2008 MR Flushing Y Jr Swim Championships - 10/18/2008 to 10/19/2008      

                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santos, Olivia J          10 FLY-MR                 30.60      29.67        
  2 Corrigan, Nieve R          9 FLY-MR                 34.23      33.28        
  3 Elmassry, Jasmine          9 UNABB-MR               36.00      33.84        
  4 Anich, Annabelle K        10 FLY-MR                 39.56      34.39        
  5 Du, Irene                 10 FLY-MR                 35.66      34.45        
  6 Wu-Silvera, Caroline       9 FLY-MR                 38.01      34.69        
  7 Maggio, Caroline E        10 OWA-MR                 38.32      35.09        
  8 Magsuci, Alexa            10 CIY-MR                 37.83      36.10        
  9 Wan, Sarah S              10 FLY-MR                 43.00      36.17        
 10 Markunas, Rebecca R       10 FLY-MR                 37.23      36.69        
 11 Pereira, Analisa N        10 CIY-MR                 36.53      37.24        
 12 Digiovanni, Sara N        10 FLY-MR                 39.66      37.31        
 13 Joo, Rebecca              10 FLY-MR                    NT      37.51        
 14 Maggio, Amelia A           8 OWA-MR                 42.92      37.68        
 15 XU, Erin                   9 FLY-MR                 41.09      37.93        
 16 Lou, Erica                10 FLY-MR                 47.57      38.37        
 17 Sorokko, Michelle          7 OWA-MR                 44.80      41.23        
 18 Morriss, Sherelle          9 CIY-MR                 43.14      42.12        
 19 Weissman, Avery H          8 OWA-MR                 50.00      42.57        
 20 Arias, Victoria L         10 FLY-MR                 50.61      45.94        
 21 Grzywna, Gabriela M        8 FLY-MR                 49.13      46.92        
 22 Gallagher, Caitlyn M      10 OWA-MR               1:15.00      52.50        
 23 Farrell, Emma T            8 OWA-MR               1:18.50      59.47        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santos, Olivia J          10 FLY-MR                 38.29      34.71        
  2 Sarabia, Alexis S          9 CIY-MR                 39.96      38.20        
  3 Du, Irene                 10 FLY-MR                 42.54      39.06        
  4 Wu-Silvera, Caroline       9 FLY-MR                 40.64      40.25        
  5 Corrigan, Nieve R          9 FLY-MR                 42.31      41.95        
  6 Maggio, Caroline E        10 OWA-MR                 41.59      43.19        
  7 Micallef, Marisa          10 CIY-MR                 49.90      43.66        
  8 Barrios, Sarahelena       10 CIY-MR                 46.74      43.70        
  9 Elmassry, Jasmine          9 UNABB-MR               41.00      43.77        
 10 Joo, Rebecca              10 FLY-MR                    NT      44.15        
 11 Markunas, Rebecca R       10 FLY-MR                 44.75      44.44        
 12 Krische, Sheila M          9 CIY-MR                 52.54      44.47        
 13 Lou, Erica                10 FLY-MR                 52.00      44.49        
 14 XU, Erin                   9 FLY-MR                 49.28      44.57        
 15 Magsuci, Alexa            10 CIY-MR                 50.25      45.09        
 16 Asanjarani, Ashley S      10 CIY-MR                 44.67      45.32        
 17 Merino, Samantha A         9 CIY-MR                 55.88      46.74        
 18 Wan, Sarah S              10 FLY-MR                 50.00      46.84        
 19 Pereira, Analisa N        10 CIY-MR                 48.67      47.26        
 20 Digiovanni, Sara N        10 FLY-MR                 49.46      47.54        
 21 Crombez, Isabel L         10 CIY-MR                 53.47      47.63        
 22 Maggio, Amelia A           8 OWA-MR                 53.11      48.43        
 23 Grzywna, Gabriela M        8 FLY-MR                 53.32      49.73        
 24 Foley, Jillian R          10 CIY-MR                 55.00      49.74        
 25 Morriss, Sherelle          9 CIY-MR                 56.86      50.02        
 26 Sorokko, Michelle          7 OWA-MR                 51.45      50.67        
 27 Weissman, Avery H          8 OWA-MR               1:00.00      50.73        
 28 Huberts, Sarah Jean        9 CIY-MR                    NT      52.83        
 29 Serena, Mary C            10 CIY-MR                 51.06      56.23        
 30 Farrell, Emma T            8 OWA-MR               1:29.01    1:15.80        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Du, Irene                 10 FLY-MR                 45.06      42.11        
  2 Lou, Erica                10 FLY-MR                 43.84      42.55        
  3 Elmassry, Jasmine          9 UNABB-MR               44.00      42.80        
  4 Anich, Annabelle K        10 FLY-MR                 45.75      43.07        
  5 Digiovanni, Sara N        10 FLY-MR                 47.31      43.50        
  6 XU, Erin                   9 FLY-MR                 52.92      46.12        
  7 Sarabia, Alexis S          9 CIY-MR                 52.13      47.96        
  8 Wan, Sarah S              10 FLY-MR                 55.00      48.64        
  9 Joo, Rebecca              10 FLY-MR                    NT      50.16        
 10 Wu-Silvera, Caroline       9 FLY-MR                 55.00      52.26        
 11 Sorokko, Michelle          7 OWA-MR               1:06.05      52.87        
 12 Crombez, Isabel L         10 CIY-MR                 59.23      53.67        
 13 Serena, Mary C            10 CIY-MR                 57.02      54.21        
 14 Asanjarani, Ashley S      10 CIY-MR                 56.30      54.25        
 15 Pereira, Analisa N        10 CIY-MR                 55.83      54.79        
 16 DiPaola, Maria            10 CIY-MR               1:02.16      55.46        
 17 Huberts, Sarah Jean        9 CIY-MR                 57.83      56.44        
 18 Maggio, Caroline E        10 OWA-MR                 55.00      56.52        
 19 Barrios, Sarahelena       10 CIY-MR                 57.92      57.41        
 20 Krische, Sheila M          9 CIY-MR               1:10.16      58.77        
 21 Foley, Jillian R          10 CIY-MR               1:11.36    1:01.11        
 22 Arias, Victoria L         10 FLY-MR               1:08.09    1:01.41        
 23 Maggio, Amelia A           8 OWA-MR               1:05.00    1:03.86        
 24 Weissman, Avery H          8 OWA-MR               1:05.00    1:05.27        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santos, Olivia J          10 FLY-MR                 35.61      34.36        
  2 Elmassry, Jasmine          9 UNABB-MR               39.00      40.33        
  3 Corrigan, Nieve R          9 FLY-MR                 41.14      40.64        
  4 Micallef, Marisa          10 CIY-MR                 43.37      40.95        
  5 Sarabia, Alexis S          9 CIY-MR                 46.17      43.56        
  6 Krische, Sheila M          9 CIY-MR                 49.65      44.74        
  7 Markunas, Rebecca R       10 FLY-MR                 41.05      45.24        
  8 DiPaola, Maria            10 CIY-MR                 48.72      48.55        
  9 Merino, Samantha A         9 CIY-MR                 52.54      49.67        
 10 Magsuci, Alexa            10 CIY-MR                 55.12      49.81        
 11 Barrios, Sarahelena       10 CIY-MR                 52.24      50.92        
 12 Crombez, Isabel L         10 CIY-MR                 58.94      51.39        
 13 Asanjarani, Ashley S      10 CIY-MR                 49.73      51.72        
 14 Serena, Mary C            10 CIY-MR                 59.94      53.51        
 15 Grzywna, Gabriela M        8 FLY-MR                 50.00      53.61        
 16 Morriss, Sherelle          9 CIY-MR                 56.94      55.37        
 17 Foley, Jillian R          10 CIY-MR               1:08.49      57.52        
 -- Sorokko, Michelle          7 OWA-MR               1:05.00         DQ        
 -- Huberts, Sarah Jean        9 CIY-MR               1:14.78         DQ        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flushing YMCA-MR  'B'                             2:49.00    2:46.87        
                  46.16     1:30.37 (44.21)     2:10.93 (40.56)     2:46.87 (35.94)
  2 Flushing YMCA-MR  'A'                             2:34.32    2:47.77        
                  44.20     1:27.10 (42.90)     2:00.92 (33.82)     2:47.77 (46.85)
  4 Cross Island YMCA-MR  'A'                         3:00.00    2:58.50        
                  40.19     1:34.93 (54.74)     2:19.10 (44.17)     2:58.50 (39.40)
  5 Cross Island YMCA-MR  'B'                         3:15.00    3:12.99        
                1:06.09     1:43.76 (37.67)     2:30.44 (46.68)     3:12.99 (42.55)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arana, Jennifer           12 FLY-MR                 27.89      26.76        
  2 Bahl, Kanika              12 OWA-MR                 28.41      27.78        
  3 Trivino, Maria A          12 FLY-MR                 29.11      28.39        
  4 Phang, yee Chung          11 UNABB-MR               29.00      29.54        
  5 YI, Jamie                 12 FLY-MR                 34.00      29.60        
  6 Maggio, Emily C           12 OWA-MR                 32.03      29.68        
  7 Chou, Tiffany             12 FLY-MR                 31.14      30.63        
  8 Lou, Jessica              12 FLY-MR                 36.17      30.68        
  9 Fitzpatrick, Aileen P     11 OWA-MR                 31.24      31.03        
 10 Reyes, Kelly              11 FLY-MR                 31.23      31.16        
 11 Chen, Julia Y             12 FLY-MR                 32.27      31.31        
 12 Richardson, Alia          11 UNJCC-MR               32.00      32.01        
 13 Farrell, Greta M          11 OWA-MR                 33.56      32.38        
 14 Pereira, Nicole V         11 CIY-MR                 32.91      32.40        
 15 Toskas, Aerin O           12 CIY-MR                 33.03      32.54        
 16 Ng, Antonia               12 FLY-MR                 38.00      33.29        
 17 Corrigan, Ciara B         11 FLY-MR                 35.11      34.77        
 18 Kim, Nikkie               11 FLY-MR                 39.91      34.80        
 19 O'Brien, Ashley           12 FLY-MR                 35.00      35.50        
 20 Kitakis, Christina R      12 OWA-MR                 44.10      35.71        
 21 Mackey, Shannon A         11 OWA-MR                 50.00      35.79        
 22 Collins, Irene M          11 FLY-MR                 34.00      36.63        
 23 Yim, Elizabeth            11 CIY-MR                 45.61      38.75        
 24 Chan, Samantha            11 CIY-MR                 40.19      39.38        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trivino, Maria A          12 FLY-MR                 33.32      32.22        
  2 Bahl, Kanika              12 OWA-MR                 33.84      33.64        
  3 Pereira, Nicole V         11 CIY-MR                 35.11      34.67        
  4 Maggio, Emily C           12 OWA-MR                 38.22      35.45        
  5 YI, Jamie                 12 FLY-MR                 43.00      35.55        
  6 Lou, Jessica              12 FLY-MR                 45.56      36.63        
  7 Fitzpatrick, Aileen P     11 OWA-MR                 37.35      36.81        
  8 Toskas, Aerin O           12 CIY-MR                 42.90      37.47        
  9 Farrell, Greta M          11 OWA-MR                 38.24      37.96        
 10 Kim, Nikkie               11 FLY-MR                 46.50      38.27        
 11 Reyes, Kelly              11 FLY-MR                 36.84      38.43        
 12 Chan, Samantha            11 CIY-MR                 46.65      42.65        
 13 Collins, Irene M          11 FLY-MR                 44.00      43.37        
 14 O'Brien, Ashley           12 FLY-MR                 46.00      43.91        
 15 Corrigan, Ciara B         11 FLY-MR                 42.87      44.53        
 16 Ng, Antonia               12 FLY-MR                 50.00      45.84        
 -- Kitakis, Christina R      12 OWA-MR                 50.25         DQ        
 -- Mackey, Shannon A         11 OWA-MR                 55.00         DQ        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahl, Kanika              12 OWA-MR                 34.14      33.43        
  2 Trivino, Maria A          12 FLY-MR                 34.16      34.31        
  3 Arana, Jennifer           12 FLY-MR                 36.11      34.36        
  4 Hao, Amy P                12 FLY-MR                 34.89      35.36        
  5 Phang, yee Chung          11 UNABB-MR               37.80      37.67        
  6 Chou, Tiffany             12 FLY-MR                 38.14      38.91        
  7 YI, Jamie                 12 FLY-MR                 45.00      39.90        
  8 Kim, Nikkie               11 FLY-MR                 41.47      40.09        
  9 Chen, Julia Y             12 FLY-MR                 40.76      40.27        
 10 Lou, Jessica              12 FLY-MR                 41.84      40.59        
 11 Richardson, Alia          11 UNJCC-MR               43.79      43.23        
 12 Fitzpatrick, Aileen P     11 OWA-MR                 45.79      43.58        
 13 Ng, Antonia               12 FLY-MR                 49.00      44.23        
 14 Toskas, Aerin O           12 CIY-MR                 49.90      45.41        
 15 Corrigan, Ciara B         11 FLY-MR                 46.41      46.32        
 16 Farrell, Greta M          11 OWA-MR                 49.62      46.66        
 17 Yim, Elizabeth            11 CIY-MR                 56.21      48.80        
 18 Maggio, Emily C           12 OWA-MR                 56.09      51.63        
 19 Chan, Samantha            11 CIY-MR                 53.23      53.78        
 20 O'Brien, Ashley           12 FLY-MR                 44.00      54.18        
 21 Pereira, Nicole V         11 CIY-MR                 38.01      58.81        
 22 Kitakis, Christina R      12 OWA-MR               1:03.00    1:03.13        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arana, Jennifer           12 FLY-MR                 28.63      28.45        
  2 Bahl, Kanika              12 OWA-MR                 31.07      29.74        
  3 Phang, yee Chung          11 UNABB-MR               32.80      33.96        
  4 Richardson, Alia          11 UNJCC-MR               34.08      34.42        
  5 Chen, Julia Y             12 FLY-MR                 37.09      35.74        
  6 Maggio, Emily C           12 OWA-MR                 42.38      36.00        
  7 Chou, Tiffany             12 FLY-MR                 39.57      36.17        
  8 Reyes, Kelly              11 FLY-MR                 40.41      38.44        
  9 Farrell, Greta M          11 OWA-MR                 41.69      39.52        
 10 Fitzpatrick, Aileen P     11 OWA-MR                 40.56      40.66        
 11 Collins, Irene M          11 FLY-MR                 42.00      42.01        
 12 Yim, Elizabeth            11 CIY-MR                 50.68      47.62        
 13 Kitakis, Christina R      12 OWA-MR               1:01.84      59.23        
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flushing YMCA-MR  'A'                             2:07.98    2:07.29        
                  32.78     1:08.77 (35.99)     1:37.52 (28.75)     2:07.29 (29.77)
  3 Flushing YMCA-MR  'B'                             2:30.51    2:22.66        
                  37.80     1:17.70 (39.90)     1:52.54 (34.84)     2:22.66 (30.12)
  4 Flushing YMCA-MR  'C'                             2:40.00    2:45.57        
                  46.92     1:31.59 (44.67)     2:11.05 (39.46)     2:45.57 (34.52)
 -- Cross Island YMCA-MR  'A'                         2:19.77         DQ        
                  35.89     1:28.37 (52.48)     2:05.49 (37.12)          DQ (40.69)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazzetti, Eleonora        14 FLY-MR                 26.55      27.06        
  2 NG, Lauren                14 UNABB-MR               26.00      27.27        
  3 Sergeant, Safiya O        13 FLY-MR                 26.99      27.68        
  4 Senken, Natasha L         14 OWA-MR                 27.92      27.91        
  5 Giraldo, Daniela          13 FLY-MR                 27.53      28.17        
  6 Gibbons, Nicolette L      13 OWA-MR                 29.09      28.21        
  7 Chen, Catherine           14 CIY-MR                 28.93      28.37        
  8 Shaw, Keyzia J            14 UNFLY-MR               27.84      28.40        
  9 Geller, Amanda C          14 CIY-MR                 29.22      28.80        
 10 Leung, Iris               14 FLY-MR                 29.45      28.95        
 11 Brillson, Emily K         14 FLY-MR                 28.53      29.02        
 12 Kuo, Anna                 14 CIY-MR                 29.46      29.32        
 13 Bai, Annys                13 FLY-MR                 29.10      29.36        
 14 Pan, Leah                 13 CIY-MR                 29.13      29.84        
 15 Trivino, Ana              13 FLY-MR                 30.46      30.40        
 16 Marquez, Daniela          13 FLY-MR                 32.00      30.42        
 17 DiPaola, Emily F          13 CIY-MR                 30.51      30.48        
 18 Gandhi, Priya             13 OWA-MR                 31.70      30.87        
 19 Ng, Andrea                14 FLY-MR                 34.00      31.13        
 20 Cheung, Shelley           13 CIY-MR                 31.70      31.36        
 21 Harrison, Annie B         13 CIY-MR                 32.23      31.52        
 22 Chernyshev, Darya         14 OWA-MR                 32.41      31.69        
 23 Lock, Cynthia             13 FLY-MR                 31.74      31.70        
 24 Pereira, Alicia F         13 CIY-MR                 31.86      31.72        
 25 Megherian, Emily          14 CIY-MR                 34.06      31.85        
 26 Min, Amanda D             14 FLY-MR                 35.64      33.56        
 
Girls 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Senken, Natasha L         14 OWA-MR              11:51.03   11:51.57        
                  31.93     1:07.39 (35.46)     1:43.71 (36.32)     2:20.21 (36.50)
        2:56.84 (36.63)     3:33.61 (36.77)     4:10.29 (36.68)     4:46.82 (36.53)
        5:23.40 (36.58)     5:59.67 (36.27)     6:36.01 (36.34)     7:12.29 (36.28)
        7:48.05 (35.76)     8:23.27 (35.22)     8:58.69 (35.42)     9:33.54 (34.85)
       10:08.74 (35.20)    10:43.72 (34.98)    11:18.70 (34.98)    11:51.57 (32.87)
  2 Mazzetti, Eleonora        14 FLY-MR              12:25.00   12:40.88        
                  31.88     1:08.45 (36.57)     1:46.05 (37.60)     2:23.78 (37.73)
        3:01.31 (37.53)     3:39.82 (38.51)     4:17.87 (38.05)     4:56.32 (38.45)
        5:34.93 (38.61)     6:13.69 (38.76)     6:52.76 (39.07)     7:31.66 (38.90)
        8:10.31 (38.65)     8:49.21 (38.90)     9:28.49 (39.28)    10:07.66 (39.17)
       10:46.57 (38.91)    11:25.84 (39.27)    12:04.61 (38.77)    12:40.88 (36.27)
  3 Chen, Catherine           14 CIY-MR                    NT   12:46.56        
                  32.69     1:09.40 (36.71)     1:46.68 (37.28)     2:24.30 (37.62)
        3:02.03 (37.73)     3:40.01 (37.98)     4:18.85 (38.84)     4:57.61 (38.76)
        5:36.95 (39.34)     6:16.19 (39.24)     6:55.16 (38.97)     7:34.79 (39.63)
        8:14.12 (39.33)     8:53.58 (39.46)     9:33.25 (39.67)    10:12.67 (39.42)
       10:51.92 (39.25)    11:31.19 (39.27)    12:10.31 (39.12)    12:46.56 (36.25)
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 NG, Lauren                14 UNABB-MR             2:24.00    2:25.64        
                  33.36     1:09.86 (36.50)     1:47.68 (37.82)     2:25.64 (37.96)
  2 Bai, Annys                13 FLY-MR               2:31.43    2:30.28        
                  35.43     1:12.93 (37.50)     1:52.19 (39.26)     2:30.28 (38.09)
  3 Gibbons, Nicolette L      13 OWA-MR               2:36.20    2:31.61        
                  36.67     1:15.11 (38.44)     1:53.92 (38.81)     2:31.61 (37.69)
  4 Giraldo, Daniela          13 FLY-MR               2:42.00    2:34.49        
                  36.95     1:16.99 (40.04)     1:55.81 (38.82)     2:34.49 (38.68)
  5 Mazzetti, Eleonora        14 FLY-MR               2:35.16    2:35.78        
                  37.08     1:16.51 (39.43)     1:57.05 (40.54)     2:35.78 (38.73)
  6 Trivino, Ana              13 FLY-MR               2:34.42    2:36.29        
                  35.97     1:14.86 (38.89)     1:56.05 (41.19)     2:36.29 (40.24)
  7 Leung, Iris               14 FLY-MR               2:46.48    2:41.92        
                  36.87     1:18.02 (41.15)     2:00.81 (42.79)     2:41.92 (41.11)
  8 Shaw, Keyzia J            14 UNFLY-MR             2:40.00    2:44.83        
                  38.93     1:19.87 (40.94)     2:03.12 (43.25)     2:44.83 (41.71)
  9 Geller, Amanda C          14 CIY-MR               3:00.00    2:48.19        
                  39.79     1:21.83 (42.04)     2:05.01 (43.18)     2:48.19 (43.18)
 10 Brillson, Emily K         14 FLY-MR               2:48.48    2:48.42        
                  36.58     1:18.49 (41.91)     2:03.73 (45.24)     2:48.42 (44.69)
 11 Harrison, Annie B         13 CIY-MR               3:10.00    2:48.81        
                  39.45     1:21.47 (42.02)     2:05.84 (44.37)     2:48.81 (42.97)
 12 DiPaola, Emily F          13 CIY-MR                    NT    2:54.23        
                  40.29   2:54.23 (2:13.94)         2:54.23 ( )                    
 13 Ng, Andrea                14 FLY-MR               3:10.00    2:55.78        
                  40.03     1:24.01 (43.98)     2:10.21 (46.20)     2:55.78 (45.57)
 14 Pereira, Alicia F         13 CIY-MR                    NT    2:58.35        
                  40.15     1:25.21 (45.06)     2:13.02 (47.81)     2:58.35 (45.33)
 15 Gandhi, Priya             13 OWA-MR               3:01.32    2:59.73        
                  42.59     1:28.09 (45.50)     2:15.23 (47.14)     2:59.73 (44.50)
 16 Min, Amanda D             14 FLY-MR               2:55.00    3:04.85        
                  44.36     1:31.39 (47.03)     2:19.02 (47.63)     3:04.85 (45.83)
 17 Megherian, Emily          14 CIY-MR               3:40.00    3:11.41        
                  42.26     1:31.39 (49.13)     2:21.88 (50.49)     3:11.41 (49.53)
 -- Marquez, Daniela          13 FLY-MR               2:50.00         DQ        
                  37.02     1:18.48 (41.46)     2:01.48 (43.00)          DQ (43.02)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Senken, Natasha L         14 OWA-MR               1:14.29    1:17.09        
                  36.72     1:17.09 (40.37)                                        
  2 Kuo, Anna                 14 CIY-MR               1:16.74    1:17.48        
                  36.63     1:17.48 (40.85)                                        
  3 Chen, Catherine           14 CIY-MR               1:23.98    1:21.82        
                  38.16     1:21.82 (43.66)                                        
  4 Mazzetti, Eleonora        14 FLY-MR               1:21.90    1:22.76        
                  39.94     1:22.76 (42.82)                                        
  5 Brillson, Emily K         14 FLY-MR               1:21.04    1:23.23        
                  39.84     1:23.23 (43.39)                                        
  6 Geller, Amanda C          14 CIY-MR               1:23.71    1:23.80        
                  38.81     1:23.80 (44.99)                                        
  7 Bai, Annys                13 FLY-MR               1:20.96    1:24.65        
                  40.03     1:24.65 (44.62)                                        
  8 Harrison, Annie B         13 CIY-MR               1:26.42    1:25.33        
                  41.42     1:25.33 (43.91)                                        
  9 Gandhi, Priya             13 OWA-MR               1:25.42    1:26.07        
                  41.23     1:26.07 (44.84)                                        
 10 Pan, Leah                 13 CIY-MR               1:22.52    1:26.60        
                  41.32     1:26.60 (45.28)                                        
 11 DiPaola, Emily F          13 CIY-MR               1:31.77    1:28.02        
                  42.14     1:28.02 (45.88)                                        
 12 Gibbons, Nicolette L      13 OWA-MR               1:28.55    1:28.58        
                  41.92     1:28.58 (46.66)                                        
 13 Lock, Cynthia             13 FLY-MR               1:28.12    1:30.17        
                  42.83     1:30.17 (47.34)                                        
 14 Cheung, Shelley           13 CIY-MR               1:39.52    1:30.21        
                  42.77     1:30.21 (47.44)                                        
 15 Chernyshev, Darya         14 OWA-MR               1:42.65    1:32.38        
                  44.53     1:32.38 (47.85)                                        
 16 Megherian, Emily          14 CIY-MR               1:40.91    1:32.43        
                  43.36     1:32.43 (49.07)                                        
 17 Ng, Andrea                14 FLY-MR               1:38.00    1:33.51        
                  44.61     1:33.51 (48.90)                                        
 18 Min, Amanda D             14 FLY-MR               1:39.16    1:33.57        
                  44.23     1:33.57 (49.34)                                        
 19 Pereira, Alicia F         13 CIY-MR               1:54.63    1:43.26        
                  49.43     1:43.26 (53.83)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giraldo, Daniela          13 FLY-MR               1:05.76    1:05.87        
                  31.01     1:05.87 (34.86)                                        
  2 Gibbons, Nicolette L      13 OWA-MR               1:21.46    1:13.86        
                  33.75     1:13.86 (40.11)                                        
  3 Kuo, Anna                 14 CIY-MR               1:15.80    1:14.17        
                  33.20     1:14.17 (40.97)                                        
  4 Sergeant, Safiya O        13 FLY-MR               1:15.12    1:14.30        
                  34.20     1:14.30 (40.10)                                        
  5 Trivino, Ana              13 FLY-MR               1:16.98    1:14.52        
                  34.26     1:14.52 (40.26)                                        
  6 Marquez, Daniela          13 FLY-MR               1:25.00    1:15.61        
                  35.09     1:15.61 (40.52)                                        
  7 Pan, Leah                 13 CIY-MR               1:24.06    1:17.30        
                  35.01     1:17.30 (42.29)                                        
  8 Shaw, Keyzia J            14 UNFLY-MR             1:20.00    1:17.81        
                  36.27     1:17.81 (41.54)                                        
  9 Leung, Iris               14 FLY-MR               1:21.63    1:21.19        
                  37.50     1:21.19 (43.69)                                        
 10 Gandhi, Priya             13 OWA-MR               1:26.65    1:24.47        
                  38.79     1:24.47 (45.68)                                        
 11 Chernyshev, Darya         14 OWA-MR               1:54.75    1:31.79        
                  42.50     1:31.79 (49.29)                                        
 12 Cheung, Shelley           13 CIY-MR                    NT    1:33.99        
                  41.62     1:33.99 (52.37)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flushing YMCA-MR  'A'                             2:04.39    2:09.66        
                  33.71     1:11.45 (37.74)     1:41.74 (30.29)     2:09.66 (27.92)
  2 Flushing YMCA-MR  'B'                             2:08.23    2:13.86        
                  33.92     1:11.91 (37.99)     1:43.58 (31.67)     2:13.86 (30.28)
  3 Cross Island YMCA-MR  'A'                         2:10.00    2:16.20        
                  38.62     1:14.23 (35.61)     1:48.11 (33.88)     2:16.20 (28.09)
  4 Old Westbury Aquatics-MR  'A'                     2:12.10    2:16.23        
                  35.06     1:15.22 (40.16)     1:45.10 (29.88)     2:16.23 (31.13)
  5 Cross Island YMCA-MR  'B'                         2:15.00    2:19.73        
                  35.11     1:14.57 (39.46)     1:48.35 (33.78)     2:19.73 (31.38)
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leong, Keara M            15 FLY-MR                 25.29      25.75        
  2 Kolackovsky, Kerrie N     16 OWA-MR                 25.66      26.05        
  3 Waring, Megan P           15 OWA-MR                 26.86      26.60        
  4 Kraus, Katherine A        15 FLY-MR                 26.85      26.94        
  5 Betancourt, Lauren        16 FLY-MR                 25.95      27.00        
  6 Kim, Jane                 17 FLY-MR                 26.77      27.17        
  7 Graham, Caitlin J         16 UNFLY-MR               27.83      27.43        
  8 Merino, Jessica           15 CIY-MR                 27.29      27.44        
  9 Guelly, Kirsten H         17 FLY-MR                 25.97      27.58        
 10 McCarthy, Kellyn M        16 FLY-MR                 27.48      27.69        
 11 Ryan, Katherine C         15 OWA-MR                 26.62      27.71        
 12 Smith, Caryn A            15 OWA-MR                 26.92      27.81        
 13 Sung, Julia               16 FLY-MR                 27.23      27.87        
 14 Yoo, Andrea               17 FLY-MR                 26.27      28.34        
 15 Lim, Sally                15 FLY-MR                 27.12      28.39        
 16 Moore, Jasmine M          15 CIY-MR                 28.54      28.92        
 17 Pereira, Ellyshia C       15 CIY-MR                 27.98      28.95        
 18 Pablo, Aileen             16 FLY-MR                 28.14      29.11        
 19 Geller, Rebecca E         16 CIY-MR                 30.23      29.51        
 20 Brillson, Jocelyne        16 FLY-MR                 27.91      29.57        
 21 Samaniego, Caitlyn E      16 UNOWA-MR               28.00      29.85        
 22 Pepe, Samantha M          17 FLY-MR                 30.15      29.87        
 23 Lam, Carolina             15 CIY-MR                 28.86      30.00        
 24 Landaw, Laura             15 CIY-MR                 30.06      30.01        
 25 Fojas, Regina M           16 CIY-MR                 29.39      30.03        
 26 Goco, Chryzl V            15 CIY-MR                 29.44      30.66        
 27 Corrigan, Laura M         17 FLY-MR                 29.37      30.67        
 28 Jameson, Mackenzie L      16 FLY-MR                 29.89      31.06        
 29 Goncharova, Anna          15 OWA-MR                 35.00      32.07        
 30 Megherian, Kara           17 CIY-MR                 32.07      32.42        
 31 LI, Shelley               15 FLY-MR                 33.54      34.19        
 
Girls 15-18 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolackovsky, Kerrie N     16 OWA-MR              10:43.31   10:55.81        
                  29.10     1:01.24 (32.14)     1:34.29 (33.05)     2:07.07 (32.78)
        2:40.55 (33.48)     3:14.21 (33.66)     3:47.72 (33.51)     4:21.20 (33.48)
        4:54.80 (33.60)     5:27.99 (33.19)     6:00.98 (32.99)     6:33.74 (32.76)
        7:06.31 (32.57)     7:38.76 (32.45)     8:11.30 (32.54)     8:44.36 (33.06)
        9:18.03 (33.67)     9:50.42 (32.39)    10:23.66 (33.24)    10:55.81 (32.15)
  2 Waring, Megan P           15 OWA-MR              11:40.69   11:39.21        
                  31.37     1:05.83 (34.46)     1:41.42 (35.59)     2:16.62 (35.20)
        2:52.22 (35.60)     3:27.71 (35.49)     4:03.28 (35.57)     4:38.95 (35.67)
        5:14.35 (35.40)     5:49.36 (35.01)     6:24.80 (35.44)     7:00.57 (35.77)
        7:36.07 (35.50)     8:11.70 (35.63)     8:47.01 (35.31)     9:23.13 (36.12)
        9:58.17 (35.04)    10:33.47 (35.30)    11:07.71 (34.24)    11:39.21 (31.50)
  3 Betancourt, Lauren        16 FLY-MR              11:47.00   11:49.47        
                  31.46     1:06.21 (34.75)     1:41.86 (35.65)     2:17.68 (35.82)
        2:53.59 (35.91)     3:30.05 (36.46)     4:05.70 (35.65)     4:42.15 (36.45)
        5:18.57 (36.42)     5:55.20 (36.63)     6:31.81 (36.61)     7:07.87 (36.06)
        7:43.75 (35.88)     8:20.03 (36.28)     8:56.01 (35.98)     9:30.09 (34.08)
       10:05.34 (35.25)    10:40.97 (35.63)    11:16.60 (35.63)    11:49.47 (32.87)
  4 Kraus, Katherine A        15 FLY-MR              12:13.12   11:51.03        
                  31.36     1:05.76 (34.40)     1:40.85 (35.09)     2:16.16 (35.31)
        2:51.86 (35.70)     3:27.76 (35.90)     4:03.74 (35.98)     4:40.02 (36.28)
        5:16.39 (36.37)     5:52.77 (36.38)     6:28.49 (35.72)     7:04.18 (35.69)
        7:39.76 (35.58)     8:16.39 (36.63)     8:52.77 (36.38)     9:29.72 (36.95)
       10:05.63 (35.91)    10:41.31 (35.68)    11:16.78 (35.47)    11:51.03 (34.25)
  5 Kim, Jane                 17 FLY-MR              11:29.65   11:56.82        
                  31.34     1:06.09 (34.75)     1:41.75 (35.66)     2:17.35 (35.60)
        2:53.14 (35.79)     3:29.06 (35.92)     4:04.63 (35.57)     4:40.07 (35.44)
        5:15.80 (35.73)     5:52.30 (36.50)     6:28.53 (36.23)     7:05.23 (36.70)
        7:41.73 (36.50)     8:18.07 (36.34)     8:54.58 (36.51)     9:31.68 (37.10)
       10:07.62 (35.94)    10:44.56 (36.94)    11:21.15 (36.59)    11:56.82 (35.67)
  6 Graham, Caitlin J         16 UNFLY-MR            12:07.68   11:59.74        
                  31.54     1:05.96 (34.42)     1:41.31 (35.35)     2:16.58 (35.27)
        2:52.56 (35.98)     3:28.75 (36.19)     4:04.89 (36.14)     4:40.83 (35.94)
        5:17.36 (36.53)     5:54.18 (36.82)     6:30.74 (36.56)     7:07.40 (36.66)
        7:44.59 (37.19)     8:21.20 (36.61)     8:59.13 (37.93)     9:35.51 (36.38)
       10:12.60 (37.09)    10:49.23 (36.63)    11:24.92 (35.69)    11:59.74 (34.82)
  7 Guelly, Kirsten H         17 FLY-MR              11:20.72   12:00.54        
                  32.59     1:08.18 (35.59)     1:44.01 (35.83)     2:20.26 (36.25)
        2:56.73 (36.47)     3:32.91 (36.18)     4:09.65 (36.74)     4:46.34 (36.69)
        5:23.13 (36.79)     6:00.00 (36.87)     6:36.67 (36.67)     7:12.75 (36.08)
        7:48.41 (35.66)     8:23.85 (35.44)     8:59.34 (35.49)     9:35.48 (36.14)
       10:11.83 (36.35)    10:48.29 (36.46)    11:24.63 (36.34)    12:00.54 (35.91)
  8 Leong, Keara M            15 FLY-MR              12:05.00   12:14.20        
                  32.06     1:07.71 (35.65)     1:44.77 (37.06)     2:21.38 (36.61)
        2:57.61 (36.23)     3:34.59 (36.98)     4:11.64 (37.05)     4:48.72 (37.08)
        5:27.36 (38.64)     6:04.38 (37.02)     6:42.01 (37.63)     7:20.10 (38.09)
        7:58.61 (38.51)     8:34.78 (36.17)     9:12.52 (37.74)     9:50.83 (38.31)
       10:28.71 (37.88)    11:04.43 (35.72)    11:40.54 (36.11)    12:14.20 (33.66)
  9 Ryan, Katherine C         15 OWA-MR              12:39.02   12:16.86        
                  33.37     1:09.81 (36.44)     1:46.82 (37.01)     2:23.28 (36.46)
        3:00.36 (37.08)     3:37.17 (36.81)     4:14.43 (37.26)     4:51.87 (37.44)
        5:29.38 (37.51)     6:06.30 (36.92)     6:43.75 (37.45)     7:22.15 (38.40)
        8:00.10 (37.95)     8:37.41 (37.31)     9:14.76 (37.35)     9:52.36 (37.60)
       10:29.00 (36.64)    11:05.97 (36.97)    11:42.17 (36.20)    12:16.86 (34.69)
 10 McCarthy, Kellyn M        16 FLY-MR              13:00.00   13:19.53        
                  34.08     1:11.21 (37.13)     1:49.58 (38.37)     2:28.90 (39.32)
        3:09.25 (40.35)     3:48.44 (39.19)     4:28.16 (39.72)     5:08.64 (40.48)
        5:48.96 (40.32)     6:29.75 (40.79)     7:10.91 (41.16)     7:52.45 (41.54)
        8:34.26 (41.81)     9:15.97 (41.71)     9:57.02 (41.05)    10:38.82 (41.80)
       11:20.17 (41.35)    12:00.66 (40.49)    12:40.71 (40.05)    13:19.53 (38.82)
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guelly, Kirsten H         17 FLY-MR               2:15.01    2:21.11        
                  34.12     1:10.00 (35.88)     1:45.74 (35.74)     2:21.11 (35.37)
  2 Ryan, Katherine C         15 OWA-MR               2:22.21    2:22.11        
                  34.27     1:10.03 (35.76)     1:46.36 (36.33)     2:22.11 (35.75)
  3 Kraus, Katherine A        15 FLY-MR               2:27.99    2:23.21        
                  34.34     1:10.01 (35.67)     1:46.73 (36.72)     2:23.21 (36.48)
  4 Leong, Keara M            15 FLY-MR               2:25.46    2:24.05        
                  34.11     1:09.62 (35.51)     1:47.27 (37.65)     2:24.05 (36.78)
  5 Kim, Jane                 17 FLY-MR               2:27.05    2:24.22        
                  34.44     1:10.79 (36.35)     1:47.82 (37.03)     2:24.22 (36.40)
  6 Sung, Julia               16 FLY-MR               2:29.21    2:25.74        
                  34.09     1:10.46 (36.37)     1:48.00 (37.54)     2:25.74 (37.74)
  7 Waring, Megan P           15 OWA-MR               2:20.92    2:25.99        
                  34.46     1:11.26 (36.80)     1:49.10 (37.84)     2:25.99 (36.89)
  8 Betancourt, Lauren        16 FLY-MR               2:23.95    2:27.07        
                  34.59     1:10.86 (36.27)     1:48.77 (37.91)     2:27.07 (38.30)
  9 Smith, Caryn A            15 OWA-MR               2:27.19    2:29.00        
                  35.05     1:11.78 (36.73)     1:50.25 (38.47)     2:29.00 (38.75)
 10 Brillson, Jocelyne        16 FLY-MR               2:24.71    2:33.46        
                  36.39     1:15.16 (38.77)     1:54.53 (39.37)     2:33.46 (38.93)
 11 Goco, Chryzl V            15 CIY-MR               2:38.00    2:33.67        
                  35.48     1:13.68 (38.20)     1:53.82 (40.14)     2:33.67 (39.85)
 12 Lam, Carolina             15 CIY-MR               2:31.68    2:34.08        
                  36.23     1:14.69 (38.46)     1:54.44 (39.75)     2:34.08 (39.64)
 13 Pepe, Samantha M          17 FLY-MR               2:40.34    2:35.76        
                  37.21     1:16.11 (38.90)     1:56.36 (40.25)     2:35.76 (39.40)
 14 Merino, Jessica           15 CIY-MR               2:42.18    2:37.38        
                  37.30     1:17.73 (40.43)     1:59.19 (41.46)     2:37.38 (38.19)
 15 Geller, Rebecca E         16 CIY-MR               2:47.91    2:38.26        
                  37.43     1:17.59 (40.16)     1:58.59 (41.00)     2:38.26 (39.67)
 16 Corrigan, Laura M         17 FLY-MR               2:35.15    2:45.63        
                  38.77     1:19.55 (40.78)     2:02.52 (42.97)     2:45.63 (43.11)
 17 Landaw, Laura             15 CIY-MR               2:45.71    2:47.01        
                  38.55     1:21.26 (42.71)     2:05.55 (44.29)     2:47.01 (41.46)
 18 Samaniego, Caitlyn E      16 UNOWA-MR             2:30.00    2:59.83        
                  42.32     1:27.99 (45.67)     2:15.43 (47.44)     2:59.83 (44.40)
 19 Harrison, Laura           17 CIY-MR               2:50.76    2:59.98        
                  41.91     1:27.45 (45.54)     2:14.20 (46.75)     2:59.98 (45.78)
 20 Goncharova, Anna          15 OWA-MR               3:30.00    3:04.30        
                  44.80     1:30.95 (46.15)     2:17.92 (46.97)     3:04.30 (46.38)
 21 Jameson, Mackenzie L      16 FLY-MR               2:50.00    3:06.84        
                  42.43     1:28.91 (46.48)     2:17.59 (48.68)     3:06.84 (49.25)
 22 LI, Shelley               15 FLY-MR               3:10.00    3:27.53        
                  47.60     1:39.66 (52.06)     2:34.37 (54.71)     3:27.53 (53.16)
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolackovsky, Kerrie N     16 OWA-MR               1:05.62    1:07.96        
                  32.60     1:07.96 (35.36)                                        
  2 Kim, Jane                 17 FLY-MR               1:09.52    1:11.72        
                  33.81     1:11.72 (37.91)                                        
  3 Waring, Megan P           15 OWA-MR               1:10.58    1:12.41        
                  33.51     1:12.41 (38.90)                                        
  4 Betancourt, Lauren        16 FLY-MR               1:10.57    1:15.01        
                  35.34     1:15.01 (39.67)                                        
  5 McCarthy, Kellyn M        16 FLY-MR               1:11.19    1:15.31        
                  35.50     1:15.31 (39.81)                                        
  6 Graham, Caitlin J         16 UNFLY-MR             1:15.66    1:17.22        
                  37.17     1:17.22 (40.05)                                        
  7 Sung, Julia               16 FLY-MR               1:12.26    1:17.46        
                  36.68     1:17.46 (40.78)                                        
  8 Moore, Jasmine M          15 CIY-MR               1:16.65    1:18.84        
                  37.22     1:18.84 (41.62)                                        
  9 Kraus, Katherine A        15 FLY-MR               1:16.66    1:18.88        
                  37.66     1:18.88 (41.22)                                        
 10 Lim, Sally                15 FLY-MR               1:12.09    1:19.53        
                  38.19     1:19.53 (41.34)                                        
 11 Smith, Caryn A            15 OWA-MR               1:19.56    1:20.03        
                  37.74     1:20.03 (42.29)                                        
 12 Merino, Jessica           15 CIY-MR               1:20.07    1:20.53        
                  37.96     1:20.53 (42.57)                                        
 13 Pereira, Ellyshia C       15 CIY-MR               1:19.07    1:21.98        
                  38.46     1:21.98 (43.52)                                        
 14 Geller, Rebecca E         16 CIY-MR               1:24.10    1:23.41        
                  39.73     1:23.41 (43.68)                                        
 15 Lam, Carolina             15 CIY-MR               1:20.79    1:23.87        
                  40.74     1:23.87 (43.13)                                        
 16 Goco, Chryzl V            15 CIY-MR               1:23.98    1:26.64        
                  41.23     1:26.64 (45.41)                                        
 17 Megherian, Kara           17 CIY-MR               1:28.13    1:29.38        
                  42.86     1:29.38 (46.52)                                        
 18 Samaniego, Caitlyn E      16 UNOWA-MR             1:13.00    1:30.06        
                  42.32     1:30.06 (47.74)                                        
 19 Fojas, Regina M           16 CIY-MR               1:29.26    1:30.93        
                  43.01     1:30.93 (47.92)                                        
 20 Brillson, Jocelyne        16 FLY-MR               1:42.36    1:30.96        
                  42.93     1:30.96 (48.03)                                        
 21 Harrison, Laura           17 CIY-MR               1:31.39    1:35.86        
                  45.72     1:35.86 (50.14)                                        
 -- LI, Shelley               15 FLY-MR               1:40.21         DQ        
                  50.21          DQ (56.98)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolackovsky, Kerrie N     16 OWA-MR               1:00.83    1:02.07        
                  29.47     1:02.07 (32.60)                                        
  2 Guelly, Kirsten H         17 FLY-MR                 58.47    1:02.47        
                  29.34     1:02.47 (33.13)                                        
  3 Graham, Caitlin J         16 UNFLY-MR             1:06.60    1:04.58        
                  29.92     1:04.58 (34.66)                                        
  4 McCarthy, Kellyn M        16 FLY-MR               1:11.48    1:09.94        
                  32.28     1:09.94 (37.66)                                        
  5 Pablo, Aileen             16 FLY-MR               1:09.31    1:10.43        
                  32.40     1:10.43 (38.03)                                        
  6 Smith, Caryn A            15 OWA-MR               1:09.99    1:11.29        
                  33.18     1:11.29 (38.11)                                        
  7 Pepe, Samantha M          17 FLY-MR               1:08.69    1:11.57        
                  33.28     1:11.57 (38.29)                                        
  8 Leong, Keara M            15 FLY-MR               1:09.13    1:11.80        
                  31.76     1:11.80 (40.04)                                        
  9 Lim, Sally                15 FLY-MR               1:07.03    1:12.48        
                  33.70     1:12.48 (38.78)                                        
 10 Yoo, Andrea               17 FLY-MR               1:06.26    1:13.61        
 11 Pereira, Ellyshia C       15 CIY-MR               1:11.25    1:14.54        
                  33.29     1:14.54 (41.25)                                        
 12 Moore, Jasmine M          15 CIY-MR               1:17.21    1:17.62        
                  34.00     1:17.62 (43.62)                                        
 13 Samaniego, Caitlyn E      16 UNOWA-MR             1:15.00    1:17.70        
                  35.71     1:17.70 (41.99)                                        
 14 Corrigan, Laura M         17 FLY-MR               1:16.94    1:20.17        
                  36.97     1:20.17 (43.20)                                        
 15 Fojas, Regina M           16 CIY-MR               1:19.85    1:20.83        
                  35.60     1:20.83 (45.23)                                        
 16 Harrison, Laura           17 CIY-MR               1:21.11    1:21.09        
                  37.49     1:21.09 (43.60)                                        
 17 Landaw, Laura             15 CIY-MR               1:22.48    1:22.36        
                  37.99     1:22.36 (44.37)                                        
 18 Jameson, Mackenzie L      16 FLY-MR               1:19.00    1:26.43        
 19 Megherian, Kara           17 CIY-MR               1:38.46    1:32.24        
                  40.66     1:32.24 (51.58)                                        
 20 Goncharova, Anna          15 OWA-MR               1:45.00    1:32.74        
                  43.30     1:32.74 (49.44)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flushing YMCA-MR  'A'                             1:56.25    1:58.68        
                  31.63     1:04.44 (32.81)     1:32.62 (28.18)     1:58.68 (26.06)
  2 Old Westbury Aquatics-MR  'A'                     2:00.41    2:01.02        
                  31.43     1:02.58 (31.15)     1:34.35 (31.77)     2:01.02 (26.67)
  3 Flushing YMCA-MR  'B'                             1:59.35    2:05.47        
                  33.16     1:06.72 (33.56)     1:38.89 (32.17)     2:05.47 (26.58)
  4 Flushing YMCA-MR  'C'                             2:02.50    2:07.72        
                  33.41     1:09.97 (36.56)     1:40.82 (30.85)     2:07.72 (26.90)
  5 Cross Island YMCA-MR  'A'                         2:04.22    2:13.61        
                  33.86     1:13.52 (39.66)     1:46.51 (32.99)     2:13.61 (27.10)
  6 Cross Island YMCA-MR  'B'                         2:08.00    2:19.31        
                  34.03     1:14.89 (40.86)     1:47.08 (32.19)     2:19.31 (32.23)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chernukha, Leonid         10 OWA-MR                 29.24      28.23        
  2 Khrystenko, Anton         10 OWA-MR                 30.86      28.92        
  3 Lomeyko, Konstantine V    10 OWA-MR                 34.00      31.32        
  4 Zhao, Steven D             9 FLY-MR                 32.00      31.74        
  5 Pan, Noah                 10 CIY-MR                 34.44      31.81        
  6 Foo, Felix X              10 FLY-MR                 30.25      31.88        
  7 Serbi, Benjamin A         10 Abbe Swim Team-MR      31.00      32.22        
  8 Hamilton, Tyshaun D       10 Abbe Swim Team-MR      32.00      32.48        
  9 Senken, Pierce            10 OWA-MR                 33.56      33.21        
 10 Phang, yik Fung            8 UNABB-MR               38.00      34.29        
 11 Ho, Timothy                9 Abbe Swim Team-MR      39.00      34.31        
 12 Cazzorla, Daniel          10 FLY-MR                 40.00      35.00        
 13 Salazar, Matthew A        10 Abbe Swim Team-MR      34.00      35.15        
 14 Romero, Leonardo A        10 FLY-MR                 37.50      35.56        
 15 Rollo, Brandon T          10 FLY-MR                 40.25      36.22        
 16 Chu, Brian                10 CIY-MR                 36.98      36.29        
 17 Fitzpatrick, Connor J      9 OWA-MR                 37.50      36.48        
 18 Towers, Connor D           7 OWA-MR                 39.23      36.49        
 19 Chu, Dennis               10 CIY-MR                 38.82      36.67        
 20 Lin, Thomas                7 Abbe Swim Team-MR      38.00      36.98        
 21 Lin, Andrew               10 Abbe Swim Team-MR      36.00      36.99        
 22 Liu, Eric Z                8 Abbe Swim Team-MR      38.00      37.26        
 23 Santos, Douglas J          8 FLY-MR                 45.00      37.74        
 24 Sarabia, Jared C           8 CIY-MR                 42.31      38.35        
 25 Hsieh, Dylan               8 OWA-MR                 47.32      38.88        
 26 Tse, Jade M                8 CIY-MR                 42.00      39.16        
 27 Fitzpatrick, Ian C         7 OWA-MR                 53.18      42.51        
 28 Zimny, Andrew J            8 OWA-MR               1:15.00      43.65        
 29 Gamboa, Nat J              7 OWA-MR                 59.01      44.72        
 30 Dochnal, Matt              8 OWA-MR                 50.00      46.61        
 31 Ambrosino, Marc J          7 OWA-MR               1:00.00      51.92        
 32 Farrell, Luke P            8 OWA-MR               1:28.43    1:00.05        
 33 Farrell, Jack T            8 OWA-MR               1:02.08    1:00.27        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chernukha, Leonid         10 OWA-MR                 33.89      32.97        
  2 Khrystenko, Anton         10 OWA-MR                 35.54      34.29        
  3 Pan, Noah                 10 CIY-MR                 37.20      36.29        
  4 Ho, Timothy                9 Abbe Swim Team-MR      40.00      37.98        
  5 Serbi, Benjamin A         10 Abbe Swim Team-MR      36.00      38.34        
  6 Senken, Pierce            10 OWA-MR                 41.57      38.70        
  7 Lomeyko, Konstantine V    10 OWA-MR                 41.83      39.73        
  8 Zhao, Steven D             9 FLY-MR                 40.98      39.78        
  9 Lin, Andrew               10 Abbe Swim Team-MR      39.00      40.04        
 10 Salazar, Matthew A        10 Abbe Swim Team-MR      38.00      40.91        
 11 Lin, Thomas                7 Abbe Swim Team-MR      39.00      40.95        
 12 Phang, yik Fung            8 UNABB-MR               40.00      41.65        
 13 Chu, Dennis               10 CIY-MR                 50.28      43.32        
 14 Cazzorla, Daniel          10 FLY-MR                 52.00      43.76        
 15 Romero, Leonardo A        10 FLY-MR                 45.59      44.13        
 16 Towers, Connor D           7 OWA-MR                 46.51      44.49        
 17 Rollo, Brandon T          10 FLY-MR                 48.28      44.69        
 18 Fitzpatrick, Connor J      9 OWA-MR                 44.52      44.71        
 19 Hsieh, Dylan               8 OWA-MR                 56.93      44.97        
 20 Sarabia, Jared C           8 CIY-MR                 48.98      45.92        
 21 Tse, Jade M                8 CIY-MR                 51.05      46.33        
 22 Santos, Douglas J          8 FLY-MR                 57.00      47.03        
 23 Fitzpatrick, Ian C         7 OWA-MR                 56.27      47.40        
 24 Zimny, Andrew J            8 OWA-MR               1:20.00      49.06        
 25 Gamboa, Nat J              7 OWA-MR                 59.68      52.10        
 26 Dochnal, Matt              8 OWA-MR               1:00.00      57.61        
 27 Ambrosino, Marc J          7 OWA-MR               1:05.00      58.67        
 28 Farrell, Luke P            8 OWA-MR               1:21.91    1:11.76        
 29 Farrell, Jack T            8 OWA-MR               1:10.51    1:12.19        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chernukha, Leonid         10 OWA-MR                 39.47      39.07        
  2 Foo, Felix X              10 FLY-MR                 40.57      39.92        
  3 Hamilton, Tyshaun D       10 Abbe Swim Team-MR      44.00      43.81        
  4 Senken, Pierce            10 OWA-MR                 44.96      44.50        
  5 Lin, Andrew               10 Abbe Swim Team-MR      45.00      44.53        
  6 Phang, yik Fung            8 UNABB-MR               45.00      45.04        
  7 Cazzorla, Daniel          10 FLY-MR                 57.00      47.51        
  8 Chu, Brian                10 CIY-MR                 51.95      47.89        
  9 Khrystenko, Anton         10 OWA-MR                 52.53      47.95        
 10 Zhao, Steven D             9 FLY-MR                 50.63      48.45        
 11 Sarabia, Jared C           8 CIY-MR                 50.38      48.74        
 12 Towers, Connor D           7 OWA-MR                 57.20      49.99        
 13 Tse, Jade M                8 CIY-MR                 57.97      50.74        
 14 Romero, Leonardo A        10 FLY-MR                 58.61      51.08        
 15 Hsieh, Dylan               8 OWA-MR               1:00.00      51.13        
 16 Rollo, Brandon T          10 FLY-MR                 57.12      56.33        
 17 Fitzpatrick, Connor J      9 OWA-MR                 59.17      57.52        
 -- Lomeyko, Konstantine V    10 OWA-MR                 52.80         DQ        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chernukha, Leonid         10 OWA-MR                 31.22      31.62        
  2 Khrystenko, Anton         10 OWA-MR                 33.86      33.20        
  3 Hamilton, Tyshaun D       10 Abbe Swim Team-MR      38.00      35.57        
  4 Lomeyko, Konstantine V    10 OWA-MR                 39.42      36.63        
  5 Pan, Noah                 10 CIY-MR                 38.87      36.93        
  6 Foo, Felix X              10 FLY-MR                 37.98      37.54        
  7 Senken, Pierce            10 OWA-MR                 42.02      40.70        
  8 Ho, Timothy                9 Abbe Swim Team-MR      39.00      40.78        
  9 Lin, Thomas                7 Abbe Swim Team-MR      40.00      40.91        
 10 Phang, yik Fung            8 UNABB-MR               39.00      41.51        
 11 Liu, Eric Z                8 Abbe Swim Team-MR      40.00      41.87        
 12 Chu, Brian                10 CIY-MR                 47.38      45.45        
 13 Chu, Dennis               10 CIY-MR                 52.18      45.59        
 14 Santos, Douglas J          8 FLY-MR                 59.99      49.87        
 15 Towers, Connor D           7 OWA-MR               1:00.63      50.19        
 16 Fitzpatrick, Connor J      9 OWA-MR                 52.59      50.26        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Old Westbury Aquatics-MR  'A'                     2:25.72    2:20.27        
                  33.62     1:16.53 (42.91)     1:48.73 (32.20)     2:20.27 (31.54)
  2 Abbe Clubhouse Swim Team-MR  'A'                  2:38.00    2:32.02        
                  37.77     1:23.21 (45.44)     2:00.13 (36.92)     2:32.02 (31.89)
  3 Flushing YMCA-MR  'A'                             2:47.74    2:44.67        
                  40.42     1:30.07 (49.65)     2:06.30 (36.23)     2:44.67 (38.37)
  4 Cross Island YMCA-MR  'A'                         2:58.00    2:45.48        
                  48.98     1:31.67 (42.69)     2:07.85 (36.18)     2:45.48 (37.63)
  6 Old Westbury Aquatics-MR  'B'                     3:30.54    3:13.42        
                  46.01     1:39.50 (53.49)     2:30.74 (51.24)     3:13.42 (42.68)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Alex                 11 Abbe Swim Team-MR      26.50      26.55        
  2 Lin, Justin               12 Abbe Swim Team-MR      28.00      26.89        
  3 Giraldo, Mateo            12 FLY-MR                 29.23      27.30        
  4 Brown, Nate M             12 OWA-MR                 27.38      27.79        
  5 Miou, Eric                12 Abbe Swim Team-MR      28.00      28.47        
  6 Towers, Zach D            11 OWA-MR                 28.73      28.59        
  7 De los Santos, Christian  12 FLY-MR                 30.57      28.64        
  8 Reyes, Christopher        12 FLY-MR                 29.72      28.88        
  9 Beganskas, Matt P         12 OWA-MR                 29.80      29.15        
 10 Khanas, Yaroslav O        12 OWA-MR                 31.85      29.35        
 11 Chu, Francis              12 FLY-MR                 30.45      30.26        
 12 Gamboa, Matthew G         12 OWA-MR                 31.33      30.30        
 13 Harrison, William L       11 CIY-MR                 32.31      30.35        
 14 Sarabia, Daniel S         11 CIY-MR                 34.79      30.98        
 15 Bushara, Oliver           12 UNJCC-MR               28.00      31.13        
 16 Scandura, Anthony F       12 FLY-MR                 33.00      31.25        
 17 Li, Alan                  11 FLY-MR                 31.53      31.39        
 18 Sarabia, Josef M          11 CIY-MR                 33.53      31.94        
 19 Lardas, Vasilios K        12 FLY-MR                 42.00      32.83        
 20 Chernyshev, Yegor S       11 OWA-MR                 36.36      33.29        
 21 Gupta, Vinay              12 CIY-MR                 36.29      33.32        
 22 McBride, Justin J         11 FLY-MR                 32.92      34.01        
 23 Chan, Allan               11 Abbe Swim Team-MR      33.00      34.40        
 24 Treibit, Ronald V         12 FLY-MR                 37.53      36.48        
 25 Balyuk, Vlad              11 OWA-MR                 38.65      37.89        
 26 Lee, Alan                 11 CIY-MR                 44.66      38.72        
 27 Sanchez, Elliot E         11 FLY-MR                 38.42      38.92        
 28 De los Santos, Sean A     11 FLY-MR                 40.38      39.83        
 29 Gallagher, Conor C        12 OWA-MR               1:00.00      40.83        
 30 McCloskey, James T        11 FLY-MR                 43.84      41.05        
 31 Bharat, Richard           11 FLY-MR                 40.00      41.20        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Nate M             12 OWA-MR                 33.20      32.28        
  2 Miou, Eric                12 Abbe Swim Team-MR      34.00      32.36        
  3 Chen, Dennis              12 CIY-MR                 33.49      32.92        
  4 De los Santos, Christian  12 FLY-MR                 34.85      33.50        
  5 Reyes, Christopher        12 FLY-MR                 34.40      33.90        
  6 Lin, Justin               12 Abbe Swim Team-MR      36.00      34.30        
  7 Giraldo, Mateo            12 FLY-MR                 34.43      34.64        
  8 Towers, Zach D            11 OWA-MR                 37.67      34.89        
  9 Chu, Francis              12 FLY-MR                 37.65      35.36        
 10 Beganskas, Matt P         12 OWA-MR                 36.47      35.50        
 11 Sarabia, Daniel S         11 CIY-MR                 38.41      35.66        
 12 Gamboa, Matthew G         12 OWA-MR                 38.34      36.85        
 13 Khanas, Yaroslav O        12 OWA-MR                 37.24      36.92        
 14 McBride, Justin J         11 FLY-MR                 39.44      40.44        
 15 Asanjarani, Jonathan D    11 CIY-MR                 44.31      40.71        
 16 Chernyshev, Yegor S       11 OWA-MR                 43.60      40.89        
 17 Scandura, Anthony F       12 FLY-MR                 40.00      41.90        
 18 Lardas, Vasilios K        12 FLY-MR                 48.00      42.66        
 19 De los Santos, Sean A     11 FLY-MR                 47.74      45.82        
 20 Sanchez, Elliot E         11 FLY-MR                 47.67      45.97        
 21 Treibit, Ronald V         12 FLY-MR                 47.76      47.98        
 22 McCloskey, James T        11 FLY-MR                 48.95      53.18        
 23 Gallagher, Conor C        12 OWA-MR               1:05.00      55.27        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Alex                 11 Abbe Swim Team-MR      33.00      34.38        
  2 Lin, Justin               12 Abbe Swim Team-MR      36.00      35.05        
  3 Chen, Dennis              12 CIY-MR                 35.50      35.11        
  4 Brown, Nate M             12 OWA-MR                 37.20      36.71        
  5 Towers, Zach D            11 OWA-MR                 41.03      38.73        
  6 Li, Alan                  11 FLY-MR                 40.09      38.76        
  7 Sarabia, Josef M          11 CIY-MR                 41.35      39.42        
  7 Chu, Francis              12 FLY-MR                 39.46      39.42        
  9 Giraldo, Mateo            12 FLY-MR                 40.99      39.96        
 10 Gamboa, Matthew G         12 OWA-MR                 44.61      40.77        
 11 Harrison, William L       11 CIY-MR                 45.97      41.03        
 12 Scandura, Anthony F       12 FLY-MR                 46.00      43.12        
 13 Bushara, Oliver           12 UNJCC-MR               32.00      43.19        
 14 Gupta, Vinay              12 CIY-MR                 44.68      43.78        
 15 Lardas, Vasilios K        12 FLY-MR                 49.00      44.52        
 16 Beganskas, Matt P         12 OWA-MR                 49.84      45.53        
 17 Khanas, Yaroslav O        12 OWA-MR                 47.53      47.59        
 18 McCloskey, James T        11 FLY-MR                 49.10      49.22        
 19 Lee, Alan                 11 CIY-MR                 51.07      49.50        
 20 Chernyshev, Yegor S       11 OWA-MR                 52.63      49.86        
 21 De los Santos, Sean A     11 FLY-MR                 49.16      49.92        
 22 Sanchez, Elliot E         11 FLY-MR                 48.71      50.51        
 23 Balyuk, Vlad              11 OWA-MR                 54.74      51.70        
 24 Asanjarani, Jonathan D    11 CIY-MR                 53.17      53.45        
 25 Treibit, Ronald V         12 FLY-MR                 58.62      53.98        
 -- Gallagher, Conor C        12 OWA-MR               1:10.00         DQ        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De los Santos, Christian  12 FLY-MR                 34.13      30.26        
  2 Miou, Eric                12 Abbe Swim Team-MR      30.00      31.45        
  3 Brown, Nate M             12 OWA-MR                 31.39      31.56        
  4 Chen, Dennis              12 CIY-MR                 33.57      31.89        
  5 Reyes, Christopher        12 FLY-MR                 33.23      32.34        
  6 Towers, Zach D            11 OWA-MR                 33.56      32.66        
  7 Lin, Alex                 11 Abbe Swim Team-MR      32.00      33.13        
  8 Li, Alan                  11 FLY-MR                 34.25      34.00        
  9 Harrison, William L       11 CIY-MR                 36.13      34.44        
 10 Gamboa, Matthew G         12 OWA-MR                 38.43      34.80        
 11 Beganskas, Matt P         12 OWA-MR                 38.75      36.01        
 12 Khanas, Yaroslav O        12 OWA-MR                 37.45      36.99        
 13 Bushara, Oliver           12 UNJCC-MR               39.05      37.65        
 14 Gupta, Vinay              12 CIY-MR                 37.08      38.34        
 15 Chan, Allan               11 Abbe Swim Team-MR      35.00      38.83        
 16 McBride, Justin J         11 FLY-MR                 40.95      39.16        
 17 Asanjarani, Jonathan D    11 CIY-MR                 43.67      41.02        
 18 Sarabia, Josef M          11 CIY-MR                 44.72      41.20        
 19 Sarabia, Daniel S         11 CIY-MR                 44.75      42.02        
 20 Chernyshev, Yegor S       11 OWA-MR                 52.82      43.66        
 21 Lee, Alan                 11 CIY-MR                 54.25      47.78        
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flushing YMCA-MR  'A'                             2:16.77    2:11.09        
                  34.43     1:13.03 (38.60)     1:43.90 (30.87)     2:11.09 (27.19)
  2 Abbe Clubhouse Swim Team-MR  'A'                  2:15.00    2:11.10        
                  33.06     1:06.92 (33.86)     1:44.66 (37.74)     2:11.10 (26.44)
  3 Old Westbury Aquatics-MR  'A'                     2:17.80    2:19.22        
                  37.30     1:15.29 (37.99)     1:32.03 (16.74)     2:19.22 (47.19)
  4 Cross Island YMCA-MR  'A'                         2:22.57    2:22.86        
                  36.15     1:12.22 (36.07)     1:52.35 (40.13)     2:22.86 (30.51)
  5 Flushing YMCA-MR  'B'                             2:39.93    2:31.90        
                  41.04     1:25.88 (44.84)     2:00.37 (34.49)     2:31.90 (31.53)
  6 Flushing YMCA-MR  'C'                                  NT    3:04.22        
                  47.21     1:40.26 (53.05)     2:24.61 (44.35)     3:04.22 (39.61)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Brian W          14 Abbe Swim Team-MR      23.00      23.10        
  2 Li, Matthew               14 FLY-MR                 24.67      24.40        
  3 Fitzpatrick, Kieran T     13 OWA-MR                 26.10      24.99        
  4 Graham, Danny J           14 UNFLY-MR               25.84      25.03        
  5 Kan, Dennis               14 Abbe Swim Team-MR      24.80      25.35        
  6 Wan, Nicholas J           14 FLY-MR                 26.80      26.58        
  7 Chow, Kevin               14 Abbe Swim Team-MR      28.00      26.59        
  8 Chen, Oliver              14 FLY-MR                 27.77      26.74        
  9 Shi, Hao                  14 FLY-MR                 26.62      26.76        
 10 Zhan, Edmund              13 FLY-MR                 29.80      26.83        
 11 Gonzalez, Adriel A        13 Abbe Swim Team-MR      27.50      26.90        
 12 Grippo, Joseph            13 FLY-MR                 27.64      27.17        
 13 Lam, Kevin                13 CIY-MR                 29.13      27.60        
 14 Mercurio, Joseph          13 FLY-MR                 26.79      27.61        
 15 Turek-Herman, Josh        14 CIY-MR                 28.95      27.71        
 16 Chan, Conan T             14 CIY-MR                 29.15      27.83        
 17 Bharat, Ryan              14 FLY-MR                 30.00      28.36        
 18 WU, George                13 FLY-MR                 32.67      28.60        
 19 Gupta, Vivek              14 CIY-MR                 29.22      28.67        
 20 Qiao, Andrew              14 FLY-MR                 30.35      29.14        
 21 Blanz, MACK S             13 OWA-MR                 34.65      31.22        
 22 Chen, Ronald              13 CIY-MR                 34.22      31.73        
 
Boys 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graham, Danny J           14 UNFLY-MR            11:45.00   11:11.86        
                  29.30     1:02.21 (32.91)     1:35.53 (33.32)     2:09.44 (33.91)
        2:43.56 (34.12)     3:17.81 (34.25)     3:52.03 (34.22)     4:26.45 (34.42)
        5:00.49 (34.04)     5:34.80 (34.31)     6:08.70 (33.90)     6:42.54 (33.84)
        7:16.69 (34.15)     7:50.64 (33.95)     8:24.65 (34.01)     8:58.99 (34.34)
        9:32.64 (33.65)    10:06.37 (33.73)    10:39.51 (33.14)    11:11.86 (32.35)
  2 Fitzpatrick, Kieran T     13 OWA-MR              12:39.59   11:36.56        
                  31.39     1:06.24 (34.85)     1:41.61 (35.37)     2:17.32 (35.71)
        2:53.52 (36.20)     3:30.36 (36.84)     4:06.59 (36.23)     4:42.96 (36.37)
        5:20.10 (37.14)     5:56.97 (36.87)     6:33.12 (36.15)     7:08.38 (35.26)
        7:43.97 (35.59)     8:18.88 (34.91)     8:51.97 (33.09)     9:24.63 (32.66)
        9:57.57 (32.94)    10:31.06 (33.49)    11:04.26 (33.20)    11:36.56 (32.30)
  3 Li, Matthew               14 FLY-MR              12:30.34   11:39.56        
                  29.50     1:03.40 (33.90)     1:37.85 (34.45)     2:13.31 (35.46)
        2:49.09 (35.78)     3:24.67 (35.58)     4:00.67 (36.00)     4:36.20 (35.53)
        5:12.36 (36.16)     5:48.57 (36.21)     6:24.46 (35.89)     7:00.54 (36.08)
        7:35.95 (35.41)     8:11.27 (35.32)     8:46.64 (35.37)     9:21.57 (34.93)
        9:56.69 (35.12)    10:31.15 (34.46)    11:06.40 (35.25)    11:39.56 (33.16)
  4 Yan, Jeffrey              14 FLY-MR              12:40.00   12:07.90        
                  32.81     1:08.93 (36.12)     1:45.14 (36.21)     2:21.61 (36.47)
        2:58.53 (36.92)     3:35.31 (36.78)     4:12.38 (37.07)     4:49.82 (37.44)
        5:27.35 (37.53)     6:05.44 (38.09)     6:44.22 (38.78)     7:22.57 (38.35)
        8:01.44 (38.87)     8:39.97 (38.53)     9:18.85 (38.88)     9:56.50 (37.65)
       10:34.55 (38.05)    11:13.33 (38.78)    11:52.49 (39.16)    12:07.90 (15.41)
  5 Turek-Herman, Josh        14 CIY-MR                    NT   12:21.34        
                  31.33     1:06.56 (35.23)     1:43.20 (36.64)     2:19.89 (36.69)
        2:57.15 (37.26)     3:35.02 (37.87)     4:13.75 (38.73)     4:51.83 (38.08)
        5:29.48 (37.65)     6:07.94 (38.46)     6:45.82 (37.88)     7:23.00 (37.18)
        8:01.17 (38.17)     8:39.10 (37.93)     9:16.17 (37.07)     9:54.20 (38.03)
       10:31.41 (37.21)    11:09.11 (37.70)    11:46.04 (36.93)    12:21.34 (35.30)
  6 Wan, Nicholas J           14 FLY-MR              13:00.00   13:01.93        
                  31.19     1:06.18 (34.99)     1:43.83 (37.65)     2:21.54 (37.71)
        3:00.20 (38.66)     3:39.72 (39.52)     4:18.85 (39.13)     4:59.20 (40.35)
        5:39.12 (39.92)     6:19.51 (40.39)     6:59.58 (40.07)     7:40.38 (40.80)
        8:20.82 (40.44)     9:00.97 (40.15)     9:41.55 (40.58)    10:21.95 (40.40)
       11:02.35 (40.40)    11:42.65 (40.30)    12:23.08 (40.43)    13:01.93 (38.85)
  7 Zhan, Edmund              13 FLY-MR              13:15.00   13:17.50        
                  35.67     1:14.52 (38.85)     1:55.03 (40.51)     2:35.72 (40.69)
        3:16.28 (40.56)     3:57.53 (41.25)     4:38.26 (40.73)     5:18.80 (40.54)
        5:59.18 (40.38)     6:40.35 (41.17)     7:21.27 (40.92)     8:01.76 (40.49)
        8:42.23 (40.47)     9:22.27 (40.04)    10:02.53 (40.26)    10:43.02 (40.49)
       11:23.04 (40.02)    12:02.18 (39.14)    12:40.13 (37.95)    13:17.50 (37.37)
  8 Grippo, Joseph            13 FLY-MR              13:00.00   14:04.97        
                  36.03     1:16.64 (40.61)     1:58.26 (41.62)     2:39.95 (41.69)
        3:23.28 (43.33)     4:06.64 (43.36)     4:49.73 (43.09)     5:34.23 (44.50)
        6:18.51 (44.28)     7:02.07 (43.56)     7:46.44 (44.37)     8:30.62 (44.18)
        9:14.45 (43.83)     9:57.00 (42.55)    10:40.45 (43.45)    11:23.07 (42.62)
       12:04.88 (41.81)    12:46.21 (41.33)    13:27.69 (41.48)    14:04.97 (37.28)
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Brian W          14 Abbe Swim Team-MR    2:07.00    2:06.13        
                  28.96       59.90 (30.94)     1:32.57 (32.67)     2:06.13 (33.56)
  2 Graham, Danny J           14 UNFLY-MR             2:16.28    2:16.01        
                  31.19     1:04.74 (33.55)     1:40.06 (35.32)     2:16.01 (35.95)
  3 Fitzpatrick, Kieran T     13 OWA-MR               2:20.98    2:18.90        
                  33.70                             1:44.21 ( )     2:18.90 (34.69)
  4 Li, Matthew               14 FLY-MR               2:35.77    2:22.27        
                  34.33     1:10.00 (35.67)     1:46.24 (36.24)     2:22.27 (36.03)
  5 Wan, Nicholas J           14 FLY-MR               2:47.22    2:27.34        
                  35.12     1:11.31 (36.19)     1:49.45 (38.14)     2:27.34 (37.89)
  6 Qiao, Andrew              14 FLY-MR               2:42.67    2:28.95        
                  35.65     1:13.40 (37.75)     1:52.02 (38.62)     2:28.95 (36.93)
  7 Kan, Dennis               14 Abbe Swim Team-MR    2:35.00    2:32.76        
                  34.37     1:11.87 (37.50)     1:51.51 (39.64)     2:32.76 (41.25)
  8 Bharat, Ryan              14 FLY-MR               2:57.95    2:34.44        
                  36.39     1:15.23 (38.84)     1:55.48 (40.25)     2:34.44 (38.96)
  9 WU, George                13 FLY-MR               3:00.00    2:45.46        
                  38.95     1:21.19 (42.24)     2:04.05 (42.86)     2:45.46 (41.41)
 10 Chan, Conan T             14 CIY-MR               2:55.78    2:48.07        
                  39.06     1:21.09 (42.03)     2:05.59 (44.50)     2:48.07 (42.48)
 11 Chen, Ronald              13 CIY-MR                    NT    3:13.05        
                  45.18     1:31.01 (45.83)     2:20.38 (49.37)     3:13.05 (52.67)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Matthew               14 FLY-MR               1:12.33    1:08.92        
                  32.82     1:08.92 (36.10)                                        
  2 McKenna, Brian W          14 Abbe Swim Team-MR    1:12.00    1:10.21        
                  33.62     1:10.21 (36.59)                                        
  3 Lin, Aaron                14 Abbe Swim Team-MR    1:14.00    1:13.76        
                  34.09     1:13.76 (39.67)                                        
  4 Li, Kytoh                 13 Abbe Swim Team-MR    1:19.00    1:15.44        
                  35.96     1:15.44 (39.48)                                        
  5 Chen, Oliver              14 FLY-MR               1:19.11    1:19.34        
                  36.84     1:19.34 (42.50)                                        
  6 Lam, Kevin                13 CIY-MR               1:34.49    1:19.86        
                  37.65     1:19.86 (42.21)                                        
  7 Chan, Conan T             14 CIY-MR               1:31.32    1:20.27        
                  38.58     1:20.27 (41.69)                                        
  8 WU, George                13 FLY-MR               1:30.00    1:22.06        
                  39.51     1:22.06 (42.55)                                        
  9 Bharat, Ryan              14 FLY-MR               1:28.80    1:22.38        
                  39.65     1:22.38 (42.73)                                        
 10 Grippo, Joseph            13 FLY-MR               1:30.52    1:22.63        
                  39.39     1:22.63 (43.24)                                        
 11 Gupta, Vivek              14 CIY-MR               1:27.66    1:23.25        
                  39.26     1:23.25 (43.99)                                        
 12 Shi, Hao                  14 FLY-MR               1:21.81    1:24.96        
                  40.83     1:24.96 (44.13)                                        
 13 Gonzalez, Adriel A        13 Abbe Swim Team-MR    1:25.00    1:25.62        
                  39.62     1:25.62 (46.00)                                        
 14 Blanz, MACK S             13 OWA-MR               1:38.75    1:30.66        
                  42.79     1:30.66 (47.87)                                        
 15 Chen, Ronald              13 CIY-MR               1:43.68    1:34.30        
                  43.95     1:34.30 (50.35)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graham, Danny J           14 UNFLY-MR             1:01.40    1:01.64        
                  28.45     1:01.64 (33.19)                                        
  2 Zhan, Edmund              13 FLY-MR               1:16.00    1:07.43        
                  31.43     1:07.43 (36.00)                                        
  3 Shi, Hao                  14 FLY-MR               1:03.01    1:07.69        
                  30.82     1:07.69 (36.87)                                        
  4 Chow, Kevin               14 Abbe Swim Team-MR    1:09.00    1:07.82        
                  31.00     1:07.82 (36.82)                                        
  5 Wan, Nicholas J           14 FLY-MR               1:07.71    1:09.20        
                  31.86     1:09.20 (37.34)                                        
  6 Turek-Herman, Josh        14 CIY-MR               1:10.29    1:09.34        
                  32.17     1:09.34 (37.17)                                        
  7 Lam, Kevin                13 CIY-MR               1:15.52    1:10.61        
                  32.75     1:10.61 (37.86)                                        
  8 Chen, Oliver              14 FLY-MR               1:15.00    1:11.32        
                  31.14     1:11.32 (40.18)                                        
  9 Qiao, Andrew              14 FLY-MR               1:12.57    1:13.42        
                  33.46     1:13.42 (39.96)                                        
 10 Gupta, Vivek              14 CIY-MR               1:20.09    1:17.31        
                  34.55     1:17.31 (42.76)                                        
 11 Grippo, Joseph            13 FLY-MR               1:25.79    1:17.78        
                  34.83     1:17.78 (42.95)                                        
 12 Blanz, MACK S             13 OWA-MR               1:45.65    1:38.83        
                  43.14     1:38.83 (55.69)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abbe Clubhouse Swim Team-MR  'A'                  2:05.00    1:54.18        
                  26.45       59.45 (33.00)     1:29.63 (30.18)     1:54.18 (24.55)
  2 Flushing YMCA-MR  'A'                             2:00.85    2:02.24        
                  33.98     1:08.74 (34.76)     1:38.14 (29.40)     2:02.24 (24.10)
  3 Cross Island YMCA-MR  'A'                         2:10.62    2:08.21        
                  32.13     1:09.91 (37.78)     1:40.42 (30.51)     2:08.21 (27.79)
  4 Flushing YMCA-MR  'C'                             2:14.75    2:09.30        
                  32.90     1:10.64 (37.74)     1:40.76 (30.12)     2:09.30 (28.54)
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Kenny L              17 FLY-MR                 22.39      23.34        
  2 McLaurin, Marc            18 CIY-MR                 22.89      23.51        
  3 Bacci, Ryan D             16 UNFLY-MR               22.89      23.64        
  4 Chang, Adam Y             17 FLY-MR                 22.93      23.83        
  5 Dokonal, Jan              17 OWA-MR                 22.97      23.86        
  5 Smitham, Max T            17 OWA-MR                 23.92      23.86        
  7 Guelly, Stefan M          17 FLY-MR                 23.50      24.16        
  8 Pickel, Cody              16 FLY-MR                 24.41      24.50        
  8 D'Antoni, Joey            15 CIY-MR                 25.01      24.50        
 10 Collins, Matthew J        15 FLY-MR                 23.68      24.53        
 11 Solomon, Jordan P         17 OWA-MR                 24.04      24.58        
 12 Sweetman, Kris            17 CIY-MR                 23.58      24.81        
 13 Sweetman, Brandon         16 CIY-MR                 25.35      24.93        
 14 Collins, Danny P          17 FLY-MR                 25.06      24.97        
 15 Russo, Cameron J          16 OWA-MR                 24.63      25.13        
 16 Wu, Kevin                 16 OWA-MR                 25.18      25.15        
 17 Ejerta, Kenneth           17 CIY-MR                 25.08      25.41        
 18 Gibbons, Jason B          17 OWA-MR                 25.18      25.52        
 19 Lam, Aaron                16 Abbe Swim Team-MR      25.00      25.54        
 20 Evangelou, Eric           15 CIY-MR                 36.00      25.81        
 21 Garcia, Stefan            15 FLY-MR                 25.88      25.89        
 22 Lee, Doohyun              17 FLY-MR                 26.03      26.35        
 23 Mammano, Christopher T    17 FLY-MR                 25.23      26.42        
 24 Donis, Daniel F           16 FLY-MR                 28.72      26.55        
 25 Sacchetti, Frank          15 CIY-MR                 37.00      26.56        
 26 Romero, Andres            16 FLY-MR                 26.81      26.68        
 27 Hendershot, Billy G       16 FLY-MR                 27.54      27.23        
 27 Lock, Vincent             16 FLY-MR                 27.84      27.23        
 29 Muchnik, Allan            16 FLY-MR                 26.49      27.30        
 30 Lee, Kenneth              16 CIY-MR                 28.36      27.54        
 31 Cheung, Carl W            15 CIY-MR                 28.15      27.75        
 32 Ng, Alexander             15 FLY-MR                 27.00      27.78        
 33 Tang, Perry               16 FLY-MR                 27.32      28.26        
 34 Joa, Austin N             15 FLY-MR                 28.34      28.95        
 35 Sheng, Andrew W           15 Abbe Swim Team-MR      29.00      29.16        
 36 Chan, Gasper Y            15 CIY-MR                 30.53      29.32        
 
Boys 15-18 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Matthew J        15 FLY-MR              10:18.07   10:14.41        
                  28.15       59.11 (30.96)     1:30.16 (31.05)     2:01.69 (31.53)
        2:32.56 (30.87)     3:04.00 (31.44)     3:35.74 (31.74)     4:06.53 (30.79)
        4:37.44 (30.91)     5:09.02 (31.58)     5:39.69 (30.67)     6:10.59 (30.90)
        6:41.91 (31.32)     7:13.05 (31.14)     7:44.50 (31.45)     8:13.31 (28.81)
        8:44.25 (30.94)     9:15.14 (30.89)     9:46.15 (31.01)    10:14.41 (28.26)
  2 Hendershot, Billy G       16 FLY-MR              10:32.85   10:32.59        
                  28.65       59.40 (30.75)     1:30.43 (31.03)     2:01.28 (30.85)
        2:32.61 (31.33)     3:03.85 (31.24)     3:35.30 (31.45)     4:06.69 (31.39)
        4:38.05 (31.36)     5:09.60 (31.55)     5:41.12 (31.52)     6:13.00 (31.88)
        6:45.05 (32.05)     7:17.36 (32.31)     7:49.78 (32.42)     8:22.38 (32.60)
        8:54.76 (32.38)     9:27.22 (32.46)     9:59.48 (32.26)    10:32.59 (33.11)
  3 Garcia, Stefan            15 FLY-MR              11:00.34   10:49.34        
                  28.55     1:00.13 (31.58)     1:31.87 (31.74)     2:03.84 (31.97)
        2:36.23 (32.39)     3:09.03 (32.80)     3:42.08 (33.05)     4:14.70 (32.62)
        4:47.85 (33.15)     5:21.28 (33.43)     5:54.75 (33.47)     6:27.61 (32.86)
        7:00.77 (33.16)     7:33.62 (32.85)     8:06.76 (33.14)     8:39.93 (33.17)
        9:13.06 (33.13)     9:45.96 (32.90)    10:18.30 (32.34)    10:49.34 (31.04)
  4 Collins, Danny P          17 FLY-MR              10:22.38   10:56.40        
                  28.76     1:00.25 (31.49)     1:33.07 (32.82)     2:05.86 (32.79)
        2:38.21 (32.35)     3:10.68 (32.47)     3:44.08 (33.40)     4:17.00 (32.92)
        4:50.54 (33.54)     5:23.95 (33.41)     5:57.02 (33.07)     6:30.11 (33.09)
        7:03.66 (33.55)     7:38.19 (34.53)     8:12.65 (34.46)     8:44.30 (31.65)
        9:16.68 (32.38)     9:50.82 (34.14)    10:24.51 (33.69)    10:56.40 (31.89)
  5 Bacci, Ryan D             16 UNFLY-MR            11:30.00   11:07.39        
                  30.05     1:03.01 (32.96)     1:37.66 (34.65)     2:11.79 (34.13)
        2:45.30 (33.51)     3:18.85 (33.55)     3:52.49 (33.64)     4:26.10 (33.61)
        4:59.82 (33.72)     5:33.27 (33.45)     6:06.82 (33.55)     6:40.64 (33.82)
        7:14.43 (33.79)     7:48.73 (34.30)     8:22.81 (34.08)     8:56.37 (33.56)
        9:30.35 (33.98)    10:03.74 (33.39)    10:36.09 (32.35)    11:07.39 (31.30)
  6 Pickel, Cody              16 FLY-MR              10:40.82   11:10.84        
                  28.90     1:00.55 (31.65)     1:33.00 (32.45)     2:06.06 (33.06)
        2:40.09 (34.03)     3:12.78 (32.69)     3:45.98 (33.20)     4:20.28 (34.30)
        4:54.30 (34.02)     5:29.28 (34.98)     6:03.81 (34.53)     6:37.08 (33.27)
        7:12.19 (35.11)     7:47.29 (35.10)     8:22.37 (35.08)     8:57.71 (35.34)
        9:33.30 (35.59)    10:08.19 (34.89)    10:42.77 (34.58)    11:10.84 (28.07)
  7 Guelly, Stefan M          17 FLY-MR              11:29.19   11:51.81        
                  30.53     1:04.96 (34.43)     1:40.94 (35.98)     2:16.82 (35.88)
        2:52.91 (36.09)     3:29.07 (36.16)     4:05.65 (36.58)     4:42.64 (36.99)
        5:18.02 (35.38)     5:54.59 (36.57)     6:30.97 (36.38)     7:07.73 (36.76)
        7:44.60 (36.87)     8:21.25 (36.65)     8:57.49 (36.24)     9:32.11 (34.62)
       10:06.20 (34.09)    10:41.60 (35.40)    11:17.09 (35.49)    11:51.81 (34.72)
  8 Romero, Andres            16 FLY-MR              12:30.00   12:28.89        
                  32.52     1:08.84 (36.32)     1:47.52 (38.68)     2:28.12 (40.60)
        3:09.83 (41.71)     3:52.25 (42.42)     4:34.12 (41.87)     5:15.71 (41.59)
        5:57.06 (41.35)     6:37.89 (40.83)     7:17.72 (39.83)     7:59.65 (41.93)
        8:39.70 (40.05)     9:16.73 (37.03)     9:54.73 (38.00)    10:34.40 (39.67)
       11:12.80 (38.40)    11:50.37 (37.57)    12:28.89 (38.52)                    
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Matthew J        15 FLY-MR               2:00.56    2:02.25        
                  29.32       59.92 (30.60)     1:31.38 (31.46)     2:02.25 (30.87)
  2 Garcia, Stefan            15 FLY-MR               2:10.97    2:08.02        
                  30.61     1:02.46 (31.85)     1:35.31 (32.85)     2:08.02 (32.71)
  3 Sweetman, Kris            17 CIY-MR               2:02.68    2:08.26        
                  30.46     1:02.75 (32.29)     1:35.30 (32.55)     2:08.26 (32.96)
  4 Bacci, Ryan D             16 UNFLY-MR             2:12.00    2:11.61        
                  30.44     1:03.39 (32.95)     1:37.48 (34.09)     2:11.61 (34.13)
  5 Collins, Danny P          17 FLY-MR               1:58.40    2:11.68        
                  29.91     1:01.83 (31.92)     1:36.23 (34.40)     2:11.68 (35.45)
  6 Dokonal, Jan              17 OWA-MR               2:04.28    2:14.40        
                  31.47     1:05.20 (33.73)     1:40.67 (35.47)     2:14.40 (33.73)
  7 Chang, Adam Y             17 FLY-MR               2:05.40    2:14.46        
                  31.84     1:05.29 (33.45)     1:39.77 (34.48)     2:14.46 (34.69)
  8 Solomon, Jordan P         17 OWA-MR               2:10.88    2:14.81        
                  32.72     1:06.35 (33.63)     1:41.23 (34.88)     2:14.81 (33.58)
  9 Guelly, Stefan M          17 FLY-MR               2:15.66    2:17.90        
                  31.82     1:06.25 (34.43)     1:41.89 (35.64)     2:17.90 (36.01)
 10 Pickel, Cody              16 FLY-MR               2:13.44    2:20.53        
                  31.65     1:05.14 (33.49)     1:41.91 (36.77)     2:20.53 (38.62)
 11 Gibbons, Jason B          17 OWA-MR               2:17.05    2:23.57        
                  34.48     1:10.29 (35.81)     1:47.40 (37.11)     2:23.57 (36.17)
 12 D'Antoni, Joey            15 CIY-MR               2:32.18    2:24.85        
                  34.14     1:11.51 (37.37)     1:48.88 (37.37)     2:24.85 (35.97)
 13 Russo, Cameron J          16 OWA-MR               2:27.46    2:28.06        
                  36.45     1:14.17 (37.72)     1:51.10 (36.93)     2:28.06 (36.96)
 14 Muchnik, Allan            16 FLY-MR               2:20.25    2:31.45        
                  35.41     1:13.15 (37.74)     1:51.82 (38.67)     2:31.45 (39.63)
 15 Lee, Kenneth              16 CIY-MR               2:51.24    2:35.43        
                  36.82     1:16.39 (39.57)     1:56.86 (40.47)     2:35.43 (38.57)
 16 Tang, Perry               16 FLY-MR               2:40.00    2:37.89        
                  36.53     1:16.57 (40.04)     1:58.23 (41.66)     2:37.89 (39.66)
 17 Chan, Gasper Y            15 CIY-MR               3:10.27    2:57.94        
                  41.56     1:26.12 (44.56)     2:12.90 (46.78)     2:57.94 (45.04)
 -- Wu, Kevin                 16 OWA-MR               2:15.82         DQ        
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bacci, Ryan D             16 UNFLY-MR             1:05.44    1:08.73        
                  32.41     1:08.73 (36.32)                                        
  2 Dokonal, Jan              17 OWA-MR               1:05.82    1:08.82        
                  32.99     1:08.82 (35.83)                                        
  3 Kim, Kenny L              17 FLY-MR               1:03.09    1:08.98        
                  32.84     1:08.98 (36.14)                                        
  4 Lam, Aaron                16 Abbe Swim Team-MR    1:07.00    1:09.26        
                  32.14     1:09.26 (37.12)                                        
  5 Smitham, Max T            17 OWA-MR               1:09.15    1:09.74        
                  32.45     1:09.74 (37.29)                                        
  6 Sweetman, Brandon         16 CIY-MR               1:08.92    1:09.89        
                  33.13     1:09.89 (36.76)                                        
  7 Garcia, Stefan            15 FLY-MR               1:09.06    1:10.08        
                  33.90     1:10.08 (36.18)                                        
  8 Guelly, Stefan M          17 FLY-MR               1:06.04    1:10.30        
                  33.39     1:10.30 (36.91)                                        
  9 Hendershot, Billy G       16 FLY-MR               1:17.71    1:10.67        
                  33.31     1:10.67 (37.36)                                        
 10 Lock, Vincent             16 FLY-MR               1:09.44    1:12.44        
                  33.43     1:12.44 (39.01)                                        
 11 Wu, Kevin                 16 OWA-MR               1:13.00    1:12.78        
                  33.65     1:12.78 (39.13)                                        
 12 Gibbons, Jason B          17 OWA-MR               1:10.26    1:12.97        
                  35.27     1:12.97 (37.70)                                        
 13 Solomon, Jordan P         17 OWA-MR               1:13.99    1:15.22        
                  35.89     1:15.22 (39.33)                                        
 14 Sweetman, Kris            17 CIY-MR               1:13.45    1:16.82        
                  36.94     1:16.82 (39.88)                                        
 15 Lee, Doohyun              17 FLY-MR               1:11.90    1:17.56        
                  36.63     1:17.56 (40.93)                                        
 15 Lee, Kenneth              16 CIY-MR               1:20.38    1:17.56        
                  36.92     1:17.56 (40.64)                                        
 17 Muchnik, Allan            16 FLY-MR               1:12.49    1:17.66        
                  36.43     1:17.66 (41.23)                                        
 18 Tang, Perry               16 FLY-MR               1:25.00    1:19.18        
                  37.09     1:19.18 (42.09)                                        
 19 D'Antoni, Joey            15 CIY-MR               1:15.19    1:19.32        
                  36.20     1:19.32 (43.12)                                        
 20 Russo, Cameron J          16 OWA-MR               1:17.31    1:20.93        
                  38.10     1:20.93 (42.83)                                        
 21 Chan, Gasper Y            15 CIY-MR               1:22.60    1:21.08        
                  38.36     1:21.08 (42.72)                                        
 22 Donis, Daniel F           16 FLY-MR               1:22.03    1:21.26        
                  39.16     1:21.26 (42.10)                                        
 23 Joa, Austin N             15 FLY-MR               1:19.75    1:21.32        
                  38.71     1:21.32 (42.61)                                        
 24 Sheng, Andrew W           15 Abbe Swim Team-MR    1:21.00    1:21.80        
                  36.84     1:21.80 (44.96)                                        
 25 Mammano, Christopher T    17 FLY-MR               1:27.00    1:23.02        
                  39.98     1:23.02 (43.04)                                        
 26 Evangelou, Eric           15 CIY-MR               1:50.00    1:24.82        
                  40.31     1:24.82 (44.51)                                        
 27 Ejerta, Kenneth           17 CIY-MR               1:22.62    1:25.35        
                  40.09     1:25.35 (45.26)                                        
 28 Romero, Andres            16 FLY-MR               1:41.74    1:25.98        
                  39.12     1:25.98 (46.86)                                        
 29 Ng, Alexander             15 FLY-MR               1:29.00    1:26.01        
                  40.19     1:26.01 (45.82)                                        
 30 Cheung, Carl W            15 CIY-MR               1:33.32    1:31.41        
                  43.17     1:31.41 (48.24)                                        
 31 Sacchetti, Frank          15 CIY-MR               2:20.00    1:38.54        
                  45.44     1:38.54 (53.10)                                        
 -- McLaurin, Marc            18 CIY-MR               1:09.19         DQ        
                  35.10          DQ (38.53)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McLaurin, Marc            18 CIY-MR                 55.42      58.43        
                  27.20       58.43 (31.23)                                        
  2 Sweetman, Brandon         16 CIY-MR                 59.93      59.66        
                  26.89       59.66 (32.77)                                        
  3 Kim, Kenny L              17 FLY-MR                 56.13      59.69        
                  27.26       59.69 (32.43)                                        
  4 Collins, Danny P          17 FLY-MR               1:09.81    1:00.58        
                  28.37     1:00.58 (32.21)                                        
  5 Chang, Adam Y             17 FLY-MR               1:00.25    1:00.68        
                  28.35     1:00.68 (32.33)                                        
  6 Ejerta, Kenneth           17 CIY-MR                 59.94    1:00.74        
                  28.43     1:00.74 (32.31)                                        
  7 Pickel, Cody              16 FLY-MR               1:00.96    1:01.85        
                  28.85     1:01.85 (33.00)                                        
  8 Collins, Matthew J        15 FLY-MR               1:02.51    1:02.98        
                  29.77     1:02.98 (33.21)                                        
  9 Smitham, Max T            17 OWA-MR               1:03.64    1:03.89        
                  28.54     1:03.89 (35.35)                                        
 10 Dokonal, Jan              17 OWA-MR               1:09.05    1:04.12        
                  29.82     1:04.12 (34.30)                                        
 11 Romero, Andres            16 FLY-MR               1:03.37    1:04.33        
                  30.02     1:04.33 (34.31)                                        
 12 Russo, Cameron J          16 OWA-MR               1:04.72    1:05.08        
                  30.05     1:05.08 (35.03)                                        
 13 Donis, Daniel F           16 FLY-MR               1:29.02    1:06.04        
                  29.39     1:06.04 (36.65)                                        
 14 Mammano, Christopher T    17 FLY-MR               1:00.90    1:06.30        
                  31.23     1:06.30 (35.07)                                        
 15 Lee, Doohyun              17 FLY-MR               1:03.71    1:06.55        
                  30.80     1:06.55 (35.75)                                        
 16 Lock, Vincent             16 FLY-MR               1:02.90    1:07.74        
                  30.38     1:07.74 (37.36)                                        
 17 Ng, Alexander             15 FLY-MR               1:19.00    1:08.58        
                  31.89     1:08.58 (36.69)                                        
 18 Sacchetti, Frank          15 CIY-MR               1:50.00    1:10.21        
 19 Gibbons, Jason B          17 OWA-MR               1:11.45    1:10.80        
                  32.44     1:10.80 (38.36)                                        
 20 Evangelou, Eric           15 CIY-MR               1:30.00    1:21.34        
                   6.68   1:21.34 (1:14.66)                                        
 21 Cheung, Carl W            15 CIY-MR                    NT    1:23.44        
                   4.99   1:23.44 (1:18.45)                                        
 22 Joa, Austin N             15 FLY-MR               1:25.96    1:24.01        
                  37.86     1:24.01 (46.15)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cross Island YMCA-MR  'A'                         1:56.00    1:47.13        
                  27.28       58.74 (31.46)     1:23.60 (24.86)     1:47.13 (23.53)
  2 Flushing YMCA-MR  'A'                             1:45.48    1:47.64        
                  28.00       59.18 (31.18)     1:24.37 (25.19)     1:47.64 (23.27)
  3 Old Westbury Aquatics-MR  'A'                     1:56.01    1:50.02        
                  28.07       58.73 (30.66)     1:26.17 (27.44)     1:50.02 (23.85)
  4 Flushing YMCA-MR  'B'                             1:51.43    1:53.25        
                  28.20       59.11 (30.91)     1:27.68 (28.57)     1:53.25 (25.57)
  5 Flushing YMCA-MR  'C'                             1:57.35    1:58.41        
                  29.06     1:01.99 (32.93)     1:31.40 (29.41)     1:58.41 (27.01)
  6 Flushing YMCA-MR  'E'                             2:06.48    2:09.52        
                  35.36     1:12.12 (36.76)     1:41.42 (29.30)     2:09.52 (28.10)