MR 2008 LIE July 19-20 Summerfest Meet - 7/19/2008 to 7/20/2008        

                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tilneac, Stephanie J      10 NYCC-MR                35.00      33.72        
  2 O'Neil, Hana              10 Farmingdale-MR         36.21      36.28        
  3 Park, Irene J              9 Twisters-MR            35.67      36.57        
  4 Safovich, Polina          10 Bscat-MR               35.60      36.82        
  5 Low, Kelly                 9 NYCC-MR                37.54      37.07        
  6 Lee, Anna                 10 Twisters-MR            38.02      38.72        
  7 Rodriguez, Tina G          9 Twisters-MR            38.10      38.93        
  8 Liu, Serina               10 UN-MR                  40.77      39.06        
  9 Palmer, Fiona E           10 Express Swimming-MR    39.28      39.41        
 10 Horan, Julia E            10 IA-MR                  47.16      41.15        
 11 Berman, Evonne T          10 North Shore-MR         40.27      41.28        
 12 Kwong, Anna               10 UN-MR                     NT      41.29        
 13 Miller, Tahlia N           9 Bscat-MR               53.03      41.52        
 14 Breen, Gabby              10 Bscat-MR               46.35      42.06        
 15 Rice, Natasha L            9 CSC-MR                 45.17      42.08        
 16 Harvey, Noelle P           9 Bluefish-MR            43.38      43.43        
 17 Jannsen, Cassandra J       9 North Shore-MR         44.42      43.65        
 18 Flugman, Danielle L       10 North Shore-MR         40.00      44.17        
 19 Chow, Regina               9 UN-MR                     NT      44.24        
 20 Sherpa, Alison            10 Twisters-MR            45.28      44.39        
 21 LI, Sandra                 8 Express Swimming-MR    45.43      44.69        
 22 Freund, Jessica N          8 Sachem-MR              50.00      44.91        
 23 Meyers, Katherine          8 Bluefish-MR            49.47      45.77        
 24 Maroney, Shannon          10 Bscat-MR               53.59      45.80        
 25 Reindl, Annie R            9 Express Swimming-MR    45.74      45.83        
 26 Savino, Chloe M            9 Express Swimming-MR    45.72      46.00        
 27 Kelert, Julia A            9 Twisters-MR            47.35      46.24        
 28 Small, Sydney V            9 Bscat-MR               48.00      46.35        
 29 Nasiadka, Teresa W         8 Twisters-MR            49.00      46.64        
 30 Karl, Alyssa T             9 CSC-MR                 53.26      47.78        
 31 Wan, Sarah S              10 UN-MR                  46.15      47.95        
 32 Bergman, Alyssa N         10 IA-MR                  53.80      49.14        
 33 Kelly, Cara N              9 Bscat-MR               47.86      50.03        
 34 Bennett, Martha S          8 Bscat-MR               45.00      50.91        
 35 Guarnieri, Olivia T       10 Express Swimming-MR  1:13.34      52.34        
 36 Giordano, Julia L          9 Express Swimming-MR    51.21      53.49        
 37 Cusak, Casey M             9 IA-MR                  53.80      53.93        
 38 Wetherbee, Hailey M        7 IA-UN-MR             1:00.08      53.94        
 39 Ortof, Natalie R           8 Express Swimming-MR  1:01.80      56.93        
 40 Lennon, Amanda G           9 Express Swimming-MR    54.46      58.30        
 41 Brackley, Fiona P          9 Bscat-MR               41.00    1:01.02        
 42 Wilkins, Hazel S           6 Express Swimming-MR  1:15.33    1:09.10        
 43 Rodriguez, Emily M         6 Twisters-MR          1:18.27    1:10.28        
 44 Cannatella, Maggie         8 Express Swimming-MR  1:09.64    1:13.57        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tilneac, Stephanie J      10 NYCC-MR              1:17.56    1:16.40        
  2 Low, Kelly                 9 NYCC-MR              1:24.61    1:22.61        
  3 Palmer, Fiona E           10 Express Swimming-MR  1:24.51    1:22.63        
  4 O'Neil, Hana              10 Farmingdale-MR       1:21.82    1:23.80        
  5 Rodriguez, Tina G          9 Twisters-MR          1:24.52    1:24.26        
  6 Wang, Carol               10 UN-MR                     NT    1:25.02        
  7 Balling, Kayla M          10 Farmingdale-MR       1:27.54    1:28.22        
  8 Berman, Evonne T          10 North Shore-MR       1:33.80    1:29.33        
  9 Hou, Julia                 9 Twisters-MR          1:34.92    1:31.56        
 10 Horan, Julia E            10 IA-MR                1:44.08    1:32.71        
 11 Breen, Gabby              10 Bscat-MR             1:33.76    1:33.69        
 12 Rodriguez, Valerie        10 Bscat-MR             1:30.63    1:34.65        
 13 LI, Sandra                 8 Express Swimming-MR  1:36.81    1:35.70        
 14 Miller, Tahlia N           9 Bscat-MR             2:11.01    1:36.70        
 15 Jannsen, Cassandra J       9 North Shore-MR       1:37.32    1:40.08        
 16 Meyers, Katherine          8 Bluefish-MR          1:53.98    1:41.05        
 17 Thom, Miriam               7 Twisters-MR          1:46.46    1:43.26        
 18 Harvey, Noelle P           9 Bluefish-MR          1:40.51    1:43.63        
 19 Reindl, Annie R            9 Express Swimming-MR  1:46.53    1:44.71        
 20 Savino, Chloe M            9 Express Swimming-MR  1:55.00    1:48.47        
 21 Chan, Kristen              9 Twisters-MR          2:00.77    1:48.57        
 22 Flugman, Danielle L       10 North Shore-MR       1:35.00    1:48.73        
 23 Guarnieri, Olivia T       10 Express Swimming-MR  2:05.13    1:49.31        
 24 Kelly, Cara N              9 Bscat-MR             1:42.00    1:51.81        
 25 Karl, Alyssa T             9 CSC-MR               2:09.23    1:53.06        
 26 Bennett, Martha S          8 Bscat-MR             1:55.00    1:58.55        
 27 Giordano, Julia L          9 Express Swimming-MR  1:50.00    1:59.25        
 28 Barbera, Christina M       9 CSC-MR               1:51.12    2:05.21        
 29 Lennon, Amanda G           9 Express Swimming-MR  2:13.50    2:09.50        
 30 Ortof, Natalie R           8 Express Swimming-MR       NT    2:19.17        
 31 Cannatella, Maggie         8 Express Swimming-MR       NT    2:24.48        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Almeida, Gabriela         10 Twisters-MR            40.78      40.36        
  2 Lee, Anna                 10 Twisters-MR            42.56      42.53        
  3 Safovich, Polina          10 Bscat-MR               42.30      43.51        
  4 Rodriguez, Tina G          9 Twisters-MR            44.57      44.45        
  5 Jia, Kaity                10 Twisters-MR            47.07      44.51        
  6 Rice, Natasha L            9 CSC-MR                 47.89      45.54        
  7 Palmer, Fiona E           10 Express Swimming-MR    46.96      45.69        
  8 O'Neil, Hana              10 Farmingdale-MR         45.66      45.70        
  9 Hou, Julia                 9 Twisters-MR            42.00      46.77        
 10 Balling, Kayla M          10 Farmingdale-MR         51.34      47.67        
 11 Breen, Gabby              10 Bscat-MR               50.52      48.38        
 12 LI, Sandra                 8 Express Swimming-MR    49.68      50.59        
 13 Chow, Regina               9 UN-MR                     NT      50.74        
 14 Freund, Jessica N          8 Sachem-MR              55.00      50.85        
 15 Chan, Kristen              9 Twisters-MR            53.02      51.11        
 16 Harvey, Noelle P           9 Bluefish-MR            46.00      51.46        
 17 Guarnieri, Olivia T       10 Express Swimming-MR    52.76      51.72        
 18 Reindl, Annie R            9 Express Swimming-MR       NT      52.09        
 19 Sherpa, Alison            10 Twisters-MR            53.15      52.39        
 20 Wan, Sarah S              10 UN-MR                     NT      52.62        
 21 Flugman, Danielle L       10 North Shore-MR         50.00      52.77        
 22 Cusak, Casey M             9 IA-MR                1:01.19      52.96        
 23 Kelly, Cara N              9 Bscat-MR               55.99      53.25        
 24 Small, Sydney V            9 Bscat-MR               51.00      53.82        
 25 Kelert, Julia A            9 Twisters-MR            54.54      54.08        
 26 Nasiadka, Teresa W         8 Twisters-MR            58.00      55.60        
 27 Maroney, Shannon          10 Bscat-MR               56.37      55.67        
 28 Thom, Miriam               7 Twisters-MR            57.72      56.45        
 29 Wetherbee, Hailey M        7 IA-UN-MR             1:05.42      56.93        
 30 Karl, Alyssa T             9 CSC-MR                    NT      57.51        
 31 Bergman, Alyssa N         10 IA-MR                  57.80      58.39        
 32 Savino, Chloe M            9 Express Swimming-MR  1:02.65      58.93        
 33 Brackley, Fiona P          9 Bscat-MR               50.00      59.78        
 34 Ortof, Natalie R           8 Express Swimming-MR       NT      59.92        
 35 Bennett, Martha S          8 Bscat-MR             1:05.00    1:00.85        
 36 Rodriguez, Emily M         6 Twisters-MR          1:10.93    1:01.14        
 37 Lennon, Amanda G           9 Express Swimming-MR       NT    1:01.88        
 38 Barbera, Christina M       9 CSC-MR               1:03.48    1:02.47        
 39 Giordano, Julia L          9 Express Swimming-MR       NT    1:08.34        
 40 Cannatella, Maggie         8 Express Swimming-MR       NT    1:13.97        
 41 Wilkins, Hazel S           6 Express Swimming-MR       NT    1:16.99        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schoenfeld, Sarah L       10 North Shore-MR         47.95      45.61        
  2 Lee, Anna                 10 Twisters-MR            46.98      46.42        
  3 Wang, Carol               10 UN-MR                  49.43      46.99        
  4 Jia, Kaity                10 Twisters-MR            50.99      47.43        
  5 Low, Kelly                 9 NYCC-MR                48.85      48.19        
  6 Park, Irene J              9 Twisters-MR            47.53      48.34        
  7 Kwong, Anna               10 UN-MR                     NT      49.46        
  8 Balling, Kayla M          10 Farmingdale-MR         46.89      51.81        
  9 Bouzarouata, Jasmin C      8 Twisters-MR            50.93      51.85        
 10 Berman, Evonne T          10 North Shore-MR         57.25      52.37        
 11 Meyers, Katherine          8 Bluefish-MR            55.96      53.19        
 12 Liu, Serina               10 UN-MR                  53.19      53.32        
 13 Horan, Julia E            10 IA-MR                  58.30      53.77        
 14 Rodriguez, Valerie        10 Bscat-MR               55.66      54.67        
 15 Safovich, Polina          10 Bscat-MR               55.48      54.68        
 16 Miller, Tahlia N           9 Bscat-MR             1:05.19      55.02        
 17 Chow, Regina               9 UN-MR                     NT      55.29        
 18 Small, Sydney V            9 Bscat-MR             1:00.00      56.53        
 19 Chan, Kristen              9 Twisters-MR          1:00.03      56.98        
 20 Palmer, Fiona E           10 Express Swimming-MR  1:04.72      57.51        
 21 Freund, Jessica N          8 Sachem-MR            1:10.00      58.43        
 22 Kelert, Julia A            9 Twisters-MR            52.00      58.44        
 23 LI, Sandra                 8 Express Swimming-MR  1:00.18      58.61        
 24 Wan, Sarah S              10 UN-MR                     NT      59.32        
 25 Bergman, Alyssa N         10 IA-MR                1:03.40    1:00.05        
 26 Nasiadka, Teresa W         8 Twisters-MR          1:02.00    1:01.39        
 27 Sherpa, Alison            10 Twisters-MR          1:02.98    1:01.56        
 28 Savino, Chloe M            9 Express Swimming-MR       NT    1:01.69        
 29 Guarnieri, Olivia T       10 Express Swimming-MR       NT    1:03.16        
 30 Giordano, Julia L          9 Express Swimming-MR       NT    1:03.86        
 31 Thom, Miriam               7 Twisters-MR            55.48    1:04.51        
 32 Wetherbee, Hailey M        7 IA-UN-MR             1:10.70    1:05.38        
 33 Ortof, Natalie R           8 Express Swimming-MR  1:05.02    1:06.25        
 34 Cusak, Casey M             9 IA-MR                1:10.06    1:06.36        
 35 Maroney, Shannon          10 Bscat-MR             1:24.74    1:06.52        
 36 Rodriguez, Emily M         6 Twisters-MR          1:11.97    1:11.93        
 -- Cannatella, Maggie         8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 -- Wilkins, Hazel S           6 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 -- Barbera, Christina M       9 CSC-MR               1:13.27         DQ        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tilneac, Stephanie J      10 NYCC-MR              1:30.00    1:25.78        
  2 Park, Irene J              9 Twisters-MR          1:34.91    1:27.15        
  3 Almeida, Gabriela         10 Twisters-MR          1:29.64    1:27.23        
  4 Hou, Julia                 9 Twisters-MR          1:38.18    1:37.77        
  5 Bouzarouata, Jasmin C      8 Twisters-MR          1:41.64    1:37.82        
  6 Palmer, Fiona E           10 Express Swimming-MR  1:45.99    1:43.14        
  7 Wang, Carol               10 UN-MR                     NT    1:44.79        
  8 Schoenfeld, Sarah L       10 North Shore-MR       1:49.65    1:46.09        
  9 Liu, Serina               10 UN-MR                2:00.40    1:54.31        
 10 Jannsen, Cassandra J       9 North Shore-MR       2:01.36    2:08.84        
 11 Wan, Sarah S              10 UN-MR                     NT    2:12.93        
 12 Rice, Natasha L            9 CSC-MR                    NT    2:13.10        
 -- Polanco, Kayla M           7 Twisters-MR               NT         DQ        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barbosa, Tabitha          12 Twisters-MR            30.92      30.30        
  2 Kim, Elizabeth            12 Twisters-MR            32.64      31.50        
  3 Richards, Miranda L       12 IA-MR                  33.45      31.92        
  4 Yu, Wynona K              12 Twisters-MR            31.87      32.01        
  5 Hemp, Alexandra A         12 CSC-MR                 33.06      32.34        
  6 Papsco, Nicole J          11 Bluefish-MR            33.07      32.35        
  7 Lucas, Marie E            12 Express Swimming-MR    30.54      32.45        
  8 Glenday, Kerry J          12 IA-MR                  32.72      32.70        
  9 Campbell, Julianne        12 Bluefish-MR            34.12      33.04        
 10 Catano, Tiffany           11 IA-MR                  33.54      33.67        
 11 Maggio, Emily C           11 OWA-MR                 35.21      33.85        
 12 Miller, Corley A          12 Sachem-MR              33.50      34.35        
 13 Vizcaino, Kristine J      12 North Shore-MR         35.64      34.43        
 14 O'Halloran, Kaleigh E     11 IA-MR                  35.99      34.44        
 15 McNULTY, Nora E           12 Twisters-MR            38.96      34.47        
 15 Quinn, Kelly A            12 Express Swimming-MR    34.00      34.47        
 17 Stanton, Grace S          12 IA-MR                  36.04      34.62        
 18 Gomez, Chelsea O          11 NYCC-MR                33.78      34.98        
 19 Christiansen, Adrie B     12 Express Swimming-MR    35.72      35.05        
 20 Roche, Bridget M          12 IA-MR                  36.95      35.37        
 21 Meehan, Sarah             12 Bluefish-MR            33.51      35.53        
 22 Greff, Christie R         12 Express Swimming-MR    35.52      35.60        
 23 Furusho, Amy              12 Twisters-MR            43.56      35.85        
 24 Brambil, Molly M          12 Bluefish-MR            35.88      35.91        
 25 Jersynska, Alexandra      11 Express Swimming-MR       NT      36.02        
 26 Yau, Maggie N             11 UN-MR                     NT      36.45        
 27 Palumbo, Jamie N          11 Express Swimming-MR    35.23      36.64        
 28 Lepera, Alyssa R          12 Bluefish-MR            38.70      36.87        
 29 Gorgano, Lauren M         12 CSC-MR                 37.70      36.89        
 30 Lawler, Caitlin           11 Express Swimming-MR    37.28      37.01        
 31 Poat, Danielle K          12 North Shore-MR         38.91      37.04        
 32 White, Amanda A           12 Bluefish-MR            36.12      37.72        
 33 Ambrosio, Wendy J         11 RedTails-MR            38.09      37.80        
 34 Neber, Jacqueline         12 Bluefish-MR            39.05      37.89        
 35 Yan, Clara                11 Express Swimming-MR       NT      37.96        
 36 Barrett, Seanna T         11 Express Swimming-MR    37.50      37.98        
 37 Kearns, Bridget M         12 Express Swimming-MR    36.00      38.07        
 38 Rafferty, Paige A         11 North Shore-MR            NT      38.08        
 39 Dwarica, Tyla K           12 NYCC-MR                37.79      38.23        
 40 Lynch, Ciaran H           11 North Shore-MR         40.11      38.46        
 41 Yu, Dana H                11 Express Swimming-MR    40.91      38.72        
 42 Lee, Nicole               11 Farmingdale-MR         38.87      38.83        
 43 Etienne, Christina        12 NYCC-MR                38.95      39.02        
 44 Dziak, Marta              11 Twisters-MR            40.43      39.13        
 45 Chang, Katie              11 Express Swimming-MR    39.26      39.61        
 46 McCULLOUGH, Amanda D      12 Twisters-MR            40.99      40.03        
 47 Graham, Katie M           12 Express Swimming-MR    39.80      40.12        
 48 Yang, Kristen M           11 Express Swimming-MR    39.29      40.42        
 49 Keenan, Eileen M          11 IA-MR                  42.06      40.65        
 50 LI, Ien                   11 Express Swimming-MR    43.62      41.10        
 51 Watson, Kia A             12 Bscat-MR               33.00      42.55        
 52 Lewis, Kiara              12 Twisters-MR            40.78      42.94        
 53 Waithe, Danielle          12 Express Swimming-MR       NT      43.96        
 54 Rivera, Alexis            12 Express Swimming-MR       NT      46.44        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rubiano, Alexandra K      12 Twisters-MR          1:10.19    1:08.40        
  2 Kim, Elizabeth            12 Twisters-MR          1:08.91    1:09.20        
  3 Lucas, Marie E            12 Express Swimming-MR  1:06.49    1:09.33        
  4 Yu, Wynona K              12 Twisters-MR          1:10.22    1:10.27        
  5 Richards, Miranda L       12 IA-MR                1:12.33    1:11.53        
  6 Papsco, Nicole J          11 Bluefish-MR          1:12.96    1:11.84        
  7 Glenday, Kerry J          12 IA-MR                1:12.71    1:11.95        
  8 Catano, Tiffany           11 IA-MR                1:13.26    1:12.14        
  9 Cruz, Brigitti S          12 Twisters-MR          1:11.86    1:12.50        
 10 Gomez, Chelsea O          11 NYCC-MR              1:14.44    1:12.96        
 11 Miller, Corley A          12 Sachem-MR            1:11.12    1:13.93        
 12 Hemp, Alexandra A         12 CSC-MR               1:14.59    1:14.12        
 13 Campbell, Julianne        12 Bluefish-MR          1:16.64    1:15.62        
 14 Quinn, Kelly A            12 Express Swimming-MR  1:11.00    1:16.06        
 15 Vizcaino, Kristine J      12 North Shore-MR       1:16.14    1:16.59        
 16 McNULTY, Nora E           12 Twisters-MR          1:21.87    1:16.70        
 17 Roche, Bridget M          12 IA-MR                1:19.21    1:16.76        
 18 Maggio, Emily C           11 OWA-MR               1:18.91    1:16.97        
 19 Greff, Christie R         12 Express Swimming-MR  1:15.93    1:17.42        
 20 O'Halloran, Kaleigh E     11 IA-MR                1:18.86    1:17.69        
 21 Meehan, Sarah             12 Bluefish-MR          1:15.66    1:18.04        
 22 Palumbo, Jamie N          11 Express Swimming-MR  1:17.70    1:18.45        
 23 Christiansen, Adrie B     12 Express Swimming-MR  1:18.86    1:18.53        
 24 Lawler, Caitlin           11 Express Swimming-MR  1:20.14    1:18.64        
 25 Stanton, Grace S          12 IA-MR                1:17.80    1:18.90        
 26 Poat, Danielle K          12 North Shore-MR       1:22.93    1:19.88        
 27 Yau, Maggie N             11 UN-MR                     NT    1:20.16        
 28 Perrone, Amanda J         12 North Shore-MR       1:17.09    1:20.98        
 29 Brambil, Molly M          12 Bluefish-MR          1:22.63    1:21.26        
 30 Kamel, Mira S             12 Twisters-MR          1:23.10    1:21.64        
 31 Lepera, Alyssa R          12 Bluefish-MR          1:23.71    1:21.67        
 32 Kearns, Bridget M         12 Express Swimming-MR  1:22.00    1:22.28        
 33 Yu, Dana H                11 Express Swimming-MR  1:28.27    1:23.61        
 34 Gorgano, Lauren M         12 CSC-MR               1:25.66    1:24.51        
 35 Yan, Clara                11 Express Swimming-MR  1:29.39    1:24.76        
 36 Neber, Jacqueline         12 Bluefish-MR          1:27.29    1:24.95        
 37 Lee, Nicole               11 Farmingdale-MR       1:33.31    1:26.50        
 38 Zhao, Lin                 12 Bscat-MR             1:26.00    1:27.13        
 39 Graham, Katie M           12 Express Swimming-MR  1:28.15    1:28.85        
 40 McCULLOUGH, Amanda D      12 Twisters-MR          1:28.93    1:29.43        
 41 LI, Ien                   11 Express Swimming-MR  1:33.29    1:30.26        
 42 Keenan, Eileen M          11 IA-MR                1:32.63    1:30.62        
 43 Etienne, Christina        12 NYCC-MR              1:36.71    1:30.81        
 44 Yang, Kristen M           11 Express Swimming-MR  1:32.09    1:31.19        
 45 Dwarica, Tyla K           12 NYCC-MR              1:30.77    1:31.62        
 46 Chang, Katie              11 Express Swimming-MR  1:39.89    1:32.23        
 47 Waithe, Danielle          12 Express Swimming-MR  1:32.20    1:34.13        
 48 Crilly, Nicole M          11 Express Swimming-MR  1:47.56    1:38.99        
 49 Lewis, Kiara              12 Twisters-MR          1:35.78    1:43.35        
 50 Rivera, Alexis            12 Express Swimming-MR       NT    1:47.04        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barbosa, Tabitha          12 Twisters-MR            36.37      35.55        
  2 Cruz, Brigitti S          12 Twisters-MR            36.43      36.12        
  3 Catano, Tiffany           11 IA-MR                  36.55      36.81        
  4 Balderes, Olivia A        12 NYCC-MR                39.02      37.54        
  5 Glenday, Kerry J          12 IA-MR                  37.55      37.62        
  6 Yu, Wynona K              12 Twisters-MR            37.65      38.22        
  7 Hemp, Alexandra A         12 CSC-MR                 39.96      38.61        
  8 O'Halloran, Kaleigh E     11 IA-MR                  40.56      39.73        
  9 Quinn, Kelly A            12 Express Swimming-MR    42.99      40.78        
 10 Kamel, Mira S             12 Twisters-MR            42.40      40.87        
 11 Greff, Christie R         12 Express Swimming-MR    44.83      41.29        
 12 Maggio, Emily C           11 OWA-MR                 41.90      41.51        
 13 Meehan, Sarah             12 Bluefish-MR            39.09      41.52        
 14 Jersynska, Alexandra      11 Express Swimming-MR       NT      41.61        
 15 Brambil, Molly M          12 Bluefish-MR            41.06      41.93        
 16 Lepera, Alyssa R          12 Bluefish-MR            41.03      42.10        
 17 Palumbo, Jamie N          11 Express Swimming-MR    43.32      42.13        
 18 Poat, Danielle K          12 North Shore-MR         44.17      42.67        
 19 Yan, Clara                11 Express Swimming-MR       NT      43.04        
 20 Barrett, Seanna T         11 Express Swimming-MR    43.53      43.40        
 21 Ambrosio, Wendy J         11 RedTails-MR            43.09      43.50        
 22 Dziak, Marta              11 Twisters-MR            47.68      43.54        
 23 Lynch, Ciaran H           11 North Shore-MR         43.94      43.72        
 24 Roche, Bridget M          12 IA-MR                  42.62      43.93        
 24 White, Amanda A           12 Bluefish-MR            40.64      43.93        
 26 Yau, Maggie N             11 UN-MR                     NT      44.25        
 27 Yang, Kristen M           11 Express Swimming-MR    52.16      44.35        
 28 McCULLOUGH, Amanda D      12 Twisters-MR            46.65      44.45        
 29 Yu, Dana H                11 Express Swimming-MR    44.24      44.65        
 30 LI, Ien                   11 Express Swimming-MR    45.00      44.69        
 31 Zhao, Lin                 12 Bscat-MR               40.00      45.00        
 32 Rafferty, Paige A         11 North Shore-MR            NT      46.14        
 33 Lee, Nicole               11 Farmingdale-MR         46.81      46.42        
 34 Gorgano, Lauren M         12 CSC-MR                 49.91      46.99        
 35 Watson, Kia A             12 Bscat-MR               41.00      47.53        
 36 Kearns, Bridget M         12 Express Swimming-MR    45.00      47.58        
 37 Chang, Katie              11 Express Swimming-MR       NT      48.34        
 38 Keenan, Eileen M          11 IA-MR                  48.64      48.53        
 39 Graham, Katie M           12 Express Swimming-MR    51.54      50.96        
 40 Crilly, Nicole M          11 Express Swimming-MR       NT      51.52        
 41 Rivera, Alexis            12 Express Swimming-MR       NT      55.03        
 42 Waithe, Danielle          12 Express Swimming-MR    53.11      55.42        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papsco, Nicole J          11 Bluefish-MR          1:29.90    1:25.25        
  2 Barbosa, Tabitha          12 Twisters-MR          1:28.40    1:27.70        
  3 Rubiano, Alexandra K      12 Twisters-MR          1:27.11    1:28.59        
  4 Vizcaino, Kristine J      12 North Shore-MR       1:34.09    1:30.35        
  5 Kim, Elizabeth            12 Twisters-MR          1:31.90    1:31.29        
  6 McNULTY, Nora E           12 Twisters-MR          1:47.81    1:34.71        
  7 Quinn, Kelly A            12 Express Swimming-MR  1:30.00    1:35.60        
  8 Campbell, Julianne        12 Bluefish-MR          1:32.49    1:35.97        
  9 Yan, Clara                11 Express Swimming-MR  1:42.28    1:38.38        
 10 Etienne, Christina        12 NYCC-MR              1:38.49    1:39.12        
 11 Greff, Christie R         12 Express Swimming-MR  1:36.91    1:39.15        
 12 Kamel, Mira S             12 Twisters-MR          1:41.14    1:39.35        
 13 Balderes, Olivia A        12 NYCC-MR              1:38.04    1:39.62        
 14 Furusho, Amy              12 Twisters-MR          1:43.23    1:41.52        
 15 Yau, Maggie N             11 UN-MR                     NT    1:41.60        
 16 Miller, Corley A          12 Sachem-MR            1:37.60    1:42.72        
 17 Ambrosio, Wendy J         11 RedTails-MR          1:40.09    1:44.62        
 18 Perrone, Amanda J         12 North Shore-MR       1:45.39    1:44.78        
 19 Christiansen, Adrie B     12 Express Swimming-MR  1:45.46    1:45.01        
 20 LI, Ien                   11 Express Swimming-MR  1:49.48    1:46.09        
 21 Graham, Katie M           12 Express Swimming-MR  1:47.99    1:46.57        
 22 Barrett, Seanna T         11 Express Swimming-MR  1:46.18    1:46.76        
 23 Watson, Kia A             12 Bscat-MR             1:45.00    1:46.95        
 24 Neber, Jacqueline         12 Bluefish-MR          1:33.75    1:47.43        
 25 Stanton, Grace S          12 IA-MR                1:44.68    1:47.55        
 26 Dziak, Marta              11 Twisters-MR          1:48.79    1:49.46        
 27 Jersynska, Alexandra      11 Express Swimming-MR       NT    1:49.84        
 28 Dwarica, Tyla K           12 NYCC-MR              1:51.33    1:49.96        
 29 Yu, Dana H                11 Express Swimming-MR  1:44.91    1:51.05        
 30 Lynch, Ciaran H           11 North Shore-MR       1:56.77    1:52.57        
 31 Zhao, Lin                 12 Bscat-MR             1:45.00    1:53.13        
 32 Lewis, Kiara              12 Twisters-MR          1:53.46    1:55.18        
 33 Rafferty, Paige A         11 North Shore-MR            NT    1:59.39        
 34 Crilly, Nicole M          11 Express Swimming-MR  2:08.21    1:59.64        
 35 Waithe, Danielle          12 Express Swimming-MR  1:59.64    2:02.92        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rubiano, Alexandra K      12 Twisters-MR          1:14.50    1:14.23        
  2 Lucas, Marie E            12 Express Swimming-MR  1:13.68    1:18.94        
  3 Cruz, Brigitti S          12 Twisters-MR          1:22.01    1:21.86        
  4 Richards, Miranda L       12 IA-MR                1:23.62    1:22.57        
  5 Gomez, Chelsea O          11 NYCC-MR              1:25.85    1:24.59        
  6 Balderes, Olivia A        12 NYCC-MR              1:29.11    1:27.87        
  7 Furusho, Amy              12 Twisters-MR          1:32.00    1:29.78        
  8 Palumbo, Jamie N          11 Express Swimming-MR  1:30.04    1:30.32        
  9 White, Amanda A           12 Bluefish-MR          1:28.78    1:31.89        
 10 Lawler, Caitlin           11 Express Swimming-MR  1:35.75    1:33.82        
 11 Barrett, Seanna T         11 Express Swimming-MR  1:49.33    1:39.25        
 12 Perrone, Amanda J         12 North Shore-MR       2:04.86    1:56.42        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fabrizio, Jessica M       13 North Shore-MR       1:04.96    1:05.93        
  2 Smith, Caryn A            14 OWA-MR               1:05.72    1:06.01        
  3 Campbell, Maryellen       14 Bluefish-MR          1:04.00    1:06.18        
  4 Francis, Casey L          13 Express Swimming-MR  1:10.03    1:07.16        
  5 Dieterich, Sara D         13 CSC-MR               1:07.74    1:07.29        
  6 Mu, Isabella              14 Express Swimming-MR  1:06.49    1:07.50        
  7 Miller, Heather R         14 Sachem-MR            1:06.55    1:08.32        
  8 Torre, Melissa R          14 Express Swimming-MR  1:06.45    1:08.35        
  9 Merz, Wendy A             14 Bluefish-MR          1:08.77    1:08.57        
 10 Pavek, Marielle E         13 Sachem-MR            1:08.30    1:08.66        
 11 Senken, Natasha L         14 OWA-MR               1:06.36    1:08.99        
 12 Kuzniewski, Kayla J       13 Express Swimming-MR  1:08.23    1:09.36        
 13 Barcklow, Gabrielle       13 Express Swimming-MR  1:09.85    1:09.57        
 14 DuPre, Pamela J           14 IA-MR                1:08.86    1:10.52        
 15 Henderson, Emma D         13 IA-MR                1:11.16    1:10.59        
 16 Ansman, Mary J            13 Sachem-MR            1:09.25    1:10.79        
 17 Chen, Lillian T           14 Express Swimming-MR  1:10.47    1:11.03        
 18 Yeung, Maggie P           14 Twisters-MR          1:09.49    1:11.43        
 19 Martinez, Adrianna        14 NYCC-MR              1:11.02    1:11.86        
 20 Flor, Erica M             13 Bluefish-MR          1:10.56    1:11.94        
 21 Vera, Karly N             13 Sachem-MR            1:13.13    1:12.23        
 21 Quinn, Shannon C          14 Express Swimming-MR  1:10.00    1:12.23        
 23 Vacchiano, Jenna M        14 Bluefish-MR          1:09.83    1:12.40        
 24 Shaw, Keyzia J            14 Bscat-MR             1:15.00    1:12.45        
 25 Parker, Rachel            14 OWA-MR               1:08.28    1:12.52        
 26 Mazza, Kimberly J         14 CSC-MR               1:13.72    1:13.00        
 27 Reilly, Samantha K        13 Bluefish-MR          1:18.77    1:13.06        
 28 Cannatella, Katie G       14 Express Swimming-MR  1:13.99    1:13.55        
 29 Gibbons, Nicolette L      13 OWA-MR               1:12.22    1:13.62        
 30 Lawler, Rachel            14 Express Swimming-MR  1:13.82    1:13.69        
 31 Mignano, Marissa P        13 CSC-MR               1:13.40    1:14.16        
 32 Dans, Miesha K            14 Express Swimming-MR  1:13.69    1:15.64        
 33 Stokes, Sarah E           13 Bscat-MR             1:18.00    1:15.80        
 34 Carmi, Christina          13 Bluefish-MR          1:16.71    1:16.21        
 35 Lee, Kevyn                14 NYCC-MR              1:16.84    1:16.76        
 36 Yanar, Melanie            13 Bluefish-MR          1:14.75    1:16.87        
 37 Forman, Maud M            14 IA-UN-MR             1:13.60    1:17.21        
 38 Shtab, Danielle R         14 Express Swimming-MR  1:15.74    1:17.32        
 39 Nicolai, Erin M           13 Bluefish-MR          1:24.57    1:19.29        
 40 Strehle, Caroline M       13 Bscat-MR             1:24.00    1:20.09        
 41 Sepulveda, Elena A        13 RedTails-MR          1:27.45    1:23.68        
 42 Kelly, Brianne L          13 Bscat-MR             1:25.48    1:24.48        
 43 Mon Fiston, Megan M       14 UN-MR                1:22.31    1:25.15        
 44 Burns, Sarah E            13 CSC-MR                    NT    1:25.80        
 45 O'Connor, Meredith        13 Bluefish-MR               NT    1:28.89        
 46 Kamel, Rita S             14 Twisters-MR          1:28.99    1:29.11        
 47 Miao, Kelly               14 Express Swimming-MR  1:35.84    1:32.84        
 48 Perez, Susana M           13 RedTails-MR          2:00.09    1:55.70        
 49 Mok, Katrina K            13 UN-MR                1:51.47    1:56.69        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Francis, Casey L          13 Express Swimming-MR  2:38.99    2:38.69        
                1:18.53   2:38.69 (1:20.16)                                        
  2 Dieterich, Sara D         13 CSC-MR               2:40.11    2:39.98        
                1:17.87   2:39.98 (1:22.11)                                        
  3 Torre, Melissa R          14 Express Swimming-MR  2:40.24    2:41.38        
                1:18.85   2:41.38 (1:22.53)                                        
  4 Fabrizio, Jessica M       13 North Shore-MR       2:48.12    2:45.75        
                1:21.52   2:45.75 (1:24.23)                                        
  5 Flor, Erica M             13 Bluefish-MR          3:01.23    2:47.51        
                1:24.14   2:47.51 (1:23.37)                                        
  6 Smith, Caryn A            14 OWA-MR               2:45.78    2:48.94        
                1:21.87   2:48.94 (1:27.07)                                        
  7 Kuzniewski, Kayla J       13 Express Swimming-MR  2:42.12    2:51.32        
                1:23.94   2:51.32 (1:27.38)                                        
  8 Winkler, Erika            14 NYCC-MR              2:45.49    2:52.23        
                1:24.15   2:52.23 (1:28.08)                                        
  9 Henderson, Emma D         13 IA-MR                2:55.25    2:53.61        
                1:24.09   2:53.61 (1:29.52)                                        
 10 Quinn, Shannon C          14 Express Swimming-MR  2:50.00    2:56.17        
                1:26.98   2:56.17 (1:29.19)                                        
 11 Chen, Lillian T           14 Express Swimming-MR  2:54.56    2:58.15        
                1:27.21   2:58.15 (1:30.94)                                        
 12 Barcklow, Gabrielle       13 Express Swimming-MR  3:01.18    2:58.18        
                1:28.19   2:58.18 (1:29.99)                                        
 13 Forman, Maud M            14 IA-UN-MR             2:50.11    3:01.74        
                1:28.21   3:01.74 (1:33.53)                                        
 14 Vacchiano, Jenna M        14 Bluefish-MR          3:02.83    3:02.83        
                1:30.63   3:02.83 (1:32.20)                                        
 15 Strehle, Caroline M       13 Bscat-MR             3:00.00    3:06.62        
                1:30.58   3:06.62 (1:36.04)                                        
 16 Carmi, Christina          13 Bluefish-MR          3:06.99    3:08.99        
                1:33.89   3:08.99 (1:35.10)                                        
 17 Cannatella, Katie G       14 Express Swimming-MR       NT    3:14.04        
                1:35.41   3:14.04 (1:38.63)                                        
 18 Kelly, Brianne L          13 Bscat-MR             3:30.00    3:31.76        
                1:42.17   3:31.76 (1:49.59)                                        
 19 Wang, Stephanie           13 UN-MR                     NT    3:33.91        
                1:44.21   3:33.91 (1:49.70)                                        
 20 Stokes, Sarah E           13 Bscat-MR             3:13.00    3:39.58        
                3:16.83     3:39.58 (22.75)                                        
 21 Shtab, Danielle R         14 Express Swimming-MR       NT    3:59.21        
                3:38.77     3:59.21 (20.44)                                        
 22 Burns, Sarah E            13 CSC-MR                    NT    4:09.72        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Senken, Natasha L         14 OWA-MR               2:57.35    3:03.00        
                1:27.32   3:03.00 (1:35.68)                                        
  2 Mu, Isabella              14 Express Swimming-MR  3:09.00    3:07.41        
                1:30.77   3:07.41 (1:36.64)                                        
  3 Lawler, Rachel            14 Express Swimming-MR  3:21.21    3:16.22        
                1:36.47   3:16.22 (1:39.75)                                        
  4 Vera, Karly N             13 Sachem-MR            3:17.76    3:17.11        
                1:36.08   3:17.11 (1:41.03)                                        
  5 Torre, Melissa R          14 Express Swimming-MR  3:26.12    3:17.45        
                1:36.31   3:17.45 (1:41.14)                                        
  6 Reilly, Samantha K        13 Bluefish-MR          3:10.63    3:17.65        
                1:37.03   3:17.65 (1:40.62)                                        
  7 Shtab, Danielle R         14 Express Swimming-MR  3:22.27    3:17.99        
                1:36.98   3:17.99 (1:41.01)                                        
  8 Littlefield, Danica M     14 Sachem-MR            3:13.65    3:23.73        
                1:40.77   3:23.73 (1:42.96)                                        
  9 Wang, Stephanie           13 UN-MR                     NT    3:26.56        
                1:40.69   3:26.56 (1:45.87)                                        
 10 Shaw, Keyzia J            14 Bscat-MR             3:00.00    3:31.35        
                1:40.94   3:31.35 (1:50.41)                                        
 11 Lee, Kevyn                14 NYCC-MR              3:20.00    3:35.44        
                1:45.74   3:35.44 (1:49.70)                                        
 12 Miao, Kelly               14 Express Swimming-MR  3:40.00    3:36.69        
                1:40.01   3:36.69 (1:56.68)                                        
 13 Kamel, Rita S             14 Twisters-MR          3:36.09    3:47.03        
                1:48.51   3:47.03 (1:58.52)                                        
 14 O'Connor, Meredith        13 Bluefish-MR               NT    3:50.14        
                1:49.14   3:50.14 (2:01.00)                                        
 15 Mon Fiston, Megan M       14 UN-MR                4:10.11    4:09.41        
                1:59.64   4:09.41 (2:09.77)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parker, Rachel            14 OWA-MR               1:13.26    1:12.09        
  2 Mu, Isabella              14 Express Swimming-MR  1:13.97    1:13.37        
  3 Francis, Casey L          13 Express Swimming-MR  1:14.14    1:13.59        
  4 Campbell, Maryellen       14 Bluefish-MR          1:12.01    1:13.83        
  5 Merz, Wendy A             14 Bluefish-MR          1:13.15    1:15.77        
  6 Yanar, Melanie            13 Bluefish-MR          1:16.38    1:17.10        
  7 DuPre, Pamela J           14 IA-MR                1:17.30    1:17.52        
  8 Martinez, Adrianna        14 NYCC-MR              1:18.32    1:17.86        
  9 Winkler, Erika            14 NYCC-MR              1:17.71    1:18.53        
 10 Smith, Caryn A            14 OWA-MR               1:17.24    1:20.83        
 11 Pavek, Marielle E         13 Sachem-MR            1:19.22    1:21.02        
 12 Dans, Miesha K            14 Express Swimming-MR  1:23.78    1:21.20        
 13 Littlefield, Danica M     14 Sachem-MR            1:20.75    1:22.72        
 14 Gibbons, Nicolette L      13 OWA-MR               1:31.82    1:25.63        
 15 Ansman, Mary J            13 Sachem-MR            1:26.51    1:26.01        
 16 Miller, Heather R         14 Sachem-MR            1:24.52    1:26.98        
 17 Mignano, Marissa P        13 CSC-MR               1:30.38    1:31.56        
 18 Mazza, Kimberly J         14 CSC-MR               1:34.67    1:34.35        
 19 Sepulveda, Elena A        13 RedTails-MR          1:55.26    1:39.47        
 20 Mon Fiston, Megan M       14 UN-MR                2:00.21    2:00.44        
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mu, Isabella              14 Express Swimming-MR  2:36.70    2:38.81        
                1:27.79   2:38.81 (1:11.02)                                        
  2 Francis, Casey L          13 Express Swimming-MR  2:51.04    2:39.24        
                1:25.56   2:39.24 (1:13.68)                                        
  3 Fabrizio, Jessica M       13 North Shore-MR       2:38.31    2:40.94        
                1:19.24   2:40.94 (1:21.70)                                        
  4 Senken, Natasha L         14 OWA-MR               2:41.14    2:43.37        
                1:17.93   2:43.37 (1:25.44)                                        
  5 Torre, Melissa R          14 Express Swimming-MR  2:40.70    2:44.51        
                1:20.57   2:44.51 (1:23.94)                                        
  6 Campbell, Maryellen       14 Bluefish-MR          2:41.18    2:45.86        
                1:17.72   2:45.86 (1:28.14)                                        
  7 Pavek, Marielle E         13 Sachem-MR            2:48.39    2:47.15        
  8 Parker, Rachel            14 OWA-MR               2:48.33    2:47.70        
  9 Kuzniewski, Kayla J       13 Express Swimming-MR  2:44.64    2:48.28        
 10 Merz, Wendy A             14 Bluefish-MR          2:38.57    2:49.24        
                1:18.23   2:49.24 (1:31.01)                                        
 11 Dieterich, Sara D         13 CSC-MR               2:48.57    2:49.95        
                1:28.75   2:49.95 (1:21.20)                                        
 12 Winkler, Erika            14 NYCC-MR              2:47.37    2:50.44        
                1:22.75   2:50.44 (1:27.69)                                        
 13 Littlefield, Danica M     14 Sachem-MR            2:51.64    2:50.59        
                1:23.34   2:50.59 (1:27.25)                                        
 14 Martinez, Adrianna        14 NYCC-MR              2:58.48    2:50.65        
                                1:30.57 ( )   2:50.65 (1:20.08)                    
 15 Barcklow, Gabrielle       13 Express Swimming-MR  2:55.93    2:51.48        
                1:24.40   2:51.48 (1:27.08)                                        
 16 Henderson, Emma D         13 IA-MR                2:49.76    2:51.53        
                1:21.39   2:51.53 (1:30.14)                                        
 17 Miller, Heather R         14 Sachem-MR            2:54.55    2:55.90        
 18 Quinn, Shannon C          14 Express Swimming-MR  2:47.00    2:56.20        
                1:27.26   2:56.20 (1:28.94)                                        
 19 Stokes, Sarah E           13 Bscat-MR             2:57.00    2:56.48        
                1:22.37   2:56.48 (1:34.11)                                        
 20 Gibbons, Nicolette L      13 OWA-MR               2:59.71    2:56.57        
                                1:32.42 ( )   2:56.57 (1:24.15)                    
 21 Lawler, Rachel            14 Express Swimming-MR  2:58.12    2:56.72        
                1:28.60   2:56.72 (1:28.12)                                        
 21 Vera, Karly N             13 Sachem-MR            2:58.46    2:56.72        
                                1:30.69 ( )   2:56.72 (1:26.03)                    
 23 Flor, Erica M             13 Bluefish-MR          2:53.44    2:56.73        
                1:24.92   2:56.73 (1:31.81)                                        
 24 Chen, Lillian T           14 Express Swimming-MR  3:00.01    2:57.14        
                1:29.48   3:01.80 (1:32.32)         2:57.14 ( )                    
 25 Ansman, Mary J            13 Sachem-MR            3:01.11    3:01.09        
                                1:30.59 ( )   3:01.09 (1:30.50)                    
 26 Reilly, Samantha K        13 Bluefish-MR          3:11.11    3:01.52        
 27 Yanar, Melanie            13 Bluefish-MR          3:22.41    3:02.31        
 28 Mignano, Marissa P        13 CSC-MR               3:07.25    3:03.01        
 29 Mazza, Kimberly J         14 CSC-MR               3:06.08    3:03.18        
 29 Yeung, Maggie P           14 Twisters-MR          2:57.14    3:03.18        
 31 Forman, Maud M            14 IA-UN-MR             2:58.70    3:03.67        
                                1:27.40 ( )   3:03.67 (1:36.27)                    
 32 Cannatella, Katie G       14 Express Swimming-MR  3:06.37    3:04.09        
 33 Shaw, Keyzia J            14 Bscat-MR             2:35.00    3:04.98        
                1:15.57   3:04.98 (1:49.41)                                        
 34 Lee, Kevyn                14 NYCC-MR              3:11.81    3:07.28        
 35 Shtab, Danielle R         14 Express Swimming-MR  3:13.71    3:08.23        
 36 Carmi, Christina          13 Bluefish-MR          3:19.08    3:09.55        
 37 Strehle, Caroline M       13 Bscat-MR             3:08.00    3:09.69        
 38 Dans, Miesha K            14 Express Swimming-MR  3:01.41    3:11.91        
                                1:34.43 ( )   3:11.91 (1:37.48)                    
 39 Wang, Stephanie           13 UN-MR                     NT    3:22.99        
 40 Kamel, Rita S             14 Twisters-MR          3:35.01    3:26.46        
 41 Kelly, Brianne L          13 Bscat-MR             3:41.00    3:27.44        
 42 Mon Fiston, Megan M       14 UN-MR                3:37.36    3:36.99        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fritsch, Kristina M       17 NYCC-MR              1:03.22    1:03.90        
  2 Pujals, Michaela C        15 Bluefish-MR          1:05.11    1:06.29        
  3 Fabrizio, Jessica M       13 North Shore-MR       1:04.96    1:06.91        
  4 Smith, Caryn A            14 OWA-MR               1:05.72    1:07.06        
  5 Barbosa, Tabitha          12 Twisters-MR          1:08.43    1:08.34        
  6 Kim, Elizabeth            12 Twisters-MR          1:08.91    1:08.96        
  7 Cannatella, Annie M       15 Express Swimming-MR  1:07.65    1:09.39        
  8 Mazza, Kelly A            17 Express Swimming-MR  1:09.00    1:09.89        
  9 Warren, Frances V         15 Express Swimming-MR  1:05.56    1:10.05        
 10 Waring, Megan P           15 OWA-MR               1:06.42    1:10.31        
 11 Senken, Natasha L         14 OWA-MR               1:06.36    1:10.46        
 12 Watler, Shani             15 NYCC-MR              1:08.79    1:10.48        
 13 Kuzniewski, Megan A       16 Express Swimming-MR  1:09.16    1:11.13        
 14 Arens, Danielle           16 Bluefish-MR          1:06.78    1:12.14        
 15 Wang, Helena M            15 Express Swimming-MR  1:09.00    1:12.56        
 16 Rudolph, Holly E          16 Express Swimming-MR  1:13.00    1:12.78        
 17 Ryan, Katherine C         15 OWA-MR               1:05.75    1:12.80        
 18 Chen, Vicki               15 UN-MR                1:12.04    1:14.09        
 19 Jacobsen, Ginger M        15 Express Swimming-MR  1:12.74    1:14.71        
 20 Parker, Rachel            14 OWA-MR               1:08.28    1:15.17        
 21 Almeida, Gabriela         10 Twisters-MR          1:15.86    1:15.96        
 22 O'Hara, Megan N           15 Express Swimming-MR  1:16.85    1:16.63        
 23 Ragnanen, Karen E         14 Unattached           1:16.35    1:16.73        
 24 Kearns, Emily R           15 Express Swimming-MR  1:15.00    1:16.98        
 25 McNULTY, Nora E           12 Twisters-MR          1:21.87    1:17.97        
 26 Ning, Bianca              16 Bscat-MR             1:18.00    1:21.10        
 27 Jia, Kaity                10 Twisters-MR          1:26.58    1:24.41        
 28 Zhang, Kristi             16 Bscat-MR             1:35.97    1:24.48        
 29 Rebholz, Pamela K         15 Bluefish-MR          1:14.83    1:24.69        
 30 Polanco, Kayla M           7 Twisters-MR          1:22.64    1:24.70        
 31 Kamel, Rita S             14 Twisters-MR          1:28.99    1:27.04        
 32 Kamel, Mira S             12 Twisters-MR          1:23.10    1:29.57        
 33 LI, Ien                   11 Express Swimming-MR  1:20.00    1:34.10        
 34 Bouzarouata, Jasmin C      8 Twisters-MR          1:32.85    1:34.82        
 35 Yau, April                16 Bscat-MR             1:45.00    1:38.42        
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fritsch, Kristina M       17 NYCC-MR              2:40.27    2:39.76        
                1:17.58   2:39.76 (1:22.18)                                        
  2 Warren, Frances V         15 Express Swimming-MR  2:42.89    2:45.56        
                1:21.83   2:45.56 (1:23.73)                                        
  3 Barbosa, Tabitha          12 Twisters-MR          2:54.38    2:45.83        
                1:21.31   2:45.83 (1:24.52)                                        
  4 Jacobsen, Ginger M        15 Express Swimming-MR  2:43.20    2:48.83        
                1:22.79   2:48.83 (1:26.04)                                        
  5 Parker, Rachel            14 OWA-MR               2:50.18    2:50.40        
                1:22.16   2:50.40 (1:28.24)                                        
  6 Cruz, Brigitti S          12 Twisters-MR          2:47.21    2:50.50        
                1:22.74   2:50.50 (1:27.76)                                        
  7 Smith, Caryn A            14 OWA-MR               2:45.78    2:52.26        
                1:23.93   2:52.26 (1:28.33)                                        
  8 Yu, Wynona K              12 Twisters-MR          2:49.42    2:53.01        
                1:24.95   2:53.01 (1:28.06)                                        
  9 Madalena, Kathryn M       15 Express Swimming-MR  2:44.25    2:53.31        
                1:23.77   2:53.31 (1:29.54)                                        
 10 Wang, Helena M            15 Express Swimming-MR  2:42.00    2:56.54        
                1:24.22   2:56.54 (1:32.32)                                        
 11 Watler, Shani             15 NYCC-MR              2:54.46    2:56.84        
                1:25.90   2:56.84 (1:30.94)                                        
 12 Ryan, Katherine C         15 OWA-MR               2:40.25    2:59.55        
 13 Rudolph, Holly E          16 Express Swimming-MR  2:59.83    3:04.55        
                1:30.27   3:04.55 (1:34.28)                                        
 14 Ragnanen, Karen E         14 Unattached           3:15.22    3:07.96        
                1:30.40   3:07.96 (1:37.56)                                        
 15 O'Hara, Megan N           15 Express Swimming-MR       NT    3:10.92        
                1:32.68   3:10.92 (1:38.24)                                        
 16 LI, Ien                   11 Express Swimming-MR  3:30.00    3:25.12        
                1:41.73   3:25.12 (1:43.39)                                        
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waring, Megan P           15 OWA-MR               2:49.97    2:51.93        
                1:23.01   2:51.93 (1:28.92)                                        
  2 Fabrizio, Jessica M       13 North Shore-MR       2:56.64    3:01.29        
                1:27.89   3:01.29 (1:33.40)                                        
  3 Senken, Natasha L         14 OWA-MR               2:57.35    3:03.22        
                1:28.13   3:03.22 (1:35.09)                                        
  4 Papsco, Nicole J          11 Bluefish-MR          3:13.43    3:09.92        
                1:31.20   3:09.92 (1:38.72)                                        
  5 Rebholz, Pamela K         15 Bluefish-MR          2:57.88    3:16.62        
                1:32.90   3:16.62 (1:43.72)                                        
  6 Graham, Caitlin           15 Express Swimming-MR  3:08.00    3:16.81        
                1:35.92   3:16.81 (1:40.89)                                        
  7 Vizcaino, Kristine J      12 North Shore-MR       3:16.30    3:18.07        
                1:34.72   3:18.07 (1:43.35)                                        
  8 Yu, Wynona K              12 Twisters-MR          3:16.93    3:19.18        
                1:37.22   3:19.18 (1:41.96)                                        
  9 Kim, Elizabeth            12 Twisters-MR          3:17.71    3:19.24        
                1:37.05   3:19.24 (1:42.19)                                        
 10 Jacobsen, Ginger M        15 Express Swimming-MR  3:13.51    3:27.03        
                1:39.13   3:27.03 (1:47.90)                                        
 11 McNULTY, Nora E           12 Twisters-MR          3:49.04    3:28.88        
                1:39.86   3:28.88 (1:49.02)                                        
 12 Kearns, Emily R           15 Express Swimming-MR       NT    3:31.83        
                1:43.71   3:31.83 (1:48.12)                                        
 13 Watler, Shani             15 NYCC-MR              3:20.00    3:32.76        
                1:40.25   3:32.76 (1:52.51)                                        
 14 Chen, Vicki               15 UN-MR                     NT    3:37.56        
                1:43.03   3:37.56 (1:54.53)                                        
 15 Kamel, Mira S             12 Twisters-MR          3:37.73    3:39.25        
                1:44.75   3:39.25 (1:54.50)                                        
 16 Zhang, Kristi             16 Bscat-MR             3:56.10    3:44.75        
                1:48.57   3:44.75 (1:56.18)                                        
 17 Ning, Bianca              16 Bscat-MR             3:15.00    3:45.07        
                1:48.43   3:45.07 (1:56.64)                                        
 18 LI, Ien                   11 Express Swimming-MR  3:40.00    3:49.67        
                1:52.31   3:49.67 (1:57.36)                                        
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parker, Rachel            14 OWA-MR               1:13.26    1:11.50        
  2 Warren, Frances V         15 Express Swimming-MR  1:07.73    1:11.79        
  3 Pujals, Michaela C        15 Bluefish-MR          1:12.21    1:14.82        
  4 Cannatella, Annie M       15 Express Swimming-MR       NT    1:18.76        
  5 Kuzniewski, Megan A       16 Express Swimming-MR  1:15.12    1:19.07        
  6 Wang, Helena M            15 Express Swimming-MR       NT    1:19.52        
  7 Graham, Caitlin           15 Express Swimming-MR  1:18.14    1:20.39        
  8 Senken, Natasha L         14 OWA-MR               1:18.94    1:20.73        
  9 Cruz, Brigitti S          12 Twisters-MR          1:22.01    1:20.76        
 10 Madalena, Kathryn M       15 Express Swimming-MR  1:18.50    1:26.10        
 11 Arens, Danielle           16 Bluefish-MR          1:32.59    1:26.73        
 12 Mazza, Kelly A            17 Express Swimming-MR  1:18.00    1:27.00        
 13 Ragnanen, Karen E         14 Unattached           1:50.02    1:33.03        
 14 Kearns, Emily R           15 Express Swimming-MR       NT    1:34.99        
 
Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fabrizio, Jessica M       13 North Shore-MR       2:38.31    2:38.93        
                1:16.82   2:38.93 (1:22.11)                                        
  2 Waring, Megan P           15 OWA-MR               2:41.21    2:43.49        
                1:22.37   2:43.49 (1:21.12)                                        
  3 Warren, Frances V         15 Express Swimming-MR       NT    2:44.50        
  4 Barbosa, Tabitha          12 Twisters-MR          2:46.34    2:44.82        
                1:18.20   2:44.82 (1:26.62)                                        
  5 Pujals, Michaela C        15 Bluefish-MR          2:40.34    2:45.28        
                1:17.75   2:45.28 (1:27.53)                                        
  6 Madalena, Kathryn M       15 Express Swimming-MR  2:43.81    2:45.90        
                1:20.40   2:45.90 (1:25.50)                                        
  7 Cannatella, Annie M       15 Express Swimming-MR  2:46.59    2:47.58        
                1:21.83   2:47.58 (1:25.75)                                        
  8 Yu, Wynona K              12 Twisters-MR          2:47.90    2:47.67        
                1:20.56   2:47.67 (1:27.11)                                        
  9 Smith, Caryn A            14 OWA-MR               2:43.53    2:50.43        
                1:21.66   2:50.43 (1:28.77)                                        
 10 Jacobsen, Ginger M        15 Express Swimming-MR  2:49.00    2:50.73        
                1:22.10   2:50.73 (1:28.63)                                        
 11 Papsco, Nicole J          11 Bluefish-MR          2:56.70    2:54.70        
                1:25.96   2:54.70 (1:28.74)                                        
 12 Graham, Caitlin           15 Express Swimming-MR  2:47.80    2:55.00        
                1:22.66   2:55.00 (1:32.34)                                        
 13 Kuzniewski, Megan A       16 Express Swimming-MR  2:47.36    2:56.38        
                1:22.78   2:56.38 (1:33.60)                                        
 14 Ryan, Katherine C         15 OWA-MR               2:43.26    2:56.51        
                1:24.30   2:56.51 (1:32.21)                                        
 15 Cruz, Brigitti S          12 Twisters-MR          2:55.92    2:57.74        
                1:22.72   2:57.74 (1:35.02)                                        
 16 Wang, Helena M            15 Express Swimming-MR  2:50.00    2:57.83        
                1:22.09   2:57.83 (1:35.74)                                        
 17 Kim, Elizabeth            12 Twisters-MR          2:59.73    2:58.28        
                1:27.81   2:58.28 (1:30.47)                                        
 18 Mazza, Kelly A            17 Express Swimming-MR  2:45.00    2:59.12        
 19 Arens, Danielle           16 Bluefish-MR          3:05.32    2:59.54        
                1:25.24   2:59.54 (1:34.30)                                        
 20 Rudolph, Holly E          16 Express Swimming-MR  2:59.81    3:02.75        
                1:26.53   3:02.75 (1:36.22)                                        
 21 Vizcaino, Kristine J      12 North Shore-MR       3:04.37    3:04.58        
                1:30.87   3:04.58 (1:33.71)                                        
 22 Kearns, Emily R           15 Express Swimming-MR       NT    3:05.57        
 23 O'Hara, Megan N           15 Express Swimming-MR       NT    3:08.96        
 24 Kamel, Rita S             14 Twisters-MR          3:35.01    3:12.47        
                1:32.48   3:12.47 (1:39.99)                                        
 25 McNULTY, Nora E           12 Twisters-MR          3:33.20    3:14.45        
                1:37.47   3:14.45 (1:36.98)                                        
 26 Rebholz, Pamela K         15 Bluefish-MR          2:59.97    3:16.50        
                1:43.22   3:16.50 (1:33.28)                                        
 27 Polanco, Kayla M           7 Twisters-MR          3:40.91    3:22.87        
 28 Ning, Bianca              16 Bscat-MR             3:05.00    3:27.84        
                1:44.84   3:27.84 (1:43.00)                                        
 29 Zhang, Kristi             16 Bscat-MR             3:50.93    3:30.47        
 30 Rodriguez, Valerie        10 Bscat-MR             3:35.33    3:51.50        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chernukha, Leonid         10 OWA-MR                 32.53      32.83        
  2 Khrystenko, Anton         10 OWA-MR                 32.96      33.60        
  3 Sigaty, Thomas R          10 North Shore-MR         34.76      36.15        
  4 Hawkins, Andy T           10 Express Swimming-MR    38.99      36.27        
  5 Chan, Allan               10 Abbe Swim Team-MR      38.00      37.20        
  6 Zinkiewicz, Zachary M     10 IA-MR                  38.38      37.22        
  7 Serbi, Benjamin A         10 Abbe Swim Team-MR      34.00      37.30        
  8 Aly, Ali M                 9 Abbe Swim Team-MR      37.00      37.93        
  9 Senken, Pierce            10 OWA-MR                 37.83      38.29        
 10 Desmornes, Georgio        10 Express Swimming-MR    37.69      39.40        
 11 Ortof, Harry C             9 Express Swimming-MR    37.80      39.65        
 12 Salazar, Matthew A        10 Abbe Swim Team-MR      38.00      39.98        
 13 Graham, Joseph P           9 Express Swimming-MR    39.45      40.63        
 14 Lin, Andrew               10 Abbe Swim Team-MR      38.00      40.99        
 15 Murphy, Andrew J          10 North Shore-MR         41.03      41.85        
 16 Watler, Jaleel C          10 NYCC-MR                   NT      42.44        
 17 Chang, Kevin C            10 Express Swimming-MR    43.38      42.53        
 18 Reindl, James P            8 Express Swimming-MR    49.65      42.62        
 19 Montesdeoca, Michael      10 Twisters-MR            44.41      42.83        
 20 Zhang, Benjamin G          8 Abbe Swim Team-MR      55.00      43.43        
 21 Gregory, Logan T           9 DART-MR                46.44      43.55        
 22 Liu, Eric Z                8 Abbe Swim Team-MR      43.00      44.59        
 23 Parrinello, Anthony        9 Farmingdale-MR         41.81      44.78        
 24 Lee, Andy                  7 Twisters-MR            42.86      44.99        
 25 Gonzalez, Steven          10 NYCC-MR                44.38      45.09        
 26 Abraham, Peter P          10 OWA-MR                 49.78      45.26        
 27 Towers, Connor D           7 OWA-MR                 43.31      45.48        
 28 Lishnevetsky, Joshua T     9 Bscat-MR               42.00      45.71        
 29 Ho, Timothy                9 Abbe Swim Team-MR      47.00      45.99        
 30 Penrose, Sean             10 Bluefish-MR            45.47      46.38        
 31 Lin, Thomas                6 Abbe Swim Team-MR      44.00      46.39        
 32 Papsco, Zachary T          8 Bluefish-MR            45.94      46.58        
 33 Guarnieri, Maxwell T      10 Express Swimming-MR    50.00      47.78        
 34 Chang, Soloman             8 Abbe Swim Team-MR      58.00      49.72        
 35 Chen, Steven               8 Abbe Swim Team-MR      54.00      51.11        
 36 Thomas, Kieran C           8 IA-MR                  56.75      51.93        
 37 Dennis, Quinn P            8 OWA-MR                 52.00      54.20        
 38 Gamboa, Nat J              7 OWA-MR                 53.41      56.79        
 39 lim, Kenneth               8 Abbe Swim Team-MR      59.00      57.07        
 40 Labarge, Jacob             9 Bluefish-MR          1:00.74    1:00.10        
 41 Sanders, Dylan T          10 CSC-MR                 57.24    1:01.88        
 42 Rodriguez, Zachary A       8 CSC-MR               1:31.29    1:21.96        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chernukha, Leonid         10 OWA-MR               1:12.89    1:11.78        
  2 Khrystenko, Anton         10 OWA-MR               1:15.87    1:13.95        
  3 Sigaty, Thomas R          10 North Shore-MR       1:19.61    1:18.94        
  4 Hawkins, Andy T           10 Express Swimming-MR  1:27.99    1:21.03        
  5 Serbi, Benjamin A         10 Abbe Swim Team-MR    1:21.00    1:21.78        
  6 Zinkiewicz, Zachary M     10 IA-MR                1:26.43    1:22.74        
  7 Chan, Allan               10 Abbe Swim Team-MR    1:24.00    1:22.79        
  8 Senken, Pierce            10 OWA-MR               1:22.89    1:23.24        
  9 Aly, Ali M                 9 Abbe Swim Team-MR    1:26.00    1:26.56        
 10 Ortof, Harry C             9 Express Swimming-MR  1:26.17    1:26.91        
 11 Salazar, Matthew A        10 Abbe Swim Team-MR    1:28.00    1:27.88        
 12 Desmornes, Georgio        10 Express Swimming-MR  1:27.77    1:28.25        
 13 Graham, Joseph P           9 Express Swimming-MR  1:27.93    1:32.54        
 14 Chang, Kevin C            10 Express Swimming-MR  1:34.44    1:35.17        
 15 Gregory, Logan T           9 DART-MR              1:46.90    1:35.90        
 16 Lin, Andrew               10 Abbe Swim Team-MR    1:26.00    1:36.12        
 17 Reindl, James P            8 Express Swimming-MR  1:45.00    1:36.21        
 18 Lishnevetsky, Joshua T     9 Bscat-MR             1:33.00    1:36.26        
 19 Watler, Jaleel C          10 NYCC-MR              1:34.44    1:36.64        
 20 Ho, Timothy                9 Abbe Swim Team-MR    1:50.00    1:38.06        
 21 Liu, Eric Z                8 Abbe Swim Team-MR    1:39.00    1:38.22        
 22 Abraham, Peter P          10 OWA-MR               1:53.33    1:40.47        
 23 Lee, Andy                  7 Twisters-MR          1:43.50    1:40.85        
 24 Gonzalez, Steven          10 NYCC-MR              1:48.02    1:41.96        
 25 Towers, Connor D           7 OWA-MR               1:38.36    1:42.96        
 26 Lin, Thomas                6 Abbe Swim Team-MR    1:45.00    1:43.40        
 27 Zhang, Benjamin G          8 Abbe Swim Team-MR    1:54.00    1:43.99        
 28 Parrinello, Anthony        9 Farmingdale-MR       1:39.38    1:45.44        
 29 Papsco, Zachary T          8 Bluefish-MR          1:42.83    1:46.64        
 30 Chen, Steven               8 Abbe Swim Team-MR    1:53.00    1:48.97        
 31 Guarnieri, Maxwell T      10 Express Swimming-MR  1:50.00    1:51.28        
 32 Chang, Soloman             8 Abbe Swim Team-MR    1:58.00    1:52.72        
 33 Dennis, Quinn P            8 OWA-MR               1:59.33    2:06.07        
 34 lim, Kenneth               8 Abbe Swim Team-MR    2:00.00    2:07.42        
 35 Gamboa, Nat J              7 OWA-MR               2:07.06    2:08.16        
 36 Labarge, Jacob             9 Bluefish-MR          2:28.19    2:17.48        
 37 Sanders, Dylan T          10 CSC-MR               2:20.30    2:24.47        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zinkiewicz, Zachary M     10 IA-MR                  41.87      40.20        
  2 Serbi, Benjamin A         10 Abbe Swim Team-MR      40.00      42.80        
  3 Ho, Timothy                9 Abbe Swim Team-MR      52.00      44.08        
  4 Hawkins, Andy T           10 Express Swimming-MR    47.59      44.44        
  5 Murphy, Andrew J          10 North Shore-MR         46.42      44.96        
  6 Mcalpine, Michael A        9 Unattached             45.00      45.36        
  7 Ortof, Harry C             9 Express Swimming-MR    47.92      46.67        
  8 Lin, Andrew               10 Abbe Swim Team-MR      45.00      46.77        
  9 Aly, Ali M                 9 Abbe Swim Team-MR      43.00      47.14        
 10 Montesdeoca, Michael      10 Twisters-MR            48.80      47.26        
 11 Desmornes, Georgio        10 Express Swimming-MR    49.52      47.68        
 12 Salazar, Matthew A        10 Abbe Swim Team-MR      48.00      49.54        
 13 Gregory, Logan T           9 DART-MR                57.93      49.73        
 14 Lin, Thomas                6 Abbe Swim Team-MR      54.00      51.14        
 15 Graham, Joseph P           9 Express Swimming-MR    53.82      52.82        
 16 Parrinello, Anthony        9 Farmingdale-MR         52.26      52.84        
 17 Papsco, Zachary T          8 Bluefish-MR            56.14      52.92        
 18 Gonzalez, Steven          10 NYCC-MR                48.00      53.52        
 19 Towers, Connor D           7 OWA-MR                 51.89      53.73        
 20 Chen, Steven               8 Abbe Swim Team-MR      58.00      56.08        
 21 Penrose, Ryan              8 Bluefish-MR            58.19      56.75        
 22 Abraham, Peter P          10 OWA-MR               1:01.05      57.53        
 23 Penrose, Sean             10 Bluefish-MR            54.60      57.64        
 24 Watler, Jaleel C          10 NYCC-MR                53.64      58.05        
 25 Guarnieri, Maxwell T      10 Express Swimming-MR    55.00    1:01.44        
 26 Thomas, Kieran C           8 IA-MR                1:08.00    1:03.03        
 27 Labarge, Jacob             9 Bluefish-MR          1:03.51    1:04.36        
 28 Gamboa, Nat J              7 OWA-MR               1:01.61    1:04.38        
 29 Dennis, Quinn P            8 OWA-MR               1:07.52    1:08.02        
 30 Sanders, Dylan T          10 CSC-MR                    NT    1:17.12        
 31 Rodriguez, Zachary A       8 CSC-MR                    NT    1:31.47        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mcalpine, Michael A        9 Unattached             52.20      48.33        
  2 Serbi, Benjamin A         10 Abbe Swim Team-MR      46.00      51.73        
  3 Aly, Ali M                 9 Abbe Swim Team-MR      52.00      52.43        
  4 Lin, Andrew               10 Abbe Swim Team-MR      48.00      52.48        
  5 Ortof, Harry C             9 Express Swimming-MR    54.82      52.69        
  6 Montesdeoca, Michael      10 Twisters-MR            52.94      52.78        
  7 Hawkins, Andy T           10 Express Swimming-MR    53.99      52.95        
  8 Graham, Joseph P           9 Express Swimming-MR    55.63      53.10        
  9 Desmornes, Georgio        10 Express Swimming-MR    55.60      55.03        
 10 Reindl, James P            8 Express Swimming-MR       NT      55.55        
 11 Lee, Andy                  7 Twisters-MR            55.39      57.54        
 12 Chang, Soloman             8 Abbe Swim Team-MR      59.00      58.56        
 13 Zhang, Benjamin G          8 Abbe Swim Team-MR      58.00      59.24        
 14 Murphy, Andrew J          10 North Shore-MR         56.70      59.27        
 15 Chang, Kevin C            10 Express Swimming-MR  1:02.82    1:00.48        
 16 Penrose, Sean             10 Bluefish-MR            56.51    1:01.39        
 17 lim, Kenneth               8 Abbe Swim Team-MR   10:00.00    1:02.99        
 18 Penrose, Ryan              8 Bluefish-MR          1:04.11    1:03.43        
 19 Thomas, Kieran C           8 IA-MR                1:14.56    1:04.19        
 20 Lishnevetsky, Joshua T     9 Bscat-MR               46.00    1:05.09        
 21 Lin, Thomas                6 Abbe Swim Team-MR      59.00    1:14.15        
 22 Rodriguez, Zachary A       8 CSC-MR                    NT    2:07.46        
 -- Guarnieri, Maxwell T      10 Express Swimming-MR    54.22         DQ        
 -- Senken, Pierce            10 OWA-MR                 50.91         DQ        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chernukha, Leonid         10 OWA-MR               1:19.12    1:20.15        
  2 Khrystenko, Anton         10 OWA-MR               1:25.57    1:20.24        
  3 Chan, Allan               10 Abbe Swim Team-MR    1:37.00    1:38.16        
  4 Liu, Eric Z                8 Abbe Swim Team-MR    1:47.00    1:59.22        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Domagala, Michael         12 Twisters-MR            27.82      26.85        
  2 Tilneac, George           11 NYCC-MR                31.37      30.51        
  3 Vargas, Anthony J         11 RedTails-MR            32.09      30.63        
  4 Byrne, Cameron A          12 Sachem-MR              31.14      30.69        
  5 Uszynski, Arthur          11 Twisters-MR            31.32      30.77        
  6 Brown, Nate M             11 OWA-MR                 30.68      31.12        
  7 Lin, Alex                 11 Abbe Swim Team-MR      32.00      31.29        
  8 Caponegro, Frank          12 Express Swimming-MR    32.65      31.67        
  9 Lin, Justin               12 Abbe Swim Team-MR      33.00      31.90        
 10 Sourial, Anthony          11 Express Swimming-MR    34.81      32.31        
 11 Towers, Zach D            11 OWA-MR                 32.19      32.44        
 11 Lozano, Joseph            12 Express Swimming-MR    32.35      32.44        
 13 Mattei, Vincent P         12 Farmingdale-MR         33.57      32.45        
 14 Warren, Colin J           12 Express Swimming-MR    32.78      33.04        
 15 Hagemann, Alex A          11 Express Swimming-MR    35.00      33.32        
 16 Penteck, Christopher M    12 Sachem-MR              33.24      33.36        
 17 Miou, Eric                12 Abbe Swim Team-MR      34.00      33.43        
 18 Darcy, Matthew J          12 Sachem-MR              33.57      33.68        
 19 Williams, Tyler S         12 Express Swimming-MR    34.38      33.82        
 20 Low, Derek                12 NYCC-MR                33.99      34.01        
 21 Pompay, John A            11 Express Swimming-MR    34.54      34.02        
 22 Zhang, Aron               11 UN-MR                  34.55      34.16        
 23 Belozerov, Alex           11 Twisters-MR            44.00      34.94        
 24 Quinteros, Roberto P      12 UN-MR                  35.04      35.08        
 25 Hildebrandt, Michael      11 Bluefish-MR            35.65      35.20        
 26 Cornwallis, Robert A      12 Twisters-MR            35.51      35.76        
 27 Su, Kyle                  12 UN-MR                  36.78      35.77        
 28 Gamboa, Matthew G         11 OWA-MR                 35.20      36.00        
 29 Mignano, Dominick L       12 CSC-MR                 42.83      36.04        
 30 Siboonruang, Tana         11 Twisters-MR            35.81      36.26        
 31 Cocuy, Bryan              12 Abbe Swim Team-MR      37.00      36.31        
 32 McNULTY, Daniel J         12 Twisters-MR            37.81      36.43        
 33 Luk, Arnold B             11 Abbe Swim Team-MR      37.00      36.91        
 34 McDougall, Robert J       11 CSC-MR                 36.93      36.98        
 35 Gupta, Shashank           12 Farmingdale-MR         37.62      37.05        
 36 Keane, Kevin G            12 CSC-MR                 36.66      37.22        
 37 Foti, Christian           12 Bscat-MR               32.00      37.80        
 38 Ma, Clarence F            12 UN-MR                  38.57      38.24        
 39 Yoon, Justin              11 Express Swimming-MR       NT      38.81        
 40 Pizzurro, Nicholas J      11 CSC-MR                 40.00      39.01        
 41 Smith, William            11 RedTails-MR            38.45      39.16        
 42 Rivera, Robby J           12 CSC-MR                    NT      39.17        
 43 Aizawa, Shun              12 Express Swimming-MR       NT      39.28        
 44 Chow, William             11 UN-MR                     NT      39.61        
 45 Cheong, Kevin             12 Express Swimming-MR    40.36      39.86        
 46 Mendez, Spencer D         12 Bluefish-MR            38.95      39.87        
 47 Cannatella, Anthony J     12 Express Swimming-MR    51.08      40.47        
 48 Kan, Kevin                11 Abbe Swim Team-MR      39.00      40.69        
 49 Zhang, Timmy              12 Bscat-MR               38.00      40.93        
 50 Li, Kevin Z               12 Abbe Swim Team-MR      37.00      41.23        
 51 Zheng, Christopher        11 UN-MR                     NT      41.38        
 52 Cheng, Andrew             11 OWA-MR                 45.00      41.78        
 53 Yu, Xuedong               11 RedTails-MR            44.09      43.72        
 54 Abraham, Joshua V         12 OWA-MR                 51.88      47.71        
 55 Ortega, Xavier            11 RedTails-MR            56.27      48.27        
 56 Dennis, Garrett T         11 OWA-MR                 50.50      49.51        
 57 Nudell, Isaack            11 RedTails-MR            48.88      50.23        
 58 Melo, Keven               11 RedTails-MR          1:20.43      51.97        
 59 Wood, Kenny D             11 OWA-MR                 53.15      52.29        
 60 Wong, Justin C            11 Bscat-MR             1:00.40      59.02        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Domagala, Michael         12 Twisters-MR          1:00.78    1:01.66        
  2 Dong, Richard             12 Twisters-MR          1:06.69    1:06.26        
  3 Uszynski, Arthur          11 Twisters-MR          1:08.22    1:07.66        
  4 Lozano, Joseph            12 Express Swimming-MR  1:07.48    1:07.69        
  5 Tilneac, George           11 NYCC-MR              1:10.79    1:09.23        
  6 Sourial, Anthony          11 Express Swimming-MR  1:11.06    1:09.72        
  7 Moon, Jay                 12 Twisters-MR          1:10.64    1:09.84        
  8 Byrne, Cameron A          12 Sachem-MR            1:11.08    1:10.23        
  9 Lin, Alex                 11 Abbe Swim Team-MR    1:08.00    1:10.98        
 10 Caponegro, Frank          12 Express Swimming-MR  1:11.80    1:11.36        
 11 Penteck, Christopher M    12 Sachem-MR            1:12.60    1:11.46        
 12 Miou, Eric                12 Abbe Swim Team-MR    1:15.00    1:12.11        
 13 Hagemann, Alex A          11 Express Swimming-MR  1:16.00    1:13.27        
 14 Williams, Tyler S         12 Express Swimming-MR  1:20.08    1:13.45        
 15 Warren, Colin J           12 Express Swimming-MR  1:13.76    1:13.58        
 16 Guo, Andrew               11 Twisters-MR          1:17.73    1:14.74        
 17 Mattei, Vincent P         12 Farmingdale-MR       1:15.78    1:14.79        
 17 Vargas, Anthony J         11 RedTails-MR          1:11.09    1:14.79        
 19 Zhang, Aron               11 UN-MR                1:17.27    1:15.11        
 20 Pompay, John A            11 Express Swimming-MR  1:15.99    1:15.54        
 21 Low, Derek                12 NYCC-MR              1:17.96    1:16.99        
 22 Hildebrandt, Michael      11 Bluefish-MR          1:18.26    1:17.32        
 23 Su, Kyle                  12 UN-MR                     NT    1:17.35        
 24 Quinteros, Roberto P      12 UN-MR                1:18.86    1:17.69        
 25 Khanas, Yaroslav O        12 OWA-MR               1:22.45    1:18.23        
 26 Mignano, Dominick L       12 CSC-MR               1:34.12    1:18.35        
 27 McNULTY, Daniel J         12 Twisters-MR          1:26.52    1:19.82        
 28 Foti, Christian           12 Bscat-MR             1:18.00    1:20.79        
 29 Gupta, Shashank           12 Farmingdale-MR       1:21.93    1:22.27        
 30 Cocuy, Bryan              12 Abbe Swim Team-MR    1:21.00    1:22.52        
 31 Yao, Christopher J        11 OWA-MR               1:31.92    1:23.17        
 32 Luk, Arnold B             11 Abbe Swim Team-MR    1:25.00    1:24.33        
 33 Keane, Kevin G            12 CSC-MR               1:25.44    1:25.31        
 34 Ma, Clarence F            12 UN-MR                1:42.62    1:26.52        
 35 Michel, Bradley J         11 North Shore-MR       1:26.21    1:26.58        
 36 McDougall, Robert J       11 CSC-MR               1:21.63    1:26.85        
 37 Pizzurro, Nicholas J      11 CSC-MR               1:32.42    1:26.91        
 38 Rivera, Robby J           12 CSC-MR                    NT    1:27.29        
 39 Aizawa, Shun              12 Express Swimming-MR  1:28.20    1:28.17        
 40 Cheong, Kevin             12 Express Swimming-MR  1:28.85    1:28.78        
 41 Kan, Kevin                11 Abbe Swim Team-MR    1:32.00    1:31.72        
 42 Yoon, Justin              11 Express Swimming-MR  1:32.35    1:31.94        
 43 Yu, Xuedong               11 RedTails-MR          1:45.09    1:33.86        
 44 Zheng, Christopher        11 UN-MR                     NT    1:34.93        
 45 Zhang, Timmy              12 Bscat-MR             1:30.00    1:37.08        
 46 Smith, William            11 RedTails-MR          1:37.91    1:37.14        
 47 Ortega, Xavier            11 RedTails-MR          2:10.20    1:42.56        
 48 Abraham, Joshua V         12 OWA-MR               1:46.25    1:45.04        
 49 Wood, Kenny D             11 OWA-MR               2:00.34    1:51.81        
 50 Nudell, Isaack            11 RedTails-MR          1:56.97    1:53.47        
 51 Melo, Keven               11 RedTails-MR          2:42.65    1:53.82        
 52 Dennis, Garrett T         11 OWA-MR               1:55.18    1:57.03        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Domagala, Michael         12 Twisters-MR            31.97      32.20        
  2 Dong, Richard             12 Twisters-MR            33.80      33.44        
  3 Moon, Jay                 12 Twisters-MR            37.00      36.79        
  4 Penteck, Christopher M    12 Sachem-MR              36.97      37.67        
  5 Brown, Nate M             11 OWA-MR                 36.89      38.01        
  6 Mattei, Vincent P         12 Farmingdale-MR         38.14      38.11        
  7 Miou, Eric                12 Abbe Swim Team-MR      40.00      38.78        
  8 Sourial, Anthony          11 Express Swimming-MR    39.96      38.90        
  9 Belozerov, Alex           11 Twisters-MR            45.67      39.15        
 10 Hagemann, Alex A          11 Express Swimming-MR    40.00      39.16        
 11 Cornwallis, Robert A      12 Twisters-MR            41.02      39.25        
 12 Lozano, Joseph            12 Express Swimming-MR    39.68      39.35        
 13 Guo, Andrew               11 Twisters-MR            41.67      39.94        
 14 Towers, Zach D            11 OWA-MR                 39.30      40.16        
 15 Warren, Colin J           12 Express Swimming-MR    41.85      40.69        
 16 Mendez, Spencer D         12 Bluefish-MR            42.97      42.32        
 17 Williams, Tyler S         12 Express Swimming-MR    45.86      42.41        
 18 Siboonruang, Tana         11 Twisters-MR            43.87      42.60        
 19 Hildebrandt, Michael      11 Bluefish-MR            44.16      43.87        
 20 Khanas, Yaroslav O        12 OWA-MR                 46.25      43.98        
 21 Yao, Christopher J        11 OWA-MR                 49.90      44.00        
 22 Gamboa, Matthew G         11 OWA-MR                 43.16      44.06        
 23 Cocuy, Bryan              12 Abbe Swim Team-MR      44.00      44.92        
 24 Cheong, Kevin             12 Express Swimming-MR    46.52      45.05        
 25 Mignano, Dominick L       12 CSC-MR                 52.78      45.10        
 26 Foti, Christian           12 Bscat-MR               41.00      45.53        
 27 Chow, William             11 UN-MR                     NT      48.71        
 28 Yoon, Justin              11 Express Swimming-MR       NT      48.72        
 29 Cheng, Andrew             11 OWA-MR                 50.00      48.77        
 30 Keane, Kevin G            12 CSC-MR                 48.98      49.44        
 31 Cannatella, Anthony J     12 Express Swimming-MR  1:09.20      49.91        
 32 Gupta, Shashank           12 Farmingdale-MR         45.04      50.07        
 33 Zheng, Christopher        11 UN-MR                     NT      51.22        
 34 Dennis, Garrett T         11 OWA-MR                 56.12      52.19        
 35 Pizzurro, Nicholas J      11 CSC-MR                 57.75      52.29        
 36 Smith, William            11 RedTails-MR            48.09      53.62        
 37 Ortega, Xavier            11 RedTails-MR            56.74      54.27        
 38 Nudell, Isaack            11 RedTails-MR            54.38      55.22        
 39 Yu, Xuedong               11 RedTails-MR            55.09      55.34        
 40 Rivera, Robby J           12 CSC-MR                    NT      55.37        
 41 Melo, Keven               11 RedTails-MR          1:07.95      55.49        
 42 Wood, Kenny D             11 OWA-MR               1:10.00      58.95        
 43 Wong, Justin C            11 Bscat-MR             1:01.89    1:00.93        
 44 Abraham, Joshua V         12 OWA-MR                 55.00    1:01.70        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dong, Richard             12 Twisters-MR          1:25.86    1:23.97        
  2 Byrne, Cameron A          12 Sachem-MR            1:23.57    1:25.62        
  3 Lin, Alex                 11 Abbe Swim Team-MR    1:24.00    1:27.54        
  4 Lozano, Joseph            12 Express Swimming-MR  1:27.72    1:27.94        
  5 Low, Derek                12 NYCC-MR              1:31.61    1:28.02        
  6 Caponegro, Frank          12 Express Swimming-MR  1:31.68    1:31.01        
  7 Moon, Jay                 12 Twisters-MR          1:30.54    1:31.52        
  8 Lin, Justin               12 Abbe Swim Team-MR    1:28.00    1:33.41        
  9 Towers, Zach D            11 OWA-MR               1:37.24    1:33.96        
 10 Sourial, Anthony          11 Express Swimming-MR  1:35.85    1:34.16        
 11 Brown, Nate M             11 OWA-MR               1:32.50    1:34.69        
 12 Su, Kyle                  12 UN-MR                1:38.14    1:34.80        
 13 Uszynski, Arthur          11 Twisters-MR          1:36.93    1:34.83        
 14 Siboonruang, Tana         11 Twisters-MR          1:39.72    1:35.22        
 15 Belozerov, Alex           11 Twisters-MR          1:37.77    1:37.21        
 16 Vargas, Anthony J         11 RedTails-MR          1:30.09    1:37.36        
 17 McNULTY, Daniel J         12 Twisters-MR          2:49.86    1:39.43        
 18 Cornwallis, Robert A      12 Twisters-MR          1:42.99    1:41.73        
 19 Aizawa, Shun              12 Express Swimming-MR  1:48.35    1:42.05        
 20 Pompay, John A            11 Express Swimming-MR  1:38.57    1:42.49        
 21 Quinteros, Roberto P      12 UN-MR                1:46.67    1:42.57        
 22 Gamboa, Matthew G         11 OWA-MR               1:46.77    1:45.12        
 23 Cheong, Kevin             12 Express Swimming-MR  1:42.29    1:46.19        
 24 Mendez, Spencer D         12 Bluefish-MR          1:41.76    1:46.47        
 25 Luk, Arnold B             11 Abbe Swim Team-MR    1:36.00    1:47.63        
 26 Li, Kevin Z               12 Abbe Swim Team-MR    1:33.00    1:48.33        
 27 Chow, William             11 UN-MR                     NT    1:48.36        
 28 Kan, Kevin                11 Abbe Swim Team-MR    1:42.00    1:48.63        
 29 Zhang, Aron               11 UN-MR                1:56.49    1:48.90        
 30 Zhang, Timmy              12 Bscat-MR             1:44.00    1:52.53        
 31 Ma, Clarence F            12 UN-MR                1:55.71    1:53.15        
 32 McDougall, Robert J       11 CSC-MR               1:51.23    1:54.75        
 33 Cheng, Andrew             11 OWA-MR               2:10.00    1:58.14        
 34 Michel, Bradley J         11 North Shore-MR       1:54.50    1:59.10        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lozano, Joseph            12 Express Swimming-MR  1:19.15    1:18.59        
  2 Miou, Eric                12 Abbe Swim Team-MR    1:22.00    1:21.36        
  3 Sourial, Anthony          11 Express Swimming-MR  1:19.70    1:21.97        
  4 Tilneac, George           11 NYCC-MR              1:25.00    1:23.57        
  5 Hagemann, Alex A          11 Express Swimming-MR  1:24.00    1:26.29        
  6 Guo, Andrew               11 Twisters-MR          1:35.72    1:30.20        
  7 Khanas, Yaroslav O        12 OWA-MR               1:39.65    1:34.96        
  8 Zhang, Aron               11 UN-MR                1:36.96    1:36.41        
  9 Yao, Christopher J        11 OWA-MR               2:55.00    1:39.52        
 10 Michel, Bradley J         11 North Shore-MR       1:38.63    1:42.29        
 11 Quinteros, Roberto P      12 UN-MR                1:43.48    1:46.01        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kowalsky, Austin J        13 Express Swimming-MR    59.24    1:00.07        
  2 McKenna, Brian W          14 Abbe Swim Team-MR      57.00    1:00.34        
  3 Chipev, Liuben C          14 North Shore-MR       1:05.00    1:04.26        
  4 Graham, Danny             14 Express Swimming-MR  1:05.30    1:04.59        
  5 Martinez, George A        14 Twisters-MR          1:03.86    1:04.73        
  6 Penteck, Stephen          14 Sachem-MR            1:03.98    1:06.00        
  7 Kan, Dennis               14 Abbe Swim Team-MR    1:04.00    1:06.34        
  8 Kelkar, Ashwin D          14 OWA-MR               1:06.10    1:08.18        
  9 Chow, Kevin               13 Abbe Swim Team-MR    1:06.00    1:09.30        
 10 Bucero, Nickolas J        13 Abbe Swim Team-MR    1:16.00    1:13.45        
 11 Ma, Kelvin F              14 UN-MR                1:15.93    1:13.62        
 12 Li, Kytoh                 13 Abbe Swim Team-MR    1:15.00    1:14.14        
 12 Gonzalez, Adriel A        13 Abbe Swim Team-MR    1:09.00    1:14.14        
 14 Thorne, Ryan G            14 Bluefish-MR          1:13.27    1:16.31        
 15 Chang, Lawrence           13 UN-MR                1:17.37    1:17.01        
 16 Chen, Zhaoyu              14 RedTails-MR          1:22.97    1:17.87        
 17 Wang, Norman              14 Bscat-MR             1:25.00    1:18.33        
 18 Abraham, Paul P           13 OWA-MR               1:18.00    1:18.80        
 19 Sack, Danny C             14 OWA-MR               1:16.03    1:19.22        
 20 Goh, Jonathan             13 Express Swimming-MR  1:19.63    1:19.47        
 21 Cheng, Richard            13 OWA-MR               1:21.23    1:20.61        
 22 Yen, Kevin S              14 UN-MR                     NT    1:20.69        
 23 Jiutu, Winston            14 Express Swimming-MR  1:40.47    1:22.81        
 24 Diaz, Ariel R             13 RedTails-MR          1:42.32    1:25.84        
 25 Mok, Wesley K             14 UN-MR                1:47.44    1:49.95        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Brian W          14 Abbe Swim Team-MR    2:22.00    2:29.84        
                1:11.46   2:29.84 (1:18.38)                                        
  2 Malkin, Charles C         14 North Shore-MR       2:32.00    2:33.90        
                1:15.95   2:33.90 (1:17.95)                                        
  3 Kim, Sean Y               13 Twisters-MR          2:38.43    2:36.70        
                1:16.16   2:36.70 (1:20.54)                                        
  4 Graham, Danny             14 Express Swimming-MR  2:38.63    2:39.24        
                1:16.69   2:39.24 (1:22.55)                                        
  5 Kelkar, Ashwin D          14 OWA-MR               2:42.93    2:46.11        
                1:20.12   2:46.11 (1:25.99)                                        
  6 Kan, Dennis               14 Abbe Swim Team-MR    2:52.00    2:55.23        
                1:24.39   2:55.23 (1:30.84)                                        
  7 Thorne, Ryan G            14 Bluefish-MR          3:15.26    3:07.06        
                1:30.86   3:07.06 (1:36.20)                                        
  8 Bucero, Nickolas J        13 Abbe Swim Team-MR    3:08.00    3:13.01        
                1:32.74   3:13.01 (1:40.27)                                        
  9 Cheng, Richard            13 OWA-MR               3:45.00    3:24.66        
                1:39.83   3:24.66 (1:44.83)                                        
 10 Goh, Jonathan             13 Express Swimming-MR  3:27.29    3:26.16        
                1:42.22   3:26.16 (1:43.94)                                        
 11 Jiutu, Winston            14 Express Swimming-MR       NT    3:45.73        
                1:50.94   3:45.73 (1:54.79)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ching, Benjamin G         13 Twisters-MR          2:47.57    2:48.51        
                1:20.41   2:48.51 (1:28.10)                                        
  2 Romero, Luis M            14 North Shore-MR       2:49.26    2:53.22        
                1:23.91   2:53.22 (1:29.31)                                        
  3 Malkin, Charles C         14 North Shore-MR       2:56.51    3:02.67        
                1:27.27   3:02.67 (1:35.40)                                        
  4 Chen, Zhaoyu              14 RedTails-MR          3:21.02    3:16.54        
                1:33.73   3:16.54 (1:42.81)                                        
  5 Li, Kytoh                 13 Abbe Swim Team-MR    3:18.00    3:17.66        
                1:35.62   3:17.66 (1:42.04)                                        
  6 Sack, Danny C             14 OWA-MR               3:23.27    3:24.37        
                1:40.64   3:24.37 (1:43.73)                                        
  7 Ma, Kelvin F              14 UN-MR                3:44.97    3:28.62        
                1:38.85   3:28.62 (1:49.77)                                        
  8 Yen, Kevin S              14 UN-MR                     NT    3:42.37        
                1:51.67   3:42.37 (1:50.70)                                        
  9 Mok, Wesley K             14 UN-MR                     NT    3:59.07        
                1:54.83   3:59.07 (2:04.24)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kowalsky, Austin J        13 Express Swimming-MR  1:06.12    1:06.56        
  2 Malkin, Charles C         14 North Shore-MR       1:08.09    1:07.29        
  3 Ching, Benjamin G         13 Twisters-MR          1:08.41    1:08.71        
  4 Martinez, George A        14 Twisters-MR          1:07.37    1:09.41        
  5 Chipev, Liuben C          14 North Shore-MR       1:11.83    1:10.49        
  6 Graham, Danny             14 Express Swimming-MR  1:11.33    1:13.56        
  7 Kim, Sean Y               13 Twisters-MR          1:15.95    1:15.89        
  8 Penteck, Stephen          14 Sachem-MR            1:11.27    1:15.90        
  9 Chow, Kevin               13 Abbe Swim Team-MR    1:17.00    1:18.82        
 10 Abraham, Paul P           13 OWA-MR               1:50.00    1:24.18        
 11 Kelkar, Ashwin D          14 OWA-MR               1:27.19    1:30.62        
 12 Ma, Kelvin F              14 UN-MR                     NT    1:32.10        
 13 Yen, Kevin S              14 UN-MR                     NT    1:34.98        
 14 Chang, Lawrence           13 UN-MR                1:33.04    1:35.69        
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ching, Benjamin G         13 Twisters-MR          2:30.86    2:30.79        
                1:11.38   2:30.79 (1:19.41)                                        
  2 Martinez, George A        14 Twisters-MR          2:31.45    2:31.83        
                1:10.47   2:31.83 (1:21.36)                                        
  3 Chipev, Liuben C          14 North Shore-MR       2:45.00    2:34.52        
                1:13.44   2:34.52 (1:21.08)                                        
  4 McKenna, Brian W          14 Abbe Swim Team-MR    2:32.00    2:34.85        
                1:09.52   2:34.85 (1:25.33)                                        
  5 Kowalsky, Austin J        13 Express Swimming-MR  2:33.03    2:37.45        
                1:14.00   2:37.45 (1:23.45)                                        
  6 Romero, Luis M            14 North Shore-MR       2:38.59    2:42.35        
                1:19.49   2:42.35 (1:22.86)                                        
  7 Kim, Sean Y               13 Twisters-MR          2:45.70    2:44.55        
                1:14.44   2:44.55 (1:30.11)                                        
  8 Penteck, Stephen          14 Sachem-MR            2:37.76    2:44.58        
                1:17.30   2:44.58 (1:27.28)                                        
  9 Chow, Kevin               13 Abbe Swim Team-MR    3:00.00    3:01.76        
                1:24.61   3:01.76 (1:37.15)                                        
 10 Chang, Lawrence           13 UN-MR                3:10.30    3:02.37        
                1:27.31   3:02.37 (1:35.06)                                        
 11 Ma, Kelvin F              14 UN-MR                3:11.02    3:04.68        
                1:29.90   3:04.68 (1:34.78)                                        
 12 Chen, Zhaoyu              14 RedTails-MR          3:30.09    3:04.71        
                1:28.18   3:04.71 (1:36.53)                                        
 13 Sack, Danny C             14 OWA-MR               3:02.46    3:07.04        
                1:33.17   3:07.04 (1:33.87)                                        
 14 Abraham, Paul P           13 OWA-MR               3:21.44    3:10.68        
                1:28.59   3:10.68 (1:42.09)                                        
 15 Goh, Jonathan             13 Express Swimming-MR       NT    3:15.86        
                1:35.75   3:15.86 (1:40.11)                                        
 16 Wang, Norman              14 Bscat-MR             2:50.00    3:18.41        
                1:34.73   3:18.41 (1:43.68)                                        
 17 Jiutu, Winston            14 Express Swimming-MR       NT    3:40.74        
                1:45.03   3:40.74 (1:55.71)                                        
 -- Cheng, Richard            13 OWA-MR               3:40.00         DQ        
                1:35.10        DQ (1:36.75)                                        
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vasquez, Everett W        15 North Shore-MR         58.01      58.03        
  2 Nickey, Lowell            15 Bluefish-MR            57.91      58.12        
  3 Dupres, Abel              15 RedTails-MR          1:00.34      59.81        
  4 Dupres, Paul P            16 RedTails-MR            58.74      59.92        
  5 Herzog, Adam H            16 Bluefish-MR          1:00.50    1:00.07        
  6 Barbosa, Larry S          15 Twisters-MR          1:00.12    1:00.17        
  7 Chang, James              15 UN-MR                  59.26    1:01.75        
  8 Khan, Rana Z              19 Abbe Swim Team-MR      57.50    1:01.77        
  9 Kuo, Theodore             15 Express Swimming-MR  1:00.19    1:01.88        
 10 Duva, Ben                 15 Express Swimming-MR  1:00.66    1:02.08        
 11 Wu, Kevin                 16 OWA-MR               1:02.11    1:02.34        
 12 Podrezca, Milan M         17 OWA-MR               1:01.75    1:03.13        
 13 Ching, Benjamin G         13 Twisters-MR          1:03.09    1:03.22        
 14 Donaghy, Collin J         17 Sachem-MR            1:00.44    1:03.28        
 15 Ching, Brian G            17 Twisters-MR          1:02.54    1:03.36        
 16 Russo, Cameron J          16 OWA-MR               1:02.42    1:04.08        
 17 Martinez, George A        14 Twisters-MR          1:03.86    1:04.84        
 18 Murphy, Thomas P          15 OWA-MR               1:04.77    1:05.16        
 19 Zhou, Richard             15 UN-MR                1:04.66    1:05.33        
 20 Polanco, Christopher A    15 Twisters-MR          1:13.68    1:05.47        
 21 Kunze, Ian M              15 NYCC-MR              1:04.51    1:05.48        
 22 Koo, Brandon H            11 Twisters-MR          1:06.03    1:05.88        
 23 Park, Jin W               16 Twisters-MR          1:06.00    1:07.07        
 24 Vacchiano, Matt T         16 Bluefish-MR          1:07.87    1:07.74        
 25 Kelkar, Ashwin D          14 OWA-MR               1:06.10    1:07.78        
 26 Jeng, Franklin            15 UN-MR                     NT    1:08.23        
 27 Lam, Aaron                15 Abbe Swim Team-MR    1:02.00    1:08.65        
 28 Pu, Austin                13 Twisters-MR          1:07.63    1:09.35        
 29 Pu, Andrew                15 Twisters-MR          1:11.37    1:09.66        
 30 Jeng, Daniel              16 UN-MR                     NT    1:10.19        
 31 Massa, Nick J             17 Express Swimming-MR  1:17.00    1:10.39        
 32 Donaghy, Daniel P         15 Sachem-MR            1:07.26    1:10.45        
 33 Towers, Zach D            11 OWA-MR               1:10.72    1:12.82        
 34 Murphy, Thomas M          14 North Shore-MR       1:14.31    1:13.18        
 35 Banar, Radislav           16 Bscat-MR             1:18.00    1:13.21        
 36 Liu, Alex                 15 UN-MR                     NT    1:13.98        
 37 Zhang, Aron               11 UN-MR                1:17.27    1:14.03        
 38 Gamboa, Matthew G         11 OWA-MR               1:15.99    1:18.31        
 39 Abraham, Paul P           13 OWA-MR               1:18.00    1:19.56        
 40 Sheng, Andrew W           15 Abbe Swim Team-MR    1:15.00    1:20.33        
 41 Lopez, Christian C        15 Abbe Swim Team-MR    1:15.00    1:20.98        
 42 Murphy, Shawn S           11 North Shore-MR       1:19.48    1:21.63        
 43 McNULTY, Daniel J         12 Twisters-MR          1:26.52    1:24.03        
 44 Michel, Bradley J         11 North Shore-MR       1:26.21    1:27.39        
 45 Lin, Jonathan C           11 Abbe Swim Team-MR    1:26.00    1:30.12        
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dupres, Paul P            16 RedTails-MR          2:34.32    2:27.03        
                1:09.62   2:27.03 (1:17.41)                                        
  2 Duva, Ben                 15 Express Swimming-MR  2:28.84    2:29.92        
                1:13.05   2:29.92 (1:16.87)                                        
  3 Dupres, Abel              15 RedTails-MR          2:31.75    2:32.06        
                1:13.06   2:32.06 (1:19.00)                                        
  4 Vasquez, Everett W        15 North Shore-MR       2:30.86    2:33.48        
                1:13.16   2:33.48 (1:20.32)                                        
  5 Martinez, George A        14 Twisters-MR          2:30.68    2:34.86        
                1:14.00   2:34.86 (1:20.86)                                        
  6 Domagala, Michael         12 Twisters-MR          2:38.09    2:36.46        
                1:15.56   2:36.46 (1:20.90)                                        
  7 Koo, Brandon H            11 Twisters-MR          2:42.36    2:39.68        
                1:18.16   2:39.68 (1:21.52)                                        
  8 Ching, Benjamin G         13 Twisters-MR          2:37.20    2:40.08        
                1:17.16   2:40.08 (1:22.92)                                        
  9 Chipev, Liuben C          14 North Shore-MR       2:40.00    2:41.19        
                1:19.27   2:41.19 (1:21.92)                                        
 10 Kunze, Ian M              15 NYCC-MR              2:46.71    2:42.92        
                1:20.57   2:42.92 (1:22.35)                                        
 11 Moon, Jay                 12 Twisters-MR          2:49.05    2:45.14        
                1:19.73   2:45.14 (1:25.41)                                        
 12 Uszynski, Arthur          11 Twisters-MR          2:49.69    2:46.29        
                1:22.46   2:46.29 (1:23.83)                                        
 13 Kelkar, Ashwin D          14 OWA-MR               2:42.93    2:48.70        
                1:22.54   2:48.70 (1:26.16)                                        
 14 Pu, Austin                13 Twisters-MR          2:52.22    2:50.52        
                1:23.77   2:50.52 (1:26.75)                                        
 15 Wu, Kevin                 16 OWA-MR               2:33.16    2:51.53        
                1:22.02   2:51.53 (1:29.51)                                        
 16 Donaghy, Daniel P         15 Sachem-MR            2:43.63    2:51.66        
                1:24.17   2:51.66 (1:27.49)                                        
 17 Romero, Luis M            14 North Shore-MR       2:40.00    3:02.24        
                1:27.62   3:02.24 (1:34.62)                                        
 18 Towers, Zach D            11 OWA-MR               3:30.00    3:08.11        
                1:33.59   3:08.11 (1:34.52)                                        
 19 Murphy, Thomas M          14 North Shore-MR       3:08.77    3:11.75        
 20 Abraham, Paul P           13 OWA-MR               3:45.00    3:19.83        
                1:35.67   3:19.83 (1:44.16)                                        
 21 Lin, Jonathan C           11 Abbe Swim Team-MR    3:30.00    3:27.11        
                1:40.63   3:27.11 (1:46.48)                                        
 -- Brown, Nate M             11 OWA-MR               2:52.49         DQ        
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez, Keannu C        15 Twisters-MR          2:48.53    2:49.76        
                1:22.72   2:49.76 (1:27.04)                                        
  2 Podrezca, Milan M         17 OWA-MR               2:52.75    2:49.90        
                1:21.64   2:49.90 (1:28.26)                                        
  3 Duva, Ben                 15 Express Swimming-MR  2:56.34    2:55.24        
                1:23.98   2:55.24 (1:31.26)                                        
  4 Chang, James              15 UN-MR                2:55.96    2:58.38        
                1:25.85   2:58.38 (1:32.53)                                        
  5 Dong, Richard             12 Twisters-MR          3:17.21    3:01.52        
                1:25.52   3:01.52 (1:36.00)                                        
  6 Chipev, Liuben C          14 North Shore-MR       3:04.00    3:01.82        
                1:27.98   3:01.82 (1:33.84)                                        
  7 Lam, Aaron                15 Abbe Swim Team-MR    2:50.00    3:02.20        
                1:26.28   3:02.20 (1:35.92)                                        
  8 Georgescu, Ronald         14 Twisters-MR          2:54.13    3:04.41        
                1:29.87   3:04.41 (1:34.54)                                        
  9 Kuo, Theodore             15 Express Swimming-MR       NT    3:05.95        
                1:29.15   3:05.95 (1:36.80)                                        
 10 Zhou, Richard             15 UN-MR                3:07.93    3:07.43        
                1:31.91   3:07.43 (1:35.52)                                        
 11 Koo, Brandon H            11 Twisters-MR          3:06.74    3:09.75        
                1:29.93   3:09.75 (1:39.82)                                        
 12 Moon, Jay                 12 Twisters-MR          3:13.26    3:10.36        
                1:31.90   3:10.36 (1:38.46)                                        
 13 Jeng, Daniel              16 UN-MR                     NT    3:12.52        
                1:35.15   3:12.52 (1:37.37)                                        
 14 Lopez, Christian C        15 Abbe Swim Team-MR    3:03.00    3:16.53        
                1:34.21   3:16.53 (1:42.32)                                        
 15 Darcy, Matthew J          12 Sachem-MR            3:14.26    3:19.84        
                1:39.07   3:19.84 (1:40.77)                                        
 16 Liu, Alex                 15 UN-MR                     NT    3:31.61        
                1:40.94   3:31.61 (1:50.67)                                        
 17 McNULTY, Daniel J         12 Twisters-MR          3:49.03    3:32.80        
                1:42.97   3:32.80 (1:49.83)                                        
 18 Sheng, Andrew W           15 Abbe Swim Team-MR    3:05.00    3:43.34        
                1:39.66   3:43.34 (2:03.68)                                        
 19 Murphy, Shawn S           11 North Shore-MR       3:57.99    4:13.72        
                2:02.22   4:13.72 (2:11.50)                                        
 -- Massa, Nick J             17 Express Swimming-MR  3:20.00         DQ        
                1:39.40        DQ (1:53.41)                                        
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barbosa, Larry S          15 Twisters-MR          1:04.73    1:04.58        
  2 Kuo, Theodore             15 Express Swimming-MR  1:04.54    1:05.95        
  3 Khan, Rana Z              19 Abbe Swim Team-MR    1:04.00    1:06.15        
  4 Murphy, Thomas P          15 OWA-MR               1:08.68    1:06.65        
  5 Malkin, Charles C         14 North Shore-MR       1:08.09    1:06.84        
  6 Dupres, Paul P            16 RedTails-MR          1:06.47    1:07.03        
  7 Nickey, Lowell            15 Bluefish-MR          1:09.28    1:07.42        
  8 Domagala, Michael         12 Twisters-MR          1:08.15    1:07.83        
  9 Georgescu, Ronald         14 Twisters-MR          1:05.99    1:07.85        
 10 Martinez, George A        14 Twisters-MR          1:07.37    1:08.40        
 11 Ching, Benjamin G         13 Twisters-MR          1:08.41    1:08.83        
 12 Herzog, Adam H            16 Bluefish-MR          1:11.14    1:11.30        
 13 Zhou, Richard             15 UN-MR                1:14.69    1:12.22        
 14 Martinez, Keannu C        15 Twisters-MR          1:13.86    1:12.79        
 15 Patrick, Horace J         16 OWA-MR               1:28.75    1:13.51        
 16 Donaghy, Collin J         17 Sachem-MR            1:10.69    1:14.74        
 17 Dong, Richard             12 Twisters-MR          1:18.71    1:15.50        
 18 Ching, Brian G            17 Twisters-MR          1:12.90    1:15.73        
 19 Chang, James              15 UN-MR                1:10.13    1:16.72        
 20 Russo, Cameron J          16 OWA-MR               1:12.98    1:17.20        
 21 Park, Jin W               16 Twisters-MR          1:15.47    1:18.23        
 22 Vacchiano, Matt T         16 Bluefish-MR          1:22.15    1:24.88        
 23 Moon, Jay                 12 Twisters-MR          1:27.58    1:25.08        
 24 Jeng, Franklin            15 UN-MR                1:30.19    1:28.37        
 25 Uszynski, Arthur          11 Twisters-MR          1:26.51    1:29.43        
 26 Liu, Alex                 15 UN-MR                1:29.95    1:30.02        
 27 Gamboa, Matthew G         11 OWA-MR               1:33.56    1:36.22        
 28 Zhang, Aron               11 UN-MR                1:36.96    1:37.22        
 29 Pu, Andrew                15 Twisters-MR          1:45.40    1:38.13        
 30 Michel, Bradley J         11 North Shore-MR       1:38.63    1:38.66        
 31 Banar, Radislav           16 Bscat-MR             1:45.00    1:39.25        
 32 McNULTY, Daniel J         12 Twisters-MR          1:47.72    1:40.55        
 33 Mcalpine, Michael A        9 Unattached           1:42.00    1:42.04        
 34 Murphy, Thomas M          14 North Shore-MR       1:41.62    1:42.52        
 
Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barbosa, Larry S          15 Twisters-MR          2:23.07    2:25.70        
                1:07.85   2:25.70 (1:17.85)                                        
  2 Vasquez, Everett W        15 North Shore-MR       2:24.84    2:27.74        
                1:07.88   2:27.74 (1:19.86)                                        
  3 Nickey, Lowell            15 Bluefish-MR          2:35.68    2:31.38        
                1:12.76   2:31.38 (1:18.62)                                        
  4 Dupres, Abel              15 RedTails-MR          2:33.32    2:32.61        
                1:09.22   2:32.61 (1:23.39)                                        
  5 Domagala, Michael         12 Twisters-MR          2:33.45    2:33.48        
                1:11.05   2:33.48 (1:22.43)                                        
  6 Martinez, Keannu C        15 Twisters-MR          2:35.79    2:33.98        
                1:15.10   2:33.98 (1:18.88)                                        
  7 Georgescu, Ronald         14 Twisters-MR          2:32.01    2:35.03        
                1:15.01   2:35.03 (1:20.02)                                        
  8 Murphy, Thomas P          15 OWA-MR               2:37.48    2:35.26        
                1:12.27   2:35.26 (1:22.99)                                        
  9 Herzog, Adam H            16 Bluefish-MR          2:33.83    2:37.09        
                1:11.32   2:37.09 (1:25.77)                                        
 10 Podrezca, Milan M         17 OWA-MR               2:45.35    2:38.23        
                1:17.47   2:38.23 (1:20.76)                                        
 11 Chang, James              15 UN-MR                2:28.78    2:38.25        
                1:15.37   2:38.25 (1:22.88)                                        
 12 Ching, Brian G            17 Twisters-MR          2:37.85    2:39.03        
                1:16.32   2:39.03 (1:22.71)                                        
 13 Kunze, Ian M              15 NYCC-MR              2:42.21    2:40.27        
                1:18.06   2:40.27 (1:22.21)                                        
 14 Donaghy, Collin J         17 Sachem-MR            2:31.84    2:41.65        
                1:15.83   2:41.65 (1:25.82)                                        
 15 Wu, Kevin                 16 OWA-MR               2:37.25    2:42.09        
                1:18.95   2:42.09 (1:23.14)                                        
 16 Park, Jin W               16 Twisters-MR          2:39.95    2:43.28        
                1:19.75   2:43.28 (1:23.53)                                        
 17 Romero, Luis M            14 North Shore-MR       2:38.80    2:44.28        
                1:22.07   2:44.28 (1:22.21)                                        
 18 Russo, Cameron J          16 OWA-MR               2:41.43    2:44.74        
                1:20.14   2:44.74 (1:24.60)                                        
 19 Darcy, Matthew J          12 Sachem-MR            2:44.00    2:44.93        
                1:17.74   2:44.93 (1:27.19)                                        
 20 Dong, Richard             12 Twisters-MR          2:44.65    2:44.97        
                1:17.49   2:44.97 (1:27.48)                                        
 21 Patrick, Horace J         16 OWA-MR               2:54.35    2:45.58        
                1:17.97   2:45.58 (1:27.61)                                        
 22 Zhou, Richard             15 UN-MR                2:40.17    2:46.52        
                1:19.40   2:46.52 (1:27.12)                                        
 23 Polanco, Christopher A    15 Twisters-MR          3:09.64    2:48.10        
                1:17.89   2:48.10 (1:30.21)                                        
 24 Lam, Aaron                15 Abbe Swim Team-MR    2:36.00    2:49.38        
                1:20.65   2:49.38 (1:28.73)                                        
 25 Uszynski, Arthur          11 Twisters-MR          2:53.65    2:51.60        
                1:21.68   2:51.60 (1:29.92)                                        
 26 Jeng, Franklin            15 UN-MR                2:52.57    2:52.55        
                1:22.61   2:52.55 (1:29.94)                                        
 27 Pu, Austin                13 Twisters-MR          2:45.33    2:52.75        
                1:21.63   2:52.75 (1:31.12)                                        
 28 Jeng, Daniel              16 UN-MR                2:54.17    2:52.99        
                1:24.03   2:52.99 (1:28.96)                                        
 29 Vacchiano, Matt T         16 Bluefish-MR          2:57.16    2:53.93        
                1:24.61   2:53.93 (1:29.32)                                        
 30 Kelkar, Ashwin D          14 OWA-MR               2:57.88    2:54.01        
                1:20.00   2:54.01 (1:34.01)                                        
 31 Donaghy, Daniel P         15 Sachem-MR            2:46.37    2:55.58        
                1:23.70   2:55.58 (1:31.88)                                        
 32 Towers, Zach D            11 OWA-MR               2:57.92    3:01.37        
                1:27.01   3:01.37 (1:34.36)                                        
 33 Guo, Andrew               11 Twisters-MR          3:18.01    3:01.66        
                1:27.74   3:01.66 (1:33.92)                                        
 34 Liu, Alex                 15 UN-MR                3:11.00    3:10.76        
                1:27.55   3:10.76 (1:43.21)                                        
 35 Gamboa, Matthew G         11 OWA-MR               3:13.68    3:15.31        
                1:33.45   3:15.31 (1:41.86)                                        
 36 Pu, Andrew                15 Twisters-MR          3:18.78    3:15.42        
                1:32.29   3:15.42 (1:43.13)                                        
 37 Zhang, Aron               11 UN-MR                3:18.43    3:16.83        
                1:34.92   3:16.83 (1:41.91)                                        
 38 Michel, Bradley J         11 North Shore-MR       3:26.69    3:27.84        
                1:39.77   3:27.84 (1:48.07)                                        
 39 Murphy, Shawn S           11 North Shore-MR       3:29.10    3:37.18        
                1:45.32   3:37.18 (1:51.86)                                        
 -- Sigaty, Thomas R          10 North Shore-MR            NT         DQ        
                1:29.64        DQ (1:36.13)                                        
 -- Massa, Nick J             17 Express Swimming-MR  3:15.00         DQ        
 -- Brown, Nate M             11 OWA-MR               2:54.45         DQ        
                1:35.63          DQ (14.95)                                        
 -- Banar, Radislav           16 Bscat-MR             2:45.00         DQ        
                1:34.99          DQ (36.21)                                        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khan, Rana Z              19 Abbe Swim Team-MR         NT      26.94        
  2 McKenna, Brian W          14 Abbe Swim Team-MR         NT      26.99        
  3 Malkin, Charles C         14 North Shore-MR            NT      27.57        
  4 Kan, Dennis               14 Abbe Swim Team-MR         NT      28.97        
  5 Chow, Kevin               13 Abbe Swim Team-MR         NT      30.49        
  6 Moon, Jay                 12 Twisters-MR               NT      31.42        
  7 Towers, Connor D           7 OWA-MR                    NT      32.89        
  8 Stanton, Grace S          12 IA-MR                     NT      35.09        
 
Mixed 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cannatella, Annie M       15 Express Swimming-MR       NT    5:04.60        
                1:11.36   3:50.34 (2:38.98)   5:04.60 (1:14.26)                    
  2 O'Hara, Megan N           15 Express Swimming-MR       NT    5:33.44        
                1:17.94   4:08.49 (2:50.55)   5:33.44 (1:24.95)                    
 
Mixed 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cruz, Brigitti S          12 Twisters-MR               NT      36.04        
  2 Warren, Colin J           12 Express Swimming-MR       NT      38.46        
  3 Kamel, Mira S             12 Twisters-MR               NT      40.04        
  4 Sigaty, Thomas R          10 North Shore-MR            NT      40.93        
  5 Desmornes, Georgio        10 Express Swimming-MR       NT      47.71        
 
Mixed 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacobsen, Ginger M        15 Express Swimming-MR       NT    1:19.75        
  2 Wang, Helena M            15 Express Swimming-MR       NT    1:20.02        
  3 Madalena, Kathryn M       15 Express Swimming-MR       NT    1:20.86        
  4 Rice, Natasha L            9 CSC-MR                    NT    1:43.31        
 
Mixed 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuo, Theodore             15 Express Swimming-MR       NT    2:33.88        
 
Mixed 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Andrew               10 Abbe Swim Team-MR         NT      40.71        
  2 Vizcaino, Kristine J      12 North Shore-MR            NT      40.84        
  3 Darcy, Matthew J          12 Sachem-MR                 NT      40.89        
  4 Schoenfeld, Sarah L       10 North Shore-MR            NT      44.97        
  5 Park, Irene J              9 Twisters-MR               NT      47.51        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Belozerov, Alex           11 Twisters-MR               NT    1:38.47        
  2 McNULTY, Daniel J         12 Twisters-MR               NT    1:40.67        
 
Mixed 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warren, Frances V         15 Express Swimming-MR       NT    1:12.59        
  2 Kuzniewski, Kayla J       13 Express Swimming-MR       NT    1:13.48        
 
Mixed 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Domagala, Michael         12 Twisters-MR               NT    2:44.79        
 
Mixed 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Massa, Nick J             17 Express Swimming-MR       NT    3:02.21        
  2 Kelert, Julia A            9 Twisters-MR               NT    4:17.49