2008 MR Middies Thanksswimming Meet - 11/28/2008 to 11/30/2008         

                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Elting, Imani T           10 Riptides-MR            30.13      30.27        
  2 Hu, Christine              9 Middies-MR             31.69      31.50        
  3 Fried, Carly T            10 Flying Dolphins-MR     31.93      32.10        
  4 Dinisoe, Theodora B       10 ZEUS-CT                32.38      32.77        
  5 Broderick, Amanda K       10 Middies-MR             32.92      32.97        
  6 Kase, Yuha                 9 Middies-MR             32.10      33.21        
B - Final
  7 Liu, Serina               10 UN-MR                  33.08      33.52        
  8 Nagaishi, Ayano           10 Middies-MR             32.93      33.80        
  9 Salimi, Sarah W           10 Middies-MR             33.29      33.97        
 10 Rachlin, Amanda M         10 Middies-MR             34.43      35.48        
 11 Chow, Regina               9 UN-MR                  35.02      35.84        
 12 Tsuruo, Sarah              9 Middies-MR             34.93      36.19        
Preliminaries
 13 Iwatsuki, Yui              9 Middies-MR             35.23                   
 14 Keelips, Hailey M         10 ZEUS-CT                35.52                   
 15 Dell'Isola, Lindsey N      9 ZEUS-CT                35.98                   
 16 Mitzian, Lian F           10 Middies-MR             36.05                   
 17 Butler, Kristin E          8 ZEUS-CT                36.29                   
 18 Six-Osher, Skye R          9 Middies-MR             36.32                   
 19 Drew, Sami B               9 Middies-MR             36.33                   
 20 Dowrich, Thea A            9 ZEUS-CT                36.57                   
 21 Pace, Theresa M           10 Middies-MR             37.20                   
 22 Wisell, Caroline G        10 Middies-MR             37.66                   
 23 Scala, Margaret            7 Rye 2008-MR            37.80                   
 24 Larkin, Catherine D       10 Middies-MR             38.05                   
 25 Keller, Claire C          10 ZEUS-CT                38.23                   
 26 Titone, Morgan K          10 Middies-MR             38.63                   
 27 Clark, Olivia S           10 ZEUS-CT                38.65                   
 28 Rendina, A.J. J           10 COND-MR                38.96                   
 29 Alimonti, Celeste T        9 Middies-MR             39.15                   
 30 Fassett, Olivia R          9 ZEUS-CT                39.49                   
 31 Guo, Grace                10 Middies-MR             39.64                   
 31 Dell'Orto, Mia D           7 Middies-MR             39.64                   
 33 Du, Katelin                6 Middies-MR             40.03                   
 34 McCarthy, Daneila         10 Middies-MR             40.21                   
 35 Chandrani, Nula            9 Middies-MR             41.14                   
 36 Colucci, Christina L       9 Middies-MR             42.13                   
 37 Brickman, Natalie L        9 Flying Dolphins-MR     42.59                   
 38 Carriera, Jennifer M      10 ZEUS-CT                42.75                   
 39 Salimi, Sana W             8 Middies-MR             42.94                   
 40 Cleary, Hannah M           8 Middies-MR             43.07                   
 41 Yao, Linna                 8 Middies-MR             43.20                   
 42 Levy, Ally                 9 Middies-MR             43.23                   
 43 Bugniazet, Molly           7 Rye 2008-MR            43.41                   
 44 Simpson, Gillian           7 Middies-MR             43.74                   
 45 Bandini, Brittany A        9 ZEUS-CT                44.44                   
 46 Jin, Sharon                9 Middies-MR             45.04                   
 47 Bisaga, Emily M            9 Middies-MR             45.09                   
 48 Kass, Gabrielle            9 Middies-MR             45.54                   
 49 Simpson, Kimberly          9 Middies-MR             45.55                   
 50 Brie, KiKi                10 COND-MR                46.03                   
 51 Kantor, Chloe R           10 Flying Dolphins-MR     47.36                   
 52 Horwood, Lila S            7 Middies-MR             47.96                   
 53 Bayer, Cally               8 Middies-MR             50.20                   
 54 Dong, Hannah               9 Middies-MR             51.47                   
 55 Garbin, Katrina R         10 Middies-MR             54.27                   
 56 Hall, Emma M              10 Middies-MR           1:18.94                   
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Elting, Imani T           10 Riptides-MR            30.14      30.13 q      
  2 Hu, Christine              9 Middies-MR             32.02      31.69 q      
  3 Fried, Carly T            10 Flying Dolphins-MR     31.92      31.93 q      
  4 Kase, Yuha                 9 Middies-MR             32.29      32.10 q      
  5 Dinisoe, Theodora B       10 ZEUS-CT                33.74      32.38 q      
  6 Broderick, Amanda K       10 Middies-MR             32.93      32.92 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Nagaishi, Ayano           10 Middies-MR             33.69      32.93 q      
  8 Liu, Serina               10 UN-MR                  36.01      33.08 q      
  9 Salimi, Sarah W           10 Middies-MR             35.12      33.29 q      
 10 Rachlin, Amanda M         10 Middies-MR             34.49      34.43 q      
 11 Tsuruo, Sarah              9 Middies-MR             37.31      34.93 q      
 12 Chow, Regina               9 UN-MR                  37.46      35.02 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Iwatsuki, Yui              9 Middies-MR             37.02      35.23        
 14 Keelips, Hailey M         10 ZEUS-CT                33.46      35.52        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Dell'Isola, Lindsey N      9 ZEUS-CT                34.21      35.98        
 16 Mitzian, Lian F           10 Middies-MR             35.89      36.05        
 17 Butler, Kristin E          8 ZEUS-CT                36.12      36.29        
 18 Six-Osher, Skye R          9 Middies-MR             35.35      36.32        
 19 Drew, Sami B               9 Middies-MR             36.82      36.33        
 20 Dowrich, Thea A            9 ZEUS-CT                39.54      36.57        
 21 Pace, Theresa M           10 Middies-MR             40.58      37.20        
 22 Wisell, Caroline G        10 Middies-MR             39.19      37.66        
 23 Scala, Margaret            7 Rye 2008-MR            44.36      37.80        
 24 Larkin, Catherine D       10 Middies-MR             38.67      38.05        
 25 Keller, Claire C          10 ZEUS-CT                36.69      38.23        
 26 Titone, Morgan K          10 Middies-MR             39.90      38.63        
 27 Clark, Olivia S           10 ZEUS-CT                41.12      38.65        
 28 Rendina, A.J. J           10 COND-MR                41.27      38.96        
 29 Alimonti, Celeste T        9 Middies-MR             42.87      39.15        
 30 Fassett, Olivia R          9 ZEUS-CT                42.23      39.49        
 31 Guo, Grace                10 Middies-MR             39.19      39.64        
 31 Dell'Orto, Mia D           7 Middies-MR             39.92      39.64        
 33 Du, Katelin                6 Middies-MR             41.53      40.03        
 34 McCarthy, Daneila         10 Middies-MR             39.03      40.21        
 35 Chandrani, Nula            9 Middies-MR             41.32      41.14        
 36 Colucci, Christina L       9 Middies-MR             40.41      42.13        
 37 Brickman, Natalie L        9 Flying Dolphins-MR     43.35      42.59        
 38 Carriera, Jennifer M      10 ZEUS-CT                48.77      42.75        
 39 Salimi, Sana W             8 Middies-MR             41.47      42.94        
 40 Cleary, Hannah M           8 Middies-MR             42.75      43.07        
 41 Yao, Linna                 8 Middies-MR             47.51      43.20        
 42 Levy, Ally                 9 Middies-MR             45.29      43.23        
 43 Bugniazet, Molly           7 Rye 2008-MR            39.90      43.41        
 44 Simpson, Gillian           7 Middies-MR             46.19      43.74        
 45 Bandini, Brittany A        9 ZEUS-CT                45.33      44.44        
 46 Jin, Sharon                9 Middies-MR             43.48      45.04        
 47 Bisaga, Emily M            9 Middies-MR             49.16      45.09        
 48 Kass, Gabrielle            9 Middies-MR             49.37      45.54        
 49 Simpson, Kimberly          9 Middies-MR             43.73      45.55        
 50 Brie, KiKi                10 COND-MR                43.19      46.03        
 51 Kantor, Chloe R           10 Flying Dolphins-MR     48.34      47.36        
 52 Horwood, Lila S            7 Middies-MR             48.36      47.96        
 53 Bayer, Cally               8 Middies-MR             51.23      50.20        
 54 Dong, Hannah               9 Middies-MR             52.58      51.47        
 55 Garbin, Katrina R         10 Middies-MR             54.22      54.27        
 56 Hall, Emma M              10 Middies-MR           1:14.85    1:18.94        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elting, Imani T           10 Riptides-MR          1:07.51    1:05.90        
                  31.70     1:05.90 (34.20)                                        
  2 Lowitt, Sabina L          10 Flying Dolphins-MR   1:11.00    1:09.14        
                  33.37     1:09.14 (35.77)                                        
  3 Hu, Christine              9 Middies-MR           1:10.28    1:10.43        
                  33.35     1:10.43 (37.08)                                        
  4 Liu, Serina               10 UN-MR                1:19.45    1:11.75        
                  34.35     1:11.75 (37.40)                                        
  5 Kase, Yuha                 9 Middies-MR           1:14.28    1:12.27        
                  34.39     1:12.27 (37.88)                                        
  6 Broderick, Amanda K       10 Middies-MR           1:11.89    1:12.38        
                  34.80     1:12.38 (37.58)                                        
  7 Avezzano, Katie G         10 Middies-MR           1:12.34    1:13.24        
                  34.64     1:13.24 (38.60)                                        
  8 Gers, Emmanuelle S        10 Flying Dolphins-MR   1:13.76    1:15.16        
                  34.18     1:15.16 (40.98)                                        
  9 Nagaishi, Ayano           10 Middies-MR           1:19.05    1:15.75        
                  35.45     1:15.75 (40.30)                                        
 10 Dinisoe, Theodora B       10 ZEUS-CT              1:17.15    1:16.53        
                  36.31     1:16.53 (40.22)                                        
 11 Salimi, Sarah W           10 Middies-MR           1:18.78    1:17.02        
                  35.96     1:17.02 (41.06)                                        
 12 Chow, Regina               9 UN-MR                1:35.30    1:17.66        
                  37.06     1:17.66 (40.60)                                        
 13 Quinones, Cloe H          10 Rye 2008-MR          1:24.92    1:20.01        
                  36.77     1:20.01 (43.24)                                        
 14 Iwatsuki, Yui              9 Middies-MR           1:23.32    1:20.02        
                  37.20     1:20.02 (42.82)                                        
 15 Rachlin, Amanda M         10 Middies-MR           1:21.25    1:20.34        
                  36.99     1:20.34 (43.35)                                        
 16 Keelips, Hailey M         10 ZEUS-CT              1:18.37    1:20.77        
                  36.96     1:20.77 (43.81)                                        
 17 Drew, Sami B               9 Middies-MR           1:30.17    1:21.69        
                  38.88     1:21.69 (42.81)                                        
 18 Tsuruo, Sarah              9 Middies-MR           1:23.53    1:21.85        
                  38.48     1:21.85 (43.37)                                        
 19 Pace, Theresa M           10 Middies-MR           1:32.21    1:23.12        
                  38.98     1:23.12 (44.14)                                        
 20 Dowrich, Thea A            9 ZEUS-CT              1:29.37    1:23.42        
                  38.00     1:23.42 (45.42)                                        
 21 Six-Osher, Skye R          9 Middies-MR           1:22.39    1:24.72        
                  39.54     1:24.72 (45.18)                                        
 22 Mitzian, Lian F           10 Middies-MR           1:23.12    1:25.03        
                  38.16     1:25.03 (46.87)                                        
 23 Talus, Shreya R           10 Middies-MR           1:26.65    1:26.72        
                  40.82     1:26.72 (45.90)                                        
 24 McCarthy, Daneila         10 Middies-MR           1:25.97    1:26.81        
                  40.93     1:26.81 (45.88)                                        
 25 Dell'Orto, Mia D           7 Middies-MR           1:26.53    1:26.90        
                  39.83     1:26.90 (47.07)                                        
 26 Fassett, Olivia R          9 ZEUS-CT              1:32.53    1:27.20        
                  43.24     1:27.20 (43.96)                                        
 27 Hodzic, Larissa            8 Riptides-MR          1:31.55    1:27.24        
                  39.33     1:27.24 (47.91)                                        
 28 Cohn, Michelle A          10 Flying Dolphins-MR   1:31.03    1:27.95        
                  40.62     1:27.95 (47.33)                                        
 29 Scala, Margaret            7 Rye 2008-MR          1:37.30    1:28.91        
                  40.93     1:28.91 (47.98)                                        
 30 Titone, Morgan K          10 Middies-MR           1:34.33    1:29.69        
                  41.74     1:29.69 (47.95)                                        
 31 Alimonti, Celeste T        9 Middies-MR           1:25.78    1:29.71        
                  40.14     1:29.71 (49.57)                                        
 32 Colucci, Christina L       9 Middies-MR           1:31.26    1:29.76        
                  41.84     1:29.76 (47.92)                                        
 33 Clark, Olivia S           10 ZEUS-CT              1:27.50    1:32.95        
 34 Guo, Grace                10 Middies-MR           1:29.10    1:33.17        
                  45.55     1:33.17 (47.62)                                        
 35 Chamberlin, Lauren M       8 BB-NJ                1:34.75    1:33.31        
                  43.88     1:33.31 (49.43)                                        
 36 Cleary, Hannah M           8 Middies-MR           1:33.90    1:33.38        
                  42.71     1:33.38 (50.67)                                        
 37 Du, Katelin                6 Middies-MR           1:31.28    1:34.85        
                  43.82     1:34.85 (51.03)                                        
 38 Levy, Ally                 9 Middies-MR           1:44.83    1:36.04        
                  48.33     1:36.04 (47.71)                                        
 39 Brickman, Natalie L        9 Flying Dolphins-MR   1:38.36    1:36.42        
                  45.32     1:36.42 (51.10)                                        
 40 Yao, Linna                 8 Middies-MR           1:35.41    1:36.80        
                  45.38     1:36.80 (51.42)                                        
 41 Carriera, Jennifer M      10 ZEUS-CT              1:36.66    1:37.23        
                  44.80     1:37.23 (52.43)                                        
 42 Rendina, A.J. J           10 COND-MR              1:37.95    1:37.26        
                  45.85     1:37.26 (51.41)                                        
 43 Chandrani, Nula            9 Middies-MR           1:41.97    1:37.49        
                  45.32     1:37.49 (52.17)                                        
 44 Brie, KiKi                10 COND-MR              1:40.63    1:40.45        
                  44.70     1:40.45 (55.75)                                        
 45 Novak, Katie E             8 BB-NJ                2:06.14    1:40.66        
                  44.37     1:40.66 (56.29)                                        
 46 Hsu, Christina            10 Middies-MR           1:52.99    1:41.81        
                  46.92     1:41.81 (54.89)                                        
 47 Salimi, Sana W             8 Middies-MR           1:43.27    1:41.94        
                  51.13     1:41.94 (50.81)                                        
 48 Jin, Sharon                9 Middies-MR           1:43.07    1:41.96        
                  46.70     1:41.96 (55.26)                                        
 49 Bisaga, Emily M            9 Middies-MR           1:47.63    1:42.95        
                  46.14     1:42.95 (56.81)                                        
 50 Fialkow, Lauren D          8 Middies-MR           2:08.77    1:43.37        
                2:01.47         1:43.37 ( )                                        
 51 Simpson, Kimberly          9 Middies-MR           1:38.54    1:44.41        
                  49.16     1:44.41 (55.25)                                        
 52 Kass, Gabrielle            9 Middies-MR           1:48.58    1:47.18        
                  48.81     1:47.18 (58.37)                                        
 53 Horwood, Lila S            7 Middies-MR           1:48.63    1:47.88        
                  50.44     1:47.88 (57.44)                                        
 54 Simpson, Gillian           7 Middies-MR           1:39.87    1:48.31        
                  51.31     1:48.31 (57.00)                                        
 55 Centis, Romane             8 Middies-MR           1:49.19    1:48.71        
                  50.95     1:48.71 (57.76)                                        
 56 Dong, Hannah               9 Middies-MR           2:49.24    1:49.67        
                  51.09     1:49.67 (58.58)                                        
 57 Bayer, Cally               8 Middies-MR           1:50.97    1:52.73        
                  52.91     1:52.73 (59.82)                                        
 58 Kayal, Maggie E            8 BB-NJ                     NT    1:56.68        
                  52.93   1:56.68 (1:03.75)                                        
 59 Randall, Nonii M           7 Middies-MR           2:08.76    2:05.97        
                  51.95   2:05.97 (1:14.02)                                        
 60 Sciabica, Maggie M         9 BB-NJ                1:59.91    2:07.29        
                  53.79   2:07.29 (1:13.50)                                        
 61 Garbin, Katrina R         10 Middies-MR           1:59.90    2:13.11        
                1:07.25   2:13.11 (1:05.86)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elting, Imani T           10 Riptides-MR          2:31.38    2:29.60        
                  33.44     1:11.84 (38.40)     1:51.28 (39.44)     2:29.60 (38.32)
  2 Fried, Carly T            10 Flying Dolphins-MR   2:35.99    2:31.89        
                  34.09     1:12.74 (38.65)     1:53.15 (40.41)     2:31.89 (38.74)
  3 Avezzano, Katie G         10 Middies-MR           2:37.56    2:36.55        
                  35.29     1:15.27 (39.98)     1:56.51 (41.24)     2:36.55 (40.04)
  4 Salimi, Sarah W           10 Middies-MR           2:54.11    2:44.90        
                  38.03     1:20.68 (42.65)     2:03.39 (42.71)     2:44.90 (41.51)
  5 Dinisoe, Theodora B       10 ZEUS-CT              3:01.57    2:46.15        
                  37.74     1:21.39 (43.65)     2:04.34 (42.95)     2:46.15 (41.81)
  6 Dell'Isola, Lindsey N      9 ZEUS-CT              2:46.87    2:47.14        
                  38.00     1:20.69 (42.69)     2:04.24 (43.55)     2:47.14 (42.90)
  7 Malyszka, Kelly            9 COND-MR              2:31.95    2:48.29        
                  37.24     1:21.93 (44.69)     2:07.04 (45.11)     2:48.29 (41.25)
  8 Weiss, Jessica M          10 Flying Dolphins-MR   2:49.00    2:53.92        
                  38.01     1:23.03 (45.02)     2:09.36 (46.33)     2:53.92 (44.56)
  9 Drew, Sami B               9 Middies-MR           3:27.66    2:59.16        
                  40.36     1:26.33 (45.97)     2:14.13 (47.80)     2:59.16 (45.03)
 10 Six-Osher, Skye R          9 Middies-MR           3:03.80    3:04.11        
                  39.94     1:28.75 (48.81)     2:17.74 (48.99)     3:04.11 (46.37)
 11 Tsuruo, Sarah              9 Middies-MR                NT    3:05.75        
                  40.22     1:28.05 (47.83)     2:18.20 (50.15)     3:05.75 (47.55)
 12 Globus, Adi L             10 COND-MR                   NT    3:11.53        
                  41.68     1:33.80 (52.12)     2:25.79 (51.99)     3:11.53 (45.74)
 13 Conway, Megan F           10 COND-MR                   NT    3:17.16        
                  42.83     1:32.56 (49.73)     2:27.45 (54.89)     3:17.16 (49.71)
 14 Segal, Charlotte A        10 COND-MR              3:15.00    3:17.58        
                  40.42     1:31.92 (51.50)     2:25.20 (53.28)     3:17.58 (52.38)
 15 Larkin, Catherine D       10 Middies-MR                NT    3:20.96        
                  44.74     1:39.48 (54.74)     2:26.98 (47.50)     3:20.96 (53.98)
 16 Zuks, Adelaine            10 COND-MR                   NT    3:28.31        
                  47.42     1:42.61 (55.19)     2:37.55 (54.94)     3:28.31 (50.76)
 17 Cleary, Hannah M           8 Middies-MR                NT    3:29.02        
                  43.50     1:39.76 (56.26)     2:33.07 (53.31)     3:29.02 (55.95)
 18 Centis, Romane             8 Middies-MR           3:54.68    3:55.58        
                  51.01     1:50.94 (59.93)   2:54.54 (1:03.60)   3:55.58 (1:01.04)
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowitt, Sabina L          10 Flying Dolphins-MR     34.36      34.62        
  2 Gers, Emmanuelle S        10 Flying Dolphins-MR     35.88      36.42        
  3 Fried, Carly T            10 Flying Dolphins-MR        NT      37.24        
  4 Weiss, Jessica M          10 Flying Dolphins-MR     38.15      37.59        
  5 Avezzano, Katie G         10 Middies-MR             38.23      37.83        
  6 Kase, Yuha                 9 Middies-MR             38.09      37.93        
  7 Broderick, Amanda K       10 Middies-MR             40.13      38.00        
  8 Hu, Christine              9 Middies-MR             36.86      38.55        
  9 Nagaishi, Ayano           10 Middies-MR             39.72      38.91        
 10 Salimi, Sarah W           10 Middies-MR             39.93      39.28        
 11 Dinisoe, Theodora B       10 ZEUS-CT                39.52      39.33        
 12 Rachlin, Amanda M         10 Middies-MR             41.14      40.03        
 13 Six-Osher, Skye R          9 Middies-MR             42.15      41.09        
 14 Iwatsuki, Yui              9 Middies-MR             43.84      41.35        
 15 Clark, Olivia S           10 ZEUS-CT                46.52      41.38        
 16 Quinones, Cloe H          10 Rye 2008-MR            42.84      42.14        
 17 Tsuruo, Sarah              9 Middies-MR             43.69      42.27        
 18 Dowrich, Thea A            9 ZEUS-CT                43.37      42.90        
 19 Dell'Orto, Mia D           7 Middies-MR             45.40      42.95        
 20 Pace, Theresa M           10 Middies-MR             42.68      42.96        
 20 Chow, Regina               9 UN-MR                     NT      42.96        
 22 Mitzian, Lian F           10 Middies-MR             42.92      43.33        
 23 Alimonti, Celeste T        9 Middies-MR             44.88      43.51        
 24 Keelips, Hailey M         10 ZEUS-CT                43.44      43.62        
 25 Drew, Sami B               9 Middies-MR             42.28      43.76        
 26 Guo, Grace                10 Middies-MR             44.35      43.79        
 27 Segal, Charlotte A        10 COND-MR                46.61      43.99        
 28 Larkin, Catherine D       10 Middies-MR             43.00      44.18        
 29 Chamberlin, Lauren M       8 BB-NJ                  48.59      44.60        
 30 Salimi, Sana W             8 Middies-MR             47.43      44.79        
 31 Carriera, Jennifer M      10 ZEUS-CT                51.77      44.82        
 32 Colucci, Christina L       9 Middies-MR             45.91      45.68        
 33 Talus, Shreya R           10 Middies-MR             47.85      45.91        
 34 Titone, Morgan K          10 Middies-MR             46.47      46.54        
 35 Cohn, Michelle A          10 Flying Dolphins-MR     52.80      46.82        
 36 Cleary, Hannah M           8 Middies-MR             48.12      47.26        
 37 Du, Katelin                6 Middies-MR             45.88      47.33        
 38 McCarthy, Daneila         10 Middies-MR             47.22      47.65        
 39 Fassett, Olivia R          9 ZEUS-CT                52.96      47.77        
 40 Hodzic, Larissa            8 Riptides-MR            47.87      48.13        
 41 Chandrani, Nula            9 Middies-MR             46.80      48.24        
 42 Bugniazet, Molly           7 Rye 2008-MR            49.30      49.04        
 43 Scala, Margaret            7 Rye 2008-MR               NT      49.54        
 44 Simpson, Gillian           7 Middies-MR             49.35      50.01        
 45 Brickman, Natalie L        9 Flying Dolphins-MR     49.78      50.86        
 46 Jin, Sharon                9 Middies-MR             48.34      51.13        
 47 Levy, Ally                 9 Middies-MR             50.68      51.60        
 48 Novak, Katie E             8 BB-NJ                  52.74      51.64        
 49 Simpson, Kimberly          9 Middies-MR             51.89      51.95        
 50 Rendina, A.J. J           10 COND-MR                51.46      52.14        
 51 Fialkow, Lauren D          8 Middies-MR             53.31      52.26        
 52 Brie, KiKi                10 COND-MR                53.02      52.28        
 53 Kass, Gabrielle            9 Middies-MR             56.42      52.35        
 54 Yao, Linna                 8 Middies-MR             58.00      56.93        
 55 Dong, Hannah               9 Middies-MR             59.03      57.48        
 56 Horwood, Lila S            7 Middies-MR             57.37      57.53        
 57 Garbin, Katrina R         10 Middies-MR             59.19      58.21        
 58 Myers, Caitlyn N           8 BB-NJ                     NT      58.57        
 59 Sciabica, Maggie M         9 BB-NJ                  50.56      58.95        
 60 Kayal, Maggie E            8 BB-NJ                1:01.12    1:05.70        
 61 Randall, Nonii M           7 Middies-MR           1:20.11    1:15.49        
 62 Paolillo, Lauren J         9 BB-NJ                     NT    1:20.51        
 63 Cacsire Sanchez, Ginny A   8 Middies-MR             53.79    1:31.44        
 -- Haber, Sarah E             8 BB-NJ                1:04.68         DQ        
 -- Centis, Romane             8 Middies-MR             50.49         DQ        
 -- Bayer, Cally               8 Middies-MR             55.55         DQ        
 -- Hsu, Christina            10 Middies-MR             51.78         DQ        
 -- Bisaga, Emily M            9 Middies-MR             54.34         DQ        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kase, Yuha                 9 Middies-MR           1:19.44    1:20.03        
                  39.28     1:20.03 (40.75)                                        
  2 Elting, Imani T           10 Riptides-MR          1:20.62    1:21.44        
                  39.28     1:21.44 (42.16)                                        
  3 Hu, Christine              9 Middies-MR           1:20.95    1:21.89        
                  39.63     1:21.89 (42.26)                                        
  4 Weiss, Jessica M          10 Flying Dolphins-MR   1:21.67    1:22.84        
                  40.43     1:22.84 (42.41)                                        
  5 Salimi, Sarah W           10 Middies-MR           1:24.28    1:25.13        
                  40.77     1:25.13 (44.36)                                        
  6 Nagaishi, Ayano           10 Middies-MR           1:23.33    1:25.56        
                  40.71     1:25.56 (44.85)                                        
B - Final
  7 Dinisoe, Theodora B       10 ZEUS-CT              1:26.36    1:25.02        
                  41.01     1:25.02 (44.01)                                        
  8 Butler, Kristin E          8 ZEUS-CT              1:29.34    1:27.45        
  9 Rachlin, Amanda M         10 Middies-MR           1:26.55    1:27.70        
                  41.62     1:27.70 (46.08)                                        
 10 Malyszka, Kelly            9 COND-MR              1:30.54    1:31.26        
                  44.26     1:31.26 (47.00)                                        
 11 Alimonti, Celeste T        9 Middies-MR           1:33.04    1:35.03        
                  45.37     1:35.03 (49.66)                                        
 11 Tsuei, Angela              9 COND-MR              1:30.83                   
                  44.63     1:30.83 (46.20)                                        
Preliminaries
 12 Drew, Sami B               9 Middies-MR           1:32.18                   
                  45.60     1:32.18 (46.58)                                        
 13 Mitzian, Lian F           10 Middies-MR           1:32.99                   
                  44.76     1:32.99 (48.23)                                        
 15 Dell'Orto, Mia D           7 Middies-MR           1:33.90                   
                  45.84     1:33.90 (48.06)                                        
 16 Pace, Theresa M           10 Middies-MR           1:33.92                   
                  46.55     1:33.92 (47.37)                                        
 17 Larkin, Catherine D       10 Middies-MR           1:34.68                   
                  46.34     1:34.68 (48.34)                                        
 18 Tsuruo, Sarah              9 Middies-MR           1:36.60                   
                  46.18     1:36.60 (50.42)                                        
 19 Guo, Grace                10 Middies-MR           1:37.13                   
                  49.52     1:37.13 (47.61)                                        
 20 Keelips, Hailey M         10 ZEUS-CT              1:37.66                   
                  46.29     1:37.66 (51.37)                                        
 21 Belovsky, Mia P            9 COND-MR              1:38.00                   
                  47.20     1:38.00 (50.80)                                        
 22 Wisell, Caroline G        10 Middies-MR           1:38.60                   
                  47.18     1:38.60 (51.42)                                        
 23 Salimi, Sana W             8 Middies-MR           1:39.87                   
                  49.25     1:39.87 (50.62)                                        
 24 Dowrich, Thea A            9 ZEUS-CT              1:40.92                   
                  48.67     1:40.92 (52.25)                                        
 25 Du, Katelin                6 Middies-MR           1:41.11                   
                  48.05     1:41.11 (53.06)                                        
 26 Scala, Margaret            7 Rye 2008-MR          1:41.75                   
                  49.17     1:41.75 (52.58)                                        
 27 Colucci, Christina L       9 Middies-MR           1:42.20                   
                  49.27     1:42.20 (52.93)                                        
 28 Conway, Megan F           10 COND-MR              1:42.26                   
                  48.20     1:42.26 (54.06)                                        
 29 Fassett, Olivia R          9 ZEUS-CT              1:42.91                   
                  50.68     1:42.91 (52.23)                                        
 30 McCarthy, Daneila         10 Middies-MR           1:43.18                   
                1:48.45         1:43.18 ( )                                        
 31 Brickman, Natalie L        9 Flying Dolphins-MR   1:44.29                   
                  50.83     1:44.29 (53.46)                                        
 32 Li, Cindy                 10 COND-MR              1:44.30                   
                  51.74     1:44.30 (52.56)                                        
 33 Zuks, Adelaine            10 COND-MR              1:45.66                   
                  49.91     1:45.66 (55.75)                                        
 34 Titone, Morgan K          10 Middies-MR           1:47.28                   
                  51.44     1:47.28 (55.84)                                        
 35 Silver, Elizabeth S       10 COND-MR              1:49.04                   
                  54.54     1:49.04 (54.50)                                        
 36 Chandrani, Nula            9 Middies-MR           1:50.23                   
                  50.53     1:50.23 (59.70)                                        
 37 Levy, Ally                 9 Middies-MR           1:52.96                   
                  54.23     1:52.96 (58.73)                                        
 38 Jin, Sharon                9 Middies-MR           1:53.26                   
                  53.86     1:53.26 (59.40)                                        
 39 Simpson, Gillian           7 Middies-MR           1:54.57                   
                  54.26   1:54.57 (1:00.31)                                        
 40 Simpson, Kimberly          9 Middies-MR           1:56.83                   
                  56.82   1:56.83 (1:00.01)                                        
 41 Bisaga, Emily M            9 Middies-MR           1:57.19                   
                  57.27     1:57.19 (59.92)                                        
 42 Cleary, Hannah M           8 Middies-MR           1:59.80                   
                1:43.40     1:59.80 (16.40)                                        
 43 Bandini, Brittany A        9 ZEUS-CT              2:01.91                   
                1:00.19   2:01.91 (1:01.72)                                        
 44 Bayer, Cally               8 Middies-MR           2:02.65                   
                1:00.71   2:02.65 (1:01.94)                                        
 45 Horwood, Lila S            7 Middies-MR           2:02.83                   
                  59.30   2:02.83 (1:03.53)                                        
 46 Wisell, Julia T            8 Middies-MR           2:04.82                   
                  58.43   2:04.82 (1:06.39)                                        
 47 Dong, Hannah               9 Middies-MR           2:05.17                   
                  59.40   2:05.17 (1:05.77)                                        
 48 Kantor, Chloe R           10 Flying Dolphins-MR   2:08.77                   
                1:49.98     2:08.77 (18.79)                                        
 49 Garbin, Katrina R         10 Middies-MR           2:09.36                   
                1:01.57   2:09.36 (1:07.79)                                        
 50 Hall, Emma M              10 Middies-MR           3:00.40                   
                1:28.30   3:00.40 (1:32.10)                                        
 -- Segal, Charlotte A        10 COND-MR                  DQ                    
                  45.20          DQ (49.71)                                        
 -- Globus, Adi L             10 COND-MR                  DQ                    
                  46.97          DQ (53.17)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Kase, Yuha                 9 Middies-MR           1:22.07    1:19.44 q      
                  39.23     1:19.44 (40.21)                                        
  2 Elting, Imani T           10 Riptides-MR          1:21.95    1:20.62 q      
                  39.16     1:20.62 (41.46)                                        
  3 Hu, Christine              9 Middies-MR           1:20.15    1:20.95 q      
                  39.36     1:20.95 (41.59)                                        
  4 Weiss, Jessica M          10 Flying Dolphins-MR   1:21.74    1:21.67 q      
                  39.21     1:21.67 (42.46)                                        
  5 Nagaishi, Ayano           10 Middies-MR           1:23.39    1:23.33 q      
                  40.27     1:23.33 (43.06)                                        
  6 Salimi, Sarah W           10 Middies-MR           1:24.80    1:24.28 q      
                  39.55     1:24.28 (44.73)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Dinisoe, Theodora B       10 ZEUS-CT              1:28.30    1:26.36 q      
                  41.82     1:26.36 (44.54)                                        
  8 Rachlin, Amanda M         10 Middies-MR           1:26.53    1:26.55 q      
                  41.60     1:26.55 (44.95)                                        
  9 Butler, Kristin E          8 ZEUS-CT              1:30.48    1:29.34 q      
                  43.01     1:29.34 (46.33)                                        
 10 Malyszka, Kelly            9 COND-MR              1:31.49    1:30.54 q      
                  45.41     1:30.54 (45.13)                                        
 11 Tsuei, Angela              9 COND-MR              1:24.73    1:30.83 q      
                  44.63     1:30.83 (46.20)                                        
 12 Drew, Sami B               9 Middies-MR           1:38.53    1:32.18 q      
                  45.60     1:32.18 (46.58)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Mitzian, Lian F           10 Middies-MR           1:54.77    1:32.99        
                  44.76     1:32.99 (48.23)                                        
 14 Alimonti, Celeste T        9 Middies-MR           1:35.37    1:33.04        
                  44.36     1:33.04 (48.68)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Dell'Orto, Mia D           7 Middies-MR           1:37.66    1:33.90        
                  45.84     1:33.90 (48.06)                                        
 16 Pace, Theresa M           10 Middies-MR           1:37.86    1:33.92        
                  46.55     1:33.92 (47.37)                                        
 17 Larkin, Catherine D       10 Middies-MR           1:41.99    1:34.68        
                  46.34     1:34.68 (48.34)                                        
 18 Tsuruo, Sarah              9 Middies-MR           1:35.95    1:36.60        
                  46.18     1:36.60 (50.42)                                        
 19 Guo, Grace                10 Middies-MR           1:35.87    1:37.13        
                  49.52     1:37.13 (47.61)                                        
 20 Keelips, Hailey M         10 ZEUS-CT              1:33.90    1:37.66        
                  46.29     1:37.66 (51.37)                                        
 21 Belovsky, Mia P            9 COND-MR              1:33.83    1:38.00        
                  47.20     1:38.00 (50.80)                                        
 22 Wisell, Caroline G        10 Middies-MR           1:34.15    1:38.60        
                  47.18     1:38.60 (51.42)                                        
 23 Salimi, Sana W             8 Middies-MR           1:47.31    1:39.87        
                  49.25     1:39.87 (50.62)                                        
 24 Dowrich, Thea A            9 ZEUS-CT                   NT    1:40.92        
                  48.67     1:40.92 (52.25)                                        
 25 Du, Katelin                6 Middies-MR           1:38.77    1:41.11        
                  48.05     1:41.11 (53.06)                                        
 26 Scala, Margaret            7 Rye 2008-MR               NT    1:41.75        
                  49.17     1:41.75 (52.58)                                        
 27 Colucci, Christina L       9 Middies-MR           1:35.51    1:42.20        
                  49.27     1:42.20 (52.93)                                        
 28 Conway, Megan F           10 COND-MR              1:43.45    1:42.26        
                  48.20     1:42.26 (54.06)                                        
 29 Fassett, Olivia R          9 ZEUS-CT                   NT    1:42.91        
                  50.68     1:42.91 (52.23)                                        
 30 McCarthy, Daneila         10 Middies-MR           1:41.21    1:43.18        
                1:48.45         1:43.18 ( )                                        
 31 Brickman, Natalie L        9 Flying Dolphins-MR        NT    1:44.29        
                  50.83     1:44.29 (53.46)                                        
 32 Li, Cindy                 10 COND-MR              1:49.01    1:44.30        
                  51.74     1:44.30 (52.56)                                        
 33 Zuks, Adelaine            10 COND-MR              1:39.94    1:45.66        
                  49.91     1:45.66 (55.75)                                        
 34 Titone, Morgan K          10 Middies-MR           1:44.23    1:47.28        
                  51.44     1:47.28 (55.84)                                        
 35 Silver, Elizabeth S       10 COND-MR              1:49.35    1:49.04        
                  54.54     1:49.04 (54.50)                                        
 36 Chandrani, Nula            9 Middies-MR           1:51.34    1:50.23        
                  50.53     1:50.23 (59.70)                                        
 37 Levy, Ally                 9 Middies-MR           1:45.05    1:52.96        
                  54.23     1:52.96 (58.73)                                        
 38 Jin, Sharon                9 Middies-MR           1:48.83    1:53.26        
                  53.86     1:53.26 (59.40)                                        
 39 Simpson, Gillian           7 Middies-MR           1:47.66    1:54.57        
                  54.26   1:54.57 (1:00.31)                                        
 40 Simpson, Kimberly          9 Middies-MR           1:54.44    1:56.83        
                  56.82   1:56.83 (1:00.01)                                        
 41 Bisaga, Emily M            9 Middies-MR           1:54.88    1:57.19        
                  57.27     1:57.19 (59.92)                                        
 42 Cleary, Hannah M           8 Middies-MR           1:45.51    1:59.80        
                1:43.40     1:59.80 (16.40)                                        
 43 Bandini, Brittany A        9 ZEUS-CT                   NT    2:01.91        
                1:00.19   2:01.91 (1:01.72)                                        
 44 Bayer, Cally               8 Middies-MR           1:56.72    2:02.65        
                1:00.71   2:02.65 (1:01.94)                                        
 45 Horwood, Lila S            7 Middies-MR           1:58.77    2:02.83        
                  59.30   2:02.83 (1:03.53)                                        
 46 Wisell, Julia T            8 Middies-MR           2:03.12    2:04.82        
                  58.43   2:04.82 (1:06.39)                                        
 47 Dong, Hannah               9 Middies-MR           2:06.55    2:05.17        
                  59.40   2:05.17 (1:05.77)                                        
 48 Kantor, Chloe R           10 Flying Dolphins-MR   2:12.21    2:08.77        
                1:49.98     2:08.77 (18.79)                                        
 49 Garbin, Katrina R         10 Middies-MR           2:12.09    2:09.36        
                1:01.57   2:09.36 (1:07.79)                                        
 50 Hall, Emma M              10 Middies-MR           2:54.30    3:00.40        
                1:28.30   3:00.40 (1:32.10)                                        
 -- Segal, Charlotte A        10 COND-MR              1:42.00         DQ        
                  45.20          DQ (49.71)                                        
 -- Globus, Adi L             10 COND-MR                   NT         DQ        
                  46.97          DQ (53.17)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fried, Carly T            10 Flying Dolphins-MR     37.68      37.90        
  2 Broderick, Amanda K       10 Middies-MR             40.88      41.62        
  3 Elting, Imani T           10 Riptides-MR            41.33      42.08        
  4 Mitzian, Lian F           10 Middies-MR             43.00      42.69        
  5 Weiss, Jessica M          10 Flying Dolphins-MR     41.56      43.66        
  6 Chow, Regina               9 UN-MR                     NT      43.92        
  7 Gers, Emmanuelle S        10 Flying Dolphins-MR     47.73      44.02        
  8 Kase, Yuha                 9 Middies-MR                NT      44.39        
  9 Pace, Theresa M           10 Middies-MR             49.07      44.50        
 10 Quinones, Cloe H          10 Rye 2008-MR            47.63      44.78        
 11 Malyszka, Kelly            9 COND-MR                40.45      44.87        
 12 Dell'Isola, Lindsey N      9 ZEUS-CT                46.55      44.96        
 13 Keelips, Hailey M         10 ZEUS-CT                45.69      45.36        
 14 Larkin, Catherine D       10 Middies-MR             46.17      45.39        
 15 Iwatsuki, Yui              9 Middies-MR             46.22      45.64        
 16 Liu, Serina               10 UN-MR                  47.02      45.88        
 17 Cohn, Michelle A          10 Flying Dolphins-MR     48.31      46.47        
 18 Rachlin, Amanda M         10 Middies-MR             47.23      46.81        
 19 Guo, Grace                10 Middies-MR             50.43      46.85        
 20 Colucci, Christina L       9 Middies-MR             51.27      48.32        
 21 Nagaishi, Ayano           10 Middies-MR             49.39      48.46        
 22 Clark, Olivia S           10 ZEUS-CT                52.38      48.72        
 23 Segal, Charlotte A        10 COND-MR                48.10      48.83        
 24 Conway, Megan F           10 COND-MR                49.23      49.13        
 25 Brickman, Natalie L        9 Flying Dolphins-MR     51.70      49.38        
 26 Globus, Adi L             10 COND-MR                   NT      49.41        
 27 Alimonti, Celeste T        9 Middies-MR             55.92      50.15        
 28 Dowrich, Thea A            9 ZEUS-CT              1:03.64      50.86        
 29 Talus, Shreya R           10 Middies-MR             50.20      51.20        
 30 Titone, Morgan K          10 Middies-MR             59.00      52.02        
 31 McCarthy, Daneila         10 Middies-MR             53.22      52.61        
 32 Bugniazet, Molly           7 Rye 2008-MR            53.80      53.25        
 33 Fassett, Olivia R          9 ZEUS-CT                57.33      53.72        
 34 Rendina, A.J. J           10 COND-MR              1:00.10      57.16        
 35 Carriera, Jennifer M      10 ZEUS-CT                57.05      57.28        
 36 Scala, Margaret            7 Rye 2008-MR               NT      57.35        
 37 Bisaga, Emily M            9 Middies-MR             58.10      58.52        
 38 Jin, Sharon                9 Middies-MR             59.36      58.67        
 39 Simpson, Kimberly          9 Middies-MR             57.14      59.08        
 40 Zuks, Adelaine            10 COND-MR                56.62      59.16        
 41 Levy, Ally                 9 Middies-MR           1:06.79      59.58        
 42 Yao, Linna                 8 Middies-MR             58.76    1:00.32        
 43 Garbin, Katrina R         10 Middies-MR           1:00.30    1:00.50        
 44 Du, Katelin                6 Middies-MR             54.31    1:00.54        
 45 Dell'Orto, Mia D           7 Middies-MR           1:24.10    1:01.11        
 46 Hsu, Christina            10 Middies-MR           1:00.17    1:01.28        
 47 Salimi, Sana W             8 Middies-MR           1:06.46    1:02.15        
 48 Chandrani, Nula            9 Middies-MR           1:02.67    1:04.42        
 49 Haber, Sarah E             8 BB-NJ                     NT    1:04.97        
 50 Novak, Katie E             8 BB-NJ                     NT    1:06.13        
 51 Sciabica, Maggie M         9 BB-NJ                1:05.40    1:06.62        
 52 Randall, Nonii M           7 Middies-MR           1:05.75    1:06.77        
 53 Chamberlin, Lauren M       8 BB-NJ                1:02.36    1:06.89        
 54 Bayer, Cally               8 Middies-MR           1:08.77    1:07.10        
 55 Fialkow, Lauren D          8 Middies-MR           1:13.42    1:07.52        
 56 Horwood, Lila S            7 Middies-MR           1:21.65    1:07.74        
 57 Simpson, Gillian           7 Middies-MR           1:06.55    1:15.62        
 58 Dong, Hannah               9 Middies-MR           1:11.41    1:19.05        
 -- Myers, Caitlyn N           8 BB-NJ                     NT         DQ        
 -- Paolillo, Lauren J         9 BB-NJ                     NT         DQ        
 -- Fried, Alexis              8 Flying Dolphins-MR     58.11         DQ        
 -- Kayal, Maggie E            8 BB-NJ                     NT         DQ        
 -- Hodzic, Larissa            8 Riptides-MR            55.25         DQ        
 -- Brie, KiKi                10 COND-MR                54.05         DQ        
 -- Kass, Gabrielle            9 Middies-MR           1:10.96         DQ        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fried, Carly T            10 Flying Dolphins-MR   1:24.34    1:24.29        
                  39.10     1:24.29 (45.19)                                        
  2 Broderick, Amanda K       10 Middies-MR           1:27.43    1:26.70        
                  41.21     1:26.70 (45.49)                                        
  3 Mitzian, Lian F           10 Middies-MR           1:32.21    1:31.93        
                  43.87     1:31.93 (48.06)                                        
  4 Weiss, Jessica M          10 Flying Dolphins-MR   1:31.36    1:33.01        
                  43.65     1:33.01 (49.36)                                        
  5 Malyszka, Kelly            9 COND-MR              1:37.62    1:39.40        
                  48.98     1:39.40 (50.42)                                        
  6 Liu, Serina               10 UN-MR                1:37.52    1:39.48        
                  46.92     1:39.48 (52.56)                                        
B - Final
  7 Iwatsuki, Yui              9 Middies-MR           1:37.63    1:35.64        
                  45.90     1:35.64 (49.74)                                        
  8 Chow, Regina               9 UN-MR                1:38.65    1:37.81        
                  49.26     1:37.81 (48.55)                                        
  9 Dell'Isola, Lindsey N      9 ZEUS-CT              1:40.04    1:39.42        
                  47.17     1:39.42 (52.25)                                        
 10 Pace, Theresa M           10 Middies-MR           1:37.63    1:39.47        
                  47.32     1:39.47 (52.15)                                        
 11 Conway, Megan F           10 COND-MR              1:44.54    1:44.72        
                  49.79     1:44.72 (54.93)                                        
 12 Keelips, Hailey M         10 ZEUS-CT              1:41.25    1:46.33        
                  48.33     1:46.33 (58.00)                                        
Preliminaries
 13 Brickman, Natalie L        9 Flying Dolphins-MR   1:44.97                   
                  50.96     1:44.97 (54.01)                                        
 14 Segal, Charlotte A        10 COND-MR              1:47.53                   
                  49.91     1:47.53 (57.62)                                        
 15 Tsuei, Angela              9 COND-MR              1:47.67                   
                  51.53     1:47.67 (56.14)                                        
 16 Belovsky, Mia P            9 COND-MR              1:47.98                   
                  50.91     1:47.98 (57.07)                                        
 17 Li, Cindy                 10 COND-MR              1:48.37                   
                  52.49     1:48.37 (55.88)                                        
 18 Globus, Adi L             10 COND-MR              1:51.04                   
                  50.30   1:51.04 (1:00.74)                                        
 19 McCarthy, Daneila         10 Middies-MR           1:53.42                   
                  52.73   1:53.42 (1:00.69)                                        
 20 Keller, Claire C          10 ZEUS-CT              1:57.09                   
                  54.38   1:57.09 (1:02.71)                                        
 21 Kantor, Chloe R           10 Flying Dolphins-MR   2:01.92                   
                  56.05   2:01.92 (1:05.87)                                        
 22 Silver, Elizabeth S       10 COND-MR              2:03.14                   
                  59.46   2:03.14 (1:03.68)                                        
 23 Rendina, A.J. J           10 COND-MR              2:03.31                   
                  58.01   2:03.31 (1:05.30)                                        
 24 Carriera, Jennifer M      10 ZEUS-CT              2:04.04                   
                  56.70   2:04.04 (1:07.34)                                        
 25 Simpson, Kimberly          9 Middies-MR           2:04.58                   
                1:01.06   2:04.58 (1:03.52)                                        
 26 Garbin, Katrina R         10 Middies-MR           2:04.88                   
                  59.03   2:04.88 (1:05.85)                                        
 27 Jin, Sharon                9 Middies-MR           2:05.35                   
                  57.91   2:05.35 (1:07.44)                                        
 28 Yao, Linna                 8 Middies-MR           2:08.54                   
                  59.58   2:08.54 (1:08.96)                                        
 29 Brie, KiKi                10 COND-MR              2:09.02                   
                  57.95   2:09.02 (1:11.07)                                        
 30 Chandrani, Nula            9 Middies-MR           2:24.08                   
                1:06.66   2:24.08 (1:17.42)                                        
 31 Kass, Gabrielle            9 Middies-MR           2:31.41                   
                1:09.50   2:31.41 (1:21.91)                                        
 32 Dong, Hannah               9 Middies-MR           2:41.50                   
                1:17.62   2:41.50 (1:23.88)                                        
 -- Clark, Olivia S           10 ZEUS-CT                  DQ                    
                  49.89          DQ (56.09)                                        
 -- Zuks, Adelaine            10 COND-MR                  DQ                    
                1:03.71        DQ (1:07.84)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Fried, Carly T            10 Flying Dolphins-MR   1:23.84    1:24.34 q      
                  39.17     1:24.34 (45.17)                                        
  2 Broderick, Amanda K       10 Middies-MR           1:28.07    1:27.43 q      
                  41.46     1:27.43 (45.97)                                        
  3 Weiss, Jessica M          10 Flying Dolphins-MR   1:36.63    1:31.36 q      
                  43.12     1:31.36 (48.24)                                        
  4 Mitzian, Lian F           10 Middies-MR           1:33.91    1:32.21 q      
                  43.28     1:32.21 (48.93)                                        
  5 Liu, Serina               10 UN-MR                1:48.95    1:37.52 q      
                  45.46     1:37.52 (52.06)                                        
  6 Malyszka, Kelly            9 COND-MR              1:31.45    1:37.62 q      
                  46.57     1:37.62 (51.05)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Pace, Theresa M           10 Middies-MR           1:45.42    1:37.63 q      
                  46.37     1:37.63 (51.26)                                        
  7 Iwatsuki, Yui              9 Middies-MR           1:42.17    1:37.63 q      
                  47.04     1:37.63 (50.59)                                        
  9 Chow, Regina               9 UN-MR                1:52.00    1:38.65 q      
                  43.65     1:38.65 (55.00)                                        
 10 Dell'Isola, Lindsey N      9 ZEUS-CT              1:41.82    1:40.04 q      
                  47.10     1:40.04 (52.94)                                        
 11 Keelips, Hailey M         10 ZEUS-CT              1:38.83    1:41.25 q      
                  46.64     1:41.25 (54.61)                                        
 12 Conway, Megan F           10 COND-MR              1:35.37    1:44.54 q      
                  50.42     1:44.54 (54.12)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Brickman, Natalie L        9 Flying Dolphins-MR   1:53.70    1:44.97        
                  50.96     1:44.97 (54.01)                                        
 14 Segal, Charlotte A        10 COND-MR              1:50.00    1:47.53        
                  49.91     1:47.53 (57.62)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Tsuei, Angela              9 COND-MR              1:35.66    1:47.67        
                  51.53     1:47.67 (56.14)                                        
 16 Belovsky, Mia P            9 COND-MR              1:38.69    1:47.98        
                  50.91     1:47.98 (57.07)                                        
 17 Li, Cindy                 10 COND-MR                   NT    1:48.37        
                  52.49     1:48.37 (55.88)                                        
 18 Globus, Adi L             10 COND-MR                   NT    1:51.04        
                  50.30   1:51.04 (1:00.74)                                        
 19 McCarthy, Daneila         10 Middies-MR           1:48.77    1:53.42        
                  52.73   1:53.42 (1:00.69)                                        
 20 Keller, Claire C          10 ZEUS-CT              2:00.86    1:57.09        
                  54.38   1:57.09 (1:02.71)                                        
 21 Kantor, Chloe R           10 Flying Dolphins-MR        NT    2:01.92        
                  56.05   2:01.92 (1:05.87)                                        
 22 Silver, Elizabeth S       10 COND-MR              2:05.38    2:03.14        
                  59.46   2:03.14 (1:03.68)                                        
 23 Rendina, A.J. J           10 COND-MR              2:15.00    2:03.31        
                  58.01   2:03.31 (1:05.30)                                        
 24 Carriera, Jennifer M      10 ZEUS-CT                   NT    2:04.04        
                  56.70   2:04.04 (1:07.34)                                        
 25 Simpson, Kimberly          9 Middies-MR           2:20.77    2:04.58        
                1:01.06   2:04.58 (1:03.52)                                        
 26 Garbin, Katrina R         10 Middies-MR           2:31.44    2:04.88        
                  59.03   2:04.88 (1:05.85)                                        
 27 Jin, Sharon                9 Middies-MR                NT    2:05.35        
                  57.91   2:05.35 (1:07.44)                                        
 28 Yao, Linna                 8 Middies-MR           2:06.74    2:08.54        
                  59.58   2:08.54 (1:08.96)                                        
 29 Brie, KiKi                10 COND-MR              2:05.30    2:09.02        
                  57.95   2:09.02 (1:11.07)                                        
 30 Chandrani, Nula            9 Middies-MR                NT    2:24.08        
                1:06.66   2:24.08 (1:17.42)                                        
 31 Kass, Gabrielle            9 Middies-MR           2:21.18    2:31.41        
                1:09.50   2:31.41 (1:21.91)                                        
 32 Dong, Hannah               9 Middies-MR           2:31.41    2:41.50        
                1:17.62   2:41.50 (1:23.88)                                        
 -- Clark, Olivia S           10 ZEUS-CT                   NT         DQ        
                  49.89          DQ (56.09)                                        
 -- Zuks, Adelaine            10 COND-MR              1:55.67         DQ        
                1:03.71        DQ (1:07.84)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hu, Christine              9 Middies-MR             33.86      33.68        
  2 Broderick, Amanda K       10 Middies-MR             35.38      34.68        
  3 Elting, Imani T           10 Riptides-MR            35.46      35.47        
  4 Fried, Carly T            10 Flying Dolphins-MR     36.14      35.84        
  5 Dell'Isola, Lindsey N      9 ZEUS-CT                37.71      36.62        
  6 Kase, Yuha                 9 Middies-MR             35.87      38.61        
B - Final
  7 Salimi, Sarah W           10 Middies-MR             38.59      38.47        
  8 Weiss, Jessica M          10 Flying Dolphins-MR     38.36      38.64        
  9 Globus, Adi L             10 COND-MR                39.45      39.07        
 10 Butler, Kristin E          8 ZEUS-CT                40.43      39.58        
 11 Nagaishi, Ayano           10 Middies-MR             40.15      39.87        
 -- Rachlin, Amanda M         10 Middies-MR             39.55         DQ        
Preliminaries
 13 Clark, Olivia S           10 ZEUS-CT                40.64                   
 14 Liu, Serina               10 UN-MR                  40.78                   
 15 Conway, Megan F           10 COND-MR                40.87                   
 16 Drew, Sami B               9 Middies-MR             40.97                   
 17 Iwatsuki, Yui              9 Middies-MR             41.40                   
 18 Tsuruo, Sarah              9 Middies-MR             41.92                   
 19 Malyszka, Kelly            9 COND-MR                42.31                   
 20 Larkin, Catherine D       10 Middies-MR             42.59                   
 21 Six-Osher, Skye R          9 Middies-MR             44.82                   
 22 Tsuei, Angela              9 COND-MR                44.84                   
 23 Wisell, Caroline G        10 Middies-MR             44.98                   
 24 Alimonti, Celeste T        9 Middies-MR             45.11                   
 25 Dell'Orto, Mia D           7 Middies-MR             45.62                   
 26 Scala, Margaret            7 Rye 2008-MR            45.63                   
 27 Dinisoe, Theodora B       10 ZEUS-CT                45.94                   
 28 Chow, Regina               9 UN-MR                  45.99                   
 29 Belovsky, Mia P            9 COND-MR                46.15                   
 30 Guo, Grace                10 Middies-MR             46.60                   
 31 Segal, Charlotte A        10 COND-MR                46.64                   
 32 Silver, Elizabeth S       10 COND-MR                47.84                   
 33 Dowrich, Thea A            9 ZEUS-CT                48.25                   
 34 Salimi, Sana W             8 Middies-MR             50.01                   
 35 Keller, Claire C          10 ZEUS-CT                50.98                   
 36 Rendina, A.J. J           10 COND-MR                51.13                   
 37 Fassett, Olivia R          9 ZEUS-CT                51.21                   
 38 Titone, Morgan K          10 Middies-MR             51.33                   
 39 Du, Katelin                6 Middies-MR             52.67                   
 40 Li, Cindy                 10 COND-MR                52.77                   
 41 Colucci, Christina L       9 Middies-MR             53.51                   
 42 Cleary, Hannah M           8 Middies-MR             53.76                   
 43 Zuks, Adelaine            10 COND-MR                56.37                   
 44 Carriera, Jennifer M      10 ZEUS-CT                56.64                   
 45 Levy, Ally                 9 Middies-MR             56.94                   
 46 Yao, Linna                 8 Middies-MR             57.47                   
 47 Horwood, Lila S            7 Middies-MR             58.07                   
 48 Kass, Gabrielle            9 Middies-MR           1:02.13                   
 49 Brie, KiKi                10 COND-MR              1:07.87                   
 50 Bayer, Cally               8 Middies-MR           1:11.33                   
 -- Simpson, Gillian           7 Middies-MR               DQ                    
 -- Bandini, Brittany A        9 ZEUS-CT                  DQ                    
 -- Wisell, Julia T            8 Middies-MR               DQ                    
 -- Hall, Emma M              10 Middies-MR               DQ                    
 -- Bisaga, Emily M            9 Middies-MR               DQ                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Hu, Christine              9 Middies-MR             34.04      33.86 q      
  2 Broderick, Amanda K       10 Middies-MR             34.53      35.38 q      
  3 Elting, Imani T           10 Riptides-MR            34.12      35.46 q      
  4 Kase, Yuha                 9 Middies-MR             36.74      35.87 q      
  5 Fried, Carly T            10 Flying Dolphins-MR     35.60      36.14 q      
  6 Dell'Isola, Lindsey N      9 ZEUS-CT                39.67      37.71 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Weiss, Jessica M          10 Flying Dolphins-MR     39.25      38.36 q      
  8 Salimi, Sarah W           10 Middies-MR             38.99      38.59 q      
  9 Globus, Adi L             10 COND-MR                   NT      39.45 q      
 10 Rachlin, Amanda M         10 Middies-MR             41.41      39.55 q      
 11 Nagaishi, Ayano           10 Middies-MR             40.03      40.15 q      
 12 Butler, Kristin E          8 ZEUS-CT                43.67      40.43 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Clark, Olivia S           10 ZEUS-CT                47.26      40.64        
 14 Liu, Serina               10 UN-MR                  43.27      40.78        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Conway, Megan F           10 COND-MR                37.19      40.87        
 16 Drew, Sami B               9 Middies-MR             45.71      40.97        
 17 Iwatsuki, Yui              9 Middies-MR             49.37      41.40        
 18 Tsuruo, Sarah              9 Middies-MR             41.70      41.92        
 19 Malyszka, Kelly            9 COND-MR                36.04      42.31        
 20 Larkin, Catherine D       10 Middies-MR             45.22      42.59        
 21 Six-Osher, Skye R          9 Middies-MR             42.80      44.82        
 22 Tsuei, Angela              9 COND-MR                43.93      44.84        
 23 Wisell, Caroline G        10 Middies-MR             46.50      44.98        
 24 Alimonti, Celeste T        9 Middies-MR             54.13      45.11        
 25 Dell'Orto, Mia D           7 Middies-MR             48.71      45.62        
 26 Scala, Margaret            7 Rye 2008-MR               NT      45.63        
 27 Dinisoe, Theodora B       10 ZEUS-CT                50.93      45.94        
 28 Chow, Regina               9 UN-MR                     NT      45.99        
 29 Belovsky, Mia P            9 COND-MR                42.25      46.15        
 30 Guo, Grace                10 Middies-MR             54.07      46.60        
 31 Segal, Charlotte A        10 COND-MR                48.00      46.64        
 32 Silver, Elizabeth S       10 COND-MR                48.02      47.84        
 33 Dowrich, Thea A            9 ZEUS-CT                50.35      48.25        
 34 Salimi, Sana W             8 Middies-MR             49.40      50.01        
 35 Keller, Claire C          10 ZEUS-CT                51.35      50.98        
 36 Rendina, A.J. J           10 COND-MR                53.00      51.13        
 37 Fassett, Olivia R          9 ZEUS-CT                55.65      51.21        
 38 Titone, Morgan K          10 Middies-MR             52.14      51.33        
 39 Du, Katelin                6 Middies-MR             52.44      52.67        
 40 Li, Cindy                 10 COND-MR                   NT      52.77        
 41 Colucci, Christina L       9 Middies-MR             51.67      53.51        
 42 Cleary, Hannah M           8 Middies-MR             53.55      53.76        
 43 Zuks, Adelaine            10 COND-MR                47.62      56.37        
 44 Carriera, Jennifer M      10 ZEUS-CT                53.80      56.64        
 45 Levy, Ally                 9 Middies-MR           1:02.93      56.94        
 46 Yao, Linna                 8 Middies-MR           1:04.31      57.47        
 47 Horwood, Lila S            7 Middies-MR           1:03.22      58.07        
 48 Kass, Gabrielle            9 Middies-MR           1:24.63    1:02.13        
 49 Brie, KiKi                10 COND-MR                53.00    1:07.87        
 50 Bayer, Cally               8 Middies-MR           1:19.40    1:11.33        
 -- Simpson, Gillian           7 Middies-MR           1:00.44         DQ        
 -- Bandini, Brittany A        9 ZEUS-CT                   NT         DQ        
 -- Wisell, Julia T            8 Middies-MR           1:05.44         DQ        
 -- Hall, Emma M              10 Middies-MR           1:46.77         DQ        
 -- Bisaga, Emily M            9 Middies-MR             56.21         DQ        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dell'Isola, Lindsey N      9 ZEUS-CT              1:33.85    1:24.35        
                  40.02     1:24.35 (44.33)                                        
  2 Hu, Christine              9 Middies-MR           1:22.41    1:24.77        
                  38.44     1:24.77 (46.33)                                        
  3 Lowitt, Sabina L          10 Flying Dolphins-MR   1:27.00    1:32.93        
                  40.66     1:32.93 (52.27)                                        
  4 Malyszka, Kelly            9 COND-MR                   NT    1:41.68        
                  45.80     1:41.68 (55.88)                                        
 -- Liu, Serina               10 UN-MR                1:47.21         DQ        
                  44.30          DQ (52.25)                                        
 -- Silver, Elizabeth S       10 COND-MR              1:50.00         DQ        
                  50.93                                                            
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fried, Carly T            10 Flying Dolphins-MR   2:48.60    2:46.37        
                  37.29     1:20.41 (43.12)     2:07.87 (47.46)     2:46.37 (38.50)
  2 Avezzano, Katie G         10 Middies-MR           2:50.24    2:48.58        
                  36.39     1:19.32 (42.93)     2:08.85 (49.53)     2:48.58 (39.73)
  3 Broderick, Amanda K       10 Middies-MR           2:51.06    2:50.15        
                  37.48     1:21.64 (44.16)     2:09.38 (47.74)     2:50.15 (40.77)
  4 Hu, Christine              9 Middies-MR           2:48.91    2:50.54        
                  36.81     1:21.08 (44.27)     2:11.42 (50.34)     2:50.54 (39.12)
  5 Kase, Yuha                 9 Middies-MR           2:51.85    2:53.66        
                  38.53     1:21.00 (42.47)     2:11.91 (50.91)     2:53.66 (41.75)
  6 Dell'Isola, Lindsey N      9 ZEUS-CT              3:03.85    2:59.19        
                  40.03     1:24.92 (44.89)     2:17.61 (52.69)     2:59.19 (41.58)
  7 Weiss, Jessica M          10 Flying Dolphins-MR   2:55.99    2:59.38        
                  40.71     1:23.88 (43.17)     2:16.10 (52.22)     2:59.38 (43.28)
  8 Nagaishi, Ayano           10 Middies-MR           3:08.61    3:11.97        
                  43.25     1:29.75 (46.50)     2:29.07 (59.32)     3:11.97 (42.90)
  9 Malyszka, Kelly            9 COND-MR              2:59.29    3:12.79        
                  44.49     1:33.21 (48.72)     2:30.32 (57.11)     3:12.79 (42.47)
 10 Butler, Kristin E          8 ZEUS-CT                   NT    3:15.69        
                  43.45     1:30.66 (47.21)   2:32.75 (1:02.09)     3:15.69 (42.94)
 11 Rachlin, Amanda M         10 Middies-MR           3:28.00    3:15.98        
                  43.64     1:31.44 (47.80)     2:30.85 (59.41)     3:15.98 (45.13)
 12 Tsuruo, Sarah              9 Middies-MR           3:19.91    3:16.46        
                  44.01     1:34.77 (50.76)     2:30.49 (55.72)     3:16.46 (45.97)
 13 Tsuei, Angela              9 COND-MR              3:02.49    3:16.69        
                  42.61     1:29.28 (46.67)     2:28.07 (58.79)     3:16.69 (48.62)
 14 Keelips, Hailey M         10 ZEUS-CT              3:23.82    3:19.15        
                  46.84     1:39.55 (52.71)     2:36.38 (56.83)     3:19.15 (42.77)
 15 Belovsky, Mia P            9 COND-MR              3:06.84    3:23.03        
                  46.43     1:37.30 (50.87)   2:37.65 (1:00.35)     3:23.03 (45.38)
 16 Dinisoe, Theodora B       10 ZEUS-CT              3:24.11    3:24.23        
                  50.15     1:38.03 (47.88)   2:38.94 (1:00.91)     3:24.23 (45.29)
 17 Wisell, Caroline G        10 Middies-MR           3:47.24    3:26.34        
                  43.99     1:35.86 (51.87)   2:38.91 (1:03.05)     3:26.34 (47.43)
 18 Globus, Adi L             10 COND-MR                   NT    3:27.81        
                  42.76     1:37.91 (55.15)   2:40.58 (1:02.67)     3:27.81 (47.23)
 19 Alimonti, Celeste T        9 Middies-MR           3:30.63    3:34.49        
                  52.78     1:45.79 (53.01)   2:47.67 (1:01.88)     3:34.49 (46.82)
 20 Segal, Charlotte A        10 COND-MR              3:55.00    3:35.03        
                  46.83     1:41.17 (54.34)   2:44.70 (1:03.53)     3:35.03 (50.33)
 21 Talus, Shreya R           10 Middies-MR           3:40.34    3:35.80        
                  49.57     1:45.12 (55.55)   2:46.84 (1:01.72)     3:35.80 (48.96)
 22 Six-Osher, Skye R          9 Middies-MR           3:16.79    3:39.11        
                  46.82     1:37.34 (50.52)   2:39.14 (1:01.80)     3:39.11 (59.97)
 23 Guo, Grace                10 Middies-MR           3:39.88    3:39.18        
                  52.97     1:50.12 (57.15)     2:47.49 (57.37)     3:39.18 (51.69)
 24 Keller, Claire C          10 ZEUS-CT              3:45.87    3:41.98        
                  51.74     1:42.82 (51.08)   2:51.75 (1:08.93)     3:41.98 (50.23)
 25 Zuks, Adelaine            10 COND-MR                   NT    3:51.71        
                  55.40     1:47.82 (52.42)   2:57.84 (1:10.02)     3:51.71 (53.87)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Doherty, Kaitlin A        12 Middies-MR             26.96      26.86        
  2 Czulewicz, Lauren H       12 ZEUS-CT                27.93      27.52        
  3 Samuels, Rachel A         11 COND-MR                27.87      27.97        
  4 Dari, Hannah E            12 COND-MR                28.06      28.09        
  5 Vogel, Nia C              12 Middies-MR             28.90      28.73        
  6 Valle, Mackenzie          11 ZEUS-CT                28.99      28.98        
B - Final
  7 Catarinacchio, Jessica R  11 Middies-MR             29.14      28.79        
  8 Haskell, Olivia C         11 ZEUS-CT                29.00      28.89        
  9 LeBlanc, Gabbie M         12 ZEUS-CT                29.72      29.33        
 10 Farrell, Brenna K         11 COND-MR                29.39      29.48        
 11 Escobedo, Emily R         12 Riptides-MR            29.68      29.55        
 12 Barclay, Skye M           11 Flying Dolphins-MR     29.78      30.27        
Preliminaries
 10 Brickman, Molly E         11 Flying Dolphins-MR     29.41                   
 14 Siegel, Sophie H          11 Flying Dolphins-MR     30.22                   
 15 Bluvol, Alex F            12 Rye 2008-MR            30.78                   
 16 Kase, Yuma                11 Middies-MR             31.28                   
 17 Sosa, Elizabeth M         11 ZEUS-CT                31.30                   
 18 Delago, Paige M           11 ZEUS-CT                31.38                   
 19 Lopez, Lynette            11 ZEUS-CT                31.92                   
 20 McGovern, Meaghan O       11 COND-MR                32.35                   
 21 Cervone, Catie E          11 Middies-MR             32.50                   
 22 Farrell, Shannon P        11 COND-MR                32.82                   
 23 Rosenblum, Danielle M     12 Middies-MR             33.09                   
 24 Kwong, Anna               11 UN-MR                  33.23                   
 24 Segal, Olivia J           11 COND-MR                33.23                   
 26 Brito, Karina             12 ZEUS-CT                33.43                   
 27 Martin, Kelly             11 COND-MR                33.72                   
 28 Abraham, Rebecca          12 Riptides-MR            34.86                   
 29 Carriera, Rachel A        12 ZEUS-CT                34.90                   
 30 Levy, Hillary A           11 COND-MR                35.22                   
 31 Alimonti, Simone T        12 Middies-MR             35.53                   
 32 Lipton, Jessica R         11 Flying Dolphins-MR     36.83                   
 33 Del Principe, Emma F      11 COND-MR                36.88                   
 34 Pagnani, Kiernan C        12 Rye 2008-MR            38.76                   
 35 Gomez, Tatiana I          11 ZEUS-CT                46.19                   
 36 Mangoli, Bakhoya          12 COND-MR                48.51                   
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Doherty, Kaitlin A        12 Middies-MR             26.09      26.96 q      
  2 Samuels, Rachel A         11 COND-MR                28.14      27.87 q      
  3 Czulewicz, Lauren H       12 ZEUS-CT                28.72      27.93 q      
  4 Dari, Hannah E            12 COND-MR                27.16      28.06 q      
  5 Vogel, Nia C              12 Middies-MR             28.53      28.90 q      
  6 Valle, Mackenzie          11 ZEUS-CT                28.89      28.99 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Haskell, Olivia C         11 ZEUS-CT                29.04      29.00 q      
  8 Catarinacchio, Jessica R  11 Middies-MR             28.41      29.14 q      
  9 Farrell, Brenna K         11 COND-MR                29.98      29.39 q      
 10 Brickman, Molly E         11 Flying Dolphins-MR     29.62      29.41 q      
 11 Escobedo, Emily R         12 Riptides-MR            29.61      29.68 q      
 12 LeBlanc, Gabbie M         12 ZEUS-CT                29.48      29.72 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Barclay, Skye M           11 Flying Dolphins-MR     31.00      29.78        
 14 Siegel, Sophie H          11 Flying Dolphins-MR     30.86      30.22        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Bluvol, Alex F            12 Rye 2008-MR            30.02      30.78        
 16 Kase, Yuma                11 Middies-MR             31.63      31.28        
 17 Sosa, Elizabeth M         11 ZEUS-CT                30.61      31.30        
 18 Delago, Paige M           11 ZEUS-CT                31.93      31.38        
 19 Lopez, Lynette            11 ZEUS-CT                34.16      31.92        
 20 McGovern, Meaghan O       11 COND-MR                32.92      32.35        
 21 Cervone, Catie E          11 Middies-MR             31.25      32.50        
 22 Farrell, Shannon P        11 COND-MR                33.66      32.82        
 23 Rosenblum, Danielle M     12 Middies-MR             32.69      33.09        
 24 Kwong, Anna               11 UN-MR                  36.77      33.23        
 24 Segal, Olivia J           11 COND-MR                32.52      33.23        
 26 Brito, Karina             12 ZEUS-CT                33.85      33.43        
 27 Martin, Kelly             11 COND-MR                34.96      33.72        
 28 Abraham, Rebecca          12 Riptides-MR            33.18      34.86        
 29 Carriera, Rachel A        12 ZEUS-CT                   NT      34.90        
 30 Levy, Hillary A           11 COND-MR                35.92      35.22        
 31 Alimonti, Simone T        12 Middies-MR             35.24      35.53        
 32 Lipton, Jessica R         11 Flying Dolphins-MR     36.78      36.83        
 33 Del Principe, Emma F      11 COND-MR                39.09      36.88        
 34 Pagnani, Kiernan C        12 Rye 2008-MR            35.40      38.76        
 35 Gomez, Tatiana I          11 ZEUS-CT                48.92      46.19        
 36 Mangoli, Bakhoya          12 COND-MR                48.00      48.51        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doherty, Kaitlin A        12 Middies-MR             57.67      58.89        
                  27.75       58.89 (31.14)                                        
  2 Czulewicz, Lauren H       12 ZEUS-CT              1:01.27      59.82        
                  28.69       59.82 (31.13)                                        
  3 Dari, Hannah E            12 COND-MR                   NT    1:01.60        
                  28.95     1:01.60 (32.65)                                        
  4 Haskell, Olivia C         11 ZEUS-CT              1:00.55    1:02.65        
                  29.63     1:02.65 (33.02)                                        
  5 Valle, Mackenzie          11 ZEUS-CT              1:02.05    1:03.41        
                  30.42     1:03.41 (32.99)                                        
  6 Vogel, Nia C              12 Middies-MR           1:02.52    1:03.45        
                  30.05     1:03.45 (33.40)                                        
  7 Brickman, Molly E         11 Flying Dolphins-MR   1:03.00    1:03.49        
                  30.20     1:03.49 (33.29)                                        
  8 Catarinacchio, Jessica R  11 Middies-MR           1:01.33    1:03.96        
                  30.72     1:03.96 (33.24)                                        
  9 Farrell, Brenna K         11 COND-MR              1:04.73    1:04.05        
                  30.33     1:04.05 (33.72)                                        
 10 Samuels, Rachel A         11 COND-MR              1:06.31    1:04.71        
                  30.03     1:04.71 (34.68)                                        
 11 Wargo, Katie L            11 ZEUS-CT              1:07.58    1:05.69        
                  31.37     1:05.69 (34.32)                                        
 12 Keaveney, Briana N        11 COND-MR              1:08.74    1:05.94        
                  30.99     1:05.94 (34.95)                                        
 13 Brown, Nikki G            12 COND-MR              1:10.12    1:06.44        
                  31.73     1:06.44 (34.71)                                        
 14 Siegel, Sophie H          11 Flying Dolphins-MR   1:06.60    1:07.47        
                  31.54     1:07.47 (35.93)                                        
 15 Kase, Yuma                11 Middies-MR           1:09.64    1:09.87        
                  33.09     1:09.87 (36.78)                                        
 16 Schoenherr, Jena E        12 Middies-MR           1:10.70    1:10.72        
                  33.56     1:10.72 (37.16)                                        
 17 Lopez, Lynette            11 ZEUS-CT              1:11.84    1:10.80        
                  33.55     1:10.80 (37.25)                                        
 18 Mena, Zuri                12 MAD-MR               1:17.31    1:11.31        
                  33.73     1:11.31 (37.58)                                        
 19 Cervone, Catie E          11 Middies-MR           1:11.38    1:13.25        
                  34.11     1:13.25 (39.14)                                        
 20 Badick, Mackenzie L       11 COND-MR              1:09.06    1:13.37        
                  36.04     1:13.37 (37.33)                                        
 21 Martin, Kelly             11 COND-MR              1:18.00    1:14.38        
                  35.67     1:14.38 (38.71)                                        
 22 Brito, Karina             12 ZEUS-CT              1:12.91    1:14.42        
                  34.78     1:14.42 (39.64)                                        
 23 Rosenblum, Danielle M     12 Middies-MR           1:12.96    1:14.47        
                  35.39     1:14.47 (39.08)                                        
 23 Segal, Olivia J           11 COND-MR              1:16.19    1:14.47        
                  35.68     1:14.47 (38.79)                                        
 25 Wong, Janice              11 UN-MR                     NT    1:14.75        
                  35.92     1:14.75 (38.83)                                        
 26 Farrell, Shannon P        11 COND-MR              1:18.61    1:15.58        
                  36.04     1:15.58 (39.54)                                        
 27 Weisstuch, Caroline F     11 Middies-MR           1:13.91    1:15.60        
                  34.39     1:15.60 (41.21)                                        
 28 Ciavarella, Nicki T       11 COND-MR                   NT    1:16.50        
                  35.66     1:16.50 (40.84)                                        
 29 Alimonti, Simone T        12 Middies-MR           1:19.70    1:17.08        
                  36.56     1:17.08 (40.52)                                        
 30 Abraham, Rebecca          12 Riptides-MR          1:18.04    1:18.01        
                  35.20     1:18.01 (42.81)                                        
 31 Lipton, Jessica R         11 Flying Dolphins-MR   1:20.86    1:18.53        
                  36.96     1:18.53 (41.57)                                        
 32 Novak, Sarah K            11 BB-NJ                1:22.46    1:21.27        
                  38.34     1:21.27 (42.93)                                        
 33 Carriera, Rachel A        12 ZEUS-CT              1:18.43    1:21.87        
                  37.78     1:21.87 (44.09)                                        
 34 Del Principe, Emma F      11 COND-MR              1:31.71    1:25.78        
                  39.67     1:25.78 (46.11)                                        
 35 Medina, Melissa           11 COND-MR                   NT    1:33.28        
                  45.16     1:33.28 (48.12)                                        
 36 Gomez, Tatiana I          11 ZEUS-CT              1:49.31    1:46.25        
                  48.56     1:46.25 (57.69)                                        
 37 Mangoli, Bakhoya          12 COND-MR              1:50.00    1:54.30        
                  46.52   1:54.30 (1:07.78)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doherty, Kaitlin A        12 Middies-MR           2:08.65    2:07.95        
                  28.66     1:00.77 (32.11)     1:34.71 (33.94)     2:07.95 (33.24)
  2 Czulewicz, Lauren H       12 ZEUS-CT              2:12.16    2:13.64        
                  30.49     1:04.30 (33.81)     1:38.90 (34.60)     2:13.64 (34.74)
  3 Haskell, Olivia C         11 ZEUS-CT              2:16.14    2:18.08        
                  30.93     1:05.19 (34.26)     1:42.21 (37.02)     2:18.08 (35.87)
  4 Valle, Mackenzie          11 ZEUS-CT              2:16.23    2:18.34        
                  31.27     1:06.45 (35.18)     1:42.84 (36.39)     2:18.34 (35.50)
  5 Catarinacchio, Jessica R  11 Middies-MR           2:19.32    2:19.48        
                  31.01     1:06.72 (35.71)     1:44.08 (37.36)     2:19.48 (35.40)
  6 Farrell, Brenna K         11 COND-MR              2:18.84    2:20.27        
  7 LeBlanc, Gabbie M         12 ZEUS-CT              2:17.19    2:20.50        
                  31.42     1:06.67 (35.25)     1:43.44 (36.77)     2:20.50 (37.06)
  8 Kase, Yuma                11 Middies-MR                NT    2:29.83        
                  34.85     1:13.01 (38.16)     1:52.13 (39.12)     2:29.83 (37.70)
  9 Delago, Paige M           11 ZEUS-CT              2:32.13    2:30.77        
                  33.52     1:12.51 (38.99)     1:51.83 (39.32)     2:30.77 (38.94)
 10 McGovern, Meaghan O       11 COND-MR              2:36.23    2:31.74        
                  35.34     1:14.88 (39.54)     1:55.64 (40.76)     2:31.74 (36.10)
 11 Keaveney, Briana N        11 COND-MR              2:33.34    2:32.01        
                  34.36     1:14.19 (39.83)     1:55.15 (40.96)     2:32.01 (36.86)
 12 Lopez, Lynette            11 ZEUS-CT              2:32.65    2:32.08        
                  34.31     1:13.67 (39.36)     1:54.12 (40.45)     2:32.08 (37.96)
 13 Samuels, Rachel A         11 COND-MR              2:37.39    2:32.38        
                  34.21     1:14.25 (40.04)     1:54.51 (40.26)     2:32.38 (37.87)
 14 Rosenblum, Danielle M     12 Middies-MR           2:53.95    2:41.92        
                  36.29     1:18.09 (41.80)     2:00.69 (42.60)     2:41.92 (41.23)
 15 Brito, Karina             12 ZEUS-CT              2:42.00    2:42.07        
                  36.86     1:19.35 (42.49)     2:02.11 (42.76)     2:42.07 (39.96)
 16 Devine, Kim M             11 ZEUS-CT              2:49.40    2:42.15        
                  37.13     1:20.02 (42.89)     2:02.48 (42.46)     2:42.15 (39.67)
 17 Cervone, Catie E          11 Middies-MR           2:40.88    2:43.15        
                  37.17     1:20.33 (43.16)     2:02.20 (41.87)     2:43.15 (40.95)
 18 Levy, Hillary A           11 COND-MR                   NT    2:45.29        
                  39.38     1:23.00 (43.62)     2:06.26 (43.26)     2:45.29 (39.03)
 19 Farrell, Shannon P        11 COND-MR              2:55.50    2:46.93        
                  22.67     1:21.79 (59.12)     2:05.18 (43.39)     2:46.93 (41.75)
 20 Del Principe, Emma F      11 COND-MR              2:55.00    2:52.04        
                  38.55     1:22.96 (44.41)     2:09.35 (46.39)     2:52.04 (42.69)
 -- Omeara, Sappha E          11 Flying Dolphins-MR   3:12.23         DQ        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dari, Hannah E            12 COND-MR                31.58      31.74        
  2 Doherty, Kaitlin A        12 Middies-MR             32.97      32.88        
  3 Haskell, Olivia C         11 ZEUS-CT                33.91      33.37        
  4 Escobedo, Emily R         12 Riptides-MR            33.11      33.61        
  5 Barclay, Skye M           11 Flying Dolphins-MR     34.21      34.11        
  6 Kase, Yuma                11 Middies-MR             34.68      34.20        
  7 Farrell, Brenna K         11 COND-MR                34.80      34.71        
  8 Vogel, Nia C              12 Middies-MR             35.99      34.86        
  9 Samuels, Rachel A         11 COND-MR                34.78      34.87        
 10 Siegel, Sophie H          11 Flying Dolphins-MR     35.90      35.02        
 11 Czulewicz, Lauren H       12 ZEUS-CT                35.24      35.13        
 12 LeBlanc, Gabbie M         12 ZEUS-CT                37.11      35.39        
 13 Wargo, Katie L            11 ZEUS-CT                35.37      36.10        
 14 Delago, Paige M           11 ZEUS-CT                38.58      36.35        
 15 Keaveney, Briana N        11 COND-MR                37.78      36.84        
 16 Ciavarella, Nicki T       11 COND-MR                   NT      38.01        
 17 Rosenblum, Danielle M     12 Middies-MR             38.29      38.39        
 18 McGovern, Meaghan O       11 COND-MR                38.62      38.69        
 19 Weisstuch, Caroline F     11 Middies-MR             37.00      38.75        
 20 Badick, Mackenzie L       11 COND-MR                40.87      39.38        
 21 Mena, Zuri                12 MAD-MR                 39.91      39.54        
 22 Cervone, Catie E          11 Middies-MR             38.28      40.01        
 23 Martin, Kelly             11 COND-MR                39.73      40.03        
 24 Segal, Olivia J           11 COND-MR                39.28      40.22        
 25 Schoenherr, Jena E        12 Middies-MR             41.30      40.38        
 26 Farrell, Shannon P        11 COND-MR                38.91      41.15        
 27 Lipton, Jessica R         11 Flying Dolphins-MR     38.40      41.40        
 28 Wong, Janice              11 UN-MR                     NT      42.14        
 29 Alimonti, Simone T        12 Middies-MR             42.88      42.32        
 30 Omeara, Sappha E          11 Flying Dolphins-MR     44.02      43.99        
 31 Levy, Hillary A           11 COND-MR                46.21      44.58        
 32 Carriera, Rachel A        12 ZEUS-CT                   NT      44.99        
 33 Abraham, Rebecca          12 Riptides-MR            45.86      47.02        
 34 Novak, Sarah K            11 BB-NJ                  47.61      48.00        
 35 Medina, Melissa           11 COND-MR                43.19      49.54        
 36 Gomez, Tatiana I          11 ZEUS-CT                   NT      55.15        
 37 Mangoli, Bakhoya          12 COND-MR                52.00      56.57        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dari, Hannah E            12 COND-MR              1:07.51    1:07.57        
                  32.36     1:07.57 (35.21)                                        
  2 Doherty, Kaitlin A        12 Middies-MR           1:10.71    1:10.44        
                  33.94     1:10.44 (36.50)                                        
  3 Haskell, Olivia C         11 ZEUS-CT              1:11.63    1:11.38        
                  34.66     1:11.38 (36.72)                                        
  4 Kase, Yuma                11 Middies-MR           1:12.09    1:11.48        
                  34.50     1:11.48 (36.98)                                        
  5 Czulewicz, Lauren H       12 ZEUS-CT              1:12.30    1:12.86        
                  35.87     1:12.86 (36.99)                                        
  6 Escobedo, Emily R         12 Riptides-MR          1:13.20    1:12.88        
                  35.44     1:12.88 (37.44)                                        
B - Final
  7 Farrell, Brenna K         11 COND-MR              1:13.75    1:12.86        
                  35.34     1:12.86 (37.52)                                        
  8 Sosa, Elizabeth M         11 ZEUS-CT              1:16.01    1:13.64        
                  35.38     1:13.64 (38.26)                                        
  9 Barclay, Skye M           11 Flying Dolphins-MR   1:14.27    1:14.19        
                  35.20     1:14.19 (38.99)                                        
 10 Brown, Nikki G            12 COND-MR              1:16.76    1:15.41        
                  36.16     1:15.41 (39.25)                                        
 11 Wargo, Katie L            11 ZEUS-CT              1:16.38    1:15.68        
                  37.75     1:15.68 (37.93)                                        
 12 Siegel, Sophie H          11 Flying Dolphins-MR   1:14.83    1:16.19        
                  36.77     1:16.19 (39.42)                                        
Preliminaries
  2 Brickman, Molly E         11 Flying Dolphins-MR   1:10.57                   
                  34.37     1:10.57 (36.20)                                        
 14 Samuels, Rachel A         11 COND-MR              1:18.37                   
                  37.48     1:18.37 (40.89)                                        
 15 Bluvol, Alex F            12 Rye 2008-MR          1:18.92                   
                  39.17     1:18.92 (39.75)                                        
 16 Keaveney, Briana N        11 COND-MR              1:19.41                   
                  38.99     1:19.41 (40.42)                                        
 17 Delago, Paige M           11 ZEUS-CT              1:20.55                   
                  39.20     1:20.55 (41.35)                                        
 18 Ciavarella, Nicki T       11 COND-MR              1:22.55                   
                  41.15     1:22.55 (41.40)                                        
 19 McGovern, Meaghan O       11 COND-MR              1:22.87                   
                  41.40     1:22.87 (41.47)                                        
 20 Rosenblum, Danielle M     12 Middies-MR           1:23.08                   
                  40.15     1:23.08 (42.93)                                        
 21 Brito, Karina             12 ZEUS-CT              1:25.97                   
                  41.94     1:25.97 (44.03)                                        
 22 Sollitto, Caroline A      11 COND-MR              1:27.42                   
                  43.57     1:27.42 (43.85)                                        
 23 Cervone, Catie E          11 Middies-MR           1:28.34                   
                  43.10     1:28.34 (45.24)                                        
 24 Dimopulo, Melissa         11 Rye 2008-MR          1:28.53                   
                  43.65     1:28.53 (44.88)                                        
 25 Levy, Hillary A           11 COND-MR              1:28.65                   
                  43.15     1:28.65 (45.50)                                        
 26 Lipton, Jessica R         11 Flying Dolphins-MR   1:28.72                   
                  43.45     1:28.72 (45.27)                                        
 27 Segal, Olivia J           11 COND-MR              1:28.86                   
                  44.08     1:28.86 (44.78)                                        
 28 Miller, Skyler E          12 COND-MR              1:29.96                   
                  44.13     1:29.96 (45.83)                                        
 29 Farrell, Shannon P        11 COND-MR              1:29.98                   
                  45.18     1:29.98 (44.80)                                        
 30 Alimonti, Simone T        12 Middies-MR           1:30.24                   
                  43.09     1:30.24 (47.15)                                        
 31 Del Principe, Emma F      11 COND-MR              1:32.62                   
                  44.75     1:32.62 (47.87)                                        
 32 Carriera, Rachel A        12 ZEUS-CT              1:32.91                   
                  43.63     1:32.91 (49.28)                                        
 33 Devine, Kim M             11 ZEUS-CT              1:34.20                   
                  45.50     1:34.20 (48.70)                                        
 34 Zhu, Katie H              12 COND-MR              1:57.47                   
                1:40.36     1:57.47 (17.11)                                        
 35 Mangoli, Bakhoya          12 COND-MR              2:04.62                   
                  55.86   2:04.62 (1:08.76)                                        
 -- Badick, Mackenzie L       11 COND-MR                  DQ                    
                  43.81          DQ (44.30)                                        
 -- Medina, Melissa           11 COND-MR                  DQ                    
                  53.05        DQ (1:10.95)                                        
 -- Gomez, Tatiana I          11 ZEUS-CT                  DQ                    
                1:01.79        DQ (1:04.74)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Dari, Hannah E            12 COND-MR              1:07.40    1:07.51 q      
                  32.27     1:07.51 (35.24)                                        
  2 Brickman, Molly E         11 Flying Dolphins-MR   1:10.99    1:10.57 q      
                  34.37     1:10.57 (36.20)                                        
  3 Doherty, Kaitlin A        12 Middies-MR           1:10.55    1:10.71 q      
                  33.87     1:10.71 (36.84)                                        
  4 Haskell, Olivia C         11 ZEUS-CT              1:11.27    1:11.63 q      
                  34.74     1:11.63 (36.89)                                        
  5 Kase, Yuma                11 Middies-MR           1:13.50    1:12.09 q      
                  35.06     1:12.09 (37.03)                                        
  6 Czulewicz, Lauren H       12 ZEUS-CT              1:11.68    1:12.30 q      
                  35.36     1:12.30 (36.94)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Escobedo, Emily R         12 Riptides-MR               NT    1:13.20 q      
  8 Farrell, Brenna K         11 COND-MR              1:12.58    1:13.75 q      
                  35.74     1:13.75 (38.01)                                        
  9 Barclay, Skye M           11 Flying Dolphins-MR   1:13.00    1:14.27 q      
                  35.78     1:14.27 (38.49)                                        
 10 Siegel, Sophie H          11 Flying Dolphins-MR   1:15.64    1:14.83 q      
                  36.26     1:14.83 (38.57)                                        
 11 Sosa, Elizabeth M         11 ZEUS-CT              1:14.80    1:16.01 q      
                  36.61     1:16.01 (39.40)                                        
 12 Wargo, Katie L            11 ZEUS-CT              1:14.69    1:16.38 q      
                  38.68     1:16.38 (37.70)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Brown, Nikki G            12 COND-MR              1:16.85    1:16.76        
                  37.49     1:16.76 (39.27)                                        
 14 Samuels, Rachel A         11 COND-MR              1:22.47    1:18.37        
                  37.48     1:18.37 (40.89)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Bluvol, Alex F            12 Rye 2008-MR          1:23.37    1:18.92        
                  39.17     1:18.92 (39.75)                                        
 16 Keaveney, Briana N        11 COND-MR              1:25.40    1:19.41        
                  38.99     1:19.41 (40.42)                                        
 17 Delago, Paige M           11 ZEUS-CT              1:20.52    1:20.55        
                  39.20     1:20.55 (41.35)                                        
 18 Ciavarella, Nicki T       11 COND-MR                   NT    1:22.55        
                  41.15     1:22.55 (41.40)                                        
 19 McGovern, Meaghan O       11 COND-MR              1:27.05    1:22.87        
                  41.40     1:22.87 (41.47)                                        
 20 Rosenblum, Danielle M     12 Middies-MR           1:24.38    1:23.08        
                  40.15     1:23.08 (42.93)                                        
 21 Brito, Karina             12 ZEUS-CT              1:28.51    1:25.97        
                  41.94     1:25.97 (44.03)                                        
 22 Sollitto, Caroline A      11 COND-MR                   NT    1:27.42        
                  43.57     1:27.42 (43.85)                                        
 23 Cervone, Catie E          11 Middies-MR           1:24.40    1:28.34        
                  43.10     1:28.34 (45.24)                                        
 24 Dimopulo, Melissa         11 Rye 2008-MR          1:35.00    1:28.53        
                  43.65     1:28.53 (44.88)                                        
 25 Levy, Hillary A           11 COND-MR              1:30.16    1:28.65        
                  43.15     1:28.65 (45.50)                                        
 26 Lipton, Jessica R         11 Flying Dolphins-MR   1:26.41    1:28.72        
                  43.45     1:28.72 (45.27)                                        
 27 Segal, Olivia J           11 COND-MR              1:30.00    1:28.86        
                  44.08     1:28.86 (44.78)                                        
 28 Miller, Skyler E          12 COND-MR              1:30.70    1:29.96        
                  44.13     1:29.96 (45.83)                                        
 29 Farrell, Shannon P        11 COND-MR              1:29.70    1:29.98        
                  45.18     1:29.98 (44.80)                                        
 30 Alimonti, Simone T        12 Middies-MR           1:32.82    1:30.24        
                  43.09     1:30.24 (47.15)                                        
 31 Del Principe, Emma F      11 COND-MR              1:32.61    1:32.62        
                  44.75     1:32.62 (47.87)                                        
 32 Carriera, Rachel A        12 ZEUS-CT              1:31.83    1:32.91        
                  43.63     1:32.91 (49.28)                                        
 33 Devine, Kim M             11 ZEUS-CT              1:31.35    1:34.20        
                  45.50     1:34.20 (48.70)                                        
 34 Zhu, Katie H              12 COND-MR              1:49.82    1:57.47        
                1:40.36     1:57.47 (17.11)                                        
 35 Mangoli, Bakhoya          12 COND-MR              1:55.00    2:04.62        
                  55.86   2:04.62 (1:08.76)                                        
 -- Badick, Mackenzie L       11 COND-MR              1:29.95         DQ        
                  43.81          DQ (44.30)                                        
 -- Medina, Melissa           11 COND-MR              1:56.49         DQ        
                  53.05        DQ (1:10.95)                                        
 -- Gomez, Tatiana I          11 ZEUS-CT                   NT         DQ        
                1:01.79        DQ (1:04.74)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Escobedo, Emily R         12 Riptides-MR            35.87      34.72        
  2 LeBlanc, Gabbie M         12 ZEUS-CT                35.67      35.95        
  3 Brickman, Molly E         11 Flying Dolphins-MR     37.00      37.91        
  4 Barclay, Skye M           11 Flying Dolphins-MR     38.17      38.92        
  5 Dari, Hannah E            12 COND-MR                40.77      39.82        
  6 Lopez, Lynette            11 ZEUS-CT                43.47      40.85        
  7 Brown, Nikki G            12 COND-MR                40.92      41.12        
  8 Valle, Mackenzie          11 ZEUS-CT                40.11      41.81        
  9 Omeara, Sappha E          11 Flying Dolphins-MR     43.92      43.09        
 10 Devine, Kim M             11 ZEUS-CT                45.16      43.53        
 11 Pagnani, Kiernan C        12 Rye 2008-MR            44.00      43.89        
 12 Martin, Kelly             11 COND-MR                48.00      44.55        
 13 Levy, Hillary A           11 COND-MR                43.95      44.87        
 14 Alimonti, Simone T        12 Middies-MR             46.71      45.12        
 15 Schoenherr, Jena E        12 Middies-MR             44.44      45.17        
 16 Abraham, Rebecca          12 Riptides-MR            45.29      45.69        
 17 Lipton, Jessica R         11 Flying Dolphins-MR     44.74      45.94        
 18 Wong, Janice              11 UN-MR                     NT      50.27        
 19 Carriera, Rachel A        12 ZEUS-CT                54.34      52.43        
 -- Gomez, Tatiana I          11 ZEUS-CT                   NT         DQ        
 -- Novak, Sarah K            11 BB-NJ                  53.09         DQ        
 -- Mangoli, Bakhoya          12 COND-MR              1:00.00         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Escobedo, Emily R         12 Riptides-MR          1:15.52    1:14.88        
                  35.85     1:14.88 (39.03)                                        
  2 LeBlanc, Gabbie M         12 ZEUS-CT              1:17.04    1:15.08        
                  35.31     1:15.08 (39.77)                                        
  3 Vogel, Nia C              12 Middies-MR           1:19.32    1:20.52        
                  37.49     1:20.52 (43.03)                                        
  4 Doherty, Kaitlin A        12 Middies-MR           1:22.27    1:21.74        
                  37.81     1:21.74 (43.93)                                        
  5 Ciavarella, Nicki T       11 COND-MR              1:22.37    1:22.09        
                  39.19     1:22.09 (42.90)                                        
  6 Catarinacchio, Jessica R  11 Middies-MR           1:21.64    1:22.37        
                  38.23     1:22.37 (44.14)                                        
B - Final
  7 Dari, Hannah E            12 COND-MR              1:26.10    1:25.64        
                  40.20     1:25.64 (45.44)                                        
  8 Valle, Mackenzie          11 ZEUS-CT              1:28.20    1:25.66        
                  40.58     1:25.66 (45.08)                                        
  9 Haskell, Olivia C         11 ZEUS-CT              1:26.30    1:26.41        
                  40.71     1:26.41 (45.70)                                        
 10 Brown, Nikki G            12 COND-MR              1:29.10    1:28.83        
                  42.18     1:28.83 (46.65)                                        
 11 Kwong, Anna               11 UN-MR                1:28.78    1:30.04        
                  42.93     1:30.04 (47.11)                                        
 12 Lopez, Lynette            11 ZEUS-CT              1:31.35    1:31.66        
                  42.51     1:31.66 (49.15)                                        
Preliminaries
  4 Brickman, Molly E         11 Flying Dolphins-MR   1:21.12                   
                  37.88     1:21.12 (43.24)                                        
 14 Keaveney, Briana N        11 COND-MR              1:31.87                   
                  43.44     1:31.87 (48.43)                                        
 15 McGovern, Meaghan O       11 COND-MR              1:31.95                   
                  44.40     1:31.95 (47.55)                                        
 16 Miller, Skyler E          12 COND-MR              1:33.44                   
                  43.53     1:33.44 (49.91)                                        
 17 Wargo, Katie L            11 ZEUS-CT              1:34.90                   
                  44.44     1:34.90 (50.46)                                        
 18 Lipton, Jessica R         11 Flying Dolphins-MR   1:34.91                   
                  46.76     1:34.91 (48.15)                                        
 19 Sollitto, Caroline A      11 COND-MR              1:35.32                   
                  45.41     1:35.32 (49.91)                                        
 20 Abraham, Rebecca          12 Riptides-MR          1:35.42                   
                  44.48     1:35.42 (50.94)                                        
 21 Alimonti, Simone T        12 Middies-MR           1:36.36                   
                  44.68     1:36.36 (51.68)                                        
 22 Levy, Hillary A           11 COND-MR              1:36.52                   
                  46.69     1:36.52 (49.83)                                        
 23 Dimopulo, Melissa         11 Rye 2008-MR          1:36.95                   
                  45.53     1:36.95 (51.42)                                        
 24 Devine, Kim M             11 ZEUS-CT              1:37.36                   
                  46.39     1:37.36 (50.97)                                        
 25 Pagnani, Kiernan C        12 Rye 2008-MR          1:38.40                   
                  46.18     1:38.40 (52.22)                                        
 26 Martin, Kelly             11 COND-MR              1:39.54                   
                  47.46     1:39.54 (52.08)                                        
 27 Zhu, Katie H              12 COND-MR              1:39.65                   
                  46.67     1:39.65 (52.98)                                        
 28 Sosa, Elizabeth M         11 ZEUS-CT              1:40.45                   
                  46.51     1:40.45 (53.94)                                        
 29 Brito, Karina             12 ZEUS-CT              1:40.62                   
                  46.38     1:40.62 (54.24)                                        
 30 Badick, Mackenzie L       11 COND-MR              1:50.35                   
                  53.62     1:50.35 (56.73)                                        
 31 Medina, Melissa           11 COND-MR              1:51.86                   
                  52.37     1:51.86 (59.49)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Escobedo, Emily R         12 Riptides-MR          1:16.89    1:15.52 q      
                  35.43     1:15.52 (40.09)                                        
  2 LeBlanc, Gabbie M         12 ZEUS-CT              1:18.53    1:17.04 q      
                  36.60     1:17.04 (40.44)                                        
  3 Vogel, Nia C              12 Middies-MR           1:21.30    1:19.32 q      
                  37.63     1:19.32 (41.69)                                        
  4 Brickman, Molly E         11 Flying Dolphins-MR   1:21.17    1:21.12 q      
                  37.88     1:21.12 (43.24)                                        
  5 Catarinacchio, Jessica R  11 Middies-MR           1:22.45    1:21.64 q      
                  38.34     1:21.64 (43.30)                                        
  6 Doherty, Kaitlin A        12 Middies-MR           1:20.02    1:22.27 q      
                  38.58     1:22.27 (43.69)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Ciavarella, Nicki T       11 COND-MR                   NT    1:22.37 q      
                  39.64     1:22.37 (42.73)                                        
  8 Dari, Hannah E            12 COND-MR              1:24.40    1:26.10 q      
                  40.20     1:26.10 (45.90)                                        
  9 Haskell, Olivia C         11 ZEUS-CT              1:25.42    1:26.30 q      
                  40.43     1:26.30 (45.87)                                        
 10 Valle, Mackenzie          11 ZEUS-CT              1:26.43    1:28.20 q      
                  41.82     1:28.20 (46.38)                                        
 11 Kwong, Anna               11 UN-MR                     NT    1:28.78 q      
                  42.93     1:28.78 (45.85)                                        
 12 Brown, Nikki G            12 COND-MR              1:29.75    1:29.10 q      
                  40.56     1:29.10 (48.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Lopez, Lynette            11 ZEUS-CT              1:33.92    1:31.35        
                  42.91     1:31.35 (48.44)                                        
 14 Keaveney, Briana N        11 COND-MR              1:32.94    1:31.87        
                  43.44     1:31.87 (48.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 McGovern, Meaghan O       11 COND-MR              1:31.38    1:31.95        
                  44.40     1:31.95 (47.55)                                        
 16 Miller, Skyler E          12 COND-MR              1:40.36    1:33.44        
                  43.53     1:33.44 (49.91)                                        
 17 Wargo, Katie L            11 ZEUS-CT              1:33.50    1:34.90        
                  44.44     1:34.90 (50.46)                                        
 18 Lipton, Jessica R         11 Flying Dolphins-MR   1:33.94    1:34.91        
                  46.76     1:34.91 (48.15)                                        
 19 Sollitto, Caroline A      11 COND-MR              1:44.23    1:35.32        
                  45.41     1:35.32 (49.91)                                        
 20 Abraham, Rebecca          12 Riptides-MR          1:40.26    1:35.42        
                  44.48     1:35.42 (50.94)                                        
 21 Alimonti, Simone T        12 Middies-MR           1:40.34    1:36.36        
                  44.68     1:36.36 (51.68)                                        
 22 Levy, Hillary A           11 COND-MR              1:32.00    1:36.52        
                  46.69     1:36.52 (49.83)                                        
 23 Dimopulo, Melissa         11 Rye 2008-MR          1:40.00    1:36.95        
                  45.53     1:36.95 (51.42)                                        
 24 Devine, Kim M             11 ZEUS-CT              1:37.16    1:37.36        
                  46.39     1:37.36 (50.97)                                        
 25 Pagnani, Kiernan C        12 Rye 2008-MR          1:35.00    1:38.40        
                  46.18     1:38.40 (52.22)                                        
 26 Martin, Kelly             11 COND-MR              1:39.06    1:39.54        
                  47.46     1:39.54 (52.08)                                        
 27 Zhu, Katie H              12 COND-MR              1:43.56    1:39.65        
                  46.67     1:39.65 (52.98)                                        
 28 Sosa, Elizabeth M         11 ZEUS-CT              1:42.04    1:40.45        
                  46.51     1:40.45 (53.94)                                        
 29 Brito, Karina             12 ZEUS-CT              2:07.54    1:40.62        
                  46.38     1:40.62 (54.24)                                        
 30 Badick, Mackenzie L       11 COND-MR              1:47.76    1:50.35        
                  53.62     1:50.35 (56.73)                                        
 31 Medina, Melissa           11 COND-MR              2:10.63    1:51.86        
                  52.37     1:51.86 (59.49)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Brown, Nikki G            12 COND-MR                31.32      31.30        
  2 Catarinacchio, Jessica R  11 Middies-MR             32.14      32.07        
  3 Escobedo, Emily R         12 Riptides-MR            32.47      32.27        
  4 Barclay, Skye M           11 Flying Dolphins-MR     32.32      32.42        
  4 Delago, Paige M           11 ZEUS-CT                32.30      32.42        
  6 Vogel, Nia C              12 Middies-MR             32.38      32.50        
B - Final
  7 Czulewicz, Lauren H       12 ZEUS-CT                33.96      32.69        
  8 LeBlanc, Gabbie M         12 ZEUS-CT                34.15      33.11        
  8 Wargo, Katie L            11 ZEUS-CT                35.08      33.11        
 10 Siegel, Sophie H          11 Flying Dolphins-MR     33.55      33.39        
 11 Farrell, Brenna K         11 COND-MR                34.84      34.50        
 12 Valle, Mackenzie          11 ZEUS-CT                34.45      35.55        
Preliminaries
 13 Kase, Yuma                11 Middies-MR             35.10                   
 14 Segal, Olivia J           11 COND-MR                35.36                   
 15 Rosenblum, Danielle M     12 Middies-MR             35.75                   
 16 Keaveney, Briana N        11 COND-MR                36.09                   
 17 Martin, Kelly             11 COND-MR                36.61                   
 18 Bluvol, Alex F            12 Rye 2008-MR            37.94                   
 19 Samuels, Rachel A         11 COND-MR                38.49                   
 20 Kwong, Anna               11 UN-MR                  38.83                   
 21 Badick, Mackenzie L       11 COND-MR                39.01                   
 22 Lopez, Lynette            11 ZEUS-CT                39.51                   
 23 Cervone, Catie E          11 Middies-MR             39.62                   
 24 Miller, Skyler E          12 COND-MR                41.09                   
 25 Dimopulo, Melissa         11 Rye 2008-MR            41.40                   
 26 Devine, Kim M             11 ZEUS-CT                41.41                   
 27 Abraham, Rebecca          12 Riptides-MR            42.29                   
 28 Farrell, Shannon P        11 COND-MR                42.68                   
 29 Del Principe, Emma F      11 COND-MR                43.76                   
 30 Sollitto, Caroline A      11 COND-MR                43.84                   
 31 Ciavarella, Nicki T       11 COND-MR                44.96                   
 32 Carriera, Rachel A        12 ZEUS-CT                47.05                   
 33 Zhu, Katie H              12 COND-MR                49.22                   
 34 Medina, Melissa           11 COND-MR                52.98                   
 35 Gomez, Tatiana I          11 ZEUS-CT              1:08.06                   
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Brown, Nikki G            12 COND-MR                31.28      31.32 q      
  2 Catarinacchio, Jessica R  11 Middies-MR             31.21      32.14 q      
  3 Delago, Paige M           11 ZEUS-CT                33.28      32.30 q      
  4 Barclay, Skye M           11 Flying Dolphins-MR     32.84      32.32 q      
  5 Vogel, Nia C              12 Middies-MR             32.27      32.38 q      
  6 Escobedo, Emily R         12 Riptides-MR            32.40      32.47 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Siegel, Sophie H          11 Flying Dolphins-MR     33.84      33.55 q      
  8 Czulewicz, Lauren H       12 ZEUS-CT                35.11      33.96 q      
  9 LeBlanc, Gabbie M         12 ZEUS-CT                35.16      34.15 q      
 10 Valle, Mackenzie          11 ZEUS-CT                34.89      34.45 q      
 11 Farrell, Brenna K         11 COND-MR                36.41      34.84 q      
 12 Wargo, Katie L            11 ZEUS-CT                34.83      35.08 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kase, Yuma                11 Middies-MR             34.45      35.10        
 14 Segal, Olivia J           11 COND-MR                35.41      35.36        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Rosenblum, Danielle M     12 Middies-MR             36.08      35.75        
 16 Keaveney, Briana N        11 COND-MR                37.56      36.09        
 17 Martin, Kelly             11 COND-MR                37.00      36.61        
 18 Bluvol, Alex F            12 Rye 2008-MR            40.25      37.94        
 19 Samuels, Rachel A         11 COND-MR                37.80      38.49        
 20 Kwong, Anna               11 UN-MR                  46.69      38.83        
 21 Badick, Mackenzie L       11 COND-MR                34.66      39.01        
 22 Lopez, Lynette            11 ZEUS-CT                40.59      39.51        
 23 Cervone, Catie E          11 Middies-MR             39.21      39.62        
 24 Miller, Skyler E          12 COND-MR                46.23      41.09        
 25 Dimopulo, Melissa         11 Rye 2008-MR            43.00      41.40        
 26 Devine, Kim M             11 ZEUS-CT                43.26      41.41        
 27 Abraham, Rebecca          12 Riptides-MR            43.78      42.29        
 28 Farrell, Shannon P        11 COND-MR                45.28      42.68        
 29 Del Principe, Emma F      11 COND-MR                43.02      43.76        
 30 Sollitto, Caroline A      11 COND-MR                   NT      43.84        
 31 Ciavarella, Nicki T       11 COND-MR                   NT      44.96        
 32 Carriera, Rachel A        12 ZEUS-CT                   NT      47.05        
 33 Zhu, Katie H              12 COND-MR                   NT      49.22        
 34 Medina, Melissa           11 COND-MR                   NT      52.98        
 35 Gomez, Tatiana I          11 ZEUS-CT                   NT    1:08.06        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vogel, Nia C              12 Middies-MR           1:11.73    1:11.40        
                  32.91     1:11.40 (38.49)                                        
  2 Barclay, Skye M           11 Flying Dolphins-MR   1:14.84    1:12.69        
                  34.51     1:12.69 (38.18)                                        
  3 Brickman, Molly E         11 Flying Dolphins-MR   1:10.99    1:14.12        
                  34.28     1:14.12 (39.84)                                        
  4 Catarinacchio, Jessica R  11 Middies-MR           1:12.08    1:14.40        
                  34.42     1:14.40 (39.98)                                        
  5 Wargo, Katie L            11 ZEUS-CT              1:18.38    1:16.31        
                  35.63     1:16.31 (40.68)                                        
  6 Delago, Paige M           11 ZEUS-CT              1:17.57    1:16.80        
                  34.57     1:16.80 (42.23)                                        
  7 Brown, Nikki G            12 COND-MR              1:20.00    1:16.97        
                  34.39     1:16.97 (42.58)                                        
  8 Segal, Olivia J           11 COND-MR              1:23.00    1:21.20        
                  37.33     1:21.20 (43.87)                                        
  9 Siegel, Sophie H          11 Flying Dolphins-MR   1:20.41    1:22.87        
                  35.02     1:22.87 (47.85)                                        
 10 McGovern, Meaghan O       11 COND-MR              1:27.16    1:26.32        
                  40.70     1:26.32 (45.62)                                        
 11 Weisstuch, Caroline F     11 Middies-MR           1:35.57    1:29.29        
                  39.91     1:29.29 (49.38)                                        
 12 Badick, Mackenzie L       11 COND-MR              1:25.79    1:32.24        
                  42.87     1:32.24 (49.37)                                        
 13 Mena, Zuri                12 MAD-MR               1:33.63    1:32.68        
                  38.90     1:32.68 (53.78)                                        
 14 Del Principe, Emma F      11 COND-MR              1:40.00    1:37.82        
                  43.25     1:37.82 (54.57)                                        
 15 Ciavarella, Nicki T       11 COND-MR                   NT    1:39.23        
                  46.19     1:39.23 (53.04)                                        
 16 Brito, Karina             12 ZEUS-CT              2:04.55    1:53.21        
                  51.59   1:53.21 (1:01.62)                                        
 17 Medina, Melissa           11 COND-MR                   NT    2:04.32        
                  58.12   2:04.32 (1:06.20)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doherty, Kaitlin A        12 Middies-MR           2:30.14    2:27.69        
                  32.99     1:10.69 (37.70)     1:55.96 (45.27)     2:27.69 (31.73)
  2 Czulewicz, Lauren H       12 ZEUS-CT              2:31.78    2:29.10        
                  33.34     1:11.08 (37.74)     1:55.87 (44.79)     2:29.10 (33.23)
  3 LeBlanc, Gabbie M         12 ZEUS-CT              2:33.83    2:29.61        
                  33.74     1:13.24 (39.50)     1:54.97 (41.73)     2:29.61 (34.64)
  4 Vogel, Nia C              12 Middies-MR           2:32.55    2:32.77        
                  32.91     1:12.42 (39.51)     1:57.72 (45.30)     2:32.77 (35.05)
  5 Haskell, Olivia C         11 ZEUS-CT              2:37.10    2:35.58        
                  35.50     1:12.70 (37.20)     2:00.71 (48.01)     2:35.58 (34.87)
  6 Kase, Yuma                11 Middies-MR           2:36.59    2:37.02        
                  34.49     1:12.33 (37.84)     2:00.67 (48.34)     2:37.02 (36.35)
  7 Catarinacchio, Jessica R  11 Middies-MR           2:36.63    2:37.09        
                  33.92     1:15.90 (41.98)     2:01.29 (45.39)     2:37.09 (35.80)
  8 Valle, Mackenzie          11 ZEUS-CT              2:40.11    2:37.55        
                  36.92     1:15.76 (38.84)     2:03.36 (47.60)     2:37.55 (34.19)
  9 Farrell, Brenna K         11 COND-MR              2:44.28    2:40.11        
                  36.37     1:14.62 (38.25)     2:05.28 (50.66)     2:40.11 (34.83)
 10 Barclay, Skye M           11 Flying Dolphins-MR   2:37.10    2:42.15        
                  35.13     1:15.79 (40.66)     2:03.24 (47.45)     2:42.15 (38.91)
 11 Brown, Nikki G            12 COND-MR              2:58.49    2:44.55        
                  33.28     1:15.72 (42.44)     2:07.62 (51.90)     2:44.55 (36.93)
 12 Keaveney, Briana N        11 COND-MR              2:54.88    2:47.78        
                  35.55     1:20.35 (44.80)     2:11.82 (51.47)     2:47.78 (35.96)
 13 Delago, Paige M           11 ZEUS-CT              2:53.50    2:47.85        
                  35.35     1:18.84 (43.49)     2:10.19 (51.35)     2:47.85 (37.66)
 14 Wargo, Katie L            11 ZEUS-CT              2:45.33    2:49.20        
                  37.27     1:17.34 (40.07)     2:10.99 (53.65)     2:49.20 (38.21)
 15 McGovern, Meaghan O       11 COND-MR              2:55.44    2:49.89        
                  40.74     1:24.24 (43.50)     2:13.34 (49.10)     2:49.89 (36.55)
 16 Sosa, Elizabeth M         11 ZEUS-CT              2:50.43    2:57.57        
                  39.80     1:21.55 (41.75)     2:18.78 (57.23)     2:57.57 (38.79)
 17 Weisstuch, Caroline F     11 Middies-MR           3:12.41    3:01.19        
                  39.23     1:24.19 (44.96)     2:17.35 (53.16)     3:01.19 (43.84)
 18 Samuels, Rachel A         11 COND-MR              2:58.59    3:02.09        
                  39.87     1:24.68 (44.81)     2:19.20 (54.52)     3:02.09 (42.89)
 19 Ciavarella, Nicki T       11 COND-MR                   NT    3:03.65        
                  48.86     1:35.27 (46.41)     2:22.77 (47.50)     3:03.65 (40.88)
 20 Badick, Mackenzie L       11 COND-MR              3:56.35    3:03.88        
                  41.26     1:27.49 (46.23)     2:24.71 (57.22)     3:03.88 (39.17)
 21 Cervone, Catie E          11 Middies-MR           3:18.71    3:05.49        
                  41.30     1:27.24 (45.94)     2:27.11 (59.87)     3:05.49 (38.38)
 22 Alimonti, Simone T        12 Middies-MR           3:18.51    3:10.37        
                  44.88     1:31.94 (47.06)     2:26.82 (54.88)     3:10.37 (43.55)
 23 Lipton, Jessica R         11 Flying Dolphins-MR   3:11.50    3:10.39        
                  44.94     1:31.60 (46.66)     2:25.28 (53.68)     3:10.39 (45.11)
 24 Brito, Karina             12 ZEUS-CT              3:00.00    3:13.37        
                  47.37     1:34.88 (47.51)     2:31.30 (56.42)     3:13.37 (42.07)
 25 Farrell, Shannon P        11 COND-MR              3:19.01    3:13.64        
                  44.77     1:31.24 (46.47)     2:29.89 (58.65)     3:13.64 (43.75)
 26 Medina, Melissa           11 COND-MR              4:18.47    3:47.37        
                  55.81   1:56.17 (1:00.36)   2:56.65 (1:00.48)     3:47.37 (50.72)
 -- Levy, Hillary A           11 COND-MR              3:18.65         DQ        
                  45.87     1:33.22 (47.35)     2:25.31 (52.09)          DQ (41.63)
 
Girls 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doherty, Kaitlin A        12 Middies-MR           5:35.44    5:43.08        
                  30.10     1:04.05 (33.95)     1:38.88 (34.83)     2:14.27 (35.39)
        2:49.41 (35.14)     3:25.65 (36.24)     4:01.07 (35.42)     4:36.24 (35.17)
        5:11.73 (35.49)     5:43.08 (31.35)                                        
  2 Czulewicz, Lauren H       12 ZEUS-CT              5:49.79    5:56.33        
                  31.47     1:05.92 (34.45)     1:41.87 (35.95)     2:17.96 (36.09)
        2:54.37 (36.41)     3:30.47 (36.10)     4:07.04 (36.57)     4:43.97 (36.93)
        5:20.61 (36.64)     5:56.33 (35.72)                                        
  3 Valle, Mackenzie          11 ZEUS-CT              6:00.79    6:02.47        
                  32.58     1:08.77 (36.19)     1:46.52 (37.75)     2:23.33 (36.81)
        3:00.71 (37.38)     3:37.66 (36.95)     4:14.54 (36.88)     4:51.22 (36.68)
        5:27.58 (36.36)     6:02.47 (34.89)                                        
  4 LeBlanc, Gabbie M         12 ZEUS-CT              6:00.57    6:03.06        
                  32.61     1:08.19 (35.58)     1:45.00 (36.81)     2:22.17 (37.17)
        2:58.95 (36.78)     3:36.07 (37.12)     4:12.90 (36.83)     4:50.16 (37.26)
        5:27.22 (37.06)     6:03.06 (35.84)                                        
  5 Vogel, Nia C              12 Middies-MR           5:58.67    6:07.20        
                  30.94     1:05.92 (34.98)     1:43.28 (37.36)     2:21.10 (37.82)
        2:58.91 (37.81)     3:36.90 (37.99)     4:14.77 (37.87)     4:52.84 (38.07)
        5:30.77 (37.93)     6:07.20 (36.43)                                        
  6 Catarinacchio, Jessica R  11 Middies-MR           5:57.63    6:15.20        
                  31.87     1:08.28 (36.41)     1:45.39 (37.11)     2:23.82 (38.43)
        3:02.20 (38.38)     3:40.88 (38.68)     4:19.79 (38.91)     4:59.58 (39.79)
        5:38.26 (38.68)     6:15.20 (36.94)                                        
  7 Farrell, Brenna K         11 COND-MR              6:12.59    6:21.13        
                  32.05     1:08.42 (36.37)     1:46.91 (38.49)     2:26.29 (39.38)
        3:05.36 (39.07)     3:45.08 (39.72)     4:24.29 (39.21)     5:04.41 (40.12)
        5:45.30 (40.89)     6:21.13 (35.83)                                        
  8 Kase, Yuma                11 Middies-MR           6:28.78    6:32.17        
                  34.18     1:13.65 (39.47)     1:54.13 (40.48)     2:34.94 (40.81)
        3:15.43 (40.49)     3:55.44 (40.01)     4:35.75 (40.31)     5:15.44 (39.69)
        5:55.57 (40.13)     6:32.17 (36.60)                                        
  9 Sosa, Elizabeth M         11 ZEUS-CT              6:39.74    6:38.84        
                  32.47     1:11.84 (39.37)     1:52.08 (40.24)     2:33.16 (41.08)
        3:13.55 (40.39)     3:54.45 (40.90)     4:35.23 (40.78)     5:18.57 (43.34)
        5:57.27 (38.70)     6:38.84 (41.57)                                        
 10 McGovern, Meaghan O       11 COND-MR              6:50.59    6:42.73        
                  36.81     1:17.95 (41.14)     1:58.12 (40.17)     2:37.57 (39.45)
        3:18.32 (40.75)     3:59.73 (41.41)     4:41.94 (42.21)     5:22.02 (40.08)
        6:04.62 (42.60)     6:42.73 (38.11)                                        
 11 Delago, Paige M           11 ZEUS-CT              6:43.52    6:44.24        
                  34.76     1:14.51 (39.75)     1:54.83 (40.32)     2:36.50 (41.67)
        3:17.63 (41.13)     4:00.13 (42.50)     4:42.58 (42.45)     5:23.70 (41.12)
        6:05.07 (41.37)     6:44.24 (39.17)                                        
 12 Keaveney, Briana N        11 COND-MR              6:43.17    6:45.79        
                  32.39     1:12.28 (39.89)     1:54.92 (42.64)     2:36.97 (42.05)
        3:19.13 (42.16)     4:01.64 (42.51)     4:44.30 (42.66)     5:25.69 (41.39)
        6:08.00 (42.31)     6:45.79 (37.79)                                        
 13 Wargo, Katie L            11 ZEUS-CT              6:38.97    6:48.56        
                  34.15     1:14.01 (39.86)     1:56.55 (42.54)     2:38.80 (42.25)
        3:21.68 (42.88)     4:04.33 (42.65)     4:46.83 (42.50)     5:28.50 (41.67)
        6:10.12 (41.62)     6:48.56 (38.44)                                        
 14 Samuels, Rachel A         11 COND-MR              6:55.00    6:53.35        
                  34.26     1:16.30 (42.04)     1:58.75 (42.45)     2:41.05 (42.30)
        3:24.03 (42.98)     4:07.21 (43.18)     4:50.54 (43.33)     5:32.25 (41.71)
        6:14.14 (41.89)     6:53.35 (39.21)                                        
 15 Kase, Yuha                 9 Middies-MR           7:35.12    6:55.74        
                  37.82     1:20.38 (42.56)     2:02.06 (41.68)     2:44.04 (41.98)
        3:27.71 (43.67)     4:09.68 (41.97)     4:52.47 (42.79)     5:35.22 (42.75)
        6:17.10 (41.88)     6:55.74 (38.64)                                        
 16 Brown, Nikki G            12 COND-MR              7:07.69    7:01.91        
                  34.18     1:15.27 (41.09)     1:57.59 (42.32)     2:40.89 (43.30)
        3:25.25 (44.36)     4:09.75 (44.50)     4:54.02 (44.27)     5:37.16 (43.14)
        6:20.16 (43.00)     7:01.91 (41.75)                                        
 17 Fried, Carly T            10 Flying Dolphins-MR   7:00.00    7:02.24        
                  36.59     1:18.80 (42.21)     2:02.22 (43.42)     2:46.47 (44.25)
        3:30.05 (43.58)     4:14.56 (44.51)     4:57.90 (43.34)     5:41.79 (43.89)
        6:23.46 (41.67)     7:02.24 (38.78)                                        
 18 Brito, Karina             12 ZEUS-CT              7:27.00    7:09.55        
                  36.43     1:18.26 (41.83)     2:01.06 (42.80)     2:44.63 (43.57)
        3:28.57 (43.94)     4:12.95 (44.38)     4:58.57 (45.62)     5:43.79 (45.22)
        6:28.55 (44.76)     7:09.55 (41.00)                                        
 19 Levy, Hillary A           11 COND-MR              7:16.34    7:11.32        
                  39.06     1:21.78 (42.72)     2:05.53 (43.75)     2:49.37 (43.84)
        3:32.61 (43.24)     4:17.16 (44.55)     5:02.14 (44.98)     5:47.12 (44.98)
        6:32.47 (45.35)     7:11.32 (38.85)                                        
 20 Avezzano, Katie G         10 Middies-MR           7:22.88    7:11.96        
                  37.54     1:20.28 (42.74)     2:04.54 (44.26)     2:48.69 (44.15)
        3:33.19 (44.50)     4:18.10 (44.91)     5:02.67 (44.57)     5:47.10 (44.43)
        6:30.89 (43.79)     7:11.96 (41.07)                                        
 21 Broderick, Amanda K       10 Middies-MR           7:29.88    7:12.55        
                  37.60     1:20.49 (42.89)     2:05.32 (44.83)     2:50.10 (44.78)
        3:34.50 (44.40)     4:19.15 (44.65)     5:04.14 (44.99)     5:48.59 (44.45)
        6:32.12 (43.53)     7:12.55 (40.43)                                        
 22 Cervone, Catie E          11 Middies-MR           7:49.85    7:18.02        
                  39.12     1:23.22 (44.10)     2:08.54 (45.32)     2:53.61 (45.07)
        3:38.37 (44.76)     4:22.96 (44.59)     5:08.97 (46.01)     5:54.13 (45.16)
        6:37.85 (43.72)     7:18.02 (40.17)                                        
 23 Dell'Isola, Lindsey N      9 ZEUS-CT              7:19.30    7:24.50        
                  39.63     1:24.09 (44.46)     2:09.58 (45.49)     2:54.63 (45.05)
        3:40.10 (45.47)     4:25.91 (45.81)     5:12.14 (46.23)     5:57.42 (45.28)
        6:42.50 (45.08)     7:24.50 (42.00)                                        
 24 Alimonti, Simone T        12 Middies-MR           8:12.14    7:30.38        
                  38.97     1:22.77 (43.80)     2:08.53 (45.76)     2:55.23 (46.70)
        3:41.89 (46.66)     4:28.38 (46.49)     5:14.01 (45.63)     6:00.26 (46.25)
        6:45.34 (45.08)     7:30.38 (45.04)                                        
 25 Farrell, Shannon P        11 COND-MR              7:47.02    7:35.87        
                  38.36     1:23.46 (45.10)     2:10.15 (46.69)     2:56.75 (46.60)
        3:44.27 (47.52)     4:32.01 (47.74)     5:20.52 (48.51)     6:07.39 (46.87)
        6:53.75 (46.36)     7:35.87 (42.12)                                        
 26 Weisstuch, Caroline F     11 Middies-MR           7:25.26    7:43.27        
                  39.66     1:24.92 (45.26)     2:11.56 (46.64)     2:58.07 (46.51)
        3:45.46 (47.39)     4:33.01 (47.55)     5:21.43 (48.42)     6:10.09 (48.66)
        6:58.09 (48.00)     7:43.27 (45.18)                                        
 27 Weiss, Jessica M          10 Flying Dolphins-MR   7:20.00    7:43.49        
                  38.60     1:24.52 (45.92)     2:10.95 (46.43)     2:58.21 (47.26)
        3:46.52 (48.31)     4:34.15 (47.63)     5:21.95 (47.80)     6:10.58 (48.63)
        6:58.85 (48.27)     7:43.49 (44.64)                                        
 28 Keelips, Hailey M         10 ZEUS-CT              7:30.00    7:52.63        
                  41.35     1:29.39 (48.04)     2:17.06 (47.67)     3:05.37 (48.31)
        3:54.30 (48.93)     4:44.28 (49.98)     5:33.86 (49.58)     6:22.11 (48.25)
        7:08.86 (46.75)     7:52.63 (43.77)                                        
 29 Segal, Olivia J           11 COND-MR              7:40.00    7:56.51        
                  41.39     1:28.82 (47.43)     2:17.53 (48.71)     3:06.52 (48.99)
        3:55.26 (48.74)     4:44.54 (49.28)     5:33.35 (48.81)     6:18.44 (45.09)
        6:59.66 (41.22)     7:56.51 (56.85)                                        
 30 Butler, Kristin E          8 ZEUS-CT                   NT    8:02.39        
                  41.49     1:29.93 (48.44)     2:19.12 (49.19)     3:08.05 (48.93)
        3:58.13 (50.08)     4:47.24 (49.11)     5:37.99 (50.75)     6:29.32 (51.33)
        7:19.60 (50.28)     8:02.39 (42.79)                                        
 31 Dinisoe, Theodora B       10 ZEUS-CT              7:42.77    8:05.79        
                  38.97     1:27.32 (48.35)     2:18.84 (51.52)     3:08.42 (49.58)
        3:58.27 (49.85)     4:48.09 (49.82)     5:38.55 (50.46)     6:28.34 (49.79)
        7:17.69 (49.35)     8:05.79 (48.10)                                        
 32 Rachlin, Amanda M         10 Middies-MR           8:06.72    8:09.14        
                  39.79     1:27.49 (47.70)     2:18.05 (50.56)     3:08.14 (50.09)
        3:58.98 (50.84)     4:49.65 (50.67)     5:41.13 (51.48)     6:32.42 (51.29)
        7:22.97 (50.55)     8:09.14 (46.17)                                        
 33 Nagaishi, Ayano           10 Middies-MR           7:46.71    8:12.92        
                  39.41     1:28.87 (49.46)     2:19.30 (50.43)     3:11.74 (52.44)
        4:03.68 (51.94)     4:54.22 (50.54)     5:43.44 (49.22)     6:35.60 (52.16)
        7:25.09 (49.49)     8:12.92 (47.83)                                        
 34 Wisell, Caroline G        10 Middies-MR           8:36.51    8:21.83        
                  40.61     1:31.38 (50.77)     2:23.67 (52.29)     3:14.83 (51.16)
        4:07.42 (52.59)     5:00.23 (52.81)     5:52.10 (51.87)     6:42.68 (50.58)
        7:34.67 (51.99)     8:21.83 (47.16)                                        
 35 Six-Osher, Skye R          9 Middies-MR                NT    8:31.78        
                  42.73     1:32.49 (49.76)     2:24.63 (52.14)     3:16.74 (52.11)
        4:10.56 (53.82)     5:04.04 (53.48)     5:57.64 (53.60)     6:51.08 (53.44)
        7:43.90 (52.82)     8:31.78 (47.88)                                        
 36 Tsuruo, Sarah              9 Middies-MR           8:17.66    8:37.35        
                  42.23     1:34.35 (52.12)     2:26.12 (51.77)     3:20.88 (54.76)
        4:13.55 (52.67)     5:07.90 (54.35)     6:00.56 (52.66)     6:55.08 (54.52)
        7:48.08 (53.00)     8:37.35 (49.27)                                        
 37 Keller, Claire C          10 ZEUS-CT              9:05.38    8:53.79        
                  43.63     1:36.70 (53.07)     2:31.59 (54.89)     3:26.27 (54.68)
        4:22.60 (56.33)     5:20.02 (57.42)     6:15.34 (55.32)     7:10.10 (54.76)
        8:04.97 (54.87)     8:53.79 (48.82)                                        
 38 Segal, Charlotte A        10 COND-MR              7:58.00    8:57.59        
                  43.87     1:34.91 (51.04)     2:29.16 (54.25)     3:27.06 (57.90)
        4:23.76 (56.70)     5:19.49 (55.73)     6:16.34 (56.85)     7:13.04 (56.70)
        8:05.66 (52.62)     8:57.59 (51.93)                                        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Katherine B      14 York-PV                27.96      27.14        
  2 Krikorian, Lena           14 Rye 2008-MR            26.76      27.52        
  3 Maruo, Haruka             14 Riptides-MR            27.21      27.70        
  4 Suen, Katherine O         14 Middies-MR             27.61      28.06        
  5 Kanim, Callie H           13 Middies-MR             27.16      28.17        
  6 Czulewicz, Stephanie L    13 ZEUS-CT                28.79      28.49        
  7 Becerra, Lauren M         14 Middies-MR             28.48      28.76        
  8 Bradnock, Taylor          13 Riptides-MR            28.43      28.77        
  9 Stokes, Taylor M          13 ZEUS-CT                28.78      29.44        
 10 Berglas, Mae              14 Rye 2008-MR            29.80      30.56        
 11 Sollitto, Christina H     13 COND-MR                30.10      30.65        
 12 Theoklitos, Sophia Z      14 ZEUS-CT                29.47      30.67        
 13 Dell'Orto, Christina M    13 Middies-MR             29.94      31.17        
 14 Bernstein, Olive E        14 COND-MR                30.05      31.20        
 14 Chai, Lydia               14 UN-MR                  32.74      31.20        
 16 Lewis, Chloe E            14 Riptides-MR            28.95      31.28        
 17 Munoz, Veronica           13 ZEUS-CT                29.98      31.31        
 18 Leffler, Magna S          14 COND-MR                30.38      31.48        
 19 Ferrigno, Julia N         13 Middies-MR                NT      31.60        
 20 Mon Fiston, Megan M       14 UN-MR                  32.22      31.62        
 21 Patapis, Melanie A        13 Riptides-MR            30.10      31.95        
 22 Delago, Sydney C          13 ZEUS-CT                31.67      32.42        
 23 Kunkel, Rachel A          13 ZEUS-CT                32.54      33.65        
 24 Stern, Elizabeth          14 COND-MR                35.74      34.06        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Suen, Katherine O         14 Middies-MR           1:00.05      59.50        
                  28.47       59.50 (31.03)                                        
  2 Czulewicz, Stephanie L    13 ZEUS-CT                59.98      59.73        
                  28.61       59.73 (31.12)                                        
  3 Bennett, Katherine B      14 York-PV              1:00.64    1:00.14        
                  28.96     1:00.14 (31.18)                                        
  4 Kanim, Callie H           13 Middies-MR           1:00.28    1:00.18        
                  28.89     1:00.18 (31.29)                                        
  5 Krikorian, Lena           14 Rye 2008-MR          1:00.21    1:00.22        
                  28.46     1:00.22 (31.76)                                        
  6 Becerra, Lauren M         14 Middies-MR           1:02.23    1:02.53        
                  30.15     1:02.53 (32.38)                                        
B - Final
  7 Stokes, Taylor M          13 ZEUS-CT              1:03.91    1:01.88        
                  29.67     1:01.88 (32.21)                                        
  8 Theoklitos, Sophia Z      14 ZEUS-CT              1:04.80    1:05.06        
                  31.69     1:05.06 (33.37)                                        
  9 Dell'Orto, Christina M    13 Middies-MR           1:06.14    1:06.07        
                  31.45     1:06.07 (34.62)                                        
 10 Leffler, Magna S          14 COND-MR              1:07.79    1:06.29        
                  31.81     1:06.29 (34.48)                                        
 11 Munoz, Veronica           13 ZEUS-CT              1:07.15    1:06.57        
                  31.44     1:06.57 (35.13)                                        
 12 Delago, Sydney C          13 ZEUS-CT              1:07.76    1:08.38        
                  32.23     1:08.38 (36.15)                                        
Preliminaries
  6 Maruo, Haruka             14 Riptides-MR          1:01.58                   
                  29.68     1:01.58 (31.90)                                        
 10 Bradnock, Taylor          13 Riptides-MR          1:05.44                   
                  30.87     1:05.44 (34.57)                                        
 15 Bernstein, Olive E        14 COND-MR              1:07.82                   
                  32.26     1:07.82 (35.56)                                        
 16 Lewis, Chloe E            14 Riptides-MR          1:08.05                   
                  32.38     1:08.05 (35.67)                                        
 17 Ferrigno, Julia N         13 Middies-MR           1:08.49                   
                  32.21     1:08.49 (36.28)                                        
 18 Patapis, Melanie A        13 Riptides-MR          1:10.92                   
                  32.53     1:10.92 (38.39)                                        
 19 Chai, Lydia               14 UN-MR                1:11.96                   
                  34.41     1:11.96 (37.55)                                        
 20 Mon Fiston, Megan M       14 UN-MR                1:13.33                   
                  35.43     1:13.33 (37.90)                                        
 21 Stern, Elizabeth          14 COND-MR              1:13.61                   
                  34.43     1:13.61 (39.18)                                        
 22 Purdy, Caitlyn A          13 COND-MR              1:29.81                   
                  42.76     1:29.81 (47.05)                                        
 -- Sollitto, Christina H     13 COND-MR                  DQ                    
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Czulewicz, Stephanie L    13 ZEUS-CT                59.40      59.98 q      
                  28.92       59.98 (31.06)                                        
  2 Suen, Katherine O         14 Middies-MR             59.71    1:00.05 q      
                  28.71     1:00.05 (31.34)                                        
  3 Krikorian, Lena           14 Rye 2008-MR            58.30    1:00.21 q      
                  28.73     1:00.21 (31.48)                                        
  4 Kanim, Callie H           13 Middies-MR           1:00.36    1:00.28 q      
                  29.29     1:00.28 (30.99)                                        
  5 Bennett, Katherine B      14 York-PV              1:01.84    1:00.64 q      
                  29.28     1:00.64 (31.36)                                        
  6 Maruo, Haruka             14 Riptides-MR            59.65    1:01.58 q      
                  29.68     1:01.58 (31.90)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Becerra, Lauren M         14 Middies-MR           1:00.78    1:02.23 q      
                  30.17     1:02.23 (32.06)                                        
  8 Stokes, Taylor M          13 ZEUS-CT              1:01.29    1:03.91 q      
                  30.58     1:03.91 (33.33)                                        
  9 Theoklitos, Sophia Z      14 ZEUS-CT              1:05.41    1:04.80 q      
                  30.89     1:04.80 (33.91)                                        
 10 Bradnock, Taylor          13 Riptides-MR          1:04.97    1:05.44 q      
                  30.87     1:05.44 (34.57)                                        
 11 Dell'Orto, Christina M    13 Middies-MR           1:05.89    1:06.14 q      
                  31.58     1:06.14 (34.56)                                        
 12 Munoz, Veronica           13 ZEUS-CT              1:05.76    1:07.15 q      
                  31.96     1:07.15 (35.19)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Delago, Sydney C          13 ZEUS-CT              1:08.13    1:07.76        
                  32.71     1:07.76 (35.05)                                        
 14 Leffler, Magna S          14 COND-MR              1:06.13    1:07.79        
                  32.42     1:07.79 (35.37)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Bernstein, Olive E        14 COND-MR              1:05.13    1:07.82        
                  32.26     1:07.82 (35.56)                                        
 16 Lewis, Chloe E            14 Riptides-MR          1:06.79    1:08.05        
                  32.38     1:08.05 (35.67)                                        
 17 Ferrigno, Julia N         13 Middies-MR           1:10.07    1:08.49        
                  32.21     1:08.49 (36.28)                                        
 18 Patapis, Melanie A        13 Riptides-MR          1:07.25    1:10.92        
                  32.53     1:10.92 (38.39)                                        
 19 Chai, Lydia               14 UN-MR                     NT    1:11.96        
                  34.41     1:11.96 (37.55)                                        
 20 Mon Fiston, Megan M       14 UN-MR                1:12.71    1:13.33        
                  35.43     1:13.33 (37.90)                                        
 21 Stern, Elizabeth          14 COND-MR              1:18.52    1:13.61        
                  34.43     1:13.61 (39.18)                                        
 22 Purdy, Caitlyn A          13 COND-MR                   NT    1:29.81        
                  42.76     1:29.81 (47.05)                                        
 -- Sollitto, Christina H     13 COND-MR              1:05.95         DQ        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kanim, Callie H           13 Middies-MR           2:10.53    2:09.89        
                  30.08     1:03.33 (33.25)     1:36.69 (33.36)     2:09.89 (33.20)
  2 Becerra, Lauren M         14 Middies-MR           2:11.56    2:11.49        
                  30.10     1:03.48 (33.38)     1:37.81 (34.33)     2:11.49 (33.68)
  3 Krikorian, Lena           14 Rye 2008-MR          2:16.23    2:12.64        
                  30.40     1:04.11 (33.71)     1:38.30 (34.19)     2:12.64 (34.34)
  4 Suen, Katherine O         14 Middies-MR           2:13.24    2:12.94        
                  30.65     1:04.78 (34.13)     1:39.46 (34.68)     2:12.94 (33.48)
  5 Stokes, Taylor M          13 ZEUS-CT              2:14.67    2:17.94        
                  31.58     1:05.62 (34.04)     1:41.57 (35.95)     2:17.94 (36.37)
  6 Bernstein, Olive E        14 COND-MR              2:24.92    2:22.21        
  7 Berglas, Mae              14 Rye 2008-MR          2:25.00    2:22.66        
  8 Leffler, Magna S          14 COND-MR              2:16.92    2:24.58        
                  33.34     1:10.35 (37.01)     1:47.63 (37.28)     2:24.58 (36.95)
  9 Sollitto, Christina H     13 COND-MR              2:28.74    2:25.64        
 10 Munoz, Veronica           13 ZEUS-CT              2:29.74    2:29.58        
                  33.02     1:11.28 (38.26)     1:50.70 (39.42)     2:29.58 (38.88)
 11 Delago, Sydney C          13 ZEUS-CT              2:28.83    2:30.07        
 12 Ferrigno, Julia N         13 Middies-MR                NT    2:31.81        
                  33.33     1:12.77 (39.44)     1:53.01 (40.24)     2:31.81 (38.80)
 13 Dell'Orto, Christina M    13 Middies-MR           2:25.34    2:33.43        
 14 Kunkel, Rachel A          13 ZEUS-CT              2:28.81    2:33.63        
 15 Lewis, Chloe E            14 Riptides-MR          2:30.86    2:34.85        
                  33.14     1:12.34 (39.20)     1:54.43 (42.09)     2:34.85 (40.42)
 16 Patapis, Melanie A        13 Riptides-MR          2:35.54    2:38.38        
                  34.29     1:14.60 (40.31)     1:57.52 (42.92)     2:38.38 (40.86)
 17 Stern, Elizabeth          14 COND-MR              2:55.80    2:38.93        
                  36.36     1:16.45 (40.09)     1:57.91 (41.46)     2:38.93 (41.02)
 18 Purdy, Caitlyn A          13 COND-MR                   NT    3:17.55        
                                1:34.91 ( )     2:27.53 (52.62)     3:17.55 (50.02)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Katherine B      14 York-PV              1:03.16    1:04.62        
                  31.76     1:04.62 (32.86)                                        
  2 Kanim, Callie H           13 Middies-MR           1:07.09    1:07.06        
                  33.19     1:07.06 (33.87)                                        
  3 Czulewicz, Stephanie L    13 ZEUS-CT              1:08.50    1:07.38        
                  33.26     1:07.38 (34.12)                                        
  4 Suen, Katherine O         14 Middies-MR           1:07.95    1:08.91        
                  33.76     1:08.91 (35.15)                                        
  5 Morris, Cara K            14 COND-MR              1:09.78    1:13.21        
                  36.03     1:13.21 (37.18)                                        
  6 Maruo, Haruka             14 Riptides-MR          1:11.09    1:14.21        
                  35.96     1:14.21 (38.25)                                        
  7 Becerra, Lauren M         14 Middies-MR           1:14.40    1:14.32        
                  36.98     1:14.32 (37.34)                                        
  8 Dell'Orto, Christina M    13 Middies-MR           1:12.91    1:14.62        
                  35.96     1:14.62 (38.66)                                        
  9 Sollitto, Christina H     13 COND-MR              1:15.09    1:15.28        
                  36.38     1:15.28 (38.90)                                        
 10 Theoklitos, Sophia Z      14 ZEUS-CT              1:18.56    1:15.70        
                  36.45     1:15.70 (39.25)                                        
 11 Munoz, Veronica           13 ZEUS-CT              1:16.16    1:16.89        
 12 Bradnock, Taylor          13 Riptides-MR          1:19.42    1:17.43        
                  38.04     1:17.43 (39.39)                                        
 13 Ferrigno, Julia N         13 Middies-MR           1:23.99    1:19.73        
                  40.61     1:19.73 (39.12)                                        
 14 Stern, Elizabeth          14 COND-MR              1:26.38    1:20.31        
                  39.63     1:20.31 (40.68)                                        
 15 Bernstein, Olive E        14 COND-MR              1:22.39    1:20.32        
                  39.41     1:20.32 (40.91)                                        
 16 Patapis, Melanie A        13 Riptides-MR          1:23.34    1:23.40        
                  39.72     1:23.40 (43.68)                                        
 17 Mon Fiston, Megan M       14 UN-MR                1:30.14    1:24.97        
                  41.50     1:24.97 (43.47)                                        
 18 Chai, Lydia               14 UN-MR                1:28.34    1:27.05        
                  41.84     1:27.05 (45.21)                                        
 -- Purdy, Caitlyn A          13 COND-MR                   NT         DQ        
                  51.52          DQ (57.33)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Czulewicz, Stephanie L    13 ZEUS-CT              2:21.52    2:20.14        
                  33.22     1:08.42 (35.20)     1:44.50 (36.08)     2:20.14 (35.64)
  2 Kanim, Callie H           13 Middies-MR           2:23.52    2:23.99        
                  33.82     1:09.86 (36.04)     1:47.10 (37.24)     2:23.99 (36.89)
  3 Suen, Katherine O         14 Middies-MR           2:29.33    2:25.37        
                  33.62     1:09.94 (36.32)     1:48.09 (38.15)     2:25.37 (37.28)
  4 Becerra, Lauren M         14 Middies-MR           2:30.18    2:32.59        
                  36.52     1:15.35 (38.83)     1:54.53 (39.18)     2:32.59 (38.06)
  5 Dell'Orto, Christina M    13 Middies-MR           2:42.20    2:39.02        
                  36.41     1:16.51 (40.10)     1:58.31 (41.80)     2:39.02 (40.71)
  6 Theoklitos, Sophia Z      14 ZEUS-CT              2:38.71    2:41.35        
                  37.59     1:18.83 (41.24)     2:00.73 (41.90)     2:41.35 (40.62)
B - Final
  7 Stokes, Taylor M          13 ZEUS-CT              2:42.22    2:39.45        
                  38.22     1:18.84 (40.62)     1:59.02 (40.18)     2:39.45 (40.43)
  8 Munoz, Veronica           13 ZEUS-CT              2:44.91    2:43.92        
                  38.47   2:02.01 (1:23.54)     2:43.92 (41.91)                    
  9 Sollitto, Christina H     13 COND-MR              2:45.93    2:43.99        
                  38.25     1:19.67 (41.42)     2:02.17 (42.50)     2:43.99 (41.82)
 10 Leffler, Magna S          14 COND-MR              2:44.77    2:46.91        
                  40.08     1:22.13 (42.05)     2:05.65 (43.52)     2:46.91 (41.26)
 11 Bernstein, Olive E        14 COND-MR              2:53.18    2:52.11        
                  40.54     1:24.25 (43.71)     2:08.19 (43.94)     2:52.11 (43.92)
 12 Delago, Sydney C          13 ZEUS-CT              2:51.37    2:53.41        
                  41.23     1:24.89 (43.66)     2:09.77 (44.88)     2:53.41 (43.64)
Preliminaries
  1 Bennett, Katherine B      14 York-PV              2:18.86                   
                  33.43     1:09.09 (35.66)     1:44.22 (35.13)     2:18.86 (34.64)
 11 Krikorian, Lena           14 Rye 2008-MR          2:45.27                   
                  38.57     1:20.59 (42.02)     2:03.17 (42.58)     2:45.27 (42.10)
 15 Stern, Elizabeth          14 COND-MR              2:54.37                   
                  42.62     1:27.24 (44.62)     2:11.93 (44.69)     2:54.37 (42.44)
 16 Ferrigno, Julia N         13 Middies-MR           2:55.61                   
                  41.98     1:26.91 (44.93)   2:55.63 (1:28.72)         2:55.61 ( )
 17 Purdy, Caitlyn A          13 COND-MR              3:38.82                   
                  53.23     1:49.54 (56.31)     2:45.72 (56.18)     3:38.82 (53.10)
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Bennett, Katherine B      14 York-PV              2:18.45    2:18.86 q      
                  33.43     1:09.09 (35.66)     1:44.22 (35.13)     2:18.86 (34.64)
  2 Czulewicz, Stephanie L    13 ZEUS-CT              2:20.24    2:21.52 q      
                  33.30     1:08.86 (35.56)     1:45.27 (36.41)     2:21.52 (36.25)
  3 Kanim, Callie H           13 Middies-MR           2:24.39    2:23.52 q      
                  34.08     1:10.77 (36.69)     1:47.49 (36.72)     2:23.52 (36.03)
  4 Suen, Katherine O         14 Middies-MR           2:26.06    2:29.33 q      
                  34.43     1:12.06 (37.63)     1:50.90 (38.84)     2:29.33 (38.43)
  5 Becerra, Lauren M         14 Middies-MR           2:32.43    2:30.18 q      
                  36.83     1:14.64 (37.81)     1:52.99 (38.35)     2:30.18 (37.19)
  6 Theoklitos, Sophia Z      14 ZEUS-CT              2:38.77    2:38.71 q      
                  37.14     1:16.68 (39.54)     1:58.02 (41.34)     2:38.71 (40.69)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Dell'Orto, Christina M    13 Middies-MR           2:36.54    2:42.20 q      
                  38.27     1:19.48 (41.21)     2:01.41 (41.93)     2:42.20 (40.79)
  8 Stokes, Taylor M          13 ZEUS-CT              2:44.01    2:42.22 q      
                  39.12     1:19.38 (40.26)     2:00.65 (41.27)     2:42.22 (41.57)
  9 Leffler, Magna S          14 COND-MR              2:44.16    2:44.77 q      
                  39.86     1:22.67 (42.81)     2:04.61 (41.94)     2:44.77 (40.16)
 10 Munoz, Veronica           13 ZEUS-CT              2:47.27    2:44.91 q      
                  38.97     1:20.22 (41.25)     2:02.97 (42.75)     2:44.91 (41.94)
 11 Krikorian, Lena           14 Rye 2008-MR          2:22.00    2:45.27 q      
                  38.57     1:20.59 (42.02)     2:03.17 (42.58)     2:45.27 (42.10)
 12 Sollitto, Christina H     13 COND-MR                   NT    2:45.93 q      
                  39.84     1:21.81 (41.97)     2:04.15 (42.34)     2:45.93 (41.78)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Delago, Sydney C          13 ZEUS-CT              2:49.61    2:51.37        
                  41.07     1:24.47 (43.40)     2:08.29 (43.82)     2:51.37 (43.08)
 14 Bernstein, Olive E        14 COND-MR              2:49.21    2:53.18        
                  40.91     1:24.09 (43.18)     2:08.51 (44.42)     2:53.18 (44.67)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Stern, Elizabeth          14 COND-MR              3:10.00    2:54.37        
                  42.62     1:27.24 (44.62)     2:11.93 (44.69)     2:54.37 (42.44)
 16 Ferrigno, Julia N         13 Middies-MR                NT    2:55.61        
                  41.98     1:26.91 (44.93)   2:55.63 (1:28.72)         2:55.61 ( )
 17 Purdy, Caitlyn A          13 COND-MR                   NT    3:38.82        
                  53.23     1:49.54 (56.31)     2:45.72 (56.18)     3:38.82 (53.10)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Katherine B      14 York-PV              1:19.45    1:17.20        
                  35.60     1:17.20 (41.60)                                        
  2 Maruo, Haruka             14 Riptides-MR          1:14.83    1:18.07        
                  37.21     1:18.07 (40.86)                                        
  3 Morris, Cara K            14 COND-MR              1:20.03    1:20.03        
                  38.22     1:20.03 (41.81)                                        
  4 Bradnock, Taylor          13 Riptides-MR          1:24.92    1:24.33        
                  39.64     1:24.33 (44.69)                                        
  5 Chai, Lydia               14 UN-MR                1:23.16    1:24.41        
                  38.28     1:24.41 (46.13)                                        
  6 Theoklitos, Sophia Z      14 ZEUS-CT              1:30.30    1:27.28        
                  41.21     1:27.28 (46.07)                                        
  7 Leffler, Magna S          14 COND-MR              1:28.24    1:31.10        
                  43.27     1:31.10 (47.83)                                        
  8 Mon Fiston, Megan M       14 UN-MR                1:42.33    1:33.96        
                  44.11     1:33.96 (49.85)                                        
  9 Lewis, Chloe E            14 Riptides-MR          1:33.42    1:34.73        
                  44.05     1:34.73 (50.68)                                        
 10 Patapis, Melanie A        13 Riptides-MR          1:19.86    1:37.66        
                  44.36     1:37.66 (53.30)                                        
 -- Purdy, Caitlyn A          13 COND-MR                   NT         DQ        
                  49.98          DQ (58.44)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bennett, Katherine B      14 York-PV              2:43.89    2:42.39        
                  36.72     1:18.89 (42.17)     2:01.65 (42.76)     2:42.39 (40.74)
  2 Czulewicz, Stephanie L    13 ZEUS-CT              2:44.79    2:42.74        
                  37.14     1:18.25 (41.11)     2:00.45 (42.20)     2:42.74 (42.29)
  3 Maruo, Haruka             14 Riptides-MR          2:45.07    2:46.74        
                  37.35     1:19.36 (42.01)     2:03.29 (43.93)     2:46.74 (43.45)
  4 Becerra, Lauren M         14 Middies-MR           2:54.97    2:52.37        
                  39.13     1:22.92 (43.79)     2:07.88 (44.96)     2:52.37 (44.49)
  5 Chai, Lydia               14 UN-MR                3:00.42    2:59.11        
                  38.23     1:22.34 (44.11)     2:10.81 (48.47)     2:59.11 (48.30)
  6 Kanim, Callie H           13 Middies-MR           2:59.83    3:00.49        
                  41.25     1:25.38 (44.13)     2:13.18 (47.80)     3:00.49 (47.31)
B - Final
  7 Theoklitos, Sophia Z      14 ZEUS-CT              3:06.31    3:04.39        
                  40.89     1:27.45 (46.56)     2:15.84 (48.39)     3:04.39 (48.55)
  8 Bernstein, Olive E        14 COND-MR              3:29.03    3:22.69        
                  43.42     1:34.36 (50.94)     2:27.64 (53.28)     3:22.69 (55.05)
  9 Mon Fiston, Megan M       14 UN-MR                3:18.50    3:22.71        
                  45.64     1:37.31 (51.67)     2:29.56 (52.25)     3:22.71 (53.15)
  7 Bradnock, Taylor          13 Riptides-MR          3:05.86                   
                  40.77     1:28.43 (47.66)     2:17.53 (49.10)     3:05.86 (48.33)
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bennett, Katherine B      14 York-PV              2:52.26    2:43.89 q      
                  36.30     1:19.21 (42.91)     2:02.17 (42.96)     2:43.89 (41.72)
  2 Czulewicz, Stephanie L    13 ZEUS-CT              2:50.20    2:44.79 q      
                  37.80     1:19.72 (41.92)     2:01.95 (42.23)     2:44.79 (42.84)
  3 Maruo, Haruka             14 Riptides-MR          2:42.32    2:45.07 q      
                  37.68     1:19.77 (42.09)     2:02.60 (42.83)     2:45.07 (42.47)
  4 Becerra, Lauren M         14 Middies-MR           2:56.48    2:54.97 q      
                  39.47     1:24.10 (44.63)     2:09.76 (45.66)     2:54.97 (45.21)
  5 Kanim, Callie H           13 Middies-MR           3:03.15    2:59.83 q      
                  41.27     1:27.35 (46.08)     2:14.53 (47.18)     2:59.83 (45.30)
  6 Chai, Lydia               14 UN-MR                     NT    3:00.42 q      
                  38.92     1:24.48 (45.56)     2:14.03 (49.55)     3:00.42 (46.39)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Bradnock, Taylor          13 Riptides-MR               NT    3:05.86 q      
                  40.77     1:28.43 (47.66)     2:17.53 (49.10)     3:05.86 (48.33)
  8 Theoklitos, Sophia Z      14 ZEUS-CT              3:13.26    3:06.31 q      
                  42.34     1:29.58 (47.24)     2:18.27 (48.69)     3:06.31 (48.04)
  9 Mon Fiston, Megan M       14 UN-MR                3:41.72    3:18.50 q      
                  43.16     1:33.31 (50.15)     2:26.38 (53.07)     3:18.50 (52.12)
 10 Bernstein, Olive E        14 COND-MR              3:38.42    3:29.03 q      
                  47.12     1:38.89 (51.77)     2:33.97 (55.08)     3:29.03 (55.06)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Maruo, Haruka             14 Riptides-MR          1:06.24    1:05.97        
                  30.28     1:05.97 (35.69)                                        
  2 Krikorian, Lena           14 Rye 2008-MR          1:10.93    1:12.52        
                  32.91     1:12.52 (39.61)                                        
  3 Delago, Sydney C          13 ZEUS-CT              1:16.05    1:17.32        
                  35.38     1:17.32 (41.94)                                        
  4 Ferrigno, Julia N         13 Middies-MR           1:21.01    1:19.43        
                  37.28     1:19.43 (42.15)                                        
  5 Leffler, Magna S          14 COND-MR              1:20.18    1:21.77        
                  37.78     1:21.77 (43.99)                                        
 -- Sollitto, Christina H     13 COND-MR              1:19.84         DQ        
                  36.62          DQ (43.50)                                        
B - Final
  7 Munoz, Veronica           13 ZEUS-CT              1:27.45    1:23.25        
                  37.80     1:23.25 (45.45)                                        
  8 Dell'Orto, Christina M    13 Middies-MR           1:27.92    1:29.27        
                  40.70     1:29.27 (48.57)                                        
  9 Stern, Elizabeth          14 COND-MR              1:31.52    1:32.98        
                  41.28     1:32.98 (51.70)                                        
Preliminaries
 -- Suen, Katherine O         14 Middies-MR               DQ                    
                  35.13          DQ (42.99)                                        
 -- Patapis, Melanie A        13 Riptides-MR              DQ                    
                  36.93          DQ (48.99)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Maruo, Haruka             14 Riptides-MR          1:09.70    1:06.24 q      
                  30.73     1:06.24 (35.51)                                        
  2 Krikorian, Lena           14 Rye 2008-MR          1:06.28    1:10.93 q      
                  32.69     1:10.93 (38.24)                                        
  3 Delago, Sydney C          13 ZEUS-CT              1:15.02    1:16.05 q      
                  34.86     1:16.05 (41.19)                                        
  4 Sollitto, Christina H     13 COND-MR              1:19.99    1:19.84 q      
                  36.56     1:19.84 (43.28)                                        
  5 Leffler, Magna S          14 COND-MR              1:17.90    1:20.18 q      
                  37.59     1:20.18 (42.59)                                        
  6 Ferrigno, Julia N         13 Middies-MR           1:26.75    1:21.01 q      
                  37.41     1:21.01 (43.60)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Munoz, Veronica           13 ZEUS-CT              1:29.53    1:27.45 q      
                  40.68     1:27.45 (46.77)                                        
  8 Dell'Orto, Christina M    13 Middies-MR           1:30.64    1:27.92 q      
                  40.07     1:27.92 (47.85)                                        
  9 Stern, Elizabeth          14 COND-MR              1:40.87    1:31.52 q      
                  41.92     1:31.52 (49.60)                                        
 -- Patapis, Melanie A        13 Riptides-MR          1:26.49         DQ        
                  36.93          DQ (48.99)                                        
 -- Suen, Katherine O         14 Middies-MR           1:17.64         DQ        
                  35.13          DQ (42.99)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Czulewicz, Stephanie L    13 ZEUS-CT              2:33.96    2:31.39        
                  32.39     1:09.87 (37.48)     1:49.96 (40.09)     2:31.39 (41.43)
  2 Morris, Cara K            14 COND-MR              2:36.37    2:31.52        
                  32.97     1:12.14 (39.17)     1:52.54 (40.40)     2:31.52 (38.98)
  3 Kunkel, Rachel A          13 ZEUS-CT              2:51.88    2:55.95        
                  38.41     1:25.29 (46.88)     2:12.33 (47.04)     2:55.95 (43.62)
  4 Krikorian, Lena           14 Rye 2008-MR          2:28.00    2:58.86        
                  34.99     1:18.20 (43.21)     2:06.90 (48.70)     2:58.86 (51.96)
 -- Delago, Sydney C          13 ZEUS-CT              2:59.44         DQ        
                  38.30     1:25.66 (47.36)     2:12.25 (46.59)          DQ (45.67)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jou, Stephanie            16 UN-MR                  27.22      27.05        
  2 Carter, Jillian N         15 ZEUS-CT                26.38      27.14        
  3 Smolensky, Rachel E       15 ZEUS-CT                26.41      27.34        
  4 Joseph, Jamela T          15 Middies-MR             27.06      27.41        
  5 Shields, Marisa A         16 ZEUS-CT                27.95      27.81        
  6 Stenman, Anaelle F        15 Riptides-MR            27.62      28.26        
  7 Chen, Vicki               15 UN-MR                  28.05      28.73        
  8 Friel, Cat                16 ZEUS-CT                27.78      28.78        
  9 Pramer, Meredith A        15 ZEUS-CT                27.61      29.01        
 10 Dari, Kelli A             16 COND-MR                29.78      29.95        
 11 Decrem, Danielle H        15 Middies-MR             30.02      30.48        
 12 Bonifacio, Stephanie M    16 COND-MR                29.57      30.74        
 13 Addo, Tiffany             15 MAD-MR                 30.01      31.48        
 14 You, Karen                17 COND-MR                33.57      32.32        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Jou, Stephanie            16 UN-MR                  57.07      57.12        
                  27.92       57.12 (29.20)                                        
  2 LeBlanc, Natalie A        16 ZEUS-CT                58.54      57.50        
                  28.22       57.50 (29.28)                                        
  3 Carter, Jillian N         15 ZEUS-CT                59.02      57.74        
                  27.95       57.74 (29.79)                                        
  4 Smolensky, Rachel E       15 ZEUS-CT                58.83      58.64        
                  28.48       58.64 (30.16)                                        
  5 Pramer, Meredith A        15 ZEUS-CT              1:00.90    1:00.44        
                  29.33     1:00.44 (31.11)                                        
  6 Friel, Cat                16 ZEUS-CT              1:00.76    1:01.01        
                  29.46     1:01.01 (31.55)                                        
B - Final
  7 Lopez, Stephany S         17 ZEUS-CT              1:01.00    1:00.47        
                  29.01     1:00.47 (31.46)                                        
  8 Joseph, Jamela T          15 Middies-MR           1:01.04    1:00.86        
                  28.92     1:00.86 (31.94)                                        
  9 Egan, Dana M              15 Rye 2008-MR          1:03.21    1:01.23        
                  29.37     1:01.23 (31.86)                                        
 10 Chen, Vicki               15 UN-MR                1:02.53    1:03.08        
                  30.15     1:03.08 (32.93)                                        
 11 Wisell, Catherine A       15 Middies-MR           1:05.67    1:06.89        
                  32.51     1:06.89 (34.38)                                        
 12 Dari, Kelli A             16 COND-MR              1:05.32    1:07.11        
                  32.43     1:07.11 (34.68)                                        
Preliminaries
  5 Stenman, Anaelle F        15 Riptides-MR          1:00.33                   
                  29.13     1:00.33 (31.20)                                        
 14 Decrem, Danielle H        15 Middies-MR           1:08.02                   
                  32.06     1:08.02 (35.96)                                        
 15 Bonifacio, Stephanie M    16 COND-MR              1:08.87                   
                  32.72     1:08.87 (36.15)                                        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Jou, Stephanie            16 UN-MR                  58.91      57.07 q      
                  27.94       57.07 (29.13)                                        
  2 LeBlanc, Natalie A        16 ZEUS-CT                57.73      58.54 q      
                  28.52       58.54 (30.02)                                        
  3 Smolensky, Rachel E       15 ZEUS-CT                59.07      58.83 q      
                  28.72       58.83 (30.11)                                        
  4 Carter, Jillian N         15 ZEUS-CT                57.12      59.02 q      
                  28.47       59.02 (30.55)                                        
  5 Stenman, Anaelle F        15 Riptides-MR          1:01.53    1:00.33 q      
                  29.13     1:00.33 (31.20)                                        
  6 Friel, Cat                16 ZEUS-CT                59.35    1:00.76 q      
                  29.37     1:00.76 (31.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Pramer, Meredith A        15 ZEUS-CT                58.22    1:00.90 q      
                  29.53     1:00.90 (31.37)                                        
  8 Lopez, Stephany S         17 ZEUS-CT                59.55    1:01.00 q      
                  29.24     1:01.00 (31.76)                                        
  9 Joseph, Jamela T          15 Middies-MR             59.35    1:01.04 q      
                  28.88     1:01.04 (32.16)                                        
 10 Chen, Vicki               15 UN-MR                1:03.46    1:02.53 q      
                  29.87     1:02.53 (32.66)                                        
 11 Egan, Dana M              15 Rye 2008-MR          1:00.78    1:03.21 q      
                  30.40     1:03.21 (32.81)                                        
 12 Dari, Kelli A             16 COND-MR              1:04.71    1:05.32 q      
                  31.12     1:05.32 (34.20)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Wisell, Catherine A       15 Middies-MR           1:04.88    1:05.67        
                  31.39     1:05.67 (34.28)                                        
 14 Decrem, Danielle H        15 Middies-MR           1:06.13    1:08.02        
                  32.06     1:08.02 (35.96)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Bonifacio, Stephanie M    16 COND-MR              1:07.01    1:08.87        
                  32.72     1:08.87 (36.15)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeBlanc, Natalie A        16 ZEUS-CT              2:02.24    2:05.98        
                  29.21     1:01.30 (32.09)     1:33.96 (32.66)     2:05.98 (32.02)
  2 Shields, Marisa A         16 ZEUS-CT              2:03.34    2:06.93        
                  29.76     1:01.58 (31.82)     1:34.40 (32.82)     2:06.93 (32.53)
  3 Jou, Stephanie            16 UN-MR                2:14.62    2:07.05        
                  28.87     1:00.63 (31.76)     1:34.04 (33.41)     2:07.05 (33.01)
  4 Carter, Jillian N         15 ZEUS-CT              2:03.89    2:07.81        
                  29.29     1:01.73 (32.44)     1:34.73 (33.00)     2:07.81 (33.08)
  5 Smolensky, Rachel E       15 ZEUS-CT              2:08.95    2:09.22        
                  30.11     1:02.73 (32.62)     1:36.31 (33.58)     2:09.22 (32.91)
  6 Friel, Cat                16 ZEUS-CT              2:03.55    2:09.42        
                  30.40     1:03.32 (32.92)     1:36.70 (33.38)     2:09.42 (32.72)
  7 Egan, Dana M              15 Rye 2008-MR          2:13.44    2:15.29        
                  30.32     1:03.95 (33.63)     1:39.51 (35.56)     2:15.29 (35.78)
  8 Stenman, Anaelle F        15 Riptides-MR          2:16.88    2:16.04        
                  31.47     1:06.26 (34.79)     1:41.95 (35.69)     2:16.04 (34.09)
  9 Chen, Vicki               15 UN-MR                2:26.81    2:20.30        
                1:06.68     1:44.69 (38.01)     2:20.44 (35.75)         2:20.30 ( )
 10 Bonifacio, Stephanie M    16 COND-MR              2:28.18    2:34.50        
                  34.91     1:14.89 (39.98)     1:55.56 (40.67)     2:34.50 (38.94)
 11 Addo, Tiffany             15 MAD-MR               2:58.00    2:53.69        
                  37.61     1:21.74 (44.13)     2:08.50 (46.76)     2:53.69 (45.19)
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Czulewicz, Stephanie L    13 ZEUS-CT              5:34.49    5:33.31        
                  30.01     1:02.81 (32.80)     1:36.30 (33.49)     2:09.92 (33.62)
        2:43.88 (33.96)     3:17.72 (33.84)     3:51.51 (33.79)     4:25.61 (34.10)
        4:59.76 (34.15)     5:33.31 (33.55)                                        
  2 Kanim, Callie H           13 Middies-MR           5:47.47    5:53.42        
                  31.29     1:05.61 (34.32)     1:41.29 (35.68)     2:17.44 (36.15)
        2:53.77 (36.33)     3:29.85 (36.08)     4:06.44 (36.59)     4:42.31 (35.87)
        5:18.30 (35.99)     5:53.42 (35.12)                                        
  3 Becerra, Lauren M         14 Middies-MR           5:42.49    5:55.49        
                  32.22     1:08.07 (35.85)     1:44.68 (36.61)     2:21.51 (36.83)
        2:57.73 (36.22)     3:34.09 (36.36)     4:10.12 (36.03)     4:46.16 (36.04)
        5:21.43 (35.27)     5:55.49 (34.06)                                        
  4 Leffler, Magna S          14 COND-MR              6:09.71    6:20.88        
                  34.29     1:12.53 (38.24)     1:51.66 (39.13)     2:30.55 (38.89)
        3:09.58 (39.03)     3:48.42 (38.84)     4:27.48 (39.06)     5:06.22 (38.74)
        5:44.83 (38.61)     6:20.88 (36.05)                                        
  5 Berglas, Mae              14 Rye 2008-MR          6:25.00    6:21.25        
                  32.91     1:10.67 (37.76)     1:49.11 (38.44)     2:28.20 (39.09)
        3:07.32 (39.12)     3:47.24 (39.92)     4:26.18 (38.94)     5:05.76 (39.58)
        5:44.35 (38.59)     6:21.25 (36.90)                                        
  6 Dell'Orto, Christina M    13 Middies-MR           6:27.75    6:26.39        
                  33.18     1:10.73 (37.55)     1:49.95 (39.22)     2:30.30 (40.35)
        3:08.62 (38.32)     3:47.52 (38.90)     4:28.11 (40.59)     5:08.10 (39.99)
        5:48.48 (40.38)     6:26.39 (37.91)                                        
  7 Decrem, Danielle H        15 Middies-MR           6:19.84    6:27.72        
                  34.28     1:13.74 (39.46)     1:53.59 (39.85)     2:32.88 (39.29)
        3:11.78 (38.90)     3:51.36 (39.58)     4:29.88 (38.52)     5:09.21 (39.33)
        5:49.57 (40.36)     6:27.72 (38.15)                                        
  8 Joseph, Jamela T          15 Middies-MR           6:28.21    6:37.21        
                  32.26     1:09.36 (37.10)     1:48.88 (39.52)     2:29.88 (41.00)
        3:11.69 (41.81)     3:54.80 (43.11)     4:37.48 (42.68)     5:19.02 (41.54)
        5:59.36 (40.34)     6:37.21 (37.85)                                        
  9 Wisell, Catherine A       15 Middies-MR           6:19.58    6:42.51        
                  36.83     1:16.71 (39.88)     1:57.77 (41.06)     2:39.42 (41.65)
        3:20.48 (41.06)     4:01.82 (41.34)     4:42.74 (40.92)     5:23.75 (41.01)
        6:03.51 (39.76)     6:42.51 (39.00)                                        
 10 Delago, Sydney C          13 ZEUS-CT              6:42.37    6:44.87        
                  35.73     1:15.16 (39.43)     1:56.18 (41.02)     2:37.10 (40.92)
        3:18.02 (40.92)     3:59.52 (41.50)     4:41.33 (41.81)     5:23.12 (41.79)
        6:04.69 (41.57)     6:44.87 (40.18)                                        
 11 Ferrigno, Julia N         13 Middies-MR           6:48.55    6:49.67        
                  34.89     1:14.62 (39.73)     1:55.34 (40.72)     2:36.40 (41.06)
        3:19.21 (42.81)     4:01.54 (42.33)     4:44.88 (43.34)     5:27.54 (42.66)
        6:09.64 (42.10)     6:49.67 (40.03)                                        
 12 Stern, Elizabeth          14 COND-MR              8:04.68    7:00.26        
                  37.24     1:18.94 (41.70)     2:01.95 (43.01)     2:44.47 (42.52)
        3:27.49 (43.02)     4:10.28 (42.79)     4:53.63 (43.35)     5:36.72 (43.09)
        6:19.70 (42.98)     7:00.26 (40.56)                                        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeBlanc, Natalie A        16 ZEUS-CT              1:01.20    1:02.86        
                  30.93     1:02.86 (31.93)                                        
  2 Smolensky, Rachel E       15 ZEUS-CT              1:01.99    1:04.01        
                  31.29     1:04.01 (32.72)                                        
  3 Jou, Stephanie            16 UN-MR                1:06.50    1:04.89        
                  32.44     1:04.89 (32.45)                                        
  4 Shields, Marisa A         16 ZEUS-CT              1:05.14    1:07.71        
                  33.13     1:07.71 (34.58)                                        
  5 Dari, Kelli A             16 COND-MR              1:19.02    1:16.97        
                  37.06     1:16.97 (39.91)                                        
  6 Joseph, Jamela T          15 Middies-MR           1:18.39    1:18.61        
                  38.61     1:18.61 (40.00)                                        
  7 Decrem, Danielle H        15 Middies-MR           1:18.50    1:20.50        
  8 Addo, Tiffany             15 MAD-MR               1:18.20    1:24.96        
                  41.50     1:24.96 (43.46)                                        
  9 You, Karen                17 COND-MR              1:27.86    1:32.29        
 -- Chen, Vicki               15 UN-MR                1:15.13         DQ        
                  36.34          DQ (38.65)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 LeBlanc, Natalie A        16 ZEUS-CT              2:17.31    2:14.36        
                  31.13     1:05.18 (34.05)     1:39.84 (34.66)     2:14.36 (34.52)
  2 Smolensky, Rachel E       15 ZEUS-CT              2:18.49    2:21.61        
                  32.70     1:07.96 (35.26)     1:44.94 (36.98)     2:21.61 (36.67)
  3 Jou, Stephanie            16 UN-MR                2:24.07    2:22.51        
                  33.63     1:09.66 (36.03)     1:46.45 (36.79)     2:22.51 (36.06)
  4 Carter, Jillian N         15 ZEUS-CT              2:26.11    2:26.99        
                  34.80     1:11.63 (36.83)     1:49.60 (37.97)     2:26.99 (37.39)
  5 Lopez, Stephany S         17 ZEUS-CT              2:26.12    2:27.08        
                  33.33     1:09.32 (35.99)     1:48.62 (39.30)     2:27.08 (38.46)
  6 Friel, Cat                16 ZEUS-CT              2:32.76    2:33.49        
                  36.39     1:15.73 (39.34)     1:55.02 (39.29)     2:33.49 (38.47)
B - Final
  7 Chen, Vicki               15 UN-MR                2:41.36    2:42.97        
                  37.51     1:18.93 (41.42)     2:02.02 (43.09)     2:42.97 (40.95)
  8 Wisell, Catherine A       15 Middies-MR           2:55.21    2:57.38        
                  42.33     1:27.90 (45.57)     2:13.14 (45.24)     2:57.38 (44.24)
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 LeBlanc, Natalie A        16 ZEUS-CT              2:14.41    2:17.31 q      
                  31.60     1:06.01 (34.41)     1:41.75 (35.74)     2:17.31 (35.56)
  2 Smolensky, Rachel E       15 ZEUS-CT              2:19.83    2:18.49 q      
                  32.81     1:07.32 (34.51)     1:43.47 (36.15)     2:18.49 (35.02)
  3 Jou, Stephanie            16 UN-MR                     NT    2:24.07 q      
                  34.18     1:10.91 (36.73)     1:48.92 (38.01)     2:24.07 (35.15)
  4 Carter, Jillian N         15 ZEUS-CT              2:24.35    2:26.11 q      
                  34.58     1:11.83 (37.25)     1:49.74 (37.91)     2:26.11 (36.37)
  5 Lopez, Stephany S         17 ZEUS-CT              2:16.88    2:26.12 q      
                  34.35     1:11.25 (36.90)     1:49.31 (38.06)     2:26.12 (36.81)
  6 Friel, Cat                16 ZEUS-CT              2:27.65    2:32.76 q      
                  36.70     1:15.43 (38.73)     1:54.51 (39.08)     2:32.76 (38.25)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Chen, Vicki               15 UN-MR                2:49.98    2:41.36 q      
                  37.94     1:19.30 (41.36)     2:01.68 (42.38)     2:41.36 (39.68)
  8 Wisell, Catherine A       15 Middies-MR           2:46.79    2:55.21 q      
                  42.30     1:26.98 (44.68)     2:11.37 (44.39)     2:55.21 (43.84)
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Dana M              15 Rye 2008-MR          1:16.17    1:17.11        
                  36.52     1:17.11 (40.59)                                        
  2 Joseph, Jamela T          15 Middies-MR           1:20.93    1:20.51        
                  36.92     1:20.51 (43.59)                                        
  3 Pramer, Meredith A        15 ZEUS-CT              1:21.92    1:21.62        
                  38.88     1:21.62 (42.74)                                        
  4 Decrem, Danielle H        15 Middies-MR           1:23.54    1:22.64        
                  39.33     1:22.64 (43.31)                                        
  5 Stenman, Anaelle F        15 Riptides-MR          1:22.63    1:22.74        
                  40.23     1:22.74 (42.51)                                        
  6 Dari, Kelli A             16 COND-MR              1:21.87    1:24.85        
                  39.42     1:24.85 (45.43)                                        
  7 Bonifacio, Stephanie M    16 COND-MR              1:24.08    1:26.81        
                  41.16     1:26.81 (45.65)                                        
 -- You, Karen                17 COND-MR              1:41.15         DQ        
                  47.67          DQ (59.09)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 LeBlanc, Natalie A        16 ZEUS-CT              2:44.65    2:41.57        
                  37.30     1:18.21 (40.91)     1:59.81 (41.60)     2:41.57 (41.76)
  2 Egan, Dana M              15 Rye 2008-MR          2:51.99    2:46.32        
                  36.81     1:18.55 (41.74)     2:01.93 (43.38)     2:46.32 (44.39)
  3 Pramer, Meredith A        15 ZEUS-CT              2:52.59    2:49.15        
                  38.62     1:21.65 (43.03)     2:05.14 (43.49)     2:49.15 (44.01)
  4 Decrem, Danielle H        15 Middies-MR           2:53.72    2:51.22        
                  38.96     1:22.78 (43.82)     2:07.23 (44.45)     2:51.22 (43.99)
  5 Dari, Kelli A             16 COND-MR              2:59.38    2:58.54        
                  40.17     1:24.97 (44.80)     2:11.55 (46.58)     2:58.54 (46.99)
  6 Joseph, Jamela T          15 Middies-MR           3:06.04    3:04.76        
                  40.34     1:26.69 (46.35)     2:16.84 (50.15)     3:04.76 (47.92)
Preliminaries
  4 Stenman, Anaelle F        15 Riptides-MR          2:52.96                   
                  38.65     1:21.43 (42.78)     2:07.50 (46.07)     2:52.96 (45.46)
  8 Bonifacio, Stephanie M    16 COND-MR              3:10.14                   
                  43.14     1:31.37 (48.23)     2:21.00 (49.63)     3:10.14 (49.14)
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 LeBlanc, Natalie A        16 ZEUS-CT              2:45.05    2:44.65 q      
                  37.37     1:19.27 (41.90)     2:01.65 (42.38)     2:44.65 (43.00)
  2 Egan, Dana M              15 Rye 2008-MR          2:52.66    2:51.99 q      
                  38.28     1:21.50 (43.22)     2:05.98 (44.48)     2:51.99 (46.01)
  3 Pramer, Meredith A        15 ZEUS-CT              2:47.42    2:52.59 q      
                  39.73     1:23.95 (44.22)     2:08.80 (44.85)     2:52.59 (43.79)
  4 Stenman, Anaelle F        15 Riptides-MR               NT    2:52.96 q      
                  38.65     1:21.43 (42.78)     2:07.50 (46.07)     2:52.96 (45.46)
  5 Decrem, Danielle H        15 Middies-MR           2:52.80    2:53.72 q      
                  39.61     1:23.66 (44.05)     2:08.94 (45.28)     2:53.72 (44.78)
  6 Dari, Kelli A             16 COND-MR              2:57.19    2:59.38 q      
                  40.16     1:25.65 (45.49)     2:12.07 (46.42)     2:59.38 (47.31)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Joseph, Jamela T          15 Middies-MR           3:05.84    3:06.04 q      
                  39.20     1:25.17 (45.97)     2:15.42 (50.25)     3:06.04 (50.62)
  8 Bonifacio, Stephanie M    16 COND-MR              3:04.90    3:10.14 q      
                  43.14     1:31.37 (48.23)     2:21.00 (49.63)     3:10.14 (49.14)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pramer, Meredith A        15 ZEUS-CT              1:04.19    1:02.69        
                  29.35     1:02.69 (33.34)                                        
  2 Carter, Jillian N         15 ZEUS-CT              1:05.28    1:02.72        
                  29.34     1:02.72 (33.38)                                        
  3 Jou, Stephanie            16 UN-MR                1:06.56    1:05.12        
                  30.54     1:05.12 (34.58)                                        
  4 Lopez, Stephany S         17 ZEUS-CT              1:07.03    1:07.35        
                  30.66     1:07.35 (36.69)                                        
  5 Smolensky, Rachel E       15 ZEUS-CT              1:06.85    1:07.52        
                  31.98     1:07.52 (35.54)                                        
  6 Friel, Cat                16 ZEUS-CT              1:11.80    1:11.59        
                  34.34     1:11.59 (37.25)                                        
B - Final
  7 Chen, Vicki               15 UN-MR                1:18.41    1:16.11        
                  35.19     1:16.11 (40.92)                                        
  8 Joseph, Jamela T          15 Middies-MR           1:17.92    1:16.84        
                  34.87     1:16.84 (41.97)                                        
  9 Decrem, Danielle H        15 Middies-MR           1:22.65    1:20.33        
                  36.37     1:20.33 (43.96)                                        
 10 Wisell, Catherine A       15 Middies-MR           1:24.41    1:21.28        
                  38.79     1:21.28 (42.49)                                        
Preliminaries
  9 Dari, Kelli A             16 COND-MR              1:19.29                   
                  36.80     1:19.29 (42.49)                                        
 10 Bonifacio, Stephanie M    16 COND-MR              1:20.57                   
                  37.65     1:20.57 (42.92)                                        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Pramer, Meredith A        15 ZEUS-CT                59.71    1:04.19 q      
                  30.01     1:04.19 (34.18)                                        
  2 Carter, Jillian N         15 ZEUS-CT              1:00.11    1:05.28 q      
                  30.48     1:05.28 (34.80)                                        
  3 Jou, Stephanie            16 UN-MR                     NT    1:06.56 q      
                  31.70     1:06.56 (34.86)                                        
  4 Smolensky, Rachel E       15 ZEUS-CT              1:05.93    1:06.85 q      
                  31.47     1:06.85 (35.38)                                        
  5 Lopez, Stephany S         17 ZEUS-CT              1:01.90    1:07.03 q      
                  31.02     1:07.03 (36.01)                                        
  6 Friel, Cat                16 ZEUS-CT              1:06.97    1:11.80 q      
                  34.15     1:11.80 (37.65)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Joseph, Jamela T          15 Middies-MR           1:14.02    1:17.92 q      
                  35.14     1:17.92 (42.78)                                        
  8 Chen, Vicki               15 UN-MR                     NT    1:18.41 q      
                  36.63     1:18.41 (41.78)                                        
  9 Dari, Kelli A             16 COND-MR              1:15.13    1:19.29 q      
                  36.80     1:19.29 (42.49)                                        
 10 Bonifacio, Stephanie M    16 COND-MR              1:20.54    1:20.57 q      
                  37.65     1:20.57 (42.92)                                        
 11 Decrem, Danielle H        15 Middies-MR           1:29.75    1:22.65 q      
                  37.63     1:22.65 (45.02)                                        
 12 Wisell, Catherine A       15 Middies-MR           1:21.82    1:24.41 q      
                  39.90     1:24.41 (44.51)                                        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carter, Jillian N         15 ZEUS-CT              2:14.07    2:21.34        
                  30.94     1:06.73 (35.79)     1:43.95 (37.22)     2:21.34 (37.39)
  2 LeBlanc, Natalie A        16 ZEUS-CT              2:28.24    2:25.72        
                  32.13     1:09.21 (37.08)     1:47.57 (38.36)     2:25.72 (38.15)
  3 Pramer, Meredith A        15 ZEUS-CT              2:16.75    2:27.56        
                  31.29     1:07.98 (36.69)     1:47.18 (39.20)     2:27.56 (40.38)
  4 Friel, Cat                16 ZEUS-CT              2:26.75    2:33.24        
                  34.74     1:14.69 (39.95)     1:54.56 (39.87)     2:33.24 (38.68)
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Becerra, Lauren M         14 Middies-MR           5:22.31    5:21.32        
                  37.86     1:22.75 (44.89)     2:04.91 (42.16)     2:45.01 (40.10)
        3:29.54 (44.53)     4:13.63 (44.09)     4:48.51 (34.88)     5:21.32 (32.81)
  2 Kanim, Callie H           13 Middies-MR           5:23.14    5:21.87        
                  36.13     1:20.06 (43.93)     1:58.90 (38.84)     2:37.62 (38.72)
        3:26.35 (48.73)     4:14.04 (47.69)     4:48.74 (34.70)     5:21.87 (33.13)
  3 Decrem, Danielle H        15 Middies-MR           5:31.21    5:46.48        
                  38.03     1:25.69 (47.66)     2:10.71 (45.02)     2:54.29 (43.58)
        3:41.70 (47.41)     4:28.42 (46.72)     5:08.13 (39.71)     5:46.48 (38.35)
  4 Ferrigno, Julia N         13 Middies-MR           6:45.21    5:48.72        
                  37.29     1:21.67 (44.38)     2:08.15 (46.48)     2:52.07 (43.92)
        3:42.23 (50.16)     4:31.75 (49.52)     5:11.33 (39.58)     5:48.72 (37.39)
  5 Wisell, Catherine A       15 Middies-MR           6:41.21    5:49.12        
                  38.40     1:22.39 (43.99)     2:06.67 (44.28)     2:50.45 (43.78)
        3:41.69 (51.24)     4:33.07 (51.38)     5:11.97 (38.90)     5:49.12 (37.15)
  6 Joseph, Jamela T          15 Middies-MR           6:39.87    5:57.90        
                  37.11     1:22.69 (45.58)     2:09.76 (47.07)     2:56.72 (46.96)
        3:50.40 (53.68)     4:41.56 (51.16)     5:19.51 (37.95)     5:57.90 (38.39)
  7 Sollitto, Christina H     13 COND-MR                   NT    5:58.71        
                  39.66     1:25.64 (45.98)     2:09.94 (44.30)     2:53.69 (43.75)
        3:46.46 (52.77)     4:37.71 (51.25)     5:18.82 (41.11)     5:58.71 (39.89)
  8 Delago, Sydney C          13 ZEUS-CT              6:05.66    6:01.92        
                  36.39     1:19.55 (43.16)     2:04.85 (45.30)     2:49.65 (44.80)
        3:44.97 (55.32)     4:41.41 (56.44)     5:22.30 (40.89)     6:01.92 (39.62)
  9 Dell'Orto, Christina M    13 Middies-MR           6:17.00    6:08.55        
                  42.37     1:35.03 (52.66)     2:16.86 (41.83)     3:00.02 (43.16)
        3:55.32 (55.30)     4:51.04 (55.72)     5:30.05 (39.01)     6:08.55 (38.50)
 10 Stern, Elizabeth          14 COND-MR              7:03.73    6:22.29        
                  42.46     1:33.28 (50.82)     2:19.73 (46.45)     3:05.64 (45.91)
        4:00.24 (54.60)     4:56.15 (55.91)     5:40.73 (44.58)     6:22.29 (41.56)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Balderrama, Guido C       10 ZEUS-CT                31.63      30.76        
  2 Mukudai, Takuto           10 Middies-MR             32.17      31.98        
  3 Scala, Christopher         9 Rye 2008-MR            32.88      32.88        
  4 Kanim, Jared F            10 Middies-MR             33.64      33.68        
  5 Gupta, Nikolas K          10 ZEUS-CT                33.63      33.88        
  6 Brito, Valentin           10 ZEUS-CT                32.59      34.73        
B - Final
  7 Ranieri, Carl A           10 Middies-MR             34.33      34.55        
  8 Becerra, Kyle D           10 Middies-MR             34.80      34.68        
  9 Dell'Orto, Andrew M        9 Middies-MR             35.38      34.91        
 10 Thenmali, Omar             9 Middies-MR             35.30      34.95        
 11 Wolfe, Morgan S            9 Flying Dolphins-MR     35.31      36.06        
 12 Lowengart, Jack C         10 ZEUS-CT                36.58      38.84        
Preliminaries
 13 Sepuca, Joseph A           9 ZEUS-CT                36.74                   
 14 Covello, Ben D             8 Middies-MR             37.09                   
 15 Balderrama, Joshue N       8 ZEUS-CT                37.17                   
 16 Gutierrez, Nicholas T      8 Rye 2008-MR            38.30                   
 17 McPhillips, Liam T         9 Middies-MR             38.99                   
 18 Patrizio, Daniel           8 Middies-MR             39.60                   
 19 Sheppard, Jason D          9 Middies-MR             39.86                   
 20 Drew, Keegan P             7 Middies-MR             39.95                   
 21 McCormack, Michael J      10 Middies-MR             39.96                   
 22 Walsh, Dylan F             9 Middies-MR             40.10                   
 23 Tsuji, Akio               10 Middies-MR             40.42                   
 24 French, Devon J            8 Flying Dolphins-MR     40.56                   
 25 Rosner, Ari J              9 Middies-MR             40.81                   
 26 Lipton, Evan N             8 Flying Dolphins-MR     40.91                   
 27 Zhao, Yi                  10 Middies-MR             40.97                   
 28 Mukudai, Rui               8 Middies-MR             41.38                   
 29 Magalong, Oliver C         8 Riptides-MR            41.75                   
 30 Escalante, Alexander       9 ZEUS-CT                42.98                   
 31 Yao, Alan                 10 Middies-MR             44.10                   
 32 Antash, George T           9 COND-MR                44.94                   
 33 Maya, David               10 ZEUS-CT                45.25                   
 34 Hopkins, Xavier N         10 ZEUS-CT                45.68                   
 35 Pagnani, Keith A          10 Rye 2008-MR            45.92                   
 36 Rose, Sofus A              9 Middies-MR             46.29                   
 37 Coogan, Matt C             6 COND-MR                49.19                   
 38 Tsuji, Akira               7 Middies-MR             54.18                   
 39 Rachlin, Joshua B          8 Middies-MR           1:02.97                   
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Balderrama, Guido C       10 ZEUS-CT                31.04      31.63 q      
  2 Mukudai, Takuto           10 Middies-MR             31.95      32.17 q      
  3 Brito, Valentin           10 ZEUS-CT                32.63      32.59 q      
  4 Scala, Christopher         9 Rye 2008-MR          1:03.10      32.88 q      
  5 Gupta, Nikolas K          10 ZEUS-CT                34.00      33.63 q      
  6 Kanim, Jared F            10 Middies-MR             34.29      33.64 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Ranieri, Carl A           10 Middies-MR             35.41      34.33 q      
  8 Becerra, Kyle D           10 Middies-MR             35.28      34.80 q      
  9 Thenmali, Omar             9 Middies-MR             35.58      35.30 q      
 10 Wolfe, Morgan S            9 Flying Dolphins-MR     35.98      35.31 q      
 11 Dell'Orto, Andrew M        9 Middies-MR             35.49      35.38 q      
 12 Lowengart, Jack C         10 ZEUS-CT                43.82      36.58 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sepuca, Joseph A           9 ZEUS-CT                37.38      36.74        
 14 Covello, Ben D             8 Middies-MR             40.27      37.09        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Balderrama, Joshue N       8 ZEUS-CT                36.54      37.17        
 16 Gutierrez, Nicholas T      8 Rye 2008-MR            42.30      38.30        
 17 McPhillips, Liam T         9 Middies-MR             40.76      38.99        
 18 Patrizio, Daniel           8 Middies-MR             39.11      39.60        
 19 Sheppard, Jason D          9 Middies-MR             45.00      39.86        
 20 Drew, Keegan P             7 Middies-MR             40.40      39.95        
 21 McCormack, Michael J      10 Middies-MR             39.29      39.96        
 22 Walsh, Dylan F             9 Middies-MR             39.63      40.10        
 23 Tsuji, Akio               10 Middies-MR             37.32      40.42        
 24 French, Devon J            8 Flying Dolphins-MR     44.44      40.56        
 25 Rosner, Ari J              9 Middies-MR             41.12      40.81        
 26 Lipton, Evan N             8 Flying Dolphins-MR     40.91      40.91        
 27 Zhao, Yi                  10 Middies-MR             38.80      40.97        
 28 Mukudai, Rui               8 Middies-MR             38.22      41.38        
 29 Magalong, Oliver C         8 Riptides-MR            41.80      41.75        
 30 Escalante, Alexander       9 ZEUS-CT                41.93      42.98        
 31 Yao, Alan                 10 Middies-MR             45.22      44.10        
 32 Antash, George T           9 COND-MR                47.59      44.94        
 33 Maya, David               10 ZEUS-CT                45.72      45.25        
 34 Hopkins, Xavier N         10 ZEUS-CT                44.39      45.68        
 35 Pagnani, Keith A          10 Rye 2008-MR            47.51      45.92        
 36 Rose, Sofus A              9 Middies-MR             40.83      46.29        
 37 Coogan, Matt C             6 COND-MR                50.40      49.19        
 38 Tsuji, Akira               7 Middies-MR             52.11      54.18        
 39 Rachlin, Joshua B          8 Middies-MR           1:11.55    1:02.97        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mukudai, Takuto           10 Middies-MR           1:13.55    1:09.81        
                  34.41     1:09.81 (35.40)                                        
  2 Balderrama, Guido C       10 ZEUS-CT              1:12.29    1:09.82        
                  34.42     1:09.82 (35.40)                                        
  3 Scala, Christopher         9 Rye 2008-MR          1:20.50    1:13.09        
                  34.17     1:13.09 (38.92)                                        
  4 Musoff, Charlie B         10 Middies-MR           1:13.00    1:13.25        
                  35.48     1:13.25 (37.77)                                        
  5 Brito, Valentin           10 ZEUS-CT              1:11.81    1:13.96        
                  34.94     1:13.96 (39.02)                                        
  6 Mackey, Tom P             10 Rye 2008-MR          1:17.73    1:14.10        
                  36.17     1:14.10 (37.93)                                        
  7 Kanim, Jared F            10 Middies-MR           1:16.66    1:14.42        
                  35.52     1:14.42 (38.90)                                        
  8 Hicks, Christopher J      10 Middies-MR           1:14.91    1:15.28        
                  36.67     1:15.28 (38.61)                                        
  9 Wolfe, Morgan S            9 Flying Dolphins-MR   1:15.84    1:15.34        
                  36.59     1:15.34 (38.75)                                        
 10 Dell'Orto, Andrew M        9 Middies-MR           1:16.89    1:16.83        
                  36.51     1:16.83 (40.32)                                        
 11 Becerra, Kyle D           10 Middies-MR           1:18.85    1:17.88        
                  37.31     1:17.88 (40.57)                                        
 12 Knapp, Harrison J         10 ZEUS-CT              1:14.31    1:18.50        
                  36.03     1:18.50 (42.47)                                        
 13 Thenmali, Omar             9 Middies-MR           1:19.58    1:18.88        
                  39.20     1:18.88 (39.68)                                        
 14 Ranieri, Carl A           10 Middies-MR           1:17.54    1:19.48        
                  37.83     1:19.48 (41.65)                                        
 15 Balderrama, Joshue N       8 ZEUS-CT              1:23.45    1:20.09        
                  38.65     1:20.09 (41.44)                                        
 16 Zhao, Yi                  10 Middies-MR           1:25.70    1:20.49        
                  38.54     1:20.49 (41.95)                                        
 17 Bernstein, Zach J         10 Middies-MR           1:22.24    1:20.68        
                  37.65     1:20.68 (43.03)                                        
 18 Andjelic, Lazar            8 COND-MR                   NT    1:21.12        
                  38.97     1:21.12 (42.15)                                        
 19 Covello, Ben D             8 Middies-MR           1:27.00    1:23.26        
                  37.87     1:23.26 (45.39)                                        
 20 Sepuca, Joseph A           9 ZEUS-CT              1:33.34    1:27.82        
                  39.43     1:27.82 (48.39)                                        
 21 Patrizio, Daniel           8 Middies-MR           1:32.50    1:28.73        
                  42.14     1:28.73 (46.59)                                        
 22 McPhillips, Liam T         9 Middies-MR           1:34.16    1:29.01        
                  42.68     1:29.01 (46.33)                                        
 23 Dauser, Timon A            9 ZEUS-CT              1:26.37    1:29.03        
                  42.46     1:29.03 (46.57)                                        
 24 Mukudai, Rui               8 Middies-MR           1:33.16    1:29.31        
                  41.84     1:29.31 (47.47)                                        
 25 Lowengart, Jack C         10 ZEUS-CT              1:44.48    1:29.35        
                  41.99     1:29.35 (47.36)                                        
 26 Walsh, Dylan F             9 Middies-MR           1:28.58    1:31.11        
                  42.55     1:31.11 (48.56)                                        
 27 Diamandis, Ajax            9 ZEUS-CT              1:28.40    1:31.38        
                  42.48     1:31.38 (48.90)                                        
 28 Rosner, Ari J              9 Middies-MR           1:39.14    1:32.16        
                  45.56     1:32.16 (46.60)                                        
 29 Drew, Keegan P             7 Middies-MR           1:34.21    1:32.58        
                  43.15     1:32.58 (49.43)                                        
 30 Lipton, Evan N             8 Flying Dolphins-MR   1:35.75    1:33.25        
                  43.02     1:33.25 (50.23)                                        
 31 McCormack, Michael J      10 Middies-MR           1:35.22    1:35.72        
                  44.28     1:35.72 (51.44)                                        
 32 Sheppard, Jason D          9 Middies-MR           1:45.72    1:35.84        
                  45.25     1:35.84 (50.59)                                        
 33 Patrada, Elijah            9 MAD-MR               1:55.00    1:36.63        
                  43.75     1:36.63 (52.88)                                        
 34 Coeytaux, Nicholas         8 Middies-MR           1:39.88    1:37.03        
                  44.65     1:37.03 (52.38)                                        
 35 Bergamini, Timothy J       7 Middies-MR           1:35.42    1:37.84        
                  45.24     1:37.84 (52.60)                                        
 36 Magalong, Oliver C         8 Riptides-MR          1:33.85    1:38.95        
                  44.69     1:38.95 (54.26)                                        
 37 Halpern, Seth W           10 COND-MR              1:46.00    1:40.81        
                  44.51     1:40.81 (56.30)                                        
 38 Rose, Sofus A              9 Middies-MR           1:35.44    1:40.89        
                  47.60     1:40.89 (53.29)                                        
 39 French, Devon J            8 Flying Dolphins-MR        NT    1:40.98        
                  46.05     1:40.98 (54.93)                                        
 40 Yao, Alan                 10 Middies-MR           1:45.52    1:43.15        
                  47.29     1:43.15 (55.86)                                        
 41 Bergamini, Peter T        10 Middies-MR           1:51.12    1:46.68        
                  49.11     1:46.68 (57.57)                                        
 42 Coogan, Matt C             6 COND-MR              1:51.94    1:48.52        
                  50.53     1:48.52 (57.99)                                        
 43 Minetti, Paul A            8 BB-NJ                     NT    1:49.05        
                  48.41   1:49.05 (1:00.64)                                        
 44 Musoff, William H          7 Middies-MR           2:23.05    2:09.57        
                1:01.22   2:09.57 (1:08.35)                                        
 45 Rachlin, Joshua B          8 Middies-MR           2:33.76    2:21.99        
                1:01.92   2:21.99 (1:20.07)                                        
 -- Gutierrez, Nicholas T      8 Rye 2008-MR          1:37.21         DQ        
                  41.13          DQ (56.02)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brito, Valentin           10 ZEUS-CT              2:41.13    2:36.47        
                  34.45     1:15.48 (41.03)     1:56.82 (41.34)     2:36.47 (39.65)
  2 Wolfe, Morgan S            9 Flying Dolphins-MR   2:38.00    2:37.38        
                  36.88     1:17.15 (40.27)     1:57.98 (40.83)     2:37.38 (39.40)
  3 Musoff, Charlie B         10 Middies-MR           2:39.66    2:39.40        
                  36.51     1:16.50 (39.99)     1:57.91 (41.41)     2:39.40 (41.49)
  4 Mackey, Tom P             10 Rye 2008-MR          2:42.01    2:40.72        
                  36.29     1:17.90 (41.61)     2:00.42 (42.52)     2:40.72 (40.30)
  5 Scala, Christopher         9 Rye 2008-MR               NT    2:44.39        
                  37.51     1:20.59 (43.08)     2:03.42 (42.83)     2:44.39 (40.97)
  6 Pallatta, E.R. R          10 COND-MR                   NT    2:44.66        
                  38.04     1:20.26 (42.22)     2:03.88 (43.62)     2:44.66 (40.78)
  7 Kanim, Jared F            10 Middies-MR           2:46.25    2:45.11        
                  37.45     1:20.23 (42.78)     2:04.07 (43.84)     2:45.11 (41.04)
  8 Gupta, Nikolas K          10 ZEUS-CT              3:00.69    2:46.95        
                  37.33     1:20.76 (43.43)     2:05.92 (45.16)     2:46.95 (41.03)
  9 Knapp, Harrison J         10 ZEUS-CT              2:42.76    2:49.64        
                  37.50     1:21.92 (44.42)     2:06.29 (44.37)     2:49.64 (43.35)
 10 Ranieri, Carl A           10 Middies-MR           2:54.28    2:50.56        
                  38.49     1:22.98 (44.49)     2:08.07 (45.09)     2:50.56 (42.49)
 11 Balderrama, Joshue N       8 ZEUS-CT              3:00.76    2:51.63        
                  40.28     1:23.64 (43.36)     2:08.61 (44.97)     2:51.63 (43.02)
 12 Andjelic, Lazar            8 COND-MR              2:56.91    2:54.24        
                  38.79     1:24.30 (45.51)     2:09.36 (45.06)     2:54.24 (44.88)
 13 Thenmali, Omar             9 Middies-MR           3:02.00    2:54.55        
                  41.76     1:27.75 (45.99)     2:14.06 (46.31)     2:54.55 (40.49)
 14 Leffler, Ethan R          10 COND-MR              3:05.05    2:55.49        
                  39.28     1:25.21 (45.93)     2:10.56 (45.35)     2:55.49 (44.93)
 15 Bernstein, Zach J         10 Middies-MR           3:28.25    2:59.27        
                  38.67     1:24.53 (45.86)     2:12.77 (48.24)     2:59.27 (46.50)
 16 McCormack, Michael J      10 Middies-MR           3:27.84    3:25.57        
                  45.72     1:38.58 (52.86)     2:34.02 (55.44)     3:25.57 (51.55)
 17 Antash, George T           9 COND-MR              3:34.00    3:46.08        
                  51.24     1:50.38 (59.14)     2:49.50 (59.12)     3:46.08 (56.58)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Balderrama, Guido C       10 ZEUS-CT                38.96      37.69        
  2 Thenmali, Omar             9 Middies-MR             41.15      39.38        
  3 Ranieri, Carl A           10 Middies-MR             39.25      39.75        
  4 Dell'Orto, Andrew M        9 Middies-MR             40.07      39.76        
  5 Kanim, Jared F            10 Middies-MR             40.42      40.97        
  6 Sepuca, Joseph A           9 ZEUS-CT                44.35      42.35        
  7 Hicks, Christopher J      10 Middies-MR             41.49      42.43        
  8 Zhao, Yi                  10 Middies-MR             44.02      42.83        
  9 Bernstein, Zach J         10 Middies-MR             42.07      43.32        
 10 Covello, Ben D             8 Middies-MR             45.70      44.52        
 11 Balderrama, Joshue N       8 ZEUS-CT                46.46      44.59        
 12 McPhillips, Liam T         9 Middies-MR             44.61      45.21        
 13 Laverty, James R           9 Rye 2008-MR            45.47      45.36        
 14 Rosner, Ari J              9 Middies-MR             46.44      45.55        
 15 Mukudai, Rui               8 Middies-MR             45.21      46.84        
 16 Dauser, Timon A            9 ZEUS-CT                47.76      46.89        
 17 Lowengart, Jack C         10 ZEUS-CT                51.19      47.02        
 18 McCormack, Michael J      10 Middies-MR             45.93      47.84        
 19 Episcopo, Cole S           8 BB-NJ                  50.01      47.95        
 20 Sheppard, Jason D          9 Middies-MR             55.28      48.21        
 21 Patrizio, Daniel           8 Middies-MR             47.59      48.22        
 22 Bergamini, Timothy J       7 Middies-MR             49.51      49.05        
 23 Yao, Alan                 10 Middies-MR             52.52      49.11        
 24 Walsh, Dylan F             9 Middies-MR             50.06      49.71        
 25 French, Devon J            8 Flying Dolphins-MR     52.18      49.78        
 26 Antash, George T           9 COND-MR                49.41      51.02        
 27 Coeytaux, Nicholas         8 Middies-MR             52.38      51.49        
 28 Magalong, Oliver C         8 Riptides-MR            53.09      52.44        
 29 Rose, Sofus A              9 Middies-MR             55.27      52.83        
 30 Drew, Keegan P             7 Middies-MR             55.76      55.61        
 31 Patrada, Elijah            9 MAD-MR               1:01.65      56.61        
 32 Coogan, Matt C             6 COND-MR                54.82      57.71        
 33 Bergamini, Peter T        10 Middies-MR             53.28    1:01.05        
 34 Boudreaux, Bain B          9 Flying Dolphins-MR        NT    1:01.22        
 35 Minetti, Paul A            8 BB-NJ                     NT    1:04.68        
 36 Rachlin, Joshua B          8 Middies-MR           1:16.05    1:19.29        
 -- Halpern, Seth W           10 COND-MR                57.52         DQ        
 -- Lipton, Evan N             8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Diamandis, Ajax            9 ZEUS-CT                54.92         DQ        
 -- Musoff, William H          7 Middies-MR           1:04.87         DQ        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pallatta, E.R. R          10 COND-MR              1:19.90    1:17.87        
                  37.08     1:17.87 (40.79)                                        
  2 Brito, Valentin           10 ZEUS-CT              1:21.31    1:22.51        
                  39.67     1:22.51 (42.84)                                        
  3 Knapp, Harrison J         10 ZEUS-CT              1:25.87    1:24.94        
                  41.92     1:24.94 (43.02)                                        
  4 Thenmali, Omar             9 Middies-MR           1:27.30    1:25.94        
                  43.01     1:25.94 (42.93)                                        
  5 Ranieri, Carl A           10 Middies-MR           1:26.52    1:26.19        
                  41.11     1:26.19 (45.08)                                        
 -- Kanim, Jared F            10 Middies-MR           1:28.07         DQ        
                  42.97          DQ (44.57)                                        
B - Final
  7 Leffler, Ethan R          10 COND-MR              1:37.54    1:29.19        
                  43.10     1:29.19 (46.09)                                        
  8 Andjelic, Lazar            8 COND-MR              1:30.24    1:30.36        
                  43.16     1:30.36 (47.20)                                        
  9 Dell'Orto, Andrew M        9 Middies-MR           1:28.53    1:31.71        
                  45.40     1:31.71 (46.31)                                        
 10 Becerra, Kyle D           10 Middies-MR           1:30.20    1:32.20        
                  44.72     1:32.20 (47.48)                                        
 11 Roldan, Nicholas          10 ZEUS-CT              1:36.43    1:36.76        
                  47.91     1:36.76 (48.85)                                        
 12 Zhao, Yi                  10 Middies-MR           1:34.37    1:38.14        
                  46.48     1:38.14 (51.66)                                        
Preliminaries
  8 Wolfe, Morgan S            9 Flying Dolphins-MR   1:28.66                   
                  43.57     1:28.66 (45.09)                                        
 14 Lowengart, Jack C         10 ZEUS-CT              1:37.56                   
                  48.31     1:37.56 (49.25)                                        
 15 Rosner, Ari J              9 Middies-MR           1:39.78                   
                  50.17     1:39.78 (49.61)                                        
 16 McPhillips, Liam T         9 Middies-MR           1:40.06                   
                  49.65     1:40.06 (50.41)                                        
 17 Balderrama, Joshue N       8 ZEUS-CT              1:41.07                   
                  50.45     1:41.07 (50.62)                                        
 18 Walsh, Dylan F             9 Middies-MR           1:41.93                   
                  50.87     1:41.93 (51.06)                                        
 19 Escalante, Alexander       9 ZEUS-CT              1:42.81                   
                  49.21     1:42.81 (53.60)                                        
 20 Repnikov, Anton           10 COND-MR              1:44.27                   
                  49.49     1:44.27 (54.78)                                        
 21 McCormack, Michael J      10 Middies-MR           1:44.93                   
                  50.94     1:44.93 (53.99)                                        
 22 French, Devon J            8 Flying Dolphins-MR   1:46.68                   
                  52.52     1:46.68 (54.16)                                        
 23 Rose, Sofus A              9 Middies-MR           1:47.66                   
                  54.79     1:47.66 (52.87)                                        
 24 Coogan, Matt C             6 COND-MR              1:49.73                   
                  55.31     1:49.73 (54.42)                                        
 25 Sheppard, Jason D          9 Middies-MR           1:50.42                   
                  54.37     1:50.42 (56.05)                                        
 26 Ludwig, Ben E              9 COND-MR              1:51.29                   
                  55.18     1:51.29 (56.11)                                        
 27 Antash, George T           9 COND-MR              1:51.63                   
                  55.76     1:51.63 (55.87)                                        
 28 Drew, Keegan P             7 Middies-MR           1:51.68                   
                  54.50     1:51.68 (57.18)                                        
 29 Tsuji, Akira               7 Middies-MR           2:00.94                   
                  58.66   2:00.94 (1:02.28)                                        
 30 Yao, Alan                 10 Middies-MR           2:04.08                   
                1:48.43     2:04.08 (15.65)                                        
 31 Hopkins, Xavier N         10 ZEUS-CT              2:08.95                   
                  59.76   2:08.95 (1:09.19)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Pallatta, E.R. R          10 COND-MR              1:10.46    1:19.90 q      
                  38.21     1:19.90 (41.69)                                        
  2 Brito, Valentin           10 ZEUS-CT              1:23.91    1:21.31 q      
                  39.70     1:21.31 (41.61)                                        
  3 Knapp, Harrison J         10 ZEUS-CT              1:23.10    1:25.87 q      
                  40.59     1:25.87 (45.28)                                        
  4 Ranieri, Carl A           10 Middies-MR           1:28.45    1:26.52 q      
                  42.11     1:26.52 (44.41)                                        
  5 Thenmali, Omar             9 Middies-MR           1:27.75    1:27.30 q      
                  43.37     1:27.30 (43.93)                                        
  6 Kanim, Jared F            10 Middies-MR           1:28.23    1:28.07 q      
                  43.32     1:28.07 (44.75)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Dell'Orto, Andrew M        9 Middies-MR           1:28.28    1:28.53 q      
                  42.96     1:28.53 (45.57)                                        
  8 Wolfe, Morgan S            9 Flying Dolphins-MR   1:35.64    1:28.66 q      
                  43.57     1:28.66 (45.09)                                        
  9 Becerra, Kyle D           10 Middies-MR           1:27.54    1:30.20 q      
                  43.66     1:30.20 (46.54)                                        
 10 Andjelic, Lazar            8 COND-MR              1:28.30    1:30.24 q      
                  43.15     1:30.24 (47.09)                                        
 11 Zhao, Yi                  10 Middies-MR           1:34.55    1:34.37 q      
                  44.85     1:34.37 (49.52)                                        
 12 Roldan, Nicholas          10 ZEUS-CT              1:39.18    1:36.43 q      
                  47.78     1:36.43 (48.65)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Leffler, Ethan R          10 COND-MR              1:40.19    1:37.54        
                  47.47     1:37.54 (50.07)                                        
 14 Lowengart, Jack C         10 ZEUS-CT              1:50.05    1:37.56        
                  48.31     1:37.56 (49.25)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Rosner, Ari J              9 Middies-MR           1:40.45    1:39.78        
                  50.17     1:39.78 (49.61)                                        
 16 McPhillips, Liam T         9 Middies-MR           1:43.30    1:40.06        
                  49.65     1:40.06 (50.41)                                        
 17 Balderrama, Joshue N       8 ZEUS-CT              1:37.42    1:41.07        
                  50.45     1:41.07 (50.62)                                        
 18 Walsh, Dylan F             9 Middies-MR           1:40.80    1:41.93        
                  50.87     1:41.93 (51.06)                                        
 19 Escalante, Alexander       9 ZEUS-CT                   NT    1:42.81        
                  49.21     1:42.81 (53.60)                                        
 20 Repnikov, Anton           10 COND-MR              1:34.67    1:44.27        
                  49.49     1:44.27 (54.78)                                        
 21 McCormack, Michael J      10 Middies-MR           1:41.91    1:44.93        
                  50.94     1:44.93 (53.99)                                        
 22 French, Devon J            8 Flying Dolphins-MR        NT    1:46.68        
                  52.52     1:46.68 (54.16)                                        
 23 Rose, Sofus A              9 Middies-MR           1:53.48    1:47.66        
                  54.79     1:47.66 (52.87)                                        
 24 Coogan, Matt C             6 COND-MR              2:06.30    1:49.73        
                  55.31     1:49.73 (54.42)                                        
 25 Sheppard, Jason D          9 Middies-MR           2:05.23    1:50.42        
                  54.37     1:50.42 (56.05)                                        
 26 Ludwig, Ben E              9 COND-MR              1:50.34    1:51.29        
                  55.18     1:51.29 (56.11)                                        
 27 Antash, George T           9 COND-MR              1:47.69    1:51.63        
                  55.76     1:51.63 (55.87)                                        
 28 Drew, Keegan P             7 Middies-MR           1:48.96    1:51.68        
                  54.50     1:51.68 (57.18)                                        
 29 Tsuji, Akira               7 Middies-MR           2:12.39    2:00.94        
                  58.66   2:00.94 (1:02.28)                                        
 30 Yao, Alan                 10 Middies-MR           1:54.31    2:04.08        
                1:48.43     2:04.08 (15.65)                                        
 31 Hopkins, Xavier N         10 ZEUS-CT              2:07.22    2:08.95        
                  59.76   2:08.95 (1:09.19)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mukudai, Takuto           10 Middies-MR             40.85      40.08        
  2 Knapp, Harrison J         10 ZEUS-CT                42.47      42.46        
  3 Pallatta, E.R. R          10 COND-MR                41.59      42.85        
  4 Wolfe, Morgan S            9 Flying Dolphins-MR     43.77      43.44        
  5 Scala, Christopher         9 Rye 2008-MR            44.53      44.82        
  6 Hicks, Christopher J      10 Middies-MR             44.64      46.35        
  7 Becerra, Kyle D           10 Middies-MR             47.38      46.58        
  8 Gupta, Nikolas K          10 ZEUS-CT                46.39      47.59        
  9 Leffler, Ethan R          10 COND-MR                44.14      49.75        
 10 Zhao, Yi                  10 Middies-MR             50.75      49.83        
 11 Dauser, Timon A            9 ZEUS-CT                49.74      50.94        
 12 Rosner, Ari J              9 Middies-MR             54.92      50.99        
 13 Andjelic, Lazar            8 COND-MR                51.48      51.61        
 14 Diamandis, Ajax            9 ZEUS-CT                53.18      52.51        
 15 Lipton, Evan N             8 Flying Dolphins-MR     52.21      52.67        
 16 Laverty, James R           9 Rye 2008-MR            51.00      53.34        
 17 Covello, Ben D             8 Middies-MR             58.91      53.43        
 18 Yao, Alan                 10 Middies-MR             56.74      56.26        
 18 Minetti, Paul A            8 BB-NJ                     NT      56.26        
 20 French, Devon J            8 Flying Dolphins-MR        NT      57.68        
 21 Walsh, Dylan F             9 Middies-MR           1:01.51      58.17        
 22 Antash, George T           9 COND-MR              1:01.05      59.38        
 23 McPhillips, Liam T         9 Middies-MR             58.90    1:00.14        
 24 Rose, Sofus A              9 Middies-MR           1:03.31    1:00.45        
 25 Lowengart, Jack C         10 ZEUS-CT                   NT    1:01.30        
 26 Magalong, Oliver C         8 Riptides-MR          1:02.67    1:03.34        
 27 Coogan, Matt C             6 COND-MR              1:15.74    1:08.58        
 28 Musoff, William H          7 Middies-MR           1:06.79    1:09.43        
 29 Drew, Keegan P             7 Middies-MR           1:09.75    1:19.19        
 -- Boudreaux, Bain B          9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Episcopo, Cole S           8 BB-NJ                     NT         DQ        
 -- Rachlin, Joshua B          8 Middies-MR           1:27.42         DQ        
 -- Halpern, Seth W           10 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Pagnani, Keith A          10 Rye 2008-MR            49.90         DQ        
 -- Sheppard, Jason D          9 Middies-MR             56.56         DQ        
 -- Patrada, Elijah            9 MAD-MR                    NT         DQ        
 -- Mukudai, Rui               8 Middies-MR             55.93         DQ        
 -- Coeytaux, Nicholas         8 Middies-MR             58.99         DQ        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Mukudai, Takuto           10 Middies-MR           1:24.57    1:25.92        
                  41.00     1:25.92 (44.92)                                        
  2 Wolfe, Morgan S            9 Flying Dolphins-MR   1:32.70    1:31.39        
                  43.89     1:31.39 (47.50)                                        
  3 Pallatta, E.R. R          10 COND-MR              1:33.78    1:32.03        
                  42.92     1:32.03 (49.11)                                        
  4 Scala, Christopher         9 Rye 2008-MR          1:39.60    1:40.64        
                  46.00     1:40.64 (54.64)                                        
  5 Gupta, Nikolas K          10 ZEUS-CT              1:41.44    1:40.89        
                  48.46     1:40.89 (52.43)                                        
 -- Knapp, Harrison J         10 ZEUS-CT              1:33.15         DQ        
                  41.92          DQ (49.00)                                        
B - Final
  7 Leffler, Ethan R          10 COND-MR              1:42.70    1:42.75        
                  48.71     1:42.75 (54.04)                                        
  8 Sepuca, Joseph A           9 ZEUS-CT              1:43.21    1:45.20        
                  48.73     1:45.20 (56.47)                                        
  9 Zhao, Yi                  10 Middies-MR           1:47.24    1:45.41        
                  50.88     1:45.41 (54.53)                                        
 10 Roldan, Nicholas          10 ZEUS-CT              1:45.97    1:46.13        
                  51.71     1:46.13 (54.42)                                        
 11 Andjelic, Lazar            8 COND-MR              1:51.27    1:50.75        
                  53.29     1:50.75 (57.46)                                        
 12 Tsuji, Akio               10 Middies-MR           1:51.15    1:50.83        
                  53.21     1:50.83 (57.62)                                        
Preliminaries
 13 Pagnani, Keith A          10 Rye 2008-MR          1:51.70                   
                  53.48     1:51.70 (58.22)                                        
 14 Repnikov, Anton           10 COND-MR              1:52.37                   
                  53.13     1:52.37 (59.24)                                        
 15 Rosner, Ari J              9 Middies-MR           1:52.75                   
                  53.14     1:52.75 (59.61)                                        
 16 Lipton, Evan N             8 Flying Dolphins-MR   1:57.77                   
                  55.70   1:57.77 (1:02.07)                                        
 17 Escalante, Alexander       9 ZEUS-CT              1:58.97                   
                  54.45   1:58.97 (1:04.52)                                        
 18 Yao, Alan                 10 Middies-MR           2:01.17                   
                  56.64   2:01.17 (1:04.53)                                        
 19 Rose, Sofus A              9 Middies-MR           2:08.37                   
                1:01.04   2:08.37 (1:07.33)                                        
 20 French, Devon J            8 Flying Dolphins-MR   2:08.98                   
                  58.56   2:08.98 (1:10.42)                                        
 21 Coogan, Matt C             6 COND-MR              2:18.71                   
                1:06.20   2:18.71 (1:12.51)                                        
 -- Hopkins, Xavier N         10 ZEUS-CT                  DQ                    
 -- Ludwig, Ben E              9 COND-MR                  DQ                    
                  59.17        DQ (1:03.56)                                        
 -- Mukudai, Rui               8 Middies-MR               DQ                    
 -- Becerra, Kyle D           10 Middies-MR               DQ                    
                  46.76          DQ (51.80)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Mukudai, Takuto           10 Middies-MR           1:24.25    1:24.57 q      
                  40.20     1:24.57 (44.37)                                        
  2 Wolfe, Morgan S            9 Flying Dolphins-MR   1:33.19    1:32.70 q      
                  44.89     1:32.70 (47.81)                                        
  3 Knapp, Harrison J         10 ZEUS-CT              1:33.06    1:33.15 q      
                  43.50     1:33.15 (49.65)                                        
  4 Pallatta, E.R. R          10 COND-MR              1:27.98    1:33.78 q      
                  43.76     1:33.78 (50.02)                                        
  5 Scala, Christopher         9 Rye 2008-MR          1:57.21    1:39.60 q      
                  46.65     1:39.60 (52.95)                                        
  6 Gupta, Nikolas K          10 ZEUS-CT              1:41.30    1:41.44 q      
                  48.44     1:41.44 (53.00)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Leffler, Ethan R          10 COND-MR              1:47.83    1:42.70 q      
                  49.31     1:42.70 (53.39)                                        
  8 Sepuca, Joseph A           9 ZEUS-CT              1:52.47    1:43.21 q      
                  48.41     1:43.21 (54.80)                                        
  9 Roldan, Nicholas          10 ZEUS-CT              1:55.68    1:45.97 q      
                  50.63     1:45.97 (55.34)                                        
 10 Zhao, Yi                  10 Middies-MR           1:52.31    1:47.24 q      
                  49.74     1:47.24 (57.50)                                        
 11 Tsuji, Akio               10 Middies-MR           1:57.62    1:51.15 q      
                  52.60     1:51.15 (58.55)                                        
 12 Andjelic, Lazar            8 COND-MR                   NT    1:51.27 q      
                  52.10     1:51.27 (59.17)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Pagnani, Keith A          10 Rye 2008-MR          1:56.40    1:51.70        
                  53.48     1:51.70 (58.22)                                        
 14 Repnikov, Anton           10 COND-MR              1:41.44    1:52.37        
                  53.13     1:52.37 (59.24)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Rosner, Ari J              9 Middies-MR           1:56.52    1:52.75        
                  53.14     1:52.75 (59.61)                                        
 16 Lipton, Evan N             8 Flying Dolphins-MR   2:04.00    1:57.77        
                  55.70   1:57.77 (1:02.07)                                        
 17 Escalante, Alexander       9 ZEUS-CT                   NT    1:58.97        
                  54.45   1:58.97 (1:04.52)                                        
 18 Yao, Alan                 10 Middies-MR           2:04.51    2:01.17        
                  56.64   2:01.17 (1:04.53)                                        
 19 Rose, Sofus A              9 Middies-MR           2:21.56    2:08.37        
                1:01.04   2:08.37 (1:07.33)                                        
 20 French, Devon J            8 Flying Dolphins-MR        NT    2:08.98        
                  58.56   2:08.98 (1:10.42)                                        
 21 Coogan, Matt C             6 COND-MR              2:25.49    2:18.71        
                1:06.20   2:18.71 (1:12.51)                                        
 -- Hopkins, Xavier N         10 ZEUS-CT                   NT         DQ        
                1:07.70                                                            
 -- Ludwig, Ben E              9 COND-MR              1:51.62         DQ        
                  59.17        DQ (1:03.56)                                        
 -- Mukudai, Rui               8 Middies-MR           1:53.21         DQ        
                1:01.72                                                            
 -- Becerra, Kyle D           10 Middies-MR           1:44.31         DQ        
                  46.76          DQ (51.80)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Balderrama, Guido C       10 ZEUS-CT                37.21      35.99        
  2 Mukudai, Takuto           10 Middies-MR             37.53      37.35        
  3 Knapp, Harrison J         10 ZEUS-CT                39.54      39.59        
  4 Thenmali, Omar             9 Middies-MR             41.84      40.29        
  5 Scala, Christopher         9 Rye 2008-MR            39.70      40.59        
  6 Ranieri, Carl A           10 Middies-MR             40.79      42.37        
B - Final
  7 Kanim, Jared F            10 Middies-MR             41.85      41.73        
  8 Brito, Valentin           10 ZEUS-CT                42.96      42.11        
  9 Balderrama, Joshue N       8 ZEUS-CT                45.59      44.22        
 10 Sepuca, Joseph A           9 ZEUS-CT                46.92      44.91        
 11 Dell'Orto, Andrew M        9 Middies-MR             42.16      45.51        
 12 Andjelic, Lazar            8 COND-MR                45.84      46.92        
Preliminaries
 12 Covello, Ben D             8 Middies-MR             46.57                   
 14 Leffler, Ethan R          10 COND-MR                48.52                   
 15 Roldan, Nicholas          10 ZEUS-CT                49.03                   
 16 Tsuji, Akio               10 Middies-MR             50.92                   
 17 McPhillips, Liam T         9 Middies-MR             52.57                   
 18 Mukudai, Rui               8 Middies-MR             53.04                   
 19 Sheppard, Jason D          9 Middies-MR             53.80                   
 20 McCormack, Michael J      10 Middies-MR             53.81                   
 21 Repnikov, Anton           10 COND-MR                54.09                   
 22 Antash, George T           9 COND-MR                56.89                   
 23 Lowengart, Jack C         10 ZEUS-CT                57.45                   
 24 Patrizio, Daniel           8 Middies-MR             59.10                   
 25 Walsh, Dylan F             9 Middies-MR             59.81                   
 26 Ludwig, Ben E              9 COND-MR              1:01.41                   
 27 Drew, Keegan P             7 Middies-MR           1:03.46                   
 28 Tsuji, Akira               7 Middies-MR           1:15.33                   
 -- Laverty, James R           9 Rye 2008-MR              DQ                    
 -- Maya, David               10 ZEUS-CT                  DQ                    
 -- Rachlin, Joshua B          8 Middies-MR               DQ                    
 -- Pallatta, E.R. R          10 COND-MR                  DQ                    
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Balderrama, Guido C       10 ZEUS-CT                39.76      37.21 q      
  2 Mukudai, Takuto           10 Middies-MR             37.49      37.53 q      
  3 Knapp, Harrison J         10 ZEUS-CT                42.24      39.54 q      
  4 Scala, Christopher         9 Rye 2008-MR            42.03      39.70 q      
  5 Ranieri, Carl A           10 Middies-MR             40.97      40.79 q      
  6 Thenmali, Omar             9 Middies-MR             41.58      41.84 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Kanim, Jared F            10 Middies-MR             43.34      41.85 q      
  8 Dell'Orto, Andrew M        9 Middies-MR             47.22      42.16 q      
  9 Brito, Valentin           10 ZEUS-CT                58.38      42.96 q      
 10 Balderrama, Joshue N       8 ZEUS-CT                   NT      45.59 q      
 11 Andjelic, Lazar            8 COND-MR                   NT      45.84 q      
 12 Covello, Ben D             8 Middies-MR             50.85      46.57 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sepuca, Joseph A           9 ZEUS-CT                52.34      46.92        
 14 Leffler, Ethan R          10 COND-MR                46.57      48.52        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Roldan, Nicholas          10 ZEUS-CT                51.72      49.03        
 16 Tsuji, Akio               10 Middies-MR             44.50      50.92        
 17 McPhillips, Liam T         9 Middies-MR             54.11      52.57        
 18 Mukudai, Rui               8 Middies-MR             50.37      53.04        
 19 Sheppard, Jason D          9 Middies-MR           1:01.22      53.80        
 20 McCormack, Michael J      10 Middies-MR             53.72      53.81        
 21 Repnikov, Anton           10 COND-MR                59.84      54.09        
 22 Antash, George T           9 COND-MR                59.33      56.89        
 23 Lowengart, Jack C         10 ZEUS-CT                   NT      57.45        
 24 Patrizio, Daniel           8 Middies-MR             52.31      59.10        
 25 Walsh, Dylan F             9 Middies-MR           1:05.44      59.81        
 26 Ludwig, Ben E              9 COND-MR                56.19    1:01.41        
 27 Drew, Keegan P             7 Middies-MR             55.00    1:03.46        
 28 Tsuji, Akira               7 Middies-MR           1:18.76    1:15.33        
 -- Laverty, James R           9 Rye 2008-MR            46.50         DQ        
 -- Maya, David               10 ZEUS-CT                   NT         DQ        
 -- Rachlin, Joshua B          8 Middies-MR           1:24.32         DQ        
 -- Pallatta, E.R. R          10 COND-MR                41.77         DQ        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mukudai, Takuto           10 Middies-MR           1:25.71    1:21.77        
                  37.81     1:21.77 (43.96)                                        
  2 Balderrama, Guido C       10 ZEUS-CT              1:24.59    1:24.72        
                  39.02     1:24.72 (45.70)                                        
  3 Musoff, Charlie B         10 Middies-MR           1:29.35    1:32.68        
                  41.86     1:32.68 (50.82)                                        
  4 Becerra, Kyle D           10 Middies-MR           1:35.26    1:36.74        
                  45.32     1:36.74 (51.42)                                        
  5 Gupta, Nikolas K          10 ZEUS-CT              1:48.03    1:42.06        
                  46.66     1:42.06 (55.40)                                        
  6 Leffler, Ethan R          10 COND-MR              1:45.79    1:42.76        
                  47.60     1:42.76 (55.16)                                        
  7 Dell'Orto, Andrew M        9 Middies-MR           1:44.63    1:51.19        
                  50.51   1:51.19 (1:00.68)                                        
  8 Sepuca, Joseph A           9 ZEUS-CT                   NT    1:59.64        
                  54.37   1:59.64 (1:05.27)                                        
 -- Pallatta, E.R. R          10 COND-MR                   NT         DQ        
                  43.93          DQ (53.12)                                        
 -- Brito, Valentin           10 ZEUS-CT              1:43.52         DQ        
                  44.56          DQ (59.91)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mukudai, Takuto           10 Middies-MR           2:55.76    2:45.55        
                  37.61     1:21.95 (44.34)     2:09.74 (47.79)     2:45.55 (35.81)
  2 Balderrama, Guido C       10 ZEUS-CT              2:57.81    2:45.65        
                  37.41     1:19.33 (41.92)     2:10.54 (51.21)     2:45.65 (35.11)
  3 Musoff, Charlie B         10 Middies-MR           2:56.82    2:57.96        
                  39.31     1:25.28 (45.97)     2:16.72 (51.44)     2:57.96 (41.24)
  4 Kanim, Jared F            10 Middies-MR           3:07.56    3:06.29        
                  43.47     1:29.46 (45.99)     2:27.41 (57.95)     3:06.29 (38.88)
  5 Brito, Valentin           10 ZEUS-CT              3:12.69    3:08.99        
                  45.81     1:31.19 (45.38)     2:27.97 (56.78)     3:08.99 (41.02)
  6 Ranieri, Carl A           10 Middies-MR           3:22.15    3:09.24        
                  43.10     1:28.40 (45.30)     2:26.28 (57.88)     3:09.24 (42.96)
  7 Thenmali, Omar             9 Middies-MR           3:25.66    3:10.34        
                  45.45     1:32.52 (47.07)     2:30.58 (58.06)     3:10.34 (39.76)
  8 Pallatta, E.R. R          10 COND-MR                   NT    3:12.21        
                  43.63     1:29.05 (45.42)   2:29.96 (1:00.91)     3:12.21 (42.25)
  9 Leffler, Ethan R          10 COND-MR              3:08.33    3:18.43        
                  47.20     1:39.17 (51.97)     2:35.32 (56.15)     3:18.43 (43.11)
 10 Sepuca, Joseph A           9 ZEUS-CT              3:39.89    3:19.96        
 11 Zhao, Yi                  10 Middies-MR           3:24.48    3:23.63        
                  51.01     1:40.08 (49.07)     2:36.52 (56.44)     3:23.63 (47.11)
 12 Andjelic, Lazar            8 COND-MR                   NT    3:25.87        
                  50.01     1:41.07 (51.06)   2:42.35 (1:01.28)     3:25.87 (43.52)
 13 Bernstein, Zach J         10 Middies-MR           3:29.30    3:28.38        
                  51.21     1:38.57 (47.36)   2:43.55 (1:04.98)     3:28.38 (44.83)
 14 Mukudai, Rui               8 Middies-MR           3:39.14    3:42.45        
                  52.93     1:45.56 (52.63)   2:52.52 (1:06.96)     3:42.45 (49.93)
 15 McCormack, Michael J      10 Middies-MR           3:57.06    3:48.29        
                  53.45     1:47.99 (54.54)   2:57.93 (1:09.94)     3:48.29 (50.36)
 16 Antash, George T           9 COND-MR              3:58.00    4:02.85        
                1:01.54     1:59.76 (58.22)   3:10.48 (1:10.72)     4:02.85 (52.37)
 17 Ludwig, Ben E              9 COND-MR                   NT    4:06.16        
                1:13.39     2:10.86 (57.47)   3:17.90 (1:07.04)     4:06.16 (48.26)
 -- Hicks, Christopher J      10 Middies-MR           3:29.46         DQ        
                  51.29     1:39.17 (47.88)     2:34.36 (55.19)          DQ (47.84)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Mukudai, Reo              12 Middies-MR             25.20      25.21        
  2 Wargo, Nicholas G         12 ZEUS-CT                27.61      27.27        
  3 Bradnock, Reginald        11 Riptides-MR            27.94      28.46        
  4 Xu, Zhao                  12 Middies-MR             27.82      28.52        
  5 Patapis, Peter T          12 Riptides-MR            28.01      28.66        
  6 Wagner, Ryan T            11 COND-MR                27.04      30.75        
B - Final
  7 Quintos, Christopher J    12 COND-MR                29.51      29.23        
  8 Xiang, Kevin              12 ZEUS-CT                29.04      29.40        
  9 Zhang, Aron               11 UN-MR                  29.61      29.46        
 10 Su, Kyle                  12 UN-MR                  29.55      30.12        
 11 Pantal, Matthew           11 Middies-MR             29.86      30.40        
 -- Quinteros, Roberto P      12 UN-MR                  28.48         DQ        
Preliminaries
 13 Patrouch, Oliver L        12 Middies-MR             30.12                   
 14 Tsuei, Andrew             11 COND-MR                30.30                   
 15 Dervin, Sean J            11 Middies-MR             31.26                   
 16 Dell'Isola, Anthony J     11 ZEUS-CT                31.49                   
 17 Krikorian, George         12 Rye 2008-MR            32.02                   
 18 Atay, Sinan               12 Middies-MR             32.25                   
 19 Chow, William             12 UN-MR                  32.61                   
 20 Gross-Leczycki, Martin    12 Middies-MR             32.69                   
 21 Kireopoulos, Chris P      12 Middies-MR             33.09                   
 22 Sokolski, Michael V       11 Middies-MR             33.50                   
 23 Iwatsuki, Koki            11 Middies-MR             33.77                   
 24 LaSala, Nicolas A         11 ZEUS-CT                33.96                   
 25 Tsuruo, Yujin             11 Middies-MR             34.13                   
 26 Avezzano, Jack T          11 Middies-MR             34.17                   
 27 Ramos, Alejandro E        11 ZEUS-CT                34.42                   
 28 Cardona, Brian            11 ZEUS-CT                36.11                   
 29 Donovan, Eddie R          11 ZEUS-CT                38.56                   
 30 Persons, Robert L         12 COND-MR                38.57                   
 31 Filardi, Michael H        11 Middies-MR             41.77                   
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Mukudai, Reo              12 Middies-MR             25.46      25.20 q      
  2 Wagner, Ryan T            11 COND-MR                28.88      27.04 q      
  3 Wargo, Nicholas G         12 ZEUS-CT                27.68      27.61 q      
  4 Xu, Zhao                  12 Middies-MR             29.00      27.82 q      
  5 Bradnock, Reginald        11 Riptides-MR            28.59      27.94 q      
  6 Patapis, Peter T          12 Riptides-MR            27.60      28.01 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Quinteros, Roberto P      12 UN-MR                  30.14      28.48 q      
  8 Xiang, Kevin              12 ZEUS-CT                29.34      29.04 q      
  9 Quintos, Christopher J    12 COND-MR                30.87      29.51 q      
 10 Su, Kyle                  12 UN-MR                  31.58      29.55 q      
 11 Zhang, Aron               11 UN-MR                  30.41      29.61 q      
 12 Pantal, Matthew           11 Middies-MR             30.10      29.86 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Patrouch, Oliver L        12 Middies-MR             30.11      30.12        
 14 Tsuei, Andrew             11 COND-MR                31.06      30.30        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Dervin, Sean J            11 Middies-MR             31.71      31.26        
 16 Dell'Isola, Anthony J     11 ZEUS-CT                31.59      31.49        
 17 Krikorian, George         12 Rye 2008-MR            31.83      32.02        
 18 Atay, Sinan               12 Middies-MR             32.22      32.25        
 19 Chow, William             12 UN-MR                  33.71      32.61        
 20 Gross-Leczycki, Martin    12 Middies-MR             32.98      32.69        
 21 Kireopoulos, Chris P      12 Middies-MR             32.70      33.09        
 22 Sokolski, Michael V       11 Middies-MR             33.38      33.50        
 23 Iwatsuki, Koki            11 Middies-MR             34.25      33.77        
 24 LaSala, Nicolas A         11 ZEUS-CT                34.24      33.96        
 25 Tsuruo, Yujin             11 Middies-MR             34.40      34.13        
 26 Avezzano, Jack T          11 Middies-MR             34.31      34.17        
 27 Ramos, Alejandro E        11 ZEUS-CT                35.24      34.42        
 28 Cardona, Brian            11 ZEUS-CT                37.81      36.11        
 29 Donovan, Eddie R          11 ZEUS-CT                37.43      38.56        
 30 Persons, Robert L         12 COND-MR                39.13      38.57        
 31 Filardi, Michael H        11 Middies-MR             37.39      41.77        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mukudai, Reo              12 Middies-MR             55.16      54.59        
                  26.66       54.59 (27.93)                                        
  2 Wargo, Nicholas G         12 ZEUS-CT              1:00.57      59.85        
                  28.22       59.85 (31.63)                                        
  3 Patapis, Peter T          12 Riptides-MR          1:01.62    1:00.83        
                  29.25     1:00.83 (31.58)                                        
  4 Xu, Zhao                  12 Middies-MR           1:01.91    1:01.06        
                  29.38     1:01.06 (31.68)                                        
  5 Needham, Daniel           12 Riptides-MR          1:02.24    1:01.12        
                  29.78     1:01.12 (31.34)                                        
  6 Bradnock, Reginald        11 Riptides-MR          1:04.64    1:02.80        
                  29.81     1:02.80 (32.99)                                        
  7 Quinteros, Roberto P      12 UN-MR                1:08.04    1:03.41        
                  30.62     1:03.41 (32.79)                                        
  8 Zhang, Aron               11 UN-MR                1:06.10    1:03.63        
                  30.91     1:03.63 (32.72)                                        
  9 Su, Kyle                  12 UN-MR                     NT    1:04.63        
                  30.91     1:04.63 (33.72)                                        
 10 Dell'Isola, Anthony J     11 ZEUS-CT              1:09.75    1:06.81        
                  31.29     1:06.81 (35.52)                                        
 11 Quintos, Christopher J    12 COND-MR              1:07.56    1:06.86        
                  31.47     1:06.86 (35.39)                                        
 12 Dervin, Sean J            11 Middies-MR           1:08.19    1:09.91        
                  32.75     1:09.91 (37.16)                                        
 13 Pantal, Matthew           11 Middies-MR           1:08.69    1:10.33        
                  32.23     1:10.33 (38.10)                                        
 14 Chow, William             12 UN-MR                1:22.32    1:10.63        
                  33.64     1:10.63 (36.99)                                        
 15 Krikorian, George         12 Rye 2008-MR          1:14.42    1:10.84        
                  34.46     1:10.84 (36.38)                                        
 16 Gutierrez, Richie A       11 Rye 2008-MR          1:14.90    1:12.12        
                  33.35     1:12.12 (38.77)                                        
 17 Gross-Leczycki, Martin    12 Middies-MR           1:13.81    1:12.76        
                  33.60     1:12.76 (39.16)                                        
 18 Sokolski, Michael V       11 Middies-MR           1:14.85    1:13.42        
                  35.51     1:13.42 (37.91)                                        
 19 Melnyck, Sean M           12 Middies-MR           1:10.56    1:14.46        
                  34.31     1:14.46 (40.15)                                        
 20 Kireopoulos, Chris P      12 Middies-MR           1:17.56    1:14.67        
                  34.63     1:14.67 (40.04)                                        
 21 Atay, Sinan               12 Middies-MR           1:15.48    1:15.10        
                  34.90     1:15.10 (40.20)                                        
 22 Zheng, Christopher        11 UN-MR                     NT    1:15.39        
                  34.76     1:15.39 (40.63)                                        
 23 Avezzano, Jack T          11 Middies-MR           1:16.85    1:15.43        
                  36.25     1:15.43 (39.18)                                        
 24 Ramos, Alejandro E        11 ZEUS-CT              1:16.28    1:15.68        
                  35.43     1:15.68 (40.25)                                        
 25 Tsuruo, Yujin             11 Middies-MR           1:17.25    1:16.70        
                  36.10     1:16.70 (40.60)                                        
 26 Iwatsuki, Koki            11 Middies-MR           1:20.22    1:19.48        
                  35.87     1:19.48 (43.61)                                        
 27 Cardona, Brian            11 ZEUS-CT              1:23.01    1:20.60        
                  36.44     1:20.60 (44.16)                                        
 28 Globus, Tal M             12 COND-MR                   NT    1:24.46        
                  39.11     1:24.46 (45.35)                                        
 29 Kvertaia, Nick            11 ZEUS-CT              1:42.62    1:30.57        
                  42.15     1:30.57 (48.42)                                        
 29 Filardi, Michael H        11 Middies-MR           1:27.47    1:30.57        
                  42.23     1:30.57 (48.34)                                        
 -- Patrouch, Oliver L        12 Middies-MR           1:05.36         DQ        
                  29.94          DQ (34.10)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wargo, Nicholas G         12 ZEUS-CT              2:12.46    2:12.09        
                  30.02     1:03.55 (33.53)     1:38.22 (34.67)     2:12.09 (33.87)
  2 Wagner, Ryan T            11 COND-MR              2:23.32    2:13.69        
                  30.81     1:06.00 (35.19)     1:41.62 (35.62)     2:13.69 (32.07)
  3 Andjelic, Nikola          11 COND-MR              2:14.50    2:14.53        
                  30.23     1:05.57 (35.34)     1:41.11 (35.54)     2:14.53 (33.42)
  4 Patapis, Peter T          12 Riptides-MR          2:19.81    2:15.02        
                  31.10     1:05.74 (34.64)     1:40.77 (35.03)     2:15.02 (34.25)
  5 Needham, Daniel           12 Riptides-MR          2:27.36    2:17.94        
                  32.14     1:07.84 (35.70)     1:43.62 (35.78)     2:17.94 (34.32)
  6 Quinteros, Roberto P      12 UN-MR                2:35.61    2:22.96        
                  33.29     1:10.73 (37.44)     1:48.73 (38.00)     2:22.96 (34.23)
  7 Dell'Isola, Anthony J     11 ZEUS-CT              2:30.66    2:30.19        
                  32.56     1:10.99 (38.43)     1:51.90 (40.91)     2:30.19 (38.29)
  8 Pantal, Matthew           11 Middies-MR                NT    2:31.28        
                  32.50     1:11.64 (39.14)     1:53.19 (41.55)     2:31.28 (38.09)
  9 Dervin, Sean J            11 Middies-MR           2:30.86    2:31.46        
                  33.49     1:12.99 (39.50)     1:52.33 (39.34)     2:31.46 (39.13)
 10 Sokolski, Michael V       11 Middies-MR           2:41.62    2:39.62        
                  35.80     1:17.85 (42.05)     2:00.29 (42.44)     2:39.62 (39.33)
 11 LaSala, Nicolas A         11 ZEUS-CT              2:40.45    2:40.02        
                  37.01     1:19.34 (42.33)     2:01.12 (41.78)     2:40.02 (38.90)
 12 Krikorian, George         12 Rye 2008-MR          2:43.10    2:43.25        
                  36.38     1:17.37 (40.99)     2:01.21 (43.84)     2:43.25 (42.04)
 13 Avezzano, Jack T          11 Middies-MR           2:48.09    2:46.02        
                  37.22     1:19.64 (42.42)     2:04.14 (44.50)     2:46.02 (41.88)
 14 Gross-Leczycki, Martin    12 Middies-MR           2:41.52    2:46.09        
                  35.77     1:18.65 (42.88)     2:02.87 (44.22)     2:46.09 (43.22)
 15 Melnyck, Sean M           12 Middies-MR           2:41.83    2:50.93        
                  37.55     1:22.26 (44.71)     2:08.16 (45.90)     2:50.93 (42.77)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mukudai, Reo              12 Middies-MR             31.57      31.39        
  2 Needham, Daniel           12 Riptides-MR            32.61      32.76        
  3 Bradnock, Reginald        11 Riptides-MR            31.90      32.84        
  4 Patrouch, Oliver L        12 Middies-MR             35.88      36.02        
  5 Quintos, Christopher J    12 COND-MR                37.70      37.01        
  6 Gross-Leczycki, Martin    12 Middies-MR             37.09      37.27        
  7 Kireopoulos, Chris P      12 Middies-MR             38.26      38.39        
  8 Melnyck, Sean M           12 Middies-MR             37.88      38.92        
  9 Avezzano, Jack T          11 Middies-MR             34.87      39.01        
 10 Chow, William             12 UN-MR                     NT      39.21        
 11 Tsuruo, Yujin             11 Middies-MR             39.13      40.07        
 12 Gutierrez, Richie A       11 Rye 2008-MR            39.92      40.50        
 13 Sokolski, Michael V       11 Middies-MR             39.97      40.99        
 14 Cardona, Brian            11 ZEUS-CT                41.53      41.55        
 15 Atay, Sinan               12 Middies-MR             39.77      41.98        
 16 Iwatsuki, Koki            11 Middies-MR             37.47      43.38        
 17 Globus, Tal M             12 COND-MR                   NT      44.65        
 18 Filardi, Michael H        11 Middies-MR             45.70      47.49        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Mukudai, Reo              12 Middies-MR           1:06.84    1:05.71        
                  31.84     1:05.71 (33.87)                                        
  2 Xiang, Kevin              12 ZEUS-CT              1:13.08    1:12.23        
                  35.02     1:12.23 (37.21)                                        
  3 Bradnock, Reginald        11 Riptides-MR          1:12.34    1:14.02        
                  35.21     1:14.02 (38.81)                                        
  4 Quintos, Christopher J    12 COND-MR              1:17.75    1:15.96        
                  37.76     1:15.96 (38.20)                                        
  5 Patrouch, Oliver L        12 Middies-MR           1:17.01    1:16.60        
                  37.11     1:16.60 (39.49)                                        
  6 Dell'Isola, Anthony J     11 ZEUS-CT              1:16.82    1:19.35        
                  37.98     1:19.35 (41.37)                                        
B - Final
  7 Dervin, Sean J            11 Middies-MR           1:21.58    1:19.22        
                  38.55     1:19.22 (40.67)                                        
  8 Tsuei, Andrew             11 COND-MR              1:18.34    1:20.05        
                  39.39     1:20.05 (40.66)                                        
  9 Avezzano, Jack T          11 Middies-MR           1:23.79    1:23.54        
                  40.29     1:23.54 (43.25)                                        
 10 Ramos, Alejandro E        11 ZEUS-CT              1:24.55    1:24.12        
                  41.43     1:24.12 (42.69)                                        
 11 Gross-Leczycki, Martin    12 Middies-MR           1:24.61                   
                  40.83     1:24.61 (43.78)                                        
 12 LaSala, Nicolas A         11 ZEUS-CT              1:26.23                   
                  41.83     1:26.23 (44.40)                                        
Preliminaries
 13 Tsuruo, Yujin             11 Middies-MR           1:26.46                   
                  41.66     1:26.46 (44.80)                                        
 14 Sokolski, Michael V       11 Middies-MR           1:28.76                   
                  43.74     1:28.76 (45.02)                                        
 15 Iwatsuki, Koki            11 Middies-MR           1:32.46                   
                  44.56     1:32.46 (47.90)                                        
 16 Cardona, Brian            11 ZEUS-CT              1:32.62                   
                  44.01     1:32.62 (48.61)                                        
 17 Hodgens, Paul W           12 COND-MR              1:41.99                   
                  49.05     1:41.99 (52.94)                                        
 18 Filardi, Michael H        11 Middies-MR           1:42.85                   
                  49.78     1:42.85 (53.07)                                        
 19 Globus, Tal M             12 COND-MR              1:45.76                   
                  48.79     1:45.76 (56.97)                                        
 20 Persons, Robert L         12 COND-MR              1:51.01                   
                  52.07     1:51.01 (58.94)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Mukudai, Reo              12 Middies-MR           1:07.82    1:06.84 q      
                  32.15     1:06.84 (34.69)                                        
  2 Bradnock, Reginald        11 Riptides-MR          1:14.77    1:12.34 q      
                  33.88     1:12.34 (38.46)                                        
  3 Xiang, Kevin              12 ZEUS-CT              1:11.69    1:13.08 q      
                  35.04     1:13.08 (38.04)                                        
  4 Dell'Isola, Anthony J     11 ZEUS-CT              1:18.73    1:16.82 q      
                  37.36     1:16.82 (39.46)                                        
  5 Patrouch, Oliver L        12 Middies-MR           1:16.75    1:17.01 q      
                  37.41     1:17.01 (39.60)                                        
  6 Quintos, Christopher J    12 COND-MR              1:22.58    1:17.75 q      
                  38.42     1:17.75 (39.33)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Tsuei, Andrew             11 COND-MR              1:20.95    1:18.34 q      
                  38.48     1:18.34 (39.86)                                        
  8 Dervin, Sean J            11 Middies-MR           1:21.63    1:21.58 q      
                  39.62     1:21.58 (41.96)                                        
  9 Avezzano, Jack T          11 Middies-MR           1:24.80    1:23.79 q      
                  40.53     1:23.79 (43.26)                                        
 10 Ramos, Alejandro E        11 ZEUS-CT              1:26.50    1:24.55 q      
                  41.23     1:24.55 (43.32)                                        
 11 Gross-Leczycki, Martin    12 Middies-MR           1:24.07    1:24.61 q      
                  40.83     1:24.61 (43.78)                                        
 12 LaSala, Nicolas A         11 ZEUS-CT              1:28.51    1:26.23 q      
                  41.83     1:26.23 (44.40)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Tsuruo, Yujin             11 Middies-MR           1:25.62    1:26.46        
                  41.66     1:26.46 (44.80)                                        
 14 Sokolski, Michael V       11 Middies-MR           1:31.32    1:28.76        
                  43.74     1:28.76 (45.02)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Iwatsuki, Koki            11 Middies-MR           1:31.92    1:32.46        
                  44.56     1:32.46 (47.90)                                        
 16 Cardona, Brian            11 ZEUS-CT              1:31.96    1:32.62        
                  44.01     1:32.62 (48.61)                                        
 17 Hodgens, Paul W           12 COND-MR                   NT    1:41.99        
                  49.05     1:41.99 (52.94)                                        
 18 Filardi, Michael H        11 Middies-MR           1:37.11    1:42.85        
                  49.78     1:42.85 (53.07)                                        
 19 Globus, Tal M             12 COND-MR                   NT    1:45.76        
                  48.79     1:45.76 (56.97)                                        
 20 Persons, Robert L         12 COND-MR              1:45.00    1:51.01        
                  52.07     1:51.01 (58.94)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andjelic, Nikola          11 COND-MR                33.96      33.83        
  2 Xu, Zhao                  12 Middies-MR             35.97      35.44        
  3 Su, Kyle                  12 UN-MR                     NT      37.24        
  4 Bradnock, Reginald        11 Riptides-MR            38.96      38.16        
  5 Patapis, Peter T          12 Riptides-MR            36.91      38.39        
  6 Wagner, Ryan T            11 COND-MR                42.26      39.22        
  7 Dell'Isola, Anthony J     11 ZEUS-CT                40.52      40.32        
  8 Pantal, Matthew           11 Middies-MR             40.88      40.50        
  9 Chow, William             12 UN-MR                  45.06      41.00        
 10 Zhang, Aron               11 UN-MR                  44.52      41.75        
 11 Atay, Sinan               12 Middies-MR             41.45      41.92        
 12 Krikorian, George         12 Rye 2008-MR            39.90      42.20        
 13 LaSala, Nicolas A         11 ZEUS-CT                43.73      43.68        
 14 Iwatsuki, Koki            11 Middies-MR             46.71      45.53        
 15 Zheng, Christopher        11 UN-MR                     NT      45.90        
 16 Cardona, Brian            11 ZEUS-CT                49.51      47.05        
 17 Kvertaia, Nick            11 ZEUS-CT                50.32      50.09        
 18 Filardi, Michael H        11 Middies-MR             51.96      52.37        
 -- Kireopoulos, Chris P      12 Middies-MR             46.44         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Xu, Zhao                  12 Middies-MR           1:15.87    1:16.27        
                  35.39     1:16.27 (40.88)                                        
  2 Wargo, Nicholas G         12 ZEUS-CT              1:21.69    1:19.86        
                  37.55     1:19.86 (42.31)                                        
  3 Su, Kyle                  12 UN-MR                1:21.64    1:21.05        
                  37.37     1:21.05 (43.68)                                        
  4 Wagner, Ryan T            11 COND-MR              1:23.09    1:22.71        
                  38.68     1:22.71 (44.03)                                        
  5 Patapis, Peter T          12 Riptides-MR          1:21.93    1:23.89        
                  39.32     1:23.89 (44.57)                                        
  6 Tsuei, Andrew             11 COND-MR              1:25.52    1:27.19        
                  41.27     1:27.19 (45.92)                                        
B - Final
  7 Chow, William             12 UN-MR                1:25.95    1:24.91        
                  41.12     1:24.91 (43.79)                                        
  8 Quinteros, Roberto P      12 UN-MR                1:26.20    1:25.32        
                  40.21     1:25.32 (45.11)                                        
  9 Xiang, Kevin              12 ZEUS-CT              1:27.82    1:28.10        
                  41.88     1:28.10 (46.22)                                        
 10 Dell'Isola, Anthony J     11 ZEUS-CT              1:27.14    1:29.23        
                  41.20     1:29.23 (48.03)                                        
 11 Atay, Sinan               12 Middies-MR           1:28.14    1:29.50        
                  42.48     1:29.50 (47.02)                                        
 12 Pantal, Matthew           11 Middies-MR           1:28.83    1:31.41        
                  42.25     1:31.41 (49.16)                                        
Preliminaries
 13 Krikorian, George         12 Rye 2008-MR          1:28.93                   
                  42.07     1:28.93 (46.86)                                        
 14 Zhang, Aron               11 UN-MR                1:29.96                   
                  43.60     1:29.96 (46.36)                                        
 15 Iwatsuki, Koki            11 Middies-MR           1:36.00                   
                  44.90     1:36.00 (51.10)                                        
 16 Gross-Leczycki, Martin    12 Middies-MR           1:38.85                   
                  46.52     1:38.85 (52.33)                                        
 17 LaSala, Nicolas A         11 ZEUS-CT              1:39.27                   
                  45.99     1:39.27 (53.28)                                        
 18 Kireopoulos, Chris P      12 Middies-MR           1:39.71                   
                  46.62     1:39.71 (53.09)                                        
 19 Hodgens, Paul W           12 COND-MR              1:52.65                   
                  53.38     1:52.65 (59.27)                                        
 20 Filardi, Michael H        11 Middies-MR           1:54.44                   
                  53.30   1:54.44 (1:01.14)                                        
 21 Kvertaia, Nick            11 ZEUS-CT              1:56.95                   
                  54.42   1:56.95 (1:02.53)                                        
 22 Globus, Tal M             12 COND-MR              2:07.45                   
                  58.90   2:07.45 (1:08.55)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Xu, Zhao                  12 Middies-MR           1:16.46    1:15.87 q      
                  35.30     1:15.87 (40.57)                                        
  2 Su, Kyle                  12 UN-MR                1:23.56    1:21.64 q      
                  38.62     1:21.64 (43.02)                                        
  3 Wargo, Nicholas G         12 ZEUS-CT              1:23.97    1:21.69 q      
                  38.13     1:21.69 (43.56)                                        
  4 Patapis, Peter T          12 Riptides-MR          1:28.44    1:21.93 q      
                  38.80     1:21.93 (43.13)                                        
  5 Wagner, Ryan T            11 COND-MR              1:22.81    1:23.09 q      
                  39.81     1:23.09 (43.28)                                        
  6 Tsuei, Andrew             11 COND-MR              1:28.25    1:25.52 q      
                  40.71     1:25.52 (44.81)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Chow, William             12 UN-MR                     NT    1:25.95 q      
                  40.89     1:25.95 (45.06)                                        
  8 Quinteros, Roberto P      12 UN-MR                1:29.91    1:26.20 q      
                  40.28     1:26.20 (45.92)                                        
  9 Dell'Isola, Anthony J     11 ZEUS-CT              1:30.28    1:27.14 q      
                  40.17     1:27.14 (46.97)                                        
 10 Xiang, Kevin              12 ZEUS-CT              1:31.74    1:27.82 q      
                  41.78     1:27.82 (46.04)                                        
 11 Atay, Sinan               12 Middies-MR           1:30.55    1:28.14 q      
                  42.02     1:28.14 (46.12)                                        
 12 Pantal, Matthew           11 Middies-MR           1:33.46    1:28.83 q      
                  40.81     1:28.83 (48.02)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Krikorian, George         12 Rye 2008-MR          1:32.30    1:28.93        
                  42.07     1:28.93 (46.86)                                        
 14 Zhang, Aron               11 UN-MR                1:43.14    1:29.96        
                  43.60     1:29.96 (46.36)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Iwatsuki, Koki            11 Middies-MR           1:35.61    1:36.00        
                  44.90     1:36.00 (51.10)                                        
 16 Gross-Leczycki, Martin    12 Middies-MR           1:48.50    1:38.85        
                  46.52     1:38.85 (52.33)                                        
 17 LaSala, Nicolas A         11 ZEUS-CT              1:36.54    1:39.27        
                  45.99     1:39.27 (53.28)                                        
 18 Kireopoulos, Chris P      12 Middies-MR           1:41.81    1:39.71        
                  46.62     1:39.71 (53.09)                                        
 19 Hodgens, Paul W           12 COND-MR                   NT    1:52.65        
                  53.38     1:52.65 (59.27)                                        
 20 Filardi, Michael H        11 Middies-MR           1:50.94    1:54.44        
                  53.30   1:54.44 (1:01.14)                                        
 21 Kvertaia, Nick            11 ZEUS-CT              1:58.27    1:56.95        
                  54.42   1:56.95 (1:02.53)                                        
 22 Globus, Tal M             12 COND-MR                   NT    2:07.45        
                  58.90   2:07.45 (1:08.55)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Mukudai, Reo              12 Middies-MR             28.46      28.43        
  2 Wagner, Ryan T            11 COND-MR                29.47      28.94        
  3 Wargo, Nicholas G         12 ZEUS-CT                31.03      30.41        
  4 Xu, Zhao                  12 Middies-MR             31.58      31.36        
  5 Patrouch, Oliver L        12 Middies-MR             31.41      31.73        
  6 Zhang, Aron               11 UN-MR                  32.33      32.44        
B - Final
  7 Patapis, Peter T          12 Riptides-MR            33.05      33.17        
  8 Quinteros, Roberto P      12 UN-MR                  34.02      34.13        
  9 Bradnock, Reginald        11 Riptides-MR            33.98      34.61        
 10 Sokolski, Michael V       11 Middies-MR             36.30      36.35        
 11 Atay, Sinan               12 Middies-MR             36.60      37.46        
 12 Su, Kyle                  12 UN-MR                  35.96      37.51        
Preliminaries
 13 Quintos, Christopher J    12 COND-MR                36.76                   
 14 Krikorian, George         12 Rye 2008-MR            37.08                   
 15 Dervin, Sean J            11 Middies-MR             37.88                   
 16 Tsuruo, Yujin             11 Middies-MR             38.96                   
 17 Ramos, Alejandro E        11 ZEUS-CT                39.52                   
 18 Chow, William             12 UN-MR                  40.75                   
 19 Avezzano, Jack T          11 Middies-MR             40.96                   
 20 Cardona, Brian            11 ZEUS-CT                44.65                   
 21 Donovan, Eddie R          11 ZEUS-CT                47.26                   
 22 Hodgens, Paul W           12 COND-MR                49.46                   
 23 Kvertaia, Nick            11 ZEUS-CT                55.89                   
 -- Persons, Robert L         12 COND-MR                  DQ                    
 -- Pantal, Matthew           11 Middies-MR               DQ                    
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Mukudai, Reo              12 Middies-MR             28.55      28.46 q      
  2 Wagner, Ryan T            11 COND-MR                29.18      29.47 q      
  3 Wargo, Nicholas G         12 ZEUS-CT                31.93      31.03 q      
  4 Patrouch, Oliver L        12 Middies-MR             32.11      31.41 q      
  5 Xu, Zhao                  12 Middies-MR             32.89      31.58 q      
  6 Zhang, Aron               11 UN-MR                  34.43      32.33 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Patapis, Peter T          12 Riptides-MR            32.74      33.05 q      
  8 Bradnock, Reginald        11 Riptides-MR            35.05      33.98 q      
  9 Quinteros, Roberto P      12 UN-MR                  37.81      34.02 q      
 10 Su, Kyle                  12 UN-MR                     NT      35.96 q      
 11 Sokolski, Michael V       11 Middies-MR             36.56      36.30 q      
 12 Atay, Sinan               12 Middies-MR             37.52      36.60 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Quintos, Christopher J    12 COND-MR                39.93      36.76        
 14 Krikorian, George         12 Rye 2008-MR            38.75      37.08        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Dervin, Sean J            11 Middies-MR             36.77      37.88        
 16 Tsuruo, Yujin             11 Middies-MR             39.65      38.96        
 17 Ramos, Alejandro E        11 ZEUS-CT                42.66      39.52        
 18 Chow, William             12 UN-MR                  49.68      40.75        
 19 Avezzano, Jack T          11 Middies-MR             40.42      40.96        
 20 Cardona, Brian            11 ZEUS-CT                49.82      44.65        
 21 Donovan, Eddie R          11 ZEUS-CT                49.74      47.26        
 22 Hodgens, Paul W           12 COND-MR                   NT      49.46        
 23 Kvertaia, Nick            11 ZEUS-CT              1:00.25      55.89        
 -- Persons, Robert L         12 COND-MR                55.00         DQ        
 -- Pantal, Matthew           11 Middies-MR             36.41         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mukudai, Reo              12 Middies-MR           1:02.94    1:04.50        
                  29.66     1:04.50 (34.84)                                        
  2 Wagner, Ryan T            11 COND-MR              1:05.26    1:08.54        
                  31.20     1:08.54 (37.34)                                        
  3 Andjelic, Nikola          11 COND-MR              1:11.08    1:11.52        
                  32.83     1:11.52 (38.69)                                        
  4 Wargo, Nicholas G         12 ZEUS-CT              1:14.24    1:11.61        
                  32.24     1:11.61 (39.37)                                        
  5 Xu, Zhao                  12 Middies-MR                NT    1:13.92        
                  33.54     1:13.92 (40.38)                                        
  6 Patrouch, Oliver L        12 Middies-MR           1:18.39    1:16.97        
                  35.38     1:16.97 (41.59)                                        
  7 Zhang, Aron               11 UN-MR                1:24.55    1:17.50        
                  35.17     1:17.50 (42.33)                                        
  8 Quinteros, Roberto P      12 UN-MR                1:30.26    1:21.23        
                  35.89     1:21.23 (45.34)                                        
  9 Quintos, Christopher J    12 COND-MR              1:33.33    1:21.81        
                  38.14     1:21.81 (43.67)                                        
 10 Su, Kyle                  12 UN-MR                     NT    1:23.46        
                  36.36     1:23.46 (47.10)                                        
 11 Dervin, Sean J            11 Middies-MR           1:25.25    1:27.82        
                  39.54     1:27.82 (48.28)                                        
 12 Tsuruo, Yujin             11 Middies-MR           1:32.58    1:28.96        
                  40.98     1:28.96 (47.98)                                        
 13 Ramos, Alejandro E        11 ZEUS-CT              1:40.25    1:32.43        
                  41.67     1:32.43 (50.76)                                        
 14 LaSala, Nicolas A         11 ZEUS-CT              1:35.23    1:38.26        
                  44.97     1:38.26 (53.29)                                        
 15 Kvertaia, Nick            11 ZEUS-CT                   NT    2:09.17        
                  59.37   2:09.17 (1:09.80)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mukudai, Reo              12 Middies-MR           2:20.97    2:17.76        
                  29.00     1:04.74 (35.74)     1:46.54 (41.80)     2:17.76 (31.22)
  2 Andjelic, Nikola          11 COND-MR              2:26.30    2:25.27        
                  32.93     1:10.60 (37.67)     1:51.79 (41.19)     2:25.27 (33.48)
  3 Xu, Zhao                  12 Middies-MR           2:34.18    2:27.63        
                  32.01     1:10.36 (38.35)     1:53.42 (43.06)     2:27.63 (34.21)
  4 Wargo, Nicholas G         12 ZEUS-CT              2:31.91    2:30.60        
                  32.37     1:10.36 (37.99)     1:56.78 (46.42)     2:30.60 (33.82)
  5 Needham, Daniel           12 Riptides-MR               NT    2:34.48        
                  33.31     1:12.18 (38.87)     2:00.52 (48.34)     2:34.48 (33.96)
  6 Quintos, Christopher J    12 COND-MR              2:45.33    2:41.70        
                  37.24     1:18.06 (40.82)     2:03.56 (45.50)     2:41.70 (38.14)
  7 Tsuei, Andrew             11 COND-MR              2:50.60    2:42.63        
                  36.87     1:19.02 (42.15)     2:06.85 (47.83)     2:42.63 (35.78)
  8 Dell'Isola, Anthony J     11 ZEUS-CT              2:50.86    2:46.22        
                  38.78     1:19.96 (41.18)     2:09.17 (49.21)     2:46.22 (37.05)
  9 Dervin, Sean J            11 Middies-MR           2:47.71    2:52.14        
                  38.64     1:20.86 (42.22)     2:14.43 (53.57)     2:52.14 (37.71)
 10 Pantal, Matthew           11 Middies-MR           2:45.11    2:53.33        
                  37.06     1:22.26 (45.20)     2:14.38 (52.12)     2:53.33 (38.95)
 11 Atay, Sinan               12 Middies-MR           3:00.70    3:00.59        
                  40.57     1:27.18 (46.61)     2:19.65 (52.47)     3:00.59 (40.94)
 12 Gross-Leczycki, Martin    12 Middies-MR           3:04.11    3:01.04        
                  39.75     1:22.91 (43.16)     2:18.02 (55.11)     3:01.04 (43.02)
 13 Avezzano, Jack T          11 Middies-MR           3:06.64    3:01.79        
                  44.56     1:28.06 (43.50)     2:21.61 (53.55)     3:01.79 (40.18)
 14 Melnyck, Sean M           12 Middies-MR           3:07.95    3:02.24        
                  43.53     1:28.09 (44.56)     2:24.30 (56.21)     3:02.24 (37.94)
 15 LaSala, Nicolas A         11 ZEUS-CT              3:09.16    3:02.90        
                  45.87     1:31.21 (45.34)     2:23.70 (52.49)     3:02.90 (39.20)
 16 Sokolski, Michael V       11 Middies-MR           3:08.22    3:02.99        
                  41.36     1:29.25 (47.89)     2:23.41 (54.16)     3:02.99 (39.58)
 17 Tsuruo, Yujin             11 Middies-MR           3:11.02    3:08.18        
                  43.32     1:30.81 (47.49)     2:26.10 (55.29)     3:08.18 (42.08)
 18 Globus, Tal M             12 COND-MR                   NT    4:07.73        
                  53.74   1:58.59 (1:04.85)   3:14.10 (1:15.51)     4:07.73 (53.63)
 -- Kvertaia, Nick            11 ZEUS-CT                   NT         DQ        
                  57.53   1:58.39 (1:00.86)   3:01.38 (1:02.99)          DQ (55.68)
 -- Ramos, Alejandro E        11 ZEUS-CT              3:25.84         DQ        
                  43.86     1:29.20 (45.34)   2:35.59 (1:06.39)          DQ (45.87)
 
Boys 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mukudai, Reo              12 Middies-MR           5:24.82    5:27.23        
                  28.58     1:01.11 (32.53)     1:35.22 (34.11)     2:08.98 (33.76)
        2:42.40 (33.42)     3:16.39 (33.99)     3:49.89 (33.50)     4:23.26 (33.37)
        4:56.51 (33.25)     5:27.23 (30.72)                                        
  2 Andjelic, Nikola          11 COND-MR              5:56.34    5:52.46        
                  31.00     1:06.56 (35.56)     1:42.06 (35.50)     2:18.23 (36.17)
        2:54.68 (36.45)     3:31.01 (36.33)     4:06.85 (35.84)     4:42.96 (36.11)
        5:18.98 (36.02)     5:52.46 (33.48)                                        
  3 Patapis, Peter T          12 Riptides-MR          6:01.37    5:56.08        
                  31.58     1:06.42 (34.84)     1:42.93 (36.51)     2:19.49 (36.56)
        2:56.61 (37.12)     3:33.27 (36.66)     4:09.66 (36.39)     4:46.34 (36.68)
        5:22.66 (36.32)     5:56.08 (33.42)                                        
  4 Needham, Daniel           12 Riptides-MR          6:23.92    5:57.76        
                  31.21     1:06.68 (35.47)     1:44.18 (37.50)     2:21.72 (37.54)
        2:58.26 (36.54)     3:34.27 (36.01)     4:12.07 (37.80)     4:47.72 (35.65)
        5:24.13 (36.41)     5:57.76 (33.63)                                        
  5 Wargo, Nicholas G         12 ZEUS-CT              6:01.30    5:58.04        
                  30.37     1:05.68 (35.31)     1:42.18 (36.50)     2:19.10 (36.92)
        2:56.35 (37.25)     3:33.51 (37.16)     4:10.69 (37.18)     4:47.33 (36.64)
        5:23.51 (36.18)     5:58.04 (34.53)                                        
  6 Xu, Zhao                  12 Middies-MR           6:00.58    6:02.60        
                  30.26     1:04.35 (34.09)     1:40.11 (35.76)     2:16.33 (36.22)
        2:53.74 (37.41)     3:31.24 (37.50)     4:09.56 (38.32)     4:48.07 (38.51)
        5:25.97 (37.90)     6:02.60 (36.63)                                        
  7 Dell'Isola, Anthony J     11 ZEUS-CT              6:40.38    6:28.93        
                  32.94     1:10.66 (37.72)     1:49.92 (39.26)     2:29.43 (39.51)
        3:10.14 (40.71)     3:50.49 (40.35)     4:30.70 (40.21)     5:11.09 (40.39)
        5:51.68 (40.59)     6:28.93 (37.25)                                        
  8 Balderrama, Guido C       10 ZEUS-CT              6:43.00    6:36.98        
                  34.65     1:13.91 (39.26)     1:54.76 (40.85)     2:35.39 (40.63)
        3:15.97 (40.58)     3:57.35 (41.38)     4:38.64 (41.29)     5:19.83 (41.19)
        5:59.20 (39.37)     6:36.98 (37.78)                                        
  9 Tsuei, Andrew             11 COND-MR              6:45.71    6:40.98        
                  34.70     1:15.04 (40.34)     1:56.37 (41.33)     2:38.14 (41.77)
        3:19.85 (41.71)     4:01.24 (41.39)     4:42.21 (40.97)     5:23.53 (41.32)
        6:04.35 (40.82)     6:40.98 (36.63)                                        
 10 Dervin, Sean J            11 Middies-MR           6:39.41    6:42.69        
                  34.17     1:14.72 (40.55)     1:56.43 (41.71)     2:37.96 (41.53)
        3:19.83 (41.87)     4:01.34 (41.51)     4:43.21 (41.87)     5:24.60 (41.39)
        6:05.24 (40.64)     6:42.69 (37.45)                                        
 11 Wolfe, Morgan S            9 Flying Dolphins-MR   7:00.00    6:48.18        
                  38.18     1:19.56 (41.38)     2:01.38 (41.82)     2:42.24 (40.86)
        3:23.66 (41.42)     4:05.53 (41.87)     4:47.39 (41.86)     5:29.17 (41.78)
        6:11.12 (41.95)     6:48.18 (37.06)                                        
 12 Pantal, Matthew           11 Middies-MR           6:45.50    6:49.77        
                  33.13     1:13.42 (40.29)     1:53.76 (40.34)     2:35.63 (41.87)
        3:18.63 (43.00)     4:01.90 (43.27)     4:44.77 (42.87)     5:26.77 (42.00)
        6:09.85 (43.08)     6:49.77 (39.92)                                        
 13 LaSala, Nicolas A         11 ZEUS-CT              7:08.37    6:54.74        
                  37.03     1:20.61 (43.58)     2:02.54 (41.93)     2:45.17 (42.63)
        3:27.46 (42.29)     4:10.50 (43.04)     4:53.37 (42.87)     5:35.62 (42.25)
        6:16.64 (41.02)     6:54.74 (38.10)                                        
 14 Musoff, Charlie B         10 Middies-MR           7:17.85    6:58.85        
                  38.04     1:19.77 (41.73)     2:03.22 (43.45)     2:45.39 (42.17)
        3:27.64 (42.25)     4:09.76 (42.12)     4:52.61 (42.85)     5:35.39 (42.78)
        6:17.61 (42.22)     6:58.85 (41.24)                                        
 15 Mukudai, Takuto           10 Middies-MR           7:19.88    6:59.95        
                  36.45     1:17.56 (41.11)     2:00.46 (42.90)     2:44.50 (44.04)
        3:27.78 (43.28)     4:11.77 (43.99)     4:56.10 (44.33)     5:39.63 (43.53)
        6:23.96 (44.33)     6:59.95 (35.99)                                        
 16 Brito, Valentin           10 ZEUS-CT              7:12.14    7:01.98        
                  36.18     1:19.30 (43.12)     2:02.34 (43.04)     2:44.64 (42.30)
        3:28.35 (43.71)     4:11.61 (43.26)     4:54.83 (43.22)     5:37.96 (43.13)
        6:20.68 (42.72)     7:01.98 (41.30)                                        
 17 Quintos, Christopher J    12 COND-MR              7:15.84    7:04.26        
                  34.52     1:16.03 (41.51)     1:58.55 (42.52)     2:42.79 (44.24)
        3:28.04 (45.25)     4:13.02 (44.98)     4:58.09 (45.07)     5:42.96 (44.87)
        6:26.68 (43.72)     7:04.26 (37.58)                                        
 18 Sokolski, Michael V       11 Middies-MR           7:08.43    7:05.02        
                  37.47     1:19.67 (42.20)     2:02.74 (43.07)     2:45.66 (42.92)
        3:30.14 (44.48)     4:14.32 (44.18)     4:58.93 (44.61)     5:44.05 (45.12)
        6:26.77 (42.72)     7:05.02 (38.25)                                        
 19 Kanim, Jared F            10 Middies-MR           7:31.08    7:19.13        
                  38.60     1:23.93 (45.33)     2:10.49 (46.56)     2:55.02 (44.53)
        3:41.62 (46.60)     4:26.41 (44.79)     5:10.93 (44.52)     5:56.92 (45.99)
        6:39.43 (42.51)     7:19.13 (39.70)                                        
 20 Gross-Leczycki, Martin    12 Middies-MR           7:24.15    7:19.27        
                  37.34     1:21.07 (43.73)     2:05.05 (43.98)     2:50.02 (44.97)
        3:35.41 (45.39)     4:21.54 (46.13)     5:07.50 (45.96)     5:52.89 (45.39)
        6:38.19 (45.30)     7:19.27 (41.08)                                        
 21 Ranieri, Carl A           10 Middies-MR           8:12.36    7:27.40        
                  40.33     1:26.37 (46.04)     2:13.28 (46.91)     2:59.08 (45.80)
        3:46.36 (47.28)     4:32.36 (46.00)     5:16.92 (44.56)     6:01.45 (44.53)
        6:46.14 (44.69)     7:27.40 (41.26)                                        
 22 Atay, Sinan               12 Middies-MR           7:59.56    7:29.25        
                  37.07     1:20.77 (43.70)     2:07.23 (46.46)     2:53.20 (45.97)
        3:39.91 (46.71)     4:26.31 (46.40)     5:13.00 (46.69)     6:00.35 (47.35)
        6:46.06 (45.71)     7:29.25 (43.19)                                        
 23 Melnyck, Sean M           12 Middies-MR           7:38.16    7:35.32        
                  37.63     1:22.26 (44.63)     2:08.17 (45.91)     2:55.86 (47.69)
        3:44.79 (48.93)     4:32.55 (47.76)     5:20.86 (48.31)     6:08.89 (48.03)
        6:55.43 (46.54)     7:35.32 (39.89)                                        
 24 Hicks, Christopher J      10 Middies-MR           7:49.88    7:36.26        
                  40.85     1:27.54 (46.69)     2:16.73 (49.19)     3:03.19 (46.46)
        3:50.44 (47.25)     4:36.77 (46.33)     5:25.03 (48.26)   7:36.26 (2:11.23)
 25 Avezzano, Jack T          11 Middies-MR           7:24.57    7:41.31        
                  38.78     1:25.26 (46.48)     2:12.25 (46.99)     2:59.24 (46.99)
        3:46.14 (46.90)     4:34.09 (47.95)     5:21.36 (47.27)     6:09.57 (48.21)
        6:56.17 (46.60)     7:41.31 (45.14)                                        
 26 Ramos, Alejandro E        11 ZEUS-CT              7:37.99    8:02.09        
                  42.70     1:29.51 (46.81)     2:18.27 (48.76)     3:07.39 (49.12)
        3:57.18 (49.79)     4:46.84 (49.66)     5:36.36 (49.52)     6:25.40 (49.04)
        7:14.20 (48.80)     8:02.09 (47.89)                                        
 27 Tsuruo, Yujin             11 Middies-MR           7:36.54    8:02.16        
                  42.00     1:29.71 (47.71)     2:19.12 (49.41)     3:08.11 (48.99)
        3:58.81 (50.70)     4:48.43 (49.62)     5:38.67 (50.24)     6:28.08 (49.41)
        7:18.28 (50.20)     8:02.16 (43.88)                                        
 28 Sepuca, Joseph A           9 ZEUS-CT              8:54.13    8:43.89        
                  38.82     1:32.97 (54.15)     2:26.57 (53.60)     3:21.93 (55.36)
        4:16.00 (54.07)     5:11.43 (55.43)     6:05.63 (54.20)     6:59.78 (54.15)
        7:53.40 (53.62)     8:43.89 (50.49)                                        
 29 Kvertaia, Nick            11 ZEUS-CT             10:29.25    9:28.13        
                  49.76     1:46.21 (56.45)     2:43.82 (57.61)   5:40.85 (2:57.03)
      6:42.16 (1:01.31)     7:40.00 (57.84)     8:34.55 (54.55)     9:28.13 (53.58)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gillenwater, Darin J      14 Riptides-MR            24.77      24.46        
  2 Magalong, Oscar C         13 Riptides-MR            26.65      26.19        
  3 Eiden, Joseph P           13 Middies-MR             26.87      26.37        
  4 Ma, Kelvin F              14 UN-MR                  28.49      26.70        
  5 Chen, Kevin               13 UN-MR                  29.49      27.41        
  6 Ramos, Andres I           13 ZEUS-CT                27.78      27.88        
  7 DeMarzo, Thomas A         13 Middies-MR             27.64      27.98        
  8 Hidalgo, Omar             13 MAD-MR                 28.69      28.12        
  9 Fein, Sam B               13 COND-MR                28.24      28.14        
 10 Yen, Kevin S              14 UN-MR                  29.49      28.58        
 11 Takara, Chris C           14 Rye 2008-MR            28.93      28.59        
 12 Chang, Lawrence           13 UN-MR                  29.50      28.88        
 13 Gorniak, Adrian           13 COND-MR                30.32      29.38        
 14 Hanson, Matthew E         13 COND-MR                31.24      30.29        
 15 Finnerty, Jack G          13 Middies-MR             30.53      31.23        
 16 Ma, Clarence F            13 UN-MR                  33.77      31.92        
 17 Shin, Paul S              13 COND-MR                34.39      32.30        
 18 Rodriguez, Carlos         13 MAD-MR                 33.27      34.36        
 19 Kochiss, John A           14 COND-MR                35.28      36.49        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gillenwater, Darin J      14 Riptides-MR            54.48      54.95        
                  26.10       54.95 (28.85)                                        
  2 Eiden, Joseph P           13 Middies-MR             55.89      56.99        
                  27.21       56.99 (29.78)                                        
  3 Magalong, Oscar C         13 Riptides-MR            59.66      58.63        
                  28.30       58.63 (30.33)                                        
  4 Huynh, Ricky T            14 UN-MR                1:00.47      59.78        
                  28.24       59.78 (31.54)                                        
  5 Ma, Kelvin F              14 UN-MR                1:00.48      59.81        
                  28.19       59.81 (31.62)                                        
  6 Ramos, Andres I           13 ZEUS-CT                59.56      59.83        
                  28.69       59.83 (31.14)                                        
B - Final
  7 Fein, Sam B               13 COND-MR              1:00.58    1:00.22        
                  29.34     1:00.22 (30.88)                                        
  8 Chen, Kevin               13 UN-MR                1:01.28    1:02.27        
                  30.11     1:02.27 (32.16)                                        
  9 Chang, Lawrence           13 UN-MR                1:03.37    1:02.96        
                  31.03     1:02.96 (31.93)                                        
 10 Takara, Chris C           14 Rye 2008-MR          1:02.71    1:03.28        
                  30.19     1:03.28 (33.09)                                        
 11 Yen, Kevin S              14 UN-MR                1:03.03    1:03.47        
                  31.14     1:03.47 (32.33)                                        
 12 DeMarzo, Thomas A         13 Middies-MR           1:04.36    1:04.81        
                  30.51     1:04.81 (34.30)                                        
Preliminaries
 13 Hanson, Matthew E         13 COND-MR              1:05.51                   
                  31.42     1:05.51 (34.09)                                        
 14 Gorniak, Adrian           13 COND-MR              1:07.31                   
                  30.68     1:07.31 (36.63)                                        
 15 Finnerty, Jack G          13 Middies-MR           1:08.70                   
                  32.01     1:08.70 (36.69)                                        
 16 MacDonald, Patrick O      13 ZEUS-CT              1:09.34                   
                  33.27     1:09.34 (36.07)                                        
 17 Shapira, Tomer L          13 COND-MR              1:10.14                   
                  33.65     1:10.14 (36.49)                                        
 18 Farrell, Colin            13 COND-MR              1:10.81                   
                  34.40     1:10.81 (36.41)                                        
 19 Ma, Clarence F            13 UN-MR                1:11.53                   
                  34.06     1:11.53 (37.47)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Gillenwater, Darin J      14 Riptides-MR            55.15      54.48 q      
                  25.92       54.48 (28.56)                                        
  2 Eiden, Joseph P           13 Middies-MR             56.24      55.89 q      
                  26.61       55.89 (29.28)                                        
  3 Ramos, Andres I           13 ZEUS-CT                58.21      59.56 q      
                  28.53       59.56 (31.03)                                        
  4 Magalong, Oscar C         13 Riptides-MR            58.43      59.66 q      
                  28.52       59.66 (31.14)                                        
  5 Huynh, Ricky T            14 UN-MR                1:05.47    1:00.47 q      
                  27.56     1:00.47 (32.91)                                        
  6 Ma, Kelvin F              14 UN-MR                1:03.08    1:00.48 q      
                  28.36     1:00.48 (32.12)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Fein, Sam B               13 COND-MR              1:01.63    1:00.58 q      
                  29.20     1:00.58 (31.38)                                        
  8 Chen, Kevin               13 UN-MR                1:05.15    1:01.28 q      
                  29.48     1:01.28 (31.80)                                        
  9 Takara, Chris C           14 Rye 2008-MR          1:03.10    1:02.71 q      
                  29.88     1:02.71 (32.83)                                        
 10 Yen, Kevin S              14 UN-MR                1:11.89    1:03.03 q      
                  29.94     1:03.03 (33.09)                                        
 11 Chang, Lawrence           13 UN-MR                1:05.37    1:03.37 q      
                  30.55     1:03.37 (32.82)                                        
 12 DeMarzo, Thomas A         13 Middies-MR           1:04.44    1:04.36 q      
                  30.68     1:04.36 (33.68)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hanson, Matthew E         13 COND-MR              1:07.08    1:05.51        
                  31.42     1:05.51 (34.09)                                        
 14 Gorniak, Adrian           13 COND-MR              1:06.30    1:07.31        
                  30.68     1:07.31 (36.63)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Finnerty, Jack G          13 Middies-MR           1:10.50    1:08.70        
                  32.01     1:08.70 (36.69)                                        
 16 MacDonald, Patrick O      13 ZEUS-CT              1:07.46    1:09.34        
                  33.27     1:09.34 (36.07)                                        
 17 Shapira, Tomer L          13 COND-MR              1:14.16    1:10.14        
                  33.65     1:10.14 (36.49)                                        
 18 Farrell, Colin            13 COND-MR                   NT    1:10.81        
                  34.40     1:10.81 (36.41)                                        
 19 Ma, Clarence F            13 UN-MR                1:20.49    1:11.53        
                  34.06     1:11.53 (37.47)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eiden, Joseph P           13 Middies-MR           2:01.69    2:00.36        
                  26.86       57.67 (30.81)     1:29.61 (31.94)     2:00.36 (30.75)
  2 Gillenwater, Darin J      14 Riptides-MR          2:07.06    2:00.83        
                  27.42       58.27 (30.85)     1:29.51 (31.24)     2:00.83 (31.32)
  3 Tung, Danten M            14 COND-MR              2:15.80    2:13.52        
                  28.01     1:01.53 (33.52)     1:37.32 (35.79)     2:13.52 (36.20)
  4 Ramos, Andres I           13 ZEUS-CT              2:09.37    2:14.86        
                  29.58     1:02.43 (32.85)     1:38.35 (35.92)     2:14.86 (36.51)
  5 Fein, Sam B               13 COND-MR              2:25.84    2:17.43        
                  32.28     1:07.18 (34.90)     1:43.22 (36.04)     2:17.43 (34.21)
  6 Chen, Kevin               13 UN-MR                2:29.44    2:18.22        
                  31.50     1:06.04 (34.54)     1:43.18 (37.14)     2:18.22 (35.04)
  7 Chang, Lawrence           13 UN-MR                2:34.73    2:18.47        
                  31.63     1:07.41 (35.78)     1:44.26 (36.85)     2:18.47 (34.21)
  8 DeMarzo, Thomas A         13 Middies-MR           2:24.84    2:23.40        
                  32.11     1:09.48 (37.37)     1:47.25 (37.77)     2:23.40 (36.15)
  9 Ma, Kelvin F              14 UN-MR                2:38.22    2:23.56        
                  32.77     1:08.63 (35.86)     1:46.51 (37.88)     2:23.56 (37.05)
 10 Hanson, Matthew E         13 COND-MR              2:31.29    2:25.79        
                  32.85     1:09.65 (36.80)     1:47.91 (38.26)     2:25.79 (37.88)
 11 Hidalgo, Omar             13 MAD-MR               2:35.00    2:28.79        
                  32.22     1:10.45 (38.23)     1:50.45 (40.00)     2:28.79 (38.34)
 12 Yen, Kevin S              14 UN-MR                2:43.55    2:28.98        
                  34.44     1:11.70 (37.26)     1:50.85 (39.15)     2:28.98 (38.13)
 13 Gorniak, Adrian           13 COND-MR              2:33.83    2:29.36        
                  32.26     1:09.80 (37.54)     1:49.89 (40.09)     2:29.36 (39.47)
 14 Shapira, Tomer L          13 COND-MR              2:34.31    2:31.92        
                  33.90     1:12.88 (38.98)     1:52.47 (39.59)     2:31.92 (39.45)
 15 Finnerty, Jack G          13 Middies-MR           2:40.12    2:40.11        
                  33.64     1:13.31 (39.67)     1:55.93 (42.62)     2:40.11 (44.18)
 16 Ma, Clarence F            13 UN-MR                     NT    2:44.72        
                  35.79     1:19.24 (43.45)     2:02.76 (43.52)     2:44.72 (41.96)
 17 Farrell, Colin            13 COND-MR                   NT    2:49.65        
                  38.15     1:21.44 (43.29)     2:06.24 (44.80)     2:49.65 (43.41)
 18 Rodriguez, Carlos         13 MAD-MR               3:06.00    2:50.23        
                  36.32     1:20.31 (43.99)     2:05.99 (45.68)     2:50.23 (44.24)
 19 Kochiss, John A           14 COND-MR              2:58.00    3:01.11        
                  39.70     1:26.47 (46.77)     2:15.91 (49.44)     3:01.11 (45.20)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eiden, Joseph P           13 Middies-MR           1:07.36    1:06.12        
                  32.19     1:06.12 (33.93)                                        
  2 Tung, Danten M            14 COND-MR              1:03.82    1:09.21        
                  32.71     1:09.21 (36.50)                                        
  3 Fein, Sam B               13 COND-MR              1:09.47    1:09.64        
                  34.01     1:09.64 (35.63)                                        
  4 Gillenwater, Darin J      14 Riptides-MR          1:09.24    1:10.65        
                  33.73     1:10.65 (36.92)                                        
  5 Takara, Chris C           14 Rye 2008-MR          1:10.00    1:12.41        
                  33.56     1:12.41 (38.85)                                        
  6 Magalong, Oscar C         13 Riptides-MR          1:12.95    1:13.84        
                  35.42     1:13.84 (38.42)                                        
  7 DeMarzo, Thomas A         13 Middies-MR           1:21.14    1:20.22        
                  39.44     1:20.22 (40.78)                                        
  8 Farrell, Colin            13 COND-MR                   NT    1:24.83        
                  42.33     1:24.83 (42.50)                                        
  9 Shapira, Tomer L          13 COND-MR              1:36.09    1:30.19        
                  43.46     1:30.19 (46.73)                                        
 10 Rodriguez, Carlos         13 MAD-MR                    NT    1:45.42        
                  49.85     1:45.42 (55.57)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Eiden, Joseph P           13 Middies-MR           2:23.51    2:24.90        
                  33.19     1:10.24 (37.05)     1:48.24 (38.00)     2:24.90 (36.66)
  2 Fein, Sam B               13 COND-MR              2:33.62    2:32.05        
                  36.68     1:15.35 (38.67)     1:54.36 (39.01)     2:32.05 (37.69)
  3 Takara, Chris C           14 Rye 2008-MR          2:37.15    2:33.97        
                  36.37     1:15.76 (39.39)     1:56.49 (40.73)     2:33.97 (37.48)
  4 Ramos, Andres I           13 ZEUS-CT              2:36.08    2:35.92        
                  35.55     1:14.88 (39.33)     1:54.66 (39.78)     2:35.92 (41.26)
 -- Hanson, Matthew E         13 COND-MR              2:47.54         DQ        
                  39.56     1:22.04 (42.48)     2:05.39 (43.35)          DQ (42.21)
B - Final
  7 Finnerty, Jack G          13 Middies-MR           2:57.56    2:53.52        
  8 MacDonald, Patrick O      13 ZEUS-CT              3:00.03    2:54.33        
                  41.30     1:25.73 (44.43)     2:11.54 (45.81)     2:54.33 (42.79)
  9 Shapira, Tomer L          13 COND-MR              3:10.58    3:04.99        
                  43.05     1:30.44 (47.39)     2:18.95 (48.51)     3:04.99 (46.04)
 10 Farrell, Colin            13 COND-MR              3:03.93    3:10.01        
                  47.47     1:36.56 (49.09)     2:24.90 (48.34)     3:10.01 (45.11)
A - Final
  6 DeMarzo, Thomas A         13 Middies-MR           2:56.21                   
                  41.86     1:26.33 (44.47)     2:11.82 (45.49)     2:56.21 (44.39)
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Eiden, Joseph P           13 Middies-MR           2:18.96    2:23.51 q      
                  34.11     1:10.82 (36.71)     1:47.25 (36.43)     2:23.51 (36.26)
  2 Fein, Sam B               13 COND-MR              2:33.20    2:33.62 q      
                  36.88     1:16.13 (39.25)     1:55.50 (39.37)     2:33.62 (38.12)
  3 Ramos, Andres I           13 ZEUS-CT              2:32.44    2:36.08 q      
                  35.46     1:14.18 (38.72)     1:55.25 (41.07)     2:36.08 (40.83)
  4 Takara, Chris C           14 Rye 2008-MR          2:35.50    2:37.15 q      
                  36.16     1:17.61 (41.45)     1:59.80 (42.19)     2:37.15 (37.35)
  5 Hanson, Matthew E         13 COND-MR              2:48.86    2:47.54 q      
                  39.80     1:21.99 (42.19)     2:05.34 (43.35)     2:47.54 (42.20)
  6 DeMarzo, Thomas A         13 Middies-MR           2:57.11    2:56.21 q      
                  41.86     1:26.33 (44.47)     2:11.82 (45.49)     2:56.21 (44.39)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Finnerty, Jack G          13 Middies-MR           2:57.04    2:57.56 q      
                2:57.60         2:57.56 ( )                                        
  8 MacDonald, Patrick O      13 ZEUS-CT              2:58.90    3:00.03 q      
                  44.04     1:29.83 (45.79)     2:15.21 (45.38)     3:00.03 (44.82)
  9 Farrell, Colin            13 COND-MR                   NT    3:03.93 q      
                  47.83     1:34.31 (46.48)     2:21.54 (47.23)     3:03.93 (42.39)
 10 Shapira, Tomer L          13 COND-MR                   NT    3:10.58 q      
                  44.86     1:34.05 (49.19)     2:22.52 (48.47)     3:10.58 (48.06)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Magalong, Oscar C         13 Riptides-MR          1:15.24    1:13.52        
                  34.40     1:13.52 (39.12)                                        
  2 Gillenwater, Darin J      14 Riptides-MR          1:12.36    1:14.24        
                  35.06     1:14.24 (39.18)                                        
  3 Chen, Kevin               13 UN-MR                1:24.13    1:16.67        
                  36.17     1:16.67 (40.50)                                        
  4 Gorniak, Adrian           13 COND-MR              1:24.26    1:19.68        
                  36.75     1:19.68 (42.93)                                        
  5 Tung, Danten M            14 COND-MR              1:20.81    1:19.71        
                  37.62     1:19.71 (42.09)                                        
  6 Shapira, Tomer L          13 COND-MR              1:25.33    1:21.17        
                  38.29     1:21.17 (42.88)                                        
  7 Yen, Kevin S              14 UN-MR                1:26.89    1:22.69        
                  38.09     1:22.69 (44.60)                                        
  8 Ma, Kelvin F              14 UN-MR                1:26.98    1:23.78        
                  39.15     1:23.78 (44.63)                                        
  9 Takara, Chris C           14 Rye 2008-MR          1:25.80    1:25.67        
                  39.26     1:25.67 (46.41)                                        
 10 Chang, Lawrence           13 UN-MR                1:33.18    1:29.74        
                  43.12     1:29.74 (46.62)                                        
 11 Kochiss, John A           14 COND-MR              1:34.40    1:33.18        
                  44.46     1:33.18 (48.72)                                        
 12 Ma, Clarence F            13 UN-MR                1:42.44    1:36.47        
                  46.36     1:36.47 (50.11)                                        
 13 Shin, Paul S              13 COND-MR              1:27.00    1:40.34        
                  47.11     1:40.34 (53.23)                                        
 -- Farrell, Colin            13 COND-MR                   NT         DQ        
                  52.40          DQ (56.77)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Magalong, Oscar C         13 Riptides-MR          2:41.97    2:38.63        
                  35.49     1:15.72 (40.23)     1:57.60 (41.88)     2:38.63 (41.03)
  2 Chen, Kevin               13 UN-MR                2:48.73    2:47.05        
                  36.38     1:18.52 (42.14)     2:02.44 (43.92)     2:47.05 (44.61)
  3 Shapira, Tomer L          13 COND-MR              2:55.39    2:49.76        
                  38.22     1:21.77 (43.55)     2:06.50 (44.73)     2:49.76 (43.26)
  4 Gorniak, Adrian           13 COND-MR              2:59.40    2:51.11        
                  37.20     1:19.34 (42.14)     2:05.56 (46.22)     2:51.11 (45.55)
  5 Hanson, Matthew E         13 COND-MR              2:56.19    2:51.13        
                  38.60     1:21.93 (43.33)     2:06.91 (44.98)     2:51.13 (44.22)
  6 Yen, Kevin S              14 UN-MR                2:58.12    2:57.44        
                  38.21     1:22.50 (44.29)     2:09.42 (46.92)     2:57.44 (48.02)
B - Final
  7 DeMarzo, Thomas A         13 Middies-MR           3:07.71    2:55.76        
                  39.68     1:23.81 (44.13)     2:09.40 (45.59)     2:55.76 (46.36)
  8 Fein, Sam B               13 COND-MR              3:02.51    2:58.01        
                  41.26     1:26.16 (44.90)     2:12.38 (46.22)     2:58.01 (45.63)
  9 Chang, Lawrence           13 UN-MR                3:01.17    2:59.30        
                  41.97     1:28.57 (46.60)     2:15.47 (46.90)     2:59.30 (43.83)
 10 Takara, Chris C           14 Rye 2008-MR          3:04.65    3:00.01        
                  39.23     1:25.79 (46.56)     2:12.83 (47.04)     3:00.01 (47.18)
 11 Ma, Kelvin F              14 UN-MR                3:01.10    3:02.02        
                  40.02     1:24.84 (44.82)     2:13.23 (48.39)     3:02.02 (48.79)
 12 Ma, Clarence F            13 UN-MR                3:12.91    3:12.76        
                  45.60     1:33.38 (47.78)     2:25.01 (51.63)     3:12.76 (47.75)
Preliminaries
 13 MacDonald, Patrick O      13 ZEUS-CT              3:23.37                   
                  45.82     1:38.25 (52.43)     2:33.14 (54.89)     3:23.37 (50.23)
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Magalong, Oscar C         13 Riptides-MR          2:44.66    2:41.97 q      
                  37.19     1:17.87 (40.68)     1:59.87 (42.00)     2:41.97 (42.10)
  2 Chen, Kevin               13 UN-MR                3:10.90    2:48.73 q      
                  38.35     1:21.07 (42.72)     2:04.96 (43.89)     2:48.73 (43.77)
  3 Shapira, Tomer L          13 COND-MR                   NT    2:55.39 q      
                  39.43     1:23.93 (44.50)     2:10.39 (46.46)     2:55.39 (45.00)
  4 Hanson, Matthew E         13 COND-MR              3:02.34    2:56.19 q      
                  39.62     1:24.68 (45.06)     2:10.84 (46.16)     2:56.19 (45.35)
  5 Yen, Kevin S              14 UN-MR                3:21.41    2:58.12 q      
                  36.89     1:20.33 (43.44)     2:09.28 (48.95)     2:58.12 (48.84)
  6 Gorniak, Adrian           13 COND-MR              2:57.61    2:59.40 q      
                  37.58     1:22.17 (44.59)     2:10.48 (48.31)     2:59.40 (48.92)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Ma, Kelvin F              14 UN-MR                3:19.07    3:01.10 q      
                  39.56     1:25.22 (45.66)     2:12.59 (47.37)     3:01.10 (48.51)
  8 Chang, Lawrence           13 UN-MR                     NT    3:01.17 q      
                  42.01     1:28.35 (46.34)     2:16.09 (47.74)     3:01.17 (45.08)
  9 Fein, Sam B               13 COND-MR              3:02.67    3:02.51 q      
                  41.79     1:28.43 (46.64)     2:15.97 (47.54)     3:02.51 (46.54)
 10 Takara, Chris C           14 Rye 2008-MR          2:55.50    3:04.65 q      
                  39.80     1:27.70 (47.90)     2:16.69 (48.99)     3:04.65 (47.96)
 11 DeMarzo, Thomas A         13 Middies-MR           3:11.05    3:07.71 q      
                  42.03     1:29.18 (47.15)     2:18.52 (49.34)     3:07.71 (49.19)
 12 Ma, Clarence F            13 UN-MR                     NT    3:12.91 q      
                  45.25     1:35.65 (50.40)     2:27.94 (52.29)     3:12.91 (44.97)
-------------------------------------------------------------------------
 13 MacDonald, Patrick O      13 ZEUS-CT              3:16.25    3:23.37        
                  45.82     1:38.25 (52.43)     2:33.14 (54.89)     3:23.37 (50.23)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Eiden, Joseph P           13 Middies-MR           1:07.83    1:08.88        
                  31.83     1:08.88 (37.05)                                        
  2 Huynh, Ricky T            14 UN-MR                1:12.97    1:10.47        
                  31.77     1:10.47 (38.70)                                        
  3 Ramos, Andres I           13 ZEUS-CT              1:10.67    1:10.95        
                  32.55     1:10.95 (38.40)                                        
  4 Ma, Kelvin F              14 UN-MR                1:13.27    1:12.92        
                  33.48     1:12.92 (39.44)                                        
  5 Chang, Lawrence           13 UN-MR                1:18.92    1:18.01        
                  36.98     1:18.01 (41.03)                                        
  6 Chen, Kevin               13 UN-MR                1:17.01    1:18.12        
                  35.45     1:18.12 (42.67)                                        
B - Final
  7 Yen, Kevin S              14 UN-MR                1:23.94    1:29.14        
                  35.85     1:29.14 (53.29)                                        
  8 Ma, Clarence F            13 UN-MR                1:28.23    1:31.12        
                  41.29     1:31.12 (49.83)                                        
  9 Farrell, Colin            13 COND-MR              1:37.95    1:36.04        
                  43.78     1:36.04 (52.26)                                        
 -- Finnerty, Jack G          13 Middies-MR           1:24.73         DQ        
                  33.51          DQ (47.68)                                        
Preliminaries
  1 Gillenwater, Darin J      14 Riptides-MR          1:06.34                   
                  30.61     1:06.34 (35.73)                                        
B - Final
 11 Gorniak, Adrian           13 COND-MR              1:36.51                   
                  40.13     1:36.51 (56.38)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gillenwater, Darin J      14 Riptides-MR          1:08.21    1:06.34 q      
                  30.61     1:06.34 (35.73)                                        
  2 Eiden, Joseph P           13 Middies-MR           1:09.84    1:07.83 q      
                  31.03     1:07.83 (36.80)                                        
  3 Ramos, Andres I           13 ZEUS-CT              1:13.40    1:10.67 q      
                  32.53     1:10.67 (38.14)                                        
  4 Huynh, Ricky T            14 UN-MR                1:22.68    1:12.97 q      
                  33.12     1:12.97 (39.85)                                        
  5 Ma, Kelvin F              14 UN-MR                1:21.33    1:13.27 q      
                  32.73     1:13.27 (40.54)                                        
  6 Chen, Kevin               13 UN-MR                1:26.85    1:17.01 q      
                  35.20     1:17.01 (41.81)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Chang, Lawrence           13 UN-MR                1:22.56    1:18.92 q      
                  37.71     1:18.92 (41.21)                                        
  8 Yen, Kevin S              14 UN-MR                1:24.54    1:23.94 q      
                  36.63     1:23.94 (47.31)                                        
  9 Finnerty, Jack G          13 Middies-MR           1:22.91    1:24.73 q      
                  37.09     1:24.73 (47.64)                                        
 10 Ma, Clarence F            13 UN-MR                     NT    1:28.23 q      
                  40.79     1:28.23 (47.44)                                        
 11 Gorniak, Adrian           13 COND-MR              1:36.08    1:36.51 q      
                  40.13     1:36.51 (56.38)                                        
 12 Farrell, Colin            13 COND-MR                   NT    1:37.95 q      
                  45.51     1:37.95 (52.44)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hanson, Matthew E         13 COND-MR              3:32.82    3:16.09        
                  40.81     1:30.11 (49.30)     2:23.45 (53.34)     3:16.09 (52.64)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eller, Zachary M          16 Riptides-MR            22.76      23.56        
  2 Chang, James              16 UN-MR                  23.94      23.76        
  3 Castillo, Oscar G         16 ZEUS-CT                23.28      23.98        
  4 Ichikawa, Hajime          18 Riptides-MR            23.58      24.16        
  5 Eller, Joshua A           19 Riptides-MR            23.59      24.41        
  6 Brown, Keron C            17 COND-MR                23.56      24.60        
  7 Alderson-Smith, Jim       16 Middies-MR             25.69      25.02        
  8 Jeng, Franklin            15 UN-MR                     NT      25.12        
  9 Flynn, Ryan P             17 Riptides-MR            24.77      25.19        
 10 Diaz, David               16 MAD-MR                 24.87      25.39        
 11 Zhou, Richard             15 UN-MR                  25.22      25.69        
 12 Eng, James                16 Middies-MR             25.59      25.79        
 12 Suen, Ian S               16 Middies-MR             25.09      25.79        
 14 Donenfeld, Thai           15 COND-MR                25.08      26.03        
 15 Catarinacchio, Vincent J  15 Middies-MR             25.86      26.23        
 16 Jitechian, Gerard J       16 Middies-MR             25.52      26.24        
 17 Ng, Michael S             16 COND-MR                26.06      26.41        
 18 Goodgame, Michael D       15 ZEUS-CT                26.96      27.20        
 19 Guzman, Anthony           16 MAD-MR                 26.97      27.70        
 20 Foster, David I           15 COND-MR                28.41      28.20        
 21 Cadet, Ruben              15 MAD-MR                 28.23      28.57        
 22 Touger, Ryan J            16 ZEUS-CT                29.46      29.23        
 23 Suen, Andrew M            16 Middies-MR             28.34      29.30        
 24 Concepcion, Jonathan      17 MAD-MR                 28.71      29.89        
 25 McPhail, Kevyn            15 MAD-MR                 33.07      31.25        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Castillo, Oscar G         16 ZEUS-CT                51.45      50.75        
                  24.36       50.75 (26.39)                                        
  2 Eller, Zachary M          16 Riptides-MR            51.60      51.62        
                  24.46       51.62 (27.16)                                        
  3 Chang, James              16 UN-MR                  51.69      52.19        
                  25.25       52.19 (26.94)                                        
  4 Eller, Joshua A           19 Riptides-MR            52.30      52.50        
                  25.04       52.50 (27.46)                                        
  5 Pramer, Tyler D           16 ZEUS-CT                53.33      53.55        
                  26.19       53.55 (27.36)                                        
  6 Catarinacchio, Vincent J  15 Middies-MR             54.00      54.59        
                  26.17       54.59 (28.42)                                        
B - Final
  7 Jeng, Franklin            15 UN-MR                  54.22      54.09        
                  26.14       54.09 (27.95)                                        
  8 Alderson-Smith, Jim       16 Middies-MR             55.33      55.23        
                  26.85       55.23 (28.38)                                        
  9 Eng, James                16 Middies-MR             55.50      56.01        
                  27.47       56.01 (28.54)                                        
 10 Donenfeld, Thai           15 COND-MR                55.24      56.14        
                  27.01       56.14 (29.13)                                        
 11 Jitechian, Gerard J       16 Middies-MR             56.49      56.98        
                  27.12       56.98 (29.86)                                        
 12 Ng, Michael S             16 COND-MR                57.88      59.14        
                  28.03       59.14 (31.11)                                        
Preliminaries
  5 Ichikawa, Hajime          18 Riptides-MR            52.41                   
                  25.50       52.41 (26.91)                                        
  9 Flynn, Ryan P             17 Riptides-MR            54.42                   
                  25.64       54.42 (28.78)                                        
 13 Spinosa, Adam G           16 Flying Dolphins-MR     55.97                   
                  26.42       55.97 (29.55)                                        
 15 Zhou, Richard             15 UN-MR                  57.70                   
                  28.13       57.70 (29.57)                                        
 17 Goodgame, Michael D       15 ZEUS-CT                59.65                   
                  28.75       59.65 (30.90)                                        
 18 Foster, David I           15 COND-MR                59.97                   
                  27.65       59.97 (32.32)                                        
 19 Andjelic, Nikola          11 COND-MR              1:03.18                   
                  30.20     1:03.18 (32.98)                                        
 20 Furey, James K            12 COND-MR              1:04.70                   
                  30.50     1:04.70 (34.20)                                        
 21 Touger, Ryan J            16 ZEUS-CT              1:07.60                   
                  31.72     1:07.60 (35.88)                                        
 22 Suen, Andrew M            16 Middies-MR           1:07.70                   
                  31.66     1:07.70 (36.04)                                        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Castillo, Oscar G         16 ZEUS-CT                50.35      51.45 q      
                  24.67       51.45 (26.78)                                        
  2 Eller, Zachary M          16 Riptides-MR            51.00      51.60 q      
                  24.16       51.60 (27.44)                                        
  3 Chang, James              16 UN-MR                  51.95      51.69 q      
                  24.89       51.69 (26.80)                                        
  4 Eller, Joshua A           19 Riptides-MR            50.89      52.30 q      
                  24.92       52.30 (27.38)                                        
  5 Ichikawa, Hajime          18 Riptides-MR            51.98      52.41 q      
                  25.50       52.41 (26.91)                                        
  6 Pramer, Tyler D           16 ZEUS-CT                53.24      53.33 q      
                  25.64       53.33 (27.69)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Catarinacchio, Vincent J  15 Middies-MR             53.96      54.00 q      
                  25.96       54.00 (28.04)                                        
  8 Jeng, Franklin            15 UN-MR                     NT      54.22 q      
                  26.02       54.22 (28.20)                                        
  9 Flynn, Ryan P             17 Riptides-MR            53.42      54.42 q      
                  25.64       54.42 (28.78)                                        
 10 Donenfeld, Thai           15 COND-MR                56.57      55.24 q      
                  26.48       55.24 (28.76)                                        
 11 Alderson-Smith, Jim       16 Middies-MR             55.17      55.33 q      
                  27.08       55.33 (28.25)                                        
 12 Eng, James                16 Middies-MR             55.90      55.50 q      
                  26.86       55.50 (28.64)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Spinosa, Adam G           16 Flying Dolphins-MR     53.85      55.97        
                  26.42       55.97 (29.55)                                        
 14 Jitechian, Gerard J       16 Middies-MR             56.60      56.49        
                  26.66       56.49 (29.83)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Zhou, Richard             15 UN-MR                  56.81      57.70        
                  28.13       57.70 (29.57)                                        
 16 Ng, Michael S             16 COND-MR                59.64      57.88        
                  27.51       57.88 (30.37)                                        
 17 Goodgame, Michael D       15 ZEUS-CT                58.92      59.65        
                  28.75       59.65 (30.90)                                        
 18 Foster, David I           15 COND-MR              1:01.16      59.97        
                  27.65       59.97 (32.32)                                        
 19 Andjelic, Nikola          11 COND-MR              1:01.53    1:03.18        
                  30.20     1:03.18 (32.98)                                        
 20 Furey, James K            12 COND-MR              1:03.00    1:04.70        
                  30.50     1:04.70 (34.20)                                        
 21 Touger, Ryan J            16 ZEUS-CT              1:04.27    1:07.60        
                  31.72     1:07.60 (35.88)                                        
 22 Suen, Andrew M            16 Middies-MR           1:07.69    1:07.70        
                  31.66     1:07.70 (36.04)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castillo, Oscar G         16 ZEUS-CT              1:50.67    1:53.25        
                  25.99       54.44 (28.45)     1:23.75 (29.31)     1:53.25 (29.50)
  2 Ichikawa, Hajime          18 Riptides-MR          2:03.51    1:56.03        
                  27.14       56.91 (29.77)     1:27.34 (30.43)     1:56.03 (28.69)
  3 Pramer, Tyler D           16 ZEUS-CT              1:56.12    1:56.24        
                  26.51       55.20 (28.69)     1:25.74 (30.54)     1:56.24 (30.50)
  4 Chang, James              16 UN-MR                1:57.38    1:58.41        
                  26.29       55.21 (28.92)     1:27.05 (31.84)     1:58.41 (31.36)
  5 Catarinacchio, Vincent J  15 Middies-MR           1:57.40    1:58.54        
                  27.68       57.81 (30.13)     1:28.26 (30.45)     1:58.54 (30.28)
  6 Alderson-Smith, Jim       16 Middies-MR           2:04.85    2:00.81        
                  27.46       58.24 (30.78)     1:29.90 (31.66)     2:00.81 (30.91)
  7 Donenfeld, Thai           15 COND-MR              2:02.99    2:00.92        
                  27.47       58.07 (30.60)     1:30.02 (31.95)     2:00.92 (30.90)
  8 Brown, Keron C            17 COND-MR              2:01.77    2:01.35        
                  29.15     1:00.74 (31.59)     1:31.19 (30.45)     2:01.35 (30.16)
  9 Flynn, Ryan P             17 Riptides-MR          2:01.05    2:03.26        
                  28.21       59.04 (30.83)     1:31.55 (32.51)     2:03.26 (31.71)
 10 Jeng, Franklin            15 UN-MR                2:26.36    2:04.46        
                  27.03       57.82 (30.79)     1:31.66 (33.84)     2:04.46 (32.80)
 11 Zhou, Richard             15 UN-MR                2:12.23    2:04.84        
                  27.77       59.25 (31.48)     1:32.29 (33.04)     2:04.84 (32.55)
 12 Eller, Zachary M          16 Riptides-MR          1:59.28    2:07.58        
                  27.86       59.34 (31.48)     1:33.22 (33.88)     2:07.58 (34.36)
 13 Diaz, David               16 MAD-MR               2:38.66    2:07.77        
                  27.28       58.72 (31.44)     1:32.93 (34.21)     2:07.77 (34.84)
 14 Goodgame, Michael D       15 ZEUS-CT              2:10.95    2:10.01        
                  28.89     1:01.21 (32.32)     1:35.34 (34.13)     2:10.01 (34.67)
 15 Ng, Michael S             16 COND-MR              2:22.10    2:11.38        
                  28.02     1:02.03 (34.01)     1:37.79 (35.76)     2:11.38 (33.59)
 16 Foster, David I           15 COND-MR              2:20.04    2:11.52        
                  29.21     1:03.12 (33.91)     1:37.93 (34.81)     2:11.52 (33.59)
 17 Touger, Ryan J            16 ZEUS-CT              2:25.05    2:29.09        
                  31.27     1:08.27 (37.00)     1:48.15 (39.88)     2:29.09 (40.94)
 18 Cadet, Ruben              15 MAD-MR               2:59.59    2:32.23        
                  32.23     1:09.97 (37.74)     1:51.79 (41.82)     2:32.23 (40.44)
 19 Guzman, Anthony           16 MAD-MR                    NT    2:39.32        
                  31.67   1:45.59 (1:13.92)     2:17.52 (31.93)     2:39.32 (21.80)
 20 Concepcion, Jonathan      17 MAD-MR               2:47.99    2:40.43        
                  33.44     1:13.48 (40.04)     1:57.24 (43.76)     2:40.43 (43.19)
 21 McPhail, Kevyn            15 MAD-MR               2:50.00    3:12.14        
                  40.21     1:29.38 (49.17)     2:20.09 (50.71)     3:12.14 (52.05)
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catarinacchio, Vincent J  15 Middies-MR           5:06.29    5:16.46        
                  27.80       58.36 (30.56)     1:30.35 (31.99)     2:02.82 (32.47)
        2:35.25 (32.43)     3:08.02 (32.77)     3:40.56 (32.54)     4:13.32 (32.76)
        4:45.48 (32.16)     5:16.46 (30.98)                                        
  2 Alderson-Smith, Jim       16 Middies-MR           5:29.93    5:24.61        
                  27.93       59.18 (31.25)     1:31.69 (32.51)     2:05.00 (33.31)
        2:38.08 (33.08)     3:11.01 (32.93)     3:44.32 (33.31)     4:18.25 (33.93)
        4:52.16 (33.91)     5:24.61 (32.45)                                        
  3 Eiden, Joseph P           13 Middies-MR           5:35.18    5:29.80        
                  28.79     1:01.93 (33.14)     1:35.81 (33.88)     2:10.32 (34.51)
        2:43.24 (32.92)     3:17.01 (33.77)     3:51.04 (34.03)     4:24.83 (33.79)
        4:57.91 (33.08)     5:29.80 (31.89)                                        
  4 Ichikawa, Hajime          18 Riptides-MR               NT    5:35.68        
                  29.13     1:02.14 (33.01)     1:36.62 (34.48)     2:11.25 (34.63)
        2:46.15 (34.90)     3:20.44 (34.29)     3:55.23 (34.79)     4:29.76 (34.53)
        5:04.15 (34.39)     5:35.68 (31.53)                                        
  5 Ng, Michael S             16 COND-MR              6:36.55    6:12.97        
                  29.92     1:05.75 (35.83)     1:44.03 (38.28)     2:24.04 (40.01)
        3:03.72 (39.68)     3:43.02 (39.30)     4:22.84 (39.82)     5:00.34 (37.50)
        5:39.86 (39.52)     6:12.97 (33.11)                                        
  6 Cummings, Connor T        15 COND-MR                   NT    6:30.34        
                  33.24     1:10.91 (37.67)     1:50.31 (39.40)     2:30.10 (39.79)
        3:10.21 (40.11)     3:50.39 (40.18)     4:31.12 (40.73)     5:11.11 (39.99)
        5:51.99 (40.88)     6:30.34 (38.35)                                        
  7 Ramos, Andres I           13 ZEUS-CT              5:57.91    6:33.16        
                  33.51     1:10.99 (37.48)     1:51.63 (40.64)     2:31.76 (40.13)
        3:10.37 (38.61)     3:51.70 (41.33)     4:32.25 (40.55)     5:13.28 (41.03)
        5:53.70 (40.42)     6:33.16 (39.46)                                        
  8 Hanson, Matthew E         13 COND-MR                   NT    6:35.84        
                  34.33     1:13.96 (39.63)     1:54.59 (40.63)     2:35.45 (40.86)
        3:15.53 (40.08)     3:55.57 (40.04)     4:36.24 (40.67)     5:16.84 (40.60)
        5:57.27 (40.43)     6:35.84 (38.57)                                        
  9 Shapira, Tomer L          13 COND-MR              6:42.00    6:59.29        
                  36.08     1:18.72 (42.64)     2:03.13 (44.41)     2:46.05 (42.92)
        3:29.74 (43.69)                             4:12.80 ( )     4:56.16 (43.36)
        5:38.29 (42.13)   6:59.29 (1:21.00)                                        
 10 DeMarzo, Thomas A         13 Middies-MR           6:46.90    7:00.67        
                  35.10     1:16.12 (41.02)     1:59.39 (43.27)     2:42.57 (43.18)
                                                    4:54.93 ( )     5:38.20 (43.27)
        6:20.17 (41.97)     7:00.67 (40.50)                                        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castillo, Oscar G         16 ZEUS-CT                56.69      58.09        
                  28.18       58.09 (29.91)                                        
  2 Eller, Joshua A           19 Riptides-MR          1:00.55    1:01.75        
                  30.04     1:01.75 (31.71)                                        
  3 Donenfeld, Thai           15 COND-MR              1:02.15    1:02.72        
                  30.76     1:02.72 (31.96)                                        
  4 Jitechian, Gerard J       16 Middies-MR           1:03.32    1:03.85        
                  31.03     1:03.85 (32.82)                                        
  5 Alderson-Smith, Jim       16 Middies-MR           1:06.46    1:04.80        
                  31.26     1:04.80 (33.54)                                        
  6 Suen, Ian S               16 Middies-MR           1:08.05    1:08.22        
                  33.09     1:08.22 (35.13)                                        
  7 Eng, James                16 Middies-MR           1:08.56    1:08.76        
                  33.87     1:08.76 (34.89)                                        
  8 Ng, Michael S             16 COND-MR              1:10.26    1:10.87        
                  34.32     1:10.87 (36.55)                                        
  9 Concepcion, Jonathan      17 MAD-MR               1:17.92    1:19.17        
                  38.03     1:19.17 (41.14)                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Castillo, Oscar G         16 ZEUS-CT              2:06.74    2:05.06        
                  28.98     1:00.22 (31.24)     1:33.10 (32.88)     2:05.06 (31.96)
  2 Donenfeld, Thai           15 COND-MR              2:14.86    2:14.86        
                  31.00     1:05.35 (34.35)     1:40.96 (35.61)     2:14.86 (33.90)
  3 Catarinacchio, Vincent J  15 Middies-MR           2:18.99    2:16.29        
                  31.86     1:05.69 (33.83)     1:41.34 (35.65)     2:16.29 (34.95)
  4 Jitechian, Gerard J       16 Middies-MR           2:21.15    2:21.87        
                  31.55     1:06.56 (35.01)     1:44.44 (37.88)     2:21.87 (37.43)
  5 Andjelic, Nikola          11 COND-MR              2:26.42    2:26.39        
                  33.09     1:10.46 (37.37)     1:49.18 (38.72)     2:26.39 (37.21)
  6 Eng, James                16 Middies-MR           2:30.83    2:31.14        
                  34.75     1:12.11 (37.36)     1:51.78 (39.67)     2:31.14 (39.36)
B - Final
  7 Goodgame, Michael D       15 ZEUS-CT              2:31.96    2:28.34        
                  34.78     1:12.30 (37.52)     1:50.88 (38.58)     2:28.34 (37.46)
  8 Ng, Michael S             16 COND-MR              2:33.47    2:32.27        
                  35.89     1:14.42 (38.53)     1:54.04 (39.62)     2:32.27 (38.23)
  9 Touger, Ryan J            16 ZEUS-CT              2:45.43    2:42.33        
                  36.96     1:17.60 (40.64)     2:00.26 (42.66)     2:42.33 (42.07)
 10 Furey, James K            12 COND-MR              2:48.27    2:45.74        
                  38.97     1:21.16 (42.19)     2:03.68 (42.52)     2:45.74 (42.06)
Preliminaries
  4 Spinosa, Adam G           16 Flying Dolphins-MR   2:19.39                   
                  31.95     1:06.90 (34.95)     1:43.65 (36.75)     2:19.39 (35.74)
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Castillo, Oscar G         16 ZEUS-CT              2:04.07    2:06.74 q      
                  30.06     1:01.89 (31.83)     1:34.52 (32.63)     2:06.74 (32.22)
  2 Donenfeld, Thai           15 COND-MR              2:13.69    2:14.86 q      
                  31.36     1:05.57 (34.21)     1:40.28 (34.71)     2:14.86 (34.58)
  3 Catarinacchio, Vincent J  15 Middies-MR           2:21.76    2:18.99 q      
                  33.34     1:08.31 (34.97)     1:44.10 (35.79)     2:18.99 (34.89)
  4 Spinosa, Adam G           16 Flying Dolphins-MR   2:10.85    2:19.39 q      
                  31.95     1:06.90 (34.95)     1:43.65 (36.75)     2:19.39 (35.74)
  5 Jitechian, Gerard J       16 Middies-MR           2:18.20    2:21.15 q      
                  32.47     1:07.45 (34.98)     1:44.31 (36.86)     2:21.15 (36.84)
  6 Andjelic, Nikola          11 COND-MR              2:30.50    2:26.42 q      
                  33.69     1:11.59 (37.90)     1:50.26 (38.67)     2:26.42 (36.16)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Eng, James                16 Middies-MR           2:32.48    2:30.83 q      
                  35.30     1:12.78 (37.48)     1:52.43 (39.65)     2:30.83 (38.40)
  8 Goodgame, Michael D       15 ZEUS-CT              2:30.17    2:31.96 q      
                  36.24     1:14.60 (38.36)     1:53.70 (39.10)     2:31.96 (38.26)
  9 Ng, Michael S             16 COND-MR              2:38.73    2:33.47 q      
                  35.22     1:14.71 (39.49)     1:56.53 (41.82)     2:33.47 (36.94)
 10 Touger, Ryan J            16 ZEUS-CT              2:38.81    2:45.43 q      
                  37.65     1:19.56 (41.91)     2:03.05 (43.49)     2:45.43 (42.38)
 11 Furey, James K            12 COND-MR              2:40.00    2:48.27 q      
                  38.79     1:22.05 (43.26)     2:05.24 (43.19)     2:48.27 (43.03)
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diaz, David               16 MAD-MR               1:06.72    1:06.85        
                  31.05     1:06.85 (35.80)                                        
  2 Ichikawa, Hajime          18 Riptides-MR          1:06.36    1:07.29        
                  32.60     1:07.29 (34.69)                                        
  3 Chang, James              16 UN-MR                1:10.08    1:10.20        
                  33.14     1:10.20 (37.06)                                        
  4 Pramer, Tyler D           16 ZEUS-CT              1:08.93    1:10.59        
                  33.86     1:10.59 (36.73)                                        
  5 Brown, Keron C            17 COND-MR              1:07.79    1:10.71        
                  33.82     1:10.71 (36.89)                                        
  6 Eller, Zachary M          16 Riptides-MR          1:09.27    1:10.85        
                  33.58     1:10.85 (37.27)                                        
  7 Eller, Joshua A           19 Riptides-MR          1:09.52    1:11.68        
                  33.33     1:11.68 (38.35)                                        
  8 Suen, Ian S               16 Middies-MR           1:14.35    1:12.65        
                  34.49     1:12.65 (38.16)                                        
  9 Zhou, Richard             15 UN-MR                1:12.12    1:13.41        
                  35.31     1:13.41 (38.10)                                        
 10 Jeng, Franklin            15 UN-MR                     NT    1:13.92        
                  34.55     1:13.92 (39.37)                                        
 11 Suen, Andrew M            16 Middies-MR           1:14.06    1:14.01        
                  34.99     1:14.01 (39.02)                                        
 12 Jitechian, Gerard J       16 Middies-MR           1:14.22    1:16.53        
                  36.10     1:16.53 (40.43)                                        
 13 Touger, Ryan J            16 ZEUS-CT              1:16.56    1:17.30        
                  36.05     1:17.30 (41.25)                                        
 14 Eng, James                16 Middies-MR           1:18.19    1:18.18        
                  37.07     1:18.18 (41.11)                                        
 15 Goodgame, Michael D       15 ZEUS-CT              1:18.54    1:18.61        
                  37.11     1:18.61 (41.50)                                        
 16 Foster, David I           15 COND-MR              1:21.30    1:18.74        
                  37.26     1:18.74 (41.48)                                        
 17 Guzman, Anthony           16 MAD-MR               1:14.00    1:20.55        
                  37.44     1:20.55 (43.11)                                        
 18 Cadet, Ruben              15 MAD-MR               1:23.06    1:23.26        
                  39.08     1:23.26 (44.18)                                        
 19 McPhail, Kevyn            15 MAD-MR               1:31.66    1:33.41        
                  42.34     1:33.41 (51.07)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pramer, Tyler D           16 ZEUS-CT              2:34.04    2:24.69        
                  31.92     1:08.21 (36.29)     1:45.66 (37.45)     2:24.69 (39.03)
  2 Chang, James              16 UN-MR                2:34.46    2:32.71        
                  34.44     1:13.56 (39.12)     1:52.42 (38.86)     2:32.71 (40.29)
  3 Alderson-Smith, Jim       16 Middies-MR           2:35.86    2:38.07        
                  34.31     1:15.03 (40.72)     1:57.01 (41.98)     2:38.07 (41.06)
  4 Andjelic, Nikola          11 COND-MR              2:39.90    2:38.19        
                  35.35     1:16.88 (41.53)     1:58.88 (42.00)     2:38.19 (39.31)
  5 Furey, James K            12 COND-MR              2:46.10    2:39.03        
                  36.09     1:16.08 (39.99)     1:58.19 (42.11)     2:39.03 (40.84)
  6 Zhou, Richard             15 UN-MR                2:43.11    2:39.61        
                  35.88     1:16.52 (40.64)     1:58.93 (42.41)     2:39.61 (40.68)
B - Final
  7 Suen, Andrew M            16 Middies-MR           2:46.23    2:46.53        
                  34.75     1:15.83 (41.08)     2:01.25 (45.42)     2:46.53 (45.28)
  8 Goodgame, Michael D       15 ZEUS-CT              2:50.96    2:49.82        
                  35.61     1:18.12 (42.51)     2:03.70 (45.58)     2:49.82 (46.12)
  9 Foster, David I           15 COND-MR              2:54.68    2:53.90        
                  37.65     1:21.20 (43.55)     2:07.45 (46.25)     2:53.90 (46.45)
 -- Touger, Ryan J            16 ZEUS-CT              3:01.42         DQ        
                  36.66     1:18.96 (42.30)     2:05.80 (46.84)          DQ (47.61)
Preliminaries
  1 Ichikawa, Hajime          18 Riptides-MR          2:26.78                   
                  33.27     1:10.74 (37.47)     1:49.23 (38.49)     2:26.78 (37.55)
  7 Jeng, Franklin            15 UN-MR                2:44.78                   
                  35.06     1:15.88 (40.82)     2:00.59 (44.71)     2:44.78 (44.19)
 -- Suen, Ian S               16 Middies-MR               DQ                    
                  34.43     1:15.73 (41.30)     2:01.36 (45.63)          DQ (46.44)
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Ichikawa, Hajime          18 Riptides-MR          2:27.38    2:26.78 q      
                  33.27     1:10.74 (37.47)     1:49.23 (38.49)     2:26.78 (37.55)
  2 Pramer, Tyler D           16 ZEUS-CT              2:26.57    2:34.04 q      
                  34.02     1:12.62 (38.60)     1:52.43 (39.81)     2:34.04 (41.61)
  3 Chang, James              16 UN-MR                2:34.92    2:34.46 q      
                  35.10     1:15.11 (40.01)     1:55.16 (40.05)     2:34.46 (39.30)
  4 Alderson-Smith, Jim       16 Middies-MR           2:49.86    2:35.86 q      
                  34.77     1:15.10 (40.33)     1:55.44 (40.34)     2:35.86 (40.42)
  5 Andjelic, Nikola          11 COND-MR              2:49.14    2:39.90 q      
                  36.27     1:17.92 (41.65)     1:59.00 (41.08)     2:39.90 (40.90)
  6 Zhou, Richard             15 UN-MR                2:43.05    2:43.11 q      
                  36.62     1:18.68 (42.06)     2:01.40 (42.72)     2:43.11 (41.71)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Jeng, Franklin            15 UN-MR                     NT    2:44.78 q      
                  35.06     1:15.88 (40.82)     2:00.59 (44.71)     2:44.78 (44.19)
  8 Furey, James K            12 COND-MR              2:41.42    2:46.10 q      
                  37.02     1:19.80 (42.78)     2:03.21 (43.41)     2:46.10 (42.89)
  9 Suen, Andrew M            16 Middies-MR           2:24.05    2:46.23 q      
                  34.95     1:15.46 (40.51)     2:00.83 (45.37)     2:46.23 (45.40)
 10 Goodgame, Michael D       15 ZEUS-CT              2:52.45    2:50.96 q      
                  36.50     1:19.32 (42.82)     2:05.23 (45.91)     2:50.96 (45.73)
 11 Foster, David I           15 COND-MR                   NT    2:54.68 q      
                  36.82     1:21.26 (44.44)     2:07.40 (46.14)     2:54.68 (47.28)
 12 Touger, Ryan J            16 ZEUS-CT              2:46.46    3:01.42 q      
                  36.93     1:21.73 (44.80)     2:11.46 (49.73)     3:01.42 (49.96)
-------------------------------------------------------------------------
 -- Suen, Ian S               16 Middies-MR           2:57.07         DQ        
                  34.43     1:15.73 (41.30)     2:01.36 (45.63)          DQ (46.44)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Castillo, Oscar G         16 ZEUS-CT                58.16      56.66        
                  26.45       56.66 (30.21)                                        
  2 Pramer, Tyler D           16 ZEUS-CT                58.33      57.16        
                  26.82       57.16 (30.34)                                        
  3 Jeng, Franklin            15 UN-MR                  58.87      58.23        
                  27.03       58.23 (31.20)                                        
  4 Eller, Joshua A           19 Riptides-MR            57.80      58.37        
                  26.60       58.37 (31.77)                                        
  5 Catarinacchio, Vincent J  15 Middies-MR             59.84    1:00.36        
                  28.32     1:00.36 (32.04)                                        
  6 Chang, James              16 UN-MR                1:01.06    1:01.83        
                  29.75     1:01.83 (32.08)                                        
B - Final
  7 Zhou, Richard             15 UN-MR                1:04.14    1:02.65        
                  28.33     1:02.65 (34.32)                                        
  8 Jitechian, Gerard J       16 Middies-MR           1:04.14    1:03.83        
                  29.44     1:03.83 (34.39)                                        
  9 Alderson-Smith, Jim       16 Middies-MR           1:07.64    1:08.67        
                  31.35     1:08.67 (37.32)                                        
 10 Ng, Michael S             16 COND-MR              1:11.97    1:12.52        
                  32.12     1:12.52 (40.40)                                        
 11 Foster, David I           15 COND-MR              1:12.67    1:13.70        
                  32.03     1:13.70 (41.67)                                        
Preliminaries
  1 Driwinga, Chris M         29 NYAC-MR                57.44                   
                  26.81       57.44 (30.63)                                        
B - Final
  8 Ichikawa, Hajime          18 Riptides-MR          1:01.46                   
                  28.99     1:01.46 (32.47)                                        
Preliminaries
  9 Spinosa, Adam G           16 Flying Dolphins-MR   1:01.48                   
                  27.63     1:01.48 (33.85)                                        
 12 Donenfeld, Thai           15 COND-MR              1:04.57                   
                  30.14     1:04.57 (34.43)                                        
 14 Eller, Zachary M          16 Riptides-MR          1:10.66                   
                  31.82     1:10.66 (38.84)                                        
 15 Suen, Ian S               16 Middies-MR           1:11.05                   
                  30.77     1:11.05 (40.28)                                        
 18 Eng, James                16 Middies-MR           1:17.20                   
                  34.12     1:17.20 (43.08)                                        
 -- Suen, Andrew M            16 Middies-MR               DQ                    
                  36.36          DQ (44.22)                                        
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Driwinga, Chris M         29 NYAC-MR              1:00.00      57.44 q      
                  26.81       57.44 (30.63)                                        
  2 Eller, Joshua A           19 Riptides-MR            56.57      57.80 q      
                  26.64       57.80 (31.16)                                        
  3 Castillo, Oscar G         16 ZEUS-CT                55.44      58.16 q      
                  26.91       58.16 (31.25)                                        
  4 Pramer, Tyler D           16 ZEUS-CT                56.38      58.33 q      
                  27.59       58.33 (30.74)                                        
  5 Jeng, Franklin            15 UN-MR                1:19.99      58.87 q      
                  27.80       58.87 (31.07)                                        
  6 Catarinacchio, Vincent J  15 Middies-MR             58.84      59.84 q      
                  28.23       59.84 (31.61)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Chang, James              16 UN-MR                1:01.92    1:01.06 q      
                  28.38     1:01.06 (32.68)                                        
  8 Ichikawa, Hajime          18 Riptides-MR            58.56    1:01.46 q      
                  28.99     1:01.46 (32.47)                                        
  9 Spinosa, Adam G           16 Flying Dolphins-MR     57.43    1:01.48 q      
                  27.63     1:01.48 (33.85)                                        
 10 Zhou, Richard             15 UN-MR                1:06.03    1:04.14 q      
                  29.22     1:04.14 (34.92)                                        
 10 Jitechian, Gerard J       16 Middies-MR           1:03.89    1:04.14 q      
                  29.71     1:04.14 (34.43)                                        
 12 Donenfeld, Thai           15 COND-MR              1:05.28    1:04.57 q      
                  30.14     1:04.57 (34.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Alderson-Smith, Jim       16 Middies-MR           1:08.15    1:07.64        
                  31.47     1:07.64 (36.17)                                        
 14 Eller, Zachary M          16 Riptides-MR          1:05.41    1:10.66        
                  31.82     1:10.66 (38.84)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Suen, Ian S               16 Middies-MR           1:11.58    1:11.05        
                  30.77     1:11.05 (40.28)                                        
 16 Ng, Michael S             16 COND-MR              1:14.77    1:11.97        
                  31.53     1:11.97 (40.44)                                        
 17 Foster, David I           15 COND-MR              1:12.78    1:12.67        
                  31.98     1:12.67 (40.69)                                        
 18 Eng, James                16 Middies-MR                NT    1:17.20        
                  34.12     1:17.20 (43.08)                                        
 -- Suen, Andrew M            16 Middies-MR           1:24.08         DQ        
                  36.36          DQ (44.22)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catarinacchio, Vincent J  15 Middies-MR           2:08.75    2:10.26        
                  28.98     1:02.05 (33.07)     1:36.17 (34.12)     2:10.26 (34.09)
  2 Pramer, Tyler D           16 ZEUS-CT              2:07.79    2:19.70        
                  29.62     1:03.63 (34.01)     1:40.46 (36.83)     2:19.70 (39.24)
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catarinacchio, Vincent J  15 Middies-MR           4:44.29    4:39.86        
                  27.84     1:01.23 (33.39)     1:37.94 (36.71)     2:13.90 (35.96)
        2:56.88 (42.98)     3:39.83 (42.95)     4:10.24 (30.41)     4:39.86 (29.62)
  2 Eiden, Joseph P           13 Middies-MR           5:11.00    5:12.21        
                  32.36     1:12.35 (39.99)     1:50.92 (38.57)     2:28.22 (37.30)
        3:15.23 (47.01)     4:03.63 (48.40)     4:38.35 (34.72)     5:12.21 (33.86)
  3 Ramos, Andres I           13 ZEUS-CT              5:23.46    5:37.64        
                  34.45     1:17.48 (43.03)     2:00.96 (43.48)     2:43.38 (42.42)
        3:33.67 (50.29)     4:23.82 (50.15)     5:01.29 (37.47)     5:37.64 (36.35)
  4 Hanson, Matthew E         13 COND-MR              5:50.65    6:00.61        
                  40.80     1:29.81 (49.01)     2:17.85 (48.04)     3:03.32 (45.47)
        3:53.06 (49.74)     4:42.86 (49.80)     5:22.36 (39.50)     6:00.61 (38.25)
 -- DeMarzo, Thomas A         13 Middies-MR           7:02.00         DQ        
                  39.09     1:28.71 (49.62)     2:14.41 (45.70)     2:59.91 (45.50)
        3:53.27 (53.36)     4:43.35 (50.08)     5:25.43 (42.08)          DQ (42.66)