Licensed to Metropolitan Swimming - Organization License
                                       HY-TEK's Meet Manager 10/8/2009 09:00 PM
             2009 MR AGUA Season Starter - 10/3/2009 to 10/4/2009              
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hill, Julia          8 NY Sharks-MR           18.30      17.92        
  2 Tobia, Phiona        8 NY Sharks-MR           18.48      18.09        
  3 Tartakovsky, Sonia   8 Agua Swim Team-MR      20.89      19.09        
  4 Rubenzahl, Rachel    7 Agua Swim Team-MR      19.79      19.23        
  5 Milrod, Maya L       7 Flying Dolphins-MR     19.89      19.36        
  6 Weiss, Emily N       7 Flying Dolphins-MR     20.83      19.58        
  7 Gormley, Isabel G    7 Agua Swim Team-MR      29.00      20.02        
  8 Baldwin, Elena M     8 Agua Swim Team-MR      28.00      20.69        
  9 Dauchez, Alice M     8 Agua Swim Team-MR      28.26      20.90        
 10 Corridon, Delia E    8 Agua Swim Team-MR      21.00      22.11        
 11 Pestcoe, Leandre B   8 Agua Swim Team-MR      23.00      23.05        
 12 McGowan, Sofia M     7 Agua Swim Team-MR      23.88      23.70        
 13 Wang, Kathryn        7 Abbe Swim Team-MR      23.00      23.80        
 14 Ogden, Coco B        8 Agua Swim Team-MR      32.00      23.88        
 15 Wedlick, Mariella    6 NY Sharks-MR           24.18      24.11        
 16 Matossian, Carolin   8 Agua Swim Team-MR      23.31      24.36        
 17 Hedvat, Alexis S     7 Agua Swim Team-MR      29.00      25.78        
 18 Reynoso, Jennifer    6 Agua Swim Team-MR         NT      26.47        
 19 Siegal, Dani J       8 Flying Dolphins-MR     32.67      28.34        
 20 Brennan, Hope E      6 NYCC-MR                29.05      28.56        
 21 Sabella, Sofia       8 NY Sharks-MR              NT      29.06        
 22 Patel, Saachi N      7 Agua Swim Team-MR      29.00      30.80        
 -- Gallagher, Kate R    8 NYCC-MR                20.57         NS        
 -- Urciuoli, Jane L     8 Flying Dolphins-MR     20.54        SCR        
 -- Fried, Lexi N        8 Flying Dolphins-MR     25.13        SCR        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hill, Julia          8 NY Sharks-MR           20.99      20.65        
  2 Gormley, Isabel G    7 Agua Swim Team-MR      34.00      23.71        
  3 Corridon, Delia E    8 Agua Swim Team-MR      23.00      24.59        
  4 Ogden, Coco B        8 Agua Swim Team-MR      35.00      25.32        
  5 Tartakovsky, Sonia   8 Agua Swim Team-MR      22.95      25.71        
  6 McGowan, Sofia M     7 Agua Swim Team-MR      30.58      25.72        
  7 Wang, Kathryn        7 Abbe Swim Team-MR      24.00      26.15        
  8 Hedvat, Alexis S     7 Agua Swim Team-MR      34.00      26.25        
  9 Pestcoe, Leandre B   8 Agua Swim Team-MR      29.48      26.37        
 10 Baldwin, Elena M     8 Agua Swim Team-MR         NT      27.69        
 11 Sabella, Sofia       8 NY Sharks-MR              NT      28.37        
 12 Brennan, Hope E      6 NYCC-MR                32.62      29.27        
 13 Reynoso, Jennifer    6 Agua Swim Team-MR         NT      30.37        
 14 Siegal, Dani J       8 Flying Dolphins-MR     33.02      31.19        
 15 Patel, Saachi N      7 Agua Swim Team-MR      35.00      33.72        
 16 Tobia, Phiona        8 NY Sharks-MR           23.74      35.22        
 17 Wedlick, Mariella    6 NY Sharks-MR           35.03      35.88        
 -- Gallagher, Kate R    8 NYCC-MR                26.58         NS        
 -- Urciuoli, Jane L     8 Flying Dolphins-MR     19.00        SCR        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weiss, Emily N       7 Flying Dolphins-MR     24.47      24.90        
  2 Fried, Lexi N        8 Flying Dolphins-MR     26.70      25.09        
  3 Dauchez, Alice M     8 Agua Swim Team-MR      30.07      27.46        
  4 Gormley, Isabel G    7 Agua Swim Team-MR      36.00      28.57        
  5 Hill, Julia          8 NY Sharks-MR              NT      28.67        
  6 Baldwin, Elena M     8 Agua Swim Team-MR      33.00      28.72        
  7 Wang, Kathryn        7 Abbe Swim Team-MR      24.00      28.86        
  8 Hedvat, Alexis S     7 Agua Swim Team-MR      37.00      29.66        
  9 Ogden, Coco B        8 Agua Swim Team-MR      37.00      30.94        
  9 Sabella, Sofia       8 NY Sharks-MR              NT      30.94        
 11 McGowan, Sofia M     7 Agua Swim Team-MR      30.73      31.30        
 12 Patel, Saachi N      7 Agua Swim Team-MR      39.00      31.93        
 13 Siegal, Dani J       8 Flying Dolphins-MR        NT      32.65        
 14 Wedlick, Mariella    6 NY Sharks-MR              NT      36.00        
 -- Gallagher, Kate R    8 NYCC-MR                   NT         NS        
 -- Milrod, Maya L       7 Flying Dolphins-MR     25.78        SCR        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Milrod, Maya L       7 Flying Dolphins-MR     22.50      20.83        
  2 Fried, Lexi N        8 Flying Dolphins-MR     26.28      23.73        
  3 Rubenzahl, Rachel    7 Agua Swim Team-MR      22.19      24.54        
  4 Tobia, Phiona        8 NY Sharks-MR           29.90      25.50        
  5 Hill, Julia          8 NY Sharks-MR              NT      26.16        
  6 Matossian, Carolin   8 Agua Swim Team-MR      30.48      27.23        
  7 Wang, Kathryn        7 Abbe Swim Team-MR      30.00      27.80        
  8 Wedlick, Mariella    6 NY Sharks-MR              NT      29.18        
 -- Gallagher, Kate R    8 NYCC-MR                41.36         NS        
 -- Urciuoli, Jane L     8 Flying Dolphins-MR     32.38        SCR        
 -- Weiss, Emily N       7 Flying Dolphins-MR     23.46        SCR        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weiss, Emily N       7 Flying Dolphins-MR   2:01.04    1:39.23        
                  47.80     1:39.23 (51.43)                                        
  2 Tobia, Phiona        8 NY Sharks-MR         2:01.20    1:40.65        
                  47.41     1:40.65 (53.24)                                        
  3 Milrod, Maya L       7 Flying Dolphins-MR   2:08.48    1:42.39        
                  45.72     1:42.39 (56.67)                                        
  4 Fried, Lexi N        8 Flying Dolphins-MR   2:02.49    1:42.74        
                  50.05     1:42.74 (52.69)                                        
  5 Dauchez, Alice M     8 Agua Swim Team-MR         NT    1:46.58        
                  50.97     1:46.58 (55.61)                                        
  6 Tartakovsky, Sonia   8 Agua Swim Team-MR    1:58.17    1:53.60        
                  54.00     1:53.60 (59.60)                                        
  7 Matossian, Carolin   8 Agua Swim Team-MR    2:12.98    1:54.67        
                  53.79   1:54.67 (1:00.88)                                        
  8 Corridon, Delia E    8 Agua Swim Team-MR    1:55.00    1:55.94        
                  51.18   1:55.94 (1:04.76)                                        
  9 Rubenzahl, Rachel    7 Agua Swim Team-MR    1:55.27    1:58.36        
                  52.28   1:58.36 (1:06.08)                                        
 10 Pestcoe, Leandre B   8 Agua Swim Team-MR    2:09.81    2:04.89        
                  59.38   2:04.89 (1:05.51)                                        
 -- Urciuoli, Jane L     8 Flying Dolphins-MR   1:55.00        SCR        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M  10 Agua Swim Team-MR      29.25      28.84        
  2 Lauer, Amanda       10 NY Sharks-MR           31.66      31.12        
  3 Eguchi, Nadia N      9 Agua Swim Team-MR      32.81      31.39        
  4 Ackerman, Hadley C  10 Agua Swim Team-MR      34.57      31.89        
  5 Miou, Grace         10 Abbe Swim Team-MR      35.00      32.05        
  6 Low, Kelly          10 NYCC-MR                31.37      32.67        
  7 Pena, Sarahe        10 Agua Swim Team-MR      34.08      32.87        
  8 Maloney, Wynn M     10 Agua Swim Team-MR      34.38      33.11        
  9 Corridon, Claire D  10 Agua Swim Team-MR      33.45      33.33        
 10 Mei, Emily S        10 Agua Swim Team-MR      37.68      33.98        
 11 Schnupp, Samantha   10 NYCC-MR                41.94      34.81        
 12 Everson, Sara H     10 Agua Swim Team-MR      34.24      34.85        
 13 Zloklikovits, Kris   9 Agua Swim Team-MR      38.92      35.63        
 14 Zerouali, Saida T    9 Agua Swim Team-MR      37.07      36.02        
 15 Lee, Madison         9 NYCC-MR                38.32      36.04        
 16 Fennell, Emily L    10 Agua Swim Team-MR      51.00      36.25        
 17 Brennan, Catie F     9 NYCC-MR                37.15      36.92        
 18 Abdelrahman, Rawan  10 Agua Swim Team-MR      37.46      37.39        
 19 Pena, Desiree        9 Agua Swim Team-MR      37.39      37.44        
 20 Brickman, Natalie   10 Flying Dolphins-MR     36.19      37.66        
 21 Elliott, Lucy C      9 Flying Dolphins-MR     39.89      38.65        
 22 Kuo, Victoria F      9 Agua Swim Team-MR      37.20      38.74        
 23 Burke, Jill L       10 Agua Swim Team-MR      49.00      38.82        
 24 Kreider, Catherine   9 NYCC-MR                41.71      39.10        
 25 Downey, Kieran R     9 NYCC-MR                38.74      39.21        
 26 Jin, Helen          10 Kraken-MR              41.90      39.32        
 27 Sheybani, Gabi G    10 Flying Dolphins-MR     40.80      39.48        
 28 Passante, Julia      9 NY Sharks-MR              NT      39.49        
 29 Folger, Olivia W    10 Manhattan Makos-MR        NT      39.71        
 30 Ionescu, Frederika   9 Agua Swim Team-MR      48.00      39.88        
 31 Song, Hana J         9 Manhattan Makos-MR        NT      39.99        
 32 Fetterman, Lucy D   10 Kraken-MR              45.30      40.09        
 33 Fergus, Shea S       9 Manhattan Makos-MR        NT      41.21        
 34 Byrne, Liza J       10 Agua Swim Team-MR      49.00      41.93        
 35 Shaw, Danielle       9 NY Sharks-MR           44.16      42.32        
 36 Mackin, Sophie F     9 Flying Dolphins-MR     48.85      44.34        
 37 Messinger, Elena C   9 Flying Dolphins-MR     43.92      45.07        
 38 Carroll, Skylar C    9 Flying Dolphins-MR     56.23      45.39        
 -- Dobbs, Caroline C    9 Flying Dolphins-MR     42.46         NS        
 -- Fullerton, Alanna   10 NY Sharks-MR           36.40         NS        
 -- Frechette, Evangel  10 NYCC-MR                43.67        SCR        
 -- Hunt, Abigail J      9 Agua Swim Team-MR      45.00        SCR        
 -- Murray, Olivia       9 Agua Swim Team-MR      49.00        SCR        
 -- Kermanshah, Donna   10 Agua Swim Team-MR      49.00        SCR        
 -- Irato, Carmela      10 Agua Swim Team-MR      49.00        SCR        
 -- Lachman, Margaret   10 Agua Swim Team-MR      52.00        SCR        
 -- Hainemann, Saskia   10 Agua Swim Team-MR         NT        SCR        
 -- Legorreta, Marina    9 Agua Swim Team-MR         NT        SCR        
 -- Levine, Sydney A     9 Kraken-MR              43.20        SCR        
 -- Silvan, Simone H     9 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Frater, Hannah      10 Agua Swim Team-MR      35.87        SCR        
 -- Olszewski, Inez I    9 NYCC-MR                38.72        SCR        
 -- Pearson, Elizabeth  10 NYCC-MR                42.94        SCR        
 -- Rosenshine, Timnah  10 NYCC-MR                   NT        SCR        
 -- Casper, Hannah      10 NYCC-MR                55.93        SCR        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M  10 Agua Swim Team-MR    1:08.60    1:04.85        
                  31.00     1:04.85 (33.85)                                        
  2 Eguchi, Nadia N      9 Agua Swim Team-MR    1:09.36    1:08.40        
                  32.61     1:08.40 (35.79)                                        
  3 Lauer, Amanda       10 NY Sharks-MR         1:07.30    1:08.47        
                  32.99     1:08.47 (35.48)                                        
  4 Elmassry, Jasmine   10 Abbe Swim Team-MR    1:11.00    1:09.47        
                  33.63     1:09.47 (35.84)                                        
  5 Ackerman, Hadley C  10 Agua Swim Team-MR    1:15.13    1:11.02        
                  34.73     1:11.02 (36.29)                                        
  6 Corridon, Claire D  10 Agua Swim Team-MR    1:13.38    1:12.93        
                  35.84     1:12.93 (37.09)                                        
  7 Low, Kelly          10 NYCC-MR              1:10.09    1:13.01        
                  34.75     1:13.01 (38.26)                                        
  8 Maloney, Wynn M     10 Agua Swim Team-MR    1:19.13    1:13.24        
                  35.22     1:13.24 (38.02)                                        
  9 Miou, Grace         10 Abbe Swim Team-MR    1:15.00    1:15.13        
                  32.92     1:15.13 (42.21)                                        
 10 Pena, Sarahe        10 Agua Swim Team-MR    1:14.34    1:16.87        
                  36.24     1:16.87 (40.63)                                        
 11 Zerouali, Saida T    9 Agua Swim Team-MR    1:19.85    1:17.01        
                  37.18     1:17.01 (39.83)                                        
 12 Zloklikovits, Kris   9 Agua Swim Team-MR    1:22.48    1:17.59        
                  36.79     1:17.59 (40.80)                                        
 13 Everson, Sara H     10 Agua Swim Team-MR    1:17.75    1:18.40        
                  37.67     1:18.40 (40.73)                                        
 14 Mei, Emily S        10 Agua Swim Team-MR    1:26.20    1:20.18        
                  37.72     1:20.18 (42.46)                                        
 15 Schnupp, Samantha   10 NYCC-MR              1:29.77    1:21.00        
                  36.70     1:21.00 (44.30)                                        
 16 Lee, Madison         9 NYCC-MR              1:26.54    1:22.22        
                  36.73     1:22.22 (45.49)                                        
 17 Fennell, Emily L    10 Agua Swim Team-MR    1:50.00    1:22.36        
                  38.48     1:22.36 (43.88)                                        
 18 Futterman, Aidan G  10 Agua Swim Team-MR    1:40.00    1:23.03        
                  38.39     1:23.03 (44.64)                                        
 19 Brennan, Catie F     9 NYCC-MR              1:23.29    1:23.31        
                  37.93     1:23.31 (45.38)                                        
 20 Fullerton, Alanna   10 NY Sharks-MR         1:23.02    1:24.10        
                  40.91     1:24.10 (43.19)                                        
 21 Elliott, Lucy C      9 Flying Dolphins-MR   1:34.33    1:24.31        
                  40.97     1:24.31 (43.34)                                        
 21 Downey, Kieran R     9 NYCC-MR              1:30.82    1:24.31        
                  39.94     1:24.31 (44.37)                                        
 23 Olszewski, Inez I    9 NYCC-MR              1:27.87    1:24.39        
                  40.12     1:24.39 (44.27)                                        
 24 Abdelrahman, Rawan  10 Agua Swim Team-MR    1:23.69    1:25.56        
                  39.70     1:25.56 (45.86)                                        
 25 Pena, Desiree        9 Agua Swim Team-MR    1:22.77    1:26.10        
                  41.08     1:26.10 (45.02)                                        
 26 Jin, Helen          10 Kraken-MR            1:35.00    1:26.23        
                  40.31     1:26.23 (45.92)                                        
 27 Burke, Jill L       10 Agua Swim Team-MR    1:45.00    1:27.14        
                  40.95     1:27.14 (46.19)                                        
 28 Ionescu, Frederika   9 Agua Swim Team-MR    1:45.00    1:27.92        
                  41.23     1:27.92 (46.69)                                        
 29 Kreider, Catherine   9 NYCC-MR              1:30.96    1:28.77        
                  41.95     1:28.77 (46.82)                                        
 30 Sheybani, Gabi G    10 Flying Dolphins-MR   1:38.74    1:30.61        
                  42.26     1:30.61 (48.35)                                        
 31 Song, Hana J         9 Manhattan Makos-MR        NT    1:34.00        
                  41.62     1:34.00 (52.38)                                        
 32 Marks, Lily M       10 Agua Swim Team-MR    1:50.00    1:34.05        
                  40.94     1:34.05 (53.11)                                        
 33 Messinger, Elena C   9 Flying Dolphins-MR   2:03.50    1:34.91        
                  44.65     1:34.91 (50.26)                                        
 34 Dobbs, Caroline C    9 Flying Dolphins-MR   1:45.00    1:37.29        
                  44.92     1:37.29 (52.37)                                        
 35 Irato, Carmela      10 Agua Swim Team-MR    1:50.00    1:38.09        
                  43.61     1:38.09 (54.48)                                        
 36 Fergus, Shea S       9 Manhattan Makos-MR        NT    1:40.61        
                  46.81     1:40.61 (53.80)                                        
 37 Hunt, Abigail J      9 Agua Swim Team-MR    1:50.00    1:41.03        
                  48.89     1:41.03 (52.14)                                        
 38 Murray, Olivia       9 Agua Swim Team-MR    1:50.00    1:41.44        
                  47.72     1:41.44 (53.72)                                        
 39 Hainemann, Saskia   10 Agua Swim Team-MR         NT    1:44.71        
                  46.60     1:44.71 (58.11)                                        
 40 Levine, Sydney A     9 Kraken-MR            1:40.00    1:49.39        
                  51.43     1:49.39 (57.96)                                        
 41 Legorreta, Marina    9 Agua Swim Team-MR         NT    1:52.14        
                  48.68   1:52.14 (1:03.46)                                        
 -- Kermanshah, Donna   10 Agua Swim Team-MR    1:50.00         NS        
 -- Draper, Madeline R   9 Manhattan Makos-MR        NT         NS        
 -- Kearns, Isabella R   9 Manhattan Makos-MR        NT         NS        
 -- Lachman, Margaret   10 Agua Swim Team-MR    1:49.00        SCR        
 -- Brickman, Natalie   10 Flying Dolphins-MR   1:26.07        SCR        
 -- Pearson, Elizabeth  10 NYCC-MR              1:35.00        SCR        
 -- Carroll, Skylar C    9 Flying Dolphins-MR   2:05.38        SCR        
 -- Mackin, Sophie F     9 Flying Dolphins-MR   1:48.25        SCR        
 -- Rosenshine, Timnah  10 NYCC-MR                   NT        SCR        
 -- Frechette, Evangel  10 NYCC-MR              1:37.59        SCR        
 -- Frater, Hannah      10 Agua Swim Team-MR    1:21.58        SCR        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Elmassry, Jasmine   10 Abbe Swim Team-MR    2:27.00    2:24.16         17  
                  33.34     1:10.22 (36.88)     1:47.66 (37.44)     2:24.16 (36.50)
  2 Lauer, Amanda       10 NY Sharks-MR         2:28.06    2:24.37         16  
                  32.69     1:10.01 (37.32)     1:48.20 (38.19)     2:24.37 (36.17)
  3 Maloney, Wynn M     10 Agua Swim Team-MR    2:53.10    2:36.65         15  
                  34.65     1:16.28 (41.63)     1:57.78 (41.50)     2:36.65 (38.87)
  4 Low, Kelly          10 NYCC-MR              2:32.79    2:40.73         14  
                  35.25     1:17.63 (42.38)     2:00.63 (43.00)     2:40.73 (40.10)
  5 Zerouali, Saida T    9 Agua Swim Team-MR    2:59.00    2:41.12         13  
                  35.39     1:16.19 (40.80)     1:59.61 (43.42)     2:41.12 (41.51)
  6 Pena, Sarahe        10 Agua Swim Team-MR    2:52.50    2:42.90         12  
                  35.56     1:17.30 (41.74)     2:01.72 (44.42)     2:42.90 (41.18)
  7 Everson, Sara H     10 Agua Swim Team-MR    2:50.88    2:44.99         11  
                  35.66     1:17.83 (42.17)     2:02.36 (44.53)     2:44.99 (42.63)
  8 Lee, Madison         9 NYCC-MR              3:08.54    2:46.00          9  
  9 Schnupp, Samantha   10 NYCC-MR              3:17.00    2:53.09          7  
 10 Brennan, Catie F     9 NYCC-MR              3:20.00    2:53.87          6  
 11 Mei, Emily S        10 Agua Swim Team-MR    3:10.81    2:56.32         20  
 12 Downey, Kieran R     9 NYCC-MR              3:25.00    3:01.71          5  
 13 Kreider, Catherine   9 NYCC-MR              3:30.00    3:06.73          4  
 14 Brickman, Natalie   10 Flying Dolphins-MR   3:07.84    3:07.06          3  
                  38.90     1:26.93 (48.03)     2:17.91 (50.98)     3:07.06 (49.15)
 15 Messinger, Elena C   9 Flying Dolphins-MR        NT    3:38.07          2  
 -- Rosenshine, Timnah  10 NYCC-MR                   NT        SCR        
 -- Olszewski, Inez I    9 NYCC-MR              3:15.00        SCR        
 -- Elliott, Lucy C      9 Flying Dolphins-MR   3:08.00        SCR        
 -- Sheybani, Gabi G    10 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lauer, Amanda       10 NY Sharks-MR           37.11      37.26        
  2 Corridon, Claire D  10 Agua Swim Team-MR      36.52      38.03        
  3 Low, Kelly          10 NYCC-MR                36.76      39.10        
  4 Fennell, Emily L    10 Agua Swim Team-MR      57.00      39.73        
  5 Brennan, Catie F     9 NYCC-MR                43.51      41.22        
  6 Zloklikovits, Kris   9 Agua Swim Team-MR      44.03      41.46        
  7 Passante, Julia      9 NY Sharks-MR              NT      41.59        
  8 Mei, Emily S        10 Agua Swim Team-MR      42.97      41.60        
  9 Zerouali, Saida T    9 Agua Swim Team-MR      42.72      41.95        
 10 Schnupp, Samantha   10 NYCC-MR                46.52      42.02        
 11 Elliott, Lucy C      9 Flying Dolphins-MR     45.17      42.64        
 12 Downey, Kieran R     9 NYCC-MR                44.95      43.66        
 13 Lee, Madison         9 NYCC-MR                44.84      43.69        
 14 Pena, Desiree        9 Agua Swim Team-MR      46.46      44.07        
 15 Burke, Jill L       10 Agua Swim Team-MR      56.00      44.13        
 16 Sheybani, Gabi G    10 Flying Dolphins-MR     45.78      44.31        
 17 Fullerton, Alanna   10 NY Sharks-MR           39.77      44.47        
 18 Kreider, Catherine   9 NYCC-MR                44.43      44.96        
 19 Kuo, Victoria F      9 Agua Swim Team-MR      44.73      45.17        
 20 Byrne, Liza J       10 Agua Swim Team-MR      57.00      45.99        
 21 Fergus, Shea S       9 Manhattan Makos-MR        NT      46.07        
 22 Messinger, Elena C   9 Flying Dolphins-MR     59.27      46.44        
 23 Song, Hana J         9 Manhattan Makos-MR        NT      47.52        
 24 Fetterman, Lucy D   10 Kraken-MR              53.90      48.69        
 25 Shaw, Danielle       9 NY Sharks-MR           52.83      48.95        
 26 Carroll, Skylar C    9 Flying Dolphins-MR     53.45      49.85        
 27 Mackin, Sophie F     9 Flying Dolphins-MR     50.20      49.99        
 28 Dobbs, Caroline C    9 Flying Dolphins-MR     55.19      50.73        
 -- Ionescu, Frederika   9 Agua Swim Team-MR      54.00         DQ        
      Not on back off wall
 -- Hunt, Abigail J      9 Agua Swim Team-MR      53.00        SCR        
 -- Kermanshah, Donna   10 Agua Swim Team-MR      54.00        SCR        
 -- Murray, Olivia       9 Agua Swim Team-MR      55.00        SCR        
 -- Legorreta, Marina    9 Agua Swim Team-MR         NT        SCR        
 -- Irato, Carmela      10 Agua Swim Team-MR      55.00        SCR        
 -- Lachman, Margaret   10 Agua Swim Team-MR      55.00        SCR        
 -- Casper, Hannah      10 NYCC-MR                   NT        SCR        
 -- Pearson, Elizabeth  10 NYCC-MR                48.00        SCR        
 -- Frater, Hannah      10 Agua Swim Team-MR      41.98        SCR        
 -- Silvan, Simone H     9 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Frechette, Evangel  10 NYCC-MR                46.22        SCR        
 -- Olszewski, Inez I    9 NYCC-MR                41.33        SCR        
 -- Rosenshine, Timnah  10 NYCC-MR                   NT        SCR        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ackerman, Hadley C  10 Agua Swim Team-MR    1:21.00    1:17.69        
                  38.43     1:17.69 (39.26)                                        
  2 Corridon, Claire D  10 Agua Swim Team-MR    1:20.49    1:20.40        
                  39.02     1:20.40 (41.38)                                        
  3 Low, Kelly          10 NYCC-MR              1:18.17    1:21.78        
                  40.84     1:21.78 (40.94)                                        
  4 Zloklikovits, Kris   9 Agua Swim Team-MR    1:31.91    1:26.16        
                  41.47     1:26.16 (44.69)                                        
  5 Schnupp, Samantha   10 NYCC-MR              1:45.74    1:26.53        
                  41.22     1:26.53 (45.31)                                        
  6 Zerouali, Saida T    9 Agua Swim Team-MR    1:31.26    1:26.67        
                  42.25     1:26.67 (44.42)                                        
  7 Fullerton, Alanna   10 NY Sharks-MR         1:24.39    1:29.10        
                  43.72     1:29.10 (45.38)                                        
  8 Brennan, Catie F     9 NYCC-MR              1:36.00    1:29.45        
                  43.32     1:29.45 (46.13)                                        
  9 Downey, Kieran R     9 NYCC-MR              1:35.00    1:31.09        
                  43.39     1:31.09 (47.70)                                        
 10 Olszewski, Inez I    9 NYCC-MR              1:32.96    1:33.50        
                  46.21     1:33.50 (47.29)                                        
 11 Kuo, Victoria F      9 Agua Swim Team-MR    1:40.00    1:35.07        
                  47.01     1:35.07 (48.06)                                        
 12 Lee, Madison         9 NYCC-MR              1:39.16    1:35.85        
                  46.47     1:35.85 (49.38)                                        
 13 Futterman, Aidan G  10 Agua Swim Team-MR    1:55.00    1:37.05        
                  44.52     1:37.05 (52.53)                                        
 14 Kreider, Catherine   9 NYCC-MR              1:35.89    1:38.55        
 15 Messinger, Elena C   9 Flying Dolphins-MR   2:12.00    1:39.92        
                  47.54     1:39.92 (52.38)                                        
 16 Ionescu, Frederika   9 Agua Swim Team-MR    1:55.00    1:41.97        
                  48.54     1:41.97 (53.43)                                        
 17 Hunt, Abigail J      9 Agua Swim Team-MR    2:05.00    1:48.51        
                  48.59     1:48.51 (59.92)                                        
 18 Legorreta, Marina    9 Agua Swim Team-MR         NT    1:59.66        
                  55.30   1:59.66 (1:04.36)                                        
 -- Marks, Lily M       10 Agua Swim Team-MR    1:59.00         DQ        
                  48.14          DQ (52.39)                                        
 -- Hainemann, Saskia   10 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
                  50.17          DQ (54.96)                                        
 -- Draper, Madeline R   9 Manhattan Makos-MR        NT         NS        
 -- Kearns, Isabella R   9 Manhattan Makos-MR        NT         NS        
 -- Mei, Emily S        10 Agua Swim Team-MR    1:33.01         NS        
 -- Pearson, Elizabeth  10 NYCC-MR              1:45.00        SCR        
 -- Carroll, Skylar C    9 Flying Dolphins-MR   2:10.00        SCR        
 -- Frechette, Evangel  10 NYCC-MR              1:45.00        SCR        
 -- Rosenshine, Timnah  10 NYCC-MR                   NT        SCR        
 -- Dobbs, Caroline C    9 Flying Dolphins-MR   2:01.52        SCR        
 -- Silvan, Simone H     9 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Mackin, Sophie F     9 Flying Dolphins-MR   1:51.86        SCR        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miou, Grace         10 Abbe Swim Team-MR      40.00      38.04        
  2 McGowan, Alessia M  10 Agua Swim Team-MR      41.84      38.22        
  3 Elmassry, Jasmine   10 Abbe Swim Team-MR      39.00      38.83        
  4 Low, Kelly          10 NYCC-MR                40.30      40.63        
  5 Lauer, Amanda       10 NY Sharks-MR           42.34      40.80        
  6 Lee, Madison         9 NYCC-MR                47.01      42.98        
  7 Pena, Sarahe        10 Agua Swim Team-MR      43.64      44.56        
  8 Everson, Sara H     10 Agua Swim Team-MR      46.16      45.60        
  9 Downey, Kieran R     9 NYCC-MR                49.47      46.17        
 10 Sheybani, Gabi G    10 Flying Dolphins-MR     50.29      46.30        
 11 Jin, Helen          10 Kraken-MR              49.00      46.39        
 12 Fennell, Emily L    10 Agua Swim Team-MR    1:05.00      48.05        
 13 Kreider, Catherine   9 NYCC-MR                51.17      48.31        
 14 Futterman, Aidan G  10 Agua Swim Team-MR      55.00      48.79        
 15 Folger, Olivia W    10 Manhattan Makos-MR        NT      49.31        
 16 Fergus, Shea S       9 Manhattan Makos-MR        NT      49.37        
 17 Burke, Jill L       10 Agua Swim Team-MR    1:04.00      49.73        
 18 Fullerton, Alanna   10 NY Sharks-MR           50.24      50.26        
 19 Pena, Desiree        9 Agua Swim Team-MR      49.37      50.43        
 20 Kuo, Victoria F      9 Agua Swim Team-MR      50.42      50.80        
 21 Levine, Sydney A     9 Kraken-MR              55.90      52.83        
 22 Marks, Lily M       10 Agua Swim Team-MR    1:05.00      52.96        
 23 Fetterman, Lucy D   10 Kraken-MR              53.50      54.25        
 24 Dobbs, Caroline C    9 Flying Dolphins-MR     54.65      55.09        
 25 Song, Hana J         9 Manhattan Makos-MR        NT      55.44        
 26 Hainemann, Saskia   10 Agua Swim Team-MR         NT      55.94        
 27 Hunt, Abigail J      9 Agua Swim Team-MR      59.00    1:00.77        
 28 Irato, Carmela      10 Agua Swim Team-MR    1:01.00    1:00.88        
 -- Murray, Olivia       9 Agua Swim Team-MR    1:05.00         DQ        
 -- Legorreta, Marina    9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
 -- Kermanshah, Donna   10 Agua Swim Team-MR    1:03.00         NS        
 -- Kearns, Isabella R   9 Manhattan Makos-MR        NT         NS        
 -- Lachman, Margaret   10 Agua Swim Team-MR    1:02.00        SCR        
 -- Frater, Hannah      10 Agua Swim Team-MR      46.88        SCR        
 -- Carroll, Skylar C    9 Flying Dolphins-MR   1:00.00        SCR        
 -- Elliott, Lucy C      9 Flying Dolphins-MR   1:03.72        SCR        
 -- Mackin, Sophie F     9 Flying Dolphins-MR     55.48        SCR        
 -- Rosenshine, Timnah  10 NYCC-MR                   NT        SCR        
 -- Frechette, Evangel  10 NYCC-MR                53.09        SCR        
 -- Brickman, Natalie   10 Flying Dolphins-MR     46.26        SCR        
 -- Silvan, Simone H     9 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M  10 Agua Swim Team-MR    1:28.01    1:22.73        
                  39.71     1:22.73 (43.02)                                        
  2 Elmassry, Jasmine   10 Abbe Swim Team-MR    1:23.00    1:23.42        
                  39.81     1:23.42 (43.61)                                        
  3 Miou, Grace         10 Abbe Swim Team-MR    1:30.00    1:24.08        
                  39.21     1:24.08 (44.87)                                        
  4 Ackerman, Hadley C  10 Agua Swim Team-MR    1:31.84    1:27.63        
                  42.66     1:27.63 (44.97)                                        
  5 Lauer, Amanda       10 NY Sharks-MR         1:29.81    1:28.37        
                  42.04     1:28.37 (46.33)                                        
  6 Eguchi, Nadia N      9 Agua Swim Team-MR    1:31.67    1:29.62        
                  43.24     1:29.62 (46.38)                                        
  7 Low, Kelly          10 NYCC-MR              1:26.50    1:29.74        
                  42.52     1:29.74 (47.22)                                        
  8 Lee, Madison         9 NYCC-MR              1:41.73    1:33.41        
                  44.11     1:33.41 (49.30)                                        
  9 Pena, Sarahe        10 Agua Swim Team-MR    1:37.85    1:34.60        
                  44.40     1:34.60 (50.20)                                        
 10 Brickman, Natalie   10 Flying Dolphins-MR   1:39.12    1:37.93        
                  45.98     1:37.93 (51.95)                                        
 11 Jin, Helen          10 Kraken-MR            1:52.20    1:38.78        
                  47.89     1:38.78 (50.89)                                        
 12 Sheybani, Gabi G    10 Flying Dolphins-MR   1:43.46    1:41.27        
                  49.75     1:41.27 (51.52)                                        
 13 Abdelrahman, Rawan  10 Agua Swim Team-MR    1:42.74    1:41.46        
                  49.06     1:41.46 (52.40)                                        
 14 Passante, Julia      9 NY Sharks-MR              NT    1:42.07        
                  48.27     1:42.07 (53.80)                                        
 15 Everson, Sara H     10 Agua Swim Team-MR    1:40.27    1:42.92        
                  48.96     1:42.92 (53.96)                                        
 16 Fennell, Emily L    10 Agua Swim Team-MR    2:10.00    1:43.15        
                  48.04     1:43.15 (55.11)                                        
 17 Downey, Kieran R     9 NYCC-MR              1:50.00    1:43.95        
                  49.63     1:43.95 (54.32)                                        
 18 Fergus, Shea S       9 Manhattan Makos-MR        NT    1:46.04        
                  49.38     1:46.04 (56.66)                                        
 19 Burke, Jill L       10 Agua Swim Team-MR    2:10.00    1:46.50        
                  49.63     1:46.50 (56.87)                                        
 20 Kuo, Victoria F      9 Agua Swim Team-MR    1:45.63    1:47.08        
                  52.81     1:47.08 (54.27)                                        
 21 Kreider, Catherine   9 NYCC-MR              1:50.66    1:48.14        
                  51.47     1:48.14 (56.67)                                        
 22 Pena, Desiree        9 Agua Swim Team-MR    1:52.39    1:49.49        
                  54.45     1:49.49 (55.04)                                        
 23 Folger, Olivia W    10 Manhattan Makos-MR        NT    1:51.55        
                  52.72     1:51.55 (58.83)                                        
 24 Mackin, Sophie F     9 Flying Dolphins-MR   1:59.00    1:52.02        
                  53.89     1:52.02 (58.13)                                        
 25 Fullerton, Alanna   10 NY Sharks-MR         1:47.52    1:54.90        
                  56.34     1:54.90 (58.56)                                        
 26 Song, Hana J         9 Manhattan Makos-MR        NT    2:02.31        
                  54.91   2:02.31 (1:07.40)                                        
 27 Dobbs, Caroline C    9 Flying Dolphins-MR   2:04.02    2:02.59        
                  57.06   2:02.59 (1:05.53)                                        
 28 Byrne, Liza J       10 Agua Swim Team-MR    2:15.00    2:04.86        
                  55.57   2:04.86 (1:09.29)                                        
 29 Ionescu, Frederika   9 Agua Swim Team-MR    2:07.00    2:07.21        
                  57.67   2:07.21 (1:09.54)                                        
 30 Shaw, Danielle       9 NY Sharks-MR              NT    2:14.07        
                1:01.80   2:14.07 (1:12.27)                                        
 -- Carroll, Skylar C    9 Flying Dolphins-MR   2:20.00         NS        
 -- Hunt, Abigail J      9 Agua Swim Team-MR    2:10.00        SCR        
 -- Irato, Carmela      10 Agua Swim Team-MR    2:10.00        SCR        
 -- Legorreta, Marina    9 Agua Swim Team-MR         NT        SCR        
 -- Lachman, Margaret   10 Agua Swim Team-MR    2:06.00        SCR        
 -- Silvan, Simone H     9 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Frechette, Evangel  10 NYCC-MR              1:52.21        SCR        
 -- Levine, Sydney A     9 Kraken-MR            2:11.30        SCR        
 -- Murray, Olivia       9 Agua Swim Team-MR    2:10.00        SCR        
 -- Kermanshah, Donna   10 Agua Swim Team-MR    2:10.00        SCR        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M  10 Agua Swim Team-MR      35.40      31.76        
  2 Eguchi, Nadia N      9 Agua Swim Team-MR      36.22      35.60        
  3 Corridon, Claire D  10 Agua Swim Team-MR      35.75      35.92        
  4 Lauer, Amanda       10 NY Sharks-MR           36.58      37.38        
  5 Low, Kelly          10 NYCC-MR                38.32      39.02        
  6 Maloney, Wynn M     10 Agua Swim Team-MR      38.99      40.09        
  7 Brennan, Catie F     9 NYCC-MR                46.95      41.69        
  8 Elliott, Lucy C      9 Flying Dolphins-MR     46.24      41.81        
  9 Downey, Kieran R     9 NYCC-MR                43.41      41.99        
 10 Schnupp, Samantha   10 NYCC-MR                50.07      42.04        
 11 Jin, Helen          10 Kraken-MR              48.20      42.66        
 12 Fennell, Emily L    10 Agua Swim Team-MR      59.00      42.80        
 13 Olszewski, Inez I    9 NYCC-MR                44.45      43.27        
 14 Burke, Jill L       10 Agua Swim Team-MR      55.00      43.67        
 15 Dobbs, Caroline C    9 Flying Dolphins-MR     56.33      44.57        
 16 Abdelrahman, Rawan  10 Agua Swim Team-MR      47.88      44.87        
 17 Folger, Olivia W    10 Manhattan Makos-MR        NT      45.13        
 18 Pena, Desiree        9 Agua Swim Team-MR      50.32      46.90        
 19 Kuo, Victoria F      9 Agua Swim Team-MR      50.09      47.25        
 20 Fetterman, Lucy D   10 Kraken-MR                 NT      48.05        
 21 Sheybani, Gabi G    10 Flying Dolphins-MR     54.67      48.54        
 22 Song, Hana J         9 Manhattan Makos-MR        NT      49.38        
 23 Ionescu, Frederika   9 Agua Swim Team-MR      55.00      49.59        
 24 Messinger, Elena C   9 Flying Dolphins-MR     49.82      49.82        
 25 Fergus, Shea S       9 Manhattan Makos-MR        NT      53.79        
 26 Irato, Carmela      10 Agua Swim Team-MR      56.00      59.06        
 -- Murray, Olivia       9 Agua Swim Team-MR      59.00         DQ        
 -- Kermanshah, Donna   10 Agua Swim Team-MR      55.00         NS        
 -- Lachman, Margaret   10 Agua Swim Team-MR      56.00        SCR        
 -- Carroll, Skylar C    9 Flying Dolphins-MR     59.00        SCR        
 -- Mackin, Sophie F     9 Flying Dolphins-MR     59.00        SCR        
 -- Pearson, Elizabeth  10 NYCC-MR                50.00        SCR        
 -- Frater, Hannah      10 Agua Swim Team-MR      41.83        SCR        
 -- Silvan, Simone H     9 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M  10 Agua Swim Team-MR    1:37.10    1:15.21        
                  35.58     1:15.21 (39.63)                                        
  2 Eguchi, Nadia N      9 Agua Swim Team-MR    1:17.42    1:15.63        
                  36.19     1:15.63 (39.44)                                        
  3 Ackerman, Hadley C  10 Agua Swim Team-MR    1:23.52    1:18.49        
                  36.77     1:18.49 (41.72)                                        
  4 Elmassry, Jasmine   10 Abbe Swim Team-MR    1:18.00    1:19.54        
                  37.48     1:19.54 (42.06)                                        
  5 Corridon, Claire D  10 Agua Swim Team-MR    1:21.07    1:22.12        
                  38.40     1:22.12 (43.72)                                        
  6 Maloney, Wynn M     10 Agua Swim Team-MR    1:32.00    1:28.28        
                  41.43     1:28.28 (46.85)                                        
  7 Zloklikovits, Kris   9 Agua Swim Team-MR    1:38.00    1:29.79        
                  40.56     1:29.79 (49.23)                                        
  8 Low, Kelly          10 NYCC-MR              1:28.00    1:30.27        
                  41.13     1:30.27 (49.14)                                        
  9 Folger, Olivia W    10 Manhattan Makos-MR        NT    1:33.52        
                  42.70     1:33.52 (50.82)                                        
 10 Fullerton, Alanna   10 NY Sharks-MR         1:32.63    1:36.96        
                  44.45     1:36.96 (52.51)                                        
 11 Abdelrahman, Rawan  10 Agua Swim Team-MR    1:50.00    1:46.59        
                  48.76     1:46.59 (57.83)                                        
 12 Elliott, Lucy C      9 Flying Dolphins-MR   1:45.00    1:50.90        
                  47.71   1:50.90 (1:03.19)                                        
 -- Dobbs, Caroline C    9 Flying Dolphins-MR   2:10.00         DQ        
                  47.67        DQ (1:00.17)                                        
 -- Frater, Hannah      10 Agua Swim Team-MR    1:34.00        SCR        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ackerman, Hadley C  10 Agua Swim Team-MR    2:53.02    2:43.52        
                  36.05     1:16.78 (40.73)     2:07.15 (50.37)     2:43.52 (36.37)
  2 Elmassry, Jasmine   10 Abbe Swim Team-MR    2:39.00    2:45.53        
                  36.90     1:21.84 (44.94)     2:07.04 (45.20)     2:45.53 (38.49)
  3 Eguchi, Nadia N      9 Agua Swim Team-MR    2:47.78    2:49.88        
                  35.89     1:19.03 (43.14)     2:11.63 (52.60)     2:49.88 (38.25)
  4 Lauer, Amanda       10 NY Sharks-MR         2:52.34    2:50.26        
                  37.32     1:20.49 (43.17)     2:10.89 (50.40)     2:50.26 (39.37)
  5 Maloney, Wynn M     10 Agua Swim Team-MR    3:15.70    2:57.88        
                  38.07     1:22.85 (44.78)     2:17.59 (54.74)     2:57.88 (40.29)
  6 Low, Kelly          10 NYCC-MR              2:51.59    2:59.34        
                  39.45     1:27.89 (48.44)     2:16.78 (48.89)     2:59.34 (42.56)
  7 Zerouali, Saida T    9 Agua Swim Team-MR    3:20.00    3:01.18        
                  41.59     1:25.69 (44.10)     2:21.37 (55.68)     3:01.18 (39.81)
  8 Zloklikovits, Kris   9 Agua Swim Team-MR    3:20.00    3:02.64        
                  41.23     1:25.91 (44.68)     2:20.88 (54.97)     3:02.64 (41.76)
  9 Everson, Sara H     10 Agua Swim Team-MR    3:12.26    3:07.61        
                  42.26     1:30.28 (48.02)     2:26.00 (55.72)     3:07.61 (41.61)
 10 Pena, Sarahe        10 Agua Swim Team-MR    3:16.37    3:10.29        
                  38.97     1:27.34 (48.37)     2:21.64 (54.30)     3:10.29 (48.65)
 11 Mei, Emily S        10 Agua Swim Team-MR    3:45.00    3:15.05        
                  39.48     1:27.98 (48.50)     2:26.57 (58.59)     3:15.05 (48.48)
 12 Fullerton, Alanna   10 NY Sharks-MR         3:03.47    3:15.30        
                  46.00     1:35.20 (49.20)     2:32.41 (57.21)     3:15.30 (42.89)
 13 Brennan, Catie F     9 NYCC-MR                   NT    3:18.33        
                  43.54     1:31.89 (48.35)     2:31.28 (59.39)     3:18.33 (47.05)
 14 Abdelrahman, Rawan  10 Agua Swim Team-MR    3:20.93    3:18.99        
                  46.86     1:38.44 (51.58)     2:32.47 (54.03)     3:18.99 (46.52)
 15 Olszewski, Inez I    9 NYCC-MR                   NT    3:22.00        
                  44.83     1:37.68 (52.85)   2:39.69 (1:02.01)     3:22.00 (42.31)
 16 Elliott, Lucy C      9 Flying Dolphins-MR   3:20.00    3:24.85        
                  44.47     1:33.22 (48.75)   2:36.89 (1:03.67)     3:24.85 (47.96)
 17 Folger, Olivia W    10 Manhattan Makos-MR        NT    3:25.29        
                  45.33     1:41.42 (56.09)     2:38.80 (57.38)     3:25.29 (46.49)
 -- Draper, Madeline R   9 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
                1:04.14   2:11.99 (1:07.85)   3:42.70 (1:30.71)                    
 -- Lee, Madison         9 NYCC-MR                   NT         DQ        
                  48.59     1:37.39 (48.80)     2:29.34 (51.95)          DQ (42.42)
 -- Brickman, Natalie   10 Flying Dolphins-MR   3:26.63        SCR        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, Stephanie  11 NYCC-MR                27.71      27.22        
  2 Barry, Kristina F   12 NY Sharks-MR           28.11      27.61        
  3 Brickman, Molly E   12 Flying Dolphins-MR     27.88      28.31        
  4 Phang, yee Chung    12 Abbe Swim Team-MR      28.50      28.55        
  5 Halper, Sophie R    11 Agua Swim Team-MR      28.75      29.00        
  6 Siegal, Gabriela J  12 Agua Swim Team-MR      39.00      29.51        
  7 Siegel, Sophie H    12 Flying Dolphins-MR     29.33      29.77        
  8 Suarez-Rebling, Ma  11 Agua Swim Team-MR      29.50      29.78        
  9 Sun, Wanlin         12 Unattached             29.00      29.81        
 10 Isom, Gabrielle I   12 Agua Swim Team-MR      30.07      29.93        
 11 Barclay, Skye M     12 Flying Dolphins-MR     29.53      30.02        
 12 Gers, Emmanuelle S  11 Flying Dolphins-MR     29.51      30.04        
 13 Kleckner, Sabrina   12 Agua Swim Team-MR      30.09      30.07        
 14 Lange, Kaitlyn      11 NY Sharks-MR           30.03      30.10        
 15 Miara, Marissa      11 NY Sharks-MR           30.42      30.21        
 16 Robert, Jessica     12 Agua Swim Team-MR      30.03      30.42        
 17 Klinovsky, Katarin  11 Agua Swim Team-MR      31.88      30.46        
 18 Ludwicki, Kristin   12 NY Sharks-MR           33.70      30.47        
 19 MacDougall, Heathe  11 NY Sharks-MR           30.25      30.50        
 20 Cullinan, Madison   11 NY Sharks-MR           30.59      30.54        
 21 Hare, Maia          12 Manhattan Makos-MR        NT      30.68        
 22 Basso, Sierra K     12 Agua Swim Team-MR      32.30      30.76        
 23 Fried, Carly T      11 Flying Dolphins-MR     30.15      30.96        
 24 Lu, Sifan           11 Agua Swim Team-MR      30.99      31.14        
 25 Code, Alexa L       11 Manhattan Makos-MR        NT      31.30        
 26 Fuchs, Lindsey      12 Agua Swim Team-MR      32.20      31.54        
 27 Xu, Emily           12 NYCC-MR                30.91      31.72        
 28 Paholak, Milah V    11 Agua Swim Team-MR      32.00      31.76        
 29 Lipton, Jessica R   11 Flying Dolphins-MR     32.20      32.01        
 30 Soriano, Thalia G   11 NYCC-MR                32.82      32.38        
 31 Kim, Susanna        12 NY Sharks-MR           34.10      32.44        
 32 Dorsey, Kai V       11 Agua Swim Team-MR      31.68      32.45        
 33 Ludwicki, Katie Ro  11 NY Sharks-MR           38.17      32.59        
 34 Wilf, Jenna R       11 Agua Swim Team-MR      32.30      32.88        
 35 Weiss, Jessica M    11 Flying Dolphins-MR     30.61      33.27        
 36 Beronja, Hana       11 Agua Swim Team-MR      34.62      33.39        
 37 Hosking, Amy E      11 Flying Dolphins-MR     34.20      33.50        
 38 Bay, Alexandria M   11 Agua Swim Team-MR      34.27      33.67        
 39 Rhodd, Holland M    12 Manhattan Makos-MR        NT      34.23        
 40 Taylor, Sophia G    11 Manhattan Makos-MR        NT      34.29        
 41 WU, Susan J         11 Abbe Swim Team-MR      34.00      34.95        
 42 Pitts, Emily K      12 Agua Swim Team-MR      36.15      35.60        
 43 Ramirez, Amanda M   11 Agua Swim Team-MR      33.72      35.63        
 44 O'Meara, Sappha E   11 Flying Dolphins-MR     34.69      35.96        
 45 Orange, Jordan R    11 Agua Swim Team-MR      42.00      37.09        
 46 Herring, Sophia M   12 Manhattan Makos-MR        NT      39.05        
 -- Drexler, Victoria   11 NYCC-MR                39.12        SCR        
 -- Cuiskelly, PaQuan   11 NYCC-MR                38.73        SCR        
 -- Dehshitsang, Rinch  12 NYCC-MR                38.88        SCR        
 -- Sokan, Gabby L      12 NYCC-MR                32.44        SCR        
 -- Czarnik, Veronica   12 NY Sharks-MR           34.91        SCR        
 -- Patel, Shreeja N    11 Agua Swim Team-MR      38.70        SCR        
 -- Zhang, Amy          11 NY Sharks-MR           30.28        SCR        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barry, Kristina F   12 NY Sharks-MR           58.67      59.69        
                  29.02       59.69 (30.67)                                        
  2 Tilneac, Stephanie  11 NYCC-MR              1:01.40    1:00.75        
                  29.26     1:00.75 (31.49)                                        
  3 Gomez, Chelsea O    12 NYCC-MR              1:02.80    1:01.49        
                  29.79     1:01.49 (31.70)                                        
  4 Kleckner, Sabrina   12 Agua Swim Team-MR    1:03.57    1:03.85        
                  30.79     1:03.85 (33.06)                                        
  5 Halper, Sophie R    11 Agua Swim Team-MR    1:04.09    1:04.41        
                  31.64     1:04.41 (32.77)                                        
  6 Sun, Wanlin         12 Unattached           1:06.00    1:05.05        
                  31.78     1:05.05 (33.27)                                        
  7 Siegal, Gabriela J  12 Agua Swim Team-MR    1:30.00    1:05.55        
                  30.99     1:05.55 (34.56)                                        
  8 Suarez-Rebling, Ma  11 Agua Swim Team-MR    1:09.26    1:05.58        
                  32.30     1:05.58 (33.28)                                        
  9 Miara, Marissa      11 NY Sharks-MR         1:05.64    1:05.64        
                  31.85     1:05.64 (33.79)                                        
 10 Siegel, Sophie H    12 Flying Dolphins-MR   1:03.59    1:05.90        
                  31.19     1:05.90 (34.71)                                        
 11 MacDougall, Heathe  11 NY Sharks-MR         1:08.78    1:06.72        
                  32.31     1:06.72 (34.41)                                        
 12 Fried, Carly T      11 Flying Dolphins-MR   1:08.21    1:07.19        
                  32.65     1:07.19 (34.54)                                        
 13 Klinovsky, Katarin  11 Agua Swim Team-MR    1:09.05    1:07.20        
                  31.96     1:07.20 (35.24)                                        
 14 Lowitt, Sabina L    11 Flying Dolphins-MR   1:09.14    1:07.47        
                  32.93     1:07.47 (34.54)                                        
 15 Robert, Jessica     12 Agua Swim Team-MR    1:06.14    1:07.51        
                  32.34     1:07.51 (35.17)                                        
 16 Isom, Gabrielle I   12 Agua Swim Team-MR    1:06.72    1:07.59        
                  31.95     1:07.59 (35.64)                                        
 17 Gers, Emmanuelle S  11 Flying Dolphins-MR   1:09.03    1:08.42        
                  32.26     1:08.42 (36.16)                                        
 18 Lu, Sifan           11 Agua Swim Team-MR    1:07.84    1:08.69        
                  33.37     1:08.69 (35.32)                                        
 19 Eguchi, Lydia       11 Agua Swim Team-MR    1:10.41    1:08.70        
                  32.59     1:08.70 (36.11)                                        
 20 Lipton, Jessica R   11 Flying Dolphins-MR   1:13.23    1:09.72        
                  33.41     1:09.72 (36.31)                                        
 21 Xu, Emily           12 NYCC-MR              1:08.63    1:09.96        
                  33.29     1:09.96 (36.67)                                        
 22 Ludwicki, Kristin   12 NY Sharks-MR         1:15.35    1:10.16        
                  34.14     1:10.16 (36.02)                                        
 23 Hare, Maia          12 Manhattan Makos-MR        NT    1:10.28        
                  33.50     1:10.28 (36.78)                                        
 24 Basso, Sierra K     12 Agua Swim Team-MR    1:10.14    1:10.56        
                  33.98     1:10.56 (36.58)                                        
 25 Song, Marissa D     12 Manhattan Makos-MR        NT    1:10.92        
                  34.04     1:10.92 (36.88)                                        
 26 Dorsey, Kai V       11 Agua Swim Team-MR    1:13.79    1:11.98        
                  33.09     1:11.98 (38.89)                                        
 27 Beronja, Hana       11 Agua Swim Team-MR    1:15.66    1:12.06        
                  33.88     1:12.06 (38.18)                                        
 28 Code, Alexa L       11 Manhattan Makos-MR        NT    1:12.57        
                  34.49     1:12.57 (38.08)                                        
 29 Soriano, Thalia G   11 NYCC-MR              1:11.85    1:12.82        
                  34.52     1:12.82 (38.30)                                        
 30 Kim, Susanna        12 NY Sharks-MR         1:17.33    1:13.11        
                  34.76     1:13.11 (38.35)                                        
 31 Wilf, Jenna R       11 Agua Swim Team-MR    1:13.91    1:13.41        
                  34.28     1:13.41 (39.13)                                        
 32 Hosking, Amy E      11 Flying Dolphins-MR   1:16.51    1:13.85        
                  35.08     1:13.85 (38.77)                                        
 33 Ludwicki, Katie Ro  11 NY Sharks-MR         1:31.56    1:14.56        
                  35.73     1:14.56 (38.83)                                        
 34 Bay, Alexandria M   11 Agua Swim Team-MR    1:16.56    1:16.33        
                  36.27     1:16.33 (40.06)                                        
 35 Taylor, Sophia G    11 Manhattan Makos-MR        NT    1:17.77        
                  36.59     1:17.77 (41.18)                                        
 36 O'Meara, Sappha E   11 Flying Dolphins-MR   1:16.85    1:18.10        
                  37.24     1:18.10 (40.86)                                        
 37 Ramirez, Amanda M   11 Agua Swim Team-MR    1:17.05    1:18.23        
                  36.62     1:18.23 (41.61)                                        
 38 Pitts, Emily K      12 Agua Swim Team-MR    1:19.36    1:19.91        
                  38.13     1:19.91 (41.78)                                        
 39 Dehshitsang, Rinch  12 NYCC-MR              1:51.91    1:21.90        
                  39.11     1:21.90 (42.79)                                        
 40 Rhodd, Holland M    12 Manhattan Makos-MR        NT    1:23.34        
                  38.21     1:23.34 (45.13)                                        
 41 Cuiskelly, PaQuan   11 NYCC-MR              1:28.93    1:23.99        
                  38.31     1:23.99 (45.68)                                        
 42 Orange, Jordan R    11 Agua Swim Team-MR    1:33.90    1:24.57        
                  39.23     1:24.57 (45.34)                                        
 43 Herring, Sophia M   12 Manhattan Makos-MR        NT    1:31.76        
                  41.22     1:31.76 (50.54)                                        
 44 Kearns, Clare E     11 Manhattan Makos-MR        NT    1:37.02        
                  44.23     1:37.02 (52.79)                                        
 45 Harris, Hannah      11 Agua Swim Team-MR         NT    2:06.34        
                  55.85   2:06.34 (1:10.49)                                        
 -- Brickman, Molly E   12 Flying Dolphins-MR   1:01.17        SCR        
 -- Drexler, Victoria   11 NYCC-MR              1:31.36        SCR        
 -- Czarnik, Veronica   12 NY Sharks-MR         1:17.82        SCR        
 -- Patel, Shreeja N    11 Agua Swim Team-MR    1:24.24        SCR        
 -- Sokan, Gabby L      12 NYCC-MR              1:14.88        SCR        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barry, Kristina F   12 NY Sharks-MR         2:07.81    2:09.40        
                  28.97     1:02.75 (33.78)     1:35.83 (33.08)     2:09.40 (33.57)
  2 Gomez, Chelsea O    12 NYCC-MR              2:19.05    2:12.97        
                  31.52     1:05.63 (34.11)   2:12.97 (1:07.34)                    
  3 Tilneac, Stephanie  11 NYCC-MR              2:19.20    2:16.57        
                  33.52     1:08.52 (35.00)     1:43.10 (34.58)     2:16.57 (33.47)
  4 Miara, Marissa      11 NY Sharks-MR         2:20.01    2:17.19        
                  33.11     1:08.73 (35.62)     1:43.72 (34.99)     2:17.19 (33.47)
  5 Brickman, Molly E   12 Flying Dolphins-MR   2:13.73    2:17.72        
                  32.06     1:08.63 (36.57)     1:44.28 (35.65)     2:17.72 (33.44)
  6 Halper, Sophie R    11 Agua Swim Team-MR    2:22.20    2:20.44        
                  36.12     1:13.06 (36.94)     1:46.95 (33.89)     2:20.44 (33.49)
  7 Suarez-Rebling, Ma  11 Agua Swim Team-MR    2:34.34    2:20.58        
                  31.75     1:07.75 (36.00)     1:45.06 (37.31)     2:20.58 (35.52)
  8 MacDougall, Heathe  11 NY Sharks-MR         2:26.08    2:21.52        
                  32.32     1:08.06 (35.74)     1:45.22 (37.16)     2:21.52 (36.30)
  9 Sun, Wanlin         12 Unattached           2:18.00    2:21.53        
                  34.07     1:11.95 (37.88)     1:48.09 (36.14)     2:21.53 (33.44)
 10 Lange, Kaitlyn      11 NY Sharks-MR         2:24.87    2:21.86        
                  32.05     1:08.45 (36.40)     1:46.34 (37.89)     2:21.86 (35.52)
 11 Fried, Carly T      11 Flying Dolphins-MR   2:26.09    2:21.91        
                  32.62     1:08.69 (36.07)     1:46.01 (37.32)     2:21.91 (35.90)
 12 Fuchs, Lindsey      12 Agua Swim Team-MR    2:28.29    2:24.09        
                  33.60     1:10.28 (36.68)     1:47.37 (37.09)     2:24.09 (36.72)
 13 Paholak, Milah V    11 Agua Swim Team-MR    2:30.00    2:24.78        
                  33.83     1:11.02 (37.19)     1:49.25 (38.23)     2:24.78 (35.53)
 14 Robert, Jessica     12 Agua Swim Team-MR    2:24.48    2:25.34        
                  36.14     1:14.33 (38.19)     1:52.23 (37.90)     2:25.34 (33.11)
 15 Eguchi, Lydia       11 Agua Swim Team-MR    2:29.52    2:26.26        
                  33.45     1:11.73 (38.28)     1:50.21 (38.48)     2:26.26 (36.05)
 16 Klinovsky, Katarin  11 Agua Swim Team-MR    2:30.91    2:28.95        
                  32.89     1:11.64 (38.75)     1:52.05 (40.41)     2:28.95 (36.90)
 17 Song, Marissa D     12 Manhattan Makos-MR        NT    2:29.91        
                  33.55     1:12.42 (38.87)     1:51.81 (39.39)     2:29.91 (38.10)
 18 Basso, Sierra K     12 Agua Swim Team-MR    2:30.97    2:30.59        
                  33.80     1:12.95 (39.15)     1:52.69 (39.74)     2:30.59 (37.90)
 19 Kuo, Elizabeth F    12 Agua Swim Team-MR    2:26.58    2:32.02        
                  33.60     1:11.63 (38.03)     1:51.90 (40.27)     2:32.02 (40.12)
 20 Kim, Susanna        12 NY Sharks-MR         2:55.47    2:32.33        
                  33.68     1:12.59 (38.91)     1:53.16 (40.57)     2:32.33 (39.17)
 21 Xu, Emily           12 NYCC-MR              2:27.59    2:32.57        
                  33.30     1:11.82 (38.52)     1:52.78 (40.96)     2:32.57 (39.79)
 22 Soriano, Thalia G   11 NYCC-MR              2:33.58    2:32.71        
                  35.76     1:14.91 (39.15)     1:55.04 (40.13)     2:32.71 (37.67)
 23 Code, Alexa L       11 Manhattan Makos-MR        NT    2:33.46        
                  33.79     1:12.66 (38.87)     1:53.73 (41.07)     2:33.46 (39.73)
 24 Ludwicki, Kristin   12 NY Sharks-MR              NT    2:35.46        
                  34.67     1:15.65 (40.98)     1:57.49 (41.84)     2:35.46 (37.97)
 25 Dorsey, Kai V       11 Agua Swim Team-MR    2:46.83    2:39.54        
                  33.65     1:14.40 (40.75)     1:59.78 (45.38)     2:39.54 (39.76)
 26 Wilf, Jenna R       11 Agua Swim Team-MR    2:46.86    2:39.94        
                  36.00     1:16.15 (40.15)     1:58.79 (42.64)     2:39.94 (41.15)
 27 Ludwicki, Katie Ro  11 NY Sharks-MR              NT    2:44.07        
                  36.45     1:19.23 (42.78)     2:03.51 (44.28)     2:44.07 (40.56)
 28 Ramirez, Amanda M   11 Agua Swim Team-MR    2:45.11    2:46.31        
                  36.67     1:18.72 (42.05)     2:03.28 (44.56)     2:46.31 (43.03)
 29 Pitts, Emily K      12 Agua Swim Team-MR    3:07.96    2:50.62        
                  37.81     1:21.40 (43.59)     2:07.12 (45.72)     2:50.62 (43.50)
 -- Siegel, Sophie H    12 Flying Dolphins-MR   2:18.52        SCR        
 -- Gers, Emmanuelle S  11 Flying Dolphins-MR   2:40.55        SCR        
 -- Weiss, Jessica M    11 Flying Dolphins-MR   2:41.98        SCR        
 -- Sokan, Gabby L      12 NYCC-MR              2:54.36        SCR        
 -- Cuiskelly, PaQuan   11 NYCC-MR              3:19.24        SCR        
 -- Hosking, Amy E      11 Flying Dolphins-MR   2:47.69        SCR        
 -- Czarnik, Veronica   12 NY Sharks-MR         2:46.83        SCR        
 -- O'Meara, Sappha E   11 Flying Dolphins-MR   2:41.20        SCR        
 -- Barclay, Skye M     12 Flying Dolphins-MR   2:52.72        SCR        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, Stephanie  11 NYCC-MR                31.63      32.20        
  2 Brickman, Molly E   12 Flying Dolphins-MR     31.84      32.22        
  3 Gers, Emmanuelle S  11 Flying Dolphins-MR     34.16      32.66        
  4 Barclay, Skye M     12 Flying Dolphins-MR     32.64      33.19        
  5 Siegel, Sophie H    12 Flying Dolphins-MR     33.20      34.27        
  6 Suarez-Rebling, Ma  11 Agua Swim Team-MR      36.48      34.83        
  7 Hare, Maia          12 Manhattan Makos-MR        NT      34.97        
  8 MacDougall, Heathe  11 NY Sharks-MR           35.40      35.29        
  8 Siegal, Gabriela J  12 Agua Swim Team-MR      45.00      35.29        
 10 Gomez, Chelsea O    12 NYCC-MR                34.53      35.32        
 11 Cullinan, Madison   11 NY Sharks-MR           35.13      35.39        
 12 Klinovsky, Katarin  11 Agua Swim Team-MR      37.83      35.96        
 13 Eguchi, Lydia       11 Agua Swim Team-MR      37.79      35.98        
 14 Soriano, Thalia G   11 NYCC-MR                36.66      36.18        
 15 Xu, Emily           12 NYCC-MR                35.52      36.33        
 16 Code, Alexa L       11 Manhattan Makos-MR        NT      36.35        
 17 Basso, Sierra K     12 Agua Swim Team-MR      37.14      36.45        
 18 Ludwicki, Kristin   12 NY Sharks-MR           40.60      36.49        
 19 Kuo, Elizabeth F    12 Agua Swim Team-MR      37.04      36.88        
 20 Weiss, Jessica M    11 Flying Dolphins-MR     36.75      36.91        
 21 Lipton, Jessica R   11 Flying Dolphins-MR     36.00      37.01        
 22 Beronja, Hana       11 Agua Swim Team-MR      38.74      37.35        
 23 Taylor, Sophia G    11 Manhattan Makos-MR        NT      37.95        
 24 Hosking, Amy E      11 Flying Dolphins-MR     42.85      38.92        
 25 Ludwicki, Katie Ro  11 NY Sharks-MR           43.81      38.94        
 26 Dorsey, Kai V       11 Agua Swim Team-MR      40.24      39.90        
 27 O'Meara, Sappha E   11 Flying Dolphins-MR        NT      40.24        
 28 Herring, Sophia M   12 Manhattan Makos-MR        NT      40.48        
 29 Orange, Jordan R    11 Agua Swim Team-MR      44.39      40.54        
 30 Rhodd, Holland M    12 Manhattan Makos-MR        NT      42.60        
 -- Drexler, Victoria   11 NYCC-MR                43.95        SCR        
 -- Cuiskelly, PaQuan   11 NYCC-MR                45.44        SCR        
 -- Dehshitsang, Rinch  12 NYCC-MR                46.48        SCR        
 -- Sokan, Gabby L      12 NYCC-MR                37.67        SCR        
 -- Zhang, Amy          11 NY Sharks-MR           35.92        SCR        
 -- Fried, Carly T      11 Flying Dolphins-MR     35.70        SCR        
 -- Czarnik, Veronica   12 NY Sharks-MR           38.22        SCR        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, Stephanie  11 NYCC-MR              1:10.56    1:11.28        
                  34.96     1:11.28 (36.32)                                        
  2 Barry, Kristina F   12 NY Sharks-MR         1:09.79    1:11.43        
                  35.39     1:11.43 (36.04)                                        
  3 Lowitt, Sabina L    11 Flying Dolphins-MR   1:13.33    1:12.64        
                  35.84     1:12.64 (36.80)                                        
  4 Siegel, Sophie H    12 Flying Dolphins-MR   1:09.58    1:13.16        
                  35.12     1:13.16 (38.04)                                        
  5 Barclay, Skye M     12 Flying Dolphins-MR   1:11.32    1:13.19        
                  35.47     1:13.19 (37.72)                                        
  6 Gers, Emmanuelle S  11 Flying Dolphins-MR   1:16.01    1:14.27        
                  37.19     1:14.27 (37.08)                                        
  7 MacDougall, Heathe  11 NY Sharks-MR         1:17.53    1:15.06        
                  36.67     1:15.06 (38.39)                                        
  8 Miara, Marissa      11 NY Sharks-MR         1:17.02    1:15.07        
                  37.02     1:15.07 (38.05)                                        
  9 Kleckner, Sabrina   12 Agua Swim Team-MR    1:15.90    1:16.61        
                  37.45     1:16.61 (39.16)                                        
 10 Soriano, Thalia G   11 NYCC-MR              1:18.19    1:18.03        
                  38.45     1:18.03 (39.58)                                        
 11 Xu, Emily           12 NYCC-MR              1:17.56    1:18.14        
                  38.18     1:18.14 (39.96)                                        
 12 Kuo, Elizabeth F    12 Agua Swim Team-MR    1:17.91    1:18.83        
                  38.31     1:18.83 (40.52)                                        
 13 Lipton, Jessica R   11 Flying Dolphins-MR   1:19.95    1:19.61        
                  38.35     1:19.61 (41.26)                                        
 14 Code, Alexa L       11 Manhattan Makos-MR        NT    1:19.76        
                  39.06     1:19.76 (40.70)                                        
 15 Cullinan, Madison   11 NY Sharks-MR         1:17.16    1:20.02        
                  38.36     1:20.02 (41.66)                                        
 16 Zhang, Amy          11 NY Sharks-MR         1:19.16    1:20.63        
                  38.87     1:20.63 (41.76)                                        
 17 Song, Marissa D     12 Manhattan Makos-MR        NT    1:20.97        
                  38.84     1:20.97 (42.13)                                        
 18 Sun, Wanlin         12 Unattached           1:15.00    1:21.29        
                  39.76     1:21.29 (41.53)                                        
 19 Ludwicki, Kristin   12 NY Sharks-MR         1:32.92    1:22.30        
                  39.47     1:22.30 (42.83)                                        
 20 Taylor, Sophia G    11 Manhattan Makos-MR        NT    1:24.32        
                  40.95     1:24.32 (43.37)                                        
 21 Kim, Susanna        12 NY Sharks-MR         1:33.27    1:24.63        
                  41.62     1:24.63 (43.01)                                        
 22 Ludwicki, Katie Ro  11 NY Sharks-MR         1:47.67    1:26.56        
                  41.76     1:26.56 (44.80)                                        
 23 Herring, Sophia M   12 Manhattan Makos-MR        NT    1:31.72        
                  42.88     1:31.72 (48.84)                                        
 24 Rhodd, Holland M    12 Manhattan Makos-MR        NT    1:38.15        
                  44.35     1:38.15 (53.80)                                        
 25 Cuiskelly, PaQuan   11 NYCC-MR              1:40.04    1:39.21        
                  46.36     1:39.21 (52.85)                                        
 26 Harris, Hannah      11 Agua Swim Team-MR         NT    2:08.94        
                  59.58   2:08.94 (1:09.36)                                        
 -- Suarez-Rebling, Ma  11 Agua Swim Team-MR    1:18.16         DQ        
                  36.49          DQ (38.49)                                        
 -- Kearns, Clare E     11 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
                  58.84        DQ (1:05.28)                                        
 -- Drexler, Victoria   11 NYCC-MR                   NT        SCR        
 -- Weiss, Jessica M    11 Flying Dolphins-MR   1:17.30        SCR        
 -- Sokan, Gabby L      12 NYCC-MR              1:24.33        SCR        
 -- Czarnik, Veronica   12 NY Sharks-MR         1:19.66        SCR        
 -- Brickman, Molly E   12 Flying Dolphins-MR   1:09.04        SCR        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Phang, yee Chung    12 Abbe Swim Team-MR      36.00      34.80        
  2 Fried, Carly T      11 Flying Dolphins-MR     35.93      36.11        
  3 Isom, Gabrielle I   12 Agua Swim Team-MR      36.94      36.50        
  4 MacDougall, Heathe  11 NY Sharks-MR           38.64      37.08        
  5 Barclay, Skye M     12 Flying Dolphins-MR     38.39      38.10        
  6 Paholak, Milah V    11 Agua Swim Team-MR      38.00      38.47        
  7 Lu, Sifan           11 Agua Swim Team-MR      39.31      38.55        
  8 Wilf, Jenna R       11 Agua Swim Team-MR      39.23      38.76        
  9 Hosking, Amy E      11 Flying Dolphins-MR     40.79      39.40        
 10 Kelly, Jordan A     11 Agua Swim Team-MR      38.13      39.45        
 11 Cullinan, Madison   11 NY Sharks-MR           39.46      39.75        
 12 O'Meara, Sappha E   11 Flying Dolphins-MR     38.90      39.81        
 13 Siegal, Gabriela J  12 Agua Swim Team-MR      46.00      40.63        
 14 Hare, Maia          12 Manhattan Makos-MR        NT      40.88        
 15 Miara, Marissa      11 NY Sharks-MR           41.24      41.05        
 16 Ludwicki, Kristin   12 NY Sharks-MR           45.11      41.08        
 17 Fuchs, Lindsey      12 Agua Swim Team-MR      43.43      41.56        
 18 Xu, Emily           12 NYCC-MR                39.82      41.70        
 19 Pitts, Emily K      12 Agua Swim Team-MR      44.52      42.23        
 20 Kuo, Elizabeth F    12 Agua Swim Team-MR      41.84      42.31        
 21 Robert, Jessica     12 Agua Swim Team-MR      40.85      42.41        
 22 Ramirez, Amanda M   11 Agua Swim Team-MR      43.24      42.52        
 23 Zhang, Amy          11 NY Sharks-MR           42.81      43.54        
 24 Herring, Sophia M   12 Manhattan Makos-MR        NT      44.39        
 25 Dorsey, Kai V       11 Agua Swim Team-MR      43.09      44.47        
 26 Dehshitsang, Rinch  12 NYCC-MR                53.83      44.85        
 27 Orange, Jordan R    11 Agua Swim Team-MR      51.96      44.96        
 28 Soriano, Thalia G   11 NYCC-MR                45.36      45.62        
 29 Kearns, Clare E     11 Manhattan Makos-MR        NT      47.83        
 30 Taylor, Sophia G    11 Manhattan Makos-MR        NT      48.24        
 31 Rhodd, Holland M    12 Manhattan Makos-MR        NT      51.55        
 -- Harris, Hannah      11 Agua Swim Team-MR         NT         NS        
 -- Sokan, Gabby L      12 NYCC-MR                42.87        SCR        
 -- Drexler, Victoria   11 NYCC-MR                59.68        SCR        
 -- Czarnik, Veronica   12 NY Sharks-MR           43.24        SCR        
 -- WU, Susan J         11 Abbe Swim Team-MR      40.00        SCR        
 -- Patel, Shreeja N    11 Agua Swim Team-MR      47.96        SCR        
 -- Weiss, Jessica M    11 Flying Dolphins-MR     41.03        SCR        
 -- Gers, Emmanuelle S  11 Flying Dolphins-MR     43.61        SCR        
 -- Lowitt, Sabina L    11 Flying Dolphins-MR     43.18        SCR        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Phang, yee Chung    12 Abbe Swim Team-MR    1:17.00    1:16.44        
                  35.78     1:16.44 (40.66)                                        
  2 Fried, Carly T      11 Flying Dolphins-MR   1:19.40    1:18.13        
                  37.34     1:18.13 (40.79)                                        
  3 MacDougall, Heathe  11 NY Sharks-MR         1:22.65    1:19.24        
                  37.55     1:19.24 (41.69)                                        
  4 Lange, Kaitlyn      11 NY Sharks-MR         1:21.55    1:20.42        
                  37.80     1:20.42 (42.62)                                        
  5 Lu, Sifan           11 Agua Swim Team-MR    1:23.62    1:21.62        
                  39.30     1:21.62 (42.32)                                        
  6 Isom, Gabrielle I   12 Agua Swim Team-MR    1:24.80    1:22.18        
                  37.10     1:22.18 (45.08)                                        
  7 Paholak, Milah V    11 Agua Swim Team-MR    1:28.00    1:23.00        
                  39.83     1:23.00 (43.17)                                        
  8 Cullinan, Madison   11 NY Sharks-MR         1:26.85    1:23.69        
                  40.34     1:23.69 (43.35)                                        
  9 Barry, Kristina F   12 NY Sharks-MR         1:22.22    1:24.09        
                  39.56     1:24.09 (44.53)                                        
 10 Wilf, Jenna R       11 Agua Swim Team-MR    1:26.67    1:24.93        
                  41.20     1:24.93 (43.73)                                        
 11 Kleckner, Sabrina   12 Agua Swim Team-MR    1:21.61    1:24.99        
                  39.55     1:24.99 (45.44)                                        
 12 Miara, Marissa      11 NY Sharks-MR         1:26.03    1:25.07        
                  41.28     1:25.07 (43.79)                                        
 13 WU, Susan J         11 Abbe Swim Team-MR    1:27.00    1:25.49        
                  39.79     1:25.49 (45.70)                                        
 14 O'Meara, Sappha E   11 Flying Dolphins-MR   1:26.29    1:26.21        
                  41.13     1:26.21 (45.08)                                        
 15 Siegal, Gabriela J  12 Agua Swim Team-MR    1:50.00    1:26.62        
                  40.80     1:26.62 (45.82)                                        
 16 Weiss, Jessica M    11 Flying Dolphins-MR   1:31.00    1:26.69        
                  41.61     1:26.69 (45.08)                                        
 17 Kuo, Elizabeth F    12 Agua Swim Team-MR    1:31.82    1:27.95        
                  42.34     1:27.95 (45.61)                                        
 18 Hare, Maia          12 Manhattan Makos-MR        NT    1:28.07        
                  41.79     1:28.07 (46.28)                                        
 19 Eguchi, Lydia       11 Agua Swim Team-MR    1:29.75    1:28.34        
                  42.49     1:28.34 (45.85)                                        
 20 Xu, Emily           12 NYCC-MR              1:26.08    1:28.75        
                  42.04     1:28.75 (46.71)                                        
 21 Ludwicki, Kristin   12 NY Sharks-MR         1:35.74    1:29.31        
                  43.43     1:29.31 (45.88)                                        
 22 Hosking, Amy E      11 Flying Dolphins-MR   1:29.57    1:29.75        
                  42.07     1:29.75 (47.68)                                        
 23 Robert, Jessica     12 Agua Swim Team-MR    1:32.82    1:30.38        
                  43.71     1:30.38 (46.67)                                        
 24 Kim, Susanna        12 NY Sharks-MR         1:45.87    1:32.97        
                  43.17     1:32.97 (49.80)                                        
 25 Song, Marissa D     12 Manhattan Makos-MR        NT    1:33.42        
                  44.36     1:33.42 (49.06)                                        
 26 Pitts, Emily K      12 Agua Swim Team-MR    1:34.99    1:33.54        
                  45.35     1:33.54 (48.19)                                        
 27 Ramirez, Amanda M   11 Agua Swim Team-MR    1:35.68    1:33.85        
                  44.08     1:33.85 (49.77)                                        
 28 Siegel, Sophie H    12 Flying Dolphins-MR   1:35.00    1:33.87        
                  43.08     1:33.87 (50.79)                                        
 29 Herring, Sophia M   12 Manhattan Makos-MR        NT    1:35.78        
                  46.04     1:35.78 (49.74)                                        
 30 Ludwicki, Katie Ro  11 NY Sharks-MR         1:54.60    1:37.35        
                  47.12     1:37.35 (50.23)                                        
 31 Orange, Jordan R    11 Agua Swim Team-MR    1:48.00    1:38.54        
                  44.70     1:38.54 (53.84)                                        
 32 Taylor, Sophia G    11 Manhattan Makos-MR        NT    1:42.87        
                  48.45     1:42.87 (54.42)                                        
 33 Bay, Alexandria M   11 Agua Swim Team-MR    1:54.98    1:45.85        
                  49.89     1:45.85 (55.96)                                        
 34 Rhodd, Holland M    12 Manhattan Makos-MR        NT    1:55.26        
                  51.88   1:55.26 (1:03.38)                                        
 -- Dehshitsang, Rinch  12 NYCC-MR              1:47.31        SCR        
 -- Sokan, Gabby L      12 NYCC-MR              1:37.71        SCR        
 -- Lipton, Jessica R   11 Flying Dolphins-MR   1:34.02        SCR        
 -- Zhang, Amy          11 NY Sharks-MR         1:29.25        SCR        
 -- Patel, Shreeja N    11 Agua Swim Team-MR    1:40.44        SCR        
 -- Drexler, Victoria   11 NYCC-MR              2:05.17        SCR        
 -- Czarnik, Veronica   12 NY Sharks-MR         1:34.62        SCR        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, Stephanie  11 NYCC-MR                30.29      30.00        
  2 Barry, Kristina F   12 NY Sharks-MR           30.44      31.17        
  3 Barclay, Skye M     12 Flying Dolphins-MR     31.60      31.54        
  4 Gomez, Chelsea O    12 NYCC-MR                32.42      31.95        
  5 Siegel, Sophie H    12 Flying Dolphins-MR        NT      32.18        
  6 Halper, Sophie R    11 Agua Swim Team-MR      32.08      33.00        
  7 Fuchs, Lindsey      12 Agua Swim Team-MR      34.15      33.57        
  8 Gers, Emmanuelle S  11 Flying Dolphins-MR     35.00      33.97        
  9 Eguchi, Lydia       11 Agua Swim Team-MR      34.92      34.08        
 10 Kim, Susanna        12 NY Sharks-MR           39.22      34.15        
 11 Isom, Gabrielle I   12 Agua Swim Team-MR      35.47      34.17        
 12 Cullinan, Madison   11 NY Sharks-MR           33.93      34.24        
 13 Klinovsky, Katarin  11 Agua Swim Team-MR      35.20      34.31        
 14 Lowitt, Sabina L    11 Flying Dolphins-MR     34.50      34.37        
 15 Siegal, Gabriela J  12 Agua Swim Team-MR      45.00      34.67        
 16 Ludwicki, Kristin   12 NY Sharks-MR           44.27      34.95        
 17 Beronja, Hana       11 Agua Swim Team-MR      37.07      35.09        
 18 Zhang, Amy          11 NY Sharks-MR           33.95      35.25        
 19 Xu, Emily           12 NYCC-MR                34.95      35.68        
 20 Kelly, Jordan A     11 Agua Swim Team-MR      35.00      35.86        
 21 Basso, Sierra K     12 Agua Swim Team-MR      35.05      36.11        
 22 Ludwicki, Katie Ro  11 NY Sharks-MR              NT      36.14        
 23 Bay, Alexandria M   11 Agua Swim Team-MR      36.24      36.35        
 24 Sun, Wanlin         12 Unattached             33.00      36.66        
 25 Paholak, Milah V    11 Agua Swim Team-MR      35.00      36.93        
 26 Hosking, Amy E      11 Flying Dolphins-MR     39.08      37.00        
 27 Dorsey, Kai V       11 Agua Swim Team-MR      41.84      38.17        
 28 Song, Marissa D     12 Manhattan Makos-MR        NT      40.22        
 29 Cuiskelly, PaQuan   11 NYCC-MR                46.49      41.20        
 -- Orange, Jordan R    11 Agua Swim Team-MR      47.34         DQ        
 -- Rhodd, Holland M    12 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Sokan, Gabby L      12 NYCC-MR                33.98        SCR        
 -- Drexler, Victoria   11 NYCC-MR                53.25        SCR        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barry, Kristina F   12 NY Sharks-MR         1:06.51    1:07.63        
                  31.42     1:07.63 (36.21)                                        
  2 Tilneac, Stephanie  11 NYCC-MR              1:11.58    1:09.17        
                  32.81     1:09.17 (36.36)                                        
  3 Phang, yee Chung    12 Abbe Swim Team-MR    1:11.00    1:10.08        
                  32.53     1:10.08 (37.55)                                        
  4 Gomez, Chelsea O    12 NYCC-MR              1:13.09    1:11.28        
                  32.83     1:11.28 (38.45)                                        
  5 Barclay, Skye M     12 Flying Dolphins-MR   1:10.87    1:13.12        
                  32.81     1:13.12 (40.31)                                        
  6 Fuchs, Lindsey      12 Agua Swim Team-MR    1:15.22    1:13.41        
                  34.11     1:13.41 (39.30)                                        
  7 Kleckner, Sabrina   12 Agua Swim Team-MR    1:14.20    1:13.67        
                  33.27     1:13.67 (40.40)                                        
  8 Lange, Kaitlyn      11 NY Sharks-MR         1:13.26    1:15.48        
                  34.31     1:15.48 (41.17)                                        
  9 Lipton, Jessica R   11 Flying Dolphins-MR   1:16.90    1:17.42        
                  35.99     1:17.42 (41.43)                                        
 10 Halper, Sophie R    11 Agua Swim Team-MR    1:12.85    1:17.60        
                  38.70     1:17.60 (38.90)                                        
 11 Sun, Wanlin         12 Unattached           1:10.00    1:18.46        
                  36.04     1:18.46 (42.42)                                        
 12 Cullinan, Madison   11 NY Sharks-MR         1:19.06    1:19.35        
                  35.79     1:19.35 (43.56)                                        
 13 Kim, Susanna        12 NY Sharks-MR         1:25.92    1:19.58        
                  37.08     1:19.58 (42.50)                                        
 14 Lu, Sifan           11 Agua Swim Team-MR    1:20.78    1:21.39        
                  37.30     1:21.39 (44.09)                                        
 15 Xu, Emily           12 NYCC-MR              1:19.40    1:22.69        
                  37.88     1:22.69 (44.81)                                        
 16 Isom, Gabrielle I   12 Agua Swim Team-MR    1:29.11    1:23.72        
                  36.99     1:23.72 (46.73)                                        
 17 Song, Marissa D     12 Manhattan Makos-MR        NT    1:24.35        
                  38.57     1:24.35 (45.78)                                        
 18 Miara, Marissa      11 NY Sharks-MR         1:26.40    1:24.70        
                  39.48     1:24.70 (45.22)                                        
 19 Bay, Alexandria M   11 Agua Swim Team-MR    1:27.55    1:24.93        
                  38.45     1:24.93 (46.48)                                        
 20 Beronja, Hana       11 Agua Swim Team-MR    1:26.89    1:26.08        
                  38.92     1:26.08 (47.16)                                        
 21 Soriano, Thalia G   11 NYCC-MR              1:36.66    1:33.88        
                  43.16     1:33.88 (50.72)                                        
 -- Gers, Emmanuelle S  11 Flying Dolphins-MR   1:20.00         NS        
 -- Sokan, Gabby L      12 NYCC-MR              1:20.24        SCR        
 -- Zhang, Amy          11 NY Sharks-MR         1:17.10        SCR        
 -- Patel, Shreeja N    11 Agua Swim Team-MR    1:40.00        SCR        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barry, Kristina F   12 NY Sharks-MR         2:27.59    2:27.09        
                  31.49     1:09.25 (37.76)     1:54.14 (44.89)     2:27.09 (32.95)
  2 Phang, yee Chung    12 Abbe Swim Team-MR    2:30.00    2:30.03        
                  32.30     1:11.65 (39.35)     1:53.94 (42.29)     2:30.03 (36.09)
  3 Gomez, Chelsea O    12 NYCC-MR              2:35.55    2:32.74        
                  34.13     1:13.55 (39.42)     1:58.86 (45.31)     2:32.74 (33.88)
  4 Suarez-Rebling, Ma  11 Agua Swim Team-MR    2:59.59    2:35.46        
                                1:13.03 ( )     1:59.42 (46.39)     2:35.46 (36.04)
  5 Kleckner, Sabrina   12 Agua Swim Team-MR    2:35.13    2:36.51        
                  33.16     1:13.65 (40.49)     2:00.44 (46.79)     2:36.51 (36.07)
  6 MacDougall, Heathe  11 NY Sharks-MR         2:41.81    2:37.12        
                  34.55     1:13.91 (39.36)     1:59.34 (45.43)     2:37.12 (37.78)
  7 Tilneac, Stephanie  11 NYCC-MR              2:35.42    2:37.75        
                  31.82     1:10.31 (38.49)     2:02.65 (52.34)     2:37.75 (35.10)
  8 Halper, Sophie R    11 Agua Swim Team-MR    2:39.09    2:37.94        
                  35.75     1:16.44 (40.69)     2:04.66 (48.22)     2:37.94 (33.28)
  9 Fried, Carly T      11 Flying Dolphins-MR   2:35.00    2:39.21        
                  35.09     1:16.31 (41.22)     2:01.44 (45.13)     2:39.21 (37.77)
 10 Eguchi, Lydia       11 Agua Swim Team-MR    2:44.67    2:40.00        
                  35.00     1:16.97 (41.97)     2:03.34 (46.37)     2:40.00 (36.66)
 11 Fuchs, Lindsey      12 Agua Swim Team-MR    2:39.87    2:40.76        
                  34.13     1:16.95 (42.82)     2:04.50 (47.55)     2:40.76 (36.26)
 12 Miara, Marissa      11 NY Sharks-MR         2:42.41    2:42.10        
                  38.77     1:19.78 (41.01)     2:06.48 (46.70)     2:42.10 (35.62)
 13 Lu, Sifan           11 Agua Swim Team-MR    2:46.12    2:42.70        
                  38.09     1:19.85 (41.76)     2:03.81 (43.96)     2:42.70 (38.89)
 14 Zhang, Amy          11 NY Sharks-MR         2:46.78    2:43.49        
                  34.74     1:17.87 (43.13)     2:07.39 (49.52)     2:43.49 (36.10)
 15 Paholak, Milah V    11 Agua Swim Team-MR    2:40.00    2:43.97        
                  37.01     1:19.93 (42.92)     2:05.93 (46.00)     2:43.97 (38.04)
 16 Kelly, Jordan A     11 Agua Swim Team-MR    2:38.34    2:44.56        
                  37.56     1:19.27 (41.71)     2:06.90 (47.63)     2:44.56 (37.66)
 17 Xu, Emily           12 NYCC-MR                   NT    2:44.79        
                  35.65     1:15.43 (39.78)     2:05.02 (49.59)     2:44.79 (39.77)
 18 Basso, Sierra K     12 Agua Swim Team-MR    2:48.58    2:46.35        
                  35.84     1:17.66 (41.82)     2:07.63 (49.97)     2:46.35 (38.72)
 19 Klinovsky, Katarin  11 Agua Swim Team-MR    2:52.25    2:46.61        
                  35.00     1:17.22 (42.22)     2:10.66 (53.44)     2:46.61 (35.95)
 20 Lipton, Jessica R   11 Flying Dolphins-MR   2:54.16    2:47.69        
                  35.95     1:18.57 (42.62)     2:08.79 (50.22)     2:47.69 (38.90)
 21 Cullinan, Madison   11 NY Sharks-MR         2:45.27    2:47.82        
                  37.10     1:19.30 (42.20)     2:08.14 (48.84)     2:47.82 (39.68)
 22 Hare, Maia          12 Manhattan Makos-MR        NT    2:49.81        
                  36.24     1:18.81 (42.57)     2:08.72 (49.91)     2:49.81 (41.09)
 23 Robert, Jessica     12 Agua Swim Team-MR    2:52.14    2:50.23        
                  39.56     1:21.30 (41.74)     2:13.83 (52.53)     2:50.23 (36.40)
 24 Kim, Susanna        12 NY Sharks-MR         3:16.27    2:50.29        
                  36.24     1:19.87 (43.63)     2:09.51 (49.64)     2:50.29 (40.78)
 25 Kuo, Elizabeth F    12 Agua Swim Team-MR    2:47.96    2:50.54        
                  40.42     1:23.06 (42.64)     2:12.18 (49.12)     2:50.54 (38.36)
 26 Song, Marissa D     12 Manhattan Makos-MR        NT    2:51.76        
                  39.28     1:22.05 (42.77)     2:11.43 (49.38)     2:51.76 (40.33)
 27 Beronja, Hana       11 Agua Swim Team-MR    3:12.55    2:52.79        
                  37.97     1:23.49 (45.52)     2:14.16 (50.67)     2:52.79 (38.63)
 28 Wilf, Jenna R       11 Agua Swim Team-MR    2:58.56    2:55.12        
                  41.18     1:25.43 (44.25)     2:14.44 (49.01)     2:55.12 (40.68)
 29 Soriano, Thalia G   11 NYCC-MR              3:25.55    2:56.13        
                  40.24     1:20.72 (40.48)     2:14.37 (53.65)     2:56.13 (41.76)
 30 Code, Alexa L       11 Manhattan Makos-MR        NT    2:56.38        
                  37.70     1:21.20 (43.50)     2:15.87 (54.67)     2:56.38 (40.51)
 31 Bay, Alexandria M   11 Agua Swim Team-MR    3:11.86    2:56.85        
                  37.85     1:24.66 (46.81)     2:18.67 (54.01)     2:56.85 (38.18)
 32 O'Meara, Sappha E   11 Flying Dolphins-MR   3:01.45    3:00.42        
                  42.89     1:28.63 (45.74)     2:18.04 (49.41)     3:00.42 (42.38)
 33 Ludwicki, Katie Ro  11 NY Sharks-MR              NT    3:00.75        
                  38.43     1:25.92 (47.49)     2:19.54 (53.62)     3:00.75 (41.21)
 34 Pitts, Emily K      12 Agua Swim Team-MR    3:16.34    3:04.19        
                  41.66     1:29.84 (48.18)     2:20.04 (50.20)     3:04.19 (44.15)
 35 Ramirez, Amanda M   11 Agua Swim Team-MR    3:04.38    3:05.68        
                  40.13     1:29.51 (49.38)     2:22.33 (52.82)     3:05.68 (43.35)
 -- Siegel, Sophie H    12 Flying Dolphins-MR   2:41.02         NS        
 -- Brickman, Molly E   12 Flying Dolphins-MR   2:32.77        SCR        
 -- Hosking, Amy E      11 Flying Dolphins-MR   3:03.82        SCR        
 -- Czarnik, Veronica   12 NY Sharks-MR         3:20.52        SCR        
 -- Patel, Shreeja N    11 Agua Swim Team-MR    3:20.00        SCR        
 -- Weiss, Jessica M    11 Flying Dolphins-MR   2:55.81        SCR        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhu, Annie          15 Agua Swim Team-MR      51.89      54.12        
                  26.46       54.12 (27.66)                                        
  2 Sun, Angela         14 Agua Swim Team-MR      54.17      55.05        
                  27.16       55.05 (27.89)                                        
  3 Sims, Danielle      15 UNAGU-MR               54.91      56.13        
                  27.06       56.13 (29.07)                                        
  4 Scilufo, Taylor     16 UNAGU-MR               54.86      56.14        
                  27.17       56.14 (28.97)                                        
  5 Hutchinson-Maddox,  14 Agua Swim Team-MR      55.23      56.76        
                  27.70       56.76 (29.06)                                        
  6 Teng, Rebecca Y     17 Agua Swim Team-MR      56.14      56.89        
                  27.89       56.89 (29.00)                                        
  7 Reynoso, Jessica M  14 Agua Swim Team-MR      56.47      58.32        
                  28.50       58.32 (29.82)                                        
  8 Chan, Shirley       14 Agua Swim Team-MR      57.06      58.33        
                  28.53       58.33 (29.80)                                        
  9 Mesibov, Rachael    14 NY Sharks-MR           58.83      58.57        
                  28.54       58.57 (30.03)                                        
 10 Pavlin, Mekala      17 Agua Swim Team-MR      55.75      58.69        
                  28.70       58.69 (29.99)                                        
 11 Suarez, Daniela I   14 Agua Swim Team-MR      56.67      58.88        
                  29.07       58.88 (29.81)                                        
 12 Chudy, Charlotte L  14 Agua Swim Team-MR      58.70      58.97        
                  29.16       58.97 (29.81)                                        
 13 Shehan, Olivia W    13 Agua Swim Team-MR      58.69      59.75        
                  29.14       59.75 (30.61)                                        
 14 Wais, Ashleigh Q    17 NYCC-MR                58.17      59.76        
                  29.74       59.76 (30.02)                                        
 15 Martinez, Adrianna  15 Agua Swim Team-MR    1:01.32    1:00.48        
                  29.42     1:00.48 (31.06)                                        
 16 Nunez, Ana          15 Agua Swim Team-MR      57.68    1:00.61        
                  29.61     1:00.61 (31.00)                                        
 17 Webber, Claire      15 NY Sharks-MR           58.85    1:01.54        
                  29.74     1:01.54 (31.80)                                        
 18 Ogisu, Emilie       14 Agua Swim Team-MR      59.01    1:01.74        
                  30.12     1:01.74 (31.62)                                        
 19 Lauer, Valerie      14 NY Sharks-MR         1:00.37    1:02.04        
                  30.76     1:02.04 (31.28)                                        
 20 Fuchs, Amanda B     14 Agua Swim Team-MR    1:01.23    1:02.13        
                  30.12     1:02.13 (32.01)                                        
 21 Rodriguez, Keannie  14 Agua Swim Team-MR      58.32    1:02.32        
                  30.05     1:02.32 (32.27)                                        
 22 Jacob, Kaitlin      14 NY Sharks-MR         1:01.35    1:02.85        
                  30.22     1:02.85 (32.63)                                        
 23 Shiota, Lena A      16 Agua Swim Team-MR      57.95    1:03.10        
                  30.22     1:03.10 (32.88)                                        
 24 Lee, Kevyn          15 NYCC-MR              1:04.47    1:03.31        
                  30.57     1:03.31 (32.74)                                        
 25 Watler, Shani       17 NYCC-MR                59.39    1:03.58        
                  30.30     1:03.58 (33.28)                                        
 26 Hoth, Jacqueline M  13 UNNYS-MR             1:01.72    1:03.71        
                  30.46     1:03.71 (33.25)                                        
 27 Russo, Caroline     15 NY Sharks-MR         1:03.59    1:03.78        
                  30.47     1:03.78 (33.31)                                        
 28 Altman-Kurosaki, H  17 Agua Swim Team-MR    1:04.29    1:04.37        
                  31.06     1:04.37 (33.31)                                        
 29 Goreshnik, Ashley   13 NY Sharks-MR         1:01.86    1:04.38        
                  31.15     1:04.38 (33.23)                                        
 30 Khal-Laayoun, Yasm  13 Agua Swim Team-MR    1:03.01    1:04.89        
                  31.21     1:04.89 (33.68)                                        
 31 Barratt, Anna D     16 Agua Swim Team-MR    1:02.04    1:04.98        
                  31.15     1:04.98 (33.83)                                        
 32 Borter, Gabriella   13 Agua Swim Team-MR    1:05.28    1:05.56        
                  30.91     1:05.56 (34.65)                                        
 33 Pena, Jarleen B     14 Agua Swim Team-MR    1:00.61    1:06.19        
                  30.85     1:06.19 (35.34)                                        
 34 Schmitt, Katherine  16 Agua Swim Team-MR    1:00.32    1:06.46        
                  30.98     1:06.46 (35.48)                                        
 35 Duran, Zoe Z        13 NYCC-MR              1:04.37    1:06.79        
                  32.60     1:06.79 (34.19)                                        
 36 Damsky, Abby K      13 Agua Swim Team-MR    1:04.62    1:06.91        
                  32.81     1:06.91 (34.10)                                        
 37 Lengel, Paulina E   13 NY Sharks-MR         1:06.68    1:07.15        
                  33.28     1:07.15 (33.87)                                        
 38 McElwain, Maggie    14 NY Sharks-MR         1:14.02    1:07.49        
                  32.38     1:07.49 (35.11)                                        
 39 Yeoh-Wang, Jenny Y  14 Agua Swim Team-MR    1:15.00    1:07.78        
                  32.18     1:07.78 (35.60)                                        
 40 Lin, Erica S        13 NYCC-MR              1:08.00    1:08.42        
                  33.45     1:08.42 (34.97)                                        
 41 Etienne, Christina  13 NYCC-MR              1:15.03    1:11.65        
                  33.58     1:11.65 (38.07)                                        
 42 Flood, Courtney G   15 UNNYS-MR                  NT    1:11.80        
                  34.89     1:11.80 (36.91)                                        
 43 Allen, Arnelle M    13 Agua Swim Team-MR    1:06.73    1:12.08        
                  33.84     1:12.08 (38.24)                                        
 44 Schmitt, Rosie H    14 Agua Swim Team-MR    1:11.94    1:12.41        
                  34.15     1:12.41 (38.26)                                        
 45 Madoff, Emily W     13 Agua Swim Team-MR    1:08.13    1:12.52        
                  34.92     1:12.52 (37.60)                                        
 46 Cullinan, Meghan    14 NY Sharks-MR         1:10.76    1:15.77        
                  36.41     1:15.77 (39.36)                                        
 47 Baldwin, Emilia M   13 Agua Swim Team-MR    1:09.12    1:16.58        
                  36.25     1:16.58 (40.33)                                        
 48 Dwarica, Tyla K     13 NYCC-MR              1:15.78    1:19.73        
                  36.42     1:19.73 (43.31)                                        
 49 Dayton, Paige V     14 Agua Swim Team-MR    1:17.62    1:22.16        
                  39.48     1:22.16 (42.68)                                        
 50 Skrivanek, Angela   13 Agua Swim Team-MR    1:32.54    1:24.71        
                  40.23     1:24.71 (44.48)                                        
 -- Rivera, Ashley M    14 Agua Swim Team-MR      57.97         DQ        
      False start
                  28.75          DQ (30.53)                                        
 -- Swarzman, Samantha  16 Agua Swim Team-MR         NT        SCR        
 -- Venice, Charissa L  13 NY Sharks-MR           55.28        SCR        
 -- Oppenheim, Gabriel  13 NY Sharks-MR         1:39.72        SCR        
 -- Poindexter, Tiana   13 NY Sharks-MR           55.95        SCR        
 -- Drillich, Gabriell  16 NY Sharks-MR         1:02.92        SCR        
 -- Kuo, Jacqueline     15 Agua Swim Team-MR      58.17        SCR        
 -- Barry, Elizabeth R  14 NY Sharks-MR           55.40        SCR        
 -- Byrne, Theresa A    13 Agua Swim Team-MR    1:07.96        SCR        
 -- Galen, Eve I        13 Agua Swim Team-MR    1:09.08        SCR        
 -- Goldberg, Lydia     13 Agua Swim Team-MR    1:56.13        SCR        
 -- WU, Gloria G        13 Abbe Swim Team-MR    1:04.00        SCR        
 -- Simunovich, Rachel  13 Agua Swim Team-MR    1:05.51        SCR        
 -- Arnott, Katie       16 NY Sharks-MR           55.65        SCR        
 -- Giberson, Sara M    17 Agua Swim Team-MR      50.45        SCR        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhu, Annie          15 Agua Swim Team-MR      57.09      58.87        
                  29.09       58.87 (29.78)                                        
  2 Sun, Angela         14 Agua Swim Team-MR      58.51    1:00.71        
                  30.34     1:00.71 (30.37)                                        
  3 Rueda, Daniela      15 Agua Swim Team-MR      59.16    1:01.37        
                  30.05     1:01.37 (31.32)                                        
  4 Rodriguez, Nicole   13 Agua Swim Team-MR    1:01.46    1:01.77        
                  30.56     1:01.77 (31.21)                                        
  5 Neal, Lia M         14 Agua Swim Team-MR    1:01.35    1:04.08        
                  31.35     1:04.08 (32.73)                                        
  6 Shiota, Lena A      16 Agua Swim Team-MR    1:04.23    1:06.98        
                  32.80     1:06.98 (34.18)                                        
  7 Jacob, Kaitlin      14 NY Sharks-MR         1:07.15    1:07.19        
                  32.85     1:07.19 (34.34)                                        
  8 Ogisu, Emilie       14 Agua Swim Team-MR    1:07.39    1:08.86        
                  33.71     1:08.86 (35.15)                                        
  9 Grady, Caitlin M    14 NY Sharks-MR         1:09.81    1:09.54        
                  34.01     1:09.54 (35.53)                                        
 10 Wais, Ashleigh Q    17 NYCC-MR              1:09.07    1:09.66        
                  35.05     1:09.66 (34.61)                                        
 11 Webber, Claire      15 NY Sharks-MR         1:06.38    1:10.03        
                  33.50     1:10.03 (36.53)                                        
 12 Nunez, Ana          15 Agua Swim Team-MR    1:08.73    1:10.53        
                  35.39     1:10.53 (35.14)                                        
 13 Walsh, Georgina     14 NYCC-MR              1:09.04    1:10.90        
                  34.92     1:10.90 (35.98)                                        
 14 Watler, Shani       17 NYCC-MR              1:09.32    1:11.27        
                  34.92     1:11.27 (36.35)                                        
 15 Hoth, Jacqueline M  13 UNNYS-MR             1:13.05    1:11.80        
                  34.80     1:11.80 (37.00)                                        
 16 Borter, Gabriella   13 Agua Swim Team-MR    1:09.72    1:12.16        
                  34.64     1:12.16 (37.52)                                        
 17 Lauer, Valerie      14 NY Sharks-MR         1:09.11    1:12.77        
                  35.79     1:12.77 (36.98)                                        
 18 Mesibov, Rachael    14 NY Sharks-MR         1:08.66    1:12.99        
                  35.59     1:12.99 (37.40)                                        
 19 Pena, Jarleen B     14 Agua Swim Team-MR    1:11.07    1:13.29        
                  35.78     1:13.29 (37.51)                                        
 20 Schmitt, Katherine  16 Agua Swim Team-MR    1:13.34    1:13.55        
                  34.61     1:13.55 (38.94)                                        
 21 Duran, Zoe Z        13 NYCC-MR              1:12.36    1:13.62        
                  35.70     1:13.62 (37.92)                                        
 22 Basmadjian, Sarah   15 NY Sharks-MR         1:11.46    1:13.98        
                  36.21     1:13.98 (37.77)                                        
 23 Altman-Kurosaki, H  17 Agua Swim Team-MR    1:11.88    1:14.00        
                  36.29     1:14.00 (37.71)                                        
 24 Damsky, Abby K      13 Agua Swim Team-MR    1:13.58    1:14.86        
                  36.61     1:14.86 (38.25)                                        
 25 Russo, Caroline     15 NY Sharks-MR         1:11.56    1:15.08        
                  36.68     1:15.08 (38.40)                                        
 26 Lin, Erica S        13 NYCC-MR              1:16.84    1:16.05        
                  36.33     1:16.05 (39.72)                                        
 27 Goreshnik, Ashley   13 NY Sharks-MR         1:12.52    1:16.28        
                  37.07     1:16.28 (39.21)                                        
 28 Mathers, Hanna      15 NY Sharks-MR         1:14.59    1:17.13        
                  37.85     1:17.13 (39.28)                                        
 29 Cullinan, Meghan    14 NY Sharks-MR         1:15.45    1:17.77        
                  37.96     1:17.77 (39.81)                                        
 30 Baldwin, Emilia M   13 Agua Swim Team-MR    1:16.72    1:19.36        
                  37.11     1:19.36 (42.25)                                        
 31 Barratt, Anna D     16 Agua Swim Team-MR    1:15.84    1:19.49        
                  39.09     1:19.49 (40.40)                                        
 32 Flood, Courtney G   15 UNNYS-MR                  NT    1:21.04        
                  39.39     1:21.04 (41.65)                                        
 33 Dwarica, Tyla K     13 NYCC-MR              1:24.04    1:22.72        
                  39.49     1:22.72 (43.23)                                        
 34 Schmitt, Rosie H    14 Agua Swim Team-MR    1:20.71    1:22.91        
                  39.81     1:22.91 (43.10)                                        
 35 Dayton, Paige V     14 Agua Swim Team-MR    1:25.73    1:29.88        
                  42.78     1:29.88 (47.10)                                        
 -- McElwain, Maggie    14 NY Sharks-MR         1:24.20         NS        
 -- Simunovich, Rachel  13 Agua Swim Team-MR    1:20.17        SCR        
 -- Poindexter, Tiana   13 NY Sharks-MR         1:08.37        SCR        
 -- Drillich, Gabriell  16 NY Sharks-MR         1:19.54        SCR        
 -- Venice, Charissa L  13 NY Sharks-MR         1:06.00        SCR        
 -- Oppenheim, Gabriel  13 NY Sharks-MR         1:44.48        SCR        
 -- Galen, Eve I        13 Agua Swim Team-MR    1:20.02        SCR        
 -- Kuo, Jacqueline     15 Agua Swim Team-MR    1:06.26        SCR        
 -- Barry, Elizabeth R  14 NY Sharks-MR         1:05.58        SCR        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hahn, Abby          17 NYCC-MR              1:06.51    1:09.32        
                  33.58     1:09.32 (35.74)                                        
  2 Neal, Lia M         14 Agua Swim Team-MR    1:09.22    1:09.89        
                  33.86     1:09.89 (36.03)                                        
  3 Teng, Rebecca Y     17 Agua Swim Team-MR    1:08.95    1:11.80        
                  34.15     1:11.80 (37.65)                                        
  4 Reynoso, Jessica M  14 Agua Swim Team-MR    1:10.07    1:12.78        
                  34.58     1:12.78 (38.20)                                        
  5 Suarez, Daniela I   14 Agua Swim Team-MR    1:13.01    1:13.85        
                  35.51     1:13.85 (38.34)                                        
  6 Omary, Natalie M    16 Agua Swim Team-MR    1:10.45    1:14.49        
                  35.28     1:14.49 (39.21)                                        
  7 Rueda, Daniela      15 Agua Swim Team-MR    1:18.03    1:17.21        
                  37.17     1:17.21 (40.04)                                        
  8 Grady, Caitlin M    14 NY Sharks-MR         1:11.41    1:17.28        
                  36.58     1:17.28 (40.70)                                        
  9 Shehan, Olivia W    13 Agua Swim Team-MR    1:16.05    1:17.59        
                  37.03     1:17.59 (40.56)                                        
 10 Rodriguez, Keannie  14 Agua Swim Team-MR    1:17.22    1:18.13        
                  37.07     1:18.13 (41.06)                                        
 11 Webber, Claire      15 NY Sharks-MR         1:14.96    1:18.24        
                  36.94     1:18.24 (41.30)                                        
 12 Walsh, Georgina     14 NYCC-MR              1:19.71    1:18.73        
                  37.86     1:18.73 (40.87)                                        
 13 Etienne, Christina  13 NYCC-MR              1:18.61    1:18.78        
                  37.71     1:18.78 (41.07)                                        
 14 Cirone, Alexandra   14 Agua Swim Team-MR    1:16.09    1:20.20        
                  38.43     1:20.20 (41.77)                                        
 15 Schmitt, Katherine  16 Agua Swim Team-MR    1:19.52    1:21.92        
                  38.04     1:21.92 (43.88)                                        
 16 Mathers, Hanna      15 NY Sharks-MR         1:17.89    1:23.71        
                  40.42     1:23.71 (43.29)                                        
 17 Hoth, Jacqueline M  13 UNNYS-MR             1:20.89    1:24.12        
                  40.03     1:24.12 (44.09)                                        
 18 Schmitt, Rosie H    14 Agua Swim Team-MR    1:23.94    1:25.34        
                  40.51     1:25.34 (44.83)                                        
 19 Flood, Courtney G   15 UNNYS-MR                  NT    1:25.58        
                  40.48     1:25.58 (45.10)                                        
 20 Watler, Shani       17 NYCC-MR              1:21.64    1:25.63        
                  40.44     1:25.63 (45.19)                                        
 21 Madoff, Emily W     13 Agua Swim Team-MR    1:24.41    1:26.97        
                  41.20     1:26.97 (45.77)                                        
 22 Lengel, Paulina E   13 NY Sharks-MR         1:22.05    1:28.44        
                  42.61     1:28.44 (45.83)                                        
 23 Lin, Erica S        13 NYCC-MR              1:25.00    1:28.96        
                  42.02     1:28.96 (46.94)                                        
 24 Allen, Arnelle M    13 Agua Swim Team-MR    1:25.55    1:29.04        
                  40.66     1:29.04 (48.38)                                        
 25 Skrivanek, Angela   13 Agua Swim Team-MR    1:30.84    1:31.88        
                  43.95     1:31.88 (47.93)                                        
 26 Dwarica, Tyla K     13 NYCC-MR              1:31.16    1:32.77        
                  42.31     1:32.77 (50.46)                                        
 27 Cullinan, Meghan    14 NY Sharks-MR         1:31.51    1:37.90        
                  46.46     1:37.90 (51.44)                                        
 28 Baldwin, Emilia M   13 Agua Swim Team-MR    1:29.67    1:38.14        
                  45.80     1:38.14 (52.34)                                        
 -- Yeoh-Wang, Jenny Y  14 Agua Swim Team-MR    1:35.00         NS        
 -- Venice, Charissa L  13 NY Sharks-MR         1:10.90        SCR        
 -- Giberson, Sara M    17 Agua Swim Team-MR    1:09.05        SCR        
 -- Byrne, Theresa A    13 Agua Swim Team-MR    1:31.44        SCR        
 -- Drillich, Gabriell  16 NY Sharks-MR         1:27.94        SCR        
 -- Swarzman, Samantha  16 Agua Swim Team-MR    1:26.62        SCR        
 -- Simunovich, Rachel  13 Agua Swim Team-MR    1:23.20        SCR        
 -- Arnott, Katie       16 NY Sharks-MR         1:05.99        SCR        
 -- WU, Gloria G        13 Abbe Swim Team-MR    1:19.00        SCR        
 -- Oppenheim, Gabriel  13 NY Sharks-MR         1:34.94        SCR        
 -- Barry, Elizabeth R  14 NY Sharks-MR         1:19.79        SCR        
 -- Poindexter, Tiana   13 NY Sharks-MR         1:20.06        SCR        
 -- Goldberg, Lydia     13 Agua Swim Team-MR    1:58.57        SCR        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhu, Annie          15 Agua Swim Team-MR      56.65      57.84        
                  27.50       57.84 (30.34)                                        
  2 Sun, Angela         14 Agua Swim Team-MR      58.06      58.06        
                  28.22       58.06 (29.84)                                        
  3 Sims, Danielle      15 UNAGU-MR               57.22      59.53        
                  28.81       59.53 (30.72)                                        
  4 Hutchinson-Maddox,  14 Agua Swim Team-MR      57.40      59.57        
                  28.46       59.57 (31.11)                                        
  5 Scilufo, Taylor     16 UNAGU-MR               56.88      59.71        
                  28.57       59.71 (31.14)                                        
  6 Omary, Natalie M    16 Agua Swim Team-MR    1:02.47    1:04.05        
                  29.94     1:04.05 (34.11)                                        
  7 Chudy, Charlotte L  14 Agua Swim Team-MR    1:04.02    1:04.65        
                  31.04     1:04.65 (33.61)                                        
  7 Rodriguez, Nicole   13 Agua Swim Team-MR    1:01.66    1:04.65        
                  30.74     1:04.65 (33.91)                                        
  9 Pavlin, Mekala      17 Agua Swim Team-MR    1:04.68    1:04.68        
                  31.12     1:04.68 (33.56)                                        
 10 Hahn, Abby          17 NYCC-MR              1:05.57    1:05.47        
                  31.39     1:05.47 (34.08)                                        
 11 Chan, Shirley       14 Agua Swim Team-MR    1:01.49    1:05.53        
                  30.59     1:05.53 (34.94)                                        
 12 Grady, Caitlin M    14 NY Sharks-MR         1:01.28    1:06.31        
                  30.46     1:06.31 (35.85)                                        
 13 Cirone, Alexandra   14 Agua Swim Team-MR    1:06.49    1:07.33        
                  31.75     1:07.33 (35.58)                                        
 14 Ogisu, Emilie       14 Agua Swim Team-MR    1:07.36    1:07.47        
                  31.58     1:07.47 (35.89)                                        
 15 Fuchs, Amanda B     14 Agua Swim Team-MR    1:04.89    1:07.51        
                  31.84     1:07.51 (35.67)                                        
 16 Rivera, Ashley M    14 Agua Swim Team-MR    1:06.71    1:07.93        
                  32.50     1:07.93 (35.43)                                        
 17 Martinez, Adrianna  15 Agua Swim Team-MR    1:09.21    1:08.49        
                  32.37     1:08.49 (36.12)                                        
 18 Altman-Kurosaki, H  17 Agua Swim Team-MR    1:08.13    1:08.60        
                  31.90     1:08.60 (36.70)                                        
 19 Lauer, Valerie      14 NY Sharks-MR         1:12.79    1:09.65        
                  33.35     1:09.65 (36.30)                                        
 20 Jacob, Kaitlin      14 NY Sharks-MR         1:09.72    1:10.84        
                  33.63     1:10.84 (37.21)                                        
 21 Goreshnik, Ashley   13 NY Sharks-MR         1:06.47    1:11.02        
                  33.00     1:11.02 (38.02)                                        
 22 Yeoh-Wang, Jenny Y  14 Agua Swim Team-MR    1:20.00    1:11.36        
                  33.37     1:11.36 (37.99)                                        
 23 Khal-Laayoun, Yasm  13 Agua Swim Team-MR    1:08.15    1:12.32        
                  33.06     1:12.32 (39.26)                                        
 24 Russo, Caroline     15 NY Sharks-MR         1:11.54    1:13.88        
                  33.80     1:13.88 (40.08)                                        
 25 Lengel, Paulina E   13 NY Sharks-MR         1:16.09    1:16.66        
                  35.99     1:16.66 (40.67)                                        
 26 Basmadjian, Sarah   15 NY Sharks-MR         1:13.83    1:18.24        
                  36.53     1:18.24 (41.71)                                        
 27 Borter, Gabriella   13 Agua Swim Team-MR    1:18.24    1:18.84        
                  35.65     1:18.84 (43.19)                                        
 28 Mathers, Hanna      15 NY Sharks-MR         1:15.75    1:19.49        
                  37.85     1:19.49 (41.64)                                        
 29 McElwain, Maggie    14 NY Sharks-MR              NT    1:20.52        
                  36.34     1:20.52 (44.18)                                        
 -- Lee, Kevyn          15 NYCC-MR              1:17.78         NS        
 -- Mesibov, Rachael    14 NY Sharks-MR         1:21.72         NS        
 -- Giberson, Sara M    17 Agua Swim Team-MR    1:00.69        SCR        
 -- Arnott, Katie       16 NY Sharks-MR         1:01.00        SCR        
 -- Drillich, Gabriell  16 NY Sharks-MR         1:07.33        SCR        
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Neal, Lia M         14 Agua Swim Team-MR    2:05.11    2:10.92        
                  27.40     1:02.73 (35.33)     1:41.44 (38.71)     2:10.92 (29.48)
  2 Scilufo, Taylor     16 UNAGU-MR             2:09.89    2:13.47        
                  28.53     1:03.02 (34.49)     1:43.27 (40.25)     2:13.47 (30.20)
  3 Rueda, Daniela      15 Agua Swim Team-MR    2:10.55    2:13.88        
                  29.08     1:02.84 (33.76)     1:43.65 (40.81)     2:13.88 (30.23)
  4 Hahn, Abby          17 NYCC-MR              2:12.49    2:14.38        
                  30.08     1:05.35 (35.27)     1:42.49 (37.14)     2:14.38 (31.89)
  5 Hutchinson-Maddox,  14 Agua Swim Team-MR    2:09.74    2:14.47        
                  28.34     1:03.99 (35.65)     1:44.00 (40.01)     2:14.47 (30.47)
  6 Teng, Rebecca Y     17 Agua Swim Team-MR    2:09.58    2:14.59        
                  28.94     1:03.88 (34.94)     1:43.27 (39.39)     2:14.59 (31.32)
  7 Sims, Danielle      15 UNAGU-MR             2:10.59    2:15.52        
                  28.47     1:02.74 (34.27)     1:45.26 (42.52)     2:15.52 (30.26)
  8 Suarez, Daniela I   14 Agua Swim Team-MR    2:13.02    2:18.16        
                  29.98     1:07.01 (37.03)     1:46.88 (39.87)     2:18.16 (31.28)
  9 Rodriguez, Nicole   13 Agua Swim Team-MR    2:17.18    2:18.75        
                  30.26     1:05.64 (35.38)     1:47.71 (42.07)     2:18.75 (31.04)
 10 Morford, Lauren A   24 Agua Swim Team-MR    2:21.54    2:20.43        
                  30.94     1:05.61 (34.67)     1:49.67 (44.06)     2:20.43 (30.76)
 10 Reynoso, Jessica M  14 Agua Swim Team-MR    2:18.22    2:20.43        
                  30.68     1:07.35 (36.67)     1:47.51 (40.16)     2:20.43 (32.92)
 12 Pavlin, Mekala      17 Agua Swim Team-MR    2:19.08    2:20.95        
                  30.11     1:07.82 (37.71)     1:49.88 (42.06)     2:20.95 (31.07)
 13 Chudy, Charlotte L  14 Agua Swim Team-MR    2:21.30    2:21.32        
                  31.04     1:07.00 (35.96)     1:49.46 (42.46)     2:21.32 (31.86)
 14 Chan, Shirley       14 Agua Swim Team-MR    2:20.56    2:21.69        
                  31.14     1:07.19 (36.05)     1:49.67 (42.48)     2:21.69 (32.02)
 15 Omary, Natalie M    16 Agua Swim Team-MR    2:19.09    2:22.72        
                  30.32     1:09.31 (38.99)     1:49.12 (39.81)     2:22.72 (33.60)
 16 Grady, Caitlin M    14 NY Sharks-MR         2:23.69    2:24.77        
                  30.20     1:06.88 (36.68)     1:49.33 (42.45)     2:24.77 (35.44)
 17 Martinez, Adrianna  15 Agua Swim Team-MR    2:26.21    2:24.86        
                  31.48     1:09.20 (37.72)     1:51.23 (42.03)     2:24.86 (33.63)
 18 Shehan, Olivia W    13 Agua Swim Team-MR    2:23.21    2:26.32        
                  31.88     1:09.39 (37.51)     1:53.77 (44.38)     2:26.32 (32.55)
 19 Rivera, Ashley M    14 Agua Swim Team-MR    2:20.85    2:27.37        
                  32.05     1:10.52 (38.47)     1:53.11 (42.59)     2:27.37 (34.26)
 20 Cirone, Alexandra   14 Agua Swim Team-MR    2:22.29    2:27.62        
                  31.56     1:09.91 (38.35)     1:54.04 (44.13)     2:27.62 (33.58)
 21 Rodriguez, Keannie  14 Agua Swim Team-MR    2:25.57    2:27.76        
                  33.45     1:12.64 (39.19)     1:54.80 (42.16)     2:27.76 (32.96)
 22 Wais, Ashleigh Q    17 NYCC-MR              2:25.07    2:28.13        
                  33.09     1:10.79 (37.70)     1:55.53 (44.74)     2:28.13 (32.60)
 23 Nunez, Ana          15 Agua Swim Team-MR    2:24.81    2:28.27        
                  33.21     1:12.50 (39.29)     1:55.85 (43.35)     2:28.27 (32.42)
 24 Fuchs, Amanda B     14 Agua Swim Team-MR    2:27.33    2:28.93        
                  31.00     1:09.46 (38.46)     1:53.82 (44.36)     2:28.93 (35.11)
 25 Webber, Claire      15 NY Sharks-MR         2:24.37    2:29.59        
                  30.42     1:11.53 (41.11)     1:56.82 (45.29)     2:29.59 (32.77)
 26 Jacob, Kaitlin      14 NY Sharks-MR         2:33.35    2:30.50        
                  33.13     1:09.44 (36.31)     1:55.82 (46.38)     2:30.50 (34.68)
 27 Walsh, Georgina     14 NYCC-MR              2:29.40    2:31.35        
                  34.48     1:11.57 (37.09)     1:56.27 (44.70)     2:31.35 (35.08)
 28 Basmadjian, Sarah   15 NY Sharks-MR         2:26.27    2:32.27        
                  34.43     1:13.53 (39.10)     1:56.90 (43.37)     2:32.27 (35.37)
 29 Shiota, Lena A      16 Agua Swim Team-MR    2:23.31    2:32.72        
                  31.97     1:08.43 (36.46)     1:57.03 (48.60)     2:32.72 (35.69)
 30 Khal-Laayoun, Yasm  13 Agua Swim Team-MR    2:30.57    2:33.49        
                  32.41     1:13.36 (40.95)     1:58.21 (44.85)     2:33.49 (35.28)
 31 Lauer, Valerie      14 NY Sharks-MR         2:34.20    2:34.15        
                  32.13     1:10.04 (37.91)     2:01.00 (50.96)     2:34.15 (33.15)
 32 Hoth, Jacqueline M  13 UNNYS-MR             2:35.67    2:34.50        
                  34.53     1:13.21 (38.68)     2:01.10 (47.89)     2:34.50 (33.40)
 33 Lee, Kevyn          15 NYCC-MR              2:37.09    2:34.88        
                  35.65     1:15.82 (40.17)     2:01.57 (45.75)     2:34.88 (33.31)
 34 Russo, Caroline     15 NY Sharks-MR         2:32.51    2:36.43        
                  32.47     1:13.75 (41.28)     2:00.23 (46.48)     2:36.43 (36.20)
 35 Barratt, Anna D     16 Agua Swim Team-MR    2:32.87    2:37.68        
                  33.72     1:14.59 (40.87)     2:01.72 (47.13)     2:37.68 (35.96)
 36 Pena, Jarleen B     14 Agua Swim Team-MR    2:30.36    2:38.24        
                  33.12     1:13.45 (40.33)     2:00.22 (46.77)     2:38.24 (38.02)
 37 Mesibov, Rachael    14 NY Sharks-MR         2:33.87    2:39.29        
                  36.01     1:16.00 (39.99)     2:05.85 (49.85)     2:39.29 (33.44)
 38 Duran, Zoe Z        13 NYCC-MR              2:40.90    2:40.97        
                  35.02     1:14.91 (39.89)     2:03.03 (48.12)     2:40.97 (37.94)
 39 Goreshnik, Ashley   13 NY Sharks-MR         2:35.93    2:42.10        
                  32.30     1:13.21 (40.91)     2:08.24 (55.03)     2:42.10 (33.86)
 40 Lengel, Paulina E   13 NY Sharks-MR         2:39.27    2:42.26        
                  36.09     1:17.28 (41.19)     2:06.88 (49.60)     2:42.26 (35.38)
 41 Madoff, Emily W     13 Agua Swim Team-MR    2:40.91    2:43.95        
                  36.51     1:18.27 (41.76)     2:05.85 (47.58)     2:43.95 (38.10)
 42 Damsky, Abby K      13 Agua Swim Team-MR    2:40.66    2:45.09        
                  36.68     1:18.06 (41.38)     2:09.81 (51.75)     2:45.09 (35.28)
 43 Etienne, Christina  13 NYCC-MR              2:58.00    2:45.56        
                  37.68     1:24.40 (46.72)     2:06.64 (42.24)     2:45.56 (38.92)
 44 Mathers, Hanna      15 NY Sharks-MR         2:38.88    2:47.67        
                  37.23     1:22.86 (45.63)     2:07.07 (44.21)     2:47.67 (40.60)
 45 Cullinan, Meghan    14 NY Sharks-MR         2:49.40    2:51.74        
                  38.89     1:19.70 (40.81)     2:12.50 (52.80)     2:51.74 (39.24)
 46 Flood, Courtney G   15 UNNYS-MR                  NT    2:53.44        
                  37.94     1:23.43 (45.49)     2:12.78 (49.35)     2:53.44 (40.66)
 47 Allen, Arnelle M    13 Agua Swim Team-MR    2:53.28    3:00.30        
                  38.93     1:27.13 (48.20)     2:17.50 (50.37)     3:00.30 (42.80)
 48 Skrivanek, Angela   13 Agua Swim Team-MR    3:26.24    3:12.12        
                  44.76     1:35.10 (50.34)     2:26.98 (51.88)     3:12.12 (45.14)
 49 Dayton, Paige V     14 Agua Swim Team-MR    3:10.29    3:18.63        
                  44.00     1:32.84 (48.84)     2:32.00 (59.16)     3:18.63 (46.63)
 -- Swarzman, Samantha  16 Agua Swim Team-MR    2:35.00        SCR        
 -- Barry, Elizabeth R  14 NY Sharks-MR         2:19.29        SCR        
 -- Poindexter, Tiana   13 NY Sharks-MR         2:23.48        SCR        
 -- Arnott, Katie       16 NY Sharks-MR         2:10.36        SCR        
 -- Oppenheim, Gabriel  13 NY Sharks-MR         3:59.00        SCR        
 -- Goldberg, Lydia     13 Agua Swim Team-MR    2:55.00        SCR        
 -- Byrne, Theresa A    13 Agua Swim Team-MR    3:04.70        SCR        
 -- Kuo, Jacqueline     15 Agua Swim Team-MR    2:22.64        SCR        
 -- Galen, Eve I        13 Agua Swim Team-MR    2:50.57        SCR        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Howard H        8 NYCC-MR                18.00      17.38        
  2 Fields, Noah W       8 Agua Swim Team-MR      19.00      17.90        
  3 Matossian, Cameron   8 Agua Swim Team-MR      19.51      18.13        
  4 Chin, William T      8 NYCC-MR                   NT      18.38        
  5 Dolce, Paulino V     7 NYCC-MR                23.00      18.98        
  6 Coogan, Matthew      7 UNNYS-MR               20.24      19.82        
  7 Wen, Nicholas J      8 Agua Swim Team-MR      17.85      21.10        
  8 Mark, Colin M        8 Agua Swim Team-MR      26.00      21.15        
  9 Yamamoto, Kai        7 Agua Swim Team-MR      29.00      22.25        
 10 Sabella, Nicholas    8 NY Sharks-MR              NT      22.27        
 11 Heddings, Cole J     8 Flying Dolphins-MR     21.98      22.44        
 12 Duthie, Luke D       7 Agua Swim Team-MR      25.92      22.53        
 13 Kenvin, Matthew D    7 Agua Swim Team-MR      24.90      22.81        
 14 Lionti, Nicholas V   8 Agua Swim Team-MR      25.00      23.93        
 15 Brown, Seamus L      7 Agua Swim Team-MR      30.86      25.69        
 16 Sarsekeyev, Damir    8 Agua Swim Team-MR      24.32      25.77        
 -- Shapiro, Jake P      7 Agua Swim Team-MR      28.00        SCR        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chin, William T      8 NYCC-MR                   NT      20.61        
  2 Lin, Howard H        8 NYCC-MR                23.00      20.84        
  3 Matossian, Cameron   8 Agua Swim Team-MR      22.81      21.26        
  4 Wen, Nicholas J      8 Agua Swim Team-MR      20.80      21.60        
  5 Heddings, Cole J     8 Flying Dolphins-MR     23.66      23.00        
  6 Brown, Seamus L      7 Agua Swim Team-MR      25.48      23.06        
  7 Coogan, Matthew      7 UNNYS-MR               37.76      23.23        
  8 Mark, Colin M        8 Agua Swim Team-MR      35.00      23.58        
  9 Kenvin, Matthew D    7 Agua Swim Team-MR      25.32      23.94        
 10 Dolce, Paulino V     7 NYCC-MR                26.00      23.95        
 11 Lionti, Nicholas V   8 Agua Swim Team-MR      35.00      24.48        
 12 Yamamoto, Kai        7 Agua Swim Team-MR      30.00      24.82        
 13 Duthie, Luke D       7 Agua Swim Team-MR      27.21      25.16        
 14 Sabella, Nicholas    8 NY Sharks-MR              NT      27.59        
 15 Sarsekeyev, Damir    8 Agua Swim Team-MR      31.97      31.31        
 -- Shapiro, Jake P      7 Agua Swim Team-MR      35.00        SCR        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Howard H        8 NYCC-MR                25.00      23.93        
  2 Chin, William T      8 NYCC-MR                   NT      27.21        
  3 Sarsekeyev, Damir    8 Agua Swim Team-MR      28.32      28.54        
  4 Sabella, Nicholas    8 NY Sharks-MR              NT      29.41        
  5 Yamamoto, Kai        7 Agua Swim Team-MR      34.00      29.85        
  6 Lionti, Nicholas V   8 Agua Swim Team-MR      29.00      30.20        
  7 Dolce, Paulino V     7 NYCC-MR                30.00      35.25        
 -- Heddings, Cole J     8 Flying Dolphins-MR     30.59         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Shapiro, Jake P      7 Agua Swim Team-MR      38.00        SCR        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fields, Noah W       8 Agua Swim Team-MR         NT      19.26        
  2 Lin, Howard H        8 NYCC-MR                24.00      19.93        
  3 Dolce, Paulino V     7 NYCC-MR                28.00      21.68        
  4 Coogan, Matthew      7 UNNYS-MR               24.71      22.99        
  5 Kenvin, Matthew D    7 Agua Swim Team-MR      32.46      26.39        
  6 Duthie, Luke D       7 Agua Swim Team-MR      31.97      26.50        
  7 Chin, William T      8 NYCC-MR                   NT      28.32        
  8 Brown, Seamus L      7 Agua Swim Team-MR      25.00      29.56        
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Howard H        8 NYCC-MR              1:39.07    1:27.07        
                  40.70     1:27.07 (46.37)                                        
  2 Fields, Noah W       8 Agua Swim Team-MR    1:50.00    1:34.31        
                  40.96     1:34.31 (53.35)                                        
  3 Matossian, Cameron   8 Agua Swim Team-MR    1:47.05    1:36.12        
                  46.64     1:36.12 (49.48)                                        
  4 Wen, Nicholas J      8 Agua Swim Team-MR    1:51.35    1:40.70        
                  47.38     1:40.70 (53.32)                                        
  5 Coogan, Matthew      7 UNNYS-MR             1:55.27    1:45.00        
                  46.90     1:45.00 (58.10)                                        
  6 Mark, Colin M        8 Agua Swim Team-MR         NT    1:49.42        
                  51.94     1:49.42 (57.48)                                        
 -- Heddings, Cole J     8 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ho, Timothy               10 Abbe Swim Team-MR      30.90      29.73         20  
  2 Yamamoto, Leo             10 Agua Swim Team-MR      33.20      31.51         17  
  3 McKenna, Devlin H         10 Agua Swim Team-MR      33.62      31.53         16  
  4 Collier, Cole T           10 Agua Swim Team-MR      34.00      31.93         15  
  5 Mathews, Gabriel          10 Agua Swim Team-MR      39.00      32.13         14  
  6 Elms, Hayden A            10 Agua Swim Team-MR      33.22      32.86         13  
  7 Phang, yik Fung            9 Abbe Swim Team-MR      33.00      33.02         12  
  8 Huang, James J            10 Agua Swim Team-MR      33.52      33.26         11  
  9 Wolfe, Morgan S           10 Flying Dolphins-MR     33.39      33.80          9  
 10 Iorizzo, Kyle             10 NY Sharks-MR           34.18      34.22          7  
 11 Rodriguez, Ian R          10 NYCC-MR                35.34      34.35          6  
 12 Serman, Trevor W          10 Kraken-MR              37.10      34.68          5  
 13 Hall, Spencer H            9 Agua Swim Team-MR      33.91      35.02          4  
 14 Lister, Davis M           10 Agua Swim Team-MR      36.71      35.12          3  
 15 Thomas, Desi C            10 NYCC-MR                38.04      35.27          2  
 16 Bose, Javin S             10 Manhattan Makos-MR        NT      35.53          1  
 17 Zhang, Benjamin G          9 Abbe Swim Team-MR      35.00      35.79        
 18 Ng, Nicholas P            10 NYCC-MR                40.52      35.85        
 19 Ng, Ethan L                9 NYCC-MR                43.43      36.50        
 20 Kahn, Alec P               9 Flying Dolphins-MR     37.47      36.58        
 21 French, Devon J            9 Flying Dolphins-MR     40.56      36.76        
 22 Kenny, Tyler               9 NY Sharks-MR           37.68      37.16        
 23 Wine, Jonathan T          10 Flying Dolphins-MR     42.77      37.43        
 24 Weiss, Jordan A           10 Agua Swim Team-MR      44.00      37.72        
 25 Hinckley, CJ               9 Agua Swim Team-MR      49.00      37.93        
 26 Ramirez, Alister S        10 Agua Swim Team-MR      45.35      38.72        
 27 Steininger, A J            9 Manhattan Makos-MR        NT      40.63        
 28 Duthie, Zachary J          9 Agua Swim Team-MR      44.95      41.28        
 29 Hutheesing, Remy N        10 Agua Swim Team-MR      43.28      41.43        
 30 Schwartz, Paul B           9 Agua Swim Team-MR      43.22      41.44        
 31 Mack, Jonathan M          10 Flying Dolphins-MR     51.94      41.45        
 32 Nelson, Dylan P            9 NYCC-MR                46.33      41.54        
 33 Simon, Ernesto G           9 Agua Swim Team-MR      46.15      41.57        
 34 Fairbanks, Matthew         9 Agua Swim Team-MR      42.50      42.49        
 35 Altman-Kurosaki, Mathias   9 Agua Swim Team-MR      49.00      43.18        
 36 Porges, Dylan R            9 Flying Dolphins-MR     45.27      43.59        
 37 Sakoff, Nicholas T        10 Manhattan Makos-MR        NT      44.64        
 38 Djunic, Dennis             9 Manhattan Makos-MR        NT      46.82        
 39 McKenzie, Jack L          10 Agua Swim Team-MR      45.00      47.59        
 -- Chong, Daniel D           10 Kraken-MR              42.50         NS        
 -- Lipton, Evan N             9 Flying Dolphins-MR     38.85         NS        
 -- Atkinson, Ryan N          10 NYCC-MR                48.07        SCR        
 -- Latorre, Abraham          10 NY Sharks-MR           59.85        SCR        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McKenna, Devlin H   10 Agua Swim Team-MR    1:16.93    1:11.36        
                  34.82     1:11.36 (36.54)                                        
  2 Yamamoto, Leo       10 Agua Swim Team-MR    1:15.85    1:11.71        
                  34.66     1:11.71 (37.05)                                        
  3 Zubac, Andrew C     10 Agua Swim Team-MR    1:19.24    1:11.94        
                  35.01     1:11.94 (36.93)                                        
  4 Huang, James J      10 Agua Swim Team-MR    1:13.36    1:12.98        
                  35.38     1:12.98 (37.60)                                        
  5 Mathews, Gabriel    10 Agua Swim Team-MR    1:27.00    1:15.99        
                  37.08     1:15.99 (38.91)                                        
  6 Elms, Hayden A      10 Agua Swim Team-MR    1:16.82    1:16.07        
                  35.60     1:16.07 (40.47)                                        
  7 Rodriguez, Ian R    10 NYCC-MR              1:19.85    1:16.18        
                  36.41     1:16.18 (39.77)                                        
  8 Lister, Davis M     10 Agua Swim Team-MR    1:18.29    1:16.61        
                  36.96     1:16.61 (39.65)                                        
  9 Iorizzo, Kyle       10 NY Sharks-MR         1:15.00    1:16.64        
                  36.53     1:16.64 (40.11)                                        
 10 Bose, Javin S       10 Manhattan Makos-MR        NT    1:21.07        
                  39.74     1:21.07 (41.33)                                        
 11 Thomas, Desi C      10 NYCC-MR              1:23.13    1:21.28        
                  37.76     1:21.28 (43.52)                                        
 12 Weiss, Jordan A     10 Agua Swim Team-MR    1:37.00    1:22.65        
                  39.95     1:22.65 (42.70)                                        
 13 Lipton, Evan N       9 Flying Dolphins-MR   1:30.36    1:22.66        
                  38.69     1:22.66 (43.97)                                        
 14 Ng, Nicholas P      10 NYCC-MR              1:28.25    1:22.74        
                  38.95     1:22.74 (43.79)                                        
 15 Serman, Trevor W    10 Kraken-MR            1:30.80    1:23.78        
                  38.87     1:23.78 (44.91)                                        
 16 Kenny, Tyler         9 NY Sharks-MR         1:23.20    1:24.49        
                  41.00     1:24.49 (43.49)                                        
 17 Ng, Ethan L          9 NYCC-MR                   NT    1:24.50        
                  38.80     1:24.50 (45.70)                                        
 18 Duthie, Zachary J    9 Agua Swim Team-MR    1:36.09    1:26.61        
                  40.85     1:26.61 (45.76)                                        
 19 Hinckley, CJ         9 Agua Swim Team-MR    1:49.00    1:28.66        
                  41.30     1:28.66 (47.36)                                        
 20 Ramirez, Alister S  10 Agua Swim Team-MR    1:39.19    1:32.27        
                  41.53     1:32.27 (50.74)                                        
 21 Fairbanks, Matthew   9 Agua Swim Team-MR    1:38.17    1:34.12        
                  44.24     1:34.12 (49.88)                                        
 22 Sakoff, Nicholas T  10 Manhattan Makos-MR        NT    1:41.79        
                  46.90     1:41.79 (54.89)                                        
 23 Simon, Ernesto G     9 Agua Swim Team-MR    1:48.79    1:43.62        
                  48.75     1:43.62 (54.87)                                        
 24 Altman-Kurosaki, M   9 Agua Swim Team-MR    1:55.00    1:44.31        
                  46.31     1:44.31 (58.00)                                        
 25 Harris, Stuart       9 Agua Swim Team-MR         NT    1:51.80        
                  50.77   1:51.80 (1:01.03)                                        
 -- Schwartz, Paul B     9 Agua Swim Team-MR    1:26.00         NS        
                  45.61                                                            
 -- Wine, Jonathan T    10 Flying Dolphins-MR   1:36.40         NS        
 -- French, Devon J      9 Flying Dolphins-MR   1:26.45         NS        
 -- Mack, Jonathan M    10 Flying Dolphins-MR   1:39.96        SCR        
 -- Liu, Eric Z          9 Abbe Swim Team-MR    1:12.00        SCR        
 -- Stainoff, Boris A   10 Kraken-MR                 NT        SCR        
 -- McKenzie, Jack L    10 Agua Swim Team-MR    1:45.00        SCR        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wolfe, Morgan S     10 Flying Dolphins-MR   2:33.78    2:28.52        
                  34.65     1:13.04 (38.39)     1:52.06 (39.02)     2:28.52 (36.46)
  2 McKenna, Devlin H   10 Agua Swim Team-MR    2:42.00    2:34.25        
                  36.44     1:16.64 (40.20)     1:56.98 (40.34)     2:34.25 (37.27)
  3 Yamamoto, Leo       10 Agua Swim Team-MR    2:53.52    2:37.31        
                  36.28     1:17.12 (40.84)     1:58.98 (41.86)     2:37.31 (38.33)
  4 Iorizzo, Kyle       10 NY Sharks-MR         2:41.30    2:39.45        
                  35.95     1:17.64 (41.69)     2:00.49 (42.85)     2:39.45 (38.96)
  5 Elms, Hayden A      10 Agua Swim Team-MR    2:49.47    2:39.85        
                  35.21     1:15.67 (40.46)     1:58.67 (43.00)     2:39.85 (41.18)
  6 Rodriguez, Ian R    10 NYCC-MR              2:59.39    2:42.71        
                  36.54     1:18.77 (42.23)     2:00.85 (42.08)     2:42.71 (41.86)
  7 Huang, James J      10 Agua Swim Team-MR    2:35.00    2:42.80        
                  37.82     1:20.84 (43.02)     2:01.41 (40.57)     2:42.80 (41.39)
  8 Lister, Davis M     10 Agua Swim Team-MR    2:55.00    2:42.94        
                  36.40     1:18.87 (42.47)     2:02.58 (43.71)     2:42.94 (40.36)
  9 Kenny, Tyler         9 NY Sharks-MR              NT    2:48.61        
                  39.40     1:22.79 (43.39)     2:07.13 (44.34)     2:48.61 (41.48)
 10 Thomas, Desi C      10 NYCC-MR              3:08.55    2:51.08        
                  39.53     1:24.74 (45.21)     2:09.79 (45.05)     2:51.08 (41.29)
 11 Kahn, Alec P         9 Flying Dolphins-MR   2:59.91    2:54.08        
                  39.63     1:24.66 (45.03)     2:11.23 (46.57)     2:54.08 (42.85)
 12 Lipton, Evan N       9 Flying Dolphins-MR   3:00.00    2:54.79        
                  38.39     1:25.02 (46.63)     2:10.92 (45.90)     2:54.79 (43.87)
 13 Ng, Nicholas P      10 NYCC-MR                   NT    2:58.63        
                  41.29     1:27.13 (45.84)     2:14.04 (46.91)     2:58.63 (44.59)
 14 French, Devon J      9 Flying Dolphins-MR   2:50.00    3:02.22        
                  37.38     1:22.65 (45.27)     2:11.71 (49.06)     3:02.22 (50.51)
 15 Duthie, Zachary J    9 Agua Swim Team-MR    3:19.00    3:02.63        
                  40.52     1:27.96 (47.44)     2:15.85 (47.89)     3:02.63 (46.78)
 16 Ng, Ethan L          9 NYCC-MR                   NT    3:02.78        
                  39.11     1:25.79 (46.68)     2:14.19 (48.40)     3:02.78 (48.59)
 -- Mack, Jonathan M    10 Flying Dolphins-MR   3:10.00        SCR        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ho, Timothy         10 Abbe Swim Team-MR      34.00      33.48        
  2 Mathews, Gabriel    10 Agua Swim Team-MR      45.00      37.11        
  3 Lister, Davis M     10 Agua Swim Team-MR      42.53      38.65        
  4 Thomas, Desi C      10 NYCC-MR                43.40      39.65        
  5 Hall, Spencer H      9 Agua Swim Team-MR      41.73      39.92        
  6 Kenny, Tyler         9 NY Sharks-MR           42.37      41.07        
  7 Iorizzo, Kyle       10 NY Sharks-MR           40.39      41.09        
  8 French, Devon J      9 Flying Dolphins-MR     44.55      41.50        
  9 Ng, Nicholas P      10 NYCC-MR                44.90      41.88        
 10 Rodriguez, Ian R    10 NYCC-MR                43.18      42.24        
 11 Ramirez, Alister S  10 Agua Swim Team-MR      46.94      42.38        
 12 Schwartz, Paul B     9 Agua Swim Team-MR      50.14      42.61        
 13 Wine, Jonathan T    10 Flying Dolphins-MR     46.09      42.67        
 14 Bose, Javin S       10 Manhattan Makos-MR        NT      44.48        
 15 Fairbanks, Matthew   9 Agua Swim Team-MR      48.37      44.84        
 16 Weiss, Jordan A     10 Agua Swim Team-MR      51.00      45.14        
 17 Duthie, Zachary J    9 Agua Swim Team-MR      46.91      45.76        
 18 Ng, Ethan L          9 NYCC-MR                54.54      46.35        
 19 Hinckley, CJ         9 Agua Swim Team-MR      56.00      47.04        
 20 Mack, Jonathan M    10 Flying Dolphins-MR     54.58      47.52        
 21 Hutheesing, Remy N  10 Agua Swim Team-MR      49.08      49.79        
 22 Altman-Kurosaki, M   9 Agua Swim Team-MR      54.00      51.59        
 23 Porges, Dylan R      9 Flying Dolphins-MR     50.42      51.63        
 24 Nelson, Dylan P      9 NYCC-MR                52.31      52.23        
 25 Sakoff, Nicholas T  10 Manhattan Makos-MR        NT      52.58        
 -- McKenzie, Jack L    10 Agua Swim Team-MR      54.00         DQ        
 -- Simon, Ernesto G     9 Agua Swim Team-MR      51.67         DQ        
 -- Steininger, A J      9 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Djunic, Dennis       9 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
 -- Lipton, Evan N       9 Flying Dolphins-MR     53.00        SCR        
 -- Atkinson, Ryan N    10 NYCC-MR                   NT        SCR        
 -- Latorre, Abraham    10 NY Sharks-MR         1:11.78        SCR        
 -- Kahn, Alec P         9 Flying Dolphins-MR     49.05        SCR        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ho, Timothy         10 Abbe Swim Team-MR    1:16.00    1:11.47        
                  33.80     1:11.47 (37.67)                                        
  2 Lister, Davis M     10 Agua Swim Team-MR    1:31.56    1:23.08        
                  40.67     1:23.08 (42.41)                                        
  3 Mathews, Gabriel    10 Agua Swim Team-MR    1:32.00    1:23.24        
                  41.17     1:23.24 (42.07)                                        
  4 Wolfe, Morgan S     10 Flying Dolphins-MR   1:21.72    1:24.92        
                  41.19     1:24.92 (43.73)                                        
  5 Rodriguez, Ian R    10 NYCC-MR              1:32.00    1:29.51        
                  43.48     1:29.51 (46.03)                                        
  6 Iorizzo, Kyle       10 NY Sharks-MR         1:27.45    1:30.52        
                  43.49     1:30.52 (47.03)                                        
  7 Kenny, Tyler         9 NY Sharks-MR         1:31.24    1:31.16        
                  44.54     1:31.16 (46.62)                                        
  8 Ng, Nicholas P      10 NYCC-MR                   NT    1:31.37        
                  45.42     1:31.37 (45.95)                                        
  9 Thomas, Desi C      10 NYCC-MR              1:40.11    1:31.47        
                  44.74     1:31.47 (46.73)                                        
 10 Ramirez, Alister S  10 Agua Swim Team-MR    1:45.86    1:33.38        
                  45.07     1:33.38 (48.31)                                        
 11 Duthie, Zachary J    9 Agua Swim Team-MR    1:47.00    1:34.54        
                  45.98     1:34.54 (48.56)                                        
 12 Schwartz, Paul B     9 Agua Swim Team-MR    1:48.00    1:34.69        
                  46.22     1:34.69 (48.47)                                        
 13 Kahn, Alec P         9 Flying Dolphins-MR        NT    1:38.62        
                  48.36     1:38.62 (50.26)                                        
 14 Bose, Javin S       10 Manhattan Makos-MR        NT    1:40.95        
                  47.49     1:40.95 (53.46)                                        
 15 Ng, Ethan L          9 NYCC-MR                   NT    1:41.36        
                  47.61     1:41.36 (53.75)                                        
 16 Simon, Ernesto G     9 Agua Swim Team-MR    1:50.00    1:51.74        
                  52.31     1:51.74 (59.43)                                        
 17 Harris, Stuart       9 Agua Swim Team-MR         NT    1:54.52        
                  54.66     1:54.52 (59.86)                                        
 18 Sakoff, Nicholas T  10 Manhattan Makos-MR        NT    1:57.04        
                  55.91   1:57.04 (1:01.13)                                        
 -- Wine, Jonathan T    10 Flying Dolphins-MR   1:49.08         NS        
 -- French, Devon J      9 Flying Dolphins-MR   1:33.46         NS        
 -- McKenzie, Jack L    10 Agua Swim Team-MR    1:58.00        SCR        
 -- Lipton, Evan N       9 Flying Dolphins-MR   1:45.00        SCR        
 -- Mack, Jonathan M    10 Flying Dolphins-MR   2:10.00        SCR        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wolfe, Morgan S     10 Flying Dolphins-MR     39.91      38.51        
  2 Phang, yik Fung      9 Abbe Swim Team-MR      39.00      38.64        
  3 Collier, Cole T     10 Agua Swim Team-MR      41.07      38.77        
  4 Ho, Timothy         10 Abbe Swim Team-MR      42.00      40.94        
  5 Yamamoto, Leo       10 Agua Swim Team-MR      41.80      42.48        
  6 Zhang, Benjamin G    9 Abbe Swim Team-MR      50.00      43.48        
  7 Elms, Hayden A      10 Agua Swim Team-MR      43.48      43.82        
  8 Ng, Ethan L          9 NYCC-MR              1:01.87      47.12        
  9 Ng, Nicholas P      10 NYCC-MR                56.68      48.06        
 10 Rodriguez, Ian R    10 NYCC-MR                47.27      48.10        
 11 Weiss, Jordan A     10 Agua Swim Team-MR      58.00      51.59        
 12 Serman, Trevor W    10 Kraken-MR              51.10      52.20        
 13 Fairbanks, Matthew   9 Agua Swim Team-MR      58.54      52.35        
 14 Hinckley, CJ         9 Agua Swim Team-MR      59.00      53.71        
 15 Schwartz, Paul B     9 Agua Swim Team-MR      50.96      53.72        
 16 Altman-Kurosaki, M   9 Agua Swim Team-MR    1:15.00      57.79        
 17 Harris, Stuart       9 Agua Swim Team-MR         NT    1:01.32        
 -- Bose, Javin S       10 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
 -- Wine, Jonathan T    10 Flying Dolphins-MR     50.00         NS        
 -- Lipton, Evan N       9 Flying Dolphins-MR     51.04         NS        
 -- Kahn, Alec P         9 Flying Dolphins-MR     50.11         NS        
 -- Sakoff, Nicholas T  10 Manhattan Makos-MR        NT         NS        
 -- McKenzie, Jack L    10 Agua Swim Team-MR      56.00        SCR        
 -- French, Devon J      9 Flying Dolphins-MR     50.92        SCR        
 -- Mack, Jonathan M    10 Flying Dolphins-MR     57.00        SCR        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wolfe, Morgan S     10 Flying Dolphins-MR   1:25.47    1:21.34        
                  39.01     1:21.34 (42.33)                                        
  2 Phang, yik Fung      9 Abbe Swim Team-MR    1:25.00    1:24.19        
                  39.24     1:24.19 (44.95)                                        
  3 Collier, Cole T     10 Agua Swim Team-MR    1:28.85    1:27.07        
                  41.41     1:27.07 (45.66)                                        
  4 Yamamoto, Leo       10 Agua Swim Team-MR    1:32.15    1:31.11        
                  43.64     1:31.11 (47.47)                                        
  5 Elms, Hayden A      10 Agua Swim Team-MR    1:33.07    1:36.28        
                  45.30     1:36.28 (50.98)                                        
  6 Zhang, Benjamin G    9 Abbe Swim Team-MR    1:45.00    1:38.92        
                  46.45     1:38.92 (52.47)                                        
  7 Hall, Spencer H      9 Agua Swim Team-MR    1:35.00    1:38.98        
                  45.20     1:38.98 (53.78)                                        
  8 Kahn, Alec P         9 Flying Dolphins-MR   1:47.15    1:39.61        
                  50.03     1:39.61 (49.58)                                        
  9 Ng, Nicholas P      10 NYCC-MR                   NT    1:41.64        
                  48.94     1:41.64 (52.70)                                        
 10 Rodriguez, Ian R    10 NYCC-MR              1:42.84    1:42.68        
                  48.86     1:42.68 (53.82)                                        
 11 Thomas, Desi C      10 NYCC-MR              1:51.86    1:44.61        
                  50.05     1:44.61 (54.56)                                        
 12 Ng, Ethan L          9 NYCC-MR                   NT    1:45.48        
                  48.18     1:45.48 (57.30)                                        
 13 Weiss, Jordan A     10 Agua Swim Team-MR    1:59.00    1:49.40        
                  52.72     1:49.40 (56.68)                                        
 14 Schwartz, Paul B     9 Agua Swim Team-MR    1:52.00    1:50.45        
                  53.62     1:50.45 (56.83)                                        
 15 Chong, Daniel D     10 Kraken-MR            2:04.00    1:50.51        
                  50.72     1:50.51 (59.79)                                        
 16 Wine, Jonathan T    10 Flying Dolphins-MR   1:55.45    1:51.84        
                  50.81   1:51.84 (1:01.03)                                        
 17 Kenny, Tyler         9 NY Sharks-MR         2:09.35    1:53.83        
                  56.59     1:53.83 (57.24)                                        
 18 Fairbanks, Matthew   9 Agua Swim Team-MR    2:05.00    1:55.50        
                  53.79   1:55.50 (1:01.71)                                        
 19 Djunic, Dennis       9 Manhattan Makos-MR        NT    1:57.93        
                  55.98   1:57.93 (1:01.95)                                        
 20 Steininger, A J      9 Manhattan Makos-MR        NT    1:58.09        
                  55.85   1:58.09 (1:02.24)                                        
 21 Hutheesing, Remy N  10 Agua Swim Team-MR    1:57.25    1:58.20        
                  57.43   1:58.20 (1:00.77)                                        
 22 Hinckley, CJ         9 Agua Swim Team-MR    1:59.00    1:58.91        
                  56.89   1:58.91 (1:02.02)                                        
 23 Mack, Jonathan M    10 Flying Dolphins-MR   2:17.88    2:04.56        
                  57.25   2:04.56 (1:07.31)                                        
 24 Bose, Javin S       10 Manhattan Makos-MR        NT    2:06.22        
                  58.94   2:06.22 (1:07.28)                                        
 -- Sakoff, Nicholas T  10 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
                1:02.53                                                            
 -- Porges, Dylan R      9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick
                  57.72        DQ (1:06.31)                                        
 -- Mathews, Gabriel    10 Agua Swim Team-MR    1:39.00         DQ        
      Downward butterfly kick
                  48.71          DQ (56.38)                                        
 -- McKenzie, Jack L    10 Agua Swim Team-MR    2:05.00         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
                  59.66                                                            
 -- Simon, Ernesto G     9 Agua Swim Team-MR    1:55.00         DQ        
      Walking on or springing from bottom
                1:00.05        DQ (1:06.67)                                        
 -- French, Devon J      9 Flying Dolphins-MR   1:59.62        SCR        
 -- Lipton, Evan N       9 Flying Dolphins-MR   1:55.36        SCR        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collier, Cole T     10 Agua Swim Team-MR      34.18      32.64        
  2 McKenna, Devlin H   10 Agua Swim Team-MR      38.00      35.05        
  3 Huang, James J      10 Agua Swim Team-MR      35.71      36.98        
  4 Ng, Ethan L          9 NYCC-MR                48.52      38.40        
  5 Serman, Trevor W    10 Kraken-MR              41.50      38.46        
  6 Iorizzo, Kyle       10 NY Sharks-MR           39.33      39.32        
  7 Zubac, Andrew C     10 Agua Swim Team-MR      40.49      39.77        
  8 Kahn, Alec P         9 Flying Dolphins-MR     47.44      41.43        
  9 Thomas, Desi C      10 NYCC-MR                49.55      41.84        
 10 Duthie, Zachary J    9 Agua Swim Team-MR    1:02.90      42.07        
 11 Ng, Nicholas P      10 NYCC-MR                57.03      43.38        
 12 Fairbanks, Matthew   9 Agua Swim Team-MR      52.00      45.24        
 13 Hinckley, CJ         9 Agua Swim Team-MR      54.00      47.06        
 14 Weiss, Jordan A     10 Agua Swim Team-MR      52.00      47.14        
 15 Lipton, Evan N       9 Flying Dolphins-MR     52.11      47.78        
 16 Altman-Kurosaki, M   9 Agua Swim Team-MR    1:06.00      53.17        
 17 Simon, Ernesto G     9 Agua Swim Team-MR      58.08      54.33        
 -- French, Devon J      9 Flying Dolphins-MR     47.84         NS        
 -- Kenny, Tyler         9 NY Sharks-MR              NT         NS        
 -- Mack, Jonathan M    10 Flying Dolphins-MR     59.00        SCR        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collier, Cole T     10 Agua Swim Team-MR    1:18.32    1:14.18        
                  34.94     1:14.18 (39.24)                                        
  2 Ho, Timothy         10 Abbe Swim Team-MR    1:14.00    1:14.79        
                  33.42     1:14.79 (41.37)                                        
  3 McKenna, Devlin H   10 Agua Swim Team-MR    1:35.00    1:22.65        
                  38.60     1:22.65 (44.05)                                        
  4 Huang, James J      10 Agua Swim Team-MR    1:20.00    1:22.74        
                  37.84     1:22.74 (44.90)                                        
  5 Iorizzo, Kyle       10 NY Sharks-MR         1:29.03    1:32.69        
                  40.58     1:32.69 (52.11)                                        
 -- Ramirez, Alister S  10 Agua Swim Team-MR    1:49.00         DQ        
                  47.92        DQ (1:00.17)                                        
 -- Liu, Eric Z          9 Abbe Swim Team-MR    1:20.00        SCR        
 -- French, Devon J      9 Flying Dolphins-MR   1:54.06        SCR        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collier, Cole T     10 Agua Swim Team-MR    2:59.00    2:42.20        
                  33.76     1:16.84 (43.08)     2:04.12 (47.28)     2:42.20 (38.08)
  2 Wolfe, Morgan S     10 Flying Dolphins-MR   2:46.78    2:42.60        
                  38.20     1:22.50 (44.30)     2:05.52 (43.02)     2:42.60 (37.08)
  3 Huang, James J      10 Agua Swim Team-MR    2:57.38    2:51.42        
                  38.23     1:21.80 (43.57)     2:11.31 (49.51)     2:51.42 (40.11)
  4 Yamamoto, Leo       10 Agua Swim Team-MR    3:06.33    2:56.59        
                  41.30     1:25.61 (44.31)     2:17.59 (51.98)     2:56.59 (39.00)
  5 Zubac, Andrew C     10 Agua Swim Team-MR    3:13.20    2:58.92        
                  39.19     1:23.07 (43.88)     2:17.97 (54.90)     2:58.92 (40.95)
  6 McKenna, Devlin H   10 Agua Swim Team-MR    3:38.96    3:02.45        
                  37.71     1:22.55 (44.84)   2:23.02 (1:00.47)     3:02.45 (39.43)
  7 Lister, Davis M     10 Agua Swim Team-MR    3:40.60    3:03.20        
                  45.76     1:31.68 (45.92)     2:24.19 (52.51)     3:03.20 (39.01)
  8 Elms, Hayden A      10 Agua Swim Team-MR    3:03.01    3:03.26        
                  40.43     1:27.59 (47.16)     2:22.60 (55.01)     3:03.26 (40.66)
  9 Rodriguez, Ian R    10 NYCC-MR              3:19.42    3:09.08        
                  44.47     1:31.98 (47.51)     2:27.93 (55.95)     3:09.08 (41.15)
 10 Mathews, Gabriel    10 Agua Swim Team-MR    3:30.00    3:09.24        
                  40.16     1:27.11 (46.95)   2:27.76 (1:00.65)     3:09.24 (41.48)
 11 Thomas, Desi C      10 NYCC-MR                   NT    3:10.37        
                  43.27     1:31.98 (48.71)     2:28.54 (56.56)     3:10.37 (41.83)
 12 Kahn, Alec P         9 Flying Dolphins-MR   3:29.94    3:10.39        
                  42.17     1:31.67 (49.50)     2:27.65 (55.98)     3:10.39 (42.74)
 13 Iorizzo, Kyle       10 NY Sharks-MR              NT    3:17.33        
                  40.37     1:28.08 (47.71)   2:37.42 (1:09.34)     3:17.33 (39.91)
 14 Ramirez, Alister S  10 Agua Swim Team-MR    3:43.86    3:27.49        
                  44.64     1:36.49 (51.85)   2:39.78 (1:03.29)     3:27.49 (47.71)
 -- Kenny, Tyler         9 NY Sharks-MR              NT         DQ        
                  47.08     1:34.39 (47.31)   2:38.67 (1:04.28)          DQ (40.77)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Alex           12 Abbe Swim Team-MR      24.80      25.19        
  2 Nunez, John         12 Agua Swim Team-MR      26.65      25.84        
  3 Isaac, Alejandro    12 NYCC-MR                28.94      27.88        
  4 Quinones, Christop  12 Agua Swim Team-MR      29.24      28.34        
  5 Abdelrahman, Baraa  12 Agua Swim Team-MR         NT      29.10        
  6 luk, Arnold B       12 Abbe Swim Team-MR      28.00      29.15        
  6 Kurtoglu, Kemal K   12 Agua Swim Team-MR      29.44      29.15        
  8 Nicholas, Matthew   12 UNNYS-MR               29.81      29.65        
  9 Fullerton, Billy R  12 NY Sharks-MR           30.06      29.68        
 10 Lama, Tiger T       12 Manhattan Makos-MR        NT      29.98        
 11 Zuppone, Michael L  11 Agua Swim Team-MR      29.22      30.60        
 12 Schwartz, Nes S     12 Agua Swim Team-MR      29.19      31.16        
 13 Haddad, Gabriel O   12 NYCC-MR                33.21      31.20        
 14 Kan, Kevin          12 Abbe Swim Team-MR      31.00      31.36        
 15 Glas, Aaron I       11 Agua Swim Team-MR      31.55      31.61        
 16 Kunze, Aidan J      12 NYCC-MR                32.08      31.80        
 17 Jurman, Jasper N    11 Agua Swim Team-MR      33.40      31.83        
 18 Gilligan, Joshua G  11 Agua Swim Team-MR      31.45      31.87        
 19 Sarsekeyev, Dimash  12 Agua Swim Team-MR      33.45      32.39        
 20 Mahoney, Sean       12 NY Sharks-MR           36.10      32.95        
 21 Kusakin, RC         11 Agua Swim Team-MR      32.10      33.06        
 22 Gural, Ethan J      11 Manhattan Makos-MR        NT      33.14        
 23 Fairbanks, Scott C  11 Agua Swim Team-MR      36.23      33.83        
 24 Taylor, Griffin H   11 Manhattan Makos-MR        NT      34.07        
 25 Passante, Nick      11 NY Sharks-MR              NT      34.32        
 26 Daly, Patrick       11 NY Sharks-MR           34.57      34.77        
 27 Watler, Jaleel C    12 NYCC-MR                35.51      34.87        
 28 Gonzalez, Steven    11 NYCC-MR                34.33      35.10        
 29 Glick, Kai Y        11 Manhattan Makos-MR        NT      35.53        
 30 Ansorge, Ethan S    11 Manhattan Makos-MR        NT      36.12        
 31 Chong, Joseph J     11 Kraken-MR              38.45      36.70        
 32 Miranda, Jax N      11 Manhattan Makos-MR        NT      37.58        
 33 Collier, Christian  12 Agua Swim Team-MR      39.71      38.55        
 34 Fergus, Jack B      11 Manhattan Makos-MR        NT      41.25        
 35 Caracappa, Nicolaj  11 Manhattan Makos-MR        NT      41.53        
 36 Boesky, Ryan H      11 Agua Swim Team-MR      45.00      42.80        
 -- Fusco, Daniel       11 NY Sharks-MR           37.28         NS        
 -- Benjamin, Ernst C   12 Agua Swim Team-MR      28.68        SCR        
 -- Huibregtse, Clyde   11 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Hamberg, Miles      11 NYCC-MR                39.57        SCR        
 -- Tlatelpa, Ethan     12 NYCC-MR                30.94        SCR        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Alex           12 Abbe Swim Team-MR      55.00      55.44        
                  26.89       55.44 (28.55)                                        
  2 Nunez, John         12 Agua Swim Team-MR      57.60      55.71        
                  26.90       55.71 (28.81)                                        
  3 McKenna, Brendan W  12 Abbe Swim Team-MR    1:05.00    1:02.36        
                  29.07     1:02.36 (33.29)                                        
  4 luk, Arnold B       12 Abbe Swim Team-MR    1:03.00    1:03.39        
                  29.89     1:03.39 (33.50)                                        
  5 Kurtoglu, Kemal K   12 Agua Swim Team-MR    1:05.00    1:04.09        
                  29.88     1:04.09 (34.21)                                        
  6 Nicholas, Matthew   12 UNNYS-MR             1:04.52    1:04.12        
                  30.66     1:04.12 (33.46)                                        
  7 Fullerton, Billy R  12 NY Sharks-MR         1:06.18    1:04.62        
                  31.68     1:04.62 (32.94)                                        
  8 Zuppone, Michael L  11 Agua Swim Team-MR    1:05.73    1:06.53        
                  32.74     1:06.53 (33.79)                                        
  9 Jurman, Jasper N    11 Agua Swim Team-MR    1:12.08    1:09.85        
                  33.75     1:09.85 (36.10)                                        
 10 Lama, Tiger T       12 Manhattan Makos-MR        NT    1:09.96        
                  34.84     1:09.96 (35.12)                                        
 11 Kunze, Aidan J      12 NYCC-MR              1:11.71    1:10.22        
                  33.71     1:10.22 (36.51)                                        
 12 Glas, Aaron I       11 Agua Swim Team-MR    1:10.60    1:10.28        
                  33.84     1:10.28 (36.44)                                        
 13 Gilligan, Joshua G  11 Agua Swim Team-MR    1:10.73    1:10.90        
                  34.43     1:10.90 (36.47)                                        
 14 Sarsekeyev, Dimash  12 Agua Swim Team-MR    1:18.61    1:12.74        
                  33.48     1:12.74 (39.26)                                        
 15 Gural, Ethan J      11 Manhattan Makos-MR        NT    1:13.53        
                  34.74     1:13.53 (38.79)                                        
 16 Fairbanks, Scott C  11 Agua Swim Team-MR    1:19.07    1:15.14        
                  36.54     1:15.14 (38.60)                                        
 17 Mahoney, Sean       12 NY Sharks-MR         1:18.34    1:15.94        
                  35.67     1:15.94 (40.27)                                        
 17 Gutman, Daniel L    11 Agua Swim Team-MR    1:20.00    1:15.94        
                  35.68     1:15.94 (40.26)                                        
 19 Passante, Nick      11 NY Sharks-MR              NT    1:17.44        
                  36.64     1:17.44 (40.80)                                        
 20 Kusakin, RC         11 Agua Swim Team-MR    1:11.87    1:17.56        
                  36.87     1:17.56 (40.69)                                        
 21 Daly, Patrick       11 NY Sharks-MR         1:21.50    1:17.88        
                  37.44     1:17.88 (40.44)                                        
 22 Taylor, Griffin H   11 Manhattan Makos-MR        NT    1:18.29        
                  36.39     1:18.29 (41.90)                                        
 23 Watler, Jaleel C    12 NYCC-MR              1:23.18    1:19.54        
                  38.20     1:19.54 (41.34)                                        
 24 Lee, Justin C       12 Agua Swim Team-MR    1:25.00    1:19.79        
                  37.32     1:19.79 (42.47)                                        
 25 Miranda, Jax N      11 Manhattan Makos-MR        NT    1:22.38        
                  39.47     1:22.38 (42.91)                                        
 26 Fusco, Daniel       11 NY Sharks-MR         1:20.35    1:23.12        
                  38.98     1:23.12 (44.14)                                        
 27 Gonzalez, Steven    11 NYCC-MR              1:18.91    1:23.18        
                  38.47     1:23.18 (44.71)                                        
 28 Ansorge, Ethan S    11 Manhattan Makos-MR        NT    1:25.80        
                  37.67     1:25.80 (48.13)                                        
 29 Collier, Christian  12 Agua Swim Team-MR    1:32.49    1:27.69        
                  40.40     1:27.69 (47.29)                                        
 30 Fergus, Jack B      11 Manhattan Makos-MR        NT    1:30.56        
                  42.88     1:30.56 (47.68)                                        
 31 Boesky, Ryan H      11 Agua Swim Team-MR    1:45.00    1:36.01        
                  44.35     1:36.01 (51.66)                                        
 32 Yuen, Conor         11 Manhattan Makos-MR        NT    1:39.72        
                  44.63     1:39.72 (55.09)                                        
 33 Huibregtse, Clyde   11 Manhattan Makos-MR        NT    1:41.43        
                  42.67     1:41.43 (58.76)                                        
 34 Caracappa, Nicolaj  11 Manhattan Makos-MR        NT    1:42.40        
                  47.30     1:42.40 (55.10)                                        
 -- Tlatelpa, Ethan     12 NYCC-MR              1:07.62         NS        
 -- Isaac, Alejandro    12 NYCC-MR              1:04.69         NS        
 -- Haddad, Gabriel O   12 NYCC-MR              1:15.26        SCR        
 -- Burke, Liam         12 NY Sharks-MR         1:08.82        SCR        
 -- Hamberg, Miles      11 NYCC-MR              1:38.49        SCR        
 -- Benjamin, Ernst C   12 Agua Swim Team-MR    1:04.33        SCR        
 -- Liu, Jonathan E     11 Agua Swim Team-MR    1:12.97        SCR        
 -- Gorenstein, Isaac   12 NY Sharks-MR         1:06.24        SCR        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Alex           12 Abbe Swim Team-MR    2:03.00    2:00.33        
                  27.84       58.72 (30.88)     1:30.21 (31.49)     2:00.33 (30.12)
  2 Nunez, John         12 Agua Swim Team-MR    2:04.54    2:00.75        
                  28.69       59.74 (31.05)     1:31.72 (31.98)     2:00.75 (29.03)
  3 Hall, Tyler J       12 Agua Swim Team-MR    2:12.00    2:13.76        
                  30.10     1:04.26 (34.16)     1:39.75 (35.49)     2:13.76 (34.01)
  4 Quinones, Christop  12 Agua Swim Team-MR    2:14.38    2:15.34        
                  30.24     1:03.79 (33.55)     1:40.09 (36.30)     2:15.34 (35.25)
  5 Zuppone, Michael L  11 Agua Swim Team-MR    2:21.54    2:17.72        
                  32.28     1:07.35 (35.07)     1:42.87 (35.52)     2:17.72 (34.85)
  6 Nicholas, Matthew   12 UNNYS-MR             2:20.34    2:18.39        
                  30.98     1:06.13 (35.15)     1:42.46 (36.33)     2:18.39 (35.93)
  7 Fullerton, Billy R  12 NY Sharks-MR         2:24.31    2:18.43        
                  31.41     1:07.85 (36.44)     1:44.41 (36.56)     2:18.43 (34.02)
  8 Massand, Dilin S    11 Agua Swim Team-MR    2:31.41    2:21.77        
                  33.87     1:10.53 (36.66)     1:47.47 (36.94)     2:21.77 (34.30)
  9 Isaac, Alejandro    12 NYCC-MR              2:23.78    2:22.94        
                  30.29     1:06.28 (35.99)     1:45.24 (38.96)     2:22.94 (37.70)
 10 Schwartz, Nes S     12 Agua Swim Team-MR    2:21.83    2:23.86        
                  32.09     1:08.51 (36.42)     1:47.38 (38.87)     2:23.86 (36.48)
 11 Glas, Aaron I       11 Agua Swim Team-MR    2:31.75    2:29.24        
                  34.35     1:12.33 (37.98)     1:51.49 (39.16)     2:29.24 (37.75)
 12 Kunze, Aidan J      12 NYCC-MR              2:37.14    2:29.32        
                  34.65     1:13.88 (39.23)     1:52.41 (38.53)     2:29.32 (36.91)
 13 Jurman, Jasper N    11 Agua Swim Team-MR    2:36.69    2:29.55        
                  33.72     1:11.51 (37.79)     1:50.96 (39.45)     2:29.55 (38.59)
 14 Gilligan, Joshua G  11 Agua Swim Team-MR    2:38.76    2:34.52        
                  35.10     1:13.90 (38.80)     1:54.45 (40.55)     2:34.52 (40.07)
 15 Kusakin, RC         11 Agua Swim Team-MR    2:38.50    2:43.52        
                  35.66     1:16.61 (40.95)     2:00.60 (43.99)     2:43.52 (42.92)
 16 Passante, Nick      11 NY Sharks-MR              NT    2:44.94        
                  36.98     1:20.96 (43.98)     2:04.46 (43.50)     2:44.94 (40.48)
 17 Taylor, Griffin H   11 Manhattan Makos-MR        NT    2:46.75        
                  36.34     1:17.41 (41.07)     1:58.15 (40.74)     2:46.75 (48.60)
 18 Watler, Jaleel C    12 NYCC-MR              3:20.00    2:46.99        
                  38.21     1:21.76 (43.55)     2:05.65 (43.89)     2:46.99 (41.34)
 19 Daly, Patrick       11 NY Sharks-MR         2:50.69    2:47.28        
                  37.70     1:20.85 (43.15)     2:05.53 (44.68)     2:47.28 (41.75)
 20 Mahoney, Sean       12 NY Sharks-MR         2:54.93    2:47.39        
                  36.63     1:19.37 (42.74)     2:05.00 (45.63)     2:47.39 (42.39)
 21 Glick, Kai Y        11 Manhattan Makos-MR        NT    2:52.78        
                  37.93     1:21.65 (43.72)     2:08.19 (46.54)     2:52.78 (44.59)
 22 Fusco, Daniel       11 NY Sharks-MR         2:57.35    2:56.77        
                  38.35     1:23.09 (44.74)     2:07.57 (44.48)     2:56.77 (49.20)
 23 Miranda, Jax N      11 Manhattan Makos-MR        NT    3:03.77        
                  40.42     1:28.47 (48.05)     2:17.11 (48.64)     3:03.77 (46.66)
 24 Gonzalez, Steven    11 NYCC-MR              3:02.04    3:07.32        
                  40.52     1:29.07 (48.55)     2:19.52 (50.45)     3:07.32 (47.80)
 -- Liu, Jonathan E     11 Agua Swim Team-MR    2:43.92        SCR        
 -- Haddad, Gabriel O   12 NYCC-MR              2:44.44        SCR        
 -- Tlatelpa, Ethan     12 NYCC-MR              2:26.91        SCR        
 -- Burke, Liam         12 NY Sharks-MR         2:25.67        SCR        
 -- Gorenstein, Isaac   12 NY Sharks-MR         2:35.31        SCR        
 -- Benjamin, Ernst C   12 Agua Swim Team-MR    2:17.48        SCR        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Abdelrahman, Baraa  12 Agua Swim Team-MR         NT      33.70        
  2 Fullerton, Billy R  12 NY Sharks-MR           34.41      34.10        
  3 Hall, Tyler J       12 Agua Swim Team-MR      35.10      34.34        
  4 Nicholas, Matthew   12 UNNYS-MR               33.71      34.48        
  5 Isaac, Alejandro    12 NYCC-MR                36.43      34.81        
  6 Zuppone, Michael L  11 Agua Swim Team-MR      36.60      35.75        
  7 Schwartz, Nes S     12 Agua Swim Team-MR      36.01      35.87        
  8 Lama, Tiger T       12 Manhattan Makos-MR        NT      36.55        
  9 Daly, Patrick       11 NY Sharks-MR           38.19      37.09        
 10 Fairbanks, Scott C  11 Agua Swim Team-MR      40.37      37.60        
 11 Sarsekeyev, Dimash  12 Agua Swim Team-MR      42.77      38.42        
 12 Mahoney, Sean       12 NY Sharks-MR           39.02      38.85        
 13 Haddad, Gabriel O   12 NYCC-MR                40.58      38.98        
 14 Gilligan, Joshua G  11 Agua Swim Team-MR      39.29      39.24        
 15 Hall, Justin L      11 Agua Swim Team-MR      37.68      39.84        
 16 Kusakin, RC         11 Agua Swim Team-MR      42.52      40.47        
 17 Gural, Ethan J      11 Manhattan Makos-MR        NT      40.59        
 18 Ansorge, Ethan S    11 Manhattan Makos-MR        NT      40.61        
 19 Passante, Nick      11 NY Sharks-MR              NT      41.98        
 20 Watler, Jaleel C    12 NYCC-MR                43.06      42.40        
 21 Glick, Kai Y        11 Manhattan Makos-MR        NT      42.41        
 22 Gonzalez, Steven    11 NYCC-MR                40.58      42.91        
 23 Fusco, Daniel       11 NY Sharks-MR           41.89      43.49        
 24 Fergus, Jack B      11 Manhattan Makos-MR        NT      44.36        
 25 Taylor, Griffin H   11 Manhattan Makos-MR        NT      44.72        
 26 Chong, Joseph J     11 Kraken-MR              43.20      44.88        
 27 Boesky, Ryan H      11 Agua Swim Team-MR      53.00      50.80        
 28 Caracappa, Nicolaj  11 Manhattan Makos-MR        NT      51.19        
 -- Huibregtse, Clyde   11 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Gorenstein, Isaac   12 NY Sharks-MR           39.66        SCR        
 -- Tlatelpa, Ethan     12 NYCC-MR                37.02        SCR        
 -- Hamberg, Miles      11 NYCC-MR                46.32        SCR        
 -- Liu, Jonathan E     11 Agua Swim Team-MR      38.05        SCR        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McKenna, Brendan W  12 Abbe Swim Team-MR    1:13.00    1:09.46        
                  33.04     1:09.46 (36.42)                                        
  2 Fullerton, Billy R  12 NY Sharks-MR         1:13.24    1:11.79        
                  35.57     1:11.79 (36.22)                                        
  3 Nicholas, Matthew   12 UNNYS-MR             1:16.30    1:14.44        
                  35.59     1:14.44 (38.85)                                        
  4 Zuppone, Michael L  11 Agua Swim Team-MR    1:14.53    1:15.05        
                  36.62     1:15.05 (38.43)                                        
  5 Isaac, Alejandro    12 NYCC-MR              1:18.42    1:15.08        
                  36.84     1:15.08 (38.24)                                        
  6 Jurman, Jasper N    11 Agua Swim Team-MR    1:23.40    1:20.75        
                  38.83     1:20.75 (41.92)                                        
  7 Kunze, Aidan J      12 NYCC-MR              1:22.73    1:21.08        
                  39.74     1:21.08 (41.34)                                        
  8 Daly, Patrick       11 NY Sharks-MR         1:20.72    1:22.12        
                  40.11     1:22.12 (42.01)                                        
  9 Gilligan, Joshua G  11 Agua Swim Team-MR    1:23.61    1:24.74        
                  41.81     1:24.74 (42.93)                                        
 10 Mahoney, Sean       12 NY Sharks-MR         1:23.87    1:25.77        
                  42.82     1:25.77 (42.95)                                        
 11 Gural, Ethan J      11 Manhattan Makos-MR        NT    1:27.53        
 12 Passante, Nick      11 NY Sharks-MR              NT    1:29.02        
                  42.98     1:29.02 (46.04)                                        
 13 Sarsekeyev, Dimash  12 Agua Swim Team-MR    1:35.27    1:29.70        
                  42.58     1:29.70 (47.12)                                        
 14 Fusco, Daniel       11 NY Sharks-MR         1:32.09    1:30.95        
                  44.60     1:30.95 (46.35)                                        
 15 Taylor, Griffin H   11 Manhattan Makos-MR        NT    1:31.55        
                  44.48     1:31.55 (47.07)                                        
 16 Gonzalez, Steven    11 NYCC-MR              1:30.13    1:31.75        
                  44.55     1:31.75 (47.20)                                        
 17 Kusakin, RC         11 Agua Swim Team-MR    1:31.39    1:32.60        
                  45.15     1:32.60 (47.45)                                        
 18 Ansorge, Ethan S    11 Manhattan Makos-MR        NT    1:32.72        
                  42.95     1:32.72 (49.77)                                        
 19 Fergus, Jack B      11 Manhattan Makos-MR        NT    1:34.22        
                  43.67     1:34.22 (50.55)                                        
 20 Yuen, Conor         11 Manhattan Makos-MR        NT    1:50.81        
                  51.97     1:50.81 (58.84)                                        
 21 Caracappa, Nicolaj  11 Manhattan Makos-MR        NT    1:54.41        
                  53.25   1:54.41 (1:01.16)                                        
 -- Hamberg, Miles      11 NYCC-MR              1:32.00        SCR        
 -- Haddad, Gabriel O   12 NYCC-MR              1:30.00        SCR        
 -- Tlatelpa, Ethan     12 NYCC-MR              1:20.87        SCR        
 -- Burke, Liam         12 NY Sharks-MR         1:19.67        SCR        
 -- Gorenstein, Isaac   12 NY Sharks-MR         1:19.80        SCR        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Alex           12 Abbe Swim Team-MR      31.00      31.09        
  2 luk, Arnold B       12 Abbe Swim Team-MR      35.00      34.38        
  3 Kan, Kevin          12 Abbe Swim Team-MR      39.00      37.08        
  4 Massand, Dilin S    11 Agua Swim Team-MR      40.24      38.08        
  5 Lama, Tiger T       12 Manhattan Makos-MR        NT      39.30        
  6 Fullerton, Billy R  12 NY Sharks-MR           43.08      41.65        
  7 Kunze, Aidan J      12 NYCC-MR                42.31      42.61        
  8 Passante, Nick      11 NY Sharks-MR              NT      42.91        
  9 Gutman, Daniel L    11 Agua Swim Team-MR      45.00      43.14        
 10 Gonzalez, Steven    11 NYCC-MR                44.07      43.67        
 11 Watler, Jaleel C    12 NYCC-MR                42.47      43.76        
 12 Collier, Christian  12 Agua Swim Team-MR      44.74      43.86        
 13 Daly, Patrick       11 NY Sharks-MR           43.32      44.59        
 14 Chen, Mingkai       11 Abbe Swim Team-MR      50.00      44.92        
 15 Fairbanks, Scott C  11 Agua Swim Team-MR      46.53      46.03        
 16 Ansorge, Ethan S    11 Manhattan Makos-MR        NT      47.14        
 17 Caracappa, Nicolaj  11 Manhattan Makos-MR        NT      47.38        
 18 Miranda, Jax N      11 Manhattan Makos-MR        NT      47.69        
 19 Mahoney, Sean       12 NY Sharks-MR           55.11      47.95        
 20 Fusco, Daniel       11 NY Sharks-MR           50.85      48.70        
 21 Yuen, Conor         11 Manhattan Makos-MR        NT      50.57        
 22 Boesky, Ryan H      11 Agua Swim Team-MR      59.00      53.82        
 23 Huibregtse, Clyde   11 Manhattan Makos-MR        NT      56.57        
 -- Lee, Justin C       12 Agua Swim Team-MR      48.00         DQ        
 -- Gural, Ethan J      11 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
 -- Taylor, Griffin H   11 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
 -- Fergus, Jack B      11 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
 -- Hamberg, Miles      11 NYCC-MR                50.00        SCR        
 -- Tlatelpa, Ethan     12 NYCC-MR                41.91        SCR        
 -- Liu, Jonathan E     11 Agua Swim Team-MR      41.58        SCR        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Alex           12 Abbe Swim Team-MR    1:08.00    1:08.08        
                  32.25     1:08.08 (35.83)                                        
  2 Hall, Tyler J       12 Agua Swim Team-MR    1:17.70    1:15.66        
                  35.84     1:15.66 (39.82)                                        
  3 luk, Arnold B       12 Abbe Swim Team-MR    1:16.00    1:16.61        
                  34.87     1:16.61 (41.74)                                        
  4 Quinones, Christop  12 Agua Swim Team-MR    1:16.82    1:17.46        
                  36.53     1:17.46 (40.93)                                        
  5 Kan, Kevin          12 Abbe Swim Team-MR    1:22.00    1:22.54        
                  37.67     1:22.54 (44.87)                                        
  6 Massand, Dilin S    11 Agua Swim Team-MR    1:28.28    1:23.06        
                  39.99     1:23.06 (43.07)                                        
  7 Kurtoglu, Kemal K   12 Agua Swim Team-MR    1:23.82    1:24.01        
                  38.51     1:24.01 (45.50)                                        
  8 Lama, Tiger T       12 Manhattan Makos-MR        NT    1:26.74        
                  41.16     1:26.74 (45.58)                                        
  9 Kunze, Aidan J      12 NYCC-MR              1:31.00    1:30.30        
                  42.02     1:30.30 (48.28)                                        
 10 Glick, Kai Y        11 Manhattan Makos-MR        NT    1:30.90        
                  44.01     1:30.90 (46.89)                                        
 11 Fullerton, Billy R  12 NY Sharks-MR         1:33.53    1:30.92        
                  43.22     1:30.92 (47.70)                                        
 12 Passante, Nick      11 NY Sharks-MR              NT    1:33.73        
                  44.26     1:33.73 (49.47)                                        
 13 Daly, Patrick       11 NY Sharks-MR         1:34.85    1:33.95        
                  45.65     1:33.95 (48.30)                                        
 14 Sarsekeyev, Dimash  12 Agua Swim Team-MR    1:46.54    1:35.69        
                  45.02     1:35.69 (50.67)                                        
 15 Gonzalez, Steven    11 NYCC-MR              1:39.30    1:38.28        
                  45.69     1:38.28 (52.59)                                        
 16 Collier, Christian  12 Agua Swim Team-MR    1:36.50    1:38.79        
                  47.16     1:38.79 (51.63)                                        
 17 Chen, Mingkai       11 Abbe Swim Team-MR    1:40.00    1:39.31        
                  47.57     1:39.31 (51.74)                                        
 18 Hall, Justin L      11 Agua Swim Team-MR    1:29.89    1:39.69        
                  44.81     1:39.69 (54.88)                                        
 19 Chong, Joseph J     11 Kraken-MR            1:39.40    1:40.41        
                  46.07     1:40.41 (54.34)                                        
 20 Watler, Jaleel C    12 NYCC-MR              1:40.24    1:40.45        
                  47.86     1:40.45 (52.59)                                        
 21 Mahoney, Sean       12 NY Sharks-MR         1:47.09    1:40.50        
                  49.23     1:40.50 (51.27)                                        
 22 Caracappa, Nicolaj  11 Manhattan Makos-MR        NT    1:41.20        
                  48.91     1:41.20 (52.29)                                        
 23 Fairbanks, Scott C  11 Agua Swim Team-MR    1:43.82    1:41.23        
                  48.35     1:41.23 (52.88)                                        
 24 Miranda, Jax N      11 Manhattan Makos-MR        NT    1:42.77        
                  48.95     1:42.77 (53.82)                                        
 25 Fusco, Daniel       11 NY Sharks-MR         1:46.89    1:43.79        
                  50.57     1:43.79 (53.22)                                        
 26 Ansorge, Ethan S    11 Manhattan Makos-MR        NT    1:44.43        
                  48.80     1:44.43 (55.63)                                        
 27 Fergus, Jack B      11 Manhattan Makos-MR        NT    1:51.45        
                  52.54     1:51.45 (58.91)                                        
 -- Boesky, Ryan H      11 Agua Swim Team-MR    1:59.00         DQ        
      Alternating Kick
                  55.09          DQ (59.20)                                        
 -- Gural, Ethan J      11 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      One hand touch
                  48.13          DQ (53.72)                                        
 -- Burke, Liam         12 NY Sharks-MR         1:35.75        SCR        
 -- Tlatelpa, Ethan     12 NYCC-MR              1:31.58        SCR        
 -- Huibregtse, Clyde   11 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Hamberg, Miles      11 NYCC-MR              1:48.00        SCR        
 -- Gorenstein, Isaac   12 NY Sharks-MR         1:21.92        SCR        
 -- Liu, Jonathan E     11 Agua Swim Team-MR    1:26.75        SCR        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nunez, John         12 Agua Swim Team-MR      29.73      28.80        
  2 Nicholas, Matthew   12 UNNYS-MR               31.21      31.55        
  3 Isaac, Alejandro    12 NYCC-MR                35.38      32.90        
  4 Massand, Dilin S    11 Agua Swim Team-MR      35.88      33.34        
  5 Kurtoglu, Kemal K   12 Agua Swim Team-MR      33.71      33.76        
  6 Jurman, Jasper N    11 Agua Swim Team-MR      37.13      35.03        
  7 Glas, Aaron I       11 Agua Swim Team-MR      36.08      35.54        
  8 Fairbanks, Scott C  11 Agua Swim Team-MR      45.86      39.41        
  9 Sarsekeyev, Dimash  12 Agua Swim Team-MR      42.14      39.54        
 10 Mahoney, Sean       12 NY Sharks-MR              NT      39.55        
 11 Lama, Tiger T       12 Manhattan Makos-MR        NT      40.01        
 12 Gonzalez, Steven    11 NYCC-MR                42.92      40.74        
 13 Collier, Christian  12 Agua Swim Team-MR      42.62      42.07        
 14 Yuen, Conor         11 Manhattan Makos-MR        NT      42.22        
 15 Miranda, Jax N      11 Manhattan Makos-MR        NT      42.70        
 16 Watler, Jaleel C    12 NYCC-MR                43.63      44.40        
 17 Lee, Justin C       12 Agua Swim Team-MR      45.00      44.46        
 18 Fusco, Daniel       11 NY Sharks-MR           48.73      48.76        
 19 Boesky, Ryan H      11 Agua Swim Team-MR      55.00      48.82        
 20 Huibregtse, Clyde   11 Manhattan Makos-MR        NT      50.02        
 -- Hamberg, Miles      11 NYCC-MR                48.00        SCR        
 -- Tlatelpa, Ethan     12 NYCC-MR                35.30        SCR        
 -- Haddad, Gabriel O   12 NYCC-MR                40.38        SCR        
 -- Benjamin, Ernst C   12 Agua Swim Team-MR      32.80        SCR        
 -- Gorenstein, Isaac   12 NY Sharks-MR           36.33        SCR        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nunez, John         12 Agua Swim Team-MR    1:04.71    1:03.37        
                  29.38     1:03.37 (33.99)                                        
  2 Nicholas, Matthew   12 UNNYS-MR             1:07.76    1:10.04        
                  32.58     1:10.04 (37.46)                                        
  3 Massand, Dilin S    11 Agua Swim Team-MR    1:21.09    1:14.21        
                  36.69     1:14.21 (37.52)                                        
  4 Kurtoglu, Kemal K   12 Agua Swim Team-MR    1:16.38    1:14.48        
                  33.65     1:14.48 (40.83)                                        
  5 Abdelrahman, Baraa  12 Agua Swim Team-MR         NT    1:14.69        
                  33.05     1:14.69 (41.64)                                        
  6 Jurman, Jasper N    11 Agua Swim Team-MR    1:25.56    1:20.06        
  7 Glas, Aaron I       11 Agua Swim Team-MR    1:23.50    1:21.48        
                  38.09     1:21.48 (43.39)                                        
  8 Kunze, Aidan J      12 NYCC-MR              1:28.35    1:25.55        
                  39.10     1:25.55 (46.45)                                        
  9 Haddad, Gabriel O   12 NYCC-MR              1:32.00    1:29.35        
                  38.64     1:29.35 (50.71)                                        
 10 Hall, Justin L      11 Agua Swim Team-MR    1:25.33    1:35.14        
                  39.82     1:35.14 (55.32)                                        
 -- Collier, Christian  12 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
                  42.71          DQ (51.41)                                        
 -- Gorenstein, Isaac   12 NY Sharks-MR         1:23.00        SCR        
 -- Tlatelpa, Ethan     12 NYCC-MR              1:22.59        SCR        
 -- Benjamin, Ernst C   12 Agua Swim Team-MR    1:13.32        SCR        
 -- Burke, Liam         12 NY Sharks-MR         1:25.41        SCR        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Alex           12 Abbe Swim Team-MR    2:15.00    2:15.16        
                  30.24     1:05.31 (35.07)     1:44.25 (38.94)     2:15.16 (30.91)
  2 Nunez, John         12 Agua Swim Team-MR    2:23.90    2:19.06        
                  29.07     1:05.34 (36.27)     1:48.80 (43.46)     2:19.06 (30.26)
  3 Kurtoglu, Kemal K   12 Agua Swim Team-MR    2:35.95    2:38.10        
                  33.58     1:14.58 (41.00)     2:01.01 (46.43)     2:38.10 (37.09)
  4 Nicholas, Matthew   12 UNNYS-MR             2:40.98    2:39.72        
                  31.22     1:11.08 (39.86)     2:02.46 (51.38)     2:39.72 (37.26)
  5 Massand, Dilin S    11 Agua Swim Team-MR    2:52.40    2:40.00        
                  34.02     1:19.55 (45.53)     2:04.30 (44.75)     2:40.00 (35.70)
  6 Fullerton, Billy R  12 NY Sharks-MR         2:50.37    2:41.46        
                  34.17     1:14.45 (40.28)     2:05.67 (51.22)     2:41.46 (35.79)
  7 Zuppone, Michael L  11 Agua Swim Team-MR    2:45.93    2:44.89        
                  37.13     1:18.45 (41.32)     2:09.47 (51.02)     2:44.89 (35.42)
  8 Kunze, Aidan J      12 NYCC-MR              2:52.21    2:49.79        
                  39.56     1:22.76 (43.20)     2:12.36 (49.60)     2:49.79 (37.43)
  9 Glas, Aaron I       11 Agua Swim Team-MR    2:49.06    2:50.78        
                  36.09     1:21.98 (45.89)     2:12.75 (50.77)     2:50.78 (38.03)
 10 Lama, Tiger T       12 Manhattan Makos-MR        NT    2:53.84        
                  37.39     1:25.17 (47.78)     2:15.52 (50.35)     2:53.84 (38.32)
 11 Daly, Patrick       11 NY Sharks-MR         3:00.14    2:59.04        
                  41.98     1:26.73 (44.75)     2:17.96 (51.23)     2:59.04 (41.08)
 12 Gilligan, Joshua G  11 Agua Swim Team-MR    2:57.06    2:59.38        
                  38.95     1:24.97 (46.02)     2:18.51 (53.54)     2:59.38 (40.87)
 13 Kusakin, RC         11 Agua Swim Team-MR    3:04.06    3:02.95        
                  41.37     1:27.76 (46.39)     2:22.10 (54.34)     3:02.95 (40.85)
 14 Passante, Nick      11 NY Sharks-MR              NT    3:07.33        
                  44.02     1:33.63 (49.61)     2:26.57 (52.94)     3:07.33 (40.76)
 15 Gutman, Daniel L    11 Agua Swim Team-MR    3:10.00    3:17.60        
                  45.82     1:35.21 (49.39)     2:31.69 (56.48)     3:17.60 (45.91)
 -- Burke, Liam         12 NY Sharks-MR         2:52.22        SCR        
 -- Tlatelpa, Ethan     12 NYCC-MR              2:47.45        SCR        
 -- Gorenstein, Isaac   12 NY Sharks-MR         2:42.74        SCR        
 -- Benjamin, Ernst C   12 Agua Swim Team-MR    2:36.45        SCR        
 -- Liu, Jonathan E     11 Agua Swim Team-MR    2:52.91        SCR        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schumacher, Griffi  16 Agua Swim Team-MR      47.97      48.47        
                  23.23       48.47 (25.24)                                        
  2 Martin, Ricky L     17 Agua Swim Team-MR      48.01      51.02        
                  24.88       51.02 (26.14)                                        
  3 McKenna, Brian W    15 Abbe Swim Team-MR      51.00      51.15        
                  24.78       51.15 (26.37)                                        
  4 Wong, Stanley       15 NY Sharks-MR           48.17      51.41        
                  24.86       51.41 (26.55)                                        
  5 Koukharevitch, Ale  17 BASC-MR                49.82      51.86        
                  25.18       51.86 (26.68)                                        
  6 Abrams, Michael     16 Agua Swim Team-MR      50.71      52.24        
                  25.99       52.24 (26.25)                                        
  7 Carey, Jack T       14 NY Sharks-MR           50.13      52.67        
                  25.33       52.67 (27.34)                                        
  8 Doughtery, Ryan C   16 Agua Swim Team-MR      53.31      53.32        
                  26.00       53.32 (27.32)                                        
  9 Chansakul, JR J     15 Agua Swim Team-MR      52.67      53.35        
                  26.60       53.35 (26.75)                                        
 10 Georgescu, Ronald   15 NYCC-MR                52.74      53.50        
                  25.92       53.50 (27.58)                                        
 11 Byrne, Greg J       15 UNNYS-MR               53.10      53.64        
                  26.26       53.64 (27.38)                                        
 12 Khan, Rana Z        20 Abbe Swim Team-MR      52.00      53.86        
                  25.91       53.86 (27.95)                                        
 13 Neuendorf, Lance    14 NY Sharks-MR           55.41      54.15        
                  25.94       54.15 (28.21)                                        
 14 Neuendorf, Reed     17 NY Sharks-MR           53.42      54.17        
                  26.18       54.17 (27.99)                                        
 15 Sherman, Sammy I    14 Agua Swim Team-MR      57.17      54.32        
                  26.53       54.32 (27.79)                                        
 16 Lin, Kevin          14 Agua Swim Team-MR      54.50      54.35        
                  26.52       54.35 (27.83)                                        
 17 Spinosa, Adam G     17 Agua Swim Team-MR      53.24      54.50        
                  26.24       54.50 (28.26)                                        
 18 Kunze, Ian M        16 NYCC-MR                55.99      54.64        
                  26.51       54.64 (28.13)                                        
 19 Bucero, Nikolas J   14 Abbe Swim Team-MR      58.00      55.07        
                  26.89       55.07 (28.18)                                        
 20 Forbes, Antrico M   15 UNAGU-MR               54.50      55.34        
                  26.39       55.34 (28.95)                                        
 21 Koenigsberger, Ste  15 Agua Swim Team-MR      57.44      55.49        
                  27.02       55.49 (28.47)                                        
 22 Klinovsky, Jan      14 Agua Swim Team-MR      55.87      55.88        
                  26.75       55.88 (29.13)                                        
 23 Tilneac, George     13 NYCC-MR                57.27      56.90        
                  27.49       56.90 (29.41)                                        
 24 Perez, Matthew      13 NY Sharks-MR           56.14      57.10        
                  27.45       57.10 (29.65)                                        
 25 Kojes, Arthur J     16 Abbe Swim Team-MR      56.00      57.11        
                  26.71       57.11 (30.40)                                        
 26 Chow, Kevin         15 Abbe Swim Team-MR      57.00      57.37        
                  27.55       57.37 (29.82)                                        
 27 Plummer, Tedric A   18 UNAGU-MR               55.00      57.40        
                  27.59       57.40 (29.81)                                        
 28 Kan, Dennis         15 Abbe Swim Team-MR      55.00      57.59        
                  27.39       57.59 (30.20)                                        
 29 Dimarzo, Phillip N  15 NYCC-MR                58.09      57.67        
                  27.79       57.67 (29.88)                                        
 30 Li, Terry           14 NY Sharks-MR         1:00.95      57.78        
                  27.74       57.78 (30.04)                                        
 31 Yeo, Maxwell Z      14 Agua Swim Team-MR      55.75      57.90        
                  27.89       57.90 (30.01)                                        
 32 Gonzalez, Adriel A  14 Abbe Swim Team-MR      59.00      58.90        
                  27.27       58.90 (31.63)                                        
 33 Nelson, Elliot A    14 NYCC-MR              1:00.82      58.98        
                  28.86       58.98 (30.12)                                        
 34 Tse, Samuel         16 NY Sharks-MR           56.50      59.14        
                  27.97       59.14 (31.17)                                        
 35 Goldstein, Jonatha  14 Agua Swim Team-MR      58.58      59.41        
                  28.86       59.41 (30.55)                                        
 36 Li, Kytoh           14 Abbe Swim Team-MR      58.00      59.61        
                  28.31       59.61 (31.30)                                        
 37 Lee, Joseph         16 Abbe Swim Team-MR      58.00      59.64        
                  28.52       59.64 (31.12)                                        
 38 Rawitz, Alexander   15 NYCC-MR                58.91    1:00.13        
                  29.10     1:00.13 (31.03)                                        
 39 Munuz, Daniel       16 NY Sharks-MR         1:01.13    1:00.80        
                  29.42     1:00.80 (31.38)                                        
 40 Kunze, Colin J      14 NYCC-MR              1:01.63    1:01.50        
                  29.11     1:01.50 (32.39)                                        
 41 Walsh, Zach H       13 NY Sharks-MR           59.26    1:01.59        
                  29.31     1:01.59 (32.28)                                        
 42 Reece, Chen I       14 Agua Swim Team-MR    1:02.32    1:01.69        
                  29.78     1:01.69 (31.91)                                        
 43 Rosenstein, Tommy   14 Agua Swim Team-MR    1:03.40    1:02.10        
                  29.75     1:02.10 (32.35)                                        
 44 Arnott, Conner W    14 NY Sharks-MR         1:00.33    1:02.12        
                  29.72     1:02.12 (32.40)                                        
 45 Perez-Lopez, Gabri  13 Agua Swim Team-MR    1:05.90    1:02.24        
                  30.81     1:02.24 (31.43)                                        
 46 Ryan, Andrew        16 NY Sharks-MR         1:03.45    1:02.60        
                  30.54     1:02.60 (32.06)                                        
 47 Cocuy, Bryan        14 Abbe Swim Team-MR    1:04.00    1:02.67        
                  30.43     1:02.67 (32.24)                                        
 48 Jiang, David        13 Abbe Swim Team-MR    1:02.00    1:03.21        
                  29.67     1:03.21 (33.54)                                        
 49 Mitchell, Benjamin  13 Agua Swim Team-MR    1:03.70    1:03.41        
                  30.32     1:03.41 (33.09)                                        
 50 Ruvkun, Andrew H    13 Agua Swim Team-MR    1:06.64    1:06.79        
                  31.08     1:06.79 (35.71)                                        
 51 McCloskey, Tyler    13 NY Sharks-MR         1:14.34    1:09.16        
                  32.73     1:09.16 (36.43)                                        
 52 Ramirez, Richard A  13 Agua Swim Team-MR    1:06.06    1:10.48        
                  33.41     1:10.48 (37.07)                                        
 53 Murphy, Graham D    14 Kraken-MR            1:05.00    1:11.41        
                  33.87     1:11.41 (37.54)                                        
 54 Heifetz, Michael    13 NY Sharks-MR              NT    1:16.33        
                  36.44     1:16.33 (39.89)                                        
 55 Lin, Thomas          8 Abbe Swim Team-MR    1:12.00    1:16.61        
                  35.84     1:16.61 (40.77)                                        
 56 Densmore, Trevor W  13 Kraken-MR            1:25.00    1:25.29        
                  39.14     1:25.29 (46.15)                                        
 -- Largmann, Taylor    17 NY Sharks-MR           56.96         NS        
 -- Yamout, Nader       15 Agua Swim Team-MR      54.10         NS        
 -- Calvoni, Max J      13 NYCC-MR              1:17.18        SCR        
 -- Marzovilla, Domeni  17 NYCC-MR              1:06.31        SCR        
 -- Villegas, Mikael P  16 UNNYS-MR               54.04        SCR        
 -- Buynitsky, Steven   13 NY Sharks-MR         1:16.06        SCR        
 -- Fernandez, Henri    13 Agua Swim Team-MR    1:32.11        SCR        
 -- Goldberg, Alexande  13 Agua Swim Team-MR    1:30.88        SCR        
 -- Oppenheim, Sam S    15 NY Sharks-MR           58.50        SCR        
 -- Kusakin, Nick       15 Agua Swim Team-MR      56.92        SCR        
 -- Morales, Luckas     14 NY Sharks-MR         1:09.83        SCR        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McKenna, Brian W    15 Abbe Swim Team-MR      55.00      54.44        
                  26.78       54.44 (27.66)                                        
  2 Wong, Stanley       15 NY Sharks-MR           55.00      55.17        
                  27.65       55.17 (27.52)                                        
  3 Schumacher, Griffi  16 Agua Swim Team-MR      56.19      57.91        
                  28.62       57.91 (29.29)                                        
  4 Abrams, Michael     16 Agua Swim Team-MR      55.29      58.31        
                  29.23       58.31 (29.08)                                        
  5 Neuendorf, Reed     17 NY Sharks-MR           59.15      58.77        
                  29.00       58.77 (29.77)                                        
  6 Neuendorf, Lance    14 NY Sharks-MR           55.65      59.18        
                  28.93       59.18 (30.25)                                        
  7 Carey, Jack T       14 NY Sharks-MR         1:00.55      59.81        
                  29.83       59.81 (29.98)                                        
  8 Kojes, Arthur J     16 Abbe Swim Team-MR    1:04.00    1:02.59        
                  29.43     1:02.59 (33.16)                                        
  9 Chansakul, JR J     15 Agua Swim Team-MR      58.77    1:02.88        
                  30.82     1:02.88 (32.06)                                        
 10 Spinosa, Adam G     17 Agua Swim Team-MR      59.52    1:02.94        
                  31.13     1:02.94 (31.81)                                        
 11 Doughtery, Ryan C   16 Agua Swim Team-MR    1:04.11    1:03.68        
                  31.32     1:03.68 (32.36)                                        
 12 Thapa, Rikesh       15 NYCC-MR              1:04.81    1:04.05        
                  31.71     1:04.05 (32.34)                                        
 13 Li, Terry           14 NY Sharks-MR         1:04.89    1:04.66        
                  31.64     1:04.66 (33.02)                                        
 14 Yeo, Maxwell Z      14 Agua Swim Team-MR    1:05.41    1:05.01        
                  32.46     1:05.01 (32.55)                                        
 15 Rawitz, Alexander   15 NYCC-MR              1:02.96    1:05.04        
                  32.35     1:05.04 (32.69)                                        
 16 Miou, Eric          13 Abbe Swim Team-MR    1:04.00    1:05.15        
                  31.75     1:05.15 (33.40)                                        
 17 Dimarzo, Phillip N  15 NYCC-MR              1:06.03    1:06.60        
                  32.55     1:06.60 (34.05)                                        
 18 Tilneac, George     13 NYCC-MR              1:04.44    1:06.79        
                  32.60     1:06.79 (34.19)                                        
 19 Walsh, Zach H       13 NY Sharks-MR         1:05.39    1:06.92        
                  32.88     1:06.92 (34.04)                                        
 20 Bucero, Nikolas J   14 Abbe Swim Team-MR    1:09.00    1:07.73        
                  34.14     1:07.73 (33.59)                                        
 21 Kunze, Colin J      14 NYCC-MR              1:11.52    1:09.35        
                  34.31     1:09.35 (35.04)                                        
 22 Munuz, Daniel       16 NY Sharks-MR         1:12.30    1:09.43        
                  33.88     1:09.43 (35.55)                                        
 23 Cocuy, Bryan        14 Abbe Swim Team-MR    1:11.00    1:11.75        
                  35.08     1:11.75 (36.67)                                        
 24 Arnott, Conner W    14 NY Sharks-MR         1:10.27    1:12.26        
                  36.07     1:12.26 (36.19)                                        
 25 Rosenstein, Tommy   14 Agua Swim Team-MR    1:11.88    1:12.43        
                  35.21     1:12.43 (37.22)                                        
 26 Tse, Samuel         16 NY Sharks-MR         1:15.94    1:13.05        
                  36.64     1:13.05 (36.41)                                        
 27 Reece, Chen I       14 Agua Swim Team-MR    1:14.58    1:13.27        
                  35.12     1:13.27 (38.15)                                        
 28 Magee, Dylan P      13 NY Sharks-MR         1:10.65    1:14.16        
                  36.83     1:14.16 (37.33)                                        
 29 Abdelrahman, Baraa  12 Agua Swim Team-MR    1:11.41    1:14.32        
                  35.93     1:14.32 (38.39)                                        
 30 Nelson, Elliot A    14 NYCC-MR              1:13.14    1:14.85        
                  36.69     1:14.85 (38.16)                                        
 31 Mitchell, Benjamin  13 Agua Swim Team-MR    1:19.31    1:15.99        
                  37.18     1:15.99 (38.81)                                        
 32 Goldstein, Jonatha  14 Agua Swim Team-MR    1:15.94    1:16.81        
                  37.67     1:16.81 (39.14)                                        
 33 Perez-Lopez, Gabri  13 Agua Swim Team-MR    1:18.58    1:18.29        
                  38.60     1:18.29 (39.69)                                        
 34 Lin, Thomas          8 Abbe Swim Team-MR    1:22.00    1:19.67        
                  39.49     1:19.67 (40.18)                                        
 35 McCloskey, Tyler    13 NY Sharks-MR         1:25.62    1:19.81        
                  38.52     1:19.81 (41.29)                                        
 36 Ryan, Andrew        16 NY Sharks-MR         1:17.96    1:20.66        
                  40.17     1:20.66 (40.49)                                        
 37 Ramirez, Richard A  13 Agua Swim Team-MR    1:17.47    1:20.96        
                  39.49     1:20.96 (41.47)                                        
 38 Heifetz, Michael    13 NY Sharks-MR              NT    1:28.40        
                  41.72     1:28.40 (46.68)                                        
 -- Oppenheim, Sam S    15 NY Sharks-MR         1:11.94        SCR        
 -- Morales, Luckas     14 NY Sharks-MR         1:19.08        SCR        
 -- Buynitsky, Steven   13 NY Sharks-MR         1:30.94        SCR        
 -- Marzovilla, Domeni  17 NYCC-MR              1:20.06        SCR        
 -- Kusakin, Nick       15 Agua Swim Team-MR    1:05.39        SCR        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Koukharevitch, Ale  17 BASC-MR              1:01.70    1:03.26        
                  29.65     1:03.26 (33.61)                                        
  2 Hu-Van Wright, En-  15 Agua Swim Team-MR    1:07.18    1:07.05        
                  32.03     1:07.05 (35.02)                                        
  3 Koenigsberger, Ste  15 Agua Swim Team-MR    1:08.58    1:07.17        
                  32.14     1:07.17 (35.03)                                        
  4 Lam, Aaron          17 Abbe Swim Team-MR    1:06.00    1:07.48        
                  31.69     1:07.48 (35.79)                                        
  5 Byrne, Greg J       15 UNNYS-MR             1:08.35    1:08.29        
                  32.33     1:08.29 (35.96)                                        
  6 Li, Kytoh           14 Abbe Swim Team-MR    1:12.00    1:09.99        
                  33.38     1:09.99 (36.61)                                        
  7 Wong, Stanley       15 NY Sharks-MR           58.78    1:10.01        
                  32.76     1:10.01 (37.25)                                        
  8 Rueda, Diego C      14 Agua Swim Team-MR    1:13.18    1:12.59        
                  35.37     1:12.59 (37.22)                                        
  9 Li, Terry           14 NY Sharks-MR         1:21.15    1:13.05        
                  34.86     1:13.05 (38.19)                                        
 10 Lee, Joseph         16 Abbe Swim Team-MR    1:14.00    1:13.15        
                  34.27     1:13.15 (38.88)                                        
 11 Thapa, Rikesh       15 NYCC-MR              1:13.61    1:13.98        
                  35.70     1:13.98 (38.28)                                        
 12 Ogisu, Kent         15 Agua Swim Team-MR    1:10.46    1:14.07        
                  35.70     1:14.07 (38.37)                                        
 13 Jiang, David        13 Abbe Swim Team-MR    1:18.00    1:14.13        
                  33.39     1:14.13 (40.74)                                        
 14 Lopez, Christian C  16 Abbe Swim Team-MR    1:13.00    1:14.60        
                  34.89     1:14.60 (39.71)                                        
 15 Tse, Samuel         16 NY Sharks-MR         1:14.80    1:16.05        
                  35.89     1:16.05 (40.16)                                        
 16 Magee, Dylan P      13 NY Sharks-MR         1:12.11    1:16.69        
                  35.79     1:16.69 (40.90)                                        
 17 Largmann, Taylor    17 NY Sharks-MR         1:11.41    1:18.25        
                  36.93     1:18.25 (41.32)                                        
 18 Perez, Matthew      13 NY Sharks-MR         1:16.38    1:19.15        
                  37.55     1:19.15 (41.60)                                        
 19 Munuz, Daniel       16 NY Sharks-MR         1:23.60    1:20.23        
                  37.74     1:20.23 (42.49)                                        
 20 Murphy, Graham D    14 Kraken-MR            1:20.90    1:20.75        
                  36.58     1:20.75 (44.17)                                        
 21 Ryan, Andrew        16 NY Sharks-MR         1:25.76    1:30.26        
                  42.88     1:30.26 (47.38)                                        
 22 Ruvkun, Andrew H    13 Agua Swim Team-MR    1:27.68    1:30.56        
                  41.61     1:30.56 (48.95)                                        
 23 Heifetz, Michael    13 NY Sharks-MR              NT    1:40.18        
                  44.16     1:40.18 (56.02)                                        
 -- Densmore, Trevor W  13 Kraken-MR            1:42.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
                  52.34        DQ (1:00.64)                                        
 -- Marzovilla, Domeni  17 NYCC-MR              1:24.64        SCR        
 -- Calvoni, Max J      13 NYCC-MR              1:33.68        SCR        
 -- Fernandez, Henri    13 Agua Swim Team-MR    1:57.56        SCR        
 -- Goldberg, Alexande  13 Agua Swim Team-MR    1:51.81        SCR        
 -- Buynitsky, Steven   13 NY Sharks-MR         1:47.89        SCR        
 -- Morales, Luckas     14 NY Sharks-MR         1:29.91        SCR        
 -- Villegas, Mikael P  16 UNNYS-MR             1:08.01        SCR        
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schumacher, Griffi  16 Agua Swim Team-MR      55.00      55.66        
                  25.60       55.66 (30.06)                                        
  2 Khan, Rana Z        20 Abbe Swim Team-MR      55.00      55.91        
                  25.39       55.91 (30.52)                                        
  3 Spinosa, Adam G     17 Agua Swim Team-MR      55.97      56.08        
                  26.22       56.08 (29.86)                                        
  4 Abrams, Michael     16 Agua Swim Team-MR      56.23      56.57        
                  26.97       56.57 (29.60)                                        
  5 Martin, Ricky L     17 Agua Swim Team-MR      52.68      57.17        
                  26.55       57.17 (30.62)                                        
  6 Byrne, Greg J       15 UNNYS-MR               57.22      58.09        
                  27.31       58.09 (30.78)                                        
  7 Lin, Kevin          14 Agua Swim Team-MR      58.43      58.44        
                  28.06       58.44 (30.38)                                        
  8 Georgescu, Ronald   15 NYCC-MR                57.38      59.14        
                  28.14       59.14 (31.00)                                        
  9 Hu-Van Wright, En-  15 Agua Swim Team-MR      55.51      59.42        
                  27.79       59.42 (31.63)                                        
 10 Ogisu, Kent         15 Agua Swim Team-MR    1:00.16    1:00.32        
                  28.63     1:00.32 (31.69)                                        
 11 Kunze, Ian M        16 NYCC-MR              1:01.64    1:00.45        
                  28.50     1:00.45 (31.95)                                        
 12 Rueda, Diego C      14 Agua Swim Team-MR    1:03.55    1:00.70        
                  29.22     1:00.70 (31.48)                                        
 13 Sherman, Sammy I    14 Agua Swim Team-MR    1:03.14    1:01.23        
                  29.10     1:01.23 (32.13)                                        
 14 Klinovsky, Jan      14 Agua Swim Team-MR    1:03.82    1:02.13        
                  29.58     1:02.13 (32.55)                                        
 15 Miou, Eric          13 Abbe Swim Team-MR    1:04.00    1:03.00        
                  29.20     1:03.00 (33.80)                                        
 16 Plummer, Tedric A   18 UNAGU-MR             1:03.74    1:05.29        
                  29.46     1:05.29 (35.83)                                        
 17 Tilneac, George     13 NYCC-MR              1:05.87    1:05.38        
                  29.99     1:05.38 (35.39)                                        
 18 Forbes, Antrico M   15 UNAGU-MR             1:00.00    1:05.44        
                  29.13     1:05.44 (36.31)                                        
 19 Chow, Kevin         15 Abbe Swim Team-MR    1:04.00    1:05.90        
                  29.46     1:05.90 (36.44)                                        
 20 Walsh, Zach H       13 NY Sharks-MR         1:05.63    1:06.31        
                  30.79     1:06.31 (35.52)                                        
 21 Perez, Matthew      13 NY Sharks-MR         1:03.24    1:06.65        
                  31.31     1:06.65 (35.34)                                        
 22 Arnott, Conner W    14 NY Sharks-MR         1:10.12    1:08.20        
                  32.53     1:08.20 (35.67)                                        
 23 Nelson, Elliot A    14 NYCC-MR              1:12.24    1:12.63        
                  31.62     1:12.63 (41.01)                                        
 24 McCloskey, Tyler    13 NY Sharks-MR         1:22.64    1:14.22        
                  33.93     1:14.22 (40.29)                                        
 25 Magee, Dylan P      13 NY Sharks-MR         1:11.69    1:18.14        
                  37.28     1:18.14 (40.86)                                        
 26 Abdelrahman, Baraa  12 Agua Swim Team-MR    1:08.70    1:18.29        
                  35.07     1:18.29 (43.22)                                        
 27 Heifetz, Michael    13 NY Sharks-MR              NT    1:23.54        
                  35.04     1:23.54 (48.50)                                        
 28 Lin, Thomas          8 Abbe Swim Team-MR    1:24.00    1:28.59        
                  37.98     1:28.59 (50.61)                                        
 -- Carey, Jack T       14 NY Sharks-MR           57.42         DQ        
      False start
                  27.82          DQ (32.31)                                        
 -- Yamout, Nader       15 Agua Swim Team-MR      57.61         NS        
 -- Neuendorf, Lance    14 NY Sharks-MR         1:04.21         NS        
 -- Neuendorf, Reed     17 NY Sharks-MR         1:09.35         NS        
 -- Largmann, Taylor    17 NY Sharks-MR         1:02.73        SCR        
 -- Villegas, Mikael P  16 UNNYS-MR             1:00.69        SCR        
 -- Kusakin, Nick       15 Agua Swim Team-MR    1:35.00        SCR        
 -- Oppenheim, Sam S    15 NY Sharks-MR         1:45.89        SCR        
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hu-Van Wright, En-  15 Agua Swim Team-MR    1:59.31    2:00.29        
                  25.84       55.40 (29.56)     1:32.37 (36.97)     2:00.29 (27.92)
  2 Wong, Stanley       15 NY Sharks-MR         1:59.75    2:01.95        
                  26.55       57.27 (30.72)     1:33.60 (36.33)     2:01.95 (28.35)
  3 Byrne, Greg J       15 UNNYS-MR             2:04.15    2:05.95        
                  27.31       59.99 (32.68)     1:37.18 (37.19)     2:05.95 (28.77)
  4 Chansakul, JR J     15 Agua Swim Team-MR    2:05.28    2:06.24        
                  27.01     1:01.41 (34.40)     1:38.08 (36.67)     2:06.24 (28.16)
  5 Martin, Ricky L     17 Agua Swim Team-MR    2:00.19    2:07.61        
                  25.89       57.90 (32.01)     1:37.75 (39.85)     2:07.61 (29.86)
  6 Carey, Jack T       14 NY Sharks-MR         2:05.42    2:09.46        
                  27.74     1:01.16 (33.42)     1:40.48 (39.32)     2:09.46 (28.98)
  7 Koukharevitch, Ale  17 BASC-MR              2:04.72    2:10.21        
                  27.67     1:01.18 (33.51)     1:38.30 (37.12)     2:10.21 (31.91)
  8 Koenigsberger, Ste  15 Agua Swim Team-MR    2:18.73    2:10.83        
                  29.52     1:05.66 (36.14)     1:39.93 (34.27)     2:10.83 (30.90)
  9 Rueda, Diego C      14 Agua Swim Team-MR    2:13.40    2:11.56        
                  29.28     1:03.08 (33.80)     1:41.83 (38.75)     2:11.56 (29.73)
 10 Ogisu, Kent         15 Agua Swim Team-MR    2:12.39    2:11.62        
                  28.69     1:02.78 (34.09)     1:41.80 (39.02)     2:11.62 (29.82)
 11 Kunze, Ian M        16 NYCC-MR              2:15.64    2:12.35        
                  28.32     1:02.13 (33.81)     1:42.12 (39.99)     2:12.35 (30.23)
 12 Neuendorf, Lance    14 NY Sharks-MR         2:12.67    2:12.43        
                  27.66     1:01.04 (33.38)     1:42.14 (41.10)     2:12.43 (30.29)
 13 Georgescu, Ronald   15 NYCC-MR              2:11.74    2:13.73        
                  28.46     1:04.09 (35.63)     1:42.85 (38.76)     2:13.73 (30.88)
 14 Sherman, Sammy I    14 Agua Swim Team-MR    2:19.67    2:14.30        
                  29.02     1:06.38 (37.36)     1:46.40 (40.02)     2:14.30 (27.90)
 15 Li, Terry           14 NY Sharks-MR         2:29.94    2:16.85        
                  29.07     1:02.86 (33.79)     1:44.10 (41.24)     2:16.85 (32.75)
 16 Doughtery, Ryan C   16 Agua Swim Team-MR    2:16.88    2:17.62        
                  28.54     1:03.44 (34.90)     1:45.73 (42.29)     2:17.62 (31.89)
 17 Yeo, Maxwell Z      14 Agua Swim Team-MR    2:18.32    2:18.87        
                  30.90     1:06.42 (35.52)     1:46.67 (40.25)     2:18.87 (32.20)
 18 Perez, Matthew      13 NY Sharks-MR         2:16.97    2:20.16        
                  30.31     1:05.44 (35.13)     1:49.23 (43.79)     2:20.16 (30.93)
 19 Lin, Kevin          14 Agua Swim Team-MR    2:14.60    2:20.31        
                  28.71     1:05.45 (36.74)     1:47.79 (42.34)     2:20.31 (32.52)
 20 Klinovsky, Jan      14 Agua Swim Team-MR    2:25.75    2:20.51        
                  29.26     1:04.52 (35.26)     1:50.20 (45.68)     2:20.51 (30.31)
 21 Dimarzo, Phillip N  15 NYCC-MR              2:26.20    2:20.89        
                  29.99     1:04.78 (34.79)     1:49.70 (44.92)     2:20.89 (31.19)
 22 Walsh, Zach H       13 NY Sharks-MR         2:21.87    2:22.70        
                  31.62     1:08.68 (37.06)     1:51.10 (42.42)     2:22.70 (31.60)
 23 Thapa, Rikesh       15 NYCC-MR              2:24.00    2:22.81        
                  30.94     1:06.00 (35.06)     1:47.76 (41.76)     2:22.81 (35.05)
 24 Forbes, Antrico M   15 UNAGU-MR             2:23.96    2:26.01        
                  27.64     1:03.95 (36.31)     1:50.36 (46.41)     2:26.01 (35.65)
 25 Arnott, Conner W    14 NY Sharks-MR         2:29.56    2:28.72        
                  32.17     1:10.82 (38.65)     1:55.24 (44.42)     2:28.72 (33.48)
 26 Rosenstein, Tommy   14 Agua Swim Team-MR    2:49.10    2:28.88        
                  30.40     1:08.16 (37.76)     1:55.62 (47.46)     2:28.88 (33.26)
 27 Kunze, Colin J      14 NYCC-MR              2:30.57    2:29.31        
                  33.24     1:10.38 (37.14)     1:55.99 (45.61)     2:29.31 (33.32)
 28 Rawitz, Alexander   15 NYCC-MR              2:25.89    2:29.57        
                  33.62     1:09.49 (35.87)     1:57.38 (47.89)     2:29.57 (32.19)
 29 Goldstein, Jonatha  14 Agua Swim Team-MR    2:30.00    2:29.74        
                  32.31     1:12.30 (39.99)     1:56.42 (44.12)     2:29.74 (33.32)
 30 Tse, Samuel         16 NY Sharks-MR         2:49.95    2:30.23        
                  30.48     1:11.93 (41.45)     1:55.11 (43.18)     2:30.23 (35.12)
 31 Reece, Chen I       14 Agua Swim Team-MR    2:36.28    2:30.96        
                  31.94     1:11.24 (39.30)     1:57.00 (45.76)     2:30.96 (33.96)
 32 Munuz, Daniel       16 NY Sharks-MR         2:34.64    2:31.11        
                  32.73     1:09.63 (36.90)     1:55.99 (46.36)     2:31.11 (35.12)
 33 Largmann, Taylor    17 NY Sharks-MR         2:19.88    2:31.44        
                  31.58     1:12.52 (40.94)     1:56.19 (43.67)     2:31.44 (35.25)
 34 Magee, Dylan P      13 NY Sharks-MR         2:30.39    2:33.24        
                  35.62     1:15.62 (40.00)     1:57.08 (41.46)     2:33.24 (36.16)
 35 Mitchell, Benjamin  13 Agua Swim Team-MR    2:41.86    2:35.54        
                  34.64     1:13.87 (39.23)     1:58.64 (44.77)     2:35.54 (36.90)
 36 Abdelrahman, Baraa  12 Agua Swim Team-MR    2:31.02    2:36.13        
                  33.85     1:13.87 (40.02)     1:59.85 (45.98)     2:36.13 (36.28)
 37 Perez-Lopez, Gabri  13 Agua Swim Team-MR    2:43.77    2:38.05        
                  34.15     1:15.79 (41.64)     2:02.38 (46.59)     2:38.05 (35.67)
 38 Ryan, Andrew        16 NY Sharks-MR         2:40.01    2:39.80        
                  34.27     1:19.03 (44.76)     2:05.42 (46.39)     2:39.80 (34.38)
 39 McCloskey, Tyler    13 NY Sharks-MR         2:57.22    2:43.95        
                  33.94     1:16.36 (42.42)     2:05.65 (49.29)     2:43.95 (38.30)
 40 Ruvkun, Andrew H    13 Agua Swim Team-MR    2:45.63    2:49.06        
                  35.81     1:18.23 (42.42)     2:09.46 (51.23)     2:49.06 (39.60)
 41 Ramirez, Richard A  13 Agua Swim Team-MR    2:54.69    2:53.01        
                  37.68     1:20.53 (42.85)     2:14.42 (53.89)     2:53.01 (38.59)
 -- Plummer, Tedric A   18 UNAGU-MR             2:21.00         DQ        
                  27.72     1:10.58 (42.86)     1:58.18 (47.60)          DQ (40.54)
 -- Yamout, Nader       15 Agua Swim Team-MR    2:06.26         NS        
 -- Villegas, Mikael P  16 UNNYS-MR             2:35.99        SCR        
 -- Neuendorf, Reed     17 NY Sharks-MR         2:10.27        SCR        
 -- Goldberg, Alexande  13 Agua Swim Team-MR    2:55.00        SCR        
 -- Fernandez, Henri    13 Agua Swim Team-MR    2:55.00        SCR        
 -- Oppenheim, Sam S    15 NY Sharks-MR         2:28.19        SCR        
 -- Morales, Luckas     14 NY Sharks-MR         2:50.59        SCR        
 -- Buynitsky, Steven   13 NY Sharks-MR         3:10.15        SCR