2008 MR Middies Shriek or Swim Meet - 10/24/2008 to 10/26/2008         

                             Sanction #: MR-081014                             
                                    Results                                    
 
Girls 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sorokko, Michelle          7 OWA-MR                 41.23      39.81        
  2 Dell'Orto, Mia D           7 Middies-MR             44.68      39.92        
  3 Cantor, Elana R            7 Pace-MR                   NT      41.10        
  4 Du, Katelin                6 Middies-MR             45.68      41.53        
  5 Stepanek, Chloe            6 Bluefish-MR            50.00      41.69        
  6 Amar, Kate M               7 EAST-MR                   NT      42.34        
  7 Lee, Kaitlyn Y             7 EAST-MR                   NT      42.40        
  8 Kuhn, Emma E               7 Bgnw Marlins-MR        47.67      42.58        
  9 McNamara, Lexi R           7 EAST-MR                56.53      43.88        
 10 Venkatesh, Ambika          7 Pace-MR                   NT      46.19        
 11 Novak, Katie E             7 BB-NJ                     NT      46.69        
 12 Simpson, Gillian           7 Middies-MR             58.50      46.87        
 13 Kleinsmith, Maggie T       7 Bgnw Marlins-MR      1:10.00      47.44        
 14 Yao, Linna                 7 Middies-MR             50.08      47.51        
 15 Gallagher, Madelyn M       7 Pace-MR                55.60      47.77        
 16 Curran, Olivia N           7 EAST-MR                54.76      48.21        
 17 Kaufmann, Noelle E         6 Bgnw Marlins-MR      1:10.00      48.23        
 18 Horwood, Lila S            7 Middies-MR             56.34      48.36        
 19 Katchis, Megan G           6 EAST-MR                59.44      48.79        
 20 Petersson, Kirsten A       7 Bgnw Marlins-MR      1:10.00      49.15        
 20 Barker, Jasmine K          7 Bgnw Marlins-MR      1:08.31      49.15        
 22 Bisaga, Emily M            8 Middies-MR                NT      49.16        
 23 Risinger, Grace E          7 EAST-MR                   NT      50.49        
 24 Cahaly, Emma E             7 Middies-MR             54.68      50.72        
 24 Leopizzi, Michela N        7 EAST-MR              1:02.36      50.72        
 26 Rosenbaum, Lily B          7 Pace-MR                57.22      51.06        
 27 Randall, Nonii M           7 Middies-MR             50.09      51.46        
 28 Victor, Shoshanna R        7 Flying Dolphins-MR        NT      53.04        
 29 Brew, Maggie C             7 Middies-MR             53.21      53.78        
 30 Kleiner, Elizabeth J       7 EAST-MR                   NT      54.14        
 31 Fried, Lexi N              7 Flying Dolphins-MR     55.70      55.66        
 32 Brown, Julianna            7 Pace-MR                   NT      56.28        
 33 Daniel, Alexis             7 Middies-MR             53.68      56.59        
 34 Levine, Arianne N          7 Middies-MR             55.88      56.63        
 35 Milrod, Maya L             6 Flying Dolphins-MR        NT      57.60        
 36 Staab, Maeve E             7 Middies-MR           1:17.90      57.86        
 37 Paz, Cristina              7 Middies-MR             54.19      58.43        
 38 Weiss, Emily N             6 Flying Dolphins-MR     57.26      58.44        
 39 Pielka, Chloe E            6 BB-NJ                     NT      58.54        
 40 Villacorta, Sophia G       7 EAST-MR              1:09.99      58.91        
 41 Pestcoe, Leandre B         7 Flying Dolphins-MR   1:02.81      59.42        
 42 Furniss, Ella B            6 Bgnw Marlins-MR      1:10.00    1:00.71        
 43 Manessis, Katerina E       7 EAST-MR              1:04.33    1:00.82        
 44 Posner, Kathryn G          5 Bgnw Marlins-MR      1:10.00    1:04.22        
 45 Nix, Ellie C               6 EAST-MR                   NT    1:05.82        
 46 Laverty, Katie E           6 EAST-MR              1:37.26    1:07.28        
 47 Tavlarakis, Christina D    6 Pace-MR                   NT    1:08.44        
 48 Liu, Allison               7 Middies-MR             56.72    1:10.62        
 49 Destro, Jenna A            6 BB-NJ                     NT    1:11.57        
 50 Xu, Jessica                6 Middies-MR             55.68    1:13.89        
 51 Bruno, Ally G              6 EAST-MR                   NT    1:25.81        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dell'Orto, Mia D           7 Middies-MR             54.08      45.40        
  2 Du, Katelin                6 Middies-MR             48.02      45.88        
  3 Stepanek, Chloe            6 Bluefish-MR          1:03.24      46.54        
  4 Sorokko, Michelle          7 OWA-MR                 50.67      48.62        
  5 McNamara, Lexi R           7 EAST-MR              1:03.98      49.62        
  6 Venkatesh, Ambika          7 Pace-MR                   NT      50.77        
  7 Simpson, Gillian           7 Middies-MR           1:01.14      51.61        
  8 Kuhn, Emma E               7 Bgnw Marlins-MR        54.63      52.39        
  9 Cantor, Elana R            7 Pace-MR                   NT      52.92        
 10 Brew, Maggie C             7 Middies-MR             59.87      53.90        
 11 Kleinsmith, Maggie T       7 Bgnw Marlins-MR      1:20.00      54.01        
 11 Levine, Arianne N          7 Middies-MR           1:02.36      54.01        
 13 Bisaga, Emily M            8 Middies-MR                NT      54.34        
 14 Novak, Katie E             7 BB-NJ                  59.08      54.63        
 15 Barker, Jasmine K          7 Bgnw Marlins-MR      1:22.43      55.12        
 16 Rosenbaum, Lily B          7 Pace-MR                59.14      55.31        
 17 Cahaly, Emma E             7 Middies-MR           1:02.11      55.51        
 18 Kaufmann, Noelle E         6 Bgnw Marlins-MR      1:20.00      55.92        
 19 Katchis, Megan G           6 EAST-MR              1:08.70      57.31        
 20 Horwood, Lila S            7 Middies-MR           1:05.89      57.37        
 21 Yao, Linna                 7 Middies-MR             56.43      58.00        
 22 Manessis, Katerina E       7 EAST-MR              1:08.59      58.22        
 23 McMurray, Julia Z          7 Middies-MR           1:01.87      58.64        
 24 Brown, Julianna            7 Pace-MR                   NT      59.72        
 25 Paz, Cristina              7 Middies-MR           1:06.74    1:01.28        
 26 Daniel, Alexis             7 Middies-MR           1:03.29    1:01.32        
 27 Gallagher, Madelyn M       7 Pace-MR              1:04.80    1:01.40        
 28 Leopizzi, Michela N        7 EAST-MR              1:07.54    1:01.81        
 29 Curran, Olivia N           7 EAST-MR              1:07.36    1:01.84        
 30 Weiss, Emily N             6 Flying Dolphins-MR   1:04.45    1:03.13        
 31 Petersson, Kirsten A       7 Bgnw Marlins-MR      1:20.00    1:03.37        
 32 Risinger, Grace E          7 EAST-MR                   NT    1:03.79        
 33 Villacorta, Sophia G       7 EAST-MR              1:20.20    1:03.96        
 34 Furniss, Ella B            6 Bgnw Marlins-MR      1:20.00    1:04.06        
 35 Kleiner, Elizabeth J       7 EAST-MR                   NT    1:06.31        
 36 Milrod, Maya L             6 Flying Dolphins-MR        NT    1:08.50        
 37 Pielka, Chloe E            6 BB-NJ                     NT    1:09.35        
 38 Nix, Ellie C               6 EAST-MR                   NT    1:11.59        
 39 Xu, Jessica                6 Middies-MR           1:05.43    1:12.48        
 40 Liu, Allison               7 Middies-MR           1:08.93    1:14.13        
 41 Pestcoe, Leandre B         7 Flying Dolphins-MR   1:11.16    1:14.90        
 42 Laverty, Katie E           6 EAST-MR              1:31.75    1:16.65        
 43 Lee, Kaitlyn Y             7 EAST-MR                   NT    1:18.06        
 44 Randall, Nonii M           7 Middies-MR             58.74    1:20.11        
 45 Fried, Lexi N              7 Flying Dolphins-MR        NT    1:27.98        
 46 Bruno, Ally G              6 EAST-MR                   NT    1:28.46        
 -- Victor, Shoshanna R        7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Destro, Jenna A            6 BB-NJ                     NT         DQ        
 -- Staab, Maeve E             7 Middies-MR           1:23.43         DQ        
 -- Posner, Kathryn G          5 Bgnw Marlins-MR      1:20.00         DQ        
 -- Tavlarakis, Christina D    6 Pace-MR                   NT         DQ        
 -- Amar, Kate M               7 EAST-MR                   NT         DQ        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Ilyana M         7 Flying Dolphins-MR        NT      57.28        
  2 Bisaga, Emily M            8 Middies-MR                NT      58.10        
  3 Rosenbaum, Lily B          7 Pace-MR              1:09.60      59.74        
  4 McNamara, Lexi R           7 EAST-MR              1:09.76    1:01.86        
  5 Venkatesh, Ambika          7 Pace-MR                   NT    1:03.47        
  6 Fried, Lexi N              7 Flying Dolphins-MR        NT    1:03.98        
  7 Katchis, Megan G           6 EAST-MR                   NT    1:05.63        
  8 Gallagher, Madelyn M       7 Pace-MR              1:15.53    1:05.74        
  9 Randall, Nonii M           7 Middies-MR           1:13.28    1:05.75        
 10 Cahaly, Emma E             7 Middies-MR           1:13.42    1:12.55        
 11 Paz, Cristina              7 Middies-MR           1:19.88    1:19.81        
 12 Kaufmann, Noelle E         6 Bgnw Marlins-MR      1:30.00    1:23.15        
 13 Curran, Olivia N           7 EAST-MR              1:27.28    1:23.29        
 -- McMurray, Julia Z          7 Middies-MR           1:11.53         DQ        
 -- Yao, Linna                 7 Middies-MR           1:08.26         DQ        
 -- Victor, Shoshanna R        7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Milrod, Maya L             6 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Liu, Allison               7 Middies-MR           1:21.34         DQ        
 -- Xu, Jessica                6 Middies-MR           1:15.48         DQ        
 -- Cantor, Elana R            7 Pace-MR                   NT         DQ        
 -- Brown, Julianna            7 Pace-MR                   NT         DQ        
 -- Pestcoe, Leandre B         7 Flying Dolphins-MR   1:34.72         DQ        
 -- Tavlarakis, Christina D    6 Pace-MR                   NT         DQ        
 -- Nix, Ellie C               6 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Risinger, Grace E          7 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Kleiner, Elizabeth J       7 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Amar, Kate M               7 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Lee, Kaitlyn Y             7 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Villacorta, Sophia G       7 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Leopizzi, Michela N        7 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Manessis, Katerina E       7 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Laverty, Katie E           6 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Staab, Maeve E             7 Middies-MR           1:28.77         DQ        
 -- Levine, Arianne N          7 Middies-MR           1:15.42         DQ        
 -- Horwood, Lila S            7 Middies-MR           1:21.65         DQ        
 -- Brew, Maggie C             7 Middies-MR           1:11.32         DQ        
 -- Daniel, Alexis             7 Middies-MR           1:14.27         DQ        
 -- Furniss, Ella B            6 Bgnw Marlins-MR      1:30.00         DQ        
 -- Bruno, Ally G              6 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Stepanek, Chloe            6 Bluefish-MR          1:10.97         DQ        
 -- Barker, Jasmine K          7 Bgnw Marlins-MR      1:30.00         DQ        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sorokko, Michelle          7 OWA-MR                 59.00      47.25        
  2 Dell'Orto, Mia D           7 Middies-MR           1:07.68      48.71        
  3 Du, Katelin                6 Middies-MR             54.68      52.44        
  4 Kuhn, Emma E               7 Bgnw Marlins-MR      1:04.27      57.36        
  5 Simpson, Gillian           7 Middies-MR           1:09.34    1:00.44        
 -- Posner, Kathryn G          5 Bgnw Marlins-MR      1:20.00         DQ        
 -- Novak, Katie E             7 BB-NJ                     NT         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morrissy, Kelly C          8 Pace-MR                37.91      34.68        
  2 Sullivan, Emily R          8 Pace-MR                   NT      35.62        
  3 Zaslaw, Katie S            8 Bgnw Marlins-MR        39.36      35.98        
  4 Lane, Caitlin M            8 Bgnw Marlins-MR        39.77      36.70        
  5 Ho, Samantha L             8 EAST-MR                40.94      36.93        
  6 Schiffman, Amara R         8 Bgnw Marlins-MR        40.52      37.09        
  7 Dubin, Karen E             8 Bgnw Marlins-MR        39.34      37.43        
  8 Hartigan, Maddie R         8 EAST-MR                43.45      38.33        
  9 Meyers, Katherine          8 Bluefish-MR            43.85      38.94        
 10 Campanile, Angelina        8 Middies-MR             38.68      39.28        
 11 Garofolo, Juliette M       8 Bgnw Marlins-MR      1:10.00      39.34        
 12 Pagano, Caroline M         8 EAST-MR                43.00      39.40        
 13 Elliott, Lucy C            8 Flying Dolphins-MR     43.14      41.43        
 14 Salimi, Sana W             8 Middies-MR             43.68      41.47        
 15 Koestler, Aimee J          8 Bgnw Marlins-MR        47.79      41.48        
 16 Peil, Michaela T           8 EAST-MR                59.11      42.67        
 17 Cleary, Hannah M           8 Middies-MR             43.03      42.75        
 18 Rooney, Siobhan N          8 EAST-MR                   NT      43.43        
 19 Lantin, Alexa T            8 EAST-MR                45.52      43.71        
 20 Sasso, Josephine T         8 EAST-MR                   NT      43.74        
 21 Fialkow, Lauren D          8 Middies-MR             44.70      44.86        
 22 Castiglione, Emma M        8 Bgnw Marlins-MR        55.51      45.21        
 23 Fox, Sasha G               8 Bgnw Marlins-MR      1:10.00      45.32        
 24 Wong, Kari J               8 BB-NJ                  52.28      45.57        
 25 Ebratt, Emily M            8 EAST-MR                48.78      45.88        
 26 Distler, Anna S            8 Middies-MR             50.61      47.81        
 27 Potter, Nikki E            8 Bgnw Marlins-MR      1:10.00      47.84        
 28 Watson, McKenna A          8 Bgnw Marlins-MR      1:10.00      48.34        
 29 Gardner, Schuyler E        8 EAST-MR                57.52      48.41        
 30 Washington, Michelle G     8 Bgnw Marlins-MR      1:10.00      50.14        
 31 Millard, Alexandra A       8 EAST-MR                   NT      50.17        
 32 Cacsire Sanchez, Ginny A   8 Middies-MR             52.75      50.53        
 33 Tom, Jada R                8 EAST-MR              1:06.16      50.96        
 34 Kayal, Maggie E            8 BB-NJ                     NT      50.99        
 35 Bayer, Cally               8 Middies-MR             55.57      51.23        
 36 Nix, Simone E              8 EAST-MR                   NT      52.05        
 37 Acevedo, Allegra B         8 Middies-MR             55.53      53.30        
 38 Meehan, Natalie            8 Bluefish-MR               NT      54.21        
 39 Dong, Hannah               8 Middies-MR           1:01.81      54.38        
 40 Rudorfer, Celine           8 Middies-MR             50.05      55.72        
 41 Wisell, Julia T            8 Middies-MR             46.13      57.94        
 42 Walsh, Meghan C            8 EAST-MR                   NT      59.03        
 43 Siegel, Caroline           8 Flying Dolphins-MR   1:04.15      59.81        
 44 Haber, Sarah E             8 BB-NJ                     NT      59.91        
 45 McCarthy, Maddy G          8 BB-NJ                     NT    1:00.05        
 46 Mavrides, Zoe M            8 Flying Dolphins-MR        NT    1:02.43        
 47 Farrell, Emma T            8 OWA-MR                    NT    1:03.40        
 48 Dearden, Grace I           8 EAST-MR                   NT    1:03.44        
 49 Domeneghetti, Kikka        8 Middies-MR             52.34    1:07.18        
 50 Steinbrinker, Amelie A     8 Middies-MR             52.16    1:09.52        
 -- Wertheimer, Ruby T         8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sullivan, Emily R          8 Pace-MR                   NT      41.01        
  2 Morrissy, Kelly C          8 Pace-MR                45.61      41.21        
  3 Ho, Samantha L             8 EAST-MR                45.41      41.89        
  4 Schiffman, Amara R         8 Bgnw Marlins-MR        45.11      42.28        
  5 Dubin, Karen E             8 Bgnw Marlins-MR        47.01      43.76        
  6 Zaslaw, Katie S            8 Bgnw Marlins-MR        46.23      43.83        
  7 Pagano, Caroline M         8 EAST-MR                50.00      44.37        
  8 Garofolo, Juliette M       8 Bgnw Marlins-MR      1:20.00      44.88        
  9 Donoghue, Megan M          8 Pace-MR                48.80      45.16        
 10 Lane, Caitlin M            8 Bgnw Marlins-MR        48.80      46.43        
 11 Hartigan, Maddie R         8 EAST-MR                50.37      46.62        
 12 Lantin, Alexa T            8 EAST-MR                53.23      47.25        
 13 Salimi, Sana W             8 Middies-MR             48.73      47.43        
 14 Du, Christie               8 Middies-MR             52.70      47.53        
 15 Koestler, Aimee J          8 Bgnw Marlins-MR        50.25      48.01        
 16 Cleary, Hannah M           8 Middies-MR             50.70      48.80        
 17 Elliott, Lucy C            8 Flying Dolphins-MR        NT      49.14        
 18 Steinbrinker, Amelie A     8 Middies-MR             58.93      51.74        
 19 Peil, Michaela T           8 EAST-MR              1:07.84      52.26        
 20 Sasso, Josephine T         8 EAST-MR                   NT      52.40        
 21 Wong, Kari J               8 BB-NJ                1:00.34      52.70        
 22 Fialkow, Lauren D          8 Middies-MR             54.46      53.31        
 23 Fox, Sasha G               8 Bgnw Marlins-MR      1:20.00      53.78        
 24 Cacsire Sanchez, Ginny A   8 Middies-MR             58.03      53.79        
 25 Ebratt, Emily M            8 EAST-MR              1:01.34      54.05        
 26 Potter, Nikki E            8 Bgnw Marlins-MR      1:20.00      54.54        
 27 Rooney, Siobhan N          8 EAST-MR                   NT      55.04        
 28 Watson, McKenna A          8 Bgnw Marlins-MR      1:20.00      55.09        
 29 Castiglione, Emma M        8 Bgnw Marlins-MR        59.18      55.17        
 30 Distler, Anna S            8 Middies-MR           1:01.77      55.80        
 31 Acevedo, Allegra B         8 Middies-MR           1:01.68      56.28        
 32 Wisell, Julia T            8 Middies-MR             54.38      56.38        
 33 Bayer, Cally               8 Middies-MR             55.55      58.00        
 34 Dong, Hannah               8 Middies-MR           1:01.13      59.03        
 35 Rudorfer, Celine           8 Middies-MR             58.73      59.81        
 36 Nix, Simone E              8 EAST-MR                   NT    1:01.10        
 37 Kayal, Maggie E            8 BB-NJ                     NT    1:01.12        
 38 McCarthy, Maddy G          8 BB-NJ                     NT    1:01.99        
 39 Gardner, Schuyler E        8 EAST-MR              1:09.16    1:02.75        
 40 Tom, Jada R                8 EAST-MR              1:09.75    1:03.87        
 41 Haber, Sarah E             8 BB-NJ                     NT    1:04.68        
 42 Meehan, Natalie            8 Bluefish-MR               NT    1:05.33        
 43 Washington, Michelle G     8 Bgnw Marlins-MR      1:20.00    1:05.88        
 44 Wertheimer, Ruby T         8 Flying Dolphins-MR        NT    1:07.29        
 45 Farrell, Emma T            8 OWA-MR                    NT    1:13.52        
 46 Siegel, Caroline           8 Flying Dolphins-MR        NT    1:13.75        
 47 Dearden, Grace I           8 EAST-MR                   NT    1:15.34        
 48 Burns, Elizabeth F         8 Flying Dolphins-MR   1:04.85    1:19.23        
 -- Millard, Alexandra A       8 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Walsh, Meghan C            8 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Domeneghetti, Kikka        8 Middies-MR             59.89         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyers, Katherine          8 Bluefish-MR            49.51      46.36        
  2 Ho, Samantha L             8 EAST-MR                55.98      48.22        
  3 Campanile, Angelina        8 Middies-MR             58.73      49.69        
  4 Garofolo, Juliette M       8 Bgnw Marlins-MR      1:30.00      49.83        
  5 Pagano, Caroline M         8 EAST-MR                59.14      51.71        
  6 Hartigan, Maddie R         8 EAST-MR                59.14      51.87        
  7 Donoghue, Megan M          8 Pace-MR                58.76      52.00        
  8 Sullivan, Emily R          8 Pace-MR                   NT      52.03        
  9 Lantin, Alexa T            8 EAST-MR                55.61      52.35        
 10 Castiglione, Emma M        8 Bgnw Marlins-MR        54.34      55.41        
 11 Du, Christie               8 Middies-MR           1:11.35      57.54        
 12 Wong, Kari J               8 BB-NJ                1:00.57      58.70        
 13 Koestler, Aimee J          8 Bgnw Marlins-MR      1:04.17      58.83        
 14 Millard, Alexandra A       8 EAST-MR                   NT      59.62        
 15 Peil, Michaela T           8 EAST-MR                   NT    1:01.88        
 16 Potter, Nikki E            8 Bgnw Marlins-MR      1:30.00    1:02.35        
 17 Distler, Anna S            8 Middies-MR           1:13.83    1:04.45        
 18 Washington, Michelle G     8 Bgnw Marlins-MR      1:30.00    1:04.65        
 19 Steinbrinker, Amelie A     8 Middies-MR           1:07.63    1:05.29        
 20 Acevedo, Allegra B         8 Middies-MR           1:12.34    1:06.56        
 21 Dong, Hannah               8 Middies-MR           1:32.65    1:11.41        
 22 McCarthy, Maddy G          8 BB-NJ                     NT    1:11.73        
 23 Farrell, Emma T            8 OWA-MR                    NT    1:20.56        
 24 Siegel, Caroline           8 Flying Dolphins-MR   1:19.89    1:26.33        
 -- Ebratt, Emily M            8 EAST-MR              1:08.62         DQ        
 -- Elliott, Lucy C            8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Domeneghetti, Kikka        8 Middies-MR           1:09.65         DQ        
 -- Rudorfer, Celine           8 Middies-MR           1:09.65         DQ        
 -- Wertheimer, Ruby T         8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Tom, Jada R                8 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Dearden, Grace I           8 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Mavrides, Zoe M            8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Meehan, Natalie            8 Bluefish-MR               NT         DQ        
 -- Rooney, Siobhan N          8 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Nix, Simone E              8 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Fox, Sasha G               8 Bgnw Marlins-MR      1:30.00         DQ        
 -- Walsh, Meghan C            8 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Watson, McKenna A          8 Bgnw Marlins-MR      1:30.00         DQ        
 -- Gardner, Schuyler E        8 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Sasso, Josephine T         8 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Wisell, Julia T            8 Middies-MR           1:02.31         DQ        
 -- Haber, Sarah E             8 BB-NJ                     NT         DQ        
 -- Kayal, Maggie E            8 BB-NJ                     NT         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zaslaw, Katie S            8 Bgnw Marlins-MR        48.44      41.56        
  2 Schiffman, Amara R         8 Bgnw Marlins-MR        48.73      42.00        
  3 Dubin, Karen E             8 Bgnw Marlins-MR        51.96      42.52        
  4 Donoghue, Megan M          8 Pace-MR                51.89      43.92        
  5 Lane, Caitlin M            8 Bgnw Marlins-MR        50.28      45.49        
  6 Campanile, Angelina        8 Middies-MR             55.41      48.20        
  7 Salimi, Sana W             8 Middies-MR             58.35      49.40        
  8 Meyers, Katherine          8 Bluefish-MR            53.56      50.10        
  9 Du, Christie               8 Middies-MR                NT      53.12        
 10 Cleary, Hannah M           8 Middies-MR           1:04.96      53.55        
 11 Fialkow, Lauren D          8 Middies-MR             58.79    1:03.36        
 -- Bayer, Cally               8 Middies-MR           1:19.40         DQ        
 -- Cacsire Sanchez, Ginny A   8 Middies-MR           1:17.67         DQ        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.49  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Marissa K       10 Pace-MR                31.29      30.87        
  2 Delpriore, Dulcie A       10 GAEL-MR                31.48      31.42        
  3 Ullrich, Taylor R         10 GAEL-MR                32.28      31.81        
  4 Dunbar, Sarah H            9 GAEL-MR                32.25      32.28        
  5 Kase, Yuha                 9 Middies-MR             33.75      32.78        
  6 Hu, Christine              9 Middies-MR             32.02      32.97        
  7 O'Leary, Nicole A         10 GAEL-MR                33.62      33.15        
  8 Gers, Emmanuelle S        10 Flying Dolphins-MR     32.53      33.30        
  9 Burns, Kate               10 Bluefish-MR            37.92      33.65        
 10 Haddow, Shanna             9 Bluefish-MR            35.02      33.75        
 11 Morrissy, Kelly C          8 Pace-MR                37.91      34.21        
 12 Broderick, Amanda K       10 Middies-MR             34.02      34.22        
 13 Parkinson, Bri G           9 Silver Streaks-MR      34.71      34.60        
 14 Salimi, Sarah W           10 Middies-MR             36.44      35.12        
 15 Nagaishi, Ayano           10 Middies-MR             38.09      35.38        
 16 Rachlin, Amanda M         10 Middies-MR             36.02      35.69        
 17 Osmun, Heather A           9 Bluefish-MR            36.88      35.71        
 18 Maggio, Caroline E        10 OWA-MR                 35.09      35.97        
 19 Labarca, Lauren M          9 GAEL-MR                   NT      36.03        
 20 Zagaja, Grace M            9 Bluefish-MR            40.40      36.23        
 21 Cohn, Michelle A          10 Flying Dolphins-MR     36.66      36.37        
 22 O'Reilly, Maggie R        10 GAEL-MR                35.34      36.54        
 23 Long, Peyton G            10 Pace-MR                   NT      36.66        
 24 Six-Osher, Skye R          9 Middies-MR             35.35      36.67        
 25 Sullivan, Emily R          8 Pace-MR                   NT      36.81        
 26 Iwatsuki, Yui              9 Middies-MR             37.37      37.02        
 27 Mitzian, Lian F            9 Middies-MR             36.97      37.11        
 28 Macaluso, Sophia           9 Silver Streaks-MR      39.13      38.02        
 29 Tsuruo, Sarah              9 Middies-MR             37.31      38.06        
 30 McManus, Hallie G          9 Pace-MR                39.46      38.38        
 31 King, Mairead E            9 Pace-MR                37.76      38.43        
 32 Larkin, Catherine D       10 Middies-MR             39.56      38.67        
 32 LeClaire, Milly L         10 Bluefish-MR            38.05      38.67        
 34 Maggio, Amelia A           8 OWA-MR                 37.68      38.80        
 35 Klein, Sarah E            10 Pace-MR                40.04      38.86        
 36 Triscari, Bitsy A         10 Bluefish-MR            39.97      38.96        
 37 Guo, Grace                10 Middies-MR             40.04      39.19        
 38 Talus, Shreya R           10 Middies-MR             39.41      39.47        
 39 Drew, Sami B               9 Middies-MR             40.01      39.51        
 40 Wisell, Caroline G        10 Middies-MR             39.19      39.66        
 41 Pulvidente, Sydney         9 Bluefish-MR            46.58      39.93        
 42 Shelton, Merritt W         8 Pace-MR                42.01      40.12        
 43 Christmas, Tytiana        10 Bluefish-MR            50.89      40.17        
 44 Titone, Morgan K          10 Middies-MR             42.97      40.24        
 45 Omeara, Sappha E          10 Flying Dolphins-MR     40.04      40.28        
 46 Scotti, Meagan C          10 GAEL-MR                38.00      40.41        
 47 Cantor, Elana R            7 Pace-MR                   NT      40.50        
 48 Pace, Theresa M            9 Middies-MR             43.98      40.58        
 49 Connolly, Devon            9 Bluefish-MR            44.48      41.19        
 50 Hoffman, Jacquelyn R      10 Pace-MR                41.25      41.23        
 51 Steinbrinker, Tabea F     10 Middies-MR             39.22      41.27        
 52 Colucci, Christina L       9 Middies-MR             43.88      41.30        
 53 Donoghue, Mary E          10 Pace-MR                44.35      41.55        
 54 Elwood, Kylie M            9 Pace-MR                46.53      41.92        
 55 Chandrani, Nula            9 Middies-MR             43.78      42.14        
 56 Cacsire Sanchez, Eileen   10 Middies-MR             45.90      42.36        
 57 Belarge, Dani              9 Silver Streaks-MR      49.54      42.99        
 58 Bongiorno, Olivia         10 Bluefish-MR            55.00      43.39        
 59 Jin, Sharon                9 Middies-MR             50.06      43.48        
 60 Corcoran, Claire F         9 GAEL-MR                44.47      43.70        
 61 Simpson, Kimberly          9 Middies-MR             46.78      43.73        
 62 Benson, Medora             9 Bluefish-MR            42.64      43.77        
 63 Sheybani, Gabi G           9 Flying Dolphins-MR     50.61      43.94        
 64 Hsu, Christina            10 Middies-MR             44.72      45.72        
 65 Venkatesh, Ambika          7 Pace-MR                   NT      46.41        
 66 Casey, Olivia F            9 GAEL-MR                48.25      47.94        
 67 Kantor, Chloe R           10 Flying Dolphins-MR     48.34      49.04        
 68 Kass, Gabrielle            9 Middies-MR             49.37      49.56        
 69 Thompson, Georgia          9 Bluefish-MR            57.70      57.64        
 70 Hall, Emma M              10 Unymid-MR            1:14.85    1:11.24        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.79  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Overeem, Alexa J          10 Bluefish-MR          1:12.94    1:10.86        
                  32.46     1:10.86 (38.40)                                        
  2 Hu, Christine              9 Middies-MR           1:12.84    1:10.93        
                  34.00     1:10.93 (36.93)                                        
  3 Delpriore, Dulcie A       10 GAEL-MR              1:13.17    1:11.53        
                  33.17     1:11.53 (38.36)                                        
  4 Fried, Carly T            10 Flying Dolphins-MR   1:13.40    1:13.59        
                  34.24     1:13.59 (39.35)                                        
  5 Gers, Emmanuelle S        10 Flying Dolphins-MR   1:19.54    1:13.76        
                  35.27     1:13.76 (38.49)                                        
  6 Broderick, Amanda K       10 Middies-MR           1:15.58    1:14.01        
                  35.71     1:14.01 (38.30)                                        
  7 McCartney, Caroline M     10 Bluefish-MR          1:21.61    1:14.06        
                  35.96     1:14.06 (38.10)                                        
  8 McClung, Demi R            9 Pace-MR              1:11.86    1:14.09        
                  35.09     1:14.09 (39.00)                                        
  9 Kase, Yuha                 9 Middies-MR           1:13.85    1:15.38        
                  35.90     1:15.38 (39.48)                                        
 10 Burns, Kate               10 Bluefish-MR          1:27.63    1:16.22        
                  36.21     1:16.22 (40.01)                                        
 11 Doyle, Jordyn L            9 Flying Dolphins-MR   1:17.94    1:17.66        
                  36.51     1:17.66 (41.15)                                        
 12 Shea, Amanda W            10 Bluefish-MR          1:26.39    1:18.39        
                  38.17     1:18.39 (40.22)                                        
 13 Parkinson, Bri G           9 Silver Streaks-MR    1:24.35    1:18.48        
                  36.46     1:18.48 (42.02)                                        
 14 Kuenzler, Rachel           9 Bluefish-MR          1:25.60    1:20.36        
                  38.29     1:20.36 (42.07)                                        
 15 Sullivan, Emily R          8 Pace-MR                   NT    1:20.61        
                  37.74     1:20.61 (42.87)                                        
 16 O'Reilly, Maggie R        10 GAEL-MR              1:21.67    1:20.87        
                  39.17     1:20.87 (41.70)                                        
 17 Nagaishi, Ayano           10 Middies-MR           1:21.75    1:22.72        
                  37.36     1:22.72 (45.36)                                        
 18 Iwatsuki, Yui              9 Middies-MR           1:26.13    1:23.62        
                  38.30     1:23.62 (45.32)                                        
 19 Kiesel, Isabel S           9 Pace-MR              1:23.75    1:24.20        
                  39.00     1:24.20 (45.20)                                        
 20 Long, Peyton G            10 Pace-MR                   NT    1:24.41        
                  39.21     1:24.41 (45.20)                                        
 21 Rachlin, Amanda M         10 Middies-MR           1:21.50    1:24.42        
                  39.45     1:24.42 (44.97)                                        
 22 Mitzian, Lian F            9 Middies-MR           1:23.12    1:24.45        
                  39.72     1:24.45 (44.73)                                        
 23 Six-Osher, Skye R          9 Middies-MR           1:22.39    1:25.17        
                  38.83     1:25.17 (46.34)                                        
 24 Macaluso, Sophia           9 Silver Streaks-MR    1:40.11    1:25.98        
                  40.87     1:25.98 (45.11)                                        
 25 Meyers, Katherine          8 Bluefish-MR          1:41.24    1:26.05        
                  39.78     1:26.05 (46.27)                                        
 26 Talus, Shreya R           10 Middies-MR           1:29.97    1:26.65        
                  40.54     1:26.65 (46.11)                                        
 27 Stafford, Paloma          10 Flying Dolphins-MR   1:36.13    1:27.60        
                  40.28     1:27.60 (47.32)                                        
 28 Omeara, Sappha E          10 Flying Dolphins-MR   1:27.26    1:28.08        
                  41.68     1:28.08 (46.40)                                        
 29 Tsuruo, Sarah              9 Middies-MR           1:18.79    1:28.48        
                  41.75     1:28.48 (46.73)                                        
 30 King, Mairead E            9 Pace-MR              1:26.80    1:28.77        
                  39.88     1:28.77 (48.89)                                        
 31 LeClaire, Milly L         10 Bluefish-MR          1:28.81    1:28.90        
                  39.70     1:28.90 (49.20)                                        
 32 Hoffman, Jacquelyn R      10 Pace-MR              1:34.68    1:29.04        
                  42.86     1:29.04 (46.18)                                        
 33 Guo, Grace                10 Middies-MR           1:31.01    1:29.10        
                  43.63     1:29.10 (45.47)                                        
 34 Larkin, Catherine D       10 Middies-MR           1:28.64    1:29.54        
                  40.92     1:29.54 (48.62)                                        
 35 McManus, Hallie G          9 Pace-MR              1:29.56    1:29.67        
                  42.59     1:29.67 (47.08)                                        
 36 Sorokko, Michelle          7 OWA-MR               1:37.86    1:29.98        
                  41.43     1:29.98 (48.55)                                        
 37 Colucci, Christina L       9 Middies-MR           1:49.46    1:31.26        
                  43.00     1:31.26 (48.26)                                        
 38 Klein, Sarah E            10 Pace-MR              1:35.19    1:31.33        
                  42.97     1:31.33 (48.36)                                        
 39 Pace, Theresa M            9 Middies-MR           1:24.21    1:32.21        
 40 Triscari, Bitsy A         10 Bluefish-MR          1:34.42    1:32.99        
                  41.87     1:32.99 (51.12)                                        
 41 Shelton, Merritt W         8 Pace-MR              1:39.29    1:33.70        
                  41.11     1:33.70 (52.59)                                        
 42 Healy, Mary Ellen         10 GAEL-MR              1:37.42    1:33.95        
                  43.56     1:33.95 (50.39)                                        
 43 Steinbrinker, Tabea F     10 Middies-MR           1:43.04    1:35.79        
                  44.39     1:35.79 (51.40)                                        
 44 Titone, Morgan K          10 Middies-MR           1:37.96    1:36.36        
                  44.31     1:36.36 (52.05)                                        
 45 Elwood, Kylie M            9 Pace-MR              1:35.62    1:37.36        
                  44.36     1:37.36 (53.00)                                        
 46 Corcoran, Claire F         9 GAEL-MR              1:35.26    1:37.43        
                  44.91     1:37.43 (52.52)                                        
 47 Brickman, Natalie L        9 Flying Dolphins-MR        NT    1:38.36        
                  45.81     1:38.36 (52.55)                                        
 48 Cacsire Sanchez, Eileen   10 Middies-MR           1:38.99    1:39.16        
                  45.25     1:39.16 (53.91)                                        
 49 Simpson, Kimberly          9 Middies-MR           1:38.54    1:42.04        
                  46.78     1:42.04 (55.26)                                        
 50 Pearce, Bobbie             9 Pace-MR              1:48.61    1:44.32        
                  48.77     1:44.32 (55.55)                                        
 51 Levy, Ally                 9 Middies-MR           1:36.59    1:44.83        
                  48.78     1:44.83 (56.05)                                        
 52 Landis, Emma A            10 Flying Dolphins-MR        NT    1:44.97        
                  45.07     1:44.97 (59.90)                                        
 53 Kass, Gabrielle            9 Middies-MR           1:55.89    1:48.58        
                  50.11     1:48.58 (58.47)                                        
 54 Rosenbaum, Lily B          7 Pace-MR              2:12.90    1:49.78        
                  52.24     1:49.78 (57.54)                                        
 55 Gallagher, Madelyn M       7 Pace-MR              2:06.31    1:51.45        
                  52.17     1:51.45 (59.28)                                        
 56 Garbin, Katrina R         10 Middies-MR           2:03.79    2:04.83        
                  55.37   2:04.83 (1:09.46)                                        
 57 Thorne, Lauren            10 Bluefish-MR               NT    2:13.67        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          31.69  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gers, Emmanuelle S        10 Flying Dolphins-MR     36.64      36.14        
  2 Hu, Christine              9 Middies-MR             36.97      36.86        
  3 Kase, Yuha                 9 Middies-MR             40.13      38.09        
  4 Delpriore, Dulcie A       10 GAEL-MR                37.45      38.15        
  5 McClung, Demi R            9 Pace-MR                39.00      39.62        
  6 Ullrich, Taylor R         10 GAEL-MR                40.31      39.71        
  7 Nagaishi, Ayano           10 Middies-MR             43.12      39.72        
  8 Lipton, Jessica R         10 Flying Dolphins-MR     41.83      40.41        
  9 McCartney, Caroline M     10 Bluefish-MR            40.50      40.94        
 10 Burns, Kate               10 Bluefish-MR            44.31      41.56        
 11 LeClaire, Milly L         10 Bluefish-MR            42.24      41.60        
 12 O'Reilly, Maggie R        10 GAEL-MR                42.78      41.63        
 13 Shea, Amanda W            10 Bluefish-MR            40.24      42.12        
 14 Six-Osher, Skye R          9 Middies-MR             43.00      42.15        
 15 Parkinson, Bri G           9 Silver Streaks-MR      46.39      42.20        
 16 King, Mairead E            9 Pace-MR                43.01      42.48        
 17 Long, Peyton G            10 Pace-MR                   NT      42.64        
 18 Mitzian, Lian F            9 Middies-MR             46.70      42.92        
 19 Larkin, Catherine D       10 Middies-MR             46.22      43.00        
 20 Tsuruo, Sarah              9 Middies-MR             41.97      43.69        
 21 Triscari, Bitsy A         10 Bluefish-MR            44.02      43.76        
 22 Omeara, Sappha E          10 Flying Dolphins-MR     44.48      44.02        
 23 Iwatsuki, Yui              9 Middies-MR             43.84      44.31        
 24 Guo, Grace                10 Middies-MR             46.09      44.35        
 25 Kuenzler, Rachel           9 Bluefish-MR            48.61      44.58        
 26 Sullivan, Emily R          8 Pace-MR                   NT      44.82        
 27 Kiesel, Isabel S           9 Pace-MR                49.11      44.86        
 28 Macaluso, Sophia           9 Silver Streaks-MR      47.38      45.86        
 29 Sheybani, Gabi G           9 Flying Dolphins-MR     55.79      46.20        
 30 McManus, Hallie G          9 Pace-MR                48.49      46.41        
 31 Pace, Theresa M            9 Middies-MR             49.21      46.61        
 32 Stafford, Paloma          10 Flying Dolphins-MR     50.87      46.99        
 33 Colucci, Christina L       9 Middies-MR             49.28      47.29        
 34 Steinbrinker, Tabea F     10 Middies-MR             48.34      48.09        
 35 Sorokko, Michelle          7 OWA-MR                 50.67      48.33        
 36 Klein, Sarah E            10 Pace-MR                46.04      48.58        
 37 Healy, Mary Ellen         10 GAEL-MR                55.32      48.81        
 38 Shelton, Merritt W         8 Pace-MR                53.54      49.19        
 39 Titone, Morgan K          10 Middies-MR             53.00      50.54        
 40 Landis, Emma A            10 Flying Dolphins-MR        NT      50.68        
 40 Levy, Ally                 9 Middies-MR             53.34      50.68        
 42 Corcoran, Claire F         9 GAEL-MR                52.25      50.84        
 43 Pearce, Bobbie             9 Pace-MR                53.30      51.69        
 44 Simpson, Kimberly          9 Middies-MR             55.65      51.89        
 45 Cacsire Sanchez, Eileen   10 Middies-MR             49.85      53.17        
 46 Rosenbaum, Lily B          7 Pace-MR                59.14      53.71        
 47 Kass, Gabrielle            9 Middies-MR           1:02.23    1:00.60        
 48 Gallagher, Madelyn M       7 Pace-MR              1:04.80    1:02.31        
 49 Garbin, Katrina R         10 Middies-MR           1:04.47    1:02.92        
 50 Thorne, Lauren            10 Bluefish-MR               NT    1:04.21        
 -- Venkatesh, Ambika          7 Pace-MR                   NT         DQ        
 -- Brown, Julianna            7 Pace-MR                   NT         DQ        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:07.99  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gers, Emmanuelle S        10 Flying Dolphins-MR   1:20.22    1:18.13        
                  37.31     1:18.13 (40.82)                                        
  2 Kase, Yuha                 9 Middies-MR           1:24.01    1:22.07        
                  39.41     1:22.07 (42.66)                                        
  3 Ullrich, Taylor R         10 GAEL-MR              1:31.81    1:24.53        
                  41.23     1:24.53 (43.30)                                        
  4 Rachlin, Amanda M         10 Middies-MR           1:27.08    1:26.53        
                  41.22     1:26.53 (45.31)                                        
  5 Nagaishi, Ayano           10 Middies-MR           1:32.89    1:27.41        
                  42.58     1:27.41 (44.83)                                        
  6 Weiss, Jessica M          10 Flying Dolphins-MR   1:25.29    1:27.51        
                  41.73     1:27.51 (45.78)                                        
  7 Lipton, Jessica R         10 Flying Dolphins-MR   1:26.41    1:29.07        
                  43.03     1:29.07 (46.04)                                        
  8 Salimi, Sarah W           10 Middies-MR           1:33.04    1:29.23        
                  43.07     1:29.23 (46.16)                                        
  9 McCartney, Caroline M     10 Bluefish-MR               NT    1:29.28        
                  44.85     1:29.28 (44.43)                                        
 10 Sullivan, Emily R          8 Pace-MR                   NT    1:29.98        
                  44.13     1:29.98 (45.85)                                        
 11 Morrissy, Kelly C          8 Pace-MR              1:47.65    1:30.40        
                  43.77     1:30.40 (46.63)                                        
 12 King, Mairead E            9 Pace-MR              1:32.80    1:31.09        
 13 Osmun, Heather A           9 Bluefish-MR               NT    1:31.69        
                  45.11     1:31.69 (46.58)                                        
 14 Six-Osher, Skye R          9 Middies-MR           1:34.98    1:32.07        
                  43.45     1:32.07 (48.62)                                        
 15 Long, Peyton G            10 Pace-MR                   NT    1:32.24        
 16 Burns, Kate               10 Bluefish-MR          1:47.13    1:32.77        
                  43.59     1:32.77 (49.18)                                        
 17 LeClaire, Milly L         10 Bluefish-MR          1:34.19    1:33.29        
                  45.89     1:33.29 (47.40)                                        
 18 Wisell, Caroline G        10 Middies-MR           1:40.17    1:35.78        
 19 Guo, Grace                10 Middies-MR           1:38.74    1:35.87        
                  48.42     1:35.87 (47.45)                                        
 20 Tsuruo, Sarah              9 Middies-MR           1:35.95    1:36.21        
                  47.33     1:36.21 (48.88)                                        
 21 Haddow, Shanna             9 Bluefish-MR               NT    1:36.44        
                  47.75     1:36.44 (48.69)                                        
 22 Meyers, Katherine          8 Bluefish-MR          1:49.09    1:38.14        
                  47.71     1:38.14 (50.43)                                        
 23 Triscari, Bitsy A         10 Bluefish-MR               NT    1:38.18        
                  48.87     1:38.18 (49.31)                                        
 24 Maggio, Caroline E        10 OWA-MR               1:40.48    1:38.37        
                  47.32     1:38.37 (51.05)                                        
 25 Drew, Sami B               9 Middies-MR           1:47.31    1:38.53        
                  47.81     1:38.53 (50.72)                                        
 26 Klein, Sarah E            10 Pace-MR              1:40.55    1:39.89        
                  47.87     1:39.89 (52.02)                                        
 27 Colucci, Christina L       9 Middies-MR           2:12.42    1:40.84        
                  50.20     1:40.84 (50.64)                                        
 28 Hoffman, Jacquelyn R      10 Pace-MR              1:42.60    1:41.27        
 29 Donoghue, Mary E          10 Pace-MR              1:56.06    1:41.71        
                  50.91     1:41.71 (50.80)                                        
 30 McManus, Hallie G          9 Pace-MR              1:50.11    1:41.88        
                  47.74     1:41.88 (54.14)                                        
 31 Pace, Theresa M            9 Middies-MR           1:47.62    1:42.52        
                  51.10     1:42.52 (51.42)                                        
 32 Talus, Shreya R           10 Middies-MR           2:01.44    1:43.70        
                  50.95     1:43.70 (52.75)                                        
 33 Larkin, Catherine D       10 Middies-MR           1:41.99    1:43.98        
                  49.28     1:43.98 (54.70)                                        
 34 Levy, Ally                 9 Middies-MR           1:52.31    1:45.05        
                  51.34     1:45.05 (53.71)                                        
 35 Maggio, Amelia A           8 OWA-MR               1:52.20    1:45.37        
                  50.13     1:45.37 (55.24)                                        
 36 Steinbrinker, Tabea F     10 Middies-MR           1:55.01    1:45.51        
                  50.37     1:45.51 (55.14)                                        
 37 Sorokko, Michelle          7 OWA-MR               1:46.01    1:46.76        
                  50.47     1:46.76 (56.29)                                        
 38 Elwood, Kylie M            9 Pace-MR              1:50.85    1:47.51        
                  52.94     1:47.51 (54.57)                                        
 39 Shelton, Merritt W         8 Pace-MR              1:55.15    1:47.90        
                  49.08     1:47.90 (58.82)                                        
 40 Cacsire Sanchez, Eileen   10 Middies-MR           1:49.86    1:48.59        
                  52.43     1:48.59 (56.16)                                        
 41 Jin, Sharon                9 Middies-MR           1:54.32    1:48.83        
 42 Venkatesh, Ambika          7 Pace-MR                   NT    1:48.84        
                  52.58     1:48.84 (56.26)                                        
 43 Benson, Medora             9 Bluefish-MR               NT    1:49.92        
                  52.86     1:49.92 (57.06)                                        
 44 Chandrani, Nula            9 Middies-MR           1:51.78    1:51.34        
                  53.94     1:51.34 (57.40)                                        
 45 Titone, Morgan K          10 Middies-MR           2:00.45    1:52.38        
                  53.50     1:52.38 (58.88)                                        
 46 Connolly, Devon            9 Bluefish-MR          1:56.79    1:52.55        
 47 Corcoran, Claire F         9 GAEL-MR              1:41.02    1:53.52        
                  54.83     1:53.52 (58.69)                                        
 48 Hsu, Christina            10 Middies-MR           2:04.89    1:54.53        
 49 Simpson, Kimberly          9 Middies-MR           1:56.32    1:54.98        
                  55.36     1:54.98 (59.62)                                        
 50 Belarge, Dani              9 Silver Streaks-MR    2:15.11    2:05.25        
                  57.39   2:05.25 (1:07.86)                                        
 51 Kass, Gabrielle            9 Middies-MR           2:08.99    2:12.84        
                1:06.50   2:12.84 (1:06.34)                                        
 52 Thompson, Georgia          9 Bluefish-MR          2:09.87    2:31.77        
                1:08.49   2:31.77 (1:23.28)                                        
 53 Hall, Emma M              10 Unymid-MR            2:44.51    2:38.13        
                1:16.88   2:38.13 (1:21.25)                                        
 -- Cantor, Elana R            7 Pace-MR                   NT         DQ        
                2:01.67          DQ (13.20)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          35.29  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Overeem, Alexa J          10 Bluefish-MR            39.17      38.66        
  2 Thompson, Marissa K       10 Pace-MR                38.52      39.09        
  3 Fried, Carly T            10 Flying Dolphins-MR     39.07      40.88        
  4 Doyle, Jordyn L            9 Flying Dolphins-MR     43.34      41.68        
  5 Broderick, Amanda K       10 Middies-MR             42.95      42.53        
  6 Ullrich, Taylor R         10 GAEL-MR                48.52      43.46        
  7 Mitzian, Lian F            9 Middies-MR             43.00      43.74        
  8 Delpriore, Dulcie A       10 GAEL-MR                44.91      44.04        
  9 Omeara, Sappha E          10 Flying Dolphins-MR     43.92      44.39        
 10 Lipton, Jessica R         10 Flying Dolphins-MR     45.59      44.74        
 11 Giordano, Leta K          10 Flying Dolphins-MR     44.83      44.94        
 12 Weiss, Jessica M          10 Flying Dolphins-MR     43.81      45.06        
 13 Zagaja, Grace M            9 Bluefish-MR            46.30      46.08        
 14 Meyers, Katherine          8 Bluefish-MR            49.51      46.66        
 15 Salimi, Sarah W           10 Middies-MR             48.71      46.82        
 16 Iwatsuki, Yui              9 Middies-MR             47.56      46.87        
 17 Cohn, Michelle A          10 Flying Dolphins-MR     52.14      48.31        
 18 Bongiorno, Olivia         10 Bluefish-MR          1:02.00      48.71        
 19 Rachlin, Amanda M         10 Middies-MR             47.23      49.26        
 20 Nagaishi, Ayano           10 Middies-MR             57.64      49.39        
 21 Pace, Theresa M            9 Middies-MR             53.88      49.96        
 22 Steinbrinker, Tabea F     10 Middies-MR             49.12      50.16        
 23 Talus, Shreya R           10 Middies-MR             51.21      50.20        
 24 Guo, Grace                10 Middies-MR             51.38      50.43        
 25 Parkinson, Bri G           9 Silver Streaks-MR      51.77      50.47        
 26 O'Leary, Nicole A         10 GAEL-MR                50.55      51.07        
 27 Long, Peyton G            10 Pace-MR                   NT      51.18        
 28 Elwood, Kylie M            9 Pace-MR                54.11      51.51        
 29 Sheybani, Gabi G           9 Flying Dolphins-MR     58.98      51.57        
 30 O'Reilly, Maggie R        10 GAEL-MR                51.67      51.67        
 31 McManus, Hallie G          9 Pace-MR                53.67      51.74        
 32 Colucci, Christina L       9 Middies-MR             55.50      52.09        
 33 Sorokko, Michelle          7 OWA-MR                 52.87      52.46        
 34 Labarca, Lauren M          9 GAEL-MR                53.29      53.59        
 35 Benson, Medora             9 Bluefish-MR            55.26      53.67        
 36 Scotti, Meagan C          10 GAEL-MR                45.00      54.38        
 37 Corcoran, Claire F         9 GAEL-MR                45.85      55.30        
 38 Sullivan, Emily R          8 Pace-MR                   NT      56.88        
 39 Christmas, Tytiana        10 Bluefish-MR            58.70      57.81        
 40 Wisell, Caroline G        10 Middies-MR             54.87      58.32        
 41 Simpson, Kimberly          9 Middies-MR             57.14      58.60        
 42 Cacsire Sanchez, Eileen   10 Middies-MR           1:00.21      58.76        
 43 Jin, Sharon                9 Middies-MR           1:09.39      59.50        
 44 Maggio, Amelia A           8 OWA-MR               1:00.00    1:03.15        
 45 Connolly, Devon            9 Bluefish-MR          1:01.49    1:03.32        
 46 Venkatesh, Ambika          7 Pace-MR                   NT    1:04.14        
 47 Casey, Olivia F            9 GAEL-MR              1:01.23    1:05.22        
 48 Hsu, Christina            10 Middies-MR           1:05.66    1:07.02        
 49 Belarge, Dani              9 Silver Streaks-MR    1:01.11    1:08.91        
 -- Levy, Ally                 9 Middies-MR           1:03.46         DQ        
 -- Kantor, Chloe R           10 Flying Dolphins-MR   1:04.63         DQ        
 -- Hall, Emma M              10 Unymid-MR            1:17.43         DQ        
 -- Tavlarakis, Christina D    6 Pace-MR                   NT         DQ        
 -- Titone, Morgan K          10 Middies-MR           1:01.76         DQ        
 -- Cantor, Elana R            7 Pace-MR                   NT         DQ        
 -- Morrissy, Kelly C          8 Pace-MR              1:00.83         DQ        
 -- Thompson, Georgia          9 Bluefish-MR          1:08.71         DQ        
 -- Kass, Gabrielle            9 Middies-MR           1:23.38         DQ        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:16.69  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Broderick, Amanda K       10 Middies-MR           1:34.20    1:29.47        
                  42.44     1:29.47 (47.03)                                        
  2 Fried, Carly T            10 Flying Dolphins-MR   1:26.62    1:29.66        
                  41.47     1:29.66 (48.19)                                        
  3 Doyle, Jordyn L            9 Flying Dolphins-MR   1:32.43    1:30.95        
                  43.72     1:30.95 (47.23)                                        
  4 Omeara, Sappha E          10 Flying Dolphins-MR   1:35.18    1:33.31        
                  44.85     1:33.31 (48.46)                                        
  5 Mitzian, Lian F            9 Middies-MR           1:39.43    1:33.91        
                  43.49     1:33.91 (50.42)                                        
  6 Shea, Amanda W            10 Bluefish-MR          1:50.00    1:36.28        
                  45.80     1:36.28 (50.48)                                        
  7 Lipton, Jessica R         10 Flying Dolphins-MR   1:38.69    1:38.79        
                  47.36     1:38.79 (51.43)                                        
  8 McClung, Demi R            9 Pace-MR              1:38.54    1:39.74        
                  48.46     1:39.74 (51.28)                                        
  9 Iwatsuki, Yui              9 Middies-MR           1:45.32    1:42.17        
                  47.56     1:42.17 (54.61)                                        
 10 Meyers, Katherine          8 Bluefish-MR          1:55.42    1:43.59        
                  49.14     1:43.59 (54.45)                                        
 11 Pace, Theresa M            9 Middies-MR           1:54.28    1:45.42        
                  49.66     1:45.42 (55.76)                                        
 12 Talus, Shreya R           10 Middies-MR           1:57.57    1:47.22        
 13 Rachlin, Amanda M         10 Middies-MR           1:48.82    1:47.24        
                  49.95     1:47.24 (57.29)                                        
 14 Guo, Grace                10 Middies-MR           1:47.63    1:47.40        
                  50.19     1:47.40 (57.21)                                        
 15 Stafford, Paloma          10 Flying Dolphins-MR   1:52.77    1:49.41        
                  50.53     1:49.41 (58.88)                                        
 16 Sorokko, Michelle          7 OWA-MR               2:14.57    1:51.74        
 17 Corcoran, Claire F         9 GAEL-MR              1:45.25    1:51.89        
                  53.95     1:51.89 (57.94)                                        
 18 Landis, Emma A            10 Flying Dolphins-MR        NT    1:52.53        
 19 Elwood, Kylie M            9 Pace-MR              1:56.06    1:53.59        
                  52.38   1:53.59 (1:01.21)                                        
 20 Brickman, Natalie L        9 Flying Dolphins-MR   1:57.31    1:53.70        
 21 Brown, Julianna            7 Pace-MR                   NT    1:57.12        
                1:01.34     1:57.12 (55.78)                                        
 22 Sheybani, Gabi G           9 Flying Dolphins-MR        NT    1:57.28        
                  53.03   1:57.28 (1:04.25)                                        
 23 Hoffman, Jacquelyn R      10 Pace-MR              1:57.96    2:00.59        
 24 Healy, Mary Ellen         10 GAEL-MR              1:58.62    2:02.13        
 25 Cacsire Sanchez, Eileen   10 Middies-MR           2:12.92    2:07.20        
 26 Shelton, Merritt W         8 Pace-MR                   NT    2:15.37        
                1:00.70   2:15.37 (1:14.67)                                        
 -- Garbin, Katrina R         10 Middies-MR           2:16.51         DQ        
 -- Kass, Gabrielle            9 Middies-MR           2:21.47         DQ        
 -- Pearce, Bobbie             9 Pace-MR              2:08.49         DQ        
 -- Steinbrinker, Tabea F     10 Middies-MR           1:57.92         DQ        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          30.19  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Overeem, Alexa J          10 Bluefish-MR            31.61      32.46        
  2 Hu, Christine              9 Middies-MR             34.65      34.04        
  3 Ullrich, Taylor R         10 GAEL-MR                36.29      35.43        
  4 Broderick, Amanda K       10 Middies-MR             35.97      35.83        
  5 Gers, Emmanuelle S        10 Flying Dolphins-MR     37.28      36.76        
  6 Burns, Kate               10 Bluefish-MR            41.71      37.15        
  7 Fried, Carly T            10 Flying Dolphins-MR     37.36      37.41        
  8 Kase, Yuha                 9 Middies-MR             38.10      37.60        
  9 Delpriore, Dulcie A       10 GAEL-MR                38.85      38.94        
 10 McCartney, Caroline M     10 Bluefish-MR            38.77      39.61        
 11 Doyle, Jordyn L            9 Flying Dolphins-MR     39.65      40.53        
 12 Labarca, Lauren M          9 GAEL-MR                42.60      41.42        
 13 Nagaishi, Ayano           10 Middies-MR             43.64      41.82        
 14 Tsuruo, Sarah              9 Middies-MR             43.02      42.33        
 15 Six-Osher, Skye R          9 Middies-MR             52.05      42.80        
 16 Macaluso, Sophia           9 Silver Streaks-MR      53.65      42.85        
 17 Parkinson, Bri G           9 Silver Streaks-MR      42.45      43.18        
 18 Triscari, Bitsy A         10 Bluefish-MR               NT      43.22        
 19 Rachlin, Amanda M         10 Middies-MR             41.41      43.57        
 20 LeClaire, Milly L         10 Bluefish-MR            47.08      43.87        
 21 O'Reilly, Maggie R        10 GAEL-MR                42.27      44.13        
 22 Kuenzler, Rachel           9 Bluefish-MR            51.32      44.19        
 23 McManus, Hallie G          9 Pace-MR                51.36      44.67        
 24 Long, Peyton G            10 Pace-MR                   NT      44.98        
 25 Lipton, Jessica R         10 Flying Dolphins-MR     42.00      45.08        
 26 King, Mairead E            9 Pace-MR              1:00.13      45.11        
 27 Larkin, Catherine D       10 Middies-MR             47.58      45.22        
 28 Sullivan, Emily R          8 Pace-MR                   NT      46.71        
 29 Talus, Shreya R           10 Middies-MR             49.95      49.37        
 30 Elwood, Kylie M            9 Pace-MR                51.15      49.67        
 31 Kiesel, Isabel S           9 Pace-MR                   NT      50.52        
 32 Klein, Sarah E            10 Pace-MR                49.24      51.62        
 33 Colucci, Christina L       9 Middies-MR           1:03.64      51.67        
 34 Sheybani, Gabi G           9 Flying Dolphins-MR        NT      54.67        
 35 Titone, Morgan K          10 Middies-MR             55.12      54.75        
 36 Hoffman, Jacquelyn R      10 Pace-MR                56.85      57.08        
 37 Levy, Ally                 9 Middies-MR           1:02.93    1:03.43        
 -- Simpson, Kimberly          9 Middies-MR           1:30.61         DQ        
 -- Venkatesh, Ambika          7 Pace-MR                   NT         DQ        
 -- Brown, Julianna            7 Pace-MR                   NT         DQ        
 -- Gallagher, Madelyn M       7 Pace-MR                   NT         DQ        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:07.69  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Overeem, Alexa J          10 Bluefish-MR          1:17.90    1:18.88        
                  36.74     1:18.88 (42.14)                                        
  2 Thompson, Marissa K       10 Pace-MR              1:20.03    1:19.45        
                  37.99     1:19.45 (41.46)                                        
  3 Hu, Christine              9 Middies-MR           1:34.33    1:24.94        
                  39.95     1:24.94 (44.99)                                        
  4 Fried, Carly T            10 Flying Dolphins-MR   1:37.20    1:25.79        
                  38.03     1:25.79 (47.76)                                        
  5 Giordano, Leta K          10 Flying Dolphins-MR   1:30.00    1:29.97        
                  41.27     1:29.97 (48.70)                                        
  6 McCartney, Caroline M     10 Bluefish-MR               NT    1:34.63        
                  42.21     1:34.63 (52.42)                                        
  7 Doyle, Jordyn L            9 Flying Dolphins-MR   1:35.92    1:36.19        
                  43.21     1:36.19 (52.98)                                        
 -- Drew, Sami B               9 Middies-MR           1:46.68         DQ        
                  46.91          DQ (57.06)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:08.49  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Overeem, Alexa J          10 Bluefish-MR          1:15.42    1:16.56        
                  34.58     1:16.56 (41.98)                                        
  2 Skipper, Chelsea          10 Bluefish-MR               NT    1:17.55        
  3 Hu, Christine              9 Middies-MR           1:21.10    1:19.34        
                  37.07     1:19.34 (42.27)                                        
  4 Kase, Yuha                 9 Middies-MR           1:24.36    1:20.63        
                  37.04     1:20.63 (43.59)                                        
  5 Dunbar, Sarah H            9 GAEL-MR              1:26.86    1:20.65        
                  36.22     1:20.65 (44.43)                                        
  6 Fried, Carly T            10 Flying Dolphins-MR   1:23.66    1:22.29        
                  38.10     1:22.29 (44.19)                                        
  7 Delpriore, Dulcie A       10 GAEL-MR              1:24.49    1:22.57        
                  37.88     1:22.57 (44.69)                                        
  8 Broderick, Amanda K       10 Middies-MR           1:22.98    1:22.78        
                  37.70     1:22.78 (45.08)                                        
  9 Doyle, Jordyn L            9 Flying Dolphins-MR   1:25.15    1:22.93        
                  39.43     1:22.93 (43.50)                                        
 10 Gers, Emmanuelle S        10 Flying Dolphins-MR   1:23.06    1:22.94        
                  36.71     1:22.94 (46.23)                                        
 11 Weiss, Jessica M          10 Flying Dolphins-MR   1:26.71    1:25.14        
                  39.03     1:25.14 (46.11)                                        
 12 Haddow, Shanna             9 Bluefish-MR          1:27.66    1:25.96        
                  39.14     1:25.96 (46.82)                                        
 13 Burns, Kate               10 Bluefish-MR          1:40.32    1:26.19        
                  39.85     1:26.19 (46.34)                                        
 14 McCartney, Caroline M     10 Bluefish-MR          1:29.38    1:26.79        
                  41.12     1:26.79 (45.67)                                        
 15 O'Leary, Nicole A         10 GAEL-MR              1:33.29    1:27.71        
                  40.65     1:27.71 (47.06)                                        
 16 Giordano, Leta K          10 Flying Dolphins-MR   1:26.87    1:27.79        
                  40.73     1:27.79 (47.06)                                        
 17 Lipton, Jessica R         10 Flying Dolphins-MR   1:27.58    1:28.89        
                  41.41     1:28.89 (47.48)                                        
 18 Zagaja, Grace M            9 Bluefish-MR          1:31.02    1:29.38        
                  42.95     1:29.38 (46.43)                                        
 19 Parkinson, Bri G           9 Silver Streaks-MR    1:32.85    1:29.58        
                  41.36     1:29.58 (48.22)                                        
 20 Osmun, Heather A           9 Bluefish-MR          1:31.98    1:29.79        
                  40.13     1:29.79 (49.66)                                        
 21 King, Mairead E            9 Pace-MR              1:32.75    1:31.13        
                  41.80     1:31.13 (49.33)                                        
 22 Tsuruo, Sarah              9 Middies-MR           1:39.15    1:31.43        
                  42.88     1:31.43 (48.55)                                        
 23 O'Reilly, Maggie R        10 GAEL-MR              1:32.63    1:33.56        
                  42.90     1:33.56 (50.66)                                        
 24 Mitzian, Lian F            9 Middies-MR           1:33.05    1:34.16        
                  44.30     1:34.16 (49.86)                                        
 25 Meyers, Katherine          8 Bluefish-MR          1:34.52    1:34.29        
                  45.96     1:34.29 (48.33)                                        
 26 Omeara, Sappha E          10 Flying Dolphins-MR   1:33.63    1:34.43        
                  45.23     1:34.43 (49.20)                                        
 27 Labarca, Lauren M          9 GAEL-MR              1:41.81    1:35.49        
                  45.03     1:35.49 (50.46)                                        
 28 Larkin, Catherine D       10 Middies-MR           1:43.63    1:35.78        
                  44.96     1:35.78 (50.82)                                        
 29 Triscari, Bitsy A         10 Bluefish-MR          1:36.46    1:36.37        
                  43.05     1:36.37 (53.32)                                        
 30 Macaluso, Sophia           9 Silver Streaks-MR    1:51.96    1:36.78        
                  45.00     1:36.78 (51.78)                                        
 31 LeClaire, Milly L         10 Bluefish-MR          1:43.32    1:36.99        
                  42.62     1:36.99 (54.37)                                        
 32 Donoghue, Mary E          10 Pace-MR              1:49.44    1:37.66        
                  45.41     1:37.66 (52.25)                                        
 33 Klein, Sarah E            10 Pace-MR              1:47.22    1:39.57        
                  44.53     1:39.57 (55.04)                                        
 34 Sorokko, Michelle          7 OWA-MR               1:52.67    1:44.38        
                  48.73     1:44.38 (55.65)                                        
 35 Hoffman, Jacquelyn R      10 Pace-MR              1:49.03    1:45.33        
                  48.80     1:45.33 (56.53)                                        
 -- Iwatsuki, Yui              9 Middies-MR           1:45.23         DQ        
                  42.65          DQ (47.50)                                        
 -- Christmas, Tytiana        10 Bluefish-MR          2:00.00         DQ        
                  47.98        DQ (1:06.13)                                        
 -- Maggio, Caroline E        10 OWA-MR               2:00.00         DQ        
                  45.99          DQ (51.09)                                        
 -- Six-Osher, Skye R          9 Middies-MR           1:28.96         DQ        
                  43.50          DQ (52.70)                                        
 -- Sheybani, Gabi G           9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                  26.05        DQ (1:25.79)                                        
 -- Kantor, Chloe R           10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                1:09.17                                                            
 -- Tavlarakis, Christina D    6 Pace-MR                   NT         DQ        
                1:35.70        DQ (1:18.44)                                        
 -- Levy, Ally                 9 Middies-MR                NT         DQ        
                  22.30        DQ (1:43.56)                                        
 -- Shelton, Merritt W         8 Pace-MR              2:07.22         DQ        
                  45.02          DQ (57.76)                                        
 -- Scotti, Meagan C          10 GAEL-MR              1:45.00         DQ        
                  47.78          DQ (55.12)                                        
 -- Cohn, Michelle A          10 Flying Dolphins-MR   1:53.08         DQ        
                  47.03          DQ (50.85)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.19  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahl, Kanika              12 OWA-MR                 27.77      28.48        
  2 Vogel, Nia C              12 Middies-MR             28.53      28.81        
  3 Chrystal, Morgan C        12 GAEL-MR                29.50      29.33        
  4 Catarinacchio, Jessica R  11 Middies-MR             28.41      29.62        
  5 Distelhurst, Lea M        12 Silver Streaks-MR      30.59      30.00        
  6 Maggio, Emily C           12 OWA-MR                 29.68      30.36        
  7 Dell'Orto, Christina M    12 Middies-MR             29.94      30.53        
  8 Wade, Dana T              11 Bluefish-MR            30.89      30.58        
  9 Brickman, Molly E         11 Flying Dolphins-MR     29.62      30.64        
 10 Troiano, Morgan           12 Bluefish-MR            30.95      30.70        
 11 Fitzpatrick, Aileen P     11 OWA-MR                 31.03      30.71        
 12 Russo, Eva M              12 GAEL-MR                30.22      30.90        
 13 Hughes, Caroline A        11 Bluefish-MR            31.56      30.98        
 14 McManus, Samantha A       12 Pace-MR                30.64      31.01        
 15 Costigan, Abigail J       11 Pace-MR                33.95      31.47        
 16 Flynn, Maggie G           11 Pace-MR                31.51      31.77        
 17 Langella, Emily E         12 Bluefish-MR            31.23      31.81        
 18 Siegel, Sophie H          11 Flying Dolphins-MR     30.86      32.09        
 19 Kase, Yuma                11 Middies-MR             31.65      32.18        
 20 Cervone, Catie E          11 Middies-MR             31.25      32.27        
 21 Weisstuch, Caroline F     11 Middies-MR             33.86      32.34        
 22 Rosenblum, Danielle M     12 Middies-MR             33.66      32.69        
 23 Papitto, Erica A          12 Pace-MR                31.55      32.84        
 24 Farrell, Greta M          11 OWA-MR                 32.38      32.90        
 25 Vasudevan, Arya V         11 Middies-MR             33.03      32.93        
 26 Lepera, Alyssa R          12 Bluefish-MR            33.16      32.98        
 27 Neber, Jacqueline         12 Bluefish-MR            33.30      33.20        
 28 Sawyers, Amelia E         12 Flying Dolphins-MR     33.49      33.24        
 29 Troiano, Alexis           12 Bluefish-MR            41.86      33.41        
 30 Schwartz, Isabella S      11 Pace-MR                32.39      33.55        
 31 Prinz, Melanie H          11 Pace-MR                33.66      34.00        
 32 Uppal, Jaya               12 Silver Streaks-MR      33.71      34.26        
 33 Shelton, Megan C          11 Pace-MR                   NT      34.29        
 34 Grieder, Isabel A         12 Pace-MR                38.93      34.70        
 35 Alimonti, Simone T        12 Middies-MR             36.20      35.24        
 36 Miller, Lain E            11 GAEL-MR                38.12      35.95        
 37 Ryan, Katie A             11 GAEL-MR                36.26      36.02        
 38 Glickman, Jane E          11 Pace-MR                39.76      36.27        
 39 Elwood, Blake A           11 Pace-MR                37.93      37.06        
 40 Kitakis, Christina R      12 OWA-MR                 35.71      37.60        
 41 Ruocco, Madeline          11 Bluefish-MR            39.65      38.13        
 42 Gagion, Anna E            11 Pace-MR                38.10      38.56        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          54.49  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doherty, Kaitlin A        12 Middies-MR             57.67      58.48        
                  27.67       58.48 (30.81)                                        
  2 Vogel, Nia C              12 Middies-MR           1:00.88    1:02.60        
                  29.60     1:02.60 (33.00)                                        
  3 Gallagher, Megan E        11 Pace-MR              1:02.34    1:03.05        
                  30.65     1:03.05 (32.40)                                        
  4 Bahl, Kanika              12 OWA-MR               1:03.60    1:03.19        
                  29.99     1:03.19 (33.20)                                        
  5 Papsco, Nicole J          12 Bluefish-MR          1:04.29    1:03.87        
                  30.86     1:03.87 (33.01)                                        
  6 Catarinacchio, Jessica R  11 Middies-MR           1:01.33    1:04.28        
                  30.99     1:04.28 (33.29)                                        
  7 Distelhurst, Lea M        12 Silver Streaks-MR    1:05.82    1:04.90        
                  31.33     1:04.90 (33.57)                                        
  8 Chrystal, Morgan C        12 GAEL-MR              1:05.51    1:06.02        
                  32.14     1:06.02 (33.88)                                        
  9 Brickman, Molly E         11 Flying Dolphins-MR   1:04.52    1:06.21        
                  31.91     1:06.21 (34.30)                                        
 10 Reilly, Bridget K         12 GAEL-MR              1:07.05    1:06.28        
                  31.62     1:06.28 (34.66)                                        
 11 Dell'Orto, Christina M    12 Middies-MR           1:05.89    1:06.67        
                  31.92     1:06.67 (34.75)                                        
 12 Fitzpatrick, Aileen P     11 OWA-MR               1:09.66    1:06.68        
                  32.36     1:06.68 (34.32)                                        
 13 Meehan, Sarah             12 Bluefish-MR          1:06.72    1:07.52        
                  32.35     1:07.52 (35.17)                                        
 14 Ferguson, Carly           12 Silver Streaks-MR    1:08.93    1:09.57        
                  32.62     1:09.57 (36.95)                                        
 15 Kase, Yuma                11 Middies-MR           1:15.03    1:09.64        
                  33.97     1:09.64 (35.67)                                        
 16 Russo, Eva M              12 GAEL-MR              1:08.22    1:10.00        
                  33.50     1:10.00 (36.50)                                        
 17 Hughes, Caroline A        11 Bluefish-MR          1:10.33    1:10.36        
                  34.43     1:10.36 (35.93)                                        
 18 Schoenherr, Jena E        12 Middies-MR           1:12.81    1:10.70        
                  34.29     1:10.70 (36.41)                                        
 19 Langella, Emily E         12 Bluefish-MR          1:09.42    1:11.26        
                  34.64     1:11.26 (36.62)                                        
 20 Costigan, Abigail J       11 Pace-MR              1:15.97    1:11.33        
                  34.28     1:11.33 (37.05)                                        
 21 Lepera, Alyssa R          12 Bluefish-MR          1:12.63    1:11.54        
                  34.33     1:11.54 (37.21)                                        
 22 McManus, Samantha A       12 Pace-MR              1:09.34    1:11.71        
                  32.84     1:11.71 (38.87)                                        
 23 Farrell, Greta M          11 OWA-MR               1:12.10    1:11.77        
                  34.24     1:11.77 (37.53)                                        
 23 Vasudevan, Arya V         11 Middies-MR           1:11.11    1:11.77        
                  34.73     1:11.77 (37.04)                                        
 25 Siegel, Sophie H          11 Flying Dolphins-MR   1:08.86    1:11.84        
                  33.60     1:11.84 (38.24)                                        
 26 Weisstuch, Caroline F     11 Middies-MR           1:18.23    1:13.91        
                  35.04     1:13.91 (38.87)                                        
 27 Rosenblum, Danielle M     12 Middies-MR           1:12.96    1:14.04        
                  34.32     1:14.04 (39.72)                                        
 28 Adams, Katherine A        12 Bluefish-MR          1:16.11    1:14.33        
                  34.58     1:14.33 (39.75)                                        
 29 Neber, Jacqueline         12 Bluefish-MR          1:13.11    1:14.39        
                  35.50     1:14.39 (38.89)                                        
 30 Schwartz, Isabella S      11 Pace-MR              1:14.79    1:15.51        
                  35.49     1:15.51 (40.02)                                        
 31 Shelton, Megan C          11 Pace-MR                   NT    1:17.88        
                  35.35     1:17.88 (42.53)                                        
 32 Uppal, Jaya               12 Silver Streaks-MR    1:19.81    1:18.88        
                  35.15     1:18.88 (43.73)                                        
 33 Grieder, Isabel A         12 Pace-MR              1:30.91    1:21.53        
                  37.01     1:21.53 (44.52)                                        
 34 Elwood, Blake A           11 Pace-MR              1:25.82    1:23.08        
                  38.45     1:23.08 (44.63)                                        
 35 Kitakis, Christina R      12 OWA-MR               1:38.46    1:25.43        
                  38.50     1:25.43 (46.93)                                        
 36 Gagion, Anna E            11 Pace-MR              1:29.55    1:26.97        
                  41.28     1:26.97 (45.69)                                        
 37 Levinson, Charlotte       11 Bluefish-MR          1:38.62    1:31.32        
                  40.73     1:31.32 (50.59)                                        
 -- Cervone, Catie E          11 Middies-MR           1:11.67         DQ        
                  35.17          DQ (36.22)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          28.79  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papsco, Nicole J          12 Bluefish-MR            33.05      32.80        
  2 Gallagher, Megan E        11 Pace-MR                32.95      33.03        
  3 Doherty, Kaitlin A        12 Middies-MR             32.97      33.52        
  4 Dell'Orto, Christina M    12 Middies-MR             34.77      34.18        
  5 Barclay, Skye M           11 Flying Dolphins-MR     35.27      34.21        
  6 Kase, Yuma                11 Middies-MR             36.47      35.13        
  7 Meehan, Sarah             12 Bluefish-MR            34.68      35.22        
  8 Fitzpatrick, Aileen P     11 OWA-MR                 36.81      35.79        
  9 Langella, Emily E         12 Bluefish-MR            36.07      36.12        
 10 Russo, Eva M              12 GAEL-MR                37.34      36.52        
 11 Hughes, Caroline A        11 Bluefish-MR            36.63      36.79        
 12 Lepera, Alyssa R          12 Bluefish-MR            35.76      37.17        
 13 Ferguson, Carly           12 Silver Streaks-MR      37.88      37.32        
 14 Farrell, Greta M          11 OWA-MR                 37.96      37.37        
 15 Chrystal, Morgan C        12 GAEL-MR                34.87      37.55        
 16 Costigan, Abigail J       11 Pace-MR                41.85      38.19        
 17 Weisstuch, Caroline F     11 Middies-MR             37.41      38.21        
 18 Adams, Katherine A        12 Bluefish-MR            37.37      38.56        
 18 Siegel, Sophie H          11 Flying Dolphins-MR     36.02      38.56        
 20 Rosenblum, Danielle M     12 Middies-MR             38.29      38.63        
 21 Schwartz, Isabella S      11 Pace-MR                41.35      39.29        
 22 Reilly, Bridget K         12 GAEL-MR                37.61      39.62        
 22 Cervone, Catie E          11 Middies-MR             38.28      39.62        
 24 Rogers, Katie             11 Bluefish-MR            41.75      41.03        
 25 Schoenherr, Jena E        12 Middies-MR             42.23      41.30        
 26 Uppal, Jaya               12 Silver Streaks-MR      41.76      41.46        
 27 Elwood, Blake A           11 Pace-MR                44.48      42.39        
 28 Shelton, Megan C          11 Pace-MR                   NT      42.85        
 29 Kitakis, Christina R      12 OWA-MR                 50.25      45.81        
 30 Levinson, Charlotte       11 Bluefish-MR            48.25      47.39        
 31 Gagion, Anna E            11 Pace-MR                46.18      48.41        
 -- Neber, Jacqueline         12 Bluefish-MR            42.74         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:01.19  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papsco, Nicole J          12 Bluefish-MR          1:11.61    1:11.09        
                  34.56     1:11.09 (36.53)                                        
  2 Dell'Orto, Christina M    12 Middies-MR           1:14.34    1:13.39        
                  35.27     1:13.39 (38.12)                                        
  3 Barclay, Skye M           11 Flying Dolphins-MR   1:16.04    1:15.48        
                  36.99     1:15.48 (38.49)                                        
  4 Troiano, Morgan           12 Bluefish-MR          1:10.41    1:17.26        
                  37.59     1:17.26 (39.67)                                        
  5 Fitzpatrick, Aileen P     11 OWA-MR               1:18.71    1:17.54        
                  38.50     1:17.54 (39.04)                                        
  6 Lepera, Alyssa R          12 Bluefish-MR          1:18.97    1:17.74        
                  38.02     1:17.74 (39.72)                                        
  7 Siegel, Sophie H          11 Flying Dolphins-MR   1:18.48    1:18.75        
                  37.73     1:18.75 (41.02)                                        
  8 Chrystal, Morgan C        12 GAEL-MR              1:16.39    1:19.03        
                  38.91     1:19.03 (40.12)                                        
  9 Maggio, Emily C           12 OWA-MR               1:22.76    1:19.28        
                  39.27     1:19.28 (40.01)                                        
 10 Langella, Emily E         12 Bluefish-MR          1:32.01    1:20.42        
 11 Hughes, Caroline A        11 Bluefish-MR          1:19.99    1:20.44        
                  39.88     1:20.44 (40.56)                                        
 12 Ferguson, Carly           12 Silver Streaks-MR    1:22.15    1:22.93        
                  39.25     1:22.93 (43.68)                                        
 13 Farrell, Greta M          11 OWA-MR               1:23.75    1:23.13        
                  40.40     1:23.13 (42.73)                                        
 14 Weisstuch, Caroline F     11 Middies-MR           1:22.80    1:23.92        
                  40.33     1:23.92 (43.59)                                        
 15 Flynn, Maggie G           11 Pace-MR              1:22.22    1:24.01        
 16 Rosenblum, Danielle M     12 Middies-MR           1:27.85    1:24.38        
                  42.82     1:24.38 (41.56)                                        
 17 Cervone, Catie E          11 Middies-MR           1:24.40    1:25.80        
                  41.79     1:25.80 (44.01)                                        
 18 Glickman, Jane E          11 Pace-MR              1:42.33    1:30.03        
                  43.87     1:30.03 (46.16)                                        
 19 Shelton, Megan C          11 Pace-MR                   NT    1:32.63        
                  45.55     1:32.63 (47.08)                                        
 20 Neber, Jacqueline         12 Bluefish-MR          1:35.17    1:42.39        
 -- Alimonti, Simone T        12 Middies-MR           1:32.82         DQ        
 -- McManus, Samantha A       12 Pace-MR              1:30.43         DQ        
                  42.59          DQ (45.18)                                        
 -- Grieder, Isabel A         12 Pace-MR              1:39.94         DQ        
                  42.99          DQ (50.60)                                        
 -- Prinz, Melanie H          11 Pace-MR              1:36.20         DQ        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          31.89  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahl, Kanika              12 OWA-MR                 33.43      34.10        
  2 Papsco, Nicole J          12 Bluefish-MR            33.94      34.61        
  3 Russo, Eva M              12 GAEL-MR                37.27      36.33        
  4 Schwartz, Isabella S      11 Pace-MR                39.38      38.81        
  5 Papitto, Erica A          12 Pace-MR                38.25      39.61        
  6 Ferguson, Carly           12 Silver Streaks-MR      40.39      39.68        
  7 Sawyers, Amelia E         12 Flying Dolphins-MR     40.90      40.10        
  8 Wade, Dana T              11 Bluefish-MR            40.79      40.57        
  9 Chrystal, Morgan C        12 GAEL-MR                42.13      41.18        
 10 Vasudevan, Arya V         11 Middies-MR             41.50      41.28        
 11 Neber, Jacqueline         12 Bluefish-MR            42.31      41.48        
 12 Troiano, Morgan           12 Bluefish-MR            43.65      41.66        
 13 Kase, Yuma                11 Middies-MR             42.59      41.67        
 14 Uppal, Jaya               12 Silver Streaks-MR      41.29      42.12        
 15 Distelhurst, Lea M        12 Silver Streaks-MR      43.12      42.13        
 16 Grieder, Isabel A         12 Pace-MR                44.89      43.72        
 17 Troiano, Alexis           12 Bluefish-MR            52.19      44.61        
 18 Lepera, Alyssa R          12 Bluefish-MR            43.47      44.72        
 19 McManus, Samantha A       12 Pace-MR                46.10      46.43        
 20 Elwood, Blake A           11 Pace-MR                48.82      46.44        
 21 Alimonti, Simone T        12 Middies-MR             46.71      47.76        
 22 Ryan, Katie A             11 GAEL-MR                50.12      48.00        
 23 Gagion, Anna E            11 Pace-MR                47.83      48.18        
 24 Glickman, Jane E          11 Pace-MR                57.44      52.77        
 25 Ruocco, Madeline          11 Bluefish-MR            53.44      55.52        
 26 Kitakis, Christina R      12 OWA-MR               1:05.00    1:02.38        
 -- Costigan, Abigail J       11 Pace-MR                54.42         DQ        
 -- Miller, Lain E            11 GAEL-MR                45.02         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:08.89  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahl, Kanika              12 OWA-MR               1:15.52    1:14.33        
                  35.09     1:14.33 (39.24)                                        
  2 Papsco, Nicole J          12 Bluefish-MR          1:14.57    1:17.34        
                  36.09     1:17.34 (41.25)                                        
  3 Russo, Eva M              12 GAEL-MR              1:19.82    1:18.70        
                  37.35     1:18.70 (41.35)                                        
  4 Vogel, Nia C              12 Middies-MR           1:21.74    1:21.46        
                  37.82     1:21.46 (43.64)                                        
  5 Catarinacchio, Jessica R  11 Middies-MR           1:23.36    1:22.45        
                  38.95     1:22.45 (43.50)                                        
  6 Brickman, Molly E         11 Flying Dolphins-MR   1:28.65    1:24.14        
                  40.05     1:24.14 (44.09)                                        
  7 Barclay, Skye M           11 Flying Dolphins-MR   1:23.65    1:26.15        
                  40.47     1:26.15 (45.68)                                        
  8 Schwartz, Isabella S      11 Pace-MR              1:27.35    1:28.50        
                  41.86     1:28.50 (46.64)                                        
  9 Ferguson, Carly           12 Silver Streaks-MR    1:28.81    1:29.51        
                  42.31     1:29.51 (47.20)                                        
 10 Paras, Paulina            11 GAEL-MR              1:37.96    1:30.45        
                  42.58     1:30.45 (47.87)                                        
 11 Neber, Jacqueline         12 Bluefish-MR          1:33.75    1:31.12        
                  43.82     1:31.12 (47.30)                                        
 12 Vasudevan, Arya V         11 Middies-MR           1:33.47    1:31.74        
                  43.14     1:31.74 (48.60)                                        
 13 Distelhurst, Lea M        12 Silver Streaks-MR    1:36.02    1:32.62        
                  42.90     1:32.62 (49.72)                                        
 14 Meehan, Sarah             12 Bluefish-MR          1:28.20    1:33.63        
                  44.16     1:33.63 (49.47)                                        
 15 Uppal, Jaya               12 Silver Streaks-MR    1:35.90    1:36.58        
                  44.33     1:36.58 (52.25)                                        
 16 Grieder, Isabel A         12 Pace-MR              1:41.41    1:37.89        
                  45.57     1:37.89 (52.32)                                        
 17 McManus, Samantha A       12 Pace-MR              1:37.96    1:42.24        
                  47.58     1:42.24 (54.66)                                        
 18 Shelton, Megan C          11 Pace-MR                   NT    1:46.24        
                  48.82     1:46.24 (57.42)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          27.49  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahl, Kanika              12 OWA-MR                 29.74      29.85        
  2 Gallagher, Megan E        11 Pace-MR                30.21      31.98        
  3 Doherty, Kaitlin A        12 Middies-MR             32.02      32.03        
  4 Vogel, Nia C              12 Middies-MR             32.70      32.27        
  5 Catarinacchio, Jessica R  11 Middies-MR             31.21      32.55        
  6 Brickman, Molly E         11 Flying Dolphins-MR     32.40      33.34        
  7 Barclay, Skye M           11 Flying Dolphins-MR     32.84      33.78        
  8 Langella, Emily E         12 Bluefish-MR            33.37      34.43        
  9 Paras, Paulina            11 GAEL-MR                35.96      35.19        
 10 Siegel, Sophie H          11 Flying Dolphins-MR     34.26      35.44        
 11 Costigan, Abigail J       11 Pace-MR                36.77      36.06        
 12 Rosenblum, Danielle M     12 Middies-MR             37.08      36.08        
 13 Kase, Yuma                11 Middies-MR             36.71      36.29        
 14 Reilly, Bridget K         12 GAEL-MR                35.62      36.37        
 15 Distelhurst, Lea M        12 Silver Streaks-MR      36.57      37.04        
 16 Weisstuch, Caroline F     11 Middies-MR             38.43      38.60        
 17 Hughes, Caroline A        11 Bluefish-MR            36.48      38.85        
 18 Schoenherr, Jena E        12 Middies-MR             39.55      38.96        
 19 Lepera, Alyssa R          12 Bluefish-MR            37.28      39.02        
 20 Cervone, Catie E          11 Middies-MR             39.21      39.88        
 21 Farrell, Greta M          11 OWA-MR                 39.52      40.03        
 22 Rogers, Katie             11 Bluefish-MR            40.20      40.15        
 23 McManus, Samantha A       12 Pace-MR                38.15      40.30        
 24 Vasudevan, Arya V         11 Middies-MR             40.37      41.25        
 25 Adams, Katherine A        12 Bluefish-MR            42.10      42.72        
 26 Grieder, Isabel A         12 Pace-MR                47.62      43.20        
 27 Fitzpatrick, Aileen P     11 OWA-MR                 40.56      43.58        
 28 Elwood, Blake A           11 Pace-MR                51.90      47.61        
 29 Gagion, Anna E            11 Pace-MR                52.66      48.41        
 30 Kitakis, Christina R      12 OWA-MR                 59.23      51.46        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:00.39  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vogel, Nia C              12 Middies-MR           1:13.17    1:11.73        
                  33.25     1:11.73 (38.48)                                        
  2 Catarinacchio, Jessica R  11 Middies-MR           1:12.91    1:12.08        
                  33.73     1:12.08 (38.35)                                        
  3 Brickman, Molly E         11 Flying Dolphins-MR   1:15.88    1:15.08        
                  35.53     1:15.08 (39.55)                                        
  4 Barclay, Skye M           11 Flying Dolphins-MR   1:16.64    1:17.11        
                  36.38     1:17.11 (40.73)                                        
  5 Rosenblum, Danielle M     12 Middies-MR           1:31.58    1:26.90        
                  40.39     1:26.90 (46.51)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:02.19  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahl, Kanika              12 OWA-MR               1:09.19    1:07.71        
                  31.28     1:07.71 (36.43)                                        
  2 Papsco, Nicole J          12 Bluefish-MR          1:12.04    1:10.40        
                  33.25     1:10.40 (37.15)                                        
  3 Vogel, Nia C              12 Middies-MR           1:13.81    1:11.50        
                  33.40     1:11.50 (38.10)                                        
  4 Russo, Eva M              12 GAEL-MR              1:20.74    1:13.87        
                  33.65     1:13.87 (40.22)                                        
  5 Catarinacchio, Jessica R  11 Middies-MR           1:13.64    1:13.89        
                  34.20     1:13.89 (39.69)                                        
  6 Brickman, Molly E         11 Flying Dolphins-MR   1:14.70    1:14.93        
                  34.70     1:14.93 (40.23)                                        
  7 Kase, Yuma                11 Middies-MR           1:17.74    1:16.40        
                  34.81     1:16.40 (41.59)                                        
  8 Barclay, Skye M           11 Flying Dolphins-MR   1:15.00    1:16.63        
                  35.20     1:16.63 (41.43)                                        
  9 Distelhurst, Lea M        12 Silver Streaks-MR    1:18.68    1:17.23        
                  36.30     1:17.23 (40.93)                                        
 10 Wade, Dana T              11 Bluefish-MR          1:23.90    1:18.43        
                  37.29     1:18.43 (41.14)                                        
 11 Ferguson, Carly           12 Silver Streaks-MR    1:18.79    1:18.66        
                  36.97     1:18.66 (41.69)                                        
 12 Fitzpatrick, Aileen P     11 OWA-MR               1:21.84    1:18.85        
                  37.41     1:18.85 (41.44)                                        
 13 Flynn, Maggie G           11 Pace-MR              1:22.90    1:19.53        
                  36.18     1:19.53 (43.35)                                        
 14 Siegel, Sophie H          11 Flying Dolphins-MR   1:18.68    1:19.73        
                  36.26     1:19.73 (43.47)                                        
 15 Dell'Orto, Christina M    12 Middies-MR           1:23.62    1:19.96        
                  35.74     1:19.96 (44.22)                                        
 16 Hughes, Caroline A        11 Bluefish-MR          1:21.46    1:20.00        
                  37.53     1:20.00 (42.47)                                        
 17 Vasudevan, Arya V         11 Middies-MR           1:22.89    1:20.51        
                  38.25     1:20.51 (42.26)                                        
 18 Papitto, Erica A          12 Pace-MR              1:17.70    1:20.67        
                  38.38     1:20.67 (42.29)                                        
 19 Sawyers, Amelia E         12 Flying Dolphins-MR   1:25.82    1:22.84        
                  37.97     1:22.84 (44.87)                                        
 20 Maggio, Emily C           12 OWA-MR               1:36.07    1:22.89        
                  37.27     1:22.89 (45.62)                                        
 21 Farrell, Greta M          11 OWA-MR               1:26.60    1:24.72        
                  39.13     1:24.72 (45.59)                                        
 22 Uppal, Jaya               12 Silver Streaks-MR    1:29.95    1:25.76        
                  39.40     1:25.76 (46.36)                                        
 23 Cervone, Catie E          11 Middies-MR           1:28.81    1:26.69        
                  38.41     1:26.69 (48.28)                                        
 24 Ryan, Katie A             11 GAEL-MR              1:41.31    1:30.45        
                  42.02     1:30.45 (48.43)                                        
 25 Elwood, Blake A           11 Pace-MR              1:37.07    1:33.98        
                  44.99     1:33.98 (48.99)                                        
 26 Gagion, Anna E            11 Pace-MR              1:46.25    1:37.58        
                  45.89     1:37.58 (51.69)                                        
 -- Schwartz, Isabella S      11 Pace-MR              1:23.40         DQ        
                  40.29          DQ (42.95)                                        
 -- Kitakis, Christina R      12 OWA-MR               2:00.00         DQ        
                  26.59        DQ (1:17.41)                                        
 -- Shelton, Megan C          11 Pace-MR                   NT         DQ        
                  42.20          DQ (47.63)                                        
 -- Prinz, Melanie H          11 Pace-MR                   NT         DQ        
                  35.04          DQ (53.33)                                        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.19  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anastasiou, Elle J        14 Pace-MR                25.49      25.86        
  2 Miller, Nikki F           14 Silver Streaks-MR      26.57      27.06        
  3 Merz, Wendy A             14 Bluefish-MR            26.49      27.26        
  4 Augustinos, Laura A       14 Pace-MR                27.32      27.98        
  5 Suen, Katherine O         14 Unymid-MR              27.59      28.01        
  6 Yanar, Melanie            13 Bluefish-MR            29.29      28.09        
  7 Kanim, Callie H           13 Middies-MR             27.16      28.12        
  8 Gibbons, Nicolette L      13 OWA-MR                 28.21      28.60        
  9 Flor, Erica M             13 Bluefish-MR            28.43      28.67        
 10 Becerra, Shelby M         14 Middies-MR             28.48      28.83        
 11 Reilly, Samantha K        13 Bluefish-MR            28.88      28.90        
 12 Unger, Krissy F           14 Bluefish-MR            29.74      29.28        
 13 Fried, Torie E            13 Pace-MR                29.15      29.32        
 14 Wong, Kristi              14 Silver Streaks-MR      29.13      29.53        
 15 Simone, Toni A            14 Silver Streaks-MR      29.45      30.56        
 16 Sterling, Therese         14 Bluefish-MR            30.13      30.89        
 17 Yaccarino, Caitlin K      13 Bluefish-MR            31.86      30.91        
 18 Carmi, Christina          13 Bluefish-MR            30.71      30.95        
 18 Snyder, Wendy E           13 Pace-MR                31.54      30.95        
 20 Iaconetti, Emma K         13 Pace-MR                30.07      31.40        
 21 Chernyshev, Darya         14 OWA-MR                 30.40      31.41        
 22 Savage-Gibson, Marissa F  13 Unpace-MR              32.36      31.48        
 23 Smith, Cailey M           13 Pace-MR                31.73      31.74        
 24 Feigin, Amanda M          13 Pace-MR                31.97      31.82        
 25 D'Alessandro, Andie G     13 Silver Streaks-MR      31.56      32.52        
 26 Leonard, Samantha         14 Bluefish-MR            37.89      37.87        
 27 Mathur, Natasha C         14 Silver Streaks-MR      46.04      44.69        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          52.29  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anastasiou, Elle J        14 Pace-MR                56.41      56.89        
                  27.45       56.89 (29.44)                                        
  2 Suen, Katherine O         14 Unymid-MR              59.73    1:00.25        
                  28.83     1:00.25 (31.42)                                        
  3 Merz, Wendy A             14 Bluefish-MR          1:00.51    1:00.35        
                  28.87     1:00.35 (31.48)                                        
  4 Kanim, Callie H           13 Middies-MR           1:00.36    1:01.01        
                  29.40     1:01.01 (31.61)                                        
  5 Augustinos, Laura A       14 Pace-MR              1:00.78    1:01.11        
                  29.70     1:01.11 (31.41)                                        
  6 Gibbons, Nicolette L      13 OWA-MR               1:03.62    1:01.44        
                  29.30     1:01.44 (32.14)                                        
  7 Miller, Nikki F           14 Silver Streaks-MR      59.89    1:01.64        
                  28.99     1:01.64 (32.65)                                        
  8 Flor, Erica M             13 Bluefish-MR          1:02.13    1:01.99        
                  30.12     1:01.99 (31.87)                                        
  9 Becerra, Shelby M         14 Middies-MR           1:00.78    1:02.06        
                  29.85     1:02.06 (32.21)                                        
 10 Yanar, Melanie            13 Bluefish-MR          1:04.36    1:02.84        
                  29.80     1:02.84 (33.04)                                        
 11 Unger, Krissy F           14 Bluefish-MR          1:03.87    1:04.03        
                  31.16     1:04.03 (32.87)                                        
 12 Reilly, Samantha K        13 Bluefish-MR          1:04.56    1:04.10        
                  31.15     1:04.10 (32.95)                                        
 13 Pope, Lauren A            14 Pace-MR              1:04.76    1:04.31        
                  30.58     1:04.31 (33.73)                                        
 14 Wong, Kristi              14 Silver Streaks-MR    1:03.11    1:04.36        
                  30.80     1:04.36 (33.56)                                        
 15 Fried, Torie E            13 Pace-MR                   NT    1:05.01        
                  24.12     1:05.01 (40.89)                                        
 16 Gallagher, Molly A        13 Pace-MR              1:04.46    1:05.70        
                  31.61     1:05.70 (34.09)                                        
 17 Vaughn, Stephanie J       14 Pace-MR              1:14.52    1:05.78        
                  52.70     1:05.78 (13.08)                                        
 18 Yaccarino, Caitlin K      13 Bluefish-MR          1:09.20    1:06.42        
                  31.37     1:06.42 (35.05)                                        
 18 Simone, Toni A            14 Silver Streaks-MR    1:05.43    1:06.42        
                  31.52     1:06.42 (34.90)                                        
 20 Snyder, Wendy E           13 Pace-MR              1:09.28    1:06.88        
                  31.89     1:06.88 (34.99)                                        
 21 Carmi, Christina          13 Bluefish-MR          1:07.67    1:07.09        
                  32.16     1:07.09 (34.93)                                        
 22 Sterling, Therese         14 Bluefish-MR          1:07.71    1:08.88        
                  32.74     1:08.88 (36.14)                                        
 23 Chernyshev, Darya         14 OWA-MR               1:09.68    1:08.95        
                  33.62     1:08.95 (35.33)                                        
 24 Feigin, Amanda M          13 Pace-MR              1:12.71    1:10.13        
                  33.59     1:10.13 (36.54)                                        
 25 Smith, Cailey M           13 Pace-MR                   NT    1:10.75        
                  33.02     1:10.75 (37.73)                                        
 26 Iaconetti, Emma K         13 Pace-MR              1:08.98    1:12.02        
                  32.60     1:12.02 (39.42)                                        
 27 Savage-Gibson, Marissa F  13 Unpace-MR                 NT    1:12.39        
                  22.27     1:12.39 (50.12)                                        
 28 D'Alessandro, Andie G     13 Silver Streaks-MR    1:11.31    1:13.17        
                  34.12     1:13.17 (39.05)                                        
 29 Leonard, Samantha         14 Bluefish-MR          1:24.51    1:24.66        
                  42.11     1:24.66 (42.55)                                        
 30 Mathur, Natasha C         14 Silver Streaks-MR    1:49.03    1:45.85        
                  37.76   1:45.85 (1:08.09)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:52.49  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anastasiou, Elle J        14 Pace-MR              2:05.69    2:09.32        
                  29.49     1:01.49 (32.00)     1:35.02 (33.53)     2:09.32 (34.30)
  2 Merz, Wendy A             14 Bluefish-MR          2:12.99    2:13.13        
                  30.45     1:04.09 (33.64)     1:38.68 (34.59)     2:13.13 (34.45)
  3 Suen, Katherine O         14 Unymid-MR            2:09.18    2:13.24        
                  30.48     1:04.75 (34.27)     1:39.69 (34.94)     2:13.24 (33.55)
  4 Becerra, Shelby M         14 Middies-MR           2:11.56    2:13.56        
                  31.19     1:05.78 (34.59)     1:40.35 (34.57)     2:13.56 (33.21)
  5 Kanim, Callie H           13 Middies-MR           2:10.53    2:14.64        
                  30.81     1:05.08 (34.27)     1:40.33 (35.25)     2:14.64 (34.31)
  6 Flor, Erica M             13 Bluefish-MR          2:15.94    2:18.66        
                  32.09     1:07.75 (35.66)     1:43.92 (36.17)     2:18.66 (34.74)
  7 Unger, Krissy F           14 Bluefish-MR          2:25.05    2:19.07        
                  32.79     1:08.80 (36.01)     1:45.45 (36.65)     2:19.07 (33.62)
  8 Vaughn, Stephanie J       14 Pace-MR              2:16.87    2:20.06        
                  32.25     1:07.80 (35.55)     1:45.64 (37.84)     2:20.06 (34.42)
  9 Yanar, Melanie            13 Bluefish-MR          2:29.00    2:22.28        
                  32.58     1:09.09 (36.51)     1:46.96 (37.87)     2:22.28 (35.32)
 10 Carmi, Christina          13 Bluefish-MR          2:28.92    2:24.80        
                  32.83     1:09.77 (36.94)     1:47.42 (37.65)     2:24.80 (37.38)
 11 Simone, Toni A            14 Silver Streaks-MR    2:24.21    2:26.94        
                  32.41     1:09.83 (37.42)     1:48.85 (39.02)     2:26.94 (38.09)
 12 Modelewski, Hailey        14 Bluefish-MR          2:23.98    2:28.21        
                  33.35     1:10.49 (37.14)     1:50.21 (39.72)     2:28.21 (38.00)
 13 Elkes, Sarah E            14 Pace-MR              2:23.96    2:29.99        
                  31.50     1:08.50 (37.00)     1:49.20 (40.70)     2:29.99 (40.79)
 14 Feigin, Amanda M          13 Pace-MR              2:37.81    2:33.92        
                  35.13     1:13.58 (38.45)     1:54.62 (41.04)     2:33.92 (39.30)
 15 Chernyshev, Darya         14 OWA-MR               2:29.64    2:35.54        
                  33.56     1:10.64 (37.08)     1:52.77 (42.13)     2:35.54 (42.77)
 16 Sterling, Therese         14 Bluefish-MR          2:34.15    2:36.05        
                  33.57     1:12.82 (39.25)     1:53.84 (41.02)     2:36.05 (42.21)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          57.59  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Nikki F           14 Silver Streaks-MR    1:07.51    1:07.24        
                  32.40     1:07.24 (34.84)                                        
  2 Kanim, Callie H           13 Middies-MR           1:07.82    1:08.22        
                  33.33     1:08.22 (34.89)                                        
  3 Wong, Kristi              14 Silver Streaks-MR    1:07.42    1:08.43        
  4 Suen, Katherine O         14 Unymid-MR            1:10.61    1:08.85        
                  33.81     1:08.85 (35.04)                                        
  5 Flor, Erica M             13 Bluefish-MR          1:08.02    1:10.21        
                  34.49     1:10.21 (35.72)                                        
  6 Unger, Krissy F           14 Bluefish-MR          1:13.46    1:14.43        
                  36.93     1:14.43 (37.50)                                        
  7 Vaughn, Stephanie J       14 Pace-MR              1:13.88    1:14.47        
                  37.22     1:14.47 (37.25)                                        
  8 Elkes, Sarah E            14 Pace-MR              1:11.25    1:15.13        
                  36.00     1:15.13 (39.13)                                        
  9 Simone, Toni A            14 Silver Streaks-MR    1:12.80    1:15.23        
                  37.16     1:15.23 (38.07)                                        
 10 Becerra, Shelby M         14 Middies-MR           1:14.40    1:15.63        
                  37.68     1:15.63 (37.95)                                        
 11 Carmi, Christina          13 Bluefish-MR          1:16.77    1:16.21        
                  36.91     1:16.21 (39.30)                                        
 12 Iaconetti, Emma K         13 Pace-MR              1:17.71    1:16.59        
 13 Feigin, Amanda M          13 Pace-MR              1:20.03    1:20.04        
                  40.21     1:20.04 (39.83)                                        
 14 Smith, Cailey M           13 Pace-MR              1:25.03    1:23.53        
                  40.82     1:23.53 (42.71)                                        
 15 Fishman, Rebecca A        14 Pace-MR                   NT    1:24.55        
                  39.44     1:24.55 (45.11)                                        
 16 Chernyshev, Darya         14 OWA-MR               1:30.50    1:29.03        
                  43.25     1:29.03 (45.78)                                        
 -- D'Alessandro, Andie G     13 Silver Streaks-MR    1:25.98         DQ        
                  39.75          DQ (44.16)                                        
 -- Leonard, Samantha         14 Bluefish-MR          2:07.75         DQ        
                  50.35        DQ (1:01.27)                                        
 -- Sterling, Therese         14 Bluefish-MR          1:16.32         DQ        
                  38.25          DQ (39.78)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:04.89  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kanim, Callie H           13 Middies-MR           2:24.39    2:25.37        
                  34.15     1:11.06 (36.91)     1:48.57 (37.51)     2:25.37 (36.80)
  2 Suen, Katherine O         14 Unymid-MR            2:28.55    2:28.36        
                  34.86     1:12.46 (37.60)     1:50.60 (38.14)     2:28.36 (37.76)
  3 Flor, Erica M             13 Bluefish-MR          2:31.71    2:28.95        
                  35.40     1:14.17 (38.77)     1:53.18 (39.01)     2:28.95 (35.77)
  4 Wong, Kristi              14 Silver Streaks-MR    2:24.66    2:30.16        
                  34.62   2:30.16 (1:55.54)                                        
  5 Gibbons, Nicolette L      13 OWA-MR               2:31.61    2:34.60        
                  37.73     1:16.66 (38.93)     1:56.49 (39.83)     2:34.60 (38.11)
  6 Vaughn, Stephanie J       14 Pace-MR                   NT    2:38.08        
                  37.50     1:17.60 (40.10)     1:59.76 (42.16)     2:38.08 (38.32)
  7 Pope, Lauren A            14 Pace-MR              2:33.66    2:39.26        
                  36.73     1:17.28 (40.55)     1:59.48 (42.20)     2:39.26 (39.78)
  8 Unger, Krissy F           14 Bluefish-MR          2:36.00    2:42.50        
                  38.25     1:19.88 (41.63)     2:01.85 (41.97)     2:42.50 (40.65)
  9 Gallagher, Molly A        13 Pace-MR              2:29.70    2:42.68        
                  37.72     1:18.88 (41.16)   2:42.68 (1:23.80)                    
 10 Feigin, Amanda M          13 Pace-MR                   NT    2:46.76        
                  38.83     1:21.33 (42.50)     2:04.85 (43.52)     2:46.76 (41.91)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:05.79  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Nikki F           14 Silver Streaks-MR    1:11.29    1:11.44        
                  33.57     1:11.44 (37.87)                                        
  2 Anastasiou, Elle J        14 Pace-MR              1:18.15    1:18.69        
                  36.84     1:18.69 (41.85)                                        
  3 Reilly, Samantha K        13 Bluefish-MR          1:21.99    1:20.53        
                  38.92     1:20.53 (41.61)                                        
  4 Becerra, Shelby M         14 Middies-MR           1:21.07    1:21.81        
                  38.48     1:21.81 (43.33)                                        
  5 Yanar, Melanie            13 Bluefish-MR          1:24.24    1:21.87        
                  38.75     1:21.87 (43.12)                                        
  6 Yaccarino, Caitlin K      13 Bluefish-MR          1:24.15    1:22.65        
                  39.65     1:22.65 (43.00)                                        
  7 Pope, Lauren A            14 Pace-MR              1:19.65    1:22.85        
                  38.76     1:22.85 (44.09)                                        
  8 Augustinos, Laura A       14 Pace-MR              1:25.46    1:24.86        
                  39.58     1:24.86 (45.28)                                        
  9 Snyder, Wendy E           13 Pace-MR              1:27.00    1:26.15        
                  40.23     1:26.15 (45.92)                                        
 10 Sterling, Therese         14 Bluefish-MR          1:26.46    1:27.61        
                  41.80     1:27.61 (45.81)                                        
 11 Iaconetti, Emma K         13 Pace-MR              1:24.54    1:27.97        
                  40.81     1:27.97 (47.16)                                        
 12 Carmi, Christina          13 Bluefish-MR          1:31.15    1:28.59        
                  42.12     1:28.59 (46.47)                                        
 13 Smith, Cailey M           13 Pace-MR              1:31.21    1:29.47        
                  42.24     1:29.47 (47.23)                                        
 14 Chernyshev, Darya         14 OWA-MR               1:31.63    1:30.54        
                  43.10     1:30.54 (47.44)                                        
 15 Simone, Toni A            14 Silver Streaks-MR    1:31.73    1:30.67        
                  42.34     1:30.67 (48.33)                                        
 16 Fried, Torie E            13 Pace-MR              1:35.75    1:35.13        
                  45.03     1:35.13 (50.10)                                        
 17 D'Alessandro, Andie G     13 Silver Streaks-MR    1:32.73    1:38.03        
                  45.60     1:38.03 (52.43)                                        
 18 Savage-Gibson, Marissa F  13 Unpace-MR            1:45.76    1:40.56        
                  46.64     1:40.56 (53.92)                                        
 19 Leonard, Samantha         14 Bluefish-MR          2:08.90    1:46.14        
                  49.58     1:46.14 (56.56)                                        
 -- Mathur, Natasha C         14 Silver Streaks-MR    2:05.35         DQ        
                1:00.47                                                            
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:21.39  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Nikki F           14 Silver Streaks-MR    2:40.15    2:46.83        
                  34.50     1:15.96 (41.46)     2:00.87 (44.91)     2:46.83 (45.96)
  2 Modelewski, Hailey        14 Bluefish-MR               NT    2:52.62        
                  39.64     1:23.19 (43.55)     2:08.19 (45.00)     2:52.62 (44.43)
  3 Wong, Kristi              14 Silver Streaks-MR    2:51.28    3:04.34        
                  40.97     1:27.56 (46.59)     2:16.61 (49.05)     3:04.34 (47.73)
  4 Kanim, Callie H           13 Middies-MR           3:00.00    3:08.61        
                  42.64     1:31.31 (48.67)     2:19.21 (47.90)     3:08.61 (49.40)
  5 D'Alessandro, Andie G     13 Silver Streaks-MR    3:23.13    3:26.99        
                  44.85     1:37.04 (52.19)     2:33.48 (56.44)     3:26.99 (53.51)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          57.39  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anastasiou, Elle J        14 Pace-MR              1:04.15    1:03.48        
                  29.86     1:03.48 (33.62)                                        
  2 Merz, Wendy A             14 Bluefish-MR          1:04.64    1:04.68        
                  29.89     1:04.68 (34.79)                                        
  3 Yanar, Melanie            13 Bluefish-MR          1:06.59    1:05.21        
                  30.61     1:05.21 (34.60)                                        
  4 Simone, Toni A            14 Silver Streaks-MR    1:16.28    1:12.80        
                  33.78     1:12.80 (39.02)                                        
  5 Feigin, Amanda M          13 Pace-MR                   NT    1:22.06        
                  40.22     1:22.06 (41.84)                                        
  6 Smith, Cailey M           13 Pace-MR                   NT    1:22.09        
                  36.37     1:22.09 (45.72)                                        
  7 Fishman, Rebecca A        14 Pace-MR                   NT    1:32.69        
                  40.53     1:32.69 (52.16)                                        
 -- Sterling, Therese         14 Bluefish-MR               NT         DQ        
                  41.11          DQ (49.74)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:06.59  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Merz, Wendy A             14 Bluefish-MR          2:26.08    2:29.03        
                  32.63     1:10.27 (37.64)     1:49.32 (39.05)     2:29.03 (39.71)
  2 Gallagher, Molly A        13 Pace-MR              3:00.93    3:13.12        
                  35.16     1:25.78 (50.62)     2:20.04 (54.26)     3:13.12 (53.08)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:06.89  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Merz, Wendy A             14 Bluefish-MR          2:19.97    2:25.77        
                  31.24     1:08.16 (36.92)     1:51.82 (43.66)     2:25.77 (33.95)
  2 Suen, Katherine O         14 Unymid-MR            2:33.61    2:30.77        
                  34.56     1:13.02 (38.46)     1:57.26 (44.24)     2:30.77 (33.51)
  3 Miller, Nikki F           14 Silver Streaks-MR    2:28.49    2:31.33        
                  31.79     1:10.46 (38.67)     1:54.48 (44.02)     2:31.33 (36.85)
  4 Anastasiou, Elle J        14 Pace-MR              2:29.68    2:34.78        
                  31.42     1:10.07 (38.65)     1:58.87 (48.80)     2:34.78 (35.91)
  5 Yanar, Melanie            13 Bluefish-MR          2:38.08    2:36.58        
                  31.57     1:11.89 (40.32)     1:57.98 (46.09)     2:36.58 (38.60)
  6 Becerra, Shelby M         14 Middies-MR           2:33.75    2:36.99        
                  36.72     1:16.64 (39.92)     2:03.26 (46.62)     2:36.99 (33.73)
  7 Wong, Kristi              14 Silver Streaks-MR    2:31.61    2:38.41        
                  34.58     1:13.17 (38.59)     2:01.66 (48.49)     2:38.41 (36.75)
  8 Flor, Erica M             13 Bluefish-MR          2:33.37    2:41.10        
                  38.73     1:18.20 (39.47)     2:06.63 (48.43)     2:41.10 (34.47)
  9 Unger, Krissy F           14 Bluefish-MR          2:41.87    2:42.95        
                  37.33     1:17.23 (39.90)     2:07.90 (50.67)     2:42.95 (35.05)
 10 Elkes, Sarah E            14 Pace-MR              2:40.55    2:43.15        
                  35.16     1:14.51 (39.35)     2:04.79 (50.28)     2:43.15 (38.36)
 11 Modelewski, Hailey        14 Bluefish-MR          3:00.15    2:44.58        
                  35.58     1:20.09 (44.51)     2:05.80 (45.71)     2:44.58 (38.78)
 12 Carmi, Christina          13 Bluefish-MR          2:48.06    2:50.10        
                  39.18     1:21.55 (42.37)     2:10.84 (49.29)     2:50.10 (39.26)
 13 Iaconetti, Emma K         13 Pace-MR              2:50.71    2:54.31        
                  36.78     1:20.14 (43.36)     2:10.71 (50.57)     2:54.31 (43.60)
 14 Chernyshev, Darya         14 OWA-MR               3:00.00    2:55.71        
                  40.16     1:26.12 (45.96)     2:16.06 (49.94)     2:55.71 (39.65)
 15 Fishman, Rebecca A        14 Pace-MR                   NT    3:12.10        
                  41.85     1:26.87 (45.02)     2:26.19 (59.32)     3:12.10 (45.91)
 -- Leonard, Samantha         14 Bluefish-MR          4:00.09         DQ        
                  47.56     1:47.07 (59.51)   2:47.40 (1:00.33)          DQ (51.26)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolackovsky, Kerrie N     16 OWA-MR                 25.60      25.65        
  2 Pujals, Michaela C        15 Bluefish-MR            25.58      25.96        
  3 Fletcher, Diana C         17 Pace-MR                26.29      26.14        
  4 Campbell, Maryellen       15 OWA-MR                 26.70      27.05        
  5 Waring, Megan P           15 OWA-MR                 26.46      27.13        
  6 Braca, Gianna L           17 Pace-MR                26.46      27.19        
  7 Joseph, Jamela T          15 Unymid-MR              26.55      27.29        
  8 Smith, Caryn A            15 OWA-MR                 26.53      27.30        
  9 Ryan, Katherine C         15 OWA-MR                 26.62      27.44        
 10 Russo, Jeannette M        17 GAEL-MR                27.97      27.72        
 11 Deverna, Tara N           12 GAEL-MR                27.21      27.79        
 12 Arens, Danielle           16 Bluefish-MR            28.90      27.88        
 13 Fusco, Alexandra A        16 GAEL-MR                27.65      27.95        
 14 Braca, Tori K             15 Pace-MR                27.61      28.00        
 15 Powell, Tori              16 Pace-MR                26.67      28.15        
 16 Flood, Katie M            16 Silver Streaks-MR      27.37      28.43        
 17 Davide, Francesca         16 Pace-MR                27.74      28.46        
 18 Burke, Stephanie H        16 GAEL-MR                28.43      28.52        
 19 Senken, Natasha L         14 OWA-MR                 27.68      28.66        
 20 Legros, Dominique N       15 Pace-MR                29.44      28.75        
 21 Laitman, Caroline E       17 Pace-MR                29.07      28.92        
 22 Pile, Emma N              15 Pace-MR                28.64      28.96        
 23 Mechanic, Alexa S         16 Pace-MR                29.10      28.99        
 24 Casalicchio, Cristina L   15 Bluefish-MR            28.11      29.02        
 25 Ferguson, Mara H          15 Silver Streaks-MR      28.69      29.40        
 26 Graves, Meg S             15 Pace-MR                29.31      29.44        
 27 Decrem, Danielle H        15 Middies-MR             30.59      30.02        
 28 Cross, Ingrid L           15 Bluefish-MR            30.03      30.20        
 29 Walsh, Taylor M           15 Bluefish-MR            29.04      30.21        
 30 Wisell, Catherine A       15 Middies-MR             31.28      30.67        
 31 Williams, Jacque          16 Pace-MR                   NT      30.70        
 32 Petrov, Jessica           15 GAEL-MR                32.00      30.82        
 33 Augustinos, Anna J        16 Pace-MR                30.26      30.90        
 34 Rebholz, Pamela K         16 Bluefish-MR            30.06      31.59        
 35 Williams, Jenna           16 Pace-MR                   NT      31.78        
 36 Ullrich, Taylor R         10 GAEL-MR                32.28      32.76        
 37 Waroway, Alexandria C     15 OWA-MR                 33.00      34.02        
 38 Levine, Skyler B          11 Flying Dolphins-MR        NT      47.24        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pujals, Michaela C        15 Bluefish-MR            57.22      56.86        
                  27.39       56.86 (29.47)                                        
  2 Fletcher, Diana C         17 Pace-MR                57.53      56.95        
                  27.09       56.95 (29.86)                                        
  3 Braca, Gianna L           17 Pace-MR                56.91      57.80        
                  27.73       57.80 (30.07)                                        
  4 Campbell, Maryellen       15 OWA-MR                 58.50      58.03        
                  27.65       58.03 (30.38)                                        
  5 Waring, Megan P           15 OWA-MR                 58.15      58.32        
                  28.02       58.32 (30.30)                                        
  6 Deverna, Tara N           12 GAEL-MR                58.76      58.89        
                  28.42       58.89 (30.47)                                        
  7 Russo, Jeannette M        17 GAEL-MR              1:00.19      59.01        
                  28.21       59.01 (30.80)                                        
  8 Smith, Caryn A            15 OWA-MR                 57.77      59.08        
                  28.22       59.08 (30.86)                                        
  9 Ryan, Katherine C         15 OWA-MR                 57.79    1:00.00        
                  28.86     1:00.00 (31.14)                                        
 10 Arens, Danielle           16 Bluefish-MR            58.72    1:00.61        
                  28.99     1:00.61 (31.62)                                        
 11 Powell, Tori              16 Pace-MR                59.65    1:00.67        
                  29.09     1:00.67 (31.58)                                        
 12 Joseph, Jamela T          15 Unymid-MR              59.75    1:00.69        
                  28.25     1:00.69 (32.44)                                        
 13 Senken, Natasha L         14 OWA-MR                 58.34    1:01.21        
                  29.38     1:01.21 (31.83)                                        
 14 Burke, Stephanie H        16 GAEL-MR              1:02.44    1:01.67        
                  29.56     1:01.67 (32.11)                                        
 15 Fusco, Alexandra A        16 GAEL-MR              1:00.88    1:01.80        
                  28.93     1:01.80 (32.87)                                        
 16 Flood, Katie M            16 Silver Streaks-MR    1:01.25    1:02.12        
                  29.32     1:02.12 (32.80)                                        
 17 Braca, Tori K             15 Pace-MR              1:14.55    1:02.14        
                  29.91     1:02.14 (32.23)                                        
 18 Davide, Francesca         16 Pace-MR              1:02.25    1:02.18        
                  29.43     1:02.18 (32.75)                                        
 19 Pile, Emma N              15 Pace-MR              1:02.50    1:02.49        
                  29.98     1:02.49 (32.51)                                        
 20 Casalicchio, Cristina L   15 Bluefish-MR          1:03.07    1:03.05        
                  30.44     1:03.05 (32.61)                                        
 21 Laitman, Caroline E       17 Pace-MR              1:03.78    1:03.83        
                  29.72     1:03.83 (34.11)                                        
 22 Paul, Jordana R           16 Silver Streaks-MR    1:03.96    1:04.53        
                  30.95     1:04.53 (33.58)                                        
 23 Ferguson, Mara H          15 Silver Streaks-MR    1:04.39    1:04.84        
                  31.05     1:04.84 (33.79)                                        
 24 Legros, Dominique N       15 Pace-MR              1:07.49    1:05.17        
                  30.38     1:05.17 (34.79)                                        
 25 Graves, Meg S             15 Pace-MR              1:04.91    1:05.37        
                  30.66     1:05.37 (34.71)                                        
 26 Gallagher, Molly A        13 Pace-MR              1:04.46    1:06.11        
                  31.24     1:06.11 (34.87)                                        
 27 Decrem, Danielle H        15 Middies-MR           1:08.41    1:06.13        
                  31.35     1:06.13 (34.78)                                        
 28 Walsh, Taylor M           15 Bluefish-MR          1:05.15    1:06.41        
                  31.98     1:06.41 (34.43)                                        
 29 Williams, Jacque          16 Pace-MR                   NT    1:06.46        
                1:01.81      1:06.46 (4.65)                                        
 30 Mechanic, Alexa S         16 Pace-MR              1:04.15    1:06.58        
                  31.46     1:06.58 (35.12)                                        
 31 Augustinos, Anna J        16 Pace-MR              1:05.41    1:06.65        
                  31.89     1:06.65 (34.76)                                        
 32 Petrov, Jessica           15 GAEL-MR              1:08.00    1:07.12        
                  31.83     1:07.12 (35.29)                                        
 33 Meehan, Sarah             12 Bluefish-MR          1:06.72    1:07.74        
                  32.84     1:07.74 (34.90)                                        
 34 Rebholz, Pamela K         16 Bluefish-MR          1:05.97    1:07.91        
                  32.12     1:07.91 (35.79)                                        
 35 Wisell, Catherine A       15 Middies-MR           1:06.67    1:08.30        
                  33.33     1:08.30 (34.97)                                        
 36 Williams, Jenna           16 Pace-MR                   NT    1:10.47        
                  21.09     1:10.47 (49.38)                                        
 37 Waroway, Alexandria C     15 OWA-MR               1:15.00    1:19.90        
                  35.17     1:19.90 (44.73)                                        
 -- Levine, Skyler B          11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                  20.75        DQ (1:32.62)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolackovsky, Kerrie N     16 OWA-MR               2:00.56    2:04.51        
                  28.42       59.88 (31.46)     1:32.47 (32.59)     2:04.51 (32.04)
  2 Senken, Natasha L         14 OWA-MR               2:08.86    2:10.91        
                  30.81     1:04.19 (33.38)     1:38.01 (33.82)     2:10.91 (32.90)
  3 Campbell, Maryellen       15 OWA-MR               3:00.00    2:12.87        
                  29.49     1:01.37 (31.88)     1:36.19 (34.82)     2:12.87 (36.68)
  4 Papsco, Nicole J          12 Bluefish-MR          2:20.82    2:18.03        
                  31.41     1:06.45 (35.04)     1:43.21 (36.76)     2:18.03 (34.82)
  5 Doherty, Gini S           15 Bluefish-MR          2:24.86    2:20.52        
                  30.97     1:05.87 (34.90)     1:43.78 (37.91)     2:20.52 (36.74)
  6 Wade, Zoey A              15 Bluefish-MR          2:06.26    2:21.70        
                  31.81     1:07.61 (35.80)     1:44.88 (37.27)     2:21.70 (36.82)
  7 Graves, Meg S             15 Pace-MR              2:23.98    2:25.45        
                  33.37     1:09.49 (36.12)     1:47.22 (37.73)     2:25.45 (38.23)
  8 Decrem, Danielle H        15 Middies-MR           2:28.49    2:26.22        
                  31.17     1:08.20 (37.03)     1:47.65 (39.45)     2:26.22 (38.57)
  9 Wade, Dana T              11 Bluefish-MR          2:23.90    2:28.50        
                  34.15     1:12.99 (38.84)     1:52.23 (39.24)     2:28.50 (36.27)
 10 Troiano, Morgan           12 Bluefish-MR          2:20.12    2:28.89        
                  33.49     1:10.72 (37.23)     1:50.36 (39.64)     2:28.89 (38.53)
 11 Tashoff, Emma             15 Silver Streaks-MR    2:27.46    2:33.71        
                  32.81     1:11.28 (38.47)     1:52.84 (41.56)     2:33.71 (40.87)
 12 Lepera, Alyssa R          12 Bluefish-MR          2:40.30    2:37.30        
                  36.10     1:16.64 (40.54)     1:57.94 (41.30)     2:37.30 (39.36)
 13 Rebholz, Pamela K         16 Bluefish-MR          2:27.92    2:39.39        
                  34.47     1:14.44 (39.97)     1:56.64 (42.20)     2:39.39 (42.75)
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pujals, Michaela C        15 Bluefish-MR          1:04.88    1:05.52        
                  31.65     1:05.52 (33.87)                                        
  2 Campbell, Maryellen       15 OWA-MR               1:30.00    1:06.38        
                  32.19     1:06.38 (34.19)                                        
  3 Smith, Caryn A            15 OWA-MR               1:06.28    1:07.92        
                  32.43     1:07.92 (35.49)                                        
  4 Wade, Zoey A              15 Bluefish-MR          1:04.31    1:10.20        
                  33.81     1:10.20 (36.39)                                        
  5 Yanar, Melanie            13 Bluefish-MR               NT    1:13.49        
                  34.86     1:13.49 (38.63)                                        
  6 Graves, Meg S             15 Pace-MR              1:13.24    1:15.53        
                  37.14     1:15.53 (38.39)                                        
  7 Williams, Jacque          16 Pace-MR                   NT    1:17.04        
                  37.24     1:17.04 (39.80)                                        
  8 Williams, Jenna           16 Pace-MR                   NT    1:21.56        
                  39.65     1:21.56 (41.91)                                        
  9 Tashoff, Emma             15 Silver Streaks-MR    1:20.35    1:24.46        
                  41.25     1:24.46 (43.21)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Katherine C         15 OWA-MR               2:22.11    2:22.66        
                  34.38     1:10.39 (36.01)     1:47.26 (36.87)     2:22.66 (35.40)
  2 Braca, Gianna L           17 Pace-MR              2:22.58    2:23.40        
                  34.25     1:10.33 (36.08)     1:47.32 (36.99)     2:23.40 (36.08)
  3 Pujals, Michaela C        15 Bluefish-MR          2:31.14    2:25.30        
                  33.74     1:10.38 (36.64)     1:48.30 (37.92)     2:25.30 (37.00)
  4 Smith, Caryn A            15 OWA-MR               2:27.19    2:26.63        
                  34.38     1:11.43 (37.05)     1:48.94 (37.51)     2:26.63 (37.69)
  5 Burke, Stephanie H        16 GAEL-MR              2:24.93    2:27.68        
                  34.92     1:12.37 (37.45)     1:50.80 (38.43)     2:27.68 (36.88)
  6 Braca, Tori K             15 Pace-MR                   NT    2:30.53        
  7 Fusco, Alexandra A        16 GAEL-MR              2:26.41    2:30.95        
                  34.27     1:11.60 (37.33)     1:50.88 (39.28)     2:30.95 (40.07)
  8 Cross, Ingrid L           15 Bluefish-MR          2:31.50    2:31.74        
                  36.82     1:15.80 (38.98)     1:55.24 (39.44)     2:31.74 (36.50)
  9 Gallagher, Megan E        11 Pace-MR              2:32.00    2:32.15        
                  36.07     1:14.43 (38.36)     1:53.76 (39.33)     2:32.15 (38.39)
 10 Papsco, Nicole J          12 Bluefish-MR               NT    2:34.19        
                  36.04     1:16.09 (40.05)     1:56.87 (40.78)     2:34.19 (37.32)
 11 Pile, Emma N              15 Pace-MR              2:35.94    2:36.00        
                  37.20     1:16.47 (39.27)     1:56.62 (40.15)     2:36.00 (39.38)
 12 Laitman, Caroline E       17 Pace-MR              2:33.10    2:38.65        
                  36.28     1:15.56 (39.28)     1:56.91 (41.35)     2:38.65 (41.74)
 13 Legros, Dominique N       15 Pace-MR              2:41.52    2:39.31        
                  36.95     1:17.42 (40.47)     1:58.84 (41.42)     2:39.31 (40.47)
 14 Davide, Francesca         16 Pace-MR              2:42.53    2:39.61        
                  36.34     1:17.64 (41.30)     2:00.85 (43.21)     2:39.61 (38.76)
 15 Troiano, Morgan           12 Bluefish-MR          2:41.32    2:42.35        
                  38.59     1:19.00 (40.41)     2:01.23 (42.23)     2:42.35 (41.12)
 16 Williams, Jacque          16 Pace-MR                   NT    2:48.31        
                  37.82     1:20.47 (42.65)     2:05.63 (45.16)     2:48.31 (42.68)
 17 Meehan, Sarah             12 Bluefish-MR          2:43.00    2:48.56        
                  40.32     1:24.89 (44.57)     2:08.32 (43.43)     2:48.56 (40.24)
 18 Lepera, Alyssa R          12 Bluefish-MR               NT    2:51.08        
                  40.04     1:24.69 (44.65)     2:09.00 (44.31)     2:51.08 (42.08)
 19 Wisell, Catherine A       15 Middies-MR           2:48.77    2:51.47        
                  41.88     1:25.80 (43.92)     2:08.77 (42.97)     2:51.47 (42.70)
 20 Farrell, Greta M          11 OWA-MR               2:52.75    2:52.40        
                  41.04     1:25.27 (44.23)     2:09.59 (44.32)     2:52.40 (42.81)
 21 Mechanic, Alexa S         16 Pace-MR              2:47.71    2:52.45        
                  40.81     1:24.40 (43.59)     2:09.47 (45.07)     2:52.45 (42.98)
 22 Paul, Jordana R           16 Silver Streaks-MR    3:03.21    2:53.56        
                  39.27     1:22.37 (43.10)     2:07.81 (45.44)     2:53.56 (45.75)
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolackovsky, Kerrie N     16 OWA-MR               1:05.74    1:07.56        
                  31.73     1:07.56 (35.83)                                        
  2 Waring, Megan P           15 OWA-MR               1:10.42    1:12.35        
                  34.03     1:12.35 (38.32)                                        
  3 Deverna, Tara N           12 GAEL-MR              1:12.83    1:13.35        
                  35.00     1:13.35 (38.35)                                        
  4 Russo, Jeannette M        17 GAEL-MR              1:12.18    1:14.43        
                  35.01     1:14.43 (39.42)                                        
  5 Campbell, Maryellen       15 OWA-MR               1:20.65    1:15.71        
                  35.04     1:15.71 (40.67)                                        
  6 Fletcher, Diana C         17 Pace-MR              1:16.24    1:15.76        
                  35.88     1:15.76 (39.88)                                        
  7 Senken, Natasha L         14 OWA-MR               1:14.29    1:16.22        
                  36.36     1:16.22 (39.86)                                        
  8 Papsco, Nicole J          12 Bluefish-MR          1:14.57    1:16.55        
                  36.30     1:16.55 (40.25)                                        
  9 Casalicchio, Cristina L   15 Bluefish-MR          1:16.22    1:16.85        
                  36.01     1:16.85 (40.84)                                        
 10 Rebholz, Pamela K         16 Bluefish-MR          1:14.55    1:17.55        
                  36.86     1:17.55 (40.69)                                        
 11 Flood, Katie M            16 Silver Streaks-MR    1:15.48    1:19.35        
                  36.52     1:19.35 (42.83)                                        
 12 Ferguson, Mara H          15 Silver Streaks-MR    1:17.15    1:20.14        
                  37.70     1:20.14 (42.44)                                        
 13 Powell, Tori              16 Pace-MR              1:25.00    1:22.32        
                  38.79     1:22.32 (43.53)                                        
 14 Joseph, Jamela T          15 Unymid-MR            1:19.01    1:22.84        
                  38.35     1:22.84 (44.49)                                        
 15 Decrem, Danielle H        15 Middies-MR           1:23.95    1:24.35        
                  40.23     1:24.35 (44.12)                                        
 16 Graves, Meg S             15 Pace-MR              1:23.45    1:24.58        
                  40.09     1:24.58 (44.49)                                        
 17 Arens, Danielle           16 Bluefish-MR          1:41.50    1:25.36        
                  40.01     1:25.36 (45.35)                                        
 18 Petrov, Jessica           15 GAEL-MR              1:21.00    1:25.84        
                  39.41     1:25.84 (46.43)                                        
 19 Augustinos, Anna J        16 Pace-MR              1:24.97    1:26.46        
                  40.86     1:26.46 (45.60)                                        
 20 Williams, Jenna           16 Pace-MR              1:19.00    1:27.04        
                  40.43     1:27.04 (46.61)                                        
 21 Gallagher, Molly A        13 Pace-MR              1:21.00    1:27.92        
                  40.65     1:27.92 (47.27)                                        
 22 Walsh, Taylor M           15 Bluefish-MR          1:29.80    1:28.70        
                  41.08     1:28.70 (47.62)                                        
 23 Troiano, Morgan           12 Bluefish-MR          1:29.17    1:31.90        
                  43.83     1:31.90 (48.07)                                        
 24 Lepera, Alyssa R          12 Bluefish-MR          1:38.04    1:36.80        
                  45.34     1:36.80 (51.46)                                        
 -- Levine, Skyler B          11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                1:00.73        DQ (1:16.46)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolackovsky, Kerrie N     16 OWA-MR               2:21.02    2:27.89        
                  33.74     1:11.67 (37.93)     1:50.02 (38.35)     2:27.89 (37.87)
  2 Senken, Natasha L         14 OWA-MR               2:36.17    2:42.74        
                  36.84     1:18.80 (41.96)     2:00.46 (41.66)     2:42.74 (42.28)
  3 Papsco, Nicole J          12 Bluefish-MR          2:46.05    2:46.96        
                  37.87     1:21.42 (43.55)     2:05.28 (43.86)     2:46.96 (41.68)
  4 Rebholz, Pamela K         16 Bluefish-MR          2:36.65    2:49.32        
                  38.17     1:20.60 (42.43)     2:04.53 (43.93)     2:49.32 (44.79)
  5 Decrem, Danielle H        15 Middies-MR           2:58.07    2:55.08        
                  40.17     1:25.10 (44.93)     2:10.47 (45.37)     2:55.08 (44.61)
  6 Williams, Jenna           16 Pace-MR                   NT    3:08.21        
                  40.76     1:28.23 (47.47)     2:18.24 (50.01)     3:08.21 (49.97)
  7 Wade, Dana T              11 Bluefish-MR          3:19.41    3:16.61        
                  45.49     1:36.85 (51.36)     2:26.38 (49.53)     3:16.61 (50.23)
  8 Troiano, Morgan           12 Bluefish-MR          2:49.62    3:18.85        
                  44.83     1:35.42 (50.59)   3:18.85 (1:43.43)                    
  9 Williams, Jacque          16 Pace-MR                   NT    3:21.54        
                  43.33     1:34.84 (51.51)     2:28.73 (53.89)     3:21.54 (52.81)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pujals, Michaela C        15 Bluefish-MR          1:03.79    1:05.53        
                  29.96     1:05.53 (35.57)                                        
  2 Senken, Natasha L         14 OWA-MR               1:06.74    1:06.57        
                  31.15     1:06.57 (35.42)                                        
  3 Smith, Caryn A            15 OWA-MR               1:08.32    1:10.96        
                  32.26     1:10.96 (38.70)                                        
  4 Graves, Meg S             15 Pace-MR              1:12.92    1:17.31        
                  34.98     1:17.31 (42.33)                                        
  5 Doherty, Gini S           15 Bluefish-MR          1:14.86    1:19.94        
                  35.92     1:19.94 (44.02)                                        
  6 Rebholz, Pamela K         16 Bluefish-MR          1:19.32    1:36.45        
                  43.20     1:36.45 (53.25)                                        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolackovsky, Kerrie N     16 OWA-MR               2:16.93    2:18.44        
                  30.85     1:06.86 (36.01)     1:42.48 (35.62)     2:18.44 (35.96)
  2 Yanar, Melanie            13 Bluefish-MR               NT    2:41.63        
                  34.51     1:14.62 (40.11)     1:59.65 (45.03)     2:41.63 (41.98)
  3 Paul, Jordana R           16 Silver Streaks-MR    2:42.23    2:43.04        
                  34.41     1:16.31 (41.90)     2:00.49 (44.18)     2:43.04 (42.55)
  4 Cross, Ingrid L           15 Bluefish-MR               NT    2:43.82        
                  36.20     1:17.39 (41.19)     2:00.10 (42.71)     2:43.82 (43.72)
  5 Gallagher, Megan E        11 Pace-MR              3:30.00    3:00.46        
                  38.15     1:22.38 (44.23)     2:13.64 (51.26)     3:00.46 (46.82)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolackovsky, Kerrie N     16 OWA-MR               2:13.47    2:16.07        
                1:07.01     1:44.15 (37.14)     2:16.39 (32.24)         2:16.07 ( )
  2 Pujals, Michaela C        15 Bluefish-MR          2:21.57    2:25.78        
                1:09.31     1:53.21 (43.90)     2:25.88 (32.67)         2:25.78 ( )
  3 Campbell, Maryellen       15 OWA-MR               3:30.00    2:28.22        
                  30.83     1:08.89 (38.06)     1:52.10 (43.21)     2:28.22 (36.12)
  4 Smith, Caryn A            15 OWA-MR               2:24.44    2:31.65        
                1:12.08     1:56.35 (44.27)     2:31.84 (35.49)         2:31.65 ( )
  5 Decrem, Danielle H        15 Middies-MR           2:46.86    2:47.24        
                1:22.28     2:09.62 (47.34)     2:47.21 (37.59)      2:47.24 (0.03)
  6 Williams, Jacque          16 Pace-MR                   NT    2:51.22        
                  34.32     1:19.25 (44.93)     2:13.19 (53.94)     2:51.22 (38.03)
  7 Doherty, Gini S           15 Bluefish-MR          2:47.59    2:51.59        
                1:16.81     2:10.46 (53.65)     2:51.78 (41.32)         2:51.59 ( )
  8 Williams, Jenna           16 Pace-MR                   NT    2:52.10        
                  38.63     1:23.98 (45.35)     2:12.67 (48.69)     2:52.10 (39.43)
  9 Tashoff, Emma             15 Silver Streaks-MR    2:49.84    2:55.01        
                1:24.13     2:16.50 (52.37)     2:55.10 (38.60)         2:55.01 ( )
 
Boys 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Towers, Connor D           7 OWA-MR                 36.49      35.46        
  2 Kiesel, Garrett W          7 Pace-MR                   NT      39.77        
  3 Drew, Keegan P             7 Middies-MR             45.64      40.40        
  4 Destro, Joseph A           7 BB-NJ                     NT      40.75        
  5 Bergamini, Timothy J       7 Middies-MR             40.08      42.65        
  6 Chang, Alan                7 Pace-MR                48.21      42.94        
  7 Thompson, Gus A            7 EAST-MR                48.71      43.09        
  8 Legros, Julien E           6 Bgnw Marlins-MR      1:10.00      44.32        
  9 Roye, Jack B               7 Bgnw Marlins-MR      1:10.00      45.70        
 10 Atkin, Blake F             7 EAST-MR                54.96      45.71        
 11 Alimonti, Lucas V          7 Middies-MR             54.33      46.28        
 12 Milne, Alex J              7 Bgnw Marlins-MR        59.18      46.37        
 13 Dowd, Eric B               6 EAST-MR                   NT      46.60        
 14 Fetherston, Jack P         7 BB-NJ                     NT      48.50        
 15 Burke, Quin J              7 Middies-MR             52.48      49.07        
 16 Crainer, William W         7 Pace-MR                   NT      49.36        
 17 Vecsey, John M             7 EAST-MR                   NT      50.69        
 18 Lambert, Riley P           7 BB-NJ                     NT      51.33        
 19 Blair, Henry M             7 Bgnw Marlins-MR      1:10.00      52.06        
 20 Yusko, Jason M             7 BB-NJ                     NT      52.20        
 21 Heddings, Cole J           7 Flying Dolphins-MR        NT      52.97        
 22 Walsh, Zachary R           7 Middies-MR             54.31      53.49        
 23 Romano, Michael J          7 EAST-MR              1:19.28      53.65        
 24 Babyak, Christopher N      6 EAST-MR              1:08.91      54.22        
 25 Donoghue, Michael P        6 Pace-MR                   NT      54.34        
 26 Atay, Deniz                7 Middies-MR             53.47      55.79        
 27 Rosenshine, Eli N          6 Bgnw Marlins-MR      1:10.00      57.62        
 28 Musoff, William H          7 Middies-MR             48.96      59.42        
 29 Hotetz, Justin P           6 EAST-MR                   NT    1:01.15        
 30 Sasso, Thomas B            7 EAST-MR                   NT    1:03.95        
 31 Reinhardt, Robbie J        6 Bgnw Marlins-MR      1:10.00    1:07.15        
 32 Pearce, Stephen            6 Pace-MR                   NT    1:10.14        
 33 McCormack, Ronan           6 Bluefish-MR          1:00.00    1:15.60        
 34 Kaminsky, Max H            7 EAST-MR                   NT    1:16.13        
 35 Salimi, Ibrahim            6 Middies-MR           1:26.39    1:19.03        
 36 Donatelli, Nicholas        6 Bluefish-MR          1:03.00    1:25.78        
 -- Tsuji, Akira               7 Middies-MR             54.39         DQ        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Towers, Connor D           7 OWA-MR                 44.49      42.91        
  2 Chang, Alan                7 Pace-MR                54.55      48.11        
  3 Kiesel, Garrett W          7 Pace-MR                   NT      49.87        
  4 Bergamini, Timothy J       7 Middies-MR           1:00.68      50.04        
  5 Lambert, Riley P           7 BB-NJ                     NT      52.10        
  6 Heddings, Cole J           7 Flying Dolphins-MR        NT      52.44        
  7 Alimonti, Lucas V          7 Middies-MR           1:03.70      53.63        
  8 Thompson, Gus A            7 EAST-MR                   NT      53.95        
  9 Dowd, Eric B               6 EAST-MR                   NT      55.32        
 10 Atkin, Blake F             7 EAST-MR              1:09.83      55.65        
 11 Drew, Keegan P             7 Middies-MR             56.59      55.76        
 12 Burke, Quin J              7 Middies-MR             59.73      56.60        
 13 Crainer, William W         7 Pace-MR                   NT      58.68        
 14 Legros, Julien E           6 Bgnw Marlins-MR      1:20.00      59.03        
 15 Rosenshine, Eli N          6 Bgnw Marlins-MR      1:20.00    1:00.81        
 16 Kaminsky, Max H            7 EAST-MR                   NT    1:01.79        
 17 Fetherston, Jack P         7 BB-NJ                     NT    1:02.46        
 18 Romano, Michael J          7 EAST-MR              1:32.14    1:02.55        
 19 Babyak, Christopher N      6 EAST-MR              1:15.89    1:02.83        
 20 Vecsey, John M             7 EAST-MR                   NT    1:02.88        
 21 Milne, Alex J              7 Bgnw Marlins-MR      1:10.05    1:03.92        
 22 Atay, Deniz                7 Middies-MR           1:02.11    1:04.24        
 23 Salimi, Ibrahim            6 Middies-MR           1:17.74    1:04.31        
 24 Donoghue, Michael P        6 Pace-MR                   NT    1:04.61        
 25 Pearce, Stephen            6 Pace-MR                   NT    1:10.20        
 26 Sasso, Thomas B            7 EAST-MR                   NT    1:15.40        
 27 Reinhardt, Robbie J        6 Bgnw Marlins-MR      1:20.00    1:21.34        
 28 Donatelli, Nicholas        6 Bluefish-MR          1:20.99    1:22.73        
 29 Yusko, Jason M             7 BB-NJ                     NT    1:25.79        
 30 McCormack, Ronan           6 Bluefish-MR          1:09.88    1:40.83        
 -- Roye, Jack B               7 Bgnw Marlins-MR      1:20.00         DQ        
 -- Blair, Henry M             7 Bgnw Marlins-MR      1:20.00         DQ        
 -- Hotetz, Justin P           6 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Destro, Joseph A           7 BB-NJ                     NT         DQ        
 -- Musoff, William H          7 Middies-MR           1:03.26         DQ        
 -- Walsh, Zachary R           7 Middies-MR           1:04.32         DQ        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legros, Julien E           6 Bgnw Marlins-MR      1:30.00    1:01.62        
  2 Chang, Alan                7 Pace-MR              1:36.70    1:02.17        
  3 Lambert, Riley P           7 BB-NJ                     NT    1:06.70        
  4 Musoff, William H          7 Middies-MR           1:16.99    1:06.79        
  5 Drew, Keegan P             7 Middies-MR           1:15.78    1:09.75        
  6 Milne, Alex J              7 Bgnw Marlins-MR      1:20.00    1:09.86        
  7 Tsuji, Akira               7 Middies-MR           1:04.55    1:11.56        
  8 Donoghue, Michael P        6 Pace-MR                   NT    1:14.54        
  9 Vecsey, John M             7 EAST-MR                   NT    1:19.34        
 -- Salimi, Ibrahim            6 Middies-MR           1:24.32         DQ        
 -- Heddings, Cole J           7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Alimonti, Lucas V          7 Middies-MR           1:12.32         DQ        
 -- Crainer, William W         7 Pace-MR                   NT         DQ        
 -- Atay, Deniz                7 Middies-MR           1:13.24         DQ        
 -- Pearce, Stephen            6 Pace-MR                   NT         DQ        
 -- Burke, Quin J              7 Middies-MR           1:10.98         DQ        
 -- Kiesel, Garrett W          7 Pace-MR                   NT         DQ        
 -- Kaminsky, Max H            7 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Dowd, Eric B               6 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Rosenshine, Eli N          6 Bgnw Marlins-MR      1:30.00         DQ        
 -- Sasso, Thomas B            7 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Romano, Michael J          7 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Thompson, Gus A            7 EAST-MR              1:09.84         DQ        
 -- Babyak, Christopher N      6 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- McCormack, Ronan           6 Bluefish-MR          1:12.34         DQ        
 -- Donatelli, Nicholas        6 Bluefish-MR          1:23.00         DQ        
 -- Mobbs, Ian H               6 BB-NJ                     NT         DQ        
 -- Roye, Jack B               7 Bgnw Marlins-MR      1:30.00         DQ        
 -- Reinhardt, Robbie J        6 Bgnw Marlins-MR      1:30.00         DQ        
 -- Blair, Henry M             7 Bgnw Marlins-MR      1:30.00         DQ        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Towers, Connor D           7 OWA-MR                 50.19      51.19        
  2 Destro, Joseph A           7 BB-NJ                     NT      52.50        
  3 Bergamini, Timothy J       7 Middies-MR             51.29      58.80        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Draper, Christoher F       8 Pace-MR                36.22      33.52        
  2 O'Sullivan, Thomas         8 Bgnw Marlins-MR        37.30      33.90        
  3 Sweeney, Sam M             8 Bgnw Marlins-MR        36.69      34.09        
  4 Bogart, Liam P             8 EAST-MR                37.85      34.29        
  5 Babyak, Andrew G           8 EAST-MR                40.21      36.11        
  6 Ahearn, Declan B           8 Bgnw Marlins-MR        48.00      36.73        
  7 McDermott, Declan D        8 Pace-MR                   NT      37.82        
  8 Mukudai, Rui               8 Middies-MR             42.80      38.22        
  9 Papsco, Zachary T          8 Bluefish-MR            39.98      39.27        
 10 Sullivan, Jack R           8 Bgnw Marlins-MR        41.22      39.36        
 11 Patrizio, Daniel           8 Middies-MR             39.11      39.51        
 12 Tu, Matthew X              8 Bgnw Marlins-MR        44.78      40.50        
 13 Covello, Ben D             8 Middies-MR             40.27      40.60        
 14 Lipton, Evan N             8 Flying Dolphins-MR     42.54      40.91        
 15 Petrini, Alex D            8 Bgnw Marlins-MR        48.05      41.10        
 16 Mobbs, Hayden D            8 BB-NJ                  39.70      41.19        
 17 Mahaney, James W           8 Bgnw Marlins-MR        45.11      41.21        
 18 Thaler, Eli M              8 Bgnw Marlins-MR        44.70      42.23        
 19 Ho, Lleyton M              8 EAST-MR                48.30      43.22        
 20 Hughes, Rory               8 Bluefish-MR            43.55      43.34        
 21 Millkey, Nicholas          8 Bluefish-MR          1:01.35      43.53        
 22 Man, David W               8 BB-NJ                     NT      43.74        
 23 O'Sullivan, Druid B        8 EAST-MR                54.20      43.78        
 24 Kahn, Alec P               8 Flying Dolphins-MR     43.30      43.84        
 25 French, Devon J            8 Flying Dolphins-MR     46.18      44.44        
 26 Chan, Justin               8 Pace-MR                   NT      44.48        
 27 Cochrane, Jack E           8 BB-NJ                  54.39      45.82        
 27 Meyers, Matthew            8 Bluefish-MR               NT      45.82        
 29 Brambil, Ed                8 Bluefish-MR          1:01.77      46.10        
 30 Dowd, TJ T                 8 EAST-MR                   NT      46.62        
 31 Episcopo, Cole S           8 BB-NJ                     NT      47.03        
 32 Dervin, Brian T            8 Middies-MR             49.74      47.19        
 33 Glen, Dulaney              8 Bluefish-MR          1:00.00      47.90        
 34 Laitman, Michael H         8 Pace-MR                52.16      48.05        
 35 Garbarini, Griff H         8 EAST-MR                   NT      48.26        
 36 Chi, Derek Y               8 Middies-MR             51.29      48.49        
 37 Marshall, John F           8 EAST-MR                   NT      49.04        
 38 Hellman, Noah S            8 Bgnw Marlins-MR      1:10.00      49.06        
 39 Rosenshine, Jared T        8 Bgnw Marlins-MR      1:10.00      49.91        
 40 Porges, Dylan R            8 Flying Dolphins-MR     45.27      50.65        
 41 Channagiri, Harry          8 Middies-MR             42.60      50.79        
 42 Jacobowitz, Benjamin K     8 Middies-MR             51.89      51.99        
 43 Shaknovich, David S        8 Middies-MR           1:02.39      52.31        
 44 Lucas, Connor              8 Bluefish-MR          1:01.00      52.69        
 45 Cruise, Andrew             8 Bluefish-MR          1:01.00      52.93        
 46 Scanlon, Kieran J          8 EAST-MR                   NT      54.41        
 47 Sansiviero, Burke          8 Bluefish-MR          1:02.21      54.61        
 48 Silverton, Oliver E        8 Middies-MR             49.84      56.85        
 49 Farrell, Jack T            8 OWA-MR                    NT    1:00.59        
 50 Farrell, Luke P            8 OWA-MR                    NT    1:07.90        
 51 Jacobowitz, Ryan K         8 Middies-MR             52.11    1:09.67        
 52 Rachlin, Joshua B          8 Middies-MR           1:11.55    1:13.03        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bogart, Liam P             8 EAST-MR                44.44      40.02        
  2 O'Sullivan, Thomas         8 Bgnw Marlins-MR        41.98      40.18        
  3 Babyak, Andrew G           8 EAST-MR                45.22      42.93        
  4 Draper, Christoher F       8 Pace-MR                46.87      43.15        
  5 Sweeney, Sam M             8 Bgnw Marlins-MR        45.54      43.34        
  6 Papsco, Zachary T          8 Bluefish-MR            50.04      43.93        
  7 Mobbs, Hayden D            8 BB-NJ                  39.54      44.76        
  8 Ho, Lleyton M              8 EAST-MR                54.63      46.31        
  9 Ahearn, Declan B           8 Bgnw Marlins-MR        54.13      46.40        
 10 Covello, Ben D             8 Middies-MR             45.70      46.71        
 11 Patrizio, Daniel           8 Middies-MR             52.60      47.59        
 12 Tu, Matthew X              8 Bgnw Marlins-MR        59.33      47.75        
 13 Sullivan, Jack R           8 Bgnw Marlins-MR        51.71      47.93        
 14 Mahaney, James W           8 Bgnw Marlins-MR        52.66      48.39        
 15 Petrini, Alex D            8 Bgnw Marlins-MR        52.76      49.22        
 16 Thaler, Eli M              8 Bgnw Marlins-MR        57.25      50.24        
 17 Millkey, Nicholas          8 Bluefish-MR          1:08.97      51.24        
 18 O'Sullivan, Druid B        8 EAST-MR                59.16      51.64        
 19 Episcopo, Cole S           8 BB-NJ                     NT      51.79        
 20 French, Devon J            8 Flying Dolphins-MR     54.25      52.18        
 21 Garbarini, Griff H         8 EAST-MR                   NT      53.71        
 22 Kahn, Alec P               8 Flying Dolphins-MR   1:04.29      54.94        
 23 Chan, Justin               8 Pace-MR                   NT      55.36        
 24 Porges, Dylan R            8 Flying Dolphins-MR   1:10.33      55.52        
 25 Brambil, Ed                8 Bluefish-MR          1:10.99      56.76        
 26 Meyers, Matthew            8 Bluefish-MR               NT      57.47        
 27 Chi, Derek Y               8 Middies-MR             58.73      57.51        
 28 Cruise, Andrew             8 Bluefish-MR          1:12.00      58.84        
 29 Sansiviero, Burke          8 Bluefish-MR          1:17.88      59.16        
 30 Hellman, Noah S            8 Bgnw Marlins-MR      1:20.00      59.90        
 31 Rosenshine, Jared T        8 Bgnw Marlins-MR      1:20.00    1:00.42        
 32 Glen, Dulaney              8 Bluefish-MR          1:09.88    1:00.82        
 33 Silverton, Oliver E        8 Middies-MR             58.72    1:04.26        
 34 Farrell, Luke P            8 OWA-MR                    NT    1:04.56        
 35 Shaknovich, David S        8 Middies-MR           1:06.61    1:08.85        
 36 Farrell, Jack T            8 OWA-MR                    NT    1:11.21        
 -- Jacobowitz, Ryan K         8 Middies-MR             59.71         DQ        
 -- McDermott, Declan D        8 Pace-MR                   NT         DQ        
 -- Lipton, Evan N             8 Flying Dolphins-MR     56.41         DQ        
 -- Laitman, Michael H         8 Pace-MR                58.00         DQ        
 -- Lucas, Connor              8 Bluefish-MR          1:11.00         DQ        
 -- Scanlon, Kieran J          8 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Man, David W               8 BB-NJ                1:02.77         DQ        
 -- Dowd, TJ T                 8 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Marshall, John F           8 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Dervin, Brian T            8 Middies-MR             56.87         DQ        
 -- Rachlin, Joshua B          8 Middies-MR           1:21.25         DQ        
 -- Jacobowitz, Benjamin K     8 Middies-MR             59.83         DQ        
 -- Cochrane, Jack E           8 BB-NJ                     NT         DQ        
 -- Channagiri, Harry          8 Middies-MR             58.92         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bogart, Liam P             8 EAST-MR                55.31      48.40        
  2 Babyak, Andrew G           8 EAST-MR                56.20      48.62        
  3 McDermott, Declan D        8 Pace-MR                   NT      49.78        
  4 Ahearn, Declan B           8 Bgnw Marlins-MR      1:02.85      50.81        
  5 O'Sullivan, Druid B        8 EAST-MR              1:03.72      51.55        
  6 Mobbs, Hayden D            8 BB-NJ                  50.01      52.14        
  7 Hughes, Rory               8 Bluefish-MR          1:02.30      53.03        
  8 Lipton, Evan N             8 Flying Dolphins-MR     52.39      54.14        
  9 Millkey, Nicholas          8 Bluefish-MR          1:17.65      55.27        
 10 Cochrane, Jack E           8 BB-NJ                     NT      55.93        
 11 Tu, Matthew X              8 Bgnw Marlins-MR        55.24      56.03        
 12 Mukudai, Rui               8 Middies-MR             57.99      56.36        
 13 Sullivan, Jack R           8 Bgnw Marlins-MR      1:30.00      58.78        
 14 Meyers, Matthew            8 Bluefish-MR               NT      59.04        
 15 Marshall, John F           8 EAST-MR                   NT      59.49        
 16 Hellman, Noah S            8 Bgnw Marlins-MR      1:30.00    1:02.73        
 17 Chan, Justin               8 Pace-MR                   NT    1:03.01        
 18 Man, David W               8 BB-NJ                1:20.18    1:03.83        
 19 Rosenshine, Jared T        8 Bgnw Marlins-MR      1:30.00    1:03.95        
 20 Ho, Lleyton M              8 EAST-MR              1:13.02    1:04.35        
 21 Sansiviero, Burke          8 Bluefish-MR          1:22.15    1:04.78        
 22 Silverton, Oliver E        8 Middies-MR           1:04.59    1:10.11        
 23 Rachlin, Joshua B          8 Middies-MR           1:27.42    1:39.10        
 -- Chi, Derek Y               8 Middies-MR           1:07.99         DQ        
 -- Channagiri, Harry          8 Middies-MR           1:10.97         DQ        
 -- Dervin, Brian T            8 Middies-MR           1:05.43         DQ        
 -- Jacobowitz, Benjamin K     8 Middies-MR           1:08.77         DQ        
 -- Jacobowitz, Ryan K         8 Middies-MR           1:08.44         DQ        
 -- Garbarini, Griff H         8 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Dowd, TJ T                 8 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Scanlon, Kieran J          8 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Porges, Dylan R            8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Mahaney, James W           8 Bgnw Marlins-MR        57.66         DQ        
 -- Lucas, Connor              8 Bluefish-MR          1:20.00         DQ        
 -- Brambil, Ed                8 Bluefish-MR          1:12.31         DQ        
 -- Episcopo, Cole S           8 BB-NJ                     NT         DQ        
 -- Petrini, Alex D            8 Bgnw Marlins-MR      1:01.57         DQ        
 -- Kahn, Alec P               8 Flying Dolphins-MR     55.25         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sweeney, Sam M             8 Bgnw Marlins-MR        44.66      40.84        
  2 Draper, Christoher F       8 Pace-MR                47.90      41.47        
  3 O'Sullivan, Thomas         8 Bgnw Marlins-MR        48.45      44.19        
  4 Papsco, Zachary T          8 Bluefish-MR            47.28      47.72        
  5 Thaler, Eli M              8 Bgnw Marlins-MR        52.75      48.41        
  6 Mukudai, Rui               8 Middies-MR             54.36      50.37        
  7 Covello, Ben D             8 Middies-MR             52.57      50.85        
  8 Cruise, Andrew             8 Bluefish-MR          1:15.00    1:07.41        
 -- Laitman, Michael H         8 Pace-MR                   NT         DQ        
 -- Hughes, Rory               8 Bluefish-MR               NT         DQ        
 -- Patrizio, Daniel           8 Middies-MR             54.31         DQ        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.29  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khrystenko, Anton         10 OWA-MR                 28.79      28.96        
  2 Meyers, Tyler J           10 Bluefish-MR            29.24      29.06        
  3 Snyder, Andrew W          10 Pace-MR                29.83      29.92        
  4 Lomeyko, Konstantine V    10 OWA-MR                 31.32      31.66        
  5 Smith, Kyle E             10 Pace-MR                33.58      32.51        
  6 Musoff, Charlie B         10 Middies-MR             33.28      32.64        
  7 Mukudai, Takuto           10 Middies-MR             32.60      32.76        
  8 Reilly, Jack D            10 GAEL-MR                32.66      33.03        
  9 Senken, Pierce            10 OWA-MR                 32.78      33.08        
 10 Gagion, Michael V         10 Pace-MR                33.46      33.31        
 11 Schaefer, Brendan         10 GAEL-MR                33.89      33.57        
 12 Williams, Jesse           10 Pace-MR                   NT      33.63        
 13 Hicks, Christopher J      10 Middies-MR             36.13      33.87        
 14 McCormack, Cade J          9 Bluefish-MR            33.77      33.94        
 15 Novitch, Graham S         10 Silver Streaks-MR      35.24      34.10        
 16 Freeman, John T            9 GAEL-MR                34.28      34.29        
 17 Chrystal, Brian P         10 GAEL-MR                33.81      34.40        
 18 Ansehl, William           10 Pace-MR                34.24      34.93        
 18 Kanim, Jared F            10 Middies-MR             34.29      34.93        
 20 Draper, Christoher F       8 Pace-MR                36.22      34.97        
 21 Distler, Alex J           10 Middies-MR             38.09      35.04        
 22 Uppal, Gaurav             10 Silver Streaks-MR      35.05      35.07        
 23 Macaluso, Nicholas         9 Silver Streaks-MR      36.44      35.08        
 24 Barrow, Mitchell J        10 Middies-MR             36.46      35.27        
 25 Becerra, Kyle D           10 Middies-MR             35.62      35.28        
 26 Chang, Kevin              10 Pace-MR                34.24      35.41        
 27 McCormack, Aidan N         9 Bluefish-MR            37.55      35.74        
 28 Ranieri, Carl A           10 Middies-MR             35.41      35.83        
 29 Dell'Orto, Andrew M        9 Middies-MR             36.48      35.89        
 30 Wolfe, Morgan S            9 Flying Dolphins-MR     36.16      35.98        
 31 Cantor, Joshua R          10 Pace-MR                37.14      36.03        
 32 Nickey, Russell           10 Bluefish-MR            37.54      36.09        
 33 Bernstein, Zach J          9 Middies-MR             37.09      36.22        
 34 Mack, Henry               10 Bluefish-MR            37.21      36.74        
 35 Fitzpatrick, Connor J      9 OWA-MR                 36.48      37.10        
 36 McDermott, Declan D        8 Pace-MR                   NT      37.32        
 37 Curnin, Declan            10 Pace-MR                37.18      37.95        
 38 Venkatesh, Maneesh         9 Pace-MR                36.01      38.42        
 39 Epley, John C              9 GAEL-MR                39.00      38.84        
 40 Tsuji, Akio               10 Middies-MR             37.32      39.13        
 41 McCormack, Michael J      10 Middies-MR             40.00      39.29        
 42 Papsco, Zachary T          8 Bluefish-MR            39.98      39.53        
 43 Penrose, Ryan              9 Bluefish-MR            43.16      40.48        
 44 Fay, Timothy A            10 Pace-MR                   NT      40.57        
 45 Rose, Sofus A              9 Middies-MR             42.44      40.83        
 46 Zimmer, Matt P             9 Silver Streaks-MR      42.11      41.02        
 47 Chernovelsky, Michael     10 OWA-MR                 40.55      41.08        
 48 Walsh, Dylan F             9 Middies-MR             39.63      41.52        
 49 Fitzpatrick, Ian C         7 OWA-MR                 42.51      42.34        
 50 McPhillips, Liam T         9 Middies-MR             42.71      42.63        
 51 McNicholas, Eamonn         9 OWA-MR                 50.00      42.98        
 52 Gamboa, Nat J              7 OWA-MR                 44.72      43.60        
 53 Maher, Danny P             9 Silver Streaks-MR      45.13      43.65        
 54 Rosato, Anthony S          9 Bluefish-MR            52.15      43.92        
 55 Dochnal, Matt              8 OWA-MR               1:00.00      44.17        
 56 Bergamini, Peter T        10 Middies-MR             42.02      44.51        
 57 Chang, Alan                7 Pace-MR                48.21      44.60        
 58 Sheppard, Jason D          9 Middies-MR             45.15      45.00        
 59 Yao, Alan                 10 Middies-MR             45.22      45.46        
 60 Hughes, Rory               8 Bluefish-MR            43.55      45.62        
 61 Chan, Justin               8 Pace-MR                   NT      45.75        
 62 Bongiorno, John            8 Bluefish-MR          1:00.00      51.83        
 63 Case, Aiden J              7 Pace-MR                   NT      52.36        
 64 Hershman, Michael          8 OWA-MR               1:00.00      52.38        
 65 Penrose, Kevin             6 Bluefish-MR          1:01.33    1:04.22        
 66 McCormack, Ronan           6 Bluefish-MR          1:00.00    1:09.70        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.69  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chernukha, Leonid         10 OWA-MR               1:01.90    1:01.22        
                  29.15     1:01.22 (32.07)                                        
  2 Khrystenko, Anton         10 OWA-MR               1:05.18    1:03.93        
                  31.42     1:03.93 (32.51)                                        
  3 Snyder, Andrew W          10 Pace-MR              1:06.60    1:05.51        
                  31.38     1:05.51 (34.13)                                        
  4 Lomeyko, Konstantine V    10 OWA-MR               1:11.50    1:08.19        
                  32.56     1:08.19 (35.63)                                        
  5 Deverna, Kyle V           10 GAEL-MR              1:08.56    1:09.87        
                  32.38     1:09.87 (37.49)                                        
  6 Smith, Kyle E             10 Pace-MR              1:12.81    1:11.40        
  7 Senken, Pierce            10 OWA-MR               1:10.64    1:12.34        
                  34.57     1:12.34 (37.77)                                        
  8 Wong, Aaron               10 Silver Streaks-MR    1:17.83    1:12.36        
                  35.14     1:12.36 (37.22)                                        
  9 Ansehl, William           10 Pace-MR              1:13.47    1:13.44        
                  34.82     1:13.44 (38.62)                                        
 10 Mukudai, Takuto           10 Middies-MR           1:14.24    1:13.55        
                  35.43     1:13.55 (38.12)                                        
 11 Musoff, Charlie B         10 Middies-MR           1:13.00    1:13.95        
                  35.39     1:13.95 (38.56)                                        
 12 Gagion, Michael V         10 Pace-MR              1:19.38    1:14.10        
                  34.88     1:14.10 (39.22)                                        
 13 Schaefer, Brendan         10 GAEL-MR              1:14.80    1:14.44        
                  35.34     1:14.44 (39.10)                                        
 14 Hicks, Christopher J      10 Middies-MR           1:21.82    1:14.91        
                  36.36     1:14.91 (38.55)                                        
 15 Williams, Jesse           10 Pace-MR                   NT    1:15.32        
                  35.67     1:15.32 (39.65)                                        
 16 McCormack, Cade J          9 Bluefish-MR          1:18.57    1:16.18        
                  35.29     1:16.18 (40.89)                                        
 17 Kanim, Jared F            10 Middies-MR           1:16.66    1:16.67        
                  37.08     1:16.67 (39.59)                                        
 18 Chrystal, Brian P         10 GAEL-MR              1:18.32    1:16.70        
                  37.05     1:16.70 (39.65)                                        
 19 Wolfe, Morgan S            9 Flying Dolphins-MR   1:20.86    1:17.79        
                  37.14     1:17.79 (40.65)                                        
 20 Chang, Kevin              10 Pace-MR              1:15.98    1:18.25        
                  37.69     1:18.25 (40.56)                                        
 21 Macaluso, Nicholas         9 Silver Streaks-MR    1:28.74    1:19.80        
                  36.53     1:19.80 (43.27)                                        
 22 Uppal, Gaurav             10 Silver Streaks-MR    1:23.88    1:20.00        
                  37.06     1:20.00 (42.94)                                        
 23 Towers, Connor D           7 OWA-MR               1:27.17    1:20.20        
                  38.47     1:20.20 (41.73)                                        
 24 Draper, Christoher F       8 Pace-MR              1:19.86    1:20.25        
                  36.62     1:20.25 (43.63)                                        
 25 Dell'Orto, Andrew M        9 Middies-MR           1:16.89    1:20.28        
                  38.21     1:20.28 (42.07)                                        
 26 Ranieri, Carl A           10 Middies-MR           1:17.54    1:20.87        
                  38.29     1:20.87 (42.58)                                        
 27 Barrow, Mitchell J        10 Middies-MR           1:23.48    1:21.18        
                  38.44     1:21.18 (42.74)                                        
 28 Fitzpatrick, Connor J      9 OWA-MR               1:20.82    1:21.67        
                  38.17     1:21.67 (43.50)                                        
 29 Thenmali, Omar             9 Middies-MR           1:22.18    1:22.21        
                  39.44     1:22.21 (42.77)                                        
 30 Bernstein, Zach J          9 Middies-MR           1:30.06    1:22.24        
                  38.28     1:22.24 (43.96)                                        
 31 Curnin, Declan            10 Pace-MR              1:24.43    1:22.31        
                  38.90     1:22.31 (43.41)                                        
 32 Nickey, Russell           10 Bluefish-MR               NT    1:22.88        
                  38.51     1:22.88 (44.37)                                        
 33 Papsco, Zachary T          8 Bluefish-MR          1:31.20    1:26.13        
                  40.77     1:26.13 (45.36)                                        
 34 McDermott, Declan D        8 Pace-MR                   NT    1:26.22        
                  39.51     1:26.22 (46.71)                                        
 35 Epley, John C              9 GAEL-MR              1:25.00    1:27.71        
                  40.37     1:27.71 (47.34)                                        
 36 Walsh, Dylan F             9 Middies-MR           1:32.87    1:28.58        
                  42.52     1:28.58 (46.06)                                        
 37 Penrose, Ryan              9 Bluefish-MR          1:32.52    1:29.46        
                  41.62     1:29.46 (47.84)                                        
 38 Fay, Timothy A            10 Pace-MR                   NT    1:29.94        
 39 Tsuji, Akio               10 Middies-MR           1:40.92    1:30.19        
                  41.25     1:30.19 (48.94)                                        
 40 Kiesel, Garrett W          7 Pace-MR                   NT    1:34.53        
                  42.54     1:34.53 (51.99)                                        
 41 McCormack, Michael J      10 Middies-MR           1:38.42    1:35.22        
                  44.62     1:35.22 (50.60)                                        
 42 Maher, Danny P             9 Silver Streaks-MR    1:43.98    1:36.99        
                  45.26     1:36.99 (51.73)                                        
 43 Chang, Alan                7 Pace-MR              1:56.36    1:38.13        
                  46.03     1:38.13 (52.10)                                        
 44 Hughes, Rory               8 Bluefish-MR               NT    1:40.70        
                  45.52     1:40.70 (55.18)                                        
 45 McNicholas, Eamonn         9 OWA-MR               2:00.00    1:42.53        
 46 Dochnal, Matt              8 OWA-MR               2:30.00    1:43.23        
                  48.33     1:43.23 (54.90)                                        
 47 Gamboa, Nat J              7 OWA-MR               1:53.03    1:43.33        
                  49.22     1:43.33 (54.11)                                        
 48 Yao, Alan                 10 Middies-MR           1:40.09    1:45.52        
                  46.96     1:45.52 (58.56)                                        
 49 Chan, Justin               8 Pace-MR                   NT    1:45.89        
                  46.92     1:45.89 (58.97)                                        
 50 Meyers, Matthew            8 Bluefish-MR               NT    1:49.93        
                  49.51   1:49.93 (1:00.42)                                        
 51 Laitman, Michael H         8 Pace-MR              1:49.85    1:50.28        
                  48.84   1:50.28 (1:01.44)                                        
 52 Labarge, Jacob             9 Bluefish-MR          2:12.06    1:58.51        
                  53.26   1:58.51 (1:05.25)                                        
 53 Hershman, Michael          8 OWA-MR               1:35.78    2:01.89        
                  54.99   2:01.89 (1:06.90)                                        
 54 Crainer, William W         7 Pace-MR                   NT    2:15.87        
                  57.24   2:15.87 (1:18.63)                                        
 55 Pearce, Stephen            6 Pace-MR                   NT    2:31.10        
                1:11.82   2:31.10 (1:19.28)                                        
 -- McPhillips, Liam T         9 Middies-MR           1:34.16         DQ        
 -- Case, Aiden J              7 Pace-MR                   NT         DQ        
                  51.78                                                            
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          31.59  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyers, Tyler J           10 Bluefish-MR            34.91      32.86        
  2 Khrystenko, Anton         10 OWA-MR                 33.62      33.26        
  3 Snyder, Andrew W          10 Pace-MR                36.44      35.71        
  4 Smith, Kyle E             10 Pace-MR                37.86      36.48        
  5 Novitch, Graham S         10 Silver Streaks-MR      39.00      37.94        
  6 Williams, Jesse           10 Pace-MR                55.00      38.64        
  7 Uppal, Gaurav             10 Silver Streaks-MR      40.96      38.89        
  8 Ranieri, Carl A           10 Middies-MR             39.53      39.25        
  9 McCormack, Cade J          9 Bluefish-MR            45.69      39.55        
 10 Gagion, Michael V         10 Pace-MR                41.77      39.68        
 11 Wong, Aaron               10 Silver Streaks-MR      40.34      40.03        
 12 Chrystal, Brian P         10 GAEL-MR                42.65      41.22        
 13 Musoff, Charlie B         10 Middies-MR             42.67      41.24        
 14 Thenmali, Omar             9 Middies-MR             47.09      41.53        
 15 Schaefer, Brendan         10 GAEL-MR                42.24      41.73        
 16 Kanim, Jared F            10 Middies-MR             40.65      41.87        
 17 Bernstein, Zach J          9 Middies-MR             45.00      42.53        
 18 Becerra, Kyle D           10 Middies-MR             43.63      42.57        
 19 Dell'Orto, Andrew M        9 Middies-MR             43.25      42.81        
 20 Fitzpatrick, Connor J      9 OWA-MR                 44.52      43.85        
 21 Towers, Connor D           7 OWA-MR                 44.49      43.90        
 22 Nickey, Russell           10 Bluefish-MR            46.36      43.91        
 23 Draper, Christoher F       8 Pace-MR                46.87      44.54        
 24 Hicks, Christopher J      10 Middies-MR             41.49      44.57        
 25 McDermott, Declan D        8 Pace-MR                   NT      45.04        
 26 Macaluso, Nicholas         9 Silver Streaks-MR      51.60      45.21        
 27 Wolfe, Morgan S            9 Flying Dolphins-MR     45.81      45.46        
 28 Distler, Alex J           10 Middies-MR             46.57      45.70        
 29 Fay, Timothy A            10 Pace-MR                   NT      46.36        
 30 McPhillips, Liam T         9 Middies-MR             48.22      46.45        
 31 McCormack, Michael J      10 Middies-MR             48.44      46.56        
 32 Curnin, Connor            10 Pace-MR                47.54      46.76        
 33 Penrose, Ryan              9 Bluefish-MR            50.15      47.34        
 34 Tsuji, Akio               10 Middies-MR             44.18      49.14        
 35 Hughes, Rory               8 Bluefish-MR            54.68      49.37        
 36 Chang, Alan                7 Pace-MR                54.55      49.95        
 37 Walsh, Dylan F             9 Middies-MR             50.06      50.12        
 38 Gamboa, Nat J              7 OWA-MR                 52.10      50.18        
 39 Yao, Alan                 10 Middies-MR             52.94      52.52        
 40 Kiesel, Garrett W          7 Pace-MR                   NT      52.54        
 41 McNicholas, Eamonn         9 OWA-MR               1:00.00      52.82        
 42 Maher, Danny P             9 Silver Streaks-MR      56.06      53.91        
 43 Labarge, Jacob             9 Bluefish-MR            53.82      55.60        
 44 Case, Aiden J              7 Pace-MR                   NT      55.84        
 45 Meyers, Matthew            8 Bluefish-MR               NT      57.01        
 46 Laitman, Michael H         8 Pace-MR                58.00    1:00.18        
 47 Chan, Justin               8 Pace-MR                   NT    1:00.35        
 48 Crainer, William W         7 Pace-MR                   NT    1:06.50        
 49 Pearce, Stephen            6 Pace-MR                   NT    1:13.65        
 -- Barrow, Mitchell J        10 Middies-MR             42.84         DQ        
 -- Dochnal, Matt              8 OWA-MR               1:15.00         DQ        
 -- Epley, John C              9 GAEL-MR                42.00         DQ        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:08.19  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyers, Tyler J           10 Bluefish-MR          1:19.54    1:13.73        
                  37.21     1:13.73 (36.52)                                        
  2 Snyder, Andrew W          10 Pace-MR              1:20.34    1:16.49        
                  38.15     1:16.49 (38.34)                                        
  3 Freeman, John T            9 GAEL-MR                   NT    1:23.11        
                  40.21     1:23.11 (42.90)                                        
  4 Novitch, Graham S         10 Silver Streaks-MR    1:24.87    1:24.75        
                  41.81     1:24.75 (42.94)                                        
  5 Chang, Kevin              10 Pace-MR              1:24.56    1:25.68        
                  41.47     1:25.68 (44.21)                                        
  6 Barrow, Mitchell J        10 Middies-MR           1:35.86    1:26.02        
                  41.58     1:26.02 (44.44)                                        
  7 Musoff, Charlie B         10 Middies-MR           1:31.45    1:26.36        
                  41.84     1:26.36 (44.52)                                        
  8 McCormack, Cade J          9 Bluefish-MR          1:30.19    1:26.45        
  9 Wong, Aaron               10 Silver Streaks-MR    1:27.79    1:27.30        
                  42.59     1:27.30 (44.71)                                        
 10 Reilly, Jack D            10 GAEL-MR              1:33.71    1:27.97        
                  42.26     1:27.97 (45.71)                                        
 11 Kanim, Jared F            10 Middies-MR           1:28.33    1:28.23        
                  43.64     1:28.23 (44.59)                                        
 12 Ranieri, Carl A           10 Middies-MR           1:29.77    1:28.45        
                  42.14     1:28.45 (46.31)                                        
 13 Ansehl, William           10 Pace-MR              1:32.50    1:28.93        
                  43.88     1:28.93 (45.05)                                        
 14 Gagion, Michael V         10 Pace-MR              1:27.46    1:29.08        
                  44.48     1:29.08 (44.60)                                        
 15 Towers, Connor D           7 OWA-MR               1:37.53    1:29.94        
                  45.00     1:29.94 (44.94)                                        
 16 Thenmali, Omar             9 Middies-MR                NT    1:30.76        
                  45.13     1:30.76 (45.63)                                        
 17 Fitzpatrick, Connor J      9 OWA-MR               1:34.96    1:31.33        
 18 Draper, Christoher F       8 Pace-MR              1:38.96    1:32.08        
 19 Becerra, Kyle D           10 Middies-MR           1:30.21    1:33.64        
                  45.11     1:33.64 (48.53)                                        
 20 Bernstein, Zach J          9 Middies-MR           1:38.33    1:34.51        
                  45.38     1:34.51 (49.13)                                        
 21 McCormack, Aidan N         9 Bluefish-MR               NT    1:34.89        
 22 McDermott, Declan D        8 Pace-MR                   NT    1:35.90        
                  46.60     1:35.90 (49.30)                                        
 23 Tsuji, Akio               10 Middies-MR           1:43.56    1:36.29        
 24 Dell'Orto, Andrew M        9 Middies-MR           1:31.42    1:36.67        
                  46.18     1:36.67 (50.49)                                        
 25 Nickey, Russell           10 Bluefish-MR               NT    1:37.60        
                  47.05     1:37.60 (50.55)                                        
 26 Distler, Alex J           10 Middies-MR           1:26.58    1:38.32        
                  46.54     1:38.32 (51.78)                                        
 27 McCormack, Michael J      10 Middies-MR           1:51.17    1:42.18        
                  49.33     1:42.18 (52.85)                                        
 28 Penrose, Ryan              9 Bluefish-MR          1:44.94    1:43.11        
                  51.22     1:43.11 (51.89)                                        
 29 McPhillips, Liam T         9 Middies-MR           1:45.96    1:43.30        
                  49.87     1:43.30 (53.43)                                        
 30 Fitzpatrick, Ian C         7 OWA-MR               2:07.68    1:46.86        
                  50.70     1:46.86 (56.16)                                        
 31 Millkey, Nicholas          8 Bluefish-MR               NT    1:47.58        
                  52.06     1:47.58 (55.52)                                        
 32 Hughes, Rory               8 Bluefish-MR               NT    1:48.14        
                  52.42     1:48.14 (55.72)                                        
 33 Gamboa, Nat J              7 OWA-MR               1:56.39    1:48.83        
                  51.85     1:48.83 (56.98)                                        
 34 McNicholas, Eamonn         9 OWA-MR               2:00.00    1:51.39        
                  55.14     1:51.39 (56.25)                                        
 35 Zimmer, Matt P             9 Silver Streaks-MR    2:00.11    1:53.28        
                  54.01     1:53.28 (59.27)                                        
 36 Yao, Alan                 10 Middies-MR           1:53.48    1:54.31        
                  56.70     1:54.31 (57.61)                                        
 37 Dochnal, Matt              8 OWA-MR               2:40.00    1:55.25        
                  55.94     1:55.25 (59.31)                                        
 38 Walsh, Dylan F             9 Middies-MR           1:46.52    1:55.49        
                  54.79   1:55.49 (1:00.70)                                        
 39 Rosato, Anthony S          9 Bluefish-MR               NT    2:00.00        
                  58.06   2:00.00 (1:01.94)                                        
 40 Case, Aiden J              7 Pace-MR                   NT    2:02.24        
                1:00.10   2:02.24 (1:02.14)                                        
 41 Bongiorno, John            8 Bluefish-MR          2:20.98    2:03.61        
                1:03.27   2:03.61 (1:00.34)                                        
 42 Sheppard, Jason D          9 Middies-MR           2:11.25    2:05.23        
 43 Bergamini, Peter T        10 Middies-MR           2:05.11    2:06.11        
                1:04.20   2:06.11 (1:01.91)                                        
 44 Meyers, Matthew            8 Bluefish-MR               NT    2:08.77        
                1:01.88   2:08.77 (1:06.89)                                        
 -- Mack, Henry               10 Bluefish-MR          1:38.47         DQ        
 -- Chernovelsky, Michael     10 OWA-MR               1:37.85         DQ        
                  48.57          DQ (54.22)                                        
 -- Curnin, Declan            10 Pace-MR                   NT         DQ        
                  47.61          DQ (52.24)                                        
 -- Hershman, Michael          8 OWA-MR               1:42.86         DQ        
                1:07.80        DQ (1:11.76)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          35.99  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mukudai, Takuto           10 Middies-MR             42.93      41.74        
  2 Senken, Pierce            10 OWA-MR                 44.36      41.97        
  3 Reilly, Jack D            10 GAEL-MR                42.93      42.35        
  4 Novitch, Graham S         10 Silver Streaks-MR      46.34      44.80        
  5 Wolfe, Morgan S            9 Flying Dolphins-MR     45.01      45.78        
  6 Distler, Alex J           10 Middies-MR             48.20      46.27        
  7 Chrystal, Brian P         10 GAEL-MR                45.13      46.68        
  8 Macaluso, Nicholas         9 Silver Streaks-MR      51.85      47.28        
  9 Uppal, Gaurav             10 Silver Streaks-MR      52.86      47.29        
 10 Wong, Aaron               10 Silver Streaks-MR      47.69      47.47        
 11 Curnin, Connor            10 Pace-MR                49.59      48.42        
 12 Williams, Jesse           10 Pace-MR                   NT      48.46        
 13 Smith, Kyle E             10 Pace-MR                   NT      48.60        
 14 Ranieri, Carl A           10 Middies-MR             53.21      48.99        
 15 Towers, Connor D           7 OWA-MR                 49.99      49.68        
 16 Becerra, Kyle D           10 Middies-MR             49.41      49.69        
 17 McDermott, Declan D        8 Pace-MR                   NT      49.86        
 18 McCormack, Aidan N         9 Bluefish-MR            52.26      50.35        
 19 Papsco, Zachary T          8 Bluefish-MR            52.95      51.01        
 20 Cantor, Joshua R          10 Pace-MR                55.09      53.01        
 21 Thenmali, Omar             9 Middies-MR             59.79      53.82        
 22 Tsuji, Akio               10 Middies-MR             54.31      53.94        
 23 Penrose, Ryan              9 Bluefish-MR            56.86      54.57        
 24 Maher, Danny P             9 Silver Streaks-MR      59.59      54.93        
 25 Yao, Alan                 10 Middies-MR             57.96      56.74        
 26 McNicholas, Eamonn         9 OWA-MR               1:00.00      58.77        
 27 Fay, Timothy A            10 Pace-MR                   NT      59.04        
 28 Walsh, Dylan F             9 Middies-MR           1:04.83    1:01.51        
 29 Chang, Alan                7 Pace-MR              1:36.70    1:02.35        
 30 Rose, Sofus A              9 Middies-MR           1:09.13    1:03.31        
 31 McPhillips, Liam T         9 Middies-MR             58.90    1:04.45        
 32 Zimmer, Matt P             9 Silver Streaks-MR      57.11    1:17.55        
 -- McCormack, Ronan           6 Bluefish-MR          1:12.34         DQ        
 -- Penrose, Kevin             6 Bluefish-MR               NT         DQ        
 -- McCormack, Michael J      10 Middies-MR             58.03         DQ        
 -- Dochnal, Matt              8 OWA-MR               1:15.00         DQ        
 -- Sheppard, Jason D          9 Middies-MR             56.56         DQ        
 -- Chan, Justin               8 Pace-MR                   NT         DQ        
 -- Barrow, Mitchell J        10 Middies-MR             52.08         DQ        
 -- Bergamini, Peter T        10 Middies-MR             59.73         DQ        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:18.59  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mukudai, Takuto           10 Middies-MR           1:35.56    1:30.41        
                  43.67     1:30.41 (46.74)                                        
  2 Ansehl, William           10 Pace-MR              1:31.15    1:31.48        
                  43.22     1:31.48 (48.26)                                        
  3 Senken, Pierce            10 OWA-MR               1:37.37    1:34.19        
                  44.72     1:34.19 (49.47)                                        
  4 Deverna, Kyle V           10 GAEL-MR              1:34.17    1:36.62        
                  44.07     1:36.62 (52.55)                                        
  5 Wolfe, Morgan S            9 Flying Dolphins-MR   1:40.30    1:37.17        
                  46.85     1:37.17 (50.32)                                        
  6 Novitch, Graham S         10 Silver Streaks-MR    1:39.58    1:37.99        
                  47.02     1:37.99 (50.97)                                        
  7 Wong, Aaron               10 Silver Streaks-MR    1:42.86    1:40.16        
                  46.24     1:40.16 (53.92)                                        
  8 Chrystal, Brian P         10 GAEL-MR              1:39.34    1:40.41        
                  48.95     1:40.41 (51.46)                                        
  9 Distler, Alex J           10 Middies-MR           1:48.16    1:41.52        
                  47.56     1:41.52 (53.96)                                        
 10 Hicks, Christopher J      10 Middies-MR           1:45.02    1:41.68        
                  48.02     1:41.68 (53.66)                                        
 11 Chang, Kevin              10 Pace-MR              1:45.03    1:41.77        
                  50.04     1:41.77 (51.73)                                        
 12 Barrow, Mitchell J        10 Middies-MR           2:03.09    1:46.10        
                  49.89     1:46.10 (56.21)                                        
 13 Venkatesh, Maneesh         9 Pace-MR              1:54.28    1:46.85        
                  51.91     1:46.85 (54.94)                                        
 14 Draper, Christoher F       8 Pace-MR              2:02.66    1:46.96        
                  50.11     1:46.96 (56.85)                                        
 15 Ranieri, Carl A           10 Middies-MR           1:56.39    1:47.54        
                  50.77     1:47.54 (56.77)                                        
 16 Towers, Connor D           7 OWA-MR               2:00.49    1:47.83        
                  53.66     1:47.83 (54.17)                                        
 17 Becerra, Kyle D           10 Middies-MR           1:46.68    1:48.28        
                  51.26     1:48.28 (57.02)                                        
 18 Uppal, Gaurav             10 Silver Streaks-MR    1:54.63    1:48.73        
                  51.41     1:48.73 (57.32)                                        
 19 Curnin, Connor            10 Pace-MR              1:47.69    1:49.29        
                  50.66     1:49.29 (58.63)                                        
 20 Papsco, Zachary T          8 Bluefish-MR          2:07.86    1:49.95        
                  51.76     1:49.95 (58.19)                                        
 21 Penrose, Ryan              9 Bluefish-MR          2:12.32    1:54.33        
                  54.89     1:54.33 (59.44)                                        
 22 Maher, Danny P             9 Silver Streaks-MR    2:08.04    2:04.18        
                  58.97   2:04.18 (1:05.21)                                        
 23 Curnin, Declan            10 Pace-MR                   NT    2:06.12        
                  58.36   2:06.12 (1:07.76)                                        
 24 Walsh, Dylan F             9 Middies-MR           2:12.36    2:07.14        
                  59.46   2:07.14 (1:07.68)                                        
 25 McPhillips, Liam T         9 Middies-MR           2:04.53    2:12.61        
                1:03.30   2:12.61 (1:09.31)                                        
 26 Hershman, Michael          8 OWA-MR               1:58.75    2:19.49        
                1:07.32   2:19.49 (1:12.17)                                        
 27 Labarge, Jacob             9 Bluefish-MR               NT    2:28.67        
                1:10.86   2:28.67 (1:17.81)                                        
 -- Laitman, Michael H         8 Pace-MR                   NT         DQ        
                1:08.71        DQ (1:15.96)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          29.99  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chernukha, Leonid         10 OWA-MR                 31.22      31.19        
  2 Khrystenko, Anton         10 OWA-MR                 33.82      31.94        
  3 Snyder, Andrew W          10 Pace-MR                33.56      34.03        
  4 Meyers, Tyler J           10 Bluefish-MR            32.17      34.63        
  5 Lomeyko, Konstantine V    10 OWA-MR                 36.63      35.41        
  6 Smith, Kyle E             10 Pace-MR                36.28      36.30        
  7 Gagion, Michael V         10 Pace-MR                37.40      36.68        
  8 Williams, Jesse           10 Pace-MR                   NT      37.96        
  9 Deverna, Kyle V           10 GAEL-MR                38.72      38.08        
 10 Musoff, Charlie B         10 Middies-MR             38.10      38.33        
 11 Ansehl, William           10 Pace-MR                37.78      38.40        
 12 Mukudai, Takuto           10 Middies-MR             37.49      38.47        
 13 Senken, Pierce            10 OWA-MR                 40.70      39.44        
 14 Novitch, Graham S         10 Silver Streaks-MR      37.90      39.53        
 15 Chang, Kevin              10 Pace-MR                40.77      40.51        
 16 Thenmali, Omar             9 Middies-MR             46.50      42.10        
 17 Becerra, Kyle D           10 Middies-MR             45.65      43.37        
 18 Kanim, Jared F            10 Middies-MR             43.34      43.52        
 19 McCormack, Cade J          9 Bluefish-MR            49.06      44.71        
 20 Nickey, Russell           10 Bluefish-MR               NT      45.01        
 21 Venkatesh, Maneesh         9 Pace-MR                43.05      45.09        
 22 Curnin, Declan            10 Pace-MR                45.54      45.81        
 23 Papsco, Zachary T          8 Bluefish-MR            47.28      45.82        
 24 Tsuji, Akio               10 Middies-MR             44.50      46.60        
 25 Dell'Orto, Andrew M        9 Middies-MR             47.22      47.91        
 26 Fay, Timothy A            10 Pace-MR                   NT      48.13        
 27 Bernstein, Zach J          9 Middies-MR             47.94      48.54        
 28 Macaluso, Nicholas         9 Silver Streaks-MR      54.61      49.18        
 29 Curnin, Connor            10 Pace-MR                45.98      49.25        
 30 McCormack, Michael J      10 Middies-MR             53.72      55.33        
 31 Hughes, Rory               8 Bluefish-MR               NT      57.98        
 -- Kiesel, Garrett W          7 Pace-MR                   NT         DQ        
 -- Chan, Justin               8 Pace-MR                   NT         DQ        
 -- Hershman, Michael          8 OWA-MR                 49.85         DQ        
 -- Gamboa, Nat J              7 OWA-MR               1:15.75         DQ        
 -- McNicholas, Eamonn         9 OWA-MR               1:05.00         DQ        
 -- Yao, Alan                 10 Middies-MR             57.68         DQ        
 -- Crainer, William W         7 Pace-MR                   NT         DQ        
 -- Pearce, Stephen            6 Pace-MR                   NT         DQ        
 -- Chang, Alan                7 Pace-MR              1:44.73         DQ        
 -- Case, Aiden J              7 Pace-MR                   NT         DQ        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:07.09  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chernukha, Leonid         10 OWA-MR               1:08.95    1:10.02        
                  32.75     1:10.02 (37.27)                                        
  2 Khrystenko, Anton         10 OWA-MR               1:10.07    1:17.43        
                  36.11     1:17.43 (41.32)                                        
  3 Lomeyko, Konstantine V    10 OWA-MR               1:26.08    1:18.15        
                  36.95     1:18.15 (41.20)                                        
  4 Meyers, Tyler J           10 Bluefish-MR          1:11.20    1:22.57        
                  38.63     1:22.57 (43.94)                                        
  5 Mukudai, Takuto           10 Middies-MR           1:31.99    1:25.71        
                  38.88     1:25.71 (46.83)                                        
  6 Musoff, Charlie B         10 Middies-MR           1:34.86    1:31.97        
                  41.37     1:31.97 (50.60)                                        
  7 Freeman, John T            9 GAEL-MR                   NT    1:33.77        
                  42.19     1:33.77 (51.58)                                        
  8 Schaefer, Brendan         10 GAEL-MR              1:39.79    1:47.80        
                  49.33     1:47.80 (58.47)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:08.99  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chernukha, Leonid         10 OWA-MR               1:11.85    1:10.17        
                  32.33     1:10.17 (37.84)                                        
  2 Snyder, Andrew W          10 Pace-MR              1:16.68    1:14.54        
                  34.32     1:14.54 (40.22)                                        
  3 Lomeyko, Konstantine V    10 OWA-MR               1:27.62    1:19.43        
                  36.56     1:19.43 (42.87)                                        
  4 Senken, Pierce            10 OWA-MR               1:27.52    1:21.17        
                  38.44     1:21.17 (42.73)                                        
  5 Smith, Kyle E             10 Pace-MR              1:25.80    1:22.29        
                  36.65     1:22.29 (45.64)                                        
  6 Ansehl, William           10 Pace-MR              1:25.33    1:24.98        
                  40.81     1:24.98 (44.17)                                        
  7 Wong, Aaron               10 Silver Streaks-MR    1:29.22    1:25.13        
                  38.29     1:25.13 (46.84)                                        
  8 Williams, Jesse           10 Pace-MR                   NT    1:26.36        
                  37.91     1:26.36 (48.45)                                        
  9 Kanim, Jared F            10 Middies-MR           1:32.38    1:26.63        
                  40.25     1:26.63 (46.38)                                        
 10 Gagion, Michael V         10 Pace-MR              1:27.44    1:26.99        
                  39.56     1:26.99 (47.43)                                        
 11 Chang, Kevin              10 Pace-MR              1:27.92    1:27.57        
                  39.32     1:27.57 (48.25)                                        
 12 Schaefer, Brendan         10 GAEL-MR              1:32.96    1:28.14        
                  42.16     1:28.14 (45.98)                                        
 13 Hicks, Christopher J      10 Middies-MR           1:28.60    1:28.63        
                  42.45     1:28.63 (46.18)                                        
 14 Wolfe, Morgan S            9 Flying Dolphins-MR   1:40.32    1:30.19        
                  44.00     1:30.19 (46.19)                                        
 15 Draper, Christoher F       8 Pace-MR              1:41.99    1:31.64        
                  41.42     1:31.64 (50.22)                                        
 16 Thenmali, Omar             9 Middies-MR           1:50.99    1:32.29        
                  42.62     1:32.29 (49.67)                                        
 17 Towers, Connor D           7 OWA-MR               1:42.41    1:32.40        
                  45.60     1:32.40 (46.80)                                        
 18 Nickey, Russell           10 Bluefish-MR               NT    1:32.84        
                  42.75     1:32.84 (50.09)                                        
 19 Macaluso, Nicholas         9 Silver Streaks-MR    1:48.43    1:33.17        
                  45.87     1:33.17 (47.30)                                        
 20 McCormack, Cade J          9 Bluefish-MR          1:25.67    1:33.38        
                  40.60     1:33.38 (52.78)                                        
 21 Dell'Orto, Andrew M        9 Middies-MR           1:43.96    1:33.72        
                  43.25     1:33.72 (50.47)                                        
 22 Venkatesh, Maneesh         9 Pace-MR              1:34.30    1:33.82        
                  42.45     1:33.82 (51.37)                                        
 23 Fitzpatrick, Connor J      9 OWA-MR               1:37.62    1:34.49        
                  44.91     1:34.49 (49.58)                                        
 24 Bernstein, Zach J          9 Middies-MR           1:48.55    1:34.75        
                  43.71     1:34.75 (51.04)                                        
 25 Curnin, Connor            10 Pace-MR              1:36.40    1:36.83        
                  48.39     1:36.83 (48.44)                                        
 26 Papsco, Zachary T          8 Bluefish-MR          1:36.02    1:37.98        
                  43.08     1:37.98 (54.90)                                        
 27 Curnin, Declan            10 Pace-MR              1:36.21    1:38.57        
                  44.32     1:38.57 (54.25)                                        
 28 Uppal, Gaurav             10 Silver Streaks-MR    1:38.58    1:38.59        
                  45.85     1:38.59 (52.74)                                        
 29 Fay, Timothy A            10 Pace-MR                   NT    1:38.73        
                  42.86     1:38.73 (55.87)                                        
 30 Millkey, Nicholas          8 Bluefish-MR          2:45.64    1:42.79        
                  48.75     1:42.79 (54.04)                                        
 31 Rosato, Anthony S          9 Bluefish-MR               NT    1:47.09        
                  50.46     1:47.09 (56.63)                                        
 32 Hughes, Rory               8 Bluefish-MR          1:59.08    1:50.65        
                  51.90     1:50.65 (58.75)                                        
 33 Maher, Danny P             9 Silver Streaks-MR    2:10.11    1:51.60        
                  55.58     1:51.60 (56.02)                                        
 34 Chang, Alan                7 Pace-MR              3:06.49    1:56.90        
                  54.50   1:56.90 (1:02.40)                                        
 35 Chan, Justin               8 Pace-MR                   NT    2:01.23        
                1:01.55     2:01.23 (59.68)                                        
 36 Bongiorno, John            8 Bluefish-MR          2:15.46    2:02.52        
                  59.17   2:02.52 (1:03.35)                                        
 -- Meyers, Matthew            8 Bluefish-MR               NT         DQ        
                  58.31        DQ (1:06.67)                                        
 -- Mack, Henry               10 Bluefish-MR               NT         DQ        
                  46.99          DQ (52.43)                                        
 -- Chernovelsky, Michael     10 OWA-MR               1:36.75         DQ        
                  52.79          DQ (53.04)                                        
 -- Cantor, Joshua R          10 Pace-MR              1:36.89         DQ        
                  46.99                                                            
 -- Case, Aiden J              7 Pace-MR                   NT         DQ        
                1:06.59        DQ (1:10.63)                                        
 -- Hershman, Michael          8 OWA-MR               1:37.00         DQ        
                1:04.40        DQ (1:04.94)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.29  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mukudai, Reo              12 Middies-MR             26.07      25.52        
  2 Buckland, Grant A         12 Silver Streaks-MR      28.69      28.22        
  3 Towers, Zach D            11 OWA-MR                 27.83      28.40        
  4 Brown, Nate M             12 OWA-MR                 27.38      28.41        
  5 Beganskas, Matt P         12 OWA-MR                 27.76      28.43        
  6 Xu, Zhao                  12 Middies-MR             29.25      29.00        
  7 Pantal, Matthew           11 Middies-MR             30.10      30.26        
  8 Khanas, Yaroslav O        12 OWA-MR                 29.35      30.51        
  9 Verini, Michael T         11 Pace-MR                30.07      30.63        
 10 Patrouch, Oliver L        11 Middies-MR             30.79      30.73        
 11 Modelewski, Matthew       12 Bluefish-MR            32.31      30.79        
 12 Gamboa, Matthew G         12 OWA-MR                 30.30      30.94        
 13 Brynin, Zeke M            12 Pace-MR                31.33      30.99        
 14 Stewart, Kevin P          11 GAEL-MR                30.44      31.18        
 15 Hildebrandt, Michael      11 Bluefish-MR            31.24      31.60        
 16 Dervin, Sean J            11 Middies-MR             31.71      31.87        
 17 Earl, Sam                 11 Bluefish-MR            33.51      32.67        
 18 Kireopoulos, Chris P      12 Middies-MR             33.08      32.70        
 19 Gross-Leczycki, Martin    11 Middies-MR             33.47      32.98        
 20 Atay, Sinan               12 Middies-MR             32.83      33.11        
 21 Brittan, James            12 Bluefish-MR            33.07      33.74        
 22 Preston, Shayne F         11 Pace-MR                35.04      33.83        
 23 Saulle, Daniel J          12 Bluefish-MR            34.45      33.86        
 24 Thompson, Ryan G          12 Pace-MR                35.78      34.04        
 25 Macaluso, James T         11 Silver Streaks-MR      36.24      34.14        
 26 Sokolski, Michael V       11 Middies-MR             34.61      34.28        
 27 Avezzano, Jack T          11 Middies-MR             34.83      34.31        
 28 Tsuruo, Yujin             11 Middies-MR             34.89      34.40        
 29 Staffin, Tyler M          11 GAEL-MR                35.80      34.84        
 30 Fabietti, Jonathan M      12 Bluefish-MR            34.67      34.86        
 31 Iwatsuki, Koki            11 Middies-MR             37.51      35.63        
 32 Filardi, Michael H        11 Middies-MR             40.32      37.39        
 33 Hoffman, Christopher B    11 Pace-MR                37.91      37.53        
 34 Sen, Sam A                12 Flying Dolphins-MR        NT      38.05        
 35 Wiley, Sebastian A        12 GAEL-MR                   NT      38.81        
 36 Balyuk, Vlad W            11 OWA-MR                 37.89      39.67        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          52.79  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mukudai, Reo              12 Middies-MR             55.16      56.39        
                  27.30       56.39 (29.09)                                        
  2 Towers, Zach D            11 OWA-MR               1:02.27    1:02.26        
                  30.31     1:02.26 (31.95)                                        
  3 Brown, Nate M             12 OWA-MR               1:01.85    1:03.11        
                  30.14     1:03.11 (32.97)                                        
  4 Xu, Zhao                  12 Middies-MR           1:07.39    1:03.40        
                  29.87     1:03.40 (33.53)                                        
  5 Beganskas, Matt P         12 OWA-MR               1:03.68    1:04.65        
                  31.25     1:04.65 (33.40)                                        
  6 Gamboa, Matthew G         12 OWA-MR               1:07.02    1:07.73        
                  31.86     1:07.73 (35.87)                                        
  7 Patrouch, Oliver L        11 Middies-MR           1:07.87    1:08.18        
                  31.94     1:08.18 (36.24)                                        
  8 Khanas, Yaroslav O        12 OWA-MR               1:07.29    1:08.37        
                  32.13     1:08.37 (36.24)                                        
  9 Yao, Christopher J        12 OWA-MR               1:13.49    1:08.49        
                  33.49     1:08.49 (35.00)                                        
 10 Brynin, Zeke M            12 Pace-MR              1:07.84    1:09.19        
                  32.36     1:09.19 (36.83)                                        
 11 Pantal, Matthew           11 Middies-MR           1:09.05    1:09.28        
                  31.88     1:09.28 (37.40)                                        
 12 Pinzon, Tyler             12 Flying Dolphins-MR   1:11.56    1:09.40        
                  32.41     1:09.40 (36.99)                                        
 13 Hildebrandt, Michael      11 Bluefish-MR          1:09.06    1:09.48        
                  33.32     1:09.48 (36.16)                                        
 14 Verini, Michael T         11 Pace-MR              1:09.39    1:09.88        
                  34.22     1:09.88 (35.66)                                        
 15 Stewart, Kevin P          11 GAEL-MR              1:08.53    1:10.72        
                  34.23     1:10.72 (36.49)                                        
 16 Dervin, Sean J            11 Middies-MR           1:08.19    1:12.49        
                  34.58     1:12.49 (37.91)                                        
 17 Gross-Leczycki, Martin    11 Middies-MR           1:14.37    1:13.81        
                  33.70     1:13.81 (40.11)                                        
 18 Saulle, Daniel J          12 Bluefish-MR          1:19.61    1:14.16        
                  36.16     1:14.16 (38.00)                                        
 19 Stamatos, Nicholas J      12 Bluefish-MR          1:14.24    1:14.84        
                  35.84     1:14.84 (39.00)                                        
 20 Atay, Sinan               12 Middies-MR           1:18.79    1:15.48        
                  35.19     1:15.48 (40.29)                                        
 21 Fabietti, Jonathan M      12 Bluefish-MR          1:16.15    1:15.74        
                  36.53     1:15.74 (39.21)                                        
 21 Sokolski, Michael V       11 Middies-MR           1:14.85    1:15.74        
                  36.42     1:15.74 (39.32)                                        
 23 Preston, Shayne F         11 Pace-MR              1:20.05    1:17.09        
                  36.41     1:17.09 (40.68)                                        
 24 Avezzano, Jack T          11 Middies-MR           1:17.07    1:17.35        
                  36.88     1:17.35 (40.47)                                        
 25 Kireopoulos, Chris P      12 Middies-MR           1:13.12    1:17.56        
                  35.95     1:17.56 (41.61)                                        
 26 Mendez, Spencer D         12 Bluefish-MR          1:16.28    1:18.20        
                  37.27     1:18.20 (40.93)                                        
 27 Tsuruo, Yujin             11 Middies-MR           1:17.25    1:18.82        
                  37.57     1:18.82 (41.25)                                        
 28 Iwatsuki, Koki            11 Middies-MR           1:30.49    1:20.22        
                  38.22     1:20.22 (42.00)                                        
 29 Hoffman, Christopher B    11 Pace-MR              1:21.40    1:20.59        
                  38.78     1:20.59 (41.81)                                        
 30 Staffin, Tyler M          11 GAEL-MR              1:18.12    1:20.93        
                  37.18     1:20.93 (43.75)                                        
 31 Nelson, Matt              12 Bluefish-MR          1:20.83    1:22.90        
                  38.66     1:22.90 (44.24)                                        
 32 Balyuk, Vlad W            11 OWA-MR               1:29.79    1:24.72        
                  40.39     1:24.72 (44.33)                                        
 33 Semenuk, Wyatt C          11 GAEL-MR                   NT    1:25.74        
                  40.21     1:25.74 (45.53)                                        
 34 Goldbloom, Andy L         12 Silver Streaks-MR    1:21.61    1:25.98        
                  38.74     1:25.98 (47.24)                                        
 35 Filardi, Michael H        11 Middies-MR           1:27.48    1:27.47        
                  41.09     1:27.47 (46.38)                                        
 36 Wiley, Sebastian A        12 GAEL-MR                   NT    1:31.14        
                  41.47     1:31.14 (49.67)                                        
 37 Sen, Sam A                12 Flying Dolphins-MR        NT    1:33.27        
                  42.68     1:33.27 (50.59)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          27.99  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mukudai, Reo              12 Middies-MR             31.88      31.57        
  2 Brown, Nate M             12 OWA-MR                 32.75      32.28        
  3 Buckland, Grant A         12 Silver Streaks-MR      35.95      34.19        
  4 Towers, Zach D            11 OWA-MR                 34.86      34.71        
  5 Beganskas, Matt P         12 OWA-MR                 35.50      35.23        
  6 Stewart, Kevin P          11 GAEL-MR                36.17      36.78        
  7 Patrouch, Oliver L        11 Middies-MR             36.48      36.80        
  8 Brynin, Zeke M            12 Pace-MR                36.74      36.86        
  9 Saulle, Daniel J          12 Bluefish-MR            39.09      37.25        
 10 Khanas, Yaroslav O        12 OWA-MR                 36.92      37.45        
 11 Verini, Michael T         11 Pace-MR                36.59      37.89        
 12 Gamboa, Matthew G         12 OWA-MR                 36.85      37.91        
 13 Stamatos, Nicholas J      12 Bluefish-MR            37.42      38.25        
 14 Dervin, Sean J            11 Middies-MR             37.78      38.57        
 15 Gross-Leczycki, Martin    11 Middies-MR             40.05      38.81        
 16 Mendez, Spencer D         12 Bluefish-MR            37.32      39.02        
 17 Tsuruo, Yujin             11 Middies-MR             39.13      39.37        
 18 Hildebrandt, Michael      11 Bluefish-MR            39.24      39.71        
 19 Kireopoulos, Chris P      12 Middies-MR             40.93      39.73        
 20 Atay, Sinan               12 Middies-MR             40.16      39.77        
 21 Avezzano, Jack T          11 Middies-MR             34.87      39.78        
 22 Preston, Shayne F         11 Pace-MR                41.39      40.23        
 23 Nelson, Matt              12 Bluefish-MR            43.26      41.36        
 24 Goldbloom, Andy L         12 Silver Streaks-MR      43.00      41.62        
 25 Hoffman, Christopher B    11 Pace-MR                41.45      41.75        
 26 Sokolski, Michael V       11 Middies-MR             43.29      42.28        
 27 Macaluso, James T         11 Silver Streaks-MR      44.98      43.53        
 28 Staffin, Tyler M          11 GAEL-MR                48.28      43.80        
 29 Fabietti, Jonathan M      12 Bluefish-MR            45.60      44.96        
 30 Filardi, Michael H        11 Middies-MR             50.39      45.70        
 31 Balyuk, Vlad W            11 OWA-MR                 51.68      48.11        
 -- Wiley, Sebastian A        12 GAEL-MR                   NT         DQ        
 -- Sen, Sam A                12 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          59.69  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buckland, Grant A         12 Silver Streaks-MR    1:16.69    1:15.22        
                  36.01     1:15.22 (39.21)                                        
  2 Beganskas, Matt P         12 OWA-MR               1:16.05    1:16.60        
                  38.38     1:16.60 (38.22)                                        
  3 Patrouch, Oliver L        11 Middies-MR           1:22.10    1:20.01        
                  38.97     1:20.01 (41.04)                                        
  4 Stewart, Kevin P          11 GAEL-MR              1:13.00    1:22.88        
                  40.61     1:22.88 (42.27)                                        
  5 Saulle, Daniel J          12 Bluefish-MR          1:35.37    1:23.28        
                  41.25     1:23.28 (42.03)                                        
  6 Kireopoulos, Chris P      12 Middies-MR           1:26.42    1:24.34        
                  41.79     1:24.34 (42.55)                                        
  7 Preston, Shayne F         11 Pace-MR              1:30.06    1:24.69        
                  40.32     1:24.69 (44.37)                                        
  8 Gross-Leczycki, Martin    11 Middies-MR           1:26.48    1:24.80        
                  41.48     1:24.80 (43.32)                                        
  9 Gamboa, Matthew G         12 OWA-MR               1:22.95    1:24.92        
                  40.57     1:24.92 (44.35)                                        
 10 Tsuruo, Yujin             11 Middies-MR           1:27.71    1:25.62        
                  41.92     1:25.62 (43.70)                                        
 11 Avezzano, Jack T          11 Middies-MR           1:26.67    1:26.68        
                  41.92     1:26.68 (44.76)                                        
 12 Hoffman, Christopher B    11 Pace-MR              1:33.20    1:30.24        
                  45.39     1:30.24 (44.85)                                        
 13 Sokolski, Michael V       11 Middies-MR           1:31.32    1:32.18        
                  43.87     1:32.18 (48.31)                                        
 14 Macaluso, James T         11 Silver Streaks-MR    1:36.02    1:35.07        
                  46.48     1:35.07 (48.59)                                        
 15 Filardi, Michael H        11 Middies-MR           1:45.45    1:37.11        
                  46.97     1:37.11 (50.14)                                        
 16 Thompson, Ryan G          12 Pace-MR              1:37.55    1:37.72        
                  47.24     1:37.72 (50.48)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          31.19  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Zhao                  12 Middies-MR             36.40      35.97        
  2 Brown, Nate M             12 OWA-MR                 36.65      36.33        
  3 Towers, Zach D            11 OWA-MR                 38.73      38.56        
  4 Buckland, Grant A         12 Silver Streaks-MR      39.85      40.36        
  5 Pantal, Matthew           11 Middies-MR             40.95      41.04        
  6 Atay, Sinan               12 Middies-MR             42.48      41.45        
  7 Patrouch, Oliver L        11 Middies-MR             41.31      41.96        
  8 Macaluso, James T         11 Silver Streaks-MR      46.57      43.47        
  9 Stewart, Kevin P          11 GAEL-MR                52.61      44.75        
 10 Modelewski, Matthew       12 Bluefish-MR            47.14      45.14        
 11 Brittan, James            12 Bluefish-MR            45.80      45.86        
 12 Hildebrandt, Michael      11 Bluefish-MR            47.44      46.27        
 13 Kireopoulos, Chris P      12 Middies-MR             44.52      46.44        
 14 Thompson, Ryan G          12 Pace-MR                45.88      46.50        
 15 Fabietti, Jonathan M      12 Bluefish-MR            47.15      46.79        
 16 Iwatsuki, Koki            11 Middies-MR             46.71      47.00        
 17 Balyuk, Vlad W            11 OWA-MR                 51.70      50.27        
 18 Preston, Shayne F         11 Pace-MR                   NT      50.60        
 19 Wiley, Sebastian A        12 GAEL-MR                   NT      52.75        
 -- Earl, Sam                 11 Bluefish-MR            45.80         DQ        
 -- Sen, Sam A                12 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:07.29  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Zhao                  12 Middies-MR           1:24.10    1:20.17        
                  37.37     1:20.17 (42.80)                                        
  2 Towers, Zach D            11 OWA-MR               1:23.64    1:23.16        
                  39.26     1:23.16 (43.90)                                        
  3 Brynin, Zeke M            12 Pace-MR              1:24.63    1:24.39        
                  40.25     1:24.39 (44.14)                                        
  4 Buckland, Grant A         12 Silver Streaks-MR    1:27.79    1:28.56        
                  42.30     1:28.56 (46.26)                                        
  5 Atay, Sinan               12 Middies-MR           1:35.43    1:30.55        
                  42.74     1:30.55 (47.81)                                        
  6 Yao, Christopher J        12 OWA-MR               1:46.82    1:32.35        
                  43.68     1:32.35 (48.67)                                        
  7 Mendez, Spencer D         12 Bluefish-MR          1:29.87    1:32.52        
                  44.57     1:32.52 (47.95)                                        
  8 Pantal, Matthew           11 Middies-MR           1:28.76    1:33.46        
                  43.40     1:33.46 (50.06)                                        
  9 Verini, Michael T         11 Pace-MR              1:34.77    1:38.17        
                  47.58     1:38.17 (50.59)                                        
 10 Pinzon, Tyler             12 Flying Dolphins-MR        NT    1:39.29        
                  44.91     1:39.29 (54.38)                                        
 11 Stewart, Kevin P          11 GAEL-MR              1:21.00    1:39.78        
                  46.67     1:39.78 (53.11)                                        
 12 Macaluso, James T         11 Silver Streaks-MR    1:42.18    1:40.84        
                  47.75     1:40.84 (53.09)                                        
 13 Iwatsuki, Koki            11 Middies-MR           1:48.32    1:41.26        
                  47.04     1:41.26 (54.22)                                        
 14 Kireopoulos, Chris P      12 Middies-MR           1:35.11    1:42.74        
                  48.15     1:42.74 (54.59)                                        
 15 Goldbloom, Andy L         12 Silver Streaks-MR    1:39.52    1:48.77        
                  50.97     1:48.77 (57.80)                                        
 16 Nelson, Matt              12 Bluefish-MR          1:49.71    1:50.91        
                  53.77     1:50.91 (57.14)                                        
 17 Filardi, Michael H        11 Middies-MR           1:56.87    1:50.94        
                  53.53     1:50.94 (57.41)                                        
 -- Sen, Sam A                12 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                  55.21        DQ (1:01.13)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          26.49  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mukudai, Reo              12 Middies-MR             28.55      29.35        
  2 Brown, Nate M             12 OWA-MR                 31.85      31.01        
  3 Buckland, Grant A         12 Silver Streaks-MR      32.73      32.67        
  4 Patrouch, Oliver L        11 Middies-MR             34.73      33.30        
  5 Gamboa, Matthew G         12 OWA-MR                 34.80      35.03        
  6 Saulle, Daniel J          12 Bluefish-MR            36.77      35.10        
  7 Beganskas, Matt P         12 OWA-MR                 35.93      35.77        
  7 Stamatos, Nicholas J      12 Bluefish-MR            35.13      35.77        
  9 Pantal, Matthew           11 Middies-MR             37.78      36.41        
 10 Khanas, Yaroslav O        12 OWA-MR                 36.47      36.78        
 11 Dervin, Sean J            11 Middies-MR             37.39      37.91        
 12 Sokolski, Michael V       11 Middies-MR             38.12      37.94        
 13 Yao, Christopher J        12 OWA-MR                 39.63      38.20        
 14 Hildebrandt, Michael      11 Bluefish-MR            42.97      39.17        
 15 Staffin, Tyler M          11 GAEL-MR                   NT      39.20        
 16 Preston, Shayne F         11 Pace-MR                42.67      39.34        
 17 Tsuruo, Yujin             11 Middies-MR             40.86      39.65        
 18 Macaluso, James T         11 Silver Streaks-MR      44.15      39.97        
 19 Pinzon, Tyler             12 Flying Dolphins-MR        NT      40.87        
 20 Gross-Leczycki, Martin    11 Middies-MR             41.40      41.15        
 21 Avezzano, Jack T          11 Middies-MR             42.64      41.67        
 22 Fabietti, Jonathan M      12 Bluefish-MR            42.05      42.09        
 23 Iwatsuki, Koki            11 Middies-MR             47.24      48.76        
 24 Hoffman, Christopher B    11 Pace-MR                50.06      50.83        
 -- Balyuk, Vlad W            11 OWA-MR                 53.29         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          59.09  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mukudai, Reo              12 Middies-MR           1:07.44    1:04.85        
                  29.72     1:04.85 (35.13)                                        
  2 Brynin, Zeke M            12 Pace-MR              1:16.72    1:16.59        
                  34.48     1:16.59 (42.11)                                        
  3 Khanas, Yaroslav O        12 OWA-MR               1:23.87    1:23.82        
                  39.20     1:23.82 (44.62)                                        
  4 Dervin, Sean J            11 Middies-MR           1:25.47    1:25.25        
                  39.47     1:25.25 (45.78)                                        
  5 Verini, Michael T         11 Pace-MR              1:19.02    1:29.66        
                  41.36     1:29.66 (48.30)                                        
  6 Tsuruo, Yujin             11 Middies-MR           1:34.41    1:32.76        
                  43.39     1:32.76 (49.37)                                        
  7 Staffin, Tyler M          11 GAEL-MR              1:42.35    1:41.98        
                  43.86     1:41.98 (58.12)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:00.59  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mukudai, Reo              12 Middies-MR           1:07.99    1:05.66        
                  30.42     1:05.66 (35.24)                                        
  2 Brown, Nate M             12 OWA-MR               1:11.75    1:10.97        
                  33.31     1:10.97 (37.66)                                        
  3 Towers, Zach D            11 OWA-MR               1:13.85    1:11.22        
                  33.99     1:11.22 (37.23)                                        
  4 Xu, Zhao                  12 Middies-MR           1:22.22    1:11.71        
                  33.61     1:11.71 (38.10)                                        
  5 Beganskas, Matt P         12 OWA-MR               1:22.67    1:16.22        
                  35.00     1:16.22 (41.22)                                        
  6 Gamboa, Matthew G         12 OWA-MR               1:23.33    1:17.20        
                  36.09     1:17.20 (41.11)                                        
  7 Verini, Michael T         11 Pace-MR              1:18.55    1:19.56        
                  36.86     1:19.56 (42.70)                                        
  8 Modelewski, Matthew       12 Bluefish-MR          1:31.46    1:19.98        
                  35.89     1:19.98 (44.09)                                        
  9 Dervin, Sean J            11 Middies-MR           1:20.17    1:20.39        
                  37.35     1:20.39 (43.04)                                        
 10 Saulle, Daniel J          12 Bluefish-MR          1:28.86    1:20.84        
                  36.79     1:20.84 (44.05)                                        
 11 Pantal, Matthew           11 Middies-MR           1:20.00    1:21.84        
                  37.71     1:21.84 (44.13)                                        
 12 Khanas, Yaroslav O        12 OWA-MR               1:23.34    1:21.91        
                  36.22     1:21.91 (45.69)                                        
 13 Atay, Sinan               12 Middies-MR           1:27.93    1:22.43        
                  38.37     1:22.43 (44.06)                                        
 14 Brittan, James            12 Bluefish-MR          1:29.14    1:24.57        
                  38.10     1:24.57 (46.47)                                        
 15 Hildebrandt, Michael      11 Bluefish-MR          1:24.80    1:24.66        
                  39.27     1:24.66 (45.39)                                        
 16 Avezzano, Jack T          11 Middies-MR           1:34.96    1:25.47        
                  39.21     1:25.47 (46.26)                                        
 17 Gross-Leczycki, Martin    11 Middies-MR           1:35.11    1:25.75        
                  38.61     1:25.75 (47.14)                                        
 18 Sokolski, Michael V       11 Middies-MR           1:23.70    1:26.69        
                  40.63     1:26.69 (46.06)                                        
 19 Earl, Sam                 11 Bluefish-MR          1:34.61    1:26.88        
                  38.81     1:26.88 (48.07)                                        
 20 Iwatsuki, Koki            11 Middies-MR           1:44.60    1:28.69        
                  40.84     1:28.69 (47.85)                                        
 21 Fabietti, Jonathan M      12 Bluefish-MR          1:30.78    1:29.41        
                  44.05     1:29.41 (45.36)                                        
 22 Staffin, Tyler M          11 GAEL-MR                   NT    1:34.91        
                  40.84     1:34.91 (54.07)                                        
 23 Balyuk, Vlad W            11 OWA-MR               2:00.00    1:38.11        
                  46.31     1:38.11 (51.80)                                        
 24 Hoffman, Christopher B    11 Pace-MR              1:41.89    1:38.14        
                  45.96     1:38.14 (52.18)                                        
 25 Sen, Sam A                12 Flying Dolphins-MR        NT    1:44.05        
                  49.01     1:44.05 (55.04)                                        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          22.39  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buckland, Gavin J         14 Silver Streaks-MR      24.97      25.05        
  2 Fitzpatrick, Kieran T     13 OWA-MR                 24.99      25.14        
  3 Genovese, Timothy J       14 Bluefish-MR            26.92      26.39        
  4 Macaluso, Christian J     13 Silver Streaks-MR      26.39      26.47        
  5 Schunk, Andy J            14 Silver Streaks-MR      25.52      26.56        
  6 Russell, James            14 Bluefish-MR            26.99      26.63        
  7 Mechanic, Dylan H         13 Pace-MR                26.55      27.13        
  8 Avila, Jon-Anthony L      14 UNSS-MR                27.38      27.20        
  9 Eiden, Joseph P           13 Middies-MR             26.87      27.37        
 10 Franz, Zachary A          14 Bluefish-MR            28.22      27.53        
 11 Fletcher, Henry R         13 Pace-MR                27.68      27.56        
 12 Fay, Daniel T             14 Pace-MR                   NT      27.72        
 13 Hymowitz, Josh M          13 Middies-MR                NT      28.18        
 14 Klein, Simon              13 Silver Streaks-MR      28.36      28.25        
 15 Bass, Jordan B            13 Pace-MR                29.28      28.53        
 16 DeMarzo, Thomas A         13 Middies-MR             30.57      28.61        
 17 Zagaja, Robert C          13 Bluefish-MR            29.64      29.22        
 18 Skoglund, Jacob M         13 OWA-MR                 30.09      29.31        
 19 Wilson, Christopher J     13 GAEL-MR                29.73      30.12        
 20 Goldbloom, Joey T         13 Silver Streaks-MR      30.20      30.97        
 21 Finnerty, Jack G          13 Middies-MR             31.01      31.14        
 22 Blanz, Mac S              13 OWA-MR                 45.00      31.16        
 23 Siegel, Rory              13 Pace-MR                31.80      31.63        
 24 Stagg, Christian M        13 Silver Streaks-MR      30.99      31.84        
 25 Swinney, Brian A          13 Pace-MR                31.76      32.57        
 26 Lin, Brian                13 Unpace-MR              34.10      33.82        
 27 Pearce, Walter            13 Pace-MR                35.92      37.58        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          48.69  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buckland, Gavin J         14 Silver Streaks-MR      56.01      54.33        
                  25.96       54.33 (28.37)                                        
  2 Fitzpatrick, Kieran T     13 OWA-MR                 55.25      54.38        
                  26.07       54.38 (28.31)                                        
  3 Genovese, Timothy J       14 Bluefish-MR            58.55      57.44        
                  27.69       57.44 (29.75)                                        
  4 Eiden, Joseph P           13 Middies-MR             59.26      58.11        
                  28.45       58.11 (29.66)                                        
  5 Avila, Jon-Anthony L      14 UNSS-MR              1:00.22      58.52        
                  28.36       58.52 (30.16)                                        
  6 Mechanic, Dylan H         13 Pace-MR                59.16      59.28        
                  28.96       59.28 (30.32)                                        
  7 Russell, James            14 Bluefish-MR          1:01.35      59.35        
                  28.14       59.35 (31.21)                                        
  8 Schunk, Andy J            14 Silver Streaks-MR      56.95      59.44        
                  28.26       59.44 (31.18)                                        
  9 Macaluso, Christian J     13 Silver Streaks-MR      59.08    1:00.39        
                  28.44     1:00.39 (31.95)                                        
 10 Fletcher, Henry R         13 Pace-MR              1:00.63    1:00.47        
                  28.65     1:00.47 (31.82)                                        
 11 Franz, Zachary A          14 Bluefish-MR          1:02.09    1:01.11        
                  28.80     1:01.11 (32.31)                                        
 12 Fay, Daniel T             14 Pace-MR                   NT    1:03.00        
                  29.49     1:03.00 (33.51)                                        
 13 Klein, Simon              13 Silver Streaks-MR    1:05.58    1:03.12        
                  29.10     1:03.12 (34.02)                                        
 14 Skoglund, Jacob M         13 OWA-MR               1:05.63    1:03.68        
                  30.52     1:03.68 (33.16)                                        
 15 Hymowitz, Josh M          13 Middies-MR           1:03.93    1:03.92        
                  31.23     1:03.92 (32.69)                                        
 16 Zagaja, Robert C          13 Bluefish-MR          1:04.76    1:04.15        
                  29.85     1:04.15 (34.30)                                        
 17 DeMarzo, Thomas A         13 Middies-MR           1:08.24    1:04.44        
                  30.40     1:04.44 (34.04)                                        
 18 Bass, Jordan B            13 Pace-MR                   NT    1:05.48        
                  30.94     1:05.48 (34.54)                                        
 19 Wilson, Christopher J     13 GAEL-MR              1:06.86    1:08.35        
                  32.43     1:08.35 (35.92)                                        
 20 Stagg, Christian M        13 Silver Streaks-MR    1:08.78    1:08.50        
                  32.31     1:08.50 (36.19)                                        
 21 Goldbloom, Joey T         13 Silver Streaks-MR    1:09.31    1:10.44        
                  33.28     1:10.44 (37.16)                                        
 22 Siegel, Rory              13 Pace-MR              1:10.53    1:10.45        
                  33.36     1:10.45 (37.09)                                        
 23 Blanz, Mac S              13 OWA-MR               1:30.00    1:10.93        
                  34.51     1:10.93 (36.42)                                        
 24 Lin, Brian                13 Unpace-MR                 NT    1:14.18        
                  34.08     1:14.18 (40.10)                                        
 25 Swinney, Brian A          13 Pace-MR              1:22.43    1:19.29        
                  35.77     1:19.29 (43.52)                                        
 26 Pearce, Walter            13 Pace-MR              1:20.91    1:20.12        
                  37.77     1:20.12 (42.35)                                        
 -- Finnerty, Jack G          13 Middies-MR           1:13.32         DQ        
                  31.78          DQ (38.26)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:45.69  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buckland, Gavin J         14 Silver Streaks-MR    2:06.23    2:02.76        
                  26.47       56.49 (30.02)     1:29.81 (33.32)     2:02.76 (32.95)
  2 Eiden, Joseph P           13 Middies-MR           2:08.57    2:04.46        
                  28.28     1:00.07 (31.79)     1:33.24 (33.17)     2:04.46 (31.22)
  3 Genovese, Timothy J       14 Bluefish-MR          2:09.06    2:06.73        
                  28.99     1:01.16 (32.17)     1:34.58 (33.42)     2:06.73 (32.15)
  4 Schunk, Andy J            14 Silver Streaks-MR    2:06.24    2:07.38        
                  28.00     1:00.59 (32.59)     1:35.12 (34.53)     2:07.38 (32.26)
  5 Mechanic, Dylan H         13 Pace-MR              2:09.33    2:08.11        
                  29.26     1:02.06 (32.80)     1:35.61 (33.55)     2:08.11 (32.50)
  6 Avila, Jon-Anthony L      14 UNSS-MR              2:17.12    2:13.73        
                  29.97     1:04.17 (34.20)     1:40.80 (36.63)     2:13.73 (32.93)
  7 Fletcher, Henry R         13 Pace-MR              2:19.68    2:14.79        
                  30.97     1:06.36 (35.39)     1:42.20 (35.84)     2:14.79 (32.59)
  8 Franz, Zachary A          14 Bluefish-MR          2:20.37    2:15.64        
                  30.65     1:04.50 (33.85)     1:39.57 (35.07)     2:15.64 (36.07)
  9 Hymowitz, Josh M          13 Middies-MR           2:14.58    2:18.94        
                  31.71     1:07.74 (36.03)     1:44.18 (36.44)     2:18.94 (34.76)
 10 Macaluso, Christian J     13 Silver Streaks-MR    2:17.10    2:20.23        
                  30.40     1:06.20 (35.80)     1:43.45 (37.25)     2:20.23 (36.78)
 11 Wu, Brian                 14 Silver Streaks-MR    2:22.10    2:24.03        
                  31.59     1:07.66 (36.07)     1:46.63 (38.97)     2:24.03 (37.40)
 12 DeMarzo, Thomas A         13 Middies-MR           2:35.22    2:24.84        
                  32.39     1:10.18 (37.79)     1:48.62 (38.44)     2:24.84 (36.22)
 13 Ackerman, David A         14 OWA-MR               2:26.60    2:27.07        
                  32.07     1:07.87 (35.80)     1:47.87 (40.00)     2:27.07 (39.20)
 14 Wilson, Christopher J     13 GAEL-MR              3:08.59    2:31.15        
                  32.91     1:11.73 (38.82)     1:53.06 (41.33)     2:31.15 (38.09)
 15 Siegel, Rory              13 Pace-MR              2:36.45    2:33.02        
                  33.10     1:11.65 (38.55)     1:52.46 (40.81)     2:33.02 (40.56)
 16 Finnerty, Jack G          13 Middies-MR           2:31.29    2:40.12        
                  32.73     1:12.34 (39.61)     1:56.61 (44.27)     2:40.12 (43.51)
 17 Goldbloom, Joey T         13 Silver Streaks-MR    2:38.63    2:42.18        
                  32.62     1:11.86 (39.24)     1:56.97 (45.11)     2:42.18 (45.21)
 18 Pearce, Walter            13 Pace-MR              2:46.28    2:46.92        
                  37.23     1:20.30 (43.07)     2:03.84 (43.54)     2:46.92 (43.08)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          54.39  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eiden, Joseph P           13 Middies-MR           1:10.42    1:08.03        
                  33.95     1:08.03 (34.08)                                        
  2 Fletcher, Henry R         13 Pace-MR              1:09.82    1:09.09        
                  33.28     1:09.09 (35.81)                                        
  3 Fay, Daniel T             14 Pace-MR                   NT    1:11.37        
                  33.85     1:11.37 (37.52)                                        
  4 Wu, Brian                 14 Silver Streaks-MR    1:12.96    1:12.56        
                  34.20     1:12.56 (38.36)                                        
  5 Klein, Simon              13 Silver Streaks-MR    1:13.89    1:12.78        
                  35.08     1:12.78 (37.70)                                        
  6 Avila, Jon-Anthony L      14 UNSS-MR              1:16.89    1:13.59        
  7 Goldbloom, Joey T         13 Silver Streaks-MR    1:18.74    1:17.55        
  8 Stagg, Christian M        13 Silver Streaks-MR    1:19.93    1:18.14        
                  38.03     1:18.14 (40.11)                                        
  9 Wilson, Christopher J     13 GAEL-MR              1:18.45    1:18.31        
                  38.22     1:18.31 (40.09)                                        
 10 Lin, Brian                13 Unpace-MR            1:29.85    1:19.03        
                  36.97     1:19.03 (42.06)                                        
 11 Fishman, David J          13 Pace-MR                   NT    1:20.34        
 12 DeMarzo, Thomas A         13 Middies-MR           1:22.22    1:22.08        
                  39.73     1:22.08 (42.35)                                        
 13 Siegel, Rory              13 Pace-MR              1:27.02    1:22.38        
                  39.68     1:22.38 (42.70)                                        
 14 Finnerty, Jack G          13 Middies-MR           1:28.10    1:23.69        
                  39.97     1:23.69 (43.72)                                        
 15 Pearce, Walter            13 Pace-MR              1:27.66    1:31.02        
                  44.51     1:31.02 (46.51)                                        
 -- Hymowitz, Josh M          13 Middies-MR           1:17.46         DQ        
                  39.80          DQ (39.65)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:57.59  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Genovese, Timothy J       14 Bluefish-MR          2:15.08    2:16.21        
                  31.80     1:06.22 (34.42)     1:41.87 (35.65)     2:16.21 (34.34)
  2 Eiden, Joseph P           13 Middies-MR           2:59.84    2:25.70        
                  34.33     1:10.94 (36.61)     1:48.55 (37.61)     2:25.70 (37.15)
  3 Fletcher, Henry R         13 Pace-MR              2:23.38    2:28.88        
                  36.38     1:14.31 (37.93)     1:52.77 (38.46)     2:28.88 (36.11)
  4 Wilson, Christopher J     13 GAEL-MR              3:06.76    2:49.45        
                  40.54     1:22.81 (42.27)     2:06.95 (44.14)     2:49.45 (42.50)
  5 Siegel, Rory              13 Pace-MR              2:57.48    2:53.38        
                  40.06     1:23.91 (43.85)     2:09.40 (45.49)     2:53.38 (43.98)
  6 Stagg, Christian M        13 Silver Streaks-MR    2:50.75    2:53.53        
                  40.40     1:24.78 (44.38)     2:11.47 (46.69)     2:53.53 (42.06)
  7 Finnerty, Jack G          13 Middies-MR           3:06.39    2:58.35        
                  40.12     1:25.72 (45.60)     2:12.76 (47.04)     2:58.35 (45.59)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:01.19  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzpatrick, Kieran T     13 OWA-MR               1:13.56    1:10.90        
                  33.19     1:10.90 (37.71)                                        
  2 Buckland, Gavin J         14 Silver Streaks-MR    1:12.02    1:11.16        
                  33.57     1:11.16 (37.59)                                        
  3 Franz, Zachary A          14 Bluefish-MR          1:14.68    1:15.71        
                  35.50     1:15.71 (40.21)                                        
  4 Klein, Simon              13 Silver Streaks-MR    1:19.40    1:16.84        
                  35.18     1:16.84 (41.66)                                        
  5 Skoglund, Jacob M         13 OWA-MR               1:17.51    1:16.93        
                  36.27     1:16.93 (40.66)                                        
  6 Avila, Jon-Anthony L      14 UNSS-MR              1:18.09    1:18.16        
                  36.08     1:18.16 (42.08)                                        
  7 Zagaja, Robert C          13 Bluefish-MR          1:23.72    1:19.19        
                  36.61     1:19.19 (42.58)                                        
  8 Macaluso, Christian J     13 Silver Streaks-MR    1:19.88    1:21.26        
                  36.48     1:21.26 (44.78)                                        
  9 Bass, Jordan B            13 Pace-MR              1:27.21    1:24.63        
                  39.05     1:24.63 (45.58)                                        
 10 Hymowitz, Josh M          13 Middies-MR           1:26.59    1:25.37        
                  40.89     1:25.37 (44.48)                                        
 11 DeMarzo, Thomas A         13 Middies-MR           1:29.95    1:25.60        
                  41.40     1:25.60 (44.20)                                        
 12 Fay, Daniel T             14 Pace-MR                   NT    1:26.27        
                  39.80     1:26.27 (46.47)                                        
 13 Blanz, Mac S              13 OWA-MR               1:40.00    1:29.50        
                  41.81     1:29.50 (47.69)                                        
 14 Goldbloom, Joey T         13 Silver Streaks-MR    1:33.22    1:32.52        
                  43.01     1:32.52 (49.51)                                        
 15 Lin, Brian                13 Unpace-MR            1:38.47    1:34.22        
                  44.75     1:34.22 (49.47)                                        
 16 Pearce, Walter            13 Pace-MR              1:54.41    1:43.01        
                  48.33     1:43.01 (54.68)                                        
 -- Russell, James            14 Bluefish-MR          1:20.39         DQ        
                  38.30          DQ (41.67)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:13.59  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buckland, Gavin J         14 Silver Streaks-MR    2:36.50    2:39.74        
                  34.96     1:15.64 (40.68)     1:58.25 (42.61)     2:39.74 (41.49)
  2 Franz, Zachary A          14 Bluefish-MR               NT    2:48.87        
                  36.42     1:20.07 (43.65)     2:04.62 (44.55)     2:48.87 (44.25)
  3 Klein, Simon              13 Silver Streaks-MR    2:56.34    2:50.76        
                  36.23     1:19.18 (42.95)     2:05.34 (46.16)     2:50.76 (45.42)
  4 Macaluso, Christian J     13 Silver Streaks-MR    2:56.13    3:07.47        
                  37.94     1:25.48 (47.54)     2:16.58 (51.10)     3:07.47 (50.89)
  5 DeMarzo, Thomas A         13 Middies-MR           3:23.99    3:11.05        
                  43.00     1:31.04 (48.04)     2:22.06 (51.02)     3:11.05 (48.99)
  6 Stagg, Christian M        13 Silver Streaks-MR    3:15.97    3:20.45        
                  44.82     1:36.69 (51.87)     2:28.73 (52.04)     3:20.45 (51.72)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          53.29  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schunk, Andy J            14 Silver Streaks-MR    1:01.75    1:03.74        
                  30.26     1:03.74 (33.48)                                        
  2 Mechanic, Dylan H         13 Pace-MR              1:04.96    1:04.86        
                  30.56     1:04.86 (34.30)                                        
  3 Genovese, Timothy J       14 Bluefish-MR          1:08.55    1:05.48        
                  30.80     1:05.48 (34.68)                                        
  4 Eiden, Joseph P           13 Middies-MR           1:10.91    1:09.84        
                  32.48     1:09.84 (37.36)                                        
  5 Fay, Daniel T             14 Pace-MR                   NT    1:10.26        
                  30.92     1:10.26 (39.34)                                        
  6 Wu, Brian                 14 Silver Streaks-MR    1:11.91    1:11.77        
                  32.93     1:11.77 (38.84)                                        
  7 Avila, Jon-Anthony L      14 UNSS-MR              1:21.63    1:12.39        
                  32.35     1:12.39 (40.04)                                        
  8 Macaluso, Christian J     13 Silver Streaks-MR    1:11.34    1:13.92        
                  32.40     1:13.92 (41.52)                                        
  9 Wilson, Christopher J     13 GAEL-MR              1:18.08    1:16.95        
                  34.42     1:16.95 (42.53)                                        
 10 Fishman, David J          13 Pace-MR                   NT    1:18.72        
                  34.10     1:18.72 (44.62)                                        
 11 Finnerty, Jack G          13 Middies-MR           1:34.93    1:22.91        
                  36.74     1:22.91 (46.17)                                        
 12 Lin, Brian                13 Unpace-MR            1:32.76    1:26.54        
                  37.40     1:26.54 (49.14)                                        
 13 Hymowitz, Josh M          13 Middies-MR           1:26.77    1:27.79        
                  42.09     1:27.79 (45.70)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:57.99  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mechanic, Dylan H         13 Pace-MR              2:22.44    2:20.78        
  2 Schunk, Andy J            14 Silver Streaks-MR    2:19.35    2:21.27        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        1:59.09  T16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buckland, Gavin J         14 Silver Streaks-MR    2:21.80    2:23.41        
                  29.46     1:08.59 (39.13)     1:50.32 (41.73)     2:23.41 (33.09)
  2 Schunk, Andy J            14 Silver Streaks-MR    2:23.19    2:26.25        
                  30.17     1:08.17 (38.00)     1:53.32 (45.15)     2:26.25 (32.93)
  3 Mechanic, Dylan H         13 Pace-MR              2:24.78    2:27.16        
                  31.51     1:10.71 (39.20)     1:54.62 (43.91)     2:27.16 (32.54)
  4 Fletcher, Henry R         13 Pace-MR              2:31.71    2:33.47        
                  33.77     1:13.60 (39.83)     1:58.13 (44.53)     2:33.47 (35.34)
  5 Fay, Daniel T             14 Pace-MR                   NT    2:38.17        
                  31.73     1:11.22 (39.49)     2:02.37 (51.15)     2:38.17 (35.80)
  6 Franz, Zachary A          14 Bluefish-MR          2:32.01    2:38.69        
                  37.16     1:20.78 (43.62)     2:04.46 (43.68)     2:38.69 (34.23)
  7 Klein, Simon              13 Silver Streaks-MR    2:45.11    2:40.30        
                  34.18     1:13.33 (39.15)     2:01.47 (48.14)     2:40.30 (38.83)
  8 Stagg, Christian M        13 Silver Streaks-MR    2:50.74    2:50.42        
                  40.06     1:21.52 (41.46)     2:11.07 (49.55)     2:50.42 (39.35)
  9 Goldbloom, Joey T         13 Silver Streaks-MR    3:15.11    2:57.72        
                  38.65     1:21.81 (43.16)     2:16.37 (54.56)     2:57.72 (41.35)
 10 Siegel, Rory              13 Pace-MR              3:03.16    2:58.66        
                  40.39     1:25.42 (45.03)     2:17.79 (52.37)     2:58.66 (40.87)
 11 Fishman, David J          13 Pace-MR                   NT    3:01.93        
                  35.21     1:18.23 (43.02)     2:17.48 (59.25)     3:01.93 (44.45)
 12 Pearce, Walter            13 Pace-MR              3:48.83    3:14.42        
                  47.59     1:34.94 (47.35)     2:30.20 (55.26)     3:14.42 (44.22)
 -- Ackerman, David A         14 OWA-MR               3:20.00         DQ        
                  38.51     1:25.58 (47.07)     2:22.98 (57.40)          DQ (35.58)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smitham, Max T            17 OWA-MR                 23.86      23.78        
  2 Herzog, Adam H            16 Bluefish-MR            23.90      24.49        
  3 Spinosa, Adam G           16 Flying Dolphins-MR     24.50      24.64        
  4 Graves, Nate G            17 Pace-MR                23.54      24.71        
  5 Suen, Ian S               16 Middies-MR             25.48      25.09        
  6 Gourevitch, Jesse D       15 Silver Streaks-MR      24.85      25.46        
  7 Jitechian, Gerard J       16 Middies-MR             25.81      25.52        
  8 Rodriguez, Esteban E      15 Pace-MR                25.90      25.53        
  9 Russo, Cameron J          16 OWA-MR                 24.63      25.57        
 10 Granelli, Luke A          15 GAEL-MR                26.31      25.99        
 11 Basak, Rajshekhar         15 GAEL-MR                26.35      26.11        
 12 Wolin, Seth A             16 Pace-MR                26.48      26.16        
 13 Catarinacchio, Vincent J  15 Middies-MR             26.25      26.28        
 14 Bialo, Matthew J          15 GAEL-MR                27.06      26.70        
 15 Mariano, Collin J         17 Pace-MR                25.92      26.87        
 16 Beach, Travis             16 Bluefish-MR            26.75      26.90        
 17 Hsu, Joshua               15 Middies-MR             26.01      26.96        
 18 Zaino, Matthew            16 Silver Streaks-MR      26.97      27.46        
 19 Nishi, Thomas M           17 Silver Streaks-MR      26.66      27.60        
 20 Williams, Jake            16 Pace-MR                   NT      27.87        
 21 Suen, Andrew M            16 Middies-MR             27.84      29.08        
 22 Thorne, Ryan G            15 Bluefish-MR            28.78      29.48        
 23 Parish, Daniel E          15 Pace-MR                29.69      29.64        
 24 Distelhurst, Anthony J    15 Silver Streaks-MR      29.67      29.81        
 25 Pandya, Swapnil H         15 Silver Streaks-MR      33.71      32.07        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herzog, Adam H            16 Bluefish-MR            52.32      52.22        
                  25.15       52.22 (27.07)                                        
  2 Smitham, Max T            17 OWA-MR                 53.33      52.85        
                  24.79       52.85 (28.06)                                        
  3 Graves, Nate G            17 Pace-MR                51.70      53.55        
                  25.91       53.55 (27.64)                                        
  4 Catarinacchio, Vincent J  15 Middies-MR             53.96      55.62        
                  26.91       55.62 (28.71)                                        
  5 Novitch, Adam S           17 Silver Streaks-MR      55.48      55.68        
                  26.64       55.68 (29.04)                                        
  6 Russo, Cameron J          16 OWA-MR                 54.79      56.46        
                  26.46       56.46 (30.00)                                        
  6 Wolin, Seth A             16 Pace-MR                57.84      56.46        
                  27.48       56.46 (28.98)                                        
  8 Jitechian, Gerard J       16 Middies-MR             57.50      56.60        
                  26.79       56.60 (29.81)                                        
  9 Gourevitch, Jesse D       15 Silver Streaks-MR      54.69      56.61        
                  26.57       56.61 (30.04)                                        
 10 Granelli, Luke A          15 GAEL-MR                59.12      56.85        
                  27.28       56.85 (29.57)                                        
 11 Suen, Ian S               16 Middies-MR             58.71      56.88        
                  27.36       56.88 (29.52)                                        
 12 Bialo, Matthew J          15 GAEL-MR                59.83      57.15        
                  27.83       57.15 (29.32)                                        
 13 Mariano, Collin J         17 Pace-MR                56.48      57.70        
                  27.02       57.70 (30.68)                                        
 14 Basak, Rajshekhar         15 GAEL-MR                   NT      58.10        
                  27.22       58.10 (30.88)                                        
 15 Beach, Travis             16 Bluefish-MR          1:01.89      58.27        
                  28.32       58.27 (29.95)                                        
 16 Stefano, Igor             16 Flying Dolphins-MR     56.43      58.39        
                  27.23       58.39 (31.16)                                        
 17 Hsu, Joshua               15 Middies-MR           1:01.11      59.72        
                  27.72       59.72 (32.00)                                        
 18 Nishi, Thomas M           17 Silver Streaks-MR    1:01.11    1:00.26        
                  28.40     1:00.26 (31.86)                                        
 19 Williams, Jake            16 Pace-MR                   NT    1:02.32        
                  28.78     1:02.32 (33.54)                                        
 20 Parish, Daniel E          15 Pace-MR              1:03.88    1:03.15        
                  30.29     1:03.15 (32.86)                                        
 21 Thorne, Ryan G            15 Bluefish-MR          1:04.57    1:04.75        
                  31.41     1:04.75 (33.34)                                        
 22 Distelhurst, Anthony J    15 Silver Streaks-MR    1:10.26    1:06.15        
                  31.38     1:06.15 (34.77)                                        
 23 Meyers, Tyler J           10 Bluefish-MR          1:07.16    1:07.62        
                  31.98     1:07.62 (35.64)                                        
 24 Suen, Andrew M            16 Middies-MR           1:12.95    1:09.04        
                  32.04     1:09.04 (37.00)                                        
 25 Pandya, Swapnil H         15 Silver Streaks-MR    1:12.67    1:10.69        
                  34.28     1:10.69 (36.41)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catarinacchio, Vincent J  15 Middies-MR           2:00.18    1:57.40        
                  27.07       57.38 (30.31)     1:28.18 (30.80)     1:57.40 (29.22)
  2 Graves, Nate G            17 Pace-MR              1:56.48    1:57.91        
                  26.52       57.10 (30.58)     1:28.30 (31.20)     1:57.91 (29.61)
  3 Novitch, Adam S           17 Silver Streaks-MR    2:00.42    2:01.46        
                  26.72       56.94 (30.22)     1:29.12 (32.18)     2:01.46 (32.34)
  4 Rodriguez, Esteban E      15 Pace-MR              2:07.99    2:04.68        
                  27.29       58.63 (31.34)     1:32.07 (33.44)     2:04.68 (32.61)
  5 Wolin, Seth A             16 Pace-MR              2:07.22    2:05.44        
                  28.28       59.59 (31.31)     1:32.57 (32.98)     2:05.44 (32.87)
  6 Eng, James                16 Middies-MR           2:04.28    2:05.45        
                  28.37       59.43 (31.06)     1:32.98 (33.55)     2:05.45 (32.47)
  7 Granelli, Luke A          15 GAEL-MR              2:12.23    2:06.91        
                  27.76     1:00.28 (32.52)     1:33.91 (33.63)     2:06.91 (33.00)
  8 Beach, Travis             16 Bluefish-MR          2:15.42    2:11.76        
                  29.83     1:02.85 (33.02)     1:37.82 (34.97)     2:11.76 (33.94)
  9 Suen, Ian S               16 Middies-MR           2:10.93    2:13.83        
                  28.96     1:01.27 (32.31)     1:37.77 (36.50)     2:13.83 (36.06)
 10 Mariano, Collin J         17 Pace-MR              2:06.52    2:17.23        
                  28.28     1:01.33 (33.05)     1:38.46 (37.13)     2:17.23 (38.77)
 11 Parish, Daniel E          15 Pace-MR              2:17.21    2:18.47        
                  31.24     1:05.63 (34.39)     1:42.38 (36.75)     2:18.47 (36.09)
 11 Basak, Rajshekhar         15 GAEL-MR                   NT    2:18.47        
                  28.56     1:04.54 (35.98)     1:41.79 (37.25)     2:18.47 (36.68)
 13 Chernukha, Leonid         10 OWA-MR               2:14.90    2:20.00        
                  32.01     1:07.80 (35.79)     1:44.38 (36.58)     2:20.00 (35.62)
 14 Khrystenko, Anton         10 OWA-MR               2:18.71    2:22.71        
                  31.88     1:08.91 (37.03)     1:47.57 (38.66)     2:22.71 (35.14)
 15 Distelhurst, Anthony J    15 Silver Streaks-MR    2:35.99    2:35.41        
                  31.82     1:11.09 (39.27)     1:53.74 (42.65)     2:35.41 (41.67)
 16 Hildebrandt, Michael      11 Bluefish-MR          2:30.17    2:41.63        
                  35.94     1:17.54 (41.60)     2:01.02 (43.48)     2:41.63 (40.61)
 17 Saulle, Daniel J          12 Bluefish-MR          2:57.54    2:45.12        
                  37.11     1:21.37 (44.26)     2:05.55 (44.18)     2:45.12 (39.57)
 18 Curnin, Connor            10 Pace-MR                   NT    2:59.06        
                  39.22     1:23.21 (43.99)     2:09.75 (46.54)     2:59.06 (49.31)
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gavrilchin, Mihail A      21 OWA-MR                 51.62      53.02        
                  25.67       53.02 (27.35)                                        
  2 Gourevitch, Jesse D       15 Silver Streaks-MR    1:00.21    1:01.77        
                  29.54     1:01.77 (32.23)                                        
  3 Herzog, Adam H            16 Bluefish-MR          1:05.53    1:02.11        
                  29.97     1:02.11 (32.14)                                        
  4 Jitechian, Gerard J       16 Middies-MR           1:03.52    1:03.32        
                  30.38     1:03.32 (32.94)                                        
  5 Novitch, Adam S           17 Silver Streaks-MR    1:02.59    1:04.40        
                  30.51     1:04.40 (33.89)                                        
  6 Rodriguez, Esteban E      15 Pace-MR              1:06.94    1:05.68        
                  32.64     1:05.68 (33.04)                                        
  7 Mariano, Collin J         17 Pace-MR              1:06.37    1:06.25        
                  31.13     1:06.25 (35.12)                                        
  8 Suen, Ian S               16 Middies-MR           1:11.78    1:08.05        
                  33.58     1:08.05 (34.47)                                        
  9 Eng, James                16 Middies-MR           1:11.08    1:08.56        
                  34.09     1:08.56 (34.47)                                        
 10 Zaino, Matthew            16 Silver Streaks-MR    1:08.72    1:09.64        
                  33.26     1:09.64 (36.38)                                        
 11 Wolin, Seth A             16 Pace-MR              1:09.00    1:09.96        
                  34.83     1:09.96 (35.13)                                        
 12 Beach, Travis             16 Bluefish-MR          1:13.20    1:10.30        
 13 Parish, Daniel E          15 Pace-MR              1:12.46    1:11.84        
                  35.47     1:11.84 (36.37)                                        
 14 Williams, Jake            16 Pace-MR                   NT    1:16.81        
 15 Suen, Andrew M            16 Middies-MR           1:29.38    1:20.76        
 16 Pandya, Swapnil H         15 Silver Streaks-MR    1:27.29    1:21.55        
                  35.28     1:21.55 (46.27)                                        
 17 Venkatesh, Maneesh         9 Pace-MR              1:39.29    1:32.59        
 18 Palladino, Tommy A        15 Pace-MR              1:14.55    1:32.86        
                1:32.86         1:32.86 ( )                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spinosa, Adam G           16 Flying Dolphins-MR   2:10.85    2:14.84        
                  31.92     1:06.03 (34.11)     1:40.90 (34.87)     2:14.84 (33.94)
  2 Stefano, Igor             16 Flying Dolphins-MR        NT    2:20.91        
                  31.92     1:06.75 (34.83)     1:43.84 (37.09)     2:20.91 (37.07)
  3 Novitch, Adam S           17 Silver Streaks-MR    2:17.01    2:22.62        
                  31.62     1:07.10 (35.48)     1:45.42 (38.32)     2:22.62 (37.20)
  4 Rodriguez, Esteban E      15 Pace-MR              2:28.06    2:22.66        
                  32.65     1:08.30 (35.65)     1:45.90 (37.60)     2:22.66 (36.76)
  5 Mariano, Collin J         17 Pace-MR              2:26.73    2:28.75        
                  33.12     1:09.59 (36.47)     1:48.39 (38.80)     2:28.75 (40.36)
  6 Beach, Travis             16 Bluefish-MR               NT    2:31.10        
                  35.47     1:13.18 (37.71)     1:52.78 (39.60)     2:31.10 (38.32)
  7 Zaino, Matthew            16 Silver Streaks-MR    2:33.04    2:35.15        
                  34.70     1:12.97 (38.27)     1:54.00 (41.03)     2:35.15 (41.15)
  8 Hildebrandt, Michael      11 Bluefish-MR          3:15.21    2:58.97        
                  43.09     1:28.32 (45.23)     2:14.74 (46.42)     2:58.97 (44.23)
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gourevitch, Jesse D       15 Silver Streaks-MR    1:06.13    1:06.41        
                  30.88     1:06.41 (35.53)                                        
  2 Smitham, Max T            17 OWA-MR               1:09.15    1:08.89        
                  32.38     1:08.89 (36.51)                                        
  3 Granelli, Luke A          15 GAEL-MR              1:13.78    1:13.15        
                  34.66     1:13.15 (38.49)                                        
  4 Jitechian, Gerard J       16 Middies-MR           1:14.12    1:13.33        
                  34.40     1:13.33 (38.93)                                        
  5 Suen, Andrew M            16 Middies-MR           1:18.23    1:14.10        
                  34.17     1:14.10 (39.93)                                        
  6 Suen, Ian S               16 Middies-MR           1:21.83    1:14.35        
                  35.30     1:14.35 (39.05)                                        
  7 Rodriguez, Esteban E      15 Pace-MR              1:14.44    1:14.80        
                  34.51     1:14.80 (40.29)                                        
  8 Williams, Jake            16 Pace-MR              1:14.00    1:15.82        
                  34.50     1:15.82 (41.32)                                        
  9 Hsu, Joshua               15 Middies-MR           1:15.97    1:16.28        
                  34.87     1:16.28 (41.41)                                        
 10 Stefano, Igor             16 Flying Dolphins-MR   1:12.60    1:16.91        
                  35.74     1:16.91 (41.17)                                        
 11 Wolin, Seth A             16 Pace-MR              1:16.89    1:17.19        
                  36.62     1:17.19 (40.57)                                        
 12 Bialo, Matthew J          15 GAEL-MR              1:14.48    1:17.25        
                  35.78     1:17.25 (41.47)                                        
 13 Zaino, Matthew            16 Silver Streaks-MR    1:14.24    1:17.59        
                  36.33     1:17.59 (41.26)                                        
 14 Russo, Cameron J          16 OWA-MR               1:17.31    1:18.36        
                  36.62     1:18.36 (41.74)                                        
 15 Nishi, Thomas M           17 Silver Streaks-MR    1:17.80    1:19.12        
                  36.42     1:19.12 (42.70)                                        
 16 Distelhurst, Anthony J    15 Silver Streaks-MR    1:20.97    1:19.22        
                  36.55     1:19.22 (42.67)                                        
 17 Parish, Daniel E          15 Pace-MR              1:23.96    1:22.94        
                  39.30     1:22.94 (43.64)                                        
 18 Pandya, Swapnil H         15 Silver Streaks-MR    1:32.19    1:26.19        
                  41.53     1:26.19 (44.66)                                        
 19 Lomeyko, Konstantine V    10 OWA-MR               1:41.94    1:31.62        
                  42.90     1:31.62 (48.72)                                        
 -- Thorne, Ryan G            15 Bluefish-MR               NT         DQ        
                  45.12          DQ (50.35)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gourevitch, Jesse D       15 Silver Streaks-MR    2:28.92    2:29.94        
                  31.96     1:09.52 (37.56)     1:49.37 (39.85)     2:29.94 (40.57)
  2 Granelli, Luke A          15 GAEL-MR              2:39.40    2:36.84        
                  34.10     1:13.91 (39.81)     1:55.26 (41.35)     2:36.84 (41.58)
  3 Jitechian, Gerard J       16 Middies-MR           2:43.21    2:42.49        
                  35.97     1:16.60 (40.63)     1:59.17 (42.57)     2:42.49 (43.32)
  4 Suen, Andrew M            16 Middies-MR           2:51.21    2:47.46        
                  35.47     1:17.91 (42.44)     2:03.16 (45.25)     2:47.46 (44.30)
  5 Distelhurst, Anthony J    15 Silver Streaks-MR    2:54.07    2:56.82        
                  38.01     1:22.62 (44.61)     2:10.36 (47.74)     2:56.82 (46.46)
  6 Parish, Daniel E          15 Pace-MR              3:05.89    3:00.67        
                  39.70     1:24.55 (44.85)     2:11.62 (47.07)     3:00.67 (49.05)
  7 Zaino, Matthew            16 Silver Streaks-MR    2:47.54    3:01.53        
                  36.99     1:21.31 (44.32)     2:11.25 (49.94)     3:01.53 (50.28)
  8 Pandya, Swapnil H         15 Silver Streaks-MR    3:13.95    3:04.25        
                  41.95     1:29.76 (47.81)     2:18.13 (48.37)     3:04.25 (46.12)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gavrilchin, Mihail A      21 OWA-MR                 50.28      52.64        
  2 Graves, Nate G            17 Pace-MR                57.36      58.62        
  3 Catarinacchio, Vincent J  15 Middies-MR             58.84    1:00.22        
  4 Herzog, Adam H            16 Bluefish-MR          1:02.83    1:02.38        
  5 Jitechian, Gerard J       16 Middies-MR           1:05.62    1:03.89        
                  29.72     1:03.89 (34.17)                                        
  6 Rodriguez, Esteban E      15 Pace-MR              1:07.35    1:04.55        
                  29.64     1:04.55 (34.91)                                        
  7 Novitch, Adam S           17 Silver Streaks-MR    1:03.30    1:05.60        
  8 Gourevitch, Jesse D       15 Silver Streaks-MR    1:02.86    1:06.06        
  9 Wolin, Seth A             16 Pace-MR              1:06.53    1:07.85        
                  30.84     1:07.85 (37.01)                                        
 10 Suen, Ian S               16 Middies-MR           1:13.00    1:11.58        
                  31.92     1:11.58 (39.66)                                        
 11 Beach, Travis             16 Bluefish-MR          1:20.97    1:15.14        
                  35.06     1:15.14 (40.08)                                        
 12 Williams, Jake            16 Pace-MR                   NT    1:19.94        
                  35.01     1:19.94 (44.93)                                        
 13 Suen, Andrew M            16 Middies-MR           1:34.56    1:24.08        
                  35.86     1:24.08 (48.22)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catarinacchio, Vincent J  15 Middies-MR           2:08.75    2:09.53        
                  28.14     1:01.64 (33.50)     1:35.57 (33.93)     2:09.53 (33.96)
  2 Graves, Nate G            17 Pace-MR              2:13.33    2:17.62        
                  28.27     1:02.57 (34.30)     1:39.49 (36.92)     2:17.62 (38.13)
  3 Herzog, Adam H            16 Bluefish-MR          2:32.28    2:25.04        
                  30.42     1:06.91 (36.49)     1:45.78 (38.87)     2:25.04 (39.26)
  4 Novitch, Adam S           17 Silver Streaks-MR    2:22.96    2:30.68        
                  30.94     1:08.28 (37.34)     1:49.85 (41.57)     2:30.68 (40.83)
  5 Spinosa, Adam G           16 Flying Dolphins-MR   2:28.05    2:33.03        
                  29.85     1:06.83 (36.98)     1:49.04 (42.21)     2:33.03 (43.99)
  6 Chernukha, Leonid         10 OWA-MR               3:30.00    2:44.83        
                  35.36     1:18.69 (43.33)     2:02.14 (43.45)     2:44.83 (42.69)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herzog, Adam H            16 Bluefish-MR          2:13.57    2:13.95        
                  28.20     1:01.93 (33.73)     1:45.73 (43.80)     2:13.95 (28.22)
  2 Catarinacchio, Vincent J  15 Middies-MR           2:15.47    2:15.13        
                  28.65     1:04.83 (36.18)     1:46.01 (41.18)     2:15.13 (29.12)
  3 Graves, Nate G            17 Pace-MR              2:15.08    2:26.04        
                  28.28     1:06.84 (38.56)     1:51.03 (44.19)     2:26.04 (35.01)
  4 Granelli, Luke A          15 GAEL-MR              2:26.63    2:27.52        
                  31.24     1:10.51 (39.27)     1:52.64 (42.13)     2:27.52 (34.88)
  5 Eng, James                16 Middies-MR           2:25.19    2:28.50        
                  32.65     1:10.00 (37.35)     1:55.70 (45.70)     2:28.50 (32.80)
  6 Mariano, Collin J         17 Pace-MR              2:31.32    2:38.85        
                  31.00     1:09.61 (38.61)     2:00.50 (50.89)     2:38.85 (38.35)
  7 Williams, Jake            16 Pace-MR                   NT    2:40.49        
                  35.09     1:17.16 (42.07)     2:03.60 (46.44)     2:40.49 (36.89)
  8 Zaino, Matthew            16 Silver Streaks-MR    2:31.67    2:41.37        
                  31.17     1:10.86 (39.69)     1:59.99 (49.13)     2:41.37 (41.38)
  9 Pandya, Swapnil H         15 Silver Streaks-MR    3:09.08    2:53.40        
                  43.37     1:26.77 (43.40)     2:15.65 (48.88)     2:53.40 (37.75)
 10 Distelhurst, Anthony J    15 Silver Streaks-MR    2:43.68    2:53.45        
                  37.56     1:24.67 (47.11)     2:12.39 (47.72)     2:53.45 (41.06)