2008 MR Metro Age Group Central - 4/4/2008 to 4/6/2008             
                              Sanction #: 080405                               
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          32.09  JO
          32.10  QUAL
          36.69  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Lara, Krystal             10 BASC-MR                32.28      31.41 JO     
  2 Siegel, Sophie H          10 YFD-MR                 32.19      31.70 JO     
  3 Amar, Kelly A              9 GAEL-MR                32.20      31.71 JO     
  4 Sunwoo, Stacy K           10 Silver Streaks-MR      32.25      32.02 JO     
SILV - Division  
  1 Barclay, Skye M           10 YFD-MR                 32.83      32.68 SILV   
  2 Xu, Emily                 10 NYCC-MR                34.41      33.03 SILV   
  3 Fallon, Lauren T          10 Badger-MR              36.59      33.63 SILV   
  4 Ambrosio, Wendy J         10 RedTails-MR            34.00      33.68 SILV   
  5 Fuchs, Lindsey            10 Agua Swim Team-MR      33.70      34.06 SILV   
  6 deFreitas, Emma            9 WAC-MR                 34.49      34.09 SILV   
  7 Low, Kelly                 9 NYCC-MR                34.85      34.16 SILV   
  7 Fried, Carly T             9 YFD-MR                 33.93      34.16 SILV   
  9 Bianco, Sara E            10 HS-MR                  37.30      34.31 SILV   
 10 Shkolar, Megan             9 BASC-MR                35.07      34.36 SILV   
 11 Rice, Jessica E           10 GAEL-MR                33.86      34.60 SILV   
 11 Perez-Segnini, Sofia Y    10 Badger-MR              34.78      34.60 SILV   
 13 McGowan, Alessia M         9 Agua Swim Team-MR      34.40      34.62 SILV   
 14 Byrnes, Molly C           10 Badger-MR              35.69      34.63 SILV   
 15 Rodriguez, Tina G          9 Twisters-MR            35.23      34.71 SILV   
 16 Cabral, Julia             10 Twisters-MR            35.61      34.80 SILV   
 17 Park, Irene J              9 Twisters-MR            35.05      34.84 SILV   
 18 Rangel, Vanessa           10 Badger-MR              34.40      35.01 SILV   
 19 Stafford, Paloma          10 YFD-MR                 44.19      35.13 SILV   
 20 Robert, Jessica           10 Agua Swim Team-MR      36.84      35.22 SILV   
 21 Soriano, Thalia G         10 NYCC-MR                37.39      35.36 SILV   
 22 McInerney, Clare T        10 Badger-MR              37.98      35.40 SILV   
 23 Lee, Anna                 10 Twisters-MR            36.40      35.73 SILV   
 24 Hanlon, Kelly A            9 Badger-MR              39.30      35.83 SILV   
 25 Fitzpatrick, Claire A     10 Badger-MR              36.50      35.98 SILV   
 26 Dorsey, Kai V             10 Agua Swim Team-MR      36.90      36.16 SILV   
 27 Lucas, Isabel L           10 Badger-MR              38.54      36.18 SILV   
 28 O'Reilly, Maggie R         9 GAEL-MR                37.11      36.33 SILV   
 29 Parry, Nicole F            9 Badger-MR              35.67      36.38 SILV   
 30 Pena, Sarahe               9 Agua Swim Team-MR      37.02      36.66 SILV   
 30 Cohn, Michelle A           9 YFD-MR                 50.85      36.66 SILV   
AGE - Division  
  1 Tucciarone, Sabrina       10 BASC-MR                39.90      36.73 AGE    
  2 Rice, Harriet E            9 GAEL-MR                35.58      36.79 AGE    
  3 Berridge, Scottie S        9 Badger-MR              36.89      36.93 AGE    
  4 Doyle, Jordy L             9 YFD-MR                 36.06      36.98 AGE    
  5 Zavattero, Alyssa N        9 Agua Swim Team-MR      39.96      37.09 AGE    
  6 Wozny, Victoria            9 Twisters-MR            38.66      37.28 AGE    
  7 Murphy, Ally B            10 Badger-MR              37.88      37.35 AGE    
  8 Klinovsky, Katarina       10 Agua Swim Team-MR      40.23      37.52 AGE    
  9 Halper, Sophie R          10 Agua Swim Team-MR      37.88      37.55 AGE    
 10 Lu, Grace G               10 APEX-MR                38.00      37.63 AGE    
 11 Stern, Jackie B           10 YFD-MR                 37.01      37.67 AGE    
 12 Smoor, Nina F              9 Badger-MR              36.80      37.80 AGE    
 13 Ulrich, Bridget E          9 Badger-MR              37.62      38.12 AGE    
 14 Mooney, Deirdre D         10 HS-MR                  40.35      38.25 AGE    
 15 Weiss, Jessie M            9 YFD-MR                 37.53      38.42 AGE    
 16 Paret, Isabel M            9 Badger-MR              38.23      38.47 AGE    
 17 Rogers, Ava K              9 RedTails-MR            38.47      38.50 AGE    
 18 Eguchi, Lydia             10 Agua Swim Team-MR      36.75      38.64 AGE    
 19 Magsuci, Alexa             9 CIY-MR                 37.83      38.67 AGE    
 20 Corridon, Claire D         9 Agua Swim Team-MR      40.77      39.03 AGE    
 21 Povitch, Justina          10 WAC-MR                 38.83      39.09 AGE    
 22 Lipton, Jessica R         10 YFD-MR                 38.14      39.10 AGE    
 23 Towne, Molly E            10 Badger-MR              48.90      39.15 AGE    
 24 Mak, Eunice               10 BASC-MR                43.78      40.12 AGE    
 25 Omeara, Sappha E          10 YFD-MR                 40.04      40.33 AGE    
 26 Tjokronolo, Inga R        10 Twisters-MR            39.18      40.38 AGE    
 27 Espinosa, Chelsy           9 CIY-MR               1:00.50      40.42 AGE    
 28 Cole, Mikaela G            9 APEX-MR                   NT      40.45 AGE    
 29 Mauro, Sabrina R           9 CIY-MR                 42.76      41.13 AGE    
 30 Almonte, Kelsey L          9 Twisters-MR            38.70      41.68 AGE    
 31 Chan, Kristen              9 Twisters-MR            50.80      44.99 AGE    
 32 Drexler, Victoria A        9 NYCC-MR                38.00      45.27 AGE    
 33 Santiago, Johanna M        9 APEX-MR                   NT      45.54 AGE    
 34 Santiago, Amanda L        10 APEX-MR                   NT      45.62 AGE    
 35 Jarrett, Olivia F          9 GAEL-MR                46.86      48.07 AGE    
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:11.49  JO
        1:11.50  QUAL
        1:21.49  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Lara, Krystal             10 BASC-MR              1:11.87    1:09.76 JO     
                  33.08     1:09.76 (36.68)                                        
  2 Eid, Nathalie A            9 Badger-MR            1:12.10    1:10.46 JO     
                  34.17     1:10.46 (36.29)                                        
  3 Sunwoo, Stacy K           10 Silver Streaks-MR    1:11.61    1:11.01 JO     
                  33.35     1:11.01 (37.66)                                        
SILV - Division  
  1 Barclay, Skye M           10 YFD-MR               1:12.22    1:12.19 SILV   
                  34.25     1:12.19 (37.94)                                        
  2 Xu, Emily                 10 NYCC-MR              1:13.45    1:13.03 SILV   
                  33.95     1:13.03 (39.08)                                        
  3 Low, Kelly                 9 NYCC-MR              1:18.47    1:13.94 SILV   
                  35.44     1:13.94 (38.50)                                        
  4 Delpriore, Dulcie A       10 GAEL-MR              1:13.80    1:14.37 SILV   
                  34.43     1:14.37 (39.94)                                        
  5 Ambrosio, Wendy J         10 RedTails-MR          1:17.88    1:14.47 SILV   
                  36.08     1:14.47 (38.39)                                        
  6 Soriano, Thalia G         10 NYCC-MR              1:22.29    1:16.39 SILV   
                  36.74     1:16.39 (39.65)                                        
  7 Jia, Kaity                10 Twisters-MR          1:23.87    1:16.50 SILV   
                  34.98     1:16.50 (41.52)                                        
  8 Fried, Carly T             9 YFD-MR               1:16.54    1:16.62 SILV   
                  36.30     1:16.62 (40.32)                                        
  9 Byrnes, Molly C           10 Badger-MR            1:17.56    1:16.83 SILV   
                  38.00     1:16.83 (38.83)                                        
 10 McInerney, Clare T        10 Badger-MR            1:20.94    1:17.22 SILV   
                  37.63     1:17.22 (39.59)                                        
 11 Jackson, Nicole M         10 HS-MR                1:20.94    1:17.51 SILV   
                  35.83     1:17.51 (41.68)                                        
 12 Elmassry, Jasmine          9 Twisters-MR          1:19.28    1:17.60 SILV   
                  37.51     1:17.60 (40.09)                                        
 13 Cabral, Julia             10 Twisters-MR          1:17.20    1:17.62 SILV   
                  38.61     1:17.62 (39.01)                                        
 14 Shkolar, Megan             9 BASC-MR              1:18.36    1:17.92 SILV   
                  37.36     1:17.92 (40.56)                                        
 15 Schaubeck, Anna           10 CIY-MR               1:18.42    1:18.06 SILV   
                  36.94     1:18.06 (41.12)                                        
 16 Robert, Jessica           10 Agua Swim Team-MR    1:23.87    1:18.73 SILV   
                  37.67     1:18.73 (41.06)                                        
 17 Rodriguez, Tina G          9 Twisters-MR          1:18.68    1:19.26 SILV   
                  37.82     1:19.26 (41.44)                                        
 18 Wozny, Victoria            9 Twisters-MR          1:23.10    1:19.70 SILV   
                  38.21     1:19.70 (41.49)                                        
 19 deFreitas, Emma            9 WAC-MR               1:21.62    1:19.74 SILV   
                  36.47     1:19.74 (43.27)                                        
 20 Ulrich, Bridget E          9 Badger-MR            1:20.24    1:19.79 SILV   
                  37.96     1:19.79 (41.83)                                        
 21 Rangel, Vanessa           10 Badger-MR            1:20.23    1:20.38 SILV   
                  37.67     1:20.38 (42.71)                                        
 22 Lu, Grace G               10 APEX-MR              1:21.34    1:21.06 SILV   
                  38.98     1:21.06 (42.08)                                        
 23 Parry, Nicole F            9 Badger-MR            1:20.78    1:21.24 SILV   
                  37.44     1:21.24 (43.80)                                        
 24 Tucciarone, Sabrina       10 BASC-MR              1:34.30    1:21.27 SILV   
                  37.33     1:21.27 (43.94)                                        
 25 Fitzpatrick, Claire A     10 Badger-MR            1:24.53    1:21.32 SILV   
                  38.97     1:21.32 (42.35)                                        
AGE - Division  
  1 Berridge, Scottie S        9 Badger-MR            1:29.57    1:21.57 AGE    
                  37.84     1:21.57 (43.73)                                        
  2 Lee, Anna                 10 Twisters-MR          1:23.06    1:21.61 AGE    
                  37.76     1:21.61 (43.85)                                        
  3 Lucas, Isabel L           10 Badger-MR            1:25.75    1:22.23 AGE    
                  38.84     1:22.23 (43.39)                                        
  4 Stern, Jackie B           10 YFD-MR               1:25.74    1:22.31 AGE    
                  39.42     1:22.31 (42.89)                                        
  5 Mooney, Deirdre D         10 HS-MR                1:28.90    1:22.73 AGE    
                  39.25     1:22.73 (43.48)                                        
  6 O'Sullivan, Emily C       10 Badger-MR            1:20.65    1:22.82 AGE    
  7 Zavattero, Alyssa N        9 Agua Swim Team-MR    1:25.70    1:23.13 AGE    
                  38.98     1:23.13 (44.15)                                        
  8 Dorsey, Kai V             10 Agua Swim Team-MR    1:25.60    1:23.27 AGE    
                  36.99     1:23.27 (46.28)                                        
  9 Pena, Sarahe               9 Agua Swim Team-MR    1:25.65    1:23.44 AGE    
                  38.27     1:23.44 (45.17)                                        
 10 Klinovsky, Katarina       10 Agua Swim Team-MR    1:29.02    1:24.65 AGE    
                  40.05     1:24.65 (44.60)                                        
 11 Eguchi, Lydia             10 Agua Swim Team-MR    1:19.78    1:25.21 AGE    
                  40.05     1:25.21 (45.16)                                        
 12 Halper, Sophie R          10 Agua Swim Team-MR    1:25.58    1:25.62 AGE    
                  42.45     1:25.62 (43.17)                                        
 13 O'Leary, Nicole A          9 GAEL-MR              1:25.71    1:25.89 AGE    
 14 Rogers, Ava K              9 RedTails-MR          1:29.17    1:27.09 AGE    
                  39.15     1:27.09 (47.94)                                        
 15 Hou, Julia                 9 Twisters-MR          1:20.32    1:27.13 AGE    
                  39.90     1:27.13 (47.23)                                        
 16 Smoor, Nina F              9 Badger-MR            1:35.60    1:27.17 AGE    
                  40.22     1:27.17 (46.95)                                        
 17 Omeara, Sappha E          10 YFD-MR               1:31.55    1:27.26 AGE    
                  40.93     1:27.26 (46.33)                                        
 18 Corridon, Claire D         9 Agua Swim Team-MR    1:29.64    1:27.54 AGE    
                  41.05     1:27.54 (46.49)                                        
 19 Lipton, Jessica R         10 YFD-MR               1:25.34    1:28.40 AGE    
                  42.09     1:28.40 (46.31)                                        
 20 Weiss, Jessie M            9 YFD-MR               1:27.38    1:29.05 AGE    
                  40.63     1:29.05 (48.42)                                        
 21 Espinosa, Chelsy           9 CIY-MR               1:44.83    1:29.44 AGE    
                  41.29     1:29.44 (48.15)                                        
 22 Yuabov, Esther             9 Aquaflames-MR        1:28.45    1:29.66 AGE    
                  41.46     1:29.66 (48.20)                                        
 23 Cole, Mikaela G            9 APEX-MR                   NT    1:32.47 AGE    
                  44.20     1:32.47 (48.27)                                        
 24 Towne, Molly E            10 Badger-MR            1:37.57    1:34.83 AGE    
                  43.38     1:34.83 (51.45)                                        
 25 Chan, Samantha            10 CIY-MR               1:39.97    1:35.73 AGE    
                  42.00     1:35.73 (53.73)                                        
 26 Pan, Amy                   9 Aquaflames-MR        1:39.43    1:37.80 AGE    
                  46.02     1:37.80 (51.78)                                        
 27 Tjokronolo, Inga R        10 Twisters-MR          1:33.67    1:38.55 AGE    
                  43.38     1:38.55 (55.17)                                        
 28 Drexler, Victoria A        9 NYCC-MR              1:38.00    1:39.70 AGE    
                  45.86     1:39.70 (53.84)                                        
 29 Hanlon, Kelly A            9 Badger-MR            1:31.31    1:40.10 AGE    
                  43.67     1:40.10 (56.43)                                        
 30 Santiago, Johanna M        9 APEX-MR                   NT    1:42.66 AGE    
                  47.75     1:42.66 (54.91)                                        
 31 Santiago, Amanda L        10 APEX-MR                   NT    1:42.78 AGE    
                  47.93     1:42.78 (54.85)                                        
 32 Montes, Gabriella S        9 RedTails-MR          1:50.09    1:43.21 AGE    
                  46.06     1:43.21 (57.15)                                        
 33 Yim, Elizabeth            10 CIY-MR               1:38.46    1:44.68 AGE    
                  47.08     1:44.68 (57.60)                                        
 34 Kelert, Julia A            9 Twisters-MR          1:36.17    1:46.82 AGE    
                  48.55     1:46.82 (58.27)                                        
 35 Jimenez, Daniella          9 CIY-MR               1:47.65    1:48.62 AGE    
                  48.14   1:48.62 (1:00.48)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:35.99  JO
        2:36.00  QUAL
        2:55.59  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Keane, Nicole E           10 Badger-MR            2:39.16    2:36.73 SILV   
                  35.83     1:15.45 (39.62)     1:57.21 (41.76)     2:36.73 (39.52)
  2 Fried, Carly T             9 YFD-MR               2:54.04    2:41.95 SILV   
                  10.15   1:17.31 (1:07.16)     2:01.61 (44.30)     2:41.95 (40.34)
  3 Sunwoo, Stacy K           10 Silver Streaks-MR    2:37.76    2:42.94 SILV   
                  35.60     1:17.54 (41.94)     2:01.08 (43.54)     2:42.94 (41.86)
  4 Low, Kelly                 9 NYCC-MR              2:50.97    2:43.79 SILV   
                  36.21     1:18.62 (42.41)     2:02.66 (44.04)     2:43.79 (41.13)
  5 Byrnes, Molly C           10 Badger-MR            2:54.02    2:43.87 SILV   
                  39.15     1:21.96 (42.81)     2:03.38 (41.42)     2:43.87 (40.49)
  6 Ambrosio, Wendy J         10 RedTails-MR          3:00.09    2:48.19 SILV   
                  36.61     1:19.81 (43.20)     2:05.67 (45.86)     2:48.19 (42.52)
  7 Rangel, Vanessa           10 Badger-MR            2:51.44    2:53.16 SILV   
                  38.99     1:23.08 (44.09)     2:09.43 (46.35)     2:53.16 (43.73)
  8 Ulrich, Bridget E          9 Badger-MR            2:56.14    2:53.93 SILV   
                  40.38     1:25.92 (45.54)     2:09.56 (43.64)     2:53.93 (44.37)
AGE - Division  
  1 Lu, Grace G               10 APEX-MR              3:03.38    3:00.72 AGE    
                  40.64     1:26.97 (46.33)     2:14.78 (47.81)     3:00.72 (45.94)
  2 Lipton, Jessica R         10 YFD-MR               3:01.60    3:01.62 AGE    
                  40.47     1:29.72 (49.25)     2:16.99 (47.27)     3:01.62 (44.63)
  3 Omeara, Sappha E          10 YFD-MR               3:22.35    3:13.44 AGE    
                  41.72     1:30.69 (48.97)     2:22.40 (51.71)     3:13.44 (51.04)
  4 Cole, Mikaela G            9 APEX-MR                   NT    3:20.96 AGE    
                  45.24     1:38.72 (53.48)     2:30.46 (51.74)     3:20.96 (50.50)
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          37.99  JO
          38.00  QUAL
          44.39  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Cabral, Julia             10 Twisters-MR            39.94      37.39 JO     
  2 Xu, Emily                 10 NYCC-MR                39.10      37.53 JO     
  2 Barclay, Skye M           10 YFD-MR                 38.46      37.53 JO     
SILV - Division  
  1 Kelly, Jordan A           10 Agua Swim Team-MR      39.68      38.55 SILV   
  2 Shkolar, Megan             9 BASC-MR                39.49      38.74 SILV   
  3 Lee, Anna                 10 Twisters-MR            39.42      39.15 SILV   
  4 Eid, Nathalie A            9 Badger-MR              40.17      39.48 SILV   
  5 Bianco, Sara E            10 HS-MR                  42.01      40.47 SILV   
  6 Low, Kelly                 9 NYCC-MR                41.62      40.93 SILV   
  7 Wozny, Victoria            9 Twisters-MR            41.13      41.03 SILV   
  8 Halper, Sophie R          10 Agua Swim Team-MR      43.17      41.61 SILV   
  9 Soriano, Thalia G         10 NYCC-MR                41.73      42.01 SILV   
 10 Rodriguez, Tina G          9 Twisters-MR            41.63      42.23 SILV   
 11 Lucas, Isabel L           10 Badger-MR              46.55      42.28 SILV   
 12 Fitzpatrick, Claire A     10 Badger-MR              43.61      42.60 SILV   
 13 Parry, Nicole F            9 Badger-MR              43.63      42.68 SILV   
 14 McInerney, Clare T        10 Badger-MR              44.16      42.75 SILV   
 15 deFreitas, Emma            9 WAC-MR                 43.65      43.03 SILV   
 16 Stern, Jackie B           10 YFD-MR                 41.52      43.24 SILV   
 17 Fried, Carly T             9 YFD-MR                 42.60      43.31 SILV   
 18 Berridge, Scottie S        9 Badger-MR              47.96      43.36 SILV   
 19 Lu, Grace G               10 APEX-MR                44.71      43.41 SILV   
 20 Robert, Jessica           10 Agua Swim Team-MR      42.90      43.50 SILV   
 21 Schaubeck, Anna           10 CIY-MR                 44.06      43.56 SILV   
 22 Hou, Julia                 9 Twisters-MR            41.83      43.63 SILV   
 23 Ulrich, Bridget E          9 Badger-MR              44.42      43.71 SILV   
 24 O'Sullivan, Emily C       10 Badger-MR              40.31      43.89 SILV   
 25 Tucciarone, Sabrina       10 BASC-MR                52.10      44.06 SILV   
 26 O'Leary, Nicole A          9 GAEL-MR                45.04      44.08 SILV   
 27 Zavattero, Alyssa N        9 Agua Swim Team-MR      47.25      44.36 SILV   
AGE - Division  
  1 Yim, Elizabeth            10 CIY-MR                 45.05      44.44 AGE    
  2 Eguchi, Lydia             10 Agua Swim Team-MR      41.40      44.50 AGE    
  3 Corridon, Claire D         9 Agua Swim Team-MR      43.56      44.52 AGE    
  4 Jackson, Nicole M         10 HS-MR                  47.28      44.80 AGE    
  5 Lipton, Jessica R         10 YFD-MR                 43.69      44.96 AGE    
  6 Omeara, Sappha E          10 YFD-MR                 44.48      45.31 AGE    
  7 Byrnes, Molly C           10 Badger-MR              46.03      45.39 AGE    
  8 Chan, Kristen              9 Twisters-MR            48.99      45.50 AGE    
  9 Yuabov, Esther             9 Aquaflames-MR          45.12      45.55 AGE    
 10 Elmassry, Jasmine          9 Twisters-MR            46.05      45.59 AGE    
 10 Tjokronolo, Inga R        10 Twisters-MR            43.65      45.59 AGE    
 12 Pena, Sarahe               9 Agua Swim Team-MR      44.96      45.80 AGE    
 13 Klinovsky, Katarina       10 Agua Swim Team-MR      47.72      45.83 AGE    
 14 Hanlon, Kelly A            9 Badger-MR              46.58      45.84 AGE    
 15 Dorsey, Kai V             10 Agua Swim Team-MR      43.01      45.93 AGE    
 16 Smoor, Nina F              9 Badger-MR              48.55      46.33 AGE    
 17 Rogers, Ava K              9 RedTails-MR            45.17      46.84 AGE    
 18 Chan, Samantha            10 CIY-MR                 46.65      47.12 AGE    
 19 Weiss, Jessie M            9 YFD-MR                 45.35      47.46 AGE    
 20 Espinosa, Chelsy           9 CIY-MR                 51.63      47.70 AGE    
 21 Kelert, Julia A            9 Twisters-MR            48.53      49.31 AGE    
 22 Towne, Molly E            10 Badger-MR              57.71      49.59 AGE    
 23 Jarrett, Olivia F          9 GAEL-MR                55.05      51.07 AGE    
 24 Cole, Mikaela G            9 APEX-MR                   NT      52.30 AGE    
 25 Drexler, Victoria A        9 NYCC-MR                46.00      52.63 AGE    
 26 Santiago, Johanna M        9 APEX-MR                   NT      53.28 AGE    
 27 Montes, Gabriella S        9 RedTails-MR            55.09      53.56 AGE    
 28 Corcoran, Claire F         9 GAEL-MR                57.70      54.83 AGE    
 -- Pan, Amy                   9 Aquaflames-MR          43.22         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Jimenez, Daniella          9 CIY-MR                 47.06         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Santiago, Amanda L        10 APEX-MR                   NT         DQ        
      Non-continuous turning action
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:22.19  JO
        1:22.20  QUAL
        1:40.09  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Park, Irene J              9 Twisters-MR          1:23.28    1:20.19 JO     
                  38.89     1:20.19 (41.30)                                        
  2 Sunwoo, Stacy K           10 Silver Streaks-MR    1:22.63    1:20.25 JO     
                  38.48     1:20.25 (41.77)                                        
  3 Lara, Krystal             10 BASC-MR              1:23.29    1:20.98 JO     
                  38.61     1:20.98 (42.37)                                        
  4 Xu, Emily                 10 NYCC-MR              1:26.43    1:21.15 JO     
                  40.20     1:21.15 (40.95)                                        
  5 Eid, Nathalie A            9 Badger-MR            1:24.45    1:21.22 JO     
                  40.09     1:21.22 (41.13)                                        
SILV - Division  
  1 Keane, Nicole E           10 Badger-MR            1:23.23    1:22.54 SILV   
                  39.63     1:22.54 (42.91)                                        
  2 Cabral, Julia             10 Twisters-MR          1:22.57    1:22.73 SILV   
                  40.50     1:22.73 (42.23)                                        
  3 Kelly, Jordan A           10 Agua Swim Team-MR    1:22.86    1:23.47 SILV   
                  40.66     1:23.47 (42.81)                                        
  4 Shkolar, Megan             9 BASC-MR              1:29.02    1:23.95 SILV   
                  40.77     1:23.95 (43.18)                                        
  5 Fuchs, Lindsey            10 Agua Swim Team-MR    1:24.94    1:24.34 SILV   
                  40.48     1:24.34 (43.86)                                        
  6 Amar, Kelly A              9 GAEL-MR              1:26.19    1:24.53 SILV   
                  41.09     1:24.53 (43.44)                                        
  7 Delpriore, Dulcie A       10 GAEL-MR              1:24.20    1:26.02 SILV   
                  41.26     1:26.02 (44.76)                                        
  8 Lee, Anna                 10 Twisters-MR          1:28.18    1:26.33 SILV   
                  41.79     1:26.33 (44.54)                                        
  9 Bianco, Sara E            10 HS-MR                1:28.29    1:26.92 SILV   
                  41.21     1:26.92 (45.71)                                        
 10 Rodriguez, Tina G          9 Twisters-MR          1:27.51    1:27.30 SILV   
                  41.93     1:27.30 (45.37)                                        
 11 Low, Kelly                 9 NYCC-MR              1:29.04    1:28.77 SILV   
                  43.91     1:28.77 (44.86)                                        
 12 Fallon, Lauren T          10 Badger-MR            1:35.44    1:28.95 SILV   
                  41.79     1:28.95 (47.16)                                        
 13 Murphy, Ally B            10 Badger-MR            1:40.11    1:29.21 SILV   
                  42.56     1:29.21 (46.65)                                        
 14 Perez-Segnini, Sofia Y    10 Badger-MR            1:32.64    1:29.30 SILV   
                  45.04     1:29.30 (44.26)                                        
 15 Fitzpatrick, Claire A     10 Badger-MR            1:35.44    1:30.09 SILV   
                  43.00     1:30.09 (47.09)                                        
 16 Rice, Jessica E           10 GAEL-MR              1:28.88    1:30.83 SILV   
 17 Halper, Sophie R          10 Agua Swim Team-MR    1:32.53    1:31.34 SILV   
 18 deFreitas, Emma            9 WAC-MR               1:34.22    1:31.93 SILV   
                  44.69     1:31.93 (47.24)                                        
 19 Wozny, Victoria            9 Twisters-MR          1:37.69    1:32.26 SILV   
                  45.48     1:32.26 (46.78)                                        
 20 Ulrich, Bridget E          9 Badger-MR            1:31.04    1:33.24 SILV   
                  45.77     1:33.24 (47.47)                                        
 21 Stern, Jackie B           10 YFD-MR               1:31.30    1:33.61 SILV   
                  45.59     1:33.61 (48.02)                                        
 22 McInerney, Clare T        10 Badger-MR            1:28.43    1:33.62 SILV   
                  44.41     1:33.62 (49.21)                                        
 23 Parry, Nicole F            9 Badger-MR            1:34.72    1:34.41 SILV   
                  45.34     1:34.41 (49.07)                                        
 24 McGowan, Alessia M         9 Agua Swim Team-MR    1:34.12    1:34.70 SILV   
                  45.52     1:34.70 (49.18)                                        
 25 Tucciarone, Sabrina       10 BASC-MR              1:38.00    1:34.95 SILV   
                  45.97     1:34.95 (48.98)                                        
 26 Lu, Grace G               10 APEX-MR                   NT    1:35.00 SILV   
                  45.85     1:35.00 (49.15)                                        
 27 Berridge, Scottie S        9 Badger-MR            1:41.00    1:35.16 SILV   
                1:35.90         1:35.16 ( )                                        
 28 Robert, Jessica           10 Agua Swim Team-MR    1:35.64    1:35.50 SILV   
                  46.38     1:35.50 (49.12)                                        
 29 Byrnes, Molly C           10 Badger-MR            1:39.34    1:36.18 SILV   
                  47.81     1:36.18 (48.37)                                        
 30 Smoor, Nina F              9 Badger-MR            1:48.55    1:37.11 SILV   
                  46.55     1:37.11 (50.56)                                        
 31 Mooney, Deirdre D         10 HS-MR                1:49.17    1:37.24 SILV   
                  47.99     1:37.24 (49.25)                                        
 32 Omeara, Sappha E          10 YFD-MR               1:35.58    1:37.49 SILV   
                  48.59     1:37.49 (48.90)                                        
 33 Corridon, Claire D         9 Agua Swim Team-MR    1:35.33    1:37.60 SILV   
                  46.81     1:37.60 (50.79)                                        
 34 Pena, Sarahe               9 Agua Swim Team-MR    1:39.22    1:37.74 SILV   
 35 Zavattero, Alyssa N        9 Agua Swim Team-MR    1:34.47    1:38.31 SILV   
 36 Klinovsky, Katarina       10 Agua Swim Team-MR    1:41.50    1:39.18 SILV   
                1:39.65         1:39.18 ( )                                        
 37 Chan, Kristen              9 Twisters-MR          1:40.09    1:39.33 SILV   
                  46.76     1:39.33 (52.57)                                        
 38 Lucas, Isabel L           10 Badger-MR            1:48.02    1:39.41 SILV   
                  46.89     1:39.41 (52.52)                                        
 39 Elmassry, Jasmine          9 Twisters-MR          1:39.10    1:39.69 SILV   
                  49.82     1:39.69 (49.87)                                        
AGE - Division  
  1 Eguchi, Lydia             10 Agua Swim Team-MR    1:33.10    1:40.72 AGE    
                  49.42     1:40.72 (51.30)                                        
  2 Mauro, Sabrina R           9 CIY-MR               1:42.99    1:41.97 AGE    
                1:42.11         1:41.97 ( )                                        
  3 Tjokronolo, Inga R        10 Twisters-MR          1:36.25    1:42.01 AGE    
                  47.80     1:42.01 (54.21)                                        
  4 Mak, Eunice               10 BASC-MR              1:44.05    1:42.07 AGE    
                  46.82     1:42.07 (55.25)                                        
  5 Paret, Isabel M            9 Badger-MR            1:45.21    1:42.10 AGE    
                  49.59     1:42.10 (52.51)                                        
  6 Povitch, Justina          10 WAC-MR               1:46.26    1:44.13 AGE    
                  49.48     1:44.13 (54.65)                                        
  7 Hanlon, Kelly A            9 Badger-MR            1:45.22    1:45.10 AGE    
                  48.93     1:45.10 (56.17)                                        
  8 Dorsey, Kai V             10 Agua Swim Team-MR    1:36.46    1:45.14 AGE    
                  48.97     1:45.14 (56.17)                                        
  9 Kelert, Julia A            9 Twisters-MR          1:42.80    1:46.99 AGE    
                  51.15     1:46.99 (55.84)                                        
 10 Magsuci, Alexa             9 CIY-MR               1:52.56    1:49.60 AGE    
                1:56.11         1:49.60 ( )                                        
 11 Towne, Molly E            10 Badger-MR            2:10.55    1:53.21 AGE    
                  51.28   1:53.21 (1:01.93)                                        
 12 Cohn, Michelle A           9 YFD-MR               1:58.72    1:53.48 AGE    
                  50.99   1:53.48 (1:02.49)                                        
 13 Stafford, Paloma          10 YFD-MR               1:54.40    1:59.95 AGE    
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          42.99  JO
          43.00  QUAL
          50.09  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Xu, Emily                 10 NYCC-MR                48.40      41.43 JO     
  2 Ambrosio, Wendy J         10 RedTails-MR            45.19      41.77 JO     
  3 Sunwoo, Stacy K           10 Silver Streaks-MR      43.27      41.88 JO     
  4 Lee, Anna                 10 Twisters-MR            43.06      42.33 JO     
  5 Barclay, Skye M           10 YFD-MR                 43.86      42.60 JO     
  6 Siegal, Gabriela J        10 YFD-MR                 43.16      42.99 JO     
SILV - Division  
  1 Fuchs, Lindsey            10 Agua Swim Team-MR      43.62      43.43 SILV   
  2 Siegel, Sophie H          10 YFD-MR                 43.20      43.72 SILV   
  3 Low, Kelly                 9 NYCC-MR                44.58      43.77 SILV   
  4 Omeara, Sappha E          10 YFD-MR                 44.75      43.92 SILV   
  5 Cabral, Julia             10 Twisters-MR            45.71      44.69 SILV   
  6 Lu, Grace G               10 APEX-MR                45.39      44.72 SILV   
  7 Doyle, Jordy L             9 YFD-MR                 44.15      44.76 SILV   
  8 Elmassry, Jasmine          9 Twisters-MR            45.70      44.79 SILV   
  9 Halper, Sophie R          10 Agua Swim Team-MR      48.60      44.88 SILV   
 10 Bianco, Sara E            10 HS-MR                  45.19      45.05 SILV   
 11 Robert, Jessica           10 Agua Swim Team-MR      46.65      45.29 SILV   
 12 Delpriore, Dulcie A       10 GAEL-MR                44.91      45.38 SILV   
 13 Berridge, Scottie S        9 Badger-MR              45.98      45.55 SILV   
 14 Lipton, Jessica R         10 YFD-MR                 46.95      45.68 SILV   
 15 Rodriguez, Tina G          9 Twisters-MR            46.51      45.77 SILV   
 16 Byrnes, Molly C           10 Badger-MR              45.88      46.14 SILV   
 17 Weiss, Jessie M            9 YFD-MR                 45.12      47.17 SILV   
 18 Tucciarone, Sabrina       10 BASC-MR                53.90      47.44 SILV   
 19 Ulrich, Bridget E          9 Badger-MR              48.56      47.58 SILV   
 20 Wozny, Victoria            9 Twisters-MR            46.58      47.59 SILV   
 21 Shkolar, Megan             9 BASC-MR                48.65      47.61 SILV   
 22 Parry, Nicole F            9 Badger-MR              49.43      47.86 SILV   
 23 Eid, Nathalie A            9 Badger-MR              47.09      47.91 SILV   
 24 Pena, Sarahe               9 Agua Swim Team-MR      47.20      47.95 SILV   
 25 Magsuci, Alexa             9 CIY-MR                 51.04      48.13 SILV   
 26 Fallon, Lauren T          10 Badger-MR              49.55      48.19 SILV   
 27 Rice, Harriet E            9 GAEL-MR                48.20      48.28 SILV   
 28 deFreitas, Emma            9 WAC-MR                 48.47      48.33 SILV   
 29 Eguchi, Lydia             10 Agua Swim Team-MR      47.81      48.49 SILV   
 30 Lucas, Isabel L           10 Badger-MR              47.48      48.54 SILV   
 31 McGowan, Alessia M         9 Agua Swim Team-MR      46.37      48.56 SILV   
 32 McInerney, Clare T        10 Badger-MR              48.60      48.62 SILV   
 33 Stern, Jackie B           10 YFD-MR                 49.57      49.14 SILV   
 34 Fitzpatrick, Claire A     10 Badger-MR              52.55      49.43 SILV   
 35 Murphy, Ally B            10 Badger-MR              49.79      49.55 SILV   
 -- Mak, Eunice               10 BASC-MR                50.12         DQ        
      Non-simultaneous arms
AGE - Division  
  1 Dorsey, Kai V             10 Agua Swim Team-MR      50.68      50.29 AGE    
  2 Tjokronolo, Inga R        10 Twisters-MR            53.23      50.44 AGE    
  3 Mooney, Deirdre D         10 HS-MR                1:01.50      50.79 AGE    
  4 Klinovsky, Katarina       10 Agua Swim Team-MR      54.21      50.88 AGE    
  5 Soriano, Thalia G         10 NYCC-MR                53.25      50.95 AGE    
  6 Rogers, Ava K              9 RedTails-MR            51.38      51.10 AGE    
  7 Paret, Isabel M            9 Badger-MR              53.87      51.52 AGE    
  8 Cohn, Michelle A           9 YFD-MR                 57.77      52.14 AGE    
  9 Chan, Kristen              9 Twisters-MR            53.32      52.72 AGE    
 10 Zavattero, Alyssa N        9 Agua Swim Team-MR      53.25      52.99 AGE    
 11 Espinosa, Chelsy           9 CIY-MR               1:07.50      53.18 AGE    
 12 Povitch, Justina          10 WAC-MR                 59.03      53.49 AGE    
 13 Smoor, Nina F              9 Badger-MR              52.12      54.24 AGE    
 14 O'Reilly, Maggie R         9 GAEL-MR                59.02      54.60 AGE    
 15 Almonte, Kelsey L          9 Twisters-MR            48.76      55.25 AGE    
 16 Stafford, Paloma          10 YFD-MR                 56.50      56.54 AGE    
 17 Drexler, Victoria A        9 NYCC-MR                53.00      59.97 AGE    
 -- Corridon, Claire D         9 Agua Swim Team-MR    1:04.66         DQ        
      One hand touch
 -- Mauro, Sabrina R           9 CIY-MR                 55.13         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Towne, Molly E            10 Badger-MR            1:02.66         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:33.99  JO
        1:34.00  QUAL
        1:51.39  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Ambrosio, Wendy J         10 RedTails-MR          1:38.12    1:31.01 JO     
                  44.78     1:31.01 (46.23)                                        
  2 Lara, Krystal             10 BASC-MR              1:41.85    1:32.82 JO     
                  43.91     1:32.82 (48.91)                                        
  3 Barclay, Skye M           10 YFD-MR               1:34.96    1:33.01 JO     
                  44.14     1:33.01 (48.87)                                        
  4 Low, Kelly                 9 NYCC-MR              1:35.99    1:33.07 JO     
                  44.27     1:33.07 (48.80)                                        
SILV - Division  
  1 Xu, Emily                 10 NYCC-MR              1:39.61    1:34.69 SILV   
                  43.29     1:34.69 (51.40)                                        
  2 Lu, Grace G               10 APEX-MR              1:37.17    1:35.44 SILV   
                  46.44     1:35.44 (49.00)                                        
  3 Jia, Kaity                10 Twisters-MR          1:38.01    1:35.79 SILV   
                  44.33     1:35.79 (51.46)                                        
  4 Cabral, Julia             10 Twisters-MR          1:36.12    1:36.26 SILV   
                  45.21     1:36.26 (51.05)                                        
  5 Bianco, Sara E            10 HS-MR                1:39.67    1:36.87 SILV   
                  45.63     1:36.87 (51.24)                                        
  6 Siegel, Sophie H          10 YFD-MR               1:38.70    1:37.22 SILV   
                  45.24     1:37.22 (51.98)                                        
  7 Omeara, Sappha E          10 YFD-MR               1:37.29    1:37.38 SILV   
                  45.73     1:37.38 (51.65)                                        
  8 Berridge, Scottie S        9 Badger-MR            1:42.49    1:38.89 SILV   
                  47.09     1:38.89 (51.80)                                        
  9 Byrnes, Molly C           10 Badger-MR            1:41.16    1:38.99 SILV   
                  48.88     1:38.99 (50.11)                                        
 10 Elmassry, Jasmine          9 Twisters-MR          1:38.45    1:40.45 SILV   
                  47.73     1:40.45 (52.72)                                        
 11 Halper, Sophie R          10 Agua Swim Team-MR    1:47.78    1:40.97 SILV   
                  49.42     1:40.97 (51.55)                                        
 11 Delpriore, Dulcie A       10 GAEL-MR              1:40.57    1:40.97 SILV   
                  46.75     1:40.97 (54.22)                                        
 13 Ulrich, Bridget E          9 Badger-MR            1:44.57    1:41.07 SILV   
                  49.96     1:41.07 (51.11)                                        
 14 Robert, Jessica           10 Agua Swim Team-MR    1:44.64    1:41.43 SILV   
                  49.10     1:41.43 (52.33)                                        
 15 Rodriguez, Tina G          9 Twisters-MR          1:39.81    1:42.13 SILV   
                  49.47     1:42.13 (52.66)                                        
 16 Lipton, Jessica R         10 YFD-MR               1:40.01    1:42.21 SILV   
                  47.78     1:42.21 (54.43)                                        
 17 Wozny, Victoria            9 Twisters-MR          1:40.32    1:42.47 SILV   
                  48.48     1:42.47 (53.99)                                        
 18 Tucciarone, Sabrina       10 BASC-MR              1:49.90    1:43.37 SILV   
                  48.07     1:43.37 (55.30)                                        
 19 Shkolar, Megan             9 BASC-MR              1:44.19    1:43.42 SILV   
                  49.10     1:43.42 (54.32)                                        
 20 Eid, Nathalie A            9 Badger-MR            1:39.13    1:45.52 SILV   
                  50.37     1:45.52 (55.15)                                        
 21 Eguchi, Lydia             10 Agua Swim Team-MR    1:41.64    1:45.69 SILV   
                  50.49     1:45.69 (55.20)                                        
 22 Jackson, Nicole M         10 HS-MR                1:55.48    1:45.82 SILV   
                  48.94     1:45.82 (56.88)                                        
 23 Lucas, Isabel L           10 Badger-MR            1:54.22    1:46.03 SILV   
                  50.47     1:46.03 (55.56)                                        
 24 McInerney, Clare T        10 Badger-MR            1:44.16    1:46.47 SILV   
                  48.57     1:46.47 (57.90)                                        
 25 Parry, Nicole F            9 Badger-MR            2:05.44    1:46.55 SILV   
                  49.57     1:46.55 (56.98)                                        
 26 Dorsey, Kai V             10 Agua Swim Team-MR    1:55.54    1:49.24 SILV   
                  51.90     1:49.24 (57.34)                                        
 27 Soriano, Thalia G         10 NYCC-MR              1:54.38    1:49.35 SILV   
                  50.25     1:49.35 (59.10)                                        
 28 Rangel, Vanessa           10 Badger-MR            1:57.43    1:49.58 SILV   
                  52.05     1:49.58 (57.53)                                        
 29 Pena, Sarahe               9 Agua Swim Team-MR    1:45.97    1:50.21 SILV   
                  51.90     1:50.21 (58.31)                                        
AGE - Division  
  1 Weiss, Jessie M            9 YFD-MR               1:42.75    1:52.50 AGE    
                  51.80   1:52.50 (1:00.70)                                        
  2 Pan, Amy                   9 Aquaflames-MR        1:56.88    1:53.02 AGE    
                  53.71     1:53.02 (59.31)                                        
  3 Mooney, Deirdre D         10 HS-MR                2:14.48    1:53.83 AGE    
                  54.34     1:53.83 (59.49)                                        
  4 Yim, Elizabeth            10 CIY-MR               1:59.24    1:54.58 AGE    
                  54.67     1:54.58 (59.91)                                        
  5 Chan, Samantha            10 CIY-MR               2:01.38    1:56.24 AGE    
                  54.31   1:56.24 (1:01.93)                                        
  6 Chan, Kristen              9 Twisters-MR          1:59.84    1:57.12 AGE    
                  55.18   1:57.12 (1:01.94)                                        
  7 Zavattero, Alyssa N        9 Agua Swim Team-MR    1:58.25    1:57.95 AGE    
                  56.19   1:57.95 (1:01.76)                                        
  8 Klinovsky, Katarina       10 Agua Swim Team-MR    1:57.71    1:58.09 AGE    
                  56.39   1:58.09 (1:01.70)                                        
  9 Smoor, Nina F              9 Badger-MR            2:01.45    2:03.71 AGE    
                  58.78   2:03.71 (1:04.93)                                        
 10 Kelert, Julia A            9 Twisters-MR          2:00.10    2:08.03 AGE    
                  59.44   2:08.03 (1:08.59)                                        
 11 Corridon, Claire D         9 Agua Swim Team-MR    2:13.10    2:08.55 AGE    
                1:01.14   2:08.55 (1:07.41)                                        
 12 Drexler, Victoria A        9 NYCC-MR              1:55.00    2:10.56 AGE    
                1:01.17   2:10.56 (1:09.39)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          37.09  JO
          37.10  QUAL
          45.39  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Lara, Krystal             10 BASC-MR                37.49      36.97 JO     
  2 Sunwoo, Stacy K           10 Silver Streaks-MR      38.07      37.09 JO     
SILV - Division  
  1 Fuchs, Lindsey            10 Agua Swim Team-MR      37.97      37.54 SILV   
  2 Xu, Emily                 10 NYCC-MR                41.26      38.86 SILV   
  3 Eid, Nathalie A            9 Badger-MR              41.71      38.92 SILV   
  4 Fallon, Lauren T          10 Badger-MR              44.56      39.05 SILV   
  5 Fried, Carly T             9 YFD-MR                 38.80      39.10 SILV   
  6 Siegal, Gabriela J        10 YFD-MR                 38.17      39.12 SILV   
  7 Fitzpatrick, Claire A     10 Badger-MR              42.00      40.00 SILV   
  8 Keane, Nicole E           10 Badger-MR              40.92      40.14 SILV   
  9 Rice, Jessica E           10 GAEL-MR                37.98      40.26 SILV   
 10 Kelly, Jordan A           10 Agua Swim Team-MR      40.77      40.51 SILV   
 11 Elmassry, Jasmine          9 Twisters-MR            41.87      41.85 SILV   
 12 Wozny, Victoria            9 Twisters-MR            43.92      42.13 SILV   
 13 Bianco, Sara E            10 HS-MR                  43.85      42.18 SILV   
 14 Parry, Nicole F            9 Badger-MR              42.51      42.32 SILV   
 15 Doyle, Jordy L             9 YFD-MR                 43.20      42.44 SILV   
 16 Rice, Harriet E            9 GAEL-MR                41.08      42.49 SILV   
 17 Ambrosio, Wendy J         10 RedTails-MR            47.83      42.74 SILV   
 17 Rodriguez, Tina G          9 Twisters-MR            43.08      42.74 SILV   
 19 Rangel, Vanessa           10 Badger-MR              43.97      43.33 SILV   
 20 Soriano, Thalia G         10 NYCC-MR                46.57      43.38 SILV   
 21 O'Reilly, Maggie R         9 GAEL-MR                42.27      43.46 SILV   
 22 Lipton, Jessica R         10 YFD-MR                 47.46      44.03 SILV   
 23 Lu, Grace G               10 APEX-MR                44.00      44.21 SILV   
 24 deFreitas, Emma            9 WAC-MR                 41.34      45.21 SILV   
AGE - Division  
  1 Hanlon, Kelly A            9 Badger-MR              51.58      45.43 AGE    
  2 Paret, Isabel M            9 Badger-MR              50.26      46.49 AGE    
  3 Dorsey, Kai V             10 Agua Swim Team-MR      51.74      46.51 AGE    
  4 Omeara, Sappha E          10 YFD-MR                 51.49      47.43 AGE    
  5 Klinovsky, Katarina       10 Agua Swim Team-MR      46.27      47.44 AGE    
  6 Almonte, Kelsey L          9 Twisters-MR            44.21      47.65 AGE    
  7 Lucas, Isabel L           10 Badger-MR              49.55      47.95 AGE    
  8 Corridon, Claire D         9 Agua Swim Team-MR      45.39      48.36 AGE    
  9 Mooney, Deirdre D         10 HS-MR                  55.04      48.93 AGE    
 10 Pena, Sarahe               9 Agua Swim Team-MR      43.32      49.12 AGE    
 11 Weiss, Jessie M            9 YFD-MR                 46.27      49.75 AGE    
 12 Chan, Kristen              9 Twisters-MR            49.37      49.87 AGE    
 13 Povitch, Justina          10 WAC-MR                 49.26      49.88 AGE    
 14 Tjokronolo, Inga R        10 Twisters-MR            44.38      49.89 AGE    
 15 Murphy, Ally B            10 Badger-MR              48.27      49.92 AGE    
 16 Stern, Jackie B           10 YFD-MR                 51.26      51.49 AGE    
 17 Cohn, Michelle A           9 YFD-MR                    NT      53.36 AGE    
 18 Rogers, Ava K              9 RedTails-MR            48.09      54.71 AGE    
 19 Towne, Molly E            10 Badger-MR              55.11      59.80 AGE    
 20 Drexler, Victoria A        9 NYCC-MR                47.00    1:13.15 AGE    
 -- Smoor, Nina F              9 Badger-MR              53.42         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Stafford, Paloma          10 YFD-MR               1:08.35         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Kelert, Julia A            9 Twisters-MR            50.91         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:27.99  JO
        1:28.00  QUAL
        1:40.99  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Lara, Krystal             10 BASC-MR              1:28.03    1:23.61 JO     
                  37.95     1:23.61 (45.66)                                        
  2 Hou, Julia                 9 Twisters-MR          1:29.00    1:25.41 JO     
                  37.91     1:25.41 (47.50)                                        
  3 Sunwoo, Stacy K           10 Silver Streaks-MR    1:36.11    1:26.83 JO     
                  39.24     1:26.83 (47.59)                                        
SILV - Division  
  1 Kelly, Jordan A           10 Agua Swim Team-MR    1:33.34    1:30.16 SILV   
                  40.07     1:30.16 (50.09)                                        
  2 Xu, Emily                 10 NYCC-MR              1:38.88    1:32.32 SILV   
                  42.44     1:32.32 (49.88)                                        
  3 Bianco, Sara E            10 HS-MR                1:46.55    1:35.10 SILV   
                  43.02     1:35.10 (52.08)                                        
  4 Soriano, Thalia G         10 NYCC-MR              1:46.49    1:39.57 SILV   
                  45.92     1:39.57 (53.65)                                        
  5 Schaubeck, Anna           10 CIY-MR               1:45.93    1:40.39 SILV   
                  45.40     1:40.39 (54.99)                                        
AGE - Division  
  1 Yuabov, Esther             9 Aquaflames-MR        1:45.99    1:43.95 AGE    
                  46.04     1:43.95 (57.91)                                        
  2 O'Sullivan, Emily C       10 Badger-MR            1:38.09    1:46.54 AGE    
                  48.32     1:46.54 (58.22)                                        
  3 deFreitas, Emma            9 WAC-MR               1:53.40    1:50.62 AGE    
                  47.83   1:50.62 (1:02.79)                                        
  4 Chan, Kristen              9 Twisters-MR          1:33.46    1:50.82 AGE    
                  50.66   1:50.82 (1:00.16)                                        
  5 Mooney, Deirdre D         10 HS-MR                2:07.71    1:52.20 AGE    
                  51.94   1:52.20 (1:00.26)                                        
 -- Rangel, Vanessa           10 Badger-MR            1:44.75         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  49.64          DQ (54.04)                                        
Non-Award Division  
 -- Stern, Jackie B           10 YFD-MR                    NT        DFS        
      Declared false start
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:20.99  JO
        1:21.00  QUAL
        1:31.59  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Barclay, Skye M           10 YFD-MR               1:24.19    1:18.86 JO     
                  36.31     1:18.86 (42.55)                                        
  2 Sunwoo, Stacy K           10 Silver Streaks-MR    1:21.42    1:19.20 JO     
                  36.51     1:19.20 (42.69)                                        
  3 Kelly, Jordan A           10 Agua Swim Team-MR    1:21.31    1:20.61 JO     
                  38.18     1:20.61 (42.43)                                        
SILV - Division  
  1 Bianco, Sara E            10 HS-MR                1:31.89    1:24.01 SILV   
                  40.46     1:24.01 (43.55)                                        
  2 Eid, Nathalie A            9 Badger-MR            1:23.82    1:24.83 SILV   
                  39.46     1:24.83 (45.37)                                        
  3 Fried, Carly T             9 YFD-MR               1:25.49    1:25.10 SILV   
                  40.62     1:25.10 (44.48)                                        
  4 Low, Kelly                 9 NYCC-MR              1:28.48    1:25.86 SILV   
                  42.54     1:25.86 (43.32)                                        
  5 Delpriore, Dulcie A       10 GAEL-MR              1:24.49    1:26.26 SILV   
                  39.95     1:26.26 (46.31)                                        
  6 Cabral, Julia             10 Twisters-MR          1:25.29    1:26.92 SILV   
                  42.08     1:26.92 (44.84)                                        
  7 Ambrosio, Wendy J         10 RedTails-MR          1:31.96    1:27.43 SILV   
                  43.29     1:27.43 (44.14)                                        
  8 Rodriguez, Tina G          9 Twisters-MR          1:29.09    1:28.30 SILV   
                  41.51     1:28.30 (46.79)                                        
  9 Parry, Nicole F            9 Badger-MR            1:30.92    1:28.73 SILV   
                  39.85     1:28.73 (48.88)                                        
 10 Jia, Kaity                10 Twisters-MR          1:29.24    1:28.89 SILV   
                  42.86     1:28.89 (46.03)                                        
 11 Lee, Anna                 10 Twisters-MR          1:27.63    1:28.90 SILV   
                  43.63     1:28.90 (45.27)                                        
 12 Elmassry, Jasmine          9 Twisters-MR          1:28.32    1:29.65 SILV   
                  44.68     1:29.65 (44.97)                                        
 13 Fitzpatrick, Claire A     10 Badger-MR            1:33.17    1:29.78 SILV   
                  41.90     1:29.78 (47.88)                                        
 14 Robert, Jessica           10 Agua Swim Team-MR    1:33.90    1:30.59 SILV   
                  44.02     1:30.59 (46.57)                                        
 15 Lu, Grace G               10 APEX-MR              1:32.57    1:30.66 SILV   
                  44.49     1:30.66 (46.17)                                        
 16 Byrnes, Molly C           10 Badger-MR            1:30.31    1:30.84 SILV   
                  44.29     1:30.84 (46.55)                                        
 17 McInerney, Clare T        10 Badger-MR            1:31.74    1:31.54 SILV   
                  43.32     1:31.54 (48.22)                                        
 -- Rangel, Vanessa           10 Badger-MR            1:26.82         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                  40.47          DQ (48.22)                                        
AGE - Division  
  1 Shkolar, Megan             9 BASC-MR              1:29.85    1:31.62 AGE    
                  42.05     1:31.62 (49.57)                                        
  2 Hou, Julia                 9 Twisters-MR          1:28.19    1:31.88 AGE    
                  42.64     1:31.88 (49.24)                                        
  3 Lipton, Jessica R         10 YFD-MR               1:34.83    1:32.03 AGE    
                  42.94     1:32.03 (49.09)                                        
  4 Ulrich, Bridget E          9 Badger-MR            1:31.72    1:32.13 AGE    
                  46.05     1:32.13 (46.08)                                        
  5 Wozny, Victoria            9 Twisters-MR          1:32.11    1:32.44 AGE    
                  44.43     1:32.44 (48.01)                                        
  6 Tucciarone, Sabrina       10 BASC-MR              1:42.20    1:32.70 AGE    
                  44.52     1:32.70 (48.18)                                        
  7 deFreitas, Emma            9 WAC-MR               1:37.74    1:33.47 AGE    
                  43.60     1:33.47 (49.87)                                        
  8 Eguchi, Lydia             10 Agua Swim Team-MR    1:28.27    1:33.60 AGE    
                  44.89     1:33.60 (48.71)                                        
  9 Berridge, Scottie S        9 Badger-MR            1:35.79    1:33.61 AGE    
                  42.95     1:33.61 (50.66)                                        
 10 Halper, Sophie R          10 Agua Swim Team-MR    1:34.23    1:33.91 AGE    
                  45.40     1:33.91 (48.51)                                        
 11 O'Leary, Nicole A          9 GAEL-MR              1:34.36    1:34.23 AGE    
                  44.88     1:34.23 (49.35)                                        
 12 Jackson, Nicole M         10 HS-MR                1:42.26    1:34.83 AGE    
 13 Lucas, Isabel L           10 Badger-MR            1:35.98    1:35.33 AGE    
                  45.26     1:35.33 (50.07)                                        
 14 Omeara, Sappha E          10 YFD-MR               1:42.44    1:35.64 AGE    
                  45.93     1:35.64 (49.71)                                        
 15 Hanlon, Kelly A            9 Badger-MR            1:46.52    1:36.89 AGE    
                  42.30     1:36.89 (54.59)                                        
 16 Pena, Sarahe               9 Agua Swim Team-MR    1:33.93    1:37.30 AGE    
                  45.78     1:37.30 (51.52)                                        
 17 Weiss, Jessie M            9 YFD-MR               1:40.00    1:41.14 AGE    
                  50.21     1:41.14 (50.93)                                        
 18 Mooney, Deirdre D         10 HS-MR                1:48.63    1:42.10 AGE    
                  51.00     1:42.10 (51.10)                                        
 19 Tjokronolo, Inga R        10 Twisters-MR          1:36.46    1:42.28 AGE    
                  46.82     1:42.28 (55.46)                                        
 20 Dorsey, Kai V             10 Agua Swim Team-MR    1:42.09    1:45.09 AGE    
                  49.66     1:45.09 (55.43)                                        
 21 Smoor, Nina F              9 Badger-MR            1:53.51    1:47.53 AGE    
                  51.77     1:47.53 (55.76)                                        
 22 Chan, Kristen              9 Twisters-MR          1:44.69    1:47.61 AGE    
                  49.18     1:47.61 (58.43)                                        
 23 O'Sullivan, Emily C       10 Badger-MR            1:38.25    1:48.21 AGE    
                  46.65   1:48.21 (1:01.56)                                        
 24 Rogers, Ava K              9 RedTails-MR          1:44.95    1:50.07 AGE    
                  53.75     1:50.07 (56.32)                                        
 25 Towne, Molly E            10 Badger-MR            2:01.73    1:50.22 AGE    
                  50.14   1:50.22 (1:00.08)                                        
 26 Kelert, Julia A            9 Twisters-MR          1:48.46    1:53.38 AGE    
                  51.73   1:53.38 (1:01.65)                                        
 27 Jimenez, Daniella          9 CIY-MR               2:01.02    1:59.52 AGE    
                  53.22   1:59.52 (1:06.30)                                        
 28 Montes, Gabriella S        9 RedTails-MR          2:00.09    2:02.28 AGE    
                  53.13   2:02.28 (1:09.15)                                        
 -- Espinosa, Chelsy           9 CIY-MR               1:55.54         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  49.84          DQ (54.97)                                        
 -- Corridon, Claire D         9 Agua Swim Team-MR    1:44.24         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  47.04          DQ (57.69)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
        2:55.99  JO
        2:56.00  QUAL
        3:19.99  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Park, Irene J              9 Twisters-MR          2:56.11    2:49.93 JO     
                  39.13     1:22.46 (43.33)     2:10.57 (48.11)     2:49.93 (39.36)
  2 Lara, Krystal             10 BASC-MR              3:05.99    2:52.72 JO     
                  38.36     1:22.83 (44.47)     2:14.45 (51.62)     2:52.72 (38.27)
  3 Barclay, Skye M           10 YFD-MR               3:05.08    2:54.10 JO     
                  37.85     1:22.63 (44.78)     2:12.55 (49.92)     2:54.10 (41.55)
SILV - Division  
  1 Siegel, Sophie H          10 YFD-MR               3:00.45    2:56.29 SILV   
                  38.58     1:21.53 (42.95)     2:15.76 (54.23)     2:56.29 (40.53)
  2 Fried, Carly T             9 YFD-MR               3:15.00    3:00.00 SILV   
                  41.28     1:30.21 (48.93)     2:19.22 (49.01)     3:00.00 (40.78)
  3 Keane, Nicole E           10 Badger-MR            2:58.75    3:01.97 SILV   
                  42.23     1:29.24 (47.01)     2:22.78 (53.54)     3:01.97 (39.19)
  4 Amar, Kelly A              9 GAEL-MR              2:59.22    3:02.72 SILV   
                  40.15     1:27.60 (47.45)     2:24.70 (57.10)     3:02.72 (38.02)
  5 Delpriore, Dulcie A       10 GAEL-MR              3:08.35    3:03.24 SILV   
                  39.41     1:25.43 (46.02)     2:22.01 (56.58)     3:03.24 (41.23)
  6 Siegal, Gabriela J        10 YFD-MR               3:15.00    3:03.42 SILV   
                  42.45     1:31.22 (48.77)     2:25.18 (53.96)     3:03.42 (38.24)
  7 Low, Kelly                 9 NYCC-MR              3:10.00    3:04.59 SILV   
                  43.38     1:32.74 (49.36)     2:24.37 (51.63)     3:04.59 (40.22)
  8 Robert, Jessica           10 Agua Swim Team-MR    3:15.74    3:08.68 SILV   
                  44.25     1:34.69 (50.44)     2:27.60 (52.91)     3:08.68 (41.08)
  9 Rangel, Vanessa           10 Badger-MR            3:09.48    3:11.05 SILV   
                  47.89     1:33.28 (45.39)     2:27.80 (54.52)     3:11.05 (43.25)
 10 Perez-Segnini, Sofia Y    10 Badger-MR            3:17.73    3:11.64 SILV   
                  43.15     1:32.41 (49.26)     2:24.87 (52.46)     3:11.64 (46.77)
 11 Shkolar, Megan             9 BASC-MR              3:11.20    3:12.13 SILV   
                  45.40     1:34.69 (49.29)     2:30.94 (56.25)     3:12.13 (41.19)
 12 Byrnes, Molly C           10 Badger-MR            3:15.19    3:12.50 SILV   
                  45.79     1:37.43 (51.64)     2:32.48 (55.05)     3:12.50 (40.02)
 13 Doyle, Jordy L             9 YFD-MR               3:20.00    3:13.04 SILV   
                  44.80     1:34.33 (49.53)     2:29.68 (55.35)     3:13.04 (43.36)
 14 Elmassry, Jasmine          9 Twisters-MR          3:09.29    3:16.45 SILV   
                  46.74     1:41.78 (55.04)     2:34.64 (52.86)     3:16.45 (41.81)
 15 Halper, Sophie R          10 Agua Swim Team-MR    3:20.39    3:17.97 SILV   
                  50.86     1:39.55 (48.69)     2:35.32 (55.77)     3:17.97 (42.65)
 16 Ulrich, Bridget E          9 Badger-MR            3:16.91    3:19.08 SILV   
                  49.99     1:39.14 (49.15)     2:35.59 (56.45)     3:19.08 (43.49)
AGE - Division  
  1 Lipton, Jessica R         10 YFD-MR               3:29.25    3:21.36 AGE    
                  47.74     1:41.75 (54.01)     2:35.83 (54.08)     3:21.36 (45.53)
  2 McGowan, Alessia M         9 Agua Swim Team-MR    3:20.77    3:23.46 AGE    
                  50.18     1:43.28 (53.10)     2:42.73 (59.45)     3:23.46 (40.73)
  3 McInerney, Clare T        10 Badger-MR            3:11.21    3:23.98 AGE    
                  48.49     1:39.39 (50.90)     2:37.62 (58.23)     3:23.98 (46.36)
  4 Weiss, Jessie M            9 YFD-MR               3:39.00    3:32.75 AGE    
                  53.10     1:46.88 (53.78)     2:45.40 (58.52)     3:32.75 (47.35)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.69  JO
          28.70  QUAL
          32.49  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Herbold, Emma K           12 Badger-MR              28.97      28.41 JO     
SILV - Division  
  1 Delane, Kelly A           11 Badger-MR              29.69      29.66 SILV   
  2 Balderes, Olivia A        12 NYCC-MR                29.44      29.74 SILV   
  3 Cruz, Brigitti S          12 Twisters-MR            29.65      29.80 SILV   
  4 Brickman, Molly E         11 YFD-MR                 29.62      30.02 SILV   
  5 Nixon, Charlotte A        11 Badger-MR              29.79      30.09 SILV   
  6 Peralta, Loren S          12 APEX-MR                31.17      30.18 SILV   
  7 Rosario, Perla            12 RedTails-MR            29.90      30.20 SILV   
  8 Chrystal, Morgan C        11 GAEL-MR                29.50      30.22 SILV   
  9 Simone, Madeline N        11 Badger-MR              29.79      30.55 SILV   
 10 Khal-Laayoun, Yasmina E   11 Agua Swim Team-MR      30.94      30.69 SILV   
 11 Walsh, Georgina           12 NYCC-MR                31.00      30.73 SILV   
 12 Reilly, Bridget K         11 GAEL-MR                29.54      31.11 SILV   
 13 Johanson, Bridget M       12 Badger-MR              31.33      31.51 SILV   
 14 Anderson, Mary Jane J     11 HS-MR                  32.68      32.18 SILV   
 15 Bolster, Callye A         11 GAEL-MR                31.66      32.29 SILV   
 16 Pilipenko, Veronika       12 APEX-MR                   NT      32.35 SILV   
 17 Monfiletto, Angela        11 WAC-MR                 34.08      32.45 SILV   
AGE - Division  
  1 Dwarica, Tyla K           12 NYCC-MR                34.44      32.52 AGE    
  2 Weinberg, Tian            12 RedTails-MR            31.93      32.67 AGE    
  3 Sepulveda, Elena A        12 RedTails-MR            33.61      32.80 AGE    
  4 Sarubbi, Bre M            11 HS-MR                  34.07      32.81 AGE    
  5 Paret, Anna F             11 Badger-MR              33.09      32.84 AGE    
  6 Kamel, Mira S             12 Twisters-MR            32.74      32.90 AGE    
  7 Lovett, Emily E           12 YFD-MR                 32.59      33.45 AGE    
  8 Uppal, Jaya               12 Silver Streaks-MR      35.54      33.71 AGE    
  9 Rosado, Alejandra A       11 Twisters-MR            33.68      33.93 AGE    
 10 Basso, Sierra K           11 Agua Swim Team-MR      33.03      33.96 AGE    
 11 Sawyers, Amelia E         11 YFD-MR                 35.25      34.00 AGE    
 12 Young, Sarah E            11 HS-MR                  34.40      34.49 AGE    
 13 Hennessy, Alice           11 YFD-MR                 36.52      34.97 AGE    
 14 Lewis, Kiara              11 Twisters-MR            36.32      35.33 AGE    
 15 Byrne, Theresa A          11 Agua Swim Team-MR      34.54      35.37 AGE    
 16 Sanabria, Eugenia C       11 HS-MR                  33.58      35.86 AGE    
 17 Wallerstein, Avery L      11 NYCC-MR                39.68      35.92 AGE    
 18 Li, Jessica Y             11 HS-MR                  35.37      36.14 AGE    
 19 Etienne, Christina        11 NYCC-MR                38.26      36.19 AGE    
 20 Sokan, Gabby              11 NYCC-MR                37.19      36.59 AGE    
 21 Stokke, Vilde B           11 Agua Swim Team-MR      42.57      36.82 AGE    
 22 Meeusen, Luna             11 Badger-MR              38.20      36.83 AGE    
 23 McCULLOUGH, Amanda D      12 Twisters-MR            37.64      37.72 AGE    
 24 Fintzi, Donna             11 APEX-MR                   NT      37.95 AGE    
 25 Ryan, Katie A             11 GAEL-MR                36.26      38.38 AGE    
 26 Wallerstein, Julia B      11 NYCC-MR                41.39      39.01 AGE    
 27 Anandani, Neha S          12 APEX-MR                   NT      39.60 AGE    
 28 Stora, Victoria           12 BASC-MR                38.72      39.85 AGE    
 29 Abdelrahman, Roba         12 Shy/Seals-MR           37.19      40.90 AGE    
 30 Evans, Lily A             11 RedTails-MR            40.86      41.06 AGE    
 31 Kyle, Jordan              11 RedTails-MR            48.65      41.26 AGE    
 32 Bourdin, Camille A        11 YFD-MR                 43.44      42.33 AGE    
 33 Stokes, Mariah            11 RedTails-MR            45.84      43.72 AGE    
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.29  JO
        1:02.30  QUAL
        1:11.39  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Yu, Wynona K              12 Twisters-MR          1:03.23    1:02.36 SILV   
                  30.26     1:02.36 (32.10)                                        
  2 Cruz, Brigitti S          12 Twisters-MR          1:03.60    1:04.45 SILV   
                  31.09     1:04.45 (33.36)                                        
  3 Herbold, Emma K           12 Badger-MR            1:06.01    1:04.57 SILV   
                  31.29     1:04.57 (33.28)                                        
  4 Giordano, Gianna          11 BASC-MR              1:06.63    1:05.41 SILV   
                  31.38     1:05.41 (34.03)                                        
  5 Chrystal, Morgan C        11 GAEL-MR              1:05.51    1:05.58 SILV   
                  32.10     1:05.58 (33.48)                                        
  6 Peralta, Loren S          12 APEX-MR              1:06.31    1:05.64 SILV   
                  31.31     1:05.64 (34.33)                                        
  7 Brickman, Molly E         11 YFD-MR               1:06.58    1:05.65 SILV   
                  31.73     1:05.65 (33.92)                                        
  8 Distelhurst, Lea M        11 Silver Streaks-MR    1:09.35    1:05.82 SILV   
                  31.64     1:05.82 (34.18)                                        
  9 Balderes, Olivia A        12 NYCC-MR              1:06.69    1:05.88 SILV   
                  31.42     1:05.88 (34.46)                                        
 10 Rosario, Perla            12 RedTails-MR          1:09.04    1:06.10 SILV   
                  30.82     1:06.10 (35.28)                                        
 11 Hodes, Sarah M            11 Badger-MR            1:06.05    1:06.18 SILV   
                  31.62     1:06.18 (34.56)                                        
 12 Defreitas, Hannah         11 WAC-MR               1:06.74    1:06.20 SILV   
                  31.50     1:06.20 (34.70)                                        
 13 Borter, Gabriella E       11 Agua Swim Team-MR    1:05.28    1:06.60 SILV   
                  31.58     1:06.60 (35.02)                                        
 14 Khal-Laayoun, Yasmina E   11 Agua Swim Team-MR    1:08.09    1:06.82 SILV   
                  31.37     1:06.82 (35.45)                                        
 15 Johanson, Bridget M       12 Badger-MR            1:06.54    1:07.13 SILV   
                  32.79     1:07.13 (34.34)                                        
 16 Pilipenko, Veronika       12 APEX-MR              1:09.94    1:08.25 SILV   
                  33.39     1:08.25 (34.86)                                        
 17 Walsh, Georgina           12 NYCC-MR              1:09.01    1:08.59 SILV   
                  32.16     1:08.59 (36.43)                                        
 18 Reilly, Bridget K         11 GAEL-MR              1:07.45    1:08.83 SILV   
                  32.69     1:08.83 (36.14)                                        
 19 Kosoff, Zora R            12 HS-MR                1:10.59    1:10.12 SILV   
                  31.98     1:10.12 (38.14)                                        
 20 Monfiletto, Angela        11 WAC-MR               1:12.95    1:10.52 SILV   
                  34.24     1:10.52 (36.28)                                        
 21 Furusho, Amy              11 Twisters-MR          1:09.21    1:10.63 SILV   
                  33.77     1:10.63 (36.86)                                        
 22 Feminella, Lindsay M      12 WAC-MR               1:15.90    1:11.10 SILV   
                  34.71     1:11.10 (36.39)                                        
AGE - Division  
  1 Bolster, Callye A         11 GAEL-MR              1:13.39    1:11.98 AGE    
                  34.25     1:11.98 (37.73)                                        
  2 Sepulveda, Elena A        12 RedTails-MR          1:14.30    1:12.91 AGE    
                  34.55     1:12.91 (38.36)                                        
  3 Weinberg, Tian            12 RedTails-MR          1:14.44    1:12.98 AGE    
                  33.98     1:12.98 (39.00)                                        
  4 Basso, Sierra K           11 Agua Swim Team-MR    1:12.28    1:13.34 AGE    
                  35.45     1:13.34 (37.89)                                        
  5 YU, Bernice               11 Twisters-MR          1:14.36    1:15.84 AGE    
                  36.28     1:15.84 (39.56)                                        
  6 Lau, Ashley               12 BASC-MR              1:21.59    1:15.89 AGE    
                  36.41     1:15.89 (39.48)                                        
  7 Loginova, Maria           12 Aquaflames-MR        1:15.25    1:16.18 AGE    
                  36.37     1:16.18 (39.81)                                        
  8 Yienger, Grace E          12 GAEL-MR              1:18.01    1:16.21 AGE    
                  36.20     1:16.21 (40.01)                                        
  9 Bortas, Andrea M          11 Twisters-MR          1:16.48    1:16.22 AGE    
                  36.75     1:16.22 (39.47)                                        
 10 Dwarica, Tyla K           12 NYCC-MR              1:22.47    1:16.95 AGE    
                  35.13     1:16.95 (41.82)                                        
 11 Pan, Sophie               12 Aquaflames-MR        1:19.74    1:17.19 AGE    
                  35.46     1:17.19 (41.73)                                        
 12 Kamel, Mira S             12 Twisters-MR          1:12.84    1:17.47 AGE    
                  36.00     1:17.47 (41.47)                                        
 13 Sawyers, Amelia E         11 YFD-MR               1:18.79    1:18.05 AGE    
                  37.38     1:18.05 (40.67)                                        
 14 Rosado, Alejandra A       11 Twisters-MR          1:16.47    1:18.45 AGE    
                  36.55     1:18.45 (41.90)                                        
 15 Byrne, Theresa A          11 Agua Swim Team-MR    1:23.37    1:18.53 AGE    
                  36.92     1:18.53 (41.61)                                        
 16 Lau, Amanda               12 BASC-MR              1:21.76    1:18.71 AGE    
                  36.98     1:18.71 (41.73)                                        
 17 Uppal, Jaya               12 Silver Streaks-MR    1:23.14    1:19.81 AGE    
                  35.47     1:19.81 (44.34)                                        
 18 Batri, Leslie A           11 HS-MR                1:22.12    1:20.85 AGE    
                  38.46     1:20.85 (42.39)                                        
 19 Wallerstein, Avery L      11 NYCC-MR              1:25.80    1:21.58 AGE    
                  38.70     1:21.58 (42.88)                                        
 20 Marsillo, Alexandra M     11 HS-MR                1:25.48    1:21.69 AGE    
                  38.49     1:21.69 (43.20)                                        
 21 Dziak, Marta              11 Twisters-MR          1:22.13    1:22.79 AGE    
                  37.79     1:22.79 (45.00)                                        
 22 Drennan, Tarah M          11 HS-MR                1:21.40    1:22.85 AGE    
 23 McCULLOUGH, Amanda D      12 Twisters-MR          1:24.87    1:23.09 AGE    
                  40.00     1:23.09 (43.09)                                        
 24 Etienne, Christina        11 NYCC-MR              1:25.09    1:23.82 AGE    
                  38.89     1:23.82 (44.93)                                        
 25 Lewis, Kiara              11 Twisters-MR          1:22.19    1:24.34 AGE    
                  38.92     1:24.34 (45.42)                                        
 26 Sokan, Gabby              11 NYCC-MR              1:24.74    1:25.01 AGE    
                  39.34     1:25.01 (45.67)                                        
 27 Meeusen, Luna             11 Badger-MR            1:38.30    1:25.32 AGE    
                  38.24     1:25.32 (47.08)                                        
 28 Anandani, Neha S          12 APEX-MR              1:45.30    1:25.57 AGE    
                  39.66     1:25.57 (45.91)                                        
 29 Ketchattrariyakul, Narit  11 Twisters-MR          1:21.19    1:28.88 AGE    
                  41.51     1:28.88 (47.37)                                        
 30 Sehra, Sonia              11 Silver Streaks-MR    1:37.55    1:29.13 AGE    
                  40.21     1:29.13 (48.92)                                        
 31 Fintzi, Donna             11 APEX-MR              1:46.32    1:30.50 AGE    
                  41.59     1:30.50 (48.91)                                        
 32 Gold, Gillian S           11 YFD-MR                    NT    1:30.65 AGE    
                  41.49     1:30.65 (49.16)                                        
 33 Abdelrahman, Roba         12 Shy/Seals-MR         1:36.37    1:32.92 AGE    
                  41.49     1:32.92 (51.43)                                        
 34 Kyle, Jordan              11 RedTails-MR          1:45.77    1:35.19 AGE    
                  43.81     1:35.19 (51.38)                                        
 35 Evans, Lily A             11 RedTails-MR          1:42.03    1:35.83 AGE    
                  44.58     1:35.83 (51.25)                                        
 36 Stokes, Mariah            11 RedTails-MR          1:42.74    1:41.93 AGE    
                  48.02     1:41.93 (53.91)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:15.49  JO
        2:15.50  QUAL
        2:31.89  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Yu, Wynona K              12 Twisters-MR          2:19.16    2:14.29 JO     
                  30.47     1:04.03 (33.56)     1:39.61 (35.58)     2:14.29 (34.68)
  2 Demarco, Jackie M         12 Badger-MR            2:15.83    2:15.31 JO     
                  31.20     1:06.05 (34.85)     1:41.56 (35.51)     2:15.31 (33.75)
SILV - Division  
  1 McGrath, Ashley M         11 Badger-MR            2:16.28    2:17.53 SILV   
                  31.15     1:06.09 (34.94)     1:42.95 (36.86)     2:17.53 (34.58)
  2 Delane, Kelly A           11 Badger-MR            2:21.37    2:17.92 SILV   
                  31.25     1:06.44 (35.19)     1:42.42 (35.98)     2:17.92 (35.50)
  3 Herbold, Emma K           12 Badger-MR            2:23.07    2:19.95 SILV   
                  31.76     1:07.79 (36.03)     1:44.93 (37.14)     2:19.95 (35.02)
  4 Johanson, Bridget M       12 Badger-MR            2:24.04    2:22.16 SILV   
                  32.55     1:08.84 (36.29)     1:46.15 (37.31)     2:22.16 (36.01)
  5 Chrystal, Morgan C        11 GAEL-MR              2:23.65    2:22.28 SILV   
                  32.58     1:09.82 (37.24)     1:46.54 (36.72)     2:22.28 (35.74)
  6 Pilipenko, Veronika       12 APEX-MR              2:36.20    2:23.60 SILV   
                  13.85     1:11.02 (57.17)     1:48.38 (37.36)     2:23.60 (35.22)
  7 Reilly, Bridget K         11 GAEL-MR              2:24.87    2:23.74 SILV   
                  33.04     1:10.52 (37.48)     1:47.62 (37.10)     2:23.74 (36.12)
  8 Nixon, Charlotte A        11 Badger-MR            2:25.20    2:25.01 SILV   
                  32.37     1:10.14 (37.77)     1:48.50 (38.36)     2:25.01 (36.51)
  9 Peralta, Loren S          12 APEX-MR              2:36.93    2:28.21 SILV   
                  32.06     1:09.29 (37.23)     1:49.49 (40.20)     2:28.21 (38.72)
AGE - Division  
  1 Ferguson, Carly           12 Silver Streaks-MR    2:33.90    2:32.90 AGE    
                  33.26     1:11.62 (38.36)     1:52.66 (41.04)     2:32.90 (40.24)
  2 Rosario, Perla            12 RedTails-MR          2:38.45    2:37.17 AGE    
                  33.14     1:11.04 (37.90)     1:53.83 (42.79)     2:37.17 (43.34)
  3 Distelhurst, Lea M        11 Silver Streaks-MR    2:37.44    2:38.37 AGE    
                  35.67     1:16.10 (40.43)     1:59.36 (43.26)     2:38.37 (39.01)
  4 Sepulveda, Elena A        12 RedTails-MR          2:43.03    2:47.64 AGE    
                  36.01     1:17.83 (41.82)     2:02.81 (44.98)     2:47.64 (44.83)
  5 Weinberg, Tian            12 RedTails-MR          3:00.09    2:49.76 AGE    
                  36.21   2:49.76 (2:13.55)                                        
  6 Uppal, Jaya               12 Silver Streaks-MR    3:19.17    3:08.56 AGE    
                  37.66                             2:16.56 ( )     3:08.56 (52.00)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:03.99  JO
        6:04.00  QUAL
        6:35.79  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Cruz, Brigitti S          12 Twisters-MR          6:08.89    6:05.86 SILV   
                  32.07     1:07.63 (35.56)     1:44.57 (36.94)     2:21.84 (37.27)
        2:59.13 (37.29)     3:36.73 (37.60)     4:14.42 (37.69)     4:51.72 (37.30)
        5:29.59 (37.87)     6:05.86 (36.27)                                        
  2 Yu, Wynona K              12 Twisters-MR          6:15.44    6:11.86 SILV   
                  33.61     1:10.64 (37.03)     1:48.79 (38.15)     2:26.57 (37.78)
        3:04.82 (38.25)     3:42.72 (37.90)     4:20.99 (38.27)     4:59.67 (38.68)
        5:38.32 (38.65)     6:11.86 (33.54)                                        
  3 McGrath, Ashley M         11 Badger-MR            6:13.50    6:11.99 SILV   
                  32.53     1:09.57 (37.04)     1:48.54 (38.97)     2:27.33 (38.79)
        3:04.95 (37.62)     3:42.69 (37.74)     4:20.75 (38.06)     4:58.46 (37.71)
        5:36.94 (38.48)     6:11.99 (35.05)                                        
AGE - Division  
  1 Walsh, Georgina           12 NYCC-MR              6:49.12    6:42.28 AGE    
                  34.56     1:13.68 (39.12)     1:54.98 (41.30)     2:36.82 (41.84)
        3:17.95 (41.13)     4:00.56 (42.61)     4:42.57 (42.01)     5:23.63 (41.06)
        6:03.85 (40.22)     6:42.28 (38.43)                                        
  2 Brickman, Molly E         11 YFD-MR               6:48.18    6:42.51 AGE    
                  34.10     1:12.97 (38.87)     1:53.68 (40.71)     2:34.48 (40.80)
        3:15.60 (41.12)     3:57.20 (41.60)     4:38.49 (41.29)     5:20.84 (42.35)
        6:02.35 (41.51)     6:42.51 (40.16)                                        
  3 Peralta, Loren S          12 APEX-MR              7:10.52    6:51.64 AGE    
                  35.79     1:17.52 (41.73)     2:01.02 (43.50)     2:44.03 (43.01)
        3:06.38 (22.35)     3:26.72 (20.34)     4:09.13 (42.41)     4:52.28 (43.15)
        5:34.09 (41.81)   6:51.64 (1:17.55)                                        
  4 Rosario, Perla            12 RedTails-MR          7:15.09    7:19.29 AGE    
                  35.77     1:17.76 (41.99)     2:02.22 (44.46)     2:48.36 (46.14)
        3:34.74 (46.38)     4:20.36 (45.62)     5:06.89 (46.53)     5:52.82 (45.93)
        6:38.18 (45.36)     7:19.29 (41.11)                                        
  5 Sepulveda, Elena A        12 RedTails-MR          7:15.09    7:41.67 AGE    
                  37.81     1:21.36 (43.55)     2:07.80 (46.44)     2:53.49 (45.69)
        3:39.56 (46.07)     4:27.45 (47.89)     5:16.85 (49.40)     6:05.91 (49.06)
        6:55.41 (49.50)     7:41.67 (46.26)                                        
  6 Weinberg, Tian            12 RedTails-MR          7:15.09    7:57.98 AGE    
                  36.49                             2:05.98 ( )                    
            3:44.64 ( )     4:36.17 (51.53)                             5:28.60 ( )
        6:20.37 (51.77)   7:57.98 (1:37.61)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          33.29  JO
          33.30  QUAL
          39.09  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Deverna, Tara N           12 GAEL-MR                34.83      32.90 JO     
SILV - Division  
  1 McGrath, Ashley M         11 Badger-MR              33.92      34.27 SILV   
  2 Hodes, Sarah M            11 Badger-MR              34.99      34.42 SILV   
  3 Giordano, Gianna          11 BASC-MR                34.80      34.58 SILV   
  4 Defreitas, Hannah         11 WAC-MR                 36.27      35.19 SILV   
  5 Balderes, Olivia A        12 NYCC-MR                36.27      35.23 SILV   
  6 Chrystal, Morgan C        11 GAEL-MR                36.22      35.46 SILV   
  7 Harrison, Annie B         12 CIY-MR                 35.85      35.75 SILV   
  8 Distelhurst, Lea M        11 Silver Streaks-MR      35.28      35.93 SILV   
  9 Walsh, Georgina           12 NYCC-MR                35.70      36.35 SILV   
 10 Herbold, Emma K           12 Badger-MR              36.46      36.37 SILV   
 11 Khal-Laayoun, Yasmina E   11 Agua Swim Team-MR      35.91      36.54 SILV   
 12 Kamel, Mira S             12 Twisters-MR            35.93      36.67 SILV   
 13 Peralta, Loren S          12 APEX-MR                37.65      36.78 SILV   
 14 Rosario, Perla            12 RedTails-MR            36.54      36.83 SILV   
 15 Kosoff, Zora R            12 HS-MR                  37.85      36.91 SILV   
 16 Weinberg, Tian            12 RedTails-MR            37.50      37.37 SILV   
 17 Pan, Sophie               12 Aquaflames-MR          38.04      37.53 SILV   
 18 Ferguson, Carly           12 Silver Streaks-MR      38.24      37.88 SILV   
 19 YU, Bernice               11 Twisters-MR            38.26      38.00 SILV   
 20 Johanson, Bridget M       12 Badger-MR              39.32      38.22 SILV   
 21 Sepulveda, Elena A        12 RedTails-MR            38.40      38.40 SILV   
 22 Basso, Sierra K           11 Agua Swim Team-MR      39.05      38.61 SILV   
 23 Feminella, Lindsay M      12 WAC-MR                 41.87      38.94 SILV   
AGE - Division  
  1 Monfiletto, Angela        11 WAC-MR                 37.93      39.14 AGE    
  2 Rosado, Alejandra A       11 Twisters-MR            39.85      40.06 AGE    
  3 Dwarica, Tyla K           12 NYCC-MR                41.45      40.40 AGE    
  4 Loginova, Maria           12 Aquaflames-MR          41.16      40.45 AGE    
  5 Lau, Ashley               12 BASC-MR                42.88      40.74 AGE    
  6 Sawyers, Amelia E         11 YFD-MR                 42.52      41.10 AGE    
  7 Dziak, Marta              11 Twisters-MR            38.89      41.48 AGE    
  8 Byrne, Theresa A          11 Agua Swim Team-MR      40.63      42.02 AGE    
  9 Bortas, Andrea M          11 Twisters-MR            43.79      42.57 AGE    
 10 Uppal, Jaya               12 Silver Streaks-MR      41.76      42.59 AGE    
 11 Lau, Amanda               12 BASC-MR                44.04      42.66 AGE    
 12 Wallerstein, Avery L      11 NYCC-MR                45.64      42.68 AGE    
 13 Marsillo, Alexandra M     11 HS-MR                  48.41      42.81 AGE    
 14 Batri, Leslie A           11 HS-MR                  46.06      42.83 AGE    
 15 Sokan, Gabby              11 NYCC-MR                42.81      42.98 AGE    
 16 McCULLOUGH, Amanda D      12 Twisters-MR            41.26      43.13 AGE    
 16 Bogan, Gretchen L         11 Silver Streaks-MR      43.12      43.13 AGE    
 18 Etienne, Christina        11 NYCC-MR                46.00      43.97 AGE    
 19 Meeusen, Luna             11 Badger-MR              51.31      44.65 AGE    
 20 Wallerstein, Julia B      11 NYCC-MR                46.52      44.81 AGE    
 21 Anandani, Neha S          12 APEX-MR                59.00      44.90 AGE    
 22 Sehra, Sonia              11 Silver Streaks-MR      45.26      45.61 AGE    
 23 Abdelrahman, Roba         12 Shy/Seals-MR           48.07      46.41 AGE    
 24 Fintzi, Donna             11 APEX-MR                53.92      47.62 AGE    
 25 Gold, Gillian S           11 YFD-MR                    NT      47.79 AGE    
 26 Drennan, Tarah M          11 HS-MR                  45.95      48.62 AGE    
 27 Ketchattrariyakul, Narit  11 Twisters-MR            38.70      49.04 AGE    
 28 Evans, Lily A             11 RedTails-MR            49.22      50.27 AGE    
 29 Stokes, Mariah            11 RedTails-MR            56.12      53.80 AGE    
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:11.59  JO
        1:11.60  QUAL
        1:24.99  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Hodes, Sarah M            11 Badger-MR            1:12.66    1:12.79 SILV   
                  35.10     1:12.79 (37.69)                                        
  2 Demarco, Jackie M         12 Badger-MR            1:13.95    1:13.66 SILV   
                  35.13     1:13.66 (38.53)                                        
  3 Delane, Kelly A           11 Badger-MR            1:16.82    1:14.66 SILV   
                  36.50     1:14.66 (38.16)                                        
  4 Cheung, Shelley           12 CIY-MR               1:17.96    1:15.39 SILV   
                  36.27     1:15.39 (39.12)                                        
  5 Anderson, Mary Jane J     11 HS-MR                1:13.01    1:15.45 SILV   
                  36.98     1:15.45 (38.47)                                        
  6 Walsh, Georgina           12 NYCC-MR              1:17.93    1:16.48 SILV   
                1:16.48         1:16.48 ( )                                        
  7 Peralta, Loren S          12 APEX-MR              1:19.84    1:16.86 SILV   
                  37.94     1:16.86 (38.92)                                        
  8 Simone, Madeline N        11 Badger-MR            1:17.26    1:18.08 SILV   
                  38.86     1:18.08 (39.22)                                        
  9 Chrystal, Morgan C        11 GAEL-MR              1:16.39    1:19.10 SILV   
                  39.60     1:19.10 (39.50)                                        
 10 Harrison, Annie B         12 CIY-MR               1:22.03    1:20.21 SILV   
                  38.53     1:20.21 (41.68)                                        
 11 Johanson, Bridget M       12 Badger-MR            1:20.13    1:20.44 SILV   
                  39.35     1:20.44 (41.09)                                        
 12 Khal-Laayoun, Yasmina E   11 Agua Swim Team-MR    1:20.38    1:20.76 SILV   
                  39.69     1:20.76 (41.07)                                        
 13 Monfiletto, Angela        11 WAC-MR               1:22.18    1:22.25 SILV   
                  40.41     1:22.25 (41.84)                                        
 14 Paret, Anna F             11 Badger-MR            1:21.32    1:22.39 SILV   
                  39.95     1:22.39 (42.44)                                        
 15 Sepulveda, Elena A        12 RedTails-MR          1:22.56    1:22.71 SILV   
                  39.60     1:22.71 (43.11)                                        
 16 Kamel, Mira S             12 Twisters-MR          1:22.97    1:24.25 SILV   
 -- Balderes, Olivia A        12 NYCC-MR              1:17.80         DQ        
      Non-continuous turning action
                1:16.44              DQ ( )                                        
AGE - Division  
  1 Reilly, Bridget K         11 GAEL-MR              1:22.63    1:25.33 AGE    
                  41.68     1:25.33 (43.65)                                        
  2 Sblendorio, Amanda M      12 HS-MR                1:29.34    1:26.28 AGE    
                  42.46     1:26.28 (43.82)                                        
  3 Rosado, Alejandra A       11 Twisters-MR          1:30.20    1:27.11 AGE    
                  43.18     1:27.11 (43.93)                                        
  4 Li, Jessica Y             11 HS-MR                1:26.33    1:27.14 AGE    
                  43.01     1:27.14 (44.13)                                        
  5 Young, Sarah E            11 HS-MR                1:30.38    1:27.41 AGE    
                  42.73     1:27.41 (44.68)                                        
  6 McCULLOUGH, Amanda D      12 Twisters-MR          1:29.12    1:29.73 AGE    
  7 Byrne, Theresa A          11 Agua Swim Team-MR    1:33.11    1:29.89 AGE    
                  44.21     1:29.89 (45.68)                                        
  8 Sawyers, Amelia E         11 YFD-MR               1:29.62    1:30.01 AGE    
                  43.78     1:30.01 (46.23)                                        
  9 Hennessy, Alice           11 YFD-MR                    NT    1:31.44 AGE    
                  44.43     1:31.44 (47.01)                                        
 10 Wallerstein, Avery L      11 NYCC-MR              1:32.79    1:31.45 AGE    
 11 Bogan, Gretchen L         11 Silver Streaks-MR    1:33.10    1:35.91 AGE    
 12 Uppal, Jaya               12 Silver Streaks-MR    1:41.23    1:36.61 AGE    
                  45.11     1:36.61 (51.50)                                        
 13 Wallerstein, Julia B      11 NYCC-MR              1:43.61    1:37.26 AGE    
                  46.35     1:37.26 (50.91)                                        
 14 Sokan, Gabby              11 NYCC-MR              1:33.76    1:37.36 AGE    
                  45.94     1:37.36 (51.42)                                        
 15 Stokke, Vilde B           11 Agua Swim Team-MR    1:47.01    1:40.48 AGE    
                  45.55     1:40.48 (54.93)                                        
 16 Abdelrahman, Roba         12 Shy/Seals-MR         1:46.32    1:43.85 AGE    
                  48.76     1:43.85 (55.09)                                        
 17 Kyle, Jordan              11 RedTails-MR          1:58.80    1:49.62 AGE    
                  52.18     1:49.62 (57.44)                                        
 18 Stora, Victoria           12 BASC-MR              1:34.20    1:53.15 AGE    
                  54.83     1:53.15 (58.32)                                        
 19 Evans, Lily A             11 RedTails-MR          1:54.70    1:54.80 AGE    
                  54.88     1:54.80 (59.92)                                        
 -- Bourdin, Camille A        11 YFD-MR               1:51.22         DQ        
      Non-continuous turning action
                  52.88          DQ (59.51)                                        
 -- Stokes, Mariah            11 RedTails-MR          1:54.47         DQ        
      Non-continuous turning action
                  55.32          DQ (59.89)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          37.19  JO
          37.20  QUAL
          44.29  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Hodes, Sarah M            11 Badger-MR              38.07      37.84 SILV   
  2 Balderes, Olivia A        12 NYCC-MR                38.58      38.07 SILV   
  3 Nixon, Charlotte A        11 Badger-MR              39.36      39.02 SILV   
  4 Khal-Laayoun, Yasmina E   11 Agua Swim Team-MR      38.99      39.18 SILV   
  5 Cruz, Brigitti S          12 Twisters-MR            39.95      39.24 SILV   
  6 Etienne, Christina        11 NYCC-MR                41.42      39.47 SILV   
  7 Kamel, Mira S             12 Twisters-MR            41.54      39.78 SILV   
  8 Harrison, Annie B         12 CIY-MR                 39.67      39.94 SILV   
  9 Brickman, Molly E         11 YFD-MR                 39.34      40.02 SILV   
 10 Weinberg, Tian            12 RedTails-MR            40.93      40.63 SILV   
 11 Paret, Anna F             11 Badger-MR              41.72      40.90 SILV   
 12 Ferguson, Carly           12 Silver Streaks-MR      40.39      40.94 SILV   
 13 Dwarica, Tyla K           12 NYCC-MR                43.48      40.95 SILV   
 14 Rosario, Perla            12 RedTails-MR            40.84      40.99 SILV   
 15 Uppal, Jaya               12 Silver Streaks-MR      46.20      41.29 SILV   
 16 Monfiletto, Angela        11 WAC-MR                 43.05      41.31 SILV   
 17 Cheung, Shelley           12 CIY-MR                 41.58      41.46 SILV   
 18 Lovett, Emily E           12 YFD-MR                 41.78      42.09 SILV   
 19 Sawyers, Amelia E         11 YFD-MR                 44.24      42.18 SILV   
 20 Bolster, Callye A         11 GAEL-MR                41.76      42.20 SILV   
 21 Pilipenko, Veronika       12 APEX-MR                43.12      42.44 SILV   
 22 Lewis, Kiara              11 Twisters-MR            44.32      42.96 SILV   
 23 Sanabria, Eugenia C       11 HS-MR                  45.34      42.98 SILV   
 24 Distelhurst, Lea M        11 Silver Streaks-MR      43.56      43.12 SILV   
 25 Sblendorio, Amanda M      12 HS-MR                  46.97      43.43 SILV   
 26 Anderson, Mary Jane J     11 HS-MR                  45.92      43.88 SILV   
AGE - Division  
  1 McCULLOUGH, Amanda D      12 Twisters-MR            45.27      45.08 AGE    
  2 Peralta, Loren S          12 APEX-MR                48.93      45.49 AGE    
  3 Young, Sarah E            11 HS-MR                  47.39      45.90 AGE    
  4 Rosado, Alejandra A       11 Twisters-MR            47.54      45.98 AGE    
  5 Kyle, Jordan              11 RedTails-MR            49.01      46.23 AGE    
  6 Byrne, Theresa A          11 Agua Swim Team-MR      48.57      46.41 AGE    
  7 Wallerstein, Julia B      11 NYCC-MR                49.13      46.62 AGE    
  8 Sarubbi, Bre M            11 HS-MR                  49.16      46.79 AGE    
  9 Li, Jessica Y             11 HS-MR                  48.33      46.95 AGE    
 10 Meeusen, Luna             11 Badger-MR              52.98      47.69 AGE    
 11 Abdelrahman, Roba         12 Shy/Seals-MR           48.35      47.81 AGE    
 12 Bogan, Gretchen L         11 Silver Streaks-MR      47.90      48.73 AGE    
 13 Sokan, Gabby              11 NYCC-MR                47.41      48.90 AGE    
 14 Stora, Victoria           12 BASC-MR                49.99      49.20 AGE    
 15 Wallerstein, Avery L      11 NYCC-MR                52.09      49.87 AGE    
 16 Ryan, Katie A             11 GAEL-MR                50.12      50.13 AGE    
 17 Stokke, Vilde B           11 Agua Swim Team-MR      55.11      50.30 AGE    
 18 Hennessy, Alice           11 YFD-MR                 53.99      50.73 AGE    
 19 Bourdin, Camille A        11 YFD-MR                    NT      56.96 AGE    
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:20.49  JO
        1:20.50  QUAL
        1:34.59  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Hodes, Sarah M            11 Badger-MR            1:22.92    1:20.30 JO     
                  38.34     1:20.30 (41.96)                                        
SILV - Division  
  1 Borter, Gabriella E       11 Agua Swim Team-MR    1:21.51    1:21.49 SILV   
                  38.40     1:21.49 (43.09)                                        
  2 Khal-Laayoun, Yasmina E   11 Agua Swim Team-MR    1:24.11    1:24.63 SILV   
                  40.30     1:24.63 (44.33)                                        
  3 Cruz, Brigitti S          12 Twisters-MR          1:23.53    1:24.73 SILV   
                  39.56     1:24.73 (45.17)                                        
  4 Balderes, Olivia A        12 NYCC-MR              1:25.65    1:26.29 SILV   
                  41.11     1:26.29 (45.18)                                        
  5 Lau, Amanda               12 BASC-MR              1:29.36    1:26.61 SILV   
                  41.50     1:26.61 (45.11)                                        
  6 Harrison, Annie B         12 CIY-MR               1:26.42    1:27.58 SILV   
                  42.28     1:27.58 (45.30)                                        
  7 Brickman, Molly E         11 YFD-MR               1:27.80    1:27.64 SILV   
                  41.96     1:27.64 (45.68)                                        
  8 Kamel, Mira S             12 Twisters-MR          1:31.62    1:28.66 SILV   
                  41.86     1:28.66 (46.80)                                        
  9 Rosario, Perla            12 RedTails-MR          1:28.64    1:28.71 SILV   
                  42.03     1:28.71 (46.68)                                        
 10 Furusho, Amy              11 Twisters-MR          1:30.17    1:29.10 SILV   
                  42.55     1:29.10 (46.55)                                        
 11 Monfiletto, Angela        11 WAC-MR               1:35.38    1:29.12 SILV   
                  43.00     1:29.12 (46.12)                                        
 12 Etienne, Christina        11 NYCC-MR              1:31.67    1:29.39 SILV   
                  42.33     1:29.39 (47.06)                                        
 13 Ferguson, Carly           12 Silver Streaks-MR    1:28.81    1:29.56 SILV   
                  42.96     1:29.56 (46.60)                                        
 14 Pilipenko, Veronika       12 APEX-MR              1:29.68    1:30.74 SILV   
                  43.05     1:30.74 (47.69)                                        
 15 Kosoff, Zora R            12 HS-MR                1:31.09    1:31.50 SILV   
                  42.94     1:31.50 (48.56)                                        
 16 Sawyers, Amelia E         11 YFD-MR               1:38.06    1:32.54 SILV   
                  43.93     1:32.54 (48.61)                                        
 17 YU, Bernice               11 Twisters-MR          1:29.90    1:33.90 SILV   
                  44.67     1:33.90 (49.23)                                        
 18 Bolster, Callye A         11 GAEL-MR              1:38.59    1:34.15 SILV   
                  43.49     1:34.15 (50.66)                                        
 -- Lau, Ashley               12 BASC-MR              1:26.85         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
                  41.25          DQ (45.03)                                        
AGE - Division  
  1 Giordano, Gianna          11 BASC-MR              1:30.01    1:34.85 AGE    
                  44.49     1:34.85 (50.36)                                        
  2 Johanson, Bridget M       12 Badger-MR            1:33.41    1:35.15 AGE    
                  44.97     1:35.15 (50.18)                                        
  3 Reilly, Bridget K         11 GAEL-MR              1:35.93    1:35.89 AGE    
                  45.88     1:35.89 (50.01)                                        
  4 Uppal, Jaya               12 Silver Streaks-MR    1:44.38    1:35.90 AGE    
                  42.70     1:35.90 (53.20)                                        
  5 McCULLOUGH, Amanda D      12 Twisters-MR          1:38.42    1:37.13 AGE    
                  45.78     1:37.13 (51.35)                                        
  6 Lewis, Kiara              11 Twisters-MR          1:36.77    1:37.47 AGE    
                  45.08     1:37.47 (52.39)                                        
  7 Bortas, Andrea M          11 Twisters-MR          1:31.11    1:38.24 AGE    
                  47.37     1:38.24 (50.87)                                        
  8 Dwarica, Tyla K           12 NYCC-MR              1:39.78    1:39.42 AGE    
                  44.77     1:39.42 (54.65)                                        
  9 Feminella, Lindsay M      12 WAC-MR               1:44.83    1:39.92 AGE    
                  48.40     1:39.92 (51.52)                                        
 10 Meeusen, Luna             11 Badger-MR            1:46.17    1:41.27 AGE    
                  48.66     1:41.27 (52.61)                                        
 11 Byrne, Theresa A          11 Agua Swim Team-MR    1:46.29    1:41.28 AGE    
                  47.84     1:41.28 (53.44)                                        
 12 Kyle, Jordan              11 RedTails-MR          1:43.78    1:42.33 AGE    
                  49.71     1:42.33 (52.62)                                        
 13 Marsillo, Alexandra M     11 HS-MR                1:46.31    1:42.46 AGE    
                  48.68     1:42.46 (53.78)                                        
 14 Abdelrahman, Roba         12 Shy/Seals-MR         1:51.08    1:47.35 AGE    
                  49.23     1:47.35 (58.12)                                        
 15 Wallerstein, Avery L      11 NYCC-MR              1:59.00    1:48.58 AGE    
                  50.56     1:48.58 (58.02)                                        
 16 Dziak, Marta              11 Twisters-MR          1:44.49    1:48.85 AGE    
                  51.48     1:48.85 (57.37)                                        
 17 Bogan, Gretchen L         11 Silver Streaks-MR    1:50.79    1:49.57 AGE    
                  49.12   1:49.57 (1:00.45)                                        
 18 Sehra, Sonia              11 Silver Streaks-MR    1:53.33    1:49.63 AGE    
                  50.81     1:49.63 (58.82)                                        
 19 Sokan, Gabby              11 NYCC-MR              1:44.97    1:49.93 AGE    
                  52.00     1:49.93 (57.93)                                        
 20 Gold, Gillian S           11 YFD-MR                    NT    2:17.81 AGE    
                1:03.21   2:17.81 (1:14.60)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          31.79  JO
          31.80  QUAL
          37.19  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Rodriguez, Keannie M      12 Agua Swim Team-MR      31.90      31.58 JO     
SILV - Division  
  1 Herbold, Emma K           12 Badger-MR              32.22      32.78 SILV   
  2 Hodes, Sarah M            11 Badger-MR              33.15      33.42 SILV   
  3 Delane, Kelly A           11 Badger-MR              33.03      33.78 SILV   
  4 Brickman, Molly E         11 YFD-MR                 32.99      34.28 SILV   
  5 Walsh, Georgina           12 NYCC-MR                35.30      35.07 SILV   
  6 Nixon, Charlotte A        11 Badger-MR              35.22      35.38 SILV   
  7 Peralta, Loren S          12 APEX-MR                36.91      35.56 SILV   
  8 Monfiletto, Angela        11 WAC-MR                 38.43      35.79 SILV   
  9 Simone, Madeline N        11 Badger-MR              35.92      36.07 SILV   
 10 Distelhurst, Lea M        11 Silver Streaks-MR      38.85      36.57 SILV   
 11 Sarubbi, Bre M            11 HS-MR                  41.57      36.77 SILV   
 12 Pilipenko, Veronika       12 APEX-MR                40.48      36.95 SILV   
 13 Rosario, Perla            12 RedTails-MR            36.60      36.99 SILV   
AGE - Division  
  1 Ferguson, Carly           12 Silver Streaks-MR      38.52      37.43 AGE    
  2 Li, Jessica Y             11 HS-MR                  42.50      37.47 AGE    
  3 Weinberg, Tian            12 RedTails-MR            35.91      37.62 AGE    
  4 Basso, Sierra K           11 Agua Swim Team-MR      37.29      37.76 AGE    
  5 Sepulveda, Elena A        12 RedTails-MR            38.01      38.05 AGE    
  6 Johanson, Bridget M       12 Badger-MR              38.38      38.13 AGE    
  7 Rosado, Alejandra A       11 Twisters-MR            39.37      38.42 AGE    
  8 Lovett, Emily E           12 YFD-MR                 38.26      39.78 AGE    
  9 Sokan, Gabby              11 NYCC-MR                38.78      40.16 AGE    
 10 Sawyers, Amelia E         11 YFD-MR                 42.71      40.95 AGE    
 11 Young, Sarah E            11 HS-MR                  42.28      41.16 AGE    
 12 Bogan, Gretchen L         11 Silver Streaks-MR      40.60      41.41 AGE    
 13 Anderson, Mary Jane J     11 HS-MR                  41.25      41.56 AGE    
 14 Hennessy, Alice           11 YFD-MR                 41.54      41.63 AGE    
 15 Kamel, Mira S             12 Twisters-MR            39.94      41.84 AGE    
 16 Dwarica, Tyla K           12 NYCC-MR                41.76      42.16 AGE    
 17 Uppal, Jaya               12 Silver Streaks-MR      44.10      42.26 AGE    
 18 Sblendorio, Amanda M      12 HS-MR                  46.31      42.34 AGE    
 19 Wallerstein, Julia B      11 NYCC-MR                48.71      43.07 AGE    
 20 Wallerstein, Avery L      11 NYCC-MR                45.28      43.53 AGE    
 21 McCULLOUGH, Amanda D      12 Twisters-MR            38.79      44.63 AGE    
 22 Sanabria, Eugenia C       11 HS-MR                  46.24      45.02 AGE    
 23 Byrne, Theresa A          11 Agua Swim Team-MR      46.02      46.36 AGE    
 24 Lewis, Kiara              11 Twisters-MR            45.48      46.44 AGE    
 25 Meeusen, Luna             11 Badger-MR              55.13      49.13 AGE    
 26 Stokke, Vilde B           11 Agua Swim Team-MR      56.14      49.29 AGE    
 27 Bourdin, Camille A        11 YFD-MR                    NT      52.87 AGE    
 28 Stokes, Mariah            11 RedTails-MR            53.08      55.91 AGE    
 -- Evans, Lily A             11 RedTails-MR          1:10.09         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Etienne, Christina        11 NYCC-MR                47.88         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:12.39  JO
        1:12.40  QUAL
        1:29.19  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Yu, Wynona K              12 Twisters-MR          1:13.29    1:11.63 JO     
                  32.92     1:11.63 (38.71)                                        
SILV - Division  
  1 Hodes, Sarah M            11 Badger-MR            1:14.36    1:12.58 SILV   
                  33.72     1:12.58 (38.86)                                        
  2 Defreitas, Hannah         11 WAC-MR               1:18.71    1:16.97 SILV   
                  35.29     1:16.97 (41.68)                                        
  3 Rodriguez, Keannie M      12 Agua Swim Team-MR    1:14.49    1:17.57 SILV   
                  35.09     1:17.57 (42.48)                                        
  4 McGrath, Ashley M         11 Badger-MR            1:17.58    1:18.74 SILV   
                  35.13     1:18.74 (43.61)                                        
  5 Balderes, Olivia A        12 NYCC-MR              1:22.00    1:19.26 SILV   
                  36.67     1:19.26 (42.59)                                        
  6 Peralta, Loren S          12 APEX-MR              1:22.62    1:19.36 SILV   
                  36.40     1:19.36 (42.96)                                        
  7 Furusho, Amy              11 Twisters-MR          1:21.70    1:19.62 SILV   
                  37.46     1:19.62 (42.16)                                        
  8 Walsh, Georgina           12 NYCC-MR              1:20.92    1:19.87 SILV   
                  36.20     1:19.87 (43.67)                                        
  9 Monfiletto, Angela        11 WAC-MR               1:21.92    1:22.15 SILV   
                  39.11     1:22.15 (43.04)                                        
 10 Pilipenko, Veronika       12 APEX-MR              1:30.56    1:23.34 SILV   
                  38.57     1:23.34 (44.77)                                        
 11 Basso, Sierra K           11 Agua Swim Team-MR    1:24.84    1:24.64 SILV   
                  39.24     1:24.64 (45.40)                                        
 12 Rosado, Alejandra A       11 Twisters-MR          1:26.53    1:25.45 SILV   
                  39.20     1:25.45 (46.25)                                        
 13 Ferguson, Carly           12 Silver Streaks-MR    1:45.45    1:25.75 SILV   
                  38.95     1:25.75 (46.80)                                        
 14 Kosoff, Zora R            12 HS-MR                1:22.02    1:25.88 SILV   
                  39.95     1:25.88 (45.93)                                        
 15 Sepulveda, Elena A        12 RedTails-MR          1:39.84    1:27.31 SILV   
                  39.50     1:27.31 (47.81)                                        
 16 Harrison, Annie B         12 CIY-MR               1:21.36    1:27.66 SILV   
                  38.93     1:27.66 (48.73)                                        
AGE - Division  
  1 Weinberg, Tian            12 RedTails-MR          1:25.09    1:30.04 AGE    
                  38.57     1:30.04 (51.47)                                        
  2 Sokan, Gabby              11 NYCC-MR              1:37.11    1:40.24 AGE    
                  45.92     1:40.24 (54.32)                                        
  3 Batri, Leslie A           11 HS-MR                1:43.45    1:43.69 AGE    
                  46.88     1:43.69 (56.81)                                        
  4 Drennan, Tarah M          11 HS-MR                2:08.96    1:51.98 AGE    
                  53.28     1:51.98 (58.70)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:11.49  JO
        1:11.50  QUAL
        1:21.69  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Defreitas, Hannah         11 WAC-MR               1:14.74    1:13.01 SILV   
                  35.21     1:13.01 (37.80)                                        
  2 Hodes, Sarah M            11 Badger-MR            1:14.58    1:13.25 SILV   
                  34.81     1:13.25 (38.44)                                        
  3 Cruz, Brigitti S          12 Twisters-MR          1:11.99    1:14.29 SILV   
                  33.69     1:14.29 (40.60)                                        
  4 Borter, Gabriella E       11 Agua Swim Team-MR    1:14.75    1:14.32 SILV   
                  35.25     1:14.32 (39.07)                                        
  5 McGrath, Ashley M         11 Badger-MR            1:14.35    1:14.65 SILV   
                  34.08     1:14.65 (40.57)                                        
  6 Brickman, Molly E         11 YFD-MR               1:14.96    1:14.70 SILV   
                  34.81     1:14.70 (39.89)                                        
  7 Khal-Laayoun, Yasmina E   11 Agua Swim Team-MR    1:16.33    1:15.46 SILV   
                  35.46     1:15.46 (40.00)                                        
  8 Herbold, Emma K           12 Badger-MR            1:17.43    1:15.78 SILV   
                  34.40     1:15.78 (41.38)                                        
  9 Giordano, Gianna          11 BASC-MR              1:17.18    1:18.14 SILV   
                  36.78     1:18.14 (41.36)                                        
 10 Furusho, Amy              11 Twisters-MR          1:21.25    1:19.97 SILV   
                  36.34     1:19.97 (43.63)                                        
 11 Distelhurst, Lea M        11 Silver Streaks-MR    1:18.68    1:20.07 SILV   
                  36.45     1:20.07 (43.62)                                        
 12 Ferguson, Carly           12 Silver Streaks-MR    1:18.79    1:20.60 SILV   
                  38.50     1:20.60 (42.10)                                        
AGE - Division  
  1 YU, Bernice               11 Twisters-MR          1:22.39    1:22.94 AGE    
                  39.11     1:22.94 (43.83)                                        
  2 Pilipenko, Veronika       12 APEX-MR              1:25.12    1:23.10 AGE    
                  39.86     1:23.10 (43.24)                                        
  3 Feminella, Lindsay M      12 WAC-MR               1:28.93    1:23.47 AGE    
                  39.94     1:23.47 (43.53)                                        
  4 Kamel, Mira S             12 Twisters-MR          1:20.86    1:23.61 AGE    
                  37.86     1:23.61 (45.75)                                        
  5 Basso, Sierra K           11 Agua Swim Team-MR    1:22.06    1:23.91 AGE    
                  40.86     1:23.91 (43.05)                                        
  6 Bolster, Callye A         11 GAEL-MR              1:24.91    1:23.94 AGE    
                  40.67     1:23.94 (43.27)                                        
  7 Sawyers, Amelia E         11 YFD-MR               1:30.40    1:25.82 AGE    
                  40.71     1:25.82 (45.11)                                        
  8 Pan, Sophie               12 Aquaflames-MR        1:45.00    1:27.32 AGE    
                  38.95     1:27.32 (48.37)                                        
  9 Rosado, Alejandra A       11 Twisters-MR          1:30.16    1:27.40 AGE    
                  40.20     1:27.40 (47.20)                                        
 10 Lau, Ashley               12 BASC-MR              1:23.19    1:28.12 AGE    
                  45.73     1:28.12 (42.39)                                        
 11 Dwarica, Tyla K           12 NYCC-MR              1:32.24    1:28.90 AGE    
                  41.00     1:28.90 (47.90)                                        
 12 Bortas, Andrea M          11 Twisters-MR          1:29.53    1:29.16 AGE    
                  43.55     1:29.16 (45.61)                                        
 13 Uppal, Jaya               12 Silver Streaks-MR    1:32.30    1:29.95 AGE    
                  42.67     1:29.95 (47.28)                                        
 14 Byrne, Theresa A          11 Agua Swim Team-MR    1:27.94    1:30.12 AGE    
                  41.63     1:30.12 (48.49)                                        
 15 Wallerstein, Avery L      11 NYCC-MR              1:35.88    1:31.70 AGE    
                  44.44     1:31.70 (47.26)                                        
 16 Dziak, Marta              11 Twisters-MR          1:31.77    1:31.90 AGE    
                  42.17     1:31.90 (49.73)                                        
 17 Lewis, Kiara              11 Twisters-MR          1:31.76    1:32.76 AGE    
                  43.99     1:32.76 (48.77)                                        
 18 Lau, Amanda               12 BASC-MR              1:29.01    1:32.79 AGE    
                  48.43     1:32.79 (44.36)                                        
 19 Marsillo, Alexandra M     11 HS-MR                1:38.28    1:33.22 AGE    
                  44.07     1:33.22 (49.15)                                        
 20 Yienger, Grace E          12 GAEL-MR              1:36.80    1:33.41 AGE    
                  44.72     1:33.41 (48.69)                                        
 21 Etienne, Christina        11 NYCC-MR              1:34.85    1:33.79 AGE    
                  47.11     1:33.79 (46.68)                                        
 22 Bogan, Gretchen L         11 Silver Streaks-MR    1:37.41    1:34.53 AGE    
                  41.85     1:34.53 (52.68)                                        
 23 Ketchattrariyakul, Narit  11 Twisters-MR          1:25.84    1:39.17 AGE    
                  46.47     1:39.17 (52.70)                                        
 24 Batri, Leslie A           11 HS-MR                1:35.94    1:39.83 AGE    
                  48.53     1:39.83 (51.30)                                        
 25 Meeusen, Luna             11 Badger-MR            1:43.84    1:39.91 AGE    
                  47.21     1:39.91 (52.70)                                        
 26 Abdelrahman, Roba         12 Shy/Seals-MR         1:39.95    1:40.37 AGE    
                  46.77     1:40.37 (53.60)                                        
 27 Kyle, Jordan              11 RedTails-MR          2:00.09    1:43.19 AGE    
                  50.07     1:43.19 (53.12)                                        
 28 Sehra, Sonia              11 Silver Streaks-MR    1:46.44    1:44.61 AGE    
                  47.82     1:44.61 (56.79)                                        
 29 Drennan, Tarah M          11 HS-MR                1:45.49    1:48.21 AGE    
                  52.60     1:48.21 (55.61)                                        
 30 Gold, Gillian S           11 YFD-MR                    NT    1:50.61 AGE    
                  47.97   1:50.61 (1:02.64)                                        
 31 Stokes, Mariah            11 RedTails-MR          2:00.09    1:51.74 AGE    
                  52.00     1:51.74 (59.74)                                        
 32 Evans, Lily A             11 RedTails-MR          1:56.73    1:55.43 AGE    
                  56.98     1:55.43 (58.45)                                        
Non-Award Division  
 -- Peralta, Loren S          12 APEX-MR              1:25.13         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:32.29  JO
        2:32.30  QUAL
        2:54.09  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Demarco, Jackie M         12 Badger-MR            2:34.76    2:35.57 SILV   
                  33.76     1:13.23 (39.47)     2:01.21 (47.98)     2:35.57 (34.36)
  2 Hodes, Sarah M            11 Badger-MR            2:36.19    2:39.50 SILV   
                  34.93     1:15.79 (40.86)     2:03.21 (47.42)     2:39.50 (36.29)
  3 Herbold, Emma K           12 Badger-MR            2:43.50    2:39.82 SILV   
                  34.28     1:16.43 (42.15)     2:04.94 (48.51)     2:39.82 (34.88)
  4 Khal-Laayoun, Yasmina E   11 Agua Swim Team-MR    2:39.80    2:40.47 SILV   
                  34.34     1:17.75 (43.41)     2:04.32 (46.57)     2:40.47 (36.15)
  5 Nixon, Charlotte A        11 Badger-MR            2:44.74    2:43.90 SILV   
                  36.34     1:16.63 (40.29)   2:43.90 (1:27.27)                    
  6 Delane, Kelly A           11 Badger-MR            2:41.48    2:45.19 SILV   
                  36.16     1:17.47 (41.31)     2:09.41 (51.94)     2:45.19 (35.78)
  7 Simone, Madeline N        11 Badger-MR            2:44.61    2:45.46 SILV   
                  37.46     1:21.31 (43.85)     2:10.09 (48.78)     2:45.46 (35.37)
  8 Balderes, Olivia A        12 NYCC-MR              2:46.23    2:47.12 SILV   
                  35.75     1:17.25 (41.50)     2:08.64 (51.39)     2:47.12 (38.48)
  9 Brickman, Molly E         11 YFD-MR               2:47.00    2:47.84 SILV   
                  37.82     1:20.01 (42.19)     2:11.33 (51.32)     2:47.84 (36.51)
 10 Johanson, Bridget M       12 Badger-MR            2:46.75    2:48.44 SILV   
                  38.72     1:21.65 (42.93)     2:12.56 (50.91)     2:48.44 (35.88)
 11 Walsh, Georgina           12 NYCC-MR              2:48.09    2:48.68 SILV   
                  36.63     1:19.74 (43.11)     2:09.41 (49.67)     2:48.68 (39.27)
 12 Ferguson, Carly           12 Silver Streaks-MR    2:49.87    2:49.84 SILV   
                  38.84     1:21.20 (42.36)     2:11.68 (50.48)     2:49.84 (38.16)
 13 Pilipenko, Veronika       12 APEX-MR                   NT    2:51.04 SILV   
                  39.43     1:23.42 (43.99)     2:13.37 (49.95)     2:51.04 (37.67)
 14 Paret, Anna F             11 Badger-MR            2:55.00    2:53.09 SILV   
                  41.03     1:25.47 (44.44)     2:14.62 (49.15)     2:53.09 (38.47)
AGE - Division  
  1 Peralta, Loren S          12 APEX-MR              2:56.21    2:57.32 AGE    
                  37.16     1:19.30 (42.14)   2:19.60 (1:00.30)     2:57.32 (37.72)
  2 Harrison, Annie B         12 CIY-MR               3:00.42    2:57.54 AGE    
                  38.57     1:22.64 (44.07)     2:15.93 (53.29)     2:57.54 (41.61)
  3 Basso, Sierra K           11 Agua Swim Team-MR    2:56.98    2:58.62 AGE    
                  40.40     1:26.05 (45.65)     2:19.92 (53.87)     2:58.62 (38.70)
  4 Cheung, Shelley           12 CIY-MR               3:06.96    3:01.76 AGE    
                  41.28     1:24.07 (42.79)     2:17.30 (53.23)     3:01.76 (44.46)
  5 Distelhurst, Lea M        11 Silver Streaks-MR    2:56.29    3:04.28 AGE    
                  42.66     1:27.99 (45.33)     2:22.93 (54.94)     3:04.28 (41.35)
  6 Sblendorio, Amanda M      12 HS-MR                3:08.66    3:07.49 AGE    
                  45.27     1:31.66 (46.39)     2:26.71 (55.05)     3:07.49 (40.78)
  7 Sarubbi, Bre M            11 HS-MR                3:19.66    3:07.79 AGE    
                  40.84     1:30.03 (49.19)     2:26.69 (56.66)     3:07.79 (41.10)
  8 Sanabria, Eugenia C       11 HS-MR                3:20.50    3:19.35 AGE    
                  48.44     1:38.63 (50.19)     2:32.99 (54.36)     3:19.35 (46.36)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.99  JO
          27.00  QUAL
          30.19  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Brown, Caitlin N          13 HS-MR                  27.34      26.74 JO     
SILV - Division  
  1 Nunez, Ana                14 Agua Swim Team-MR      27.42      27.28 SILV   
  2 Feminella, Meghan C       13 WAC-MR                 27.16      27.44 SILV   
  3 deFreitas, Sophie         13 WAC-MR                 27.52      27.66 SILV   
  4 Chan, Shirley             13 Agua Swim Team-MR      27.20      27.81 SILV   
  5 Omary, Natalie M          14 Agua Swim Team-MR      27.96      28.27 SILV   
  6 Boccia, Lindsay M         14 WAC-MR                 27.64      28.37 SILV   
  7 Winkler, Erika            13 NYCC-MR                28.68      28.41 SILV   
  8 Kennedy, Calla            13 NYCC-MR                28.18      28.55 SILV   
  9 Tubens, Melanie           13 NYCC-MR                29.91      28.87 SILV   
 10 Kennon, Nora M            13 Badger-MR              28.90      28.99 SILV   
 11 Daly, Bronagh K           14 HS-MR                  29.01      29.01 SILV   
 12 Squillante, Lindsey A     14 GAEL-MR                29.23      29.10 SILV   
 13 Malarczyk, Monica         14 Badger-MR              28.38      29.25 SILV   
 14 Wong, Kristi              13 Silver Streaks-MR      29.13      29.32 SILV   
 15 McPherson-White, Gabriel  13 APEX-MR                30.99      29.40 SILV   
 16 Boomer, Lee E             14 NYCC-MR                29.99      29.54 SILV   
 17 Maloney, Erin C           13 WAC-MR                 29.75      29.69 SILV   
 18 Puleo, Danielle N         13 GAEL-MR                29.26      29.91 SILV   
 19 Bolster, Dana J           13 GAEL-MR                29.21      30.13 SILV   
AGE - Division  
  1 Zilberman, Stephanie A    14 Shy/Seals-MR           31.23      30.23 AGE    
  2 Lee, Kevyn                14 NYCC-MR                30.90      30.41 AGE    
  3 Pena E., Jarleen B        13 Agua Swim Team-MR      29.25      30.53 AGE    
  4 Tashoff, Emma             14 Silver Streaks-MR      30.94      30.87 AGE    
  5 Khoruzhik, Yulia          14 Shy/Seals-MR           33.05      31.01 AGE    
  6 Pezzella, Samantha R      13 HS-MR                  31.84      31.39 AGE    
  7 Montana, Jaclyn A         14 HS-MR                  31.82      31.70 AGE    
  8 Zielonka, Magdalena       13 NYCC-MR                30.62      31.86 AGE    
  9 Solovyeva, Vika           13 Shy/Seals-MR           31.58      32.34 AGE    
 10 Morgan, Erin M            13 HS-MR                  33.75      32.68 AGE    
 11 D'Alessandro, Andie G     13 Silver Streaks-MR      32.68      32.80 AGE    
 12 Landaw, Laura             14 CIY-MR                 30.06      32.89 AGE    
 13 Chan, Jessica T           14 Silver Streaks-MR      31.81      33.01 AGE    
 14 Lu, Christina G           13 Kraken-MR              31.95      33.07 AGE    
 15 Tsenter, Anna             14 Shy/Seals-MR           32.98      34.17 AGE    
 16 Maniatakos, Alexis        13 BASC-MR                34.95      34.75 AGE    
 17 Kamel, Rita S             13 Twisters-MR            34.95      36.37 AGE    
 18 Heuschneider, Hannah      13 WAC-MR                 38.54      37.22 AGE    
 19 Perez, Susana M           13 RedTails-MR            40.09      45.43 AGE    
 20 Mathur, Natasha C         13 Silver Streaks-MR      46.29      46.04 AGE    
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          58.49  JO
          58.50  QUAL
        1:06.09  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Brown, Caitlin N          13 HS-MR                  58.83      58.68 SILV   
                  27.80       58.68 (30.88)                                        
  2 Chan, Shirley             13 Agua Swim Team-MR      58.85      59.46 SILV   
                  28.62       59.46 (30.84)                                        
  3 Vanderlinden, Mariel      14 Twisters-MR            58.82      59.59 SILV   
                  28.39       59.59 (31.20)                                        
  4 Kuo, Jacqueline           13 Agua Swim Team-MR      59.39    1:00.27 SILV   
                  28.92     1:00.27 (31.35)                                        
  5 deFreitas, Sophie         13 WAC-MR               1:00.64    1:00.51 SILV   
                  29.00     1:00.51 (31.51)                                        
  6 Kennedy, Calla            13 NYCC-MR              1:00.71    1:00.75 SILV   
                  29.23     1:00.75 (31.52)                                        
  7 Miller, Nikki F           14 Silver Streaks-MR      59.89    1:01.08 SILV   
                  28.78     1:01.08 (32.30)                                        
  8 Omary, Natalie M          14 Agua Swim Team-MR    1:00.02    1:01.12 SILV   
                  29.21     1:01.12 (31.91)                                        
  9 Yeung, Maggie P           14 Twisters-MR          1:01.16    1:02.22 SILV   
                  29.71     1:02.22 (32.51)                                        
 10 Sheehan, Niamh M          14 APEX-MR              1:02.58    1:02.25 SILV   
                  30.08     1:02.25 (32.17)                                        
 11 Tubens, Melanie           13 NYCC-MR              1:03.98    1:02.57 SILV   
                  30.05     1:02.57 (32.52)                                        
 12 Chen, Catherine           13 CIY-MR               1:03.21    1:02.83 SILV   
                  30.02     1:02.83 (32.81)                                        
 13 Martinez, Adrianna        13 NYCC-MR              1:00.82    1:02.84 SILV   
                  29.54     1:02.84 (33.30)                                        
 14 Boccia, Lindsay M         14 WAC-MR               1:01.79    1:03.07 SILV   
                  30.22     1:03.07 (32.85)                                        
 15 Squillante, Lindsey A     14 GAEL-MR              1:02.38    1:03.08 SILV   
                  30.00     1:03.08 (33.08)                                        
 16 Wong, Kristi              13 Silver Streaks-MR    1:03.11    1:03.12 SILV   
                  30.18     1:03.12 (32.94)                                        
 17 Daly, Bronagh K           14 HS-MR                1:03.58    1:03.42 SILV   
                  30.89     1:03.42 (32.53)                                        
 18 Kennon, Nora M            13 Badger-MR            1:03.39    1:03.85 SILV   
                  31.02     1:03.85 (32.83)                                        
 19 Sanchez, Michelle J       14 Agua Swim Team-MR    1:03.17    1:04.46 SILV   
                  30.51     1:04.46 (33.95)                                        
 19 Ferguson, Mara H          14 Silver Streaks-MR    1:04.39    1:04.46 SILV   
                  30.44     1:04.46 (34.02)                                        
 21 Pan, Leah                 13 CIY-MR               1:05.16    1:04.71 SILV   
                  31.06     1:04.71 (33.65)                                        
 22 Cohen, Lynzee R           14 WAC-MR               1:03.92    1:04.87 SILV   
                  30.91     1:04.87 (33.96)                                        
 23 Puleo, Danielle N         13 GAEL-MR              1:04.10    1:04.96 SILV   
                  30.93     1:04.96 (34.03)                                        
 24 McPherson-White, Gabriel  13 APEX-MR              1:05.87    1:05.21 SILV   
                  30.70     1:05.21 (34.51)                                        
AGE - Division  
  1 Pena E., Jarleen B        13 Agua Swim Team-MR    1:03.61    1:06.73 AGE    
                  31.88     1:06.73 (34.85)                                        
  2 Lee, Kevyn                14 NYCC-MR              1:09.94    1:07.29 AGE    
                  33.12     1:07.29 (34.17)                                        
  3 Maloney, Erin C           13 WAC-MR               1:05.96    1:07.55 AGE    
                  32.94     1:07.55 (34.61)                                        
  4 Lee, Courtney M           14 HS-MR                1:05.68    1:08.71 AGE    
                  32.56     1:08.71 (36.15)                                        
  5 Simone, Toni A            14 Silver Streaks-MR    1:05.43    1:08.77 AGE    
                  32.91     1:08.77 (35.86)                                        
  6 Tashoff, Emma             14 Silver Streaks-MR    1:08.12    1:08.82 AGE    
                  31.96     1:08.82 (36.86)                                        
  7 Holmes, Kimberly R        13 CIY-MR               1:08.28    1:09.63 AGE    
                  32.87     1:09.63 (36.76)                                        
  8 Khoruzhik, Yulia          14 Shy/Seals-MR         1:07.54    1:10.00 AGE    
  9 D'Alessandro, Andie G     13 Silver Streaks-MR    1:17.91    1:12.40 AGE    
                  33.91     1:12.40 (38.49)                                        
 10 Sutto-Plunz, Sarah M      13 Kraken-MR            1:16.09    1:16.71 AGE    
                  35.56     1:16.71 (41.15)                                        
 11 Kamel, Rita S             13 Twisters-MR          1:17.38    1:18.55 AGE    
                  36.54     1:18.55 (42.01)                                        
 12 Mathur, Natasha C         13 Silver Streaks-MR    1:49.03    1:54.52 AGE    
                  51.34   1:54.52 (1:03.18)                                        
 13 Perez, Susana M           13 RedTails-MR          1:45.09    1:55.95 AGE    
                  48.39   1:55.95 (1:07.56)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:07.99  JO
        2:08.00  QUAL
        2:22.99  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kennedy, Calla            13 NYCC-MR              2:09.80    2:10.86 SILV   
                  30.22     1:03.17 (32.95)     1:36.98 (33.81)     2:10.86 (33.88)
  2 Feminella, Meghan C       13 WAC-MR               2:10.06    2:11.67 SILV   
                  30.44     1:03.44 (33.00)     1:37.52 (34.08)     2:11.67 (34.15)
  3 Winkler, Erika            13 NYCC-MR              2:12.42    2:12.98 SILV   
                  30.93     1:04.89 (33.96)     1:39.24 (34.35)     2:12.98 (33.74)
  4 Miller, Nikki F           14 Silver Streaks-MR    2:12.23    2:13.30 SILV   
                  29.19     1:03.09 (33.90)     1:37.93 (34.84)     2:13.30 (35.37)
  5 Brown, Caitlin N          13 HS-MR                2:14.77    2:13.73 SILV   
                  31.12     1:05.98 (34.86)     1:41.27 (35.29)     2:13.73 (32.46)
  6 deFreitas, Sophie         13 WAC-MR               2:15.70    2:14.00 SILV   
                  30.29     1:04.08 (33.79)     1:39.51 (35.43)     2:14.00 (34.49)
  7 Sheehan, Niamh M          14 APEX-MR              2:13.85    2:15.79 SILV   
                  30.76     1:05.32 (34.56)     1:40.94 (35.62)     2:15.79 (34.85)
  8 Boccia, Lindsay M         14 WAC-MR               2:17.47    2:16.51 SILV   
                  30.83     1:06.18 (35.35)     1:41.68 (35.50)     2:16.51 (34.83)
  9 Daly, Bronagh K           14 HS-MR                2:17.98    2:17.36 SILV   
                  32.93     1:08.66 (35.73)     1:44.49 (35.83)     2:17.36 (32.87)
 10 Tubens, Melanie           13 NYCC-MR              2:19.58    2:17.83 SILV   
                  30.53     1:05.45 (34.92)     1:41.66 (36.21)     2:17.83 (36.17)
 11 Boomer, Lee E             14 NYCC-MR              2:17.86    2:19.04 SILV   
                  30.99     1:05.91 (34.92)     1:42.26 (36.35)     2:19.04 (36.78)
 12 Cohen, Lynzee R           14 WAC-MR               2:17.62    2:19.60 SILV   
                  31.37     1:07.42 (36.05)     1:43.82 (36.40)     2:19.60 (35.78)
 13 Wong, Kristi              13 Silver Streaks-MR    2:26.70    2:19.72 SILV   
                  30.91     1:06.26 (35.35)     1:43.11 (36.85)     2:19.72 (36.61)
 14 Kennon, Nora M            13 Badger-MR            2:18.84    2:20.42 SILV   
                  31.94     1:07.81 (35.87)     1:45.00 (37.19)     2:20.42 (35.42)
 15 Malarczyk, Monica         14 Badger-MR            2:17.06    2:22.16 SILV   
                  31.80     1:07.81 (36.01)     1:45.17 (37.36)     2:22.16 (36.99)
AGE - Division  
  1 Lee, Courtney M           14 HS-MR                2:23.60    2:24.30 AGE    
                  32.79     1:09.80 (37.01)     1:47.92 (38.12)     2:24.30 (36.38)
  2 Lee, Kevyn                14 NYCC-MR              2:32.89    2:24.78 AGE    
                  33.04   2:24.78 (1:51.74)                                        
  3 Zilberman, Stephanie A    14 Shy/Seals-MR         2:40.89    2:25.89 AGE    
                  33.98     1:10.88 (36.90)     1:50.56 (39.68)     2:25.89 (35.33)
  4 Maloney, Erin C           13 WAC-MR               2:25.92    2:25.93 AGE    
                  33.61     1:11.31 (37.70)     1:48.84 (37.53)     2:25.93 (37.09)
  5 Puleo, Danielle N         13 GAEL-MR              2:21.84    2:27.17 AGE    
                  32.63     1:09.12 (36.49)     1:47.57 (38.45)     2:27.17 (39.60)
  6 Simone, Toni A            14 Silver Streaks-MR    2:24.21    2:30.16 AGE    
                  33.34     1:11.28 (37.94)     1:51.03 (39.75)     2:30.16 (39.13)
  7 Tashoff, Emma             14 Silver Streaks-MR    2:27.46    2:30.87 AGE    
                  33.26     1:11.92 (38.66)     1:52.31 (40.39)     2:30.87 (38.56)
  8 Khoruzhik, Yulia          14 Shy/Seals-MR         2:45.67    2:31.11 AGE    
                  32.89     1:09.47 (36.58)     1:49.91 (40.44)     2:31.11 (41.20)
  9 Solovyeva, Vika           13 Shy/Seals-MR         2:45.67    2:32.46 AGE    
                  34.35     1:12.74 (38.39)     1:53.01 (40.27)     2:32.46 (39.45)
 10 Landaw, Laura             14 CIY-MR               2:32.05    2:38.74 AGE    
                  34.17     1:14.37 (40.20)     1:56.21 (41.84)     2:38.74 (42.53)
 11 Holmes, Kimberly R        13 CIY-MR               2:48.45    2:39.89 AGE    
                  35.22     1:14.05 (38.83)     1:55.97 (41.92)     2:39.89 (43.92)
 12 Morgan, Erin M            13 HS-MR                2:41.75    2:40.40 AGE    
                  35.47     1:15.66 (40.19)     1:58.92 (43.26)     2:40.40 (41.48)
 13 Zielonka, Magdalena       13 NYCC-MR              2:44.48    2:41.37 AGE    
                                1:15.36 ( )     1:58.67 (43.31)     2:41.37 (42.70)
 14 Kamel, Rita S             13 Twisters-MR          2:54.36    2:59.25 AGE    
                  38.15     1:22.73 (44.58)     2:11.11 (48.38)     2:59.25 (48.14)
 15 Heuschneider, Hannah      13 WAC-MR               3:00.78    3:07.47 AGE    
                  43.30     1:30.00 (46.70)     2:18.71 (48.71)     3:07.47 (48.76)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:35.99  JO
        5:36.00  QUAL
        6:05.59  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez, Adrianna        13 NYCC-MR              6:00.06    6:10.18 AGE    
                  33.45     1:10.94 (37.49)     1:49.60 (38.66)     2:28.95 (39.35)
        3:07.51 (38.56)     3:46.50 (38.99)     4:24.34 (37.84)     5:02.16 (37.82)
        5:38.77 (36.61)     6:10.18 (31.41)                                        
  2 Wong, Kristi              13 Silver Streaks-MR    6:16.73    6:14.94 AGE    
                  32.23     1:09.62 (37.39)     1:48.26 (38.64)     2:26.86 (38.60)
        3:06.13 (39.27)     3:44.04 (37.91)     4:22.44 (38.40)     5:01.12 (38.68)
        5:38.59 (37.47)     6:14.94 (36.35)                                        
  3 Kennon, Nora M            13 Badger-MR            6:22.90    6:18.54 AGE    
                  32.88     1:09.55 (36.67)     1:47.24 (37.69)     2:25.62 (38.38)
        3:04.11 (38.49)     3:43.59 (39.48)     4:22.90 (39.31)     5:02.37 (39.47)
        5:41.75 (39.38)     6:18.54 (36.79)                                        
  4 Miller, Nikki F           14 Silver Streaks-MR    6:15.89    6:32.70 AGE    
                  31.84     1:09.13 (37.29)     1:48.18 (39.05)     2:28.44 (40.26)
        3:09.26 (40.82)     3:50.18 (40.92)     4:30.81 (40.63)     5:12.56 (41.75)
        5:53.15 (40.59)     6:32.70 (39.55)                                        
  5 Tashoff, Emma             14 Silver Streaks-MR    6:31.28    6:46.71 AGE    
                  34.69     1:14.26 (39.57)     1:55.65 (41.39)     2:36.96 (41.31)
        3:18.23 (41.27)     4:00.22 (41.99)     4:42.81 (42.59)     5:24.40 (41.59)
        6:06.83 (42.43)     6:46.71 (39.88)                                        
  6 Ferguson, Mara H          14 Silver Streaks-MR    6:33.15    6:47.57 AGE    
                  33.47     1:12.32 (38.85)     1:53.67 (41.35)     2:36.06 (42.39)
        3:18.89 (42.83)     4:01.64 (42.75)     4:44.69 (43.05)     5:27.54 (42.85)
        6:09.34 (41.80)     6:47.57 (38.23)                                        
  7 Chan, Jessica T           14 Silver Streaks-MR    7:13.62    7:16.81 AGE    
                  35.44     1:16.52 (41.08)     2:00.21 (43.69)     2:44.03 (43.82)
        3:28.33 (44.30)     4:14.05 (45.72)     4:59.78 (45.73)     5:46.24 (46.46)
        6:32.90 (46.66)     7:16.81 (43.91)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:07.89  JO
        1:07.90  QUAL
        1:18.29  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Brown, Caitlin N          13 HS-MR                1:07.94    1:08.53 SILV   
                  32.88     1:08.53 (35.65)                                        
  2 Winkler, Erika            13 NYCC-MR              1:10.11    1:09.14 SILV   
                  34.13     1:09.14 (35.01)                                        
  3 Chan, Shirley             13 Agua Swim Team-MR    1:09.09    1:09.81 SILV   
                  34.80     1:09.81 (35.01)                                        
  4 Kennedy, Calla            13 NYCC-MR              1:08.87    1:10.49 SILV   
                  34.30     1:10.49 (36.19)                                        
  5 Martinez, Adrianna        13 NYCC-MR              1:11.36    1:10.60 SILV   
                  34.45     1:10.60 (36.15)                                        
  6 Feminella, Meghan C       13 WAC-MR               1:09.77    1:10.67 SILV   
                  34.74     1:10.67 (35.93)                                        
  7 Omary, Natalie M          14 Agua Swim Team-MR    1:09.11    1:10.98 SILV   
                  34.59     1:10.98 (36.39)                                        
  8 Nunez, Ana                14 Agua Swim Team-MR    1:12.02    1:12.35 SILV   
                  36.20     1:12.35 (36.15)                                        
  9 Ferguson, Mara H          14 Silver Streaks-MR    1:14.41    1:12.50 SILV   
                  35.17     1:12.50 (37.33)                                        
 10 Kennon, Nora M            13 Badger-MR            1:10.83    1:12.58 SILV   
                  36.12     1:12.58 (36.46)                                        
 11 Boomer, Lee E             14 NYCC-MR              1:13.82    1:13.67 SILV   
                  35.74     1:13.67 (37.93)                                        
 12 Malarczyk, Monica         14 Badger-MR            1:13.08    1:13.68 SILV   
                  36.14     1:13.68 (37.54)                                        
 13 Squillante, Lindsey A     14 GAEL-MR              1:08.48    1:14.30 SILV   
                  35.10     1:14.30 (39.20)                                        
 14 Tubens, Melanie           13 NYCC-MR              1:14.67    1:14.61 SILV   
                  36.68     1:14.61 (37.93)                                        
 15 McPherson-White, Gabriel  13 APEX-MR              1:18.64    1:14.65 SILV   
                1:14.68         1:14.65 ( )                                        
 16 Pena E., Jarleen B        13 Agua Swim Team-MR    1:14.68    1:15.53 SILV   
                  37.46     1:15.53 (38.07)                                        
 17 Maloney, Erin C           13 WAC-MR               1:13.95    1:15.95 SILV   
                  36.59     1:15.95 (39.36)                                        
 18 Puleo, Danielle N         13 GAEL-MR              1:16.21    1:16.20 SILV   
                  37.57     1:16.20 (38.63)                                        
 19 Sheehan, Niamh M          14 APEX-MR              1:17.84    1:17.00 SILV   
                  37.70     1:17.00 (39.30)                                        
 20 Simone, Toni A            14 Silver Streaks-MR    1:12.80    1:17.14 SILV   
                  37.07     1:17.14 (40.07)                                        
 21 Lee, Courtney M           14 HS-MR                1:19.53    1:17.55 SILV   
                  38.29     1:17.55 (39.26)                                        
 22 Cohen, Lynzee R           14 WAC-MR               1:14.69    1:17.71 SILV   
                  37.58     1:17.71 (40.13)                                        
AGE - Division  
  1 Bolster, Dana J           13 GAEL-MR              1:16.91    1:19.55 AGE    
                  37.95     1:19.55 (41.60)                                        
  2 Montana, Jaclyn A         14 HS-MR                1:18.36    1:19.91 AGE    
                  38.73     1:19.91 (41.18)                                        
  3 Holmes, Kimberly R        13 CIY-MR               1:18.86    1:20.77 AGE    
                1:21.01         1:20.77 ( )                                        
  4 Landaw, Laura             14 CIY-MR               1:14.21    1:20.79 AGE    
                  37.94     1:20.79 (42.85)                                        
  5 Solovyeva, Vika           13 Shy/Seals-MR         1:18.52    1:21.01 AGE    
                  40.44     1:21.01 (40.57)                                        
  6 Chan, Jessica T           14 Silver Streaks-MR    1:20.38    1:22.38 AGE    
                  39.57     1:22.38 (42.81)                                        
  7 Zilberman, Stephanie A    14 Shy/Seals-MR         1:23.45    1:22.66 AGE    
                1:23.18         1:22.66 ( )                                        
  8 Pezzella, Samantha R      13 HS-MR                1:23.97    1:22.92 AGE    
                  39.53     1:22.92 (43.39)                                        
  9 Zielonka, Magdalena       13 NYCC-MR              1:24.02    1:23.58 AGE    
 10 Lee, Kevyn                14 NYCC-MR              1:26.36    1:23.88 AGE    
                  40.94     1:23.88 (42.94)                                        
 11 D'Alessandro, Andie G     13 Silver Streaks-MR    1:28.03    1:25.98 AGE    
                  41.03     1:25.98 (44.95)                                        
 12 Morgan, Erin M            13 HS-MR                1:25.89    1:26.75 AGE    
                  41.18     1:26.75 (45.57)                                        
 13 Maniatakos, Alexis        13 BASC-MR              1:32.23    1:27.55 AGE    
                  42.50     1:27.55 (45.05)                                        
 14 Kamel, Rita S             13 Twisters-MR          1:33.42    1:34.66 AGE    
 15 Heuschneider, Hannah      13 WAC-MR               1:56.56    1:34.89 AGE    
                  46.43     1:34.89 (48.46)                                        
 16 Mathur, Natasha C         13 Silver Streaks-MR    2:12.37    2:03.09 AGE    
                  56.16   2:03.09 (1:06.93)                                        
 17 Perez, Susana M           13 RedTails-MR          2:00.09    2:13.37 AGE    
                  54.92   2:13.37 (1:18.45)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:24.99  JO
        2:25.00  QUAL
        2:48.99  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Wong, Kristi              13 Silver Streaks-MR    2:25.15    2:24.66 JO     
                  33.62     1:10.61 (36.99)     1:48.44 (37.83)     2:24.66 (36.22)
SILV - Division  
  1 Chan, Shirley             13 Agua Swim Team-MR    2:27.94    2:25.00 QUAL   
                  34.71     1:11.70 (36.99)     1:49.52 (37.82)     2:25.00 (35.48)
  2 deFreitas, Sophie         13 WAC-MR               2:30.67    2:26.87 SILV   
                  34.93     1:12.29 (37.36)     1:50.32 (38.03)     2:26.87 (36.55)
  3 Kennedy, Calla            13 NYCC-MR              2:27.72    2:26.96 SILV   
                  35.39     1:12.97 (37.58)     1:50.04 (37.07)     2:26.96 (36.92)
  4 Miller, Nikki F           14 Silver Streaks-MR    2:26.61    2:28.07 SILV   
                  33.87     1:10.89 (37.02)     1:49.49 (38.60)     2:28.07 (38.58)
  5 Omary, Natalie M          14 Agua Swim Team-MR    2:28.66    2:29.03 SILV   
                  34.95     1:12.46 (37.51)     1:50.85 (38.39)     2:29.03 (38.18)
  6 Brown, Caitlin N          13 HS-MR                2:30.45    2:30.20 SILV   
                  36.15     1:15.03 (38.88)     1:53.66 (38.63)     2:30.20 (36.54)
  7 Boccia, Lindsay M         14 WAC-MR               2:31.90    2:32.87 SILV   
                  34.87     1:14.17 (39.30)     1:54.01 (39.84)     2:32.87 (38.86)
  8 Yeung, Maggie P           14 Twisters-MR          2:31.18    2:34.69 SILV   
                  36.71     1:15.50 (38.79)     1:55.49 (39.99)     2:34.69 (39.20)
  9 Chen, Catherine           13 CIY-MR               2:34.83    2:35.55 SILV   
                  37.03     1:16.46 (39.43)     1:56.72 (40.26)     2:35.55 (38.83)
 10 Vanderlinden, Mariel      14 Twisters-MR          2:30.63    2:35.62 SILV   
                  35.91     1:15.85 (39.94)     1:55.96 (40.11)     2:35.62 (39.66)
 11 Martinez, Adrianna        13 NYCC-MR              2:32.00    2:35.94 SILV   
                  35.96     1:15.19 (39.23)     1:56.43 (41.24)     2:35.94 (39.51)
 12 Tubens, Melanie           13 NYCC-MR              2:40.07    2:36.71 SILV   
                  36.79     1:17.21 (40.42)     1:58.70 (41.49)     2:36.71 (38.01)
 13 Kennon, Nora M            13 Badger-MR            2:33.73    2:37.08 SILV   
                  37.37   2:37.08 (1:59.71)                                        
 14 Squillante, Lindsey A     14 GAEL-MR              2:28.68    2:37.24 SILV   
                  36.11     1:16.40 (40.29)     1:57.63 (41.23)     2:37.24 (39.61)
 15 Pena E., Jarleen B        13 Agua Swim Team-MR    2:40.18    2:37.57 SILV   
                  37.41     1:17.37 (39.96)     1:58.11 (40.74)     2:37.57 (39.46)
 16 Sheehan, Niamh M          14 APEX-MR              2:45.66    2:40.60 SILV   
                  39.14     1:19.51 (40.37)     2:00.49 (40.98)     2:40.60 (40.11)
 17 Daly, Bronagh K           14 HS-MR                2:44.81    2:41.45 SILV   
                  39.71     1:21.05 (41.34)     2:02.87 (41.82)     2:41.45 (38.58)
 18 Cohen, Lynzee R           14 WAC-MR               2:40.96    2:42.51 SILV   
                  38.50     1:19.77 (41.27)     2:01.99 (42.22)     2:42.51 (40.52)
 19 Simone, Toni A            14 Silver Streaks-MR    2:39.82    2:43.24 SILV   
                  38.23     1:19.59 (41.36)     2:02.40 (42.81)     2:43.24 (40.84)
 20 Sanchez, Michelle J       14 Agua Swim Team-MR    2:40.46    2:43.43 SILV   
                  37.89     1:19.39 (41.50)     2:02.20 (42.81)     2:43.43 (41.23)
 21 Ferguson, Mara H          14 Silver Streaks-MR    2:37.29    2:44.89 SILV   
                  37.69     1:18.48 (40.79)     2:01.79 (43.31)     2:44.89 (43.10)
 22 Pan, Leah                 13 CIY-MR               2:41.10    2:45.26 SILV   
                  39.43     1:20.69 (41.26)     2:02.78 (42.09)     2:45.26 (42.48)
 23 Maloney, Erin C           13 WAC-MR               2:39.66    2:46.29 SILV   
                  38.91     1:20.43 (41.52)     2:03.43 (43.00)     2:46.29 (42.86)
 24 Lee, Courtney M           14 HS-MR                2:49.97    2:48.60 SILV   
                  41.73     1:24.64 (42.91)     2:08.89 (44.25)     2:48.60 (39.71)
AGE - Division  
  1 McPherson-White, Gabriel  13 APEX-MR                   NT    2:49.83 AGE    
  2 Chan, Jessica T           14 Silver Streaks-MR    2:50.22    2:55.19 AGE    
                  38.87     1:23.52 (44.65)     2:10.35 (46.83)     2:55.19 (44.84)
  3 Holmes, Kimberly R        13 CIY-MR               3:04.88    2:56.72 AGE    
  4 Kamel, Rita S             13 Twisters-MR          3:28.33    3:21.40 AGE    
                                1:37.80 ( )   3:21.40 (1:43.60)                    
 -- Perez, Susana M           13 RedTails-MR          4:00.09         DQ        
      Non-continuous turning action
                1:02.60                             2:32.53 ( )        DQ (2:35.15)
 -- Tashoff, Emma             14 Silver Streaks-MR    2:52.16         DQ        
      Non-continuous turning action
                  39.91     1:24.89 (44.98)     2:10.31 (45.42)          DQ (43.68)
 -- Lee, Kevyn                14 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Non-continuous turning action
                                1:28.81 ( )     2:15.36 (46.55)          DQ (43.43)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:16.49  JO
        1:16.50  QUAL
        1:26.79  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Khoruzhik, Yulia          14 Shy/Seals-MR         1:21.23    1:16.13 JO     
                  36.45     1:16.13 (39.68)                                        
SILV - Division  
  1 Ferguson, Mara H          14 Silver Streaks-MR    1:17.15    1:17.70 SILV   
                  35.95     1:17.70 (41.75)                                        
  2 Chan, Shirley             13 Agua Swim Team-MR    1:18.07    1:18.86 SILV   
                  37.74     1:18.86 (41.12)                                        
  3 Martinez, Adrianna        13 NYCC-MR              1:18.91    1:19.08 SILV   
                  37.41     1:19.08 (41.67)                                        
  4 Pena E., Jarleen B        13 Agua Swim Team-MR    1:18.59    1:19.62 SILV   
                  37.05     1:19.62 (42.57)                                        
  5 Wong, Kristi              13 Silver Streaks-MR    1:21.02    1:22.32 SILV   
                  38.90     1:22.32 (43.42)                                        
  6 McPherson-White, Gabriel  13 APEX-MR              1:23.14    1:22.38 SILV   
                  38.86     1:22.38 (43.52)                                        
  7 Zielonka, Magdalena       13 NYCC-MR              1:22.35    1:23.75 SILV   
                  38.79     1:23.75 (44.96)                                        
  8 Boccia, Lindsay M         14 WAC-MR               1:21.39    1:23.78 SILV   
                  39.39     1:23.78 (44.39)                                        
  9 Solovyeva, Vika           13 Shy/Seals-MR         1:26.97    1:26.14 SILV   
                  41.41     1:26.14 (44.73)                                        
AGE - Division  
  1 Cohen, Lynzee R           14 WAC-MR               1:26.80    1:27.48 AGE    
                  40.92     1:27.48 (46.56)                                        
  2 Holmes, Kimberly R        13 CIY-MR               1:29.61    1:29.00 AGE    
                  41.08     1:29.00 (47.92)                                        
  3 Simone, Toni A            14 Silver Streaks-MR    1:31.73    1:31.95 AGE    
                  42.89     1:31.95 (49.06)                                        
  4 Chan, Jessica T           14 Silver Streaks-MR    1:31.75    1:32.51 AGE    
                  43.26     1:32.51 (49.25)                                        
  5 D'Alessandro, Andie G     13 Silver Streaks-MR    1:36.19    1:32.73 AGE    
                  42.79     1:32.73 (49.94)                                        
  6 Montana, Jaclyn A         14 HS-MR                1:31.61    1:33.76 AGE    
                  43.08     1:33.76 (50.68)                                        
  7 Kamel, Rita S             13 Twisters-MR          1:32.72    1:34.67 AGE    
                  44.91     1:34.67 (49.76)                                        
  8 Tsenter, Anna             14 Shy/Seals-MR         1:36.50    1:37.54 AGE    
                  45.49     1:37.54 (52.05)                                        
  9 Pezzella, Samantha R      13 HS-MR                1:39.13    1:38.77 AGE    
 10 Lu, Christina G           13 Kraken-MR            1:21.29    1:41.60 AGE    
                  45.68     1:41.60 (55.92)                                        
 11 Mathur, Natasha C         13 Silver Streaks-MR    2:12.80    2:05.35 AGE    
                  58.10   2:05.35 (1:07.25)                                        
 -- Maniatakos, Alexis        13 BASC-MR              1:39.32         DQ        
      Non-simultaneous kick
                  44.03          DQ (49.12)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:42.99  JO
        2:43.00  QUAL
        3:02.99  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Khoruzhik, Yulia          14 Shy/Seals-MR         2:51.28    2:46.39 SILV   
                  36.56     1:18.58 (42.02)     2:03.54 (44.96)     2:46.39 (42.85)
  2 Ferguson, Mara H          14 Silver Streaks-MR    2:50.23    2:49.19 SILV   
                  37.02     1:19.69 (42.67)     2:04.17 (44.48)     2:49.19 (45.02)
  3 Chan, Shirley             13 Agua Swim Team-MR    2:47.70    2:49.95 SILV   
                  39.49     1:22.35 (42.86)     2:07.05 (44.70)     2:49.95 (42.90)
  4 Martinez, Adrianna        13 NYCC-MR              2:49.54    2:50.30 SILV   
                  39.30     1:22.90 (43.60)     2:07.38 (44.48)     2:50.30 (42.92)
  5 Wong, Kristi              13 Silver Streaks-MR    2:51.28    2:53.43 SILV   
                  38.35     1:23.15 (44.80)     2:08.36 (45.21)     2:53.43 (45.07)
  6 Vanderlinden, Mariel      14 Twisters-MR          2:54.77    2:57.07 SILV   
                  38.79     1:24.27 (45.48)   2:57.07 (1:32.80)                    
  7 Pena E., Jarleen B        13 Agua Swim Team-MR    2:54.69    2:58.35 SILV   
                  39.67     1:25.36 (45.69)     2:12.58 (47.22)     2:58.35 (45.77)
  8 Boccia, Lindsay M         14 WAC-MR               3:00.91    3:00.04 SILV   
                  40.19     1:26.67 (46.48)     2:13.27 (46.60)     3:00.04 (46.77)
  9 Cohen, Lynzee R           14 WAC-MR               3:03.99    3:02.34 SILV   
                  40.92     1:28.15 (47.23)     2:15.89 (47.74)     3:02.34 (46.45)
 10 Pan, Leah                 13 CIY-MR               2:56.68    3:02.37 SILV   
                  40.67     1:26.59 (45.92)     2:14.14 (47.55)     3:02.37 (48.23)
AGE - Division  
  1 McPherson-White, Gabriel  13 APEX-MR              3:07.20    3:06.35 AGE    
                  40.89     1:28.61 (47.72)     2:18.59 (49.98)     3:06.35 (47.76)
  2 Holmes, Kimberly R        13 CIY-MR               3:15.71    3:17.30 AGE    
                  44.28     1:36.55 (52.27)     2:29.87 (53.32)     3:17.30 (47.43)
  3 Sheehan, Niamh M          14 APEX-MR              3:11.64    3:17.44 AGE    
                  46.12     1:36.66 (50.54)     2:27.95 (51.29)     3:17.44 (49.49)
  4 Tashoff, Emma             14 Silver Streaks-MR    3:10.91    3:17.99 AGE    
                  42.54     1:33.94 (51.40)     2:26.10 (52.16)     3:17.99 (51.89)
  5 Simone, Toni A            14 Silver Streaks-MR    3:20.11    3:19.15 AGE    
                  45.58     1:36.57 (50.99)     2:29.75 (53.18)     3:19.15 (49.40)
  6 Sanchez, Michelle J       14 Agua Swim Team-MR    3:08.21    3:19.23 AGE    
                  43.65     1:35.64 (51.99)     2:28.29 (52.65)     3:19.23 (50.94)
  7 Chan, Jessica T           14 Silver Streaks-MR    3:13.67    3:21.19 AGE    
                  44.46     1:36.99 (52.53)     2:29.41 (52.42)     3:21.19 (51.78)
  8 Kamel, Rita S             13 Twisters-MR          3:19.58    3:21.38 AGE    
                  44.95     1:35.67 (50.72)     2:28.37 (52.70)     3:21.38 (53.01)
  9 Sutto-Plunz, Sarah M      13 Kraken-MR            3:21.27    3:23.17 AGE    
                  45.31     1:37.23 (51.92)     2:30.48 (53.25)     3:23.17 (52.69)
 10 D'Alessandro, Andie G     13 Silver Streaks-MR    3:23.13    3:25.59 AGE    
                  45.45     1:36.89 (51.44)     2:29.58 (52.69)     3:25.59 (56.01)
 11 Lee, Courtney M           14 HS-MR                3:10.16    3:32.16 AGE    
                  46.78     1:41.03 (54.25)     2:36.67 (55.64)     3:32.16 (55.49)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:06.69  JO
        1:06.70  QUAL
        1:14.59  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Miller, Nikki F           14 Silver Streaks-MR    1:11.84    1:08.97 SILV   
                  31.45     1:08.97 (37.52)                                        
  2 Martinez, Adrianna        13 NYCC-MR              1:07.31    1:09.76 SILV   
                  32.99     1:09.76 (36.77)                                        
  3 Chan, Shirley             13 Agua Swim Team-MR    1:08.54    1:10.06 SILV   
                  34.20     1:10.06 (35.86)                                        
  4 Daly, Bronagh K           14 HS-MR                1:10.56    1:10.51 SILV   
                  33.01     1:10.51 (37.50)                                        
  5 Sheehan, Niamh M          14 APEX-MR              1:11.52    1:11.02 SILV   
                  33.06     1:11.02 (37.96)                                        
  6 Tubens, Melanie           13 NYCC-MR              1:11.69    1:12.09 SILV   
                  34.13     1:12.09 (37.96)                                        
  7 Lee, Courtney M           14 HS-MR                1:12.33    1:12.98 SILV   
                  34.45     1:12.98 (38.53)                                        
  8 McPherson-White, Gabriel  13 APEX-MR                   NT    1:14.38 SILV   
                  34.97     1:14.38 (39.41)                                        
AGE - Division  
  1 Wong, Kristi              13 Silver Streaks-MR    1:16.49    1:15.23 AGE    
                  34.17     1:15.23 (41.06)                                        
  2 Squillante, Lindsey A     14 GAEL-MR              1:10.60    1:15.56 AGE    
                  33.57     1:15.56 (41.99)                                        
  3 Cohen, Lynzee R           14 WAC-MR               1:23.23    1:16.20 AGE    
                  35.65     1:16.20 (40.55)                                        
  4 Nunez, Ana                14 Agua Swim Team-MR    1:12.83    1:16.30 AGE    
                  35.62     1:16.30 (40.68)                                        
  5 deFreitas, Sophie         13 WAC-MR               1:12.66    1:17.05 AGE    
                  36.30     1:17.05 (40.75)                                        
  6 Kennon, Nora M            13 Badger-MR            1:19.78    1:20.20 AGE    
                  37.99     1:20.20 (42.21)                                        
  7 Tashoff, Emma             14 Silver Streaks-MR    1:23.13    1:20.24 AGE    
                  36.15     1:20.24 (44.09)                                        
  8 Maloney, Erin C           13 WAC-MR               1:19.63    1:20.77 AGE    
                  36.83     1:20.77 (43.94)                                        
  9 Lee, Kevyn                14 NYCC-MR              1:23.51    1:22.16 AGE    
                  38.13     1:22.16 (44.03)                                        
 10 Bolster, Dana J           13 GAEL-MR              1:23.87    1:23.16 AGE    
                  36.53     1:23.16 (46.63)                                        
 11 Zilberman, Stephanie A    14 Shy/Seals-MR         1:24.56    1:24.28 AGE    
                  38.47     1:24.28 (45.81)                                        
 12 Pezzella, Samantha R      13 HS-MR                1:22.87    1:28.25 AGE    
                  38.15     1:28.25 (50.10)                                        
 13 Tsenter, Anna             14 Shy/Seals-MR         1:27.40    1:31.17 AGE    
                  39.80     1:31.17 (51.37)                                        
 14 Morgan, Erin M            13 HS-MR                1:44.97    1:45.81 AGE    
                  47.94     1:45.81 (57.87)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:30.99  JO
        2:31.00  QUAL
        2:42.59  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sheehan, Niamh M          14 APEX-MR              2:35.60    2:34.20 SILV   
                  33.63     1:12.85 (39.22)     1:53.86 (41.01)     2:34.20 (40.34)
  2 Tubens, Melanie           13 NYCC-MR              2:37.46    2:36.14 SILV   
                  34.25     1:14.87 (40.62)     1:55.32 (40.45)     2:36.14 (40.82)
  3 Daly, Bronagh K           14 HS-MR                2:40.40    2:39.14 SILV   
                  35.63     1:15.64 (40.01)     1:58.30 (42.66)     2:39.14 (40.84)
AGE - Division  
  1 Cohen, Lynzee R           14 WAC-MR               2:56.56    2:50.91 AGE    
                  38.45     1:22.97 (44.52)     2:08.56 (45.59)     2:50.91 (42.35)
  2 Vanderlinden, Mariel      14 Twisters-MR          2:58.55    2:51.02 AGE    
                  36.03     1:19.00 (42.97)     2:04.93 (45.93)     2:51.02 (46.09)
  3 Sanchez, Michelle J       14 Agua Swim Team-MR    2:55.20    2:55.68 AGE    
                  37.71     1:22.75 (45.04)     2:10.29 (47.54)     2:55.68 (45.39)
  4 Chen, Catherine           13 CIY-MR               2:53.91    2:56.42 AGE    
                  35.75     1:19.88 (44.13)     2:07.52 (47.64)     2:56.42 (48.90)
  5 Miller, Nikki F           14 Silver Streaks-MR    2:55.11    2:58.64 AGE    
                  33.19     1:16.27 (43.08)     2:07.20 (50.93)     2:58.64 (51.44)
  6 Maloney, Erin C           13 WAC-MR               3:15.17    3:07.62 AGE    
                  38.47     1:26.33 (47.86)     2:16.41 (50.08)     3:07.62 (51.21)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:24.99  JO
        2:25.00  QUAL
        2:47.79  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kennedy, Calla            13 NYCC-MR              2:27.92    2:28.55 SILV   
                  34.86     1:12.73 (37.87)     1:54.50 (41.77)     2:28.55 (34.05)
  2 Winkler, Erika            13 NYCC-MR              2:27.24    2:29.29 SILV   
                  32.46     1:10.65 (38.19)     1:56.61 (45.96)     2:29.29 (32.68)
  3 Feminella, Meghan C       13 WAC-MR               2:31.53    2:29.62 SILV   
                  31.82     1:10.00 (38.18)     1:56.36 (46.36)     2:29.62 (33.26)
  4 Miller, Nikki F           14 Silver Streaks-MR    2:28.49    2:30.32 SILV   
                  32.23     1:11.23 (39.00)     1:55.10 (43.87)     2:30.32 (35.22)
  5 Nunez, Ana                14 Agua Swim Team-MR    2:34.21    2:32.41 SILV   
                  34.30     1:12.45 (38.15)   2:32.41 (1:19.96)                    
  6 Brown, Caitlin N          13 HS-MR                2:35.15    2:34.61 SILV   
                  34.69     1:14.03 (39.34)     2:02.51 (48.48)     2:34.61 (32.10)
  7 Martinez, Adrianna        13 NYCC-MR              2:30.35    2:35.24 SILV   
                  32.87     1:13.11 (40.24)     1:59.28 (46.17)     2:35.24 (35.96)
  8 Ferguson, Mara H          14 Silver Streaks-MR    2:37.13    2:36.08 SILV   
                  33.63     1:12.95 (39.32)     1:59.13 (46.18)     2:36.08 (36.95)
  9 Daly, Bronagh K           14 HS-MR                2:38.52    2:37.15 SILV   
                  34.09     1:15.43 (41.34)     2:03.04 (47.61)     2:37.15 (34.11)
 10 Boccia, Lindsay M         14 WAC-MR               2:32.75    2:38.73 SILV   
                  34.56     1:13.56 (39.00)     2:01.42 (47.86)     2:38.73 (37.31)
 11 Malarczyk, Monica         14 Badger-MR            2:38.90    2:38.74 SILV   
                  33.00     1:14.41 (41.41)     2:02.57 (48.16)     2:38.74 (36.17)
 12 Sheehan, Niamh M          14 APEX-MR              2:36.64    2:40.15 SILV   
                  34.06     1:15.19 (41.13)     2:06.07 (50.88)     2:40.15 (34.08)
 13 deFreitas, Sophie         13 WAC-MR               2:39.87    2:40.68 SILV   
                  35.87     1:15.34 (39.47)     2:07.23 (51.89)     2:40.68 (33.45)
 14 Boomer, Lee E             14 NYCC-MR              2:42.16    2:42.38 SILV   
                  38.73     1:18.69 (39.96)     2:07.34 (48.65)     2:42.38 (35.04)
 15 Kennon, Nora M            13 Badger-MR            2:40.38    2:43.24 SILV   
                  36.22     1:16.60 (40.38)     2:07.01 (50.41)     2:43.24 (36.23)
 16 Pena E., Jarleen B        13 Agua Swim Team-MR    2:35.42    2:45.23 SILV   
                  38.17     1:20.05 (41.88)     2:07.16 (47.11)     2:45.23 (38.07)
 17 Khoruzhik, Yulia          14 Shy/Seals-MR         2:51.91    2:47.29 SILV   
                  38.11     1:22.51 (44.40)     2:06.27 (43.76)     2:47.29 (41.02)
AGE - Division  
  1 Simone, Toni A            14 Silver Streaks-MR    2:41.42    2:49.08 AGE    
                  35.68     1:19.00 (43.32)     2:10.52 (51.52)     2:49.08 (38.56)
  2 Lee, Courtney M           14 HS-MR                2:42.14    2:51.88 AGE    
                  36.78     1:20.22 (43.44)     2:14.08 (53.86)     2:51.88 (37.80)
  3 Montana, Jaclyn A         14 HS-MR                2:55.91    2:57.61 AGE    
                  37.47     1:21.22 (43.75)     2:16.40 (55.18)     2:57.61 (41.21)
  4 Chan, Jessica T           14 Silver Streaks-MR    2:50.76    2:58.43 AGE    
                  39.56     1:22.94 (43.38)     2:16.76 (53.82)     2:58.43 (41.67)
  5 D'Alessandro, Andie G     13 Silver Streaks-MR    3:04.15    3:05.85 AGE    
                  44.11     1:28.71 (44.60)     2:22.27 (53.56)     3:05.85 (43.58)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        5:06.99  JO
        5:07.00  QUAL
        5:38.99  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Martinez, Adrianna        13 NYCC-MR              5:18.02    5:21.49 SILV   
                  32.82     1:12.81 (39.99)     1:56.44 (43.63)     2:38.58 (42.14)
        3:23.34 (44.76)     4:10.32 (46.98)     4:47.76 (37.44)     5:21.49 (33.73)
  2 Miller, Nikki F           14 Silver Streaks-MR    5:24.74    5:21.56 SILV   
                  32.03     1:12.60 (40.57)     1:54.38 (41.78)     2:35.32 (40.94)
        3:18.50 (43.18)     4:04.72 (46.22)     4:44.18 (39.46)     5:21.56 (37.38)
  3 Wong, Kristi              13 Silver Streaks-MR    5:21.74    5:25.75 SILV   
                  34.76     1:17.08 (42.32)     1:56.39 (39.31)     2:35.58 (39.19)
        3:21.51 (45.93)     4:09.19 (47.68)     4:48.06 (38.87)     5:25.75 (37.69)
  4 Sheehan, Niamh M          14 APEX-MR              5:51.64    5:29.98 SILV   
                  33.67     1:14.26 (40.59)     1:56.24 (41.98)     2:38.57 (42.33)
        3:29.74 (51.17)     4:20.30 (50.56)     4:55.82 (35.52)     5:29.98 (34.16)
AGE - Division  
  1 Ferguson, Mara H          14 Silver Streaks-MR    5:38.54    5:45.30 AGE    
                  36.21     1:20.92 (44.71)     2:04.38 (43.46)     2:48.63 (44.25)
        3:36.12 (47.49)     4:24.71 (48.59)     5:05.22 (40.51)     5:45.30 (40.08)
  2 McPherson-White, Gabriel  13 APEX-MR                   NT    5:52.19 AGE    
                  34.21     1:14.79 (40.58)                                        
            3:31.97 ( )   5:52.19 (2:20.22)                                        
  3 Tashoff, Emma             14 Silver Streaks-MR    5:57.64    5:56.13 AGE    
                  37.04     1:23.03 (45.99)     2:08.20 (45.17)     2:53.62 (45.42)
        3:44.96 (51.34)     4:37.38 (52.42)     5:16.27 (38.89)     5:56.13 (39.86)
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.59  JO
          26.60  QUAL
          28.49  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Wadolowska, Julia         16 Twisters-MR            28.02      27.15 SILV   
  2 Lewis, Kamara A           15 Twisters-MR            28.33      27.17 SILV   
  3 Watler, Shani             15 NYCC-MR                26.81      27.32 SILV   
  4 Diaz, Susan               15 Twisters-MR            27.00      27.40 SILV   
  5 Cooke, Farrell E          15 Badger-MR              27.03      27.45 SILV   
  6 Moore, Jhanna             17 Agua Swim Team-MR      26.95      27.62 SILV   
  7 Yildirim, Nesli           16 Agua Swim Team-MR      27.22      27.76 SILV   
  8 Wais, Ashleigh Q          15 NYCC-MR                27.59      27.95 SILV   
  8 Escudero, Cynthia         17 RedTails-MR            28.10      27.95 SILV   
 10 Hahn, Abby                16 NYCC-MR                27.86      28.13 SILV   
 11 Rodriguez, Natasha        17 RedTails-MR            28.15      28.22 SILV   
 12 Flood, Katie M            15 Silver Streaks-MR      27.30      28.28 SILV   
AGE - Division  
  1 Dries, Emma               15 NYCC-MR                30.14      28.86 AGE    
  2 Alonso, Basilisa          18 APEX-MR                29.22      29.04 AGE    
  3 Anastasio, Elaina         15 HS-MR                  30.25      29.36 AGE    
  4 Cooke, Alexandra          15 Badger-MR              28.14      29.92 AGE    
  5 Rubin, Ada L              17 Agua Swim Team-MR      28.72      29.97 AGE    
  6 Fojas, Regina M           16 CIY-MR                 29.39      30.17 AGE    
  7 Purcell, Kelsey G         17 Agua Swim Team-MR      29.92      30.40 AGE    
  8 Villegas, Joanna          17 RedTails-MR            30.59      31.08 AGE    
  9 Farmer, Imani M           15 NYCC-MR                32.85      31.65 AGE    
 10 Szkolnicki, Jennifer M    16 APEX-MR                31.26      31.83 AGE    
 11 Almeida, Wynette A        15 APEX-MR                33.31      32.35 AGE    
 12 Justo, Fercandy           17 RedTails-MR            33.09      34.50 AGE    
 13 Machuca, Ivanna E         17 Twisters-MR            35.12      34.55 AGE    
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.79  JO
          57.80  QUAL
        1:03.59  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Wais, Ashleigh Q          15 NYCC-MR                58.69      58.17 SILV   
                  28.66       58.17 (29.51)                                        
  2 Watler, Shani             15 NYCC-MR                59.66      59.39 SILV   
                  28.13       59.39 (31.26)                                        
  3 Moore, Jhanna             17 Agua Swim Team-MR      58.89      59.98 SILV   
                  28.64       59.98 (31.34)                                        
  4 Escudero, Cynthia         17 RedTails-MR            59.90    1:00.41 SILV   
                  28.75     1:00.41 (31.66)                                        
  5 Rodriguez, Natasha        17 RedTails-MR          1:01.77    1:01.59 SILV   
                  29.45     1:01.59 (32.14)                                        
  6 Flood, Katie M            15 Silver Streaks-MR    1:01.25    1:01.98 SILV   
                  29.98     1:01.98 (32.00)                                        
  7 Lewis, Kamara A           15 Twisters-MR          1:03.21    1:02.31 SILV   
                  28.61     1:02.31 (33.70)                                        
  8 Dries, Emma               15 NYCC-MR              1:04.85    1:02.40 SILV   
                  29.29     1:02.40 (33.11)                                        
  9 Rubin, Ada L              17 Agua Swim Team-MR    1:01.45    1:02.70 SILV   
                  30.35     1:02.70 (32.35)                                        
 10 Alonso, Basilisa          18 APEX-MR              1:02.19    1:02.83 SILV   
                  30.01     1:02.83 (32.82)                                        
AGE - Division  
  1 Lam, Carolina             15 CIY-MR               1:06.68    1:03.95 AGE    
                  30.26     1:03.95 (33.69)                                        
  2 Purcell, Kelsey G         17 Agua Swim Team-MR    1:05.96    1:04.40 AGE    
                  30.86     1:04.40 (33.54)                                        
  3 Bassmann, Amanda C        17 Silver Streaks-MR      59.94    1:04.69 AGE    
                  29.94     1:04.69 (34.75)                                        
  4 Fradkin, Becky H          16 Silver Streaks-MR    1:01.00    1:05.51 AGE    
                  30.72     1:05.51 (34.79)                                        
  5 Xue, Rosalia S            16 HS-MR                1:06.39    1:07.07 AGE    
                  32.58     1:07.07 (34.49)                                        
  6 Villegas, Joanna          17 RedTails-MR          1:06.31    1:08.82 AGE    
                  32.80     1:08.82 (36.02)                                        
  7 Farmer, Imani M           15 NYCC-MR              1:14.15    1:09.78 AGE    
                  32.85     1:09.78 (36.93)                                        
  8 Lei, Elaina               16 BASC-MR              1:16.16    1:14.48 AGE    
                  35.22     1:14.48 (39.26)                                        
  9 Machuca, Ivanna E         17 Twisters-MR          1:18.67    1:14.84 AGE    
                  36.70     1:14.84 (38.14)                                        
 10 Justo, Fercandy           17 RedTails-MR          1:16.84    1:19.15 AGE    
                  37.50     1:19.15 (41.65)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:04.49  JO
        2:04.50  QUAL
        2:16.59  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Hahn, Abby                16 NYCC-MR              2:06.00    2:04.42 JO     
                  28.85     1:00.37 (31.52)     1:32.37 (32.00)     2:04.42 (32.05)
SILV - Division  
  1 Diaz, Susan               15 Twisters-MR          2:10.00    2:07.15 SILV   
                  28.66     1:00.18 (31.52)     1:33.05 (32.87)     2:07.15 (34.10)
  2 Turner, Ashley E          18 Silver Streaks-MR    2:09.22    2:08.07 SILV   
                  28.43     1:00.21 (31.78)     1:33.98 (33.77)     2:08.07 (34.09)
  3 Yildirim, Nesli           16 Agua Swim Team-MR    2:06.00    2:09.28 SILV   
                  28.97     1:01.47 (32.50)     1:35.06 (33.59)     2:09.28 (34.22)
  4 Turner, Jennifer J        16 Silver Streaks-MR    2:08.63    2:11.38 SILV   
                  28.96     1:01.37 (32.41)     1:35.68 (34.31)     2:11.38 (35.70)
  5 Rubin, Ada L              17 Agua Swim Team-MR    2:09.19    2:12.63 SILV   
                  30.81     1:04.61 (33.80)     1:39.07 (34.46)     2:12.63 (33.56)
  6 Watler, Shani             15 NYCC-MR              2:13.42    2:13.64 SILV   
                  30.15     1:04.13 (33.98)     1:39.18 (35.05)     2:13.64 (34.46)
  7 Cooke, Alexandra          15 Badger-MR            2:14.85    2:14.83 SILV   
                  31.82     1:06.76 (34.94)     1:40.74 (33.98)     2:14.83 (34.09)
AGE - Division  
  1 Flood, Katie M            15 Silver Streaks-MR    2:12.87    2:17.09 AGE    
                  30.95     1:05.93 (34.98)     1:41.37 (35.44)     2:17.09 (35.72)
  2 Rodriguez, Natasha        17 RedTails-MR          2:12.09    2:17.27 AGE    
                  30.47     1:05.21 (34.74)     1:40.79 (35.58)     2:17.27 (36.48)
  3 Alonso, Basilisa          18 APEX-MR              2:18.77    2:17.49 AGE    
                  31.15     1:06.26 (35.11)     1:42.41 (36.15)     2:17.49 (35.08)
  4 Purcell, Kelsey G         17 Agua Swim Team-MR    2:19.37    2:18.84 AGE    
                  32.21     1:07.55 (35.34)     1:43.17 (35.62)     2:18.84 (35.67)
  5 Moore, Jhanna             17 Agua Swim Team-MR    2:08.89    2:20.92 AGE    
                  31.38     1:06.70 (35.32)     1:43.58 (36.88)     2:20.92 (37.34)
  6 Villegas, Joanna          17 RedTails-MR          2:25.19    2:33.25 AGE    
                  34.12     1:13.17 (39.05)     1:53.78 (40.61)     2:33.25 (39.47)
  7 Farmer, Imani M           15 NYCC-MR              2:50.76    2:38.10 AGE    
                  33.94     1:14.07 (40.13)     1:56.55 (42.48)     2:38.10 (41.55)
  8 Szkolnicki, Jennifer M    16 APEX-MR              2:34.94    2:41.40 AGE    
                  35.81     1:16.31 (40.50)     1:59.21 (42.90)     2:41.40 (42.19)
  9 Machuca, Ivanna E         17 Twisters-MR          3:18.94    2:45.18 AGE    
                  37.69     1:19.74 (42.05)     2:03.74 (44.00)     2:45.18 (41.44)
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:31.99  JO
        5:32.00  QUAL
        5:54.99  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Hahn, Abby                16 NYCC-MR              5:38.18    5:30.97 JO     
                  29.36     1:02.56 (33.20)     1:36.02 (33.46)     2:09.80 (33.78)
        2:43.75 (33.95)     3:17.75 (34.00)     3:51.65 (33.90)     4:24.72 (33.07)
        4:58.14 (33.42)     5:30.97 (32.83)                                        
SILV - Division  
  1 Diaz, Susan               15 Twisters-MR          5:45.00    5:44.55 SILV   
                  30.01     1:03.21 (33.20)     1:37.43 (34.22)     2:12.36 (34.93)
        2:47.51 (35.15)     3:22.97 (35.46)     3:58.91 (35.94)     4:34.87 (35.96)
        5:10.76 (35.89)     5:44.55 (33.79)                                        
AGE - Division  
  1 Flood, Katie M            15 Silver Streaks-MR    5:58.79    6:01.71 AGE    
                  31.19     1:06.15 (34.96)     1:42.24 (36.09)     2:18.58 (36.34)
        2:55.18 (36.60)     3:32.36 (37.18)     4:09.61 (37.25)     4:47.40 (37.79)
        5:24.83 (37.43)     6:01.71 (36.88)                                        
  2 Alonso, Basilisa          18 APEX-MR                   NT    6:10.27 AGE    
                  32.16     1:07.10 (34.94)     1:43.15 (36.05)     2:20.25 (37.10)
        2:58.18 (37.93)     3:36.54 (38.36)     4:16.00 (39.46)     4:55.17 (39.17)
        5:34.72 (39.55)     6:10.27 (35.55)                                        
  3 Rodriguez, Natasha        17 RedTails-MR          6:15.09    6:10.69 AGE    
                  32.23     1:08.22 (35.99)     1:45.47 (37.25)     2:23.43 (37.96)
        3:01.96 (38.53)     3:40.98 (39.02)     4:20.43 (39.45)     4:58.99 (38.56)
        5:36.26 (37.27)     6:10.69 (34.43)                                        
  4 Turner, Jennifer J        16 Silver Streaks-MR    5:56.77    6:11.73 AGE    
                  30.88     1:06.22 (35.34)     1:42.87 (36.65)     2:20.24 (37.37)
        2:57.92 (37.68)     3:36.37 (38.45)     4:14.91 (38.54)     4:53.76 (38.85)
        5:32.57 (38.81)     6:11.73 (39.16)                                        
  5 Fradkin, Becky H          16 Silver Streaks-MR    6:09.57    6:29.72 AGE    
                  31.64     1:08.12 (36.48)     1:47.17 (39.05)     2:27.30 (40.13)
        3:07.59 (40.29)     3:47.88 (40.29)     4:28.52 (40.64)     5:09.85 (41.33)
        5:50.75 (40.90)     6:29.72 (38.97)                                        
  6 Villegas, Joanna          17 RedTails-MR          6:45.09    6:46.58 AGE    
                  35.31     1:14.40 (39.09)     1:55.02 (40.62)     2:36.73 (41.71)
        3:18.84 (42.11)     4:02.17 (43.33)     4:45.32 (43.15)     5:25.28 (39.96)
        6:06.19 (40.91)     6:46.58 (40.39)                                        
  7 Phinazee, Alyta           15 RedTails-MR          7:00.09    6:55.83 AGE    
                  34.56     1:12.59 (38.03)     1:53.59 (41.00)   6:55.83 (5:02.24)
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:06.49  JO
        1:06.50  QUAL
        1:13.09  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Hahn, Abby                16 NYCC-MR              1:09.36    1:07.02 SILV   
                  33.07     1:07.02 (33.95)                                        
  2 Wais, Ashleigh Q          15 NYCC-MR              1:09.84    1:09.37 SILV   
                  34.60     1:09.37 (34.77)                                        
  3 Turner, Ashley E          18 Silver Streaks-MR    1:09.66    1:09.70 SILV   
                  33.73     1:09.70 (35.97)                                        
  4 Watler, Shani             15 NYCC-MR              1:09.32    1:09.88 SILV   
                  33.77     1:09.88 (36.11)                                        
  5 Wadolowska, Julia         16 Twisters-MR          1:10.79    1:12.43 SILV   
                  35.65     1:12.43 (36.78)                                        
AGE - Division  
  1 Flood, Katie M            15 Silver Streaks-MR    1:09.60    1:13.39 AGE    
                  34.87     1:13.39 (38.52)                                        
  2 Cooke, Alexandra          15 Badger-MR            1:12.77    1:15.15 AGE    
                  35.24     1:15.15 (39.91)                                        
  3 Villegas, Joanna          17 RedTails-MR          1:18.92    1:15.60 AGE    
                  36.80     1:15.60 (38.80)                                        
  4 Anastasio, Elaina         15 HS-MR                1:20.88    1:17.64 AGE    
                  37.88     1:17.64 (39.76)                                        
  5 Farmer, Imani M           15 NYCC-MR              1:21.16    1:19.49 AGE    
                  38.82     1:19.49 (40.67)                                        
  6 Szkolnicki, Jennifer M    16 APEX-MR              1:20.53    1:22.29 AGE    
                  40.63     1:22.29 (41.66)                                        
  7 Fojas, Regina M           16 CIY-MR               1:23.03    1:22.74 AGE    
                  39.44     1:22.74 (43.30)                                        
  8 Justo, Fercandy           17 RedTails-MR          1:20.09    1:23.79 AGE    
                  40.91     1:23.79 (42.88)                                        
  9 Machuca, Ivanna E         17 Twisters-MR          1:24.30    1:32.04 AGE    
                  45.21     1:32.04 (46.83)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:23.99  JO
        2:24.00  QUAL
        2:35.29  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Bassmann, Amanda C        17 Silver Streaks-MR    2:25.24    2:26.11 SILV   
                  33.70     1:10.54 (36.84)     1:48.54 (38.00)     2:26.11 (37.57)
  2 Wais, Ashleigh Q          15 NYCC-MR              2:25.25    2:26.39 SILV   
                  35.67     1:12.18 (36.51)     1:49.97 (37.79)     2:26.39 (36.42)
  3 Watler, Shani             15 NYCC-MR              2:28.99    2:29.53 SILV   
                  34.89     1:12.93 (38.04)     1:51.84 (38.91)     2:29.53 (37.69)
  4 Lam, Carolina             15 CIY-MR               2:33.55    2:31.68 SILV   
                  35.08     1:13.51 (38.43)     1:53.13 (39.62)     2:31.68 (38.55)
  5 Turner, Ashley E          18 Silver Streaks-MR    2:30.37    2:32.64 SILV   
                  34.82     1:12.94 (38.12)     1:52.23 (39.29)     2:32.64 (40.41)
  6 Flood, Katie M            15 Silver Streaks-MR    2:30.89    2:33.80 SILV   
                  36.08     1:15.29 (39.21)     1:54.35 (39.06)     2:33.80 (39.45)
  7 Escudero, Cynthia         17 RedTails-MR          2:50.09    2:34.32 SILV   
                  35.29     1:13.46 (38.17)     1:53.70 (40.24)     2:34.32 (40.62)
AGE - Division  
  1 Rubin, Ada L              17 Agua Swim Team-MR    2:40.90    2:37.70 AGE    
                  39.14     1:19.05 (39.91)     1:58.83 (39.78)     2:37.70 (38.87)
  2 Fradkin, Becky H          16 Silver Streaks-MR    2:31.23    2:39.91 AGE    
                  36.36     1:16.42 (40.06)     1:58.05 (41.63)     2:39.91 (41.86)
  3 Alonso, Basilisa          18 APEX-MR              2:30.97    2:40.87 AGE    
                  37.78     1:18.82 (41.04)     1:59.92 (41.10)     2:40.87 (40.95)
  4 Willis, Emily E           15 HS-MR                2:42.14    2:42.19 AGE    
                  38.61                             2:01.91 ( )     2:42.19 (40.28)
  5 Rodriguez, Natasha        17 RedTails-MR          2:39.34    2:43.13 AGE    
                  38.80     1:20.33 (41.53)     2:02.41 (42.08)     2:43.13 (40.72)
  6 Villegas, Joanna          17 RedTails-MR          2:48.21    2:47.58 AGE    
                  39.00     1:21.19 (42.19)     2:05.01 (43.82)     2:47.58 (42.57)
  7 Xue, Rosalia S            16 HS-MR                2:52.38    2:49.55 AGE    
                  41.44     1:25.05 (43.61)     2:07.62 (42.57)     2:49.55 (41.93)
  8 Lei, Elaina               16 BASC-MR              2:39.00    2:56.82 AGE    
                  40.00     1:24.93 (44.93)     2:10.97 (46.04)     2:56.82 (45.85)
  9 Justo, Fercandy           17 RedTails-MR          2:35.09    2:57.52 AGE    
                  41.09     1:25.67 (44.58)     2:11.60 (45.93)     2:57.52 (45.92)
 10 Machuca, Ivanna E         17 Twisters-MR               NT    3:17.29 AGE    
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:15.59  JO
        1:15.60  QUAL
        1:23.89  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dries, Emma               15 NYCC-MR              1:18.12    1:16.05 SILV   
                  34.93     1:16.05 (41.12)                                        
  2 Wais, Ashleigh Q          15 NYCC-MR              1:19.00    1:19.26 SILV   
                  38.40     1:19.26 (40.86)                                        
  3 Purcell, Kelsey G         17 Agua Swim Team-MR    1:21.25    1:22.40 SILV   
                  39.19     1:22.40 (43.21)                                        
  4 Anastasio, Elaina         15 HS-MR                1:23.78    1:23.37 SILV   
                  39.24     1:23.37 (44.13)                                        
AGE - Division  
  1 Fojas, Regina M           16 CIY-MR               1:29.26    1:29.60 AGE    
                  42.36     1:29.60 (47.24)                                        
  2 Almeida, Wynette A        15 APEX-MR              1:28.78    1:33.12 AGE    
                  42.32     1:33.12 (50.80)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:42.99  JO
        2:43.00  QUAL
        2:56.99  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Flood, Katie M            15 Silver Streaks-MR    2:46.83    2:45.70 SILV   
                  37.24     1:19.01 (41.77)     2:01.72 (42.71)     2:45.70 (43.98)
  2 Rubin, Ada L              17 Agua Swim Team-MR    2:58.24    2:48.83 SILV   
                  39.36     1:22.75 (43.39)     2:06.15 (43.40)     2:48.83 (42.68)
  3 Dries, Emma               15 NYCC-MR              2:53.99    2:49.11 SILV   
                  38.64     1:21.34 (42.70)     2:04.88 (43.54)     2:49.11 (44.23)
  4 Turner, Ashley E          18 Silver Streaks-MR    2:48.57    2:50.13 SILV   
                  36.31     1:18.10 (41.79)     2:03.11 (45.01)     2:50.13 (47.02)
AGE - Division  
  1 Watler, Shani             15 NYCC-MR              3:00.99    2:57.78 AGE    
                  39.76     1:24.90 (45.14)     2:11.41 (46.51)     2:57.78 (46.37)
  2 Purcell, Kelsey G         17 Agua Swim Team-MR    2:57.16    2:59.38 AGE    
                  40.76     1:26.13 (45.37)     2:12.57 (46.44)     2:59.38 (46.81)
  3 Alonso, Basilisa          18 APEX-MR              3:00.98    3:03.34 AGE    
                  41.62     1:27.61 (45.99)     2:15.24 (47.63)     3:03.34 (48.10)
  4 Lei, Elaina               16 BASC-MR              3:05.99    3:06.98 AGE    
                  41.04     1:26.33 (45.29)     2:16.62 (50.29)     3:06.98 (50.36)
  5 Xue, Rosalia S            16 HS-MR                3:11.01    3:14.69 AGE    
                  44.27     1:34.32 (50.05)     2:24.44 (50.12)     3:14.69 (50.25)
Non-Award Division  
 -- Machuca, Ivanna E         17 Twisters-MR               NT         DQ        
      Declared false start
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:05.49  JO
        1:05.50  QUAL
        1:12.59  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Cooke, Farrell E          15 Badger-MR            1:06.11    1:05.88 SILV   
                  31.29     1:05.88 (34.59)                                        
  2 Hahn, Abby                16 NYCC-MR              1:08.05    1:06.22 SILV   
                  31.36     1:06.22 (34.86)                                        
  3 Yildirim, Nesli           16 Agua Swim Team-MR    1:07.22    1:07.93 SILV   
                  31.56     1:07.93 (36.37)                                        
  4 Turner, Ashley E          18 Silver Streaks-MR    1:07.05    1:07.96 SILV   
                  30.92     1:07.96 (37.04)                                        
  5 Rubin, Ada L              17 Agua Swim Team-MR    1:07.77    1:09.88 SILV   
                  32.75     1:09.88 (37.13)                                        
  6 Lewis, Kamara A           15 Twisters-MR          1:12.63    1:10.26 SILV   
                  32.29     1:10.26 (37.97)                                        
  7 Wadolowska, Julia         16 Twisters-MR          1:11.04    1:10.37 SILV   
                  31.96     1:10.37 (38.41)                                        
  8 Escudero, Cynthia         17 RedTails-MR          1:12.09    1:11.96 SILV   
                  32.44     1:11.96 (39.52)                                        
AGE - Division  
  1 Alonso, Basilisa          18 APEX-MR              1:16.25    1:13.24 AGE    
                  33.53     1:13.24 (39.71)                                        
  2 Rodriguez, Natasha        17 RedTails-MR          1:17.41    1:13.76 AGE    
                  33.75     1:13.76 (40.01)                                        
  3 Moore, Jhanna             17 Agua Swim Team-MR    1:11.15    1:14.24 AGE    
                  33.19     1:14.24 (41.05)                                        
  4 Flood, Katie M            15 Silver Streaks-MR    1:20.51    1:16.97 AGE    
                  35.33     1:16.97 (41.64)                                        
  5 Cooke, Alexandra          15 Badger-MR            1:08.04    1:18.25 AGE    
                  35.21     1:18.25 (43.04)                                        
  6 Farmer, Imani M           15 NYCC-MR              1:24.64    1:24.31 AGE    
                  38.00     1:24.31 (46.31)                                        
  7 Szkolnicki, Jennifer M    16 APEX-MR              1:21.19    1:25.51 AGE    
                  38.38     1:25.51 (47.13)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:29.99  JO
        2:30.00  QUAL
        2:39.99  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Turner, Jennifer J        16 Silver Streaks-MR    2:31.72    2:32.14 SILV   
                  32.17     1:09.97 (37.80)     1:50.01 (40.04)     2:32.14 (42.13)
AGE - Division  
  1 Moore, Jhanna             17 Agua Swim Team-MR    2:44.31    2:42.06 AGE    
                  34.51     1:15.96 (41.45)     1:58.97 (43.01)     2:42.06 (43.09)
  2 Lam, Carolina             15 CIY-MR               2:40.29    2:42.88 AGE    
                  35.05     1:16.37 (41.32)     1:59.47 (43.10)     2:42.88 (43.41)
  3 Rodriguez, Natasha        17 RedTails-MR          2:55.09    2:49.69 AGE    
                  36.08     1:19.04 (42.96)     2:04.70 (45.66)     2:49.69 (44.99)
  4 Alonso, Basilisa          18 APEX-MR              2:52.14    2:50.28 AGE    
                  36.10     1:19.16 (43.06)     2:04.99 (45.83)     2:50.28 (45.29)
  5 Turner, Ashley E          18 Silver Streaks-MR    2:49.11    2:50.38 AGE    
                  35.67     1:17.52 (41.85)     2:03.74 (46.22)     2:50.38 (46.64)
  6 Lewis, Kamara A           15 Twisters-MR          2:53.35    2:57.87 AGE    
                  34.45     1:16.39 (41.94)     2:05.07 (48.68)     2:57.87 (52.80)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
        2:22.09  JO
        2:22.10  QUAL
        2:43.09  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Cooke, Farrell E          15 Badger-MR            2:26.81    2:23.50 SILV   
                  31.49     1:07.82 (36.33)     1:50.87 (43.05)     2:23.50 (32.63)
  2 Wais, Ashleigh Q          15 NYCC-MR              2:25.87    2:25.25 SILV   
                  32.25     1:09.18 (36.93)     1:53.24 (44.06)     2:25.25 (32.01)
  3 Yildirim, Nesli           16 Agua Swim Team-MR    2:22.11    2:25.90 SILV   
                  31.27     1:10.87 (39.60)     1:52.70 (41.83)     2:25.90 (33.20)
  4 Diaz, Susan               15 Twisters-MR          2:28.00    2:28.92 SILV   
                  31.44     1:09.97 (38.53)     1:55.11 (45.14)     2:28.92 (33.81)
  5 Rubin, Ada L              17 Agua Swim Team-MR    2:31.79    2:32.64 SILV   
                  33.92     1:14.67 (40.75)     1:59.05 (44.38)     2:32.64 (33.59)
  6 Wadolowska, Julia         16 Twisters-MR          2:35.18    2:33.44 SILV   
                  32.80     1:12.09 (39.29)     1:59.63 (47.54)     2:33.44 (33.81)
  7 Turner, Ashley E          18 Silver Streaks-MR    2:26.99    2:34.61 SILV   
                  31.25     1:10.41 (39.16)     1:55.73 (45.32)     2:34.61 (38.88)
  8 Watler, Shani             15 NYCC-MR              2:32.82    2:35.39 SILV   
                  34.92     1:13.57 (38.65)     2:00.80 (47.23)     2:35.39 (34.59)
  9 Alonso, Basilisa          18 APEX-MR              2:35.18    2:37.71 SILV   
                  33.57     1:13.12 (39.55)     2:02.14 (49.02)     2:37.71 (35.57)
 10 Moore, Jhanna             17 Agua Swim Team-MR    2:28.91    2:37.83 SILV   
                  33.45     1:12.51 (39.06)   2:37.83 (1:25.32)                    
 11 Purcell, Kelsey G         17 Agua Swim Team-MR    2:34.26    2:38.19 SILV   
                  34.17     1:16.45 (42.28)     2:02.84 (46.39)     2:38.19 (35.35)
 12 Dries, Emma               15 NYCC-MR              2:40.00    2:38.33 SILV   
                  36.11     1:17.47 (41.36)     2:01.53 (44.06)     2:38.33 (36.80)
 13 Anastasio, Elaina         15 HS-MR                2:44.87    2:41.53 SILV   
                  35.33     1:18.59 (43.26)     2:04.36 (45.77)     2:41.53 (37.17)
AGE - Division  
  1 Cooke, Alexandra          15 Badger-MR            2:35.51    2:49.27 AGE    
                  35.06     1:17.35 (42.29)     2:11.89 (54.54)     2:49.27 (37.38)
 -- Almeida, Wynette A        15 APEX-MR                   NT         DQ        
      Arms two strokes underwater - breast
                  40.19     1:32.10 (51.91)     2:26.18 (54.08)          DQ (47.84)
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
        5:04.99  JO
        5:05.00  QUAL
        5:36.29  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Turner, Jennifer J        16 Silver Streaks-MR    5:06.42    5:04.24 JO     
                  30.94     1:08.06 (37.12)     1:48.58 (40.52)     2:29.00 (40.42)
        3:11.43 (42.43)     3:54.84 (43.41)     4:30.19 (35.35)     5:04.24 (34.05)
  2 Cooke, Farrell E          15 Badger-MR            5:07.77    5:04.59 JO     
                  32.26     1:08.24 (35.98)     1:45.50 (37.26)     2:22.86 (37.36)
        3:09.39 (46.53)     3:57.59 (48.20)     4:31.74 (34.15)     5:04.59 (32.85)
SILV - Division  
  1 Wais, Ashleigh Q          15 NYCC-MR              5:15.00    5:05.40 SILV   
                  33.55     1:12.39 (38.84)     1:52.63 (40.24)     2:31.34 (38.71)
        3:16.42 (45.08)     4:00.72 (44.30)     4:34.39 (33.67)     5:05.40 (31.01)
  2 Flood, Katie M            15 Silver Streaks-MR    5:27.11    5:29.55 SILV   
                  35.28     1:19.01 (43.73)     2:00.32 (41.31)     2:41.80 (41.48)
        3:26.62 (44.82)     4:13.72 (47.10)     4:52.19 (38.47)     5:29.55 (37.36)
AGE - Division  
  1 Cooke, Alexandra          15 Badger-MR            5:47.42    5:54.79 AGE    
                  34.93     1:18.71 (43.78)     2:02.73 (44.02)     2:46.67 (43.94)
        3:40.01 (53.34)     4:34.88 (54.87)     5:14.71 (39.83)     5:54.79 (40.08)
  2 Szkolnicki, Jennifer M    16 APEX-MR                   NT    6:17.79 AGE    
                  38.51     1:26.22 (47.71)   2:56.53 (1:30.31)     3:52.86 (56.33)
        4:48.76 (55.90)   6:17.79 (1:29.03)                                        
  3 Almeida, Wynette A        15 APEX-MR                   NT    7:13.25 AGE    
                  40.97     1:34.15 (53.18)     2:30.17 (56.02)     3:26.78 (56.61)
        4:25.81 (59.03)   5:27.58 (1:01.77)     6:21.28 (53.70)     7:13.25 (51.97)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          32.09  JO
          32.10  QUAL
          36.69  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Tlatelpa, Ethan           10 NYCC-MR                32.20      31.04 JO     
  2 Kunze, Aidan J            10 NYCC-MR                32.47      32.08 JO     
SILV - Division  
  1 Okhtenberg, Ariel         10 BASC-MR                33.46      32.16 SILV   
  2 Speres, Aristides C        9 Badger-MR              32.83      32.32 SILV   
  3 Meeusen, Fabian           10 Badger-MR              35.30      32.68 SILV   
  4 Reilly, Jack D             9 GAEL-MR                34.08      33.94 SILV   
  5 Gorelik, Michael          10 BASC-MR                34.79      34.21 SILV   
  6 Konstantinovskiy, Alen    10 Shy/Seals-MR           36.37      34.47 SILV   
  7 Simkin, Leo                9 BASC-MR                37.44      34.53 SILV   
  8 Zuppone, Michael L         9 Agua Swim Team-MR      35.19      34.76 SILV   
  9 Wong, Aaron               10 Silver Streaks-MR      34.56      34.99 SILV   
 10 Gilligan, Joshua G        10 Agua Swim Team-MR      36.21      35.18 SILV   
 11 Schaefer, Brendan          9 GAEL-MR                35.15      35.27 SILV   
 12 Chrystal, Brian P          9 GAEL-MR                35.13      35.39 SILV   
 13 Eid, Christian J           9 Badger-MR              36.91      36.26 SILV   
 14 Mangan, Matthew J         10 APEX-MR                39.49      36.43 SILV   
 15 Watler, Jaleel C          10 NYCC-MR                37.66      36.59 SILV   
 16 Adayev, Daniel             9 BASC-MR                39.36      36.63 SILV   
AGE - Division  
  1 Massand, Dilin S          10 Agua Swim Team-MR      37.09      36.77 AGE    
  2 Hughes-Monasterio, Ethan  10 Twisters-MR            37.40      36.81 AGE    
  3 Leitner, Julius           10 Agua Swim Team-MR      40.97      36.99 AGE    
  4 Konovalov, Veniamin        9 Shy/Seals-MR           39.80      37.12 AGE    
  5 Morgan, Ed W              10 HS-MR                  37.17      37.36 AGE    
  6 Glas, Aaron I              9 Agua Swim Team-MR      37.03      37.50 AGE    
  7 Baliabin, Mikhail         10 Shy/Seals-MR           38.65      37.90 AGE    
  8 Gerevits, Brian           10 BASC-MR                36.83      38.12 AGE    
  9 Montesdeoca, Michael       9 Twisters-MR            36.59      38.20 AGE    
 10 Wong, Eric                10 Shy/Seals-MR           39.22      38.41 AGE    
 11 Macaluso, James T         10 Silver Streaks-MR      36.49      38.44 AGE    
 12 Herrera, Fabian            9 Badger-MR              36.14      38.71 AGE    
 13 Liu, Jonathan E            9 Agua Swim Team-MR      39.03      39.10 AGE    
 14 Wolfe, Morgan S            9 YFD-MR                 40.25      39.42 AGE    
 15 Gerevits, Nathan          10 BASC-MR                39.69      40.75 AGE    
 16 Rios, Luis A              10 RedTails-MR            43.09      41.12 AGE    
 17 Fuchs, David              10 BASC-MR                42.25      41.28 AGE    
 18 Zapisetsky, Shawn         10 BASC-MR                45.00      41.87 AGE    
 19 Liu, Christopher          10 BASC-MR                47.17      41.95 AGE    
 20 Collier, Christian H      10 Agua Swim Team-MR      45.57      44.58 AGE    
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:11.59  JO
        1:11.60  QUAL
        1:21.49  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Pan, Noah                 10 CIY-MR               1:14.13    1:10.54 JO     
                  33.68     1:10.54 (36.86)                                        
SILV - Division  
  1 Meeusen, Fabian           10 Badger-MR            1:18.23    1:12.63 SILV   
                  34.06     1:12.63 (38.57)                                        
  2 Okhtenberg, Ariel         10 BASC-MR              1:14.85    1:13.41 SILV   
                  33.58     1:13.41 (39.83)                                        
  3 Kunze, Aidan J            10 NYCC-MR              1:13.07    1:14.03 SILV   
                  34.55     1:14.03 (39.48)                                        
  4 Speres, Aristides C        9 Badger-MR            1:12.85    1:14.37 SILV   
                  35.14     1:14.37 (39.23)                                        
  5 Zuppone, Michael L         9 Agua Swim Team-MR    1:16.01    1:15.60 SILV   
                  36.48     1:15.60 (39.12)                                        
  6 Eid, Christian J           9 Badger-MR            1:20.95    1:17.74 SILV   
                  38.33     1:17.74 (39.41)                                        
  7 Wong, Aaron               10 Silver Streaks-MR    1:18.55    1:17.83 SILV   
                  37.50     1:17.83 (40.33)                                        
  8 Kusakin, RC               10 Agua Swim Team-MR    1:23.39    1:18.12 SILV   
                  37.35     1:18.12 (40.77)                                        
  9 Schaefer, Brendan          9 GAEL-MR              1:19.21    1:18.19 SILV   
                  36.99     1:18.19 (41.20)                                        
 10 Chrystal, Brian P          9 GAEL-MR              1:18.51    1:18.32 SILV   
                  37.44     1:18.32 (40.88)                                        
 11 Mangan, Matthew J         10 APEX-MR              1:23.19    1:18.63 SILV   
                  37.61     1:18.63 (41.02)                                        
 12 Simkin, Leo                9 BASC-MR              1:24.83    1:18.84 SILV   
                  37.69     1:18.84 (41.15)                                        
 13 Konstantinovskiy, Alen    10 Shy/Seals-MR         1:22.31    1:20.16 SILV   
 14 Hughes-Monasterio, Ethan  10 Twisters-MR          1:24.65    1:20.21 SILV   
                  38.38     1:20.21 (41.83)                                        
 15 Massand, Dilin S          10 Agua Swim Team-MR    1:19.56    1:20.68 SILV   
                  40.51     1:20.68 (40.17)                                        
AGE - Division  
  1 Konovalov, Veniamin        9 Shy/Seals-MR         1:24.56    1:22.28 AGE    
                  37.76     1:22.28 (44.52)                                        
  2 Adayev, Daniel             9 BASC-MR              1:28.34    1:23.35 AGE    
                  40.57     1:23.35 (42.78)                                        
  3 Leitner, Julius           10 Agua Swim Team-MR    1:30.99    1:24.84 AGE    
                  40.08     1:24.84 (44.76)                                        
  4 Wong, Eric                10 Shy/Seals-MR         1:28.78    1:25.60 AGE    
                  41.06     1:25.60 (44.54)                                        
  5 Gerevits, Brian           10 BASC-MR              1:27.97    1:25.62 AGE    
                  40.20     1:25.62 (45.42)                                        
  6 Glas, Aaron I              9 Agua Swim Team-MR    1:24.55    1:25.69 AGE    
                  40.51     1:25.69 (45.18)                                        
  7 Liu, Jonathan E            9 Agua Swim Team-MR    1:22.07    1:26.50 AGE    
                  41.19     1:26.50 (45.31)                                        
  8 Wolfe, Morgan S            9 YFD-MR               1:20.00    1:26.68 AGE    
                  41.13     1:26.68 (45.55)                                        
  9 Herrera, Fabian            9 Badger-MR            1:20.98    1:27.87 AGE    
                  40.53     1:27.87 (47.34)                                        
 10 Chu, Dennis                9 CIY-MR               1:29.73    1:28.61 AGE    
                  42.05     1:28.61 (46.56)                                        
 11 Dolidov, Andrei           10 Shy/Seals-MR         1:40.82    1:28.64 AGE    
                  39.80     1:28.64 (48.84)                                        
 12 Watler, Jaleel C          10 NYCC-MR              1:27.24    1:28.78 AGE    
                  40.83     1:28.78 (47.95)                                        
 13 Barayev, Isaac             9 Aquaflames-MR        1:35.96    1:29.01 AGE    
                  40.90     1:29.01 (48.11)                                        
 14 YU, Dominic               10 Twisters-MR          1:25.88    1:31.52 AGE    
                  41.79     1:31.52 (49.73)                                        
 15 O'Keefe, Danny W          10 HS-MR                1:40.44    1:31.55 AGE    
                  43.01     1:31.55 (48.54)                                        
 16 Ren, Harry                 9 Aquaflames-MR        1:35.86    1:32.15 AGE    
                  42.36     1:32.15 (49.79)                                        
 17 Fuchs, David              10 BASC-MR              1:37.66    1:32.51 AGE    
                  43.20     1:32.51 (49.31)                                        
 18 Gerevits, Nathan          10 BASC-MR              1:33.66    1:34.74 AGE    
                  43.61     1:34.74 (51.13)                                        
 19 Eliav, Nathaniel          10 Aquaflames-MR        1:32.53    1:34.80 AGE    
                  43.51     1:34.80 (51.29)                                        
 20 Chu, Brian                 9 CIY-MR               1:30.55    1:35.31 AGE    
                  43.97     1:35.31 (51.34)                                        
 21 Israel, Emmanuel          10 Aquaflames-MR        1:30.00    1:37.82 AGE    
                  44.14     1:37.82 (53.68)                                        
 22 Yan, Jonathan             10 CIY-MR               1:39.05    1:39.88 AGE    
                  45.73     1:39.88 (54.15)                                        
 23 Rios, Luis A              10 RedTails-MR          1:31.97    1:46.14 AGE    
                  48.66     1:46.14 (57.48)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:39.99  JO
        2:40.00  QUAL
        2:55.59  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Eid, Christian J           9 Badger-MR            2:51.20    2:47.06 SILV   
                  36.98     1:20.74 (43.76)   2:47.06 (1:26.32)                    
  2 Wong, Aaron               10 Silver Streaks-MR    2:57.11    2:52.61 SILV   
                  39.22     1:21.95 (42.73)     2:07.58 (45.63)     2:52.61 (45.03)
AGE - Division  
  1 Mangan, Matthew J         10 APEX-MR              3:03.49    2:57.65 AGE    
                  36.97     1:21.99 (45.02)     2:10.97 (48.98)     2:57.65 (46.68)
  2 Novitch, Graham S          9 Silver Streaks-MR    3:23.62    3:12.33 AGE    
                  35.85                             2:23.82 ( )     3:12.33 (48.51)
  3 Macaluso, James T         10 Silver Streaks-MR    3:12.75    3:15.08 AGE    
                  43.71     1:34.80 (51.09)     2:26.21 (51.41)     3:15.08 (48.87)
  4 YU, Dominic               10 Twisters-MR          3:06.59    3:37.51 AGE    
                  43.75     1:40.02 (56.27)   2:41.67 (1:01.65)     3:37.51 (55.84)
  5 E, Christopher            10 RedTails-MR          3:30.09    3:40.49 AGE    
                  46.92     1:41.24 (54.32)   2:42.18 (1:00.94)     3:40.49 (58.31)
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          37.99  JO
          38.00  QUAL
          44.39  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Tlatelpa, Ethan           10 NYCC-MR                38.49      37.48 JO     
SILV - Division  
  1 Xue, Vincent H            10 HS-MR                  39.11      38.07 SILV   
  2 Merone, Kyle J            10 Badger-MR              39.29      38.49 SILV   
  3 Novitch, Graham S          9 Silver Streaks-MR      39.06      39.00 SILV   
  4 Kunze, Aidan J            10 NYCC-MR                39.96      39.23 SILV   
  5 Meeusen, Fabian           10 Badger-MR              43.05      39.26 SILV   
  6 Eid, Christian J           9 Badger-MR              42.48      40.17 SILV   
  7 Konstantinovskiy, Alen    10 Shy/Seals-MR           39.89      40.31 SILV   
  8 Wong, Aaron               10 Silver Streaks-MR      40.50      40.34 SILV   
  9 Zuppone, Michael L         9 Agua Swim Team-MR      41.51      40.67 SILV   
 10 Okhtenberg, Ariel         10 BASC-MR                42.35      40.90 SILV   
 11 Speres, Aristides C        9 Badger-MR              39.24      41.32 SILV   
 12 Mangan, Matthew J         10 APEX-MR                45.37      42.25 SILV   
 13 Wong, Eric                10 Shy/Seals-MR           44.76      42.58 SILV   
 14 Adayev, Daniel             9 BASC-MR                44.35      42.74 SILV   
 15 Montesdeoca, Michael       9 Twisters-MR            39.89      42.82 SILV   
 16 Liu, Jonathan E            9 Agua Swim Team-MR      44.91      42.94 SILV   
 17 Glas, Aaron I              9 Agua Swim Team-MR      42.29      42.95 SILV   
 18 Chrystal, Brian P          9 GAEL-MR                43.03      43.82 SILV   
 19 YU, Dominic               10 Twisters-MR            41.10      44.13 SILV   
 -- Konovalov, Veniamin        9 Shy/Seals-MR           45.65         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
AGE - Division  
  1 Simkin, Leo                9 BASC-MR                44.86      44.91 AGE    
  2 Schaefer, Brendan          9 GAEL-MR                42.24      45.00 AGE    
  3 Macaluso, James T         10 Silver Streaks-MR      44.98      45.34 AGE    
  4 Chu, Brian                 9 CIY-MR                 51.20      45.42 AGE    
  4 Hughes-Monasterio, Ethan  10 Twisters-MR            45.22      45.42 AGE    
  6 Dolidov, Andrei           10 Shy/Seals-MR           46.80      45.64 AGE    
  7 Barayev, Isaac             9 Aquaflames-MR          45.85      45.68 AGE    
  8 Gerevits, Brian           10 BASC-MR                46.19      45.92 AGE    
  9 Fuchs, David              10 BASC-MR                47.37      46.23 AGE    
 10 Herrera, Fabian            9 Badger-MR              47.58      48.13 AGE    
 11 Watler, Jaleel C          10 NYCC-MR                45.93      48.50 AGE    
 12 Leitner, Julius           10 Agua Swim Team-MR      46.97      48.60 AGE    
 13 Eliav, Nathaniel          10 Aquaflames-MR          49.36      48.96 AGE    
 14 O'Keefe, Danny W          10 HS-MR                  48.98      49.11 AGE    
 15 Wolfe, Morgan S            9 YFD-MR                 53.00      49.12 AGE    
 16 Yan, Jonathan             10 CIY-MR                 51.75      50.12 AGE    
 17 Israel, Emmanuel          10 Aquaflames-MR          51.36      50.74 AGE    
 17 Gerevits, Nathan          10 BASC-MR                47.70      50.74 AGE    
 19 Rios, Luis A              10 RedTails-MR            48.70      52.87 AGE    
 20 Ren, Harry                 9 Aquaflames-MR          51.99      53.22 AGE    
 -- Chu, Dennis                9 CIY-MR                 50.28         DQ        
      Non-continuous turning action
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:22.19  JO
        1:22.20  QUAL
        1:40.09  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Tlatelpa, Ethan           10 NYCC-MR              1:24.21    1:21.07 JO     
                  39.59     1:21.07 (41.48)                                        
SILV - Division  
  1 Vargas, Anthony J         10 RedTails-MR          1:22.21    1:22.23 SILV   
                  39.63     1:22.23 (42.60)                                        
  2 Deverna, Kyle V           10 GAEL-MR              1:24.25    1:22.42 SILV   
                  41.28     1:22.42 (41.14)                                        
  3 Quinones, Christopher D   10 Agua Swim Team-MR    1:24.66    1:22.60 SILV   
                  39.98     1:22.60 (42.62)                                        
  4 Kunze, Aidan J            10 NYCC-MR              1:25.78    1:22.73 SILV   
                  39.99     1:22.73 (42.74)                                        
  5 Speres, Aristides C        9 Badger-MR            1:22.70    1:24.51 SILV   
                  40.07     1:24.51 (44.44)                                        
  6 Novitch, Graham S          9 Silver Streaks-MR    1:24.87    1:24.94 SILV   
                  39.69     1:24.94 (45.25)                                        
  7 Konstantinovskiy, Alen    10 Shy/Seals-MR         1:27.78    1:25.29 SILV   
                  40.73     1:25.29 (44.56)                                        
  8 Eid, Christian J           9 Badger-MR            1:28.97    1:27.48 SILV   
                  43.25     1:27.48 (44.23)                                        
  9 Wong, Aaron               10 Silver Streaks-MR    1:31.62    1:27.79 SILV   
                  42.90     1:27.79 (44.89)                                        
 10 Zuppone, Michael L         9 Agua Swim Team-MR    1:29.26    1:27.85 SILV   
                  43.29     1:27.85 (44.56)                                        
 11 Okhtenberg, Ariel         10 BASC-MR              1:40.61    1:29.52 SILV   
                  42.66     1:29.52 (46.86)                                        
 12 Baliabin, Mikhail         10 Shy/Seals-MR         1:33.86    1:30.94 SILV   
                  43.39     1:30.94 (47.55)                                        
 13 Gilligan, Joshua G        10 Agua Swim Team-MR    1:33.18    1:31.04 SILV   
 14 Mangan, Matthew J         10 APEX-MR                   NT    1:31.51 SILV   
 15 Adayev, Daniel             9 BASC-MR              1:34.66    1:31.81 SILV   
 16 Montesdeoca, Michael       9 Twisters-MR          1:30.95    1:32.55 SILV   
                  45.22     1:32.55 (47.33)                                        
 17 Simkin, Leo                9 BASC-MR              1:40.86    1:33.14 SILV   
                  44.96     1:33.14 (48.18)                                        
 18 Glas, Aaron I              9 Agua Swim Team-MR    1:32.75    1:33.55 SILV   
                  45.43     1:33.55 (48.12)                                        
 19 Reilly, Jack D             9 GAEL-MR              1:33.71    1:33.86 SILV   
                  45.52     1:33.86 (48.34)                                        
 20 Liu, Jonathan E            9 Agua Swim Team-MR    1:35.13    1:34.49 SILV   
                  46.42     1:34.49 (48.07)                                        
 21 Wong, Eric                10 Shy/Seals-MR         1:31.88    1:34.84 SILV   
                  45.64     1:34.84 (49.20)                                        
 22 Kusakin, RC               10 Agua Swim Team-MR    1:42.16    1:36.53 SILV   
                  46.04     1:36.53 (50.49)                                        
 23 Hughes-Monasterio, Ethan  10 Twisters-MR          1:38.97    1:37.47 SILV   
                  46.97     1:37.47 (50.50)                                        
 -- Konovalov, Veniamin        9 Shy/Seals-MR         1:36.78         DQ        
      Non-continuous turning action
                  46.40          DQ (47.84)                                        
AGE - Division  
  1 Leitner, Julius           10 Agua Swim Team-MR    1:45.47    1:41.28 AGE    
                  49.91     1:41.28 (51.37)                                        
  2 Gerevits, Brian           10 BASC-MR              1:41.52    1:41.60 AGE    
                  48.56     1:41.60 (53.04)                                        
  3 Zapisetsky, Shawn         10 BASC-MR              1:38.99    1:45.08 AGE    
                  48.42     1:45.08 (56.66)                                        
  4 Herrera, Fabian            9 Badger-MR            1:42.77    1:45.60 AGE    
                  49.71     1:45.60 (55.89)                                        
  5 Gerevits, Nathan          10 BASC-MR              1:36.42    1:45.82 AGE    
                  53.02     1:45.82 (52.80)                                        
  6 Morgan, Ed W              10 HS-MR                1:37.92    1:46.21 AGE    
                  51.54     1:46.21 (54.67)                                        
  7 Rios, Luis A              10 RedTails-MR          2:00.09    1:46.34 AGE    
                  52.10     1:46.34 (54.24)                                        
  8 Fuchs, David              10 BASC-MR              1:43.56    1:47.94 AGE    
                  50.24     1:47.94 (57.70)                                        
  9 Liu, Christopher          10 BASC-MR              1:56.13    1:49.79 AGE    
                  52.64     1:49.79 (57.15)                                        
 -- Collier, Christian H      10 Agua Swim Team-MR    1:47.54         DQ        
      Non-continuous turning action
                  51.21          DQ (54.69)                                        
 -- Wolfe, Morgan S            9 YFD-MR               1:45.00         DQ        
      Non-continuous turning action
                  52.04          DQ (55.56)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          43.99  JO
          44.00  QUAL
          50.09  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Deverna, Kyle V           10 GAEL-MR                44.68      42.60 JO     
SILV - Division  
  1 Meeusen, Fabian           10 Badger-MR              51.49      45.25 SILV   
  2 Chrystal, Brian P          9 GAEL-MR                45.13      45.42 SILV   
  3 Liu, Jonathan E            9 Agua Swim Team-MR      45.53      45.76 SILV   
  4 Gilligan, Joshua G        10 Agua Swim Team-MR      46.03      46.28 SILV   
  5 Novitch, Graham S          9 Silver Streaks-MR      46.42      46.34 SILV   
  6 Watler, Jaleel C          10 NYCC-MR                47.26      47.14 SILV   
  7 Konstantinovskiy, Alen    10 Shy/Seals-MR           50.76      47.20 SILV   
  8 Eid, Christian J           9 Badger-MR              47.79      47.21 SILV   
  9 Leitner, Julius           10 Agua Swim Team-MR      49.38      47.37 SILV   
 10 Kusakin, RC               10 Agua Swim Team-MR      51.17      47.53 SILV   
 11 Wong, Aaron               10 Silver Streaks-MR      49.26      47.69 SILV   
 12 Macaluso, James T         10 Silver Streaks-MR      46.57      47.78 SILV   
 13 Fuchs, David              10 BASC-MR                50.40      47.88 SILV   
 14 Massand, Dilin S          10 Agua Swim Team-MR      48.17      48.15 SILV   
 15 Adayev, Daniel             9 BASC-MR                56.01      48.21 SILV   
 16 Gorelik, Michael          10 BASC-MR                50.38      48.86 SILV   
 17 Gerevits, Brian           10 BASC-MR                49.39      49.22 SILV   
 18 Collier, Christian H      10 Agua Swim Team-MR      51.94      49.25 SILV   
 19 Zuppone, Michael L         9 Agua Swim Team-MR      52.91      49.73 SILV   
 20 Montesdeoca, Michael       9 Twisters-MR            45.64      49.96 SILV   
 20 Morgan, Ed W              10 HS-MR                  51.22      49.96 SILV   
AGE - Division  
  1 Wolfe, Morgan S            9 YFD-MR                 49.74      50.32 AGE    
  2 Zapisetsky, Shawn         10 BASC-MR                57.00      50.44 AGE    
  3 Gerevits, Nathan          10 BASC-MR                48.64      50.45 AGE    
  4 Herrera, Fabian            9 Badger-MR              50.55      50.70 AGE    
  5 Wong, Eric                10 Shy/Seals-MR           54.03      50.84 AGE    
  6 Konovalov, Veniamin        9 Shy/Seals-MR           55.67      50.85 AGE    
  7 Hughes-Monasterio, Ethan  10 Twisters-MR            56.10      55.86 AGE    
  8 Liu, Christopher          10 BASC-MR              1:01.40      55.90 AGE    
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:35.99  JO
        1:36.00  QUAL
        1:51.39  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Zezula, Mateusz           10 Twisters-MR          1:38.79    1:27.55 JO     
                  41.07     1:27.55 (46.48)                                        
  2 Meeusen, Fabian           10 Badger-MR            1:36.18    1:35.10 JO     
                  45.27     1:35.10 (49.83)                                        
  3 Kunze, Aidan J            10 NYCC-MR              1:37.24    1:35.69 JO     
                  43.60     1:35.69 (52.09)                                        
SILV - Division  
  1 Simkin, Leo                9 BASC-MR              1:37.26    1:40.36 SILV   
                  48.22     1:40.36 (52.14)                                        
  2 Chrystal, Brian P          9 GAEL-MR              1:39.34    1:40.90 SILV   
                  48.63     1:40.90 (52.27)                                        
  3 Barayev, Isaac             9 Aquaflames-MR        1:43.08    1:41.84 SILV   
                  46.83     1:41.84 (55.01)                                        
  4 Xue, Vincent H            10 HS-MR                1:53.24    1:41.95 SILV   
                  48.93     1:41.95 (53.02)                                        
  5 Liu, Jonathan E            9 Agua Swim Team-MR    1:40.06    1:42.53 SILV   
                  49.54     1:42.53 (52.99)                                        
  6 Adayev, Daniel             9 BASC-MR              1:54.65    1:42.75 SILV   
                  50.01     1:42.75 (52.74)                                        
  7 Novitch, Graham S          9 Silver Streaks-MR    1:39.58    1:43.52 SILV   
                  48.91     1:43.52 (54.61)                                        
  8 Eid, Christian J           9 Badger-MR            1:43.15    1:43.60 SILV   
                  49.36     1:43.60 (54.24)                                        
  9 Wolfe, Morgan S            9 YFD-MR               1:45.00    1:43.70 SILV   
                  50.12     1:43.70 (53.58)                                        
 10 Gerevits, Nathan          10 BASC-MR              1:52.70    1:44.33 SILV   
                  50.33     1:44.33 (54.00)                                        
 11 Macaluso, James T         10 Silver Streaks-MR    1:42.18    1:44.37 SILV   
                  49.97     1:44.37 (54.40)                                        
 12 Wong, Aaron               10 Silver Streaks-MR    1:42.86    1:44.45 SILV   
                  49.96     1:44.45 (54.49)                                        
 13 Massand, Dilin S          10 Agua Swim Team-MR    1:41.86    1:44.93 SILV   
                  51.56     1:44.93 (53.37)                                        
 14 Gerevits, Brian           10 BASC-MR              1:46.68    1:45.80 SILV   
                  51.63     1:45.80 (54.17)                                        
 15 Montesdeoca, Michael       9 Twisters-MR          1:45.22    1:46.02 SILV   
                  49.69     1:46.02 (56.33)                                        
 16 Watler, Jaleel C          10 NYCC-MR              1:44.73    1:46.05 SILV   
                  48.76     1:46.05 (57.29)                                        
 17 Dolidov, Andrei           10 Shy/Seals-MR         1:54.86    1:46.63 SILV   
                  51.76     1:46.63 (54.87)                                        
 18 Ren, Harry                 9 Aquaflames-MR        2:00.69    1:47.26 SILV   
                  51.42     1:47.26 (55.84)                                        
 19 Konstantinovskiy, Alen    10 Shy/Seals-MR         1:57.90    1:47.49 SILV   
                  50.80     1:47.49 (56.69)                                        
 20 Fuchs, David              10 BASC-MR              1:54.53    1:48.66 SILV   
                  51.25     1:48.66 (57.41)                                        
 21 Leitner, Julius           10 Agua Swim Team-MR    1:49.85    1:50.03 SILV   
                  51.36     1:50.03 (58.67)                                        
 22 Konovalov, Veniamin        9 Shy/Seals-MR         1:56.78    1:50.69 SILV   
                  54.94     1:50.69 (55.75)                                        
AGE - Division  
  1 Wong, Eric                10 Shy/Seals-MR         1:52.11    1:53.07 AGE    
                  53.86     1:53.07 (59.21)                                        
  2 Herrera, Fabian            9 Badger-MR            1:53.12    1:54.72 AGE    
                  54.20   1:54.72 (1:00.52)                                        
  3 Eliav, Nathaniel          10 Aquaflames-MR        2:12.84    2:15.40 AGE    
                1:00.79   2:15.40 (1:14.61)                                        
  4 O'Keefe, Danny W          10 HS-MR                2:30.86    2:15.83 AGE    
                1:06.48   2:15.83 (1:09.35)                                        
 -- YU, Dominic               10 Twisters-MR          1:48.66         DQ        
      One hand touch
                  58.12        DQ (1:03.96)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          36.79  JO
          36.80  QUAL
          45.39  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Quinones, Christopher D   10 Agua Swim Team-MR      37.41      36.72 JO     
SILV - Division  
  1 Konstantinovskiy, Alen    10 Shy/Seals-MR           40.34      39.24 SILV   
  2 Reilly, Jack D             9 GAEL-MR                39.15      39.45 SILV   
  3 Meeusen, Fabian           10 Badger-MR              45.10      40.25 SILV   
  4 Kunze, Aidan J            10 NYCC-MR                42.78      40.39 SILV   
  5 Novitch, Graham S          9 Silver Streaks-MR      37.90      40.65 SILV   
  6 Okhtenberg, Ariel         10 BASC-MR                49.56      41.07 SILV   
  7 Merone, Kyle J            10 Badger-MR              42.78      41.19 SILV   
  8 Zuppone, Michael L         9 Agua Swim Team-MR      42.07      41.23 SILV   
  9 Gorelik, Michael          10 BASC-MR                41.69      41.45 SILV   
 10 Massand, Dilin S          10 Agua Swim Team-MR      41.74      41.90 SILV   
 11 Speres, Aristides C        9 Badger-MR              43.35      43.66 SILV   
 12 Wong, Aaron               10 Silver Streaks-MR      41.21      45.29 SILV   
 13 Macaluso, James T         10 Silver Streaks-MR      44.15      45.33 SILV   
AGE - Division  
  1 Wong, Eric                10 Shy/Seals-MR           46.69      45.72 AGE    
  2 Schaefer, Brendan          9 GAEL-MR                47.12      46.65 AGE    
  3 Konovalov, Veniamin        9 Shy/Seals-MR           46.78      46.71 AGE    
  4 Glas, Aaron I              9 Agua Swim Team-MR      48.13      47.16 AGE    
  5 Kusakin, RC               10 Agua Swim Team-MR      49.53      48.08 AGE    
  6 Mangan, Matthew J         10 APEX-MR                48.64      49.17 AGE    
  7 Morgan, Ed W              10 HS-MR                  50.65      49.41 AGE    
  8 Watler, Jaleel C          10 NYCC-MR                47.00      49.78 AGE    
  9 Herrera, Fabian            9 Badger-MR              45.31      50.49 AGE    
 10 Liu, Christopher          10 BASC-MR                58.99    1:01.30 AGE    
 -- Collier, Christian H      10 Agua Swim Team-MR      51.60         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Baliabin, Mikhail         10 Shy/Seals-MR           46.14         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:27.99  JO
        1:28.00  QUAL
        1:40.99  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Vargas, Anthony J         10 RedTails-MR          1:28.09    1:18.45 JO     
                  36.02     1:18.45 (42.43)                                        
  2 Pan, Noah                 10 CIY-MR               1:31.36    1:26.19 JO     
                  41.21     1:26.19 (44.98)                                        
SILV - Division  
  1 Zuppone, Michael L         9 Agua Swim Team-MR    1:34.15    1:33.66 SILV   
                  43.92     1:33.66 (49.74)                                        
  2 Massand, Dilin S          10 Agua Swim Team-MR    1:32.52    1:33.93 SILV   
                  43.96     1:33.93 (49.97)                                        
  3 Novitch, Graham S          9 Silver Streaks-MR    1:35.11    1:37.11 SILV   
                  43.48     1:37.11 (53.63)                                        
  4 Merone, Kyle J            10 Badger-MR            1:40.11    1:39.88 SILV   
                  45.09     1:39.88 (54.79)                                        
AGE - Division  
  1 Xue, Vincent H            10 HS-MR                1:46.37    1:41.79 AGE    
                  47.27     1:41.79 (54.52)                                        
  2 Mangan, Matthew J         10 APEX-MR              1:50.52    1:49.89 AGE    
                  50.35     1:49.89 (59.54)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:21.99  JO
        1:22.00  QUAL
        1:31.59  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Pan, Noah                 10 CIY-MR               1:22.21    1:19.75 JO     
                  36.98     1:19.75 (42.77)                                        
SILV - Division  
  1 Merone, Kyle J            10 Badger-MR            1:22.98    1:22.17 SILV   
                  38.88     1:22.17 (43.29)                                        
  2 Okhtenberg, Ariel         10 BASC-MR              1:40.00    1:24.24 SILV   
                  39.81     1:24.24 (44.43)                                        
  3 Meeusen, Fabian           10 Badger-MR            1:26.05    1:25.41 SILV   
                  40.38     1:25.41 (45.03)                                        
  4 Kunze, Aidan J            10 NYCC-MR              1:24.00    1:25.65 SILV   
                  40.05     1:25.65 (45.60)                                        
  5 Speres, Aristides C        9 Badger-MR            1:23.56    1:27.41 SILV   
                  42.32     1:27.41 (45.09)                                        
  6 Xue, Vincent H            10 HS-MR                1:28.98    1:27.43 SILV   
                  42.97     1:27.43 (44.46)                                        
  7 Eid, Christian J           9 Badger-MR            1:29.44    1:28.95 SILV   
                  42.16     1:28.95 (46.79)                                        
  8 Wong, Aaron               10 Silver Streaks-MR    1:29.22    1:29.36 SILV   
                  41.73     1:29.36 (47.63)                                        
  9 Konstantinovskiy, Alen    10 Shy/Seals-MR         1:30.62    1:30.49 SILV   
                  41.51     1:30.49 (48.98)                                        
 -- Zuppone, Michael L         9 Agua Swim Team-MR    1:32.42         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  43.09          DQ (46.86)                                        
AGE - Division  
  1 Novitch, Graham S          9 Silver Streaks-MR    1:26.20    1:31.75 AGE    
                  42.64     1:31.75 (49.11)                                        
  2 Schaefer, Brendan          9 GAEL-MR              1:34.21    1:33.33 AGE    
                  43.87     1:33.33 (49.46)                                        
  3 Massand, Dilin S          10 Agua Swim Team-MR    1:32.22    1:33.43 AGE    
                  45.45     1:33.43 (47.98)                                        
  4 Wong, Eric                10 Shy/Seals-MR         1:36.74    1:34.47 AGE    
                  44.97     1:34.47 (49.50)                                        
  5 Konovalov, Veniamin        9 Shy/Seals-MR         1:32.43    1:34.56 AGE    
                  44.86     1:34.56 (49.70)                                        
  6 Montesdeoca, Michael       9 Twisters-MR          1:31.12    1:35.59 AGE    
                  47.31     1:35.59 (48.28)                                        
  7 Glas, Aaron I              9 Agua Swim Team-MR    1:39.22    1:36.01 AGE    
                  45.55     1:36.01 (50.46)                                        
  8 Liu, Jonathan E            9 Agua Swim Team-MR    1:36.60    1:36.38 AGE    
                  47.49     1:36.38 (48.89)                                        
  9 Watler, Jaleel C          10 NYCC-MR              1:38.56    1:36.40 AGE    
                  48.22     1:36.40 (48.18)                                        
 10 Chu, Brian                 9 CIY-MR               1:38.90    1:36.84 AGE    
                  47.24     1:36.84 (49.60)                                        
 11 Hughes-Monasterio, Ethan  10 Twisters-MR          1:38.34    1:37.83 AGE    
                  45.43     1:37.83 (52.40)                                        
 12 Simkin, Leo                9 BASC-MR              1:44.20    1:38.07 AGE    
                  51.06     1:38.07 (47.01)                                        
 13 Chu, Dennis                9 CIY-MR               1:40.32    1:38.80 AGE    
                  49.16     1:38.80 (49.64)                                        
 14 Macaluso, James T         10 Silver Streaks-MR    1:35.62    1:38.85 AGE    
                  45.43     1:38.85 (53.42)                                        
 15 Dolidov, Andrei           10 Shy/Seals-MR         1:50.51    1:40.09 AGE    
                  47.76     1:40.09 (52.33)                                        
 16 Wolfe, Morgan S            9 YFD-MR               1:33.00    1:40.32 AGE    
                  52.42     1:40.32 (47.90)                                        
 17 Mangan, Matthew J         10 APEX-MR                   NT    1:40.84 AGE    
                  44.93     1:40.84 (55.91)                                        
 18 YU, Dominic               10 Twisters-MR          1:34.92    1:41.45 AGE    
                  47.36     1:41.45 (54.09)                                        
 19 Gerevits, Brian           10 BASC-MR              1:48.89    1:41.97 AGE    
                  52.16     1:41.97 (49.81)                                        
 20 Gerevits, Nathan          10 BASC-MR              1:53.95    1:45.04 AGE    
                  56.11     1:45.04 (48.93)                                        
 21 Herrera, Fabian            9 Badger-MR            1:35.34    1:46.34 AGE    
                  50.29     1:46.34 (56.05)                                        
 22 O'Keefe, Danny W          10 HS-MR                2:04.90    1:48.87 AGE    
                  49.46     1:48.87 (59.41)                                        
 23 Yan, Jonathan             10 CIY-MR               1:56.13    1:53.56 AGE    
                  53.53   1:53.56 (1:00.03)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
        2:59.99  JO
        3:00.00  QUAL
        3:19.99  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Zezula, Mateusz           10 Twisters-MR          3:05.32    2:38.00 JO     
                  35.42     1:14.63 (39.21)     2:03.32 (48.69)     2:38.00 (34.68)
  2 Vargas, Anthony J         10 RedTails-MR          3:00.09    2:53.94 JO     
                  37.33     1:24.35 (47.02)     2:13.91 (49.56)     2:53.94 (40.03)
SILV - Division  
  1 Merone, Kyle J            10 Badger-MR            3:01.19    3:01.44 SILV   
                1:27.30                             2:23.69 ( )     3:01.44 (37.75)
  2 Meeusen, Fabian           10 Badger-MR            3:20.44    3:08.68 SILV   
                  44.05     1:31.80 (47.75)     2:29.21 (57.41)     3:08.68 (39.47)
  3 Eid, Christian J           9 Badger-MR            3:10.40    3:09.27 SILV   
                  48.76     1:33.82 (45.06)     2:28.78 (54.96)     3:09.27 (40.49)
  4 Speres, Aristides C        9 Badger-MR            3:02.54    3:09.95 SILV   
                  44.77     1:33.23 (48.46)     2:27.68 (54.45)     3:09.95 (42.27)
  5 Gilligan, Joshua G        10 Agua Swim Team-MR    3:30.11    3:12.25 SILV   
                  45.11     1:33.47 (48.36)     2:29.96 (56.49)     3:12.25 (42.29)
  6 Massand, Dilin S          10 Agua Swim Team-MR    3:13.28    3:12.81 SILV   
                  44.16     1:35.70 (51.54)     2:31.94 (56.24)     3:12.81 (40.87)
  7 Liu, Jonathan E            9 Agua Swim Team-MR    3:21.67    3:19.65 SILV   
                  48.36     1:36.71 (48.35)     2:33.25 (56.54)     3:19.65 (46.40)
AGE - Division  
  1 Wolfe, Morgan S            9 YFD-MR               3:30.00    3:30.49 AGE    
                  54.99     1:54.00 (59.01)     2:47.61 (53.61)     3:30.49 (42.88)
  2 Hughes-Monasterio, Ethan  10 Twisters-MR          3:22.16    3:34.96 AGE    
                  50.05     1:42.49 (52.44)   2:47.56 (1:05.07)     3:34.96 (47.40)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.69  JO
          28.70  QUAL
          32.49  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Cooke, Thomas F           11 Badger-MR              28.99      28.04 JO     
  2 Stolbovskiy, Michael      11 Shy/Seals-MR           29.07      28.58 JO     
SILV - Division  
  1 Nelson, Elliot A          12 NYCC-MR                29.41      29.26 SILV   
  2 Klinovsky, Jan            12 Agua Swim Team-MR      29.50      29.52 SILV   
  3 Quito, Brandon E          12 APEX-MR                   NT      29.61 SILV   
  4 Wilson, Christopher J     12 GAEL-MR                30.55      29.73 SILV   
  5 Tupikin, Lance            12 BASC-MR                30.49      30.09 SILV   
  6 Barbarovich, Allen        11 Shy/Seals-MR           31.26      30.14 SILV   
  7 Goldbloom, Joey T         12 Silver Streaks-MR      30.86      30.20 SILV   
  8 Isaac, Alejandro          11 NYCC-MR                31.86      30.46 SILV   
  9 Cornwallis, Robert A      11 Twisters-MR            31.83      30.77 SILV   
 10 Low, Derek                12 NYCC-MR                31.58      30.94 SILV   
 11 McInerney, Andrew H       12 Badger-MR              30.83      30.96 SILV   
 12 Pertsovsky, Kevin         11 Shy/Seals-MR           30.50      31.21 SILV   
 13 Guo, Andrew               11 Twisters-MR            31.01      31.53 SILV   
 14 Bassas, Hugo N            11 GAEL-MR                32.86      31.54 SILV   
 15 Mitchell, Benjamin L      12 Agua Swim Team-MR      31.64      31.64 SILV   
 16 Diamond, Zachary          11 WAC-MR                 33.25      31.87 SILV   
 17 Fiesco, Kenneth           12 Twisters-MR            32.21      31.97 SILV   
 18 Gorinshteyn, Jonathan     11 Basc-unattached-MR     34.10      32.29 SILV   
 19 Glukhman, Kevin           11 Shy/Seals-MR           33.36      32.43 SILV   
AGE - Division  
  1 Kwasnik, David            12 WAC-MR                 32.74      32.51 AGE    
  2 Stagg, Christian M        12 Silver Streaks-MR      32.01      32.53 AGE    
  3 Konovalov, Nicholas       11 Shy/Seals-MR           35.93      32.61 AGE    
  4 Cohen, Greyson N          11 Badger-MR              32.32      32.70 AGE    
  5 De La Cruz, Edwin A       11 RedTails-MR            32.07      32.94 AGE    
  6 Smith, William            11 RedTails-MR            35.36      33.02 AGE    
  7 Perez-Lopez, Gabriel C    11 Agua Swim Team-MR      34.96      33.19 AGE    
  8 Amiama-Gomez, Ramon       12 RedTails-MR            33.75      33.21 AGE    
  9 Alvarez, Jeffrey          11 Twisters-MR            33.86      33.24 AGE    
 10 Garcia Jr., Luis          12 RedTails-MR            35.29      33.39 AGE    
 11 Verba, Vlad Y             11 Shy/Seals-MR           34.71      33.78 AGE    
 11 Messak, George K          11 Twisters-MR            33.03      33.78 AGE    
 13 Cummings, Lawrence T      12 Agua Swim Team-MR      34.79      33.90 AGE    
 14 Stites, Samuel K          12 RedTails-MR            37.09      34.28 AGE    
 15 Caine, David              11 WAC-MR                 36.77      34.80 AGE    
 16 Lynn, James R             12 Badger-MR              34.44      34.89 AGE    
 17 Kireopoulos, Chris P      12 GAEL-MR                35.18      35.76 AGE    
 18 Goldbloom, Andy L         11 Silver Streaks-MR      36.24      36.67 AGE    
 19 Marrone, Matthew J        12 Badger-MR              36.28      36.68 AGE    
 20 Volodko, Vlad             12 BASC-MR                37.99      37.30 AGE    
 21 Shvets, Sasha             11 YFD-MR                 43.45      38.09 AGE    
 22 Hanlon, Kyle A            11 Badger-MR              41.90      38.34 AGE    
 23 Bourdin, Paul B           11 YFD-MR                 40.82      40.24 AGE    
 24 Nudell, Isaack            11 RedTails-MR            41.72      40.98 AGE    
 25 Gau, Gene                 11 Twisters-MR            39.99      42.41 AGE    
 26 Ortega, Xavier            11 RedTails-MR            44.37      46.11 AGE    
 27 Melo, Keven               11 RedTails-MR            51.78      49.82 AGE    
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.29  JO
        1:02.30  QUAL
        1:11.59  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Alonso, Carlos            12 APEX-MR              1:03.23    1:01.87 JO     
                  29.16     1:01.87 (32.71)                                        
SILV - Division  
  1 Sethi, Shiva M            12 Kraken-MR            1:03.31    1:03.24 SILV   
                  30.13     1:03.24 (33.11)                                        
  2 Quito, Brandon E          12 APEX-MR              1:04.64    1:03.66 SILV   
                  30.41     1:03.66 (33.25)                                        
  3 Lam, Kevin                12 CIY-MR               1:05.25    1:04.46 SILV   
                  29.97     1:04.46 (34.49)                                        
  4 McInerney, Andrew H       12 Badger-MR            1:08.27    1:04.58 SILV   
                  31.21     1:04.58 (33.37)                                        
  5 Stolbovskiy, Michael      11 Shy/Seals-MR         1:07.11    1:05.05 SILV   
                  30.32     1:05.05 (34.73)                                        
  6 Klinovsky, Jan            12 Agua Swim Team-MR    1:06.48    1:05.41 SILV   
                  31.70     1:05.41 (33.71)                                        
  7 Buckland, Grant A         11 Silver Streaks-MR    1:05.53    1:06.16 SILV   
                  31.12     1:06.16 (35.04)                                        
  8 Chen, Dennis              12 CIY-MR               1:08.39    1:06.41 SILV   
                  31.54     1:06.41 (34.87)                                        
  9 Wilson, Christopher J     12 GAEL-MR              1:07.65    1:06.86 SILV   
                  31.95     1:06.86 (34.91)                                        
 10 Barbarovich, Allen        11 Shy/Seals-MR         1:07.83    1:07.39 SILV   
                  31.77     1:07.39 (35.62)                                        
 11 Koganov, Willy            11 HS-MR                1:10.30    1:07.81 SILV   
                  33.36     1:07.81 (34.45)                                        
 12 Nelson, Elliot A          12 NYCC-MR              1:05.01    1:07.94 SILV   
                  31.50     1:07.94 (36.44)                                        
 13 Guo, Andrew               11 Twisters-MR          1:09.90    1:08.34 SILV   
                  32.21     1:08.34 (36.13)                                        
 14 Cohen, Greyson N          11 Badger-MR            1:09.93    1:08.38 SILV   
                  32.67     1:08.38 (35.71)                                        
 15 Mitchell, Benjamin L      12 Agua Swim Team-MR    1:09.62    1:09.15 SILV   
                  33.14     1:09.15 (36.01)                                        
 16 Tupikin, Lance            12 BASC-MR              1:07.97    1:09.26 SILV   
                  32.39     1:09.26 (36.87)                                        
 17 Goldbloom, Joey T         12 Silver Streaks-MR    1:11.87    1:09.31 SILV   
                  32.86     1:09.31 (36.45)                                        
 18 Low, Derek                12 NYCC-MR              1:11.44    1:09.43 SILV   
                  33.05     1:09.43 (36.38)                                        
 19 Isaac, Alejandro          11 NYCC-MR              1:08.98    1:09.76 SILV   
 20 Pertsovsky, Kevin         11 Shy/Seals-MR         1:17.49    1:10.24 SILV   
                  33.09     1:10.24 (37.15)                                        
 21 Cornwallis, Robert A      11 Twisters-MR          1:14.18    1:10.76 SILV   
                  32.41     1:10.76 (38.35)                                        
 22 O'Connell, Jack           11 BASC-MR              1:15.62    1:11.27 SILV   
                  34.13     1:11.27 (37.14)                                        
AGE - Division  
  1 Siboonruang, Tana         11 Twisters-MR          1:11.23    1:11.63 AGE    
                  34.94     1:11.63 (36.69)                                        
  2 Alvarez, Jeffrey          11 Twisters-MR          1:16.32    1:12.62 AGE    
                  34.20     1:12.62 (38.42)                                        
  3 Gorinshteyn, Jonathan     11 Basc-unattached-MR   1:21.10    1:12.79 AGE    
                  36.33     1:12.79 (36.46)                                        
  4 De La Cruz, Edwin A       11 RedTails-MR          1:12.14    1:12.99 AGE    
                  35.11     1:12.99 (37.88)                                        
  5 Konovalov, Nicholas       11 Shy/Seals-MR         1:11.97    1:13.39 AGE    
                  34.27     1:13.39 (39.12)                                        
  6 Smith, William            11 RedTails-MR          1:18.40    1:13.76 AGE    
                  34.33     1:13.76 (39.43)                                        
  7 Cummings, Lawrence T      12 Agua Swim Team-MR    1:18.91    1:14.14 AGE    
                  35.24     1:14.14 (38.90)                                        
  8 Glukhman, Kevin           11 Shy/Seals-MR         1:15.47    1:15.30 AGE    
  9 Lynn, James R             12 Badger-MR            1:19.80    1:16.36 AGE    
                  35.96     1:16.36 (40.40)                                        
 10 Smoor, Jack J             11 Badger-MR            1:16.38    1:16.67 AGE    
                  35.45     1:16.67 (41.22)                                        
 11 Perez-Lopez, Gabriel C    11 Agua Swim Team-MR    1:18.25    1:16.84 AGE    
                  36.63     1:16.84 (40.21)                                        
 12 Amiama-Gomez, Ramon       12 RedTails-MR          1:18.59    1:16.88 AGE    
                  34.60     1:16.88 (42.28)                                        
 13 Sorribas, Paolo           11 NYCC-MR              1:25.00    1:16.97 AGE    
                  35.16     1:16.97 (41.81)                                        
 14 Messak, George K          11 Twisters-MR          1:13.98    1:17.03 AGE    
                  35.21     1:17.03 (41.82)                                        
 15 Ruvkun, Andrew H          12 Agua Swim Team-MR    1:12.07    1:17.08 AGE    
                  35.60     1:17.08 (41.48)                                        
 16 Garcia Jr., Luis          12 RedTails-MR          1:20.09    1:18.15 AGE    
                  35.73     1:18.15 (42.42)                                        
 17 Marrone, Matthew J        12 Badger-MR            1:23.97    1:18.70 AGE    
                  37.29     1:18.70 (41.41)                                        
 18 Stites, Samuel K          12 RedTails-MR          1:40.09    1:19.03 AGE    
                  36.86     1:19.03 (42.17)                                        
 19 Rebeyev, Eliran           12 Aquaflames-MR        1:23.59    1:21.32 AGE    
                  37.38     1:21.32 (43.94)                                        
 20 Goldbloom, Andy L         11 Silver Streaks-MR    1:24.95    1:21.61 AGE    
                  38.34     1:21.61 (43.27)                                        
 21 Asanjarani, Jonathan D    11 CIY-MR               1:22.97    1:22.34 AGE    
                  39.88     1:22.34 (42.46)                                        
 22 Matatov, Richard          11 Aquaflames-MR        1:24.48    1:22.45 AGE    
                  38.66     1:22.45 (43.79)                                        
 23 Sarsekeyev, Dimash A      11 Agua Swim Team-MR    1:27.72    1:22.49 AGE    
                  38.28     1:22.49 (44.21)                                        
 24 Krische, Eddie J          12 CIY-MR               1:29.44    1:24.97 AGE    
                  40.19     1:24.97 (44.78)                                        
 25 Vaiman, Josh G            11 Aquaflames-MR        1:21.42    1:25.12 AGE    
                  40.10     1:25.12 (45.02)                                        
 26 Volodko, Vlad             12 BASC-MR              1:33.19    1:25.20 AGE    
                  38.26     1:25.20 (46.94)                                        
 27 Lei, Brandon              12 BASC-MR              1:38.62    1:28.54 AGE    
                  41.37     1:28.54 (47.17)                                        
 28 Hanlon, Kyle A            11 Badger-MR            1:29.17    1:29.33 AGE    
 29 Nudell, Isaack            11 RedTails-MR          1:30.76    1:31.32 AGE    
                  43.28     1:31.32 (48.04)                                        
 30 Gau, Gene                 11 Twisters-MR          1:28.42    1:33.33 AGE    
                  43.40     1:33.33 (49.93)                                        
 31 Ortega, Xavier            11 RedTails-MR          1:44.86    1:45.72 AGE    
 32 Melo, Keven               11 RedTails-MR          2:04.17    1:51.69 AGE    
                  52.56     1:51.69 (59.13)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:15.49  JO
        2:15.50  QUAL
        2:32.89  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Macaluso, Christian J     12 Silver Streaks-MR    2:17.10    2:18.09 SILV   
                  29.06     1:04.47 (35.41)     1:41.62 (37.15)     2:18.09 (36.47)
  2 Quito, Brandon E          12 APEX-MR              2:29.30    2:20.55 SILV   
                  31.88     1:07.45 (35.57)     1:44.23 (36.78)     2:20.55 (36.32)
  3 Cooke, Thomas F           11 Badger-MR            2:20.07    2:21.67 SILV   
                  31.08     1:06.19 (35.11)     1:43.24 (37.05)     2:21.67 (38.43)
  4 Cohen, Greyson N          11 Badger-MR            2:28.27    2:28.32 SILV   
                  33.41     1:11.01 (37.60)     1:49.96 (38.95)     2:28.32 (38.36)
  5 Guo, Andrew               11 Twisters-MR          2:27.55    2:29.92 SILV   
                  32.51     1:11.71 (39.20)     1:52.21 (40.50)     2:29.92 (37.71)
  6 Buckland, Grant A         11 Silver Streaks-MR    2:34.75    2:31.68 SILV   
                  33.02     1:13.05 (40.03)     1:54.66 (41.61)     2:31.68 (37.02)
AGE - Division  
  1 Stagg, Christian M        12 Silver Streaks-MR    2:34.01    2:36.13 AGE    
                  34.24     1:14.81 (40.57)     1:55.64 (40.83)     2:36.13 (40.49)
  2 Low, Derek                12 NYCC-MR              2:44.38    2:37.11 AGE    
                  33.67     1:13.54 (39.87)     1:56.53 (42.99)     2:37.11 (40.58)
  3 De La Cruz, Edwin A       11 RedTails-MR          2:36.02    2:37.51 AGE    
                  34.47     1:16.34 (41.87)     1:58.65 (42.31)     2:37.51 (38.86)
  4 Goldbloom, Joey T         12 Silver Streaks-MR    2:43.13    2:38.63 AGE    
                  35.11     1:17.53 (42.42)     2:01.93 (44.40)     2:38.63 (36.70)
  5 Smith, William            11 RedTails-MR          3:10.09    2:59.27 AGE    
                  36.77     1:22.70 (45.93)     2:13.51 (50.81)     2:59.27 (45.76)
  6 Stites, Samuel K          12 RedTails-MR          3:15.09    3:03.51 AGE    
                  38.00     1:24.66 (46.66)     2:14.55 (49.89)     3:03.51 (48.96)
  7 Garcia Jr., Luis          12 RedTails-MR          3:10.09    3:08.75 AGE    
                  35.32     1:23.13 (47.81)     2:18.63 (55.50)     3:08.75 (50.12)
  8 Goldbloom, Andy L         11 Silver Streaks-MR    3:15.28    3:20.02 AGE    
                  42.39     1:34.53 (52.14)     2:29.78 (55.25)     3:20.02 (50.24)
  9 Nudell, Isaack            11 RedTails-MR          4:00.09    3:33.01 AGE    
                  45.73     1:40.26 (54.53)     2:39.15 (58.89)     3:33.01 (53.86)
 10 Ortega, Xavier            11 RedTails-MR          4:00.09    3:54.70 AGE    
                  45.22   1:47.24 (1:02.02)     2:44.15 (56.91)   3:54.70 (1:10.55)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:03.99  JO
        6:04.00  QUAL
        6:41.99  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Uszynski, Arthur          11 Twisters-MR          6:21.85    5:59.91 JO     
                  30.99     1:06.22 (35.23)     1:43.25 (37.03)     2:20.46 (37.21)
        2:57.79 (37.33)     3:35.17 (37.38)     4:12.70 (37.53)     4:50.41 (37.71)
        5:27.26 (36.85)     5:59.91 (32.65)                                        
  2 Sperandio, Alec           11 WAC-MR               6:10.09    6:00.67 JO     
                  30.36     1:05.18 (34.82)     1:41.90 (36.72)     2:19.01 (37.11)
        2:56.22 (37.21)     3:33.24 (37.02)     4:11.34 (38.10)     4:48.95 (37.61)
        5:25.82 (36.87)     6:00.67 (34.85)                                        
  3 Goldstein, Jonathan F     12 Agua Swim Team-MR    6:06.91    6:00.92 JO     
                  31.63     1:06.97 (35.34)     1:44.29 (37.32)     2:21.55 (37.26)
        2:58.25 (36.70)     3:35.72 (37.47)     4:13.54 (37.82)     4:50.85 (37.31)
        5:26.75 (35.90)     6:00.92 (34.17)                                        
SILV - Division  
  1 Tubens, Israel            11 NYCC-MR              6:10.84    6:10.98 SILV   
                  30.75     1:06.58 (35.83)     1:44.15 (37.57)     2:22.25 (38.10)
        3:00.61 (38.36)     3:39.12 (38.51)     4:17.54 (38.42)     4:56.44 (38.90)
        5:34.43 (37.99)     6:10.98 (36.55)                                        
  2 Guo, Andrew               11 Twisters-MR          6:45.31    6:22.39 SILV   
                  33.28     1:12.42 (39.14)     1:52.24 (39.82)     2:32.02 (39.78)
        3:11.71 (39.69)     3:49.93 (38.22)     4:27.74 (37.81)     5:07.45 (39.71)
        5:45.90 (38.45)     6:22.39 (36.49)                                        
  3 Macaluso, Christian J     12 Silver Streaks-MR    6:25.05    6:29.16 SILV   
                  29.76     1:07.28 (37.52)     1:46.00 (38.72)     2:25.06 (39.06)
        3:05.01 (39.95)     3:46.30 (41.29)     4:28.27 (41.97)     5:09.53 (41.26)
        5:51.33 (41.80)     6:29.16 (37.83)                                        
  4 Cohen, Greyson N          11 Badger-MR            6:35.01    6:30.56 SILV   
                  33.78     1:11.63 (37.85)     1:50.49 (38.86)     2:30.29 (39.80)
        3:11.17 (40.88)     3:51.65 (40.48)     4:31.65 (40.00)     5:11.67 (40.02)
        5:51.76 (40.09)     6:30.56 (38.80)                                        
AGE - Division  
  1 Isaac, Alejandro          11 NYCC-MR              7:07.25    6:55.26 AGE    
                  35.32     1:16.80 (41.48)     1:59.16 (42.36)   3:25.77 (1:26.61)
                                4:07.93 ( )     4:51.07 (43.14)     5:32.78 (41.71)
        6:17.79 (45.01)     6:55.26 (37.47)                                        
  2 Low, Derek                12 NYCC-MR              7:04.27    7:02.32 AGE    
                  36.20     1:18.60 (42.40)     2:02.10 (43.50)     2:44.63 (42.53)
        3:28.23 (43.60)     4:13.24 (45.01)     4:55.52 (42.28)     5:39.84 (44.32)
        6:22.98 (43.14)     7:02.32 (39.34)                                        
  3 De La Cruz, Edwin A       11 RedTails-MR          7:30.09    7:09.31 AGE    
                  37.19     1:21.13 (43.94)     2:05.26 (44.13)     2:49.43 (44.17)
        3:34.33 (44.90)     4:18.91 (44.58)     5:02.78 (43.87)     5:46.20 (43.42)
        6:30.02 (43.82)     7:09.31 (39.29)                                        
  4 Stagg, Christian M        12 Silver Streaks-MR    6:57.63    7:19.79 AGE    
                  38.76     1:24.94 (46.18)     2:11.67 (46.73)     2:55.95 (44.28)
        3:42.02 (46.07)     4:27.28 (45.26)     5:12.79 (45.51)     5:57.53 (44.74)
        6:40.82 (43.29)     7:19.79 (38.97)                                        
  5 Smith, William            11 RedTails-MR          7:45.09    8:12.17 AGE    
                  38.50     1:25.08 (46.58)     2:13.97 (48.89)     3:05.78 (51.81)
        3:57.32 (51.54)                             5:39.42 ( )     6:31.17 (51.75)
        7:23.67 (52.50)     8:12.17 (48.50)                                        
  6 Amiama-Gomez, Ramon       12 RedTails-MR          7:30.09    8:24.40 AGE    
                  37.77     1:25.24 (47.47)     2:16.33 (51.09)     3:09.13 (52.80)
        4:01.74 (52.61)     4:54.82 (53.08)     5:47.99 (53.17)     6:40.71 (52.72)
        7:33.68 (52.97)     8:24.40 (50.72)                                        
  7 Garcia Jr., Luis          12 RedTails-MR          7:30.09    8:30.18 AGE    
                  38.05     1:24.03 (45.98)     2:13.55 (49.52)     3:06.60 (53.05)
        3:59.66 (53.06)     4:52.67 (53.01)     5:48.20 (55.53)     6:42.33 (54.13)
        7:37.54 (55.21)     8:30.18 (52.64)                                        
  8 Nudell, Isaack            11 RedTails-MR          8:00.09    9:27.88 AGE    
                  50.09     1:48.88 (58.79)     2:47.83 (58.95)     3:46.61 (58.78)
      5:43.44 (1:56.83)                             6:44.06 ( )     7:43.89 (59.83)
        8:40.39 (56.50)     9:27.88 (47.49)                                        
  9 Ortega, Xavier            11 RedTails-MR          8:00.09   10:19.24 AGE    
                  49.92     1:49.70 (59.78)   2:51.85 (1:02.15)   3:55.96 (1:04.11)
      4:56.20 (1:00.24)   6:02.49 (1:06.29)   7:07.44 (1:04.95)   8:10.46 (1:03.02)
      9:23.68 (1:13.22)    10:19.24 (55.56)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          33.49  JO
          33.50  QUAL
          42.19  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Macaluso, Christian J     12 Silver Streaks-MR      34.32      34.00 SILV   
  2 Alonso, Carlos            12 APEX-MR                34.32      34.44 SILV   
  3 McInerney, Andrew H       12 Badger-MR              36.67      34.67 SILV   
  4 Tubens, Israel            11 NYCC-MR                35.46      34.72 SILV   
  5 Cornwallis, Robert A      11 Twisters-MR            36.97      34.81 SILV   
  6 Goldbloom, Joey T         12 Silver Streaks-MR      36.48      34.83 SILV   
  7 Tupikin, Lance            12 BASC-MR                34.28      35.50 SILV   
  8 Konovalov, Nicholas       11 Shy/Seals-MR           36.28      35.75 SILV   
  9 Guo, Andrew               11 Twisters-MR            36.17      35.90 SILV   
 10 Quito, Brandon E          12 APEX-MR                36.94      36.49 SILV   
 11 Wilson, Christopher J     12 GAEL-MR                36.58      36.56 SILV   
 12 Klinovsky, Jan            12 Agua Swim Team-MR      37.75      36.65 SILV   
 13 Stolbovskiy, Michael      11 Shy/Seals-MR           36.73      36.70 SILV   
 14 Amiama-Gomez, Ramon       12 RedTails-MR            36.73      36.99 SILV   
 15 Koganov, Willy            11 HS-MR                  37.69      37.05 SILV   
 16 Goldstein, Jonathan F     12 Agua Swim Team-MR      36.32      37.16 SILV   
 17 Stagg, Christian M        12 Silver Streaks-MR      37.19      37.41 SILV   
 18 Pertsovsky, Kevin         11 Shy/Seals-MR           37.52      37.64 SILV   
 19 Barbarovich, Allen        11 Shy/Seals-MR           36.29      37.79 SILV   
 20 Nelson, Elliot A          12 NYCC-MR                37.74      37.98 SILV   
 21 Messak, George K          11 Twisters-MR            38.73      38.35 SILV   
 22 Cohen, Greyson N          11 Badger-MR              39.51      38.86 SILV   
 23 Isaac, Alejandro          11 NYCC-MR                40.00      39.00 SILV   
 24 Siboonruang, Tana         11 Twisters-MR            40.72      39.15 SILV   
 25 Kireopoulos, Chris P      12 GAEL-MR                40.30      39.50 SILV   
 26 Mitchell, Benjamin L      12 Agua Swim Team-MR      38.41      39.82 SILV   
 27 O'Connell, Jack           11 BASC-MR                38.64      39.89 SILV   
 27 Glukhman, Kevin           11 Shy/Seals-MR           38.45      39.89 SILV   
 29 Garcia Jr., Luis          12 RedTails-MR            44.12      40.00 SILV   
 30 Perez-Lopez, Gabriel C    11 Agua Swim Team-MR      40.86      40.08 SILV   
 31 Gorinshteyn, Jonathan     11 Basc-unattached-MR     46.22      40.19 SILV   
 32 Smoor, Jack J             11 Badger-MR              40.88      40.28 SILV   
 33 Alvarez, Jeffrey          11 Twisters-MR            38.74      40.73 SILV   
 34 Sorribas, Paolo           11 NYCC-MR                48.00      41.03 SILV   
AGE - Division  
  1 Lei, Brandon              12 BASC-MR                43.73      42.20 AGE    
  2 De La Cruz, Edwin A       11 RedTails-MR            40.21      42.34 AGE    
  3 Marrone, Matthew J        12 Badger-MR              43.43      42.43 AGE    
  4 Gupta, Vinay              11 CIY-MR                 43.65      42.66 AGE    
  5 Lynn, James R             12 Badger-MR              41.21      42.91 AGE    
  6 Goldbloom, Andy L         11 Silver Streaks-MR      43.78      43.00 AGE    
  7 Matatov, Richard          11 Aquaflames-MR          41.80      43.10 AGE    
  8 Ruvkun, Andrew H          12 Agua Swim Team-MR      39.51      43.23 AGE    
  9 Vaiman, Josh G            11 Aquaflames-MR          43.43      43.37 AGE    
 10 Rebeyev, Eliran           12 Aquaflames-MR          44.78      43.54 AGE    
 11 Stites, Samuel K          12 RedTails-MR            45.09      43.78 AGE    
 12 Hanlon, Kyle A            11 Badger-MR              52.60      45.14 AGE    
 13 Nudell, Isaack            11 RedTails-MR            46.66      47.30 AGE    
 14 Volodko, Vlad             12 BASC-MR                47.03      47.50 AGE    
 15 Smith, William            11 RedTails-MR            44.69      47.78 AGE    
 16 Ortega, Xavier            11 RedTails-MR            47.83      48.37 AGE    
 17 Melo, Keven               11 RedTails-MR            58.96      56.01 AGE    
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:11.59  JO
        1:11.60  QUAL
        1:25.79  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Diamond, Zachary          11 WAC-MR               1:13.87    1:11.02 JO     
                  33.92     1:11.02 (37.10)                                        
SILV - Division  
  1 Cooke, Thomas F           11 Badger-MR            1:17.38    1:13.53 SILV   
                  35.72     1:13.53 (37.81)                                        
  2 Alonso, Carlos            12 APEX-MR              1:13.06    1:13.75 SILV   
                  35.98     1:13.75 (37.77)                                        
  3 Quito, Brandon E          12 APEX-MR              1:15.19    1:14.71 SILV   
                  36.25     1:14.71 (38.46)                                        
  4 Tubens, Israel            11 NYCC-MR              1:13.75    1:14.93 SILV   
                  36.42     1:14.93 (38.51)                                        
  5 Cornwallis, Robert A      11 Twisters-MR          1:19.37    1:16.33 SILV   
                  36.07     1:16.33 (40.26)                                        
  6 Buckland, Grant A         11 Silver Streaks-MR    1:18.24    1:16.69 SILV   
                  36.76     1:16.69 (39.93)                                        
  7 Klinovsky, Jan            12 Agua Swim Team-MR    1:19.97    1:17.56 SILV   
                  38.57     1:17.56 (38.99)                                        
  8 Guo, Andrew               11 Twisters-MR          1:16.75    1:17.59 SILV   
                  37.59     1:17.59 (40.00)                                        
  9 Tupikin, Lance            12 BASC-MR              1:16.93    1:17.70 SILV   
                  37.94     1:17.70 (39.76)                                        
 10 Stolbovskiy, Michael      11 Shy/Seals-MR         1:19.95    1:17.97 SILV   
                  38.06     1:17.97 (39.91)                                        
 11 Konovalov, Nicholas       11 Shy/Seals-MR         1:16.61    1:17.99 SILV   
                  38.46     1:17.99 (39.53)                                        
 12 Goldbloom, Joey T         12 Silver Streaks-MR    1:21.27    1:18.74 SILV   
                  38.24     1:18.74 (40.50)                                        
 13 Macaluso, Christian J     12 Silver Streaks-MR    1:17.50    1:18.75 SILV   
                  37.27     1:18.75 (41.48)                                        
 14 Pertsovsky, Kevin         11 Shy/Seals-MR         1:19.62    1:19.62 SILV   
                  39.58     1:19.62 (40.04)                                        
 15 Wilson, Christopher J     12 GAEL-MR              1:18.45    1:19.83 SILV   
                  39.54     1:19.83 (40.29)                                        
 15 Goldstein, Jonathan F     12 Agua Swim Team-MR    1:18.94    1:19.83 SILV   
                  38.41     1:19.83 (41.42)                                        
 17 Barbarovich, Allen        11 Shy/Seals-MR        12:12.34    1:20.96 SILV   
                  38.97     1:20.96 (41.99)                                        
 18 Stagg, Christian M        12 Silver Streaks-MR    1:19.93    1:21.91 SILV   
                  39.61     1:21.91 (42.30)                                        
 19 Amiama-Gomez, Ramon       12 RedTails-MR          1:20.58    1:23.17 SILV   
                  38.60     1:23.17 (44.57)                                        
 20 Isaac, Alejandro          11 NYCC-MR              1:25.01    1:23.60 SILV   
 21 Low, Derek                12 NYCC-MR              1:25.39    1:24.42 SILV   
                  41.59     1:24.42 (42.83)                                        
 22 Kwasnik, David            12 WAC-MR               1:28.35    1:24.67 SILV   
                  42.24     1:24.67 (42.43)                                        
 23 Sarabia, Daniel S         11 CIY-MR               1:25.96    1:25.13 SILV   
                  40.02     1:25.13 (45.11)                                        
 24 Glukhman, Kevin           11 Shy/Seals-MR         1:23.51    1:25.63 SILV   
 25 Mitchell, Benjamin L      12 Agua Swim Team-MR    1:25.32    1:25.73 SILV   
                  41.25     1:25.73 (44.48)                                        
AGE - Division  
  1 Verba, Vlad Y             11 Shy/Seals-MR         1:27.15    1:26.08 AGE    
  2 Nelson, Elliot A          12 NYCC-MR              1:20.95    1:26.23 AGE    
                  41.68     1:26.23 (44.55)                                        
  3 Cohen, Greyson N          11 Badger-MR            1:23.09    1:26.29 AGE    
                  42.25     1:26.29 (44.04)                                        
  4 De La Cruz, Edwin A       11 RedTails-MR          1:29.14    1:27.06 AGE    
                  42.69     1:27.06 (44.37)                                        
  5 Fiesco, Kenneth           12 Twisters-MR          1:18.79    1:27.26 AGE    
                  42.04     1:27.26 (45.22)                                        
  6 Lynn, James R             12 Badger-MR            1:29.57    1:27.41 AGE    
                  41.83     1:27.41 (45.58)                                        
  7 Cummings, Lawrence T      12 Agua Swim Team-MR    1:30.50    1:28.22 AGE    
  8 Alvarez, Jeffrey          11 Twisters-MR          1:30.05    1:29.24 AGE    
                  43.05     1:29.24 (46.19)                                        
  9 Kireopoulos, Chris P      12 GAEL-MR              1:28.36    1:29.39 AGE    
                  43.04     1:29.39 (46.35)                                        
 10 Gorinshteyn, Jonathan     11 Basc-unattached-MR   1:34.33    1:29.76 AGE    
                  41.84     1:29.76 (47.92)                                        
 11 Perez-Lopez, Gabriel C    11 Agua Swim Team-MR    1:32.14    1:29.88 AGE    
                  43.79     1:29.88 (46.09)                                        
 12 Sarabia, Josef M          11 CIY-MR               1:33.71    1:32.97 AGE    
                  45.05     1:32.97 (47.92)                                        
 13 Asanjarani, Jonathan D    11 CIY-MR               1:34.92    1:38.53 AGE    
 14 Caine, David              11 WAC-MR               1:45.38    1:39.38 AGE    
                  47.03     1:39.38 (52.35)                                        
 15 Shvets, Sasha             11 YFD-MR               1:41.32    1:40.58 AGE    
                  49.98     1:40.58 (50.60)                                        
 16 Smith, William            11 RedTails-MR          1:41.48    1:40.91 AGE    
                  48.99     1:40.91 (51.92)                                        
 17 Hanlon, Kyle A            11 Badger-MR            1:50.88    1:42.01 AGE    
                1:43.78         1:42.01 ( )                                        
 18 Volodko, Vlad             12 BASC-MR              1:44.20    1:43.99 AGE    
                  49.52     1:43.99 (54.47)                                        
 19 Bourdin, Paul B           11 YFD-MR               1:57.45    1:54.08 AGE    
                  57.29     1:54.08 (56.79)                                        
 -- Melo, Keven               11 RedTails-MR          1:59.61         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                1:00.12        DQ (1:04.80)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          38.09  JO
          38.10  QUAL
          43.79  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Alonso, Carlos            12 APEX-MR                38.36      35.91 JO     
  2 Low, Derek                12 NYCC-MR                38.68      36.91 JO     
SILV - Division  
  1 Tubens, Israel            11 NYCC-MR                38.78      38.15 SILV   
  2 Stolbovskiy, Michael      11 Shy/Seals-MR           39.48      38.50 SILV   
  3 Uszynski, Arthur          11 Twisters-MR            39.92      39.20 SILV   
  4 Isaac, Alejandro          11 NYCC-MR                40.73      39.55 SILV   
  5 Quito, Brandon E          12 APEX-MR                39.73      39.71 SILV   
  6 Buckland, Grant A         11 Silver Streaks-MR      40.83      39.85 SILV   
  7 McInerney, Andrew H       12 Badger-MR              40.83      39.93 SILV   
  8 Sperandio, Alec           11 WAC-MR                 40.02      40.35 SILV   
  9 Alvarez, Jeffrey          11 Twisters-MR            42.08      41.09 SILV   
 10 Barbarovich, Allen        11 Shy/Seals-MR           41.68      41.12 SILV   
 11 Sarabia, Josef M          11 CIY-MR                 41.35      41.36 SILV   
 12 Verba, Vlad Y             11 Shy/Seals-MR           42.94      41.54 SILV   
 13 Cornwallis, Robert A      11 Twisters-MR            42.81      41.82 SILV   
 14 Goldbloom, Joey T         12 Silver Streaks-MR      47.05      42.61 SILV   
 15 Garcia Jr., Luis          12 RedTails-MR            50.09      42.67 SILV   
 16 Mitchell, Benjamin L      12 Agua Swim Team-MR      43.60      42.75 SILV   
 17 Lynn, James R             12 Badger-MR              43.51      43.26 SILV   
 18 Gorinshteyn, Jonathan     11 Basc-unattached-MR     44.22      43.27 SILV   
 19 Stagg, Christian M        12 Silver Streaks-MR      43.33      43.44 SILV   
 20 Sarabia, Daniel S         11 CIY-MR                 45.63      43.65 SILV   
 21 Konovalov, Nicholas       11 Shy/Seals-MR           46.57      43.66 SILV   
AGE - Division  
  1 Bassas, Hugo N            11 GAEL-MR                47.01      44.31 AGE    
  2 Fiesco, Kenneth           12 Twisters-MR            42.13      44.65 AGE    
  3 Cummings, Lawrence T      12 Agua Swim Team-MR      49.38      44.79 AGE    
  4 Stites, Samuel K          12 RedTails-MR            45.09      45.03 AGE    
  5 Cohen, Greyson N          11 Badger-MR              45.25      45.13 AGE    
  6 Amiama-Gomez, Ramon       12 RedTails-MR            45.49      45.60 AGE    
  7 Perez-Lopez, Gabriel C    11 Agua Swim Team-MR      50.40      45.66 AGE    
  8 Goldbloom, Andy L         11 Silver Streaks-MR      48.21      46.51 AGE    
  9 Kwasnik, David            12 WAC-MR                 49.22      46.56 AGE    
 10 Kireopoulos, Chris P      12 GAEL-MR                46.51      46.84 AGE    
 11 Shvets, Sasha             11 YFD-MR                 51.06      48.55 AGE    
 12 Gau, Gene                 11 Twisters-MR            49.52      49.39 AGE    
 13 Volodko, Vlad             12 BASC-MR                53.90      49.51 AGE    
 14 Bourdin, Paul B           11 YFD-MR                 52.12      50.25 AGE    
 15 Messak, George K          11 Twisters-MR            41.70      51.47 AGE    
 16 Asanjarani, Jonathan D    11 CIY-MR                 53.17      54.24 AGE    
 17 Nudell, Isaack            11 RedTails-MR            55.10      55.88 AGE    
 18 Melo, Keven               11 RedTails-MR          1:10.09      56.31 AGE    
 19 Ortega, Xavier            11 RedTails-MR          1:02.03    1:02.02 AGE    
 -- Marrone, Matthew J        12 Badger-MR              47.38         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:24.09  JO
        1:24.10  QUAL
        1:31.89  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Low, Derek                12 NYCC-MR              1:26.53    1:20.32 JO     
                  36.62     1:20.32 (43.70)                                        
SILV - Division  
  1 Uszynski, Arthur          11 Twisters-MR          1:28.87    1:24.84 SILV   
                  39.22     1:24.84 (45.62)                                        
  2 Guo, Andrew               11 Twisters-MR          1:27.52    1:25.49 SILV   
                  40.79     1:25.49 (44.70)                                        
  3 Siboonruang, Tana         11 Twisters-MR          1:31.22    1:25.92 SILV   
                  41.46     1:25.92 (44.46)                                        
  4 Quito, Brandon E          12 APEX-MR              1:26.92    1:26.22 SILV   
                  40.93     1:26.22 (45.29)                                        
  5 Buckland, Grant A         11 Silver Streaks-MR    1:32.11    1:27.79 SILV   
                  41.53     1:27.79 (46.26)                                        
  6 Stolbovskiy, Michael      11 Shy/Seals-MR         1:29.26    1:28.55 SILV   
                  41.47     1:28.55 (47.08)                                        
  7 Sperandio, Alec           11 WAC-MR               1:27.29    1:28.69 SILV   
                  40.84     1:28.69 (47.85)                                        
  8 Isaac, Alejandro          11 NYCC-MR              1:28.71    1:28.93 SILV   
                  40.99     1:28.93 (47.94)                                        
  9 Cornwallis, Robert A      11 Twisters-MR          1:32.29    1:29.78 SILV   
                  41.29     1:29.78 (48.49)                                        
AGE - Division  
  1 Goldbloom, Joey T         12 Silver Streaks-MR    1:41.50    1:33.22 AGE    
                  43.99     1:33.22 (49.23)                                        
  2 Klinovsky, Jan            12 Agua Swim Team-MR    1:41.02    1:33.68 AGE    
                  45.04     1:33.68 (48.64)                                        
  3 Mitchell, Benjamin L      12 Agua Swim Team-MR    1:35.19    1:34.05 AGE    
                  44.40     1:34.05 (49.65)                                        
  4 Gorinshteyn, Jonathan     11 Basc-unattached-MR   1:33.20    1:35.01 AGE    
                  44.76     1:35.01 (50.25)                                        
  5 Stagg, Christian M        12 Silver Streaks-MR    1:33.01    1:35.79 AGE    
                  44.48     1:35.79 (51.31)                                        
  6 Konovalov, Nicholas       11 Shy/Seals-MR         1:42.05    1:37.52 AGE    
                  46.11     1:37.52 (51.41)                                        
  7 Lynn, James R             12 Badger-MR            1:34.91    1:38.25 AGE    
                  47.44     1:38.25 (50.81)                                        
  8 Perez-Lopez, Gabriel C    11 Agua Swim Team-MR    1:47.95    1:39.11 AGE    
                  47.52     1:39.11 (51.59)                                        
  9 Ruvkun, Andrew H          12 Agua Swim Team-MR    1:32.56    1:39.69 AGE    
                  46.89     1:39.69 (52.80)                                        
 10 Kireopoulos, Chris P      12 GAEL-MR              1:38.45    1:40.18 AGE    
                  47.63     1:40.18 (52.55)                                        
 11 O'Connell, Jack           11 BASC-MR              1:39.48    1:40.39 AGE    
                  47.46     1:40.39 (52.93)                                        
 12 Smoor, Jack J             11 Badger-MR            1:42.24    1:41.94 AGE    
                  47.81     1:41.94 (54.13)                                        
 13 Goldbloom, Andy L         11 Silver Streaks-MR    1:39.52    1:42.05 AGE    
                  49.43     1:42.05 (52.62)                                        
 14 Gupta, Vinay              11 CIY-MR               1:40.45    1:42.75 AGE    
                  48.31     1:42.75 (54.44)                                        
 15 Lei, Brandon              12 BASC-MR              1:51.45    1:43.35 AGE    
                  49.39     1:43.35 (53.96)                                        
 16 Marrone, Matthew J        12 Badger-MR            1:49.07    1:43.48 AGE    
                  49.42     1:43.48 (54.06)                                        
 17 Sarsekeyev, Dimash A      11 Agua Swim Team-MR    1:52.65    1:46.54 AGE    
                  50.13     1:46.54 (56.41)                                        
 18 Krische, Eddie J          12 CIY-MR               1:50.18    1:46.66 AGE    
                  50.02     1:46.66 (56.64)                                        
 19 Matatov, Richard          11 Aquaflames-MR        1:45.00    1:53.43 AGE    
                  54.44     1:53.43 (58.99)                                        
 20 Asanjarani, Jonathan D    11 CIY-MR               2:02.21    1:57.50 AGE    
                  54.16   1:57.50 (1:03.34)                                        
 -- Gau, Gene                 11 Twisters-MR          1:44.36         DQ        
      One hand touch
                  51.36          DQ (57.88)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          32.09  JO
          32.10  QUAL
          39.69  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Cooke, Thomas F           11 Badger-MR              32.12      31.86 JO     
SILV - Division  
  1 Uszynski, Arthur          11 Twisters-MR            32.12      32.66 SILV   
  2 Klinovsky, Jan            12 Agua Swim Team-MR      36.15      33.04 SILV   
  3 Sperandio, Alec           11 WAC-MR                 33.99      33.31 SILV   
  4 McInerney, Andrew H       12 Badger-MR              34.15      34.56 SILV   
  5 Garcia Jr., Luis          12 RedTails-MR            34.30      34.75 SILV   
  6 Wilson, Christopher J     12 GAEL-MR                34.81      34.85 SILV   
  7 Goldstein, Jonathan F     12 Agua Swim Team-MR      35.61      35.19 SILV   
  8 Isaac, Alejandro          11 NYCC-MR                38.23      35.38 SILV   
  9 Guo, Andrew               11 Twisters-MR            35.49      35.84 SILV   
 10 Pertsovsky, Kevin         11 Shy/Seals-MR           35.93      36.04 SILV   
 11 Tupikin, Lance            12 BASC-MR                36.21      37.24 SILV   
 12 Fiesco, Kenneth           12 Twisters-MR            34.60      37.49 SILV   
 13 Diamond, Zachary          11 WAC-MR                 36.69      37.66 SILV   
 14 Goldbloom, Joey T         12 Silver Streaks-MR      36.85      37.70 SILV   
 15 Nelson, Elliot A          12 NYCC-MR                35.23      38.01 SILV   
 16 Alvarez, Jeffrey          11 Twisters-MR            37.62      38.16 SILV   
 17 Bassas, Hugo N            11 GAEL-MR                41.56      38.25 SILV   
 18 Messak, George K          11 Twisters-MR            36.57      38.75 SILV   
 19 Cornwallis, Robert A      11 Twisters-MR            38.52      38.88 SILV   
AGE - Division  
  1 De La Cruz, Edwin A       11 RedTails-MR            37.29      39.82 AGE    
  2 Lynn, James R             12 Badger-MR              40.20      40.29 AGE    
  3 Glukhman, Kevin           11 Shy/Seals-MR           39.71      41.37 AGE    
  4 Cummings, Lawrence T      12 Agua Swim Team-MR      41.23      41.90 AGE    
  5 Asanjarani, Jonathan D    11 CIY-MR                 44.24      45.15 AGE    
  6 Kwasnik, David            12 WAC-MR                 41.42      45.23 AGE    
  7 Sarabia, Daniel S         11 CIY-MR                 45.68      45.84 AGE    
  8 Sarabia, Josef M          11 CIY-MR                 46.24      46.10 AGE    
  9 Smith, William            11 RedTails-MR            44.94      46.17 AGE    
 10 Caine, David              11 WAC-MR                 50.60      47.13 AGE    
 11 Goldbloom, Andy L         11 Silver Streaks-MR      50.61      47.86 AGE    
 12 Nudell, Isaack            11 RedTails-MR            53.17      49.50 AGE    
 13 Hanlon, Kyle A            11 Badger-MR              55.97      53.38 AGE    
 14 Ortega, Xavier            11 RedTails-MR            59.38      53.79 AGE    
Non-Award Division  
 -- Gau, Gene                 11 Twisters-MR            46.70         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:13.49  JO
        1:13.50  QUAL
        1:28.99  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 McInerney, Andrew H       12 Badger-MR            1:15.47    1:14.51 SILV   
                  34.49     1:14.51 (40.02)                                        
  2 Lam, Kevin                12 CIY-MR               1:16.14    1:15.52 SILV   
                  34.32     1:15.52 (41.20)                                        
  3 Uszynski, Arthur          11 Twisters-MR          1:15.82    1:16.11 SILV   
                  34.83     1:16.11 (41.28)                                        
  4 Klinovsky, Jan            12 Agua Swim Team-MR    1:25.19    1:17.27 SILV   
                  36.31     1:17.27 (40.96)                                        
  5 Wilson, Christopher J     12 GAEL-MR              1:28.00    1:18.08 SILV   
                  35.37     1:18.08 (42.71)                                        
  6 Chen, Dennis              12 CIY-MR               1:15.90    1:19.89 SILV   
                  36.19     1:19.89 (43.70)                                        
  7 Goldstein, Jonathan F     12 Agua Swim Team-MR    1:19.59    1:21.09 SILV   
                  38.16     1:21.09 (42.93)                                        
  8 Sperandio, Alec           11 WAC-MR               1:21.86    1:22.33 SILV   
                  35.93     1:22.33 (46.40)                                        
  9 Pertsovsky, Kevin         11 Shy/Seals-MR         1:33.99    1:23.38 SILV   
                  37.99     1:23.38 (45.39)                                        
 10 Koganov, Willy            11 HS-MR                1:36.60    1:28.50 SILV   
                  41.54     1:28.50 (46.96)                                        
 11 Tupikin, Lance            12 BASC-MR              1:34.59    1:28.87 SILV   
                  37.60     1:28.87 (51.27)                                        
AGE - Division  
  1 Nelson, Elliot A          12 NYCC-MR              1:33.41    1:30.06 AGE    
                  39.82     1:30.06 (50.24)                                        
  2 Gupta, Vinay              11 CIY-MR               1:38.75    1:34.49 AGE    
                  41.11     1:34.49 (53.38)                                        
  3 De La Cruz, Edwin A       11 RedTails-MR          1:37.70    1:34.78 AGE    
                  40.96     1:34.78 (53.82)                                        
  4 Mitchell, Benjamin L      12 Agua Swim Team-MR    1:44.98    1:45.59 AGE    
                  47.63     1:45.59 (57.96)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:12.29  JO
        1:12.30  QUAL
        1:22.59  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Alonso, Carlos            12 APEX-MR              1:48.00    1:11.10 JO     
                  34.18     1:11.10 (36.92)                                        
  2 Sperandio, Alec           11 WAC-MR               1:14.13    1:12.22 JO     
                  32.82     1:12.22 (39.40)                                        
SILV - Division  
  1 Goldstein, Jonathan F     12 Agua Swim Team-MR    1:12.91    1:12.80 SILV   
                  35.95     1:12.80 (36.85)                                        
  2 Lam, Kevin                12 CIY-MR               1:15.23    1:13.30 SILV   
                  34.56     1:13.30 (38.74)                                        
  3 Chen, Dennis              12 CIY-MR               1:12.74    1:13.65 SILV   
                  10.07   1:13.65 (1:03.58)                                        
  4 Buckland, Grant A         11 Silver Streaks-MR    1:13.07    1:14.78 SILV   
                  34.90     1:14.78 (39.88)                                        
  5 McInerney, Andrew H       12 Badger-MR            1:16.63    1:15.20 SILV   
                  35.18     1:15.20 (40.02)                                        
  6 Stolbovskiy, Michael      11 Shy/Seals-MR         1:16.56    1:16.47 SILV   
                  36.02     1:16.47 (40.45)                                        
  7 Quito, Brandon E          12 APEX-MR              1:50.58    1:18.24 SILV   
                  36.92     1:18.24 (41.32)                                        
  8 Barbarovich, Allen        11 Shy/Seals-MR         1:19.08    1:18.33 SILV   
                  35.90     1:18.33 (42.43)                                        
  9 Pertsovsky, Kevin         11 Shy/Seals-MR         1:19.45    1:19.27 SILV   
                  36.95     1:19.27 (42.32)                                        
 10 Cornwallis, Robert A      11 Twisters-MR          1:18.55    1:19.50 SILV   
                  35.40     1:19.50 (44.10)                                        
 11 Low, Derek                12 NYCC-MR              1:26.06    1:19.92 SILV   
                  40.10     1:19.92 (39.82)                                        
 12 Stagg, Christian M        12 Silver Streaks-MR    1:20.03    1:20.45 SILV   
                  39.09     1:20.45 (41.36)                                        
 12 Siboonruang, Tana         11 Twisters-MR          1:20.16    1:20.45 SILV   
                  39.66     1:20.45 (40.79)                                        
 14 Goldbloom, Joey T         12 Silver Streaks-MR    1:22.62    1:20.84 SILV   
                  36.29     1:20.84 (44.55)                                        
 15 Tupikin, Lance            12 BASC-MR              1:29.90    1:21.12 SILV   
                  37.20     1:21.12 (43.92)                                        
 16 Glukhman, Kevin           11 Shy/Seals-MR         1:25.30    1:22.42 SILV   
                  38.66     1:22.42 (43.76)                                        
 17 Koganov, Willy            11 HS-MR                1:23.47    1:22.55 SILV   
                  40.12     1:22.55 (42.43)                                        
AGE - Division  
  1 Konovalov, Nicholas       11 Shy/Seals-MR         1:30.76    1:22.90 AGE    
                  38.27     1:22.90 (44.63)                                        
  2 Alvarez, Jeffrey          11 Twisters-MR          1:26.49    1:22.93 AGE    
                  40.09     1:22.93 (42.84)                                        
  3 Garcia Jr., Luis          12 RedTails-MR          1:32.07    1:23.64 AGE    
                  37.94     1:23.64 (45.70)                                        
  4 Cohen, Greyson N          11 Badger-MR            1:24.57    1:25.23 AGE    
                  39.91     1:25.23 (45.32)                                        
  5 Cummings, Lawrence T      12 Agua Swim Team-MR    1:32.54    1:25.98 AGE    
                  40.83     1:25.98 (45.15)                                        
  6 Lynn, James R             12 Badger-MR            1:29.86    1:26.93 AGE    
                  43.58     1:26.93 (43.35)                                        
  7 Perez-Lopez, Gabriel C    11 Agua Swim Team-MR    1:32.67    1:27.24 AGE    
                  41.43     1:27.24 (45.81)                                        
  8 Messak, George K          11 Twisters-MR          1:28.25    1:28.87 AGE    
                  39.08     1:28.87 (49.79)                                        
  9 Amiama-Gomez, Ramon       12 RedTails-MR          1:28.43    1:29.13 AGE    
                  39.10     1:29.13 (50.03)                                        
 10 Smoor, Jack J             11 Badger-MR            1:33.48    1:29.32 AGE    
                  42.98     1:29.32 (46.34)                                        
 11 Stites, Samuel K          12 RedTails-MR          2:00.09    1:29.78 AGE    
                  43.09     1:29.78 (46.69)                                        
 12 O'Connell, Jack           11 BASC-MR              1:26.59    1:30.12 AGE    
                  43.05     1:30.12 (47.07)                                        
 13 Vaiman, Josh G            11 Aquaflames-MR        1:32.19    1:32.93 AGE    
                  43.38     1:32.93 (49.55)                                        
 14 Smith, William            11 RedTails-MR          1:34.88    1:34.73 AGE    
                  45.40     1:34.73 (49.33)                                        
 15 Sarsekeyev, Dimash A      11 Agua Swim Team-MR    1:45.18    1:34.82 AGE    
                  45.48     1:34.82 (49.34)                                        
 16 Volodko, Vlad             12 BASC-MR              1:39.20    1:35.50 AGE    
                  44.50     1:35.50 (51.00)                                        
 17 Krische, Eddie J          12 CIY-MR               1:44.96    1:36.64 AGE    
                  46.51     1:36.64 (50.13)                                        
 18 Goldbloom, Andy L         11 Silver Streaks-MR    1:33.43    1:36.75 AGE    
                  44.90     1:36.75 (51.85)                                        
 19 Asanjarani, Jonathan D    11 CIY-MR               1:32.17    1:38.69 AGE    
                  45.40     1:38.69 (53.29)                                        
 20 Hanlon, Kyle A            11 Badger-MR            1:51.58    1:43.65 AGE    
                  46.98     1:43.65 (56.67)                                        
 21 Nudell, Isaack            11 RedTails-MR          1:46.29    1:48.67 AGE    
                  49.29     1:48.67 (59.38)                                        
 22 Melo, Keven               11 RedTails-MR          2:00.09    1:57.96 AGE    
                  55.31   1:57.96 (1:02.65)                                        
Non-Award Division  
 -- Ortega, Xavier            11 RedTails-MR          1:53.57         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:34.59  JO
        2:34.60  QUAL
        2:59.09  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sperandio, Alec           11 WAC-MR               2:38.04    2:36.51 SILV   
                  34.66     1:11.78 (37.12)     2:01.06 (49.28)     2:36.51 (35.45)
  2 Goldstein, Jonathan F     12 Agua Swim Team-MR    2:36.60    2:36.71 SILV   
                  36.58     1:19.01 (42.43)     2:04.05 (45.04)     2:36.71 (32.66)
  3 Cooke, Thomas F           11 Badger-MR            2:43.51    2:42.13 SILV   
                  33.81     1:14.83 (41.02)     2:04.78 (49.95)     2:42.13 (37.35)
  4 Klinovsky, Jan            12 Agua Swim Team-MR    2:51.55    2:42.78 SILV   
                  34.02     1:16.22 (42.20)     2:06.07 (49.85)     2:42.78 (36.71)
  5 Quito, Brandon E          12 APEX-MR                   NT    2:42.85 SILV   
                  36.53     1:19.04 (42.51)     2:07.12 (48.08)     2:42.85 (35.73)
  6 Guo, Andrew               11 Twisters-MR          2:45.80    2:42.86 SILV   
                  37.38     1:19.66 (42.28)     2:06.26 (46.60)     2:42.86 (36.60)
  7 McInerney, Andrew H       12 Badger-MR            2:40.05    2:46.17 SILV   
                  35.78     1:18.83 (43.05)     2:08.09 (49.26)     2:46.17 (38.08)
  8 Buckland, Grant A         11 Silver Streaks-MR    2:49.45    2:47.12 SILV   
                  34.54     1:17.17 (42.63)     2:08.54 (51.37)     2:47.12 (38.58)
  9 Pertsovsky, Kevin         11 Shy/Seals-MR         2:47.46    2:51.26 SILV   
                  39.19     1:23.18 (43.99)     2:14.32 (51.14)     2:51.26 (36.94)
 10 Stolbovskiy, Michael      11 Shy/Seals-MR         2:51.91    2:51.83 SILV   
                  36.21     1:21.58 (45.37)     2:12.51 (50.93)     2:51.83 (39.32)
 11 Bassas, Hugo N            11 GAEL-MR              3:11.68    2:54.87 SILV   
                  38.49     1:23.21 (44.72)     2:15.82 (52.61)     2:54.87 (39.05)
 12 Low, Derek                12 NYCC-MR              2:55.21    2:55.30 SILV   
                  41.53     1:27.60 (46.07)     2:14.53 (46.93)     2:55.30 (40.77)
 13 Verba, Vlad Y             11 Shy/Seals-MR         3:09.07    2:57.16 SILV   
                  39.25     1:26.23 (46.98)     2:18.13 (51.90)     2:57.16 (39.03)
 14 Konovalov, Nicholas       11 Shy/Seals-MR         3:09.38    2:57.92 SILV   
                  41.01     1:25.77 (44.76)     2:17.85 (52.08)     2:57.92 (40.07)
 -- Barbarovich, Allen        11 Shy/Seals-MR         2:52.97         DQ        
      Non-continuous turning action - back
                  36.46     1:21.75 (45.29)     2:16.67 (54.92)          DQ (39.67)
AGE - Division  
  1 Cohen, Greyson N          11 Badger-MR            3:01.24    2:59.21 AGE    
                  40.74     1:25.41 (44.67)     2:20.82 (55.41)     2:59.21 (38.39)
  2 Stagg, Christian M        12 Silver Streaks-MR    2:50.74    2:59.69 AGE    
                  42.77     1:27.07 (44.30)     2:21.69 (54.62)     2:59.69 (38.00)
  3 Glukhman, Kevin           11 Shy/Seals-MR         3:12.35    3:04.60 AGE    
                  44.20     1:30.00 (45.80)     2:22.24 (52.24)     3:04.60 (42.36)
  4 Mitchell, Benjamin L      12 Agua Swim Team-MR    3:01.56    3:07.95 AGE    
                  48.36     1:34.07 (45.71)     2:28.96 (54.89)     3:07.95 (38.99)
  5 Messak, George K          11 Twisters-MR          2:56.73    3:13.47 AGE    
                  41.92     1:27.89 (45.97)   2:30.17 (1:02.28)     3:13.47 (43.30)
 -- Caine, David              11 WAC-MR               3:00.90         DQ        
      One hand touch - fly
                  51.79     1:47.52 (55.73)   2:54.83 (1:07.31)          DQ (48.83)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.69  JO
          25.70  QUAL
          28.29  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Tseyko, Alexander         14 Shy/Seals-MR           26.25      25.66 JO     
SILV - Division  
  1 Schoenherr, Mark J        13 Badger-MR              25.86      25.92 SILV   
  2 Ching, Benjamin G         13 Twisters-MR            26.67      25.95 SILV   
  3 O'Hagan, Chris M          13 GAEL-MR                26.43      26.31 SILV   
  4 Eid, Alex                 13 Badger-MR              26.64      26.43 SILV   
  5 Cheng, Will               13 Agua Swim Team-MR      26.75      26.45 SILV   
  6 Wu, Brian                 14 Silver Streaks-MR      26.51      26.66 SILV   
  7 Martinez, George A        14 Twisters-MR            27.10      27.03 SILV   
  8 Polgur, Michael           14 Shy/Seals-MR           27.18      27.19 SILV   
  9 Andrade, David            14 NYCC-MR                27.20      27.33 SILV   
 10 Sherman, Sammy I          13 Agua Swim Team-MR      27.97      27.66 SILV   
 11 Dimarzo, Phillip N        13 NYCC-MR                29.03      27.89 SILV   
 12 Baravik, Dzianis          14 Shy/Seals-MR           29.14      27.90 SILV   
 13 Liskovich, Gagy           13 Shy/Seals-MR           28.17      27.93 SILV   
 14 Dalton, Beau R            13 Badger-MR              27.88      27.96 SILV   
 15 Kusakin, Nick             13 Agua Swim Team-MR      27.98      27.99 SILV   
 16 Lyons, Sean P             13 Badger-MR              27.96      28.00 SILV   
 17 D'Amato, Anthony          14 BASC-MR                27.93      28.22 SILV   
AGE - Division  
  1 Zhivkov, Panio G          13 APEX-MR                28.74      28.37 AGE    
  2 Matskovsky, Michael       14 BASC-MR                32.60      28.59 AGE    
  3 Mohr, Chris               14 BASC-MR                28.89      28.92 AGE    
  4 Turek-Herman, Josh        14 CIY-MR                 29.36      28.95 AGE    
  5 Chen, Zhaoyu              14 RedTails-MR            29.70      28.98 AGE    
  6 Malarczyk, Peter          13 Badger-MR              28.89      29.08 AGE    
  7 Rodriguez, Jose M         14 APEX-MR                29.32      29.12 AGE    
  8 Distelhurst, Anthony J    14 Silver Streaks-MR      29.67      30.34 AGE    
  9 Mayer, Daniel             14 APEX-MR                   NT      32.74 AGE    
 10 Szkolnicki, Mark          14 APEX-MR                33.91      32.96 AGE    
 11 Pandya, Swapnil H         14 Silver Streaks-MR      33.71      33.76 AGE    
 12 Diaz, Ariel R             13 RedTails-MR            35.12      34.68 AGE    
 13 Mikhayloff, Brian         13 Shy/Seals-MR           34.12      35.21 AGE    
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          55.99  JO
          56.00  QUAL
        1:02.59  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Buckland, Gavin J         13 Silver Streaks-MR      56.66      56.01 SILV   
                  27.07       56.01 (28.94)                                        
  2 Tseyko, Alexander         14 Shy/Seals-MR           56.73      56.02 SILV   
                  26.84       56.02 (29.18)                                        
  3 Ching, Benjamin G         13 Twisters-MR            56.04      56.48 SILV   
                  27.75       56.48 (28.73)                                        
  4 Martinez, George A        14 Twisters-MR            57.28      57.03 SILV   
                  27.80       57.03 (29.23)                                        
  5 Schunk, Andy J            13 Silver Streaks-MR      56.95      57.19 SILV   
                  27.07       57.19 (30.12)                                        
  6 O'Hagan, Chris M          13 GAEL-MR                58.59      57.30 SILV   
                  27.24       57.30 (30.06)                                        
  7 Cheng, Will               13 Agua Swim Team-MR      57.29      57.37 SILV   
                  27.94       57.37 (29.43)                                        
  8 Eid, Alex                 13 Badger-MR              57.20      57.39 SILV   
                  27.49       57.39 (29.90)                                        
  9 Schoenherr, Mark J        13 Badger-MR              58.04      58.05 SILV   
                  27.33       58.05 (30.72)                                        
 10 Lyons, Sean P             13 Badger-MR            1:01.53      59.29 SILV   
                  28.42       59.29 (30.87)                                        
 11 Sherman, Sammy I          13 Agua Swim Team-MR    1:00.03      59.81 SILV   
                  28.62       59.81 (31.19)                                        
 12 Polgur, Michael           14 Shy/Seals-MR         1:00.49    1:00.01 SILV   
                  28.91     1:00.01 (31.10)                                        
 13 Dimarzo, Phillip N        13 NYCC-MR              1:03.06    1:00.47 SILV   
                  28.50     1:00.47 (31.97)                                        
 14 Mohr, Chris               14 BASC-MR              1:02.12    1:01.10 SILV   
                  29.54     1:01.10 (31.56)                                        
 15 Wu, Brian                 14 Silver Streaks-MR    1:01.68    1:01.25 SILV   
                  28.75     1:01.25 (32.50)                                        
 16 Kusakin, Nick             13 Agua Swim Team-MR    1:01.79    1:02.23 SILV   
                  29.74     1:02.23 (32.49)                                        
AGE - Division  
  1 Ellis, David              14 CIY-MR               1:03.08    1:02.62 AGE    
                  29.22     1:02.62 (33.40)                                        
  2 Zhivkov, Panio G          13 APEX-MR              1:03.19    1:02.84 AGE    
                  29.55     1:02.84 (33.29)                                        
  3 Dalton, Beau R            13 Badger-MR            1:01.74    1:02.93 AGE    
                  29.59     1:02.93 (33.34)                                        
  4 Rodriguez, Jose M         14 APEX-MR              1:03.36    1:03.10 AGE    
                  30.64     1:03.10 (32.46)                                        
  5 Liskovich, Gagy           13 Shy/Seals-MR         1:03.57    1:03.35 AGE    
                  29.79     1:03.35 (33.56)                                        
  6 Turek-Herman, Josh        14 CIY-MR               1:06.17    1:03.51 AGE    
                  30.49     1:03.51 (33.02)                                        
  7 Chen, Zhaoyu              14 RedTails-MR          1:06.09    1:03.81 AGE    
                  30.21     1:03.81 (33.60)                                        
  8 Chan, Gasper Y            14 CIY-MR               1:13.50    1:04.65 AGE    
                  30.33     1:04.65 (34.32)                                        
  9 Chan, Conan T             13 CIY-MR               1:07.39    1:05.14 AGE    
                  30.61     1:05.14 (34.53)                                        
 10 Klein, Simon              13 Silver Streaks-MR    1:05.90    1:05.58 AGE    
                  30.00     1:05.58 (35.58)                                        
 11 Chik, Colin               13 Shy/Seals-MR         1:07.13    1:06.08 AGE    
                  30.75     1:06.08 (35.33)                                        
 12 Cheung, Carl W            14 CIY-MR               1:05.55    1:07.58 AGE    
                  31.27     1:07.58 (36.31)                                        
 13 Wodecki, Tomasz           13 HS-MR                1:11.75    1:07.75 AGE    
                  31.51     1:07.75 (36.24)                                        
 14 Gupta, Vivek              14 CIY-MR               1:07.62    1:09.26 AGE    
                  31.92     1:09.26 (37.34)                                        
 15 Distelhurst, Anthony J    14 Silver Streaks-MR    1:10.26    1:12.04 AGE    
                  34.34     1:12.04 (37.70)                                        
 16 Pandya, Swapnil H         14 Silver Streaks-MR    1:15.62    1:12.67 AGE    
                  34.77     1:12.67 (37.90)                                        
 17 Shevchenko, Oleksandr     14 Shy/Seals-MR         1:26.26    1:15.26 AGE    
                  35.89     1:15.26 (39.37)                                        
 18 Mikhayloff, Brian         13 Shy/Seals-MR         1:16.14    1:15.38 AGE    
                  35.86     1:15.38 (39.52)                                        
 19 Mayer, Daniel             14 APEX-MR                   NT    1:15.44 AGE    
                  33.94     1:15.44 (41.50)                                        
 20 Diaz, Ariel R             13 RedTails-MR          1:18.93    1:15.51 AGE    
                  35.29     1:15.51 (40.22)                                        
 21 Fayzakov, Jonathan        13 Aquaflames-MR        1:20.78    1:20.58 AGE    
                  35.80     1:20.58 (44.78)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:01.99  JO
        2:02.00  QUAL
        2:24.09  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Kolesnik, George          14 BASC-MR              2:04.21    1:59.92 JO     
                  27.08       57.90 (30.82)     1:28.71 (30.81)     1:59.92 (31.21)
  2 Lin, Kevin                13 Twisters-MR          2:02.04    2:01.95 JO     
                  27.20       57.99 (30.79)     1:30.25 (32.26)     2:01.95 (31.70)
SILV - Division  
  1 Cheng, Will               13 Agua Swim Team-MR    2:04.45    2:02.97 SILV   
                  27.84       58.74 (30.90)     1:31.17 (32.43)     2:02.97 (31.80)
  2 Tseyko, Alexander         14 Shy/Seals-MR         2:07.28    2:04.18 SILV   
                  28.29       58.81 (30.52)     1:31.40 (32.59)     2:04.18 (32.78)
  3 Eid, Alex                 13 Badger-MR            2:07.25    2:06.08 SILV   
                  28.20     1:00.02 (31.82)     1:33.29 (33.27)     2:06.08 (32.79)
  4 Buckland, Gavin J         13 Silver Streaks-MR    2:10.46    2:06.23 SILV   
                  27.96       59.55 (31.59)     1:33.33 (33.78)     2:06.23 (32.90)
  5 Schunk, Andy J            13 Silver Streaks-MR    2:09.28    2:06.24 SILV   
                  27.67     1:00.05 (32.38)     1:34.13 (34.08)     2:06.24 (32.11)
  6 O'Hagan, Chris M          13 GAEL-MR              2:06.39    2:07.70 SILV   
                  28.55     1:01.02 (32.47)     1:34.09 (33.07)     2:07.70 (33.61)
  7 Sherman, Sammy I          13 Agua Swim Team-MR    2:06.92    2:08.67 SILV   
                  29.55     1:02.74 (33.19)     1:35.99 (33.25)     2:08.67 (32.68)
  8 Lyons, Sean P             13 Badger-MR            2:12.66    2:08.91 SILV   
                  29.48     1:02.36 (32.88)     1:36.13 (33.77)     2:08.91 (32.78)
  9 Schoenherr, Mark J        13 Badger-MR            2:09.37    2:11.83 SILV   
                  29.26     1:01.70 (32.44)     1:36.81 (35.11)     2:11.83 (35.02)
 10 Mohr, Chris               14 BASC-MR              2:09.78    2:11.90 SILV   
                  30.57     1:04.11 (33.54)     1:39.12 (35.01)     2:11.90 (32.78)
 11 D'Amato, Anthony          14 BASC-MR              2:22.20    2:14.99 SILV   
                  31.14     1:06.02 (34.88)     1:41.43 (35.41)     2:14.99 (33.56)
 12 Polgur, Michael           14 Shy/Seals-MR         2:15.00    2:15.77 SILV   
                  30.25     1:04.85 (34.60)     1:40.85 (36.00)     2:15.77 (34.92)
 13 Baravik, Dzianis          14 Shy/Seals-MR         2:15.64    2:16.35 SILV   
                  29.72   1:41.05 (1:11.33)     2:16.35 (35.30)                    
 14 Kusakin, Nick             13 Agua Swim Team-MR    2:16.14    2:16.80 SILV   
                  30.24     1:04.33 (34.09)     1:40.33 (36.00)     2:16.80 (36.47)
 15 McCalla, David            14 CIY-MR               2:19.38    2:18.95 SILV   
                  30.83     1:06.49 (35.66)     1:43.24 (36.75)     2:18.95 (35.71)
 16 Malarczyk, Peter          13 Badger-MR            2:31.73    2:19.26 SILV   
                  32.34   1:46.34 (1:14.00)     2:19.26 (32.92)                    
 17 Dimarzo, Phillip N        13 NYCC-MR              2:17.37    2:19.57 SILV   
                  31.83     1:06.85 (35.02)     1:43.58 (36.73)     2:19.57 (35.99)
 18 Andrade, David            14 NYCC-MR              2:22.38    2:20.52 SILV   
                  31.91     1:08.38 (36.47)     1:45.50 (37.12)     2:20.52 (35.02)
 19 Matskovsky, Michael       14 BASC-MR              2:29.60    2:20.70 SILV   
                  31.67     1:08.01 (36.34)     1:46.31 (38.30)     2:20.70 (34.39)
 20 Liskovich, Gagy           13 Shy/Seals-MR         2:23.36    2:21.43 SILV   
                  31.00     1:07.23 (36.23)     1:45.54 (38.31)     2:21.43 (35.89)
AGE - Division  
  1 Szkolnicki, Mark          14 APEX-MR              2:35.99    2:30.38 AGE    
                  34.15     1:12.04 (37.89)     1:51.89 (39.85)     2:30.38 (38.49)
  2 Pandya, Swapnil H         14 Silver Streaks-MR    2:44.10    2:41.28 AGE    
                  35.34     1:16.35 (41.01)     2:00.12 (43.77)     2:41.28 (41.16)
  3 Mikhayloff, Brian         13 Shy/Seals-MR         2:47.34    2:44.93 AGE    
                  36.97     1:17.07 (40.10)     2:00.03 (42.96)     2:44.93 (44.90)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:32.09  JO
        5:32.10  QUAL
        6:05.99  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Tlatelpa, Kyle            14 NYCC-MR              5:35.00    5:19.01 JO     
                  27.62       59.14 (31.52)     1:31.75 (32.61)     2:04.39 (32.64)
        2:37.13 (32.74)     3:09.94 (32.81)     3:42.94 (33.00)     4:15.11 (32.17)
        4:47.67 (32.56)     5:19.01 (31.34)                                        
SILV - Division  
  1 Lyons, Sean P             13 Badger-MR            5:37.40    5:40.11 SILV   
                  30.35     1:04.08 (33.73)     1:38.41 (34.33)     2:12.53 (34.12)
        2:47.58 (35.05)     3:22.57 (34.99)     3:57.83 (35.26)     4:32.72 (34.89)
        5:07.09 (34.37)     5:40.11 (33.02)                                        
  2 Eid, Alex                 13 Badger-MR            5:40.84    5:44.42 SILV   
                  28.60     1:00.98 (32.38)     1:35.22 (34.24)     2:09.28 (34.06)
        2:44.49 (35.21)     3:20.01 (35.52)     3:56.05 (36.04)     4:32.52 (36.47)
        5:09.49 (36.97)     5:44.42 (34.93)                                        
  3 Schunk, Andy J            13 Silver Streaks-MR    5:49.00    5:53.88 SILV   
                  29.30     1:03.60 (34.30)     1:39.63 (36.03)     2:15.19 (35.56)
        2:51.85 (36.66)     3:28.45 (36.60)     4:05.37 (36.92)     4:42.63 (37.26)
        5:18.16 (35.53)     5:53.88 (35.72)                                        
AGE - Division  
  1 Zhivkov, Panio G          13 APEX-MR                   NT    6:07.96 AGE    
                  30.79     1:06.67 (35.88)     1:44.32 (37.65)     2:21.78 (37.46)
        3:00.28 (38.50)     3:39.32 (39.04)     4:17.77 (38.45)     4:55.99 (38.22)
        5:33.58 (37.59)     6:07.96 (34.38)                                        
  2 Rodriguez, Jose M         14 APEX-MR                   NT    6:15.75 AGE    
                  31.23     1:06.11 (34.88)     1:42.69 (36.58)     2:19.99 (37.30)
        2:58.78 (38.79)     3:39.52 (40.74)     4:19.17 (39.65)     5:00.39 (41.22)
        5:38.62 (38.23)     6:15.75 (37.13)                                        
  3 Buckland, Gavin J         13 Silver Streaks-MR    5:52.08    6:19.20 AGE    
                  31.36     1:07.32 (35.96)     1:45.57 (38.25)     2:24.67 (39.10)
        3:02.85 (38.18)     3:42.96 (40.11)     4:22.29 (39.33)     5:01.68 (39.39)
        5:41.32 (39.64)     6:19.20 (37.88)                                        
  4 Klein, Simon              13 Silver Streaks-MR    6:27.45    6:40.36 AGE    
                  32.12     1:10.65 (38.53)     1:50.20 (39.55)     2:31.38 (41.18)
        3:13.67 (42.29)     3:55.53 (41.86)     4:36.56 (41.03)     5:18.26 (41.70)
        5:59.61 (41.35)     6:40.36 (40.75)                                        
  5 Chen, Zhaoyu              14 RedTails-MR          7:00.09    6:51.98 AGE    
                  11.44     1:08.53 (57.09)     1:24.79 (16.26)   2:30.99 (1:06.20)
        3:14.69 (43.70)   4:42.20 (1:27.51)                                        
            6:11.92 ( )     6:51.98 (40.06)                                        
  6 Diaz, Ariel R             13 RedTails-MR          7:30.09    7:53.29 AGE    
                  35.71     1:19.74 (44.03)     2:07.05 (47.31)     2:55.12 (48.07)
        3:44.00 (48.88)     4:34.36 (50.36)     5:23.97 (49.61)     6:13.08 (49.11)
        7:05.15 (52.07)     7:53.29 (48.14)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:04.99  JO
        1:05.00  QUAL
        1:19.49  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Kolesnik, George          14 BASC-MR              1:05.15    1:01.38 JO     
                  30.18     1:01.38 (31.20)                                        
  2 Ching, Benjamin G         13 Twisters-MR          1:06.33    1:03.66 JO     
                  31.61     1:03.66 (32.05)                                        
SILV - Division  
  1 Lin, Kevin                13 Twisters-MR          1:05.87    1:06.04 SILV   
                  31.63     1:06.04 (34.41)                                        
  2 Tlatelpa, Kyle            14 NYCC-MR              1:06.15    1:06.49 SILV   
                  31.92     1:06.49 (34.57)                                        
  3 Buckland, Gavin J         13 Silver Streaks-MR    1:11.07    1:07.77 SILV   
                  33.13     1:07.77 (34.64)                                        
  4 Eid, Alex                 13 Badger-MR            1:08.56    1:07.95 SILV   
                  32.79     1:07.95 (35.16)                                        
  5 D'Amato, Anthony          14 BASC-MR              1:07.11    1:08.05 SILV   
                  33.25     1:08.05 (34.80)                                        
  6 Tseyko, Alexander         14 Shy/Seals-MR         1:10.15    1:08.61 SILV   
                  33.17     1:08.61 (35.44)                                        
  7 Schoenherr, Mark J        13 Badger-MR            1:09.44    1:09.67 SILV   
                  34.85     1:09.67 (34.82)                                        
  8 Dalton, Beau R            13 Badger-MR            1:07.75    1:09.72 SILV   
                  33.71     1:09.72 (36.01)                                        
  9 Schunk, Andy J            13 Silver Streaks-MR    1:08.38    1:09.87 SILV   
                  33.32     1:09.87 (36.55)                                        
 10 Mohr, Chris               14 BASC-MR              1:11.05    1:10.56 SILV   
                  34.50     1:10.56 (36.06)                                        
 11 O'Hagan, Chris M          13 GAEL-MR              1:09.29    1:10.73 SILV   
                  34.22     1:10.73 (36.51)                                        
 12 Dimarzo, Phillip N        13 NYCC-MR              1:14.47    1:11.28 SILV   
                  35.33     1:11.28 (35.95)                                        
 13 Zhivkov, Panio G          13 APEX-MR              1:12.92    1:11.30 SILV   
                  35.23     1:11.30 (36.07)                                        
 14 Kusakin, Nick             13 Agua Swim Team-MR    1:10.38    1:12.16 SILV   
 15 Andrade, David            14 NYCC-MR              1:11.72    1:12.42 SILV   
                  35.11     1:12.42 (37.31)                                        
 16 Baravik, Dzianis          14 Shy/Seals-MR         1:16.02    1:13.07 SILV   
                  35.33     1:13.07 (37.74)                                        
 17 Matskovsky, Michael       14 BASC-MR              1:19.99    1:13.16 SILV   
                  35.70     1:13.16 (37.46)                                        
 18 Rodriguez, Jose M         14 APEX-MR              1:16.83    1:13.45 SILV   
                  36.57     1:13.45 (36.88)                                        
 19 Wu, Brian                 14 Silver Streaks-MR    1:12.96    1:14.13 SILV   
                  36.15     1:14.13 (37.98)                                        
 20 Polgur, Michael           14 Shy/Seals-MR         1:15.23    1:14.31 SILV   
                  36.87     1:14.31 (37.44)                                        
 21 Klein, Simon              13 Silver Streaks-MR    1:13.89    1:15.46 SILV   
                  36.03     1:15.46 (39.43)                                        
 22 McCalla, David            14 CIY-MR               1:12.53    1:15.59 SILV   
                  37.86     1:15.59 (37.73)                                        
 23 Turek-Herman, Josh        14 CIY-MR               1:16.42    1:16.58 SILV   
                  37.37     1:16.58 (39.21)                                        
AGE - Division  
  1 Szkolnicki, Mark          14 APEX-MR              1:27.24    1:25.77 AGE    
                  41.77     1:25.77 (44.00)                                        
  2 Mikhayloff, Brian         13 Shy/Seals-MR         1:30.92    1:28.84 AGE    
  3 Pandya, Swapnil H         14 Silver Streaks-MR    1:27.29    1:28.88 AGE    
                  43.77     1:28.88 (45.11)                                        
  4 Shevchenko, Oleksandr     14 Shy/Seals-MR         1:36.60    1:29.23 AGE    
                  43.05     1:29.23 (46.18)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:18.99  JO
        2:19.00  QUAL
        2:41.49  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Ching, Benjamin G         13 Twisters-MR          2:23.69    2:18.07 JO     
                  32.12     1:06.68 (34.56)     1:42.82 (36.14)     2:18.07 (35.25)
SILV - Division  
  1 Tlatelpa, Kyle            14 NYCC-MR              2:22.00    2:21.67 SILV   
                  32.45     1:08.22 (35.77)     1:45.11 (36.89)     2:21.67 (36.56)
  2 Lyons, Sean P             13 Badger-MR            2:28.52    2:24.04 SILV   
                  34.00     1:11.50 (37.50)     1:49.21 (37.71)     2:24.04 (34.83)
  3 Tseyko, Alexander         14 Shy/Seals-MR         2:27.43    2:26.31 SILV   
                  33.26     1:10.14 (36.88)     1:48.38 (38.24)     2:26.31 (37.93)
  4 Eid, Alex                 13 Badger-MR            2:28.17    2:27.58 SILV   
                  34.63     1:11.79 (37.16)     1:50.38 (38.59)     2:27.58 (37.20)
  5 Dimarzo, Phillip N        13 NYCC-MR              2:34.57    2:30.77 SILV   
                  36.12     1:14.87 (38.75)     1:53.46 (38.59)     2:30.77 (37.31)
  6 Cheng, Will               13 Agua Swim Team-MR    2:37.28    2:32.97 SILV   
                  36.35     1:15.29 (38.94)     1:55.35 (40.06)     2:32.97 (37.62)
  7 Schoenherr, Mark J        13 Badger-MR            2:32.62    2:33.29 SILV   
                  36.36     1:15.90 (39.54)     1:56.31 (40.41)     2:33.29 (36.98)
  8 Liskovich, Gagy           13 Shy/Seals-MR         2:47.89    2:34.93 SILV   
                  35.58                             1:57.29 ( )     2:34.93 (37.64)
  9 Buckland, Gavin J         13 Silver Streaks-MR    2:32.08    2:35.44 SILV   
                  36.14     1:15.65 (39.51)     1:56.68 (41.03)     2:35.44 (38.76)
 10 Ellis, David              14 CIY-MR               2:22.31    2:35.46 SILV   
                  34.52     1:13.01 (38.49)     1:54.06 (41.05)     2:35.46 (41.40)
 11 Dalton, Beau R            13 Badger-MR            2:31.99    2:35.61 SILV   
                  36.19     1:15.12 (38.93)     1:56.53 (41.41)     2:35.61 (39.08)
 12 Zhivkov, Panio G          13 APEX-MR                   NT    2:35.66 SILV   
                                1:16.44 ( )     1:56.98 (40.54)     2:35.66 (38.68)
 13 Polgur, Michael           14 Shy/Seals-MR         2:42.13    2:38.38 SILV   
                  38.08     1:18.42 (40.34)     2:00.12 (41.70)     2:38.38 (38.26)
 14 Sherman, Sammy I          13 Agua Swim Team-MR    2:39.41    2:38.74 SILV   
                  39.37     1:20.28 (40.91)     1:59.94 (39.66)     2:38.74 (38.80)
 15 Klein, Simon              13 Silver Streaks-MR    2:39.66    2:40.29 SILV   
                  36.53     1:17.06 (40.53)     1:58.53 (41.47)     2:40.29 (41.76)
 16 Rodriguez, Jose M         14 APEX-MR              2:41.70    2:40.51 SILV   
                  37.84     1:17.63 (39.79)     1:59.80 (42.17)     2:40.51 (40.71)
 -- Mohr, Chris               14 BASC-MR              2:32.43         DQ        
      Non-continuous turning action
                  35.97     1:14.31 (38.34)     1:52.74 (38.43)          DQ (37.14)
AGE - Division  
  1 Wu, Brian                 14 Silver Streaks-MR    2:44.03    2:41.79 AGE    
                  37.77     1:20.37 (42.60)     2:03.21 (42.84)     2:41.79 (38.58)
  2 Turek-Herman, Josh        14 CIY-MR               2:42.83    2:42.88 AGE    
                  38.85     1:21.06 (42.21)     2:03.19 (42.13)     2:42.88 (39.69)
  3 Chik, Colin               13 Shy/Seals-MR         2:55.64    2:43.15 AGE    
                  37.01     1:17.44 (40.43)     2:00.18 (42.74)     2:43.15 (42.97)
  4 Gupta, Vivek              14 CIY-MR               2:58.42    2:49.46 AGE    
                  38.48     1:21.08 (42.60)     2:05.50 (44.42)     2:49.46 (43.96)
  5 Wodecki, Tomasz           13 HS-MR                2:57.38    2:49.56 AGE    
                  40.77     1:24.36 (43.59)     2:08.01 (43.65)     2:49.56 (41.55)
  6 Chan, Conan T             13 CIY-MR               2:57.95    2:55.78 AGE    
                  39.84     1:24.46 (44.62)     2:10.98 (46.52)     2:55.78 (44.80)
  7 Pandya, Swapnil H         14 Silver Streaks-MR    3:07.61    3:04.66 AGE    
                  43.84     1:31.99 (48.15)     2:19.82 (47.83)     3:04.66 (44.84)
  8 Mikhayloff, Brian         13 Shy/Seals-MR         3:09.26    3:07.46 AGE    
  9 Chan, Gasper Y            14 CIY-MR               3:10.27    3:13.85 AGE    
 -- Fayzakov, Jonathan        13 Aquaflames-MR        2:55.00         DQ        
      Non-continuous turning action
                  44.17        DQ (2:35.55)                                        
 -- Shevchenko, Oleksandr     14 Shy/Seals-MR         3:12.34         DQ        
      Non-continuous turning action
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:14.49  JO
        1:14.50  QUAL
        1:24.49  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Martinez, George A        14 Twisters-MR          1:17.16    1:14.32 JO     
                  35.19     1:14.32 (39.13)                                        
SILV - Division  
  1 Lin, Kevin                13 Twisters-MR          1:19.87    1:15.98 SILV   
                  36.59     1:15.98 (39.39)                                        
  2 Schoenherr, Mark J        13 Badger-MR            1:15.09    1:16.29 SILV   
                  36.06     1:16.29 (40.23)                                        
  3 Chen, Zhaoyu              14 RedTails-MR          1:18.19    1:16.55 SILV   
                  36.17     1:16.55 (40.38)                                        
  4 Cheng, Will               13 Agua Swim Team-MR    1:21.63    1:18.46 SILV   
                  37.32     1:18.46 (41.14)                                        
  5 Baravik, Dzianis          14 Shy/Seals-MR         1:16.76    1:18.69 SILV   
                  37.89     1:18.69 (40.80)                                        
  6 Zhivkov, Panio G          13 APEX-MR              1:19.70    1:19.56 SILV   
                  37.15     1:19.56 (42.41)                                        
  7 Klein, Simon              13 Silver Streaks-MR    1:19.40    1:19.93 SILV   
                  37.31     1:19.93 (42.62)                                        
  8 Schunk, Andy J            13 Silver Streaks-MR    1:21.88    1:22.11 SILV   
                  38.13     1:22.11 (43.98)                                        
  9 Distelhurst, Anthony J    14 Silver Streaks-MR    1:20.97    1:22.55 SILV   
                  37.90     1:22.55 (44.65)                                        
 10 Wu, Brian                 14 Silver Streaks-MR    1:21.13    1:23.10 SILV   
                  38.43     1:23.10 (44.67)                                        
 11 Liskovich, Gagy           13 Shy/Seals-MR         1:34.07    1:23.72 SILV   
                  39.41     1:23.72 (44.31)                                        
AGE - Division  
  1 Kusakin, Nick             13 Agua Swim Team-MR    1:26.20    1:27.07 AGE    
                  41.03     1:27.07 (46.04)                                        
  2 McCalla, David            14 CIY-MR               1:21.42    1:27.09 AGE    
                  41.76     1:27.09 (45.33)                                        
  3 Pandya, Swapnil H         14 Silver Streaks-MR    1:37.55    1:32.19 AGE    
                  44.01     1:32.19 (48.18)                                        
  4 Diaz, Ariel R             13 RedTails-MR          1:43.96    1:41.40 AGE    
                  45.68     1:41.40 (55.72)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:42.99  JO
        2:43.00  QUAL
        2:59.99  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Martinez, George A        14 Twisters-MR          2:58.86    2:38.56 JO     
                  35.51     1:15.54 (40.03)     1:56.97 (41.43)     2:38.56 (41.59)
SILV - Division  
  1 Cheng, Will               13 Agua Swim Team-MR    2:51.88    2:48.89 SILV   
                  38.01     1:20.35 (42.34)     2:04.99 (44.64)     2:48.89 (43.90)
  2 Chen, Zhaoyu              14 RedTails-MR          2:54.24    2:50.39 SILV   
                  37.91     1:20.68 (42.77)     2:05.94 (45.26)     2:50.39 (44.45)
  3 Schoenherr, Mark J        13 Badger-MR            2:51.39    2:54.96 SILV   
                  38.22     1:22.55 (44.33)     2:09.64 (47.09)     2:54.96 (45.32)
  4 Dimarzo, Phillip N        13 NYCC-MR              3:05.19    2:56.16 SILV   
                  39.71     1:24.79 (45.08)     2:11.10 (46.31)     2:56.16 (45.06)
  5 Zhivkov, Panio G          13 APEX-MR              2:54.09    2:57.04 SILV   
                  38.75     1:24.50 (45.75)     2:11.33 (46.83)     2:57.04 (45.71)
  6 Polgur, Michael           14 Shy/Seals-MR         2:58.76    2:58.45 SILV   
                  40.40     1:27.63 (47.23)     2:14.22 (46.59)     2:58.45 (44.23)
  7 Klein, Simon              13 Silver Streaks-MR    2:56.34    2:58.65 SILV   
                  39.38     1:25.51 (46.13)     2:12.31 (46.80)     2:58.65 (46.34)
  8 Distelhurst, Anthony J    14 Silver Streaks-MR    2:54.07    2:59.49 SILV   
                  39.96     1:26.14 (46.18)     2:13.46 (47.32)     2:59.49 (46.03)
AGE - Division  
  1 Wu, Brian                 14 Silver Streaks-MR    3:05.79    3:00.76 AGE    
                  40.75     1:27.65 (46.90)     2:15.23 (47.58)     3:00.76 (45.53)
  2 Schunk, Andy J            13 Silver Streaks-MR    2:59.11    3:01.62 AGE    
                  39.02     1:26.88 (47.86)     2:14.88 (48.00)     3:01.62 (46.74)
  3 Chan, Conan T             13 CIY-MR               3:07.44    3:02.02 AGE    
                  40.52     1:26.75 (46.23)   3:02.02 (1:35.27)                    
  4 Chan, Gasper Y            14 CIY-MR               3:03.05    3:02.77 AGE    
                  41.05     1:27.35 (46.30)     2:14.70 (47.35)     3:02.77 (48.07)
  5 Ellis, David              14 CIY-MR               3:01.50    3:05.32 AGE    
                  40.20     1:26.96 (46.76)     2:16.79 (49.83)     3:05.32 (48.53)
  6 Wodecki, Tomasz           13 HS-MR                3:24.96    3:11.34 AGE    
                  41.27     1:30.42 (49.15)     2:21.41 (50.99)     3:11.34 (49.93)
  7 Pandya, Swapnil H         14 Silver Streaks-MR    3:26.74    3:13.95 AGE    
                  44.51     1:33.93 (49.42)     2:24.17 (50.24)     3:13.95 (49.78)
  8 Gupta, Vivek              14 CIY-MR               3:12.89    3:14.23 AGE    
                  43.21     1:33.30 (50.09)     2:24.23 (50.93)     3:14.23 (50.00)
  9 Shevchenko, Oleksandr     14 Shy/Seals-MR         3:22.88    3:21.12 AGE    
                  45.58     1:38.03 (52.45)     2:29.75 (51.72)     3:21.12 (51.37)
 10 Chik, Colin               13 Shy/Seals-MR         2:55.65    3:22.92 AGE    
                  41.46     1:31.62 (50.16)     2:27.74 (56.12)     3:22.92 (55.18)
 11 Diaz, Ariel R             13 RedTails-MR          3:20.09    3:32.27 AGE    
                  46.19     1:40.40 (54.21)     2:35.79 (55.39)     3:32.27 (56.48)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:03.99  JO
        1:04.00  QUAL
        1:14.99  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
 -- Kolesnik, George          14 BASC-MR              1:03.59         DQ        
                  29.02          DQ (33.41)                                        
SILV - Division  
  1 Tseyko, Alexander         14 Shy/Seals-MR         1:04.38    1:04.15 SILV   
                  29.81     1:04.15 (34.34)                                        
  2 Eid, Alex                 13 Badger-MR            1:05.30    1:05.68 SILV   
                  29.93     1:05.68 (35.75)                                        
  3 Lyons, Sean P             13 Badger-MR            1:06.21    1:05.84 SILV   
                  30.70     1:05.84 (35.14)                                        
  4 Malarczyk, Peter          13 Badger-MR            1:11.02    1:07.68 SILV   
                  32.18     1:07.68 (35.50)                                        
  4 Sherman, Sammy I          13 Agua Swim Team-MR    1:06.77    1:07.68 SILV   
                  31.65     1:07.68 (36.03)                                        
  6 Andrade, David            14 NYCC-MR              1:11.19    1:10.10 SILV   
                  31.83     1:10.10 (38.27)                                        
  7 D'Amato, Anthony          14 BASC-MR              1:10.22    1:10.67 SILV   
                  34.05     1:10.67 (36.62)                                        
  8 Rodriguez, Jose M         14 APEX-MR              1:11.38    1:11.46 SILV   
                  33.47     1:11.46 (37.99)                                        
  9 Wu, Brian                 14 Silver Streaks-MR    1:20.32    1:11.91 SILV   
                  31.67     1:11.91 (40.24)                                        
 10 McCalla, David            14 CIY-MR               1:07.43    1:12.34 SILV   
                  33.54     1:12.34 (38.80)                                        
 11 Zhivkov, Panio G          13 APEX-MR              1:11.59    1:14.28 SILV   
                  33.36     1:14.28 (40.92)                                        
AGE - Division  
  1 Dalton, Beau R            13 Badger-MR            1:15.31    1:15.09 AGE    
                  34.24     1:15.09 (40.85)                                        
  2 Klein, Simon              13 Silver Streaks-MR    1:18.68    1:21.29 AGE    
                  35.22     1:21.29 (46.07)                                        
  3 Chen, Zhaoyu              14 RedTails-MR          1:28.01    1:22.66 AGE    
                  35.98     1:22.66 (46.68)                                        
  4 Distelhurst, Anthony J    14 Silver Streaks-MR    1:35.99    1:24.46 AGE    
                  38.58     1:24.46 (45.88)                                        
  5 Szkolnicki, Mark          14 APEX-MR              1:30.52    1:29.34 AGE    
                  41.48     1:29.34 (47.86)                                        
  6 Mikhayloff, Brian         13 Shy/Seals-MR         1:49.26    1:39.62 AGE    
                  43.13     1:39.62 (56.49)                                        
  7 Diaz, Ariel R             13 RedTails-MR          2:00.09    1:49.57 AGE    
                  46.84   1:49.57 (1:02.73)                                        
 -- Matskovsky, Michael       14 BASC-MR              1:15.34         DQ        
                  33.98          DQ (42.03)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:29.99  JO
        2:30.00  QUAL
        2:38.59  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Tseyko, Alexander         14 Shy/Seals-MR         2:45.65    2:25.14 JO     
                  30.85     1:07.86 (37.01)     1:47.07 (39.21)     2:25.14 (38.07)
  2 Eid, Alex                 13 Badger-MR            2:33.17    2:28.88 JO     
                  31.03     1:07.30 (36.27)     1:46.93 (39.63)     2:28.88 (41.95)
SILV - Division  
  1 Buckland, Gavin J         13 Silver Streaks-MR    2:45.11    2:31.77 SILV   
                  31.25     1:09.01 (37.76)     1:51.48 (42.47)     2:31.77 (40.29)
AGE - Division  
  1 Turek-Herman, Josh        14 CIY-MR               2:51.70    2:46.52 AGE    
                  34.41     1:15.45 (41.04)     1:59.94 (44.49)     2:46.52 (46.58)
  2 Rodriguez, Jose M         14 APEX-MR              2:49.14    2:52.68 AGE    
                  35.08     1:18.25 (43.17)     2:04.97 (46.72)     2:52.68 (47.71)
  3 Zhivkov, Panio G          13 APEX-MR                   NT    3:03.36 AGE    
                  37.59     1:25.34 (47.75)     2:15.39 (50.05)     3:03.36 (47.97)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:18.99  JO
        2:19.00  QUAL
        2:38.99  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lin, Kevin                13 Twisters-MR          2:22.07    2:22.25 SILV   
                  30.09     1:07.71 (37.62)     1:52.99 (45.28)     2:22.25 (29.26)
  2 Schunk, Andy J            13 Silver Streaks-MR    2:24.28    2:23.19 SILV   
                  29.49     1:06.93 (37.44)     1:51.98 (45.05)     2:23.19 (31.21)
  3 Buckland, Gavin J         13 Silver Streaks-MR    2:21.80    2:23.85 SILV   
                  31.75     1:09.76 (38.01)     1:52.75 (42.99)     2:23.85 (31.10)
  4 Lyons, Sean P             13 Badger-MR            2:24.10    2:26.14 SILV   
                  31.33     1:07.72 (36.39)     1:53.60 (45.88)     2:26.14 (32.54)
  5 Cheng, Will               13 Agua Swim Team-MR    2:27.93    2:28.59 SILV   
                  34.43     1:13.80 (39.37)     1:56.62 (42.82)     2:28.59 (31.97)
  6 Sherman, Sammy I          13 Agua Swim Team-MR    2:28.22    2:32.39 SILV   
                  32.84     1:13.86 (41.02)     2:00.70 (46.84)     2:32.39 (31.69)
  7 Liskovich, Gagy           13 Shy/Seals-MR         2:39.43    2:32.42 SILV   
                  34.51     1:12.70 (38.19)     1:58.54 (45.84)     2:32.42 (33.88)
  8 Schoenherr, Mark J        13 Badger-MR            2:33.21    2:33.28 SILV   
                  35.35     1:12.86 (37.51)     1:58.72 (45.86)     2:33.28 (34.56)
  9 Dimarzo, Phillip N        13 NYCC-MR              2:42.01    2:34.60 SILV   
                  34.48     1:14.29 (39.81)     2:00.07 (45.78)     2:34.60 (34.53)
 10 Mohr, Chris               14 BASC-MR              2:38.05    2:35.41 SILV   
                  36.29     1:14.69 (38.40)     2:02.66 (47.97)     2:35.41 (32.75)
 11 Polgur, Michael           14 Shy/Seals-MR         2:37.12    2:36.21 SILV   
                  34.09     1:15.82 (41.73)     2:02.28 (46.46)     2:36.21 (33.93)
 12 Malarczyk, Peter          13 Badger-MR            2:40.69    2:38.56 SILV   
                  33.32     1:16.72 (43.40)     2:06.09 (49.37)     2:38.56 (32.47)
 13 Dalton, Beau R            13 Badger-MR            2:42.22    2:38.98 SILV   
                  35.37     1:15.24 (39.87)     2:03.90 (48.66)     2:38.98 (35.08)
AGE - Division  
  1 Turek-Herman, Josh        14 CIY-MR               2:39.18    2:39.63 AGE    
                  33.86     1:15.26 (41.40)     2:03.57 (48.31)     2:39.63 (36.06)
  2 Rodriguez, Jose M         14 APEX-MR              2:40.34    2:42.32 AGE    
                  33.04     1:13.48 (40.44)     2:08.11 (54.63)     2:42.32 (34.21)
  3 Shevchenko, Oleksandr     14 Shy/Seals-MR         3:05.61    2:57.45 AGE    
                  36.60     1:23.54 (46.94)     2:14.87 (51.33)     2:57.45 (42.58)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        4:57.99  JO
        4:58.00  QUAL
        5:22.79  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Ching, Benjamin G         13 Twisters-MR          5:02.12    4:43.94 JO     
                  29.47     1:03.32 (33.85)     1:40.69 (37.37)     2:16.61 (35.92)
        2:56.87 (40.26)     3:37.25 (40.38)     4:11.74 (34.49)     4:43.94 (32.20)
SILV - Division  
  1 Lyons, Sean P             13 Badger-MR            5:12.69    5:04.24 SILV   
                  31.11     1:06.84 (35.73)     1:45.03 (38.19)     2:23.21 (38.18)
        3:10.21 (47.00)     3:57.39 (47.18)     4:30.87 (33.48)     5:04.24 (33.37)
  2 Buckland, Gavin J         13 Silver Streaks-MR    5:12.33    5:04.76 SILV   
                  32.06     1:09.40 (37.34)     1:49.44 (40.04)     2:28.98 (39.54)
        3:13.33 (44.35)     3:57.62 (44.29)     4:32.02 (34.40)     5:04.76 (32.74)
  3 Schunk, Andy J            13 Silver Streaks-MR    5:08.38    5:05.22 SILV   
                  29.90     1:05.46 (35.56)     1:45.49 (40.03)     2:24.32 (38.83)
        3:11.50 (47.18)     3:58.17 (46.67)     4:32.56 (34.39)     5:05.22 (32.66)
AGE - Division  
  1 Dimarzo, Phillip N        13 NYCC-MR              5:34.03    5:25.79 AGE    
                  34.50     1:16.15 (41.65)     1:56.25 (40.10)     2:36.67 (40.42)
        3:23.56 (46.89)     4:12.00 (48.44)     4:49.80 (37.80)     5:25.79 (35.99)
  2 Klein, Simon              13 Silver Streaks-MR         NT    5:56.40 AGE    
                  36.52     1:22.03 (45.51)     2:05.84 (43.81)     2:49.55 (43.71)
        3:40.83 (51.28)     4:33.26 (52.43)     5:15.64 (42.38)     5:56.40 (40.76)
  3 Szkolnicki, Mark          14 APEX-MR                   NT    6:02.71 AGE    
                  40.87     1:29.71 (48.84)     2:16.82 (47.11)     3:03.39 (46.57)
        3:52.89 (49.50)     4:41.68 (48.79)     5:22.06 (40.38)     6:02.71 (40.65)
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          23.79  JO
          23.80  QUAL
          26.59  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Dupres, Abel              15 RedTails-MR            24.42      23.65 JO     
  2 Polanco, Jose             17 Twisters-MR            23.97      23.77 JO     
SILV - Division  
  1 Malychev, Peter           15 Basc-unattached-MR     23.90      23.98 SILV   
  1 Powers, Sean C            17 APEX-MR                24.50      23.98 SILV   
  3 Peralta, Ramon E          15 APEX-MR                24.05      24.05 SILV   
  4 Tlatelpa, Matthew         16 NYCC-MR                24.53      24.26 SILV   
  5 Auxtin, Pavel             15 BASC-MR                24.50      24.75 SILV   
  5 Matura, Alex              17 Shy/Seals-MR           23.91      24.75 SILV   
  7 Shala, Chip               16 APEX-MR                24.66      24.79 SILV   
  8 Lee, Marc A               16 APEX-MR                23.98      24.82 SILV   
  9 Gourevitch, Jesse D       15 Silver Streaks-MR      25.59      24.85 SILV   
 10 Ching, Brian G            17 Twisters-MR            24.52      24.96 SILV   
 11 Spinosa, Adam G           15 YFD-MR                 24.76      25.32 SILV   
 12 Stepinski, Jan            16 Twisters-MR            24.16      25.35 SILV   
 13 Connuck, John L           15 NYCC-MR                24.99      25.70 SILV   
 14 Lewis, Khalid A           17 Twisters-MR            25.87      25.88 SILV   
 15 Polanco, Christopher A    15 Twisters-MR            26.11      26.08 SILV   
 16 Park, Jin W               16 Twisters-MR            25.89      26.29 SILV   
 -- Connolly, Gerard          17 NYCC-MR                26.00         DQ        
      False start
AGE - Division  
  1 Shala, Nick               18 UN-MR-MR               26.15      26.78 AGE    
  2 Nosirov, Shokhrukh        15 Shy/Seals-MR           26.39      26.86 AGE    
  3 Clancy, Jack              15 NYCC-MR                27.22      27.06 AGE    
  4 Zielonka, Jan             15 NYCC-MR                26.76      27.28 AGE    
  5 Lovett, Charlie           15 YFD-MR                 36.36      27.59 AGE    
  6 Granelli, Luke A          15 GAEL-MR                26.31      27.77 AGE    
  7 Zaino, Matthew            15 Silver Streaks-MR      26.97      28.02 AGE    
  8 Kaminsky, Noah S          16 APEX-MR                   NT      28.41 AGE    
  9 Schwab, Daniel L          16 Agua Swim Team-MR      29.12      28.74 AGE    
 10 Nishi, Thomas M           16 Silver Streaks-MR      26.66      29.01 AGE    
 11 Mera, Justin              15 NYCC-MR                29.68      30.42 AGE    
 12 Toktonov, Max K           15 APEX-MR                   NT      32.43 AGE    
 13 Kourdioukov, Kirill       15 APEX-MR                   NT      34.27 AGE    
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          52.29  JO
          52.30  QUAL
          57.49  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Dupres, Abel              15 RedTails-MR            53.29      51.43 JO     
                  24.59       51.43 (26.84)                                        
SILV - Division  
  1 Polanco, Jose             17 Twisters-MR            54.95      52.63 SILV   
                  25.12       52.63 (27.51)                                        
  2 Tlatelpa, Matthew         16 NYCC-MR                52.48      52.88 SILV   
                  25.01       52.88 (27.87)                                        
  3 Wilson, Sozi A            17 Silver Streaks-MR      53.46      52.94 SILV   
                  25.53       52.94 (27.41)                                        
  4 Lee, Marc A               16 APEX-MR                53.37      53.79 SILV   
                  25.63       53.79 (28.16)                                        
  5 Powers, Sean C            17 APEX-MR                54.45      54.04 SILV   
                  25.76       54.04 (28.28)                                        
  6 Ching, Brian G            17 Twisters-MR            54.36      54.19 SILV   
                  25.43       54.19 (28.76)                                        
  7 Gourevitch, Jesse D       15 Silver Streaks-MR      56.34      54.69 SILV   
                  25.93       54.69 (28.76)                                        
  8 Shala, Chip               16 APEX-MR                55.16      55.42 SILV   
                  25.90       55.42 (29.52)                                        
  9 Zhivkov, Ivan G           16 APEX-MR                56.18      56.05 SILV   
                  27.02       56.05 (29.03)                                        
 10 Novitch, Adam S           17 Silver Streaks-MR      55.48      56.08 SILV   
                  26.82       56.08 (29.26)                                        
 11 Sanchez, Jude M           15 Agua Swim Team-MR      55.88      56.44 SILV   
                  26.69       56.44 (29.75)                                        
 12 Stefanko, Igor            16 Shy/Seals-MR           58.25      57.16 SILV   
                  27.12       57.16 (30.04)                                        
 13 Nosirov, Shokhrukh        15 Shy/Seals-MR           58.27      57.23 SILV   
                  26.98       57.23 (30.25)                                        
 14 Tran, Jonathan F          16 HS-MR                  56.59      57.37 SILV   
                  27.06       57.37 (30.31)                                        
AGE - Division  
  1 Polanco, Christopher A    15 Twisters-MR            58.72      57.83 AGE    
                  27.36       57.83 (30.47)                                        
  2 Park, Jin W               16 Twisters-MR            58.08      58.05 AGE    
                  27.40       58.05 (30.65)                                        
  3 Lewis, Khalid A           17 Twisters-MR            58.63      58.10 AGE    
                  27.22       58.10 (30.88)                                        
  4 Zaino, Matthew            15 Silver Streaks-MR    1:01.36    1:00.36 AGE    
                  28.31     1:00.36 (32.05)                                        
  5 Ardon, Kevin G            15 APEX-MR              1:04.39    1:01.06 AGE    
                  30.31     1:01.06 (30.75)                                        
  6 Nishi, Thomas M           16 Silver Streaks-MR      59.12    1:01.24 AGE    
                  28.84     1:01.24 (32.40)                                        
  7 Kaminsky, Noah S          16 APEX-MR              1:46.50    1:03.70 AGE    
                  30.21     1:03.70 (33.49)                                        
  8 Mera, Justin              15 NYCC-MR              1:10.77    1:08.06 AGE    
                  31.95     1:08.06 (36.11)                                        
  9 Abramov, Yuriy            16 Aquaflames-MR        1:09.00    1:10.23 AGE    
                  32.59     1:10.23 (37.64)                                        
 10 Ward, Dan P               16 APEX-MR              1:45.00    1:15.23 AGE    
                  35.98     1:15.23 (39.25)                                        
 11 Toktonov, Max K           15 APEX-MR              1:30.99    1:15.39 AGE    
                  33.39     1:15.39 (42.00)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:54.99  JO
        1:55.00  QUAL
        2:01.89  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Dupres, Paul P            16 RedTails-MR          1:55.09    1:53.06 JO     
                  24.88       52.52 (27.64)     1:22.25 (29.73)     1:53.06 (30.81)
  2 Dupres, Abel              15 RedTails-MR          1:56.09    1:54.20 JO     
                  26.30       54.40 (28.10)     1:24.12 (29.72)     1:54.20 (30.08)
SILV - Division  
  1 Peralta, Ramon E          15 APEX-MR              1:55.69    1:55.98 SILV   
                  25.21       53.93 (28.72)     1:24.53 (30.60)     1:55.98 (31.45)
  2 Matura, Alex              17 Shy/Seals-MR         1:56.67    1:57.65 SILV   
                  26.70       56.85 (30.15)     1:27.04 (30.19)     1:57.65 (30.61)
  3 Tlatelpa, Matthew         16 NYCC-MR              1:58.40    1:57.96 SILV   
                  26.09       55.83 (29.74)     1:26.83 (31.00)     1:57.96 (31.13)
  4 Malychev, Peter           15 Basc-unattached-MR   2:03.28    1:58.40 SILV   
                  26.62       57.20 (30.58)     1:28.91 (31.71)     1:58.40 (29.49)
  5 Powers, Sean C            17 APEX-MR                   NT    1:59.21 SILV   
                  26.09       56.33 (30.24)     1:28.79 (32.46)     1:59.21 (30.42)
  6 Shala, Chip               16 APEX-MR              2:03.85    2:00.41 SILV   
                  26.55       56.05 (29.50)     1:27.17 (31.12)     2:00.41 (33.24)
  7 Novitch, Adam S           17 Silver Streaks-MR    2:00.42    2:01.26 SILV   
                  27.28       57.63 (30.35)     1:29.47 (31.84)     2:01.26 (31.79)
AGE - Division  
  1 Wilson, Sozi A            17 Silver Streaks-MR    2:01.36    2:01.93 AGE    
                  26.45       57.23 (30.78)     1:29.86 (32.63)     2:01.93 (32.07)
  2 Ching, Brian G            17 Twisters-MR          2:02.20    2:02.23 AGE    
                  26.88       57.51 (30.63)     1:30.03 (32.52)     2:02.23 (32.20)
  3 Gourevitch, Jesse D       15 Silver Streaks-MR    2:08.23    2:02.28 AGE    
                  26.89       57.54 (30.65)     1:30.05 (32.51)     2:02.28 (32.23)
  4 Lee, Marc A               16 APEX-MR              1:56.55    2:03.71 AGE    
                  26.57       56.69 (30.12)     1:30.46 (33.77)     2:03.71 (33.25)
  5 Stefanko, Igor            16 Shy/Seals-MR         2:06.81    2:05.18 AGE    
                  27.50       59.07 (31.57)     1:31.95 (32.88)     2:05.18 (33.23)
  6 Stepinski, Jan            16 Twisters-MR          1:58.67    2:06.45 AGE    
                  28.02       59.65 (31.63)     1:32.95 (33.30)     2:06.45 (33.50)
  7 Nosirov, Shokhrukh        15 Shy/Seals-MR         2:07.31    2:06.65 AGE    
                  28.37     1:00.24 (31.87)     1:33.40 (33.16)     2:06.65 (33.25)
  8 Connuck, John L           15 NYCC-MR              2:05.51    2:08.00 AGE    
                  27.63       59.46 (31.83)     1:33.51 (34.05)     2:08.00 (34.49)
  9 Sanchez, Jude M           15 Agua Swim Team-MR    2:08.33    2:09.62 AGE    
                  28.00     1:00.13 (32.13)     1:34.91 (34.78)     2:09.62 (34.71)
 10 Zielonka, Jan             15 NYCC-MR              2:13.47    2:10.95 AGE    
                  29.52     1:03.14 (33.62)     1:37.25 (34.11)     2:10.95 (33.70)
 11 Granelli, Luke A          15 GAEL-MR              2:13.88    2:12.23 AGE    
                  29.93     1:03.08 (33.15)     1:37.85 (34.77)     2:12.23 (34.38)
 12 Lewis, Khalid A           17 Twisters-MR          2:12.10    2:12.60 AGE    
                  28.35     1:00.30 (31.95)     1:35.51 (35.21)     2:12.60 (37.09)
 13 Clancy, Jack              15 NYCC-MR              2:17.70    2:14.16 AGE    
                  29.05     1:01.34 (32.29)     1:37.13 (35.79)     2:14.16 (37.03)
 14 Nishi, Thomas M           16 Silver Streaks-MR    2:15.61    2:20.62 AGE    
                  30.34     1:05.24 (34.90)     1:42.56 (37.32)     2:20.62 (38.06)
 15 Mera, Justin              15 NYCC-MR              2:52.54    2:37.95 AGE    
                  32.85     1:12.17 (39.32)     1:55.93 (43.76)     2:37.95 (42.02)
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:19.99  JO
        5:20.00  QUAL
        5:29.99  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Dupres, Paul P            16 RedTails-MR          5:24.85    5:15.54 JO     
                  27.99       58.43 (30.44)     1:29.71 (31.28)     2:01.17 (31.46)
        2:32.97 (31.80)     3:05.99 (33.02)     3:38.96 (32.97)     4:12.12 (33.16)
        4:44.74 (32.62)     5:15.54 (30.80)                                        
  2 Dupres, Abel              15 RedTails-MR          5:30.09    5:15.68 JO     
                  28.84       59.89 (31.05)     1:31.43 (31.54)     2:03.12 (31.69)
        2:34.69 (31.57)     3:07.02 (32.33)     3:39.39 (32.37)     4:12.30 (32.91)
        4:44.98 (32.68)     5:15.68 (30.70)                                        
SILV - Division  
  1 Tlatelpa, Matthew         16 NYCC-MR              5:35.00    5:25.01 SILV   
                  28.21     1:00.12 (31.91)     1:33.38 (33.26)     2:06.67 (33.29)
        2:39.97 (33.30)     3:13.20 (33.23)     3:46.69 (33.49)     4:19.93 (33.24)
        4:53.25 (33.32)     5:25.01 (31.76)                                        
  2 Peralta, Ramon E          15 APEX-MR                   NT    5:28.10 SILV   
                  28.14     1:00.59 (32.45)     1:34.01 (33.42)     2:07.81 (33.80)
        2:41.40 (33.59)     3:14.86 (33.46)     3:48.14 (33.28)     4:22.40 (34.26)
        4:55.53 (33.13)     5:28.10 (32.57)                                        
AGE - Division  
  1 Novitch, Adam S           17 Silver Streaks-MR    5:33.09    5:32.09 AGE    
                  28.18     1:00.05 (31.87)     1:33.10 (33.05)     2:06.93 (33.83)
        2:41.81 (34.88)     3:16.17 (34.36)     3:50.99 (34.82)     4:25.56 (34.57)
        4:59.70 (34.14)     5:32.09 (32.39)                                        
  2 Powers, Sean C            17 APEX-MR              5:50.21    5:33.09 AGE    
                  28.66     1:01.08 (32.42)     1:34.98 (33.90)     2:08.81 (33.83)
        2:43.66 (34.85)     3:18.27 (34.61)     3:52.38 (34.11)     4:27.43 (35.05)
        5:01.73 (34.30)     5:33.09 (31.36)                                        
  3 Lee, Marc A               16 APEX-MR              5:30.99    5:36.96 AGE    
                  28.55     1:00.38 (31.83)     1:34.14 (33.76)     2:07.77 (33.63)
        2:41.83 (34.06)     3:16.83 (35.00)     3:52.25 (35.42)     4:28.26 (36.01)
        5:04.13 (35.87)     5:36.96 (32.83)                                        
  4 Zhivkov, Ivan G           16 APEX-MR                   NT    5:43.17 AGE    
                  28.99     1:02.51 (33.52)     1:36.75 (34.24)     2:11.68 (34.93)
        2:46.80 (35.12)     3:22.44 (35.64)     3:58.22 (35.78)     4:34.09 (35.87)
        5:09.51 (35.42)     5:43.17 (33.66)                                        
  5 Wilson, Sozi A            17 Silver Streaks-MR    5:51.56    5:45.15 AGE    
                  28.09     1:01.84 (33.75)     1:36.32 (34.48)     2:12.49 (36.17)
        2:48.49 (36.00)     3:23.92 (35.43)     4:00.17 (36.25)     4:36.81 (36.64)
        5:11.68 (34.87)     5:45.15 (33.47)                                        
  6 Shala, Nick               18 UN-MR-MR             5:53.99    6:31.93 AGE    
                  34.15     1:11.64 (37.49)     1:51.39 (39.75)     2:31.64 (40.25)
        3:11.81 (40.17)     3:51.72 (39.91)     4:31.93 (40.21)     5:12.91 (40.98)
        5:53.24 (40.33)     6:31.93 (38.69)                                        
  7 Ardon, Kevin G            15 APEX-MR              6:42.25    6:56.36 AGE    
                  32.48     1:11.74 (39.26)     1:54.53 (42.79)     2:36.80 (42.27)
        3:19.33 (42.53)     4:02.89 (43.56)     4:48.73 (45.84)     5:31.74 (43.01)
        6:13.79 (42.05)     6:56.36 (42.57)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:00.49  JO
        1:00.50  QUAL
        1:06.89  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Powers, Sean C            17 APEX-MR              1:02.59      59.91 JO     
                  28.74       59.91 (31.17)                                        
  2 Koukharevitch, Aleksandr  15 BASC-MR              1:05.99    1:00.24 JO     
SILV - Division  
  1 Polanco, Jose             17 Twisters-MR          1:03.28    1:01.52 SILV   
                  29.95     1:01.52 (31.57)                                        
  2 Wilson, Sozi A            17 Silver Streaks-MR    1:03.09    1:01.57 SILV   
                  29.86     1:01.57 (31.71)                                        
  3 Spinosa, Adam G           15 YFD-MR               1:01.95    1:03.34 SILV   
                  31.01     1:03.34 (32.33)                                        
  4 Matura, Alex              17 Shy/Seals-MR         1:03.45    1:03.70 SILV   
                  31.10     1:03.70 (32.60)                                        
  5 Novitch, Adam S           17 Silver Streaks-MR    1:02.59    1:03.78 SILV   
                  30.72     1:03.78 (33.06)                                        
  6 Zhivkov, Ivan G           16 APEX-MR              1:03.03    1:04.17 SILV   
                  30.91     1:04.17 (33.26)                                        
  7 Stefanko, Igor            16 Shy/Seals-MR         1:04.51    1:04.18 SILV   
                  31.28     1:04.18 (32.90)                                        
  8 Connolly, Gerard          17 NYCC-MR              1:05.00    1:04.40 SILV   
                  31.28     1:04.40 (33.12)                                        
  9 Shala, Chip               16 APEX-MR              1:04.30    1:04.41 SILV   
                  31.41     1:04.41 (33.00)                                        
 10 Auxtin, Pavel             15 BASC-MR              1:03.45    1:05.04 SILV   
                  32.07     1:05.04 (32.97)                                        
AGE - Division  
  1 Sanchez, Jude M           15 Agua Swim Team-MR    1:04.95    1:07.16 AGE    
                  32.55     1:07.16 (34.61)                                        
  2 Clancy, Jack              15 NYCC-MR              1:10.62    1:07.18 AGE    
                  32.51     1:07.18 (34.67)                                        
  3 Stepinski, Jan            16 Twisters-MR          1:03.17    1:07.47 AGE    
                  32.66     1:07.47 (34.81)                                        
  4 Lee, Marc A               16 APEX-MR              1:02.91    1:08.19 AGE    
                  32.78     1:08.19 (35.41)                                        
  5 Zaino, Matthew            15 Silver Streaks-MR    1:10.00    1:08.72 AGE    
                  33.91     1:08.72 (34.81)                                        
  6 Polanco, Christopher A    15 Twisters-MR          1:09.39    1:08.83 AGE    
                  32.76     1:08.83 (36.07)                                        
  7 Park, Jin W               16 Twisters-MR          1:11.26    1:10.09 AGE    
                  34.39     1:10.09 (35.70)                                        
  8 Lovett, Charlie           15 YFD-MR               1:40.70    1:11.58 AGE    
                  35.02     1:11.58 (36.56)                                        
  9 Lewis, Khalid A           17 Twisters-MR          1:10.83    1:11.61 AGE    
                1:12.46         1:11.61 ( )                                        
Non-Award Division  
 -- Toktonov, Max K           15 APEX-MR                   NT         DQ        
      Non-continuous turning action
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:13.09  JO
        2:13.10  QUAL
        2:22.89  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Stefanko, Igor            16 Shy/Seals-MR         2:17.08    2:15.57 SILV   
                  31.45     1:04.90 (33.45)     1:39.88 (34.98)     2:15.57 (35.69)
  2 Polanco, Jose             17 Twisters-MR          2:15.50    2:16.65 SILV   
                  31.34     1:06.71 (35.37)     1:42.50 (35.79)     2:16.65 (34.15)
  3 Powers, Sean C            17 APEX-MR              2:28.51    2:19.91 SILV   
                  32.20     1:07.65 (35.45)     1:46.11 (38.46)     2:19.91 (33.80)
  4 Novitch, Adam S           17 Silver Streaks-MR    2:17.01    2:19.92 SILV   
                  31.55     1:06.72 (35.17)     1:43.62 (36.90)     2:19.92 (36.30)
  5 Wilson, Sozi A            17 Silver Streaks-MR    2:26.52    2:20.65 SILV   
                  32.00     1:07.39 (35.39)     1:44.78 (37.39)     2:20.65 (35.87)
  6 Zhivkov, Ivan G           16 APEX-MR              2:19.97    2:22.88 SILV   
                  33.24     1:09.62 (36.38)     1:47.45 (37.83)     2:22.88 (35.43)
AGE - Division  
  1 Sanchez, Jude M           15 Agua Swim Team-MR    2:22.75    2:26.04 AGE    
                  34.07     1:11.53 (37.46)     1:49.19 (37.66)     2:26.04 (36.85)
  2 Tran, Jonathan F          16 HS-MR                2:32.25    2:27.59 AGE    
                  34.00     1:11.02 (37.02)     1:49.53 (38.51)     2:27.59 (38.06)
  3 Nosirov, Shokhrukh        15 Shy/Seals-MR         2:38.88    2:28.11 AGE    
                  35.20     1:12.39 (37.19)     1:50.82 (38.43)     2:28.11 (37.29)
  4 Shala, Chip               16 APEX-MR              2:30.51    2:29.16 AGE    
                  35.00     1:13.03 (38.03)     1:52.62 (39.59)     2:29.16 (36.54)
  5 Park, Jin W               16 Twisters-MR          2:26.58    2:29.94 AGE    
                  35.74     1:12.96 (37.22)     1:52.17 (39.21)     2:29.94 (37.77)
  6 Ching, Brian G            17 Twisters-MR          2:19.21    2:30.81 AGE    
                  35.75     1:12.94 (37.19)     1:51.76 (38.82)     2:30.81 (39.05)
  7 Polanco, Christopher A    15 Twisters-MR          2:23.94    2:31.72 AGE    
                  35.45     1:14.31 (38.86)     1:53.37 (39.06)     2:31.72 (38.35)
  8 Zaino, Matthew            15 Silver Streaks-MR    2:33.04    2:37.75 AGE    
                  36.04     1:15.04 (39.00)     1:57.45 (42.41)     2:37.75 (40.30)
  9 Shala, Nick               18 UN-MR-MR             2:38.85    2:42.03 AGE    
                  37.74     1:18.16 (40.42)     2:01.19 (43.03)     2:42.03 (40.84)
 10 Abramov, Yuriy            16 Aquaflames-MR        2:49.00    2:55.64 AGE    
                  42.16     1:25.57 (43.41)     2:12.34 (46.77)     2:55.64 (43.30)
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:08.49  JO
        1:08.50  QUAL
        1:13.89  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Polanco, Jose             17 Twisters-MR          1:09.44    1:07.93 JO     
                  31.74     1:07.93 (36.19)                                        
SILV - Division  
  1 Ching, Brian G            17 Twisters-MR          1:11.24    1:11.35 SILV   
                  33.73     1:11.35 (37.62)                                        
  2 Sanchez, Jude M           15 Agua Swim Team-MR    1:10.49    1:11.48 SILV   
                  32.85     1:11.48 (38.63)                                        
  3 Zhivkov, Ivan G           16 APEX-MR              1:09.92    1:13.27 SILV   
                  33.83     1:13.27 (39.44)                                        
AGE - Division  
  1 Novitch, Adam S           17 Silver Streaks-MR    1:18.07    1:14.10 AGE    
                  34.84     1:14.10 (39.26)                                        
  2 Auxtin, Pavel             15 BASC-MR              1:18.22    1:14.75 AGE    
                  35.63     1:14.75 (39.12)                                        
  3 Nosirov, Shokhrukh        15 Shy/Seals-MR         1:16.03    1:14.87 AGE    
                  35.19     1:14.87 (39.68)                                        
  4 Stefanko, Igor            16 Shy/Seals-MR         1:18.57    1:15.52 AGE    
                  35.68     1:15.52 (39.84)                                        
  5 Shala, Nick               18 UN-MR-MR             1:11.28    1:15.57 AGE    
                  34.53     1:15.57 (41.04)                                        
  6 Polanco, Christopher A    15 Twisters-MR          1:14.02    1:15.62 AGE    
                  35.36     1:15.62 (40.26)                                        
  7 Dupres, Paul P            16 RedTails-MR          1:16.09    1:15.75 AGE    
                  35.82     1:15.75 (39.93)                                        
  8 Zaino, Matthew            15 Silver Streaks-MR    1:14.24    1:17.18 AGE    
                  35.90     1:17.18 (41.28)                                        
  9 Zielonka, Jan             15 NYCC-MR              1:15.64    1:17.30 AGE    
                  36.43     1:17.30 (40.87)                                        
 10 Granelli, Luke A          15 GAEL-MR              1:13.78    1:17.56 AGE    
                  36.39     1:17.56 (41.17)                                        
 11 Spinosa, Adam G           15 YFD-MR               1:27.29    1:18.71 AGE    
                  37.66     1:18.71 (41.05)                                        
 12 Lovett, Charlie           15 YFD-MR                    NT    1:19.21 AGE    
                  37.49     1:19.21 (41.72)                                        
 13 Nishi, Thomas M           16 Silver Streaks-MR    1:17.80    1:22.15 AGE    
                  38.30     1:22.15 (43.85)                                        
 14 Mera, Justin              15 NYCC-MR              1:26.65    1:26.86 AGE    
                  39.87     1:26.86 (46.99)                                        
 -- Toktonov, Max K           15 APEX-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
                  46.89          DQ (55.32)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:31.99  JO
        2:32.00  QUAL
        2:42.79  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Bianco, Phillip E         16 HS-MR                2:35.56    2:25.91 JO     
                  32.50     1:08.80 (36.30)     1:47.19 (38.39)     2:25.91 (38.72)
SILV - Division  
  1 Zhivkov, Ivan G           16 APEX-MR              2:32.58    2:36.10 SILV   
                  34.03     1:14.09 (40.06)     1:54.86 (40.77)     2:36.10 (41.24)
  2 Wilson, Sozi A            17 Silver Streaks-MR    2:35.84    2:36.65 SILV   
                  34.41     1:15.41 (41.00)     1:57.10 (41.69)     2:36.65 (39.55)
  3 Ching, Brian G            17 Twisters-MR          2:35.31    2:37.14 SILV   
                  34.27     1:13.58 (39.31)     1:55.03 (41.45)     2:37.14 (42.11)
  4 Sanchez, Jude M           15 Agua Swim Team-MR    2:35.34    2:37.96 SILV   
                  35.35     1:16.22 (40.87)     1:57.60 (41.38)     2:37.96 (40.36)
  5 Polanco, Jose             17 Twisters-MR          2:32.50    2:40.69 SILV   
                  33.73     1:13.70 (39.97)     1:57.43 (43.73)     2:40.69 (43.26)
  6 Tlatelpa, Matthew         16 NYCC-MR              2:40.60    2:41.85 SILV   
                  35.97     1:17.12 (41.15)     1:59.41 (42.29)     2:41.85 (42.44)
  7 Nosirov, Shokhrukh        15 Shy/Seals-MR         2:41.55    2:42.25 SILV   
                  36.25     1:17.76 (41.51)     2:00.77 (43.01)     2:42.25 (41.48)
AGE - Division  
  1 Peralta, Ramon E          15 APEX-MR              2:48.85    2:43.53 AGE    
                  35.47     1:17.36 (41.89)     2:01.03 (43.67)     2:43.53 (42.50)
  2 Stefanko, Igor            16 Shy/Seals-MR         2:45.96    2:43.64 AGE    
                  36.19     1:17.38 (41.19)     2:00.51 (43.13)     2:43.64 (43.13)
  3 Shala, Nick               18 UN-MR-MR             2:40.65    2:45.34 AGE    
                  38.28     1:20.56 (42.28)     2:03.26 (42.70)     2:45.34 (42.08)
  4 Zaino, Matthew            15 Silver Streaks-MR    2:47.54    2:48.25 AGE    
                  37.71     1:20.27 (42.56)     2:03.61 (43.34)     2:48.25 (44.64)
  5 Polanco, Christopher A    15 Twisters-MR          2:37.21    2:48.77 AGE    
                  36.97     1:20.17 (43.20)     1:57.29 (37.12)     2:48.77 (51.48)
  6 Shala, Chip               16 APEX-MR              2:58.00    2:54.72 AGE    
                  36.61     1:21.36 (44.75)     2:08.58 (47.22)     2:54.72 (46.14)
  7 Lewis, Khalid A           17 Twisters-MR          3:10.20    2:58.79 AGE    
                  39.19     1:24.24 (45.05)     2:11.58 (47.34)     2:58.79 (47.21)
  8 Kaminsky, Noah S          16 APEX-MR              2:50.00    3:12.73 AGE    
                  41.29     1:29.93 (48.64)     2:21.71 (51.78)     3:12.73 (51.02)
 -- Ward, Dan P               16 APEX-MR              3:15.00         DQ        
      One hand touch
                  47.92                             2:43.95 ( )          DQ (57.00)
 -- Nishi, Thomas M           16 Silver Streaks-MR    2:53.10         DQ        
      One hand touch
                  40.22     1:25.45 (45.23)     2:13.37 (47.92)          DQ (48.15)
Non-Award Division  
 -- Dupres, Abel              15 RedTails-MR          2:45.09        DFS        
      Declared false start
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          58.99  JO
          59.00  QUAL
        1:05.59  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Dupres, Abel              15 RedTails-MR            59.74      58.66 JO     
                  26.99       58.66 (31.67)                                        
SILV - Division  
  1 Tlatelpa, Matthew         16 NYCC-MR                59.29      59.95 SILV   
                  27.64       59.95 (32.31)                                        
  2 Koukharevitch, Aleksandr  15 BASC-MR              1:06.99    1:00.05 SILV   
                  27.62     1:00.05 (32.43)                                        
  3 Polanco, Jose             17 Twisters-MR          1:01.60    1:00.20 SILV   
                  28.43     1:00.20 (31.77)                                        
  4 Peralta, Ramon E          15 APEX-MR              1:01.81    1:00.53 SILV   
                  27.86     1:00.53 (32.67)                                        
  5 Powers, Sean C            17 APEX-MR              1:01.31    1:00.66 SILV   
                  28.19     1:00.66 (32.47)                                        
  6 Connuck, John L           15 NYCC-MR              1:01.20    1:00.80 SILV   
                  28.34     1:00.80 (32.46)                                        
  7 Malychev, Peter           15 Basc-unattached-MR   1:06.22    1:00.98 SILV   
                  28.40     1:00.98 (32.58)                                        
  8 Gourevitch, Jesse D       15 Silver Streaks-MR    1:03.12    1:02.86 SILV   
                  28.32     1:02.86 (34.54)                                        
  9 Zhivkov, Ivan G           16 APEX-MR              1:01.77    1:02.88 SILV   
                  28.71     1:02.88 (34.17)                                        
 10 Novitch, Adam S           17 Silver Streaks-MR    1:04.35    1:03.30 SILV   
                  29.08     1:03.30 (34.22)                                        
 11 Wilson, Sozi A            17 Silver Streaks-MR    1:06.86    1:04.48 SILV   
                  28.97     1:04.48 (35.51)                                        
 12 Lee, Marc A               16 APEX-MR              1:00.31    1:05.07 SILV   
                  29.54     1:05.07 (35.53)                                        
AGE - Division  
  1 Polanco, Christopher A    15 Twisters-MR          1:10.20    1:05.86 AGE    
                  30.58     1:05.86 (35.28)                                        
  2 Park, Jin W               16 Twisters-MR          1:07.21    1:06.57 AGE    
                  29.79     1:06.57 (36.78)                                        
  3 Auxtin, Pavel             15 BASC-MR              1:05.00    1:11.41 AGE    
                  32.15     1:11.41 (39.26)                                        
  4 Zaino, Matthew            15 Silver Streaks-MR    1:09.49    1:11.90 AGE    
                  31.59     1:11.90 (40.31)                                        
  5 Ardon, Kevin G            15 APEX-MR              1:14.99    1:20.14 AGE    
                  32.63     1:20.14 (47.51)                                        
  6 Schwab, Daniel L          16 Agua Swim Team-MR    1:27.13    1:25.20 AGE    
                  35.29     1:25.20 (49.91)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:18.99  JO
        2:19.00  QUAL
        2:30.99  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Powers, Sean C            17 APEX-MR              2:31.75    2:20.84 SILV   
                  30.58     1:06.10 (35.52)     1:44.34 (38.24)     2:20.84 (36.50)
  2 Dupres, Abel              15 RedTails-MR          2:20.09    2:22.00 SILV   
                  30.09     1:06.25 (36.16)     1:43.72 (37.47)     2:22.00 (38.28)
  3 Gourevitch, Jesse D       15 Silver Streaks-MR    2:38.11    2:23.72 SILV   
                  29.89     1:06.26 (36.37)   2:23.72 (1:17.46)                    
  4 Novitch, Adam S           17 Silver Streaks-MR    2:22.96    2:24.45 SILV   
                  30.32     1:07.03 (36.71)     1:45.53 (38.50)     2:24.45 (38.92)
AGE - Division  
  1 Peralta, Ramon E          15 APEX-MR              2:25.15    2:34.65 AGE    
                  31.21     1:09.95 (38.74)     1:52.82 (42.87)     2:34.65 (41.83)
  2 Zhivkov, Ivan G           16 APEX-MR              2:20.71    2:36.81 AGE    
                  31.79     1:10.61 (38.82)     1:53.78 (43.17)     2:36.81 (43.03)
  3 Wilson, Sozi A            17 Silver Streaks-MR    2:41.54    2:43.66 AGE    
                  31.06     1:12.44 (41.38)     1:58.40 (45.96)     2:43.66 (45.26)
  4 Ardon, Kevin G            15 APEX-MR              3:00.92    3:15.41 AGE    
                  38.34     1:26.06 (47.72)     2:20.63 (54.57)     3:15.41 (54.78)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
        2:10.99  JO
        2:11.00  QUAL
        2:33.79  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Dupres, Paul P            16 RedTails-MR          2:12.09    2:09.79 JO     
                  26.52       58.08 (31.56)     1:39.55 (41.47)     2:09.79 (30.24)
SILV - Division  
  1 Gourevitch, Jesse D       15 Silver Streaks-MR    2:15.75    2:14.57 SILV   
                  29.03     1:02.94 (33.91)     1:43.10 (40.16)     2:14.57 (31.47)
  2 Tlatelpa, Matthew         16 NYCC-MR              2:15.05    2:16.18 SILV   
                  28.76     1:02.89 (34.13)     1:45.83 (42.94)     2:16.18 (30.35)
  3 Powers, Sean C            17 APEX-MR              2:20.18    2:17.41 SILV   
                  29.28     1:05.47 (36.19)     1:47.89 (42.42)     2:17.41 (29.52)
  4 Ching, Brian G            17 Twisters-MR          2:18.04    2:18.60 SILV   
                  28.96     1:05.27 (36.31)     1:46.73 (41.46)     2:18.60 (31.87)
  5 Wilson, Sozi A            17 Silver Streaks-MR    2:15.89    2:19.06 SILV   
                  28.72     1:05.41 (36.69)     1:46.57 (41.16)     2:19.06 (32.49)
  6 Peralta, Ramon E          15 APEX-MR              2:16.47    2:20.11 SILV   
                  28.01     1:00.79 (32.78)     1:48.26 (47.47)     2:20.11 (31.85)
  7 Park, Jin W               16 Twisters-MR          2:20.47    2:20.34 SILV   
                  30.40     1:08.14 (37.74)     1:48.61 (40.47)     2:20.34 (31.73)
  8 Connuck, John L           15 NYCC-MR              2:20.74    2:21.21 SILV   
                  29.30     1:05.92 (36.62)     1:49.39 (43.47)     2:21.21 (31.82)
  9 Stefanko, Igor            16 Shy/Seals-MR         2:20.94    2:21.88 SILV   
                  29.73     1:05.30 (35.57)     1:48.78 (43.48)     2:21.88 (33.10)
  9 Zhivkov, Ivan G           16 APEX-MR              2:15.01    2:21.88 SILV   
                  29.35     1:06.50 (37.15)     1:48.57 (42.07)     2:21.88 (33.31)
 11 Nosirov, Shokhrukh        15 Shy/Seals-MR         2:23.03    2:24.67 SILV   
                  29.98     1:09.60 (39.62)     1:51.97 (42.37)     2:24.67 (32.70)
 12 Sanchez, Jude M           15 Agua Swim Team-MR    2:20.31    2:24.98 SILV   
                  31.62     1:09.12 (37.50)     1:53.16 (44.04)     2:24.98 (31.82)
 13 Shala, Chip               16 APEX-MR              2:24.80    2:29.97 SILV   
                  29.74     1:07.66 (37.92)     1:56.04 (48.38)     2:29.97 (33.93)
 14 Zielonka, Jan             15 NYCC-MR              2:30.11    2:31.41 SILV   
                  32.75     1:11.53 (38.78)     1:56.37 (44.84)     2:31.41 (35.04)
 15 Lewis, Khalid A           17 Twisters-MR          2:32.38    2:31.54 SILV   
                  30.54     1:09.03 (38.49)     1:57.38 (48.35)     2:31.54 (34.16)
Non-Award Division  
 -- Shala, Nick               18 UN-MR-MR             2:29.00        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- Lee, Marc A               16 APEX-MR              2:18.27        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
        4:45.99  JO
        4:46.00  QUAL
        4:58.89  SILV
             --  AGE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Dupres, Paul P            16 RedTails-MR          4:50.09    4:35.53 JO     
                  27.47       59.72 (32.25)     1:35.12 (35.40)     2:09.21 (34.09)
        2:52.15 (42.94)     3:34.98 (42.83)     4:05.74 (30.76)     4:35.53 (29.79)
  2 Dupres, Abel              15 RedTails-MR          4:57.98    4:43.20 JO     
                  28.19     1:01.36 (33.17)     1:36.07 (34.71)     2:09.93 (33.86)
        2:51.48 (41.55)     3:34.62 (43.14)     4:09.43 (34.81)     4:43.20 (33.77)
SILV - Division  
  1 Gourevitch, Jesse D       15 Silver Streaks-MR    5:00.82    4:48.14 SILV   
                  29.58     1:05.09 (35.51)     1:41.72 (36.63)     2:18.26 (36.54)
        3:00.53 (42.27)     3:42.72 (42.19)     4:15.91 (33.19)     4:48.14 (32.23)
  2 Tlatelpa, Matthew         16 NYCC-MR              4:46.58    4:48.81 SILV   
                  29.30     1:03.97 (34.67)     1:39.28 (35.31)     2:15.52 (36.24)
        3:00.17 (44.65)     3:45.39 (45.22)     4:17.55 (32.16)     4:48.81 (31.26)
  3 Novitch, Adam S           17 Silver Streaks-MR    4:58.43    4:55.41 SILV   
                  29.75     1:05.82 (36.07)     1:44.03 (38.21)     2:22.10 (38.07)
        3:03.34 (41.24)     3:46.43 (43.09)     4:21.33 (34.90)     4:55.41 (34.08)
AGE - Division  
  1 Ching, Brian G            17 Twisters-MR          5:15.67    5:01.72 AGE    
                  29.15     1:03.33 (34.18)     1:42.66 (39.33)     2:22.45 (39.79)
        3:04.54 (42.09)     3:49.02 (44.48)     4:25.63 (36.61)     5:01.72 (36.09)
  2 Wilson, Sozi A            17 Silver Streaks-MR    5:08.47    5:06.13 AGE    
                  30.29     1:08.90 (38.61)     1:47.92 (39.02)     2:27.53 (39.61)
        3:11.24 (43.71)     3:54.62 (43.38)     4:30.56 (35.94)     5:06.13 (35.57)
  3 Shala, Chip               16 APEX-MR              5:27.23    5:27.69 AGE    
                  30.86     1:13.04 (42.18)     1:53.83 (40.79)     2:34.36 (40.53)
        3:23.70 (49.34)     4:14.48 (50.78)     4:50.96 (36.48)     5:27.69 (36.73)