2008 MR Condors Winter Wonderland - 1/26/2008 to 1/27/2008           

                                    Results                                    
 
Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Keaveney, Megan C    6 COND-MR                20.99      21.33        
  2 Amar, Kate M         6 GAEL-MR                20.19      22.39        
  3 Simpson, Gillian     6 Middies-MR             27.78      26.73        
  4 Srdanovic, Ana       6 RIST-MR                26.10      29.84        
  5 Talamas, Emily K     6 GAEL-MR                36.22      30.14        
  6 Ahle, Kaitlyn A      6 COND-MR                   NT      30.64        
  7 Capaldi, Claire R    6 GAEL-MR                28.97      31.92        
 
Girls 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          31.09  ZQ
          32.09  JO
          36.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Amar, Kate M         6 GAEL-MR                   NT      47.33        
  2 Chen, Edenna H       6 COND-MR                59.10      57.00        
  3 Shvetsov, Polina A   6 COND-MR                   NT    1:02.31        
  4 Simpson, Gillian     6 Middies-MR           1:01.56    1:03.30        
  5 Ahle, Kaitlyn A      6 COND-MR              1:07.25    1:07.41        
  6 Evangelista, Ryan    6 COND-MR                   NT    1:07.46        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Keaveney, Megan C    6 COND-MR                24.47      24.71        
  2 Simpson, Gillian     6 Middies-MR             30.51      26.55        
  3 Ahle, Kaitlyn A      6 COND-MR                33.62      29.54        
  4 Schatz, Brooke J     6 COND-MR                   NT      30.36        
  5 Amar, Kate M         6 GAEL-MR                26.62      30.55        
  6 Chen, Edenna H       6 COND-MR                28.54      30.92        
  7 Capaldi, Claire R    6 GAEL-MR                36.28      37.72        
 -- Talamas, Emily K     6 GAEL-MR                38.15         DQ        
 -- Srdanovic, Ana       6 RIST-MR                31.03         DQ        
 
Girls 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.49  ZQ
          37.99  JO
          44.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Simpson, Gillian     6 Middies-MR           1:02.02      59.60        
  2 Shvetsov, Polina A   6 COND-MR                   NT    1:06.76        
  3 Chen, Edenna H       6 COND-MR              1:14.82    1:08.73        
 -- Amar, Kate M         6 GAEL-MR                   NT         DQ        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ahle, Kaitlyn A      6 COND-MR                   NT      28.22        
  2 Talamas, Emily K     6 GAEL-MR                44.03      33.49        
  3 Shvetsov, Polina A   6 COND-MR                35.46      38.35        
 -- Chen, Edenna H       6 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Evangelista, Ryan    6 COND-MR                   NT         DQ        
 
Girls 6 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          41.99  ZQ
          42.99  JO
          50.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chen, Edenna H       6 COND-MR              1:09.46    1:11.89        
 -- Ahle, Kaitlyn A      6 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Simpson, Gillian     6 Middies-MR           1:13.47         DQ        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Ahle, Kaitlyn A      6 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Simpson, Gillian     6 Middies-MR             32.64         DQ        
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Malyszka, Kelly      8 COND-MR                19.23      17.56        
  2 Cummings, Carly      8 COND-MR                16.89      17.97        
  3 Six-Osher, Skye R    8 Middies-MR             18.81      18.36        
  4 Hickey, Claire S     8 GAEL-MR                20.98      18.52        
  5 Belovsky, Mia P      8 COND-MR                   NT      18.64        
  6 Andlauer, Kristin    8 MCSC-NJ                18.00      19.24        
  7 Fitzsimmons, Hanna   7 CFA-MR                 19.57      19.95        
  8 Ceasar, Nicole T     8 CFA-MR                 19.74      19.98        
  9 Stiles, Juliann A    7 MCSC-NJ                22.31      19.99        
 10 Mulligan, Kaitlin    7 GAEL-MR                20.98      20.71        
 11 Lausevic, Jana       8 RIST-MR                24.14      21.28        
 12 Salimi, Sana W       7 Middies-MR             22.15      21.37        
 13 Nadler, Alyssa R     8 CFA-MR                 20.46      22.01        
 14 Regan, Leslie T      8 CFA-MR                 23.04      22.49        
 15 Colucci, Christina   8 Middies-MR             21.73      22.66        
 16 Zurovac, Mia         7 RIST-MR                24.17      22.73        
 17 Dell'Orto, Mia D     7 Middies-MR             20.75      22.75        
 18 Capaldi, Alison J    8 GAEL-MR                19.81      22.82        
 19 Corcoran, Claire F   8 GAEL-MR                19.85      23.11        
 20 Gasic, Doris         8 RIST-MR                22.27      23.23        
 21 Bayer, Cally         8 Middies-MR             33.30      23.34        
 22 Du, Christie         8 Middies-MR             22.01      23.47        
 23 Skae, Anya B         8 COND-MR                   NT      23.56        
 24 Bass, Sophie B       7 CFA-MR                 25.09      23.77        
 25 Sweet, Erin M        8 COND-MR                21.64      23.79        
 26 Pipolo, Sofia A      8 RIST-MR                29.30      24.00        
 27 Freeman, Kelsey E    7 GAEL-MR                28.80      24.06        
 28 Coughlin, Mychala    8 GAEL-MR                24.56      24.67        
 29 Dhaene, Joanna       7 Middies-MR             22.23      24.91        
 30 Distler, Anna S      8 Middies-MR             26.11      24.95        
 31 Kass, Gabrielle      8 Middies-MR             26.28      25.54        
 32 Khosrowshahi, Lili   7 CFA-MR                 24.28      25.61        
 33 Acevedo, Allegra B   7 Middies-MR             29.05      26.66        
 34 Simpson, Kimberly    8 Middies-MR             21.83      26.67        
 35 Rubin, Grace W       7 CFA-MR                 31.08      28.17        
 36 Rotherham, Grace S   7 GAEL-MR                29.45      28.96        
 37 Debono, Sara         8 RIST-MR                   NT      32.65        
 38 Gallagher, Mary A    7 GAEL-MR                33.84      36.01        
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          31.09  ZQ
          32.09  JO
          36.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rice, Harriet E      8 GAEL-MR                36.03      36.23 SILV   
  2 Cummings, Carly      8 COND-MR                36.82      36.58 SILV   
  3 Malyszka, Kelly      8 COND-MR                39.22      38.02        
  4 Tsuei, Angela        8 COND-MR                43.18      41.43        
  5 Belovsky, Mia P      8 COND-MR                41.68      41.49        
  6 Six-Osher, Skye R    8 Middies-MR             41.00      41.50        
  7 Drew, Sami B         8 Middies-MR             40.16      41.63        
  8 Andlauer, Kristin    8 MCSC-NJ                43.05      41.88        
  9 Tsuruo, Sarah        8 Middies-MR             38.50      42.17        
 10 O'Shea, Kelli A      7 COND-MR                43.51      42.68        
 11 Tran, Julia          8 COND-MR                47.73      45.90        
 12 Mulligan, Kaitlin    7 GAEL-MR                55.78      46.20        
 13 Dell'Orto, Mia D     7 Middies-MR             48.79      46.25        
 14 Ceasar, Nicole T     8 CFA-MR                 45.94      48.03        
 15 Salimi, Sana W       7 Middies-MR             47.34      48.81        
 16 Skae, Anya B         8 COND-MR                   NT      50.24        
 17 Lausevic, Jana       8 RIST-MR                   NT      51.58        
 18 Simpson, Kimberly    8 Middies-MR             53.28      52.16        
 19 Bass, Sophie B       7 CFA-MR                 51.34      54.53        
 20 Gasic, Doris         8 RIST-MR                   NT      55.43        
 21 Khosrowshahi, Lili   7 CFA-MR                 55.87      55.54        
 22 Bayer, Cally         8 Middies-MR             58.52      59.91        
 23 Horwood, Lila S      7 Middies-MR           1:01.33    1:00.44        
 24 Gak, Mila M          7 RIST-MR                   NT    1:01.01        
 25 Fialkow, Lauren D    7 Middies-MR             54.27    1:01.71        
 26 Distler, Anna S      8 Middies-MR             58.64    1:02.36        
 27 Barkan, Leila        7 CFA-MR               1:14.18    1:04.20        
 28 Kass, Gabrielle      8 Middies-MR           1:06.74    1:05.10        
 29 Rubin, Grace W       7 CFA-MR               1:08.90    1:05.61        
 30 Acevedo, Allegra B   7 Middies-MR             59.79    1:07.18        
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rice, Harriet E      8 GAEL-MR                19.40      19.98        
  2 Hu, Christine        8 Middies-MR             20.14      20.22        
  3 Six-Osher, Skye R    8 Middies-MR             21.54      21.93        
  4 Pipolo, Sofia A      8 RIST-MR                31.14      22.43        
  5 Tran, Julia          8 COND-MR                47.87      22.71        
  6 Zurovac, Mia         7 RIST-MR                28.48      22.99        
  7 Hickey, Claire S     8 GAEL-MR                28.19      23.28        
  8 Andlauer, Kristin    8 MCSC-NJ                22.67      23.52        
  9 Fitzsimmons, Hanna   7 CFA-MR                 24.02      23.63        
 10 Gak, Mila M          7 RIST-MR                27.22      24.04        
 11 Stiles, Juliann A    7 MCSC-NJ                27.10      24.14        
 12 Capaldi, Alison J    8 GAEL-MR                23.75      24.15        
 13 Salimi, Sana W       7 Middies-MR             22.39      24.22        
 14 Ceasar, Nicole T     8 CFA-MR                 23.45      24.32        
 15 Gasic, Doris         8 RIST-MR                25.21      24.36        
 16 Mulligan, Kaitlin    7 GAEL-MR                31.16      24.38        
 17 Nadler, Alyssa R     8 CFA-MR                 25.14      24.43        
 18 Du, Christie         8 Middies-MR             25.19      24.61        
 19 Dell'Orto, Mia D     7 Middies-MR             25.31      24.77        
 20 Sweet, Erin M        8 COND-MR                25.75      24.83        
 21 Dhaene, Joanna       7 Middies-MR             26.70      24.98        
 22 Regan, Leslie T      8 CFA-MR                 24.81      25.12        
 23 Lausevic, Jana       8 RIST-MR                28.17      25.98        
 24 Colucci, Christina   8 Middies-MR             25.81      26.04        
 25 Freeman, Kelsey E    7 GAEL-MR                30.86      26.07        
 26 Rubin, Grace W       7 CFA-MR                 27.57      26.36        
 27 Coughlin, Mychala    8 GAEL-MR                27.68      26.91        
 28 Simpson, Kimberly    8 Middies-MR             24.97      28.01        
 29 Bayer, Cally         8 Middies-MR             30.09      28.55        
 30 Skae, Anya B         8 COND-MR                   NT      28.98        
 31 Bass, Sophie B       7 CFA-MR                 25.98      29.33        
 32 Distler, Anna S      8 Middies-MR             29.59      29.44        
 33 Khosrowshahi, Lili   7 CFA-MR                 29.52      30.82        
 34 Acevedo, Allegra B   7 Middies-MR             33.69      31.84        
 35 Rotherham, Grace S   7 GAEL-MR                30.82      32.35        
 36 Kass, Gabrielle      8 Middies-MR             31.29      39.73        
 37 Gallagher, Mary A    7 GAEL-MR                37.25      45.92        
 -- Debono, Sara         8 RIST-MR                   NT         DQ        
 -- Corcoran, Claire F   8 GAEL-MR                28.00         DQ        
 -- O'Shea, Kelli A      7 COND-MR                   NT         DQ        
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.49  ZQ
          37.99  JO
          44.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rice, Harriet E      8 GAEL-MR                43.40      41.93 SILV   
  2 Tsuei, Angela        8 COND-MR                46.18      42.53 SILV   
  3 Cummings, Carly      8 COND-MR                40.49      43.90 SILV   
  4 Tsuruo, Sarah        8 Middies-MR             45.59      45.67        
  5 Malyszka, Kelly      8 COND-MR                47.08      46.52        
  6 Drew, Sami B         8 Middies-MR             50.17      46.71        
  7 Six-Osher, Skye R    8 Middies-MR             46.64      46.94        
  8 Belovsky, Mia P      8 COND-MR                50.31      47.94        
  9 Salimi, Sana W       7 Middies-MR             53.11      51.01        
 10 Ceasar, Nicole T     8 CFA-MR                 52.76      51.07        
 11 O'Shea, Kelli A      7 COND-MR                   NT      52.68        
 12 Fitzsimmons, Hanna   7 CFA-MR                 53.42      52.94        
 13 Dell'Orto, Mia D     7 Middies-MR             54.93      54.08        
 14 Sweet, Erin M        8 COND-MR                54.79      55.83        
 15 Stiles, Juliann A    7 MCSC-NJ              1:02.41      59.76        
 16 Rubin, Grace W       7 CFA-MR                 58.34      59.78        
 17 Bayer, Cally         8 Middies-MR           1:07.86    1:01.14        
 18 Simpson, Kimberly    8 Middies-MR           1:03.51    1:01.33        
 19 Fialkow, Lauren D    7 Middies-MR           1:02.93    1:01.91        
 20 Distler, Anna S      8 Middies-MR           1:05.45    1:02.36        
 21 Khosrowshahi, Lili   7 CFA-MR               1:11.24    1:04.81        
 22 Acevedo, Allegra B   7 Middies-MR           1:15.72    1:05.60        
 23 Skae, Anya B         8 COND-MR                   NT    1:06.56        
 -- Horwood, Lila S      7 Middies-MR           1:09.73         DQ        
 -- Mulligan, Kaitlin    7 GAEL-MR                   NT         DQ        
 -- Barkan, Leila        7 CFA-MR               1:00.28         DQ        
 -- Kass, Gabrielle      8 Middies-MR           1:16.24         DQ        
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rice, Harriet E      8 GAEL-MR                22.22      22.57        
  2 Tsuei, Angela        8 COND-MR                26.37      23.82        
  3 Gak, Mila M          7 RIST-MR                   NT      24.22        
  4 O'Shea, Kelli A      7 COND-MR                29.44      24.58        
  5 Belovsky, Mia P      8 COND-MR                   NT      24.67        
  6 Sweet, Erin M        8 COND-MR                25.62      24.68        
  7 Tran, Julia          8 COND-MR                27.38      25.49        
  8 Mulligan, Kaitlin    7 GAEL-MR                28.50      26.61        
  9 Lausevic, Jana       8 RIST-MR                28.50      27.18        
 10 Ceasar, Nicole T     8 CFA-MR                 27.78      28.94        
 11 Bass, Sophie B       7 CFA-MR                 32.84      29.28        
 12 Fitzsimmons, Hanna   7 CFA-MR                 31.47      29.67        
 13 Zurovac, Mia         7 RIST-MR                32.11      29.72        
 14 Andlauer, Kristin    8 MCSC-NJ                28.95      30.22        
 15 Skae, Anya B         8 COND-MR                   NT      30.95        
 16 Stiles, Juliann A    7 MCSC-NJ                35.70      31.83        
 17 Thompson, Madeline   7 GAEL-MR                30.90      36.84        
 18 Barkan, Leila        7 CFA-MR                    NT      37.52        
 19 Khosrowshahi, Lili   7 CFA-MR                    NT      38.84        
 20 Rubin, Grace W       7 CFA-MR                 43.94      43.89        
 -- Gasic, Doris         8 RIST-MR                   NT         DQ        
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          41.99  ZQ
          42.99  JO
          50.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cummings, Carly      8 COND-MR                47.60      46.18 SILV   
  2 Rice, Harriet E      8 GAEL-MR                48.20      48.62 SILV   
  3 Malyszka, Kelly      8 COND-MR                48.77      49.90 SILV   
  4 Tsuei, Angela        8 COND-MR                51.90      50.57        
  5 Belovsky, Mia P      8 COND-MR                   NT      55.63        
  6 Colucci, Christina   8 Middies-MR           1:02.62    1:00.13        
  7 Dhaene, Joanna       7 Middies-MR           1:04.23    1:03.39        
  8 Mulligan, Kaitlin    7 GAEL-MR                   NT    1:03.54        
  9 Capaldi, Alison J    8 GAEL-MR              1:07.27    1:05.43        
 10 Stiles, Juliann A    7 MCSC-NJ              1:39.05    1:08.05        
 11 Simpson, Kimberly    8 Middies-MR           1:19.11    1:08.89        
 12 Tang, Sharon S       8 COND-MR                   NT    1:10.36        
 13 Bayer, Cally         8 Middies-MR           1:28.25    1:22.98        
 14 Distler, Anna S      8 Middies-MR           1:23.12    1:24.50        
 15 Rubin, Grace W       7 CFA-MR               1:38.55    1:30.75        
 -- Andlauer, Kristin    8 MCSC-NJ              1:05.05         DQ        
 -- O'Shea, Kelli A      7 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Skae, Anya B         8 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Tran, Julia          8 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Rotherham, Grace S   7 GAEL-MR                   NT         DQ        
 -- Dell'Orto, Mia D     7 Middies-MR           1:24.10         DQ        
 -- Nadler, Alyssa R     8 CFA-MR               1:27.63         DQ        
 -- Kass, Gabrielle      8 Middies-MR           1:20.87         DQ        
 -- Du, Christie         8 Middies-MR           1:03.76         DQ        
 -- Bass, Sophie B       7 CFA-MR               1:14.58         DQ        
 -- Regan, Leslie T      8 CFA-MR                    NT         DQ        
 -- Khosrowshahi, Lili   7 CFA-MR                    NT         DQ        
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cummings, Carly      8 COND-MR                20.64      20.44         20  
  2 Tsuruo, Sarah        8 Middies-MR             23.81      20.89         17  
  3 Drew, Sami B         8 Middies-MR             21.97      21.16         16  
  4 Malyszka, Kelly      8 COND-MR                22.60      21.75         14  
  5 Andlauer, Kristin    8 MCSC-NJ                23.46      21.79         15  
  6 Six-Osher, Skye R    8 Middies-MR             29.21      23.17         13  
  7 Salimi, Sana W       7 Middies-MR             26.14      25.86         12  
  8 Zurovac, Mia         7 RIST-MR                27.45      26.71         11  
  9 Bass, Sophie B       7 CFA-MR                    NT      27.86        
 10 Dell'Orto, Mia D     7 Middies-MR             30.56      28.06          9  
 11 Sweet, Erin M        8 COND-MR                27.19      28.93          7  
 12 Gasic, Doris         8 RIST-MR                27.11      29.07          6  
 13 Stiles, Juliann A    7 MCSC-NJ                42.39      29.91          3  
 14 Lausevic, Jana       8 RIST-MR                27.10      30.16          5  
 15 Horwood, Lila S      7 Middies-MR             32.20      31.93          4  
 -- Tran, Julia          8 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Gak, Mila M          7 RIST-MR                28.12         DQ        
 -- Simpson, Kimberly    8 Middies-MR             26.31         DQ        
 -- Fitzsimmons, Hanna   7 CFA-MR                 27.23         DQ        
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.79  ZQ
          37.09  JO
          45.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rice, Harriet E      8 GAEL-MR                49.22      41.08 SILV   
  2 Hu, Christine        8 Middies-MR             40.91      42.11 SILV   
  3 Tsuei, Angela        8 COND-MR                36.00      45.62        
  4 Cummings, Carly      8 COND-MR                46.12      48.08        
  5 Six-Osher, Skye R    8 Middies-MR             52.67      53.19        
  6 Salimi, Sana W       7 Middies-MR           1:05.02    1:00.88        
  7 Tang, Sharon S       8 COND-MR                   NT    1:13.20        
 -- O'Shea, Kelli A      7 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Tran, Julia          8 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Sweet, Erin M        8 COND-MR                   NT         DQ        
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.99  ZQ
        1:20.99  JO
        1:31.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hu, Christine        8 Middies-MR           1:31.08    1:29.35 SILV   
                  41.94     1:29.35 (47.41)                                        
  2 Tsuei, Angela        8 COND-MR              1:38.50    1:38.62        
                  45.93     1:38.62 (52.69)                                        
 -- Malyszka, Kelly      8 COND-MR              1:44.93         DQ        
                  49.57          DQ (49.44)                                        
 -- Freeman, Kelsey E    7 GAEL-MR              2:31.69         DQ        
                1:08.74        DQ (1:16.00)                                        
 -- Fitzsimmons, Hanna   7 CFA-MR                    NT         DQ        
                  55.65        DQ (1:10.68)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          31.09  ZQ
          32.09  JO
          36.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Catarinacchio, Jes  10 Middies-MR             30.62      30.59 ZQ     
  2 Farrell, Brenna K   10 COND-MR                33.42      31.97 JO     
  3 Harris, Stephanie   10 MCSC-NJ                32.31      32.09 JO     
  4 Cervone, Catie E    10 Middies-MR             32.62      32.16 SILV   
  5 Hasenbein, Casey J  10 MCSC-NJ                33.58      32.72 SILV   
  6 Bolster, Callye A   10 GAEL-MR                33.40      33.17 SILV   
  7 Delpriore, Dulcie    9 GAEL-MR                32.46      33.25 SILV   
  8 Hopf, Hollie L      10 MCSC-NJ                34.31      33.37 SILV   
  9 Amar, Kelly A        9 GAEL-MR                34.51      33.38 SILV   
 10 Rice, Jessica E     10 GAEL-MR                35.00      33.86 SILV   
 11 Vasudevan, Arya V   10 Middies-MR             33.81      34.09 SILV   
 12 Cohen, Fara I       10 MCSC-NJ                33.92      34.23 SILV   
 13 Hall, Julia S       10 MCSC-NJ                34.76      34.44 SILV   
 14 Palikuca, Emmanuel  10 Big Blue-MR            34.34      34.52 SILV   
 15 O'Leary, Nicole A    9 GAEL-MR                36.04      35.29 SILV   
 16 Weisstuch, Carolin  10 Middies-MR             35.02      35.63 SILV   
 17 Gasic, Andrea       10 RIST-MR                38.75      35.67 SILV   
 18 Keller, Shannon R   10 MCSC-NJ                35.80      35.73 SILV   
 19 Fung, Amanda M      10 Big Blue-MR            35.00      36.12 SILV   
 20 McGovern, Meaghan   10 COND-MR                36.48      36.15 SILV   
 21 Drew, Harper A      10 Middies-MR             37.73      36.60 SILV   
 22 Leung, Allison M    10 MCSC-NJ                36.78      36.82        
 23 Rizzo, Alexandra B  10 Big Blue-MR            39.13      37.04        
 24 Goldhirsch, Lauren  10 MCSC-NJ                38.75      37.58        
 25 Farrell, Shannon P  10 COND-MR                38.57      37.94        
 26 Rachlin, Amanda M    9 Middies-MR             38.92      38.32        
 27 Levy, Hillary A     10 COND-MR                41.00      38.49        
 28 Chen, Jessica J     10 COND-MR                39.10      38.54        
 29 Fink, Kristine E     9 Middies-MR             39.72      38.87        
 30 Ciavarella, Nicole  10 COND-MR                39.57      39.32        
 31 Avezzano, Katie G    9 Middies-MR             37.97      39.37        
 32 Sapienza, Lindsay   10 COND-MR                37.72      39.96        
 33 Good, Taylor M      10 MCSC-NJ                40.44      39.97        
 34 Clark, Johanna G     9 COND-MR                39.93      40.22        
 35 Trinco, Charlie J   10 MCSC-NJ                39.96      40.76        
 36 Del Principe, Emma  10 COND-MR                43.19      41.38        
 37 Greenfeld, Megan E  10 Big Blue-MR            38.01      41.39        
 38 Conway, Megan F      9 COND-MR                   NT      41.62        
 39 Salimi, Sarah W      9 Middies-MR             40.36      41.73        
 40 Ostrover, Nicole D   8 CFA-MR                 42.04      41.89        
 41 Mitzian, Lian F      9 Middies-MR             42.75      42.06        
 42 Messner, Gabby R     9 CFA-MR                 47.79      42.51        
 43 Conway, Brianna R   10 COND-MR                42.41      42.86        
 44 Shvetsov, Dasha      9 COND-MR                44.37      44.17        
 45 Laura, Sydney R     10 COND-MR                   NT      45.76        
 46 Talus, Shreya R      9 Middies-MR             48.96      46.69        
 47 Karback, Sarah L    10 MCSC-NJ                39.64      47.07        
 48 Hodnett, Noel D      9 GAEL-MR                46.95      48.05        
 49 Yi, Nicole           9 COND-MR                   NT      54.18        
 50 Regan, Andie S       9 COND-MR                50.74      54.55        
 -- Trank, Sarah A       9 MCSC-NJ                52.05         DQ        
 -- Healy, Mary Ellen    9 GAEL-MR                51.32         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:08.09  ZQ
        1:11.49  JO
        1:21.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Catarinacchio, Jes  10 Middies-MR           1:07.32    1:06.81 ZQ     
                  32.28     1:06.81 (34.53)                                        
  2 Farrell, Brenna K   10 COND-MR              1:15.61    1:11.35 JO     
                  33.30     1:11.35 (38.05)                                        
  3 Cervone, Catie E    10 Middies-MR           1:12.88    1:11.67 SILV   
                  34.79     1:11.67 (36.88)                                        
  4 Vasudevan, Arya V   10 Middies-MR           1:11.61    1:12.23 SILV   
                  34.30     1:12.23 (37.93)                                        
  5 Harris, Stephanie   10 MCSC-NJ              1:12.86    1:13.17 SILV   
                  34.00     1:13.17 (39.17)                                        
  6 Bolster, Callye A   10 GAEL-MR              1:18.70    1:13.65 SILV   
                  34.83     1:13.65 (38.82)                                        
  7 Delpriore, Dulcie    9 GAEL-MR              1:14.38    1:17.39 SILV   
                  35.65     1:17.39 (41.74)                                        
  8 Dunbar, Sarah H      9 GAEL-MR              1:20.62    1:17.61 SILV   
                  35.76     1:17.61 (41.85)                                        
  9 Amar, Kelly A        9 GAEL-MR              1:18.32    1:18.67 SILV   
                  37.84     1:18.67 (40.83)                                        
 10 McGovern, Meaghan   10 COND-MR              1:16.99    1:18.79 SILV   
                  37.47     1:18.79 (41.32)                                        
 11 Rice, Jessica E     10 GAEL-MR              1:20.71    1:18.94 SILV   
                  37.05     1:18.94 (41.89)                                        
 12 Keller, Shannon R   10 MCSC-NJ              1:18.94    1:20.30 SILV   
                  38.22     1:20.30 (42.08)                                        
 13 Hopf, Hollie L      10 MCSC-NJ              1:20.88    1:20.32 SILV   
                  40.16     1:20.32 (40.16)                                        
 14 Keaveney, Briana N  10 COND-MR              1:19.72    1:20.36 SILV   
                  37.86     1:20.36 (42.50)                                        
 15 Cohen, Fara I       10 MCSC-NJ              1:18.44    1:20.52 SILV   
                  39.41     1:20.52 (41.11)                                        
 16 Fung, Amanda M      10 Big Blue-MR          1:17.32    1:20.89 SILV   
                  38.79     1:20.89 (42.10)                                        
 17 Weisstuch, Carolin  10 Middies-MR           1:19.34    1:21.48 SILV   
                  37.01     1:21.48 (44.47)                                        
 18 Drew, Harper A      10 Middies-MR           1:28.59    1:24.24        
                  39.37     1:24.24 (44.87)                                        
 19 Hickey, Lily E       9 GAEL-MR              1:29.94    1:26.69        
                  41.60     1:26.69 (45.09)                                        
 20 Good, Taylor M      10 MCSC-NJ              1:33.12    1:28.50        
                  41.11     1:28.50 (47.39)                                        
 21 Ahlmeyer, Rachel A   9 MCSC-NJ              1:24.56    1:28.54        
                  42.03     1:28.54 (46.51)                                        
 22 Ciavarella, Nicole  10 COND-MR              1:27.33    1:28.78        
                  42.37     1:28.78 (46.41)                                        
 23 Levy, Hillary A     10 COND-MR              1:35.64    1:28.90        
                  41.84     1:28.90 (47.06)                                        
 24 Clark, Johanna G     9 COND-MR              1:27.01    1:29.07        
                  41.83     1:29.07 (47.24)                                        
 25 Li, Laura            9 CFA-MR               1:26.37    1:29.65        
                  41.84     1:29.65 (47.81)                                        
 26 Rachlin, Amanda M    9 Middies-MR           1:34.40    1:30.19        
                  42.37     1:30.19 (47.82)                                        
 27 Salimi, Sarah W      9 Middies-MR           1:29.42    1:31.07        
                  42.76     1:31.07 (48.31)                                        
 28 Sapienza, Lindsay   10 COND-MR              1:34.68    1:32.05        
                  43.23     1:32.05 (48.82)                                        
 29 Nelson, Katie G     10 Middies-MR           1:28.59    1:32.45        
                  43.77     1:32.45 (48.68)                                        
 30 Chen, Jessica J     10 COND-MR              1:34.80    1:32.80        
                   3.71   1:32.80 (1:29.09)                                        
 31 Cummis, Riley N      9 MCSC-NJ              1:32.60    1:33.27        
                  44.39     1:33.27 (48.88)                                        
 32 Servais, Maggie A    9 MCSC-NJ              1:32.00    1:34.29        
                  44.66     1:34.29 (49.63)                                        
 33 Sinclair, Priscill  10 CFA-MR               1:29.44    1:34.82        
                  43.47     1:34.82 (51.35)                                        
 34 Larkin, Catherine    9 Middies-MR           1:37.56    1:35.19        
                  43.67     1:35.19 (51.52)                                        
 35 Wolin, Sydney L     10 CFA-MR               1:40.70    1:36.00        
                  42.21     1:36.00 (53.79)                                        
 36 Ostrover, Nicole D   8 CFA-MR               1:36.87    1:36.05        
                  41.80     1:36.05 (54.25)                                        
 37 Conway, Brianna R   10 COND-MR                   NT    1:37.44        
                  45.53     1:37.44 (51.91)                                        
 38 Karback, Sarah L    10 MCSC-NJ              1:40.05    1:41.25        
                  47.55     1:41.25 (53.70)                                        
 39 Conway, Megan F      9 COND-MR              1:46.13    1:45.87        
                  50.96     1:45.87 (54.91)                                        
 40 Talus, Shreya R      9 Middies-MR           1:47.24    1:46.04        
                  50.39     1:46.04 (55.65)                                        
 41 Laura, Sydney R     10 COND-MR                   NT    1:50.76        
                  54.69     1:50.76 (56.07)                                        
 42 Horohoe, Kate D     10 COND-MR              1:44.94    1:52.44        
                  51.73   1:52.44 (1:00.71)                                        
 43 Trank, Sarah A       9 MCSC-NJ              2:10.05    1:53.82        
                  52.22   1:53.82 (1:01.60)                                        
 44 Yi, Nicole           9 COND-MR                   NT    1:57.98        
                  55.77   1:57.98 (1:02.21)                                        
 45 Li, Cindy            9 COND-MR              1:59.38    2:00.38        
                  53.43   2:00.38 (1:06.95)                                        
 46 Regan, Andie S       9 COND-MR              1:53.69    2:02.53        
                  57.94   2:02.53 (1:04.59)                                        
 -- Bernstein, Carly     9 COND-MR                   NT         DQ        
                  34.90                                                            
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.49  ZQ
          37.99  JO
          44.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weisstuch, Carolin  10 Middies-MR             37.81      38.79 SILV    20  
  2 Cervone, Catie E    10 Middies-MR             40.57      39.36 SILV    17  
  3 Delpriore, Dulcie    9 GAEL-MR                38.91      39.39 SILV    16  
  4 Hall, Julia S       10 MCSC-NJ                41.82      39.75 SILV    15  
  5 Keller, Shannon R   10 MCSC-NJ                40.90      39.97 SILV    14  
  6 Hasenbein, Casey J  10 MCSC-NJ                41.20      40.88 SILV    13  
  7 Farrell, Brenna K   10 COND-MR                40.05      40.90 SILV    12  
  8 Vasudevan, Arya V   10 Middies-MR             41.41      41.07 SILV    11  
  9 Fung, Amanda M      10 Big Blue-MR            40.89      41.20 SILV     9  
 10 Gasic, Andrea       10 RIST-MR                42.38      42.09 SILV     7  
 11 Amar, Kelly A        9 GAEL-MR                42.98      42.36 SILV     6  
 12 Rachlin, Amanda M    9 Middies-MR             44.85      42.95 SILV     5  
 13 Fink, Kristine E     9 Middies-MR             44.89      43.11 SILV     4  
 14 Chen, Jessica J     10 COND-MR                45.00      43.42 SILV     3  
 15 Rice, Jessica E     10 GAEL-MR                44.30      43.59 SILV     2  
 16 Bolster, Callye A   10 GAEL-MR                43.17      43.85 SILV     1  
 17 Palikuca, Emmanuel  10 Big Blue-MR            42.51      43.97 SILV   
 18 Hopf, Hollie L      10 MCSC-NJ                44.86      44.29 SILV   
 19 Conway, Brianna R   10 COND-MR                47.02      44.66        
 20 O'Leary, Nicole A    9 GAEL-MR                46.91      45.04        
 21 Badick, Mackenzie   10 COND-MR                47.29      45.22        
 22 Ciavarella, Nicole  10 COND-MR                44.33      45.49        
 23 Salimi, Sarah W      9 Middies-MR             45.35      45.71        
 24 Cohen, Fara I       10 MCSC-NJ                46.50      45.92        
 25 Good, Taylor M      10 MCSC-NJ                46.73      46.04        
 26 Drew, Harper A      10 Middies-MR             50.65      46.57        
 27 Mitzian, Lian F      9 Middies-MR             52.34      46.70        
 28 Messner, Gabby R     9 CFA-MR                 50.00      46.87        
 29 Del Principe, Emma  10 COND-MR                58.97      47.31        
 30 Trinco, Charlie J   10 MCSC-NJ                54.82      48.14        
 31 Levy, Hillary A     10 COND-MR                51.60      48.30        
 32 Ostrover, Nicole D   8 CFA-MR                 51.12      48.41        
 33 Avezzano, Katie G    9 Middies-MR             51.73      48.49        
 34 Clark, Johanna G     9 COND-MR                48.63      49.07        
 35 Goldhirsch, Lauren  10 MCSC-NJ                49.64      49.40        
 36 Leung, Allison M    10 MCSC-NJ                47.36      50.63        
 37 Greenfeld, Megan E  10 Big Blue-MR            52.20      52.49        
 38 Talus, Shreya R      9 Middies-MR             57.65      54.41        
 39 Healy, Mary Ellen    9 GAEL-MR                57.01      55.32        
 40 Hodnett, Noel D      9 GAEL-MR                59.99      55.94        
 41 Regan, Andie S       9 COND-MR                59.60      56.28        
 42 Trank, Sarah A       9 MCSC-NJ              1:12.05      57.37        
 43 Medina, Melissa     10 COND-MR                   NT      57.85        
 44 Karback, Sarah L    10 MCSC-NJ                50.05    1:00.32        
 45 Yi, Nicole           9 COND-MR                   NT    1:00.39        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:17.99  ZQ
        1:22.19  JO
        1:40.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fullerton, Haley E   9 GAEL-MR              1:24.71    1:21.92 JO     
                  40.01     1:21.92 (41.91)                                        
  2 Weisstuch, Carolin  10 Middies-MR           1:23.48    1:23.78 SILV   
                  39.52     1:23.78 (44.26)                                        
  3 Farrell, Brenna K   10 COND-MR              1:27.49    1:28.13 SILV   
                  43.14     1:28.13 (44.99)                                        
  3 Fung, Amanda M      10 Big Blue-MR          1:29.44    1:28.13 SILV   
                  43.19     1:28.13 (44.94)                                        
  5 Delpriore, Dulcie    9 GAEL-MR              1:24.20    1:30.04 SILV   
                  42.94     1:30.04 (47.10)                                        
  6 Cervone, Catie E    10 Middies-MR           1:29.75    1:30.16 SILV   
                  44.68     1:30.16 (45.48)                                        
  7 Fink, Kristine E     9 Middies-MR           1:37.75    1:34.67 SILV   
                  45.69     1:34.67 (48.98)                                        
  8 Amar, Kelly A        9 GAEL-MR                   NT    1:34.68 SILV   
                  43.91     1:34.68 (50.77)                                        
  9 Farrell, Shannon P  10 COND-MR              1:36.68    1:35.73 SILV   
                1:41.97         1:35.73 ( )                                        
 10 Ciavarella, Nicole  10 COND-MR              1:44.05    1:37.54 SILV   
                  47.28     1:37.54 (50.26)                                        
 11 Chen, Jessica J     10 COND-MR              1:47.85    1:39.68 SILV   
                  47.15     1:39.68 (52.53)                                        
 12 Hopf, Hollie L      10 MCSC-NJ              1:38.31    1:39.76 SILV   
                  47.69     1:39.76 (52.07)                                        
 13 Drew, Harper A      10 Middies-MR           1:39.27    1:39.84 SILV   
                  48.77     1:39.84 (51.07)                                        
 14 Salimi, Sarah W      9 Middies-MR           1:43.94    1:41.24        
                  48.91     1:41.24 (52.33)                                        
 15 Nelson, Katie G     10 Middies-MR           1:40.78    1:41.35        
                  50.79     1:41.35 (50.56)                                        
 16 Badick, Mackenzie   10 COND-MR              1:42.35    1:41.58        
                  48.49     1:41.58 (53.09)                                        
 17 Conway, Brianna R   10 COND-MR                   NT    1:41.83        
 18 Clark, Johanna G     9 COND-MR              1:43.88    1:46.31        
                  51.41     1:46.31 (54.90)                                        
 19 Conway, Megan F      9 COND-MR              1:55.62    1:49.42        
                  52.51     1:49.42 (56.91)                                        
 20 Sinclair, Priscill  10 CFA-MR               1:41.43    1:49.48        
                  50.98     1:49.48 (58.50)                                        
 21 Ostrover, Nicole D   8 CFA-MR               2:02.42    1:51.03        
                  51.71     1:51.03 (59.32)                                        
 22 Sapienza, Lindsay   10 COND-MR                   NT    1:55.97        
                1:46.61      1:55.97 (9.36)                                        
 -- Yi, Nicole           9 COND-MR                   NT         DQ        
                  58.41        DQ (1:04.35)                                        
 -- Horohoe, Kate D     10 COND-MR                   NT         DQ        
                2:10.37                                                            
 -- Cohen, Fara I       10 MCSC-NJ              1:41.18         DQ        
                  47.25          DQ (50.64)                                        
 -- Athavale, Aditi S   10 Big Blue-MR          1:36.27         DQ        
                  48.15          DQ (50.48)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          41.99  ZQ
          42.99  JO
          50.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harris, Stephanie   10 MCSC-NJ                40.44      41.00 ZQ     
  2 Fung, Amanda M      10 Big Blue-MR            44.45      42.74 JO     
  3 Bolster, Callye A   10 GAEL-MR                47.00      43.35 SILV   
  4 Ciavarella, Nicole  10 COND-MR                43.90      44.29 SILV   
  5 Sickenius, Nicole   10 CFA-MR                 45.47      44.55 SILV   
  6 Trinco, Charlie J   10 MCSC-NJ                45.24      44.65 SILV   
  7 Keaveney, Briana N  10 COND-MR                45.39      46.00 SILV   
  8 Delpriore, Dulcie    9 GAEL-MR                45.67      46.31 SILV   
  9 Good, Taylor M      10 MCSC-NJ                47.45      46.37 SILV   
 10 Athavale, Aditi S   10 Big Blue-MR            48.63      46.96 SILV   
 11 Li, Laura            9 CFA-MR                 47.84      47.06 SILV   
 12 McGovern, Meaghan   10 COND-MR                46.88      47.17 SILV   
 13 Levy, Hillary A     10 COND-MR                53.92      47.28 SILV   
 14 Dunbar, Sarah H      9 GAEL-MR                48.99      48.48 SILV   
 15 Fink, Kristine E     9 Middies-MR             48.66      48.86 SILV   
 16 Rachlin, Amanda M    9 Middies-MR             55.12      49.45 SILV   
 17 Ullrich, Taylor R    9 GAEL-MR                49.77      49.47 SILV   
 18 Hickey, Lily E       9 GAEL-MR                52.78      50.05 SILV   
 19 Gasic, Andrea       10 RIST-MR                44.77      50.64        
 20 Nelson, Katie G     10 Middies-MR             50.55      51.06        
 21 Chen, Jessica J     10 COND-MR                52.82      51.25        
 22 Larkin, Catherine    9 Middies-MR             53.65      51.48        
 23 Messner, Gabby R     9 CFA-MR                 57.47      51.62        
 24 Sapienza, Lindsay   10 COND-MR                   NT      52.00        
 25 Ostrover, Nicole D   8 CFA-MR                 53.91      52.31        
 26 Cummis, Riley N      9 MCSC-NJ                54.17      53.73        
 27 Clark, Johanna G     9 COND-MR                   NT      54.33        
 28 Karback, Sarah L    10 MCSC-NJ                55.05      54.44        
 29 Sinclair, Priscill  10 CFA-MR                 54.37      54.89        
 30 Conway, Brianna R   10 COND-MR                   NT      55.00        
 31 Conway, Megan F      9 COND-MR                51.91      55.17        
 32 Wolin, Sydney L     10 CFA-MR                 56.41      55.52        
 33 Ahlmeyer, Rachel A   9 MCSC-NJ                55.99      55.56        
 34 Servais, Maggie A    9 MCSC-NJ              1:01.32      57.99        
 35 Badick, Mackenzie   10 COND-MR              1:10.32      59.61        
 36 Regan, Andie S       9 COND-MR              1:01.51    1:01.06        
 37 Kanda, Nagy          9 RIST-MR                45.33    1:01.11        
 38 Bernstein, Carly     9 COND-MR                   NT    1:04.22        
 39 Parikh, Shivani P   10 COND-MR                   NT    1:05.90        
 40 Talus, Shreya R      9 Middies-MR           1:01.86    1:06.76        
 41 Laura, Sydney R     10 COND-MR                   NT    1:07.62        
 42 Farrell, Shannon P  10 COND-MR              1:09.98    1:07.93        
 -- Trank, Sarah A       9 MCSC-NJ              1:31.05         DQ        
 -- Medina, Melissa     10 COND-MR                   NT         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:31.99  ZQ
        1:33.99  JO
        1:51.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harris, Stephanie   10 MCSC-NJ              1:33.31    1:31.98 ZQ     
                  43.39     1:31.98 (48.59)                                        
  2 Fung, Amanda M      10 Big Blue-MR          1:35.88    1:33.41 JO     
                  44.80     1:33.41 (48.61)                                        
  3 Palikuca, Emmanuel  10 Big Blue-MR          1:33.02    1:34.61 SILV   
                  44.91     1:34.61 (49.70)                                        
  4 McGovern, Meaghan   10 COND-MR                   NT    1:37.33 SILV   
                  46.76     1:37.33 (50.57)                                        
  5 Ciavarella, Nicole  10 COND-MR                   NT    1:37.70 SILV   
  6 Bolster, Callye A   10 GAEL-MR              2:02.06    1:38.59 SILV   
                  46.19     1:38.59 (52.40)                                        
  7 Trinco, Charlie J   10 MCSC-NJ              1:44.63    1:38.93 SILV   
                  46.15     1:38.93 (52.78)                                        
  8 Hasenbein, Casey J  10 MCSC-NJ              1:47.00    1:39.04 SILV   
                  47.01     1:39.04 (52.03)                                        
  9 Cohen, Fara I       10 MCSC-NJ              1:42.75    1:40.64 SILV   
                  47.34     1:40.64 (53.30)                                        
 10 Good, Taylor M      10 MCSC-NJ              1:41.69    1:44.89 SILV   
                  48.87     1:44.89 (56.02)                                        
 11 Sapienza, Lindsay   10 COND-MR                   NT    1:45.62 SILV   
 12 Fink, Kristine E     9 Middies-MR           1:47.24    1:46.15 SILV   
                  50.28     1:46.15 (55.87)                                        
 13 Hopf, Hollie L      10 MCSC-NJ              1:51.44    1:46.57 SILV   
                  49.52     1:46.57 (57.05)                                        
 14 Mitzian, Lian F      9 Middies-MR           1:41.08    1:46.60 SILV   
                  49.80     1:46.60 (56.80)                                        
 15 Rizzo, Alexandra B  10 Big Blue-MR          1:49.67    1:47.18 SILV   
                  49.93     1:47.18 (57.25)                                        
 16 Salimi, Sarah W      9 Middies-MR           1:52.38    1:47.45 SILV   
                  50.51     1:47.45 (56.94)                                        
 17 Keller, Shannon R   10 MCSC-NJ              1:52.98    1:48.86 SILV   
                  50.89     1:48.86 (57.97)                                        
 18 Leung, Allison M    10 MCSC-NJ              1:47.13    1:49.43 SILV   
                  49.77     1:49.43 (59.66)                                        
 19 Hall, Julia S       10 MCSC-NJ              1:52.82    1:50.39 SILV   
                  52.82     1:50.39 (57.57)                                        
 20 Cervone, Catie E    10 Middies-MR           1:43.47    1:51.35 SILV   
                  52.98     1:51.35 (58.37)                                        
 21 Goldhirsch, Lauren  10 MCSC-NJ              1:55.05    1:53.29        
                  51.38   1:53.29 (1:01.91)                                        
 22 Clark, Johanna G     9 COND-MR              1:54.35    1:54.83        
                  55.30     1:54.83 (59.53)                                        
 23 Messner, Gabby R     9 CFA-MR               2:04.86    1:55.06        
                  52.98   1:55.06 (1:02.08)                                        
 24 Ostrover, Nicole D   8 CFA-MR                    NT    1:56.92        
                  53.22   1:56.92 (1:03.70)                                        
 25 Karback, Sarah L    10 MCSC-NJ              2:05.05    2:00.31        
                  57.59   2:00.31 (1:02.72)                                        
 26 Conway, Megan F      9 COND-MR              1:52.12    2:02.49        
                  55.40   2:02.49 (1:07.09)                                        
 27 Del Principe, Emma  10 COND-MR                   NT    2:10.50        
 28 Healy, Mary Ellen    9 GAEL-MR                   NT    2:13.41        
 29 Talus, Shreya R      9 Middies-MR           2:10.43    2:19.58        
                1:06.17   2:19.58 (1:13.41)                                        
 30 Regan, Andie S       9 COND-MR              2:27.08    2:20.33        
                1:05.87   2:20.33 (1:14.46)                                        
 31 Laura, Sydney R     10 COND-MR                   NT    2:21.11        
 -- Badick, Mackenzie   10 COND-MR                   NT         DQ        
                1:04.16        DQ (1:06.00)                                        
 -- Farrell, Shannon P  10 COND-MR                   NT         DQ        
                  46.53        DQ (1:44.82)                                        
 -- Conway, Brianna R   10 COND-MR              2:04.28         DQ        
                  56.94        DQ (1:04.39)                                        
 -- Medina, Melissa     10 COND-MR                   NT         DQ        
                1:06.71        DQ (1:04.76)                                        
 -- Levy, Hillary A     10 COND-MR                   NT         DQ        
                1:04.37          DQ (40.91)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.79  ZQ
          37.09  JO
          45.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Catarinacchio, Jes  10 Middies-MR             33.90      34.51 ZQ     
  2 Farrell, Brenna K   10 COND-MR                38.67      36.66 JO     
  3 Hopf, Hollie L      10 MCSC-NJ                40.34      36.96 JO     
  4 Amar, Kelly A        9 GAEL-MR                36.36      37.23 SILV   
  5 Fullerton, Haley E   9 GAEL-MR                39.63      37.81 SILV   
  6 Rice, Jessica E     10 GAEL-MR                42.45      37.98 SILV   
  7 Ullrich, Taylor R    9 GAEL-MR                38.34      39.61 SILV   
  8 Keaveney, Briana N  10 COND-MR                44.50      40.46 SILV   
  9 Bolster, Callye A   10 GAEL-MR                40.50      40.82 SILV   
 10 Vasudevan, Arya V   10 Middies-MR             40.37      40.97 SILV   
 11 Weisstuch, Carolin  10 Middies-MR             40.21      41.25 SILV   
 12 Delpriore, Dulcie    9 GAEL-MR                40.45      42.71 SILV   
 13 Keller, Shannon R   10 MCSC-NJ                45.19      42.85 SILV   
 14 Gasic, Andrea       10 RIST-MR                41.28      44.16 SILV   
 15 Ahlmeyer, Rachel A   9 MCSC-NJ                46.72      44.45 SILV   
 16 Cervone, Catie E    10 Middies-MR             40.32      44.94 SILV   
 17 Athavale, Aditi S   10 Big Blue-MR            48.55      45.51        
 18 Sickenius, Nicole   10 CFA-MR                    NT      46.08        
 19 Good, Taylor M      10 MCSC-NJ                45.66      46.16        
 20 Salimi, Sarah W      9 Middies-MR             47.39      46.91        
 21 Rachlin, Amanda M    9 Middies-MR             50.41      47.83        
 22 Kanda, Nagy          9 RIST-MR                41.25      48.51        
 23 Trinco, Charlie J   10 MCSC-NJ                54.14      48.84        
 24 Talus, Shreya R      9 Middies-MR           1:02.50      54.10        
 25 Horohoe, Kate D     10 COND-MR                54.79      54.50        
 26 Laura, Sydney R     10 COND-MR                   NT    1:02.15        
 27 Trank, Sarah A       9 MCSC-NJ              1:30.05    1:03.75        
 -- Wolin, Sydney L     10 CFA-MR                    NT         DQ        
 -- Messner, Gabby R     9 CFA-MR                 49.54         DQ        
 -- Cummis, Riley N      9 MCSC-NJ                51.25         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:21.99  ZQ
        1:27.99  JO
        1:40.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Catarinacchio, Jes  10 Middies-MR           1:16.37    1:17.41 ZQ      20  
                  35.95     1:17.41 (41.46)                                        
  2 Farrell, Brenna K   10 COND-MR                   NT    1:26.36 JO      11  
                  55.79     1:26.36 (30.57)                                        
  3 Amar, Kelly A        9 GAEL-MR              1:35.77    1:26.86 JO      16  
                  40.33     1:26.86 (46.53)                                        
  4 McGovern, Meaghan   10 COND-MR                   NT    1:32.60 SILV    17  
  5 Bolster, Callye A   10 GAEL-MR                   NT    1:36.22 SILV     9  
                  55.71     1:36.22 (40.51)                                        
  6 Weisstuch, Carolin  10 Middies-MR           1:37.22    1:39.24 SILV    14  
                  45.10     1:39.24 (54.14)                                        
  7 Avezzano, Katie G    9 Middies-MR           1:41.89    1:46.75         13  
                  49.33     1:46.75 (57.42)                                        
  8 Sapienza, Lindsay   10 COND-MR                   NT    1:48.44         15  
  9 Rachlin, Amanda M    9 Middies-MR           1:59.03    1:52.50         12  
                  51.50   1:52.50 (1:01.00)                                        
 10 Shvetsov, Dasha      9 COND-MR                   NT    2:06.75        
 -- Farrell, Shannon P  10 COND-MR                   NT         DQ        
                  50.07        DQ (1:12.42)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.99  ZQ
        1:20.99  JO
        1:31.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Catarinacchio, Jes  10 Middies-MR           1:16.16    1:17.03 ZQ     
                  36.10     1:17.03 (40.93)                                        
  2 Fullerton, Haley E   9 GAEL-MR              1:25.16    1:24.42 SILV   
                  39.07     1:24.42 (45.35)                                        
  3 Harris, Stephanie   10 MCSC-NJ              1:26.35    1:25.30 SILV   
                  43.25     1:25.30 (42.05)                                        
  4 Vasudevan, Arya V   10 Middies-MR           1:23.98    1:27.09 SILV   
                  41.84     1:27.09 (45.25)                                        
  5 Bolster, Callye A   10 GAEL-MR              1:33.00    1:28.03 SILV   
                  42.59     1:28.03 (45.44)                                        
  6 Cohen, Fara I       10 MCSC-NJ              1:33.38    1:30.01 SILV   
                  42.88     1:30.01 (47.13)                                        
  7 McGovern, Meaghan   10 COND-MR              1:25.00    1:31.12 SILV   
                  44.75     1:31.12 (46.37)                                        
  8 Dunbar, Sarah H      9 GAEL-MR              1:28.82    1:31.17 SILV   
                  41.42     1:31.17 (49.75)                                        
  9 Ullrich, Taylor R    9 GAEL-MR              1:31.67    1:31.56 SILV   
                  43.29     1:31.56 (48.27)                                        
 10 Rice, Jessica E     10 GAEL-MR              1:31.61    1:32.08        
                  42.28     1:32.08 (49.80)                                        
 11 Keller, Shannon R   10 MCSC-NJ              1:29.01    1:34.83        
                  42.01     1:34.83 (52.82)                                        
 12 Sickenius, Nicole   10 CFA-MR               1:35.93    1:36.71        
                  49.87     1:36.71 (46.84)                                        
 13 Li, Laura            9 CFA-MR               1:34.21    1:37.54        
                  44.52     1:37.54 (53.02)                                        
 14 Messner, Gabby R     9 CFA-MR               1:43.73    1:41.28        
                  47.06     1:41.28 (54.22)                                        
 15 Drew, Harper A      10 Middies-MR           1:43.81    1:41.64        
                  48.51     1:41.64 (53.13)                                        
 16 Trinco, Charlie J   10 MCSC-NJ              1:39.88    1:43.42        
                  50.98     1:43.42 (52.44)                                        
 17 Hickey, Lily E       9 GAEL-MR              1:43.58    1:45.24        
                  51.16     1:45.24 (54.08)                                        
 18 Larkin, Catherine    9 Middies-MR           1:43.84    1:45.80        
                  50.30     1:45.80 (55.50)                                        
 19 Farrell, Shannon P  10 COND-MR              1:41.07    1:49.62        
                  49.66     1:49.62 (59.96)                                        
 20 Karback, Sarah L    10 MCSC-NJ              2:00.05    2:01.43        
                  59.61   2:01.43 (1:01.82)                                        
 -- Parikh, Shivani P   10 COND-MR                   NT         DQ        
                                                                        1:13.51 ( )
           DQ (1:10.48)                                                            
 -- Medina, Melissa     10 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Levy, Hillary A     10 COND-MR                   NT         DQ        
             1:58:30.00                                                   49.73 ( )
             DQ (52.13)                                                            
 -- Fink, Kristine E     9 Middies-MR           1:37.65         DQ        
                  46.13          DQ (51.70)                                        
 -- Kanda, Nagy          9 RIST-MR                   NT         DQ        
 -- Athavale, Aditi S   10 Big Blue-MR          1:39.99         DQ        
                  43.79          DQ (47.94)                                        
 -- Badick, Mackenzie   10 COND-MR              1:46.55         DQ        
                  50.29          DQ (55.62)                                        
 -- Regan, Andie S       9 COND-MR                   NT         DQ        
                5:00.00                                                 1:05.33 ( )
           DQ (1:13.75)                                                            
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
        2:48.99  ZQ
        2:55.99  JO
        3:19.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Catarinacchio, Jes  10 Middies-MR           2:41.73    2:46.01 ZQ     
                  36.29     1:18.71 (42.42)     2:09.28 (50.57)     2:46.01 (36.73)
  2 Vasudevan, Arya V   10 Middies-MR           3:02.64    3:03.88 SILV   
                  46.66     1:33.67 (47.01)     2:25.11 (51.44)     3:03.88 (38.77)
  3 Farrell, Brenna K   10 COND-MR                   NT    3:04.76 SILV   
                  43.32     1:30.44 (47.12)     2:25.61 (55.17)     3:04.76 (39.15)
  4 Harris, Stephanie   10 MCSC-NJ              3:28.03    3:07.88 SILV   
                  43.13     1:31.42 (48.29)     2:27.60 (56.18)     3:07.88 (40.28)
  5 McGovern, Meaghan   10 COND-MR              3:09.30    3:11.68 SILV   
                  45.11     1:31.95 (46.84)     2:28.35 (56.40)     3:11.68 (43.33)
  6 Palikuca, Emmanuel  10 Big Blue-MR          3:20.80    3:14.95 SILV   
                  42.44     1:35.68 (53.24)     2:29.17 (53.49)     3:14.95 (45.78)
  7 Rice, Jessica E     10 GAEL-MR              3:25.76    3:20.00        
                  42.23     1:32.33 (50.10)   2:35.04 (1:02.71)     3:20.00 (44.96)
  8 Ciavarella, Nicole  10 COND-MR                   NT    3:31.90        
  9 Chen, Jessica J     10 COND-MR                   NT    3:51.50        
 10 Badick, Mackenzie   10 COND-MR                   NT    3:56.35        
                  57.61   2:01.76 (1:04.15)   3:16.71 (1:14.95)     3:56.35 (39.64)
 11 Shvetsov, Dasha      9 COND-MR                   NT    4:17.22        
 12 Medina, Melissa     10 COND-MR                   NT    4:34.13        
                  56.12     1:51.16 (55.04)   2:58.43 (1:07.27)   4:34.13 (1:35.70)
 -- Rizzo, Alexandra B  10 Big Blue-MR          3:30.00         DQ        
                  51.84   2:31.20 (1:39.36)     2:45.65 (14.45)          DQ (47.88)
 -- Conway, Megan F      9 COND-MR                   NT         DQ        
                  54.90     1:48.14 (53.24)     2:44.07 (55.93)        DQ (1:17.18)
 
Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Drew, Keegan P       6 Middies-MR             22.18      22.18        
  2 Rosen, Zach S        6 MCSC-NJ                32.05      24.18        
  3 Viotto, Jordan A     6 MCSC-NJ                29.23      27.27        
  4 Townsend, Jack P     6 MCSC-NJ                31.05      29.45        
  5 Coogan, Matt         5 COND-MR                   NT      30.00        
  6 Rice, Will O         6 GAEL-MR                34.82      30.35        
  7 Harris, Kyle A       6 CFA-MR                 32.54      33.44        
  8 Fullerton, Thomas    6 GAEL-MR                35.44      36.66        
  9 Tsuei, Micah         5 COND-MR                   NT      38.03        
 
Boys 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.99  ZQ
          32.09  JO
          36.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Drew, Keegan P       6 Middies-MR             55.75      51.51        
  2 Coogan, Matt         5 COND-MR                   NT      58.19        
  3 O'Leary, Dean A      6 GAEL-MR                   NT    1:03.34        
  4 Volaski, Phillip J   6 Big Blue-MR            55.00    1:05.24        
  5 Harris, Kyle A       6 CFA-MR               1:11.61    1:16.67        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Drew, Keegan P       6 Middies-MR             32.54      27.22        
  2 Rosen, Zach S        6 MCSC-NJ                38.05      28.07        
  3 Coogan, Matt         5 COND-MR                   NT      28.24        
  4 Townsend, Jack P     6 MCSC-NJ                37.05      32.92        
  5 Harris, Kyle A       6 CFA-MR                 35.21      35.27        
  6 Tsuei, Micah         5 COND-MR                38.57      37.74        
  7 Fullerton, Thomas    6 GAEL-MR                   NT      38.38        
 -- Viotto, Jordan A     6 MCSC-NJ                36.94         DQ        
 -- Rice, Will O         6 GAEL-MR                41.41         DQ        
 
Boys 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.69  ZQ
          37.99  JO
          44.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Coogan, Matt         5 COND-MR                   NT    1:01.12        
  2 Harris, Kyle A       6 CFA-MR               1:18.19    1:14.46        
 -- Drew, Keegan P       6 Middies-MR           1:17.27         DQ        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Drew, Keegan P       6 Middies-MR             33.17      35.05        
  2 Coogan, Matt         5 COND-MR                   NT      36.36        
  3 Harris, Kyle A       6 CFA-MR                 34.54      36.56        
  4 Tsuei, Micah         5 COND-MR                   NT      46.17        
 -- Volaski, Phillip J   6 Big Blue-MR            42.06         DQ        
 
Boys 6 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          42.09  ZQ
          43.99  JO
          50.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Coogan, Matt         5 COND-MR                   NT    1:21.07        
 -- Harris, Kyle A       6 CFA-MR               1:15.16         DQ        
 -- Drew, Keegan P       6 Middies-MR           1:15.78         DQ        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Coogan, Matt         5 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Volaski, Phillip J   6 Big Blue-MR            44.49         DQ        
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Christian    8 Big Blue-MR            16.03      16.09        
  2 Freeman, John T      8 GAEL-MR                16.35      16.49        
  3 Viotto, Justin A     8 MCSC-NJ                18.67      18.84        
  4 Rosen, Jared F       8 MCSC-NJ                18.55      18.91        
  5 Ahearn, Declan B     7 CFA-MR                 18.64      19.07        
  6 Fatouras, Greg       8 COND-MR                   NT      19.58        
  7 Andjelicl, Lazar     8 COND-MR                   NT      19.80        
  8 Petrini, Alessandr   7 CFA-MR                 23.09      20.81        
  9 Thenmali, Omar       8 Middies-MR             21.09      20.93        
 10 Patrizio, Daniel     8 Middies-MR             23.74      21.34        
 11 Karback, Gregory W   7 MCSC-NJ                21.87      21.57        
 12 Ryan, Charlie F      7 GAEL-MR                20.88      22.30        
 13 Husremovic, Eddie    7 RIST-MR                25.33      22.76        
 14 Antash, George T     8 COND-MR                21.97      23.64        
 15 Marinello, Devon T   8 COND-MR                   NT      24.02        
 16 Lipson, Zachary P    8 COND-MR                30.02      25.43        
 17 Fullerton, KC C      7 GAEL-MR                24.65      27.50        
 18 Rachlin, Joshua B    7 Middies-MR             31.77      29.47        
 19 Dwyer, Jimmy C       7 COND-MR                28.00      29.77        
 20 Krokhmal, Alexie     8 COND-MR                   NT      33.37        
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.99  ZQ
          32.09  JO
          36.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Christian    8 Big Blue-MR            35.07      35.28 SILV   
  2 Fatouras, Greg       8 COND-MR                   NT      41.41        
  3 Viotto, Justin A     8 MCSC-NJ                46.03      42.97        
  4 Andjelicl, Lazar     8 COND-MR                   NT      44.28        
  5 Rosen, Jared F       8 MCSC-NJ                41.79      46.17        
  6 Thenmali, Omar       8 Middies-MR             45.67      47.34        
  7 Karback, Gregory W   7 MCSC-NJ                51.05      48.19        
  8 Antash, George T     8 COND-MR                48.11      48.89        
  9 Patrizio, Daniel     8 Middies-MR             52.63      50.01        
 10 Petrini, Alessandr   7 CFA-MR                 48.05      50.74        
 11 Marinello, Devon T   8 COND-MR                   NT      50.91        
 12 Sapienza, Frank      8 COND-MR                   NT      51.98        
 13 Lipson, Zachary P    8 COND-MR                   NT    1:04.00        
 14 Dwyer, Jimmy C       7 COND-MR                   NT    1:06.43        
 15 Gagliardi, Leo       7 COND-MR              1:06.34    1:10.34        
 16 Rachlin, Joshua B    7 Middies-MR           1:13.84    1:13.13        
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Christian    8 Big Blue-MR            19.39      18.91        
  2 Freeman, John T      8 GAEL-MR                19.85      19.15        
  3 Andjelicl, Lazar     8 COND-MR                   NT      21.65        
  4 Antash, George T     8 COND-MR                22.94      22.55        
  5 Tu, Matthew X        7 CFA-MR                 23.43      23.11        
  6 Viotto, Justin A     8 MCSC-NJ                24.98      23.50        
  7 Ahearn, Declan B     7 CFA-MR                 22.25      23.55        
  8 Fatouras, Greg       8 COND-MR                   NT      23.91        
  9 Thenmali, Omar       8 Middies-MR             23.17      24.11        
 10 Patrizio, Daniel     8 Middies-MR             24.78      24.25        
 11 Karback, Gregory W   7 MCSC-NJ                30.22      24.58        
 12 Husremovic, Eddie    7 RIST-MR                27.45      25.49        
 13 Petrini, Alessandr   7 CFA-MR                 25.08      25.87        
 14 Marinello, Devon T   8 COND-MR                   NT      26.51        
 15 Fullerton, KC C      7 GAEL-MR                26.62      30.46        
 16 Krokhmal, Alexie     8 COND-MR                   NT      32.56        
 17 Dwyer, Jimmy C       7 COND-MR                34.00      36.03        
 18 Ryan, Charlie F      7 GAEL-MR                26.85      36.37        
 19 Rachlin, Joshua B    7 Middies-MR             48.59      39.19        
 -- Ludwig, Ben E        8 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Sexton, Billy        8 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Lipson, Zachary P    8 COND-MR                31.45         DQ        
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.69  ZQ
          37.99  JO
          44.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Christian    8 Big Blue-MR            39.17      38.54 SILV   
  2 Andjelicl, Lazar     8 COND-MR                   NT      49.26        
  3 Rosen, Jared F       8 MCSC-NJ                49.29      49.60        
  4 Fatouras, Greg       8 COND-MR                   NT      50.45        
  5 Antash, George T     8 COND-MR                50.35      50.50        
  6 Viotto, Justin A     8 MCSC-NJ                50.37      54.06        
  7 Marinello, Devon T   8 COND-MR                   NT      57.00        
  8 Patrizio, Daniel     8 Middies-MR           1:01.31      57.29        
  9 Sapienza, Frank      8 COND-MR                   NT      57.38        
 10 Petrini, Alessandr   7 CFA-MR                    NT      57.68        
 11 Lipson, Zachary P    8 COND-MR                   NT    1:09.06        
 12 Gagliardi, Leo       7 COND-MR                   NT    1:20.04        
 13 Dwyer, Jimmy C       7 COND-MR                   NT    1:24.51        
 14 Rachlin, Joshua B    7 Middies-MR           1:21.02    1:32.52        
 -- Thenmali, Omar       8 Middies-MR             51.84         DQ        
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fatouras, Greg       8 COND-MR                   NT      25.02        
  2 Rosen, Jared F       8 MCSC-NJ                28.91      27.92        
  3 Marinello, Devon T   8 COND-MR                   NT      31.04        
  4 Gagliardi, Leo       7 COND-MR                   NT      31.54        
  5 Karback, Gregory W   7 MCSC-NJ                26.93      31.59        
  6 Husremovic, Eddie    7 RIST-MR                29.88      32.95        
  7 Thenmali, Omar       8 Middies-MR             28.89      36.03        
 -- Dwyer, Jimmy C       7 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Lipson, Zachary P    8 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Thomas, Christian    8 Big Blue-MR            22.52         DQ        
 -- Viotto, Justin A     8 MCSC-NJ                32.50         DQ        
 -- Petrini, Alessandr   7 CFA-MR                 28.94         DQ        
 -- Sapienza, Frank      8 COND-MR                   NT         DQ        
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          42.09  ZQ
          43.99  JO
          50.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Christian    8 Big Blue-MR            55.57      53.46        
  2 Tu, Matthew X        7 CFA-MR                 58.20      56.66        
  3 Ludwig, Ben E        8 COND-MR                   NT      58.28        
  4 Fatouras, Greg       8 COND-MR                   NT      59.69        
  5 Rosen, Jared F       8 MCSC-NJ              1:06.24    1:01.39        
  6 Petrini, Alessandr   7 CFA-MR               1:08.10    1:03.59        
  7 Karback, Gregory W   7 MCSC-NJ              1:01.05    1:04.94        
 -- Andjelicl, Lazar     8 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Sexton, Billy        8 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Thenmali, Omar       8 Middies-MR           1:15.77         DQ        
 -- Marinello, Devon T   8 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Ryan, Charlie F      7 GAEL-MR                   NT         DQ        
 -- Lipson, Zachary P    8 COND-MR              1:11.05         DQ        
 -- Dwyer, Jimmy C       7 COND-MR                   NT         DQ        
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Antash, George T     8 COND-MR                26.48      25.95         20  
  2 Karback, Gregory W   7 MCSC-NJ                34.36      31.01         17  
  3 Husremovic, Eddie    7 RIST-MR                26.42      35.84         16  
 -- Andjelicl, Lazar     8 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Patrizio, Daniel     8 Middies-MR             29.31         DQ        
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.99  ZQ
          36.79  JO
          45.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Freeman, John T      8 GAEL-MR                52.49      38.92 SILV   
  2 Rosen, Jared F       8 MCSC-NJ                53.26      49.63        
  3 Antash, George T     8 COND-MR              1:09.32    1:03.02        
 -- Patrizio, Daniel     8 Middies-MR           1:06.21         DQ        
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.49  ZQ
        1:21.99  JO
        1:31.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Christian    8 Big Blue-MR          1:30.31    1:31.00 SILV   
                  40.22     1:31.00 (50.78)                                        
 -- Tu, Matthew X        7 CFA-MR                    NT         DQ        
                  54.83        DQ (1:01.17)                                        
 -- Ahearn, Declan B     7 CFA-MR                    NT         DQ        
                  54.79        DQ (1:01.86)                                        
 -- Viotto, Justin A     8 MCSC-NJ              2:04.96         DQ        
                  49.57        DQ (1:01.70)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.99  ZQ
          32.09  JO
          36.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kranyak, Alec M     10 COND-MR                   NT      29.28 ZQ     
  2 Viotto, Jamie A     10 MCSC-NJ                31.28      32.02 JO     
  3 Dervin, Sean J      10 Middies-MR             33.99      33.85 SILV   
  4 Pallatta, E.R. R     9 COND-MR                33.36      34.37 SILV   
  5 Musoff, Charlie B    9 Middies-MR             35.58      34.77 SILV   
  6 Carey, Matthew J    10 MCSC-NJ                36.37      35.06 SILV   
  7 Chrystal, Brian P    9 GAEL-MR                36.05      35.13 SILV   
  8 Kanim, Jared F       9 Middies-MR             36.32      35.37 SILV   
  9 Tseui, Andrew       10 COND-MR                   NT      35.76 SILV   
 10 Reilly, Jack D       9 GAEL-MR                34.08      35.81 SILV   
 11 Morgan, Julian C    10 Big Blue-MR            36.42      35.87 SILV   
 12 Schaefer, Brendan    9 GAEL-MR                36.59      36.31 SILV   
 13 Gagliardi, Thomas   10 COND-MR                38.16      36.50 SILV   
 14 Bauer, Patrick J     9 MCSC-NJ                35.68      37.45        
 15 Sokolski, Michael   10 Middies-MR             36.20      37.50        
 16 Tsuruo, Yujin       10 Middies-MR             37.91      37.70        
 17 Stiles, Michael R    9 MCSC-NJ                36.20      38.11        
 18 Distler, Alex J      9 Middies-MR             40.71      38.34        
 19 Rose, Patrick A     10 MCSC-NJ                36.35      38.39        
 20 Hicks, Christopher  10 Middies-MR             39.47      38.67        
 21 Dell'Orto, Andrew    9 Middies-MR             36.48      38.73        
 22 Avezzano, Jack T    10 Middies-MR             38.91      39.05        
 23 Finkelstein, Matth  10 MCSC-NJ                37.43      39.06        
 24 Murray, Andrew M     9 GAEL-MR                45.44      39.25        
 25 Becerra, Kyle D      9 Middies-MR             40.15      40.80        
 26 Ranieri, Carl A      9 Middies-MR             40.74      40.92        
 27 Bernstein, Zach J    9 Middies-MR             42.01      41.29        
 28 Volaski, Eric R     10 Big Blue-MR            42.71      41.45        
 29 Cusack, Daniel P    10 COND-MR                   NT      42.00        
 30 Messner, Peter C     9 CFA-MR                 42.59      42.52        
 31 Khosrowshahi, Wyat   9 CFA-MR                 46.70      42.93        
 32 Filardi, Michael H  10 Middies-MR             45.41      43.25        
 33 Markey, Miles W     10 MCSC-NJ                48.05      43.83        
 34 Zurovac, Luka        9 RIST-MR                42.21      45.06        
 35 Keszthelyi, Jake T  10 MCSC-NJ                47.36      45.44        
 36 Rosner, Ari J        9 Middies-MR             45.98      46.70        
 37 Benedict, Matthew   10 Big Blue-MR            47.39      47.12        
 38 Borovoy, Alex Z      9 COND-MR                   NT      48.65        
 39 Repnikov, Anton      9 COND-MR                   NT      48.72        
 40 Ruocco, Michele     10 RIST-MR                41.16      48.91        
 41 Koppelmann, James    9 MCSC-NJ                49.38      49.60        
 42 Townsend, Harry M   10 MCSC-NJ                48.40      49.64        
 43 Morris, Kody K       9 COND-MR                49.25      50.14        
 44 Lee, Matthew         9 COND-MR                   NT      50.55        
 45 Trackenberg, Ryan   10 MCSC-NJ                53.45      50.59        
 46 Maher, Danny         9 COND-MR                48.91      51.13        
 47 Messner, William T   9 CFA-MR                 48.47      54.04        
 48 Furey, Michael T    10 COND-MR                50.87      54.22        
 49 Kohler, Daniel P     9 COND-MR                   NT      54.38        
 50 Litvinenko, Bogden   9 COND-MR                   NT    1:01.00        
 51 Deziel, Bryce       10 COND-MR                   NT    1:04.19        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:08.99  ZQ
        1:11.59  JO
        1:21.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Andjelic, Nikola    10 COND-MR              1:06.34    1:07.16 ZQ     
                  31.68     1:07.16 (35.48)                                        
  2 Viotto, Jamie A     10 MCSC-NJ              1:07.94    1:07.51 ZQ     
                  32.28     1:07.51 (35.23)                                        
  3 Dervin, Sean J      10 Middies-MR           1:16.47    1:14.06 SILV   
                  34.52     1:14.06 (39.54)                                        
  4 Chrystal, Brian P    9 GAEL-MR              1:21.98    1:18.51 SILV   
                  37.52     1:18.51 (40.99)                                        
  5 Musoff, Charlie B    9 Middies-MR           1:20.28    1:18.75 SILV   
                  36.55     1:18.75 (42.20)                                        
  6 Schaefer, Brendan    9 GAEL-MR              1:24.16    1:19.21 SILV   
                  38.18     1:19.21 (41.03)                                        
  7 Kishinevsky, Matth  10 COND-MR                   NT    1:19.68 SILV   
                  37.21     1:19.68 (42.47)                                        
  8 Kanim, Jared F       9 Middies-MR           1:20.17    1:19.80 SILV   
                  37.85     1:19.80 (41.95)                                        
  9 Sokolski, Michael   10 Middies-MR           1:22.03    1:19.99 SILV   
                  38.36     1:19.99 (41.63)                                        
 10 Tseui, Andrew       10 COND-MR                   NT    1:20.03 SILV   
                  38.96     1:20.03 (41.07)                                        
 11 Dhaene, Arnaud       9 Middies-MR           1:22.85    1:20.06 SILV   
                  38.58     1:20.06 (41.48)                                        
 12 Carey, Matthew J    10 MCSC-NJ              1:55.05    1:20.17 SILV   
                  36.59     1:20.17 (43.58)                                        
 13 Bauer, Patrick J     9 MCSC-NJ              1:21.03    1:21.35 SILV   
                  37.90     1:21.35 (43.45)                                        
 14 Hicks, Christopher  10 Middies-MR           1:26.49    1:21.82        
                1:27.99         1:21.82 ( )                                        
 15 Pallatta, E.R. R     9 COND-MR              1:19.41    1:24.65        
                  35.83     1:24.65 (48.82)                                        
 16 Finkelstein, Matth  10 MCSC-NJ              1:24.63    1:24.71        
                  39.60     1:24.71 (45.11)                                        
 17 Avezzano, Jack T    10 Middies-MR           1:25.27    1:24.72        
                  40.26     1:24.72 (44.46)                                        
 18 Distler, Alex J      9 Middies-MR           1:32.05    1:25.31        
                  40.47     1:25.31 (44.84)                                        
 19 Becerra, Kyle D      9 Middies-MR           1:27.70    1:25.61        
                  40.33     1:25.61 (45.28)                                        
 20 Dell'Orto, Andrew    9 Middies-MR           1:25.04    1:27.98        
                  42.11     1:27.98 (45.87)                                        
 21 Rabadi, Nick A       9 CFA-MR               1:30.32    1:31.04        
                  41.88     1:31.04 (49.16)                                        
 22 Stiles, Michael R    9 MCSC-NJ              1:26.62    1:33.58        
                  43.19     1:33.58 (50.39)                                        
 23 Bernstein, Zach J    9 Middies-MR           1:37.12    1:34.81        
                  44.15     1:34.81 (50.66)                                        
 24 Markey, Miles W     10 MCSC-NJ              1:50.05    1:38.38        
                  48.43     1:38.38 (49.95)                                        
 25 Cusack, Daniel P    10 COND-MR                   NT    1:38.43        
                  44.50     1:38.43 (53.93)                                        
 26 Ranieri, Carl A      9 Middies-MR           1:31.45    1:41.20        
                  45.30     1:41.20 (55.90)                                        
 27 Khosrowshahi, Wyat   9 CFA-MR               1:44.30    1:41.61        
                  45.79     1:41.61 (55.82)                                        
 28 Filardi, Michael H  10 Middies-MR           1:40.91    1:42.57        
                  46.26     1:42.57 (56.31)                                        
 29 Keszthelyi, Jake T  10 MCSC-NJ              1:48.13    1:46.01        
                  47.56     1:46.01 (58.45)                                        
 30 Rosner, Ari J        9 Middies-MR           1:43.30    1:46.09        
                  52.59     1:46.09 (53.50)                                        
 31 Maher, Danny         9 COND-MR                   NT    1:47.06        
                  47.95     1:47.06 (59.11)                                        
 32 Messner, Peter C     9 CFA-MR               1:37.79    1:49.50        
                1:37.28     1:49.50 (12.22)                                        
 33 Borovoy, Alex Z      9 COND-MR                   NT    1:49.89        
                  52.05     1:49.89 (57.84)                                        
 34 Repnikov, Anton      9 COND-MR                   NT    1:51.25        
                  52.65     1:51.25 (58.60)                                        
 35 Trackenberg, Ryan   10 MCSC-NJ              2:10.05    1:51.61        
                  51.49   1:51.61 (1:00.12)                                        
 36 Morris, Kody K       9 COND-MR                   NT    1:54.26        
                  51.66   1:54.26 (1:02.60)                                        
 37 Lee, Matthew         9 COND-MR                   NT    1:55.37        
                  55.03   1:55.37 (1:00.34)                                        
 38 Kranyak, Alec M     10 COND-MR                   NT    1:55.86        
                  51.43   1:55.86 (1:04.43)                                        
 39 Koppelmann, James    9 MCSC-NJ              1:58.13    1:57.05        
                  54.95   1:57.05 (1:02.10)                                        
 40 Townsend, Harry M   10 MCSC-NJ              1:57.16    2:00.76        
                  54.56   2:00.76 (1:06.20)                                        
 41 Lefkowitz, Jeff E    9 CFA-MR                    NT    2:02.31        
                  54.79   2:02.31 (1:07.52)                                        
 42 Heying, T.J. J       9 COND-MR                   NT    2:09.71        
                  57.75   2:09.71 (1:11.96)                                        
 43 Litvinenko, Bogden   9 COND-MR                   NT    2:14.88        
                1:03.00   2:14.88 (1:11.88)                                        
 -- Sexton, Noah        10 COND-MR                   NT         DQ        
                2:05.52                                                            
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.69  ZQ
          37.99  JO
          44.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Andjelic, Nikola    10 COND-MR                33.39      32.61 ZQ     
  2 Viotto, Jamie A     10 MCSC-NJ                38.34      38.68 SILV   
  3 Pallatta, E.R. R     9 COND-MR                   NT      39.06 SILV   
  4 Tseui, Andrew       10 COND-MR                   NT      40.10 SILV   
  5 Morgan, Julian C    10 Big Blue-MR            30.84      41.67 SILV   
  6 Schaefer, Brendan    9 GAEL-MR                44.70      42.24 SILV   
  7 Dervin, Sean J      10 Middies-MR             42.54      42.32 SILV   
  8 Hicks, Christopher  10 Middies-MR             44.61      42.71 SILV   
  9 Kanim, Jared F       9 Middies-MR             42.76      42.79 SILV   
 10 Bauer, Patrick J     9 MCSC-NJ                42.67      43.01 SILV   
 11 Dell'Orto, Andrew    9 Middies-MR             43.52      43.25 SILV   
 12 Carey, Matthew J    10 MCSC-NJ                47.07      43.61 SILV   
 13 Tsuruo, Yujin       10 Middies-MR             44.11      43.65 SILV   
 14 Murray, Andrew M     9 GAEL-MR                53.22      43.97 SILV   
 15 Reilly, Jack D       9 GAEL-MR                46.06      44.43        
 16 Gagliardi, Thomas   10 COND-MR                46.65      44.51        
 17 Sokolski, Michael   10 Middies-MR             45.32      44.55        
 18 Finkelstein, Matth  10 MCSC-NJ                44.81      45.03        
 19 Stiles, Michael R    9 MCSC-NJ                46.77      45.27        
 20 Musoff, Charlie B    9 Middies-MR             45.63      45.65        
 21 Becerra, Kyle D      9 Middies-MR             46.21      46.20        
 22 Distler, Alex J      9 Middies-MR             46.57      47.94        
 23 Ranieri, Carl A      9 Middies-MR             46.95      48.11        
 24 Rose, Patrick A     10 MCSC-NJ                46.89      48.49        
 25 Avezzano, Jack T    10 Middies-MR             46.18      48.84        
 26 Bernstein, Zach J    9 Middies-MR             48.74      49.48        
 27 Messner, Peter C     9 CFA-MR                 52.92      49.58        
 28 Khosrowshahi, Wyat   9 CFA-MR                 57.89      50.94        
 29 Rosner, Ari J        9 Middies-MR             55.00      50.98        
 30 Filardi, Michael H  10 Middies-MR             50.39      51.29        
 31 Volaski, Eric R     10 Big Blue-MR            34.46      51.42        
 32 Townsend, Harry M   10 MCSC-NJ                53.05      51.44        
 33 Cusack, Daniel P    10 COND-MR                 0.38      51.72        
 34 Lee, Matthew         9 COND-MR                   NT      53.69        
 35 Keszthelyi, Jake T  10 MCSC-NJ                52.49      53.76        
 36 Markey, Miles W     10 MCSC-NJ                54.05      54.26        
 37 Messner, William T   9 CFA-MR                 58.87      55.52        
 38 Repnikov, Anton      9 COND-MR                   NT      56.47        
 39 Koppelmann, James    9 MCSC-NJ                56.31      57.01        
 40 Borovoy, Alex Z      9 COND-MR                   NT      57.91        
 41 Kranyak, Alec M     10 COND-MR                   NT      58.05        
 42 Trackenberg, Ryan   10 MCSC-NJ                57.67      58.76        
 43 Morris, Kody K       9 COND-MR              1:08.04      58.85        
 44 Litvinenko, Bogden   9 COND-MR                   NT      59.53        
 45 Ruocco, Michele     10 RIST-MR                   NT    1:01.24        
 46 Furey, Michael T    10 COND-MR              1:01.34    1:03.95        
 47 Maher, Danny         9 COND-MR                59.53    1:07.54        
 48 Kohler, Daniel P     9 COND-MR                   NT    1:09.48        
 -- Benedict, Matthew   10 Big Blue-MR            46.80         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:18.59  ZQ
        1:22.19  JO
        1:40.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Viotto, Jamie A     10 MCSC-NJ              1:28.27    1:20.69 JO     
                  39.09     1:20.69 (41.60)                                        
  2 Dervin, Sean J      10 Middies-MR           1:31.08    1:27.71 SILV   
                  42.87     1:27.71 (44.84)                                        
  3 Kishinevsky, Matth  10 COND-MR                   NT    1:29.65 SILV   
                  42.75     1:29.65 (46.90)                                        
  4 Kanim, Jared F       9 Middies-MR           1:34.70    1:32.94 SILV   
                  46.92     1:32.94 (46.02)                                        
  5 Hicks, Christopher  10 Middies-MR           1:38.14    1:33.20 SILV   
                1:37.25         1:33.20 ( )                                        
  6 Dell'Orto, Andrew    9 Middies-MR           1:36.45    1:33.54 SILV   
                  47.15     1:33.54 (46.39)                                        
  7 Musoff, Charlie B    9 Middies-MR           1:37.43    1:33.66 SILV   
                  45.13     1:33.66 (48.53)                                        
  8 Bauer, Patrick J     9 MCSC-NJ              1:32.05    1:34.38 SILV   
                  45.41     1:34.38 (48.97)                                        
  9 Ranieri, Carl A      9 Middies-MR           1:46.49    1:44.23        
                  50.29     1:44.23 (53.94)                                        
 10 Bernstein, Zach J    9 Middies-MR           1:45.59    1:47.44        
                1:42.86      1:47.44 (4.58)                                        
 11 Rabadi, Nick A       9 CFA-MR               1:50.24    1:51.20        
                  54.42     1:51.20 (56.78)                                        
 12 Rosner, Ari J        9 Middies-MR           2:01.24    1:51.89        
                  56.45     1:51.89 (55.44)                                        
 13 Kranyak, Alec M     10 COND-MR                   NT    1:56.76        
                  55.11   1:56.76 (1:01.65)                                        
 14 Khosrowshahi, Wyat   9 CFA-MR                    NT    1:59.23        
                  57.72   1:59.23 (1:01.51)                                        
 15 Lee, Matthew         9 COND-MR                   NT    2:03.68        
                  57.20   2:03.68 (1:06.48)                                        
 16 Filardi, Michael H  10 Middies-MR           1:53.73    2:05.91        
                1:48.90     2:05.91 (17.01)                                        
 17 Trackenberg, Ryan   10 MCSC-NJ              2:20.05    2:09.98        
                1:01.42   2:09.98 (1:08.56)                                        
 18 Heying, T.J. J       9 COND-MR                   NT    2:20.89        
                1:07.30   2:20.89 (1:13.59)                                        
 19 Sexton, Noah        10 COND-MR                   NT    2:28.57        
                1:11.74   2:28.57 (1:16.83)                                        
 -- Lefkowitz, Jeff E    9 CFA-MR                    NT         DQ        
                2:23.81          DQ (16.89)                                        
 -- Pallatta, E.R. R     9 COND-MR                   NT         DQ        
                  43.36          DQ (49.40)                                        
 -- Litvinenko, Bogden   9 COND-MR                   NT         DQ        
                1:03.97        DQ (1:06.10)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          42.09  ZQ
          43.99  JO
          50.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Andjelic, Nikola    10 COND-MR                37.08      37.16 ZQ     
  2 Tseui, Andrew       10 COND-MR                   NT      45.59 SILV   
  3 Chrystal, Brian P    9 GAEL-MR                45.60      46.11 SILV   
  4 Stiles, Michael R    9 MCSC-NJ                49.42      46.90 SILV   
  5 Sokolski, Michael   10 Middies-MR             48.54      47.86 SILV   
  6 Carey, Matthew J    10 MCSC-NJ                52.38      48.02 SILV   
  7 Markey, Miles W     10 MCSC-NJ                55.05      48.69 SILV   
  8 Rose, Patrick A     10 MCSC-NJ                48.62      48.99 SILV   
  9 Hicks, Christopher  10 Middies-MR             49.32      49.52 SILV   
 10 Kanim, Jared F       9 Middies-MR             51.13      49.63 SILV   
 11 Distler, Alex J      9 Middies-MR             50.14      49.93 SILV   
 12 Finkelstein, Matth  10 MCSC-NJ                51.05      50.39        
 13 Schaefer, Brendan    9 GAEL-MR                51.87      50.65        
 14 Becerra, Kyle D      9 Middies-MR             51.70      52.37        
 15 Avezzano, Jack T    10 Middies-MR             52.67      53.09        
 16 Repnikov, Anton      9 COND-MR                   NT      55.45        
 17 Keszthelyi, Jake T  10 MCSC-NJ                58.06      55.47        
 18 Townsend, Harry M   10 MCSC-NJ                58.05      55.97        
 19 Lee, Matthew         9 COND-MR                   NT      56.11        
 20 Messner, William T   9 CFA-MR                 57.77      58.05        
 21 Filardi, Michael H  10 Middies-MR             56.97      58.30        
 22 Cusack, Daniel P    10 COND-MR                   NT    1:02.53        
 23 Koppelmann, James    9 MCSC-NJ              1:01.49    1:02.55        
 24 Ranieri, Carl A      9 Middies-MR           1:00.66    1:05.77        
 25 Borovoy, Alex Z      9 COND-MR                   NT    1:10.57        
 26 Litvinenko, Bogden   9 COND-MR                   NT    1:13.01        
 27 Khosrowshahi, Wyat   9 CFA-MR               1:20.64    1:18.28        
 -- Trackenberg, Ryan   10 MCSC-NJ              1:16.27         DQ        
 -- Zurovac, Luka        9 RIST-MR                   NT         DQ        
 -- Dhaene, Arnaud       9 Middies-MR             53.57         DQ        
 -- Sexton, Noah        10 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Lefkowitz, Jeff E    9 CFA-MR               1:12.41         DQ        
 -- Pallatta, E.R. R     9 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Rabadi, Nick A       9 CFA-MR                 52.40         DQ        
 -- Heying, T.J. J       9 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Morris, Kody K       9 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Maher, Danny         9 COND-MR              1:04.68         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:33.99  ZQ
        1:35.99  JO
        1:51.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tseui, Andrew       10 COND-MR                   NT    1:39.75 SILV   
  2 Reilly, Jack D       9 GAEL-MR              1:35.74    1:40.36 SILV   
                  47.27     1:40.36 (53.09)                                        
  3 Chrystal, Brian P    9 GAEL-MR              1:43.19    1:41.10 SILV   
                  48.01     1:41.10 (53.09)                                        
  4 Carey, Matthew J    10 MCSC-NJ              2:23.05    1:45.19 SILV   
                  49.26     1:45.19 (55.93)                                        
  5 Hicks, Christopher  10 Middies-MR           1:48.11    1:46.61 SILV   
                  51.00     1:46.61 (55.61)                                        
  6 Sokolski, Michael   10 Middies-MR           1:45.72    1:46.78 SILV   
                  50.52     1:46.78 (56.26)                                        
  7 Volaski, Eric R     10 Big Blue-MR          1:55.00    1:47.45 SILV   
                  51.28     1:47.45 (56.17)                                        
  8 Rose, Patrick A     10 MCSC-NJ              1:42.72    1:47.49 SILV   
                  50.63     1:47.49 (56.86)                                        
  9 Stiles, Michael R    9 MCSC-NJ              1:49.05    1:48.76 SILV   
                  51.58     1:48.76 (57.18)                                        
 10 Finkelstein, Matth  10 MCSC-NJ              1:52.10    1:50.29 SILV   
                  52.76     1:50.29 (57.53)                                        
 11 Kanim, Jared F       9 Middies-MR           1:47.46    1:50.87 SILV   
                  52.90     1:50.87 (57.97)                                        
 12 Avezzano, Jack T    10 Middies-MR           1:52.72    1:51.26 SILV   
                  54.03     1:51.26 (57.23)                                        
 13 Bauer, Patrick J     9 MCSC-NJ              2:06.06    1:52.17        
                  53.60     1:52.17 (58.57)                                        
 14 Distler, Alex J      9 Middies-MR           1:53.51    1:52.92        
                  51.85   1:52.92 (1:01.07)                                        
 15 Gagliardi, Thomas   10 COND-MR              1:53.32    1:53.63        
                  53.40   1:53.63 (1:00.23)                                        
 16 Becerra, Kyle D      9 Middies-MR           1:48.30    1:53.71        
                  54.18     1:53.71 (59.53)                                        
 17 Pallatta, E.R. R     9 COND-MR                   NT    1:59.14        
 18 Lee, Matthew         9 COND-MR                   NT    1:59.38        
                  58.57   1:59.38 (1:00.81)                                        
 19 Repnikov, Anton      9 COND-MR                   NT    2:02.54        
                  56.65   2:02.54 (1:05.89)                                        
 20 Messner, William T   9 CFA-MR               2:06.30    2:04.57        
                  56.64   2:04.57 (1:07.93)                                        
 21 Messner, Peter C     9 CFA-MR               2:11.36    2:05.84        
                  10.54   2:05.84 (1:55.30)                                        
 22 Dell'Orto, Andrew    9 Middies-MR           1:51.97    2:07.37        
                1:00.67   2:07.37 (1:06.70)                                        
 23 Filardi, Michael H  10 Middies-MR           2:07.53    2:08.07        
                1:01.28   2:08.07 (1:06.79)                                        
 24 Townsend, Harry M   10 MCSC-NJ              2:14.39    2:10.25        
                1:00.76   2:10.25 (1:09.49)                                        
 25 Rosner, Ari J        9 Middies-MR           2:09.34    2:15.36        
                1:07.18   2:15.36 (1:08.18)                                        
 26 Cusack, Daniel P    10 COND-MR                   NT    2:22.64        
                1:10.43   2:22.64 (1:12.21)                                        
 27 Ranieri, Carl A      9 Middies-MR           2:07.27    2:28.12        
                1:08.85   2:28.12 (1:19.27)                                        
 28 Borovoy, Alex Z      9 COND-MR                   NT    2:36.22        
 29 Khosrowshahi, Wyat   9 CFA-MR                    NT    2:36.25        
                1:19.55   2:36.25 (1:16.70)                                        
 30 Furey, Michael T    10 COND-MR              2:32.46    2:36.64        
                1:13.33   2:36.64 (1:23.31)                                        
 31 Trackenberg, Ryan   10 MCSC-NJ              2:50.05    2:39.70        
                1:15.38   2:39.70 (1:24.32)                                        
 32 Litvinenko, Bogden   9 COND-MR                   NT    2:44.23        
 33 Benedict, Matthew   10 Big Blue-MR          1:58.00    2:45.38        
                1:14.76   2:45.38 (1:30.62)                                        
 -- Murray, Andrew M     9 GAEL-MR                   NT         DQ        
                1:15.56          DQ (29.16)                                        
 -- Markey, Miles W     10 MCSC-NJ              2:04.05         DQ        
                  51.03          DQ (53.63)                                        
 -- Bernstein, Zach J    9 Middies-MR           2:04.31         DQ        
                1:10.31        DQ (1:16.01)                                        
 -- Morris, Kody K       9 COND-MR                   NT         DQ        
                  57.96        DQ (1:46.86)                                        
 -- Maher, Danny         9 COND-MR                   NT         DQ        
                1:14.57        DQ (1:06.40)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.99  ZQ
          36.79  JO
          45.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Andjelic, Nikola    10 COND-MR                33.42      35.14 JO     
  2 Bauer, Patrick J     9 MCSC-NJ                44.40      40.57 SILV   
  3 Chrystal, Brian P    9 GAEL-MR                44.60      41.77 SILV   
  4 Dervin, Sean J      10 Middies-MR             41.82      42.91 SILV   
  5 Rose, Patrick A     10 MCSC-NJ                46.67      43.48 SILV   
  6 Kishinevsky, Matth  10 COND-MR                   NT      43.89 SILV   
  7 Teytelman, Micheal   9 RIST-MR                42.04      44.97 SILV   
  8 Stiles, Michael R    9 MCSC-NJ                44.34      47.81        
  9 Avezzano, Jack T    10 Middies-MR             46.73      48.43        
 10 Schaefer, Brendan    9 GAEL-MR                47.31      48.55        
 11 Sokolski, Michael   10 Middies-MR             45.02      49.21        
 12 Tseui, Andrew       10 COND-MR                   NT      49.49        
 13 Dell'Orto, Andrew    9 Middies-MR             50.62      50.17        
 14 Messner, Peter C     9 CFA-MR                    NT      53.41        
 15 Keszthelyi, Jake T  10 MCSC-NJ              1:14.77      55.88        
 16 Borovoy, Alex Z      9 COND-MR                   NT      57.65        
 -- Zurovac, Luka        9 RIST-MR                   NT         DQ        
 -- Townsend, Harry M   10 MCSC-NJ              1:03.11         DQ        
 -- Koppelmann, James    9 MCSC-NJ              1:30.05         DQ        
 -- Messner, William T   9 CFA-MR                 59.77         DQ        
 -- Rosner, Ari J        9 Middies-MR           1:03.39         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:21.99  ZQ
        1:27.99  JO
        1:40.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Andjelic, Nikola    10 COND-MR              1:19.83    1:20.14 ZQ      20  
                  37.35     1:20.14 (42.79)                                        
  2 Tsuruo, Yujin       10 Middies-MR           1:50.71    1:37.10 SILV    17  
                  44.26     1:37.10 (52.84)                                        
  3 Dervin, Sean J      10 Middies-MR           1:38.72    1:40.66 SILV    16  
                  45.81     1:40.66 (54.85)                                        
  4 Musoff, Charlie B    9 Middies-MR           1:43.76    1:44.08         15  
                  49.17     1:44.08 (54.91)                                        
  5 Schaefer, Brendan    9 GAEL-MR                   NT    1:44.89         14  
                  47.93     1:44.89 (56.96)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.49  ZQ
        1:21.99  JO
        1:31.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Viotto, Jamie A     10 MCSC-NJ              1:20.57    1:21.18 JO     
                  37.74     1:21.18 (43.44)                                        
  2 Musoff, Charlie B    9 Middies-MR           1:37.17    1:32.73        
                  45.54     1:32.73 (47.19)                                        
  3 Carey, Matthew J    10 MCSC-NJ              1:35.84    1:33.63        
                  42.24     1:33.63 (51.39)                                        
  4 Finkelstein, Matth  10 MCSC-NJ              1:36.15    1:35.48        
                  44.38     1:35.48 (51.10)                                        
  5 Rose, Patrick A     10 MCSC-NJ              1:34.70    1:36.11        
                  46.96     1:36.11 (49.15)                                        
  6 Becerra, Kyle D      9 Middies-MR           1:38.82    1:41.97        
                  49.67     1:41.97 (52.30)                                        
  7 Bernstein, Zach J    9 Middies-MR           1:51.02    1:51.68        
                  51.62   1:51.68 (1:00.06)                                        
  8 Repnikov, Anton      9 COND-MR                   NT    1:58.27        
                  56.80   1:58.27 (1:01.47)                                        
 -- Maher, Danny         9 COND-MR                   NT         DQ        
                1:03.97                                                            
 -- Dhaene, Arnaud       9 Middies-MR           1:39.25         DQ        
                  45.71          DQ (47.49)                                        
 -- Morris, Kody K       9 COND-MR                   NT         DQ        
                1:01.47        DQ (1:12.44)                                        
 -- Messner, William T   9 CFA-MR               2:29.50         DQ        
                  57.19        DQ (1:02.53)                                        
 -- Messner, Peter C     9 CFA-MR               2:09.59         DQ        
                1:51.09                                                            
 -- Teytelman, Micheal   9 RIST-MR              1:50.46         DQ        
                  47.43          DQ (50.03)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
        2:45.99  ZQ
        2:59.99  JO
        3:19.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Andjelic, Nikola    10 COND-MR              2:36.97    2:36.16 ZQ     
                  36.13     1:16.49 (40.36)     2:01.21 (44.72)     2:36.16 (34.95)
  2 Viotto, Jamie A     10 MCSC-NJ              3:22.75    2:55.53 JO     
                  38.33     1:22.35 (44.02)     2:17.97 (55.62)     2:55.53 (37.56)
  3 Morgan, Julian C    10 Big Blue-MR          3:30.00    3:35.22        
                  55.21     1:48.59 (53.38)   2:50.36 (1:01.77)     3:35.22 (44.86)