2008 MR AGUA Butterball Burn-Off - 11/28/2008                 

                                    Results                                    
 
Girls 7-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shehan, Olivia W          12 Agua Swim Team-MR    5:59.55    5:53.18        
  2 Gosule, Jennifer          11 Tmsuffolk-MR         6:07.84    5:59.84        
  3 Desousa, Dana             12 Tmsuffolk-MR         6:09.25    6:02.52        
  4 Papsco, Nicole J          12 Bluefish-MR          6:23.60    6:04.87        
  5 Newton, Melanie S         12 Tmsuffolk-MR         6:09.62    6:05.77        
  6 Khal-Laayoun, Yasmina E   12 Agua Swim Team-MR    6:44.56    6:07.24        
  7 Theal, Jacqueline T       12 Tmsuffolk-MR         6:10.81    6:09.73        
  8 Guastella, Emma           12 Tmsuffolk-MR         6:08.06    6:11.39        
  9 Jiran, Ashley             11 Tmsuffolk-MR         6:23.71    6:16.14        
 10 McClung, Taylor R         11 Pace-MR              6:18.89    6:20.83        
 11 Gomez, Chelsea O          11 NYCC-MR              6:00.00    6:22.47        
 12 Fuchs, Lindsey            11 Agua Swim Team-MR    7:44.67    6:31.40        
 13 Damsky, Abby K            12 Agua Swim Team-MR    6:48.52    6:31.87        
 14 Simunovich, Rachel T      12 Agua Swim Team-MR    7:10.00    6:32.61        
 15 Bischoff, Melissa R       12 Tmsuffolk-MR         6:26.28    6:38.25        
 16 Tilneac, Stephanie J      10 NYCC-MR              6:10.00    6:41.59        
 17 Kleckner, Sabrina G       11 Agua Swim Team-MR    6:45.00    6:43.37        
 18 McClung, Demi R            9 Pace-MR              7:20.77    6:44.25        
 19 Halper, Sophie R          10 Agua Swim Team-MR    7:00.00    6:45.75        
 20 Lepera, Alyssa R          12 Bluefish-MR         11:09.77    6:47.18        
 21 Meehan, Sarah             12 Bluefish-MR          7:11.62    6:51.79        
 22 Kuo, Elizabeth F          11 Agua Swim Team-MR    7:26.48    6:53.04        
 23 Eguchi, Lydia             10 Agua Swim Team-MR    7:00.00    6:54.91        
 24 Robert, Jessica           11 Agua Swim Team-MR    7:45.00    6:59.30        
 25 Eguchi, Nadia N            9 Agua Swim Team-MR    7:30.00    6:59.39        
 26 Klinovsky, Katarina       10 Agua Swim Team-MR    7:20.00    7:00.11        
 27 Xu, Emily                 11 NYCC-MR              6:40.00    7:01.89        
 28 Low, Kelly                10 NYCC-MR                   NT    7:10.51        
 29 Lu, Sifan                 11 Agua Swim Team-MR    7:15.00    7:12.21        
 30 Soriano, Thalia G         10 NYCC-MR                   NT    7:12.30        
 31 Bay, Alexandria M         10 Agua Swim Team-MR    8:00.00    7:17.58        
 32 Suarez-Rebling, Mariana   10 Agua Swim Team-MR    7:20.00    7:20.31        
 33 Pitts, Emily K            11 Agua Swim Team-MR    7:30.00    7:47.54        
 34 Byrne, Theresa A          12 Agua Swim Team-MR    8:24.46    7:55.26        
 35 Triscari, Bitsy A         10 Bluefish-MR          8:11.22    8:03.63        
 36 Maloney, Wynn M            9 Agua Swim Team-MR    8:00.00    8:07.54        
 37 Sokan, Gabby L            12 NYCC-MR                   NT    8:31.83        
 38 Pipolo, Sofia A            9 Agua Swim Team-MR    7:30.00    8:57.17        
 
Girls 7-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shehan, Olivia W          12 Agua Swim Team-MR    5:21.72    5:08.55        
  2 Weiner, Jade R            12 Tmsuffolk-MR         5:05.86    5:08.74        
  3 Papsco, Nicole J          12 Bluefish-MR          5:30.00    5:21.13        
  4 Desousa, Dana             12 Tmsuffolk-MR         5:27.13    5:24.78        
  5 Theal, Jacqueline T       12 Tmsuffolk-MR         5:33.47    5:30.80        
  6 Jiran, Ashley             11 Tmsuffolk-MR         5:37.19    5:31.68        
  7 Guastella, Emma           12 Tmsuffolk-MR         5:41.57    5:35.95        
  8 Mejia, Nicole             12 Tmsuffolk-MR         5:33.62    5:36.25        
  9 Gosule, Jennifer          11 Tmsuffolk-MR         5:41.22    5:39.00        
 10 Newton, Melanie S         12 Tmsuffolk-MR         5:41.60    5:39.48        
 11 Fuchs, Lindsey            11 Agua Swim Team-MR    6:39.59    5:42.19        
 12 Bischoff, Melissa R       12 Tmsuffolk-MR         5:36.25    5:46.77        
 13 Halper, Sophie R          10 Agua Swim Team-MR    6:30.00    5:47.06        
 14 Khal-Laayoun, Yasmina E   12 Agua Swim Team-MR    5:55.40    5:47.16        
 15 Kuo, Elizabeth F          11 Agua Swim Team-MR    6:21.94    6:10.62        
 16 Suarez-Rebling, Mariana   10 Agua Swim Team-MR    6:25.00    6:14.71        
 17 Damsky, Abby K            12 Agua Swim Team-MR    6:26.29    6:14.89        
 18 Sullivan, Mariana A       11 Agua Swim Team-MR    6:30.00    6:15.13        
 19 Simunovich, Rachel T      12 Agua Swim Team-MR    6:15.00    6:15.86        
 20 Perrone, Amanda J         12 Tmsuffolk-MR         6:23.30    6:16.11        
 21 Eguchi, Nadia N            9 Agua Swim Team-MR    6:30.00    6:16.50        
 22 Simkins, Ella R           10 Tmsuffolk-MR         6:39.95    6:17.38        
 23 Meehan, Sarah             12 Bluefish-MR          6:50.09    6:18.50        
 24 Lu, Sifan                 11 Agua Swim Team-MR    6:30.00    6:19.35        
 25 Ackerman, Hadley Chang     9 Agua Swim Team-MR    6:20.00    6:25.86        
 26 Klinovsky, Katarina       10 Agua Swim Team-MR    6:30.00    6:25.93        
 27 Robert, Jessica           11 Agua Swim Team-MR    6:00.00    6:29.92        
 28 McGowan, Alessia M         9 Agua Swim Team-MR    6:30.00    6:30.90        
 29 Byrne, Theresa A          12 Agua Swim Team-MR    6:30.00    6:44.03        
 30 Corridon, Claire D         9 Agua Swim Team-MR    6:30.00    6:50.97        
 31 Pena, Sarahe              10 Agua Swim Team-MR    7:00.00    6:57.29        
 32 Beronja, Hana             10 Agua Swim Team-MR    7:00.00    7:09.30        
 -- Eguchi, Lydia             10 Agua Swim Team-MR    6:05.00         DQ        
      Alternating Kick - fly
 -- Cuiskelly, PaQuan F       10 Agua Swim Team-MR    7:30.00         DQ        
      Alternating Kick - breast
 -- Ramirez, Amanda M         10 Agua Swim Team-MR    7:20.00         DQ        
      Non-continuous turning action - back
 -- Kleckner, Sabrina G       11 Agua Swim Team-MR    5:45.00         DQ        
      Non-continuous turning action - back
 
Girls 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Annie                14 Agua Swim Team-MR    4:13.28    4:22.03        
  2 Giberson, Sara            16 Agua Swim Team-MR    4:36.63    4:30.66        
  3 Fabian, Eva M             15 GMSC-NE              4:32.64    4:33.65        
  4 Shiota, Lili M            17 Agua Swim Team-MR    4:30.36    4:37.52        
  5 Hutchinson-Maddox, Isla   13 Agua Swim Team-MR    4:40.48    4:38.05        
  6 Rueda, Daniela            15 Agua Swim Team-MR    4:32.28    4:38.48        
  7 Hahn, Abby                16 NYCC-MR              4:44.09    4:44.64        
  8 Suarez, Daniela I         13 Agua Swim Team-MR    4:47.07    4:44.88        
  9 Neal, Lia M               13 Agua Swim Team-MR    4:32.25    4:45.37        
 10 Hutchinson-Maddox, Caitl  16 Agua Swim Team-MR    4:47.26    4:48.50        
 11 Larkin, Kate C            18 Tmsuffolk-MR         4:37.10    4:49.04        
 12 Pavlin, Mekala            16 Agua Swim Team-MR    4:50.89    4:49.34        
 13 Rodriguez, Nicole         13 Agua Swim Team-MR    4:57.65    4:49.40        
 14 Erickson, Abigayle        17 Agua Swim Team-MR    4:50.75    4:51.45        
 15 Omary, Natalie M          15 Agua Swim Team-MR    4:52.87    4:51.57        
 16 Chudy, Charlotte L        14 Agua Swim Team-MR    5:00.77    4:51.90        
 17 Warren, Michelle N        17 Tmsuffolk-MR         4:49.06    4:54.35        
 18 Reynoso, Jessica M        13 Agua Swim Team-MR    5:01.47    4:56.79        
 19 NG, Selina K              13 Tmsuffolk-MR         4:58.73    5:00.73        
 20 Cirone, Alexandra         13 Agua Swim Team-MR    5:14.85    5:01.63        
 21 Chan, Shirley             13 Agua Swim Team-MR    5:11.51    5:01.69        
 22 Toth, Kayleigh T          13 Tmsuffolk-MR         5:11.05    5:05.63        
 23 Barry, Amanda E           13 Tmsuffolk-MR         4:59.42    5:05.68        
 24 Nunez, Ana                15 Agua Swim Team-MR    5:23.44    5:06.96        
 25 Riley, Brianna C          16 Tmsuffolk-MR         5:21.90    5:08.56        
 26 Pujals, Michaela C        15 Bluefish-MR          5:05.40    5:09.70        
 27 Ogisu, Emilie             13 Agua Swim Team-MR    5:13.92    5:09.99        
 28 Bormann, Kristen E        15 Tmsuffolk-MR         5:06.07    5:11.15        
 29 Scott, Lucy E             14 Agua Swim Team-MR    5:10.75    5:11.69        
 30 Santaniello, Samantha M   16 Bluefish-MR          5:20.99    5:12.52        
 31 Fuchs, Amanda B           13 Agua Swim Team-MR    5:16.01    5:13.27        
 32 Rivera, Ashley M          14 Agua Swim Team-MR    5:10.35    5:15.00        
 33 Lydon, Breann N           13 Tmsuffolk-MR         5:16.65    5:15.08        
 34 Shiota, Lena A            15 Agua Swim Team-MR    5:11.59    5:16.94        
 35 Marlow, Remi B            14 Tmsuffolk-MR         5:14.73    5:17.43        
 36 Cuiffo, Andie M           13 Tmsuffolk-MR         5:18.94    5:21.70        
 37 Altman-Kurosaki, Hannah   16 Agua Swim Team-MR    5:19.19    5:21.94        
 38 Martinez, Adrianna        14 Agua Swim Team-MR    6:00.00    5:23.38        
 39 Barratt, Anna D           15 Agua Swim Team-MR    5:27.88    5:24.90        
 40 Kleinbart, Jessica E      16 Agua Swim Team-MR    5:43.70    5:36.19        
 41 Pena, Jarleen B           13 Agua Swim Team-MR    6:19.07    5:39.62        
 42 Yanar, Melanie            13 Bluefish-MR          7:05.33    5:49.92        
 43 Scharf, Samantha P        13 Tmsuffolk-MR         6:28.90    5:50.27        
 44 Snyder, Wendy E           13 Pace-MR              5:10.99    5:52.65        
 45 Flynn, Imani              14 Tmsuffolk-MR         5:51.12    5:55.14        
 -- Teller, Jacqulyn S        13 Tmsuffolk-MR         6:09.90         DQ        
      Non-continuous turning action - back
 -- Mills, Ariana C           13 Agua Swim Team-MR    6:00.00         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 
Girls 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fabian, Eva M             15 GMSC-NE             16:40.89   16:49.77        
  2 Zhu, Annie                14 Agua Swim Team-MR   18:00.00   17:01.33        
  3 Hutchinson-Maddox, Isla   13 Agua Swim Team-MR   17:53.05   17:22.72        
  4 Pavlin, Mekala            16 Agua Swim Team-MR   17:51.26   17:40.64        
  5 Rueda, Daniela            15 Agua Swim Team-MR   17:09.71   17:44.51        
  6 Neal, Lia M               13 Agua Swim Team-MR   18:25.25   17:53.62        
  7 Rodriguez, Nicole         13 Agua Swim Team-MR   18:51.11   18:10.57        
  8 Fritsch, Kristina M       17 NYCC-MR             18:38.10   18:17.38        
  9 Hutchinson-Maddox, Caitl  16 Agua Swim Team-MR   17:51.96   18:18.42        
 10 Shiota, Lili M            17 Agua Swim Team-MR   18:08.19   18:23.84        
 11 Cirone, Alexandra         13 Agua Swim Team-MR   20:06.71   18:24.75        
 12 Suarez, Daniela I         13 Agua Swim Team-MR   19:21.21   18:28.32        
 13 Chudy, Charlotte L        14 Agua Swim Team-MR   18:44.40   18:30.93        
 14 Omary, Natalie M          15 Agua Swim Team-MR   19:37.12   18:35.48        
 15 Sykes, Sarah M            18 NJW-NJ              18:16.52   18:36.74        
 16 Wais, Ashleigh Q          16 NYCC-MR             19:00.91   18:46.22        
 17 Ogisu, Emilie             13 Agua Swim Team-MR   19:30.00   18:51.03        
 18 Rivera, Ashley M          14 Agua Swim Team-MR   19:45.00   19:02.67        
 19 Reynoso, Jessica M        13 Agua Swim Team-MR   19:55.50   19:03.44        
 20 Erickson, Abigayle        17 Agua Swim Team-MR   18:17.29   19:11.68        
 21 Vogt, Hailey L            13 NJW-NJ              19:36.46   19:12.35        
 22 Nunez, Ana                15 Agua Swim Team-MR   20:01.59   19:12.45        
 23 DiDonato, Emily           17 Tmsuffolk-MR        19:03.78   19:14.08        
 24 Shiota, Lena A            15 Agua Swim Team-MR   19:34.40   19:24.76        
 25 Makowski, Michelle T      17 Tmsuffolk-MR        18:41.76   19:27.52        
 26 Chan, Shirley             13 Agua Swim Team-MR   21:21.07   19:28.34        
 27 Weiner, Sierra T          12 Tmsuffolk-MR        20:49.96   19:29.68        
 28 Scott, Lucy E             14 Agua Swim Team-MR   20:28.65   19:31.97        
 29 Barry, Amanda E           13 Tmsuffolk-MR        19:25.06   19:40.26        
 30 Pappalardo, Jacqueline L  12 Tmsuffolk-MR        20:42.90   19:46.60        
 31 Shehan, Olivia W          12 Agua Swim Team-MR   19:45.00   20:03.59        
 32 Fuchs, Amanda B           13 Agua Swim Team-MR   20:00.00   20:08.45        
 33 Degnan, Hayley F          14 NJW-NJ              19:54.90   20:09.02        
 34 Augustinos, Laura A       14 Pace-MR             22:55.33   20:10.09        
 35 Slepian, Sarah N          11 SeaDragons-NJ       19:45.09   20:30.69        
 36 Ho, Lauren W              12 NJW-NJ              22:15.00   20:31.29        
 37 Antonietti, Jennifer M    12 NJW-NJ              20:50.00   20:40.86        
 38 Hsiung, Tiffany           12 NJW-NJ              22:30.00   20:42.55        
 39 Attner, Lauren T          13 Tmsuffolk-MR        21:18.17   20:56.65        
 40 Arens, Danielle           16 Bluefish-MR         24:00.00   21:00.05        
 41 Barrise, Lienne           11 NJW-NJ              22:45.00   21:05.94        
 42 Arnold, Samantha M        12 NJW-NJ              21:30.00   21:07.03        
 43 Cohen, Gennie A           14 Tmsuffolk-MR        21:10.00   21:08.75        
 44 Hoth, Jacqueline M        12 NJW-NJ              21:55.00   21:13.81        
 45 Cervone, Sarah M          11 NJW-NJ              21:50.00   21:16.59        
 46 Neggia, Susan E           11 NJW-NJ              22:10.00   21:30.75        
 47 Snyder, Wendy E           13 Pace-MR             20:55.44   21:35.13        
 48 Augustinos, Anna J        16 Pace-MR             22:55.33   21:38.92        
 49 Chang, Grace              12 NJW-NJ              22:00.00   21:40.29        
 50 Kortes, Kelly M           12 NJW-NJ              22:55.00   22:33.86        
 51 Carmi, Christina          13 Bluefish-MR         25:31.22   23:04.21        
 52 Spiropoulos, Christinia   11 NJW-NJ              24:55.00   23:08.98        
 53 Ruatos, Denise            12 NJW-NJ              23:50.00   23:35.89        
 
Boys 7-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, John               11 Agua Swim Team-MR    5:47.27    5:39.57        
  2 Pawelko, John M           12 Tmsuffolk-MR         5:45.19    5:47.24        
  3 Devito, Matthew L         11 Tmsuffolk-MR         5:59.36    5:48.99        
  4 Hall, Tyler J             12 Agua Swim Team-MR    6:50.00    6:01.51        
  5 Tilneac, George           12 NYCC-MR              5:50.00    6:03.61        
  6 Mattutat, Christian       12 Bluefish-MR          8:09.00    6:04.23        
  7 Brynin, Zeke M            12 Pace-MR              6:18.55    6:08.00        
  8 Snyder, Andrew W          11 Pace-MR              7:36.20    6:11.43        
  9 Schwartz, Nes S           12 Agua Swim Team-MR    6:30.54    6:12.36        
 10 Mahabadi, Armin B         11 Tmsuffolk-MR         6:17.02    6:12.51        
 11 Tubens, Israel            11 NYCC-MR              6:10.84    6:13.80        
 12 Mattera, Michael P        12 Tmsuffolk-MR         6:40.17    6:14.57        
 13 Tillman, Maxim            12 Pace-MR              7:01.33    6:29.11        
 14 Zuppone, Michael L        10 Agua Swim Team-MR    7:00.00    6:30.30        
 15 Hall, Justin L            10 Agua Swim Team-MR    7:00.00    6:39.32        
 16 Low, Derek                12 NYCC-MR              7:02.32    6:49.66        
 17 Ruvkun, Andrew H          12 Agua Swim Team-MR    7:24.56    6:50.15        
 18 Isaac, Alejandro          12 NYCC-MR              6:55.26    6:54.39        
 19 Hildebrandt, Michael      11 Bluefish-MR         10:00.00    6:55.19        
 20 Ansehl, William           10 Pace-MR              7:15.22    6:59.78        
 21 Glas, Aaron I             10 Agua Swim Team-MR    7:15.00    7:07.10        
 22 Kunze, Aidan J            11 NYCC-MR              7:46.77    7:07.67        
 23 Massand, Dilin S          10 Agua Swim Team-MR    7:10.00    7:08.10        
 24 Earl, Sam                 12 Bluefish-MR          9:33.21    7:08.16        
 25 Tlatelpa, Ethan           11 NYCC-MR              7:00.00    7:09.71        
 26 Liu, Jonathan E           10 Agua Swim Team-MR    7:30.00    7:17.02        
 27 Kusakin, RC               10 Agua Swim Team-MR    7:00.00    7:20.84        
 28 Gilligan, Joshua G        10 Agua Swim Team-MR    7:15.00    7:22.11        
 29 Elms, Hayden A            10 Agua Swim Team-MR    7:30.00    7:22.97        
 30 Hall, Spencer H            8 Agua Swim Team-MR    8:00.00    7:24.29        
 
Boys 7-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, John               11 Agua Swim Team-MR    5:24.13    5:07.10        
  2 Plaschka, Justin T        12 Tmsuffolk-MR         5:10.75    5:08.59        
  3 Pawelko, John M           12 Tmsuffolk-MR         5:14.39    5:15.26        
  4 Brynin, Zeke M            12 Pace-MR              5:45.22    5:19.25        
  5 Hall, Tyler J             12 Agua Swim Team-MR    6:00.00    5:26.03        
  6 Mattera, Michael P        12 Tmsuffolk-MR         6:14.90    5:29.12        
  7 Mattutat, Christian       12 Bluefish-MR          7:01.22    5:32.23        
  8 Snyder, Andrew W          11 Pace-MR              6:45.00    5:37.42        
  9 Peskett, Brandon W        12 Tmsuffolk-MR         5:58.95    5:40.15        
 10 Benjamin, Ernst C         11 Agua Swim Team-MR    5:48.46    5:40.58        
 11 Mahabadi, Armin B         11 Tmsuffolk-MR         5:51.96    5:46.71        
 12 Schwartz, Nes S           12 Agua Swim Team-MR    6:06.01    5:58.28        
 13 Zuppone, Michael L        10 Agua Swim Team-MR    6:20.00    5:59.15        
 14 Tillman, Maxim            12 Pace-MR              5:57.88    6:00.47        
 15 Ansehl, William           10 Pace-MR              6:45.83    6:03.21        
 16 Massand, Dilin S          10 Agua Swim Team-MR    6:30.00    6:07.30        
 17 Hall, Justin L            10 Agua Swim Team-MR    6:15.00    6:08.04        
 18 Ruvkun, Andrew H          12 Agua Swim Team-MR    6:37.93    6:10.34        
 19 Liu, Jonathan E           10 Agua Swim Team-MR    6:30.00    6:22.15        
 20 Glas, Aaron I             10 Agua Swim Team-MR    6:30.00    6:26.50        
 21 Kusakin, RC               10 Agua Swim Team-MR    6:30.00    6:30.24        
 22 Srinivasan, Pranav         9 Agua Swim Team-MR    6:45.00    6:31.05        
 23 Zitelny, Tamir            10 Tmsuffolk-MR              NT    6:31.48        
 24 Elms, Hayden A            10 Agua Swim Team-MR    6:45.00    6:51.78        
 -- Gilligan, Joshua G        10 Agua Swim Team-MR    6:30.00         DQ        
      Non-continuous turning action - back
 
Boys 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krause, Billy K           17 Tmsuffolk-MR         4:06.96    4:15.03        
  2 Deblasio, Matthew M       15 Tmsuffolk-MR         4:14.53    4:19.11        
  3 Hu-Van Wright, En-Wei     14 Agua Swim Team-MR    4:32.27    4:22.36        
  4 Abrams, Michael           16 Agua Swim Team-MR    4:17.42    4:22.96        
  5 Fabian, Max L             16 GMSC-NE              4:33.32    4:25.00        
  6 Chansakul, JR J           14 Agua Swim Team-MR    4:33.06    4:29.53        
  7 Yamout, Nader             14 Agua Swim Team-MR    4:30.53    4:32.24        
  8 Jiran, Monte              16 Tmsuffolk-MR         4:31.10    4:35.13        
  9 Rueda, Diego C            13 Agua Swim Team-MR    4:52.38    4:40.03        
 10 Forgione, Michael J       16 Tmsuffolk-MR         4:37.22    4:40.70        
 11 Jennings, Paul M          16 Tmsuffolk-MR         4:37.23    4:41.11        
 12 Monteleone, Nicholas      15 Tmsuffolk-MR         4:38.81    4:41.39        
 13 Doughtery, Ryan C         15 Agua Swim Team-MR    5:00.00    4:43.93        
 14 Podniesinski, Peter F     14 Tmsuffolk-MR         4:38.26    4:44.84        
 15 Ogisu, Kent               14 Agua Swim Team-MR    4:45.87    4:45.09        
 16 Hinds, Jonathan A         16 Tmsuffolk-MR         4:42.00    4:45.13        
 17 Pangal, John P            16 Tmsuffolk-MR         4:39.83    4:45.36        
 18 Tlatelpa, Kyle            14 NYCC-MR              4:49.96    4:45.41        
 18 Kunze, Ian M              15 NYCC-MR              4:53.81    4:45.41        
 20 Srdanovic, Ivan B         16 Agua Swim Team-MR    5:24.44    4:48.50        
 21 Makowski, John P          15 Tmsuffolk-MR         4:52.87    4:51.83        
 22 Sherman, Sammy I          14 Agua Swim Team-MR    5:13.51    4:57.80        
 23 Simkins, Robert T         13 Tmsuffolk-MR         4:54.95    4:58.29        
 24 Brynin, Max B             16 Pace-MR              5:10.00    4:59.12        
 25 Lanigan, Ryan R           14 Tmsuffolk-MR         5:04.63    5:07.95        
 26 Yeo, Maxwell Z            13 Agua Swim Team-MR    5:16.36    5:10.28        
 27 Klinovsky, Jan            13 Agua Swim Team-MR    5:20.00    5:11.10        
 28 Wolin, Seth A             16 Pace-MR              5:22.54    5:16.28        
 29 Zitelny, Edan             13 Tmsuffolk-MR         5:19.26    5:20.56        
 30 Zagorodniy, Igor          13 Agua Swim Team-MR    5:45.00    5:22.24        
 31 Goldstein, Jonathan F     13 Agua Swim Team-MR    5:33.68    5:23.89        
 32 Kunze, Colin J            13 NYCC-MR              5:19.99    5:24.42        
 33 Rosenstein, Tommy J       13 Agua Swim Team-MR    6:30.75    5:28.42        
 34 Koenigsberger, Stephan    14 Agua Swim Team-MR    6:30.00    5:29.93        
 35 Kusakin, Nick             14 Agua Swim Team-MR    5:20.00    5:30.67        
 36 Cummings, Lawrence T      13 Agua Swim Team-MR    7:09.85    6:11.43        
 
Boys 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fabian, Max L             16 GMSC-NE             17:09.42   16:54.67        
  2 Abrams, Michael           16 Agua Swim Team-MR   16:34.46   17:07.73        
  3 Hu-Van Wright, En-Wei     14 Agua Swim Team-MR   17:49.73   17:14.71        
  4 Neuendorf, Reed           16 NY Sharks-MR        16:58.97   17:20.72        
  5 Chansakul, JR J           14 Agua Swim Team-MR   18:21.25   17:23.05        
  6 Yamout, Nader             14 Agua Swim Team-MR   18:05.03   17:23.57        
  7 Pisano, Jake F            16 Tmsuffolk-MR        17:31.27   17:28.71        
  8 Rueda, Diego C            13 Agua Swim Team-MR   19:14.98   17:30.44        
  9 Vingan, Isaac             14 Tmsuffolk-MR        18:12.44   17:38.96        
 10 Bischoff, Kent A          14 Tmsuffolk-MR        17:23.95   17:49.80        
 11 Siegel, Jared             15 Tmsuffolk-MR        18:22.19   18:02.16        
 12 Sherman, Sammy I          14 Agua Swim Team-MR   19:20.77   18:05.49        
 13 Goetz, Mathew J           15 Tmsuffolk-MR        18:32.12   18:32.99        
 14 Neggia, Andrew J          14 NJW-NJ              19:03.02   18:37.31        
 15 Doughtery, Ryan C         15 Agua Swim Team-MR   19:00.00   18:53.65        
 16 Nunez, John               11 Agua Swim Team-MR   19:30.00   18:57.11        
 17 Ogisu, Kent               14 Agua Swim Team-MR   19:36.09   19:07.32        
 18 Yeo, Maxwell Z            13 Agua Swim Team-MR   20:27.92   19:34.49        
 19 Capodanno, Michael S      13 Tmsuffolk-MR        19:30.22   19:54.39        
 20 Scott, Thomas H           13 Tmsuffolk-MR        21:07.42   20:17.58        
 21 Tutty, Brandon A          12 SeaDragons-NJ       19:45.09   20:23.77        
 22 Wolin, Seth A             16 Pace-MR             21:44.00   20:26.81        
 23 McGeary, Ryan J           11 NJW-NJ              21:00.00   20:31.25        
 24 Cowden, Luke S            11 Tmsuffolk-MR        21:30.90   20:31.64        
 25 Rizzo, Anthony A          11 SeaDragons-NJ       20:45.09   20:35.94        
 26 Galinski, Benjamin N      12 SeaDragons-NJ       20:46.78   20:36.08        
 27 Goldstein, Jonathan F     13 Agua Swim Team-MR   19:00.00   20:37.49        
 28 Zagorodniy, Igor          13 Agua Swim Team-MR   20:00.00   20:57.95        
 29 Schwartz, Nes S           12 Agua Swim Team-MR   21:00.00   21:43.50        
 30 Colasurdo, Christopher F  11 SeaDragons-NJ       20:49.23   21:52.92        
 31 Wong, Kyle H              12 NJW-NJ              24:00.00   22:01.40        
 32 Wallace, Theodore J       17 Bluefish-MR         23:19.00   22:02.29        
 33 Munafo, Michael           12 NJW-NJ              23:44.00   22:27.57        
 34 Franz, Zachary A          14 Bluefish-MR         25:00.00   22:33.54        
 35 Rosen, Jacob M            12 NJW-NJ              22:47.00   22:52.53        
 36 Sarier, Karl K            11 NJW-NJ              23:50.00   25:34.85        
 -- Xie, Jaime                12 NJW-NJ              19:50.00         DQ        
      Did not finish