2008 MR Marist Swim Club Holiday Invitational - 12/19/2008 to 12/21/2008    

                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paul, Jennifer             8 Marlins-MR             35.80      36.46        
  2 Walsh, Katelyn             8 Big Blue-MR            39.97      38.17        
  3 Cohen, Jessica             8 MSC-MR                 35.26      39.17        
  4 Gibbons, Abigail           7 Aqua Gems-MR           46.33      39.53        
  5 Yang, Crystal              8 MSC-MR                 40.53      39.95        
  6 Peruffo, Alexa             8 Dolphins-MR            40.81      41.08        
  7 LaRue, Jessie              7 MSC-MR                 39.47      41.30        
  8 Wienberg, Julia            8 Marlins-MR             42.71      44.08        
  9 Tang, Emily                8 MSC-MR                 45.62      45.29        
 10 Danner, Mercy              7 NDAC-MR                42.60      46.57        
 11 Beneat, Lauren             8 Marlins-MR             48.28      47.81        
 12 Sargios, Justina           8 MSC-MR                 49.51      49.43        
 13 Ziemba, Zoe                6 Aqua Gems-MR           50.22      49.83        
 14 Ha, Joanne                 8 CIY-MR               1:15.00      50.28        
 15 Rhea, Corinne              8 Big Blue-MR            55.00      56.19        
 16 Yang, Pamela               8 MSC-MR                 58.37      59.13        
 17 Jackson, Ella Blue         6 MSC-MR                    NT    1:04.39        
 18 Tavlarakis, Christina      6 Pace-MR              1:08.44    1:07.54        
 19 Cohen, Emily               6 MSC-MR                    NT    1:09.55        
 20 Figueroa, Sheridan         6 Big Blue-MR            55.00    1:10.67        
 21 Mukjerjee, Trisha          8 Big Blue-MR            55.00    1:18.43        
 -- Storrs, Mackenzie          6 NDAC-MR              1:15.11         DQ        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Jessica             8 MSC-MR               1:23.11    1:23.82        
                  40.05     1:23.82 (43.77)                                        
  2 Walsh, Katelyn             8 Big Blue-MR          1:38.00    1:25.85        
                  39.56     1:25.85 (46.29)                                        
  3 Gibbons, Abigail           7 Aqua Gems-MR         1:38.68    1:29.60        
                  41.30     1:29.60 (48.30)                                        
  4 Peruffo, Alexa             8 Dolphins-MR          1:36.69    1:32.23        
                  42.62     1:32.23 (49.61)                                        
  5 LaRue, Jessie              7 MSC-MR               1:31.33    1:34.83        
                  43.49     1:34.83 (51.34)                                        
  6 Sargios, Justina           8 MSC-MR               1:51.00    1:49.17        
                  49.82     1:49.17 (59.35)                                        
  7 Ziemba, Zoe                6 Aqua Gems-MR         1:49.81    1:55.61        
                  53.16   1:55.61 (1:02.45)                                        
  8 Yang, Pamela               8 MSC-MR               1:59.28    2:13.92        
                1:02.59   2:13.92 (1:11.33)                                        
  9 Cohen, Emily               6 MSC-MR                    NT    2:35.56        
                1:19.78   2:35.56 (1:15.78)                                        
 10 Jackson, Ella Blue         6 MSC-MR                    NT    2:39.53        
                1:08.81   2:39.53 (1:30.72)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibbons, Abigail           7 Aqua Gems-MR           52.14      45.50        
  2 Peruffo, Alexa             8 Dolphins-MR            48.55      45.97        
  3 Cohen, Jessica             8 MSC-MR                 45.17      47.33        
  4 LaRue, Jessie              7 MSC-MR                 48.34      48.50        
  5 Walsh, Katelyn             8 Big Blue-MR            49.81      49.02        
  6 Sargios, Justina           8 MSC-MR                 54.56      51.03        
  7 Ziemba, Zoe                6 Aqua Gems-MR           55.84      54.19        
  8 Cohen, Emily               6 MSC-MR                    NT    1:14.94        
 -- Yang, Pamela               8 MSC-MR                 55.02         DQ        
 -- Jackson, Ella Blue         6 MSC-MR                    NT         DQ        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Katelyn             8 Big Blue-MR            46.29      44.64        
  2 Cohen, Jessica             8 MSC-MR                 52.34      49.62        
  3 LaRue, Jessie              7 MSC-MR                 56.30      55.88        
  4 Peruffo, Alexa             8 Dolphins-MR            51.82      56.38        
  5 Paul, Jennifer             8 Marlins-MR           1:10.39      56.85        
  6 Yang, Crystal              8 MSC-MR                 56.72      58.19        
  7 Ziemba, Zoe                6 Aqua Gems-MR         1:12.13    1:01.63        
  8 Gibbons, Abigail           7 Aqua Gems-MR           55.43    1:02.46        
  9 Tang, Emily                8 MSC-MR               1:00.48    1:03.72        
 10 Yang, Pamela               8 MSC-MR               1:03.21    1:03.96        
 11 Wienberg, Julia            8 Marlins-MR           1:21.39    1:13.36        
 -- Figueroa, Sheridan         6 Big Blue-MR          1:05.00         DQ        
 -- Mukjerjee, Trisha          8 Big Blue-MR          1:10.00         DQ        
 -- Rhea, Corinne              8 Big Blue-MR          1:01.00         DQ        
 -- Ha, Joanne                 8 CIY-MR               2:00.00         DQ        
 -- Sargios, Justina           8 MSC-MR                 57.54         DQ        
 -- Cohen, Emily               6 MSC-MR                    NT         DQ        
 -- Beneat, Lauren             8 Marlins-MR           1:21.39         DQ        
 -- Danner, Mercy              7 NDAC-MR              1:15.30         DQ        
 -- Jackson, Ella Blue         6 MSC-MR                    NT         DQ        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Jessica             8 MSC-MR                 43.92      44.35        
  2 Yang, Crystal              8 MSC-MR               1:01.75      45.25        
  3 Paul, Jennifer             8 Marlins-MR             58.39      46.96        
  4 Walsh, Katelyn             8 Big Blue-MR            57.07      48.10        
  5 Tang, Emily                8 MSC-MR                 50.11      52.71        
  6 Danner, Mercy              7 NDAC-MR              1:00.11      53.48        
  7 LaRue, Jessie              7 MSC-MR                 48.93      54.47        
  8 Gibbons, Abigail           7 Aqua Gems-MR           55.43      56.03        
  9 Beneat, Lauren             8 Marlins-MR           1:04.39    1:03.23        
 10 Yang, Pamela               8 MSC-MR               1:06.82    1:11.55        
 11 Ziemba, Zoe                6 Aqua Gems-MR         1:41.43    1:13.90        
 12 Sargios, Justina           8 MSC-MR                    NT    1:15.19        
 13 Rhea, Corinne              8 Big Blue-MR          1:01.00    1:17.96        
 -- Ha, Joanne                 8 CIY-MR               1:45.00         DQ        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Jessica             8 MSC-MR               1:36.56    1:35.03        
                  47.06     1:35.03 (47.97)                                        
  2 Walsh, Katelyn             8 Big Blue-MR          1:41.51    1:35.92        
                  17.76   1:35.92 (1:18.16)                                        
  3 LaRue, Jessie              7 MSC-MR               1:42.76    1:46.49        
                  52.01     1:46.49 (54.48)                                        
  4 Gibbons, Abigail           7 Aqua Gems-MR         1:49.69    1:46.69        
                  51.21     1:46.69 (55.48)                                        
  5 Peruffo, Alexa             8 Dolphins-MR          1:45.75    1:48.44        
                  52.18     1:48.44 (56.26)                                        
  6 Yang, Pamela               8 MSC-MR               2:07.23    2:08.04        
                1:01.38   2:08.04 (1:06.66)                                        
  7 Ziemba, Zoe                6 Aqua Gems-MR         2:43.43    2:08.99        
                1:02.59   2:08.99 (1:06.40)                                        
 -- Sargios, Justina           8 MSC-MR               2:08.73         DQ        
                1:02.01        DQ (1:02.45)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:09.76    1:21.75        
     1) Sargios, Justina 8              2) LaRue, Jessie 7                
     3) Yang, Pamela 8                  4) Cohen, Jessica 8               
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Marissa         10 Pace-MR                30.67      31.29        
  2 Mackrel, Naima            10 NDAC-MR                31.20      31.61        
  3 Jackson, Chloe            10 MSC-MR                 30.84      31.74        
  4 McClung, Demi             10 Pace-MR                32.65      31.98        
  5 Nikolski, Grace           10 Dolphins-MR            32.63      32.53        
  6 Boyle, Erin               10 IA-MR                  31.02      32.88        
  7 Heilig, Ali               10 VAC-MR                 33.43      32.96        
  8 Caldwell, Julia           10 MSC-MR                 32.04      33.45        
  9 Rendon, Jazmin            10 NDAC-MR                33.54      34.11        
 10 Elmassry, Jasmine         10 Abbe Swim Team-MR      33.00      34.62        
 11 Reining, Emma             10 MSC-MR                 37.65      35.55        
 12 Lerner, Katelyn            9 VAC-MR                 37.04      36.29        
 13 Sullivan, Emily            9 Pace-MR                35.62      36.30        
 14 Long, Peyton              10 Pace-MR                36.66      36.92        
 15 Boyle, Meghan              9 IA-MR                  36.51      37.95        
 16 Connolly, Danielle        10 MSC-MR                 44.48      42.16        
 17 Kubsch, Hannah            10 NDAC-MR                43.55      44.38        
 18 Sargios, Mariette         10 MSC-MR                 46.08      44.68        
 19 Pearce, Bobbie            10 Pace-MR                45.15      45.92        
 20 Donnelly, Danielle         9 North Shore-MR         50.85      46.34        
 21 McGlew, Sophia             9 Pace-MR                42.11      47.54        
 22 Simpfenderfer, Heidi       9 Big Blue-MR            46.20      50.55        
 23 Miller, Nicole            10 Big Blue-MR            48.00      54.13        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borek, Jennifer           10 Aqua Gems-MR         1:03.46    1:05.37        
                  30.55     1:05.37 (34.82)                                        
  2 Hutzelmann, Denali         9 Aqua Gems-MR         1:05.88    1:08.73        
                  33.00     1:08.73 (35.73)                                        
  3 Thompson, Marissa         10 Pace-MR              1:05.90    1:09.13        
                  32.60     1:09.13 (36.53)                                        
  4 Caldwell, Julia           10 MSC-MR               1:11.22    1:09.79        
                  33.95     1:09.79 (35.84)                                        
  5 Mackrel, Naima            10 NDAC-MR              1:10.34    1:10.13        
                  33.05     1:10.13 (37.08)                                        
  6 Reumann, Kaylee           10 North Shore-MR       1:10.51    1:10.22        
                  33.55     1:10.22 (36.67)                                        
  7 McClung, Demi             10 Pace-MR              1:11.86    1:10.81        
                  33.53     1:10.81 (37.28)                                        
  8 Boyle, Erin               10 IA-MR                1:08.30    1:10.83        
                  33.72     1:10.83 (37.11)                                        
  9 Elcott, Ina               10 MSC-MR               1:12.06    1:11.69        
                  32.93     1:11.69 (38.76)                                        
 10 Nikolski, Grace           10 Dolphins-MR          1:12.26    1:13.62        
                  34.83     1:13.62 (38.79)                                        
 11 Heilig, Ali               10 VAC-MR               1:12.62    1:14.16        
                  33.78     1:14.16 (40.38)                                        
 12 Rendon, Jazmin            10 NDAC-MR              1:15.69    1:14.48        
                  33.64     1:14.48 (40.84)                                        
 13 Jackson, Chloe            10 MSC-MR               1:13.97    1:15.28        
                  35.93     1:15.28 (39.35)                                        
 14 Walsh, Colleen            10 Marlins-MR           1:15.27    1:15.40        
                  35.77     1:15.40 (39.63)                                        
 15 Sullivan, Emily            9 Pace-MR              1:19.11    1:23.08        
                  38.61     1:23.08 (44.47)                                        
 16 Merino, Samantha           9 CIY-MR               1:30.29    1:23.51        
                  39.16     1:23.51 (44.35)                                        
 17 Reining, Emma             10 MSC-MR               1:27.25    1:24.05        
                  40.20     1:24.05 (43.85)                                        
 18 Long, Peyton              10 Pace-MR              1:21.37    1:24.32        
                  38.22     1:24.32 (46.10)                                        
 19 Ziemba, Campbell           9 Aqua Gems-MR         1:26.04    1:26.24        
                  40.49     1:26.24 (45.75)                                        
 20 Callahan, Madeline        10 Aqua Gems-MR         1:25.43    1:26.71        
                  40.30     1:26.71 (46.41)                                        
 21 Boyle, Meghan              9 IA-MR                1:22.48    1:26.85        
                  41.20     1:26.85 (45.65)                                        
 22 Donoghue, Mary            10 Pace-MR              1:31.77    1:32.07        
 23 Connolly, Danielle        10 MSC-MR               1:47.68    1:32.23        
                  43.51     1:32.23 (48.72)                                        
 24 Mekeel, Presley           10 Wahoos-MR            1:29.59    1:33.26        
                  43.34     1:33.26 (49.92)                                        
 25 Minerva, Isabelle          9 Pace-MR              1:42.00    1:34.22        
                  44.11     1:34.22 (50.11)                                        
 26 Sargios, Mariette         10 MSC-MR               1:40.49    1:38.98        
                  46.30     1:38.98 (52.68)                                        
 27 Morriss, Sherelle          9 CIY-MR               1:32.07    1:40.11        
                  44.20     1:40.11 (55.91)                                        
 28 John, Kendall              9 Pace-MR              1:44.78    1:44.10        
                  47.95     1:44.10 (56.15)                                        
 29 Niggl, Haley              10 Wahoos-MR            1:49.14    1:48.68        
                  50.34     1:48.68 (58.34)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borek, Jennifer           10 Aqua Gems-MR           34.98      35.31        
  2 Rendon, Jazmin            10 NDAC-MR                38.12      36.63        
  3 Mackrel, Naima            10 NDAC-MR                36.21      37.08        
  4 Thompson, Marissa         10 Pace-MR                36.87      37.11        
  5 McClung, Demi             10 Pace-MR                38.44      37.83        
  6 Hutzelmann, Denali         9 Aqua Gems-MR           37.58      38.30        
  7 Boyle, Erin               10 IA-MR                  36.65      39.17        
  8 Caldwell, Julia           10 MSC-MR                 39.06      39.93        
  9 Walsh, Colleen            10 Marlins-MR             38.12      40.38        
 10 Krug, Olivia               9 MSC-MR                 43.27      42.34        
 11 Heilig, Ali               10 VAC-MR                 49.32      42.50        
 12 Boyle, Meghan              9 IA-MR                  40.89      43.34        
 13 Asanjarani, Ashley        10 CIY-MR                 44.67      43.53        
 14 Callahan, Madeline        10 Aqua Gems-MR           43.68      44.21        
 15 Sullivan, Emily            9 Pace-MR                41.01      45.99        
 16 Long, Peyton              10 Pace-MR                42.64      46.47        
 17 Mekeel, Presley           10 Wahoos-MR              47.67      47.47        
 18 Ziemba, Campbell           9 Aqua Gems-MR           47.80      48.63        
 19 Minerva, Isabelle          9 Pace-MR                51.00      48.66        
 20 Patterson, Mary           10 Aqua Gems-MR           50.93      49.00        
 21 Connolly, Danielle        10 MSC-MR                 50.84      49.56        
 22 Sargios, Mariette         10 MSC-MR                 51.11      49.60        
 23 Donoghue, Mary            10 Pace-MR                47.47      50.06        
 24 Morriss, Sherelle          9 CIY-MR                 50.02      52.50        
 25 Niggl, Haley              10 Wahoos-MR              56.28      58.09        
 -- Kinsley, Jennifer          9 WSSC-MR                48.33         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClung, Demi             10 Pace-MR              1:19.28    1:18.32        
                  38.53     1:18.32 (39.79)                                        
  2 Elcott, Ina               10 MSC-MR               1:21.91    1:18.86        
                  38.85     1:18.86 (40.01)                                        
  3 Thompson, Marissa         10 Pace-MR              1:26.13    1:20.61        
                  38.70     1:20.61 (41.91)                                        
  4 Sarabia, Alexis            9 CIY-MR               1:23.54    1:22.29        
                  40.48     1:22.29 (41.81)                                        
  5 Boyle, Erin               10 IA-MR                1:21.00    1:25.02        
                  41.55     1:25.02 (43.47)                                        
  6 Jackson, Chloe            10 MSC-MR               1:27.43    1:25.09        
  7 Caldwell, Julia           10 MSC-MR               1:26.10    1:27.01        
                  43.21     1:27.01 (43.80)                                        
  8 Boyle, Meghan              9 IA-MR                1:29.97    1:32.01        
                  44.46     1:32.01 (47.55)                                        
  9 Krug, Olivia               9 MSC-MR               1:54.57    1:32.22        
                  44.62     1:32.22 (47.60)                                        
 10 Reining, Emma             10 MSC-MR               1:40.28    1:32.81        
 11 Sullivan, Emily            9 Pace-MR              1:29.98    1:34.49        
 12 Merino, Samantha           9 CIY-MR               1:46.73    1:35.55        
                  45.39     1:35.55 (50.16)                                        
 13 Asanjarani, Ashley        10 CIY-MR               1:41.70    1:40.09        
                  48.93     1:40.09 (51.16)                                        
 14 Long, Peyton              10 Pace-MR              1:32.24    1:41.13        
                  47.58     1:41.13 (53.55)                                        
 15 Connolly, Danielle        10 MSC-MR               2:01.11    1:44.32        
 16 Serena, Mary              10 CIY-MR               1:45.81    1:45.49        
                  52.54     1:45.49 (52.95)                                        
 17 Sargios, Mariette         10 MSC-MR               1:50.30    1:47.09        
                  52.64     1:47.09 (54.45)                                        
 18 Pearce, Bobbie            10 Pace-MR              1:47.78    1:54.54        
                  58.46     1:54.54 (56.08)                                        
 19 Donnelly, Danielle         9 North Shore-MR       2:00.68    1:59.28        
                  58.64   1:59.28 (1:00.64)                                        
 -- McGlew, Sophia             9 Pace-MR              2:12.22         DQ        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Marissa         10 Pace-MR                38.52      37.83        
  2 Jackson, Chloe            10 MSC-MR                 41.25      38.27        
  3 Elmassry, Jasmine         10 Abbe Swim Team-MR      41.00      42.09        
  4 Elcott, Ina               10 MSC-MR                 42.05      42.18        
  5 Caldwell, Julia           10 MSC-MR                 42.90      42.33        
  6 Nikolski, Grace           10 Dolphins-MR            44.06      44.43        
  7 Boyle, Erin               10 IA-MR                  43.10      44.52        
  8 Sarabia, Alexis            9 CIY-MR                 44.95      44.99        
  9 Krug, Olivia               9 MSC-MR                 45.89      47.44        
 10 Heilig, Ali               10 VAC-MR                 48.03      47.93        
 11 Merino, Samantha           9 CIY-MR                 48.83      48.09        
 12 Mackrel, Naima            10 NDAC-MR                48.01      48.18        
 13 Asanjarani, Ashley        10 CIY-MR                 49.83      51.20        
 14 Boyle, Meghan              9 IA-MR                  49.85      51.30        
 15 Lerner, Katelyn            9 VAC-MR               1:01.81      52.44        
 16 Donnelly, Danielle         9 North Shore-MR         55.35      54.04        
 17 Rendon, Jazmin            10 NDAC-MR                58.72      54.21        
 18 Serena, Mary              10 CIY-MR                 50.22      54.71        
 19 Kubsch, Hannah            10 NDAC-MR              1:05.45      54.73        
 20 Sargios, Mariette         10 MSC-MR               1:02.28      56.08        
 21 Pearce, Bobbie            10 Pace-MR                55.99      56.27        
 -- Simpfenderfer, Heidi       9 Big Blue-MR            55.00         DQ        
 -- Miller, Nicole            10 Big Blue-MR          1:01.00         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson, Chloe            10 MSC-MR               1:27.76    1:26.80        
                  41.43     1:26.80 (45.37)                                        
  2 Hutzelmann, Denali         9 Aqua Gems-MR         1:31.23    1:29.16        
                  43.49     1:29.16 (45.67)                                        
  3 Sarabia, Alexis            9 CIY-MR               1:46.05    1:34.91        
                  45.32     1:34.91 (49.59)                                        
  4 Boyle, Erin               10 IA-MR                1:37.54    1:36.64        
                  45.73     1:36.64 (50.91)                                        
  5 Callahan, Madeline        10 Aqua Gems-MR         1:37.77    1:40.79        
                  47.41     1:40.79 (53.38)                                        
  6 Krug, Olivia               9 MSC-MR               2:02.35    1:42.67        
                  47.63     1:42.67 (55.04)                                        
  7 Merino, Samantha           9 CIY-MR               1:38.84    1:43.93        
                  48.38     1:43.93 (55.55)                                        
  8 Asanjarani, Ashley        10 CIY-MR               1:46.05    1:45.73        
                  49.85     1:45.73 (55.88)                                        
  9 Serena, Mary              10 CIY-MR               1:47.70    1:47.57        
                  51.78     1:47.57 (55.79)                                        
 10 Reining, Emma             10 MSC-MR               2:03.27    1:48.13        
                  51.56     1:48.13 (56.57)                                        
 11 Boyle, Meghan              9 IA-MR                1:50.62    1:51.98        
                  53.86     1:51.98 (58.12)                                        
 12 Donoghue, Mary            10 Pace-MR              1:51.81    1:53.00        
                  16.42   1:53.00 (1:36.58)                                        
 13 Ziemba, Campbell           9 Aqua Gems-MR         1:58.95    1:55.59        
                  53.68   1:55.59 (1:01.91)                                        
 14 Patterson, Mary           10 Aqua Gems-MR         1:56.45    1:59.24        
                  55.95   1:59.24 (1:03.29)                                        
 15 John, Kendall              9 Pace-MR              2:11.26    2:09.75        
                1:03.63   2:09.75 (1:06.12)                                        
 16 Sargios, Mariette         10 MSC-MR                    NT    2:10.27        
                1:00.68   2:10.27 (1:09.59)                                        
 17 Mekeel, Presley           10 Wahoos-MR            1:44.00    2:28.30        
                1:08.02   2:28.30 (1:20.28)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elcott, Ina               10 MSC-MR                 34.14      33.93        
  2 Mackrel, Naima            10 NDAC-MR                38.64      38.00        
  3 McClung, Demi             10 Pace-MR                39.58      38.29        
  4 Elmassry, Jasmine         10 Abbe Swim Team-MR      40.00      40.13        
  5 Nikolski, Grace           10 Dolphins-MR            40.26      40.25        
  6 Reining, Emma             10 MSC-MR                 47.09      41.91        
  7 Rendon, Jazmin            10 NDAC-MR                39.64      41.93        
  8 Heilig, Ali               10 VAC-MR                 44.50      42.25        
  9 Boyle, Erin               10 IA-MR                  38.73      42.45        
 10 Krug, Olivia               9 MSC-MR                 44.91      42.57        
 11 King, Mairead              9 Pace-MR                41.78      42.96        
 12 Sarabia, Alexis            9 CIY-MR                 40.93      43.84        
 13 Long, Peyton              10 Pace-MR                44.56      45.05        
 14 Sullivan, Emily            9 Pace-MR                44.90      45.17        
 15 Merino, Samantha           9 CIY-MR                 46.20      45.73        
 16 Boyle, Meghan              9 IA-MR                  45.39      46.49        
 17 Asanjarani, Ashley        10 CIY-MR                 46.12      49.63        
 18 Simpfenderfer, Heidi       9 Big Blue-MR            55.00      51.82        
 19 Serena, Mary              10 CIY-MR                 52.44      53.45        
 20 Kubsch, Hannah            10 NDAC-MR              1:16.54      54.82        
 21 Connolly, Danielle        10 MSC-MR               1:01.27      57.28        
 22 McGlew, Sophia             9 Pace-MR                46.77      58.50        
 23 Sargios, Mariette         10 MSC-MR               1:04.92    1:04.67        
 24 Miller, Nicole            10 Big Blue-MR          1:01.00    1:13.73        
 -- Donnelly, Danielle         9 North Shore-MR       1:06.80         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Marissa         10 Pace-MR              1:19.00    1:18.49        
                  37.41     1:18.49 (41.08)                                        
  2 Elcott, Ina               10 MSC-MR               1:19.37    1:19.80        
                  37.13     1:19.80 (42.67)                                        
  3 McClung, Demi             10 Pace-MR              1:28.28    1:29.83        
                  41.67     1:29.83 (48.16)                                        
  4 Reumann, Kaylee           10 North Shore-MR       1:21.15    1:30.22        
                  40.17     1:30.22 (50.05)                                        
  5 Boyle, Erin               10 IA-MR                1:31.81    1:34.61        
                  42.97     1:34.61 (51.64)                                        
  6 Hutzelmann, Denali         9 Aqua Gems-MR         1:21.80    1:36.26        
                  40.16     1:36.26 (56.10)                                        
  7 Rendon, Jazmin            10 NDAC-MR              1:44.94    1:37.33        
                  44.33     1:37.33 (53.00)                                        
  8 Sarabia, Alexis            9 CIY-MR               1:38.83    1:40.78        
                  46.15     1:40.78 (54.63)                                        
  9 Reining, Emma             10 MSC-MR                    NT    1:45.33        
                  48.70     1:45.33 (56.63)                                        
 10 Serena, Mary              10 CIY-MR               2:13.00    1:53.02        
                  52.09   1:53.02 (1:00.93)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borek, Jennifer           10 Aqua Gems-MR         1:17.11    1:15.94        
                  35.23     1:15.94 (40.71)                                        
  2 Elcott, Ina               10 MSC-MR               1:18.63    1:18.17        
                  36.51     1:18.17 (41.66)                                        
  3 Thompson, Marissa         10 Pace-MR              1:17.08    1:18.60        
                  38.31     1:18.60 (40.29)                                        
  4 Hutzelmann, Denali         9 Aqua Gems-MR         1:19.34    1:21.07        
                  37.82     1:21.07 (43.25)                                        
  5 Jackson, Chloe            10 MSC-MR               1:24.34    1:21.87        
                  40.76     1:21.87 (41.11)                                        
  6 McClung, Demi             10 Pace-MR              1:23.50    1:22.46        
                  38.47     1:22.46 (43.99)                                        
  7 Sarabia, Alexis            9 CIY-MR               1:26.03    1:22.88        
                  39.20     1:22.88 (43.68)                                        
  8 Mackrel, Naima            10 NDAC-MR              1:24.39    1:23.10        
                  38.18     1:23.10 (44.92)                                        
  9 Caldwell, Julia           10 MSC-MR               1:26.07    1:23.14        
                  39.74     1:23.14 (43.40)                                        
 10 Reumann, Kaylee           10 North Shore-MR       1:19.76    1:23.57        
                  40.06     1:23.57 (43.51)                                        
 11 Nikolski, Grace           10 Dolphins-MR          1:23.97    1:24.21        
                  39.04     1:24.21 (45.17)                                        
 12 Boyle, Erin               10 IA-MR                1:20.65    1:26.34        
                  40.69     1:26.34 (45.65)                                        
 13 Walsh, Colleen            10 Marlins-MR           1:25.80    1:27.60        
                  41.10     1:27.60 (46.50)                                        
 14 Krug, Olivia               9 MSC-MR               1:27.48    1:30.08        
                  42.14     1:30.08 (47.94)                                        
 15 Heilig, Ali               10 VAC-MR               1:27.97    1:31.80        
                  43.26     1:31.80 (48.54)                                        
 16 Callahan, Madeline        10 Aqua Gems-MR         1:34.78    1:32.19        
                  44.04     1:32.19 (48.15)                                        
 17 Sullivan, Emily            9 Pace-MR              1:35.60    1:33.34        
                  42.15     1:33.34 (51.19)                                        
 18 Merino, Samantha           9 CIY-MR               1:30.30    1:35.35        
                  46.70     1:35.35 (48.65)                                        
 19 Asanjarani, Ashley        10 CIY-MR               1:33.42    1:35.55        
                  46.90     1:35.55 (48.65)                                        
 20 Boyle, Meghan              9 IA-MR                1:33.33    1:36.57        
                  45.20     1:36.57 (51.37)                                        
 21 Serena, Mary              10 CIY-MR               1:39.67    1:39.06        
                  49.06     1:39.06 (50.00)                                        
 22 Long, Peyton              10 Pace-MR              1:37.81    1:39.33        
                  45.08     1:39.33 (54.25)                                        
 23 Donoghue, Mary            10 Pace-MR              1:37.66    1:39.46        
                  46.32     1:39.46 (53.14)                                        
 24 Ziemba, Campbell           9 Aqua Gems-MR         1:41.65    1:42.57        
                  49.92     1:42.57 (52.65)                                        
 25 Morriss, Sherelle          9 CIY-MR               1:51.59    1:48.59        
                  52.59     1:48.59 (56.00)                                        
 26 Kinsley, Jennifer          9 WSSC-MR              1:49.09    1:48.62        
                  55.61     1:48.62 (53.01)                                        
 27 Patterson, Mary           10 Aqua Gems-MR         1:44.43    1:50.50        
                  18.62   1:50.50 (1:31.88)                                        
 28 Minerva, Isabelle          9 Pace-MR              1:54.66    1:50.72        
                  52.56     1:50.72 (58.16)                                        
 29 Sargios, Mariette         10 MSC-MR               1:59.77    1:51.73        
                  54.72     1:51.73 (57.01)                                        
 30 John, Kendall              9 Pace-MR              2:00.08    1:55.19        
                  55.50     1:55.19 (59.69)                                        
 -- Connolly, Danielle        10 MSC-MR               1:38.10         DQ        
      False start - Misc
                  49.36          DQ (56.90)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          2:12.80    2:10.61        
     1) Elcott, Ina 10                  2) Jackson, Chloe 10              
     3) Krug, Olivia 9                  4) Caldwell, Julia 10             
                  30.78     1:02.87 (32.09)     1:39.39 (36.52)     2:10.61 (31.22)
  2 Aqua Gems Swimming-MR  'A'                        2:20.43    2:18.46        
     1) Borek, Jennifer 10              2) Ziemba, Campbell 9             
     3) Callahan, Madeline 10           4) Hutzelmann, Denali 9           
                  29.92     1:09.31 (39.39)     1:46.14 (36.83)     2:18.46 (32.32)
  3 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                     2:15.79    2:21.07        
     1) McClung, Demi 10                2) Long, Peyton 10                
     3) Sullivan, Emily 9               4) Thompson, Marissa 10           
                  32.66     1:11.84 (39.18)     1:49.37 (37.53)     2:21.07 (31.70)
  4 Cross Island YMCA-MR  'A'                         2:28.77    2:23.51        
     1) Sarabia, Alexis 9               2) Merino, Samantha 9             
     3) Asanjarani, Ashley 10           4) Serena, Mary 10                
                  33.18     1:09.89 (36.71)     1:47.09 (37.20)     2:23.51 (36.42)
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          2:29.08    2:26.71        
     1) Reining, Emma 10                2) Jackson, Chloe 10              
     3) Elcott, Ina 10                  4) Caldwell, Julia 10             
                  41.11     1:20.03 (38.92)     1:54.31 (34.28)     2:26.71 (32.40)
  2 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                     2:35.61    2:34.33        
     1) King, Mairead 9                 2) Thompson, Marissa 10           
     3) McClung, Demi 10                4) Sullivan, Emily 9              
                  40.68     1:18.79 (38.11)     1:57.17 (38.38)     2:34.33 (37.16)
  3 Cross Island YMCA-MR  'A'                         2:50.44    2:54.15        
     1) Asanjarani, Ashley 10           2) Merino, Samantha 9             
     3) Sarabia, Alexis 9               4) Serena, Mary 10                
                  46.06     1:35.07 (49.01)     2:16.29 (41.22)     2:54.15 (37.86)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.99  ZQ
          28.59  JO
          32.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergin, Kate              11 MSC-MR                 28.26      28.25 JO     
  1 Gallagher, Megan          12 Pace-MR                27.68      28.25 JO     
  3 Battaglia, Toni Ann       11 WSSC-MR                28.40      29.47 SILV   
  4 Goldman, Georgia          12 CIY-MR                 29.94      30.21 SILV   
  5 McClung, Taylor           11 Pace-MR                29.56      30.31 SILV   
  6 Quezada, Betsy            12 MSC-MR                 29.63      30.44 SILV   
  7 Oyen-Ustad, Lillian       11 NDAC-MR                30.59      30.58 SILV   
  8 Troy, Kaitlyn             11 VAC-MR                 31.37      30.78 SILV   
  9 Nikolski, Bridget         12 Dolphins-MR            30.66      30.86 SILV   
 10 Roche, Bridget            12 IA-MR                  29.66      31.10 SILV   
 11 Coleman, Mackenzie        11 IA-MR                  30.40      31.25 SILV   
 12 Fridrich, Tiare           12 IA-MR                  30.09      31.34 SILV   
 13 Pizzonia, Elizabeth       11 VAC-MR                 36.44      31.91 SILV   
 14 Irwin, Tina               12 IA-MR                  32.11      32.03 SILV   
 15 Alderson, Krisztina       12 MSC-MR                 32.55      32.06 SILV   
 16 Concannon, Kaitlin        12 Marlins-MR             30.48      32.13 SILV   
 17 Klippel, Britney          11 Marlins-MR             31.34      32.95        
 18 Rogers, Kourtnie          11 VAC-MR                 33.17      33.06        
 19 Frommer, Erica            11 VAC-MR                 41.50      33.30        
 19 Weckesser, Kayla          12 NDAC-MR                31.05      33.30        
 21 La Perche, Erin           12 MSC-MR                 33.07      33.43        
 22 Heavey, Mairead           11 Dolphins-MR            33.53      33.95        
 23 Cabral, Isabella          11 MSC-MR                 36.95      34.80        
 24 Glickman, Jane            11 Pace-MR                35.39      34.86        
 25 Cerulli, Sophie           11 NDAC-MR                34.28      35.48        
 26 Rutigliano, Sara          11 NDAC-MR                36.40      36.51        
 27 Leslie, Heather           11 MSC-MR                 37.25      36.86        
 28 Misra, Jenna              11 NDAC-MR                35.77      36.92        
 29 Gagion, Anna              11 Pace-MR                36.16      37.05        
 30 Lutz, AnnaRae             11 Big Blue-MR            38.06      37.42        
 31 Sullivan, Nayara          12 Big Blue-MR            35.73      39.92        
 32 Tibbetts, Brooke          11 NDAC-MR                38.96      39.97        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:00.29  ZQ
        1:01.79  JO
        1:11.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bhanji, Ameera            12 MSC-MR                 59.98      59.95 ZQ     
                  29.27       59.95 (30.68)                                        
  2 Blezy, Katriona           12 Aqua Gems-MR         1:00.96    1:00.41 JO     
                  28.15     1:00.41 (32.26)                                        
  3 Bergin, Kate              11 MSC-MR               1:00.24    1:01.07 JO     
                  29.23     1:01.07 (31.84)                                        
  4 Gallagher, Megan          12 Pace-MR              1:01.63    1:01.81 SILV   
                  30.03     1:01.81 (31.78)                                        
  5 Battaglia, Toni Ann       11 WSSC-MR              1:03.50    1:03.66 SILV   
                  30.40     1:03.66 (33.26)                                        
  6 McClung, Taylor           11 Pace-MR              1:05.98    1:04.61 SILV   
                  31.31     1:04.61 (33.30)                                        
  7 O'Halloran, Kaleigh       11 IA-MR                1:05.32    1:05.92 SILV   
                  32.00     1:05.92 (33.92)                                        
  8 Nikolski, Bridget         12 Dolphins-MR          1:06.48    1:06.83 SILV   
                  31.76     1:06.83 (35.07)                                        
  9 Fridrich, Tiare           12 IA-MR                1:06.63    1:07.20 SILV   
                  32.71     1:07.20 (34.49)                                        
 10 Oyen-Ustad, Lillian       11 NDAC-MR              1:07.02    1:07.77 SILV   
                1:08.05         1:07.77 ( )                                        
 11 Coleman, Mackenzie        11 IA-MR                1:06.44    1:08.11 SILV   
                  33.04     1:08.11 (35.07)                                        
 12 Kerrich, Zoe              12 Pace-MR              1:08.63    1:08.54 SILV   
                  32.40     1:08.54 (36.14)                                        
 13 Lewis, Emily              11 MSC-MR               1:08.20    1:09.29 SILV   
                  33.20     1:09.29 (36.09)                                        
 14 Arcomano, Becca           11 NDAC-MR              1:10.13    1:09.79 SILV   
                  33.33     1:09.79 (36.46)                                        
 15 Klippel, Britney          11 Marlins-MR           1:08.85    1:09.91 SILV   
                  33.45     1:09.91 (36.46)                                        
 16 Reumann, Elise            12 North Shore-MR       1:09.25    1:09.92 SILV   
                  33.36     1:09.92 (36.56)                                        
 17 Alderson, Krisztina       12 MSC-MR               1:11.03    1:10.08 SILV   
                  34.26     1:10.08 (35.82)                                        
 18 Weckesser, Kayla          12 NDAC-MR              1:11.19    1:11.37 SILV   
                  33.79     1:11.37 (37.58)                                        
 19 La Perche, Erin           12 MSC-MR               1:11.43    1:11.85        
                  34.82     1:11.85 (37.03)                                        
 20 Irwin, Tina               12 IA-MR                1:11.80    1:12.70        
                  34.03     1:12.70 (38.67)                                        
 21 Wendling, Alexandria      11 Dolphins-MR          1:19.61    1:15.14        
                  35.54     1:15.14 (39.60)                                        
 22 Feighery, Aisling         12 Wahoos-MR            1:13.86    1:15.89        
                  36.22     1:15.89 (39.67)                                        
 23 Atlas, Claire             11 Aqua Gems-MR         1:16.43    1:15.99        
                  36.10     1:15.99 (39.89)                                        
 24 Heavey, Mairead           11 Dolphins-MR          1:20.21    1:19.60        
                  37.83     1:19.60 (41.77)                                        
 25 Cabral, Isabella          11 MSC-MR               1:25.13    1:19.96        
                  36.45     1:19.96 (43.51)                                        
 26 Grieder, Isabel           12 Pace-MR              1:19.24    1:21.02        
                  35.60     1:21.02 (45.42)                                        
 27 Barrios, Sarahelena       11 CIY-MR               1:34.54    1:21.09        
                  38.44     1:21.09 (42.65)                                        
 28 Lutz, AnnaRae             11 Big Blue-MR          1:26.17    1:21.71        
                  38.46     1:21.71 (43.25)                                        
 29 Misra, Jenna              11 NDAC-MR              1:23.02    1:22.59        
                  37.95     1:22.59 (44.64)                                        
 29 Lam, Donna                11 Wahoos-MR            1:32.09    1:22.59        
                  39.37     1:22.59 (43.22)                                        
 31 Gagion, Anna              11 Pace-MR              1:24.77    1:22.98        
                  37.78     1:22.98 (45.20)                                        
 32 Leslie, Heather           11 MSC-MR               1:26.40    1:24.39        
                  39.45     1:24.39 (44.94)                                        
 33 Palumbo, Grace            11 Dolphins-MR          1:26.50    1:27.35        
                  40.45     1:27.35 (46.90)                                        
 34 Sullivan, Nayara          12 Big Blue-MR          1:42.48    1:28.24        
                  41.62     1:28.24 (46.62)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          32.69  ZQ
          33.29  JO
          39.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Megan          12 Pace-MR                32.95      32.35 ZQ     
  2 Bhanji, Ameera            12 MSC-MR                 34.51      33.88 SILV   
  3 McClung, Taylor           11 Pace-MR                35.22      34.35 SILV   
  4 Fridrich, Tiare           12 IA-MR                  35.13      34.64 SILV   
  5 Phang, yee Chung          11 Abbe Swim Team-MR      37.00      35.24 SILV   
  6 Troy, Kaitlyn             11 VAC-MR                 37.07      35.62 SILV   
  7 Quezada, Betsy            12 MSC-MR                 35.54      35.72 SILV   
  8 Concannon, Kaitlin        12 Marlins-MR             36.56      36.23 SILV   
  9 Nikolski, Bridget         12 Dolphins-MR            35.78      36.40 SILV   
 10 Roche, Bridget            12 IA-MR                  35.96      36.42 SILV   
 11 La Perche, Erin           12 MSC-MR                 40.39      36.68 SILV   
 12 Arcomano, Becca           11 NDAC-MR                38.49      36.84 SILV   
 13 Klippel, Britney          11 Marlins-MR             34.48      37.56 SILV   
 14 Rogers, Kourtnie          11 VAC-MR                 39.82      37.73 SILV   
 15 Coleman, Mackenzie        11 IA-MR                  36.94      37.80 SILV   
 16 Irwin, Tina               12 IA-MR                  37.43      38.15 SILV   
 17 Alderson, Krisztina       12 MSC-MR                 38.71      38.18 SILV   
 18 Wendling, Alexandria      11 Dolphins-MR               NT      38.56 SILV   
 19 Coffin, Hannah            12 Dolphins-MR            39.48      38.99 SILV   
 20 Frommer, Erica            11 VAC-MR                 51.10      40.52        
 21 Leslie, Heather           11 MSC-MR                 41.95      41.66        
 22 Cabral, Isabella          11 MSC-MR                 44.89      41.75        
 23 Barrios, Sarahelena       11 CIY-MR                 42.10      41.93        
 23 Heavey, Mairead           11 Dolphins-MR            41.36      41.93        
 25 Glickman, Jane            11 Pace-MR                40.39      42.03        
 26 Cerulli, Sophie           11 NDAC-MR                41.91      42.39        
 27 Misra, Jenna              11 NDAC-MR                43.41      43.87        
 28 Sullivan, Nayara          12 Big Blue-MR            42.59      44.50        
 29 Gagion, Anna              11 Pace-MR                44.54      44.53        
 30 Lutz, AnnaRae             11 Big Blue-MR            44.46      45.44        
 31 Tibbetts, Brooke          11 NDAC-MR                45.28      49.97        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:09.49  ZQ
        1:11.09  JO
        1:24.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergin, Kate              11 MSC-MR               1:06.61    1:06.92 ZQ     
                  32.88     1:06.92 (34.04)                                        
  2 Gallagher, Megan          12 Pace-MR              1:09.90    1:10.15 JO     
                  34.74     1:10.15 (35.41)                                        
  3 O'Halloran, Kaleigh       11 IA-MR                1:12.29    1:10.81 JO     
                  34.96     1:10.81 (35.85)                                        
  4 Bhanji, Ameera            12 MSC-MR               1:13.81    1:12.62 SILV   
                  36.12     1:12.62 (36.50)                                        
  5 Blezy, Katriona           12 Aqua Gems-MR         1:13.73    1:13.40 SILV   
                  35.65     1:13.40 (37.75)                                        
  6 Fridrich, Tiare           12 IA-MR                1:17.80    1:13.67 SILV   
                  36.27     1:13.67 (37.40)                                        
  7 Oyen-Ustad, Lillian       11 NDAC-MR              1:13.33    1:13.90 SILV   
                  35.96     1:13.90 (37.94)                                        
  8 Battaglia, Toni Ann       11 WSSC-MR              1:15.77    1:14.82 SILV   
                  36.38     1:14.82 (38.44)                                        
  9 McClung, Taylor           11 Pace-MR              1:15.92    1:17.09 SILV   
                  37.37     1:17.09 (39.72)                                        
 10 Arcomano, Becca           11 NDAC-MR              1:20.54    1:17.83 SILV   
                  37.93     1:17.83 (39.90)                                        
 11 Nikolski, Bridget         12 Dolphins-MR          1:18.25    1:18.19 SILV   
                  38.75     1:18.19 (39.44)                                        
 12 Klippel, Britney          11 Marlins-MR           1:17.12    1:18.42 SILV   
                  37.98     1:18.42 (40.44)                                        
 13 Coleman, Mackenzie        11 IA-MR                1:17.43    1:18.90 SILV   
                  39.27     1:18.90 (39.63)                                        
 14 La Perche, Erin           12 MSC-MR               1:21.59    1:19.04 SILV   
                  38.79     1:19.04 (40.25)                                        
 15 Kerrich, Zoe              12 Pace-MR              1:17.28    1:20.41 SILV   
                  38.46     1:20.41 (41.95)                                        
 16 Weckesser, Kayla          12 NDAC-MR              1:20.32    1:20.64 SILV   
                  39.67     1:20.64 (40.97)                                        
 17 Alderson, Krisztina       12 MSC-MR               1:27.67    1:21.50 SILV   
                  40.23     1:21.50 (41.27)                                        
 18 Lewis, Emily              11 MSC-MR               1:23.13    1:24.52 SILV   
                  41.44     1:24.52 (43.08)                                        
 19 Irwin, Tina               12 IA-MR                1:22.32    1:24.72 SILV   
                  40.85     1:24.72 (43.87)                                        
 20 Leslie, Heather           11 MSC-MR               1:31.46    1:30.49        
                  43.57     1:30.49 (46.92)                                        
 21 Lutz, AnnaRae             11 Big Blue-MR          1:34.74    1:32.51        
 22 Heavey, Mairead           11 Dolphins-MR          1:31.92    1:33.38        
                  44.93     1:33.38 (48.45)                                        
 23 Feighery, Aisling         12 Wahoos-MR            1:30.03    1:33.54        
                  45.76     1:33.54 (47.78)                                        
 24 Barrios, Sarahelena       11 CIY-MR               1:42.14    1:33.68        
                  47.02     1:33.68 (46.66)                                        
 25 Cabral, Isabella          11 MSC-MR               1:40.89    1:34.56        
                  45.00     1:34.56 (49.56)                                        
 26 Sullivan, Nayara          12 Big Blue-MR          1:41.08    1:35.51        
                  45.53     1:35.51 (49.98)                                        
 27 Misra, Jenna              11 NDAC-MR              1:36.52    1:36.24        
                  45.67     1:36.24 (50.57)                                        
 28 Lam, Donna                11 Wahoos-MR            1:46.70    1:37.73        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          36.59  ZQ
          37.19  JO
          44.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Megan          12 Pace-MR                38.00      37.86 SILV   
  2 Blezy, Katriona           12 Aqua Gems-MR           38.98      38.56 SILV   
  3 Coffin, Hannah            12 Dolphins-MR            39.72      39.33 SILV   
  4 Nikolski, Bridget         12 Dolphins-MR            40.44      39.70 SILV   
  5 Kerrich, Zoe              12 Pace-MR                39.30      39.71 SILV   
  6 Fridrich, Tiare           12 IA-MR                  40.43      40.51 SILV   
  7 La Perche, Erin           12 MSC-MR                 41.64      42.04 SILV   
  8 McClung, Taylor           11 Pace-MR                41.00      42.26 SILV   
  9 Irwin, Tina               12 IA-MR                  43.92      42.80 SILV   
 10 Coleman, Mackenzie        11 IA-MR                  41.76      42.88 SILV   
 11 Grieder, Isabel           12 Pace-MR                43.72      43.28 SILV   
 12 Wendling, Alexandria      11 Dolphins-MR            42.37      43.57 SILV   
 13 O'Halloran, Kaleigh       11 IA-MR                  42.18      43.88 SILV   
 14 Feighery, Aisling         12 Wahoos-MR              42.74      43.99 SILV   
 15 Alderson, Krisztina       12 MSC-MR                 43.81      44.39        
 16 Gagion, Anna              11 Pace-MR                45.67      45.17        
 17 Heavey, Mairead           11 Dolphins-MR            45.51      45.91        
 18 Lam, Donna                11 Wahoos-MR              48.49      46.39        
 19 Atlas, Claire             11 Aqua Gems-MR           46.79      47.17        
 20 Lutz, AnnaRae             11 Big Blue-MR            46.99      47.91        
 21 Barrios, Sarahelena       11 CIY-MR                 57.41      52.45        
 22 Sullivan, Nayara          12 Big Blue-MR            53.23      52.62        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:19.99  ZQ
        1:20.49  JO
        1:34.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergin, Kate              11 MSC-MR               1:29.66    1:21.73 SILV   
                  38.49     1:21.73 (43.24)                                        
  2 Weckesser, Kayla          12 NDAC-MR              1:27.33    1:23.96 SILV   
                  39.81     1:23.96 (44.15)                                        
  3 Coffin, Hannah            12 Dolphins-MR          1:26.91    1:25.98 SILV   
                  40.20     1:25.98 (45.78)                                        
  4 Arcomano, Becca           11 NDAC-MR              1:28.81    1:27.20 SILV   
                  40.45     1:27.20 (46.75)                                        
  5 Nikolski, Bridget         12 Dolphins-MR          1:29.45    1:28.08 SILV   
                  41.30     1:28.08 (46.78)                                        
  6 Roche, Bridget            12 IA-MR                1:36.27    1:29.11 SILV   
                  42.84     1:29.11 (46.27)                                        
  7 Coleman, Mackenzie        11 IA-MR                1:30.65    1:30.45 SILV   
                  43.68     1:30.45 (46.77)                                        
  8 La Perche, Erin           12 MSC-MR               1:33.06    1:30.69 SILV   
                  42.02     1:30.69 (48.67)                                        
  9 Bhanji, Ameera            12 MSC-MR               1:29.40    1:30.71 SILV   
                  41.74     1:30.71 (48.97)                                        
 10 Rutigliano, Sara          11 NDAC-MR              1:33.47    1:32.66 SILV   
                  43.89     1:32.66 (48.77)                                        
 11 Rogers, Kourtnie          11 VAC-MR               1:41.35    1:32.99 SILV   
                  45.24     1:32.99 (47.75)                                        
 12 Lewis, Emily              11 MSC-MR               1:37.62    1:33.14 SILV   
                  44.94     1:33.14 (48.20)                                        
 13 Wendling, Alexandria      11 Dolphins-MR          1:30.00    1:33.84 SILV   
                  43.77     1:33.84 (50.07)                                        
 14 Alderson, Krisztina       12 MSC-MR               1:42.03    1:36.49        
                  46.84     1:36.49 (49.65)                                        
 15 Irwin, Tina               12 IA-MR                1:39.24    1:37.38        
                  45.85     1:37.38 (51.53)                                        
 16 Heavey, Mairead           11 Dolphins-MR          1:42.09    1:39.78        
                  47.82     1:39.78 (51.96)                                        
 17 Cerulli, Sophie           11 NDAC-MR              1:34.11    1:43.15        
                  48.38     1:43.15 (54.77)                                        
 18 Lutz, AnnaRae             11 Big Blue-MR          1:43.40    1:45.00        
                  49.72     1:45.00 (55.28)                                        
 19 DiPaola, Maria            11 CIY-MR               2:13.18    1:45.23        
                  49.57     1:45.23 (55.66)                                        
 20 Misra, Jenna              11 NDAC-MR              1:52.11    1:50.12        
                  52.11     1:50.12 (58.01)                                        
 21 Tibbetts, Brooke          11 NDAC-MR              1:56.11    1:50.27        
                  52.97     1:50.27 (57.30)                                        
 22 Sullivan, Nayara          12 Big Blue-MR          2:11.52    1:51.59        
                  54.31     1:51.59 (57.28)                                        
 -- Fridrich, Tiare           12 IA-MR                1:30.50         DQ        
                  41.08          DQ (47.39)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          31.09  ZQ
          31.59  JO
          37.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrews, Jinan            12 Aqua Gems-MR           27.66      28.36 ZQ     
  2 Bhanji, Ameera            12 MSC-MR                 29.92      30.25 ZQ     
  3 Blezy, Katriona           12 Aqua Gems-MR           30.02      30.66 ZQ     
  4 Battaglia, Toni Ann       11 WSSC-MR                31.04      31.89 SILV   
  5 Gallagher, Megan          12 Pace-MR                30.21      32.06 SILV   
  6 Arcomano, Becca           11 NDAC-MR                33.23      33.08 SILV   
  7 Alderson, Krisztina       12 MSC-MR                 36.03      36.11 SILV   
  8 McClung, Taylor           11 Pace-MR                35.32      36.38 SILV   
  9 Fridrich, Tiare           12 IA-MR                  37.27      36.64 SILV   
 10 Coleman, Mackenzie        11 IA-MR                  36.47      37.00 SILV   
 11 Lewis, Emily              11 MSC-MR                 39.20      37.18 SILV   
 12 Reumann, Elise            12 North Shore-MR         38.26      38.20        
 13 O'Halloran, Kaleigh       11 IA-MR                  37.09      38.24        
 14 Klippel, Britney          11 Marlins-MR             35.65      38.51        
 15 Oyen-Ustad, Lillian       11 NDAC-MR                37.33      38.52        
 16 Wendling, Alexandria      11 Dolphins-MR            39.11      38.89        
 17 La Perche, Erin           12 MSC-MR                 41.09      38.91        
 18 Irwin, Tina               12 IA-MR                  39.69      39.59        
 19 Lutz, AnnaRae             11 Big Blue-MR            41.20      40.90        
 20 Leslie, Heather           11 MSC-MR                 57.37      44.29        
 21 Gagion, Anna              11 Pace-MR                46.20      45.65        
 22 Palumbo, Grace            11 Dolphins-MR            44.08      45.70        
 23 Grieder, Isabel           12 Pace-MR                43.20      45.79        
 24 Misra, Jenna              11 NDAC-MR                42.68      46.47        
 25 Sullivan, Nayara          12 Big Blue-MR            49.57      47.75        
 26 Cabral, Isabella          11 MSC-MR                    NT      48.70        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:10.99  ZQ
        1:12.09  JO
        1:29.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bhanji, Ameera            12 MSC-MR               1:06.51    1:08.02 ZQ     
  2 Fridrich, Tiare           12 IA-MR                1:21.16    1:08.18 ZQ     
                  32.60     1:08.18 (35.58)                                        
  3 Alderson, Krisztina       12 MSC-MR               1:22.97    1:11.46 JO     
                  33.39     1:11.46 (38.07)                                        
  4 Battaglia, Toni Ann       11 WSSC-MR              1:08.89    1:11.51 JO     
  5 Concannon, Kaitlin        12 Marlins-MR           1:14.40    1:17.13 SILV   
  6 Arcomano, Becca           11 NDAC-MR              1:17.40    1:17.30 SILV   
  7 Lewis, Emily              11 MSC-MR               1:28.92    1:17.33 SILV   
                  34.60     1:17.33 (42.73)                                        
  8 Coleman, Mackenzie        11 IA-MR                1:26.12    1:17.56 SILV   
                  36.52     1:17.56 (41.04)                                        
  9 Goldman, Georgia          12 CIY-MR               1:17.88    1:20.19 SILV   
 10 La Perche, Erin           12 MSC-MR               1:30.28    1:21.01 SILV   
                  36.70     1:21.01 (44.31)                                        
 11 DiPaola, Maria            11 CIY-MR               2:10.00    1:39.83        
                  45.51     1:39.83 (54.32)                                        
 12 Irwin, Tina               12 IA-MR                1:57.06    1:46.08        
                  44.57   1:46.08 (1:01.51)                                        
 -- Barrios, Sarahelena       11 CIY-MR               1:52.00         DQ        
                  48.42          DQ (58.36)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:10.69  ZQ
        1:11.29  JO
        1:21.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergin, Kate              11 MSC-MR               1:09.47    1:09.70 ZQ     
                  31.77     1:09.70 (37.93)                                        
  2 Gallagher, Megan          12 Pace-MR              1:11.90    1:10.68 ZQ     
                  33.18     1:10.68 (37.50)                                        
  3 Phang, yee Chung          11 Abbe Swim Team-MR    1:14.00    1:12.98 SILV   
                  35.67     1:12.98 (37.31)                                        
  4 Bhanji, Ameera            12 MSC-MR               1:12.92    1:13.40 SILV   
                  32.91     1:13.40 (40.49)                                        
  5 Battaglia, Toni Ann       11 WSSC-MR              1:10.84    1:14.03 SILV   
                  33.84     1:14.03 (40.19)                                        
  6 Fridrich, Tiare           12 IA-MR                1:17.63    1:16.06 SILV   
                  36.36     1:16.06 (39.70)                                        
  7 Quezada, Betsy            12 MSC-MR               1:22.20    1:17.14 SILV   
                  34.86     1:17.14 (42.28)                                        
  8 McClung, Taylor           11 Pace-MR              1:17.05    1:17.32 SILV   
                  36.08     1:17.32 (41.24)                                        
  9 Goldman, Georgia          12 CIY-MR               1:15.30    1:17.47 SILV   
                  35.09     1:17.47 (42.38)                                        
 10 Nikolski, Bridget         12 Dolphins-MR          1:18.16    1:18.70 SILV   
                  36.89     1:18.70 (41.81)                                        
 11 Oyen-Ustad, Lillian       11 NDAC-MR              1:17.59    1:18.79 SILV   
                  36.12     1:18.79 (42.67)                                        
 12 Concannon, Kaitlin        12 Marlins-MR           1:15.85    1:20.25 SILV   
                  36.13     1:20.25 (44.12)                                        
 13 Pizzonia, Elizabeth       11 VAC-MR               1:26.86    1:21.14 SILV   
                  38.15     1:21.14 (42.99)                                        
 14 Roche, Bridget            12 IA-MR                1:17.65    1:21.43 SILV   
                  39.06     1:21.43 (42.37)                                        
 15 Coleman, Mackenzie        11 IA-MR                1:17.69    1:21.65 SILV   
                  39.60     1:21.65 (42.05)                                        
 15 Rogers, Kourtnie          11 VAC-MR               1:28.11    1:21.65 SILV   
                  38.62     1:21.65 (43.03)                                        
 17 Alderson, Krisztina       12 MSC-MR               1:21.62    1:22.49        
                  38.98     1:22.49 (43.51)                                        
 18 Weckesser, Kayla          12 NDAC-MR              1:21.29    1:22.61        
                  39.53     1:22.61 (43.08)                                        
 19 Lewis, Emily              11 MSC-MR               1:22.04    1:22.89        
                  39.27     1:22.89 (43.62)                                        
 20 Troy, Kaitlyn             11 VAC-MR               1:25.95    1:23.19        
                  37.35     1:23.19 (45.84)                                        
 21 La Perche, Erin           12 MSC-MR               1:20.47    1:23.31        
                  39.22     1:23.31 (44.09)                                        
 22 Irwin, Tina               12 IA-MR                1:22.05    1:24.22        
                  38.89     1:24.22 (45.33)                                        
 23 Rutigliano, Sara          11 NDAC-MR              1:30.68    1:26.38        
                  40.90     1:26.38 (45.48)                                        
 24 Frommer, Erica            11 VAC-MR               1:29.88    1:26.63        
                  42.29     1:26.63 (44.34)                                        
 25 Glickman, Jane            11 Pace-MR              1:29.76    1:31.61        
                  42.56     1:31.61 (49.05)                                        
 26 Cabral, Isabella          11 MSC-MR                    NT    1:31.96        
                  44.16     1:31.96 (47.80)                                        
 27 Gagion, Anna              11 Pace-MR              1:34.68    1:32.33        
                  45.60     1:32.33 (46.73)                                        
 28 DiPaola, Maria            11 CIY-MR               1:36.99    1:32.43        
                  44.24     1:32.43 (48.19)                                        
 29 Lutz, AnnaRae             11 Big Blue-MR          1:29.55    1:33.20        
                  42.76     1:33.20 (50.44)                                        
 30 Heavey, Mairead           11 Dolphins-MR          1:33.60    1:33.36        
                  43.65     1:33.36 (49.71)                                        
 31 Leslie, Heather           11 MSC-MR               1:32.94    1:33.70        
                  43.86     1:33.70 (49.84)                                        
 32 Sullivan, Nayara          12 Big Blue-MR          1:38.98    1:40.91        
                  46.55     1:40.91 (54.36)                                        
 -- Barrios, Sarahelena       11 CIY-MR               1:48.13         DQ        
                  46.50          DQ (50.89)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Islip Aquatics-MR  'A'                            2:00.00    2:01.83        
     1) Fridrich, Tiare 12              2) Coleman, Mackenzie 11          
     3) Irwin, Tina 12                  4) O'Halloran, Kaleigh 11         
                  30.35     1:00.81 (30.46)     1:32.13 (31.32)     2:01.83 (29.70)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:08.50    2:09.66        
     1) Arcomano, Becca 11              2) Misra, Jenna 11                
     3) Weckesser, Kayla 12             4) Oyen-Ustad, Lillian 11         
                  30.48       44.70 (14.22)     1:06.77 (22.07)   2:09.66 (1:02.89)
 -- Dolphin Swim Club of the H. V.-MR  'A'            2:06.45         DQ        
     1) Coffin, Hannah 12               2) Wendling, Alexandria 11        
     3) Heavey, Mairead 11              4) Nikolski, Bridget 12           
                  31.93       47.68 (15.75)     1:06.05 (18.37)        DQ (1:04.36)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Islip Aquatics-MR  'A'                                 NT    2:24.10        
     1) Fridrich, Tiare 12              2) Irwin, Tina 12                 
     3) Coleman, Mackenzie 11           4) Roche, Bridget 12              
  2 Dolphin Swim Club of the H. V.-MR  'A'            2:24.56    2:31.01        
     1) Nikolski, Bridget 12            2) Coffin, Hannah 12              
     3) Wendling, Alexandria 11         4) Heavey, Mairead 11             
                                1:15.65 ( )     1:54.03 (38.38)     2:31.01 (36.98)
  3 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                     2:14.32    2:33.50        
     1) Glickman, Jane 11               2) Gallagher, Megan 12            
     3) McClung, Taylor 11              4) Gagion, Anna 11                
                  40.74     1:18.94 (38.20)     1:55.18 (36.24)     2:33.50 (38.32)
  4 Viking Aquatic Club-MR  'A'                       2:40.82    2:35.53        
     1) Troy, Kaitlyn 11                2) Frommer, Erica 11              
     3) Pizzonia, Elizabeth 11          4) Rogers, Kourtnie 11            
                  38.21     1:23.20 (44.99)     2:02.46 (39.26)     2:35.53 (33.07)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.79  ZQ
          26.99  JO
          30.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anastasiou, Elle          14 Pace-MR                25.49      25.96 ZQ     
  2 Mulligan, Kelly           14 CIY-MR                 26.63      27.12 SILV   
  3 Hutzelmann, Amanda        13 Aqua Gems-MR           26.96      27.29 SILV   
  4 Mulligan, Tara            13 CIY-MR                 26.49      27.44 SILV   
  5 Augustinos, Laura         14 Pace-MR                27.32      27.82 SILV   
  5 Donnelly, Alex            14 North Shore-MR         26.63      27.82 SILV   
  7 Hernandez, Kristina       13 VAC-MR                 27.67      27.91 SILV   
  8 Watson, Carly             14 MSC-MR                 27.71      28.09 SILV   
  9 Ullinger, Katie           13 Dolphins-MR            27.47      28.21 SILV   
 10 Kennedy, Calla            14 NYCC-MR                27.86      28.42 SILV   
 11 Timpanaro, Ilysa          13 NDAC-MR                28.46      28.49 SILV   
 12 Ehrman, Rachel            14 Aqua Gems-MR           28.61      28.60 SILV   
 12 Danner, Sage              14 NDAC-MR                27.83      28.60 SILV   
 14 Carroll, Colleen          13 WSSC-MR                27.48      28.68 SILV   
 15 Pan, Leah                 13 CIY-MR                 29.13      28.92 SILV   
 16 Walsh, Georgina           13 NYCC-MR                28.92      29.02 SILV   
 17 Zwart, Sarah              13 PBAC-MR                30.45      29.04 SILV   
 18 Fried, Torie              14 Pace-MR                28.97      29.05 SILV   
 19 Hart, Anne                14 Aqua Gems-MR           28.79      29.22 SILV   
 20 Thone, Danielle           14 Dolphins-MR            29.17      29.54 SILV   
 21 Gay, Ali                  13 NDAC-MR                30.07      29.63 SILV   
 22 Boyko, Emily              14 MSC-MR                 28.79      29.78 SILV   
 23 Kilduff, Catherine        14 NDAC-MR                29.75      30.00 SILV   
 24 Lee, Kevyn                14 NYCC-MR                30.31      30.08 SILV   
 25 DiPaola, Emily            13 CIY-MR                 30.48      30.13 SILV   
 26 Skoko, Nina               13 Pace-MR                29.79      30.24        
 27 Schloemer, Kelly          14 NDAC-MR                28.11      30.61        
 28 Snyder, Wendy             13 Pace-MR                30.37      30.93        
 29 Harrison, Annie           13 CIY-MR                 31.52      30.99        
 30 Iaconetti, Emma           13 Pace-MR                30.07      31.01        
 31 Fields, Alexandra         14 Dolphins-MR            30.76      31.22        
 32 Heavey, Caeleigh          13 Dolphins-MR            30.77      31.53        
 33 Noble, Stephanie          14 Dolphins-MR            31.46      31.76        
 34 Stratica, Heather         13 MSC-MR                 31.21      31.83        
 35 Keegan, Carlene           13 Dolphins-MR            31.07      31.87        
 36 Pfleiger, Hannah          13 Dolphins-MR            31.31      32.08        
 37 Nunez, Naomi              13 MSC-MR                 31.71      32.35        
 38 Forman, Courteney         13 Dolphins-MR            33.87      33.21        
 39 Giordano, Christina       13 VAC-MR                 34.84      33.33        
 40 Weaver, Kasey             13 VAC-MR                 32.85      33.48        
 41 Heymann, Emma             14 NDAC-MR                32.18      33.59        
 42 Goldman, Kate             13 CIY-MR                 32.45      33.61        
 43 Cherwin, Sylvie-Rose      14 NDAC-MR                33.26      33.81        
 44 Prais, Nicole             13 Aqua Gems-MR           33.53      33.93        
 45 Statham, Ali              13 North Shore-MR         34.18      34.26        
 46 Fishman, Rebecca          14 Pace-MR                35.99      36.92        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          58.19  ZQ
          58.49  JO
        1:06.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anastasiou, Elle          14 Pace-MR                56.14      56.75 ZQ     
                  24.10       56.75 (32.65)                                        
  2 Mulligan, Kelly           14 CIY-MR                 58.35      57.18 ZQ     
                  27.46       57.18 (29.72)                                        
  3 Watson, Carly             14 MSC-MR                 59.10      59.82 SILV   
                  28.44       59.82 (31.38)                                        
  4 Ullinger, Katie           13 Dolphins-MR          1:01.14    1:01.42 SILV   
                  29.33     1:01.42 (32.09)                                        
  5 Timpanaro, Ilysa          13 NDAC-MR              1:02.52    1:02.42 SILV   
                  29.79     1:02.42 (32.63)                                        
  6 Thone, Danielle           14 Dolphins-MR          1:07.71    1:03.04 SILV   
                  30.50     1:03.04 (32.54)                                        
  7 Boyko, Emily              14 MSC-MR               1:01.31    1:03.48 SILV   
                  30.64     1:03.48 (32.84)                                        
  8 Atlas, Caroline           14 Aqua Gems-MR         1:02.52    1:03.68 SILV   
  9 Gay, Ali                  13 NDAC-MR              1:05.17    1:04.15 SILV   
                  30.39     1:04.15 (33.76)                                        
 10 Skoko, Nina               13 Pace-MR              1:04.49    1:04.56 SILV   
                  30.90     1:04.56 (33.66)                                        
 11 Vizcaino, Kristine        13 North Shore-MR       1:05.98    1:05.84 SILV   
                  31.69     1:05.84 (34.15)                                        
 12 Schloemer, Kelly          14 NDAC-MR              1:09.11    1:07.17        
                  31.63     1:07.17 (35.54)                                        
 13 Stratica, Heather         13 MSC-MR               1:09.23    1:08.71        
                  32.88     1:08.71 (35.83)                                        
 14 Wood, Kira                13 Dolphins-MR          1:08.38    1:09.03        
                  32.74     1:09.03 (36.29)                                        
 15 Nunez, Naomi              13 MSC-MR               1:09.63    1:10.17        
                  32.51     1:10.17 (37.66)                                        
 16 Cunningham, Bridget       13 NDAC-MR              1:13.60    1:10.26        
                  32.57     1:10.26 (37.69)                                        
 17 Keegan, Carlene           13 Dolphins-MR          1:08.39    1:10.28        
                  34.14     1:10.28 (36.14)                                        
 18 Pfleiger, Hannah          13 Dolphins-MR          1:09.46    1:10.60        
                  33.58     1:10.60 (37.02)                                        
 19 Adams, Abbie              13 Dolphins-MR          1:11.86    1:11.68        
                  33.75     1:11.68 (37.93)                                        
 20 Heavey, Caeleigh          13 Dolphins-MR          1:12.39    1:12.79        
                  34.52     1:12.79 (38.27)                                        
 21 Heymann, Emma             14 NDAC-MR              1:24.81    1:14.10        
                  35.45     1:14.10 (38.65)                                        
 22 Forman, Courteney         13 Dolphins-MR          1:16.30    1:17.15        
                  36.43     1:17.15 (40.72)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:05.99  ZQ
        1:06.59  JO
        1:18.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mulligan, Kelly           14 CIY-MR               1:05.64    1:05.15 ZQ     
                  31.43     1:05.15 (33.72)                                        
  2 Watson, Carly             14 MSC-MR               1:05.94    1:07.16 SILV   
                  32.55     1:07.16 (34.61)                                        
  3 Skoko, Nina               13 Pace-MR              1:07.46    1:08.08 SILV   
                  32.85     1:08.08 (35.23)                                        
  4 Timpanaro, Ilysa          13 NDAC-MR              1:09.71    1:10.02 SILV   
                  34.01     1:10.02 (36.01)                                        
  5 Anastasiou, Elle          14 Pace-MR              1:08.54    1:10.22 SILV   
                  34.16     1:10.22 (36.06)                                        
  6 Boyko, Emily              14 MSC-MR               1:10.75    1:10.23 SILV   
                  34.57     1:10.23 (35.66)                                        
  7 Hutzelmann, Amanda        13 Aqua Gems-MR         1:07.71    1:10.38 SILV   
                  34.05     1:10.38 (36.33)                                        
  8 Gay, Ali                  13 NDAC-MR              1:13.70    1:12.59 SILV   
                  35.46     1:12.59 (37.13)                                        
  9 Schloemer, Kelly          14 NDAC-MR              1:13.11    1:13.45 SILV   
                  35.89     1:13.45 (37.56)                                        
 10 Ullinger, Katie           13 Dolphins-MR          1:17.16    1:15.82 SILV   
                  37.07     1:15.82 (38.75)                                        
 11 Vizcaino, Kristine        13 North Shore-MR       1:13.62    1:16.00 SILV   
                  37.64     1:16.00 (38.36)                                        
 12 Nunez, Naomi              13 MSC-MR               1:17.59    1:17.59 SILV   
                  38.85     1:17.59 (38.74)                                        
 13 Thone, Danielle           14 Dolphins-MR          1:19.48    1:18.48        
                  39.36     1:18.48 (39.12)                                        
 14 Atlas, Caroline           14 Aqua Gems-MR         1:16.03    1:19.13        
                  37.77     1:19.13 (41.36)                                        
 15 Keegan, Carlene           13 Dolphins-MR          1:16.48    1:19.69        
                  38.64     1:19.69 (41.05)                                        
 16 Stratica, Heather         13 MSC-MR               1:20.47    1:19.79        
 17 Wood, Kira                13 Dolphins-MR          1:20.26    1:19.89        
                  38.87     1:19.89 (41.02)                                        
 18 Pfleiger, Hannah          13 Dolphins-MR          1:21.31    1:19.92        
                  39.55     1:19.92 (40.37)                                        
 19 Cunningham, Bridget       13 NDAC-MR              1:21.63    1:21.03        
                  39.36     1:21.03 (41.67)                                        
 20 Adams, Abbie              13 Dolphins-MR          1:22.92    1:21.89        
                  40.36     1:21.89 (41.53)                                        
 21 Heavey, Caeleigh          13 Dolphins-MR          1:27.57    1:24.39        
                  41.84     1:24.39 (42.55)                                        
 22 Forman, Courteney         13 Dolphins-MR          1:23.76    1:25.19        
                  41.46     1:25.19 (43.73)                                        
 23 Heymann, Emma             14 NDAC-MR              1:37.06    1:27.13        
                  41.50     1:27.13 (45.63)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:15.49  ZQ
        1:16.49  JO
        1:26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Calla            14 NYCC-MR              1:13.93    1:15.07 ZQ     
                  34.30     1:15.07 (40.77)                                        
  2 Danner, Sage              14 NDAC-MR              1:18.30    1:16.50 SILV   
                  35.69     1:16.50 (40.81)                                        
  3 Hutzelmann, Amanda        13 Aqua Gems-MR         1:17.18    1:16.83 SILV   
                  36.20     1:16.83 (40.63)                                        
  4 Boyko, Emily              14 MSC-MR               1:16.09    1:17.02 SILV   
                  36.45     1:17.02 (40.57)                                        
  5 Donnelly, Alex            14 North Shore-MR       1:19.41    1:18.78 SILV   
                  37.24     1:18.78 (41.54)                                        
  6 Anastasiou, Elle          14 Pace-MR              1:18.06    1:19.65 SILV   
                  36.98     1:19.65 (42.67)                                        
  7 Carroll, Colleen          13 WSSC-MR              1:18.24    1:20.06 SILV   
                  37.81     1:20.06 (42.25)                                        
  8 Timpanaro, Ilysa          13 NDAC-MR              1:15.40    1:20.21 SILV   
                  36.93     1:20.21 (43.28)                                        
  9 Mulligan, Tara            13 CIY-MR               1:19.10    1:20.47 SILV   
                  37.46     1:20.47 (43.01)                                        
 10 Walsh, Georgina           13 NYCC-MR              1:25.02    1:20.58 SILV   
                  37.68     1:20.58 (42.90)                                        
 11 Gay, Ali                  13 NDAC-MR              1:19.46    1:21.27 SILV   
                  38.67     1:21.27 (42.60)                                        
 12 Ehrman, Rachel            14 Aqua Gems-MR         1:23.29    1:23.00 SILV   
                  39.39     1:23.00 (43.61)                                        
 13 Harrison, Annie           13 CIY-MR               1:23.12    1:23.04 SILV   
                  39.06     1:23.04 (43.98)                                        
 14 Ullinger, Katie           13 Dolphins-MR          1:21.04    1:23.07 SILV   
                  38.11     1:23.07 (44.96)                                        
 15 Kilduff, Catherine        14 NDAC-MR              1:33.11    1:23.17 SILV   
                  39.07     1:23.17 (44.10)                                        
 16 Augustinos, Laura         14 Pace-MR              1:23.03    1:23.54 SILV   
                  37.96     1:23.54 (45.58)                                        
 17 Pan, Leah                 13 CIY-MR               1:22.52    1:24.26 SILV   
                  39.59     1:24.26 (44.67)                                        
 18 Watson, Carly             14 MSC-MR               1:20.30    1:24.47 SILV   
                  39.24     1:24.47 (45.23)                                        
 19 Zwart, Sarah              13 PBAC-MR              1:33.24    1:25.35 SILV   
                  39.95     1:25.35 (45.40)                                        
 20 Lee, Kevyn                14 NYCC-MR              1:26.74    1:25.46 SILV   
                  40.92     1:25.46 (44.54)                                        
 21 DiPaola, Emily            13 CIY-MR               1:25.31    1:25.57 SILV   
                  39.58     1:25.57 (45.99)                                        
 22 Skoko, Nina               13 Pace-MR              1:29.15    1:26.23 SILV   
                  41.05     1:26.23 (45.18)                                        
 23 Hernandez, Kristina       13 VAC-MR               1:25.87    1:26.27 SILV   
                  41.11     1:26.27 (45.16)                                        
 24 Iaconetti, Emma           13 Pace-MR              1:24.54    1:27.03        
                  40.72     1:27.03 (46.31)                                        
 25 Snyder, Wendy             13 Pace-MR              1:24.81    1:27.29        
                  40.50     1:27.29 (46.79)                                        
 26 Adams, Abbie              13 Dolphins-MR          1:30.41    1:28.90        
                  42.23     1:28.90 (46.67)                                        
 27 Heavey, Caeleigh          13 Dolphins-MR          1:26.77    1:30.89        
                  43.58     1:30.89 (47.31)                                        
 28 Goldman, Kate             13 CIY-MR               1:27.11    1:31.25        
                  41.98     1:31.25 (49.27)                                        
 29 Noble, Stephanie          14 Dolphins-MR          1:34.56    1:31.56        
                  42.97     1:31.56 (48.59)                                        
 30 Pfleiger, Hannah          13 Dolphins-MR          1:27.16    1:31.98        
                  43.48     1:31.98 (48.50)                                        
 31 Fried, Torie              14 Pace-MR              1:32.83    1:33.56        
                  43.05     1:33.56 (50.51)                                        
 32 Prais, Nicole             13 Aqua Gems-MR         1:33.44    1:34.21        
                  43.91     1:34.21 (50.30)                                        
 33 Keegan, Carlene           13 Dolphins-MR          1:29.45    1:34.79        
                  44.50     1:34.79 (50.29)                                        
 34 Stratica, Heather         13 MSC-MR               1:34.24    1:35.23        
                  44.68     1:35.23 (50.55)                                        
 35 Statham, Ali              13 North Shore-MR       1:45.06    1:35.51        
                  43.97     1:35.51 (51.54)                                        
 36 Cherwin, Sylvie-Rose      14 NDAC-MR              1:36.79    1:36.49        
                  45.68     1:36.49 (50.81)                                        
 37 Heymann, Emma             14 NDAC-MR              1:33.11    1:37.33        
                  45.15     1:37.33 (52.18)                                        
 38 Forman, Courteney         13 Dolphins-MR          1:36.45    1:41.01        
                  47.70     1:41.01 (53.31)                                        
 39 Nunez, Naomi              13 MSC-MR               1:39.66    1:43.75        
                  48.51     1:43.75 (55.24)                                        
 40 Fishman, Rebecca          14 Pace-MR              1:46.73    1:44.63        
                  47.15     1:44.63 (57.48)                                        
 -- Mulligan, Kelly           14 CIY-MR               1:12.81         DQ        
                  33.15          DQ (38.02)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:05.29  ZQ
        1:05.69  JO
        1:14.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anastasiou, Elle          14 Pace-MR              1:03.48    1:03.50 ZQ     
                  29.64     1:03.50 (33.86)                                        
  2 Hutzelmann, Amanda        13 Aqua Gems-MR         1:02.81    1:03.68 ZQ     
                  30.16     1:03.68 (33.52)                                        
  3 Mulligan, Kelly           14 CIY-MR               1:06.20    1:05.59 JO     
                  30.42     1:05.59 (35.17)                                        
  4 Boyko, Emily              14 MSC-MR               1:04.44    1:06.45 SILV   
                  31.39     1:06.45 (35.06)                                        
  5 Watson, Carly             14 MSC-MR               1:04.68    1:08.46 SILV   
                  31.77     1:08.46 (36.69)                                        
  6 Gay, Ali                  13 NDAC-MR              1:17.18    1:09.99 SILV   
                  32.58     1:09.99 (37.41)                                        
  7 Thone, Danielle           14 Dolphins-MR          1:13.03    1:11.35 SILV   
                  33.97     1:11.35 (37.38)                                        
  8 Timpanaro, Ilysa          13 NDAC-MR              1:12.31    1:11.36 SILV   
                  32.45     1:11.36 (38.91)                                        
  9 Nunez, Naomi              13 MSC-MR               1:22.70    1:21.45        
                  37.03     1:21.45 (44.42)                                        
 10 Stratica, Heather         13 MSC-MR               1:20.14    1:22.54        
                  38.25     1:22.54 (44.29)                                        
 11 Pfleiger, Hannah          13 Dolphins-MR          1:24.89    1:24.88        
                  38.53     1:24.88 (46.35)                                        
 12 Cunningham, Bridget       13 NDAC-MR              1:20.11    1:29.80        
                  39.25     1:29.80 (50.55)                                        
 -- Vizcaino, Kristine        13 North Shore-MR       1:20.79         DQ        
                  37.44          DQ (43.19)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:21.99  ZQ
        2:23.49  JO
        2:47.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mulligan, Kelly           14 CIY-MR               2:21.71    2:21.35 ZQ     
                  30.22     1:07.12 (36.90)     1:48.61 (41.49)     2:21.35 (32.74)
  2 Watson, Carly             14 MSC-MR               2:19.16    2:22.93 JO     
                  30.69     1:06.09 (35.40)     1:50.48 (44.39)     2:22.93 (32.45)
  3 Hutzelmann, Amanda        13 Aqua Gems-MR         2:24.04    2:23.45 JO     
                  29.31     1:06.35 (37.04)     1:50.57 (44.22)     2:23.45 (32.88)
  4 Augustinos, Laura         14 Pace-MR              2:23.70    2:24.07 SILV   
                  30.29     1:06.78 (36.49)     1:51.86 (45.08)     2:24.07 (32.21)
  5 Boyko, Emily              14 MSC-MR               2:20.46    2:25.56 SILV   
                  31.50     1:08.14 (36.64)     1:51.47 (43.33)     2:25.56 (34.09)
  6 Anastasiou, Elle          14 Pace-MR              2:26.57    2:26.80 SILV   
                  30.29     1:08.48 (38.19)     1:53.01 (44.53)     2:26.80 (33.79)
  7 Donnelly, Alex            14 North Shore-MR       2:24.46    2:27.76 SILV   
                  32.39     1:09.36 (36.97)     1:54.60 (45.24)     2:27.76 (33.16)
  8 Kennedy, Calla            14 NYCC-MR              2:27.92    2:31.75 SILV   
                  35.34     1:14.25 (38.91)     1:57.44 (43.19)     2:31.75 (34.31)
  9 Gay, Ali                  13 NDAC-MR              2:37.39    2:32.48 SILV   
                  32.65     1:10.75 (38.10)     1:56.09 (45.34)     2:32.48 (36.39)
 10 Carroll, Colleen          13 WSSC-MR              2:29.72    2:33.01 SILV   
                  34.71     1:16.39 (41.68)     1:59.31 (42.92)     2:33.01 (33.70)
 11 Timpanaro, Ilysa          13 NDAC-MR              2:30.76    2:33.46 SILV   
                  32.34     1:10.86 (38.52)     1:56.68 (45.82)     2:33.46 (36.78)
 12 Walsh, Georgina           13 NYCC-MR              2:35.06    2:33.77 SILV   
                  33.56     1:11.63 (38.07)     1:57.95 (46.32)     2:33.77 (35.82)
 13 Mulligan, Tara            13 CIY-MR               2:36.13    2:34.49 SILV   
                  32.29     1:12.34 (40.05)     1:57.41 (45.07)     2:34.49 (37.08)
 14 Danner, Sage              14 NDAC-MR              2:29.20    2:36.27 SILV   
                  33.67     1:14.23 (40.56)     1:58.81 (44.58)     2:36.27 (37.46)
 15 Ehrman, Rachel            14 Aqua Gems-MR         2:36.76    2:37.10 SILV   
                  34.98     1:16.04 (41.06)     2:02.05 (46.01)     2:37.10 (35.05)
 16 Hernandez, Kristina       13 VAC-MR               2:36.76    2:38.76 SILV   
                  33.76     1:16.65 (42.89)     2:05.52 (48.87)     2:38.76 (33.24)
 17 Skoko, Nina               13 Pace-MR              2:41.51    2:39.07 SILV   
                  35.18     1:14.02 (38.84)     2:02.80 (48.78)     2:39.07 (36.27)
 18 Pan, Leah                 13 CIY-MR               2:40.79    2:40.42 SILV   
                  34.02     1:12.96 (38.94)     2:02.25 (49.29)     2:40.42 (38.17)
 19 Lee, Kevyn                14 NYCC-MR              2:40.08    2:41.10 SILV   
                  35.97     1:19.34 (43.37)     2:06.31 (46.97)     2:41.10 (34.79)
 20 DiPaola, Emily            13 CIY-MR               2:49.78    2:42.00 SILV   
                  35.18     1:19.11 (43.93)     2:05.80 (46.69)     2:42.00 (36.20)
 21 Harrison, Annie           13 CIY-MR               2:47.07    2:43.26 SILV   
                  35.31     1:15.72 (40.41)     2:04.76 (49.04)     2:43.26 (38.50)
 22 Kilduff, Catherine        14 NDAC-MR              2:46.27    2:45.13 SILV   
                  33.87     1:16.49 (42.62)     2:05.96 (49.47)     2:45.13 (39.17)
 23 Hart, Anne                14 Aqua Gems-MR         2:39.24    2:45.54 SILV   
                  35.52     1:17.20 (41.68)     2:07.70 (50.50)     2:45.54 (37.84)
 24 Fried, Torie              14 Pace-MR              2:41.22    2:46.22 SILV   
                  32.16     1:16.43 (44.27)     2:08.24 (51.81)     2:46.22 (37.98)
 25 Snyder, Wendy             13 Pace-MR              2:44.32    2:49.09        
                  36.73     1:20.24 (43.51)     2:11.43 (51.19)     2:49.09 (37.66)
 26 Stratica, Heather         13 MSC-MR               2:52.01    2:51.18        
                  38.89     1:22.87 (43.98)     2:13.73 (50.86)     2:51.18 (37.45)
 27 Pfleiger, Hannah          13 Dolphins-MR          2:51.80    2:51.90        
                  37.47     1:21.13 (43.66)     2:12.71 (51.58)     2:51.90 (39.19)
 28 Iaconetti, Emma           13 Pace-MR              2:50.71    2:52.09        
                  36.87     1:21.44 (44.57)     2:10.69 (49.25)     2:52.09 (41.40)
 29 Nunez, Naomi              13 MSC-MR               2:55.91    2:53.35        
                  36.29     1:18.91 (42.62)     2:13.80 (54.89)     2:53.35 (39.55)
 30 Adams, Abbie              13 Dolphins-MR          2:52.59    2:55.05        
                  37.03     1:22.59 (45.56)     2:13.46 (50.87)     2:55.05 (41.59)
 31 Noble, Stephanie          14 Dolphins-MR         24:52.56    2:56.08        
                  38.52     1:22.50 (43.98)     2:16.33 (53.83)     2:56.08 (39.75)
 32 Keegan, Carlene           13 Dolphins-MR          2:42.56    3:01.68        
                  43.32     1:28.99 (45.67)     2:21.34 (52.35)     3:01.68 (40.34)
 33 Heavey, Caeleigh          13 Dolphins-MR          2:56.48    3:02.11        
                  42.36     1:28.94 (46.58)     2:21.30 (52.36)     3:02.11 (40.81)
 34 Weaver, Kasey             13 VAC-MR               3:08.11    3:02.36        
                  40.10     1:26.53 (46.43)     2:18.97 (52.44)     3:02.36 (43.39)
 35 Prais, Nicole             13 Aqua Gems-MR         3:03.60    3:02.53        
                  43.78     1:30.69 (46.91)     2:23.43 (52.74)     3:02.53 (39.10)
 36 Cherwin, Sylvie-Rose      14 NDAC-MR              3:10.11    3:08.60        
                  43.23     1:32.78 (49.55)     2:26.22 (53.44)     3:08.60 (42.38)
 37 Fishman, Rebecca          14 Pace-MR              3:06.10    3:09.58        
                  40.45     1:24.66 (44.21)     2:24.06 (59.40)     3:09.58 (45.52)
 38 Goldman, Kate             13 CIY-MR               3:08.87    3:10.22        
                  43.61     1:30.95 (47.34)     2:23.57 (52.62)     3:10.22 (46.65)
 39 Forman, Courteney         13 Dolphins-MR          2:56.65    3:11.20        
                  43.36     1:30.39 (47.03)     2:28.48 (58.09)     3:11.20 (42.72)
 40 Giordano, Christina       13 VAC-MR               3:19.81    3:14.29        
                  44.21     1:32.31 (48.10)     2:30.55 (58.24)     3:14.29 (43.74)
 41 Statham, Ali              13 North Shore-MR       3:31.03    3:22.19        
                  50.20     1:38.92 (48.72)     2:35.50 (56.58)     3:22.19 (46.69)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        4:59.99  ZQ
        5:06.99  JO
        5:38.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fabrizio, Jessica         14 North Shore-MR       4:51.32    4:53.80 ZQ     
                  31.61     1:08.63 (37.02)     1:45.54 (36.91)     2:22.80 (37.26)
        3:04.32 (41.52)     3:48.51 (44.19)     4:22.15 (33.64)     4:53.80 (31.65)
  2 Boyko, Emily              14 MSC-MR               4:56.62    4:55.20 ZQ     
                  31.89     1:07.29 (35.40)     1:46.06 (38.77)     2:23.37 (37.31)
        3:04.46 (41.09)     3:46.58 (42.12)     4:21.81 (35.23)     4:55.20 (33.39)
  3 Watson, Carly             14 MSC-MR                    NT    5:07.19 SILV   
                  31.41     1:07.54 (36.13)     1:47.12 (39.58)     2:24.51 (37.39)
        3:11.82 (47.31)     3:59.11 (47.29)     4:33.92 (34.81)     5:07.19 (33.27)
  4 Donnelly, Alex            14 North Shore-MR       5:11.96    5:12.97 SILV   
                  31.99     1:11.33 (39.34)     1:50.71 (39.38)     2:29.88 (39.17)
        3:15.24 (45.36)     4:01.70 (46.46)     4:37.70 (36.00)     5:12.97 (35.27)
  5 Stratica, Heather         13 MSC-MR                    NT    5:51.73        
                  37.41     1:22.18 (44.77)     2:07.83 (45.65)     2:50.57 (42.74)
        3:41.65 (51.08)     4:33.56 (51.91)     5:14.69 (41.13)     5:51.73 (37.04)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:47.44    1:59.60        
     1) Watson, Carly 14                2) Stratica, Heather 13           
     3) Nunez, Naomi 13                 4) Boyko, Emily 14                
                  27.30       58.98 (31.68)     1:30.27 (31.29)     1:59.60 (29.33)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            1:59.00    2:03.65        
     1) Gay, Ali 13                     2) Heymann, Emma 14               
     3) Cunningham, Bridget 13          4) Timpanaro, Ilysa 13            
                  29.25     1:04.12 (34.87)     1:35.21 (31.09)     2:03.65 (28.44)
  3 Dolphin Swim Club of the H. V.-MR  'A'            1:58.46    2:04.55        
     1) Adams, Abbie 13                 2) Heavey, Caeleigh 13            
     3) Keegan, Carlene 13              4) Thone, Danielle 14             
                  32.31     1:03.94 (31.63)     1:36.01 (32.07)     2:04.55 (28.54)
  4 Dolphin Swim Club of the H. V.-MR  'B'            2:04.56    2:05.01        
     1) Noble, Stephanie 14             2) Wood, Kira 13                  
     3) Pfleiger, Hannah 13             4) Fields, Alexandra 14           
                  31.14     1:01.82 (30.68)     1:34.59 (32.77)     2:05.01 (30.42)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cross Island YMCA-MR  'A'                         2:08.83    2:10.15        
     1) Mulligan, Kelly 14              2) Pan, Leah 13                   
     3) Mulligan, Tara 13               4) DiPaola, Emily 13              
                  30.84     1:09.64 (38.80)     1:40.77 (31.13)     2:10.15 (29.38)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'                 NT    2:10.68        
     1) Danner, Sage 14                 2) Timpanaro, Ilysa 13            
     3) Gay, Ali 13                     4) Kilduff, Catherine 14          
                  32.90     1:09.94 (37.04)     1:42.24 (32.30)     2:10.68 (28.44)
  3 Dolphin Swim Club of the H. V.-MR  'A'            2:10.46    2:23.01        
     1) Keegan, Carlene 13              2) Heavey, Caeleigh 13            
     3) Thone, Danielle 14              4) Noble, Stephanie 14            
                  35.83     1:18.08 (42.25)     1:50.67 (32.59)     2:23.01 (32.34)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.09  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baczek, Olivia            17 MSC-MR                 25.15      25.81 METS   
  2 Sreckovic, Angelia        17 North Shore-MR         26.59      25.94 METS   
  3 Taddeo, Marisa            17 North Shore-MR         25.59      25.98 METS   
  4 Andrews, Jinan            12 Aqua Gems-MR           25.42      26.09 METS   
  5 Kolosky, Sarah            17 Dolphins-MR            25.42      26.29        
  6 Fritsch, Kristina         17 NYCC-MR                25.52      26.33        
  7 Fletcher, Diana           17 Pace-MR                26.14      26.35        
  8 Larkin, Colleen           15 VAC-MR                 26.44      26.40        
  9 Hoffman, Shekinah         15 MSC-MR                 26.34      26.87        
 10 Rutigliano, Imma          15 NDAC-MR                26.51      27.01        
 11 Indyk, Jessica            17 Big Blue-MR            26.20      27.24        
 12 Klein, Morganne           16 VAC-MR                 26.92      27.27        
 13 Piggott, Liz              20 MSC-MR                 24.87      27.33        
 14 Merino, Jessica           16 CIY-MR                 27.00      27.40        
 15 Fabrizio, Jessica         14 North Shore-MR         26.89      27.46        
 16 Owens, Amy                15 VAC-MR                 26.98      27.67        
 17 Pope, Sarah               15 NDAC-MR                26.59      27.73        
 18 Armater, Madeline         15 Dolphins-MR            27.42      27.75        
 19 Wyatt, Allison            16 Big Blue-MR            26.00      27.84        
 20 Granan, Samantha          15 MSC-MR                 27.60      27.94        
 21 Davide, Francesca         16 Pace-MR                27.74      27.98        
 22 Moore, Erica              16 Aqua Gems-MR           26.26      28.17        
 23 Covello, Bianca           15 NDAC-MR                27.93      28.20        
 24 Carlino, Emelia           15 MSC-MR                 27.24      28.21        
 25 Wais, Ashleigh            16 NYCC-MR                27.59      28.25        
 26 Watler, Shani             16 NYCC-MR                26.78      28.30        
 27 Chocianowski, Alexis      15 CIY-MR                 27.70      28.31        
 28 Peruffo, Heather          17 Dolphins-MR            28.76      28.60        
 29 Ball, Madison             15 MSC-MR                 28.49      28.65        
 30 Moore, Jasmine            15 CIY-MR                 28.09      28.82        
 31 Levine, Kelly             15 MSC-MR                 27.47      28.83        
 32 Legros, Dominique         15 Pace-MR                28.75      28.86        
 33 Munz, Brenna              16 MSC-MR                 26.61      28.95        
 34 Perez-Rogers, Lisell      15 NDAC-MR                27.41      29.01        
 35 Aiello, Jennifer          15 MSC-MR                 27.64      29.07        
 36 Watson, Katie             16 MSC-MR                 28.37      29.13        
 37 Coffin, Katie             15 Dolphins-MR            29.87      29.36        
 38 Fojas, Regina             17 CIY-MR                 28.72      29.37        
 39 Murphy, Katie             17 Aqua Gems-MR           28.49      29.51        
 40 Ullinger, Haley           15 Dolphins-MR            28.72      29.67        
 41 Graves, Meg               15 Pace-MR                29.31      29.68        
 41 Laitman, Caroline         17 Pace-MR                28.92      29.68        
 43 Mechanic, Alexa           16 Pace-MR                28.99      29.69        
 43 Farrell, Laura            15 NDAC-MR                29.30      29.69        
 45 Landaw, Laura             15 CIY-MR                 29.90      29.84        
 46 Irwin, Danielle           15 IA-MR                  30.41      29.87        
 47 Ryan, Sarah               17 Dolphins-MR            28.59      29.90        
 48 Krause, Samantha          15 VAC-MR                 58.59      30.45        
 49 Oliveira, Kerry           15 Pace-MR                29.32      30.66        
 50 Augustinos, Anna          16 Pace-MR                30.26      31.24        
 51 Papigiotis, Alexia        16 CIY-MR                 30.97      31.78        
 52 Pfleiger, Arianna         17 Dolphins-MR            32.33      32.01        
 53 Harrison, Laura           17 CIY-MR                 31.14      32.06        
 54 Elgarten, Taylor          12 VAC-MR                 37.38      32.36        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          56.69  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sreckovic, Angelia        17 North Shore-MR         55.55      54.92 METS   
                  26.92       54.92 (28.00)                                        
  2 Taddeo, Marisa            17 North Shore-MR         55.04      55.81 METS   
                  26.77       55.81 (29.04)                                        
  3 Baczek, Olivia            17 MSC-MR                 54.26      56.02 METS   
                  26.98       56.02 (29.04)                                        
  4 Larkin, Colleen           15 VAC-MR                 55.22      56.36 METS   
                  27.37       56.36 (28.99)                                        
  5 Hoffman, Shekinah         15 MSC-MR                 56.33      56.86        
                  27.87       56.86 (28.99)                                        
  6 Andrews, Jinan            12 Aqua Gems-MR           56.04      57.14        
                  27.51       57.14 (29.63)                                        
  7 Fabrizio, Jessica         14 North Shore-MR         56.77      58.27        
                  28.15       58.27 (30.12)                                        
  8 Braca, Gianna             17 Pace-MR                56.91      58.39        
                  28.18       58.39 (30.21)                                        
  9 Chocianowski, Alexis      15 CIY-MR               1:01.11      59.20        
                  28.64       59.20 (30.56)                                        
 10 Olsen, Emily              16 Aqua Gems-MR           58.27      59.32        
                  28.29       59.32 (31.03)                                        
 11 Vasquez, Ani              17 North Shore-MR       1:00.06      59.86        
                  29.03       59.86 (30.83)                                        
 12 Indyk, Jessica            17 Big Blue-MR            57.92    1:00.09        
                  28.78     1:00.09 (31.31)                                        
 13 Merino, Jessica           16 CIY-MR               1:00.07    1:00.15        
                  28.80     1:00.15 (31.35)                                        
 14 Carlino, Emelia           15 MSC-MR                 59.79    1:00.21        
                  29.08     1:00.21 (31.13)                                        
 15 Aiello, Jennifer          15 MSC-MR                 58.32    1:00.66        
                  29.37     1:00.66 (31.29)                                        
 15 Peruffo, Heather          17 Dolphins-MR          1:00.29    1:00.66        
                  28.86     1:00.66 (31.80)                                        
 17 Levine, Kelly             15 MSC-MR                 58.22    1:00.78        
                  29.40     1:00.78 (31.38)                                        
 18 Armater, Madeline         15 Dolphins-MR          1:00.99    1:00.89        
                  29.47     1:00.89 (31.42)                                        
 19 Watson, Katie             16 MSC-MR               1:01.40    1:01.31        
                  29.66     1:01.31 (31.65)                                        
 20 Moore, Jasmine            15 CIY-MR               1:01.63    1:01.73        
                  29.26     1:01.73 (32.47)                                        
 21 Cunningham, Ainslee       17 NDAC-MR                59.05    1:01.84        
                  29.87     1:01.84 (31.97)                                        
 22 Braca, Tori               15 Pace-MR              1:02.14    1:02.21        
                  30.15     1:02.21 (32.06)                                        
 23 Perez-Rogers, Lisell      15 NDAC-MR              1:00.17    1:02.57        
                  29.50     1:02.57 (33.07)                                        
 24 Ball, Madison             15 MSC-MR               1:01.62    1:02.63        
                  30.01     1:02.63 (32.62)                                        
 25 Irwin, Danielle           15 IA-MR                1:04.41    1:03.21        
                  30.83     1:03.21 (32.38)                                        
 26 Munz, Brenna              16 MSC-MR                 56.81    1:03.37        
                  30.10     1:03.37 (33.27)                                        
 27 Legros, Dominique         15 Pace-MR              1:04.62    1:03.99        
                  29.99     1:03.99 (34.00)                                        
 28 Coffin, Katie             15 Dolphins-MR          1:07.04    1:04.64        
                  30.55     1:04.64 (34.09)                                        
 29 McClung, Taylor           11 Pace-MR              1:04.53    1:04.95        
                  30.83     1:04.95 (34.12)                                        
 30 Ryan, Sarah               17 Dolphins-MR          1:04.04    1:04.99        
                  31.07     1:04.99 (33.92)                                        
 31 Ullinger, Haley           15 Dolphins-MR          1:03.42    1:05.23        
                  31.46     1:05.23 (33.77)                                        
 32 John, Jordon              16 Pace-MR              1:01.60    1:05.42        
                  30.87     1:05.42 (34.55)                                        
 33 Farrell, Laura            15 NDAC-MR              1:05.20    1:07.85        
                  31.86     1:07.85 (35.99)                                        
 34 Noble, Stephanie          14 Dolphins-MR          1:07.58    1:08.05        
                  32.17     1:08.05 (35.88)                                        
 35 Seagren, Erika            15 MSC-MR               1:05.15    1:10.52        
                  33.26     1:10.52 (37.26)                                        
 36 Fields, Alexandra         14 Dolphins-MR          1:12.33    1:11.14        
                  17.63     1:11.14 (53.51)                                        
 -- Morris, Stacey            16 Dolphins-MR          1:08.43         DQ        
                  31.42          DQ (36.35)                                        
 
Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
       10:59.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larkin, Colleen           15 VAC-MR              10:30.59   10:50.65 METS   
                  29.24     1:00.89 (31.65)     1:33.00 (32.11)     2:05.57 (32.57)
        2:37.84 (32.27)     3:09.96 (32.12)     3:42.16 (32.20)     4:14.59 (32.43)
        4:47.36 (32.77)     5:20.18 (32.82)     5:53.29 (33.11)     6:25.96 (32.67)
        6:58.79 (32.83)     7:32.00 (33.21)     8:05.25 (33.25)     8:38.38 (33.13)
        9:11.25 (32.87)     9:44.38 (33.13)    10:17.95 (33.57)    10:50.65 (32.70)
  2 Fabrizio, Jessica         14 North Shore-MR      11:32.05   10:59.17 METS   
                  28.91     1:00.33 (31.42)     1:32.43 (32.10)     2:05.06 (32.63)
        2:37.84 (32.78)     3:10.95 (33.11)     3:44.39 (33.44)     4:17.42 (33.03)
        4:51.34 (33.92)     5:25.44 (34.10)     5:58.91 (33.47)     6:32.14 (33.23)
        7:05.66 (33.52)     7:38.30 (32.64)     8:11.90 (33.60)     8:44.92 (33.02)
        9:18.81 (33.89)     9:53.12 (34.31)    10:26.62 (33.50)    10:59.17 (32.55)
  3 Bergin, Kate              11 MSC-MR              11:21.29   11:16.98        
                  30.37     1:03.74 (33.37)     1:37.94 (34.20)     2:12.07 (34.13)
        2:46.21 (34.14)     3:20.40 (34.19)     3:54.52 (34.12)     4:28.66 (34.14)
        5:03.11 (34.45)     5:37.07 (33.96)     6:10.78 (33.71)     6:44.81 (34.03)
        7:18.89 (34.08)     7:53.02 (34.13)     8:27.74 (34.72)     9:01.94 (34.20)
        9:35.83 (33.89)    10:10.29 (34.46)    10:44.42 (34.13)    11:16.98 (32.56)
  4 Owens, Amy                15 VAC-MR              11:30.01   11:44.54        
                  31.43     1:05.42 (33.99)     1:40.00 (34.58)     2:15.27 (35.27)
        2:50.91 (35.64)     3:26.10 (35.19)     4:01.83 (35.73)     4:37.55 (35.72)
        5:13.75 (36.20)     5:50.03 (36.28)     6:25.69 (35.66)     7:01.02 (35.33)
        7:36.98 (35.96)     8:13.14 (36.16)     8:48.65 (35.51)     9:24.11 (35.46)
       10:00.21 (36.10)    10:35.57 (35.36)    11:10.90 (35.33)    11:44.54 (33.64)
  5 Levine, Kelly             15 MSC-MR              11:44.87   11:47.85        
                  31.17     1:04.84 (33.67)     1:39.07 (34.23)     2:13.85 (34.78)
        2:48.92 (35.07)     3:24.09 (35.17)     3:59.33 (35.24)     4:35.04 (35.71)
        5:10.96 (35.92)     5:46.98 (36.02)     6:23.44 (36.46)     6:59.65 (36.21)
        7:36.23 (36.58)     8:12.79 (36.56)     8:49.20 (36.41)     9:25.07 (35.87)
       10:01.26 (36.19)    10:37.44 (36.18)    11:13.10 (35.66)    11:47.85 (34.75)
  6 Boyko, Emily              14 MSC-MR              11:41.00   11:51.83        
                  32.77     1:08.03 (35.26)     1:43.29 (35.26)     2:18.80 (35.51)
        2:54.31 (35.51)     3:29.95 (35.64)     4:06.09 (36.14)     4:42.32 (36.23)
        5:18.30 (35.98)     5:54.14 (35.84)     6:30.34 (36.20)     7:06.11 (35.77)
        7:41.86 (35.75)     8:18.24 (36.38)     8:54.38 (36.14)     9:30.22 (35.84)
       10:06.32 (36.10)    10:41.95 (35.63)    11:17.38 (35.43)    11:51.83 (34.45)
  7 Aiello, Jennifer          15 MSC-MR              12:11.05   12:06.31        
                  32.21     1:07.21 (35.00)     1:42.79 (35.58)     2:18.36 (35.57)
        2:54.09 (35.73)     3:29.71 (35.62)     4:05.63 (35.92)     4:41.44 (35.81)
        5:17.61 (36.17)     5:53.60 (35.99)     6:30.24 (36.64)     7:07.11 (36.87)
        7:44.29 (37.18)     8:21.75 (37.46)     8:58.99 (37.24)     9:36.55 (37.56)
       10:14.51 (37.96)    10:52.14 (37.63)    11:29.57 (37.43)    12:06.31 (36.74)
  8 McClung, Taylor           11 Pace-MR             13:30.00   12:37.56        
                  33.95     1:11.76 (37.81)     1:50.51 (38.75)     2:29.04 (38.53)
        3:07.17 (38.13)     3:46.62 (39.45)     4:24.90 (38.28)     5:03.78 (38.88)
        5:43.06 (39.28)     6:22.69 (39.63)     7:00.74 (38.05)     7:38.97 (38.23)
        8:16.13 (37.16)     8:53.57 (37.44)     9:31.50 (37.93)    10:08.73 (37.23)
       10:46.82 (38.09)    11:24.93 (38.11)    12:01.83 (36.90)    12:37.56 (35.73)
  9 Carlino, Emelia           15 MSC-MR              11:59.00   12:47.66        
                  32.96     1:08.35 (35.39)     1:44.50 (36.15)     2:21.46 (36.96)
        2:58.15 (36.69)     3:35.97 (37.82)     4:14.50 (38.53)     4:52.92 (38.42)
        5:30.99 (38.07)     6:10.77 (39.78)     6:49.47 (38.70)     7:29.32 (39.85)
        8:08.91 (39.59)     8:49.43 (40.52)     9:29.45 (40.02)    10:09.23 (39.78)
       10:49.34 (40.11)    11:29.74 (40.40)    12:09.34 (39.60)    12:47.66 (38.32)
 10 Coffin, Katie             15 Dolphins-MR         14:52.63   13:19.59        
                  34.40     1:12.52 (38.12)     1:51.29 (38.77)     2:30.94 (39.65)
        3:10.92 (39.98)     3:51.36 (40.44)     4:31.89 (40.53)     5:12.75 (40.86)
        5:53.75 (41.00)     6:35.48 (41.73)     7:16.22 (40.74)     7:57.80 (41.58)
        8:38.84 (41.04)     9:19.92 (41.08)    10:00.59 (40.67)    10:41.09 (40.50)
       11:22.19 (41.10)    12:01.86 (39.67)    12:42.09 (40.23)    13:19.59 (37.50)
 11 Seagren, Erika            15 MSC-MR              14:14.60   13:55.09        
                  35.62     1:16.96 (41.34)     1:59.05 (42.09)     2:41.06 (42.01)
        3:23.31 (42.25)     4:05.30 (41.99)     4:48.43 (43.13)     5:31.12 (42.69)
        6:13.76 (42.64)     6:56.31 (42.55)     7:39.47 (43.16)     8:22.65 (43.18)
        9:05.75 (43.10)     9:48.72 (42.97)    10:30.49 (41.77)    11:11.80 (41.31)
       11:54.11 (42.31)    12:35.89 (41.78)    13:16.09 (40.20)    13:55.09 (39.00)
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:03.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taddeo, Marisa            17 North Shore-MR       1:00.62    1:01.39 METS   
                  29.44     1:01.39 (31.95)                                        
  2 Baczek, Olivia            17 MSC-MR               1:02.42    1:03.10 METS   
                  31.20     1:03.10 (31.90)                                        
  3 Larkin, Colleen           15 VAC-MR               1:05.38    1:04.34        
                  31.61     1:04.34 (32.73)                                        
  4 Andrews, Jinan            12 Aqua Gems-MR         1:04.48    1:04.46        
                  31.32     1:04.46 (33.14)                                        
  5 Peruffo, Heather          17 Dolphins-MR          1:03.50    1:05.10        
                  31.41     1:05.10 (33.69)                                        
  6 Aiello, Jennifer          15 MSC-MR               1:02.99    1:06.16        
                  32.41     1:06.16 (33.75)                                        
  7 Braca, Gianna             17 Pace-MR              1:05.63    1:06.86        
                  32.74     1:06.86 (34.12)                                        
  8 Braca, Tori               15 Pace-MR              1:05.69    1:07.00        
                  32.73     1:07.00 (34.27)                                        
  9 Fabrizio, Jessica         14 North Shore-MR       1:05.31    1:07.57        
                  32.95     1:07.57 (34.62)                                        
 10 Vasquez, Ani              17 North Shore-MR       1:05.78    1:08.36        
                  33.53     1:08.36 (34.83)                                        
 11 Chocianowski, Alexis      15 CIY-MR               1:10.09    1:09.12        
                  33.98     1:09.12 (35.14)                                        
 12 Ullinger, Haley           15 Dolphins-MR          1:09.14    1:09.39        
                  34.10     1:09.39 (35.29)                                        
 13 Levine, Kelly             15 MSC-MR               1:07.70    1:09.93        
                  34.60     1:09.93 (35.33)                                        
 14 Cunningham, Ainslee       17 NDAC-MR              1:05.73    1:10.06        
                  33.97     1:10.06 (36.09)                                        
 15 Hoffman, Shekinah         15 MSC-MR               1:13.06    1:10.37        
                  34.50     1:10.37 (35.87)                                        
 16 Watson, Katie             16 MSC-MR               1:10.60    1:10.60        
                  34.98     1:10.60 (35.62)                                        
 17 Olsen, Emily              16 Aqua Gems-MR         1:10.52    1:10.88        
                  34.39     1:10.88 (36.49)                                        
 18 Indyk, Jessica            17 Big Blue-MR          1:09.38    1:11.25        
                  34.71     1:11.25 (36.54)                                        
 19 Merino, Jessica           16 CIY-MR               1:11.25    1:11.58        
                  35.20     1:11.58 (36.38)                                        
 20 Munz, Brenna              16 MSC-MR               1:05.76    1:11.71        
                  34.33     1:11.71 (37.38)                                        
 21 Ball, Madison             15 MSC-MR               1:10.80    1:12.22        
                  35.31     1:12.22 (36.91)                                        
 22 Carlino, Emelia           15 MSC-MR               1:07.16    1:12.38        
                  35.67     1:12.38 (36.71)                                        
 23 Ryan, Sarah               17 Dolphins-MR          1:12.10    1:12.73        
                  35.83     1:12.73 (36.90)                                        
 24 Legros, Dominique         15 Pace-MR              1:12.97    1:13.00        
                  35.37     1:13.00 (37.63)                                        
 25 Irwin, Danielle           15 IA-MR                1:14.42    1:13.69        
                  36.95     1:13.69 (36.74)                                        
 26 Coffin, Katie             15 Dolphins-MR          1:14.76    1:14.56        
                  35.99     1:14.56 (38.57)                                        
 27 Moore, Jasmine            15 CIY-MR               1:16.07    1:15.19        
                  36.87     1:15.19 (38.32)                                        
 28 Armater, Madeline         15 Dolphins-MR          1:15.18    1:15.54        
                  37.33     1:15.54 (38.21)                                        
 29 Farrell, Laura            15 NDAC-MR              1:15.20    1:16.63        
                  36.89     1:16.63 (39.74)                                        
 30 Seagren, Erika            15 MSC-MR               1:10.55    1:18.22        
                  37.93     1:18.22 (40.29)                                        
 31 Noble, Stephanie          14 Dolphins-MR          1:19.54    1:21.09        
                  39.50     1:21.09 (41.59)                                        
 32 John, Jordon              16 Pace-MR              1:20.24    1:21.18        
                  39.68     1:21.18 (41.50)                                        
 33 Morris, Stacey            16 Dolphins-MR          1:19.11    1:23.37        
                  40.05     1:23.37 (43.32)                                        
 34 Fields, Alexandra         14 Dolphins-MR          1:30.19    1:28.90        
                  42.36     1:28.90 (46.54)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:16.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taddeo, Marisa            17 North Shore-MR       2:10.36    2:11.78 METS   
                  29.68     1:02.56 (32.88)     1:36.93 (34.37)     2:11.78 (34.85)
  2 Baczek, Olivia            17 MSC-MR               2:12.92    2:13.17 METS   
                  31.60     1:05.04 (33.44)     1:38.86 (33.82)     2:13.17 (34.31)
  3 Fritsch, Kristina         17 NYCC-MR              2:16.29    2:17.43        
                  32.65     1:06.81 (34.16)     1:42.00 (35.19)     2:17.43 (35.43)
  4 Aiello, Jennifer          15 MSC-MR               2:14.24    2:21.14        
                  33.39     1:08.53 (35.14)     1:44.97 (36.44)     2:21.14 (36.17)
  5 Peruffo, Heather          17 Dolphins-MR          2:22.51    2:23.16        
                  31.87     1:07.80 (35.93)     1:45.57 (37.77)     2:23.16 (37.59)
  6 Munz, Brenna              16 MSC-MR               2:17.85    2:24.90        
                  34.03     1:10.54 (36.51)     1:48.08 (37.54)     2:24.90 (36.82)
  7 Bergin, Kate              11 MSC-MR               2:27.12    2:24.99        
                  33.74     1:09.73 (35.99)     1:47.56 (37.83)     2:24.99 (37.43)
  8 Granan, Samantha          15 MSC-MR               2:57.85    2:25.55        
                  34.30     1:10.73 (36.43)     1:48.08 (37.35)     2:25.55 (37.47)
  9 Walsh, Georgina           13 NYCC-MR              2:30.93    2:27.24        
                  34.15     1:11.01 (36.86)     1:49.40 (38.39)     2:27.24 (37.84)
 10 Levine, Kelly             15 MSC-MR               2:23.64    2:27.68        
                  34.15     1:11.04 (36.89)     1:49.27 (38.23)     2:27.68 (38.41)
 11 Ullinger, Haley           15 Dolphins-MR          2:27.70    2:29.68        
                  35.70     1:13.43 (37.73)     1:51.90 (38.47)     2:29.68 (37.78)
 12 Watson, Katie             16 MSC-MR               2:31.49    2:29.87        
                  34.85     1:12.69 (37.84)     1:51.42 (38.73)     2:29.87 (38.45)
 13 Hoffman, Shekinah         15 MSC-MR               2:21.00    2:30.52        
                  35.54     1:14.01 (38.47)     1:52.41 (38.40)     2:30.52 (38.11)
 14 Cunningham, Ainslee       17 NDAC-MR              2:21.04    2:31.14        
                  34.14     1:11.40 (37.26)     1:51.48 (40.08)     2:31.14 (39.66)
 15 Irwin, Danielle           15 IA-MR                2:36.24    2:31.63        
                  35.89     1:13.98 (38.09)     1:53.39 (39.41)     2:31.63 (38.24)
 16 Timpanaro, Ilysa          13 NDAC-MR              2:31.06    2:33.01        
                  34.76     1:12.89 (38.13)     1:52.39 (39.50)     2:33.01 (40.62)
 17 Gay, Ali                  13 NDAC-MR              2:37.11    2:33.28        
                  35.28     1:14.17 (38.89)     1:53.98 (39.81)     2:33.28 (39.30)
 18 Ryan, Sarah               17 Dolphins-MR          2:45.86    2:33.51        
                  37.04     1:15.93 (38.89)     1:55.49 (39.56)     2:33.51 (38.02)
 19 Carlino, Emelia           15 MSC-MR               2:50.66    2:34.22        
                  36.27     1:14.72 (38.45)     1:54.45 (39.73)     2:34.22 (39.77)
 20 Oyen-Ustad, Lillian       11 NDAC-MR              2:40.11    2:37.59        
                  36.88     1:16.51 (39.63)     1:57.37 (40.86)     2:37.59 (40.22)
 21 Coffin, Katie             15 Dolphins-MR          2:46.52    2:42.61        
                  37.16     1:17.69 (40.53)     2:00.66 (42.97)     2:42.61 (41.95)
 22 Seagren, Erika            15 MSC-MR               2:35.01    2:43.48        
                  37.60     1:19.35 (41.75)     2:01.72 (42.37)     2:43.48 (41.76)
 23 Klippel, Britney          11 Marlins-MR           2:44.39    2:49.54        
                  38.15     1:20.65 (42.50)   2:49.54 (1:28.89)                    
 24 Wood, Kira                13 Dolphins-MR          2:56.48    2:51.08        
                  37.69     1:21.30 (43.61)     2:07.76 (46.46)     2:51.08 (43.32)
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:12.59  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hahn, Abby                16 NYCC-MR              1:07.62    1:09.45 METS   
                  33.54     1:09.45 (35.91)                                        
  2 Klein, Morganne           16 VAC-MR               1:06.98    1:10.69 METS   
                  33.46     1:10.69 (37.23)                                        
  3 Granan, Samantha          15 MSC-MR               1:10.07    1:12.28 METS   
                  34.31     1:12.28 (37.97)                                        
  4 Fabrizio, Jessica         14 North Shore-MR       1:11.61    1:12.51 METS   
                  34.34     1:12.51 (38.17)                                        
  5 Larkin, Colleen           15 VAC-MR               1:15.45    1:13.59        
                  35.08     1:13.59 (38.51)                                        
  6 Andrews, Jinan            12 Aqua Gems-MR         1:14.81    1:13.99        
                  35.15     1:13.99 (38.84)                                        
  7 Owens, Amy                15 VAC-MR               1:12.04    1:14.24        
                  35.47     1:14.24 (38.77)                                        
  8 Wyatt, Allison            16 Big Blue-MR          1:11.00    1:14.32        
                  34.09     1:14.32 (40.23)                                        
  9 Hoffman, Shekinah         15 MSC-MR               1:15.14    1:14.64        
                  35.85     1:14.64 (38.79)                                        
 10 Taddeo, Marisa            17 North Shore-MR       1:14.86    1:14.90        
                  35.38     1:14.90 (39.52)                                        
 11 Carlino, Emelia           15 MSC-MR               1:12.81    1:15.24        
                  35.76     1:15.24 (39.48)                                        
 12 Kolosky, Sarah            17 Dolphins-MR          1:14.69    1:15.28        
                  34.87     1:15.28 (40.41)                                        
 13 Indyk, Jessica            17 Big Blue-MR          1:12.20    1:15.52        
                  35.66     1:15.52 (39.86)                                        
 14 Rutigliano, Imma          15 NDAC-MR              1:13.05    1:16.17        
                  35.96     1:16.17 (40.21)                                        
 15 Vasquez, Ani              17 North Shore-MR       1:14.56    1:16.37        
                  36.43     1:16.37 (39.94)                                        
 16 Fletcher, Diana           17 Pace-MR              1:15.76    1:16.95        
                  36.40     1:16.95 (40.55)                                        
 17 Armater, Madeline         15 Dolphins-MR          1:22.35    1:17.70        
                  36.85     1:17.70 (40.85)                                        
 18 Perez-Rogers, Lisell      15 NDAC-MR              1:15.72    1:17.96        
                  36.77     1:17.96 (41.19)                                        
 19 Moore, Jasmine            15 CIY-MR               1:16.65    1:18.09        
                  36.24     1:18.09 (41.85)                                        
 20 Baczek, Olivia            17 MSC-MR               1:21.46    1:18.20        
                  37.72     1:18.20 (40.48)                                        
 21 Covello, Bianca           15 NDAC-MR              1:19.42    1:18.79        
                  37.53     1:18.79 (41.26)                                        
 22 Moore, Erica              16 Aqua Gems-MR         1:18.69    1:19.11        
                  37.21     1:19.11 (41.90)                                        
 23 Munz, Brenna              16 MSC-MR               1:18.46    1:19.13        
                  37.34     1:19.13 (41.79)                                        
 24 Phang, yee Chung          11 Abbe Swim Team-MR    1:17.00    1:19.72        
                  37.77     1:19.72 (41.95)                                        
 25 Ball, Madison             15 MSC-MR               1:16.29    1:20.13        
                  37.94     1:20.13 (42.19)                                        
 26 Wais, Ashleigh            16 NYCC-MR              1:19.26    1:20.42        
                  39.18     1:20.42 (41.24)                                        
 27 Farrell, Laura            15 NDAC-MR              1:18.30    1:20.73        
                  38.40     1:20.73 (42.33)                                        
 28 Aiello, Jennifer          15 MSC-MR               1:19.10    1:20.79        
                  38.28     1:20.79 (42.51)                                        
 29 Merino, Jessica           16 CIY-MR               1:20.07    1:20.87        
                  38.42     1:20.87 (42.45)                                        
 30 Oliveira, Kerry           15 Pace-MR              1:18.69    1:21.63        
                  38.24     1:21.63 (43.39)                                        
 31 Levine, Kelly             15 MSC-MR               1:23.90    1:22.19        
                  39.18     1:22.19 (43.01)                                        
 32 Ryan, Sarah               17 Dolphins-MR          1:23.95    1:22.66        
                  38.92     1:22.66 (43.74)                                        
 33 Coffin, Katie             15 Dolphins-MR          1:25.87    1:22.81        
                  38.53     1:22.81 (44.28)                                        
 34 Watler, Shani             16 NYCC-MR              1:21.64    1:23.10        
                  39.12     1:23.10 (43.98)                                        
 35 Ullinger, Haley           15 Dolphins-MR          1:22.86    1:23.28        
                  39.35     1:23.28 (43.93)                                        
 36 Pfleiger, Arianna         17 Dolphins-MR          1:22.22    1:23.42        
                  39.11     1:23.42 (44.31)                                        
 37 Watson, Katie             16 MSC-MR               1:27.09    1:23.60        
                  39.57     1:23.60 (44.03)                                        
 38 Chocianowski, Alexis      15 CIY-MR               1:23.64    1:25.28        
                  40.15     1:25.28 (45.13)                                        
 39 Graves, Meg               15 Pace-MR              1:23.45    1:25.46        
                  40.24     1:25.46 (45.22)                                        
 40 Laitman, Caroline         17 Pace-MR              1:23.17    1:25.85        
                  40.15     1:25.85 (45.70)                                        
 41 Fojas, Regina             17 CIY-MR               1:29.26    1:26.62        
                  40.52     1:26.62 (46.10)                                        
 42 Legros, Dominique         15 Pace-MR              1:32.74    1:26.78        
                  41.71     1:26.78 (45.07)                                        
 43 Augustinos, Anna          16 Pace-MR              1:24.97    1:27.96        
                  41.89     1:27.96 (46.07)                                        
 44 Irwin, Danielle           15 IA-MR                1:27.13    1:28.51        
                  42.58     1:28.51 (45.93)                                        
 45 Landaw, Laura             15 CIY-MR               1:29.43    1:28.80        
                  42.38     1:28.80 (46.42)                                        
 46 Murphy, Katie             17 Aqua Gems-MR         1:29.54    1:29.90        
                  42.31     1:29.90 (47.59)                                        
 47 Papigiotis, Alexia        16 CIY-MR               1:25.26    1:30.44        
                  42.63     1:30.44 (47.81)                                        
 48 Elgarten, Taylor          12 VAC-MR               1:25.31    1:31.07        
                  44.09     1:31.07 (46.98)                                        
 49 Krause, Samantha          15 VAC-MR               1:29.10    1:31.46        
                  43.15     1:31.46 (48.31)                                        
 50 Davide, Francesca         16 Pace-MR              1:35.00    1:34.37        
                  43.94     1:34.37 (50.43)                                        
 51 Harrison, Laura           17 CIY-MR               1:31.39    1:34.46        
                  45.17     1:34.46 (49.29)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:36.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hahn, Abby                16 NYCC-MR              2:24.78    2:26.98 METS   
                  34.11     1:10.60 (36.49)     1:48.21 (37.61)     2:26.98 (38.77)
  2 Olsen, Emily              16 Aqua Gems-MR         2:32.43    2:35.35 METS   
                  35.07     1:14.37 (39.30)     1:54.84 (40.47)     2:35.35 (40.51)
  3 Klein, Morganne           16 VAC-MR               2:30.84    2:37.82        
                  35.06     1:15.44 (40.38)     1:57.03 (41.59)     2:37.82 (40.79)
  4 Fabrizio, Jessica         14 North Shore-MR       2:33.15    2:38.91        
                  35.40     1:15.72 (40.32)     1:56.75 (41.03)     2:38.91 (42.16)
  5 Boyko, Emily              14 MSC-MR               2:35.19    2:41.65        
                  37.09     1:18.31 (41.22)     2:00.00 (41.69)     2:41.65 (41.65)
  6 Hoffman, Shekinah         15 MSC-MR               2:42.20    2:43.64        
                  37.64     1:19.76 (42.12)     2:01.92 (42.16)     2:43.64 (41.72)
  7 Rosenkranz, Renee         18 Devil Fish-MR        2:35.07    2:44.70        
                  35.08     1:16.14 (41.06)     1:59.62 (43.48)     2:44.70 (45.08)
  8 Hutzelmann, Amanda        13 Aqua Gems-MR         2:47.41    2:45.38        
                  38.04     1:20.90 (42.86)     2:04.17 (43.27)     2:45.38 (41.21)
  9 Kolosky, Sarah            17 Dolphins-MR          2:45.68    2:46.74        
                  36.60     1:17.80 (41.20)     2:01.46 (43.66)     2:46.74 (45.28)
 10 Perez-Rogers, Lisell      15 NDAC-MR              2:43.41    2:48.20        
                  37.08     1:19.89 (42.81)     2:04.19 (44.30)     2:48.20 (44.01)
 11 Gorgen, Natia             15 Devil Fish-MR        2:50.57    2:50.21        
                  38.64     1:20.92 (42.28)     2:05.13 (44.21)     2:50.21 (45.08)
 12 Carlino, Emelia           15 MSC-MR               2:43.53    2:51.95        
                  37.84     1:20.88 (43.04)     2:06.09 (45.21)     2:51.95 (45.86)
 13 Ball, Madison             15 MSC-MR                    NT    2:52.50        
                  38.04     1:21.77 (43.73)     2:07.70 (45.93)     2:52.50 (44.80)
 14 Bergin, Kate              11 MSC-MR               2:50.80    2:53.74        
                  39.32     1:23.42 (44.10)     2:09.12 (45.70)     2:53.74 (44.62)
 15 Walsh, Georgina           13 NYCC-MR              2:58.24    2:55.15        
                  38.88     1:23.36 (44.48)     2:08.95 (45.59)     2:55.15 (46.20)
 16 Munz, Brenna              16 MSC-MR               2:46.89    2:55.38        
                  39.20     1:24.13 (44.93)     2:09.37 (45.24)     2:55.38 (46.01)
 17 Harrison, Annie           13 CIY-MR               3:05.24    2:58.29        
                  40.39     1:24.77 (44.38)     2:11.73 (46.96)     2:58.29 (46.56)
 18 Aiello, Jennifer          15 MSC-MR               2:56.32    2:59.85        
                  40.51     1:26.33 (45.82)     2:13.18 (46.85)     2:59.85 (46.67)
 19 Weckesser, Kayla          12 NDAC-MR              3:03.90    3:00.22        
                  41.18     1:28.09 (46.91)     2:15.60 (47.51)     3:00.22 (44.62)
 20 Watler, Shani             16 NYCC-MR              2:57.78    3:03.83        
                  39.67     1:26.00 (46.33)     2:14.62 (48.62)     3:03.83 (49.21)
 21 Jackson, Chloe            10 MSC-MR                    NT    3:04.80        
                  41.31     1:29.78 (48.47)     2:18.16 (48.38)     3:04.80 (46.64)
 22 Coffin, Katie             15 Dolphins-MR          2:56.42    3:07.49        
                  40.60     1:28.02 (47.42)     2:19.15 (51.13)     3:07.49 (48.34)
 23 Coffin, Hannah            12 Dolphins-MR          3:05.48    3:07.60        
                  42.08     1:29.77 (47.69)     2:18.61 (48.84)     3:07.60 (48.99)
 24 Seagren, Erika            15 MSC-MR               3:06.84    3:13.86        
                  44.53     1:33.25 (48.72)     2:24.02 (50.77)     3:13.86 (49.84)
 25 Nikolski, Grace           10 Dolphins-MR          3:19.34    3:29.17        
                  46.30     1:40.36 (54.06)     2:35.90 (55.54)     3:29.17 (53.27)
 26 Reumann, Elise            12 North Shore-MR       3:43.93    3:38.79        
                  47.52     1:43.97 (56.45)     2:41.83 (57.86)     3:38.79 (56.96)
 27 Palumbo, Grace            11 Dolphins-MR          3:28.45    3:38.81        
                  47.95     1:43.37 (55.42)     2:41.25 (57.88)     3:38.81 (57.56)
 28 Kinsley, Jennifer          9 WSSC-MR              3:55.76    3:46.69        
                  51.52   1:51.74 (1:00.22)     2:50.13 (58.39)     3:46.69 (56.56)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:02.49  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoffman, Shekinah         15 MSC-MR               1:00.99    1:01.38 METS   
                  28.30     1:01.38 (33.08)                                        
  2 Sreckovic, Angelia        17 North Shore-MR       1:01.76    1:02.11 METS   
                  29.05     1:02.11 (33.06)                                        
  3 Larkin, Colleen           15 VAC-MR               1:02.58    1:02.61        
                  29.04     1:02.61 (33.57)                                        
  4 Watson, Katie             16 MSC-MR               1:04.28    1:04.15        
                  30.18     1:04.15 (33.97)                                        
  5 Chocianowski, Alexis      15 CIY-MR               1:08.95    1:06.69        
                  31.12     1:06.69 (35.57)                                        
  6 Aiello, Jennifer          15 MSC-MR               1:04.12    1:06.82        
                  31.74     1:06.82 (35.08)                                        
  7 Perez-Rogers, Lisell      15 NDAC-MR              1:07.40    1:06.87        
                  30.41     1:06.87 (36.46)                                        
  8 Andrews, Jinan            12 Aqua Gems-MR         1:04.50    1:06.97        
                  31.09     1:06.97 (35.88)                                        
  9 Fabrizio, Jessica         14 North Shore-MR       1:10.29    1:08.99        
                  31.59     1:08.99 (37.40)                                        
 10 Peruffo, Heather          17 Dolphins-MR          1:05.28    1:09.34        
                  31.59     1:09.34 (37.75)                                        
 11 Levine, Kelly             15 MSC-MR               1:12.28    1:10.02        
                  32.82     1:10.02 (37.20)                                        
 12 Ball, Madison             15 MSC-MR               1:11.69    1:10.04        
                  32.10     1:10.04 (37.94)                                        
 13 Braca, Gianna             17 Pace-MR              1:03.95    1:11.52        
                  32.90     1:11.52 (38.62)                                        
 14 Armater, Madeline         15 Dolphins-MR          1:12.45    1:12.24        
                  32.18     1:12.24 (40.06)                                        
 15 Indyk, Jessica            17 Big Blue-MR          1:08.67    1:12.97        
                  33.39     1:12.97 (39.58)                                        
 16 Braca, Tori               15 Pace-MR              1:12.81    1:13.02        
                  33.82     1:13.02 (39.20)                                        
 17 Irwin, Danielle           15 IA-MR                1:27.87    1:13.18        
                  34.13     1:13.18 (39.05)                                        
 18 Cunningham, Ainslee       17 NDAC-MR              1:13.51    1:14.59        
                  34.38     1:14.59 (40.21)                                        
 19 Merino, Jessica           16 CIY-MR               1:14.58    1:14.62        
                  34.03     1:14.62 (40.59)                                        
 20 Coffin, Katie             15 Dolphins-MR          1:15.98    1:14.92        
                  34.17     1:14.92 (40.75)                                        
 21 Olsen, Emily              16 Aqua Gems-MR         1:12.28    1:16.34        
                  34.97     1:16.34 (41.37)                                        
 22 Munz, Brenna              16 MSC-MR               1:09.99    1:16.44        
                  34.96     1:16.44 (41.48)                                        
 23 Legros, Dominique         15 Pace-MR              1:15.44    1:16.99        
                  35.30     1:16.99 (41.69)                                        
 24 Moore, Jasmine            15 CIY-MR               1:17.21    1:17.12        
                  35.25     1:17.12 (41.87)                                        
 25 Farrell, Laura            15 NDAC-MR              1:15.20    1:18.71        
                  34.96     1:18.71 (43.75)                                        
 26 Carlino, Emelia           15 MSC-MR               1:17.86    1:19.30        
                  36.31     1:19.30 (42.99)                                        
 27 John, Jordon              16 Pace-MR              1:15.39    1:21.69        
                  37.46     1:21.69 (44.23)                                        
 28 McClung, Taylor           11 Pace-MR              1:27.92    1:26.19        
                  17.25   1:26.19 (1:08.94)                                        
 29 Seagren, Erika            15 MSC-MR               1:23.15    1:28.39        
                  40.29     1:28.39 (48.10)                                        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:19.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoffman, Shekinah         15 MSC-MR               2:17.22    2:17.82 METS   
                  31.75     1:06.85 (35.10)     1:42.78 (35.93)     2:17.82 (35.04)
  2 Boyko, Emily              14 MSC-MR               2:15.87    2:19.00 METS   
                  31.83     1:06.70 (34.87)     1:43.45 (36.75)     2:19.00 (35.55)
  3 Sreckovic, Angelia        17 North Shore-MR       2:19.98    2:20.94        
                  29.57     1:05.61 (36.04)     1:43.56 (37.95)     2:20.94 (37.38)
  4 Hutzelmann, Amanda        13 Aqua Gems-MR         2:18.81    2:22.42        
                  31.17     1:07.77 (36.60)     1:45.75 (37.98)     2:22.42 (36.67)
  5 Aiello, Jennifer          15 MSC-MR               2:24.58    2:26.43        
                  31.74     1:07.77 (36.03)     1:46.24 (38.47)     2:26.43 (40.19)
  6 Ball, Madison             15 MSC-MR                    NT    2:34.72        
                  32.09     1:10.78 (38.69)     1:52.67 (41.89)     2:34.72 (42.05)
  7 Bergin, Kate              11 MSC-MR               2:30.80    2:36.80        
                  34.36     1:13.06 (38.70)     1:55.20 (42.14)     2:36.80 (41.60)
  8 Levine, Kelly             15 MSC-MR                    NT    2:37.22        
                  33.49     1:11.66 (38.17)     1:52.67 (41.01)     2:37.22 (44.55)
  9 Bhanji, Ameera            12 MSC-MR               2:45.70    2:37.55        
                  34.24     1:12.59 (38.35)     1:55.38 (42.79)     2:37.55 (42.17)
 10 Munz, Brenna              16 MSC-MR                    NT    2:40.80        
                  34.65     1:17.31 (42.66)     1:59.95 (42.64)     2:40.80 (40.85)
 11 Carlino, Emelia           15 MSC-MR                    NT    2:56.69        
                  36.97     1:20.20 (43.23)     2:09.36 (49.16)     2:56.69 (47.33)
 12 Lee, Kevyn                14 NYCC-MR              2:52.39    2:58.55        
                  37.56     1:22.85 (45.29)     2:11.18 (48.33)     2:58.55 (47.37)
 13 Elcott, Ina               10 MSC-MR               2:50.19    2:59.30        
                  37.67     1:23.25 (45.58)     2:12.33 (49.08)     2:59.30 (46.97)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
        2:17.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hahn, Abby                16 NYCC-MR              2:14.46    2:15.57 METS   
                  30.78     1:06.18 (35.40)     1:43.56 (37.38)     2:15.57 (32.01)
  2 Larkin, Colleen           15 VAC-MR               2:17.28    2:15.82 METS   
                  28.79     1:04.10 (35.31)     1:44.29 (40.19)     2:15.82 (31.53)
  3 Taddeo, Marisa            17 North Shore-MR       2:16.41    2:16.26 METS   
                  29.34     1:02.60 (33.26)     1:44.95 (42.35)     2:16.26 (31.31)
  4 Andrews, Jinan            12 Aqua Gems-MR         2:19.63    2:18.28        
                  29.21     1:04.08 (34.87)     1:45.07 (40.99)     2:18.28 (33.21)
  5 Hoffman, Shekinah         15 MSC-MR               2:18.66    2:19.66        
                  29.18     1:06.62 (37.44)     1:47.91 (41.29)     2:19.66 (31.75)
  6 Rutigliano, Imma          15 NDAC-MR              2:21.58    2:20.59        
                  30.85     1:07.61 (36.76)     1:48.59 (40.98)     2:20.59 (32.00)
  7 Fabrizio, Jessica         14 North Shore-MR       2:17.63    2:21.18        
                  31.78     1:07.37 (35.59)     1:48.84 (41.47)     2:21.18 (32.34)
  8 Granan, Samantha          15 MSC-MR               2:19.77    2:21.82        
                  30.65     1:07.82 (37.17)     1:48.04 (40.22)     2:21.82 (33.78)
  9 Klein, Morganne           16 VAC-MR               2:16.85    2:22.10        
                  31.21     1:10.46 (39.25)     1:49.80 (39.34)     2:22.10 (32.30)
 10 Moore, Erica              16 Aqua Gems-MR         2:27.46    2:25.07        
                  31.38     1:08.11 (36.73)     1:51.59 (43.48)     2:25.07 (33.48)
 11 Wyatt, Allison            16 Big Blue-MR          2:26.53    2:25.13        
                  32.77     1:13.37 (40.60)     1:52.72 (39.35)     2:25.13 (32.41)
 12 Baczek, Olivia            17 MSC-MR               2:21.45    2:25.40        
                  33.05     1:08.83 (35.78)     1:53.36 (44.53)     2:25.40 (32.04)
 13 Fletcher, Diana           17 Pace-MR              2:22.72    2:25.48        
                  29.54     1:06.77 (37.23)     1:50.47 (43.70)     2:25.48 (35.01)
 14 Owens, Amy                15 VAC-MR               2:18.58    2:25.90        
                  32.03     1:10.98 (38.95)     1:52.28 (41.30)     2:25.90 (33.62)
 15 Wais, Ashleigh            16 NYCC-MR              2:25.25    2:26.04        
                  32.71     1:09.85 (37.14)     1:53.82 (43.97)     2:26.04 (32.22)
 16 Aiello, Jennifer          15 MSC-MR               2:21.25    2:28.05        
                  31.09     1:07.67 (36.58)     1:52.90 (45.23)     2:28.05 (35.15)
 17 Watson, Katie             16 MSC-MR               2:30.34    2:29.09        
                  30.73     1:08.77 (38.04)     1:54.94 (46.17)     2:29.09 (34.15)
 18 Levine, Kelly             15 MSC-MR               2:25.22    2:29.47        
                  32.24     1:09.72 (37.48)     1:55.24 (45.52)     2:29.47 (34.23)
 19 Ball, Madison             15 MSC-MR               2:30.23    2:30.08        
                  32.20     1:10.46 (38.26)     1:55.49 (45.03)     2:30.08 (34.59)
 20 Munz, Brenna              16 MSC-MR               2:20.07    2:30.55        
                  33.36     1:11.97 (38.61)     1:55.50 (43.53)     2:30.55 (35.05)
 21 Peruffo, Heather          17 Dolphins-MR          2:23.56    2:30.82        
                  31.74     1:08.58 (36.84)     1:55.40 (46.82)     2:30.82 (35.42)
 22 Indyk, Jessica            17 Big Blue-MR          2:27.01    2:31.05        
                  33.09     1:11.98 (38.89)     1:55.68 (43.70)     2:31.05 (35.37)
 23 Covello, Bianca           15 NDAC-MR              2:36.33    2:31.44        
                  32.94     1:11.70 (38.76)     1:56.54 (44.84)     2:31.44 (34.90)
 24 Perez-Rogers, Lisell      15 NDAC-MR              2:30.80    2:31.45        
                  30.91     1:10.24 (39.33)     1:54.40 (44.16)     2:31.45 (37.05)
 25 Carlino, Emelia           15 MSC-MR               2:26.52    2:31.81        
                  34.42     1:13.57 (39.15)     1:57.22 (43.65)     2:31.81 (34.59)
 26 Armater, Madeline         15 Dolphins-MR          2:30.80    2:32.02        
                  32.46     1:12.68 (40.22)     1:56.37 (43.69)     2:32.02 (35.65)
 27 Chocianowski, Alexis      15 CIY-MR               2:30.45    2:32.32        
                  30.47     1:09.60 (39.13)     1:57.73 (48.13)     2:32.32 (34.59)
 28 Kolosky, Sarah            17 Dolphins-MR          2:26.48    2:32.58        
                  32.91     1:12.46 (39.55)     1:55.92 (43.46)     2:32.58 (36.66)
 29 Irwin, Danielle           15 IA-MR                2:35.34    2:35.64        
                  34.19     1:14.43 (40.24)     2:01.92 (47.49)     2:35.64 (33.72)
 30 Merino, Jessica           16 CIY-MR               2:36.99    2:36.27        
                  34.28     1:14.52 (40.24)     2:01.05 (46.53)     2:36.27 (35.22)
 31 Phang, yee Chung          11 Abbe Swim Team-MR    2:30.00    2:37.20        
                  36.09     1:17.61 (41.52)     2:01.83 (44.22)     2:37.20 (35.37)
 32 Ryan, Sarah               17 Dolphins-MR          2:35.40    2:38.08        
                  33.97     1:14.38 (40.41)     2:02.04 (47.66)     2:38.08 (36.04)
 33 Watler, Shani             16 NYCC-MR              2:32.82    2:39.01        
                  35.60     1:13.70 (38.10)     2:01.83 (48.13)     2:39.01 (37.18)
 34 Coffin, Katie             15 Dolphins-MR          2:44.92    2:39.70        
                  33.63     1:13.88 (40.25)     2:02.88 (49.00)     2:39.70 (36.82)
 35 Laitman, Caroline         17 Pace-MR              2:38.52    2:39.75        
                  36.08     1:16.78 (40.70)     2:03.89 (47.11)     2:39.75 (35.86)
 36 Legros, Dominique         15 Pace-MR              2:40.22    2:40.80        
                  34.34     1:16.57 (42.23)     2:03.82 (47.25)     2:40.80 (36.98)
 37 Moore, Jasmine            15 CIY-MR               2:38.91    2:41.72        
                  34.56     1:16.14 (41.58)     2:05.00 (48.86)     2:41.72 (36.72)
 38 Graves, Meg               15 Pace-MR              2:38.32    2:42.74        
                  35.17     1:15.63 (40.46)     2:05.88 (50.25)     2:42.74 (36.86)
 39 Oliveira, Kerry           15 Pace-MR              2:36.80    2:43.47        
                  36.61     1:18.16 (41.55)     2:03.73 (45.57)     2:43.47 (39.74)
 40 Augustinos, Anna          16 Pace-MR              2:38.75    2:43.74        
                  35.66     1:18.63 (42.97)     2:06.30 (47.67)     2:43.74 (37.44)
 41 Murphy, Katie             17 Aqua Gems-MR         2:42.97    2:44.68        
                  36.26     1:19.09 (42.83)     2:08.13 (49.04)     2:44.68 (36.55)
 42 Landaw, Laura             15 CIY-MR               2:44.11    2:45.91        
                  35.51     1:17.25 (41.74)     2:07.72 (50.47)     2:45.91 (38.19)
 43 Elcott, Ina               10 MSC-MR               2:59.93    2:46.37        
                  35.26     1:17.62 (42.36)     2:08.47 (50.85)     2:46.37 (37.90)
 44 Davide, Francesca         16 Pace-MR              2:46.72    2:46.41        
                  33.73     1:15.07 (41.34)     2:09.47 (54.40)     2:46.41 (36.94)
 45 Farrell, Laura            15 NDAC-MR              2:40.20    2:48.27        
                  35.82     1:18.96 (43.14)     2:08.08 (49.12)     2:48.27 (40.19)
 46 Fojas, Regina             17 CIY-MR               2:56.09    2:50.99        
                  35.31     1:19.08 (43.77)     2:09.39 (50.31)     2:50.99 (41.60)
 47 Krause, Samantha          15 VAC-MR               2:41.75    2:51.13        
                  37.42     1:19.56 (42.14)     2:12.00 (52.44)     2:51.13 (39.13)
 48 Mechanic, Alexa           16 Pace-MR              2:40.01    2:54.06        
                  36.04     1:21.64 (45.60)     2:16.04 (54.40)     2:54.06 (38.02)
 49 Elgarten, Taylor          12 VAC-MR               3:31.73    2:55.12        
                  41.40     1:25.41 (44.01)     2:15.70 (50.29)     2:55.12 (39.42)
 50 Papigiotis, Alexia        16 CIY-MR               2:57.00    2:57.23        
                  38.89     1:24.65 (45.76)     2:16.48 (51.83)     2:57.23 (40.75)
 51 Harrison, Laura           17 CIY-MR               2:49.74    2:59.73        
                  36.94     1:23.71 (46.77)     2:18.60 (54.89)     2:59.73 (41.13)
 -- Thone, Danielle           14 Dolphins-MR          2:32.46         DQ        
                  34.26     1:15.99 (41.73)     2:04.61 (48.62)          DQ (36.35)
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
        4:50.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hahn, Abby                16 NYCC-MR              4:44.09    4:43.13 METS   
                  30.91     1:06.23 (35.32)     1:43.02 (36.79)     2:19.24 (36.22)
        2:56.83 (37.59)     3:36.05 (39.22)     4:10.52 (34.47)     4:43.13 (32.61)
  2 Baczek, Olivia            17 MSC-MR               5:14.12    4:56.38        
                  32.96     1:09.72 (36.76)     1:45.88 (36.16)     2:21.30 (35.42)
        3:06.10 (44.80)     3:50.70 (44.60)     4:23.83 (33.13)     4:56.38 (32.55)
  3 Hoffman, Shekinah         15 MSC-MR               4:58.16    4:59.16        
                  29.75     1:03.68 (33.93)     1:44.37 (40.69)     2:25.15 (40.78)
        3:08.01 (42.86)     3:52.17 (44.16)     4:26.05 (33.88)     4:59.16 (33.11)
  4 Rutigliano, Imma          15 NDAC-MR              5:02.31    5:02.99        
                  31.26     1:08.21 (36.95)     1:46.88 (38.67)     2:25.70 (38.82)
        3:08.64 (42.94)     3:52.31 (43.67)     4:27.71 (35.40)     5:02.99 (35.28)
  5 Wais, Ashleigh            16 NYCC-MR              5:05.40    5:04.59        
                  33.66     1:11.33 (37.67)     1:50.18 (38.85)     2:27.71 (37.53)
        3:13.52 (45.81)     3:58.10 (44.58)     4:32.67 (34.57)     5:04.59 (31.92)
  6 Granan, Samantha          15 MSC-MR               5:00.01    5:08.13        
                  32.04     1:09.87 (37.83)     1:50.49 (40.62)     2:30.28 (39.79)
        3:13.26 (42.98)     3:57.28 (44.02)     4:33.96 (36.68)     5:08.13 (34.17)
  7 Bergin, Kate              11 MSC-MR               5:18.09    5:11.60        
                  33.67     1:12.96 (39.29)     1:51.58 (38.62)     2:30.58 (39.00)
        3:16.46 (45.88)     4:02.55 (46.09)     4:37.64 (35.09)     5:11.60 (33.96)
  8 Aiello, Jennifer          15 MSC-MR               5:00.10    5:12.61        
                  31.38     1:06.77 (35.39)     1:46.87 (40.10)     2:25.83 (38.96)
        3:13.72 (47.89)     4:01.23 (47.51)     4:37.14 (35.91)     5:12.61 (35.47)
  9 Levine, Kelly             15 MSC-MR               5:47.29    5:12.93        
                  32.65     1:09.97 (37.32)     1:50.57 (40.60)     2:30.30 (39.73)
        3:16.82 (46.52)     4:03.55 (46.73)     4:38.86 (35.31)     5:12.93 (34.07)
 10 Vasquez, Ani              17 North Shore-MR       5:15.00    5:16.73        
                  35.03     1:15.81 (40.78)     1:56.36 (40.55)     2:36.66 (40.30)
        3:21.80 (45.14)     4:06.89 (45.09)     4:43.18 (36.29)     5:16.73 (33.55)
 11 Ball, Madison             15 MSC-MR               5:20.97    5:19.12        
                  32.40     1:10.91 (38.51)     1:51.94 (41.03)     2:32.65 (40.71)
        3:20.15 (47.50)     4:07.14 (46.99)     4:44.09 (36.95)     5:19.12 (35.03)
 12 Munz, Brenna              16 MSC-MR               4:53.89    5:19.31        
                  33.84     1:16.79 (42.95)     1:56.69 (39.90)     2:35.16 (38.47)
        3:20.80 (45.64)     4:07.53 (46.73)     4:43.75 (36.22)     5:19.31 (35.56)
 13 Irwin, Danielle           15 IA-MR                5:49.71    5:21.59        
                  35.03     1:15.26 (40.23)     1:57.33 (42.07)     2:37.83 (40.50)
        3:25.83 (48.00)     4:13.13 (47.30)     4:47.91 (34.78)     5:21.59 (33.68)
 14 Watson, Katie             16 MSC-MR               5:22.36    5:22.92        
                  32.09     1:09.40 (37.31)     1:50.01 (40.61)     2:30.30 (40.29)
        3:19.20 (48.90)     4:08.48 (49.28)     4:45.42 (36.94)     5:22.92 (37.50)
 15 NG, Lauren                15 Abbe Swim Team-MR    5:35.00    5:32.44        
                  31.38     1:11.32 (39.94)     1:52.55 (41.23)     2:35.46 (42.91)
        3:26.54 (51.08)     4:19.49 (52.95)     4:58.05 (38.56)     5:32.44 (34.39)
 16 Carlino, Emelia           15 MSC-MR               5:45.23    5:33.71        
                  37.07     1:22.00 (44.93)     2:04.59 (42.59)     2:46.37 (41.78)
        3:32.15 (45.78)     4:19.11 (46.96)     4:57.04 (37.93)     5:33.71 (36.67)
 17 Phang, yee Chung          11 Abbe Swim Team-MR    5:59.00    5:36.11        
                  37.16     1:21.92 (44.76)     2:06.28 (44.36)     2:49.36 (43.08)
        3:33.92 (44.56)     4:20.01 (46.09)     4:58.59 (38.58)     5:36.11 (37.52)
 18 Seagren, Erika            15 MSC-MR               6:19.38    6:05.51        
                  39.16     1:27.90 (48.74)     2:13.15 (45.25)     2:57.44 (44.29)
        3:49.88 (52.44)     4:41.97 (52.09)     5:24.53 (42.56)     6:05.51 (40.98)
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cross Island YMCA-MR  'A'                         1:49.96    1:49.21        
     1) Mulligan, Kelly 14              2) Merino, Jessica 16             
     3) Chocianowski, Alexis 15         4) Moore, Jasmine 15              
                  27.09       54.30 (27.21)     1:21.32 (27.02)     1:49.21 (27.89)
  2 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:42.01    1:52.34        
     1) Hoffman, Shekinah 15            2) Levine, Kelly 15               
     3) Watson, Katie 16                4) Munz, Brenna 16                
                  26.94       55.13 (28.19)     1:23.26 (28.13)     1:52.34 (29.08)
  3 Dolphin Swim Club of the H. V.-MR  'A'            1:45.06    1:53.24        
     1) Peruffo, Heather 17             2) Ullinger, Katie 13             
     3) Coffin, Katie 15                4) Armater, Madeline 15           
                  28.77       56.90 (28.13)     1:25.77 (28.87)     1:53.24 (27.47)
  4 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                     1:46.88    1:53.69        
     1) Braca, Tori 15                  2) John, Jordon 16                
     3) Legros, Dominique 15            4) Braca, Gianna 17               
                  28.90       58.10 (29.20)     1:26.61 (28.51)     1:53.69 (27.08)
 -- North Shore Swimming-MR  'A'                      1:46.00         DQ        
     1) Taddeo, Marisa 17               2) Fabrizio, Jessica 14           
     3) Vasquez, Ani 17                 4) Sreckovic, Angelia 17          
                  26.24       52.86 (26.62)     1:19.99 (27.13)          DQ (26.38)
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          2:01.21    1:58.36        
     1) Aiello, Jennifer 15             2) Granan, Samantha 15            
     3) Hoffman, Shekinah 15            4) Baczek, Olivia 17              
                  31.75     1:05.20 (33.45)     1:32.93 (27.73)     1:58.36 (25.43)
  2 North Shore Swimming-MR  'A'                      1:56.00    1:58.89        
     1) Taddeo, Marisa 17               2) Fabrizio, Jessica 14           
     3) Vasquez, Ani 17                 4) Donnelly, Alex 14              
                  29.03     1:01.99 (32.96)     1:31.79 (29.80)     1:58.89 (27.10)
  3 New York City Aquatic Club-MR  'A'                1:59.90    2:00.18        
     1) Fritsch, Kristina 17            2) Hahn, Abby 16                  
     3) Wais, Ashleigh 16               4) Watler, Shani 16               
                  30.54     1:02.92 (32.38)     1:33.05 (30.13)     2:00.18 (27.13)
  4 Viking Aquatic Club-MR  'A'                       1:50.30    2:01.01        
     1) Krause, Samantha 15             2) Klein, Morganne 16             
     3) Larkin, Colleen 15              4) Owens, Amy 15                  
                  34.37     1:06.53 (32.16)     1:34.30 (27.77)     2:01.01 (26.71)
  5 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'                 NT    2:04.66        
     1) Rutigliano, Imma 15             2) Covello, Bianca 15             
     3) Perez-Rogers, Lisell 15         4) Pope, Sarah 15                 
                  31.40     1:07.91 (36.51)     1:36.85 (28.94)     2:04.66 (27.81)
  6 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                     1:47.72    2:05.71        
     1) Fletcher, Diana 17              2) Oliveira, Kerry 15             
     3) Augustinos, Laura 14            4) Anastasiou, Elle 14            
                  31.42     1:08.27 (36.85)     1:38.91 (30.64)     2:05.71 (26.80)
  7 Cross Island YMCA-MR  'A'                         2:05.35    2:06.78        
     1) Mulligan, Kelly 14              2) Pan, Leah 13                   
     3) Mulligan, Tara 13               4) Merino, Jessica 16             
                  30.82     1:10.88 (40.06)     1:42.25 (31.37)     2:06.78 (24.53)
  8 Cross Island YMCA-MR  'B'                         2:13.41    2:13.51        
     1) Harrison, Laura 17              2) Moore, Jasmine 15              
     3) Chocianowski, Alexis 15         4) Fojas, Regina 17               
                  39.31     1:15.52 (36.21)     1:45.11 (29.59)     2:13.51 (28.40)
  9 Pace Setter Swim Team-MR  'B'                     2:11.56    2:14.15        
     1) Laitman, Caroline 17            2) Iaconetti, Emma 13             
     3) Graves, Meg 15                  4) Davide, Francesca 16           
                  34.68     1:13.90 (39.22)     1:46.59 (32.69)     2:14.15 (27.56)
 10 Viking Aquatic Club-MR  'B'                       2:09.99    2:35.20        
     1) Elgarten, Taylor 12             2) Hernandez, Kristina 13         
     3) Weaver, Kasey 13                4) Giordano, Christina 13         
                  39.48     1:23.02 (43.54)     2:00.63 (37.61)     2:35.20 (34.57)
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phang, yik Fung            8 Abbe Swim Team-MR      34.00      35.30        
  2 Draper, Christoher         8 Pace-MR                33.52      36.32        
  3 Tse, Jade                  8 CIY-MR                 39.16      36.47        
  4 Cruz, Jason                7 MSC-MR                 39.33      37.77        
  5 Chang, Alan                7 Pace-MR                42.94      39.63        
  6 Daly, Tommy                8 North Shore-MR         41.01      40.86        
  7 Nevers, Ian                8 MSC-MR                 42.66      41.19        
  8 Ip, Daniel                 8 Marlins-MR             45.22      43.85        
  9 Ip, Benjamin               8 Marlins-MR             57.39      44.28        
 10 Vasquez, Brandon           8 MSC-MR                 40.50      44.52        
 11 Alpay, Zachery             8 MSC-MR                 43.52      44.76        
 12 Laitman, Michael           8 Pace-MR                45.72      44.78        
 13 Quinones, DJ               8 WSSC-MR                42.88      46.93        
 14 McCaffrey, TC              8 Big Blue-MR          1:01.87      47.86        
 15 Zhang, Benjamin            8 Abbe Swim Team-MR      39.00      48.79        
 16 Daly, Nik                  7 North Shore-MR         51.46      51.39        
 17 Crainer, William           7 Pace-MR                49.36      52.08        
 18 Barrios, Jeremy            8 CIY-MR               1:03.77      56.72        
 19 Pearce, Stephen            6 Pace-MR              1:01.10    1:00.21        
 20 Reining, Robert            7 MSC-MR                    NT    1:01.72        
 21 Zhao, Joshua               6 MSC-MR                    NT    1:16.62        
 22 Zhu, Albert                7 MSC-MR                    NT    1:16.90        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Draper, Christoher         8 Pace-MR              1:17.50    1:18.30        
                  36.35     1:18.30 (41.95)                                        
  2 Tse, Jade                  8 CIY-MR               1:32.32    1:23.10        
                  37.79     1:23.10 (45.31)                                        
  3 Nevers, Ian                8 MSC-MR               1:40.16    1:32.16        
                  43.32     1:32.16 (48.84)                                        
  4 Cruz, Jason                7 MSC-MR               1:34.75    1:34.70        
                  43.90     1:34.70 (50.80)                                        
  5 Daly, Tommy                8 North Shore-MR       1:34.28    1:36.69        
                  44.52     1:36.69 (52.17)                                        
  6 Vasquez, Brandon           8 MSC-MR               1:32.87    1:38.32        
                  46.56     1:38.32 (51.76)                                        
  7 Alpay, Zachery             8 MSC-MR               1:44.27    1:42.48        
                  45.98     1:42.48 (56.50)                                        
  8 Daly, Nik                  7 North Shore-MR       1:55.58    1:50.91        
                  51.58     1:50.91 (59.33)                                        
  9 Rizzi, Matteo              7 Dolphins-MR          1:45.86    1:55.31        
                  51.97   1:55.31 (1:03.34)                                        
 10 Barrios, Jeremy            8 CIY-MR               2:22.00    2:08.16        
                  58.42   2:08.16 (1:09.74)                                        
 11 Reining, Robert            7 MSC-MR                    NT    2:12.05        
                1:00.30   2:12.05 (1:11.75)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Draper, Christoher         8 Pace-MR                43.15      43.01        
  2 Tse, Jade                  8 CIY-MR                 46.33      43.72        
  3 Cruz, Jason                7 MSC-MR                 45.52      46.34        
  4 Nevers, Ian                8 MSC-MR                 46.78      47.54        
  5 Daly, Tommy                8 North Shore-MR         51.43      48.66        
  6 Alpay, Zachery             8 MSC-MR                 54.37      48.69        
  7 Vasquez, Brandon           8 MSC-MR                 48.32      50.00        
  8 Rizzi, Matteo              7 Dolphins-MR          1:02.51    1:00.76        
  9 Barrios, Jeremy            8 CIY-MR               1:21.00    1:01.18        
 10 Daly, Nik                  7 North Shore-MR       1:06.62    1:02.68        
 11 Reining, Robert            7 MSC-MR                    NT    1:03.35        
 12 Zhao, Joshua               6 MSC-MR                    NT    1:12.43        
 -- Zhu, Albert                7 MSC-MR                    NT         DQ        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phang, yik Fung            8 Abbe Swim Team-MR      42.00      41.92        
  2 Tse, Jade                  8 CIY-MR                 50.74      48.07        
  3 Zhang, Benjamin            8 Abbe Swim Team-MR      49.00      48.40        
  4 Cruz, Jason                7 MSC-MR                 49.60      49.38        
  5 Nevers, Ian                8 MSC-MR                 51.98      50.72        
  6 Chang, Alan                7 Pace-MR                57.38      51.52        
  7 Draper, Christoher         8 Pace-MR                51.71      51.88        
  8 Alpay, Zachery             8 MSC-MR                 52.89      55.47        
  9 Vasquez, Brandon           8 MSC-MR               1:00.90      56.42        
 10 Daly, Tommy                8 North Shore-MR       1:00.00      56.91        
 11 Daly, Nik                  7 North Shore-MR       1:05.00      58.70        
 12 Laitman, Michael           8 Pace-MR                59.52      59.64        
 13 Ip, Daniel                 8 Marlins-MR           1:13.39    1:02.76        
 14 Crainer, William           7 Pace-MR              1:19.45    1:19.20        
 -- Pearce, Stephen            6 Pace-MR              1:13.38         DQ        
 -- Ip, Benjamin               8 Marlins-MR           1:10.39         DQ        
 -- McCaffrey, TC              8 Big Blue-MR            55.00         DQ        
 -- Reining, Robert            7 MSC-MR                    NT         DQ        
 -- Quinones, DJ               8 WSSC-MR              1:08.92         DQ        
 -- Barrios, Jeremy            8 CIY-MR               2:00.00         DQ        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phang, yik Fung            8 Abbe Swim Team-MR      38.00      39.64        
  2 Zhang, Benjamin            8 Abbe Swim Team-MR      45.00      44.47        
  3 Draper, Christoher         8 Pace-MR                41.47      45.16        
  4 Cruz, Jason                7 MSC-MR                 47.03      46.34        
  5 Tse, Jade                  8 CIY-MR                 55.35      46.93        
  6 Vasquez, Brandon           8 MSC-MR                 45.85      49.95        
  7 Nevers, Ian                8 MSC-MR               1:00.65      52.44        
  8 Chang, Alan                7 Pace-MR                51.96      53.30        
  9 Laitman, Michael           8 Pace-MR                56.04      54.26        
 10 Daly, Tommy                8 North Shore-MR         58.79      54.58        
 11 Alpay, Zachery             8 MSC-MR               1:07.75      55.53        
 12 Crainer, William           7 Pace-MR                57.66    1:19.17        
 -- Pearce, Stephen            6 Pace-MR              1:18.42         DQ        
 -- Barrios, Jeremy            8 CIY-MR               1:30.00         DQ        
 -- McCaffrey, TC              8 Big Blue-MR            55.00         DQ        
 -- Daly, Nik                  7 North Shore-MR       1:09.93         DQ        
 -- Quinones, DJ               8 WSSC-MR              1:03.09         DQ        
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Draper, Christoher         8 Pace-MR              1:31.64    1:33.69        
                  43.23     1:33.69 (50.46)                                        
  2 Tse, Jade                  8 CIY-MR               1:33.75    1:33.75        
                  42.96     1:33.75 (50.79)                                        
  3 Cruz, Jason                7 MSC-MR               1:38.10    1:42.53        
                  46.54     1:42.53 (55.99)                                        
  4 Nevers, Ian                8 MSC-MR               1:46.12    1:42.65        
                  49.60     1:42.65 (53.05)                                        
  5 Vasquez, Brandon           8 MSC-MR               1:40.77    1:43.74        
                  46.46     1:43.74 (57.28)                                        
  6 Daly, Tommy                8 North Shore-MR       2:00.00    1:49.99        
                  50.58     1:49.99 (59.41)                                        
  7 Alpay, Zachery             8 MSC-MR               1:47.21    1:52.32        
                  52.42     1:52.32 (59.90)                                        
  8 Daly, Nik                  7 North Shore-MR       2:30.00    2:07.87        
                1:03.60   2:07.87 (1:04.27)                                        
 -- Rizzi, Matteo              7 Dolphins-MR          2:21.14         DQ        
      False start - Misc
                1:00.05        DQ (1:11.93)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:21.34    1:17.59        
     1) Nevers, Ian 8                   2) Vasquez, Brandon 8             
     3) Alpay, Zachery 8                4) Cruz, Jason 7                  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Kyle               10 Pace-MR                33.00      31.50        
  2 Ho, Timothy                9 Abbe Swim Team-MR      35.00      31.60        
  3 Thomas, Christian          9 Big Blue-MR            31.81      32.70        
  4 Boyko, Jason               9 MSC-MR                 32.88      33.05        
  5 Chang, Kevin              10 Pace-MR                31.78      33.87        
  6 Roche, Patrick            10 IA-MR                  32.67      34.59        
  7 Rabadi, Nicholes          10 Pace-MR                35.96      34.98        
  8 Cantor, Joshua            10 Pace-MR                35.09      36.39        
  9 Venkatesh, Maneesh         9 Pace-MR                35.45      36.96        
 10 Martin, Joshua            10 NDAC-MR                36.73      37.12        
 11 Treanor, Shane             9 Marlins-MR             35.86      37.13        
 12 McDermott, Declan          9 Pace-MR                36.64      37.82        
 13 Collins, Danny            10 Marlins-MR             42.09      38.85        
 14 Lewis, William            10 MSC-MR                 43.18      41.11        
 15 Khan, Athar               10 MSC-MR                 43.32      41.36        
 16 Leslie, Craig             10 MSC-MR                    NT      42.00        
 17 Koenig, Ian                9 Big Blue-MR            41.08      46.30        
 18 Lee, Justin               10 Big Blue-MR            46.93      46.44        
 -- Gagion, Michael           10 Pace-MR                32.78         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gagion, Michael           10 Pace-MR              1:12.80    1:12.08        
                  33.68     1:12.08 (38.40)                                        
  2 Chang, Kevin              10 Pace-MR              1:12.54    1:13.16        
                  34.35     1:13.16 (38.81)                                        
  3 Thomas, Christian          9 Big Blue-MR          1:14.68    1:13.28        
                  35.13     1:13.28 (38.15)                                        
  4 Boyko, Jason               9 MSC-MR               1:16.02    1:16.95        
                  35.56     1:16.95 (41.39)                                        
  5 Martin, Joshua            10 NDAC-MR              1:23.18    1:23.45        
                  37.35     1:23.45 (46.10)                                        
  6 McDermott, Declan          9 Pace-MR              1:26.22    1:24.58        
                  38.65     1:24.58 (45.93)                                        
  7 Treanor, Shane             9 Marlins-MR           1:19.60    1:25.11        
                  39.19     1:25.11 (45.92)                                        
  8 Sarabia, Jared             9 CIY-MR               1:32.64    1:31.29        
                  40.89     1:31.29 (50.40)                                        
  9 Lewis, William            10 MSC-MR               1:33.18    1:31.99        
                  46.04     1:31.99 (45.95)                                        
 10 Burns, Rhett               9 Dolphins-MR          1:32.93    1:33.18        
                  42.63     1:33.18 (50.55)                                        
 11 Khan, Athar               10 MSC-MR               1:38.76    1:35.59        
                  44.61     1:35.59 (50.98)                                        
 12 Leslie, Craig             10 MSC-MR                    NT    1:42.91        
 13 Ma, Edmond                10 Big Blue-MR          2:00.61    1:50.91        
                  48.87   1:50.91 (1:02.04)                                        
 -- Cassidy, Connor           10 Aqua Gems-MR         1:36.24         DQ        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Christian          9 Big Blue-MR            38.38      36.63        
  2 Chang, Kevin              10 Pace-MR                37.88      38.00        
  3 Boyko, Jason               9 MSC-MR                 39.87      38.23        
  4 Gagion, Michael           10 Pace-MR                39.20      39.25        
  5 Rizzi, Jarrod              9 Dolphins-MR            44.30      42.58        
  6 McDermott, Declan          9 Pace-MR                42.94      42.66        
  7 Kinsley, Christopher      10 WSSC-MR                44.59      43.51        
  8 Burns, Rhett               9 Dolphins-MR            46.48      44.97        
  9 Lewis, William            10 MSC-MR                 52.94      48.86        
 10 Wadsworth, John            9 Marlins-MR             41.14      50.05        
 11 Cassidy, Connor           10 Aqua Gems-MR           52.30      50.45        
 12 Leslie, Craig             10 MSC-MR                    NT      50.59        
 13 Khan, Athar               10 MSC-MR                 56.85      53.71        
 14 Ma, Edmond                10 Big Blue-MR            53.90      57.59        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Kyle               10 Pace-MR              1:25.00    1:18.05        
                  38.43     1:18.05 (39.62)                                        
  2 Thomas, Christian          9 Big Blue-MR          1:27.47    1:22.61        
                  40.33     1:22.61 (42.28)                                        
  3 Boyko, Jason               9 MSC-MR               1:24.70    1:24.51        
                  40.57     1:24.51 (43.94)                                        
  4 Lin, Andrew               10 Abbe Swim Team-MR    1:22.00    1:26.51        
  5 Roche, Patrick            10 IA-MR                1:22.71    1:26.66        
                  41.95     1:26.66 (44.71)                                        
  6 Wadsworth, John            9 Marlins-MR           1:32.86    1:30.67        
                  44.18     1:30.67 (46.49)                                        
  7 McDermott, Declan          9 Pace-MR              1:35.90    1:33.78        
                  45.22     1:33.78 (48.56)                                        
  8 Burns, Rhett               9 Dolphins-MR          1:42.56    1:35.43        
                  47.41     1:35.43 (48.02)                                        
  9 Venkatesh, Maneesh         9 Pace-MR              1:30.66    1:35.82        
 10 Sarabia, Jared             9 CIY-MR               1:45.00    1:38.68        
                  47.81     1:38.68 (50.87)                                        
 11 Martin, Joshua            10 NDAC-MR              1:41.01    1:38.85        
                  47.37     1:38.85 (51.48)                                        
 12 Lewis, William            10 MSC-MR               1:46.40    1:40.12        
                  51.82     1:40.12 (48.30)                                        
 13 Leslie, Craig             10 MSC-MR                    NT    1:53.12        
                  53.25     1:53.12 (59.87)                                        
 14 Khan, Athar               10 MSC-MR               2:11.99    1:53.76        
                  55.82     1:53.76 (57.94)                                        
 -- Ho, Timothy                9 Abbe Swim Team-MR    1:22.00         DQ        
                  38.01          DQ (40.37)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sigaty, Thomas            10 North Shore-MR         39.54      40.22        
  2 Martin, Joshua            10 NDAC-MR                42.04      41.69        
  3 Boyko, Jason               9 MSC-MR                 46.94      43.92        
  4 Wadsworth, John            9 Marlins-MR             43.07      45.08        
  5 Roche, Patrick            10 IA-MR                  45.83      45.35        
  6 Sarabia, Jared             9 CIY-MR                 48.74      46.81        
  7 Chang, Kevin              10 Pace-MR                47.17      46.96        
  8 Thomas, Christian          9 Big Blue-MR            47.95      47.36        
  9 McDermott, Declan          9 Pace-MR                48.57      47.46        
 10 Venkatesh, Maneesh         9 Pace-MR                54.67      47.78        
 11 Gagion, Michael           10 Pace-MR                54.55      48.33        
 12 Rabadi, Nicholes          10 Pace-MR                57.88      49.10        
 13 Lewis, William            10 MSC-MR                 53.62      51.34        
 14 Cantor, Joshua            10 Pace-MR                53.01      51.55        
 15 Lee, Justin               10 Big Blue-MR            56.61      56.06        
 16 Khan, Athar               10 MSC-MR               1:00.01      59.01        
 17 Koenig, Ian                9 Big Blue-MR            55.00    1:02.02        
 18 Collins, Danny            10 Marlins-MR           1:21.39    1:04.29        
 -- Treanor, Shane             9 Marlins-MR             44.04         DQ        
 -- Leslie, Craig             10 MSC-MR                    NT         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sigaty, Thomas            10 North Shore-MR       1:26.03    1:26.06        
                  40.77     1:26.06 (45.29)                                        
  2 Wadsworth, John            9 Marlins-MR           1:36.60    1:36.19        
                  44.64     1:36.19 (51.55)                                        
  3 Martin, Joshua            10 NDAC-MR              1:38.54    1:37.74        
                  43.66     1:37.74 (54.08)                                        
  4 Treanor, Shane             9 Marlins-MR           1:36.80    1:38.90        
                  45.44     1:38.90 (53.46)                                        
  5 Sarabia, Jared             9 CIY-MR               1:50.92    1:42.72        
                  47.02     1:42.72 (55.70)                                        
  6 Chang, Kevin              10 Pace-MR              1:40.00    1:43.04        
                  49.47     1:43.04 (53.57)                                        
  7 Thomas, Christian          9 Big Blue-MR          1:53.70    1:44.33        
                  49.58     1:44.33 (54.75)                                        
  8 Rizzi, Jarrod              9 Dolphins-MR          1:38.45    1:47.90        
                  51.38     1:47.90 (56.52)                                        
  9 Lewis, William            10 MSC-MR               1:58.37    1:57.01        
                  56.21   1:57.01 (1:00.80)                                        
 10 Leslie, Craig             10 MSC-MR                    NT    1:57.43        
                  51.67   1:57.43 (1:05.76)                                        
 11 Khan, Athar               10 MSC-MR               2:14.52    2:00.07        
                  56.15   2:00.07 (1:03.92)                                        
 12 Mills, Shane               9 Marlins-MR           2:01.39    2:05.94        
                  59.66   2:05.94 (1:06.28)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Tyshaun         10 Abbe Swim Team-MR      34.00      34.38        
  2 Sigaty, Thomas            10 North Shore-MR         32.88      34.55        
  3 Smith, Kyle               10 Pace-MR                39.00      34.95        
  4 Gagion, Michael           10 Pace-MR                35.65      36.04        
  5 Boyko, Jason               9 MSC-MR                 35.50      36.67        
  6 Liu, Eric                  9 Abbe Swim Team-MR      40.00      37.86        
  7 Thomas, Christian          9 Big Blue-MR            37.96      38.67        
  8 Ho, Timothy                9 Abbe Swim Team-MR      38.00      38.76        
  9 Roche, Patrick            10 IA-MR                  39.13      40.28        
 10 Chang, Kevin              10 Pace-MR                40.51      40.58        
 11 Wadsworth, John            9 Marlins-MR             41.92      42.41        
 12 McDermott, Declan          9 Pace-MR                42.05      43.30        
 13 Treanor, Shane             9 Marlins-MR             45.34      44.54        
 14 Sarabia, Jared             9 CIY-MR                 51.45      47.33        
 15 Burns, Rhett               9 Dolphins-MR            48.69      47.50        
 16 Venkatesh, Maneesh         9 Pace-MR                43.05      48.60        
 17 Rabadi, Nicholes          10 Pace-MR                45.77      49.05        
 18 Khan, Athar               10 MSC-MR                 58.52      50.53        
 19 Lee, Justin               10 Big Blue-MR          1:00.58      53.63        
 20 Collins, Danny            10 Marlins-MR           1:03.31      56.56        
 21 Koenig, Ian                9 Big Blue-MR            55.00    1:05.91        
 -- Cantor, Joshua            10 Pace-MR                48.33         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boyko, Jason               9 MSC-MR               1:30.09    1:27.70        
                  39.23     1:27.70 (48.47)                                        
  2 Thomas, Christian          9 Big Blue-MR          1:35.20    1:35.40        
                  43.87     1:35.40 (51.53)                                        
  3 McDermott, Declan          9 Pace-MR              1:30.01    1:55.31        
                  44.67   1:55.31 (1:10.64)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sigaty, Thomas            10 North Shore-MR       1:14.56    1:15.66        
                  35.64     1:15.66 (40.02)                                        
  2 Gagion, Michael           10 Pace-MR              1:26.74    1:26.54        
                  38.81     1:26.54 (47.73)                                        
  3 Wadsworth, John            9 Marlins-MR           1:28.06    1:27.95        
                  41.26     1:27.95 (46.69)                                        
  4 Chang, Kevin              10 Pace-MR              1:27.17    1:28.55        
                  41.35     1:28.55 (47.20)                                        
  5 Martin, Joshua            10 NDAC-MR              1:31.28    1:31.09        
                  41.71     1:31.09 (49.38)                                        
  6 McDermott, Declan          9 Pace-MR              1:35.33    1:33.43        
                  42.94     1:33.43 (50.49)                                        
  7 Rizzi, Jarrod              9 Dolphins-MR          1:37.55    1:34.22        
                  44.32     1:34.22 (49.90)                                        
  8 Treanor, Shane             9 Marlins-MR           1:29.12    1:37.48        
                  45.83     1:37.48 (51.65)                                        
  9 Sarabia, Jared             9 CIY-MR               1:41.93    1:38.54        
                  48.42     1:38.54 (50.12)                                        
 10 Kinsley, Christopher      10 WSSC-MR              1:36.26    1:39.56        
                  46.86     1:39.56 (52.70)                                        
 11 Burns, Rhett               9 Dolphins-MR          1:50.05    1:43.31        
                  46.16     1:43.31 (57.15)                                        
 12 Khan, Athar               10 MSC-MR                    NT    1:47.36        
                  51.26     1:47.36 (56.10)                                        
 13 Mills, Shane               9 Marlins-MR           1:54.39    1:50.99        
                  54.68     1:50.99 (56.31)                                        
 -- Cassidy, Connor           10 Aqua Gems-MR         1:41.43         DQ        
                  49.06          DQ (59.89)                                        
 -- Lewis, William            10 MSC-MR                    NT         DQ        
                  52.62          DQ (52.68)                                        
 -- Ma, Edmond                10 Big Blue-MR          1:40.00         DQ        
                1:01.12        DQ (1:00.14)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          2:06.79    2:50.59        
     1) Boyko, Jason 9                  2) Khan, Athar 10                 
     3) Leslie, Craig 10                4) Lewis, William 10              
                  36.76     1:20.85 (44.09)     2:06.76 (45.91)     2:50.59 (43.83)
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                     2:33.01    2:32.52        
     1) Gagion, Michael 10              2) Chang, Kevin 10                
     3) Rabadi, Nicholes 10             4) Cantor, Joshua 10              
                  38.53     1:25.65 (47.12)     1:58.84 (33.19)     2:32.52 (33.68)
  2 Marist Swim Club-MR  'A'                          2:31.10    3:01.33        
     1) Leslie, Craig 10                2) Lewis, William 10              
     3) Boyko, Jason 9                  4) Khan, Athar 10                 
                  49.48     1:44.93 (55.45)     2:19.79 (34.86)     3:01.33 (41.54)
 -- Abbe Clubhouse Swim Team-MR  'A'                  2:28.00         DQ        
     1) Ho, Timothy 9                   2) Lin, Andrew 10                 
     3) Hamilton, Tyshaun 10            4) Serbi, Benjamin 10             
                  37.39     1:22.51 (45.12)     2:00.31 (37.80)          DQ (31.48)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.69  ZQ
          28.29  JO
          32.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alpay, Christopher        12 MSC-MR                 27.68      27.62 ZQ     
  2 Blank, Travis             12 NDAC-MR                28.12      28.13 JO     
  3 LaRue, Paul               11 MSC-MR                 29.34      29.16 SILV   
  4 Arcidiacono, Stephen      12 North Shore-MR         30.52      29.32 SILV   
  5 Lockhart, Ryan            12 Marlins-MR             28.97      29.82 SILV   
  6 Snyder, Andrew            11 Pace-MR                29.83      30.07 SILV   
  7 Verini, Michael           11 Pace-MR                30.07      30.53 SILV   
  8 Sarabia, Daniel           11 CIY-MR                 30.97      30.54 SILV   
  9 Brynin, Zeke              12 Pace-MR                30.99      30.59 SILV   
 10 Tillman, Maxim            12 Pace-MR                31.21      30.68 SILV   
 11 luk, Arnold               12 Abbe Swim Team-MR      31.00      32.02 SILV   
 12 Boyle, Kevin              12 IA-MR                  31.81      32.74        
 13 Cavotti, Parker           11 NDAC-MR                33.79      33.32        
 14 Blake, Teddy              12 NDAC-MR                33.68      33.48        
 15 Thompson, Ryan            12 Pace-MR                33.97      33.60        
 16 Morgan, Julian            11 Big Blue-MR            33.30      35.36        
 17 Pope, Andy                12 NDAC-MR                38.81      37.56        
 18 Cruz, Fredrick            11 MSC-MR                 37.33      38.89        
 19 Canino, Michael           11 MSC-MR                 43.94      40.09        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.59  ZQ
        1:02.19  JO
        1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alpay, Christopher        12 MSC-MR               1:03.41      59.62 JO     
                  29.10       59.62 (30.52)                                        
  2 Winograd, Nicolas         11 Aqua Gems-MR         1:00.54    1:00.82 JO     
                  29.15     1:00.82 (31.67)                                        
  3 LaRue, Paul               11 MSC-MR               1:05.22    1:04.18 SILV   
                  30.81     1:04.18 (33.37)                                        
  4 Arcidiacono, Stephen      12 North Shore-MR       1:07.97    1:06.07 SILV   
                  31.91     1:06.07 (34.16)                                        
  5 Brynin, Zeke              12 Pace-MR              1:06.43    1:06.97 SILV   
                  31.67     1:06.97 (35.30)                                        
  6 Sarabia, Daniel           11 CIY-MR               1:08.38    1:07.30 SILV   
                  32.34     1:07.30 (34.96)                                        
  7 Tillman, Maxim            12 Pace-MR              1:07.43    1:08.00 SILV   
                  32.13     1:08.00 (35.87)                                        
  8 Sarabia, Josef            12 CIY-MR               1:10.26    1:08.05 SILV   
                  33.69     1:08.05 (34.36)                                        
  9 Harrison, William         11 CIY-MR               1:07.07    1:08.52 SILV   
                  32.10     1:08.52 (36.42)                                        
 10 Czerwinski, Jay           12 Marlins-MR           1:13.74    1:08.56 SILV   
                  33.61     1:08.56 (34.95)                                        
 11 Pan, Noah                 11 CIY-MR               1:08.10    1:08.63 SILV   
                  32.17     1:08.63 (36.46)                                        
 12 Olsen, Jack               11 Aqua Gems-MR         1:09.81    1:11.65        
                  34.29     1:11.65 (37.36)                                        
 13 Woolley, Zachary          11 Dolphins-MR          1:10.62    1:12.30        
                  34.32     1:12.30 (37.98)                                        
 14 Asanjarani, Jonathan      12 CIY-MR               1:13.17    1:12.84        
                  34.75     1:12.84 (38.09)                                        
 15 Warnon, Jonathan          11 WSSC-MR              1:14.20    1:13.20        
                  35.12     1:13.20 (38.08)                                        
 16 Morgan, Samuel            12 Big Blue-MR          1:19.62    1:14.55        
 17 Preston, Shayne           11 Pace-MR              1:16.76    1:14.78        
                  35.48     1:14.78 (39.30)                                        
 18 Boyle, Kevin              12 IA-MR                1:08.75    1:15.13        
                  34.60     1:15.13 (40.53)                                        
 19 Gudmunson, Erik           12 Dolphins-MR          1:16.81    1:17.06        
                  36.78     1:17.06 (40.28)                                        
 20 Hoffman, Christopher      11 Pace-MR              1:20.59    1:19.86        
                  36.90     1:19.86 (42.96)                                        
 21 Cavotti, Parker           11 NDAC-MR              1:16.22    1:21.39        
                  37.24     1:21.39 (44.15)                                        
 22 Thompson, Ryan            12 Pace-MR              1:18.91    1:22.37        
                  38.18     1:22.37 (44.19)                                        
 23 Cruz, Fredrick            11 MSC-MR               1:22.54    1:23.62        
                  39.06     1:23.62 (44.56)                                        
 24 Canino, Michael           11 MSC-MR               1:34.91    1:25.15        
                  41.47     1:25.15 (43.68)                                        
 25 D'Orazio, Zack            11 Wahoos-MR            1:06.45    1:25.66        
                  40.35     1:25.66 (45.31)                                        
 26 John, Alex                11 Pace-MR              1:20.61    1:27.37        
                  40.78     1:27.37 (46.59)                                        
 27 Rizzi, Dominic            11 Dolphins-MR          1:40.54    1:34.56        
                  41.45     1:34.56 (53.11)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          32.49  ZQ
          33.29  JO
          42.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miou, Eric                12 Abbe Swim Team-MR      33.00      32.91 JO     
  2 LaRue, Paul               11 MSC-MR                 33.71      33.49 SILV   
  3 Alpay, Christopher        12 MSC-MR                 33.90      33.87 SILV   
  4 Arcidiacono, Stephen      12 North Shore-MR         35.78      34.43 SILV   
  5 Brynin, Zeke              12 Pace-MR                36.74      36.65 SILV   
  6 McKenna, Brendan          11 Abbe Swim Team-MR      38.00      36.69 SILV   
  7 Lockhart, Ryan            12 Marlins-MR             35.56      37.91 SILV   
  8 Tillman, Maxim            12 Pace-MR                39.33      38.62 SILV   
  9 Morgan, Julian            11 Big Blue-MR            39.90      38.85 SILV   
 10 Cavotti, Parker           11 NDAC-MR                40.76      39.63 SILV   
 11 Boyle, Kevin              12 IA-MR                  39.74      40.18 SILV   
 12 Blake, Teddy              12 NDAC-MR                39.70      42.14 SILV   
 13 Canino, Michael           11 MSC-MR                 46.69      43.94        
 14 Thompson, Ryan            12 Pace-MR                42.89      44.28        
 15 Cruz, Fredrick            11 MSC-MR                 45.76      46.36        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:08.79  ZQ
        1:11.59  JO
        1:25.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaRue, Paul               11 MSC-MR               1:11.44    1:09.65 JO     
                  34.92     1:09.65 (34.73)                                        
  2 Winograd, Nicolas         11 Aqua Gems-MR         1:10.32    1:11.53 JO     
                  35.55     1:11.53 (35.98)                                        
  3 Arcidiacono, Stephen      12 North Shore-MR       1:14.27    1:14.22 SILV   
                  37.31     1:14.22 (36.91)                                        
  4 Sarabia, Daniel           11 CIY-MR               1:22.75    1:15.22 SILV   
                  36.54     1:15.22 (38.68)                                        
  5 Pan, Noah                 11 CIY-MR               1:18.07    1:16.40 SILV   
                  37.02     1:16.40 (39.38)                                        
  6 Brynin, Zeke              12 Pace-MR              1:11.50    1:18.30 SILV   
                  38.44     1:18.30 (39.86)                                        
  7 Harrison, William         11 CIY-MR               1:29.54    1:19.36 SILV   
                  38.51     1:19.36 (40.85)                                        
  8 Sarabia, Josef            12 CIY-MR               1:32.97    1:19.96 SILV   
                  40.31     1:19.96 (39.65)                                        
  9 Lockhart, Ryan            12 Marlins-MR           1:17.26    1:20.33 SILV   
                  38.57     1:20.33 (41.76)                                        
 10 Indimine, Matthew         12 North Shore-MR       1:20.00    1:22.65 SILV   
                  39.74     1:22.65 (42.91)                                        
 11 Asanjarani, Jonathan      12 CIY-MR               1:25.96    1:23.40 SILV   
 12 Czerwinski, Jay           12 Marlins-MR           1:31.63    1:23.47 SILV   
                  40.68     1:23.47 (42.79)                                        
 13 Morgan, Samuel            12 Big Blue-MR          1:30.05    1:26.16        
                  42.13     1:26.16 (44.03)                                        
 14 Hoffman, Christopher      11 Pace-MR              1:29.90    1:27.58        
                  42.76     1:27.58 (44.82)                                        
 15 Boyle, Kevin              12 IA-MR                1:22.06    1:27.95        
                  42.30     1:27.95 (45.65)                                        
 16 Tillman, Maxim            12 Pace-MR              1:26.65    1:28.55        
                  41.49     1:28.55 (47.06)                                        
 17 Olsen, Jack               11 Aqua Gems-MR         1:22.13    1:29.77        
                  43.68     1:29.77 (46.09)                                        
 18 Canino, Michael           11 MSC-MR               1:40.16    1:31.71        
                  46.26     1:31.71 (45.45)                                        
 19 Woolley, Zachary          11 Dolphins-MR          1:25.67    1:31.75        
                  43.49     1:31.75 (48.26)                                        
 20 Cruz, Fredrick            11 MSC-MR               1:35.21    1:37.04        
 21 Thompson, Ryan            12 Pace-MR              1:37.55    1:38.21        
                  47.36     1:38.21 (50.85)                                        
 22 John, Alex                11 Pace-MR              1:42.04    1:38.28        
                  47.35     1:38.28 (50.93)                                        
 23 D'Orazio, Zack            11 Wahoos-MR            1:15.00    1:50.21        
                  51.52     1:50.21 (58.69)                                        
 -- Rizzi, Dominic            11 Dolphins-MR          1:42.59         DQ        
                  52.49        DQ (1:05.52)                                        
 -- Alpay, Christopher        12 MSC-MR               1:14.45         DQ        
                  34.25          DQ (35.43)                                        
 -- Gudmunson, Erik           12 Dolphins-MR          1:28.56         DQ        
                  46.57          DQ (49.43)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          37.09  ZQ
          37.59  JO
          43.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Winograd, Nicolas         11 Aqua Gems-MR           34.84      35.81 ZQ     
  2 Sarabia, Josef            12 CIY-MR                 37.62      37.75 SILV   
  3 LaRue, Paul               11 MSC-MR                 37.89      37.78 SILV   
  4 Brynin, Zeke              12 Pace-MR                38.52      38.52 SILV   
  5 Harrison, William         11 CIY-MR                 41.03      40.68 SILV   
  6 Indimine, Matthew         12 North Shore-MR         42.48      41.02 SILV   
  7 Boyle, Kevin              12 IA-MR                  42.62      41.64 SILV   
  8 Lockhart, Ryan            12 Marlins-MR             41.58      43.32 SILV   
  9 Czerwinski, Jay           12 Marlins-MR             45.26      43.90        
 10 Thompson, Ryan            12 Pace-MR                44.96      44.84        
 11 Olsen, Jack               11 Aqua Gems-MR           43.98      45.79        
 12 Arcidiacono, Stephen      12 North Shore-MR         44.96      46.18        
 13 Cruz, Fredrick            11 MSC-MR                 46.81      46.63        
 14 Warnon, Jonathan          11 WSSC-MR                46.23      47.08        
 15 Preston, Shayne           11 Pace-MR                47.57      47.30        
 16 Morgan, Samuel            12 Big Blue-MR            56.51      47.92        
 17 Cavotti, Parker           11 NDAC-MR                46.39      48.32        
 18 Woolley, Zachary          11 Dolphins-MR            49.56      50.40        
 19 Canino, Michael           11 MSC-MR                 45.08      51.05        
 20 Rizzi, Dominic            11 Dolphins-MR            52.48      55.30        
 21 D'Orazio, Zack            11 Wahoos-MR              41.12      56.76        
 -- John, Alex                11 Pace-MR                46.81         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:20.99  ZQ
        1:21.59  JO
        1:31.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaRue, Paul               11 MSC-MR               1:20.22    1:19.57 ZQ     
                  37.83     1:19.57 (41.74)                                        
  2 Sarabia, Josef            12 CIY-MR               1:33.35    1:24.34 SILV   
                  39.76     1:24.34 (44.58)                                        
  3 Snyder, Andrew            11 Pace-MR              1:25.49    1:26.92 SILV   
                  40.54     1:26.92 (46.38)                                        
  4 Sarabia, Daniel           11 CIY-MR               1:40.65    1:27.27 SILV   
                  41.78     1:27.27 (45.49)                                        
  5 Verini, Michael           11 Pace-MR              1:34.77    1:31.89 SILV   
                  44.25     1:31.89 (47.64)                                        
  6 Pan, Noah                 11 CIY-MR               1:30.06    1:33.57        
                  44.46     1:33.57 (49.11)                                        
  7 Blake, Teddy              12 NDAC-MR              1:29.86    1:33.79        
                  43.97     1:33.79 (49.82)                                        
  8 Arcidiacono, Stephen      12 North Shore-MR       1:40.05    1:33.94        
                  44.71     1:33.94 (49.23)                                        
  9 Gudmunson, Erik           12 Dolphins-MR          1:32.45    1:39.27        
                  46.19     1:39.27 (53.08)                                        
 10 Boyle, Kevin              12 IA-MR                1:34.63    1:39.54        
                  46.96     1:39.54 (52.58)                                        
 11 Cruz, Fredrick            11 MSC-MR               1:38.75    1:41.44        
                  47.60     1:41.44 (53.84)                                        
 12 Asanjarani, Jonathan      12 CIY-MR               1:57.42    1:50.95        
                  52.24     1:50.95 (58.71)                                        
 13 Cavotti, Parker           11 NDAC-MR              1:43.71    1:51.08        
                  49.01   1:51.08 (1:02.07)                                        
 14 Canino, Michael           11 MSC-MR               1:53.61    1:51.18        
                  53.54     1:51.18 (57.64)                                        
 15 Pope, Andy                12 NDAC-MR              2:25.11    2:15.89        
                1:02.76   2:15.89 (1:13.13)                                        
 -- Morgan, Julian            11 Big Blue-MR          1:44.99         DQ        
                  46.95          DQ (53.18)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          30.59  ZQ
          32.09  JO
          39.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alpay, Christopher        12 MSC-MR                 34.37      30.45 ZQ     
  2 Winograd, Nicolas         11 Aqua Gems-MR           30.79      32.41 SILV   
  3 Brynin, Zeke              12 Pace-MR                34.07      33.55 SILV   
  4 Lockhart, Ryan            12 Marlins-MR             33.25      33.76 SILV   
  5 Arcidiacono, Stephen      12 North Shore-MR         34.52      34.58 SILV   
  6 LaRue, Paul               11 MSC-MR                 34.43      35.89 SILV   
  7 Sarabia, Daniel           11 CIY-MR                 36.87      36.18 SILV   
  8 Indimine, Matthew         12 North Shore-MR         36.00      36.80 SILV   
  9 Olsen, Jack               11 Aqua Gems-MR           34.48      36.98 SILV   
 10 Pan, Noah                 11 CIY-MR                 35.57      37.35 SILV   
 11 Tillman, Maxim            12 Pace-MR                43.22      39.24 SILV   
 12 Cavotti, Parker           11 NDAC-MR                39.04      39.72        
 13 Morgan, Samuel            12 Big Blue-MR            51.84      40.22        
 14 Asanjarani, Jonathan      12 CIY-MR                 40.30      40.35        
 15 Hoffman, Christopher      11 Pace-MR                46.33      41.62        
 16 Woolley, Zachary          11 Dolphins-MR            39.24      44.45        
 17 Warnon, Jonathan          11 WSSC-MR                42.14      44.75        
 -- Preston, Shayne           11 Pace-MR                39.34         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:09.49  ZQ
        1:13.49  JO
        1:28.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alpay, Christopher        12 MSC-MR               1:32.22    1:10.56 JO     
                  32.11     1:10.56 (38.45)                                        
  2 Blank, Travis             12 NDAC-MR              1:09.60    1:10.70 JO     
                  33.44     1:10.70 (37.26)                                        
  3 Brynin, Zeke              12 Pace-MR              1:13.35    1:13.26 JO     
                  34.04     1:13.26 (39.22)                                        
  4 LaRue, Paul               11 MSC-MR               1:20.27    1:25.18 SILV   
                  38.03     1:25.18 (47.15)                                        
  5 Verini, Michael           11 Pace-MR              1:19.02    1:25.69 SILV   
                  39.13     1:25.69 (46.56)                                        
  6 Pan, Noah                 11 CIY-MR               1:22.19    1:27.94 SILV   
                  41.64     1:27.94 (46.30)                                        
  7 Tillman, Maxim            12 Pace-MR              1:25.75    1:28.75 SILV   
                  40.79     1:28.75 (47.96)                                        
  8 Sarabia, Josef            12 CIY-MR               1:30.89    1:30.99        
                  41.18     1:30.99 (49.81)                                        
  9 Asanjarani, Jonathan      12 CIY-MR               1:37.44    1:35.33        
                  41.94     1:35.33 (53.39)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:09.99  ZQ
        1:12.29  JO
        1:22.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Alex                 12 Abbe Swim Team-MR    1:08.00    1:06.66 ZQ     
                  32.58     1:06.66 (34.08)                                        
  2 Blank, Travis             12 NDAC-MR              1:10.96    1:11.88 JO     
                  33.47     1:11.88 (38.41)                                        
  3 Lin, Justin               12 Abbe Swim Team-MR    1:10.00    1:11.99 JO     
                  33.19     1:11.99 (38.80)                                        
  4 Miou, Eric                12 Abbe Swim Team-MR    1:12.00    1:12.06 JO     
                  33.15     1:12.06 (38.91)                                        
  5 LaRue, Paul               11 MSC-MR               1:11.97    1:12.53 SILV   
                  34.65     1:12.53 (37.88)                                        
  6 Arcidiacono, Stephen      12 North Shore-MR       1:17.13    1:15.61 SILV   
                  34.53     1:15.61 (41.08)                                        
  7 Sarabia, Daniel           11 CIY-MR               1:18.00    1:15.93 SILV   
                  35.65     1:15.93 (40.28)                                        
  8 Snyder, Andrew            11 Pace-MR              1:14.20    1:16.10 SILV   
                  35.82     1:16.10 (40.28)                                        
  9 luk, Arnold               12 Abbe Swim Team-MR    1:20.00    1:16.58 SILV   
                  36.60     1:16.58 (39.98)                                        
 10 Lockhart, Ryan            12 Marlins-MR           1:16.83    1:18.57 SILV   
                  36.64     1:18.57 (41.93)                                        
 11 Sarabia, Josef            12 CIY-MR               1:19.37    1:19.11 SILV   
                  39.19     1:19.11 (39.92)                                        
 12 Pan, Noah                 11 CIY-MR               1:17.76    1:19.64 SILV   
                  37.14     1:19.64 (42.50)                                        
 13 Asanjarani, Jonathan      12 CIY-MR               1:32.17    1:28.05        
                  41.19     1:28.05 (46.86)                                        
 14 Cruz, Fredrick            11 MSC-MR               1:36.72    1:30.64        
                  43.32     1:30.64 (47.32)                                        
 15 Canino, Michael           11 MSC-MR               1:38.00    1:33.46        
                  42.88     1:33.46 (50.58)                                        
 16 Pope, Andy                12 NDAC-MR              1:53.27    1:46.75        
                  47.91     1:46.75 (58.84)                                        
 -- Boyle, Kevin              12 IA-MR                1:30.37         DQ        
                  44.05          DQ (44.55)                                        
 -- Thompson, Ryan            12 Pace-MR              1:36.13         DQ        
                  46.96          DQ (48.82)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cross Island YMCA-MR  'A'                         2:05.08    2:04.32        
     1) Harrison, William 11            2) Sarabia, Daniel 11             
     3) Pan, Noah 11                    4) Sarabia, Josef 12              
                  31.47     1:01.70 (30.23)     1:33.83 (32.13)     2:04.32 (30.49)
  2 Marist Swim Club-MR  'A'                          2:29.52    2:11.07        
     1) Alpay, Christopher 12           2) LaRue, Paul 11                 
     3) Canino, Michael 11              4) Cruz, Fredrick 11              
                  28.19       57.14 (28.95)     1:34.75 (37.61)     2:11.07 (36.32)
  3 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                     2:02.64    2:13.48        
     1) Preston, Shayne 11              2) Tillman, Maxim 12              
     3) Hoffman, Christopher 11         4) Brynin, Zeke 12                
                  34.24     1:06.39 (32.15)     1:41.99 (35.60)     2:13.48 (31.49)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abbe Clubhouse Swim Team-MR  'A'                  2:15.62    2:12.25        
     1) McKenna, Brendan 11             2) Lin, Alex 12                   
     3) Miou, Eric 12                   4) Lin, Justin 12                 
                  32.56     1:08.53 (35.97)     1:42.13 (33.60)     2:12.25 (30.12)
  2 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                     2:20.70    2:19.56        
     1) Verini, Michael 11              2) Brynin, Zeke 12                
     3) Snyder, Andrew 11               4) Tillman, Maxim 12              
                  36.62     1:14.68 (38.06)     1:47.86 (33.18)     2:19.56 (31.70)
  3 Cross Island YMCA-MR  'A'                         2:24.22    2:24.25        
     1) Sarabia, Daniel 11              2) Sarabia, Josef 12              
     3) Pan, Noah 11                    4) Asanjarani, Jonathan 12        
                  34.28     1:12.39 (38.11)     1:50.98 (38.59)     2:24.25 (33.27)
  4 Marist Swim Club-MR  'A'                          2:55.64    2:27.98        
     1) LaRue, Paul 11                  2) Cruz, Fredrick 11              
     3) Alpay, Christopher 12           4) Canino, Michael 11             
                  32.94     1:18.49 (45.55)     1:48.52 (30.03)     2:27.98 (39.46)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.69  ZQ
          25.29  JO
          28.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Brian            14 Abbe Swim Team-MR      23.10      23.45 ZQ     
  2 Mackrel, Julian           13 NDAC-MR                24.15      23.94 ZQ     
  3 Walsh, Ryan               14 Marlins-MR             23.98      24.16 ZQ     
  4 Tlatelpa, Kyle            14 NYCC-MR                24.41      24.59 ZQ     
  5 Alderson, Ryan            13 MSC-MR                 24.93      24.93 JO     
  6 Haas, Simon               13 MSC-MR                 25.85      24.98 JO     
  7 LeGuyader, Travis         14 IA-MR                  24.77      25.10 JO     
  8 Byrne, Greg               14 Marlins-MR             25.55      25.33 SILV   
  9 Campagna, Steven          13 NDAC-MR                25.80      25.49 SILV   
 10 Carlino, Keith            13 MSC-MR                 25.48      25.54 SILV   
 11 Kan, Dennis               14 Abbe Swim Team-MR      25.00      25.66 SILV   
 12 Griffin, Dakota           14 NDAC-MR                25.59      25.67 SILV   
 13 Treanor, Dallan           14 Marlins-MR             25.88      26.02 SILV   
 14 Galan, Joseph             14 VAC-MR                 25.62      26.06 SILV   
 15 Cooper, Reilly            14 Dolphins-MR            27.11      26.41 SILV   
 16 Elgarten, Morgan          14 VAC-MR                 30.52      26.44 SILV   
 17 Lin, Aaron                14 Abbe Swim Team-MR      26.00      26.71 SILV   
 18 Bucero, Nickolas          13 Abbe Swim Team-MR      27.00      26.80 SILV   
 19 Li, Kytoh                 13 Abbe Swim Team-MR      27.00      26.86 SILV   
 19 Warnon, Raphael           14 WSSC-MR                26.27      26.86 SILV   
 21 Mechanic, Dylan           13 Pace-MR                26.55      26.95 SILV   
 22 Cavotti, Spencer          13 NDAC-MR                27.00      27.10 SILV   
 23 Coleman, Gregory          14 IA-MR                  26.97      27.12 SILV   
 24 Chow, Kevin               14 Abbe Swim Team-MR      26.00      27.16 SILV   
 25 Fletcher, Henry           13 Pace-MR                26.88      27.19 SILV   
 26 Loeffel, Austin           13 NDAC-MR                27.68      27.20 SILV   
 27 Newell, Michael           14 North Shore-MR         27.32      27.44 SILV   
 28 Rawitz, Alexander         14 NYCC-MR                27.70      27.58 SILV   
 29 Turek-Herman, Josh        14 CIY-MR                 27.54      27.96 SILV   
 30 O'Neill, Michael          14 Marlins-MR             28.78      28.15 SILV   
 31 Bass, Jordan              13 Pace-MR                27.77      28.20 SILV   
 32 Arcidiacono, James        14 North Shore-MR         29.12      28.52        
 33 Lee, Brian                13 Big Blue-MR            29.69      28.83        
 34 Kunze, Colin              13 NYCC-MR                28.54      28.95        
 35 Grunewald, Zane           13 VAC-MR                 28.60      28.97        
 36 Fishman, David            13 Pace-MR                28.48      29.01        
 37 Coffin, Ricky             13 Dolphins-MR            29.72      30.20        
 38 Haag, Kristopher          14 Dolphins-MR            30.05      30.97        
 39 Cocuy, Bryan              13 Abbe Swim Team-MR      29.00      31.35        
 40 Taddeo, Matthew           13 North Shore-MR         32.91      32.38        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          54.59  ZQ
          54.99  JO
        1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Ryan               14 Marlins-MR             52.22      52.03 ZQ     
                  17.27       52.03 (34.76)                                        
  2 LeGuyader, Travis         14 IA-MR                  54.45      53.64 ZQ     
                  25.47       53.64 (28.17)                                        
  3 Haas, Simon               13 MSC-MR                 54.57      54.06 ZQ     
                  26.10       54.06 (27.96)                                        
  4 Carlino, Keith            13 MSC-MR                 54.65      55.33 SILV   
                  26.71       55.33 (28.62)                                        
  5 Tialios, Kristian         14 NDAC-MR                57.91      56.18 SILV   
                  27.10       56.18 (29.08)                                        
  6 Cooper, Reilly            14 Dolphins-MR            57.15      56.46 SILV   
                  27.02       56.46 (29.44)                                        
  7 Warnon, Raphael           14 WSSC-MR                56.82      56.61 SILV   
                  27.36       56.61 (29.25)                                        
  8 Newell, Michael           14 North Shore-MR       1:00.55      57.66 SILV   
                  17.00       57.66 (40.66)                                        
  9 Coleman, Gregory          14 IA-MR                  58.14      58.08 SILV   
                  27.74       58.08 (30.34)                                        
 10 Cavotti, Spencer          13 NDAC-MR                59.38      58.33 SILV   
                  27.42       58.33 (30.91)                                        
 11 Arcidiacono, James        14 North Shore-MR         59.37    1:00.14 SILV   
                  28.65     1:00.14 (31.49)                                        
 12 Loeffel, Austin           13 NDAC-MR              1:00.17    1:00.72 SILV   
                  28.86     1:00.72 (31.86)                                        
 13 Turso, Lucas              14 WSSC-MR              1:01.60    1:01.29 SILV   
                  28.77     1:01.29 (32.52)                                        
 14 Coffin, Ricky             13 Dolphins-MR          1:05.46    1:07.06        
                  32.55     1:07.06 (34.51)                                        
 15 Scipioni, Michael         13 Wahoos-MR            1:11.13    1:11.12        
                  32.21     1:11.12 (38.91)                                        
 16 Taddeo, Matthew           13 North Shore-MR       1:10.47    1:13.01        
                  34.37     1:13.01 (38.64)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:02.49  ZQ
        1:02.99  JO
        1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carlino, Keith            13 MSC-MR                 58.89    1:00.30 ZQ     
                  29.42     1:00.30 (30.88)                                        
  2 LeGuyader, Travis         14 IA-MR                1:00.87    1:01.38 ZQ     
                  29.92     1:01.38 (31.46)                                        
  3 Warnon, Raphael           14 WSSC-MR              1:02.28    1:01.42 ZQ     
                  30.32     1:01.42 (31.10)                                        
  4 Haas, Simon               13 MSC-MR               1:01.68    1:02.75 JO     
                  30.62     1:02.75 (32.13)                                        
  5 Tialios, Kristian         14 NDAC-MR              1:04.95    1:03.58 SILV   
                  31.22     1:03.58 (32.36)                                        
  6 Coleman, Gregory          14 IA-MR                1:08.39    1:06.73 SILV   
                  32.32     1:06.73 (34.41)                                        
  7 Newell, Michael           14 North Shore-MR       1:08.37    1:07.45 SILV   
                  32.75     1:07.45 (34.70)                                        
  8 Loeffel, Austin           13 NDAC-MR              1:10.93    1:10.48 SILV   
                  33.98     1:10.48 (36.50)                                        
  9 Cooper, Reilly            14 Dolphins-MR          1:13.82    1:11.52 SILV   
                  34.15     1:11.52 (37.37)                                        
 10 Cavotti, Spencer          13 NDAC-MR              1:09.96    1:11.61 SILV   
                  34.72     1:11.61 (36.89)                                        
 11 Turso, Lucas              14 WSSC-MR              1:16.50    1:13.18 SILV   
                  35.64     1:13.18 (37.54)                                        
 12 Arcidiacono, James        14 North Shore-MR       1:13.02    1:14.81 SILV   
                  36.08     1:14.81 (38.73)                                        
 13 Coffin, Ricky             13 Dolphins-MR          1:18.64    1:17.13 SILV   
                  37.95     1:17.13 (39.18)                                        
 14 Scipioni, Michael         13 Wahoos-MR            1:26.60    1:24.89        
                  39.99     1:24.89 (44.90)                                        
 15 Taddeo, Matthew           13 North Shore-MR       1:26.26    1:25.70        
                  40.63     1:25.70 (45.07)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:11.59  ZQ
        1:12.99  JO
        1:24.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mackrel, Julian           13 NDAC-MR              1:08.45    1:07.83 ZQ     
                  32.25     1:07.83 (35.58)                                        
  2 Byrne, Greg               14 Marlins-MR           1:08.35    1:08.72 ZQ     
                  32.33     1:08.72 (36.39)                                        
  3 Tlatelpa, Kyle            14 NYCC-MR              1:10.57    1:09.82 ZQ     
                  32.22     1:09.82 (37.60)                                        
  4 Warnon, Raphael           14 WSSC-MR              1:13.32    1:11.48 ZQ     
                  33.87     1:11.48 (37.61)                                        
  5 McKenna, Brian            14 Abbe Swim Team-MR    1:10.00    1:11.51 ZQ     
                  33.37     1:11.51 (38.14)                                        
  6 Haas, Simon               13 MSC-MR               1:12.59    1:12.34 JO     
                  33.48     1:12.34 (38.86)                                        
  7 Campagna, Steven          13 NDAC-MR              1:13.80    1:12.37 JO     
                  34.01     1:12.37 (38.36)                                        
  8 Galan, Joseph             14 VAC-MR               1:14.50    1:12.84 JO     
                  34.50     1:12.84 (38.34)                                        
  9 Walsh, Ryan               14 Marlins-MR           1:15.00    1:13.32 SILV   
                  34.78     1:13.32 (38.54)                                        
 10 LeGuyader, Travis         14 IA-MR                1:12.91    1:13.46 SILV   
                  34.20     1:13.46 (39.26)                                        
 11 Treanor, Dallan           14 Marlins-MR           1:14.30    1:13.81 SILV   
                  34.26     1:13.81 (39.55)                                        
 12 Cooper, Reilly            14 Dolphins-MR          1:18.37    1:14.05 SILV   
                  34.79     1:14.05 (39.26)                                        
 13 Lin, Aaron                14 Abbe Swim Team-MR    1:13.00    1:14.06 SILV   
                  33.97     1:14.06 (40.09)                                        
 14 Alderson, Ryan            13 MSC-MR               1:19.59    1:14.61 SILV   
                  35.56     1:14.61 (39.05)                                        
 15 Cavotti, Spencer          13 NDAC-MR              1:12.68    1:15.00 SILV   
                  34.25     1:15.00 (40.75)                                        
 16 Carlino, Keith            13 MSC-MR               1:18.85    1:15.64 SILV   
                  35.54     1:15.64 (40.10)                                        
 17 Griffin, Dakota           14 NDAC-MR              1:17.39    1:15.95 SILV   
                  35.50     1:15.95 (40.45)                                        
 18 Elgarten, Morgan          14 VAC-MR               1:29.75    1:17.33 SILV   
                  35.88     1:17.33 (41.45)                                        
 19 Fletcher, Henry           13 Pace-MR              1:18.63    1:18.07 SILV   
                  37.12     1:18.07 (40.95)                                        
 20 Coleman, Gregory          14 IA-MR                1:16.82    1:18.30 SILV   
                  36.76     1:18.30 (41.54)                                        
 21 Newell, Michael           14 North Shore-MR       1:18.58    1:18.48 SILV   
                  36.85     1:18.48 (41.63)                                        
 22 Loeffel, Austin           13 NDAC-MR              1:22.53    1:18.78 SILV   
                  37.43     1:18.78 (41.35)                                        
 23 Grunewald, Zane           13 VAC-MR               1:18.54    1:18.79 SILV   
                  36.73     1:18.79 (42.06)                                        
 24 O'Neill, Michael          14 Marlins-MR           1:19.80    1:20.02 SILV   
                  37.33     1:20.02 (42.69)                                        
 25 Mechanic, Dylan           13 Pace-MR              1:20.58    1:20.47 SILV   
                  37.62     1:20.47 (42.85)                                        
 26 Turek-Herman, Josh        14 CIY-MR               1:27.77    1:21.67 SILV   
                  38.43     1:21.67 (43.24)                                        
 27 Bass, Jordan              13 Pace-MR              1:23.53    1:23.02 SILV   
                  39.09     1:23.02 (43.93)                                        
 28 Lee, Brian                13 Big Blue-MR          1:29.40    1:24.98        
                  39.58     1:24.98 (45.40)                                        
 29 Kunze, Colin              13 NYCC-MR              1:23.01    1:25.43        
                  39.87     1:25.43 (45.56)                                        
 30 Taddeo, Matthew           13 North Shore-MR       1:27.35    1:27.75        
                  40.46     1:27.75 (47.29)                                        
 31 Haag, Kristopher          14 Dolphins-MR          1:27.24    1:30.88        
                  42.49     1:30.88 (48.39)                                        
 32 Arcidiacono, James        14 North Shore-MR       1:30.18    1:30.96        
                  42.66     1:30.96 (48.30)                                        
 -- Fishman, David            13 Pace-MR              1:42.33         DQ        
                  42.04          DQ (50.45)                                        
 -- Li, Kytoh                 13 Abbe Swim Team-MR    1:15.00         DQ        
                  29.23          DQ (48.17)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:01.19  ZQ
        1:01.59  JO
        1:14.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Ryan               14 Marlins-MR             58.38      59.35 ZQ     
                  27.45       59.35 (31.90)                                        
  2 Haas, Simon               13 MSC-MR               1:01.72    1:02.06 SILV   
                  28.94     1:02.06 (33.12)                                        
  3 Carlino, Keith            13 MSC-MR               1:04.17    1:03.09 SILV   
                  28.99     1:03.09 (34.10)                                        
  4 Warnon, Raphael           14 WSSC-MR              1:07.35    1:05.98 SILV   
                  30.44     1:05.98 (35.54)                                        
  5 Coleman, Gregory          14 IA-MR                1:06.46    1:07.58 SILV   
                  31.47     1:07.58 (36.11)                                        
  6 Cooper, Reilly            14 Dolphins-MR          1:11.33    1:08.22 SILV   
                  31.37     1:08.22 (36.85)                                        
  7 LeGuyader, Travis         14 IA-MR                1:13.06    1:08.80 SILV   
                  31.21     1:08.80 (37.59)                                        
  8 Loeffel, Austin           13 NDAC-MR              1:20.00    1:12.68 SILV   
                  32.90     1:12.68 (39.78)                                        
  9 Coffin, Ricky             13 Dolphins-MR          1:18.62    1:15.11        
                  35.79     1:15.11 (39.32)                                        
 10 Arcidiacono, James        14 North Shore-MR       1:14.37    1:16.18        
                  34.36     1:16.18 (41.82)                                        
 11 Newell, Michael           14 North Shore-MR       1:15.00    1:16.64        
                  34.81     1:16.64 (41.83)                                        
 12 Taddeo, Matthew           13 North Shore-MR       1:42.13    1:35.61        
                  42.13     1:35.61 (53.48)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:13.99  ZQ
        2:14.99  JO
        2:38.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Byrne, Greg               14 Marlins-MR           2:08.65    2:08.98 ZQ     
                  28.19     1:00.90 (32.71)     1:40.24 (39.34)     2:08.98 (28.74)
  2 McKenna, Brian            14 Abbe Swim Team-MR    2:10.00    2:11.36 ZQ     
                  27.64     1:00.33 (32.69)     1:40.91 (40.58)     2:11.36 (30.45)
  3 Alderson, Ryan            13 MSC-MR               2:18.21    2:12.91 ZQ     
                  29.87     1:03.21 (33.34)     1:44.04 (40.83)     2:12.91 (28.87)
  4 Walsh, Ryan               14 Marlins-MR           2:13.82    2:13.29 ZQ     
                  27.97     1:00.50 (32.53)     1:42.74 (42.24)     2:13.29 (30.55)
  5 Galan, Joseph             14 VAC-MR               2:16.69    2:13.42 ZQ     
                  28.64     1:04.31 (35.67)     1:44.05 (39.74)     2:13.42 (29.37)
  6 Mackrel, Julian           13 NDAC-MR              2:11.69    2:14.91 JO     
                  29.28     1:04.80 (35.52)     1:44.41 (39.61)     2:14.91 (30.50)
  7 Haas, Simon               13 MSC-MR               2:11.71    2:15.65 SILV   
                  29.03     1:03.48 (34.45)     1:46.37 (42.89)     2:15.65 (29.28)
  8 Tlatelpa, Kyle            14 NYCC-MR              2:15.14    2:16.46 SILV   
                  28.44     1:04.38 (35.94)     1:45.27 (40.89)     2:16.46 (31.19)
  9 Warnon, Raphael           14 WSSC-MR              2:20.03    2:17.39 SILV   
                  30.46     1:03.99 (33.53)     1:45.51 (41.52)     2:17.39 (31.88)
 10 LeGuyader, Travis         14 IA-MR                2:19.29    2:18.47 SILV   
                  16.41       31.10 (14.69)     1:04.88 (33.78)   2:18.47 (1:13.59)
 11 Treanor, Dallan           14 Marlins-MR           2:20.15    2:18.81 SILV   
                  16.29     1:04.17 (47.88)     1:47.02 (42.85)     2:18.81 (31.79)
 12 Coleman, Gregory          14 IA-MR                2:22.33    2:20.01 SILV   
                  31.05     1:06.89 (35.84)     1:49.16 (42.27)     2:20.01 (30.85)
 13 Campagna, Steven          13 NDAC-MR              2:23.74    2:20.09 SILV   
                  29.75     1:05.74 (35.99)     1:48.39 (42.65)     2:20.09 (31.70)
 14 Carlino, Keith            13 MSC-MR               2:18.68    2:20.50 SILV   
                  29.38     1:03.54 (34.16)     1:48.59 (45.05)     2:20.50 (31.91)
 15 Mechanic, Dylan           13 Pace-MR              2:21.81    2:23.37 SILV   
                  30.83     1:09.06 (38.23)     1:51.70 (42.64)     2:23.37 (31.67)
 16 Turek-Herman, Josh        14 CIY-MR               2:29.22    2:25.38 SILV   
                  30.70     1:08.28 (37.58)     1:52.48 (44.20)     2:25.38 (32.90)
 17 Rawitz, Alexander         14 NYCC-MR              2:27.60    2:25.89 SILV   
                  32.39     1:07.67 (35.28)     1:53.89 (46.22)     2:25.89 (32.00)
 18 Cavotti, Spencer          13 NDAC-MR              2:26.36    2:26.47 SILV   
                  31.14     1:09.62 (38.48)     1:52.49 (42.87)     2:26.47 (33.98)
 19 Newell, Michael           14 North Shore-MR       2:27.14    2:26.69 SILV   
                  33.95     1:10.85 (36.90)     1:54.19 (43.34)     2:26.69 (32.50)
 20 Fletcher, Henry           13 Pace-MR              2:26.72    2:28.27 SILV   
                  32.07     1:09.73 (37.66)     1:54.34 (44.61)     2:28.27 (33.93)
 21 Cooper, Reilly            14 Dolphins-MR          2:36.65    2:29.86 SILV   
                  32.45     1:12.19 (39.74)     1:56.20 (44.01)     2:29.86 (33.66)
 22 Elgarten, Morgan          14 VAC-MR               2:53.59    2:30.78 SILV   
                  33.39     1:11.49 (38.10)     1:56.01 (44.52)     2:30.78 (34.77)
 23 Arcidiacono, James        14 North Shore-MR       2:38.14    2:31.41 SILV   
                  33.01     1:12.23 (39.22)     1:59.11 (46.88)     2:31.41 (32.30)
 24 Loeffel, Austin           13 NDAC-MR              2:39.63    2:33.19 SILV   
                  31.66     1:11.81 (40.15)     1:58.58 (46.77)     2:33.19 (34.61)
 25 Chow, Kevin               14 Abbe Swim Team-MR    2:32.00    2:33.60 SILV   
                  30.59     1:10.71 (40.12)     1:57.02 (46.31)     2:33.60 (36.58)
 26 Kunze, Colin              13 NYCC-MR              2:30.57    2:37.54 SILV   
                  33.43     1:12.38 (38.95)     2:01.39 (49.01)     2:37.54 (36.15)
 27 Lee, Brian                13 Big Blue-MR          3:26.40    2:44.64        
                  33.65     1:16.41 (42.76)     2:07.02 (50.61)     2:44.64 (37.62)
 28 Coffin, Ricky             13 Dolphins-MR          2:36.52    2:49.82        
                  36.83     1:20.58 (43.75)     2:10.09 (49.51)     2:49.82 (39.73)
 29 Haag, Kristopher          14 Dolphins-MR          2:48.81    2:51.69        
                  37.29     1:19.17 (41.88)     2:13.64 (54.47)     2:51.69 (38.05)
 30 Fishman, David            13 Pace-MR              2:47.47    2:54.14        
                  34.94     1:17.31 (42.37)     2:14.04 (56.73)     2:54.14 (40.10)
 31 Taddeo, Matthew           13 North Shore-MR       2:54.02    2:57.12        
                  40.03     1:26.35 (46.32)     2:15.52 (49.17)     2:57.12 (41.60)
 -- Griffin, Dakota           14 NDAC-MR              2:27.97         DQ        
                  29.24     1:06.00 (36.76)     1:50.95 (44.95)          DQ (36.32)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        4:50.99  ZQ
        4:54.99  JO
        5:22.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malkin, Charles           14 North Shore-MR       4:44.50    4:35.72 ZQ     
                  30.13     1:04.43 (34.30)     1:40.76 (36.33)     2:16.38 (35.62)
        2:56.57 (40.19)     3:36.45 (39.88)     4:07.27 (30.82)     4:35.72 (28.45)
  2 Haas, Simon               13 MSC-MR               4:41.15    4:41.75 ZQ     
                  29.09     1:03.20 (34.11)     1:38.06 (34.86)     2:11.66 (33.60)
        2:54.69 (43.03)     3:38.44 (43.75)     4:10.45 (32.01)     4:41.75 (31.30)
  3 Alderson, Ryan            13 MSC-MR               4:57.06    4:44.48 ZQ     
                  30.47     1:05.44 (34.97)     1:42.04 (36.60)     2:16.19 (34.15)
        2:59.74 (43.55)     3:43.44 (43.70)     4:14.56 (31.12)     4:44.48 (29.92)
  4 Tialios, Kristian         14 NDAC-MR              5:10.67    4:50.26 ZQ     
                  29.21     1:04.09 (34.88)     1:40.01 (35.92)     2:16.07 (36.06)
        2:59.99 (43.92)     3:45.37 (45.38)     4:18.53 (33.16)     4:50.26 (31.73)
  5 Coleman, Gregory          14 IA-MR                4:59.96    4:57.67 SILV   
                  31.62     1:08.21 (36.59)     1:46.15 (37.94)     2:22.57 (36.42)
        3:07.47 (44.90)     3:52.84 (45.37)     4:25.96 (33.12)     4:57.67 (31.71)
  6 Tlatelpa, Kyle            14 NYCC-MR              4:45.84    4:57.93 SILV   
                  28.31     1:04.34 (36.03)     1:43.76 (39.42)     2:22.93 (39.17)
        3:05.08 (42.15)     3:50.70 (45.62)     4:25.21 (34.51)     4:57.93 (32.72)
  7 Carlino, Keith            13 MSC-MR               4:58.90    5:03.75 SILV   
                  29.87     1:06.55 (36.68)     1:44.16 (37.61)     2:21.18 (37.02)
        3:09.66 (48.48)     3:56.32 (46.66)     4:30.78 (34.46)     5:03.75 (32.97)
  8 Newell, Michael           14 North Shore-MR       5:00.00    5:10.40 SILV   
                  34.07     1:17.58 (43.51)     1:57.02 (39.44)     2:35.10 (38.08)
        3:18.61 (43.51)     4:02.77 (44.16)     4:37.27 (34.50)     5:10.40 (33.13)
  9 Kunze, Colin              13 NYCC-MR              5:24.42    5:18.71 SILV   
                  33.29     1:13.66 (40.37)     1:53.31 (39.65)     2:32.43 (39.12)
        3:19.08 (46.65)     4:05.70 (46.62)     4:42.50 (36.80)     5:18.71 (36.21)
 10 Arcidiacono, James        14 North Shore-MR       5:45.00    5:25.72        
                  35.54     1:18.18 (42.64)     1:59.74 (41.56)     2:38.54 (38.80)
        3:26.96 (48.42)     4:15.67 (48.71)     4:50.94 (35.27)     5:25.72 (34.78)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'A'                 1:55.46    1:53.78        
     1) Treanor, Dallan 14              2) O'Neill, Michael 14            
     3) Byrne, Greg 14                  4) Walsh, Ryan 14                 
                  29.11     1:03.88 (34.77)     1:30.32 (26.44)     1:53.78 (23.46)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'                 NT    1:54.77        
     1) Griffin, Dakota 14              2) Mackrel, Julian 13             
     3) Campagna, Steven 13             4) Cavotti, Spencer 13            
                  30.25     1:01.16 (30.91)     1:28.55 (27.39)     1:54.77 (26.22)
  3 Abbe Clubhouse Swim Team-MR  'A'                  1:55.00    1:54.98        
     1) McKenna, Brian 14               2) Lin, Aaron 14                  
     3) Chow, Kevin 14                  4) Kan, Dennis 14                 
                  27.81       59.84 (32.03)     1:29.18 (29.34)     1:54.98 (25.80)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          23.29  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gleason, David            18 NYCC-MR                21.65      22.41 METS   
  2 Vasquez, Everett          15 North Shore-MR         22.32      22.79 METS   
  3 Roberts, Alan             20 MSC-MR                 22.78      22.93 METS   
  4 Muller, Christian         17 PBAC-MR                23.09      23.19 METS   
  5 Burud, Michael            16 NDAC-MR                22.01      23.25 METS   
  6 Khan, Rana                19 Abbe Swim Team-MR      23.00      23.31        
  7 Danner, Ripley            16 NDAC-MR                23.10      23.59        
  8 Hausmann, Edward          16 IA-MR                  23.16      23.63        
  9 Culver, Eric              17 MSC-MR                 23.58      23.67        
 10 Strickland, Benjamin      17 NDAC-MR                23.06      23.83        
 11 McLaurin, Marc            18 CIY-MR                 22.89      24.10        
 12 Coleman, Zachary          17 IA-MR                  23.99      24.38        
 12 Tlatelpa, Matthew         17 NYCC-MR                24.26      24.38        
 14 Malkin, Charles           14 North Shore-MR         23.99      24.58        
 15 Meck, Mike                16 MSC-MR                 24.11      24.59        
 16 Graves, Nate              17 Pace-MR                23.54      24.73        
 17 Perez-Rogers, James       17 NDAC-MR                24.36      24.75        
 18 Gilroy, Daniel            16 Pace-MR                24.68      25.12        
 19 Coffin, Spencer           17 MSC-MR                 25.31      25.24        
 20 Hourigan, Steven          17 North Shore-MR         25.54      25.27        
 21 Dempsey, Lukas            15 MSC-MR                 25.30      25.35        
 22 Grunewald, Luke           16 VAC-MR                 25.70      25.46        
 23 Lam, Aaron                16 Abbe Swim Team-MR      24.80      25.49        
 24 Pope, Jimmy               16 NDAC-MR                24.77      25.57        
 25 Coleman, Matt             17 North Shore-MR         25.06      25.58        
 26 MACKAY, Jimmy             17 WSSC-MR                25.77      25.69        
 27 Rodriguez, Esteban        15 Pace-MR                25.53      25.75        
 28 MacElveen, Daniel         15 Dolphins-MR            25.17      25.85        
 29 Wolin, Seth               16 Pace-MR                26.16      25.98        
 30 Ryan, Matt                15 Dolphins-MR            25.99      26.03        
 31 Mekrami, Samir            16 NYCC-MR                26.38      26.39        
 32 Brynin, Max               16 Pace-MR                26.54      26.42        
 33 Seagren, Ryan             17 MSC-MR                 25.75      26.66        
 34 Noller, Thomas            15 VAC-MR                 27.56      26.89        
 35 Hornyak, Nicholas         15 Pace-MR                34.00      27.03        
 36 Lin, Alex                 12 Abbe Swim Team-MR      26.00      27.58        
 37 Winograd, Nicolas         11 Aqua Gems-MR           27.50      27.64        
 38 Czesak, Nick              15 Dolphins-MR            30.41      29.70        
 39 MACKAY, Matthew           12 WSSC-MR                29.60      30.50        
 40 Sigaty, Thomas            10 North Shore-MR         30.11      31.44        
 41 Indimine, Matthew         12 North Shore-MR         31.93      31.45        
 42 Chan, Allan               11 Abbe Swim Team-MR      31.00      31.82        
 43 Warnon, Jonathan          11 WSSC-MR                33.00      33.29        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          51.29  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danner, Ripley            16 NDAC-MR                51.44      50.03 METS   
                  24.36       50.03 (25.67)                                        
  2 Burud, Michael            16 NDAC-MR                47.87      50.19 METS   
                  24.37       50.19 (25.82)                                        
  3 Vasquez, Everett          15 North Shore-MR         49.67      50.52 METS   
                  23.66       50.52 (26.86)                                        
  4 Culver, Eric              17 MSC-MR                 49.85      50.81 METS   
                  24.74       50.81 (26.07)                                        
  5 Coleman, Zachary          17 IA-MR                  51.67      50.99 METS   
                  24.69       50.99 (26.30)                                        
  6 Hausmann, Edward          16 IA-MR                  50.91      51.23 METS   
                  24.14       51.23 (27.09)                                        
  7 Roberts, Alan             20 MSC-MR                 50.63      51.25 METS   
                  24.21       51.25 (27.04)                                        
  8 Meck, Mike                16 MSC-MR                 52.10      52.51        
                  25.37       52.51 (27.14)                                        
  9 Strickland, Benjamin      17 NDAC-MR                50.68      52.64        
                  25.03       52.64 (27.61)                                        
 10 Malkin, Charles           14 North Shore-MR         52.27      52.83        
                  25.84       52.83 (26.99)                                        
 11 Coleman, Matt             17 North Shore-MR         54.10      53.99        
                  26.26       53.99 (27.73)                                        
 12 Dempsey, Lukas            15 MSC-MR                 53.02      54.01        
                  25.88       54.01 (28.13)                                        
 13 Coffin, Spencer           17 MSC-MR                 56.02      54.92        
                  26.45       54.92 (28.47)                                        
 14 Pope, Jimmy               16 NDAC-MR                53.66      55.44        
                  26.27       55.44 (29.17)                                        
 15 Hourigan, Steven          17 North Shore-MR         54.70      55.52        
                  26.36       55.52 (29.16)                                        
 16 MacElveen, Daniel         15 Dolphins-MR            56.30      56.60        
                  26.92       56.60 (29.68)                                        
 17 Rodriguez, Esteban        15 Pace-MR                55.36      56.93        
                  26.93       56.93 (30.00)                                        
 18 Ryan, Matt                15 Dolphins-MR            57.82      58.53        
                  28.03       58.53 (30.50)                                        
 19 Youmans, Drew             17 NDAC-MR                57.58      58.66        
                  27.93       58.66 (30.73)                                        
 20 Sacchetti, Frank          15 CIY-MR               1:02.00      59.18        
                  28.08       59.18 (31.10)                                        
 21 Seagren, Ryan             17 MSC-MR                 54.85      59.54        
                  28.26       59.54 (31.28)                                        
 22 Czesak, Nick              15 Dolphins-MR          1:08.55    1:08.81        
                  31.97     1:08.81 (36.84)                                        
 
Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
       10:35.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Culver, Eric              17 MSC-MR               9:53.10    9:44.13 METS   
                  25.95       54.22 (28.27)     1:23.13 (28.91)     1:52.54 (29.41)
        2:22.35 (29.81)     2:52.14 (29.79)     3:21.93 (29.79)     3:51.58 (29.65)
        4:21.26 (29.68)     4:50.81 (29.55)     5:20.38 (29.57)     5:49.93 (29.55)
        6:19.83 (29.90)     6:49.36 (29.53)     7:19.06 (29.70)     7:48.36 (29.30)
        8:17.85 (29.49)     8:47.23 (29.38)     9:16.44 (29.21)     9:44.13 (27.69)
  2 Coleman, Zachary          17 IA-MR                9:56.39    9:59.11 METS   
                  26.48       55.37 (28.89)     1:24.70 (29.33)     1:54.51 (29.81)
        2:24.68 (30.17)     2:54.70 (30.02)     3:24.56 (29.86)     3:54.82 (30.26)
        4:25.08 (30.26)     4:55.09 (30.01)     5:25.49 (30.40)     5:55.82 (30.33)
        6:26.67 (30.85)     6:57.43 (30.76)     7:27.90 (30.47)     7:58.79 (30.89)
        8:29.12 (30.33)     8:59.75 (30.63)     9:30.15 (30.40)     9:59.11 (28.96)
  3 Alderson, Ryan            13 MSC-MR              10:50.77   10:28.85 METS   
                  27.36       57.55 (30.19)     1:29.06 (31.51)     2:01.08 (32.02)
        2:32.57 (31.49)     3:04.08 (31.51)     3:35.97 (31.89)     4:08.05 (32.08)
        4:40.30 (32.25)     5:12.02 (31.72)     5:43.85 (31.83)     6:15.73 (31.88)
        6:48.06 (32.33)     7:20.29 (32.23)     7:52.50 (32.21)     8:24.35 (31.85)
        8:56.29 (31.94)     9:28.23 (31.94)    10:00.07 (31.84)    10:28.85 (28.78)
  4 Dempsey, Lukas            15 MSC-MR              10:20.05   10:32.21 METS   
                  27.32       57.89 (30.57)     1:28.89 (31.00)     2:00.36 (31.47)
        2:32.15 (31.79)     3:04.01 (31.86)     3:35.85 (31.84)     4:07.77 (31.92)
        4:40.00 (32.23)     5:12.22 (32.22)     5:44.38 (32.16)     6:16.06 (31.68)
        6:48.17 (32.11)     7:20.60 (32.43)     7:53.10 (32.50)     8:25.27 (32.17)
        8:57.15 (31.88)     9:29.46 (32.31)    10:01.55 (32.09)    10:32.21 (30.66)
  5 Haas, Simon               13 MSC-MR              10:52.01   10:37.28        
                  27.46       58.26 (30.80)     1:30.29 (32.03)     2:02.24 (31.95)
        2:34.16 (31.92)     3:06.33 (32.17)     3:38.77 (32.44)     4:11.33 (32.56)
        4:43.64 (32.31)     5:15.88 (32.24)     5:48.19 (32.31)     6:20.69 (32.50)
        6:52.87 (32.18)     7:25.32 (32.45)     7:57.92 (32.60)     8:30.22 (32.30)
        9:02.65 (32.43)     9:34.59 (31.94)    10:06.56 (31.97)    10:37.28 (30.72)
  6 Vasquez, Everett          15 North Shore-MR      10:45.00   10:38.54        
                  27.75       58.76 (31.01)     1:29.99 (31.23)     2:01.54 (31.55)
        2:33.64 (32.10)     3:06.51 (32.87)     3:38.50 (31.99)     4:10.63 (32.13)
        4:43.82 (33.19)     5:16.90 (33.08)     5:49.59 (32.69)     6:22.19 (32.60)
        6:54.70 (32.51)     7:27.12 (32.42)     7:59.59 (32.47)     8:31.77 (32.18)
        9:04.32 (32.55)     9:37.73 (33.41)    10:08.79 (31.06)    10:38.54 (29.75)
  7 Malkin, Charles           14 North Shore-MR      11:10.05   10:52.77        
                  29.33     1:01.91 (32.58)     1:34.83 (32.92)     2:07.72 (32.89)
        2:40.42 (32.70)     3:12.90 (32.48)     3:44.88 (31.98)     4:17.72 (32.84)
        4:51.21 (33.49)     5:24.58 (33.37)     5:57.70 (33.12)     6:30.66 (32.96)
        7:04.05 (33.39)     7:37.90 (33.85)     8:11.28 (33.38)     8:44.46 (33.18)
        9:16.96 (32.50)     9:49.82 (32.86)    10:23.10 (33.28)    10:52.77 (29.67)
  8 Meck, Mike                16 MSC-MR              10:31.00   10:58.64        
                  28.69       59.92 (31.23)     1:32.37 (32.45)     2:05.96 (33.59)
        2:39.56 (33.60)     3:13.02 (33.46)     3:46.88 (33.86)     4:20.67 (33.79)
        4:54.68 (34.01)     5:28.69 (34.01)     6:02.81 (34.12)     6:36.86 (34.05)
        7:10.51 (33.65)     7:43.65 (33.14)     8:16.69 (33.04)     8:49.87 (33.18)
        9:22.45 (32.58)     9:55.05 (32.60)    10:27.43 (32.38)    10:58.64 (31.21)
  9 Tialios, Kristian         14 NDAC-MR             11:15.01   11:07.79        
                  27.24       58.06 (30.82)     1:30.47 (32.41)     2:03.79 (33.32)
        2:37.54 (33.75)     3:11.37 (33.83)     3:44.54 (33.17)     4:18.93 (34.39)
        4:53.12 (34.19)     5:27.17 (34.05)     6:02.45 (35.28)     6:37.08 (34.63)
        7:11.17 (34.09)     7:45.87 (34.70)     8:19.51 (33.64)     8:54.03 (34.52)
        9:28.54 (34.51)    10:02.40 (33.86)    10:36.43 (34.03)    11:07.79 (31.36)
 10 Brynin, Max               16 Pace-MR             11:48.09   11:09.11        
                  30.66     1:03.45 (32.79)     1:37.05 (33.60)     2:10.31 (33.26)
        2:44.70 (34.39)     3:18.78 (34.08)     3:52.84 (34.06)     4:26.98 (34.14)
        5:00.78 (33.80)     5:35.18 (34.40)     6:09.50 (34.32)     6:43.22 (33.72)
        7:17.34 (34.12)     7:51.07 (33.73)     8:24.41 (33.34)     8:58.38 (33.97)
        9:32.26 (33.88)    10:05.34 (33.08)    10:38.26 (32.92)    11:09.11 (30.85)
 11 Carlino, Keith            13 MSC-MR              11:45.00   11:26.20        
                  28.38     1:00.80 (32.42)     1:33.99 (33.19)     2:08.32 (34.33)
        2:42.32 (34.00)     3:17.01 (34.69)     3:50.74 (33.73)     4:25.20 (34.46)
        4:59.80 (34.60)     5:34.15 (34.35)     6:09.53 (35.38)     6:44.59 (35.06)
        7:20.04 (35.45)     7:55.16 (35.12)     8:31.08 (35.92)     9:06.72 (35.64)
        9:42.62 (35.90)    10:17.92 (35.30)    10:52.30 (34.38)    11:26.20 (33.90)
 12 Seagren, Ryan             17 MSC-MR              11:11.82   11:30.39        
                  28.70     1:01.89 (33.19)     1:35.91 (34.02)     2:10.97 (35.06)
        2:45.60 (34.63)     3:20.57 (34.97)     3:55.51 (34.94)     4:30.41 (34.90)
        5:04.90 (34.49)     5:39.59 (34.69)     6:14.76 (35.17)     6:50.45 (35.69)
        7:25.18 (34.73)     8:01.15 (35.97)     8:36.01 (34.86)     9:11.51 (35.50)
        9:47.03 (35.52)    10:22.08 (35.05)    10:56.60 (34.52)    11:30.39 (33.79)
 13 Coffin, Spencer           17 MSC-MR              12:30.00   11:45.51        
                  30.24     1:03.67 (33.43)     1:37.67 (34.00)     2:12.46 (34.79)
        2:47.74 (35.28)     3:23.03 (35.29)     3:58.40 (35.37)     4:34.49 (36.09)
        5:10.60 (36.11)     5:46.80 (36.20)     6:23.26 (36.46)     6:59.55 (36.29)
        7:35.44 (35.89)     8:11.75 (36.31)     8:48.03 (36.28)     9:24.50 (36.47)
        9:59.46 (34.96)    10:35.56 (36.10)    11:11.00 (35.44)    11:45.51 (34.51)
 14 Noller, Thomas            15 VAC-MR              11:23.21   11:55.66        
                  31.23     1:03.79 (32.56)     1:39.30 (35.51)     2:14.73 (35.43)
        2:50.12 (35.39)     3:26.80 (36.68)     4:03.45 (36.65)     4:41.20 (37.75)
        5:19.13 (37.93)     5:56.09 (36.96)     6:32.92 (36.83)     7:09.76 (36.84)
        7:46.05 (36.29)     8:21.49 (35.44)     8:58.46 (36.97)     9:34.20 (35.74)
       10:10.33 (36.13)    10:46.23 (35.90)    11:20.29 (34.06)    11:55.66 (35.37)
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          58.49  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Culver, Eric              17 MSC-MR                 55.77      55.66 METS   
                  27.75       55.66 (27.91)                                        
  2 Danner, Ripley            16 NDAC-MR                54.84      55.74 METS   
                  27.49       55.74 (28.25)                                        
  3 Coleman, Zachary          17 IA-MR                  55.86      55.82 METS   
                  27.49       55.82 (28.33)                                        
  4 Hausmann, Edward          16 IA-MR                  56.67      58.66        
                  28.02       58.66 (30.64)                                        
  5 Coleman, Matt             17 North Shore-MR       1:00.38      58.71        
                  28.86       58.71 (29.85)                                        
  6 Dempsey, Lukas            15 MSC-MR                 57.94      58.91        
                  28.86       58.91 (30.05)                                        
  7 Strickland, Benjamin      17 NDAC-MR                58.28      59.34        
                  28.79       59.34 (30.55)                                        
  8 Meck, Mike                16 MSC-MR               1:00.50      59.67        
                  29.22       59.67 (30.45)                                        
  9 Malkin, Charles           14 North Shore-MR       1:02.77    1:02.11        
                  30.12     1:02.11 (31.99)                                        
 10 MacElveen, Daniel         15 Dolphins-MR          1:03.68    1:02.62        
                  30.30     1:02.62 (32.32)                                        
 11 Seagren, Ryan             17 MSC-MR               1:00.20    1:04.43        
                  30.25     1:04.43 (34.18)                                        
 12 Rodriguez, Esteban        15 Pace-MR              1:04.98    1:05.35        
                  32.39     1:05.35 (32.96)                                        
 13 Ryan, Matt                15 Dolphins-MR          1:05.75    1:06.36        
                  33.00     1:06.36 (33.36)                                        
 14 Coffin, Spencer           17 MSC-MR               1:08.14    1:07.32        
                  32.91     1:07.32 (34.41)                                        
 15 Sacchetti, Frank          15 CIY-MR               1:07.93    1:08.03        
                1:08.13         1:08.03 ( )                                        
 16 Youmans, Drew             17 NDAC-MR              1:05.92    1:12.11        
                  35.38     1:12.11 (36.73)                                        
 17 Czesak, Nick              15 Dolphins-MR          1:33.92    1:24.91        
                  41.99     1:24.91 (42.92)                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:07.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Culver, Eric              17 MSC-MR               1:56.50    1:56.21 METS   
                  27.53       56.58 (29.05)     1:26.33 (29.75)     1:56.21 (29.88)
  2 Coleman, Zachary          17 IA-MR                2:00.47    1:59.33 METS   
                  28.18       58.24 (30.06)     1:28.96 (30.72)     1:59.33 (30.37)
  3 Meck, Mike                16 MSC-MR               2:16.93    2:08.08        
                  30.19     1:02.37 (32.18)     1:35.15 (32.78)     2:08.08 (32.93)
  4 Dempsey, Lukas            15 MSC-MR               2:03.25    2:08.37        
                  29.57     1:01.68 (32.11)     1:35.07 (33.39)     2:08.37 (33.30)
  5 Hausmann, Edward          16 IA-MR                2:06.12    2:08.72        
                  29.64     1:01.83 (32.19)     1:35.29 (33.46)     2:08.72 (33.43)
  6 Tlatelpa, Matthew         17 NYCC-MR              2:11.22    2:09.24        
                  30.34     1:02.94 (32.60)     1:36.36 (33.42)     2:09.24 (32.88)
  7 Coleman, Matt             17 North Shore-MR       2:14.20    2:09.80        
                  30.21     1:02.55 (32.34)     1:36.16 (33.61)     2:09.80 (33.64)
  8 Haas, Simon               13 MSC-MR               2:17.89    2:09.89        
                  29.90     1:03.08 (33.18)     1:37.28 (34.20)     2:09.89 (32.61)
  9 Alderson, Ryan            13 MSC-MR               2:16.89    2:10.52        
                  30.86     1:03.35 (32.49)     1:38.19 (34.84)     2:10.52 (32.33)
 10 Malkin, Charles           14 North Shore-MR       2:14.44    2:13.31        
                  31.54     1:05.09 (33.55)     1:39.97 (34.88)     2:13.31 (33.34)
 11 Mackrel, Julian           13 NDAC-MR              2:14.33    2:14.14        
                  31.71     1:05.70 (33.99)     1:40.56 (34.86)     2:14.14 (33.58)
 12 Tialios, Kristian         14 NDAC-MR              2:19.51    2:14.70        
                  31.41     1:05.19 (33.78)     1:40.15 (34.96)     2:14.70 (34.55)
 13 Carlino, Keith            13 MSC-MR               2:19.89    2:16.00        
                  30.63     1:04.87 (34.24)     1:40.53 (35.66)     2:16.00 (35.47)
 14 Rawitz, Alexander         14 NYCC-MR              2:17.31    2:16.60        
                  32.37     1:06.83 (34.46)     1:41.94 (35.11)     2:16.60 (34.66)
 15 Seagren, Ryan             17 MSC-MR               2:11.28    2:18.86        
                  30.92     1:05.85 (34.93)     1:42.91 (37.06)     2:18.86 (35.95)
 16 Perez-Rogers, James       17 NDAC-MR              2:12.84    2:20.21        
                  31.12     1:05.39 (34.27)     1:42.86 (37.47)     2:20.21 (37.35)
 17 Griffin, Dakota           14 NDAC-MR              2:21.11    2:20.87        
                  32.35     1:07.98 (35.63)     1:45.61 (37.63)     2:20.87 (35.26)
 18 Coffin, Spencer           17 MSC-MR                    NT    2:21.35        
                  32.77     1:08.97 (36.20)     1:45.32 (36.35)     2:21.35 (36.03)
 19 Ryan, Matt                15 Dolphins-MR          2:26.48    2:24.06        
                  35.19     1:11.76 (36.57)     1:49.40 (37.64)     2:24.06 (34.66)
 20 Marvin, William           13 NDAC-MR              2:31.11    2:28.77        
                  35.21     1:12.95 (37.74)     1:51.86 (38.91)     2:28.77 (36.91)
 21 Sigaty, Thomas            10 North Shore-MR       2:45.00    2:40.94        
                  38.42     1:19.39 (40.97)     2:00.89 (41.50)     2:40.94 (40.05)
 -- Gudmunson, Erik           12 Dolphins-MR          2:45.62         DQ        
                  46.43     1:38.21 (51.78)     2:32.39 (54.18)          DQ (56.66)
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:06.49  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roberts, Alan             20 MSC-MR                 58.82      58.95 METS   
                  27.95       58.95 (31.00)                                        
  2 Meck, Mike                16 MSC-MR               1:01.19    1:02.66 METS   
                  29.63     1:02.66 (33.03)                                        
  3 Burud, Michael            16 NDAC-MR                59.65    1:03.13 METS   
                  29.46     1:03.13 (33.67)                                        
  4 Muller, Christian         17 PBAC-MR              1:04.39    1:03.60 METS   
                  29.21     1:03.60 (34.39)                                        
  5 Danner, Ripley            16 NDAC-MR              1:02.77    1:04.18 METS   
                  30.62     1:04.18 (33.56)                                        
  6 Culver, Eric              17 MSC-MR               1:06.76    1:05.14 METS   
                  31.14     1:05.14 (34.00)                                        
  7 Coleman, Zachary          17 IA-MR                1:06.59    1:05.51 METS   
                  31.65     1:05.51 (33.86)                                        
  8 Strickland, Benjamin      17 NDAC-MR              1:06.38    1:06.90        
                  30.93     1:06.90 (35.97)                                        
  9 Lam, Aaron                16 Abbe Swim Team-MR    1:08.21    1:08.49        
                  32.52     1:08.49 (35.97)                                        
 10 Malkin, Charles           14 North Shore-MR       1:10.48    1:09.11        
                  32.91     1:09.11 (36.20)                                        
 11 Hausmann, Edward          16 IA-MR                1:09.19    1:09.30        
                  32.45     1:09.30 (36.85)                                        
 12 Noller, Thomas            15 VAC-MR               1:12.23    1:09.56        
                  33.14     1:09.56 (36.42)                                        
 13 MACKAY, Michael           15 WSSC-MR              1:10.55    1:10.78        
                  32.90     1:10.78 (37.88)                                        
 14 Galan, Luis               16 VAC-MR               1:13.92    1:10.84        
                  33.99     1:10.84 (36.85)                                        
 15 Hourigan, Steven          17 North Shore-MR       1:10.95    1:11.24        
                  33.62     1:11.24 (37.62)                                        
 16 McLaurin, Marc            18 CIY-MR               1:09.19    1:11.40        
                  33.49     1:11.40 (37.91)                                        
 17 Gilroy, Daniel            16 Pace-MR              1:12.60    1:12.50        
                  34.41     1:12.50 (38.09)                                        
 18 MACKAY, Jimmy             17 WSSC-MR              1:15.92    1:13.07        
                  33.75     1:13.07 (39.32)                                        
 19 Rodriguez, Esteban        15 Pace-MR              1:14.44    1:13.18        
                  34.36     1:13.18 (38.82)                                        
 20 Lin, Alex                 12 Abbe Swim Team-MR    1:10.00    1:14.13        
                  34.67     1:14.13 (39.46)                                        
 21 Dempsey, Lukas            15 MSC-MR               1:13.67    1:14.24        
                  34.97     1:14.24 (39.27)                                        
 22 Coffin, Spencer           17 MSC-MR               1:15.89    1:14.28        
                  35.59     1:14.28 (38.69)                                        
 23 Graves, Nate              17 Pace-MR              1:13.50    1:14.73        
                  34.20     1:14.73 (40.53)                                        
 24 MacElveen, Daniel         15 Dolphins-MR          1:18.05    1:15.03        
                  35.24     1:15.03 (39.79)                                        
 24 Wolin, Seth               16 Pace-MR              1:16.89    1:15.03        
                  35.21     1:15.03 (39.82)                                        
 26 Seagren, Ryan             17 MSC-MR               1:14.78    1:15.72        
                  35.33     1:15.72 (40.39)                                        
 27 Brynin, Max               16 Pace-MR              1:17.54    1:16.94        
                  35.99     1:16.94 (40.95)                                        
 28 Winograd, Nicolas         11 Aqua Gems-MR         1:14.34    1:17.05        
                  35.48     1:17.05 (41.57)                                        
 29 Grunewald, Luke           16 VAC-MR               1:21.31    1:17.57        
                  36.67     1:17.57 (40.90)                                        
 30 MACKAY, Matthew           12 WSSC-MR              1:18.00    1:18.92        
                  36.40     1:18.92 (42.52)                                        
 31 Pope, Jimmy               16 NDAC-MR              1:17.02    1:20.86        
                  37.10     1:20.86 (43.76)                                        
 32 Hornyak, Nicholas         15 Pace-MR              1:20.07    1:21.04        
                  38.13     1:21.04 (42.91)                                        
 33 Mekrami, Samir            16 NYCC-MR              1:21.01    1:22.57        
                  39.52     1:22.57 (43.05)                                        
 34 Coleman, Matt             17 North Shore-MR       1:32.00    1:24.87        
                  39.33     1:24.87 (45.54)                                        
 35 Indimine, Matthew         12 North Shore-MR       1:27.43    1:25.93        
                  40.39     1:25.93 (45.54)                                        
 36 Czesak, Nick              15 Dolphins-MR          1:38.38    1:33.91        
                  42.82     1:33.91 (51.09)                                        
 37 Warnon, Jonathan          11 WSSC-MR              1:30.00    1:39.63        
                  45.13     1:39.63 (54.50)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:26.49  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meck, Mike                16 MSC-MR               2:13.88    2:16.70 METS   
                  30.66     1:05.43 (34.77)     1:41.30 (35.87)     2:16.70 (35.40)
  2 Roberts, Alan             20 MSC-MR               2:20.45    2:17.61 METS   
                  30.24     1:05.69 (35.45)     1:41.23 (35.54)     2:17.61 (36.38)
  3 Culver, Eric              17 MSC-MR               2:20.19    2:17.67 METS   
                  31.62     1:07.24 (35.62)     1:42.60 (35.36)     2:17.67 (35.07)
  4 Noller, Thomas            15 VAC-MR               2:36.63    2:32.76        
                  33.88     1:12.47 (38.59)     1:52.38 (39.91)     2:32.76 (40.38)
  5 Malkin, Charles           14 North Shore-MR       2:31.40    2:32.86        
                  34.31     1:13.45 (39.14)     1:53.55 (40.10)     2:32.86 (39.31)
  6 Hourigan, Steven          17 North Shore-MR       2:40.46    2:40.11        
                  34.83     1:14.97 (40.14)     1:56.97 (42.00)     2:40.11 (43.14)
  7 Haas, Simon               13 MSC-MR               2:29.78    2:41.82        
                  35.53     1:16.95 (41.42)     1:58.69 (41.74)     2:41.82 (43.13)
  8 Cavotti, Spencer          13 NDAC-MR              2:39.75    2:42.26        
                  34.19     1:14.99 (40.80)     1:58.97 (43.98)     2:42.26 (43.29)
  9 Tlatelpa, Kyle            14 NYCC-MR              2:36.22    2:43.74        
                  34.09     1:15.62 (41.53)     2:00.20 (44.58)     2:43.74 (43.54)
 10 Seagren, Ryan             17 MSC-MR               2:37.20    2:44.50        
                  36.28     1:18.67 (42.39)     2:02.09 (43.42)     2:44.50 (42.41)
 11 Rosenkranz, Russell       16 Devil Fish-MR        2:59.73    2:45.07        
                  36.46     1:18.12 (41.66)     2:01.17 (43.05)     2:45.07 (43.90)
 12 Amodio, Lucas             16 Devil Fish-MR        2:34.73    2:46.25        
                  36.77     1:18.98 (42.21)     2:02.19 (43.21)     2:46.25 (44.06)
 13 LaRue, Paul               11 MSC-MR                    NT    2:49.12        
                  38.93     1:22.00 (43.07)     2:05.80 (43.80)     2:49.12 (43.32)
 14 Kunze, Colin              13 NYCC-MR              3:02.15    3:00.10        
                  39.80     1:26.48 (46.68)     2:14.13 (47.65)     3:00.10 (45.97)
 15 Indimine, Matthew         12 North Shore-MR       3:11.92    3:07.67        
                  40.89     1:28.74 (47.85)     2:18.66 (49.92)     3:07.67 (49.01)
 16 Gudmunson, Erik           12 Dolphins-MR          3:04.56    3:31.43        
                  46.13     1:39.61 (53.48)     2:36.88 (57.27)     3:31.43 (54.55)
 17 Kinsley, Christopher      10 WSSC-MR              4:03.29    3:47.77        
                  51.18     1:49.47 (58.29)     2:49.34 (59.87)     3:47.77 (58.43)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          57.09  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Culver, Eric              17 MSC-MR                 53.70      53.39 METS   
                  25.29       53.39 (28.10)                                        
  2 Vasquez, Everett          15 North Shore-MR         53.33      54.24 METS   
                  25.68       54.24 (28.56)                                        
  3 Danner, Ripley            16 NDAC-MR                52.95      54.25 METS   
                  25.79       54.25 (28.46)                                        
  4 Burud, Michael            16 NDAC-MR                54.30      56.41 METS   
                  26.32       56.41 (30.09)                                        
  5 Hausmann, Edward          16 IA-MR                  55.46      56.69 METS   
                  26.21       56.69 (30.48)                                        
  6 Coleman, Zachary          17 IA-MR                  56.39      57.00 METS   
                  26.99       57.00 (30.01)                                        
  7 Roberts, Alan             20 MSC-MR                 57.82      57.23        
                  26.02       57.23 (31.21)                                        
  8 Malkin, Charles           14 North Shore-MR         58.17      57.70        
                  27.21       57.70 (30.49)                                        
  9 Strickland, Benjamin      17 NDAC-MR              1:01.78      59.35        
                  26.99       59.35 (32.36)                                        
 10 Dempsey, Lukas            15 MSC-MR               1:00.21      59.95        
                  28.20       59.95 (31.75)                                        
 11 Coffin, Spencer           17 MSC-MR                 59.89    1:00.30        
                  28.71     1:00.30 (31.59)                                        
 12 Hourigan, Steven          17 North Shore-MR       1:00.73    1:00.69        
                  27.96     1:00.69 (32.73)                                        
 13 Pope, Jimmy               16 NDAC-MR                59.15    1:01.04        
                  28.18     1:01.04 (32.86)                                        
 14 Meck, Mike                16 MSC-MR                 59.43    1:01.17        
                  28.40     1:01.17 (32.77)                                        
 15 Youmans, Drew             17 NDAC-MR              1:06.61    1:02.76        
                  29.51     1:02.76 (33.25)                                        
 16 Coleman, Matt             17 North Shore-MR       1:05.69    1:03.58        
                  29.45     1:03.58 (34.13)                                        
 17 Ryan, Matt                15 Dolphins-MR          1:02.69    1:04.15        
                  30.49     1:04.15 (33.66)                                        
 18 MacElveen, Daniel         15 Dolphins-MR          1:04.72    1:04.18        
                  29.63     1:04.18 (34.55)                                        
 19 Sacchetti, Frank          15 CIY-MR               1:06.63    1:06.28        
                  29.83     1:06.28 (36.45)                                        
 20 Seagren, Ryan             17 MSC-MR               1:01.82    1:07.73        
                  30.16     1:07.73 (37.57)                                        
 21 Rodriguez, Esteban        15 Pace-MR              1:04.55    1:09.41        
                  31.64     1:09.41 (37.77)                                        
 22 Czesak, Nick              15 Dolphins-MR          1:23.73    1:23.19        
                  39.02     1:23.19 (44.17)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:11.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Culver, Eric              17 MSC-MR               1:55.23    1:53.62 METS   
                  25.43       54.26 (28.83)     1:23.90 (29.64)     1:53.62 (29.72)
  2 Danner, Ripley            16 NDAC-MR              2:01.99    2:04.06 METS   
                  26.71       57.57 (30.86)     1:29.58 (32.01)     2:04.06 (34.48)
  3 Burud, Michael            16 NDAC-MR              2:03.77    2:12.77        
                  27.35       59.79 (32.44)     1:34.95 (35.16)     2:12.77 (37.82)
  4 Malkin, Charles           14 North Shore-MR       2:11.67    2:16.36        
                  30.74     1:06.31 (35.57)     1:41.49 (35.18)     2:16.36 (34.87)
  5 Haas, Simon               13 MSC-MR               2:25.79    2:16.78        
                  30.00     1:05.07 (35.07)     1:41.53 (36.46)     2:16.78 (35.25)
  6 Meck, Mike                16 MSC-MR               2:20.70    2:17.08        
                  29.67     1:03.63 (33.96)     1:39.76 (36.13)     2:17.08 (37.32)
  7 Kunze, Ian                15 NYCC-MR              2:11.75    2:17.54        
                  29.42     1:03.80 (34.38)     1:40.30 (36.50)     2:17.54 (37.24)
  8 Tialios, Kristian         14 NDAC-MR              2:34.34    2:21.62        
                  29.08     1:04.46 (35.38)     1:42.34 (37.88)     2:21.62 (39.28)
  9 Hourigan, Steven          17 North Shore-MR       2:23.36    2:22.07        
                  29.89     1:04.70 (34.81)     1:42.97 (38.27)     2:22.07 (39.10)
 10 Pope, Jimmy               16 NDAC-MR              2:18.49    2:22.37        
                  29.95     1:04.99 (35.04)     1:44.51 (39.52)     2:22.37 (37.86)
 11 Ryan, Matt                15 Dolphins-MR          2:30.76    2:23.93        
                  31.49     1:07.04 (35.55)     1:44.54 (37.50)     2:23.93 (39.39)
 12 Seagren, Ryan             17 MSC-MR               2:13.68    2:25.29        
                  29.84     1:07.57 (37.73)     1:46.72 (39.15)     2:25.29 (38.57)
 13 Coffin, Spencer           17 MSC-MR               2:30.75    2:28.11        
                  31.34     1:07.61 (36.27)     1:47.95 (40.34)     2:28.11 (40.16)
 14 Turek-Herman, Josh        14 CIY-MR               2:34.94    2:37.62        
                  31.85     1:09.82 (37.97)     1:53.02 (43.20)     2:37.62 (44.60)
 15 Sigaty, Thomas            10 North Shore-MR       2:42.00    2:52.66        
                  39.61     1:24.91 (45.30)     2:10.12 (45.21)     2:52.66 (42.54)
 -- Czesak, Nick              15 Dolphins-MR          3:05.48         DQ        
      Did not finish
                  38.72     1:24.48 (45.76)     2:16.64 (52.16)                    
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
        2:04.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Culver, Eric              17 MSC-MR               2:00.30    1:58.90 METS   
                  25.55       56.60 (31.05)     1:31.84 (35.24)     1:58.90 (27.06)
  2 Danner, Ripley            16 NDAC-MR              1:59.35    2:00.24 METS   
                  25.43       56.28 (30.85)     1:31.65 (35.37)     2:00.24 (28.59)
  3 Vasquez, Everett          15 North Shore-MR       2:01.70    2:02.14 METS   
                  25.89       56.21 (30.32)     1:33.15 (36.94)     2:02.14 (28.99)
  4 Coleman, Zachary          17 IA-MR                1:59.53    2:04.67 METS   
                  27.02       58.91 (31.89)     1:36.00 (37.09)     2:04.67 (28.67)
  5 Gleason, David            18 NYCC-MR              2:01.87    2:05.95        
                  25.98       57.43 (31.45)     1:37.30 (39.87)     2:05.95 (28.65)
  6 Meck, Mike                16 MSC-MR               2:04.95    2:06.03        
                  28.56     1:02.60 (34.04)     1:37.65 (35.05)     2:06.03 (28.38)
  7 Hausmann, Edward          16 IA-MR                2:03.90    2:07.33        
                  26.29       58.42 (32.13)     1:37.64 (39.22)     2:07.33 (29.69)
  8 Burud, Michael            16 NDAC-MR              1:59.00    2:07.42        
                  26.50       59.53 (33.03)     1:37.54 (38.01)     2:07.42 (29.88)
  9 Strickland, Benjamin      17 NDAC-MR              2:08.68    2:11.15        
                  27.22     1:00.41 (33.19)     1:39.35 (38.94)     2:11.15 (31.80)
 10 Muller, Christian         17 PBAC-MR              2:09.03    2:11.50        
                  27.99     1:02.50 (34.51)     1:39.61 (37.11)     2:11.50 (31.89)
 11 Dempsey, Lukas            15 MSC-MR               2:12.34    2:11.52        
                  28.50     1:01.62 (33.12)     1:42.21 (40.59)     2:11.52 (29.31)
 12 Galan, Luis               16 VAC-MR               2:15.08    2:12.32        
                  30.08     1:02.62 (32.54)     1:42.49 (39.87)     2:12.32 (29.83)
 13 Khan, Rana                19 Abbe Swim Team-MR    2:12.00    2:15.46        
                  26.00     1:01.00 (35.00)     1:44.63 (43.63)     2:15.46 (30.83)
 14 Tlatelpa, Matthew         17 NYCC-MR              2:10.46    2:17.01        
                  28.39     1:02.57 (34.18)     1:45.56 (42.99)     2:17.01 (31.45)
 15 Hourigan, Steven          17 North Shore-MR       2:17.96    2:18.05        
                  27.73     1:04.02 (36.29)     1:44.70 (40.68)     2:18.05 (33.35)
 16 Coffin, Spencer           17 MSC-MR               2:24.24    2:19.58        
                  28.41     1:05.45 (37.04)     1:48.19 (42.74)     2:19.58 (31.39)
 17 Wolin, Seth               16 Pace-MR              2:22.83    2:20.13        
                  29.53     1:06.20 (36.67)     1:48.51 (42.31)     2:20.13 (31.62)
 18 Lam, Aaron                16 Abbe Swim Team-MR    2:18.00    2:20.50        
                  30.14     1:05.96 (35.82)     1:46.95 (40.99)     2:20.50 (33.55)
 19 Perez-Rogers, James       17 NDAC-MR              2:18.98    2:20.70        
                  29.13     1:03.82 (34.69)     1:48.68 (44.86)     2:20.70 (32.02)
 20 Seagren, Ryan             17 MSC-MR               2:12.72    2:22.04        
                  29.49     1:06.17 (36.68)     1:50.19 (44.02)     2:22.04 (31.85)
 21 Graves, Nate              17 Pace-MR              2:15.08    2:22.10        
                  28.16     1:05.52 (37.36)     1:49.84 (44.32)     2:22.10 (32.26)
 22 Coleman, Matt             17 North Shore-MR       2:19.23    2:22.19        
                  30.16     1:04.12 (33.96)     1:51.20 (47.08)     2:22.19 (30.99)
 23 Brynin, Max               16 Pace-MR              2:21.00    2:22.21        
                  31.47     1:08.31 (36.84)     1:51.54 (43.23)     2:22.21 (30.67)
 24 Gilroy, Daniel            16 Pace-MR              2:27.38    2:22.26        
                  30.59     1:06.01 (35.42)     1:48.60 (42.59)     2:22.26 (33.66)
 25 Noller, Thomas            15 VAC-MR               2:27.78    2:22.32        
                  32.89     1:12.42 (39.53)     1:50.71 (38.29)     2:22.32 (31.61)
 26 Rodriguez, Esteban        15 Pace-MR              2:18.52    2:22.75        
                  29.67     1:06.79 (37.12)     1:48.65 (41.86)     2:22.75 (34.10)
 27 MacElveen, Daniel         15 Dolphins-MR          2:18.55    2:22.98        
                  30.54     1:07.30 (36.76)     1:50.75 (43.45)     2:22.98 (32.23)
 28 Pope, Jimmy               16 NDAC-MR              2:26.08    2:29.21        
                  28.93     1:10.47 (41.54)     1:56.20 (45.73)     2:29.21 (33.01)
 29 Ryan, Matt                15 Dolphins-MR          2:32.45    2:29.26        
                  30.51     1:07.36 (36.85)     1:55.53 (48.17)     2:29.26 (33.73)
 30 Lin, Alex                 12 Abbe Swim Team-MR    2:22.00    2:29.59        
                  34.30     1:16.07 (41.77)     1:56.82 (40.75)     2:29.59 (32.77)
 31 MACKAY, Michael           15 WSSC-MR              2:25.97    2:31.38        
                  32.25     1:12.12 (39.87)     1:54.84 (42.72)     2:31.38 (36.54)
 32 Hornyak, Nicholas         15 Pace-MR              3:01.00    2:32.11        
                  32.43     1:12.10 (39.67)     1:56.17 (44.07)     2:32.11 (35.94)
 33 Winograd, Nicolas         11 Aqua Gems-MR         2:21.33    2:32.42        
                  34.19     1:14.08 (39.89)     1:57.81 (43.73)     2:32.42 (34.61)
 34 Mekrami, Samir            16 NYCC-MR              2:30.01    2:32.77        
                  32.81     1:12.82 (40.01)     2:00.09 (47.27)     2:32.77 (32.68)
 35 Miou, Eric                12 Abbe Swim Team-MR    2:32.00    2:39.51        
                  32.81     1:13.44 (40.63)     2:02.65 (49.21)     2:39.51 (36.86)
 36 Sigaty, Thomas            10 North Shore-MR       2:40.45    2:43.35        
                  38.19     1:19.04 (40.85)     2:07.17 (48.13)     2:43.35 (36.18)
 37 Indimine, Matthew         12 North Shore-MR       2:49.97    2:49.36        
                  38.91     1:21.50 (42.59)     2:11.59 (50.09)     2:49.36 (37.77)
 38 Czesak, Nick              15 Dolphins-MR          2:56.48    3:03.17        
                  39.09     1:25.54 (46.45)     2:21.42 (55.88)     3:03.17 (41.75)
 -- McLaurin, Marc            18 CIY-MR               2:09.91         DQ        
                  27.76     1:02.41 (34.65)     1:45.60 (43.19)          DQ (31.69)
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
        4:32.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Culver, Eric              17 MSC-MR               4:13.79    4:12.50 METS   
                  25.62       55.26 (29.64)     1:27.97 (32.71)     1:59.52 (31.55)
        2:36.84 (37.32)     3:14.42 (37.58)     3:44.08 (29.66)     4:12.50 (28.42)
  2 Coleman, Zachary          17 IA-MR                4:18.52    4:18.56 METS   
                  27.76       59.22 (31.46)     1:31.89 (32.67)     2:04.06 (32.17)
        2:41.68 (37.62)     3:20.00 (38.32)     3:50.33 (30.33)     4:18.56 (28.23)
  3 Vasquez, Everett          15 North Shore-MR       4:48.02    4:32.63 METS   
                  26.37       57.41 (31.04)     1:34.10 (36.69)     2:10.18 (36.08)
        2:50.26 (40.08)     3:31.20 (40.94)     4:02.38 (31.18)     4:32.63 (30.25)
  4 Meck, Mike                16 MSC-MR               4:28.59    4:36.71        
                  29.08     1:03.50 (34.42)     1:40.79 (37.29)     2:17.67 (36.88)
        2:55.38 (37.71)     3:33.64 (38.26)     4:05.67 (32.03)     4:36.71 (31.04)
  5 Hausmann, Edward          16 IA-MR                4:58.17    4:44.60        
  6 Dempsey, Lukas            15 MSC-MR               4:34.08    4:44.78        
                  29.18     1:03.93 (34.75)     1:39.84 (35.91)     2:13.90 (34.06)
        2:57.22 (43.32)     3:41.05 (43.83)     4:13.33 (32.28)     4:44.78 (31.45)
  7 Seagren, Ryan             17 MSC-MR               4:50.67    4:55.86        
  8 McKenna, Brian            14 Abbe Swim Team-MR    5:20.00    5:00.47        
  9 Coffin, Spencer           17 MSC-MR                    NT    5:07.30        
 10 Lin, Alex                 12 Abbe Swim Team-MR         NT    5:21.71        
 11 Miou, Eric                12 Abbe Swim Team-MR         NT    5:36.37        
 12 Sigaty, Thomas            10 North Shore-MR       5:28.00    5:37.47        
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            1:33.00    1:35.41        
     1) Danner, Ripley 16               2) Pope, Jimmy 16                 
     3) Strickland, Benjamin 17         4) Burud, Michael 16              
                  23.77       49.58 (25.81)     1:13.04 (23.46)     1:35.41 (22.37)
  2 North Shore Swimming-MR  'A'                      1:35.00    1:35.96        
     1) Malkin, Charles 14              2) Coleman, Matt 17               
     3) Hourigan, Steven 17             4) Vasquez, Everett 15            
                  24.91       49.31 (24.40)     1:13.81 (24.50)     1:35.96 (22.15)
  3 Islip Aquatics-MR  'A'                            1:45.00    1:38.71        
     1) Hausmann, Edward 16             2) Coleman, Gregory 14            
     3) LeGuyader, Travis 14            4) Coleman, Zachary 17            
                  23.95       50.95 (27.00)     1:15.03 (24.08)     1:38.71 (23.68)
  4 Marist Swim Club-MR  'B'                               NT    1:42.84        
     1) Carlino, Keith 13               2) Coffin, Spencer 17             
     3) Seagren, Ryan 17                4) Haas, Simon 13                 
                  25.48       50.91 (25.43)     1:17.70 (26.79)     1:42.84 (25.14)
  5 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'B'            1:45.40    1:48.21        
     1) Tialios, Kristian 14            2) Loeffel, Austin 13             
     3) Youmans, Drew 17                4) Cavotti, Spencer 13            
                  26.37       54.44 (28.07)     1:21.65 (27.21)     1:48.21 (26.56)
  6 North Shore Swimming-MR  'B'                      1:57.00    1:56.50        
     1) Arcidiacono, James 14           2) Arcidiacono, Stephen 12        
     3) Taddeo, Matthew 13              4) Newell, Michael 14             
                  27.81       56.42 (28.61)     1:28.95 (32.53)     1:56.50 (27.55)
 -- Marist Swim Club-MR  'A'                          1:33.01         DQ        
     1) Culver, Eric 17                 2) Dempsey, Lukas 15              
     3) Meck, Mike 16                   4) Roberts, Alan 20               
                  23.62       48.07 (24.45)     1:11.47 (23.40)          DQ (21.98)
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:59.70    1:42.65        
     1) Dempsey, Lukas 15               2) Meck, Mike 16                  
     3) Culver, Eric 17                 4) Roberts, Alan 20               
                  27.56       56.30 (28.74)     1:20.51 (24.21)     1:42.65 (22.14)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:00.00    1:43.91        
     1) Perez-Rogers, James 17          2) Burud, Michael 16              
     3) Danner, Ripley 16               4) Strickland, Benjamin 17        
                  28.56       57.15 (28.59)     1:20.76 (23.61)     1:43.91 (23.15)
  3 Abbe Clubhouse Swim Team-MR  'A'                  1:46.00    1:47.49        
     1) McKenna, Brian 14               2) Lin, Aaron 14                  
     3) Khan, Rana 19                   4) Kan, Dennis 14                 
                  26.52       57.38 (30.86)     1:21.73 (24.35)     1:47.49 (25.76)
  4 North Shore Swimming-MR  'A'                      1:46.00    1:48.10        
     1) Coleman, Matt 17                2) Hourigan, Steven 17            
     3) Malkin, Charles 14              4) Vasquez, Everett 15            
                  28.70     1:00.63 (31.93)     1:26.47 (25.84)     1:48.10 (21.63)
  5 New York City Aquatic Club-MR  'A'                1:49.90    1:49.34        
     1) Tlatelpa, Matthew 17            2) Tlatelpa, Kyle 14              
     3) Gleason, David 18               4) Mekrami, Samir 16              
                  28.46       59.64 (31.18)     1:24.09 (24.45)     1:49.34 (25.25)
  6 Islip Aquatics-MR  'A'                            1:52.00    1:51.10        
     1) LeGuyader, Travis 14            2) Coleman, Zachary 17            
     3) Hausmann, Edward 16             4) Coleman, Gregory 14            
                  28.82       58.96 (30.14)     1:24.35 (25.39)     1:51.10 (26.75)
  7 Pace Setter Swim Team-MR  'B'                     2:22.00    1:55.51        
     1) Brynin, Max 16                  2) Wolin, Seth 16                 
     3) Graves, Nate 17                 4) Gilroy, Daniel 16              
                  31.58     1:05.75 (34.17)     1:31.48 (25.73)     1:55.51 (24.03)
  8 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                     2:19.84    2:01.70        
     1) Fletcher, Henry 13              2) Bass, Jordan 13                
     3) Mechanic, Dylan 13              4) Rodriguez, Esteban 15          
                  31.06     1:04.18 (33.12)     1:33.76 (29.58)     2:01.70 (27.94)
  9 Washingtonville Seahawks-MR  'A'                  2:05.00    2:03.04        
     1) Warnon, Raphael 14              2) MACKAY, Michael 15             
     3) MACKAY, Matthew 12              4) MACKAY, Jimmy 17               
                  29.50     1:02.25 (32.75)     1:38.95 (36.70)     2:03.04 (24.09)
 10 Viking Aquatic Club-MR  'A'                       2:13.00    2:03.19        
     1) Grunewald, Zane 13              2) Elgarten, Morgan 14            
     3) Grunewald, Luke 16              4) Noller, Thomas 15              
                  33.49     1:05.56 (32.07)     1:34.31 (28.75)     2:03.19 (28.88)
 11 Abbe Clubhouse Swim Team-MR  'B'                  2:04.00    2:04.09        
     1) Miou, Eric 12                   2) Lin, Alex 12                   
     3) Chow, Kevin 14                  4) Bucero, Nickolas 13            
                  32.22     1:08.61 (36.39)     1:37.97 (29.36)     2:04.09 (26.12)
 12 North Shore Swimming-MR  'B'                      2:08.00    2:18.58        
     1) Newell, Michael 14              2) Taddeo, Matthew 13             
     3) Sigaty, Thomas 10               4) Arcidiacono, James 14          
                  31.78     1:12.32 (40.54)     1:49.20 (36.88)     2:18.58 (29.38)
 
Mixed 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gleason, David            18 NYCC-MR                   NT    4:56.16        
                  24.69       53.39 (28.70)     1:23.29 (29.90)     1:53.98 (30.69)
        2:24.33 (30.35)     2:54.45 (30.12)     3:25.14 (30.69)     3:56.12 (30.98)
        4:27.07 (30.95)     4:56.16 (29.09)                                        
  2 Kunze, Ian                15 NYCC-MR                   NT    5:18.85        
                  28.32     1:00.16 (31.84)     1:32.07 (31.91)     2:04.30 (32.23)
        2:37.01 (32.71)     3:09.47 (32.46)     3:42.12 (32.65)     4:14.98 (32.86)
        4:47.76 (32.78)     5:18.85 (31.09)                                        
  3 Culver, Eric              17 MSC-MR                    NT    5:18.94        
                  28.06       59.40 (31.34)     1:31.49 (32.09)     2:04.33 (32.84)
        2:37.39 (33.06)     3:10.29 (32.90)     3:43.02 (32.73)     4:16.10 (33.08)
        4:48.54 (32.44)     5:18.94 (30.40)                                        
  4 Meck, Mike                16 MSC-MR                    NT    5:19.01        
                  28.56       59.82 (31.26)     1:32.33 (32.51)     2:05.17 (32.84)
        2:38.09 (32.92)     3:11.14 (33.05)     3:43.96 (32.82)     4:17.01 (33.05)
        4:49.01 (32.00)     5:19.01 (30.00)                                        
  5 Fritsch, Kristina         17 NYCC-MR                   NT    5:19.03        
                  28.97     1:00.18 (31.21)     1:32.18 (32.00)     2:04.22 (32.04)
        2:36.52 (32.30)     3:09.16 (32.64)     3:41.78 (32.62)     4:14.33 (32.55)
        4:47.29 (32.96)     5:19.03 (31.74)                                        
  6 Byrnes, Thomas            19 MSC-MR                    NT    5:23.29        
                  27.60       57.62 (30.02)     1:28.97 (31.35)     2:02.32 (33.35)
        2:35.30 (32.98)     3:07.88 (32.58)     3:39.72 (31.84)     4:15.45 (35.73)
        4:50.37 (34.92)     5:23.29 (32.92)                                        
  7 Wais, Ashleigh            16 NYCC-MR                   NT    5:27.79        
                  30.08     1:02.55 (32.47)     1:35.56 (33.01)     2:08.97 (33.41)
        2:42.52 (33.55)     3:15.80 (33.28)     3:48.90 (33.10)     4:22.30 (33.40)
        4:55.53 (33.23)     5:27.79 (32.26)                                        
  8 Hahn, Abby                16 NYCC-MR                   NT    5:31.36        
                  29.86     1:02.36 (32.50)     1:35.49 (33.13)     2:08.93 (33.44)
        2:42.29 (33.36)     3:16.19 (33.90)     3:49.95 (33.76)     4:23.97 (34.02)
        4:57.88 (33.91)     5:31.36 (33.48)                                        
  9 Rawitz, Alexander         14 NYCC-MR                   NT    5:39.07        
                  29.56     1:03.27 (33.71)     1:37.83 (34.56)     2:12.70 (34.87)
        2:47.22 (34.52)     3:21.61 (34.39)     3:55.95 (34.34)     4:30.65 (34.70)
        5:05.49 (34.84)     5:39.07 (33.58)                                        
 10 Kunze, Colin              13 NYCC-MR                   NT    5:51.88        
                  30.06     1:03.90 (33.84)     1:38.87 (34.97)     2:14.10 (35.23)
        2:50.80 (36.70)     3:26.88 (36.08)     4:03.61 (36.73)     4:39.63 (36.02)
        5:16.21 (36.58)     5:51.88 (35.67)                                        
 11 Mekrami, Samir            16 NYCC-MR                   NT    5:52.76        
                  29.68     1:02.43 (32.75)     1:36.37 (33.94)     2:11.57 (35.20)
        2:47.37 (35.80)     3:24.59 (37.22)     4:01.99 (37.40)     4:39.43 (37.44)
        5:16.73 (37.30)     5:52.76 (36.03)                                        
 12 Walsh, Georgina           13 NYCC-MR                   NT    6:01.11        
                  31.11     1:06.23 (35.12)     1:42.46 (36.23)     2:19.92 (37.46)
        2:57.31 (37.39)     3:34.62 (37.31)     4:11.61 (36.99)     4:48.22 (36.61)
        5:25.44 (37.22)     6:01.11 (35.67)                                        
 13 Lee, Kevyn                14 NYCC-MR                   NT    6:11.66        
                  33.37     1:10.33 (36.96)     1:48.55 (38.22)     2:27.03 (38.48)
        3:04.96 (37.93)     3:43.07 (38.11)     4:21.24 (38.17)     4:59.30 (38.06)
        5:36.19 (36.89)     6:11.66 (35.47)                                        
 -- Tlatelpa, Matthew         17 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Did not finish
                  26.46       56.34 (29.88)     1:28.22 (31.88)     1:59.14 (30.92)
 -- Tlatelpa, Kyle            14 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Did not finish
                  26.68       56.25 (29.57)     1:28.29 (32.04)     1:58.95 (30.66)