MR 2009 LIE June Invitational - 6/20/2009 to 6/21/2009             

                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horan, Julia E            10 IA-MR                  35.15      34.09        
  2 Zawatson, Cassidy         10 Express Swimming-MR    34.63      34.22        
  3 McCoy, Tara               10 CSC-MR                 34.72      35.07        
  4 Aroesty, Margaret         10 LBA-MR                 35.72      35.17        
  5 Haddow, Shanna            10 Bluefish-MR            35.33      35.25        
  6 Kozma, Blanka             10 Empire-MR              35.98      35.29        
  7 Wu-Silvera, Caroline      10 FLY-MR                 41.14      35.36        
  8 Farrell, Caroline         10 LBA-MR                 34.20      35.48        
  9 Low, Kelly                10 NYCC-MR                36.45      35.56        
 10 Restrepo, Mia             10 LBA-MR                 37.79      35.68        
 11 Cho, Jessica J            10 Empire-MR              37.07      35.82        
 12 LI, Sandra                 9 Express Swimming-MR    35.61      35.98        
 13 Sarabia, Alexis S         10 CIY-MR                 37.41      35.99        
 14 Elmassry, Jasmine         10 Abbe Swim Team-MR      37.00      36.53        
 15 Kuenzler, Rachel           9 Bluefish-MR            35.65      36.85        
 16 Harvey, Noelle P          10 Bluefish-MR            37.70      36.92        
 17 Harrington, Brooke         9 LBA-MR                 38.17      37.07        
 18 Markunas, Rebecca R       10 FLY-MR                 41.35      37.20        
 19 Miller, Tahlia N          10 Bscat-MR               41.52      37.34        
 20 Brown, Jade M             10 Empire-MR              38.91      37.45        
 21 Longo, Caroline            9 LBA-MR                 35.54      37.46        
 22 Guo, Jenna J               9 Express Swimming-MR    38.20      37.89        
 23 Kleiner, Frances L        10 Empire-MR              38.30      38.05        
 24 Jannsen, Cassandra G      10 North Shore-MR         38.00      38.33        
 25 Ruggiero, Julia P         10 Empire-MR              38.75      38.44        
 26 Alliegro, Alexandra M     10 IA-MR                  41.28      38.53        
 27 Espinosa, Chelsy          10 CIY-MR                 40.70      38.65        
 28 Corcoran, Annabelle        9 Express Swimming-MR    37.33      38.74        
 29 Reindl, Annie R           10 Express Swimming-MR    38.70      38.84        
 30 Smith, Jazmine K           8 Empire-MR              40.24      38.99        
 31 Zdesar, Samantha M        10 FLY-MR                 45.00      39.07        
 32 Brady, Claudia F          10 Express Swimming-MR    38.17      39.30        
 33 Savino, Chloe M           10 Express Swimming-MR    40.96      39.31        
 34 Lou, Erica                10 FLY-MR                 38.00      39.47        
 35 Rice, Natasha L           10 CSC-MR                 37.89      39.48        
 36 Chase, Samantha            9 LBA-MR                 40.26      39.69        
 37 Antonawich, Kathryn E     10 WISC-MR                45.00      39.79        
 38 Breen, Gabby              10 Bscat-MR               42.06      39.89        
 39 Guo, Grace                10 Middies-MR             40.40      40.02        
 40 Lee, Annabel D            10 Express Swimming-MR    40.35      40.20        
 41 Hartigan, Maddie R         9 Empire-MR              40.18      40.78        
 42 Pon, Stephanie H          10 Empire-MR              41.25      41.22        
 43 Giordano, Julia L         10 Express Swimming-MR    38.40      41.27        
 44 Stepanek, Chloe            7 Bluefish-MR            42.94      41.31        
 45 McNamara, Lexi R           8 Empire-MR              50.49      41.46        
 46 Levin, Emma                9 LBA-MR                 42.05      41.70        
 47 Serena, Mary C            10 CIY-MR                 41.71      42.12        
 48 Boyle, Meghan             10 IA-MR                  40.33      42.22        
 49 Bennett, Martha S          9 Bscat-MR               50.91      42.34        
 50 Waller, Brittany          10 LBA-MR                 44.67      42.71        
 51 Sorokko, Michelle          8 OWA-MR                 44.33      43.48        
 52 Klicpera, Samantha K      10 Farmingdale-MR         41.03      43.72        
 53 Stanford, Catherine M      6 LBA-MR                 48.00      43.74        
 54 Fisher, Jocelyn            8 Sachem-MR              50.00      43.78        
 55 Ambery, Alana D            9 FLY-MR                 42.00      44.08        
 56 Chu, Annie                 8 FLY-MR                 40.00      44.34        
 57 Lantin, Alexa T            9 Empire-MR              47.59      44.68        
 58 Vitale, Serafina           8 LBA-MR               1:00.00      44.72        
 59 Lee, Lauren D              9 Express Swimming-MR    46.38      45.79        
 60 Morriss, Sherelle         10 CIY-MR                 43.25      45.89        
 61 Ortof, Natalie R           8 Express Swimming-MR    44.82      46.17        
 62 Frechette, Evangeline H   10 NYCC-MR                50.00      46.21        
 63 Lee, Katherine A           8 Farmingdale-MR         48.87      46.57        
 64 Britto-Colon, Kaelin N    10 FLY-MR                 50.00      47.10        
 65 McCabe, Katie              9 IA-MR                  56.34      47.17        
 66 Burns, Julia               8 LBA-MR                 53.13      48.03        
 67 Kraff, Allyson R           8 Express Swimming-MR    47.53      48.08        
 68 Grzywna, Gabriela M        9 FLY-MR                 43.00      50.30        
 69 Dai, Annie                 7 Aquaflames-MR        1:05.00      50.60        
 70 Lin, Lucia                 8 CIY-MR                 58.45      51.23        
 71 Waller, Brooke             8 LBA-MR                 55.50      51.36        
 72 Wilkins, Hazel S           7 Express Swimming-MR    44.76      51.78        
 73 Grosman, Jordan            9 LBA-MR                 50.03      52.00        
 74 Villeda-Medina, Terez I    9 Express Swimming-MR       NT      52.19        
 75 Napoli, Nicolette          9 Farmingdale-MR         50.79      52.43        
 76 Burns, Emily               9 LBA-MR                 53.13      52.45        
 77 Siegel, Blaine            10 LBA-MR                 49.06      52.47        
 78 Pacheco, Marayam P         9 NBS-MR                 54.88      52.57        
 79 Camacho, Kaitlin G         8 Express Swimming-MR       NT      52.71        
 80 Demieri, Emily             9 WISC-MR              1:00.00      52.88        
 81 McKevitt, Katelyn C        8 WISC-MR              1:00.00      53.81        
 82 Bannon, Dylan              8 LBA-MR                 54.29      54.70        
 83 Carr, Ciara                9 LBA-MR               1:00.00      54.74        
 84 D'Andrea, Gabriella        8 LBA-MR               1:00.05      55.03        
 85 McDonnell, Emily           7 LBA-MR               1:10.86      55.12        
 86 Carpenter, Paige           8 LBA-MR                 53.48      56.00        
 87 Meehan, Natalie            9 Bluefish-MR            56.07      56.18        
 88 Siegel, Carly              8 LBA-MR                 54.62      56.25        
 89 Sheinberg, Faith           8 LBA-MR               1:00.00      56.35        
 90 Andrews, Mika K           10 Empire-MR              44.45      56.88        
 91 Casement, Rachelle         8 Farmingdale-MR       1:00.53      57.60        
 91 Xu, Jessica                6 Middies-MR           1:05.39      57.60        
 93 Farrell, Katherine         7 LBA-MR               1:00.67      58.58        
 94 Wang, Lynne                8 Aquaflames-MR        1:10.00      59.55        
 95 Schaefer, Madeline A       9 IA-MR                  55.68      59.68        
 96 Wang, Kathryn              7 Abbe Swim Team-MR      55.00      59.69        
 97 Harrigan, Miranda J        8 CSC-MR               1:01.41    1:03.67        
 98 Cannatella, Maggie         8 Express Swimming-MR  1:09.64    1:04.08        
 99 Ortiz, Sharon              9 NBS-MR               1:15.90    1:13.59        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bogetti, Georgie J        10 Hurricanes-MR        1:19.59    1:15.64        
  2 Farrell, Caroline         10 LBA-MR               1:16.23    1:16.96        
  3 Zawatson, Cassidy         10 Express Swimming-MR  1:14.74    1:17.01        
  4 Drew, Carly A             10 Hurricanes-MR        1:15.20    1:17.06        
  5 Aroesty, Margaret         10 LBA-MR               1:19.33    1:17.38        
  6 Elmassry, Jasmine         10 Abbe Swim Team-MR    1:19.00    1:17.93        
  7 Kozma, Blanka             10 Empire-MR            1:21.68    1:18.04        
  8 Baldassare, Brooke F      10 WISC-MR              1:23.36    1:18.18        
  9 Koehler, Sierra M         10 WISC-MR              1:33.36    1:19.69        
 10 Wu-Silvera, Caroline      10 FLY-MR               1:38.45    1:19.71        
 11 Haddow, Shanna            10 Bluefish-MR          1:18.86    1:20.23        
 12 LI, Sandra                 9 Express Swimming-MR  1:20.86    1:20.25        
 13 Restrepo, Mia             10 LBA-MR               1:24.13    1:21.48        
 14 Cho, Jessica J            10 Empire-MR            1:20.71    1:21.49        
 15 Longo, Caroline            9 LBA-MR               1:19.95    1:22.41        
 16 Guo, Jenna J               9 Express Swimming-MR  1:23.47    1:22.46        
 17 Low, Kelly                10 NYCC-MR              1:22.61    1:22.70        
 18 Markunas, Rebecca R       10 FLY-MR               1:33.15    1:23.01        
 19 Harrington, Brooke         9 LBA-MR               1:24.37    1:23.38        
 20 Smerechniak, Jillian K    10 WISC-MR              1:35.00    1:23.99        
 21 Harvey, Noelle P          10 Bluefish-MR          1:25.57    1:24.36        
 22 Miller, Tahlia N          10 Bscat-MR             1:28.08    1:24.65        
 23 Kuenzler, Rachel           9 Bluefish-MR          1:20.14    1:25.33        
 24 Brown, Jade M             10 Empire-MR            1:28.80    1:25.54        
 25 Jannsen, Cassandra G      10 North Shore-MR       1:26.00    1:26.38        
 26 Chase, Samantha            9 LBA-MR               1:31.20    1:26.48        
 27 Kleiner, Frances L        10 Empire-MR            1:25.57    1:26.73        
 28 Brady, Claudia F          10 Express Swimming-MR  1:26.69    1:26.85        
 29 Alliegro, Alexandra M     10 IA-MR                1:30.63    1:27.88        
 30 Rice, Natasha L           10 CSC-MR               1:23.60    1:28.20        
 31 Breen, Gabby              10 Bscat-MR             1:30.53    1:28.48        
 32 Pon, Stephanie H          10 Empire-MR            1:28.00    1:29.07        
 33 Karl, Alyssa T            10 CSC-MR               1:29.95    1:29.34        
 34 Smith, Jazmine K           8 Empire-MR            1:30.00    1:29.42        
 35 Hartigan, Maddie R         9 Empire-MR            1:27.84    1:29.80        
 36 Stepanek, Chloe            7 Bluefish-MR          1:30.84    1:30.04        
 37 Tetuan, Kimberly N        10 Express Swimming-MR  1:29.20    1:31.07        
 38 Serena, Mary C            10 CIY-MR               1:30.20    1:31.18        
 39 Antonawich, Kathryn E     10 WISC-MR              2:00.00    1:31.78        
 40 Digiovanni, Sara N        10 FLY-MR               1:27.28    1:32.13        
 41 McCarthy, Daneila         10 Middies-MR           1:28.88    1:32.35        
 42 Lou, Erica                10 FLY-MR               1:27.00    1:32.42        
 43 Garvey, Quinn T           10 NBS-MR               1:33.32    1:32.73        
 44 Gonzalez, Angelina E       9 Bscat-MR             1:54.09    1:32.98        
 45 Savino, Chloe M           10 Express Swimming-MR  1:38.27    1:33.54        
 46 Merino, Samantha A        10 CIY-MR               1:34.22    1:34.27        
 47 Moratos, Angelica M       10 FLY-MR               1:35.00    1:34.70        
 48 Bennett, Martha S          9 Bscat-MR             1:37.28    1:34.89        
 49 Jannetti, Sarah L         10 Hurricanes-MR        1:40.00    1:35.03        
 50 Forster, Kelly            10 LBA-MR               1:32.00    1:35.11        
 51 Campanile, Angelina        9 Middies-MR           1:32.36    1:35.68        
 52 Guo, Grace                10 Middies-MR           1:32.72    1:35.99        
 53 Lee, Madison               9 NYCC-MR              1:45.00    1:36.26        
 54 Chu, Annie                 8 FLY-MR               1:35.00    1:36.67        
 55 McNamara, Lexi R           8 Empire-MR                 NT    1:37.03        
 56 Sorokko, Michelle          8 OWA-MR               1:39.46    1:38.12        
 57 Kudla, Brittney T          9 IA-UN-MR             1:45.22    1:38.68        
 58 Taylor, Jacqueline L      10 IA-MR                1:38.64    1:39.45        
 59 Levin, Emma                9 LBA-MR               1:35.59    1:40.50        
 60 Kelly, Rose E              9 Express Swimming-MR       NT    1:40.61        
 61 Pyros, Jonna              10 Farmingdale-MR       1:43.49    1:42.30        
 62 Lantin, Alexa T            9 Empire-MR            1:43.19    1:42.86        
 63 Small, Sydney V           10 Bscat-MR             1:45.98    1:44.06        
 64 Klicpera, Samantha K      10 Farmingdale-MR       1:35.06    1:44.90        
 65 Pyros, Lola-Marie         10 Farmingdale-MR       1:41.23    1:44.98        
 66 Fisher, Jocelyn            8 Sachem-MR            2:30.00    1:46.52        
 67 Morriss, Sherelle         10 CIY-MR               1:34.02    1:48.40        
 68 Kraff, Allyson R           8 Express Swimming-MR  1:47.69    1:48.49        
 69 Lettieri, Samantha H       9 CSC-MR               1:59.30    1:48.51        
 70 Taylor, Victoria A         9 IA-MR                1:58.81    1:49.82        
 71 Wetherbee, Hailey M        8 IA-MR                1:51.02    1:50.15        
 72 Grzywna, Gabriela M        9 FLY-MR               1:40.00    1:50.97        
 73 Cummings, Jordyn D         9 WISC-MR              2:30.00    1:51.76        
 74 McAvoy, Erin J             9 Express Swimming-MR  1:49.98    1:51.80        
 75 Vitale, Serafina           8 LBA-MR               2:00.00    1:52.21        
 76 Liu, Allison               8 Middies-MR           2:02.06    1:52.41        
 77 McCabe, Katie              9 IA-MR                2:10.63    1:52.76        
 78 Ortof, Natalie R           8 Express Swimming-MR  1:45.29    1:52.91        
 79 Fagan, Meredith            8 LBA-MR               2:00.00    1:58.18        
 80 Palmer, Torre             10 Farmingdale-MR       1:45.50    1:59.63        
 81 Siegel, Blaine            10 LBA-MR               1:48.93    2:00.40        
 82 Price, Kacie A             9 Express Swimming-MR  1:58.96    2:00.78        
 83 Kavanagh, Ellie            9 LBA-MR               2:01.70    2:02.35        
 84 Colefield, Sarah B         8 CSC-MR               1:59.80    2:03.42        
 85 Forster, Bridget          10 LBA-MR               2:00.00    2:04.98        
 86 McKevitt, Katelyn C        8 WISC-MR              3:14.00    2:05.73        
 87 Sheinberg, Faith           8 LBA-MR               2:00.00    2:05.99        
 88 Forbes, Jamie E            8 NBS-MR               2:11.50    2:07.23        
 89 Bianchi, Caitlin M         9 Express Swimming-MR       NT    2:09.90        
 90 Schaefer, Madeline A       9 IA-MR                2:00.19    2:10.48        
 91 Meehan, Natalie            9 Bluefish-MR          1:58.90    2:10.97        
 92 Wang, Kathryn              7 Abbe Swim Team-MR    1:52.00    2:13.42        
 93 Pacheco, Marayam P         9 NBS-MR               2:10.15    2:14.00        
 94 Farrell, Katherine         7 LBA-MR               2:10.69    2:15.80        
 95 Riter, Anna M              7 Bscat-MR             1:49.00    2:16.10        
 96 Wootton, Carley N          9 Hurricanes-MR        2:00.00    2:16.86        
 97 Siegel, Carly              8 LBA-MR               2:08.17    2:17.97        
 98 Kneeland, Katie G          8 Hurricanes-MR        2:00.00    2:21.97        
 99 Tung, Michelle             6 CIY-MR               3:14.89    2:45.15        
100 Ortiz, Sharon              9 NBS-MR               3:04.54    2:56.61        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu-Silvera, Caroline      10 FLY-MR                 45.70      39.80        
  2 Drew, Carly A             10 Hurricanes-MR          41.18      40.90        
  3 Zawatson, Cassidy         10 Express Swimming-MR    42.04      41.03        
  4 Rice, Natasha L           10 CSC-MR                 41.05      41.08        
  5 Low, Kelly                10 NYCC-MR                42.79      42.12        
  6 Longo, Caroline            9 LBA-MR                 41.96      42.22        
  7 Farrell, Caroline         10 LBA-MR                 39.87      42.24        
  8 McCoy, Tara               10 CSC-MR                 43.12      42.45        
  9 Haddow, Shanna            10 Bluefish-MR            42.00      43.64        
 10 Smerechniak, Jillian K    10 WISC-MR                45.00      43.71        
 11 Bogetti, Georgie J        10 Hurricanes-MR          43.45      43.79        
 12 Aroesty, Margaret         10 LBA-MR                 42.61      44.16        
 13 Moratos, Angelica M       10 FLY-MR                 49.00      44.50        
 14 Guo, Grace                10 Middies-MR             45.29      44.74        
 15 Kleiner, Frances L        10 Empire-MR              43.95      44.98        
 16 Breen, Gabby              10 Bscat-MR               48.38      45.88        
 17 Brady, Claudia F          10 Express Swimming-MR    47.09      46.63        
 18 Jannsen, Cassandra G      10 North Shore-MR         44.00      46.83        
 19 Guo, Jenna J               9 Express Swimming-MR    45.74      46.84        
 20 Markunas, Rebecca R       10 FLY-MR                 51.03      46.87        
 21 Forster, Kelly            10 LBA-MR                 50.00      46.91        
 22 Koehler, Sierra M         10 WISC-MR                51.83      47.05        
 23 Harrington, Brooke         9 LBA-MR                 44.37      47.12        
 24 Taylor, Jacqueline L      10 IA-MR                  46.89      47.27        
 25 Kuenzler, Rachel           9 Bluefish-MR            47.15      47.50        
 26 Merino, Samantha A        10 CIY-MR                 52.48      47.65        
 27 Klicpera, Samantha K      10 Farmingdale-MR         49.17      47.67        
 28 Zdesar, Samantha M        10 FLY-MR                 54.00      47.68        
 29 Pon, Stephanie H          10 Empire-MR              45.95      47.85        
 30 Smith, Jazmine K           8 Empire-MR              46.11      48.14        
 31 Kelly, Rose E              9 Express Swimming-MR       NT      48.23        
 32 McNamara, Lexi R           8 Empire-MR              55.68      48.37        
 32 Stepanek, Chloe            7 Bluefish-MR            51.66      48.37        
 34 Bennett, Martha S          9 Bscat-MR             1:00.85      48.92        
 35 Baldassare, Brooke F      10 WISC-MR                49.91      48.93        
 35 Kozma, Blanka             10 Empire-MR              45.42      48.93        
 37 Waller, Brittany          10 LBA-MR                 48.91      49.09        
 38 Tetuan, Kimberly N        10 Express Swimming-MR    48.20      49.14        
 39 Alliegro, Alexandra M     10 IA-MR                  47.60      49.18        
 40 Antonawich, Kathryn E     10 WISC-MR              1:00.00      49.42        
 41 Hartigan, Maddie R         9 Empire-MR              50.13      49.50        
 42 McCarthy, Daneila         10 Middies-MR             48.12      49.66        
 43 Karl, Alyssa T            10 CSC-MR                 57.51      50.19        
 44 Chu, Annie                 8 FLY-MR                 47.00      51.01        
 45 Lee, Katherine A           8 Farmingdale-MR         57.30      51.69        
 46 Martin, Sophia M          10 CSC-MR               1:57.71      51.77        
 47 Wetherbee, Hailey M        8 IA-MR                  55.78      52.00        
 48 Sorokko, Michelle          8 OWA-MR                 53.66      52.43        
 49 Taylor, Victoria A         9 IA-MR                  58.71      52.58        
 50 Levin, Emma                9 LBA-MR                 50.75      52.63        
 51 Colefield, Sarah B         8 CSC-MR                 59.24      52.91        
 52 Digiovanni, Sara N        10 FLY-MR                 54.88      53.11        
 53 Fisher, Jocelyn            8 Sachem-MR              55.28      53.55        
 54 Kudla, Brittney T          9 IA-UN-MR               58.46      53.69        
 55 Ambery, Alana D            9 FLY-MR                 53.00      53.87        
 56 Cummings, Jordyn D         9 WISC-MR              1:20.00      54.23        
 57 Lee, Madison               9 NYCC-MR              1:04.71      54.25        
 58 Jannetti, Sarah L         10 Hurricanes-MR        1:00.51      54.40        
 59 Small, Sydney V           10 Bscat-MR               53.82      54.53        
 60 Ortof, Natalie R           8 Express Swimming-MR    53.67      54.97        
 61 Pyros, Lola-Marie         10 Farmingdale-MR       1:00.66      55.09        
 62 Garvey, Quinn T           10 NBS-MR                 53.03      55.16        
 63 McAvoy, Erin J             9 Express Swimming-MR    55.79      55.75        
 64 Grzywna, Gabriela M        9 FLY-MR                 55.00      56.27        
 65 McCabe, Katie              9 IA-MR                1:05.28      56.48        
 66 Morriss, Sherelle         10 CIY-MR                 55.84      57.11        
 67 Lettieri, Samantha H       9 CSC-MR               1:05.02      57.89        
 68 Pyros, Jonna              10 Farmingdale-MR       1:02.66      57.99        
 69 Price, Kacie A             9 Express Swimming-MR  1:00.36      59.61        
 70 Barbera, Christina M      10 CSC-MR               1:02.47    1:00.07        
 71 Pacheco, Marayam P         9 NBS-MR               1:01.79    1:00.09        
 72 Waller, Brooke             8 LBA-MR                 57.79    1:00.18        
 73 Kneeland, Katie G          8 Hurricanes-MR        1:10.00    1:00.30        
 74 Siegel, Blaine            10 LBA-MR                 59.74    1:00.45        
 75 Palmer, Torre             10 Farmingdale-MR         56.32    1:00.66        
 76 Carpenter, Paige           8 LBA-MR               1:05.79    1:00.70        
 77 Sheinberg, Faith           8 LBA-MR               1:20.00    1:01.28        
 78 Fagan, Meredith            8 LBA-MR               1:10.56    1:01.74        
 79 Wootton, Carley N          9 Hurricanes-MR        1:10.00    1:01.95        
 80 Kraff, Allyson R           8 Express Swimming-MR    59.77    1:02.28        
 81 Schaefer, Madeline A       9 IA-MR                1:05.41    1:02.44        
 82 Forster, Bridget          10 LBA-MR               1:00.00    1:02.91        
 83 Kavanagh, Ellie            9 LBA-MR               1:20.00    1:04.32        
 84 McKevitt, Katelyn C        8 WISC-MR              1:25.00    1:04.50        
 85 Forbes, Jamie E            8 NBS-MR               1:05.50    1:05.24        
 86 Liu, Allison               8 Middies-MR           1:01.13    1:06.22        
 87 Meehan, Natalie            9 Bluefish-MR          1:13.12    1:06.84        
 88 Casement, Rachelle         8 Farmingdale-MR         59.30    1:07.31        
 89 Bianchi, Caitlin M         9 Express Swimming-MR       NT    1:08.56        
 90 Siegel, Carly              8 LBA-MR               1:03.61    1:08.60        
 91 Riter, Anna M              7 Bscat-MR             1:05.00    1:10.09        
 92 Ortiz, Sharon              9 NBS-MR               1:08.43    1:10.76        
 93 Farrell, Katherine         7 LBA-MR               1:04.40    1:11.52        
 94 O'Rourke, Grace            8 LBA-MR               1:30.00    1:14.02        
 95 Wang, Kathryn              7 Abbe Swim Team-MR      59.00    1:15.08        
 96 Kavanagh, Anna             8 LBA-MR               1:20.00    1:16.78        
 97 Tung, Michelle             6 CIY-MR               1:11.16    1:19.67        
 -- Britto-Colon, Kaelin N    10 FLY-MR                 45.00         DQ        
      Did not finish on back
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu-Silvera, Caroline      10 FLY-MR               1:40.00    1:25.70        
  2 Sarabia, Alexis S         10 CIY-MR               1:26.83    1:26.17        
  3 Horan, Julia E            10 IA-MR                1:24.89    1:26.48        
  4 Farrell, Caroline         10 LBA-MR               1:25.54    1:27.16        
  5 Zawatson, Cassidy         10 Express Swimming-MR  1:29.64    1:28.45        
  6 Cho, Jessica J            10 Empire-MR            1:28.50    1:29.99        
  7 Rice, Natasha L           10 CSC-MR               1:31.00    1:31.75        
  8 Low, Kelly                10 NYCC-MR              1:35.00    1:31.90        
  9 LI, Sandra                 9 Express Swimming-MR       NT    1:32.03        
 10 Aroesty, Margaret         10 LBA-MR               1:36.98    1:32.07        
 11 Haddow, Shanna            10 Bluefish-MR          1:34.97    1:32.90        
 12 Longo, Caroline            9 LBA-MR               1:29.41    1:33.15        
 13 Harrington, Brooke         9 LBA-MR               1:33.73    1:33.83        
 14 Smerechniak, Jillian K    10 WISC-MR              1:46.00    1:35.22        
 15 Guo, Jenna J               9 Express Swimming-MR  1:34.19    1:35.56        
 16 Corcoran, Annabelle        9 Express Swimming-MR  1:38.78    1:35.59        
 17 Harvey, Noelle P          10 Bluefish-MR          1:34.13    1:35.79        
 18 Ruggiero, Julia P         10 Empire-MR            1:34.05    1:36.06        
 19 Guo, Grace                10 Middies-MR           1:39.72    1:36.67        
 20 Kleiner, Frances L        10 Empire-MR            1:33.04    1:38.10        
 21 Koehler, Sierra M         10 WISC-MR              1:40.00    1:38.85        
 22 Jannsen, Cassandra G      10 North Shore-MR       1:37.00    1:39.06        
 23 Kozma, Blanka             10 Empire-MR            1:35.55    1:39.64        
 24 Lou, Erica                10 FLY-MR               1:38.00    1:39.69        
 25 Breen, Gabby              10 Bscat-MR             1:42.91    1:40.85        
 26 Reindl, Annie R           10 Express Swimming-MR  1:37.96    1:41.48        
 27 Lee, Annabel D            10 Express Swimming-MR  1:40.70    1:41.56        
 28 Bennett, Martha S          9 Bscat-MR             1:49.72    1:42.06        
 29 Boyle, Meghan             10 IA-MR                1:39.19    1:42.14        
 30 Chase, Samantha            9 LBA-MR               1:43.20    1:42.46        
 31 Smith, Jazmine K           8 Empire-MR            1:42.32    1:42.79        
 32 Markunas, Rebecca R       10 FLY-MR               1:46.21    1:42.92        
 33 Stepanek, Chloe            7 Bluefish-MR          1:50.44    1:43.33        
 34 Brady, Claudia F          10 Express Swimming-MR  1:44.33    1:43.66        
 35 Waller, Brittany          10 LBA-MR               1:50.00    1:44.31        
 36 Kuenzler, Rachel           9 Bluefish-MR          1:36.17    1:44.89        
 37 Chu, Annie                 8 FLY-MR               1:46.00    1:45.68        
 38 Alliegro, Alexandra M     10 IA-MR                1:55.00    1:46.37        
 39 Antonawich, Kathryn E     10 WISC-MR              2:30.00    1:46.57        
 40 Andrews, Mika K           10 Empire-MR            1:44.91    1:48.35        
 41 Lantin, Alexa T            9 Empire-MR            1:44.53    1:48.41        
 42 Hartigan, Maddie R         9 Empire-MR            1:46.97    1:49.21        
 43 Serena, Mary C            10 CIY-MR               1:52.38    1:49.86        
 44 Levin, Emma                9 LBA-MR               1:55.67    1:50.15        
 45 Ortof, Natalie R           8 Express Swimming-MR  1:55.47    1:51.98        
 46 Lee, Lauren D              9 Express Swimming-MR  1:54.15    1:52.53        
 47 Morriss, Sherelle         10 CIY-MR               2:18.56    1:56.49        
 48 Sorokko, Michelle          8 OWA-MR               1:58.87    1:56.57        
 49 Klicpera, Samantha K      10 Farmingdale-MR       1:56.85    1:57.10        
 50 Grzywna, Gabriela M        9 FLY-MR               1:46.00    1:58.57        
 51 Savino, Chloe M           10 Express Swimming-MR  2:12.11    1:58.82        
 52 McCabe, Katie              9 IA-MR                2:28.21    2:00.09        
 53 Fisher, Jocelyn            8 Sachem-MR            2:45.00    2:01.28        
 54 Giordano, Julia L         10 Express Swimming-MR  2:02.19    2:05.77        
 55 Lin, Lucia                 8 CIY-MR                    NT    2:06.24        
 56 Wilkins, Hazel S           7 Express Swimming-MR  2:20.76    2:07.67        
 57 Kraff, Allyson R           8 Express Swimming-MR  2:10.07    2:07.89        
 58 Wang, Lynne                8 Aquaflames-MR        2:10.00    2:08.73        
 59 Siegel, Blaine            10 LBA-MR               2:00.58    2:09.12        
 60 Pacheco, Marayam P         9 NBS-MR               2:15.85    2:10.80        
 61 Burns, Emily               9 LBA-MR               2:10.00    2:14.38        
 62 McDonnell, Emily           7 LBA-MR               2:18.00    2:15.93        
 63 Sheinberg, Faith           8 LBA-MR               2:30.00    2:18.34        
 64 Villeda-Medina, Terez I    9 Express Swimming-MR       NT    2:26.45        
 65 Schaefer, Madeline A       9 IA-MR                2:06.11    2:27.04        
 66 Bannon, Dylan              8 LBA-MR               2:24.00    2:28.58        
 67 McKevitt, Katelyn C        8 WISC-MR              3:00.00    2:29.26        
 68 Cannatella, Maggie         8 Express Swimming-MR       NT    2:32.08        
 69 Ortiz, Sharon              9 NBS-MR               2:44.27    2:34.41        
 70 Wang, Kathryn              7 Abbe Swim Team-MR    1:56.00    2:38.21        
 71 D'Andrea, Gabriella        8 LBA-MR               2:30.00    2:38.30        
 72 Xu, Jessica                6 Middies-MR                NT    2:41.72        
 73 Camacho, Kaitlin G         8 Express Swimming-MR       NT    2:56.15        
 -- McCoy, Tara               10 CSC-MR               1:40.09         DQ        
 -- Grosman, Jordan            9 LBA-MR               2:23.22         DQ        
 -- Brown, Jade M             10 Empire-MR            1:49.52         DQ        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elmassry, Jasmine         10 Abbe Swim Team-MR      40.00      44.35        
  2 Horan, Julia E            10 IA-MR                  46.02      45.30        
  3 Aroesty, Margaret         10 LBA-MR                 47.62      45.34        
  4 Lou, Erica                10 FLY-MR                 45.00      46.24        
  5 Low, Kelly                10 NYCC-MR                48.08      46.76        
  6 Brown, Jade M             10 Empire-MR              47.60      48.41        
  7 Restrepo, Mia             10 LBA-MR                 50.20      48.56        
  8 Brady, Claudia F          10 Express Swimming-MR    48.27      49.14        
  9 Harvey, Noelle P          10 Bluefish-MR            45.76      49.34        
 10 McCoy, Tara               10 CSC-MR                 55.53      49.50        
 11 Rice, Natasha L           10 CSC-MR                 51.27      50.00        
 12 Guo, Grace                10 Middies-MR             51.78      50.22        
 13 Alliegro, Alexandra M     10 IA-MR                  49.90      50.69        
 14 Kleiner, Frances L        10 Empire-MR              50.85      51.06        
 15 Giordano, Julia L         10 Express Swimming-MR    53.01      51.44        
 16 Guo, Jenna J               9 Express Swimming-MR       NT      51.54        
 17 Miller, Tahlia N          10 Bscat-MR               51.67      51.65        
 18 Lee, Annabel D            10 Express Swimming-MR    50.49      51.69        
 19 LI, Sandra                 9 Express Swimming-MR    52.38      51.95        
 20 Espinosa, Chelsy          10 CIY-MR                 53.03      51.96        
 21 Waller, Brittany          10 LBA-MR                 53.45      51.97        
 22 Chase, Samantha            9 LBA-MR                 53.11      52.21        
 23 Haddow, Shanna            10 Bluefish-MR            51.21      52.84        
 24 Kuenzler, Rachel           9 Bluefish-MR            52.71      53.12        
 25 Sorokko, Michelle          8 OWA-MR                 55.03      53.35        
 26 Boyle, Meghan             10 IA-MR                  54.51      54.27        
 27 Pon, Stephanie H          10 Empire-MR              51.95      54.78        
 28 Zdesar, Samantha M        10 FLY-MR               1:00.00      54.85        
 29 Reindl, Annie R           10 Express Swimming-MR    48.76      55.00        
 30 Breen, Gabby              10 Bscat-MR               53.73      56.34        
 31 Savino, Chloe M           10 Express Swimming-MR    58.45      56.41        
 32 Levin, Emma                9 LBA-MR               1:01.81      56.52        
 33 Serena, Mary C            10 CIY-MR                 55.60      57.07        
 34 Morriss, Sherelle         10 CIY-MR                 57.10      57.44        
 35 Antonawich, Kathryn E     10 WISC-MR              1:05.00      57.52        
 36 Lantin, Alexa T            9 Empire-MR              54.85      57.92        
 37 Ortof, Natalie R           8 Express Swimming-MR    55.25      58.06        
 38 Smith, Jazmine K           8 Empire-MR              59.58      58.58        
 39 Lee, Lauren D              9 Express Swimming-MR  1:00.53      59.23        
 40 McNamara, Lexi R           8 Empire-MR            1:09.66      59.32        
 41 Fisher, Jocelyn            8 Sachem-MR            1:30.00      59.45        
 42 Frechette, Evangeline H   10 NYCC-MR                58.00      59.57        
 43 Stanford, Catherine M      6 LBA-MR               1:09.48    1:00.00        
 44 Corcoran, Annabelle        9 Express Swimming-MR    58.66    1:00.30        
 45 Chu, Annie                 8 FLY-MR                 51.00    1:01.03        
 46 Stepanek, Chloe            7 Bluefish-MR            52.31    1:02.36        
 47 Carpenter, Paige           8 LBA-MR               1:08.59    1:03.54        
 48 Waller, Brooke             8 LBA-MR               1:09.15    1:03.64        
 49 Schaefer, Madeline A       9 IA-MR                1:08.18    1:04.15        
 50 D'Andrea, Gabriella        8 LBA-MR               1:16.22    1:04.42        
 51 Grzywna, Gabriela M        9 FLY-MR                 58.00    1:05.49        
 52 Ambery, Alana D            9 FLY-MR                 10.00    1:05.71        
 53 Jannsen, Cassandra G      10 North Shore-MR         54.00    1:05.96        
 54 Burns, Julia               8 LBA-MR               1:10.00    1:06.84        
 55 Lee, Katherine A           8 Farmingdale-MR       1:17.53    1:07.06        
 56 Klicpera, Samantha K      10 Farmingdale-MR         59.23    1:07.08        
 57 Wilkins, Hazel S           7 Express Swimming-MR  1:04.15    1:07.72        
 58 Meehan, Natalie            9 Bluefish-MR          1:12.33    1:07.81        
 59 Camacho, Kaitlin G         8 Express Swimming-MR       NT    1:08.02        
 60 Kraff, Allyson R           8 Express Swimming-MR  1:13.29    1:08.03        
 61 Dai, Annie                 7 Aquaflames-MR        1:10.00    1:11.27        
 62 Grosman, Jordan            9 LBA-MR               1:30.00    1:11.50        
 63 Siegel, Blaine            10 LBA-MR               1:09.88    1:11.69        
 64 Lin, Lucia                 8 CIY-MR                    NT    1:12.46        
 65 Casement, Rachelle         8 Farmingdale-MR       1:12.75    1:12.83        
 66 Farrell, Katherine         7 LBA-MR               1:22.49    1:13.17        
 67 Burns, Emily               9 LBA-MR               1:30.00    1:14.60        
 68 Wang, Kathryn              7 Abbe Swim Team-MR    1:03.00    1:15.32        
 69 Bannon, Dylan              8 LBA-MR               1:18.37    1:15.60        
 70 McKevitt, Katelyn C        8 WISC-MR              1:25.00    1:16.46        
 71 Siegel, Carly              8 LBA-MR               1:14.84    1:16.70        
 72 Cannatella, Maggie         8 Express Swimming-MR       NT    1:17.96        
 73 Pacheco, Marayam P         9 NBS-MR               1:18.50    1:18.81        
 74 McCabe, Katie              9 IA-MR                1:39.34    1:21.95        
 75 Ortiz, Sharon              9 NBS-MR               1:21.50    1:42.78        
 76 Harrigan, Miranda J        8 CSC-MR                    NT    1:42.94        
 -- Britto-Colon, Kaelin N    10 FLY-MR               1:05.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Villeda-Medina, Terez I    9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      One hand touch
 -- Xu, Jessica                6 Middies-MR           1:32.89         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Demieri, Emily             9 WISC-MR              1:00.00         DQ        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elmassry, Jasmine         10 Abbe Swim Team-MR    1:34.00    1:35.79        
  2 Cho, Jessica J            10 Empire-MR            1:39.10    1:38.45        
  3 Baldassare, Brooke F      10 WISC-MR              1:51.56    1:40.65        
  4 Low, Kelly                10 NYCC-MR              1:43.27    1:41.59        
  5 Lou, Erica                10 FLY-MR               1:47.00    1:41.83        
  6 Digiovanni, Sara N        10 FLY-MR               1:49.18    1:42.74        
  7 Harvey, Noelle P          10 Bluefish-MR          1:40.61    1:45.01        
  8 Brady, Claudia F          10 Express Swimming-MR  1:45.27    1:46.38        
  9 McCoy, Tara               10 CSC-MR                    NT    1:46.49        
 10 Restrepo, Mia             10 LBA-MR               1:45.57    1:46.73        
 11 LI, Sandra                 9 Express Swimming-MR  1:48.66    1:49.29        
 12 Miller, Tahlia N          10 Bscat-MR             2:01.42    1:49.74        
 13 Alliegro, Alexandra M     10 IA-MR                2:00.00    1:49.76        
 14 Zawatson, Cassidy         10 Express Swimming-MR  1:50.74    1:50.16        
 15 Waller, Brittany          10 LBA-MR               1:56.59    1:50.28        
 16 Guo, Grace                10 Middies-MR           1:51.66    1:50.37        
 17 Rice, Natasha L           10 CSC-MR               1:47.78    1:50.44        
 18 McCarthy, Daneila         10 Middies-MR           1:50.90    1:51.28        
 19 Lee, Madison               9 NYCC-MR              2:15.00    1:51.53        
 20 Brown, Jade M             10 Empire-MR            1:47.67    1:51.57        
 21 Pon, Stephanie H          10 Empire-MR            1:50.19    1:51.62        
 22 Koehler, Sierra M         10 WISC-MR              1:51.42    1:52.23        
 23 Guo, Jenna J               9 Express Swimming-MR  1:45.65    1:53.60        
 24 Campanile, Angelina        9 Middies-MR           1:53.39    1:54.80        
 24 Sorokko, Michelle          8 OWA-MR               2:15.65    1:54.80        
 26 Small, Sydney V           10 Bscat-MR             1:57.56    1:55.25        
 27 Tetuan, Kimberly N        10 Express Swimming-MR  1:56.49    1:55.49        
 28 Garvey, Quinn T           10 NBS-MR               1:52.88    1:56.75        
 29 Martin, Sophia M          10 CSC-MR               2:14.58    1:58.13        
 30 Kleiner, Frances L        10 Empire-MR            1:54.35    1:59.38        
 31 Ortof, Natalie R           8 Express Swimming-MR  2:04.06    1:59.56        
 32 Gonzalez, Angelina E       9 Bscat-MR             2:03.87    1:59.62        
 33 Chase, Samantha            9 LBA-MR               1:57.92    2:00.09        
 34 Serena, Mary C            10 CIY-MR               2:01.40    2:03.93        
 35 Chu, Annie                 8 FLY-MR               2:00.00    2:04.77        
 36 Savino, Chloe M           10 Express Swimming-MR  1:57.38    2:05.40        
 37 Taylor, Victoria A         9 IA-MR                2:09.58    2:05.42        
 38 Lantin, Alexa T            9 Empire-MR            1:59.16    2:06.50        
 39 Barbera, Christina M      10 CSC-MR               2:47.74    2:11.60        
 40 Morriss, Sherelle         10 CIY-MR               2:10.57    2:12.11        
 41 Taylor, Jacqueline L      10 IA-MR                2:03.43    2:14.53        
 42 Antonawich, Kathryn E     10 WISC-MR              2:30.00    2:15.61        
 43 Schaefer, Madeline A       9 IA-MR                2:30.09    2:18.71        
 44 Kudla, Brittney T          9 IA-UN-MR             2:10.49    2:19.35        
 45 McAvoy, Erin J             9 Express Swimming-MR  2:21.21    2:26.57        
 46 Wang, Kathryn              7 Abbe Swim Team-MR    2:12.00    2:32.50        
 47 Forster, Bridget          10 LBA-MR               2:30.00    2:33.75        
 48 Siegel, Blaine            10 LBA-MR               2:45.39    2:34.32        
 49 Siegel, Carly              8 LBA-MR               2:40.00    2:42.74        
 50 Cummings, Jordyn D         9 WISC-MR              3:00.09    2:42.76        
 51 Price, Kacie A             9 Express Swimming-MR  2:21.21    2:42.93        
 52 Bianchi, Caitlin M         9 Express Swimming-MR       NT    2:44.99        
 53 Fagan, Meredith            8 LBA-MR               3:00.00    2:59.22        
 54 McCabe, Katie              9 IA-MR                2:30.98    3:03.74        
 55 Ortiz, Sharon              9 NBS-MR               3:04.50    3:37.90        
 -- Stanford, Catherine M      6 LBA-MR               2:30.00         DQ        
      One hand touch
 -- Forbes, Jamie E            8 NBS-MR               2:50.50         DQ        
      One hand touch
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drew, Carly A             10 Hurricanes-MR          35.90      35.33        
  2 Zawatson, Cassidy         10 Express Swimming-MR    39.69      40.42        
  3 Cho, Jessica J            10 Empire-MR              40.73      40.66        
  4 Elmassry, Jasmine         10 Abbe Swim Team-MR      40.00      40.75        
  5 Haddow, Shanna            10 Bluefish-MR            39.19      40.93        
  6 Wu-Silvera, Caroline      10 FLY-MR                 52.32      41.13        
  7 Aroesty, Margaret         10 LBA-MR                 45.50      41.57        
  8 Bogetti, Georgie J        10 Hurricanes-MR          46.91      41.61        
  9 LI, Sandra                 9 Express Swimming-MR    41.69      41.70        
 10 Harvey, Noelle P          10 Bluefish-MR            41.94      41.71        
 11 McCoy, Tara               10 CSC-MR                 44.31      42.01        
 12 Harrington, Brooke         9 LBA-MR                 42.01      42.16        
 13 Kuenzler, Rachel           9 Bluefish-MR            43.05      42.27        
 14 Koehler, Sierra M         10 WISC-MR                43.50      42.32        
 15 Guo, Jenna J               9 Express Swimming-MR    45.79      42.49        
 16 Farrell, Caroline         10 LBA-MR                 44.79      43.40        
 17 Kozma, Blanka             10 Empire-MR              42.84      43.53        
 18 Lou, Erica                10 FLY-MR                 44.00      43.66        
 19 Longo, Caroline            9 LBA-MR                 41.07      44.14        
 20 Miller, Tahlia N          10 Bscat-MR               49.03      44.21        
 21 Zdesar, Samantha M        10 FLY-MR                 55.00      44.67        
 22 Hartigan, Maddie R         9 Empire-MR              44.37      44.89        
 23 Chase, Samantha            9 LBA-MR                 49.93      45.21        
 24 Smerechniak, Jillian K    10 WISC-MR                45.00      45.33        
 25 Markunas, Rebecca R       10 FLY-MR                 47.98      45.76        
 26 Breen, Gabby              10 Bscat-MR               50.78      46.58        
 27 Restrepo, Mia             10 LBA-MR                 42.41      47.25        
 28 Stepanek, Chloe            7 Bluefish-MR            50.62      47.31        
 29 Waller, Brittany          10 LBA-MR                 51.67      47.75        
 30 Karl, Alyssa T            10 CSC-MR                 48.94      47.94        
 31 Smith, Jazmine K           8 Empire-MR              47.00      48.04        
 32 Kleiner, Frances L        10 Empire-MR              47.85      48.23        
 33 Jannsen, Cassandra G      10 North Shore-MR         45.00      48.27        
 34 Moratos, Angelica M       10 FLY-MR                 53.00      48.69        
 35 Brown, Jade M             10 Empire-MR              51.19      49.35        
 36 Campanile, Angelina        9 Middies-MR             48.76      49.68        
 37 Tetuan, Kimberly N        10 Express Swimming-MR    55.43      49.78        
 38 Savino, Chloe M           10 Express Swimming-MR    50.00      49.79        
 39 Merino, Samantha A        10 CIY-MR                 51.46      50.49        
 40 Martin, Sophia M          10 CSC-MR               1:02.68      50.50        
 41 Bennett, Martha S          9 Bscat-MR               58.01      51.58        
 42 Serena, Mary C            10 CIY-MR                 58.10      52.21        
 43 Lee, Katherine A           8 Farmingdale-MR         53.27      54.11        
 44 Taylor, Jacqueline L      10 IA-MR                  49.92      56.22        
 45 Kraff, Allyson R           8 Express Swimming-MR    56.39      56.46        
 46 Lantin, Alexa T            9 Empire-MR              57.41      58.46        
 47 McNamara, Lexi R           8 Empire-MR                 NT      58.67        
 48 Gonzalez, Angelina E       9 Bscat-MR             1:07.00      59.07        
 49 Ambery, Alana D            9 FLY-MR                 55.00      59.52        
 50 Levin, Emma                9 LBA-MR                 59.32      59.92        
 51 Fisher, Jocelyn            8 Sachem-MR            1:04.40    1:00.36        
 52 Grzywna, Gabriela M        9 FLY-MR                 55.00    1:02.59        
 53 Barbera, Christina M      10 CSC-MR               1:04.06    1:04.62        
 54 Wetherbee, Hailey M        8 IA-MR                1:05.49    1:05.55        
 55 Cummings, Jordyn D         9 WISC-MR              1:10.00    1:07.93        
 56 Waller, Brooke             8 LBA-MR               1:03.94    1:11.29        
 57 Riter, Anna M              7 Bscat-MR             1:12.00    1:13.96        
 58 McKevitt, Katelyn C        8 WISC-MR              1:30.00    1:15.08        
 59 Colefield, Sarah B         8 CSC-MR               1:30.53    1:16.65        
 60 Pacheco, Marayam P         9 NBS-MR               1:14.50    1:20.94        
 -- Britto-Colon, Kaelin N    10 FLY-MR                 45.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Lettieri, Samantha H       9 CSC-MR                    NT         DQ        
 -- Casement, Rachelle         8 Farmingdale-MR       1:05.50         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Liu, Allison               8 Middies-MR           1:22.50         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elmassry, Jasmine         10 Abbe Swim Team-MR    1:34.00    1:31.37        
  2 Zawatson, Cassidy         10 Express Swimming-MR  1:32.73    1:34.01        
  3 Cho, Jessica J            10 Empire-MR            1:33.36    1:34.49        
  4 Reindl, Annie R           10 Express Swimming-MR  1:46.54    1:36.38        
  5 Farrell, Caroline         10 LBA-MR               2:05.54    1:39.36        
  6 Guo, Jenna J               9 Express Swimming-MR  1:45.45    1:39.87        
  7 Harrington, Brooke         9 LBA-MR               1:35.11    1:39.99        
  8 LI, Sandra                 9 Express Swimming-MR  1:44.64    1:41.90        
  9 Miller, Tahlia N          10 Bscat-MR             1:56.00    1:43.21        
 10 Longo, Caroline            9 LBA-MR               1:33.87    1:43.87        
 11 Restrepo, Mia             10 LBA-MR               1:36.04    1:44.50        
 12 Sarabia, Alexis S         10 CIY-MR               1:51.10    1:46.20        
 13 Corcoran, Annabelle        9 Express Swimming-MR  1:39.87    1:47.96        
 14 Pon, Stephanie H          10 Empire-MR            1:43.70    1:49.83        
 15 Hartigan, Maddie R         9 Empire-MR            1:50.28    1:50.25        
 16 Kozma, Blanka             10 Empire-MR            1:42.63    1:50.74        
 17 Lee, Annabel D            10 Express Swimming-MR  1:52.39    1:51.65        
 18 Ruggiero, Julia P         10 Empire-MR            1:42.48    1:51.70        
 19 Markunas, Rebecca R       10 FLY-MR               1:54.76    1:51.91        
 20 Andrews, Mika K           10 Empire-MR            1:46.69    1:52.06        
 21 Espinosa, Chelsy          10 CIY-MR               2:08.45    2:05.99        
 22 Savino, Chloe M           10 Express Swimming-MR  2:00.79    2:09.39        
 23 Giordano, Julia L         10 Express Swimming-MR  2:00.98    2:17.07        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danin, Kylie L            12 WISC-MR                32.39      30.17        
  2 Poleway, Caroline A       12 Empire-MR              30.91      30.48        
  3 Hartigan, Kaitlin N       12 Empire-MR              31.03      30.80        
  4 Gallagher, Megan E        12 UN-EA-MR               31.52      31.07        
  5 Olazabal, Gabriella       12 LBA-MR                 31.89      31.77        
  6 Wicker, Kelly C           12 Empire-MR              31.79      31.81        
  7 Tilneac, Stephanie J      11 NYCC-MR                32.09      31.84        
  7 Gomez, Chelsea O          12 NYCC-MR                32.89      31.84        
  9 Thompson, Bebe B          11 Empire-MR              32.71      31.88        
 10 Santos, Olivia J          11 FLY-MR                 31.83      31.97        
 11 Catano, Tiffany           12 IA-MR                  33.34      32.27        
 12 McNamara, Alison M        11 Empire-MR              33.70      32.45        
 13 McCoy, Brianna            12 CSC-MR                 33.28      32.46        
 14 Phang, yee Chung          12 Abbe Swim Team-MR      32.50      32.66        
 15 Schlesinger, Sarah B      11 Empire-MR              32.44      32.75        
 16 Coleman, Mackenzie        11 IA-MR                  34.93      32.83        
 17 Safovich, Polina          11 Bscat-MR               35.27      32.85        
 18 Palumbo, Jamie N          12 Express Swimming-MR    36.64      33.05        
 19 Katchis, Nicole E         11 Empire-MR              33.59      33.35        
 20 Lou, Jessica              12 FLY-MR                 34.33      33.36        
 21 O'Neil, Hana              11 Farmingdale-MR         33.63      33.37        
 22 Kaneko, Stacy C           11 Empire-MR              33.19      33.39        
 23 Behnen, Natalie M         11 Empire-MR              34.97      33.54        
 24 Overeem, Alexa J          11 Bluefish-MR            32.79      33.56        
 25 Kozma, Fanni              11 Empire-MR              33.52      33.63        
 26 Yu, Dana H                12 Express Swimming-MR    32.62      33.77        
 27 O'Sullivan, Raine         12 Empire-MR              34.21      33.83        
 28 Reyes, Kelly              12 FLY-MR                 37.30      34.10        
 28 Giua, Giovanna            12 WISC-MR                40.02      34.10        
 30 Elwyn, Kitty K            11 Empire-MR              34.26      34.14        
 31 Kiendle, Jennifer A       12 CSC-MR                 35.08      34.41        
 32 Boyle, Erin               11 IA-MR                  35.52      34.46        
 33 Harrington, Morgan        11 LBA-MR                 35.83      34.53        
 34 Chen, Julia Y             12 FLY-MR                 33.52      34.60        
 35 Farrell, Greta M          12 OWA-MR                 36.16      34.71        
 36 Amar, Kelly A             11 Empire-MR              34.00      34.81        
 37 Mallen, Mariana T         12 Express Swimming-MR       NT      34.93        
 38 Cammarosano, Danielle     12 LBA-MR                 35.00      34.97        
 39 Josiah, Katherine M       12 Express Swimming-MR       NT      35.03        
 40 Soriano, Thalia G         11 NYCC-MR                39.54      35.07        
 41 Marasco, Rachel J         12 Express Swimming-MR    35.97      35.15        
 42 Nagaishi, Ayano           11 Middies-MR             35.87      35.35        
 43 Aufort, Kate E            11 WISC-MR                36.00      35.37        
 43 Leopizzi, Amanda M        11 Empire-MR              35.83      35.37        
 45 LI, Ien                   12 Express Swimming-MR    35.44      35.43        
 46 Demerest, Jamie           11 LBA-MR                 35.14      35.46        
 47 Gardner, Kaitlyn M        12 Empire-MR              34.19      35.61        
 48 Anich, Annabelle K        11 FLY-MR                 41.16      35.66        
 49 Sokan, Gabby L            12 NYCC-MR                40.72      35.89        
 50 Wallerstein, Julia B      12 NYCC-MR                45.00      36.03        
 51 Collins, Irene M          12 FLY-MR                 37.07      36.23        
 52 Hartigan, Kiely U         11 Empire-MR              37.67      36.25        
 53 Chase, Christina          12 LBA-MR                 36.92      36.29        
 54 Morgan, Alice T           11 NBS-MR                 36.33      36.60        
 55 Balling, Kayla M          11 Farmingdale-MR         37.43      36.76        
 56 LiCausi, Brianna L        11 Bscat-MR               39.39      36.83        
 57 Wan, Sarah S              11 FLY-MR                 39.00      36.99        
 58 Joo, Rebecca              11 FLY-MR                 45.00      37.24        
 58 Wallerstein, Avery L      12 NYCC-MR                41.82      37.24        
 60 Lee, Nicole               12 Farmingdale-MR         37.07      37.43        
 61 Du, Irene                 11 FLY-MR                 35.70      37.68        
 62 Bonvissuto, Carrie        11 Express Swimming-MR       NT      38.06        
 63 Williams, Boo             11 WISC-MR                40.00      38.27        
 64 Palmer, Fiona E           11 Express Swimming-MR    35.95      38.43        
 65 Chan, Samantha            11 CIY-MR                 40.65      38.56        
 65 Dayton, Kyle Anne         11 Bluefish-MR            38.57      38.56        
 67 LeClaire, Milly L         11 Bluefish-MR            50.26      38.71        
 68 Nix, Sabine A             11 Empire-MR              39.65      38.87        
 69 Yim, Elizabeth            11 CIY-MR                 43.35      39.43        
 70 Kim, Nikkie               12 FLY-MR                 35.00      39.51        
 71 Crocker, Carolyn A        11 Bscat-MR               42.97      39.80        
 72 WU, Susan J               11 Abbe Swim Team-MR      39.00      41.19        
 73 Straub, Jessica           11 Bluefish-MR            40.95      41.50        
 74 Carmichael-Lopes, Sydni   11 Express Swimming-MR    42.94      41.82        
 75 Beganskas, Andrea A       11 Express Swimming-MR    41.87      42.79        
 76 Ballon, Carmen M          11 Express Swimming-MR       NT      42.96        
 77 Maroney, Shannon          11 Bscat-MR               44.57      42.98        
 78 Klaess, Daisey            11 LBA-MR                 45.67      43.08        
 79 Lin, Shirley              12 CIY-MR                 45.39      43.41        
 80 Drexler, Victoria A       11 NYCC-MR                50.41      43.60        
 81 Tsai, Ariel Y             11 Sachem-MR              46.83      44.04        
 82 Zaffiro, Sabrina A        11 Express Swimming-MR    45.31      44.10        
 83 Salem, Marissa            11 LBA-MR                 44.47      44.14        
 84 Carle, Victoria E         11 Sachem-MR              47.82      44.96        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Preiss, Marina C          12 Hurricanes-MR        1:05.67    1:05.72        
  2 Poleway, Caroline A       12 Empire-MR            1:06.09    1:06.61        
  3 Danin, Kylie L            12 WISC-MR              1:11.01    1:07.13        
  4 Hartigan, Kaitlin N       12 Empire-MR            1:07.13    1:08.14        
  5 Gallagher, Megan E        12 UN-EA-MR             1:07.00    1:08.46        
  6 Thompson, Bebe B          11 Empire-MR            1:08.33    1:09.07        
  7 Green, Katherine M        12 CSC-MR               1:11.00    1:09.29        
  8 Gomez, Chelsea O          12 NYCC-MR              1:12.96    1:10.62        
  9 Santos, Olivia J          11 FLY-MR               1:10.04    1:10.96        
 10 Schlesinger, Sarah B      11 Empire-MR            1:10.44    1:11.04        
 11 McNamara, Alison M        11 Empire-MR            1:10.45    1:11.49        
 12 Olazabal, Gabriella       12 LBA-MR               1:09.38    1:11.55        
 13 Catano, Tiffany           12 IA-MR                1:11.21    1:11.63        
 14 Palumbo, Jamie N          12 Express Swimming-MR  1:17.70    1:11.86        
 15 Phang, yee Chung          12 Abbe Swim Team-MR    1:10.00    1:12.35        
 16 Tilneac, Stephanie J      11 NYCC-MR              1:15.37    1:12.39        
 17 Wicker, Kelly C           12 Empire-MR            1:10.00    1:12.60        
 18 Coleman, Mackenzie        11 IA-MR                1:14.09    1:12.85        
 19 Kaneko, Stacy C           11 Empire-MR            1:11.13    1:13.51        
 19 Lou, Jessica              12 FLY-MR               1:13.67    1:13.51        
 21 O'Sullivan, Raine         12 Empire-MR            1:13.66    1:13.92        
 22 Harrington, Morgan        11 LBA-MR               1:16.30    1:14.23        
 23 Grodecki, Natalie         12 IA-MR                1:13.82    1:14.30        
 24 Kozma, Fanni              11 Empire-MR            1:14.14    1:14.40        
 24 Chen, Julia Y             12 FLY-MR               1:14.44    1:14.40        
 26 Safovich, Polina          11 Bscat-MR             1:14.77    1:14.49        
 27 Lynch, Ciaran E           12 North Shore-MR       1:14.08    1:14.56        
 28 O'Neil, Hana              11 Farmingdale-MR       1:16.21    1:14.88        
 29 McGrath, Deirdre R        12 Express Swimming-MR  1:16.25    1:14.91        
 30 Amar, Kelly A             11 Empire-MR            1:15.20    1:15.10        
 31 Katchis, Nicole E         11 Empire-MR            1:12.88    1:15.44        
 32 Yu, Dana H                12 Express Swimming-MR  1:14.74    1:15.79        
 33 Giua, Giovanna            12 WISC-MR              1:36.04    1:15.87        
 34 Elwyn, Kitty K            11 Empire-MR            1:15.98    1:16.11        
 35 Behnen, Natalie M         11 Empire-MR            1:14.23    1:16.13        
 36 Boyle, Erin               11 IA-MR                1:16.32    1:16.54        
 37 McCoy, Brianna            12 CSC-MR               1:20.48    1:16.61        
 38 Najarian, Eleni M         11 Empire-MR            1:17.08    1:16.66        
 39 Lawler, Caitlin           12 Express Swimming-MR  1:18.64    1:16.92        
 40 Vasudevan, Arya V         11 Middies-MR           1:17.37    1:17.16        
 41 Chase, Christina          12 LBA-MR               1:21.31    1:18.03        
 42 Aufort, Kate E            11 WISC-MR              1:28.69    1:18.20        
 43 Farrell, Greta M          12 OWA-MR               1:17.59    1:18.23        
 44 Schoenfeld, Sarah L       11 North Shore-MR       1:16.84    1:18.46        
 45 Cammarosano, Danielle     12 LBA-MR               1:16.01    1:18.51        
 46 Josiah, Katherine M       12 Express Swimming-MR       NT    1:18.65        
 47 Leopizzi, Amanda M        11 Empire-MR            1:21.38    1:18.77        
 48 Marasco, Rachel J         12 Express Swimming-MR  1:18.62    1:19.41        
 49 Demerest, Jamie           11 LBA-MR               1:26.00    1:19.43        
 50 Soriano, Thalia G         11 NYCC-MR              1:28.89    1:19.82        
 51 Balling, Kayla M          11 Farmingdale-MR       1:22.96    1:20.13        
 52 LiCausi, Brianna L        11 Bscat-MR             1:21.50    1:20.15        
 53 Anich, Annabelle K        11 FLY-MR               1:36.47    1:20.19        
 54 LI, Ien                   12 Express Swimming-MR  1:20.07    1:20.21        
 55 Hartigan, Kiely U         11 Empire-MR            1:19.37    1:20.31        
 56 Brzoza, Joshua H          11 Sachem-MR            1:23.22    1:20.32        
 57 Collins, Irene M          12 FLY-MR               1:20.36    1:21.18        
 58 Schillinger, Ally G       11 Express Swimming-MR  1:25.65    1:21.41        
 59 Du, Irene                 11 FLY-MR               1:20.14    1:21.60        
 60 Alexander, Hayley M       12 Empire-MR            1:15.86    1:21.85        
 61 Redka, Kimberly J         12 IA-MR                1:21.18    1:21.89        
 62 Sokan, Gabby L            12 NYCC-MR              1:33.51    1:22.43        
 63 Wallerstein, Avery L      12 NYCC-MR              1:50.52    1:22.74        
 64 Wan, Sarah S              11 FLY-MR               1:22.00    1:22.90        
 65 Lee, Nicole               12 Farmingdale-MR       1:22.75    1:23.10        
 66 Chang, Katie              12 Express Swimming-MR  1:26.74    1:24.01        
 67 Bonvissuto, Carrie        11 Express Swimming-MR       NT    1:24.82        
 68 Asanjarani, Ashley S      11 CIY-MR               1:26.25    1:24.86        
 69 Wallerstein, Julia B      12 NYCC-MR              1:53.84    1:25.21        
 70 Dayton, Kyle Anne         11 Bluefish-MR          1:30.65    1:25.67        
 71 Candelora, Melanie D      11 WISC-MR              1:41.36    1:25.98        
 71 Palmer, Fiona E           11 Express Swimming-MR  1:22.63    1:25.98        
 73 DiPaola, Maria            11 CIY-MR               1:25.94    1:26.09        
 74 Joo, Rebecca              11 FLY-MR               1:25.00    1:26.36        
 75 Nix, Sabine A             11 Empire-MR            1:26.85    1:26.60        
 76 Williams, Boo             11 WISC-MR              1:47.99    1:26.80        
 77 Crocker, Carolyn A        11 Bscat-MR             1:58.00    1:26.94        
 78 Minetree, Lilah R         11 Hurricanes-MR        1:27.31    1:27.11        
 79 Dunn, Caitlin A           11 Express Swimming-MR  1:24.82    1:29.45        
 80 Kim, Nikkie               12 FLY-MR               1:25.00    1:29.95        
 80 Chan, Samantha            11 CIY-MR               1:31.99    1:29.95        
 82 Crilly, Nicole M          12 Express Swimming-MR  1:27.75    1:30.23        
 83 Straub, Jessica           11 Bluefish-MR          1:30.82    1:30.56        
 84 Yim, Elizabeth            11 CIY-MR               1:45.88    1:33.10        
 85 Sager, Alexa M            11 NBS-MR               1:33.10    1:33.53        
 86 Guarnieri, Olivia T       11 Express Swimming-MR  1:35.58    1:34.38        
 87 Maroney, Shannon          11 Bscat-MR             1:41.78    1:35.13        
 88 Donlevy, Katherine D      12 CIY-MR               1:21.56    1:36.82        
 89 Palmeri, Marissa A        12 IA-MR                1:43.98    1:37.20        
 90 Cuiskelly, PaQuan F       11 UNNYC-MR             2:00.00    1:37.91        
 91 Bianchi, Caroline M       11 Express Swimming-MR       NT    1:39.74        
 92 Singer, Gabrielle J       11 Sachem-MR            1:39.60    1:40.49        
 93 Drexler, Victoria A       11 NYCC-MR              1:53.86    1:40.71        
 94 Beganskas, Andrea A       11 Express Swimming-MR  1:38.55    1:41.10        
 95 Tsai, Ariel Y             11 Sachem-MR            1:41.07    1:42.96        
 96 Zaffiro, Sabrina A        11 Express Swimming-MR  1:37.59    1:43.11        
 97 Reddy, Neena              11 Express Swimming-MR  1:43.23    2:02.48        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catano, Tiffany           12 IA-MR                  35.80      35.12        
  2 Wicker, Kelly C           12 Empire-MR              34.82      35.45        
  3 Preiss, Marina C          12 Hurricanes-MR          33.73      35.47        
  4 Gallagher, Megan E        12 UN-EA-MR               37.66      37.14        
  5 Hartigan, Kaitlin N       12 Empire-MR              36.92      37.23        
  6 Najarian, Eleni M         11 Empire-MR              37.51      38.03        
  7 Safovich, Polina          11 Bscat-MR               41.49      38.05        
  8 Santore, Lee Ann          12 WISC-MR                43.50      38.22        
  9 Tilneac, Stephanie J      11 NYCC-MR                38.28      38.24        
 10 Santos, Olivia J          11 FLY-MR                 37.33      38.46        
 11 Harrington, Morgan        11 LBA-MR                 39.56      38.98        
 12 Palumbo, Jamie N          12 Express Swimming-MR    42.13      38.99        
 13 Gomez, Chelsea O          12 NYCC-MR                42.02      39.19        
 14 Nicpon, Catherine         12 LBA-MR                 37.83      39.41        
 15 Giua, Giovanna            12 WISC-MR                49.32      39.43        
 16 Chen, Julia Y             12 FLY-MR                 40.84      39.62        
 17 Coleman, Mackenzie        11 IA-MR                  40.96      39.71        
 18 Lynch, Ciaran E           12 North Shore-MR         38.90      39.84        
 19 Phang, yee Chung          12 Abbe Swim Team-MR      38.00      39.85        
 20 Grodecki, Natalie         12 IA-MR                  41.18      40.38        
 21 Overeem, Alexa J          11 Bluefish-MR            40.01      40.83        
 22 McCoy, Brianna            12 CSC-MR                 40.91      40.85        
 23 Yu, Dana H                12 Express Swimming-MR    40.76      41.19        
 24 Alexander, Hayley M       12 Empire-MR              39.59      41.23        
 25 Kiendle, Jennifer A       12 CSC-MR                 41.14      42.05        
 26 Boyle, Erin               11 IA-MR                  42.16      42.59        
 27 Farrell, Greta M          12 OWA-MR                 41.86      42.68        
 28 Lee, Nicole               12 Farmingdale-MR         43.77      42.81        
 29 McGrath, Deirdre R        12 Express Swimming-MR    42.79      42.85        
 30 Soriano, Thalia G         11 NYCC-MR                44.80      42.91        
 31 Katchis, Nicole E         11 Empire-MR              40.59      42.99        
 32 Nagaishi, Ayano           11 Middies-MR             40.79      43.10        
 33 Leopizzi, Amanda M        11 Empire-MR              39.59      43.21        
 34 Wallerstein, Julia B      12 NYCC-MR                50.00      43.22        
 35 Balling, Kayla M          11 Farmingdale-MR         44.82      43.40        
 36 Barash, Jacqueline        12 LBA-MR                 42.18      43.66        
 37 Marasco, Rachel J         12 Express Swimming-MR    42.39      43.77        
 38 Collins, Irene M          12 FLY-MR                 45.02      43.95        
 39 Kim, Nikkie               12 FLY-MR                 45.00      44.09        
 40 Aufort, Kate E            11 WISC-MR                50.97      44.12        
 41 Schoenfeld, Sarah L       11 North Shore-MR         43.57      44.20        
 42 Cammarosano, Danielle     12 LBA-MR                 42.94      44.26        
 43 Brzoza, Joshua H          11 Sachem-MR              46.09      44.38        
 44 Martin, Olivia R          11 CSC-MR                 52.32      44.83        
 45 Chang, Katie              12 Express Swimming-MR    44.70      44.89        
 46 Bonvissuto, Carrie        11 Express Swimming-MR       NT      45.08        
 47 Chan, Samantha            11 CIY-MR                 46.44      45.11        
 48 Joo, Rebecca              11 FLY-MR                 49.00      45.20        
 49 Nieves, Daniella M        11 WISC-MR                47.00      45.45        
 50 Redka, Kimberly J         12 IA-MR                  45.81      45.65        
 51 Lawler, Caitlin           12 Express Swimming-MR    45.08      45.98        
 52 Crocker, Carolyn A        11 Bscat-MR               50.34      46.16        
 53 Josiah, Katherine M       12 Express Swimming-MR       NT      46.17        
 54 Asanjarani, Ashley S      11 CIY-MR                 44.68      46.67        
 55 Candelora, Melanie D      11 WISC-MR                55.96      46.84        
 56 O'Neil, Hana              11 Farmingdale-MR         45.50      47.29        
 57 Schillinger, Ally G       11 Express Swimming-MR       NT      47.53        
 58 Yim, Elizabeth            11 CIY-MR                 47.35      47.54        
 59 Williams, Boo             11 WISC-MR                58.14      47.90        
 60 Minetree, Lilah R         11 Hurricanes-MR          44.35      48.10        
 61 Zaffiro, Sabrina A        11 Express Swimming-MR    51.12      48.13        
 62 Hartigan, Kiely U         11 Empire-MR              46.93      48.47        
 63 Straub, Jessica           11 Bluefish-MR            48.11      48.91        
 64 Crilly, Nicole M          12 Express Swimming-MR    48.53      48.95        
 65 Dayton, Kyle Anne         11 Bluefish-MR            47.35      49.09        
 66 Guarnieri, Olivia T       11 Express Swimming-MR    48.70      50.21        
 67 Palmeri, Marissa A        12 IA-MR                  53.18      51.33        
 68 Drexler, Victoria A       11 NYCC-MR                54.36      52.13        
 69 Cuiskelly, PaQuan F       11 UNNYC-MR             1:00.00      52.92        
 70 Beganskas, Andrea A       11 Express Swimming-MR    53.64      52.98        
 71 Sager, Alexa M            11 NBS-MR                 53.71      53.36        
 72 Maroney, Shannon          11 Bscat-MR               55.67      53.81        
 73 Tsai, Ariel Y             11 Sachem-MR              54.64      55.66        
 74 Bianchi, Caroline M       11 Express Swimming-MR       NT      56.42        
 75 Reddy, Neena              11 Express Swimming-MR  1:08.78    1:07.27        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catano, Tiffany           12 IA-MR                1:15.74    1:14.88        
  2 Thompson, Bebe B          11 Empire-MR            1:15.46    1:16.25        
  3 Poleway, Caroline A       12 Empire-MR            1:15.80    1:17.34        
  4 Gallagher, Megan E        12 UN-EA-MR             1:20.71    1:18.07        
  5 Wicker, Kelly C           12 Empire-MR            1:16.05    1:19.81        
  6 Hartigan, Kaitlin N       12 Empire-MR            1:17.33    1:21.80        
  7 Harrington, Morgan        11 LBA-MR               1:22.55    1:22.55        
  7 Schlesinger, Sarah B      11 Empire-MR            1:21.65    1:22.55        
  9 Olazabal, Gabriella       12 LBA-MR               1:18.08    1:23.09        
 10 Gomez, Chelsea O          12 NYCC-MR              1:29.72    1:23.34        
 11 Tilneac, Stephanie J      11 NYCC-MR              1:21.88    1:23.49        
 12 Santore, Lee Ann          12 WISC-MR              1:30.11    1:24.25        
 13 McNamara, Alison M        11 Empire-MR            1:18.62    1:24.53        
 14 Safovich, Polina          11 Bscat-MR             1:23.48    1:24.56        
 15 Coleman, Mackenzie        11 IA-MR                1:25.89    1:24.77        
 15 Kaneko, Stacy C           11 Empire-MR            1:23.56    1:24.77        
 17 Phang, yee Chung          12 Abbe Swim Team-MR    1:22.00    1:25.55        
 18 Palumbo, Jamie N          12 Express Swimming-MR  1:32.37    1:25.89        
 19 Green, Katherine M        12 CSC-MR               1:30.38    1:26.65        
 20 Giua, Giovanna            12 WISC-MR              1:38.08    1:27.00        
 21 Elwyn, Kitty K            11 Empire-MR            1:25.19    1:27.68        
 22 O'Sullivan, Raine         12 Empire-MR            1:24.96    1:27.85        
 23 Lou, Jessica              12 FLY-MR               1:30.00    1:28.01        
 24 Kozma, Fanni              11 Empire-MR            1:24.38    1:28.47        
 25 LI, Ien                   12 Express Swimming-MR  1:45.34    1:28.69        
 26 Nagaishi, Ayano           11 Middies-MR           1:30.37    1:29.34        
 27 Soriano, Thalia G         11 NYCC-MR              1:40.00    1:29.41        
 28 Yu, Dana H                12 Express Swimming-MR  1:31.39    1:30.56        
 29 Amar, Kelly A             11 Empire-MR            1:29.89    1:30.68        
 30 Kiendle, Jennifer A       12 CSC-MR               1:31.11    1:30.72        
 31 Cammarosano, Danielle     12 LBA-MR               1:35.65    1:31.31        
 32 McCoy, Brianna            12 CSC-MR               1:32.81    1:31.33        
 33 Boyle, Erin               11 IA-MR                1:28.59    1:31.49        
 34 Wallerstein, Avery L      12 NYCC-MR              1:50.00    1:32.24        
 35 Reyes, Kelly              12 FLY-MR               1:33.59    1:32.49        
 36 Collins, Irene M          12 FLY-MR               1:33.68    1:32.60        
 37 Katchis, Nicole E         11 Empire-MR            1:26.87    1:32.86        
 38 Farrell, Greta M          12 OWA-MR               1:28.19    1:33.00        
 39 Marasco, Rachel J         12 Express Swimming-MR  1:28.99    1:34.50        
 40 Morgan, Alice T           11 NBS-MR               1:35.27    1:34.66        
 41 Wallerstein, Julia B      12 NYCC-MR              1:40.00    1:35.15        
 42 Crocker, Carolyn A        11 Bscat-MR             1:44.00    1:35.26        
 43 Balling, Kayla M          11 Farmingdale-MR       1:40.31    1:35.37        
 44 Kim, Nikkie               12 FLY-MR               1:40.00    1:35.49        
 45 Leopizzi, Amanda M        11 Empire-MR            1:28.37    1:35.67        
 46 LiCausi, Brianna L        11 Bscat-MR             1:36.08    1:36.57        
 47 Bonvissuto, Carrie        11 Express Swimming-MR       NT    1:36.99        
 48 Nix, Sabine A             11 Empire-MR            1:34.69    1:37.02        
 49 Chan, Samantha            11 CIY-MR               1:52.00    1:37.65        
 50 Demerest, Jamie           11 LBA-MR               1:30.00    1:37.87        
 51 Palmer, Fiona E           11 Express Swimming-MR  1:34.63    1:38.23        
 52 LeClaire, Milly L         11 Bluefish-MR          1:45.62    1:39.76        
 53 Josiah, Katherine M       12 Express Swimming-MR       NT    1:40.15        
 54 Williams, Boo             11 WISC-MR              2:00.00    1:41.06        
 55 Hartigan, Kiely U         11 Empire-MR            1:38.01    1:41.26        
 56 Drexler, Victoria A       11 NYCC-MR              1:59.38    1:41.55        
 57 WU, Susan J               11 Abbe Swim Team-MR    1:41.00    1:41.97        
 58 Nieves, Daniella M        11 WISC-MR              1:35.00    1:42.04        
 59 Straub, Jessica           11 Bluefish-MR          1:48.52    1:43.71        
 60 O'Neil, Hana              11 Farmingdale-MR       1:38.58    1:43.76        
 61 Lin, Shirley              12 CIY-MR               1:52.41    1:45.72        
 62 Yim, Elizabeth            11 CIY-MR               1:46.32    1:46.84        
 63 Maroney, Shannon          11 Bscat-MR             1:55.67    1:51.90        
 64 Zaffiro, Sabrina A        11 Express Swimming-MR  1:53.48    1:52.96        
 65 Salem, Marissa            11 LBA-MR               2:22.00    1:54.64        
 66 Tsai, Ariel Y             11 Sachem-MR            2:30.00    1:55.88        
 67 Carle, Victoria E         11 Sachem-MR            2:06.16    1:56.69        
 68 Carmichael-Lopes, Sydni   11 Express Swimming-MR  1:56.54    2:03.39        
 69 Klaess, Daisey            11 LBA-MR               2:45.00    2:15.03        
 70 Ballon, Carmen M          11 Express Swimming-MR       NT    2:15.08        
 -- Beganskas, Andrea A       11 Express Swimming-MR  2:03.43         DQ        
      Did not finish on back
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gardner, Kaitlyn M        12 Empire-MR              39.36      39.51        
  2 Phang, yee Chung          12 Abbe Swim Team-MR      41.00      40.98        
  3 Demerest, Jamie           11 LBA-MR                 41.36      42.63        
  4 Yu, Dana H                12 Express Swimming-MR    44.00      43.89        
  5 Overeem, Alexa J          11 Bluefish-MR            41.27      44.08        
  6 Green, Katherine M        12 CSC-MR                 46.45      44.49        
  7 LI, Ien                   12 Express Swimming-MR    44.60      44.56        
  8 Lou, Jessica              12 FLY-MR                 44.26      44.72        
  9 Wallerstein, Julia B      12 NYCC-MR              1:02.84      44.87        
 10 Kim, Nikkie               12 FLY-MR                 45.00      45.32        
 11 Du, Irene                 11 FLY-MR                 44.00      45.76        
 12 Behnen, Natalie M         11 Empire-MR              44.06      45.82        
 13 Nix, Sabine A             11 Empire-MR              45.86      46.28        
 14 Chen, Julia Y             12 FLY-MR                 51.62      46.33        
 15 Dayton, Kyle Anne         11 Bluefish-MR            45.42      46.37        
 16 Anich, Annabelle K        11 FLY-MR                 51.21      46.53        
 17 Santore, Lee Ann          12 WISC-MR                49.33      46.60        
 18 Marasco, Rachel J         12 Express Swimming-MR    49.01      46.70        
 19 McCoy, Brianna            12 CSC-MR                 48.08      47.19        
 20 Boyle, Erin               11 IA-MR                  49.19      47.61        
 21 Nagaishi, Ayano           11 Middies-MR             47.23      47.72        
 22 Kiendle, Jennifer A       12 CSC-MR                 49.19      47.76        
 23 Grodecki, Natalie         12 IA-MR                  45.58      48.16        
 24 Chase, Christina          12 LBA-MR                 46.37      48.18        
 25 WU, Susan J               11 Abbe Swim Team-MR      44.00      48.61        
 26 O'Neil, Hana              11 Farmingdale-MR         49.31      48.88        
 27 Bonvissuto, Carrie        11 Express Swimming-MR       NT      48.99        
 28 Mallen, Mariana T         12 Express Swimming-MR       NT      49.08        
 29 Balling, Kayla M          11 Farmingdale-MR         48.90      49.12        
 30 Lin, Shirley              12 CIY-MR               2:19.34      49.55        
 31 Cammarosano, Danielle     12 LBA-MR                 49.66      50.09        
 32 Williams, Boo             11 WISC-MR                50.00      50.17        
 33 Wallerstein, Avery L      12 NYCC-MR                57.25      50.83        
 34 Farrell, Greta M          12 OWA-MR                 49.16      51.03        
 35 Joo, Rebecca              11 FLY-MR                 51.39      51.16        
 36 Wan, Sarah S              11 FLY-MR                 54.00      51.24        
 37 Soriano, Thalia G         11 NYCC-MR                57.68      51.90        
 38 Aufort, Kate E            11 WISC-MR                50.00      52.09        
 39 Salem, Marissa            11 LBA-MR                 56.47      52.15        
 40 Sokan, Gabby L            12 NYCC-MR                54.13      53.16        
 41 Ballon, Carmen M          11 Express Swimming-MR    56.09      53.74        
 42 Carle, Victoria E         11 Sachem-MR              58.29      53.76        
 43 Chan, Samantha            11 CIY-MR                 55.67      55.06        
 44 Carmichael-Lopes, Sydni   11 Express Swimming-MR    55.34      55.91        
 45 Lee, Nicole               12 Farmingdale-MR         56.20      55.98        
 46 Nieves, Daniella M        11 WISC-MR              1:00.00      56.15        
 47 Tsai, Ariel Y             11 Sachem-MR            1:04.31      58.35        
 48 Zaffiro, Sabrina A        11 Express Swimming-MR  1:03.43      58.46        
 49 Straub, Jessica           11 Bluefish-MR            58.42      58.77        
 50 Josiah, Katherine M       12 Express Swimming-MR       NT      59.91        
 51 Maroney, Shannon          11 Bscat-MR             1:06.52    1:05.41        
 52 Drexler, Victoria A       11 NYCC-MR              1:09.38    1:05.64        
 -- Beganskas, Andrea A       11 Express Swimming-MR  1:12.36         DQ        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phang, yee Chung          12 Abbe Swim Team-MR    1:29.00    1:29.81        
  2 Danin, Kylie L            12 WISC-MR              1:27.65    1:30.31        
  3 McGrath, Deirdre R        12 Express Swimming-MR  1:36.90    1:32.89        
  4 Thompson, Bebe B          11 Empire-MR            1:32.27    1:33.06        
  5 Nicpon, Catherine         12 LBA-MR               1:40.61    1:34.46        
  6 Schoenfeld, Sarah L       11 North Shore-MR       1:30.78    1:34.59        
  7 Lou, Jessica              12 FLY-MR               1:35.21    1:35.97        
  8 Overeem, Alexa J          11 Bluefish-MR          1:33.70    1:35.98        
  9 Green, Katherine M        12 CSC-MR               1:39.27    1:36.84        
 10 Demerest, Jamie           11 LBA-MR               1:32.79    1:37.37        
 11 McNamara, Alison M        11 Empire-MR            1:29.87    1:37.70        
 12 Schlesinger, Sarah B      11 Empire-MR            1:36.86    1:37.79        
 13 LI, Ien                   12 Express Swimming-MR  1:37.91    1:38.15        
 14 Behnen, Natalie M         11 Empire-MR            1:37.05    1:38.17        
 15 Santore, Lee Ann          12 WISC-MR              1:58.03    1:38.27        
 16 Yu, Dana H                12 Express Swimming-MR  1:34.74    1:38.47        
 17 Kim, Nikkie               12 FLY-MR               1:45.00    1:39.56        
 18 Elwyn, Kitty K            11 Empire-MR            1:36.77    1:39.62        
 19 Du, Irene                 11 FLY-MR               1:39.27    1:40.26        
 20 Poleway, Caroline A       12 Empire-MR            1:34.30    1:40.43        
 21 Nix, Sabine A             11 Empire-MR            1:38.90    1:40.56        
 22 Nagaishi, Ayano           11 Middies-MR           1:45.77    1:41.18        
 23 Kaneko, Stacy C           11 Empire-MR            1:36.35    1:41.52        
 24 Anich, Annabelle K        11 FLY-MR               1:46.00    1:42.72        
 25 Wallerstein, Julia B      12 NYCC-MR              1:50.00    1:43.17        
 26 Redka, Kimberly J         12 IA-MR                1:51.11    1:43.32        
 27 Marasco, Rachel J         12 Express Swimming-MR  1:45.12    1:43.41        
 28 Vasudevan, Arya V         11 Middies-MR           1:40.81    1:43.79        
 29 Bonvissuto, Carrie        11 Express Swimming-MR       NT    1:44.46        
 30 Kozma, Fanni              11 Empire-MR            1:41.33    1:44.68        
 31 LiCausi, Brianna L        11 Bscat-MR             1:56.00    1:45.17        
 32 Chase, Christina          12 LBA-MR               1:43.40    1:45.27        
 33 Dayton, Kyle Anne         11 Bluefish-MR          1:44.11    1:45.51        
 34 O'Sullivan, Raine         12 Empire-MR            1:41.70    1:46.13        
 35 Dunn, Caitlin A           11 Express Swimming-MR  1:48.67    1:46.27        
 36 Kiendle, Jennifer A       12 CSC-MR               1:49.05    1:46.42        
 37 Farrell, Greta M          12 OWA-MR               1:45.84    1:46.80        
 38 Amar, Kelly A             11 Empire-MR            1:47.33    1:47.41        
 39 Crilly, Nicole M          12 Express Swimming-MR  1:49.18    1:48.65        
 40 Lawler, Caitlin           12 Express Swimming-MR  1:52.78    1:48.78        
 41 Barash, Jacqueline        12 LBA-MR               2:03.69    1:49.11        
 42 Chang, Katie              12 Express Swimming-MR  1:45.86    1:49.41        
 43 Wan, Sarah S              11 FLY-MR               1:48.00    1:49.57        
 44 Aufort, Kate E            11 WISC-MR              1:53.47    1:50.39        
 45 Soriano, Thalia G         11 NYCC-MR              2:06.92    1:50.66        
 46 O'Neil, Hana              11 Farmingdale-MR       1:54.49    1:52.38        
 47 Yim, Elizabeth            11 CIY-MR               1:58.85    1:53.10        
 48 DiPaola, Maria            11 CIY-MR               1:58.81    1:53.14        
 49 Williams, Boo             11 WISC-MR              1:59.21    1:53.63        
 50 Palmer, Fiona E           11 Express Swimming-MR  1:52.31    1:53.92        
 51 Sokan, Gabby L            12 NYCC-MR              2:00.11    1:54.04        
 52 Brzoza, Joshua H          11 Sachem-MR            1:50.85    1:55.14        
 53 Schillinger, Ally G       11 Express Swimming-MR       NT    1:56.13        
 54 Wallerstein, Avery L      12 NYCC-MR              1:50.00    1:56.63        
 55 Asanjarani, Ashley S      11 CIY-MR               1:59.36    1:56.99        
 56 Candelora, Melanie D      11 WISC-MR              1:55.00    1:57.05        
 57 Palmeri, Marissa A        12 IA-MR                2:20.09    1:57.33        
 58 Donlevy, Katherine D      12 CIY-MR               1:42.21    1:57.87        
 59 Sager, Alexa M            11 NBS-MR               2:01.31    2:02.34        
 60 Martin, Olivia R          11 CSC-MR               2:07.08    2:02.94        
 61 Bianchi, Caroline M       11 Express Swimming-MR       NT    2:05.55        
 62 Straub, Jessica           11 Bluefish-MR          2:05.38    2:06.08        
 63 Guarnieri, Olivia T       11 Express Swimming-MR  2:08.70    2:06.82        
 64 Zaffiro, Sabrina A        11 Express Swimming-MR  2:15.10    2:10.73        
 65 Tsai, Ariel Y             11 Sachem-MR            2:30.00    2:14.18        
 66 Josiah, Katherine M       12 Express Swimming-MR       NT    2:16.34        
 67 Reddy, Neena              11 Express Swimming-MR  2:21.23    2:27.42        
 -- Singer, Gabrielle J       11 Sachem-MR            2:16.52         DQ        
      Scissors kick
 -- Beganskas, Andrea A       11 Express Swimming-MR  2:40.06         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danin, Kylie L            12 WISC-MR                33.79      32.75        
  2 Poleway, Caroline A       12 Empire-MR              33.40      32.81        
  3 Overeem, Alexa J          11 Bluefish-MR            34.05      33.38        
  4 Nicpon, Catherine         12 LBA-MR                 35.22      33.85        
  5 Wicker, Kelly C           12 Empire-MR              35.72      34.07        
  6 Olazabal, Gabriella       12 LBA-MR                 33.40      34.19        
  7 Santore, Lee Ann          12 WISC-MR                38.81      34.34        
  8 Preiss, Marina C          12 Hurricanes-MR          34.34      34.83        
  9 Tilneac, Stephanie J      11 NYCC-MR                36.84      34.89        
 10 Santos, Olivia J          11 FLY-MR                 35.13      35.29        
 11 Gallagher, Megan E        12 UN-EA-MR               34.23      35.36        
 12 Catano, Tiffany           12 IA-MR                  36.18      35.39        
 13 Thompson, Bebe B          11 Empire-MR              34.67      35.57        
 14 Green, Katherine M        12 CSC-MR                 41.46      35.68        
 15 Palumbo, Jamie N          12 Express Swimming-MR    39.15      36.12        
 16 Harrington, Morgan        11 LBA-MR                 36.82      36.50        
 17 Elwyn, Kitty K            11 Empire-MR              37.89      36.52        
 18 Gomez, Chelsea O          12 NYCC-MR                38.05      36.55        
 19 Hartigan, Kaitlin N       12 Empire-MR              35.80      36.56        
 20 Lynch, Ciaran E           12 North Shore-MR         36.98      36.70        
 21 Schlesinger, Sarah B      11 Empire-MR              36.21      37.07        
 22 McCoy, Brianna            12 CSC-MR                 38.81      37.27        
 23 Safovich, Polina          11 Bscat-MR               36.97      37.57        
 24 McNamara, Alison M        11 Empire-MR              36.54      37.76        
 25 Katchis, Nicole E         11 Empire-MR              37.66      37.79        
 26 Grodecki, Natalie         12 IA-MR                  39.29      38.10        
 27 Giua, Giovanna            12 WISC-MR                38.00      38.13        
 28 Kozma, Fanni              11 Empire-MR              38.94      38.29        
 29 Chen, Julia Y             12 FLY-MR                 39.40      38.34        
 30 Lawler, Caitlin           12 Express Swimming-MR    38.66      38.36        
 31 Yu, Dana H                12 Express Swimming-MR    36.98      38.37        
 32 Najarian, Eleni M         11 Empire-MR              38.32      38.63        
 33 Kiendle, Jennifer A       12 CSC-MR                 41.27      38.65        
 34 Sokan, Gabby L            12 NYCC-MR                42.78      39.29        
 35 Kaneko, Stacy C           11 Empire-MR              38.20      39.50        
 36 Marasco, Rachel J         12 Express Swimming-MR    40.97      39.88        
 37 Aufort, Kate E            11 WISC-MR                41.74      39.97        
 38 Coleman, Mackenzie        11 IA-MR                  41.72      40.63        
 39 Alexander, Hayley M       12 Empire-MR              37.72      40.76        
 40 Amar, Kelly A             11 Empire-MR              38.40      40.84        
 41 Leopizzi, Amanda M        11 Empire-MR              38.73      41.11        
 42 Lou, Jessica              12 FLY-MR                 41.14      41.25        
 43 Balling, Kayla M          11 Farmingdale-MR         40.63      41.33        
 44 Josiah, Katherine M       12 Express Swimming-MR       NT      41.55        
 45 Boyle, Erin               11 IA-MR                  44.56      41.75        
 46 Palmer, Fiona E           11 Express Swimming-MR    40.64      41.94        
 47 Du, Irene                 11 FLY-MR                 42.44      42.01        
 48 Collins, Irene M          12 FLY-MR                 55.00      42.04        
 49 Wallerstein, Avery L      12 NYCC-MR                46.83      42.08        
 50 Demerest, Jamie           11 LBA-MR                 40.24      42.16        
 51 Anich, Annabelle K        11 FLY-MR                 49.53      42.33        
 52 LI, Ien                   12 Express Swimming-MR    43.94      42.81        
 53 Wan, Sarah S              11 FLY-MR                 52.00      42.97        
 54 Nagaishi, Ayano           11 Middies-MR             41.90      43.03        
 55 Vasudevan, Arya V         11 Middies-MR             44.77      43.11        
 56 O'Sullivan, Raine         12 Empire-MR              40.82      43.16        
 57 Behnen, Natalie M         11 Empire-MR              41.30      43.39        
 58 Cammarosano, Danielle     12 LBA-MR                 45.00      43.81        
 59 Barash, Jacqueline        12 LBA-MR                 44.76      44.03        
 60 Schillinger, Ally G       11 Express Swimming-MR    48.72      44.04        
 61 LiCausi, Brianna L        11 Bscat-MR               44.40      44.13        
 62 DiPaola, Maria            11 CIY-MR                 52.14      44.40        
 63 Joo, Rebecca              11 FLY-MR                 56.00      45.14        
 64 Chan, Samantha            11 CIY-MR                 45.31      45.25        
 65 Hartigan, Kiely U         11 Empire-MR              44.32      45.92        
 66 Lee, Nicole               12 Farmingdale-MR         42.94      46.46        
 67 Crilly, Nicole M          12 Express Swimming-MR    45.95      47.13        
 68 Nix, Sabine A             11 Empire-MR              45.02      47.24        
 69 Nieves, Daniella M        11 WISC-MR              1:00.00      47.29        
 70 Martin, Olivia R          11 CSC-MR                 53.15      47.71        
 71 Chase, Christina          12 LBA-MR                 58.36      47.99        
 72 Singer, Gabrielle J       11 Sachem-MR            1:00.00      49.15        
 73 Minetree, Lilah R         11 Hurricanes-MR          50.00      49.86        
 74 Donlevy, Katherine D      12 CIY-MR                 42.81      51.12        
 75 Crocker, Carolyn A        11 Bscat-MR               56.78      52.17        
 76 Maroney, Shannon          11 Bscat-MR               59.18      52.83        
 77 Cuiskelly, PaQuan F       11 UNNYC-MR             1:05.00      53.23        
 78 Guarnieri, Olivia T       11 Express Swimming-MR    55.75      53.54        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poleway, Caroline A       12 Empire-MR            1:13.17    1:15.07        
  2 Olazabal, Gabriella       12 LBA-MR               1:14.97    1:15.72        
  3 Danin, Kylie L            12 WISC-MR              1:19.00    1:15.95        
  4 Thompson, Bebe B          11 Empire-MR            1:16.03    1:18.18        
  5 Green, Katherine M        12 CSC-MR               1:35.35    1:21.18        
  6 Gomez, Chelsea O          12 NYCC-MR              1:21.48    1:21.70        
  7 Schlesinger, Sarah B      11 Empire-MR            1:20.24    1:22.50        
  7 Harrington, Morgan        11 LBA-MR               1:20.53    1:22.50        
  9 Santore, Lee Ann          12 WISC-MR              1:33.87    1:23.01        
 10 Overeem, Alexa J          11 Bluefish-MR          1:20.49    1:23.40        
 11 Catano, Tiffany           12 IA-MR                1:21.88    1:23.42        
 12 McNamara, Alison M        11 Empire-MR            1:21.41    1:23.43        
 13 Santos, Olivia J          11 FLY-MR               1:35.82    1:24.07        
 14 Gallagher, Megan E        12 UN-EA-MR             1:26.74    1:24.75        
 15 Wicker, Kelly C           12 Empire-MR            1:28.12    1:24.87        
 16 Tilneac, Stephanie J      11 NYCC-MR              1:25.78    1:24.90        
 17 Palumbo, Jamie N          12 Express Swimming-MR  1:30.04    1:25.15        
 18 Hartigan, Kaitlin N       12 Empire-MR            1:19.78    1:26.13        
 19 Safovich, Polina          11 Bscat-MR             1:33.28    1:26.96        
 20 Kaneko, Stacy C           11 Empire-MR            1:24.65    1:27.11        
 21 Yu, Dana H                12 Express Swimming-MR  1:31.14    1:27.95        
 22 Coleman, Mackenzie        11 IA-MR                1:29.24    1:30.36        
 23 Giua, Giovanna            12 WISC-MR              1:41.43    1:31.21        
 24 Kozma, Fanni              11 Empire-MR            1:29.81    1:32.44        
 25 Elwyn, Kitty K            11 Empire-MR            1:32.93    1:32.49        
 26 Marasco, Rachel J         12 Express Swimming-MR  1:39.33    1:32.70        
 27 Gardner, Kaitlyn M        12 Empire-MR            1:33.16    1:32.94        
 28 Leopizzi, Amanda M        11 Empire-MR            1:28.58    1:33.50        
 29 Morgan, Alice T           11 NBS-MR               1:34.47    1:34.71        
 30 Sokan, Gabby L            12 NYCC-MR              1:45.37    1:35.46        
 31 Katchis, Nicole E         11 Empire-MR            1:27.80    1:35.49        
 31 Chen, Julia Y             12 FLY-MR               1:31.31    1:35.49        
 33 Collins, Irene M          12 FLY-MR               1:45.00    1:35.63        
 34 Amar, Kelly A             11 Empire-MR            1:30.02    1:35.99        
 35 Josiah, Katherine M       12 Express Swimming-MR       NT    1:36.07        
 36 Aufort, Kate E            11 WISC-MR              1:54.11    1:36.19        
 37 Behnen, Natalie M         11 Empire-MR            1:33.11    1:36.43        
 38 Du, Irene                 11 FLY-MR               1:45.23    1:38.52        
 39 LiCausi, Brianna L        11 Bscat-MR             1:50.00    1:38.69        
 40 Reyes, Kelly              12 FLY-MR                    NT    1:42.44        
 41 O'Sullivan, Raine         12 Empire-MR            1:38.92    1:42.95        
 42 Palmer, Fiona E           11 Express Swimming-MR  1:41.32    1:43.37        
 43 LI, Ien                   12 Express Swimming-MR  1:42.24    1:45.99        
 44 Hartigan, Kiely U         11 Empire-MR            1:46.27    1:46.26        
 45 Mallen, Mariana T         12 Express Swimming-MR       NT    1:49.48        
 46 Nieves, Daniella M        11 WISC-MR              2:00.00    1:50.69        
 47 Chase, Christina          12 LBA-MR               2:10.00    1:51.43        
 48 Yim, Elizabeth            11 CIY-MR               1:54.98    1:52.14        
 49 Carmichael-Lopes, Sydni   11 Express Swimming-MR  1:55.43    2:25.46        
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friese, Brittany M        14 NBS-MR                 28.43      28.71        
  2 Brady, Megan              14 LBA-MR                 28.88      28.92        
  3 Dieterich, Sara D         14 CSC-MR                 29.94      29.78        
  4 Pavek, Marielle E         14 Sachem-MR              29.28      29.88        
  5 Hemp, Alexandra A         13 CSC-MR                 31.58      29.91        
  6 Fabrizio, Jessica M       14 North Shore-MR         30.81      30.83        
  7 Richards, Miranda L       13 IA-MR                  31.92      31.16        
  8 Nash, Jennifer            13 LBA-MR                 31.11      31.19        
  9 Buckley, Taylor A         14 Sachem-MR              30.08      31.32        
 10 Sanacore, Kathryn I       14 Express Swimming-MR    31.80      31.47        
 11 Miller, Emma L            14 FLY-MR                 31.73      31.49        
 12 Flor, Erica M             14 Bluefish-MR            32.24      31.70        
 13 Hovey, Emily K            14 NBS-MR                 32.31      31.83        
 14 Cannon, Kellie            13 LBA-MR                 31.50      31.93        
 15 Young, Kayla M            14 Express Swimming-MR    31.35      31.99        
 16 Mazza, Kimberly J         14 CSC-MR                 33.53      32.32        
 17 Reilly, Samantha K        14 Bluefish-MR            32.30      32.33        
 18 WU, Gloria C              13 Abbe Swim Team-MR      32.00      32.38        
 19 Stanton, Grace S          13 UN-CS-MR               37.48      32.40        
 19 Walsh, Georgina           14 NYCC-MR                32.53      32.40        
 21 Ruvolo, Victoria I        13 Express Swimming-MR    35.65      32.43        
 22 Hao, Amy P                13 FLY-MR                 31.86      32.63        
 23 Yaccarino, Caitlin K      14 Bluefish-MR            32.56      32.95        
 24 Vogel, Nia C              13 Middies-MR             32.21      33.18        
 25 Yanar, Melanie            14 Bluefish-MR            31.98      33.22        
 26 Alton, Erin               13 LBA-MR                 33.28      33.30        
 27 Dreiss, Danielle M        14 Express Swimming-MR    33.68      33.68        
 28 Chow, Laurie              14 Express Swimming-MR    40.51      33.80        
 29 Hodosky, Jessica L        13 CSC-MR                    NT      33.84        
 30 Leung, Iris               14 FLY-MR                 34.14      34.15        
 31 Strehle, Caroline M       14 Bscat-MR               33.50      34.42        
 32 Ni, Patricia              14 Aquaflames-MR          37.00      34.48        
 33 Vizcaino, Kristine J      13 North Shore-MR         32.53      34.83        
 34 Cheung, Shelley           13 CIY-MR                 34.87      35.14        
 35 Toskas, Aerin O           13 CIY-MR                 35.92      35.54        
 36 Walencik, Olivia M        14 OWA-MR                 37.55      35.62        
 37 LiCausi, Jamie L          13 Bscat-MR               36.00      35.68        
 38 Lepera, Alyssa R          13 Bluefish-MR            35.14      35.73        
 39 Ben-Zvi, Leah             14 Aquaflames-MR          38.18      35.82        
 40 Li, Justine               14 Express Swimming-MR    35.63      36.01        
 41 Romero, Sharon D          14 FLY-MR                 36.00      36.55        
 42 O'Brien, Ashley           13 FLY-MR                 37.00      36.94        
 43 Vargas, Clara R           13 FLY-MR                 37.00      36.98        
 44 Chan, Arisa               13 CIY-MR                 37.19      37.00        
 45 Kearns, Bridget M         13 Express Swimming-MR    35.14      37.39        
 46 Waithe, Danielle          13 Express Swimming-MR    38.94      39.48        
 47 Rivera, Alexis            13 Express Swimming-MR    38.92      40.41        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friese, Brittany M        14 NBS-MR                 59.86    1:01.42        
  2 Brady, Megan              14 LBA-MR               1:02.84    1:03.47        
  3 Dieterich, Sara D         14 CSC-MR               1:05.09    1:04.21        
  4 Shipman, Isabel J         13 Empire-MR            1:02.47    1:04.38        
  5 Fabrizio, Jessica M       14 North Shore-MR       1:04.61    1:05.04        
  6 Pavek, Marielle E         14 Sachem-MR            1:03.62    1:05.45        
  7 Marigold, Skye QI         14 Hurricanes-MR        1:04.84    1:06.58        
  8 Susz, Gaby V              13 Empire-MR            1:04.19    1:06.65        
  9 Buckley, Taylor A         14 Sachem-MR            1:05.28    1:07.00        
 10 Cannon, Kellie            13 LBA-MR               1:06.48    1:07.20        
 11 Richards, Miranda L       13 IA-MR                1:09.96    1:08.16        
 12 Suzuka, Shieri            14 Empire-MR            1:03.98    1:08.18        
 13 Lane, Kristin M           14 Empire-MR            1:05.59    1:08.21        
 14 Ebratt, Nicole E          14 Empire-MR            1:08.64    1:08.47        
 15 Henderson, Emma D         14 IA-MR                1:09.14    1:08.78        
 16 Clark, Sam P              13 Empire-MR            1:04.98    1:09.10        
 17 Ingram, Alaina M          14 IA-MR                1:10.03    1:09.73        
 18 Becerra, Lauren M         14 Middies-MR           1:09.07    1:09.87        
 18 Barcklow, Gabrielle       14 Express Swimming-MR  1:09.38    1:09.87        
 20 Quinn, Kelly A            13 Express Swimming-MR  1:15.81    1:10.29        
 21 Hemp, Alexandra A         13 CSC-MR               1:10.74    1:10.37        
 22 Miller, Emma L            14 FLY-MR               1:12.12    1:10.55        
 23 Mazza, Kimberly J         14 CSC-MR               1:13.00    1:10.78        
 24 Yaccarino, Caitlin K      14 Bluefish-MR          1:09.67    1:10.96        
 25 Tanner, Natalie J         14 Empire-MR            1:06.10    1:11.09        
 26 Flor, Erica M             14 Bluefish-MR          1:10.41    1:11.37        
 27 Vogel, Nia C              13 Middies-MR           1:09.84    1:11.55        
 28 Yanar, Melanie            14 Bluefish-MR          1:11.35    1:11.66        
 29 Sanacore, Kathryn I       14 Express Swimming-MR  1:13.82    1:11.73        
 30 Ruvolo, Victoria I        13 Express Swimming-MR  1:12.45    1:11.92        
 31 Giraldo, Daniela          14 FLY-MR               1:07.51    1:12.60        
 32 Walsh, Georgina           14 NYCC-MR              1:18.45    1:12.65        
 33 Latino, Danielle E        14 Empire-MR            1:08.38    1:12.69        
 34 Gundersen, Laura C        14 Hurricanes-MR        1:17.00    1:12.87        
 35 Ostertag, Elizabeth M     14 Empire-MR            1:08.01    1:13.06        
 35 Reilly, Samantha K        14 Bluefish-MR          1:09.82    1:13.06        
 37 Vizcaino, Kristine J      13 North Shore-MR       1:12.10    1:13.56        
 38 Alton, Erin               13 LBA-MR               1:13.46    1:13.89        
 38 Patapis, Melanie A        14 UN-YM-MR             1:17.43    1:13.89        
 40 Brown, Je'lyn M           13 Empire-MR            1:13.73    1:14.29        
 40 Stanton, Grace S          13 UN-CS-MR             1:22.15    1:14.29        
 42 Gallagher, Molly A        14 UN-EA-MR             1:12.00    1:14.49        
 43 DiPaola, Emily F          14 CIY-MR               1:16.04    1:14.85        
 44 Dowd, Brenna              13 Sachem-MR            1:14.37    1:15.22        
 44 Roche, Bridget M          13 IA-MR                1:14.20    1:15.22        
 46 Leung, Iris               14 FLY-MR               1:15.59    1:15.32        
 47 Balderes, Olivia A        13 NYCC-MR              1:14.62    1:15.60        
 48 Hodosky, Jessica L        13 CSC-MR               1:12.68    1:15.83        
 49 Strehle, Caroline M       14 Bscat-MR             1:20.09    1:16.24        
 50 Lepera, Alyssa R          13 Bluefish-MR          1:16.62    1:16.84        
 51 Rodriguez, Haley H        13 Empire-MR            1:18.26    1:17.59        
 52 Freitag, Jamie            14 Sachem-MR            1:18.28    1:17.82        
 53 LiCausi, Jamie L          13 Bscat-MR             1:22.00    1:18.26        
 54 Carmi, Christina          14 Bluefish-MR          1:15.77    1:18.37        
 55 Corso, Anna L             14 IA-MR                1:16.64    1:19.13        
 56 Noonan, Kristen N         13 Express Swimming-MR  1:17.78    1:19.24        
 57 Gorgano, Lauren M         13 CSC-MR               1:20.03    1:20.06        
 58 Trivino, Ana              13 FLY-MR               1:13.96    1:20.19        
 59 Cheung, Shelley           13 CIY-MR               1:16.62    1:20.39        
 60 Walencik, Olivia M        14 OWA-MR               1:25.45    1:20.77        
 61 Romero, Sharon D          14 FLY-MR               1:30.00    1:22.86        
 62 Kearns, Bridget M         13 Express Swimming-MR  1:21.39    1:25.30        
 63 Etienne, Christina        13 NYCC-MR              1:30.81    1:25.50        
 64 Taylor, Andrea M          13 IA-MR                1:29.25    1:27.53        
 65 Dwarica, Tyla K           13 NYCC-MR              1:30.77    1:31.50        
 66 Rivera, Alexis            13 Express Swimming-MR  1:35.31    1:34.01        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friese, Brittany M        14 NBS-MR               2:06.87    2:10.97        
                1:04.18   2:10.97 (1:06.79)                                        
  2 Fulenwider, Melissa F     14 Empire-MR            2:12.04    2:14.39        
                1:04.58   2:14.39 (1:09.81)                                        
  3 Fabrizio, Jessica M       14 North Shore-MR       2:18.10    2:18.17        
                1:06.08   2:18.17 (1:12.09)                                        
  4 Shipman, Isabel J         13 Empire-MR            2:12.83    2:18.49        
                1:06.86   2:18.49 (1:11.63)                                        
  5 Dieterich, Sara D         14 CSC-MR               2:20.63    2:19.09        
                1:07.73   2:19.09 (1:11.36)                                        
  6 Brady, Megan              14 LBA-MR               2:13.61    2:19.91        
                1:06.44   2:19.91 (1:13.47)                                        
  7 Cannon, Kellie            13 LBA-MR               2:23.96    2:23.28        
                1:09.94   2:23.28 (1:13.34)                                        
  8 Buckley, Taylor A         14 Sachem-MR            2:20.07    2:23.98        
                1:10.38   2:23.98 (1:13.60)                                        
  9 Lane, Kristin M           14 Empire-MR            2:18.44    2:24.73        
                1:10.25   2:24.73 (1:14.48)                                        
 10 Pavek, Marielle E         14 Sachem-MR            2:24.85    2:25.11        
                1:11.63   2:25.11 (1:13.48)                                        
 11 Young, Kayla M            14 Express Swimming-MR  2:28.48    2:25.44        
                1:09.90   2:25.44 (1:15.54)                                        
 12 Kanim, Callie H           13 Middies-MR           2:24.08    2:26.13        
                1:11.36   2:26.13 (1:14.77)                                        
 13 Tanner, Natalie J         14 Empire-MR            2:22.21    2:26.56        
                1:12.28   2:26.56 (1:14.28)                                        
 14 Suzuka, Shieri            14 Empire-MR            2:16.87    2:27.65        
                1:11.48   2:27.65 (1:16.17)                                        
 15 Ebratt, Nicole E          14 Empire-MR            2:24.26    2:28.92        
                1:13.24   2:28.92 (1:15.68)                                        
 16 Latino, Danielle E        14 Empire-MR            2:29.14    2:28.97        
                1:12.54   2:28.97 (1:16.43)                                        
 17 Clark, Sam P              13 Empire-MR            2:24.85    2:29.71        
                1:13.53   2:29.71 (1:16.18)                                        
 18 Richards, Miranda L       13 IA-MR                2:30.96    2:30.11        
                1:12.70   2:30.11 (1:17.41)                                        
 19 Hao, Amy P                13 FLY-MR               2:33.84    2:30.25        
                1:13.52   2:30.25 (1:16.73)                                        
 20 Henderson, Emma D         14 IA-MR                2:35.57    2:30.43        
                1:11.32   2:30.43 (1:19.11)                                        
 21 Miller, Emma L            14 FLY-MR               2:36.35    2:35.30        
                1:17.60   2:35.30 (1:17.70)                                        
 22 Vogel, Nia C              13 Middies-MR           2:31.43    2:35.41        
                1:14.33   2:35.41 (1:21.08)                                        
 23 Walsh, Georgina           14 NYCC-MR              2:37.67    2:35.70        
                1:14.75   2:35.70 (1:20.95)                                        
 24 Yaccarino, Caitlin K      14 Bluefish-MR          2:47.01    2:35.89        
                1:17.09   2:35.89 (1:18.80)                                        
 25 Decrem, Nicole H          13 Empire-MR            2:36.72    2:36.39        
                1:15.46   2:36.39 (1:20.93)                                        
 26 Gallagher, Molly A        14 UN-EA-MR             2:39.58    2:37.19        
                1:15.93   2:37.19 (1:21.26)                                        
 27 Dreiss, Danielle M        14 Express Swimming-MR  2:40.53    2:37.70        
                1:17.85   2:37.70 (1:19.85)                                        
 28 Stanton, Grace S          13 UN-CS-MR             3:03.60    2:38.04        
                1:15.10   2:38.04 (1:22.94)                                        
 29 Ruvolo, Victoria I        13 Express Swimming-MR  2:37.65    2:38.29        
                1:17.96   2:38.29 (1:20.33)                                        
 30 Mazza, Kimberly J         14 CSC-MR               2:35.30    2:38.84        
                1:16.94   2:38.84 (1:21.90)                                        
 31 Hemp, Alexandra A         13 CSC-MR               2:36.66    2:40.72        
                1:17.91   2:40.72 (1:22.81)                                        
 32 Sanacore, Kathryn I       14 Express Swimming-MR  2:35.54    2:40.83        
                1:16.68   2:40.83 (1:24.15)                                        
 33 Hodosky, Jessica L        13 CSC-MR               2:47.98    2:42.08        
 34 Brown, Je'lyn M           13 Empire-MR            2:43.04    2:42.19        
                1:19.00   2:42.19 (1:23.19)                                        
 35 Lepera, Alyssa R          13 Bluefish-MR          2:45.35    2:42.98        
                1:20.10   2:42.98 (1:22.88)                                        
 36 Alton, Erin               13 LBA-MR               2:39.29    2:44.36        
                1:20.45   2:44.36 (1:23.91)                                        
 37 Rodriguez, Haley H        13 Empire-MR            2:49.29    2:45.35        
                1:21.89   2:45.35 (1:23.46)                                        
 38 Strehle, Caroline M       14 Bscat-MR             2:50.00    2:45.86        
                1:20.62   2:45.86 (1:25.24)                                        
 39 Balderes, Olivia A        13 NYCC-MR              2:40.00    2:46.58        
                1:19.51   2:46.58 (1:27.07)                                        
 40 LiCausi, Jamie L          13 Bscat-MR             2:51.77    2:49.55        
                1:18.84   2:49.55 (1:30.71)                                        
 41 Chow, Laurie              14 Express Swimming-MR  2:58.76    2:49.85        
                1:19.76   2:49.85 (1:30.09)                                        
 42 Leung, Iris               14 FLY-MR               2:48.28    2:50.40        
                1:21.21   2:50.40 (1:29.19)                                        
 43 Cheung, Shelley           13 CIY-MR               2:51.80    2:57.70        
                1:24.16   2:57.70 (1:33.54)                                        
 44 O'Brien, Ashley           13 FLY-MR               3:00.00    2:58.64        
                1:22.98   2:58.64 (1:35.66)                                        
 45 Chan, Arisa               13 CIY-MR               2:59.66    3:00.67        
                1:25.72   3:00.67 (1:34.95)                                        
 46 Kearns, Bridget M         13 Express Swimming-MR  2:57.52    3:02.41        
                1:25.65   3:02.41 (1:36.76)                                        
 47 Walencik, Olivia M        14 OWA-MR               2:58.45    3:02.64        
                1:27.40   3:02.64 (1:35.24)                                        
 48 Romero, Sharon D          14 FLY-MR               3:30.00    3:07.54        
                1:29.02   3:07.54 (1:38.52)                                        
 49 Waithe, Danielle          13 Express Swimming-MR  3:27.78    3:15.58        
                1:33.68   3:15.58 (1:41.90)                                        
 50 Etienne, Christina        13 NYCC-MR              3:34.56    3:17.16        
                1:33.76   3:17.16 (1:43.40)                                        
 51 Vargas, Clara R           13 FLY-MR               2:55.00    3:32.75        
                1:32.46   3:32.75 (2:00.29)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friese, Brittany M        14 NBS-MR               1:10.64    1:12.79        
  2 Dieterich, Sara D         14 CSC-MR               1:12.43    1:13.29        
  3 Hovey, Emily K            14 NBS-MR               1:08.10    1:13.76        
  4 Brady, Megan              14 LBA-MR               1:12.80    1:16.37        
  5 Suzuka, Shieri            14 Empire-MR            1:06.81    1:17.60        
  6 Miller, Emma L            14 FLY-MR               1:17.15    1:17.96        
  7 Cannon, Kellie            13 LBA-MR               1:15.63    1:18.40        
  8 Reilly, Samantha K        14 Bluefish-MR          1:16.36    1:18.69        
  9 Henderson, Emma D         14 IA-MR                1:18.53    1:19.25        
 10 Flor, Erica M             14 Bluefish-MR          1:15.24    1:19.62        
 11 Marigold, Skye QI         14 Hurricanes-MR        1:18.99    1:19.63        
 12 Clark, Sam P              13 Empire-MR            1:09.71    1:20.00        
 13 Pavek, Marielle E         14 Sachem-MR            1:18.32    1:20.06        
 14 Richards, Miranda L       13 IA-MR                1:20.17    1:20.46        
 15 Susz, Gaby V              13 Empire-MR            1:11.55    1:20.47        
 16 Ingram, Alaina M          14 IA-MR                1:20.37    1:21.24        
 17 Vizcaino, Kristine J      13 North Shore-MR       1:19.49    1:21.88        
 18 Ebratt, Nicole E          14 Empire-MR            1:17.33    1:22.63        
 19 Strehle, Caroline M       14 Bscat-MR             1:34.00    1:22.65        
 20 Walsh, Georgina           14 NYCC-MR              1:20.48    1:22.70        
 21 Nash, Jennifer            13 LBA-MR               1:18.19    1:22.79        
 22 Lepera, Alyssa R          13 Bluefish-MR          1:23.82    1:23.52        
 23 Tanner, Natalie J         14 Empire-MR            1:18.28    1:24.08        
 24 Shipman, Isabel J         13 Empire-MR            1:19.77    1:24.38        
 25 Becerra, Lauren M         14 Middies-MR           1:20.03    1:25.20        
 26 Gallagher, Molly A        14 UN-EA-MR             1:22.67    1:25.41        
 27 Barcklow, Gabrielle       14 Express Swimming-MR  1:24.84    1:25.45        
 28 Balderes, Olivia A        13 NYCC-MR              1:21.15    1:25.52        
 29 Ruvolo, Victoria I        13 Express Swimming-MR  1:24.53    1:25.75        
 30 Roche, Bridget M          13 IA-MR                1:24.88    1:26.72        
 31 Trivino, Ana              13 FLY-MR               1:24.93    1:26.77        
 32 Cheung, Shelley           13 CIY-MR               1:24.36    1:26.94        
 33 Lane, Kristin M           14 Empire-MR            1:20.59    1:27.42        
 34 Rodriguez, Haley H        13 Empire-MR            1:23.88    1:27.68        
 35 Mazza, Kimberly J         14 CSC-MR               1:27.97    1:28.20        
 36 Noonan, Kristen N         13 Express Swimming-MR  1:43.74    1:28.70        
 37 Hodosky, Jessica L        13 CSC-MR               1:26.20    1:28.83        
 38 LiCausi, Jamie L          13 Bscat-MR             1:30.73    1:28.94        
 39 DiPaola, Emily F          14 CIY-MR               1:30.07    1:29.82        
 40 Patapis, Melanie A        14 UN-YM-MR             1:28.74    1:29.86        
 41 Carmi, Christina          14 Bluefish-MR          1:22.20    1:30.02        
 42 Leung, Iris               14 FLY-MR               1:28.26    1:30.77        
 43 Freitag, Jamie            14 Sachem-MR            1:27.54    1:30.81        
 44 Alton, Erin               13 LBA-MR               1:25.09    1:32.18        
 45 Brown, Je'lyn M           13 Empire-MR            1:31.55    1:36.38        
 46 Gorgano, Lauren M         13 CSC-MR               1:36.67    1:36.43        
 47 Taylor, Andrea M          13 IA-MR                1:41.49    1:36.45        
 48 Gundersen, Laura C        14 Hurricanes-MR        1:22.00    1:36.73        
 49 Walencik, Olivia M        14 OWA-MR               1:35.79    1:36.95        
 50 Dwarica, Tyla K           13 NYCC-MR              1:43.26    1:38.45        
 51 Romero, Sharon D          14 FLY-MR               1:47.00    1:42.66        
 52 Kearns, Bridget M         13 Express Swimming-MR  1:39.75    1:44.09        
 -- Rivera, Alexis            13 Express Swimming-MR  1:56.35         DQ        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hovey, Emily K            14 NBS-MR               2:24.49    2:37.08        
                1:17.71   2:37.08 (1:19.37)                                        
  2 Dieterich, Sara D         14 CSC-MR               2:37.37    2:37.35        
                1:16.13   2:37.35 (1:21.22)                                        
  3 Cannon, Kellie            13 LBA-MR               2:40.55    2:42.22        
                1:20.38   2:42.22 (1:21.84)                                        
  4 Kanim, Callie H           13 Middies-MR           2:35.60    2:42.23        
                1:19.80   2:42.23 (1:22.43)                                        
  5 Suzuka, Shieri            14 Empire-MR            2:35.82    2:42.27        
                1:20.67   2:42.27 (1:21.60)                                        
  6 Fulenwider, Melissa F     14 Empire-MR            2:38.38    2:43.24        
                1:18.45   2:43.24 (1:24.79)                                        
  7 Brady, Megan              14 LBA-MR               2:35.60    2:43.42        
                1:20.37   2:43.42 (1:23.05)                                        
  8 Miller, Emma L            14 FLY-MR               2:48.13    2:46.55        
                1:23.69   2:46.55 (1:22.86)                                        
  9 Flor, Erica M             14 Bluefish-MR          2:43.67    2:46.72        
                1:22.68   2:46.72 (1:24.04)                                        
 10 Reilly, Samantha K        14 Bluefish-MR          2:46.65    2:49.62        
                1:23.48   2:49.62 (1:26.14)                                        
 11 Walsh, Georgina           14 NYCC-MR              2:41.00    2:49.84        
                1:21.83   2:49.84 (1:28.01)                                        
 12 Tanner, Natalie J         14 Empire-MR            2:47.78    2:50.60        
                1:24.70   2:50.60 (1:25.90)                                        
 13 Henderson, Emma D         14 IA-MR                2:49.82    2:51.51        
                1:24.09   2:51.51 (1:27.42)                                        
 14 Clark, Sam P              13 Empire-MR            2:34.23    2:51.73        
                1:23.78   2:51.73 (1:27.95)                                        
 15 Richards, Miranda L       13 IA-MR                2:50.78    2:52.38        
                1:24.27   2:52.38 (1:28.11)                                        
 16 Nash, Jennifer            13 LBA-MR               2:46.97    2:52.87        
                1:27.39   2:52.87 (1:25.48)                                        
 17 Vizcaino, Kristine J      13 North Shore-MR       2:48.44    2:54.89        
                1:25.85   2:54.89 (1:29.04)                                        
 18 Ebratt, Nicole E          14 Empire-MR            2:42.30    2:55.05        
                1:26.70   2:55.05 (1:28.35)                                        
 19 Decrem, Nicole H          13 Empire-MR            2:52.10    2:57.75        
                1:26.93   2:57.75 (1:30.82)                                        
 20 Shipman, Isabel J         13 Empire-MR            2:42.17    2:57.79        
                1:27.44   2:57.79 (1:30.35)                                        
 21 Rodriguez, Haley H        13 Empire-MR            2:57.97    2:58.57        
                1:28.20   2:58.57 (1:30.37)                                        
 22 Lane, Kristin M           14 Empire-MR            2:48.72    3:00.64        
                1:29.06   3:00.64 (1:31.58)                                        
 23 Balderes, Olivia A        13 NYCC-MR              2:45.00    3:01.57        
                1:27.25   3:01.57 (1:34.32)                                        
 24 Strehle, Caroline M       14 Bscat-MR             3:06.62    3:02.18        
                1:29.40   3:02.18 (1:32.78)                                        
 25 Gallagher, Molly A        14 UN-EA-MR             2:47.00    3:03.43        
                1:29.71   3:03.43 (1:33.72)                                        
 26 Latino, Danielle E        14 Empire-MR            2:49.30    3:03.61        
                1:29.67   3:03.61 (1:33.94)                                        
 27 LiCausi, Jamie L          13 Bscat-MR             2:58.00    3:07.53        
                1:30.96   3:07.53 (1:36.57)                                        
 28 Mazza, Kimberly J         14 CSC-MR               3:14.40    3:07.74        
                1:32.21   3:07.74 (1:35.53)                                        
 29 Toskas, Aerin O           13 CIY-MR               2:25.78    3:09.60        
                1:30.88   3:09.60 (1:38.72)                                        
 30 Hodosky, Jessica L        13 CSC-MR                    NT    3:09.98        
                1:30.56   3:09.98 (1:39.42)                                        
 31 Sanacore, Kathryn I       14 Express Swimming-MR  3:07.71    3:11.92        
                1:32.71   3:11.92 (1:39.21)                                        
 32 Alton, Erin               13 LBA-MR               3:01.11    3:14.54        
                1:35.60   3:14.54 (1:38.94)                                        
 33 Leung, Iris               14 FLY-MR               3:16.79    3:16.82        
                1:33.04   3:16.82 (1:43.78)                                        
 34 Dreiss, Danielle M        14 Express Swimming-MR  3:21.32    3:21.46        
                1:36.92   3:21.46 (1:44.54)                                        
 35 Ben-Zvi, Leah             14 Aquaflames-MR        3:10.00    3:22.06        
                1:36.16   3:22.06 (1:45.90)                                        
 36 Brown, Je'lyn M           13 Empire-MR            3:10.00    3:27.90        
                1:40.88   3:27.90 (1:47.02)                                        
 37 Ni, Patricia              14 Aquaflames-MR        2:55.00    3:29.51        
                3:31.59         3:29.51 ( )                                        
 38 Rivera, Alexis            13 Express Swimming-MR  4:08.72    4:22.74        
                2:06.60   4:22.74 (2:16.14)                                        
 -- Chan, Arisa               13 CIY-MR               3:01.78         DQ        
      Not on back off wall
                1:37.94        DQ (1:41.88)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fulenwider, Melissa F     14 Empire-MR            1:16.43    1:19.26        
  2 Fabrizio, Jessica M       14 North Shore-MR       1:21.99    1:24.70        
  3 Latino, Danielle E        14 Empire-MR            1:22.74    1:26.37        
  4 Hao, Amy P                13 FLY-MR               1:26.27    1:27.40        
  5 Hovey, Emily K            14 NBS-MR               1:19.86    1:27.60        
  6 Reilly, Samantha K        14 Bluefish-MR          1:25.95    1:27.66        
  7 Vizcaino, Kristine J      13 North Shore-MR       1:27.91    1:29.59        
  8 Yaccarino, Caitlin K      14 Bluefish-MR          1:26.49    1:29.92        
  9 Tanner, Natalie J         14 Empire-MR            1:23.75    1:30.35        
 10 Buckley, Taylor A         14 Sachem-MR            1:25.50    1:30.51        
 11 Shipman, Isabel J         13 Empire-MR            1:32.00    1:31.18        
 12 Clark, Sam P              13 Empire-MR            1:25.29    1:31.33        
 13 Suzuka, Shieri            14 Empire-MR            1:21.86    1:31.81        
 14 Etienne, Christina        13 NYCC-MR              1:30.77    1:32.03        
 15 Vogel, Nia C              13 Middies-MR           1:28.81    1:32.17        
 16 Pavek, Marielle E         14 Sachem-MR            1:27.63    1:32.28        
 17 Nash, Jennifer            13 LBA-MR               1:28.05    1:32.51        
 18 WU, Gloria C              13 Abbe Swim Team-MR    1:32.00    1:32.86        
 19 Hemp, Alexandra A         13 CSC-MR               1:31.94    1:32.92        
 20 Flor, Erica M             14 Bluefish-MR          1:28.30    1:34.00        
 21 Yanar, Melanie            14 Bluefish-MR          1:30.83    1:34.38        
 22 Brown, Je'lyn M           13 Empire-MR            1:24.41    1:34.50        
 23 Kanim, Callie H           13 Middies-MR           1:34.70    1:34.86        
 24 Decrem, Nicole H          13 Empire-MR            1:34.94    1:35.99        
 25 Ebratt, Nicole E          14 Empire-MR            1:31.41    1:37.33        
 26 Cheung, Shelley           13 CIY-MR               1:37.57    1:37.85        
 27 Stanton, Grace S          13 UN-CS-MR             2:13.32    1:38.34        
 28 Lane, Kristin M           14 Empire-MR            1:34.40    1:38.44        
 29 Gallagher, Molly A        14 UN-EA-MR             1:34.00    1:39.99        
 30 Li, Justine               14 Express Swimming-MR  1:46.03    1:40.25        
 31 Dreiss, Danielle M        14 Express Swimming-MR  1:36.54    1:40.95        
 32 Balderes, Olivia A        13 NYCC-MR              1:38.04    1:41.24        
 33 Lepera, Alyssa R          13 Bluefish-MR          1:42.85    1:41.72        
 34 Toskas, Aerin O           13 CIY-MR               1:54.81    1:41.91        
 35 Ruvolo, Victoria I        13 Express Swimming-MR  1:40.09    1:43.90        
 36 Chow, Laurie              14 Express Swimming-MR  1:46.31    1:43.96        
 37 Walencik, Olivia M        14 OWA-MR               1:44.77    1:44.59        
 38 Rodriguez, Haley H        13 Empire-MR            1:44.26    1:47.04        
 39 O'Brien, Ashley           13 FLY-MR               1:53.67    1:58.13        
 40 Waithe, Danielle          13 Express Swimming-MR  1:54.80    1:59.00        
 41 Kearns, Bridget M         13 Express Swimming-MR  2:03.95    2:07.67        
 42 Rivera, Alexis            13 Express Swimming-MR  2:09.52    2:09.45        
 43 Vargas, Clara R           13 FLY-MR               1:50.00    2:29.42        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fabrizio, Jessica M       14 North Shore-MR       2:56.64    2:56.95        
                1:24.43   2:56.95 (1:32.52)                                        
  2 Latino, Danielle E        14 Empire-MR            2:58.58    2:59.93        
                1:26.71   2:59.93 (1:33.22)                                        
  3 Hovey, Emily K            14 NBS-MR               2:49.83    3:06.45        
                1:29.70   3:06.45 (1:36.75)                                        
  4 Buckley, Taylor A         14 Sachem-MR            3:09.03    3:09.64        
                1:33.37   3:09.64 (1:36.27)                                        
  5 Ostertag, Elizabeth M     14 Empire-MR            2:57.64    3:10.71        
                1:29.09   3:10.71 (1:41.62)                                        
  6 Tanner, Natalie J         14 Empire-MR            3:00.20    3:10.77        
                1:32.50   3:10.77 (1:38.27)                                        
  7 Vogel, Nia C              13 Middies-MR           3:06.36    3:13.21        
                1:32.21   3:13.21 (1:41.00)                                        
  8 Vizcaino, Kristine J      13 North Shore-MR       3:11.95    3:14.91        
                1:33.66   3:14.91 (1:41.25)                                        
  9 Quinn, Kelly A            13 Express Swimming-MR  3:16.31    3:14.92        
                1:32.97   3:14.92 (1:41.95)                                        
 10 Nash, Jennifer            13 LBA-MR               3:09.50    3:15.74        
                1:36.74   3:15.74 (1:39.00)                                        
 11 Clark, Sam P              13 Empire-MR            3:00.58    3:16.42        
                1:33.58   3:16.42 (1:42.84)                                        
 12 Etienne, Christina        13 NYCC-MR              3:15.00    3:17.04        
                1:35.21   3:17.04 (1:41.83)                                        
 13 Walsh, Georgina           14 NYCC-MR              3:10.00    3:17.72        
                1:35.00   3:17.72 (1:42.72)                                        
 14 Hemp, Alexandra A         13 CSC-MR               3:23.38    3:21.60        
                1:39.13   3:21.60 (1:42.47)                                        
 15 Brown, Je'lyn M           13 Empire-MR            3:12.17    3:24.56        
                1:37.90   3:24.56 (1:46.66)                                        
 16 Becerra, Lauren M         14 Middies-MR           3:15.33    3:24.97        
                1:38.32   3:24.97 (1:46.65)                                        
 17 Stanton, Grace S          13 UN-CS-MR                  NT    3:27.64        
                1:38.45   3:27.64 (1:49.19)                                        
 18 Gallagher, Molly A        14 UN-EA-MR             3:25.00    3:32.73        
                1:40.62   3:32.73 (1:52.11)                                        
 19 Taylor, Andrea M          13 IA-MR                3:48.24    3:41.72        
                1:44.02   3:41.72 (1:57.70)                                        
 -- Walencik, Olivia M        14 OWA-MR               3:15.75         DQ        
                1:45.55        DQ (1:56.98)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friese, Brittany M        14 NBS-MR               1:07.64    1:08.64        
  2 Yanar, Melanie            14 Bluefish-MR          1:12.35    1:14.18        
  3 Giraldo, Daniela          14 FLY-MR               1:13.89    1:16.34        
  4 Pavek, Marielle E         14 Sachem-MR            1:13.65    1:17.17        
  5 Buckley, Taylor A         14 Sachem-MR            1:13.37    1:18.30        
  6 Latino, Danielle E        14 Empire-MR            1:15.85    1:18.60        
  7 Quinn, Kelly A            13 Express Swimming-MR  1:18.25    1:20.62        
  8 Richards, Miranda L       13 IA-MR                1:18.60    1:21.03        
  9 Suzuka, Shieri            14 Empire-MR            1:08.63    1:21.42        
 10 Vogel, Nia C              13 Middies-MR           1:18.86    1:21.56        
 11 Lane, Kristin M           14 Empire-MR            1:19.83    1:22.95        
 12 Marigold, Skye QI         14 Hurricanes-MR        1:15.15    1:22.96        
 13 Susz, Gaby V              13 Empire-MR            1:16.01    1:23.93        
 14 Shipman, Isabel J         13 Empire-MR            1:20.54    1:25.46        
 15 Hemp, Alexandra A         13 CSC-MR               1:25.17    1:25.69        
 16 Barcklow, Gabrielle       14 Express Swimming-MR  1:20.73    1:27.10        
 17 Ebratt, Nicole E          14 Empire-MR            1:19.18    1:28.51        
 18 Ostertag, Elizabeth M     14 Empire-MR            1:19.30    1:29.74        
 19 Miller, Emma L            14 FLY-MR               1:27.81    1:30.23        
 20 Sanacore, Kathryn I       14 Express Swimming-MR  1:26.21    1:31.98        
 21 Rodriguez, Haley H        13 Empire-MR            1:33.03    1:32.52        
 22 Trivino, Ana              13 FLY-MR               1:26.79    1:33.52        
 23 DiPaola, Emily F          14 CIY-MR               1:28.56    1:34.73        
 24 Patapis, Melanie A        14 UN-YM-MR             1:32.48    1:38.22        
 25 Leung, Iris               14 FLY-MR               1:38.92    1:40.13        
 26 Dowd, Brenna              13 Sachem-MR            1:42.62    1:41.43        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friese, Brittany M        14 NBS-MR               2:20.75    2:27.00        
                1:10.22   2:27.00 (1:16.78)                                        
  2 Young, Kayla M            14 Express Swimming-MR  2:41.85    2:43.62        
                1:15.69   2:43.62 (1:27.93)                                        
  3 Li, Justine               14 Express Swimming-MR  3:12.28    3:19.98        
                1:27.19   3:19.98 (1:52.79)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hovey, Emily K            14 NBS-MR               2:36.20    2:39.50        
                1:15.50   2:39.50 (1:24.00)                                        
  2 Fabrizio, Jessica M       14 North Shore-MR       2:38.31    2:39.89        
                1:19.86   2:39.89 (1:20.03)                                        
  3 Brady, Megan              14 LBA-MR               2:39.02    2:43.22        
                1:18.98   2:43.22 (1:24.24)                                        
  4 Nash, Jennifer            13 LBA-MR               2:45.47    2:49.39        
                1:24.56   2:49.39 (1:24.83)                                        
  5 Henderson, Emma D         14 IA-MR                2:49.76    2:50.20        
                1:21.73   2:50.20 (1:28.47)                                        
  6 Cannon, Kellie            13 LBA-MR               2:50.22    2:50.32        
                1:19.99   2:50.32 (1:30.33)                                        
  7 Ingram, Alaina M          14 IA-MR                2:52.45    2:52.26        
                1:23.43   2:52.26 (1:28.83)                                        
  8 Giraldo, Daniela          14 FLY-MR               2:47.88    2:52.34        
                1:20.93   2:52.34 (1:31.41)                                        
  9 Quinn, Kelly A            13 Express Swimming-MR  3:03.73    2:53.95        
                1:22.83   2:53.95 (1:31.12)                                        
 10 Flor, Erica M             14 Bluefish-MR          2:53.44    2:55.89        
                1:25.26   2:55.89 (1:30.63)                                        
 11 Reilly, Samantha K        14 Bluefish-MR          3:13.49    2:59.40        
                1:27.85   2:59.40 (1:31.55)                                        
 12 Yanar, Melanie            14 Bluefish-MR          2:55.29    3:00.48        
                1:20.55   3:00.48 (1:39.93)                                        
 13 Balderes, Olivia A        13 NYCC-MR              3:11.00    3:04.70        
                1:25.61   3:04.70 (1:39.09)                                        
 14 Strehle, Caroline M       14 Bscat-MR             3:09.69    3:05.05        
                1:27.74   3:05.05 (1:37.31)                                        
 15 Barcklow, Gabrielle       14 Express Swimming-MR  2:51.48    3:05.78        
                1:27.32   3:05.78 (1:38.46)                                        
 16 Mazza, Kimberly J         14 CSC-MR               3:00.76    3:05.91        
                1:30.18   3:05.91 (1:35.73)                                        
 17 Lepera, Alyssa R          13 Bluefish-MR          3:02.27    3:06.14        
                1:29.68   3:06.14 (1:36.46)                                        
 18 Ruvolo, Victoria I        13 Express Swimming-MR  3:00.00    3:06.20        
                1:31.97   3:06.20 (1:34.23)                                        
 19 Roche, Bridget M          13 IA-MR                3:07.55    3:06.31        
                1:30.73   3:06.31 (1:35.58)                                        
 20 Yaccarino, Caitlin K      14 Bluefish-MR          3:35.44    3:07.73        
                1:34.25   3:07.73 (1:33.48)                                        
 21 LiCausi, Jamie L          13 Bscat-MR             3:13.37    3:09.13        
                1:29.22   3:09.13 (1:39.91)                                        
 22 Alton, Erin               13 LBA-MR               3:05.43    3:09.92        
                1:32.77   3:09.92 (1:37.15)                                        
 23 Hodosky, Jessica L        13 CSC-MR               3:11.45    3:10.29        
                1:28.64   3:10.29 (1:41.65)                                        
 24 Sanacore, Kathryn I       14 Express Swimming-MR  3:01.58    3:10.81        
                1:29.47   3:10.81 (1:41.34)                                        
 25 Cheung, Shelley           13 CIY-MR               3:24.95    3:12.11        
                1:34.33   3:12.11 (1:37.78)                                        
 26 Noonan, Kristen N         13 Express Swimming-MR  3:06.79    3:12.40        
                1:31.46   3:12.40 (1:40.94)                                        
 27 Stanton, Grace S          13 UN-CS-MR             3:39.51    3:12.66        
                1:36.54   3:12.66 (1:36.12)                                        
 28 Carmi, Christina          14 Bluefish-MR          3:09.75    3:13.84        
                1:33.03   3:13.84 (1:40.81)                                        
 29 Dowd, Brenna              13 Sachem-MR            3:17.52    3:14.28        
                1:37.18   3:14.28 (1:37.10)                                        
 30 Freitag, Jamie            14 Sachem-MR            3:11.87    3:15.87        
                1:33.71   3:15.87 (1:42.16)                                        
 31 Gorgano, Lauren M         13 CSC-MR               3:27.77    3:23.53        
                1:37.53   3:23.53 (1:46.00)                                        
 32 Kearns, Bridget M         13 Express Swimming-MR  3:29.55    3:38.08        
 
Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Olivia              14 Express Swimming-MR    28.36      28.57        
  2 Leong, Keara M            16 FLY-MR                 28.56      29.25        
  3 Brooke, Taylor W          17 Express Swimming-MR    29.98      29.34        
  4 Fritsch, Kristina M       18 NYCC-MR                29.35      29.42        
  5 Taddeo, Marisa S          17 North Shore-MR         29.36      29.91        
  6 Kraus, Katherine A        16 FLY-MR                 30.28      30.12        
  7 NG, Lauren                15 Abbe Swim Team-MR      29.20      30.14        
  8 Guelly, Kirsten H         17 FLY-MR                 29.60      30.28        
  8 Mazzetti, Eleonora        15 FLY-MR                 29.35      30.28        
 10 Warren, Frances V         16 Express Swimming-MR    31.78      30.73        
 11 Pujals, Michaela C        16 Bluefish-MR            29.19      30.79        
 12 Nugent, Susan A           17 Express Swimming-MR    29.85      30.83        
 13 Leung, Alissa             16 Express Swimming-MR    31.38      31.11        
 14 Miller, Heather R         15 Sachem-MR              30.75      31.26        
 15 Kuzniewski, Kayla J       14 Express Swimming-MR    31.15      31.37        
 16 Lucas, Marie E            13 Express Swimming-MR    30.34      31.39        
 17 Boland, Kate E            16 Farmingdale-MR         30.60      31.42        
 18 Lindahl, Melissa M        17 Express Swimming-MR    31.51      31.63        
 19 Ryan, Katherine C         16 OWA-MR                 30.35      31.64        
 20 McCarthy, Kellyn M        16 FLY-MR                 32.00      31.74        
 21 Cannatella, Annie M       16 Express Swimming-MR    31.91      32.01        
 22 DI Novis, Jenna M         22 IA-MR                  30.14      32.07        
 23 Senken, Natasha L         15 OWA-MR                 31.08      32.10        
 24 Lai, Diana Y              15 Express Swimming-MR    31.97      32.11        
 25 Marmol, Janet             16 OWA-MR                 32.22      32.15        
 26 Modelewski, Hailey        15 Bluefish-MR            31.95      32.26        
 27 Krebs, Kristen E          16 Express Swimming-MR    31.71      32.28        
 28 Wilkins, Natalia M        15 Express Swimming-MR    30.93      32.32        
 29 Madalena, Kathryn M       16 Express Swimming-MR    33.33      32.51        
 30 Kallansrude, Kimberly L   15 OWA-MR                 32.12      32.63        
 31 Pablo, Aileen             17 FLY-MR                 32.81      32.86        
 32 Kuzniewski, Megan A       17 Express Swimming-MR    32.47      32.98        
 33 Jameson, Mackenzie L      16 FLY-MR                 34.94      33.12        
 34 Lim, Sally                15 FLY-MR                 31.12      33.21        
 35 Palladino, Erica L        15 Express Swimming-MR    34.11      33.47        
 36 Decrem, Danielle H        15 Middies-MR             33.91      33.62        
 37 Georgescu, Mary A         18 NYCC-MR                35.03      33.89        
 38 Rosa, Tracey L            16 IA-MR                  33.31      34.01        
 39 Alessi, Jessica L         16 Sachem-MR              33.07      34.11        
 40 Lam, Carolina             16 CIY-MR                 32.83      34.52        
 41 Schneider, Amanda         15 Sachem-MR              33.85      34.54        
 42 Rebholz, Pamela K         16 Bluefish-MR            33.21      34.68        
 43 Cannatella, Katie G       15 Express Swimming-MR    34.12      34.90        
 44 Dans, Miesha K            15 Express Swimming-MR    32.34      35.02        
 45 DI Novis, Marisa N        16 IA-MR                  35.56      35.38        
 46 Ryan, Erica N             15 Express Swimming-MR       NT      35.68        
 47 Mirabal, Blair V          16 FLY-MR                 33.66      35.87        
 48 Lotito, Taylor P          12 Express Swimming-MR    35.66      35.93        
 49 Solari, Natalie           15 FLY-MR                 35.00      36.74        
 50 Waroway, Alexandria C     15 OWA-MR                 36.69      37.71        
 51 Donis, Alexia M           13 FLY-MR                 40.00      38.58        
 
Girls 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Stanton, Grace S          13 UN-CS-MR                  NT      32.37        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Olivia              14 Express Swimming-MR  1:00.87    1:01.64        
  2 Leong, Keara M            16 FLY-MR               1:02.25    1:04.73        
  3 Fritsch, Kristina M       18 NYCC-MR              1:02.88    1:04.78        
  4 Francis, Casey L          14 Express Swimming-MR  1:03.47    1:05.22        
  5 Arana, Jennifer           12 FLY-MR               1:04.55    1:05.25        
  6 Guelly, Kirsten H         17 FLY-MR               1:04.84    1:05.50        
  7 Warren, Frances V         16 Express Swimming-MR  1:04.78    1:05.63        
  8 Lucas, Marie E            13 Express Swimming-MR  1:06.03    1:06.36        
  9 Jameson, Mackenzie L      16 FLY-MR               1:17.98    1:06.58        
 10 Krebs, Kristen E          16 Express Swimming-MR  1:07.19    1:06.99        
 11 Acompora, Alyssa R        15 WISC-MR              1:06.00    1:07.20        
 11 Miller, Heather R         15 Sachem-MR            1:06.03    1:07.20        
 13 Leung, Alissa             16 Express Swimming-MR  1:06.78    1:07.22        
 14 Betancourt, Lauren        17 FLY-MR               1:04.83    1:07.75        
 15 Kraus, Katherine A        16 FLY-MR               1:06.78    1:08.09        
 16 Lindahl, Melissa M        17 Express Swimming-MR  1:09.72    1:08.92        
 17 Berg, Shea P              17 NBS-MR               1:04.91    1:09.31        
 18 Vondrak, Cassandra J      16 NBS-MR               1:06.02    1:09.43        
 18 Kuzniewski, Kayla J       14 Express Swimming-MR  1:08.23    1:09.43        
 20 Ryan, Katherine C         16 OWA-MR               1:05.39    1:09.44        
 21 Pujals, Michaela C        16 Bluefish-MR          1:04.71    1:09.53        
 22 Catarinacchio, Jessica R  12 Middies-MR           1:08.43    1:09.58        
 23 Boland, Kate E            16 Farmingdale-MR       1:05.92    1:09.70        
 24 Waring, Megan P           16 OWA-MR               1:05.09    1:09.82        
 25 DuPre, Pamela J           15 IA-MR                1:08.86    1:09.90        
 26 Solari, Natalie           15 FLY-MR               1:25.00    1:10.40        
 27 Marmol, Janet             16 OWA-MR               1:10.12    1:10.45        
 27 Mu, Isabella              15 Express Swimming-MR  1:06.75    1:10.45        
 29 McCarthy, Kellyn M        16 FLY-MR               1:14.00    1:10.78        
 30 Watler, Shani             16 NYCC-MR              1:08.79    1:11.71        
 31 Madalena, Kathryn M       16 Express Swimming-MR       NT    1:12.27        
 32 Kuzniewski, Megan A       17 Express Swimming-MR  1:09.16    1:12.49        
 33 Merino, Jessica           16 CIY-MR               1:07.30    1:12.63        
 34 Lim, Sally                15 FLY-MR               1:09.33    1:12.76        
 35 Zielonka, Magdalena       14 NYCC-MR              1:11.00    1:12.97        
 36 Lotito, Samantha M        15 Express Swimming-MR  1:12.17    1:13.22        
 37 Lai, Diana Y              15 Express Swimming-MR  1:12.06    1:13.34        
 38 Quinn, Shannon C          15 Express Swimming-MR  1:10.68    1:13.51        
 39 Jacobsen, Ginger M        16 Express Swimming-MR  1:12.74    1:13.56        
 40 Modelewski, Hailey        15 Bluefish-MR          1:12.63    1:13.73        
 41 Decrem, Danielle H        15 Middies-MR           1:14.17    1:13.81        
 42 Lee, Kevyn                15 NYCC-MR              1:16.76    1:14.16        
 43 Schneider, Amanda         15 Sachem-MR            1:13.07    1:14.18        
 44 Palladino, Erica L        15 Express Swimming-MR  1:15.54    1:14.48        
 45 Georgescu, Mary A         18 NYCC-MR              1:19.92    1:16.13        
 46 Lotito, Taylor P          12 Express Swimming-MR  1:16.45    1:17.52        
 47 Ko, Jennifer E            16 FLY-MR               1:18.44    1:18.58        
 48 Vasquez, Ani R            17 North Shore-MR       1:08.00    1:20.99        
 49 Harvey, Diana M           15 Bluefish-MR          1:05.60    1:29.86        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Mazzetti, Eleonora        15 FLY-MR                    NT    1:05.36        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dieterich, Sara D         14 CSC-MR                    NT    1:04.50        
  2 Zawatson, Cassidy         10 Express Swimming-MR       NT    1:16.14        
 
Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warren, Frances V         16 Express Swimming-MR  2:18.05    2:16.28        
                1:07.74   2:16.28 (1:08.54)                                        
  1 Taddeo, Marisa S          17 North Shore-MR       2:15.17    2:16.28        
                1:05.56   2:16.28 (1:10.72)                                        
  3 Lucas, Marie E            13 Express Swimming-MR  2:20.40    2:18.62        
                1:07.26   2:18.62 (1:11.36)                                        
  4 Fritsch, Kristina M       18 NYCC-MR              2:16.86    2:19.33        
                1:07.34   2:19.33 (1:11.99)                                        
  5 Nugent, Susan A           17 Express Swimming-MR  2:12.58    2:19.34        
                1:07.05   2:19.34 (1:12.29)                                        
  6 Krebs, Kristen E          16 Express Swimming-MR  2:24.24    2:19.77        
                1:07.78   2:19.77 (1:11.99)                                        
  7 Arana, Jennifer           12 FLY-MR               2:25.75    2:20.16        
                1:07.94   2:20.16 (1:12.22)                                        
  8 DI Novis, Jenna M         22 IA-MR                2:17.18    2:24.93        
                1:09.94   2:24.93 (1:14.99)                                        
  9 Lindahl, Melissa M        17 Express Swimming-MR  2:25.91    2:25.02        
                1:11.77   2:25.02 (1:13.25)                                        
 10 Cannatella, Annie M       16 Express Swimming-MR  2:22.30    2:26.10        
                1:10.48   2:26.10 (1:15.62)                                        
 11 Wilkins, Natalia M        15 Express Swimming-MR  2:26.04    2:26.17        
                1:11.76   2:26.17 (1:14.41)                                        
 12 Leong, Keara M            16 FLY-MR               2:18.19    2:26.70        
                1:10.08   2:26.70 (1:16.62)                                        
 13 Kraus, Katherine A        16 FLY-MR               2:24.82    2:27.31        
                1:11.95   2:27.31 (1:15.36)                                        
 14 Kuzniewski, Kayla J       14 Express Swimming-MR  2:24.92    2:27.47        
                1:11.79   2:27.47 (1:15.68)                                        
 15 Kuzniewski, Megan A       17 Express Swimming-MR  2:29.06    2:29.36        
                1:12.46   2:29.36 (1:16.90)                                        
 16 Mazzetti, Eleonora        15 FLY-MR               2:32.23    2:29.72        
                1:12.86   2:29.72 (1:16.86)                                        
 17 Lotito, Samantha M        15 Express Swimming-MR  2:31.75    2:30.26        
                1:13.34   2:30.26 (1:16.92)                                        
 18 Guelly, Kirsten H         17 FLY-MR               2:20.70    2:30.30        
                1:11.38   2:30.30 (1:18.92)                                        
 19 Boland, Kate E            16 Farmingdale-MR       2:23.95    2:30.47        
                1:11.79   2:30.47 (1:18.68)                                        
 20 Senken, Natasha L         15 OWA-MR               2:25.82    2:31.91        
                1:13.11   2:31.91 (1:18.80)                                        
 21 Marmol, Janet             16 OWA-MR               2:32.98    2:32.69        
                1:14.73   2:32.69 (1:17.96)                                        
 22 Ryan, Katherine C         16 OWA-MR               2:23.02    2:32.73        
                1:14.53   2:32.73 (1:18.20)                                        
 23 Alessi, Jessica L         16 Sachem-MR            2:33.62    2:34.07        
                1:14.48   2:34.07 (1:19.59)                                        
 24 Rosa, Tracey L            16 IA-MR                2:38.00    2:34.88        
                1:14.69   2:34.88 (1:20.19)                                        
 25 Jacobsen, Ginger M        16 Express Swimming-MR  2:35.41    2:35.09        
                1:14.43   2:35.09 (1:20.66)                                        
 26 DI Novis, Marisa N        16 IA-MR                2:36.10    2:35.72        
                1:16.08   2:35.72 (1:19.64)                                        
 27 Graham, Caitlin J         16 FLY-MR               2:30.00    2:37.03        
                1:14.63   2:37.03 (1:22.40)                                        
 28 Miller, Heather R         15 Sachem-MR            2:25.05    2:38.22        
                1:15.93   2:38.22 (1:22.29)                                        
 29 Lai, Diana Y              15 Express Swimming-MR  2:43.35    2:42.17        
                1:17.18   2:42.17 (1:24.99)                                        
 30 Pablo, Aileen             17 FLY-MR               2:44.48    2:42.24        
                1:17.53   2:42.24 (1:24.71)                                        
 31 Modelewski, Hailey        15 Bluefish-MR          2:46.68    2:42.46        
                1:19.49   2:42.46 (1:22.97)                                        
 32 Decrem, Danielle H        15 Middies-MR           2:39.16    2:42.74        
                1:16.85   2:42.74 (1:25.89)                                        
 33 Palladino, Erica L        15 Express Swimming-MR  2:44.66    2:43.05        
                1:21.35   2:43.05 (1:21.70)                                        
 34 Schoenfeld, Sarah L       11 North Shore-MR       2:48.49    2:44.68        
                1:16.81   2:44.68 (1:27.87)                                        
 35 Cannatella, Katie G       15 Express Swimming-MR  2:43.26    2:45.93        
                1:17.86   2:45.93 (1:28.07)                                        
 36 Lotito, Taylor P          12 Express Swimming-MR  2:44.34    2:46.38        
                1:22.07   2:46.38 (1:24.31)                                        
 37 Georgescu, Mary A         18 NYCC-MR              2:54.28    2:52.04        
                2:46.75      2:52.04 (5.29)                                        
 38 Kallansrude, Kimberly L   15 OWA-MR               2:31.24    2:54.64        
                1:23.00   2:54.64 (1:31.64)                                        
 39 Jameson, Mackenzie L      16 FLY-MR               2:58.36    2:58.92        
 40 Solari, Natalie           15 FLY-MR               2:45.00    3:01.34        
                1:28.06   3:01.34 (1:33.28)                                        
 41 Waroway, Alexandria C     15 OWA-MR               3:03.73    3:12.64        
 42 Donis, Alexia M           13 FLY-MR               3:00.00    3:15.13        
 
Girls 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Guelly, Kirsten H         17 FLY-MR                    NT      35.13        
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Alissa             16 Express Swimming-MR  1:09.80    1:11.13        
  2 Chan, Olivia              14 Express Swimming-MR  1:13.23    1:11.59        
  3 Taddeo, Marisa S          17 North Shore-MR       1:11.60    1:12.77        
  4 Lindahl, Melissa M        17 Express Swimming-MR  1:12.19    1:13.78        
  5 Fritsch, Kristina M       18 NYCC-MR              1:14.66    1:14.75        
  6 Madalena, Kathryn M       16 Express Swimming-MR  1:17.87    1:15.85        
  7 NG, Lauren                15 Abbe Swim Team-MR    1:13.00    1:16.14        
  8 Jacobsen, Ginger M        16 Express Swimming-MR  1:17.35    1:17.71        
  9 Kuzniewski, Kayla J       14 Express Swimming-MR  1:16.30    1:18.31        
 10 Nugent, Susan A           17 Express Swimming-MR  1:19.87    1:18.56        
 11 Ryan, Katherine C         16 OWA-MR               1:13.68    1:19.52        
 12 Pujals, Michaela C        16 Bluefish-MR          1:13.22    1:19.64        
 12 Waring, Megan P           16 OWA-MR               1:13.93    1:19.64        
 14 Marmol, Janet             16 OWA-MR               1:17.99    1:20.02        
 15 Wilkins, Natalia M        15 Express Swimming-MR  1:19.78    1:20.84        
 16 Alessi, Jessica L         16 Sachem-MR            1:20.32    1:21.39        
 17 Krebs, Kristen E          16 Express Swimming-MR  1:21.32    1:21.67        
 18 Mazzetti, Eleonora        15 FLY-MR               1:22.10    1:22.27        
 19 Miller, Heather R         15 Sachem-MR            1:16.83    1:23.13        
 20 Lam, Carolina             16 CIY-MR               1:19.67    1:23.52        
 21 Rosa, Tracey L            16 IA-MR                1:22.52    1:24.62        
 22 Pablo, Aileen             17 FLY-MR               1:24.82    1:24.95        
 23 Cannatella, Annie M       16 Express Swimming-MR  1:23.97    1:25.20        
 24 Lotito, Samantha M        15 Express Swimming-MR  1:25.75    1:25.61        
 25 Ryan, Erica N             15 Express Swimming-MR       NT    1:26.43        
 26 DI Novis, Jenna M         22 IA-MR                1:16.79    1:26.75        
 27 Palladino, Erica L        15 Express Swimming-MR  1:28.90    1:27.05        
 28 Lai, Diana Y              15 Express Swimming-MR  1:28.57    1:27.86        
 29 Georgescu, Mary A         18 NYCC-MR              1:31.09    1:28.75        
 30 Modelewski, Hailey        15 Bluefish-MR          1:27.68    1:29.54        
 31 Dans, Miesha K            15 Express Swimming-MR  1:30.16    1:30.11        
 32 Schneider, Amanda         15 Sachem-MR            1:27.20    1:30.96        
 33 Schoenfeld, Sarah L       11 North Shore-MR       1:28.87    1:31.36        
 34 Jameson, Mackenzie L      16 FLY-MR               1:35.95    1:32.01        
 35 Mirabal, Blair V          16 FLY-MR               1:27.70    1:32.08        
 36 Cannatella, Katie G       15 Express Swimming-MR  1:33.11    1:33.73        
 37 Solari, Natalie           15 FLY-MR               1:30.00    1:37.28        
 38 DI Novis, Marisa N        16 IA-MR                1:33.90    1:37.56        
 39 Waroway, Alexandria C     15 OWA-MR               1:48.89    1:53.82        
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Alissa             16 Express Swimming-MR  2:29.32    2:29.39        
                1:13.10   2:29.39 (1:16.29)                                        
  2 Rogers, Stacey B          17 Empire-MR            2:22.42    2:35.43        
                1:17.28   2:35.43 (1:18.15)                                        
  3 Lindahl, Melissa M        17 Express Swimming-MR  2:33.40    2:36.20        
                1:16.61   2:36.20 (1:19.59)                                        
  4 Fritsch, Kristina M       18 NYCC-MR              2:37.92    2:38.20        
                1:17.57   2:38.20 (1:20.63)                                        
  5 Francis, Casey L          14 Express Swimming-MR  2:33.35    2:40.29        
                1:18.68   2:40.29 (1:21.61)                                        
  6 Warren, Frances V         16 Express Swimming-MR  2:39.18    2:41.12        
                1:19.37   2:41.12 (1:21.75)                                        
  7 D'Arcy, Maggie L          16 Empire-MR            2:26.06    2:41.22        
                1:18.00   2:41.22 (1:23.22)                                        
  8 Browne, Sophie L          15 Empire-MR            2:26.17    2:41.72        
                1:19.99   2:41.72 (1:21.73)                                        
  9 Suzuka, Yuka              18 Empire-MR            2:21.56    2:42.95        
                1:18.13   2:42.95 (1:24.82)                                        
 10 Toal, Shannon V           15 Empire-MR            2:33.30    2:43.53        
                1:21.55   2:43.53 (1:21.98)                                        
 11 Berg, Shea P              17 NBS-MR               2:25.36    2:44.60        
                1:21.09   2:44.60 (1:23.51)                                        
 12 Kuzniewski, Kayla J       14 Express Swimming-MR  2:41.81    2:44.85        
                1:21.76   2:44.85 (1:23.09)                                        
 13 Jacobsen, Ginger M        16 Express Swimming-MR  2:43.20    2:45.37        
                1:20.86   2:45.37 (1:24.51)                                        
 14 Calderoni, Erin P         16 Empire-MR            2:43.71    2:45.98        
                1:22.16   2:45.98 (1:23.82)                                        
 15 Kraus, Katherine A        16 FLY-MR               2:47.23    2:46.85        
                1:21.24   2:46.85 (1:25.61)                                        
 16 Krebs, Kristen E          16 Express Swimming-MR  2:47.24    2:47.04        
                1:22.48   2:47.04 (1:24.56)                                        
 17 Miller, Heather R         15 Sachem-MR            2:47.40    2:47.34        
                1:20.62   2:47.34 (1:26.72)                                        
 18 Haigney, Codi P           15 Empire-MR            2:33.37    2:47.57        
                1:23.24   2:47.57 (1:24.33)                                        
 19 Church, Lauren A          15 Empire-MR            2:26.13    2:49.54        
                1:21.93   2:49.54 (1:27.61)                                        
 20 Ryan, Katherine C         16 OWA-MR               2:40.14    2:50.35        
                1:22.39   2:50.35 (1:27.96)                                        
 21 Alessi, Jessica L         16 Sachem-MR            2:50.91    2:50.84        
                1:23.61   2:50.84 (1:27.23)                                        
 22 Hogan, Michelle M         17 Empire-MR            2:37.54    2:50.93        
                1:24.45   2:50.93 (1:26.48)                                        
 23 Marmol, Janet             16 OWA-MR               2:51.20    2:51.25        
                1:25.46   2:51.25 (1:25.79)                                        
 24 Barry, Meghan J           15 Empire-MR            2:44.68    2:54.01        
                1:24.01   2:54.01 (1:30.00)                                        
 25 Mulligan, Kelly M         15 CIY-MR               3:00.00    2:54.03        
                1:24.43   2:54.03 (1:29.60)                                        
 26 Lotito, Samantha M        15 Express Swimming-MR  2:53.66    2:54.54        
                1:25.99   2:54.54 (1:28.55)                                        
 27 Kallansrude, Kimberly L   15 OWA-MR               2:51.95    2:54.86        
                1:26.45   2:54.86 (1:28.41)                                        
 28 Araujo, Sara A            16 Empire-MR            2:43.05    2:58.80        
                1:28.10   2:58.80 (1:30.70)                                        
 29 Quinn, Shannon C          15 Express Swimming-MR  2:56.02    2:58.93        
                1:28.24   2:58.93 (1:30.69)                                        
 30 Katchis, Alexandra R      15 Empire-MR            2:47.62    2:59.02        
                1:26.14   2:59.02 (1:32.88)                                        
 31 Watler, Shani             16 NYCC-MR              2:54.46    3:00.14        
                1:27.06   3:00.14 (1:33.08)                                        
 32 Palladino, Erica L        15 Express Swimming-MR  3:09.54    3:04.38        
                1:30.90   3:04.38 (1:33.48)                                        
 33 Ryan, Erica N             15 Express Swimming-MR       NT    3:09.98        
                1:32.18   3:09.98 (1:37.80)                                        
 34 Georgescu, Mary A         18 NYCC-MR              3:08.00    3:14.32        
                1:33.99   3:14.32 (1:40.33)                                        
 
Girls 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 McCarthy, Kellyn M        16 FLY-MR                    NT      39.35        
  2 Lotito, Taylor P          12 Express Swimming-MR       NT      42.58        
  3 Lim, Sally                15 FLY-MR                    NT      42.94        
 
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolackovsky, Kerrie N     16 OWA-MR               1:13.24    1:15.52        
  2 Chan, Olivia              14 Express Swimming-MR  1:15.56    1:17.69        
  3 Olivieri, Maya L          15 Empire-MR            1:14.16    1:21.33        
  4 Flower, Lauren E          16 Empire-MR            1:15.12    1:23.03        
  5 Waring, Megan P           16 OWA-MR               1:19.58    1:23.27        
  6 Brooke, Taylor W          17 Express Swimming-MR  1:24.18    1:23.47        
  7 Leung, Alissa             16 Express Swimming-MR  1:21.62    1:23.58        
  8 Madalena, Kathryn M       16 Express Swimming-MR  1:25.12    1:23.59        
  9 Arana, Priscilla          18 FLY-MR               1:21.61    1:24.48        
 10 Betancourt, Lauren        17 FLY-MR               1:22.64    1:24.86        
 11 McCarthy, Kellyn M        16 FLY-MR               1:27.00    1:25.63        
 12 Lucas, Marie E            13 Express Swimming-MR  1:24.29    1:26.41        
 13 Francis, Casey L          14 Express Swimming-MR  1:24.67    1:28.29        
 14 Senken, Natasha L         15 OWA-MR               1:22.44    1:30.11        
 15 Vondrak, Cassandra J      16 NBS-MR               1:26.23    1:30.43        
 16 Graham, Caitlin J         16 FLY-MR               1:27.17    1:30.67        
 17 Zielonka, Magdalena       14 NYCC-MR              1:29.82    1:31.08        
 18 Lim, Sally                15 FLY-MR               1:23.48    1:31.31        
 19 Mu, Isabella              15 Express Swimming-MR  1:26.67    1:32.86        
 20 Decrem, Danielle H        15 Middies-MR           1:29.83    1:33.18        
 21 Mazzetti, Eleonora        15 FLY-MR               1:32.50    1:33.51        
 22 Lotito, Samantha M        15 Express Swimming-MR  1:35.43    1:34.77        
 23 Lotito, Taylor P          12 Express Swimming-MR  1:34.10    1:34.78        
 24 Lai, Diana Y              15 Express Swimming-MR  1:37.88    1:36.18        
 25 Catarinacchio, Jessica R  12 Middies-MR           1:29.81    1:36.54        
 26 Griffin, Emily A          18 Empire-MR            1:31.60    1:36.64        
 27 Ryan, Erica N             15 Express Swimming-MR       NT    1:37.43        
 28 Palladino, Erica L        15 Express Swimming-MR  1:33.77    1:37.68        
 29 Ko, Jennifer E            16 FLY-MR               1:33.76    1:40.60        
 30 Jameson, Mackenzie L      16 FLY-MR               1:40.00    1:41.08        
 31 Miller, Heather R         15 Sachem-MR            1:29.83    1:44.71        
 32 Schneider, Amanda         15 Sachem-MR            1:38.22    1:45.88        
 33 Donis, Alexia M           13 FLY-MR               1:45.00    1:56.50        
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Olivia              14 Express Swimming-MR  2:41.98    2:47.66        
                1:20.64   2:47.66 (1:27.02)                                        
  2 Madalena, Kathryn M       16 Express Swimming-MR  2:57.47    2:53.63        
                1:23.83   2:53.63 (1:29.80)                                        
  3 Brooke, Taylor W          17 Express Swimming-MR  2:54.44    2:56.03        
                1:23.97   2:56.03 (1:32.06)                                        
  4 Leung, Alissa             16 Express Swimming-MR  2:53.56    2:57.43        
                1:24.79   2:57.43 (1:32.64)                                        
  5 Arana, Priscilla          18 FLY-MR               2:53.49    2:58.35        
                1:25.66   2:58.35 (1:32.69)                                        
  6 Lucas, Marie E            13 Express Swimming-MR  2:59.72    3:01.41        
                1:27.65   3:01.41 (1:33.76)                                        
  7 Waring, Megan P           16 OWA-MR               2:49.97    3:02.38        
                1:28.13   3:02.38 (1:34.25)                                        
  8 Arana, Jennifer           12 FLY-MR               3:07.39    3:05.00        
                1:31.98   3:05.00 (1:33.02)                                        
  9 Krebs, Kristen E          16 Express Swimming-MR  3:05.39    3:05.50        
                1:29.32   3:05.50 (1:36.18)                                        
 10 McCarthy, Kellyn M        16 FLY-MR               3:12.00    3:06.98        
                1:28.93   3:06.98 (1:38.05)                                        
 11 Warren, Frances V         16 Express Swimming-MR  3:04.21    3:08.94        
                1:31.00   3:08.94 (1:37.94)                                        
 12 Senken, Natasha L         15 OWA-MR               2:57.17    3:10.21        
                1:32.12   3:10.21 (1:38.09)                                        
 13 Lim, Sally                15 FLY-MR               2:57.81    3:11.82        
                1:31.40   3:11.82 (1:40.42)                                        
 14 Rebholz, Pamela K         16 Bluefish-MR          2:57.88    3:13.80        
                1:31.78   3:13.80 (1:42.02)                                        
 15 Graham, Caitlin J         16 FLY-MR               3:08.04    3:14.81        
                1:33.36   3:14.81 (1:41.45)                                        
 16 Wilkins, Natalia M        15 Express Swimming-MR  3:21.43    3:15.92        
                1:36.39   3:15.92 (1:39.53)                                        
 17 Lotito, Samantha M        15 Express Swimming-MR  3:17.90    3:18.21        
                1:35.66   3:18.21 (1:42.55)                                        
 18 Decrem, Danielle H        15 Middies-MR           3:11.58    3:19.47        
                1:35.56   3:19.47 (1:43.91)                                        
 19 Schoenfeld, Sarah L       11 North Shore-MR       3:21.60    3:25.46        
                1:38.41   3:25.46 (1:47.05)                                        
 20 Lai, Diana Y              15 Express Swimming-MR  3:27.78    3:28.95        
                1:39.37   3:28.95 (1:49.58)                                        
 21 Palladino, Erica L        15 Express Swimming-MR  3:25.92    3:31.26        
                1:43.20   3:31.26 (1:48.06)                                        
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guelly, Kirsten H         17 FLY-MR               1:05.63    1:07.77        
  2 Chan, Olivia              14 Express Swimming-MR  1:05.74    1:07.98        
  3 Kolackovsky, Kerrie N     16 OWA-MR               1:08.92    1:09.25        
  4 Warren, Frances V         16 Express Swimming-MR  1:07.73    1:09.52        
  5 Arana, Jennifer           12 FLY-MR               1:11.10    1:09.99        
  6 Francis, Casey L          14 Express Swimming-MR  1:10.21    1:10.85        
  7 Hogan, Michelle M         17 Empire-MR            1:04.33    1:10.91        
  8 Rogers, Stacey B          17 Empire-MR            1:11.15    1:11.78        
  9 Browne, Sophie L          15 Empire-MR            1:09.83    1:12.86        
 10 D'Arcy, Maggie L          16 Empire-MR            1:04.91    1:13.04        
 11 Brooke, Taylor W          17 Express Swimming-MR  1:11.58    1:13.09        
 12 Kallansrude, Kimberly L   15 OWA-MR               1:15.75    1:13.96        
 13 Flower, Lauren E          16 Empire-MR            1:06.21    1:14.97        
 14 Hunter, Claire M          17 Empire-MR            1:08.71    1:15.10        
 15 Lucas, Marie E            13 Express Swimming-MR  1:13.68    1:15.98        
 16 Mu, Isabella              15 Express Swimming-MR  1:13.37    1:16.17        
 17 Suzuka, Yuka              18 Empire-MR            1:08.10    1:16.18        
 18 Kuzniewski, Kayla J       14 Express Swimming-MR  1:13.48    1:16.21        
 19 Araujo, Sara A            16 Empire-MR            1:13.08    1:16.40        
 20 Mulligan, Kelly M         15 CIY-MR               1:14.20    1:16.66        
 21 Calderoni, Erin P         16 Empire-MR            1:12.10    1:16.68        
 22 Acompora, Alyssa R        15 WISC-MR              1:16.00    1:16.85        
 23 DuPre, Pamela J           15 IA-MR                1:17.30    1:18.12        
 24 Kuzniewski, Megan A       17 Express Swimming-MR  1:15.12    1:18.23        
 25 Graham, Caitlin J         16 FLY-MR               1:19.02    1:18.55        
 26 Olivieri, Maya L          15 Empire-MR            1:13.71    1:18.67        
 27 Katchis, Alexandra R      15 Empire-MR            1:17.22    1:18.93        
 28 Church, Lauren A          15 Empire-MR            1:07.46    1:19.14        
 29 Catarinacchio, Jessica R  12 Middies-MR           1:18.21    1:19.30        
 30 Toal, Shannon V           15 Empire-MR            1:19.29    1:19.42        
 31 Modelewski, Hailey        15 Bluefish-MR          1:18.49    1:19.79        
 32 Lotito, Taylor P          12 Express Swimming-MR  1:20.11    1:19.81        
 33 Senken, Natasha L         15 OWA-MR               1:14.07    1:20.01        
 34 Pujals, Michaela C        16 Bluefish-MR          1:11.54    1:20.04        
 35 Mazzetti, Eleonora        15 FLY-MR               1:21.89    1:20.30        
 36 McCarthy, Kellyn M        16 FLY-MR               1:20.00    1:20.37        
 37 Haigney, Codi P           15 Empire-MR            1:17.88    1:20.63        
 38 Alessi, Jessica L         16 Sachem-MR            1:19.73    1:22.14        
 39 Georgescu, Mary A         18 NYCC-MR              1:30.67    1:25.63        
 40 Boland, Kate E            16 Farmingdale-MR       1:19.95    1:26.40        
 41 Schneider, Amanda         15 Sachem-MR            1:24.07    1:28.08        
 42 Merino, Jessica           16 CIY-MR               1:24.18    1:28.47        
 43 Lai, Diana Y              15 Express Swimming-MR  1:38.71    1:30.87        
 44 Barry, Meghan J           15 Empire-MR            1:27.56    1:31.15        
 45 Griffin, Emily A          18 Empire-MR            1:30.42    1:32.39        
 46 Lee, Kevyn                15 NYCC-MR              1:25.00    1:35.61        
 47 Jameson, Mackenzie L      16 FLY-MR               1:30.00    1:36.82        
 
Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warren, Frances V         16 Express Swimming-MR  2:27.81    2:28.46        
                1:10.55   2:28.46 (1:17.91)                                        
  2 Chan, Olivia              14 Express Swimming-MR  2:25.37    2:29.40        
                1:10.86   2:29.40 (1:18.54)                                        
  3 Arana, Jennifer           12 FLY-MR               2:43.77    2:36.86        
                1:12.46   2:36.86 (1:24.40)                                        
  4 Guelly, Kirsten H         17 FLY-MR               2:30.74    2:38.21        
                1:14.67   2:38.21 (1:23.54)                                        
  5 Lucas, Marie E            13 Express Swimming-MR  2:39.58    2:44.47        
                1:17.44   2:44.47 (1:27.03)                                        
  6 Kuzniewski, Kayla J       14 Express Swimming-MR  2:40.24    2:46.91        
                1:19.11   2:46.91 (1:27.80)                                        
  7 Kallansrude, Kimberly L   15 OWA-MR               2:47.56    2:53.60        
                1:23.96   2:53.60 (1:29.64)                                        
  8 Kuzniewski, Megan A       17 Express Swimming-MR  2:43.53    2:54.94        
                1:23.16   2:54.94 (1:31.78)                                        
  9 Lotito, Taylor P          12 Express Swimming-MR  3:15.34    2:57.77        
                1:24.31   2:57.77 (1:33.46)                                        
 10 Schneider, Amanda         15 Sachem-MR            3:15.00    3:13.21        
                1:29.91   3:13.21 (1:43.30)                                        
 11 Lam, Carolina             16 CIY-MR               3:00.72    3:14.83        
                1:29.43   3:14.83 (1:45.40)                                        
 12 Dans, Miesha K            15 Express Swimming-MR  3:21.73    3:20.89        
                1:29.48   3:20.89 (1:51.41)                                        
 
Girls 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Lotito, Samantha M        15 Express Swimming-MR       NT    2:55.14        
                1:25.04   2:55.14 (1:30.10)                                        
 
Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Olivia              14 Express Swimming-MR  2:26.79    2:26.99        
                1:10.98   2:26.99 (1:16.01)                                        
  2 Kolackovsky, Kerrie N     16 OWA-MR               2:29.22    2:32.43        
                1:16.65   2:32.43 (1:15.78)                                        
  3 Francis, Casey L          14 Express Swimming-MR  2:30.25    2:34.23        
                1:13.41   2:34.23 (1:20.82)                                        
  4 Arana, Jennifer           12 FLY-MR               2:39.19    2:35.88        
                1:13.00   2:35.88 (1:22.88)                                        
  5 Rogers, Stacey B          17 Empire-MR            2:26.67    2:35.96        
                1:14.20   2:35.96 (1:21.76)                                        
  6 Leung, Alissa             16 Express Swimming-MR  2:34.78    2:36.12        
                1:13.35   2:36.12 (1:22.77)                                        
  7 Lucas, Marie E            13 Express Swimming-MR  2:37.48    2:36.58        
                1:16.18   2:36.58 (1:20.40)                                        
  8 Warren, Frances V         16 Express Swimming-MR  2:38.53    2:37.89        
                1:14.52   2:37.89 (1:23.37)                                        
  9 Flower, Lauren E          16 Empire-MR            2:27.21    2:38.57        
                1:17.52   2:38.57 (1:21.05)                                        
 10 Olivieri, Maya L          15 Empire-MR            2:29.07    2:38.64        
                1:17.02   2:38.64 (1:21.62)                                        
 11 Toal, Shannon V           15 Empire-MR            2:37.36    2:38.88        
                1:17.09   2:38.88 (1:21.79)                                        
 12 Browne, Sophie L          15 Empire-MR            2:29.43    2:39.05        
                1:15.97   2:39.05 (1:23.08)                                        
 13 Madalena, Kathryn M       16 Express Swimming-MR  2:41.55    2:39.54        
                1:18.30   2:39.54 (1:21.24)                                        
 14 D'Arcy, Maggie L          16 Empire-MR            2:33.76    2:39.67        
                1:15.29   2:39.67 (1:24.38)                                        
 15 Hunter, Claire M          17 Empire-MR            2:25.82    2:39.91        
                1:12.73   2:39.91 (1:27.18)                                        
 16 Krebs, Kristen E          16 Express Swimming-MR  2:41.07    2:40.09        
                1:17.51   2:40.09 (1:22.58)                                        
 17 Betancourt, Lauren        17 FLY-MR               2:36.94    2:40.20        
                1:15.74   2:40.20 (1:24.46)                                        
 18 Fritsch, Kristina M       18 NYCC-MR              2:37.72    2:40.30        
                1:13.90   2:40.30 (1:26.40)                                        
 19 Suzuka, Yuka              18 Empire-MR            2:31.47    2:41.12        
                1:14.09   2:41.12 (1:27.03)                                        
 20 Brooke, Taylor W          17 Express Swimming-MR  2:42.01    2:43.36        
                1:19.40   2:43.36 (1:23.96)                                        
 21 Waring, Megan P           16 OWA-MR               2:37.59    2:43.91        
                1:19.12   2:43.91 (1:24.79)                                        
 22 Calderoni, Erin P         16 Empire-MR            2:40.83    2:44.66        
                1:16.69   2:44.66 (1:27.97)                                        
 23 Hogan, Michelle M         17 Empire-MR            2:35.20    2:44.73        
                1:17.43   2:44.73 (1:27.30)                                        
 24 Mu, Isabella              15 Express Swimming-MR  2:36.70    2:45.11        
                1:17.30   2:45.11 (1:27.81)                                        
 25 Lindahl, Melissa M        17 Express Swimming-MR  2:47.79    2:45.43        
                1:15.68   2:45.43 (1:29.75)                                        
 26 Kraus, Katherine A        16 FLY-MR               2:46.02    2:45.86        
                1:17.80   2:45.86 (1:28.06)                                        
 27 Mulligan, Kelly M         15 CIY-MR               2:45.00    2:46.16        
                1:17.75   2:46.16 (1:28.41)                                        
 28 Senken, Natasha L         15 OWA-MR               2:36.55    2:46.54        
                1:20.50   2:46.54 (1:26.04)                                        
 29 Haigney, Codi P           15 Empire-MR            2:45.10    2:47.05        
                1:17.50   2:47.05 (1:29.55)                                        
 30 Church, Lauren A          15 Empire-MR            2:33.21    2:47.94        
                1:16.17   2:47.94 (1:31.77)                                        
 31 Arana, Priscilla          18 FLY-MR               2:44.11    2:48.17        
                1:23.26   2:48.17 (1:24.91)                                        
 32 Berg, Shea P              17 NBS-MR               2:35.87    2:49.79        
                1:19.45   2:49.79 (1:30.34)                                        
 33 Lim, Sally                15 FLY-MR               2:45.42    2:50.95        
                1:22.33   2:50.95 (1:28.62)                                        
 34 Marmol, Janet             16 OWA-MR               2:52.05    2:51.27        
                1:24.65   2:51.27 (1:26.62)                                        
 35 Katchis, Alexandra R      15 Empire-MR            2:52.22    2:52.10        
                1:21.02   2:52.10 (1:31.08)                                        
 36 Lotito, Samantha M        15 Express Swimming-MR  2:52.89    2:52.17        
                1:23.46   2:52.17 (1:28.71)                                        
 37 Pujals, Michaela C        16 Bluefish-MR          2:41.72    2:52.27        
                1:20.15   2:52.27 (1:32.12)                                        
 38 Kuzniewski, Megan A       17 Express Swimming-MR  2:47.36    2:52.51        
                1:21.94   2:52.51 (1:30.57)                                        
 39 Araujo, Sara A            16 Empire-MR            2:48.76    2:54.24        
                1:20.03   2:54.24 (1:34.21)                                        
 40 Ryan, Katherine C         16 OWA-MR               2:43.26    2:54.47        
                1:23.11   2:54.47 (1:31.36)                                        
 41 Jacobsen, Ginger M        16 Express Swimming-MR  2:48.63    2:54.65        
                1:24.29   2:54.65 (1:30.36)                                        
 42 Quinn, Shannon C          15 Express Swimming-MR  2:54.51    2:57.22        
                1:25.22   2:57.22 (1:32.00)                                        
 43 Alessi, Jessica L         16 Sachem-MR            2:54.13    2:58.42        
                1:21.41   2:58.42 (1:37.01)                                        
 44 Decrem, Danielle H        15 Middies-MR           3:00.13    2:58.72        
                1:28.28   2:58.72 (1:30.44)                                        
 45 Lee, Kevyn                15 NYCC-MR              3:07.28    2:59.26        
                1:31.51   2:59.26 (1:27.75)                                        
 46 Lai, Diana Y              15 Express Swimming-MR  3:02.04    2:59.29        
                1:27.27   2:59.29 (1:32.02)                                        
 47 Lotito, Taylor P          12 Express Swimming-MR  3:05.23    2:59.89        
                1:28.79   2:59.89 (1:31.10)                                        
 48 Merino, Jessica           16 CIY-MR               2:54.74    3:01.29        
                1:27.18   3:01.29 (1:34.11)                                        
 49 Modelewski, Hailey        15 Bluefish-MR          2:56.23    3:01.43        
                1:27.17   3:01.43 (1:34.26)                                        
 50 Zielonka, Magdalena       14 NYCC-MR              3:12.00    3:02.76        
                1:31.43   3:02.76 (1:31.33)                                        
 51 Barry, Meghan J           15 Empire-MR            2:57.93    3:03.37        
                1:20.90   3:03.37 (1:42.47)                                        
 52 Boland, Kate E            16 Farmingdale-MR       2:52.32    3:03.55        
                1:24.24   3:03.55 (1:39.31)                                        
 53 Ko, Jennifer E            16 FLY-MR               3:06.50    3:09.74        
                1:31.13   3:09.74 (1:38.61)                                        
 54 Griffin, Emily A          18 Empire-MR            3:05.46    3:10.61        
                1:31.30   3:10.61 (1:39.31)                                        
 55 Ryan, Erica N             15 Express Swimming-MR       NT    3:13.54        
                1:32.90   3:13.54 (1:40.64)                                        
 56 Donis, Alexia M           13 FLY-MR               3:20.00    3:38.78        
                1:42.58   3:38.78 (1:56.20)                                        
 -- Solari, Natalie           15 FLY-MR               3:30.00         DQ        
                1:36.00        DQ (1:57.95)                                        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ye, William               10 WISC-MR                33.75      32.76        
  2 Chen, Geoffrey            10 Express Swimming-MR    33.11      33.20        
  3 Zhao, Steven D            10 FLY-MR                 34.14      33.28        
  4 Thompson, Solomon J        9 Empire-MR              35.86      35.22        
  5 McCormack, Cade J         10 Bluefish-MR            34.09      35.46        
  6 Graham, Joseph P          10 Express Swimming-MR    37.35      36.00        
  7 McCormack, Aidan N        10 Bluefish-MR            35.97      36.45        
  8 Lishnevetsky, Joshua T     9 Bscat-MR               45.71      36.55        
  9 Bogart, Liam P             9 Empire-MR              38.16      36.65        
  9 Thenmali, Omar            10 Middies-MR             36.61      36.65        
 11 Rodriguez, Gus E          10 Empire-MR              37.64      36.70        
 12 Ho, Timothy                9 Abbe Swim Team-MR      35.00      36.81        
 13 Liu, Eric Z                9 Abbe Swim Team-MR      37.00      37.10        
 14 Kanim, Jared F            10 Middies-MR             37.89      37.25        
 15 Ortof, Harry C            10 Express Swimming-MR    35.44      37.36        
 16 Cannon, Matthew            9 LBA-MR                 37.52      37.42        
 17 Casement, Justin           9 Farmingdale-MR         40.58      37.53        
 18 Lin, Thomas                7 Abbe Swim Team-MR      36.00      37.62        
 19 Santos, Douglas J          9 FLY-MR                 49.98      38.24        
 20 Romero, Leonardo A        10 FLY-MR                 40.00      38.57        
 21 Harrington, Dylan          8 LBA-MR                 42.25      38.68        
 22 Lent, Connor              10 LBA-MR                 41.27      39.13        
 23 Zhang, Benjamin G          9 Abbe Swim Team-MR      38.00      39.17        
 24 Mirabal, Isaiah D          9 FLY-MR                 38.16      39.21        
 25 Thomas, Desi C             9 NYCC-MR                48.34      39.53        
 26 Reindl, James P            9 Express Swimming-MR    39.62      39.55        
 27 Rodriguez, Ian R          10 NYCC-MR                47.19      39.56        
 28 Wissemann, Eric           10 CSC-MR                 38.94      39.60        
 29 Morris, Shane             10 LBA-MR                 42.54      39.65        
 30 Budke, Vinny C             9 Sachem-MR              44.70      39.92        
 31 Meersand, Andrew          10 LBA-MR                 42.79      40.27        
 32 Kiendle, Kyle R            9 CSC-MR                 40.27      40.55        
 33 Donlevy, Billy            10 CIY-MR                 40.99      40.71        
 34 DiStasio, James C         10 North Shore-MR         42.35      40.98        
 35 Wynter, Benjamin S        10 CSC-MR                 41.54      40.99        
 36 Hsieh, Dylan               9 OWA-MR                 41.91      41.61        
 37 Lai, Michael W            10 WISC-MR                45.00      41.63        
 38 Sarabia, Jared C           9 CIY-MR                 42.82      41.74        
 39 Davis, DaVonte D           9 NBS-MR                 47.57      42.44        
 40 Aroesty, Ryan              8 LBA-MR                 44.18      42.49        
 41 Millkey, Nicholas          8 Bluefish-MR            46.05      42.58        
 42 McCARTHY, Patrick          9 LBA-MR                 42.59      42.77        
 43 Susz, Jackson E           10 Empire-MR              44.96      43.12        
 44 O'Sullivan, Druid B        9 Empire-MR              45.01      43.30        
 45 Daly, Tommy A              9 North Shore-MR         45.60      43.48        
 46 Morris, Troy               8 LBA-MR                 43.22      43.61        
 47 Zimny, Andrew J            9 OWA-MR                 45.29      43.85        
 48 Chen, Ting                 9 NBS-MR                 44.80      44.40        
 49 Sheinberg, Kyle            9 LBA-MR                 41.93      44.43        
 50 Kreuscher, Kyle J          9 CSC-MR                 45.26      44.68        
 51 Gamboa, Nat J              8 OWA-MR                 46.41      45.24        
 52 McDonnell, Jack           10 LBA-MR                 48.14      46.12        
 53 Ni, Kyle                  10 Aquaflames-MR          51.00      46.26        
 54 McNicholas, Eamonn         9 OWA-MR                 46.25      46.54        
 55 Cheng, Henry               9 Aquaflames-MR          48.00      46.55        
 56 Daly, Nik A                7 North Shore-MR         49.06      47.99        
 57 Barefield, William D       8 FLY-MR                 58.00      48.19        
 58 Lent, Kieran               8 LBA-MR                 49.04      48.70        
 59 Carr, Sean                10 LBA-MR               1:00.00      48.72        
 60 Gao, William              10 Middies-MR                NT      48.89        
 61 Hernandez, Bruno A        10 NBS-MR                 58.50      49.44        
 62 Barayev, Jacob             9 Aquaflames-MR          55.00      51.46        
 63 Mahon, Donovan P          10 CSC-MR                 55.38      52.49        
 64 Cruise, Andrew             9 Bluefish-MR            52.67      52.68        
 65 Sohn, Tyler                7 Farmingdale-MR         55.46      53.45        
 66 Labarge, Jacob            10 Bluefish-MR            51.24      58.67        
 67 Rabin, Jack               10 LBA-MR                 56.94      59.56        
 68 Sheinberg, Ryan            7 LBA-MR               1:10.12    1:09.31        
 69 Gao, Richard               6 Middies-MR                NT    1:16.58        
 70 McCarthy, Neilly           8 LBA-MR               1:20.00    1:17.40        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhao, Steven D            10 FLY-MR               1:15.83    1:13.86        
  2 Chen, Geoffrey            10 Express Swimming-MR  1:14.29    1:15.30        
  3 Barry, Kyle               10 WISC-MR              1:22.49    1:16.83        
  4 Thompson, Solomon J        9 Empire-MR            1:17.45    1:17.77        
  5 Bogart, Liam P             9 Empire-MR            1:24.33    1:19.49        
  6 Ho, Timothy                9 Abbe Swim Team-MR    1:18.00    1:19.74        
  7 Galeto, Nicholas          10 WISC-MR              1:31.49    1:20.11        
  8 Weston, Scott A           10 Empire-MR            1:20.08    1:21.07        
  9 Cannon, Matthew            9 LBA-MR               1:25.56    1:21.32        
 10 Thenmali, Omar            10 Middies-MR           1:21.55    1:21.53        
 11 Ortof, Harry C            10 Express Swimming-MR  1:19.87    1:22.37        
 12 Lent, Connor              10 LBA-MR               1:29.84    1:23.21        
 13 Liu, Eric Z                9 Abbe Swim Team-MR    1:25.00    1:23.58        
 14 Prokopiou, Nicos          10 WISC-MR              1:30.46    1:24.28        
 15 Graham, Joseph P          10 Express Swimming-MR  1:24.62    1:24.33        
 16 Romero, Leonardo A        10 FLY-MR               1:25.00    1:25.34        
 17 Santos, Douglas J          9 FLY-MR               1:52.56    1:25.63        
 18 Lin, Thomas                7 Abbe Swim Team-MR    1:23.00    1:25.65        
 19 Becerra, Kyle D           10 Middies-MR           1:23.87    1:26.05        
 20 Harrington, Dylan          8 LBA-MR               1:38.55    1:26.78        
 21 Walsh, Dylan F             9 Middies-MR           1:26.40    1:27.19        
 22 Lishnevetsky, Joshua T     9 Bscat-MR             1:22.59    1:27.24        
 23 Bulik, Michael            10 LBA-MR               1:25.59    1:27.50        
 24 Morris, Shane             10 LBA-MR               1:36.05    1:27.86        
 25 Reindl, James P            9 Express Swimming-MR  1:36.21    1:28.17        
 26 Mirabal, Isaiah D          9 FLY-MR               1:26.35    1:29.46        
 27 Rodriguez, Ian R          10 NYCC-MR              1:47.02    1:29.48        
 28 Wissemann, Eric           10 CSC-MR               1:31.12    1:30.30        
 29 Kiendle, Kyle R            9 CSC-MR               1:29.27    1:30.34        
 30 Phang, yik Fung            9 Abbe Swim Team-MR    1:30.00    1:30.36        
 31 Zhang, Benjamin G          9 Abbe Swim Team-MR    1:30.00    1:30.80        
 32 Wynter, Benjamin S        10 CSC-MR               1:33.10    1:30.81        
 33 Casement, Justin           9 Farmingdale-MR       1:33.83    1:31.37        
 34 DiStasio, James C         10 North Shore-MR       1:37.23    1:33.01        
 35 Hsieh, Dylan               9 OWA-MR               1:32.36    1:34.21        
 36 Lai, Michael W            10 WISC-MR              2:00.00    1:34.31        
 37 Wetherbee, Donald B       10 IA-MR                1:55.46    1:34.38        
 38 Thomas, Desi C             9 NYCC-MR              1:59.80    1:34.95        
 39 Sheinberg, Kyle            9 LBA-MR               1:32.89    1:36.18        
 40 Davis, DaVonte D           9 NBS-MR               2:11.03    1:36.72        
 41 Donlevy, Billy            10 CIY-MR               1:32.59    1:36.85        
 42 Millkey, Nicholas          8 Bluefish-MR          1:40.59    1:37.05        
 43 Aroesty, Ryan              8 LBA-MR               1:30.00    1:37.35        
 44 Penrose, Ryan              9 Bluefish-MR          1:34.69    1:37.47        
 45 Morris, Troy               8 LBA-MR               1:45.40    1:37.81        
 46 Kreuscher, Kyle J          9 CSC-MR               1:50.71    1:37.89        
 47 McCARTHY, Patrick          9 LBA-MR               1:39.07    1:38.13        
 48 Platto, James T           10 CSC-MR                    NT    1:38.95        
 49 O'Sullivan, Druid B        9 Empire-MR            1:54.03    1:39.09        
 50 Gamboa, Nat J              8 OWA-MR               1:54.72    1:39.38        
 51 McNicholas, Eamonn         9 OWA-MR               1:48.50    1:40.66        
 52 Dunster, Connor G          9 Express Swimming-MR       NT    1:42.58        
 53 Dochnal, Matt              9 OWA-MR               1:42.85    1:42.66        
 54 Duryea, Ryan M             8 Hurricanes-MR        1:58.97    1:42.81        
 55 Susz, Jackson E           10 Empire-MR            1:36.12    1:43.26        
 56 Zimny, Andrew J            9 OWA-MR               1:42.41    1:43.66        
 57 Muka, Sajmir              10 Bscat-MR             1:28.00    1:43.89        
 58 McDonnell, Jack           10 LBA-MR               1:45.26    1:44.23        
 59 German, Alexander N       10 Express Swimming-MR  1:44.61    1:44.76        
 60 Beutel, Brendan M          9 Sachem-MR            2:30.00    1:45.18        
 61 Turi, Cameron             10 Farmingdale-MR       1:57.91    1:47.01        
 62 Lent, Kieran               8 LBA-MR               1:50.00    1:48.44        
 63 Chen, Ting                 9 NBS-MR               1:45.65    1:48.67        
 64 Rudnisky, Eli             10 Bscat-MR             1:58.90    1:48.96        
 65 Sarbanes, Alexander C     10 Express Swimming-MR  1:49.90    1:49.21        
 66 Lazar, Spencer R           8 Express Swimming-MR  1:53.41    1:49.99        
 67 Foti, Trevor M             9 Bscat-MR             2:01.00    1:54.26        
 68 Dekhtyar, Lawrence M       9 Bscat-MR             1:57.94    1:54.77        
 69 Hernandez, Bruno A        10 NBS-MR               2:12.54    1:55.76        
 70 Mahon, Donovan P          10 CSC-MR               2:00.74    1:58.00        
 71 Surlis, John T             9 CSC-MR               1:59.84    2:00.19        
 72 Penrose, Kevin             7 Bluefish-MR          2:20.11    2:04.27        
 73 Labarge, Jacob            10 Bluefish-MR          1:59.17    2:12.20        
 74 Cruise, Andrew             9 Bluefish-MR          2:02.00    2:13.09        
 75 Chen, Austin               7 Express Swimming-MR       NT    2:17.85        
 76 Rabin, Jack               10 LBA-MR               2:10.00    2:19.87        
 77 McNicholas, John           6 Bluefish-MR          1:58.11    2:26.62        
 78 Forbes, Matthew B         10 NBS-MR               2:51.55    2:39.64        
 79 Howard, William J          7 Hurricanes-MR        2:19.96    2:42.64        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ye, William               10 WISC-MR                37.50      38.15        
  2 Ho, Timothy                9 Abbe Swim Team-MR      38.00      38.21        
  3 Bogart, Liam P             9 Empire-MR              41.34      39.42        
  4 Barry, Kyle               10 WISC-MR                48.86      41.09        
  5 Lin, Thomas                7 Abbe Swim Team-MR      42.00      41.63        
  6 Morris, Shane             10 LBA-MR                 43.21      42.05        
  7 Zhao, Steven D            10 FLY-MR                 41.50      42.29        
  8 Cannon, Matthew            9 LBA-MR                 45.22      42.92        
  9 Lishnevetsky, Joshua T     9 Bscat-MR               38.80      43.60        
 10 Thenmali, Omar            10 Middies-MR             43.12      43.84        
 11 Thompson, Solomon J        9 Empire-MR              40.99      44.33        
 12 Liu, Eric Z                9 Abbe Swim Team-MR      40.00      44.93        
 13 Wynter, Benjamin S        10 CSC-MR                 48.10      44.94        
 14 Lai, Michael W            10 WISC-MR                45.00      46.80        
 15 McNicholas, Eamonn         9 OWA-MR                 51.09      47.77        
 15 Reindl, James P            9 Express Swimming-MR    50.98      47.77        
 17 Prokopiou, Nicos          10 WISC-MR                48.72      47.89        
 18 Walsh, Dylan F             9 Middies-MR             47.56      48.22        
 19 Beutel, Brendan M          9 Sachem-MR            1:15.00      48.67        
 20 Harrington, Dylan          8 LBA-MR                 49.77      49.02        
 21 Graham, Joseph P          10 Express Swimming-MR    48.75      49.09        
 22 Hsieh, Dylan               9 OWA-MR                 50.49      49.38        
 23 Romero, Leonardo A        10 FLY-MR                 55.00      49.46        
 24 Donlevy, Billy            10 CIY-MR                 46.96      49.48        
 24 Wissemann, Eric           10 CSC-MR                 47.60      49.48        
 26 Bulik, Michael            10 LBA-MR                 48.55      49.52        
 27 Sheinberg, Kyle            9 LBA-MR                 53.30      49.61        
 28 Dochnal, Matt              9 OWA-MR                 51.28      49.74        
 29 Zimny, Andrew J            9 OWA-MR                 55.06      49.75        
 30 Mirabal, Isaiah D          9 FLY-MR                 49.23      49.98        
 31 Gamboa, Nat J              8 OWA-MR                 53.17      50.63        
 32 Santos, Douglas J          9 FLY-MR                 50.00      50.64        
 33 DiStasio, James C         10 North Shore-MR         49.75      50.79        
 34 Thomas, Desi C             9 NYCC-MR                55.22      51.49        
 35 Muka, Sajmir              10 Bscat-MR               42.00      51.71        
 36 Kreuscher, Kyle J          9 CSC-MR               1:11.46      51.83        
 37 Casement, Justin           9 Farmingdale-MR         48.73      52.26        
 38 Barefield, William D       8 FLY-MR               1:03.00      52.54        
 39 Millkey, Nicholas          8 Bluefish-MR            56.57      52.76        
 39 Penrose, Ryan              9 Bluefish-MR            52.81      52.76        
 41 Wetherbee, Donald B       10 IA-MR                  55.22      52.79        
 42 Chen, Ting                 9 NBS-MR                 52.30      54.06        
 43 McDonnell, Jack           10 LBA-MR                 56.93      54.10        
 44 Surlis, John T             9 CSC-MR                 56.25      54.60        
 45 Susz, Jackson E           10 Empire-MR              53.14      55.32        
 46 Lent, Kieran               8 LBA-MR                 56.02      55.38        
 47 O'Sullivan, Druid B        9 Empire-MR              50.85      55.53        
 48 Lazar, Spencer R           8 Express Swimming-MR    54.55      55.79        
 49 Davis, DaVonte D           9 NBS-MR                 51.54      56.34        
 50 Foti, Trevor M             9 Bscat-MR               56.00      57.05        
 51 Cruise, Andrew             9 Bluefish-MR            56.80      57.29        
 52 Turi, Cameron             10 Farmingdale-MR       1:12.41      57.60        
 53 German, Alexander N       10 Express Swimming-MR    58.12      58.53        
 54 Shahinian, Michael        10 Farmingdale-MR       1:02.12      58.57        
 55 Labarge, Jacob            10 Bluefish-MR            56.38      58.60        
 56 Dunster, Connor G          9 Express Swimming-MR       NT      58.79        
 57 Duryea, Ryan M             8 Hurricanes-MR        1:04.03      58.97        
 58 Mahon, Donovan P          10 CSC-MR               1:02.74    1:01.48        
 59 Dekhtyar, Lawrence M       9 Bscat-MR               56.00    1:03.51        
 60 Penrose, Kevin             7 Bluefish-MR          1:10.95    1:04.55        
 61 Hernandez, Bruno A        10 NBS-MR               1:11.02    1:06.65        
 62 Rabin, Jack               10 LBA-MR               1:20.00    1:08.23        
 63 McNicholas, John           6 Bluefish-MR          1:11.09    1:10.24        
 64 Howard, William J          7 Hurricanes-MR        1:02.60    1:10.78        
 65 Forbes, Matthew B         10 NBS-MR               1:16.06    1:15.58        
 66 Sheinberg, Ryan            7 LBA-MR               1:21.99    1:21.34        
 67 McCarthy, Neilly           8 LBA-MR               1:30.00    1:37.38        
 -- Baldassare, Zachary L      6 WISC-MR              1:30.00         DQ        
      Did not finish on back
 -- Chen, Austin               7 Express Swimming-MR  1:25.43         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ho, Timothy                9 Abbe Swim Team-MR    1:22.00    1:21.52        
  2 Ye, William               10 WISC-MR              1:22.00    1:24.20        
  3 Bogart, Liam P             9 Empire-MR            1:27.90    1:25.78        
  4 Lin, Thomas                7 Abbe Swim Team-MR    1:33.00    1:29.33        
  5 Zhao, Steven D            10 FLY-MR               1:38.07    1:29.59        
  6 Rodriguez, Gus E          10 Empire-MR            1:28.38    1:29.64        
  7 Thenmali, Omar            10 Middies-MR           1:27.91    1:30.38        
  8 Morris, Shane             10 LBA-MR               1:35.34    1:30.55        
  9 Lishnevetsky, Joshua T     9 Bscat-MR             1:30.55    1:31.11        
 10 Chen, Geoffrey            10 Express Swimming-MR  1:47.65    1:31.28        
 11 Thompson, Solomon J        9 Empire-MR            1:26.07    1:31.32        
 12 Cannon, Matthew            9 LBA-MR               1:35.35    1:31.56        
 13 Ortof, Harry C            10 Express Swimming-MR  1:45.83    1:35.28        
 14 Prokopiou, Nicos          10 WISC-MR              1:40.00    1:36.48        
 15 McCormack, Cade J         10 Bluefish-MR          1:37.16    1:37.19        
 16 McCormack, Aidan N        10 Bluefish-MR          1:37.38    1:40.42        
 17 Cheng, Henry               9 Aquaflames-MR        1:55.00    1:41.17        
 18 Lai, Michael W            10 WISC-MR              1:30.00    1:41.38        
 19 Wynter, Benjamin S        10 CSC-MR               1:44.12    1:41.54        
 20 McNicholas, Eamonn         9 OWA-MR               1:52.38    1:43.71        
 21 Romero, Leonardo A        10 FLY-MR               1:50.00    1:43.97        
 22 Donlevy, Billy            10 CIY-MR               1:46.16    1:44.13        
 23 Rodriguez, Ian R          10 NYCC-MR              1:53.85    1:44.59        
 24 Graham, Joseph P          10 Express Swimming-MR  1:51.94    1:44.61        
 25 Lent, Connor              10 LBA-MR               2:00.52    1:44.70        
 26 McCARTHY, Patrick          9 LBA-MR               1:42.84    1:45.21        
 27 Hsieh, Dylan               9 OWA-MR               1:49.07    1:46.19        
 28 Reindl, James P            9 Express Swimming-MR  1:44.24    1:46.57        
 29 Davis, DaVonte D           9 NBS-MR               2:05.02    1:46.76        
 30 Budke, Vinny C             9 Sachem-MR            2:30.00    1:47.36        
 31 DiStasio, James C         10 North Shore-MR       1:49.81    1:47.39        
 32 Morris, Troy               8 LBA-MR               1:50.00    1:47.43        
 33 Sarabia, Jared C           9 CIY-MR               1:50.73    1:48.54        
 34 Gamboa, Nat J              8 OWA-MR               1:54.84    1:49.43        
 35 Thomas, Desi C             9 NYCC-MR              1:50.00    1:50.01        
 36 Kreuscher, Kyle J          9 CSC-MR                    NT    1:50.06        
 37 Mirabal, Isaiah D          9 FLY-MR               1:50.00    1:51.56        
 38 O'Sullivan, Druid B        9 Empire-MR            1:54.00    1:51.67        
 39 Wissemann, Eric           10 CSC-MR               1:50.62    1:51.92        
 40 Casement, Justin           9 Farmingdale-MR       1:57.82    1:52.39        
 41 Santos, Douglas J          9 FLY-MR               1:46.00    1:53.14        
 42 Zimny, Andrew J            9 OWA-MR               2:01.87    1:54.29        
 43 Sheinberg, Kyle            9 LBA-MR               1:57.38    1:55.43        
 44 Kiendle, Kyle R            9 CSC-MR               2:07.75    1:56.87        
 45 Aroesty, Ryan              8 LBA-MR               2:10.00    1:57.66        
 46 Susz, Jackson E           10 Empire-MR            1:49.76    1:57.82        
 47 Gao, William              10 Middies-MR                NT    2:00.22        
 48 McDonnell, Jack           10 LBA-MR               2:10.00    2:01.77        
 49 Barayev, Jacob             9 Aquaflames-MR        2:10.00    2:02.33        
 50 Lent, Kieran               8 LBA-MR               2:05.00    2:02.91        
 51 Ni, Kyle                  10 Aquaflames-MR        1:55.00    2:06.69        
 52 Labarge, Jacob            10 Bluefish-MR          2:05.02    2:13.71        
 53 Sarbanes, Alexander C     10 Express Swimming-MR       NT    2:16.21        
 54 Daly, Nik A                7 North Shore-MR       2:17.67    2:17.60        
 55 Sohn, Tyler                7 Farmingdale-MR       2:05.50    2:17.87        
 56 Hernandez, Bruno A        10 NBS-MR               2:26.50    2:18.31        
 57 Rabin, Jack               10 LBA-MR               2:30.00    2:31.77        
 58 Sheinberg, Ryan            7 LBA-MR               3:00.00    3:01.99        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phang, yik Fung            9 Abbe Swim Team-MR      45.00      44.48        
  2 Chen, Geoffrey            10 Express Swimming-MR    46.37      45.39        
  3 Graham, Joseph P          10 Express Swimming-MR    51.49      47.67        
  4 Meersand, Andrew          10 LBA-MR                 48.62      48.27        
  5 Prokopiou, Nicos          10 WISC-MR                45.00      48.94        
  6 Zhao, Steven D            10 FLY-MR                 50.47      50.43        
  7 Millkey, Nicholas          8 Bluefish-MR            55.35      50.49        
  8 Cannon, Matthew            9 LBA-MR                 54.05      51.04        
  9 Reindl, James P            9 Express Swimming-MR    55.55      51.10        
 10 Lent, Connor              10 LBA-MR                 53.49      51.31        
 11 Ortof, Harry C            10 Express Swimming-MR    52.29      52.44        
 12 McCARTHY, Patrick          9 LBA-MR                 51.55      52.52        
 13 O'Sullivan, Druid B        9 Empire-MR              52.39      52.87        
 14 Morris, Shane             10 LBA-MR                 53.54      52.97        
 15 Rodriguez, Ian R          10 NYCC-MR                57.10      53.41        
 16 Casement, Justin           9 Farmingdale-MR         54.79      53.84        
 17 Wissemann, Eric           10 CSC-MR                 55.27      53.88        
 18 Hsieh, Dylan               9 OWA-MR                 53.23      54.06        
 19 Santos, Douglas J          9 FLY-MR                 56.00      54.31        
 20 Kanim, Jared F            10 Middies-MR             52.25      54.32        
 21 Zhang, Benjamin G          9 Abbe Swim Team-MR      52.00      54.54        
 22 DiStasio, James C         10 North Shore-MR       1:00.24      54.85        
 23 Susz, Jackson E           10 Empire-MR              53.27      55.18        
 24 Donlevy, Billy            10 CIY-MR                 54.66      55.55        
 25 Romero, Leonardo A        10 FLY-MR               1:01.00      55.63        
 26 Lent, Kieran               8 LBA-MR                 58.45      55.87        
 27 Lai, Michael W            10 WISC-MR                55.00      55.90        
 28 Harrington, Dylan          8 LBA-MR               1:04.64      57.35        
 29 Morris, Troy               8 LBA-MR               1:01.18      57.37        
 30 Thomas, Desi C             9 NYCC-MR              1:05.39      57.80        
 31 McCormack, Aidan N        10 Bluefish-MR            52.41      58.15        
 32 Kreuscher, Kyle J          9 CSC-MR               1:08.14      58.57        
 33 Aroesty, Ryan              8 LBA-MR               1:03.23      59.16        
 34 Mirabal, Isaiah D          9 FLY-MR                 54.19      59.31        
 35 Kiendle, Kyle R            9 CSC-MR                 57.07    1:00.16        
 36 Barefield, William D       8 FLY-MR               1:07.00    1:00.58        
 37 Daly, Tommy A              9 North Shore-MR         58.40    1:00.93        
 38 McNicholas, Eamonn         9 OWA-MR               1:00.65    1:01.13        
 39 Gamboa, Nat J              8 OWA-MR               1:03.93    1:01.29        
 40 Daly, Nik A                7 North Shore-MR       1:03.27    1:02.47        
 41 Gao, William              10 Middies-MR                NT    1:02.85        
 42 Budke, Vinny C             9 Sachem-MR            1:15.00    1:02.96        
 43 Sheinberg, Kyle            9 LBA-MR               1:00.00    1:03.85        
 44 McDonnell, Jack           10 LBA-MR               1:01.42    1:04.84        
 45 Wynter, Benjamin S        10 CSC-MR               1:08.89    1:06.04        
 46 Sohn, Tyler                7 Farmingdale-MR       1:30.50    1:08.78        
 47 Chen, Ting                 9 NBS-MR               1:06.08    1:11.79        
 48 Labarge, Jacob            10 Bluefish-MR          1:12.12    1:16.93        
 49 Chen, Austin               7 Express Swimming-MR       NT    1:17.10        
 50 Carr, Sean                10 LBA-MR               1:30.00    1:21.25        
 51 Mahon, Donovan P          10 CSC-MR               1:23.12    1:30.77        
 -- Cruise, Andrew             9 Bluefish-MR          1:13.56         DQ        
 -- Sheinberg, Ryan            7 LBA-MR               1:30.00         DQ        
 -- Gao, Richard               6 Middies-MR                NT         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Geoffrey            10 Express Swimming-MR  1:36.01    1:39.51        
  2 Phang, yik Fung            9 Abbe Swim Team-MR    1:45.00    1:43.61        
  3 Thompson, Solomon J        9 Empire-MR            1:48.94    1:45.67        
  4 Weston, Scott A           10 Empire-MR            1:39.68    1:45.80        
  5 Barry, Kyle               10 WISC-MR              1:54.47    1:46.03        
  6 Graham, Joseph P          10 Express Swimming-MR  1:52.93    1:46.70        
  7 Ye, William               10 WISC-MR              1:45.00    1:48.55        
  8 Prokopiou, Nicos          10 WISC-MR              1:58.99    1:49.49        
  9 Reindl, James P            9 Express Swimming-MR  1:52.06    1:50.25        
 10 Millkey, Nicholas          8 Bluefish-MR          1:40.77    1:52.55        
 11 Lent, Connor              10 LBA-MR               1:57.64    1:53.63        
 12 Cannon, Matthew            9 LBA-MR               2:02.06    1:55.07        
 13 Morris, Shane             10 LBA-MR               1:54.48    1:55.96        
 14 Becerra, Kyle D           10 Middies-MR           1:52.12    1:56.80        
 15 O'Sullivan, Druid B        9 Empire-MR            1:53.00    1:57.26        
 16 McCARTHY, Patrick          9 LBA-MR               1:58.48    1:58.57        
 17 Hsieh, Dylan               9 OWA-MR               1:57.82    1:58.83        
 18 Susz, Jackson E           10 Empire-MR            1:56.40    1:59.22        
 19 Galeto, Nicholas          10 WISC-MR              2:08.77    1:59.83        
 20 Lent, Kieran               8 LBA-MR               2:10.00    2:00.24        
 21 Zhang, Benjamin G          9 Abbe Swim Team-MR    1:55.00    2:00.51        
 22 Penrose, Ryan              9 Bluefish-MR          2:08.91    2:00.53        
 23 DiStasio, James C         10 North Shore-MR       2:04.57    2:00.76        
 24 Ortof, Harry C            10 Express Swimming-MR  1:52.47    2:00.84        
 25 Rodriguez, Ian R          10 NYCC-MR              2:17.69    2:01.40        
 26 Bulik, Michael            10 LBA-MR               1:59.16    2:01.82        
 27 Lai, Michael W            10 WISC-MR              2:10.00    2:03.31        
 28 Donlevy, Billy            10 CIY-MR               2:01.69    2:04.46        
 29 Walsh, Dylan F             9 Middies-MR           1:56.07    2:04.72        
 30 Rudnisky, Eli             10 Bscat-MR             2:20.00    2:06.18        
 31 Aroesty, Ryan              8 LBA-MR               2:18.00    2:06.32        
 32 Dekhtyar, Lawrence M       9 Bscat-MR             2:21.00    2:06.49        
 33 Kreuscher, Kyle J          9 CSC-MR               2:17.44    2:07.70        
 34 Duryea, Ryan M             8 Hurricanes-MR        2:15.00    2:08.99        
 35 McNicholas, Eamonn         9 OWA-MR               2:14.27    2:09.81        
 36 German, Alexander N       10 Express Swimming-MR  2:23.21    2:23.76        
 37 Beutel, Brendan M          9 Sachem-MR            3:00.00    2:26.23        
 38 Dunster, Connor G          9 Express Swimming-MR       NT    2:26.27        
 39 Chen, Ting                 9 NBS-MR               2:20.22    2:27.67        
 40 Labarge, Jacob            10 Bluefish-MR          2:44.43    2:49.57        
 -- Sarbanes, Alexander C     10 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Baldassare, Zachary L      6 WISC-MR              3:00.00         DQ        
      Non-simultaneous kick
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ho, Timothy                9 Abbe Swim Team-MR      40.00      38.06        
  2 Ye, William               10 WISC-MR                38.00      38.21        
  3 Zhao, Steven D            10 FLY-MR                 41.02      38.76        
  4 Galeto, Nicholas          10 WISC-MR                48.21      39.04        
  5 Chen, Geoffrey            10 Express Swimming-MR    40.02      39.22        
  6 Liu, Eric Z                9 Abbe Swim Team-MR      40.00      40.29        
  7 Lishnevetsky, Joshua T     9 Bscat-MR               41.69      41.39        
  8 Ortof, Harry C            10 Express Swimming-MR    43.34      41.89        
  9 Thenmali, Omar            10 Middies-MR             43.97      41.98        
 10 Lin, Thomas                7 Abbe Swim Team-MR      40.00      42.39        
 11 Wynter, Benjamin S        10 CSC-MR                    NT      42.42        
 12 Bogart, Liam P             9 Empire-MR              45.12      42.64        
 13 Reindl, James P            9 Express Swimming-MR    42.98      44.31        
 14 Phang, yik Fung            9 Abbe Swim Team-MR      41.00      46.09        
 15 Harrington, Dylan          8 LBA-MR                 49.28      46.79        
 16 Becerra, Kyle D           10 Middies-MR             44.81      48.21        
 17 Graham, Joseph P          10 Express Swimming-MR    49.10      48.60        
 18 Weston, Scott A           10 Empire-MR              43.73      48.69        
 19 Romero, Leonardo A        10 FLY-MR                 55.00      49.59        
 20 Prokopiou, Nicos          10 WISC-MR                45.00      50.20        
 21 Gamboa, Nat J              8 OWA-MR                 58.73      51.26        
 22 Thomas, Desi C             9 NYCC-MR              1:08.35      52.40        
 23 Casement, Justin           9 Farmingdale-MR         54.37      52.69        
 24 Rodriguez, Ian R          10 NYCC-MR              1:00.32      53.08        
 25 Mirabal, Isaiah D          9 FLY-MR                 53.00      56.34        
 26 McCARTHY, Patrick          9 LBA-MR               1:28.80      56.46        
 27 German, Alexander N       10 Express Swimming-MR    55.55      57.38        
 28 Davis, DaVonte D           9 NBS-MR               1:01.50      58.37        
 29 Aroesty, Ryan              8 LBA-MR               1:09.50      59.37        
 30 Kiendle, Kyle R            9 CSC-MR                 56.39      59.93        
 31 Wissemann, Eric           10 CSC-MR                 57.82    1:00.13        
 32 Muka, Sajmir              10 Bscat-MR               47.00    1:00.86        
 33 Barefield, William D       8 FLY-MR               1:05.00    1:01.66        
 34 Lazar, Spencer R           8 Express Swimming-MR  1:00.35    1:02.49        
 35 McDonnell, Jack           10 LBA-MR               1:05.65    1:03.99        
 36 Santos, Douglas J          9 FLY-MR                 50.00    1:05.98        
 37 Shahinian, Michael        10 Farmingdale-MR         56.50    1:06.45        
 38 Hernandez, Bruno A        10 NBS-MR               1:14.91    1:14.25        
 39 Rabin, Jack               10 LBA-MR               1:08.39    1:21.60        
 40 Wetherbee, Donald B       10 IA-MR                  59.28    1:24.16        
 -- Foti, Trevor M             9 Bscat-MR             1:07.00         DQ        
 -- Rudnisky, Eli             10 Bscat-MR               54.00         DQ        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ho, Timothy                9 Abbe Swim Team-MR    1:30.00    1:27.51        
  2 Lishnevetsky, Joshua T     9 Bscat-MR             1:24.00    1:31.66        
  3 Liu, Eric Z                9 Abbe Swim Team-MR    1:33.00    1:34.15        
  4 Chen, Geoffrey            10 Express Swimming-MR  1:57.81    1:34.24        
  5 Ye, William               10 WISC-MR              1:40.00    1:34.25        
  6 Thompson, Solomon J        9 Empire-MR            1:36.94    1:36.67        
  7 Reindl, James P            9 Express Swimming-MR  1:54.34    1:40.03        
  8 Thenmali, Omar            10 Middies-MR                NT    1:40.75        
  9 Bogart, Liam P             9 Empire-MR            1:37.24    1:41.47        
 10 Lin, Thomas                7 Abbe Swim Team-MR    1:36.00    1:42.06        
 11 Graham, Joseph P          10 Express Swimming-MR  1:45.76    1:45.00        
 12 Kanim, Jared F            10 Middies-MR           1:45.54    1:46.79        
 13 Harrington, Dylan          8 LBA-MR               2:00.67    1:49.04        
 14 McCormack, Cade J         10 Bluefish-MR          1:44.20    1:53.74        
 15 Rodriguez, Gus E          10 Empire-MR            1:49.31    1:54.95        
 16 Meersand, Andrew          10 LBA-MR               1:55.00    1:58.10        
 17 Daly, Tommy A              9 North Shore-MR       2:05.00    1:58.93        
 18 Sarabia, Jared C           9 CIY-MR               2:02.75    2:04.92        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tilneac, George           12 NYCC-MR                30.09      29.35        
  2 Lin, Alex                 12 Abbe Swim Team-MR      28.50      29.41        
  3 Rubenstein, Sam M         12 Empire-MR              29.87      29.60        
  4 Searson, Jimmy            12 Express Swimming-MR    31.06      30.56        
  5 Stenger, Adam             12 LBA-MR                 31.75      30.81        
  6 Chernukha, Leonid         11 OWA-MR                 30.70      30.97        
  7 Sourial, Anthony          12 Express Swimming-MR    32.18      31.14        
  8 Sarabia, Daniel S         12 CIY-MR                 33.84      31.64        
  9 Khrystenko, Anton         11 OWA-MR                 31.75      31.76        
 10 Chiang, Peter Q           12 North Shore-MR         33.08      32.26        
 11 Sarabia, Josef M          12 CIY-MR                 33.87      32.55        
 12 Modelewski, Matthew       12 Bluefish-MR            33.53      32.68        
 13 Isaac, Alejandro          12 NYCC-MR                35.72      32.78        
 14 Hamilton, Tyshaun D       11 Abbe Swim Team-MR      32.00      32.85        
 15 Sigaty, Thomas R          11 North Shore-MR         33.45      33.11        
 16 Zabelaj, Bujar            12 Empire-MR              33.64      33.31        
 17 Lomeyko, Konstantine V    11 OWA-MR                 33.45      33.34        
 18 Chen, Christopher         11 Express Swimming-MR    33.51      33.39        
 19 Gamboa, Matthew G         12 OWA-MR                 34.03      33.88        
 20 White, Darrien            12 LBA-MR                 33.93      33.94        
 21 Brittan, James            12 Bluefish-MR            33.37      33.96        
 22 Yoon, Justin              12 Express Swimming-MR    40.09      34.19        
 23 Caulfield, Michael        12 Bluefish-MR            34.40      34.25        
 24 Broe, Charlie H           11 NBS-MR                 35.14      34.29        
 25 Foo, Felix X              11 FLY-MR                 34.28      34.34        
 26 Ruggiero, Joseph A        12 Empire-MR              35.05      34.84        
 27 MacAulay, Patrick M       12 Empire-MR              36.21      34.92        
 28 Michel, Brad J            12 North Shore-MR         36.00      35.13        
 29 Masino, Corey J           11 Empire-MR              37.16      35.64        
 30 Michel, Jeff R            11 North Shore-MR         33.50      35.72        
 31 McBride, Justin J         12 FLY-MR                 36.05      35.73        
 32 Salazar, Matthew A        11 Abbe Swim Team-MR         NT      35.82        
 33 Kan, Kevin                12 Abbe Swim Team-MR      36.00      35.94        
 34 Barrow, Mitchell J        11 Middies-MR             36.59      36.03        
 35 Pan, Noah                 11 CIY-MR                 34.71      36.17        
 36 Marquardt, Thomas W       12 CSC-MR                 36.59      36.26        
 37 McCarthy, Michael         11 LBA-MR                 36.74      36.60        
 38 Cazzorla, Daniel          11 FLY-MR                 39.00      36.74        
 39 Zhou, Kevin               12 CIY-MR                 36.40      36.94        
 40 Flanagan, Austin J        12 WISC-MR                45.00      37.18        
 41 Desmornes, Georgio        11 Express Swimming-MR    37.38      37.59        
 42 Kunze, Aidan J            12 NYCC-MR                41.19      38.60        
 43 Chen, Andrew X            12 Express Swimming-MR    39.99      38.79        
 44 Johnson, Thomas M         12 NBS-MR                 40.90      39.30        
 45 Davis, Dante G            11 NBS-MR                 50.18      39.63        
 46 Eber, Phillip G           12 Bscat-MR               38.00      39.99        
 47 Jakobczyk, Nicholas P     11 FLY-MR                 50.00      41.01        
 48 McCloskey, James T        11 FLY-MR                 44.04      41.13        
 49 Nelson, Matt              12 Bluefish-MR            40.49      41.56        
 50 Hernandez, Alvaro J       11 NBS-MR                 55.50      47.20        
 51 Bharat, Richard           12 FLY-MR                 43.00      47.68        
 52 O'Rourke, Quirby          11 LBA-MR               1:30.00      48.05        
 53 Griffith, Keyshawn I      11 Bscat-MR               54.00      57.22        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Alex                 12 Abbe Swim Team-MR    1:02.00    1:03.89        
  2 Tilneac, George           12 NYCC-MR              1:09.23    1:04.87        
  3 Rubenstein, Sam M         12 Empire-MR            1:04.46    1:05.35        
  4 Chernukha, Leonid         11 OWA-MR               1:06.58    1:08.03        
  5 Khrystenko, Anton         11 OWA-MR               1:08.57    1:08.47        
  6 Stenger, Adam             12 LBA-MR               1:08.06    1:08.64        
  7 Sourial, Anthony          12 Express Swimming-MR  1:09.72    1:10.04        
  8 Searson, Jimmy            12 Express Swimming-MR  1:11.20    1:10.59        
  9 Hagemann, Alex A          12 Express Swimming-MR  1:12.54    1:11.98        
 10 Lomeyko, Konstantine V    11 OWA-MR               1:11.72    1:12.79        
 11 Modelewski, Matthew       12 Bluefish-MR          1:14.86    1:12.97        
 12 Sigaty, Thomas R          11 North Shore-MR       1:13.00    1:13.50        
 13 Hamilton, Tyshaun D       11 Abbe Swim Team-MR    1:13.00    1:13.77        
 14 Cicchiello, Ryan J        11 Empire-MR            1:13.96    1:13.89        
 15 Kipnes, Alec S            12 North Shore-MR       1:15.00    1:14.35        
 16 luk, Arnold B             12 Abbe Swim Team-MR    1:12.00    1:14.68        
 17 Isaac, Alejandro          12 NYCC-MR              1:20.43    1:14.72        
 18 Foo, Felix X              11 FLY-MR               1:15.31    1:14.97        
 19 Zabelaj, Bujar            12 Empire-MR            1:12.88    1:14.99        
 20 Gamboa, Matthew G         12 OWA-MR               1:12.76    1:15.16        
 21 Broe, Charlie H           11 NBS-MR               1:15.25    1:15.28        
 22 Brittan, James            12 Bluefish-MR          1:14.56    1:15.32        
 23 McKenna, Brendan W        11 Abbe Swim Team-MR    1:15.00    1:15.91        
 24 Howard, Ben R             11 Hurricanes-MR        1:17.04    1:15.96        
 25 Dervin, Sean J            11 Middies-MR           1:15.91    1:16.25        
 26 White, Darrien            12 LBA-MR               1:16.75    1:16.39        
 27 Li, Alan                  12 FLY-MR               1:18.96    1:17.15        
 28 MacAulay, Patrick M       12 Empire-MR            1:17.44    1:18.90        
 29 Michel, Jeff R            11 North Shore-MR       1:19.00    1:18.95        
 30 Harrison, Liam F          12 IA-MR                1:19.99    1:19.10        
 31 Michel, Brad J            12 North Shore-MR       1:17.00    1:19.33        
 32 Astilean, Alex            11 Hurricanes-MR        1:25.23    1:19.50        
 33 Zinkiewicz, Zachary M     11 IA-MR                1:21.01    1:19.53        
 34 Salazar, Matthew A        11 Abbe Swim Team-MR    1:21.00    1:19.59        
 35 McBride, Justin J         12 FLY-MR               1:24.29    1:19.64        
 36 Pizzurro, Nicholas J      12 CSC-MR               1:15.31    1:19.72        
 37 Asanjarani, Jonathan D    12 CIY-MR               1:20.20    1:19.89        
 38 Davis-Sobers, Darius T    11 Bscat-MR             1:23.00    1:20.69        
 39 Barrow, Mitchell J        11 Middies-MR           1:23.62    1:20.99        
 40 Masino, Corey J           11 Empire-MR            1:20.94    1:21.43        
 41 Cazzorla, Daniel          11 FLY-MR               1:25.00    1:21.90        
 42 McCarthy, Michael         11 LBA-MR               1:22.12    1:21.99        
 43 Kunze, Aidan J            12 NYCC-MR              1:28.69    1:23.39        
 44 Caulfield, Michael        12 Bluefish-MR          1:18.77    1:23.47        
 45 Vondrak, Benjamin S       11 NBS-MR               1:19.74    1:23.88        
 46 Desmornes, Georgio        11 Express Swimming-MR  1:24.28    1:24.12        
 47 Marquardt, Thomas W       12 CSC-MR               1:26.90    1:24.27        
 48 Roche, Patrick D          11 IA-MR                1:18.93    1:24.40        
 49 Flanagan, Austin J        12 WISC-MR              2:00.00    1:24.81        
 50 Borger, Keith C           12 Sachem-MR            1:32.40    1:27.23        
 51 Lester, Christopher       11 LBA-MR               1:50.00    1:28.88        
 52 Petkanas, Panos           11 Farmingdale-MR       1:31.07    1:30.22        
 53 McCloskey, James T        11 FLY-MR               1:37.16    1:30.68        
 54 Chang, Kevin C            11 Express Swimming-MR  1:29.64    1:31.40        
 55 Watler, Jaleel C          11 NYCC-MR              1:34.44    1:31.73        
 56 Nelson, Matt              12 Bluefish-MR          1:31.32    1:33.60        
 57 Korgahashvivli, David     11 NBS-MR               1:39.17    1:35.79        
 58 Eber, Phillip G           12 Bscat-MR             1:35.23    1:36.58        
 59 Penrose, Sean             11 Bluefish-MR          1:35.06    1:37.06        
 60 Bharat, Richard           12 FLY-MR               1:30.00    1:40.17        
 61 Comerford, Tyler          11 WISC-MR              1:30.00    1:43.38        
 62 Davis, Dante G            11 NBS-MR               1:44.82    1:44.43        
 63 Yacovone, Thomas S        11 Express Swimming-MR       NT    1:50.86        
 64 Hernandez, Alvaro J       11 NBS-MR               2:09.54    2:02.17        
 65 Griffith, Keyshawn I      11 Bscat-MR             2:05.00    2:13.09        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rubenstein, Sam M         12 Empire-MR              33.69      34.22        
  2 Lin, Alex                 12 Abbe Swim Team-MR      34.00      34.28        
  3 Tilneac, George           12 NYCC-MR                36.64      34.68        
  4 Stenger, Adam             12 LBA-MR                 34.95      36.24        
  5 Chernukha, Leonid         11 OWA-MR                 34.58      36.36        
  6 Khrystenko, Anton         11 OWA-MR                 36.20      36.85        
  7 Zinkiewicz, Zachary M     11 IA-MR                  38.46      37.70        
  8 Chen, Christopher         11 Express Swimming-MR    40.23      38.36        
  9 Kipnes, Alec S            12 North Shore-MR         38.00      38.48        
 10 Zabelaj, Bujar            12 Empire-MR              37.14      38.66        
 11 Sourial, Anthony          12 Express Swimming-MR    38.90      39.33        
 12 Modelewski, Matthew       12 Bluefish-MR            38.12      39.41        
 13 Hagemann, Alex A          12 Express Swimming-MR    39.16      39.64        
 14 McKenna, Brendan W        11 Abbe Swim Team-MR      38.00      39.88        
 15 Sigaty, Thomas R          11 North Shore-MR         38.00      40.88        
 16 Searson, Jimmy            12 Express Swimming-MR    40.94      41.03        
 17 Gamboa, Matthew G         12 OWA-MR                 40.84      41.18        
 18 McBride, Justin J         12 FLY-MR                 43.27      41.49        
 19 Broe, Charlie H           11 NBS-MR                 41.24      41.52        
 20 Roche, Patrick D          11 IA-MR                  40.96      42.21        
 21 Sehri, Mert               12 CSC-MR                 41.96      42.39        
 22 Harrison, Liam F          12 IA-MR                  42.46      42.51        
 23 Michel, Jeff R            11 North Shore-MR         39.00      42.74        
 24 Brittan, James            12 Bluefish-MR            40.62      42.97        
 24 Barrow, Mitchell J        11 Middies-MR             43.55      42.97        
 26 Asanjarani, Jonathan D    12 CIY-MR                 41.47      43.56        
 27 Astilean, Alex            11 Hurricanes-MR          43.78      43.98        
 28 Masino, Corey J           11 Empire-MR              41.07      44.12        
 29 Salazar, Matthew A        11 Abbe Swim Team-MR      44.00      44.35        
 30 McDougall, Robert J       11 CSC-MR                 45.05      44.44        
 31 Flanagan, Austin J        12 WISC-MR              1:00.00      44.50        
 32 Yoon, Justin              12 Express Swimming-MR    45.09      44.82        
 33 Vondrak, Benjamin S       11 NBS-MR                 42.47      45.18        
 34 MacAulay, Patrick M       12 Empire-MR              44.56      45.19        
 35 Chen, Andrew X            12 Express Swimming-MR       NT      45.31        
 36 Chang, Kevin C            11 Express Swimming-MR    43.48      45.43        
 37 Cazzorla, Daniel          11 FLY-MR                 50.00      45.58        
 38 Caulfield, Michael        12 Bluefish-MR            42.71      45.75        
 39 Nelson, Matt              12 Bluefish-MR            44.56      46.44        
 40 Borger, Keith C           12 Sachem-MR              48.53      47.52        
 41 Marquardt, Thomas W       12 CSC-MR                 45.30      48.25        
 42 Jakobczyk, Nicholas P     11 FLY-MR                 56.00      49.37        
 43 Lester, Christopher       11 LBA-MR                 49.95      49.76        
 44 Desmornes, Georgio        11 Express Swimming-MR    47.68      50.18        
 45 McCarthy, Michael         11 LBA-MR                 50.45      50.26        
 46 Petkanas, Panos           11 Farmingdale-MR         47.00      50.90        
 47 Eber, Phillip G           12 Bscat-MR               45.00      51.07        
 48 Bharat, Richard           12 FLY-MR                 53.00      51.60        
 49 Penrose, Sean             11 Bluefish-MR            51.29      51.96        
 50 Watler, Jaleel C          11 NYCC-MR                53.64      54.04        
 51 Comerford, Tyler          11 WISC-MR                45.00      54.10        
 52 Davis, Dante G            11 NBS-MR                 51.30      54.19        
 53 Korgahashvivli, David     11 NBS-MR                 56.64      55.02        
 54 McCloskey, James T        11 FLY-MR                 57.30      57.72        
 55 Griffith, Keyshawn I      11 Bscat-MR             1:01.00    1:03.08        
 56 Hernandez, Alvaro J       11 NBS-MR               1:10.61    1:05.32        
 -- Yacovone, Thomas S        11 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Toes curled over gutter after the start
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rubenstein, Sam M         12 Empire-MR            1:11.12    1:13.96        
  2 Lin, Alex                 12 Abbe Swim Team-MR    1:13.00    1:14.24        
  3 Tilneac, George           12 NYCC-MR              1:17.11    1:16.15        
  4 Chernukha, Leonid         11 OWA-MR               1:14.55    1:17.03        
  5 Khrystenko, Anton         11 OWA-MR               1:16.98    1:17.72        
  6 Stenger, Adam             12 LBA-MR               1:15.20    1:18.41        
  7 Zabelaj, Bujar            12 Empire-MR            1:19.11    1:23.08        
  8 Sourial, Anthony          12 Express Swimming-MR  1:24.72    1:23.58        
  9 Sarabia, Daniel S         12 CIY-MR               1:22.49    1:24.52        
 10 Sarabia, Josef M          12 CIY-MR               1:29.96    1:26.62        
 11 Pan, Noah                 11 CIY-MR               1:24.11    1:26.74        
 12 Modelewski, Matthew       12 Bluefish-MR          1:24.33    1:27.25        
 12 Broe, Charlie H           11 NBS-MR               1:26.51    1:27.25        
 14 Lomeyko, Konstantine V    11 OWA-MR               1:27.04    1:27.65        
 15 Isaac, Alejandro          12 NYCC-MR              1:38.63    1:28.24        
 16 Chen, Christopher         11 Express Swimming-MR  1:28.76    1:28.66        
 17 Li, Alan                  12 FLY-MR               1:35.14    1:29.45        
 18 Foo, Felix X              11 FLY-MR               1:35.78    1:29.79        
 19 Sehri, Mert               12 CSC-MR               1:29.60    1:30.06        
 20 Michel, Jeff R            11 North Shore-MR       1:25.00    1:30.20        
 21 Searson, Jimmy            12 Express Swimming-MR  1:32.02    1:30.54        
 22 McBride, Justin J         12 FLY-MR               1:33.68    1:30.76        
 23 Barrow, Mitchell J        11 Middies-MR           1:31.60    1:31.67        
 24 Michel, Brad J            12 North Shore-MR       1:30.00    1:33.48        
 25 Chen, Andrew X            12 Express Swimming-MR  1:45.32    1:34.47        
 26 Ruggiero, Joseph A        12 Empire-MR            1:30.85    1:34.69        
 27 Salazar, Matthew A        11 Abbe Swim Team-MR         NT    1:34.83        
 28 Flanagan, Austin J        12 WISC-MR              2:00.00    1:35.14        
 29 McDougall, Robert J       11 CSC-MR               1:39.07    1:35.61        
 30 Nelson, Matt              12 Bluefish-MR          1:38.08    1:37.06        
 31 MacAulay, Patrick M       12 Empire-MR            1:34.74    1:37.32        
 32 White, Darrien            12 LBA-MR               1:35.81    1:37.78        
 33 Kunze, Aidan J            12 NYCC-MR              1:39.95    1:38.23        
 34 Yoon, Justin              12 Express Swimming-MR  1:46.75    1:39.59        
 35 Caulfield, Michael        12 Bluefish-MR          1:38.43    1:41.46        
 36 Desmornes, Georgio        11 Express Swimming-MR  1:43.55    1:41.61        
 37 Marquardt, Thomas W       12 CSC-MR               1:40.32    1:43.44        
 38 Johnson, Thomas M         12 NBS-MR               1:39.10    1:44.80        
 39 Bharat, Richard           12 FLY-MR               1:45.00    1:50.68        
 40 Eber, Phillip G           12 Bscat-MR             1:50.89    1:51.05        
 41 Davis, Dante G            11 NBS-MR               2:13.45    2:13.95        
 42 Hernandez, Alvaro J       11 NBS-MR               2:26.50    2:28.96        
 43 Griffith, Keyshawn I      11 Bscat-MR             2:20.00    2:39.87        
 -- Zhou, Kevin               12 CIY-MR               1:33.93         DQ        
      Non-continuous turning action
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Alex                 12 Abbe Swim Team-MR      36.00      36.45        
  2 Zabelaj, Bujar            12 Empire-MR              38.94      38.55        
  3 Sourial, Anthony          12 Express Swimming-MR    41.49      40.02        
  4 Lomeyko, Konstantine V    11 OWA-MR                 44.75      42.48        
  5 Foo, Felix X              11 FLY-MR                 44.58      43.37        
  6 Kan, Kevin                12 Abbe Swim Team-MR      44.00      43.38        
  7 Li, Alan                  12 FLY-MR                 45.70      43.94        
  8 Gamboa, Matthew G         12 OWA-MR                 45.00      44.36        
  9 Zhou, Kevin               12 CIY-MR                 44.71      44.41        
 10 Isaac, Alejandro          12 NYCC-MR                45.00      44.79        
 11 Sigaty, Thomas R          11 North Shore-MR         45.24      44.89        
 12 Sarabia, Daniel S         12 CIY-MR                 44.09      45.12        
 13 Chen, Christopher         11 Express Swimming-MR    44.28      45.15        
 14 Chiang, Peter Q           12 North Shore-MR         44.00      45.20        
 15 Hamilton, Tyshaun D       11 Abbe Swim Team-MR      45.00      45.55        
 16 Ruggiero, Joseph A        12 Empire-MR              45.11      45.97        
 17 Michel, Jeff R            11 North Shore-MR         43.00      46.53        
 18 Brittan, James            12 Bluefish-MR            47.49      46.62        
 19 Sehri, Mert               12 CSC-MR                 49.39      47.87        
 20 Kunze, Aidan J            12 NYCC-MR                52.55      47.98        
 21 White, Darrien            12 LBA-MR                 47.46      48.06        
 22 Searson, Jimmy            12 Express Swimming-MR    48.05      48.24        
 23 McDougall, Robert J       11 CSC-MR                 49.54      48.25        
 24 Cazzorla, Daniel          11 FLY-MR                 55.00      48.39        
 25 MacAulay, Patrick M       12 Empire-MR              48.06      48.46        
 26 Modelewski, Matthew       12 Bluefish-MR            51.11      49.12        
 27 Chen, Andrew X            12 Express Swimming-MR    52.34      49.29        
 28 Desmornes, Georgio        11 Express Swimming-MR    49.81      49.30        
 29 Flanagan, Austin J        12 WISC-MR              2:00.00      49.71        
 30 Masino, Corey J           11 Empire-MR              47.83      49.80        
 31 Jakobczyk, Nicholas P     11 FLY-MR               1:05.00      49.94        
 32 Caulfield, Michael        12 Bluefish-MR            50.15      50.81        
 33 Barrow, Mitchell J        11 Middies-MR             52.10      52.38        
 34 Eber, Phillip G           12 Bscat-MR               52.35      53.02        
 35 McCloskey, James T        11 FLY-MR                 52.99      53.35        
 36 Yoon, Justin              12 Express Swimming-MR    56.76      53.85        
 37 Marquardt, Thomas W       12 CSC-MR                 58.79      55.28        
 38 Johnson, Thomas M         12 NBS-MR                 59.50      55.34        
 39 McCarthy, Michael         11 LBA-MR                 56.24      55.79        
 40 Davis, Dante G            11 NBS-MR                 57.07      55.87        
 41 Bharat, Richard           12 FLY-MR                 58.00    1:00.11        
 42 Nelson, Matt              12 Bluefish-MR            55.51    1:00.19        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Alex                 12 Abbe Swim Team-MR    1:18.00    1:20.72        
  2 Zabelaj, Bujar            12 Empire-MR            1:24.15    1:27.18        
  3 Sourial, Anthony          12 Express Swimming-MR  1:32.39    1:28.81        
  4 Howard, Ben R             11 Hurricanes-MR        1:29.56    1:31.12        
  5 luk, Arnold B             12 Abbe Swim Team-MR    1:30.00    1:33.10        
  6 Li, Alan                  12 FLY-MR               1:35.18    1:34.80        
  7 Lomeyko, Konstantine V    11 OWA-MR               1:32.12    1:35.37        
  8 Foo, Felix X              11 FLY-MR               1:37.97    1:36.69        
  9 Chen, Christopher         11 Express Swimming-MR  1:39.18    1:38.10        
 10 Sigaty, Thomas R          11 North Shore-MR       1:33.02    1:38.55        
 11 Isaac, Alejandro          12 NYCC-MR              1:45.32    1:39.56        
 12 Kipnes, Alec S            12 North Shore-MR       1:51.00    1:41.15        
 13 Cicchiello, Ryan J        11 Empire-MR            1:36.15    1:43.21        
 14 Sehri, Mert               12 CSC-MR               1:47.54    1:43.29        
 15 Michel, Jeff R            11 North Shore-MR       1:37.00    1:45.10        
 16 White, Darrien            12 LBA-MR               1:42.93    1:46.69        
 17 Michel, Brad J            12 North Shore-MR       1:44.00    1:46.87        
 18 Kunze, Aidan J            12 NYCC-MR              1:47.62    1:47.85        
 19 Searson, Jimmy            12 Express Swimming-MR  1:55.29    1:49.19        
 20 Yoon, Justin              12 Express Swimming-MR  1:59.08    1:49.87        
 21 McDougall, Robert J       11 CSC-MR               1:49.10    1:49.95        
 22 Dervin, Sean J            11 Middies-MR           1:38.77    1:51.20        
 23 Watler, Jaleel C          11 NYCC-MR              2:10.00    1:51.40        
 24 Barrow, Mitchell J        11 Middies-MR           1:50.80    1:52.20        
 25 McCloskey, James T        11 FLY-MR               2:03.02    1:52.82        
 26 Desmornes, Georgio        11 Express Swimming-MR  1:50.52    1:53.39        
 27 Eber, Phillip G           12 Bscat-MR             1:45.32    1:57.09        
 28 Chang, Kevin C            11 Express Swimming-MR  2:00.09    2:00.50        
 29 Penrose, Sean             11 Bluefish-MR          2:05.72    2:03.47        
 30 Nelson, Matt              12 Bluefish-MR          2:05.11    2:11.00        
 31 Davis, Dante G            11 NBS-MR               2:18.50    2:14.37        
 32 Comerford, Tyler          11 WISC-MR              2:30.00    2:26.36        
 33 Petkanas, Panos           11 Farmingdale-MR       2:15.50    2:32.24        
 -- Yacovone, Thomas S        11 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 -- Chen, Andrew X            12 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stenger, Adam             12 LBA-MR                 32.71      33.37        
  2 Chernukha, Leonid         11 OWA-MR                 33.46      33.82        
  3 Tilneac, George           12 NYCC-MR                38.79      33.90        
  4 Khrystenko, Anton         11 OWA-MR                 34.89      34.08        
  5 Rubenstein, Sam M         12 Empire-MR              34.69      34.38        
  6 Chen, Christopher         11 Express Swimming-MR    36.72      35.11        
  7 Sourial, Anthony          12 Express Swimming-MR    35.35      35.18        
  8 Brittan, James            12 Bluefish-MR            36.97      35.33        
  9 Modelewski, Matthew       12 Bluefish-MR            37.16      36.35        
 10 Lomeyko, Konstantine V    11 OWA-MR                 38.23      37.10        
 11 Broe, Charlie H           11 NBS-MR                 38.28      37.27        
 12 Li, Alan                  12 FLY-MR                 38.34      37.34        
 13 Gamboa, Matthew G         12 OWA-MR                 37.04      37.65        
 14 Michel, Brad J            12 North Shore-MR         37.00      37.85        
 15 Hagemann, Alex A          12 Express Swimming-MR    37.28      37.88        
 16 Howard, Ben R             11 Hurricanes-MR          37.85      38.20        
 17 Searson, Jimmy            12 Express Swimming-MR    37.06      38.59        
 18 Yoon, Justin              12 Express Swimming-MR    45.00      38.70        
 19 Hamilton, Tyshaun D       11 Abbe Swim Team-MR      38.00      38.87        
 20 McCarthy, Michael         11 LBA-MR                 40.03      39.24        
 21 Sehri, Mert               12 CSC-MR                 40.84      39.36        
 22 Davis-Sobers, Darius T    11 Bscat-MR               40.55      39.54        
 23 luk, Arnold B             12 Abbe Swim Team-MR      40.00      40.15        
 24 Foo, Felix X              11 FLY-MR                 40.04      40.60        
 25 Cazzorla, Daniel          11 FLY-MR                 50.00      40.79        
 26 Astilean, Alex            11 Hurricanes-MR          46.50      42.16        
 27 Masino, Corey J           11 Empire-MR              42.08      42.23        
 28 Dervin, Sean J            11 Middies-MR             40.90      42.99        
 29 Cicchiello, Ryan J        11 Empire-MR              39.81      43.11        
 30 Harrison, Liam F          12 IA-MR                  46.37      43.73        
 31 Roche, Patrick D          11 IA-MR                  40.67      43.86        
 32 Flanagan, Austin J        12 WISC-MR              1:00.00      44.12        
 33 McBride, Justin J         12 FLY-MR                 40.88      44.27        
 34 Zinkiewicz, Zachary M     11 IA-MR                  42.88      44.85        
 35 Asanjarani, Jonathan D    12 CIY-MR                 41.43      45.36        
 36 Marquardt, Thomas W       12 CSC-MR                 45.14      46.31        
 37 Chen, Andrew X            12 Express Swimming-MR       NT      46.53        
 38 Caulfield, Michael        12 Bluefish-MR            42.90      46.77        
 39 White, Darrien            12 LBA-MR                 45.00      47.13        
 40 Kunze, Aidan J            12 NYCC-MR                47.21      47.70        
 41 Vondrak, Benjamin S       11 NBS-MR                 44.89      49.37        
 42 Chang, Kevin C            11 Express Swimming-MR    49.36      49.44        
 43 Jakobczyk, Nicholas P     11 FLY-MR                 55.00      53.46        
 44 Borger, Keith C           12 Sachem-MR              58.94      53.87        
 45 Bharat, Richard           12 FLY-MR                 53.00      54.79        
 46 Korgahashvivli, David     11 NBS-MR                 55.07      57.60        
 47 Hernandez, Alvaro J       11 NBS-MR               1:14.20    1:20.36        
 -- MacAulay, Patrick M       12 Empire-MR              46.32         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tilneac, George           12 NYCC-MR              1:23.57    1:15.92        
  2 Stenger, Adam             12 LBA-MR               1:10.85    1:16.58        
  3 Chernukha, Leonid         11 OWA-MR               1:13.94    1:17.26        
  4 Sourial, Anthony          12 Express Swimming-MR  1:19.70    1:18.65        
  5 Rubenstein, Sam M         12 Empire-MR            1:16.92    1:19.29        
  6 Khrystenko, Anton         11 OWA-MR               1:18.36    1:19.96        
  7 Chiang, Peter Q           12 North Shore-MR       1:24.88    1:21.78        
  8 Brittan, James            12 Bluefish-MR          1:24.33    1:23.65        
  9 Broe, Charlie H           11 NBS-MR               1:31.14    1:23.68        
 10 Chen, Christopher         11 Express Swimming-MR  1:45.26    1:23.95        
 11 Gamboa, Matthew G         12 OWA-MR               1:23.23    1:24.26        
 12 Sigaty, Thomas R          11 North Shore-MR       1:21.70    1:25.32        
 13 Sehri, Mert               12 CSC-MR                    NT    1:27.14        
 14 Searson, Jimmy            12 Express Swimming-MR  1:32.02    1:29.52        
 15 McCarthy, Michael         11 LBA-MR               1:32.36    1:30.36        
 16 Li, Alan                  12 FLY-MR               1:32.27    1:30.48        
 17 Michel, Brad J            12 North Shore-MR       1:26.00    1:31.54        
 18 Yoon, Justin              12 Express Swimming-MR  2:02.12    1:32.96        
 19 Sarabia, Josef M          12 CIY-MR               1:39.87    1:34.74        
 20 Masino, Corey J           11 Empire-MR            1:35.79    1:39.94        
 21 McDougall, Robert J       11 CSC-MR               1:49.50    1:42.68        
 22 McBride, Justin J         12 FLY-MR               1:43.01    1:42.74        
 23 Pan, Noah                 11 CIY-MR               1:32.63    1:45.89        
 24 Chen, Andrew X            12 Express Swimming-MR  2:01.21    1:47.20        
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gschwind, Daniel          14 CSC-MR                 28.06      27.08        
  2 Mukudai, Reo              13 Middies-MR             27.33      27.12        
  3 Bucero, Nickolas J        13 Abbe Swim Team-MR      28.30      28.42        
  4 Wan, Nicholas J           14 FLY-MR                 28.80      28.51        
  5 DU, Jasper L              14 Express Swimming-MR    29.11      28.69        
  6 Li, Kytoh                 14 Abbe Swim Team-MR      29.00      28.84        
  7 Shi, Hao                  14 FLY-MR                 29.20      29.06        
  8 Gonzalez, Adriel A        14 Abbe Swim Team-MR         NT      29.28        
  9 McVeigh, Sean             14 Bscat-MR               33.40      29.35        
 10 Caponegro, Frank          13 Express Swimming-MR    29.66      29.36        
 11 Stoski, Nicholas          13 LBA-MR                 31.55      29.42        
 11 Coleman, Gregory M        14 IA-MR                  30.58      29.42        
 13 Dimarzo, Phillip N        14 NYCC-MR                30.50      29.55        
 14 Morgan, Joseph I          14 NBS-MR                 29.33      29.57        
 15 Drury, Kevin C            14 Express Swimming-MR    29.13      29.78        
 16 Miou, Eric                13 Abbe Swim Team-MR      29.90      29.79        
 17 Caulfield, Thomas J       14 Bluefish-MR            29.05      29.85        
 18 Ganley, Peter G           13 Express Swimming-MR    32.88      29.89        
 19 Mattei, Vincent P         13 Farmingdale-MR         29.99      29.93        
 20 Bharat, Ryan              14 FLY-MR                 32.00      30.21        
 21 Zhan, Edmund              13 FLY-MR                 29.89      30.24        
 22 Grippo, Joseph            13 FLY-MR                 29.43      30.26        
 23 Lozano, Joseph            13 Express Swimming-MR    30.65      30.37        
 24 Gassert, Steven           14 Express Swimming-MR    33.14      30.38        
 25 Canner, James             14 LBA-MR                 30.47      30.46        
 26 Scandura, Anthony F       13 FLY-MR                 30.78      30.48        
 27 Giraldo, Mateo            13 FLY-MR                 31.01      30.56        
 28 Khanas, Yaroslav O        13 OWA-MR                 32.19      30.63        
 29 Chow, Kevin               14 Abbe Swim Team-MR      28.90      30.64        
 30 Byrne, Cameron A          13 Sachem-MR              29.65      30.72        
 31 Goralski, Sean            14 Farmingdale-MR         38.50      30.80        
 32 Beigay, Kyle              14 Sachem-MR              31.44      30.83        
 33 Enoksen, Gary             14 IA-MR                  31.41      30.88        
 34 Blanz, Mac S              14 OWA-MR                 32.40      30.92        
 35 Finnegan, Matt F          14 UN-LI-MR               30.48      31.00        
 36 Finnegan, Dan P           14 UN-LI-MR               31.06      31.26        
 37 Chen, Dennis              13 CIY-MR                 30.73      31.44        
 38 Warren, Colin J           13 Express Swimming-MR    31.21      31.46        
 39 Cocuy, Bryan              13 Abbe Swim Team-MR      34.00      31.53        
 40 Cheng, Luis               14 CIY-MR                 32.32      31.59        
 40 Mattutat, Christian       13 Bluefish-MR            33.19      31.59        
 42 Reyes, Christopher        13 FLY-MR                 33.43      32.01        
 43 Low, Derek                13 NYCC-MR                   NT      32.39        
 44 Chan, Conan T             14 CIY-MR                 30.85      32.44        
 45 Harris, Kristofer         14 Farmingdale-MR         34.60      32.61        
 46 Shi, David                14 CIY-MR                 33.30      32.64        
 47 Aizawa, Shun              13 Express Swimming-MR    34.26      32.98        
 48 Kunze, Colin J            14 NYCC-MR                36.20      33.20        
 49 Fayzakov, Jonathan        14 Aquaflames-MR          38.83      33.43        
 50 Williams, Tyler S         13 Express Swimming-MR    32.27      33.85        
 51 Rosa, Jack M              13 IA-MR                  34.34      33.96        
 52 Ballon, Juan R            14 Express Swimming-MR       NT      35.01        
 53 Foti, Christian           13 Bscat-MR               37.80      35.18        
 54 Meersand, Austin          13 LBA-MR                 36.52      35.48        
 55 Garner, Jack W            14 Farmingdale-MR         37.73      36.76        
 56 Cannatella, Anthony J     13 Express Swimming-MR    40.47      39.32        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mukudai, Reo              13 Middies-MR             59.04    1:00.29        
  2 Shiraishi, Sora T         14 Empire-MR            1:01.32    1:00.86        
  3 LeGuyader, Travis P       14 IA-MR                1:00.61    1:01.30        
  4 Rodriguez, Raoul J        13 Empire-MR            1:01.73    1:01.49        
  5 McVeigh, Sean             14 Bscat-MR             1:06.27    1:02.08        
  6 Nisbet, Avery A           13 Empire-MR            1:01.67    1:02.25        
  7 Wilson, Timothy W         14 IA-MR                1:03.40    1:02.28        
  8 Gschwind, Daniel          14 CSC-MR               1:02.20    1:03.00        
  9 Coleman, Gregory M        14 IA-MR                1:06.02    1:03.28        
 10 Turcotte, Sawyer A        14 Empire-MR            1:00.96    1:03.93        
 11 Shi, Hao                  14 FLY-MR               1:05.28    1:04.20        
 12 Wan, Nicholas J           14 FLY-MR               1:03.66    1:04.22        
 13 Cho, Justin J             13 Empire-MR            1:01.68    1:04.26        
 13 Caulfield, Thomas J       14 Bluefish-MR          1:04.34    1:04.26        
 15 DU, Jasper L              14 Express Swimming-MR  1:04.44    1:04.27        
 16 Li, Kytoh                 14 Abbe Swim Team-MR    1:05.00    1:04.34        
 17 Elwyn, Chandler D         13 Empire-MR            1:05.35    1:04.57        
 18 Zhan, Edmund              13 FLY-MR               1:05.41    1:04.61        
 19 Morgan, Joseph I          14 NBS-MR               1:03.84    1:04.64        
 20 Danin, Marc C             14 WISC-MR              1:07.69    1:04.81        
 21 Blackburn, John F         14 Empire-MR            1:02.55    1:04.86        
 22 Lantin, Matthew D         13 Empire-MR            1:04.90    1:04.88        
 23 Drury, Kevin C            14 Express Swimming-MR  1:04.77    1:05.30        
 24 Folk, Neil P              14 Sachem-MR            1:06.81    1:05.97        
 25 Behnen, Louis E           13 Empire-MR            1:05.25    1:06.10        
 26 Penteck, Christopher      13 IA-MR                1:07.33    1:06.42        
 27 Sciacca, Jerry F          13 Express Swimming-MR  1:10.02    1:06.61        
 28 Finnegan, Dan P           14 UN-LI-MR             1:08.11    1:06.72        
 29 Needham, Dan              13 UN-YM-MR             1:07.12    1:06.73        
 30 Blanz, Mac S              14 OWA-MR               1:11.96    1:06.77        
 31 Bharat, Ryan              14 FLY-MR               1:08.00    1:07.12        
 32 Enoksen, Gary             14 IA-MR                1:07.82    1:07.30        
 33 Cheng, Noah               14 CIY-MR               1:07.97    1:07.42        
 34 Ganley, Peter G           13 Express Swimming-MR  1:08.04    1:07.46        
 35 Bucero, Nickolas J        13 Abbe Swim Team-MR    1:05.00    1:07.50        
 36 Gassert, Steven           14 Express Swimming-MR  1:07.09    1:07.51        
 37 Chow, Kevin               14 Abbe Swim Team-MR    1:05.00    1:07.53        
 38 Patapis, Peter T          13 UN-YM-MR             1:09.98    1:07.73        
 39 Miou, Eric                13 Abbe Swim Team-MR    1:05.00    1:07.79        
 40 Canner, James             14 LBA-MR               1:06.51    1:07.86        
 41 Caponegro, Frank          13 Express Swimming-MR  1:09.00    1:08.03        
 42 Giraldo, Mateo            13 FLY-MR               1:09.97    1:08.11        
 43 Finnegan, Matt F          14 UN-LI-MR             1:08.65    1:08.18        
 44 Lozano, Joseph            13 Express Swimming-MR  1:07.11    1:08.22        
 45 Grippo, Joseph            13 FLY-MR               1:09.66    1:08.25        
 46 Khanas, Yaroslav O        13 OWA-MR               1:10.74    1:08.36        
 47 Gonzalez, Adriel A        14 Abbe Swim Team-MR    1:06.00    1:08.37        
 48 Mattutat, Christian       13 Bluefish-MR          1:13.24    1:08.52        
 49 Mattei, Vincent P         13 Farmingdale-MR       1:08.54    1:08.71        
 50 Byington, Joseph          14 WISC-MR              1:23.95    1:08.72        
 51 Istomin, Anthony          13 UN-LI-MR                  NT    1:09.11        
 52 Pon, Bryan E              14 Empire-MR            1:08.57    1:09.12        
 53 Goralski, Sean            14 Farmingdale-MR       1:30.50    1:09.29        
 54 Reyes, Christopher        13 FLY-MR               1:13.29    1:09.56        
 55 Warren, Colin J           13 Express Swimming-MR  1:09.95    1:09.65        
 56 Harrison, Kieran T        14 IA-MR                1:09.39    1:09.68        
 57 Brierley, Thomas K        13 Hurricanes-MR        1:09.21    1:10.03        
 58 Drennan, Patrick M        13 WISC-MR              1:23.87    1:10.18        
 59 Scandura, Anthony F       13 FLY-MR               1:13.20    1:10.95        
 60 Cheng, Luis               14 CIY-MR               1:09.55    1:11.00        
 61 Lipton, Storm S           14 Empire-MR            1:08.90    1:11.15        
 62 Low, Derek                13 NYCC-MR              1:16.99    1:11.42        
 63 Nelson, Elliot A          13 NYCC-MR              1:16.55    1:11.47        
 64 Chen, Dennis              13 CIY-MR               1:08.08    1:12.43        
 65 Cocuy, Bryan              13 Abbe Swim Team-MR    1:17.00    1:12.77        
 66 Driscoll, Liam C          13 IA-MR                1:35.75    1:13.71        
 67 Thurber, James T          13 CSC-MR               1:18.85    1:15.46        
 68 Foti, Christian           13 Bscat-MR             1:20.79    1:15.96        
 69 Muka, Ervis               14 Bscat-MR             1:08.00    1:16.46        
 70 Doroger, Larry            14 Bscat-MR             1:15.00    1:16.59        
 71 Kaja, Brendan E           13 Express Swimming-MR  1:20.94    1:18.03        
 72 Harris, Kristofer         14 Farmingdale-MR       1:19.44    1:19.23        
 73 Ballon, Juan R            14 Express Swimming-MR  1:25.75    1:19.44        
 74 Khan, Raza                13 Middies-MR           1:23.43    1:19.51        
 75 Gupta, Shashank           13 Farmingdale-MR       1:19.12    1:21.18        
 76 Reddy, Sunil              14 Express Swimming-MR  1:18.67    1:21.25        
 77 Aizawa, Shun              13 Express Swimming-MR  1:19.51    1:21.92        
 78 Garner, Jack W            14 Farmingdale-MR       1:25.18    1:22.38        
 79 Kireopoulos, Chris P      13 Middies-MR           1:24.48    1:24.53        
 80 Lardas, Vasilios K        13 FLY-MR               1:26.18    1:25.93        
 81 Price, Brandon A          14 Express Swimming-MR       NT    1:28.72        
 82 Ebarb, Teddy J            13 IA-MR                1:17.56    1:35.91        
 83 Palmer, James             13 Express Swimming-MR  1:45.98    1:40.57        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mukudai, Reo              13 Middies-MR           2:09.81    2:10.36        
                1:02.65   2:10.36 (1:07.71)                                        
  2 Rodriguez, Raoul J        13 Empire-MR            2:12.97    2:10.96        
                1:03.09   2:10.96 (1:07.87)                                        
  3 Shiraishi, Sora T         14 Empire-MR            2:10.43    2:11.17        
                1:03.34   2:11.17 (1:07.83)                                        
  4 Nisbet, Avery A           13 Empire-MR            2:13.61    2:14.60        
                1:04.79   2:14.60 (1:09.81)                                        
  5 Turcotte, Sawyer A        14 Empire-MR            2:14.37    2:15.82        
                1:04.76   2:15.82 (1:11.06)                                        
  6 Coleman, Gregory M        14 IA-MR                2:21.90    2:16.04        
                1:05.95   2:16.04 (1:10.09)                                        
  7 Lantin, Matthew D         13 Empire-MR            2:18.90    2:16.95        
                1:06.37   2:16.95 (1:10.58)                                        
  8 McVeigh, Sean             14 Bscat-MR             2:18.71    2:16.98        
                1:05.89   2:16.98 (1:11.09)                                        
  9 Gschwind, Daniel          14 CSC-MR               2:19.95    2:17.38        
                1:06.44   2:17.38 (1:10.94)                                        
 10 Caulfield, Thomas J       14 Bluefish-MR          2:21.39    2:19.33        
                1:07.18   2:19.33 (1:12.15)                                        
 11 Elwyn, Chandler D         13 Empire-MR            2:23.55    2:20.68        
                1:07.25   2:20.68 (1:13.43)                                        
 12 DU, Jasper L              14 Express Swimming-MR  2:23.54    2:21.18        
                1:09.10   2:21.18 (1:12.08)                                        
 13 Drury, Kevin C            14 Express Swimming-MR  2:22.33    2:21.33        
                1:08.63   2:21.33 (1:12.70)                                        
 14 Behnen, Louis E           13 Empire-MR            2:18.60    2:21.55        
                1:08.64   2:21.55 (1:12.91)                                        
 15 Lozano, Joseph            13 Express Swimming-MR  2:22.30    2:21.90        
                1:08.29   2:21.90 (1:13.61)                                        
 16 Blackburn, John F         14 Empire-MR            2:16.46    2:22.12        
                1:07.53   2:22.12 (1:14.59)                                        
 17 Needham, Dan              13 UN-YM-MR             2:22.58    2:23.13        
                1:08.48   2:23.13 (1:14.65)                                        
 18 Morgan, Joseph I          14 NBS-MR               2:19.62    2:24.14        
                1:09.73   2:24.14 (1:14.41)                                        
 19 Finnegan, Dan P           14 UN-LI-MR             2:22.30    2:24.56        
                1:11.22   2:24.56 (1:13.34)                                        
 20 Beigay, Kyle              14 Sachem-MR            2:26.44    2:24.62        
                1:11.36   2:24.62 (1:13.26)                                        
 21 Cho, Justin J             13 Empire-MR            2:17.68    2:24.63        
                1:07.25   2:24.63 (1:17.38)                                        
 22 Li, Kytoh                 14 Abbe Swim Team-MR    2:26.00    2:24.92        
                1:09.28   2:24.92 (1:15.64)                                        
 23 Wan, Nicholas J           14 FLY-MR               2:23.63    2:24.94        
                1:09.21   2:24.94 (1:15.73)                                        
 24 Dimarzo, Phillip N        14 NYCC-MR              2:25.45    2:25.56        
                1:09.51   2:25.56 (1:16.05)                                        
 25 Chow, Kevin               14 Abbe Swim Team-MR    2:23.00    2:26.18        
                1:09.16   2:26.18 (1:17.02)                                        
 26 Zhan, Edmund              13 FLY-MR               2:30.00    2:26.74        
                1:10.52   2:26.74 (1:16.22)                                        
 27 Pon, Bryan E              14 Empire-MR            2:27.84    2:27.15        
                1:11.25   2:27.15 (1:15.90)                                        
 28 Shi, Hao                  14 FLY-MR               2:25.14    2:27.39        
                1:09.93   2:27.39 (1:17.46)                                        
 29 Enoksen, Gary             14 IA-MR                2:26.98    2:28.17        
                1:10.30   2:28.17 (1:17.87)                                        
 30 Byrne, Cameron A          13 Sachem-MR            2:28.95    2:28.40        
                1:11.66   2:28.40 (1:16.74)                                        
 31 Giraldo, Mateo            13 FLY-MR               2:36.31    2:28.41        
                1:12.86   2:28.41 (1:15.55)                                        
 32 Byington, Joseph          14 WISC-MR              2:34.00    2:28.47        
                1:13.97   2:28.47 (1:14.50)                                        
 33 Canner, James             14 LBA-MR               2:23.69    2:28.49        
                1:10.82   2:28.49 (1:17.67)                                        
 34 Mattutat, Christian       13 Bluefish-MR          2:28.64    2:28.55        
                1:13.18   2:28.55 (1:15.37)                                        
 35 Grippo, Joseph            13 FLY-MR               2:41.36    2:30.50        
                1:12.55   2:30.50 (1:17.95)                                        
 36 Ganley, Peter G           13 Express Swimming-MR  2:31.23    2:30.73        
                1:11.72   2:30.73 (1:19.01)                                        
 37 Gassert, Steven           14 Express Swimming-MR  2:26.45    2:31.01        
                1:12.66   2:31.01 (1:18.35)                                        
 38 Mattei, Vincent P         13 Farmingdale-MR       2:33.28    2:31.12        
                1:11.98   2:31.12 (1:19.14)                                        
 39 Finnegan, Matt F          14 UN-LI-MR             2:23.10    2:31.23        
                1:11.55   2:31.23 (1:19.68)                                        
 40 Khanas, Yaroslav O        13 OWA-MR               2:32.04    2:31.58        
                1:12.61   2:31.58 (1:18.97)                                        
 41 Bharat, Ryan              14 FLY-MR               2:40.00    2:32.29        
                1:09.95   2:32.29 (1:22.34)                                        
 42 Kunze, Colin J            14 NYCC-MR              2:32.80    2:33.25        
                1:13.57   2:33.25 (1:19.68)                                        
 43 Lipton, Storm S           14 Empire-MR            2:31.77    2:33.28        
                1:13.45   2:33.28 (1:19.83)                                        
 44 Rosa, Jack M              13 IA-MR                2:35.26    2:33.48        
                1:13.71   2:33.48 (1:19.77)                                        
 45 Blanz, Mac S              14 OWA-MR               2:43.25    2:35.18        
                1:14.32   2:35.18 (1:20.86)                                        
 46 Warren, Colin J           13 Express Swimming-MR       NT    2:36.78        
                1:14.48   2:36.78 (1:22.30)                                        
 47 Caponegro, Frank          13 Express Swimming-MR  2:35.97    2:36.91        
                1:13.42   2:36.91 (1:23.49)                                        
 48 Scandura, Anthony F       13 FLY-MR               2:41.99    2:37.41        
                1:15.34   2:37.41 (1:22.07)                                        
 49 Reyes, Christopher        13 FLY-MR               2:41.66    2:38.06        
                1:15.45   2:38.06 (1:22.61)                                        
 50 Chan, Conan T             14 CIY-MR               2:29.12    2:38.30        
                1:14.94   2:38.30 (1:23.36)                                        
 51 Low, Derek                13 NYCC-MR              2:57.45    2:39.66        
                1:17.24   2:39.66 (1:22.42)                                        
 52 Foti, Christian           13 Bscat-MR             3:28.28    2:44.77        
                1:19.50   2:44.77 (1:25.27)                                        
 53 Williams, Tyler S         13 Express Swimming-MR  2:43.67    2:45.79        
                1:17.14   2:45.79 (1:28.65)                                        
 54 Shi, David                14 CIY-MR               2:53.83    2:50.09        
                1:16.84   2:50.09 (1:33.25)                                        
 55 Harris, Kristofer         14 Farmingdale-MR       2:58.61    2:51.37        
                1:21.03   2:51.37 (1:30.34)                                        
 56 Aizawa, Shun              13 Express Swimming-MR  2:57.36    3:01.05        
                1:26.46   3:01.05 (1:34.59)                                        
 57 Ballon, Juan R            14 Express Swimming-MR       NT    3:04.92        
 58 Cannatella, Anthony J     13 Express Swimming-MR       NT    3:14.09        
                1:30.68   3:14.09 (1:43.41)                                        
 59 Garner, Jack W            14 Farmingdale-MR       3:08.50    3:14.54        
                1:34.78   3:14.54 (1:39.76)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Joseph I          14 NBS-MR               1:08.75    1:10.20        
  2 LeGuyader, Travis P       14 IA-MR                1:08.98    1:11.66        
  3 Rodriguez, Raoul J        13 Empire-MR            1:08.82    1:11.71        
  4 Cho, Justin J             13 Empire-MR            1:07.93    1:11.86        
  5 Wilson, Timothy W         14 IA-MR                1:12.44    1:12.91        
  6 Behnen, Louis E           13 Empire-MR            1:08.31    1:13.30        
  7 Gassert, Steven           14 Express Swimming-MR  1:34.10    1:14.30        
  8 Enoksen, Gary             14 IA-MR                1:18.90    1:14.89        
  9 Elwyn, Chandler D         13 Empire-MR            1:13.62    1:15.09        
 10 Coleman, Gregory M        14 IA-MR                1:15.36    1:15.12        
 11 Drury, Kevin C            14 Express Swimming-MR  1:14.63    1:15.33        
 12 Caulfield, Thomas J       14 Bluefish-MR               NT    1:15.44        
 13 Byington, Joseph          14 WISC-MR              1:18.00    1:15.64        
 14 Nisbet, Avery A           13 Empire-MR            1:14.44    1:15.80        
 15 Turcotte, Sawyer A        14 Empire-MR            1:09.54    1:16.16        
 16 Needham, Dan              13 UN-YM-MR             1:16.53    1:17.02        
 17 Miou, Eric                13 Abbe Swim Team-MR    1:12.00    1:17.20        
 18 Shiraishi, Sora T         14 Empire-MR            1:11.52    1:17.32        
 19 Penteck, Christopher      13 IA-MR                1:15.73    1:17.97        
 20 Danin, Marc C             14 WISC-MR              1:27.02    1:19.10        
 21 Pon, Bryan E              14 Empire-MR            1:14.00    1:19.34        
 22 Chow, Kevin               14 Abbe Swim Team-MR    1:15.00    1:19.78        
 23 Folk, Neil P              14 Sachem-MR            1:19.21    1:19.91        
 24 Blackburn, John F         14 Empire-MR            1:15.31    1:20.16        
 25 Mattutat, Christian       13 Bluefish-MR          1:19.59    1:20.17        
 26 Finnegan, Dan P           14 UN-LI-MR             1:18.58    1:20.27        
 27 Brierley, Thomas K        13 Hurricanes-MR        1:17.60    1:20.32        
 28 Bharat, Ryan              14 FLY-MR               1:18.00    1:20.47        
 29 Gschwind, Daniel          14 CSC-MR               1:20.82    1:20.72        
 30 Ganley, Peter G           13 Express Swimming-MR  1:26.54    1:21.53        
 31 Reyes, Christopher        13 FLY-MR               1:24.13    1:22.10        
 32 Warren, Colin J           13 Express Swimming-MR  1:24.32    1:22.35        
 33 Bucero, Nickolas J        13 Abbe Swim Team-MR    1:18.00    1:22.99        
 34 Finnegan, Matt F          14 UN-LI-MR             1:24.80    1:24.85        
 35 Giraldo, Mateo            13 FLY-MR               1:27.00    1:25.26        
 36 Grippo, Joseph            13 FLY-MR               1:22.08    1:25.89        
 37 Sciacca, Jerry F          13 Express Swimming-MR  1:28.82    1:26.02        
 38 Driscoll, Liam C          13 IA-MR                1:47.16    1:26.32        
 39 Khanas, Yaroslav O        13 OWA-MR               1:26.85    1:26.83        
 40 Foti, Christian           13 Bscat-MR             1:36.65    1:26.96        
 41 Cocuy, Bryan              13 Abbe Swim Team-MR    1:20.00    1:27.05        
 42 Patapis, Peter T          13 UN-YM-MR             1:23.25    1:27.31        
 43 Cheng, Luis               14 CIY-MR               1:22.76    1:27.90        
 44 Blanz, Mac S              14 OWA-MR               1:29.97    1:27.99        
 45 Lipton, Storm S           14 Empire-MR            1:29.51    1:29.50        
 46 Harrison, Kieran T        14 IA-MR                1:29.13    1:30.27        
 47 Khan, Raza                13 Middies-MR           1:29.67    1:30.34        
 48 Kireopoulos, Chris P      13 Middies-MR           1:29.72    1:32.07        
 49 Reddy, Sunil              14 Express Swimming-MR  1:32.73    1:32.33        
 50 Ebarb, Teddy J            13 IA-MR                1:33.95    1:32.42        
 51 Goralski, Sean            14 Farmingdale-MR       1:55.50    1:32.73        
 52 Aizawa, Shun              13 Express Swimming-MR  1:31.35    1:34.69        
 53 Scandura, Anthony F       13 FLY-MR               1:30.00    1:35.81        
 54 Ballon, Juan R            14 Express Swimming-MR       NT    1:36.89        
 55 Thurber, James T          13 CSC-MR               1:39.91    1:37.05        
 56 Lardas, Vasilios K        13 FLY-MR               1:41.00    1:38.51        
 57 Garner, Jack W            14 Farmingdale-MR       1:41.49    1:40.78        
 58 Price, Brandon A          14 Express Swimming-MR       NT    1:43.60        
 59 Kaja, Brendan E           13 Express Swimming-MR  1:38.76    1:45.65        
 60 Palmer, James             13 Express Swimming-MR  1:52.76    1:50.27        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Joseph I          14 NBS-MR               2:31.53    2:30.74        
                1:12.51   2:30.74 (1:18.23)                                        
  2 Rodriguez, Raoul J        13 Empire-MR            2:26.67    2:32.20        
                1:13.64   2:32.20 (1:18.56)                                        
  3 Behnen, Louis E           13 Empire-MR            2:25.83    2:34.36        
                1:15.11   2:34.36 (1:19.25)                                        
  4 Turcotte, Sawyer A        14 Empire-MR            2:32.33    2:36.43        
                1:16.82   2:36.43 (1:19.61)                                        
  5 Shiraishi, Sora T         14 Empire-MR            2:32.98    2:38.79        
                1:16.97   2:38.79 (1:21.82)                                        
  6 Drury, Kevin C            14 Express Swimming-MR  2:36.49    2:38.92        
                1:18.18   2:38.92 (1:20.74)                                        
  7 Coleman, Gregory M        14 IA-MR                2:40.85    2:39.36        
                1:17.65   2:39.36 (1:21.71)                                        
  8 Nisbet, Avery A           13 Empire-MR            2:34.46    2:40.48        
                1:18.71   2:40.48 (1:21.77)                                        
  9 Gassert, Steven           14 Express Swimming-MR  2:43.95    2:41.12        
                1:18.71   2:41.12 (1:22.41)                                        
 10 Elwyn, Chandler D         13 Empire-MR            2:37.63    2:42.50        
                1:20.42   2:42.50 (1:22.08)                                        
 11 Cho, Justin J             13 Empire-MR            2:30.50    2:42.65        
                1:17.03   2:42.65 (1:25.62)                                        
 12 Byington, Joseph          14 WISC-MR              2:45.00    2:43.14        
                1:21.78   2:43.14 (1:21.36)                                        
 13 Needham, Dan              13 UN-YM-MR             2:48.93    2:43.33        
                1:19.03   2:43.33 (1:24.30)                                        
 14 Lozano, Joseph            13 Express Swimming-MR  2:46.27    2:43.41        
                1:20.38   2:43.41 (1:23.03)                                        
 15 Enoksen, Gary             14 IA-MR                2:46.31    2:43.69        
                1:19.05   2:43.69 (1:24.64)                                        
 16 Dimarzo, Phillip N        14 NYCC-MR              2:38.00    2:43.83        
                1:21.56   2:43.83 (1:22.27)                                        
 17 Miou, Eric                13 Abbe Swim Team-MR    2:40.00    2:44.26        
                1:18.74   2:44.26 (1:25.52)                                        
 18 Pon, Bryan E              14 Empire-MR            2:38.83    2:47.07        
                1:22.04   2:47.07 (1:25.03)                                        
 19 Blackburn, John F         14 Empire-MR            2:37.47    2:47.36        
                1:22.25   2:47.36 (1:25.11)                                        
 20 Lantin, Matthew D         13 Empire-MR            2:53.73    2:51.00        
                1:23.70   2:51.00 (1:27.30)                                        
 21 Kunze, Colin J            14 NYCC-MR              2:55.43    2:52.11        
                1:23.82   2:52.11 (1:28.29)                                        
 22 Bharat, Ryan              14 FLY-MR               2:50.00    2:52.21        
                1:22.27   2:52.21 (1:29.94)                                        
 23 Chen, Dennis              13 CIY-MR               2:51.65    2:54.66        
                1:25.22   2:54.66 (1:29.44)                                        
 24 Ganley, Peter G           13 Express Swimming-MR  2:56.90    2:54.82        
                1:26.58   2:54.82 (1:28.24)                                        
 25 Reyes, Christopher        13 FLY-MR               3:09.68    2:59.34        
                1:27.51   2:59.34 (1:31.83)                                        
 26 Canner, James             14 LBA-MR               2:51.58    3:00.35        
                1:27.67   3:00.35 (1:32.68)                                        
 27 Foti, Christian           13 Bscat-MR             3:10.00    3:02.78        
                1:30.68   3:02.78 (1:32.10)                                        
 28 Cheng, Luis               14 CIY-MR               2:54.36    3:06.83        
                1:31.80   3:06.83 (1:35.03)                                        
 29 Lipton, Storm S           14 Empire-MR                 NT    3:08.53        
                1:31.93   3:08.53 (1:36.60)                                        
 30 Chan, Conan T             14 CIY-MR               3:08.96    3:14.20        
                1:35.51   3:14.20 (1:38.69)                                        
 31 Fayzakov, Jonathan        14 Aquaflames-MR        3:10.00    3:19.15        
                1:31.73   3:19.15 (1:47.42)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoski, Nicholas          13 LBA-MR               1:13.93    1:11.96        
  2 Shiraishi, Sora T         14 Empire-MR            1:18.69    1:20.66        
  3 Cho, Justin J             13 Empire-MR            1:15.05    1:21.12        
  4 Li, Kytoh                 14 Abbe Swim Team-MR    1:21.00    1:22.21        
  5 Elwyn, Chandler D         13 Empire-MR            1:23.30    1:22.73        
  6 Lozano, Joseph            13 Express Swimming-MR  1:21.44    1:22.95        
  7 DU, Jasper L              14 Express Swimming-MR  1:20.12    1:23.01        
  8 Mukudai, Reo              13 Middies-MR           1:23.29    1:23.11        
  9 Lantin, Matthew D         13 Empire-MR            1:21.23    1:23.51        
 10 Byrne, Cameron A          13 Sachem-MR            1:17.52    1:25.05        
 11 McVeigh, Sean             14 Bscat-MR             1:31.98    1:26.11        
 12 Pon, Bryan E              14 Empire-MR            1:25.69    1:26.49        
 13 Chen, Dennis              13 CIY-MR               1:21.68    1:27.39        
 14 Caponegro, Frank          13 Express Swimming-MR  1:26.61    1:28.71        
 15 Meersand, Austin          13 LBA-MR               1:31.82    1:30.18        
 16 Turcotte, Sawyer A        14 Empire-MR            1:21.01    1:30.72        
 17 Behnen, Louis E           13 Empire-MR            1:27.47    1:31.12        
 18 Beigay, Kyle              14 Sachem-MR            1:32.57    1:31.29        
 19 Rodriguez, Raoul J        13 Empire-MR            1:30.53    1:31.38        
 20 Finnegan, Dan P           14 UN-LI-MR             1:29.87    1:31.49        
 21 Nisbet, Avery A           13 Empire-MR            1:29.37    1:32.15        
 22 Gschwind, Daniel          14 CSC-MR               2:22.86    1:32.24        
 23 Shi, David                14 CIY-MR               1:38.89    1:33.44        
 24 Blackburn, John F         14 Empire-MR            1:30.40    1:33.47        
 25 Mattutat, Christian       13 Bluefish-MR          1:33.30    1:33.49        
 26 Blanz, Mac S              14 OWA-MR               1:34.04    1:33.78        
 27 Harris, Kristofer         14 Farmingdale-MR       1:33.00    1:34.08        
 28 Gonzalez, Adriel A        14 Abbe Swim Team-MR    1:35.00    1:34.11        
 29 Finnegan, Matt F          14 UN-LI-MR             1:31.31    1:34.14        
 30 Cheng, Luis               14 CIY-MR               1:38.73    1:35.44        
 31 Goralski, Sean            14 Farmingdale-MR       2:05.50    1:37.17        
 32 Aizawa, Shun              13 Express Swimming-MR  1:34.87    1:37.57        
 33 Grippo, Joseph            13 FLY-MR               1:36.53    1:37.72        
 34 Mattei, Vincent P         13 Farmingdale-MR       1:25.50    1:38.11        
 35 Rosa, Jack M              13 IA-MR                1:37.70    1:38.45        
 36 Giraldo, Mateo            13 FLY-MR               1:37.07    1:39.91        
 37 Scandura, Anthony F       13 FLY-MR               1:40.84    1:40.65        
 38 Lipton, Storm S           14 Empire-MR            1:37.30    1:41.13        
 39 Ballon, Juan R            14 Express Swimming-MR  1:54.30    1:44.84        
 40 Warren, Colin J           13 Express Swimming-MR  1:46.54    1:45.44        
 41 Garner, Jack W            14 Farmingdale-MR       1:54.09    1:53.61        
 42 Williams, Tyler S         13 Express Swimming-MR  2:03.97    1:58.25        
 43 Cannatella, Anthony J     13 Express Swimming-MR       NT    2:11.72        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoski, Nicholas          13 LBA-MR               2:40.44    2:36.60        
                1:15.85   2:36.60 (1:20.75)                                        
  2 Lozano, Joseph            13 Express Swimming-MR  2:56.73    2:53.77        
                1:23.56   2:53.77 (1:30.21)                                        
  3 Lantin, Matthew D         13 Empire-MR            2:56.98    2:55.33        
                1:24.82   2:55.33 (1:30.51)                                        
  4 Elwyn, Chandler D         13 Empire-MR            2:57.08    2:56.51        
                1:23.66   2:56.51 (1:32.85)                                        
  5 Cho, Justin J             13 Empire-MR            2:54.15    2:56.63        
                1:21.79   2:56.63 (1:34.84)                                        
  6 Li, Kytoh                 14 Abbe Swim Team-MR    3:00.00    2:58.91        
                1:25.68   2:58.91 (1:33.23)                                        
  7 DU, Jasper L              14 Express Swimming-MR  2:58.66    2:59.48        
                1:25.54   2:59.48 (1:33.94)                                        
  8 Istomin, Anthony          13 UN-LI-MR                  NT    3:01.34        
                1:26.06   3:01.34 (1:35.28)                                        
  9 Low, Derek                13 NYCC-MR              3:11.65    3:06.69        
                1:30.62   3:06.69 (1:36.07)                                        
 10 Drennan, Patrick M        13 WISC-MR              3:20.00    3:06.73        
                1:30.71   3:06.73 (1:36.02)                                        
 11 Cheng, Noah               14 CIY-MR               3:09.33    3:07.08        
                1:29.49   3:07.08 (1:37.59)                                        
 12 Chen, Dennis              13 CIY-MR               3:05.52    3:10.18        
                1:29.07   3:10.18 (1:41.11)                                        
 13 Caponegro, Frank          13 Express Swimming-MR  3:16.45    3:18.85        
                1:35.00   3:18.85 (1:43.85)                                        
 14 Ebarb, Teddy J            13 IA-MR                3:33.59    3:28.59        
                1:40.82   3:28.59 (1:47.77)                                        
 15 Harris, Kristofer         14 Farmingdale-MR       3:30.87    3:31.94        
                1:41.40   3:31.94 (1:50.54)                                        
 16 Aizawa, Shun              13 Express Swimming-MR  3:27.21    3:33.44        
                1:40.43   3:33.44 (1:53.01)                                        
 17 Scandura, Anthony F       13 FLY-MR               3:25.00    3:34.57        
                1:42.53   3:34.57 (1:52.04)                                        
 18 Lardas, Vasilios K        13 FLY-MR               3:45.00    3:43.81        
                1:47.18   3:43.81 (1:56.63)                                        
 19 Doroger, Larry            14 Bscat-MR             3:41.00    3:57.10        
                1:50.61   3:57.10 (2:06.49)                                        
 20 Kireopoulos, Chris P      13 Middies-MR           3:54.40    4:03.49        
                1:56.62   4:03.49 (2:06.87)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mukudai, Reo              13 Middies-MR           1:07.74    1:07.46        
  2 Shiraishi, Sora T         14 Empire-MR            1:09.19    1:09.44        
  3 Caulfield, Thomas J       14 Bluefish-MR          1:10.14    1:09.70        
  4 Rodriguez, Raoul J        13 Empire-MR            1:11.14    1:10.27        
  5 Shi, Hao                  14 FLY-MR               1:13.63    1:12.45        
  6 Nisbet, Avery A           13 Empire-MR            1:13.86    1:13.34        
  7 Behnen, Louis E           13 Empire-MR            1:12.62    1:14.19        
  8 Zhan, Edmund              13 FLY-MR               1:12.07    1:14.56        
  9 DU, Jasper L              14 Express Swimming-MR  1:19.40    1:16.10        
 10 Needham, Dan              13 UN-YM-MR             1:14.38    1:16.25        
 11 Chow, Kevin               14 Abbe Swim Team-MR    1:13.00    1:16.51        
 12 Canner, James             14 LBA-MR               1:15.27    1:18.10        
 13 Blackburn, John F         14 Empire-MR            1:13.16    1:19.32        
 14 Pon, Bryan E              14 Empire-MR            1:16.04    1:19.51        
 15 Lantin, Matthew D         13 Empire-MR            1:16.97    1:20.17        
 16 Byington, Joseph          14 WISC-MR              1:19.00    1:21.12        
 17 Gschwind, Daniel          14 CSC-MR                    NT    1:21.35        
 18 Enoksen, Gary             14 IA-MR                1:33.72    1:21.99        
 19 Gassert, Steven           14 Express Swimming-MR  1:20.34    1:22.50        
 20 Giraldo, Mateo            13 FLY-MR               1:28.00    1:23.27        
 21 Sciacca, Jerry F          13 Express Swimming-MR  1:25.03    1:23.56        
 22 Turcotte, Sawyer A        14 Empire-MR            1:21.56    1:24.86        
 23 Khanas, Yaroslav O        13 OWA-MR               1:34.34    1:25.73        
 24 Lipton, Storm S           14 Empire-MR            1:22.57    1:25.81        
 25 Nelson, Elliot A          13 NYCC-MR              1:18.00    1:29.33        
 26 Mattei, Vincent P         13 Farmingdale-MR       1:24.81    1:30.53        
 27 Muka, Ervis               14 Bscat-MR             1:48.00    1:35.08        
 28 Gupta, Shashank           13 Farmingdale-MR       1:34.72    1:42.49        
 29 Khan, Raza                13 Middies-MR           1:31.28    1:51.67        
 -- Wan, Nicholas J           14 FLY-MR               1:14.49         DQ        
 -- Stoski, Nicholas          13 LBA-MR               1:12.08         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoski, Nicholas          13 LBA-MR               2:50.09    2:44.82        
                1:17.04   2:44.82 (1:27.78)                                        
  2 Needham, Dan              13 UN-YM-MR             2:51.83    2:49.06        
                1:22.52   2:49.06 (1:26.54)                                        
  3 Zhan, Edmund              13 FLY-MR               2:49.00    2:57.16        
                1:17.54   2:57.16 (1:39.62)                                        
  4 Shi, Hao                  14 FLY-MR               3:02.77    3:05.68        
                1:21.57   3:05.68 (1:44.11)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mukudai, Reo              13 Middies-MR           2:28.49    2:33.13        
                1:12.99   2:33.13 (1:20.14)                                        
  2 Wilson, Timothy W         14 IA-MR                2:34.43    2:33.93        
                1:11.64   2:33.93 (1:22.29)                                        
  3 Stoski, Nicholas          13 LBA-MR               2:35.85    2:34.21        
                1:19.86   2:34.21 (1:14.35)                                        
  4 Coleman, Gregory M        14 IA-MR                2:36.76    2:37.28        
                1:14.22   2:37.28 (1:23.06)                                        
  5 LeGuyader, Travis P       14 IA-MR                2:36.74    2:40.05        
                1:17.27   2:40.05 (1:22.78)                                        
  6 McVeigh, Sean             14 Bscat-MR             2:38.35    2:41.06        
                1:18.37   2:41.06 (1:22.69)                                        
  7 DU, Jasper L              14 Express Swimming-MR  2:45.67    2:43.52        
                1:21.47   2:43.52 (1:22.05)                                        
  8 Morgan, Joseph I          14 NBS-MR               2:37.76    2:43.75        
                1:14.65   2:43.75 (1:29.10)                                        
  9 Miou, Eric                13 Abbe Swim Team-MR    2:42.00    2:44.30        
                1:17.69   2:44.30 (1:26.61)                                        
 10 Drury, Kevin C            14 Express Swimming-MR  2:38.50    2:44.88        
                1:17.60   2:44.88 (1:27.28)                                        
 11 Li, Kytoh                 14 Abbe Swim Team-MR         NT    2:47.18        
                1:22.10   2:47.18 (1:25.08)                                        
 12 Cheng, Noah               14 CIY-MR               2:54.57    2:48.70        
                1:20.00   2:48.70 (1:28.70)                                        
 13 Penteck, Christopher      13 IA-MR                2:45.51    2:49.86        
                1:18.39   2:49.86 (1:31.47)                                        
 14 Chen, Dennis              13 CIY-MR               2:43.26    2:49.92        
                1:20.28   2:49.92 (1:29.64)                                        
 15 Finnegan, Dan P           14 UN-LI-MR             2:46.72    2:49.95        
                1:23.11   2:49.95 (1:26.84)                                        
 16 Bharat, Ryan              14 FLY-MR               2:48.00    2:50.68        
                1:22.98   2:50.68 (1:27.70)                                        
 17 Wan, Nicholas J           14 FLY-MR               2:44.58    2:51.23        
                1:22.24   2:51.23 (1:28.99)                                        
 18 Zhan, Edmund              13 FLY-MR               2:46.42    2:51.35        
                1:22.09   2:51.35 (1:29.26)                                        
 19 Gassert, Steven           14 Express Swimming-MR  2:48.16    2:51.71        
                1:20.02   2:51.71 (1:31.69)                                        
 20 Mattutat, Christian       13 Bluefish-MR          2:56.96    2:52.06        
                1:22.43   2:52.06 (1:29.63)                                        
 21 Finnegan, Matt F          14 UN-LI-MR             2:51.87    2:53.30        
                1:25.07   2:53.30 (1:28.23)                                        
 22 Reyes, Christopher        13 FLY-MR               2:58.07    2:53.39        
                1:20.94   2:53.39 (1:32.45)                                        
 23 Canner, James             14 LBA-MR               2:48.08    2:53.73        
                1:22.65   2:53.73 (1:31.08)                                        
 24 Low, Derek                13 NYCC-MR              3:13.88    2:56.76        
                1:32.01   2:56.76 (1:24.75)                                        
 25 Brierley, Thomas K        13 Hurricanes-MR        2:47.16    2:57.12        
                1:24.87   2:57.12 (1:32.25)                                        
 26 Folk, Neil P              14 Sachem-MR            2:51.31    2:57.31        
                1:23.14   2:57.31 (1:34.17)                                        
 27 Grippo, Joseph            13 FLY-MR               2:50.82    2:57.99        
                1:24.31   2:57.99 (1:33.68)                                        
 28 Patapis, Peter T          13 UN-YM-MR             2:54.54    2:58.29        
                1:27.38   2:58.29 (1:30.91)                                        
 29 Caponegro, Frank          13 Express Swimming-MR  2:59.74    2:58.62        
                1:27.88   2:58.62 (1:30.74)                                        
 30 Blanz, Mac S              14 OWA-MR               3:08.17    2:58.73        
                1:28.73   2:58.73 (1:30.00)                                        
 31 Harrison, Kieran T        14 IA-MR                3:10.61    3:00.41        
                1:25.40   3:00.41 (1:35.01)                                        
 32 Sciacca, Jerry F          13 Express Swimming-MR  3:04.69    3:01.31        
                1:25.38   3:01.31 (1:35.93)                                        
 33 Mattei, Vincent P         13 Farmingdale-MR       3:02.34    3:03.31        
                1:26.96   3:03.31 (1:36.35)                                        
 34 Cheng, Luis               14 CIY-MR               3:00.05    3:06.49        
                1:29.35   3:06.49 (1:37.14)                                        
 35 Driscoll, Liam C          13 IA-MR                3:44.23    3:09.12        
                1:32.54   3:09.12 (1:36.58)                                        
 36 Muka, Ervis               14 Bscat-MR             3:24.71    3:11.13        
                1:30.17   3:11.13 (1:40.96)                                        
 37 Aizawa, Shun              13 Express Swimming-MR  3:13.04    3:14.64        
                1:34.33   3:14.64 (1:40.31)                                        
 38 Reddy, Sunil              14 Express Swimming-MR  3:25.45    3:20.44        
                1:38.27   3:20.44 (1:42.17)                                        
 39 Foti, Christian           13 Bscat-MR             3:18.00    3:22.30        
                1:37.86   3:22.30 (1:44.44)                                        
 40 Thurber, James T          13 CSC-MR               3:29.35    3:23.56        
                1:44.24   3:23.56 (1:39.32)                                        
 41 Gupta, Shashank           13 Farmingdale-MR       3:19.64    3:30.28        
                1:42.81   3:30.28 (1:47.47)                                        
 42 Ballon, Juan R            14 Express Swimming-MR  3:40.58    3:34.95        
                1:44.37   3:34.95 (1:50.58)                                        
 43 Price, Brandon A          14 Express Swimming-MR       NT    3:43.76        
                1:41.05   3:43.76 (2:02.71)                                        
 -- Garner, Jack W            14 Farmingdale-MR       3:43.46         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                1:52.95        DQ (1:46.12)                                        
 -- Nelson, Elliot A          13 NYCC-MR              2:55.00         DQ        
                1:29.75                                                            
 
Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Modrov, Drew A            19 HAA-MR                 23.67      23.40        
  2 Modrov, Brandon A         23 HAA-MR                 23.80      24.62        
  3 Gleason, David X          19 NYCC-MR                24.73      24.85        
  4 Gavrilchin, Mihail A      22 OWA-MR                 24.45      25.33        
  5 McKenna, Brian W          15 Abbe Swim Team-MR      25.50      26.40        
  6 Carmichael-Lopes, Bernil  15 Express Swimming-MR    26.02      27.02        
  6 Flannery, Kevin           17 OWA-MR                 26.91      27.02        
  8 Russo, Cameron J          17 OWA-MR                 28.14      27.21        
  9 Kuo, Theodore             16 Express Swimming-MR    27.17      27.37        
 10 Bosse, Timothy J          15 NBS-MR                 27.25      27.40        
 11 Pickel, Cody              16 FLY-MR                 26.81      27.69        
 12 Duva, Ben                 16 Express Swimming-MR    27.73      27.78        
 12 Li, Matthew               15 FLY-MR                 27.05      27.78        
 14 Liddy, Tim J              17 Express Swimming-MR       NT      27.80        
 15 Boland, Dan M             19 Farmingdale-MR         27.30      27.87        
 16 Elliot, Dan R             16 Express Swimming-MR    27.25      28.03        
 17 Ballon, Carlos G          17 Express Swimming-MR    30.08      28.06        
 18 Collins, Matthew J        16 FLY-MR                 27.21      28.07        
 19 Arana, Oscar Y            16 UN-LI-MR                  NT      28.15        
 19 Wendt, William D          15 Bluefish-MR            27.84      28.15        
 19 Ichikawa, Hajime          18 Riptides-MR               NT      28.15        
 22 Lam, Aaron                16 Abbe Swim Team-MR      27.50      28.30        
 23 Hardick, Sean M           17 Bluefish-MR            36.72      28.31        
 24 Stewart, Thomas P         17 Express Swimming-MR    28.23      28.46        
 25 Kojes, Arthur J           16 Abbe Swim Team-MR      28.00      28.54        
 26 Klages, Ryan P            16 OWA-MR                 28.69      28.55        
 26 Chipev, Liuben C          15 North Shore-MR         27.68      28.55        
 28 Georgescu, Ronald F       15 NYCC-MR                28.10      28.58        
 29 Kan, Dennis               15 Abbe Swim Team-MR      28.00      28.60        
 30 Lubarsky, Bryan J         16 NBS-MR                 29.52      28.96        
 31 Chu, Allen                17 FLY-MR                 28.38      29.01        
 32 Donis, Daniel F           16 FLY-MR                 29.01      29.02        
 33 Lee, Joseph               15 Abbe Swim Team-MR      29.00      29.32        
 34 Dowd, Conor W             17 Farmingdale-MR         29.09      29.37        
 35 Chiang, Winston F         16 North Shore-MR         28.73      29.46        
 36 Thapa, Rikesh             15 NYCC-MR                30.16      29.65        
 37 Murphy, Thomas P          16 Express Swimming-MR    29.00      29.67        
 38 Cheung, Carl W            15 CIY-MR                 30.77      29.91        
 39 Mullen, Matt              15 Farmingdale-MR         29.26      30.37        
 40 Romero, Andres            16 FLY-MR                 29.56      30.39        
 41 Arana, Anthony Y          15 UN-LI-MR                  NT      30.52        
 42 Plummer, Tedric           18 Manta Rays-MR          26.78      30.63        
 43 Peng, Didi Y              15 Express Swimming-MR    29.99      30.80        
 44 Turek-Herman, Josh R      15 UNOWA-MR               28.21      30.94        
 45 Chan, Gasper Y            16 CIY-MR                 32.98      32.82        
 46 Chang, Kevin              15 Express Swimming-MR    32.65      33.22        
 47 Ellis, David              15 CIY-MR                 30.14      33.24        
 48 Sack, Danny C             15 OWA-MR                 32.79      33.40        
 49 Cheung, Jeffrey           17 CIY-MR                 34.72      35.39        
 50 Chu, Steven               14 FLY-MR                 34.00      36.03        
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gleason, David X          19 NYCC-MR                54.56      54.50        
  2 Gavrilchin, Mihail A      22 OWA-MR                 53.59      56.67        
  3 McKenna, Brian W          15 Abbe Swim Team-MR      57.00      57.98        
  4 Bacci, Ryan D             16 FLY-MR                 58.35      58.95        
  5 Collins, Matthew J        16 FLY-MR                 58.74      59.41        
  6 Bosse, Timothy J          15 NBS-MR                 59.50      59.54        
  7 Flannery, Kevin           17 OWA-MR                 58.63      59.67        
  8 Duva, Ben                 16 Express Swimming-MR    58.71      59.79        
  9 Kuo, Theodore             16 Express Swimming-MR  1:00.19      59.85        
 10 Russo, Cameron J          17 OWA-MR               1:00.84    1:00.26        
 11 Liddy, Tim J              17 Express Swimming-MR       NT    1:00.60        
 12 Pickel, Cody              16 FLY-MR                 58.33    1:01.05        
 13 Ichikawa, Hajime          18 Riptides-MR          1:01.33    1:01.28        
 14 Collins, Danny P          17 FLY-MR               1:01.00    1:01.29        
 15 Carmichael-Lopes, Bernil  15 Express Swimming-MR    58.47    1:01.42        
 16 Wendt, William D          15 Bluefish-MR          1:00.99    1:01.45        
 17 Georgescu, Ronald F       15 NYCC-MR              1:00.61    1:01.46        
 18 Graham, Danny J           15 FLY-MR               1:02.98    1:01.54        
 19 Hardick, Sean M           17 Bluefish-MR          1:27.39    1:01.74        
 20 Khan, Rana Z              20 Abbe Swim Team-MR      57.00    1:01.89        
 21 Elliot, Dan R             16 Express Swimming-MR  1:04.36    1:02.48        
 22 Murphy, Thomas P          16 Express Swimming-MR  1:01.94    1:02.56        
 23 Garvey, Patrick J         16 NBS-MR               1:00.79    1:02.78        
 24 Penteck, Stephen          15 IA-MR                1:02.98    1:03.17        
 25 Lubarsky, Bryan J         16 NBS-MR               1:03.09    1:03.19        
 26 Boland, Dan M             19 Farmingdale-MR       1:00.36    1:03.41        
 27 Kunze, Ian M              16 NYCC-MR              1:04.51    1:03.94        
 28 Catarinacchio, Vincent J  16 Middies-MR           1:01.05    1:03.95        
 29 Stewart, Thomas P         17 Express Swimming-MR  1:01.21    1:04.18        
 30 Li, Matthew               15 FLY-MR               1:00.34    1:04.20        
 31 Arana, Oscar Y            16 UN-LI-MR                  NT    1:04.24        
 32 Kojes, Arthur J           16 Abbe Swim Team-MR    1:03.00    1:04.42        
 33 Hendershot, Billy G       17 FLY-MR               1:03.92    1:05.01        
 34 Klages, Ryan P            16 OWA-MR               1:04.71    1:05.66        
 35 Donis, Daniel F           16 FLY-MR               1:06.00    1:05.85        
 36 Romero, Andres            16 FLY-MR               1:06.78    1:05.99        
 37 Dowd, Conor W             17 Farmingdale-MR       1:04.64    1:06.15        
 38 Turek-Herman, Josh R      15 UNOWA-MR             1:02.39    1:06.34        
 39 Mullen, Matt              15 Farmingdale-MR       1:04.35    1:06.38        
 40 Plummer, Tedric           18 Manta Rays-MR        1:07.89    1:06.77        
 41 Peng, Didi Y              15 Express Swimming-MR  1:09.23    1:07.56        
 42 Alton, Shane              16 LBA-MR               1:03.98    1:07.71        
 43 Arana, Anthony Y          15 UN-LI-MR                  NT    1:08.20        
 44 Thapa, Rikesh             15 NYCC-MR              1:06.00    1:09.06        
 45 Chu, Allen                17 FLY-MR               1:03.57    1:09.56        
 46 Lam, Aaron                16 Abbe Swim Team-MR    1:01.00    1:10.20        
 47 Lee, Joseph               15 Abbe Swim Team-MR    1:07.00    1:12.05        
 48 Petkanas, Diamantis       15 Farmingdale-MR       1:12.85    1:12.09        
 49 Kunze, Colin J            14 NYCC-MR              1:10.29    1:12.41        
 50 Chang, Kevin              15 Express Swimming-MR  1:18.69    1:18.61        
 51 Chu, Steven               14 FLY-MR               1:20.00    1:23.25        
 
Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gleason, David X          19 NYCC-MR              1:59.35    1:58.23        
                  56.90   1:58.23 (1:01.33)                                        
  2 Collins, Matthew J        16 FLY-MR               2:04.23    2:06.25        
                1:00.87   2:06.25 (1:05.38)                                        
  3 Duva, Ben                 16 Express Swimming-MR  2:10.40    2:09.17        
                1:02.78   2:09.17 (1:06.39)                                        
  4 Pickel, Cody              16 FLY-MR               2:10.16    2:10.01        
                1:02.20   2:10.01 (1:07.81)                                        
  5 Kuo, Theodore             16 Express Swimming-MR  2:09.31    2:10.12        
                1:02.02   2:10.12 (1:08.10)                                        
  6 Bosse, Timothy J          15 NBS-MR               2:09.50    2:10.33        
                1:02.64   2:10.33 (1:07.69)                                        
  7 Russo, Cameron J          17 OWA-MR               2:21.17    2:14.57        
                1:06.21   2:14.57 (1:08.36)                                        
  8 Flannery, Kevin           17 OWA-MR               2:14.09    2:14.65        
                1:05.56   2:14.65 (1:09.09)                                        
  9 Hendershot, Billy G       17 FLY-MR               2:12.25    2:15.05        
                1:05.31   2:15.05 (1:09.74)                                        
 10 Georgescu, Ronald F       15 NYCC-MR              2:14.86    2:16.03        
                1:04.47   2:16.03 (1:11.56)                                        
 11 Garcia, Stefan            16 FLY-MR               2:14.56    2:16.04        
                1:06.40   2:16.04 (1:09.64)                                        
 12 Liddy, Tim J              17 Express Swimming-MR       NT    2:16.35        
                1:05.80   2:16.35 (1:10.55)                                        
 13 Graham, Danny J           15 FLY-MR               2:20.00    2:16.64        
                1:06.63   2:16.64 (1:10.01)                                        
 14 Wendt, William D          15 Bluefish-MR          2:10.73    2:16.79        
                1:04.61   2:16.79 (1:12.18)                                        
 15 Chiang, Winston F         16 North Shore-MR       2:16.90    2:16.81        
                1:06.52   2:16.81 (1:10.29)                                        
 16 Kunze, Ian M              16 NYCC-MR              2:18.88    2:16.89        
                1:06.61   2:16.89 (1:10.28)                                        
 17 Hardick, Sean M           17 Bluefish-MR          2:10.77    2:17.69        
                1:05.69   2:17.69 (1:12.00)                                        
 18 Lin, Alex                 12 Abbe Swim Team-MR    2:16.00    2:17.82        
                1:06.68   2:17.82 (1:11.14)                                        
 19 Boland, Dan M             19 Farmingdale-MR       2:11.58    2:17.86        
                1:06.60   2:17.86 (1:11.26)                                        
 20 Collins, Danny P          17 FLY-MR               2:10.52    2:18.80        
                1:06.53   2:18.80 (1:12.27)                                        
 21 Elliot, Dan R             16 Express Swimming-MR  2:22.32    2:19.39        
                1:07.60   2:19.39 (1:11.79)                                        
 22 Murphy, Thomas P          16 Express Swimming-MR  2:16.22    2:19.43        
                1:05.62   2:19.43 (1:13.81)                                        
 23 Li, Matthew               15 FLY-MR               2:22.23    2:20.68        
                1:05.78   2:20.68 (1:14.90)                                        
 24 Arana, Oscar Y            16 UN-LI-MR                  NT    2:21.01        
                1:06.73   2:21.01 (1:14.28)                                        
 25 Lubarsky, Bryan J         16 NBS-MR               2:19.52    2:21.85        
                1:09.44   2:21.85 (1:12.41)                                        
 26 Stewart, Thomas P         17 Express Swimming-MR  2:22.11    2:23.46        
                1:07.80   2:23.46 (1:15.66)                                        
 27 Ballon, Carlos G          17 Express Swimming-MR  2:30.09    2:23.70        
                1:08.26   2:23.70 (1:15.44)                                        
 28 Peng, Didi Y              15 Express Swimming-MR  2:29.32    2:24.27        
                1:09.63   2:24.27 (1:14.64)                                        
 29 Dowd, Conor W             17 Farmingdale-MR       2:24.36    2:25.96        
                1:10.60   2:25.96 (1:15.36)                                        
 30 Mullen, Matt              15 Farmingdale-MR       2:29.20    2:25.99        
                1:11.01   2:25.99 (1:14.98)                                        
 31 Turek-Herman, Josh R      15 UNOWA-MR             2:18.34    2:26.47        
                1:10.59   2:26.47 (1:15.88)                                        
 32 Chu, Allen                17 FLY-MR               2:32.28    2:26.98        
                1:11.61   2:26.98 (1:15.37)                                        
 33 Donis, Daniel F           16 FLY-MR               2:37.41    2:27.20        
                1:12.18   2:27.20 (1:15.02)                                        
 34 Klages, Ryan P            16 OWA-MR               2:23.87    2:28.78        
                1:12.62   2:28.78 (1:16.16)                                        
 35 Romero, Andres            16 FLY-MR               2:28.34    2:29.11        
                1:11.65   2:29.11 (1:17.46)                                        
 36 Arana, Anthony Y          15 UN-LI-MR                  NT    2:29.62        
                1:10.88   2:29.62 (1:18.74)                                        
 37 Thapa, Rikesh             15 NYCC-MR              2:33.39    2:30.56        
                1:11.89   2:30.56 (1:18.67)                                        
 38 Plummer, Tedric           18 Manta Rays-MR        2:30.67    2:37.71        
                1:12.87   2:37.71 (1:24.84)                                        
 39 Cheung, Carl W            15 CIY-MR               2:47.99    2:44.77        
                1:19.96   2:44.77 (1:24.81)                                        
 40 Chang, Kevin              15 Express Swimming-MR  2:50.10    2:45.74        
                1:19.80   2:45.74 (1:25.94)                                        
 41 Sack, Danny C             15 OWA-MR               2:41.99    2:48.45        
                1:19.06   2:48.45 (1:29.39)                                        
 42 Chu, Steven               14 FLY-MR               3:00.00    3:09.24        
                1:27.87   3:09.24 (1:41.37)                                        
 
Boys 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Michel, Jeff R            11 North Shore-MR            NT    5:47.09        
                1:24.09   2:53.87 (1:29.78)   4:22.57 (1:28.70)   5:47.09 (1:24.52)
  2 Michel, Brad J            12 North Shore-MR            NT    5:58.67        
                1:24.00   2:55.15 (1:31.15)   4:26.71 (1:31.56)   5:58.67 (1:31.96)
 
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gleason, David X          19 NYCC-MR              1:02.22    1:02.05        
  2 McKenna, Brian W          15 Abbe Swim Team-MR    1:02.00    1:02.91        
  3 Bosse, Timothy J          15 NBS-MR               1:09.50    1:07.51        
  4 Chiang, Winston F         16 North Shore-MR       1:09.05    1:08.51        
  5 Duva, Ben                 16 Express Swimming-MR  1:07.67    1:08.92        
  6 Garcia, Stefan            16 FLY-MR               1:09.00    1:09.31        
  7 Collins, Matthew J        16 FLY-MR               1:04.14    1:09.61        
  8 Hardick, Sean M           17 Bluefish-MR          1:08.00    1:09.99        
  9 Carmichael-Lopes, Bernil  15 Express Swimming-MR  1:09.32    1:10.06        
 10 Lubarsky, Bryan J         16 NBS-MR               1:06.57    1:10.11        
 11 Graham, Danny J           15 FLY-MR               1:10.00    1:11.22        
 12 Chipev, Liuben C          15 North Shore-MR       1:13.53    1:11.45        
 13 Kunze, Ian M              16 NYCC-MR              1:15.81    1:13.40        
 14 Thapa, Rikesh             15 NYCC-MR              1:14.41    1:13.51        
 15 Kojes, Arthur J           16 Abbe Swim Team-MR    1:11.00    1:14.08        
 16 Newell, Michael J         15 North Shore-MR       1:12.00    1:14.66        
 17 Donis, Daniel F           16 FLY-MR               1:14.52    1:15.60        
 18 Lam, Aaron                16 Abbe Swim Team-MR    1:08.00    1:15.79        
 19 Ballon, Carlos G          17 Express Swimming-MR  1:15.67    1:17.25        
 20 Kan, Dennis               15 Abbe Swim Team-MR    1:10.00    1:17.78        
 21 Murphy, Thomas P          16 Express Swimming-MR  1:12.50    1:18.47        
 22 Boland, Dan M             19 Farmingdale-MR       1:10.53    1:19.03        
 23 Stewart, Thomas P         17 Express Swimming-MR  1:14.54    1:19.12        
 24 Dimarzo, Phillip N        14 NYCC-MR                   NT    1:19.63        
 25 Dowd, Conor W             17 Farmingdale-MR       1:13.59    1:19.65        
 26 Ellis, David              15 CIY-MR               1:14.96    1:20.23        
 27 Arana, Anthony Y          15 UN-LI-MR                  NT    1:20.32        
 28 Klages, Ryan P            16 OWA-MR               1:20.43    1:24.15        
 29 Chang, Kevin              15 Express Swimming-MR  1:22.67    1:25.14        
 30 Sack, Danny C             15 OWA-MR               1:23.32    1:26.84        
 31 Flannery, Kevin           17 OWA-MR               1:15.75    1:30.41        
 32 Chu, Steven               14 FLY-MR               1:32.00    1:31.02        
 33 Cheung, Carl W            15 CIY-MR               1:24.67    1:31.58        
 34 Cheung, Jeffrey           17 CIY-MR               1:30.79    1:32.59        
 35 Chan, Gasper Y            16 CIY-MR               1:33.62    1:41.62        
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gleason, David X          19 NYCC-MR              2:12.00    2:12.75        
                1:05.62   2:12.75 (1:07.13)                                        
  2 Collins, Matthew J        16 FLY-MR               2:17.20    2:19.64        
                1:08.68   2:19.64 (1:10.96)                                        
  3 Collins, Danny P          17 FLY-MR               2:16.89    2:25.64        
                1:11.17   2:25.64 (1:14.47)                                        
  4 Garcia, Stefan            16 FLY-MR               2:26.11    2:27.14        
                1:12.27   2:27.14 (1:14.87)                                        
  5 McKenna, Brian W          15 Abbe Swim Team-MR    2:23.00    2:27.83        
                1:11.97   2:27.83 (1:15.86)                                        
  6 Duva, Ben                 16 Express Swimming-MR  2:23.84    2:27.97        
                1:11.62   2:27.97 (1:16.35)                                        
  7 Pickel, Cody              16 FLY-MR               2:39.63    2:30.61        
                1:12.89   2:30.61 (1:17.72)                                        
  8 Mitil, Lorenzo R          17 Empire-MR            2:19.62    2:33.80        
                1:13.94   2:33.80 (1:19.86)                                        
  9 Lubarsky, Bryan J         16 NBS-MR               2:30.62    2:33.97        
                1:16.09   2:33.97 (1:17.88)                                        
 10 Chiang, Winston F         16 North Shore-MR       2:32.35    2:34.61        
                1:14.69   2:34.61 (1:19.92)                                        
 11 Graham, Danny J           15 FLY-MR               2:35.00    2:36.25        
                1:15.79   2:36.25 (1:20.46)                                        
 12 Penteck, Stephen          15 IA-MR                2:30.49    2:37.08        
                1:16.33   2:37.08 (1:20.75)                                        
 13 Avidan, Lucas J           15 Empire-MR            2:27.29    2:38.61        
                1:18.86   2:38.61 (1:19.75)                                        
 14 Malkin, Charles C         14 North Shore-MR       2:30.37    2:39.01        
                1:19.84   2:39.01 (1:19.17)                                        
 15 Thapa, Rikesh             15 NYCC-MR              2:38.00    2:41.28        
                1:15.80   2:41.28 (1:25.48)                                        
 16 Ellman, Andrew R          18 Empire-MR            2:20.44    2:42.32        
                1:19.16   2:42.32 (1:23.16)                                        
 17 Chipev, Liuben C          15 North Shore-MR       2:41.19    2:45.20        
                1:22.13   2:45.20 (1:23.07)                                        
 18 Pon, Matthew W            17 Empire-MR            2:26.21    2:46.11        
                1:23.47   2:46.11 (1:22.64)                                        
 19 Russo, Cameron J          17 OWA-MR               2:46.08    2:51.22        
                1:25.82   2:51.22 (1:25.40)                                        
 20 Arana, Anthony Y          15 UN-LI-MR                  NT    2:51.36        
                1:22.74   2:51.36 (1:28.62)                                        
 21 Stewart, Thomas P         17 Express Swimming-MR  2:39.12    2:51.42        
                1:21.56   2:51.42 (1:29.86)                                        
 22 Boland, Dan M             19 Farmingdale-MR       2:37.82    2:52.56        
                1:22.85   2:52.56 (1:29.71)                                        
 23 St.Vincent, Tommy P       15 Empire-MR            2:45.68    2:53.06        
                1:25.08   2:53.06 (1:27.98)                                        
 24 Kunze, Colin J            14 NYCC-MR              2:50.22    2:54.33        
                1:23.73   2:54.33 (1:30.60)                                        
 25 Dowd, Conor W             17 Farmingdale-MR       2:49.28    2:54.91        
                1:24.76   2:54.91 (1:30.15)                                        
 26 Dieterich, Eric B         17 CSC-MR               3:28.99    3:04.33        
                1:29.73   3:04.33 (1:34.60)                                        
 27 Cheung, Jeffrey           17 CIY-MR               3:07.24    3:15.62        
                1:33.20   3:15.62 (1:42.42)                                        
 
Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garvey, Patrick J         16 NBS-MR               1:14.27    1:15.10        
  2 Peng, Didi Y              15 Express Swimming-MR  1:18.34    1:15.32        
  3 Carmichael-Lopes, Bernil  15 Express Swimming-MR  1:11.71    1:16.69        
  4 Shannon, Christopher K    15 Empire-MR            1:13.95    1:17.28        
  5 Arana, Oscar Y            16 UN-LI-MR                  NT    1:17.77        
  6 Ichikawa, Hajime          18 Riptides-MR          1:20.46    1:17.79        
  7 Bacci, Ryan D             16 FLY-MR               1:16.00    1:17.88        
  8 Liddy, Tim J              17 Express Swimming-MR       NT    1:17.94        
  9 Duva, Ben                 16 Express Swimming-MR  1:18.34    1:17.95        
 10 Lam, Aaron                16 Abbe Swim Team-MR    1:16.00    1:18.73        
 11 Robins, Will D            17 Empire-MR            1:14.00    1:19.61        
 12 Li, Matthew               15 FLY-MR               1:21.21    1:19.74        
 13 Chu, Allen                17 FLY-MR               1:21.50    1:20.11        
 14 Garcia, Stefan            16 FLY-MR               1:20.40    1:20.99        
 15 Georgescu, Ronald F       15 NYCC-MR              1:19.06    1:21.12        
 16 Hardick, Sean M           17 Bluefish-MR          1:24.11    1:22.19        
 17 Murphy, Thomas P          16 Express Swimming-MR  1:20.00    1:23.39        
 17 Hendershot, Billy G       17 FLY-MR               1:25.43    1:23.39        
 19 Chipev, Liuben C          15 North Shore-MR       1:21.26    1:23.42        
 20 Elliot, Dan R             16 Express Swimming-MR  1:24.81    1:23.70        
 21 Lee, Joseph               15 Abbe Swim Team-MR    1:22.00    1:27.45        
 22 Thapa, Rikesh             15 NYCC-MR              1:23.00    1:28.61        
 23 Jhangiani, Nikhyl S       16 Empire-MR                 NT    1:32.05        
 24 Cheung, Jeffrey           17 CIY-MR               1:40.32    1:33.52        
 25 Chang, Kevin              15 Express Swimming-MR  1:36.55    1:37.26        
 26 Chu, Steven               14 FLY-MR               1:40.00    1:39.04        
 27 Petkanas, Diamantis       15 Farmingdale-MR       1:48.15    1:41.52        
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peng, Didi Y              15 Express Swimming-MR  2:49.87    2:44.15        
                1:17.40   2:44.15 (1:26.75)                                        
  2 Duva, Ben                 16 Express Swimming-MR  2:43.91    2:48.17        
                1:20.47   2:48.17 (1:27.70)                                        
  3 Garcia, Stefan            16 FLY-MR               2:50.69    2:50.38        
                1:22.73   2:50.38 (1:27.65)                                        
  4 Hendershot, Billy G       17 FLY-MR               3:01.48    2:50.61        
                1:21.33   2:50.61 (1:29.28)                                        
  5 Ichikawa, Hajime          18 Riptides-MR          2:57.21    2:51.49        
                1:23.71   2:51.49 (1:27.78)                                        
  6 Liddy, Tim J              17 Express Swimming-MR       NT    2:52.32        
                1:23.19   2:52.32 (1:29.13)                                        
  7 Collins, Danny P          17 FLY-MR               2:50.75    2:52.78        
                1:26.30   2:52.78 (1:26.48)                                        
  8 Lin, Alex                 12 Abbe Swim Team-MR    2:52.00    2:52.89        
                1:22.83   2:52.89 (1:30.06)                                        
  9 Carmichael-Lopes, Bernil  15 Express Swimming-MR  2:40.82    2:53.43        
                1:19.06   2:53.43 (1:34.37)                                        
 10 Li, Matthew               15 FLY-MR               3:02.32    2:55.99        
                1:26.86   2:55.99 (1:29.13)                                        
 11 Chu, Allen                17 FLY-MR               3:04.42    2:57.20        
                1:26.27   2:57.20 (1:30.93)                                        
 12 Arana, Oscar Y            16 UN-LI-MR                  NT    2:58.88        
                1:24.14   2:58.88 (1:34.74)                                        
 13 Chipev, Liuben C          15 North Shore-MR       2:59.38    2:59.20        
                1:26.93   2:59.20 (1:32.27)                                        
 14 Elliot, Dan R             16 Express Swimming-MR  3:11.21    3:02.76        
                1:26.58   3:02.76 (1:36.18)                                        
 15 Graham, Danny J           15 FLY-MR               2:55.00    3:03.34        
                1:27.63   3:03.34 (1:35.71)                                        
 16 Newell, Michael J         15 North Shore-MR       3:05.25    3:12.01        
                1:31.14   3:12.01 (1:40.87)                                        
 17 Cheung, Jeffrey           17 CIY-MR               3:18.68    3:19.21        
                1:36.86   3:19.21 (1:42.35)                                        
 18 Chang, Kevin              15 Express Swimming-MR  3:18.68    3:25.45        
                1:39.56   3:25.45 (1:45.89)                                        
 19 Ellis, David              15 CIY-MR               3:29.71    3:30.32        
                1:38.10   3:30.32 (1:52.22)                                        
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuo, Theodore             16 Express Swimming-MR  1:03.86    1:02.67        
  2 Khan, Rana Z              20 Abbe Swim Team-MR    1:00.00    1:04.16        
  3 Catarinacchio, Vincent J  16 Middies-MR           1:06.71    1:06.59        
  4 Murphy, Thomas P          16 Express Swimming-MR  1:06.16    1:06.74        
  5 Pickel, Cody              16 FLY-MR               1:07.84    1:08.10        
  6 Mitil, Lorenzo R          17 Empire-MR            1:05.79    1:08.53        
  7 Russo, Cameron J          17 OWA-MR               1:06.82    1:08.70        
  8 Malkin, Charles C         14 North Shore-MR       1:06.26    1:08.97        
  9 Wendt, William D          15 Bluefish-MR          1:05.94    1:09.07        
 10 Shannon, Christopher K    15 Empire-MR            1:07.65    1:09.20        
 11 Avidan, Lucas J           15 Empire-MR            1:08.32    1:09.31        
 12 Penteck, Stephen          15 IA-MR                1:07.68    1:09.56        
 13 St.Vincent, Tommy P       15 Empire-MR            1:10.94    1:10.48        
 14 Bosse, Timothy J          15 NBS-MR               1:16.50    1:10.49        
 15 Ellman, Andrew R          18 Empire-MR            1:03.01    1:10.65        
 16 Mullen, Matt              15 Farmingdale-MR       1:10.50    1:11.03        
 17 Pon, Matthew W            17 Empire-MR            1:04.20    1:11.32        
 18 Kunze, Ian M              16 NYCC-MR              1:11.05    1:11.63        
 19 Alton, Shane              16 LBA-MR               1:09.76    1:11.99        
 20 Turek-Herman, Josh R      15 UNOWA-MR             1:14.77    1:12.57        
 21 Elliot, Dan R             16 Express Swimming-MR  1:10.80    1:13.53        
 22 Romero, Andres            16 FLY-MR               1:12.19    1:13.56        
 23 Donis, Daniel F           16 FLY-MR               1:14.00    1:14.60        
 24 Plummer, Tedric           18 Manta Rays-MR        1:10.98    1:15.25        
 25 Flannery, Kevin           17 OWA-MR               1:25.68    1:17.05        
 26 Robins, Will D            17 Empire-MR            1:15.00    1:17.40        
 27 Klages, Ryan P            16 OWA-MR               1:16.80    1:18.23        
 28 Dieterich, Eric B         17 CSC-MR               1:30.09    1:27.00        
 
Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuo, Theodore             16 Express Swimming-MR  2:23.55    2:20.06        
                1:06.42   2:20.06 (1:13.64)                                        
  2 Collins, Danny P          17 FLY-MR               2:18.54    2:30.48        
                1:10.95   2:30.48 (1:19.53)                                        
  3 Georgescu, Ronald F       15 NYCC-MR              2:32.69    2:32.00        
                1:09.92   2:32.00 (1:22.08)                                        
  4 Wendt, William D          15 Bluefish-MR          2:32.00    2:37.00        
                1:13.71   2:37.00 (1:23.29)                                        
  5 Kunze, Ian M              16 NYCC-MR              2:42.32    2:39.03        
                1:13.30   2:39.03 (1:25.73)                                        
  6 Russo, Cameron J          17 OWA-MR               2:58.29    2:44.30        
                1:17.44   2:44.30 (1:26.86)                                        
  7 Newell, Michael J         15 North Shore-MR       3:13.20    2:48.78        
                1:19.61   2:48.78 (1:29.17)                                        
  8 Turek-Herman, Josh R      15 UNOWA-MR             2:55.00    2:53.77        
                1:17.17   2:53.77 (1:36.60)                                        
  9 Mullen, Matt              15 Farmingdale-MR       2:46.50    2:55.12        
                1:18.67   2:55.12 (1:36.45)                                        
 10 Romero, Andres            16 FLY-MR               2:52.35    2:55.75        
                1:19.39   2:55.75 (1:36.36)                                        
 
Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gleason, David X          19 NYCC-MR              2:16.00    2:16.96        
                1:02.57   2:16.96 (1:14.39)                                        
  2 Duva, Ben                 16 Express Swimming-MR  2:23.02    2:24.98        
                1:09.05   2:24.98 (1:15.93)                                        
  2 Ellman, Andrew R          18 Empire-MR            2:12.17    2:24.98        
                1:09.33   2:24.98 (1:15.65)                                        
  4 Vasquez, Everett W        16 North Shore-MR       2:22.56    2:25.81        
                1:07.67   2:25.81 (1:18.14)                                        
  5 Kuo, Theodore             16 Express Swimming-MR  2:31.47    2:26.16        
                1:08.65   2:26.16 (1:17.51)                                        
  6 Garcia, Stefan            16 FLY-MR               2:27.42    2:26.46        
                1:09.98   2:26.46 (1:16.48)                                        
  7 Collins, Danny P          17 FLY-MR               2:23.45    2:26.99        
                1:09.82   2:26.99 (1:17.17)                                        
  8 Bacci, Ryan D             16 FLY-MR               2:25.34    2:27.82        
                1:10.68   2:27.82 (1:17.14)                                        
  9 Collins, Matthew J        16 FLY-MR               2:26.78    2:27.90        
                1:08.51   2:27.90 (1:19.39)                                        
 10 Shannon, Christopher K    15 Empire-MR            2:24.01    2:29.10        
                1:11.54   2:29.10 (1:17.56)                                        
 11 Graham, Danny J           15 FLY-MR               2:30.00    2:29.11        
                1:09.28   2:29.11 (1:19.83)                                        
 12 Hardick, Sean M           17 Bluefish-MR          2:31.22    2:29.13        
                1:08.73   2:29.13 (1:20.40)                                        
 13 Chipev, Liuben C          15 North Shore-MR       2:33.58    2:29.43        
                1:10.51   2:29.43 (1:18.92)                                        
 14 Bosse, Timothy J          15 NBS-MR               2:34.50    2:30.29        
                1:09.25   2:30.29 (1:21.04)                                        
 15 Malkin, Charles C         14 North Shore-MR       2:28.00    2:30.67        
                1:11.27   2:30.67 (1:19.40)                                        
 16 Georgescu, Ronald F       15 NYCC-MR              2:32.01    2:31.34        
                1:12.04   2:31.34 (1:19.30)                                        
 17 Chiang, Winston F         16 North Shore-MR       2:30.70    2:31.83        
                1:10.35   2:31.83 (1:21.48)                                        
 18 Hendershot, Billy G       17 FLY-MR               2:32.31    2:32.20        
                1:16.22   2:32.20 (1:15.98)                                        
 19 Mitil, Lorenzo R          17 Empire-MR            2:24.70    2:32.71        
                1:09.05   2:32.71 (1:23.66)                                        
 20 Carmichael-Lopes, Bernil  15 Express Swimming-MR  2:22.68    2:32.74        
                1:09.29   2:32.74 (1:23.45)                                        
 21 Pon, Matthew W            17 Empire-MR            2:21.71    2:32.87        
                1:13.67   2:32.87 (1:19.20)                                        
 22 Garvey, Patrick J         16 NBS-MR               2:32.33    2:32.97        
                1:15.34   2:32.97 (1:17.63)                                        
 23 Peng, Didi Y              15 Express Swimming-MR  2:35.45    2:33.26        
                1:12.77   2:33.26 (1:20.49)                                        
 24 Wendt, William D          15 Bluefish-MR          2:27.89    2:33.61        
                1:11.07   2:33.61 (1:22.54)                                        
 25 Li, Matthew               15 FLY-MR               2:36.61    2:33.71        
                1:13.48   2:33.71 (1:20.23)                                        
 26 Robins, Will D            17 Empire-MR            2:27.00    2:34.14        
                1:12.59   2:34.14 (1:21.55)                                        
 27 Liddy, Tim J              17 Express Swimming-MR       NT    2:34.75        
                1:14.53   2:34.75 (1:20.22)                                        
 28 Catarinacchio, Vincent J  16 Middies-MR           2:28.63    2:35.05        
                1:12.37   2:35.05 (1:22.68)                                        
 29 Avidan, Lucas J           15 Empire-MR            2:30.73    2:36.45        
                1:13.30   2:36.45 (1:23.15)                                        
 30 Arana, Oscar Y            16 UN-LI-MR                  NT    2:36.56        
                1:15.54   2:36.56 (1:21.02)                                        
 31 Elliot, Dan R             16 Express Swimming-MR  2:39.16    2:38.43        
                1:15.64   2:38.43 (1:22.79)                                        
 32 Donis, Daniel F           16 FLY-MR               2:40.00    2:39.59        
                1:16.25   2:39.59 (1:23.34)                                        
 33 St.Vincent, Tommy P       15 Empire-MR            2:38.00    2:39.96        
                1:15.75   2:39.96 (1:24.21)                                        
 34 Kunze, Ian M              16 NYCC-MR              2:38.57    2:40.58        
                1:13.68   2:40.58 (1:26.90)                                        
 35 Turek-Herman, Josh R      15 UNOWA-MR             2:52.19    2:41.29        
                1:15.71   2:41.29 (1:25.58)                                        
 36 Alton, Shane              16 LBA-MR               2:36.01    2:43.59        
                1:17.99   2:43.59 (1:25.60)                                        
 37 Lubarsky, Bryan J         16 NBS-MR               2:42.36    2:44.84        
                1:18.10   2:44.84 (1:26.74)                                        
 38 Chu, Allen                17 FLY-MR               2:46.36    2:45.68        
                1:18.26   2:45.68 (1:27.42)                                        
 39 Boland, Dan M             19 Farmingdale-MR       2:36.88    2:45.82        
                1:18.06   2:45.82 (1:27.76)                                        
 40 Arana, Anthony Y          15 UN-LI-MR                  NT    2:48.36        
                1:19.04   2:48.36 (1:29.32)                                        
 41 Dowd, Conor W             17 Farmingdale-MR       2:43.27    2:50.68        
                1:19.34   2:50.68 (1:31.34)                                        
 42 Klages, Ryan P            16 OWA-MR               2:46.79    2:52.09        
                1:21.01   2:52.09 (1:31.08)                                        
 43 Mullen, Matt              15 Farmingdale-MR       2:46.95    2:54.03        
                1:22.21   2:54.03 (1:31.82)                                        
 44 Jhangiani, Nikhyl S       16 Empire-MR                 NT    2:57.21        
                1:18.98   2:57.21 (1:38.23)                                        
 45 Plummer, Tedric           18 Manta Rays-MR        2:39.87    2:59.81        
                1:20.16   2:59.81 (1:39.65)                                        
 46 Kunze, Colin J            14 NYCC-MR              2:55.00    3:01.20        
                1:23.44   3:01.20 (1:37.76)                                        
 47 Petkanas, Diamantis       15 Farmingdale-MR       3:06.65    3:06.48        
                1:31.32   3:06.48 (1:35.16)                                        
 48 Chang, Kevin              15 Express Swimming-MR  2:54.48    3:07.69        
                1:31.13   3:07.69 (1:36.56)                                        
 49 Cheung, Jeffrey           17 CIY-MR               3:10.19    3:11.80        
                1:30.46   3:11.80 (1:41.34)                                        
 50 Chu, Steven               14 FLY-MR               3:05.00    3:17.30        
                1:33.78   3:17.30 (1:43.52)                                        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 McKenna, Brian W          15 Abbe Swim Team-MR         NT      25.71        
  2 Li, Matthew               15 FLY-MR                    NT      29.56        
  3 Kraus, Katherine A        16 FLY-MR                    NT      29.78        
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graham, Danny J           15 FLY-MR                    NT      30.07        
  2 Graham, Caitlin J         16 FLY-MR                    NT      33.32