2008/MR/LBA/8&UNDER SNOWBALL MINI MEET - 1/6/2008               

                                    Results                                    
 
Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Danielle V    6 LIAC-MR                25.85      20.38          7  
  2 Sorokko, Michelle    6 OWA-MR                 20.72      20.49          5  
  3 Willard, Daisy       6 LBA-MR                 37.89      23.71          4  
  4 Waller, Brooke       6 LBA-MR                 24.47      24.30          3  
  5 Dominger, Alexa N    6 HAA-MR                 22.95      24.63          2  
  6 Townsend, Dayna P    6 NFS-MR                 25.37      24.72          1  
  7 Mcgovern, Emma       6 LBA-MR                 25.48      24.95        
  8 Stanford, Catherin   5 LBA-MR                 37.06      26.54        
  9 Pikulik, Danielle    6 HAA-MR                 28.43      28.36        
 10 Wilkins, Hazel S     5 Express Swimming-MR    38.00      30.66        
 11 Koscinski, Emma W    6 North Shore-MR         38.00      31.82        
 12 Urban, Sydney        5 LBA-MR                 36.86      33.30        
 13 Willie, Madeline M   6 HAA-MR                 39.45      34.23        
 14 Coryat, Talia M      6 NFS-MR                 41.42      34.30        
 15 Thomas, Lauren G     6 NFS-MR                 31.40      34.36        
 16 Nerville, Kelly      6 LBA-MR                    NT      35.21        
 17 Farrell, Katherine   6 LBA-MR                 27.59      39.08        
 18 Indimine, Lauren S   5 North Shore-MR         30.00      53.47        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sorokko, Michelle    6 OWA-MR                 26.49      24.62          7  
  2 Cohen, Danielle V    6 LIAC-MR                30.00      25.79          5  
  3 Mcgovern, Emma       6 LBA-MR                    NT      26.84          4  
  4 Waller, Brooke       6 LBA-MR                 27.23      27.22          3  
  5 Citarella, Jaclyn    6 WISC-MR                   NT      27.52          2  
  6 Willard, Daisy       6 LBA-MR                 31.48      28.72          1  
  7 Koscinski, Emma W    6 North Shore-MR         38.00      29.12        
  8 Dominger, Alexa N    6 HAA-MR                 28.25      29.28        
  9 Townsend, Dayna P    6 NFS-MR                 31.47      30.27        
 10 Coryat, Talia M      6 NFS-MR                 35.74      32.03        
 11 Stanford, Catherin   5 LBA-MR                 36.92      34.45        
 12 Wilkins, Hazel S     5 Express Swimming-MR    38.00      34.77        
 13 Urban, Sydney        5 LBA-MR                 35.19      36.26        
 14 Willie, Madeline M   6 HAA-MR                 40.25      37.15        
 15 Nerville, Kelly      6 LBA-MR                    NT      41.52        
 16 Thomas, Lauren G     6 NFS-MR                 45.77      46.91        
 -- Farrell, Katherine   6 LBA-MR                 43.56         DQ        
 -- Pikulik, Danielle    6 HAA-MR                 28.25         DQ        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sorokko, Michelle    6 OWA-MR                 29.85      26.85          7  
  2 Cohen, Danielle V    6 LIAC-MR                28.08      30.37          5  
  3 Waller, Brooke       6 LBA-MR                    NT      31.53          4  
  4 Willard, Daisy       6 LBA-MR                    NT      32.18          3  
  5 Townsend, Dayna P    6 NFS-MR                 33.92      35.32          2  
  6 Pikulik, Danielle    6 HAA-MR                 29.25      40.62          1  
  7 Wilkins, Hazel S     5 Express Swimming-MR    42.00      41.95        
 -- Citarella, Jaclyn    6 WISC-MR                   NT         DQ        
 -- Urban, Sydney        5 LBA-MR                    NT         DQ        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pompay, Melody R     7 Express Swimming-MR    19.79      17.94          7  
  2 Mitchell, Margaret   7 Rye y 2007-MR          18.56      18.50          5  
  3 Maggio, Amelia A     7 OWA-MR                 21.87      19.34          4  
  4 LI, Sandra           7 Express Swimming-MR    35.00      20.63          3  
  5 Gonzalez, Angelina   7 Bscat-MR               21.99      21.23          2  
  6 Goldblatt, Jacklyn   7 HAA-MR                 37.43      23.43          1  
  7 Levin, Emma          7 LBA-MR                 27.78      23.44        
  8 Ortof, Natalie R     7 Express Swimming-MR    28.68      23.64        
  9 Bianchi, Caitlin M   7 Express Swimming-MR    35.00      23.66        
 10 Bannon, Dylan        7 LBA-MR                    NT      24.28        
 11 Daleo, Julia R       7 HAA-MR                 31.65      24.74        
 12 Guzzello, Juliana    7 Express Swimming-MR    35.00      25.89        
 13 Siegel, Carly        7 LBA-MR                 38.32      26.23        
 14 Fagan, Meredith      7 LBA-MR                 34.82      27.19        
 15 Cervoni, Julia C     7 Express Swimming-MR    35.00      27.33        
 16 Farrell, Emma T      7 OWA-MR                 44.28      34.85        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pompay, Melody R     7 Express Swimming-MR    21.19      21.48          7  
  2 LI, Sandra           7 Express Swimming-MR    35.00      22.54          5  
  3 Guzzello, Juliana    7 Express Swimming-MR    35.00      24.25          4  
  4 Maggio, Amelia A     7 OWA-MR                 27.74      25.29          3  
  5 Goldblatt, Jacklyn   7 HAA-MR                 37.25      26.99          2  
  6 Bianchi, Caitlin M   7 Express Swimming-MR    35.00      27.51          1  
  7 Daleo, Julia R       7 HAA-MR                 33.25      27.66        
  8 Ortof, Natalie R     7 Express Swimming-MR    33.69      28.02        
  9 Bannon, Dylan        7 LBA-MR                 33.48      28.46        
 10 Levin, Emma          7 LBA-MR                 31.87      28.79        
 11 Cervoni, Julia C     7 Express Swimming-MR    35.00      31.36        
 12 Fagan, Meredith      7 LBA-MR                 38.30      32.10        
 13 Farrell, Emma T      7 OWA-MR                 55.18      43.75        
 -- Siegel, Carly        7 LBA-MR                 38.07         DQ        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pompay, Melody R     7 Express Swimming-MR    28.69      26.01          7  
  2 Mitchell, Margaret   7 Rye y 2007-MR          25.79      26.29          5  
  3 LI, Sandra           7 Express Swimming-MR    38.00      27.52          4  
  4 Gonzalez, Angelina   7 Bscat-MR               25.78      28.02          3  
  5 Ortof, Natalie R     7 Express Swimming-MR    34.45      29.70          2  
  6 Bianchi, Caitlin M   7 Express Swimming-MR    40.00      30.35          1  
  7 Maggio, Amelia A     7 OWA-MR                 39.63      33.48        
  8 Guzzello, Juliana    7 Express Swimming-MR    38.00      35.85        
  9 Siegel, Carly        7 LBA-MR                    NT      42.37        
 10 Cervoni, Julia C     7 Express Swimming-MR    40.00      43.51        
 11 Fagan, Meredith      7 LBA-MR                    NT      46.08        
 12 Bannon, Dylan        7 LBA-MR                    NT      46.51        
 13 Levin, Emma          7 LBA-MR                    NT      46.67        
 -- Goldblatt, Jacklyn   7 HAA-MR                 40.25         DQ        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pompay, Melody R     7 Express Swimming-MR    26.57      22.56          7  
  2 Maggio, Amelia A     7 OWA-MR                 27.00      24.95          5  
  3 Bianchi, Caitlin M   7 Express Swimming-MR    35.00      25.34          4  
  4 LI, Sandra           7 Express Swimming-MR    35.00      27.18          3  
  5 Ortof, Natalie R     7 Express Swimming-MR    38.00      28.72          2  
  6 Daleo, Julia R       7 HAA-MR                 33.25      32.08          1  
  7 Gonzalez, Angelina   7 Bscat-MR               30.08      32.38        
  8 Fagan, Meredith      7 LBA-MR                    NT      37.88        
  9 Cervoni, Julia C     7 Express Swimming-MR    35.00      39.10        
 10 Guzzello, Juliana    7 Express Swimming-MR    35.00      42.73        
 11 Farrell, Emma T      7 OWA-MR               1:13.26      53.55        
 
Girls 7 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Long Island Express-MR  'A'                 2:00.00    1:30.15         14  
     1) Guzzello, Juliana E 7           2) Ortof, Natalie R 7             
     3) LI, Sandra 7                    4) Pompay, Melody R 7             
  2 Hauppauge-MR  'A'                           2:00.46    1:53.89         10  
     1) Dominger, Alexa N 6             2) Willie, Madeline M 6           
     3) Daleo, Julia R 7                4) Goldblatt, Jacklyn S 7         
  3 Long Beach Aquatics-MR  'A'                 1:45.32    1:57.46          8  
     1) Waller, Brooke 6                2) Levin, Emma 7                  
     3) Siegel, Carly 7                 4) Fagan, Meredith 7              
  4 Long Beach Aquatics-MR  'B'                 1:45.32    2:11.59          6  
     1) Willard, Daisy 6                2) Farrell, Katherine 6           
     3) Urban, Sydney 5                 4) Stanford, Catherine M 5        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zawatson, Cassidy    8 LIAC-MR                34.59      34.48          7  
  2 Kang, Madeline       8 LIAC-MR                44.37      37.59          5  
  3 Koehler, Sierra M    8 WISC-MR                42.03      37.78          4  
  4 McNally, Lauren      8 LIAC-MR                45.00      37.82          3  
  5 Truter, Samantha N   8 NFS-MR                 38.60      37.98          2  
  6 Farrell, Caroline    8 LBA-MR                 39.36      38.54          1  
  7 Solis, Gabriela      8 LBA-MR                 40.28      38.73        
  7 Yi, Morgan           8 LIAC-MR                54.68      38.73        
  9 Hart, Ashley J       8 North Shore-MR         42.46      38.75        
 10 Guo, Jenna J         8 Express Swimming-MR    39.89      39.25        
 11 Restrepo, Mia        8 LBA-MR                 49.16      39.37        
 12 Jannsen, Cassandra   8 North Shore-MR         39.72      39.60        
 13 Smerechniak, Jilli   8 WISC-MR                51.18      39.73        
 14 Kaplan, Stephanie    8 LIAC-MR                39.34      40.02        
 15 Nakkab, Renee D      8 LIAC-MR                39.88      40.07        
 16 Harrington, Brooke   8 LBA-MR                 42.29      40.27        
 17 Longo, Caroline      8 LBA-MR                    NT      40.92        
 18 Chase, Samantha      8 LBA-MR                 42.88      42.74        
 19 Munn, Caroline       8 LIAC-MR                45.90      42.78        
 20 Gordon, Megan S      8 Express Swimming-MR    38.00      43.16        
 21 Ruta, Paulina        8 LBA-MR                 46.45      43.46        
 22 Larson, ToniAnne     8 LIAC-MR                46.28      44.71        
 23 Hawkins, Jackie M    8 Express Swimming-MR    53.76      44.98        
 24 Holston, Kai A       8 NFS-MR                 47.68      46.22        
 25 Aroesty, Margaret    8 LBA-MR                 45.36      46.23        
 26 Chan, Kimberly R     8 LIAC-MR                44.52      46.37        
 27 Fucile, Alexa R      8 LIAC-MR                48.14      47.82        
 28 Lucchese, Gabriell   8 LIAC-MR                49.67      47.95        
 29 Fallon, Caroline A   8 WISC-MR              1:00.59      48.73        
 30 Thomas, Jourdin      8 NFS-MR                 57.84      49.07        
 31 Hilsenrod, Tara      8 LBA-MR                    NT      50.53        
 32 Donnelly, Danielle   8 North Shore-MR         52.65      50.85        
 33 Ochs, Jamie          8 LBA-MR                    NT      52.18        
 34 Siegel, Blaine       8 LBA-MR               1:10.31      53.28        
 35 Sharma, Priya        8 LIAC-MR                58.17      53.34        
 36 Silverman, Alexia    8 WISC-MR                57.45      56.02        
 37 Renee-Hunt, Madiso   8 LBA-MR                 55.68      56.99        
 38 DeGearo, Morgan E    8 LIAC-MR                53.84      57.09        
 39 Brackley, Fiona P    8 Bscat-MR               47.00      58.94        
 40 Irwin, Laura         8 HAA-MR                 55.25      59.28        
 41 D'Auria, Tina        8 LBA-MR                    NT      59.39        
 42 Cummings, Jordyn D   8 WISC-MR              1:05.00    1:10.31        
 -- Burns, Emily         8 LBA-MR                    NT         DQ        
      No touch on turn
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hart, Ashley J       8 North Shore-MR         20.60      19.02          6  
  1 Zawatson, Cassidy    8 LIAC-MR                19.76      19.02          6  
  3 Longo, Caroline      8 LBA-MR                 25.01      19.30          4  
  4 Hummel, Christina    8 HAA-MR                 20.93      19.46          3  
  5 Farrell, Caroline    8 LBA-MR                 20.88      20.36          2  
  6 Harrington, Brooke   8 LBA-MR                 22.12      20.75          1  
  7 Larson, ToniAnne     8 LIAC-MR                24.00      21.18        
  8 Truter, Samantha N   8 NFS-MR                 19.81      21.22        
  8 McNally, Lauren      8 LIAC-MR                30.00      21.22        
 10 Koehler, Sierra M    8 WISC-MR                35.00      21.32        
 11 Standel, Sarianna    8 North Shore-MR         21.09      21.44        
 12 Solis, Gabriela      8 LBA-MR                 22.00      21.59        
 13 Yi, Morgan           8 LIAC-MR                24.42      21.77        
 14 Gordon, Megan S      8 Express Swimming-MR    25.00      21.79        
 15 Restrepo, Mia        8 LBA-MR                 21.70      21.84        
 16 Guo, Jenna J         8 Express Swimming-MR    22.19      21.87        
 17 Kaplan, Stephanie    8 LIAC-MR                25.12      22.16        
 18 Aroesty, Margaret    8 LBA-MR                 22.96      22.38        
 19 Kang, Madeline       8 LIAC-MR                22.84      22.72        
 20 Smerechniak, Jilli   8 WISC-MR                32.00      22.85        
 21 Jannsen, Cassandra   8 North Shore-MR         21.61      22.86        
 22 Nakkab, Renee D      8 LIAC-MR                22.00      22.96        
 23 Fallon, Caroline A   8 WISC-MR                35.00      23.36        
 24 Chase, Samantha      8 LBA-MR                 25.09      24.02        
 25 Chan, Kimberly R     8 LIAC-MR                22.47      24.32        
 26 Ochs, Jamie          8 LBA-MR                    NT      24.48        
 27 Ruta, Paulina        8 LBA-MR                    NT      24.63        
 28 Fucile, Alexa R      8 LIAC-MR                25.00      24.73        
 29 Hawkins, Jackie M    8 Express Swimming-MR    35.00      25.15        
 30 Munn, Caroline       8 LIAC-MR                25.00      25.52        
 31 Sharma, Priya        8 LIAC-MR                30.00      25.93        
 32 DeGearo, Morgan E    8 LIAC-MR                25.00      26.17        
 33 Irwin, Laura         8 HAA-MR                 30.25      26.29        
 33 Holston, Kai A       8 NFS-MR                 24.25      26.29        
 35 Brackley, Fiona P    8 Bscat-MR               26.00      26.62        
 36 Hilsenrod, Tara      8 LBA-MR                 28.39      26.96        
 37 Donnelly, Danielle   8 North Shore-MR         28.11      27.48        
 38 Thomas, Jourdin      8 NFS-MR                 27.31      27.92        
 39 Silverman, Alexia    8 WISC-MR                35.00      28.46        
 40 Burns, Emily         8 LBA-MR                 31.48      28.60        
 41 Lucchese, Gabriell   8 LIAC-MR                25.00      29.63        
 42 Siegel, Blaine       8 LBA-MR                 29.83      29.83        
 43 Bennett, Martha S    8 Bscat-MR               25.00      31.23        
 44 Cummings, Jordyn D   8 WISC-MR                35.00      31.71        
 45 D'Auria, Tina        8 LBA-MR                    NT      32.88        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kaplan, Stephanie    8 LIAC-MR                21.50      20.93          7  
  2 Standel, Sarianna    8 North Shore-MR         21.40      21.61          5  
  3 Zawatson, Cassidy    8 LIAC-MR                18.03      23.61          4  
  4 Guo, Jenna J         8 Express Swimming-MR    24.58      24.06          3  
  5 Nakkab, Renee D      8 LIAC-MR                24.60      24.20          2  
  6 Gordon, Megan S      8 Express Swimming-MR    30.00      24.50          1  
  7 Kang, Madeline       8 LIAC-MR                30.91      24.52        
  8 McNally, Lauren      8 LIAC-MR                35.00      24.61        
  9 Miller, Tahlia N     8 Bscat-MR               25.91      24.73        
 10 Fucile, Alexa R      8 LIAC-MR                30.00      24.86        
 11 Restrepo, Mia        8 LBA-MR                 24.81      25.10        
 12 Koehler, Sierra M    8 WISC-MR                35.00      25.11        
 12 Lucchese, Gabriell   8 LIAC-MR                30.00      25.11        
 14 Farrell, Caroline    8 LBA-MR                 30.55      25.27        
 15 Solis, Gabriela      8 LBA-MR                 27.06      25.39        
 16 Yi, Morgan           8 LIAC-MR                28.71      25.45        
 17 Harrington, Brooke   8 LBA-MR                 26.77      25.73        
 18 Chase, Samantha      8 LBA-MR                 26.01      25.80        
 19 Larson, ToniAnne     8 LIAC-MR                26.00      26.50        
 20 Hawkins, Jackie M    8 Express Swimming-MR    38.00      26.82        
 21 Sharma, Priya        8 LIAC-MR                40.00      26.95        
 22 Holston, Kai A       8 NFS-MR                 30.10      27.68        
 23 Donnelly, Danielle   8 North Shore-MR         26.89      27.74        
 24 DeGearo, Morgan E    8 LIAC-MR                30.00      27.81        
 25 Chan, Kimberly R     8 LIAC-MR                28.55      27.85        
 26 Truter, Samantha N   8 NFS-MR                 26.78      28.85        
 27 Hilsenrod, Tara      8 LBA-MR                    NT      30.06        
 28 Fallon, Caroline A   8 WISC-MR                40.00      35.10        
 29 Renee-Hunt, Madiso   8 LBA-MR                    NT      35.42        
 30 Irwin, Laura         8 HAA-MR                 30.25      36.31        
 31 Thomas, Jourdin      8 NFS-MR                 35.50      37.43        
 32 Siegel, Blaine       8 LBA-MR                    NT      37.55        
 33 Burns, Emily         8 LBA-MR                 37.43      38.53        
 34 Brackley, Fiona P    8 Bscat-MR               33.00      40.10        
 35 D'Auria, Tina        8 LBA-MR                    NT      42.10        
 36 Bennett, Martha S    8 Bscat-MR               33.00      56.70        
 -- Ochs, Jamie          8 LBA-MR                    NT         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harrington, Brooke   8 LBA-MR                 18.76      18.09          7  
  2 Zawatson, Cassidy    8 LIAC-MR                20.68      18.56          5  
  3 Truter, Samantha N   8 NFS-MR                 19.59      18.62          4  
  4 Guo, Jenna J         8 Express Swimming-MR    22.25      20.48          3  
  5 Farrell, Caroline    8 LBA-MR                 20.86      20.51          2  
  6 McNally, Lauren      8 LIAC-MR                30.00      20.59          1  
  7 Restrepo, Mia        8 LBA-MR                 23.31      20.81        
  8 Kang, Madeline       8 LIAC-MR                26.32      21.20        
  9 Smerechniak, Jilli   8 WISC-MR                31.00      21.50        
  9 Hummel, Christina    8 HAA-MR                 34.70      21.50        
 11 Yi, Morgan           8 LIAC-MR                26.63      21.51        
 12 Solis, Gabriela      8 LBA-MR                 20.71      21.65        
 13 Jannsen, Cassandra   8 North Shore-MR         22.25      21.75        
 14 Nakkab, Renee D      8 LIAC-MR                22.26      21.78        
 15 Miller, Tahlia N     8 Bscat-MR               22.57      22.01        
 16 Hart, Ashley J       8 North Shore-MR         24.69      22.19        
 17 Kaplan, Stephanie    8 LIAC-MR                21.00      22.24        
 18 Standel, Sarianna    8 North Shore-MR         19.62      22.45        
 19 Gordon, Megan S      8 Express Swimming-MR    25.00      22.87        
 20 Chase, Samantha      8 LBA-MR                 20.21      23.10        
 21 Larson, ToniAnne     8 LIAC-MR                24.00      23.42        
 22 Chan, Kimberly R     8 LIAC-MR                23.10      24.62        
 22 Holston, Kai A       8 NFS-MR                 39.22      24.62        
 24 Aroesty, Margaret    8 LBA-MR                    NT      24.74        
 25 DeGearo, Morgan E    8 LIAC-MR                25.00      25.59        
 26 Fucile, Alexa R      8 LIAC-MR                25.00      26.59        
 27 Hawkins, Jackie M    8 Express Swimming-MR    35.00      26.98        
 28 Ochs, Jamie          8 LBA-MR                    NT      27.34        
 29 Sharma, Priya        8 LIAC-MR                30.00      29.88        
 30 Munn, Caroline       8 LIAC-MR                25.00      30.26        
 31 Lucchese, Gabriell   8 LIAC-MR                25.00      31.28        
 32 Renee-Hunt, Madiso   8 LBA-MR                    NT      32.89        
 33 Burns, Emily         8 LBA-MR                    NT      33.15        
 34 Thomas, Jourdin      8 NFS-MR                 28.93      33.75        
 35 D'Auria, Tina        8 LBA-MR                    NT      39.34        
 36 Bennett, Martha S    8 Bscat-MR               32.00      42.25        
 -- Longo, Caroline      8 LBA-MR                    NT         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zawatson, Cassidy    8 LIAC-MR              1:28.87    1:29.21          7  
  2 Guo, Jenna J         8 Express Swimming-MR  1:33.08    1:34.21          5  
  3 Truter, Samantha N   8 NFS-MR               1:41.64    1:36.89          4  
  4 Standel, Sarianna    8 North Shore-MR       1:35.00    1:37.52          3  
  5 McNally, Lauren      8 LIAC-MR              2:15.00    1:39.36          2  
  6 Farrell, Caroline    8 LBA-MR               1:43.85    1:40.09          1  
  7 Kaplan, Stephanie    8 LIAC-MR              1:38.32    1:40.22        
  8 Hummel, Christina    8 HAA-MR               1:10.25    1:40.57        
  9 Yi, Morgan           8 LIAC-MR              1:42.26    1:40.58        
 10 Harrington, Brooke   8 LBA-MR               1:46.64    1:40.64        
 11 Kang, Madeline       8 LIAC-MR              1:41.72    1:40.92        
 12 Restrepo, Mia        8 LBA-MR                    NT    1:42.95        
 13 Solis, Gabriela      8 LBA-MR               1:47.01    1:43.76        
 14 Nakkab, Renee D      8 LIAC-MR              2:15.00    1:46.80        
 15 Miller, Tahlia N     8 Bscat-MR             1:56.03    1:49.85        
 16 Chan, Kimberly R     8 LIAC-MR              1:47.21    1:50.20        
 17 Mitchell, Margaret   7 Rye y 2007-MR        1:41.94    1:51.91        
 18 Fucile, Alexa R      8 LIAC-MR              2:15.00    1:52.12        
 19 Larson, ToniAnne     8 LIAC-MR              1:59.00    1:52.30        
 20 Chase, Samantha      8 LBA-MR                    NT    1:58.73        
 21 Munn, Caroline       8 LIAC-MR              2:20.00    1:59.39        
 22 Holston, Kai A       8 NFS-MR               2:25.50    2:02.15        
 23 Lucchese, Gabriell   8 LIAC-MR              2:30.00    2:06.01        
 24 DeGearo, Morgan E    8 LIAC-MR              2:15.00    2:08.65        
 25 Sharma, Priya        8 LIAC-MR              2:30.00    2:10.54        
 26 Thomas, Jourdin      8 NFS-MR                    NT    2:31.15        
 
Girls 8 Year Olds 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Long Beach Aquatics-MR  'A'                 1:10.86    1:14.39         14  
     1) Solis, Gabriela 8               2) Harrington, Brooke 8           
     3) Chase, Samantha 8               4) Farrell, Caroline 8            
  2 North Shore Swimming-MR  'A'                1:15.10    1:16.79         10  
     1) Standel, Sarianna G 8           2) Jannsen, Cassandra J 8         
     3) Donnelly, Danielle A 8          4) Hart, Ashley J 8               
  3 Long Beach Aquatics-MR  'B'                 1:10.86    1:20.65          8  
     1) Aroesty, Margaret 8             2) Siegel, Blaine 8               
     3) Longo, Caroline 8               4) Restrepo, Mia 8                
 -- West Islip Swim Club-MR  'A'                     NT         DQ        
     1) Koehler, Sierra M 8             2) Fallon, Caroline A 8           
     3) Silverman, Alexia E 8           4) Smerechniak, Jillian K 8       
 -- Long Island Express-MR  'A'                 1:40.00         DQ        
     1) Guo, Jenna J 8                  2) Giordano, Julia L 8            
     3) Gordon, Megan S 8               4) Hawkins, Jackie M 8            
 
Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Thomas          6 Abbe Swim Team-MR      30.00      20.75          7  
  2 Cato, Tyler R        6 NFS-MR                 22.60      21.87          5  
  3 Phillip, Bryon J     6 NFS-MR                 32.72      22.01          4  
  4 Holston, Kazi J      6 NFS-MR                 27.29      25.58          3  
  5 Fitzpatrick, Ian C   6 OWA-MR                 27.81      25.70          2  
  6 Meringolo, Eric E    5 WISC-MR                35.00      26.46          1  
  7 Winkeler, Ian T      6 North Shore-MR         31.89      27.02        
  8 Broderick, Thomas    6 Express Swimming-MR    38.00      30.02        
  9 Byrne, Matthew       6 LBA-MR                    NT      30.59        
 10 Baldassare, Zachar   5 WISC-MR                30.00      33.20        
 11 Colascione, Jonny    6 WISC-MR                45.00      37.58        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Thomas          6 Abbe Swim Team-MR      30.00      24.45          7  
  2 Fitzpatrick, Ian C   6 OWA-MR                 28.92      27.85          5  
  3 Cato, Tyler R        6 NFS-MR                 36.19      30.10          4  
  4 Winkeler, Ian T      6 North Shore-MR         31.12      30.15          3  
  5 Phillip, Bryon J     6 NFS-MR                 29.25      31.65          2  
  6 Meringolo, Eric E    5 WISC-MR                45.00      31.92          1  
  7 Broderick, Thomas    6 Express Swimming-MR    38.00      34.15        
  8 Holston, Kazi J      6 NFS-MR                    NT      38.32        
  9 Baldassare, Zachar   5 WISC-MR                35.00      45.32        
 10 Byrne, Matthew       6 LBA-MR                    NT      46.29        
 11 Colascione, Jonny    6 WISC-MR                55.00      48.91        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Thomas          6 Abbe Swim Team-MR      30.00      25.59          7  
  2 Holston, Kazi J      6 NFS-MR                    NT      31.32          5  
  3 Cato, Tyler R        6 NFS-MR                    NT      34.82          4  
  4 Winkeler, Ian T      6 North Shore-MR         31.00      35.30          3  
  5 Phillip, Bryon J     6 NFS-MR                    NT      35.58          2  
 -- Meringolo, Eric E    5 WISC-MR                55.00         DQ        
 -- Fitzpatrick, Ian C   6 OWA-MR                 30.88         DQ        
 -- Colascione, Jonny    6 WISC-MR              1:00.00         DQ        
 -- Broderick, Thomas    6 Express Swimming-MR    42.00         DQ        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Leng, Zachary L      7 LIAC-MR                17.96      17.00          7  
  2 Hall, Spencer H      7 LIAC-MR                18.40      17.12          5  
  3 Hawkins, Michael J   7 HAA-MR                 18.24      17.28          4  
  4 Arranz, William G    7 North Shore-MR         18.03      17.72          3  
  5 Towers, Connor D     7 OWA-MR                 19.44      18.62          2  
  6 Morris, Troy         7 LBA-MR                 19.53      18.90          1  
  7 Lent, Kieran         7 LBA-MR                 20.62      19.30        
  8 McCARTHY, Patrick    7 LBA-MR                 20.20      19.45        
  9 Shires, Kevin M      7 WISC-MR                35.00      20.00        
 10 Jordan, Lorenzo A    7 North Shore-MR         38.49      20.05        
 11 Gregorace, Michael   7 LIAC-MR                18.89      20.58        
 12 Harrington, Dylan    7 LBA-MR                 19.45      20.62        
 13 Germano, George R    7 LIAC-MR                23.73      20.96        
 14 Walsh, Ryan          7 Express Swimming-MR    33.00      23.30        
 15 McCARTHY, Sean       7 LBA-MR                 25.90      24.11        
 16 Aroesty, Ryan        7 LBA-MR                 25.09      24.78        
 17 Wendland, Christop   7 HAA-MR                 28.25      25.10        
 18 McGannon, Max P      7 OWA-MR                 31.74      26.05        
 19 Burns, Brendan       7 LBA-MR                    NT      26.66        
 20 Lin, Max L           7 Abbe Swim Team-MR      25.00      27.31        
 21 Liberopoulos, Mich   7 Express Swimming-MR    30.00      27.38        
 22 Gamboa, Nat J        7 OWA-MR                 27.87      27.60        
 23 Farrell, Jack T      7 OWA-MR                 37.54      28.95        
 24 Bonney, Ethan        7 LBA-MR                    NT      29.40        
 25 Peng, Allard         7 Abbe Swim Team-MR      25.00      30.35        
 26 Weissberg, Jared     7 LBA-MR                 30.15      31.31        
 27 Selkirk, Ryan        7 LBA-MR                    NT      32.84        
 28 Farrell, Luke P      7 OWA-MR                 41.22      42.49        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Leng, Zachary L      7 LIAC-MR                25.00      20.71          7  
  2 Towers, Connor D     7 OWA-MR                 23.09      21.63          5  
  3 Hawkins, Michael J   7 HAA-MR                 21.98      21.68          4  
  4 Gregorace, Michael   7 LIAC-MR                25.00      22.16          3  
  5 Arranz, William G    7 North Shore-MR         22.95      22.54          2  
  6 Harrington, Dylan    7 LBA-MR                 25.08      23.11          1  
  7 Hall, Spencer H      7 LIAC-MR                21.00      23.32        
  8 McCARTHY, Patrick    7 LBA-MR                 25.28      23.35        
  9 Lent, Kieran         7 LBA-MR                 23.09      23.96        
 10 Morris, Troy         7 LBA-MR                 24.51      24.41        
 11 Gamboa, Nat J        7 OWA-MR                 31.76      25.45        
 12 Wendland, Christop   7 HAA-MR                 28.25      26.22        
 13 Liberopoulos, Mich   7 Express Swimming-MR    30.00      26.23        
 14 Germano, George R    7 LIAC-MR                25.00      26.73        
 15 Weissberg, Jared     7 LBA-MR                 28.36      26.85        
 16 Shires, Kevin M      7 WISC-MR                35.00      28.28        
 17 Peng, Allard         7 Abbe Swim Team-MR      28.00      29.20        
 18 Jordan, Lorenzo A    7 North Shore-MR         42.31      30.58        
 19 Walsh, Ryan          7 Express Swimming-MR    33.00      31.35        
 20 McGannon, Max P      7 OWA-MR                 32.15      32.15        
 21 McCARTHY, Sean       7 LBA-MR                 34.01      33.10        
 22 Lin, Max L           7 Abbe Swim Team-MR      28.00      34.02        
 23 Bonney, Ethan        7 LBA-MR                    NT      35.98        
 24 Farrell, Jack T      7 OWA-MR                 45.62      37.12        
 25 Aroesty, Ryan        7 LBA-MR                 38.32      37.63        
 26 Farrell, Luke P      7 OWA-MR                 40.83      57.85        
 -- Selkirk, Ryan        7 LBA-MR                    NT         DQ        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hall, Spencer H      7 LIAC-MR                25.20      24.34          7  
  2 McCARTHY, Patrick    7 LBA-MR                 24.32      25.26          5  
  3 Towers, Connor D     7 OWA-MR                 28.69      26.47          4  
  4 Gregorace, Michael   7 LIAC-MR                26.47      26.58          3  
  5 Lent, Kieran         7 LBA-MR                 28.54      27.08          2  
  6 Liberopoulos, Mich   7 Express Swimming-MR    38.00      27.69          1  
  7 Leng, Zachary L      7 LIAC-MR                25.50      27.81        
  8 Shires, Kevin M      7 WISC-MR                35.00      28.35        
  9 Germano, George R    7 LIAC-MR                33.79      30.04        
 10 Morris, Troy         7 LBA-MR                 30.95      31.04        
 11 Harrington, Dylan    7 LBA-MR                 31.14      31.45        
 12 Burns, Brendan       7 LBA-MR                    NT      35.48        
 13 Walsh, Ryan          7 Express Swimming-MR    38.00      35.80        
 14 Lin, Max L           7 Abbe Swim Team-MR      30.00      35.92        
 15 Weissberg, Jared     7 LBA-MR                    NT      35.98        
 16 Wendland, Christop   7 HAA-MR                 29.25      37.80        
 17 Peng, Allard         7 Abbe Swim Team-MR      30.00      39.98        
 -- Bonney, Ethan        7 LBA-MR                    NT         DQ        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Morris, Troy         7 LBA-MR                 23.54      19.62          7  
  2 Leng, Zachary L      7 LIAC-MR                22.57      19.63          5  
  3 Arranz, William G    7 North Shore-MR         27.24      20.50          4  
  4 Hall, Spencer H      7 LIAC-MR                21.33      22.32          3  
  5 Harrington, Dylan    7 LBA-MR                 25.36      23.58          2  
  6 Gregorace, Michael   7 LIAC-MR                22.35      24.68          1  
  7 Towers, Connor D     7 OWA-MR                 29.54      25.18        
  8 Liberopoulos, Mich   7 Express Swimming-MR    33.00      26.21        
  9 Lent, Kieran         7 LBA-MR                 34.51      27.98        
 10 Walsh, Ryan          7 Express Swimming-MR    35.00      29.45        
 11 Hawkins, Michael J   7 HAA-MR                 22.80      29.85        
 12 Germano, George R    7 LIAC-MR                29.00      31.82        
 13 Jordan, Lorenzo A    7 North Shore-MR         40.00      31.95        
 14 McCARTHY, Patrick    7 LBA-MR                 35.30      32.95        
 15 Lin, Max L           7 Abbe Swim Team-MR      29.00      36.05        
 16 McGannon, Max P      7 OWA-MR                 35.93      36.52        
 17 Peng, Allard         7 Abbe Swim Team-MR      30.00      39.52        
 -- Farrell, Luke P      7 OWA-MR                 46.18         DQ        
 -- Farrell, Jack T      7 OWA-MR               1:04.52         DQ        
 -- Burns, Brendan       7 LBA-MR                    NT         DQ        
 
Boys 7 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Old Westbury Aquatics-MR  'A'                    NT    1:16.45         14  
     1) Fitzpatrick, Ian C 6            2) McGannon, Max P 7              
     3) Gamboa, Nat J 7                 4) Towers, Connor D 7             
  2 Long Beach Aquatics-MR  'A'                 1:19.80    1:26.64         10  
     1) Harrington, Dylan 7             2) McCARTHY, Patrick 7            
     3) Lent, Kieran 7                  4) Morris, Troy 7                 
  3 West Islip Swim Club-MR  'A'                     NT    1:43.10          8  
     1) Meringolo, Eric E 5             2) Colascione, Jonny 6            
     3) Baldassare, Zachary L 5         4) Shires, Kevin M 7              
  4 Long Beach Aquatics-MR  'B'                 1:19.80    1:57.46          6  
     1) Aroesty, Ryan 7                 2) McCARTHY, Sean 7               
     3) Weissberg, Jared 7              4) Burns, Brendan 7               
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Meringolo, Loudon    8 WISC-MR                35.50      35.92          7  
  2 Cannon, Matthew      8 LBA-MR                 39.44      37.19          5  
  3 Scala, Christopher   8 Rye y 2007-MR          38.81      38.03          4  
  4 Fitzpatrick, Conno   8 UNOWA-MR               41.11      39.63          3  
  5 Morlock, Kyle W      8 HAA-MR               1:00.25      39.68          2  
  6 Graham, Joseph P     8 Express Swimming-MR    40.45      39.70          1  
  7 Terzano, Paul Andr   8 Bscat-MR               42.11      40.04        
  8 Lent, Connor         8 LBA-MR                 39.81      40.14        
  9 Reinhard, Kiernan    8 LBA-MR                    NT      40.15        
 10 Alvarez, Marcus      8 Bscat-MR               41.89      40.46        
 11 Tuffey, Peter        8 Bscat-MR               44.14      40.80        
 12 Gardner, Terrence    8 WISC-MR                50.02      41.04        
 13 Prokopiou, Nicos     8 WISC-MR                43.86      41.30        
 14 Liu, Eric Z          8 Abbe Swim Team-MR      40.00      41.81        
 15 Morris, Shane        8 LBA-MR                 41.11      42.25        
 16 Hawkins, Raymond P   8 HAA-MR                 42.07      42.46        
 17 Fitzgerald, Aidan    8 HAA-MR                 45.94      43.02        
 18 Townsend, Delano R   8 NFS-MR                 44.41      44.45        
 19 Broderick, John      8 WISC-MR                42.69      44.94        
 20 Ho, Timothy          8 Abbe Swim Team-MR      43.00      45.08        
 21 Darcy, Matthew J     8 WISC-MR                46.89      45.50        
 22 Sharma, Anuj         8 LIAC-MR                45.97      45.57        
 23 Villani, David P     8 LIAC-MR                43.10      45.82        
 24 Dennis, Quinn P      8 OWA-MR                 58.61      48.33        
 25 Guzman-Milton, Zio   8 LBA-MR                    NT      49.25        
 26 Chang, Soloman       8 Abbe Swim Team-MR      45.00      51.82        
 27 Zhang, Benjamin G    8 Abbe Swim Team-MR      50.00      53.09        
 28 lim, Kenneth         8 Abbe Swim Team-MR      49.00      54.76        
 29 Chen, Steven         8 Abbe Swim Team-MR      53.00      56.48        
 30 Burns, Liam          8 LBA-MR                    NT      56.86        
 31 McDonnell, Jack      8 LBA-MR                    NT      58.20        
 32 Murray, Jamison      8 LBA-MR                    NT      58.88        
 33 Foley, Connor        8 LBA-MR                    NT    1:02.06        
 -- Nerville, Jim        8 LBA-MR                    NT         DQ        
      Walking on or springing from bottom
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fisher, Alexander    8 HAA-MR                 21.59      20.57          7  
  2 Prokopiou, Nicos     8 WISC-MR                35.00      21.16          5  
  3 Ho, Timothy          8 Abbe Swim Team-MR      24.00      21.29          4  
  4 Fitzpatrick, Conno   8 UNOWA-MR               24.92      21.65          3  
  5 Tuffey, Peter        8 Bscat-MR               24.00      21.95          2  
  6 Fitzgerald, Aidan    8 HAA-MR                 22.07      21.99          1  
  7 Lent, Connor         8 LBA-MR                 22.51      22.07        
  8 Cannon, Matthew      8 LBA-MR                 24.54      22.44        
  9 Morris, Shane        8 LBA-MR                 19.96      22.49        
 10 Broderick, John      8 WISC-MR                23.07      22.65        
 11 Darcy, Matthew J     8 WISC-MR                46.00      23.65        
 12 Graham, Joseph P     8 Express Swimming-MR    24.89      23.68        
 13 Liu, Eric Z          8 Abbe Swim Team-MR      22.00      23.70        
 14 Villani, David P     8 LIAC-MR                25.00      24.03        
 15 Sharma, Anuj         8 LIAC-MR                30.00      24.27        
 16 Townsend, Delano R   8 NFS-MR                 27.06      24.65        
 17 Quartararo, James    8 HAA-MR                 25.62      24.75        
 18 Hawkins, Raymond P   8 HAA-MR                 23.01      25.26        
 19 McDonnell, Jack      8 LBA-MR                 30.24      25.98        
 20 Reinhard, Kiernan    8 LBA-MR                    NT      26.88        
 21 Wang, Ethan          8 Abbe Swim Team-MR      26.00      27.72        
 22 Dennis, Quinn P      8 OWA-MR                 34.50      27.85        
 23 Guzman-Milton, Zio   8 LBA-MR                 36.91      28.77        
 24 Gardner, Terrence    8 WISC-MR                24.60      28.86        
 25 Burns, Liam          8 LBA-MR                    NT      29.72        
 26 Chen, Steven         8 Abbe Swim Team-MR      26.00      29.75        
 27 Murray, Jamison      8 LBA-MR                 35.68      30.95        
 28 Foley, Connor        8 LBA-MR                    NT      32.22        
 -- Morlock, Kyle W      8 HAA-MR                 30.25         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fitzpatrick, Conno   8 UNOWA-MR               28.12      23.67          7  
  2 Graham, Joseph P     8 Express Swimming-MR    24.81      23.74          5  
  3 Lent, Connor         8 LBA-MR                 22.92      23.75          4  
  4 Cannon, Matthew      8 LBA-MR                 24.02      24.00          3  
  5 Meringolo, Loudon    8 WISC-MR                26.60      24.40          2  
  6 Hawkins, Raymond P   8 HAA-MR                 26.90      25.29          1  
  7 Morris, Shane        8 LBA-MR                 29.84      25.75        
  8 Prokopiou, Nicos     8 WISC-MR                35.00      25.90        
  9 Morlock, Kyle W      8 HAA-MR                 30.25      25.98        
 10 Sharma, Anuj         8 LIAC-MR                40.00      27.22        
 11 Chang, Soloman       8 Abbe Swim Team-MR      23.00      27.32        
 12 Zhang, Benjamin G    8 Abbe Swim Team-MR      25.00      27.87        
 13 Townsend, Delano R   8 NFS-MR                 27.84      28.01        
 14 lim, Kenneth         8 Abbe Swim Team-MR      25.00      28.20        
 15 Reinhard, Kiernan    8 LBA-MR                    NT      28.52        
 16 Villani, David P     8 LIAC-MR                30.00      29.70        
 17 Burns, Liam          8 LBA-MR                    NT      29.80        
 18 Quartararo, James    8 HAA-MR                 31.32      30.84        
 19 Foley, Connor        8 LBA-MR                    NT      34.73        
 20 Guzman-Milton, Zio   8 LBA-MR                    NT      37.32        
 21 Dennis, Quinn P      8 OWA-MR                 43.76      37.53        
 22 Murray, Jamison      8 LBA-MR                    NT      38.73        
 -- Nerville, Jim        8 LBA-MR                    NT         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fisher, Alexander    8 HAA-MR                 22.01      19.58          7  
  2 Scala, Christopher   8 Rye y 2007-MR          18.68      20.46          5  
  3 Broderick, John      8 WISC-MR                25.82      21.06          4  
  4 Liu, Eric Z          8 Abbe Swim Team-MR      20.00      21.55          3  
  5 Lent, Connor         8 LBA-MR                 28.62      21.87          2  
  6 Cannon, Matthew      8 LBA-MR                 22.11      22.31          1  
  7 Terzano, Paul Andr   8 Bscat-MR               21.00      22.36        
  8 Fitzpatrick, Conno   8 UNOWA-MR               27.70      23.72        
  9 Morris, Shane        8 LBA-MR                 25.29      24.42        
 10 Graham, Joseph P     8 Express Swimming-MR    28.96      24.67        
 11 Reinhard, Kiernan    8 LBA-MR                    NT      24.99        
 12 Sharma, Anuj         8 LIAC-MR                30.00      25.46        
 13 Villani, David P     8 LIAC-MR                25.00      26.31        
 14 Alvarez, Marcus      8 Bscat-MR               20.00      26.58        
 15 Townsend, Delano R   8 NFS-MR                 29.18      27.47        
 16 lim, Kenneth         8 Abbe Swim Team-MR      25.00      28.29        
 17 Quartararo, James    8 HAA-MR                 26.25      29.18        
 18 Fitzgerald, Aidan    8 HAA-MR                 31.40      30.50        
 19 Guzman-Milton, Zio   8 LBA-MR                    NT      36.63        
 -- Dennis, Quinn P      8 OWA-MR                 49.11         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scala, Christopher   8 Rye y 2007-MR        1:38.81    1:38.43          7  
                1:02.83     1:38.43 (35.60)                                        
  2 Fisher, Alexander    8 HAA-MR               1:58.91    1:40.48          5  
  3 Cannon, Matthew      8 LBA-MR               1:51.88    1:40.77          4  
  4 Lent, Connor         8 LBA-MR                    NT    1:42.28          3  
  5 Meringolo, Loudon    8 WISC-MR              1:54.00    1:42.83          2  
  6 Graham, Joseph P     8 Express Swimming-MR  1:44.08    1:45.40          1  
                1:02.85     1:45.40 (42.55)                                        
  7 Terzano, Paul Andr   8 Bscat-MR             1:50.00    1:46.19        
  8 Liu, Eric Z          8 Abbe Swim Team-MR    1:40.00    1:47.81        
  9 Alvarez, Marcus      8 Bscat-MR             1:53.55    1:52.42        
 10 Morris, Shane        8 LBA-MR                    NT    1:52.52        
 11 Tuffey, Peter        8 Bscat-MR             1:51.00    1:54.48        
 12 Ho, Timothy          8 Abbe Swim Team-MR    1:45.00    1:55.16        
                1:02.83     1:55.16 (52.33)                                        
 13 Villani, David P     8 LIAC-MR              2:25.00    2:00.10        
 14 Sharma, Anuj         8 LIAC-MR              2:30.00    2:08.77        
 15 Townsend, Delano R   8 NFS-MR               2:25.00    2:11.35        
 16 Chang, Soloman       8 Abbe Swim Team-MR    1:45.00    2:21.96        
 
Boys 8 Year Olds 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Long Beach Aquatics-MR  'A'                 1:20.37    1:14.58         14  
     1) Morris, Shane 8                 2) Cannon, Matthew 8              
     3) Reinhard, Kiernan 8             4) Lent, Connor 8                 
  2 Hauppauge-MR  'A'                           1:21.33    1:19.16         10  
     1) Hawkins, Raymond P 8            2) Fisher, Alexander 8            
     3) Fitzgerald, Aidan 8             4) Quartararo, James 8            
  3 Abbe Clubhouse Swim Team-MR  'A'            1:26.00    1:24.40          8  
     1) lim, Kenneth 8                  2) Ho, Timothy 8                  
     3) Chang, Soloman 8                4) Liu, Eric Z 8                  
 
Mixed 8 & Under 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Farrell, Caroline    8 LBA-MR                    NT      42.20        
  2 Morris, Shane        8 LBA-MR                    NT      44.60        
  3 Harrington, Brooke   8 LBA-MR                    NT      45.80