3:30.00    3:26.24        
                1:41.25   3:26.24 (1:44.99)                                        
 41 Kearns, Bridget M         13 Express Swimming-MR  3:29.55    3:38.33        
                1:44.92   3:38.33 (1:53.41)                                        
 42 Stanis, Kristen T         13 Express Swimming-MR       NT    3:50.11        
                1:47.41   3:50.11 (2:02.70)                                        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Olivia              14 Express Swimming-MR  1:00.89    1:01.48        
  2 Koch, Carolyn A           15 Tmsuffolk-MR         1:01.99    1:01.62        
  3 Mazzetti, Eleonora        15 FLY-MR               1:05.36    1:05.72        
  4 Warren, Frances V         16 Express Swimming-MR  1:04.78    1:05.75        
  5 Acompora, Alyssa R        15 WISC-MR              1:04.25    1:06.52        
  6 Riley, Brianna C          17 Tmsuffolk-MR         1:09.68    1:06.73        
  7 Boccio, Marissa C         16 UN-TS-MR             1:06.37    1:06.93        
  8 Kraus, Katherine A        16 FLY-MR               1:06.78    1:07.01        
  9 Arana, Jennifer           12 FLY-MR               1:04.55    1:07.12        
 10 Dunaisky, Rachel I        16 Tmsuffolk-MR         1:08.68    1:07.57        
 11 Sung, Julia               17 FLY-MR               1:06.48    1:08.36        
 12 Geissler, Kim             16 WAC-MR               1:05.68    1:08.60        
 13 Vacchiano, Callie E       15 UN-TS-MR             1:08.55    1:08.74        
 14 Pujals, Michaela C        16 Bluefish-MR          1:04.71    1:08.94        
 15 Russell, Eva M            17 CSC-MR                    NT    1:09.18        
 16 Cohen, Gennie A           15 Tmsuffolk-MR         1:08.01    1:09.46        
 17 Flynn, Imani              15 Tmsuffolk-MR         1:10.56    1:09.81        
 18 Kuzniewski, Meghan A      17 Express Swimming-MR  1:08.98    1:10.08        
 19 Tam, Melanie              17 WAC-MR               1:07.68    1:10.24        
 20 Almeida, Gabriela         11 Twisters-MR          1:13.99    1:10.28        
 21 Arana, Priscilla          18 FLY-MR               1:09.16    1:10.57        
 22 Cruz, Brigitti S          13 Twisters-MR          1:10.25    1:11.00        
 23 Marmol, Janet             16 OWA-MR               1:08.98    1:11.09        
 24 Mazza, Kimberly J         15 CSC-MR               1:10.78    1:11.37        
 25 Quinn, Shannon C          15 Express Swimming-MR  1:10.68    1:11.73        
 26 Lai, Diana Y              15 Express Swimming-MR  1:12.06    1:11.80        
 27 Vacchiano, Jenna          15 UN-TS-MR             1:11.02    1:11.81        
 28 Madalena, Kathryn M       16 Express Swimming-MR  1:11.44    1:12.87        
 29 Palladino, Erica L        15 Express Swimming-MR  1:14.48    1:12.90        
 30 Safovich, Polina          11 Bscat-MR             1:14.18    1:13.54        
 31 Lee, Anna                 11 Twisters-MR          1:25.24    1:13.99        
 32 Lim, Sally                15 FLY-MR               1:09.33    1:14.51        
 33 Ko, Jennifer E            16 FLY-MR               1:18.44    1:16.25        
 34 Samaniego, Caitlyn E      17 OWA-MR               1:17.27    1:16.49        
 35 WU, Samantha              11 Twisters-MR               NT    1:17.83        
 36 Ning, Bianca              17 Bscat-MR             1:18.25    1:17.98        
 37 Alvarez, Victoria A       13 Bscat-MR             1:21.32    1:18.41        
 38 Sterling, Therese         15 Bluefish-MR          1:16.76    1:18.63        
 39 Park, Irene               10 Twisters-MR          1:16.56    1:18.92        
 40 Zhang, Kristi             17 Bscat-MR             1:24.48    1:20.01        
 41 Liebeskind, Amanda M      15 OWA-MR               1:16.89    1:21.03        
 42 Ryan, Erica N             15 Express Swimming-MR  1:21.23    1:22.80        
 43 Magued Shoby, Mira S      13 Twisters-MR          1:21.64    1:23.39        
 44 Waroway, Alexandria C     15 OWA-MR               1:22.69    1:24.27        
 45 Sherpa, Alison T          11 Twisters-MR          1:23.32    1:24.66        
 46 Rebholz, Pamela K         16 Bluefish-MR          1:14.05    1:26.70        
 47 Chiu, Caroline            14 Twisters-MR               NT    1:29.72        
 48 Magued Shoby, Rita S      15 Twisters-MR          1:27.04    1:30.98        
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Alissa             16 Express Swimming-MR  2:29.32    2:27.91        
                1:12.40   2:27.91 (1:15.51)                                        
  2 Dobrovolskaite, Laura     16 OWA-MR               2:21.00    2:33.02        
                1:15.07   2:33.02 (1:17.95)                                        
  3 Lindahl, Melissa M        17 Express Swimming-MR  2:33.40    2:39.33        
                1:17.53   2:39.33 (1:21.80)                                        
  4 Warren, Frances V         16 Express Swimming-MR  2:36.76    2:40.68        
                1:18.87   2:40.68 (1:21.81)                                        
  5 Rubiano, Alexandra K      13 Twisters-MR          2:45.46    2:44.34        
                1:20.42   2:44.34 (1:23.92)                                        
  6 Kraus, Katherine A        16 FLY-MR               2:46.85    2:45.65        
                1:19.76   2:45.65 (1:25.89)                                        
  7 Riley, Brianna C          17 Tmsuffolk-MR         2:50.85    2:46.29        
                1:21.47   2:46.29 (1:24.82)                                        
  8 Krebs, Kristen E          16 Express Swimming-MR  2:47.67    2:47.74        
                1:22.77   2:47.74 (1:24.97)                                        
  9 Cruz, Brigitti S          13 Twisters-MR          2:47.21    2:49.37        
                1:22.77   2:49.37 (1:26.60)                                        
 10 Barry, Meghan J           15 Empire-MR            2:49.63    2:50.20        
                1:23.31   2:50.20 (1:26.89)                                        
 11 Vacchiano, Jenna          15 UN-TS-MR             2:51.10    2:50.62        
                1:24.54   2:50.62 (1:26.08)                                        
 12 Araujo, Sara A            16 Empire-MR            2:56.23    2:54.50        
                1:26.11   2:54.50 (1:28.39)                                        
 13 Lotito, Samantha M        15 Express Swimming-MR  2:53.66    2:56.01        
                1:26.09   2:56.01 (1:29.92)                                        
 14 Boccio, Marissa C         16 UN-TS-MR             2:58.62    2:56.10        
                1:25.04   2:56.10 (1:31.06)                                        
 15 Cohen, Gennie A           15 Tmsuffolk-MR         2:53.38    2:56.43        
                1:26.21   2:56.43 (1:30.22)                                        
 16 Marmol, Janet             16 OWA-MR               2:37.65    2:59.04        
                1:26.84   2:59.04 (1:32.20)                                        
 17 Dunaisky, Rachel I        16 Tmsuffolk-MR         3:03.50    2:59.14        
                1:28.31   2:59.14 (1:30.83)                                        
 18 Quinn, Shannon C          15 Express Swimming-MR  2:56.02    2:59.73        
                1:28.67   2:59.73 (1:31.06)                                        
 19 Castellano, Gabriella A   16 WAC-MR               2:48.60    3:01.41        
                1:29.47   3:01.41 (1:31.94)                                        
 20 Palladino, Erica L        15 Express Swimming-MR  3:04.38    3:01.43        
                1:28.46   3:01.43 (1:32.97)                                        
 21 Geissler, Kim             16 WAC-MR               2:56.31    3:07.29        
                1:33.51   3:07.29 (1:33.78)                                        
 22 Flynn, Imani              15 Tmsuffolk-MR         3:12.23    3:07.73        
                1:32.26   3:07.73 (1:35.47)                                        
 23 WU, Samantha              11 Twisters-MR               NT    3:08.81        
                1:30.24   3:08.81 (1:38.57)                                        
 24 Kerr, Kathleen P          17 CSC-MR               3:16.69    3:08.92        
                1:29.26   3:08.92 (1:39.66)                                        
 25 Magued Shoby, Mira S      13 Twisters-MR          3:22.33    3:24.33        
                3:11.57     3:24.33 (12.76)                                        
 26 Kearns, Emily R           16 Express Swimming-MR  3:07.34    3:25.42        
                1:41.02   3:25.42 (1:44.40)                                        
 27 Chiu, Caroline            14 Twisters-MR               NT    3:33.84        
                1:44.49   3:33.84 (1:49.35)                                        
 
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolackovsky, Kerrie N     16 OWA-MR               1:13.24    1:17.84        
  2 Leung, Alissa             16 Express Swimming-MR  1:21.62    1:21.27        
  3 Arana, Priscilla          18 FLY-MR               1:21.61    1:23.77        
  4 Rebholz, Pamela K         16 Bluefish-MR          1:22.14    1:24.06        
  5 Madalena, Kathryn M       16 Express Swimming-MR  1:23.59    1:25.30        
  6 Rubiano, Alexandra K      13 Twisters-MR          1:27.11    1:26.31        
  7 Russell, Eva M            17 CSC-MR                    NT    1:26.37        
  8 Sung, Julia               17 FLY-MR               1:25.06    1:26.62        
  9 Lee, Anna                 11 Twisters-MR          1:31.38    1:27.49        
 10 Senken, Natasha L         15 OWA-MR               1:22.44    1:28.69        
 11 Vacchiano, Callie E       15 UN-TS-MR             1:27.72    1:29.28        
 12 Lim, Sally                15 FLY-MR               1:23.48    1:29.73        
 13 Graham, Caitlin J         16 FLY-MR               1:27.17    1:32.42        
 14 Vacchiano, Jenna          15 UN-TS-MR             1:33.43    1:33.35        
 15 Holmes, Lindsie           16 TRS-MR               1:29.79    1:33.72        
 16 Palladino, Erica L        15 Express Swimming-MR  1:33.77    1:34.58        
 17 Ryan, Erica N             15 Express Swimming-MR  1:37.43    1:35.92        
 18 Ko, Jennifer E            16 FLY-MR               1:33.76    1:39.02        
 19 Lai, Diana Y              15 Express Swimming-MR  1:45.43    1:39.15        
 20 Sterling, Therese         15 Bluefish-MR          1:37.23    1:40.03        
 21 Safovich, Polina          11 Bscat-MR             1:46.54    1:43.61        
 22 Zhang, Kristi             17 Bscat-MR             1:40.00    1:43.66        
 23 Alvarez, Victoria A       13 Bscat-MR             1:54.80    1:44.20        
 24 Castellano, Gabriella A   16 WAC-MR               1:36.19    1:45.86        
 25 Magued Shoby, Rita S      15 Twisters-MR          1:45.54    1:48.59        
 26 Sherpa, Alison T          11 Twisters-MR          1:40.98    1:54.30        
 27 Waroway, Alexandria C     15 OWA-MR               2:01.80    1:56.59        
 28 Chiu, Caroline            14 Twisters-MR               NT    2:01.03        
 
Girls 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Savino, Chloe M           10 Express Swimming-MR       NT      44.74        
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Olivia              14 Express Swimming-MR  1:05.74    1:07.71        
  2 Kolackovsky, Kerrie N     16 OWA-MR               1:08.92    1:09.41        
  3 Dobrovolskaite, Laura     16 OWA-MR               1:05.77    1:11.35        
  4 Warren, Frances V         16 Express Swimming-MR  1:07.73    1:11.37        
  5 Arana, Jennifer           12 FLY-MR               1:09.99    1:12.17        
  6 Yanar, Melanie            14 Bluefish-MR          1:12.35    1:12.67        
  7 Kallansrude, Kimberly L   15 OWA-MR               1:13.96    1:13.60        
  8 Raccioppi, Paige          15 TRS-MR               1:10.29    1:14.72        
  9 Holmes, Lindsie           16 TRS-MR               1:13.48    1:15.73        
 10 Acompora, Alyssa R        15 WISC-MR              1:15.87    1:15.94        
 11 Kuzniewski, Meghan A      17 Express Swimming-MR  1:17.56    1:16.06        
 12 Araujo, Sara A            16 Empire-MR            1:16.40    1:17.68        
 13 Pujals, Michaela C        16 Bluefish-MR          1:11.54    1:17.70        
 14 Almeida, Gabriela         11 Twisters-MR          1:24.95    1:18.32        
 15 Graham, Caitlin J         16 FLY-MR               1:18.55    1:18.62        
 16 Senken, Natasha L         15 OWA-MR               1:14.07    1:18.63        
 17 Krebs, Kristen E          16 Express Swimming-MR  1:17.45    1:19.45        
 18 Park, Irene               10 Twisters-MR          1:20.09    1:19.51        
 19 Mazzetti, Eleonora        15 FLY-MR               1:20.30    1:19.98        
 20 Tam, Melanie              17 WAC-MR               1:13.64    1:20.16        
 21 Cruz, Brigitti S          13 Twisters-MR          1:20.22    1:20.73        
 22 Hutton, Theresa           11 TRS-MR               1:23.96    1:24.96        
 23 Santos, Olivia J          11 FLY-MR               1:30.08    1:25.37        
 24 Barry, Meghan J           15 Empire-MR            1:31.15    1:28.25        
 25 Samaniego, Caitlyn E      17 OWA-MR               1:23.24    1:29.21        
 26 Mazza, Kimberly J         15 CSC-MR               1:34.35    1:31.23        
 27 Ning, Bianca              17 Bscat-MR             1:43.00    1:34.43        
 28 Hou, Julia                10 Twisters-MR          1:34.68    1:37.78        
 29 Liebeskind, Amanda M      15 OWA-MR               1:27.00    1:38.92        
 
Girls 200 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Warren, Frances V         16 Express Swimming-MR       NT    2:38.92        
                1:13.78   2:38.92 (1:25.14)                                        
  2 Kuzniewski, Kayla J       14 Express Swimming-MR       NT    2:40.46        
                1:15.64   2:40.46 (1:24.82)                                        
 
Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Olivia              14 Express Swimming-MR  2:26.79    2:28.02        
                1:10.22   2:28.02 (1:17.80)                                        
  2 Leung, Alissa             16 Express Swimming-MR  2:34.78    2:34.58        
                1:12.46   2:34.58 (1:22.12)                                        
  3 Arana, Jennifer           12 FLY-MR               2:36.13    2:39.74        
                1:15.44   2:39.74 (1:24.30)                                        
  4 Dobrovolskaite, Laura     16 OWA-MR               2:37.54    2:39.98        
                1:13.79   2:39.98 (1:26.19)                                        
  5 Madalena, Kathryn M       16 Express Swimming-MR  2:39.54    2:42.86        
                1:19.07   2:42.86 (1:23.79)                                        
  6 Russell, Eva M            17 CSC-MR                    NT    2:44.20        
  7 Krebs, Kristen E          16 Express Swimming-MR  2:40.09    2:44.21        
                1:18.80   2:44.21 (1:25.41)                                        
  8 Riley, Brianna C          17 Tmsuffolk-MR         2:51.29    2:45.20        
                1:17.76   2:45.20 (1:27.44)                                        
  9 Raccioppi, Paige          15 TRS-MR               2:33.19    2:45.22        
                1:18.47   2:45.22 (1:26.75)                                        
 10 Arana, Priscilla          18 FLY-MR               2:44.11    2:45.29        
                1:22.28   2:45.29 (1:23.01)                                        
 11 Senken, Natasha L         15 OWA-MR               2:36.55    2:45.87        
                1:20.26   2:45.87 (1:25.61)                                        
 12 Sung, Julia               17 FLY-MR               2:43.91    2:47.02        
                1:21.93   2:47.02 (1:25.09)                                        
 13 Boccio, Marissa C         16 UN-TS-MR             2:52.40    2:47.19        
                1:19.63   2:47.19 (1:27.56)                                        
 14 Kuzniewski, Meghan A      17 Express Swimming-MR  2:47.56    2:48.59        
                1:20.36   2:48.59 (1:28.23)                                        
 15 Holmes, Lindsie           16 TRS-MR               2:41.29    2:49.36        
                1:20.22   2:49.36 (1:29.14)                                        
 16 Pujals, Michaela C        16 Bluefish-MR          2:41.72    2:50.12        
                1:21.52   2:50.12 (1:28.60)                                        
 17 Acompora, Alyssa R        15 WISC-MR              2:43.56    2:50.25        
                1:21.98   2:50.25 (1:28.27)                                        
 18 Dunaisky, Rachel I        16 Tmsuffolk-MR         2:52.42    2:51.13        
                1:21.29   2:51.13 (1:29.84)                                        
 18 Mazzetti, Eleonora        15 FLY-MR               2:51.12    2:51.13        
                1:21.19   2:51.13 (1:29.94)                                        
 20 Kallansrude, Kimberly L   15 OWA-MR               2:49.32    2:51.30        
                1:22.16   2:51.30 (1:29.14)                                        
 21 Lotito, Samantha M        15 Express Swimming-MR  2:52.17    2:52.34        
                1:23.34   2:52.34 (1:29.00)                                        
 22 Kenny, Erin T             15 Express Swimming-MR  2:49.97    2:52.76        
                1:22.46   2:52.76 (1:30.30)                                        
 23 Almeida, Gabriela         11 Twisters-MR          3:04.53    2:53.58        
 24 Graham, Caitlin J         16 FLY-MR               2:47.80    2:54.17        
                1:21.23   2:54.17 (1:32.94)                                        
 25 Vacchiano, Callie E       15 UN-TS-MR             2:52.18    2:54.20        
                1:25.40   2:54.20 (1:28.80)                                        
 26 Cohen, Gennie A           15 Tmsuffolk-MR         2:50.72    2:54.28        
                1:21.56   2:54.28 (1:32.72)                                        
 27 Lee, Anna                 11 Twisters-MR          3:06.21    2:55.33        
 28 Araujo, Sara A            16 Empire-MR            2:54.24    2:55.84        
                1:20.33   2:55.84 (1:35.51)                                        
 29 Flynn, Imani              15 Tmsuffolk-MR         2:59.58    2:56.47        
 30 Tam, Melanie              17 WAC-MR               2:45.05    2:57.83        
                1:24.05   2:57.83 (1:33.78)                                        
 31 Quinn, Shannon C          15 Express Swimming-MR  2:54.51    2:57.85        
                1:26.02   2:57.85 (1:31.83)                                        
 32 Mazza, Kimberly J         15 CSC-MR               3:00.76    2:59.68        
 33 Marmol, Janet             16 OWA-MR               2:59.45    2:59.85        
 34 Safovich, Polina          11 Bscat-MR             3:21.65    3:02.35        
 35 Barry, Meghan J           15 Empire-MR            3:03.37    3:03.33        
 36 Hutton, Theresa           11 TRS-MR               3:02.20    3:04.15        
 37 Ko, Jennifer E            16 FLY-MR               3:06.50    3:05.23        
 38 Lai, Diana Y              15 Express Swimming-MR  2:59.29    3:05.72        
                1:29.41   3:05.72 (1:36.31)                                        
 39 Kerr, Kathleen P          17 CSC-MR               3:02.33    3:06.05        
 40 Castellano, Gabriella A   16 WAC-MR               2:56.84    3:08.58        
                1:29.81   3:08.58 (1:38.77)                                        
 41 Geissler, Kim             16 WAC-MR               2:51.05    3:10.50        
                1:31.82   3:10.50 (1:38.68)                                        
 42 Ryan, Erica N             15 Express Swimming-MR  3:13.54    3:10.95        
 43 Sterling, Therese         15 Bluefish-MR          3:05.44    3:14.91        
 44 Magued Shoby, Mira S      13 Twisters-MR          3:14.78    3:15.26        
 45 Alvarez, Victoria A       13 Bscat-MR             3:56.45    3:17.88        
 46 Sherpa, Alison T          11 Twisters-MR          3:15.43    3:22.22        
 47 Kearns, Emily R           16 Express Swimming-MR  3:05.57    3:22.61        
 48 Zhang, Kristi             17 Bscat-MR             3:30.47    3:25.95        
 49 Rice, Natasha L           10 CSC-MR               3:33.65    3:32.56        
 50 Magued Shoby, Rita S      15 Twisters-MR          3:12.47    3:35.13        
 51 Rebholz, Pamela K         16 Bluefish-MR          3:04.01    3:36.06        
 52 Tutone, Marisa A          10 Sachem-MR            3:35.34    3:36.10        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Andy                  8 Twisters-MR            42.86      36.56        
  2 Mahabadi, Arya            10 Tmsuffolk-MR           39.93      37.71        
  3 Wetherbee, Donald B       10 IA-MR                  39.91      37.82        
  4 Hawkins, Raymond P        10 HAA-MR                 39.10      38.82        
  5 Fitzgerald, Aidan          9 UN-TS-MR               38.42      39.01        
  6 Reindl, James P            9 Express Swimming-MR       NT      39.44        
  7 Hsieh, Dylan               9 OWA-MR                 41.61      39.69        
  8 Weinhofer, Joseph M        9 Sachem-MR              39.60      40.01        
  9 Wynter, Benjamin S        10 CSC-MR                 40.99      40.17        
 10 Lai, Michael W            10 WISC-MR                43.24      40.93        
 11 Shashaty, Jack             9 WAC-MR                 45.07      41.30        
 12 Penrose, Ryan              9 Bluefish-MR            44.83      41.62        
 13 McNicholas, Eamonn         9 OWA-MR                 46.25      43.01        
 14 Morlock, Tristan           7 HAA-MR                 43.23      43.43        
 15 Gamboa, Nat J              8 OWA-MR                 45.24      44.05        
 16 Cavanaugh, Joseph         10 WAC-MR                 45.95      44.22        
 17 Thomas, Kieran C           9 IA-MR                  47.86      44.82        
 18 Lucas, Connor              9 Bluefish-MR            50.52      45.22        
 19 Millkey, Nicholas          8 Bluefish-MR            42.58      45.46        
 20 Vuong, Kenneth             8 Twisters-MR               NT      46.79        
 21 Ostensen, Peter            7 WAC-MR                 49.69      47.11        
 22 Mack-Jackson, Benjamin     7 HAA-MR                 55.89      47.83        
 23 Broderick, Thomas G        7 Express Swimming-MR    46.46      48.36        
 24 Mahon, Donovan P          10 CSC-MR                 52.49      48.91        
 25 Hidalgo, Ricardo A         9 WAC-MR                 46.24      49.45        
 26 Sansiviero, Burke          8 Bluefish-MR            53.71      50.17        
 27 Chabowski, Tad M           8 OWA-MR                 50.48      51.48        
 28 Cruise, Andrew             9 Bluefish-MR            52.67      51.60        
 29 Gao, Owen Z                8 Twisters-MR               NT      51.86        
 30 Hafez, Omar A              9 WAC-MR                 55.00      52.51        
 31 Cusack-McPartlin, Timoth   9 WAC-MR                 54.71      52.56        
 32 McGibney, max A           10 CSC-MR                    NT      53.25        
 33 Prevosto, Salvatore A     10 CSC-MR                 55.77      53.95        
 34 Baldassare, Zachary L      7 WISC-MR              1:00.67      54.87        
 35 Jin, Charles K            10 Express Swimming-MR       NT      55.39        
 36 Penrose, Kevin             7 Bluefish-MR          1:07.70      56.56        
 37 Farrell, Jack T            8 OWA-MR                 49.56    1:00.04        
 38 McNicholas, John           6 Bluefish-MR          1:10.65    1:06.45        
 39 Cordero, Adam S            9 OWA-MR                 50.00    1:11.61        
 40 Farrell, Luke P            8 OWA-MR               1:07.46    1:12.15        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Geoffrey            10 Express Swimming-MR  1:14.29    1:13.23        
  2 Thompson, Solomon J        9 Empire-MR            1:17.77    1:16.53        
  3 Ye, William               10 WISC-MR              1:16.58    1:17.85        
  4 Ortof, Harry C            10 Express Swimming-MR  1:19.87    1:17.98        
  5 Weston, Scott A           10 Empire-MR            1:21.07    1:19.84        
  6 Graham, Joseph P          10 Express Swimming-MR  1:24.33    1:22.36        
  7 Mahabadi, Arya            10 Tmsuffolk-MR         1:26.86    1:22.92        
  8 Lishnevetsky, Joshua T    10 Bscat-MR             1:22.59    1:24.10        
  9 Reindl, James P            9 Express Swimming-MR  1:28.17    1:24.35        
 10 Saad-Eldin, Ali M         10 Tmsuffolk-MR         1:31.02    1:24.47        
 11 Morlock, Kyle W           10 HAA-MR               1:24.98    1:24.66        
 12 Santos, Douglas J          9 FLY-MR               1:25.63    1:24.82        
 13 Lee, Andy                  8 Twisters-MR          1:40.85    1:24.87        
 14 Fitzgerald, Aidan          9 UN-TS-MR             1:28.32    1:26.85        
 15 Hawkins, Raymond P        10 HAA-MR               1:25.51    1:28.15        
 16 Mirabal, Isaiah D          9 FLY-MR               1:26.35    1:28.21        
 17 Wetherbee, Donald B       10 IA-MR                1:34.46    1:29.00        
 18 Criollo, John C           10 Twisters-MR               NT    1:30.90        
 19 Wynter, Benjamin S        10 CSC-MR               1:30.81    1:31.06        
 20 Marsiello, Patrick        10 Tmsuffolk-MR         1:32.94    1:31.81        
 21 Alvarez, Marcus           10 Bscat-MR             1:35.78    1:32.55        
 22 Shipman, Henry M          10 Empire-MR            1:38.79    1:33.43        
 23 Daly, Tommy A              9 North Shore-MR       1:41.49    1:34.45        
 24 Daly, Nik A                8 North Shore-MR       1:47.52    1:35.48        
 25 Millkey, Nicholas          8 Bluefish-MR          1:37.05    1:36.41        
 26 Shashaty, Jack             9 WAC-MR               1:39.81    1:37.12        
 27 O'Sullivan, Druid B        9 Empire-MR            1:39.09    1:37.47        
 28 Thomas, Kieran C           9 IA-MR                1:46.06    1:37.52        
 29 Lucas, Connor              9 Bluefish-MR          2:01.92    1:38.15        
 30 Vuong, Kenneth             8 Twisters-MR               NT    1:38.42        
 31 Morlock, Tristan           7 HAA-MR               1:38.85    1:38.96        
 32 Cavanaugh, Joseph         10 WAC-MR               1:41.73    1:39.18        
 33 Fu-Rubin, Seuss            7 Twisters-MR               NT    1:42.41        
 34 O'Malley, Connor M         9 HAA-MR               1:40.99    1:42.67        
 35 Susz, Jackson E           10 Empire-MR            1:43.26    1:42.84        
 36 Burke, Matthew             9 FLY-MR               1:55.00    1:44.13        
 37 Ostensen, Peter            7 WAC-MR               1:54.56    1:45.21        
 38 Mack-Jackson, Benjamin     7 HAA-MR               2:02.35    1:45.37        
 39 Sarbanes, Alexander C     10 Express Swimming-MR  2:14.54    1:46.02        
 40 O'Sullivan, Michael D      9 FLY-MR               1:48.00    1:46.03        
 41 Hidalgo, Ricardo A         9 WAC-MR               1:42.53    1:46.92        
 42 Sansiviero, Burke          8 Bluefish-MR          1:51.98    1:48.46        
 43 Foti, Trevor M             9 Bscat-MR             1:54.26    1:50.11        
 44 Broderick, Thomas G        7 Express Swimming-MR  1:48.65    1:51.25        
 45 Mahon, Donovan P          10 CSC-MR               1:58.00    1:52.03        
 46 Barefield, William D       8 FLY-MR               1:45.00    1:54.57        
 47 Hafez, Omar A              9 WAC-MR               2:10.00    1:56.00        
 48 Prevosto, Salvatore A     10 CSC-MR                    NT    2:02.53        
 49 Boccia, Dominick           9 WAC-MR               2:10.00    2:03.08        
 50 Cruise, Andrew             9 Bluefish-MR          2:02.00    2:03.64        
 51 Cusack-McPartlin, Timoth   9 WAC-MR               2:18.93    2:04.21        
 52 Baldassare, Zachary L      7 WISC-MR              2:16.98    2:08.33        
 53 Jin, Charles K            10 Express Swimming-MR       NT    2:09.03        
 54 McGibney, max A           10 CSC-MR                    NT    2:09.35        
 55 Farrell, Jack T            8 OWA-MR               2:21.83    2:13.82        
 56 Penrose, Kevin             7 Bluefish-MR          2:04.27    2:21.59        
 57 Cordero, Adam S            9 OWA-MR               2:20.00    2:27.69        
 58 McNicholas, John           6 Bluefish-MR          2:26.62    2:31.19        
 59 Farrell, Luke P            8 OWA-MR               2:43.70    2:56.35        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ye, William               10 WISC-MR              1:23.45    1:26.44        
  2 Chen, Geoffrey            10 Express Swimming-MR  1:29.21    1:28.26        
  3 Thompson, Solomon J        9 Empire-MR            1:30.63    1:28.69        
  4 Lishnevetsky, Joshua T    10 Bscat-MR             1:30.55    1:34.91        
  5 Reindl, James P            9 Express Swimming-MR  1:44.24    1:35.82        
  6 Weston, Scott A           10 Empire-MR            1:42.38    1:36.79        
  7 Ortof, Harry C            10 Express Swimming-MR  1:35.28    1:36.82        
  8 Morlock, Kyle W           10 HAA-MR               1:37.84    1:39.09        
  9 McNicholas, Eamonn         9 OWA-MR               1:43.71    1:41.18        
 10 Hawkins, Raymond P        10 HAA-MR               1:42.17    1:41.41        
 11 Graham, Joseph P          10 Express Swimming-MR  1:44.61    1:41.53        
 12 Marsiello, Patrick        10 Tmsuffolk-MR         1:43.50    1:41.54        
 13 Saad-Eldin, Ali M         10 Tmsuffolk-MR         1:53.99    1:42.69        
 14 Gamboa, Nat J              8 OWA-MR               1:49.43    1:42.86        
 15 Fu-Rubin, Seuss            7 Twisters-MR               NT    1:45.12        
 16 Shipman, Henry M          10 Empire-MR            1:52.76    1:47.13        
 17 Daly, Tommy A              9 North Shore-MR       1:52.34    1:49.18        
 18 Shashaty, Jack             9 WAC-MR               1:50.01    1:49.28        
 19 Morlock, Tristan           7 HAA-MR               1:49.80    1:49.37        
 20 Penrose, Ryan              9 Bluefish-MR          1:45.22    1:49.63        
 21 Santos, Douglas J          9 FLY-MR               1:53.14    1:50.65        
 22 Cavanaugh, Joseph         10 WAC-MR               1:59.61    1:51.69        
 23 O'Sullivan, Druid B        9 Empire-MR            1:51.67    1:51.79        
 24 Thomas, Kieran C           9 IA-MR                1:56.25    1:52.08        
 25 Mirabal, Isaiah D          9 FLY-MR               1:51.56    1:54.17        
 26 Barefield, William D       8 FLY-MR               2:00.00    1:56.12        
 27 Susz, Jackson E           10 Empire-MR            1:57.82    1:56.58        
 28 Sarbanes, Alexander C     10 Express Swimming-MR  2:34.34    1:58.03        
 29 Mack-Jackson, Benjamin     7 HAA-MR               2:07.01    1:58.98        
 30 Foti, Trevor M             9 Bscat-MR             2:10.00    2:02.54        
 31 Kim, Justin T             10 Twisters-MR               NT    2:03.06        
 32 Wetherbee, Donald B       10 IA-MR                1:40.11    2:03.80        
 33 O'Malley, Connor M         9 HAA-MR               2:20.63    2:10.70        
 34 Burke, Matthew             9 FLY-MR               2:05.00    2:13.68        
 35 Hidalgo, Ricardo A         9 WAC-MR               2:04.12    2:14.10        
 36 Cusack-McPartlin, Timoth   9 WAC-MR               2:17.95    2:15.53        
 37 Prevosto, Salvatore A     10 CSC-MR               2:14.21    2:18.59        
 38 O'Sullivan, Michael D      9 FLY-MR               2:10.00    2:19.54        
 39 Mahon, Donovan P          10 CSC-MR                    NT    2:24.10        
 40 Jin, Charles K            10 Express Swimming-MR       NT    2:26.55        
 41 Hafez, Omar A              9 WAC-MR               2:20.00    2:28.83        
 42 McGibney, max A           10 CSC-MR                    NT    2:38.81        
 -- Criollo, John C           10 Twisters-MR               NT         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Geoffrey            10 Express Swimming-MR  1:36.01    1:37.28        
  2 Weston, Scott A           10 Empire-MR            1:45.80    1:43.82        
  3 Lee, Andy                  8 Twisters-MR          1:57.71    1:47.89        
  4 Ye, William               10 WISC-MR              1:48.19    1:49.63        
  5 Hsieh, Dylan               9 OWA-MR               1:57.82    1:55.93        
  6 O'Sullivan, Druid B        9 Empire-MR            1:57.26    1:56.29        
  7 Susz, Jackson E           10 Empire-MR            1:59.22    1:57.18        
  8 Millkey, Nicholas          8 Bluefish-MR          1:52.55    1:58.28        
  9 Ortof, Harry C            10 Express Swimming-MR  1:52.47    1:58.60        
  9 Alvarez, Marcus           10 Bscat-MR             2:25.47    1:58.60        
 11 Morlock, Kyle W           10 HAA-MR               1:53.06    1:59.06        
 12 Daly, Nik A                8 North Shore-MR       2:10.26    1:59.79        
 13 Daly, Tommy A              9 North Shore-MR       2:01.37    2:00.19        
 14 Shashaty, Jack             9 WAC-MR               1:56.01    2:00.58        
 15 Sansiviero, Burke          8 Bluefish-MR               NT    2:01.93        
 16 Santos, Douglas J          9 FLY-MR               1:59.00    2:03.47        
 17 Lai, Michael W            10 WISC-MR              2:04.68    2:04.23        
 18 Saad-Eldin, Ali M         10 Tmsuffolk-MR         2:18.71    2:04.43        
 19 McNicholas, Eamonn         9 OWA-MR               2:09.81    2:07.44        
 20 Mirabal, Isaiah D          9 FLY-MR               1:05.00    2:08.97        
 21 Sarbanes, Alexander C     10 Express Swimming-MR  2:55.43    2:15.12        
 22 Kim, Justin T             10 Twisters-MR          1:55.43    2:15.86        
 23 Barefield, William D       8 FLY-MR               2:15.00    2:16.65        
 24 Shipman, Henry M          10 Empire-MR            2:19.22    2:16.91        
 25 Vuong, Kenneth             8 Twisters-MR               NT    2:18.98        
 26 Boccia, Dominick           9 WAC-MR               2:15.00    2:19.21        
 27 Jin, Charles K            10 Express Swimming-MR       NT    2:24.18        
 28 Hidalgo, Ricardo A         9 WAC-MR               2:21.90    2:29.84        
 29 Burke, Matthew             9 FLY-MR               2:15.00    2:34.10        
 30 O'Sullivan, Michael D      9 FLY-MR               2:20.00    3:05.83        
 -- Baldassare, Zachary L      7 WISC-MR              2:45.00         DQ        
 -- Broderick, Thomas G        7 Express Swimming-MR  2:24.61         DQ        
 -- Criollo, John C           10 Twisters-MR               NT         DQ        
 -- Gao, Owen Z                8 Twisters-MR               NT         DQ        
      One hand touch
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Geoffrey            10 Express Swimming-MR    39.87      40.96        
  2 Lishnevetsky, Joshua T    10 Bscat-MR               41.39      41.02        
  3 Thompson, Solomon J        9 Empire-MR              48.75      41.74        
  4 Wynter, Benjamin S        10 CSC-MR                 42.42      41.79        
  5 Reindl, James P            9 Express Swimming-MR    42.98      41.91        
  6 Ortof, Harry C            10 Express Swimming-MR    41.89      44.41        
  7 Mahabadi, Arya            10 Tmsuffolk-MR           49.90      48.13        
  8 Weinhofer, Joseph M        9 Sachem-MR              47.74      49.70        
  9 Lai, Michael W            10 WISC-MR                48.00      50.23        
 10 Fu-Rubin, Seuss            7 Twisters-MR               NT      51.06        
 11 Marsiello, Patrick        10 Tmsuffolk-MR           54.90      52.14        
 12 Gao, Owen Z                8 Twisters-MR               NT      53.78        
 13 Hsieh, Dylan               9 OWA-MR                 59.17      53.97        
 14 Alvarez, Marcus           10 Bscat-MR               56.50      54.46        
 15 Gamboa, Nat J              8 OWA-MR                 51.26      54.66        
 16 Fitzgerald, Aidan          9 UN-TS-MR             1:02.66      55.80        
 17 Cavanaugh, Joseph         10 WAC-MR               1:01.43    1:01.64        
 18 Cruise, Andrew             9 Bluefish-MR          1:10.94    1:02.56        
 19 O'Malley, Connor M         9 HAA-MR               1:05.25    1:02.83        
 20 Kim, Justin T             10 Twisters-MR               NT    1:02.91        
 21 Foti, Trevor M             9 Bscat-MR             1:07.00    1:05.89        
 22 Daly, Nik A                8 North Shore-MR       1:05.00    1:06.79        
 23 Boccia, Dominick           9 WAC-MR               1:00.00    1:14.87        
 24 Ostensen, Peter            7 WAC-MR               1:07.70    1:15.94        
 25 Cusack-McPartlin, Timoth   9 WAC-MR                    NT    1:23.67        
 -- Hafez, Omar A              9 WAC-MR               1:00.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seagraves, Nick M         12 North Shore-MR         31.00      28.78        
  2 Uszynski, Arthur          12 Twisters-MR            30.77      29.78        
  3 Searson, Jimmy            12 Express Swimming-MR    30.56      30.39        
  4 Alvarez, Jeffrey          12 Twisters-MR            32.46      30.59        
  5 Sourial, Anthony          12 Express Swimming-MR    31.14      31.26        
  6 Yao, Christopher J        12 OWA-MR                 32.99      32.56        
  7 Pompay, John A            11 Express Swimming-MR    32.56      32.71        
  8 Poblano, Christian S      12 CSC-MR                 36.04      32.82        
  9 Murphy, Shawn D           12 North Shore-MR         32.88      32.88        
 10 Chiang, Peter Q           12 North Shore-MR         32.26      32.90        
 11 Pizzurro, Nicholas J      12 CSC-MR                 34.96      33.71        
 12 Mahabadi, Armin B         12 Tmsuffolk-MR           33.23      33.91        
 13 Gamboa, Matthew G         12 OWA-MR                 33.88      34.48        
 14 Chen, Christopher         11 Express Swimming-MR    33.39      34.75        
 14 Caine, David              12 WAC-MR                 35.23      34.75        
 16 McDougall, Robert J       12 CSC-MR                 35.94      34.99        
 17 Sigaty, Thomas R          11 North Shore-MR         33.11      35.07        
 18 Maida, Trevor W           12 HAA-MR                 34.09      35.28        
 19 Cazzorla, Daniel          11 FLY-MR                 36.74      35.73        
 20 Hidalgo, Roberto          12 WAC-MR                 36.30      35.74        
 21 Troy, Mada                11 HAA-MR                 43.23      36.29        
 22 Stecher, Timothy J        11 IA-MR                  39.36      36.36        
 23 McBride, Justin J         12 FLY-MR                 35.73      36.45        
 24 Kontos, Thomas            12 Tmsuffolk-MR           40.64      36.66        
 25 Fici, Vincenzo            11 HAA-MR                 38.25      37.32        
 26 Hyer, Robert              11 Express Swimming-MR       NT      38.59        
 27 Dorizas, Chris A          11 Express Swimming-MR       NT      39.28        
 28 Zotto, Nicholas C         12 WISC-MR                40.39      39.64        
 29 Montesdeoca, Michael      11 Twisters-MR            42.83      40.12        
 30 Guarnieri, Maxwell T      11 Express Swimming-MR    42.40      40.25        
 31 Penrose, Sean             11 Bluefish-MR            42.26      41.02        
 32 Jakobczyk, Nicholas P     11 FLY-MR                 41.01      41.21        
 33 Hollander, Jake R         11 Bscat-MR               45.46      42.20        
 34 Bharat, Richard           12 FLY-MR                 44.95      42.65        
 35 Fulgieri, Joseph M        11 Express Swimming-MR    36.56      43.22        
 36 Ning, Nicholas            12 Bscat-MR               48.00      43.88        
 37 Bosch, Justin S           11 WISC-MR                49.00      45.01        
 38 YU, Dominic               11 Twisters-MR            45.31      45.14        
 39 McCloskey, James T        11 FLY-MR                 41.13      47.18        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koo, Brandon H            12 Twisters-MR          1:04.46    1:01.11        
  2 Seagraves, Nick M         12 North Shore-MR       1:06.00    1:03.06        
  3 Uszynski, Arthur          12 Twisters-MR          1:07.66    1:04.08        
  4 Sourial, Anthony          12 Express Swimming-MR  1:09.72    1:08.03        
  5 Alvarez, Jeffrey          12 Twisters-MR          1:23.52    1:09.71        
  6 Pompay, John A            11 Express Swimming-MR  1:11.43    1:09.79        
  7 Searson, Jimmy            12 Express Swimming-MR  1:10.59    1:10.25        
  8 Curran, Tyler D           12 Empire-MR            1:14.22    1:10.84        
  9 Guo, Andrew               12 Twisters-MR          1:12.32    1:11.01        
 10 Murphy, Shawn D           12 North Shore-MR       1:11.82    1:11.43        
 11 Sarabia, Daniel S         12 CIY-MR               1:14.60    1:11.76        
 12 Chiang, Peter Q           12 North Shore-MR       1:11.01    1:11.84        
 13 Gaorinshteyn, Jonathan L  12 WAC-MR               1:18.76    1:12.04        
 14 Belozerov, Alex           12 Twisters-MR          1:22.74    1:12.72        
 15 Sigaty, Thomas R          11 North Shore-MR       1:13.50    1:13.13        
 16 Mahabadi, Armin B         12 Tmsuffolk-MR         1:12.39    1:13.35        
 17 Poblano, Christian S      12 CSC-MR               1:23.15    1:13.45        
 18 Yao, Christopher J        12 OWA-MR               1:13.61    1:13.71        
 19 Li, Alan                  12 FLY-MR               1:17.15    1:14.01        
 20 Foo, Felix X              11 FLY-MR               1:14.97    1:14.51        
 21 Zhu, Caleb                12 Tmsuffolk-MR         1:29.17    1:14.70        
 22 Gamboa, Matthew G         12 OWA-MR               1:12.76    1:15.38        
 23 Cannon, Sean D            11 CSC-MR               1:22.86    1:15.47        
 24 Michel, Brad J            12 North Shore-MR       1:19.33    1:15.64        
 25 Sarabia, Josef M          12 CIY-MR               1:14.50    1:15.70        
 26 Caine, David              12 WAC-MR               1:21.70    1:17.18        
 27 Brittan, James            12 Bluefish-MR          1:14.56    1:17.30        
 28 Pizzurro, Nicholas J      12 CSC-MR               1:15.31    1:17.59        
 29 Hidalgo, Roberto          12 WAC-MR               1:20.54    1:18.90        
 30 McDougall, Robert J       12 CSC-MR               1:21.63    1:19.34        
 31 Cazzorla, Daniel          11 FLY-MR               1:21.90    1:20.16        
 32 Masino, Corey J           11 Empire-MR            1:21.43    1:20.25        
 33 Michel, Jeff R            11 North Shore-MR       1:18.95    1:20.52        
 34 Troy, Mada                11 HAA-MR               1:38.85    1:20.68        
 35 Flanagan, Austin J        12 WISC-MR              1:32.30    1:21.40        
 36 Kontos, Thomas            12 Tmsuffolk-MR         1:34.63    1:21.88        
 37 Pan, Noah                 11 CIY-MR               1:19.19    1:22.31        
 38 Stecher, Timothy J        11 IA-MR                1:34.15    1:22.41        
 39 Hinds, Jabari A           11 Tmsuffolk-MR         1:23.65    1:22.79        
 40 McBride, Justin J         12 FLY-MR               1:19.64    1:23.77        
 41 Ansehl, William           11 UN-EA-MR             1:24.67    1:25.82        
 42 Fici, Vincenzo            11 HAA-MR               1:23.30    1:25.96        
 43 Borger, Keith C           12 Sachem-MR            1:32.40    1:26.30        
 44 Nelson, Matt              12 Bluefish-MR          1:31.32    1:27.09        
 45 Dorizas, Chris A          11 Express Swimming-MR  1:32.63    1:27.16        
 46 Hyer, Robert              11 Express Swimming-MR       NT    1:27.52        
 47 Ryan, Brendan             11 Tmsuffolk-MR         1:40.54    1:29.99        
 48 Zotto, Nicholas C         12 WISC-MR              1:42.16    1:30.02        
 49 Penrose, Sean             11 Bluefish-MR          1:35.06    1:30.04        
 50 Jakobczyk, Nicholas P     11 FLY-MR               1:41.00    1:34.55        
 51 Eber, Phillip G           12 Bscat-MR             1:35.23    1:34.79        
 52 Ning, Nicholas            12 Bscat-MR             1:43.18    1:35.75        
 53 Fulgieri, Joseph M        11 Express Swimming-MR  1:37.71    1:36.77        
 54 McCloskey, James T        11 FLY-MR               1:30.68    1:37.36        
 55 Hollander, Jake R         11 Bscat-MR             1:38.23    1:37.81        
 56 YU, Dominic               11 Twisters-MR          1:48.37    1:39.96        
 57 Bosch, Justin S           11 WISC-MR              1:59.43    1:40.48        
 58 Bharat, Richard           12 FLY-MR               1:40.17    1:42.35        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koo, Brandon H            12 Twisters-MR            35.10      33.10        
  2 Uszynski, Arthur          12 Twisters-MR            36.58      34.70        
  3 Belozerov, Alex           12 Twisters-MR            39.15      36.87        
  4 Zabelaj, Bujar            12 Empire-MR              37.76      37.04        
  5 Sarabia, Daniel S         12 CIY-MR                 43.61      37.59        
  6 Curran, Tyler D           12 Empire-MR              38.88      38.13        
  7 Searson, Jimmy            12 Express Swimming-MR    40.94      39.23        
  8 Yao, Christopher J        12 OWA-MR                 39.24      39.68        
  8 Pan, Noah                 11 CIY-MR                 46.21      39.68        
 10 Michel, Brad J            12 North Shore-MR         41.00      39.75        
 11 Sigaty, Thomas R          11 North Shore-MR         40.88      39.84        
 12 Poblano, Christian S      12 CSC-MR                 45.02      39.97        
 13 Chen, Christopher         11 Express Swimming-MR    40.90      40.15        
 14 Michel, Jeff R            11 North Shore-MR         41.64      40.66        
 15 Maida, Trevor W           12 HAA-MR                 44.33      40.99        
 16 Brittan, James            12 Bluefish-MR            40.62      41.46        
 17 Cannon, Sean D            11 CSC-MR                 57.47      41.54        
 18 Gaorinshteyn, Jonathan L  12 WAC-MR                 40.09      41.57        
 19 Gamboa, Matthew G         12 OWA-MR                 40.84      41.86        
 20 Kontos, Thomas            12 Tmsuffolk-MR           42.98      42.05        
 21 Zhu, Caleb                12 Tmsuffolk-MR           43.90      42.20        
 22 McBride, Justin J         12 FLY-MR                 41.49      42.82        
 23 Caine, David              12 WAC-MR                 44.33      42.83        
 24 Murphy, Andrew J          11 North Shore-MR         41.00      42.86        
 25 Masino, Corey J           11 Empire-MR              43.82      42.93        
 26 Flanagan, Austin J        12 WISC-MR                45.44      42.96        
 27 Troy, Mada                11 HAA-MR               1:49.80      43.25        
 28 Montesdeoca, Michael      11 Twisters-MR            47.26      43.49        
 29 Dorizas, Chris A          11 Express Swimming-MR    48.16      44.48        
 30 Cazzorla, Daniel          11 FLY-MR                 45.58      44.64        
 31 Nelson, Matt              12 Bluefish-MR            44.56      44.75        
 32 Hinds, Jabari A           11 Tmsuffolk-MR           46.79      45.44        
 33 Ansehl, William           11 UN-EA-MR                  NT      47.09        
 34 Stecher, Timothy J        11 IA-MR                  47.55      47.69        
 35 Pizzurro, Nicholas J      12 CSC-MR                 52.29      48.19        
 36 Eber, Phillip G           12 Bscat-MR               51.07      48.32        
 37 Borger, Keith C           12 Sachem-MR              48.53      50.11        
 38 YU, Dominic               11 Twisters-MR            51.87      50.61        
 39 Ryan, Brendan             11 Tmsuffolk-MR           51.91      51.37        
 40 Hyer, Robert              11 Express Swimming-MR       NT      51.42        
 41 Guarnieri, Maxwell T      11 Express Swimming-MR  1:01.09      53.13        
 42 Bharat, Richard           12 FLY-MR                 51.60      53.14        
 43 Fulgieri, Joseph M        11 Express Swimming-MR    48.73      53.36        
 44 Bosch, Justin S           11 WISC-MR              1:00.00      57.87        
 -- Zotto, Nicholas C         12 WISC-MR                47.91         DQ        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zabelaj, Bujar            12 Empire-MR            1:25.01    1:24.17        
  2 Sourial, Anthony          12 Express Swimming-MR  1:28.81    1:26.59        
  3 Alvarez, Jeffrey          12 Twisters-MR          1:30.48    1:28.45        
  4 Belozerov, Alex           12 Twisters-MR          1:30.34    1:29.14        
  5 Sarabia, Josef M          12 CIY-MR               1:45.62    1:31.47        
  6 Gaorinshteyn, Jonathan L  12 WAC-MR               1:32.23    1:32.66        
  7 Li, Alan                  12 FLY-MR               1:34.80    1:33.02        
  8 Hidalgo, Roberto          12 WAC-MR               1:36.30    1:33.34        
  9 Pompay, John A            11 Express Swimming-MR  1:35.80    1:34.39        
 10 Foo, Felix X              11 FLY-MR               1:36.69    1:36.58        
 11 Maida, Trevor W           12 HAA-MR               1:41.75    1:37.50        
 12 Zhu, Caleb                12 Tmsuffolk-MR         1:38.57    1:37.52        
 13 Chiang, Peter Q           12 North Shore-MR       1:39.00    1:37.83        
 14 Sarabia, Daniel S         12 CIY-MR               1:39.56    1:38.04        
 15 Chen, Christopher         11 Express Swimming-MR  1:38.10    1:40.90        
 16 Michel, Jeff R            11 North Shore-MR       1:44.08    1:42.24        
 17 Hinds, Jabari A           11 Tmsuffolk-MR         1:53.61    1:42.99        
 18 Pan, Noah                 11 CIY-MR               1:41.75    1:43.63        
 19 Cannon, Sean D            11 CSC-MR                    NT    1:47.41        
 20 Caine, David              12 WAC-MR               1:48.03    1:50.23        
 21 Borger, Keith C           12 Sachem-MR            1:54.36    1:50.52        
 22 Ryan, Brendan             11 Tmsuffolk-MR         1:57.49    1:51.15        
 23 Ning, Nicholas            12 Bscat-MR             2:06.39    1:51.16        
 24 Montesdeoca, Michael      11 Twisters-MR               NT    1:51.79        
 25 McCloskey, James T        11 FLY-MR               1:52.82    1:54.02        
 26 Jakobczyk, Nicholas P     11 FLY-MR               2:00.00    1:54.74        
 27 Eber, Phillip G           12 Bscat-MR             1:57.09    1:56.06        
 28 Fici, Vincenzo            11 HAA-MR               1:50.24    1:56.28        
 29 Guarnieri, Maxwell T      11 Express Swimming-MR  1:59.29    1:57.46        
 30 Penrose, Sean             11 Bluefish-MR          2:03.47    1:58.99        
 31 Nelson, Matt              12 Bluefish-MR          1:50.22    2:04.02        
 32 Murphy, Andrew J          11 North Shore-MR       1:55.00    2:04.87        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koo, Brandon H            12 Twisters-MR          1:24.34    1:15.13        
  2 Seagraves, Nick M         12 North Shore-MR       1:12.00    1:15.71        
  3 Sourial, Anthony          12 Express Swimming-MR  1:18.65    1:18.21        
  4 Mahabadi, Armin B         12 Tmsuffolk-MR         1:38.68    1:24.23        
  5 Foo, Felix X              11 FLY-MR               1:29.44    1:24.79        
  6 Li, Alan                  12 FLY-MR               1:30.48    1:24.98        
  7 Curran, Tyler D           12 Empire-MR            1:32.43    1:27.53        
  8 Pompay, John A            11 Express Swimming-MR  1:25.48    1:28.23        
  9 Brittan, James            12 Bluefish-MR          1:23.65    1:28.32        
 10 Searson, Jimmy            12 Express Swimming-MR  1:29.52    1:28.59        
 11 Murphy, Shawn D           12 North Shore-MR       1:28.59    1:29.12        
 12 Zabelaj, Bujar            12 Empire-MR            1:36.27    1:29.98        
 13 Sarabia, Josef M          12 CIY-MR                    NT    1:33.14        
 14 Michel, Brad J            12 North Shore-MR       1:31.54    1:35.36        
 15 Masino, Corey J           11 Empire-MR            1:38.34    1:37.23        
 16 Hidalgo, Roberto          12 WAC-MR                    NT    1:38.99        
 17 McDougall, Robert J       12 CSC-MR               1:42.68    1:43.63        
 18 Ansehl, William           11 UN-EA-MR             1:43.18    1:46.00        
 19 Hollander, Jake R         11 Bscat-MR             1:51.00    1:50.30        
 20 Murphy, Andrew J          11 North Shore-MR       1:58.00    1:58.50        
 -- Chen, Christopher         11 Express Swimming-MR  1:23.95         DQ        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Sean Y               14 Twisters-MR          1:01.56    1:00.77        
  2 Dervisevic, Alen          14 Twisters-MR          1:02.92    1:01.11        
  3 Algorta, Cristian         14 FLY-MR               1:10.00    1:02.28        
  4 Zhan, Edmund              13 FLY-MR               1:04.61    1:03.44        
  5 DU, Jasper L              14 Express Swimming-MR  1:04.27    1:03.67        
  6 Drury, Kevin C            14 Express Swimming-MR  1:04.77    1:03.76        
  6 Capodanno, Michael S      13 Tmsuffolk-MR         1:06.76    1:03.76        
  8 Caulfield, Thomas J       14 Bluefish-MR          1:04.26    1:04.23        
  9 Llewellyn, Richard A      14 CSC-MR               1:03.80    1:04.68        
 10 Sperandio, Alec           13 WAC-MR               1:06.07    1:05.08        
 11 Beigay, Kyle              14 Sachem-MR            1:06.15    1:05.37        
 12 Read, Tyler               14 WISC-MR              1:06.17    1:05.55        
 13 Pon, Greg W               14 Empire-MR            1:11.92    1:05.59        
 14 Byrne, Cameron A          13 Sachem-MR            1:05.44    1:05.77        
 15 Ganley, Peter G           13 Express Swimming-MR  1:07.46    1:06.23        
 16 Knight, Jordan            14 FLY-MR               1:07.09    1:06.79        
 17 Istomin, Anthony          13 UN-LI-MR             1:09.11    1:07.13        
 18 Sweeney, Tim              13 WAC-MR               1:08.82    1:07.51        
 19 Byington, Joseph          14 WISC-MR              1:05.80    1:07.73        
 20 Lam, Kevin                14 CIY-MR               1:12.82    1:07.87        
 21 WU, George                14 FLY-MR               1:11.00    1:08.17        
 22 NG, Nick                  14 FLY-MR               1:14.00    1:08.18        
 23 Sciacca, Jerry F          13 Express Swimming-MR  1:06.61    1:08.32        
 24 Bharat, Ryan              14 FLY-MR               1:07.12    1:08.50        
 25 Tam, Gregory              13 WAC-MR               1:10.48    1:08.59        
 26 Warren, Colin J           13 Express Swimming-MR  1:09.65    1:08.60        
 27 Carey, C.J.               14 Bscat-MR             1:16.51    1:08.73        
 28 Enoksen, Gary             14 IA-MR                1:07.62    1:08.88        
 29 Mattutat, Christian       13 Bluefish-MR          1:08.52    1:08.91        
 30 Fondacaro, Nicolas V      14 Tmsuffolk-MR         1:10.17    1:09.15        
 31 Chan, Conan T             14 CIY-MR               1:21.42    1:09.65        
 32 Drennan, Patrick M        14 WISC-MR              1:08.30    1:09.70        
 33 Reyes, Christopher        13 FLY-MR               1:09.56    1:10.26        
 34 Williams, Tyler S         13 Express Swimming-MR  1:12.36    1:10.67        
 35 Scandura, Anthony F       13 FLY-MR               1:10.95    1:10.99        
 36 Keane, Kevin G            13 CSC-MR               1:14.15    1:11.07        
 37 Russell, Douglas L        13 CSC-MR                    NT    1:11.56        
 38 Chen, Dennis              13 CIY-MR               1:29.06    1:12.10        
 39 Maida, Travis M           13 HAA-MR               1:08.65    1:13.54        
 40 Saad-Eldin, Yusef M       13 Tmsuffolk-MR         1:22.32    1:13.70        
 41 Kipnes, Alec S            13 North Shore-MR       1:14.35    1:13.71        
 42 Vaca, Sam E               14 CSC-MR               1:36.49    1:13.76        
 43 Diamond, Zachary          13 WAC-MR               1:14.72    1:14.65        
 44 Arcidiacono, James M      14 North Shore-MR       1:11.41    1:15.03        
 45 Foti, Christian           13 Bscat-MR             1:15.96    1:16.46        
 46 Reddy, Sunil              14 Express Swimming-MR  1:21.25    1:17.96        
 47 Aizawa, Shun              13 Express Swimming-MR  1:19.51    1:17.97        
 48 Lin, Michael K            13 Bscat-MR             1:23.91    1:19.90        
 49 Kaja, Brendan E           13 Express Swimming-MR  1:18.03    1:20.85        
 50 Chu, Steven               14 FLY-MR               1:23.25    1:22.67        
 51 Lardas, Vasilios K        13 FLY-MR               1:25.93    1:22.91        
 52 Zhang, Timmy              13 Bscat-MR             1:37.08    1:24.85        
 53 Price, Brandon A          14 Express Swimming-MR  1:28.72    1:27.14        
 54 Wang, Anson               14 Express Swimming-MR       NT    1:30.86        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dervisevic, Alen          14 Twisters-MR          2:34.85    2:29.07        
                1:10.82   2:29.07 (1:18.25)                                        
  2 Behnen, Louis E           13 Empire-MR            2:34.36    2:33.75        
                1:13.54   2:33.75 (1:20.21)                                        
  3 Drury, Kevin C            14 Express Swimming-MR  2:36.49    2:36.12        
                1:17.87   2:36.12 (1:18.25)                                        
  4 Dong, Richard             13 Twisters-MR          2:58.41    2:36.57        
                1:14.03   2:36.57 (1:22.54)                                        
  5 Sperandio, Alec           13 WAC-MR               2:40.78    2:39.37        
                1:17.86   2:39.37 (1:21.51)                                        
  6 Pon, Bryan E              14 Empire-MR            2:47.07    2:42.88        
                1:20.29   2:42.88 (1:22.59)                                        
  7 Blackburn, John F         14 Empire-MR            2:42.65    2:43.47        
                1:20.42   2:43.47 (1:23.05)                                        
  8 Byington, Joseph          14 WISC-MR              2:43.70    2:45.38        
                1:22.86   2:45.38 (1:22.52)                                        
  9 Capodanno, Michael S      13 Tmsuffolk-MR         2:55.21    2:46.03        
                1:22.42   2:46.03 (1:23.61)                                        
 10 Llewellyn, Richard A      14 CSC-MR                    NT    2:46.87        
                1:20.32   2:46.87 (1:26.55)                                        
 11 Lam, Kevin                14 CIY-MR               3:17.52    2:47.94        
                1:22.49   2:47.94 (1:25.45)                                        
 12 Chen, Dennis              13 CIY-MR               2:53.67    2:50.63        
                1:23.93   2:50.63 (1:26.70)                                        
 13 Diamond, Zachary          13 WAC-MR               2:51.00    2:51.10        
                1:23.86   2:51.10 (1:27.24)                                        
 14 Sweeney, Tim              13 WAC-MR               2:55.50    2:51.99        
                1:25.46   2:51.99 (1:26.53)                                        
 15 Warren, Colin J           13 Express Swimming-MR  2:56.16    2:53.01        
                1:24.85   2:53.01 (1:28.16)                                        
 16 Ganley, Peter G           13 Express Swimming-MR  2:54.82    2:53.76        
                1:24.79   2:53.76 (1:28.97)                                        
 17 Russell, Douglas L        13 CSC-MR                    NT    2:54.32        
                1:27.26   2:54.32 (1:27.06)                                        
 18 Foti, Christian           13 Bscat-MR             3:02.78    3:04.97        
                1:30.06   3:04.97 (1:34.91)                                        
 19 Bharat, Ryan              14 FLY-MR               2:52.21    3:05.68        
                1:29.77   3:05.68 (1:35.91)                                        
 20 Chan, Conan T             14 CIY-MR               3:01.65    3:06.28        
                1:30.07   3:06.28 (1:36.21)                                        
 21 Keane, Kevin G            13 CSC-MR               3:07.44    3:11.04        
                1:34.53   3:11.04 (1:36.51)                                        
 22 Scandura, Anthony F       13 FLY-MR               3:10.00    3:13.80        
                1:37.01   3:13.80 (1:36.79)                                        
 23 Lardas, Vasilios K        13 FLY-MR               3:05.00    3:22.57        
                1:38.99   3:22.57 (1:43.58)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ching, Benjamin G         14 Twisters-MR          1:14.34    1:13.08        
  2 Dong, Richard             13 Twisters-MR          1:23.97    1:19.17        
  3 Istomin, Anthony          13 UN-LI-MR             1:22.32    1:19.80        
  4 DU, Jasper L              14 Express Swimming-MR  1:20.12    1:20.80        
  5 Drennan, Patrick M        14 WISC-MR              1:19.16    1:20.94        
  6 Lozano, Joseph            13 Express Swimming-MR  1:21.44    1:21.01        
  7 Dervisevic, Alen          14 Twisters-MR          1:26.65    1:25.21        
  8 Pon, Bryan E              14 Empire-MR            1:26.29    1:25.44        
  9 Enoksen, Gary             14 IA-MR                1:25.98    1:25.92        
 10 Knight, Jordan            14 FLY-MR               1:26.16    1:25.98        
 11 Pon, Greg W               14 Empire-MR            1:38.13    1:27.94        
 12 Chen, Dennis              13 CIY-MR               1:29.25    1:28.90        
 13 Tam, Gregory              13 WAC-MR               1:29.04    1:30.14        
 14 WU, George                14 FLY-MR               1:29.00    1:30.45        
 15 Fondacaro, Nicolas V      14 Tmsuffolk-MR         1:39.98    1:30.47        
 16 Cornwallis, Robert A      13 Twisters-MR          1:40.92    1:32.95        
 17 Zhan, Edmund              13 FLY-MR               1:36.54    1:34.86        
 18 Aizawa, Shun              13 Express Swimming-MR  1:34.87    1:36.56        
 19 Maida, Travis M           13 HAA-MR               1:48.01    1:36.80        
 20 Chu, Steven               14 FLY-MR               1:39.04    1:37.19        
 21 Ganley, Peter G           13 Express Swimming-MR  1:39.87    1:39.23        
 22 Wang, Anson               14 Express Swimming-MR       NT    1:39.98        
 23 Scandura, Anthony F       13 FLY-MR               1:40.65    1:42.04        
 24 Vaca, Sam E               14 CSC-MR               1:37.04    1:43.65        
 25 Reddy, Sunil              14 Express Swimming-MR       NT    1:43.92        
 26 Arcidiacono, James M      14 North Shore-MR       1:40.00    1:52.37        
 27 Saad-Eldin, Yusef M       13 Tmsuffolk-MR         2:09.22    1:54.55        
 28 Price, Brandon A          14 Express Swimming-MR       NT    1:54.68        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Domagala, Michael         13 Twisters-MR          1:02.34    1:00.76        
  2 Ching, Benjamin G         14 Twisters-MR          1:05.25    1:04.84        
  3 Dong, Richard             13 Twisters-MR          1:15.50    1:08.56        
  4 Kim, Sean Y               14 Twisters-MR          1:15.44    1:09.41        
  5 Zhan, Edmund              13 FLY-MR               1:12.07    1:11.13        
  6 Caulfield, Thomas J       14 Bluefish-MR          1:09.70    1:11.18        
  7 Llewellyn, Richard A      14 CSC-MR               1:15.18    1:12.21        
  8 Lozano, Joseph            13 Express Swimming-MR  1:15.26    1:14.00        
  9 Behnen, Louis E           13 Empire-MR            1:14.19    1:15.06        
 10 Lam, Kevin                14 CIY-MR               1:27.95    1:15.71        
 11 Byrne, Cameron A          13 Sachem-MR            1:17.26    1:17.55        
 12 DU, Jasper L              14 Express Swimming-MR  1:16.10    1:17.62        
 13 NG, Nick                  14 FLY-MR               1:24.00    1:17.64        
 14 Sciacca, Jerry F          13 Express Swimming-MR  1:23.56    1:17.68        
 15 Byington, Joseph          14 WISC-MR              1:12.92    1:17.96        
 16 Blackburn, John F         14 Empire-MR            1:14.36    1:18.03        
 17 Pon, Bryan E              14 Empire-MR            1:19.51    1:18.97        
 18 Read, Tyler               14 WISC-MR              1:15.66    1:19.73        
 19 Reyes, Christopher        13 FLY-MR               1:26.00    1:20.85        
 20 Sweeney, Tim              13 WAC-MR               1:20.74    1:20.88        
 21 Beigay, Kyle              14 Sachem-MR            1:23.89    1:22.01        
 22 Mattutat, Christian       13 Bluefish-MR          1:28.21    1:23.13        
 23 Kipnes, Alec S            13 North Shore-MR       1:31.00    1:23.97        
 24 Warren, Colin J           13 Express Swimming-MR  1:22.40    1:24.54        
 25 Chan, Conan T             14 CIY-MR               1:27.34    1:24.84        
 26 Diamond, Zachary          13 WAC-MR               1:24.56    1:25.33        
 27 Cornwallis, Robert A      13 Twisters-MR          1:39.24    1:26.69        
 28 Arcidiacono, James M      14 North Shore-MR       1:23.00    1:29.08        
 29 Carey, C.J.               14 Bscat-MR             1:37.62    1:35.29        
 30 Tam, Gregory              13 WAC-MR               2:17.50    1:40.13        
 31 Kaja, Brendan E           13 Express Swimming-MR       NT    1:48.07        
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ching, Benjamin G         14 Twisters-MR          2:26.84    2:25.05        
                1:07.50   2:25.05 (1:17.55)                                        
  2 Kim, Sean Y               14 Twisters-MR          2:37.52    2:31.76        
                1:09.42   2:31.76 (1:22.34)                                        
  3 Lozano, Joseph            13 Express Swimming-MR  2:35.48    2:32.11        
                1:14.35   2:32.11 (1:17.76)                                        
  4 Istomin, Anthony          13 UN-LI-MR             2:43.23    2:34.79        
                1:13.69   2:34.79 (1:21.10)                                        
  5 Drury, Kevin C            14 Express Swimming-MR  2:38.50    2:37.70        
                1:14.30   2:37.70 (1:23.40)                                        
  6 Behnen, Louis E           13 Empire-MR            2:42.02    2:38.00        
                1:14.40   2:38.00 (1:23.60)                                        
  7 DU, Jasper L              14 Express Swimming-MR  2:43.52    2:40.04        
                1:20.46   2:40.04 (1:19.58)                                        
  8 Capodanno, Michael S      13 Tmsuffolk-MR         2:50.08    2:41.87        
                1:18.71   2:41.87 (1:23.16)                                        
  9 Blackburn, John F         14 Empire-MR            2:38.75    2:42.43        
                1:17.00   2:42.43 (1:25.43)                                        
 10 Pon, Greg W               14 Empire-MR            2:54.60    2:42.66        
                1:18.27   2:42.66 (1:24.39)                                        
 11 Sperandio, Alec           13 WAC-MR               2:47.98    2:43.40        
                1:16.84   2:43.40 (1:26.56)                                        
 12 Knight, Jordan            14 FLY-MR               2:45.59    2:44.02        
                1:18.91   2:44.02 (1:25.11)                                        
 13 Enoksen, Gary             14 IA-MR                2:47.01    2:45.68        
                1:19.19   2:45.68 (1:26.49)                                        
 14 Algorta, Cristian         14 FLY-MR               2:45.00    2:46.26        
                1:16.59   2:46.26 (1:29.67)                                        
 15 Byrne, Cameron A          13 Sachem-MR            2:43.16    2:48.25        
                1:20.19   2:48.25 (1:28.06)                                        
 16 Bharat, Ryan              14 FLY-MR               2:50.31    2:49.42        
                1:20.68   2:49.42 (1:28.74)                                        
 17 Maida, Travis M           13 HAA-MR               2:48.39    2:49.49        
                1:21.02   2:49.49 (1:28.47)                                        
 18 Beigay, Kyle              14 Sachem-MR            2:52.34    2:49.69        
                1:23.67   2:49.69 (1:26.02)                                        
 19 NG, Nick                  14 FLY-MR               2:51.00    2:50.11        
                1:19.31   2:50.11 (1:30.80)                                        
 20 Reyes, Christopher        13 FLY-MR               2:53.39    2:51.31        
                1:19.44   2:51.31 (1:31.87)                                        
 21 Mattutat, Christian       13 Bluefish-MR          2:52.06    2:51.43        
                1:22.75   2:51.43 (1:28.68)                                        
 22 WU, George                14 FLY-MR               2:53.00    2:52.38        
                1:23.67   2:52.38 (1:28.71)                                        
 23 Diamond, Zachary          13 WAC-MR               2:58.24    2:53.04        
                1:20.33   2:53.04 (1:32.71)                                        
 24 Sciacca, Jerry F          13 Express Swimming-MR  3:01.31    2:55.05        
                1:22.04   2:55.05 (1:33.01)                                        
 25 Sweeney, Tim              13 WAC-MR               2:56.58    2:55.12        
                1:22.40   2:55.12 (1:32.72)                                        
 26 Tam, Gregory              13 WAC-MR               3:01.12    2:55.65        
                1:24.44   2:55.65 (1:31.21)                                        
 27 Fondacaro, Nicolas V      14 Tmsuffolk-MR         2:58.18    2:57.16        
                1:27.33   2:57.16 (1:29.83)                                        
 28 Russell, Douglas L        13 CSC-MR                    NT    2:59.16        
                1:28.15   2:59.16 (1:31.01)                                        
 29 Kipnes, Alec S            13 North Shore-MR       3:12.00    2:59.22        
                1:25.77   2:59.22 (1:33.45)                                        
 30 Carey, C.J.               14 Bscat-MR             3:02.41    2:59.63        
                1:24.72   2:59.63 (1:34.91)                                        
 31 Saad-Eldin, Yusef M       13 Tmsuffolk-MR         3:07.27    3:03.65        
                1:26.76   3:03.65 (1:36.89)                                        
 32 Cornwallis, Robert A      13 Twisters-MR          3:09.61    3:04.12        
                1:22.50   3:04.12 (1:41.62)                                        
 33 Vaca, Sam E               14 CSC-MR               3:04.53    3:04.64        
                1:28.16   3:04.64 (1:36.48)                                        
 34 Keane, Kevin G            13 CSC-MR               3:15.34    3:08.63        
                1:31.47   3:08.63 (1:37.16)                                        
 35 Reddy, Sunil              14 Express Swimming-MR  3:20.44    3:10.85        
                1:31.88   3:10.85 (1:38.97)                                        
 36 Aizawa, Shun              13 Express Swimming-MR  3:13.04    3:11.57        
                1:33.66   3:11.57 (1:37.91)                                        
 37 Chu, Steven               14 FLY-MR               3:17.30    3:13.09        
                1:31.37   3:13.09 (1:41.72)                                        
 38 Lin, Michael K            13 Bscat-MR             3:15.32    3:13.99        
                1:34.36   3:13.99 (1:39.63)                                        
 39 Foti, Christian           13 Bscat-MR             3:22.30    3:16.26        
                1:34.35   3:16.26 (1:41.91)                                        
 40 Lardas, Vasilios K        13 FLY-MR               3:10.00    3:23.62        
                1:35.52   3:23.62 (1:48.10)                                        
 41 Kaja, Brendan E           13 Express Swimming-MR  3:44.61    3:28.94        
                1:41.05   3:28.94 (1:47.89)                                        
 42 Price, Brandon A          14 Express Swimming-MR  3:43.76    3:30.43        
                1:35.82   3:30.43 (1:54.61)                                        
 43 Zhang, Timmy              13 Bscat-MR             3:40.00    3:36.06        
                1:48.20   3:36.06 (1:47.86)                                        
 44 Wang, Anson               14 Express Swimming-MR       NT    3:48.52        
                1:55.44   3:48.52 (1:53.08)                                        
 -- Williams, Tyler S         13 Express Swimming-MR  3:05.58         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:24.16        DQ (1:35.32)                                        
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Kenny L              17 FLY-MR                 57.66      57.44        
  2 Carmichael-lopes, Bernil  15 Express Swimming-MR    56.56      57.46        
  3 Domagala, Michael         13 Twisters-MR            57.65      57.81        
  4 Wadolowski, Thomas        15 Twisters-MR            57.68      58.59        
  5 Bacci, Ryan D             17 FLY-MR                 58.35      58.89        
  6 Duva, Ben                 16 Express Swimming-MR    58.71      58.91        
  7 Kaiser, Christopher R     17 North Shore-MR         57.19      58.93        
  8 Collins, Danny P          18 FLY-MR               1:01.00      59.77        
  9 Monteleone, Nicholas      15 Tmsuffolk-MR           59.21      59.90        
 10 Kuo, Theodore             16 Express Swimming-MR    59.85      59.99        
 11 Herzog, Adam H            17 Bluefish-MR            58.23    1:00.14        
 12 Doherty, Christopher      16 Twisters-MR            59.74    1:00.21        
 13 Li, Matthew               15 FLY-MR               1:00.34    1:00.28        
 14 Liddy, Tim J              17 Express Swimming-MR  1:00.60    1:00.33        
 15 Collins, Matthew J        16 FLY-MR                 58.74    1:00.50        
 16 Wheeler, Stephen M        16 FLY-MR               1:01.05    1:00.72        
 17 Wendt, William D          16 Bluefish-MR          1:00.99    1:01.34        
 18 Dervisevic, Alen          14 Twisters-MR          1:02.92    1:01.54        
 19 Hardick, Sean M           17 Bluefish-MR          1:01.74    1:01.77        
 20 Ching, Benjamin G         14 Twisters-MR          1:01.23    1:01.94        
 20 Pickel, Cody              17 FLY-MR                 58.33    1:01.94        
 22 Murphy, Thomas P          16 Express Swimming-MR  1:01.94    1:02.25        
 23 Donis, Daniel F           16 FLY-MR               1:05.07    1:02.95        
 24 Gabalski, Jeremy Q        15 OWA-MR               1:12.55    1:03.11        
 25 Chu, Allen                17 FLY-MR               1:03.57    1:03.93        
 26 McVeigh, Sean             15 Bscat-MR             1:02.08    1:03.99        
 27 Garcia, Andrew            17 Twisters-MR               NT    1:04.43        
 28 Vacchiano, Matt T         17 Bluefish-MR          1:03.74    1:04.44        
 29 Graham, Danny J           15 FLY-MR               1:01.54    1:04.46        
 30 Uszynski, Arthur          12 Twisters-MR          1:07.66    1:05.09        
 31 Vatsia, Sohrab K          15 Express Swimming-MR  1:11.68    1:05.18        
 32 Pu, Austin                14 Twisters-MR          1:07.63    1:05.28        
 33 Tang, Perry               17 FLY-MR               1:07.86    1:05.52        
 34 Suddell, George           17 Bluefish-MR          1:11.00    1:05.72        
 35 Romero, Andres            16 FLY-MR               1:05.99    1:05.95        
 36 Weilert, Justin           17 WISC-MR              1:03.26    1:06.13        
 37 Henry, Chase C            16 WISC-MR              1:03.31    1:07.21        
 38 Klages, Ryan P            16 OWA-MR               1:04.71    1:07.74        
 39 Turek-Herman, Joshua R    15 UN-OW-MR             1:05.87    1:08.06        
 40 Gassert, Steven           14 Express Swimming-MR  1:07.09    1:08.74        
 41 Keefe, Connor E           15 Bluefish-MR          1:11.85    1:08.83        
 42 Zientara, Peter A         17 OWA-MR               1:15.00    1:08.93        
 43 Alvarez, Jeffrey          12 Twisters-MR          1:23.52    1:09.87        
 44 Pu, Andrew                16 Twisters-MR          1:09.66    1:10.25        
 45 Hendershot, Billy G       17 FLY-MR               1:03.92    1:10.44        
 46 Weilert, John             17 WISC-MR              1:08.07    1:11.14        
 47 Belozerov, Alex           12 Twisters-MR          1:22.74    1:12.15        
 48 Friedman, Daniel T        15 HAA-MR               1:11.65    1:12.73        
 49 Sack, Danny C             15 OWA-MR               1:14.54    1:14.78        
 50 Peng, Didi Y              15 Express Swimming-MR  1:07.56    1:15.29        
 51 Dougherty, Thomas J       15 FLY-MR               1:20.00    1:17.02        
 52 Michel, Brad J            12 North Shore-MR       1:19.33    1:17.16        
 53 Murphy, Thomas M          15 North Shore-MR       1:12.00    1:17.74        
 54 Michel, Jeff R            11 North Shore-MR       1:18.95    1:20.80        
 55 Penrose, Ryan              9 Bluefish-MR          1:37.26    1:32.20        
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Danny P          18 FLY-MR               2:16.89    2:20.53        
                1:09.82   2:20.53 (1:10.71)                                        
  2 Wadolowski, Thomas        15 Twisters-MR          2:22.35    2:23.17        
                1:09.94   2:23.17 (1:13.23)                                        
  3 Doherty, Christopher      16 Twisters-MR          2:20.53    2:23.67        
                1:10.12   2:23.67 (1:13.55)                                        
  4 Duva, Ben                 16 Express Swimming-MR  2:23.84    2:25.11        
                1:10.89   2:25.11 (1:14.22)                                        
  5 Garcia, Stefan            16 FLY-MR               2:26.11    2:26.35        
                1:11.31   2:26.35 (1:15.04)                                        
  6 Herzog, Adam H            17 Bluefish-MR          2:30.65    2:28.22        
                1:10.88   2:28.22 (1:17.34)                                        
  7 Kim, Sean Y               14 Twisters-MR          2:35.25    2:29.47        
                1:12.21   2:29.47 (1:17.26)                                        
  8 Kaiser, Christopher R     17 North Shore-MR       2:25.66    2:30.64        
                1:11.35   2:30.64 (1:19.29)                                        
  9 Koo, Brandon H            12 Twisters-MR          2:36.82    2:34.19        
                1:14.49   2:34.19 (1:19.70)                                        
 10 Malkin, Charles C         15 North Shore-MR       2:32.44    2:37.64        
                1:15.12   2:37.64 (1:22.52)                                        
 11 Pickel, Cody              17 FLY-MR               2:30.61    2:37.94        
                1:16.02   2:37.94 (1:21.92)                                        
 12 Graham, Danny J           15 FLY-MR               2:36.25    2:38.03        
                1:15.72   2:38.03 (1:22.31)                                        
 13 Meany, RJ J               16 TRS-MR               2:20.37    2:38.11        
                1:16.26   2:38.11 (1:21.85)                                        
 14 Uszynski, Arthur          12 Twisters-MR          2:44.14    2:38.47        
                1:17.81   2:38.47 (1:20.66)                                        
 15 Wheeler, Stephen M        16 FLY-MR               2:35.00    2:39.43        
                1:15.32   2:39.43 (1:24.11)                                        
 16 Seagraves, Nick M         12 North Shore-MR       2:45.00    2:43.79        
                1:19.51   2:43.79 (1:24.28)                                        
 17 Gassert, Steven           14 Express Swimming-MR  2:41.12    2:45.83        
                1:19.47   2:45.83 (1:26.36)                                        
 18 Weilert, John             17 WISC-MR              2:41.13    2:46.41        
                1:21.59   2:46.41 (1:24.82)                                        
 19 Belozerov, Alex           12 Twisters-MR               NT    2:49.55        
                1:25.16   2:49.55 (1:24.39)                                        
 20 Vatsia, Sohrab K          15 Express Swimming-MR  2:56.56    2:49.62        
                1:22.92   2:49.62 (1:26.70)                                        
 21 Guo, Andrew               12 Twisters-MR          2:55.45    2:51.97        
                1:25.07   2:51.97 (1:26.90)                                        
 22 Park, Jin-Woo             17 Twisters-MR          2:48.12    2:59.14        
                1:24.83   2:59.14 (1:34.31)                                        
 23 Murphy, Thomas M          15 North Shore-MR       3:06.00    3:12.02        
 
Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ching, Benjamin G         14 Twisters-MR          1:14.34    1:12.46        
  2 Peng, Didi Y              15 Express Swimming-MR  1:15.32    1:13.52        
  3 Duva, Ben                 16 Express Swimming-MR  1:17.95    1:15.40        
  4 Liddy, Tim J              17 Express Swimming-MR  1:17.94    1:15.73        
  5 Kim, Kenny L              17 FLY-MR               1:16.36    1:15.94        
  6 Kim, Daniel H             18 FLY-MR               1:16.76    1:16.61        
  7 Chu, Allen                17 FLY-MR               1:20.11    1:18.11        
  8 Domagala, Michael         13 Twisters-MR          1:20.08    1:18.92        
  9 Bacci, Ryan D             17 FLY-MR               1:17.88    1:19.28        
 10 Isaacs, Scott             16 TRS-MR               1:19.30    1:19.40        
 11 Istomin, Anthony          13 UN-LI-MR             1:19.87    1:20.33        
 12 Hardick, Sean M           17 Bluefish-MR          1:22.19    1:20.35        
 13 Li, Matthew               15 FLY-MR               1:19.74    1:20.52        
 14 Arana, Oscar Y            16 UN-LI-MR             1:17.77    1:20.85        
 15 McIlhargy, Sean V         17 TRS-MR               1:12.98    1:21.08        
 16 DU, Jasper L              14 Express Swimming-MR  1:19.87    1:21.13        
 17 Koo, Brandon H            12 Twisters-MR          1:25.37    1:21.24        
 18 Garcia, Stefan            16 FLY-MR               1:20.40    1:21.74        
 19 Konarski, Karol           16 IA-MR                1:12.68    1:22.18        
 20 Pu, Austin                14 Twisters-MR          1:22.37    1:22.72        
 21 Park, Jin-Woo             17 Twisters-MR          1:18.67    1:22.89        
 22 Hendershot, Billy G       17 FLY-MR               1:23.39    1:23.11        
 23 Pagano, Edward S          15 Empire-MR            1:34.36    1:24.05        
 24 Pon, Matthew W            17 Empire-MR            1:20.08    1:24.07        
 25 Vacchiano, Matt T         17 Bluefish-MR          1:25.41    1:24.49        
 26 Malkin, Charles C         15 North Shore-MR       1:21.69    1:25.15        
 27 McVeigh, Sean             15 Bscat-MR             1:20.09    1:25.17        
 28 Kim, Sean Y               14 Twisters-MR          1:36.43    1:26.83        
 29 Alvarez, Jeffrey          12 Twisters-MR          1:30.48    1:27.62        
 30 Keefe, Connor E           15 Bluefish-MR          1:31.91    1:27.87        
 31 Tang, Perry               17 FLY-MR               1:29.20    1:29.03        
 32 Weilert, John             17 WISC-MR              1:38.39    1:30.49        
 33 Seagraves, Nick M         12 North Shore-MR       1:30.00    1:32.67        
 34 Dougherty, Thomas J       15 FLY-MR               1:35.00    1:33.88        
 35 Guo, Andrew               12 Twisters-MR          1:34.32    1:34.09        
 36 Sack, Danny C             15 OWA-MR               1:31.52    1:34.62        
 37 Friedman, Daniel T        15 HAA-MR               1:39.70    1:42.26        
 38 Michel, Jeff R            11 North Shore-MR       1:44.08    1:44.82        
 39 Hagemann, Alex A          12 Express Swimming-MR  1:43.12    1:46.78        
 40 Pu, Andrew                16 Twisters-MR          1:55.51    1:56.42        
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Daniel H             18 FLY-MR               1:03.53    1:03.50        
  2 Kuo, Theodore             16 Express Swimming-MR  1:02.67    1:03.71        
  3 Kim, Kenny L              17 FLY-MR               1:07.61    1:05.57        
  4 Murphy, Thomas P          16 Express Swimming-MR  1:06.16    1:05.87        
  5 Kaiser, Christopher R     17 North Shore-MR       1:04.00    1:06.10        
  6 Collins, Matthew J        16 FLY-MR               1:11.23    1:06.19        
  7 Konarski, Karol           16 IA-MR                1:06.68    1:06.48        
  8 Pagano, Edward S          15 Empire-MR            1:18.69    1:06.69        
  9 Carmichael-lopes, Bernil  15 Express Swimming-MR  1:06.56    1:07.13        
 10 Pon, Matthew W            17 Empire-MR            1:09.71    1:08.04        
 11 Wendt, William D          16 Bluefish-MR          1:05.94    1:08.05        
 12 Chiang, Winston F         16 North Shore-MR       1:08.00    1:08.29        
 13 Isaacs, Scott             16 TRS-MR               1:06.76    1:08.33        
 14 Garcia, Andrew            17 Twisters-MR          1:10.49    1:08.46        
 15 Herzog, Adam H            17 Bluefish-MR          1:08.46    1:09.04        
 15 Dervisevic, Alen          14 Twisters-MR          1:14.36    1:09.04        
 17 Donis, Daniel F           16 FLY-MR               1:11.74    1:09.96        
 18 Kim, Sean Y               14 Twisters-MR          1:15.44    1:10.20        
 19 Monteleone, Nicholas      15 Tmsuffolk-MR         1:15.01    1:10.44        
 20 Pickel, Cody              17 FLY-MR               1:07.84    1:10.48        
 21 Henry, Chase C            16 WISC-MR              1:07.19    1:10.60        
 22 Wheeler, Stephen M        16 FLY-MR               1:15.00    1:10.85        
 23 Gabalski, Jeremy Q        15 OWA-MR               1:21.00    1:11.22        
 24 Meany, RJ J               16 TRS-MR               1:07.98    1:11.50        
 25 Romero, Andres            16 FLY-MR               1:12.19    1:13.38        
 26 Turek-Herman, Joshua R    15 UN-OW-MR             1:12.43    1:13.54        
 27 Elliot, Dan R             16 Express Swimming-MR  1:10.80    1:16.72        
 28 Weilert, Justin           17 WISC-MR              1:12.83    1:16.99        
 29 Pu, Austin                14 Twisters-MR          1:19.59    1:20.82        
 30 Klages, Ryan P            16 OWA-MR               1:13.59    1:21.16        
 31 Belozerov, Alex           12 Twisters-MR          1:24.67    1:22.44        
 32 Raccioppi, Jake           12 TRS-MR               1:22.59    1:25.67        
 33 Hagemann, Alex A          12 Express Swimming-MR  1:24.65    1:26.74        
 34 Melendez, Samuel          13 TRS-MR               1:30.13    1:31.27        
 35 Michel, Brad J            12 North Shore-MR       1:31.54    1:34.56        
 36 Murphy, Thomas M          15 North Shore-MR       1:32.00    1:39.96        
 
Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Daniel H             18 FLY-MR               2:20.96    2:22.97        
                1:05.89   2:22.97 (1:17.08)                                        
  2 Duva, Ben                 16 Express Swimming-MR  2:23.02    2:24.84        
                1:09.34   2:24.84 (1:15.50)                                        
  3 Collins, Danny P          18 FLY-MR               2:23.45    2:24.90        
                1:08.78   2:24.90 (1:16.12)                                        
  4 Collins, Matthew J        16 FLY-MR               2:26.78    2:26.56        
                1:09.13   2:26.56 (1:17.43)                                        
  5 Pon, Matthew W            17 Empire-MR            2:31.79    2:26.76        
                1:10.66   2:26.76 (1:16.10)                                        
  6 Hardick, Sean M           17 Bluefish-MR          2:29.13    2:27.83        
                1:08.88   2:27.83 (1:18.95)                                        
  7 Garcia, Stefan            16 FLY-MR               2:26.46    2:27.96        
                1:09.00   2:27.96 (1:18.96)                                        
  8 Monteleone, Nicholas      15 Tmsuffolk-MR         2:36.39    2:28.38        
                1:13.37   2:28.38 (1:15.01)                                        
  9 Bacci, Ryan D             17 FLY-MR               2:26.00    2:28.93        
                1:09.65   2:28.93 (1:19.28)                                        
 10 Liddy, Tim J              17 Express Swimming-MR  2:34.75    2:29.66        
                1:12.43   2:29.66 (1:17.23)                                        
 11 Malkin, Charles C         15 North Shore-MR       2:26.01    2:29.71        
                1:10.27   2:29.71 (1:19.44)                                        
 12 Isaacs, Scott             16 TRS-MR               2:19.06    2:30.19        
                1:08.09   2:30.19 (1:22.10)                                        
 13 Konarski, Karol           16 IA-MR                2:24.13    2:30.85        
                1:12.07   2:30.85 (1:18.78)                                        
 14 Pagano, Edward S          15 Empire-MR            2:40.61    2:31.53        
                1:10.20   2:31.53 (1:21.33)                                        
 15 Peng, Didi Y              15 Express Swimming-MR  2:33.26    2:32.44        
                1:12.16   2:32.44 (1:20.28)                                        
 16 Wendt, William D          16 Bluefish-MR          2:27.37    2:32.52        
                1:09.20   2:32.52 (1:23.32)                                        
 17 Dervisevic, Alen          14 Twisters-MR          2:47.17    2:34.15        
                1:09.44   2:34.15 (1:24.71)                                        
 18 Hendershot, Billy G       17 FLY-MR               2:32.20    2:34.42        
                1:15.89   2:34.42 (1:18.53)                                        
 19 Donis, Daniel F           16 FLY-MR               2:38.35    2:35.46        
                  27.28   2:35.46 (2:08.18)                                        
 20 Koo, Brandon H            12 Twisters-MR          2:39.47    2:35.66        
                1:13.80   2:35.66 (1:21.86)                                        
 21 Meany, RJ J               16 TRS-MR               2:28.29    2:35.92        
                1:12.11   2:35.92 (1:23.81)                                        
 22 Graham, Danny J           15 FLY-MR               2:29.11    2:37.70        
                1:12.95   2:37.70 (1:24.75)                                        
 23 Elliot, Dan R             16 Express Swimming-MR  2:38.43    2:39.89        
                1:14.95   2:39.89 (1:24.94)                                        
 24 McIlhargy, Sean V         17 TRS-MR               2:26.21    2:40.83        
                1:15.99   2:40.83 (1:24.84)                                        
 25 Henry, Chase C            16 WISC-MR              2:32.35    2:43.22        
                1:18.32   2:43.22 (1:24.90)                                        
 26 Uszynski, Arthur          12 Twisters-MR          2:48.88    2:43.50        
                1:16.51   2:43.50 (1:26.99)                                        
 27 Garcia, Andrew            17 Twisters-MR               NT    2:44.39        
                1:14.57   2:44.39 (1:29.82)                                        
 28 Weilert, Justin           17 WISC-MR              2:36.38    2:44.64        
                1:16.64   2:44.64 (1:28.00)                                        
 29 McVeigh, Sean             15 Bscat-MR             2:38.35    2:44.69        
                1:19.89   2:44.69 (1:24.80)                                        
 30 Keefe, Connor E           15 Bluefish-MR          3:01.44    2:46.01        
                1:18.33   2:46.01 (1:27.68)                                        
 31 Seagraves, Nick M         12 North Shore-MR       2:44.00    2:46.30        
                1:15.17   2:46.30 (1:31.13)                                        
 32 Vatsia, Sohrab K          15 Express Swimming-MR  3:01.33    2:46.91        
                1:16.82   2:46.91 (1:30.09)                                        
 33 Chu, Allen                17 FLY-MR               2:45.68    2:46.97        
                1:20.39   2:46.97 (1:26.58)                                        
 34 Gassert, Steven           14 Express Swimming-MR  2:48.16    2:47.38        
                1:16.61   2:47.38 (1:30.77)                                        
 35 Vacchiano, Matt T         17 Bluefish-MR          2:44.44    2:48.98        
                1:21.35   2:48.98 (1:27.63)                                        
 36 Park, Jin-Woo             17 Twisters-MR          2:50.08    2:49.52        
                1:22.01   2:49.52 (1:27.51)                                        
 37 Turek-Herman, Joshua R    15 UN-OW-MR             2:42.32    2:49.82        
                1:20.97   2:49.82 (1:28.85)                                        
 38 Alvarez, Jeffrey          12 Twisters-MR          2:55.27    2:51.89        
                1:20.29   2:51.89 (1:31.60)                                        
 39 Guo, Andrew               12 Twisters-MR          3:00.90    2:52.00        
                1:23.38   2:52.00 (1:28.62)                                        
 40 Melendez, Samuel          13 TRS-MR               2:57.51    3:02.42        
                1:26.36   3:02.42 (1:36.06)                                        
 41 Friedman, Daniel T        15 HAA-MR               2:57.46    3:03.31        
                1:25.20   3:03.31 (1:38.11)                                        
 42 Sack, Danny C             15 OWA-MR               3:02.46    3:03.82        
                1:26.89   3:03.82 (1:36.93)                                        
 43 Suddell, George           17 Bluefish-MR          2:40.88    3:04.75        
                1:23.80   3:04.75 (1:40.95)                                        
 44 Michel, Brad J            12 North Shore-MR       3:08.25    3:10.32        
                1:27.39   3:10.32 (1:42.93)                                        
 45 Raccioppi, Jake           12 TRS-MR               3:03.12    3:11.10        
                1:31.14   3:11.10 (1:39.96)                                        
 46 Dougherty, Thomas J       15 FLY-MR               3:00.00    3:14.47        
                1:27.84   3:14.47 (1:46.63)                                        
 47 Michel, Jeff R            11 North Shore-MR       3:13.00    3:14.88        
                1:34.84   3:14.88 (1:40.04)                                        
 48 Pu, Andrew                16 Twisters-MR          3:15.42    3:19.88        
                1:33.36   3:19.88 (1:46.52)                                        
 49 Papsco, Zachary T          9 UN-HA-MR                  NT    3:28.21        
                1:39.39   3:28.21 (1:48.82)                                        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Li, Matthew               15 FLY-MR                    NT      27.19        
  2 Chu, Allen                17 FLY-MR                    NT      27.49        
  3 Suddell, George           17 Bluefish-MR               NT      29.51        
  4 Kraus, Katherine A        16 FLY-MR                    NT      30.28        
  5 Arana, Jennifer           12 FLY-MR                    NT      31.09        
  6 WU, Samantha              11 Twisters-MR               NT      33.15        
  7 Michel, Brad J            12 North Shore-MR            NT      34.11        
 
Mixed 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazzetti, Eleonora        15 FLY-MR                    NT    1:05.26        
  2 Brady, Claudia F          10 Express Swimming-MR       NT    1:27.68        
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pickel, Cody              17 FLY-MR                    NT    2:07.64        
                1:00.63   2:07.64 (1:07.01)                                        
  2 Herzog, Adam H            17 Bluefish-MR               NT    2:09.83        
                1:00.50   2:09.83 (1:09.33)                                        
  3 Kim, Kenny L              17 FLY-MR                    NT    2:26.17        
                  59.45   2:26.17 (1:26.72)                                        
  4 Lotito, Samantha M        15 Express Swimming-MR       NT    2:28.56        
                1:11.78   2:28.56 (1:16.78)                                        
  5 Chen, Geoffrey            10 Express Swimming-MR       NT    2:40.05        
                1:18.56   2:40.05 (1:21.49)                                        
  6 Zawatson, Cassidy         10 Express Swimming-MR       NT    2:53.15        
                1:23.34   2:53.15 (1:29.81)                                        
  7 Guo, Jenna J               9 Express Swimming-MR       NT    2:57.17        
                1:26.34   2:57.17 (1:30.83)                                        
 
Mixed 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pujals, Michaela C        16 Bluefish-MR               NT      35.76        
  2 Yanar, Melanie            14 Bluefish-MR               NT      36.14        
  3 Rice, Natasha L           10 CSC-MR                    NT      40.83        
  4 Michel, Jeff R            11 North Shore-MR            NT      41.04        
  5 Reindl, Annie R           10 Express Swimming-MR       NT      43.67        
  6 Reindl, James P            9 Express Swimming-MR       NT      44.83        
 
Mixed 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wendt, William D          16 Bluefish-MR               NT      37.47        
  2 Mirabal, Isaiah D          9 FLY-MR                    NT      57.71        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peng, Didi Y              15 Express Swimming-MR       NT    1:13.46        
 
Mixed 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arana, Priscilla          18 FLY-MR                    NT    2:57.36        
                1:25.12   2:57.36 (1:32.24)                                        
  2 Lim, Sally                15 FLY-MR                    NT    3:05.17        
                1:27.87   3:05.17 (1:37.30)