2008 Condors May Meters Matter - 5/3/2008 to 5/4/2008             

                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          33.89  ZONE
          38.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blackwell, Lauren J       10 CDOG-CT                32.76      32.90 ZONE   
  2 Silverman, Erica A        10 Bgnw Marlins-MR        37.74      33.59 ZONE   
  3 Elting, Imani T            9 Riptides-MR            35.62      34.26 JO     
  4 McClung, Taylor R         10 Pace-MR                41.52      34.48 JO     
  5 Lee, Jamie T               9 Bgnw Marlins-MR        36.88      34.69 JO     
  6 Silipigni, Carolyn J      10 Bgnw Marlins-MR        36.07      34.77 JO     
  7 Siegel, Sophie H          10 YFD-MR                 34.00      35.05 JO     
  8 Thompson, Marissa K        9 Pace-MR                40.00      35.54 JO     
  8 Barclay, Skye M           10 YFD-MR                 34.00      35.54 JO     
 10 Kelly, Jordan A           10 Agua Swim Team-MR      43.79      35.62 JO     
 11 Hopf, Hollie L            10 MCSC-NJ                35.90      35.86 JO     
 12 Safovich, Polina           9 Bscat-MR               38.00      36.34 JO     
 13 Elcott, Ina M              9 MSC-MR                 36.51      36.45 JO     
 14 Keaveney, Briana N        10 Condors-MR             40.08      36.68 JO     
 15 Go, Francesca M           10 CDOG-CT                37.22      36.84 JO     
 16 Gers, Emmanuelle S         9 YFD-MR                 36.00      36.91 JO     
 17 Hadley, Emma B            10 Bgnw Marlins-MR        38.41      36.97 JO     
 18 Boddie, Erin E            10 Bgnw Marlins-MR        38.52      37.00 JO     
 19 Fung, Amanda M            10 Big Blue-MR            39.00      37.10 JO     
 20 Delpriore, Dulcie A       10 GAEL-MR                35.74      37.24 JO     
 20 Fried, Carly T            10 YFD-MR                 36.00      37.24 JO     
 20 Parkinson, Brianna         8 Riptides-MR            39.47      37.24 JO     
 23 McClung, Demi R            9 Pace-MR                42.73      37.34 JO     
 24 McGowan, Alessia M         9 Agua Swim Team-MR      41.87      37.37 JO     
 25 Gonzalez, Kassey          10 Big Blue-MR            37.50      37.44 JO     
 26 Hu, Christine              9 Middies-MR             37.04      37.48 JO     
 27 Sawkins, Cate J            8 Bgnw Marlins-MR        39.46      37.60 JO     
 28 Gidicsin, Stephanie R     10 CDOG-CT                38.51      38.03 JO     
 29 Amar, Kelly A             10 GAEL-MR                36.00      38.06 JO     
 30 Robert, Jessica           10 Agua Swim Team-MR         NT      38.13 JO     
 31 Lewis, Emily M            10 MSC-MR                 39.52      38.21 JO     
 32 McGovern, Meaghan O       10 Condors-MR             42.85      38.69 JO     
 33 Cannata, Jessica R        10 CDOG-CT                37.13      38.75 JO     
 34 Jackson, Chloe M           9 MSC-MR                 39.55      39.46        
 35 Stern, Jackie B           10 YFD-MR                    NT      39.58        
 36 Weisstuch, Caroline F     10 Middies-MR             39.01      39.65        
 37 Badick, Mackenzie L       10 Condors-MR             48.20      39.76        
 38 Malyszka, Kelly            8 Condors-MR             50.58      39.85        
 39 Senft, Ellie M            10 CDOG-CT                39.18      39.86        
 40 Ackerman, Hadley           8 Agua Swim Team-MR      53.50      39.94        
 41 Doyle, Jordy L             9 YFD-MR                 50.33      39.97        
 42 Craft, Joanna R            8 PBAC-MR                41.84      40.08        
 43 Weiss, Jessie M            9 YFD-MR                 58.64      40.31        
 44 Pena, Sarahe               9 Agua Swim Team-MR      45.65      40.41        
 44 Demirel, Alina D           9 MCSC-NJ                42.00      40.41        
 46 Arun, Adhira              10 CDOG-CT                43.89      40.44        
 47 Kleinschmidt, Alexandria  10 Bgnw Marlins-MR        40.53      40.48        
 48 Rodriguez, Valerie        10 Bscat-MR               42.00      40.51        
 49 Caldwell, Julia A         10 MSC-MR                 42.74      40.65        
 50 Farrell, Shannon P        10 Condors-MR             48.72      40.78        
 50 Athavale, Aditi S         10 Big Blue-MR            39.90      40.78        
 52 Broderick, Amanda K       10 Middies-MR             42.85      40.91        
 53 Avezzano, Katie G          9 Middies-MR             40.30      41.23        
 54 Trinco, Charlie J         10 MCSC-NJ                42.90      41.45        
 54 Klinovsky, Katarina       10 Agua Swim Team-MR         NT      41.45        
 56 Grenon, Danielle E         9 CDOG-CT                41.86      41.84        
 57 Chen, Jessica J           10 Condors-MR             43.58      42.08        
 58 Zavattero, Alyssa N        9 Agua Swim Team-MR         NT      42.11        
 59 Lipton, Jessica R         10 YFD-MR                 48.33      42.17        
 60 Krug, Olivia A             8 MSC-MR                 46.43      42.89        
 61 Belovsky, Mia P            9 Condors-MR             46.57      42.95        
 62 Tsuruo, Sarah              8 Middies-MR             43.54      43.68        
 63 Pena, Desiree              8 Agua Swim Team-MR         NT      44.38        
 64 Burton, Nillie M           9 CDOG-CT                43.12      44.47        
 65 Conway, Megan F           10 Condors-MR             44.35      45.20        
 66 Deubel, Jordyn M           8 CDOG-CT                44.69      45.37        
 67 Ruotolo, Susannah J        9 Bgnw Marlins-MR        47.70      46.09        
 68 Nix, Sabine A             10 Bgnw Marlins-MR        49.74      46.17        
 69 Oshea, Kelli A             8 Condors-MR           1:02.90      46.39        
 70 Conway, Brianna R         10 Condors-MR             47.88      46.54        
 71 Gemici, Jackie C           9 UN-NJ                  47.81      46.77        
 72 Zuks, Adelaine             9 Condors-MR             44.00      47.12        
 73 Larkin, Catherine D       10 Middies-MR             46.29      47.14        
 74 Straub, Colleen H         10 CDOG-CT                46.45      47.98        
 75 Gonzalez, Angelina E       8 Bscat-MR               48.00      48.11        
 76 Cohen, Jessica Z           8 MSC-MR                 53.14      48.13        
 77 Mitzian, Lian F            9 Middies-MR             47.49      48.23        
 78 Dietrich, Danielle L       8 CDOG-CT                48.67      48.32        
 79 Keaveney, Megan C          7 Condors-MR           1:20.93      49.15        
 80 Brickman, Natalie L        8 YFD-MR                    NT      49.16        
 81 Medina, Melissa           10 Condors-MR                NT      49.45        
 82 Talus, Shreya R           10 Middies-MR             52.63      49.59        
 83 Sweet, Erin M              8 Condors-MR             59.28      49.66        
 84 Tang, Sharon S             8 Condors-MR             56.33      49.95        
 85 Nagaishi, Ayano            9 Middies-MR                NT      50.51        
 86 Molnar, Jenna N            7 CDOG-CT                48.14      50.58        
 87 Walsh, Katelyn K           8 Big Blue-MR            48.90      50.84        
 88 Jarrett, Olivia F          9 GAEL-MR                52.81      51.27        
 89 Healy, Mary Ellen          9 GAEL-MR                51.83      51.44        
 90 Colucci, Christina L       8 Middies-MR             54.52      51.54        
 91 Stiles, Juliann A          7 MCSC-NJ                51.17      52.56        
 92 Cacsire Sanchez, Eileen    9 Middies-MR             52.24      53.18        
 93 Dhaene, Joanna             7 Middies-MR             57.09      56.08        
 94 Kumar, Likitha R          10 Big Blue-MR          1:06.20      59.66        
 95 Simpson, Kimberly          9 Middies-MR             58.70    1:00.14        
 96 Horwood, Lila S            7 Middies-MR           1:07.89    1:03.36        
 97 Distler, Anna S            8 Middies-MR           1:05.89    1:04.86        
 98 LaRue, Jessie A            7 MSC-MR                 59.47    1:05.31        
 99 Schatz, Brooke J           6 Condors-MR           1:06.69    1:08.55        
100 Yang, Pamela H             7 MSC-MR               1:10.50    1:09.97        
101 Donlon, Kerri O            8 Condors-MR                NT    1:28.57        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.29  ZONE
        1:25.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blackwell, Lauren J       10 CDOG-CT              1:11.81    1:14.80 ZONE   
  2 McClung, Taylor R         10 Pace-MR              1:31.60    1:17.46 JO     
  3 Thompson, Marissa K        9 Pace-MR              1:35.00    1:17.55 JO     
                  35.59     1:17.55 (41.96)                                        
  4 Elting, Imani T            9 Riptides-MR          1:21.48    1:17.60 JO     
                  37.05     1:17.60 (40.55)                                        
  5 Oyen-Ustad, Lillian E     10 NDAC-MR              1:23.64    1:18.39 JO     
                  37.37     1:18.39 (41.02)                                        
  6 Sawkins, Cate J            8 Bgnw Marlins-MR      1:30.44    1:20.46 JO     
                  39.36     1:20.46 (41.10)                                        
  7 Hopf, Hollie L            10 MCSC-NJ              1:24.43    1:22.03 JO     
  8 McClung, Demi R            9 Pace-MR              1:31.50    1:22.36 JO     
                  38.85     1:22.36 (43.51)                                        
  9 Vasudevan, Arya V         10 Middies-MR           1:21.09    1:23.89 JO     
                  39.27     1:23.89 (44.62)                                        
 10 Fried, Carly T            10 YFD-MR               1:28.99    1:24.15 JO     
                  40.12     1:24.15 (44.03)                                        
 11 Kelly, Jordan A           10 Agua Swim Team-MR    1:40.60    1:24.18 JO     
                  38.75     1:24.18 (45.43)                                        
 12 Kuo, Elizabeth F          10 Agua Swim Team-MR    1:27.98    1:24.87 JO     
                  40.50     1:24.87 (44.37)                                        
 13 Safovich, Polina           9 Bscat-MR             1:24.00    1:25.33 JO     
 14 McGetrick, Maggie A       10 Bgnw Marlins-MR      1:23.53    1:25.41 JO     
                  40.52     1:25.41 (44.89)                                        
 15 Lewis, Emily M            10 MSC-MR               1:23.85    1:25.68 JO     
                  41.01     1:25.68 (44.67)                                        
 16 Keaveney, Briana N        10 Condors-MR           1:35.89    1:25.99 JO     
                  39.61     1:25.99 (46.38)                                        
 17 Hadley, Emma B            10 Bgnw Marlins-MR      1:24.45    1:26.65        
 18 Hu, Christine              9 Middies-MR           1:28.22    1:28.83        
                  41.72     1:28.83 (47.11)                                        
 19 Eguchi, Lydia             10 Agua Swim Team-MR         NT    1:28.94        
 20 Parkinson, Brianna         8 Riptides-MR          1:35.23    1:29.39        
                  39.25     1:29.39 (50.14)                                        
 21 Grenon, Danielle E         9 CDOG-CT              1:31.59    1:29.62        
 22 Gidicsin, Stephanie R     10 CDOG-CT              1:32.60    1:29.74        
 23 Gers, Emmanuelle S         9 YFD-MR               1:29.00    1:29.89        
 24 Pena, Sarahe               9 Agua Swim Team-MR    1:44.78    1:30.50        
 25 Avezzano, Katie G          9 Middies-MR           1:27.81    1:30.61        
                  42.23     1:30.61 (48.38)                                        
 26 Rodriguez, Valerie        10 Bscat-MR             1:28.00    1:30.63        
                  44.23     1:30.63 (46.40)                                        
 27 McGowan, Alessia M         9 Agua Swim Team-MR    1:38.30    1:30.84        
 28 Malyszka, Kelly            8 Condors-MR           1:50.50    1:31.62        
                  42.87     1:31.62 (48.75)                                        
 29 Caldwell, Julia A         10 MSC-MR               1:34.54    1:32.33        
 30 Demirel, Alina D           9 MCSC-NJ              1:32.18    1:33.02        
 31 Broderick, Amanda K       10 Middies-MR           1:34.50    1:33.29        
 32 Breen, Gabby               9 Bscat-MR             1:36.00    1:33.76        
                  45.18     1:33.76 (48.58)                                        
 33 Jackson, Chloe M           9 MSC-MR               1:34.70    1:33.88        
 34 Klinovsky, Katarina       10 Agua Swim Team-MR         NT    1:34.06        
                  43.37     1:34.06 (50.69)                                        
 35 Bay, Alexandria M         10 Agua Swim Team-MR         NT    1:34.49        
                  44.76     1:34.49 (49.73)                                        
 36 Potenza, Giovanna A       10 Bgnw Marlins-MR      1:36.66    1:35.79        
                  46.12     1:35.79 (49.67)                                        
 37 Stern, Jackie B           10 YFD-MR                    NT    1:36.73        
 38 Chen, Jessica J           10 Condors-MR           1:31.05    1:37.30        
 39 Arun, Adhira              10 CDOG-CT              1:48.34    1:37.42        
                  45.74     1:37.42 (51.68)                                        
 40 Eguchi, Nadia N            8 Agua Swim Team-MR         NT    1:37.89        
                  46.39     1:37.89 (51.50)                                        
 41 Badick, Mackenzie L       10 Condors-MR           1:58.41    1:37.99        
 42 Ruotolo, Susannah J        9 Bgnw Marlins-MR      1:42.00    1:38.32        
                  46.65     1:38.32 (51.67)                                        
 43 Burton, Nillie M           9 CDOG-CT              1:51.83    1:38.74        
 44 Iwatsuki, Yui              8 Middies-MR                NT    1:39.01        
 45 Zavattero, Alyssa N        9 Agua Swim Team-MR         NT    1:40.13        
                  45.73     1:40.13 (54.40)                                        
 46 Nix, Sabine A             10 Bgnw Marlins-MR      1:49.92    1:40.88        
 47 Krug, Olivia A             8 MSC-MR               1:42.99    1:42.25        
                  46.06     1:42.25 (56.19)                                        
 48 Conway, Megan F           10 Condors-MR           1:47.34    1:42.35        
 49 Belovsky, Mia P            9 Condors-MR           1:43.39    1:42.82        
 50 Deubel, Jordyn M           8 CDOG-CT              1:41.30    1:43.00        
 51 Oshea, Kelli A             8 Condors-MR                NT    1:43.44        
                  46.01     1:43.44 (57.43)                                        
 52 Pena, Desiree              8 Agua Swim Team-MR         NT    1:45.61        
                  45.61   1:45.61 (1:00.00)                                        
 53 Reining, Emma R           10 MSC-MR               1:44.42    1:48.00        
 54 Gemici, Jackie C           9 UN-NJ                1:41.86    1:48.80        
                  50.37     1:48.80 (58.43)                                        
 55 Kuo, Victoria F            7 Agua Swim Team-MR         NT    1:50.51        
                  50.64     1:50.51 (59.87)                                        
 56 Molnar, Jenna N            7 CDOG-CT              1:52.31    1:51.75        
 57 Zuks, Adelaine             9 Condors-MR           2:16.29    1:51.94        
                  51.25   1:51.94 (1:00.69)                                        
 58 Cohen, Jessica Z           8 MSC-MR               1:52.18    1:52.35        
 59 Keaveney, Megan C          7 Condors-MR           1:50.94    1:52.49        
                  49.89   1:52.49 (1:02.60)                                        
 60 Srinivasan, Prthvi         9 Agua Swim Team-MR         NT    1:52.71        
 61 Gonzalez, Angelina E       8 Bscat-MR             1:42.00    1:54.09        
 62 Mitzian, Lian F            9 Middies-MR           1:55.32    1:55.15        
 63 Steinbrinker, Tabea F      9 Middies-MR           1:55.97    2:01.26        
                  54.12   2:01.26 (1:07.14)                                        
 64 Yang, Pamela H             7 MSC-MR               2:38.84    2:24.86        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          40.29  ZONE
          47.09  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Jamie T               9 Bgnw Marlins-MR        42.12      39.77 ZONE   
  2 Siegel, Sophie H          10 YFD-MR                 41.29      40.58 JO     
  3 McClung, Taylor R         10 Pace-MR                46.77      40.65 JO     
  4 Hadley, Emma B            10 Bgnw Marlins-MR        41.63      41.05 JO     
  5 Sawkins, Cate J            8 Bgnw Marlins-MR        45.80      41.26 JO     
  6 Gers, Emmanuelle S         9 YFD-MR                 44.10      41.50 JO     
  7 Gonzalez, Kassey          10 Big Blue-MR            41.20      41.57 JO     
  8 Blackwell, Lauren J       10 CDOG-CT                42.57      41.65 JO     
  9 Barclay, Skye M           10 YFD-MR                 42.00      41.74 JO     
 10 Safovich, Polina           9 Bscat-MR               46.00      42.30 JO     
 11 Go, Francesca M           10 CDOG-CT                41.60      42.98 JO     
 12 Weisstuch, Caroline F     10 Middies-MR             42.13      43.34 JO     
 13 Keaveney, Briana N        10 Condors-MR             50.91      43.47 JO     
 14 Delpriore, Dulcie A       10 GAEL-MR                42.17      43.78 JO     
 15 McClung, Demi R            9 Pace-MR                50.03      44.00 JO     
 16 Hopf, Hollie L            10 MCSC-NJ                46.40      44.85 JO     
 17 McGovern, Meaghan O       10 Condors-MR             49.39      44.86 JO     
 18 Hu, Christine              9 Middies-MR             44.54      44.87 JO     
 19 Halper, Sophie R          10 Agua Swim Team-MR         NT      45.25 JO     
 20 Amar, Kelly A             10 GAEL-MR                44.09      45.69 JO     
 21 Ackerman, Hadley           8 Agua Swim Team-MR      52.41      45.74 JO     
 21 Lewis, Emily M            10 MSC-MR                 46.44      45.74 JO     
 23 Cannata, Jessica R        10 CDOG-CT                46.38      45.78 JO     
 24 Arun, Adhira              10 CDOG-CT                50.83      46.21 JO     
 25 Athavale, Aditi S         10 Big Blue-MR            46.50      46.22 JO     
 26 Badick, Mackenzie L       10 Condors-MR             53.09      46.30 JO     
 27 Silipigni, Carolyn J      10 Bgnw Marlins-MR        45.13      46.47 JO     
 28 Broderick, Amanda K       10 Middies-MR             49.47      46.74 JO     
 29 Boddie, Erin E            10 Bgnw Marlins-MR        44.77      46.88 JO     
 30 McGowan, Alessia M         9 Agua Swim Team-MR      51.95      46.98 JO     
 31 Stern, Jackie B           10 YFD-MR                    NT      47.03 JO     
 32 Gidicsin, Stephanie R     10 CDOG-CT                44.81      47.68        
 33 Conway, Brianna R         10 Condors-MR             50.17      47.80        
 34 Avezzano, Katie G          9 Middies-MR             48.81      47.83        
 35 Parkinson, Brianna         8 Riptides-MR            55.05      48.15        
 36 Malyszka, Kelly            8 Condors-MR             57.94      48.21        
 37 Jackson, Chloe M           9 MSC-MR                 49.32      48.34        
 38 Kleinschmidt, Alexandria  10 Bgnw Marlins-MR        52.18      48.45        
 39 Tsuei, Angela              8 Condors-MR             53.24      48.59        
 40 Trinco, Charlie J         10 MCSC-NJ                50.04      48.75        
 41 Zavattero, Alyssa N        9 Agua Swim Team-MR         NT      48.84        
 42 Weiss, Jessie M            9 YFD-MR                 56.70      49.25        
 43 Fried, Carly T            10 YFD-MR                    NT      49.27        
 44 Klinovsky, Katarina       10 Agua Swim Team-MR         NT      49.58        
 45 Doyle, Jordy L             9 YFD-MR               1:08.11      49.85        
 46 Farrell, Shannon P        10 Condors-MR             57.42      49.91        
 47 Caldwell, Julia A         10 MSC-MR                 50.00      50.09        
 48 Chen, Jessica J           10 Condors-MR             48.80      50.76        
 49 Belovsky, Mia P            9 Condors-MR             53.81      50.84        
 50 Pena, Sarahe               9 Agua Swim Team-MR      54.79      50.86        
 51 Conway, Megan F           10 Condors-MR             52.66      50.97        
 52 Deubel, Jordyn M           8 CDOG-CT                52.75      51.05        
 53 Oshea, Kelli A             8 Condors-MR                NT      51.24        
 54 Nagaishi, Ayano            9 Middies-MR                NT      51.47        
 55 Lipton, Jessica R         10 YFD-MR                 52.47      51.63        
 56 Grenon, Danielle E         9 CDOG-CT                53.24      51.69        
 57 Ruotolo, Susannah J        9 Bgnw Marlins-MR        56.93      51.95        
 58 Demirel, Alina D           9 MCSC-NJ                54.48      52.03        
 59 Gemici, Jackie C           9 UN-NJ                  52.26      52.21        
 60 Nix, Sabine A             10 Bgnw Marlins-MR        55.84      52.78        
 61 Burton, Nillie M           9 CDOG-CT                53.65      52.79        
 62 Krug, Olivia A             8 MSC-MR                 53.81      52.84        
 63 Larkin, Catherine D       10 Middies-MR             52.15      52.98        
 64 Dietrich, Danielle L       8 CDOG-CT              1:04.09      53.40        
 65 Pena, Desiree              8 Agua Swim Team-MR         NT      53.92        
                  54.32           53.92 ( )                                        
 66 Zuks, Adelaine             9 Condors-MR             50.00      54.84        
 67 Straub, Colleen H         10 CDOG-CT                57.12      55.34        
 68 Healy, Mary Ellen          9 GAEL-MR                56.10      55.38        
 69 Medina, Melissa           10 Condors-MR                NT      55.39        
 70 Cohen, Jessica Z           8 MSC-MR               1:00.91      55.44        
 71 Keaveney, Megan C          7 Condors-MR           1:19.34      55.54        
 72 Tsuruo, Sarah              8 Middies-MR             51.20      55.67        
 73 Brickman, Natalie L        8 YFD-MR                    NT      55.86        
 74 Cacsire Sanchez, Eileen    9 Middies-MR           1:00.80      55.93        
 75 Mitzian, Lian F            9 Middies-MR             52.44      56.14        
 76 Molnar, Jenna N            7 CDOG-CT              1:02.15      56.40        
 77 Sweet, Erin M              8 Condors-MR           1:05.37      56.58        
 78 Gonzalez, Angelina E       8 Bscat-MR               52.00      57.85        
                1:03.45           57.85 ( )                                        
 78 Colucci, Christina L       8 Middies-MR           1:03.49      57.85        
 80 Talus, Shreya R           10 Middies-MR           1:01.00      58.95        
 81 McGetrick, Maggie A       10 Bgnw Marlins-MR        44.57      59.28        
 82 Dhaene, Joanna             7 Middies-MR           1:00.46      59.70        
 83 Tang, Sharon S             8 Condors-MR                NT      59.92        
                  51.35        59.92 (8.57)                                        
 84 Jarrett, Olivia F          9 GAEL-MR                57.29    1:00.24        
 85 Walsh, Katelyn K           8 Big Blue-MR            55.10    1:01.51        
 86 Stiles, Juliann A          7 MCSC-NJ              1:00.25    1:01.65        
 87 LaRue, Jessie A            7 MSC-MR               1:02.45    1:02.63        
 88 Simpson, Kimberly          9 Middies-MR           1:08.68    1:04.62        
 89 Kumar, Likitha R          10 Big Blue-MR          1:29.80    1:06.05        
 90 Distler, Anna S            8 Middies-MR           1:09.82    1:09.17        
 91 Horwood, Lila S            7 Middies-MR           1:18.00    1:13.74        
 92 Donlon, Kerri O            8 Condors-MR                NT    1:16.67        
                  54.67     1:16.67 (22.00)                                        
 93 Yang, Pamela H             7 MSC-MR               1:07.78    1:16.84        
 -- Schatz, Brooke J           6 Condors-MR                NT         DQ        
                  49.90     1:07.00 (17.10)           DQ (2.52)                    
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:27.19  ZONE
        1:40.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClung, Taylor R         10 Pace-MR              1:38.37    1:26.31 ZONE   
  2 Lee, Jamie T               9 Bgnw Marlins-MR      1:31.78    1:27.87 JO     
  3 Sawkins, Cate J            8 Bgnw Marlins-MR      1:36.62    1:28.84 JO     
  4 Barclay, Skye M           10 YFD-MR               1:40.99    1:30.55 JO     
                  44.12     1:30.55 (46.43)                                        
  5 Hadley, Emma B            10 Bgnw Marlins-MR      1:29.52    1:31.37 JO     
  6 Haiken, Charlotte E       10 Agua Swim Team-MR    1:43.61    1:31.67 JO     
  7 Kuo, Elizabeth F          10 Agua Swim Team-MR    1:38.10    1:34.63 JO     
  8 Potenza, Giovanna A       10 Bgnw Marlins-MR      1:51.66    1:34.87 JO     
  9 Gers, Emmanuelle S         9 YFD-MR               1:42.99    1:35.24 JO     
                  45.62     1:35.24 (49.62)                                        
 10 Go, Francesca M           10 CDOG-CT              1:31.71    1:36.43 JO     
 11 McGetrick, Maggie A       10 Bgnw Marlins-MR      1:29.65    1:37.10 JO     
                  55.02     1:37.10 (42.08)                                        
 12 Halper, Sophie R          10 Agua Swim Team-MR         NT    1:38.32 JO     
 13 Eguchi, Lydia             10 Agua Swim Team-MR         NT    1:38.95 JO     
                  48.16     1:38.95 (50.79)                                        
 14 Jackson, Chloe M           9 MSC-MR               1:43.53    1:43.05        
                  49.19     1:43.05 (53.86)                                        
 15 Stern, Jackie B           10 YFD-MR                    NT    1:43.27        
 16 Breen, Gabby               9 Bscat-MR             1:50.00    1:43.52        
                  50.28     1:43.52 (53.24)                                        
 17 Gidicsin, Stephanie R     10 CDOG-CT              1:53.03    1:43.71        
                  49.65     1:43.71 (54.06)                                        
 18 Senft, Ellie M            10 CDOG-CT              1:40.94    1:43.72        
                  50.85     1:43.72 (52.87)                                        
 19 Ackerman, Hadley           8 Agua Swim Team-MR    1:51.78    1:43.76        
 20 Broderick, Amanda K       10 Middies-MR           1:48.90    1:44.15        
                  50.72     1:44.15 (53.43)                                        
 21 Avezzano, Katie G          9 Middies-MR           1:46.61    1:44.50        
 22 Hopf, Hollie L            10 MCSC-NJ              1:40.43    1:44.66        
 23 Deubel, Jordyn M           8 CDOG-CT              2:05.51    1:46.01        
                  51.71     1:46.01 (54.30)                                        
 24 Arun, Adhira              10 CDOG-CT              1:50.00    1:46.45        
                  52.72     1:46.45 (53.73)                                        
 25 Badick, Mackenzie L       10 Condors-MR           1:58.16    1:46.64        
 26 Lipton, Jessica R         10 YFD-MR               1:53.00    1:46.74        
                  50.83     1:46.74 (55.91)                                        
 27 Oshea, Kelli A             8 Condors-MR           2:20.53    1:48.42        
 28 Tsuei, Angela              8 Condors-MR           1:59.78    1:48.66        
 29 Zavattero, Alyssa N        9 Agua Swim Team-MR         NT    1:49.57        
 30 Burton, Nillie M           9 CDOG-CT              1:57.91    1:51.34        
 31 Belovsky, Mia P            9 Condors-MR           2:03.24    1:51.47        
                  53.45     1:51.47 (58.02)                                        
 32 Reining, Emma R           10 MSC-MR               1:56.27    1:54.97        
                  54.55   1:54.97 (1:00.42)                                        
 33 Keaveney, Megan C          7 Condors-MR                NT    1:57.83        
                  55.33   1:57.83 (1:02.50)                                        
 34 Zuks, Adelaine             9 Condors-MR           1:52.13    1:58.31        
                  56.71   1:58.31 (1:01.60)                                        
 35 Srinivasan, Prthvi         9 Agua Swim Team-MR         NT    1:59.64        
 36 Krug, Olivia A             8 MSC-MR               2:02.55    2:00.79        
                  57.99   2:00.79 (1:02.80)                                        
 37 Kuo, Victoria F            7 Agua Swim Team-MR         NT    2:02.34        
                  58.34   2:02.34 (1:04.00)                                        
 38 Molnar, Jenna N            7 CDOG-CT              2:24.51    2:04.21        
 39 Yang, Pamela H             7 MSC-MR               2:40.19    2:38.61        
                1:17.07   2:38.61 (1:21.54)                                        
 -- Gonzalez, Angelina E       8 Bscat-MR             1:52.00         DQ        
 -- Oyen-Ustad, Lillian E     10 NDAC-MR              1:30.72         DQ        
                1:15.90        DQ (1:15.73)                                        
 -- Bay, Alexandria M         10 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
                  53.05          DQ (59.20)                                        
 -- LaRue, Jessie A            7 MSC-MR               2:23.82         DQ        
 -- Ruotolo, Susannah J        9 Bgnw Marlins-MR      1:50.00         DQ        
                  54.71          DQ (55.47)                                        
 -- Gemici, Jackie C           9 UN-NJ                1:48.93         DQ        
                  57.85          DQ (58.15)                                        
 -- Lewis, Emily M            10 MSC-MR               1:38.35         DQ        
 -- Steinbrinker, Tabea F      9 Middies-MR           2:08.86         DQ        
                1:02.53        DQ (1:09.89)                                        
 -- McClung, Demi R            9 Pace-MR              1:45.92         DQ        
 -- Keaveney, Briana N        10 Condors-MR           1:56.61         DQ        
 -- Hu, Christine              9 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Mitzian, Lian F            9 Middies-MR           2:08.59         DQ        
                  59.04        DQ (1:03.93)                                        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          45.59  ZONE
          52.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Marissa K        9 Pace-MR                47.00      44.27 ZONE   
  2 Silverman, Erica A        10 Bgnw Marlins-MR        46.99      45.84 JO     
  3 Lee, Jamie T               9 Bgnw Marlins-MR        45.87      46.12 JO     
  4 Fried, Carly T            10 YFD-MR                 45.59      46.23 JO     
  5 Barclay, Skye M           10 YFD-MR                 45.69      46.34 JO     
  6 Kelly, Jordan A           10 Agua Swim Team-MR      49.95      46.88 JO     
  7 Trinco, Charlie J         10 MCSC-NJ                46.71      47.84 JO     
  8 Fung, Amanda M            10 Big Blue-MR            47.00      47.85 JO     
  9 Mitzian, Lian F            9 Middies-MR             52.12      48.76 JO     
 10 Silipigni, Carolyn J      10 Bgnw Marlins-MR        48.70      48.87 JO     
 11 Doyle, Jordy L             9 YFD-MR                 50.00      49.11 JO     
 12 McClung, Taylor R         10 Pace-MR                55.93      49.22 JO     
 12 Kleinschmidt, Alexandria  10 Bgnw Marlins-MR        48.04      49.22 JO     
 14 Go, Francesca M           10 CDOG-CT                47.29      49.39 JO     
 15 Halper, Sophie R          10 Agua Swim Team-MR         NT      49.73 JO     
 16 Elting, Imani T            9 Riptides-MR            47.28      50.73 JO     
 17 Hadley, Emma B            10 Bgnw Marlins-MR        48.74      50.81 JO     
 18 Keaveney, Briana N        10 Condors-MR             50.73      50.99 JO     
 19 Boddie, Erin E            10 Bgnw Marlins-MR        50.28      51.09 JO     
 20 Senft, Ellie M            10 CDOG-CT                48.31      51.68 JO     
 21 Gidicsin, Stephanie R     10 CDOG-CT                50.16      51.70 JO     
 22 Craft, Joanna R            8 PBAC-MR                50.02      51.80 JO     
 23 Hu, Christine              9 Middies-MR           1:01.08      51.83 JO     
 24 Broderick, Amanda K       10 Middies-MR             54.69      52.09 JO     
 25 Sawkins, Cate J            8 Bgnw Marlins-MR        53.00      52.42 JO     
 26 Farrell, Brenna K         10 Condors-MR           1:02.78      52.50 JO     
 27 Lipton, Jessica R         10 YFD-MR                 49.00      52.53 JO     
 28 Athavale, Aditi S         10 Big Blue-MR            52.20      52.59 JO     
 29 Grenon, Danielle E         9 CDOG-CT                49.90      52.73 JO     
 30 Elcott, Ina M              9 MSC-MR                 49.19      52.93 JO     
 31 Pena, Sarahe               9 Agua Swim Team-MR      58.84      53.00        
 32 Ackerman, Hadley           8 Agua Swim Team-MR    1:00.68      53.01        
 33 McGovern, Meaghan O       10 Condors-MR             56.62      53.05        
 34 Stern, Jackie B           10 YFD-MR                    NT      53.23        
 35 McGowan, Alessia M         9 Agua Swim Team-MR         NT      53.27        
 36 Nix, Sabine A             10 Bgnw Marlins-MR        59.97      53.30        
 37 Jackson, Chloe M           9 MSC-MR                 49.50      53.32        
 38 Delpriore, Dulcie A       10 GAEL-MR                50.85      53.71        
 39 Weisstuch, Caroline F     10 Middies-MR             54.36      53.81        
 40 McClung, Demi R            9 Pace-MR              1:10.74      53.97        
 41 Gers, Emmanuelle S         9 YFD-MR                    NT      53.98        
 42 Walsh, Katelyn K           8 Big Blue-MR            54.10      54.23        
 43 Chen, Jessica J           10 Condors-MR             54.07      54.76        
 44 Weiss, Jessie M            9 YFD-MR                 50.01      55.05        
 45 Caldwell, Julia A         10 MSC-MR                 52.93      55.36        
 46 Robert, Jessica           10 Agua Swim Team-MR         NT      55.39        
 47 Safovich, Polina           9 Bscat-MR               52.00      55.48        
 48 Rodriguez, Valerie        10 Bscat-MR               56.00      55.66        
 49 Ruotolo, Susannah J        9 Bgnw Marlins-MR        57.00      55.79        
 50 Gonzalez, Kassey          10 Big Blue-MR            53.40      55.90        
 51 Malyszka, Kelly            8 Condors-MR           1:01.41      56.99        
 52 Pena, Desiree              8 Agua Swim Team-MR         NT      57.57        
 53 Oshea, Kelli A             8 Condors-MR           1:02.95      57.79        
 54 Conway, Megan F           10 Condors-MR             57.59      58.07        
 55 Lewis, Emily M            10 MSC-MR                 57.25      58.09        
 56 Tsuei, Angela              8 Condors-MR           1:05.67      58.16        
 57 Avezzano, Katie G          9 Middies-MR             56.72      58.33        
 58 Demirel, Alina D           9 MCSC-NJ                57.11      58.45        
 59 Brickman, Natalie L        8 YFD-MR                    NT      58.48        
 60 Tsuruo, Sarah              8 Middies-MR           1:01.15      59.03        
 61 Larkin, Catherine D       10 Middies-MR             55.17      59.18        
 62 Sweet, Erin M              8 Condors-MR           1:08.43      59.51        
 62 Straub, Colleen H         10 CDOG-CT                59.84      59.51        
 64 Dietrich, Danielle L       8 CDOG-CT              1:09.51    1:01.06        
 65 Deubel, Jordyn M           8 CDOG-CT                57.12    1:01.24        
 66 Medina, Melissa           10 Condors-MR                NT    1:01.56        
 67 Arun, Adhira              10 CDOG-CT              1:03.66    1:01.77        
 68 Zavattero, Alyssa N        9 Agua Swim Team-MR         NT    1:01.95        
 69 Gonzalez, Angelina E       8 Bscat-MR               58.00    1:03.24        
 70 Badick, Mackenzie L       10 Condors-MR           1:19.45    1:03.46        
 71 Conway, Brianna R         10 Condors-MR           1:02.05    1:04.09        
 72 Talus, Shreya R           10 Middies-MR           1:05.62    1:04.34        
 73 Nagaishi, Ayano            9 Middies-MR                NT    1:06.93        
 74 Burton, Nillie M           9 CDOG-CT              1:07.76    1:07.30        
 75 Gemici, Jackie C           9 UN-NJ                1:03.63    1:07.40        
 76 Farrell, Shannon P        10 Condors-MR           1:03.67    1:07.83        
 77 Colucci, Christina L       8 Middies-MR           1:07.74    1:07.96        
 78 Cohen, Jessica Z           8 MSC-MR               1:06.81    1:08.70        
 79 Molnar, Jenna N            7 CDOG-CT              1:07.40    1:10.42        
 80 Dhaene, Joanna             7 Middies-MR           1:11.36    1:11.57        
 81 Cacsire Sanchez, Eileen    9 Middies-MR           1:14.84    1:12.52        
 82 LaRue, Jessie A            7 MSC-MR               1:07.83    1:12.91        
 83 Zuks, Adelaine             9 Condors-MR             58.00    1:16.25        
 84 Stiles, Juliann A          7 MCSC-NJ              1:16.54    1:20.02        
 85 Yang, Pamela H             7 MSC-MR               1:15.70    1:20.07        
 86 Distler, Anna S            8 Middies-MR           1:33.26    1:22.95        
 87 Simpson, Kimberly          9 Middies-MR           1:17.47    1:23.29        
 88 Horwood, Lila S            7 Middies-MR                NT    1:31.63        
 -- Kumar, Likitha R          10 Big Blue-MR          1:18.00         DQ        
 -- Keaveney, Megan C          7 Condors-MR                NT         DQ        
 -- Tang, Sharon S             8 Condors-MR           1:19.10         DQ        
 -- Schatz, Brooke J           6 Condors-MR                NT         DQ        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.79  ZONE
        1:56.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Marissa K        9 Pace-MR              1:42.00    1:38.65 ZONE   
  2 Lee, Jamie T               9 Bgnw Marlins-MR      1:43.43    1:40.69 JO     
                  46.70     1:40.69 (53.99)                                        
  3 Kelly, Jordan A           10 Agua Swim Team-MR    1:44.23    1:41.89 JO     
                  47.27     1:41.89 (54.62)                                        
  4 Fried, Carly T            10 YFD-MR               1:56.99    1:43.48 JO     
  5 Barclay, Skye M           10 YFD-MR               1:56.99    1:43.99 JO     
                  49.82     1:43.99 (54.17)                                        
  6 Trinco, Charlie J         10 MCSC-NJ              1:43.65    1:45.78 JO     
                  50.19     1:45.78 (55.59)                                        
  7 Oyen-Ustad, Lillian E     10 NDAC-MR              1:52.67    1:48.64 JO     
                  50.71     1:48.64 (57.93)                                        
  8 Vasudevan, Arya V         10 Middies-MR           1:45.75    1:49.06 JO     
                  50.98     1:49.06 (58.08)                                        
  9 Elcott, Ina M              9 MSC-MR               1:46.21    1:51.09 JO     
 10 Broderick, Amanda K       10 Middies-MR           2:00.76    1:51.39 JO     
                  53.68     1:51.39 (57.71)                                        
 11 Jackson, Chloe M           9 MSC-MR               1:44.32    1:51.41 JO     
                  52.86     1:51.41 (58.55)                                        
 12 Halper, Sophie R          10 Agua Swim Team-MR         NT    1:51.82 JO     
                  55.42     1:51.82 (56.40)                                        
 13 Senft, Ellie M            10 CDOG-CT              1:52.45    1:51.96 JO     
                  53.25     1:51.96 (58.71)                                        
 14 Haiken, Charlotte E       10 Agua Swim Team-MR         NT    1:52.07 JO     
                  52.59     1:52.07 (59.48)                                        
 15 Lipton, Jessica R         10 YFD-MR               2:00.00    1:52.19 JO     
                  53.47     1:52.19 (58.72)                                        
 16 Mitzian, Lian F            9 Middies-MR           1:54.20    1:52.37 JO     
                  52.35   1:52.37 (1:00.02)                                        
 17 Grenon, Danielle E         9 CDOG-CT              1:48.90    1:52.82 JO     
 18 Go, Francesca M           10 CDOG-CT              1:48.60    1:52.96 JO     
 19 Ackerman, Hadley           8 Agua Swim Team-MR    2:21.89    1:54.74 JO     
 20 Nix, Sabine A             10 Bgnw Marlins-MR      2:08.28    1:54.80 JO     
 21 McClung, Demi R            9 Pace-MR              2:10.40    1:56.18 JO     
 22 Chen, Jessica J           10 Condors-MR           1:58.68    1:59.12        
 23 Rodriguez, Valerie        10 Bscat-MR             1:52.00    1:59.76        
                  57.52   1:59.76 (1:02.24)                                        
 24 Caldwell, Julia A         10 MSC-MR               1:58.79    2:00.48        
 25 Malyszka, Kelly            8 Condors-MR           2:18.67    2:01.36        
 26 Stern, Jackie B           10 YFD-MR                    NT    2:01.50        
                  58.63   2:01.50 (1:02.87)                                        
 27 Pena, Sarahe               9 Agua Swim Team-MR    2:10.58    2:01.94        
 28 Conway, Megan F           10 Condors-MR           2:06.45    2:02.30        
                  58.49   2:02.30 (1:03.81)                                        
 29 Tsuei, Angela              8 Condors-MR           2:22.46    2:02.68        
 30 Oshea, Kelli A             8 Condors-MR                NT    2:05.93        
 31 Belovsky, Mia P            9 Condors-MR           2:06.53    2:06.56        
                1:00.42   2:06.56 (1:06.14)                                        
 32 Pena, Desiree              8 Agua Swim Team-MR         NT    2:08.81        
 33 Iwatsuki, Yui              8 Middies-MR                NT    2:09.56        
 34 Steinbrinker, Tabea F      9 Middies-MR           2:12.89    2:17.39        
                1:03.65   2:17.39 (1:13.74)                                        
 35 LaRue, Jessie A            7 MSC-MR               2:32.82    2:24.00        
 36 Cohen, Jessica Z           8 MSC-MR               2:43.67    2:33.91        
 37 Srinivasan, Prthvi         9 Agua Swim Team-MR         NT    2:40.77        
                1:18.46   2:40.77 (1:22.31)                                        
 38 Zuks, Adelaine             9 Condors-MR           2:36.53    2:43.33        
 39 Yang, Pamela H             7 MSC-MR                    NT    2:51.95        
                1:22.67   2:51.95 (1:29.28)                                        
 40 Keaveney, Megan C          7 Condors-MR                NT    3:05.00        
                1:29.11   3:05.00 (1:35.89)                                        
 -- Gonzalez, Angelina E       8 Bscat-MR             2:18.00         DQ        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          38.19  ZONE
          45.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blackwell, Lauren J       10 CDOG-CT                37.50      38.39 JO     
  2 Barclay, Skye M           10 YFD-MR                 45.99      38.40 JO     
  3 Lee, Jamie T               9 Bgnw Marlins-MR        40.79      38.74 JO     
  4 Hopf, Hollie L            10 MCSC-NJ                39.68      39.57 JO     
  5 Sawkins, Cate J            8 Bgnw Marlins-MR        42.69      39.61 JO     
  6 Thompson, Marissa K        9 Pace-MR                52.00      40.60 JO     
  7 Elting, Imani T            9 Riptides-MR            41.06      40.71 JO     
  8 Hu, Christine              9 Middies-MR             43.01      41.30 JO     
  9 Elcott, Ina M              9 MSC-MR                 40.42      41.94 JO     
 10 Hadley, Emma B            10 Bgnw Marlins-MR        40.77      42.12 JO     
 11 Gers, Emmanuelle S         9 YFD-MR                 50.00      42.37 JO     
 12 Safovich, Polina           9 Bscat-MR               48.00      42.81 JO     
 13 Fried, Carly T            10 YFD-MR                 48.00      44.47 JO     
 14 Keaveney, Briana N        10 Condors-MR             55.87      44.77 JO     
 15 Eguchi, Lydia             10 Agua Swim Team-MR      58.06      45.03 JO     
 16 Halper, Sophie R          10 Agua Swim Team-MR         NT      45.93 JO     
 17 Parkinson, Brianna         8 Riptides-MR            53.52      46.49        
 18 Badick, Mackenzie L       10 Condors-MR             48.39      46.51        
 19 McGetrick, Maggie A       10 Bgnw Marlins-MR        44.71      46.65        
 20 Haiken, Charlotte E       10 Agua Swim Team-MR    1:00.12      46.84        
 21 Pena, Sarahe               9 Agua Swim Team-MR      55.86      46.91        
 22 McGowan, Alessia M         9 Agua Swim Team-MR      53.48      46.93        
 23 Conway, Megan F           10 Condors-MR             53.11      47.70        
 24 Avezzano, Katie G          9 Middies-MR             49.00      48.45        
 25 Deubel, Jordyn M           8 CDOG-CT                48.98      48.68        
 26 Potenza, Giovanna A       10 Bgnw Marlins-MR        50.80      49.14        
 27 Demirel, Alina D           9 MCSC-NJ                52.78      49.44        
 28 Tsuei, Angela              8 Condors-MR             58.87      49.76        
 29 Bay, Alexandria M         10 Agua Swim Team-MR         NT      49.78        
 30 Vasudevan, Arya V         10 Middies-MR             45.51      50.06        
 31 Lipton, Jessica R         10 YFD-MR                 52.00      50.48        
 32 Eguchi, Nadia N            8 Agua Swim Team-MR         NT      50.56        
 33 Trinco, Charlie J         10 MCSC-NJ                54.91      52.29        
 34 Arun, Adhira              10 CDOG-CT                51.38      52.86        
 35 Grenon, Danielle E         9 CDOG-CT                50.44      52.92        
 36 Breen, Gabby               9 Bscat-MR               52.00      53.52        
 37 Belovsky, Mia P            9 Condors-MR             54.20      54.18        
 38 Klinovsky, Katarina       10 Agua Swim Team-MR         NT      54.29        
 39 Zavattero, Alyssa N        9 Agua Swim Team-MR         NT      54.39        
 40 Chen, Jessica J           10 Condors-MR             59.61      56.49        
 41 Nix, Sabine A             10 Bgnw Marlins-MR      1:02.51      56.79        
 42 Ruotolo, Susannah J        9 Bgnw Marlins-MR      1:01.07      58.61        
 43 Kuo, Victoria F            7 Agua Swim Team-MR         NT    1:00.81        
 44 Zuks, Adelaine             9 Condors-MR           1:19.12    1:05.93        
 45 Burton, Nillie M           9 CDOG-CT              1:04.11    1:08.74        
 46 Molnar, Jenna N            7 CDOG-CT              1:10.47    1:13.03        
 -- Keaveney, Megan C          7 Condors-MR                NT         DQ        
 -- Reining, Emma R           10 MSC-MR               1:00.74         DQ        
 -- Gemici, Jackie C           9 UN-NJ                  56.69         DQ        
 -- Pena, Desiree              8 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
 -- LaRue, Jessie A            7 MSC-MR               1:04.71         DQ        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.59  ZONE
          32.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doherty, Kaitlin A        12 Middies-MR             30.63      29.76 ZONE   
  2 Klein, Emma C             12 Pace-MR                33.00      30.72 JO     
  3 Stiles, Jessica W         12 MCSC-NJ                31.46      30.73 JO     
  4 Diserio, Sophia           12 Agua Swim Team-MR      32.77      30.81 JO     
  5 Kanim, Callie H           12 Middies-MR             31.53      31.02 JO     
  6 McLaughlin, Genna M       11 Bgnw Marlins-MR        31.67      31.13 JO     
  7 Sawkins, Emma E           11 Bgnw Marlins-MR        32.33      31.46 JO     
  8 Vandervelden, Zoe A       12 Bgnw Marlins-MR        32.51      31.60 JO     
  9 Chiang, Brittany          12 Bgnw Marlins-MR        34.00      31.64 JO     
 10 Catarinacchio, Jessica R  11 Middies-MR             34.08      32.34 JO     
 11 Bhanji, Ameera            12 MSC-MR                 33.06      32.38 JO     
 12 Bradnock, Taylor          12 Riptides-MR            32.93      32.42 JO     
 13 Vogel, Nia C              12 Riptides-MR            31.92      32.51 JO     
 14 Gawronski, Emma L         12 CDOG-CT                32.92      32.65 JO     
 15 Gallagher, Megan E        11 Pace-MR                35.80      33.09        
 16 Marinello, Ashley         11 Condors-MR             36.45      33.38        
 17 Sweet, Lauren A           11 Condors-MR             38.66      33.67        
 18 Baccaglini, Anna D        12 MCSC-NJ                34.10      33.76        
 19 Hodges, Taylor M          12 Condors-MR             39.10      33.91        
 20 Harris, Stephanie M       11 MCSC-NJ                34.04      34.12        
 21 Levine, Corie T           12 Bgnw Marlins-MR        36.35      34.28        
 22 Kelly, Simone             11 Bgnw Marlins-MR        34.81      34.58        
 23 Parish, Emily R           12 Bgnw Marlins-MR        39.37      34.88        
 24 Ruotolo, Hope E           12 Bgnw Marlins-MR        36.57      35.00        
 25 Gay, Ali E                12 NDAC-MR                   NT      35.29        
 26 Dell'Orto, Christina M    12 Middies-MR             34.72      35.32        
 27 Rota, Amanda P            11 Bgnw Marlins-MR        35.52      35.42        
 28 Barlok, Sara J            11 CDOG-CT                34.79      35.63        
 29 Kuhn, Abby C              11 Bgnw Marlins-MR        38.53      35.87        
 30 Senft, Maggie E           12 CDOG-CT                35.04      35.94        
 31 Ang, Jei-Si               12 Bgnw Marlins-MR        38.03      36.37        
 32 Stone, Rachael E          11 CDOG-CT                36.14      36.44        
 33 Molnar, Delaney L         11 CDOG-CT                37.26      36.62        
 34 Brooks, Kayla M           11 Bgnw Marlins-MR        38.68      36.99        
 35 Basso, Sierra K           11 Agua Swim Team-MR      37.81      37.01        
 36 Kirtzman, Sienna C        11 Agua Swim Team-MR         NT      37.11        
 37 Rota, Kimberly A          11 Bgnw Marlins-MR        41.10      37.20        
 38 Washington, Amy J         12 Bgnw Marlins-MR        40.11      37.45        
 39 Higgins, Emma J           11 YFD-MR                 38.99      37.63        
 39 Abraham, Rebecca          11 Riptides-MR            40.97      37.63        
 41 Schoenherr, Jena E        11 Middies-MR             38.71      38.03        
 42 Choi, Hannah J            12 Condors-MR             37.85      38.81        
 43 Miller, Skyler E          11 Condors-MR             41.38      39.00        
 44 Craft, Sarah N            11 PBAC-MR                37.51      39.46        
 45 Stratica, Heather         12 MSC-MR                 42.15      40.25        
 46 Ciarlone, Carissa M       11 CDOG-CT                42.45      40.89        
 47 Ciavarella, Nicole        11 Condors-MR             42.48      42.15        
 48 Brosnan, Caitlin A        12 Condors-MR             41.08      42.98        
 49 Levy, Hillary A           11 Condors-MR             42.24      43.55        
 50 Del Principe, Emma F      11 Condors-MR                NT      44.28        
 51 Magretti, Julia           12 Condors-MR             46.69      45.75        
 52 Zhu, Katie H              11 Condors-MR                NT      46.17        
 53 Leslie, Heather M         11 MSC-MR                 46.94      48.41        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:06.59  ZONE
        1:12.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deverna, Tara N           12 GAEL-MR              1:07.21    1:06.64 JO     
  2 Rodriguez, Keannie M      12 Agua Swim Team-MR    1:13.83    1:07.14 JO     
  3 Doherty, Kaitlin A        12 Middies-MR           1:09.59    1:07.87 JO     
  4 McLaughlin, Genna M       11 Bgnw Marlins-MR      1:09.13    1:08.60 JO     
  5 Housman, Emma Grace G     12 Bgnw Marlins-MR      1:11.62    1:09.62 JO     
  6 Kanim, Callie H           12 Middies-MR           1:09.30    1:10.15 JO     
  7 Chiang, Brittany          12 Bgnw Marlins-MR      1:13.70    1:10.38 JO     
  8 Bhanji, Ameera            12 MSC-MR               1:11.24    1:10.59 JO     
  9 Klein, Emma C             12 Pace-MR              1:15.00    1:10.60 JO     
 10 Vogel, Nia C              12 Riptides-MR          1:11.79    1:11.73 JO     
 11 Gawronski, Emma L         12 CDOG-CT              1:11.29    1:12.12 JO     
 12 Bergin, Kate C            11 MSC-MR               1:11.89    1:12.84        
 13 Stiles, Jessica W         12 MCSC-NJ              1:14.14    1:13.00        
 14 Sawkins, Emma E           11 Bgnw Marlins-MR      1:12.51    1:13.02        
 15 Catarinacchio, Jessica R  11 Middies-MR           1:13.44    1:13.41        
 16 Kelly, Simone             11 Bgnw Marlins-MR      1:15.95    1:13.67        
 17 Brickman, Molly E         11 YFD-MR               1:14.00    1:13.92        
 18 Smalec, Lindsay M         11 CDOG-CT              1:14.35    1:13.95        
 19 Bradnock, Taylor          12 Riptides-MR          1:13.89    1:15.12        
 20 Damsky, Abby K            12 Agua Swim Team-MR    1:22.41    1:15.72        
 21 Khal-Laayoun, Yasmina E   11 Agua Swim Team-MR    1:25.89    1:15.95        
 22 Ruotolo, Hope E           12 Bgnw Marlins-MR      1:18.53    1:16.31        
 23 Marinello, Ashley         11 Condors-MR           1:27.27    1:16.39        
 24 Baccaglini, Anna D        12 MCSC-NJ              1:15.37    1:16.63        
 25 Parish, Emily R           12 Bgnw Marlins-MR      1:24.87    1:16.75        
 26 Chrystal, Morgan C        11 GAEL-MR              1:14.32    1:17.05        
 27 Rota, Amanda P            11 Bgnw Marlins-MR      1:19.52    1:17.09        
 28 Hodges, Taylor M          12 Condors-MR           1:23.41    1:17.45        
 29 Levine, Corie T           12 Bgnw Marlins-MR      1:22.81    1:18.33        
 30 Palikuca, Emmanuelle      11 Big Blue-MR          1:22.60    1:18.89        
 31 Stone, Rachael E          11 CDOG-CT              1:17.28    1:19.38        
 32 Keddy, McKenzie B         12 CDOG-CT              1:14.70    1:20.15        
 33 Harris, Stephanie M       11 MCSC-NJ              1:20.61    1:20.83        
 34 Ferrara, Gabrielle M      12 MCSC-NJ              1:20.58    1:21.17        
 35 Alvarez, Victoria A       11 Bscat-MR             1:20.00    1:21.32        
 36 Kirby, Meaghan C          12 CDOG-CT              1:22.61    1:21.45        
 37 Higgins, Emma J           11 YFD-MR                    NT    1:21.46        
 38 Basso, Sierra K           11 Agua Swim Team-MR    1:26.49    1:21.74        
 39 Reilly, Bridget K         11 GAEL-MR              1:16.47    1:21.78        
 40 Brooks, Kayla M           11 Bgnw Marlins-MR      1:23.62    1:22.35        
 41 Washington, Amy J         12 Bgnw Marlins-MR      1:30.33    1:22.83        
 42 Barlok, Sara J            11 CDOG-CT              1:21.56    1:22.92        
 43 Choi, Hannah J            12 Condors-MR           1:24.17    1:23.10        
 44 Howe, Campbell C          12 Agua Swim Team-MR    1:50.28    1:23.36        
 45 Ang, Jei-Si               12 Bgnw Marlins-MR      1:29.43    1:23.42        
 46 Sweet, Lauren A           11 Condors-MR           1:34.93    1:23.71        
 47 Kuhn, Abby C              11 Bgnw Marlins-MR      1:24.89    1:24.33        
 48 Craft, Sarah N            11 PBAC-MR              1:26.57    1:27.43        
 49 Kirtzman, Sienna C        11 Agua Swim Team-MR    1:47.72    1:27.56        
 50 Rota, Kimberly A          11 Bgnw Marlins-MR      1:32.66    1:27.98        
 51 Stratica, Heather         12 MSC-MR               1:37.47    1:29.79        
 52 Abraham, Rebecca          11 Riptides-MR          1:37.58    1:30.39        
 53 Ciarlone, Carissa M       11 CDOG-CT              1:22.84    1:34.78        
 54 Ciavarella, Nicole        11 Condors-MR           1:33.69    1:35.94        
 55 Fergus, Danielle M        11 Big Blue-MR          1:32.89    1:37.69        
 56 Levy, Hillary A           11 Condors-MR           1:37.30    1:39.55        
 57 Brosnan, Caitlin A        12 Condors-MR           1:35.66    1:42.93        
 58 Greenfeld, Megan E        11 Big Blue-MR          1:44.30    1:43.10        
 59 Borovaya, Rachel          12 Condors-MR           1:42.82    1:43.24        
 60 Del Principe, Emma F      11 Condors-MR           1:48.57    1:43.88        
 61 Leslie, Heather M         11 MSC-MR               1:45.02    1:48.78        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          35.89  ZONE
          38.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Nicole         12 Agua Swim Team-MR      35.87      35.13 ZONE   
  2 Housman, Emma Grace G     12 Bgnw Marlins-MR        37.46      35.67 ZONE   
  3 Kanim, Callie H           12 Middies-MR             36.26      36.34 JO     
  4 Vandervelden, Zoe A       12 Bgnw Marlins-MR        37.29      37.66 JO     
  5 Bergin, Kate C            11 MSC-MR                 38.08      38.33 JO     
  6 Baccaglini, Anna D        12 MCSC-NJ                38.64      38.42 JO     
  7 Smalec, Lindsay M         11 CDOG-CT                38.43      38.95 JO     
  8 Chiang, Brittany          12 Bgnw Marlins-MR        40.51      39.04        
  9 Stiles, Jessica W         12 MCSC-NJ                38.75      39.26        
 10 Dell'Orto, Christina M    12 Middies-MR             39.19      39.30        
 11 Skoczylas, Anne M         11 Agua Swim Team-MR         NT      39.35        
                1:32.13     1:48.25 (16.12)     2:04.12 (15.87)     2:22.32 (18.20)
              39.35 ( )                                                            
 12 Kelly, Simone             11 Bgnw Marlins-MR        40.10      39.65        
 13 Senft, Maggie E           12 CDOG-CT                39.11      40.00        
 14 Gallagher, Megan E        11 Pace-MR                40.28      40.20        
 15 Kuhn, Abby C              11 Bgnw Marlins-MR        43.88      40.50        
 16 Hodges, Taylor M          12 Condors-MR             43.10      40.67        
 17 Parish, Emily R           12 Bgnw Marlins-MR        43.40      41.25        
 18 Levine, Corie T           12 Bgnw Marlins-MR        45.12      41.98        
 18 Rota, Amanda P            11 Bgnw Marlins-MR        45.21      41.98        
 20 Stone, Rachael E          11 CDOG-CT                40.68      42.05        
 21 Ang, Jei-Si               12 Bgnw Marlins-MR        47.48      42.45        
 22 Ruotolo, Hope E           12 Bgnw Marlins-MR        45.07      42.50        
 23 Damsky, Abby K            12 Agua Swim Team-MR      45.31      42.61        
 24 Keddy, McKenzie B         12 CDOG-CT                40.84      42.66        
 25 Marinello, Ashley         11 Condors-MR             46.92      42.80        
 26 Kirtzman, Sienna C        11 Agua Swim Team-MR         NT      43.23        
 27 Choi, Hannah J            12 Condors-MR             42.99      43.35        
 28 Sweet, Lauren A           11 Condors-MR             45.08      43.37        
 29 Basso, Sierra K           11 Agua Swim Team-MR      47.72      44.23        
 30 Rota, Kimberly A          11 Bgnw Marlins-MR        49.55      44.43        
 31 Kirby, Meaghan C          12 CDOG-CT                44.41      45.05        
 32 Molnar, Delaney L         11 CDOG-CT                45.44      45.45        
 33 Washington, Amy J         12 Bgnw Marlins-MR        49.09      45.74        
 34 Harris, Stephanie M       11 MCSC-NJ                44.52      46.15        
 35 Ciarlone, Carissa M       11 CDOG-CT                48.29      46.35        
 36 Craft, Sarah N            11 PBAC-MR                43.61      47.48        
 37 Brooks, Kayla M           11 Bgnw Marlins-MR        48.74      48.01        
 38 Schoenherr, Jena E        11 Middies-MR             47.48      48.28        
 39 Ciavarella, Nicole        11 Condors-MR             47.38      48.33        
                  53.27           48.33 ( )                                        
 40 Del Principe, Emma F      11 Condors-MR                NT      48.56        
 41 Higgins, Emma J           11 YFD-MR                    NT      49.35        
 42 Stratica, Heather         12 MSC-MR                 52.26      50.14        
 43 Leslie, Heather M         11 MSC-MR                 51.95      50.67        
 44 Miller, Skyler E          11 Condors-MR             51.55      51.28        
 45 Brosnan, Caitlin A        12 Condors-MR             48.57      51.75        
 46 Levy, Hillary A           11 Condors-MR             51.89      54.82        
 -- Zhu, Katie H              11 Condors-MR                NT         DQ        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:17.09  ZONE
        1:24.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Nicole         12 Agua Swim Team-MR    1:14.73    1:15.05 ZONE   
  2 Housman, Emma Grace G     12 Bgnw Marlins-MR      1:17.37    1:17.91 JO     
  3 Kanim, Callie H           12 Middies-MR           1:16.48    1:18.46 JO     
  4 McLaughlin, Genna M       11 Bgnw Marlins-MR      1:19.66    1:19.80 JO     
  5 Deverna, Tara N           12 GAEL-MR              1:20.04    1:21.77 JO     
  6 Sawkins, Emma E           11 Bgnw Marlins-MR      1:24.28    1:22.41 JO     
  7 Kelly, Simone             11 Bgnw Marlins-MR      1:25.98    1:23.60 JO     
  8 Baccaglini, Anna D        12 MCSC-NJ              1:25.80    1:24.21 JO     
  9 Klein, Emma C             12 Pace-MR              1:35.00    1:24.94 JO     
 10 Skoczylas, Anne M         11 Agua Swim Team-MR         NT    1:24.96 JO     
 11 Brickman, Molly E         11 YFD-MR               1:25.00    1:26.11        
 12 Chrystal, Morgan C        11 GAEL-MR              1:25.99    1:26.15        
 13 Kuhn, Abby C              11 Bgnw Marlins-MR      1:32.06    1:26.61        
 14 Hodges, Taylor M          12 Condors-MR           1:29.01    1:26.90        
 15 Stiles, Jessica W         12 MCSC-NJ              1:30.04    1:27.44        
 16 Parish, Emily R           12 Bgnw Marlins-MR      1:38.57    1:28.24        
 17 Senft, Maggie E           12 CDOG-CT              1:23.57    1:28.33        
 18 Levine, Corie T           12 Bgnw Marlins-MR      1:34.67    1:30.44        
 19 Rota, Amanda P            11 Bgnw Marlins-MR      1:35.50    1:30.83        
 20 Stone, Rachael E          11 CDOG-CT              1:27.04    1:31.28        
 21 Ruotolo, Hope E           12 Bgnw Marlins-MR      1:38.27    1:31.34        
 22 Bradnock, Taylor          12 Riptides-MR          1:29.54    1:31.78        
 23 Dubin, Maria V            11 Middies-MR           1:38.17    1:31.86        
 24 Marinello, Ashley         11 Condors-MR           1:36.42    1:31.93        
 24 Sweet, Lauren A           11 Condors-MR           1:55.00    1:31.93        
 26 Choi, Hannah J            12 Condors-MR           1:40.70    1:34.98        
 27 Howe, Campbell C          12 Agua Swim Team-MR    1:48.76    1:35.03        
 28 Rota, Kimberly A          11 Bgnw Marlins-MR      1:39.98    1:35.24        
 29 Ferrara, Gabrielle M      12 MCSC-NJ              1:32.18    1:35.47        
 30 Barlok, Sara J            11 CDOG-CT              1:29.60    1:35.80        
 31 Washington, Amy J         12 Bgnw Marlins-MR      1:45.09    1:37.41        
 32 Harris, Stephanie M       11 MCSC-NJ              1:44.87    1:38.49        
 33 Reilly, Bridget K         11 GAEL-MR              1:32.92    1:39.79        
 34 Ang, Jei-Si               12 Bgnw Marlins-MR      1:47.40    1:40.37        
 35 Brooks, Kayla M           11 Bgnw Marlins-MR      1:43.95    1:42.02        
 36 Ciarlone, Carissa M       11 CDOG-CT              1:44.44    1:42.29        
 37 Kirtzman, Sienna C        11 Agua Swim Team-MR    1:57.34    1:43.54        
 38 Ciavarella, Nicole        11 Condors-MR           1:44.32    1:45.39        
 39 Higgins, Emma J           11 YFD-MR                    NT    1:45.96        
 40 Filatov, Katherine G      11 Condors-MR           1:49.64    1:47.28        
 41 Stratica, Heather         12 MSC-MR               2:11.99    1:47.93        
 42 Brosnan, Caitlin A        12 Condors-MR           1:44.50    1:48.99        
 43 Leslie, Heather M         11 MSC-MR               1:49.82    1:53.22        
 44 Del Principe, Emma F      11 Condors-MR           2:07.32    1:53.43        
 45 Levy, Hillary A           11 Condors-MR                NT    1:53.69        
 46 Magretti, Julia           12 Condors-MR           2:06.01    1:57.66        
 47 Borovaya, Rachel          12 Condors-MR           2:14.34    1:59.20        
 48 Greenfeld, Megan E        11 Big Blue-MR          2:14.30    2:06.84        
 -- Fergus, Danielle M        11 Big Blue-MR          1:32.89         DQ        
 -- Damsky, Abby K            12 Agua Swim Team-MR    1:34.66         DQ        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          39.69  ZONE
          43.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Keannie M      12 Agua Swim Team-MR      41.99      42.02 JO     
  2 Doherty, Kaitlin A        12 Middies-MR             42.88      42.31 JO     
  3 Diserio, Sophia           12 Agua Swim Team-MR      46.27      42.36 JO     
  4 Gay, Ali E                12 NDAC-MR                   NT      42.93 JO     
  5 Kirtzman, Sienna C        11 Agua Swim Team-MR      50.54      43.93 JO     
  6 Khal-Laayoun, Yasmina E   11 Agua Swim Team-MR      49.49      44.10        
  7 Parish, Emily R           12 Bgnw Marlins-MR        45.74      44.62        
  8 Kirby, Meaghan C          12 CDOG-CT                45.03      44.65        
  9 Catarinacchio, Jessica R  11 Middies-MR             44.01      44.77        
 10 Smalec, Lindsay M         11 CDOG-CT                45.91      44.87        
 11 Harris, Stephanie M       11 MCSC-NJ                45.51      45.49        
 12 Ruotolo, Hope E           12 Bgnw Marlins-MR        45.00      45.54        
 13 Kuhn, Abby C              11 Bgnw Marlins-MR        50.64      45.78        
 14 Marinello, Ashley         11 Condors-MR             49.65      46.01        
 15 Keddy, McKenzie B         12 CDOG-CT                45.89      46.19        
 16 Higgins, Emma J           11 YFD-MR                 52.99      46.61        
 17 Klein, Emma C             12 Pace-MR                47.00      46.63        
 18 Vandervelden, Zoe A       12 Bgnw Marlins-MR        45.52      46.85        
 19 Damsky, Abby K            12 Agua Swim Team-MR      49.99      46.89        
 20 Ciavarella, Nicole        11 Condors-MR             46.60      46.97        
 21 Rota, Amanda P            11 Bgnw Marlins-MR        48.25      47.25        
 22 Choi, Hannah J            12 Condors-MR             46.39      47.59        
 23 Ang, Jei-Si               12 Bgnw Marlins-MR        48.68      47.80        
 24 Levine, Corie T           12 Bgnw Marlins-MR        52.52      47.98        
 25 Brooks, Kayla M           11 Bgnw Marlins-MR        47.18      48.92        
 26 Washington, Amy J         12 Bgnw Marlins-MR        54.72      49.04        
 27 Rota, Kimberly A          11 Bgnw Marlins-MR        51.30      50.11        
 28 Levy, Hillary A           11 Condors-MR             53.48      53.00        
 29 Ciarlone, Carissa M       11 CDOG-CT                55.09      53.14        
 30 Abraham, Rebecca          11 Riptides-MR            51.99      53.34        
 31 Zhu, Katie H              11 Condors-MR                NT      53.35        
 32 Schoenherr, Jena E        11 Middies-MR             54.49      53.59        
 33 Hodges, Taylor M          12 Condors-MR             52.61      53.65        
 34 Miller, Skyler E          11 Condors-MR             52.63      54.41        
 35 Craft, Sarah N            11 PBAC-MR                54.72      57.48        
 36 Leslie, Heather M         11 MSC-MR                 56.81      58.75        
 37 Stratica, Heather         12 MSC-MR               1:06.95      58.92        
 38 Brosnan, Caitlin A        12 Condors-MR             54.19      59.33        
 39 Magretti, Julia           12 Condors-MR             57.85    1:00.92        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:26.69  ZONE
        1:35.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deverna, Tara N           12 GAEL-MR              1:23.94    1:27.84 JO     
  2 Rodriguez, Keannie M      12 Agua Swim Team-MR    1:30.10    1:30.77 JO     
  3 Doherty, Kaitlin A        12 Middies-MR           1:30.82    1:35.58 JO     
  4 Parish, Emily R           12 Bgnw Marlins-MR      1:39.92    1:39.00        
  5 Catarinacchio, Jessica R  11 Middies-MR           1:36.57    1:39.10        
  6 Palikuca, Emmanuelle      11 Big Blue-MR          1:40.10    1:40.01        
  7 Higgins, Emma J           11 YFD-MR               1:38.79    1:40.02        
  8 Kirby, Meaghan C          12 CDOG-CT              1:40.63    1:40.27        
  9 Keddy, McKenzie B         12 CDOG-CT              1:37.55    1:40.35        
 10 Dubin, Maria V            11 Middies-MR           1:41.66    1:40.73        
 11 Kirtzman, Sienna C        11 Agua Swim Team-MR         NT    1:41.66        
 12 Harris, Stephanie M       11 MCSC-NJ              1:40.95    1:41.96        
 13 Ang, Jei-Si               12 Bgnw Marlins-MR      1:44.64    1:42.07        
 14 Chrystal, Morgan C        11 GAEL-MR              1:48.46    1:43.58        
 15 Sweet, Lauren A           11 Condors-MR           1:45.16    1:45.54        
 16 Ciavarella, Nicole        11 Condors-MR           1:44.04    1:46.58        
 17 Brooks, Kayla M           11 Bgnw Marlins-MR      1:43.89    1:46.73        
 18 Washington, Amy J         12 Bgnw Marlins-MR      1:53.96    1:46.84        
 19 Baccaglini, Anna D        12 MCSC-NJ              1:44.25    1:50.06        
 20 Rota, Kimberly A          11 Bgnw Marlins-MR      1:49.78    1:53.10        
 21 Alvarez, Victoria A       11 Bscat-MR             1:40.00    1:54.80        
 22 Abraham, Rebecca          11 Riptides-MR               NT    1:55.61        
 23 Levy, Hillary A           11 Condors-MR                NT    1:58.92        
 24 Ferrara, Gabrielle M      12 MCSC-NJ              1:58.86    1:58.98        
 25 Brosnan, Caitlin A        12 Condors-MR           1:53.06    2:06.10        
 26 Leslie, Heather M         11 MSC-MR               2:01.47    2:08.66        
 27 Stratica, Heather         12 MSC-MR               2:31.01    2:08.89        
 28 Fergus, Danielle M        11 Big Blue-MR          1:45.89    2:18.19        
 29 Greenfeld, Megan E        11 Big Blue-MR          2:45.90    2:18.70        
 30 Borovaya, Rachel          12 Condors-MR                NT    2:22.46        
 -- Choi, Hannah J            12 Condors-MR                NT         DQ        
 
Girls 12 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        5:04.69  ZONE
        5:29.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Nicole         12 Agua Swim Team-MR    4:59.10    4:54.13 ZONE   
                  32.85                             1:46.95 ( )                    
            3:02.28 ( )   4:54.13 (1:51.85)                                        
  2 Housman, Emma Grace G     12 Bgnw Marlins-MR      5:16.57    5:06.30 JO     
                  33.95     1:12.28 (38.33)     1:50.66 (38.38)     2:29.51 (38.85)
        3:09.04 (39.53)     3:49.58 (40.54)     4:28.74 (39.16)     5:06.30 (37.56)
  3 Rodriguez, Keannie M      12 Agua Swim Team-MR    5:45.38    5:10.29 JO     
                  34.19     1:12.79 (38.60)     1:52.04 (39.25)     2:32.01 (39.97)
        3:12.36 (40.35)     3:52.66 (40.30)     4:32.01 (39.35)     5:10.29 (38.28)
  4 Skoczylas, Anne M         11 Agua Swim Team-MR         NT    5:10.72 JO     
                                1:13.54 ( )                             2:33.49 ( )
                                3:53.56 ( )   5:10.72 (1:17.16)                    
  5 Doherty, Kaitlin A        12 Middies-MR           5:07.28    5:10.85 JO     
                  33.19     1:11.39 (38.20)     1:50.99 (39.60)     2:31.50 (40.51)
        3:12.08 (40.58)     3:53.11 (41.03)     4:32.12 (39.01)     5:10.85 (38.73)
  6 Sawkins, Emma E           11 Bgnw Marlins-MR      5:30.78    5:16.21 JO     
                  34.91     1:13.88 (38.97)     1:54.40 (40.52)     2:34.94 (40.54)
                                3:56.55 ( )     4:37.89 (41.34)     5:16.21 (38.32)
  7 Kanim, Callie H           12 Middies-MR           5:15.82    5:17.21 JO     
                  33.33     1:12.66 (39.33)     1:53.66 (41.00)     2:35.62 (41.96)
        3:16.65 (41.03)     3:57.77 (41.12)     4:38.07 (40.30)     5:17.21 (39.14)
  8 Bergin, Kate C            11 MSC-MR               5:21.08    5:25.45 JO     
                  36.13     1:16.89 (40.76)     1:58.38 (41.49)     2:40.18 (41.80)
        3:22.23 (42.05)     4:04.50 (42.27)     4:45.97 (41.47)     5:25.45 (39.48)
  9 McLaughlin, Genna M       11 Bgnw Marlins-MR      5:22.80    5:27.74 JO     
                  35.09     1:14.42 (39.33)     1:55.84 (41.42)     2:37.23 (41.39)
        3:19.69 (42.46)     4:02.78 (43.09)     4:45.75 (42.97)     5:27.74 (41.99)
 10 Gawronski, Emma L         12 CDOG-CT              5:24.58    5:31.28        
                  37.02                             2:01.30 ( )                    
            3:27.34 ( )   5:31.28 (2:03.94)                                        
 11 Catarinacchio, Jessica R  11 Middies-MR           5:48.51    5:33.87        
 12 Stiles, Jessica W         12 MCSC-NJ              6:07.57    5:38.22        
                  37.33     1:19.49 (42.16)     2:02.78 (43.29)     2:47.21 (44.43)
        3:31.72 (44.51)     4:17.00 (45.28)     4:57.87 (40.87)     5:38.22 (40.35)
 13 McClung, Taylor R         10 Pace-MR              6:00.00    5:47.73        
                                1:22.86 ( )                             2:52.81 ( )
                                4:23.03 ( )   5:47.73 (1:24.70)                    
 14 Smalec, Lindsay M         11 CDOG-CT              5:50.31    5:49.65        
                  37.93     1:21.25 (43.32)     2:06.19 (44.94)     2:50.63 (44.44)
        3:35.41 (44.78)     4:20.56 (45.15)     5:06.54 (45.98)     5:49.65 (43.11)
 15 Bhanji, Ameera            12 MSC-MR               5:39.87    5:51.76        
                  40.02     1:26.25 (46.23)     2:12.52 (46.27)                    
            3:42.39 ( )   5:51.76 (2:09.37)                                        
 16 Marinello, Ashley         11 Condors-MR           6:18.41    5:55.69        
                  40.30     1:24.85 (44.55)     2:09.86 (45.01)     2:55.11 (45.25)
        3:41.51 (46.40)     4:27.57 (46.06)     5:13.46 (45.89)     5:55.69 (42.23)
 17 Bradnock, Taylor          12 Riptides-MR               NT    5:56.71        
                  38.42     1:22.79 (44.37)     2:09.52 (46.73)     2:56.58 (47.06)
        3:43.44 (46.86)     4:30.56 (47.12)     5:13.06 (42.50)     5:56.71 (43.65)
 18 Dell'Orto, Christina M    12 Middies-MR           5:55.02    5:57.46        
                  37.18                             2:07.12 ( )                    
            3:41.19 ( )   5:57.46 (2:16.27)                                        
 19 Khal-Laayoun, Yasmina E   11 Agua Swim Team-MR         NT    5:58.55        
                  39.83     1:25.82 (45.99)     2:12.68 (46.86)     2:59.62 (46.94)
        3:46.12 (46.50)     4:33.50 (47.38)     5:19.31 (45.81)     5:58.55 (39.24)
 20 Blackwell, Lauren J       10 CDOG-CT              5:42.81    6:03.38        
                  40.83     1:27.60 (46.77)     2:15.05 (47.45)     3:02.40 (47.35)
        3:48.56 (46.16)     4:34.49 (45.93)     5:20.19 (45.70)     6:03.38 (43.19)
 21 Barlok, Sara J            11 CDOG-CT              5:53.70    6:04.18        
                  41.77     1:28.98 (47.21)     2:16.49 (47.51)     3:03.48 (46.99)
        3:50.03 (46.55)     4:36.34 (46.31)     5:21.80 (45.46)     6:04.18 (42.38)
 22 Senft, Maggie E           12 CDOG-CT              6:16.24    6:07.59        
                                7:40.30 ( )           40.70 ( )     1:27.01 (46.31)
        2:14.75 (47.74)     3:03.10 (48.35)   5:24.33 (2:21.23)     6:07.59 (43.26)
 23 Keddy, McKenzie B         12 CDOG-CT              6:06.41    6:08.07        
                  40.69                             2:14.18 ( )                    
            3:49.75 ( )   6:08.07 (2:18.32)                                        
 24 Stone, Rachael E          11 CDOG-CT              6:07.51    6:09.93        
                  39.88     1:26.62 (46.74)     2:14.84 (48.22)     3:03.10 (48.26)
        3:50.40 (47.30)     4:38.38 (47.98)     5:25.62 (47.24)     6:09.93 (44.31)
 25 Molnar, Delaney L         11 CDOG-CT              6:45.51    6:14.97        
                                1:29.43 ( )                             3:05.71 ( )
                                4:41.65 ( )   6:14.97 (1:33.32)                    
 26 Hodges, Taylor M          12 Condors-MR           6:53.61    6:16.07        
                  40.81                             2:16.01 ( )                    
            3:54.72 ( )   6:16.07 (2:21.35)                                        
 27 Kirby, Meaghan C          12 CDOG-CT              6:16.56    6:23.82        
                                7:39.76 ( )           42.28 ( )     1:30.86 (48.58)
        2:19.77 (48.91)     3:09.45 (49.68)   5:36.23 (2:26.78)     6:23.82 (47.59)
 28 Safovich, Polina           9 Bscat-MR             6:40.00    6:40.34        
                  44.95                             2:28.57 ( )                    
            4:11.14 ( )   6:40.34 (2:29.20)                                        
 29 Go, Francesca M           10 CDOG-CT              7:15.51    6:57.93        
                  42.66     1:34.28 (51.62)     2:26.81 (52.53)     3:21.83 (55.02)
        4:16.28 (54.45)     5:12.00 (55.72)     6:05.77 (53.77)     6:57.93 (52.16)
 30 Gidicsin, Stephanie R     10 CDOG-CT              6:59.51    6:58.61        
                  42.84     1:34.40 (51.56)     2:27.43 (53.03)     3:21.97 (54.54)
        4:16.25 (54.28)     5:11.95 (55.70)     6:06.24 (54.29)     6:58.61 (52.37)
 31 Malyszka, Kelly            8 Condors-MR                NT    7:14.65        
                  49.62                             2:37.78 ( )                    
            4:32.22 ( )   7:14.65 (2:42.43)                                        
 32 Miller, Skyler E          11 Condors-MR                NT    7:27.93        
                  47.50     1:44.22 (56.72)   2:44.67 (1:00.45)     3:42.81 (58.14)
      4:42.88 (1:00.07)     5:38.81 (55.93)     6:34.41 (55.60)     7:27.93 (53.52)
 
Girls 12 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:15.49  ZONE
        1:25.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Nicole         12 Agua Swim Team-MR    1:11.64    1:12.33 ZONE   
  2 Skoczylas, Anne M         11 Agua Swim Team-MR         NT    1:17.21 JO     
  3 Chiang, Brittany          12 Bgnw Marlins-MR      1:27.06    1:20.45 JO     
  4 Bhanji, Ameera            12 MSC-MR               1:16.21    1:20.86 JO     
  5 Kelly, Simone             11 Bgnw Marlins-MR      1:34.97    1:21.17 JO     
  6 Dubin, Maria V            11 Middies-MR           1:23.85    1:22.61 JO     
  7 Doherty, Kaitlin A        12 Middies-MR           1:23.20    1:23.79 JO     
  8 Klein, Emma C             12 Pace-MR              1:29.00    1:24.50 JO     
  9 Silverman, Erica A        10 Bgnw Marlins-MR      1:28.83    1:25.23 JO     
 10 Bergin, Kate C            11 MSC-MR               1:24.58    1:25.56 JO     
 11 Stiles, Jessica W         12 MCSC-NJ              1:29.21    1:25.76 JO     
 12 Brickman, Molly E         11 YFD-MR               1:24.00    1:25.92 JO     
 13 Catarinacchio, Jessica R  11 Middies-MR           1:25.73    1:26.46        
 14 Vogel, Nia C              12 Riptides-MR          1:29.28    1:27.67        
 15 Kanim, Callie H           12 Middies-MR           1:26.23    1:28.78        
 16 Levine, Corie T           12 Bgnw Marlins-MR      1:36.72    1:29.08        
 17 Smalec, Lindsay M         11 CDOG-CT              1:23.48    1:29.49        
 18 Gawronski, Emma L         12 CDOG-CT              1:23.91    1:30.48        
 19 Khal-Laayoun, Yasmina E   11 Agua Swim Team-MR    1:43.92    1:31.46        
 20 Thompson, Marissa K        9 Pace-MR              1:55.00    1:32.77        
 21 Marinello, Ashley         11 Condors-MR           2:03.15    1:34.76        
 22 Kuhn, Abby C              11 Bgnw Marlins-MR      1:30.86    1:35.33        
 23 Siegel, Sophie H          10 YFD-MR               1:40.00    1:35.83        
 24 Hodges, Taylor M          12 Condors-MR                NT    1:35.92        
 25 Ruotolo, Hope E           12 Bgnw Marlins-MR      1:37.50    1:35.98        
 26 Sweet, Lauren A           11 Condors-MR           1:43.09    1:36.50        
 27 Basso, Sierra K           11 Agua Swim Team-MR    1:50.48    1:36.99        
 28 Senft, Maggie E           12 CDOG-CT              1:38.15    1:38.80        
 29 Elcott, Ina M              9 MSC-MR               1:35.91    1:39.23        
 30 Blackwell, Lauren J       10 CDOG-CT              1:36.97    1:39.29        
 31 Amar, Kelly A             10 GAEL-MR              1:33.44    1:40.77        
 32 Choi, Hannah J            12 Condors-MR                NT    1:42.32        
 33 Damsky, Abby K            12 Agua Swim Team-MR    1:54.78    1:42.52        
 34 Halper, Sophie R          10 Agua Swim Team-MR         NT    1:44.27        
 35 Fung, Amanda M            10 Big Blue-MR          1:41.40    1:44.66        
 36 Alvarez, Victoria A       11 Bscat-MR             1:45.00    1:44.90        
 37 Palikuca, Emmanuelle      11 Big Blue-MR          1:38.80    1:45.92        
 38 Howe, Campbell C          12 Agua Swim Team-MR         NT    1:46.83        
 39 Reilly, Bridget K         11 GAEL-MR                   NT    1:47.89        
 40 Stone, Rachael E          11 CDOG-CT              1:45.13    1:49.72        
 41 Cannata, Jessica R        10 CDOG-CT              1:57.54    1:50.66        
 42 Tsuei, Angela              8 Condors-MR                NT    1:52.06        
 43 Klinovsky, Katarina       10 Agua Swim Team-MR         NT    2:02.84        
 -- Senft, Ellie M            10 CDOG-CT              2:03.40         DQ        
 -- Ciarlone, Carissa M       11 CDOG-CT              1:51.99         DQ        
 -- Barlok, Sara J            11 CDOG-CT              1:45.90         DQ        
 -- Farrell, Shannon P        10 Condors-MR           2:00.41         DQ        
 -- Filatov, Katherine G      11 Condors-MR                NT         DQ        
 -- Krug, Olivia A             8 MSC-MR               2:11.18         DQ        
 
Girls 12 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:44.19  ZONE
        2:59.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Nicole         12 Agua Swim Team-MR    2:41.49    2:41.18 ZONE   
                  34.92   2:41.18 (2:06.26)                                        
  2 Housman, Emma Grace G     12 Bgnw Marlins-MR      2:54.05    2:48.86 JO     
                  37.30     1:18.71 (41.41)     2:09.02 (50.31)     2:48.86 (39.84)
  3 Sawkins, Emma E           11 Bgnw Marlins-MR      2:56.00    2:51.06 JO     
                  38.43     1:22.53 (44.10)     2:14.21 (51.68)     2:51.06 (36.85)
  4 McLaughlin, Genna M       11 Bgnw Marlins-MR      2:52.44    2:51.29 JO     
                  37.59     1:22.49 (44.90)     2:13.04 (50.55)     2:51.29 (38.25)
  5 Skoczylas, Anne M         11 Agua Swim Team-MR         NT    2:52.05 JO     
                  36.22     1:21.91 (45.69)     2:13.16 (51.25)     2:52.05 (38.89)
  6 Rodriguez, Keannie M      12 Agua Swim Team-MR    3:04.06    2:53.49 JO     
                  37.71     1:22.04 (44.33)     2:14.07 (52.03)     2:53.49 (39.42)
  7 Chiang, Brittany          12 Bgnw Marlins-MR      3:01.56    2:55.71 JO     
                  38.30   2:55.71 (2:17.41)                                        
  8 Vogel, Nia C              12 Riptides-MR          3:04.54    2:56.60 JO     
                  37.26     1:25.40 (48.14)     2:16.13 (50.73)     2:56.60 (40.47)
  9 Bergin, Kate C            11 MSC-MR               3:00.02    2:59.99 JO     
                  38.82     1:23.42 (44.60)     2:18.83 (55.41)     2:59.99 (41.16)
 10 Gallagher, Megan E        11 Pace-MR              3:10.17    3:01.20        
                  38.96     1:24.43 (45.47)     2:19.10 (54.67)     3:01.20 (42.10)
 11 Klein, Emma C             12 Pace-MR              3:15.00    3:02.35        
                  37.90     1:25.86 (47.96)     2:22.30 (56.44)     3:02.35 (40.05)
 12 Kelly, Simone             11 Bgnw Marlins-MR      3:09.16    3:03.60        
                  37.93     1:25.80 (47.87)     2:21.78 (55.98)     3:03.60 (41.82)
 13 Diserio, Sophia           12 Agua Swim Team-MR         NT    3:03.67        
                  41.12     1:27.40 (46.28)     2:20.95 (53.55)     3:03.67 (42.72)
 14 Gawronski, Emma L         12 CDOG-CT              3:02.32    3:04.52        
                                1:28.54 ( )   3:04.52 (1:35.98)                    
 15 Khal-Laayoun, Yasmina E   11 Agua Swim Team-MR    3:27.51    3:07.29        
                                                    2:24.71 ( )     3:07.29 (42.58)
 16 Gay, Ali E                12 NDAC-MR                   NT    3:08.67        
                                1:28.50 ( )   3:08.67 (1:40.17)                    
 17 Bhanji, Ameera            12 MSC-MR               2:57.18    3:11.71        
                  37.21     1:26.34 (49.13)   2:29.02 (1:02.68)     3:11.71 (42.69)
 18 Damsky, Abby K            12 Agua Swim Team-MR    3:25.78    3:16.22        
                                                    2:33.49 ( )     3:16.22 (42.73)
 19 Baccaglini, Anna D        12 MCSC-NJ              3:10.21    3:17.57        
                  41.25     1:30.82 (49.57)   2:31.83 (1:01.01)     3:17.57 (45.74)
 20 Basso, Sierra K           11 Agua Swim Team-MR    3:39.21    3:18.75        
 21 Sweet, Lauren A           11 Condors-MR           4:22.94    3:22.28        
 22 Kuo, Elizabeth F          10 Agua Swim Team-MR    3:34.99    3:22.66        
                  50.70     1:40.40 (49.70)     2:36.18 (55.78)     3:22.66 (46.48)
 23 Kelly, Jordan A           10 Agua Swim Team-MR    3:44.55    3:23.57        
                                1:38.62 ( )   3:23.57 (1:44.95)                    
 24 Elcott, Ina M              9 MSC-MR               3:22.92    3:26.38        
                                1:36.29 ( )   3:26.38 (1:50.09)                    
 25 Barlok, Sara J            11 CDOG-CT              3:19.87    3:29.34        
                  47.47   3:29.34 (2:41.87)                                        
 26 Choi, Hannah J            12 Condors-MR                NT    3:35.24        
                  48.38     1:45.97 (57.59)   2:47.36 (1:01.39)     3:35.24 (47.88)
 27 Rodriguez, Valerie        10 Bscat-MR             3:26.00    3:35.33        
                                                    2:49.48 ( )     3:35.33 (45.85)
 28 Ackerman, Hadley           8 Agua Swim Team-MR         NT    3:37.80        
                  47.12     1:40.85 (53.73)   2:44.74 (1:03.89)     3:37.80 (53.06)
 28 Keaveney, Briana N        10 Condors-MR           4:02.93    3:37.80        
 30 Lewis, Emily M            10 MSC-MR               3:32.66    3:38.27        
                                                    2:52.18 ( )     3:38.27 (46.09)
 31 Ciavarella, Nicole        11 Condors-MR           3:58.41    3:39.79        
 32 Senft, Ellie M            10 CDOG-CT              3:37.22    3:41.99        
                                                    2:51.12 ( )     3:41.99 (50.87)
 33 McGowan, Alessia M         9 Agua Swim Team-MR         NT    3:44.18        
                  53.76     1:53.27 (59.51)   2:58.68 (1:05.41)     3:44.18 (45.50)
 34 Eguchi, Nadia N            8 Agua Swim Team-MR         NT    3:45.88        
                  51.81   1:51.99 (1:00.18)   2:54.51 (1:02.52)     3:45.88 (51.37)
 35 Trinco, Charlie J         10 MCSC-NJ              4:25.05    3:46.18        
                  53.77   3:46.18 (2:52.41)                                        
 36 Klinovsky, Katarina       10 Agua Swim Team-MR         NT    3:51.18        
                                1:55.35 ( )   2:59.75 (1:04.40)     3:51.18 (51.43)
 37 Demirel, Alina D           9 MCSC-NJ              4:25.05    3:51.82        
                                4:28.16 ( )         3:51.82 ( )                    
 38 Tsuei, Angela              8 Condors-MR                NT    3:54.03        
                  53.10     1:50.52 (57.42)   2:58.73 (1:08.21)     3:54.03 (55.30)
 39 Caldwell, Julia A         10 MSC-MR               3:48.34    3:54.98        
                  58.25     1:57.33 (59.08)   3:03.66 (1:06.33)     3:54.98 (51.32)
 40 Malyszka, Kelly            8 Condors-MR                NT    3:58.64        
                1:01.21     1:59.75 (58.54)   3:05.35 (1:05.60)     3:58.64 (53.29)
 41 Brosnan, Caitlin A        12 Condors-MR           3:44.83    4:04.84        
                1:03.99   2:05.09 (1:01.10)   4:04.84 (1:59.75)                    
 42 Krug, Olivia A             8 MSC-MR                    NT    4:05.63        
                  55.75   1:58.19 (1:02.44)   3:06.34 (1:08.15)     4:05.63 (59.29)
 43 Cohen, Jessica Z           8 MSC-MR                    NT    4:28.19        
                1:03.00   2:12.53 (1:09.53)   3:29.10 (1:16.57)     4:28.19 (59.09)
 -- Magretti, Julia           12 Condors-MR                NT         DQ        
                1:05.04   2:08.36 (1:03.32)   3:15.53 (1:07.17)          DQ (58.56)
 
Girls 12 & Under 400 LC Meter IM
===============================================================================
        6:25.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Nicole         12 Agua Swim Team-MR    6:00.45    5:40.28 JO     
  2 Skoczylas, Anne M         11 Agua Swim Team-MR         NT    5:59.88 JO     
                                1:20.80 ( )                             2:53.47 ( )
                                4:40.48 ( )   5:59.88 (1:19.40)                    
  3 Housman, Emma Grace G     12 Bgnw Marlins-MR      5:56.00    6:02.24 JO     
  4 Bergin, Kate C            11 MSC-MR               6:21.14    6:15.97 JO     
  5 McLaughlin, Genna M       11 Bgnw Marlins-MR      6:20.27    6:17.25 JO     
  6 Chiang, Brittany          12 Bgnw Marlins-MR      6:16.00    6:17.79 JO     
  7 Gawronski, Emma L         12 CDOG-CT              6:33.77    6:28.26        
                1:36.67   3:14.42 (1:37.75)   5:06.38 (1:51.96)   6:28.26 (1:21.88)
  8 Khal-Laayoun, Yasmina E   11 Agua Swim Team-MR         NT    6:29.86        
                1:33.43   3:14.20 (1:40.77)   5:01.78 (1:47.58)   6:29.86 (1:28.08)
  9 Smalec, Lindsay M         11 CDOG-CT              6:45.51    6:42.79        
                1:36.11   3:15.28 (1:39.17)   5:10.31 (1:55.03)   6:42.79 (1:32.48)
 10 Bhanji, Ameera            12 MSC-MR               6:23.53    6:58.81        
 11 Keddy, McKenzie B         12 CDOG-CT              6:31.30    6:59.15        
 12 Basso, Sierra K           11 Agua Swim Team-MR    6:35.00    7:01.29        
                1:39.81   3:29.23 (1:49.42)   5:29.03 (1:59.80)   7:01.29 (1:32.26)
 13 Kelly, Jordan A           10 Agua Swim Team-MR    6:50.00    7:07.58        
                1:45.25   3:31.91 (1:46.66)   5:28.07 (1:56.16)   7:07.58 (1:39.51)
 14 Farrell, Brenna K         10 Condors-MR                NT    7:07.67        
                  47.97     1:47.87 (59.90)     2:39.59 (51.72)     3:30.42 (50.83)
        4:29.79 (59.37)   5:31.93 (1:02.14)     6:19.83 (47.90)     7:07.67 (47.84)
 15 Senft, Maggie E           12 CDOG-CT              6:59.51    7:08.78        
                1:45.12   3:26.81 (1:41.69)   5:35.24 (2:08.43)   7:08.78 (1:33.54)
 16 Kirby, Meaghan C          12 CDOG-CT              7:45.51    7:15.36        
                1:48.69   3:40.93 (1:52.24)   5:35.42 (1:54.49)   7:15.36 (1:39.94)
 17 Robert, Jessica           10 Agua Swim Team-MR         NT    7:39.22        
                  48.41   1:50.38 (1:01.97)     2:49.24 (58.86)     3:48.01 (58.77)
      4:51.91 (1:03.90)   5:58.67 (1:06.76)     6:48.67 (50.00)     7:39.22 (50.55)
 -- Sawkins, Emma E           11 Bgnw Marlins-MR      6:20.00         DQ        
 -- Rodriguez, Keannie M      12 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
                1:34.96   3:07.87 (1:32.91)   4:57.20 (1:49.33)        DQ (1:22.38)
 
Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          29.69  ZONE
          31.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Rachel S             12 Condors-MR             30.25      29.08 ZONE   
  2 Trail, Melissa L          15 Bgnw Marlins-MR        29.47      29.63 ZONE   
  3 Weston, Betsy F           16 Bgnw Marlins-MR        28.97      29.67 ZONE   
  4 Hanss, Katie E            13 Agua Swim Team-MR      33.74      29.72 JO     
  5 Howe, Ritchey F           14 Agua Swim Team-MR      29.83      29.83 JO     
  6 Bach, Danielle M          14 NJW-NJ                 29.75      29.86 JO     
  7 Berkman, Maddy R          14 Bgnw Marlins-MR        30.52      30.37 JO     
  8 Rueda, Daniela            14 Agua Swim Team-MR      29.63      30.48 JO     
  9 Nunez, Ana                14 Agua Swim Team-MR      31.20      30.55 JO     
 10 Morris, Cara K            14 Condors-MR             31.73      30.86 JO     
 11 Weston, Caroline L        14 Bgnw Marlins-MR        30.83      30.98 JO     
 12 Rivera, Ashley M          13 UN-MR                     NT      31.35 JO     
 13 Cannata, Jenna N          12 CDOG-CT                30.83      31.39 JO     
 14 Boumis, Alexia            13 Pace-MR                33.00      31.44 JO     
 15 Huang, Eileen S           13 Bgnw Marlins-MR        32.47      31.56 JO     
 16 Craft, Kim J              13 PBAC-MR                31.58      31.83 JO     
 17 Powell, Tori              15 Pace-MR                31.82      31.84 JO     
 18 Carlucci, Brannan A       14 Condors-MR             34.56      31.92 JO     
 18 Wilt, Chase H             15 Bgnw Marlins-MR        33.00      31.92 JO     
 20 Naumchevski, Stephanie R  17 NJW-NJ                    NT      32.03        
 21 Martinez, Adrianna        13 NYCC-MR                33.48      32.07        
 22 Leung, Michelle           15 NJW-NJ                    NT      32.19        
 23 Cirone, Alexandra         12 Agua Swim Team-MR      33.87      32.25        
 24 Chung, Katie J            13 Condors-MR             34.06      32.48        
 25 Hickey, Chrisanna M       16 Big Blue-MR            32.80      32.69        
 26 Rouse, Tjorne Z           14 Condors-MR             32.50      32.74        
 27 Baudinet, Anne T          14 Bgnw Marlins-MR        33.52      32.88        
 28 Duncalf, Katie S          13 Bgnw Marlins-MR        33.66      32.89        
 29 Brennan, Jane M           16 Condors-MR             32.59      33.23        
 30 Russo, Alexa A            18 YFD-MR                 34.38      33.32        
 31 Basmadjian, Maud L        16 NJW-NJ                 33.25      33.42        
 32 Walsh, Shannon M          13 Big Blue-MR            32.80      33.55        
 33 Pena E., Jarleen B        13 Agua Swim Team-MR      36.03      33.61        
 34 Basmadjian, Sarah         13 NJW-NJ                 36.53      33.67        
 35 Bonifacio, Stephanie M    15 Condors-MR             34.78      33.77        
 36 Rockwell, Alexis M        15 PBAC-MR                33.67      34.04        
 37 Finkelstein, Stacy B      14 MCSC-NJ                34.87      34.08        
 38 Dari, Kelli A             15 Condors-MR             35.71      34.61        
 39 Paul, Jordana R           16 Condors-MR             35.07      34.83        
 40 Campo, Brittany M         16 MCSC-NJ                35.42      35.16        
 41 Patapis, Melanie A        13 Riptides-MR            34.00      35.20        
 42 Deziel, Blaire            15 Condors-MR             34.27      35.36        
 43 Bernstein, Olive E        13 Condors-MR             39.41      35.45        
 44 Boyadjian, Christina A    13 NJW-NJ                 35.23      35.63        
 45 DeSimone, Jackie M        13 Condors-MR             36.36      35.95        
 46 DeSimone, Julie N         13 Condors-MR             39.00      36.00        
 47 Lee, Victoria             12 NJW-NJ                 37.91      36.01        
 48 Bildik, Semina            13 NJW-NJ                    NT      36.19        
 49 Mills, Ariana C           13 Agua Swim Team-MR         NT      36.73        
 50 Lawlor, Abby C            13 CDOG-CT                37.69      37.73        
 51 Ericheva, Yulia           13 Condors-MR             40.87      38.75        
 52 Owen-Kraft, Chelsea A     15 Big Blue-MR            37.00      39.67        
 53 Stern, Elizbeth           13 Condors-MR             51.25      40.66        
 54 Ragusa, Samantha A        13 CDOG-CT                38.98      42.94        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:04.39  ZONE
        1:08.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hursch, Jade M            14 NJW-NJ               1:02.67    1:03.19 ZONE   
  2 Weston, Betsy F           16 Bgnw Marlins-MR      1:02.88    1:04.01 ZONE   
  3 Rueda, Daniela            14 Agua Swim Team-MR    1:02.48    1:04.26 ZONE   
  4 Martinez, Bianca M        18 NYCC-MR              1:06.32    1:04.55 JO     
  5 Groccia, Adrienne D       14 Middies-MR           1:03.32    1:04.72 JO     
  6 Kim, Rachel S             12 Condors-MR           1:08.18    1:04.87 JO     
  7 Hutchinson-Maddox, Caitl  16 Agua Swim Team-MR    1:05.15    1:05.22 JO     
  8 Nunez, Ana                14 Agua Swim Team-MR    1:07.71    1:05.91 JO     
  9 Trail, Melissa L          15 Bgnw Marlins-MR      1:04.65    1:06.01 JO     
 10 Wais, Ashleigh Q          16 NYCC-MR              1:07.60    1:06.51 JO     
 11 Sykes, Sarah M            17 NJW-NJ               1:05.74    1:06.84 JO     
 12 Malyszka, Stephanie M     13 Condors-MR           1:07.72    1:06.99 JO     
 13 Winkler, Caitlin M        18 NYCC-MR              1:05.30    1:07.07 JO     
 14 Chudy, Charlotte L        13 Agua Swim Team-MR    1:08.23    1:07.65 JO     
 15 Coniglio, Andrea M        16 NJW-NJ               1:06.21    1:07.87 JO     
 16 Rota, Alexandra P         14 Bgnw Marlins-MR      1:11.68    1:07.94 JO     
 17 Bach, Danielle M          14 NJW-NJ               1:08.11    1:07.97 JO     
 18 Wilt, Chase H             15 Bgnw Marlins-MR      1:10.84    1:08.40 JO     
 19 Maruo, Haruka             14 Riptides-MR          1:07.81    1:08.70        
 20 Morris, Cara K            14 Condors-MR           1:10.00    1:08.73        
 21 Weston, Caroline L        14 Bgnw Marlins-MR      1:09.43    1:09.18        
 22 Powell, Tori              15 Pace-MR              1:09.36    1:09.41        
 23 Boumis, Alexia            13 Pace-MR              1:12.00    1:10.33        
 24 Omary, Natalie M          14 Agua Swim Team-MR    1:11.74    1:10.60        
 25 Winkler, Erika            13 NYCC-MR              1:12.00    1:10.78        
 26 Leung, Michelle           15 NJW-NJ                    NT    1:10.82        
 27 Dan, Megan                14 NJW-NJ               1:12.45    1:10.85        
 28 Martinez, Adrianna        13 NYCC-MR              1:12.68    1:11.02        
 29 Passaro, Carolyn K        18 NJW-NJ               1:10.04    1:11.13        
 30 Wyatt, Allison B          16 Big Blue-MR          1:06.00    1:11.15        
 31 Carlucci, Brannan A       14 Condors-MR           1:17.65    1:12.18        
 32 Degnan, Hayley F          13 NJW-NJ               1:16.44    1:12.27        
 33 Day, Courtney J           17 NJW-NJ               1:05.60    1:12.40        
 34 Naumchevski, Stephanie R  17 NJW-NJ                    NT    1:12.66        
 35 Russo, Alexa A            18 YFD-MR               1:08.97    1:12.94        
 36 Basmadjian, Sarah         13 NJW-NJ               1:15.96    1:13.40        
 36 Basmadjian, Maud L        16 NJW-NJ               1:13.99    1:13.40        
 38 Walsh, Shannon M          13 Big Blue-MR          1:13.70    1:13.51        
 39 Pena E., Jarleen B        13 Agua Swim Team-MR    1:18.31    1:14.05        
 40 Deubel, Taylor B          13 CDOG-CT              1:13.35    1:14.20        
 41 Bray, Kayla C             13 NJW-NJ               1:23.07    1:14.93        
 42 Rappaport, Roxy S         15 Bgnw Marlins-MR      1:18.75    1:15.13        
 43 Campo, Brittany M         16 MCSC-NJ              1:15.06    1:15.53        
 44 Brennan, Jane M           16 Condors-MR           1:14.83    1:16.21        
 45 Patapis, Melanie A        13 Riptides-MR          1:22.59    1:16.25        
 46 Deziel, Blaire            15 Condors-MR           1:18.28    1:16.26        
 47 Bonifacio, Stephanie M    15 Condors-MR           1:19.62    1:16.32        
 48 Finkelstein, Stacy B      14 MCSC-NJ              1:17.48    1:16.44        
 49 Bernstein, Olive E        13 Condors-MR           1:26.31    1:16.72        
 50 Dari, Kelli A             15 Condors-MR           1:18.59    1:17.22        
 51 Rouse, Tjorne Z           14 Condors-MR           1:13.00    1:17.56        
 52 Paul, Jordana R           16 Condors-MR           1:15.55    1:17.76        
 53 Lee, Victoria             12 NJW-NJ               1:22.47    1:18.12        
 54 DeSimone, Jackie M        13 Condors-MR           1:24.02    1:21.03        
 55 DeSimone, Julie N         13 Condors-MR           1:28.00    1:22.40        
 56 Mills, Ariana C           13 Agua Swim Team-MR         NT    1:22.63        
 57 Ericheva, Yulia           13 Condors-MR           1:39.65    1:28.83        
 58 Owen-Kraft, Chelsea A     15 Big Blue-MR          1:20.96    1:29.07        
 59 Stern, Elizbeth           13 Condors-MR           2:02.01    1:29.11        
 60 Bildik, Semina            13 NJW-NJ                    NT    1:30.35        
 61 Ragusa, Samantha A        13 CDOG-CT              1:27.47    1:32.93        
 
Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:16.99  ZONE
        2:29.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rueda, Daniela            14 Agua Swim Team-MR    2:10.25    2:13.88 ZONE   
                                1:05.42 ( )   2:13.88 (1:08.46)                    
  2 Martinez, Bianca M        18 NYCC-MR              2:19.17    2:18.59 JO     
                  32.59     1:08.70 (36.11)     1:43.87 (35.17)     2:18.59 (34.72)
  3 Hutchinson-Maddox, Caitl  16 Agua Swim Team-MR    2:17.07    2:19.84 JO     
                  32.44     1:08.14 (35.70)     1:44.08 (35.94)     2:19.84 (35.76)
  4 Hanss, Katie E            13 Agua Swim Team-MR    2:27.67    2:22.48 JO     
                  31.28     1:07.69 (36.41)     1:45.18 (37.49)     2:22.48 (37.30)
  5 Sims, Dani                14 Bgnw Marlins-MR      2:21.73    2:23.19 JO     
                  33.09     1:09.12 (36.03)     1:46.41 (37.29)     2:23.19 (36.78)
  6 Rivera, Ashley M          13 UN-MR                     NT    2:23.86 JO     
                  33.09     1:09.40 (36.31)     1:47.04 (37.64)     2:23.86 (36.82)
  7 Nunez, Ana                14 Agua Swim Team-MR    2:31.47    2:24.86 JO     
                  33.82     1:10.51 (36.69)     1:47.93 (37.42)     2:24.86 (36.93)
  8 Wais, Ashleigh Q          16 NYCC-MR              2:23.00    2:28.15 JO     
                                1:13.48 ( )   2:28.15 (1:14.67)                    
  9 Brooks, Meghan E          15 Bgnw Marlins-MR      2:36.92    2:29.62 JO     
                  33.28     1:11.20 (37.92)     1:50.82 (39.62)     2:29.62 (38.80)
 10 Schaefer, Kathryn R       15 Middies-MR           2:21.03    2:30.35        
                  32.64     1:11.25 (38.61)     1:51.35 (40.10)     2:30.35 (39.00)
 11 Kennedy, Calla            13 NYCC-MR              2:32.00    2:30.99        
                  35.57     1:14.21 (38.64)     1:53.04 (38.83)     2:30.99 (37.95)
 12 Sims, Micah               15 Bgnw Marlins-MR      2:23.51    2:31.87        
                                1:09.67 ( )   2:31.87 (1:22.20)                    
 13 Wilt, Chase H             15 Bgnw Marlins-MR      2:33.26    2:33.50        
                  34.00     1:11.63 (37.63)     1:52.77 (41.14)     2:33.50 (40.73)
 14 Kleinbart, Jessica E      16 Agua Swim Team-MR    2:40.68    2:35.73        
                                   4.75 ( )       34.64 (29.89)   2:35.73 (2:01.09)
 15 Moore, Jhanna             17 Agua Swim Team-MR    2:23.01    2:37.34        
                                1:14.30 ( )   2:37.34 (1:23.04)                    
 16 Stenman, Anaelle F        14 Riptides-MR               NT    2:38.61        
                  34.16     1:14.33 (40.17)     1:57.12 (42.79)     2:38.61 (41.49)
 17 Pope, Sarah A             14 NDAC-MR                   NT    2:38.84        
                  33.76     1:13.22 (39.46)     1:55.47 (42.25)     2:38.84 (43.37)
 18 Pena E., Jarleen B        13 Agua Swim Team-MR    3:05.86    2:39.37        
                  36.16     1:17.55 (41.39)     1:59.94 (42.39)     2:39.37 (39.43)
 19 Baudinet, Anne T          14 Bgnw Marlins-MR      2:46.59    2:39.65        
                                1:16.79 ( )   2:39.65 (1:22.86)                    
 20 Dries, Emma               15 NYCC-MR              2:44.00    2:40.59        
                  35.68     1:16.89 (41.21)     1:58.71 (41.82)     2:40.59 (41.88)
 21 Schmitt, Katherine M      15 Agua Swim Team-MR    2:42.44    2:41.19        
                  35.38     1:16.25 (40.87)     1:59.22 (42.97)     2:41.19 (41.97)
 22 Viotto, Jackie A          15 MCSC-NJ              2:33.61    2:42.74        
                                1:18.04 ( )   2:42.74 (1:24.70)                    
 23 Hellstern, Nicole A       13 CDOG-CT              2:35.53    2:44.45        
                                1:16.86 ( )   2:44.45 (1:27.59)                    
 24 Bernstein, Olive E        13 Condors-MR           2:44.06    2:47.52        
                                   3.80 ( )   2:47.52 (2:43.72)                    
 25 Cannata, Jenna N          12 CDOG-CT              2:28.89    2:47.88        
                  37.26     1:20.08 (42.82)     2:04.45 (44.37)     2:47.88 (43.43)
 26 McGetrick, Mary Kate K    13 Bgnw Marlins-MR      2:41.98    2:48.82        
                  36.88     1:20.25 (43.37)     2:05.40 (45.15)     2:48.82 (43.42)
 27 Campo, Brittany M         16 MCSC-NJ              2:45.83    2:48.85        
                                1:20.74 ( )   2:48.85 (1:28.11)                    
 28 Lewis, Chloe E            13 Riptides-MR          2:57.63    2:50.66        
                  37.41     1:20.97 (43.56)     2:07.26 (46.29)     2:50.66 (43.40)
 29 Rouse, Tjorne Z           14 Condors-MR           2:50.00    2:51.29        
                  37.60     1:21.87 (44.27)     2:08.88 (47.01)     2:51.29 (42.41)
 30 NovickSmith, Eliza Z      16 YFD-MR                    NT    2:54.37        
                                1:19.69 ( )   2:54.37 (1:34.68)                    
 31 Schmitt, Rosie H          13 Agua Swim Team-MR    3:07.53    2:57.72        
                  40.42     1:26.45 (46.03)     2:12.88 (46.43)     2:57.72 (44.84)
 32 DeSimone, Jackie M        13 Condors-MR           3:09.27    3:00.28        
                                1:28.10 ( )   3:00.28 (1:32.18)                    
 33 DeSimone, Julie N         13 Condors-MR           3:20.00    3:02.61        
                  39.88     1:27.29 (47.41)     2:15.61 (48.32)     3:02.61 (47.00)
 34 Whalen, Lindsey M         13 Bgnw Marlins-MR      2:56.29    3:08.89        
                  39.94     1:28.85 (48.91)     2:19.83 (50.98)     3:08.89 (49.06)
 35 McGovern, Meaghan O       10 Condors-MR                NT    3:13.79        
                  43.98     1:33.62 (49.64)     2:24.59 (50.97)     3:13.79 (49.20)
 36 Ragusa, Samantha A        13 CDOG-CT              3:12.90    3:14.04        
                                1:34.07 ( )   3:14.04 (1:39.97)                    
 37 Stern, Elizbeth           13 Condors-MR           3:30.13    3:19.12        
                  42.84     1:33.13 (50.29)     2:26.26 (53.13)     3:19.12 (52.86)
 38 Ericheva, Yulia           13 Condors-MR           3:08.41    3:26.77        
                                1:35.37 ( )   3:26.77 (1:51.40)                    
 
Girls 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        4:46.99  ZONE
        5:11.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zagroba, Catherine A      17 NJW-NJ               4:25.24    4:35.10 ZONE   
                1:05.44   2:15.13 (1:09.69)   3:25.71 (1:10.58)   4:35.10 (1:09.39)
  2 Cervone, Victoria A       17 NJW-NJ               4:38.28    4:35.83 ZONE   
                1:06.64   2:16.69 (1:10.05)   3:26.99 (1:10.30)   4:35.83 (1:08.84)
  3 Winkler, Caitlin M        18 NYCC-MR              4:41.33    4:45.80 ZONE   
                1:07.97   2:20.06 (1:12.09)   3:32.81 (1:12.75)   4:45.80 (1:12.99)
  4 Cervone, Erin T           14 NJW-NJ               4:54.79    4:50.89 JO     
                1:10.08   2:25.58 (1:15.50)   3:39.88 (1:14.30)   4:50.89 (1:11.01)
  5 Sykes, Sarah M            17 NJW-NJ               5:09.29    4:51.66 JO     
                1:11.25   2:25.50 (1:14.25)   3:40.13 (1:14.63)   4:51.66 (1:11.53)
  6 Groccia, Adrienne D       14 Middies-MR           4:43.63    4:52.94 JO     
                  10.70     1:09.34 (58.64)   2:23.79 (1:14.45)   4:52.94 (2:29.15)
  7 Sims, Dani                14 Bgnw Marlins-MR      4:56.66    4:53.73 JO     
                1:08.28   2:22.14 (1:13.86)   3:38.36 (1:16.22)   4:53.73 (1:15.37)
  8 Martinez, Bianca M        18 NYCC-MR              4:54.00    4:55.97 JO     
                1:09.55   2:25.18 (1:15.63)   3:40.89 (1:15.71)   4:55.97 (1:15.08)
  9 Chudy, Charlotte L        13 Agua Swim Team-MR    5:03.12    4:59.29 JO     
                1:11.27   2:25.97 (1:14.70)   3:41.92 (1:15.95)   4:59.29 (1:17.37)
 10 Wais, Ashleigh Q          16 NYCC-MR              4:58.00    5:02.68 JO     
                1:12.67   2:30.71 (1:18.04)   3:48.21 (1:17.50)   5:02.68 (1:14.47)
 11 Hanss, Katie E            13 Agua Swim Team-MR    5:45.27    5:03.37 JO     
                1:11.11   2:29.06 (1:17.95)   3:47.02 (1:17.96)   5:03.37 (1:16.35)
 12 Malyszka, Stephanie M     13 Condors-MR           5:11.79    5:05.10 JO     
                1:11.35   2:29.23 (1:17.88)   3:48.13 (1:18.90)   5:05.10 (1:16.97)
 13 Vogt, Hailey L            12 NJW-NJ               5:24.68    5:08.56 JO     
                1:13.27   2:32.08 (1:18.81)   3:51.56 (1:19.48)   5:08.56 (1:17.00)
 14 Drillich, Gabrielle G     15 NJW-NJ               5:21.58    5:08.70 JO     
                1:13.49   2:30.90 (1:17.41)   3:49.49 (1:18.59)   5:08.70 (1:19.21)
 15 Nunez, Ana                14 Agua Swim Team-MR         NT    5:09.07 JO     
                1:14.86   2:33.90 (1:19.04)   3:52.52 (1:18.62)   5:09.07 (1:16.55)
 16 Omary, Natalie M          14 Agua Swim Team-MR    5:21.61    5:11.50 JO     
                1:13.44   2:33.47 (1:20.03)   3:53.41 (1:19.94)   5:11.50 (1:18.09)
 17 Bibb, Devon L             13 NJW-NJ               5:18.71    5:11.93 JO     
                1:15.02   2:35.22 (1:20.20)   3:56.07 (1:20.85)   5:11.93 (1:15.86)
 18 Passaro, Carolyn K        18 NJW-NJ               4:59.86    5:13.63        
                1:14.40   2:34.47 (1:20.07)   3:54.64 (1:20.17)   5:13.63 (1:18.99)
 19 Degnan, Hayley F          13 NJW-NJ               5:30.66    5:16.36        
                  17.20     1:14.35 (57.15)   2:34.44 (1:20.09)   5:16.36 (2:41.92)
 20 Kennedy, Calla            13 NYCC-MR              5:15.00    5:17.01        
                1:14.80   2:34.93 (1:20.13)   3:55.96 (1:21.03)   5:17.01 (1:21.05)
 21 Kim, Robin                15 NJW-NJ               5:24.49    5:17.85        
                1:13.76   2:34.33 (1:20.57)   3:55.92 (1:21.59)   5:17.85 (1:21.93)
 22 Kang, Julie I             13 NJW-NJ               5:23.46    5:22.36        
                1:15.20   2:36.72 (1:21.52)   3:59.54 (1:22.82)   5:22.36 (1:22.82)
 23 Becerra, Lauren M         13 Middies-MR           5:09.28    5:22.54        
                1:16.51   2:38.91 (1:22.40)   4:02.08 (1:23.17)   5:22.54 (1:20.46)
 24 Winkler, Erika            13 NYCC-MR              5:25.00    5:26.20        
                1:18.14   2:42.07 (1:23.93)   4:05.06 (1:22.99)   5:26.20 (1:21.14)
 25 Wyatt, Allison B          16 Big Blue-MR          4:51.89    5:31.31        
                1:16.52   2:40.71 (1:24.19)   4:05.61 (1:24.90)   5:31.31 (1:25.70)
 26 Deubel, Taylor B          13 CDOG-CT              5:19.68    5:37.62        
                1:17.35   2:43.92 (1:26.57)   4:11.04 (1:27.12)   5:37.62 (1:26.58)
 27 Richardson, Erika S       15 Condors-MR           5:37.76    5:40.02        
                1:18.35   2:47.20 (1:28.85)   4:15.18 (1:27.98)   5:40.02 (1:24.84)
 28 Powell, Tori              15 Pace-MR              5:20.00    5:45.07        
                1:18.02   2:46.80 (1:28.78)   4:16.23 (1:29.43)   5:45.07 (1:28.84)
 29 Hellstern, Nicole A       13 CDOG-CT              5:48.60    5:48.24        
                1:20.58   2:52.01 (1:31.43)   4:23.29 (1:31.28)   5:48.24 (1:24.95)
 30 Cannata, Jenna N          12 CDOG-CT              5:17.39    5:48.27        
                1:20.23   2:49.27 (1:29.04)   4:18.66 (1:29.39)   5:48.27 (1:29.61)
 31 Campo, Brittany M         16 MCSC-NJ              5:46.06    5:55.71        
                1:23.45   2:54.72 (1:31.27)   4:26.36 (1:31.64)   5:55.71 (1:29.35)
 32 Carlucci, Brannan A       14 Condors-MR           5:44.51    5:58.05        
                1:23.18   2:55.63 (1:32.45)   4:29.06 (1:33.43)   5:58.05 (1:28.99)
 33 Bernstein, Olive E        13 Condors-MR           6:24.06    6:05.30        
                1:21.05   2:56.81 (1:35.76)   4:33.07 (1:36.26)   6:05.30 (1:32.23)
 34 Dari, Kelli A             15 Condors-MR           6:29.21    6:10.03        
                1:27.03   3:03.33 (1:36.30)   4:40.56 (1:37.23)   6:10.03 (1:29.47)
 35 Farrell, Brenna K         10 Condors-MR                NT    6:10.45        
                1:26.37   3:03.93 (1:37.56)   4:39.11 (1:35.18)   6:10.45 (1:31.34)
 
Girls 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        9:48.39  ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rueda, Daniela            14 Agua Swim Team-MR    9:09.72    9:24.58 ZONE   
                                1:07.68 ( )                             2:18.64 ( )
                                3:30.02 ( )                             4:41.27 ( )
                                5:51.92 ( )                             7:03.06 ( )
                                8:14.52 ( )   9:24.58 (1:10.06)                    
  2 Hutchinson-Maddox, Caitl  16 Agua Swim Team-MR    9:41.56    9:55.37        
                  33.26     1:10.00 (36.74)     1:40.91 (30.91)     2:24.34 (43.43)
        3:01.04 (36.70)     3:38.48 (37.44)     4:15.49 (37.01)     4:53.17 (37.68)
        5:30.69 (37.52)     6:08.89 (38.20)     6:41.09 (32.20)     7:24.53 (43.44)
        8:02.22 (37.69)     8:40.20 (37.98)     9:17.98 (37.78)     9:55.37 (37.39)
  3 Chudy, Charlotte L        13 Agua Swim Team-MR    9:55.00   10:03.25        
                  34.24     1:10.65 (36.41)     1:47.93 (37.28)     2:25.81 (37.88)
        3:03.76 (37.95)     3:42.92 (39.16)     4:21.34 (38.42)     4:59.32 (37.98)
        5:37.39 (38.07)     6:15.66 (38.27)     6:54.39 (38.73)     7:32.51 (38.12)
        8:10.76 (38.25)     8:49.08 (38.32)     9:26.97 (37.89)    10:03.25 (36.28)
  4 Martinez, Bianca M        18 NYCC-MR              9:49.29   10:03.92        
                  31.63     1:12.26 (40.63)     1:48.55 (36.29)     2:29.77 (41.22)
        3:06.24 (36.47)     3:46.81 (40.57)     4:24.49 (37.68)     5:03.54 (39.05)
        5:36.77 (33.23)     6:19.34 (42.57)     6:56.73 (37.39)     7:34.69 (37.96)
        8:10.00 (35.31)     8:50.42 (40.42)     9:27.60 (37.18)    10:03.92 (36.32)
  5 Sims, Dani                14 Bgnw Marlins-MR     10:05.00   10:12.26        
                  27.70     1:09.86 (42.16)     1:48.16 (38.30)     2:25.94 (37.78)
        3:04.36 (38.42)     3:42.93 (38.57)     4:21.93 (39.00)     5:00.47 (38.54)
        5:39.49 (39.02)     6:18.87 (39.38)     6:58.15 (39.28)     7:37.83 (39.68)
        8:15.37 (37.54)     8:56.21 (40.84)     9:35.33 (39.12)    10:12.26 (36.93)
  6 Erickson, Abigayle        17 Agua Swim Team-MR   10:54.33   10:34.04        
                                1:15.76 ( )                             2:36.53 ( )
                                3:55.97 ( )                             5:16.71 ( )
                                6:36.42 ( )                             7:56.06 ( )
                                9:16.20 ( )  10:34.04 (1:17.84)                    
  7 Wais, Ashleigh Q          16 NYCC-MR              9:55.29   10:38.19        
                  36.34     1:16.44 (40.10)     1:55.33 (38.89)     2:38.94 (43.61)
        3:18.96 (40.02)     4:01.29 (42.33)     4:38.36 (37.07)     5:22.49 (44.13)
        6:00.64 (38.15)     6:43.14 (42.50)     7:20.28 (37.14)     8:03.45 (43.17)
        8:43.16 (39.71)     9:21.88 (38.72)     9:58.06 (36.18)    10:38.19 (40.13)
  8 Malyszka, Stephanie M     13 Condors-MR          10:38.56   10:46.03        
                                1:11.97 ( )                             2:31.77 ( )
                                3:53.52 ( )                             5:16.37 ( )
                                6:39.99 ( )                             8:02.78 ( )
                                9:25.89 ( )  10:46.03 (1:20.14)                    
  9 Deubel, Taylor B          13 CDOG-CT             11:21.19   11:33.42        
                  21.95                               37.44 ( )     1:19.88 (42.44)
        1:50.69 (30.81)     2:45.00 (54.31)     3:16.23 (31.23)     4:12.45 (56.22)
        4:43.41 (30.96)     5:40.24 (56.83)     6:21.91 (41.67)     7:08.52 (46.61)
        7:42.14 (33.62)     8:37.55 (55.41)     9:22.06 (44.51)  11:33.42 (2:11.36)
 10 Condron, Molly A          12 CDOG-CT             11:25.59   11:45.99        
                  38.18     1:21.03 (42.85)     2:04.49 (43.46)     2:50.24 (45.75)
        3:25.52 (35.28)     4:20.44 (54.92)     5:06.76 (46.32)     5:52.79 (46.03)
        6:38.74 (45.95)     7:24.09 (45.35)     8:10.34 (46.25)     8:55.35 (45.01)
        9:40.50 (45.15)    10:23.72 (43.22)    10:57.31 (33.59)    11:45.99 (48.68)
 11 Taskindoust, Mahsa        15 Condors-MR          12:04.28   11:48.23        
                  38.56     1:21.21 (42.65)     2:01.78 (40.57)     2:49.38 (47.60)
        3:27.81 (38.43)     4:18.48 (50.67)     5:00.80 (42.32)     5:49.76 (48.96)
        6:36.17 (46.41)     7:21.62 (45.45)     8:04.71 (43.09)     8:52.78 (48.07)
        9:34.96 (42.18)    10:23.48 (48.52)    11:02.78 (39.30)    11:48.23 (45.45)
 12 Cannata, Jenna N          12 CDOG-CT             11:32.16   12:08.81        
                  38.23     1:22.16 (43.93)     2:07.43 (45.27)     2:53.79 (46.36)
        3:39.34 (45.55)     4:25.68 (46.34)     5:06.47 (40.79)     5:59.15 (52.68)
        6:46.11 (46.96)     7:33.03 (46.92)     8:03.71 (30.68)                    
            8:20.22 ( )     9:06.70 (46.48)     9:53.07 (46.37)  12:08.81 (2:15.74)
 13 McGovern, Meaghan O       10 Condors-MR                NT   13:46.34        
                                1:34.10 ( )                             3:18.31 ( )
                                5:04.88 ( )                             6:54.14 ( )
                                8:40.92 ( )                            10:26.42 ( )
                               12:09.34 ( )  13:46.34 (1:37.00)                    
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:12.69  ZONE
        1:19.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rueda, Daniela            14 Agua Swim Team-MR    1:08.88    1:10.58 ZONE   
  2 Hanss, Katie E            13 Agua Swim Team-MR    1:13.61    1:13.86 JO     
                  35.92     1:13.86 (37.94)                                        
  3 Chung, Katie J            13 Condors-MR           1:17.57    1:15.05 JO     
                  36.47     1:15.05 (38.58)                                        
  4 Duncalf, Katie S          13 Bgnw Marlins-MR      1:19.10    1:16.32 JO     
  5 Berkman, Maddy R          14 Bgnw Marlins-MR      1:14.62    1:16.44 JO     
                  36.74     1:16.44 (39.70)                                        
  6 Moore, Jhanna             17 Agua Swim Team-MR    1:15.73    1:17.56 JO     
  7 Trail, Melissa L          15 Bgnw Marlins-MR      1:11.99    1:17.76 JO     
                  37.50     1:17.76 (40.26)                                        
  8 Weston, Caroline L        14 Bgnw Marlins-MR      1:20.00    1:19.30 JO     
  9 Malyszka, Stephanie M     13 Condors-MR           1:20.81    1:19.35 JO     
                  38.33     1:19.35 (41.02)                                        
 10 Baudinet, Anne T          14 Bgnw Marlins-MR      1:18.75    1:19.60 JO     
 11 Rota, Alexandra P         14 Bgnw Marlins-MR      1:20.08    1:19.67 JO     
                  39.14     1:19.67 (40.53)                                        
 12 Sims, Micah               15 Bgnw Marlins-MR      1:12.50    1:20.15        
                  38.11     1:20.15 (42.04)                                        
 13 Rivera, Ashley M          13 UN-MR                     NT    1:21.54        
                  39.51     1:21.54 (42.03)                                        
 14 Brooks, Meghan E          15 Bgnw Marlins-MR      1:18.32    1:21.67        
                  38.96     1:21.67 (42.71)                                        
 15 Suen, Katherine           13 Riptides-MR          1:16.29    1:21.82        
 15 Condron, Molly A          12 CDOG-CT              1:18.29    1:21.82        
                  39.73     1:21.82 (42.09)                                        
 17 Schaefer, Kathryn R       15 Middies-MR           1:14.38    1:22.00        
                  39.40     1:22.00 (42.60)                                        
 18 Wais, Ashleigh Q          16 NYCC-MR              1:21.34    1:22.18        
                  40.65     1:22.18 (41.53)                                        
 19 Wilt, Chase H             15 Bgnw Marlins-MR      1:23.40    1:22.32        
 20 Kim, Rachel S             12 Condors-MR           1:29.35    1:23.14        
 21 Powell, Tori              15 Pace-MR              1:22.46    1:23.20        
                  39.98     1:23.20 (43.22)                                        
 22 Good, Courtney N          15 MCSC-NJ              1:17.53    1:24.08        
 23 Kennedy, Calla            13 NYCC-MR              1:21.65    1:24.32        
                  41.55     1:24.32 (42.77)                                        
 24 Cirone, Alexandra         12 Agua Swim Team-MR    1:26.39    1:25.03        
                  41.10     1:25.03 (43.93)                                        
 25 Taskindoust, Mahsa        15 Condors-MR           1:18.59    1:25.39        
                  41.34     1:25.39 (44.05)                                        
 26 Boumis, Alexia            13 Pace-MR              1:30.00    1:25.99        
 27 Pope, Sarah A             14 NDAC-MR                   NT    1:26.38        
 28 Martinez, Adrianna        13 NYCC-MR              1:23.00    1:26.65        
 29 Morris, Cara K            14 Condors-MR           1:28.13    1:26.82        
                  42.17     1:26.82 (44.65)                                        
 30 McChesney, Megan S        17 PBAC-MR              1:17.59    1:27.25        
                  41.84     1:27.25 (45.41)                                        
 31 Deziel, Blaire            15 Condors-MR           1:28.28    1:28.30        
                  44.12     1:28.30 (44.18)                                        
 32 Viotto, Jackie A          15 MCSC-NJ              1:23.95    1:28.52        
 33 Huang, Eileen S           13 Bgnw Marlins-MR      1:27.43    1:28.71        
                  42.79     1:28.71 (45.92)                                        
 34 Schmitt, Katherine M      15 Agua Swim Team-MR    1:44.07    1:29.31        
                  43.51     1:29.31 (45.80)                                        
 35 Carlucci, Brannan A       14 Condors-MR           1:31.50    1:29.71        
                  43.32     1:29.71 (46.39)                                        
 36 Hellstern, Nicole A       13 CDOG-CT              1:25.51    1:31.88        
                  43.57     1:31.88 (48.31)                                        
 37 Lewis, Chloe E            13 Riptides-MR          1:32.59    1:31.96        
                  43.70     1:31.96 (48.26)                                        
 38 Patapis, Melanie A        13 Riptides-MR               NT    1:33.71        
 39 DeSimone, Jackie M        13 Condors-MR           1:44.99    1:34.80        
 40 McGetrick, Mary Kate K    13 Bgnw Marlins-MR      1:31.00    1:35.07        
 41 Lawlor, Abby C            13 CDOG-CT              1:37.88    1:37.39        
 42 Bernstein, Olive E        13 Condors-MR           1:58.75    1:38.76        
                  46.84     1:38.76 (51.92)                                        
 43 Schmitt, Rosie H          13 Agua Swim Team-MR    1:48.01    1:40.04        
                  47.36     1:40.04 (52.68)                                        
 44 Stern, Elizbeth           13 Condors-MR           1:58.52    1:42.26        
                  49.47     1:42.26 (52.79)                                        
 45 Whalen, Lindsey M         13 Bgnw Marlins-MR      1:34.28    1:44.33        
                  49.32     1:44.33 (55.01)                                        
 46 Ericheva, Yulia           13 Condors-MR           1:45.53    1:45.07        
                  51.14     1:45.07 (53.93)                                        
 47 Sable, Alyssa K           16 PBAC-MR              1:45.87    1:46.23        
 48 Ragusa, Samantha A        13 CDOG-CT              1:47.35    1:56.10        
                  57.01     1:56.10 (59.09)                                        
 -- DeSimone, Julie N         13 Condors-MR           3:50.00         DQ        
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:35.49  ZONE
        2:49.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rueda, Daniela            14 Agua Swim Team-MR    2:25.74    2:26.72 ZONE   
                1:10.47   2:26.72 (1:16.25)                                        
  2 Cervone, Victoria A       17 NJW-NJ               2:21.81    2:34.16 ZONE   
                1:14.53   2:34.16 (1:19.63)                                        
  3 Sims, Dani                14 Bgnw Marlins-MR      2:31.56    2:36.46 JO     
                1:15.57   2:36.46 (1:20.89)                                        
  4 Coniglio, Andrea M        16 NJW-NJ               2:34.73    2:38.07 JO     
                1:17.57   2:38.07 (1:20.50)                                        
  5 Chung, Katie J            13 Condors-MR           2:47.93    2:38.44 JO     
                1:17.09   2:38.44 (1:21.35)                                        
  6 Hanss, Katie E            13 Agua Swim Team-MR    2:40.88    2:39.49 JO     
                1:18.09   2:39.49 (1:21.40)                                        
  7 Groccia, Adrienne D       14 Middies-MR           2:33.10    2:39.93 JO     
                1:17.40   2:39.93 (1:22.53)                                        
  8 Hursch, Jade M            14 NJW-NJ               2:47.79    2:41.12 JO     
                1:18.69   2:41.12 (1:22.43)                                        
  9 Kang, Julie I             13 NJW-NJ               2:45.79    2:42.27 JO     
                1:20.17   2:42.27 (1:22.10)                                        
 10 Howe, Ritchey F           14 Agua Swim Team-MR    2:51.46    2:43.39 JO     
                1:20.16   2:43.39 (1:23.23)                                        
 11 Weston, Betsy F           16 Bgnw Marlins-MR      2:44.37    2:43.70 JO     
                1:18.08   2:43.70 (1:25.62)                                        
 12 Duncalf, Katie S          13 Bgnw Marlins-MR      2:46.90    2:44.90 JO     
                1:19.65   2:44.90 (1:25.25)                                        
 13 Passaro, Carolyn K        18 NJW-NJ               2:39.92    2:44.93 JO     
                1:19.96   2:44.93 (1:24.97)                                        
 14 Kim, Robin                15 NJW-NJ               2:48.21    2:45.55 JO     
                1:21.29   2:45.55 (1:24.26)                                        
 15 Cervone, Alisha T         15 NJW-NJ               2:32.92    2:45.71 JO     
                1:20.87   2:45.71 (1:24.84)                                        
 16 Cervone, Erin T           14 NJW-NJ               2:48.12    2:45.94 JO     
                1:21.54   2:45.94 (1:24.40)                                        
 17 Bibb, Devon L             13 NJW-NJ               2:49.87    2:46.80 JO     
                1:21.67   2:46.80 (1:25.13)                                        
 18 Rota, Alexandra P         14 Bgnw Marlins-MR      2:49.80    2:47.52 JO     
                1:21.73   2:47.52 (1:25.79)                                        
 19 Vogt, Hailey L            12 NJW-NJ               2:55.81    2:48.54 JO     
                1:23.28   2:48.54 (1:25.26)                                        
 20 Winkler, Erika            13 NYCC-MR              2:48.00    2:48.79 JO     
                1:23.38   2:48.79 (1:25.41)                                        
 21 Pakstas-Smith, Regina     17 Middies-MR           2:40.74    2:49.73 JO     
                1:22.00   2:49.73 (1:27.73)                                        
 22 Suen, Katherine           13 Riptides-MR          2:47.68    2:50.57        
                1:21.66   2:50.57 (1:28.91)                                        
 23 Wais, Ashleigh Q          16 NYCC-MR              2:48.00    2:51.33        
                1:24.57   2:51.33 (1:26.76)                                        
 24 Bach, Danielle M          14 NJW-NJ               2:51.48    2:51.87        
                1:26.02   2:51.87 (1:25.85)                                        
 25 Baudinet, Anne T          14 Bgnw Marlins-MR      2:51.43    2:52.17        
                1:24.11   2:52.17 (1:28.06)                                        
 26 Richardson, Erika S       15 Condors-MR           2:48.95    2:53.61        
                1:23.78   2:53.61 (1:29.83)                                        
 27 Rivera, Ashley M          13 UN-MR                     NT    2:54.40        
                1:26.59   2:54.40 (1:27.81)                                        
 28 Kennedy, Calla            13 NYCC-MR              2:47.00    2:54.54        
                1:26.68   2:54.54 (1:27.86)                                        
 29 Dan, Megan                14 NJW-NJ               2:52.35    2:55.42        
                1:26.00   2:55.42 (1:29.42)                                        
 30 Bray, Kayla C             13 NJW-NJ               3:15.21    2:57.71        
                1:25.72   2:57.71 (1:31.99)                                        
 31 Cirone, Alexandra         12 Agua Swim Team-MR         NT    3:02.39        
                1:29.68   3:02.39 (1:32.71)                                        
 32 Deziel, Blaire            15 Condors-MR           3:09.32    3:03.45        
                1:30.80   3:03.45 (1:32.65)                                        
 33 Rockwell, Alexis M        15 PBAC-MR              2:58.85    3:04.68        
                1:28.80   3:04.68 (1:35.88)                                        
 34 Leung, Michelle           15 NJW-NJ                    NT    3:04.96        
                1:27.18   3:04.96 (1:37.78)                                        
 35 Huang, Eileen S           13 Bgnw Marlins-MR      3:12.98    3:07.72        
                1:32.34   3:07.72 (1:35.38)                                        
 36 Boyadjian, Christina A    13 NJW-NJ                    NT    3:09.29        
                1:32.59   3:09.29 (1:36.70)                                        
 37 Hickey, Chrisanna M       16 Big Blue-MR          3:13.90    3:12.35        
                1:31.82   3:12.35 (1:40.53)                                        
 38 Brennan, Jane M           16 Condors-MR           3:08.69    3:13.66        
 39 Hellstern, Nicole A       13 CDOG-CT              3:14.36    3:16.28        
                1:35.69   3:16.28 (1:40.59)                                        
 40 Lawlor, Abby C            13 CDOG-CT              3:22.36    3:24.30        
                1:42.75   3:24.30 (1:41.55)                                        
 41 Owen-Kraft, Chelsea A     15 Big Blue-MR          3:33.30    3:52.86        
                1:51.23   3:52.86 (2:01.63)                                        
 42 Ragusa, Samantha A        13 CDOG-CT              3:50.34    4:00.29        
                1:59.72   4:00.29 (2:00.57)                                        
 -- Becerra, Lauren M         13 Middies-MR           2:51.60         DQ        
                1:29.30        DQ (1:31.63)                                        
 -- Cannata, Jenna N          12 CDOG-CT              3:11.19         DQ        
                1:32.05        DQ (1:35.59)                                        
 
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:22.59  ZONE
        1:29.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krakauer, Amy L           22 UN-MR                1:18.00    1:13.51 ZONE   
  2 Martinez, Bianca M        18 NYCC-MR              1:19.19    1:22.44 ZONE   
  3 Weston, Caroline L        14 Bgnw Marlins-MR      1:18.31    1:23.65 JO     
  4 Zagroba, Catherine A      17 NJW-NJ               1:20.40    1:24.88 JO     
  5 Berkman, Maddy R          14 Bgnw Marlins-MR      1:22.37    1:25.07 JO     
  5 Wyatt, Allison B          16 Big Blue-MR          1:21.30    1:25.07 JO     
  7 Omary, Natalie M          14 Agua Swim Team-MR    1:24.35    1:25.34 JO     
  8 Hickey, Chrisanna M       16 Big Blue-MR          1:21.40    1:25.77 JO     
  9 Walsh, Shannon M          13 Big Blue-MR          1:22.50    1:25.82 JO     
 10 Bibb, Devon L             13 NJW-NJ               1:28.64    1:26.17 JO     
 11 Kennedy, Calla            13 NYCC-MR              1:28.00    1:26.83 JO     
 12 Rota, Alexandra P         14 Bgnw Marlins-MR      1:27.30    1:28.15 JO     
 13 Malyszka, Stephanie M     13 Condors-MR           1:31.31    1:28.65 JO     
 14 Coniglio, Andrea M        16 NJW-NJ               1:28.13    1:29.66 JO     
 15 Cervone, Erin T           14 NJW-NJ               1:32.35    1:29.95 JO     
 16 Maruo, Haruka             14 Riptides-MR          1:25.06    1:30.01        
 17 Basmadjian, Maud L        16 NJW-NJ               1:29.42    1:30.38        
 18 Patapis, Melanie A        13 Riptides-MR               NT    1:30.64        
 18 Rivera, Ashley M          13 UN-MR                     NT    1:30.64        
 20 Howe, Ritchey F           14 Agua Swim Team-MR    1:40.21    1:30.67        
 21 Kim, Robin                15 NJW-NJ               1:32.66    1:30.86        
 21 Day, Courtney J           17 NJW-NJ               1:26.07    1:30.86        
 23 Russo, Alexa A            18 YFD-MR               1:30.57    1:31.54        
 24 Drillich, Gabrielle G     15 NJW-NJ               1:34.45    1:31.93        
 25 Pena E., Jarleen B        13 Agua Swim Team-MR    1:33.60    1:32.07        
 26 Martinez, Adrianna        13 NYCC-MR              1:37.03    1:32.39        
 27 Rappaport, Roxy S         15 Bgnw Marlins-MR      1:33.08    1:32.65        
 28 Sykes, Sarah M            17 NJW-NJ               1:34.53    1:32.68        
 29 Kang, Julie I             13 NJW-NJ               1:33.28    1:33.09        
 30 Chung, Katie J            13 Condors-MR           1:37.55    1:33.19        
 31 Craft, Kim J              13 PBAC-MR              1:29.87    1:33.54        
 32 Degnan, Hayley F          13 NJW-NJ               1:41.18    1:33.59        
 33 Vogt, Hailey L            12 NJW-NJ               1:47.76    1:33.66        
 34 Rouse, Tjorne Z           14 Condors-MR           1:32.00    1:34.39        
 35 Baudinet, Anne T          14 Bgnw Marlins-MR      1:37.02    1:34.57        
 36 Basmadjian, Sarah         13 NJW-NJ               1:34.83    1:35.08        
 37 Becerra, Lauren M         13 Middies-MR           1:33.41    1:35.96        
 38 Deubel, Taylor B          13 CDOG-CT              1:29.89    1:36.18        
 39 Dari, Kelli A             15 Condors-MR           1:44.27    1:37.11        
 40 Huang, Eileen S           13 Bgnw Marlins-MR      1:34.82    1:37.14        
 41 Carlucci, Brannan A       14 Condors-MR           1:41.04    1:37.41        
 42 Bonifacio, Stephanie M    15 Condors-MR           1:40.19    1:39.44        
 43 Boyadjian, Christina A    13 NJW-NJ               1:37.49    1:39.47        
 44 Bray, Kayla C             13 NJW-NJ                    NT    1:39.61        
 45 Paul, Jordana R           16 Condors-MR           1:44.55    1:42.64        
 46 Lawlor, Abby C            13 CDOG-CT              1:40.77    1:43.42        
 47 DeSimone, Jackie M        13 Condors-MR           1:52.64    1:43.47        
 48 Finkelstein, Stacy B      14 MCSC-NJ              1:41.12    1:43.62        
 49 Mills, Ariana C           13 Agua Swim Team-MR         NT    1:44.32        
 50 Boumis, Alexia            13 Pace-MR              1:45.00    1:44.51        
 51 Bildik, Semina            13 NJW-NJ                    NT    1:44.71        
 52 Lee, Victoria             12 NJW-NJ               2:05.54    1:46.64        
 52 Dan, Megan                14 NJW-NJ                    NT    1:46.64        
 54 Stern, Elizbeth           13 Condors-MR           2:01.31    1:49.66        
 54 Naumchevski, Stephanie R  17 NJW-NJ                    NT    1:49.66        
 56 Farrell, Brenna K         10 Condors-MR           2:10.61    1:51.99        
 57 DeSimone, Julie N         13 Condors-MR           2:00.00    1:54.32        
 57 Correani, Anna M          14 YFD-MR                    NT    1:54.32        
 59 Ericheva, Yulia           13 Condors-MR           1:57.88    2:08.05        
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:56.29  ZONE
        3:14.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weston, Caroline L        14 Bgnw Marlins-MR      2:50.95    2:56.75 JO     
                  40.08     1:25.58 (45.50)     2:11.56 (45.98)     2:56.75 (45.19)
  2 Hanss, Katie E            13 Agua Swim Team-MR    3:09.67    2:57.32 JO     
                                1:24.60 ( )   2:57.32 (1:32.72)                    
  3 Martinez, Bianca M        18 NYCC-MR              2:50.94    2:57.51 JO     
                  40.13     1:25.94 (45.81)     2:11.91 (45.97)     2:57.51 (45.60)
  4 Omary, Natalie M          14 Agua Swim Team-MR    2:59.34    3:03.82 JO     
                  41.93     1:29.17 (47.24)     2:16.79 (47.62)     3:03.82 (47.03)
  5 Kennedy, Calla            13 NYCC-MR              3:08.00    3:05.44 JO     
                                1:28.98 ( )   3:05.44 (1:36.46)                    
  6 Maruo, Haruka             14 Riptides-MR          3:06.27    3:09.33 JO     
                  43.47     1:31.18 (47.71)     2:20.60 (49.42)     3:09.33 (48.73)
  7 Rota, Alexandra P         14 Bgnw Marlins-MR      3:19.27    3:12.50 JO     
                                1:31.45 ( )   3:12.50 (1:41.05)                    
  8 Cirone, Alexandra         12 Agua Swim Team-MR    3:12.48    3:14.56 JO     
                  44.23     1:34.00 (49.77)     2:24.05 (50.05)     3:14.56 (50.51)
  9 Dries, Emma               15 NYCC-MR              3:15.00    3:15.00        
                  44.47     1:34.40 (49.93)     2:25.59 (51.19)     3:15.00 (49.41)
 10 Rubin, Ada L              17 Agua Swim Team-MR    3:16.57    3:15.44        
                  45.50     1:35.26 (49.76)     2:25.92 (50.66)     3:15.44 (49.52)
 11 Rappaport, Roxy S         15 Bgnw Marlins-MR      3:23.30    3:15.81        
                  43.83     1:34.97 (51.14)     2:25.67 (50.70)     3:15.81 (50.14)
 12 Russo, Alexa A            18 YFD-MR               3:09.75    3:18.20        
                  42.39     1:32.45 (50.06)     2:24.57 (52.12)     3:18.20 (53.63)
 13 Martinez, Adrianna        13 NYCC-MR              3:17.61    3:18.56        
                                1:37.29 ( )   3:18.56 (1:41.27)                    
 14 Deubel, Taylor B          13 CDOG-CT              3:07.59    3:19.40        
                                1:36.07 ( )   3:19.40 (1:43.33)                    
 15 Pena E., Jarleen B        13 Agua Swim Team-MR         NT    3:19.48        
                                1:36.00 ( )   3:19.48 (1:43.48)                    
 16 McChesney, Megan S        17 PBAC-MR              3:06.16    3:20.93        
                  45.10     1:35.96 (50.86)     2:29.19 (53.23)     3:20.93 (51.74)
 17 Craft, Kim J              13 PBAC-MR              3:29.54    3:24.35        
                  47.45     1:41.13 (53.68)     2:31.61 (50.48)     3:24.35 (52.74)
 18 Huang, Eileen S           13 Bgnw Marlins-MR      3:22.00    3:26.53        
                  46.05     1:38.64 (52.59)     2:32.20 (53.56)     3:26.53 (54.33)
 19 Kleinbart, Jessica E      16 Agua Swim Team-MR    3:41.19    3:27.49        
                  46.18     1:38.78 (52.60)     2:33.58 (54.80)     3:27.49 (53.91)
 20 Park, Helen M             11 CDOG-CT              3:20.18    3:29.75        
                                1:40.50 ( )   3:29.75 (1:49.25)                    
 21 Morris, Cara K            14 Condors-MR           3:32.99    3:30.26        
                                1:42.24 ( )   3:30.26 (1:48.02)                    
 22 NovickSmith, Eliza Z      16 YFD-MR                    NT    3:34.11        
 23 Lawlor, Abby C            13 CDOG-CT              3:27.19    3:34.49        
                  49.93     1:45.92 (55.99)     2:41.11 (55.19)     3:34.49 (53.38)
 24 Rouse, Tjorne Z           14 Condors-MR           3:15.00    3:35.12        
                  46.48     1:42.40 (55.92)     2:38.55 (56.15)     3:35.12 (56.57)
 25 Carlucci, Brannan A       14 Condors-MR           3:52.71    3:35.60        
                  48.24     1:44.59 (56.35)     2:41.32 (56.73)     3:35.60 (54.28)
 26 DeSimone, Jackie M        13 Condors-MR           3:40.00    3:40.23        
                  51.20     1:48.24 (57.04)     2:45.93 (57.69)     3:40.23 (54.30)
 27 Finkelstein, Stacy B      14 MCSC-NJ              3:38.35    3:43.39        
                                1:47.06 ( )   3:43.39 (1:56.33)                    
 28 Ciavarella, Nicole        11 Condors-MR                NT    3:48.65        
                                1:50.78 ( )   3:48.65 (1:57.87)                    
 29 Campo, Brittany M         16 MCSC-NJ              3:38.15    3:56.82        
                                1:53.98 ( )   3:56.82 (2:02.84)                    
 30 DeSimone, Julie N         13 Condors-MR           1:50.00    4:08.01        
                                1:59.84 ( )   4:08.01 (2:08.17)                    
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:09.89  ZONE
        1:18.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berkman, Maddy R          14 Bgnw Marlins-MR      1:08.75    1:08.96 ZONE   
  2 Hutchinson-Maddox, Caitl  16 Agua Swim Team-MR    1:10.12    1:09.55 ZONE   
                  32.62     1:09.55 (36.93)                                        
  3 Trail, Melissa L          15 Bgnw Marlins-MR      1:09.33    1:10.38 JO     
                  32.88     1:10.38 (37.50)                                        
  4 Sims, Dani                14 Bgnw Marlins-MR      1:08.86    1:10.45 JO     
                  32.37     1:10.45 (38.08)                                        
  5 Omary, Natalie M          14 Agua Swim Team-MR    1:13.56    1:12.18 JO     
                  33.08     1:12.18 (39.10)                                        
  6 Chudy, Charlotte L        13 Agua Swim Team-MR    1:15.49    1:13.74 JO     
                  34.70     1:13.74 (39.04)                                        
  7 Erickson, Abigayle        17 Agua Swim Team-MR    1:15.24    1:13.85 JO     
  8 Morris, Cara K            14 Condors-MR           1:13.00    1:14.75 JO     
                  34.30     1:14.75 (40.45)                                        
  9 Duncalf, Katie S          13 Bgnw Marlins-MR      1:18.04    1:16.32 JO     
                  35.70     1:16.32 (40.62)                                        
 10 Rubin, Ada L              17 Agua Swim Team-MR    1:15.89    1:17.36 JO     
                  35.70     1:17.36 (41.66)                                        
 11 Kim, Rachel S             12 Condors-MR           1:25.98    1:17.80 JO     
                  37.43     1:17.80 (40.37)                                        
 12 Powell, Tori              15 Pace-MR              1:19.53    1:18.47 JO     
                  35.38     1:18.47 (43.09)                                        
 13 Brooks, Meghan E          15 Bgnw Marlins-MR      1:16.86    1:19.48        
                  35.35     1:19.48 (44.13)                                        
 14 Martinez, Adrianna        13 NYCC-MR              1:21.44    1:20.10        
                  37.56     1:20.10 (42.54)                                        
 15 Sims, Micah               15 Bgnw Marlins-MR      1:15.00    1:20.41        
 16 Wilt, Chase H             15 Bgnw Marlins-MR      1:18.95    1:20.94        
 17 Maruo, Haruka             14 Riptides-MR          1:18.77    1:21.42        
                  38.62     1:21.42 (42.80)                                        
 18 Taskindoust, Mahsa        15 Condors-MR           1:34.11    1:21.57        
 19 Park, Helen M             11 CDOG-CT              1:13.95    1:21.79        
 20 Chung, Katie J            13 Condors-MR           1:20.12    1:22.36        
                  37.68     1:22.36 (44.68)                                        
 21 Rappaport, Roxy S         15 Bgnw Marlins-MR      1:20.00    1:22.51        
                  37.75     1:22.51 (44.76)                                        
 22 Good, Courtney N          15 MCSC-NJ              1:18.56    1:25.02        
 23 Boumis, Alexia            13 Pace-MR              1:24.00    1:25.83        
 24 Moore, Jhanna             17 Agua Swim Team-MR    1:17.04    1:26.14        
                  37.46     1:26.14 (48.68)                                        
 25 Craft, Kim J              13 PBAC-MR              1:24.27    1:27.42        
 26 Finkelstein, Stacy B      14 MCSC-NJ              1:22.96    1:27.91        
 27 Condron, Molly A          12 CDOG-CT              1:25.09    1:29.70        
                  40.79     1:29.70 (48.91)                                        
 28 Nunez, Ana                14 Agua Swim Team-MR    1:32.96    1:29.76        
                  41.46     1:29.76 (48.30)                                        
 29 McGetrick, Mary Kate K    13 Bgnw Marlins-MR      1:24.89    1:30.20        
                  41.58     1:30.20 (48.62)                                        
 30 Hellstern, Nicole A       13 CDOG-CT              1:20.13    1:31.10        
                  41.27     1:31.10 (49.83)                                        
 31 Deziel, Blaire            15 Condors-MR           1:31.16    1:32.10        
                  40.43     1:32.10 (51.67)                                        
 32 Sable, Alyssa K           16 PBAC-MR              1:50.52    1:54.84        
 33 Whalen, Lindsey M         13 Bgnw Marlins-MR           NT    1:57.10        
                  49.28   1:57.10 (1:07.82)                                        
 34 Ragusa, Samantha A        13 CDOG-CT              1:55.96    2:09.24        
 
Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:31.59  ZONE
        2:50.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hursch, Jade M            14 NJW-NJ               2:24.79    2:30.15 ZONE   
                1:11.78   2:30.15 (1:18.37)                                        
  2 Hutchinson-Maddox, Caitl  16 Agua Swim Team-MR    2:27.80    2:30.26 ZONE   
                1:12.53   2:30.26 (1:17.73)                                        
  3 Winkler, Caitlin M        18 NYCC-MR              2:30.68    2:31.54 ZONE   
                1:12.79   2:31.54 (1:18.75)                                        
  4 Zagroba, Catherine A      17 NJW-NJ               2:37.43    2:33.69 JO     
                1:14.10   2:33.69 (1:19.59)                                        
  5 Berkman, Maddy R          14 Bgnw Marlins-MR      2:34.42    2:39.28 JO     
                1:14.07   2:39.28 (1:25.21)                                        
  6 Cervone, Alisha T         15 NJW-NJ               2:29.04    2:39.87 JO     
                1:14.14   2:39.87 (1:25.73)                                        
  7 Sims, Dani                14 Bgnw Marlins-MR      2:35.07    2:43.10 JO     
                1:14.74   2:43.10 (1:28.36)                                        
  8 Duncalf, Katie S          13 Bgnw Marlins-MR      2:51.93    2:43.27 JO     
  9 Drillich, Gabrielle G     15 NJW-NJ               2:55.24    2:43.62 JO     
                1:19.43   2:43.62 (1:24.19)                                        
 10 Chudy, Charlotte L        13 Agua Swim Team-MR    2:48.58    2:43.69 JO     
                1:16.87   2:43.69 (1:26.82)                                        
 11 Trail, Melissa L          15 Bgnw Marlins-MR      2:41.06    2:47.06 JO     
                1:15.58   2:47.06 (1:31.48)                                        
 12 Wilt, Chase H             15 Bgnw Marlins-MR      2:52.00    2:54.59        
                1:22.98   2:54.59 (1:31.61)                                        
 13 Rappaport, Roxy S         15 Bgnw Marlins-MR      2:52.00    2:57.79        
                1:22.82   2:57.79 (1:34.97)                                        
 14 Morris, Cara K            14 Condors-MR           2:56.37    3:02.88        
                1:19.70   3:02.88 (1:43.18)                                        
 15 Pakstas-Smith, Regina     17 Middies-MR           2:54.98    3:05.39        
                1:23.65   3:05.39 (1:41.74)                                        
 16 Cirone, Alexandra         12 Agua Swim Team-MR         NT    3:06.04        
                1:22.31   3:06.04 (1:43.73)                                        
 17 Hellstern, Nicole A       13 CDOG-CT              3:15.23    3:28.09        
                1:31.86   3:28.09 (1:56.23)                                        
 -- Deziel, Blaire            15 Condors-MR           3:12.72         DQ        
 
Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:35.89  ZONE
        2:49.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berkman, Maddy R          14 Bgnw Marlins-MR      2:41.47    2:37.62 JO     
                  33.30     1:14.26 (40.96)     2:01.33 (47.07)     2:37.62 (36.29)
  2 Weston, Caroline L        14 Bgnw Marlins-MR      2:43.99    2:39.65 JO     
                  33.80     1:16.53 (42.73)     2:02.78 (46.25)     2:39.65 (36.87)
  3 Trail, Melissa L          15 Bgnw Marlins-MR      2:37.98    2:40.28 JO     
                  32.78     1:14.14 (41.36)     2:03.68 (49.54)     2:40.28 (36.60)
  4 Omary, Natalie M          14 Agua Swim Team-MR    2:46.94    2:43.36 JO     
                  33.85     1:18.37 (44.52)     2:05.45 (47.08)     2:43.36 (37.91)
  5 Malyszka, Stephanie M     13 Condors-MR           2:54.38    2:44.03 JO     
                                1:18.40 ( )   2:44.03 (1:25.63)                    
  6 Rivera, Ashley M          13 UN-MR                     NT    2:45.23 JO     
                  35.75     1:19.64 (43.89)     2:08.30 (48.66)     2:45.23 (36.93)
  7 Kim, Rachel S             12 Condors-MR           3:06.62    2:46.15 JO     
                  36.53     1:19.91 (43.38)     2:11.16 (51.25)     2:46.15 (34.99)
  8 Erickson, Abigayle        17 Agua Swim Team-MR    2:44.12    2:46.40 JO     
                  35.02     1:17.66 (42.64)     2:08.31 (50.65)     2:46.40 (38.09)
  9 Chudy, Charlotte L        13 Agua Swim Team-MR    2:45.36    2:46.48 JO     
                                1:17.97 ( )   2:46.48 (1:28.51)                    
 10 Duncalf, Katie S          13 Bgnw Marlins-MR      2:54.14    2:46.72 JO     
                                1:17.52 ( )   2:46.72 (1:29.20)                    
 11 Rota, Alexandra P         14 Bgnw Marlins-MR      2:51.56    2:47.79 JO     
                  37.23     1:20.03 (42.80)     2:10.05 (50.02)     2:47.79 (37.74)
 12 Chung, Katie J            13 Condors-MR           2:54.90    2:48.71 JO     
                  36.08     1:18.90 (42.82)     2:09.43 (50.53)     2:48.71 (39.28)
 13 Cirone, Alexandra         12 Agua Swim Team-MR    2:56.94    2:51.80        
                  37.19     1:23.81 (46.62)     2:13.49 (49.68)     2:51.80 (38.31)
 14 Nunez, Ana                14 Agua Swim Team-MR    2:59.63    2:54.16        
                  38.48     1:23.93 (45.45)     2:15.98 (52.05)     2:54.16 (38.18)
 15 Rappaport, Roxy S         15 Bgnw Marlins-MR      2:56.42    2:54.18        
                  37.40     1:23.37 (45.97)     2:13.00 (49.63)     2:54.18 (41.18)
 16 Pena E., Jarleen B        13 Agua Swim Team-MR    3:23.31    2:54.44        
                  39.14     1:24.77 (45.63)     2:13.79 (49.02)     2:54.44 (40.65)
 17 Suen, Katherine           13 Riptides-MR          2:48.86    2:55.48        
                  36.91     1:21.33 (44.42)     2:12.68 (51.35)     2:55.48 (42.80)
 18 Baudinet, Anne T          14 Bgnw Marlins-MR      3:00.52    2:55.91        
                  38.52     1:22.11 (43.59)     2:13.23 (51.12)     2:55.91 (42.68)
 19 Powell, Tori              15 Pace-MR              2:49.00    2:56.10        
                  35.33     1:20.79 (45.46)     2:17.54 (56.75)     2:56.10 (38.56)
 20 Russo, Alexa A            18 YFD-MR               3:03.12    2:56.28        
                  41.10     1:27.94 (46.84)     2:16.24 (48.30)     2:56.28 (40.04)
 21 Good, Courtney N          15 MCSC-NJ              2:53.04    2:56.71        
                  37.23     1:21.60 (44.37)     2:16.53 (54.93)     2:56.71 (40.18)
 22 McChesney, Megan S        17 PBAC-MR              2:46.13    2:59.87        
                                1:24.93 ( )   2:59.87 (1:34.94)                    
 23 Schmitt, Katherine M      15 Agua Swim Team-MR         NT    3:01.83        
                  38.27     1:27.63 (49.36)     2:19.94 (52.31)     3:01.83 (41.89)
 24 Boumis, Alexia            13 Pace-MR              3:15.00    3:02.30        
                  38.15     1:22.90 (44.75)     2:20.07 (57.17)     3:02.30 (42.23)
 25 Taskindoust, Mahsa        15 Condors-MR           3:00.28    3:04.15        
                                1:24.90 ( )   3:04.15 (1:39.25)                    
 26 Rouse, Tjorne Z           14 Condors-MR           3:00.00    3:04.70        
                  41.58     1:29.02 (47.44)     2:23.72 (54.70)     3:04.70 (40.98)
 27 Huang, Eileen S           13 Bgnw Marlins-MR      3:00.30    3:05.31        
                                1:31.16 ( )   3:05.31 (1:34.15)                    
 28 Kleinbart, Jessica E      16 Agua Swim Team-MR    3:11.52    3:05.41        
                  41.34     1:28.99 (47.65)   3:05.41 (1:36.42)                    
 29 Carlucci, Brannan A       14 Condors-MR           3:17.73    3:05.54        
                  39.69     1:30.49 (50.80)     2:25.86 (55.37)     3:05.54 (39.68)
 30 Deubel, Taylor B          13 CDOG-CT              3:01.11    3:06.35        
                  42.77     1:32.94 (50.17)     2:23.47 (50.53)     3:06.35 (42.88)
 31 Finkelstein, Stacy B      14 MCSC-NJ              3:06.12    3:11.43        
                  39.71     1:32.13 (52.42)     2:28.87 (56.74)     3:11.43 (42.56)
 32 Lewis, Chloe E            13 Riptides-MR          3:19.00    3:13.17        
                  43.06     1:31.70 (48.64)     2:30.59 (58.89)     3:13.17 (42.58)
 33 Schmitt, Rosie H          13 Agua Swim Team-MR         NT    3:14.84        
                  43.29     1:36.47 (53.18)     2:31.97 (55.50)     3:14.84 (42.87)
 34 Deziel, Blaire            15 Condors-MR           3:10.80    3:15.88        
 35 Cannata, Jenna N          12 CDOG-CT              2:54.01    3:17.38        
                                1:34.06 ( )   3:17.38 (1:43.32)                    
 36 Campo, Brittany M         16 MCSC-NJ              3:09.46    3:17.50        
                  47.18     1:37.13 (49.95)     2:34.41 (57.28)     3:17.50 (43.09)
 37 Lawlor, Abby C            13 CDOG-CT              3:15.83    3:17.62        
                  45.20     1:39.28 (54.08)     2:34.17 (54.89)     3:17.62 (43.45)
 38 McGovern, Meaghan O       10 Condors-MR           3:47.25    3:22.35        
 39 Bernstein, Olive E        13 Condors-MR           3:30.46    3:24.72        
                  47.41     1:40.17 (52.76)   2:41.57 (1:01.40)     3:24.72 (43.15)
 -- Rubin, Ada L              17 Agua Swim Team-MR    2:45.85         DQ        
                  36.74     1:22.08 (45.34)        DQ (1:28.36)                    
 -- Ericheva, Yulia           13 Condors-MR           3:50.93         DQ        
                  49.02     1:43.60 (54.58)        DQ (2:03.59)                    
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          33.89  ZONE
          38.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andjelic, Nikola          10 Condors-MR             34.33      32.15 ZONE   
  2 Purvis, Robby J           10 Bgnw Marlins-MR        36.77      33.82 ZONE   
  3 Snyder, Andrew W          10 Pace-MR                38.39      33.91 JO     
  4 Lee, Tristen J            10 Bgnw Marlins-MR        36.00      34.78 JO     
  5 LaRue, Paul V             10 MSC-MR                 35.14      34.82 JO     
  6 Robison, Connor J         10 CDOG-CT                35.07      35.01 JO     
  7 Pinciaro, Matthew J        9 CDOG-CT                35.99      35.20 JO     
  8 Molnar, Matthew P          9 CDOG-CT                36.52      35.83 JO     
  9 Pallatta, E R R           10 Condors-MR             40.50      35.89 JO     
 10 Corrigan, Jackson P        9 Bgnw Marlins-MR        40.00      36.17 JO     
 11 Dervin, Sean J            10 Middies-MR             36.00      36.38 JO     
 12 Zuppone, Michael L        10 Agua Swim Team-MR      41.91      36.80 JO     
 13 Weston, Scott A            9 Bgnw Marlins-MR        41.05      37.49 JO     
 14 Mukadi, Takuto             9 Middies-MR             36.09      37.69 JO     
 15 Stiles, Michael R         10 MCSC-NJ                39.07      38.48 JO     
 15 McLaughlin, Mark W         9 Bgnw Marlins-MR        40.81      38.48 JO     
 17 Bauer, Patrick J           9 MCSC-NJ                39.69      38.88 JO     
 18 Sokolski, Michael V       10 Middies-MR             39.76      39.22        
 19 Chrystal, Brian P          9 GAEL-MR                39.79      39.30        
 20 Tsuruo, Yujin             10 Middies-MR             41.07      39.53        
 21 Reilly, Jack D             9 GAEL-MR                38.47      39.57        
 22 Morgan, Julian C          10 Big Blue-MR            39.60      39.69        
 23 Kanim, Jared F             9 Middies-MR             40.02      40.23        
 24 Recalt, Philippe L         9 CDOG-CT                40.07      40.63        
 25 Schaefer, Brendan          9 GAEL-MR                39.82      40.69        
 26 Kusakin, RC               10 Agua Swim Team-MR         NT      40.97        
 27 Hicks, Christopher J      10 Middies-MR             41.82      41.12        
 28 Collier, Cole T            9 Agua Swim Team-MR         NT      41.27        
 29 Becerra, Kyle D            9 Middies-MR             41.77      41.29        
 29 Alvarez, Marcus            8 Bscat-MR               42.00      41.29        
 31 Avezzano, Jack T          10 Middies-MR             41.78      42.04        
 32 Gaudio, John P            10 CDOG-CT                39.22      42.33        
 33 Srinivasan, Pranav         9 Agua Swim Team-MR         NT      42.46        
 34 Sandker, Brian             9 Agua Swim Team-MR         NT      42.60        
 35 Wolfe, Morgan S            9 YFD-MR                    NT      42.74        
 36 Draper, Christoher F       8 Pace-MR                45.00      43.98        
 37 Oussenko, Dennis M         8 MCSC-NJ                56.47      44.14        
 38 Andjelic, Lazar            8 Condors-MR             56.39      44.19        
 39 Cusack, Daniel P          10 Condors-MR             57.10      44.47        
 40 Ranieri, Carl A            9 Middies-MR             45.13      44.71        
 41 Distler, Alex J           10 Middies-MR             43.08      44.99        
 42 Ang, Jei-Ming              9 Bgnw Marlins-MR        48.16      45.04        
 43 Viotto, Justin A           8 MCSC-NJ                44.43      45.72        
 44 Fatouras, Greg             8 Condors-MR                NT      46.33        
 45 Covello, Ben D             8 Middies-MR             45.50      47.02        
 46 Magalong, Oliver C         8 Riptides-MR            50.05      47.20        
 47 Thenmali, Omar             9 Middies-MR             47.33      47.22        
 48 Collier, Christian H      10 Agua Swim Team-MR         NT      47.95        
 49 Ludwig, Ben E              9 Condors-MR             57.96      48.80        
 50 Repnikov, Anton           10 Condors-MR             53.31      49.54        
 51 Borovoy, Alex Z           10 Condors-MR             48.87      49.96        
 52 Furey, Michael T          10 Condors-MR             56.16      50.54        
 53 Lipton, Evan N             8 YFD-MR                    NT      50.79        
 54 Ashburn, Alexander J      10 Big Blue-MR            47.40      50.82        
 55 Vasquez, Brandon           8 MSC-MR                 52.02      51.59        
 56 Ramirez, Alister S         9 Agua Swim Team-MR         NT      51.95        
 57 Koppelmann, James R        9 MCSC-NJ                55.61      52.42        
 58 Barrow, Mitchell J        10 Middies-MR                NT      53.12        
 59 Antash, George T           8 Condors-MR           1:07.33      53.90        
 60 Kleinschmidt, Ned M        8 Bgnw Marlins-MR        51.37      53.94        
 61 Trackenberg, Ryan J       10 MCSC-NJ                54.39      54.96        
 62 Rodriguez, Cristian M     10 Condors-MR                NT      55.42        
 63 Lewis, William C           9 MSC-MR                 54.17      55.65        
 64 Nevers, Ian A              8 MSC-MR               1:00.82      56.05        
 65 Paikin, Max S              9 YFD-MR                    NT      57.21        
 66 Morris, Kody K             9 Condors-MR             55.47      57.29        
 67 Coogan, Matt C             6 Condors-MR           1:18.26    1:03.58        
 68 Dwyer, Jimmy C             7 Condors-MR           1:08.74    1:03.74        
 69 Viotto, Jordan A           6 MCSC-NJ              1:07.05    1:04.23        
 70 Kumar, Sri Drishaal        8 Big Blue-MR          1:16.50    1:14.66        
 71 Stolarski, Andrew K        6 Condors-MR           1:11.17    1:14.72        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.29  ZONE
        1:27.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purvis, Robby J           10 Bgnw Marlins-MR      1:21.80    1:15.30 JO     
                  35.01     1:15.30 (40.29)                                        
  2 LaRue, Paul V             10 MSC-MR               1:16.99    1:16.38 JO     
  3 Snyder, Andrew W          10 Pace-MR              1:28.30    1:17.14 JO     
  4 Dervin, Sean J            10 Middies-MR           1:21.15    1:18.34 JO     
                  37.20     1:18.34 (41.14)                                        
  5 Molnar, Matthew P          9 CDOG-CT              1:19.68    1:20.17 JO     
                  36.70     1:20.17 (43.47)                                        
  6 Pallatta, E R R           10 Condors-MR           1:30.68    1:23.33 JO     
  7 Weston, Scott A            9 Bgnw Marlins-MR      1:31.66    1:23.71 JO     
  8 Mukadi, Takuto             9 Middies-MR           1:24.68    1:26.43 JO     
                  40.27     1:26.43 (46.16)                                        
  9 Massand, Dilin S          10 Agua Swim Team-MR    1:41.32    1:26.44 JO     
                  43.18     1:26.44 (43.26)                                        
 10 Corrigan, Jackson P        9 Bgnw Marlins-MR      1:26.00    1:26.81 JO     
                  39.87     1:26.81 (46.94)                                        
 11 Stiles, Michael R         10 MCSC-NJ              1:37.75    1:28.57        
                  41.26     1:28.57 (47.31)                                        
 12 Sokolski, Michael V       10 Middies-MR           1:28.02    1:29.21        
 13 Bauer, Patrick J           9 MCSC-NJ              1:31.54    1:29.34        
 14 Kusakin, RC               10 Agua Swim Team-MR         NT    1:30.93        
 15 Kanim, Jared F             9 Middies-MR           1:29.60    1:31.90        
 16 Gaudio, John P            10 CDOG-CT              1:31.89    1:32.49        
 17 Wolfe, Morgan S            9 YFD-MR                    NT    1:33.18        
                  44.45     1:33.18 (48.73)                                        
 18 Hicks, Christopher J      10 Middies-MR           1:32.42    1:33.38        
 19 Finkelstein, Matthew S    10 MCSC-NJ              1:35.54    1:33.66        
                  43.10     1:33.66 (50.56)                                        
 20 Avezzano, Jack T          10 Middies-MR           1:32.84    1:33.99        
 21 Draper, Christoher F       8 Pace-MR              1:55.00    1:35.49        
 22 Becerra, Kyle D            9 Middies-MR           1:31.68    1:36.87        
 23 Boyko, Jason A             8 MSC-MR               1:30.98    1:37.24        
 24 Srinivasan, Pranav         9 Agua Swim Team-MR         NT    1:37.78        
                  45.74     1:37.78 (52.04)                                        
 25 Sandker, Brian             9 Agua Swim Team-MR         NT    1:38.25        
                  43.83     1:38.25 (54.42)                                        
 26 Ang, Jei-Ming              9 Bgnw Marlins-MR      1:43.79    1:41.17        
 27 Viotto, Justin A           8 MCSC-NJ              1:41.82    1:41.30        
                  47.24     1:41.30 (54.06)                                        
 28 Bernstein, Zach J          9 Middies-MR           1:43.56    1:41.57        
 29 Iwatsuki, Koki            10 Middies-MR                NT    1:42.04        
                  45.59     1:42.04 (56.45)                                        
 30 Ranieri, Carl A            9 Middies-MR           1:43.11    1:42.64        
                  47.82     1:42.64 (54.82)                                        
 31 Fatouras, Greg             8 Condors-MR           1:52.58    1:44.33        
                  47.63     1:44.33 (56.70)                                        
 32 Oussenko, Dennis M         8 MCSC-NJ              1:49.79    1:46.27        
                  48.34     1:46.27 (57.93)                                        
 33 Andjelic, Lazar            8 Condors-MR           2:05.60    1:48.20        
                  51.33     1:48.20 (56.87)                                        
 34 Cusack, Daniel P          10 Condors-MR           2:16.12    1:48.29        
 35 Ludwig, Ben E              9 Condors-MR           1:50.09    1:55.88        
                  56.06     1:55.88 (59.82)                                        
 36 Vasquez, Brandon           8 MSC-MR               2:01.04    1:56.50        
 37 Furey, Michael T          10 Condors-MR           2:05.19    1:57.88        
                  55.12   1:57.88 (1:02.76)                                        
 38 Repnikov, Anton           10 Condors-MR           2:05.09    1:58.37        
                  53.39   1:58.37 (1:04.98)                                        
 39 Trackenberg, Ryan J       10 MCSC-NJ              1:58.99    1:59.84        
 40 Rosner, Ari J              9 Middies-MR           1:56.26    2:01.03        
                  59.55   2:01.03 (1:01.48)                                        
 41 Lewis, William C           9 MSC-MR               2:05.38    2:05.61        
 42 Koppelmann, James R        9 MCSC-NJ              1:59.72    2:06.71        
 43 Nevers, Ian A              8 MSC-MR               2:13.98    2:09.78        
 44 Antash, George T           8 Condors-MR           2:36.06    2:09.94        
                  59.99   2:09.94 (1:09.95)                                        
 45 Jaquez, Dessaniel          9 Riptides-MR               NT    2:10.29        
 46 Morris, Kody K             9 Condors-MR           2:08.43    2:11.27        
                1:00.36   2:11.27 (1:10.91)                                        
 47 Paikin, Max S              9 YFD-MR                    NT    2:17.23        
 48 Coogan, Matt C             6 Condors-MR           2:33.20    2:20.75        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          40.29  ZONE
          47.59  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andjelic, Nikola          10 Condors-MR             38.83      35.70 ZONE   
  2 Purvis, Robby J           10 Bgnw Marlins-MR        43.34      39.46 ZONE   
  3 Pinciaro, Matthew J        9 CDOG-CT                41.58      41.39 JO     
  4 McLaughlin, Mark W         9 Bgnw Marlins-MR        44.97      41.77 JO     
  5 Pallatta, E R R           10 Condors-MR           1:53.01      42.08 JO     
  6 Dervin, Sean J            10 Middies-MR             44.00      42.54 JO     
  7 Lee, Tristen J            10 Bgnw Marlins-MR        43.00      43.16 JO     
  8 Corrigan, Jackson P        9 Bgnw Marlins-MR        45.00      43.76 JO     
  9 Tsuruo, Yujin             10 Middies-MR             44.77      44.03 JO     
 10 Bauer, Patrick J           9 MCSC-NJ                46.10      45.41 JO     
 11 Robison, Connor J         10 CDOG-CT                43.51      46.34 JO     
 12 Weston, Scott A            9 Bgnw Marlins-MR        50.88      46.43 JO     
 13 Stiles, Michael R         10 MCSC-NJ                50.45      46.46 JO     
 14 Recalt, Philippe L         9 CDOG-CT                46.86      46.49 JO     
 15 Morgan, Julian C          10 Big Blue-MR            45.10      46.78 JO     
 16 Reilly, Jack D             9 GAEL-MR                49.92      47.20 JO     
 17 Molnar, Matthew P          9 CDOG-CT                44.01      47.52 JO     
 18 Gaudio, John P            10 CDOG-CT                46.08      47.63        
 19 Hicks, Christopher J      10 Middies-MR             48.01      47.91        
 20 Kanim, Jared F             9 Middies-MR             46.86      48.03        
 21 Avezzano, Jack T          10 Middies-MR             48.84      48.26        
 22 Chrystal, Brian P          9 GAEL-MR                48.36      48.48        
 23 Mukadi, Takuto             9 Middies-MR             44.12      48.61        
 24 Ranieri, Carl A            9 Middies-MR             48.06      48.93        
 25 Ramirez, Alister S         9 Agua Swim Team-MR         NT      49.35        
 26 Collier, Cole T            9 Agua Swim Team-MR         NT      49.47        
 27 Schaefer, Brendan          9 GAEL-MR                47.49      49.95        
 28 Becerra, Kyle D            9 Middies-MR             49.03      50.48        
 29 Sokolski, Michael V       10 Middies-MR             48.65      50.53        
 30 Oussenko, Dennis M         8 MCSC-NJ              1:06.15      51.08        
 31 Andjelic, Lazar            8 Condors-MR           1:03.80      51.21        
 32 Ang, Jei-Ming              9 Bgnw Marlins-MR        54.13      51.96        
 33 Covello, Ben D             8 Middies-MR             55.35      52.35        
 34 Wolfe, Morgan S            9 YFD-MR                    NT      52.46        
 35 Viotto, Justin A           8 MCSC-NJ                56.51      52.52        
 36 Draper, Christoher F       8 Pace-MR              1:00.00      52.63        
                1:06.59           52.63 ( )                                        
 37 Sandker, Brian             9 Agua Swim Team-MR         NT      52.69        
 38 Barrow, Mitchell J        10 Middies-MR             54.40      52.88        
 39 Alvarez, Marcus            8 Bscat-MR               48.00      54.09        
 40 Kleinschmidt, Ned M        8 Bgnw Marlins-MR        56.76      54.32        
 41 Koppelmann, James R        9 MCSC-NJ              1:03.10      54.79        
 42 Repnikov, Anton           10 Condors-MR             56.90      55.69        
 43 Fatouras, Greg             8 Condors-MR             56.60      56.61        
 44 Cusack, Daniel P          10 Condors-MR           1:14.21      57.00        
 45 Thenmali, Omar             9 Middies-MR             58.14      57.50        
 46 Antash, George T           8 Condors-MR           1:05.32      57.55        
 47 Rodriguez, Cristian M     10 Condors-MR                NT      58.06        
 48 Distler, Alex J           10 Middies-MR             52.29      58.16        
 49 Ashburn, Alexander J      10 Big Blue-MR          1:00.60      58.95        
 50 Furey, Michael T          10 Condors-MR           1:07.98      59.55        
 51 Jaquez, Dessaniel          9 Riptides-MR            52.08    1:00.64        
 52 Lewis, William C           9 MSC-MR               1:10.21    1:01.40        
 53 Vasquez, Brandon           8 MSC-MR               1:00.66    1:01.72        
 54 Ludwig, Ben E              9 Condors-MR                NT    1:02.39        
 55 Lipton, Evan N             8 YFD-MR                    NT    1:03.21        
 56 Trackenberg, Ryan J       10 MCSC-NJ              1:04.61    1:03.87        
 57 Dwyer, Jimmy C             7 Condors-MR           1:20.51    1:04.27        
 58 Borovoy, Alex Z           10 Condors-MR           1:01.00    1:05.76        
 59 Coogan, Matt C             6 Condors-MR           1:19.71    1:06.95        
 60 Viotto, Jordan A           6 MCSC-NJ              1:18.05    1:07.38        
 61 Srinivasan, Pranav         9 Agua Swim Team-MR         NT    1:08.67        
                1:07.70      1:08.67 (0.97)                                        
 62 Nevers, Ian A              8 MSC-MR               1:18.19    1:09.86        
 63 Paikin, Max S              9 YFD-MR                    NT    1:12.27        
                1:10.75      1:12.27 (1.52)                                        
 64 Stolarski, Andrew K        6 Condors-MR           1:19.48    1:13.97        
 65 Morris, Kody K             9 Condors-MR           1:05.92    1:14.56        
                1:11.70      1:14.56 (2.86)                                        
 66 Tsuei, Micah               5 Condors-MR           1:37.60    1:28.33        
                1:22.77      1:28.33 (5.56)                                        
 67 Magalong, Oliver C         8 Riptides-MR               NT    2:04.50        
 -- Kumar, Sri Drishaal        8 Big Blue-MR          1:20.89         DQ        
 -- Collier, Christian H      10 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:27.19  ZONE
        1:42.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andjelic, Nikola          10 Condors-MR           1:24.85    1:17.57 ZONE   
  2 Purvis, Robby J           10 Bgnw Marlins-MR      1:34.51    1:25.25 ZONE   
                  40.48     1:25.25 (44.77)                                        
  3 McLaughlin, Mark W         9 Bgnw Marlins-MR      1:35.24    1:29.57 JO     
                  44.15     1:29.57 (45.42)                                        
  4 Snyder, Andrew W          10 Pace-MR              1:39.67    1:30.75 JO     
  5 Dervin, Sean J            10 Middies-MR           1:32.94    1:31.81 JO     
                  44.75     1:31.81 (47.06)                                        
  6 Corrigan, Jackson P        9 Bgnw Marlins-MR      1:36.00    1:33.12 JO     
                  44.53     1:33.12 (48.59)                                        
  7 Bauer, Patrick J           9 MCSC-NJ              1:40.20    1:34.88 JO     
  8 Zuppone, Michael L        10 Agua Swim Team-MR    1:49.96    1:38.14 JO     
                  46.32     1:38.14 (51.82)                                        
  9 Kanim, Jared F             9 Middies-MR           1:41.00    1:40.36 JO     
                  50.03     1:40.36 (50.33)                                        
 10 Boyko, Jason A             8 MSC-MR               1:41.37    1:40.53 JO     
                  47.29     1:40.53 (53.24)                                        
 11 Gaudio, John P            10 CDOG-CT              1:40.30    1:40.82 JO     
 12 Lowell, Hugo               9 Agua Swim Team-MR    1:59.62    1:40.91 JO     
                  49.25     1:40.91 (51.66)                                        
 13 Avezzano, Jack T          10 Middies-MR           1:44.44    1:41.40 JO     
 14 Mukadi, Takuto             9 Middies-MR           1:40.91    1:41.58 JO     
                  49.23     1:41.58 (52.35)                                        
 15 Hicks, Christopher J      10 Middies-MR           1:42.34    1:44.42        
                  50.26     1:44.42 (54.16)                                        
 16 Ranieri, Carl A            9 Middies-MR           1:52.05    1:48.49        
                  52.04     1:48.49 (56.45)                                        
 17 Becerra, Kyle D            9 Middies-MR           1:44.80    1:48.75        
 18 Viotto, Justin A           8 MCSC-NJ              2:02.05    1:50.30        
 19 Bernstein, Zach J          9 Middies-MR           1:54.91    1:50.35        
                  55.56     1:50.35 (54.79)                                        
 20 Oussenko, Dennis M         8 MCSC-NJ              1:54.79    1:52.49        
 21 Wolfe, Morgan S            9 YFD-MR                    NT    1:52.93        
 22 Andjelic, Lazar            8 Condors-MR           2:13.69    1:53.23        
                  54.21     1:53.23 (59.02)                                        
 23 Fatouras, Greg             8 Condors-MR                NT    1:56.53        
 24 Repnikov, Anton           10 Condors-MR           2:06.14    2:01.41        
                  56.08   2:01.41 (1:05.33)                                        
 25 Rosner, Ari J              9 Middies-MR           2:05.40    2:04.01        
 26 Vasquez, Brandon           8 MSC-MR               2:12.93    2:04.57        
                1:01.86   2:04.57 (1:02.71)                                        
 27 Koppelmann, James R        9 MCSC-NJ              2:24.05    2:06.91        
 28 Cusack, Daniel P          10 Condors-MR                NT    2:07.18        
                1:01.78   2:07.18 (1:05.40)                                        
 29 Srinivasan, Pranav         9 Agua Swim Team-MR         NT    2:08.63        
 30 Lewis, William C           9 MSC-MR               2:17.60    2:13.09        
                1:03.06   2:13.09 (1:10.03)                                        
 31 Furey, Michael T          10 Condors-MR                NT    2:15.07        
                1:04.77   2:15.07 (1:10.30)                                        
 32 Trackenberg, Ryan J       10 MCSC-NJ              2:25.48    2:20.22        
 33 Ludwig, Ben E              9 Condors-MR                NT    2:21.90        
                1:09.88   2:21.90 (1:12.02)                                        
 34 Coogan, Matt C             6 Condors-MR                NT    2:31.94        
 35 Nevers, Ian A              8 MSC-MR               2:48.30    2:48.12        
                1:23.03   2:48.12 (1:25.09)                                        
 -- Draper, Christoher F       8 Pace-MR              2:15.00         DQ        
                  56.60          DQ (58.62)                                        
 -- Morris, Kody K             9 Condors-MR           2:22.58         DQ        
 -- Sokolski, Michael V       10 Middies-MR           1:42.57         DQ        
                  52.81          DQ (55.00)                                        
 -- Antash, George T           8 Condors-MR           2:26.20         DQ        
 -- Finkelstein, Matthew S    10 MCSC-NJ              1:46.98         DQ        
 -- Pallatta, E R R           10 Condors-MR           1:36.80         DQ        
                  45.14          DQ (49.81)                                        
 -- Paikin, Max S              9 YFD-MR                    NT         DQ        
                2:57.53          DQ (12.92)                                        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          45.59  ZONE
          53.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andjelic, Nikola          10 Condors-MR             43.11      39.57 ZONE   
  2 LaRue, Paul V             10 MSC-MR                 44.51      44.95 ZONE   
  3 Purvis, Robby J           10 Bgnw Marlins-MR        54.30      46.90 JO     
  4 Collier, Cole T            9 Agua Swim Team-MR         NT      47.51 JO     
  5 Lowell, Hugo               9 Agua Swim Team-MR      52.62      47.72 JO     
  6 Mukadi, Takuto             9 Middies-MR             53.68      48.65 JO     
  7 Snyder, Andrew W          10 Pace-MR                53.64      48.88 JO     
  8 Recalt, Philippe L         9 CDOG-CT                48.19      49.48 JO     
  9 Reilly, Jack D             9 GAEL-MR                48.65      49.57 JO     
 10 McLaughlin, Mark W         9 Bgnw Marlins-MR        49.83      49.75 JO     
 11 Weston, Scott A            9 Bgnw Marlins-MR        53.03      49.86 JO     
 12 Wolfe, Morgan S            9 YFD-MR                 52.00      50.96 JO     
 13 Corrigan, Jackson P        9 Bgnw Marlins-MR        51.00      51.48 JO     
 14 Sokolski, Michael V       10 Middies-MR             51.15      52.11 JO     
 15 Stiles, Michael R         10 MCSC-NJ                51.13      52.49 JO     
 16 Chrystal, Brian P          9 GAEL-MR                51.09      52.64 JO     
 17 Massand, Dilin S          10 Agua Swim Team-MR      58.19      52.66 JO     
 18 Dervin, Sean J            10 Middies-MR             53.71      52.86 JO     
 19 Pinciaro, Matthew J        9 CDOG-CT                56.10      54.26        
 20 Collier, Christian H      10 Agua Swim Team-MR         NT      54.34        
 21 Hicks, Christopher J      10 Middies-MR             55.38      54.43        
 22 Distler, Alex J           10 Middies-MR             54.50      54.65        
 23 Tsuruo, Yujin             10 Middies-MR             55.69      55.41        
 24 Ang, Jei-Ming              9 Bgnw Marlins-MR      1:03.65      55.56        
 25 Alvarez, Marcus            8 Bscat-MR               54.00      55.75        
 26 Lee, Tristen J            10 Bgnw Marlins-MR        54.00      56.24        
 27 Morgan, Julian C          10 Big Blue-MR            56.60      57.03        
 28 Sandker, Brian             9 Agua Swim Team-MR         NT      58.21        
 29 Bauer, Patrick J           9 MCSC-NJ                58.41      58.37        
 30 Schaefer, Brendan          9 GAEL-MR                56.59      58.42        
 31 Kanim, Jared F             9 Middies-MR             55.69      59.08        
 32 Avezzano, Jack T          10 Middies-MR             58.11      59.16        
 33 Becerra, Kyle D            9 Middies-MR             55.85      59.41        
 34 Robison, Connor J         10 CDOG-CT                57.40    1:00.12        
 35 Repnikov, Anton           10 Condors-MR           1:15.29    1:00.19        
 36 Andjelic, Lazar            8 Condors-MR           1:03.72    1:02.49        
 37 Lipton, Evan N             8 YFD-MR                    NT    1:04.23        
 38 Ranieri, Carl A            9 Middies-MR           1:03.36    1:04.36        
 39 Kleinschmidt, Ned M        8 Bgnw Marlins-MR           NT    1:04.48        
 40 Draper, Christoher F       8 Pace-MR              1:05.00    1:05.55        
 41 Paikin, Max S              9 YFD-MR                    NT    1:05.91        
 42 Ludwig, Ben E              9 Condors-MR           1:05.69    1:06.29        
 43 Srinivasan, Pranav         9 Agua Swim Team-MR         NT    1:06.73        
 44 Koppelmann, James R        9 MCSC-NJ              1:09.25    1:07.90        
 45 Antash, George T           8 Condors-MR           1:30.08    1:09.15        
 46 Ramirez, Alister S         9 Agua Swim Team-MR         NT    1:09.24        
 47 Viotto, Justin A           8 MCSC-NJ              1:10.80    1:10.07        
 48 Cusack, Daniel P          10 Condors-MR           1:03.37    1:10.77        
 49 Thenmali, Omar             9 Middies-MR           1:07.37    1:12.00        
 50 Nevers, Ian A              8 MSC-MR                    NT    1:13.00        
 51 Dwyer, Jimmy C             7 Condors-MR           1:17.43    1:14.24        
 52 Borovoy, Alex Z           10 Condors-MR           1:19.33    1:14.73        
 53 Vasquez, Brandon           8 MSC-MR               1:23.45    1:17.85        
 54 Morris, Kody K             9 Condors-MR           1:15.00    1:22.67        
 55 Trackenberg, Ryan J       10 MCSC-NJ              1:25.66    1:29.01        
 56 Coogan, Matt C             6 Condors-MR           1:25.79    1:33.11        
 -- Kumar, Sri Drishaal        8 Big Blue-MR          1:10.89         DQ        
 -- Kusakin, RC               10 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
 -- Ashburn, Alexander J      10 Big Blue-MR          1:27.10         DQ        
 -- Lewis, William C           9 MSC-MR               1:18.78         DQ        
 -- Oussenko, Dennis M         8 MCSC-NJ              1:05.38         DQ        
 -- Viotto, Jordan A           6 MCSC-NJ              1:20.05         DQ        
 -- Rodriguez, Cristian M     10 Condors-MR                NT         DQ        
 -- Barrow, Mitchell J        10 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Fatouras, Greg             8 Condors-MR           1:06.58         DQ        
 -- Covello, Ben D             8 Middies-MR           1:06.39         DQ        
 -- Stolarski, Andrew K        6 Condors-MR                NT         DQ        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.79  ZONE
        1:56.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andjelic, Nikola          10 Condors-MR           1:34.67    1:26.18 ZONE   
                  41.34     1:26.18 (44.84)                                        
  2 LaRue, Paul V             10 MSC-MR               1:37.37    1:39.94 JO     
                  47.61     1:39.94 (52.33)                                        
  3 Lowell, Hugo               9 Agua Swim Team-MR    1:52.71    1:42.47 JO     
                  48.40     1:42.47 (54.07)                                        
  4 McLaughlin, Mark W         9 Bgnw Marlins-MR      1:49.44    1:46.13 JO     
                  50.87     1:46.13 (55.26)                                        
  5 Weston, Scott A            9 Bgnw Marlins-MR      1:54.13    1:47.62 JO     
  6 Recalt, Philippe L         9 CDOG-CT              1:47.12    1:49.50 JO     
                  50.50     1:49.50 (59.00)                                        
  7 Sokolski, Michael V       10 Middies-MR           1:51.56    1:53.52 JO     
                  54.65     1:53.52 (58.87)                                        
  8 Wolfe, Morgan S            9 YFD-MR                    NT    1:55.37 JO     
                  55.67     1:55.37 (59.70)                                        
  9 Stiles, Michael R         10 MCSC-NJ              1:57.24    1:58.40        
 10 Pallatta, E R R           10 Condors-MR           2:00.51    1:58.42        
 11 Ang, Jei-Ming              9 Bgnw Marlins-MR      2:08.83    1:58.88        
                  58.06   1:58.88 (1:00.82)                                        
 12 Hicks, Christopher J      10 Middies-MR           1:58.57    1:59.88        
 13 Zuppone, Michael L        10 Agua Swim Team-MR         NT    2:05.54        
                  59.81   2:05.54 (1:05.73)                                        
 14 Becerra, Kyle D            9 Middies-MR           2:00.41    2:06.66        
                1:00.53   2:06.66 (1:06.13)                                        
 15 Kanim, Jared F             9 Middies-MR           2:01.28    2:08.73        
                1:02.78   2:08.73 (1:05.95)                                        
 16 Iwatsuki, Koki            10 Middies-MR                NT    2:09.46        
                1:01.74   2:09.46 (1:07.72)                                        
 17 Repnikov, Anton           10 Condors-MR           2:18.02    2:10.09        
                1:03.52   2:10.09 (1:06.57)                                        
 18 Sandker, Brian             9 Agua Swim Team-MR         NT    2:10.34        
                1:02.95   2:10.34 (1:07.39)                                        
 19 Rosner, Ari J              9 Middies-MR           2:23.11    2:18.07        
 20 Draper, Christoher F       8 Pace-MR              2:45.00    2:18.15        
 21 Paikin, Max S              9 YFD-MR                    NT    2:26.21        
                1:07.28   2:26.21 (1:18.93)                                        
 22 Fatouras, Greg             8 Condors-MR                NT    2:30.92        
 23 Nevers, Ian A              8 MSC-MR                    NT    2:37.31        
                1:14.47   2:37.31 (1:22.84)                                        
 24 Vasquez, Brandon           8 MSC-MR                    NT    2:45.64        
                1:20.84   2:45.64 (1:24.80)                                        
 25 Lewis, William C           9 MSC-MR                    NT    2:48.01        
 -- Andjelic, Lazar            8 Condors-MR                NT         DQ        
 -- Cusack, Daniel P          10 Condors-MR           2:24.49         DQ        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          38.19  ZONE
          46.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andjelic, Nikola          10 Condors-MR             37.80      38.01 ZONE   
  2 Purvis, Robby J           10 Bgnw Marlins-MR        50.55      39.16 JO     
  3 Snyder, Andrew W          10 Pace-MR                51.12      41.79 JO     
  4 Dervin, Sean J            10 Middies-MR             44.85      42.20 JO     
  5 Mukadi, Takuto             9 Middies-MR             42.99      42.31 JO     
  6 Bauer, Patrick J           9 MCSC-NJ                44.99      44.64 JO     
  7 Massand, Dilin S          10 Agua Swim Team-MR      55.38      45.50 JO     
  8 Corrigan, Jackson P        9 Bgnw Marlins-MR        48.00      45.67 JO     
  9 Finkelstein, Matthew S    10 MCSC-NJ                47.54      45.96 JO     
 10 Boyko, Jason A             8 MSC-MR                 44.22      46.19 JO     
 11 Gaudio, John P            10 CDOG-CT                46.68      49.19        
 12 McLaughlin, Mark W         9 Bgnw Marlins-MR        47.40      49.68        
 13 Kusakin, RC               10 Agua Swim Team-MR         NT      51.53        
 14 Weston, Scott A            9 Bgnw Marlins-MR        56.51      52.45        
 15 Sandker, Brian             9 Agua Swim Team-MR         NT      53.08        
 16 Iwatsuki, Koki            10 Middies-MR                NT      53.51        
 17 Avezzano, Jack T          10 Middies-MR             48.03      53.97        
 18 Viotto, Justin A           8 MCSC-NJ              1:07.54      57.17        
 19 Ang, Jei-Ming              9 Bgnw Marlins-MR        58.32      57.90        
 20 Oussenko, Dennis M         8 MCSC-NJ              1:26.97      59.57        
 21 Bernstein, Zach J          9 Middies-MR           1:02.78    1:02.18        
 22 Ranieri, Carl A            9 Middies-MR           1:07.37    1:03.58        
 23 Trackenberg, Ryan J       10 MCSC-NJ              1:10.80    1:11.33        
 24 Antash, George T           8 Condors-MR           1:34.46    1:11.70        
 -- Srinivasan, Pranav         9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
 -- Koppelmann, James R        9 MCSC-NJ              1:08.58         DQ        
 -- Morris, Kody K             9 Condors-MR           1:03.88         DQ        
 -- Cusack, Daniel P          10 Condors-MR                NT         DQ        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.59  ZONE
          32.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mukadi, Reo               12 Middies-MR             31.09      29.74 ZONE   
  2 Nunez, John               11 Agua Swim Team-MR      31.71      30.32 ZONE   
  3 Legros, Marcel D          11 Bgnw Marlins-MR        34.17      31.45 JO     
  4 Patapis, Peter T          12 Riptides-MR            33.12      31.61 JO     
  5 Saccurato, Aaron F        12 Bgnw Marlins-MR        32.08      31.69 JO     
  6 DiGiacomo, Daniel         11 Bgnw Marlins-MR        32.69      32.05 JO     
  7 Klinovsky, Jan            12 Agua Swim Team-MR         NT      32.20 JO     
  8 Blank, Travis C           11 NDAC-MR                   NT      32.73 JO     
  9 Blacker, Aaron M          12 Bgnw Marlins-MR        33.41      33.37        
 10 Viotto, Jamie A           11 MCSC-NJ                35.37      33.43        
 11 Fein, Sam B               12 Condors-MR             35.81      34.55        
 12 Hanson, Matthew E         12 Condors-MR             40.32      35.38        
 13 Furey, James K            12 Condors-MR             34.66      35.49        
 14 Brynin, Zeke M            11 Pace-MR                35.00      35.58        
 15 Patrouch, Oliver L        11 Middies-MR             35.93      35.62        
 16 Rosado, Jeramy M          11 PBAC-MR                35.71      35.71        
 17 Evans, Danny T            11 Bgnw Marlins-MR        40.60      35.72        
 18 Xu, Zhao                  12 Middies-MR             35.79      35.87        
 19 Lyons, Michael G          11 Bgnw Marlins-MR        40.00      37.28        
 20 Natbony, Samuel J         12 Middies-MR             37.03      37.32        
 21 Tsuei, Andrew             11 Condors-MR             44.50      37.45        
 22 Gross-Leczycki, Martin    11 Middies-MR             39.33      37.95        
 23 Potenza, Bobby M          11 Bgnw Marlins-MR        39.00      38.13        
 24 Pola, Prakhyat            11 Riptides-MR            39.87      39.43        
 25 Sarsekeyev, Dimash A      11 Agua Swim Team-MR      44.64      42.38        
 26 Hodgens, Paul             12 Condors-MR           1:03.73      48.15        
 27 Borden, Zachary A         12 Condors-MR           1:01.06      54.60        
 28 Wong, Justin C            11 Bscat-MR               43.00    1:00.40        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:06.79  ZONE
        1:13.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mukadi, Reo               12 Middies-MR           1:08.93    1:05.51 ZONE   
  2 Nunez, John               11 Agua Swim Team-MR    1:08.20    1:06.13 ZONE   
  3 DiGiacomo, Daniel         11 Bgnw Marlins-MR      1:11.25    1:08.52 JO     
  4 Saccurato, Aaron F        12 Bgnw Marlins-MR      1:15.21    1:10.59 JO     
  5 Attile, Trevor A          11 Big Blue-MR          1:09.60    1:10.82 JO     
  6 Patapis, Peter T          12 Riptides-MR          1:13.59    1:11.05 JO     
  7 Cooper, Ian A             11 Bgnw Marlins-MR      1:14.04    1:12.39 JO     
  8 Klinovsky, Jan            12 Agua Swim Team-MR         NT    1:13.30 JO     
  9 Legros, Marcel D          11 Bgnw Marlins-MR      1:17.85    1:13.32 JO     
 10 Viotto, Jamie A           11 MCSC-NJ              1:15.15    1:15.02        
 11 Fein, Sam B               12 Condors-MR           1:17.91    1:15.38        
 12 Wilson, Christopher J     12 GAEL-MR              1:15.81    1:15.57        
 13 Schwartz, Nes S           11 Agua Swim Team-MR    1:21.91    1:15.93        
 14 Benjamin, Ernst C         11 Agua Swim Team-MR    1:15.74    1:17.08        
 15 Rosado, Jeramy M          11 PBAC-MR              1:21.38    1:17.36        
 16 Xu, Zhao                  12 Middies-MR           1:20.38    1:19.47        
 17 Ruvkun, Andrew H          12 Agua Swim Team-MR    1:24.39    1:24.36        
 18 Ramirez, Richard A        11 Agua Swim Team-MR    1:25.81    1:24.50        
 19 Tsuei, Andrew             11 Condors-MR           1:34.27    1:25.93        
 20 Gross-Leczycki, Martin    11 Middies-MR           1:28.07    1:27.82        
 21 Morgan, Samuel M          12 Big Blue-MR          1:28.50    1:32.61        
 22 Hodgens, Paul             12 Condors-MR           2:10.79    1:53.41        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          35.89  ZONE
          39.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blacker, Aaron M          12 Bgnw Marlins-MR        37.96      36.12 JO     
  2 Mukadi, Reo               12 Middies-MR             42.87      37.30 JO     
  3 Bradnock, Reginald        11 Riptides-MR            37.71      37.55 JO     
  4 Cooper, Ian A             11 Bgnw Marlins-MR        39.54      37.95 JO     
  5 Needham, Daniel           12 Riptides-MR            39.71      38.01 JO     
  6 Fein, Sam B               12 Condors-MR             50.07      39.89 JO     
  7 Evans, Danny T            11 Bgnw Marlins-MR        42.00      41.31        
  8 Klinovsky, Jan            12 Agua Swim Team-MR         NT      42.24        
  9 Patrouch, Oliver L        11 Middies-MR             41.09      42.61        
 10 Hanson, Matthew E         12 Condors-MR             43.24      42.67        
 11 Lyons, Michael G          11 Bgnw Marlins-MR        48.01      43.36        
 12 Natbony, Samuel J         12 Middies-MR             42.84      43.66        
 13 Pola, Prakhyat            11 Riptides-MR            44.17      44.14        
 14 Tsuei, Andrew             11 Condors-MR             51.77      45.06        
 14 Gross-Leczycki, Martin    11 Middies-MR             45.57      45.06        
 16 Xu, Zhao                  12 Middies-MR             45.00      46.31        
 17 Rosado, Jeramy M          11 PBAC-MR                42.75      47.89        
 18 Potenza, Bobby M          11 Bgnw Marlins-MR        48.00      48.69        
 19 Hodgens, Paul             12 Condors-MR             54.58      51.26        
 20 Sarsekeyev, Dimash A      11 Agua Swim Team-MR      55.19      53.92        
 21 Wong, Justin C            11 Bscat-MR               50.00    1:01.89        
 -- Borden, Zachary A         12 Condors-MR             59.39         DQ        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:17.69  ZONE
        1:27.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Ian A             11 Bgnw Marlins-MR      1:23.72    1:18.58 JO     
  2 Mukadi, Reo               12 Middies-MR           1:20.57    1:19.03 JO     
  3 Attile, Trevor A          11 Big Blue-MR          1:20.10    1:20.23 JO     
  4 Saccurato, Aaron F        12 Bgnw Marlins-MR      1:29.08    1:21.26 JO     
  5 DiGiacomo, Daniel         11 Bgnw Marlins-MR      1:26.66    1:22.80 JO     
  6 Needham, Daniel           12 Riptides-MR               NT    1:23.89 JO     
  7 Fein, Sam B               12 Condors-MR           1:29.12    1:24.21 JO     
  8 Legros, Marcel D          11 Bgnw Marlins-MR      1:35.05    1:27.82 JO     
  9 Klinovsky, Jan            12 Agua Swim Team-MR         NT    1:28.03        
 10 Viotto, Jamie A           11 MCSC-NJ              1:27.50    1:29.47        
 11 Schwartz, Nes S           11 Agua Swim Team-MR    1:38.74    1:29.53        
 12 Ramirez, Richard A        11 Agua Swim Team-MR    1:40.12    1:29.61        
 13 Wilson, Christopher J     12 GAEL-MR              1:28.28    1:30.82        
 14 Furey, James K            12 Condors-MR           1:33.31    1:30.94        
 15 Xu, Zhao                  12 Middies-MR           1:38.28    1:34.51        
 16 Tsuei, Andrew             11 Condors-MR           1:55.53    1:35.75        
 17 Gross-Leczycki, Martin    11 Middies-MR           1:40.15    1:38.27        
 18 Morgan, Samuel M          12 Big Blue-MR          1:39.60    1:40.66        
 19 Ruvkun, Andrew H          12 Agua Swim Team-MR    1:46.91    1:42.06        
 20 Hodgens, Paul             12 Condors-MR           2:11.19    1:59.31        
 21 Pola, Prakhyat            11 Riptides-MR               NT    2:25.23        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          39.69  ZONE
          44.59  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Furey, James K            12 Condors-MR             41.54      42.06 JO     
  2 Blacker, Aaron M          12 Bgnw Marlins-MR        44.06      42.56 JO     
  3 Bradnock, Reginald        11 Riptides-MR            45.41      44.80        
  4 Brynin, Zeke M            11 Pace-MR                47.70      45.04        
  5 Mukadi, Reo               12 Middies-MR             45.96      45.54        
  6 Xu, Zhao                  12 Middies-MR             45.57      45.72        
  7 Rosado, Jeramy M          11 PBAC-MR                45.48      45.77        
  8 Hanson, Matthew E         12 Condors-MR           1:18.34      45.90        
  9 Legros, Marcel D          11 Bgnw Marlins-MR        51.41      46.16        
 10 Patrouch, Oliver L        11 Middies-MR             47.29      46.85        
 11 Blank, Travis C           11 NDAC-MR                   NT      48.40        
 12 Natbony, Samuel J         12 Middies-MR             47.26      49.09        
 13 Lyons, Michael G          11 Bgnw Marlins-MR        55.11      51.06        
 14 Potenza, Bobby M          11 Bgnw Marlins-MR        55.55      52.69        
 15 Evans, Danny T            11 Bgnw Marlins-MR        57.72      54.17        
 16 Gross-Leczycki, Martin    11 Middies-MR             57.68      58.97        
 17 Sarsekeyev, Dimash A      11 Agua Swim Team-MR         NT      59.39        
 18 Hodgens, Paul             12 Condors-MR             58.52    1:01.47        
 19 Wong, Justin C            11 Bscat-MR               55.00    1:16.73        
 -- Borden, Zachary A         12 Condors-MR                NT         DQ        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:27.29  ZONE
        1:36.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Zhao                  12 Middies-MR           1:37.38    1:36.21 JO     
  2 Furey, James K            12 Condors-MR           1:32.50    1:36.84 JO     
  3 Rosado, Jeramy M          11 PBAC-MR              1:44.54    1:42.66        
  4 Fein, Sam B               12 Condors-MR           1:40.00    1:45.33        
  5 Ruvkun, Andrew H          12 Agua Swim Team-MR    1:48.98    1:45.62        
  6 Tsuei, Andrew             11 Condors-MR           2:07.20    1:50.53        
  7 Ramirez, Richard A        11 Agua Swim Team-MR    2:12.51    1:54.26        
  8 Gross-Leczycki, Martin    11 Middies-MR           2:04.32    2:04.23        
  9 Hodgens, Paul             12 Condors-MR           2:42.54    2:13.72        
 
Boys 12 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        5:04.69  ZONE
        5:29.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, John               11 Agua Swim Team-MR         NT    5:07.94 JO     
                  35.81     1:15.25 (39.44)     1:55.00 (39.75)     2:34.96 (39.96)
        3:14.51 (39.55)     3:54.04 (39.53)     4:32.70 (38.66)     5:07.94 (35.24)
  2 DiGiacomo, Daniel         11 Bgnw Marlins-MR      5:15.39    5:14.64 JO     
                  34.16     1:13.70 (39.54)     1:53.75 (40.05)     2:34.65 (40.90)
        3:15.44 (40.79)   5:14.64 (1:59.20)                                        
  3 Saccurato, Aaron F        12 Bgnw Marlins-MR      5:25.00    5:15.87 JO     
                  34.65     1:14.99 (40.34)     1:55.42 (40.43)     2:36.76 (41.34)
        3:17.03 (40.27)     3:56.56 (39.53)     4:37.08 (40.52)     5:15.87 (38.79)
  4 Patapis, Peter T          12 Riptides-MR          5:55.78    5:25.80 JO     
                  36.14     1:17.72 (41.58)     1:59.81 (42.09)     2:42.30 (42.49)
        3:24.58 (42.28)     4:06.27 (41.69)     4:47.34 (41.07)     5:25.80 (38.46)
  5 Viotto, Jamie A           11 MCSC-NJ              5:25.98    5:25.87 JO     
                  36.95     1:18.10 (41.15)     2:00.23 (42.13)     2:42.49 (42.26)
        3:24.78 (42.29)     4:06.82 (42.04)     4:47.85 (41.03)     5:25.87 (38.02)
  6 Andjelic, Nikola          10 Condors-MR           5:43.71    5:31.99        
                  37.16     1:20.42 (43.26)     2:04.20 (43.78)     2:48.54 (44.34)
        3:31.07 (42.53)     4:12.59 (41.52)     4:53.40 (40.81)     5:31.99 (38.59)
  7 Needham, Daniel           12 Riptides-MR          6:13.01    5:45.53        
                  37.89     1:21.17 (43.28)                             2:51.16 ( )
                                4:19.15 ( )   5:45.53 (1:26.38)                    
  8 Bradnock, Reginald        11 Riptides-MR               NT    6:07.00        
                  40.75     1:25.60 (44.85)     2:11.65 (46.05)     2:59.03 (47.38)
        3:47.83 (48.80)     4:35.03 (47.20)     5:21.60 (46.57)     6:07.00 (45.40)
  9 Molnar, Matthew P          9 CDOG-CT              6:02.25    6:17.50        
                  39.79                             2:15.88 ( )                    
            3:53.17 ( )   6:17.50 (2:24.33)                                        
 10 Tsuei, Andrew             11 Condors-MR           7:33.62    6:39.46        
                  42.68     1:33.71 (51.03)     2:26.48 (52.77)     3:18.61 (52.13)
                                4:59.80 ( )     5:50.09 (50.29)     6:39.46 (49.37)
 11 Recalt, Philippe L         9 CDOG-CT              6:59.51    6:55.83        
                  45.39                             2:30.22 ( )                    
            4:18.17 ( )   6:55.83 (2:37.66)                                        
 
Boys 12 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:15.49  ZONE
        1:25.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mukadi, Reo               12 Middies-MR           1:22.47    1:17.98 JO     
  2 Saccurato, Aaron F        12 Bgnw Marlins-MR      1:20.00    1:18.03 JO     
  3 Nunez, John               11 Agua Swim Team-MR    1:20.79    1:20.04 JO     
  4 DiGiacomo, Daniel         11 Bgnw Marlins-MR      1:23.40    1:20.52 JO     
  5 Attile, Trevor A          11 Big Blue-MR          1:20.10    1:21.03 JO     
  6 Klinovsky, Jan            12 Agua Swim Team-MR         NT    1:26.06        
  7 Legros, Marcel D          11 Bgnw Marlins-MR      1:36.64    1:27.50        
  8 Wilson, Christopher J     12 GAEL-MR              1:28.07    1:28.45        
  9 Viotto, Jamie A           11 MCSC-NJ              1:32.24    1:30.11        
 10 Schwartz, Nes S           11 Agua Swim Team-MR         NT    1:30.39        
 11 Needham, Daniel           12 Riptides-MR               NT    1:32.58        
 12 Benjamin, Ernst C         11 Agua Swim Team-MR    1:29.57    1:35.63        
 13 Snyder, Andrew W          10 Pace-MR              1:45.00    1:36.68        
 14 Massand, Dilin S          10 Agua Swim Team-MR         NT    1:42.63        
 15 Molnar, Matthew P          9 CDOG-CT              1:31.42    1:43.23        
 16 Furey, James K            12 Condors-MR           1:36.00    1:45.22        
 17 Zuppone, Michael L        10 Agua Swim Team-MR         NT    1:51.92        
 18 Gaudio, John P            10 CDOG-CT              1:51.37    1:55.67        
 19 Lowell, Hugo               9 Agua Swim Team-MR         NT    1:56.83        
 20 Morgan, Samuel M          12 Big Blue-MR          2:06.10    2:15.79        
 
Boys 12 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:44.19  ZONE
        3:02.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiGiacomo, Daniel         11 Bgnw Marlins-MR      2:56.01    2:51.10 JO     
                  36.82     1:22.02 (45.20)     2:13.92 (51.90)     2:51.10 (37.18)
  2 Cooper, Ian A             11 Bgnw Marlins-MR      2:59.55    2:52.10 JO     
                  37.14     1:20.15 (43.01)     2:13.56 (53.41)     2:52.10 (38.54)
  3 Nunez, John               11 Agua Swim Team-MR    2:55.55    2:52.44 JO     
                  35.50     1:23.12 (47.62)   2:52.44 (1:29.32)                    
  4 Saccurato, Aaron F        12 Bgnw Marlins-MR      3:05.29    2:55.73 JO     
                  35.81     1:21.95 (46.14)     2:17.54 (55.59)     2:55.73 (38.19)
  5 Blank, Travis C           11 NDAC-MR                   NT    3:01.29 JO     
                                1:24.54 ( )   3:01.29 (1:36.75)                    
  6 Brynin, Zeke M            11 Pace-MR              3:30.00    3:01.39 JO     
                  40.11     1:28.41 (48.30)     2:20.23 (51.82)     3:01.39 (41.16)
  7 Legros, Marcel D          11 Bgnw Marlins-MR      3:18.31    3:04.77        
                  41.41   3:04.77 (2:23.36)                                        
  8 Klinovsky, Jan            12 Agua Swim Team-MR         NT    3:05.80        
                  39.80   3:05.80 (2:26.00)                                        
  9 Furey, James K            12 Condors-MR           3:02.68    3:07.45        
                  44.02     1:33.61 (49.59)     2:25.10 (51.49)     3:07.45 (42.35)
 10 Viotto, Jamie A           11 MCSC-NJ              3:08.63    3:07.90        
                  40.45   3:07.90 (2:27.45)                                        
 11 LaRue, Paul V             10 MSC-MR               3:02.62    3:08.44        
                  45.81     1:35.44 (49.63)     2:28.30 (52.86)     3:08.44 (40.14)
 12 Molnar, Matthew P          9 CDOG-CT              3:12.06    3:15.22        
                                1:34.21 ( )   3:15.22 (1:41.01)                    
 13 Hanson, Matthew E         12 Condors-MR           4:02.86    3:17.02        
                  44.88     1:36.66 (51.78)     2:33.80 (57.14)     3:17.02 (43.22)
 14 Zuppone, Michael L        10 Agua Swim Team-MR         NT    3:24.65        
                  47.12     1:38.07 (50.95)   2:40.96 (1:02.89)     3:24.65 (43.69)
 15 Tsuei, Andrew             11 Condors-MR           3:59.18    3:24.97        
                  47.90     1:37.76 (49.86)   2:38.48 (1:00.72)     3:24.97 (46.49)
 16 Lowell, Hugo               9 Agua Swim Team-MR         NT    3:29.45        
                  48.58     1:42.15 (53.57)     2:39.78 (57.63)     3:29.45 (49.67)
 17 Recalt, Philippe L         9 CDOG-CT              3:36.25    3:31.65        
                  48.01     1:40.65 (52.64)   2:43.37 (1:02.72)     3:31.65 (48.28)
 18 Massand, Dilin S          10 Agua Swim Team-MR         NT    3:33.07        
                                1:45.17 ( )   2:45.96 (1:00.79)     3:33.07 (47.11)
 19 Stiles, Michael R         10 MCSC-NJ              4:19.05    3:38.70        
                  47.27     1:43.02 (55.75)   2:46.44 (1:03.42)     3:38.70 (52.26)
 20 Kusakin, RC               10 Agua Swim Team-MR         NT    3:40.30        
                  50.71     1:47.07 (56.36)   2:50.29 (1:03.22)     3:40.30 (50.01)
 -- Ludwig, Ben E              9 Condors-MR                NT         DQ        
                1:24.36   2:39.63 (1:15.27)   3:49.95 (1:10.32)          DQ (56.77)
 
Boys 12 & Under 400 LC Meter IM
===============================================================================
        6:25.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, John               11 Agua Swim Team-MR         NT    6:30.72        
                3:02.38   4:55.84 (1:53.46)   6:10.90 (1:15.06)     6:30.72 (19.82)
  2 Bradnock, Reginald        11 Riptides-MR               NT    6:32.61        
                1:39.67   3:16.93 (1:37.26)   5:12.31 (1:55.38)   6:32.61 (1:20.30)
  3 Benjamin, Ernst C         11 Agua Swim Team-MR    6:00.00    6:44.71        
                1:36.62   3:18.74 (1:42.12)   5:19.18 (2:00.44)   6:44.71 (1:25.53)
  4 LaRue, Paul V             10 MSC-MR               6:52.26    6:45.91        
                1:52.46   3:31.86 (1:39.40)   5:23.87 (1:52.01)   6:45.91 (1:22.04)
  5 Massand, Dilin S          10 Agua Swim Team-MR         NT    7:17.11        
                1:46.59   3:39.87 (1:53.28)   5:42.86 (2:02.99)   7:17.11 (1:34.25)
  6 Zuppone, Michael L        10 Agua Swim Team-MR         NT    7:25.12        
                1:50.27   3:37.38 (1:47.11)   5:54.41 (2:17.03)   7:25.12 (1:30.71)
  7 Lowell, Hugo               9 Agua Swim Team-MR         NT    7:26.70        
                1:56.87   3:47.97 (1:51.10)   5:43.40 (1:55.43)   7:26.70 (1:43.30)
  8 Kusakin, RC               10 Agua Swim Team-MR         NT    7:40.38        
                2:00.08   3:49.25 (1:49.17)   5:57.36 (2:08.11)   7:40.38 (1:43.02)
 -- Patapis, Peter T          12 Riptides-MR               NT         DQ        
                1:37.87   3:18.34 (1:40.47)   5:11.82 (1:53.48)        DQ (1:22.42)
 
Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          26.99  ZONE
          28.69  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eller, Zachary M          16 Riptides-MR            26.91      26.44 ZONE   
  2 Weng, Kevin               15 NJW-NJ                    NT      27.41 JO     
  3 Carr, John P              15 Bgnw Marlins-MR        29.00      27.56 JO     
  4 Srdanovic, Ivan           16 Agua Swim Team-MR         NT      27.57 JO     
  5 Walsh, Ryan J             16 Big Blue-MR            27.10      27.58 JO     
  6 Ostrovsky, Edward         17 NJW-NJ                    NT      27.59 JO     
  7 Eller, Joshua A           18 Riptides-MR            27.54      28.05 JO     
  8 Guy, Will V               15 Condors-MR             28.88      28.36 JO     
  9 Stiles, Brian C           14 MCSC-NJ                28.27      28.58 JO     
 10 Gillenwater, Darin J      13 Riptides-MR            28.94      28.64 JO     
 11 Tesser, Josh D            13 Bgnw Marlins-MR        30.82      28.76        
 12 Donenfeld, Thai           15 Condors-MR             30.22      28.89        
 13 Farm, Eric R              13 Condors-MR             33.70      28.99        
 14 Woo, Eric                 17 NJW-NJ                 29.79      29.18        
 15 Tung, Danten M            14 Condors-MR             33.96      29.41        
 16 Farm, Bryan W             16 Condors-MR             28.14      29.51        
 17 Kusakin, Nick             13 Agua Swim Team-MR         NT      30.09        
 18 Ng, Michael               15 Condors-MR                NT      30.44        
 19 Magalong, Oscar C         13 Riptides-MR            30.53      30.60        
 20 Taskindoust, Rod          13 Condors-MR             32.08      30.64        
 21 Capazzi, Christopher P    17 NJW-NJ                 30.91      30.94        
 22 Silverman, Dean B         15 Bgnw Marlins-MR        31.99      31.08        
 23 Rusakov, Pavel G          13 Riptides-MR            31.40      31.13        
 24 Walsh, Kevin W            14 Big Blue-MR            31.10      31.16        
 25 Krosser, Jared M          13 Bgnw Marlins-MR        32.00      31.55        
 26 Quincoses, Jonathon       14 Riptides-MR            33.23      32.24        
 27 Magretti, Stephen         14 Condors-MR             31.78      32.35        
 28 Johnson, Sam H            13 Bgnw Marlins-MR        32.99      32.48        
 29 Fan, Boyu                 14 Condors-MR             34.00      32.75        
 30 Willows, Dan L            13 Condors-MR                NT      33.82        
 31 Foster, David I           14 Condors-MR           3:31.15      33.93        
 32 Rosenstein, Tommy J       13 Agua Swim Team-MR         NT      34.13        
 33 Getchell, Jackson H       15 CDOG-CT                34.51      34.40        
 34 Kishinevskiy, Nevill E    14 Condors-MR             39.15      34.66        
 35 Gorniak, Adrian           13 Condors-MR             34.46      34.72        
 36 Stallone, Ryan M          13 NJW-NJ                 37.45      34.86        
 37 Gill III, CJ C            15 Condors-MR                NT      35.00        
 38 Li, Steven                14 Condors-MR             38.70      35.77        
 39 Desai, Kushal N           13 Condors-MR             44.67      39.30        
 40 Najaroen, Chris           13 Condors-MR             40.00      40.41        
 -- Bae, Sangjun              12 NJW-NJ                    NT         DQ        
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          58.69  ZONE
        1:02.69  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hursch, Derek             16 NJW-NJ                 58.52      56.76 ZONE   
  2 Breitweiser, Billy C      17 NJW-NJ                 58.08      58.29 ZONE   
  3 Gianino, Alex J           15 Middies-MR             56.32      58.63 ZONE   
  4 Walsh, Ryan J             16 Big Blue-MR            57.30      59.05 JO     
  5 Ostrovsky, Edward         17 NJW-NJ                    NT      59.92 JO     
  6 Itzkowitz, Ben M          15 Middies-MR             57.04      59.94 JO     
  7 Weng, Kevin               15 NJW-NJ                    NT    1:00.23 JO     
  8 Srdanovic, Ivan           16 Agua Swim Team-MR         NT    1:01.15 JO     
  9 Ichikawa, Hajime          17 Riptides-MR               NT    1:01.33 JO     
 10 Hadley, Matthew J         16 Bgnw Marlins-MR      1:03.04    1:01.47 JO     
 11 Eller, Joshua A           18 Riptides-MR            58.09    1:02.00 JO     
 12 Carr, John P              15 Bgnw Marlins-MR      1:04.17    1:02.04 JO     
 13 Stiles, Brian C           14 MCSC-NJ              1:02.53    1:02.22 JO     
 14 Guy, Will V               15 Condors-MR           1:05.13    1:02.27 JO     
 15 Lee, Marcus A             14 NJW-NJ               1:00.86    1:02.60 JO     
 16 Visser, Rory M            16 Condors-MR           1:04.10    1:02.71        
 17 Chansakul, JR J           14 Agua Swim Team-MR    1:06.37    1:03.41        
 18 Kuizema, Shawn D          15 NJW-NJ               1:06.25    1:03.90        
 19 Gebauer, Benjamin A       14 Bgnw Marlins-MR      1:08.47    1:04.23        
 20 Donenfeld, Thai           15 Condors-MR           1:05.91    1:04.75        
 21 St Vincent, Tommy         14 SMC-MR               1:04.16    1:04.87        
 22 Woo, Eric                 17 NJW-NJ               1:04.80    1:04.90        
 23 Farm, Bryan W             16 Condors-MR           1:05.46    1:05.92        
 24 Tesser, Josh D            13 Bgnw Marlins-MR      1:09.34    1:06.02        
 25 Chen, Bobby               14 Condors-MR           1:13.63    1:06.22        
 26 Thomas, Brad A            14 Big Blue-MR          1:03.10    1:06.44        
 27 Catarinacchio, Vincent J  14 Middies-MR           1:03.23    1:06.77        
 28 Silverman, Dean B         15 Bgnw Marlins-MR      1:11.12    1:07.09        
 29 Taskindoust, Rod          13 Condors-MR           1:10.63    1:07.45        
 30 Sherman, Sammy I          13 Agua Swim Team-MR    1:07.39    1:07.54        
 31 Ashburn, Zachary J        13 Big Blue-MR          1:05.10    1:08.10        
 32 Cervone, Ryan G           13 NJW-NJ               1:21.69    1:08.32        
 33 Tung, Danten M            14 Condors-MR           1:18.72    1:08.43        
 34 McVeigh, Sean             13 Bscat-MR             1:04.00    1:08.51        
 35 Johnson, Sam H            13 Bgnw Marlins-MR      1:11.81    1:08.72        
 36 Ng, Michael               15 Condors-MR                NT    1:09.15        
 37 Neggia, Andrew J          13 NJW-NJ               1:10.32    1:10.00        
 38 Arnold, David M           15 NJW-NJ               1:12.70    1:10.03        
 39 Walsh, Kevin W            14 Big Blue-MR          1:10.50    1:10.11        
 40 Capazzi, Christopher P    17 NJW-NJ               1:10.35    1:10.65        
 41 Goldstein, Jonathan F     13 Agua Swim Team-MR    1:15.00    1:10.81        
 42 Rawitz, Alexander         13 NYCC-MR              1:15.76    1:12.63        
 43 Eigner, Andrew D          11 CDOG-CT              1:10.02    1:12.69        
 44 McLaughlin, James J       13 Bgnw Marlins-MR      1:14.37    1:13.33        
 45 Rosenstein, Tommy J       13 Agua Swim Team-MR         NT    1:13.50        
 46 Magretti, Stephen         14 Condors-MR           1:14.79    1:15.13        
 47 Foster, David I           14 Condors-MR                NT    1:16.26        
 48 Getchell, Jackson H       15 CDOG-CT              1:16.51    1:17.23        
 49 Ishac, Sebastien H        14 NJW-NJ                    NT    1:18.57        
 50 Gorniak, Adrian           13 Condors-MR           1:16.10    1:19.36        
 51 Najaroen, Nevin           15 Condors-MR           1:15.00    1:20.07        
 52 Stallone, Ryan M          13 NJW-NJ               1:32.10    1:20.15        
 53 Graney, Luke W            13 Condors-MR           1:22.57    1:21.36        
 54 Li, Steven                14 Condors-MR           1:32.90    1:21.59        
 55 Furey, James K            12 Condors-MR           1:15.59    1:22.32        
 56 Gill III, CJ C            15 Condors-MR                NT    1:24.45        
 57 Desai, Kushal N           13 Condors-MR           1:40.45    1:27.81        
 58 Najaroen, Chris           13 Condors-MR           2:00.00    1:28.33        
 59 Ishac, Andre J            13 NJW-NJ                    NT    1:28.94        
 60 Cummings, Lawrence T      13 Agua Swim Team-MR         NT    1:28.97        
 61 Safran, Tom               13 Condors-MR           1:48.66    1:30.27        
 62 Bae, Sangjun              12 NJW-NJ                    NT    1:33.61        
 
Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:07.69  ZONE
        2:15.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abrams, Michael           15 Agua Swim Team-MR    2:04.24    2:07.42 ZONE   
                                1:01.42 ( )   2:07.42 (1:06.00)                    
  2 Burud, Michael A          16 NDAC-MR              2:12.28    2:09.60 JO     
                  29.90     1:02.64 (32.74)     1:37.13 (34.49)     2:09.60 (32.47)
  3 Schaub, CJ M              17 Condors-MR           2:09.81    2:13.10 JO     
                  30.36     1:03.77 (33.41)     1:38.45 (34.68)     2:13.10 (34.65)
  4 Sorensen, David A         17 Bgnw Marlins-MR      2:19.34    2:15.59 JO     
                                1:04.22 ( )   2:15.59 (1:11.37)                    
  5 Pullis, Garrett A         14 MCSC-NJ              2:09.51    2:16.20        
                  29.78     1:04.37 (34.59)     1:40.35 (35.98)     2:16.20 (35.85)
  6 Srdanovic, Ivan           16 Agua Swim Team-MR         NT    2:17.15        
                                1:05.40 ( )   2:17.15 (1:11.75)                    
  7 Hadley, Matthew J         16 Bgnw Marlins-MR      2:10.00    2:17.31        
                  31.30     1:05.49 (34.19)     1:41.71 (36.22)     2:17.31 (35.60)
  8 Stiles, Brian C           14 MCSC-NJ              2:11.41    2:18.18        
                  30.71     1:05.29 (34.58)     1:42.31 (37.02)     2:18.18 (35.87)
  9 St Vincent, Tommy         14 SMC-MR               2:18.22    2:18.61        
                  30.73     1:05.76 (35.03)     1:42.86 (37.10)     2:18.61 (35.75)
 10 Bernstein, Rex L          15 Condors-MR           2:27.04    2:19.38        
                  31.43     1:05.84 (34.41)     1:42.74 (36.90)     2:19.38 (36.64)
 11 Sherman, Sammy I          13 Agua Swim Team-MR    2:25.48    2:20.76        
                  32.59     1:09.19 (36.60)     1:45.30 (36.11)     2:20.76 (35.46)
 12 Donenfeld, Thai           15 Condors-MR           2:24.60    2:22.11        
                  31.36     1:08.92 (37.56)     1:47.07 (38.15)     2:22.11 (35.04)
 13 Gebauer, Benjamin A       14 Bgnw Marlins-MR      2:27.68    2:22.29        
                                1:07.86 ( )   2:22.29 (1:14.43)                    
 14 Farm, Bryan W             16 Condors-MR           2:25.00    2:23.00        
                  31.42     1:06.88 (35.46)     1:44.69 (37.81)     2:23.00 (38.31)
 15 Visser, Rory M            16 Condors-MR           2:41.82    2:23.08        
                  32.09     1:08.07 (35.98)     1:45.82 (37.75)     2:23.08 (37.26)
 15 Guy, Will V               15 Condors-MR           2:31.94    2:23.08        
                  31.73     1:07.64 (35.91)     1:46.55 (38.91)     2:23.08 (36.53)
 17 Brynin, Max B             15 Pace-MR              2:28.28    2:23.61        
                  33.39     1:10.21 (36.82)     1:47.97 (37.76)     2:23.61 (35.64)
 18 Potischman, Jeffrey L     16 Condors-MR           2:26.88    2:25.65        
                                1:08.55 ( )   2:25.65 (1:17.10)                    
 19 Neville, Patrick W        16 Condors-MR           2:49.20    2:28.21        
                  32.95     1:09.95 (37.00)     1:48.60 (38.65)     2:28.21 (39.61)
 20 Simon, Henry L            13 Bgnw Marlins-MR      2:22.00    2:28.89        
                  31.56     1:09.46 (37.90)     1:49.42 (39.96)     2:28.89 (39.47)
 21 Kusakin, Nick             13 Agua Swim Team-MR         NT    2:31.10        
                  33.09     1:11.45 (38.36)     1:52.26 (40.81)     2:31.10 (38.84)
 22 Eller, Zachary M          16 Riptides-MR          2:15.60    2:31.73        
                                1:11.40 ( )   2:31.73 (1:20.33)                    
 23 McVeigh, Sean             13 Bscat-MR             2:25.00    2:33.44        
                  33.21     1:10.97 (37.76)     1:52.40 (41.43)     2:33.44 (41.04)
 24 Magalong, Oscar C         13 Riptides-MR          2:32.91    2:35.30        
                                1:14.56 ( )   2:35.30 (1:20.74)                    
 25 Smalec, Brendan M         13 CDOG-CT              2:27.84    2:35.48        
                  35.61     1:15.16 (39.55)     1:55.54 (40.38)     2:35.48 (39.94)
 26 Rawitz, Alexander         13 NYCC-MR              2:28.00    2:35.53        
                  34.75     1:15.07 (40.32)     1:55.88 (40.81)     2:35.53 (39.65)
 27 Johnson, Sam H            13 Bgnw Marlins-MR      2:38.24    2:38.17        
                                1:12.45 ( )     1:55.79 (43.34)     2:38.17 (42.38)
 28 McLaughlin, James J       13 Bgnw Marlins-MR      2:37.99    2:42.70        
                  37.09     1:18.70 (41.61)   2:42.70 (1:24.00)                    
 29 Getchell, Jackson H       15 CDOG-CT              2:49.51    2:43.99        
                  36.85     1:20.57 (43.72)     2:03.41 (42.84)     2:43.99 (40.58)
 30 Magretti, Stephen         14 Condors-MR           2:43.57    2:44.60        
                  36.76     1:19.54 (42.78)   2:44.60 (1:25.06)                    
 31 Foster, David I           14 Condors-MR           3:39.97    2:48.57        
                  38.18     1:21.37 (43.19)     2:08.25 (46.88)     2:48.57 (40.32)
 32 Najaroen, Nevin           15 Condors-MR           3:15.43    2:50.82        
                                1:20.44 ( )   2:50.82 (1:30.38)                    
 33 Graney, Luke W            13 Condors-MR           3:23.53    2:53.35        
                  38.56     1:23.03 (44.47)     2:08.88 (45.85)     2:53.35 (44.47)
 34 Kishinevskiy, Nevill E    14 Condors-MR           3:30.00    2:55.05        
                  37.98     1:23.56 (45.58)     2:10.16 (46.60)     2:55.05 (44.89)
 35 Wu, Jonathan M            13 CDOG-CT              3:09.51    2:58.06        
                                1:23.90 ( )   2:58.06 (1:34.16)                    
 36 Gorniak, Adrian           13 Condors-MR           2:53.95    2:58.69        
                  36.42     1:21.82 (45.40)     2:12.33 (50.51)     2:58.69 (46.36)
 37 Perrone, Michael E        14 MCSC-NJ              3:15.05    3:04.10        
                  38.98     1:25.00 (46.02)   3:04.10 (1:39.10)                    
 38 Li, Steven                14 Condors-MR           3:36.45    3:05.67        
                  40.46     1:27.53 (47.07)     2:17.82 (50.29)     3:05.67 (47.85)
 39 Wong, Johnathan           16 Bscat-MR             2:30.00    3:07.74        
                  39.67     1:29.00 (49.33)     2:18.51 (49.51)     3:07.74 (49.23)
 40 Gill III, CJ C            15 Condors-MR                NT    3:14.50        
                                1:25.68 ( )   3:14.50 (1:48.82)                    
 41 Najaroen, Chris           13 Condors-MR           3:37.39    3:19.73        
                  43.53     1:35.12 (51.59)     2:28.34 (53.22)     3:19.73 (51.39)
 
Boys 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        4:28.89  ZONE
        4:49.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abrams, Michael           15 Agua Swim Team-MR    4:19.67    4:29.06 JO     
                1:04.81   2:13.57 (1:08.76)   3:22.83 (1:09.26)   4:29.06 (1:06.23)
  2 Gianino, Alex J           15 Middies-MR           4:22.37    4:29.37 JO     
                1:04.85   2:13.77 (1:08.92)   3:23.25 (1:09.48)   4:29.37 (1:06.12)
  3 Kim, Jun Y                14 NJW-NJ               4:54.30    4:37.85 JO     
                1:08.04   2:19.75 (1:11.71)   3:30.04 (1:10.29)   4:37.85 (1:07.81)
  4 Hilzen, Bobby M           13 NJW-NJ               4:57.28    4:38.26 JO     
                1:08.41   2:19.50 (1:11.09)   3:30.90 (1:11.40)   4:38.26 (1:07.36)
  5 Conti, Joe M              17 NJW-NJ               4:43.47    4:41.53 JO     
                1:05.92   2:16.98 (1:11.06)   3:28.94 (1:11.96)   4:41.53 (1:12.59)
  6 Kuizema, Shawn D          15 NJW-NJ               4:57.88    4:49.56 JO     
                1:08.49   2:22.05 (1:13.56)   3:37.03 (1:14.98)   4:49.56 (1:12.53)
  7 Stiles, Brian C           14 MCSC-NJ              4:44.38    4:49.89 JO     
                1:07.62   2:22.37 (1:14.75)   3:38.21 (1:15.84)   4:49.89 (1:11.68)
  8 Hadley, Matthew J         16 Bgnw Marlins-MR      4:40.00    4:50.17        
                1:06.97   2:22.23 (1:15.26)   3:37.42 (1:15.19)   4:50.17 (1:12.75)
  9 Itzkowitz, Ben M          15 Middies-MR           4:34.31    4:50.30        
                1:05.27   2:19.27 (1:14.00)   3:36.67 (1:17.40)   4:50.30 (1:13.63)
 10 Chansakul, JR J           14 Agua Swim Team-MR    5:12.13    4:51.15        
                1:11.66   2:28.72 (1:17.06)   3:41.43 (1:12.71)   4:51.15 (1:09.72)
 11 Catarinacchio, Vincent J  14 Middies-MR           4:37.60    4:53.22        
                1:08.31   2:22.09 (1:13.78)   3:37.58 (1:15.49)   4:53.22 (1:15.64)
 12 Spiropoulos, Gregory M    12 NJW-NJ               4:53.20    4:53.80        
                1:10.21   2:24.85 (1:14.64)   3:40.50 (1:15.65)   4:53.80 (1:13.30)
 13 Schaub, Bryan T           15 Condors-MR           5:11.85    4:54.09        
                1:09.57   2:26.95 (1:17.38)   3:42.15 (1:15.20)   4:54.09 (1:11.94)
 14 Sherman, Sammy I          13 Agua Swim Team-MR    5:04.41    4:54.14        
                1:11.30   2:26.96 (1:15.66)   3:41.71 (1:14.75)   4:54.14 (1:12.43)
 15 Lee, Marcus A             14 NJW-NJ               5:23.39    4:54.33        
                   3.55   1:08.82 (1:05.27)   2:24.82 (1:16.00)   4:54.33 (2:29.51)
 16 Gebauer, Benjamin A       14 Bgnw Marlins-MR      4:56.48    4:54.75        
                1:08.19   2:24.37 (1:16.18)   3:40.80 (1:16.43)   4:54.75 (1:13.95)
 17 Cervone, Ryan G           13 NJW-NJ               5:19.18    4:55.02        
                1:12.13   2:27.92 (1:15.79)   3:42.20 (1:14.28)   4:55.02 (1:12.82)
 18 Rueda, Diego C            12 Agua Swim Team-MR    5:00.34    4:56.14        
                1:10.43   2:25.40 (1:14.97)   3:41.64 (1:16.24)   4:56.14 (1:14.50)
 19 Olin, Evan D              13 Bgnw Marlins-MR      4:55.40    4:58.27        
                1:09.72   2:25.96 (1:16.24)   3:43.16 (1:17.20)   4:58.27 (1:15.11)
 20 Farm, Eric R              13 Condors-MR           4:53.13    5:05.47        
                1:10.46   2:27.45 (1:16.99)   3:46.61 (1:19.16)   5:05.47 (1:18.86)
 21 Silverman, Dean B         15 Bgnw Marlins-MR      5:15.00    5:11.83        
                1:11.69   2:31.23 (1:19.54)   3:51.59 (1:20.36)   5:11.83 (1:20.24)
 22 Visser, Rory M            16 Condors-MR           5:31.17    5:17.57        
                1:11.74   2:32.26 (1:20.52)   3:55.08 (1:22.82)   5:17.57 (1:22.49)
 23 Gillenwater, Darin J      13 Riptides-MR               NT    5:21.50        
                1:16.47   2:39.27 (1:22.80)   4:02.62 (1:23.35)   5:21.50 (1:18.88)
 24 Smalec, Brendan M         13 CDOG-CT              5:08.75    5:25.85        
                1:17.27   2:41.12 (1:23.85)   4:04.50 (1:23.38)   5:25.85 (1:21.35)
 25 Rawitz, Alexander         13 NYCC-MR              5:20.00    5:30.51        
                1:15.41   2:40.12 (1:24.71)   4:06.02 (1:25.90)   5:30.51 (1:24.49)
 26 McLaughlin, James J       13 Bgnw Marlins-MR      5:27.73    5:30.66        
                   4.78   1:17.25 (1:12.47)   2:42.40 (1:25.15)   5:30.66 (2:48.26)
 27 Eigner, Andrew D          11 CDOG-CT              5:09.62    5:31.43        
                1:18.09   2:41.59 (1:23.50)   4:06.43 (1:24.84)   5:31.43 (1:25.00)
 28 Goldstein, Jonathan F     13 Agua Swim Team-MR    5:25.00    5:36.34        
                   3.07   1:20.13 (1:17.06)   2:45.33 (1:25.20)   5:36.34 (2:51.01)
 29 Petricone-Berg, Lucas     13 Condors-MR           6:33.15    5:48.29        
                1:21.91   2:52.58 (1:30.67)   4:23.31 (1:30.73)   5:48.29 (1:24.98)
 30 Colandrea, Nick K         15 Condors-MR           6:15.43    5:54.96        
                1:22.11   2:53.81 (1:31.70)   4:25.55 (1:31.74)   5:54.96 (1:29.41)
 31 Fan, Boyu                 14 Condors-MR           6:00.00    5:56.74        
                1:21.21   2:53.16 (1:31.95)   4:26.77 (1:33.61)   5:56.74 (1:29.97)
 32 Foster, David I           14 Condors-MR                NT    6:01.53        
                1:22.43   2:55.22 (1:32.79)   4:27.94 (1:32.72)   6:01.53 (1:33.59)
 33 Najaroen, Nevin           15 Condors-MR           6:00.00    6:26.31        
                1:27.76   3:09.03 (1:41.27)   4:51.04 (1:42.01)   6:26.31 (1:35.27)
 
Boys 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        9:14.29  ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abrams, Michael           15 Agua Swim Team-MR    8:55.59    9:17.26        
                  31.63     1:06.42 (34.79)     1:38.88 (32.46)     2:16.98 (38.10)
        2:48.48 (31.50)     3:27.81 (39.33)     3:55.89 (28.08)     4:38.50 (42.61)
        5:06.60 (28.10)     5:49.21 (42.61)     6:23.93 (34.72)     6:59.23 (35.30)
        7:27.53 (28.30)     8:09.29 (41.76)     8:37.25 (27.96)     9:17.26 (40.01)
  2 Rueda, Diego C            12 Agua Swim Team-MR         NT    9:58.31        
                  32.11     1:12.15 (40.04)     1:49.76 (37.61)     2:27.23 (37.47)
        2:56.39 (29.16)     3:42.95 (46.56)     4:20.91 (37.96)     4:58.75 (37.84)
        5:29.57 (30.82)     6:14.85 (45.28)     6:47.25 (32.40)     7:30.38 (43.13)
        8:08.22 (37.84)     8:45.91 (37.69)     9:18.52 (32.61)     9:58.31 (39.79)
  3 Pullis, Garrett A         14 MCSC-NJ              9:53.48   10:03.40        
                  31.97     1:08.62 (36.65)     1:46.42 (37.80)     2:24.73 (38.31)
        2:56.87 (32.14)     3:41.82 (44.95)     4:15.00 (33.18)     4:59.22 (44.22)
        5:36.46 (37.24)     6:16.22 (39.76)     6:54.32 (38.10)     7:33.34 (39.02)
        8:04.36 (31.02)     8:49.63 (45.27)     9:27.05 (37.42)    10:03.40 (36.35)
  4 Gebauer, Benjamin A       14 Bgnw Marlins-MR     10:47.33   10:05.03        
                  32.53     1:09.87 (37.34)     1:48.52 (38.65)     2:27.27 (38.75)
        2:58.76 (31.49)     3:44.10 (45.34)     4:16.58 (32.48)     5:00.86 (44.28)
        5:39.48 (38.62)     6:17.77 (38.29)     6:56.71 (38.94)     7:34.84 (38.13)
        8:13.46 (38.62)     8:50.93 (37.47)     9:28.98 (38.05)    10:05.03 (36.05)
  5 Sorensen, David A         17 Bgnw Marlins-MR     10:10.00   10:14.31        
                  25.51     1:10.06 (44.55)     1:48.14 (38.08)     2:26.45 (38.31)
        2:58.36 (31.91)     3:45.05 (46.69)     4:24.51 (39.46)     5:03.81 (39.30)
        5:34.37 (30.56)     6:22.89 (48.52)     7:02.75 (39.86)     7:41.80 (39.05)
        8:21.13 (39.33)     8:59.97 (38.84)     9:38.98 (39.01)    10:14.31 (35.33)
  6 Stiles, Brian C           14 MCSC-NJ              9:48.81   10:14.79        
                  32.40     1:09.63 (37.23)     1:47.94 (38.31)     2:27.28 (39.34)
        3:07.30 (40.02)     3:46.78 (39.48)     4:26.27 (39.49)     5:06.66 (40.39)
        5:46.12 (39.46)     6:25.81 (39.69)     7:05.29 (39.48)     7:45.60 (40.31)
        8:18.40 (32.80)     9:03.95 (45.55)     9:32.05 (28.10)    10:14.79 (42.74)
  7 Cummings, Thomas F        13 Condors-MR                NT   10:22.81        
                  34.48     1:13.03 (38.55)     1:47.42 (34.39)     2:32.14 (44.72)
        3:12.33 (40.19)     3:52.15 (39.82)     4:32.42 (40.27)     5:13.18 (40.76)
        5:51.05 (37.87)     6:34.40 (43.35)     7:14.10 (39.70)     7:53.32 (39.22)
        8:30.55 (37.23)     9:08.37 (37.82)     9:40.69 (32.32)    10:22.81 (42.12)
  8 Brynin, Max B             15 Pace-MR              8:50.00   10:38.78        
                                1:13.79 ( )                             2:34.87 ( )
                                3:56.59 ( )                             5:18.72 ( )
                                6:40.16 ( )                             8:01.07 ( )
                                9:21.25 ( )  10:38.78 (1:17.53)                    
  9 Visser, Rory M            16 Condors-MR          11:00.01   10:51.24        
                                1:11.93 ( )                             2:33.13 ( )
                                3:55.22 ( )                             5:18.20 ( )
                                6:41.87 ( )                             8:05.54 ( )
                                9:29.87 ( )    10:12.04 (42.17)    10:51.24 (39.20)
 10 Taskindoust, Rod          13 Condors-MR                NT   11:03.28        
                                1:17.47 ( )                             2:41.04 ( )
                                4:03.09 ( )                             5:27.29 ( )
                                6:52.27 ( )                             8:16.85 ( )
                                9:41.65 ( )  11:03.28 (1:21.63)                    
 11 Bernstein, Rex L          15 Condors-MR          11:54.77   11:06.79        
                  31.46     1:13.29 (41.83)     1:54.42 (41.13)     2:37.78 (43.36)
        3:19.19 (41.41)     4:06.28 (47.09)     4:46.99 (40.71)     5:34.08 (47.09)
        6:12.68 (38.60)     7:01.56 (48.88)     7:38.84 (37.28)     8:23.08 (44.24)
        9:00.82 (37.74)     9:45.69 (44.87)    10:23.20 (37.51)    11:06.79 (43.59)
 12 Smalec, Brendan M         13 CDOG-CT             10:59.90   11:31.92        
                                1:20.66 ( )                             2:48.68 ( )
                                4:16.81 ( )                             5:44.84 ( )
                                7:11.94 ( )                             8:39.42 ( )
                               10:06.71 ( )  11:31.92 (1:25.21)                    
 13 Eigner, Andrew D          11 CDOG-CT             11:18.36   11:37.87        
                                1:22.82 ( )                             2:52.78 ( )
                                4:22.18 ( )                             5:51.49 ( )
                                7:19.60 ( )                             8:47.25 ( )
                               10:13.48 ( )  11:37.87 (1:24.39)                    
 14 Tung, Danten M            14 Condors-MR                NT   11:48.28        
                  34.36     1:20.69 (46.33)     2:02.99 (42.30)     2:53.79 (50.80)
        3:34.00 (40.21)     4:24.76 (50.76)     5:04.26 (39.50)     5:54.71 (50.45)
        6:36.34 (41.63)     7:26.11 (49.77)     8:05.27 (39.16)     8:55.06 (49.79)
        9:35.34 (40.28)    10:23.70 (48.36)    11:01.92 (38.22)    11:48.28 (46.36)
 15 Wong, Johnathan           16 Bscat-MR            11:20.00   13:52.98        
                                1:32.42 ( )                             3:16.25 ( )
        4:09.26 (53.01)     5:02.44 (53.18)     5:55.89 (53.45)     6:50.18 (54.29)
                                8:38.77 ( )                            10:28.03 ( )
       11:21.09 (53.06)    12:13.27 (52.18)    13:04.60 (51.33)    13:52.98 (48.38)
 
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:06.69  ZONE
        1:11.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marino, Scott W           18 FSPY-NJ              1:01.31    1:03.82 ZONE   
  2 Hu-Van Wright, En-Wei     13 Agua Swim Team-MR    1:08.49    1:06.45 ZONE   
                  32.56     1:06.45 (33.89)                                        
  3 Saccurato, Josh H         17 Bgnw Marlins-MR      1:07.00    1:08.25 JO     
                  33.59     1:08.25 (34.66)                                        
  4 Schaub, CJ M              17 Condors-MR           1:07.74    1:08.79 JO     
                  33.60     1:08.79 (35.19)                                        
  5 Farm, Eric R              13 Condors-MR           1:14.96    1:09.01 JO     
                  33.44     1:09.01 (35.57)                                        
  6 Hadley, Matthew J         16 Bgnw Marlins-MR      1:06.99    1:09.34 JO     
                  34.91     1:09.34 (34.43)                                        
  7 Farm, Bryan W             16 Condors-MR           1:16.43    1:09.70 JO     
  8 Donenfeld, Thai           15 Condors-MR           1:14.32    1:11.09 JO     
                  34.55     1:11.09 (36.54)                                        
  9 White, Connor D           16 Bgnw Marlins-MR      1:09.90    1:11.10 JO     
 10 Gebauer, Benjamin A       14 Bgnw Marlins-MR      1:16.27    1:12.16        
                  35.06     1:12.16 (37.10)                                        
 11 Burud, Michael A          16 NDAC-MR                   NT    1:12.37        
 12 Krosser, Jared M          13 Bgnw Marlins-MR      1:20.48    1:12.59        
 13 Stiles, Brian C           14 MCSC-NJ              1:09.15    1:12.70        
 14 Chen, Bobby               14 Condors-MR           1:10.93    1:12.72        
                  35.34     1:12.72 (37.38)                                        
 15 Guy, Will V               15 Condors-MR           1:19.44    1:13.75        
 16 Pullis, Garrett A         14 MCSC-NJ              1:10.10    1:14.21        
 17 Eller, Joshua A           18 Riptides-MR          1:08.41    1:14.40        
                  36.09     1:14.40 (38.31)                                        
 18 Bernstein, Rex L          15 Condors-MR           1:18.20    1:15.14        
                  36.55     1:15.14 (38.59)                                        
 19 Srdanovic, Ivan           16 Agua Swim Team-MR         NT    1:16.48        
                  37.70     1:16.48 (38.78)                                        
 20 Tesser, Josh D            13 Bgnw Marlins-MR      1:19.78    1:16.76        
                  37.76     1:16.76 (39.00)                                        
 21 Rawitz, Alexander         13 NYCC-MR              1:24.49    1:17.01        
                  37.10     1:17.01 (39.91)                                        
 22 Schaub, Kevin F           13 Condors-MR           1:17.39    1:17.91        
 23 Potischman, Jeffrey L     16 Condors-MR           1:17.87    1:18.63        
 24 Neville, Patrick W        16 Condors-MR           1:30.38    1:19.56        
 25 St Vincent, Tommy         14 SMC-MR               1:18.75    1:20.44        
                  38.81     1:20.44 (41.63)                                        
 26 Smalec, Brendan M         13 CDOG-CT              1:12.28    1:20.61        
                  38.36     1:20.61 (42.25)                                        
 27 Taskindoust, Rod          13 Condors-MR           1:32.00    1:20.62        
                  38.22     1:20.62 (42.40)                                        
 28 McLaughlin, James J       13 Bgnw Marlins-MR      1:20.96    1:21.13        
                  39.11     1:21.13 (42.02)                                        
 29 Kusakin, Nick             13 Agua Swim Team-MR         NT    1:21.41        
                  39.11     1:21.41 (42.30)                                        
 30 Magretti, Stephen         14 Condors-MR           1:19.16    1:21.54        
                  39.45     1:21.54 (42.09)                                        
 31 Gillenwater, Darin J      13 Riptides-MR          1:18.06    1:22.55        
                  39.46     1:22.55 (43.09)                                        
 32 Simon, Henry L            13 Bgnw Marlins-MR      1:18.00    1:23.10        
                  39.61     1:23.10 (43.49)                                        
 33 Petricone-Berg, Lucas     13 Condors-MR           1:36.77    1:23.21        
                  41.36     1:23.21 (41.85)                                        
 34 Tung, Danten M            14 Condors-MR           1:27.39    1:23.91        
 35 Visser, Rory M            16 Condors-MR           1:23.79    1:25.54        
                  41.78     1:25.54 (43.76)                                        
 36 Johnson, Sam H            13 Bgnw Marlins-MR      1:27.00    1:27.50        
                  42.29     1:27.50 (45.21)                                        
 37 Getchell, Jackson H       15 CDOG-CT              1:25.51    1:32.29        
                  44.24     1:32.29 (48.05)                                        
 38 Wu, Jonathan M            13 CDOG-CT              1:45.51    1:33.67        
                  46.35     1:33.67 (47.32)                                        
 39 Gill III, CJ C            15 Condors-MR                NT    1:36.03        
                  45.59     1:36.03 (50.44)                                        
 40 Foster, David I           14 Condors-MR                NT    1:36.06        
                  47.92     1:36.06 (48.14)                                        
 41 Graney, Luke W            13 Condors-MR           1:32.61    1:38.63        
                  47.86     1:38.63 (50.77)                                        
 42 Kishinevskiy, Nevill E    14 Condors-MR           1:54.96    1:39.52        
 43 Perrone, Michael E        14 MCSC-NJ              1:36.59    1:45.21        
                  50.61     1:45.21 (54.60)                                        
 44 Desai, Kushal N           13 Condors-MR                NT    1:45.86        
                  51.92     1:45.86 (53.94)                                        
 45 Li, Steven                14 Condors-MR           1:54.53    1:49.23        
 46 Safran, Tom               13 Condors-MR           2:16.05    1:50.94        
                  52.45     1:50.94 (58.49)                                        
 -- Colandrea, Nick K         15 Condors-MR           1:30.28         DQ        
                  41.89          DQ (43.35)                                        
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:21.99  ZONE
        2:34.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abrams, Michael           15 Agua Swim Team-MR    2:18.74    2:21.71 ZONE   
                1:09.39   2:21.71 (1:12.32)                                        
  2 Hursch, Derek             16 NJW-NJ               2:19.47    2:24.81 JO     
                1:10.15   2:24.81 (1:14.66)                                        
  3 Hadley, Matthew J         16 Bgnw Marlins-MR      2:34.80    2:26.46 JO     
                1:10.41   2:26.46 (1:16.05)                                        
  4 Farm, Eric R              13 Condors-MR           2:47.76    2:30.12 JO     
                1:12.18   2:30.12 (1:17.94)                                        
  5 Gebauer, Benjamin A       14 Bgnw Marlins-MR      2:40.97    2:30.44 JO     
                1:13.03   2:30.44 (1:17.41)                                        
  6 Carr, John P              15 Bgnw Marlins-MR      2:32.71    2:31.47 JO     
                1:14.21   2:31.47 (1:17.26)                                        
  7 Donenfeld, Thai           15 Condors-MR           2:34.00    2:33.15 JO     
                1:14.39   2:33.15 (1:18.76)                                        
  8 Krosser, Jared M          13 Bgnw Marlins-MR      2:35.00    2:33.68 JO     
                1:13.82   2:33.68 (1:19.86)                                        
  9 Kim, Jun Y                14 NJW-NJ               2:41.61    2:33.95 JO     
                1:16.72   2:33.95 (1:17.23)                                        
 10 Hilzen, Bobby M           13 NJW-NJ               2:43.06    2:34.17 JO     
                1:16.86   2:34.17 (1:17.31)                                        
 11 Schaub, CJ M              17 Condors-MR           2:30.01    2:34.83 JO     
                1:14.49   2:34.83 (1:20.34)                                        
 12 Olin, Evan D              13 Bgnw Marlins-MR      2:41.05    2:35.14        
                1:15.75   2:35.14 (1:19.39)                                        
 13 Chen, Bobby               14 Condors-MR           3:00.53    2:36.20        
                1:15.92   2:36.20 (1:20.28)                                        
 14 Weng, Kevin               15 NJW-NJ                    NT    2:37.07        
                1:15.84   2:37.07 (1:21.23)                                        
 15 Arnold, David M           15 NJW-NJ               2:29.95    2:37.23        
                1:18.36   2:37.23 (1:18.87)                                        
 16 Thomas, Brad A            14 Big Blue-MR          2:27.90    2:40.15        
                1:19.30   2:40.15 (1:20.85)                                        
 17 Rueda, Diego C            12 Agua Swim Team-MR    2:49.31    2:40.73        
                1:18.81   2:40.73 (1:21.92)                                        
 18 Tesser, Josh D            13 Bgnw Marlins-MR      3:00.87    2:41.53        
                1:19.18   2:41.53 (1:22.35)                                        
 19 Conti, Joe M              17 NJW-NJ               2:30.89    2:42.68        
                1:19.57   2:42.68 (1:23.11)                                        
 20 Rawitz, Alexander         13 NYCC-MR              2:52.00    2:45.29        
                1:20.11   2:45.29 (1:25.18)                                        
 21 Spiropoulos, Gregory M    12 NJW-NJ               2:44.55    2:45.84        
                1:21.08   2:45.84 (1:24.76)                                        
 22 Schaub, Kevin F           13 Condors-MR           2:47.44    2:46.81        
                1:24.01   2:46.81 (1:22.80)                                        
 23 McLaughlin, James J       13 Bgnw Marlins-MR      2:48.69    2:48.07        
                1:21.97   2:48.07 (1:26.10)                                        
 24 St Vincent, Tommy         14 SMC-MR               2:45.82    2:49.77        
                1:22.59   2:49.77 (1:27.18)                                        
 25 Ashburn, Zachary J        13 Big Blue-MR          2:35.00    2:53.86        
                1:24.69   2:53.86 (1:29.17)                                        
 26 Kusakin, Nick             13 Agua Swim Team-MR         NT    2:53.87        
                2:53.59      2:53.87 (0.28)                                        
 27 Petricone-Berg, Lucas     13 Condors-MR           2:49.08    2:53.98        
                1:25.82   2:53.98 (1:28.16)                                        
 28 Smalec, Brendan M         13 CDOG-CT              2:38.89    2:57.38        
                1:26.91   2:57.38 (1:30.47)                                        
 29 Colandrea, Nick K         15 Condors-MR           2:58.14    3:00.08        
                1:27.15   3:00.08 (1:32.93)                                        
 30 Magretti, Stephen         14 Condors-MR           2:56.16    3:01.91        
                1:27.10   3:01.91 (1:34.81)                                        
 31 Rosenstein, Tommy J       13 Agua Swim Team-MR         NT    3:05.10        
                1:29.89   3:05.10 (1:35.21)                                        
 32 Najaroen, Nevin           15 Condors-MR           3:00.00    3:05.24        
                1:29.83   3:05.24 (1:35.41)                                        
 33 Getchell, Jackson H       15 CDOG-CT              3:15.51    3:11.60        
                1:33.38   3:11.60 (1:38.22)                                        
 34 Willows, Dan L            13 Condors-MR                NT    3:12.58        
                1:32.30   3:12.58 (1:40.28)                                        
 35 Graney, Luke W            13 Condors-MR           3:15.56    3:19.02        
                1:36.91   3:19.02 (1:42.11)                                        
 36 Ishac, Sebastien H        14 NJW-NJ                    NT    3:20.26        
                1:37.11   3:20.26 (1:43.15)                                        
 37 Kishinevskiy, Nevill E    14 Condors-MR           3:30.00    3:23.88        
                1:40.52   3:23.88 (1:43.36)                                        
 38 Foster, David I           14 Condors-MR                NT    3:26.15        
                1:42.09   3:26.15 (1:44.06)                                        
 39 Lovett, Charlie           15 YFD-MR                    NT    3:29.06        
 40 Ishac, Andre J            13 NJW-NJ                    NT    3:31.61        
                1:42.92   3:31.61 (1:48.69)                                        
 41 Cummings, Lawrence T      13 Agua Swim Team-MR         NT    3:31.87        
 -- Neggia, Andrew J          13 NJW-NJ               2:47.36         DQ        
                1:17.58        DQ (1:21.69)                                        
 -- Srdanovic, Ivan           16 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
                1:17.17        DQ (1:19.99)                                        
 -- Fan, Boyu                 14 Condors-MR           3:00.00         DQ        
                1:29.51        DQ (1:37.19)                                        
 -- Ostrovsky, Edward         17 NJW-NJ                    NT         DQ        
                1:12.08        DQ (1:19.41)                                        
 
Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:14.09  ZONE
        1:21.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gianino, Alex J           15 Middies-MR           1:11.05    1:14.24 JO     
  2 Chansakul, JR J           14 Agua Swim Team-MR    1:16.79    1:16.37 JO     
  3 Kuizema, Shawn D          15 NJW-NJ               1:17.27    1:17.95 JO     
  4 Itzkowitz, Ben M          15 Middies-MR           1:13.81    1:18.10 JO     
  5 Cummings, Thomas F        13 Condors-MR           1:16.17    1:18.24 JO     
  6 Arnold, David M           15 NJW-NJ               1:19.60    1:18.87 JO     
  7 Walsh, Kevin W            14 Big Blue-MR          1:15.90    1:19.46 JO     
  8 Hursch, Derek             16 NJW-NJ               1:24.80    1:20.13 JO     
  9 Ichikawa, Hajime          17 Riptides-MR               NT    1:20.46 JO     
 10 Kim, Jun Y                14 NJW-NJ               1:21.21    1:20.80 JO     
 11 Breitweiser, Billy C      17 NJW-NJ               1:16.22    1:21.40 JO     
 12 Lee, Marcus A             14 NJW-NJ               1:21.22    1:22.63        
 13 Capazzi, Christopher P    17 NJW-NJ               1:21.83    1:22.76        
 14 Eller, Zachary M          16 Riptides-MR          1:18.89    1:23.10        
 15 Guy, Will V               15 Condors-MR           1:28.07    1:23.47        
 16 Woo, Eric                 17 NJW-NJ               1:24.18    1:25.43        
 17 Magalong, Oscar C         13 Riptides-MR          1:28.84    1:25.56        
 18 Visser, Rory M            16 Condors-MR           1:28.11    1:25.83        
 19 Colandrea, Nick K         15 Condors-MR           1:36.04    1:27.26        
 20 Chen, Bobby               14 Condors-MR           1:40.19    1:27.86        
 21 Cervone, Ryan G           13 NJW-NJ               1:37.58    1:28.14        
 22 Johnson, Sam H            13 Bgnw Marlins-MR      1:34.00    1:29.61        
 23 Spiropoulos, Gregory M    12 NJW-NJ               1:26.50    1:29.97        
 24 Rusakov, Pavel G          13 Riptides-MR          1:28.56    1:30.23        
 25 Quincoses, Jonathon       14 Riptides-MR          1:29.66    1:30.89        
 26 Tung, Danten M            14 Condors-MR           1:40.92    1:31.90        
 27 Taskindoust, Rod          13 Condors-MR           1:48.83    1:32.91        
 28 Fan, Boyu                 14 Condors-MR           1:33.00    1:33.55        
 29 Petricone-Berg, Lucas     13 Condors-MR           1:40.88    1:33.89        
 30 Kusakin, Nick             13 Agua Swim Team-MR         NT    1:34.86        
 31 Goldstein, Jonathan F     13 Agua Swim Team-MR    1:36.16    1:35.13        
 32 Gorniak, Adrian           13 Condors-MR           1:37.10    1:35.80        
 33 Smalec, Brendan M         13 CDOG-CT              1:32.48    1:36.71        
 34 Willows, Dan L            13 Condors-MR                NT    1:42.31        
 35 Stallone, Ryan M          13 NJW-NJ                    NT    1:42.38        
 36 Najaroen, Chris           13 Condors-MR           2:30.00    1:42.81        
 37 Li, Steven                14 Condors-MR           1:51.86    1:45.26        
 38 Graney, Luke W            13 Condors-MR           1:52.56    1:47.72        
 39 Safran, Tom               13 Condors-MR           2:30.00    1:48.85        
 40 Ishac, Andre J            13 NJW-NJ                    NT    1:49.10        
 41 Ishac, Sebastien H        14 NJW-NJ                    NT    1:49.45        
 42 Kishinevskiy, Nevill E    14 Condors-MR           2:30.00    1:52.55        
 43 Cummings, Lawrence T      13 Agua Swim Team-MR         NT    1:55.72        
 44 Gill III, CJ C            15 Condors-MR                NT    2:12.94        
 -- Bae, Sangjun              12 NJW-NJ                    NT         DQ        
 -- Desai, Kushal N           13 Condors-MR           1:50.18         DQ        
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:40.79  ZONE
        2:59.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marino, Scott W           18 FSPY-NJ              2:26.72    2:35.38 ZONE   
                  35.72     1:16.21 (40.49)     1:55.41 (39.20)     2:35.38 (39.97)
  2 Chansakul, JR J           14 Agua Swim Team-MR    2:44.43    2:49.79 JO     
                                1:23.76 ( )   2:49.79 (1:26.03)                    
  3 Cummings, Thomas F        13 Condors-MR           2:49.31    2:50.83 JO     
                  37.74     1:21.43 (43.69)     2:06.06 (44.63)     2:50.83 (44.77)
  4 Sorensen, David A         17 Bgnw Marlins-MR      2:55.44    2:57.39 JO     
                  37.91     1:21.73 (43.82)     2:08.19 (46.46)     2:57.39 (49.20)
  5 Rueda, Diego C            12 Agua Swim Team-MR    3:22.99    3:04.38        
                  42.32     1:30.10 (47.78)     2:17.32 (47.22)     3:04.38 (47.06)
  6 Colandrea, Nick K         15 Condors-MR           3:07.75    3:08.88        
                  41.81     1:29.66 (47.85)     2:19.37 (49.71)     3:08.88 (49.51)
  7 Rusakov, Pavel G          13 Riptides-MR               NT    3:11.12        
                                1:33.35 ( )     2:24.64 (51.29)     3:11.12 (46.48)
  8 Magalong, Oscar C         13 Riptides-MR               NT    3:15.78        
                                1:32.00 ( )   3:15.78 (1:43.78)                    
  9 Furey, James K            12 Condors-MR           3:09.88    3:17.11        
                  43.91     1:33.52 (49.61)     2:25.64 (52.12)     3:17.11 (51.47)
 10 Petricone-Berg, Lucas     13 Condors-MR           3:13.13    3:23.72        
                                1:39.27 ( )   3:23.72 (1:44.45)                    
 11 McVeigh, Sean             13 Bscat-MR             3:08.00    3:23.77        
                  44.99     1:37.90 (52.91)     2:31.86 (53.96)     3:23.77 (51.91)
 12 Johnson, Sam H            13 Bgnw Marlins-MR      3:23.82    3:23.81        
                  43.37     1:35.30 (51.93)     2:30.09 (54.79)     3:23.81 (53.72)
 13 Gorniak, Adrian           13 Condors-MR           3:21.15    3:30.47        
                                1:39.24 ( )   3:30.47 (1:51.23)                    
 14 Najaroen, Nevin           15 Condors-MR           3:22.02    3:39.55        
                  48.80     1:44.47 (55.67)     2:42.76 (58.29)     3:39.55 (56.79)
 15 Najaroen, Chris           13 Condors-MR                NT    3:45.57        
                  48.41     1:45.11 (56.70)   2:45.67 (1:00.56)     3:45.57 (59.90)
 16 Perrone, Michael E        14 MCSC-NJ                   NT    3:49.53        
                  49.26     1:47.41 (58.15)   2:48.90 (1:01.49)   3:49.53 (1:00.63)
 17 Graney, Luke W            13 Condors-MR                NT    3:57.36        
                  54.77   1:55.99 (1:01.22)   2:59.02 (1:03.03)     3:57.36 (58.34)
 18 Kishinevskiy, Nevill E    14 Condors-MR           4:00.00    4:03.17        
                  53.04   1:54.30 (1:01.26)   2:59.60 (1:05.30)   4:03.17 (1:03.57)
 19 Desai, Kushal N           13 Condors-MR                NT    4:11.43        
                                2:05.02 ( )   4:11.43 (2:06.41)                    
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:03.69  ZONE
        1:09.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saccurato, Josh H         17 Bgnw Marlins-MR      1:05.00    1:03.27 ZONE   
                  29.81     1:03.27 (33.46)                                        
  2 Eller, Joshua A           18 Riptides-MR          1:04.86    1:05.15 JO     
  3 Hu-Van Wright, En-Wei     13 Agua Swim Team-MR    1:06.99    1:05.70 JO     
                  31.06     1:05.70 (34.64)                                        
  4 Chansakul, JR J           14 Agua Swim Team-MR    1:07.50    1:06.61 JO     
                  31.62     1:06.61 (34.99)                                        
  5 White, Connor D           16 Bgnw Marlins-MR      1:05.00    1:09.59 JO     
                  31.25     1:09.59 (38.34)                                        
  6 Schaub, Bryan T           15 Condors-MR           1:10.81    1:09.71 JO     
                  32.50     1:09.71 (37.21)                                        
  7 Schaub, Kevin F           13 Condors-MR           1:13.61    1:10.54        
  8 Farm, Eric R              13 Condors-MR           1:18.20    1:10.66        
                  31.96     1:10.66 (38.70)                                        
  9 Tesser, Josh D            13 Bgnw Marlins-MR      1:18.91    1:10.86        
                  32.98     1:10.86 (37.88)                                        
 10 Krosser, Jared M          13 Bgnw Marlins-MR      1:19.50    1:13.28        
                  33.38     1:13.28 (39.90)                                        
 11 St Vincent, Tommy         14 SMC-MR               1:12.11    1:15.28        
 12 Sherman, Sammy I          13 Agua Swim Team-MR    1:16.33    1:16.52        
 13 Chen, Bobby               14 Condors-MR           1:27.98    1:16.78        
                  35.83     1:16.78 (40.95)                                        
 14 Simon, Henry L            13 Bgnw Marlins-MR      1:18.00    1:21.43        
                  36.73     1:21.43 (44.70)                                        
 15 Najaroen, Nevin           15 Condors-MR           1:42.79    1:21.90        
                  37.72     1:21.90 (44.18)                                        
 16 Quincoses, Jonathon       14 Riptides-MR          1:19.94    1:23.41        
                  35.98     1:23.41 (47.43)                                        
 17 Eigner, Andrew D          11 CDOG-CT              1:22.34    1:31.18        
 18 Wu, Jonathan M            13 CDOG-CT              1:35.51    1:31.69        
                  43.23     1:31.69 (48.46)                                        
 19 Safran, Tom               13 Condors-MR                NT    1:45.56        
                  47.94     1:45.56 (57.62)                                        
 -- Gill III, CJ C            15 Condors-MR                NT         DQ        
                  44.72        DQ (1:09.25)                                        
 -- Getchell, Jackson H       15 CDOG-CT              1:29.51         DQ        
 
Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:21.29  ZONE
        2:36.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conti, Joe M              17 NJW-NJ               2:16.21    2:22.75 JO     
                1:08.04   2:22.75 (1:14.71)                                        
  2 Abrams, Michael           15 Agua Swim Team-MR    2:22.97    2:23.75 JO     
                1:09.26   2:23.75 (1:14.49)                                        
  3 Breitweiser, Billy C      17 NJW-NJ               2:28.77    2:27.48 JO     
                1:10.43   2:27.48 (1:17.05)                                        
  4 Walsh, Ryan J             16 Big Blue-MR          2:19.00    2:29.12 JO     
                1:10.90   2:29.12 (1:18.22)                                        
  5 Rueda, Diego C            12 Agua Swim Team-MR    2:56.53    2:33.38 JO     
                  15.12   2:33.38 (2:18.26)                                        
  6 Olin, Evan D              13 Bgnw Marlins-MR      2:38.10    2:33.64 JO     
                1:11.39   2:33.64 (1:22.25)                                        
  7 Hilzen, Bobby M           13 NJW-NJ               2:41.32    2:34.94 JO     
                1:13.06   2:34.94 (1:21.88)                                        
  8 Catarinacchio, Vincent J  14 Middies-MR           2:25.71    2:37.06        
                1:12.97   2:37.06 (1:24.09)                                        
  9 Schaub, Bryan T           15 Condors-MR           2:42.63    2:41.43        
                1:15.45   2:41.43 (1:25.98)                                        
 10 Krosser, Jared M          13 Bgnw Marlins-MR      2:43.00    2:41.77        
                1:13.41   2:41.77 (1:28.36)                                        
 11 Sherman, Sammy I          13 Agua Swim Team-MR    2:45.83    2:43.22        
                1:18.30   2:43.22 (1:24.92)                                        
 12 Thomas, Brad A            14 Big Blue-MR          2:32.50    2:48.91        
                1:17.57   2:48.91 (1:31.34)                                        
 13 Ashburn, Zachary J        13 Big Blue-MR          2:58.10    2:54.15        
                1:17.52   2:54.15 (1:36.63)                                        
 14 St Vincent, Tommy         14 SMC-MR               2:40.53    2:54.70        
                1:17.04   2:54.70 (1:37.66)                                        
 15 Schaub, Kevin F           13 Condors-MR           2:40.30    2:56.19        
                1:19.22   2:56.19 (1:36.97)                                        
 16 Eigner, Andrew D          11 CDOG-CT              3:22.02    3:25.42        
                1:34.61   3:25.42 (1:50.81)                                        
 
Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:24.59  ZONE
        2:36.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marino, Scott W           18 FSPY-NJ              2:07.29    2:14.92 ZONE   
                                1:02.90 ( )   2:14.92 (1:12.02)                    
  2 Abrams, Michael           15 Agua Swim Team-MR    2:24.91    2:24.74 JO     
                  31.68     1:07.18 (35.50)     1:52.58 (45.40)     2:24.74 (32.16)
  3 Burud, Michael A          16 NDAC-MR              2:25.35    2:24.86 JO     
                  30.24     1:10.51 (40.27)     1:54.56 (44.05)     2:24.86 (30.30)
  4 Saccurato, Josh H         17 Bgnw Marlins-MR      2:22.00    2:25.80 JO     
                  30.55     1:09.25 (38.70)     1:52.94 (43.69)     2:25.80 (32.86)
  5 Hu-Van Wright, En-Wei     13 Agua Swim Team-MR    2:30.17    2:28.35 JO     
                  33.04     1:09.89 (36.85)     1:55.49 (45.60)     2:28.35 (32.86)
  6 Hadley, Matthew J         16 Bgnw Marlins-MR      2:25.80    2:28.59 JO     
                  33.38     1:11.25 (37.87)     1:54.00 (42.75)     2:28.59 (34.59)
  7 Chansakul, JR J           14 Agua Swim Team-MR    2:30.03    2:32.48 JO     
                                1:14.09 ( )   2:32.48 (1:18.39)                    
  8 Farm, Eric R              13 Condors-MR           2:34.07    2:34.75 JO     
                  30.93     1:10.51 (39.58)     1:57.56 (47.05)     2:34.75 (37.19)
  9 White, Connor D           16 Bgnw Marlins-MR      2:30.00    2:34.96 JO     
                  31.95     1:11.73 (39.78)     1:57.12 (45.39)     2:34.96 (37.84)
 10 Tesser, Josh D            13 Bgnw Marlins-MR      3:01.50    2:35.87 JO     
                  32.84     1:13.03 (40.19)     1:59.02 (45.99)     2:35.87 (36.85)
 11 Krosser, Jared M          13 Bgnw Marlins-MR      2:51.98    2:37.49        
                  33.21     1:12.40 (39.19)     1:59.54 (47.14)     2:37.49 (37.95)
 12 Rueda, Diego C            12 Agua Swim Team-MR    2:43.37    2:38.06        
                  35.02     1:16.55 (41.53)     2:02.46 (45.91)     2:38.06 (35.60)
 13 Srdanovic, Ivan           16 Agua Swim Team-MR         NT    2:38.16        
                                1:13.82 ( )   2:38.16 (1:24.34)                    
 14 Schaub, Bryan T           15 Condors-MR           2:38.41    2:38.44        
                  32.14     1:14.98 (42.84)     2:04.32 (49.34)     2:38.44 (34.12)
 15 Donenfeld, Thai           15 Condors-MR           2:34.00    2:39.51        
                                1:13.67 ( )   2:39.51 (1:25.84)                    
 16 Cummings, Thomas F        13 Condors-MR           2:36.02    2:40.61        
                  35.26     1:18.85 (43.59)     2:03.73 (44.88)     2:40.61 (36.88)
 17 Guy, Will V               15 Condors-MR           2:47.69    2:41.95        
                                1:12.62 ( )   2:41.95 (1:29.33)                    
 18 Eller, Zachary M          16 Riptides-MR          2:34.78    2:44.45        
                  34.81     1:19.70 (44.89)     2:06.54 (46.84)     2:44.45 (37.91)
 19 Gillenwater, Darin J      13 Riptides-MR          2:45.52    2:47.16        
                                1:18.95 ( )   2:47.16 (1:28.21)                    
 20 Brynin, Max B             15 Pace-MR              2:51.96    2:47.38        
                  36.32     1:20.40 (44.08)     2:10.99 (50.59)     2:47.38 (36.39)
 21 Colandrea, Nick K         15 Condors-MR           3:05.84    2:50.90        
                  37.00     1:21.63 (44.63)     2:10.20 (48.57)     2:50.90 (40.70)
 22 Tung, Danten M            14 Condors-MR           3:28.16    2:51.81        
                  33.85     1:19.78 (45.93)     2:11.77 (51.99)     2:51.81 (40.04)
 23 Sherman, Sammy I          13 Agua Swim Team-MR    2:51.24    2:52.19        
                  36.37     1:24.30 (47.93)     2:16.63 (52.33)     2:52.19 (35.56)
 24 Rusakov, Pavel G          13 Riptides-MR          2:54.63    2:52.92        
                                1:23.26 ( )   2:52.92 (1:29.66)                    
 25 McLaughlin, James J       13 Bgnw Marlins-MR      2:57.70    2:56.14        
                                1:22.64 ( )   2:56.14 (1:33.50)                    
 26 Magretti, Stephen         14 Condors-MR           2:54.24    2:58.70        
                  37.38     1:21.23 (43.85)     2:18.05 (56.82)     2:58.70 (40.65)
 27 Kusakin, Nick             13 Agua Swim Team-MR         NT    2:58.76        
                  41.31     1:25.92 (44.61)     2:21.05 (55.13)     2:58.76 (37.71)
 28 Taskindoust, Rod          13 Condors-MR           3:25.80    3:01.87        
                  35.84     1:24.93 (49.09)     2:21.07 (56.14)     3:01.87 (40.80)
 29 Petricone-Berg, Lucas     13 Condors-MR           3:23.97    3:02.48        
                  42.29     1:27.03 (44.74)     2:18.93 (51.90)     3:02.48 (43.55)
 30 Eigner, Andrew D          11 CDOG-CT              2:53.12    3:04.24        
                  39.94     1:28.58 (48.64)     2:24.25 (55.67)     3:04.24 (39.99)
 31 Wong, Johnathan           16 Bscat-MR             2:48.00    3:05.39        
                                1:30.35 ( )   3:05.39 (1:35.04)                    
 32 Quincoses, Jonathon       14 Riptides-MR               NT    3:05.40        
                  35.30     1:28.47 (53.17)     2:20.81 (52.34)     3:05.40 (44.59)
 33 Gorniak, Adrian           13 Condors-MR           3:28.97    3:12.38        
                                1:31.64 ( )   3:12.38 (1:40.74)                    
 34 Graney, Luke W            13 Condors-MR           3:28.61    3:22.57        
                                1:37.64 ( )   3:22.57 (1:44.93)                    
 35 Desai, Kushal N           13 Condors-MR           4:08.65    3:28.97        
                  47.02     1:40.95 (53.93)   2:43.65 (1:02.70)     3:28.97 (45.32)
 36 Li, Steven                14 Condors-MR           3:50.12    3:29.29        
                                1:44.61 ( )   3:29.29 (1:44.68)                    
 37 Najaroen, Chris           13 Condors-MR           3:53.59    3:30.28        
                                1:47.93 ( )     2:41.03 (53.10)     3:30.28 (49.25)
 -- Chen, Bobby               14 Condors-MR           2:56.46         DQ        
                                1:15.77 ( )        DQ (1:29.19)