Licensed to Metropolitan Swimming - Organization License
                                       HY-TEK's Meet Manager 12/7/2009 03:25 PM
            2009 MR AGUA Holiday Qualifier - 12/5/2009 to 12/6/2009            
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sorokko, Michelle    8 LIAC-MR                18.00      17.66        
  2 Gormley, Isabel G    7 Agua Swim Team-MR      20.02      17.92        
  3 Weiss, Emily N       7 Flying Dolphins-MR     15.00      18.02        
  4 Ye, Camellia         8 LIAC-MR                21.94      18.11        
  5 Tartakovsky, Sonia   8 Agua Swim Team-MR      19.09      18.18        
  6 Rodriguez, Emily M   7 Twisters-MR            17.87      18.27        
  7 Pusateri, Jillian    8 LIAC-MR                20.56      18.51        
  8 Gregorace, Sophia    7 LIAC-MR                19.48      18.54        
  9 Rubenzahl, Rachel    7 Agua Swim Team-MR      19.23      18.68        
 10 Gullickson, Kriste   8 WAC-MR                 25.00      19.11        
 11 Briordy, Casey L     8 Rac @ Jcc-MR           20.46      19.21        
 12 Riviere, Alessandr   7 Twisters-MR               NT      19.30        
 13 Bolster, Nora F      8 Agua Swim Team-MR         NT      19.38        
 14 Rivera, Hannah       8 Twisters-MR            21.85      19.52        
 15 Riviere, Andrea      7 Twisters-MR               NT      19.66        
 16 Wang, Kathryn        7 Boys Club-MR           22.00      19.97        
 17 Shashaty, Kasey      7 WAC-MR                 21.85      20.13        
 18 Ogden, Coco B        8 Agua Swim Team-MR      23.88      20.16        
 19 van Dyke, Elizabet   8 Flying Dolphins-MR     19.00      20.18        
 20 McGowan, Sofia M     7 Agua Swim Team-MR      23.70      20.55        
 21 Linko, Samantha K    8 BDA-MA                    NT      20.93        
 22 Parisi, Danielle     8 WAC-MR                 30.00      21.05        
 23 Chan, Mandy          7 Twisters-MR            21.27      21.07        
 24 Conoway, Leila       8 WAC-MR                 30.00      21.36        
 25 Piantanida, Carlot   7 LIAC-MR                24.18      21.39        
 26 Eng, Lauren *        8 Agua Swim Team-MR      25.00      21.51        
 27 Adams, Grace C       6 UN Rac-MR              28.09      21.65        
 28 Matossian, Carolin   8 Agua Swim Team-MR      20.99      21.72        
 29 Thier, Haley A       8 BDA-MA                 26.59      21.96        
 30 Valdes, Olivia       7 WAC-MR                 30.00      21.97        
 31 Feigin, Alexandra    8 Flying Dolphins-MR     23.00      22.06        
 32 Mitchell, Ilyana M   8 Flying Dolphins-MR     28.86      22.14        
 33 Corridon, Delia E    8 Agua Swim Team-MR      22.11      22.30        
 34 Pestcoe, Leandre B   8 Agua Swim Team-MR      21.03      22.46        
 35 Matteucci, Giulia    7 HS-MR                  22.00      22.47        
 36 Brennan, Hope E      6 NYCC-MR                23.35      22.58        
 37 Hedvat, Alexis S     7 Agua Swim Team-MR      25.78      22.66        
 38 Bennett, Betsy I     8 Flying Dolphins-MR     24.00      22.67        
 39 Dauchez, Alice M     8 Agua Swim Team-MR      20.90      22.75        
 40 Abelow, Lauren R     8 Flying Dolphins-MR     21.00      22.87        
 41 Cruz, Isabella D     8 Flying Dolphins-MR     24.00      23.20        
 42 Fong, Elise C        8 HS-MR                  22.00      24.33        
 43 Riviere, Arianna     6 Twisters-MR               NT      24.65        
 44 Langaman, Jolina M   7 HS-MR                  22.00      24.78        
 45 Briger, Emma L       8 Agua Swim Team-MR      25.56      24.80        
 46 Siegal, Dani J       8 Flying Dolphins-MR     28.34      26.65        
 47 Reynoso, Jennifer    6 Agua Swim Team-MR      26.47      27.74        
 48 Doft, Hannah         7 Flying Dolphins-MR     30.00      28.66        
 49 Patel, Saachi N      7 Agua Swim Team-MR      26.89      29.13        
 50 Schweitzer, Claire   7 Flying Dolphins-MR     31.12      32.48        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Silveira, Luiza E    8 Twisters-MR            35.62      35.04        
  2 Fong, Samantha       8 Twisters-MR            36.92      35.80        
  3 Sullivan, Sarah L    8 Flying Dolphins-MR     55.22      38.59        
  4 Tartakovsky, Sonia   8 Agua Swim Team-MR      40.71      38.91        
  5 Rodriguez, Emily M   7 Twisters-MR            38.91      39.02        
  6 Marcos, Lillie A     8 Flying Dolphins-MR     42.04      39.67        
  7 Darling, Lauren A    8 LIAC-MR                41.10      40.08        
  8 Rubenzahl, Rachel    7 Agua Swim Team-MR      49.06      40.75        
  9 Nyquist, Hannah M    8 WAC-MR               1:00.00      41.17        
 10 Riviere, Andrea      7 Twisters-MR            43.98      41.24        
 11 Gullickson, Kriste   8 WAC-MR                 43.83      42.54        
 12 Rivera, Hannah       8 Twisters-MR            40.46      42.64        
 13 Riviere, Alessandr   7 Twisters-MR            40.58      42.72        
 14 Falcao, Isabella L   7 Twisters-MR            44.30      42.83        
 15 Gormley, Isabel G    7 Agua Swim Team-MR      45.00      42.97        
 16 Bolster, Nora F      8 Agua Swim Team-MR      51.00      43.38        
 17 Gallagher, Kate R    8 NYCC-MR                50.00      44.21        
 18 Machkouri, Sofia J   8 Agua Swim Team-MR      56.24      44.50        
 19 Ogden, Coco B        8 Agua Swim Team-MR      49.00      45.09        
 20 Linko, Samantha K    8 BDA-MA                 46.88      45.26        
 21 Matossian, Carolin   8 Agua Swim Team-MR      44.34      45.31        
 22 Boyd, Emma           8 WAC-MR                 48.04      45.70        
 23 Burke, Caroline M    7 Flying Dolphins-MR     51.00      46.03        
 24 Rodriguez, Andrea    6 Twisters-MR            46.25      46.04        
 25 Corridon, Delia E    8 Agua Swim Team-MR      48.53      46.82        
 26 Abelow, Lauren R     8 Flying Dolphins-MR     49.00      47.00        
 27 Feigin, Alexandra    8 Flying Dolphins-MR     49.31      47.13        
 28 van Dyke, Elizabet   8 Flying Dolphins-MR     48.70      47.76        
 29 Shashaty, Kasey      7 WAC-MR                 46.80      47.89        
 30 Dauchez, Alice M     8 Agua Swim Team-MR      47.00      48.24        
 31 Rinaldi, Emily K     8 WAC-MR               1:00.00      48.35        
 32 Hedvat, Alexis S     7 Agua Swim Team-MR      55.00      48.38        
 33 Thier, Haley A       8 BDA-MA                 42.60      48.72        
 34 Pestcoe, Leandre B   8 Agua Swim Team-MR      44.60      49.72        
 35 McGowan, Sofia M     7 Agua Swim Team-MR      52.71      50.00        
 36 Riviere, Arianna     6 Twisters-MR            52.94      50.78        
 37 Brennan, Hope E      6 NYCC-MR                   NT      53.08        
 38 Reynoso, Jennifer    6 Agua Swim Team-MR    1:00.98      53.56        
 39 Thompson, Carmelar   6 WAC-MR                 52.09      53.75        
 40 Goodwin, Liza F      8 Flying Dolphins-MR     59.00      54.90        
 41 Miranda, Isabella    8 NYCC-MR                   NT      55.05        
 42 Briger, Emma L       8 Agua Swim Team-MR      58.04      56.28        
 43 Siegal, Dani J       8 Flying Dolphins-MR     59.00      57.22        
 44 Howell, Bianca R     8 NYCC-MR                   NT      57.82        
 45 Patel, Saachi N      7 Agua Swim Team-MR      59.00      58.55        
 46 Barbrack, Claire L   8 NYCC-MR                   NT      59.18        
 47 Nyquist, Hailey E    6 WAC-MR               1:00.00    1:00.88        
 48 Serin, Ava M         7 Flying Dolphins-MR     59.90    1:01.81        
 49 Green, Ella R        7 Flying Dolphins-MR     50.00    1:02.03        
 50 Mujaj, Teuta         7 WAC-MR               1:00.00    1:04.08        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fong, Samantha       8 Twisters-MR          1:26.38    1:20.58        
                  37.27     1:20.58 (43.31)                                        
  2 Cohen, Danielle V    8 LIAC-MR              1:24.33    1:24.29        
                  40.23     1:24.29 (44.06)                                        
  3 Sorokko, Michelle    8 LIAC-MR              1:21.00    1:24.54        
                  38.67     1:24.54 (45.87)                                        
  4 Milrod, Maya L       7 Flying Dolphins-MR   1:24.52    1:25.62        
                  41.06     1:25.62 (44.56)                                        
  5 Marcos, Lillie A     8 Flying Dolphins-MR        NT    1:26.70        
                  40.44     1:26.70 (46.26)                                        
  6 Gregorace, Sophia    7 LIAC-MR              1:28.07    1:30.26        
                  42.94     1:30.26 (47.32)                                        
  7 Tartakovsky, Sonia   8 Agua Swim Team-MR    1:38.44    1:31.60        
                  41.06     1:31.60 (50.54)                                        
  8 Rubenzahl, Rachel    7 Agua Swim Team-MR    1:45.78    1:32.43        
                  41.46     1:32.43 (50.97)                                        
  9 Nyquist, Hannah M    8 WAC-MR               1:31.93    1:35.23        
                  43.38     1:35.23 (51.85)                                        
 10 Boyd, Emma           8 WAC-MR               1:37.81    1:40.05        
                  45.90     1:40.05 (54.15)                                        
 11 Linko, Samantha K    8 BDA-MA               1:49.64    1:45.95        
                  49.49     1:45.95 (56.46)                                        
 12 Pestcoe, Leandre B   8 Agua Swim Team-MR    1:47.51    1:46.76        
                  50.85     1:46.76 (55.91)                                        
 13 Dauchez, Alice M     8 Agua Swim Team-MR    1:40.00    1:47.80        
                  50.89     1:47.80 (56.91)                                        
 14 Thier, Haley A       8 BDA-MA               1:47.33    1:49.06        
                  50.71     1:49.06 (58.35)                                        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Silveira, Luiza E    8 Twisters-MR            19.29      18.91        
  2 Ye, Camellia         8 LIAC-MR                24.32      20.73        
  3 Fong, Samantha       8 Twisters-MR            47.07      20.78        
  4 Rodriguez, Emily M   7 Twisters-MR            21.95      21.27        
  5 Weiss, Emily N       7 Flying Dolphins-MR     18.65      21.50        
  6 Riviere, Alessandr   7 Twisters-MR               NT      21.66        
  7 Marcos, Lillie A     8 Flying Dolphins-MR     23.00      21.69        
  8 Pusateri, Jillian    8 LIAC-MR                24.33      22.31        
  9 Gormley, Isabel G    7 Agua Swim Team-MR      23.71      22.52        
 10 VanManen, Hannah     8 LIAC-MR                25.37      22.83        
 11 Briordy, Casey L     8 Rac @ Jcc-MR           26.77      22.99        
 12 Corridon, Delia E    8 Agua Swim Team-MR      24.59      23.23        
 13 Fong, Elise C        8 HS-MR                  28.00      23.31        
 14 Gullickson, Kriste   8 WAC-MR                 29.00      23.62        
 15 Rivera, Hannah       8 Twisters-MR            30.20      23.63        
 15 Chan, Mandy          7 Twisters-MR            22.63      23.63        
 17 Mitchell, Ilyana M   8 Flying Dolphins-MR     22.00      23.68        
 18 Conoway, Leila       8 WAC-MR                 30.00      23.91        
 19 Monti, Gabrielle R   8 HS-MR                  21.00      23.96        
 20 Wang, Kathryn        7 Boys Club-MR           24.00      24.21        
 21 Darling, Lauren A    8 LIAC-MR                26.10      24.24        
 22 Shashaty, Kasey      7 WAC-MR                 25.49      24.36        
 23 Bolster, Nora F      8 Agua Swim Team-MR      27.00      24.45        
 24 Brennan, Hope E      6 NYCC-MR                26.26      24.51        
 25 Riviere, Andrea      7 Twisters-MR               NT      24.64        
 26 van Dyke, Elizabet   8 Flying Dolphins-MR     27.08      24.86        
 27 Valdes, Olivia       7 WAC-MR                 30.00      25.47        
 28 Feigin, Alexandra    8 Flying Dolphins-MR     25.00      25.88        
 29 Pestcoe, Leandre B   8 Agua Swim Team-MR      26.37      25.96        
 29 McGowan, Sofia M     7 Agua Swim Team-MR      25.72      25.96        
 31 Reynoso, Jennifer    6 Agua Swim Team-MR      30.37      25.99        
 32 Cruz, Isabella D     8 Flying Dolphins-MR     26.00      26.08        
 33 Matteucci, Giulia    7 HS-MR                  28.00      26.38        
 34 Hedvat, Alexis S     7 Agua Swim Team-MR      26.25      26.59        
 35 Langaman, Jolina M   7 HS-MR                  28.00      26.89        
 36 Eng, Lauren *        8 Agua Swim Team-MR      30.00      27.32        
 37 Parisi, Danielle     8 WAC-MR                 30.00      27.66        
 38 Nyquist, Hailey E    6 WAC-MR                 30.00      28.31        
 39 Bennett, Betsy I     8 Flying Dolphins-MR     27.00      28.51        
 40 Patel, Saachi N      7 Agua Swim Team-MR      31.73      28.72        
 41 Siegal, Dani J       8 Flying Dolphins-MR     31.19      29.86        
 42 Riviere, Arianna     6 Twisters-MR               NT      30.73        
 43 Ogden, Coco B        8 Agua Swim Team-MR      25.32      30.99        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Silveira, Luiza E    8 Twisters-MR            40.48      39.91        
  2 Ye, Camellia         8 LIAC-MR                42.11      42.05        
  3 Riviere, Alessandr   7 Twisters-MR            44.13      44.94        
  4 Cohen, Danielle V    8 LIAC-MR                44.76      45.51        
  5 Sorokko, Michelle    8 LIAC-MR                45.95      45.79        
  6 Marcos, Lillie A     8 Flying Dolphins-MR     47.19      46.05        
  7 Nyquist, Hannah M    8 WAC-MR                 50.08      47.87        
  8 Pusateri, Jillian    8 LIAC-MR                47.94      48.43        
  9 Sullivan, Sarah L    8 Flying Dolphins-MR     57.12      49.67        
 10 Wang, Kathryn        7 Boys Club-MR           55.00      50.06        
 11 Corridon, Delia E    8 Agua Swim Team-MR      59.00      50.50        
 12 Riviere, Andrea      7 Twisters-MR            48.65      51.53        
 13 Matossian, Carolin   8 Agua Swim Team-MR      57.29      51.75        
 14 Milrod, Maya L       7 Flying Dolphins-MR   1:08.50      52.42        
 15 Rinaldi, Emily K     8 WAC-MR                 59.29      54.02        
 16 Linko, Samantha K    8 BDA-MA                 58.87      54.70        
 17 Burke, Caroline M    7 Flying Dolphins-MR   1:00.00      55.49        
 18 VanManen, Hannah     8 LIAC-MR                48.90      55.65        
 19 Briger, Emma L       8 Agua Swim Team-MR    1:05.00      57.05        
 20 Piantanida, Carlot   7 LIAC-MR                52.14      57.90        
 21 Green, Ella R        7 Flying Dolphins-MR        NT      58.10        
 22 Nyquist, Hailey E    6 WAC-MR               1:00.00      59.95        
 23 Ogden, Coco B        8 Agua Swim Team-MR      55.00    1:00.14        
 24 Hanson, Olivia M     8 Flying Dolphins-MR     59.00    1:00.66        
 25 Thier, Haley A       8 BDA-MA               1:00.66    1:02.76        
 -- Mujaj, Teuta         7 WAC-MR               1:00.00         DQ        
 -- Gallagher, Kate R    8 NYCC-MR              1:10.00         DQ        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sorokko, Michelle    8 LIAC-MR                23.00      22.24        
  2 Fong, Samantha       8 Twisters-MR               NT      22.35        
  3 Rodriguez, Emily M   7 Twisters-MR            22.59      22.64        
  4 VanManen, Hannah     8 LIAC-MR                25.94      23.34        
  5 Silveira, Luiza E    8 Twisters-MR            23.75      23.38        
  6 Tartakovsky, Sonia   8 Agua Swim Team-MR      25.01      23.46        
  7 Cohen, Danielle V    8 LIAC-MR                24.05      23.53        
  8 Shashaty, Kasey      7 WAC-MR                 27.93      23.81        
  9 Wang, Kathryn        7 Boys Club-MR           25.00      24.06        
 10 Gregorace, Sophia    7 LIAC-MR                27.04      24.27        
 11 Abelow, Lauren R     8 Flying Dolphins-MR        NT      25.02        
 12 Ye, Camellia         8 LIAC-MR                   NT      25.23        
 13 Rubenzahl, Rachel    7 Agua Swim Team-MR      34.42      25.54        
 14 Pusateri, Jillian    8 LIAC-MR                26.61      25.63        
 15 Gullickson, Kriste   8 WAC-MR                 29.19      25.70        
 16 Bolster, Nora F      8 Agua Swim Team-MR      32.00      26.20        
 17 Piantanida, Carlot   7 LIAC-MR                28.00      26.87        
 18 Darling, Lauren A    8 LIAC-MR                28.31      27.31        
 19 Gormley, Isabel G    7 Agua Swim Team-MR      28.57      27.57        
 20 Falcao, Isabella L   7 Twisters-MR               NT      27.69        
 21 van Dyke, Elizabet   8 Flying Dolphins-MR     28.10      27.80        
 22 Dauchez, Alice M     8 Agua Swim Team-MR      27.46      27.85        
 23 Hedvat, Alexis S     7 Agua Swim Team-MR      29.66      27.89        
 24 Patel, Saachi N      7 Agua Swim Team-MR      30.28      28.44        
 25 Howell, Bianca R     8 NYCC-MR                   NT      28.51        
 26 McGowan, Sofia M     7 Agua Swim Team-MR      29.65      28.80        
 27 Machkouri, Sofia J   8 Agua Swim Team-MR      32.68      29.21        
 28 Rivera, Hannah       8 Twisters-MR            32.46      29.35        
 29 Goodwin, Liza F      8 Flying Dolphins-MR     31.00      31.47        
 30 Rodriguez, Andrea    6 Twisters-MR            28.87      31.66        
 31 Miranda, Isabella    8 NYCC-MR                   NT      31.96        
 32 Barbrack, Claire L   8 NYCC-MR                   NT      32.05        
 33 Siegal, Dani J       8 Flying Dolphins-MR     32.65      32.43        
 34 Feigin, Alexandra    8 Flying Dolphins-MR     27.00      32.49        
 35 Green, Ella R        7 Flying Dolphins-MR     26.00      32.75        
 36 Rinaldi, Emily K     8 WAC-MR                    NT      32.97        
 37 Riviere, Arianna     6 Twisters-MR               NT      33.70        
 38 Brennan, Hope E      6 NYCC-MR                   NT      34.72        
 39 Thompson, Carmelar   6 WAC-MR                 30.00      39.24        
 -- Reynoso, Jennifer    6 Agua Swim Team-MR      59.00         DQ        
 -- Serin, Ava M         7 Flying Dolphins-MR     30.00         DQ        
 -- Hanson, Olivia M     8 Flying Dolphins-MR     29.00         DQ        
 -- Boyd, Emma           8 WAC-MR                 33.93         DQ        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sorokko, Michelle    8 LIAC-MR                46.45      45.17        
  2 Fong, Samantha       8 Twisters-MR            46.67      46.65        
  3 Rodriguez, Emily M   7 Twisters-MR            49.91      48.29        
  4 Weiss, Emily N       7 Flying Dolphins-MR     45.50      48.35        
  5 Shashaty, Kasey      7 WAC-MR                 51.58      48.37        
  6 Tartakovsky, Sonia   8 Agua Swim Team-MR      54.20      49.49        
  7 Gregorace, Sophia    7 LIAC-MR                49.80      50.20        
  8 Cohen, Danielle V    8 LIAC-MR                50.63      50.38        
  9 Wang, Kathryn        7 Boys Club-MR           55.00      50.70        
 10 Pusateri, Jillian    8 LIAC-MR                53.57      52.76        
 11 VanManen, Hannah     8 LIAC-MR                52.59      52.95        
 12 Milrod, Maya L       7 Flying Dolphins-MR     49.00      53.27        
 13 Abelow, Lauren R     8 Flying Dolphins-MR     56.31      53.36        
 14 Monti, Gabrielle R   8 HS-MR                1:02.00      55.83        
 15 Rubenzahl, Rachel    7 Agua Swim Team-MR      55.85      55.91        
 16 Marcos, Lillie A     8 Flying Dolphins-MR   1:05.37      57.01        
 17 Fong, Elise C        8 HS-MR                1:05.00      57.04        
 18 Thier, Haley A       8 BDA-MA               1:16.45      57.96        
 19 Langaman, Jolina M   7 HS-MR                1:05.00      58.48        
 20 Piantanida, Carlot   7 LIAC-MR                57.35      58.59        
 21 Matossian, Carolin   8 Agua Swim Team-MR    1:03.76      59.91        
 22 Doft, Hannah         7 Flying Dolphins-MR   1:03.00    1:00.82        
 23 Patel, Saachi N      7 Agua Swim Team-MR    1:05.00    1:02.86        
 24 Riviere, Arianna     6 Twisters-MR               NT    1:07.14        
 25 Matteucci, Giulia    7 HS-MR                1:05.00    1:14.86        
 26 Briger, Emma L       8 Agua Swim Team-MR    1:05.00    1:20.38        
 -- Bennett, Betsy I     8 Flying Dolphins-MR   1:01.00         DQ        
 -- Valdes, Olivia       7 WAC-MR               1:00.00         DQ        
 -- Darling, Lauren A    8 LIAC-MR                53.40         DQ        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Milrod, Maya L       7 Flying Dolphins-MR     18.15      19.76        
  2 Rubenzahl, Rachel    7 Agua Swim Team-MR      21.46      19.93        
  3 VanManen, Hannah     8 LIAC-MR                24.91      20.09        
  4 Ye, Camellia         8 LIAC-MR                26.35      20.77        
  5 van Dyke, Elizabet   8 Flying Dolphins-MR     21.72      20.95        
  6 Rodriguez, Emily M   7 Twisters-MR            20.66      21.09        
  7 Burke, Caroline M    7 Flying Dolphins-MR     23.00      21.45        
  8 Gregorace, Sophia    7 LIAC-MR                24.88      21.51        
  9 Riviere, Alessandr   7 Twisters-MR               NT      22.30        
 10 Riviere, Andrea      7 Twisters-MR               NT      22.74        
 11 Gullickson, Kriste   8 WAC-MR                 25.06      22.81        
 12 Abelow, Lauren R     8 Flying Dolphins-MR     27.00      23.07        
 13 Linko, Samantha K    8 BDA-MA                    NT      23.17        
 14 Sullivan, Sarah L    8 Flying Dolphins-MR     29.00      23.25        
 15 Corridon, Delia E    8 Agua Swim Team-MR      25.00      23.27        
 16 Falcao, Isabella L   7 Twisters-MR               NT      23.31        
 17 Darling, Lauren A    8 LIAC-MR                25.01      23.47        
 18 McGowan, Sofia M     7 Agua Swim Team-MR      27.55      23.59        
 19 Pusateri, Jillian    8 LIAC-MR                29.50      23.70        
 20 Rivera, Hannah       8 Twisters-MR            35.64      24.35        
 20 Bolster, Nora F      8 Agua Swim Team-MR      29.00      24.35        
 22 Gormley, Isabel G    7 Agua Swim Team-MR      27.00      24.41        
 23 Pestcoe, Leandre B   8 Agua Swim Team-MR      29.15      24.59        
 24 Matossian, Carolin   8 Agua Swim Team-MR      27.23      24.68        
 25 Shashaty, Kasey      7 WAC-MR                 30.40      24.83        
 26 Ogden, Coco B        8 Agua Swim Team-MR      28.00      25.42        
 27 Machkouri, Sofia J   8 Agua Swim Team-MR      25.00      25.43        
 28 Thier, Haley A       8 BDA-MA                 26.90      25.76        
 29 Brennan, Hope E      6 NYCC-MR                   NT      26.79        
 30 Gallagher, Kate R    8 NYCC-MR                41.36      27.30        
 31 Piantanida, Carlot   7 LIAC-MR                28.33      27.70        
 32 Parisi, Danielle     8 WAC-MR                 30.00      27.95        
 33 Hedvat, Alexis S     7 Agua Swim Team-MR      28.00      27.97        
 34 Nyquist, Hailey E    6 WAC-MR                 30.00      28.56        
 35 Briger, Emma L       8 Agua Swim Team-MR      36.72      29.03        
 36 Patel, Saachi N      7 Agua Swim Team-MR      29.00      29.29        
 37 Rodriguez, Andrea    6 Twisters-MR            27.80      30.64        
 37 Goodwin, Liza F      8 Flying Dolphins-MR     33.21      30.64        
 39 Siegal, Dani J       8 Flying Dolphins-MR     30.00      30.77        
 40 Barbrack, Claire L   8 NYCC-MR                   NT      30.93        
 41 Serin, Ava M         7 Flying Dolphins-MR     29.00      31.21        
 42 Reynoso, Jennifer    6 Agua Swim Team-MR      32.00      33.24        
 43 Howell, Bianca R     8 NYCC-MR                   NT      34.74        
 44 Thompson, Carmelar   6 WAC-MR                 30.00      35.00        
 -- Mujaj, Teuta         7 WAC-MR                 30.00         DQ        
 -- Feigin, Alexandra    8 Flying Dolphins-MR     26.00         DQ        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Silveira, Luiza E    8 Twisters-MR            39.85      42.95        
  2 Fong, Samantha       8 Twisters-MR            42.28      43.51        
  3 Milrod, Maya L       7 Flying Dolphins-MR     46.12      43.58        
  4 Cohen, Danielle V    8 LIAC-MR                44.13      44.60        
  5 Chan, Mandy          7 Twisters-MR               NT      48.92        
  6 Gullickson, Kriste   8 WAC-MR                 52.79      49.16        
  7 Rubenzahl, Rachel    7 Agua Swim Team-MR      51.67      49.74        
  8 Monti, Gabrielle R   8 HS-MR                  55.00      56.79        
  9 Parisi, Danielle     8 WAC-MR               1:02.98    1:06.36        
 -- Rivera, Hannah       8 Twisters-MR            54.57         DQ        
 -- Conoway, Leila       8 WAC-MR               1:00.00         DQ        
 -- Linko, Samantha K    8 BDA-MA               1:03.35         DQ        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Silveira, Luiza E    8 Twisters-MR          1:38.86    1:28.60        
                  41.28     1:28.60 (47.32)                                        
  2 Fong, Samantha       8 Twisters-MR          1:31.24    1:30.77        
                  44.55     1:30.77 (46.22)                                        
  3 Ye, Camellia         8 LIAC-MR              1:35.32    1:32.05        
                  44.32     1:32.05 (47.73)                                        
  4 Sorokko, Michelle    8 LIAC-MR              1:32.00    1:34.24        
                  45.92     1:34.24 (48.32)                                        
  5 Cohen, Danielle V    8 LIAC-MR              1:32.27    1:34.57        
                  44.63     1:34.57 (49.94)                                        
  6 Gregorace, Sophia    7 LIAC-MR              1:35.38    1:36.11        
                  45.46     1:36.11 (50.65)                                        
  7 Milrod, Maya L       7 Flying Dolphins-MR   1:45.00    1:39.87        
                  50.42     1:39.87 (49.45)                                        
  8 Riviere, Alessandr   7 Twisters-MR               NT    1:41.04        
                  47.05     1:41.04 (53.99)                                        
  9 Darling, Lauren A    8 LIAC-MR              1:53.18    1:42.32        
                  50.52     1:42.32 (51.80)                                        
 10 VanManen, Hannah     8 LIAC-MR              1:44.68    1:43.96        
                  48.66     1:43.96 (55.30)                                        
 11 Marcos, Lillie A     8 Flying Dolphins-MR   2:05.00    1:44.36        
                  48.55     1:44.36 (55.81)                                        
 12 Riviere, Andrea      7 Twisters-MR               NT    1:45.52        
                  48.95     1:45.52 (56.57)                                        
 13 Wang, Kathryn        7 Boys Club-MR         1:50.00    1:46.20        
                  52.90     1:46.20 (53.30)                                        
 14 Dauchez, Alice M     8 Agua Swim Team-MR    1:46.58    1:47.45        
                  52.57     1:47.45 (54.88)                                        
 15 Briordy, Casey L     8 Rac @ Jcc-MR         1:25.09    1:48.47        
                  49.47     1:48.47 (59.00)                                        
 16 Linko, Samantha K    8 BDA-MA               2:19.32    1:52.55        
                  51.98   1:52.55 (1:00.57)                                        
 17 Thier, Haley A       8 BDA-MA               2:08.92    1:53.39        
                  54.86     1:53.39 (58.53)                                        
 18 Matossian, Carolin   8 Agua Swim Team-MR    1:54.67    1:54.19        
                  53.27   1:54.19 (1:00.92)                                        
 18 Abelow, Lauren R     8 Flying Dolphins-MR   2:15.00    1:54.19        
                  56.53     1:54.19 (57.66)                                        
 20 Cruz, Isabella D     8 Flying Dolphins-MR   2:10.00    1:56.96        
                  55.55   1:56.96 (1:01.41)                                        
 21 Feigin, Alexandra    8 Flying Dolphins-MR   2:08.00    1:57.23        
                  57.04   1:57.23 (1:00.19)                                        
 22 Piantanida, Carlot   7 LIAC-MR              2:04.83    1:59.61        
                1:00.16     1:59.61 (59.45)                                        
 23 van Dyke, Elizabet   8 Flying Dolphins-MR   2:00.00    1:59.81        
                  50.96   1:59.81 (1:08.85)                                        
 24 Siegal, Dani J       8 Flying Dolphins-MR   2:20.00    2:09.99        
                1:03.31   2:09.99 (1:06.68)                                        
 -- Mitchell, Ilyana M   8 Flying Dolphins-MR   2:00.00         DQ        
                  54.49        DQ (1:01.75)                                        
 -- Tartakovsky, Sonia   8 Agua Swim Team-MR    1:53.60         DQ        
                  52.64          DQ (52.52)                                        
 -- Bennett, Betsy I     8 Flying Dolphins-MR   2:13.00         DQ        
                1:04.56        DQ (1:17.56)                                        
 -- Schweitzer, Claire   7 Flying Dolphins-MR   2:20.00         DQ        
                1:15.12        DQ (1:15.68)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M  10 Agua Swim Team-MR      28.16      28.22        
  2 Eguchi, Nadia N     10 Agua Swim Team-MR      31.39      30.62        
  3 Ackerman, Hadley C  10 Agua Swim Team-MR      31.89      31.56        
  4 Maloney, Wynn M     10 Agua Swim Team-MR      32.70      31.62        
  5 Miou, Grace         10 Boys Club-MR           30.00      32.28        
  6 Corridon, Claire D  10 Agua Swim Team-MR      33.16      32.39        
  7 Schnupp, Samantha   10 NYCC-MR                32.03      33.01        
  8 Futterman, Aidan G  10 Agua Swim Team-MR      39.00      33.90        
  9 Jackson, Allison M   9 Twisters-MR            35.03      34.01        
 10 Weissman, Emily T    9 Agua Swim Team-MR      34.14      34.18        
 11 Fafian, Katherine    9 Rac @ Jcc-MR           33.96      34.28        
 12 Olszewski, Inez I    9 NYCC-MR                34.20      34.58        
 13 Brennan, Catie F     9 NYCC-MR                35.29      34.64        
 14 Mamone, Julia A     10 Twisters-MR            36.50      34.73        
 15 Mei, Emily S        10 Agua Swim Team-MR      33.98      34.84        
 16 Adams, Caroline E   10 UN Rac-MR              34.73      34.85        
 17 Lee, Madison        10 NYCC-MR                35.08      34.90        
 18 Pena, Desiree        9 Agua Swim Team-MR      35.31      35.25        
 19 Kreider, Catherine  10 NYCC-MR                36.55      35.29        
 20 Zloklikovits, Kris   9 Agua Swim Team-MR      35.63      35.34        
 20 Zerouali, Saida T    9 Agua Swim Team-MR      36.02      35.34        
 22 Rogers, Ava K       10 Kraken-MR              40.50      35.63        
 23 Fennell, Emily L    10 Agua Swim Team-MR      36.25      35.85        
 24 Darling, Samantha   10 LIAC-MR                34.87      35.95        
 24 Marks, Lily M       10 Agua Swim Team-MR      36.98      35.95        
 26 Downey, Kieran R    10 NYCC-MR                34.24      36.22        
 27 Zezula, Katarzyna    9 Twisters-MR            35.91      36.24        
 28 Kuo, Victoria F      9 Agua Swim Team-MR      37.20      36.44        
 29 Brickman, Natalie   10 Flying Dolphins-MR     36.19      36.45        
 30 Yuen, Kalie          9 LIAC-MR                36.60      36.49        
 31 Byrne, Liza J       10 Agua Swim Team-MR      37.47      36.54        
 32 Irwin, Amanda P      9 Agua Swim Team-MR      49.00      36.67        
 33 Heaney, Cara G       9 LIAC-MR                37.12      36.76        
 34 Montanez, Leonor M   9 Twisters-MR            37.10      37.63        
 35 DePhillips, Michae   9 LIAC-MR                37.92      37.77        
 35 Nasiadka, Teresa     9 Twisters-MR            35.97      37.77        
 37 Flagiello, Olivia    9 WAC-MR               1:00.00      37.79        
 38 Bush, Alexis J      10 LIAC-MR                36.94      37.85        
 39 Ladd, Carys P        9 Agua Swim Team-MR      49.00      38.72        
 40 Donlon, Cat         10 BDA-MA                 35.57      38.94        
 41 Ionescu, Frederika   9 Agua Swim Team-MR      38.49      39.11        
 42 Lachman, Margaret   10 Agua Swim Team-MR      46.00      39.41        
 43 Flagiello, Mia       9 WAC-MR               1:00.00      39.61        
 44 Guglielmo, Jessica   9 LIAC-MR                38.13      39.83        
 45 Messinger, Elena C   9 Flying Dolphins-MR     43.92      40.02        
 46 Mackin, Sophie F     9 Flying Dolphins-MR     43.61      40.69        
 47 Ibrahim, Zahrah     10 LIAC-MR                38.31      40.76        
 48 Fried, Lexi N        9 Flying Dolphins-MR     37.86      41.05        
 49 Kilgallen, Kristen   9 LIAC-MR                41.91      41.56        
 50 Murray, Olivia       9 Agua Swim Team-MR      47.00      41.59        
 51 Fucile, Alexa R     10 LIAC-MR                37.09      41.80        
 52 McDermott, Annie E   9 Flying Dolphins-MR     36.00      42.06        
 53 Riviere, Angelica    9 Twisters-MR            42.29      42.45        
 54 Flynn, Caitlin R    10 Flying Dolphins-MR     39.00      43.46        
 55 Elwes, Cyprian V     9 Flying Dolphins-MR     44.03      43.50        
 56 Dobbs, Caroline C   10 Flying Dolphins-MR     42.46      44.03        
 57 Pe'er, Inbar         9 Kraken-MR                 NT      44.06        
 58 Lane, Natasha *     10 Agua Swim Team-MR      45.00      44.14        
 59 Mroczek, Charista    9 UN Rac-MR              49.09      45.27        
 60 Siewers, Anna       10 WAC-MR               1:00.00      46.47        
 61 Kaplun, Esther M    10 Agua Swim Team-MR      49.00      47.35        
 62 Abbas, Rewan         9 WAC-MR                 50.64      47.65        
 63 Legorreta, Marina    9 Agua Swim Team-MR      50.00      48.32        
 64 Luke, Jackie P      10 Flying Dolphins-MR     40.00      48.69        
 65 Berchansky, Nicole   9 Twisters-MR            47.27      49.41        
 66 Treacy, Eva R        9 WAC-MR               1:00.00      49.51        
 67 Kyin, Leadora A     10 Agua Swim Team-MR      48.00      49.62        
 68 Trigo, Lauren       10 WAC-MR               1:00.00      50.60        
 69 Mavrides, Zoe M      9 Flying Dolphins-MR   1:02.43      50.84        
 70 Yadav, Devin M       9 Flying Dolphins-MR     39.00      51.51        
 71 Cornelis, Louisa R  10 Kraken-MR              41.35      51.54        
 72 Cooper, Anna E       9 Flying Dolphins-MR   1:03.99      51.68        
 73 Rizzieri, Violet L   9 Flying Dolphins-MR     51.00      56.94        
 74 Miller, Megan M      9 WAC-MR               1:02.73    1:00.80        
 75 Raymond, Sofia       9 NYCC-MR                   NT    1:01.95        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Corridon, Claire D  10 Agua Swim Team-MR    1:11.41    1:08.69        
                  33.34     1:08.69 (35.35)                                        
  2 Ackerman, Hadley C  10 Agua Swim Team-MR    1:11.02    1:09.09        
                  32.98     1:09.09 (36.11)                                        
  3 Maloney, Wynn M     10 Agua Swim Team-MR    1:10.79    1:10.45        
                  33.56     1:10.45 (36.89)                                        
  4 Lai, Stephanie R     9 HS-MR                1:13.48    1:12.55        
                  34.38     1:12.55 (38.17)                                        
  5 Plansker, Olivia M  10 LIAC-MR              1:14.46    1:13.28        
                  35.09     1:13.28 (38.19)                                        
  6 Zerouali, Saida T    9 Agua Swim Team-MR    1:15.05    1:13.34        
                  35.20     1:13.34 (38.14)                                        
  7 Brennan, Catie F     9 NYCC-MR              1:19.73    1:13.61        
                  34.90     1:13.61 (38.71)                                        
  8 Weissman, Emily T    9 Agua Swim Team-MR    1:22.59    1:14.65        
                  35.19     1:14.65 (39.46)                                        
  9 Schnupp, Samantha   10 NYCC-MR              1:14.88    1:14.82        
                  34.23     1:14.82 (40.59)                                        
 10 Olszewski, Inez I    9 NYCC-MR              1:14.28    1:15.43        
                  35.20     1:15.43 (40.23)                                        
 11 Munn, Caroline B    10 LIAC-MR              1:12.85    1:15.84        
                  35.96     1:15.84 (39.88)                                        
 12 Zloklikovits, Kris   9 Agua Swim Team-MR    1:15.60    1:16.35        
                  35.87     1:16.35 (40.48)                                        
 13 Futterman, Aidan G  10 Agua Swim Team-MR    1:23.03    1:16.67        
                  35.24     1:16.67 (41.43)                                        
 14 Yamout, Nadine      10 Twisters-MR          1:21.89    1:17.36        
                  37.59     1:17.36 (39.77)                                        
 15 Owen, Alyssa R      10 HS-MR                1:19.49    1:17.52        
                  37.49     1:17.52 (40.03)                                        
 16 Downey, Kieran R    10 NYCC-MR              1:24.31    1:18.07        
                  37.66     1:18.07 (40.41)                                        
 17 Kreider, Catherine  10 NYCC-MR              1:22.00    1:18.14        
                  37.60     1:18.14 (40.54)                                        
 18 Mamone, Julia A     10 Twisters-MR          1:20.62    1:18.46        
                  37.88     1:18.46 (40.58)                                        
 19 Lee, Madison        10 NYCC-MR              1:18.43    1:19.05        
                  38.48     1:19.05 (40.57)                                        
 20 Pena, Desiree        9 Agua Swim Team-MR    1:21.05    1:19.29        
                  37.22     1:19.29 (42.07)                                        
 21 Burke, Jill L       10 Agua Swim Team-MR    1:27.14    1:19.63        
                  37.70     1:19.63 (41.93)                                        
 22 Zezula, Katarzyna    9 Twisters-MR          1:18.06    1:20.55        
                  38.37     1:20.55 (42.18)                                        
 23 Fennell, Emily L    10 Agua Swim Team-MR    1:22.36    1:20.95        
                  36.69     1:20.95 (44.26)                                        
 24 Abdelrahman, Rawan  10 Agua Swim Team-MR    1:23.69    1:21.22        
                  38.82     1:21.22 (42.40)                                        
 25 Elliott, Lucy C      9 Flying Dolphins-MR   1:20.85    1:21.45        
                  38.23     1:21.45 (43.22)                                        
 26 McNulty, Joanna M    9 LIAC-MR              1:20.90    1:21.74        
                  39.09     1:21.74 (42.65)                                        
 27 Kabbez, Renee T     10 HS-MR                1:26.04    1:21.99        
                  38.77     1:21.99 (43.22)                                        
 28 Fong, Chloe C        9 HS-MR                1:25.00    1:22.29        
                  39.66     1:22.29 (42.63)                                        
 29 Bush, Alexis J      10 LIAC-MR              1:20.89    1:22.52        
                  39.71     1:22.52 (42.81)                                        
 30 Marsillo, Victoria  10 HS-MR                1:26.30    1:22.68        
                  39.00     1:22.68 (43.68)                                        
 31 Heaney, Cara G       9 LIAC-MR              1:22.09    1:23.06        
                  39.22     1:23.06 (43.84)                                        
 32 Nasiadka, Teresa     9 Twisters-MR          1:21.79    1:23.31        
                  39.30     1:23.31 (44.01)                                        
 33 Darling, Samantha   10 LIAC-MR              1:18.50    1:23.64        
                  39.09     1:23.64 (44.55)                                        
 34 DePhillips, Michae   9 LIAC-MR              1:25.51    1:25.28        
                  41.54     1:25.28 (43.74)                                        
 35 Yuen, Kalie          9 LIAC-MR              1:23.67    1:25.70        
                  39.42     1:25.70 (46.28)                                        
 36 Karim, Nicolette I  10 HS-MR                1:22.63    1:25.99        
                  40.65     1:25.99 (45.34)                                        
 37 Montanez, Leonor M   9 Twisters-MR          1:27.70    1:26.21        
                  42.17     1:26.21 (44.04)                                        
 38 McNeary, Claire      9 LIAC-MR              1:25.23    1:26.22        
                  40.94     1:26.22 (45.28)                                        
 39 Hunt, Abigail J      9 Agua Swim Team-MR    1:41.03    1:26.52        
                  41.01     1:26.52 (45.51)                                        
 40 Fucile, Alexa R     10 LIAC-MR              1:21.80    1:28.33        
                  41.75     1:28.33 (46.58)                                        
 41 Auersperg, Lauren   10 LIAC-MR              1:45.00    1:28.86        
                  42.02     1:28.86 (46.84)                                        
 42 Levine, Jasmine P   10 Flying Dolphins-MR   1:47.84    1:29.26        
                  42.44     1:29.26 (46.82)                                        
 43 Ibrahim, Zahrah     10 LIAC-MR              1:27.13    1:29.78        
                  40.60     1:29.78 (49.18)                                        
 44 Weissman, Avery H    9 LIAC-MR              1:25.82    1:30.32        
                  42.21     1:30.32 (48.11)                                        
 45 Messinger, Elena C   9 Flying Dolphins-MR   1:27.31    1:31.40        
                  41.63     1:31.40 (49.77)                                        
 46 Fried, Lexi N        9 Flying Dolphins-MR   1:25.51    1:33.98        
                  44.11     1:33.98 (49.87)                                        
 47 Kilgallen, Kristen   9 LIAC-MR              1:32.96    1:34.16        
                  45.60     1:34.16 (48.56)                                        
 48 Riviere, Angelica    9 Twisters-MR          1:31.72    1:34.38        
                  45.17     1:34.38 (49.21)                                        
 49 Ortof, Natalie R     9 Express Swimming-MR  1:23.11    1:36.23        
                  44.99     1:36.23 (51.24)                                        
 50 Carroll, Skylar C    9 Flying Dolphins-MR   2:05.38    1:36.61        
                  45.31     1:36.61 (51.30)                                        
 51 Lam, Elsa           10 Twisters-MR          1:34.06    1:37.29        
                  46.23     1:37.29 (51.06)                                        
 52 Kennedy, Grace L     9 Flying Dolphins-MR   1:35.00    1:40.15        
                  44.63     1:40.15 (55.52)                                        
 53 Coen, Kathleen       9 WAC-MR               2:00.00    1:42.15        
                  47.25     1:42.15 (54.90)                                        
 54 Tesser, Hayley R    10 LIAC-MR              1:51.13    1:43.34        
                  50.69     1:43.34 (52.65)                                        
 55 Mroczek, Charista    9 UN Rac-MR            1:45.09    1:44.08        
                  48.30     1:44.08 (55.78)                                        
 56 Kermanshah, Donna   10 Agua Swim Team-MR    1:55.00    1:46.74        
                  49.76     1:46.74 (56.98)                                        
 57 Berchansky, Nicole   9 Twisters-MR          1:53.33    1:56.14        
                  54.51   1:56.14 (1:01.63)                                        
 58 O'Keefe, Lauren M    9 HS-MR                1:52.81    1:56.40        
                  51.48   1:56.40 (1:04.92)                                        
 59 Knieriem, Kylie E    9 Flying Dolphins-MR   1:36.00    1:56.85        
                  53.65   1:56.85 (1:03.20)                                        
 60 Rizzieri, Violet L   9 Flying Dolphins-MR   2:00.00    2:08.31        
                  58.60   2:08.31 (1:09.71)                                        
 61 Doft, Dara           9 Flying Dolphins-MR   2:20.00    2:36.36        
                1:11.21   2:36.36 (1:25.15)                                        
 -- Lee, Katelyn S       9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                1:08.91          DQ (58.61)                                        
 -- Murray, Olivia       9 Agua Swim Team-MR    1:41.44         DQ        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ackerman, Hadley C  10 Agua Swim Team-MR    2:32.81    2:32.71        
                  35.45     1:14.60 (39.15)     1:54.52 (39.92)     2:32.71 (38.19)
  2 Zerouali, Saida T    9 Agua Swim Team-MR    2:41.12    2:37.08        
                  35.14     1:15.27 (40.13)     1:56.30 (41.03)     2:37.08 (40.78)
  3 Weissman, Emily T    9 Agua Swim Team-MR    2:59.00    2:39.44        
                  35.71     1:17.08 (41.37)     1:58.94 (41.86)     2:39.44 (40.50)
  4 Olszewski, Inez I    9 NYCC-MR              2:43.48    2:41.20        
                  36.26     1:16.81 (40.55)     2:00.51 (43.70)     2:41.20 (40.69)
  5 Plansker, Olivia M  10 LIAC-MR              3:01.26    2:42.89        
                  37.07     1:19.65 (42.58)     2:01.86 (42.21)     2:42.89 (41.03)
  6 London, Katherine   10 WAC-MR               2:44.20    2:43.60        
                  35.76     1:16.36 (40.60)     2:00.22 (43.86)     2:43.60 (43.38)
  7 Schnupp, Samantha   10 NYCC-MR              2:43.46    2:44.17        
                  36.74     1:19.33 (42.59)     2:02.55 (43.22)     2:44.17 (41.62)
  8 Yamout, Nadine      10 Twisters-MR          3:01.28    2:44.37        
                  38.27     1:19.50 (41.23)     2:03.08 (43.58)     2:44.37 (41.29)
  9 Lee, Madison        10 NYCC-MR              2:43.84    2:44.63        
                  37.38     1:19.64 (42.26)     2:03.13 (43.49)     2:44.63 (41.50)
 10 Brickman, Natalie   10 Flying Dolphins-MR   2:56.65    2:45.15        
                  36.90     1:19.34 (42.44)     2:03.43 (44.09)     2:45.15 (41.72)
 11 Adams, Caroline E   10 UN Rac-MR            3:04.69    2:46.45        
                  37.71     1:20.12 (42.41)     2:05.13 (45.01)     2:46.45 (41.32)
 12 Downey, Kieran R    10 NYCC-MR              2:44.04    2:47.03        
                  37.65     1:20.00 (42.35)     2:04.11 (44.11)     2:47.03 (42.92)
 13 Zezula, Katarzyna    9 Twisters-MR               NT    2:47.66        
                  36.76     1:20.23 (43.47)     2:04.68 (44.45)     2:47.66 (42.98)
 14 Kreider, Catherine  10 NYCC-MR              2:51.94    2:51.66        
                  41.23     1:25.91 (44.68)     2:10.14 (44.23)     2:51.66 (41.52)
 15 Duong, Kathleen M    9 LIAC-MR              3:03.21    3:00.09        
                  39.06     1:24.94 (45.88)     2:13.66 (48.72)     3:00.09 (46.43)
 16 McNeary, Claire      9 LIAC-MR              3:05.00    3:01.32        
                  40.74     1:26.75 (46.01)     2:14.79 (48.04)     3:01.32 (46.53)
 17 Mei, Emily S        10 Agua Swim Team-MR    2:56.32    3:03.19        
                  38.78     1:24.92 (46.14)     2:13.91 (48.99)     3:03.19 (49.28)
 18 Donlon, Cat         10 BDA-MA                    NT    3:04.23        
                  38.28     1:25.91 (47.63)     2:16.69 (50.78)     3:04.23 (47.54)
 19 Montanez, Leonor M   9 Twisters-MR               NT    3:09.22        
                  41.70     1:30.00 (48.30)     2:20.44 (50.44)     3:09.22 (48.78)
 20 Cranston, Megan     10 WAC-MR               3:52.42    3:32.39        
                  43.75     1:38.16 (54.41)     2:36.59 (58.43)     3:32.39 (55.80)
 21 Mavrides, Zoe M      9 Flying Dolphins-MR   3:45.00    4:20.94        
                1:08.12   2:10.44 (1:02.32)   3:21.70 (1:11.26)     4:20.94 (59.24)
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M  10 Agua Swim Team-MR      35.59      33.43        
  2 Ackerman, Hadley C  10 Agua Swim Team-MR      35.91      35.35        
  3 Lai, Stephanie R     9 HS-MR                  35.62      35.75        
  4 Corridon, Claire D  10 Agua Swim Team-MR      36.52      36.88        
  5 Miou, Grace         10 Boys Club-MR           36.80      38.48        
  6 Brennan, Catie F     9 NYCC-MR                38.71      38.81        
  7 Schnupp, Samantha   10 NYCC-MR                39.02      39.35        
  8 Olszewski, Inez I    9 NYCC-MR                41.33      39.62        
  9 Maloney, Wynn M     10 Agua Swim Team-MR      45.60      39.82        
 10 Munn, Caroline B    10 LIAC-MR                40.71      40.38        
 11 McNeary, Claire      9 LIAC-MR                39.11      40.43        
 12 Zloklikovits, Kris   9 Agua Swim Team-MR      41.46      40.54        
 13 Zerouali, Saida T    9 Agua Swim Team-MR      41.05      41.15        
 14 Burke, Jill L       10 Agua Swim Team-MR      44.13      41.40        
 15 Mamone, Julia A     10 Twisters-MR            42.21      41.43        
 16 Zezula, Katarzyna    9 Twisters-MR            41.40      41.44        
 17 Jackson, Allison M   9 Twisters-MR            39.49      41.50        
 18 Brickman, Natalie   10 Flying Dolphins-MR     45.12      41.61        
 19 Elliott, Lucy C      9 Flying Dolphins-MR     40.18      41.76        
 20 McNulty, Joanna M    9 LIAC-MR                41.82      42.16        
 21 Nasiadka, Teresa     9 Twisters-MR            42.24      42.26        
 22 Kreider, Catherine  10 NYCC-MR                44.43      42.31        
 23 Fafian, Katherine    9 Rac @ Jcc-MR           39.72      42.38        
 23 Trachuk, Ann-Maria  10 HS-MR                  45.00      42.38        
 25 Fucile, Alexa R     10 LIAC-MR                42.61      42.66        
 26 Messinger, Elena C   9 Flying Dolphins-MR     42.73      42.73        
 27 Mei, Emily S        10 Agua Swim Team-MR      41.60      42.86        
 28 Weissman, Avery H    9 LIAC-MR                43.77      42.93        
 29 Futterman, Aidan G  10 Agua Swim Team-MR      45.00      42.95        
 30 Yamout, Nadine      10 Twisters-MR            44.75      42.96        
 31 Irwin, Amanda P      9 Agua Swim Team-MR      42.00      42.97        
 32 Bush, Alexis J      10 LIAC-MR                41.41      43.22        
 33 Kuo, Victoria F      9 Agua Swim Team-MR      44.70      43.40        
 34 Duong, Kathleen M    9 LIAC-MR                42.86      43.62        
 35 Abdelrahman, Rawan  10 Agua Swim Team-MR      47.61      43.64        
 36 Montanez, Leonor M   9 Twisters-MR            43.00      44.31        
 37 Hunt, Abigail J      9 Agua Swim Team-MR      49.00      44.51        
 38 Yuen, Kalie          9 LIAC-MR                42.86      44.64        
 39 Fong, Chloe C        9 HS-MR                  43.00      45.13        
 40 DePhillips, Michae   9 LIAC-MR                46.24      45.46        
 41 Heaney, Cara G       9 LIAC-MR                46.97      45.74        
 42 Ladd, Carys P        9 Agua Swim Team-MR      54.00      45.84        
 43 Ibrahim, Zahrah     10 LIAC-MR                49.29      46.47        
 44 Donlon, Cat         10 BDA-MA                    NT      46.63        
 45 Darling, Samantha   10 LIAC-MR                45.68      46.66        
 46 Lachman, Margaret   10 Agua Swim Team-MR      54.63      46.67        
 47 Carroll, Skylar C    9 Flying Dolphins-MR     49.85      47.85        
 48 Lane, Natasha *     10 Agua Swim Team-MR      47.00      48.21        
 49 Levine, Sydney A     9 Kraken-MR                 NT      48.24        
 50 Levine, Jasmine P   10 Flying Dolphins-MR     58.67      48.28        
 51 Auersperg, Lauren   10 LIAC-MR                50.00      48.55        
 52 Kennedy, Grace L     9 Flying Dolphins-MR     43.00      48.77        
 53 Berchansky, Nicole   9 Twisters-MR            54.20      51.32        
 54 Murray, Olivia       9 Agua Swim Team-MR    1:03.64      51.40        
 55 Fried, Lexi N        9 Flying Dolphins-MR     50.80      51.60        
 56 Kilgallen, Kristen   9 LIAC-MR                50.93      52.09        
 57 Lee, Katelyn S       9 Flying Dolphins-MR     52.82      53.70        
 58 Rizzieri, Violet L   9 Flying Dolphins-MR     45.00      54.02        
 59 Mroczek, Charista    9 UN Rac-MR              55.09      54.45        
 60 Knieriem, Kylie E    9 Flying Dolphins-MR     55.00      54.51        
 61 Tesser, Hayley R    10 LIAC-MR                59.68      55.62        
 62 O'Keefe, Lauren M    9 HS-MR                  56.90      55.85        
 63 Abbas, Rewan         9 WAC-MR                 50.03      56.25        
 64 Coen, Kathleen       9 WAC-MR               1:00.00      59.53        
 65 Doft, Dara           9 Flying Dolphins-MR   1:13.00    1:11.54        
 -- Kermanshah, Donna   10 Agua Swim Team-MR      56.00         DQ        
 -- Lam, Elsa           10 Twisters-MR            47.83         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ackerman, Hadley C  10 Agua Swim Team-MR    1:17.49    1:16.72        
                  37.54     1:16.72 (39.18)                                        
  2 Maloney, Wynn M     10 Agua Swim Team-MR    1:33.27    1:23.67        
                  40.59     1:23.67 (43.08)                                        
  3 Schnupp, Samantha   10 NYCC-MR              1:23.92    1:25.20        
                  41.24     1:25.20 (43.96)                                        
  4 Zerouali, Saida T    9 Agua Swim Team-MR    1:24.44    1:25.23        
                  41.75     1:25.23 (43.48)                                        
  5 Olszewski, Inez I    9 NYCC-MR              1:24.68    1:25.55        
                  42.38     1:25.55 (43.17)                                        
  6 Brennan, Catie F     9 NYCC-MR              1:24.46    1:25.79        
                  41.51     1:25.79 (44.28)                                        
  7 Zloklikovits, Kris   9 Agua Swim Team-MR    1:26.16    1:26.00        
                  41.80     1:26.00 (44.20)                                        
  8 McNeary, Claire      9 LIAC-MR              1:27.33    1:27.06        
                  43.19     1:27.06 (43.87)                                        
  9 Fafian, Katherine    9 Rac @ Jcc-MR         1:29.68    1:27.33        
                  42.94     1:27.33 (44.39)                                        
 10 Weissman, Emily T    9 Agua Swim Team-MR    1:27.43    1:28.72        
                  43.28     1:28.72 (45.44)                                        
 11 Fennell, Emily L    10 Agua Swim Team-MR    1:26.53    1:30.46        
                  43.73     1:30.46 (46.73)                                        
 12 Duong, Kathleen M    9 LIAC-MR              1:31.96    1:31.59        
                  44.73     1:31.59 (46.86)                                        
 13 Plansker, Olivia M  10 LIAC-MR              1:28.89    1:31.62        
                  45.10     1:31.62 (46.52)                                        
 14 Adams, Caroline E   10 UN Rac-MR            1:41.16    1:32.28        
                  46.29     1:32.28 (45.99)                                        
 15 Nasiadka, Teresa     9 Twisters-MR          1:36.95    1:32.68        
                  45.03     1:32.68 (47.65)                                        
 16 Fucile, Alexa R     10 LIAC-MR              1:28.15    1:34.34        
                  46.41     1:34.34 (47.93)                                        
 17 Yuen, Kalie          9 LIAC-MR              1:31.39    1:34.79        
                  46.01     1:34.79 (48.78)                                        
 18 Bush, Alexis J      10 LIAC-MR              1:29.53    1:34.88        
                  45.30     1:34.88 (49.58)                                        
 19 Kuo, Victoria F      9 Agua Swim Team-MR    1:33.88    1:35.12        
                  46.18     1:35.12 (48.94)                                        
 20 Guglielmo, Jessica   9 LIAC-MR              1:42.00    1:35.14        
                  47.58     1:35.14 (47.56)                                        
 21 Darling, Samantha   10 LIAC-MR              1:41.14    1:36.60        
                  46.50     1:36.60 (50.10)                                        
 22 Heaney, Cara G       9 LIAC-MR              1:41.42    1:37.35        
                  46.99     1:37.35 (50.36)                                        
 23 DePhillips, Michae   9 LIAC-MR              1:40.08    1:37.59        
                  46.59     1:37.59 (51.00)                                        
 24 Mei, Emily S        10 Agua Swim Team-MR    1:33.01    1:38.56        
                  45.80     1:38.56 (52.76)                                        
 25 Messinger, Elena C   9 Flying Dolphins-MR   1:36.15    1:39.84        
                  48.56     1:39.84 (51.28)                                        
 26 Ionescu, Frederika   9 Agua Swim Team-MR    1:41.97    1:42.61        
                  50.34     1:42.61 (52.27)                                        
 27 Elwes, Cyprian V     9 Flying Dolphins-MR   1:53.00    1:43.24        
                  51.82     1:43.24 (51.42)                                        
 28 Cranston, Megan     10 WAC-MR               1:47.55    1:43.97        
                  48.40     1:43.97 (55.57)                                        
 29 Weissman, Avery H    9 LIAC-MR              1:44.46    1:44.94        
                  52.60     1:44.94 (52.34)                                        
 30 Kilgallen, Kristen   9 LIAC-MR              1:47.25    1:49.33        
                  54.06     1:49.33 (55.27)                                        
 31 Ibrahim, Zahrah     10 LIAC-MR              1:47.21    1:49.54        
                  51.78     1:49.54 (57.76)                                        
 32 Mroczek, Charista    9 UN Rac-MR            1:55.09    1:55.48        
                  53.36   1:55.48 (1:02.12)                                        
 33 Abbas, Rewan         9 WAC-MR               1:45.78    1:56.69        
                  54.72   1:56.69 (1:01.97)                                        
 34 Fried, Lexi N        9 Flying Dolphins-MR        NT    1:57.03        
                  58.31     1:57.03 (58.72)                                        
 35 Kyin, Leadora A     10 Agua Swim Team-MR    1:55.00    1:57.89        
                  53.87   1:57.89 (1:04.02)                                        
 36 Legorreta, Marina    9 Agua Swim Team-MR    1:59.66    2:00.86        
                  57.96   2:00.86 (1:02.90)                                        
 37 Yadav, Devin M       9 Flying Dolphins-MR   1:50.00    2:11.08        
                1:00.76   2:11.08 (1:10.32)                                        
 -- Byrne, Liza J       10 Agua Swim Team-MR    1:40.00         DQ        
                  46.10          DQ (48.67)                                        
 -- Trigo, Lauren       10 WAC-MR               2:10.00         DQ        
                1:01.41        DQ (1:04.87)                                        
 -- Mamone, Julia A     10 Twisters-MR               NT         DQ        
                  44.87          DQ (49.11)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M  10 Agua Swim Team-MR      38.22      36.97        
  2 Miou, Grace         10 Boys Club-MR           37.00      39.80        
  3 Lee, Madison        10 NYCC-MR                42.40      40.14        
  4 Eguchi, Nadia N     10 Agua Swim Team-MR      42.68      41.53        
  5 Brickman, Natalie   10 Flying Dolphins-MR     42.63      42.50        
  6 Jackson, Allison M   9 Twisters-MR            44.73      43.46        
  7 Maloney, Wynn M     10 Agua Swim Team-MR      46.79      43.90        
  8 Downey, Kieran R    10 NYCC-MR                46.09      44.91        
  9 Riviere, Angelica    9 Twisters-MR            47.04      45.23        
 10 Rogers, Ava K       10 Kraken-MR              52.20      45.37        
 11 Pena, Desiree        9 Agua Swim Team-MR      48.41      45.41        
 12 Futterman, Aidan G  10 Agua Swim Team-MR      48.79      45.74        
 13 McNeary, Claire      9 LIAC-MR                47.09      45.87        
 14 Kreider, Catherine  10 NYCC-MR                46.23      46.26        
 15 Corridon, Claire D  10 Agua Swim Team-MR      48.81      47.47        
 16 Flagiello, Mia       9 WAC-MR               1:00.00      47.73        
 17 Nasiadka, Teresa     9 Twisters-MR            46.49      47.97        
 18 Flagiello, Olivia    9 WAC-MR               1:00.00      48.21        
 19 DePhillips, Michae   9 LIAC-MR                47.90      48.25        
 20 Plansker, Olivia M  10 LIAC-MR                47.64      48.48        
 21 Lachman, Margaret   10 Agua Swim Team-MR      59.00      48.57        
 21 Irwin, Amanda P      9 Agua Swim Team-MR    1:02.00      48.57        
 23 Kuo, Victoria F      9 Agua Swim Team-MR      50.42      48.75        
 24 Fried, Lexi N        9 Flying Dolphins-MR     47.25      49.29        
 25 Fucile, Alexa R     10 LIAC-MR                48.27      49.50        
 26 Lane, Natasha *     10 Agua Swim Team-MR      54.00      49.54        
 27 Abbas, Rewan         9 WAC-MR                 49.93      49.60        
 28 Marks, Lily M       10 Agua Swim Team-MR      52.82      49.86        
 29 Donlon, Cat         10 BDA-MA                    NT      49.95        
 30 Yamout, Nadine      10 Twisters-MR            46.99      50.02        
 31 Guglielmo, Jessica   9 LIAC-MR                49.98      50.63        
 32 Mackin, Sophie F     9 Flying Dolphins-MR     52.83      50.91        
 33 Flynn, Caitlin R    10 Flying Dolphins-MR     45.00      51.84        
 34 Fetterman, Lucy D   10 Kraken-MR              54.25      52.20        
 35 McDermott, Annie E   9 Flying Dolphins-MR     45.00      52.71        
 36 Kilgallen, Kristen   9 LIAC-MR                53.09      53.50        
 37 Kaplun, Esther M    10 Agua Swim Team-MR      59.00      54.24        
 38 Cornelis, Louisa R  10 Kraken-MR              56.80      54.47        
 39 Dobbs, Caroline C   10 Flying Dolphins-MR     54.65      55.46        
 40 Legorreta, Marina    9 Agua Swim Team-MR      59.00      57.12        
 41 Ladd, Carys P        9 Agua Swim Team-MR      55.00      57.94        
 42 Berchansky, Nicole   9 Twisters-MR          1:01.00      58.30        
 43 Lee, Katelyn S       9 Flying Dolphins-MR     54.00      58.96        
 44 Siewers, Anna       10 WAC-MR               1:02.11    1:02.50        
 45 Luke, Jackie P      10 Flying Dolphins-MR     49.00    1:02.79        
 46 Raymond, Sofia       9 NYCC-MR                   NT    1:03.40        
 47 Kyin, Leadora A     10 Agua Swim Team-MR      59.00    1:03.53        
 48 Elwes, Cyprian V     9 Flying Dolphins-MR   1:03.54    1:05.14        
 49 Miller, Megan M      9 WAC-MR               1:07.04    1:06.90        
 50 Mavrides, Zoe M      9 Flying Dolphins-MR   1:16.06    1:07.11        
 -- Yadav, Devin M       9 Flying Dolphins-MR     49.00         DQ        
 -- Rizzieri, Violet L   9 Flying Dolphins-MR     59.00         DQ        
 -- Murray, Olivia       9 Agua Swim Team-MR    1:05.00         DQ        
 -- Cooper, Anna E       9 Flying Dolphins-MR     46.00         DQ        
 -- Treacy, Eva R        9 WAC-MR               1:00.00         DQ        
 -- Byrne, Liza J       10 Agua Swim Team-MR      52.42         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miou, Grace         10 Boys Club-MR         1:21.00    1:27.10        
                  40.78     1:27.10 (46.32)                                        
  2 Eguchi, Nadia N     10 Agua Swim Team-MR    1:29.62    1:28.03        
                  42.37     1:28.03 (45.66)                                        
  3 Lee, Madison        10 NYCC-MR              1:30.38    1:29.98        
                  43.16     1:29.98 (46.82)                                        
  4 Brickman, Natalie   10 Flying Dolphins-MR   1:37.93    1:32.59        
                  43.65     1:32.59 (48.94)                                        
  5 Duong, Kathleen M    9 LIAC-MR              1:32.14    1:33.51        
                  44.39     1:33.51 (49.12)                                        
  6 Maloney, Wynn M     10 Agua Swim Team-MR    1:46.14    1:35.35        
                  45.14     1:35.35 (50.21)                                        
  7 Weissman, Emily T    9 Agua Swim Team-MR    1:40.00    1:38.85        
                  47.12     1:38.85 (51.73)                                        
  8 Downey, Kieran R    10 NYCC-MR              1:38.74    1:39.26        
                  45.41     1:39.26 (53.85)                                        
  9 Karim, Nicolette I  10 HS-MR                1:41.83    1:40.88        
                  47.37     1:40.88 (53.51)                                        
 10 Riviere, Angelica    9 Twisters-MR          1:43.64    1:41.17        
                  49.92     1:41.17 (51.25)                                        
 11 Adams, Caroline E   10 UN Rac-MR            1:42.68    1:41.34        
                  48.81     1:41.34 (52.53)                                        
 12 Kreider, Catherine  10 NYCC-MR              1:40.93    1:42.32        
                  48.01     1:42.32 (54.31)                                        
 13 Pena, Desiree        9 Agua Swim Team-MR    1:43.15    1:42.66        
                  48.38     1:42.66 (54.28)                                        
 14 Kuo, Victoria F      9 Agua Swim Team-MR    1:45.63    1:43.04        
                  48.70     1:43.04 (54.34)                                        
 15 Plansker, Olivia M  10 LIAC-MR              1:44.63    1:44.09        
                  41.43   1:44.09 (1:02.66)                                        
 16 Jackson, Allison M   9 Twisters-MR          1:39.17    1:45.85        
                  49.38     1:45.85 (56.47)                                        
 17 Ortof, Natalie R     9 Express Swimming-MR  1:36.12    1:46.49        
                  51.40     1:46.49 (55.09)                                        
 18 Abbas, Rewan         9 WAC-MR               1:55.63    1:47.07        
                  50.04     1:47.07 (57.03)                                        
 19 Lachman, Margaret   10 Agua Swim Team-MR    2:00.26    1:47.50        
                  52.04     1:47.50 (55.46)                                        
 20 Trachuk, Ann-Maria  10 HS-MR                1:55.35    1:48.72        
                  51.69     1:48.72 (57.03)                                        
 21 Donlon, Cat         10 BDA-MA                    NT    1:49.31        
                  52.79     1:49.31 (56.52)                                        
 22 Kilgallen, Kristen   9 LIAC-MR              1:51.56    1:50.53        
                  53.60     1:50.53 (56.93)                                        
 23 Heaney, Cara G       9 LIAC-MR              1:47.23    1:50.56        
                  50.61     1:50.56 (59.95)                                        
 24 Levine, Jasmine P   10 Flying Dolphins-MR   2:28.89    1:50.99        
                  52.09     1:50.99 (58.90)                                        
 25 Lane, Natasha *     10 Agua Swim Team-MR    2:01.00    1:52.24        
                  53.91     1:52.24 (58.33)                                        
 26 Montanez, Leonor M   9 Twisters-MR               NT    1:53.69        
                  52.91   1:53.69 (1:00.78)                                        
 27 Fried, Lexi N        9 Flying Dolphins-MR   1:59.00    1:53.85        
                  55.52     1:53.85 (58.33)                                        
 28 Kabbez, Renee T     10 HS-MR                1:48.41    1:55.10        
                  56.51     1:55.10 (58.59)                                        
 29 Weissman, Avery H    9 LIAC-MR              1:57.00    1:55.17        
                  55.33     1:55.17 (59.84)                                        
 30 Gangemi, Samantha   10 HS-MR                2:02.00    1:56.76        
                  56.48   1:56.76 (1:00.28)                                        
 31 Ibrahim, Zahrah     10 LIAC-MR              1:58.78    2:02.20        
                  56.24   2:02.20 (1:05.96)                                        
 32 Ladd, Carys P        9 Agua Swim Team-MR    2:02.00    2:09.36        
                1:01.83   2:09.36 (1:07.53)                                        
 33 Auersperg, Lauren   10 LIAC-MR              2:10.00    2:10.03        
                1:03.06   2:10.03 (1:06.97)                                        
 34 Berchansky, Nicole   9 Twisters-MR          2:12.38    2:11.91        
                1:02.82   2:11.91 (1:09.09)                                        
 35 Tesser, Hayley R    10 LIAC-MR                   NT    2:21.88        
                1:07.63   2:21.88 (1:14.25)                                        
 36 Knieriem, Kylie E    9 Flying Dolphins-MR   1:55.00    2:22.15        
                1:07.51   2:22.15 (1:14.64)                                        
 37 O'Keefe, Lauren M    9 HS-MR                2:05.00    3:04.83        
                1:27.90   3:04.83 (1:36.93)                                        
 -- Levine, Sydney A     9 Kraken-MR                 NT         DQ        
                  53.18          DQ (59.71)                                        
 -- Doft, Dara           9 Flying Dolphins-MR   2:30.00         DQ        
                1:19.63        DQ (1:36.18)                                        
 -- Lam, Elsa           10 Twisters-MR               NT         DQ        
                  54.41        DQ (1:00.87)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M  10 Agua Swim Team-MR      31.76      31.56        
  2 Eguchi, Nadia N     10 Agua Swim Team-MR      32.94      33.31        
  3 Corridon, Claire D  10 Agua Swim Team-MR      35.75      35.39        
  4 Miou, Grace         10 Boys Club-MR           36.00      37.00        
  5 Marks, Lily M       10 Agua Swim Team-MR      41.00      37.94        
  6 Zloklikovits, Kris   9 Agua Swim Team-MR      39.23      38.13        
  7 Brennan, Catie F     9 NYCC-MR                38.23      39.20        
  8 Yuen, Kalie          9 LIAC-MR                40.55      40.59        
  9 Fennell, Emily L    10 Agua Swim Team-MR      42.80      41.15        
 10 Fafian, Katherine    9 Rac @ Jcc-MR           42.62      41.22        
 11 Yamout, Nadine      10 Twisters-MR            42.32      41.56        
 12 Montanez, Leonor M   9 Twisters-MR            45.32      41.64        
 13 Futterman, Aidan G  10 Agua Swim Team-MR      43.00      42.31        
 14 Weissman, Avery H    9 LIAC-MR                46.75      42.44        
 15 Mamone, Julia A     10 Twisters-MR            45.26      43.30        
 16 Darling, Samantha   10 LIAC-MR                44.66      43.59        
 17 Bush, Alexis J      10 LIAC-MR                45.07      43.68        
 18 Flagiello, Mia       9 WAC-MR               1:00.00      43.84        
 19 Donlon, Cat         10 BDA-MA                 41.76      43.93        
 20 Jackson, Allison M   9 Twisters-MR            40.00      43.97        
 21 Messinger, Elena C   9 Flying Dolphins-MR     46.53      44.15        
 22 Irwin, Amanda P      9 Agua Swim Team-MR      55.00      44.59        
 23 Zezula, Katarzyna    9 Twisters-MR            42.36      45.13        
 24 Flagiello, Olivia    9 WAC-MR               1:00.00      45.19        
 25 Rogers, Ava K       10 Kraken-MR              54.90      45.51        
 26 Pena, Desiree        9 Agua Swim Team-MR      46.90      45.86        
 27 McDermott, Annie E   9 Flying Dolphins-MR     46.00      45.89        
 28 Duong, Kathleen M    9 LIAC-MR                43.72      46.33        
 29 Ibrahim, Zahrah     10 LIAC-MR                49.37      47.24        
 30 Dobbs, Caroline C   10 Flying Dolphins-MR     42.30      48.11        
 31 Fetterman, Lucy D   10 Kraken-MR              48.05      48.31        
 32 Riviere, Angelica    9 Twisters-MR               NT      48.48        
 33 Lane, Natasha *     10 Agua Swim Team-MR      49.00      48.79        
 33 Mackin, Sophie F     9 Flying Dolphins-MR     45.00      48.79        
 35 Ionescu, Frederika   9 Agua Swim Team-MR      48.21      48.80        
 36 Lachman, Margaret   10 Agua Swim Team-MR      55.00      50.53        
 37 Heaney, Cara G       9 LIAC-MR                52.87      52.66        
 38 Flynn, Caitlin R    10 Flying Dolphins-MR     49.00      53.36        
 39 Kaplun, Esther M    10 Agua Swim Team-MR      55.00      55.48        
 40 Murray, Olivia       9 Agua Swim Team-MR      56.92      56.64        
 41 Siewers, Anna       10 WAC-MR               1:00.00      58.59        
 42 Trigo, Lauren       10 WAC-MR               1:00.00    1:00.51        
 43 Berchansky, Nicole   9 Twisters-MR               NT    1:02.70        
 44 Miller, Megan M      9 WAC-MR               1:22.25    1:12.91        
 -- Cooper, Anna E       9 Flying Dolphins-MR     55.00         DQ        
 -- Ladd, Carys P        9 Agua Swim Team-MR      53.00         DQ        
 -- Treacy, Eva R        9 WAC-MR               1:00.00         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Eguchi, Nadia N     10 Agua Swim Team-MR    1:15.63    1:13.26        
                  34.83     1:13.26 (38.43)                                        
  2 Ackerman, Hadley C  10 Agua Swim Team-MR    1:18.49    1:16.47        
                  36.73     1:16.47 (39.74)                                        
  3 Corridon, Claire D  10 Agua Swim Team-MR    1:21.07    1:18.55        
                  36.89     1:18.55 (41.66)                                        
  4 Brennan, Catie F     9 NYCC-MR              1:31.71    1:30.78        
                  40.22     1:30.78 (50.56)                                        
  5 Adams, Caroline E   10 UN Rac-MR            1:40.74    1:31.28        
                  16.80   1:31.28 (1:14.48)                                        
  6 Owen, Alyssa R      10 HS-MR                1:42.00    1:32.44        
                  43.99     1:32.44 (48.45)                                        
  7 Olszewski, Inez I    9 NYCC-MR              1:34.96    1:33.24        
                  42.63     1:33.24 (50.61)                                        
  8 Schnupp, Samantha   10 NYCC-MR              1:37.21    1:35.06        
                  41.65     1:35.06 (53.41)                                        
  9 Mamone, Julia A     10 Twisters-MR               NT    1:39.43        
                  45.98     1:39.43 (53.45)                                        
 10 Elliott, Lucy C      9 Flying Dolphins-MR   1:48.89    1:40.28        
                  44.39     1:40.28 (55.89)                                        
 11 McNulty, Joanna M    9 LIAC-MR              1:50.00    1:46.93        
                  46.35   1:46.93 (1:00.58)                                        
 12 Karim, Nicolette I  10 HS-MR                1:41.00    1:48.76        
                  47.39   1:48.76 (1:01.37)                                        
 13 Marsillo, Victoria  10 HS-MR                1:44.00    1:51.21        
                  49.62   1:51.21 (1:01.59)                                        
 14 Kabbez, Renee T     10 HS-MR                1:55.00    1:53.76        
                  53.66   1:53.76 (1:00.10)                                        
 15 Gangemi, Samantha   10 HS-MR                1:45.00    1:55.21        
                  52.72   1:55.21 (1:02.49)                                        
 16 Trachuk, Ann-Maria  10 HS-MR                1:50.00    1:55.72        
                  51.16   1:55.72 (1:04.56)                                        
 17 Riviere, Angelica    9 Twisters-MR               NT    1:57.86        
                  53.11   1:57.86 (1:04.75)                                        
 18 Kennedy, Grace L     9 Flying Dolphins-MR   1:59.00    2:05.07        
                  53.51   2:05.07 (1:11.56)                                        
 -- Abbas, Rewan         9 WAC-MR               2:24.71         DQ        
                1:00.75        DQ (1:11.11)                                        
 -- Mei, Emily S        10 Agua Swim Team-MR    1:32.00         DQ        
                  40.45          DQ (47.57)                                        
 -- Coen, Kathleen       9 WAC-MR               2:00.00         DQ        
                  57.07        DQ (1:15.28)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M  10 Agua Swim Team-MR    2:39.72    2:37.88        
                  35.14     1:16.49 (41.35)     2:03.73 (47.24)     2:37.88 (34.15)
  2 Zerouali, Saida T    9 Agua Swim Team-MR    3:01.18    2:57.04        
                  41.30     1:24.97 (43.67)     2:19.43 (54.46)     2:57.04 (37.61)
  3 Weissman, Emily T    9 Agua Swim Team-MR    3:15.00    2:57.88        
                  40.46     1:24.49 (44.03)     2:19.29 (54.80)     2:57.88 (38.59)
  4 Zloklikovits, Kris   9 Agua Swim Team-MR    2:59.16    2:59.11        
                  38.52     1:22.61 (44.09)     2:18.42 (55.81)     2:59.11 (40.69)
  5 Lee, Madison        10 NYCC-MR              3:12.00    3:01.08        
                  42.98     1:34.39 (51.41)     2:21.01 (46.62)     3:01.08 (40.07)
  6 Lai, Stephanie R     9 HS-MR                3:25.01    3:01.76        
                  40.48     1:25.18 (44.70)     2:19.37 (54.19)     3:01.76 (42.39)
  7 Zezula, Katarzyna    9 Twisters-MR               NT    3:04.42        
                  41.95     1:27.28 (45.33)     2:20.27 (52.99)     3:04.42 (44.15)
  8 Yamout, Nadine      10 Twisters-MR               NT    3:05.39        
                  40.57     1:28.67 (48.10)     2:23.93 (55.26)     3:05.39 (41.46)
  9 Fennell, Emily L    10 Agua Swim Team-MR    3:13.87    3:07.02        
                  43.71     1:30.03 (46.32)     2:25.45 (55.42)     3:07.02 (41.57)
 10 McNeary, Claire      9 LIAC-MR              3:22.00    3:07.21        
                  43.83     1:28.87 (45.04)     2:23.11 (54.24)     3:07.21 (44.10)
 11 Downey, Kieran R    10 NYCC-MR              3:25.00    3:07.58        
                  42.51     1:28.70 (46.19)     2:23.19 (54.49)     3:07.58 (44.39)
 12 Miou, Grace         10 Boys Club-MR         2:56.00    3:07.90        
                  41.98     1:30.69 (48.71)     2:24.02 (53.33)     3:07.90 (43.88)
 13 Adams, Caroline E   10 UN Rac-MR            3:33.09    3:08.68        
                  41.23     1:32.03 (50.80)     2:26.91 (54.88)     3:08.68 (41.77)
 14 Munn, Caroline B    10 LIAC-MR              3:50.00    3:10.53        
                  45.19     1:34.19 (49.00)     2:31.80 (57.61)     3:10.53 (38.73)
 15 Nasiadka, Teresa     9 Twisters-MR               NT    3:12.72        
                  44.13     1:34.46 (50.33)     2:30.07 (55.61)     3:12.72 (42.65)
 16 Owen, Alyssa R      10 HS-MR                3:26.00    3:12.95        
                  43.36     1:30.97 (47.61)   2:32.86 (1:01.89)     3:12.95 (40.09)
 17 Bush, Alexis J      10 LIAC-MR              3:50.00    3:14.10        
                  46.08     1:35.89 (49.81)     2:32.07 (56.18)     3:14.10 (42.03)
 18 Duong, Kathleen M    9 LIAC-MR              3:20.00    3:14.29        
                  46.98     1:37.24 (50.26)     2:26.43 (49.19)     3:14.29 (47.86)
 19 Plansker, Olivia M  10 LIAC-MR              3:28.18    3:14.50        
                  47.94     1:36.00 (48.06)     2:33.43 (57.43)     3:14.50 (41.07)
 20 Fong, Chloe C        9 HS-MR                3:26.00    3:15.49        
                  45.93     1:35.43 (49.50)     2:31.99 (56.56)     3:15.49 (43.50)
 21 Darling, Samantha   10 LIAC-MR              3:55.00    3:17.98        
                  46.73     1:38.53 (51.80)     2:36.35 (57.82)     3:17.98 (41.63)
 22 DePhillips, Michae   9 LIAC-MR              3:50.00    3:19.43        
                  45.67     1:35.55 (49.88)     2:32.09 (56.54)     3:19.43 (47.34)
 23 Jackson, Allison M   9 Twisters-MR          3:26.88    3:21.33        
                  47.88     1:38.15 (50.27)     2:37.09 (58.94)     3:21.33 (44.24)
 24 Donlon, Cat         10 BDA-MA               3:17.57    3:22.73        
                  46.55     1:38.59 (52.04)     2:35.72 (57.13)     3:22.73 (47.01)
 25 Fucile, Alexa R     10 LIAC-MR              3:53.66    3:24.22        
                  52.51     1:43.17 (50.66)     2:38.77 (55.60)     3:24.22 (45.45)
 26 Marsillo, Victoria  10 HS-MR                3:35.00    3:25.13        
                  49.88     1:38.82 (48.94)   2:39.65 (1:00.83)     3:25.13 (45.48)
 27 Ortof, Natalie R     9 Express Swimming-MR  3:21.80    3:28.27        
                  49.84     1:41.33 (51.49)     2:40.36 (59.03)     3:28.27 (47.91)
 28 Gangemi, Samantha   10 HS-MR                3:44.00    3:44.33        
                  51.82     1:48.56 (56.74)   2:53.94 (1:05.38)     3:44.33 (50.39)
 29 Messinger, Elena C   9 Flying Dolphins-MR   3:30.00    3:47.33        
                  50.40     1:42.60 (52.20)   2:51.37 (1:08.77)     3:47.33 (55.96)
 30 Carroll, Skylar C    9 Flying Dolphins-MR   3:45.00    4:17.72        
                1:00.75     2:00.55 (59.80)   3:25.12 (1:24.57)     4:17.72 (52.60)
 -- Yuen, Kalie          9 LIAC-MR              4:00.00         DQ        
                  43.13     1:32.71 (49.58)   2:37.01 (1:04.30)          DQ (46.06)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, Stephanie  11 NYCC-MR                27.11      27.45        
  2 Halper, Sophie R    11 Agua Swim Team-MR      28.42      27.79        
  3 Shanker, Emily M    12 Tmsuffolk-MR           29.49      27.91        
  4 Phang, Yee Chung    12 Boys Club-MR           27.50      27.99        
  5 Siegal, Gabriela J  12 Agua Swim Team-MR      29.51      28.67        
  6 Schubert, Olivia C  11 WAC-MR                 28.78      29.09        
  7 Klinovsky, Katarin  11 Agua Swim Team-MR      30.05      29.49        
  7 Siegel, Sophie H    12 Flying Dolphins-MR     28.50      29.49        
  9 Babarsky, Bailey A  11 BDA-MA                 29.91      29.64        
 10 Lowitt, Sabina L    11 Flying Dolphins-MR     29.71      29.74        
 11 Robert, Jessica     12 Agua Swim Team-MR      30.03      29.77        
 12 Barclay, Skye M     12 Flying Dolphins-MR     29.53      30.05        
 13 Rodriguez, Tina G   11 Twisters-MR            30.22      30.10        
 14 Palumbo, Alyssa     12 Tmsuffolk-MR           29.88      30.18        
 15 Kelly, Jordan A     12 Agua Swim Team-MR      30.76      30.26        
 16 Kenny-Yap, Charlot  12 Tmsuffolk-MR           30.06      30.44        
 17 Lu, Sifan           12 Agua Swim Team-MR      30.99      30.53        
 18 Cusumano, Nicole    12 WAC-MR                 30.29      30.58        
 19 Lan, Serena         12 Agua Swim Team-MR      39.00      30.63        
 20 Hahn, Katelyn E     11 Tmsuffolk-MR           31.48      30.67        
 21 Healy, Elena N      12 Agua Swim Team-MR      39.00      30.74        
 22 Fuchs, Lindsey      12 Agua Swim Team-MR      31.54      30.85        
 22 Basso, Sierra K     12 Agua Swim Team-MR      30.76      30.85        
 24 Elmassry, Jasmine   11 Boys Club-MR           31.00      30.92        
 25 Beronja, Hana       11 Agua Swim Team-MR      33.39      31.00        
 26 Kuo, Elizabeth F    12 Agua Swim Team-MR      32.02      31.16        
 27 Xu, Emily           12 NYCC-MR                30.91      31.27        
 28 Dorsey, Kai V       11 Agua Swim Team-MR      31.68      31.44        
 29 Gullickson, Lauren  12 WAC-MR                 31.74      31.48        
 30 Paholak, Milah V    12 Agua Swim Team-MR      31.76      31.49        
 31 Soriano, Thalia G   11 NYCC-MR                31.20      31.69        
 32 Wilf, Jenna R       11 Agua Swim Team-MR      32.30      31.82        
 33 Brady, Claudia F    11 Express Swimming-MR    33.83      32.11        
 34 Fafian, Maria L     12 Rac @ Jcc-MR           31.97      32.35        
 35 Bay, Alexandria M   11 Agua Swim Team-MR      33.67      32.72        
 36 O'Meara, Sappha E   12 Flying Dolphins-MR     34.69      32.86        
 37 Pena, Sarahe        11 Agua Swim Team-MR      32.78      33.02        
 38 Sherpa, Alison T    11 Twisters-MR            33.09      33.12        
 39 Bernstein, Samara   11 Express Swimming-MR    33.65      33.29        
 40 Dunaisky, Jamie     11 Tmsuffolk-MR           32.38      33.31        
 41 Mulholland, Kylie   11 Express Swimming-MR    33.29      33.33        
 42 Kascle, Raeanne     11 Rac @ Jcc-MR           34.29      33.57        
 43 Gaudet, Danielle J  11 LIAC-MR                34.35      34.26        
 44 Cusumano, Alexandr  11 WAC-MR                 33.50      34.51        
 45 Alonso, Julie R     11 LIAC-MR                33.92      34.62        
 46 Woseley, Meisha     11 WAC-MR               1:00.00      34.78        
 47 Pitts, Emily K      12 Agua Swim Team-MR      35.60      34.97        
 48 Wasilchak, Natalie  11 BDA-MA                 35.07      35.15        
 49 Orange, Jordan R    11 Agua Swim Team-MR      35.09      35.24        
 50 Pagano, Alexa R     11 NYCC-MR                45.00      35.25        
 51 WU, Susan J         11 Boys Club-MR           32.00      35.41        
 52 Mauro, Sabrina      11 Express Swimming-MR    35.74      35.45        
 53 Knobler, Sera A     11 Agua Swim Team-MR      45.00      35.65        
 54 Drexler, Victoria   11 NYCC-MR                36.33      35.79        
 55 Donlon, Emily       12 BDA-MA                 35.93      35.88        
 56 Patel, Shreeja N    11 Agua Swim Team-MR      37.03      36.17        
 57 Gallelli, Francesc  11 WAC-MR                 45.00      36.75        
 58 Guarnieri, Olivia   11 Express Swimming-MR    38.28      37.04        
 59 Tanchuck, Sarah K   12 Express Swimming-MR    37.03      37.21        
 60 Wulff, Fallon M     12 LIAC-MR                37.18      37.60        
 61 Reginensi, Margot   11 Agua Swim Team-MR      39.00      37.61        
 62 Machkouri, Leila R  12 Agua Swim Team-MR      39.00      38.78        
 63 Cornelis, Sofie A   12 Kraken-MR              39.50      38.97        
 64 Zhang, Yan          11 Kraken-MR                 NT      39.18        
 65 Zaets, Allison M    11 WAC-MR                 45.00      39.75        
 66 MacLeod, Joana M    12 Kraken-MR              38.75      40.83        
 67 Davison, Dara G     11 LIAC-MR                38.04      41.00        
 68 Camilla, Irum       11 NYCC-MR                46.76      42.04        
 69 Harris, Hannah      11 Agua Swim Team-MR      45.00      43.98        
 -- Hainemann, Saskia   11 Agua Swim Team-MR      45.00         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Phang, Yee Chung    12 Boys Club-MR         1:01.00      59.64        
                  28.76       59.64 (30.88)                                        
  2 Tilneac, Stephanie  11 NYCC-MR              1:00.75    1:00.84        
                  29.02     1:00.84 (31.82)                                        
  3 Kleckner, Sabrina   12 Agua Swim Team-MR    1:03.57    1:02.87        
                  30.19     1:02.87 (32.68)                                        
  4 Schubert, Olivia C  11 WAC-MR               1:03.57    1:02.90        
                  30.57     1:02.90 (32.33)                                        
  5 Siegal, Gabriela J  12 Agua Swim Team-MR    1:05.55    1:03.02        
                  30.14     1:03.02 (32.88)                                        
  6 Robert, Jessica     12 Agua Swim Team-MR    1:06.14    1:04.34        
                  31.10     1:04.34 (33.24)                                        
  7 Shanker, Emily M    12 Tmsuffolk-MR         1:03.34    1:04.93        
                  31.12     1:04.93 (33.81)                                        
  8 Klinovsky, Katarin  11 Agua Swim Team-MR    1:06.85    1:05.40        
                  31.51     1:05.40 (33.89)                                        
  9 Babarsky, Bailey A  11 BDA-MA               1:05.54    1:05.42        
                  31.46     1:05.42 (33.96)                                        
 10 Sukhova, Adele      11 LIAC-MR              1:06.24    1:05.58        
                  32.00     1:05.58 (33.58)                                        
 11 Kenny-Yap, Charlot  12 Tmsuffolk-MR         1:05.55    1:05.88        
                  31.63     1:05.88 (34.25)                                        
 12 Lipton, Jessica R   12 Flying Dolphins-MR   1:06.00    1:06.47        
                  31.73     1:06.47 (34.74)                                        
 13 Rodriguez, Tina G   11 Twisters-MR          1:07.08    1:06.71        
                  31.60     1:06.71 (35.11)                                        
 14 Job, Zakiyyah       12 Express Swimming-MR  1:06.98    1:06.74        
                  32.90     1:06.74 (33.84)                                        
 15 Elmassry, Jasmine   11 Boys Club-MR         1:07.90    1:07.20        
                  32.99     1:07.20 (34.21)                                        
 15 Josiah, Katherine   12 Express Swimming-MR  1:07.14    1:07.20        
                  32.55     1:07.20 (34.65)                                        
 17 Eguchi, Lydia       11 Agua Swim Team-MR    1:08.70    1:07.25        
                  32.41     1:07.25 (34.84)                                        
 18 Cusumano, Nicole    12 WAC-MR               1:08.20    1:07.26        
                  31.94     1:07.26 (35.32)                                        
 19 Palumbo, Alyssa     12 Tmsuffolk-MR         1:07.19    1:07.45        
                  32.18     1:07.45 (35.27)                                        
 20 Hahn, Katelyn E     11 Tmsuffolk-MR         1:08.51    1:07.59        
                  32.25     1:07.59 (35.34)                                        
 21 Basso, Sierra K     12 Agua Swim Team-MR    1:10.14    1:08.14        
                  33.15     1:08.14 (34.99)                                        
 22 Beronja, Hana       11 Agua Swim Team-MR    1:10.60    1:08.21        
                  33.17     1:08.21 (35.04)                                        
 23 Gerber, Marielle    12 Tmsuffolk-MR         1:07.53    1:08.81        
                  33.27     1:08.81 (35.54)                                        
 24 Giordano, Leta K    11 Flying Dolphins-MR   1:12.53    1:08.88        
                  34.26     1:08.88 (34.62)                                        
 25 Xu, Emily           12 NYCC-MR              1:08.63    1:08.96        
                  33.03     1:08.96 (35.93)                                        
 26 Nembach, Kali T     11 Express Swimming-MR  1:08.27    1:09.00        
                  33.27     1:09.00 (35.73)                                        
 27 Low, Kelly          11 NYCC-MR              1:10.09    1:09.14        
                  32.69     1:09.14 (36.45)                                        
 28 Weiss, Jessica M    11 Flying Dolphins-MR   1:15.10    1:09.15        
                  32.93     1:09.15 (36.22)                                        
 29 Kilgallen, Catheri  11 LIAC-MR              1:10.10    1:09.35        
                  34.09     1:09.35 (35.26)                                        
 30 Soriano, Thalia G   11 NYCC-MR              1:08.33    1:09.40        
                  32.75     1:09.40 (36.65)                                        
 31 Simkins, Ella R     11 Tmsuffolk-MR         1:09.60    1:09.57        
                  33.38     1:09.57 (36.19)                                        
 32 Lan, Serena         12 Agua Swim Team-MR    1:11.00    1:09.97        
                  33.18     1:09.97 (36.79)                                        
 33 Wilf, Jenna R       11 Agua Swim Team-MR    1:12.65    1:10.04        
                  33.05     1:10.04 (36.99)                                        
 34 Bianco, Sara E      12 HS-MR                1:12.01    1:10.11        
                  32.66     1:10.11 (37.45)                                        
 35 Leon, Pamela G      12 LIAC-MR              1:08.30    1:10.12        
                  33.83     1:10.12 (36.29)                                        
 36 Hosking, Amy E      11 Flying Dolphins-MR   1:13.85    1:10.45        
                  33.59     1:10.45 (36.86)                                        
 37 Gullickson, Lauren  12 WAC-MR               1:17.75    1:10.72        
                  34.76     1:10.72 (35.96)                                        
 38 Reindl, Annie R     11 Express Swimming-MR  1:10.61    1:10.77        
                  33.23     1:10.77 (37.54)                                        
 39 Brady, Claudia F    11 Express Swimming-MR  1:13.25    1:10.94        
                  33.37     1:10.94 (37.57)                                        
 39 Bonvissuto, Carrie  11 Express Swimming-MR  1:09.72    1:10.94        
                  33.72     1:10.94 (37.22)                                        
 41 Feinblatt, Carly H  12 Flying Dolphins-MR   1:30.00    1:11.05        
                  32.77     1:11.05 (38.28)                                        
 42 Pappalardo, Alexa   11 Tmsuffolk-MR         1:09.47    1:11.53        
                  33.99     1:11.53 (37.54)                                        
 43 Dabrowski, Olivia   11 Tmsuffolk-MR         1:15.02    1:11.73        
                  33.43     1:11.73 (38.30)                                        
 44 Bernstein, Samara   11 Express Swimming-MR  1:13.53    1:12.21        
                  34.63     1:12.21 (37.58)                                        
 45 Palmer, Fiona E     12 Express Swimming-MR  1:11.83    1:12.23        
                  34.26     1:12.23 (37.97)                                        
 46 Abbas, Radwa        11 WAC-MR               1:15.23    1:12.40        
                  34.68     1:12.40 (37.72)                                        
 47 Mallen, Mariana T   12 Express Swimming-MR  1:11.73    1:12.56        
                  33.98     1:12.56 (38.58)                                        
 48 Dorsey, Kai V       11 Agua Swim Team-MR    1:11.98    1:12.97        
                  34.03     1:12.97 (38.94)                                        
 49 Fafian, Maria L     12 Rac @ Jcc-MR         1:12.39    1:13.31        
                  35.65     1:13.31 (37.66)                                        
 50 Mooney, Deirdre D   11 HS-MR                1:14.94    1:13.68        
                  35.21     1:13.68 (38.47)                                        
 51 O'Meara, Sappha E   12 Flying Dolphins-MR   1:15.52    1:13.74        
                  35.44     1:13.74 (38.30)                                        
 52 Jin, Vickie         11 Tmsuffolk-MR         1:11.07    1:13.80        
                  35.39     1:13.80 (38.41)                                        
 53 Young, Nathalie H   11 Flying Dolphins-MR   1:25.20    1:13.88        
                  35.85     1:13.88 (38.03)                                        
 54 Agostino, Amanda L  11 LIAC-MR              1:15.49    1:13.95        
                  35.49     1:13.95 (38.46)                                        
 55 Kascle, Raeanne     11 Rac @ Jcc-MR         1:13.31    1:14.03        
                  35.93     1:14.03 (38.10)                                        
 56 Lana, Rachel E      11 LIAC-MR              1:15.34    1:14.09        
                  35.85     1:14.09 (38.24)                                        
 57 Dunaisky, Jamie     11 Tmsuffolk-MR         1:13.22    1:14.13        
                  34.67     1:14.13 (39.46)                                        
 58 Bay, Alexandria M   11 Agua Swim Team-MR    1:12.64    1:14.37        
                  36.26     1:14.37 (38.11)                                        
 59 Pena, Sarahe        11 Agua Swim Team-MR    1:14.34    1:15.07        
                  35.15     1:15.07 (39.92)                                        
 60 Knobler, Sera A     11 Agua Swim Team-MR    1:55.00    1:15.53        
                  36.08     1:15.53 (39.45)                                        
 61 WU, Susan J         11 Boys Club-MR         1:13.00    1:17.21        
                  36.20     1:17.21 (41.01)                                        
 62 Woseley, Meisha     11 WAC-MR               2:00.00    1:17.78        
                  36.91     1:17.78 (40.87)                                        
 63 Cusumano, Alexandr  11 WAC-MR               1:44.51    1:19.02        
                  36.23     1:19.02 (42.79)                                        
 64 Gallelli, Francesc  11 WAC-MR               1:40.00    1:19.31        
                  37.57     1:19.31 (41.74)                                        
 65 Wasilchak, Natalie  11 BDA-MA               1:22.10    1:19.40        
                  37.71     1:19.40 (41.69)                                        
 66 Patel, Shreeja N    11 Agua Swim Team-MR    1:24.24    1:19.52        
                  37.44     1:19.52 (42.08)                                        
 67 Manigbas, Celine B  11 LIAC-MR              1:20.20    1:19.95        
                  36.94     1:19.95 (43.01)                                        
 68 Pagano, Alexa R     11 NYCC-MR              1:36.00    1:20.23        
                  36.98     1:20.23 (43.25)                                        
 69 Drexler, Victoria   11 NYCC-MR              1:17.75    1:20.34        
                  37.60     1:20.34 (42.74)                                        
 70 Carmichael-Lopes,   11 Express Swimming-MR  1:22.89    1:24.36        
                  40.24     1:24.36 (44.12)                                        
 71 Doft, Ellie S       11 Flying Dolphins-MR   1:34.21    1:25.53        
                  39.77     1:25.53 (45.76)                                        
 72 Wulff, Fallon M     12 LIAC-MR              1:31.21    1:26.54        
                  40.81     1:26.54 (45.73)                                        
 73 Stern, Emma F       12 LIAC-MR              1:25.38    1:27.11        
                  41.35     1:27.11 (45.76)                                        
 74 Lin, Tiffany        11 Twisters-MR          1:33.97    1:34.83        
                  44.49     1:34.83 (50.34)                                        
 75 Frechette, Evangel  11 NYCC-MR              1:37.59    1:36.54        
                  43.95     1:36.54 (52.59)                                        
 76 Camilla, Irum       11 NYCC-MR              1:40.80    1:38.77        
                  43.98     1:38.77 (54.79)                                        
 77 Conoway, Shaina E   11 WAC-MR               2:00.00    1:48.18        
                  48.37     1:48.18 (59.81)                                        
 -- Zihiri, Hadeer B    11 WAC-MR               1:25.54         DQ        
                  41.68                                                            
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Phang, Yee Chung    12 Boys Club-MR         2:15.00    2:11.09        
  2 Fried, Carly T      11 Flying Dolphins-MR   2:15.50    2:15.21        
                1:40.32     2:15.21 (34.89)                                        
  3 Kleckner, Sabrina   12 Agua Swim Team-MR    2:17.75    2:15.66        
  4 Siegel, Sophie H    12 Flying Dolphins-MR   2:18.52    2:18.41        
                1:42.69     2:18.41 (35.72)                                        
  5 Lotito, Taylor P    12 Express Swimming-MR  2:19.95    2:18.81        
                1:43.50     2:18.81 (35.31)                                        
  6 Siegal, Gabriela J  12 Agua Swim Team-MR    2:19.00    2:19.36        
                1:44.04     2:19.36 (35.32)                                        
  7 Barclay, Skye M     12 Flying Dolphins-MR   2:23.97    2:19.85        
                  31.52     1:07.29 (35.77)     1:44.29 (37.00)     2:19.85 (35.56)
  8 Robert, Jessica     12 Agua Swim Team-MR    2:20.99    2:19.88        
                  32.96     1:08.35 (35.39)     1:45.19 (36.84)     2:19.88 (34.69)
  9 Babarsky, Bailey A  11 BDA-MA               2:22.27    2:19.98        
                  31.47     1:06.59 (35.12)     1:43.76 (37.17)     2:19.98 (36.22)
 10 Blum, Alyssa N      11 LIAC-MR              2:16.04    2:20.58        
                1:44.27     2:20.58 (36.31)                                        
 11 Rodriguez, Tina G   11 Twisters-MR          2:28.92    2:22.20        
                  32.95     1:10.49 (37.54)     1:48.13 (37.64)     2:22.20 (34.07)
 12 Shanker, Emily M    12 Tmsuffolk-MR         2:20.56    2:22.66        
                  32.10     1:08.32 (36.22)     1:46.46 (38.14)     2:22.66 (36.20)
 13 Fuchs, Lindsey      12 Agua Swim Team-MR    2:21.81    2:23.26        
                  32.64     1:08.98 (36.34)     1:46.49 (37.51)     2:23.26 (36.77)
 14 Elmassry, Jasmine   11 Boys Club-MR         2:23.00    2:23.30        
                  33.33     1:10.31 (36.98)     1:47.75 (37.44)     2:23.30 (35.55)
 15 Gers, Emmanuelle S  11 Flying Dolphins-MR   2:40.55    2:23.93        
                  31.44     1:08.23 (36.79)     1:46.32 (38.09)     2:23.93 (37.61)
 16 Eguchi, Lydia       11 Agua Swim Team-MR    2:26.26    2:24.55        
                  32.96     1:10.19 (37.23)     1:48.58 (38.39)     2:24.55 (35.97)
 17 Hahn, Katelyn E     11 Tmsuffolk-MR         2:23.98    2:26.14        
                  33.13     1:10.27 (37.14)     1:48.75 (38.48)     2:26.14 (37.39)
 18 Sukhova, Adele      11 LIAC-MR              2:30.00    2:26.74        
                  33.86     1:11.12 (37.26)     1:50.26 (39.14)     2:26.74 (36.48)
 18 Germano, Caroline   12 LIAC-MR              2:23.44    2:26.74        
                  34.06     1:11.84 (37.78)     1:49.61 (37.77)     2:26.74 (37.13)
 20 Job, Zakiyyah       12 Express Swimming-MR  2:25.55    2:27.44        
                  33.42     1:11.62 (38.20)     1:50.60 (38.98)     2:27.44 (36.84)
 21 Kilgallen, Catheri  11 LIAC-MR              2:36.64    2:28.33        
                  34.79     1:14.66 (39.87)     1:52.39 (37.73)     2:28.33 (35.94)
 22 Nembach, Kali T     11 Express Swimming-MR  2:30.69    2:28.47        
                  34.59     1:13.63 (39.04)     1:52.99 (39.36)     2:28.47 (35.48)
 23 Soriano, Thalia G   11 NYCC-MR              2:32.71    2:28.52        
                  33.92     1:12.79 (38.87)     1:52.29 (39.50)     2:28.52 (36.23)
 24 Leon, Pamela G      12 LIAC-MR              2:30.24    2:28.83        
                  34.83     1:14.34 (39.51)     1:54.07 (39.73)     2:28.83 (34.76)
 25 Gerber, Marielle    12 Tmsuffolk-MR         2:32.27    2:28.84        
                  33.37     1:11.29 (37.92)     1:51.64 (40.35)     2:28.84 (37.20)
 26 Lu, Sifan           12 Agua Swim Team-MR    2:30.97    2:29.11        
                  34.46     1:12.68 (38.22)     1:51.85 (39.17)     2:29.11 (37.26)
 27 Mulholland, Kylie   11 Express Swimming-MR  2:30.25    2:31.51        
                  34.82     1:12.64 (37.82)     1:51.79 (39.15)     2:31.51 (39.72)
 28 Pappalardo, Alexa   11 Tmsuffolk-MR         2:35.41    2:32.33        
                  32.90     1:11.80 (38.90)     1:52.37 (40.57)     2:32.33 (39.96)
 29 O'Meara, Sappha E   12 Flying Dolphins-MR   2:38.63    2:32.95        
                  35.00     1:15.42 (40.42)     1:55.07 (39.65)     2:32.95 (37.88)
 30 O'Donnell, Christi  11 Tmsuffolk-MR         2:31.54    2:33.10        
                  34.61     1:13.08 (38.47)     1:53.29 (40.21)     2:33.10 (39.81)
 31 Low, Kelly          11 NYCC-MR              2:32.79    2:33.60        
                  34.09     1:14.78 (40.69)     1:54.99 (40.21)     2:33.60 (38.61)
 32 Feinblatt, Carly H  12 Flying Dolphins-MR   3:00.00    2:34.56        
                  34.05     1:12.92 (38.87)     1:54.51 (41.59)     2:34.56 (40.05)
 33 Jin, Vickie         11 Tmsuffolk-MR         2:32.64    2:35.24        
                  35.34     1:15.34 (40.00)     1:55.43 (40.09)     2:35.24 (39.81)
 34 Xu, Emily           12 NYCC-MR              2:27.59    2:35.40        
                  34.00     1:14.21 (40.21)     1:55.44 (41.23)     2:35.40 (39.96)
 35 Bernstein, Samara   11 Express Swimming-MR  2:42.00    2:35.51        
                  35.22     1:15.26 (40.04)     1:56.21 (40.95)     2:35.51 (39.30)
 36 Gullickson, Lauren  12 WAC-MR               2:59.12    2:35.74        
                  35.80     1:15.22 (39.42)     1:55.97 (40.75)     2:35.74 (39.77)
 37 Sherpa, Alison T    11 Twisters-MR          2:38.02    2:35.85        
                  34.67     1:15.23 (40.56)     1:56.32 (41.09)     2:35.85 (39.53)
 38 Sodi, Allegra T     11 LIAC-MR              2:32.01    2:35.89        
                  35.53     1:15.90 (40.37)     1:56.84 (40.94)     2:35.89 (39.05)
 39 Pusateri, Julia M   11 LIAC-MR              2:39.57    2:36.89        
                  35.62     1:15.85 (40.23)     1:57.46 (41.61)     2:36.89 (39.43)
 40 Bonvissuto, Carrie  11 Express Swimming-MR  2:45.00    2:37.11        
                  33.71     1:13.96 (40.25)     1:56.32 (42.36)     2:37.11 (40.79)
 41 Fafian, Maria L     12 Rac @ Jcc-MR         2:38.82    2:37.30        
                  34.64     1:15.09 (40.45)     1:58.13 (43.04)     2:37.30 (39.17)
 42 Kascle, Raeanne     11 Rac @ Jcc-MR         3:06.37    2:38.66        
                  35.95     1:16.13 (40.18)     1:59.37 (43.24)     2:38.66 (39.29)
 43 Gargiulo, Maria C   12 Express Swimming-MR  2:31.22    2:38.91        
                  35.43     1:16.30 (40.87)     1:59.10 (42.80)     2:38.91 (39.81)
 44 Dabrowski, Olivia   11 Tmsuffolk-MR         2:42.49    2:39.51        
                  35.62     1:17.30 (41.68)     1:58.54 (41.24)     2:39.51 (40.97)
 45 Vennitti, Gabriell  11 Express Swimming-MR  2:40.00    2:39.56        
                  35.33     1:15.83 (40.50)     1:58.94 (43.11)     2:39.56 (40.62)
 46 Agostino, Amanda L  11 LIAC-MR              2:48.52    2:39.85        
                  37.13     1:18.77 (41.64)     2:00.11 (41.34)     2:39.85 (39.74)
 47 Dunaisky, Jamie     11 Tmsuffolk-MR         2:42.92    2:40.07        
                  36.04     1:17.91 (41.87)     2:00.00 (42.09)     2:40.07 (40.07)
 48 Lana, Rachel E      11 LIAC-MR              2:52.70    2:41.34        
                  37.41     1:19.45 (42.04)     2:01.86 (42.41)     2:41.34 (39.48)
 49 Young, Nathalie H   11 Flying Dolphins-MR   3:06.16    2:41.41        
                  36.79     1:19.26 (42.47)     2:01.68 (42.42)     2:41.41 (39.73)
 50 Savino, Chloe M     11 Express Swimming-MR  3:12.54    2:42.15        
                  37.49     1:19.84 (42.35)     2:02.44 (42.60)     2:42.15 (39.71)
 51 Brady, Claudia F    11 Express Swimming-MR  2:38.50    2:42.66        
                  36.27     1:18.57 (42.30)     2:01.87 (43.30)     2:42.66 (40.79)
 52 Pitts, Emily K      12 Agua Swim Team-MR    2:50.62    2:42.95        
                  38.25     1:20.25 (42.00)     2:03.39 (43.14)     2:42.95 (39.56)
 53 Pena, Sarahe        11 Agua Swim Team-MR    2:42.90    2:43.83        
                  35.38     1:17.49 (42.11)     2:02.52 (45.03)     2:43.83 (41.31)
 54 Abbas, Radwa        11 WAC-MR               2:50.00    2:45.18        
                  35.49     1:18.87 (43.38)     2:02.28 (43.41)     2:45.18 (42.90)
 55 Donlon, Emily       12 BDA-MA                    NT    2:47.81        
                  38.47     1:20.36 (41.89)     2:05.30 (44.94)     2:47.81 (42.51)
 56 Tanchuck, Sarah K   12 Express Swimming-MR  2:52.22    2:49.25        
                  37.72     1:21.53 (43.81)     2:06.75 (45.22)     2:49.25 (42.50)
 57 Gallelli, Francesc  11 WAC-MR               3:30.00    2:56.46        
                  36.25     1:20.03 (43.78)     2:07.32 (47.29)     2:56.46 (49.14)
 58 Manigbas, Celine B  11 LIAC-MR              3:09.38    2:57.47        
                  38.15     1:23.22 (45.07)     2:10.75 (47.53)     2:57.47 (46.72)
 59 Gaudet, Danielle J  11 LIAC-MR              2:55.00    2:57.62        
                  40.80     1:26.01 (45.21)     2:12.63 (46.62)     2:57.62 (44.99)
 60 Patel, Shreeja N    11 Agua Swim Team-MR    3:11.40    2:58.00        
                  37.71     1:20.95 (43.24)     2:08.81 (47.86)     2:58.00 (49.19)
 61 Guarnieri, Olivia   11 Express Swimming-MR  2:59.00    2:58.24        
                  38.38     1:23.26 (44.88)     2:11.07 (47.81)     2:58.24 (47.17)
 62 Gawley, Michaela A  12 LIAC-MR              3:02.00    3:03.66        
                  41.00     1:28.19 (47.19)     2:17.41 (49.22)     3:03.66 (46.25)
 63 Stern, Emma F       12 LIAC-MR              3:23.93    3:12.18        
                  40.02     1:29.08 (49.06)     2:21.71 (52.63)     3:12.18 (50.47)
 64 Zaets, Allison M    11 WAC-MR               3:45.00    3:12.39        
                  39.72     1:29.67 (49.95)     2:22.89 (53.22)     3:12.39 (49.50)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, Stephanie  11 NYCC-MR                31.63      31.92        
  2 Lowitt, Sabina L    11 Flying Dolphins-MR     31.00      32.21        
  3 Gers, Emmanuelle S  11 Flying Dolphins-MR     31.00      32.32        
  4 Barclay, Skye M     12 Flying Dolphins-MR     31.97      33.47        
  5 Job, Zakiyyah       12 Express Swimming-MR    33.43      33.50        
  6 Kenlon, Grace E     11 Express Swimming-MR    34.94      34.18        
  7 Rodriguez, Tina G   11 Twisters-MR            34.97      34.33        
  8 Siegel, Sophie H    12 Flying Dolphins-MR     32.00      34.39        
  9 Halper, Sophie R    11 Agua Swim Team-MR      34.74      34.56        
 10 Schubert, Olivia C  11 WAC-MR                 37.65      34.59        
 11 Blum, Alyssa N      11 LIAC-MR                34.20      34.70        
 12 Lan, Serena         12 Agua Swim Team-MR      50.00      34.93        
 13 Suarez-Rebling, Ma  11 Agua Swim Team-MR      34.83      34.94        
 14 Fried, Carly T      11 Flying Dolphins-MR     36.92      35.06        
 15 Klinovsky, Katarin  11 Agua Swim Team-MR      35.96      35.13        
 16 Beronja, Hana       11 Agua Swim Team-MR      37.35      35.23        
 17 Eguchi, Lydia       11 Agua Swim Team-MR      35.24      35.30        
 18 Kuo, Elizabeth F    12 Agua Swim Team-MR      36.88      35.38        
 19 Kleckner, Sabrina   12 Agua Swim Team-MR      35.27      35.42        
 20 Lu, Sifan           12 Agua Swim Team-MR      37.20      35.66        
 21 Lopez, Katie        12 Tmsuffolk-MR           35.14      35.85        
 22 Siegal, Gabriela J  12 Agua Swim Team-MR      35.29      35.96        
 23 Basso, Sierra K     12 Agua Swim Team-MR      36.45      36.03        
 24 Soriano, Thalia G   11 NYCC-MR                35.39      36.09        
 25 Kelly, Jordan A     12 Agua Swim Team-MR      36.72      36.20        
 26 Simkins, Ella R     11 Tmsuffolk-MR           35.87      36.35        
 27 Kilgallen, Catheri  11 LIAC-MR                38.29      36.37        
 28 Nembach, Kali T     11 Express Swimming-MR    37.29      36.42        
 29 Low, Kelly          11 NYCC-MR                36.76      36.47        
 30 Sherpa, Alison T    11 Twisters-MR            37.09      36.82        
 31 Germano, Caroline   12 LIAC-MR                36.03      36.83        
 32 Paholak, Milah V    12 Agua Swim Team-MR      35.00      37.02        
 33 Xu, Emily           12 NYCC-MR                35.52      37.11        
 34 Vennitti, Gabriell  11 Express Swimming-MR    39.60      37.27        
 35 Dorsey, Kai V       11 Agua Swim Team-MR      39.90      37.47        
 36 Lipton, Jessica R   12 Flying Dolphins-MR     35.77      37.49        
 37 Gargiulo, Maria C   12 Express Swimming-MR    34.00      37.56        
 38 Manigbas, Celine B  11 LIAC-MR                38.93      37.80        
 39 Hahn, Katelyn E     11 Tmsuffolk-MR           37.52      37.86        
 40 O'Donnell, Christi  11 Tmsuffolk-MR           40.57      37.99        
 41 Wilf, Jenna R       11 Agua Swim Team-MR      39.51      38.03        
 42 WU, Susan J         11 Boys Club-MR           37.00      38.05        
 43 Gerber, Marielle    12 Tmsuffolk-MR           37.03      38.29        
 44 Palumbo, Alyssa     12 Tmsuffolk-MR           38.02      38.42        
 45 Cusumano, Nicole    12 WAC-MR                 39.71      38.47        
 46 Sodi, Allegra T     11 LIAC-MR                36.97      38.84        
 47 Gullickson, Lauren  12 WAC-MR                 38.23      38.91        
 48 Donlon, Emily       12 BDA-MA                 43.71      39.02        
 49 Lana, Rachel E      11 LIAC-MR                39.39      39.57        
 50 Agostino, Amanda L  11 LIAC-MR                39.10      39.61        
 51 Leon, Pamela G      12 LIAC-MR                37.64      39.76        
 52 Drexler, Victoria   11 NYCC-MR                40.45      39.86        
 53 Young, Nathalie H   11 Flying Dolphins-MR     42.05      39.93        
 54 Ramirez, Amanda M   11 Agua Swim Team-MR      41.36      39.95        
 55 Pusateri, Julia M   11 LIAC-MR                40.02      40.01        
 56 Sukhova, Adele      11 LIAC-MR                39.09      40.08        
 57 Orange, Jordan R    11 Agua Swim Team-MR      40.43      40.22        
 58 Knobler, Sera A     11 Agua Swim Team-MR      55.00      40.26        
 59 Abbas, Radwa        11 WAC-MR                 39.56      40.32        
 60 Pagano, Alexa R     11 NYCC-MR                48.00      40.74        
 60 Gallelli, Francesc  11 WAC-MR                 55.00      40.74        
 62 Pitts, Emily K      12 Agua Swim Team-MR      42.98      40.82        
 63 Kascle, Raeanne     11 Rac @ Jcc-MR           38.36      41.27        
 64 Bay, Alexandria M   11 Agua Swim Team-MR      41.15      41.70        
 65 Tanchuck, Sarah K   12 Express Swimming-MR    41.99      41.71        
 66 Alonso, Julie R     11 LIAC-MR                45.00      42.01        
 67 Wulff, Fallon M     12 LIAC-MR                43.60      42.65        
 68 Stern, Emma F       12 LIAC-MR                42.62      42.79        
 69 Gaudet, Danielle J  11 LIAC-MR                43.18      42.85        
 70 Cusumano, Alexandr  11 WAC-MR                 41.71      43.02        
 71 Woseley, Meisha     11 WAC-MR               1:00.00      43.55        
 72 Cornelis, Sofie A   12 Kraken-MR              46.75      44.78        
 73 Zaets, Allison M    11 WAC-MR                 46.31      45.08        
 74 Machkouri, Leila R  12 Agua Swim Team-MR      50.00      45.29        
 75 Hainemann, Saskia   11 Agua Swim Team-MR      52.00      45.72        
 76 Reginensi, Margot   11 Agua Swim Team-MR      45.00      46.30        
 77 Gawley, Michaela A  12 LIAC-MR                45.15      46.39        
 78 Wasilchak, Natalie  11 BDA-MA                    NT      46.82        
 79 Camilla, Irum       11 NYCC-MR                53.13      46.92        
 80 Savino, Chloe M     11 Express Swimming-MR    43.99      47.19        
 81 Davison, Dara G     11 LIAC-MR                44.79      47.41        
 82 Harris, Hannah      11 Agua Swim Team-MR      57.92      51.62        
 -- Healy, Elena N      12 Agua Swim Team-MR      45.00         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, Stephanie  11 NYCC-MR              1:08.99    1:09.89        
                  33.84     1:09.89 (36.05)                                        
  2 Barclay, Skye M     12 Flying Dolphins-MR   1:10.39    1:11.60        
                  34.56     1:11.60 (37.04)                                        
  3 Anderson, Mary Jan  12 HS-MR                1:13.01    1:12.36        
                  35.74     1:12.36 (36.62)                                        
  4 Job, Zakiyyah       12 Express Swimming-MR  1:12.08    1:13.37        
                  36.32     1:13.37 (37.05)                                        
  5 Halper, Sophie R    11 Agua Swim Team-MR    1:15.53    1:14.35        
                  37.23     1:14.35 (37.12)                                        
  6 Rodriguez, Tina G   11 Twisters-MR          1:15.73    1:14.39        
                  36.67     1:14.39 (37.72)                                        
  7 Klinovsky, Katarin  11 Agua Swim Team-MR    1:16.10    1:14.73        
                  36.21     1:14.73 (38.52)                                        
  8 Kleckner, Sabrina   12 Agua Swim Team-MR    1:14.56    1:14.78        
                  36.31     1:14.78 (38.47)                                        
  9 Kuo, Elizabeth F    12 Agua Swim Team-MR    1:17.91    1:15.39        
                  36.54     1:15.39 (38.85)                                        
 10 Eguchi, Lydia       11 Agua Swim Team-MR    1:15.69    1:15.58        
                  37.03     1:15.58 (38.55)                                        
 11 Basso, Sierra K     12 Agua Swim Team-MR    1:20.98    1:16.38        
                  37.72     1:16.38 (38.66)                                        
 12 Fuchs, Lindsey      12 Agua Swim Team-MR    1:15.64    1:16.45        
                  36.82     1:16.45 (39.63)                                        
 13 YU, Dana H          12 Express Swimming-MR  1:14.65    1:16.75        
                  37.68     1:16.75 (39.07)                                        
 14 Lu, Sifan           12 Agua Swim Team-MR    1:19.19    1:16.78        
                  37.54     1:16.78 (39.24)                                        
 15 Paholak, Milah V    12 Agua Swim Team-MR    1:19.05    1:17.56        
                  38.82     1:17.56 (38.74)                                        
 16 Xu, Emily           12 NYCC-MR              1:17.56    1:17.90        
                  37.99     1:17.90 (39.91)                                        
 17 Low, Kelly          11 NYCC-MR              1:18.17    1:18.05        
                  38.58     1:18.05 (39.47)                                        
 18 Soriano, Thalia G   11 NYCC-MR              1:16.57    1:18.21        
                  38.73     1:18.21 (39.48)                                        
 19 Sherpa, Alison T    11 Twisters-MR          1:18.29    1:18.63        
                  38.45     1:18.63 (40.18)                                        
 20 Beronja, Hana       11 Agua Swim Team-MR    1:19.78    1:18.71        
                  39.29     1:18.71 (39.42)                                        
 21 Jackson, Nicole M   12 HS-MR                1:20.24    1:19.38        
                  39.20     1:19.38 (40.18)                                        
 22 Bianco, Sara E      12 HS-MR                1:19.68    1:19.76        
                  39.60     1:19.76 (40.16)                                        
 23 Gullickson, Lauren  12 WAC-MR               1:21.01    1:20.56        
                  40.01     1:20.56 (40.55)                                        
 24 Hahn, Katelyn E     11 Tmsuffolk-MR         1:18.24    1:20.59        
                  39.66     1:20.59 (40.93)                                        
 25 Palmer, Fiona E     12 Express Swimming-MR  1:20.36    1:20.76        
                  39.67     1:20.76 (41.09)                                        
 26 Cusumano, Nicole    12 WAC-MR               1:22.96    1:22.07        
                  38.95     1:22.07 (43.12)                                        
 27 Abbas, Radwa        11 WAC-MR               1:23.52    1:22.62        
                  39.57     1:22.62 (43.05)                                        
 28 O'Donnell, Christi  11 Tmsuffolk-MR         1:21.06    1:22.93        
                  40.10     1:22.93 (42.83)                                        
 29 Dorsey, Kai V       11 Agua Swim Team-MR    1:25.49    1:23.02        
                  39.79     1:23.02 (43.23)                                        
 30 Marsillo, Alexandr  12 HS-MR                1:28.57    1:23.12        
                  39.06     1:23.12 (44.06)                                        
 31 Gold, Kate R        11 HS-MR                1:27.45    1:23.74        
                  40.02     1:23.74 (43.72)                                        
 32 Dunaisky, Jamie     11 Tmsuffolk-MR         1:26.12    1:24.74        
                  40.65     1:24.74 (44.09)                                        
 33 Fafian, Maria L     12 Rac @ Jcc-MR         1:20.09    1:25.21        
                  41.47     1:25.21 (43.74)                                        
 34 Feinblatt, Carly H  12 Flying Dolphins-MR   1:45.00    1:26.12        
                  41.15     1:26.12 (44.97)                                        
 35 Drexler, Victoria   11 NYCC-MR              1:24.89    1:26.59        
                  42.29     1:26.59 (44.30)                                        
 36 Leon, Pamela G      12 LIAC-MR              1:21.85    1:26.76        
                  42.15     1:26.76 (44.61)                                        
 37 Gladitsch, Haley    12 Tmsuffolk-MR         1:25.69    1:27.70        
                  43.79     1:27.70 (43.91)                                        
 38 Kascle, Raeanne     11 Rac @ Jcc-MR         1:23.99    1:27.79        
                  42.77     1:27.79 (45.02)                                        
 39 Mallen, Mariana T   12 Express Swimming-MR  1:29.45    1:28.56        
                  45.01     1:28.56 (43.55)                                        
 40 Gnad, Jessie A      11 HS-MR                1:31.53    1:29.88        
                  43.80     1:29.88 (46.08)                                        
 41 Gallelli, Francesc  11 WAC-MR               1:45.00    1:31.08        
                  42.58     1:31.08 (48.50)                                        
 42 Tanchuck, Sarah K   12 Express Swimming-MR  1:30.16    1:31.84        
                  45.27     1:31.84 (46.57)                                        
 43 Woseley, Meisha     11 WAC-MR               2:00.00    1:32.44        
                  44.89     1:32.44 (47.55)                                        
 44 Cusumano, Alexandr  11 WAC-MR               1:39.37    1:32.58        
                  44.46     1:32.58 (48.12)                                        
 45 Fawer, Hallie       11 Agua Swim Team-MR    1:38.39    1:32.82        
                  45.14     1:32.82 (47.68)                                        
 46 Wulff, Fallon M     12 LIAC-MR              1:37.14    1:35.44        
                  47.33     1:35.44 (48.11)                                        
 47 Sheng, Katherine    12 Express Swimming-MR  1:45.00    1:37.37        
                  46.30     1:37.37 (51.07)                                        
 48 Lin, Tiffany        11 Twisters-MR          1:39.14    1:40.61        
                  48.64     1:40.61 (51.97)                                        
 49 Davison, Dara G     11 LIAC-MR              1:38.98    1:46.14        
                  53.62     1:46.14 (52.52)                                        
 50 Conoway, Shaina E   11 WAC-MR               2:00.00    2:04.64        
                  57.14   2:04.64 (1:07.50)                                        
 -- Hafez, Liela A      11 HS-MR                1:21.73         DQ        
                  39.62          DQ (40.79)                                        
 -- Donlon, Emily       12 BDA-MA                    NT         DQ        
                  44.17          DQ (44.44)                                        
 -- Doft, Ellie S       11 Flying Dolphins-MR   1:50.00         DQ        
                  52.01          DQ (52.94)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Phang, Yee Chung    12 Boys Club-MR           34.00      34.35        
  2 Fried, Carly T      11 Flying Dolphins-MR     35.00      34.65        
  3 Babarsky, Bailey A  11 BDA-MA                 37.56      37.47        
  4 Lotito, Taylor P    12 Express Swimming-MR    37.50      37.49        
  5 Lu, Sifan           12 Agua Swim Team-MR      38.55      37.72        
  6 Weiss, Jessica M    11 Flying Dolphins-MR     37.21      37.77        
  6 YU, Dana H          12 Express Swimming-MR    37.16      37.77        
  8 Hosking, Amy E      11 Flying Dolphins-MR     39.40      37.95        
  9 Kelly, Jordan A     12 Agua Swim Team-MR      38.13      37.96        
 10 O'Meara, Sappha E   12 Flying Dolphins-MR     38.90      38.11        
 11 Wilf, Jenna R       11 Agua Swim Team-MR      38.76      38.12        
 12 Elmassry, Jasmine   11 Boys Club-MR           37.00      38.30        
 13 Pusateri, Julia M   11 LIAC-MR                38.41      38.32        
 14 Barclay, Skye M     12 Flying Dolphins-MR     38.09      38.67        
 15 Halper, Sophie R    11 Agua Swim Team-MR      41.62      39.07        
 16 Fuchs, Lindsey      12 Agua Swim Team-MR      41.56      39.08        
 17 Kenny-Yap, Charlot  12 Tmsuffolk-MR           39.44      39.18        
 18 WU, Susan J         11 Boys Club-MR           37.00      39.19        
 19 Eguchi, Lydia       11 Agua Swim Team-MR      41.48      39.38        
 20 Paholak, Milah V    12 Agua Swim Team-MR      38.47      39.52        
 21 Kuo, Elizabeth F    12 Agua Swim Team-MR      41.84      39.96        
 22 Schubert, Olivia C  11 WAC-MR                 40.17      39.98        
 23 Kilgallen, Catheri  11 LIAC-MR                40.03      40.05        
 24 Low, Kelly          11 NYCC-MR                40.30      40.13        
 25 Marsillo, Alexandr  12 HS-MR                  41.12      40.23        
 26 Xu, Emily           12 NYCC-MR                39.82      40.38        
 27 Nembach, Kali T     11 Express Swimming-MR    41.00      40.84        
 28 Germano, Caroline   12 LIAC-MR                40.36      40.86        
 29 Robert, Jessica     12 Agua Swim Team-MR      40.85      40.95        
 30 Shanker, Emily M    12 Tmsuffolk-MR           39.45      41.14        
 31 Bonvissuto, Carrie  11 Express Swimming-MR    41.00      41.16        
 32 Agostino, Amanda L  11 LIAC-MR                41.34      41.30        
 33 Gullickson, Lauren  12 WAC-MR                 45.67      41.32        
 34 Jin, Vickie         11 Tmsuffolk-MR           41.48      41.41        
 35 Palumbo, Alyssa     12 Tmsuffolk-MR           41.03      41.48        
 36 Ramirez, Amanda M   11 Agua Swim Team-MR      41.52      41.52        
 37 Brady, Claudia F    11 Express Swimming-MR    42.45      41.54        
 38 Giordano, Leta K    11 Flying Dolphins-MR     40.89      41.59        
 39 Sanabria, Eugenia   12 HS-MR                  41.98      41.86        
 40 Lan, Serena         12 Agua Swim Team-MR      43.00      42.03        
 41 Feinblatt, Carly H  12 Flying Dolphins-MR     45.00      42.07        
 42 O'Donnell, Christi  11 Tmsuffolk-MR           42.54      42.93        
 43 Bernstein, Samara   11 Express Swimming-MR    43.44      42.96        
 44 Abbas, Radwa        11 WAC-MR                 44.18      43.03        
 45 Dunaisky, Jamie     11 Tmsuffolk-MR           41.78      43.16        
 46 Pena, Sarahe        11 Agua Swim Team-MR      43.61      43.28        
 47 Manigbas, Celine B  11 LIAC-MR                45.20      43.52        
 48 Patel, Shreeja N    11 Agua Swim Team-MR      43.53      44.08        
 49 Jackson, Nicole M   12 HS-MR                  44.92      44.37        
 50 Dabrowski, Olivia   11 Tmsuffolk-MR           43.13      44.60        
 51 Stern, Emma F       12 LIAC-MR                45.90      45.78        
 52 Anderson, Mary Jan  12 HS-MR                  43.01      46.02        
 53 Jin, Helen          11 Kraken-MR              44.90      46.78        
 54 Wasilchak, Natalie  11 BDA-MA                 48.40      46.79        
 55 Pagano, Alexa R     11 NYCC-MR                50.00      46.80        
 56 Young, Nathalie H   11 Flying Dolphins-MR     46.74      47.00        
 57 Fawer, Hallie       11 Agua Swim Team-MR      49.32      47.85        
 58 Carmichael-Lopes,   11 Express Swimming-MR    46.08      47.95        
 59 Tanchuck, Sarah K   12 Express Swimming-MR    49.52      49.12        
 60 Lin, Tiffany        11 Twisters-MR            50.28      50.07        
 61 Wulff, Fallon M     12 LIAC-MR                49.22      50.45        
 62 Reginensi, Margot   11 Agua Swim Team-MR         NT      50.58        
 63 Gnad, Jessie A      11 HS-MR                  48.00      50.72        
 64 Frechette, Evangel  11 NYCC-MR                53.09      51.68        
 65 Gold, Kate R        11 HS-MR                  46.00      53.06        
 66 Zihiri, Hadeer B    11 WAC-MR               1:00.00      53.12        
 67 Harris, Hannah      11 Agua Swim Team-MR      55.00      55.15        
 68 Camilla, Irum       11 NYCC-MR                54.95      56.94        
 69 Conoway, Shaina E   11 WAC-MR               1:00.00      58.49        
 -- Sheng, Katherine    12 Express Swimming-MR    45.09         DQ        
 -- Doft, Ellie S       11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Phang, Yee Chung    12 Boys Club-MR         1:15.00    1:16.21        
                  35.57     1:16.21 (40.64)                                        
  2 Fried, Carly T      11 Flying Dolphins-MR   1:16.00    1:16.61        
                  36.36     1:16.61 (40.25)                                        
  3 Lotito, Taylor P    12 Express Swimming-MR  1:18.43    1:19.56        
                  38.23     1:19.56 (41.33)                                        
  4 Kelly, Jordan A     12 Agua Swim Team-MR    1:22.43    1:20.99        
                  38.17     1:20.99 (42.82)                                        
  5 O'Meara, Sappha E   12 Flying Dolphins-MR   1:21.49    1:21.37        
                  38.95     1:21.37 (42.42)                                        
  6 Elmassry, Jasmine   11 Boys Club-MR         1:20.00    1:22.10        
                  38.62     1:22.10 (43.48)                                        
  7 Babarsky, Bailey A  11 BDA-MA               1:22.39    1:22.21        
                  39.06     1:22.21 (43.15)                                        
  8 Fuchs, Lindsey      12 Agua Swim Team-MR    1:28.53    1:22.97        
                  39.32     1:22.97 (43.65)                                        
  9 Suarez-Rebling, Ma  11 Agua Swim Team-MR    1:27.55    1:23.01        
                  39.27     1:23.01 (43.74)                                        
 10 Kenny-Yap, Charlot  12 Tmsuffolk-MR         1:23.81    1:23.30        
                  39.82     1:23.30 (43.48)                                        
 11 Wilf, Jenna R       11 Agua Swim Team-MR    1:24.93    1:24.25        
                  40.60     1:24.25 (43.65)                                        
 12 Paholak, Milah V    12 Agua Swim Team-MR    1:23.00    1:24.26        
                  40.34     1:24.26 (43.92)                                        
 13 Pusateri, Julia M   11 LIAC-MR              1:26.59    1:25.58        
                  41.63     1:25.58 (43.95)                                        
 14 Halper, Sophie R    11 Agua Swim Team-MR    1:30.83    1:25.61        
                  41.39     1:25.61 (44.22)                                        
 15 Low, Kelly          11 NYCC-MR              1:26.50    1:25.77        
                  40.42     1:25.77 (45.35)                                        
 16 Shanker, Emily M    12 Tmsuffolk-MR         1:26.58    1:26.33        
                  40.78     1:26.33 (45.55)                                        
 17 Mulholland, Kylie   11 Express Swimming-MR  1:25.40    1:26.40        
                  41.41     1:26.40 (44.99)                                        
 18 Kuo, Elizabeth F    12 Agua Swim Team-MR    1:26.66    1:26.81        
                  42.16     1:26.81 (44.65)                                        
 19 WU, Susan J         11 Boys Club-MR         1:23.00    1:28.00        
                  41.19     1:28.00 (46.81)                                        
 20 Nembach, Kali T     11 Express Swimming-MR  1:28.21    1:28.36        
                  41.79     1:28.36 (46.57)                                        
 21 Simkins, Ella R     11 Tmsuffolk-MR         1:33.78    1:28.37        
                  42.20     1:28.37 (46.17)                                        
 22 Agostino, Amanda L  11 LIAC-MR              1:27.01    1:28.71        
                  42.48     1:28.71 (46.23)                                        
 23 Bonvissuto, Carrie  11 Express Swimming-MR  1:28.38    1:28.78        
                  42.50     1:28.78 (46.28)                                        
 24 Kilgallen, Catheri  11 LIAC-MR              1:29.34    1:29.09        
                  43.49     1:29.09 (45.60)                                        
 25 Germano, Caroline   12 LIAC-MR              1:27.99    1:29.45        
                  43.37     1:29.45 (46.08)                                        
 26 Palumbo, Alyssa     12 Tmsuffolk-MR         1:33.34    1:29.48        
                  41.90     1:29.48 (47.58)                                        
 27 Jin, Vickie         11 Tmsuffolk-MR         1:28.24    1:29.49        
                  43.21     1:29.49 (46.28)                                        
 28 Lopez, Katie        12 Tmsuffolk-MR         1:26.14    1:29.60        
                  41.56     1:29.60 (48.04)                                        
 29 Lipton, Jessica R   12 Flying Dolphins-MR   1:34.02    1:30.24        
                  43.96     1:30.24 (46.28)                                        
 30 Pappalardo, Alexa   11 Tmsuffolk-MR         1:33.27    1:30.33        
                  43.49     1:30.33 (46.84)                                        
 31 Kenlon, Grace E     11 Express Swimming-MR  1:31.96    1:30.36        
                  41.93     1:30.36 (48.43)                                        
 32 O'Donnell, Christi  11 Tmsuffolk-MR         1:29.31    1:30.40        
                  43.16     1:30.40 (47.24)                                        
 33 Lan, Serena         12 Agua Swim Team-MR    1:50.00    1:31.40        
                  44.90     1:31.40 (46.50)                                        
 34 Ramirez, Amanda M   11 Agua Swim Team-MR    1:30.58    1:31.55        
                  43.03     1:31.55 (48.52)                                        
 35 Pena, Sarahe        11 Agua Swim Team-MR    1:34.60    1:31.71        
                  43.90     1:31.71 (47.81)                                        
 36 Brady, Claudia F    11 Express Swimming-MR  1:30.74    1:32.12        
                  43.81     1:32.12 (48.31)                                        
 37 Gargiulo, Maria C   12 Express Swimming-MR  1:29.13    1:32.74        
                  44.56     1:32.74 (48.18)                                        
 38 Patel, Shreeja N    11 Agua Swim Team-MR    1:40.44    1:32.81        
                  44.82     1:32.81 (47.99)                                        
 39 Vennitti, Gabriell  11 Express Swimming-MR  1:31.15    1:33.27        
                  44.08     1:33.27 (49.19)                                        
 40 Robert, Jessica     12 Agua Swim Team-MR    1:30.38    1:33.38        
                  44.08     1:33.38 (49.30)                                        
 41 Sodi, Allegra T     11 LIAC-MR              1:30.10    1:33.51        
                  44.96     1:33.51 (48.55)                                        
 42 Dunaisky, Jamie     11 Tmsuffolk-MR         1:39.38    1:33.53        
                  44.01     1:33.53 (49.52)                                        
 43 Bernstein, Samara   11 Express Swimming-MR  1:35.00    1:33.99        
                  45.69     1:33.99 (48.30)                                        
 44 Lowitt, Sabina L    11 Flying Dolphins-MR   1:34.86    1:34.05        
                  45.15     1:34.05 (48.90)                                        
 45 Abbas, Radwa        11 WAC-MR               1:34.08    1:34.55        
                  44.38     1:34.55 (50.17)                                        
 46 Mauro, Sabrina      11 Express Swimming-MR  1:38.95    1:34.91        
                  44.97     1:34.91 (49.94)                                        
 47 Sukhova, Adele      11 LIAC-MR              1:52.73    1:35.27        
                  45.61     1:35.27 (49.66)                                        
 48 Dorsey, Kai V       11 Agua Swim Team-MR    1:35.69    1:35.52        
                  43.59     1:35.52 (51.93)                                        
 49 Dabrowski, Olivia   11 Tmsuffolk-MR         1:39.99    1:35.64        
                  46.14     1:35.64 (49.50)                                        
 50 Orange, Jordan R    11 Agua Swim Team-MR    1:37.12    1:35.67        
                  44.53     1:35.67 (51.14)                                        
 51 Healy, Elena N      12 Agua Swim Team-MR    1:49.00    1:37.29        
                  46.19     1:37.29 (51.10)                                        
 52 Manigbas, Celine B  11 LIAC-MR              1:36.29    1:37.54        
                  46.34     1:37.54 (51.20)                                        
 53 Alonso, Julie R     11 LIAC-MR              1:50.00    1:39.43        
                  46.24     1:39.43 (53.19)                                        
 54 Wasilchak, Natalie  11 BDA-MA               1:50.40    1:39.97        
                  48.31     1:39.97 (51.66)                                        
 55 Gawley, Michaela A  12 LIAC-MR              1:56.70    1:40.35        
                  48.85     1:40.35 (51.50)                                        
 56 Knobler, Sera A     11 Agua Swim Team-MR    2:05.00    1:41.73        
                  48.35     1:41.73 (53.38)                                        
 57 Cusumano, Alexandr  11 WAC-MR               1:41.78    1:42.22        
                  46.22     1:42.22 (56.00)                                        
 58 Lana, Rachel E      11 LIAC-MR              1:42.17    1:45.55        
                  51.95     1:45.55 (53.60)                                        
 59 Drexler, Victoria   11 NYCC-MR              2:05.17    1:45.77        
                  49.91     1:45.77 (55.86)                                        
 60 Wulff, Fallon M     12 LIAC-MR              1:48.46    1:45.89        
                  49.83     1:45.89 (56.06)                                        
 61 Donlon, Emily       12 BDA-MA                    NT    1:45.94        
                  51.22     1:45.94 (54.72)                                        
 62 Cornelis, Sofie A   12 Kraken-MR                 NT    1:48.02        
                  50.24     1:48.02 (57.78)                                        
 63 Machkouri, Leila R  12 Agua Swim Team-MR    1:55.00    1:53.54        
                  52.45   1:53.54 (1:01.09)                                        
 64 Hainemann, Saskia   11 Agua Swim Team-MR    1:50.00    2:00.98        
                  56.51   2:00.98 (1:04.47)                                        
 65 Davison, Dara G     11 LIAC-MR              2:05.00    2:19.33        
                1:03.78   2:19.33 (1:15.55)                                        
 -- Zhang, Yan          11 Kraken-MR                 NT         DQ        
                  48.82        DQ (1:00.43)                                        
 -- Harris, Hannah      11 Agua Swim Team-MR    1:59.00         DQ        
                  59.91        DQ (1:09.84)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, Stephanie  11 NYCC-MR                29.63      30.64        
  2 Phang, Yee Chung    12 Boys Club-MR           30.00      30.74        
  3 Halper, Sophie R    11 Agua Swim Team-MR      31.45      31.14        
  4 Barclay, Skye M     12 Flying Dolphins-MR     31.14      31.96        
  5 Lotito, Taylor P    12 Express Swimming-MR    31.43      32.06        
  6 Kleckner, Sabrina   12 Agua Swim Team-MR      32.60      32.35        
  7 Siegel, Sophie H    12 Flying Dolphins-MR     32.05      32.60        
  8 Cusumano, Nicole    12 WAC-MR                 32.93      32.76        
  9 Giordano, Leta K    11 Flying Dolphins-MR     32.94      32.93        
 10 Klinovsky, Katarin  11 Agua Swim Team-MR      34.31      33.18        
 11 Beronja, Hana       11 Agua Swim Team-MR      35.09      33.26        
 12 Kenny-Yap, Charlot  12 Tmsuffolk-MR           33.12      33.37        
 13 Josiah, Katherine   12 Express Swimming-MR    34.02      33.53        
 14 Simkins, Ella R     11 Tmsuffolk-MR           33.72      33.75        
 15 Reindl, Annie R     11 Express Swimming-MR    34.10      33.91        
 16 Fafian, Maria L     12 Rac @ Jcc-MR           42.59      33.96        
 17 Kelly, Jordan A     12 Agua Swim Team-MR      35.00      34.10        
 18 Basso, Sierra K     12 Agua Swim Team-MR      35.05      34.25        
 19 Weiss, Jessica M    11 Flying Dolphins-MR     36.76      34.70        
 20 Marsillo, Alexandr  12 HS-MR                  40.31      34.91        
 21 Sukhova, Adele      11 LIAC-MR                36.89      35.07        
 22 Palumbo, Alyssa     12 Tmsuffolk-MR           36.18      35.31        
 23 Pusateri, Julia M   11 LIAC-MR                35.50      35.82        
 24 Palmer, Fiona E     12 Express Swimming-MR    35.65      36.13        
 25 Gerber, Marielle    12 Tmsuffolk-MR           35.32      36.59        
 26 Ramirez, Amanda M   11 Agua Swim Team-MR      39.51      37.50        
 27 Sherpa, Alison T    11 Twisters-MR            36.86      37.62        
 28 Mallen, Mariana T   12 Express Swimming-MR    38.63      37.82        
 29 Bay, Alexandria M   11 Agua Swim Team-MR      36.24      37.87        
 30 Pappalardo, Alexa   11 Tmsuffolk-MR           36.34      37.89        
 31 Hahn, Katelyn E     11 Tmsuffolk-MR           41.47      38.02        
 32 Lana, Rachel E      11 LIAC-MR                40.66      38.15        
 32 WU, Susan J         11 Boys Club-MR           37.00      38.15        
 34 Germano, Caroline   12 LIAC-MR                37.33      38.28        
 35 Gladitsch, Haley    12 Tmsuffolk-MR           35.44      38.33        
 36 Hosking, Amy E      11 Flying Dolphins-MR     37.00      38.55        
 37 Bernstein, Samara   11 Express Swimming-MR    40.00      38.83        
 38 Soriano, Thalia G   11 NYCC-MR                36.85      38.87        
 39 Young, Nathalie H   11 Flying Dolphins-MR     42.48      39.03        
 40 Cusumano, Alexandr  11 WAC-MR                 40.25      39.53        
 41 O'Meara, Sappha E   12 Flying Dolphins-MR     39.94      40.06        
 42 Hafez, Liela A      11 HS-MR                  38.84      40.52        
 43 Mooney, Deirdre D   11 HS-MR                  39.99      40.59        
 44 Sanabria, Eugenia   12 HS-MR                  41.69      40.94        
 45 Donlon, Emily       12 BDA-MA                 44.64      41.23        
 46 Woseley, Meisha     11 WAC-MR               1:00.00      41.90        
 47 Pagano, Alexa R     11 NYCC-MR                50.00      43.89        
 48 Drexler, Victoria   11 NYCC-MR                45.84      44.52        
 49 Sheng, Katherine    12 Express Swimming-MR    47.00      45.30        
 50 Zihiri, Hadeer B    11 WAC-MR               1:00.00      46.69        
 51 Knobler, Sera A     11 Agua Swim Team-MR      54.00      47.03        
 52 Frechette, Evangel  11 NYCC-MR                52.00      53.36        
 53 Harris, Hannah      11 Agua Swim Team-MR      49.00      57.56        
 -- Reginensi, Margot   11 Agua Swim Team-MR      48.00         DQ        
 -- Gallelli, Francesc  11 WAC-MR                 50.00         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, Stephanie  11 NYCC-MR              1:06.71    1:08.98        
                  32.38     1:08.98 (36.60)                                        
  2 Lotito, Taylor P    12 Express Swimming-MR  1:09.70    1:09.54        
                  32.77     1:09.54 (36.77)                                        
  3 Phang, Yee Chung    12 Boys Club-MR         1:07.00    1:10.07        
                  31.77     1:10.07 (38.30)                                        
  4 Schubert, Olivia C  11 WAC-MR               1:13.69    1:10.77        
                  32.94     1:10.77 (37.83)                                        
  5 Kleckner, Sabrina   12 Agua Swim Team-MR    1:13.67    1:11.95        
                  33.01     1:11.95 (38.94)                                        
  6 Lipton, Jessica R   12 Flying Dolphins-MR   1:11.00    1:13.94        
                  35.49     1:13.94 (38.45)                                        
  7 Cusumano, Nicole    12 WAC-MR               1:13.73    1:14.40        
                  34.33     1:14.40 (40.07)                                        
  8 Simkins, Ella R     11 Tmsuffolk-MR         1:13.62    1:14.46        
                  34.93     1:14.46 (39.53)                                        
  9 Suarez-Rebling, Ma  11 Agua Swim Team-MR    1:30.00    1:14.90        
                  35.27     1:14.90 (39.63)                                        
 10 Kenny-Yap, Charlot  12 Tmsuffolk-MR         1:20.18    1:15.71        
                  34.44     1:15.71 (41.27)                                        
 11 Beronja, Hana       11 Agua Swim Team-MR    1:26.08    1:16.41        
                  34.40     1:16.41 (42.01)                                        
 12 Basso, Sierra K     12 Agua Swim Team-MR    1:21.71    1:16.71        
                  34.96     1:16.71 (41.75)                                        
 13 Eguchi, Lydia       11 Agua Swim Team-MR    1:14.57    1:16.98        
                  36.39     1:16.98 (40.59)                                        
 14 Klinovsky, Katarin  11 Agua Swim Team-MR    1:18.82    1:18.63        
                  35.22     1:18.63 (43.41)                                        
 15 Job, Zakiyyah       12 Express Swimming-MR  1:18.20    1:19.94        
                  37.44     1:19.94 (42.50)                                        
 16 Leon, Pamela G      12 LIAC-MR              1:21.45    1:19.99        
                  37.32     1:19.99 (42.67)                                        
 17 Kenlon, Grace E     11 Express Swimming-MR  1:40.00    1:20.25        
                  37.96     1:20.25 (42.29)                                        
 18 Blum, Alyssa N      11 LIAC-MR              1:13.72    1:20.53        
                  36.10     1:20.53 (44.43)                                        
 19 Fafian, Maria L     12 Rac @ Jcc-MR         1:28.17    1:22.00        
                  37.66     1:22.00 (44.34)                                        
 20 Bay, Alexandria M   11 Agua Swim Team-MR    1:24.93    1:23.30        
                  39.97     1:23.30 (43.33)                                        
 21 Paholak, Milah V    12 Agua Swim Team-MR    1:24.00    1:23.90        
                  38.78     1:23.90 (45.12)                                        
 22 Gerber, Marielle    12 Tmsuffolk-MR         1:22.90    1:24.05        
                  37.38     1:24.05 (46.67)                                        
 23 Ramirez, Amanda M   11 Agua Swim Team-MR    1:27.85    1:26.06        
                  40.14     1:26.06 (45.92)                                        
 24 Babarsky, Bailey A  11 BDA-MA               1:30.41    1:27.23        
                  37.17     1:27.23 (50.06)                                        
 25 Jin, Vickie         11 Tmsuffolk-MR         1:33.94    1:28.28        
                  40.10     1:28.28 (48.18)                                        
 26 Pappalardo, Alexa   11 Tmsuffolk-MR         1:35.90    1:28.40        
                  38.52     1:28.40 (49.88)                                        
 27 Savino, Chloe M     11 Express Swimming-MR  1:31.92    1:28.63        
                  40.50     1:28.63 (48.13)                                        
 28 Bonvissuto, Carrie  11 Express Swimming-MR  1:35.00    1:29.48        
                  40.28     1:29.48 (49.20)                                        
 29 Dabrowski, Olivia   11 Tmsuffolk-MR         1:59.90    1:30.41        
                  41.10     1:30.41 (49.31)                                        
 30 Woseley, Meisha     11 WAC-MR               2:00.00    1:38.68        
                  43.42     1:38.68 (55.26)                                        
 31 Mauro, Sabrina      11 Express Swimming-MR  1:45.00    1:41.31        
                  43.14     1:41.31 (58.17)                                        
 32 Wasilchak, Natalie  11 BDA-MA                    NT    1:45.75        
                  48.09     1:45.75 (57.66)                                        
 33 Guarnieri, Olivia   11 Express Swimming-MR  1:40.00    1:49.13        
                  48.49   1:49.13 (1:00.64)                                        
 -- Reginensi, Margot   11 Agua Swim Team-MR    1:49.00         DQ        
                  48.97          DQ (59.69)                                        
 -- Stern, Emma F       12 LIAC-MR              1:41.75         DQ        
                  45.18          DQ (54.19)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Phang, Yee Chung    12 Boys Club-MR         2:27.00    2:25.95        
                  31.57     1:08.64 (37.07)     1:51.51 (42.87)     2:25.95 (34.44)
  2 Fried, Carly T      11 Flying Dolphins-MR   2:30.50    2:31.86        
                  35.14     1:13.99 (38.85)     1:56.79 (42.80)     2:31.86 (35.07)
  3 Lotito, Taylor P    12 Express Swimming-MR  2:31.82    2:32.35        
                  31.91     1:12.54 (40.63)     1:56.70 (44.16)     2:32.35 (35.65)
  4 YU, Dana H          12 Express Swimming-MR  2:39.44    2:34.15        
                  32.44     1:11.45 (39.01)     1:58.31 (46.86)     2:34.15 (35.84)
  5 Fuchs, Lindsey      12 Agua Swim Team-MR    2:39.43    2:36.39        
                  33.05     1:14.87 (41.82)     2:00.45 (45.58)     2:36.39 (35.94)
  6 Lu, Sifan           12 Agua Swim Team-MR    2:39.66    2:38.87        
                  36.05     1:16.35 (40.30)     2:02.17 (45.82)     2:38.87 (36.70)
  7 Schubert, Olivia C  11 WAC-MR               2:39.70    2:39.54        
                  33.40     1:13.26 (39.86)     2:03.00 (49.74)     2:39.54 (36.54)
  8 Elmassry, Jasmine   11 Boys Club-MR         2:40.00    2:41.42        
                  34.72     1:19.29 (44.57)     2:04.99 (45.70)     2:41.42 (36.43)
  9 Simkins, Ella R     11 Tmsuffolk-MR         2:41.51    2:41.61        
                  34.28     1:15.30 (41.02)     2:04.75 (49.45)     2:41.61 (36.86)
 10 Paholak, Milah V    12 Agua Swim Team-MR    2:43.97    2:41.86        
                  37.50     1:18.74 (41.24)     2:05.19 (46.45)     2:41.86 (36.67)
 11 Babarsky, Bailey A  11 BDA-MA               2:45.64    2:42.55        
                  35.54     1:16.67 (41.13)     2:04.79 (48.12)     2:42.55 (37.76)
 12 Kuo, Elizabeth F    12 Agua Swim Team-MR    2:47.96    2:42.89        
                  38.31     1:19.36 (41.05)     2:05.19 (45.83)     2:42.89 (37.70)
 13 Siegal, Gabriela J  12 Agua Swim Team-MR    2:45.00    2:43.57        
                  37.05     1:17.22 (40.17)     2:09.41 (52.19)     2:43.57 (34.16)
 14 Job, Zakiyyah       12 Express Swimming-MR  2:44.80    2:43.81        
                  36.52     1:18.78 (42.26)     2:07.57 (48.79)     2:43.81 (36.24)
 15 Germano, Caroline   12 LIAC-MR              2:43.30    2:44.89        
                  39.18     1:20.32 (41.14)     2:09.54 (49.22)     2:44.89 (35.35)
 16 Rodriguez, Tina G   11 Twisters-MR          2:46.52    2:45.01        
                  38.47     1:20.42 (41.95)     2:08.95 (48.53)     2:45.01 (36.06)
 17 Reindl, Annie R     11 Express Swimming-MR  2:45.85    2:46.86        
                  34.32     1:17.92 (43.60)     2:07.75 (49.83)     2:46.86 (39.11)
 18 Robert, Jessica     12 Agua Swim Team-MR    2:50.23    2:47.90        
                  39.72     1:22.13 (42.41)     2:12.90 (50.77)     2:47.90 (35.00)
 19 Shanker, Emily M    12 Tmsuffolk-MR         2:46.72    2:48.48        
                  38.51     1:21.88 (43.37)     2:13.90 (52.02)     2:48.48 (34.58)
 20 Kilgallen, Catheri  11 LIAC-MR              2:52.09    2:49.29        
                  42.03     1:24.75 (42.72)     2:14.67 (49.92)     2:49.29 (34.62)
 21 Nembach, Kali T     11 Express Swimming-MR  2:52.21    2:49.57        
                  40.50     1:23.20 (42.70)     2:12.31 (49.11)     2:49.57 (37.26)
 22 Pusateri, Julia M   11 LIAC-MR              2:56.72    2:49.61        
                  40.22     1:23.62 (43.40)     2:11.58 (47.96)     2:49.61 (38.03)
 23 Bonvissuto, Carrie  11 Express Swimming-MR  3:00.00    2:49.63        
                  40.49     1:25.02 (44.53)     2:12.52 (47.50)     2:49.63 (37.11)
 24 O'Donnell, Christi  11 Tmsuffolk-MR         2:54.33    2:50.82        
                  40.52     1:22.93 (42.41)     2:13.21 (50.28)     2:50.82 (37.61)
 25 Gerber, Marielle    12 Tmsuffolk-MR         2:52.05    2:50.86        
                  38.14     1:22.60 (44.46)     2:14.65 (52.05)     2:50.86 (36.21)
 26 Wilf, Jenna R       11 Agua Swim Team-MR    2:53.07    2:51.38        
                  40.17     1:25.86 (45.69)     2:12.75 (46.89)     2:51.38 (38.63)
 27 Anderson, Mary Jan  12 HS-MR                2:51.67    2:51.79        
                  39.14     1:19.33 (40.19)     2:14.09 (54.76)     2:51.79 (37.70)
 28 Sherpa, Alison T    11 Twisters-MR          2:51.08    2:52.24        
                  38.99     1:21.40 (42.41)     2:13.86 (52.46)     2:52.24 (38.38)
 29 Agostino, Amanda L  11 LIAC-MR              2:51.49    2:52.31        
                  41.60     1:26.49 (44.89)     2:14.99 (48.50)     2:52.31 (37.32)
 30 Leon, Pamela G      12 LIAC-MR              2:56.81    2:52.37        
                  38.02     1:21.57 (43.55)     2:16.03 (54.46)     2:52.37 (36.34)
 31 Lan, Serena         12 Agua Swim Team-MR    2:45.00    2:52.47        
                  39.57     1:20.93 (41.36)     2:14.81 (53.88)     2:52.47 (37.66)
 32 Sukhova, Adele      11 LIAC-MR              2:56.00    2:53.09        
                  38.04     1:23.55 (45.51)     2:15.83 (52.28)     2:53.09 (37.26)
 33 Bianco, Sara E      12 HS-MR                2:55.62    2:54.93        
                  40.06     1:24.43 (44.37)     2:14.78 (50.35)     2:54.93 (40.15)
 34 Schillinger, Ally   11 Express Swimming-MR  2:47.22    2:55.74        
                  39.60     1:26.03 (46.43)     2:18.04 (52.01)     2:55.74 (37.70)
 35 Jin, Vickie         11 Tmsuffolk-MR         3:10.07    2:56.78        
                  39.17     1:25.60 (46.43)     2:18.03 (52.43)     2:56.78 (38.75)
 36 Brady, Claudia F    11 Express Swimming-MR  3:00.74    2:56.91        
                  41.56     1:28.79 (47.23)     2:18.30 (49.51)     2:56.91 (38.61)
 37 Pappalardo, Alexa   11 Tmsuffolk-MR         3:01.43    2:57.38        
                  38.80     1:26.46 (47.66)     2:17.41 (50.95)     2:57.38 (39.97)
 38 Josiah, Katherine   12 Express Swimming-MR  3:00.00    2:57.95        
                  36.88     1:22.04 (45.16)     2:19.10 (57.06)     2:57.95 (38.85)
 39 Dabrowski, Olivia   11 Tmsuffolk-MR         3:08.89    2:58.31        
                  39.89     1:27.01 (47.12)     2:18.79 (51.78)     2:58.31 (39.52)
 40 Mooney, Deirdre D   11 HS-MR                3:06.84    2:58.91        
                  39.91     1:24.91 (45.00)     2:19.70 (54.79)     2:58.91 (39.21)
 41 Jackson, Nicole M   12 HS-MR                3:18.82    2:59.98        
                  39.51     1:23.05 (43.54)     2:18.98 (55.93)     2:59.98 (41.00)
 42 Gladitsch, Haley    12 Tmsuffolk-MR         3:07.70    3:01.37        
                  39.92     1:25.49 (45.57)     2:18.81 (53.32)     3:01.37 (42.56)
 43 Manigbas, Celine B  11 LIAC-MR              3:45.00    3:02.69        
                  38.30     1:25.12 (46.82)     2:19.26 (54.14)     3:02.69 (43.43)
 44 Lana, Rachel E      11 LIAC-MR              3:01.70    3:03.58        
                  42.61     1:27.86 (45.25)     2:23.93 (56.07)     3:03.58 (39.65)
 45 Kascle, Raeanne     11 Rac @ Jcc-MR         2:45.09    3:03.84        
                  39.22     1:26.72 (47.50)     2:23.77 (57.05)     3:03.84 (40.07)
 46 Hafez, Liela A      11 HS-MR                3:15.95    3:06.49        
                  40.27     1:25.03 (44.76)     2:21.30 (56.27)     3:06.49 (45.19)
 47 Sanabria, Eugenia   12 HS-MR                3:08.02    3:09.33        
                  41.35     1:27.37 (46.02)     2:24.07 (56.70)     3:09.33 (45.26)
 48 Donlon, Emily       12 BDA-MA               3:18.22    3:09.91        
                  43.88     1:31.54 (47.66)     2:26.58 (55.04)     3:09.91 (43.33)
 49 Gold, Kate R        11 HS-MR                3:15.00    3:10.09        
                  42.35     1:30.22 (47.87)     2:30.15 (59.93)     3:10.09 (39.94)
 50 Wasilchak, Natalie  11 BDA-MA               3:26.09    3:15.18        
                  47.71     1:40.06 (52.35)     2:35.04 (54.98)     3:15.18 (40.14)
 51 Stern, Emma F       12 LIAC-MR              3:30.38    3:18.72        
                  43.33     1:34.88 (51.55)     2:31.38 (56.50)     3:18.72 (47.34)
 52 Jin, Helen          11 Kraken-MR                 NT    3:22.52        
                  46.91     1:34.90 (47.99)     2:34.70 (59.80)     3:22.52 (47.82)
 53 Gnad, Jessie A      11 HS-MR                3:20.00    3:23.72        
                  44.33     1:37.05 (52.72)   2:37.18 (1:00.13)     3:23.72 (46.54)
 54 Carmichael-Lopes,   11 Express Swimming-MR  3:32.59    3:34.57        
                  51.99     1:46.79 (54.80)     2:45.92 (59.13)     3:34.57 (48.65)
 55 Davison, Dara G     11 LIAC-MR              4:00.00    4:03.77        
                  57.36     1:54.92 (57.56)   3:11.45 (1:16.53)     4:03.77 (52.32)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jones, Amy K        26 NYAC-MR                25.50      25.27        
  2 O'Connor, Bridget   23 NYAC-MR                26.00      25.65        
  3 Lewis, Kerby A      24 NYAC-MR                25.89      26.62        
  4 Rodriguez, Keannie  14 Agua Swim Team-MR      26.32      26.74        
  5 Corwin, Elyse L     27 NYAC-MR                26.50      26.88        
  6 Dunaisky, Rachel I  16 Tmsuffolk-MR           26.89      26.94        
  7 Mumper, Laura C     26 NYAC-MR                27.00      27.07        
  8 Nonnenberg, Mia     13 BDA-MA                 27.55      27.26        
  9 Scharf, Samantha P  14 Tmsuffolk-MR           27.55      27.27        
 10 Johnson, Nina L     25 NYAC-MR                26.50      27.33        
 11 Manning, Colleen P  16 Tmsuffolk-MR           26.78      27.37        
 12 Kenny, Erin T       16 Express Swimming-MR    26.98      27.50        
 13 Flynn, Imani        15 Tmsuffolk-MR           27.15      27.63        
 14 Cuiffo, Andie M     14 Tmsuffolk-MR           27.25      27.67        
 15 Pena, Jarleen B     14 Agua Swim Team-MR      27.25      27.69        
 15 Bahl, Kanika        13 Express Swimming-MR    27.53      27.69        
 15 Sanders, Kyle M     15 LIAC-MR                27.51      27.69        
 18 Chudy, Charlotte L  15 Agua Swim Team-MR      27.99      27.80        
 19 Martinez, Adrianna  15 Agua Swim Team-MR      28.30      27.84        
 20 Newton, Melanie S   13 Tmsuffolk-MR           27.61      27.90        
 21 Kim, Elizabeth G    14 Boys Club-MR           27.00      28.01        
 22 Bormann, Kristen E  16 Tmsuffolk-MR           26.50      28.10        
 23 Lee, Rose M         15 LIAC-MR                27.66      28.14        
 24 WU, Gloria G        13 Boys Club-MR           27.90      28.27        
 25 Kadrich, Emina      15 Twisters-MR               NT      28.33        
 26 Mejia, Nicole       13 Tmsuffolk-MR           28.63      28.45        
 27 Katz, Rebecca       14 Tmsuffolk-MR           28.77      28.47        
 28 Khal-Laayoun, Yasm  13 Agua Swim Team-MR      28.48      28.52        
 29 Gomez, Chelsea O    12 NYCC-MR                28.50      28.54        
 29 Lai, Diana Y        15 Express Swimming-MR    28.64      28.54        
 31 Duran, Zoe Z        13 NYCC-MR                29.12      28.57        
 32 DiPreta, Stephanie  16 LIAC-MR                28.27      28.62        
 33 Walsh, Georgina     14 NYCC-MR                28.37      28.64        
 34 Zielonka, Magdalen  14 NYCC-MR                28.58      28.65        
 35 D'Angelo, Stephani  15 UN Rac-MR              28.70      28.68        
 36 Fuchs, Amanda B     14 Agua Swim Team-MR      28.62      28.71        
 37 Marlow, Remi B      15 Tmsuffolk-MR           28.08      28.80        
 38 Nunez, Ana          16 Agua Swim Team-MR      27.28      28.94        
 39 Desousa, Dana       13 Tmsuffolk-MR           28.34      29.02        
 40 Dreiss, Danielle M  14 Express Swimming-MR    29.01      29.06        
 41 Lin, Erica S        13 NYCC-MR                30.00      29.07        
 42 Chan, Kimberly      13 Tmsuffolk-MR           28.49      29.12        
 43 Balderes, Olivia A  14 NYCC-MR                28.96      29.27        
 44 Lee, Kevyn          15 NYCC-MR                28.74      29.32        
 45 Bruce, Kaylie       16 WAC-MR                 29.00      29.33        
 46 White, Sarah E      14 Express Swimming-MR    28.95      29.41        
 47 Theal, Jacqueline   13 Tmsuffolk-MR           29.06      29.49        
 48 Guastella, Emma     13 Tmsuffolk-MR           28.90      29.57        
 49 Cristoforo, Marie   14 Express Swimming-MR    28.92      29.66        
 50 Exposito, Sarah M   15 LIAC-MR                27.96      29.77        
 51 Yeoh-Wang, Jenny Y  15 Agua Swim Team-MR      32.00      29.81        
 52 Schmitt, Katherine  17 Agua Swim Team-MR      27.97      29.83        
 53 Swartwout, Erica    13 Tmsuffolk-MR           29.78      30.04        
 54 Georgescu, Mary A   18 NYCC-MR                29.32      30.10        
 55 Hew, Madeleine      13 WAC-MR                 29.88      30.20        
 56 Feminella, Lindsay  13 WAC-MR                 30.70      30.36        
 57 Orsino, Nicole L    17 UN Rac-MR              30.09      30.39        
 58 Boriskin, Madison   13 Tmsuffolk-MR           30.48      30.42        
 59 Byrne, Theresa A    13 Agua Swim Team-MR      30.26      30.68        
 60 Pan, Karen          13 Express Swimming-MR    30.58      30.97        
 61 Schmitt, Rosie H    14 Agua Swim Team-MR      30.90      31.07        
 62 Howe, Campbell C    13 Agua Swim Team-MR      34.26      31.20        
 63 Cavanaugh, Katheri  13 WAC-MR                 31.55      31.33        
 64 Stanis, Kristen T   13 Express Swimming-MR    31.61      31.39        
 65 Peteya, Elizabeth   16 WAC-MR                 36.00      31.46        
 66 Liebeskind, Amanda  15 Express Swimming-MR    31.00      31.76        
 67 Lovett, Emily E     14 NYCC-MR                   NT      31.85        
 68 Baldwin, Emilia M   13 Agua Swim Team-MR      30.96      31.88        
 69 Watson, Kia A       13 Twisters-MR            31.90      31.99        
 70 Etienne, Christina  13 NYCC-MR                31.62      32.47        
 71 Rodgers, Loren R    15 LIAC-MR                32.42      32.53        
 72 Dwarica, Tyla K     13 NYCC-MR                32.52      33.21        
 73 Chiu, Caroline      14 Twisters-MR            32.48      33.60        
 74 Villarreal, Rose M  13 WAC-MR                 34.97      34.47        
 75 O'Connor, Elizabet  13 BDA-MA                 32.55      34.56        
 76 Magued Shoby, Rita  15 Twisters-MR            34.14      35.22        
 77 Dehshitsang, Rinch  13 NYCC-MR                38.88      36.55        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jones, Amy K        26 NYAC-MR                55.00      54.07        
                  26.09       54.07 (27.98)                                        
  2 Corwin, Elyse L     27 NYAC-MR                57.00      56.32        
                  27.46       56.32 (28.86)                                        
  3 Roesch, Megan E     29 NYAC-MR                57.00      56.56        
                  27.15       56.56 (29.41)                                        
  4 Milani, Claudia J   29 NYAC-MR                56.00      57.19        
                  27.18       57.19 (30.01)                                        
  5 NG, Lauren          16 Boys Club-MR           57.00      57.88        
                  28.10       57.88 (29.78)                                        
  6 Manning, Colleen P  16 Tmsuffolk-MR           56.94      58.00        
                  28.37       58.00 (29.63)                                        
  7 Boccio, Marissa C   17 Tmsuffolk-MR           57.13      58.02        
                  27.99       58.02 (30.03)                                        
  8 Lewis, Kerby A      24 NYAC-MR                56.00      58.11        
                  27.96       58.11 (30.15)                                        
  9 Rodriguez, Keannie  14 Agua Swim Team-MR      58.32      58.17        
                  28.28       58.17 (29.89)                                        
 10 Riley, Brianna C    17 Tmsuffolk-MR           57.11      58.42        
                  28.41       58.42 (30.01)                                        
 11 Shport, Marina V    27 NYAC-MR                56.00      58.55        
                  28.05       58.55 (30.50)                                        
 12 Scharf, Samantha P  14 Tmsuffolk-MR           59.06      58.83        
                  28.58       58.83 (30.25)                                        
 13 Terzano, Gabby J    17 LIAC-MR                58.99      59.06        
                  28.66       59.06 (30.40)                                        
 14 Swartwout, Christi  16 Tmsuffolk-MR           58.82      59.10        
                  28.70       59.10 (30.40)                                        
 15 Newton, Melanie S   13 Tmsuffolk-MR           58.93      59.16        
                  28.82       59.16 (30.34)                                        
 16 Dunaisky, Rachel I  16 Tmsuffolk-MR           58.57      59.18        
                  28.37       59.18 (30.81)                                        
 17 Shehan, Olivia W    13 Agua Swim Team-MR      58.69      59.26        
                  28.77       59.26 (30.49)                                        
 18 Sanders, Kyle M     15 LIAC-MR                58.86      59.44        
                  28.70       59.44 (30.74)                                        
 19 Cuiffo, Andie M     14 Tmsuffolk-MR           58.06      59.50        
                  29.18       59.50 (30.32)                                        
 20 Kenny, Erin T       16 Express Swimming-MR    58.68      59.58        
                  28.91       59.58 (30.67)                                        
 21 Vacchiano, Callie   15 Tmsuffolk-MR           58.84      59.61        
                  28.72       59.61 (30.89)                                        
 22 Skoda, Laura L      22 NYAC-MR                57.50      59.63        
                  29.68       59.63 (29.95)                                        
 23 Raccioppi, Paige    15 TRS-MR                 56.64      59.82        
                  28.61       59.82 (31.21)                                        
 23 Bahl, Kanika        13 Express Swimming-MR    59.99      59.82        
                  28.46       59.82 (31.36)                                        
 25 Nunez, Ana          16 Agua Swim Team-MR      57.68      59.85        
                  28.98       59.85 (30.87)                                        
 26 Attner, Lauren T    14 Tmsuffolk-MR         1:00.37      59.99        
                  29.10       59.99 (30.89)                                        
 27 Martinez, Adrianna  15 Agua Swim Team-MR    1:00.48    1:00.08        
                  28.68     1:00.08 (31.40)                                        
 28 Flynn, Imani        15 Tmsuffolk-MR           59.42    1:00.15        
                  28.86     1:00.15 (31.29)                                        
 29 Guastella, Emma     13 Tmsuffolk-MR         1:00.84    1:00.61        
                  29.53     1:00.61 (31.08)                                        
 30 Kim, Elizabeth G    14 Boys Club-MR           59.00    1:00.78        
                  29.36     1:00.78 (31.42)                                        
 31 Cirone, Alexandra   14 Agua Swim Team-MR      59.47    1:00.81        
                  29.30     1:00.81 (31.51)                                        
 32 Sheerin, Erin C     14 Express Swimming-MR  1:00.29    1:00.96        
                  29.27     1:00.96 (31.69)                                        
 33 Cohen, Gennie A     15 Tmsuffolk-MR           59.31    1:01.44        
                  29.32     1:01.44 (32.12)                                        
 34 Watler, Shani       17 NYCC-MR                59.39    1:01.81        
                  29.43     1:01.81 (32.38)                                        
 35 Vacchiano, Jenna    15 Tmsuffolk-MR         1:01.25    1:01.84        
                  29.64     1:01.84 (32.20)                                        
 36 Mejia, Nicole       13 Tmsuffolk-MR         1:01.59    1:01.89        
                  29.95     1:01.89 (31.94)                                        
 37 Hutton, Theresa     11 TRS-MR               1:03.51    1:01.96        
 38 Lee, Rose M         15 LIAC-MR              1:02.74    1:02.01        
                  30.37     1:02.01 (31.64)                                        
 39 Khal-Laayoun, Yasm  13 Agua Swim Team-MR    1:03.01    1:02.09        
                  29.96     1:02.09 (32.13)                                        
 40 Holmes, Lindsie     16 TRS-MR               1:00.06    1:02.12        
                  29.77     1:02.12 (32.35)                                        
 41 Daly, Bronagh K     16 HS-MR                1:01.42    1:02.20        
                  29.83     1:02.20 (32.37)                                        
 42 Sess, Danika F      14 Tmsuffolk-MR         1:03.25    1:02.48        
                  29.70     1:02.48 (32.78)                                        
 43 Jacobsen, Ginger M  16 Express Swimming-MR  1:03.56    1:02.61        
                  30.01     1:02.61 (32.60)                                        
 44 Exposito, Sarah M   15 LIAC-MR              1:02.73    1:02.71        
                  29.71     1:02.71 (33.00)                                        
 45 Swartwout, Erica    13 Tmsuffolk-MR         1:02.71    1:02.95        
                  30.70     1:02.95 (32.25)                                        
 46 Marsiello, Lauren   14 Tmsuffolk-MR         1:02.30    1:03.01        
                  30.53     1:03.01 (32.48)                                        
 47 Zielonka, Magdalen  14 NYCC-MR              1:03.15    1:03.02        
                  29.85     1:03.02 (33.17)                                        
 48 Lin, Erica S        13 NYCC-MR              1:03.90    1:03.19        
                  30.48     1:03.19 (32.71)                                        
 48 Desousa, Dana       13 Tmsuffolk-MR         1:00.52    1:03.19        
                  30.78     1:03.19 (32.41)                                        
 50 Kadrich, Emina      15 Twisters-MR               NT    1:03.24        
 51 Theal, Jacqueline   13 Tmsuffolk-MR         1:02.86    1:03.26        
                  30.29     1:03.26 (32.97)                                        
 52 Duran, Zoe Z        13 NYCC-MR              1:04.37    1:03.37        
                  30.05     1:03.37 (33.32)                                        
 53 Schmitt, Katherine  17 Agua Swim Team-MR    1:00.32    1:03.38        
                  29.72     1:03.38 (33.66)                                        
 54 Bormann, Kristen E  16 Tmsuffolk-MR           58.00    1:03.39        
                  30.05     1:03.39 (33.34)                                        
 55 Balderes, Olivia A  14 NYCC-MR              1:02.15    1:03.41        
                  30.56     1:03.41 (32.85)                                        
 56 Hew, Madeleine      13 WAC-MR               1:05.62    1:03.53        
 57 WU, Gloria G        13 Boys Club-MR         1:01.00    1:03.54        
                  30.24     1:03.54 (33.30)                                        
 58 Borter, Gabriella   13 Agua Swim Team-MR    1:05.28    1:03.83        
                  30.24     1:03.83 (33.59)                                        
 59 Altman-Kurosaki, H  17 Agua Swim Team-MR    1:04.29    1:03.90        
                  31.30     1:03.90 (32.60)                                        
 60 Lai, Diana Y        15 Express Swimming-MR  1:03.24    1:04.05        
                  30.38     1:04.05 (33.67)                                        
 61 Yanar, Melanie      14 Express Swimming-MR  1:02.40    1:04.19        
                  30.56     1:04.19 (33.63)                                        
 62 Katz, Rebecca       14 Tmsuffolk-MR         1:03.33    1:04.83        
                  31.26     1:04.83 (33.57)                                        
 63 Boriskin, Madison   13 Tmsuffolk-MR         1:04.37    1:04.90        
                  31.74     1:04.90 (33.16)                                        
 64 Sims, Raakkel E     17 Tmsuffolk-MR         1:03.78    1:05.01        
                  31.44     1:05.01 (33.57)                                        
 65 Palladino, Erica L  15 Express Swimming-MR  1:06.06    1:05.02        
                  31.56     1:05.02 (33.46)                                        
 66 Perrone, Amanda J   13 Tmsuffolk-MR         1:04.49    1:05.06        
                  31.44     1:05.06 (33.62)                                        
 67 Rubino, Cassie      12 TRS-MR               1:09.62    1:05.09        
                  31.58     1:05.09 (33.51)                                        
 68 Damsky, Abby K      13 Agua Swim Team-MR    1:04.62    1:05.17        
                  31.19     1:05.17 (33.98)                                        
 69 Pena, Jarleen B     14 Agua Swim Team-MR    1:00.61    1:05.24        
                  29.68     1:05.24 (35.56)                                        
 70 Byrne, Theresa A    13 Agua Swim Team-MR    1:07.96    1:05.62        
                  31.55     1:05.62 (34.07)                                        
 71 White, Sarah E      14 Express Swimming-MR  1:09.94    1:05.66        
                  31.04     1:05.66 (34.62)                                        
 72 Myszkowski, Olivia  16 Twisters-MR          1:04.49    1:05.71        
                  31.35     1:05.71 (34.36)                                        
 73 Kosoff, Zora R      14 HS-MR                1:08.50    1:06.03        
                  31.51     1:06.03 (34.52)                                        
 74 Orsino, Nicole L    17 UN Rac-MR            1:10.09    1:06.07        
                  31.84     1:06.07 (34.23)                                        
 75 Bruce, Kaylie       16 WAC-MR               1:15.00    1:06.18        
                  31.07     1:06.18 (35.11)                                        
 76 Noonan, Kristen N   13 Express Swimming-MR  1:06.57    1:06.29        
                  32.13     1:06.29 (34.16)                                        
 77 Xue, Kelly E        13 HS-MR                1:04.42    1:06.32        
                  31.83     1:06.32 (34.49)                                        
 78 Maloney, Meghan E   13 HS-MR                1:07.48    1:06.54        
                  32.50     1:06.54 (34.04)                                        
 79 Villani, Claire M   13 LIAC-MR              1:05.73    1:06.63        
                  32.51     1:06.63 (34.12)                                        
 80 Lee, Courtney M     15 HS-MR                1:05.68    1:07.15        
                  31.93     1:07.15 (35.22)                                        
 81 Monfiletto, Angela  13 WAC-MR               1:07.67    1:07.95        
                  32.94     1:07.95 (35.01)                                        
 82 Gandhi, Priya       14 Express Swimming-MR  1:04.00    1:08.15        
                  32.76     1:08.15 (35.39)                                        
 83 McNelis, Kara       14 Express Swimming-MR  1:06.00    1:08.78        
                  33.49     1:08.78 (35.29)                                        
 84 Cavanaugh, Katheri  13 WAC-MR               1:10.64    1:09.27        
                  33.21     1:09.27 (36.06)                                        
 85 Baldwin, Emilia M   13 Agua Swim Team-MR    1:09.12    1:09.58        
                  33.20     1:09.58 (36.38)                                        
 86 Watson, Kia A       13 Twisters-MR          1:09.65    1:09.87        
                  33.54     1:09.87 (36.33)                                        
 87 Stanis, Kristen T   13 Express Swimming-MR  1:14.64    1:09.94        
                  34.41     1:09.94 (35.53)                                        
 88 Schmitt, Rosie H    14 Agua Swim Team-MR    1:11.94    1:10.32        
                  33.79     1:10.32 (36.53)                                        
 89 Peteya, Elizabeth   16 WAC-MR               1:20.00    1:10.52        
                  34.14     1:10.52 (36.38)                                        
 90 Galen, Eve I        13 Agua Swim Team-MR    1:09.08    1:10.58        
                  33.51     1:10.58 (37.07)                                        
 91 Liebeskind, Amanda  15 Express Swimming-MR  1:09.00    1:11.88        
                  34.15     1:11.88 (37.73)                                        
 92 Sanabria, Manuela   15 HS-MR                1:06.38    1:12.72        
                  33.34     1:12.72 (39.38)                                        
 93 Howe, Campbell C    13 Agua Swim Team-MR    1:18.23    1:13.13        
                  34.77     1:13.13 (38.36)                                        
 94 Etienne, Christina  13 NYCC-MR              1:08.31    1:14.24        
                  34.20     1:14.24 (40.04)                                        
 95 Young, Sarah E      13 HS-MR                1:14.14    1:14.52        
                  35.17     1:14.52 (39.35)                                        
 96 Chiu, Caroline      14 Twisters-MR          1:16.96    1:14.69        
                  35.46     1:14.69 (39.23)                                        
 97 Magued Shoby, Mira  13 Twisters-MR          1:09.98    1:15.00        
                  35.36     1:15.00 (39.64)                                        
 98 Miao, Kelly         15 Express Swimming-MR  1:21.91    1:15.16        
 99 Villarreal, Rose M  13 WAC-MR               1:15.58    1:16.93        
                  36.55     1:16.93 (40.38)                                        
100 Magued Shoby, Rita  15 Twisters-MR          1:15.04    1:17.46        
                  35.86     1:17.46 (41.60)                                        
101 Dwarica, Tyla K     13 NYCC-MR              1:15.78    1:17.60        
                  35.23     1:17.60 (42.37)                                        
102 O'Connor, Elizabet  13 BDA-MA               1:15.99    1:18.19        
                  36.33     1:18.19 (41.86)                                        
103 Dehshitsang, Rinch  13 NYCC-MR              1:21.90    1:18.55        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Corwin, Elyse L     27 NYAC-MR              2:00.00    2:01.24        
                  28.31       58.97 (30.66)     1:30.08 (31.11)     2:01.24 (31.16)
  2 Rodriguez, Keannie  14 Agua Swim Team-MR    2:04.40    2:02.58        
                  28.42       59.09 (30.67)     1:31.09 (32.00)     2:02.58 (31.49)
  3 Chudy, Charlotte L  15 Agua Swim Team-MR    2:02.29    2:02.66        
                  29.02     1:00.36 (31.34)     1:31.92 (31.56)     2:02.66 (30.74)
  4 Krebs, Kristen E    17 Express Swimming-MR  1:59.35    2:02.75        
                  29.01       59.90 (30.89)     1:31.32 (31.42)     2:02.75 (31.43)
  5 Riley, Brianna C    17 Tmsuffolk-MR         2:10.90    2:05.05        
                  28.94     1:00.58 (31.64)     1:32.24 (31.66)     2:05.05 (32.81)
  6 Manning, Colleen P  16 Tmsuffolk-MR         2:02.84    2:05.36        
                  30.71     1:01.45 (30.74)     1:33.17 (31.72)     2:05.36 (32.19)
  7 Nunez, Ana          16 Agua Swim Team-MR    2:03.61    2:05.65        
                  29.45     1:00.81 (31.36)     1:33.38 (32.57)     2:05.65 (32.27)
  8 Scharf, Samantha P  14 Tmsuffolk-MR         2:07.73    2:05.95        
                  29.43     1:02.07 (32.64)     1:35.16 (33.09)     2:05.95 (30.79)
  9 Swartwout, Christi  16 Tmsuffolk-MR         2:06.75    2:06.04        
                  28.97     1:00.54 (31.57)     1:33.67 (33.13)     2:06.04 (32.37)
 10 Newton, Melanie S   13 Tmsuffolk-MR         2:08.50    2:07.35        
                  30.22     1:02.73 (32.51)     1:35.56 (32.83)     2:07.35 (31.79)
 11 Cuiffo, Andie M     14 Tmsuffolk-MR         2:07.50    2:07.81        
                  29.90     1:02.59 (32.69)     1:35.90 (33.31)     2:07.81 (31.91)
 12 Kenny, Erin T       16 Express Swimming-MR  2:03.00    2:07.90        
                  29.49     1:01.73 (32.24)     1:35.07 (33.34)     2:07.90 (32.83)
 13 DiPreta, Stephanie  16 LIAC-MR              2:06.16    2:07.93        
                  30.16     1:02.67 (32.51)     1:35.31 (32.64)     2:07.93 (32.62)
 14 Vacchiano, Callie   15 Tmsuffolk-MR         2:17.90    2:08.58        
                  31.15     1:04.20 (33.05)     1:36.36 (32.16)     2:08.58 (32.22)
 15 Nonnenberg, Mia     13 BDA-MA               2:08.59    2:08.59        
                  29.21     1:01.51 (32.30)     1:34.95 (33.44)     2:08.59 (33.64)
 16 Terzano, Gabby J    17 LIAC-MR              2:09.07    2:08.85        
                  29.90     1:02.75 (32.85)     1:35.99 (33.24)     2:08.85 (32.86)
 17 Sanders, Kyle M     15 LIAC-MR              2:13.66    2:08.89        
                  29.91     1:02.57 (32.66)     1:36.58 (34.01)     2:08.89 (32.31)
 18 Bormann, Kristen E  16 Tmsuffolk-MR         2:03.91    2:08.98        
                  29.65     1:02.25 (32.60)     1:35.81 (33.56)     2:08.98 (33.17)
 19 Attner, Lauren T    14 Tmsuffolk-MR         2:10.88    2:09.85        
                  30.45     1:03.22 (32.77)     1:36.77 (33.55)     2:09.85 (33.08)
 20 Guastella, Emma     13 Tmsuffolk-MR         2:10.11    2:09.98        
                  30.83     1:03.86 (33.03)     1:36.87 (33.01)     2:09.98 (33.11)
 21 Kallansrude, Kimbe  16 Express Swimming-MR  2:10.54    2:12.09        
                  31.14     1:04.57 (33.43)     1:38.30 (33.73)     2:12.09 (33.79)
 22 Desousa, Dana       13 Tmsuffolk-MR         2:11.62    2:12.28        
                  31.12     1:04.73 (33.61)     1:38.74 (34.01)     2:12.28 (33.54)
 23 Vacchiano, Jenna    15 Tmsuffolk-MR         2:17.91    2:13.44        
                  30.32     1:04.45 (34.13)     1:38.97 (34.52)     2:13.44 (34.47)
 24 McGrath, Deirdre R  13 Express Swimming-MR  2:17.45    2:13.85        
                  30.93     1:05.00 (34.07)     1:40.18 (35.18)     2:13.85 (33.67)
 25 Jacobsen, Ginger M  16 Express Swimming-MR  2:12.49    2:13.86        
                  30.91     1:04.58 (33.67)     1:39.21 (34.63)     2:13.86 (34.65)
 26 Sims, Raakkel E     17 Tmsuffolk-MR         2:16.58    2:14.68        
                  30.81     1:04.64 (33.83)     1:39.63 (34.99)     2:14.68 (35.05)
 27 Bahl, Kanika        13 Express Swimming-MR  2:18.76    2:15.17        
                  30.62     1:04.85 (34.23)     1:40.95 (36.10)     2:15.17 (34.22)
 28 Ricketts, Amelia S  14 LIAC-MR              2:17.40    2:15.80        
                  31.81     1:05.96 (34.15)     1:41.22 (35.26)     2:15.80 (34.58)
 29 Lee, Kevyn          15 NYCC-MR              2:14.44    2:15.93        
                  31.22     1:06.46 (35.24)     1:41.77 (35.31)     2:15.93 (34.16)
 30 Altman-Kurosaki, H  17 Agua Swim Team-MR    2:15.64    2:16.38        
                  31.45     1:06.12 (34.67)     1:41.60 (35.48)     2:16.38 (34.78)
 30 Flynn, Imani        15 Tmsuffolk-MR         2:20.20    2:16.38        
                  30.47     1:04.75 (34.28)     1:41.07 (36.32)     2:16.38 (35.31)
 32 Pena, Jarleen B     14 Agua Swim Team-MR    2:12.48    2:16.59        
                  29.63     1:03.74 (34.11)     1:40.92 (37.18)     2:16.59 (35.67)
 33 Marsiello, Lauren   14 Tmsuffolk-MR         2:13.36    2:16.66        
                  31.39     1:06.24 (34.85)     1:41.90 (35.66)     2:16.66 (34.76)
 34 Swartwout, Erica    13 Tmsuffolk-MR         2:14.28    2:17.35        
                  31.75     1:06.33 (34.58)     1:42.25 (35.92)     2:17.35 (35.10)
 35 Dreiss, Danielle M  14 Express Swimming-MR  2:21.19    2:18.62        
                  32.43     1:08.31 (35.88)     1:44.23 (35.92)     2:18.62 (34.39)
 36 Lin, Erica S        13 NYCC-MR              2:28.00    2:18.66        
                  32.44     1:08.46 (36.02)     1:44.73 (36.27)     2:18.66 (33.93)
 37 D'Angelo, Stephani  15 UN Rac-MR            2:16.66    2:19.03        
                  31.58     1:06.95 (35.37)     1:42.98 (36.03)     2:19.03 (36.05)
 38 Boriskin, Madison   13 Tmsuffolk-MR         2:19.32    2:19.22        
                  32.11     1:07.39 (35.28)     1:43.59 (36.20)     2:19.22 (35.63)
 39 Sess, Danika F      14 Tmsuffolk-MR         2:16.47    2:19.60        
                  31.68     1:07.50 (35.82)     1:44.52 (37.02)     2:19.60 (35.08)
 40 Katz, Rebecca       14 Tmsuffolk-MR         2:23.52    2:19.64        
                  32.72     1:07.93 (35.21)     1:43.77 (35.84)     2:19.64 (35.87)
 41 Balderes, Olivia A  14 NYCC-MR              2:23.60    2:20.94        
                  32.54     1:08.28 (35.74)     1:45.06 (36.78)     2:20.94 (35.88)
 42 Byrne, Theresa A    13 Agua Swim Team-MR    2:23.88    2:21.21        
                  32.14     1:07.65 (35.51)     1:44.43 (36.78)     2:21.21 (36.78)
 43 Lai, Diana Y        15 Express Swimming-MR  2:24.28    2:21.69        
                  32.54     1:08.84 (36.30)     1:46.21 (37.37)     2:21.69 (35.48)
 44 Noonan, Kristen N   13 Express Swimming-MR  2:21.87    2:22.97        
                  32.63     1:09.76 (37.13)     1:47.97 (38.21)     2:22.97 (35.00)
 45 Hew, Madeleine      13 WAC-MR               2:26.42    2:23.34        
                  32.78     1:09.24 (36.46)     1:46.96 (37.72)     2:23.34 (36.38)
 46 Zielonka, Magdalen  14 NYCC-MR              2:23.56    2:23.52        
                  32.04     1:08.56 (36.52)     1:46.17 (37.61)     2:23.52 (37.35)
 47 Monfiletto, Angela  13 WAC-MR               2:29.28    2:24.07        
                  34.10     1:11.10 (37.00)     1:48.31 (37.21)     2:24.07 (35.76)
 48 Cristoforo, Marie   14 Express Swimming-MR  2:26.03    2:24.89        
                  33.65     1:10.38 (36.73)     1:47.79 (37.41)     2:24.89 (37.10)
 49 Bruce, Kaylie       16 WAC-MR               2:45.00    2:25.13        
                  33.28     1:09.79 (36.51)     1:47.91 (38.12)     2:25.13 (37.22)
 50 Duran, Zoe Z        13 NYCC-MR              2:25.43    2:25.77        
                  32.79     1:09.49 (36.70)     1:48.06 (38.57)     2:25.77 (37.71)
 51 Orsino, Nicole L    17 UN Rac-MR            2:45.09    2:26.01        
                  34.91     1:12.47 (37.56)     1:50.39 (37.92)     2:26.01 (35.62)
 52 Pereira, Nicole V   13 LIAC-MR              2:29.55    2:27.44        
                  33.17     1:10.33 (37.16)     1:48.59 (38.26)     2:27.44 (38.85)
 53 Feminella, Lindsay  13 WAC-MR               2:27.43    2:27.56        
                  34.80     1:12.85 (38.05)     1:51.63 (38.78)     2:27.56 (35.93)
 54 Watson, Kia A       13 Twisters-MR          2:33.01    2:30.51        
                  33.78     1:12.57 (38.79)     1:51.92 (39.35)     2:30.51 (38.59)
 55 Liebeskind, Amanda  15 Express Swimming-MR  2:40.00    2:32.21        
                  34.86     1:13.53 (38.67)     1:53.16 (39.63)     2:32.21 (39.05)
 56 Cavanaugh, Katheri  13 WAC-MR               2:37.63    2:32.24        
                  34.09     1:12.69 (38.60)     1:53.22 (40.53)     2:32.24 (39.02)
 57 Stanis, Kristen T   13 Express Swimming-MR  2:36.87    2:34.07        
                  35.39     1:15.41 (40.02)     1:56.43 (41.02)     2:34.07 (37.64)
 58 Peteya, Elizabeth   16 WAC-MR               3:00.00    2:34.84        
                  34.77     1:13.06 (38.29)     1:53.68 (40.62)     2:34.84 (41.16)
 59 Rodgers, Loren R    15 LIAC-MR              2:39.02    2:35.90        
                  34.14     1:13.40 (39.26)     1:55.09 (41.69)     2:35.90 (40.81)
 60 Lovett, Emily E     14 NYCC-MR                   NT    2:36.16        
                  35.36     1:15.48 (40.12)     1:56.73 (41.25)     2:36.16 (39.43)
 61 Magued Shoby, Mira  13 Twisters-MR          2:35.96    2:37.44        
                  35.29     1:15.86 (40.57)     1:57.35 (41.49)     2:37.44 (40.09)
 62 Maley, Sarah J      13 LIAC-MR              2:37.66    2:39.65        
                  36.24     1:17.49 (41.25)     1:59.81 (42.32)     2:39.65 (39.84)
 63 Villarreal, Rose M  13 WAC-MR               2:50.62    2:45.03        
                  37.09     1:19.30 (42.21)     2:02.49 (43.19)     2:45.03 (42.54)
 64 Magued Shoby, Rita  15 Twisters-MR          2:46.39    2:48.17        
                  36.83     1:18.95 (42.12)     2:03.61 (44.66)     2:48.17 (44.56)
 65 Dwarica, Tyla K     13 NYCC-MR              2:53.04    2:51.36        
                  36.63     1:20.52 (43.89)     2:07.21 (46.69)     2:51.36 (44.15)
 66 Chiu, Caroline      14 Twisters-MR          2:53.83    2:51.94        
                  38.10     1:22.44 (44.34)     2:10.14 (47.70)     2:51.94 (41.80)
 67 O'Connor, Elizabet  13 BDA-MA               3:05.43    2:59.73        
                  39.08     1:24.38 (45.30)     2:13.18 (48.80)     2:59.73 (46.55)
 
Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wais, Ashleigh Q    17 NYCC-MR             11:03.38   11:08.86        
                  30.69     1:03.69 (33.00)     1:37.71 (34.02)     2:11.17 (33.46)
        2:45.11 (33.94)     3:18.68 (33.57)     3:52.31 (33.63)     4:26.37 (34.06)
        5:00.17 (33.80)     5:34.24 (34.07)     6:08.08 (33.84)     6:41.94 (33.86)
        7:15.70 (33.76)     7:49.35 (33.65)     8:22.84 (33.49)     8:56.52 (33.68)
        9:30.11 (33.59)    10:03.91 (33.80)    10:37.30 (33.39)    11:08.86 (31.56)
  2 Nunez, Ana          16 Agua Swim Team-MR   11:12.82   11:09.84        
                  31.07     1:03.80 (32.73)     1:37.20 (33.40)     2:10.78 (33.58)
        2:44.47 (33.69)     3:18.41 (33.94)     3:52.47 (34.06)     4:26.34 (33.87)
        5:00.06 (33.72)     5:33.79 (33.73)     6:07.68 (33.89)     6:41.70 (34.02)
        7:15.68 (33.98)     7:49.78 (34.10)     8:23.59 (33.81)     8:57.39 (33.80)
        9:31.13 (33.74)    10:04.73 (33.60)    10:38.13 (33.40)    11:09.84 (31.71)
  3 Hahn, Abby          17 NYCC-MR             11:06.54   11:15.77        
                  30.35     1:03.10 (32.75)     1:36.73 (33.63)     2:10.09 (33.36)
        2:43.96 (33.87)     3:18.06 (34.10)     3:52.02 (33.96)     4:26.23 (34.21)
        5:00.58 (34.35)     5:34.89 (34.31)     6:09.11 (34.22)     6:43.38 (34.27)
        7:17.48 (34.10)     7:51.94 (34.46)     8:26.51 (34.57)     9:00.63 (34.12)
        9:34.67 (34.04)    10:08.73 (34.06)    10:42.69 (33.96)    11:15.77 (33.08)
  4 Nonnenberg, Mia     13 BDA-MA              11:35.53   11:36.24        
                  30.87     1:04.68 (33.81)     1:39.21 (34.53)     2:13.76 (34.55)
        2:48.47 (34.71)     3:23.63 (35.16)     3:59.13 (35.50)     4:34.36 (35.23)
        5:09.55 (35.19)     5:44.83 (35.28)     6:20.02 (35.19)     6:54.99 (34.97)
        7:30.31 (35.32)     8:05.71 (35.40)     8:40.80 (35.09)     9:15.95 (35.15)
        9:51.00 (35.05)    10:26.47 (35.47)    11:01.84 (35.37)    11:36.24 (34.40)
  5 Aguirre, Julie D    14 HS-MR               11:59.00   12:03.55        
                  31.22     1:05.48 (34.26)     1:40.65 (35.17)     2:16.52 (35.87)
        2:52.73 (36.21)     3:29.35 (36.62)     4:05.81 (36.46)     4:42.25 (36.44)
        5:18.97 (36.72)     5:55.75 (36.78)     6:32.61 (36.86)     7:10.01 (37.40)
        7:47.04 (37.03)     8:24.02 (36.98)     9:00.93 (36.91)     9:37.90 (36.97)
       10:15.25 (37.35)    10:52.39 (37.14)    11:28.77 (36.38)    12:03.55 (34.78)
  6 Fried, Carly T      11 Flying Dolphins-MR  13:00.00   12:09.11        
                  31.90     1:07.24 (35.34)     1:43.78 (36.54)     2:21.45 (37.67)
        2:58.40 (36.95)     3:35.65 (37.25)     4:12.54 (36.89)     4:49.52 (36.98)
        5:26.52 (37.00)     6:03.61 (37.09)     6:40.78 (37.17)     7:17.54 (36.76)
        7:54.53 (36.99)     8:31.37 (36.84)     9:08.69 (37.32)     9:45.23 (36.54)
       10:21.60 (36.37)    10:58.33 (36.73)    11:34.70 (36.37)    12:09.11 (34.41)
  7 McGrath, Deirdre R  13 Express Swimming-MR 12:03.92   12:14.24        
                  32.19     1:08.33 (36.14)     1:45.17 (36.84)     2:23.01 (37.84)
        3:00.43 (37.42)     3:38.38 (37.95)     4:16.13 (37.75)     4:53.57 (37.44)
        5:31.04 (37.47)     6:08.26 (37.22)     6:45.26 (37.00)     7:22.06 (36.80)
        7:59.51 (37.45)     8:37.41 (37.90)     9:13.92 (36.51)     9:51.01 (37.09)
       10:27.21 (36.20)    11:04.29 (37.08)    11:40.49 (36.20)    12:14.24 (33.75)
  8 Lipton, Jessica R   12 Flying Dolphins-MR  13:00.00   12:30.42        
                  33.11     1:10.58 (37.47)     1:47.65 (37.07)     2:25.74 (38.09)
        3:03.81 (38.07)     3:41.90 (38.09)     4:20.00 (38.10)     4:58.01 (38.01)
        5:36.00 (37.99)     6:14.18 (38.18)     6:52.60 (38.42)     7:30.31 (37.71)
        8:08.26 (37.95)     8:45.99 (37.73)     9:24.07 (38.08)    10:02.17 (38.10)
       10:39.88 (37.71)    11:17.54 (37.66)    11:54.11 (36.57)    12:30.42 (36.31)
  9 Lee, Kevyn          15 NYCC-MR             12:20.77   12:31.99        
                  33.19     1:11.67 (38.48)     1:49.67 (38.00)     2:27.67 (38.00)
        3:05.49 (37.82)     3:43.74 (38.25)     4:21.96 (38.22)     5:00.16 (38.20)
        5:37.73 (37.57)     6:16.15 (38.42)     6:54.30 (38.15)     7:32.34 (38.04)
        8:11.27 (38.93)     8:49.68 (38.41)     9:28.12 (38.44)    10:04.69 (36.57)
       10:41.61 (36.92)    11:19.14 (37.53)    11:56.44 (37.30)    12:31.99 (35.55)
 10 Eguchi, Nadia N     10 Agua Swim Team-MR   12:45.00   12:33.80        
                  34.57     1:11.52 (36.95)     1:49.30 (37.78)     2:27.39 (38.09)
        3:05.37 (37.98)     3:43.96 (38.59)     4:22.25 (38.29)     5:00.96 (38.71)
        5:39.07 (38.11)     6:17.73 (38.66)     6:56.23 (38.50)     7:34.34 (38.11)
        8:12.93 (38.59)     8:50.61 (37.68)     9:28.50 (37.89)    10:06.48 (37.98)
       10:44.09 (37.61)    11:21.88 (37.79)    11:59.17 (37.29)    12:33.80 (34.63)
 11 Babarsky, Bailey A  11 BDA-MA                    NT   12:58.46        
                  31.13     1:07.71 (36.58)     1:46.60 (38.89)     2:26.56 (39.96)
        3:06.54 (39.98)     3:46.22 (39.68)     4:26.73 (40.51)     5:07.64 (40.91)
        5:46.69 (39.05)     6:25.95 (39.26)     7:05.36 (39.41)     7:45.15 (39.79)
        8:24.57 (39.42)     9:04.83 (40.26)     9:44.61 (39.78)    10:23.61 (39.00)
       11:03.36 (39.75)    11:43.72 (40.36)    12:23.00 (39.28)    12:58.46 (35.46)
 12 Daly, Bronagh K     16 HS-MR               12:34.26   13:05.04        
                  33.13     1:09.90 (36.77)     1:47.78 (37.88)     2:26.46 (38.68)
        3:05.89 (39.43)     3:45.71 (39.82)     4:26.06 (40.35)     5:06.40 (40.34)
        5:46.05 (39.65)     6:26.19 (40.14)     7:06.35 (40.16)     7:46.52 (40.17)
        8:26.64 (40.12)     9:07.22 (40.58)     9:47.03 (39.81)    10:27.61 (40.58)
       11:08.07 (40.46)    11:48.48 (40.41)    12:27.51 (39.03)    13:05.04 (37.53)
 13 Maloney, Meghan E   13 HS-MR               13:50.00   13:10.29        
                  34.22     1:13.08 (38.86)     1:53.39 (40.31)     2:32.90 (39.51)
        3:12.30 (39.40)     3:53.00 (40.70)     4:33.13 (40.13)     5:14.39 (41.26)
        5:54.53 (40.14)     6:34.66 (40.13)     7:14.40 (39.74)     7:54.62 (40.22)
        8:34.83 (40.21)     9:14.92 (40.09)     9:54.63 (39.71)    10:34.41 (39.78)
       11:14.60 (40.19)    11:54.26 (39.66)    12:34.13 (39.87)    13:10.29 (36.16)
 14 Lee, Courtney M     15 HS-MR               13:50.00   14:06.54        
                  33.76     1:12.22 (38.46)     1:51.69 (39.47)     2:31.52 (39.83)
        3:12.64 (41.12)     3:53.71 (41.07)     4:35.19 (41.48)     5:16.10 (40.91)
        5:57.42 (41.32)     6:38.80 (41.38)     7:19.84 (41.04)     8:01.99 (42.15)
        8:43.95 (41.96)     9:24.63 (40.68)    10:04.86 (40.23)    10:45.87 (41.01)
       11:25.52 (39.65)    11:54.08 (28.56)    12:12.37 (18.29)  14:06.54 (1:54.17)
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hart, Lindsay N     23 NYAC-MR                59.80    1:00.70        
                  29.46     1:00.70 (31.24)                                        
  2 Shport, Marina V    27 NYAC-MR              1:04.00    1:02.26        
                  30.16     1:02.26 (32.10)                                        
  3 Sanders, Kyle M     15 LIAC-MR              1:05.89    1:04.76        
                  32.14     1:04.76 (32.62)                                        
  4 Swartwout, Christi  16 Tmsuffolk-MR         1:07.55    1:05.36        
                  32.59     1:05.36 (32.77)                                        
  5 Cuiffo, Andie M     14 Tmsuffolk-MR         1:05.29    1:05.72        
                  32.41     1:05.72 (33.31)                                        
  6 NG, Lauren          16 Boys Club-MR         1:03.00    1:05.75        
                  31.83     1:05.75 (33.92)                                        
  7 Jacobsen, Ginger M  16 Express Swimming-MR  1:05.22    1:06.53        
                  32.00     1:06.53 (34.53)                                        
  8 Theal, Jacqueline   13 Tmsuffolk-MR         1:06.14    1:06.63        
                  32.43     1:06.63 (34.20)                                        
  9 Riley, Brianna C    17 Tmsuffolk-MR         1:05.80    1:07.88        
                  34.05     1:07.88 (33.83)                                        
 10 Vacchiano, Jenna    15 Tmsuffolk-MR         1:08.93    1:08.16        
                  33.24     1:08.16 (34.92)                                        
 11 Newton, Melanie S   13 Tmsuffolk-MR         1:07.79    1:08.61        
                  33.96     1:08.61 (34.65)                                        
 12 Johnson, Nina L     25 NYAC-MR              1:04.10    1:08.68        
                  33.08     1:08.68 (35.60)                                        
 13 Scharf, Samantha P  14 Tmsuffolk-MR         1:08.77    1:08.86        
                  34.43     1:08.86 (34.43)                                        
 14 Shehan, Olivia W    13 Agua Swim Team-MR    1:07.59    1:08.91        
                  34.10     1:08.91 (34.81)                                        
 15 Desousa, Dana       13 Tmsuffolk-MR         1:09.62    1:08.94        
                  33.39     1:08.94 (35.55)                                        
 16 Nonnenberg, Mia     13 BDA-MA               1:06.32    1:09.12        
                  33.85     1:09.12 (35.27)                                        
 17 Swartwout, Erica    13 Tmsuffolk-MR         1:10.07    1:09.20        
                  33.97     1:09.20 (35.23)                                        
 18 Boccio, Marissa C   17 Tmsuffolk-MR         1:08.43    1:09.69        
                  33.87     1:09.69 (35.82)                                        
 19 Cohen, Gennie A     15 Tmsuffolk-MR         1:08.41    1:09.76        
                  34.00     1:09.76 (35.76)                                        
 20 Marlow, Remi B      15 Tmsuffolk-MR         1:08.91    1:09.77        
                  34.10     1:09.77 (35.67)                                        
 21 Hutton, Theresa     11 TRS-MR               1:11.12    1:10.01        
                  33.89     1:10.01 (36.12)                                        
 22 Dunaisky, Rachel I  16 Tmsuffolk-MR         1:08.58    1:10.07        
                  33.84     1:10.07 (36.23)                                        
 23 Yanar, Melanie      14 Express Swimming-MR  1:10.00    1:10.45        
                  33.59     1:10.45 (36.86)                                        
 24 Noonan, Kristen N   13 Express Swimming-MR  1:09.14    1:10.73        
                  34.40     1:10.73 (36.33)                                        
 24 Watler, Shani       17 NYCC-MR              1:09.32    1:10.73        
                  33.97     1:10.73 (36.76)                                        
 26 Lee, Rose M         15 LIAC-MR              1:08.96    1:10.84        
                  34.41     1:10.84 (36.43)                                        
 27 Kadrich, Emina      15 Twisters-MR               NT    1:10.89        
                  33.93     1:10.89 (36.96)                                        
 27 Borter, Gabriella   13 Agua Swim Team-MR    1:09.72    1:10.89        
                  34.49     1:10.89 (36.40)                                        
 29 Attner, Lauren T    14 Tmsuffolk-MR         1:09.53    1:11.14        
                  34.86     1:11.14 (36.28)                                        
 30 Holmes, Lindsie     16 TRS-MR               1:06.12    1:11.33        
                  35.03     1:11.33 (36.30)                                        
 31 Duran, Zoe Z        13 NYCC-MR              1:12.36    1:11.43        
                  35.55     1:11.43 (35.88)                                        
 32 Chan, Kimberly      13 Tmsuffolk-MR         1:14.22    1:11.44        
                  35.44     1:11.44 (36.00)                                        
 32 Cirone, Alexandra   14 Agua Swim Team-MR    1:07.93    1:11.44        
                  35.00     1:11.44 (36.44)                                        
 34 Rodriguez, Keannie  14 Agua Swim Team-MR    1:10.76    1:11.57        
                  35.20     1:11.57 (36.37)                                        
 35 Castellano, Gabrie  16 WAC-MR               1:10.39    1:11.65        
                  34.98     1:11.65 (36.67)                                        
 36 Sheerin, Erin C     14 Express Swimming-MR  1:11.65    1:12.17        
                  34.71     1:12.17 (37.46)                                        
 37 Balderes, Olivia A  14 NYCC-MR              1:10.53    1:12.28        
                  35.56     1:12.28 (36.72)                                        
 38 Exposito, Sarah M   15 LIAC-MR              1:11.25    1:12.33        
                  34.72     1:12.33 (37.61)                                        
 39 Rookwood, Shakiray  17 HS-MR                1:08.20    1:12.39        
                  34.53     1:12.39 (37.86)                                        
 40 Flynn, Imani        15 Tmsuffolk-MR         1:11.91    1:12.42        
                  35.56     1:12.42 (36.86)                                        
 41 Katz, Rebecca       14 Tmsuffolk-MR         1:12.52    1:12.93        
                  35.89     1:12.93 (37.04)                                        
 42 Pena, Jarleen B     14 Agua Swim Team-MR    1:11.07    1:13.48        
                  35.72     1:13.48 (37.76)                                        
 43 Guastella, Emma     13 Tmsuffolk-MR         1:11.25    1:13.56        
                  36.18     1:13.56 (37.38)                                        
 44 Kenny, Erin T       16 Express Swimming-MR  1:10.00    1:13.65        
                  36.11     1:13.65 (37.54)                                        
 45 Aguirre, Julie D    14 HS-MR                1:13.26    1:13.75        
                  36.02     1:13.75 (37.73)                                        
 46 Boriskin, Madison   13 Tmsuffolk-MR         1:11.66    1:14.01        
                  36.29     1:14.01 (37.72)                                        
 47 WU, Gloria G        13 Boys Club-MR         1:17.00    1:14.78        
                  35.61     1:14.78 (39.17)                                        
 48 Magued Shoby, Mira  13 Twisters-MR          1:15.73    1:14.97        
                  36.98     1:14.97 (37.99)                                        
 49 Hew, Madeleine      13 WAC-MR               1:15.40    1:15.44        
                  36.96     1:15.44 (38.48)                                        
 50 Maloney, Meghan E   13 HS-MR                1:17.36    1:15.71        
                  37.53     1:15.71 (38.18)                                        
 51 Boulbol, Lauren E   17 HS-MR                1:13.63    1:15.87        
                  37.50     1:15.87 (38.37)                                        
 52 Ng, Phyllis         14 HS-MR                1:16.06    1:15.88        
                  35.93     1:15.88 (39.95)                                        
 53 Damsky, Abby K      13 Agua Swim Team-MR    1:13.58    1:15.96        
                  36.38     1:15.96 (39.58)                                        
 54 Schmitt, Katherine  17 Agua Swim Team-MR    1:13.34    1:16.13        
                  36.96     1:16.13 (39.17)                                        
 55 Madoff, Emily W     13 Agua Swim Team-MR    1:15.72    1:16.21        
                  37.57     1:16.21 (38.64)                                        
 56 Rubino, Cassie      12 TRS-MR               1:19.04    1:16.29        
                  37.65     1:16.29 (38.64)                                        
 57 Sims, Raakkel E     17 Tmsuffolk-MR         1:15.60    1:16.46        
                  37.82     1:16.46 (38.64)                                        
 58 Kosoff, Zora R      14 HS-MR                1:14.71    1:16.48        
                  37.53     1:16.48 (38.95)                                        
 59 Lee, Kevyn          15 NYCC-MR              1:21.10    1:16.49        
                  37.84     1:16.49 (38.65)                                        
 60 Orsino, Nicole L    17 UN Rac-MR            1:14.09    1:16.76        
                  37.95     1:16.76 (38.81)                                        
 61 Myszkowski, Olivia  16 Twisters-MR          1:20.69    1:17.20        
                  37.10     1:17.20 (40.10)                                        
 62 Sess, Danika F      14 Tmsuffolk-MR         1:17.34    1:17.23        
                  37.51     1:17.23 (39.72)                                        
 63 Baldwin, Emilia M   13 Agua Swim Team-MR    1:16.72    1:17.48        
                  37.09     1:17.48 (40.39)                                        
 64 Galen, Eve I        13 Agua Swim Team-MR    1:20.02    1:17.60        
                  38.19     1:17.60 (39.41)                                        
 64 White, Sarah E      14 Express Swimming-MR  1:17.50    1:17.60        
                  36.63     1:17.60 (40.97)                                        
 66 Altman-Kurosaki, H  17 Agua Swim Team-MR    1:11.88    1:17.85        
                  38.90     1:17.85 (38.95)                                        
 67 McNelis, Kara       14 Express Swimming-MR  1:19.12    1:18.94        
                  39.13     1:18.94 (39.81)                                        
 68 Lee, Courtney M     15 HS-MR                1:14.50    1:18.98        
                  39.30     1:18.98 (39.68)                                        
 69 Cavanaugh, Katheri  13 WAC-MR               1:18.30    1:19.32        
                  38.49     1:19.32 (40.83)                                        
 70 Sanabria, Manuela   15 HS-MR                1:14.32    1:19.50        
                  39.09     1:19.50 (40.41)                                        
 71 Dwarica, Tyla K     13 NYCC-MR              1:22.72    1:21.48        
                  39.58     1:21.48 (41.90)                                        
 72 Byrne, Theresa A    13 Agua Swim Team-MR    1:22.03    1:21.84        
                  39.84     1:21.84 (42.00)                                        
 73 Schmitt, Rosie H    14 Agua Swim Team-MR    1:20.71    1:22.10        
                  39.92     1:22.10 (42.18)                                        
 74 Howe, Campbell C    13 Agua Swim Team-MR    1:23.02    1:22.50        
                  39.90     1:22.50 (42.60)                                        
 75 Chiu, Caroline      14 Twisters-MR          1:26.06    1:23.64        
                  40.35     1:23.64 (43.29)                                        
 76 Bruce, Kaylie       16 WAC-MR               1:20.00    1:24.18        
                  39.30     1:24.18 (44.88)                                        
 77 Villarreal, Rose M  13 WAC-MR               1:28.68    1:24.36        
                  41.54     1:24.36 (42.82)                                        
 78 Watson, Kia A       13 Twisters-MR          1:23.54    1:24.71        
                  41.85     1:24.71 (42.86)                                        
 79 Rodgers, Loren R    15 LIAC-MR              1:25.10    1:25.55        
                  40.58     1:25.55 (44.97)                                        
 80 Liebeskind, Amanda  15 Express Swimming-MR  1:20.00    1:26.37        
                  41.61     1:26.37 (44.76)                                        
 81 Young, Sarah E      13 HS-MR                1:26.05    1:27.51        
                  42.52     1:27.51 (44.99)                                        
 82 O'Connor, Elizabet  13 BDA-MA               1:31.07    1:31.03        
                  43.79     1:31.03 (47.24)                                        
 83 Stanis, Kristen T   13 Express Swimming-MR  1:34.36    1:32.26        
                  44.96     1:32.26 (47.30)                                        
 84 Dehshitsang, Rinch  13 NYCC-MR              1:35.00    1:36.32        
                  45.80     1:36.32 (50.52)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hart, Lindsay N     23 NYAC-MR              2:10.50    2:10.26        
                  30.70     1:03.60 (32.90)     1:36.92 (33.32)     2:10.26 (33.34)
  2 Sanders, Kyle M     15 LIAC-MR              2:21.89    2:19.16        
                  32.26     1:07.11 (34.85)     1:43.86 (36.75)     2:19.16 (35.30)
  3 Swartwout, Christi  16 Tmsuffolk-MR         2:22.39    2:19.22        
                  33.42     1:08.24 (34.82)     1:43.94 (35.70)     2:19.22 (35.28)
  4 Fuchs, Amanda B     14 Agua Swim Team-MR    2:20.68    2:20.57        
                  33.63     1:09.16 (35.53)     1:45.23 (36.07)     2:20.57 (35.34)
  5 Cuiffo, Andie M     14 Tmsuffolk-MR         2:21.18    2:20.84        
                  33.56     1:09.21 (35.65)     1:45.15 (35.94)     2:20.84 (35.69)
  6 Mejia, Nicole       13 Tmsuffolk-MR         2:25.16    2:21.34        
                  34.38     1:10.28 (35.90)     1:46.15 (35.87)     2:21.34 (35.19)
  7 Manning, Colleen P  16 Tmsuffolk-MR         2:21.14    2:23.75        
                  35.72     1:11.34 (35.62)     1:47.94 (36.60)     2:23.75 (35.81)
  8 Nonnenberg, Mia     13 BDA-MA               2:21.10    2:23.99        
                  34.46     1:10.14 (35.68)     1:47.10 (36.96)     2:23.99 (36.89)
  9 Theal, Jacqueline   13 Tmsuffolk-MR         2:24.73    2:24.10        
                  33.86     1:09.88 (36.02)     1:47.19 (37.31)     2:24.10 (36.91)
 10 Jacobsen, Ginger M  16 Express Swimming-MR  2:21.89    2:24.41        
                  33.36     1:10.16 (36.80)     1:47.83 (37.67)     2:24.41 (36.58)
 11 Scharf, Samantha P  14 Tmsuffolk-MR         2:24.19    2:24.98        
                  34.57     1:11.49 (36.92)     1:48.51 (37.02)     2:24.98 (36.47)
 12 Swartwout, Erica    13 Tmsuffolk-MR         2:32.90    2:29.92        
                  36.05     1:13.57 (37.52)     1:52.01 (38.44)     2:29.92 (37.91)
 13 DiPreta, Stephanie  16 LIAC-MR              2:26.24    2:31.11        
                  36.52     1:14.28 (37.76)     1:52.88 (38.60)     2:31.11 (38.23)
 14 Nunez, Ana          16 Agua Swim Team-MR    2:25.06    2:31.40        
                  37.10     1:14.93 (37.83)     1:53.82 (38.89)     2:31.40 (37.58)
 15 Chan, Kimberly      13 Tmsuffolk-MR         2:39.90    2:32.99        
                  36.80     1:16.31 (39.51)     1:55.89 (39.58)     2:32.99 (37.10)
 16 Guastella, Emma     13 Tmsuffolk-MR         2:30.27    2:33.02        
                  37.63     1:17.21 (39.58)     1:56.19 (38.98)     2:33.02 (36.83)
 17 Noonan, Kristen N   13 Express Swimming-MR  2:31.81    2:33.22        
                  36.18     1:15.45 (39.27)     1:54.80 (39.35)     2:33.22 (38.42)
 18 Kenny, Erin T       16 Express Swimming-MR  2:29.57    2:33.30        
                  36.86     1:15.75 (38.89)     1:55.50 (39.75)     2:33.30 (37.80)
 19 Katz, Rebecca       14 Tmsuffolk-MR         2:34.03    2:33.32        
                  37.99     1:16.73 (38.74)     1:55.95 (39.22)     2:33.32 (37.37)
 20 Tilneac, Stephanie  11 NYCC-MR              2:35.00    2:33.64        
                  36.15     1:15.11 (38.96)     1:54.44 (39.33)     2:33.64 (39.20)
 21 Balderes, Olivia A  14 NYCC-MR              2:31.83    2:34.26        
                  36.73     1:16.12 (39.39)     1:55.88 (39.76)     2:34.26 (38.38)
 22 Brickman, Molly E   12 Flying Dolphins-MR   2:20.00    2:36.30        
                  34.01     1:11.20 (37.19)     1:52.31 (41.11)     2:36.30 (43.99)
 23 Perrone, Amanda J   13 Tmsuffolk-MR         2:38.90    2:37.62        
                  38.06     1:17.79 (39.73)     1:58.16 (40.37)     2:37.62 (39.46)
 24 Altman-Kurosaki, H  17 Agua Swim Team-MR    2:31.18    2:38.01        
                  37.88     1:18.35 (40.47)     1:58.62 (40.27)     2:38.01 (39.39)
 25 Lin, Erica S        13 NYCC-MR              2:40.99    2:38.12        
                  36.75     1:17.00 (40.25)     1:58.27 (41.27)     2:38.12 (39.85)
 26 Monfiletto, Angela  13 WAC-MR               2:44.24    2:39.52        
                  38.45     1:18.11 (39.66)     1:58.75 (40.64)     2:39.52 (40.77)
 27 Lee, Rose M         15 LIAC-MR              2:31.17    2:41.39        
                  36.18     1:16.61 (40.43)     1:59.59 (42.98)     2:41.39 (41.80)
 28 Magued Shoby, Mira  13 Twisters-MR          3:04.39    2:41.61        
                  37.66     1:18.59 (40.93)     2:00.64 (42.05)     2:41.61 (40.97)
 29 Pan, Karen          13 Express Swimming-MR  2:46.00    2:42.28        
                  37.84     1:18.48 (40.64)     2:00.27 (41.79)     2:42.28 (42.01)
 30 Duran, Zoe Z        13 NYCC-MR              2:37.51    2:44.06        
                  38.00     1:19.28 (41.28)     2:03.01 (43.73)     2:44.06 (41.05)
 31 Orsino, Nicole L    17 UN Rac-MR            3:10.09    2:44.75        
                  39.01     1:20.24 (41.23)     2:02.82 (42.58)     2:44.75 (41.93)
 32 Feminella, Lindsay  13 WAC-MR               2:45.45    2:46.53        
                  40.48     1:22.34 (41.86)     2:05.01 (42.67)     2:46.53 (41.52)
 33 Cavanaugh, Katheri  13 WAC-MR               2:47.47    2:50.13        
                  40.35     1:23.44 (43.09)     2:07.20 (43.76)     2:50.13 (42.93)
 34 White, Sarah E      14 Express Swimming-MR  2:48.68    2:51.39        
                  39.26     1:20.62 (41.36)     2:06.07 (45.45)     2:51.39 (45.32)
 35 Howe, Campbell C    13 Agua Swim Team-MR    2:59.00    2:54.93        
                  40.52     1:24.42 (43.90)     2:10.46 (46.04)     2:54.93 (44.47)
 36 Maley, Sarah J      13 LIAC-MR              2:56.23    2:59.81        
                  41.74     1:27.94 (46.20)     2:15.18 (47.24)     2:59.81 (44.63)
 37 Villarreal, Rose M  13 WAC-MR               3:00.00    3:05.69        
                  41.36     1:29.49 (48.13)     2:18.47 (48.98)     3:05.69 (47.22)
 38 O'Connor, Elizabet  13 BDA-MA               3:07.51    3:14.72        
                  45.86     1:35.93 (50.07)     2:26.69 (50.76)     3:14.72 (48.03)
 -- Hew, Madeleine      13 WAC-MR               2:46.00         DQ        
                  38.95     1:20.13 (41.18)     2:01.36 (41.23)          DQ (39.70)
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lewis, Kerby A      24 NYAC-MR              1:12.60    1:13.13        
                  35.08     1:13.13 (38.05)                                        
  2 Bahl, Kanika        13 Express Swimming-MR  1:14.06    1:14.26        
                  34.86     1:14.26 (39.40)                                        
  3 Swartwout, Christi  16 Tmsuffolk-MR         1:14.64    1:14.36        
                  35.42     1:14.36 (38.94)                                        
  4 Nista, Monica L     30 NYAC-MR              1:12.90    1:15.17        
                  36.02     1:15.17 (39.15)                                        
  5 Zielonka, Magdalen  14 NYCC-MR              1:16.04    1:15.20        
                  35.59     1:15.20 (39.61)                                        
  6 Martinez, Adrianna  15 Agua Swim Team-MR    1:18.97    1:15.90        
                  35.89     1:15.90 (40.01)                                        
  7 Rodriguez, Keannie  14 Agua Swim Team-MR    1:17.22    1:16.82        
                  36.42     1:16.82 (40.40)                                        
  8 Terzano, Gabby J    17 LIAC-MR              1:14.74    1:16.87        
                  36.31     1:16.87 (40.56)                                        
  9 Marlow, Remi B      15 Tmsuffolk-MR         1:17.60    1:16.98        
                  37.17     1:16.98 (39.81)                                        
 10 Desousa, Dana       13 Tmsuffolk-MR         1:17.38    1:17.81        
                  37.21     1:17.81 (40.60)                                        
 11 Chan, Kimberly      13 Tmsuffolk-MR         1:18.94    1:17.85        
                  37.58     1:17.85 (40.27)                                        
 12 Flynn, Imani        15 Tmsuffolk-MR         1:18.91    1:19.15        
                  37.67     1:19.15 (41.48)                                        
 13 Khal-Laayoun, Yasm  13 Agua Swim Team-MR    1:18.53    1:19.39        
                  37.57     1:19.39 (41.82)                                        
 14 Etienne, Christina  13 NYCC-MR              1:17.91    1:19.48        
                  37.42     1:19.48 (42.06)                                        
 15 Pena, Jarleen B     14 Agua Swim Team-MR    1:18.53    1:19.72        
                  37.04     1:19.72 (42.68)                                        
 16 WU, Gloria G        13 Boys Club-MR         1:18.00    1:20.67        
                  38.11     1:20.67 (42.56)                                        
 17 Attner, Lauren T    14 Tmsuffolk-MR         1:21.70    1:20.99        
                  38.77     1:20.99 (42.22)                                        
 18 Myszkowski, Olivia  16 Twisters-MR          1:20.55    1:21.23        
                  37.69     1:21.23 (43.54)                                        
 19 Pereira, Nicole V   13 LIAC-MR              1:21.64    1:21.65        
                  39.63     1:21.65 (42.02)                                        
 20 Georgescu, Mary A   18 NYCC-MR              1:22.98    1:22.76        
                  38.70     1:22.76 (44.06)                                        
 21 Pan, Karen          13 Express Swimming-MR  1:23.06    1:24.38        
                  40.70     1:24.38 (43.68)                                        
 22 Schmitt, Rosie H    14 Agua Swim Team-MR    1:23.94    1:24.66        
                  40.85     1:24.66 (43.81)                                        
 23 D'Angelo, Stephani  15 UN Rac-MR            1:25.17    1:24.73        
                  40.79     1:24.73 (43.94)                                        
 24 Schmitt, Katherine  17 Agua Swim Team-MR    1:19.52    1:24.82        
                  39.13     1:24.82 (45.69)                                        
 25 Howe, Campbell C    13 Agua Swim Team-MR    1:33.34    1:25.89        
                  41.01     1:25.89 (44.88)                                        
 26 Watson, Kia A       13 Twisters-MR          1:28.48    1:26.31        
                  41.67     1:26.31 (44.64)                                        
 27 Magued Shoby, Mira  13 Twisters-MR          1:28.66    1:26.52        
                  41.18     1:26.52 (45.34)                                        
 28 Hew, Madeleine      13 WAC-MR               1:29.37    1:26.95        
                  41.81     1:26.95 (45.14)                                        
 29 Dreiss, Danielle M  14 Express Swimming-MR  1:26.06    1:27.15        
                  41.38     1:27.15 (45.77)                                        
 30 Perrone, Amanda J   13 Tmsuffolk-MR         1:25.42    1:27.23        
                  41.78     1:27.23 (45.45)                                        
 31 White, Sarah E      14 Express Swimming-MR  1:26.64    1:27.51        
                  42.00     1:27.51 (45.51)                                        
 32 Sims, Raakkel E     17 Tmsuffolk-MR         1:24.22    1:27.62        
                  41.41     1:27.62 (46.21)                                        
 33 Peteya, Elizabeth   16 WAC-MR               1:50.00    1:28.95        
                  43.66     1:28.95 (45.29)                                        
 34 Lovett, Emily E     14 NYCC-MR                   NT    1:29.04        
                  42.01     1:29.04 (47.03)                                        
 35 Monfiletto, Angela  13 WAC-MR               1:26.07    1:29.11        
                  43.08     1:29.11 (46.03)                                        
 36 Cristoforo, Marie   14 Express Swimming-MR  1:29.23    1:29.53        
                  42.72     1:29.53 (46.81)                                        
 37 Byrne, Theresa A    13 Agua Swim Team-MR    1:31.44    1:29.63        
                  42.48     1:29.63 (47.15)                                        
 38 Marsiello, Lauren   14 Tmsuffolk-MR         1:27.74    1:29.86        
                  43.02     1:29.86 (46.84)                                        
 39 Yeoh-Wang, Jenny Y  15 Agua Swim Team-MR    1:40.00    1:31.58        
                  43.83     1:31.58 (47.75)                                        
 40 Dwarica, Tyla K     13 NYCC-MR              1:31.16    1:33.24        
                  43.10     1:33.24 (50.14)                                        
 41 Feminella, Lindsay  13 WAC-MR               1:33.39    1:33.55        
                  45.36     1:33.55 (48.19)                                        
 42 Magued Shoby, Rita  15 Twisters-MR          1:31.96    1:34.05        
                  44.83     1:34.05 (49.22)                                        
 42 Cavanaugh, Katheri  13 WAC-MR               1:34.03    1:34.05        
                  44.91     1:34.05 (49.14)                                        
 44 Baldwin, Emilia M   13 Agua Swim Team-MR    1:29.67    1:34.39        
                  44.67     1:34.39 (49.72)                                        
 45 Rodgers, Loren R    15 LIAC-MR              1:38.88    1:40.20        
                  45.94     1:40.20 (54.26)                                        
 46 O'Connor, Elizabet  13 BDA-MA               1:49.23    1:41.12        
                  48.28     1:41.12 (52.84)                                        
 47 Dehshitsang, Rinch  13 NYCC-MR              1:47.31    1:41.63        
                  48.41     1:41.63 (53.22)                                        
 48 Chiu, Caroline      14 Twisters-MR          1:38.79    1:43.03        
                  48.42     1:43.03 (54.61)                                        
 49 Ricketts, Amelia S  14 LIAC-MR              1:43.12    1:45.27        
                  50.71     1:45.27 (54.56)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Swartwout, Christi  16 Tmsuffolk-MR         2:37.44    2:37.15        
                  36.40     1:16.12 (39.72)     1:56.78 (40.66)     2:37.15 (40.37)
  2 Vacchiano, Callie   15 Tmsuffolk-MR         2:43.12    2:40.44        
                  37.01     1:17.87 (40.86)     1:58.98 (41.11)     2:40.44 (41.46)
  3 Terzano, Gabby J    17 LIAC-MR              2:38.49    2:40.56        
                  36.73     1:17.79 (41.06)     1:59.56 (41.77)     2:40.56 (41.00)
  4 Marlow, Remi B      15 Tmsuffolk-MR         2:43.61    2:42.76        
                  37.40     1:18.80 (41.40)     2:00.99 (42.19)     2:42.76 (41.77)
  5 Kuo, Jacqueline     15 Agua Swim Team-MR    2:42.34    2:43.57        
                  37.30     1:19.22 (41.92)     2:01.14 (41.92)     2:43.57 (42.43)
  6 Zielonka, Magdalen  14 NYCC-MR              2:49.11    2:44.23        
                  36.22     1:16.97 (40.75)     2:00.10 (43.13)     2:44.23 (44.13)
  7 Nonnenberg, Mia     13 BDA-MA               2:47.77    2:44.43        
                  39.04     1:22.29 (43.25)     2:03.49 (41.20)     2:44.43 (40.94)
  8 Bahl, Kanika        13 Express Swimming-MR  2:46.58    2:44.70        
                  36.70     1:17.83 (41.13)     2:01.36 (43.53)     2:44.70 (43.34)
  9 Desousa, Dana       13 Tmsuffolk-MR         2:46.42    2:44.89        
                  37.96     1:19.69 (41.73)     2:02.22 (42.53)     2:44.89 (42.67)
 10 Manning, Colleen P  16 Tmsuffolk-MR         2:55.77    2:47.38        
                  39.72     1:22.08 (42.36)     2:04.56 (42.48)     2:47.38 (42.82)
 11 Chan, Kimberly      13 Tmsuffolk-MR         2:49.46    2:48.22        
                  38.41     1:21.01 (42.60)     2:04.31 (43.30)     2:48.22 (43.91)
 12 Swartwout, Erica    13 Tmsuffolk-MR         2:48.10    2:48.30        
                  38.20     1:19.92 (41.72)     2:04.19 (44.27)     2:48.30 (44.11)
 13 McGrath, Deirdre R  13 Express Swimming-MR  2:51.07    2:49.91        
                  38.62     1:22.56 (43.94)     2:07.89 (45.33)     2:49.91 (42.02)
 14 Fried, Carly T      11 Flying Dolphins-MR   2:45.00    2:50.31        
                  37.06     1:20.57 (43.51)     2:05.42 (44.85)     2:50.31 (44.89)
 15 Raccioppi, Paige    15 TRS-MR               2:39.90    2:50.82        
                  37.87     1:20.72 (42.85)     2:05.79 (45.07)     2:50.82 (45.03)
 16 Vacchiano, Jenna    15 Tmsuffolk-MR         2:56.41    2:52.60        
                  38.75     1:23.08 (44.33)     2:07.88 (44.80)     2:52.60 (44.72)
 17 Etienne, Christina  13 NYCC-MR              2:48.27    2:52.73        
                  38.57     1:21.79 (43.22)     2:07.92 (46.13)     2:52.73 (44.81)
 18 Elmassry, Jasmine   11 Boys Club-MR         2:50.80    2:54.01        
                  39.59     1:24.33 (44.74)     2:10.64 (46.31)     2:54.01 (43.37)
 19 O'Meara, Sappha E   12 Flying Dolphins-MR   2:55.04    2:54.79        
                  39.68     1:23.99 (44.31)     2:09.99 (46.00)     2:54.79 (44.80)
 20 Xue, Kelly E        13 HS-MR                2:55.48    2:56.32        
                  40.39     1:24.55 (44.16)     2:12.24 (47.69)     2:56.32 (44.08)
 21 Miao, Kelly         15 Express Swimming-MR  2:58.58    2:57.10        
                  42.06     1:27.57 (45.51)     2:13.13 (45.56)     2:57.10 (43.97)
 22 Lai, Diana Y        15 Express Swimming-MR  2:59.33    2:58.90        
                  40.10     1:25.74 (45.64)     2:12.51 (46.77)     2:58.90 (46.39)
 23 Palladino, Erica L  15 Express Swimming-MR  3:05.13    2:59.51        
                  41.67     1:27.68 (46.01)     2:14.19 (46.51)     2:59.51 (45.32)
 24 Perrone, Amanda J   13 Tmsuffolk-MR         3:02.01    2:59.66        
                  41.94     1:28.22 (46.28)     2:14.20 (45.98)     2:59.66 (45.46)
 25 Lin, Erica S        13 NYCC-MR              3:15.00    3:02.21        
                  42.28     1:28.54 (46.26)     2:16.37 (47.83)     3:02.21 (45.84)
 26 Gandhi, Priya       14 Express Swimming-MR  3:07.74    3:04.83        
                  42.20     1:28.86 (46.66)     2:17.40 (48.54)     3:04.83 (47.43)
 27 Madoff, Emily W     13 Agua Swim Team-MR    3:04.84    3:05.98        
                  41.85     1:29.79 (47.94)     2:17.87 (48.08)     3:05.98 (48.11)
 28 Howe, Campbell C    13 Agua Swim Team-MR    3:12.00    3:07.53        
                  42.63     1:30.38 (47.75)     2:20.37 (49.99)     3:07.53 (47.16)
 29 Hew, Madeleine      13 WAC-MR               3:45.00    3:08.68        
                  42.90     1:31.25 (48.35)     2:20.05 (48.80)     3:08.68 (48.63)
 30 Magued Shoby, Mira  13 Twisters-MR          3:07.21    3:09.60        
                  43.01     1:31.95 (48.94)     2:21.13 (49.18)     3:09.60 (48.47)
 31 Peteya, Elizabeth   16 WAC-MR               3:30.00    3:09.92        
                  44.17     1:32.35 (48.18)     2:21.38 (49.03)     3:09.92 (48.54)
 32 Boulbol, Lauren E   17 HS-MR                3:02.56    3:13.00        
                  44.02     1:31.78 (47.76)     2:21.87 (50.09)     3:13.00 (51.13)
 33 Ng, Phyllis         14 HS-MR                3:23.41    3:27.75        
                  44.30     1:35.75 (51.45)     2:30.65 (54.90)     3:27.75 (57.10)
 34 O'Connor, Elizabet  13 BDA-MA               3:54.56    3:40.57        
                  51.35     1:47.15 (55.80)     2:46.01 (58.86)     3:40.57 (54.56)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Connor, Bridget   23 NYAC-MR              1:00.00    1:00.04        
                  28.43     1:00.04 (31.61)                                        
  2 Bormann, Kristen E  16 Tmsuffolk-MR         1:02.41    1:05.17        
                  30.53     1:05.17 (34.64)                                        
  3 Chudy, Charlotte L  15 Agua Swim Team-MR    1:04.02    1:05.21        
                  30.96     1:05.21 (34.25)                                        
  4 Fuchs, Amanda B     14 Agua Swim Team-MR    1:04.89    1:05.40        
                  30.78     1:05.40 (34.62)                                        
  5 Martinez, Adrianna  15 Agua Swim Team-MR    1:08.49    1:05.42        
                  31.02     1:05.42 (34.40)                                        
  6 Reynoso, Jessica M  14 Agua Swim Team-MR    1:04.29    1:05.45        
                  30.30     1:05.45 (35.15)                                        
  7 Terzano, Gabby J    17 LIAC-MR              1:05.57    1:05.87        
                  31.03     1:05.87 (34.84)                                        
  8 Kallansrude, Kimbe  16 Express Swimming-MR  1:03.10    1:06.13        
                  31.20     1:06.13 (34.93)                                        
  9 Yanar, Melanie      14 Express Swimming-MR  1:03.81    1:06.30        
                  30.83     1:06.30 (35.47)                                        
 10 Nista, Monica L     30 NYAC-MR              1:03.90    1:06.35        
                  31.08     1:06.35 (35.27)                                        
 10 Dunaisky, Rachel I  16 Tmsuffolk-MR         1:06.19    1:06.35        
                  30.76     1:06.35 (35.59)                                        
 12 Marlow, Remi B      15 Tmsuffolk-MR         1:06.20    1:07.01        
                  31.23     1:07.01 (35.78)                                        
 13 Exposito, Sarah M   15 LIAC-MR              1:05.11    1:07.14        
                  31.30     1:07.14 (35.84)                                        
 14 Krebs, Kristen E    17 Express Swimming-MR  1:07.27    1:07.24        
                  31.64     1:07.24 (35.60)                                        
 15 Altman-Kurosaki, H  17 Agua Swim Team-MR    1:08.13    1:07.37        
                  32.01     1:07.37 (35.36)                                        
 15 Khal-Laayoun, Yasm  13 Agua Swim Team-MR    1:08.15    1:07.37        
                  31.71     1:07.37 (35.66)                                        
 17 Nonnenberg, Mia     13 BDA-MA               1:05.64    1:08.92        
                  32.33     1:08.92 (36.59)                                        
 18 Yeoh-Wang, Jenny Y  15 Agua Swim Team-MR    1:11.36    1:10.08        
                  31.97     1:10.08 (38.11)                                        
 19 Theal, Jacqueline   13 Tmsuffolk-MR         1:09.91    1:10.78        
                  33.17     1:10.78 (37.61)                                        
 20 Marsiello, Lauren   14 Tmsuffolk-MR         1:10.38    1:11.33        
                  33.44     1:11.33 (37.89)                                        
 21 Gomez, Chelsea O    12 NYCC-MR              1:10.00    1:11.39        
                  34.12     1:11.39 (37.27)                                        
 22 Kadrich, Emina      15 Twisters-MR               NT    1:12.30        
                  33.85     1:12.30 (38.45)                                        
 22 Attner, Lauren T    14 Tmsuffolk-MR         1:19.61    1:12.30        
                  33.96     1:12.30 (38.34)                                        
 24 Georgescu, Mary A   18 NYCC-MR              1:10.90    1:12.46        
                  32.42     1:12.46 (40.04)                                        
 25 Lai, Diana Y        15 Express Swimming-MR  1:31.13    1:13.14        
                  33.79     1:13.14 (39.35)                                        
 26 Schmitt, Katherine  17 Agua Swim Team-MR    1:11.58    1:13.72        
                  33.49     1:13.72 (40.23)                                        
 27 Sims, Raakkel E     17 Tmsuffolk-MR         1:11.39    1:14.62        
                  34.56     1:14.62 (40.06)                                        
 28 Monfiletto, Angela  13 WAC-MR               1:16.33    1:15.05        
                  35.44     1:15.05 (39.61)                                        
 29 Lee, Rose M         15 LIAC-MR              1:14.92    1:15.10        
                  34.04     1:15.10 (41.06)                                        
 30 Duran, Zoe Z        13 NYCC-MR              1:13.73    1:15.78        
                  34.63     1:15.78 (41.15)                                        
 31 Boriskin, Madison   13 Tmsuffolk-MR         1:12.83    1:15.90        
                  35.02     1:15.90 (40.88)                                        
 32 Walsh, Georgina     14 NYCC-MR              1:19.87    1:15.97        
                  34.59     1:15.97 (41.38)                                        
 33 Lee, Kevyn          15 NYCC-MR              1:14.62    1:16.96        
                  35.45     1:16.96 (41.51)                                        
 34 Bruce, Kaylie       16 WAC-MR               1:20.00    1:18.02        
                  35.69     1:18.02 (42.33)                                        
 35 Ricketts, Amelia S  14 LIAC-MR              1:16.49    1:18.28        
                  35.91     1:18.28 (42.37)                                        
 36 McGrath, Deirdre R  13 Express Swimming-MR  1:27.59    1:18.69        
                  37.85     1:18.69 (40.84)                                        
 37 Baldwin, Emilia M   13 Agua Swim Team-MR    1:21.47    1:20.03        
                  34.80     1:20.03 (45.23)                                        
 38 Schmitt, Rosie H    14 Agua Swim Team-MR    1:29.23    1:22.54        
                  39.12     1:22.54 (43.42)                                        
 39 Liebeskind, Amanda  15 Express Swimming-MR  1:15.55    1:23.32        
                  37.92     1:23.32 (45.40)                                        
 40 Etienne, Christina  13 NYCC-MR              1:30.00    1:23.38        
                  38.83     1:23.38 (44.55)                                        
 41 Perrone, Amanda J   13 Tmsuffolk-MR         1:25.73    1:23.72        
                  37.87     1:23.72 (45.85)                                        
 42 Stanis, Kristen T   13 Express Swimming-MR  1:25.43    1:26.34        
                  39.97     1:26.34 (46.37)                                        
 43 Dwarica, Tyla K     13 NYCC-MR              1:35.00    1:29.66        
                  39.08     1:29.66 (50.58)                                        
 44 Maley, Sarah J      13 LIAC-MR              1:41.37    1:37.05        
                  44.41     1:37.05 (52.64)                                        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Raccioppi, Paige    15 TRS-MR               2:13.88    2:19.46        
                  30.83     1:04.93 (34.10)     1:41.59 (36.66)     2:19.46 (37.87)
  2 Kuo, Jacqueline     15 Agua Swim Team-MR    2:27.02    2:21.83        
                  32.19     1:07.61 (35.42)     1:44.61 (37.00)     2:21.83 (37.22)
  3 Terzano, Gabby J    17 LIAC-MR              2:25.00    2:25.08        
                  32.39     1:09.01 (36.62)     1:46.97 (37.96)     2:25.08 (38.11)
  4 Bormann, Kristen E  16 Tmsuffolk-MR         2:22.23    2:25.60        
                  31.73     1:08.59 (36.86)     1:47.70 (39.11)     2:25.60 (37.90)
  5 Holmes, Lindsie     16 TRS-MR               2:23.47    2:28.24        
                  31.90     1:08.01 (36.11)     1:47.16 (39.15)     2:28.24 (41.08)
  6 Martinez, Adrianna  15 Agua Swim Team-MR    2:31.22    2:28.79        
                  33.00     1:08.66 (35.66)     1:49.60 (40.94)     2:28.79 (39.19)
  7 Altman-Kurosaki, H  17 Agua Swim Team-MR    2:29.07    2:29.83        
                  32.45     1:09.62 (37.17)     1:49.11 (39.49)     2:29.83 (40.72)
  8 Yanar, Melanie      14 Express Swimming-MR  2:35.10    2:32.81        
                  33.95     1:13.15 (39.20)     1:53.70 (40.55)     2:32.81 (39.11)
  9 Khal-Laayoun, Yasm  13 Agua Swim Team-MR    2:45.00    2:33.35        
                  33.34     1:14.62 (41.28)     1:55.66 (41.04)     2:33.35 (37.69)
 10 Fuchs, Amanda B     14 Agua Swim Team-MR    2:32.41    2:35.65        
                  34.09     1:13.04 (38.95)     1:54.02 (40.98)     2:35.65 (41.63)
 11 Marsiello, Lauren   14 Tmsuffolk-MR         2:37.43    2:38.74        
                  35.57     1:15.33 (39.76)     1:56.65 (41.32)     2:38.74 (42.09)
 12 Flynn, Imani        15 Tmsuffolk-MR         2:35.90    2:41.97        
                  33.95     1:12.35 (38.40)     1:55.76 (43.41)     2:41.97 (46.21)
 13 Xue, Kelly E        13 HS-MR                2:49.67    2:43.30        
                  34.32     1:15.23 (40.91)     1:58.91 (43.68)     2:43.30 (44.39)
 14 Lipton, Jessica R   12 Flying Dolphins-MR   2:40.79    2:46.26        
                  35.49     1:16.92 (41.43)     2:01.93 (45.01)     2:46.26 (44.33)
 15 Mejia, Nicole       13 Tmsuffolk-MR         2:52.20    2:50.23        
                  36.41     1:19.68 (43.27)     2:04.38 (44.70)     2:50.23 (45.85)
 16 Monfiletto, Angela  13 WAC-MR               2:53.27    2:50.58        
                  38.94     1:22.32 (43.38)     2:06.95 (44.63)     2:50.58 (43.63)
 17 Villani, Claire M   13 LIAC-MR              2:53.00    2:54.04        
                  37.86     1:22.43 (44.57)     2:09.15 (46.72)     2:54.04 (44.89)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hart, Lindsay N     23 NYAC-MR              2:12.40    2:13.79        
                  29.65     1:02.75 (33.10)     1:42.27 (39.52)     2:13.79 (31.52)
  2 Kuo, Jacqueline     15 Agua Swim Team-MR    2:22.64    2:18.93        
                  30.17     1:06.26 (36.09)     1:47.12 (40.86)     2:18.93 (31.81)
  3 Riley, Brianna C    17 Tmsuffolk-MR         2:19.50    2:21.89        
                  29.47     1:04.96 (35.49)     1:47.50 (42.54)     2:21.89 (34.39)
  4 Nonnenberg, Mia     13 BDA-MA               2:24.75    2:22.03        
                  32.28     1:07.40 (35.12)     1:50.80 (43.40)     2:22.03 (31.23)
  5 Manning, Colleen P  16 Tmsuffolk-MR         2:22.58    2:23.25        
                  33.08     1:09.37 (36.29)     1:52.79 (43.42)     2:23.25 (30.46)
  6 Shehan, Olivia W    13 Agua Swim Team-MR    2:23.21    2:23.51        
                  32.65     1:10.19 (37.54)     1:52.16 (41.97)     2:23.51 (31.35)
  7 Vacchiano, Callie   15 Tmsuffolk-MR         2:26.74    2:24.42        
                  31.42     1:10.80 (39.38)     1:52.27 (41.47)     2:24.42 (32.15)
  8 Newton, Melanie S   13 Tmsuffolk-MR         2:27.45    2:24.47        
                  32.31     1:08.77 (36.46)     1:52.83 (44.06)     2:24.47 (31.64)
  9 Marlow, Remi B      15 Tmsuffolk-MR         2:26.51    2:24.66        
                  32.15     1:08.37 (36.22)     1:50.61 (42.24)     2:24.66 (34.05)
 10 Scharf, Samantha P  14 Tmsuffolk-MR         2:26.58    2:25.04        
                  31.30     1:08.90 (37.60)     1:53.86 (44.96)     2:25.04 (31.18)
 11 Rodriguez, Keannie  14 Agua Swim Team-MR    2:25.57    2:25.05        
                  32.40     1:09.85 (37.45)     1:52.99 (43.14)     2:25.05 (32.06)
 12 Sanders, Kyle M     15 LIAC-MR              2:27.44    2:25.08        
                  31.50     1:07.79 (36.29)     1:51.88 (44.09)     2:25.08 (33.20)
 13 Martinez, Adrianna  15 Agua Swim Team-MR    2:24.86    2:25.36        
                  31.38     1:09.18 (37.80)     1:50.55 (41.37)     2:25.36 (34.81)
 14 Nunez, Ana          16 Agua Swim Team-MR    2:24.81    2:25.47        
                  34.12     1:10.27 (36.15)     1:53.12 (42.85)     2:25.47 (32.35)
 15 Boccio, Marissa C   17 Tmsuffolk-MR         2:22.75    2:25.51        
                  31.71     1:07.49 (35.78)     1:50.55 (43.06)     2:25.51 (34.96)
 16 Cirone, Alexandra   14 Agua Swim Team-MR    2:22.29    2:26.15        
                  31.17     1:08.73 (37.56)     1:52.46 (43.73)     2:26.15 (33.69)
 17 Cuiffo, Andie M     14 Tmsuffolk-MR         2:24.47    2:26.41        
                  32.26     1:07.20 (34.94)     1:53.35 (46.15)     2:26.41 (33.06)
 18 Fuchs, Amanda B     14 Agua Swim Team-MR    2:27.33    2:26.68        
                  30.70     1:08.69 (37.99)     1:53.34 (44.65)     2:26.68 (33.34)
 19 Khal-Laayoun, Yasm  13 Agua Swim Team-MR    2:30.57    2:26.91        
                  32.13     1:09.84 (37.71)     1:53.96 (44.12)     2:26.91 (32.95)
 20 Bahl, Kanika        13 Express Swimming-MR  2:31.74    2:27.22        
                  30.96     1:11.48 (40.52)     1:53.37 (41.89)     2:27.22 (33.85)
 21 Jacobsen, Ginger M  16 Express Swimming-MR  2:28.02    2:28.35        
                  33.69     1:09.27 (35.58)     1:54.52 (45.25)     2:28.35 (33.83)
 22 Rookwood, Shakiray  17 HS-MR                2:26.18    2:29.99        
                  31.54     1:08.92 (37.38)     1:53.23 (44.31)     2:29.99 (36.76)
 23 Chan, Kimberly      13 Tmsuffolk-MR         2:29.67    2:30.18        
                  33.00     1:11.69 (38.69)     1:55.26 (43.57)     2:30.18 (34.92)
 24 Cohen, Gennie A     15 Tmsuffolk-MR         2:30.24    2:30.23        
                  32.35     1:10.75 (38.40)     1:56.31 (45.56)     2:30.23 (33.92)
 25 Pena, Jarleen B     14 Agua Swim Team-MR    2:30.36    2:30.65        
                  32.65     1:10.55 (37.90)     1:56.30 (45.75)     2:30.65 (34.35)
 26 Attner, Lauren T    14 Tmsuffolk-MR         2:32.26    2:31.48        
                  33.39     1:12.01 (38.62)     1:58.14 (46.13)     2:31.48 (33.34)
 27 Kenny, Erin T       16 Express Swimming-MR  2:26.47    2:31.75        
                  33.15     1:13.43 (40.28)     1:58.41 (44.98)     2:31.75 (33.34)
 28 McGrath, Deirdre R  13 Express Swimming-MR  2:35.05    2:31.76        
                  18.69       35.17 (16.48)     1:16.82 (41.65)   2:31.76 (1:14.94)
 29 Guastella, Emma     13 Tmsuffolk-MR         2:32.76    2:32.11        
                  33.95     1:12.81 (38.86)     1:59.80 (46.99)     2:32.11 (32.31)
 30 Bormann, Kristen E  16 Tmsuffolk-MR         2:23.16    2:32.20        
                  31.34     1:11.06 (39.72)     1:58.50 (47.44)     2:32.20 (33.70)
 31 Lee, Kevyn          15 NYCC-MR              2:34.28    2:32.23        
                  33.85     1:14.79 (40.94)     2:00.08 (45.29)     2:32.23 (32.15)
 32 Mejia, Nicole       13 Tmsuffolk-MR         2:30.30    2:32.35        
                  32.15     1:11.32 (39.17)     1:57.10 (45.78)     2:32.35 (35.25)
 33 Theal, Jacqueline   13 Tmsuffolk-MR         2:34.31    2:33.48        
                  32.75     1:10.55 (37.80)     1:58.93 (48.38)     2:33.48 (34.55)
 34 Dunaisky, Rachel I  16 Tmsuffolk-MR         2:24.07    2:33.83        
                  31.60     1:11.22 (39.62)     1:57.05 (45.83)     2:33.83 (36.78)
 35 Boriskin, Madison   13 Tmsuffolk-MR         2:32.64    2:33.96        
                  34.18     1:12.26 (38.08)     1:58.09 (45.83)     2:33.96 (35.87)
 36 Daly, Bronagh K     16 HS-MR                2:35.46    2:34.03        
                  33.44     1:13.47 (40.03)     1:59.01 (45.54)     2:34.03 (35.02)
 37 Hutton, Theresa     11 TRS-MR               2:41.26    2:34.30        
                  33.32     1:11.11 (37.79)     2:00.51 (49.40)     2:34.30 (33.79)
 38 Exposito, Sarah M   15 LIAC-MR              2:31.46    2:34.47        
                  31.59     1:10.97 (39.38)     1:59.30 (48.33)     2:34.47 (35.17)
 39 Lai, Diana Y        15 Express Swimming-MR       NT    2:35.22        
                  32.60     1:13.41 (40.81)     1:58.67 (45.26)     2:35.22 (36.55)
 40 Balderes, Olivia A  14 NYCC-MR              2:34.98    2:35.30        
                  31.72     1:10.09 (38.37)     1:57.97 (47.88)     2:35.30 (37.33)
 41 Duran, Zoe Z        13 NYCC-MR              2:37.90    2:35.49        
                  33.71     1:11.76 (38.05)     1:59.83 (48.07)     2:35.49 (35.66)
 42 Sheerin, Erin C     14 Express Swimming-MR  2:33.83    2:35.96        
                  31.38     1:12.98 (41.60)     1:58.90 (45.92)     2:35.96 (37.06)
 43 Borter, Gabriella   13 Agua Swim Team-MR    2:39.56    2:35.97        
                  35.68     1:13.68 (38.00)     1:59.28 (45.60)     2:35.97 (36.69)
 44 Marsiello, Lauren   14 Tmsuffolk-MR         2:33.96    2:36.22        
                  34.12     1:14.70 (40.58)     2:03.38 (48.68)     2:36.22 (32.84)
 45 Zielonka, Magdalen  14 NYCC-MR              2:40.25    2:36.39        
                  35.11     1:16.57 (41.46)     1:57.81 (41.24)     2:36.39 (38.58)
 46 Noonan, Kristen N   13 Express Swimming-MR  2:38.44    2:36.95        
                  34.37     1:14.05 (39.68)     2:01.65 (47.60)     2:36.95 (35.30)
 47 Sims, Raakkel E     17 Tmsuffolk-MR         2:35.67    2:38.71        
                  35.94     1:16.30 (40.36)     2:03.63 (47.33)     2:38.71 (35.08)
 48 Katz, Rebecca       14 Tmsuffolk-MR         2:40.89    2:38.98        
                  33.31     1:13.11 (39.80)     2:02.47 (49.36)     2:38.98 (36.51)
 49 Schmitt, Katherine  17 Agua Swim Team-MR    2:34.12    2:39.23        
                  32.67     1:14.73 (42.06)     2:01.70 (46.97)     2:39.23 (37.53)
 50 Perrone, Amanda J   13 Tmsuffolk-MR         2:40.16    2:39.54        
                  37.09     1:17.13 (40.04)     2:03.51 (46.38)     2:39.54 (36.03)
 51 Monfiletto, Angela  13 WAC-MR               2:39.22    2:40.03        
                  35.02     1:15.48 (40.46)     2:03.18 (47.70)     2:40.03 (36.85)
 52 Castellano, Gabrie  16 WAC-MR               2:36.43    2:40.06        
                  35.79     1:15.36 (39.57)     2:04.32 (48.96)     2:40.06 (35.74)
 53 Damsky, Abby K      13 Agua Swim Team-MR    2:40.66    2:40.76        
                  35.26     1:16.41 (41.15)     2:06.32 (49.91)     2:40.76 (34.44)
 54 Lee, Rose M         15 LIAC-MR              2:39.68    2:40.83        
                  34.17     1:13.44 (39.27)     2:03.33 (49.89)     2:40.83 (37.50)
 55 Madoff, Emily W     13 Agua Swim Team-MR    2:40.91    2:40.98        
                  36.18     1:17.10 (40.92)     2:05.23 (48.13)     2:40.98 (35.75)
 56 Palladino, Erica L  15 Express Swimming-MR  2:55.00    2:42.12        
                  34.71     1:17.76 (43.05)     2:04.26 (46.50)     2:42.12 (37.86)
 57 Aguirre, Julie D    14 HS-MR                2:39.31    2:42.17        
                  35.42     1:14.98 (39.56)     2:07.89 (52.91)     2:42.17 (34.28)
 58 Lin, Erica S        13 NYCC-MR              2:50.00    2:42.93        
                  39.39     1:18.92 (39.53)     2:07.85 (48.93)     2:42.93 (35.08)
 59 Rubino, Cassie      12 TRS-MR               2:56.13    2:43.91        
                  35.12     1:16.54 (41.42)     2:06.78 (50.24)     2:43.91 (37.13)
 60 Villani, Claire M   13 LIAC-MR              2:54.10    2:45.11        
                  35.85     1:17.41 (41.56)     2:06.54 (49.13)     2:45.11 (38.57)
 61 Byrne, Theresa A    13 Agua Swim Team-MR    3:04.70    2:45.15        
                2:08.92     2:45.15 (36.23)         2:45.15 ( )                    
 62 Kosoff, Zora R      14 HS-MR                2:45.75    2:45.22        
                  37.08     1:18.04 (40.96)     2:06.57 (48.53)     2:45.22 (38.65)
 63 Etienne, Christina  13 NYCC-MR              2:45.56    2:46.11        
                  38.44     1:22.70 (44.26)     2:05.99 (43.29)     2:46.11 (40.12)
 64 White, Sarah E      14 Express Swimming-MR  2:48.93    2:46.74        
                  36.49     1:17.16 (40.67)     2:08.95 (51.79)     2:46.74 (37.79)
 65 Sess, Danika F      14 Tmsuffolk-MR         2:48.65    2:47.22        
                  36.94     1:20.69 (43.75)     2:11.52 (50.83)     2:47.22 (35.70)
 66 Galen, Eve I        13 Agua Swim Team-MR    2:50.57    2:47.94        
                  37.80     1:19.39 (41.59)     2:08.88 (49.49)     2:47.94 (39.06)
 67 Schmitt, Rosie H    14 Agua Swim Team-MR    2:48.30    2:48.20        
                  38.16     1:20.80 (42.64)     2:08.72 (47.92)     2:48.20 (39.48)
 68 Orsino, Nicole L    17 UN Rac-MR            2:55.09    2:48.32        
                  36.56     1:19.73 (43.17)     2:12.58 (52.85)     2:48.32 (35.74)
 69 Howe, Campbell C    13 Agua Swim Team-MR    3:00.56    2:48.72        
                2:07.90     2:48.62 (40.72)     3:07.63 (19.01)         2:48.72 ( )
 70 McNelis, Kara       14 Express Swimming-MR  2:55.04    2:48.76        
                  39.09     1:20.35 (41.26)     2:13.21 (52.86)     2:48.76 (35.55)
 71 Cavanaugh, Katheri  13 WAC-MR               2:55.44    2:49.09        
                  38.73     1:20.08 (41.35)     2:12.13 (52.05)     2:49.09 (36.96)
 72 Watson, Kia A       13 Twisters-MR               NT    2:50.03        
                  35.84     1:22.07 (46.23)     2:09.87 (47.80)     2:50.03 (40.16)
 73 Magued Shoby, Mira  13 Twisters-MR          2:46.83    2:50.26        
                  38.26     1:19.61 (41.35)     2:09.26 (49.65)     2:50.26 (41.00)
 74 Sanabria, Manuela   15 HS-MR                2:42.82    2:50.48        
                  36.05     1:18.75 (42.70)     2:09.01 (50.26)     2:50.48 (41.47)
 75 Boulbol, Lauren E   17 HS-MR                2:42.86    2:51.00        
                  39.20     1:21.88 (42.68)     2:10.97 (49.09)     2:51.00 (40.03)
 76 Gandhi, Priya       14 Express Swimming-MR  2:53.74    2:51.59        
                  37.57     1:21.95 (44.38)     2:11.97 (50.02)     2:51.59 (39.62)
 77 Baldwin, Emilia M   13 Agua Swim Team-MR    2:47.27    2:52.76        
                  34.56     1:17.38 (42.82)     2:11.04 (53.66)     2:52.76 (41.72)
 78 Bruce, Kaylie       16 WAC-MR               2:45.00    2:53.56        
                  37.56     1:22.36 (44.80)     2:13.24 (50.88)     2:53.56 (40.32)
 79 Sarubbi, Bre M      13 HS-MR                2:52.21    2:53.61        
                  36.58     1:20.96 (44.38)     2:12.02 (51.06)     2:53.61 (41.59)
 80 Ng, Phyllis         14 HS-MR                2:54.49    2:55.15        
                  38.46     1:19.80 (41.34)     2:16.26 (56.46)     2:55.15 (38.89)
 81 Miao, Kelly         15 Express Swimming-MR  2:50.00    2:56.25        
                  40.33     1:28.25 (47.92)     2:13.69 (45.44)     2:56.25 (42.56)
 82 Peteya, Elizabeth   16 WAC-MR               3:30.00    2:57.49        
                  42.61     1:29.50 (46.89)     2:17.83 (48.33)     2:57.49 (39.66)
 83 Liebeskind, Amanda  15 Express Swimming-MR  2:45.00    2:58.76        
                  37.57     1:23.38 (45.81)     2:19.87 (56.49)     2:58.76 (38.89)
 84 Rodgers, Loren R    15 LIAC-MR              2:45.00    2:59.04        
                  39.53     1:25.24 (45.71)     2:18.23 (52.99)     2:59.04 (40.81)
 85 Young, Sarah E      13 HS-MR                3:02.31    3:00.66        
                2:21.20     3:00.66 (39.46)         3:00.66 ( )                    
 86 Dwarica, Tyla K     13 NYCC-MR              3:10.00    3:00.76        
                2:16.74     3:00.76 (44.02)         3:00.76 ( )                    
 87 Stanis, Kristen T   13 Express Swimming-MR  3:05.56    3:04.09        
                2:26.72     3:04.09 (37.37)         3:04.09 ( )                    
 88 Magued Shoby, Rita  15 Twisters-MR          3:04.06    3:04.86        
                2:21.50     3:04.86 (43.36)                                        
 89 Villarreal, Rose M  13 WAC-MR               3:00.00    3:07.23        
                  42.84     1:30.43 (47.59)     2:25.27 (54.84)     3:07.23 (41.96)
 90 Chiu, Caroline      14 Twisters-MR          3:12.33    3:08.97        
                2:25.43     3:08.97 (43.54)         3:08.97 ( )                    
 91 O'Connor, Elizabet  13 BDA-MA               3:18.25    3:10.43        
                2:27.72     3:10.43 (42.71)         3:10.43 ( )                    
 -- Kadrich, Emina      15 Twisters-MR               NT         DQ        
                  32.93     1:12.64 (39.71)     1:59.36 (46.72)          DQ (36.69)
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Krebs, Kristen E    17 Express Swimming-MR  4:46.35    4:56.45        
                  32.15     1:09.36 (37.21)     1:47.58 (38.22)     2:25.17 (37.59)
        3:07.22 (42.05)     3:50.34 (43.12)     4:23.87 (33.53)     4:56.45 (32.58)
  2 Nonnenberg, Mia     13 BDA-MA               5:01.72    5:04.73        
                  35.05     1:13.92 (38.87)     1:52.17 (38.25)     2:30.22 (38.05)
        3:13.96 (43.74)     3:57.31 (43.35)     4:31.31 (34.00)     5:04.73 (33.42)
  3 Newton, Melanie S   13 Tmsuffolk-MR         5:07.31    5:09.95        
                  34.04     1:14.87 (40.83)     1:53.13 (38.26)     2:32.40 (39.27)
        3:17.88 (45.48)     4:04.04 (46.16)     4:38.26 (34.22)     5:09.95 (31.69)
  4 Walsh, Georgina     14 NYCC-MR              5:25.77    5:14.74        
                  35.37     1:17.27 (41.90)     1:55.62 (38.35)     2:33.43 (37.81)
        3:18.14 (44.71)     4:02.48 (44.34)     4:39.29 (36.81)     5:14.74 (35.45)
  5 Jacobsen, Ginger M  16 Express Swimming-MR  5:03.24    5:15.94        
                  35.96     1:17.65 (41.69)     1:56.98 (39.33)     2:36.28 (39.30)
        3:21.85 (45.57)     4:07.30 (45.45)     4:41.87 (34.57)     5:15.94 (34.07)
  6 Dunaisky, Rachel I  16 Tmsuffolk-MR         5:14.21    5:18.57        
                  33.31     1:13.73 (40.42)     1:55.73 (42.00)     2:35.21 (39.48)
        3:21.61 (46.40)     4:06.99 (45.38)     4:43.23 (36.24)     5:18.57 (35.34)
  7 Mejia, Nicole       13 Tmsuffolk-MR         5:16.96    5:19.29        
                  34.61     1:16.81 (42.20)     1:55.62 (38.81)     2:33.89 (38.27)
        3:20.88 (46.99)     4:07.65 (46.77)     4:43.60 (35.95)     5:19.29 (35.69)
  8 Gomez, Chelsea O    12 NYCC-MR              5:25.77    5:21.48        
                  34.03     1:13.22 (39.19)     1:53.31 (40.09)     2:33.65 (40.34)
        3:19.67 (46.02)     4:09.26 (49.59)     4:45.42 (36.16)     5:21.48 (36.06)
  9 Exposito, Sarah M   15 LIAC-MR              5:19.81    5:32.91        
                  33.58     1:12.06 (38.48)     1:55.07 (43.01)     2:36.74 (41.67)
        3:27.14 (50.40)     4:17.07 (49.93)     4:55.30 (38.23)     5:32.91 (37.61)
 10 Yanar, Melanie      14 Express Swimming-MR  5:38.43    5:46.85        
                  34.59     1:15.05 (40.46)     1:58.98 (43.93)     2:43.11 (44.13)
        3:30.38 (47.27)     4:19.95 (49.57)     5:04.46 (44.51)     5:46.85 (42.39)
 11 O'Connor, Elizabet  13 BDA-MA                    NT    6:55.27        
                  47.42   1:48.18 (1:00.76)     2:40.45 (52.27)     3:32.77 (52.32)
        4:29.03 (56.26)     5:24.62 (55.59)     6:11.16 (46.54)     6:55.27 (44.11)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Howard H        8 NYCC-MR                17.38      16.16        
  2 Chin, William T      8 NYCC-MR                18.38      16.64        
  3 Claiborne, Jr., Ke   8 Boys Club-MR           16.00      16.80        
  4 Matossian, Cameron   8 Agua Swim Team-MR      18.13      16.83        
  5 Fields, Noah W       8 Agua Swim Team-MR      17.90      16.91        
  6 Stukelman, Asher B   8 Agua Swim Team-MR      20.00      18.46        
  7 Wen, Nicholas J      8 Agua Swim Team-MR      17.85      18.52        
  8 Heddings, Cole J     8 Flying Dolphins-MR     21.98      18.60        
  9 Dolce, Paulino V     7 NYCC-MR                18.98      18.65        
 10 Agostino, Vincent    8 LIAC-MR                22.46      18.99        
 11 Munn, Campbell       8 LIAC-MR                22.00      19.10        
 12 Lim, Jeffrey Jr. K   8 Twisters-MR            18.18      19.22        
 13 Ostensen, Peter      7 WAC-MR                 21.18      19.32        
 14 Lastauskas, Matthe   8 BDA-MA                 22.08      19.73        
 15 Lionti, Nicholas V   8 Agua Swim Team-MR      21.83      20.03        
 16 Shapiro, Jake P      7 Agua Swim Team-MR      26.00      20.26        
 17 Kenvin, Matthew D    8 Agua Swim Team-MR      22.81      20.63        
 18 Zihiri, Mohanad B    8 WAC-MR                 30.00      20.74        
 19 Hoey, JP             8 WAC-MR                 30.00      20.79        
 20 Duthie, Luke D       7 Agua Swim Team-MR      20.88      21.28        
 21 Yamamoto, Kai        7 Agua Swim Team-MR      22.25      21.76        
 22 Vardanian, Michael   8 Agua Swim Team-MR      21.92      22.93        
 23 Jin, Peter Y         8 Kraken-MR              21.45      23.31        
 24 Ng, Dylan            8 NYCC-MR                   NT      23.52        
 25 Brown, Seamus L      8 Agua Swim Team-MR      25.69      24.54        
 26 Ostensen, John       6 WAC-MR                 30.00      25.34        
 27 Barr, Alex S         8 Flying Dolphins-MR     25.00      26.03        
 28 Ng, Ethan T          8 NYCC-MR                   NT      26.26        
 29 Khusanov, Alexande   8 Flying Dolphins-MR     25.00      28.03        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Thomas          8 Boys Club-MR           31.50      32.68        
  2 Lin, Howard H        8 NYCC-MR                33.65      34.75        
  3 Matossian, Cameron   8 Agua Swim Team-MR      36.42      36.18        
  4 Fields, Noah W       8 Agua Swim Team-MR      37.59      36.59        
  5 Claiborne, Jr., Ke   8 Boys Club-MR           37.00      36.66        
  6 Scalamandre, Max H   8 LIAC-MR                33.15      36.79        
  7 Chin, William T      8 NYCC-MR                38.11      36.96        
  8 Wen, Nicholas J      8 Agua Swim Team-MR      44.10      37.78        
  9 Thompson, Richard    8 WAC-MR                 40.26      39.16        
 10 Dolce, Paulino V     7 NYCC-MR                41.16      39.35        
 11 Marcos, JP P         8 Flying Dolphins-MR     39.59      40.48        
 12 Stukelman, Asher B   8 Agua Swim Team-MR      44.16      41.03        
 13 Lim, Jeffrey Jr. K   8 Twisters-MR            41.60      41.28        
 14 Hoey, JP             8 WAC-MR               1:00.00      44.06        
 15 Lastauskas, Matthe   8 BDA-MA                 42.87      44.33        
 16 Nacos, William C     7 Agua Swim Team-MR      46.96      44.87        
 17 Shapiro, Jake P      7 Agua Swim Team-MR      59.00      44.96        
 18 Kumeno, Kai          8 Agua Swim Team-MR      47.00      45.19        
 19 Yamamoto, Kai        7 Agua Swim Team-MR      49.00      46.48        
 20 Barr, Alex S         8 Flying Dolphins-MR     59.55      46.50        
 21 Duthie, Luke D       7 Agua Swim Team-MR      45.48      47.67        
 22 Brown, Seamus L      8 Agua Swim Team-MR      54.34      48.19        
 23 Jin, Peter Y         8 Kraken-MR              48.20      49.16        
 24 Sarsekeyev, Damir    8 Agua Swim Team-MR      51.96      50.01        
 25 Duval, Jesse L       8 WAC-MR                 50.90      50.88        
 26 Kenvin, Matthew D    8 Agua Swim Team-MR      54.81      50.91        
 27 Ng, Dylan            8 NYCC-MR                   NT      52.60        
 28 Harris, Henry A      8 Flying Dolphins-MR     59.99      54.71        
 29 Mujaj, Ilir          8 WAC-MR               1:00.00      56.13        
 30 Boyd, Andrew R       7 WAC-MR               1:00.00    1:01.75        
 31 Treacy, James        7 WAC-MR               1:00.00    1:01.77        
 32 Ng, Ethan T          8 NYCC-MR                   NT    1:03.87        
 33 Lopez, Gustavo E     7 Flying Dolphins-MR     59.00    1:11.00        
 -- Khusanov, Alexande   8 Flying Dolphins-MR     56.60         DQ        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Thomas          8 Boys Club-MR         1:10.00    1:12.47        
                  34.03     1:12.47 (38.44)                                        
  2 Lin, Howard H        8 NYCC-MR              1:16.46    1:13.91        
                  35.42     1:13.91 (38.49)                                        
  3 Scalamandre, Max H   8 LIAC-MR              1:14.14    1:17.21        
                  35.57     1:17.21 (41.64)                                        
  4 Fields, Noah W       8 Agua Swim Team-MR    1:25.15    1:19.79        
                  39.27     1:19.79 (40.52)                                        
  5 Matossian, Cameron   8 Agua Swim Team-MR    1:24.04    1:19.88        
                  38.11     1:19.88 (41.77)                                        
  6 Ciriaco, Zachary M   8 LIAC-MR              1:24.33    1:23.55        
                  40.29     1:23.55 (43.26)                                        
  7 Fu-Rubin, Seuss      8 Twisters-MR          1:26.62    1:24.04        
                  38.81     1:24.04 (45.23)                                        
  8 Wen, Nicholas J      8 Agua Swim Team-MR    1:35.78    1:25.40        
                  41.24     1:25.40 (44.16)                                        
  9 Marcos, JP P         8 Flying Dolphins-MR        NT    1:25.92        
                  40.69     1:25.92 (45.23)                                        
 10 Dolce, Paulino V     7 NYCC-MR              1:37.35    1:27.75        
                  41.29     1:27.75 (46.46)                                        
 11 Heddings, Cole J     8 Flying Dolphins-MR   1:25.00    1:33.54        
                  43.53     1:33.54 (50.01)                                        
 12 Agostino, Vincent    8 LIAC-MR              1:35.50    1:34.23        
                  44.85     1:34.23 (49.38)                                        
 13 Duthie, Luke D       7 Agua Swim Team-MR    1:39.58    1:39.60        
                  45.53     1:39.60 (54.07)                                        
 14 Vennitti, Nicholas   8 Express Swimming-MR  1:58.56    1:40.66        
                  44.90     1:40.66 (55.76)                                        
 15 Lastauskas, Matthe   8 BDA-MA               1:45.40    1:43.10        
                  44.13     1:43.10 (58.97)                                        
 16 Lionti, Nicholas V   8 Agua Swim Team-MR    1:44.49    1:47.06        
                  51.99     1:47.06 (55.07)                                        
 17 Lopez, Gustavo E     7 Flying Dolphins-MR   2:00.00    2:28.90        
                1:06.75   2:28.90 (1:22.15)                                        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Claiborne, Jr., Ke   8 Boys Club-MR           22.00      19.86        
  2 Matossian, Cameron   8 Agua Swim Team-MR      21.26      19.90        
  3 Wen, Nicholas J      8 Agua Swim Team-MR      20.80      20.97        
  4 Fu-Rubin, Seuss      8 Twisters-MR            20.66      21.01        
  5 Chin, William T      8 NYCC-MR                20.61      21.05        
  6 Zihiri, Mohanad B    8 WAC-MR                 30.00      21.79        
  7 Agostino, Vincent    8 LIAC-MR                24.43      22.17        
  8 Marcos, JP P         8 Flying Dolphins-MR        NT      22.18        
  9 Ostensen, Peter      7 WAC-MR                 25.02      22.36        
 10 Dolce, Paulino V     7 NYCC-MR                23.95      22.79        
 11 Stukelman, Asher B   8 Agua Swim Team-MR      24.00      22.80        
 12 Brown, Seamus L      8 Agua Swim Team-MR      23.06      22.89        
 13 Heddings, Cole J     8 Flying Dolphins-MR     23.00      23.02        
 14 Lionti, Nicholas V   8 Agua Swim Team-MR      24.48      23.39        
 15 Yamamoto, Kai        7 Agua Swim Team-MR      24.82      23.69        
 16 Duval, Jesse L       8 WAC-MR                 30.00      23.70        
 17 Hoey, JP             8 WAC-MR                 30.00      23.95        
 18 Higgins, Robert T    8 UN Rac-MR              29.57      24.58        
 19 Duthie, Luke D       7 Agua Swim Team-MR      25.16      25.55        
 20 Jin, Peter Y         8 Kraken-MR              23.75      25.69        
 21 Kenvin, Matthew D    8 Agua Swim Team-MR      23.94      25.83        
 22 Shapiro, Jake P      7 Agua Swim Team-MR      30.00      25.86        
 23 Nacos, William C     7 Agua Swim Team-MR      28.46      26.42        
 24 Ng, Ethan T          8 NYCC-MR                   NT      27.54        
 25 Ng, Dylan            8 NYCC-MR                   NT      29.73        
 26 Khusanov, Alexande   8 Flying Dolphins-MR     26.00      29.74        
 27 Barr, Alex S         8 Flying Dolphins-MR     24.00      29.97        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Thomas          8 Boys Club-MR           36.80      36.10        
  2 Fu-Rubin, Seuss      8 Twisters-MR            40.06      42.13        
  3 Matossian, Cameron   8 Agua Swim Team-MR      45.42      42.28        
  4 Chin, William T      8 NYCC-MR                41.98      44.22        
  5 Claiborne, Jr., Ke   8 Boys Club-MR           44.00      45.21        
  6 Wen, Nicholas J      8 Agua Swim Team-MR      46.89      45.46        
  7 Marcos, JP P         8 Flying Dolphins-MR     44.53      45.70        
  8 Ciriaco, Zachary M   8 LIAC-MR                44.65      46.23        
  9 Lastauskas, Matthe   8 BDA-MA                 54.81      48.02        
 10 Dolce, Paulino V     7 NYCC-MR                46.91      48.44        
 11 Heddings, Cole J     8 Flying Dolphins-MR     48.81      49.13        
 12 Agostino, Vincent    8 LIAC-MR                50.17      49.72        
 13 Brown, Seamus L      8 Agua Swim Team-MR      57.80      50.86        
 14 Lionti, Nicholas V   8 Agua Swim Team-MR      52.73      51.76        
 15 Hoey, JP             8 WAC-MR               1:00.00      52.84        
 16 Jin, Peter Y         8 Kraken-MR                 NT      53.94        
 17 Harris, Henry A      8 Flying Dolphins-MR   1:01.83      58.44        
 18 Mujaj, Ilir          8 WAC-MR               1:00.00    1:01.06        
 19 Vennitti, Nicholas   8 Express Swimming-MR  1:05.09    1:01.38        
 20 Khusanov, Alexande   8 Flying Dolphins-MR   1:07.20    1:04.18        
 21 Boyd, Andrew R       7 WAC-MR               1:14.78    1:22.16        
 -- Ostensen, Peter      7 WAC-MR                 45.00         DQ        
 -- Kumeno, Kai          8 Agua Swim Team-MR      55.00         DQ        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scalamandre, Max H   8 LIAC-MR                22.16      22.12        
  2 Lin, Howard H        8 NYCC-MR                23.93      22.88        
  3 Matossian, Cameron   8 Agua Swim Team-MR      26.67      23.22        
  4 Vennitti, Nicholas   8 Express Swimming-MR    26.00      25.57        
  5 Lim, Jeffrey Jr. K   8 Twisters-MR            25.62      25.91        
  6 Thompson, Richard    8 WAC-MR                 30.00      26.54        
  7 Lastauskas, Matthe   8 BDA-MA                 27.22      26.56        
  8 Yamamoto, Kai        7 Agua Swim Team-MR      27.84      26.80        
  9 Sarsekeyev, Damir    8 Agua Swim Team-MR      28.32      26.82        
 10 Ciriaco, Zachary M   8 LIAC-MR                32.23      27.54        
 11 Heddings, Cole J     8 Flying Dolphins-MR     30.59      27.85        
 12 Kumeno, Kai          8 Agua Swim Team-MR      30.00      28.59        
 13 Hoey, JP             8 WAC-MR                 30.00      28.73        
 14 Stukelman, Asher B   8 Agua Swim Team-MR      28.00      28.86        
 15 Duval, Jesse L       8 WAC-MR                 30.00      29.63        
 16 Jin, Peter Y         8 Kraken-MR              26.50      29.91        
 17 Shapiro, Jake P      7 Agua Swim Team-MR      34.00      30.24        
 18 Kenvin, Matthew D    8 Agua Swim Team-MR      39.29      30.97        
 19 Lopez, Gustavo E     7 Flying Dolphins-MR     29.00      33.03        
 20 Agudelo, Aaron       8 NYCC-MR                   NT      36.51        
 21 Ng, Dylan            8 NYCC-MR                   NT      38.54        
 -- Treacy, James        7 WAC-MR                 30.00         DQ        
 -- Harris, Henry A      8 Flying Dolphins-MR     30.00         DQ        
 -- Trigo, James         7 WAC-MR                 30.00         DQ        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Howard H        8 NYCC-MR                50.00      46.40        
  2 Matossian, Cameron   8 Agua Swim Team-MR      49.30      49.88        
  3 Ostensen, Peter      7 WAC-MR                 52.57      50.72        
  4 Lim, Jeffrey Jr. K   8 Twisters-MR            53.52      53.17        
  5 Ciriaco, Zachary M   8 LIAC-MR                57.21      55.06        
  6 Lastauskas, Matthe   8 BDA-MA               1:06.09      55.25        
  7 Higgins, Robert T    8 UN Rac-MR              45.09      55.48        
  8 Munn, Campbell       8 LIAC-MR              1:03.00      55.70        
  9 Hoey, JP             8 WAC-MR               1:00.00      58.80        
 10 Jin, Peter Y         8 Kraken-MR                 NT    1:05.02        
 -- Nacos, William C     7 Agua Swim Team-MR    1:09.16         DQ        
 -- Vardanian, Michael   8 Agua Swim Team-MR    1:05.00         DQ        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fu-Rubin, Seuss      8 Twisters-MR            17.36      17.99        
  2 Chin, William T      8 NYCC-MR                28.32      18.13        
  3 Fields, Noah W       8 Agua Swim Team-MR      19.26      18.36        
  4 Lin, Thomas          8 Boys Club-MR           16.00      18.44        
  5 Matossian, Cameron   8 Agua Swim Team-MR      24.00      19.52        
  6 Thompson, Richard    8 WAC-MR                 30.00      22.22        
  7 Agostino, Vincent    8 LIAC-MR                26.82      23.05        
  8 Yamamoto, Kai        7 Agua Swim Team-MR      29.00      23.29        
  9 Stukelman, Asher B   8 Agua Swim Team-MR      23.00      24.48        
 10 Lim, Jeffrey Jr. K   8 Twisters-MR            24.91      24.52        
 11 Lionti, Nicholas V   8 Agua Swim Team-MR      25.00      25.04        
 11 Duthie, Luke D       7 Agua Swim Team-MR      26.50      25.04        
 13 Nacos, William C     7 Agua Swim Team-MR      26.18      26.66        
 14 Jin, Peter Y         8 Kraken-MR              21.60      26.89        
 15 Shapiro, Jake P      7 Agua Swim Team-MR         NT      27.33        
 16 Brown, Seamus L      8 Agua Swim Team-MR      29.56      27.50        
 17 Kenvin, Matthew D    8 Agua Swim Team-MR      26.39      28.43        
 18 Ng, Dylan            8 NYCC-MR                   NT      28.86        
 19 Sarsekeyev, Damir    8 Agua Swim Team-MR      26.09      29.48        
 20 Khusanov, Alexande   8 Flying Dolphins-MR     30.00      45.64        
 -- Mujaj, Ilir          8 WAC-MR                 30.00         DQ        
 -- Boyd, Andrew R       7 WAC-MR                 35.00         DQ        
 -- Trigo, James         7 WAC-MR                 30.00         DQ        
 -- Treacy, James        7 WAC-MR                 30.00         DQ        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fu-Rubin, Seuss      8 Twisters-MR            38.69      40.34        
  2 Fields, Noah W       8 Agua Swim Team-MR      45.02      42.44        
  3 Ciriaco, Zachary M   8 LIAC-MR                45.49      44.61        
  4 Dolce, Paulino V     7 NYCC-MR                55.00      44.64        
  5 Marcos, JP P         8 Flying Dolphins-MR     48.55      45.37        
  6 Ng, Dylan            8 NYCC-MR                   NT    1:11.83        
 -- Zihiri, Mohanad B    8 WAC-MR               1:00.00         DQ        
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Howard H        8 NYCC-MR              1:24.08    1:22.82        
                  39.81     1:22.82 (43.01)                                        
  2 Fu-Rubin, Seuss      8 Twisters-MR          1:27.63    1:28.20        
                  39.86     1:28.20 (48.34)                                        
  3 Matossian, Cameron   8 Agua Swim Team-MR    1:36.12    1:30.05        
                  41.79     1:30.05 (48.26)                                        
  4 Fields, Noah W       8 Agua Swim Team-MR    1:34.31    1:32.21        
                  42.81     1:32.21 (49.40)                                        
  5 Ciriaco, Zachary M   8 LIAC-MR              1:39.47    1:38.01        
                  46.94     1:38.01 (51.07)                                        
  6 Lastauskas, Matthe   8 BDA-MA               2:13.86    1:44.29        
                  48.25     1:44.29 (56.04)                                        
  7 Marcos, JP P         8 Flying Dolphins-MR   2:03.00    1:45.00        
                  48.69     1:45.00 (56.31)                                        
  8 Heddings, Cole J     8 Flying Dolphins-MR   1:45.00    1:47.90        
                  49.99     1:47.90 (57.91)                                        
  9 Agostino, Vincent    8 LIAC-MR                   NT    1:50.35        
                  49.58   1:50.35 (1:00.77)                                        
 10 Yamamoto, Kai        7 Agua Swim Team-MR    1:55.00    1:55.70        
                  53.26   1:55.70 (1:02.44)                                        
 -- Barr, Alex S         8 Flying Dolphins-MR   2:14.00         DQ        
                1:01.48        DQ (1:08.17)                                        
 -- Khusanov, Alexande   8 Flying Dolphins-MR   2:15.00         DQ        
                1:17.60        DQ (1:08.07)                                        
 -- Lim, Jeffrey Jr. K   8 Twisters-MR               NT         DQ        
                  51.67          DQ (51.76)                                        
 -- Wen, Nicholas J      8 Agua Swim Team-MR    1:39.71         DQ        
                  45.47          DQ (52.36)                                        
 -- Chin, William T      8 NYCC-MR              1:39.54         DQ        
                  43.10          DQ (55.39)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collier, Cole T     10 Agua Swim Team-MR      30.16      30.50        
  2 HO, Timothy         10 Boys Club-MR           29.00      30.51        
  3 Mathews, Gabriel    10 Agua Swim Team-MR      32.13      31.94        
  4 Huang, James J      10 Agua Swim Team-MR      32.21      32.41        
  5 Thomas, Desi C      10 NYCC-MR                34.15      32.61        
  6 Hernandez, Luis E   10 Kraken-MR              37.25      32.93        
  7 Zubac, Andrew C     10 Agua Swim Team-MR      32.96      32.99        
  8 Lipton, Evan N       9 Flying Dolphins-MR     31.99      33.08        
  8 Rodriguez, Ian R    10 NYCC-MR                32.89      33.08        
 10 Liu, Eric Z         10 Boys Club-MR           30.80      33.30        
 11 Ng, Nicholas P      10 NYCC-MR                35.85      33.55        
 12 Lister, Davis M     10 Agua Swim Team-MR      33.11      33.60        
 13 Zhang, Benjamin G    9 Boys Club-MR           36.00      33.78        
 14 Phang, Yik Fung      9 Boys Club-MR           31.00      33.84        
 15 Thompson, Edward    10 WAC-MR                 33.55      33.89        
 16 Serman, Trevor W    10 Kraken-MR              33.40      34.10        
 17 Kahn, Alec P        10 Flying Dolphins-MR     33.44      34.75        
 18 Kim, Justin T       10 Twisters-MR            35.13      34.80        
 19 Criollo, John C     10 Twisters-MR            36.49      35.75        
 20 French, Devon J      9 Flying Dolphins-MR     35.62      35.85        
 21 Stapleton, Kevin J  10 LIAC-MR                37.90      36.59        
 22 Ng, Ethan L          9 NYCC-MR                36.50      36.89        
 23 Hinckley, CJ         9 Agua Swim Team-MR      37.93      37.01        
 24 McClellan, Sean E    9 LIAC-MR                37.71      37.24        
 25 Boyd, Justin        10 WAC-MR                 37.07      37.35        
 26 Babarsky, Bryce J   10 BDA-MA                 40.30      38.76        
 27 Schwartz, Paul B     9 Agua Swim Team-MR      41.44      39.02        
 28 Westrenen, Jack     10 WAC-MR               2:00.00      39.93        
 29 Duthie, Zachary J    9 Agua Swim Team-MR      37.11      40.00        
 30 Fairbanks, Matthew   9 Agua Swim Team-MR      39.76      40.20        
 31 Chong, Daniel D     10 Kraken-MR              38.73      40.21        
 32 Altman-Kurosaki, M   9 Agua Swim Team-MR      36.57      40.47        
 33 Gorizia, Lucca E    10 WAC-MR                 10.00      41.14        
 34 Barayev, Jacob       9 Twisters-MR               NT      41.58        
 34 Boccia, Domenick     9 WAC-MR                 40.97      41.58        
 36 Mack, Jonathan M    10 Flying Dolphins-MR     41.45      41.60        
 37 Germano, George R    9 LIAC-MR                39.89      41.62        
 38 Ourvan, Jake L       9 NYCC-MR                   NT      41.93        
 39 Hutheesing, Remy N  10 Agua Swim Team-MR      39.88      42.07        
 40 Green, Ryan L        9 Flying Dolphins-MR     39.00      42.26        
 41 Brown, Kieran J      9 LIAC-MR                39.84      42.77        
 42 Singh, Karan P      10 LIAC-MR                41.11      43.89        
 43 Mark, Colin M        9 Agua Swim Team-MR      55.00      43.99        
 44 Cusack-McPartlin,    9 WAC-MR                 41.10      44.03        
 45 Nacos, Teddy J       9 Agua Swim Team-MR      42.38      44.47        
 46 Hidalgo, Ricardo A  10 WAC-MR                 42.78      44.86        
 47 Simon, Ernesto G     9 Agua Swim Team-MR      41.57      45.87        
 48 Briffault, Jonatha  10 Kraken-MR              44.35      46.82        
 49 Gorizia, Alessio B  10 WAC-MR                 55.00      47.33        
 50 Paikin, Max S       10 Flying Dolphins-MR     42.83      47.95        
 51 Stora, Michael C     9 UN Rac-MR            1:02.06      48.29        
 52 Luke, Christopher   10 Flying Dolphins-MR     54.00      48.67        
 53 Harris, Stuart      10 Agua Swim Team-MR      52.78      51.03        
 54 Lane, AJ            10 WAC-MR               1:00.00      54.63        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 HO, Timothy         10 Boys Club-MR         1:07.00    1:06.43        
                  30.82     1:06.43 (35.61)                                        
  2 Collier, Cole T     10 Agua Swim Team-MR    1:12.42    1:06.86        
                  32.75     1:06.86 (34.11)                                        
  3 Yamamoto, Leo       10 Agua Swim Team-MR    1:08.59    1:11.07        
                  33.88     1:11.07 (37.19)                                        
  4 Rodriguez, Ian R    10 NYCC-MR              1:12.05    1:12.03        
                  34.05     1:12.03 (37.98)                                        
  5 Lister, Davis M     10 Agua Swim Team-MR    1:12.47    1:12.83        
                  35.17     1:12.83 (37.66)                                        
  6 Lipton, Evan N       9 Flying Dolphins-MR   1:12.78    1:12.98        
                  34.85     1:12.98 (38.13)                                        
  7 Reindl, James P      9 Express Swimming-MR  1:10.11    1:13.21        
                  35.81     1:13.21 (37.40)                                        
  8 Liu, Eric Z         10 Boys Club-MR         1:09.00    1:13.63        
                  35.83     1:13.63 (37.80)                                        
  9 Ng, Nicholas P      10 NYCC-MR              1:16.43    1:14.66        
                  35.37     1:14.66 (39.29)                                        
 10 Zhang, Benjamin G    9 Boys Club-MR         1:20.00    1:15.60        
                  36.15     1:15.60 (39.45)                                        
 11 Phang, Yik Fung      9 Boys Club-MR         1:10.00    1:16.40        
                  35.55     1:16.40 (40.85)                                        
 12 Criollo, John C     10 Twisters-MR          1:19.38    1:17.90        
                  37.37     1:17.90 (40.53)                                        
 13 Kahn, Alec P        10 Flying Dolphins-MR   1:15.33    1:18.26        
                  37.80     1:18.26 (40.46)                                        
 14 McClellan, Sean E    9 LIAC-MR              1:23.71    1:18.57        
                  37.52     1:18.57 (41.05)                                        
 15 Oumarov, Elan       10 HS-MR                1:22.00    1:19.49        
                  37.85     1:19.49 (41.64)                                        
 16 French, Devon J      9 Flying Dolphins-MR   1:17.59    1:20.10        
                  38.06     1:20.10 (42.04)                                        
 17 Duthie, Zachary J    9 Agua Swim Team-MR    1:25.10    1:20.46        
                  38.42     1:20.46 (42.04)                                        
 18 Villani, David P    10 LIAC-MR              1:18.79    1:20.83        
                  38.75     1:20.83 (42.08)                                        
 19 Chen, Jonathan      10 LIAC-MR              1:20.17    1:20.88        
                  38.59     1:20.88 (42.29)                                        
 20 Sarubbi, Jon-Jon J  10 HS-MR                1:19.64    1:21.15        
                  38.45     1:21.15 (42.70)                                        
 21 Ng, Ethan L          9 NYCC-MR              1:24.50    1:21.37        
                  37.35     1:21.37 (44.02)                                        
 22 Zweifach, Josh A     9 Flying Dolphins-MR   1:40.00    1:22.05        
                  38.83     1:22.05 (43.22)                                        
 23 Kim, Justin T       10 Twisters-MR          1:20.21    1:22.86        
                  36.75     1:22.86 (46.11)                                        
 24 Valdes, Luke         9 WAC-MR               1:41.22    1:23.61        
                  40.38     1:23.61 (43.23)                                        
 25 Cabrera, Nicholas   10 Twisters-MR               NT    1:25.02        
                  40.50     1:25.02 (44.52)                                        
 26 Schwartz, Paul B     9 Agua Swim Team-MR    1:27.41    1:26.15        
                  41.46     1:26.15 (44.69)                                        
 27 Babarsky, Bryce J   10 BDA-MA               1:35.28    1:27.30        
                  42.75     1:27.30 (44.55)                                        
 28 McNeary, Daniel      9 LIAC-MR              1:27.06    1:27.72        
                  41.86     1:27.72 (45.86)                                        
 29 Fairbanks, Matthew   9 Agua Swim Team-MR    1:29.54    1:28.41        
                  42.52     1:28.41 (45.89)                                        
 30 Germano, George R    9 LIAC-MR              1:31.76    1:29.78        
                  42.35     1:29.78 (47.43)                                        
 31 Raiola, AJ J         9 HS-MR                1:30.74    1:30.73        
                  42.45     1:30.73 (48.28)                                        
 32 Altman-Kurosaki, M   9 Agua Swim Team-MR         NT    1:32.16        
                  42.09     1:32.16 (50.07)                                        
 33 Mack, Jonathan M    10 Flying Dolphins-MR   1:35.05    1:34.29        
                  43.24     1:34.29 (51.05)                                        
 34 Hidalgo, Ricardo A  10 WAC-MR               1:35.13    1:34.45        
                  44.52     1:34.45 (49.93)                                        
 35 Litovsky, Leo A     10 HS-MR                1:23.00    1:35.67        
                  43.68     1:35.67 (51.99)                                        
 36 Brown, Kieran J      9 LIAC-MR              1:32.12    1:36.07        
                  44.97     1:36.07 (51.10)                                        
 37 Vuong, Kenneth       9 Twisters-MR          1:26.55    1:36.95        
                  46.56     1:36.95 (50.39)                                        
 38 Nacos, Teddy J       9 Agua Swim Team-MR    1:35.00    1:37.16        
                  46.58     1:37.16 (50.58)                                        
 39 Cusack-McPartlin,    9 WAC-MR               1:34.53    1:38.43        
                  46.97     1:38.43 (51.46)                                        
 40 Singh, Karan P      10 LIAC-MR              1:36.99    1:38.94        
                  43.83     1:38.94 (55.11)                                        
 41 Mark, Colin M        9 Agua Swim Team-MR    1:55.00    1:39.75        
                  45.61     1:39.75 (54.14)                                        
 42 Simon, Ernesto G     9 Agua Swim Team-MR    1:43.62    1:42.54        
                  46.60     1:42.54 (55.94)                                        
 43 Paikin, Max S       10 Flying Dolphins-MR   1:20.00    1:43.04        
                  45.74     1:43.04 (57.30)                                        
 44 Manduca, Alexander   9 WAC-MR               1:54.60    1:48.78        
                  48.89     1:48.78 (59.89)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wolfe, Morgan S     10 Flying Dolphins-MR   2:20.80    2:18.39        
                  32.41     1:07.67 (35.26)     1:43.91 (36.24)     2:18.39 (34.48)
  2 Collier, Cole T     10 Agua Swim Team-MR    2:44.13    2:24.57        
                  33.03     1:10.32 (37.29)     1:49.24 (38.92)     2:24.57 (35.33)
  3 Yamamoto, Leo       10 Agua Swim Team-MR    2:35.56    2:32.92        
                  33.40     1:13.83 (40.43)     1:55.56 (41.73)     2:32.92 (37.36)
  4 McKenna, Devlin H   10 Agua Swim Team-MR    2:34.25    2:33.11        
                  34.76     1:16.17 (41.41)     1:55.70 (39.53)     2:33.11 (37.41)
  5 Lipton, Evan N       9 Flying Dolphins-MR   2:39.99    2:34.98        
                  35.24     1:15.60 (40.36)     1:56.08 (40.48)     2:34.98 (38.90)
  6 Huang, James J      10 Agua Swim Team-MR    2:37.29    2:36.36        
                  34.27     1:16.03 (41.76)     1:57.25 (41.22)     2:36.36 (39.11)
  7 Zubac, Andrew C     10 Agua Swim Team-MR    2:49.43    2:37.21        
                  35.95     1:16.27 (40.32)     1:57.57 (41.30)     2:37.21 (39.64)
  8 Lister, Davis M     10 Agua Swim Team-MR    2:42.94    2:38.97        
                  35.70     1:17.39 (41.69)     1:59.00 (41.61)     2:38.97 (39.97)
  9 Rodriguez, Ian R    10 NYCC-MR              2:35.99    2:39.20        
                  34.85     1:16.25 (41.40)     1:58.21 (41.96)     2:39.20 (40.99)
 10 Ng, Nicholas P      10 NYCC-MR              2:44.83    2:44.58        
                  37.07     1:20.49 (43.42)     2:03.66 (43.17)     2:44.58 (40.92)
 11 Criollo, John C     10 Twisters-MR          2:47.90    2:45.80        
                  38.85     1:21.94 (43.09)     2:04.90 (42.96)     2:45.80 (40.90)
 12 Duthie, Zachary J    9 Agua Swim Team-MR    3:02.63    2:51.25        
                  39.10     1:23.30 (44.20)     2:08.76 (45.46)     2:51.25 (42.49)
 13 Chen, Jonathan      10 LIAC-MR              2:52.00    2:54.98        
                  38.72     1:23.26 (44.54)     2:10.45 (47.19)     2:54.98 (44.53)
 14 McClellan, Sean E    9 LIAC-MR              3:15.00    2:55.48        
                  39.74     1:23.48 (43.74)     2:11.10 (47.62)     2:55.48 (44.38)
 15 Kim, Justin T       10 Twisters-MR               NT    3:06.07        
                  40.05     1:31.96 (51.91)     2:21.84 (49.88)     3:06.07 (44.23)
 16 Babarsky, Bryce J   10 BDA-MA               3:29.01    3:07.87        
                  43.21     1:32.65 (49.44)     2:22.80 (50.15)     3:07.87 (45.07)
 17 Porges, Dylan R      9 Flying Dolphins-MR   3:45.00    3:30.82        
                  46.54     1:42.62 (56.08)     2:40.83 (58.21)     3:30.82 (49.99)
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 HO, Timothy         10 Boys Club-MR           33.00      32.62        
  2 Yamamoto, Leo       10 Agua Swim Team-MR      38.20      36.68        
  3 Mathews, Gabriel    10 Agua Swim Team-MR      37.11      37.44        
  4 Wolfe, Morgan S     10 Flying Dolphins-MR     38.56      38.06        
  5 Lister, Davis M     10 Agua Swim Team-MR      38.65      38.09        
  6 Ng, Nicholas P      10 NYCC-MR                38.71      38.45        
  7 Schwartz, Paul B     9 Agua Swim Team-MR      41.06      39.18        
  8 Liu, Eric Z         10 Boys Club-MR           37.00      39.23        
  9 Thomas, Desi C      10 NYCC-MR                39.34      39.30        
 10 Villani, David P    10 LIAC-MR                38.98      39.45        
 11 Meehan, Ryan J      10 HS-MR                  40.58      39.83        
 12 McKenna, Devlin H   10 Agua Swim Team-MR      37.71      39.99        
 13 Zweifach, Josh A     9 Flying Dolphins-MR     41.00      40.56        
 14 French, Devon J      9 Flying Dolphins-MR     41.29      40.99        
 15 Chen, Jonathan      10 LIAC-MR                40.47      41.68        
 16 Hinckley, CJ         9 Agua Swim Team-MR      47.04      41.95        
 17 Criollo, John C     10 Twisters-MR            42.95      42.83        
 18 Iocolano, Richard   10 HS-MR                  41.62      43.17        
 19 McNeary, Daniel      9 LIAC-MR                41.49      43.18        
 20 Sarubbi, Jon-Jon J  10 HS-MR                  42.86      44.10        
 21 Ng, Ethan L          9 NYCC-MR                46.35      44.11        
 22 Valdes, Luke         9 WAC-MR                 49.80      44.89        
 23 McClellan, Sean E    9 LIAC-MR                45.00      44.96        
 24 Baranov, Lenny      10 HS-MR                  42.87      44.97        
 25 Brown, Kieran J      9 LIAC-MR                46.76      45.14        
 26 Cabrera, Nicholas   10 Twisters-MR               NT      46.36        
 27 Fairbanks, Matthew   9 Agua Swim Team-MR      44.84      46.37        
 28 Langaman, Kevin J    9 HS-MR                  42.07      46.38        
 29 Germano, George R    9 LIAC-MR                45.18      46.50        
 30 Singh, Karan P      10 LIAC-MR                46.37      47.02        
 31 Mack, Jonathan M    10 Flying Dolphins-MR     47.52      47.09        
 32 Mark, Colin M        9 Agua Swim Team-MR      59.00      47.17        
 33 Litovsky, Leo A     10 HS-MR                  49.00      47.20        
 34 Maloney, Bobby D     9 HS-MR                  44.91      47.22        
 35 Gaberkorn, Lucas S  10 HS-MR                  45.00      47.91        
 36 Hutheesing, Remy N  10 Agua Swim Team-MR      49.08      48.93        
 37 Simon, Ernesto G     9 Agua Swim Team-MR      51.67      51.33        
 38 Nacos, Teddy J       9 Agua Swim Team-MR      59.00      51.44        
 39 Hidalgo, Ricardo A  10 WAC-MR                 53.80      51.77        
 40 Vuong, Kenneth       9 Twisters-MR            46.61      52.37        
 41 Cusack-McPartlin,    9 WAC-MR                 51.47      52.49        
 42 Manduca, Alexander   9 WAC-MR               1:00.33      54.90        
 43 Harris, Stuart      10 Agua Swim Team-MR      55.00    1:05.61        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 HO, Timothy         10 Boys Club-MR         1:09.00    1:09.84        
                  33.20     1:09.84 (36.64)                                        
  2 Wolfe, Morgan S     10 Flying Dolphins-MR   1:21.72    1:18.68        
                  38.40     1:18.68 (40.28)                                        
  3 Huang, James J      10 Agua Swim Team-MR    1:22.67    1:18.91        
                  38.20     1:18.91 (40.71)                                        
  4 Thompson, Edward    10 WAC-MR               1:22.57    1:21.71        
                  40.56     1:21.71 (41.15)                                        
  5 Lister, Davis M     10 Agua Swim Team-MR    1:21.72    1:22.15        
                  40.24     1:22.15 (41.91)                                        
  6 Liu, Eric Z         10 Boys Club-MR         1:19.00    1:22.75        
                  41.11     1:22.75 (41.64)                                        
  7 French, Devon J      9 Flying Dolphins-MR   1:25.00    1:24.67        
                  41.05     1:24.67 (43.62)                                        
  8 McKenna, Devlin H   10 Agua Swim Team-MR    1:22.96    1:25.64        
                  42.75     1:25.64 (42.89)                                        
  9 Schwartz, Paul B     9 Agua Swim Team-MR    1:34.69    1:25.89        
                  41.66     1:25.89 (44.23)                                        
 10 Thomas, Desi C      10 NYCC-MR              1:27.12    1:27.43        
                  42.77     1:27.43 (44.66)                                        
 11 Mathews, Gabriel    10 Agua Swim Team-MR    1:23.24    1:28.17        
                  43.69     1:28.17 (44.48)                                        
 12 Chen, Jonathan      10 LIAC-MR              1:32.51    1:31.02        
                  44.71     1:31.02 (46.31)                                        
 13 Criollo, John C     10 Twisters-MR          1:31.73    1:31.84        
                  45.08     1:31.84 (46.76)                                        
 14 McNeary, Daniel      9 LIAC-MR              1:33.93    1:34.12        
                  46.63     1:34.12 (47.49)                                        
 15 Stapleton, Kevin J  10 LIAC-MR              1:38.62    1:36.63        
                  46.36     1:36.63 (50.27)                                        
 16 Babarsky, Bryce J   10 BDA-MA               1:57.77    1:37.86        
                  48.39     1:37.86 (49.47)                                        
 17 Boyd, Justin        10 WAC-MR               1:51.06    1:38.13        
                  46.61     1:38.13 (51.52)                                        
 18 Singh, Karan P      10 LIAC-MR              1:40.53    1:40.14        
                  47.26     1:40.14 (52.88)                                        
 19 Germano, George R    9 LIAC-MR              1:36.54    1:40.67        
                  49.24     1:40.67 (51.43)                                        
 20 Mack, Jonathan M    10 Flying Dolphins-MR   1:45.00    1:40.96        
                  49.08     1:40.96 (51.88)                                        
 21 Green, Ryan L        9 Flying Dolphins-MR   1:30.00    1:44.11        
                  50.29     1:44.11 (53.82)                                        
 22 Brown, Kieran J      9 LIAC-MR              1:39.82    1:44.88        
                  52.36     1:44.88 (52.52)                                        
 23 Nacos, Teddy J       9 Agua Swim Team-MR    1:52.23    1:48.70        
                  53.30     1:48.70 (55.40)                                        
 24 Cusack-McPartlin,    9 WAC-MR               1:53.01    1:50.10        
                  53.92     1:50.10 (56.18)                                        
 25 Porges, Dylan R      9 Flying Dolphins-MR   2:00.00    1:51.43        
                  52.97     1:51.43 (58.46)                                        
 26 Gorizia, Lucca E    10 WAC-MR               2:00.00    1:53.49        
                  52.92   1:53.49 (1:00.57)                                        
 27 Gorizia, Alessio B  10 WAC-MR               2:00.00    2:21.38        
                1:06.71   2:21.38 (1:14.67)                                        
 -- Fairbanks, Matthew   9 Agua Swim Team-MR    1:45.46         DQ        
                  53.47          DQ (52.13)                                        
 -- Stora, Michael C     9 UN Rac-MR            1:55.09         DQ        
                2:08.31              DQ ( )                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wolfe, Morgan S     10 Flying Dolphins-MR     36.57      38.23        
  2 Phang, Yik Fung      9 Boys Club-MR           37.00      38.32        
  3 Yamamoto, Leo       10 Agua Swim Team-MR      41.80      40.07        
  4 Rodriguez, Ian R    10 NYCC-MR                47.27      43.76        
  5 Zhang, Benjamin G    9 Boys Club-MR           42.00      44.11        
  6 Thompson, Edward    10 WAC-MR                 42.00      44.98        
  7 Lipton, Evan N       9 Flying Dolphins-MR     42.99      45.00        
  8 Paikin, Max S       10 Flying Dolphins-MR     50.78      45.15        
  9 Kahn, Alec P        10 Flying Dolphins-MR     46.05      45.75        
 10 Ng, Nicholas P      10 NYCC-MR                48.06      45.99        
 11 Chong, Daniel D     10 Kraken-MR              48.90      46.56        
 12 Ng, Ethan L          9 NYCC-MR                47.12      47.61        
 13 Westrenen, Jack     10 WAC-MR               1:00.00      48.37        
 14 French, Devon J      9 Flying Dolphins-MR     50.92      49.17        
 15 Serman, Trevor W    10 Kraken-MR              43.70      50.05        
 16 McKenna, Devlin H   10 Agua Swim Team-MR      47.29      50.24        
 17 Schwartz, Paul B     9 Agua Swim Team-MR      50.96      50.72        
 18 Mark, Colin M        9 Agua Swim Team-MR    1:05.00      50.83        
 19 Zweifach, Josh A     9 Flying Dolphins-MR     48.00      51.47        
 20 Hinckley, CJ         9 Agua Swim Team-MR      52.84      52.32        
 21 McNeary, Daniel      9 LIAC-MR                57.86      52.52        
 22 Mack, Jonathan M    10 Flying Dolphins-MR     45.00      52.64        
 23 Hutheesing, Remy N  10 Agua Swim Team-MR      52.12      53.32        
 24 Green, Ryan L        9 Flying Dolphins-MR     45.00      54.22        
 25 Porges, Dylan R      9 Flying Dolphins-MR     50.00      55.47        
 26 Barayev, Jacob       9 Twisters-MR               NT      55.80        
 27 Boccia, Domenick     9 WAC-MR                 55.04      56.35        
 28 Stora, Michael C     9 UN Rac-MR              45.09      56.76        
 29 Luke, Christopher   10 Flying Dolphins-MR   1:02.00      57.47        
 30 Simon, Ernesto G     9 Agua Swim Team-MR    1:00.52      57.96        
 31 Hidalgo, Ricardo A  10 WAC-MR                 58.78      59.69        
 32 Altman-Kurosaki, M   9 Agua Swim Team-MR      57.79    1:00.47        
 33 Briffault, Jonatha  10 Kraken-MR                 NT    1:00.84        
 34 Cusack-McPartlin,    9 WAC-MR               1:20.59    1:01.66        
 35 Nacos, Teddy J       9 Agua Swim Team-MR    1:17.15    1:08.51        
 -- Ourvan, Jake L       9 NYCC-MR                   NT         DQ        
 -- Pellikan, Zachary    9 WAC-MR               1:00.06         DQ        
 -- Harris, Stuart      10 Agua Swim Team-MR    1:01.32         DQ        
 -- Lane, AJ            10 WAC-MR               1:00.00         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collier, Cole T     10 Agua Swim Team-MR    1:27.07    1:21.61        
                  39.62     1:21.61 (41.99)                                        
  2 Wolfe, Morgan S     10 Flying Dolphins-MR   1:19.90    1:21.73        
                  39.64     1:21.73 (42.09)                                        
  3 Phang, Yik Fung      9 Boys Club-MR         1:22.00    1:22.25        
                  39.37     1:22.25 (42.88)                                        
  4 Huang, James J      10 Agua Swim Team-MR    1:28.64    1:25.52        
                  41.05     1:25.52 (44.47)                                        
  5 Zhang, Benjamin G    9 Boys Club-MR         1:35.00    1:34.15        
                  44.30     1:34.15 (49.85)                                        
  6 Rodriguez, Ian R    10 NYCC-MR              1:37.76    1:36.07        
                  45.06     1:36.07 (51.01)                                        
  7 Meehan, Ryan J      10 HS-MR                1:34.60    1:37.30        
                  45.20     1:37.30 (52.10)                                        
  8 Ng, Nicholas P      10 NYCC-MR              1:41.64    1:38.84        
                  47.61     1:38.84 (51.23)                                        
  9 Babarsky, Bryce J   10 BDA-MA               2:00.54    1:39.69        
                  47.27     1:39.69 (52.42)                                        
 10 Lipton, Evan N       9 Flying Dolphins-MR   1:34.99    1:39.84        
                  46.28     1:39.84 (53.56)                                        
 11 Thomas, Desi C      10 NYCC-MR              1:37.19    1:40.07        
                  47.96     1:40.07 (52.11)                                        
 12 Oumarov, Elan       10 HS-MR                1:43.83    1:43.34        
                  49.25     1:43.34 (54.09)                                        
 13 Kahn, Alec P        10 Flying Dolphins-MR   1:37.98    1:43.93        
                  49.18     1:43.93 (54.75)                                        
 14 French, Devon J      9 Flying Dolphins-MR        NT    1:45.25        
                  49.74     1:45.25 (55.51)                                        
 15 Langaman, Kevin J    9 HS-MR                1:44.47    1:45.53        
                  50.43     1:45.53 (55.10)                                        
 16 Ng, Ethan L          9 NYCC-MR              1:45.48    1:45.72        
                  51.06     1:45.72 (54.66)                                        
 17 McClellan, Sean E    9 LIAC-MR              1:50.00    1:46.39        
                  51.97     1:46.39 (54.42)                                        
 18 Kim, Justin T       10 Twisters-MR          1:49.17    1:47.73        
                  50.56     1:47.73 (57.17)                                        
 19 Paikin, Max S       10 Flying Dolphins-MR   1:35.00    1:48.75        
                  48.40   1:48.75 (1:00.35)                                        
 20 Mark, Colin M        9 Agua Swim Team-MR    2:10.00    1:49.61        
                  51.64     1:49.61 (57.97)                                        
 21 Valdes, Luke         9 WAC-MR               2:00.00    1:50.86        
                  52.06     1:50.86 (58.80)                                        
 22 Hinckley, CJ         9 Agua Swim Team-MR    1:58.91    1:51.42        
                  52.34     1:51.42 (59.08)                                        
 23 Hutheesing, Remy N  10 Agua Swim Team-MR    1:57.25    1:53.57        
                  55.74     1:53.57 (57.83)                                        
 24 Zweifach, Josh A     9 Flying Dolphins-MR   1:50.00    1:53.68        
                  53.62   1:53.68 (1:00.06)                                        
 25 Mathews, Gabriel    10 Agua Swim Team-MR      45.00    1:53.98        
                  52.06   1:53.98 (1:01.92)                                        
 26 Raiola, AJ J         9 HS-MR                2:05.00    1:57.52        
                  55.16   1:57.52 (1:02.36)                                        
 27 Germano, George R    9 LIAC-MR              2:05.69    2:01.76        
                  57.79   2:01.76 (1:03.97)                                        
 28 Singh, Karan P      10 LIAC-MR              1:59.25    2:05.61        
                  58.59   2:05.61 (1:07.02)                                        
 29 Altman-Kurosaki, M   9 Agua Swim Team-MR         NT    2:05.64        
                  59.44   2:05.64 (1:06.20)                                        
 30 Vuong, Kenneth       9 Twisters-MR          2:00.25    2:06.40        
                  57.80   2:06.40 (1:08.60)                                        
 31 Hidalgo, Ricardo A  10 WAC-MR               2:06.04    2:07.83        
                1:00.49   2:07.83 (1:07.34)                                        
 32 Harris, Stuart      10 Agua Swim Team-MR    2:10.00    2:12.36        
                1:03.71   2:12.36 (1:08.65)                                        
 33 Brown, Kieran J      9 LIAC-MR              2:17.93    2:12.72        
                1:03.84   2:12.72 (1:08.88)                                        
 34 Manduca, Alexander   9 WAC-MR               2:00.00    2:15.56        
                  59.10   2:15.56 (1:16.46)                                        
 35 Maloney, Bobby D     9 HS-MR                1:53.00    2:25.75        
                1:08.72   2:25.75 (1:17.03)                                        
 -- Litovsky, Leo A     10 HS-MR                1:59.00         DQ        
                  40.42        DQ (1:22.60)                                        
 -- Cabrera, Nicholas   10 Twisters-MR               NT         DQ        
                  53.86          DQ (58.26)                                        
 -- Cusack-McPartlin,    9 WAC-MR               2:00.00         DQ        
                1:03.03        DQ (1:10.93)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collier, Cole T     10 Agua Swim Team-MR      32.64      31.72        
  2 HO, Timothy         10 Boys Club-MR           33.00      33.00        
  3 Liu, Eric Z         10 Boys Club-MR           34.00      35.56        
  4 Serman, Trevor W    10 Kraken-MR              36.70      36.85        
  5 Phang, Yik Fung      9 Boys Club-MR           36.00      37.15        
  6 Mathews, Gabriel    10 Agua Swim Team-MR      35.00      37.35        
  7 Yamamoto, Leo       10 Agua Swim Team-MR      38.65      37.43        
  8 Kim, Justin T       10 Twisters-MR            37.98      38.26        
  9 Ng, Ethan L          9 NYCC-MR                38.40      39.11        
 10 Zubac, Andrew C     10 Agua Swim Team-MR      39.77      39.18        
 11 Kahn, Alec P        10 Flying Dolphins-MR     41.34      39.41        
 12 Thomas, Desi C      10 NYCC-MR                41.84      40.12        
 13 Chen, Jonathan      10 LIAC-MR                40.27      40.60        
 14 McClellan, Sean E    9 LIAC-MR                47.00      40.74        
 15 Duthie, Zachary J    9 Agua Swim Team-MR      41.93      40.98        
 16 Stapleton, Kevin J  10 LIAC-MR                41.89      41.72        
 17 Zweifach, Josh A     9 Flying Dolphins-MR     49.00      43.38        
 18 Fairbanks, Matthew   9 Agua Swim Team-MR      45.24      44.93        
 19 Hinckley, CJ         9 Agua Swim Team-MR      47.06      45.15        
 20 Boyd, Justin        10 WAC-MR               1:00.00      45.81        
 21 Babarsky, Bryce J   10 BDA-MA                 57.85      46.73        
 22 Paikin, Max S       10 Flying Dolphins-MR     49.55      47.32        
 23 Altman-Kurosaki, M   9 Agua Swim Team-MR      53.17      49.07        
 24 Barayev, Jacob       9 Twisters-MR               NT      49.74        
 25 Hutheesing, Remy N  10 Agua Swim Team-MR      45.00      50.08        
 26 Germano, George R    9 LIAC-MR                53.21      51.46        
 27 Singh, Karan P      10 LIAC-MR                52.35      52.26        
 28 Simon, Ernesto G     9 Agua Swim Team-MR      54.33      52.54        
 29 Brown, Kieran J      9 LIAC-MR                49.19      55.15        
 30 Boccia, Domenick     9 WAC-MR               1:00.00      56.14        
 31 Hidalgo, Ricardo A  10 WAC-MR               1:11.45      56.19        
 32 Mark, Colin M        9 Agua Swim Team-MR      59.00      58.77        
 33 Gorizia, Alessio B  10 WAC-MR               1:00.00    1:02.03        
 -- Ourvan, Jake L       9 NYCC-MR                   NT         DQ        
 -- Gorizia, Lucca E    10 WAC-MR               1:00.00         DQ        
 -- Lane, AJ            10 WAC-MR               1:00.00         DQ        
 -- Pellikan, Zachary    9 WAC-MR               1:00.00         DQ        
 -- Harris, Stuart      10 Agua Swim Team-MR      57.00         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collier, Cole T     10 Agua Swim Team-MR    1:12.62    1:10.99        
                  33.70     1:10.99 (37.29)                                        
  2 Liu, Eric Z         10 Boys Club-MR         1:22.00    1:19.57        
                  36.11     1:19.57 (43.46)                                        
  3 Reindl, James P      9 Express Swimming-MR  1:20.07    1:23.29        
                  39.66     1:23.29 (43.63)                                        
  4 Oumarov, Elan       10 HS-MR                1:33.00    1:25.15        
                  38.39     1:25.15 (46.76)                                        
  5 Yamamoto, Leo       10 Agua Swim Team-MR    1:31.75    1:28.13        
                  39.23     1:28.13 (48.90)                                        
  6 Thomas, Desi C      10 NYCC-MR              1:30.16    1:29.96        
                  41.49     1:29.96 (48.47)                                        
  7 Duthie, Zachary J    9 Agua Swim Team-MR    1:33.70    1:31.84        
                  41.75     1:31.84 (50.09)                                        
  8 Iocolano, Richard   10 HS-MR                1:43.52    1:35.69        
                  44.06     1:35.69 (51.63)                                        
  9 Sarubbi, Jon-Jon J  10 HS-MR                1:45.00    1:41.10        
                  44.60     1:41.10 (56.50)                                        
 10 Kim, Justin T       10 Twisters-MR          1:43.20    1:41.37        
                  44.68     1:41.37 (56.69)                                        
 11 Maloney, Bobby D     9 HS-MR                1:41.00    1:43.14        
                  46.49     1:43.14 (56.65)                                        
 12 Baranov, Lenny      10 HS-MR                1:45.00    1:44.45        
                  48.55     1:44.45 (55.90)                                        
 13 Raiola, AJ J         9 HS-MR                1:45.00    1:45.75        
                  47.76     1:45.75 (57.99)                                        
 14 Gaberkorn, Lucas S  10 HS-MR                1:50.00    1:54.61        
                  51.91   1:54.61 (1:02.70)                                        
 -- Criollo, John C     10 Twisters-MR               NT         DQ        
                  42.67          DQ (50.65)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wolfe, Morgan S     10 Flying Dolphins-MR   2:42.60    2:35.88        
                  35.83     1:18.88 (43.05)     2:00.62 (41.74)     2:35.88 (35.26)
  2 HO, Timothy         10 Boys Club-MR         2:45.00    2:44.12        
                  34.19     1:12.88 (38.69)     2:03.96 (51.08)     2:44.12 (40.16)
  3 Huang, James J      10 Agua Swim Team-MR    2:51.42    2:45.64        
                  37.15     1:20.37 (43.22)     2:07.46 (47.09)     2:45.64 (38.18)
  4 Reindl, James P      9 Express Swimming-MR  2:47.25    2:53.18        
                  39.54     1:24.42 (44.88)     2:14.76 (50.34)     2:53.18 (38.42)
  5 Phang, Yik Fung      9 Boys Club-MR         2:56.00    2:57.47        
                  38.60     1:25.58 (46.98)     2:14.91 (49.33)     2:57.47 (42.56)
  6 Lister, Davis M     10 Agua Swim Team-MR    3:03.20    2:59.86        
                  43.34     1:26.17 (42.83)     2:20.97 (54.80)     2:59.86 (38.89)
  7 McKenna, Devlin H   10 Agua Swim Team-MR    3:02.45    3:00.91        
                  40.56     1:25.11 (44.55)     2:22.28 (57.17)     3:00.91 (38.63)
  8 Meehan, Ryan J      10 HS-MR                3:03.00    3:01.48        
                  41.17     1:28.11 (46.94)     2:22.66 (54.55)     3:01.48 (38.82)
  9 Rodriguez, Ian R    10 NYCC-MR              3:09.08    3:02.86        
                  42.88     1:30.07 (47.19)     2:23.77 (53.70)     3:02.86 (39.09)
 10 Iocolano, Richard   10 HS-MR                3:25.00    3:03.84        
                  42.69     1:30.60 (47.91)     2:25.07 (54.47)     3:03.84 (38.77)
 11 Villani, David P    10 LIAC-MR              3:23.48    3:08.86        
                  44.30     1:30.36 (46.06)     2:28.63 (58.27)     3:08.86 (40.23)
 12 Lipton, Evan N       9 Flying Dolphins-MR   3:05.00    3:10.72        
                  44.61     1:35.22 (50.61)     2:30.24 (55.02)     3:10.72 (40.48)
 13 Kahn, Alec P        10 Flying Dolphins-MR   3:10.39    3:11.51        
                  43.84     1:36.82 (52.98)     2:31.90 (55.08)     3:11.51 (39.61)
 14 Langaman, Kevin J    9 HS-MR                3:25.00    3:12.40        
                  47.14     1:34.78 (47.64)     2:30.80 (56.02)     3:12.40 (41.60)
 15 Baranov, Lenny      10 HS-MR                3:18.00    3:12.98        
                  45.18     1:36.34 (51.16)     2:30.30 (53.96)     3:12.98 (42.68)
 16 Chen, Jonathan      10 LIAC-MR              3:12.00    3:19.30        
                  43.69     1:33.02 (49.33)     2:32.58 (59.56)     3:19.30 (46.72)
 17 Babarsky, Bryce J   10 BDA-MA                    NT    3:22.78        
                  50.89     1:43.89 (53.00)     2:39.37 (55.48)     3:22.78 (43.41)
 18 Mack, Jonathan M    10 Flying Dolphins-MR   3:40.00    3:50.89        
                  53.99     1:50.56 (56.57)   2:54.99 (1:04.43)     3:50.89 (55.90)
 19 Paikin, Max S       10 Flying Dolphins-MR   3:45.00    3:58.00        
                  52.71   1:58.23 (1:05.52)   2:58.52 (1:00.29)     3:58.00 (59.48)
 -- Gaberkorn, Lucas S  10 HS-MR                3:25.00         DQ        
                  52.71     1:50.23 (57.52)   2:51.03 (1:00.80)          DQ (45.97)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nunez, John         12 Agua Swim Team-MR      25.75      25.94        
  2 Gordin, James H     12 Tmsuffolk-MR           27.11      26.29        
  3 McKenna, Brendan    12 Boys Club-MR           27.00      26.73        
  4 Helbock, Robert     12 WAC-MR                 28.70      27.76        
  5 Quinones, Christop  12 Agua Swim Team-MR      28.34      28.08        
  6 Czajkowski, Piotr   12 Tmsuffolk-MR           28.67      28.74        
  7 Abdelrahman, Baraa  12 Agua Swim Team-MR      28.93      28.92        
  8 Lastauskas, Nico    11 BDA-MA                 28.94      29.54        
  9 Hamilton, Tyshaun   11 Boys Club-MR           27.80      29.73        
 10 Tlatelpa, Ethan     12 NYCC-MR                30.94      29.74        
 11 Massand, Dilin S    11 Agua Swim Team-MR      32.90      30.05        
 12 Hagemann, Alex A    12 Express Swimming-MR    29.44      30.26        
 13 Luk, Arnold B       12 Boys Club-MR           27.90      30.53        
 14 Ye, William         11 Tmsuffolk-MR           29.73      30.80        
 15 Zuppone, Michael L  11 Agua Swim Team-MR      29.22      30.84        
 16 Haddad, Gabriel O   12 NYCC-MR                29.90      30.85        
 17 Gilligan, Joshua G  11 Agua Swim Team-MR      31.45      31.31        
 18 Sarsekeyev, Dimash  12 Agua Swim Team-MR      32.39      31.45        
 19 Salazar, Matthew A  11 Boys Club-MR           30.00      31.64        
 20 Baraban, Brandon    11 Tmsuffolk-MR           30.59      31.66        
 21 Accurso, Grant      12 Express Swimming-MR    31.09      31.95        
 22 Desmornes, Georgio  11 Express Swimming-MR    32.18      32.08        
 23 Giannotti, Michael  12 LIAC-MR                30.28      32.18        
 24 Lee, Justin C       12 Agua Swim Team-MR      35.00      32.83        
 25 Gonzalez, Steven    12 NYCC-MR                33.04      32.99        
 26 Fairbanks, Scott C  11 Agua Swim Team-MR      33.20      33.07        
 27 Sims, Mikko         11 Tmsuffolk-MR           32.91      33.19        
 28 Elms, Hayden A      11 Agua Swim Team-MR      32.86      33.22        
 29 Kaplan, David       11 Tmsuffolk-MR           33.44      33.33        
 30 Gutman, Daniel L    11 Agua Swim Team-MR      32.10      33.42        
 31 Hinds, Jabari A     12 Tmsuffolk-MR           34.54      33.52        
 32 Watler, Jaleel C    12 NYCC-MR                32.57      33.60        
 33 Weng, Denis S       11 Boys Club-MR           34.00      33.62        
 34 Costanza, Marco     12 WAC-MR                 36.05      34.02        
 35 Barayev, Isaac      11 Twisters-MR               NT      34.03        
 36 Hamberg, Miles      11 NYCC-MR                39.57      34.36        
 36 McCartney, Ryan A   12 Express Swimming-MR    34.06      34.36        
 38 Griffin, Charles    11 WAC-MR                 34.76      34.39        
 39 Fuchs, David        12 WAC-MR                 32.00      34.68        
 40 Guarnieri, Maxwell  11 Express Swimming-MR    34.00      34.71        
 41 Thorman, Isaac B    12 NYCC-MR                   NT      34.76        
 42 Jakobczyk, Nichola  11 Twisters-MR            33.76      35.40        
 43 Montesdeoca, Micha  11 Twisters-MR            34.14      35.70        
 44 Hederman, Matthew   12 WAC-MR                 36.26      35.77        
 45 Chong, Joseph J     11 Kraken-MR              36.10      35.90        
 46 Earley, Ryan C      11 LIAC-MR                35.85      36.39        
 47 Weiss, Jordan A     11 Agua Swim Team-MR      37.72      36.43        
 48 Rong, Allen         12 Boys Club-MR           40.00      36.67        
 49 Dunnsue, Sean A     11 Kraken-MR              41.90      36.72        
 50 Wine, Jonathan T    11 Flying Dolphins-MR     37.43      37.01        
 51 Chen, Mingkai       11 Boys Club-MR           34.00      37.05        
 52 Collier, Christian  12 Agua Swim Team-MR      38.55      37.25        
 53 Ramirez, Alister S  11 Agua Swim Team-MR      38.72      38.28        
 54 Moriarty, Thomas P  12 Flying Dolphins-MR     43.75      38.65        
 55 Frank, Brandon L    11 NYCC-MR                   NT      41.48        
 56 Keller, Tate A      12 LIAC-MR                41.32      42.06        
 57 Barbrack, Daniel B  11 NYCC-MR                   NT      44.98        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Valyuk, Denis       12 HS-MR                  56.34      57.95        
                  27.13       57.95 (30.82)                                        
  2 Gordin, James H     12 Tmsuffolk-MR         1:01.56      59.68        
                  28.80       59.68 (30.88)                                        
  3 Quinones, Christop  12 Agua Swim Team-MR    1:01.91    1:00.04        
                  28.87     1:00.04 (31.17)                                        
  4 Pompay, John A      12 Express Swimming-MR    59.98    1:00.99        
                  29.09     1:00.99 (31.90)                                        
  5 Searson, Jimmy      12 Express Swimming-MR  1:03.56    1:01.54        
                  28.86     1:01.54 (32.68)                                        
  6 Czajkowski, Piotr   12 Tmsuffolk-MR         1:02.77    1:02.63        
                  30.07     1:02.63 (32.56)                                        
  7 Spinella, Conor S   12 LIAC-MR              1:03.38    1:03.06        
                  29.83     1:03.06 (33.23)                                        
  8 Helbock, Robert     12 WAC-MR               1:08.63    1:03.39        
                  30.88     1:03.39 (32.51)                                        
  9 Curd, Howie F       12 Express Swimming-MR  1:04.78    1:04.09        
                  30.85     1:04.09 (33.24)                                        
 10 Lastauskas, Nico    11 BDA-MA               1:02.61    1:04.52        
                  30.69     1:04.52 (33.83)                                        
 11 Luk, Arnold B       12 Boys Club-MR         1:01.00    1:04.67        
                  30.13     1:04.67 (34.54)                                        
 12 Zuppone, Michael L  11 Agua Swim Team-MR    1:05.15    1:05.93        
                  31.50     1:05.93 (34.43)                                        
 13 Kan, Kevin          12 Boys Club-MR         1:09.00    1:06.50        
                  30.80     1:06.50 (35.70)                                        
 14 Caine, David        12 WAC-MR               1:12.16    1:07.61        
                  32.19     1:07.61 (35.42)                                        
 15 Carmody, Ryan A     12 Express Swimming-MR  1:09.72    1:07.85        
                  32.62     1:07.85 (35.23)                                        
 16 Hawkins, Andrew T   12 Express Swimming-MR  1:08.20    1:07.93        
                  32.29     1:07.93 (35.64)                                        
 17 Haddad, Gabriel O   12 NYCC-MR              1:07.50    1:08.20        
                  32.68     1:08.20 (35.52)                                        
 18 Kontos, Thomas      12 Tmsuffolk-MR         1:08.57    1:08.66        
                  33.39     1:08.66 (35.27)                                        
 19 Salazar, Matthew A  11 Boys Club-MR         1:09.00    1:09.05        
                  33.54     1:09.05 (35.51)                                        
 20 Baraban, Brandon    11 Tmsuffolk-MR         1:08.51    1:09.47        
                  33.19     1:09.47 (36.28)                                        
 21 Ortof, Harry C      11 Express Swimming-MR  1:09.82    1:10.04        
                  34.23     1:10.04 (35.81)                                        
 22 Elms, Hayden A      11 Agua Swim Team-MR    1:16.07    1:10.39        
                  32.54     1:10.39 (37.85)                                        
 23 Sims, Mikko         11 Tmsuffolk-MR         1:10.26    1:10.44        
                  33.64     1:10.44 (36.80)                                        
 24 Finkelstein, Max A  11 HS-MR                1:08.77    1:10.90        
                  34.32     1:10.90 (36.58)                                        
 25 Xue, Vincent H      11 HS-MR                1:09.05    1:11.02        
                  33.15     1:11.02 (37.87)                                        
 26 Kunze, Aidan J      12 NYCC-MR              1:07.93    1:11.24        
                  33.41     1:11.24 (37.83)                                        
 27 Cohen, Emanuel S    11 LIAC-MR              1:09.89    1:11.30        
                  34.32     1:11.30 (36.98)                                        
 28 Clark, Peter G      12 UN Rac-MR            1:12.47    1:11.54        
                  34.30     1:11.54 (37.24)                                        
 29 Fairbanks, Scott C  11 Agua Swim Team-MR    1:15.14    1:11.99        
                  34.51     1:11.99 (37.48)                                        
 30 Giannotti, Michael  12 LIAC-MR              1:09.97    1:12.05        
                  33.54     1:12.05 (38.51)                                        
 31 Gonzalez, Edward    11 Twisters-MR          1:12.21    1:12.59        
                  34.96     1:12.59 (37.63)                                        
 32 Watler, Jaleel C    12 NYCC-MR              1:14.78    1:13.44        
                  35.44     1:13.44 (38.00)                                        
 33 Kaplan, David       11 Tmsuffolk-MR         1:15.40    1:14.81        
                  36.04     1:14.81 (38.77)                                        
 34 Gonzalez, Steven    12 NYCC-MR              1:13.44    1:15.51        
                  36.36     1:15.51 (39.15)                                        
 35 Montesdeoca, Micha  11 Twisters-MR          1:15.21    1:15.57        
                  36.60     1:15.57 (38.97)                                        
 36 Hamberg, Miles      11 NYCC-MR              1:38.49    1:16.60        
                  36.16     1:16.60 (40.44)                                        
 37 Cerri-Droz, Ruben   12 LIAC-MR              1:12.72    1:17.30        
                  34.10     1:17.30 (43.20)                                        
 38 Costanza, Marco     12 WAC-MR               1:25.08    1:17.68        
                  37.21     1:17.68 (40.47)                                        
 39 Fuchs, David        12 WAC-MR               1:17.13    1:17.84        
                  36.83     1:17.84 (41.01)                                        
 40 McNally, Bryan N    12 LIAC-MR              1:15.29    1:18.39        
                  37.17     1:18.39 (41.22)                                        
 41 Jakobczyk, Nichola  11 Twisters-MR          1:17.78    1:18.82        
                  38.64     1:18.82 (40.18)                                        
 42 Griffin, Charles    11 WAC-MR               1:22.09    1:18.97        
                  37.55     1:18.97 (41.42)                                        
 43 Weiss, Jordan A     11 Agua Swim Team-MR    1:22.65    1:19.79        
                  39.10     1:19.79 (40.69)                                        
 44 Gramyko, Alexander  11 HS-MR                1:15.35    1:21.11        
                  35.75     1:21.11 (45.36)                                        
 45 Hederman, Matthew   12 WAC-MR               1:22.17    1:21.69        
                  39.26     1:21.69 (42.43)                                        
 46 Alonso, Matthew J   12 LIAC-MR              1:21.05    1:21.76        
                  38.68     1:21.76 (43.08)                                        
 47 Earley, Ryan C      11 LIAC-MR              1:20.68    1:23.61        
                  40.50     1:23.61 (43.11)                                        
 48 Coen, Francis       11 WAC-MR               1:30.00    1:26.93        
                  40.94     1:26.93 (45.99)                                        
 49 Ling, Darren        12 Express Swimming-MR  1:36.36    1:33.95        
                  42.91     1:33.95 (51.04)                                        
 50 Fernandez, Jose E   12 Twisters-MR          1:24.69    1:34.04        
                  43.96     1:34.04 (50.08)                                        
 51 Zihiri, Saifeldeen  12 WAC-MR               1:35.13    1:35.98        
                  44.62     1:35.98 (51.36)                                        
 -- Yarbro, Hunter S    11 Express Swimming-MR  1:20.69         DQ        
                  41.32          DQ (45.29)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nunez, John         12 Agua Swim Team-MR    1:59.65    1:59.14        
                  28.31       58.59 (30.28)     1:29.48 (30.89)     1:59.14 (29.66)
  2 Quinones, Christop  12 Agua Swim Team-MR    2:14.38    2:11.11        
                  29.31     1:01.98 (32.67)     1:36.85 (34.87)     2:11.11 (34.26)
  3 McKenna, Brendan    12 Boys Club-MR         2:22.00    2:12.75        
                  28.55     1:01.44 (32.89)     1:36.84 (35.40)     2:12.75 (35.91)
  4 Gordin, James H     12 Tmsuffolk-MR         2:19.97    2:16.46        
                  30.30     1:05.03 (34.73)     1:41.46 (36.43)     2:16.46 (35.00)
  5 Senken, Pierce F    11 LIAC-MR              2:21.11    2:18.15        
                  31.14     1:06.52 (35.38)     1:42.84 (36.32)     2:18.15 (35.31)
  6 Zuppone, Michael L  11 Agua Swim Team-MR    2:17.72    2:18.56        
                  32.27     1:07.73 (35.46)     1:44.20 (36.47)     2:18.56 (34.36)
  7 Lastauskas, Nico    11 BDA-MA               2:17.73    2:20.63        
                  31.92     1:07.97 (36.05)     1:44.75 (36.78)     2:20.63 (35.88)
  8 Spinella, Conor S   12 LIAC-MR              2:17.00    2:22.04        
                  31.57     1:07.91 (36.34)     1:45.82 (37.91)     2:22.04 (36.22)
  9 Curd, Howie F       12 Express Swimming-MR  2:36.63    2:22.66        
                  31.89     1:08.42 (36.53)     1:46.31 (37.89)     2:22.66 (36.35)
 10 Glas, Aaron I       11 Agua Swim Team-MR    2:29.24    2:23.06        
                  33.47     1:09.91 (36.44)     1:47.42 (37.51)     2:23.06 (35.64)
 11 Tlatelpa, Ethan     12 NYCC-MR              2:26.91    2:23.79        
                  32.45     1:08.64 (36.19)     1:47.16 (38.52)     2:23.79 (36.63)
 12 Kontos, Thomas      12 Tmsuffolk-MR         2:32.35    2:25.24        
                  33.68     1:11.60 (37.92)     1:49.86 (38.26)     2:25.24 (35.38)
 13 Gilligan, Joshua G  11 Agua Swim Team-MR    2:34.52    2:25.59        
                  32.97     1:09.65 (36.68)     1:48.07 (38.42)     2:25.59 (37.52)
 14 Liu, Jonathan E     11 Agua Swim Team-MR    2:43.92    2:28.27        
                  33.98     1:11.62 (37.64)     1:51.54 (39.92)     2:28.27 (36.73)
 15 Helbock, Robert     12 WAC-MR               2:48.13    2:28.58        
                  33.42     1:11.00 (37.58)     1:50.92 (39.92)     2:28.58 (37.66)
 16 Haddad, Gabriel O   12 NYCC-MR              2:32.88    2:29.86        
                  33.34     1:12.38 (39.04)     1:51.84 (39.46)     2:29.86 (38.02)
 17 Yang, Nathan M      11 LIAC-MR              2:43.46    2:30.16        
                  34.37     1:12.45 (38.08)     1:52.06 (39.61)     2:30.16 (38.10)
 18 Cohen, Emanuel S    11 LIAC-MR              2:29.24    2:31.16        
                  35.02     1:14.82 (39.80)     1:54.52 (39.70)     2:31.16 (36.64)
 19 Ortof, Harry C      11 Express Swimming-MR  2:27.75    2:32.14        
                  35.38     1:15.55 (40.17)     1:55.31 (39.76)     2:32.14 (36.83)
 20 Sarsekeyev, Dimash  12 Agua Swim Team-MR    3:06.87    2:33.20        
                  32.05     1:11.73 (39.68)     1:53.71 (41.98)     2:33.20 (39.49)
 21 Sims, Mikko         11 Tmsuffolk-MR         2:35.06    2:33.75        
                  34.23     1:14.19 (39.96)     1:54.98 (40.79)     2:33.75 (38.77)
 22 Kunze, Aidan J      12 NYCC-MR              2:29.32    2:35.09        
                  35.17     1:15.07 (39.90)     1:55.79 (40.72)     2:35.09 (39.30)
 23 Desmornes, Georgio  11 Express Swimming-MR  2:36.63    2:36.44        
                  35.45     1:15.50 (40.05)     1:56.91 (41.41)     2:36.44 (39.53)
 24 McCartney, Ryan A   12 Express Swimming-MR  2:45.00    2:38.12        
                  35.50     1:15.20 (39.70)     1:56.96 (41.76)     2:38.12 (41.16)
 25 Watler, Jaleel C    12 NYCC-MR              2:35.15    2:38.91        
                  36.23     1:19.69 (43.46)     2:00.73 (41.04)     2:38.91 (38.18)
 26 Gonzalez, Steven    12 NYCC-MR              2:45.35    2:47.01        
                  36.19     1:19.99 (43.80)     2:04.37 (44.38)     2:47.01 (42.64)
 27 Hamberg, Miles      11 NYCC-MR              3:15.00    2:47.99        
                  36.39     1:19.27 (42.88)     2:05.42 (46.15)     2:47.99 (42.57)
 28 Guarnieri, Maxwell  11 Express Swimming-MR  2:55.00    2:52.62        
                  38.42     1:22.72 (44.30)     2:08.63 (45.91)     2:52.62 (43.99)
 29 Cerri-Droz, Ruben   12 LIAC-MR              2:45.00    2:54.10        
                  35.26     1:19.93 (44.67)     2:07.64 (47.71)     2:54.10 (46.46)
 30 Gutman, Daniel L    11 Agua Swim Team-MR    2:52.03    2:54.46        
                  39.25     1:24.16 (44.91)     2:10.43 (46.27)     2:54.46 (44.03)
 31 Thorman, Isaac B    12 NYCC-MR                   NT    2:55.63        
                  36.44     1:20.99 (44.55)     2:09.12 (48.13)     2:55.63 (46.51)
 32 Hederman, Matthew   12 WAC-MR               3:20.00    3:01.57        
                  36.33     1:22.00 (45.67)     2:12.92 (50.92)     3:01.57 (48.65)
 33 Moriarty, Thomas P  12 Flying Dolphins-MR   3:15.00    3:04.61        
                  39.71     1:25.90 (46.19)     2:16.18 (50.28)     3:04.61 (48.43)
 34 Weiss, Jordan A     11 Agua Swim Team-MR    2:59.00    3:05.50        
                  42.13     1:29.38 (47.25)     2:17.98 (48.60)     3:05.50 (47.52)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McKenna, Brendan    12 Boys Club-MR           32.00      31.61        
  2 Abdelrahman, Baraa  12 Agua Swim Team-MR      33.21      32.11        
  3 Gordin, James H     12 Tmsuffolk-MR           35.65      32.88        
  4 Quinones, Christop  12 Agua Swim Team-MR      34.51      33.37        
  5 Ye, William         11 Tmsuffolk-MR           33.07      33.79        
  6 Hagemann, Alex A    12 Express Swimming-MR    32.82      34.13        
  7 Zuppone, Michael L  11 Agua Swim Team-MR      35.75      35.27        
  8 Czajkowski, Piotr   12 Tmsuffolk-MR           36.16      35.51        
  9 Kontos, Thomas      12 Tmsuffolk-MR           36.17      35.83        
 10 Liu, Jonathan E     11 Agua Swim Team-MR      38.05      36.12        
 11 Senken, Pierce F    11 LIAC-MR                36.01      36.33        
 12 Lastauskas, Nico    11 BDA-MA                 34.90      36.86        
 13 Baraban, Brandon    11 Tmsuffolk-MR           36.03      37.22        
 14 Salazar, Matthew A  11 Boys Club-MR           37.00      37.25        
 15 Spinella, Conor S   12 LIAC-MR                36.25      37.57        
 16 Fairbanks, Scott C  11 Agua Swim Team-MR      37.53      37.65        
 17 Cohen, Emanuel S    11 LIAC-MR                35.88      37.94        
 18 Montesdeoca, Micha  11 Twisters-MR            39.64      38.30        
 19 Fuchs, David        12 WAC-MR                 38.62      38.52        
 20 Hinds, Jabari A     12 Tmsuffolk-MR           38.72      38.84        
 21 Lee, Justin C       12 Agua Swim Team-MR      43.00      38.92        
 22 Gilligan, Joshua G  11 Agua Swim Team-MR      39.24      38.97        
 23 Glas, Aaron I       11 Agua Swim Team-MR      39.10      39.10        
 24 Massand, Dilin S    11 Agua Swim Team-MR      40.34      39.25        
 25 Curd, Howie F       12 Express Swimming-MR    43.13      39.30        
 26 Elms, Hayden A      11 Agua Swim Team-MR      39.88      39.74        
 27 Gonzalez, Steven    12 NYCC-MR                40.58      40.87        
 28 Griffin, Charles    11 WAC-MR                 41.09      41.37        
 29 Barayev, Isaac      11 Twisters-MR               NT      41.72        
 30 Sarsekeyev, Dimash  12 Agua Swim Team-MR      38.42      42.05        
 31 Costanza, Marco     12 WAC-MR                 42.09      42.72        
 32 Hamberg, Miles      11 NYCC-MR                46.32      43.17        
 33 Thorman, Isaac B    12 NYCC-MR                   NT      43.21        
 34 Jakobczyk, Nichola  11 Twisters-MR            44.54      43.35        
 35 Wine, Jonathan T    11 Flying Dolphins-MR     42.67      44.18        
 36 Ramirez, Alister S  11 Agua Swim Team-MR      42.38      44.24        
 37 Earley, Ryan C      11 LIAC-MR                45.44      44.55        
 38 Chong, Joseph J     11 Kraken-MR              46.50      44.87        
 39 Weiss, Jordan A     11 Agua Swim Team-MR      45.14      45.72        
 40 Boesky, Ryan H      11 Agua Swim Team-MR      48.15      46.38        
 41 Keller, Tate A      12 LIAC-MR                49.93      48.41        
 42 Briffault, Jonatha  10 Kraken-MR                 NT      49.91        
 43 Frank, Brandon L    11 NYCC-MR                   NT      50.58        
 44 Barbrack, Daniel B  11 NYCC-MR                   NT      52.85        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Abdelrahman, Baraa  12 Agua Swim Team-MR    1:09.53    1:08.89        
                  33.51     1:08.89 (35.38)                                        
  2 Quinones, Christop  12 Agua Swim Team-MR    1:22.60    1:10.58        
                  34.03     1:10.58 (36.55)                                        
  3 Ye, William         11 Tmsuffolk-MR         1:13.16    1:13.01        
                  35.99     1:13.01 (37.02)                                        
  4 Zuppone, Michael L  11 Agua Swim Team-MR    1:13.77    1:13.10        
                  36.05     1:13.10 (37.05)                                        
  5 Gordin, James H     12 Tmsuffolk-MR         1:17.47    1:13.40        
                  35.71     1:13.40 (37.69)                                        
  6 Senken, Pierce F    11 LIAC-MR              1:14.62    1:14.38        
                  36.71     1:14.38 (37.67)                                        
  7 Langaman, Michael   12 HS-MR                1:14.52    1:14.70        
                  36.30     1:14.70 (38.40)                                        
  8 Kontos, Thomas      12 Tmsuffolk-MR         1:14.76    1:15.33        
                  37.81     1:15.33 (37.52)                                        
  9 Carmody, Ryan A     12 Express Swimming-MR  1:20.43    1:16.47        
                  36.35     1:16.47 (40.12)                                        
 10 Helbock, Robert     12 WAC-MR               1:17.68    1:17.02        
                  38.39     1:17.02 (38.63)                                        
 11 Liu, Jonathan E     11 Agua Swim Team-MR    1:16.84    1:17.27        
                  39.33     1:17.27 (37.94)                                        
 12 Salazar, Matthew A  11 Boys Club-MR         1:17.00    1:18.28        
                  38.12     1:18.28 (40.16)                                        
 13 Hawkins, Andrew T   12 Express Swimming-MR  1:17.62    1:18.84        
                  38.79     1:18.84 (40.05)                                        
 14 Baraban, Brandon    11 Tmsuffolk-MR         1:16.41    1:19.06        
                  38.12     1:19.06 (40.94)                                        
 15 Tlatelpa, Ethan     12 NYCC-MR              1:20.87    1:20.51        
 16 Cohen, Emanuel S    11 LIAC-MR              1:17.99    1:20.53        
                  40.88     1:20.53 (39.65)                                        
 17 Fairbanks, Scott C  11 Agua Swim Team-MR    1:21.66    1:20.76        
                  38.37     1:20.76 (42.39)                                        
 18 Haddad, Gabriel O   12 NYCC-MR              1:33.00    1:21.33        
                  40.10     1:21.33 (41.23)                                        
 19 Gilligan, Joshua G  11 Agua Swim Team-MR    1:23.61    1:21.50        
                  40.15     1:21.50 (41.35)                                        
 20 Montesdeoca, Micha  11 Twisters-MR          1:24.70    1:22.03        
                  40.08     1:22.03 (41.95)                                        
 21 Clark, Peter G      12 UN Rac-MR            1:25.67    1:22.54        
                  41.61     1:22.54 (40.93)                                        
 22 Xue, Vincent H      11 HS-MR                1:22.04    1:22.68        
                  40.17     1:22.68 (42.51)                                        
 23 Caine, David        12 WAC-MR               1:26.80    1:22.74        
                  40.68     1:22.74 (42.06)                                        
 24 Curd, Howie F       12 Express Swimming-MR  1:24.86    1:23.64        
                  40.71     1:23.64 (42.93)                                        
 25 Finkelstein, Max A  11 HS-MR                1:19.57    1:23.79        
                  41.68     1:23.79 (42.11)                                        
 26 Sims, Mikko         11 Tmsuffolk-MR         1:22.09    1:23.99        
                  40.01     1:23.99 (43.98)                                        
 27 Ortof, Harry C      11 Express Swimming-MR  1:22.94    1:24.06        
                  41.14     1:24.06 (42.92)                                        
 28 Fuchs, David        12 WAC-MR               1:50.00    1:24.43        
                  40.05     1:24.43 (44.38)                                        
 29 Elms, Hayden A      11 Agua Swim Team-MR    1:27.46    1:24.50        
                  41.14     1:24.50 (43.36)                                        
 30 Giannotti, Michael  12 LIAC-MR              1:23.66    1:24.90        
                  40.73     1:24.90 (44.17)                                        
 31 Gonzalez, Steven    12 NYCC-MR              1:30.13    1:26.38        
                  42.27     1:26.38 (44.11)                                        
 32 Griffin, Charles    11 WAC-MR               1:32.76    1:26.85        
                  41.64     1:26.85 (45.21)                                        
 33 Hinds, Jabari A     12 Tmsuffolk-MR         1:27.12    1:26.87        
                  44.12     1:26.87 (42.75)                                        
 34 Watler, Jaleel C    12 NYCC-MR              1:54.50    1:27.01        
                  42.96     1:27.01 (44.05)                                        
 35 Gonzalez, Edward    11 Twisters-MR          1:26.26    1:27.16        
                  43.91     1:27.16 (43.25)                                        
 36 Gutman, Daniel L    11 Agua Swim Team-MR    1:27.47    1:28.51        
                  43.39     1:28.51 (45.12)                                        
 37 Alonso, Matthew J   12 LIAC-MR              1:35.91    1:31.00        
                  43.63     1:31.00 (47.37)                                        
 38 Costanza, Marco     12 WAC-MR               1:36.93    1:33.92        
                  44.92     1:33.92 (49.00)                                        
 39 Weiss, Jordan A     11 Agua Swim Team-MR    1:41.84    1:35.18        
                  47.85     1:35.18 (47.33)                                        
 40 Coen, Francis       11 WAC-MR               1:51.22    1:35.46        
                  47.10     1:35.46 (48.36)                                        
 41 Hederman, Matthew   12 WAC-MR               1:38.42    1:36.00        
                  46.39     1:36.00 (49.61)                                        
 42 Yarbro, Hunter S    11 Express Swimming-MR  1:37.07    1:36.12        
                  46.83     1:36.12 (49.29)                                        
 43 Ling, Darren        12 Express Swimming-MR  1:36.35    1:36.16        
                  47.20     1:36.16 (48.96)                                        
 44 Cerri-Droz, Ruben   12 LIAC-MR              1:35.42    1:37.27        
                  45.81     1:37.27 (51.46)                                        
 -- Zihiri, Saifeldeen  12 WAC-MR               2:00.00         DQ        
                  53.22          DQ (59.23)                                        
 -- Fernandez, Jose E   12 Twisters-MR               NT         DQ        
                  50.68          DQ (56.30)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Valyuk, Denis       12 HS-MR                  34.52      32.57        
  2 Luk, Arnold B       12 Boys Club-MR           33.00      33.78        
  3 Kan, Kevin          12 Boys Club-MR           35.00      36.27        
  4 Pompay, John A      12 Express Swimming-MR    37.27      36.91        
  5 Lastauskas, Nico    11 BDA-MA                 37.76      37.12        
  6 Weng, Denis S       11 Boys Club-MR           36.00      37.33        
  7 Massand, Dilin S    11 Agua Swim Team-MR      37.97      37.78        
  8 Kontos, Thomas      12 Tmsuffolk-MR           38.12      38.66        
  9 Yang, Nathan M      11 LIAC-MR                38.08      38.78        
 10 Liu, Jonathan E     11 Agua Swim Team-MR      38.05      38.98        
 11 Griffin, Charles    11 WAC-MR                 40.83      40.04        
 12 Czajkowski, Piotr   12 Tmsuffolk-MR           41.60      40.26        
 13 Carmody, Ryan A     12 Express Swimming-MR    42.23      41.55        
 14 Watler, Jaleel C    12 NYCC-MR                40.63      41.69        
 15 Jakobczyk, Nichola  11 Twisters-MR            43.66      41.93        
 16 Hinds, Jabari A     12 Tmsuffolk-MR           42.63      42.30        
 17 Langaman, Michael   12 HS-MR                  41.04      42.50        
 18 Fuchs, David        12 WAC-MR                 43.10      42.75        
 19 Ling, Darren        12 Express Swimming-MR    45.57      43.26        
 20 Elms, Hayden A      11 Agua Swim Team-MR      43.48      43.28        
 21 Gutman, Daniel L    11 Agua Swim Team-MR      43.14      44.00        
 22 Rong, Allen         12 Boys Club-MR           52.00      44.02        
 23 Gramyko, Alexander  11 HS-MR                  46.00      44.04        
 24 Hederman, Matthew   12 WAC-MR                 48.74      45.70        
 25 Hamberg, Miles      11 NYCC-MR                47.00      48.56        
 26 Earley, Ryan C      11 LIAC-MR                50.50      51.32        
 27 Alonso, Matthew J   12 LIAC-MR                53.05      52.35        
 -- Fernandez, Jose E   12 Twisters-MR               NT         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Luk, Arnold B       12 Boys Club-MR         1:15.00    1:16.71        
                  34.43     1:16.71 (42.28)                                        
  2 Liu, Jonathan E     11 Agua Swim Team-MR    1:22.55    1:22.13        
                  39.50     1:22.13 (42.63)                                        
  3 Weng, Denis S       11 Boys Club-MR         1:25.00    1:22.46        
                  38.11     1:22.46 (44.35)                                        
  4 Yang, Nathan M      11 LIAC-MR              1:24.15    1:23.48        
                  40.01     1:23.48 (43.47)                                        
  5 Kontos, Thomas      12 Tmsuffolk-MR         1:25.07    1:24.09        
                  40.24     1:24.09 (43.85)                                        
  6 Hamilton, Tyshaun   11 Boys Club-MR         1:26.00    1:25.12        
                  39.85     1:25.12 (45.27)                                        
  7 Czajkowski, Piotr   12 Tmsuffolk-MR         1:32.21    1:26.65        
                  41.52     1:26.65 (45.13)                                        
  8 Senken, Pierce F    11 LIAC-MR              1:24.92    1:27.64        
                  41.30     1:27.64 (46.34)                                        
  9 Ye, William         11 Tmsuffolk-MR         1:27.66    1:27.75        
                  41.82     1:27.75 (45.93)                                        
 10 Kunze, Aidan J      12 NYCC-MR              1:30.30    1:28.41        
                  42.09     1:28.41 (46.32)                                        
 11 Cerri-Droz, Ruben   12 LIAC-MR              1:42.00    1:29.23        
                  43.27     1:29.23 (45.96)                                        
 12 Griffin, Charles    11 WAC-MR               1:50.00    1:29.26        
                  42.48     1:29.26 (46.78)                                        
 13 Jakobczyk, Nichola  11 Twisters-MR          1:36.14    1:32.48        
                  45.18     1:32.48 (47.30)                                        
 14 Fuchs, David        12 WAC-MR                    NT    1:32.65        
                  44.01     1:32.65 (48.64)                                        
 15 Lee, Justin C       12 Agua Swim Team-MR    1:39.00    1:33.24        
                  43.95     1:33.24 (49.29)                                        
 16 Giannotti, Michael  12 LIAC-MR              1:42.00    1:33.25        
                  44.07     1:33.25 (49.18)                                        
 17 Elms, Hayden A      11 Agua Swim Team-MR    1:33.07    1:33.64        
                  45.60     1:33.64 (48.04)                                        
 18 Montesdeoca, Micha  11 Twisters-MR          1:35.81    1:33.97        
                  45.80     1:33.97 (48.17)                                        
 19 Accurso, Grant      12 Express Swimming-MR  1:35.18    1:34.20        
                  45.63     1:34.20 (48.57)                                        
 19 Hinds, Jabari A     12 Tmsuffolk-MR         1:30.60    1:34.20        
                  45.05     1:34.20 (49.15)                                        
 21 Watler, Jaleel C    12 NYCC-MR              1:32.34    1:34.55        
                  44.64     1:34.55 (49.91)                                        
 22 Guarnieri, Maxwell  11 Express Swimming-MR  1:34.48    1:34.70        
                  44.84     1:34.70 (49.86)                                        
 23 Ortof, Harry C      11 Express Swimming-MR  1:36.21    1:36.01        
                  47.10     1:36.01 (48.91)                                        
 24 Kaplan, David       11 Tmsuffolk-MR         1:53.78    1:36.46        
                  46.62     1:36.46 (49.84)                                        
 25 Rong, Allen         12 Boys Club-MR         1:52.00    1:36.79        
                  44.55     1:36.79 (52.24)                                        
 26 Barayev, Isaac      11 Twisters-MR               NT    1:36.94        
                  44.03     1:36.94 (52.91)                                        
 27 Collier, Christian  12 Agua Swim Team-MR    1:36.50    1:37.29        
                  45.65     1:37.29 (51.64)                                        
 28 Chong, Joseph J     11 Kraken-MR            1:39.50    1:37.90        
                  46.42     1:37.90 (51.48)                                        
 29 Desmornes, Georgio  11 Express Swimming-MR  1:37.51    1:38.42        
                  48.24     1:38.42 (50.18)                                        
 30 Moriarty, Thomas P  12 Flying Dolphins-MR   1:58.55    1:39.58        
                  47.35     1:39.58 (52.23)                                        
 31 Gutman, Daniel L    11 Agua Swim Team-MR    1:35.00    1:40.40        
                  47.35     1:40.40 (53.05)                                        
 32 Keller, Tate A      12 LIAC-MR              1:41.97    1:42.52        
                  49.75     1:42.52 (52.77)                                        
 33 Wine, Jonathan T    11 Flying Dolphins-MR   1:51.84    1:46.27        
                  50.00     1:46.27 (56.27)                                        
 34 Dunnsue, Sean A     11 Kraken-MR                 NT    1:46.40        
                  51.49     1:46.40 (54.91)                                        
 35 Boesky, Ryan H      11 Agua Swim Team-MR    1:58.34    1:52.47        
                  53.35     1:52.47 (59.12)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Abdelrahman, Baraa  12 Agua Swim Team-MR      31.08      30.68        
  2 Searson, Jimmy      12 Express Swimming-MR    31.61      32.07        
  3 Luk, Arnold B       12 Boys Club-MR           32.00      32.32        
  4 Massand, Dilin S    11 Agua Swim Team-MR      32.88      32.54        
  5 Langaman, Michael   12 HS-MR                  32.27      32.85        
  6 Czajkowski, Piotr   12 Tmsuffolk-MR           33.93      33.29        
  7 Spinella, Conor S   12 LIAC-MR                32.54      33.32        
  8 Baraban, Brandon    11 Tmsuffolk-MR           33.42      33.61        
  9 Tlatelpa, Ethan     12 NYCC-MR                35.30      33.63        
 10 Haddad, Gabriel O   12 NYCC-MR                33.87      33.77        
 11 Ye, William         11 Tmsuffolk-MR           33.57      33.78        
 12 Gordin, James H     12 Tmsuffolk-MR           37.19      34.28        
 13 Senken, Pierce F    11 LIAC-MR                35.83      34.95        
 14 Yang, Nathan M      11 LIAC-MR                34.91      35.01        
 15 Glas, Aaron I       11 Agua Swim Team-MR      35.54      35.94        
 16 Kunze, Aidan J      12 NYCC-MR                37.95      36.44        
 17 Kaplan, David       11 Tmsuffolk-MR           37.13      36.67        
 18 Caine, David        12 WAC-MR                 45.36      37.31        
 19 McNally, Bryan N    12 LIAC-MR                36.84      37.68        
 20 Hinds, Jabari A     12 Tmsuffolk-MR           43.17      38.24        
 21 Costanza, Marco     12 WAC-MR                 46.19      38.25        
 22 Sims, Mikko         11 Tmsuffolk-MR           40.61      39.46        
 23 Cerri-Droz, Ruben   12 LIAC-MR                38.05      39.48        
 24 Gonzalez, Steven    12 NYCC-MR                40.74      39.84        
 25 Hamberg, Miles      11 NYCC-MR                45.00      43.31        
 26 Jakobczyk, Nichola  11 Twisters-MR            46.39      44.06        
 27 Coen, Francis       11 WAC-MR                 54.45      46.50        
 28 Yarbro, Hunter S    11 Express Swimming-MR    49.42      48.94        
 29 Zihiri, Saifeldeen  12 WAC-MR               1:00.00      59.37        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nunez, John         12 Agua Swim Team-MR    1:02.17    1:02.61        
                  28.76     1:02.61 (33.85)                                        
  2 Abdelrahman, Baraa  12 Agua Swim Team-MR    1:08.70    1:09.27        
                  31.81     1:09.27 (37.46)                                        
  3 Massand, Dilin S    11 Agua Swim Team-MR    1:14.21    1:11.40        
                  34.31     1:11.40 (37.09)                                        
  4 Hagemann, Alex A    12 Express Swimming-MR  1:14.60    1:15.76        
                  35.11     1:15.76 (40.65)                                        
  5 Hamilton, Tyshaun   11 Boys Club-MR         1:14.00    1:16.92        
                  34.98     1:16.92 (41.94)                                        
  6 Lastauskas, Nico    11 BDA-MA               1:15.48    1:18.44        
                  36.88     1:18.44 (41.56)                                        
  7 Tlatelpa, Ethan     12 NYCC-MR              1:20.79    1:19.19        
                  37.19     1:19.19 (42.00)                                        
  8 Baraban, Brandon    11 Tmsuffolk-MR         1:20.58    1:19.36        
                  36.31     1:19.36 (43.05)                                        
  9 Yang, Nathan M      11 LIAC-MR              1:18.86    1:19.44        
                  37.49     1:19.44 (41.95)                                        
 10 Glas, Aaron I       11 Agua Swim Team-MR    1:21.48    1:20.20        
                  37.28     1:20.20 (42.92)                                        
 11 Spinella, Conor S   12 LIAC-MR              1:13.00    1:21.19        
                  34.85     1:21.19 (46.34)                                        
 12 Pepel, James C      12 UN Rac-MR            1:36.09    1:22.17        
                  36.48     1:22.17 (45.69)                                        
 13 Cohen, Emanuel S    11 LIAC-MR              1:22.11    1:22.95        
                  39.09     1:22.95 (43.86)                                        
 14 Haddad, Gabriel O   12 NYCC-MR              1:26.05    1:23.26        
                  37.86     1:23.26 (45.40)                                        
 15 Ortof, Harry C      11 Express Swimming-MR  1:24.30    1:24.81        
                  39.80     1:24.81 (45.01)                                        
 16 Kaplan, David       11 Tmsuffolk-MR         1:29.64    1:25.57        
                  39.83     1:25.57 (45.74)                                        
 17 Accurso, Grant      12 Express Swimming-MR  1:23.00    1:26.03        
                  39.24     1:26.03 (46.79)                                        
 18 Fairbanks, Scott C  11 Agua Swim Team-MR    1:35.00    1:27.63        
                  40.72     1:27.63 (46.91)                                        
 19 Curd, Howie F       12 Express Swimming-MR  1:34.42    1:29.53        
                  41.44     1:29.53 (48.09)                                        
 20 McCartney, Ryan A   12 Express Swimming-MR  1:40.00    1:30.85        
                  39.28     1:30.85 (51.57)                                        
 21 Cerri-Droz, Ruben   12 LIAC-MR              1:33.00    1:34.36        
                  42.79     1:34.36 (51.57)                                        
 22 Sims, Mikko         11 Tmsuffolk-MR         1:35.78    1:34.69        
                  43.90     1:34.69 (50.79)                                        
 23 Earley, Ryan C      11 LIAC-MR              1:49.17    1:38.48        
                  46.83     1:38.48 (51.65)                                        
 24 Ramirez, Alister S  11 Agua Swim Team-MR    1:45.00    1:40.27        
                  45.68     1:40.27 (54.59)                                        
 25 Costanza, Marco     12 WAC-MR               1:52.85    1:41.34        
                  42.54     1:41.34 (58.80)                                        
 -- Giannotti, Michael  12 LIAC-MR              1:37.00         DQ        
                  42.29        DQ (1:03.76)                                        
 -- Collier, Christian  12 Agua Swim Team-MR    1:30.00         DQ        
                  45.68          DQ (54.15)                                        
 -- Boesky, Ryan H      11 Agua Swim Team-MR    1:55.00         DQ        
                  47.61          DQ (57.98)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quinones, Christop  12 Agua Swim Team-MR    2:31.92    2:25.38        
                  31.75     1:09.90 (38.15)     1:52.82 (42.92)     2:25.38 (32.56)
  2 Valyuk, Denis       12 HS-MR                2:40.00    2:26.08        
                  28.95     1:07.03 (38.08)     1:50.41 (43.38)     2:26.08 (35.67)
  3 Pompay, John A      12 Express Swimming-MR  2:27.87    2:32.05        
                  32.57     1:11.95 (39.38)     1:57.10 (45.15)     2:32.05 (34.95)
  4 Massand, Dilin S    11 Agua Swim Team-MR    2:40.00    2:35.59        
                  34.49     1:17.81 (43.32)     2:01.57 (43.76)     2:35.59 (34.02)
  5 Senken, Pierce F    11 LIAC-MR              2:40.17    2:38.62        
                  35.91     1:15.08 (39.17)     2:02.94 (47.86)     2:38.62 (35.68)
  6 Lastauskas, Nico    11 BDA-MA               2:36.28    2:39.10        
                  36.34     1:18.91 (42.57)     2:03.49 (44.58)     2:39.10 (35.61)
  7 Zuppone, Michael L  11 Agua Swim Team-MR    2:44.89    2:39.64        
                  35.49     1:15.76 (40.27)     2:04.79 (49.03)     2:39.64 (34.85)
  8 Ye, William         11 Tmsuffolk-MR         2:47.02    2:41.77        
                  36.72     1:15.88 (39.16)     2:05.23 (49.35)     2:41.77 (36.54)
  9 Liu, Jonathan E     11 Agua Swim Team-MR    2:52.91    2:41.84        
                  36.17     1:17.89 (41.72)     2:03.85 (45.96)     2:41.84 (37.99)
 10 Helbock, Robert     12 WAC-MR               2:41.98    2:44.51        
                  35.09     1:16.66 (41.57)     2:06.13 (49.47)     2:44.51 (38.38)
 11 Spinella, Conor S   12 LIAC-MR              2:48.00    2:44.81        
                  34.43     1:14.48 (40.05)     2:07.97 (53.49)     2:44.81 (36.84)
 12 Yang, Nathan M      11 LIAC-MR              2:49.86    2:46.72        
                  37.25     1:20.90 (43.65)     2:08.10 (47.20)     2:46.72 (38.62)
 13 Glas, Aaron I       11 Agua Swim Team-MR    2:49.06    2:47.19        
                  36.81     1:20.19 (43.38)     2:10.05 (49.86)     2:47.19 (37.14)
 14 Searson, Jimmy      12 Express Swimming-MR  2:51.88    2:47.26        
                  34.53     1:18.39 (43.86)     2:12.43 (54.04)     2:47.26 (34.83)
 15 Tlatelpa, Ethan     12 NYCC-MR              2:47.45    2:49.75        
                  36.25     1:19.52 (43.27)     2:11.86 (52.34)     2:49.75 (37.89)
 16 Kunze, Aidan J      12 NYCC-MR              2:49.79    2:50.67        
                  39.08     1:22.87 (43.79)     2:12.55 (49.68)     2:50.67 (38.12)
 17 Hawkins, Andrew T   12 Express Swimming-MR  2:48.96    2:50.74        
                  36.49     1:20.82 (44.33)     2:15.20 (54.38)     2:50.74 (35.54)
 18 Finkelstein, Max A  11 HS-MR                2:59.14    2:52.52        
                  38.06     1:22.83 (44.77)     2:14.66 (51.83)     2:52.52 (37.86)
 19 Cohen, Emanuel S    11 LIAC-MR              2:48.12    2:52.76        
                  37.74     1:20.38 (42.64)     2:14.72 (54.34)     2:52.76 (38.04)
 20 Gilligan, Joshua G  11 Agua Swim Team-MR    2:57.06    2:52.94        
                  38.24     1:22.64 (44.40)     2:15.55 (52.91)     2:52.94 (37.39)
 21 Curd, Howie F       12 Express Swimming-MR  3:21.98    2:53.05        
                  37.86     1:23.70 (45.84)     2:18.08 (54.38)     2:53.05 (34.97)
 22 Xue, Vincent H      11 HS-MR                2:57.99    2:54.09        
                  39.63     1:24.95 (45.32)     2:14.12 (49.17)     2:54.09 (39.97)
 23 Ortof, Harry C      11 Express Swimming-MR  2:51.38    2:55.48        
                  38.53     1:25.38 (46.85)     2:18.40 (53.02)     2:55.48 (37.08)
 24 Montesdeoca, Micha  11 Twisters-MR          3:07.36    2:55.87        
                  40.54     1:23.32 (42.78)     2:13.83 (50.51)     2:55.87 (42.04)
 25 Kaplan, David       11 Tmsuffolk-MR         2:59.65    2:56.75        
                  38.87     1:24.00 (45.13)     2:16.66 (52.66)     2:56.75 (40.09)
 26 Clark, Peter G      12 UN Rac-MR            3:02.01    3:00.11        
                  38.90     1:22.76 (43.86)     2:19.74 (56.98)     3:00.11 (40.37)
 27 McNally, Bryan N    12 LIAC-MR              3:08.56    3:02.42        
                  38.82     1:24.71 (45.89)     2:20.46 (55.75)     3:02.42 (41.96)
 28 Gramyko, Alexander  11 HS-MR                3:15.00    3:03.41        
                  37.52     1:22.98 (45.46)     2:18.40 (55.42)     3:03.41 (45.01)
 29 Gonzalez, Edward    11 Twisters-MR               NT    3:05.61        
                  42.09     1:30.15 (48.06)     2:27.20 (57.05)     3:05.61 (38.41)
 -- Giannotti, Michael  12 LIAC-MR              3:35.00         DQ        
                  43.07     1:28.34 (45.27)     2:22.47 (54.13)          DQ (42.46)
 -- Earley, Ryan C      11 LIAC-MR              4:00.00         DQ        
                  46.97     1:37.27 (50.30)   2:37.83 (1:00.56)          DQ (43.52)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Krna, Andrew B      26 NYAC-MR                21.50      21.87        
  2 McKenna, Brian W    15 Boys Club-MR           22.00      22.54        
  3 Cole, John B        27 NYAC-MR                22.50      22.66        
  4 Khan, Rana Z        20 Boys Club-MR           22.50      22.97        
  5 Ernst, Douglas A    26 NYAC-MR                23.29      23.35        
  6 Flannery, Kevin P   17 Tmsuffolk-MR           23.17      23.48        
  7 Monteleone, Nichol  16 Tmsuffolk-MR           24.30      23.97        
  8 Yu, Laurence        16 Tmsuffolk-MR           23.83      23.98        
  9 Tay, Aik Wen        16 Agua Swim Team-MR      24.00      23.99        
 10 Diaz, David         17 MAD-MR                 24.03      24.04        
 11 Forbes, Antrico M   16 Agua Swim Team-MR      23.76      24.13        
 11 Tlatelpa, Kyle      15 NYCC-MR                23.80      24.13        
 13 Bucero, Nikolas J   14 Boys Club-MR           24.50      24.27        
 14 Kojes, Arthur J     16 Boys Club-MR           23.90      24.29        
 15 Doherty, Christoph  16 Twisters-MR            23.50      24.39        
 16 Kan, Dennis         15 Boys Club-MR           23.90      24.47        
 17 Schwartz, Jake A    16 LIAC-MR                24.38      24.50        
 18 Kontos, Nicholas G  16 Tmsuffolk-MR           24.43      24.52        
 19 Lin, Alex           13 Boys Club-MR           24.50      24.69        
 20 Polanco, Christoph  17 Twisters-MR            24.32      24.86        
 21 Jakubiak, Patrick   15 Tmsuffolk-MR           24.77      25.02        
 22 Miou, Eric          13 Boys Club-MR           25.00      25.04        
 23 Duran, Rafael       15 MAD-MR                 24.77      25.14        
 24 Makowski, John P    16 Tmsuffolk-MR           25.08      25.26        
 25 Yamout, Nader       15 Agua Swim Team-MR      25.22      25.33        
 26 Lam, Aaron          17 Boys Club-MR           23.90      25.38        
 27 Chow, Kevin         15 Boys Club-MR           25.00      25.45        
 28 LI, Kytoh           14 Boys Club-MR           25.00      25.63        
 29 Kadirov, Raushan    15 LIAC-MR                25.10      25.69        
 30 Zielonka, Jan       16 NYCC-MR                25.38      25.73        
 31 Navy, Daniel L      17 Flying Dolphins-MR     25.37      25.76        
 32 Sperandio, Alec     13 WAC-MR                 25.72      25.77        
 33 Wong, Eric T        16 Twisters-MR            26.17      25.89        
 34 Bouzourene, Tarik   16 LIAC-MR                25.93      26.07        
 35 Plummer, Tedric A   19 Agua Swim Team-MR      24.10      26.10        
 36 Ryan, Conor J       14 Tmsuffolk-MR           26.18      26.13        
 37 Thapa, Rikesh       15 NYCC-MR                26.77      26.21        
 38 Pinzon, Tyler       13 Agua Swim Team-MR      27.00      26.47        
 39 Rochez, Joseph      14 MAD-MR                 25.67      26.54        
 40 Rosenstein, Tommy   14 Agua Swim Team-MR      28.51      26.71        
 41 Katz, Andrew        13 Tmsuffolk-MR           26.80      26.74        
 42 McDonnell, Richard  14 UN Rac-MR              27.35      26.82        
 43 Legg, Cooper        14 BDA-MA                 26.47      26.83        
 44 Pawelko, John M     13 Tmsuffolk-MR           26.66      26.86        
 45 Lee, Yong Joo       16 Boys Club-MR           25.00      26.90        
 46 Perez-Lopez, Gabri  13 Agua Swim Team-MR      27.84      26.92        
 47 Caponegro, Frank    14 Express Swimming-MR    25.81      27.00        
 48 Muratore, Daniel R  15 UN Rac-MR              27.15      27.06        
 49 Reece, Chen I       14 Agua Swim Team-MR      28.93      27.21        
 49 Turek-Herman, Josh  15 Express Swimming-MR    27.10      27.21        
 51 Jiang, David        13 Boys Club-MR           26.90      27.22        
 52 Goldstein, Jonatha  14 Agua Swim Team-MR      27.78      27.37        
 53 Fondacaro, Nicolas  14 Tmsuffolk-MR           27.47      27.67        
 54 Cocuy, Bryan        14 Boys Club-MR           27.40      27.68        
 55 Weng, Daniel S      14 Boys Club-MR           29.00      27.69        
 56 Lopez, Christian C  16 Boys Club-MR           27.00      28.03        
 57 Popescu, Alexander  14 Express Swimming-MR    28.48      28.05        
 58 Lee, Jeffrey        14 Boys Club-MR           26.90      28.30        
 59 Cascione, Anthony   15 Express Swimming-MR    28.00      28.52        
 60 Sack, Danny C       15 Express Swimming-MR    27.74      28.55        
 61 Kurtoglu, Kemal K   13 Agua Swim Team-MR      29.15      28.68        
 62 Ardito, Jonathan T  13 Express Swimming-MR    29.49      28.83        
 63 Diamond, Zachary    13 WAC-MR                 29.27      28.94        
 64 Chan, Brendan K     14 LIAC-MR                26.87      29.03        
 64 Liu, Alex           13 Tmsuffolk-MR           29.50      29.03        
 66 Zhu, Caleb          13 Tmsuffolk-MR           29.15      29.12        
 67 Yang, Barry A       13 LIAC-MR                29.17      29.41        
 68 Rotolo, John M      13 LIAC-MR                28.87      29.94        
 69 Hidalgo, Roberto    13 WAC-MR                 31.27      29.95        
 70 Calvoni, Max J      13 NYCC-MR                35.16      31.95        
 71 Kadirov, Anwar      13 LIAC-MR                33.75      32.16        
 72 Bouzourene, Adam    13 LIAC-MR                34.49      33.05        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cole, John B        27 NYAC-MR                49.00      48.70        
                  23.67       48.70 (25.03)                                        
  2 Lawler, James W     27 NYAC-MR                50.00      48.96        
                  23.90       48.96 (25.06)                                        
  3 Trout, Andrew E     27 NYAC-MR                48.90      49.69        
                  23.38       49.69 (26.31)                                        
  4 Krna, Andrew B      26 NYAC-MR                48.00      50.05        
                  23.65       50.05 (26.40)                                        
  5 Tay, Aik Wen        16 Agua Swim Team-MR      49.00      50.65        
                  24.51       50.65 (26.14)                                        
  6 Sokolowski, Pawel   29 NYAC-MR                48.00      50.74        
                  24.32       50.74 (26.42)                                        
  7 Foos, Craig R       32 NYAC-MR                50.89      51.14        
                  24.22       51.14 (26.92)                                        
  8 Doughtery, Ryan C   16 Agua Swim Team-MR      53.31      51.85        
                  25.03       51.85 (26.82)                                        
  9 Yu, Laurence        16 Tmsuffolk-MR           51.57      52.00        
                  25.23       52.00 (26.77)                                        
 10 Monteleone, Nichol  16 Tmsuffolk-MR           51.21      52.19        
                  25.32       52.19 (26.87)                                        
 11 Hayes, Connor       16 Tmsuffolk-MR           53.31      52.34        
                  25.56       52.34 (26.78)                                        
 12 Meany, RJ J         16 TRS-MR                 52.55      52.56        
                  25.44       52.56 (27.12)                                        
 13 Tlatelpa, Kyle      15 NYCC-MR                51.36      52.65        
                  25.33       52.65 (27.32)                                        
 14 Parisi, Joey N      15 Tmsuffolk-MR           53.14      52.95        
                  25.47       52.95 (27.48)                                        
 15 Spinelli, Mike J    16 HS-MR                  52.79      52.96        
                  25.68       52.96 (27.28)                                        
 16 Fahey, Michael S    17 Rac @ Jcc-MR           55.77      53.07        
                  25.19       53.07 (27.88)                                        
 17 Lin, Alex           13 Boys Club-MR           54.00      53.26        
                  25.72       53.26 (27.54)                                        
 18 Welstead, Duncan G  31 NYAC-MR                51.00      53.46        
                  25.48       53.46 (27.98)                                        
 19 Kontos, Nicholas G  16 Tmsuffolk-MR           53.29      53.80        
                  26.07       53.80 (27.73)                                        
 20 Polanco, Christoph  17 Twisters-MR            53.36      53.84        
                  25.68       53.84 (28.16)                                        
 21 Schwartz, Jake A    16 LIAC-MR                53.53      53.96        
                  25.61       53.96 (28.35)                                        
 22 Salzillo, Mark R    19 UN Rac-MR              53.09      54.02        
                  26.03       54.02 (27.99)                                        
 23 Makowski, John P    16 Tmsuffolk-MR           54.11      54.10        
                  26.17       54.10 (27.93)                                        
 24 Jakubiak, Patrick   15 Tmsuffolk-MR           54.69      54.26        
                  26.29       54.26 (27.97)                                        
 25 Kan, Dennis         15 Boys Club-MR           54.75      54.63        
                  25.54       54.63 (29.09)                                        
 26 McIlhargy, Sean V   17 TRS-MR                 52.47      54.82        
                  26.02       54.82 (28.80)                                        
 27 Bucero, Nikolas J   14 Boys Club-MR           54.00      54.98        
                  26.69       54.98 (28.29)                                        
 28 Koenigsberger, Ste  15 Agua Swim Team-MR      55.49      55.04        
                  26.59       55.04 (28.45)                                        
 29 Miou, Eric          13 Boys Club-MR           56.00      55.20        
                  26.34       55.20 (28.86)                                        
 30 Plummer, Tedric A   19 Agua Swim Team-MR      57.34      55.45        
                  26.77       55.45 (28.68)                                        
 31 Spinelli, Eddie F   14 HS-MR                  56.21      55.46        
                  26.85       55.46 (28.61)                                        
 32 Chow, Kevin         15 Boys Club-MR           56.00      55.70        
                  26.73       55.70 (28.97)                                        
 33 Oczos, David        16 HS-MR                  55.99      55.79        
                  26.41       55.79 (29.38)                                        
 34 Forbes, Antrico M   16 Agua Swim Team-MR      54.50      55.86        
                  25.81       55.86 (30.05)                                        
 35 LI, Kytoh           14 Boys Club-MR           56.00      56.14        
                  26.90       56.14 (29.24)                                        
 36 Wong, Eric T        16 Twisters-MR            56.35      56.24        
                  26.93       56.24 (29.31)                                        
 37 Pawelko, John M     13 Tmsuffolk-MR           57.04      56.62        
                  27.33       56.62 (29.29)                                        
 38 Navy, Daniel L      17 Flying Dolphins-MR     56.23      57.23        
                  26.39       57.23 (30.84)                                        
 39 Turek-Herman, Josh  15 Express Swimming-MR    56.49      57.27        
                  27.73       57.27 (29.54)                                        
 40 Katz, Andrew        13 Tmsuffolk-MR           57.57      57.29        
                  27.93       57.29 (29.36)                                        
 41 Salzillo, Andrew    17 UN Rac-MR              59.35      57.30        
                  27.14       57.30 (30.16)                                        
 42 Zielonka, Jan       16 NYCC-MR                56.60      57.53        
                  26.92       57.53 (30.61)                                        
 43 Ganley, Peter G     13 Express Swimming-MR    58.04      57.73        
                  27.91       57.73 (29.82)                                        
 44 Melendez, Samuel    13 TRS-MR               1:01.08      58.00        
                  28.30       58.00 (29.70)                                        
 45 Gonzalez, Adriel A  14 Boys Club-MR           56.00      58.21        
                  26.78       58.21 (31.43)                                        
 46 Finn, Brandon       15 TRS-MR               1:05.57      58.27        
                  28.24       58.27 (30.03)                                        
 47 Pinzon, Tyler       13 Agua Swim Team-MR    1:00.12      58.33        
                  27.41       58.33 (30.92)                                        
 48 Raiola, Andy M      13 HS-MR                  59.54      58.68        
                  28.53       58.68 (30.15)                                        
 49 Fondacaro, Nicolas  14 Tmsuffolk-MR         1:02.60      58.79        
                  28.27       58.79 (30.52)                                        
 50 Rosenstein, Tommy   14 Agua Swim Team-MR    1:02.10      58.84        
                  28.33       58.84 (30.51)                                        
 51 Goldstein, Jonatha  14 Agua Swim Team-MR      58.58      58.85        
                  28.32       58.85 (30.53)                                        
 52 Costabile, Guisepp  15 TRS-MR               1:00.73      59.39        
                  28.90       59.39 (30.49)                                        
 53 Jiang, David        13 Boys Club-MR         1:01.00      59.44        
                  28.52       59.44 (30.92)                                        
 54 Muratore, Daniel R  15 UN Rac-MR              59.62      59.65        
                  28.52       59.65 (31.13)                                        
 55 Reece, Chen I       14 Agua Swim Team-MR    1:01.69      59.87        
                  29.20       59.87 (30.67)                                        
 55 Mitchell, Benjamin  13 Agua Swim Team-MR    1:03.41      59.87        
                  28.54       59.87 (31.33)                                        
 57 Perez-Lopez, Gabri  13 Agua Swim Team-MR    1:02.24    1:00.35        
                  29.52     1:00.35 (30.83)                                        
 58 Chu, Bryan C        13 HS-MR                1:00.84    1:00.84        
                  29.24     1:00.84 (31.60)                                        
 59 Cocuy, Bryan        14 Boys Club-MR         1:01.00    1:01.00        
                  29.29     1:01.00 (31.71)                                        
 60 Yu, Justin          16 TRS-MR                 58.56    1:01.28        
                  29.04     1:01.28 (32.24)                                        
 61 Shchegolev, Daniel  15 WAC-MR               1:00.74    1:01.43        
                  28.85     1:01.43 (32.58)                                        
 62 Legg, Cooper        14 BDA-MA               1:02.63    1:02.13        
                  30.19     1:02.13 (31.94)                                        
 63 Hession, Michael D  16 Rac @ Jcc-MR         1:03.95    1:02.27        
                  28.97     1:02.27 (33.30)                                        
 63 Sack, Danny C       15 Express Swimming-MR  1:03.57    1:02.27        
                  29.52     1:02.27 (32.75)                                        
 65 Diamond, Zachary    13 WAC-MR               1:04.30    1:02.36        
                  29.78     1:02.36 (32.58)                                        
 66 Kurtoglu, Kemal K   13 Agua Swim Team-MR    1:04.09    1:02.37        
                  29.20     1:02.37 (33.17)                                        
 67 Popescu, Alexander  14 Express Swimming-MR  1:07.23    1:02.55        
                  28.83     1:02.55 (33.72)                                        
 68 Cascione, Anthony   15 Express Swimming-MR  1:04.78    1:02.88        
                  29.96     1:02.88 (32.92)                                        
 69 Zhu, Caleb          13 Tmsuffolk-MR         1:03.25    1:03.17        
                  30.60     1:03.17 (32.57)                                        
 70 Carmody, Martin L   15 Express Swimming-MR  1:01.00    1:04.45        
                  30.59     1:04.45 (33.86)                                        
 71 DeVito, TJ          12 TRS-MR               1:06.06    1:04.71        
                  31.33     1:04.71 (33.38)                                        
 72 Liu, Alex           13 Tmsuffolk-MR         1:03.07    1:04.79        
                  30.98     1:04.79 (33.81)                                        
 73 Ardito, Jonathan T  13 Express Swimming-MR  1:11.00    1:04.81        
                  31.81     1:04.81 (33.00)                                        
 74 Santaniello, Nicho  15 UN Rac-MR              58.09    1:05.60        
                  30.09     1:05.60 (35.51)                                        
 75 Raccioppi, Jake     12 TRS-MR               1:05.68    1:05.68        
                  31.93     1:05.68 (33.75)                                        
 76 Yang, Barry A       13 LIAC-MR              1:06.05    1:05.91        
                  31.76     1:05.91 (34.15)                                        
 77 Schwartz, Nes S     13 Agua Swim Team-MR    1:04.79    1:06.06        
                  31.49     1:06.06 (34.57)                                        
 78 Johns, Nicky A      15 LIAC-MR              1:04.52    1:06.33        
                  32.14     1:06.33 (34.19)                                        
 79 Toth, Austin        13 LIAC-MR              1:06.25    1:06.35        
                  31.75     1:06.35 (34.60)                                        
 80 Koganov, Willy      13 HS-MR                1:05.92    1:07.10        
                  32.57     1:07.10 (34.53)                                        
 81 Hidalgo, Roberto    13 WAC-MR               1:07.82    1:07.27        
                  32.04     1:07.27 (35.23)                                        
 82 Rotolo, John M      13 LIAC-MR              1:05.45    1:07.35        
                  31.60     1:07.35 (35.75)                                        
 83 Ruvkun, Andrew H    13 Agua Swim Team-MR    1:06.64    1:07.81        
                  31.99     1:07.81 (35.82)                                        
 84 Lipton, Evan N       9 Flying Dolphins-MR   1:12.00    1:13.11        
                  34.13     1:13.11 (38.98)                                        
 85 Kalra, Sanjay D     13 Express Swimming-MR  1:12.00    1:13.56        
                  34.39     1:13.56 (39.17)                                        
 86 Coen, Patrick       13 WAC-MR               2:00.00    1:17.53        
                  35.75     1:17.53 (41.78)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tay, Aik Wen        16 Agua Swim Team-MR    1:55.00    1:47.33        
                  25.97       53.05 (27.08)     1:20.53 (27.48)     1:47.33 (26.80)
  2 Schulte, Michael J  30 NYAC-MR              1:55.19    1:49.58        
                  25.80       53.69 (27.89)     1:21.95 (28.26)     1:49.58 (27.63)
  3 Harris, Sloan T     25 NYAC-MR              1:50.00    1:50.78        
                  25.49       53.67 (28.18)     1:21.55 (27.88)     1:50.78 (29.23)
  4 Hayes, Connor       16 Tmsuffolk-MR         1:59.94    1:51.96        
                  26.24       54.75 (28.51)     1:23.38 (28.63)     1:51.96 (28.58)
  5 Monteleone, Nichol  16 Tmsuffolk-MR         1:54.31    1:52.96        
                  26.91       55.23 (28.32)     1:24.14 (28.91)     1:52.96 (28.82)
  6 Yu, Laurence        16 Tmsuffolk-MR         1:56.25    1:53.20        
                  26.07       54.10 (28.03)     1:23.50 (29.40)     1:53.20 (29.70)
  7 Chansakul, JR J     15 Agua Swim Team-MR    1:55.40    1:53.21        
                  26.43       55.17 (28.74)     1:24.10 (28.93)     1:53.21 (29.11)
  8 Flannery, Kevin P   17 Tmsuffolk-MR         1:57.43    1:53.42        
                  25.75       53.97 (28.22)     1:24.03 (30.06)     1:53.42 (29.39)
  9 Lin, Alex           13 Boys Club-MR         1:57.00    1:54.87        
                  26.60       55.63 (29.03)     1:25.77 (30.14)     1:54.87 (29.10)
 10 Parisi, Joey N      15 Tmsuffolk-MR         1:54.67    1:55.44        
                  26.62       56.00 (29.38)     1:26.03 (30.03)     1:55.44 (29.41)
 11 Tlatelpa, Kyle      15 NYCC-MR              1:53.93    1:55.99        
                  26.18       55.72 (29.54)     1:26.36 (30.64)     1:55.99 (29.63)
 12 Schwartz, Jake A    16 LIAC-MR              2:00.62    1:59.48        
                  26.63       57.41 (30.78)     1:28.81 (31.40)     1:59.48 (30.67)
 13 Jakubiak, Patrick   15 Tmsuffolk-MR         2:01.53    1:59.94        
                  27.64       57.49 (29.85)     1:28.75 (31.26)     1:59.94 (31.19)
 14 Koenigsberger, Ste  15 Agua Swim Team-MR    1:58.16    2:00.46        
                  28.36       58.96 (30.60)     1:29.98 (31.02)     2:00.46 (30.48)
 15 Doherty, Christoph  16 Twisters-MR          1:53.66    2:00.56        
                  27.03       57.34 (30.31)     1:29.09 (31.75)     2:00.56 (31.47)
 16 Sperandio, Alec     13 WAC-MR               2:02.05    2:01.99        
                  28.58       59.50 (30.92)     1:31.08 (31.58)     2:01.99 (30.91)
 17 Chow, Kevin         15 Boys Club-MR         2:04.00    2:02.49        
                  27.76       58.84 (31.08)     1:30.71 (31.87)     2:02.49 (31.78)
 18 Polanco, Christoph  17 Twisters-MR               NT    2:02.53        
                  28.38     1:00.10 (31.72)     1:32.31 (32.21)     2:02.53 (30.22)
 19 Pawelko, John M     13 Tmsuffolk-MR         2:03.81    2:03.50        
                  28.28       59.72 (31.44)     1:32.37 (32.65)     2:03.50 (31.13)
 20 Orlando, Michael A  17 UN Rac-MR            1:59.59    2:03.76        
                  26.63       57.04 (30.41)     1:29.97 (32.93)     2:03.76 (33.79)
 21 Turek-Herman, Josh  15 Express Swimming-MR  2:03.27    2:03.90        
                  28.76     1:00.50 (31.74)     1:32.44 (31.94)     2:03.90 (31.46)
 22 Ryan, Conor J       14 Tmsuffolk-MR         2:08.57    2:04.22        
                  28.33       59.32 (30.99)     1:31.98 (32.66)     2:04.22 (32.24)
 23 LI, Kytoh           14 Boys Club-MR         2:07.00    2:05.21        
                  27.87       59.13 (31.26)     1:32.31 (33.18)     2:05.21 (32.90)
 24 Reece, Chen I       14 Agua Swim Team-MR    2:15.15    2:05.70        
                  29.18     1:01.33 (32.15)     1:34.58 (33.25)     2:05.70 (31.12)
 25 Fondacaro, Nicolas  14 Tmsuffolk-MR         2:09.26    2:07.64        
                  29.71     1:02.35 (32.64)     1:35.90 (33.55)     2:07.64 (31.74)
 26 Goldstein, Jonatha  14 Agua Swim Team-MR    2:08.68    2:08.45        
                  28.90     1:00.60 (31.70)     1:34.00 (33.40)     2:08.45 (34.45)
 27 Kadirov, Raushan    15 LIAC-MR              2:04.64    2:08.58        
                  28.70     1:00.53 (31.83)     1:34.30 (33.77)     2:08.58 (34.28)
 28 Zielonka, Jan       16 NYCC-MR              2:05.40    2:09.38        
                  28.43     1:00.03 (31.60)     1:33.92 (33.89)     2:09.38 (35.46)
 29 Rosenstein, Tommy   14 Agua Swim Team-MR    2:15.25    2:09.58        
                  28.99     1:01.78 (32.79)     1:36.12 (34.34)     2:09.58 (33.46)
 30 McDonnell, Richard  14 UN Rac-MR            2:24.40    2:11.09        
                  29.56     1:03.11 (33.55)     1:37.53 (34.42)     2:11.09 (33.56)
 31 Cascione, Anthony   15 Express Swimming-MR  2:16.48    2:13.96        
                  30.13     1:03.86 (33.73)     1:39.96 (36.10)     2:13.96 (34.00)
 32 Zhu, Caleb          13 Tmsuffolk-MR         2:17.91    2:15.20        
                  31.05     1:04.69 (33.64)     1:39.54 (34.85)     2:15.20 (35.66)
 33 Liu, Alex           13 Tmsuffolk-MR         2:18.73    2:15.62        
                  31.09     1:06.03 (34.94)     1:40.55 (34.52)     2:15.62 (35.07)
 34 Plummer, Tedric A   19 Agua Swim Team-MR    2:15.52    2:16.31        
                  29.86     1:01.64 (31.78)     1:36.90 (35.26)     2:16.31 (39.41)
 35 Muratore, Daniel R  15 UN Rac-MR            2:19.86    2:19.25        
                  31.20     1:06.36 (35.16)     1:43.97 (37.61)     2:19.25 (35.28)
 36 Ardito, Jonathan T  13 Express Swimming-MR  2:42.00    2:19.32        
                  32.36     1:07.04 (34.68)     1:43.38 (36.34)     2:19.32 (35.94)
 37 Rochez, Joseph      14 MAD-MR               2:22.81    2:19.78        
                  30.69     1:05.66 (34.97)     1:43.56 (37.90)     2:19.78 (36.22)
 38 Kurtoglu, Kemal K   13 Agua Swim Team-MR    2:19.72    2:20.51        
                  31.11     1:06.03 (34.92)     1:42.70 (36.67)     2:20.51 (37.81)
 39 Toth, Austin        13 LIAC-MR              2:23.12    2:24.23        
                  32.53     1:09.19 (36.66)     1:47.46 (38.27)     2:24.23 (36.77)
 40 Rotolo, John M      13 LIAC-MR              2:22.44    2:25.40        
                  32.32     1:09.22 (36.90)     1:47.53 (38.31)     2:25.40 (37.87)
 41 Hidalgo, Roberto    13 WAC-MR               2:29.45    2:26.21        
                  32.68     1:09.77 (37.09)     1:48.20 (38.43)     2:26.21 (38.01)
 42 Legg, Cooper        14 BDA-MA               2:22.20    2:26.71        
                  32.16     1:09.82 (37.66)     1:49.30 (39.48)     2:26.71 (37.41)
 43 Yang, Barry A       13 LIAC-MR              2:24.75    2:27.46        
                  33.17     1:10.78 (37.61)     1:49.83 (39.05)     2:27.46 (37.63)
 44 Kadirov, Anwar      13 LIAC-MR              2:39.67    2:40.30        
                  35.28     1:16.10 (40.82)     2:00.09 (43.99)     2:40.30 (40.21)
 -- Popescu, Alexander  14 Express Swimming-MR  2:15.65         DQ        
                  30.13     1:04.19 (34.06)     1:39.96 (35.77)                    
 
Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yamout, Nader       15 Agua Swim Team-MR   10:28.79   10:15.77        
                  26.98       56.36 (29.38)     1:26.43 (30.07)     1:57.11 (30.68)
        2:27.86 (30.75)     2:58.67 (30.81)     3:29.75 (31.08)     4:00.62 (30.87)
        4:31.84 (31.22)     5:03.06 (31.22)     5:34.62 (31.56)     6:05.96 (31.34)
        6:37.60 (31.64)     7:09.18 (31.58)     7:40.72 (31.54)     8:12.23 (31.51)
        8:43.60 (31.37)     9:15.28 (31.68)     9:46.12 (30.84)    10:15.77 (29.65)
  2 Tay, Aik Wen        16 Agua Swim Team-MR   10:10.00   10:37.58        
                  29.44     1:01.00 (31.56)     1:33.38 (32.38)     2:05.91 (32.53)
        2:38.60 (32.69)     3:11.16 (32.56)     3:44.07 (32.91)     4:16.64 (32.57)
        4:48.90 (32.26)     5:21.08 (32.18)     5:52.89 (31.81)     6:24.67 (31.78)
        6:56.23 (31.56)     7:26.77 (30.54)     7:57.51 (30.74)     8:28.05 (30.54)
        8:59.74 (31.69)     9:32.50 (32.76)    10:05.30 (32.80)    10:37.58 (32.28)
  3 Brower, Matthew C   16 Rac @ Jcc-MR        11:20.09   10:38.34        
                  28.31       58.22 (29.91)     1:28.94 (30.72)     2:00.13 (31.19)
        2:31.45 (31.32)     3:03.81 (32.36)     3:36.05 (32.24)     4:08.43 (32.38)
        4:41.02 (32.59)     5:14.22 (33.20)     5:46.58 (32.36)     6:19.35 (32.77)
        6:51.92 (32.57)     7:24.97 (33.05)     7:57.61 (32.64)     8:30.30 (32.69)
        9:03.13 (32.83)     9:35.66 (32.53)    10:08.43 (32.77)    10:38.34 (29.91)
  4 Braunreuther, Jose  23 NYAC-MR             10:29.00   10:45.76        
                  28.48       58.65 (30.17)     1:29.25 (30.60)     2:00.47 (31.22)
        2:32.13 (31.66)     3:03.79 (31.66)     3:35.78 (31.99)     4:07.93 (32.15)
        4:40.28 (32.35)     5:12.71 (32.43)     5:45.29 (32.58)     6:18.10 (32.81)
        6:50.78 (32.68)     7:23.75 (32.97)     7:57.03 (33.28)     8:30.48 (33.45)
        9:04.20 (33.72)     9:38.25 (34.05)    10:12.30 (34.05)    10:45.76 (33.46)
  5 Fahey, Michael S    17 Rac @ Jcc-MR        11:19.38   10:57.96        
                  29.14     1:01.53 (32.39)     1:34.86 (33.33)     2:08.24 (33.38)
        2:41.81 (33.57)     3:15.17 (33.36)     3:48.61 (33.44)     4:21.98 (33.37)
        4:55.49 (33.51)     5:28.71 (33.22)     6:01.78 (33.07)     6:35.16 (33.38)
        7:08.46 (33.30)     7:41.17 (32.71)     8:14.12 (32.95)     8:48.05 (33.93)
        9:21.21 (33.16)     9:54.21 (33.00)    10:26.70 (32.49)    10:57.96 (31.26)
  6 Mulderrig, Jack H   17 LIAC-MR             11:13.99   10:59.22        
                  30.80     1:03.22 (32.42)     1:35.84 (32.62)     2:09.26 (33.42)
        2:42.47 (33.21)     3:15.69 (33.22)     3:48.78 (33.09)     4:21.40 (32.62)
        4:54.78 (33.38)     5:28.12 (33.34)     6:02.00 (33.88)     6:35.34 (33.34)
        7:08.69 (33.35)     7:42.41 (33.72)     8:16.05 (33.64)     8:49.35 (33.30)
        9:22.27 (32.92)     9:55.45 (33.18)    10:28.60 (33.15)    10:59.22 (30.62)
  7 Schwartz, Jake A    16 LIAC-MR             11:18.00   11:22.06        
                  28.72     1:00.13 (31.41)     1:33.37 (33.24)     2:07.19 (33.82)
        2:41.78 (34.59)     3:15.95 (34.17)     3:50.77 (34.82)     4:26.42 (35.65)
        5:01.98 (35.56)     5:37.64 (35.66)     6:12.28 (34.64)     6:47.00 (34.72)
        7:21.66 (34.66)     7:56.25 (34.59)     8:30.37 (34.12)     9:05.24 (34.87)
        9:39.70 (34.46)    10:14.60 (34.90)    10:49.12 (34.52)    11:22.06 (32.94)
  8 McDonnell, Richard  14 UN Rac-MR           13:20.09   11:50.21        
                  31.25     1:06.00 (34.75)     1:40.83 (34.83)     2:16.27 (35.44)
        2:50.60 (34.33)     3:25.46 (34.86)     4:02.38 (36.92)     4:37.79 (35.41)
        5:13.68 (35.89)     5:49.97 (36.29)     6:25.13 (35.16)     7:01.61 (36.48)
        7:38.30 (36.69)     8:14.60 (36.30)     8:51.44 (36.84)     9:28.44 (37.00)
       10:04.61 (36.17)    10:41.09 (36.48)    11:16.67 (35.58)    11:50.21 (33.54)
  9 Caponegro, Frank    14 Express Swimming-MR 12:00.00   12:03.11        
                  30.10     1:04.41 (34.31)     1:40.31 (35.90)     2:16.43 (36.12)
        2:53.02 (36.59)     3:30.39 (37.37)     4:07.23 (36.84)     4:45.09 (37.86)
        5:21.76 (36.67)     5:59.30 (37.54)     6:37.19 (37.89)     7:14.65 (37.46)
        7:53.05 (38.40)     8:28.42 (35.37)     9:05.29 (36.87)     9:41.89 (36.60)
       10:17.92 (36.03)    10:54.11 (36.19)    11:29.31 (35.20)    12:03.11 (33.80)
 10 Tanaka, Kenji       17 Twisters-MR         13:16.82   12:36.17        
                  31.67     1:06.33 (34.66)     1:42.55 (36.22)     2:18.52 (35.97)
        2:55.49 (36.97)     3:32.95 (37.46)     4:11.10 (38.15)     4:48.89 (37.79)
        5:26.57 (37.68)     6:06.12 (39.55)     6:45.50 (39.38)     7:24.89 (39.39)
        8:03.80 (38.91)     8:43.96 (40.16)     9:24.19 (40.23)    10:03.16 (38.97)
       10:42.93 (39.77)    11:22.92 (39.99)    12:01.18 (38.26)    12:36.17 (34.99)
 11 Legg, Cooper        14 BDA-MA              14:33.35   13:14.06        
                  34.36     1:13.25 (38.89)     1:54.99 (41.74)     2:37.09 (42.10)
        3:17.58 (40.49)     3:59.64 (42.06)     4:39.98 (40.34)     5:21.67 (41.69)
        6:02.67 (41.00)     6:42.94 (40.27)     7:22.78 (39.84)     8:04.10 (41.32)
        8:43.97 (39.87)     9:24.37 (40.40)    10:03.76 (39.39)    10:43.80 (40.04)
       11:22.60 (38.80)    12:00.04 (37.44)    12:38.76 (38.72)    13:14.06 (35.30)
 12 Dolotov, Glib       13 HS-MR               13:50.00   13:49.09        
                  33.41     1:12.44 (39.03)     1:53.28 (40.84)     2:34.89 (41.61)
        3:16.42 (41.53)     3:58.49 (42.07)     4:41.07 (42.58)     5:23.47 (42.40)
        6:06.60 (43.13)     6:49.48 (42.88)     7:32.27 (42.79)     8:15.64 (43.37)
        8:58.18 (42.54)     9:41.16 (42.98)    10:24.84 (43.68)    11:06.80 (41.96)
       11:49.02 (42.22)    12:31.25 (42.23)    13:12.29 (41.04)    13:49.09 (36.80)
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zee, Mike J         24 NYAC-MR                54.01      54.99        
                  26.98       54.99 (28.01)                                        
  2 Yu, Laurence        16 Tmsuffolk-MR           56.74      56.32        
                  27.59       56.32 (28.73)                                        
  3 Jakubiak, Patrick   15 Tmsuffolk-MR           59.26      58.08        
                  28.51       58.08 (29.57)                                        
  4 Hayes, Connor       16 Tmsuffolk-MR         1:00.90      58.92        
                  28.16       58.92 (30.76)                                        
  5 Gilroy, Liam J      30 NYAC-MR                59.99      59.02        
                  28.99       59.02 (30.03)                                        
  6 Yamout, Nader       15 Agua Swim Team-MR    1:01.36      59.81        
                  28.75       59.81 (31.06)                                        
  7 Spinosa, Adam G     17 Agua Swim Team-MR         NT      59.83        
                  29.33       59.83 (30.50)                                        
  8 Meany, RJ J         16 TRS-MR                 58.80      59.98        
                  29.22       59.98 (30.76)                                        
  9 Parisi, Joey N      15 Tmsuffolk-MR           58.90    1:00.13        
                  29.44     1:00.13 (30.69)                                        
 10 Brower, Matthew C   16 Rac @ Jcc-MR           58.65    1:00.18        
                  29.04     1:00.18 (31.14)                                        
 11 Kontos, Nicholas G  16 Tmsuffolk-MR           59.37    1:00.27        
                  29.60     1:00.27 (30.67)                                        
 12 Schwartz, Jake A    16 LIAC-MR              1:02.07    1:01.06        
                  29.61     1:01.06 (31.45)                                        
 13 Miou, Eric          13 Boys Club-MR         1:02.00    1:01.26        
                  30.18     1:01.26 (31.08)                                        
 14 Bianco, Phillip E   18 HS-MR                1:01.12    1:01.67        
                  30.78     1:01.67 (30.89)                                        
 15 Koenigsberger, Ste  15 Agua Swim Team-MR    1:02.05    1:02.31        
                  30.62     1:02.31 (31.69)                                        
 16 Wong, Eric T        16 Twisters-MR          1:03.75    1:02.37        
                  30.23     1:02.37 (32.14)                                        
 17 Salzillo, Mark R    19 UN Rac-MR            1:00.09    1:02.51        
                  30.57     1:02.51 (31.94)                                        
 18 Forbes, Antrico M   16 Agua Swim Team-MR    1:04.64    1:02.78        
                  29.71     1:02.78 (33.07)                                        
 19 Doughtery, Ryan C   16 Agua Swim Team-MR    1:03.68    1:02.93        
                  30.76     1:02.93 (32.17)                                        
 20 Salzillo, Andrew    17 UN Rac-MR            1:02.74    1:03.17        
                  30.88     1:03.17 (32.29)                                        
 21 Spinelli, Eddie F   14 HS-MR                1:08.16    1:03.22        
                  31.12     1:03.22 (32.10)                                        
 22 Tlatelpa, Kyle      15 NYCC-MR              1:02.45    1:03.60        
                  30.68     1:03.60 (32.92)                                        
 23 Kan, Dennis         15 Boys Club-MR         1:02.00    1:04.35        
                  30.74     1:04.35 (33.61)                                        
 24 Tilneac, George     13 NYCC-MR              1:03.92    1:04.37        
                  31.58     1:04.37 (32.79)                                        
 25 Langaman, Matthew   14 HS-MR                1:03.49    1:04.58        
                  31.35     1:04.58 (33.23)                                        
 26 Chow, Kevin         15 Boys Club-MR         1:03.00    1:04.63        
                  31.42     1:04.63 (33.21)                                        
 27 Oczos, David        16 HS-MR                1:04.22    1:05.03        
                  31.84     1:05.03 (33.19)                                        
 28 McIlhargy, Sean V   17 TRS-MR               1:03.25    1:05.17        
                  31.35     1:05.17 (33.82)                                        
 29 Makowski, John P    16 Tmsuffolk-MR         1:04.74    1:05.72        
                  32.16     1:05.72 (33.56)                                        
 30 McDonnell, Richard  14 UN Rac-MR            1:10.24    1:05.95        
                  32.59     1:05.95 (33.36)                                        
 31 Navy, Daniel L      17 Flying Dolphins-MR   1:04.99    1:06.05        
                  31.94     1:06.05 (34.11)                                        
 32 Bucero, Nikolas J   14 Boys Club-MR         1:05.00    1:06.21        
                  32.36     1:06.21 (33.85)                                        
 33 Katz, Andrew        13 Tmsuffolk-MR         1:08.03    1:07.33        
                  33.04     1:07.33 (34.29)                                        
 34 Diamond, Zachary    13 WAC-MR               1:08.23    1:07.92        
                  33.06     1:07.92 (34.86)                                        
 35 Fondacaro, Nicolas  14 Tmsuffolk-MR         1:09.15    1:08.20        
                  33.34     1:08.20 (34.86)                                        
 36 Pinzon, Tyler       13 Agua Swim Team-MR    1:15.00    1:08.45        
                  32.73     1:08.45 (35.72)                                        
 37 Chu, Bryan C        13 HS-MR                1:09.62    1:08.49        
                  32.92     1:08.49 (35.57)                                        
 38 Melendez, Samuel    13 TRS-MR               1:09.67    1:08.60        
                  33.26     1:08.60 (35.34)                                        
 38 Ryan, Conor J       14 Tmsuffolk-MR         1:06.65    1:08.60        
                  33.69     1:08.60 (34.91)                                        
 40 Rosenstein, Tommy   14 Agua Swim Team-MR    1:11.88    1:08.68        
                  33.71     1:08.68 (34.97)                                        
 41 Hession, Michael D  16 Rac @ Jcc-MR         1:09.99    1:08.74        
                  34.07     1:08.74 (34.67)                                        
 42 Raiola, Andy M      13 HS-MR                1:13.45    1:09.12        
                  33.64     1:09.12 (35.48)                                        
 43 Cascione, Anthony   15 Express Swimming-MR  1:09.14    1:09.73        
                  33.61     1:09.73 (36.12)                                        
 44 Reece, Chen I       14 Agua Swim Team-MR    1:13.27    1:10.06        
                  33.80     1:10.06 (36.26)                                        
 45 Turek-Herman, Josh  15 Express Swimming-MR  1:08.63    1:10.44        
                  34.50     1:10.44 (35.94)                                        
 46 Ganley, Peter G     13 Express Swimming-MR  1:08.07    1:11.28        
                  35.51     1:11.28 (35.77)                                        
 47 Costabile, Guisepp  15 TRS-MR               1:14.84    1:11.53        
                  34.10     1:11.53 (37.43)                                        
 48 Cocuy, Bryan        14 Boys Club-MR         1:10.00    1:11.82        
                  35.04     1:11.82 (36.78)                                        
 49 Sharedalal, Sohil   17 Twisters-MR               NT    1:12.22        
 50 Liu, Alex           13 Tmsuffolk-MR         1:11.58    1:12.26        
                  34.62     1:12.26 (37.64)                                        
 51 Legg, Cooper        14 BDA-MA               1:20.67    1:12.33        
                  36.09     1:12.33 (36.24)                                        
 52 Sack, Danny C       15 Express Swimming-MR  1:10.89    1:12.55        
                  35.63     1:12.55 (36.92)                                        
 53 Carmody, Martin L   15 Express Swimming-MR  1:12.38    1:12.65        
                  36.51     1:12.65 (36.14)                                        
 54 Zhu, Caleb          13 Tmsuffolk-MR         1:14.36    1:12.94        
                  36.04     1:12.94 (36.90)                                        
 55 Mitchell, Benjamin  13 Agua Swim Team-MR    1:15.99    1:13.06        
                  36.05     1:13.06 (37.01)                                        
 56 Muratore, Daniel R  15 UN Rac-MR            1:11.30    1:13.45        
                  35.75     1:13.45 (37.70)                                        
 57 Perez-Lopez, Gabri  13 Agua Swim Team-MR    1:18.29    1:13.72        
                  36.87     1:13.72 (36.85)                                        
 58 Dolotov, Glib       13 HS-MR                1:16.00    1:13.80        
                  36.75     1:13.80 (37.05)                                        
 59 Finn, Brandon       15 TRS-MR               1:17.21    1:14.57        
                  37.09     1:14.57 (37.48)                                        
 60 Decker, Phillip K   13 LIAC-MR              1:20.00    1:14.91        
                  36.51     1:14.91 (38.40)                                        
 61 DeVito, TJ          12 TRS-MR               1:13.55    1:15.64        
                  37.46     1:15.64 (38.18)                                        
 62 Raccioppi, Jake     12 TRS-MR               1:20.54    1:16.17        
                  37.39     1:16.17 (38.78)                                        
 63 Koganov, Willy      13 HS-MR                1:16.25    1:16.25        
                  37.07     1:16.25 (39.18)                                        
 64 Sciacca, Jerry F    13 Express Swimming-MR  1:13.75    1:16.63        
                  36.79     1:16.63 (39.84)                                        
 65 Kurtoglu, Kemal K   13 Agua Swim Team-MR    1:21.86    1:18.20        
                  37.38     1:18.20 (40.82)                                        
 66 Schwartz, Nes S     13 Agua Swim Team-MR    1:19.72    1:19.38        
                  37.90     1:19.38 (41.48)                                        
 67 Ardito, Jonathan T  13 Express Swimming-MR  1:25.00    1:20.82        
                  39.70     1:20.82 (41.12)                                        
 68 Ruvkun, Andrew H    13 Agua Swim Team-MR    1:21.50    1:23.05        
                  39.27     1:23.05 (43.78)                                        
 69 Coen, Patrick       13 WAC-MR               2:00.00    1:29.87        
                  42.42     1:29.87 (47.45)                                        
 -- Shchegolev, Daniel  15 WAC-MR               1:14.45         DQ        
                  35.25          DQ (39.15)                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Doherty, Christoph  16 Twisters-MR          1:59.51    2:00.77        
                  27.87       58.10 (30.23)     1:29.49 (31.39)     2:00.77 (31.28)
  2 Yu, Laurence        16 Tmsuffolk-MR         2:03.51    2:05.38        
                  28.90     1:00.11 (31.21)     1:32.33 (32.22)     2:05.38 (33.05)
  3 McKenna, Brian W    15 Boys Club-MR         2:02.00    2:05.48        
                  29.22     1:00.39 (31.17)     1:32.79 (32.40)     2:05.48 (32.69)
  4 Jakubiak, Patrick   15 Tmsuffolk-MR         2:08.99    2:06.67        
                  30.17     1:01.87 (31.70)     1:34.24 (32.37)     2:06.67 (32.43)
  5 Hayes, Connor       16 Tmsuffolk-MR         2:13.78    2:09.16        
                  30.11     1:02.13 (32.02)     1:35.80 (33.67)     2:09.16 (33.36)
  6 Yamout, Nader       15 Agua Swim Team-MR    2:15.67    2:09.51        
                  29.29     1:01.56 (32.27)     1:35.51 (33.95)     2:09.51 (34.00)
  7 Kontos, Nicholas G  16 Tmsuffolk-MR         2:07.06    2:09.59        
                  30.64     1:03.41 (32.77)     1:37.05 (33.64)     2:09.59 (32.54)
  8 Ogisu, Kent         15 Agua Swim Team-MR    2:08.74    2:11.83        
                  30.82     1:03.74 (32.92)     1:37.93 (34.19)     2:11.83 (33.90)
  9 Thapa, Rikesh       15 NYCC-MR              2:20.62    2:14.50        
                  31.13     1:04.25 (33.12)     1:39.75 (35.50)     2:14.50 (34.75)
 10 Zuo, Vance          15 LIAC-MR              2:21.75    2:16.55        
                  33.20     1:07.52 (34.32)     1:42.40 (34.88)     2:16.55 (34.15)
 11 Sperandio, Alec     13 WAC-MR               2:30.00    2:17.02        
                  33.19     1:08.01 (34.82)     1:42.85 (34.84)     2:17.02 (34.17)
 12 Koenigsberger, Ste  15 Agua Swim Team-MR    2:17.53    2:18.36        
                  33.82     1:08.30 (34.48)     1:43.84 (35.54)     2:18.36 (34.52)
 13 Wong, Eric T        16 Twisters-MR          2:23.58    2:19.52        
                  32.02     1:07.61 (35.59)     1:44.35 (36.74)     2:19.52 (35.17)
 14 McDonnell, Richard  14 UN Rac-MR            2:22.02    2:21.17        
                  32.47     1:07.99 (35.52)     1:45.64 (37.65)     2:21.17 (35.53)
 15 Diamond, Zachary    13 WAC-MR               2:24.62    2:24.18        
                  33.87     1:10.25 (36.38)     1:47.30 (37.05)     2:24.18 (36.88)
 16 Schwartz, Jake A    16 LIAC-MR              2:17.41    2:28.01        
                  32.62     1:09.52 (36.90)     1:48.84 (39.32)     2:28.01 (39.17)
 17 Chan, Brendan K     14 LIAC-MR              2:25.62    2:28.53        
                  33.70     1:10.14 (36.44)     1:49.17 (39.03)     2:28.53 (39.36)
 18 Rosenstein, Tommy   14 Agua Swim Team-MR    2:35.69    2:29.82        
                  35.85     1:14.51 (38.66)     1:53.51 (39.00)     2:29.82 (36.31)
 19 Reece, Chen I       14 Agua Swim Team-MR    2:40.00    2:30.33        
                  34.38     1:12.84 (38.46)     1:53.21 (40.37)     2:30.33 (37.12)
 20 Cascione, Anthony   15 Express Swimming-MR  2:31.55    2:32.26        
                  35.22     1:14.21 (38.99)     1:55.06 (40.85)     2:32.26 (37.20)
 21 Perez-Lopez, Gabri  13 Agua Swim Team-MR    2:49.00    2:36.19        
                  36.08     1:16.33 (40.25)     1:57.29 (40.96)     2:36.19 (38.90)
 22 Sack, Danny C       15 Express Swimming-MR  2:36.77    2:36.82        
                  36.88     1:16.66 (39.78)     1:56.48 (39.82)     2:36.82 (40.34)
 23 Cocuy, Bryan        14 Boys Club-MR         2:37.00    2:37.72        
                  35.72     1:15.09 (39.37)     1:56.23 (41.14)     2:37.72 (41.49)
 24 Legg, Cooper        14 BDA-MA               2:50.98    2:42.70        
                  39.08     1:21.44 (42.36)     2:04.10 (42.66)     2:42.70 (38.60)
 25 Hidalgo, Omar       14 MAD-MR               2:46.39    2:50.11        
                  38.36     1:20.19 (41.83)     2:05.10 (44.91)     2:50.11 (45.01)
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Diaz, David         17 MAD-MR               1:02.41    1:02.21        
                1:02.21         1:02.21 ( )                                        
  2 Lin, Alex           13 Boys Club-MR         1:06.00    1:06.13        
                1:06.13         1:06.13 ( )                                        
  3 Mack, Joseph E      25 NYAC-MR              1:06.00    1:06.51        
                1:06.51         1:06.51 ( )                                        
  4 Lam, Aaron          17 Boys Club-MR         1:05.70    1:07.21        
                1:07.21         1:07.21 ( )                                        
  5 Orlando, Michael A  17 UN Rac-MR            1:07.95    1:08.08        
                1:08.08         1:08.08 ( )                                        
  6 Georgescu, Ronald   15 NYCC-MR              1:09.72    1:08.78        
                  33.16     1:08.78 (35.62)                                        
  7 LI, Kytoh           14 Boys Club-MR         1:08.00    1:09.52        
                1:09.52         1:09.52 ( )                                        
  8 Kontos, Nicholas G  16 Tmsuffolk-MR         1:09.69    1:10.38        
                1:10.38         1:10.38 ( )                                        
  9 Zielonka, Jan       16 NYCC-MR              1:11.47    1:10.40        
                  32.95     1:10.40 (37.45)                                        
 10 Ogisu, Kent         15 Agua Swim Team-MR    1:10.46    1:10.82        
                  34.22     1:10.82 (36.60)                                        
 11 Zuo, Vance          15 LIAC-MR              1:11.81    1:10.94        
                  33.76     1:10.94 (37.18)                                        
 12 Ryan, Conor J       14 Tmsuffolk-MR         1:10.07    1:10.97        
                  33.55     1:10.97 (37.42)                                        
 13 Bouzourene, Tarik   16 LIAC-MR              1:09.81    1:11.48        
                  33.43     1:11.48 (38.05)                                        
 14 Lee, Yong Joo       16 Boys Club-MR         1:11.00    1:11.61        
                  34.16     1:11.61 (37.45)                                        
 15 Mulderrig, Jack H   17 LIAC-MR              1:10.71    1:11.62        
                  34.08     1:11.62 (37.54)                                        
 16 Jiang, David        13 Boys Club-MR         1:12.00    1:11.81        
                  34.25     1:11.81 (37.56)                                        
 17 Caponegro, Frank    14 Express Swimming-MR  1:12.39    1:12.66        
                  34.57     1:12.66 (38.09)                                        
 18 Polanco, Christoph  17 Twisters-MR          1:12.20    1:13.00        
                  34.00     1:13.00 (39.00)                                        
 19 Thapa, Rikesh       15 NYCC-MR              1:13.61    1:13.15        
                  34.99     1:13.15 (38.16)                                        
 20 Lopez, Christian C  16 Boys Club-MR         1:12.00    1:13.61        
                  35.01     1:13.61 (38.60)                                        
 21 Duran, Rafael       15 MAD-MR               1:11.57    1:14.13        
                  34.68     1:14.13 (39.45)                                        
 22 Kadirov, Raushan    15 LIAC-MR              1:14.88    1:14.97        
                  35.91     1:14.97 (39.06)                                        
 23 Katz, Andrew        13 Tmsuffolk-MR         1:15.49    1:15.03        
                  36.06     1:15.03 (38.97)                                        
 24 Cadet, Ruben        16 MAD-MR               1:19.33    1:15.50        
                  35.78     1:15.50 (39.72)                                        
 25 Forbes, Antrico M   16 Agua Swim Team-MR    1:15.00    1:16.64        
                  35.95     1:16.64 (40.69)                                        
 26 Makowski, John P    16 Tmsuffolk-MR         1:15.86    1:16.65        
                  36.66     1:16.65 (39.99)                                        
 27 Tanaka, Kenji       17 Twisters-MR          1:18.21    1:17.18        
                  37.77     1:17.18 (39.41)                                        
 28 Pinzon, Tyler       13 Agua Swim Team-MR    1:21.45    1:17.62        
                  36.35     1:17.62 (41.27)                                        
 29 Goldstein, Jonatha  14 Agua Swim Team-MR    1:17.46    1:18.04        
                  37.25     1:18.04 (40.79)                                        
 30 Chan, Brendan K     14 LIAC-MR              1:13.36    1:18.12        
                  36.39     1:18.12 (41.73)                                        
 31 Rochez, Joseph      14 MAD-MR               1:13.68    1:18.47        
                  37.04     1:18.47 (41.43)                                        
 32 Sack, Danny C       15 Express Swimming-MR  1:18.00    1:18.76        
                  37.26     1:18.76 (41.50)                                        
 33 Fondacaro, Nicolas  14 Tmsuffolk-MR         1:17.61    1:18.86        
                  36.75     1:18.86 (42.11)                                        
 34 Hidalgo, Roberto    13 WAC-MR               1:21.64    1:18.94        
                  36.53     1:18.94 (42.41)                                        
 35 Lee, Jeffrey        14 Boys Club-MR         1:20.00    1:19.83        
                  37.91     1:19.83 (41.92)                                        
 36 Weng, Daniel S      14 Boys Club-MR         1:17.00    1:19.99        
                  37.34     1:19.99 (42.65)                                        
 37 Gonzalez, Adriel A  14 Boys Club-MR         1:14.00    1:20.57        
                  37.58     1:20.57 (42.99)                                        
 38 Liu, Alex           13 Tmsuffolk-MR         1:23.67    1:22.23        
                  38.98     1:22.23 (43.25)                                        
 39 Zhu, Caleb          13 Tmsuffolk-MR         1:22.45    1:22.96        
                  38.09     1:22.96 (44.87)                                        
 40 Diamond, Zachary    13 WAC-MR               1:25.91    1:24.20        
                  40.38     1:24.20 (43.82)                                        
 41 Toth, Austin        13 LIAC-MR              1:25.17    1:24.50        
                  41.58     1:24.50 (42.92)                                        
 42 Rotolo, John M      13 LIAC-MR              1:26.09    1:24.81        
                  40.86     1:24.81 (43.95)                                        
 43 Ardito, Jonathan T  13 Express Swimming-MR  1:40.00    1:26.20        
                  41.88     1:26.20 (44.32)                                        
 44 Bouzourene, Adam    13 LIAC-MR              1:30.26    1:30.44        
                  43.30     1:30.44 (47.14)                                        
 45 Kadirov, Anwar      13 LIAC-MR              1:36.66    1:37.85        
                  46.38     1:37.85 (51.47)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Alex           13 Boys Club-MR         2:20.00    2:22.65        
                  32.62     1:09.24 (36.62)     1:46.14 (36.90)     2:22.65 (36.51)
  2 Bianco, Phillip E   18 HS-MR                2:24.18    2:25.36        
                  32.85     1:09.97 (37.12)     1:48.53 (38.56)     2:25.36 (36.83)
  3 Monteleone, Nichol  16 Tmsuffolk-MR         2:31.71    2:26.87        
                  34.46     1:11.88 (37.42)     1:49.48 (37.60)     2:26.87 (37.39)
  4 Yu, Laurence        16 Tmsuffolk-MR         2:30.65    2:27.50        
                  34.19     1:11.88 (37.69)     1:49.56 (37.68)     2:27.50 (37.94)
  5 LI, Kytoh           14 Boys Club-MR         2:28.00    2:29.60        
                  32.88     1:10.65 (37.77)     1:50.01 (39.36)     2:29.60 (39.59)
  6 Langaman, Matthew   14 HS-MR                2:31.55    2:33.57        
                  34.13     1:12.63 (38.50)     1:52.66 (40.03)     2:33.57 (40.91)
  7 Ryan, Conor J       14 Tmsuffolk-MR         2:38.33    2:33.84        
                  34.58     1:13.25 (38.67)     1:53.45 (40.20)     2:33.84 (40.39)
  8 Chu, Bryan C        13 HS-MR                2:37.70    2:34.80        
                  35.32     1:14.84 (39.52)     1:55.38 (40.54)     2:34.80 (39.42)
  9 Mulderrig, Jack H   17 LIAC-MR              2:26.94    2:35.26        
                  34.57     1:13.67 (39.10)     1:54.11 (40.44)     2:35.26 (41.15)
 10 Zielonka, Jan       16 NYCC-MR              2:37.95    2:37.80        
                  34.67     1:14.82 (40.15)     1:56.38 (41.56)     2:37.80 (41.42)
 11 Jiang, David        13 Boys Club-MR         2:42.00    2:38.28        
                  34.80     1:15.94 (41.14)     1:58.47 (42.53)     2:38.28 (39.81)
 12 Lopez, Christian C  16 Boys Club-MR         2:37.00    2:38.90        
                  35.95     1:15.97 (40.02)     1:57.76 (41.79)     2:38.90 (41.14)
 13 Caponegro, Frank    14 Express Swimming-MR  2:41.55    2:42.80        
                  35.95     1:17.17 (41.22)     2:00.15 (42.98)     2:42.80 (42.65)
 14 Yu, Justin          16 TRS-MR               2:42.37    2:44.82        
                  37.02     1:18.85 (41.83)     2:02.41 (43.56)     2:44.82 (42.41)
 15 Goldstein, Jonatha  14 Agua Swim Team-MR    2:46.90    2:46.94        
                  37.37     1:18.38 (41.01)     2:01.77 (43.39)     2:46.94 (45.17)
 16 Santaniello, Nicho  15 UN Rac-MR            2:40.09    2:54.14        
                  37.88     1:21.60 (43.72)     2:08.12 (46.52)     2:54.14 (46.02)
 17 Wolfe, Morgan S     10 Flying Dolphins-MR   2:50.00    2:56.20        
                  41.26     1:26.38 (45.12)     2:11.77 (45.39)     2:56.20 (44.43)
 18 Liu, Alex           13 Tmsuffolk-MR         2:56.33    2:57.24        
                  40.10     1:24.63 (44.53)     2:11.41 (46.78)     2:57.24 (45.83)
 19 Hidalgo, Roberto    13 WAC-MR               2:52.65    2:57.26        
                  40.35     1:26.83 (46.48)     2:11.33 (44.50)     2:57.26 (45.93)
 20 Weng, Daniel S      14 Boys Club-MR         2:56.00    2:58.13        
                  38.61     1:23.54 (44.93)     2:09.94 (46.40)     2:58.13 (48.19)
 21 Sharedalal, Sohil   17 Twisters-MR               NT    2:59.38        
                  40.28     1:23.40 (43.12)     2:11.80 (48.40)     2:59.38 (47.58)
 22 Johns, Nicky A      15 LIAC-MR              3:07.75    3:00.94        
                  41.33     1:28.35 (47.02)     2:15.18 (46.83)     3:00.94 (45.76)
 23 Rotolo, John M      13 LIAC-MR              3:05.00    3:02.97        
                  40.49     1:27.35 (46.86)     2:15.29 (47.94)     3:02.97 (47.68)
 24 Toth, Austin        13 LIAC-MR              3:10.00    3:04.69        
                  41.87     1:29.34 (47.47)     2:17.83 (48.49)     3:04.69 (46.86)
 25 Yang, Barry A       13 LIAC-MR              3:15.00    3:05.28        
                  42.81     1:30.06 (47.25)     2:17.84 (47.78)     3:05.28 (47.44)
 26 Kalra, Sanjay D     13 Express Swimming-MR  3:15.00    3:06.29        
                  40.83     1:27.88 (47.05)     2:16.51 (48.63)     3:06.29 (49.78)
 27 Popescu, Alexander  14 Express Swimming-MR  3:15.00    3:09.41        
                  43.40     1:31.11 (47.71)     2:20.13 (49.02)     3:09.41 (49.28)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Diette, Daniel F    26 NYAC-MR                55.00      53.82        
                  24.71       53.82 (29.11)                                        
  2 Drake, Leif G       28 NYAC-MR                53.00      53.85        
                  24.73       53.85 (29.12)                                        
  3 Khan, Rana Z        20 Boys Club-MR           54.00      54.42        
                  24.84       54.42 (29.58)                                        
  4 Schulte, Michael J  30 NYAC-MR                58.39      56.08        
                  26.81       56.08 (29.27)                                        
  5 Tay, Aik Wen        16 Agua Swim Team-MR      57.00      56.22        
                  27.09       56.22 (29.13)                                        
  6 Hayes, Connor       16 Tmsuffolk-MR           57.22      56.40        
                  26.51       56.40 (29.89)                                        
  7 Ernst, Douglas A    26 NYAC-MR                57.09      56.45        
                  26.74       56.45 (29.71)                                        
  8 Lehrer, Shaun C     28 NYAC-MR                58.49      57.06        
                  27.13       57.06 (29.93)                                        
  9 Yamout, Nader       15 Agua Swim Team-MR      57.61      57.17        
                  26.62       57.17 (30.55)                                        
 10 Georgescu, Ronald   15 NYCC-MR                56.98      58.06        
                  27.23       58.06 (30.83)                                        
 11 Forbes, Antrico M   16 Agua Swim Team-MR    1:00.00      59.06        
                  26.69       59.06 (32.37)                                        
 12 Dellagala, Michael  32 NYAC-MR                59.00      59.50        
                  29.31       59.50 (30.19)                                        
 13 Ogisu, Kent         15 Agua Swim Team-MR      58.81      59.58        
                  28.07       59.58 (31.51)                                        
 14 Miou, Eric          13 Boys Club-MR         1:01.00    1:00.29        
                  29.05     1:00.29 (31.24)                                        
 15 Makowski, John P    16 Tmsuffolk-MR         1:00.61    1:00.38        
                  28.17     1:00.38 (32.21)                                        
 16 Mulderrig, Jack H   17 LIAC-MR              1:01.10    1:01.01        
                  28.69     1:01.01 (32.32)                                        
 17 Parisi, Joey N      15 Tmsuffolk-MR         1:00.10    1:01.43        
                  28.61     1:01.43 (32.82)                                        
 18 Duran, Rafael       15 MAD-MR               1:00.97    1:01.79        
                  28.25     1:01.79 (33.54)                                        
 19 Plummer, Tedric A   19 Agua Swim Team-MR    1:03.74    1:02.09        
                  29.51     1:02.09 (32.58)                                        
 20 Orlando, Michael A  17 UN Rac-MR            1:01.44    1:02.89        
                  28.66     1:02.89 (34.23)                                        
 21 Tlatelpa, Kyle      15 NYCC-MR                58.01    1:03.17        
                  28.60     1:03.17 (34.57)                                        
 22 Turek-Herman, Josh  15 Express Swimming-MR  1:01.45    1:03.19        
                  29.64     1:03.19 (33.55)                                        
 23 Koenigsberger, Ste  15 Agua Swim Team-MR    1:11.37    1:03.44        
                  30.42     1:03.44 (33.02)                                        
 24 Pawelko, John M     13 Tmsuffolk-MR         1:03.64    1:05.03        
                  30.37     1:05.03 (34.66)                                        
 25 Bouzourene, Tarik   16 LIAC-MR              1:18.23    1:05.35        
                  29.58     1:05.35 (35.77)                                        
 26 Tanaka, Kenji       17 Twisters-MR               NT    1:07.66        
                  29.08     1:07.66 (38.58)                                        
 27 Dimarzo, Phillip N  15 NYCC-MR              1:30.79    1:07.80        
                  32.24     1:07.80 (35.56)                                        
 28 Diamond, Zachary    13 WAC-MR               1:12.04    1:09.25        
                  31.62     1:09.25 (37.63)                                        
 29 Perez-Lopez, Gabri  13 Agua Swim Team-MR    1:11.24    1:09.76        
                  33.32     1:09.76 (36.44)                                        
 30 Katz, Andrew        13 Tmsuffolk-MR         1:11.27    1:10.61        
                  31.49     1:10.61 (39.12)                                        
 31 Cadet, Ruben        16 MAD-MR               1:08.44    1:10.68        
                  31.78     1:10.68 (38.90)                                        
 32 Flannery, Kevin P   17 Tmsuffolk-MR         1:03.20    1:11.27        
                  32.10     1:11.27 (39.17)                                        
 33 Pinzon, Tyler       13 Agua Swim Team-MR    1:11.00    1:12.64        
                  30.69     1:12.64 (41.95)                                        
 34 Yang, Barry A       13 LIAC-MR              1:11.56    1:14.72        
                  34.61     1:14.72 (40.11)                                        
 35 Kurtoglu, Kemal K   13 Agua Swim Team-MR    1:14.48    1:16.88        
                  34.82     1:16.88 (42.06)                                        
 36 Toth, Austin        13 LIAC-MR              1:13.66    1:18.24        
                  36.76     1:18.24 (41.48)                                        
 37 Popescu, Alexander  14 Express Swimming-MR  2:35.00    1:18.33        
                  35.42     1:18.33 (42.91)                                        
 38 Muratore, Daniel R  15 UN Rac-MR            1:25.09    1:18.53        
                  35.88     1:18.53 (42.65)                                        
 39 Hidalgo, Roberto    13 WAC-MR               1:50.00    1:27.02        
                  40.34     1:27.02 (46.68)                                        
 40 Bouzourene, Adam    13 LIAC-MR              1:39.40    1:34.13        
                  45.38     1:34.13 (48.75)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tay, Aik Wen        16 Agua Swim Team-MR    2:10.00    2:06.34        
                  28.85     1:00.38 (31.53)     1:32.69 (32.31)     2:06.34 (33.65)
  2 Meany, RJ J         16 TRS-MR               2:17.68    2:11.56        
                  29.29     1:02.71 (33.42)     1:36.71 (34.00)     2:11.56 (34.85)
  3 Langaman, Matthew   14 HS-MR                2:17.85    2:18.28        
                  29.23     1:03.03 (33.80)     1:39.81 (36.78)     2:18.28 (38.47)
  4 Turek-Herman, Josh  15 Express Swimming-MR  2:19.53    2:19.83        
                  30.00     1:05.44 (35.44)     1:42.01 (36.57)     2:19.83 (37.82)
  5 Salzillo, Mark R    19 UN Rac-MR            2:11.09    2:20.49        
                  30.98     1:06.06 (35.08)     1:42.23 (36.17)     2:20.49 (38.26)
  6 Brower, Matthew C   16 Rac @ Jcc-MR         2:14.24    2:20.62        
                  29.81     1:05.09 (35.28)     1:39.87 (34.78)     2:20.62 (40.75)
  7 Pawelko, John M     13 Tmsuffolk-MR         2:22.90    2:20.66        
                  30.99     1:06.50 (35.51)     1:43.51 (37.01)     2:20.66 (37.15)
  8 Spinelli, Mike J    16 HS-MR                2:25.00    2:25.28        
                  30.34     1:05.48 (35.14)     1:44.48 (39.00)     2:25.28 (40.80)
  9 Jakubiak, Patrick   15 Tmsuffolk-MR         2:29.87    2:27.51        
                  32.18     1:09.67 (37.49)     1:49.21 (39.54)     2:27.51 (38.30)
 10 Raccioppi, Jake     12 TRS-MR               2:37.06    2:39.71        
                  34.09     1:14.60 (40.51)     1:57.86 (43.26)     2:39.71 (41.85)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chansakul, JR J     15 Agua Swim Team-MR    2:05.28    2:04.08        
                  26.05       59.08 (33.03)     1:35.59 (36.51)     2:04.08 (28.49)
  2 Yamout, Nader       15 Agua Swim Team-MR    2:06.26    2:06.98        
                  27.24       59.88 (32.64)     1:38.41 (38.53)     2:06.98 (28.57)
  3 Monteleone, Nichol  16 Tmsuffolk-MR         2:07.44    2:08.08        
                  27.48     1:01.12 (33.64)     1:39.06 (37.94)     2:08.08 (29.02)
  4 Parisi, Joey N      15 Tmsuffolk-MR         2:07.83    2:08.96        
                  28.14       59.57 (31.43)     1:38.77 (39.20)     2:08.96 (30.19)
  5 Hayes, Connor       16 Tmsuffolk-MR         2:12.03    2:09.41        
                  26.60       59.56 (32.96)     1:39.88 (40.32)     2:09.41 (29.53)
  6 Lin, Alex           13 Boys Club-MR         2:13.00    2:09.86        
                  28.80     1:03.06 (34.26)     1:40.61 (37.55)     2:09.86 (29.25)
  7 Koenigsberger, Ste  15 Agua Swim Team-MR    2:10.83    2:10.00        
                  29.06     1:02.56 (33.50)     1:39.00 (36.44)     2:10.00 (31.00)
  8 Kontos, Nicholas G  16 Tmsuffolk-MR         2:11.04    2:10.87        
                  29.62     1:02.89 (33.27)     1:40.98 (38.09)     2:10.87 (29.89)
  9 Doughtery, Ryan C   16 Agua Swim Team-MR    2:16.88    2:11.41        
                  28.09     1:01.40 (33.31)     1:41.76 (40.36)     2:11.41 (29.65)
 10 Bianco, Phillip E   18 HS-MR                2:10.85    2:11.51        
                  27.47     1:01.85 (34.38)     1:38.61 (36.76)     2:11.51 (32.90)
 11 Spinosa, Adam G     17 Agua Swim Team-MR    2:13.74    2:12.18        
                  25.61       59.08 (33.47)     1:40.83 (41.75)     2:12.18 (31.35)
 12 Spinelli, Mike J    16 HS-MR                2:13.38    2:12.76        
                  28.39     1:01.89 (33.50)     1:42.85 (40.96)     2:12.76 (29.91)
 13 Makowski, John P    16 Tmsuffolk-MR         2:14.95    2:13.58        
                  28.01     1:02.38 (34.37)     1:43.04 (40.66)     2:13.58 (30.54)
 14 Brower, Matthew C   16 Rac @ Jcc-MR         2:10.91    2:14.31        
                  27.97     1:00.98 (33.01)     1:42.94 (41.96)     2:14.31 (31.37)
 15 Tlatelpa, Kyle      15 NYCC-MR              2:11.76    2:14.81        
                  27.90     1:02.12 (34.22)     1:43.37 (41.25)     2:14.81 (31.44)
 16 Mulderrig, Jack H   17 LIAC-MR              2:12.14    2:15.84        
                  29.60     1:04.28 (34.68)     1:44.40 (40.12)     2:15.84 (31.44)
 17 Spinelli, Eddie F   14 HS-MR                2:19.46    2:17.72        
                  28.97     1:03.04 (34.07)     1:46.38 (43.34)     2:17.72 (31.34)
 18 Polanco, Christoph  17 Twisters-MR          2:19.66    2:19.42        
                  28.99     1:05.27 (36.28)     1:47.61 (42.34)     2:19.42 (31.81)
 19 Pawelko, John M     13 Tmsuffolk-MR         2:19.05    2:19.50        
                  30.24     1:06.13 (35.89)     1:49.01 (42.88)     2:19.50 (30.49)
 20 Ryan, Conor J       14 Tmsuffolk-MR         2:20.93    2:19.78        
                  30.83     1:07.89 (37.06)     1:48.88 (40.99)     2:19.78 (30.90)
 21 Tilneac, George     13 NYCC-MR              2:43.61    2:19.82        
                  29.88     1:03.89 (34.01)     1:47.89 (44.00)     2:19.82 (31.93)
 22 Forbes, Antrico M   16 Agua Swim Team-MR    2:23.96    2:20.31        
                  27.04     1:03.19 (36.15)     1:47.40 (44.21)     2:20.31 (32.91)
 23 Fahey, Michael S    17 Rac @ Jcc-MR         2:29.87    2:21.07        
                  29.68     1:06.47 (36.79)     1:49.94 (43.47)     2:21.07 (31.13)
 24 Raiola, Andy M      13 HS-MR                2:26.41    2:21.67        
                  30.07     1:08.12 (38.05)     1:50.73 (42.61)     2:21.67 (30.94)
 25 Tanaka, Kenji       17 Twisters-MR          2:25.00    2:22.80        
                  29.35     1:05.94 (36.59)     1:50.72 (44.78)     2:22.80 (32.08)
 26 Katz, Andrew        13 Tmsuffolk-MR         2:24.97    2:23.11        
                  31.78     1:09.62 (37.84)     1:51.29 (41.67)     2:23.11 (31.82)
 27 Salzillo, Andrew    17 UN Rac-MR            2:29.55    2:23.25        
                  28.20     1:04.15 (35.95)     1:49.88 (45.73)     2:23.25 (33.37)
 28 Reece, Chen I       14 Agua Swim Team-MR    2:30.96    2:24.00        
                  31.21     1:08.01 (36.80)     1:51.79 (43.78)     2:24.00 (32.21)
 29 Zielonka, Jan       16 NYCC-MR              2:23.49    2:24.14        
                  30.98     1:09.22 (38.24)     1:49.14 (39.92)     2:24.14 (35.00)
 30 Oczos, David        16 HS-MR                2:22.23    2:24.71        
                  29.41     1:05.31 (35.90)     1:50.62 (45.31)     2:24.71 (34.09)
 31 Caponegro, Frank    14 Express Swimming-MR  2:29.99    2:24.96        
                  30.29     1:10.10 (39.81)     1:52.28 (42.18)     2:24.96 (32.68)
 32 McDonnell, Richard  14 UN Rac-MR            2:25.50    2:26.19        
                  31.44     1:08.39 (36.95)     1:53.07 (44.68)     2:26.19 (33.12)
 33 Costabile, Guisepp  15 TRS-MR               2:29.85    2:26.66        
                  32.37     1:08.55 (36.18)     1:53.24 (44.69)     2:26.66 (33.42)
 34 Plummer, Tedric A   19 Agua Swim Team-MR    2:30.00    2:28.06        
                  29.52     1:07.49 (37.97)     1:52.61 (45.12)     2:28.06 (35.45)
 35 Goldstein, Jonatha  14 Agua Swim Team-MR    2:35.00    2:28.20        
                  31.01     1:11.64 (40.63)     1:54.26 (42.62)     2:28.20 (33.94)
 36 Melendez, Samuel    13 TRS-MR               2:31.61    2:28.63        
                  32.14     1:10.05 (37.91)     1:55.17 (45.12)     2:28.63 (33.46)
 37 Perez-Lopez, Gabri  13 Agua Swim Team-MR    2:38.05    2:29.30        
                  31.69     1:11.92 (40.23)     1:57.21 (45.29)     2:29.30 (32.09)
 38 Legg, Cooper        14 BDA-MA               2:40.78    2:29.55        
                  30.26     1:08.85 (38.59)     1:53.58 (44.73)     2:29.55 (35.97)
 39 Diamond, Zachary    13 WAC-MR               2:32.30    2:30.14        
                  32.45     1:09.20 (36.75)     1:56.00 (46.80)     2:30.14 (34.14)
 40 Sciacca, Jerry F    13 Express Swimming-MR  2:29.44    2:30.43        
                  30.55     1:09.25 (38.70)     1:56.51 (47.26)     2:30.43 (33.92)
 41 Mitchell, Benjamin  13 Agua Swim Team-MR    2:35.54    2:30.60        
                  34.27     1:12.14 (37.87)     1:56.53 (44.39)     2:30.60 (34.07)
 42 Finn, Brandon       15 TRS-MR               2:32.00    2:30.62        
                  31.81     1:11.28 (39.47)     1:57.11 (45.83)     2:30.62 (33.51)
 43 Ganley, Peter G     13 Express Swimming-MR  2:31.77    2:31.13        
                  30.14     1:07.52 (37.38)     1:57.84 (50.32)     2:31.13 (33.29)
 44 Dolotov, Glib       13 HS-MR                2:45.00    2:33.40        
                  32.61     1:12.59 (39.98)     1:56.91 (44.32)     2:33.40 (36.49)
 45 Yu, Justin          16 TRS-MR               2:31.63    2:33.89        
                  31.44     1:12.90 (41.46)     1:56.69 (43.79)     2:33.89 (37.20)
 46 Sack, Danny C       15 Express Swimming-MR  2:33.65    2:34.23        
                  34.19     1:12.56 (38.37)     1:57.66 (45.10)     2:34.23 (36.57)
 47 Kurtoglu, Kemal K   13 Agua Swim Team-MR    2:35.95    2:34.48        
                  33.45     1:12.40 (38.95)     1:59.80 (47.40)     2:34.48 (34.68)
 48 Decker, Phillip K   13 LIAC-MR              2:45.00    2:35.10        
                  31.00     1:11.68 (40.68)     2:00.96 (49.28)     2:35.10 (34.14)
 49 Hession, Michael D  16 Rac @ Jcc-MR         2:35.35    2:35.17        
                  31.43     1:09.42 (37.99)     1:55.57 (46.15)     2:35.17 (39.60)
 50 Cascione, Anthony   15 Express Swimming-MR  2:31.25    2:36.95        
                  33.72     1:11.58 (37.86)     2:01.89 (50.31)     2:36.95 (35.06)
 51 Zhu, Caleb          13 Tmsuffolk-MR         2:36.40    2:37.24        
                  37.13     1:15.35 (38.22)     2:01.50 (46.15)     2:37.24 (35.74)
 52 Santaniello, Nicho  15 UN Rac-MR            2:34.09    2:38.95        
                  32.70     1:16.76 (44.06)     2:00.29 (43.53)     2:38.95 (38.66)
 53 Muratore, Daniel R  15 UN Rac-MR            2:42.33    2:40.17        
                  34.80     1:15.83 (41.03)     2:03.79 (47.96)     2:40.17 (36.38)
 54 DeVito, TJ          12 TRS-MR               2:43.75    2:40.52        
                  36.90     1:18.58 (41.68)     2:06.65 (48.07)     2:40.52 (33.87)
 55 Rotolo, John M      13 LIAC-MR              2:41.85    2:40.84        
                  34.37     1:17.78 (43.41)     2:04.51 (46.73)     2:40.84 (36.33)
 56 Ruvkun, Andrew H    13 Agua Swim Team-MR    2:45.63    2:41.14        
                  36.17     1:18.59 (42.42)     2:05.90 (47.31)     2:41.14 (35.24)
 57 Toth, Austin        13 LIAC-MR              2:45.75    2:41.91        
                  39.54     1:20.64 (41.10)     2:06.14 (45.50)     2:41.91 (35.77)
 58 Johns, Nicky A      15 LIAC-MR              2:36.98    2:41.96        
                  36.91     1:20.39 (43.48)     2:08.09 (47.70)     2:41.96 (33.87)
 59 Koganov, Willy      13 HS-MR                2:43.88    2:42.28        
                  33.06     1:14.27 (41.21)     2:05.00 (50.73)     2:42.28 (37.28)
 60 Schwartz, Nes S     13 Agua Swim Team-MR    2:40.93    2:44.01        
                  34.65     1:15.59 (40.94)     2:06.64 (51.05)     2:44.01 (37.37)
 61 Shchegolev, Daniel  15 WAC-MR               3:00.00    2:44.16        
                  32.04     1:13.49 (41.45)     2:07.61 (54.12)     2:44.16 (36.55)
 62 Yang, Barry A       13 LIAC-MR              2:46.70    2:44.53        
                  35.41     1:20.01 (44.60)     2:07.12 (47.11)     2:44.53 (37.41)
 63 Ardito, Jonathan T  13 Express Swimming-MR  3:02.00    2:46.12        
                  34.47     1:17.50 (43.03)     2:08.58 (51.08)     2:46.12 (37.54)
 64 Hidalgo, Roberto    13 WAC-MR               2:49.67    2:48.75        
                  42.41     1:26.44 (44.03)     2:12.80 (46.36)     2:48.75 (35.95)
 65 Coen, Patrick       13 WAC-MR               3:33.00    3:14.59        
                  48.18     1:37.32 (49.14)     2:29.85 (52.53)     3:14.59 (44.74)
 -- Kalra, Sanjay D     13 Express Swimming-MR  2:45.00         DQ        
                  37.06     1:19.66 (42.60)     2:08.75 (49.09)          DQ (40.11)
 -- Pinzon, Tyler       13 Agua Swim Team-MR    2:32.55         DQ        
                  30.14     1:08.27 (38.13)     1:54.33 (46.06)          DQ (33.26)
 -- Popescu, Alexander  14 Express Swimming-MR  2:45.00         DQ        
                  35.34     1:14.73 (39.39)     2:04.99 (50.26)          DQ (35.34)
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Georgescu, Ronald   15 NYCC-MR              4:41.18    4:40.65        
                  27.94     1:00.53 (32.59)     1:37.62 (37.09)     2:15.13 (37.51)
        2:55.51 (40.38)     3:36.77 (41.26)     4:09.20 (32.43)     4:40.65 (31.45)
  2 Mulderrig, Jack H   17 LIAC-MR              4:41.45    4:44.60        
                  30.41     1:04.18 (33.77)     1:40.57 (36.39)     2:16.27 (35.70)
        2:57.66 (41.39)     3:39.38 (41.72)     4:13.11 (33.73)     4:44.60 (31.49)
  3 Zuo, Vance          15 LIAC-MR              4:51.51    4:54.68        
                  29.97     1:05.14 (35.17)     1:43.59 (38.45)     2:21.42 (37.83)
        3:03.09 (41.67)     3:45.70 (42.61)     4:20.84 (35.14)     4:54.68 (33.84)
  4 Dimarzo, Phillip N  15 NYCC-MR              5:25.79    5:04.14        
                  32.09     1:11.53 (39.44)     1:49.35 (37.82)     2:27.15 (37.80)
        3:12.35 (45.20)     3:57.51 (45.16)     4:31.33 (33.82)     5:04.14 (32.81)
  5 Tanaka, Kenji       17 Twisters-MR               NT    5:16.40        
                  33.05     1:12.65 (39.60)     1:54.50 (41.85)     2:34.05 (39.55)
        3:20.01 (45.96)     4:05.75 (45.74)     4:42.54 (36.79)     5:16.40 (33.86)
  6 Caponegro, Frank    14 Express Swimming-MR  5:30.00    5:22.32        
                  33.64     1:14.87 (41.23)     1:59.92 (45.05)     2:43.29 (43.37)
        3:27.93 (44.64)     4:13.72 (45.79)     4:48.45 (34.73)     5:22.32 (33.87)
  7 Legg, Cooper        14 BDA-MA               5:55.84    5:36.09        
                  34.21     1:13.57 (39.36)     2:00.30 (46.73)     2:43.99 (43.69)
        3:30.67 (46.68)     4:17.08 (46.41)     4:56.38 (39.30)     5:36.09 (39.71)