MR 2008 LIE June Swim Meet - 6/28/2008 to 6/29/2008              

                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boyle, Erin               10 IA-MR                  37.59      35.85        
  2 Harrington, Morgan        10 LBA-MR                 37.20      36.29        
  3 Reumann, Kaylee E         10 North Shore-MR         38.35      36.40        
  4 Oryshkewych, Nina S       10 RYD-LE                 36.88      36.47        
  5 Safovich, Polina          10 Bscat-MR               38.90      37.30        
  6 Low, Kelly                 9 NYCC-MR                41.21      37.54        
  7 Demerest, Jamie           10 LBA-MR                 47.81      37.77        
  8 Farrell, Caroline          9 LBA-MR                 40.87      38.00        
  9 McClung, Demi R            9 Pace-MR                37.34      38.29        
 10 Micallef, Marisa          10 CIY-MR                 45.00      39.81        
 11 Longo, Caroline            8 LBA-MR                 45.43      40.21        
 12 Wang, Carol               10 UN-MR                  38.26      40.25        
 13 Restrepo, Mia              9 LBA-MR                 47.64      40.81        
 14 Kwong, Anna               10 UN-MR                     NT      41.62        
 15 Aroesty, Margaret          9 LBA-MR                 43.00      41.72        
 16 Christianson, Paige E     10 HAA-MR                 41.79      42.02        
 17 Chow, Regina               9 UN-MR                     NT      42.38        
 18 Boyle, Meghan              9 IA-MR                  43.51      42.46        
 19 Wan, Sarah S              10 UN-MR                  46.15      42.66        
 20 Solis, Gabriela            8 LBA-MR                 43.02      44.18        
 21 Howlin, Elizabeth N       10 HAA-MR                 41.87      44.35        
 22 Maroney, Shannon          10 Bscat-MR               53.59      44.57        
 23 Ruzzi, Kathryn             9 TRS-MR                 42.77      45.06        
 24 Merino, Samantha A         9 CIY-MR                 50.00      45.36        
 25 Savino, Chloe M            9 Express Swimming-MR    56.08      45.72        
 26 Reindl, Annie R            9 Express Swimming-MR       NT      45.74        
 27 Xia, Maggie                8 UN-MR                  50.55      46.36        
 28 Oryshkewych, Anya N        7 RYD-LE                 46.58      46.60        
 29 Kelly, Cara N              9 Bscat-MR               47.86      46.63        
 30 Maggio, Amelia A           8 OWA-MR                 47.39      48.12        
 31 Carmichael-Lopes, Sydni   10 Express Swimming-MR    47.49      48.76        
 32 Sorokko, Michelle          7 OWA-MR                 50.08      49.11        
 33 Chase, Samantha            8 LBA-MR                 47.29      50.64        
 34 Giordano, Julia L          9 Express Swimming-MR       NT      51.21        
 35 Drexler, Victoria A       10 NYCC-MR                50.41      52.82        
 36 Wetherbee, Hailey M        7 IA-UN-MR             1:01.19      56.40        
 37 Stevens, Jenna             9 LBA-MR                 54.84      57.03        
 38 Bennett, Martha S          8 Bscat-MR               45.00      58.03        
 39 Brackley, Fiona P          9 Bscat-MR               41.00      59.82        
 40 Lennon, Amanda G           8 Express Swimming-MR    54.46    1:01.53        
 41 Ortof, Natalie R           8 Express Swimming-MR  1:01.80    1:02.68        
 42 Pikulik, Danielle A        7 HAA-MR                 55.25    1:12.39        
 43 Wilkins, Hazel S           6 Express Swimming-MR       NT    1:15.33        
 -- Maggio, Caroline E        10 OWA-MR                 43.19         DQ        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Bebe B          10 EAST-MR              1:11.57    1:12.01        
  2 Schlesinger, Sarah B      10 EAST-MR              1:11.36    1:12.11        
  3 Spinelli, Jasmine         10 CBGC-NJ              1:14.58    1:12.95        
  4 Hutton, Theresa           10 TRS-MR               1:15.73    1:15.53        
  5 McNamara, Alison M        10 EAST-MR              1:17.75    1:16.39        
  6 Tilneac, Stephanie J      10 NYCC-MR              1:31.23    1:18.19        
  7 Rubino, Cassie            10 TRS-MR               1:23.87    1:21.01        
  8 McClung, Demi R            9 Pace-MR              1:21.70    1:22.04        
  9 Behnen, Natalie M         10 EAST-MR              1:20.07    1:23.37        
 10 Reumann, Kaylee E         10 North Shore-MR       1:30.47    1:24.39        
 11 Safovich, Polina          10 Bscat-MR             1:25.33    1:24.40        
 12 Low, Kelly                 9 NYCC-MR              1:25.29    1:24.61        
 13 Hartigan, Kiely U         10 EAST-MR              1:24.45    1:25.95        
 14 Hummel, Christina D        9 HAA-MR               1:36.64    1:30.04        
 15 Farrell, Caroline          9 LBA-MR               1:34.83    1:30.88        
 16 Kwong, Anna               10 UN-MR                1:43.21    1:31.53        
 17 Leopizzi, Amanda M        10 EAST-MR              1:25.87    1:32.14        
 18 Breen, Gabby               9 Bscat-MR             1:33.76    1:35.36        
 19 Pon, Stephanie H           9 EAST-MR              1:32.21    1:35.44        
 20 Guo, Jenna J               8 Express Swimming-MR  1:35.61    1:35.64        
 21 Miller, Tahlia N           9 Bscat-MR             1:45.00    1:35.91        
 22 Maggio, Caroline E        10 OWA-MR               1:40.27    1:36.24        
 23 Boyle, Meghan              9 IA-MR                1:38.33    1:36.67        
 24 LI, Sandra                 8 Express Swimming-MR  1:36.85    1:36.81        
 25 Longo, Caroline            8 LBA-MR               1:41.17    1:38.35        
 26 Aroesty, Margaret          9 LBA-MR               1:45.80    1:39.48        
 27 Solis, Gabriela            8 LBA-MR               1:48.27    1:40.30        
 28 Harrington, Brooke         8 LBA-MR               1:43.52    1:41.34        
 29 Maroney, Shannon          10 Bscat-MR             1:50.00    1:41.78        
 30 Jannsen, Cassandra J       9 North Shore-MR       1:37.32    1:41.91        
 31 Micallef, Marisa          10 CIY-MR               1:55.00    1:42.28        
 32 Asanjarani, Ashley S      10 CIY-MR               1:49.78    1:43.02        
 33 Espinosa, Chelsy           9 CIY-MR               1:55.00    1:43.32        
 34 Ruzzi, Kathryn             9 TRS-MR               1:32.52    1:43.63        
 35 Magsuci, Alexa            10 CIY-MR               2:01.00    1:44.01        
 36 Reindl, Annie R            9 Express Swimming-MR       NT    1:46.53        
 37 Kelly, Cara N              9 Bscat-MR             1:55.00    1:46.93        
 38 DiPaola, Maria            10 CIY-MR               1:54.00    1:48.63        
 39 Flugman, Danielle D       10 North Shore-MR       1:58.79    1:49.48        
 40 Sorokko, Michelle          7 OWA-MR               1:51.63    1:50.23        
 41 Foley, Jillian R           9 CIY-MR               1:58.00    1:51.11        
 42 Maggio, Amelia A           8 OWA-MR               1:55.52    1:51.57        
 43 Savino, Chloe M            9 Express Swimming-MR       NT    1:52.10        
                                1:36.96 ( )     1:52.10 (15.14)                    
 44 Chan, Samantha            10 CIY-MR               1:58.64    1:52.91        
 45 Giordano, Julia L          9 Express Swimming-MR  1:55.14    1:54.98        
 46 Serena, Mary C             9 CIY-MR               2:05.00    1:55.19        
 47 Katz, Ryann T              9 HAA-MR               2:00.25    1:56.27        
 48 Drexler, Victoria A       10 NYCC-MR              1:50.00    2:01.52        
 49 Carmichael-Lopes, Sydni   10 Express Swimming-MR  1:46.62    2:09.36        
 50 Bennett, Martha S          8 Bscat-MR             1:55.00    2:10.27        
 51 Wetherbee, Hailey M        7 IA-UN-MR             2:15.80    2:10.57        
                                1:51.68 ( )     2:10.57 (18.89)                    
 52 Huberts, Sarah Jean        8 CIY-MR               2:15.00    2:11.78        
 53 Morriss, Sherelle          9 CIY-MR               2:17.95    2:12.12        
 54 Lennon, Amanda G           8 Express Swimming-MR       NT    2:13.50        
 55 Wan, Sarah S              10 UN-MR                     NT    2:19.51        
                1:50.86     2:04.21 (13.35)     2:19.51 (15.30)                    
 56 Pikulik, Danielle A        7 HAA-MR               2:15.25    2:22.78        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schlesinger, Sarah B      10 EAST-MR              1:26.40    1:27.19        
  2 McNamara, Alison M        10 EAST-MR              1:26.66    1:27.29        
  3 Harrington, Morgan        10 LBA-MR               1:27.39    1:27.34        
  4 Hutton, Theresa           10 TRS-MR               1:26.80    1:28.10        
  5 Tilneac, Stephanie J      10 NYCC-MR              1:40.00    1:28.44        
  6 Elting, Imani T           10 Riptides-MR               NT    1:32.17        
  7 Sarabia, Alexis S          9 CIY-MR               1:52.00    1:33.93        
  8 McClung, Demi R            9 Pace-MR              1:29.00    1:34.21        
  9 Pikulik, Nicole            9 HAA-MR               1:34.10    1:34.85        
 10 Behnen, Natalie M         10 EAST-MR              1:28.26    1:34.99        
 11 Safovich, Polina          10 Bscat-MR             1:35.00    1:36.26        
 12 Rubino, Cassie            10 TRS-MR               1:37.35    1:38.54        
 13 Pon, Stephanie H           9 EAST-MR              1:39.03    1:39.49        
 14 Christianson, Kelsey L    10 HAA-MR               1:42.89    1:41.37        
 15 Hummel, Christina D        9 HAA-MR               1:43.00    1:44.03        
 16 Restrepo, Mia              9 LBA-MR               2:01.72    1:44.75        
 17 Jannsen, Cassandra J       9 North Shore-MR       1:52.50    1:44.87        
 18 Breen, Gabby               9 Bscat-MR             1:43.52    1:45.08        
 19 Guo, Jenna J               8 Express Swimming-MR  1:46.43    1:45.18        
 20 Longo, Caroline            8 LBA-MR               1:48.88    1:45.80        
 21 Hartigan, Kiely U         10 EAST-MR              1:45.49    1:50.36        
 22 LI, Sandra                 8 Express Swimming-MR  1:45.73    1:50.51        
 23 Palmer, Fiona E           10 Express Swimming-MR  1:38.33    1:55.19        
 24 Yim, Elizabeth            10 CIY-MR               2:18.00    1:55.37        
 25 Flugman, Danielle D       10 North Shore-MR       2:09.40    1:55.66        
 26 Kelly, Cara N              9 Bscat-MR             2:00.00    1:56.17        
 27 Maggio, Caroline E        10 OWA-MR               1:52.73    1:56.38        
 28 Merino, Samantha A         9 CIY-MR               2:00.00    1:59.67        
 29 Sorokko, Michelle          7 OWA-MR               1:58.87    2:02.86        
 30 Serena, Mary C             9 CIY-MR               2:19.00    2:03.47        
 31 Foley, Jillian R           9 CIY-MR               2:09.00    2:03.53        
 32 Katz, Ryann T              9 HAA-MR               2:21.74    2:06.57        
 33 Carmichael-Lopes, Sydni   10 Express Swimming-MR  2:06.43    2:11.00        
 34 Ortof, Natalie R           8 Express Swimming-MR  2:08.74    2:18.71        
 35 Stevens, Jenna             9 LBA-MR               2:13.50    2:19.11        
 36 Brackley, Fiona P          9 Bscat-MR             2:00.00    2:20.67        
 37 Wetherbee, Hailey M        7 IA-UN-MR             2:30.80    2:29.67        
 38 Lennon, Amanda G           8 Express Swimming-MR  2:21.74    2:29.91        
 39 Huberts, Sarah Jean        8 CIY-MR               2:28.00    2:35.71        
 40 Valentin, Olivia M         8 Bscat-MR             2:05.00    2:52.54        
 41 Bennett, Martha S          8 Bscat-MR             2:25.00    2:53.92        
 -- Wilkins, Hazel S           6 Express Swimming-MR  2:45.11         DQ        
 -- Espinosa, Chelsy           9 CIY-MR               2:02.00         DQ        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spinelli, Jasmine         10 CBGC-NJ              1:39.15    1:38.56        
  2 Thompson, Bebe B          10 EAST-MR              1:42.11    1:38.58        
  3 Demerest, Jamie           10 LBA-MR               2:00.66    1:40.20        
  4 Low, Kelly                 9 NYCC-MR              1:43.55    1:43.27        
  5 Wang, Carol               10 UN-MR                1:40.75    1:44.01        
  6 Oryshkewych, Nina S       10 RYD-LE               1:45.48    1:47.21        
  7 Leopizzi, Amanda M        10 EAST-MR              1:49.79    1:50.74        
  8 Behnen, Natalie M         10 EAST-MR              1:43.53    1:51.43        
  9 Rubino, Cassie            10 TRS-MR               1:54.49    1:51.93        
 10 Pon, Stephanie H           9 EAST-MR              1:54.00    1:55.23        
 11 Sarabia, Alexis S          9 CIY-MR               2:00.00    1:59.72        
 12 Howlin, Elizabeth N       10 HAA-MR               2:01.08    2:01.10        
 13 Miller, Tahlia N           9 Bscat-MR             1:56.00    2:01.42        
 14 Merino, Samantha A         9 CIY-MR               2:09.00    2:02.04        
 15 Magsuci, Alexa            10 CIY-MR               2:15.00    2:02.45        
 16 Aroesty, Margaret          9 LBA-MR               2:03.49    2:03.59        
 17 Espinosa, Chelsy           9 CIY-MR               2:07.00    2:04.68        
 18 Chow, Regina               9 UN-MR                     NT    2:06.32        
 19 Hartigan, Kiely U         10 EAST-MR              1:56.00    2:06.46        
 20 LI, Sandra                 8 Express Swimming-MR  2:04.28    2:07.42        
 21 Yim, Elizabeth            10 CIY-MR               2:25.00    2:07.63        
 22 Solis, Gabriela            8 LBA-MR               2:08.15    2:08.22        
 23 Chase, Samantha            8 LBA-MR               2:38.38    2:08.24        
 24 Asanjarani, Ashley S      10 CIY-MR               2:27.59    2:09.34        
 25 Christianson, Paige E     10 HAA-MR               2:01.20    2:09.92        
 26 Harrington, Brooke         8 LBA-MR               2:20.00    2:09.99        
 27 Morriss, Sherelle          9 CIY-MR               2:31.00    2:10.57        
 28 Christianson, Kelsey L    10 HAA-MR               2:01.14    2:11.81        
 29 Giordano, Julia L          9 Express Swimming-MR  2:15.42    2:17.27        
 30 Chan, Samantha            10 CIY-MR               2:26.24    2:17.46        
 31 Xia, Maggie                8 UN-MR                     NT    2:20.81        
 32 Ortof, Natalie R           8 Express Swimming-MR  2:21.42    2:24.22        
 33 Jannsen, Cassandra J       9 North Shore-MR       2:26.34    2:25.74        
 34 DiPaola, Maria            10 CIY-MR               2:03.00    2:29.83        
 35 Drexler, Victoria A       10 NYCC-MR              2:15.00    2:37.32        
 36 Huberts, Sarah Jean        8 CIY-MR               2:31.00    3:16.45        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spinelli, Jasmine         10 CBGC-NJ                35.96      36.18        
  2 Harrington, Morgan        10 LBA-MR                 38.28      36.92        
  3 Schlesinger, Sarah B      10 EAST-MR                36.94      36.95        
  4 Thompson, Bebe B          10 EAST-MR                37.08      37.25        
  5 Tilneac, Stephanie J      10 NYCC-MR                46.21      37.39        
  6 Hutton, Theresa           10 TRS-MR                 38.58      38.80        
  7 Elting, Imani T           10 Riptides-MR            40.71      39.32        
  8 Oryshkewych, Nina S       10 RYD-LE                 47.60      40.70        
  9 McNamara, Alison M        10 EAST-MR                40.95      42.27        
 10 Wang, Carol               10 UN-MR                  46.48      42.63        
 11 Demerest, Jamie           10 LBA-MR                 52.47      42.79        
 12 Leopizzi, Amanda M        10 EAST-MR                41.81      44.67        
 13 Reumann, Kaylee E         10 North Shore-MR         49.17      44.71        
 14 Safovich, Polina          10 Bscat-MR               42.81      45.11        
 15 Pikulik, Nicole            9 HAA-MR                 48.41      48.55        
 16 Hummel, Christina D        9 HAA-MR                 52.41      48.97        
 17 Ruzzi, Kathryn             9 TRS-MR                 47.99      49.04        
 18 Micallef, Marisa          10 CIY-MR                 54.00      49.82        
 19 Christianson, Kelsey L    10 HAA-MR                 51.62      49.96        
 20 Harrington, Brooke         8 LBA-MR                 46.45      49.99        
 21 Guo, Jenna J               8 Express Swimming-MR    47.78      51.25        
 22 Sarabia, Alexis S          9 CIY-MR                 52.00      51.34        
 23 Restrepo, Mia              9 LBA-MR                 50.12      51.56        
 24 Kwong, Anna               10 UN-MR                     NT      52.53        
 25 Wan, Sarah S              10 UN-MR                1:00.02      52.80        
 26 Boyle, Meghan              9 IA-MR                  58.27      53.19        
 27 Breen, Gabby               9 Bscat-MR               53.52      53.22        
 28 Chan, Samantha            10 CIY-MR                 59.00      53.40        
 29 Farrell, Caroline          9 LBA-MR                 56.33      53.55        
 30 Christianson, Paige E     10 HAA-MR                 55.31      53.85        
 31 Howlin, Elizabeth N       10 HAA-MR                 53.42      54.14        
 32 Miller, Tahlia N           9 Bscat-MR               50.00      54.57        
 33 Asanjarani, Ashley S      10 CIY-MR               1:00.75      55.80        
 34 Chase, Samantha            8 LBA-MR               1:24.94      56.58        
 35 Reindl, Annie R            9 Express Swimming-MR       NT      56.85        
 36 Yim, Elizabeth            10 CIY-MR               1:05.95      58.76        
 37 Maroney, Shannon          10 Bscat-MR               58.00      59.18        
 38 Foley, Jillian R           9 CIY-MR                 53.00      59.28        
 39 DiPaola, Maria            10 CIY-MR               1:04.00    1:00.30        
 40 Xia, Maggie                8 UN-MR                1:00.17    1:01.55        
 41 Morriss, Sherelle          9 CIY-MR               1:00.00    1:03.38        
 42 Magsuci, Alexa            10 CIY-MR                 57.00    1:05.00        
 43 Katz, Ryann T              9 HAA-MR               1:00.25    1:13.13        
 44 Lennon, Amanda G           8 Express Swimming-MR       NT    1:16.19        
 45 Serena, Mary C             9 CIY-MR                 56.00    1:17.30        
 46 Stevens, Jenna             9 LBA-MR               1:13.05    1:18.34        
 47 Savino, Chloe M            9 Express Swimming-MR       NT    1:21.17        
 48 Pikulik, Danielle A        7 HAA-MR               1:00.25    1:24.13        
 -- Chow, Regina               9 UN-MR                     NT         DQ        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucas, Marie E            12 Express Swimming-MR       NT      30.54        
  2 Carter-Brooks, Deneen A   12 SPA-MV                 31.13      30.58        
  3 Klein, Emma C             12 Pace-MR                30.72      30.63        
  4 Poindexter, Tiana         12 NY Sharks-MR           31.73      30.72        
  5 Hartigan, Kaitlin N       11 EAST-MR                32.29      31.38        
  6 Bahl, Kanika              12 OWA-MR                 32.03      31.62        
  7 McKenzie, Loren A         11 Express Swimming-MR    34.29      31.66        
  8 Miesner, Kiera C          12 NY Sharks-MR           32.63      31.68        
  9 Vogel, Nia C              12 Riptides-MR            31.92      31.74        
 10 Richards, Miranda L       12 IA-MR                  32.18      32.37        
 11 Barry, Kristina F         11 NY Sharks-MR           33.20      32.58        
 12 Bradnock, Taylor          12 Riptides-MR            32.42      33.00        
 13 Nash, Jennifer            12 LBA-MR                 33.21      33.38        
 14 Riggio, Gina M            12 Farmingdale-MR         32.67      33.83        
 15 McClung, Taylor R         11 Pace-MR                34.10      34.12        
 16 Stanton, Grace S          12 IA-MR                  36.04      34.50        
 17 Roche, Bridget M          12 IA-MR                  36.05      34.71        
 18 Betzios, Alexandra P      12 Express Swimming-MR    34.75      34.82        
 19 Cammarosano, Danielle     11 LBA-MR                 41.46      35.17        
 19 Fridrich, Tiare J         12 IA-MR                  36.47      35.17        
 21 Gruber, Alexandra JO J    12 LBA-MR                 41.03      35.25        
 22 Sullivan, Emily           12 TRS-MR                 34.84      35.28        
 22 Maggio, Emily C           11 OWA-MR                 35.21      35.28        
 24 Greff, Christie R         12 Express Swimming-MR    35.52      35.69        
 25 Scheck, Meaghan E         12 IA-MR                  33.74      35.99        
 26 Reumann, Elise K          11 North Shore-MR         36.85      36.16        
 27 Vizcaino, Kristine J      12 North Shore-MR         35.64      36.22        
 28 Spirio, Casey             12 HAA-MR                 34.89      36.35        
 29 Cheung, Shelley           12 CIY-MR                 40.57      36.50        
 30 Hughes, Shannon           12 LBA-MR                 41.45      36.64        
 31 Sherpa, Pinki             11 UN-MR                     NT      36.99        
 32 Gomez, Julianna           11 LBA-MR                 40.88      37.45        
 33 Toskas, Aerin O           12 CIY-MR                 52.00      37.73        
 34 Raphael, Michaela         11 NY Sharks-MR           38.42      37.81        
 35 Wong, Janice              11 UN-MR                  44.28      38.42        
 36 Etienne, Christina        12 NYCC-MR                39.00      38.95        
 37 Chang, Katie              11 Express Swimming-MR       NT      39.26        
 38 Zhao, Lin                 12 Bscat-MR               32.00      39.49        
 39 Lee, Nicole               11 Farmingdale-MR         38.82      39.85        
 40 Goldblatt, Emma S         12 HAA-MR                 39.92      41.34        
 41 McGannon, Alex P          12 OWA-MR                 42.16      43.46        
 42 LI, Ien                   11 Express Swimming-MR       NT      43.62        
 43 Carson, Danielle          11 HAA-MR                 45.32      46.86        
 44 Qointero, Maria H         11 LBA-MR                    NT      49.55        
 45 Gruber, Jacqueline R      11 LBA-MR                 46.01      50.87        
 46 Schmidt, Olivia           11 HAA-MR                 59.49      53.87        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carter-Brooks, Deneen A   12 SPA-MV               1:06.77    1:05.67        
  2 Leary, Tanita A           12 EAST-MR              1:06.93    1:06.30        
  3 Lucas, Marie E            12 Express Swimming-MR  1:06.56    1:06.49        
  4 Clark, Sam P              12 EAST-MR              1:06.80    1:08.00        
  5 Susz, Gaby V              12 EAST-MR              1:07.91    1:08.29        
  6 Poindexter, Tiana         12 NY Sharks-MR         1:10.65    1:08.38        
  7 Klein, Emma C             12 Pace-MR              1:08.40    1:09.42        
  8 Miesner, Kiera C          12 NY Sharks-MR         1:14.26    1:10.14        
  9 Poleway, Caroline A       11 EAST-MR              1:10.08    1:10.24        
 10 Cannon, Kellie            12 LBA-MR               1:09.30    1:10.82        
 11 Hartigan, Kaitlin N       11 EAST-MR              1:10.06    1:10.97        
 12 McKenzie, Loren A         11 Express Swimming-MR  1:21.52    1:11.23        
 13 Riggio, Gina M            12 Farmingdale-MR       1:13.10    1:12.84        
 14 Catano, Tiffany           11 IA-MR                1:13.26    1:13.88        
 15 Gomez, Chelsea O          11 NYCC-MR              1:14.46    1:14.44        
 16 Fleischer, Jillian E      12 HAA-MR               1:18.12    1:14.75        
 17 McClung, Taylor R         11 Pace-MR              1:15.65    1:15.67        
 18 Greff, Christie R         12 Express Swimming-MR  1:17.89    1:15.93        
 19 Quinn, Kelly A            12 Express Swimming-MR  1:15.81    1:16.34        
 20 Roche, Bridget M          12 IA-MR                1:17.37    1:16.57        
 21 Decrem, Nicole H          12 EAST-MR              1:16.31    1:17.25        
 22 Fridrich, Tiare J         12 IA-MR                1:20.77    1:17.31        
 23 Scheck, Meaghan E         12 IA-MR                1:15.06    1:18.72        
 24 Snyder, Wendy E           12 Pace-MR              1:17.30    1:18.85        
 25 Gruber, Alexandra JO J    12 LBA-MR               1:20.79    1:18.90        
 26 Maggio, Emily C           11 OWA-MR               1:21.47    1:18.91        
 27 Betzios, Alexandra P      12 Express Swimming-MR  1:17.97    1:19.44        
 28 O'Sullivan, Raine         11 EAST-MR              1:18.00    1:20.02        
 29 Lawler, Caitlin           11 Express Swimming-MR  1:20.14    1:20.23        
 30 Alton, Erin               12 LBA-MR               1:26.40    1:20.65        
 31 Cammarosano, Danielle     11 LBA-MR               1:23.08    1:21.11        
 32 Stanton, Grace S          12 IA-MR                1:17.80    1:21.27        
 33 Hodosky, Jessica L        12 HAA-MR               1:19.52    1:21.38        
 33 Job, Zakiyyah             11 LBA-MR               1:23.73    1:21.38        
 35 Christiansen, Adrie B     12 Express Swimming-MR  1:18.86    1:21.80        
 36 Kearns, Bridget M         12 Express Swimming-MR  1:24.63    1:22.09        
 37 Alexander, Hayley M       11 EAST-MR              1:21.09    1:22.86        
 38 Gardner, Kaitlyn M        11 EAST-MR              1:25.97    1:23.11        
 39 Reumann, Elise K          11 North Shore-MR       1:25.41    1:23.39        
 40 McGrath, Deirdre R        11 Express Swimming-MR  1:22.76    1:23.98        
 41 Russo, Victoria E         12 Farmingdale-MR       1:25.83    1:24.69        
 42 Sherpa, Pinki             11 UN-MR                1:25.42    1:24.91        
 43 Irwin, Tina A             11 IA-MR                1:28.61    1:26.44        
 44 Barrett, Seanna T         11 Express Swimming-MR  1:23.49    1:27.30        
 45 Czarnik, Veronica E       11 NY Sharks-MR         1:37.62    1:27.46        
 46 Abraham, Rebecca          11 Riptides-MR          1:30.39    1:28.22        
 47 Lee, Nicole               11 Farmingdale-MR       1:33.31    1:28.27        
 48 Raphael, Michaela         11 NY Sharks-MR         1:30.15    1:29.18        
 49 Burgess, Brittany B       12 LBA-MR               1:30.57    1:30.26        
 50 Watson, Kia A             12 Bscat-MR             1:28.00    1:32.87        
 51 LI, Ien                   11 Express Swimming-MR  1:34.80    1:33.29        
 52 Hurst, Brittany           11 LBA-MR               1:54.62    1:36.16        
 53 Etienne, Christina        12 NYCC-MR              1:28.00    1:36.71        
 54 Carson, Danielle          11 HAA-MR               2:00.05    1:42.12        
 55 Gruber, Jacqueline R      11 LBA-MR               1:53.22    1:44.50        
 56 Qointero, Maria H         11 LBA-MR               2:00.00    1:47.66        
 57 Yu, Dana H                11 Express Swimming-MR  1:28.27    1:50.91        
                  34.16   1:50.91 (1:16.75)                                        
 58 Schmidt, Olivia           11 HAA-MR               2:14.98    2:09.10        
                  43.61   2:09.10 (1:25.49)                                        
 59 Kim, Susanna              11 NY Sharks-MR              NT    2:25.00        
                  51.21   2:25.00 (1:33.79)                                        
 60 Chang, Katie              11 Express Swimming-MR       NT    2:45.94        
                2:15.90     2:45.94 (30.04)                                        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Susz, Gaby V              12 EAST-MR              1:11.60    1:17.33        
  2 Clark, Sam P              12 EAST-MR              1:18.42    1:17.45        
  3 Lucas, Marie E            12 Express Swimming-MR  1:22.40    1:17.99        
  4 Catano, Tiffany           11 IA-MR                1:18.64    1:19.43        
  5 Leary, Tanita A           12 EAST-MR              1:17.00    1:20.13        
  6 Richards, Miranda L       12 IA-MR                1:21.20    1:20.64        
  7 Poindexter, Tiana         12 NY Sharks-MR         1:24.76    1:21.08        
  8 Cannon, Kellie            12 LBA-MR               1:22.68    1:22.27        
  9 Poleway, Caroline A       11 EAST-MR              1:19.99    1:22.29        
 10 Sullivan, Emily           12 TRS-MR               1:20.48    1:22.35        
 11 Barry, Kristina F         11 NY Sharks-MR              NT    1:23.42        
 12 McKenzie, Loren A         11 Express Swimming-MR  1:35.33    1:24.04        
 13 Carlino, Hannah R         12 North Shore-MR       1:25.68    1:24.51        
 14 Garcia, Amanda I          12 Riptides-MR               NT    1:26.27        
 15 Cheung, Shelley           12 CIY-MR               1:37.90    1:26.97        
 16 Decrem, Nicole H          12 EAST-MR              1:28.80    1:27.54        
 17 McClung, Taylor R         11 Pace-MR              1:24.30    1:27.95        
 18 Job, Zakiyyah             11 LBA-MR               1:29.08    1:28.05        
 19 Vizcaino, Kristine J      12 North Shore-MR       1:35.47    1:28.22        
 20 Gruber, Alexandra JO J    12 LBA-MR               1:42.97    1:28.26        
 21 Pereira, Nicole V         11 CIY-MR               1:55.88    1:30.08        
 22 Gomez, Chelsea O          11 NYCC-MR              1:34.08    1:31.19        
 23 Maggio, Emily C           11 OWA-MR               1:35.54    1:33.06        
 24 Czarnik, Veronica E       11 NY Sharks-MR         1:47.81    1:33.70        
 25 Alexander, Hayley M       11 EAST-MR              1:29.15    1:34.37        
 26 Snyder, Wendy E           12 Pace-MR              1:29.90    1:34.88        
 27 Hodosky, Jessica L        12 HAA-MR               1:32.87    1:36.01        
 28 Alton, Erin               12 LBA-MR               1:40.09    1:36.54        
 29 Toskas, Aerin O           12 CIY-MR               1:49.00    1:37.37        
 30 LI, Ien                   11 Express Swimming-MR  1:37.27    1:39.05        
 31 Chang, Katie              11 Express Swimming-MR  1:45.54    1:45.74        
 32 Hurst, Brittany           11 LBA-MR               1:40.72    1:46.74        
 33 Kearns, Bridget M         12 Express Swimming-MR       NT    1:47.12        
 34 Kim, Susanna              11 NY Sharks-MR              NT    1:47.15        
 35 McGannon, Alex P          12 OWA-MR               1:43.79    1:47.22        
 36 Yu, Dana H                11 Express Swimming-MR  1:42.73    1:48.70        
 37 Dalley, Olympia L         12 HAA-MR               2:02.21    1:54.82        
 38 Burgess, Brittany B       12 LBA-MR               2:00.00    1:58.17        
 39 Gruber, Jacqueline R      11 LBA-MR               2:13.00    2:03.74        
 40 Hurst, Jennifer           11 LBA-MR               2:19.07    2:06.72        
 -- Watson, Kia A             12 Bscat-MR             1:40.00         DQ        
 -- Wong, Janice              11 UN-MR                     NT         DQ        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucas, Marie E            12 Express Swimming-MR  1:26.51    1:25.71        
  2 Bahl, Kanika              12 OWA-MR               1:26.90    1:25.83        
  3 Miesner, Kiera C          12 NY Sharks-MR         1:33.59    1:27.78        
  4 Gardner, Kaitlyn M        11 EAST-MR              1:29.73    1:29.35        
  5 Vogel, Nia C              12 Riptides-MR          1:34.96    1:32.51        
  6 Clark, Sam P              12 EAST-MR              1:25.29    1:32.78        
  7 Vizcaino, Kristine J      12 North Shore-MR       1:34.09    1:35.49        
  8 Quinn, Kelly A            12 Express Swimming-MR  1:33.75    1:36.49        
  9 Carter-Brooks, Deneen A   12 SPA-MV               1:37.09    1:36.60        
 10 Carlino, Hannah R         12 North Shore-MR       1:34.44    1:36.80        
 11 Greff, Christie R         12 Express Swimming-MR  1:36.92    1:36.91        
 12 Spirio, Casey             12 HAA-MR               1:32.69    1:38.11        
 13 Etienne, Christina        12 NYCC-MR              1:35.00    1:38.49        
 14 McGrath, Deirdre R        11 Express Swimming-MR  1:36.90    1:39.45        
 15 Bradnock, Taylor          12 Riptides-MR          1:36.26    1:40.13        
 16 Sullivan, Emily           12 TRS-MR               1:37.95    1:40.60        
 17 Barry, Kristina F         11 NY Sharks-MR         1:46.82    1:41.41        
 18 Pereira, Nicole V         11 CIY-MR               1:57.59    1:41.68        
 19 Snyder, Wendy E           12 Pace-MR              1:39.30    1:44.02        
 20 Christiansen, Adrie B     12 Express Swimming-MR  1:45.46    1:46.15        
 21 Barrett, Seanna T         11 Express Swimming-MR  1:52.13    1:46.18        
 22 Fleischer, Jillian E      12 HAA-MR               1:55.52    1:47.65        
 23 Czarnik, Veronica E       11 NY Sharks-MR         1:58.86    1:47.86        
 24 O'Sullivan, Raine         11 EAST-MR              1:47.00    1:49.35        
 25 LI, Ien                   11 Express Swimming-MR       NT    1:49.48        
 26 Watson, Kia A             12 Bscat-MR             1:45.00    1:50.49        
 27 Lawler, Caitlin           11 Express Swimming-MR       NT    1:52.78        
 28 Yu, Dana H                11 Express Swimming-MR  1:44.91    1:53.48        
 29 Carson, Danielle          11 HAA-MR               2:15.25    1:54.19        
 30 Abraham, Rebecca          11 Riptides-MR          1:55.61    1:54.42        
 31 Zhao, Lin                 12 Bscat-MR             1:44.00    1:54.44        
 32 Toskas, Aerin O           12 CIY-MR               1:55.00    1:54.81        
 33 Russo, Victoria E         12 Farmingdale-MR       1:56.45    1:55.92        
 34 Hughes, Shannon           12 LBA-MR               2:45.00    2:00.35        
 35 Wong, Janice              11 UN-MR                2:25.21    2:02.96        
 36 Goldblatt, Emma S         12 HAA-MR               1:53.03    2:03.48        
 -- Schmidt, Olivia           11 HAA-MR               1:45.25         DQ        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leary, Tanita A           12 EAST-MR                33.74      32.11        
  2 Bahl, Kanika              12 OWA-MR                 35.19      33.97        
  3 Klein, Emma C             12 Pace-MR                33.90      34.18        
  4 Richards, Miranda L       12 IA-MR                  35.54      34.85        
  5 Nash, Jennifer            12 LBA-MR                 35.45      34.95        
  6 Poleway, Caroline A       11 EAST-MR                35.14      34.96        
  7 Vogel, Nia C              12 Riptides-MR            35.98      35.23        
  8 Susz, Gaby V              12 EAST-MR                34.31      35.37        
  9 Bradnock, Taylor          12 Riptides-MR            38.87      35.70        
 10 Quinn, Kelly A            12 Express Swimming-MR    41.47      36.25        
 11 Cannon, Kellie            12 LBA-MR                 37.13      36.55        
 12 Catano, Tiffany           11 IA-MR                  38.27      37.24        
 13 Decrem, Nicole H          12 EAST-MR                38.95      37.57        
 14 Riggio, Gina M            12 Farmingdale-MR         36.50      38.19        
 15 Hartigan, Kaitlin N       11 EAST-MR                39.61      38.42        
 16 Garcia, Amanda I          12 Riptides-MR            38.51      38.60        
 17 Betzios, Alexandra P      12 Express Swimming-MR       NT      38.64        
 18 Gomez, Chelsea O          11 NYCC-MR                38.21      38.93        
 19 Barrett, Seanna T         11 Express Swimming-MR    38.91      39.77        
 20 Hodosky, Jessica L        12 HAA-MR                 41.43      40.18        
 21 Alexander, Hayley M       11 EAST-MR                39.44      40.35        
 22 Hughes, Shannon           12 LBA-MR                 47.66      40.45        
 23 Fleischer, Jillian E      12 HAA-MR               1:00.25      41.01        
 24 Zhao, Lin                 12 Bscat-MR               41.80      41.57        
 25 Job, Zakiyyah             11 LBA-MR                 42.52      41.86        
 26 O'Sullivan, Raine         11 EAST-MR                43.00      42.24        
 27 Raphael, Michaela         11 NY Sharks-MR           43.99      42.27        
 28 Gomez, Julianna           11 LBA-MR               1:00.00      42.40        
 29 Russo, Victoria E         12 Farmingdale-MR         42.65      42.47        
 30 Pereira, Nicole V         11 CIY-MR                 55.01      42.50        
 31 Lawler, Caitlin           11 Express Swimming-MR    41.56      42.62        
 32 Fridrich, Tiare J         12 IA-MR                  44.95      42.92        
 33 Scheck, Meaghan E         12 IA-MR                  40.76      43.16        
 34 Gardner, Kaitlyn M        11 EAST-MR                45.33      43.41        
 35 Spirio, Casey             12 HAA-MR                 44.09      43.64        
 36 Sherpa, Pinki             11 UN-MR                     NT      43.66        
 37 Stanton, Grace S          12 IA-MR                  43.34      44.00        
 38 McGrath, Deirdre R        11 Express Swimming-MR    43.23      44.01        
 39 Christiansen, Adrie B     12 Express Swimming-MR    42.51      44.64        
 40 Cheung, Shelley           12 CIY-MR                 47.00      45.14        
 41 Roche, Bridget M          12 IA-MR                  47.24      45.63        
 42 Reumann, Elise K          11 North Shore-MR         48.72      45.99        
 43 Lee, Nicole               11 Farmingdale-MR         45.79      46.87        
 44 Kearns, Bridget M         12 Express Swimming-MR       NT      47.62        
 45 Irwin, Tina A             11 IA-MR                  48.85      47.63        
 46 Cammarosano, Danielle     11 LBA-MR                 46.20      48.02        
 47 Abraham, Rebecca          11 Riptides-MR               NT      49.30        
 48 Goldblatt, Emma S         12 HAA-MR                 47.18      50.70        
 49 Burgess, Brittany B       12 LBA-MR                 52.01      51.83        
 50 McGannon, Alex P          12 OWA-MR                 54.44      52.05        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Olivia              13 Express Swimming-MR  1:02.21    1:00.91        
  2 Church, Lauren A          14 EAST-MR              1:04.87    1:03.41        
  3 Brady, Megan              13 LBA-MR               1:06.01    1:04.90        
  4 Raccioppi, Paige          14 TRS-MR               1:04.64    1:05.67        
  5 Fabrizio, Jessica M       13 North Shore-MR       1:04.96    1:05.73        
  6 Gawlik, Keri N            13 NY Sharks-MR         1:06.11    1:06.51        
  7 Wilkins, Natalia M        14 Express Swimming-MR  1:05.56    1:06.55        
  8 Barry, Elizabeth R        13 NY Sharks-MR         1:07.44    1:06.64        
  9 Lane, Kristin M           13 EAST-MR              1:06.31    1:06.67        
 10 McGrath, Kelly            14 Express Swimming-MR  1:06.70    1:06.72        
 11 Browne, Sophie L          14 EAST-MR              1:06.26    1:06.90        
 12 Hirsch, Jenna             14 TRS-MR               1:11.00    1:07.09        
 13 Maruo, Haruka             14 Riptides-MR          1:07.81    1:08.15        
 14 Kuzniewski, Kayla J       13 Express Swimming-MR  1:08.23    1:09.02        
 15 Henderson, Emma D         13 IA-MR                1:11.16    1:09.14        
 16 Kenny, Erin T             12 Express Swimming-MR  1:08.00    1:09.34        
 17 Barcklow, Gabrielle       13 Express Swimming-MR  1:11.02    1:09.85        
 18 Stenman, Anaelle F        14 Riptides-MR          1:09.90    1:10.20        
 19 Getsos, Julia A           14 NY Sharks-MR         1:10.45    1:10.41        
 20 Chen, Lillian T           13 Express Swimming-MR  1:10.76    1:10.47        
 21 DuPre, Pamela J           14 IA-MR                1:08.86    1:10.66        
 22 Ebratt, Nicole E          13 EAST-MR              1:11.33    1:10.86        
 23 Forman, Maud M            14 IA-UN-MR             1:13.80    1:11.23        
 24 Caparelli, Olivia R       14 EAST-MR              1:08.61    1:11.24        
 25 Wang, Helena M            14 Express Swimming-MR  1:13.99    1:11.47        
 26 Lee, Lauren               13 TRS-MR               1:09.99    1:11.76        
 27 Quinn, Shannon C          14 Express Swimming-MR  1:10.68    1:11.79        
 28 Keim, Jennifer            14 LBA-MR               1:16.07    1:12.08        
 29 Im, Gabi                  13 TRS-MR               1:10.70    1:12.33        
 30 McIlhargy, Amanda         13 TRS-MR               1:10.98    1:12.42        
 31 Jacob, Kaitlin            13 NY Sharks-MR         1:14.04    1:12.52        
 32 Chen, Catherine           13 CIY-MR               1:13.44    1:12.58        
 33 Rooney, Kimberly          14 HAA-MR               1:13.60    1:13.24        
 34 Lawler, Rachel            14 Express Swimming-MR  1:15.13    1:13.82        
 35 Shaw, Keyzia J            14 Bscat-MR             1:15.00    1:13.96        
 36 Pereira, Ellyshia C       14 CIY-MR               1:22.33    1:14.09        
 37 Dans, Miesha K            14 Express Swimming-MR  1:13.69    1:14.39        
 38 Garcia, Adriana L         13 Riptides-MR          1:11.49    1:14.61        
 39 Conway, Grace K           14 CIY-MR               1:22.00    1:14.99        
 40 Solis, Susana             13 LBA-MR               1:18.25    1:15.41        
 41 Irwin, Danielle M         14 IA-MR                1:16.30    1:15.99        
 42 Kearns, Emily R           14 Express Swimming-MR  1:16.63    1:16.28        
 43 Lewis, Chloe E            13 Riptides-MR          1:19.93    1:16.54        
 44 Corso, Anna L             13 IA-MR                1:17.16    1:16.64        
 45 Gandhi, Priya             13 OWA-MR               1:18.84    1:17.49        
 46 Gorton, Katherine         14 LBA-MR               1:45.00    1:17.56        
 47 Stokes, Sarah E           13 Bscat-MR             1:18.00    1:18.13        
 48 Kuo, Anna                 14 CIY-MR               1:17.37    1:18.57        
 49 Sussman, Heather          13 TRS-MR               1:16.53    1:18.63        
 50 Gedeon, Lucevanie S       13 LBA-MR               1:28.05    1:18.83        
 50 DiPaola, Emily F          13 CIY-MR               1:23.33    1:18.83        
 52 Lai, Diana Y              14 Express Swimming-MR  1:20.30    1:18.91        
 53 Clarkson, Marie E         13 Express Swimming-MR  1:18.78    1:18.98        
 54 Shtab, Danielle R         14 Express Swimming-MR  1:15.74    1:19.10        
 55 Mathers, Hanna            14 NY Sharks-MR              NT    1:19.64        
 56 Chernyshev, Darya         14 OWA-MR               1:18.94    1:19.72        
 57 Su, Stephanie P           14 UN-MR                1:19.18    1:20.00        
 58 Alston, Neka              13 LBA-MR               1:18.46    1:20.56        
 59 Kelly, Brianne L          13 Bscat-MR             1:25.48    1:21.48        
 60 Holmes, Kimberly R        13 CIY-MR               1:28.00    1:21.96        
 61 Li, Justine               13 Express Swimming-MR  1:24.86    1:22.68        
 62 Chow, Laurie              13 Express Swimming-MR  1:26.54    1:22.81        
 63 Goncharova, Anna          14 OWA-MR               1:27.00    1:22.89        
 64 Diffley, Jaclyn E         13 EAST-MR              1:20.82    1:24.31        
 65 Mon Fiston, Megan M       14 UN-MR                1:22.31    1:24.57        
 66 Quartararo, Robyn         13 HAA-MR               1:26.19    1:25.63        
 67 Morgan, Justina M         14 Bscat-MR             1:20.00    1:26.80        
 68 Chang, Amy                13 CIY-MR               1:41.60    1:28.70        
 69 George, Nadine T          13 Bscat-MR             1:41.00    1:31.95        
 70 Smith, Alexandra          14 HAA-MR               1:31.09    1:33.36        
 71 Aquije, Rebecca C         13 UN-MR                     NT    1:33.48        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lane, Kristin M           13 EAST-MR              2:21.91    2:20.08        
                1:10.02   2:20.08 (1:10.06)                                        
  2 Poleway, Monica J         14 EAST-MR              2:14.86    2:20.21        
                1:07.39   2:20.21 (1:12.82)                                        
  3 Raccioppi, Paige          14 TRS-MR               2:17.12    2:21.38        
                1:09.04   2:21.38 (1:12.34)                                        
  4 McGrath, Kelly            14 Express Swimming-MR  2:20.93    2:22.24        
  5 Mu, Isabella              14 Express Swimming-MR  2:20.60    2:23.54        
                1:09.35   2:23.54 (1:14.19)                                        
  6 Wilkins, Natalia M        14 Express Swimming-MR  2:28.76    2:26.04        
                1:12.11   2:26.04 (1:13.93)                                        
  7 Gawlik, Keri N            13 NY Sharks-MR         2:25.47    2:26.07        
                1:12.55   2:26.07 (1:13.52)                                        
  8 Barry, Elizabeth R        13 NY Sharks-MR         2:23.08    2:27.18        
                1:10.39   2:27.18 (1:16.79)                                        
  9 Hirsch, Jenna             14 TRS-MR               2:19.00    2:29.63        
                1:11.04   2:29.63 (1:18.59)                                        
 10 Chen, Lillian T           13 Express Swimming-MR  2:30.10    2:31.43        
                1:12.82   2:31.43 (1:18.61)                                        
 11 Quinn, Shannon C          14 Express Swimming-MR  2:31.81    2:32.58        
                1:14.24   2:32.58 (1:18.34)                                        
 12 Keim, Jennifer            14 LBA-MR               2:44.08    2:33.59        
                1:15.00   2:33.59 (1:18.59)                                        
 13 Forman, Maud M            14 IA-UN-MR             2:45.19    2:34.94        
                1:15.42   2:34.94 (1:19.52)                                        
 14 Stenman, Anaelle F        14 Riptides-MR          2:38.61    2:35.14        
                1:15.51   2:35.14 (1:19.63)                                        
 15 Getsos, Julia A           14 NY Sharks-MR         2:37.09    2:35.73        
                1:14.93   2:35.73 (1:20.80)                                        
 16 McIlhargy, Amanda         13 TRS-MR               2:30.59    2:36.60        
                1:15.77   2:36.60 (1:20.83)                                        
 17 Jacob, Kaitlin            13 NY Sharks-MR         2:36.92    2:37.64        
                1:15.44   2:37.64 (1:22.20)                                        
 18 Im, Gabi                  13 TRS-MR               2:32.79    2:43.87        
                1:16.81   2:43.87 (1:27.06)                                        
 19 Chen, Catherine           13 CIY-MR               3:00.01    2:47.14        
                1:18.31   2:47.14 (1:28.83)                                        
 20 Clarkson, Marie E         13 Express Swimming-MR  2:48.52    2:47.41        
                1:23.12   2:47.41 (1:24.29)                                        
 21 Shaw, Keyzia J            14 Bscat-MR             2:36.00    2:49.04        
                1:21.21   2:49.04 (1:27.83)                                        
 22 Shtab, Danielle R         14 Express Swimming-MR  2:49.00    2:49.21        
                1:24.01   2:49.21 (1:25.20)                                        
 23 Conway, Grace K           14 CIY-MR               2:54.00    2:51.55        
                1:23.78   2:51.55 (1:27.77)                                        
 24 Alston, Neka              13 LBA-MR               2:59.46    2:52.56        
                1:23.33   2:52.56 (1:29.23)                                        
 25 Gandhi, Priya             13 OWA-MR               2:57.82    2:52.68        
                1:24.19   2:52.68 (1:28.49)                                        
 26 Sussman, Heather          13 TRS-MR               2:59.71    2:53.82        
                1:25.59   2:53.82 (1:28.23)                                        
 27 Stokes, Sarah E           13 Bscat-MR             2:38.00    2:54.65        
 28 Mathers, Hanna            14 NY Sharks-MR         2:59.12    2:58.05        
                1:25.15   2:58.05 (1:32.90)                                        
 29 Kuo, Anna                 14 CIY-MR               3:04.34    3:01.61        
                1:26.79   3:01.61 (1:34.82)                                        
 30 Morgan, Justina M         14 Bscat-MR             3:15.00    3:07.59        
                1:31.64   3:07.59 (1:35.95)                                        
 31 Kelly, Brianne L          13 Bscat-MR             3:24.00    3:08.92        
 32 Mon Fiston, Megan M       14 UN-MR                3:08.03    3:17.01        
                1:33.18   3:17.01 (1:43.83)                                        
 33 Holmes, Kimberly R        13 CIY-MR               3:08.00    3:19.55        
                1:30.47   3:19.55 (1:49.08)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Church, Lauren A          14 EAST-MR              2:26.13    2:34.24        
                1:13.85   2:34.24 (1:20.39)                                        
  2 Poleway, Monica J         14 EAST-MR              2:27.89    2:35.21        
                1:14.48   2:35.21 (1:20.73)                                        
  3 Browne, Sophie L          14 EAST-MR              2:34.63    2:39.22        
                1:17.46   2:39.22 (1:21.76)                                        
  4 Torre, Melissa R          14 Express Swimming-MR  2:41.22    2:40.24        
                1:18.42   2:40.24 (1:21.82)                                        
  5 Kuzniewski, Kayla J       13 Express Swimming-MR  2:43.57    2:42.12        
                1:20.36   2:42.12 (1:21.76)                                        
  6 Barry, Elizabeth R        13 NY Sharks-MR         2:39.02    2:44.50        
                1:20.46   2:44.50 (1:24.04)                                        
  7 Mu, Isabella              14 Express Swimming-MR  2:43.86    2:45.27        
                1:20.14   2:45.27 (1:25.13)                                        
  8 Smith, Caryn A            14 OWA-MR               2:45.78    2:46.36        
                1:20.74   2:46.36 (1:25.62)                                        
  9 Suen, Katherine           13 Riptides-MR          2:47.68    2:47.21        
                1:21.46   2:47.21 (1:25.75)                                        
 10 Brady, Megan              13 LBA-MR               2:50.33    2:47.68        
                1:22.66   2:47.68 (1:25.02)                                        
 11 Wang, Helena M            14 Express Swimming-MR  2:55.08    2:50.39        
                1:23.63   2:50.39 (1:26.76)                                        
 12 Wilkins, Natalia M        14 Express Swimming-MR  2:50.26    2:51.20        
                1:23.41   2:51.20 (1:27.79)                                        
 13 Lee, Lauren               13 TRS-MR               2:48.58    2:56.24        
                1:26.50   2:56.24 (1:29.74)                                        
 14 Quinn, Shannon C          14 Express Swimming-MR  2:56.02    2:57.04        
                1:27.16   2:57.04 (1:29.88)                                        
 15 Chen, Lillian T           13 Express Swimming-MR  2:54.56    2:58.59        
                1:28.01   2:58.59 (1:30.58)                                        
 16 Pereira, Ellyshia C       14 CIY-MR               3:18.21    2:59.82        
                1:25.75   2:59.82 (1:34.07)                                        
 17 Kenny, Erin T             12 Express Swimming-MR  2:53.23    3:00.06        
                1:28.71   3:00.06 (1:31.35)                                        
 18 Clarkson, Marie E         13 Express Swimming-MR  2:53.07    3:02.20        
                1:30.24   3:02.20 (1:31.96)                                        
 19 Forman, Maud M            14 IA-UN-MR             2:50.16    3:03.39        
                1:28.08   3:03.39 (1:35.31)                                        
 20 Caparelli, Olivia R       14 EAST-MR              3:00.33    3:03.56        
                1:30.40   3:03.56 (1:33.16)                                        
 21 Solis, Susana             13 LBA-MR               3:11.24    3:08.92        
                1:33.28   3:08.92 (1:35.64)                                        
 22 Su, Stephanie P           14 UN-MR                3:06.73    3:12.83        
                1:34.29   3:12.83 (1:38.54)                                        
 23 Rooney, Kimberly          14 HAA-MR               3:09.55    3:14.63        
                1:33.44   3:14.63 (1:41.19)                                        
 24 Alston, Neka              13 LBA-MR               3:24.37    3:18.69        
                1:38.86   3:18.69 (1:39.83)                                        
 25 DiPaola, Emily F          13 CIY-MR               3:10.00    3:24.57        
 26 Dans, Miesha K            14 Express Swimming-MR  3:12.72    3:24.78        
                1:39.42   3:24.78 (1:45.36)                                        
 27 Chang, Amy                13 CIY-MR               3:37.00    3:26.78        
                1:39.52   3:26.78 (1:47.26)                                        
 28 Holmes, Kimberly R        13 CIY-MR               3:22.00    3:38.29        
 29 Chernyshev, Darya         14 OWA-MR               3:30.00    3:41.01        
                1:49.13   3:41.01 (1:51.88)                                        
 30 Kelly, Brianne L          13 Bscat-MR             3:30.00    3:49.61        
                3:32.18     3:49.61 (17.43)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Olivia              13 Express Swimming-MR  1:15.56    1:18.44        
  2 Fabrizio, Jessica M       13 North Shore-MR       1:22.94    1:24.83        
  3 Maruo, Haruka             14 Riptides-MR          1:25.06    1:28.69        
  4 Wilkins, Natalia M        14 Express Swimming-MR       NT    1:30.84        
  5 Smith, Caryn A            14 OWA-MR               1:30.31    1:31.64        
  6 Suen, Katherine           13 Riptides-MR          1:29.31    1:32.36        
  7 Brady, Megan              13 LBA-MR               1:34.99    1:32.74        
  8 Caparelli, Olivia R       14 EAST-MR              1:29.28    1:32.96        
  9 Kuo, Anna                 14 CIY-MR               1:36.24    1:33.05        
 10 Stenman, Anaelle F        14 Riptides-MR          1:33.72    1:34.02        
 11 Shtab, Danielle R         14 Express Swimming-MR  1:33.02    1:34.47        
 12 Mathers, Hanna            14 NY Sharks-MR         1:36.28    1:34.82        
 13 Torre, Melissa R          14 Express Swimming-MR  1:31.21    1:34.94        
 14 Pereira, Ellyshia C       14 CIY-MR               1:31.00    1:36.79        
 15 Chen, Catherine           13 CIY-MR               1:39.71    1:37.22        
 16 Lee, Lauren               13 TRS-MR               1:31.42    1:37.27        
 17 Barcklow, Gabrielle       13 Express Swimming-MR  1:36.11    1:37.29        
 18 Gandhi, Priya             13 OWA-MR               1:36.82    1:38.73        
 19 Kenny, Erin T             12 Express Swimming-MR  1:33.43    1:40.23        
 20 Keim, Jennifer            14 LBA-MR               1:45.10    1:40.37        
 21 Kearns, Emily R           14 Express Swimming-MR  1:43.78    1:40.75        
 22 DiPaola, Emily F          13 CIY-MR               1:35.00    1:41.20        
 23 Lai, Diana Y              14 Express Swimming-MR  1:41.62    1:42.45        
 24 Harmon, Corin L           14 HAA-MR               1:36.41    1:43.05        
 25 Chernyshev, Darya         14 OWA-MR               1:44.36    1:43.71        
 26 Irwin, Danielle M         14 IA-MR                1:48.16    1:45.48        
 27 Chow, Laurie              13 Express Swimming-MR  1:42.11    1:46.31        
 28 Gedeon, Lucevanie S       13 LBA-MR               1:51.60    1:46.71        
 29 Chang, Amy                13 CIY-MR               1:59.00    1:47.61        
 30 Solis, Susana             13 LBA-MR               1:52.78    1:47.94        
 31 Goncharova, Anna          14 OWA-MR               1:46.94    1:48.06        
 32 Quartararo, Robyn         13 HAA-MR               1:39.96    1:48.94        
 33 Im, Gabi                  13 TRS-MR               1:40.55    1:49.58        
 34 Diffley, Jaclyn E         13 EAST-MR              1:44.50    1:49.76        
 35 George, Nadine T          13 Bscat-MR             1:52.00    1:53.06        
 36 Sussman, Heather          13 TRS-MR               1:48.25    1:53.07        
 37 Mon Fiston, Megan M       14 UN-MR                1:55.59    1:57.52        
 38 Smith, Alexandra          14 HAA-MR               1:53.85    1:59.16        
 39 Aquije, Rebecca C         13 UN-MR                2:07.91    2:12.86        
 -- Li, Justine               13 Express Swimming-MR  1:46.03         DQ        
      One hand touch
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Olivia              13 Express Swimming-MR  1:07.22    1:06.53        
  2 Church, Lauren A          14 EAST-MR              1:11.65    1:12.16        
  3 Hirsch, Jenna             14 TRS-MR               1:13.00    1:12.59        
  4 Browne, Sophie L          14 EAST-MR              1:13.25    1:12.84        
  5 Raccioppi, Paige          14 TRS-MR               1:13.51    1:13.69        
  6 Mu, Isabella              14 Express Swimming-MR  1:14.55    1:13.97        
  7 Kuzniewski, Kayla J       13 Express Swimming-MR  1:13.75    1:14.00        
  8 Gawlik, Keri N            13 NY Sharks-MR         1:14.93    1:14.29        
  9 McGrath, Kelly            14 Express Swimming-MR  1:14.81    1:16.81        
 10 Poleway, Monica J         14 EAST-MR              1:16.29    1:17.05        
 11 Torre, Melissa R          14 Express Swimming-MR  1:19.78    1:18.12        
 12 Wang, Helena M            14 Express Swimming-MR       NT    1:19.48        
 13 Fabrizio, Jessica M       13 North Shore-MR       1:53.82    1:19.84        
 14 Smith, Caryn A            14 OWA-MR               1:19.09    1:20.45        
 15 Barcklow, Gabrielle       13 Express Swimming-MR       NT    1:20.73        
 16 Lane, Kristin M           13 EAST-MR              1:22.47    1:21.19        
 17 Maruo, Haruka             14 Riptides-MR          1:18.77    1:21.47        
 18 Gorton, Katherine         14 LBA-MR               2:00.00    1:22.18        
 19 Jacob, Kaitlin            13 NY Sharks-MR         1:25.89    1:23.61        
 20 McIlhargy, Amanda         13 TRS-MR               1:20.15    1:24.67        
 21 Dans, Miesha K            14 Express Swimming-MR  1:23.78    1:25.04        
 22 Garcia, Adriana L         13 Riptides-MR          1:21.52    1:25.75        
 23 Getsos, Julia A           14 NY Sharks-MR         1:29.84    1:30.96        
 24 Conway, Grace K           14 CIY-MR               1:35.00    1:31.56        
 25 Harmon, Corin L           14 HAA-MR               1:40.25    1:33.32        
 26 Stokes, Sarah E           13 Bscat-MR             1:42.00    1:33.92        
 27 Li, Justine               13 Express Swimming-MR  1:32.38    1:35.21        
 28 Lai, Diana Y              14 Express Swimming-MR       NT    1:38.71        
 29 Quartararo, Robyn         13 HAA-MR               1:51.92    1:44.21        
 30 Goncharova, Anna          14 OWA-MR               1:45.00    1:45.58        
 31 Smith, Alexandra          14 HAA-MR               2:00.25    1:49.06        
 32 Gedeon, Lucevanie S       13 LBA-MR               2:14.15    1:50.17        
 33 Su, Stephanie P           14 UN-MR                     NT    1:50.82        
 -- Diffley, Jaclyn E         13 EAST-MR              1:51.65         DQ        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Shannon M          19 Express Swimming-MR  1:00.36    1:04.32        
  2 Janowski, Mary-Elysse     18 Express Swimming-MR  1:02.09    1:04.60        
  3 Warren, Frances V         15 Express Swimming-MR  1:07.42    1:05.56        
  4 Kolackovsky, Kerrie N     15 OWA-MR               1:02.75    1:06.38        
  5 Boccio, Marissa C         15 Farmingdale-MR       1:06.23    1:06.66        
  6 Halbohn, Colleen          16 LIND-MR              1:03.56    1:06.93        
  7 Wilkins, Natalia M        14 Express Swimming-MR  1:05.56    1:07.29        
  8 Lucas, Marie E            12 Express Swimming-MR  1:06.56    1:07.40        
  9 Kaefer, Jessica L         15 Express Swimming-MR  1:03.78    1:07.42        
 10 Smith, Caryn A            14 OWA-MR               1:05.79    1:07.43        
 11 Dwyer, Brianne M          17 Express Swimming-MR  1:04.74    1:07.45        
 12 Wais, Ashleigh Q          16 NYCC-MR              1:06.51    1:07.84        
 13 Waring, Megan P           15 OWA-MR               1:06.42    1:07.86        
 14 Dwyer, Caitlin L          19 Express Swimming-MR  1:03.07    1:08.11        
 15 Brooke, Taylor W          16 Express Swimming-MR  1:07.30    1:08.29        
 16 Winkler, Erika            14 NYCC-MR              1:10.88    1:08.33        
 17 Leung, Alissa             15 Express Swimming-MR  1:09.87    1:08.75        
 18 Winkler, Caitlin          18 NYCC-MR              1:05.01    1:08.79        
 19 Powell, Tori              15 Pace-MR              1:06.90    1:08.87        
 20 Chocianowski, Alexis K    15 CIY-MR               1:12.54    1:09.55        
 21 Lindahl, Melissa M        16 Express Swimming-MR  1:12.16    1:09.72        
 22 Krestyaninova, Olga       15 TRS-MR               1:06.66    1:10.61        
 23 Keim, Jennifer            14 LBA-MR               1:16.07    1:10.69        
 24 Acompora, Alyssa          14 LIND-MR              1:06.60    1:11.13        
 25 Cannon, Kellie            12 LBA-MR               1:09.30    1:11.44        
 26 Mulligan, Kelly M         14 CIY-MR               1:09.91    1:11.50        
 27 Bahl, Kanika              12 OWA-MR               1:12.36    1:12.20        
 28 Lindahl, Stephanie        15 Express Swimming-MR  1:08.31    1:12.28        
 29 Rudolph, Holly E          16 Express Swimming-MR  1:13.00    1:14.57        
 30 Chen, Vicki               15 UN-MR                1:12.04    1:14.81        
 31 Demerest, Jackie          15 LBA-MR               1:13.59    1:15.12        
 32 Jackson, Adrianna         16 TRS-MR               1:13.67    1:15.36        
 33 Chapman, Erica            15 TRS-MR               1:12.04    1:16.02        
 34 Ning, Bianca              16 Bscat-MR             1:18.00    1:18.25        
 35 Vizcaino, Kristine J      12 North Shore-MR       1:19.59    1:21.81        
 36 Gordon, Danielle R        15 Bscat-MR             1:12.00    1:23.66        
 37 Cammarosano, Danielle     11 LBA-MR               1:23.08    1:26.81        
 38 Zhang, Kristi             16 Bscat-MR             1:35.97    1:27.74        
 39 Yu, Dana H                11 Express Swimming-MR  1:28.27    1:30.53        
 40 Keim, Laura               11 LBA-MR               1:26.27    1:31.80        
 41 LI, Ien                   11 Express Swimming-MR  1:34.80    1:37.30        
 42 Chase, Christina          11 LBA-MR               1:53.55    1:42.82        
 
Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Shannon M          19 Express Swimming-MR  2:10.64    2:16.70        
                1:07.03   2:16.70 (1:09.67)                                        
  2 Costa, Christina M        17 EAST-MR              2:12.27    2:17.64        
                1:07.46   2:17.64 (1:10.18)                                        
  3 D'Arcy, Maggie L          15 EAST-MR              2:10.21    2:18.17        
                1:07.37   2:18.17 (1:10.80)                                        
  4 Kolackovsky, Kerrie N     15 OWA-MR               2:17.02    2:18.85        
                1:08.80   2:18.85 (1:10.05)                                        
  5 Fabrizio, Jessica M       13 North Shore-MR       2:18.10    2:19.93        
                1:07.91   2:19.93 (1:12.02)                                        
  6 Winkler, Caitlin          18 NYCC-MR              2:18.18    2:19.96        
                1:09.01   2:19.96 (1:10.95)                                        
  7 Rogers, Stacey B          16 EAST-MR              2:10.75    2:19.98        
                1:08.64   2:19.98 (1:11.34)                                        
  8 Warren, Frances V         15 Express Swimming-MR  2:22.31    2:20.45        
                1:08.14   2:20.45 (1:12.31)                                        
  9 Brady, Megan              13 LBA-MR               2:22.19    2:20.70        
                1:08.42   2:20.70 (1:12.28)                                        
 10 Hogan, Michelle M         16 EAST-MR              2:14.39    2:20.80        
                1:08.49   2:20.80 (1:12.31)                                        
 11 Janowski, Mary-Elysse     18 Express Swimming-MR  2:21.11    2:20.87        
                1:10.45   2:20.87 (1:10.42)                                        
 12 Lucas, Marie E            12 Express Swimming-MR  2:20.33    2:21.83        
                1:08.53   2:21.83 (1:13.30)                                        
 13 Minowitz, Amy M           19 EAST-MR              2:11.98    2:21.89        
                1:10.02   2:21.89 (1:11.87)                                        
 14 Fischer, Sarah G          15 EAST-MR              2:22.00    2:22.78        
                1:09.43   2:22.78 (1:13.35)                                        
 15 Hahn, Abby                16 NYCC-MR              2:24.73    2:22.98        
                1:10.40   2:22.98 (1:12.58)                                        
 16 Carter-Brooks, Deneen A   12 SPA-MV               2:23.59    2:23.03        
                1:08.86   2:23.03 (1:14.17)                                        
 17 Lindahl, Stephanie        15 Express Swimming-MR  2:20.11    2:23.29        
                1:09.95   2:23.29 (1:13.34)                                        
 18 Calderoni, Erin P         15 EAST-MR              2:16.03    2:23.35        
                1:09.65   2:23.35 (1:13.70)                                        
 19 Wais, Ashleigh Q          16 NYCC-MR              2:21.81    2:23.85        
                1:10.39   2:23.85 (1:13.46)                                        
 20 Smith, Caryn A            14 OWA-MR               2:24.21    2:24.76        
                1:09.17   2:24.76 (1:15.59)                                        
 21 Flower, Lauren E          15 EAST-MR              2:18.29    2:24.88        
                1:11.94   2:24.88 (1:12.94)                                        
 22 Dwyer, Caitlin L          19 Express Swimming-MR  2:18.15    2:25.75        
                1:10.91   2:25.75 (1:14.84)                                        
 23 Rakoczy, Margaret J       18 EAST-MR              2:13.03    2:26.19        
                1:11.95   2:26.19 (1:14.24)                                        
 24 Callahan, Courtney E      18 EAST-MR              2:12.46    2:26.28        
                1:11.55   2:26.28 (1:14.73)                                        
 25 Tobin, Casey L            15 EAST-MR              2:19.92    2:27.52        
                1:11.30   2:27.52 (1:16.22)                                        
 26 Schuermann, Kerry         15 LBA-MR               2:28.58    2:27.99        
                1:11.74   2:27.99 (1:16.25)                                        
 27 Sepe, Lauren K            15 EAST-MR              2:27.01    2:28.39        
                1:12.00   2:28.39 (1:16.39)                                        
 28 Cannon, Kellie            12 LBA-MR               2:31.63    2:28.74        
                1:13.57   2:28.74 (1:15.17)                                        
 29 Kaefer, Jessica L         15 Express Swimming-MR  2:22.74    2:29.14        
                1:11.48   2:29.14 (1:17.66)                                        
 30 Boccio, Marissa C         15 Farmingdale-MR       2:36.17    2:29.27        
                1:12.02   2:29.27 (1:17.25)                                        
 31 Haigney, Codi P           14 EAST-MR              2:25.34    2:29.73        
                1:14.03   2:29.73 (1:15.70)                                        
 32 Stanford, Brittany D      15 LBA-MR               2:30.17    2:29.78        
                1:12.10   2:29.78 (1:17.68)                                        
 33 Ginsberg, Ariel E         16 EAST-MR              2:18.52    2:31.05        
                1:13.55   2:31.05 (1:17.50)                                        
 34 Halbohn, Colleen          16 LIND-MR              2:26.93    2:31.49        
                1:10.37   2:31.49 (1:21.12)                                        
 35 Winkler, Erika            14 NYCC-MR              2:29.03    2:31.52        
                1:13.49   2:31.52 (1:18.03)                                        
 36 Mark, Kelly A             19 Express Swimming-MR  2:31.59    2:31.66        
                1:12.64   2:31.66 (1:19.02)                                        
 37 Wilkins, Natalia M        14 Express Swimming-MR  2:26.45    2:32.67        
                1:13.44   2:32.67 (1:19.23)                                        
 38 Keim, Jennifer            14 LBA-MR               2:44.08    2:33.48        
                1:15.68   2:33.48 (1:17.80)                                        
 39 Holmes, Lindsie           15 TRS-MR               2:24.79    2:33.87        
                1:12.49   2:33.87 (1:21.38)                                        
 40 Callahan, Erin D          15 EAST-MR              2:20.70    2:34.79        
                1:13.94   2:34.79 (1:20.85)                                        
 41 DI Novis, Marisa N        15 IA-MR                2:43.59    2:39.23        
                1:18.48   2:39.23 (1:20.75)                                        
 42 Bahl, Kanika              12 OWA-MR               2:40.09    2:39.99        
                1:15.12   2:39.99 (1:24.87)                                        
 43 Mulligan, Kelly M         14 CIY-MR               2:33.00    2:40.71        
                1:14.36   2:40.71 (1:26.35)                                        
 44 Rudolph, Holly E          16 Express Swimming-MR  2:36.58    2:40.84        
                1:18.09   2:40.84 (1:22.75)                                        
 45 Chocianowski, Alexis K    15 CIY-MR               2:54.32    2:46.04        
                1:15.36   2:46.04 (1:30.68)                                        
 46 Merino, Jessica           15 CIY-MR               3:00.00    2:50.47        
                1:21.40   2:50.47 (1:29.07)                                        
 47 Elting, Imani T           10 Riptides-MR          2:55.97    2:51.23        
                1:22.52   2:51.23 (1:28.71)                                        
 48 Katz, Megan A             12 HAA-MR               3:00.46    2:51.41        
                1:23.47   2:51.41 (1:27.94)                                        
 49 Hemp, Alexandra           12 HAA-MR               2:43.59    2:52.02        
                1:21.42   2:52.02 (1:30.60)                                        
 50 Chen, Vicki               15 UN-MR                2:46.16    2:55.06        
                1:20.84   2:55.06 (1:34.22)                                        
 51 Vizcaino, Kristine J      12 North Shore-MR       2:57.77    2:55.53        
                1:26.58   2:55.53 (1:28.95)                                        
 52 Job, Zakiyyah             11 LBA-MR               2:55.12    3:02.32        
                1:28.72   3:02.32 (1:33.60)                                        
 53 Cammarosano, Danielle     11 LBA-MR               3:16.00    3:09.08        
                1:30.44   3:09.08 (1:38.64)                                        
 54 Gordon, Danielle R        15 Bscat-MR             2:42.00    3:13.89        
                1:26.68   3:13.89 (1:47.21)                                        
 55 Ning, Bianca              16 Bscat-MR             2:45.00    3:17.18        
 56 Keim, Laura               11 LBA-MR               2:55.00    3:18.21        
                1:36.69   3:18.21 (1:41.52)                                        
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Alissa             15 Express Swimming-MR       NT    1:10.42        
  2 Kuzniewski, Kayla J       13 Express Swimming-MR       NT    1:16.65        
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Alissa             15 Express Swimming-MR  1:10.08    1:11.16        
  2 Lindahl, Melissa M        16 Express Swimming-MR  1:12.92    1:13.11        
  3 Costa, Christina M        17 EAST-MR              1:09.71    1:13.38        
  4 D'Arcy, Maggie L          15 EAST-MR              1:07.79    1:15.57        
  5 Rogers, Stacey B          16 EAST-MR              1:09.99    1:15.69        
  6 Fabrizio, Jessica M       13 North Shore-MR       1:19.62    1:15.92        
  7 Schuermann, Kerry         15 LBA-MR               1:16.16    1:16.48        
  8 Hogan, Michelle M         16 EAST-MR              1:14.39    1:18.14        
  9 Hahn, Abby                16 NYCC-MR              1:21.89    1:18.40        
 10 Haigney, Codi P           14 EAST-MR                   NT    1:18.72        
 11 Smith, Caryn A            14 OWA-MR               1:14.77    1:19.10        
 12 Halbohn, Colleen          16 LIND-MR              1:15.05    1:19.49        
 13 Calderoni, Erin P         15 EAST-MR              1:16.84    1:19.50        
 14 Sepe, Lauren K            15 EAST-MR              1:15.43    1:19.81        
 15 Winkler, Erika            14 NYCC-MR              1:19.91    1:20.32        
 16 Waring, Megan P           15 OWA-MR               1:13.93    1:20.78        
 17 Carter-Brooks, Deneen A   12 SPA-MV               1:20.74    1:21.10        
 18 Brady, Megan              13 LBA-MR               1:20.84    1:21.11        
 19 Callahan, Courtney E      18 EAST-MR              1:10.11    1:21.66        
 20 Wais, Ashleigh Q          16 NYCC-MR              1:21.34    1:21.75        
 21 Holmes, Lindsie           15 TRS-MR               1:14.72    1:22.19        
 22 Stanford, Brittany D      15 LBA-MR               1:21.86    1:22.20        
 23 Powell, Tori              15 Pace-MR              1:15.34    1:22.25        
 24 Kaefer, Jessica L         15 Express Swimming-MR  1:21.40    1:22.50        
 25 Fischer, Sarah G          15 EAST-MR              1:14.04    1:22.92        
 26 Chocianowski, Alexis K    15 CIY-MR               1:30.00    1:23.05        
 27 Boccio, Marissa C         15 Farmingdale-MR       1:19.50    1:23.84        
 28 Dwyer, Brianne M          17 Express Swimming-MR  1:16.59    1:23.96        
 29 Callahan, Erin D          15 EAST-MR              1:20.81    1:25.01        
 30 Acompora, Alyssa          14 LIND-MR              1:20.92    1:25.58        
 31 Lindahl, Stephanie        15 Express Swimming-MR  1:22.68    1:26.99        
 32 Ginsberg, Ariel E         16 EAST-MR              1:19.75    1:27.55        
 33 Krestyaninova, Olga       15 TRS-MR               1:19.00    1:27.78        
 34 Job, Zakiyyah             11 LBA-MR               1:29.08    1:27.91        
 35 Rudolph, Holly E          16 Express Swimming-MR  1:24.72    1:28.58        
 36 Chapman, Erica            15 TRS-MR               1:22.55    1:28.62        
 37 Hemp, Alexandra           12 HAA-MR               1:28.72    1:31.83        
 38 Chen, Vicki               15 UN-MR                1:24.59    1:32.52        
 39 Katz, Megan A             12 HAA-MR               1:29.69    1:33.51        
 40 Jackson, Adrianna         16 TRS-MR               1:25.65    1:34.91        
 41 Keim, Laura               11 LBA-MR               1:29.70    1:47.05        
 
Women 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooke, Taylor W          16 Express Swimming-MR       NT    1:24.18        
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waring, Megan P           15 OWA-MR               2:52.78    2:53.55        
                1:25.23   2:53.55 (1:28.32)                                        
  2 Hahn, Abby                16 NYCC-MR              2:50.17    2:54.34        
                1:24.53   2:54.34 (1:29.81)                                        
  3 Leung, Alissa             15 Express Swimming-MR  2:54.18    2:57.16        
                1:25.08   2:57.16 (1:32.08)                                        
  4 Callahan, Courtney E      18 EAST-MR              2:43.45    2:58.67        
                1:28.38   2:58.67 (1:30.29)                                        
  5 Fischer, Sarah G          15 EAST-MR              2:57.29    2:59.86        
                1:27.60   2:59.86 (1:32.26)                                        
  6 Santaniello, sam          16 OWA-MR               2:52.65    2:59.95        
                1:27.67   2:59.95 (1:32.28)                                        
  7 Parmiter, Lindsey T       16 Express Swimming-MR  2:59.73    3:00.98        
                1:26.79   3:00.98 (1:34.19)                                        
  8 Fabrizio, Jessica M       13 North Shore-MR       2:56.64    3:02.01        
                1:26.15   3:02.01 (1:35.86)                                        
  9 Flower, Lauren E          15 EAST-MR              2:48.41    3:02.26        
                1:28.77   3:02.26 (1:33.49)                                        
 10 Dwyer, Brianne M          17 Express Swimming-MR  2:54.63    3:03.51        
                1:28.02   3:03.51 (1:35.49)                                        
 11 Brooke, Taylor W          16 Express Swimming-MR  2:58.43    3:04.01        
                1:24.18   3:04.01 (1:39.83)                                        
 12 Lucas, Marie E            12 Express Swimming-MR  3:06.54    3:06.15        
                1:29.01   3:06.15 (1:37.14)                                        
 13 Stanford, Brittany D      15 LBA-MR               3:06.92    3:07.62        
                1:29.64   3:07.62 (1:37.98)                                        
 14 Tobin, Casey L            15 EAST-MR              3:05.42    3:10.01        
                1:32.60   3:10.01 (1:37.41)                                        
 15 Bahl, Kanika              12 OWA-MR               3:05.92    3:13.85        
                1:33.86   3:13.85 (1:39.99)                                        
 16 Brady, Megan              13 LBA-MR               3:18.43    3:13.94        
                1:33.90   3:13.94 (1:40.04)                                        
 17 Minowitz, Amy M           19 EAST-MR              2:58.39    3:14.53        
                1:33.33   3:14.53 (1:41.20)                                        
 18 Vizcaino, Kristine J      12 North Shore-MR       3:24.27    3:18.24        
                1:35.37   3:18.24 (1:42.87)                                        
 19 Mulligan, Kelly M         14 CIY-MR               3:22.12    3:19.62        
                1:36.07   3:19.62 (1:43.55)                                        
 20 Rakoczy, Margaret J       18 EAST-MR              3:01.07    3:25.06        
                1:40.24   3:25.06 (1:44.82)                                        
 21 Hemp, Alexandra           12 HAA-MR               3:22.85    3:26.09        
                1:40.49   3:26.09 (1:45.60)                                        
 22 Zhang, Kristi             16 Bscat-MR             3:56.10    3:45.65        
                1:46.04   3:45.65 (1:59.61)                                        
 23 LI, Ien                   11 Express Swimming-MR       NT    3:54.00        
                1:56.40   3:54.00 (1:57.60)                                        
 24 Pikulik, Nicole            9 HAA-MR               4:00.25    4:02.75        
                2:00.13   4:02.75 (2:02.62)                                        
 25 Yu, Dana H                11 Express Swimming-MR       NT    4:04.96        
 26 Chase, Christina          11 LBA-MR               3:30.00    4:05.50        
                1:54.04   4:05.50 (2:11.46)                                        
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warren, Frances V         15 Express Swimming-MR       NT    1:09.52        
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warren, Frances V         15 Express Swimming-MR  1:10.13    1:10.23        
  2 Hogan, Michelle M         16 EAST-MR              1:07.92    1:10.92        
  3 Parmiter, Lindsey T       16 Express Swimming-MR  1:14.42    1:11.10        
  4 Kolackovsky, Kerrie N     15 OWA-MR               1:08.92    1:12.13        
  5 Schuermann, Kerry         15 LBA-MR               1:10.47    1:12.66        
  6 D'Arcy, Maggie L          15 EAST-MR              1:08.43    1:13.09        
  7 Brooke, Taylor W          16 Express Swimming-MR  1:14.33    1:13.45        
  8 Winkler, Caitlin          18 NYCC-MR              1:10.54    1:13.59        
  9 Flower, Lauren E          15 EAST-MR              1:09.76    1:13.61        
 10 Rakoczy, Margaret J       18 EAST-MR              1:08.24    1:13.87        
 11 Minowitz, Amy M           19 EAST-MR              1:08.79    1:14.15        
 12 Rogers, Stacey B          16 EAST-MR              1:12.50    1:14.21        
 13 Costa, Christina M        17 EAST-MR              1:11.73    1:14.96        
 14 Sepe, Lauren K            15 EAST-MR              1:12.46    1:15.68        
 15 Tobin, Casey L            15 EAST-MR              1:14.36    1:16.25        
 16 Dwyer, Shannon M          19 Express Swimming-MR  1:11.34    1:16.34        
 17 Santaniello, sam          16 OWA-MR               1:15.74    1:17.96        
 18 Calderoni, Erin P         15 EAST-MR              1:17.36    1:18.61        
 19 Powell, Tori              15 Pace-MR              1:16.30    1:19.34        
 20 Haigney, Codi P           14 EAST-MR              1:17.99    1:20.25        
 21 Demerest, Jackie          15 LBA-MR               1:30.00    1:21.17        
 22 Holmes, Lindsie           15 TRS-MR               1:15.97    1:21.54        
 23 Ginsberg, Ariel E         16 EAST-MR              1:13.55    1:23.10        
 24 Mark, Kelly A             19 Express Swimming-MR  1:17.78    1:23.30        
 25 Acompora, Alyssa          14 LIND-MR              1:16.59    1:24.10        
 26 Callahan, Erin D          15 EAST-MR              1:13.56    1:25.30        
 27 Krestyaninova, Olga       15 TRS-MR               1:16.39    1:25.73        
 28 Chapman, Erica            15 TRS-MR               1:20.99    1:27.90        
 29 Jackson, Adrianna         16 TRS-MR               1:27.90    1:32.68        
 30 Gordon, Danielle R        15 Bscat-MR             1:50.00    1:33.63        
 31 Carter-Brooks, Deneen A   12 SPA-MV               1:38.38    1:34.03        
 32 Maggio, Emily C           11 OWA-MR               1:45.62    1:44.82        
 33 Katz, Megan A             12 HAA-MR               1:37.81    1:46.34        
 34 LI, Ien                   11 Express Swimming-MR  1:41.21    2:10.91        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cannon, Matthew            8 LBA-MR                    NT      39.49        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chernukha, Leonid         10 OWA-MR                 32.66      32.83        
  2 Khrystenko, Anton         10 OWA-MR                 33.94      33.41        
  3 Lomeyko, Konstantine V    10 OWA-MR                 37.92      36.10        
  4 Serbi, Benjamin A         10 Abbe Swim Team-MR      35.00      36.88        
  5 Zinkiewicz, Zachary M     10 IA-MR                  38.38      37.58        
  6 Desmornes, Georgio        10 Express Swimming-MR    38.48      37.69        
  7 Ortof, Harry C             9 Express Swimming-MR    38.78      37.80        
  8 Hamilton, Tyshaun D       10 Abbe Swim Team-MR      36.00      38.52        
  9 Salzar, Matthew A         10 Abbe Swim Team-MR      38.00      38.61        
 10 Chan, Allan               10 Abbe Swim Team-MR      38.00      38.76        
 11 Chernyshev, Yegor S       10 OWA-MR                 40.48      39.08        
 12 Aly, Ali M                 9 Abbe Swim Team-MR      37.00      39.15        
 13 Cannon, Matthew            8 LBA-MR                 41.34      39.28        
 14 Sherpa, Rinchien           9 UN-MR                  42.40      39.63        
 15 Jaquez, Dessaniel          9 Riptides-MR            38.56      40.84        
 16 Draper, Christoher F       8 Pace-MR                41.60      41.16        
 17 Liu, Eric Z                8 Abbe Swim Team-MR      42.00      41.35        
 18 Brady, Matthew J          10 HAA-MR                 42.34      42.68        
 19 Maida, Troy A             10 HAA-MR                 48.00      42.91        
 20 Morlock, Kyle W            9 HAA-MR                 44.84      43.05        
 21 Lowther, Jake              7 TRS-MR                 45.70      43.14        
 22 Towers, Connor D           7 OWA-MR                 44.35      43.31        
 23 Gonzalez, Steven          10 NYCC-MR                42.00      44.38        
 24 Bulik, Michael            10 LBA-MR                 50.54      44.84        
 25 Frank, Brandyn             8 TRS-MR                 46.86      46.15        
 26 Harrington, Dylan          7 LBA-MR                 48.42      46.44        
 27 Ho, Timothy                9 Abbe Swim Team-MR      46.00      46.58        
 28 German, Alexander N        9 Express Swimming-MR    55.63      46.94        
 29 Chang, Soloman             8 Abbe Swim Team-MR      50.00      47.21        
 30 Su, Michael L              7 UN-MR                  51.85      47.86        
 31 Lent, Connor               9 LBA-MR                 50.00      48.65        
 32 Reindl, James P            8 Express Swimming-MR       NT      49.65        
 33 Plotka, Jeffery G         10 Express Swimming-MR    51.02      49.82        
 34 Hsieh, Dylan               8 OWA-MR                 45.72      50.23        
 35 Dennis, Quinn P            8 OWA-MR                 52.00      54.22        
 36 Lent, Kieran               7 LBA-MR               1:00.00      56.40        
 37 Gamboa, Nat J              7 OWA-MR               1:02.32      56.94        
 38 Plotka, Robert J           7 Express Swimming-MR    56.49    1:01.16        
 39 lim, Kenneth               8 Abbe Swim Team-MR      50.00    1:01.67        
 40 McDonnell, Jack            9 LBA-MR               1:00.00    1:17.70        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chernukha, Leonid         10 OWA-MR               1:12.89    1:13.97        
  2 Khrystenko, Anton         10 OWA-MR               1:15.87    1:16.52        
  3 Snyder, Andrew W          10 Pace-MR              1:14.90    1:17.93        
  4 DeVito, TJ                10 TRS-MR               1:19.39    1:20.35        
  5 Tlatelpa, Ethan           10 NYCC-MR              1:26.10    1:21.14        
  6 Lomeyko, Konstantine V    10 OWA-MR               1:20.97    1:21.32        
  7 Michel, Jeffrey R         10 North Shore-MR       1:32.42    1:21.89        
  8 Serbi, Benjamin A         10 Abbe Swim Team-MR    1:19.00    1:22.09        
  9 Zinkiewicz, Zachary M     10 IA-MR                1:26.43    1:24.65        
 10 Sherpa, Rinchien           9 UN-MR                1:33.73    1:25.41        
 11 Chan, Allan               10 Abbe Swim Team-MR    1:25.00    1:25.69        
 12 Ortof, Harry C             9 Express Swimming-MR  1:28.00    1:26.17        
 13 Chernyshev, Yegor S       10 OWA-MR               1:28.85    1:26.55        
 14 Hamilton, Tyshaun D       10 Abbe Swim Team-MR    1:21.11    1:27.00        
 15 Pan, Noah                 10 CIY-MR               1:31.59    1:27.51        
 16 Hawkins, Michael J         7 HAA-MR               1:34.67    1:28.07        
 17 Aly, Ali M                 9 Abbe Swim Team-MR    1:25.00    1:31.80        
 18 Masino, Corey J           10 EAST-MR              1:28.76    1:32.85        
 19 Martusciello, James        9 HAA-MR               1:31.33    1:33.70        
 20 Plotka, Jeffery G         10 Express Swimming-MR  1:40.51    1:34.43        
 21 Desmornes, Georgio        10 Express Swimming-MR  1:27.77    1:35.39        
 22 Cannon, Matthew            8 LBA-MR               1:33.01    1:35.46        
 23 Morlock, Kyle W            9 HAA-MR               1:36.74    1:35.99        
 24 Lowther, Jake              7 TRS-MR               1:39.84    1:36.07        
 25 Chang, Kevin C            10 Express Swimming-MR  1:34.44    1:36.12        
 26 Liu, Eric Z                8 Abbe Swim Team-MR    1:44.00    1:36.51        
 27 Brady, Matthew J          10 HAA-MR               1:44.94    1:37.73        
 28 Towers, Connor D           7 OWA-MR               1:40.91    1:38.36        
 29 Fisher, Alexander          9 HAA-MR               1:39.23    1:39.46        
 30 Maida, Troy A             10 HAA-MR               1:42.40    1:40.10        
 31 Sarabia, Jared C           8 CIY-MR               1:59.00    1:44.43        
 32 Hsieh, Dylan               8 OWA-MR               1:48.60    1:45.60        
 33 Reindl, James P            8 Express Swimming-MR       NT    1:45.87        
 34 Gonzalez, Steven          10 NYCC-MR              1:40.00    1:48.02        
 35 Hawkins, Raymond P         8 HAA-MR               1:45.55    1:49.87        
 36 Su, Michael L              7 UN-MR                     NT    1:50.86        
 37 Frank, Brandyn             8 TRS-MR               1:41.88    1:51.94        
 38 Dennis, Quinn P            8 OWA-MR               2:00.11    1:59.33        
 39 Gamboa, Nat J              7 OWA-MR               2:16.45    2:11.73        
 40 Plotka, Robert J           7 Express Swimming-MR  2:09.39    2:15.07        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zinkiewicz, Zachary M     10 IA-MR                1:29.89    1:27.20        
  2 Snyder, Andrew W          10 Pace-MR              1:29.30    1:31.55        
  3 DeVito, TJ                10 TRS-MR               1:30.43    1:33.07        
  4 Pan, Noah                 10 CIY-MR               1:41.76    1:33.28        
  5 Masino, Corey J           10 EAST-MR              1:33.42    1:34.65        
  6 Ho, Timothy                9 Abbe Swim Team-MR    1:52.00    1:36.84        
  7 Aly, Ali M                 9 Abbe Swim Team-MR    1:42.00    1:42.38        
  8 Martusciello, James        9 HAA-MR               1:51.93    1:44.04        
  9 Fisher, Alexander          9 HAA-MR               1:41.72    1:44.52        
 10 Salzar, Matthew A         10 Abbe Swim Team-MR    1:40.00    1:44.59        
 11 Chernyshev, Yegor S       10 OWA-MR               1:41.88    1:44.61        
 12 Hawkins, Michael J         7 HAA-MR               1:47.18    1:44.94        
 13 Chang, Kevin C            10 Express Swimming-MR  1:47.19    1:45.67        
 14 Desmornes, Georgio        10 Express Swimming-MR  1:48.49    1:46.26        
 15 Maida, Troy A             10 HAA-MR               1:50.97    1:47.36        
 16 Morlock, Kyle W            9 HAA-MR               1:50.30    1:52.54        
 17 Draper, Christoher F       8 Pace-MR              1:51.05    1:53.66        
 18 Towers, Connor D           7 OWA-MR               1:49.46    1:54.06        
 19 Brady, Matthew J          10 HAA-MR               2:00.18    1:55.95        
 20 Hawkins, Raymond P         8 HAA-MR               1:55.81    2:00.21        
 21 Gamboa, Nat J              7 OWA-MR               2:11.00    2:10.39        
 22 Dennis, Quinn P            8 OWA-MR               2:15.52    2:32.66        
 23 Plotka, Robert J           7 Express Swimming-MR  2:45.11    2:47.85        
 -- Tlatelpa, Ethan           10 NYCC-MR              1:42.00         DQ        
 -- Serbi, Benjamin A         10 Abbe Swim Team-MR    1:27.00         DQ        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeVito, TJ                10 TRS-MR               1:45.65    1:47.95        
  2 Ortof, Harry C             9 Express Swimming-MR  2:08.22    1:53.97        
  3 Hamilton, Tyshaun D       10 Abbe Swim Team-MR    1:50.00    1:55.87        
  4 Chang, Soloman             8 Abbe Swim Team-MR    1:58.00    2:01.79        
  5 Reindl, James P            8 Express Swimming-MR       NT    2:05.02        
  6 Sarabia, Jared C           8 CIY-MR               2:15.00    2:05.12        
  7 Lent, Connor               9 LBA-MR               2:00.00    2:05.91        
  8 Chang, Kevin C            10 Express Swimming-MR       NT    2:09.33        
  9 lim, Kenneth               8 Abbe Swim Team-MR    1:56.00    2:10.47        
 10 Cannon, Matthew            8 LBA-MR               2:05.30    2:11.44        
 11 Hawkins, Raymond P         8 HAA-MR               2:12.35    2:12.61        
 12 Plotka, Jeffery G         10 Express Swimming-MR  2:15.32    2:14.06        
 13 Bulik, Michael            10 LBA-MR               2:16.79    2:16.45        
 -- Hsieh, Dylan               8 OWA-MR               1:59.74         DQ        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khrystenko, Anton         10 OWA-MR                 38.07      34.89        
  2 Chernukha, Leonid         10 OWA-MR                 35.35      36.32        
  3 Snyder, Andrew W          10 Pace-MR                40.51      38.50        
  4 Pan, Noah                 10 CIY-MR                 48.62      40.18        
  5 Tlatelpa, Ethan           10 NYCC-MR                45.29      42.94        
  6 Chan, Allan               10 Abbe Swim Team-MR      40.00      43.98        
  7 Hamilton, Tyshaun D       10 Abbe Swim Team-MR      43.00      44.43        
  8 Jaquez, Dessaniel          9 Riptides-MR            45.61      44.49        
  9 Masino, Corey J           10 EAST-MR                46.12      47.19        
 10 Fisher, Alexander          9 HAA-MR                 49.52      48.99        
 11 Sherpa, Rinchien           9 UN-MR                  53.03      49.16        
 12 Michel, Jeffrey R         10 North Shore-MR         46.98      50.02        
 13 Liu, Eric Z                8 Abbe Swim Team-MR      52.00      50.39        
 14 Martusciello, James        9 HAA-MR                 53.16      51.01        
 15 Hawkins, Michael J         7 HAA-MR                 54.05      53.10        
 16 Harrington, Dylan          7 LBA-MR               1:00.00      56.87        
 17 Lent, Connor               9 LBA-MR                 55.00      57.99        
 18 Draper, Christoher F       8 Pace-MR                53.87      58.50        
 19 Reindl, James P            8 Express Swimming-MR       NT      59.34        
 20 Gonzalez, Steven          10 NYCC-MR                47.00    1:00.58        
 21 Sarabia, Jared C           8 CIY-MR                 56.00    1:00.98        
 22 Bulik, Michael            10 LBA-MR               1:02.70    1:01.61        
 23 Su, Michael L              7 UN-MR                1:13.79    1:06.21        
 24 Lowther, Jake              7 TRS-MR               1:11.55    1:07.13        
 -- Lent, Kieran               7 LBA-MR               1:00.00         DQ        
 -- Frank, Brandyn             8 TRS-MR               1:29.56         DQ        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Nate M             11 OWA-MR                 30.68      30.75        
  2 Perez, Matthew            12 NY Sharks-MR           31.01      30.91        
  3 Walsh, Zach H             11 NY Sharks-MR           31.97      31.21        
  4 Tilneac, George           11 NYCC-MR                34.00      31.37        
  5 Beganskas, Matt P         12 OWA-MR                 33.01      32.53        
  6 Warren, Colin J           12 Express Swimming-MR    34.05      32.78        
  7 Mattei, Vincent P         12 Farmingdale-MR         42.00      32.80        
  8 Lin, Alex                 11 Abbe Swim Team-MR      32.00      32.82        
  9 Bradnock, Reginald        11 Riptides-MR            32.53      33.02        
 10 Needham, Daniel           12 Riptides-MR            36.94      33.37        
 11 Searson, Jimmy            11 Express Swimming-MR    33.79      33.56        
 12 Melendez, Samuel          12 TRS-MR                 33.73      33.87        
 13 Low, Derek                12 NYCC-MR                38.00      33.99        
 14 Quinteros, Roberto P      12 UN-MR                  35.04      34.26        
 15 Su, Kevin K               11 UN-MR                  36.08      34.28        
 16 Zhang, Aron               11 UN-MR                  34.55      34.78        
 17 Li, Jonathon J            12 HAA-MR                 35.21      34.97        
 18 Miou, Eric                12 Abbe Swim Team-MR      33.00      35.65        
 19 Raccioppi, Jake           11 TRS-MR                 36.44      36.13        
 20 Khanas, Yaroslav O        12 OWA-MR                 36.15      36.17        
 21 Ebarb, Teddy J            12 IA-MR                  39.98      36.75        
 22 Gamboa, Matthew G         11 OWA-MR                 35.55      37.20        
 23 Magee, Dylan P            11 NY Sharks-MR           37.63      37.29        
 24 Panzarino, Matthew A      11 Express Swimming-MR    45.91      37.30        
 25 Cocuy, Bryan              12 Abbe Swim Team-MR      38.00      37.39        
 26 Williams, Tyler S         12 Express Swimming-MR    34.38      37.48        
 27 Yao, Chris J              11 OWA-MR                 36.25      37.51        
 28 Avila, Derek R            12 IA-MR                  37.53      37.95        
 29 Foti, Christian           12 Bscat-MR               32.00      38.20        
 30 Chow, William             11 UN-MR                     NT      38.22        
 31 Ma, Clarence F            12 UN-MR                  38.57      38.28        
 32 Kan, Kevin                11 Abbe Swim Team-MR      39.00      38.55        
 33 Gupta, Shashank           12 Farmingdale-MR         38.28      38.69        
 34 luk, Arnold B             11 Abbe Swim Team-MR      39.00      38.71        
 35 Liebenberg, Lister        11 LBA-MR                 38.64      39.24        
 36 Asanjarani, Jonathan D    11 CIY-MR                 44.53      39.27        
 37 Lin, Michael K            12 Bscat-MR               35.00      39.85        
 38 Shun, Aizawa R            12 Express Swimming-MR       NT      39.86        
 39 Maida, Trevor W           11 HAA-MR                 44.24      40.91        
 40 Kunze, Aidan J            11 NYCC-MR                38.00      41.48        
 41 Zhang, Timmy              12 Bscat-MR               38.00      43.65        
 42 Edel, Nick J              11 Bscat-MR               47.00      44.95        
 43 George, Nicholas W        11 Bscat-MR               46.00      47.55        
 44 Palmer, James             12 Express Swimming-MR    46.78      48.75        
 45 Dennis, Garrett T         11 OWA-MR                 52.91      50.50        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNamara, Shane M         12 EAST-MR              1:07.48    1:07.05        
  2 Lozano, Joseph            12 Express Swimming-MR  1:08.58    1:07.48        
  3 Perez, Matthew            12 NY Sharks-MR         1:08.69    1:07.67        
  4 Behnen, Louis E           12 EAST-MR              1:07.12    1:08.41        
  5 Elwyn, Chandler D         12 EAST-MR              1:09.01    1:08.93        
  6 Rubenstein, Sam M         11 EAST-MR              1:09.70    1:09.69        
  7 Stenger, Adam             11 LBA-MR               1:09.76    1:10.16        
  8 Towers, Zach D            11 OWA-MR               1:12.16    1:10.87        
  9 Tilneac, George           11 NYCC-MR              1:22.36    1:10.92        
 10 Walsh, Zach H             11 NY Sharks-MR         1:19.15    1:12.10        
 11 Hagemann, Alex A          11 Express Swimming-MR  1:17.09    1:12.54        
 12 Zhan, Edmund              12 FLY-MR               1:14.00    1:12.55        
 13 Lin, Alex                 11 Abbe Swim Team-MR    1:10.00    1:12.79        
 14 Beganskas, Matt P         12 OWA-MR               1:12.93    1:13.35        
 15 Jaile, C-Co R             11 EAST-MR              1:13.67    1:14.47        
 16 Curran, Tyler D           11 EAST-MR              1:14.22    1:14.82        
 17 Zhang, Aron               11 UN-MR                1:17.27    1:14.97        
 18 McFarland, Charles A      11 EAST-MR              1:15.74    1:15.60        
 19 Searson, Jimmy            11 Express Swimming-MR  1:18.15    1:16.07        
 20 Quinteros, Roberto P      12 UN-MR                1:18.86    1:17.12        
 21 Martusciello, Gerard      11 HAA-MR               1:18.52    1:17.99        
 22 Miou, Eric                12 Abbe Swim Team-MR    1:12.00    1:18.29        
 23 Gamboa, Matthew G         11 OWA-MR               1:17.99    1:18.31        
 24 Melendez, Samuel          12 TRS-MR               1:16.09    1:19.24        
 25 Su, Kevin K               11 UN-MR                1:21.54    1:19.56        
 26 Raccioppi, Jake           11 TRS-MR               1:18.74    1:19.61        
 27 Zabelaj, Bujar            11 EAST-MR              1:18.05    1:19.85        
 28 Williams, Tyler S         12 Express Swimming-MR  1:21.52    1:20.08        
 29 Low, Derek                12 NYCC-MR              1:17.96    1:20.74        
 30 Khanas, Yaroslav O        12 OWA-MR               1:16.29    1:21.24        
 31 Ebarb, Teddy J            12 IA-MR                1:27.63    1:21.49        
 32 Fullerton, Billy R        11 NY Sharks-MR         1:24.54    1:21.88        
 33 Avila, Derek R            12 IA-MR                1:22.93    1:22.50        
 34 Gupta, Shashank           12 Farmingdale-MR       1:23.63    1:23.07        
 35 Quartararo, Philip P      11 HAA-MR               1:21.91    1:23.10        
 36 luk, Arnold B             11 Abbe Swim Team-MR    1:30.00    1:23.14        
 37 Sarabia, Daniel S         11 CIY-MR               1:32.00    1:23.22        
 38 Foti, Christian           12 Bscat-MR             1:20.00    1:24.78        
 39 Panzarino, Matthew A      11 Express Swimming-MR  1:24.87    1:25.71        
 40 Asanjarani, Jonathan D    11 CIY-MR               1:38.23    1:26.10        
 41 Sarabia, Josef M          11 CIY-MR               1:49.00    1:26.16        
 42 Boyle, Kevin              11 IA-MR                1:24.86    1:27.02        
 43 Cocuy, Bryan              12 Abbe Swim Team-MR    1:23.00    1:27.84        
 44 Shun, Aizawa R            12 Express Swimming-MR       NT    1:28.16        
 45 Ma, Clarence F            12 UN-MR                1:42.62    1:30.94        
 46 MacAulay, Patrick M       11 EAST-MR              1:28.58    1:31.10        
 47 Liebenberg, Lister        11 LBA-MR               1:32.17    1:31.69        
 48 Yoon, Justin              11 Express Swimming-MR  1:33.96    1:32.35        
 49 Maida, Trevor W           11 HAA-MR               1:38.19    1:32.73        
 50 Kan, Kevin                11 Abbe Swim Team-MR    1:29.00    1:33.20        
 51 Chow, William             11 UN-MR                1:39.50    1:33.49        
 52 Edel, Nick J              11 Bscat-MR             1:46.00    1:38.78        
 53 Cheng, Andrew             11 OWA-MR               1:35.00    1:40.76        
 54 Zhang, Timmy              12 Bscat-MR             1:30.00    1:45.49        
 55 Dennis, Garrett T         11 OWA-MR               2:00.54    1:55.18        
 56 George, Nicholas W        11 Bscat-MR             1:45.00    1:57.04        
 -- Lin, Michael K            12 Bscat-MR             1:20.00         DQ        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cho, Justin J             12 EAST-MR              1:08.88    1:14.13        
  2 Behnen, Louis E           12 EAST-MR              1:12.41    1:15.06        
  3 Stenger, Adam             11 LBA-MR               1:21.13    1:21.00        
  4 Tilneac, George           11 NYCC-MR              1:38.52    1:21.31        
  5 Rubenstein, Sam M         11 EAST-MR              1:18.73    1:21.76        
  6 Lozano, Joseph            12 Express Swimming-MR  1:26.13    1:22.30        
  7 Walsh, Zach H             11 NY Sharks-MR         1:35.62    1:23.20        
  8 Hagemann, Alex A          11 Express Swimming-MR  1:22.95    1:23.29        
  9 Needham, Daniel           12 Riptides-MR          1:23.89    1:23.81        
 10 Zabelaj, Bujar            11 EAST-MR              1:22.36    1:25.05        
 11 Bradnock, Reginald        11 Riptides-MR          1:27.40    1:25.50        
 12 Chen, Dennis              12 CIY-MR               1:38.99    1:26.61        
 13 Curran, Tyler D           11 EAST-MR              1:23.69    1:26.87        
 14 Mattei, Vincent P         12 Farmingdale-MR       1:21.09    1:28.47        
 15 McFarland, Charles A      11 EAST-MR              1:27.24    1:29.76        
 16 Maida, Travis M           12 HAA-MR               1:32.97    1:30.21        
 16 Fullerton, Billy R        11 NY Sharks-MR         1:31.29    1:30.21        
 18 Quartararo, Philip P      11 HAA-MR               1:31.70    1:31.00        
 19 Jaile, C-Co R             11 EAST-MR              1:29.47    1:31.54        
 20 Sarabia, Daniel S         11 CIY-MR               1:44.54    1:33.05        
 21 Martusciello, Gerard      11 HAA-MR               1:30.51    1:33.68        
 22 Melendez, Samuel          12 TRS-MR               1:27.38    1:35.18        
 23 Avila, Derek R            12 IA-MR                1:35.02    1:35.53        
 24 Cocuy, Bryan              12 Abbe Swim Team-MR    1:33.00    1:36.47        
 25 Foti, Christian           12 Bscat-MR             1:48.11    1:36.65        
 26 Ebarb, Teddy J            12 IA-MR                1:40.18    1:36.79        
 27 Williams, Tyler S         12 Express Swimming-MR  1:35.67    1:38.94        
 28 Yao, Chris J              11 OWA-MR               1:44.65    1:40.04        
 29 Boyle, Kevin              11 IA-MR                1:34.23    1:41.44        
 30 Maida, Trevor W           11 HAA-MR               1:55.88    1:41.62        
 31 Yoon, Justin              11 Express Swimming-MR  1:49.51    1:43.65        
 32 Panzarino, Matthew A      11 Express Swimming-MR  1:46.27    1:46.06        
 33 MacAulay, Patrick M       11 EAST-MR              1:47.29    1:52.42        
 34 Palmer, James             12 Express Swimming-MR  1:55.42    1:57.98        
 35 Cheng, Andrew             11 OWA-MR               1:45.00    2:01.07        
 -- Dennis, Garrett T         11 OWA-MR               2:08.15         DQ        
 -- Chen, Andrew X            11 Express Swimming-MR  1:46.46         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNamara, Shane M         12 EAST-MR              1:23.58    1:24.01        
  2 Stoski, Nicholas          12 LBA-MR               1:24.08    1:25.32        
  3 Lozano, Joseph            12 Express Swimming-MR  1:28.56    1:27.72        
  4 Elwyn, Chandler D         12 EAST-MR              1:28.65    1:28.97        
  5 Lin, Alex                 11 Abbe Swim Team-MR    1:28.00    1:29.19        
  6 Cho, Justin J             12 EAST-MR              1:20.79    1:30.26        
  7 Chen, Dennis              12 CIY-MR               1:39.50    1:31.74        
  8 Low, Derek                12 NYCC-MR              1:28.00    1:31.82        
  9 Behnen, Louis E           12 EAST-MR              1:31.84    1:32.45        
 10 Brown, Nate M             11 OWA-MR               1:30.00    1:32.50        
 11 Zabelaj, Bujar            11 EAST-MR              1:31.44    1:32.83        
 12 Magee, Dylan P            11 NY Sharks-MR         1:34.67    1:33.31        
 13 Li, Jonathon J            12 HAA-MR               1:31.54    1:35.87        
 14 McFarland, Charles A      11 EAST-MR              1:33.28    1:36.51        
 15 Bradnock, Reginald        11 Riptides-MR               NT    1:40.91        
 16 Shun, Aizawa R            12 Express Swimming-MR       NT    1:41.88        
 17 Sarabia, Josef M          11 CIY-MR               1:58.00    1:45.62        
 18 luk, Arnold B             11 Abbe Swim Team-MR    1:41.00    1:47.90        
 19 Maida, Travis M           12 HAA-MR               2:50.20    1:48.01        
 20 Kan, Kevin                11 Abbe Swim Team-MR    1:39.00    1:51.10        
 21 Jaile, C-Co R             11 EAST-MR              1:51.34    1:51.13        
 22 Lin, Michael K            12 Bscat-MR             1:25.00    1:51.21        
 23 Quartararo, Philip P      11 HAA-MR               1:50.42    1:51.32        
 24 Kunze, Aidan J            11 NYCC-MR              1:59.37    1:51.42        
 25 Searson, Jimmy            11 Express Swimming-MR  2:25.78    1:55.29        
 26 Zhang, Timmy              12 Bscat-MR             1:44.00    1:56.80        
 27 Chen, Andrew X            11 Express Swimming-MR  2:35.67    2:00.81        
 28 Liebenberg, Lister        11 LBA-MR               1:59.88    2:04.14        
 29 Asanjarani, Jonathan D    11 CIY-MR               2:02.00    2:12.34        
 30 George, Nicholas W        11 Bscat-MR             1:55.00    2:13.91        
 -- Yoon, Justin              11 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cho, Justin J             12 EAST-MR                30.80      31.38        
  2 McNamara, Shane M         12 EAST-MR                33.76      33.31        
  3 Perez, Matthew            12 NY Sharks-MR           33.81      33.55        
  4 Brown, Nate M             11 OWA-MR                 35.00      33.79        
  5 Elwyn, Chandler D         12 EAST-MR                37.19      36.44        
  5 Miou, Eric                12 Abbe Swim Team-MR      25.00      36.44        
  7 Chen, Dennis              12 CIY-MR                 40.11      37.36        
  8 Hagemann, Alex A          11 Express Swimming-MR    41.26      37.44        
  9 Raccioppi, Jake           11 TRS-MR                 38.01      37.56        
  9 Maida, Travis M           12 HAA-MR                 39.93      37.56        
 11 Rubenstein, Sam M         11 EAST-MR                38.44      37.74        
 12 Li, Jonathon J            12 HAA-MR                 37.72      38.09        
 13 Stoski, Nicholas          12 LBA-MR                 36.97      38.34        
 14 Zhang, Aron               11 UN-MR                  40.84      38.92        
 15 Warren, Colin J           12 Express Swimming-MR    38.64      39.07        
 16 Mattei, Vincent P         12 Farmingdale-MR         39.15      39.20        
 17 Towers, Zach D            11 OWA-MR                 40.65      39.26        
 18 Needham, Daniel           12 Riptides-MR            39.96      40.05        
 19 Curran, Tyler D           11 EAST-MR                39.61      40.13        
 20 Beganskas, Matt P         12 OWA-MR                 41.28      40.58        
 21 Martusciello, Gerard      11 HAA-MR                 39.38      40.79        
 22 Stenger, Adam             11 LBA-MR                 34.08      41.15        
 23 Khanas, Yaroslav O        12 OWA-MR                 42.27      41.18        
 24 Quinteros, Roberto P      12 UN-MR                  42.67      43.07        
 25 Magee, Dylan P            11 NY Sharks-MR           45.33      43.36        
 26 Gupta, Shashank           12 Farmingdale-MR         46.77      43.57        
 27 Su, Kevin K               11 UN-MR                     NT      43.58        
 28 Yao, Chris J              11 OWA-MR                 50.15      44.69        
 29 Ma, Clarence F            12 UN-MR                  45.17      45.33        
 30 Gamboa, Matthew G         11 OWA-MR                 43.36      45.88        
 31 Kunze, Aidan J            11 NYCC-MR                53.55      47.21        
 32 Chen, Andrew X            11 Express Swimming-MR       NT      49.24        
 33 Sarabia, Josef M          11 CIY-MR                 47.00      50.09        
 34 Chow, William             11 UN-MR                     NT      55.88        
 35 MacAulay, Patrick M       11 EAST-MR                51.35      58.13        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kostelec, Nick            14 LBA-MR                 58.40      58.63        
  2 Pagano, Edward S          14 EAST-MR                58.59    1:00.10        
  3 Wong, Stanley             14 NY Sharks-MR           57.40    1:00.17        
  4 Tlatelpa, Kyle            14 NYCC-MR              1:05.00    1:00.24        
  5 Kowalsky, Austin J        13 Express Swimming-MR    59.24    1:00.79        
  6 Shields, Brandon          13 TRS-MR               1:01.30    1:01.13        
  7 Lu, Michael S             14 EAST-MR              1:00.09    1:01.35        
  8 Ginsberg, Matthew K       14 EAST-MR              1:00.50    1:01.67        
  9 Carey, Jack T             13 NY Sharks-MR         1:00.58    1:02.00        
 10 Carmichael-Lopes, Bernil  14 Express Swimming-MR    59.13    1:02.16        
 11 Gillenwater, Darin J      14 Riptides-MR          1:02.82    1:03.06        
 12 Zhang, Thomas             14 NY Sharks-MR         1:08.00    1:03.14        
 13 Shiraishi, Sora T         13 EAST-MR              1:02.19    1:04.32        
 14 McFarland, Carter W       13 EAST-MR              1:04.63    1:04.80        
 15 Chipev, Liuben C          14 North Shore-MR       1:08.97    1:05.21        
 16 Turcotte, Sawyer A        13 EAST-MR              1:03.62    1:05.37        
 17 Graham, Danny             14 Express Swimming-MR  1:05.34    1:05.62        
 18 McVeigh, Sean             13 Bscat-MR             1:08.51    1:06.27        
 19 Kan, Dennis               14 Abbe Swim Team-MR    1:05.00    1:06.58        
 20 Gassert, Steven           13 Express Swimming-MR  1:07.47    1:07.09        
 21 Romero, Luis M            14 North Shore-MR       1:07.56    1:07.23        
 22 Neuendorf, Lance          13 NY Sharks-MR         1:11.31    1:07.87        
 23 Drury, Kevin C            13 Express Swimming-MR  1:09.26    1:09.55        
 24 Newell, Michael J         14 North Shore-MR       1:09.62    1:09.86        
 25 Zhao, Harrison            13 UN-MR                     NT    1:10.23        
 26 Kunze, Colin J            13 NYCC-MR              1:12.00    1:10.91        
 27 Wang, Eugene              14 Express Swimming-MR  1:10.13    1:11.39        
 28 Ma, Kelvin F              14 UN-MR                1:15.93    1:11.62        
 29 O'Meara, James            13 LBA-MR               1:11.71    1:11.79        
 30 DU, Jasper L              13 Express Swimming-MR  1:12.61    1:12.31        
 31 Canner, James             13 LBA-MR               1:15.74    1:12.36        
 32 Turek-Herman, Josh        14 CIY-MR               1:17.58    1:12.57        
 33 Lam, Kevin                13 CIY-MR               1:33.08    1:12.82        
 34 Ellis, David              14 CIY-MR               1:24.00    1:13.17        
 35 Chen, Kevin               13 UN-MR                1:17.71    1:13.92        
 36 Petricone-Berg, Lukas     13 UN-NY-MR             1:15.75    1:14.12        
 37 Chang, Lawrence           13 UN-MR                1:17.37    1:14.16        
 38 Chen, Jonathan            14 UN-MR                1:13.27    1:14.39        
 39 Li, Kytoh                 13 Abbe Swim Team-MR    1:16.00    1:14.61        
 40 Gonzalez, Adriel A        13 Abbe Swim Team-MR    1:10.00    1:15.83        
 41 Carey, C.J.               13 Bscat-MR             1:20.00    1:16.51        
 42 Lu, Andrew                13 UN-MR                     NT    1:16.59        
 43 Caracciolo, Vincent N     14 Farmingdale-MR       1:14.79    1:16.82        
 44 Cascione, Anthony V       13 Express Swimming-MR  1:15.63    1:17.16        
 45 Gupta, Vivek              14 CIY-MR               1:21.77    1:17.83        
 46 Wang, Norman              14 Bscat-MR             1:25.00    1:18.24        
 47 Seltenreich, Dane M       14 Express Swimming-MR  1:15.28    1:18.25        
 48 Sack, Danny C             14 OWA-MR               1:16.03    1:18.64        
 49 Chang, Kevin              14 Express Swimming-MR  1:18.69    1:19.04        
 50 Goh, Jonathan             13 Express Swimming-MR  1:31.21    1:19.63        
 51 Cheng, Richard            13 OWA-MR               1:25.00    1:21.23        
 52 Ng, Justin N              13 CIY-MR               1:24.00    1:25.43        
 53 Liebenberg, Christopher   13 LBA-MR               1:29.95    1:29.35        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pagano, Edward S          14 EAST-MR              2:07.95    2:10.63        
                1:03.64   2:10.63 (1:06.99)                                        
  2 Shields, Brandon          13 TRS-MR               2:13.08    2:11.63        
                1:03.12   2:11.63 (1:08.51)                                        
  3 Avidan, Lucas J           14 EAST-MR              2:13.19    2:12.12        
                1:05.19   2:12.12 (1:06.93)                                        
  4 Tlatelpa, Kyle            14 NYCC-MR              2:11.98    2:12.46        
                1:03.76   2:12.46 (1:08.70)                                        
  5 Shannon, Christopher K    14 EAST-MR              2:13.85    2:14.75        
                1:05.16   2:14.75 (1:09.59)                                        
  6 Malkin, Charles C         13 North Shore-MR       2:15.18    2:16.00        
                1:07.06   2:16.00 (1:08.94)                                        
  7 Kowalsky, Austin J        13 Express Swimming-MR  2:12.05    2:16.42        
                1:05.72   2:16.42 (1:10.70)                                        
  8 Zhang, Thomas             14 NY Sharks-MR         2:27.68    2:18.78        
                1:07.32   2:18.78 (1:11.46)                                        
  9 Turcotte, Sawyer A        13 EAST-MR              2:16.99    2:20.41        
                1:09.05   2:20.41 (1:11.36)                                        
 10 Carey, Jack T             13 NY Sharks-MR         2:35.45    2:21.97        
                1:08.99   2:21.97 (1:12.98)                                        
 11 McFarland, Carter W       13 EAST-MR              2:26.27    2:25.25        
                1:11.07   2:25.25 (1:14.18)                                        
 12 Chipev, Liuben C          14 North Shore-MR       2:21.38    2:25.26        
                1:10.37   2:25.26 (1:14.89)                                        
 13 Newell, Michael J         14 North Shore-MR       2:28.21    2:26.64        
                1:11.70   2:26.64 (1:14.94)                                        
 14 Coleman, Gregory M        13 IA-MR                2:31.08    2:26.76        
                1:11.60   2:26.76 (1:15.16)                                        
 15 Kelkar, Ashwin D          14 OWA-MR               2:27.61    2:27.77        
                1:10.88   2:27.77 (1:16.89)                                        
 16 Rusakov, Pavel G          13 Riptides-MR          2:39.41    2:30.77        
                1:13.31   2:30.77 (1:17.46)                                        
 17 McVeigh, Sean             13 Bscat-MR             2:33.44    2:31.55        
                1:12.90   2:31.55 (1:18.65)                                        
 18 Kunze, Colin J            13 NYCC-MR              2:41.32    2:32.80        
                1:12.76   2:32.80 (1:20.04)                                        
 19 Pon, Greg W               13 EAST-MR              2:34.50    2:33.42        
                1:14.68   2:33.42 (1:18.74)                                        
 20 Turek-Herman, Josh        14 CIY-MR               2:50.45    2:38.70        
                1:16.45   2:38.70 (1:22.25)                                        
 21 Petricone-Berg, Lukas     13 UN-NY-MR             2:39.98    2:43.75        
                1:17.95   2:43.75 (1:25.80)                                        
 22 DU, Jasper L              13 Express Swimming-MR  2:44.18    2:45.35        
                1:18.13   2:45.35 (1:27.22)                                        
 23 Kan, Dennis               14 Abbe Swim Team-MR    2:30.00    2:46.11        
                1:18.41   2:46.11 (1:27.70)                                        
 24 Chen, Kevin               13 UN-MR                2:53.70    2:49.08        
                1:21.54   2:49.08 (1:27.54)                                        
 25 Li, Kytoh                 13 Abbe Swim Team-MR    2:46.00    2:49.33        
                1:22.71   2:49.33 (1:26.62)                                        
 26 Caracciolo, Vincent N     14 Farmingdale-MR       2:52.16    2:52.42        
                1:23.63   2:52.42 (1:28.79)                                        
 27 Gupta, Vivek              14 CIY-MR               3:12.46    2:56.17        
                1:22.37   2:56.17 (1:33.80)                                        
 28 Carey, C.J.               13 Bscat-MR             2:50.00    2:57.81        
                1:24.77   2:57.81 (1:33.04)                                        
 29 Lu, Andrew                13 UN-MR                3:05.79    3:01.96        
                1:27.17   3:01.96 (1:34.79)                                        
 30 Sack, Danny C             14 OWA-MR               2:46.00    3:08.75        
                1:30.72   3:08.75 (1:38.03)                                        
 31 Liebenberg, Christopher   13 LBA-MR               2:45.00    3:32.83        
                1:40.72   3:32.83 (1:52.11)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Stanley             14 NY Sharks-MR         2:25.89    2:27.02        
                1:12.71   2:27.02 (1:14.31)                                        
  2 Ginsberg, Matthew K       14 EAST-MR              2:24.95    2:30.28        
                1:13.02   2:30.28 (1:17.26)                                        
  3 Lu, Michael S             14 EAST-MR              2:27.67    2:34.22        
                1:15.09   2:34.22 (1:19.13)                                        
  4 Neuendorf, Lance          13 NY Sharks-MR              NT    2:38.06        
                1:18.31   2:38.06 (1:19.75)                                        
  5 Avidan, Lucas J           14 EAST-MR              2:33.78    2:38.22        
                1:17.90   2:38.22 (1:20.32)                                        
  6 Pagano, Edward S          14 EAST-MR              2:27.89    2:39.01        
                1:17.73   2:39.01 (1:21.28)                                        
  7 Shields, Brandon          13 TRS-MR               2:38.14    2:41.02        
                1:18.31   2:41.02 (1:22.71)                                        
  8 Gassert, Steven           13 Express Swimming-MR  2:48.12    2:43.95        
                1:21.82   2:43.95 (1:22.13)                                        
  9 Coleman, Gregory M        13 IA-MR                2:47.90    2:45.80        
                1:21.03   2:45.80 (1:24.77)                                        
 10 Drury, Kevin C            13 Express Swimming-MR  2:44.63    2:46.42        
                1:22.53   2:46.42 (1:23.89)                                        
 11 Kelkar, Ashwin D          14 OWA-MR               2:42.93    2:49.41        
                1:23.50   2:49.41 (1:25.91)                                        
 12 Petricone-Berg, Lukas     13 UN-NY-MR             2:54.13    2:52.52        
                1:25.08   2:52.52 (1:27.44)                                        
 13 Rusakov, Pavel G          13 Riptides-MR          3:00.64    2:52.84        
                1:22.03   2:52.84 (1:30.81)                                        
 14 Kunze, Colin J            13 NYCC-MR              2:48.00    2:55.99        
                1:25.33   2:55.99 (1:30.66)                                        
 15 Pon, Bryan E              13 EAST-MR              2:52.23    2:56.39        
                1:26.14   2:56.39 (1:30.25)                                        
 16 Pon, Greg W               13 EAST-MR              2:52.54    2:57.06        
                1:26.54   2:57.06 (1:30.52)                                        
 17 Wang, Eugene              14 Express Swimming-MR  2:55.98    2:57.42        
                1:26.06   2:57.42 (1:31.36)                                        
 18 Kan, Dennis               14 Abbe Swim Team-MR    2:48.00    2:59.41        
                1:25.95   2:59.41 (1:33.46)                                        
 19 Ellis, David              14 CIY-MR               3:01.00    3:00.53        
                1:24.99   3:00.53 (1:35.54)                                        
 20 Chang, Kevin              14 Express Swimming-MR  2:57.70    3:10.07        
                1:32.57   3:10.07 (1:37.50)                                        
 21 Cascione, Anthony V       13 Express Swimming-MR  3:17.95    3:13.59        
                3:13.53      3:13.59 (0.06)                                        
 22 Ng, Justin N              13 CIY-MR               3:08.00    3:15.47        
                1:30.84   3:15.47 (1:44.63)                                        
 23 Goh, Jonathan             13 Express Swimming-MR       NT    3:27.29        
                1:39.79   3:27.29 (1:47.50)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carmichael-Lopes, Bernil  14 Express Swimming-MR  1:12.37    1:15.06        
  2 Wong, Stanley             14 NY Sharks-MR         1:11.53    1:15.96        
  3 Romero, Luis M            14 North Shore-MR       1:21.26    1:18.46        
  4 Zhang, Thomas             14 NY Sharks-MR         1:29.52    1:22.13        
  5 Tlatelpa, Kyle            14 NYCC-MR              1:29.72    1:23.21        
  6 Shiraishi, Sora T         13 EAST-MR              1:18.77    1:23.38        
  7 Shannon, Christopher K    14 EAST-MR              1:19.46    1:23.47        
  8 Carey, Jack T             13 NY Sharks-MR         1:34.72    1:24.47        
  9 Zhao, Harrison            13 UN-MR                     NT    1:26.84        
 10 Rusakov, Pavel G          13 Riptides-MR          1:28.56    1:28.25        
 11 Turcotte, Sawyer A        13 EAST-MR              1:28.86    1:29.49        
 12 Gillenwater, Darin J      14 Riptides-MR          1:22.32    1:30.52        
 13 Coleman, Gregory M        13 IA-MR                1:33.92    1:30.66        
 14 McVeigh, Sean             13 Bscat-MR             1:34.02    1:31.98        
 15 DU, Jasper L              13 Express Swimming-MR  1:33.56    1:33.82        
 16 Li, Kytoh                 13 Abbe Swim Team-MR    1:31.00    1:34.10        
 17 Wang, Eugene              14 Express Swimming-MR  1:31.47    1:34.49        
 18 Ellis, David              14 CIY-MR               1:34.00    1:34.80        
 19 Chen, Kevin               13 UN-MR                1:36.14    1:35.38        
 20 Sack, Danny C             14 OWA-MR               1:32.95    1:35.63        
 21 Drury, Kevin C            13 Express Swimming-MR  1:38.27    1:35.69        
 22 Seltenreich, Dane M       14 Express Swimming-MR  1:34.37    1:36.85        
 23 Caracciolo, Vincent N     14 Farmingdale-MR       1:36.28    1:37.80        
 24 Lam, Kevin                13 CIY-MR               1:45.00    1:38.09        
 25 Ma, Kelvin F              14 UN-MR                1:41.64    1:38.55        
 26 Chang, Kevin              14 Express Swimming-MR       NT    1:39.01        
 27 Pon, Bryan E              13 EAST-MR              1:29.83    1:39.48        
 28 O'Meara, James            13 LBA-MR               1:38.45    1:40.70        
 29 Pon, Greg W               13 EAST-MR              1:41.19    1:40.91        
 30 Goh, Jonathan             13 Express Swimming-MR       NT    1:42.23        
 31 Gonzalez, Adriel A        13 Abbe Swim Team-MR    1:34.00    1:42.32        
 32 Chang, Lawrence           13 UN-MR                1:45.43    1:45.79        
 33 Cascione, Anthony V       13 Express Swimming-MR  1:57.92    1:47.72        
 34 Chen, Jonathan            14 UN-MR                1:39.22    1:49.47        
 35 Liebenberg, Christopher   13 LBA-MR               1:50.73    1:51.80        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kostelec, Nick            14 LBA-MR               1:09.07    1:05.54        
  2 Shannon, Christopher K    14 EAST-MR              1:12.53    1:07.65        
  3 Malkin, Charles C         13 North Shore-MR       1:08.43    1:08.09        
  4 Kowalsky, Austin J        13 Express Swimming-MR  1:06.77    1:08.13        
  5 Lu, Michael S             14 EAST-MR              1:07.43    1:08.52        
  6 Carmichael-Lopes, Bernil  14 Express Swimming-MR  1:09.49    1:08.98        
  7 Ginsberg, Matthew K       14 EAST-MR              1:09.08    1:10.07        
  8 Chipev, Liuben C          14 North Shore-MR       1:15.32    1:11.83        
  9 Avidan, Lucas J           14 EAST-MR              1:13.00    1:12.29        
 10 Shiraishi, Sora T         13 EAST-MR              1:11.05    1:12.46        
 11 McFarland, Carter W       13 EAST-MR              1:12.66    1:13.74        
 12 Zhao, Harrison            13 UN-MR                     NT    1:15.27        
 13 Neuendorf, Lance          13 NY Sharks-MR         1:17.23    1:19.31        
 14 Gassert, Steven           13 Express Swimming-MR  1:27.32    1:20.34        
 15 Turek-Herman, Josh        14 CIY-MR               1:30.41    1:20.66        
 16 Romero, Luis M            14 North Shore-MR       1:31.03    1:21.43        
 17 Gillenwater, Darin J      14 Riptides-MR          1:17.11    1:22.42        
 18 Canner, James             13 LBA-MR               1:33.94    1:25.23        
 19 Pon, Bryan E              13 EAST-MR              1:23.31    1:25.84        
 20 O'Meara, James            13 LBA-MR               1:44.37    1:26.91        
 21 Lam, Kevin                13 CIY-MR               1:54.30    1:27.95        
 22 Kelkar, Ashwin D          14 OWA-MR               1:27.19    1:28.68        
 23 Chen, Jonathan            14 UN-MR                1:28.05    1:30.19        
 24 Ma, Kelvin F              14 UN-MR                     NT    1:31.68        
 25 Newell, Michael J         14 North Shore-MR       1:26.60    1:31.90        
 26 Wang, Norman              14 Bscat-MR             1:50.00    1:33.56        
 27 Gupta, Vivek              14 CIY-MR               1:36.87    1:34.58        
 28 Carey, C.J.               13 Bscat-MR             1:58.00    1:48.19        
 -- Lu, Andrew                13 UN-MR                1:41.52         DQ        
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wakefield, Kevin A        20 Express Swimming-MR    52.37      56.01        
  2 Carey, Kevin P            21 Express Swimming-MR    54.43      56.59        
  3 Kostelec, Nick            14 LBA-MR                 58.40      58.45        
  4 D'Errico, Angelo C        20 OWA-MR                 57.51      58.55        
  5 Wallace, Dan P            15 Express Swimming-MR    57.78      58.75        
  6 Kuo, Theodore             15 Express Swimming-MR  1:00.19    1:00.82        
  7 Eller, Zachary M          16 Riptides-MR            58.77    1:00.94        
  8 Chang, James              15 UN-MR                  59.26    1:00.97        
  9 Malkin, Charles C         13 North Shore-MR         59.93    1:01.12        
 10 Konarski, Karol           15 LIND-MR              1:00.81    1:01.34        
 11 Hillsberg, Matthew K      15 IA-MR                1:00.21    1:01.45        
 12 Nestman, Keith            17 TRS-MR                 58.20    1:02.10        
 13 Khan, Rana Z              19 Abbe Swim Team-MR      58.00    1:02.24        
 14 Konarski, Kevin R         13 LIND-MR              1:03.62    1:03.11        
 15 Ichikawa, Hajime          17 Riptides-MR            59.59    1:03.20        
 16 Eller, Joshua A           18 Riptides-MR            58.09    1:03.37        
 17 Meany, RJ J               15 TRS-MR               1:02.44    1:03.73        
 18 Wu, Kevin                 16 OWA-MR               1:02.11    1:03.77        
 19 Russo, Cameron J          16 OWA-MR               1:02.42    1:03.82        
 20 Murphy, Thomas P          15 OWA-MR               1:05.11    1:04.77        
 21 Kunze, Ian M              15 NYCC-MR              1:09.03    1:05.35        
 22 Flannery, Kevin           16 OWA-MR               1:10.00    1:05.36        
 23 Podrecca, Milan M         17 OWA-MR                 59.95    1:05.86        
 24 Kelkar, Ashwin D          14 OWA-MR               1:06.92    1:06.10        
 25 DiMiceli, John            17 TRS-MR                 57.74    1:06.21        
 26 Lam, Aaron                15 Abbe Swim Team-MR    1:03.00    1:07.70        
 27 Link, Kenneth R           17 IA-UN-MR             1:10.16    1:07.83        
 28 Zhou, Richard             15 UN-MR                1:04.66    1:08.20        
 29 Noguchi, Toshihiro        15 UN-MR                     NT    1:08.52        
 30 Alton, Shane              15 LBA-MR               1:04.01    1:08.80        
 31 Massa, Nick J             17 Express Swimming-MR       NT    1:09.40        
 32 Liu, Alex                 15 UN-MR                     NT    1:12.40        
 33 Beganskas, Matt P         12 OWA-MR               1:12.93    1:12.79        
 34 Banar, Radislav           16 Bscat-MR             1:18.00    1:12.88        
 35 Link, Bryan T             13 IA-UN-MR             1:15.06    1:13.97        
 36 Chan, Gasper Y            15 CIY-MR               1:31.91    1:14.91        
 37 Maida, Travis M           12 HAA-MR               1:15.44    1:15.47        
 38 Chang, Albert             16 CIY-MR               1:09.00    1:17.67        
 -- Byrnes, Evan R            15 IA-MR                  59.32         DQ        
 
Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wakefield, Kevin A        20 Express Swimming-MR  1:53.02    2:04.82        
                1:01.42   2:04.82 (1:03.40)                                        
  2 Eyckmans, Robert E        18 EAST-MR              2:00.05    2:09.09        
                1:03.56   2:09.09 (1:05.53)                                        
  3 Pon, Matthew W            16 EAST-MR              2:07.79    2:10.48        
                1:04.00   2:10.48 (1:06.48)                                        
  4 Minowitz, Mark T          17 EAST-MR              2:00.26    2:10.64        
                1:04.48   2:10.64 (1:06.16)                                        
  5 Minowitz, Eric M          15 EAST-MR              2:02.89    2:11.38        
                1:04.72   2:11.38 (1:06.66)                                        
  6 Wallace, Dan P            15 Express Swimming-MR  2:07.56    2:11.86        
                1:03.65   2:11.86 (1:08.21)                                        
  7 Carey, Kevin P            21 Express Swimming-MR  2:03.23    2:12.72        
                1:03.87   2:12.72 (1:08.85)                                        
  8 Duva, Ben                 15 Express Swimming-MR  2:12.83    2:12.81        
                1:03.54   2:12.81 (1:09.27)                                        
  9 Kuo, Theodore             15 Express Swimming-MR  2:09.31    2:13.60        
                1:06.31   2:13.60 (1:07.29)                                        
 10 Marrano, Ryan C           18 EAST-MR              2:03.06    2:14.24        
                1:02.08   2:14.24 (1:12.16)                                        
 11 Ellman, Andrew R          17 EAST-MR              2:09.41    2:15.16        
                1:05.32   2:15.16 (1:09.84)                                        
 12 Hillsberg, Matthew K      15 IA-MR                2:14.22    2:15.52        
                1:05.93   2:15.52 (1:09.59)                                        
 13 Byrnes, Evan R            15 IA-MR                2:13.46    2:15.66        
                1:05.78   2:15.66 (1:09.88)                                        
 14 Bacci, Ryan D             16 CIY-MR               2:27.34    2:17.20        
                1:04.88   2:17.20 (1:12.32)                                        
 15 Gonzalez, Cliff M         18 EAST-MR              2:09.40    2:17.51        
                1:07.73   2:17.51 (1:09.78)                                        
 16 Konarski, Kevin R         13 LIND-MR              2:21.45    2:19.06        
                1:07.06   2:19.06 (1:12.00)                                        
 17 Bennett, Aarron M         15 EAST-MR              2:06.07    2:19.73        
                1:04.83   2:19.73 (1:14.90)                                        
 18 Kunze, Ian M              15 NYCC-MR              2:15.00    2:19.91        
                1:06.01   2:19.91 (1:13.90)                                        
 19 Meany, RJ J               15 TRS-MR               2:10.13    2:19.99        
                1:08.27   2:19.99 (1:11.72)                                        
 20 Wu, Kevin                 16 OWA-MR               2:12.28    2:20.38        
                1:07.09   2:20.38 (1:13.29)                                        
 21 Murphy, Thomas P          15 OWA-MR               2:21.24    2:21.16        
                1:06.67   2:21.16 (1:14.49)                                        
 22 Russo, Cameron J          16 OWA-MR               2:21.17    2:24.48        
                1:08.35   2:24.48 (1:16.13)                                        
 23 Nestman, Keith            17 TRS-MR               2:12.22    2:24.58        
                1:08.40   2:24.58 (1:16.18)                                        
 24 Kelkar, Ashwin D          14 OWA-MR               2:27.61    2:24.91        
                1:10.63   2:24.91 (1:14.28)                                        
 25 Romero, Luis M            14 North Shore-MR       2:27.08    2:25.41        
                1:12.58   2:25.41 (1:12.83)                                        
 26 Podrecca, Milan M         17 OWA-MR               2:16.91    2:27.12        
                1:09.38   2:27.12 (1:17.74)                                        
 27 Alton, Shane              15 LBA-MR               2:18.10    2:27.37        
                1:09.56   2:27.37 (1:17.81)                                        
 28 DiMiceli, John            17 TRS-MR               2:11.82    2:27.55        
                1:08.99   2:27.55 (1:18.56)                                        
 29 Massa, Nick J             17 Express Swimming-MR       NT    2:27.81        
                  34.16   2:27.81 (1:53.65)                                        
 30 Link, Kenneth R           17 IA-UN-MR             2:25.80    2:28.41        
                1:09.94   2:28.41 (1:18.47)                                        
 31 Zhou, Richard             15 UN-MR                2:34.68    2:29.98        
                1:10.53   2:29.98 (1:19.45)                                        
 32 Christianson, Keith G     12 HAA-MR               2:44.99    2:35.51        
                1:15.88   2:35.51 (1:19.63)                                        
 33 Towers, Zach D            11 OWA-MR               2:35.90    2:36.79        
                1:16.78   2:36.79 (1:20.01)                                        
 34 Flannery, Kevin           16 OWA-MR               2:30.00    2:38.43        
                2:25.61     2:38.43 (12.82)                                        
 35 Maida, Travis M           12 HAA-MR               2:46.97    2:40.20        
                1:16.41   2:40.20 (1:23.79)                                        
 36 Link, Bryan T             13 IA-UN-MR             2:40.11    2:40.38        
                1:17.63   2:40.38 (1:22.75)                                        
 37 Beganskas, Matt P         12 OWA-MR               2:40.01    2:43.40        
                1:18.30   2:43.40 (1:25.10)                                        
 38 Martusciello, Gerard      11 HAA-MR               2:53.20    2:46.23        
                  43.61   2:46.23 (2:02.62)                                        
 39 Banar, Radislav           16 Bscat-MR             2:45.00    2:52.24        
                1:15.57   2:52.24 (1:36.67)                                        
 40 Chan, Gasper Y            15 CIY-MR               3:20.46    2:53.12        
                2:15.90     2:53.12 (37.22)                                        
 41 Michel, Bradley J         11 North Shore-MR       3:02.67    3:02.40        
                  51.21   3:02.40 (2:11.19)                                        
 42 Chang, Albert             16 CIY-MR               2:33.00    3:06.42        
                1:24.47   3:06.42 (1:41.95)                                        
 
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Aarron M         15 EAST-MR              1:00.60    1:06.15        
  2 Nicholson, Michael R      16 EAST-MR              1:04.49    1:08.48        
  3 Kostelec, Nick            14 LBA-MR               1:09.00    1:09.18        
  4 Minowitz, Mark T          17 EAST-MR              1:02.66    1:09.48        
  5 Duva, Ben                 15 Express Swimming-MR  1:11.31    1:10.75        
  6 Pon, Matthew W            16 EAST-MR              1:08.53    1:11.16        
  7 Ellman, Andrew R          17 EAST-MR              1:04.91    1:11.31        
  8 Byrnes, Evan R            15 IA-MR                1:07.56    1:12.17        
  9 Marrano, Ryan C           18 EAST-MR              1:07.33    1:13.54        
 10 Meany, RJ J               15 TRS-MR               1:09.40    1:14.30        
 11 Dokonal, Jan              17 OWA-MR               1:04.57    1:14.52        
 12 Konarski, Karol           15 LIND-MR              1:09.29    1:14.53        
 13 Rubenstein, Ben S         16 EAST-MR              1:06.61    1:14.80        
 14 Chipev, Liuben C          14 North Shore-MR       1:44.79    1:14.99        
 15 Chang, James              15 UN-MR                1:09.09    1:15.32        
 16 Eller, Joshua A           18 Riptides-MR          1:08.41    1:15.35        
 17 Minowitz, Eric M          15 EAST-MR              1:07.21    1:15.46        
 18 Nestman, Keith            17 TRS-MR               1:10.64    1:15.67        
 19 Lam, Aaron                15 Abbe Swim Team-MR    1:13.00    1:18.20        
 20 Hillsberg, Matthew K      15 IA-MR                1:16.31    1:18.85        
 21 Kelkar, Ashwin D          14 OWA-MR               1:16.03    1:18.90        
 22 Eller, Zachary M          16 Riptides-MR               NT    1:19.23        
 23 Wu, Kevin                 16 OWA-MR               1:13.91    1:20.81        
 24 Noguchi, Toshihiro        15 UN-MR                     NT    1:22.19        
 25 Romero, Luis M            14 North Shore-MR       1:23.69    1:26.15        
 26 Massa, Nick J             17 Express Swimming-MR       NT    1:29.33        
 27 Chang, Albert             16 CIY-MR               1:20.00    1:29.44        
 28 Towers, Zach D            11 OWA-MR               1:27.05    1:29.58        
 29 Lomeyko, Konstantine V    10 OWA-MR               1:38.16    1:40.37        
 30 Chan, Gasper Y            15 CIY-MR               1:44.00    1:48.05        
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 D'Errico, Angelo C        20 OWA-MR               2:25.24    2:39.81        
                1:17.28   2:39.81 (1:22.53)                                        
  2 Nicholson, Michael R      16 EAST-MR              2:30.93    2:40.46        
                1:17.94   2:40.46 (1:22.52)                                        
  3 Eyckmans, Robert E        18 EAST-MR              2:26.40    2:43.91        
                1:18.96   2:43.91 (1:24.95)                                        
  4 Romero, Luis M            14 North Shore-MR       2:51.70    2:49.26        
                1:22.58   2:49.26 (1:26.68)                                        
  5 Duva, Ben                 15 Express Swimming-MR  2:57.04    2:56.34        
                1:24.47   2:56.34 (1:31.87)                                        
  6 Malkin, Charles C         13 North Shore-MR       3:28.83    2:56.51        
                1:25.33   2:56.51 (1:31.18)                                        
  7 Ichikawa, Hajime          17 Riptides-MR          2:49.00    2:57.21        
                1:26.27   2:57.21 (1:30.94)                                        
  8 Podrecca, Milan M         17 OWA-MR               2:41.60    2:58.10        
                1:25.60   2:58.10 (1:32.50)                                        
  9 Bacci, Ryan D             16 CIY-MR               3:04.64    3:00.77        
                1:28.06   3:00.77 (1:32.71)                                        
 10 Gonzalez, Cliff M         18 EAST-MR              2:34.43    3:01.85        
                1:27.88   3:01.85 (1:33.97)                                        
 11 Pon, Matthew W            16 EAST-MR              2:51.70    3:01.92        
                1:27.91   3:01.92 (1:34.01)                                        
 12 Lam, Aaron                15 Abbe Swim Team-MR    2:49.00    3:03.65        
                1:26.28   3:03.65 (1:37.37)                                        
 13 Chang, James              15 UN-MR                2:55.96    3:04.57        
                1:28.63   3:04.57 (1:35.94)                                        
 14 Chipev, Liuben C          14 North Shore-MR       2:54.73    3:04.83        
                1:29.72   3:04.83 (1:35.11)                                        
 15 Zhou, Richard             15 UN-MR                3:07.93    3:04.98        
                1:28.34   3:04.98 (1:36.64)                                        
 16 Alton, Shane              15 LBA-MR               3:05.41    3:05.53        
                1:29.29   3:05.53 (1:36.24)                                        
 17 Rubenstein, Ben S         16 EAST-MR              2:40.95    3:06.82        
                1:27.45   3:06.82 (1:39.37)                                        
 18 Eller, Zachary M          16 Riptides-MR          3:08.12    3:07.12        
                1:30.59   3:07.12 (1:36.53)                                        
 19 DiMiceli, John            17 TRS-MR               2:55.82    3:12.28        
                1:30.44   3:12.28 (1:41.84)                                        
 20 Link, Bryan T             13 IA-UN-MR             3:17.64    3:22.93        
                1:39.81   3:22.93 (1:43.12)                                        
 21 Li, Jonathon J            12 HAA-MR               2:30.25    3:25.40        
                1:37.68   3:25.40 (1:47.72)                                        
 22 Towers, Zach D            11 OWA-MR               3:25.00    3:33.95        
                1:46.83   3:33.95 (1:47.12)                                        
 23 Christianson, Keith G     12 HAA-MR               3:48.35    3:35.63        
                1:45.60   3:35.63 (1:50.03)                                        
 24 Liu, Alex                 15 UN-MR                     NT    3:36.70        
                1:43.75   3:36.70 (1:52.95)                                        
 25 Michel, Jeffrey R         10 North Shore-MR       4:08.41    3:56.41        
                1:55.07   3:56.41 (2:01.34)                                        
 26 Michel, Bradley J         11 North Shore-MR       4:05.89    4:03.53        
                1:58.53   4:03.53 (2:05.00)                                        
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eyckmans, Robert E        18 EAST-MR                58.27    1:02.08        
  2 Gonzalez, Cliff M         18 EAST-MR                58.84    1:04.13        
  3 Nicholson, Michael R      16 EAST-MR              1:02.54    1:05.65        
  4 Marrano, Ryan C           18 EAST-MR                58.65    1:05.66        
  5 Kuo, Theodore             15 Express Swimming-MR  1:04.54    1:05.67        
  6 Wallace, Dan P            15 Express Swimming-MR  1:08.67    1:06.50        
  7 Eller, Joshua A           18 Riptides-MR          1:04.86    1:06.51        
  8 Ellman, Andrew R          17 EAST-MR              1:05.05    1:06.55        
  9 Rubenstein, Ben S         16 EAST-MR              1:02.85    1:07.67        
 10 Malkin, Charles C         13 North Shore-MR       1:07.42    1:08.17        
 11 Konarski, Karol           15 LIND-MR              1:06.30    1:08.75        
 12 Murphy, Thomas P          15 OWA-MR               1:08.76    1:09.35        
 13 Bennett, Aarron M         15 EAST-MR              1:01.88    1:09.39        
 14 Ichikawa, Hajime          17 Riptides-MR          1:06.40    1:09.47        
 15 Minowitz, Eric M          15 EAST-MR              1:05.95    1:10.25        
 16 Bacci, Ryan D             16 CIY-MR               1:24.00    1:11.84        
 17 Kunze, Ian M              15 NYCC-MR              1:15.71    1:12.74        
 18 Russo, Cameron J          16 OWA-MR               1:13.24    1:12.98        
 19 Link, Kenneth R           17 IA-UN-MR             1:11.17    1:15.08        
 20 Konarski, Kevin R         13 LIND-MR              1:14.26    1:15.14        
 21 Zhou, Richard             15 UN-MR                1:14.69    1:15.77        
 22 Stenger, Adam             11 LBA-MR               1:15.59    1:17.94        
 23 Christianson, Keith G     12 HAA-MR               1:27.71    1:25.39        
 24 Flannery, Kevin           16 OWA-MR               1:15.00    1:25.68        
 25 Maida, Travis M           12 HAA-MR               1:30.83    1:29.19        
 26 Liu, Alex                 15 UN-MR                1:29.95    1:30.39        
 27 Noguchi, Toshihiro        15 UN-MR                     NT    1:32.52        
 28 Li, Jonathon J            12 HAA-MR               1:27.17    1:34.80        
 29 Beganskas, Matt P         12 OWA-MR               1:52.53    1:37.18        
 30 Michel, Bradley J         11 North Shore-MR       1:52.86    1:44.43