2008 Badger LC Spring Splash - 4/13/2008                    

                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu, Christine              8 Middies-MR             38.72      37.04        
  2 Panitz, Georgia A          8 Badger-MR              38.07      37.19        
  3 Popp, Katie W              8 Badger-MR              41.07      38.03        
  4 Showers, Amelia R          8 Badger-MR              41.74      40.86        
  5 Six-Osher, Skye R          8 Middies-MR             46.14      42.18        
  6 Dubin, Karen E             8 Middies-MR             44.47      44.50        
  7 Bruggemann, Thea N         8 Badger-MR              43.21      45.89        
  8 O'Sullivan, Lilly G        8 Badger-MR              44.77      46.65        
  9 Cain, Catherine O          8 Badger-MR              49.72      47.01        
 10 Klein, MiKayla S           6 Badger-MR              53.11      47.87        
 11 Malushaga, Chloe           8 Badger-MR              50.84      48.94        
 12 Xia, Maggie                8 UN-MR                     NT      50.55        
 13 Budill, Cassie T           7 Badger-MR              51.57      50.70        
 14 Dell'Orto, Mia D           7 Middies-MR             52.14      51.62        
 15 Salimi, Sana W             7 Middies-MR             53.35      52.99        
 16 Castro, Isabel P           7 Badger-MR            1:03.86      54.57        
 17 Cleary, Hannah M           7 Middies-MR           1:02.18      55.64        
 18 Dhaene, Joanna             7 Middies-MR             58.01      57.09        
 19 Fialkow, Lauren D          8 Middies-MR           1:01.04      58.51        
 20 Cacsire Sanchez, Ginny A   7 Middies-MR                NT    1:02.36        
 21 Okon, Carly A              7 Badger-MR            1:03.12    1:02.75        
 22 Kass, Gabrielle            8 Middies-MR           1:13.06    1:04.99        
 23 Bayer, Cally               8 Middies-MR           1:05.76    1:05.16        
 24 Simpson, Gillian           6 Middies-MR           1:09.13    1:05.74        
 25 Harrington, Danielle S     7 Badger-MR            1:22.94    1:12.96        
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu, Christine              8 Middies-MR             46.61      44.54        
  2 Popp, Katie W              8 Badger-MR              46.55      45.45        
  3 Panitz, Georgia A          8 Badger-MR              46.44      46.97        
  4 Six-Osher, Skye R          8 Middies-MR             48.73      49.56        
  5 Dubin, Karen E             8 Middies-MR             53.86      51.36        
  6 Showers, Amelia R          8 Badger-MR              48.96      51.99        
  7 O'Sullivan, Lilly G        8 Badger-MR              56.74      54.25        
  8 Cain, Catherine O          8 Badger-MR              56.00      55.74        
  9 Bruggemann, Thea N         8 Badger-MR              53.29      56.46        
 10 Salimi, Sana W             7 Middies-MR             54.69      57.78        
 11 Klein, MiKayla S           6 Badger-MR            1:02.43      59.30        
 12 Dhaene, Joanna             7 Middies-MR           1:05.11    1:00.46        
 13 Dell'Orto, Mia D           7 Middies-MR           1:00.63    1:00.65        
 14 Fialkow, Lauren D          8 Middies-MR           1:09.32    1:01.05        
 15 Xia, Maggie                8 UN-MR                     NT    1:01.71        
 16 Cleary, Hannah M           7 Middies-MR           1:03.59    1:01.87        
 17 Castro, Isabel P           7 Badger-MR            1:05.85    1:03.54        
 18 Malushaga, Chloe           8 Badger-MR            1:02.96    1:03.66        
 19 Bayer, Cally               8 Middies-MR           1:08.47    1:04.57        
 20 Cacsire Sanchez, Ginny A   7 Middies-MR                NT    1:05.01        
 21 Budill, Cassie T           7 Badger-MR            1:07.98    1:07.59        
 22 Simpson, Gillian           6 Middies-MR           1:06.76    1:08.47        
 23 Okon, Carly A              7 Badger-MR            1:19.81    1:09.24        
 24 Kass, Gabrielle            8 Middies-MR           1:25.23    1:09.68        
 25 Harrington, Danielle S     7 Badger-MR            1:39.83    1:15.68        
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu, Christine              8 Middies-MR             45.44      43.01        
  2 Panitz, Georgia A          8 Badger-MR              46.57      46.49        
  3 Popp, Katie W              8 Badger-MR              49.75      46.53        
  4 Cain, Catherine O          8 Badger-MR            1:04.33      55.34        
  5 Six-Osher, Skye R          8 Middies-MR             59.16      58.47        
  6 Xia, Maggie                8 UN-MR                1:07.82    1:00.17        
  7 Dubin, Karen E             8 Middies-MR             58.38    1:00.90        
  8 Salimi, Sana W             7 Middies-MR           1:08.28    1:05.47        
  9 Dhaene, Joanna             7 Middies-MR                NT    1:06.97        
 10 Bruggemann, Thea N         8 Badger-MR            1:04.35    1:11.05        
 11 Cleary, Hannah M           7 Middies-MR                NT    1:12.81        
 12 Dell'Orto, Mia D           7 Middies-MR                NT    1:15.83        
 13 Bayer, Cally               8 Middies-MR                NT    1:28.83        
 14 Cacsire Sanchez, Ginny A   7 Middies-MR                NT    1:29.21        
 15 Kass, Gabrielle            8 Middies-MR                NT    1:39.28        
 -- O'Sullivan, Lilly G        8 Badger-MR                 NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Harrington, Danielle S     7 Badger-MR                 NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Simpson, Gillian           6 Middies-MR                NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Fialkow, Lauren D          8 Middies-MR                NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Showers, Amelia R          8 Badger-MR              58.55         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 8 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:43.83    2:47.30        
                  39.00     1:26.93 (47.93)   2:47.30 (1:20.37)                    
  2 Badger Swim Club-MR  'B'                          3:01.75    3:10.24        
                  50.11     1:37.87 (47.76)   3:10.24 (1:32.37)                    
  3 Badger Swim Club-MR  'C'                          3:25.57    3:59.03        
                1:01.73                             1:14.68 ( )   3:59.03 (2:44.35)
 
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eid, Nathalie A            9 Badger-MR              36.38      36.98        
  2 Rangel, Vanessa           10 Badger-MR              38.98      37.14        
  3 Vasudevan, Arya V         10 Middies-MR             38.33      37.46        
  4 Bugniazet, Megan          10 Badger-MR              38.55      37.64        
  5 Wang, Carol               10 UN-MR                  38.88      38.26        
  6 Fallon, Lauren T          10 Badger-MR              38.13      38.60        
  7 Byrnes, Molly C           10 Badger-MR              39.24      39.64        
  8 Weisstuch, Caroline F     10 Middies-MR             39.01      40.24        
  9 Parry, Nicole F            9 Badger-MR              40.39      40.80        
 10 O'Sullivan, Emily C       10 Badger-MR              40.03      41.01        
 11 Salimi, Sarah W            9 Middies-MR             42.47      41.25        
 12 Ulrich, Bridget E          9 Badger-MR              42.56      41.38        
 13 Schuhmann, Sarah          10 Badger-MR              46.53      42.01        
 14 Rachlin, Amanda M         10 Middies-MR             43.34      42.31        
 15 Cole, Mikaela G            9 APEX-MR                45.70      42.97        
 16 Fink, Kristine E           9 Middies-MR             43.95      43.31        
 17 Broderick, Amanda K       10 Middies-MR             45.61      44.03        
 18 Lyons, Courtney M          9 Badger-MR              44.53      44.54        
 19 Okon, Allie N              9 Badger-MR              43.54      46.05        
 20 Towne, Molly E            10 Badger-MR              44.26      46.55        
 21 Larkin, Catherine D       10 Middies-MR             46.29      47.45        
 22 Harrington, Briana T       9 Badger-MR              53.17      48.58        
 23 Mitzian, Lian F            9 Middies-MR             47.49      49.41        
 24 Santiago, Amanda L        10 APEX-MR                51.44      50.80        
 25 Levy, Genna J              9 Middies-MR             54.90      51.44        
 26 Santiago, Johanna M        9 APEX-MR                51.35      51.96        
 27 Cacsire Sanchez, Eileen    9 Middies-MR                NT      52.24        
 28 Siu, Catherine             9 UN-MR                     NT      58.51        
 29 Simpson, Kimberly          9 Middies-MR             58.70      59.73        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garces, Tessa J           10 Badger-MR            1:20.61    1:21.58        
                  38.97     1:21.58 (42.61)                                        
  2 Eid, Nathalie A            9 Badger-MR            1:31.35    1:34.38        
  3 Rangel, Vanessa           10 Badger-MR            1:32.21    1:34.72        
  4 Weisstuch, Caroline F     10 Middies-MR           1:33.86    1:37.79        
                  46.36     1:37.79 (51.43)                                        
  5 Fallon, Lauren T          10 Badger-MR            1:39.93    1:38.33        
  6 Bugniazet, Megan          10 Badger-MR            1:45.22    1:40.45        
  7 Ulrich, Bridget E          9 Badger-MR            1:42.25    1:40.50        
  8 Wang, Carol               10 UN-MR                1:43.81    1:41.39        
                  49.99     1:41.39 (51.40)                                        
  9 Lu, Grace G               10 APEX-MR              1:46.65    1:43.73        
                  50.88     1:43.73 (52.85)                                        
 10 Salimi, Sarah W            9 Middies-MR           1:53.58    1:44.47        
                  50.25     1:44.47 (54.22)                                        
 11 O'Sullivan, Emily C       10 Badger-MR            1:38.62    1:47.58        
 12 Broderick, Amanda K       10 Middies-MR           1:55.66    1:51.99        
                  53.35     1:51.99 (58.64)                                        
 13 Fink, Kristine E           9 Middies-MR           1:46.28    1:53.01        
                  55.60     1:53.01 (57.41)                                        
 14 Lyons, Courtney M          9 Badger-MR            2:05.44    1:53.08        
                  57.52     1:53.08 (55.56)                                        
 15 Cole, Mikaela G            9 APEX-MR                   NT    1:56.41        
                  57.69     1:56.41 (58.72)                                        
 16 Levy, Genna J              9 Middies-MR                NT    2:01.36        
 17 Towne, Molly E            10 Badger-MR            2:06.86    2:01.52        
                  57.66   2:01.52 (1:03.86)                                        
 18 Larkin, Catherine D       10 Middies-MR           2:04.37    2:02.78        
                  59.26   2:02.78 (1:03.52)                                        
 19 Siu, Catherine             9 UN-MR                     NT    2:07.64        
                1:04.53   2:07.64 (1:03.11)                                        
 20 Santiago, Johanna M        9 APEX-MR                   NT    2:08.67        
                1:03.03   2:08.67 (1:05.64)                                        
 21 Cacsire Sanchez, Eileen    9 Middies-MR           2:11.68    2:12.48        
 22 Santiago, Amanda L        10 APEX-MR                   NT    2:15.93        
                1:03.16   2:15.93 (1:12.77)                                        
 23 Simpson, Kimberly          9 Middies-MR                NT    2:27.61        
                1:14.49   2:27.61 (1:13.12)                                        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garces, Tessa J           10 Badger-MR              45.60      48.60        
  2 Wang, Carol               10 UN-MR                  49.74      49.43        
  3 Bugniazet, Megan          10 Badger-MR              48.06      50.23        
  4 Vasudevan, Arya V         10 Middies-MR             48.65      51.43        
  5 Byrnes, Molly C           10 Badger-MR              51.93      51.59        
  6 Ulrich, Bridget E          9 Badger-MR              53.81      53.06        
  7 Schuhmann, Sarah          10 Badger-MR              55.30      53.17        
  8 Parry, Nicole F            9 Badger-MR              54.12      55.63        
  9 Mitzian, Lian F            9 Middies-MR             52.12      55.70        
 10 Eid, Nathalie A            9 Badger-MR              53.27      57.19        
 11 Fink, Kristine E           9 Middies-MR             53.14      58.31        
 12 Rachlin, Amanda M         10 Middies-MR             55.27      59.45        
 13 Okon, Allie N              9 Badger-MR            1:09.60    1:04.42        
 14 Harrington, Briana T       9 Badger-MR            1:06.50    1:04.72        
 15 Santiago, Johanna M        9 APEX-MR                   NT    1:05.81        
 16 Santiago, Amanda L        10 APEX-MR                   NT    1:10.01        
 17 Cacsire Sanchez, Eileen    9 Middies-MR                NT    1:14.84        
 18 Siu, Catherine             9 UN-MR                     NT    1:16.71        
 -- Lu, Grace G               10 APEX-MR                50.64         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garces, Tessa J           10 Badger-MR              36.81      36.82        
  2 Parry, Nicole F            9 Badger-MR              47.68      46.48        
  3 Fallon, Lauren T          10 Badger-MR              44.05      46.75        
  4 Weisstuch, Caroline F     10 Middies-MR             44.13      47.56        
  5 Vasudevan, Arya V         10 Middies-MR             45.51      48.40        
  6 Lu, Grace G               10 APEX-MR                49.54      50.21        
  7 Salimi, Sarah W            9 Middies-MR             49.86      50.78        
  8 Byrnes, Molly C           10 Badger-MR              49.40      52.24        
  9 Schuhmann, Sarah          10 Badger-MR              55.41      52.38        
 10 O'Sullivan, Emily C       10 Badger-MR              48.84      53.98        
 11 Rangel, Vanessa           10 Badger-MR              48.80      54.73        
 12 Rachlin, Amanda M         10 Middies-MR             53.79      58.90        
 13 Larkin, Catherine D       10 Middies-MR             53.51      59.22        
 14 Mitzian, Lian F            9 Middies-MR           1:00.15    1:00.11        
 15 Lyons, Courtney M          9 Badger-MR              59.20    1:00.48        
 16 Towne, Molly E            10 Badger-MR              58.55    1:00.78        
 17 Cole, Mikaela G            9 APEX-MR                   NT    1:03.72        
 18 Okon, Allie N              9 Badger-MR            1:09.72    1:04.86        
 19 Levy, Genna J              9 Middies-MR           1:23.77    1:12.29        
 20 Harrington, Briana T       9 Badger-MR            1:39.82    1:15.92        
 21 Simpson, Kimberly          9 Middies-MR                NT    1:41.28        
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:25.87    2:28.41        
                  37.13                             2:02.52 ( )     2:28.41 (25.89)
  2 Badger Swim Club-MR  'B'                          2:34.39    2:43.41        
                  39.29     1:19.70 (40.41)     2:03.10 (43.40)     2:43.41 (40.31)
  3 Badger Swim Club-MR  'C'                          2:39.56    2:54.48        
                  39.55     1:27.04 (47.49)   2:29.27 (1:02.23)     2:54.48 (25.21)
  4 Apex Swim Club-MR  'A'                                 NT    3:00.20        
                  40.99     1:31.88 (50.89)   3:00.20 (1:28.32)                    
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:43.53    2:51.88        
                                1:36.55 ( )     2:14.36 (37.81)     2:51.88 (37.52)
  2 Badger Swim Club-MR  'B'                          2:54.04    3:14.34        
                  47.32     1:41.15 (53.83)     2:32.17 (51.02)     3:14.34 (42.17)
  3 Badger Swim Club-MR  'C'                          3:03.35    3:18.33        
                1:41.68      1:48.94 (7.26)     2:36.61 (47.67)     3:18.33 (41.72)
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chory, Maggie L           12 BGSC-NE                29.65      30.48        
  2 Doherty, Kaitlin A        12 Middies-MR             31.11      30.63        
  3 Panitz, Beatrix M         11 Badger-MR              32.00      30.84        
  4 Kanim, Callie H           12 Middies-MR             32.20      31.53        
  5 Tompkins, Catherine A     12 Badger-MR              32.17      32.42        
  6 McGrath, Ashley M         11 Badger-MR              32.02      32.82        
  7 Konopka, Katie E          12 Badger-MR              32.08      32.83        
  8 Cain, Mary C              11 Badger-MR              33.67      33.39        
  9 Hodes, Sarah M            11 Badger-MR              34.00      34.18        
 10 Dubin, Maria V            11 Middies-MR             35.04      34.20        
 11 Simone, Madeline N        11 Badger-MR              33.87      34.53        
 12 Peralta, Loren S          12 APEX-MR                34.30      34.58        
 13 Nixon, Charlotte A        11 Badger-MR              33.87      34.78        
 14 Dell'Orto, Christina M    12 Middies-MR             35.11      35.01        
 15 Lui, Geyanne E            12 UN-MR                  34.18      35.13        
 16 Johanson, Bridget M       12 Badger-MR              35.58      36.34        
 17 Pilipenko, Veronika       12 APEX-MR                36.71      37.09        
 18 Schoenherr, Jena E        11 Middies-MR             38.91      39.61        
 19 Meeusen, Luna             11 Badger-MR              41.68      43.55        
 20 Wang, Stephanie           12 UN-MR                  40.85      43.58        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chory, Maggie L           12 BGSC-NE              1:16.86    1:17.91        
                  38.65     1:17.91 (39.26)                                        
  2 Kanim, Callie H           12 Middies-MR           1:17.12    1:18.38        
  3 Konopka, Katie E          12 Badger-MR            1:17.51    1:19.78        
                  39.33     1:19.78 (40.45)                                        
  4 Panitz, Beatrix M         11 Badger-MR            1:18.52    1:21.64        
                  39.60     1:21.64 (42.04)                                        
  5 Doherty, Kaitlin A        12 Middies-MR           1:21.51    1:22.20        
                  39.48     1:22.20 (42.72)                                        
  6 Nixon, Charlotte A        11 Badger-MR            1:20.32    1:23.24        
                  40.44     1:23.24 (42.80)                                        
  7 McGrath, Ashley M         11 Badger-MR            1:21.02    1:24.22        
                  41.18     1:24.22 (43.04)                                        
  8 Lui, Geyanne E            12 UN-MR                1:22.60    1:24.86        
                  40.80     1:24.86 (44.06)                                        
  9 Hodes, Sarah M            11 Badger-MR            1:21.85    1:25.40        
                  41.32     1:25.40 (44.08)                                        
 10 Cain, Mary C              11 Badger-MR            1:25.35    1:25.95        
                  42.05     1:25.95 (43.90)                                        
 11 Catarinacchio, Jessica R  11 Middies-MR           1:26.55    1:27.35        
                  42.20     1:27.35 (45.15)                                        
 12 Dell'Orto, Christina M    12 Middies-MR           1:24.67    1:27.44        
 13 Simone, Madeline N        11 Badger-MR            1:26.96    1:29.99        
                  44.92     1:29.99 (45.07)                                        
 14 Johanson, Bridget M       12 Badger-MR            1:30.14    1:32.22        
                  43.74     1:32.22 (48.48)                                        
 15 Peralta, Loren S          12 APEX-MR              1:26.51    1:32.24        
                  45.47     1:32.24 (46.77)                                        
 16 Schoenherr, Jena E        11 Middies-MR           1:43.24    1:45.12        
                  52.41     1:45.12 (52.71)                                        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hodes, Sarah M            11 Badger-MR              42.00      43.89        
  2 Wang, Stephanie           12 UN-MR                  46.55      44.19        
  3 Tompkins, Catherine A     12 Badger-MR              42.87      44.40        
  4 Lui, Geyanne E            12 UN-MR                  43.28      44.85        
  5 Catarinacchio, Jessica R  11 Middies-MR             45.84      45.74        
  6 Pilipenko, Veronika       12 APEX-MR                48.11      49.10        
  7 Dubin, Maria V            11 Middies-MR             46.12      49.99        
  8 Meeusen, Luna             11 Badger-MR              53.94      54.31        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chory, Maggie L           12 BGSC-NE                31.94      33.53        
  2 Panitz, Beatrix M         11 Badger-MR              35.50      34.78        
  3 Dubin, Maria V            11 Middies-MR             37.04      36.37        
  4 Doherty, Kaitlin A        12 Middies-MR             37.60      36.47        
  5 Catarinacchio, Jessica R  11 Middies-MR             38.33      36.86        
  6 Cain, Mary C              11 Badger-MR              37.55      36.92        
  7 McGrath, Ashley M         11 Badger-MR              37.71      38.69        
  8 Simone, Madeline N        11 Badger-MR              40.57      40.16        
  9 Kanim, Callie H           12 Middies-MR             43.32      40.67        
 10 Nixon, Charlotte A        11 Badger-MR              39.79      40.91        
 11 Konopka, Katie E          12 Badger-MR              40.19      42.37        
 12 Peralta, Loren S          12 APEX-MR                40.17      43.02        
 13 Pilipenko, Veronika       12 APEX-MR                41.71      43.14        
 14 Johanson, Bridget M       12 Badger-MR              43.30      45.51        
 15 Dell'Orto, Christina M    12 Middies-MR             45.83      46.02        
 16 Schoenherr, Jena E        11 Middies-MR             45.08      49.17        
 17 Wang, Stephanie           12 UN-MR                     NT      49.52        
 18 Meeusen, Luna             11 Badger-MR              55.23    1:00.20        
 
Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zagroba, Catherine A      17 NJW-NJ               2:05.95    2:10.95        
                  31.04     1:03.86 (32.82)     1:37.83 (33.97)     2:10.95 (33.12)
  2 Johanson, Kelly A         14 Badger-MR            2:11.97    2:12.38        
                  30.91     1:04.24 (33.33)     1:38.61 (34.37)     2:12.38 (33.77)
  3 Lyver, Kellie M           16 Badger-MR            2:13.76    2:16.18        
                  31.98     1:07.08 (35.10)     1:42.42 (35.34)     2:16.18 (33.76)
  4 Tocci, Francesca L        17 BGSC-NE              2:11.37    2:16.47        
                  31.60     1:05.51 (33.91)     1:40.90 (35.39)     2:16.47 (35.57)
  5 Hursch, Jade M            14 NJW-NJ               2:12.73    2:17.54        
                  31.80     1:06.43 (34.63)     1:42.44 (36.01)     2:17.54 (35.10)
  6 Cervone, Alisha T         15 NJW-NJ               2:14.70    2:18.14        
                  31.96     1:06.47 (34.51)   2:08.75 (1:02.28)      2:18.14 (9.39)
  7 Burkey, Cece G            15 BGSC-NE              2:12.68    2:19.65        
                  32.42     1:07.24 (34.82)     1:43.94 (36.70)     2:19.65 (35.71)
  8 Tocci, Bianca A           14 BGSC-NE              2:19.94    2:19.80        
                  32.67     1:07.80 (35.13)   2:08.75 (1:00.95)     2:19.80 (11.05)
  9 Groccia, Adrienne D       14 Middies-MR           2:13.30    2:20.48        
                  32.66     1:08.42 (35.76)     1:44.95 (36.53)     2:20.48 (35.53)
 10 Cervone, Erin T           14 NJW-NJ               2:22.14    2:22.21        
                  33.32     1:09.96 (36.64)     2:08.75 (58.79)     2:22.21 (13.46)
 11 Sykes, Sarah M            17 NJW-NJ               2:21.31    2:22.31        
                  32.92     1:09.28 (36.36)     2:08.75 (59.47)     2:22.31 (13.56)
 12 O'Halloran, Coray L       16 Badger-MR            2:22.00    2:22.63        
                  33.27     1:08.89 (35.62)     2:08.75 (59.86)     2:22.63 (13.88)
 13 Fazio, Casey M            13 NJW-NJ               2:28.74    2:22.84        
                  34.21     1:10.91 (36.70)     1:48.14 (37.23)     2:22.84 (34.70)
 14 Mihail, Renee M           15 Badger-MR            2:25.00    2:23.37        
                  33.06     1:09.65 (36.59)     1:47.56 (37.91)     2:23.37 (35.81)
 15 Bertelsen, Corinna E      15 NJW-NJ               2:17.67    2:23.50        
                  33.45     1:10.46 (37.01)     2:08.75 (58.29)     2:23.50 (14.75)
 16 Coniglio, Andrea M        16 NJW-NJ               2:27.00    2:26.20        
                  33.68     1:10.92 (37.24)     1:49.54 (38.62)     2:26.20 (36.66)
 17 Tracey, Kim L             17 Badger-MR            2:13.68    2:26.94        
                  33.85     1:10.35 (36.50)     1:48.52 (38.17)     2:26.94 (38.42)
 18 Tompkins, Catherine A     12 Badger-MR            2:24.98    2:28.76        
                  34.57     1:12.42 (37.85)     2:08.75 (56.33)     2:28.76 (20.01)
 19 Sheehan, Niamh M          14 APEX-MR              2:31.77    2:29.07        
                  34.16     1:12.15 (37.99)     1:51.14 (38.99)     2:29.07 (37.93)
 20 Conklin, Sarah J          14 BGSC-NE              2:28.78    2:30.60        
                  33.65     1:11.44 (37.79)     1:50.93 (39.49)     2:30.60 (39.67)
 21 Kang, Julie I             13 NJW-NJ               2:35.11    2:30.69        
                  34.78     1:13.11 (38.33)     1:52.57 (39.46)     2:30.69 (38.12)
 22 Pierce, Olivia H          13 BGSC-NE              2:23.07    2:31.71        
                  34.85     1:12.47 (37.62)     2:08.75 (56.28)     2:31.71 (22.96)
 23 Drillich, Gabrielle G     15 NJW-NJ               2:30.55    2:32.57        
                  35.25     1:13.96 (38.71)     1:53.26 (39.30)     2:32.57 (39.31)
 24 Chory, Hannah S           14 BGSC-NE              2:54.00    2:33.80        
                  35.44     1:13.86 (38.42)     1:54.48 (40.62)     2:33.80 (39.32)
 25 Schauer, Elisabeth M      13 Badger-MR            2:33.36    2:40.25        
                  35.95     1:17.10 (41.15)     2:00.24 (43.14)     2:40.25 (40.01)
 26 McPherson-White, Gabriel  13 APEX-MR              2:50.29    2:49.82        
                  37.63     1:20.23 (42.60)     2:06.24 (46.01)     2:49.82 (43.58)
 27 Chen, Vicki               15 UN-MR                2:46.16    2:53.40        
                  35.79     1:17.90 (42.11)     2:05.53 (47.63)     2:53.40 (47.87)
 28 McGee, Shayna K           14 APEX-MR                   NT    2:57.30        
                  40.09     1:26.30 (46.21)     2:13.05 (46.75)     2:57.30 (44.25)
 29 Chai, Lydia               13 UN-MR                     NT    3:10.57        
                  38.81     1:27.04 (48.23)     2:20.44 (53.40)     3:10.57 (50.13)
 30 Mon Fiston, Megan M       13 UN-MR                3:08.03    3:11.72        
                  41.21     1:29.96 (48.75)     2:22.99 (53.03)     3:11.72 (48.73)
 31 Almeida, Wynette A        15 APEX-MR              3:46.12    3:20.74        
                  41.65     1:31.26 (49.61)     2:27.72 (56.46)     3:20.74 (53.02)
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Katie C           17 Badger-MR            1:05.18    1:08.87        
                  34.37     1:08.87 (34.50)                                        
  2 Fenn, Meaghan             17 Badger-MR            1:07.11    1:09.79        
                  33.90     1:09.79 (35.89)                                        
  3 Cervone, Victoria A       17 NJW-NJ               1:07.05    1:11.04        
                1:02.94      1:11.04 (8.10)                                        
  4 Coniglio, Andrea M        16 NJW-NJ               1:10.50    1:12.16        
                  34.99     1:12.16 (37.17)                                        
  5 Tocci, Francesca L        17 BGSC-NE              1:08.14    1:12.28        
                  35.79     1:12.28 (36.49)                                        
  6 Lyver, Kellie M           16 Badger-MR            1:11.17    1:13.13        
                  35.06     1:13.13 (38.07)                                        
  7 Tracey, Kim L             17 Badger-MR            1:07.42    1:13.41        
                  35.90     1:13.41 (37.51)                                        
  8 Fazio, Casey M            13 NJW-NJ               1:17.40    1:15.03        
                  37.06     1:15.03 (37.97)                                        
  9 Groccia, Adrienne D       14 Middies-MR           1:13.16    1:16.97        
                  37.20     1:16.97 (39.77)                                        
 10 Pierce, Maddie B          14 BGSC-NE              1:18.47    1:17.29        
                  38.05     1:17.29 (39.24)                                        
 11 Hao, Scarlett S           15 BGSC-NE              1:16.41    1:17.77        
 12 Le, Amanda D              15 BGSC-NE              1:15.45    1:17.81        
                  38.00     1:17.81 (39.81)                                        
 13 Kang, Julie I             13 NJW-NJ               1:19.24    1:18.33        
                  39.06     1:18.33 (39.27)                                        
 14 Tocci, Bianca A           14 BGSC-NE              1:16.97    1:18.41        
                  37.98     1:18.41 (40.43)                                        
 15 Burkey, Cece G            15 BGSC-NE              1:21.06    1:19.63        
 16 Kim, Robin                15 NJW-NJ               1:20.89    1:20.33        
                  39.64     1:20.33 (40.69)                                        
 17 Liu, Nina C               15 BGSC-NE              1:24.41    1:20.60        
                  39.65     1:20.60 (40.95)                                        
 18 Cervone, Erin T           14 NJW-NJ               1:20.48    1:21.51        
                  40.24     1:21.51 (41.27)                                        
 19 Schauer, Elisabeth M      13 Badger-MR            1:19.19    1:24.27        
                  40.50     1:24.27 (43.77)                                        
 20 Chory, Hannah S           14 BGSC-NE              1:29.20    1:24.43        
                  43.02     1:24.43 (41.41)                                        
 21 Pierce, Olivia H          13 BGSC-NE              1:28.54    1:24.72        
                  41.51     1:24.72 (43.21)                                        
 22 Conklin, Sarah J          14 BGSC-NE              1:31.46    1:24.95        
 23 McGee, Shayna K           14 APEX-MR              1:26.38    1:25.55        
                  41.32     1:25.55 (44.23)                                        
 24 Becerra, Lauren M         13 Middies-MR           1:23.78    1:28.64        
                  43.06     1:28.64 (45.58)                                        
 25 Sheehan, Niamh M          14 APEX-MR              1:26.67    1:29.12        
                  43.45     1:29.12 (45.67)                                        
 26 Chen, Vicki               15 UN-MR                1:24.59    1:30.88        
                  43.85     1:30.88 (47.03)                                        
 27 Mon Fiston, Megan M       13 UN-MR                1:41.26    1:44.01        
 
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gruendel, Kerry R         18 Badger-MR            1:13.31    1:16.36        
                  36.94     1:16.36 (39.42)                                        
  2 O'Halloran, Coray L       16 Badger-MR            1:14.64    1:19.04        
                  37.35     1:19.04 (41.69)                                        
  3 Fenn, Meaghan             17 Badger-MR            1:16.64    1:20.75        
                  38.77     1:20.75 (41.98)                                        
  4 Le, Amanda D              15 BGSC-NE              1:19.68    1:21.76        
                  39.34     1:21.76 (42.42)                                        
  5 Zagroba, Catherine A      17 NJW-NJ               1:20.40    1:24.43        
                  40.27     1:24.43 (44.16)                                        
  6 Cervone, Victoria A       17 NJW-NJ               1:24.22    1:25.19        
                  40.54     1:25.19 (44.65)                                        
  7 Liu, Nina C               15 BGSC-NE              1:22.26    1:25.95        
                  40.04     1:25.95 (45.91)                                        
  8 Kessler, Rachel R         13 Badger-MR            1:23.89    1:26.84        
                  42.04     1:26.84 (44.80)                                        
  9 Burkey, Cece G            15 BGSC-NE              1:24.08    1:27.60        
                  42.20     1:27.60 (45.40)                                        
 10 Petrossian, Natalie A     13 BGSC-NE              1:22.59    1:28.85        
                  42.07     1:28.85 (46.78)                                        
 11 Bibb, Devon L             13 NJW-NJ               1:28.64    1:29.20        
                  42.38     1:29.20 (46.82)                                        
 12 Pierce, Maddie B          14 BGSC-NE              1:28.02    1:29.22        
                  42.82     1:29.22 (46.40)                                        
 13 Day, Courtney J           17 NJW-NJ               1:25.66    1:29.87        
                  42.43     1:29.87 (47.44)                                        
 14 Mihail, Renee M           15 Badger-MR            1:30.39    1:30.50        
                  42.72     1:30.50 (47.78)                                        
 15 Bertelsen, Corinna E      15 NJW-NJ               1:20.37    1:30.58        
                  43.54     1:30.58 (47.04)                                        
 16 Kim, Robin                15 NJW-NJ               1:36.46    1:32.66        
                  44.68     1:32.66 (47.98)                                        
 17 Castaldo, Ally K          16 BGSC-NE              1:29.92    1:33.80        
                  44.10     1:33.80 (49.70)                                        
 18 Chory, Hannah S           14 BGSC-NE              1:32.10    1:34.19        
                  46.95     1:34.19 (47.24)                                        
 19 Becerra, Lauren M         13 Middies-MR           1:33.41    1:38.69        
                  46.97     1:38.69 (51.72)                                        
 20 McPherson-White, Gabriel  13 APEX-MR              1:33.44    1:38.75        
                  47.03     1:38.75 (51.72)                                        
 21 Chai, Lydia               13 UN-MR                1:34.31    1:39.64        
                  45.87     1:39.64 (53.77)                                        
 22 Chen, Vicki               15 UN-MR                1:37.69    1:41.24        
                  48.85     1:41.24 (52.39)                                        
 23 Conklin, Sarah J          14 BGSC-NE                   NT    1:42.44        
                  48.18     1:42.44 (54.26)                                        
 24 Almeida, Wynette A        15 APEX-MR              1:40.55    1:47.64        
                  47.55   1:47.64 (1:00.09)                                        
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gruendel, Kerry R         18 Badger-MR            1:04.64    1:06.82        
                  31.50     1:06.82 (35.32)                                        
  2 Hursch, Jade M            14 NJW-NJ               1:17.55    1:08.83        
                  32.77     1:08.83 (36.06)                                        
  3 Tracey, Kim L             17 Badger-MR            1:04.51    1:09.35        
                  32.98     1:09.35 (36.37)                                        
  4 Kessler, Rachel R         13 Badger-MR            1:07.74    1:09.58        
                  33.38     1:09.58 (36.20)                                        
  5 Johanson, Kelly A         14 Badger-MR            1:16.67    1:10.15        
                  33.40     1:10.15 (36.75)                                        
  6 Tocci, Francesca L        17 BGSC-NE              1:08.64    1:10.25        
                  33.29     1:10.25 (36.96)                                        
  7 Cervone, Alisha T         15 NJW-NJ               1:07.73    1:10.89        
                  33.87     1:10.89 (37.02)                                        
  8 Tocci, Bianca A           14 BGSC-NE              1:10.54    1:10.92        
                  33.38     1:10.92 (37.54)                                        
  9 Hughes, Katie C           17 Badger-MR            1:10.51    1:11.82        
                  33.74     1:11.82 (38.08)                                        
 10 Bibb, Devon L             13 NJW-NJ               1:20.55    1:15.41        
                  35.70     1:15.41 (39.71)                                        
 11 Sykes, Sarah M            17 NJW-NJ               1:15.95    1:15.54        
                  35.49     1:15.54 (40.05)                                        
 12 Hao, Scarlett S           15 BGSC-NE              1:13.24    1:16.01        
                  36.36     1:16.01 (39.65)                                        
 13 Petrossian, Natalie A     13 BGSC-NE              1:20.76    1:17.92        
                  36.44     1:17.92 (41.48)                                        
 14 Day, Courtney J           17 NJW-NJ               1:11.73    1:18.16        
                  36.48     1:18.16 (41.68)                                        
 15 Drillich, Gabrielle G     15 NJW-NJ               1:18.85    1:18.28        
                  36.71     1:18.28 (41.57)                                        
 16 Castaldo, Ally K          16 BGSC-NE              1:19.47    1:18.51        
                  36.37     1:18.51 (42.14)                                        
 17 Sheehan, Niamh M          14 APEX-MR              1:20.23    1:25.45        
                  36.95     1:25.45 (48.50)                                        
 18 Chai, Lydia               13 UN-MR                     NT    1:55.36        
                  49.45   1:55.36 (1:05.91)                                        
 
Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gruendel, Kerry R         18 Badger-MR            2:20.74    2:27.08        
                  31.47     1:08.95 (37.48)     1:52.70 (43.75)     2:27.08 (34.38)
  2 Cervone, Victoria A       17 NJW-NJ               2:24.26    2:28.46        
                  31.74     1:09.88 (38.14)     1:55.92 (46.04)     2:28.46 (32.54)
  3 Zagroba, Catherine A      17 NJW-NJ               2:26.38    2:29.96        
                  34.16     1:13.11 (38.95)     1:57.35 (44.24)     2:29.96 (32.61)
  4 Fenn, Meaghan             17 Badger-MR            2:26.04    2:30.45        
                  32.21     1:09.51 (37.30)     1:54.96 (45.45)     2:30.45 (35.49)
  5 Kessler, Rachel R         13 Badger-MR            2:34.03    2:34.09        
                                1:13.08 ( )      1:21.26 (8.18)   2:34.09 (1:12.83)
  6 Hughes, Katie C           17 Badger-MR            2:28.88    2:36.24        
                  33.70     1:10.83 (37.13)     2:00.03 (49.20)     2:36.24 (36.21)
  7 Johanson, Kelly A         14 Badger-MR            2:37.98    2:36.52        
                                1:14.76 ( )      1:21.26 (6.50)   2:36.52 (1:15.26)
  8 O'Halloran, Coray L       16 Badger-MR            2:32.56    2:37.24        
                  33.56     1:15.69 (42.13)     1:59.86 (44.17)     2:37.24 (37.38)
  9 Le, Amanda D              15 BGSC-NE              2:37.00    2:37.56        
                                1:17.46 ( )      1:21.26 (3.80)   2:37.56 (1:16.30)
 10 Lyver, Kellie M           16 Badger-MR            2:36.62    2:38.20        
                                1:13.90 ( )      1:21.26 (7.36)   2:38.20 (1:16.94)
 11 Fazio, Casey M            13 NJW-NJ               2:47.79    2:39.26        
                  34.87     1:16.35 (41.48)     2:04.33 (47.98)     2:39.26 (34.93)
 12 Sykes, Sarah M            17 NJW-NJ               2:47.36    2:39.35        
                  34.20     1:17.14 (42.94)     2:04.90 (47.76)     2:39.35 (34.45)
 13 Groccia, Adrienne D       14 Middies-MR           2:34.54    2:40.27        
                                1:14.97 ( )      1:21.26 (6.29)   2:40.27 (1:19.01)
 14 Cervone, Alisha T         15 NJW-NJ               2:35.92    2:40.38        
                                1:14.93 ( )      1:21.26 (6.33)   2:40.38 (1:19.12)
 15 Coniglio, Andrea M        16 NJW-NJ               2:38.66    2:41.40        
                                1:16.51 ( )      1:21.26 (4.75)   2:41.40 (1:20.14)
 16 Cervone, Erin T           14 NJW-NJ               2:39.73    2:42.51        
                                1:18.51 ( )      1:21.26 (2.75)   2:42.51 (1:21.25)
 17 Drillich, Gabrielle G     15 NJW-NJ               2:48.65    2:42.78        
                  36.78     1:18.30 (41.52)     2:05.95 (47.65)     2:42.78 (36.83)
 18 Hao, Scarlett S           15 BGSC-NE              2:45.92    2:43.27        
                  34.94     1:17.07 (42.13)     2:06.96 (49.89)     2:43.27 (36.31)
 19 Bibb, Devon L             13 NJW-NJ               2:46.27    2:43.40        
                  35.18     1:17.64 (42.46)     2:05.71 (48.07)     2:43.40 (37.69)
 20 Petrossian, Natalie A     13 BGSC-NE              2:47.63    2:43.41        
                  36.81     1:21.44 (44.63)     2:08.49 (47.05)     2:43.41 (34.92)
 21 Liu, Nina C               15 BGSC-NE              2:44.23    2:43.56        
                  35.60     1:20.10 (44.50)     2:05.77 (45.67)     2:43.56 (37.79)
 22 Pierce, Maddie B          14 BGSC-NE              2:50.06    2:44.00        
                  35.76     1:17.74 (41.98)     2:06.54 (48.80)     2:44.00 (37.46)
 23 Mihail, Renee M           15 Badger-MR            2:48.21    2:44.89        
                  36.68     1:20.33 (43.65)     2:07.82 (47.49)     2:44.89 (37.07)
 24 Bertelsen, Corinna E      15 NJW-NJ               2:33.25    2:45.20        
                  36.84     1:19.72 (42.88)     2:08.25 (48.53)     2:45.20 (36.95)
 25 Castaldo, Ally K          16 BGSC-NE              2:50.75    2:47.89        
                  36.72     1:20.92 (44.20)     2:09.00 (48.08)     2:47.89 (38.89)
 26 Day, Courtney J           17 NJW-NJ               2:42.67    2:48.57        
                  36.22     1:20.76 (44.54)     2:08.39 (47.63)     2:48.57 (40.18)
 27 Kang, Julie I             13 NJW-NJ               2:49.22    2:48.84        
                  36.21     1:18.72 (42.51)     2:10.01 (51.29)     2:48.84 (38.83)
 28 Kim, Robin                15 NJW-NJ               2:52.27    2:51.93        
                  38.59     1:21.59 (43.00)     2:11.27 (49.68)     2:51.93 (40.66)
 29 Pierce, Olivia H          13 BGSC-NE              2:58.35    2:53.73        
                  37.38     1:21.31 (43.93)     2:16.51 (55.20)     2:53.73 (37.22)
 30 Becerra, Lauren M         13 Middies-MR           2:56.16    3:00.35        
                  42.76     1:30.78 (48.02)     2:22.88 (52.10)     3:00.35 (37.47)
 31 Schauer, Elisabeth M      13 Badger-MR            2:56.65    3:04.23        
                  39.07     1:23.66 (44.59)   2:23.94 (1:00.28)     3:04.23 (40.29)
 32 Mon Fiston, Megan M       13 UN-MR                     NT    3:37.36        
                  51.41     1:44.70 (53.29)   2:48.59 (1:03.89)     3:37.36 (48.77)
 -- Hursch, Jade M            14 NJW-NJ               2:27.93        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:10.00    1:56.41        
                                  57.37 ( )     1:26.52 (29.15)     1:56.41 (29.89)
  2 Bernal's Gator Swim Club-NE  'A'                  1:49.86    1:58.10        
                  30.12                               41.08 ( )   1:58.10 (1:17.02)
  3 Badger Swim Club-MR  'B'                          2:16.00    2:00.75        
                  30.56     1:00.11 (29.55)     1:30.59 (30.48)     2:00.75 (30.16)
  4 Bernal's Gator Swim Club-NE  'B'                       NT    2:02.02        
                  30.67     1:01.50 (30.83)     1:32.20 (30.70)     2:02.02 (29.82)
  5 New Jersey Wave-NJ  'B'                           2:01.01    2:04.79        
                  30.10                               45.20 ( )   2:04.79 (1:19.59)
  6 New Jersey Wave-NJ  'C'                           2:01.02    2:05.53        
                  28.62                               46.24 ( )   2:05.53 (1:19.29)
  7 New Jersey Wave-NJ  'A'                           2:01.00    2:05.55        
                  29.14                               41.30 ( )   2:05.55 (1:24.25)
  8 Bernal's Gator Swim Club-NE  'C'                       NT    2:06.96        
                  38.24     1:05.98 (27.74)     1:36.57 (30.59)     2:06.96 (30.39)
  9 Badger Swim Club-MR  'C'                               NT    2:10.45        
                  32.91     1:06.02 (33.11)     1:39.21 (33.19)     2:10.45 (31.24)
 10 Badger Swim Club-MR  'D'                               NT    2:16.89        
                  34.45     1:08.67 (34.22)     1:41.08 (32.41)     2:16.89 (35.81)
 11 Apex Swim Club-MR  'A'                            2:14.32    2:19.46        
                  33.45     1:06.32 (32.87)     1:43.03 (36.71)     2:19.46 (36.43)
 
Girls 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bernal's Gator Swim Club-NE  'A'                  2:02.35    2:14.59        
                  34.70     1:11.36 (36.66)     1:44.01 (32.65)     2:14.59 (30.58)
  2 New Jersey Wave-NJ  'B'                           2:11.01    2:19.24        
                  33.77                             1:49.20 ( )     2:19.24 (30.04)
  3 Bernal's Gator Swim Club-NE  'B'                       NT    2:20.19        
                  37.25     1:16.20 (38.95)     1:49.45 (33.25)     2:20.19 (30.74)
  4 New Jersey Wave-NJ  'A'                           2:10.99    2:21.65        
                  44.75     1:18.28 (33.53)     1:58.98 (40.70)     2:21.65 (22.67)
  5 New Jersey Wave-NJ  'C'                           2:11.02    2:22.81        
                  37.37     1:17.31 (39.94)     2:06.22 (48.91)     2:22.81 (16.59)
  6 Bernal's Gator Swim Club-NE  'C'                       NT    2:27.00        
                  38.77     1:19.26 (40.49)     1:53.66 (34.40)     2:27.00 (33.34)
  7 Apex Swim Club-MR  'A'                                 NT    2:41.06        
                  40.54     1:26.95 (46.41)   2:41.06 (1:14.11)                    
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simone, James S            8 Badger-MR              38.02      38.51        
  2 Hall, Spencer H            7 Unattached             38.49      39.32        
  3 Lee, Ryan P                7 Badger-MR              44.09      42.20        
  4 Nixon, Kenneth J           8 Badger-MR              41.17      42.60        
  5 Byrnes, Owen M             8 Badger-MR              42.31      42.90        
  6 Liu, Eric Z                8 Abbe Swim Team-MR      43.02      43.36        
  7 Morton, Samuel H           8 Badger-MR              42.76      44.12        
  8 Lin, Thomas                6 Abbe Swim Team-MR      47.55      44.30        
  9 Towne, Garrett B           8 Badger-MR              45.84      44.65        
 10 Covello, Ben D             8 Middies-MR             48.49      45.50        
 11 Ho, Timothy                8 Abbe Swim Team-MR      45.29      47.96        
 12 Gray, Stephen F            8 Badger-MR              49.71      50.17        
 13 Patrizio, Daniel           8 Middies-MR             56.31      51.55        
 14 Zhang, Benjamin G          8 Abbe Swim Team-MR      45.00      51.59        
 15 Chang, Soloman             8 Abbe Swim Team-MR      42.00      52.10        
 16 Chen, Steven               8 Abbe Swim Team-MR      44.00      56.91        
 17 Popp, Connor M             6 Badger-MR              57.70      59.58        
 18 Rachlin, Joshua B          7 Middies-MR           1:21.97    1:20.22        
 19 Salimi, Ibrahim            5 Middies-MR                NT    1:36.69        
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simone, James S            8 Badger-MR              44.10      44.22        
  2 Morton, Samuel H           8 Badger-MR              51.50      49.01        
  3 Hall, Spencer H            7 Unattached             45.29      49.06        
  4 Nixon, Kenneth J           8 Badger-MR              49.72      50.07        
  5 Lee, Ryan P                7 Badger-MR              53.30      51.28        
  6 Towne, Garrett B           8 Badger-MR              55.70      51.30        
  7 Ho, Timothy                8 Abbe Swim Team-MR      52.00      51.34        
  8 Covello, Ben D             8 Middies-MR             58.06      55.35        
  9 Lin, Thomas                6 Abbe Swim Team-MR      52.08      55.47        
 10 Liu, Eric Z                8 Abbe Swim Team-MR      53.00      57.25        
 11 Byrnes, Owen M             8 Badger-MR              52.91      57.55        
 12 Patrizio, Daniel           8 Middies-MR           1:04.19      58.99        
 13 Chen, Steven               8 Abbe Swim Team-MR      58.87    1:00.34        
 14 Gray, Stephen F            8 Badger-MR              56.84    1:05.44        
 15 Popp, Connor M             6 Badger-MR            1:15.22    1:05.96        
 16 Bergamini, Timothy J       7 Middies-MR                NT    1:07.95        
 17 Salimi, Ibrahim            5 Middies-MR                NT    1:26.89        
 18 Rachlin, Joshua B          7 Middies-MR           1:43.30    1:30.79        
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simone, James S            8 Badger-MR              45.51      49.92        
  2 Towne, Garrett B           8 Badger-MR              53.55      51.87        
  3 Lee, Ryan P                7 Badger-MR              55.45      52.09        
  4 Hall, Spencer H            7 Unattached             46.00      52.55        
  5 Liu, Eric Z                8 Abbe Swim Team-MR      47.00      53.05        
  6 Nixon, Kenneth J           8 Badger-MR            1:03.46      53.93        
  7 Byrnes, Owen M             8 Badger-MR              56.69      54.12        
  8 Covello, Ben D             8 Middies-MR           1:08.60      59.05        
  9 Ho, Timothy                8 Abbe Swim Team-MR      50.00      59.11        
 10 Morton, Samuel H           8 Badger-MR                 NT    1:17.33        
 11 Gray, Stephen F            8 Badger-MR            1:05.22    1:24.08        
 -- Lin, Thomas                6 Abbe Swim Team-MR      52.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Rachlin, Joshua B          7 Middies-MR                NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 8 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:44.26    2:47.03        
                  53.76     1:26.54 (32.78)     2:09.41 (42.87)     2:47.03 (37.62)
  2 Abbe Clubhouse Swim Team-MR  'A'                  3:01.15    3:10.01        
                                1:34.77 ( )     2:24.66 (49.89)     3:10.01 (45.35)
  3 Badger Swim Club-MR  'B'                          3:08.49    3:17.70        
                  54.80     1:37.75 (42.95)     2:14.25 (36.50)   3:17.70 (1:03.45)
  4 Abbe Clubhouse Swim Team-MR  'B'                  3:23.80    3:58.14        
                  50.34   1:56.45 (1:06.11)   3:05.40 (1:08.95)     3:58.14 (52.74)
 
Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bidwell, Ian W            10 Badger-MR              31.98      32.47        
  2 Varshisky, Samuel M       10 Badger-MR              34.38      34.85        
  3 Kessler, Michael N        10 Badger-MR              34.30      34.89        
  4 LaFata, Spencer F          9 Badger-MR              34.57      35.02        
  5 Mo, Joseph J               9 Badger-MR              34.51      35.14        
  6 Merone, Kyle J            10 Badger-MR              35.70      35.26        
  7 Serbi, Benjamin A          9 Abbe Swim Team-MR      36.23      35.45        
  8 Dervin, Sean J            10 Middies-MR             37.87      36.00        
  9 Bravo, David               9 Badger-MR              36.28      36.22        
 10 Meeusen, Fabian           10 Badger-MR              37.07      36.77        
 11 Hamilton, Tyshaun D        9 Abbe Swim Team-MR      36.23      37.29        
 12 Aly, Ali M                 9 Abbe Swim Team-MR      39.63      37.47        
 13 Speres, Aristides C        9 Badger-MR              36.68      37.82        
 14 Musoff, Charlie B          9 Middies-MR             39.28      38.19        
 15 Eid, Christian J           9 Badger-MR              41.05      39.05        
 16 lin, Jonathan C           10 Abbe Swim Team-MR      38.49      39.56        
 17 Sokolski, Michael V       10 Middies-MR             40.09      39.76        
 18 Kanim, Jared F             9 Middies-MR             40.06      40.65        
 19 Avezzano, Jack T          10 Middies-MR             43.99      41.78        
 20 Hicks, Christopher J      10 Middies-MR             41.90      41.82        
 21 Mangan, Matthew J         10 APEX-MR                41.24      41.86        
 22 Johanson, Colin W          9 Badger-MR              43.69      42.26        
 23 Herrera, Fabian            9 Badger-MR              40.92      42.50        
 24 Dell'Orto, Andrew M        9 Middies-MR             41.29      42.73        
 25 Becerra, Kyle D            9 Middies-MR             43.35      42.93        
 26 Ranieri, Carl A            9 Middies-MR             46.02      45.13        
 27 Bernstein, Zach J          9 Middies-MR             46.63      45.52        
 28 Filardi, Michael H        10 Middies-MR             48.81      46.21        
 29 Thenmali, Omar             9 Middies-MR             51.49      47.33        
 30 Varbaro, Anthony H         9 Badger-MR                 NT      48.51        
 31 Bergamini, Peter T         9 Middies-MR                NT      53.46        
 
Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bidwell, Ian W            10 Badger-MR            1:18.13    1:21.66        
                  40.22     1:21.66 (41.44)                                        
  2 Kessler, Michael N        10 Badger-MR            1:23.61    1:26.39        
  3 Mo, Joseph J               9 Badger-MR            1:26.07    1:26.87        
                  43.26     1:26.87 (43.61)                                        
  4 Varshisky, Samuel M       10 Badger-MR            1:25.85    1:28.78        
                  42.87     1:28.78 (45.91)                                        
  5 LaFata, Spencer F          9 Badger-MR            1:25.24    1:28.88        
                  44.24     1:28.88 (44.64)                                        
  6 Bravo, David               9 Badger-MR            1:29.87    1:32.77        
                  45.23     1:32.77 (47.54)                                        
  7 Serbi, Benjamin A          9 Abbe Swim Team-MR    1:27.00    1:32.86        
                  45.02     1:32.86 (47.84)                                        
  8 Dervin, Sean J            10 Middies-MR           1:36.17    1:32.94        
                  46.17     1:32.94 (46.77)                                        
  9 Merone, Kyle J            10 Badger-MR            1:32.31    1:35.32        
                  46.91     1:35.32 (48.41)                                        
 10 lin, Jonathan C           10 Abbe Swim Team-MR    1:36.00    1:36.50        
                  46.62     1:36.50 (49.88)                                        
 11 Eid, Christian J           9 Badger-MR            1:38.30    1:39.00        
                  49.65     1:39.00 (49.35)                                        
 12 Speres, Aristides C        9 Badger-MR            1:33.00    1:39.85        
                  48.34     1:39.85 (51.51)                                        
 13 Aly, Ali M                 9 Abbe Swim Team-MR    1:38.00    1:41.54        
                  48.67     1:41.54 (52.87)                                        
 14 Mangan, Matthew J         10 APEX-MR              1:42.78    1:43.70        
                  52.14     1:43.70 (51.56)                                        
 15 Musoff, Charlie B          9 Middies-MR           1:43.25    1:44.47        
 16 Kanim, Jared F             9 Middies-MR           1:41.36    1:45.47        
                  51.34     1:45.47 (54.13)                                        
 17 Sokolski, Michael V       10 Middies-MR           1:44.06    1:46.33        
                  53.77     1:46.33 (52.56)                                        
 18 Becerra, Kyle D            9 Middies-MR           1:44.94    1:48.91        
                  54.62     1:48.91 (54.29)                                        
 19 Johanson, Colin W          9 Badger-MR            1:55.44    1:51.02        
 20 Hicks, Christopher J      10 Middies-MR           1:42.34    1:51.17        
 21 Ranieri, Carl A            9 Middies-MR           1:55.27    1:52.05        
                  54.66     1:52.05 (57.39)                                        
 22 Dell'Orto, Andrew M        9 Middies-MR           1:42.68    1:52.95        
                  55.25     1:52.95 (57.70)                                        
 23 Bernstein, Zach J          9 Middies-MR           1:57.43    1:54.91        
                  55.90     1:54.91 (59.01)                                        
 24 Thenmali, Omar             9 Middies-MR           2:20.34    2:02.74        
 25 Filardi, Michael H        10 Middies-MR           2:02.87    2:05.10        
                1:02.38   2:05.10 (1:02.72)                                        
 26 Varbaro, Anthony H         9 Badger-MR                 NT    2:14.76        
                1:04.55   2:14.76 (1:10.21)                                        
 27 Bergamini, Peter T         9 Middies-MR                NT    2:20.07        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kessler, Michael N        10 Badger-MR              43.66      46.46        
  2 Merone, Kyle J            10 Badger-MR              47.92      49.68        
  3 Speres, Aristides C        9 Badger-MR              48.19      49.84        
  4 Varshisky, Samuel M       10 Badger-MR              48.76      50.69        
  5 Hamilton, Tyshaun D        9 Abbe Swim Team-MR      49.00      51.54        
  6 Sokolski, Michael V       10 Middies-MR             51.15      52.04        
  7 Meeusen, Fabian           10 Badger-MR              51.23      52.13        
  8 Aly, Ali M                 9 Abbe Swim Team-MR      52.00      52.32        
  9 Becerra, Kyle D            9 Middies-MR             57.84      56.28        
 10 Hicks, Christopher J      10 Middies-MR             55.38      56.32        
 11 Eid, Christian J           9 Badger-MR              53.40      56.88        
 12 Avezzano, Jack T          10 Middies-MR             58.46    1:00.73        
 13 Herrera, Fabian            9 Badger-MR              57.11    1:01.98        
 14 Filardi, Michael H        10 Middies-MR           1:04.24    1:04.96        
 15 Ranieri, Carl A            9 Middies-MR           1:04.53    1:06.43        
 16 Johanson, Colin W          9 Badger-MR            1:00.25    1:06.93        
 17 Bernstein, Zach J          9 Middies-MR           1:14.80    1:16.07        
 -- Bergamini, Peter T         9 Middies-MR                NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Varbaro, Anthony H         9 Badger-MR                 NT         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bidwell, Ian W            10 Badger-MR              36.40      37.18        
  2 Mo, Joseph J               9 Badger-MR              38.42      40.04        
  3 Bravo, David               9 Badger-MR              39.97      40.12        
  4 Hamilton, Tyshaun D        9 Abbe Swim Team-MR      40.00      42.35        
  5 Chan, Allan               10 Abbe Swim Team-MR      39.00      42.56        
  6 LaFata, Spencer F          9 Badger-MR              40.19      43.62        
  7 Musoff, Charlie B          9 Middies-MR             48.21      44.66        
  8 Dervin, Sean J            10 Middies-MR             46.63      44.85        
  9 Meeusen, Fabian           10 Badger-MR              45.38      47.57        
 10 Avezzano, Jack T          10 Middies-MR             48.03      53.06        
 11 Herrera, Fabian            9 Badger-MR              50.99      54.99        
 12 Kanim, Jared F             9 Middies-MR             57.34      55.72        
 13 Mangan, Matthew J         10 APEX-MR                54.69      59.24        
 14 Dell'Orto, Andrew M        9 Middies-MR             56.39      59.84        
 15 Thenmali, Omar             9 Middies-MR           1:03.97    1:01.64        
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:09.17    2:18.35        
                                1:09.88 ( )     2:00.42 (50.54)     2:18.35 (17.93)
  2 Badger Swim Club-MR  'B'                          2:17.76    2:22.87        
                                1:09.72 ( )     1:45.85 (36.13)     2:22.87 (37.02)
  3 Abbe Clubhouse Swim Team-MR  'A'                  2:33.00    2:34.64        
                                1:16.52 ( )     1:56.49 (39.97)     2:34.64 (38.15)
  4 Badger Swim Club-MR  'C'                          2:24.92    2:44.34        
                  40.64                               54.75 ( )   2:44.34 (1:49.59)
  5 Abbe Clubhouse Swim Team-MR  'B'                  2:45.00    2:52.77        
                  45.73     1:29.94 (44.21)     2:09.60 (39.66)     2:52.77 (43.17)
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:28.15    2:38.87        
                  40.78     1:27.59 (46.81)     2:03.78 (36.19)     2:38.87 (35.09)
  2 Badger Swim Club-MR  'B'                          2:34.22    2:50.13        
                  50.20     1:34.33 (44.13)     2:14.63 (40.30)     2:50.13 (35.50)
  3 Abbe Clubhouse Swim Team-MR  'A'                  2:55.00    3:02.25        
                  43.71     1:36.73 (53.02)   3:02.25 (1:25.52)                    
  4 Badger Swim Club-MR  'C'                          2:40.61    3:23.96        
                  53.22     1:46.85 (53.63)     2:44.05 (57.20)     3:23.96 (39.91)
 -- Abbe Clubhouse Swim Team-MR  'B'                  3:05.00         DQ        
      Early take-off swimmer #2
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MO, Daniel G              12 Badger-MR              30.16      29.50        
  2 Conaton, Patrick A        12 Badger-MR              31.08      31.48        
  3 Buttigieg, Timothy W      11 Badger-MR              32.55      32.23        
  4 Eiden, Joseph P           12 Middies-MR             32.04      32.31        
  5 Aventuro, Christopher J   11 Badger-MR              33.39      32.95        
  6 Chang, Lawrence           12 UN-MR                  33.81      33.55        
  6 Lin, Alex                 11 Abbe Swim Team-MR      34.00      33.55        
  8 Bucero, Nickolas J        12 Abbe Swim Team-MR      35.00      33.76        
  9 Miou, Eric                12 Abbe Swim Team-MR      34.00      34.07        
 10 Fink, Stephen J           12 Middies-MR             35.52      34.16        
 11 Zhang, Aron               11 UN-MR                  35.71      34.55        
 12 Quinteros, Roberto P      12 UN-MR                  35.30      35.04        
 13 Quito, Brandon E          12 APEX-MR                33.67      35.07        
 14 Xu, Zhao                  12 Middies-MR                NT      35.79        
 15 Natbony, Samuel J         12 Middies-MR             37.03      37.21        
 16 Ma, Clarence F            12 UN-MR                  41.32      38.57        
 17 luk, Arnold B             11 Abbe Swim Team-MR      38.00      38.87        
 18 LI, Kevin Z               11 Abbe Swim Team-MR      35.00      38.95        
 19 Kan, Kevin                11 Abbe Swim Team-MR      37.00      40.58        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MO, Daniel G              12 Badger-MR            1:07.66    1:10.62        
  2 Barry, Charles C          12 Badger-MR            1:07.60    1:12.74        
                  35.25     1:12.74 (37.49)                                        
  3 Conaton, Patrick A        12 Badger-MR            1:13.67    1:15.77        
                  36.79     1:15.77 (38.98)                                        
  4 Eiden, Joseph P           12 Middies-MR           1:20.62    1:23.62        
                  41.26     1:23.62 (42.36)                                        
  5 Buttigieg, Timothy W      11 Badger-MR            1:20.49    1:24.60        
                  40.88     1:24.60 (43.72)                                        
  6 Aventuro, Christopher J   11 Badger-MR            1:23.47    1:26.30        
                  41.60     1:26.30 (44.70)                                        
  7 Miou, Eric                12 Abbe Swim Team-MR    1:24.00    1:28.82        
                  42.39     1:28.82 (46.43)                                        
  8 Quito, Brandon E          12 APEX-MR              1:24.13    1:29.51        
                  42.92     1:29.51 (46.59)                                        
  9 Fink, Stephen J           12 Middies-MR           1:28.88    1:31.34        
                  45.93     1:31.34 (45.41)                                        
 10 Bucero, Nickolas J        12 Abbe Swim Team-MR    1:28.00    1:31.96        
                  46.40     1:31.96 (45.56)                                        
 11 Natbony, Samuel J         12 Middies-MR           1:34.58    1:35.39        
                  46.28     1:35.39 (49.11)                                        
 12 Xu, Zhao                  12 Middies-MR           1:45.75    1:40.51        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aventuro, Christopher J   11 Badger-MR              41.97      42.51        
  2 Lin, Alex                 11 Abbe Swim Team-MR      41.00      42.82        
  3 Buttigieg, Timothy W      11 Badger-MR              45.31      43.17        
  4 LI, Kevin Z               11 Abbe Swim Team-MR      42.00      44.44        
  5 Xu, Zhao                  12 Middies-MR                NT      46.16        
  6 Quito, Brandon E          12 APEX-MR                45.08      46.83        
  7 luk, Arnold B             11 Abbe Swim Team-MR      46.00      49.11        
  8 Chang, Lawrence           12 UN-MR                  47.69      49.46        
  9 Natbony, Samuel J         12 Middies-MR             47.41      49.51        
 10 Ma, Clarence F            12 UN-MR                  51.57      49.98        
 11 Kan, Kevin                11 Abbe Swim Team-MR      44.00      52.42        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MO, Daniel G              12 Badger-MR              33.63      32.96        
  2 Conaton, Patrick A        12 Badger-MR              35.02      34.45        
  3 Eiden, Joseph P           12 Middies-MR             36.26      37.06        
  4 Miou, Eric                12 Abbe Swim Team-MR      34.50      37.79        
  5 Chang, Lawrence           12 UN-MR                  39.01      39.82        
  6 Fink, Stephen J           12 Middies-MR             43.70      44.46        
  7 Zhang, Aron               11 UN-MR                  40.84      44.61        
  8 Quinteros, Roberto P      12 UN-MR                  42.67      44.97        
  9 Ma, Clarence F            12 UN-MR                  45.17      46.86        
 
Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hursch, Derek             16 NJW-NJ               1:59.98    2:02.05        
                  28.28       59.39 (31.11)     1:31.62 (32.23)     2:02.05 (30.43)
  2 Feeley, Ryan J            16 Badger-MR            1:54.85    2:02.44        
                  28.35       59.59 (31.24)     1:32.35 (32.76)     2:02.44 (30.09)
  3 Huff, Andrew C            17 Badger-MR            1:56.41    2:03.39        
                  28.78     1:00.13 (31.35)     1:32.19 (32.06)     2:03.39 (31.20)
  4 Leland, Trevor P          14 NJW-NJ               2:05.87    2:07.85        
                  30.19     1:02.53 (32.34)     1:35.15 (32.62)     2:07.85 (32.70)
  5 Bailey, Robert L          17 BGSC-NE              2:04.60    2:09.42        
                  29.43     1:01.93 (32.50)     1:35.93 (34.00)     2:09.42 (33.49)
  6 Lyons, Brian L            16 Badger-MR            2:07.83    2:11.88        
                  30.86     1:03.80 (32.94)     1:37.88 (34.08)     2:11.88 (34.00)
  7 Kim, Jun Y                14 NJW-NJ               2:20.13    2:13.14        
                  31.46     1:06.16 (34.70)     1:39.41 (33.25)     2:13.14 (33.73)
  8 Hughes, Kevin J           14 Badger-MR            2:07.53    2:13.46        
                  30.06     1:03.13 (33.07)     1:38.68 (35.55)     2:13.46 (34.78)
  9 Collins, Wyatt C          18 Badger-MR            2:07.80    2:13.88        
                  30.59     1:04.20 (33.61)     1:39.76 (35.56)     2:13.88 (34.12)
 10 Feeley, Dan               17 Badger-MR            2:09.30    2:14.28        
                  31.07     1:05.18 (34.11)     1:40.80 (35.62)     2:14.28 (33.48)
 11 Lee, Marcus A             14 NJW-NJ               2:22.10    2:14.97        
                  31.15     1:05.15 (34.00)     1:40.59 (35.44)     2:14.97 (34.38)
 12 Conti, Joe M              17 NJW-NJ               2:10.42    2:15.06        
                  31.19     1:05.18 (33.99)     1:40.19 (35.01)     2:15.06 (34.87)
 13 Hilzen, Bobby M           13 NJW-NJ               2:22.23    2:15.13        
                  32.17     1:06.33 (34.16)     1:40.80 (34.47)     2:15.13 (34.33)
 14 Volkov, Sasha A           13 Badger-MR            2:12.00    2:15.44        
                  30.44     1:04.67 (34.23)     1:41.31 (36.64)     2:15.44 (34.13)
 15 Fierro Joyce, Billy       13 Badger-MR            2:17.98    2:15.56        
                  30.99     1:05.63 (34.64)     1:41.29 (35.66)     2:15.56 (34.27)
 16 Rappaport, Will L         13 Badger-MR            2:12.00    2:16.14        
                  31.53     1:06.43 (34.90)     1:41.92 (35.49)     2:16.14 (34.22)
 17 Catarinacchio, Vincent J  14 Middies-MR           2:16.60    2:16.84        
                  32.20     1:07.56 (35.36)     1:43.03 (35.47)     2:16.84 (33.81)
 18 Peralta, Ramon E          15 APEX-MR              2:11.62    2:17.14        
                  31.13     1:06.76 (35.63)     1:42.34 (35.58)     2:17.14 (34.80)
 19 Mosca, Matt S             18 Badger-MR            2:10.95    2:17.93        
                  31.93     1:06.75 (34.82)     1:43.01 (36.26)     2:17.93 (34.92)
 20 Chrzanowski, Chris H      16 Badger-MR            2:19.25    2:19.59        
                  30.85     1:05.79 (34.94)     1:42.82 (37.03)     2:19.59 (36.77)
 21 Walsh, Brendan J          14 BGSC-NE              2:19.40    2:19.98        
                  31.74     1:07.73 (35.99)     1:44.30 (36.57)     2:19.98 (35.68)
 22 Kuizema, Shawn D          15 NJW-NJ               2:22.64    2:20.10        
                  31.86     1:07.34 (35.48)     1:44.02 (36.68)     2:20.10 (36.08)
 23 Lee, Marc A               16 APEX-MR              2:12.53    2:20.33        
                  30.69     1:06.16 (35.47)     1:43.04 (36.88)     2:20.33 (37.29)
 24 Spiropoulos, Gregory M    12 NJW-NJ               2:20.59    2:21.71        
                  32.85     1:08.96 (36.11)     1:45.85 (36.89)     2:21.71 (35.86)
 25 Zhivkov, Ivan G           16 APEX-MR              2:21.28    2:23.86        
                  31.81     1:08.22 (36.41)     1:46.30 (38.08)     2:23.86 (37.56)
 26 Chang, James              15 UN-MR                2:13.49    2:24.74        
                  30.95     1:06.52 (35.57)     1:45.61 (39.09)     2:24.74 (39.13)
 27 Cervone, Ryan G           12 NJW-NJ               2:36.98    2:25.32        
                  33.32     1:10.49 (37.17)     1:48.46 (37.97)     2:25.32 (36.86)
 28 Eid, Alex                 13 Badger-MR            2:25.76    2:28.04        
                  32.10     1:08.88 (36.78)     1:48.83 (39.95)     2:28.04 (39.21)
 29 Lyons, Sean P             13 Badger-MR            2:30.45    2:30.11        
                  33.88     1:12.54 (38.66)     1:52.67 (40.13)     2:30.11 (37.44)
 30 Arnold, David M           15 NJW-NJ               2:33.06    2:31.19        
                  33.54     1:12.06 (38.52)     1:51.77 (39.71)     2:31.19 (39.42)
 31 Zhou, Richard             15 UN-MR                     NT    2:34.68        
                  33.94     1:13.80 (39.86)     1:55.48 (41.68)     2:34.68 (39.20)
 32 Rodriguez, Jose M         14 APEX-MR              2:37.42    2:37.62        
                  35.30     1:15.44 (40.14)     1:58.29 (42.85)     2:37.62 (39.33)
 33 Novoa, Luis F             18 Abbe Swim Team-MR    2:21.00    2:37.66        
                  34.15     1:12.73 (38.58)     1:55.75 (43.02)     2:37.66 (41.91)
 34 Chow, Kevin               13 Abbe Swim Team-MR    2:28.00    2:37.96        
                  34.68     1:15.21 (40.53)     1:57.20 (41.99)     2:37.96 (40.76)
 35 Zhivkov, Panio G          14 APEX-MR              2:35.04    2:37.99        
                  36.11     1:17.59 (41.48)     2:00.34 (42.75)     2:37.99 (37.65)
 36 Alarcon, Romel Z          17 Abbe Swim Team-MR    2:28.00    2:41.41        
                  34.15     1:12.88 (38.73)     1:56.51 (43.63)     2:41.41 (44.90)
 37 Jeng, Daniel              16 UN-MR                     NT    2:41.52        
                  36.98     1:18.89 (41.91)     2:01.96 (43.07)     2:41.52 (39.56)
 38 Kan, Dennis               14 Abbe Swim Team-MR    2:30.00    2:43.65        
                  34.56     1:16.17 (41.61)     2:01.04 (44.87)     2:43.65 (42.61)
 39 Guo, Billy                16 UN-MR                     NT    2:45.14        
                  35.29     1:15.69 (40.40)     2:01.84 (46.15)     2:45.14 (43.30)
 40 Jeng, Franklin            15 UN-MR                     NT    2:45.66        
                  37.40     1:20.75 (43.35)     2:05.39 (44.64)     2:45.66 (40.27)
 41 Cheng, Luis               13 UN-MR                2:51.04    2:52.13        
                  39.26     1:23.12 (43.86)     2:09.85 (46.73)     2:52.13 (42.28)
 42 Chen, Jonathan            14 UN-MR                2:45.45    2:54.71        
                  39.89     1:22.61 (42.72)     2:07.98 (45.37)     2:54.71 (46.73)
 43 Liu, Alex                 14 UN-MR                     NT    2:57.79        
                  37.62     1:22.74 (45.12)     2:12.54 (49.80)     2:57.79 (45.25)
 44 Szkolnicki, Mark          14 APEX-MR              2:50.12    2:58.64        
                  40.89     1:26.16 (45.27)     2:13.51 (47.35)     2:58.64 (45.13)
 45 Ma, Kelvin F              13 UN-MR                     NT    2:58.82        
                  42.10     1:29.72 (47.62)     2:20.25 (50.53)     2:58.82 (38.57)
 46 Quinteros, Roberto P      12 UN-MR                2:56.05    3:00.59        
                  42.74     1:30.52 (47.78)     2:20.33 (49.81)     3:00.59 (40.26)
 47 Yen, Kevin S              14 UN-MR                     NT    3:04.74        
                  36.22     1:20.80 (44.58)     2:14.05 (53.25)     3:04.74 (50.69)
 48 Mayer, Daniel             14 APEX-MR                   NT    3:04.99        
                  40.59     1:28.64 (48.05)     2:19.35 (50.71)     3:04.99 (45.64)
 49 Lu, Andrew                13 UN-MR                     NT    3:05.79        
                  37.87     1:23.63 (45.76)     2:15.20 (51.57)     3:05.79 (50.59)
 
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McVicker, Mike            17 Badger-MR            1:07.78    1:07.45        
                  32.94     1:07.45 (34.51)                                        
  2 Hughes, Kevin J           14 Badger-MR            1:08.10    1:09.07        
                  33.83     1:09.07 (35.24)                                        
  3 Hursch, Derek             16 NJW-NJ               1:05.22    1:09.58        
                  34.51     1:09.58 (35.07)                                        
  4 Rosenberg, Ron            16 BGSC-NE              1:07.33    1:09.75        
                  33.57     1:09.75 (36.18)                                        
  5 Peralta, Ramon E          15 APEX-MR              1:06.04    1:10.83        
                  34.78     1:10.83 (36.05)                                        
  6 Ostrovsky, Edward         17 NJW-NJ               1:07.10    1:11.88        
                  34.99     1:11.88 (36.89)                                        
  7 Arnold, David M           15 NJW-NJ               1:11.10    1:12.17        
                  35.86     1:12.17 (36.31)                                        
  8 Volkov, Sasha A           13 Badger-MR            1:08.00    1:13.24        
                  34.30     1:13.24 (38.94)                                        
  9 Chang, James              15 UN-MR                1:09.09    1:13.39        
                  35.88     1:13.39 (37.51)                                        
 10 Fierro Joyce, Billy       13 Badger-MR            1:12.58    1:13.68        
                  35.84     1:13.68 (37.84)                                        
 11 Hilzen, Bobby M           13 NJW-NJ               1:17.71    1:14.35        
                  35.97     1:14.35 (38.38)                                        
 12 Zhivkov, Ivan G           16 APEX-MR              1:11.16    1:15.36        
                  36.38     1:15.36 (38.98)                                        
 13 Spiropoulos, Gregory M    12 NJW-NJ               1:17.97    1:17.56        
                  37.80     1:17.56 (39.76)                                        
 14 Kan, Dennis               14 Abbe Swim Team-MR    1:13.00    1:19.99        
                  39.26     1:19.99 (40.73)                                        
 15 Zhivkov, Panio G          14 APEX-MR              1:20.34    1:24.95        
                  40.72     1:24.95 (44.23)                                        
 16 Lu, Yi                    18 Abbe Swim Team-MR    1:18.00    1:29.37        
                  42.88     1:29.37 (46.49)                                        
 
Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nam, Timothy K            17 Badger-MR            1:07.81    1:11.33        
                  34.00     1:11.33 (37.33)                                        
  2 Gianino, Alex J           15 Middies-MR           1:11.05    1:12.82        
                  34.59     1:12.82 (38.23)                                        
  3 Kuizema, Shawn D          15 NJW-NJ               1:19.31    1:17.27        
                  36.55     1:17.27 (40.72)                                        
  4 Rappaport, Will L         13 Badger-MR            1:17.49    1:18.79        
                  36.82     1:18.79 (41.97)                                        
  5 Kim, Jun Y                14 NJW-NJ               1:35.00    1:21.21        
                  37.33     1:21.21 (43.88)                                        
  6 Arnold, David M           15 NJW-NJ               1:19.60    1:21.41        
                  38.87     1:21.41 (42.54)                                        
  7 Chang, James              15 UN-MR                1:19.79    1:23.79        
                  39.55     1:23.79 (44.24)                                        
  8 Alarcon, Romel Z          17 Abbe Swim Team-MR    1:18.00    1:24.42        
                  39.13     1:24.42 (45.29)                                        
  9 Zhou, Richard             15 UN-MR                1:22.05    1:25.64        
                  40.10     1:25.64 (45.54)                                        
 10 Zhivkov, Ivan G           16 APEX-MR              1:19.61    1:26.07        
                  40.14     1:26.07 (45.93)                                        
 11 Li, Kytoh                 13 Abbe Swim Team-MR    1:30.00    1:29.55        
                  41.81     1:29.55 (47.74)                                        
 12 Jeng, Daniel              16 UN-MR                     NT    1:30.51        
                  43.14     1:30.51 (47.37)                                        
 13 Lopez, Christian C        14 Abbe Swim Team-MR    1:26.00    1:32.32        
                  44.47     1:32.32 (47.85)                                        
 14 Zhivkov, Panio G          14 APEX-MR              1:30.31    1:35.46        
                  45.08     1:35.46 (50.38)                                        
 15 Yen, Kevin S              14 UN-MR                     NT    1:38.45        
                  47.86     1:38.45 (50.59)                                        
 16 Cheng, Luis               13 UN-MR                1:43.75    1:41.17        
                  50.00     1:41.17 (51.17)                                        
 17 Mayer, Daniel             14 APEX-MR                   NT    1:41.19        
                  47.56     1:41.19 (53.63)                                        
 18 Ma, Kelvin F              13 UN-MR                1:41.64    1:42.95        
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huff, Andrew C            17 Badger-MR            1:02.57    1:03.04        
                  29.29     1:03.04 (33.75)                                        
  2 Bailey, Robert L          17 BGSC-NE              1:06.27    1:03.93        
                  29.75     1:03.93 (34.18)                                        
  3 Gianino, Alex J           15 Middies-MR           1:05.25    1:04.16        
                  29.69     1:04.16 (34.47)                                        
  4 Nam, Timothy K            17 Badger-MR            1:04.37    1:05.44        
                  30.42     1:05.44 (35.02)                                        
  5 Khan, Rana Z              19 Abbe Swim Team-MR    1:04.00    1:06.03        
                  30.16     1:06.03 (35.87)                                        
  6 Barry, Charles C          12 Badger-MR            1:06.53    1:07.08        
                  32.02     1:07.08 (35.06)                                        
  7 Leland, Trevor P          14 NJW-NJ               1:06.39    1:07.13        
                  31.69     1:07.13 (35.44)                                        
  8 Volkov, Sasha A           13 Badger-MR            1:03.33    1:07.42        
                  30.18     1:07.42 (37.24)                                        
  9 Conti, Joe M              17 NJW-NJ               1:03.10    1:08.14        
                  31.72     1:08.14 (36.42)                                        
 10 Ostrovsky, Edward         17 NJW-NJ               1:02.30    1:08.16        
                  31.83     1:08.16 (36.33)                                        
 11 Lee, Marcus A             14 NJW-NJ               1:14.09    1:09.59        
                  32.08     1:09.59 (37.51)                                        
 12 Catarinacchio, Vincent J  14 Middies-MR           1:08.37    1:09.80        
                  32.34     1:09.80 (37.46)                                        
 13 Lyons, Brian L            16 Badger-MR            1:09.94    1:09.96        
                  33.07     1:09.96 (36.89)                                        
 14 Rosenberg, Ron            16 BGSC-NE              1:08.58    1:11.27        
                  33.37     1:11.27 (37.90)                                        
 15 Lee, Marc A               16 APEX-MR              1:08.34    1:11.43        
                  33.15     1:11.43 (38.28)                                        
 16 Hilzen, Bobby M           13 NJW-NJ               1:14.80    1:11.71        
                  33.60     1:11.71 (38.11)                                        
 17 Walsh, Brendan J          14 BGSC-NE              1:11.66    1:12.10        
                  33.74     1:12.10 (38.36)                                        
 18 Peralta, Ramon E          15 APEX-MR              1:08.59    1:12.69        
                  33.14     1:12.69 (39.55)                                        
 19 Eid, Alex                 13 Badger-MR            1:15.23    1:16.03        
                  34.50     1:16.03 (41.53)                                        
 20 Lyons, Sean P             13 Badger-MR            1:14.89    1:17.20        
                  35.52     1:17.20 (41.68)                                        
 21 Novoa, Luis F             18 Abbe Swim Team-MR    1:09.00    1:18.29        
                  35.77     1:18.29 (42.52)                                        
 22 Alarcon, Ronnie V         15 Abbe Swim Team-MR    1:13.00    1:19.55        
                  34.96     1:19.55 (44.59)                                        
 23 Rodriguez, Jose M         14 APEX-MR              1:20.63    1:20.64        
                  38.11     1:20.64 (42.53)                                        
 24 Cervone, Ryan G           12 NJW-NJ               1:29.53    1:21.79        
                  37.43     1:21.79 (44.36)                                        
 25 Guo, Billy                16 UN-MR                     NT    1:29.21        
                  39.74     1:29.21 (49.47)                                        
 26 Liu, Alex                 14 UN-MR                     NT    1:29.95        
                  41.15     1:29.95 (48.80)                                        
 27 Jeng, Franklin            15 UN-MR                     NT    1:30.19        
                  41.42     1:30.19 (48.77)                                        
 28 Cheng, Luis               13 UN-MR                1:28.18    1:32.37        
                  42.99     1:32.37 (49.38)                                        
 29 Lu, Yi                    18 Abbe Swim Team-MR    1:17.00    1:35.22        
                  42.29     1:35.22 (52.93)                                        
 30 Chen, Jonathan            14 UN-MR                1:28.05    1:36.97        
                  44.30     1:36.97 (52.67)                                        
 31 Lu, Andrew                13 UN-MR                     NT    1:41.52        
                  46.29     1:41.52 (55.23)                                        
 32 Zhang, Aron               11 UN-MR                1:36.96    1:44.18        
                  46.14     1:44.18 (58.04)                                        
 33 Szkolnicki, Mark          14 APEX-MR              1:40.57    1:46.35        
                  48.58     1:46.35 (57.77)                                        
 
Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gianino, Alex J           15 Middies-MR           2:15.26    2:18.32        
                  30.17     1:07.16 (36.99)     1:46.54 (39.38)     2:18.32 (31.78)
  2 Huff, Andrew C            17 Badger-MR            2:17.19    2:19.80        
                  29.73     1:05.98 (36.25)     1:48.86 (42.88)     2:19.80 (30.94)
  3 Hursch, Derek             16 NJW-NJ               2:16.91    2:20.29        
                  30.86     1:07.40 (36.54)     1:50.21 (42.81)     2:20.29 (30.08)
  4 Nam, Timothy K            17 Badger-MR            2:15.17    2:20.75        
                  29.88     1:05.11 (35.23)     1:46.53 (41.42)     2:20.75 (34.22)
  5 Bailey, Robert L          17 BGSC-NE              2:27.95    2:23.40        
                  29.78     1:07.86 (38.08)     1:52.17 (44.31)     2:23.40 (31.23)
  6 Rappaport, Will L         13 Badger-MR            2:28.82    2:23.78        
                  31.82     1:08.68 (36.86)     1:50.31 (41.63)     2:23.78 (33.47)
  7 McVicker, Mike            17 Badger-MR            2:16.00    2:23.82        
                  31.02     1:07.18 (36.16)     1:49.27 (42.09)     2:23.82 (34.55)
  8 Feeley, Ryan J            16 Badger-MR            2:21.32    2:25.57        
                  30.88     1:09.05 (38.17)     1:55.15 (46.10)     2:25.57 (30.42)
  9 Hughes, Kevin J           14 Badger-MR            2:37.61    2:28.16        
                  32.23     1:10.49 (38.26)     1:54.94 (44.45)     2:28.16 (33.22)
 10 Barry, Charles C          12 Badger-MR            2:28.43    2:29.05        
                  31.30     1:09.54 (38.24)     1:56.12 (46.58)     2:29.05 (32.93)
 11 Leland, Trevor P          14 NJW-NJ               2:27.00    2:29.76        
                  32.00     1:11.06 (39.06)     1:57.34 (46.28)     2:29.76 (32.42)
 12 Itzkowitz, Ben M          15 Middies-MR           2:26.21    2:30.07        
                  31.64     1:11.38 (39.74)     1:56.64 (45.26)     2:30.07 (33.43)
 13 Chrzanowski, Chris H      16 Badger-MR            2:29.23    2:30.42        
                  31.01     1:12.05 (41.04)     1:52.78 (40.73)     2:30.42 (37.64)
 14 Kim, Jun Y                14 NJW-NJ               2:36.40    2:30.93        
                  32.52     1:12.82 (40.30)     1:57.01 (44.19)     2:30.93 (33.92)
 15 Fierro Joyce, Billy       13 Badger-MR            2:28.83    2:31.00        
                  31.52     1:11.09 (39.57)     1:55.77 (44.68)     2:31.00 (35.23)
 16 Feeley, Dan               17 Badger-MR            2:33.36    2:32.20        
                  31.49     1:11.87 (40.38)     1:59.28 (47.41)     2:32.20 (32.92)
 17 Collins, Wyatt C          18 Badger-MR            2:35.00    2:32.84        
                  32.73     1:13.12 (40.39)     1:59.75 (46.63)     2:32.84 (33.09)
 18 Rosenberg, Ron            16 BGSC-NE              2:29.84    2:33.45        
                  33.76     1:11.14 (37.38)     1:59.31 (48.17)     2:33.45 (34.14)
 19 Conti, Joe M              17 NJW-NJ               2:23.53    2:33.57        
                  31.43     1:12.39 (40.96)     1:58.23 (45.84)     2:33.57 (35.34)
 20 Lee, Marcus A             14 NJW-NJ               2:36.60    2:34.07        
                  31.87     1:14.35 (42.48)     1:59.42 (45.07)     2:34.07 (34.65)
 21 Lyons, Brian L            16 Badger-MR            2:35.00    2:34.40        
                  32.65     1:12.80 (40.15)     2:00.62 (47.82)     2:34.40 (33.78)
 22 Ostrovsky, Edward         17 NJW-NJ               2:24.52    2:34.83        
                  31.78     1:13.17 (41.39)     2:00.74 (47.57)     2:34.83 (34.09)
 23 Kuizema, Shawn D          15 NJW-NJ               2:41.16    2:35.41        
                  35.14     1:16.84 (41.70)     1:59.89 (43.05)     2:35.41 (35.52)
 24 Mosca, Matt S             18 Badger-MR            2:34.73    2:37.90        
                  32.69     1:13.82 (41.13)     2:02.76 (48.94)     2:37.90 (35.14)
 25 Catarinacchio, Vincent J  14 Middies-MR           2:33.57    2:38.25        
                  32.98     1:14.80 (41.82)     2:04.78 (49.98)     2:38.25 (33.47)
 26 Spiropoulos, Gregory M    12 NJW-NJ               2:41.94    2:40.64        
                  35.22     1:17.06 (41.84)     2:05.28 (48.22)     2:40.64 (35.36)
 27 Walsh, Brendan J          14 BGSC-NE              2:39.67    2:42.95        
                  33.20     1:16.35 (43.15)     2:07.16 (50.81)     2:42.95 (35.79)
 28 Lyons, Sean P             13 Badger-MR            2:43.15    2:47.92        
                  35.59     1:19.59 (44.00)     2:10.80 (51.21)     2:47.92 (37.12)
 29 Cervone, Ryan G           12 NJW-NJ               2:57.82    2:48.18        
                  36.68     1:21.08 (44.40)     2:11.49 (50.41)     2:48.18 (36.69)
 30 Zhou, Richard             15 UN-MR                2:40.17    2:48.75        
                  34.53     1:20.08 (45.55)     2:07.95 (47.87)     2:48.75 (40.80)
 31 Eid, Alex                 13 Badger-MR            2:49.94    2:51.98        
                  34.70     1:19.43 (44.73)     2:14.96 (55.53)     2:51.98 (37.02)
 32 Jeng, Franklin            15 UN-MR                     NT    2:52.57        
                  38.45     1:22.53 (44.08)     2:13.61 (51.08)     2:52.57 (38.96)
 33 Jeng, Daniel              16 UN-MR                     NT    2:54.17        
                  39.22     1:25.23 (46.01)     2:15.11 (49.88)     2:54.17 (39.06)
 34 Lu, Yi                    18 Abbe Swim Team-MR    2:45.30    3:01.99        
                  38.27     1:26.95 (48.68)     2:18.83 (51.88)     3:01.99 (43.16)
 35 Novoa, Luis F             18 Abbe Swim Team-MR    2:43.04    3:02.19        
                  34.02     1:20.13 (46.11)   2:22.20 (1:02.07)     3:02.19 (39.99)
 36 Guo, Billy                16 UN-MR                3:00.30    3:05.47        
                  38.45     1:27.25 (48.80)     2:21.97 (54.72)     3:05.47 (43.50)
 37 Liu, Alex                 14 UN-MR                     NT    3:11.00        
                  38.96     1:28.22 (49.26)     2:25.10 (56.88)     3:11.00 (45.90)
 38 Ma, Kelvin F              13 UN-MR                3:11.02    3:11.18        
                  41.56     1:32.86 (51.30)     2:29.92 (57.06)     3:11.18 (41.26)
 39 Chen, Jonathan            14 UN-MR                     NT    3:15.95        
                  44.74     1:35.68 (50.94)   2:36.29 (1:00.61)     3:15.95 (39.66)
 40 Lu, Andrew                13 UN-MR                     NT    3:19.31        
                  42.85     1:35.44 (52.59)     2:33.98 (58.54)     3:19.31 (45.33)
 41 Yen, Kevin S              14 UN-MR                     NT    3:26.02        
                  41.70     1:36.35 (54.65)     2:36.05 (59.70)     3:26.02 (49.97)
 
Boys 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:59.68    1:46.56        
                  27.12                               41.35 ( )   1:46.56 (1:05.21)
  2 Badger Swim Club-MR  'B'                          2:00.00    1:50.04        
                  27.70                               38.74 ( )   1:50.04 (1:11.30)
  3 New Jersey Wave-NJ  'B'                           1:54.91    1:54.18        
                  27.67                               41.26 ( )   1:54.18 (1:12.92)
  4 Badger Swim Club-MR  'C'                               NT    1:54.38        
                  28.48       57.96 (29.48)     1:25.80 (27.84)     1:54.38 (28.58)
  5 Abbe Clubhouse Swim Team-MR  'A'                  1:48.69    1:54.79        
                  27.40                               41.04 ( )   1:54.79 (1:13.75)
  6 New Jersey Wave-NJ  'A'                           1:54.90    1:55.68        
                  26.97       55.93 (28.96)     1:24.83 (28.90)     1:55.68 (30.85)
  7 Apex Swim Club-MR  'A'                            1:57.00    1:56.84        
                  28.42       56.20 (27.78)     1:34.64 (38.44)     1:56.84 (22.20)
  8 Abbe Clubhouse Swim Team-MR  'B'                  1:58.88    2:04.09        
                  32.28     1:03.26 (30.98)     1:34.48 (31.22)     2:04.09 (29.61)
  9 Badger Swim Club-MR  'D'                               NT    2:04.82        
                  30.72                               40.55 ( )   2:04.82 (1:24.27)
 10 Apex Swim Club-MR  'B'                            2:05.00    2:18.77        
                  31.97     1:05.16 (33.19)     1:41.90 (36.74)     2:18.77 (36.87)
 
Boys 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New Jersey Wave-NJ  'A'                           2:01.99    2:04.95        
                  34.37                               49.77 ( )   2:04.95 (1:15.18)
  2 New Jersey Wave-NJ  'B'                           2:05.00    2:10.34        
                  34.14     1:10.44 (36.30)     2:10.34 (59.90)                    
  3 Abbe Clubhouse Swim Team-MR  'A'                  2:02.00    2:16.16        
                  36.69     1:17.02 (40.33)     2:04.61 (47.59)     2:16.16 (11.55)
  4 Apex Swim Club-MR  'A'                            2:14.41    2:16.20        
                  33.13                               44.29 ( )   2:16.20 (1:31.91)
  5 Abbe Clubhouse Swim Team-MR  'B'                  2:07.00    2:29.75        
                  41.75     1:23.12 (41.37)   2:29.75 (1:06.63)