2008 MR AGUA Last Chance Meet - 3/8/2008 to 3/9/2008              

                             Sanction #: MR-080305                             
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Siegal, Gabriela J  10 YFD-MR                 31.90      32.76        
  2 Barclay, Skye M     10 YFD-MR                 33.04      32.83        
  3 Kelly, Jordan A     10 Agua Swim Team-MR      31.99      33.08        
  4 Zhang, Amy           9 NY Sharks-MR              NT      33.10        
  5 Fried, Carly T       9 YFD-MR                 33.90      34.75        
  6 Lauer, Amanda        9 NY Sharks-MR           34.54      34.87        
  7 McGowan, Alessia M   9 Agua Swim Team-MR      34.40      35.05        
  8 Cicalo, Julia A     10 NY Sharks-MR           36.96      35.08        
  9 Fuchs, Lindsey      10 Agua Swim Team-MR      33.70      35.17        
 10 Miara, Marissa      10 NY Sharks-MR           35.09      35.21        
 11 Suarez-Rebling, Ma  10 Agua Swim Team-MR      35.43      36.35        
 12 Haiken, Charlotte   10 Agua Swim Team-MR      35.74      36.77        
 13 Siegel, Sophie H    10 YFD-MR                 32.19      36.89        
 14 Dorsey, Kai V       10 Agua Swim Team-MR      36.90      37.34        
 15 Drennan, Tarah M    10 HS-MR                  41.16      37.51        
 16 Weiss, Jessie M      9 YFD-MR                 38.52      37.53        
 17 Robert, Jessica     10 Agua Swim Team-MR      36.84      37.76        
 18 Halper, Sophie R    10 Agua Swim Team-MR      37.96      37.88        
 19 Stern, Jackie B     10 YFD-MR                 37.01      38.00        
 20 Pena, Sarahe         9 Agua Swim Team-MR      37.02      38.01        
 20 Eguchi, Lydia       10 Agua Swim Team-MR      36.75      38.01        
 22 Doyle, Jordy L       9 YFD-MR                 36.06      38.02        
 23 Bay, Alexandria M   10 Agua Swim Team-MR      36.93      39.12        
 24 Miesner, Claudia J   9 NY Sharks-MR           40.67      39.27        
 25 Lipton, Jessica R   10 YFD-MR                 38.14      39.53        
 26 Arjomand, May        9 Agua Swim Team-MR      40.14      39.89        
 27 Everson, Sara H      9 Agua Swim Team-MR      41.20      40.21        
 28 Klinovsky, Katarin  10 Agua Swim Team-MR      40.77      40.23        
 29 Zavattero, Alyssa    9 Agua Swim Team-MR      39.96      40.74        
 30 Frater, Hannah       9 Agua Swim Team-MR      43.35      40.95        
 31 Omeara, Sappha E    10 YFD-MR                 40.30      41.02        
 32 Srinivasan, Prthvi   9 Agua Swim Team-MR      41.42      43.06        
 33 Ramirez, Amanda M    9 Agua Swim Team-MR      46.68      43.74        
 34 Patel, Shreeja N     9 Agua Swim Team-MR      45.21      48.20        
 35 Kantor, Chloe R      9 YFD-MR               1:04.15      48.34        
 36 Hymes, Caroline J    9 Agua Swim Team-MR      51.19      49.41        
 37 Armstrong, Dana      9 NY Sharks-MR           46.23      51.80        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Jordan A     10 Agua Swim Team-MR    1:11.46    1:11.26        
                  33.99     1:11.26 (37.27)                                        
  2 Siegel, Sophie H    10 YFD-MR               1:11.79    1:11.32        
                  34.28     1:11.32 (37.04)                                        
  3 Siegal, Gabriela J  10 YFD-MR               1:14.20    1:11.63        
                  34.94     1:11.63 (36.69)                                        
  4 Barclay, Skye M     10 YFD-MR               1:16.40    1:12.22        
                  34.75     1:12.22 (37.47)                                        
  5 Kuo, Elizabeth F    10 Agua Swim Team-MR    1:12.53    1:15.20        
                  36.00     1:15.20 (39.20)                                        
  6 Lauer, Amanda        9 NY Sharks-MR         1:16.04    1:16.10        
                  37.64     1:16.10 (38.46)                                        
  7 Fried, Carly T       9 YFD-MR               1:26.37    1:16.54        
                  36.15     1:16.54 (40.39)                                        
  8 Miara, Marissa      10 NY Sharks-MR         1:17.08    1:17.57        
                  37.36     1:17.57 (40.21)                                        
  9 Liu, Serina         10 UN-MR                1:19.45    1:20.08        
                  39.10     1:20.08 (40.98)                                        
 10 Wilf, Jenna R        9 Agua Swim Team-MR    1:23.47    1:20.50        
                  37.98     1:20.50 (42.52)                                        
 11 Haiken, Charlotte   10 Agua Swim Team-MR    1:20.10    1:20.58        
                  39.30     1:20.58 (41.28)                                        
 12 Jackson, Nicole M   10 HS-MR                1:24.39    1:20.94        
                  36.93     1:20.94 (44.01)                                        
 13 Drennan, Tarah M    10 HS-MR                1:29.43    1:21.40        
                  38.87     1:21.40 (42.53)                                        
 14 Eguchi, Lydia       10 Agua Swim Team-MR    1:19.78    1:22.24        
                  39.45     1:22.24 (42.79)                                        
 15 McGowan, Alessia M   9 Agua Swim Team-MR    1:19.22    1:22.67        
                  37.81     1:22.67 (44.86)                                        
 16 Doyle, Jordy L       9 YFD-MR               1:23.60    1:23.67        
                  39.26     1:23.67 (44.41)                                        
 17 Robert, Jessica     10 Agua Swim Team-MR    1:23.87    1:25.04        
                  40.60     1:25.04 (44.44)                                        
 18 Dorsey, Kai V       10 Agua Swim Team-MR    1:32.18    1:25.60        
                  39.26     1:25.60 (46.34)                                        
 19 Pena, Sarahe         9 Agua Swim Team-MR    1:27.10    1:25.65        
                  39.62     1:25.65 (46.03)                                        
 20 Zavattero, Alyssa    9 Agua Swim Team-MR    1:26.41    1:25.70        
                  40.50     1:25.70 (45.20)                                        
 21 Stern, Jackie B     10 YFD-MR               1:27.03    1:25.74        
                  40.95     1:25.74 (44.79)                                        
 22 Halper, Sophie R    10 Agua Swim Team-MR    1:25.58    1:26.77        
                  41.74     1:26.77 (45.03)                                        
 23 Weiss, Jessie M      9 YFD-MR               1:33.14    1:27.38        
                  40.45     1:27.38 (46.93)                                        
 24 Lipton, Jessica R   10 YFD-MR               1:26.93    1:28.49        
                  41.84     1:28.49 (46.65)                                        
 25 Klinovsky, Katarin  10 Agua Swim Team-MR    1:32.28    1:29.02        
                  43.06     1:29.02 (45.96)                                        
 26 Corridon, Claire D   9 Agua Swim Team-MR    1:33.20    1:29.64        
                  40.88     1:29.64 (48.76)                                        
 27 Frater, Hannah       9 Agua Swim Team-MR    1:41.69    1:30.10        
                  42.57     1:30.10 (47.53)                                        
 28 Everson, Sara H      9 Agua Swim Team-MR    1:29.07    1:30.44        
                  41.11     1:30.44 (49.33)                                        
 29 Bay, Alexandria M   10 Agua Swim Team-MR    1:21.82    1:30.68        
                  42.60     1:30.68 (48.08)                                        
 30 Yuabov, Esther       9 Aquaflames-MR        1:28.45    1:31.63        
                  41.81     1:31.63 (49.82)                                        
 31 Ladouceur, Emma K    9 Agua Swim Team-MR    1:28.16    1:32.04        
                  42.49     1:32.04 (49.55)                                        
 32 Omeara, Sappha E    10 YFD-MR               1:31.55    1:37.19        
                  44.97     1:37.19 (52.22)                                        
 33 Patel, Shreeja N     9 Agua Swim Team-MR    1:58.07    1:42.63        
                  48.24     1:42.63 (54.39)                                        
 34 Armstrong, Dana      9 NY Sharks-MR         1:40.42    1:42.89        
                  49.16     1:42.89 (53.73)                                        
 35 Pan, Amy             9 Aquaflames-MR        1:39.43    1:43.92        
                  47.45     1:43.92 (56.47)                                        
 36 Srinivasan, Prthvi   9 Agua Swim Team-MR    1:35.75    1:46.35        
                  48.63     1:46.35 (57.72)                                        
 37 Hymes, Caroline J    9 Agua Swim Team-MR    2:00.86    1:57.82        
                  54.33   1:57.82 (1:03.49)                                        
 38 Siu, Catherine       9 UN-MR                     NT    1:59.47        
                  57.88   1:59.47 (1:01.59)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Jordan A     10 Agua Swim Team-MR    2:56.72    2:39.95        
                  35.55     1:16.64 (41.09)     1:59.70 (43.06)     2:39.95 (40.25)
  2 Miara, Marissa      10 NY Sharks-MR         2:45.27    2:41.17        
                  36.74     1:18.06 (41.32)     2:01.81 (43.75)     2:41.17 (39.36)
  3 Wang, Carol          9 UN-MR                     NT    2:46.17        
                  39.58     1:22.46 (42.88)     2:06.10 (43.64)     2:46.17 (40.07)
  4 Suarez-Rebling, Ma  10 Agua Swim Team-MR    3:01.93    2:53.92        
                  37.92     1:22.81 (44.89)     2:11.63 (48.82)     2:53.92 (42.29)
  5 Haiken, Charlotte   10 Agua Swim Team-MR    2:55.38    2:54.79        
                  38.39     1:23.29 (44.90)     2:11.20 (47.91)     2:54.79 (43.59)
  6 McGowan, Alessia M   9 Agua Swim Team-MR    3:23.80    2:55.76        
                  38.38     1:26.27 (47.89)     2:15.52 (49.25)     2:55.76 (40.24)
  7 Pena, Sarahe         9 Agua Swim Team-MR    3:16.54    3:01.62        
                  37.66     1:24.54 (46.88)     2:13.98 (49.44)     3:01.62 (47.64)
  8 Robert, Jessica     10 Agua Swim Team-MR    3:19.20    3:02.98        
                  38.87     1:26.15 (47.28)     2:15.66 (49.51)     3:02.98 (47.32)
  9 Bay, Alexandria M   10 Agua Swim Team-MR    3:19.71    3:07.55        
                  39.53     1:26.27 (46.74)     2:18.63 (52.36)     3:07.55 (48.92)
 10 Everson, Sara H      9 Agua Swim Team-MR         NT    3:10.01        
                  38.52     1:27.47 (48.95)     2:19.58 (52.11)     3:10.01 (50.43)
 11 Zavattero, Alyssa    9 Agua Swim Team-MR         NT    3:11.76        
                  40.90     1:30.36 (49.46)     2:22.12 (51.76)     3:11.76 (49.64)
 12 Klinovsky, Katarin  10 Agua Swim Team-MR         NT    3:12.36        
                  40.80     1:31.55 (50.75)     2:23.53 (51.98)     3:12.36 (48.83)
 13 Frater, Hannah       9 Agua Swim Team-MR         NT    3:22.24        
                  42.30     1:32.61 (50.31)     2:28.03 (55.42)     3:22.24 (54.21)
 14 Srinivasan, Prthvi   9 Agua Swim Team-MR         NT    3:35.40        
                  44.03     1:40.11 (56.08)   3:35.40 (1:55.29)                    
 15 Siu, Catherine       9 UN-MR                     NT    4:16.32        
                  59.50   2:07.04 (1:07.54)   3:12.70 (1:05.66)   4:16.32 (1:03.62)
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Siegel, Sophie H    10 YFD-MR                 36.96      37.25        
  2 Wu, Samantha        10 HS-MR                  38.72      37.63        
  3 Cicalo, Julia A     10 NY Sharks-MR           38.91      38.37        
  4 Barclay, Skye M     10 YFD-MR                 39.40      38.46        
  5 Kuo, Elizabeth F    10 Agua Swim Team-MR      38.22      38.65        
  6 Zhang, Amy           9 NY Sharks-MR           38.93      38.82        
  7 Haiken, Charlotte   10 Agua Swim Team-MR      39.22      39.24        
  8 Siegal, Gabriela J  10 YFD-MR                 41.80      39.53        
  9 Fuchs, Lindsey      10 Agua Swim Team-MR      40.69      39.95        
 10 Miara, Marissa      10 NY Sharks-MR           39.98      40.10        
 11 Kelly, Jordan A     10 Agua Swim Team-MR      39.68      40.14        
 12 Lauer, Amanda        9 NY Sharks-MR           42.27      40.97        
 13 Wang, Carol          9 UN-MR                  44.95      41.16        
 14 Stern, Jackie B     10 YFD-MR                 43.09      41.61        
 15 Miesner, Claudia J   9 NY Sharks-MR           45.54      42.69        
 16 McGowan, Alessia M   9 Agua Swim Team-MR      41.01      42.82        
 17 Doyle, Jordy L       9 YFD-MR                 42.98      42.95        
 18 Dorsey, Kai V       10 Agua Swim Team-MR      43.27      43.01        
 19 Halper, Sophie R    10 Agua Swim Team-MR      43.17      43.71        
 20 Lipton, Jessica R   10 YFD-MR                 43.47      43.73        
 21 Suarez-Rebling, Ma  10 Agua Swim Team-MR      43.69      44.10        
 22 Robert, Jessica     10 Agua Swim Team-MR      42.90      44.23        
 23 Eguchi, Lydia       10 Agua Swim Team-MR      41.40      44.41        
 24 Omeara, Sappha E    10 YFD-MR                 46.88      44.48        
 25 Weiss, Jessie M      9 YFD-MR                 47.82      45.35        
 26 Drennan, Tarah M    10 HS-MR                  53.36      45.95        
 27 Frater, Hannah       9 Agua Swim Team-MR      46.79      46.24        
 28 Arjomand, May        9 Agua Swim Team-MR      47.17      46.92        
 29 Zavattero, Alyssa    9 Agua Swim Team-MR      49.85      47.25        
 30 Klinovsky, Katarin  10 Agua Swim Team-MR      50.26      47.72        
 31 Everson, Sara H      9 Agua Swim Team-MR      44.41      48.70        
 32 Bay, Alexandria M   10 Agua Swim Team-MR      50.18      50.41        
 33 Srinivasan, Prthvi   9 Agua Swim Team-MR      51.26      50.64        
 34 Patel, Shreeja N     9 Agua Swim Team-MR         NT      50.74        
 35 Pena, Sarahe         9 Agua Swim Team-MR      44.96      50.95        
 36 Ramirez, Amanda M    9 Agua Swim Team-MR      53.22      53.63        
 37 Armstrong, Dana      9 NY Sharks-MR           56.75      55.34        
 38 Kantor, Chloe R      9 YFD-MR                    NT      56.60        
 39 Hymes, Caroline J    9 Agua Swim Team-MR    1:04.13    1:06.25        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Siegel, Sophie H    10 YFD-MR               1:19.60    1:21.09        
                  39.13     1:21.09 (41.96)                                        
  2 Kuo, Elizabeth F    10 Agua Swim Team-MR    1:19.86    1:21.39        
                  40.20     1:21.39 (41.19)                                        
  3 Haiken, Charlotte   10 Agua Swim Team-MR    1:22.72    1:21.70        
                  39.11     1:21.70 (42.59)                                        
  4 Kelly, Jordan A     10 Agua Swim Team-MR    1:23.84    1:22.86        
                  40.69     1:22.86 (42.17)                                        
  5 Lange, Kaitlyn      10 NY Sharks-MR         1:23.12    1:23.67        
                  41.20     1:23.67 (42.47)                                        
  6 Miara, Marissa      10 NY Sharks-MR         1:24.57    1:23.82        
                  40.45     1:23.82 (43.37)                                        
  7 Gers, Emmanuelle S   9 YFD-MR               1:24.60    1:23.97        
                  40.21     1:23.97 (43.76)                                        
  8 Fuchs, Lindsey      10 Agua Swim Team-MR    1:24.94    1:26.93        
                  41.77     1:26.93 (45.16)                                        
  9 Stern, Jackie B     10 YFD-MR               1:37.14    1:31.30        
                  44.11     1:31.30 (47.19)                                        
 10 Wilf, Jenna R        9 Agua Swim Team-MR    1:36.01    1:32.13        
                  44.10     1:32.13 (48.03)                                        
 11 Halper, Sophie R    10 Agua Swim Team-MR    1:36.55    1:32.53        
                  45.87     1:32.53 (46.66)                                        
 12 McGowan, Alessia M   9 Agua Swim Team-MR    1:48.55    1:34.12        
                  44.22     1:34.12 (49.90)                                        
 13 Zavattero, Alyssa    9 Agua Swim Team-MR         NT    1:34.47        
                  47.07     1:34.47 (47.40)                                        
 14 Eguchi, Lydia       10 Agua Swim Team-MR    1:33.10    1:35.72        
                  45.93     1:35.72 (49.79)                                        
 15 Lipton, Jessica R   10 YFD-MR               1:36.00    1:36.02        
                  46.68     1:36.02 (49.34)                                        
 16 Dorsey, Kai V       10 Agua Swim Team-MR    1:46.33    1:36.46        
                  46.23     1:36.46 (50.23)                                        
 17 Frater, Hannah       9 Agua Swim Team-MR    1:44.41    1:36.71        
                  47.74     1:36.71 (48.97)                                        
 18 Omeara, Sappha E    10 YFD-MR               1:38.18    1:37.28        
                  47.41     1:37.28 (49.87)                                        
 19 Yuabov, Esther       9 Aquaflames-MR             NT    1:38.24        
                  47.22     1:38.24 (51.02)                                        
 20 Everson, Sara H      9 Agua Swim Team-MR    1:40.87    1:38.75        
                  47.32     1:38.75 (51.43)                                        
 21 Pena, Sarahe         9 Agua Swim Team-MR         NT    1:39.22        
                  47.81     1:39.22 (51.41)                                        
 22 Ladouceur, Emma K    9 Agua Swim Team-MR         NT    1:39.35        
                  48.50     1:39.35 (50.85)                                        
 23 Jackson, Nicole M   10 HS-MR                1:48.00    1:39.93        
                  47.65     1:39.93 (52.28)                                        
 24 Klinovsky, Katarin  10 Agua Swim Team-MR         NT    1:41.50        
                  50.65     1:41.50 (50.85)                                        
 25 Arjomand, May        9 Agua Swim Team-MR    1:47.94    1:46.77        
                  50.07     1:46.77 (56.70)                                        
 26 Srinivasan, Prthvi   9 Agua Swim Team-MR    1:49.02    1:50.19        
                  53.61     1:50.19 (56.58)                                        
 27 Patel, Shreeja N     9 Agua Swim Team-MR         NT    1:51.13        
                  53.79     1:51.13 (57.34)                                        
 28 Siu, Catherine       9 UN-MR                     NT    1:54.35        
                  56.68     1:54.35 (57.67)                                        
 -- Bay, Alexandria M   10 Agua Swim Team-MR    1:47.95         DQ        
                  53.04          DQ (57.06)                                        
 -- Putzer, Priscilla    9 YFD-MR                    NT         DQ        
                  54.51        DQ (1:02.08)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Fried, Carly T       9 YFD-MR                 42.00      41.82        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lange, Kaitlyn      10 NY Sharks-MR           42.50      41.44        
  2 Fried, Carly T       9 YFD-MR                 45.04      42.81        
  3 Siegal, Gabriela J  10 YFD-MR                 45.43      43.16        
  4 Fuchs, Lindsey      10 Agua Swim Team-MR      43.62      43.74        
  5 Wilf, Jenna R        9 Agua Swim Team-MR      43.39      43.85        
  6 Barclay, Skye M     10 YFD-MR                 46.04      43.86        
  7 Kuo, Elizabeth F    10 Agua Swim Team-MR      44.01      44.58        
  8 Doyle, Jordy L       9 YFD-MR                 44.20      44.59        
  9 Omeara, Sappha E    10 YFD-MR                 45.31      44.75        
 10 Miara, Marissa      10 NY Sharks-MR           45.72      45.95        
 11 Robert, Jessica     10 Agua Swim Team-MR      47.55      46.65        
 12 Liu, Serina         10 UN-MR                  50.54      47.02        
 13 Lipton, Jessica R   10 YFD-MR                 46.60      47.13        
 14 Weiss, Jessie M      9 YFD-MR                 47.05      47.22        
 15 Haiken, Charlotte   10 Agua Swim Team-MR      46.60      47.57        
 16 Pena, Sarahe         9 Agua Swim Team-MR      47.20      47.59        
 17 Eguchi, Lydia       10 Agua Swim Team-MR         NT      47.81        
 18 McGowan, Alessia M   9 Agua Swim Team-MR      46.37      48.83        
 19 Arjomand, May        9 Agua Swim Team-MR      45.92      49.31        
 20 Everson, Sara H      9 Agua Swim Team-MR      50.40      49.93        
 21 Stern, Jackie B     10 YFD-MR                 50.07      50.42        
 22 Dorsey, Kai V       10 Agua Swim Team-MR      50.68      50.73        
 23 Pan, Amy             9 Aquaflames-MR          58.35      51.07        
 24 Armstrong, Dana      9 NY Sharks-MR           51.59      52.65        
 25 Zavattero, Alyssa    9 Agua Swim Team-MR      55.02      53.25        
 26 Yuste-Golob, Keka   10 Kraken-MR              51.90      53.41        
 27 Patel, Shreeja N     9 Agua Swim Team-MR      52.65      54.20        
 28 Drennan, Tarah M    10 HS-MR                  59.83      54.47        
 29 Hymes, Caroline J    9 Agua Swim Team-MR         NT      57.32        
 30 Skykind, Hanna K    10 Kraken-MR                 NT    1:02.22        
 -- Putzer, Priscilla    9 YFD-MR                    NT         DQ        
 -- Bay, Alexandria M   10 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
 -- Jackson, Nicole M   10 HS-MR                  51.61         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wang, Carol          9 UN-MR                1:35.15    1:28.96        
                  41.96     1:28.96 (47.00)                                        
  2 Miesner, Claudia J   9 NY Sharks-MR         1:34.12    1:31.81        
                  45.15     1:31.81 (46.66)                                        
  3 Fuchs, Lindsey      10 Agua Swim Team-MR    1:33.41    1:32.74        
                  44.47     1:32.74 (48.27)                                        
  4 Kuo, Elizabeth F    10 Agua Swim Team-MR    1:33.13    1:33.67        
                  44.98     1:33.67 (48.69)                                        
  5 Barclay, Skye M     10 YFD-MR               1:38.83    1:34.96        
                  44.70     1:34.96 (50.26)                                        
  6 Siegal, Gabriela J  10 YFD-MR               1:43.39    1:37.12        
                  46.69     1:37.12 (50.43)                                        
  7 Omeara, Sappha E    10 YFD-MR               1:39.07    1:37.29        
                  46.52     1:37.29 (50.77)                                        
  8 Lipton, Jessica R   10 YFD-MR               1:41.60    1:40.01        
                  48.79     1:40.01 (51.22)                                        
  9 Miara, Marissa      10 NY Sharks-MR         1:38.05    1:40.58        
                  48.38     1:40.58 (52.20)                                        
 10 Doyle, Jordy L       9 YFD-MR               1:46.79    1:40.69        
                  47.73     1:40.69 (52.96)                                        
 11 Haiken, Charlotte   10 Agua Swim Team-MR    1:41.74    1:41.29        
                  49.31     1:41.29 (51.98)                                        
 12 Eguchi, Lydia       10 Agua Swim Team-MR    1:42.77    1:41.64        
                  48.15     1:41.64 (53.49)                                        
 13 Suarez-Rebling, Ma  10 Agua Swim Team-MR    1:44.89    1:42.29        
                  48.29     1:42.29 (54.00)                                        
 14 Weiss, Jessie M      9 YFD-MR               1:45.21    1:45.37        
                  48.75     1:45.37 (56.62)                                        
 15 McGowan, Alessia M   9 Agua Swim Team-MR    1:43.19    1:45.77        
                  51.48     1:45.77 (54.29)                                        
 16 Cicalo, Julia A     10 NY Sharks-MR         1:44.15    1:46.24        
                  52.35     1:46.24 (53.89)                                        
 17 Everson, Sara H      9 Agua Swim Team-MR    1:49.25    1:49.09        
                  51.16     1:49.09 (57.93)                                        
 18 Arjomand, May        9 Agua Swim Team-MR    1:52.98    1:49.73        
                  51.82     1:49.73 (57.91)                                        
 19 Halper, Sophie R    10 Agua Swim Team-MR    1:47.78    1:51.23        
                  54.12     1:51.23 (57.11)                                        
 20 Ramirez, Amanda M    9 Agua Swim Team-MR    2:00.42    1:52.80        
                  54.53     1:52.80 (58.27)                                        
 21 Drennan, Tarah M    10 HS-MR                2:09.09    1:53.02        
                  56.48     1:53.02 (56.54)                                        
 22 Stern, Jackie B     10 YFD-MR               1:51.80    1:54.18        
                  54.07   1:54.18 (1:00.11)                                        
 23 Patel, Shreeja N     9 Agua Swim Team-MR    1:53.57    1:55.49        
                  55.28   1:55.49 (1:00.21)                                        
 24 Dorsey, Kai V       10 Agua Swim Team-MR    1:56.21    1:55.54        
                  54.34   1:55.54 (1:01.20)                                        
 25 Frater, Hannah       9 Agua Swim Team-MR    2:01.73    1:55.78        
                  54.99   1:55.78 (1:00.79)                                        
 26 Klinovsky, Katarin  10 Agua Swim Team-MR         NT    1:57.71        
                  55.87   1:57.71 (1:01.84)                                        
 27 Zavattero, Alyssa    9 Agua Swim Team-MR         NT    1:58.25        
                  56.88   1:58.25 (1:01.37)                                        
 28 Armstrong, Dana      9 NY Sharks-MR         1:52.85    2:02.30        
                  58.54   2:02.30 (1:03.76)                                        
 -- Hymes, Caroline J    9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
                  58.94        DQ (1:16.40)                                        
 -- Bay, Alexandria M   10 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
                1:05.65        DQ (1:15.34)                                        
 -- Siu, Catherine       9 UN-MR                     NT         DQ        
                1:18.91        DQ (1:23.35)                                        
 -- Kantor, Chloe R      9 YFD-MR                    NT         DQ        
                1:07.66        DQ (1:16.85)                                        
 -- Robert, Jessica     10 Agua Swim Team-MR    1:44.64         DQ        
                  48.05          DQ (54.34)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Siegel, Sophie H    10 YFD-MR                 37.95      34.83        
  2 Lange, Kaitlyn      10 NY Sharks-MR           35.10      34.99        
  3 Barclay, Skye M     10 YFD-MR                 37.13      36.95        
  4 Siegal, Gabriela J  10 YFD-MR                 41.14      38.17        
  5 Fuchs, Lindsey      10 Agua Swim Team-MR      37.97      38.36        
  6 Fried, Carly T       9 YFD-MR                 42.69      38.80        
  7 Stephen, Lindsey    10 NY Sharks-MR           39.01      39.01        
  8 Lauer, Amanda        9 NY Sharks-MR           42.20      40.71        
  9 Doyle, Jordy L       9 YFD-MR                 43.71      43.20        
 10 Yuabov, Esther       9 Aquaflames-MR             NT      43.23        
 11 Liu, Serina         10 UN-MR                  42.16      43.27        
 12 Halper, Sophie R    10 Agua Swim Team-MR      42.38      44.36        
 13 Robert, Jessica     10 Agua Swim Team-MR      46.36      44.57        
 14 Corridon, Claire D   9 Agua Swim Team-MR         NT      45.39        
 15 Klinovsky, Katarin  10 Agua Swim Team-MR      48.56      46.27        
 15 Weiss, Jessie M      9 YFD-MR                 47.18      46.27        
 17 Drennan, Tarah M    10 HS-MR                  49.87      46.80        
 18 Jackson, Nicole M   10 HS-MR                  50.95      49.08        
 19 Srinivasan, Prthvi   9 Agua Swim Team-MR      52.08      49.94        
 20 Pan, Amy             9 Aquaflames-MR          52.79      51.43        
 21 Arjomand, May        9 Agua Swim Team-MR      53.26      51.66        
 22 Bay, Alexandria M   10 Agua Swim Team-MR      52.68      52.55        
 23 Putzer, Priscilla    9 YFD-MR                    NT      56.37        
 24 Armstrong, Dana      9 NY Sharks-MR         1:02.86    1:05.01        
 25 Hymes, Caroline J    9 Agua Swim Team-MR         NT    1:06.38        
 -- Skykind, Hanna K    10 Kraken-MR                 NT         DQ        
 -- Frater, Hannah       9 Agua Swim Team-MR      48.80         DQ        
 -- Ladouceur, Emma K    9 Agua Swim Team-MR      55.40         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barclay, Skye M     10 YFD-MR               1:26.86    1:22.95        
                  37.45     1:22.95 (45.50)                                        
  2 Zhang, Amy           9 NY Sharks-MR         1:22.93    1:24.01        
                  37.51     1:24.01 (46.50)                                        
  3 Fuchs, Lindsey      10 Agua Swim Team-MR    1:28.01    1:24.10        
                  38.02     1:24.10 (46.08)                                        
  4 Miesner, Claudia J   9 NY Sharks-MR         1:31.19    1:31.85        
                  41.41     1:31.85 (50.44)                                        
  5 Eguchi, Lydia       10 Agua Swim Team-MR         NT    1:34.57        
                  41.67     1:34.57 (52.90)                                        
  6 Halper, Sophie R    10 Agua Swim Team-MR    1:36.36    1:41.45        
                  46.85     1:41.45 (54.60)                                        
  7 Pena, Sarahe         9 Agua Swim Team-MR    1:57.38    1:52.40        
                  50.33   1:52.40 (1:02.07)                                        
  8 Arjomand, May        9 Agua Swim Team-MR    2:02.64    2:02.12        
                  54.45   2:02.12 (1:07.67)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fuchs, Lindsey      10 Agua Swim Team-MR    2:57.46    2:52.32        
                  38.20     1:22.19 (43.99)     2:12.45 (50.26)     2:52.32 (39.87)
  2 Kelly, Jordan A     10 Agua Swim Team-MR    3:01.64    2:54.19        
                  40.98     1:25.06 (44.08)     2:13.73 (48.67)     2:54.19 (40.46)
  3 Kuo, Elizabeth F    10 Agua Swim Team-MR    2:57.98    2:54.27        
                  42.55     1:24.25 (41.70)     2:14.80 (50.55)     2:54.27 (39.47)
  4 Eguchi, Lydia       10 Agua Swim Team-MR    3:09.56    3:11.86        
                  43.44     1:34.41 (50.97)     2:28.19 (53.78)     3:11.86 (43.67)
  5 Robert, Jessica     10 Agua Swim Team-MR         NT    3:15.74        
                  47.51     1:37.94 (50.43)     2:32.35 (54.41)     3:15.74 (43.39)
  6 Halper, Sophie R    10 Agua Swim Team-MR         NT    3:20.39        
                  47.01     1:36.47 (49.46)     2:34.89 (58.42)     3:20.39 (45.50)
  7 McGowan, Alessia M   9 Agua Swim Team-MR    3:20.77    3:29.06        
                  46.89     1:41.41 (54.52)   2:46.15 (1:04.74)     3:29.06 (42.91)
 -- Corridon, Claire D   9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
                  48.37     1:37.52 (49.15)   2:46.29 (1:08.77)          DQ (48.58)
 -- Wilf, Jenna R        9 Agua Swim Team-MR    3:14.06         DQ        
                  45.71     1:34.86 (49.15)     2:26.82 (51.96)          DQ (43.75)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Venice, Charissa L  12 NY Sharks-MR           25.64      25.79        
  2 Oudkerk, Nicollett  12 Unattached             25.80      26.35        
  3 Gawlik, Keri N      12 NY Sharks-MR           26.63      26.76        
  4 Rodriguez, Keannie  12 Agua Swim Team-MR      28.03      27.81        
  5 Poindexter, Tiana   12 NY Sharks-MR           27.18      28.14        
  6 Shehan, Olivia W    11 Agua Swim Team-MR      28.16      28.49        
  6 Miesner, Kiera C    12 NY Sharks-MR           27.95      28.49        
  8 Diserio, Sophia     12 Agua Swim Team-MR      28.72      28.62        
  9 Ogisu, Emilie       12 Agua Swim Team-MR      31.20      29.17        
 10 Lauer, Valerie      12 NY Sharks-MR           28.47      29.29        
 11 Fuchs, Amanda B     12 Agua Swim Team-MR      29.93      29.48        
 12 Nonnenberg, Mia     11 BDA-MA                 29.98      29.57        
 13 Aguirre, Julie D    12 HS-MR                  29.76      29.66        
 14 Pena E., Jarleen B  12 Agua Swim Team-MR      29.25      29.88        
 15 Goreshnik, Ashley   12 NY Sharks-MR           29.28      30.06        
 16 Mendrzycki, Morgan  11 NY Sharks-MR           29.28      30.16        
 17 Borter, Gabriella   11 Agua Swim Team-MR      29.51      30.20        
 18 Ringler, Julia I    11 Agua Swim Team-MR      29.71      30.36        
 19 Xue, Kelly E        12 HS-MR                  30.45      30.54        
 20 Lappas, Olivia      12 NY Sharks-MR           31.11      30.55        
 21 Ng, Phyllis         12 HS-MR                  30.88      30.84        
 22 Damsky, Abby K      12 Agua Swim Team-MR      30.82      31.33        
 23 Thompson, Lailah Y  12 Unattached             30.90      31.50        
 24 Pezzella, Samantha  12 HS-MR                  32.84      31.84        
 25 Brickman, Molly E   11 YFD-MR                 29.62      31.85        
 26 Sansone, Lene       12 NY Sharks-MR           32.01      31.87        
 27 Kosoff, Zora R      12 HS-MR                  34.00      32.50        
 28 Ludwicki, Kristin   11 NY Sharks-MR           34.56      33.70        
 29 Arjomand, Banou     11 Agua Swim Team-MR      34.06      34.11        
 30 Basso, Sierra K     11 Agua Swim Team-MR      33.03      34.15        
 31 Higgins, Emma J     11 YFD-MR                 33.60      34.16        
 32 Galen, Eve I        11 Agua Swim Team-MR      33.32      34.89        
 33 Kleckner, Sabrina   11 Agua Swim Team-MR      36.17      35.08        
 34 Sullivan, Mariana   11 Agua Swim Team-MR      37.28      35.83        
 35 Wang, Stephanie     12 UN-MR                  36.36      36.08        
 36 Rosenfeld, Jamie A  11 Agua Swim Team-MR      38.95      37.35        
 37 Byrne, Theresa A    11 Agua Swim Team-MR      34.54      37.63        
 38 Vallo, Emma R       11 Agua Swim Team-MR      39.21      41.12        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gawlik, Keri N      12 NY Sharks-MR           57.32      58.42        
                  27.82       58.42 (30.60)                                        
  2 Oudkerk, Nicollett  12 Unattached             58.56      59.83        
                  28.13       59.83 (31.70)                                        
  3 Shehan, Olivia W    11 Agua Swim Team-MR    1:01.67    1:00.56        
                  29.42     1:00.56 (31.14)                                        
  4 Poindexter, Tiana   12 NY Sharks-MR         1:00.09    1:00.91        
                  28.74     1:00.91 (32.17)                                        
  5 Ogisu, Emilie       12 Agua Swim Team-MR    1:01.51    1:00.98        
                  29.87     1:00.98 (31.11)                                        
  6 Cirone, Alexandra   12 Agua Swim Team-MR    1:01.08    1:01.79        
                  30.01     1:01.79 (31.78)                                        
  7 Mendrzycki, Morgan  11 NY Sharks-MR         1:02.78    1:02.64        
                  30.55     1:02.64 (32.09)                                        
  8 Miesner, Kiera C    12 NY Sharks-MR         1:00.95    1:02.71        
                  30.27     1:02.71 (32.44)                                        
  9 Skoczylas, Anne M   11 Agua Swim Team-MR    1:02.74    1:03.53        
                  30.52     1:03.53 (33.01)                                        
 10 Ramsden, Hannah N   12 Agua Swim Team-MR    1:05.76    1:04.78        
                  31.25     1:04.78 (33.53)                                        
 11 Pena E., Jarleen B  12 Agua Swim Team-MR    1:03.61    1:05.16        
                  31.41     1:05.16 (33.75)                                        
 12 Diserio, Sophia     12 Agua Swim Team-MR    1:05.56    1:05.77        
                  31.98     1:05.77 (33.79)                                        
 13 Goreshnik, Ashley   12 NY Sharks-MR         1:07.36    1:05.93        
                  31.36     1:05.93 (34.57)                                        
 14 Lauer, Valerie      12 NY Sharks-MR         1:04.93    1:06.39        
                  32.37     1:06.39 (34.02)                                        
 15 Borter, Gabriella   11 Agua Swim Team-MR    1:05.28    1:06.60        
                  31.89     1:06.60 (34.71)                                        
 16 Brickman, Molly E   11 YFD-MR               1:06.58    1:06.90        
                  31.87     1:06.90 (35.03)                                        
 17 Lui, Geyanne E      12 UN-MR                1:08.75    1:08.07        
                  31.51     1:08.07 (36.56)                                        
 18 Ng, Phyllis         12 HS-MR                1:12.09    1:11.32        
                  33.97     1:11.32 (37.35)                                        
 19 Thompson, Lailah Y  12 Unattached           1:11.22    1:11.55        
                  32.68     1:11.55 (38.87)                                        
 20 Damsky, Abby K      12 Agua Swim Team-MR    1:09.09    1:12.90        
                  34.08     1:12.90 (38.82)                                        
 21 Basso, Sierra K     11 Agua Swim Team-MR    1:12.28    1:13.99        
                  35.28     1:13.99 (38.71)                                        
 22 Higgins, Emma J     11 YFD-MR               1:13.52    1:14.94        
                  36.76     1:14.94 (38.18)                                        
 23 Loginova, Maria     12 Aquaflames-MR        1:15.25    1:15.27        
                  36.34     1:15.27 (38.93)                                        
 24 Galen, Eve I        11 Agua Swim Team-MR    1:15.07    1:15.84        
                  36.30     1:15.84 (39.54)                                        
 25 Pan, Sophie         12 Aquaflames-MR        1:19.74    1:16.72        
                  36.11     1:16.72 (40.61)                                        
 26 Arjomand, Banou     11 Agua Swim Team-MR    1:17.70    1:17.18        
                  37.25     1:17.18 (39.93)                                        
 27 Kirtzman, Sienna C  11 Agua Swim Team-MR    1:28.67    1:17.28        
                  36.77     1:17.28 (40.51)                                        
 28 Howe, Campbell C    11 Agua Swim Team-MR    1:18.23    1:19.16        
                  37.24     1:19.16 (41.92)                                        
 29 Sullivan, Mariana   11 Agua Swim Team-MR    1:18.28    1:19.30        
                  38.58     1:19.30 (40.72)                                        
 30 Byrne, Theresa A    11 Agua Swim Team-MR    1:27.74    1:23.37        
                  38.68     1:23.37 (44.69)                                        
 31 Batri, Leslie A     11 HS-MR                1:22.12    1:23.43        
                  39.59     1:23.43 (43.84)                                        
 32 Rosenfeld, Jamie A  11 Agua Swim Team-MR    1:28.83    1:24.92        
                  42.45     1:24.92 (42.47)                                        
 33 Marsillo, Alexandr  11 HS-MR                1:30.94    1:25.48        
                  38.61     1:25.48 (46.87)                                        
 34 Chaplin, Mimi       12 Kraken-MR            1:26.25    1:29.24        
                  42.50     1:29.24 (46.74)                                        
 35 Bourdin, Camille A  11 YFD-MR               1:23.62    1:37.41        
                  45.81     1:37.41 (51.60)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Venice, Charissa L  12 NY Sharks-MR         2:01.02    2:01.86        
                  28.04       58.87 (30.83)     1:31.04 (32.17)     2:01.86 (30.82)
  2 Ogisu, Emilie       12 Agua Swim Team-MR    2:14.22    2:10.51        
                  30.69     1:03.41 (32.72)     1:37.44 (34.03)     2:10.51 (33.07)
  3 Shehan, Olivia W    11 Agua Swim Team-MR    2:13.92    2:12.45        
                  30.54     1:04.32 (33.78)     1:38.78 (34.46)     2:12.45 (33.67)
  4 Skoczylas, Anne M   11 Agua Swim Team-MR    2:15.29    2:12.57        
                  30.27     1:04.38 (34.11)     1:39.01 (34.63)     2:12.57 (33.56)
  5 Miesner, Kiera C    12 NY Sharks-MR         2:12.84    2:13.73        
                  30.53     1:04.62 (34.09)     1:39.60 (34.98)     2:13.73 (34.13)
  6 Mendrzycki, Morgan  11 NY Sharks-MR         2:15.19    2:15.07        
                  31.11     1:05.08 (33.97)     1:40.48 (35.40)     2:15.07 (34.59)
  7 Lappas, Olivia      12 NY Sharks-MR         2:17.08    2:16.03        
                  31.13     1:05.75 (34.62)     1:41.31 (35.56)     2:16.03 (34.72)
  8 Fuchs, Amanda B     12 Agua Swim Team-MR    2:19.51    2:16.36        
                  30.24     1:04.78 (34.54)     1:40.84 (36.06)     2:16.36 (35.52)
  9 Rodriguez, Keannie  12 Agua Swim Team-MR    2:14.73    2:18.66        
                  29.96     1:04.93 (34.97)     1:41.95 (37.02)     2:18.66 (36.71)
 10 Oudkerk, Nicollett  12 Unattached           2:24.09    2:20.10        
                  30.24     1:06.32 (36.08)     1:43.93 (37.61)     2:20.10 (36.17)
 11 Pena E., Jarleen B  12 Agua Swim Team-MR    2:23.05    2:21.49        
                  32.50     1:09.54 (37.04)     1:46.21 (36.67)     2:21.49 (35.28)
 12 Nonnenberg, Mia     11 BDA-MA               2:27.19    2:21.89        
                  31.96     1:07.89 (35.93)     1:45.37 (37.48)     2:21.89 (36.52)
 13 Ringler, Julia I    11 Agua Swim Team-MR    2:27.29    2:26.38        
                  33.12     1:09.67 (36.55)     1:48.50 (38.83)     2:26.38 (37.88)
 14 Diserio, Sophia     12 Agua Swim Team-MR    2:29.99    2:28.45        
                  33.25     1:10.71 (37.46)     1:50.39 (39.68)     2:28.45 (38.06)
 15 Sansone, Lene       12 NY Sharks-MR         2:51.35    2:36.60        
                  33.99     1:13.27 (39.28)     1:55.67 (42.40)     2:36.60 (40.93)
 16 Basso, Sierra K     11 Agua Swim Team-MR    2:44.93    2:42.92        
                  36.72     1:17.80 (41.08)     2:00.93 (43.13)     2:42.92 (41.99)
 17 Arjomand, Banou     11 Agua Swim Team-MR    2:46.73    2:45.76        
                  37.37     1:19.76 (42.39)     2:03.73 (43.97)     2:45.76 (42.03)
 18 Galen, Eve I        11 Agua Swim Team-MR    2:47.37    2:46.40        
                  36.26     1:18.12 (41.86)     2:02.46 (44.34)     2:46.40 (43.94)
 19 Sullivan, Mariana   11 Agua Swim Team-MR    2:48.98    2:49.40        
                  37.33     1:20.71 (43.38)     2:03.01 (42.30)     2:49.40 (46.39)
 20 Kleckner, Sabrina   11 Agua Swim Team-MR    2:56.90    2:54.48        
                  37.26     1:21.56 (44.30)     2:04.75 (43.19)     2:54.48 (49.73)
 21 Wang, Stephanie     12 UN-MR                     NT    3:01.60        
                  39.06     1:26.80 (47.74)     2:16.44 (49.64)     3:01.60 (45.16)
 22 Byrne, Theresa A    11 Agua Swim Team-MR    2:57.47    3:04.67        
                  38.99     1:25.94 (46.95)     2:15.94 (50.00)     3:04.67 (48.73)
 23 Vallo, Emma R       11 Agua Swim Team-MR    3:01.47    3:08.42        
                  42.35     1:31.26 (48.91)     2:20.90 (49.64)     3:08.42 (47.52)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Poindexter, Tiana   12 NY Sharks-MR           31.46      31.34        
  2 Oudkerk, Nicollett  12 Unattached             31.76      33.25        
  3 Rodriguez, Keannie  12 Agua Swim Team-MR      33.19      33.30        
  4 Borter, Gabriella   11 Agua Swim Team-MR      33.11      33.46        
  5 Lauer, Valerie      12 NY Sharks-MR           35.65      33.52        
  6 Ogisu, Emilie       12 Agua Swim Team-MR      33.67      34.01        
  7 Diserio, Sophia     12 Agua Swim Team-MR      35.36      34.37        
  8 Goreshnik, Ashley   12 NY Sharks-MR           34.57      34.87        
  9 Ringler, Julia I    11 Agua Swim Team-MR      34.46      34.90        
 10 Aguirre, Julie D    12 HS-MR                  35.62      35.92        
 11 Damsky, Abby K      12 Agua Swim Team-MR      36.85      36.68        
 12 Brickman, Molly E   11 YFD-MR                 35.45      37.18        
 13 Ng, Phyllis         12 HS-MR                  39.10      37.20        
 14 Thompson, Lailah Y  12 Unattached             36.76      37.39        
 15 Kosoff, Zora R      12 HS-MR                  39.38      37.85        
 16 Pezzella, Samantha  12 HS-MR                  38.26      38.14        
 17 Sansone, Lene       12 NY Sharks-MR           39.86      38.66        
 18 Galen, Eve I        11 Agua Swim Team-MR      39.12      39.41        
 19 Arjomand, Banou     11 Agua Swim Team-MR      41.01      40.45        
 20 Ludwicki, Kristin   11 NY Sharks-MR           40.60      41.51        
 21 Kleckner, Sabrina   11 Agua Swim Team-MR      46.09      42.13        
 22 Byrne, Theresa A    11 Agua Swim Team-MR      40.63      42.24        
 23 Sullivan, Mariana   11 Agua Swim Team-MR      43.08      43.00        
 24 Rosenfeld, Jamie A  11 Agua Swim Team-MR      46.53      43.23        
 25 Higgins, Emma J     11 YFD-MR                    NT      43.28        
 26 Wang, Stephanie     12 UN-MR                  45.60      44.26        
 27 Vallo, Emma R       11 Agua Swim Team-MR         NT      46.18        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fuchs, Amanda B     12 Agua Swim Team-MR         NT    1:08.58        
                  33.50     1:08.58 (35.08)                                        
  2 Poindexter, Tiana   12 NY Sharks-MR         1:10.02    1:09.17        
                  32.47     1:09.17 (36.70)                                        
  3 Ogisu, Emilie       12 Agua Swim Team-MR    1:10.24    1:10.09        
                  34.48     1:10.09 (35.61)                                        
  4 Borter, Gabriella   11 Agua Swim Team-MR    1:09.72    1:10.52        
                  33.86     1:10.52 (36.66)                                        
  5 Shehan, Olivia W    11 Agua Swim Team-MR    1:12.57    1:11.97        
                  35.97     1:11.97 (36.00)                                        
  6 Cirone, Alexandra   12 Agua Swim Team-MR    1:11.09    1:12.91        
                  36.15     1:12.91 (36.76)                                        
  7 Skoczylas, Anne M   11 Agua Swim Team-MR    1:17.39    1:12.98        
                  35.34     1:12.98 (37.64)                                        
  8 Mendrzycki, Morgan  11 NY Sharks-MR         1:11.44    1:13.07        
                  35.61     1:13.07 (37.46)                                        
  9 Lui, Geyanne E      12 UN-MR                1:15.96    1:13.33        
                  35.37     1:13.33 (37.96)                                        
 10 Goreshnik, Ashley   12 NY Sharks-MR         1:15.00    1:15.21        
                  34.26     1:15.21 (40.95)                                        
 11 Rodriguez, Keannie  12 Agua Swim Team-MR    1:10.76    1:15.48        
                  35.97     1:15.48 (39.51)                                        
 12 Ramsden, Hannah N   12 Agua Swim Team-MR    1:19.77    1:16.17        
                  37.19     1:16.17 (38.98)                                        
 13 Brickman, Molly E   11 YFD-MR               1:17.40    1:16.72        
                  37.01     1:16.72 (39.71)                                        
 14 Aguirre, Julie D    12 HS-MR                1:18.80    1:16.93        
                  38.13     1:16.93 (38.80)                                        
 15 Lauer, Valerie      12 NY Sharks-MR         1:19.99    1:17.79        
                  35.61     1:17.79 (42.18)                                        
 16 Thompson, Lailah Y  12 Unattached           1:27.67    1:18.60        
                  37.09     1:18.60 (41.51)                                        
 17 Damsky, Abby K      12 Agua Swim Team-MR    1:17.97    1:18.92        
                  37.18     1:18.92 (41.74)                                        
 18 Pan, Sophie         12 Aquaflames-MR        1:23.31    1:22.31        
                  38.63     1:22.31 (43.68)                                        
 19 Basso, Sierra K     11 Agua Swim Team-MR    1:25.16    1:27.51        
                  42.56     1:27.51 (44.95)                                        
 20 Loginova, Maria     12 Aquaflames-MR        1:29.51    1:29.47        
                  44.09     1:29.47 (45.38)                                        
 21 Arjomand, Banou     11 Agua Swim Team-MR    1:27.94    1:29.95        
 22 Kleckner, Sabrina   11 Agua Swim Team-MR    1:35.93    1:32.13        
                  45.13     1:32.13 (47.00)                                        
 23 Higgins, Emma J     11 YFD-MR                    NT    1:32.26        
                  45.51     1:32.26 (46.75)                                        
 24 Byrne, Theresa A    11 Agua Swim Team-MR    1:34.39    1:33.11        
                  44.49     1:33.11 (48.62)                                        
 25 Sullivan, Mariana   11 Agua Swim Team-MR    1:33.50    1:33.95        
                  46.47     1:33.95 (47.48)                                        
 26 Rosenfeld, Jamie A  11 Agua Swim Team-MR    1:36.30    1:36.57        
                  47.00     1:36.57 (49.57)                                        
 27 Batri, Leslie A     11 HS-MR                1:37.31    1:38.65        
                  49.06     1:38.65 (49.59)                                        
 28 Middleton, Kaya L   11 Kraken-MR            1:40.00    1:45.86        
                  50.72     1:45.86 (55.14)                                        
 29 Bourdin, Camille A  11 YFD-MR               2:12.17    1:51.22        
                  52.74     1:51.22 (58.48)                                        
 -- Marsillo, Alexandr  11 HS-MR                1:45.93         DQ        
                  44.77          DQ (49.73)                                        
 -- Chaplin, Mimi       12 Kraken-MR            1:38.00         DQ        
                  47.26          DQ (57.88)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Grady, Caitlin M    12 NY Sharks-MR           36.05      35.87        
  2 Miesner, Kiera C    12 NY Sharks-MR           35.47      35.90        
  3 Cirone, Alexandra   12 Agua Swim Team-MR      35.80      36.45        
  4 Pena E., Jarleen B  12 Agua Swim Team-MR      35.75      36.48        
  5 Oudkerk, Nicollett  12 Unattached             36.67      36.59        
  6 Diserio, Sophia     12 Agua Swim Team-MR      36.65      36.80        
  7 Rodriguez, Keannie  12 Agua Swim Team-MR      36.86      37.48        
  8 Borter, Gabriella   11 Agua Swim Team-MR      39.09      37.55        
  9 Ramsden, Hannah N   12 Agua Swim Team-MR      38.43      38.08        
 10 Lui, Geyanne E      12 UN-MR                  38.45      38.09        
 11 Poindexter, Tiana   12 NY Sharks-MR           36.54      38.61        
 12 Thompson, Lailah Y  12 Unattached             38.40      38.82        
 13 Brickman, Molly E   11 YFD-MR                 40.94      39.34        
 14 Nonnenberg, Mia     11 BDA-MA                 38.95      39.71        
 15 Skoczylas, Anne M   11 Agua Swim Team-MR      42.13      41.19        
 16 Arjomand, Banou     11 Agua Swim Team-MR      40.90      41.59        
 17 Ng, Phyllis         12 HS-MR                  42.75      42.41        
 18 Galen, Eve I        11 Agua Swim Team-MR      41.08      42.73        
 19 Kleckner, Sabrina   11 Agua Swim Team-MR      44.36      42.91        
 20 Sullivan, Mariana   11 Agua Swim Team-MR      42.02      42.99        
 21 Higgins, Emma J     11 YFD-MR                 43.38      43.15        
 22 Damsky, Abby K      12 Agua Swim Team-MR      43.00      43.20        
 23 Howe, Campbell C    11 Agua Swim Team-MR      42.85      44.40        
 24 Aguirre, Julie D    12 HS-MR                  45.92      44.98        
 25 Pan, Sophie         12 Aquaflames-MR          48.64      45.33        
 26 Marsillo, Alexandr  11 HS-MR                  49.23      46.66        
 27 Chaplin, Mimi       12 Kraken-MR              47.50      48.29        
 28 Byrne, Theresa A    11 Agua Swim Team-MR      48.72      48.57        
 29 Sedlis, Lucy W      11 Kraken-MR              47.50      49.45        
 30 Middleton, Kaya L   11 Kraken-MR              49.80      50.53        
 31 Batri, Leslie A     11 HS-MR                  53.73      52.92        
 -- Rohner, Elena N     11 Kraken-MR                 NT         DQ        
 -- Bourdin, Camille A  11 YFD-MR                    NT         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Grady, Caitlin M    12 NY Sharks-MR         1:16.29    1:15.34        
                  36.10     1:15.34 (39.24)                                        
  2 Miesner, Kiera C    12 NY Sharks-MR         1:17.54    1:16.23        
                  35.97     1:16.23 (40.26)                                        
  3 Pena E., Jarleen B  12 Agua Swim Team-MR    1:19.35    1:18.59        
                  37.28     1:18.59 (41.31)                                        
  4 Shehan, Olivia W    11 Agua Swim Team-MR    1:21.34    1:19.01        
                  37.47     1:19.01 (41.54)                                        
  5 Diserio, Sophia     12 Agua Swim Team-MR    1:20.87    1:19.92        
                  37.01     1:19.92 (42.91)                                        
  6 Borter, Gabriella   11 Agua Swim Team-MR    1:24.91    1:21.51        
                  38.34     1:21.51 (43.17)                                        
  7 Poindexter, Tiana   12 NY Sharks-MR         1:20.09    1:23.24        
                  38.41     1:23.24 (44.83)                                        
  8 Oudkerk, Nicollett  12 Unattached           1:23.96    1:23.84        
                  38.37     1:23.84 (45.47)                                        
  9 Xue, Kelly E        12 HS-MR                1:24.08    1:24.82        
                  39.44     1:24.82 (45.38)                                        
 10 Wang, Stephanie     12 UN-MR                1:26.01    1:25.01        
                  40.35     1:25.01 (44.66)                                        
 11 Thompson, Lailah Y  12 Unattached           1:24.56    1:25.33        
                  38.96     1:25.33 (46.37)                                        
 12 Nonnenberg, Mia     11 BDA-MA               1:28.06    1:25.67        
                  40.76     1:25.67 (44.91)                                        
 13 Brickman, Molly E   11 YFD-MR               1:30.25    1:29.01        
                  41.32     1:29.01 (47.69)                                        
 14 Kosoff, Zora R      12 HS-MR                1:33.16    1:31.09        
                  43.78     1:31.09 (47.31)                                        
 15 Higgins, Emma J     11 YFD-MR               1:33.81    1:31.57        
                  44.04     1:31.57 (47.53)                                        
 16 Arjomand, Banou     11 Agua Swim Team-MR    1:30.53    1:31.89        
                  43.50     1:31.89 (48.39)                                        
 17 Sansone, Lene       12 NY Sharks-MR         1:33.95    1:32.19        
                  42.99     1:32.19 (49.20)                                        
 18 Kleckner, Sabrina   11 Agua Swim Team-MR    1:37.78    1:32.37        
                  44.33     1:32.37 (48.04)                                        
 19 Ng, Phyllis         12 HS-MR                1:34.82    1:33.17        
                  44.78     1:33.17 (48.39)                                        
 20 Galen, Eve I        11 Agua Swim Team-MR    1:27.88    1:33.47        
                  45.07     1:33.47 (48.40)                                        
 21 Damsky, Abby K      12 Agua Swim Team-MR    1:32.25    1:34.22        
                  44.54     1:34.22 (49.68)                                        
 22 Ludwicki, Kristin   11 NY Sharks-MR         1:38.46    1:35.74        
                  46.01     1:35.74 (49.73)                                        
 23 Basso, Sierra K     11 Agua Swim Team-MR    1:35.51    1:36.32        
                  46.01     1:36.32 (50.31)                                        
 24 Sullivan, Mariana   11 Agua Swim Team-MR    1:36.14    1:36.82        
                  46.35     1:36.82 (50.47)                                        
 25 Byrne, Theresa A    11 Agua Swim Team-MR    1:47.50    1:46.29        
                  49.33     1:46.29 (56.96)                                        
 26 Rosenfeld, Jamie A  11 Agua Swim Team-MR    1:54.67    1:46.92        
                  51.00     1:46.92 (55.92)                                        
 27 Vallo, Emma R       11 Agua Swim Team-MR    1:52.57    1:52.11        
                  53.44     1:52.11 (58.67)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gawlik, Keri N      12 NY Sharks-MR           29.55      29.68        
  2 Fuchs, Amanda B     12 Agua Swim Team-MR         NT      30.04        
  3 Grady, Caitlin M    12 NY Sharks-MR           31.22      30.17        
  4 Shehan, Olivia W    11 Agua Swim Team-MR      32.43      31.12        
  5 Ogisu, Emilie       12 Agua Swim Team-MR      31.90      31.23        
  6 Oudkerk, Nicollett  12 Unattached             29.88      31.91        
  7 Goreshnik, Ashley   12 NY Sharks-MR           32.54      31.99        
  8 Diserio, Sophia     12 Agua Swim Team-MR      34.41      32.45        
  9 Nonnenberg, Mia     11 BDA-MA                 32.87      32.78        
 10 Brickman, Molly E   11 YFD-MR                 33.32      32.99        
 11 Lauer, Valerie      12 NY Sharks-MR           33.63      33.18        
 12 Rodriguez, Keannie  12 Agua Swim Team-MR      31.90      33.43        
 13 Lui, Geyanne E      12 UN-MR                  35.86      34.13        
 14 Thompson, Lailah Y  12 Unattached             36.06      34.49        
 15 Pena E., Jarleen B  12 Agua Swim Team-MR      33.47      34.92        
 16 Aguirre, Julie D    12 HS-MR                  36.22      35.47        
 17 Basso, Sierra K     11 Agua Swim Team-MR      37.40      37.29        
 18 Kirtzman, Sienna C  11 Agua Swim Team-MR      40.40      38.88        
 19 Ng, Phyllis         12 HS-MR                  40.69      39.36        
 20 Howe, Campbell C    11 Agua Swim Team-MR      41.14      40.03        
 21 Batri, Leslie A     11 HS-MR                  45.09      40.60        
 22 Galen, Eve I        11 Agua Swim Team-MR      46.97      41.27        
 23 Higgins, Emma J     11 YFD-MR                 44.81      42.49        
 24 Marsillo, Alexandr  11 HS-MR                  51.45      43.14        
 25 Kleckner, Sabrina   11 Agua Swim Team-MR      44.89      44.05        
 26 Sedlis, Lucy W      11 Kraken-MR              49.50      44.58        
 27 Rosenfeld, Jamie A  11 Agua Swim Team-MR      48.58      46.18        
 -- Bourdin, Camille A  11 YFD-MR                    NT         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gawlik, Keri N      12 NY Sharks-MR         1:04.91    1:05.45        
                  29.89     1:05.45 (35.56)                                        
  2 Grady, Caitlin M    12 NY Sharks-MR         1:09.48    1:07.63        
                  31.56     1:07.63 (36.07)                                        
  3 Skoczylas, Anne M   11 Agua Swim Team-MR    1:12.24    1:11.66        
                  33.22     1:11.66 (38.44)                                        
  4 Shehan, Olivia W    11 Agua Swim Team-MR    1:12.68    1:12.10        
                  32.90     1:12.10 (39.20)                                        
  5 Mendrzycki, Morgan  11 NY Sharks-MR         1:11.87    1:12.34        
                  34.19     1:12.34 (38.15)                                        
  6 Goreshnik, Ashley   12 NY Sharks-MR         1:11.65    1:12.94        
                  33.75     1:12.94 (39.19)                                        
  7 Nonnenberg, Mia     11 BDA-MA               1:13.30    1:13.77        
                  34.24     1:13.77 (39.53)                                        
  8 Nierenberg, Amelia  12 Agua Swim Team-MR    1:11.25    1:13.80        
                  33.69     1:13.80 (40.11)                                        
  9 Rodriguez, Keannie  12 Agua Swim Team-MR    1:15.14    1:14.49        
                  33.12     1:14.49 (41.37)                                        
 10 Xue, Kelly E        12 HS-MR                1:18.38    1:18.59        
                  34.98     1:18.59 (43.61)                                        
 11 Pena E., Jarleen B  12 Agua Swim Team-MR    1:17.62    1:19.51        
                  36.07     1:19.51 (43.44)                                        
 12 Khal-Laayoun, Yasm  11 Agua Swim Team-MR    1:17.99    1:19.82        
                  36.56     1:19.82 (43.26)                                        
 13 Brickman, Molly E   11 YFD-MR               1:15.88    1:19.95        
                  37.25     1:19.95 (42.70)                                        
 14 Kosoff, Zora R      12 HS-MR                1:29.22    1:22.02        
                  38.29     1:22.02 (43.73)                                        
 15 Pezzella, Samantha  12 HS-MR                1:25.81    1:22.87        
                  37.12     1:22.87 (45.75)                                        
 16 Aguirre, Julie D    12 HS-MR                1:23.34    1:23.29        
                  38.13     1:23.29 (45.16)                                        
 17 Basso, Sierra K     11 Agua Swim Team-MR    1:24.84    1:26.71        
                  41.75     1:26.71 (44.96)                                        
 18 Ringler, Julia I    11 Agua Swim Team-MR    1:40.69    1:27.62        
                  38.92     1:27.62 (48.70)                                        
 19 Damsky, Abby K      12 Agua Swim Team-MR    1:31.47    1:35.17        
                  41.31     1:35.17 (53.86)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Grady, Caitlin M    12 NY Sharks-MR         2:31.14    2:27.98        
                  31.04     1:10.06 (39.02)     1:51.16 (41.10)     2:27.98 (36.82)
  2 Shehan, Olivia W    11 Agua Swim Team-MR    2:30.60    2:29.50        
                  33.41     1:12.81 (39.40)     1:56.12 (43.31)     2:29.50 (33.38)
  3 Mendrzycki, Morgan  11 NY Sharks-MR         2:33.63    2:32.50        
                  34.48     1:12.21 (37.73)     1:58.08 (45.87)     2:32.50 (34.42)
  4 Skoczylas, Anne M   11 Agua Swim Team-MR    2:33.57    2:35.42        
                  33.80     1:13.90 (40.10)     2:01.84 (47.94)     2:35.42 (33.58)
  4 Pena E., Jarleen B  12 Agua Swim Team-MR    2:35.84    2:35.42        
                  37.20     1:16.41 (39.21)     2:01.39 (44.98)     2:35.42 (34.03)
  6 Miesner, Kiera C    12 NY Sharks-MR         2:31.82    2:36.32        
                  33.34     1:15.73 (42.39)     1:59.69 (43.96)     2:36.32 (36.63)
  7 Rodriguez, Keannie  12 Agua Swim Team-MR    2:30.21    2:36.51        
                  33.48     1:13.63 (40.15)     2:00.45 (46.82)     2:36.51 (36.06)
  8 Nonnenberg, Mia     11 BDA-MA               2:38.19    2:39.38        
                  33.67     1:14.67 (41.00)     2:01.93 (47.26)     2:39.38 (37.45)
  9 Diserio, Sophia     12 Agua Swim Team-MR    2:43.79    2:39.76        
                  35.21     1:15.55 (40.34)     2:01.43 (45.88)     2:39.76 (38.33)
 10 Xue, Kelly E        12 HS-MR                2:40.25    2:40.62        
                  34.89     1:16.12 (41.23)     2:03.56 (47.44)     2:40.62 (37.06)
 11 Ramsden, Hannah N   12 Agua Swim Team-MR    2:44.36    2:41.02        
                  37.50     1:19.39 (41.89)     2:05.96 (46.57)     2:41.02 (35.06)
 12 Damsky, Abby K      12 Agua Swim Team-MR    2:50.71    2:53.04        
                  38.76     1:23.17 (44.41)     2:14.92 (51.75)     2:53.04 (38.12)
 13 Basso, Sierra K     11 Agua Swim Team-MR    3:42.87    2:56.98        
                  39.74     1:24.92 (45.18)     2:17.35 (52.43)     2:56.98 (39.63)
 14 Galen, Eve I        11 Agua Swim Team-MR    3:01.31    2:59.93        
                  41.91     1:25.71 (43.80)     2:16.77 (51.06)     2:59.93 (43.16)
 15 Kirtzman, Sienna C  11 Agua Swim Team-MR    3:09.66    3:03.34        
                  41.56     1:30.42 (48.86)     2:19.79 (49.37)     3:03.34 (43.55)
 16 Howe, Campbell C    11 Agua Swim Team-MR    3:00.56    3:03.83        
                  42.20     1:26.31 (44.11)     2:20.79 (54.48)     3:03.83 (43.04)
 17 Arjomand, Banou     11 Agua Swim Team-MR    3:13.92    3:06.64        
                  45.76     1:32.04 (46.28)     2:24.05 (52.01)     3:06.64 (42.59)
 18 Sullivan, Mariana   11 Agua Swim Team-MR    3:16.28    3:07.42        
                  43.96     1:31.86 (47.90)     2:26.53 (54.67)     3:07.42 (40.89)
 19 Loginova, Maria     12 Aquaflames-MR             NT    3:09.46        
                  43.47     1:32.05 (48.58)     2:26.60 (54.55)     3:09.46 (42.86)
 20 Kleckner, Sabrina   11 Agua Swim Team-MR    3:17.82    3:10.96        
                  45.59     1:35.12 (49.53)     2:28.87 (53.75)     3:10.96 (42.09)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Howe, Ritchey F     14 Agua Swim Team-MR      25.99      26.17        
  2 Reynoso, Jessica M  13 Agua Swim Team-MR      26.15      26.61        
  3 Wyatt, Allison B    15 Big Blue-MR            26.00      26.95        
  4 Scott, Lucy E       13 Agua Swim Team-MR      26.86      27.35        
  5 Chan, Shirley       13 Agua Swim Team-MR      27.20      27.39        
  6 Lee, Abigail C      13 Agua Swim Team-MR      26.25      27.44        
  7 Moore, Jhanna       17 Agua Swim Team-MR      26.45      27.73        
  8 Nunez, Ana          14 Agua Swim Team-MR      27.42      27.79        
  9 Kleinbart, Jessica  16 Agua Swim Team-MR      27.75      27.87        
 10 Lappas, Alexandra   16 NY Sharks-MR           27.36      27.89        
 11 Burke, Meaghan      14 NY Sharks-MR           27.43      27.91        
 11 Rodriguez, Natalia  13 Agua Swim Team-MR      27.08      27.91        
 13 Suarez, Daniela I   13 Agua Swim Team-MR      27.50      27.92        
 14 Armstrong, Shannon  14 NY Sharks-MR           27.86      28.08        
 15 Omary, Natalie M    14 Agua Swim Team-MR      27.96      28.31        
 16 Kuo, Jacqueline     13 Agua Swim Team-MR      27.53      28.34        
 17 Chudy, Charlotte L  13 Agua Swim Team-MR      28.06      28.43        
 18 Erickson, Abigayle  16 Agua Swim Team-MR      27.80      28.66        
 19 Getsos, Julia A     14 NY Sharks-MR           29.33      29.01        
 20 Chen, Vicki         15 UN-MR                  28.05      29.03        
 21 Jacob, Kaitlin      13 NY Sharks-MR           29.24      29.49        
 22 Mitchell, Alex F    15 YFD-MR                 29.27      29.54        
 23 Mathers, Hanna      14 NY Sharks-MR           31.31      29.81        
 24 Sherry, Dana E      14 Unattached             30.72      29.88        
 25 Purcell, Kelsey G   17 Agua Swim Team-MR      29.38      29.92        
 26 Rubin, Ada L        17 Agua Swim Team-MR      28.41      30.12        
 27 Barratt, Anna D     15 Agua Swim Team-MR      29.52      30.27        
 28 Suh, Bridget        13 Agua Swim Team-MR      29.63      30.41        
 29 Altman-Kurosaki, H  15 Agua Swim Team-MR      29.92      30.44        
 30 Mares, Rebecca J    14 Unattached             31.78      32.65        
 31 Munn, Alexandra     14 NY Sharks-MR           32.16      32.76        
 32 Mon Fiston, Megan   13 UN-MR                  32.22      32.92        
 33 Correani, Anna M    13 YFD-MR                    NT      33.58        
 34 Wang, Carol          9 UN-MR                  34.31      34.55        
 35 Ting, Tatiana       14 UN-MR                  38.66      39.57        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Venice, Charissa L  12 NY Sharks-MR           55.47      55.99        
                  26.99       55.99 (29.00)                                        
  2 Rookwood, Shakiray  15 HS-MR                  56.30      56.60        
                  27.16       56.60 (29.44)                                        
  3 Nunez, Ana          14 Agua Swim Team-MR      58.13      58.32        
                  28.45       58.32 (29.87)                                        
  4 Scott, Lucy E       13 Agua Swim Team-MR      59.56      58.50        
                  28.30       58.50 (30.20)                                        
  5 Jou, Stephanie      15 UN-MR                1:00.00      58.91        
                  28.99       58.91 (29.92)                                        
  6 Armstrong, Shannon  14 NY Sharks-MR           58.67      59.08        
                  28.64       59.08 (30.44)                                        
  7 Chan, Shirley       13 Agua Swim Team-MR      58.85      59.35        
                  28.85       59.35 (30.50)                                        
  8 Kuo, Jacqueline     13 Agua Swim Team-MR      59.39      59.48        
                  28.68       59.48 (30.80)                                        
  9 Rodriguez, Natalia  13 Agua Swim Team-MR      58.87      59.78        
                  28.87       59.78 (30.91)                                        
 10 Brown, Caitlin N    13 HS-MR                  58.83      59.84        
                  28.92       59.84 (30.92)                                        
 11 Omary, Natalie M    14 Agua Swim Team-MR    1:00.40    1:00.02        
                  29.02     1:00.02 (31.00)                                        
 11 Kleinbart, Jessica  16 Agua Swim Team-MR      59.65    1:00.02        
                  29.02     1:00.02 (31.00)                                        
 13 Moore, Jhanna       17 Agua Swim Team-MR      56.24    1:00.62        
                  28.67     1:00.62 (31.95)                                        
 14 Xue, Vanessa K      14 HS-MR                1:02.01    1:02.10        
                  29.72     1:02.10 (32.38)                                        
 15 Getsos, Julia A     14 NY Sharks-MR         1:02.24    1:03.29        
                  30.50     1:03.29 (32.79)                                        
 16 Sanchez, Michelle   14 Agua Swim Team-MR    1:02.84    1:03.50        
                  30.37     1:03.50 (33.13)                                        
 17 Jacob, Kaitlin      13 NY Sharks-MR         1:05.04    1:03.89        
                  30.52     1:03.89 (33.37)                                        
 18 Degnan, Hayley F    13 NJW-NJ               1:04.58    1:04.54        
                  31.25     1:04.54 (33.29)                                        
 19 Altman-Kurosaki, H  15 Agua Swim Team-MR    1:05.02    1:05.66        
                  32.17     1:05.66 (33.49)                                        
 20 Purcell, Kelsey G   17 Agua Swim Team-MR    1:00.73    1:05.96        
                  31.48     1:05.96 (34.48)                                        
 21 Sherry, Dana E      14 Unattached           1:09.19    1:05.97        
                  31.87     1:05.97 (34.10)                                        
 22 Park, Jiyeon        14 Unattached           1:11.00    1:06.28        
                  31.13     1:06.28 (35.15)                                        
 23 Healy, Elodi        13 Agua Swim Team-MR    1:06.46    1:06.90        
                  31.87     1:06.90 (35.03)                                        
 23 Xue, Rosalia S      16 HS-MR                1:06.39    1:06.90        
                  32.31     1:06.90 (34.59)                                        
 25 Mathers, Hanna      14 NY Sharks-MR         1:09.84    1:07.35        
                  32.42     1:07.35 (34.93)                                        
 26 Munn, Alexandra     14 NY Sharks-MR         1:09.82    1:07.48        
                  32.50     1:07.48 (34.98)                                        
 27 Bachman, Jett       14 YFD-MR               1:09.70    1:11.30        
                  33.66     1:11.30 (37.64)                                        
 28 Siegal, Gabriela J  10 YFD-MR               1:14.20    1:13.75        
                  36.15     1:13.75 (37.60)                                        
 29 Mon Fiston, Megan   13 UN-MR                1:12.71    1:15.14        
                  35.22     1:15.14 (39.92)                                        
 30 Russo, Alexa A      18 YFD-MR               1:16.06    1:16.98        
                  36.03     1:16.98 (40.95)                                        
 31 Fazio, Catherine A   8 NJW-NJ               1:17.30    1:17.11        
                  36.35     1:17.11 (40.76)                                        
 32 Siegel, Sophie H    10 YFD-MR               1:11.79    1:21.25        
                  39.70     1:21.25 (41.55)                                        
 33 Barclay, Skye M     10 YFD-MR               1:16.40    1:25.29        
                  38.82     1:25.29 (46.47)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Carew, Kaitlyn      17 NY Sharks-MR         2:01.95    2:02.11        
                  28.41       58.96 (30.55)     1:30.73 (31.77)     2:02.11 (31.38)
  2 Burke, Meaghan      14 NY Sharks-MR         2:02.48    2:02.36        
                  28.70       59.21 (30.51)     1:30.90 (31.69)     2:02.36 (31.46)
  3 Omary, Natalie M    14 Agua Swim Team-MR    2:08.15    2:06.34        
                  29.56     1:01.67 (32.11)     1:34.33 (32.66)     2:06.34 (32.01)
  4 Erickson, Abigayle  16 Agua Swim Team-MR    2:03.91    2:07.66        
                  29.47     1:01.78 (32.31)     1:34.80 (33.02)     2:07.66 (32.86)
  5 Howe, Ritchey F     14 Agua Swim Team-MR    2:07.48    2:07.88        
                  29.02     1:00.92 (31.90)     1:34.55 (33.63)     2:07.88 (33.33)
  6 Scott, Lucy E       13 Agua Swim Team-MR    2:10.23    2:08.21        
                  29.40     1:02.11 (32.71)     1:35.54 (33.43)     2:08.21 (32.67)
  7 Chan, Shirley       13 Agua Swim Team-MR    2:07.72    2:08.98        
                  29.76     1:02.49 (32.73)     1:36.57 (34.08)     2:08.98 (32.41)
  8 Reynoso, Jessica M  13 Agua Swim Team-MR    2:06.99    2:09.10        
                  30.46     1:03.05 (32.59)     1:36.34 (33.29)     2:09.10 (32.76)
  9 Kuo, Jacqueline     13 Agua Swim Team-MR    2:07.12    2:09.18        
                  29.93     1:02.50 (32.57)     1:36.39 (33.89)     2:09.18 (32.79)
 10 Lappas, Alexandra   16 NY Sharks-MR         2:09.07    2:09.32        
                  29.15     1:01.62 (32.47)     1:35.45 (33.83)     2:09.32 (33.87)
 11 Lee, Abigail C      13 Agua Swim Team-MR    2:06.99    2:09.46        
                  29.17     1:02.19 (33.02)     1:36.18 (33.99)     2:09.46 (33.28)
 12 Kleinbart, Jessica  16 Agua Swim Team-MR    2:10.26    2:13.44        
                  30.43     1:04.09 (33.66)     1:39.07 (34.98)     2:13.44 (34.37)
 13 Hoth, Brielle A     15 NY Sharks-MR         2:16.44    2:16.36        
                  31.47     1:06.21 (34.74)     1:41.48 (35.27)     2:16.36 (34.88)
 14 Jacob, Kaitlin      13 NY Sharks-MR         2:17.89    2:16.53        
                  30.59     1:05.17 (34.58)     1:41.67 (36.50)     2:16.53 (34.86)
 15 Barratt, Anna D     15 Agua Swim Team-MR    2:15.38    2:17.56        
                  31.22     1:05.45 (34.23)     1:41.38 (35.93)     2:17.56 (36.18)
 16 Moore, Jhanna       17 Agua Swim Team-MR    2:05.05    2:17.98        
                  30.06     1:03.49 (33.43)     1:40.28 (36.79)     2:17.98 (37.70)
 17 Altman-Kurosaki, H  15 Agua Swim Team-MR    2:19.82    2:18.92        
                  32.42     1:07.38 (34.96)     1:44.24 (36.86)     2:18.92 (34.68)
 18 Purcell, Kelsey G   17 Agua Swim Team-MR    2:13.71    2:19.37        
                  31.54     1:06.58 (35.04)     1:43.09 (36.51)     2:19.37 (36.28)
 19 Mitchell, Alex F    15 YFD-MR               2:22.94    2:25.77        
                  32.27     1:08.61 (36.34)     1:47.24 (38.63)     2:25.77 (38.53)
 20 Suh, Bridget        13 Agua Swim Team-MR    2:26.68    2:26.83        
                  33.33     1:11.11 (37.78)     1:49.97 (38.86)     2:26.83 (36.86)
 21 Chen, Vicki         15 UN-MR                2:26.81    2:27.59        
                  32.67     1:09.96 (37.29)     1:48.79 (38.83)     2:27.59 (38.80)
 22 Healy, Elodi        13 Agua Swim Team-MR    2:29.51    2:31.80        
                  33.89     1:11.84 (37.95)     1:51.95 (40.11)     2:31.80 (39.85)
 23 Munn, Alexandra     14 NY Sharks-MR         2:31.87    2:32.34        
                                1:10.74 ( )     1:51.19 (40.45)     2:32.34 (41.15)
 24 Novick-Smith, Eliz  15 YFD-MR                    NT    2:39.51        
                  35.80     1:15.61 (39.81)     1:58.58 (42.97)     2:39.51 (40.93)
 25 Mon Fiston, Megan   13 UN-MR                     NT    2:46.51        
                  36.25     1:18.41 (42.16)     2:04.28 (45.87)     2:46.51 (42.23)
 26 Correani, Anna M    13 YFD-MR                    NT    2:48.26        
                  38.37     1:20.31 (41.94)     2:05.51 (45.20)     2:48.26 (42.75)
 27 Ting, Tatiana       14 UN-MR                     NT    3:04.58        
                  39.94     1:25.65 (45.71)     2:15.96 (50.31)     3:04.58 (48.62)
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Omary, Natalie M    14 Agua Swim Team-MR    6:47.11    5:31.88        
                  30.16     1:03.30 (33.14)     1:37.34 (34.04)     2:11.53 (34.19)
        2:45.21 (33.68)     3:19.32 (34.11)     3:52.95 (33.63)     4:26.30 (33.35)
        4:59.69 (33.39)     5:31.88 (32.19)                                        
  2 Scott, Lucy E       13 Agua Swim Team-MR    5:47.21    5:49.02        
                  30.99     1:06.04 (35.05)     1:41.43 (35.39)     2:17.98 (36.55)
        2:53.62 (35.64)     3:29.53 (35.91)     4:05.52 (35.99)     4:41.15 (35.63)
        5:15.69 (34.54)     5:49.02 (33.33)                                        
  3 Degnan, Hayley F    13 NJW-NJ                    NT    5:54.31        
                  31.99     1:07.14 (35.15)     1:42.91 (35.77)     2:19.42 (36.51)
        2:55.91 (36.49)     3:31.85 (35.94)     4:08.01 (36.16)     4:44.14 (36.13)
        5:19.90 (35.76)     5:54.31 (34.41)                                        
  4 Moore, Jhanna       17 Agua Swim Team-MR    5:44.05    5:54.52        
                  31.64     1:06.73 (35.09)     1:42.10 (35.37)     2:17.77 (35.67)
        2:53.19 (35.42)     3:29.36 (36.17)     4:06.32 (36.96)     4:42.88 (36.56)
        5:18.88 (36.00)     5:54.52 (35.64)                                        
  5 Fuchs, Amanda B     12 Agua Swim Team-MR    6:30.47    6:04.95        
                  32.55     1:08.58 (36.03)     1:45.62 (37.04)     2:22.64 (37.02)
        3:00.14 (37.50)     3:37.17 (37.03)     4:14.53 (37.36)     4:51.73 (37.20)
        5:28.66 (36.93)     6:04.95 (36.29)                                        
  6 Getsos, Julia A     14 NY Sharks-MR         6:05.59    6:06.52        
                  31.98     1:07.38 (35.40)     1:42.96 (35.58)     2:19.51 (36.55)
        2:58.33 (38.82)     3:36.74 (38.41)     4:14.70 (37.96)     4:52.57 (37.87)
        5:30.41 (37.84)     6:06.52 (36.11)                                        
  7 Jou, Stephanie      15 UN-MR                     NT    6:16.30        
                  31.81     1:08.01 (36.20)     1:46.40 (38.39)     2:25.03 (38.63)
        3:03.91 (38.88)     3:43.48 (39.57)     4:22.88 (39.40)     5:01.66 (38.78)
        5:39.25 (37.59)     6:16.30 (37.05)                                        
  8 Nonnenberg, Mia     11 BDA-MA               6:23.88    6:22.96        
                  32.40     1:09.11 (36.71)     1:34.59 (25.48)     2:26.81 (52.22)
        3:06.79 (39.98)     3:45.77 (38.98)     4:25.68 (39.91)     5:05.18 (39.50)
        5:44.64 (39.46)     6:22.96 (38.32)                                        
  9 Aguirre, Julie D    12 HS-MR                6:36.72    6:30.65        
                  31.87     1:08.82 (36.95)     1:47.64 (38.82)     2:27.89 (40.25)
        3:09.12 (41.23)     3:50.18 (41.06)     4:31.55 (41.37)     5:12.85 (41.30)
        5:52.79 (39.94)     6:30.65 (37.86)                                        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jou, Stephanie      15 UN-MR                1:07.00    1:06.50        
                  32.61     1:06.50 (33.89)                                        
  2 Kuo, Jacqueline     13 Agua Swim Team-MR    1:06.26    1:06.77        
                  32.86     1:06.77 (33.91)                                        
  3 Howe, Ritchey F     14 Agua Swim Team-MR    1:07.36    1:06.81        
                  32.53     1:06.81 (34.28)                                        
  4 Reynoso, Jessica M  13 Agua Swim Team-MR    1:07.96    1:07.16        
                  32.94     1:07.16 (34.22)                                        
  5 Brown, Caitlin N    13 HS-MR                1:07.94    1:08.13        
                  32.45     1:08.13 (35.68)                                        
  6 Armstrong, Shannon  14 NY Sharks-MR         1:08.65    1:08.42        
                  33.50     1:08.42 (34.92)                                        
  7 Chan, Shirley       13 Agua Swim Team-MR    1:09.09    1:09.41        
                  33.79     1:09.41 (35.62)                                        
  8 Omary, Natalie M    14 Agua Swim Team-MR    1:09.11    1:10.03        
                  34.30     1:10.03 (35.73)                                        
  9 Rodriguez, Natalia  13 Agua Swim Team-MR    1:10.00    1:10.62        
                  34.60     1:10.62 (36.02)                                        
 10 Nunez, Ana          14 Agua Swim Team-MR    1:12.18    1:12.02        
                  35.53     1:12.02 (36.49)                                        
 11 Jacob, Kaitlin      13 NY Sharks-MR         1:13.40    1:12.21        
                  34.98     1:12.21 (37.23)                                        
 12 Xue, Vanessa K      14 HS-MR                1:12.33    1:12.62        
                  35.03     1:12.62 (37.59)                                        
 13 Getsos, Julia A     14 NY Sharks-MR         1:12.08    1:12.76        
                  34.98     1:12.76 (37.78)                                        
 14 Sanchez, Michelle   14 Agua Swim Team-MR    1:11.20    1:13.48        
                  34.91     1:13.48 (38.57)                                        
 15 Altman-Kurosaki, H  15 Agua Swim Team-MR    1:11.89    1:14.07        
                  36.20     1:14.07 (37.87)                                        
 16 Sherry, Dana E      14 Unattached           1:28.47    1:16.57        
                  37.63     1:16.57 (38.94)                                        
 17 Kleinbart, Jessica  16 Agua Swim Team-MR    1:17.07    1:16.74        
                  37.49     1:16.74 (39.25)                                        
 18 Barratt, Anna D     15 Agua Swim Team-MR    1:15.84    1:16.82        
                  37.86     1:16.82 (38.96)                                        
 19 Bachman, Jett       14 YFD-MR                    NT    1:18.37        
                  37.18     1:18.37 (41.19)                                        
 20 Munn, Alexandra     14 NY Sharks-MR         1:19.29    1:19.11        
                  38.25     1:19.11 (40.86)                                        
 21 Park, Jiyeon        14 Unattached           1:31.00    1:19.35        
                  37.97     1:19.35 (41.38)                                        
 22 Healy, Elodi        13 Agua Swim Team-MR    1:20.42    1:20.85        
                  39.13     1:20.85 (41.72)                                        
 23 Mihalcik, Maggie    13 Agua Swim Team-MR    2:05.85    1:25.46        
                  40.93     1:25.46 (44.53)                                        
 24 Mon Fiston, Megan   13 UN-MR                1:30.14    1:30.40        
                  44.08     1:30.40 (46.32)                                        
 25 Sutto-Plunz, Sarah  13 Kraken-MR            1:29.00    1:31.22        
                  43.49     1:31.22 (47.73)                                        
 26 Fazio, Catherine A   8 NJW-NJ               1:31.23    1:32.48        
                  44.29     1:32.48 (48.19)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Howe, Ritchey F     14 Agua Swim Team-MR    2:23.62    2:20.98        
                  33.31     1:09.53 (36.22)     1:45.86 (36.33)     2:20.98 (35.12)
  2 Suarez, Daniela I   13 Agua Swim Team-MR    2:27.18    2:22.47        
                  34.39     1:10.51 (36.12)     1:46.89 (36.38)     2:22.47 (35.58)
  3 Reynoso, Jessica M  13 Agua Swim Team-MR    2:24.23    2:22.97        
                  34.23     1:09.83 (35.60)     1:46.23 (36.40)     2:22.97 (36.74)
  4 Chudy, Charlotte L  13 Agua Swim Team-MR    2:26.79    2:23.20        
                  34.02     1:09.98 (35.96)     1:46.98 (37.00)     2:23.20 (36.22)
  5 Rodriguez, Natalia  13 Agua Swim Team-MR         NT    2:28.59        
                  35.12     1:12.42 (37.30)     1:50.44 (38.02)     2:28.59 (38.15)
  6 Omary, Natalie M    14 Agua Swim Team-MR    2:28.66    2:29.05        
                  36.13     1:13.66 (37.53)     1:51.47 (37.81)     2:29.05 (37.58)
  7 Nunez, Ana          14 Agua Swim Team-MR    2:32.51    2:30.95        
                  36.68     1:13.95 (37.27)     1:52.39 (38.44)     2:30.95 (38.56)
  8 Borter, Gabriella   11 Agua Swim Team-MR    2:36.35    2:31.38        
                  35.65     1:13.86 (38.21)     1:52.74 (38.88)     2:31.38 (38.64)
  9 Armstrong, Shannon  14 NY Sharks-MR         2:25.80    2:31.48        
                  34.91     1:12.41 (37.50)     1:51.46 (39.05)     2:31.48 (40.02)
 10 Mendrzycki, Morgan  11 NY Sharks-MR         2:28.45    2:32.77        
                  36.02     1:14.43 (38.41)     1:53.66 (39.23)     2:32.77 (39.11)
 11 Getsos, Julia A     14 NY Sharks-MR         2:35.09    2:33.43        
                  35.15     1:13.55 (38.40)     1:53.59 (40.04)     2:33.43 (39.84)
 12 Hoth, Brielle A     15 NY Sharks-MR         2:42.75    2:36.77        
                  36.89     1:16.46 (39.57)     1:57.22 (40.76)     2:36.77 (39.55)
 13 Skoczylas, Anne M   11 Agua Swim Team-MR         NT    2:38.50        
                  38.69     1:18.61 (39.92)     1:59.22 (40.61)     2:38.50 (39.28)
 14 Mitchell, Alex F    15 YFD-MR               2:44.01    2:40.23        
                  36.56     1:16.40 (39.84)     1:58.42 (42.02)     2:40.23 (41.81)
 15 Kuo, Elizabeth F    10 Agua Swim Team-MR    2:48.44    2:46.92        
                  37.98     1:19.95 (41.97)     2:03.66 (43.71)     2:46.92 (43.26)
 -- Healy, Elodi        13 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
                  42.05     1:36.99 (54.94)                                        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arnott, Katie       14 NY Sharks-MR         1:09.28    1:09.96        
                  33.01     1:09.96 (36.95)                                        
  2 Wyatt, Allison B    15 Big Blue-MR          1:12.50    1:13.12        
                  34.29     1:13.12 (38.83)                                        
  3 Omary, Natalie M    14 Agua Swim Team-MR    1:12.27    1:14.61        
                  35.28     1:14.61 (39.33)                                        
  4 Scott, Lucy E       13 Agua Swim Team-MR    1:17.03    1:14.82        
                  35.18     1:14.82 (39.64)                                        
  5 Suarez, Daniela I   13 Agua Swim Team-MR    1:14.07    1:15.06        
                  36.07     1:15.06 (38.99)                                        
  6 Armstrong, Alyssa   16 NY Sharks-MR         1:14.21    1:16.05        
                  35.35     1:16.05 (40.70)                                        
  7 Mathers, Hanna      14 NY Sharks-MR         1:19.96    1:17.89        
                  37.52     1:17.89 (40.37)                                        
  8 Lee, Abigail C      13 Agua Swim Team-MR    1:20.11    1:18.09        
                  36.71     1:18.09 (41.38)                                        
  9 Russo, Alexa A      18 YFD-MR               1:18.74    1:18.40        
                  36.79     1:18.40 (41.61)                                        
 10 Chan, Shirley       13 Agua Swim Team-MR    1:18.07    1:18.66        
                  37.61     1:18.66 (41.05)                                        
 11 Kuo, Jacqueline     13 Agua Swim Team-MR    1:16.45    1:18.80        
                  37.23     1:18.80 (41.57)                                        
 12 Getsos, Julia A     14 NY Sharks-MR         1:21.40    1:19.64        
                  37.91     1:19.64 (41.73)                                        
 13 Rodriguez, Natalia  13 Agua Swim Team-MR         NT    1:19.80        
                  37.78     1:19.80 (42.02)                                        
 14 Chudy, Charlotte L  13 Agua Swim Team-MR    1:20.50    1:20.47        
                  38.58     1:20.47 (41.89)                                        
 15 Suh, Bridget        13 Agua Swim Team-MR    1:18.61    1:20.65        
                  37.85     1:20.65 (42.80)                                        
 16 Kleinbart, Jessica  16 Agua Swim Team-MR    1:19.82    1:21.62        
                  39.14     1:21.62 (42.48)                                        
 17 Erickson, Abigayle  16 Agua Swim Team-MR    1:21.02    1:22.07        
                  39.03     1:22.07 (43.04)                                        
 18 Purcell, Kelsey G   17 Agua Swim Team-MR    1:18.99    1:22.27        
                  39.52     1:22.27 (42.75)                                        
 19 Fuchs, Amanda B     12 Agua Swim Team-MR    1:19.98    1:22.49        
                  39.29     1:22.49 (43.20)                                        
 20 Novick-Smith, Eliz  15 YFD-MR               1:27.92    1:23.48        
                  39.62     1:23.48 (43.86)                                        
 21 Hoth, Brielle A     15 NY Sharks-MR         1:24.99    1:23.94        
                  39.54     1:23.94 (44.40)                                        
 22 Mares, Rebecca J    14 Unattached             39.87    1:24.30        
                  39.07     1:24.30 (45.23)                                        
 23 Chen, Vicki         15 UN-MR                1:26.21    1:26.40        
                  40.60     1:26.40 (45.80)                                        
 24 Fried, Carly T       9 YFD-MR               1:32.42    1:30.17        
 25 Munn, Alexandra     14 NY Sharks-MR         1:33.74    1:30.39        
                  42.55     1:30.39 (47.84)                                        
 26 Correani, Anna M    13 YFD-MR                    NT    1:32.27        
                  43.45     1:32.27 (48.82)                                        
 27 Ting, Tatiana       14 UN-MR                     NT    1:41.74        
                  47.19     1:41.74 (54.55)                                        
 28 Mon Fiston, Megan   13 UN-MR                1:42.33    1:44.03        
                  47.94     1:44.03 (56.09)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arnott, Katie       14 NY Sharks-MR         2:33.66    2:32.33        
                  32.94     1:11.27 (38.33)     1:51.71 (40.44)     2:32.33 (40.62)
  2 Grady, Caitlin M    12 NY Sharks-MR         2:43.14    2:41.78        
                  36.85     1:18.59 (41.74)     2:00.87 (42.28)     2:41.78 (40.91)
  3 Scott, Lucy E       13 Agua Swim Team-MR    2:46.94    2:44.10        
                  35.91     1:17.78 (41.87)     2:01.23 (43.45)     2:44.10 (42.87)
  4 Russo, Alexa A      18 YFD-MR               2:49.04    2:46.99        
                  36.93     1:18.50 (41.57)     2:02.02 (43.52)     2:46.99 (44.97)
  5 Getsos, Julia A     14 NY Sharks-MR         2:51.17    2:50.60        
                  38.07     1:21.36 (43.29)     2:06.02 (44.66)     2:50.60 (44.58)
  6 Chan, Shirley       13 Agua Swim Team-MR    2:47.70    2:50.68        
                  39.12     1:22.44 (43.32)     2:07.11 (44.67)     2:50.68 (43.57)
  7 Howe, Ritchey F     14 Agua Swim Team-MR    2:53.32    2:51.64        
                  38.98     1:23.34 (44.36)     2:07.58 (44.24)     2:51.64 (44.06)
  8 Degnan, Hayley F    13 NJW-NJ               2:56.48    2:53.84        
                  39.37     1:23.94 (44.57)     2:09.27 (45.33)     2:53.84 (44.57)
  9 Borter, Gabriella   11 Agua Swim Team-MR    2:58.42    2:54.88        
                  39.33     1:23.72 (44.39)     2:09.60 (45.88)     2:54.88 (45.28)
 10 Purcell, Kelsey G   17 Agua Swim Team-MR    2:48.03    2:57.16        
                  15.18       40.24 (25.06)     1:24.97 (44.73)   2:57.16 (1:32.19)
 11 Fuchs, Amanda B     12 Agua Swim Team-MR         NT    2:57.68        
                  41.15     1:26.81 (45.66)     2:12.43 (45.62)     2:57.68 (45.25)
 12 Mathers, Hanna      14 NY Sharks-MR         2:52.99    3:00.55        
                  37.13     1:20.64 (43.51)     2:11.72 (51.08)     3:00.55 (48.83)
 13 Xue, Kelly E        12 HS-MR                2:55.00    3:01.31        
                  39.96     1:26.00 (46.04)     2:13.79 (47.79)     3:01.31 (47.52)
 14 Kelly, Jordan A     10 Agua Swim Team-MR    3:10.96    3:07.53        
                  42.43     1:30.23 (47.80)     2:19.86 (49.63)     3:07.53 (47.67)
 15 Bachman, Jett       14 YFD-MR               3:07.48    3:08.31        
                  41.38     1:29.05 (47.67)     2:18.90 (49.85)     3:08.31 (49.41)
 16 Xue, Rosalia S      16 HS-MR                3:11.01    3:12.27        
                  42.57     1:31.23 (48.66)     2:21.57 (50.34)     3:12.27 (50.70)
 17 Sutto-Plunz, Sarah  13 Kraken-MR            3:20.00    3:20.49        
                  44.52     1:35.18 (50.66)     2:26.59 (51.41)     3:20.49 (53.90)
 18 Mihalcik, Maggie    13 Agua Swim Team-MR         NT    3:30.05        
                  46.96     1:40.44 (53.48)     2:35.88 (55.44)     3:30.05 (54.17)
 19 Mon Fiston, Megan   13 UN-MR                     NT    3:41.72        
                  47.92     1:45.04 (57.12)     2:43.67 (58.63)     3:41.72 (58.05)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Suarez, Daniela I   13 Agua Swim Team-MR    1:07.80    1:05.64        
                  30.68     1:05.64 (34.96)                                        
  2 Kuo, Jacqueline     13 Agua Swim Team-MR    1:06.30    1:07.95        
                  31.76     1:07.95 (36.19)                                        
  3 Armstrong, Alyssa   16 NY Sharks-MR         1:06.52    1:08.35        
                  31.33     1:08.35 (37.02)                                        
  4 Altman-Kurosaki, H  15 Agua Swim Team-MR    1:08.95    1:09.53        
                  32.81     1:09.53 (36.72)                                        
  5 Rubin, Ada L        17 Agua Swim Team-MR    1:07.77    1:09.72        
                  32.44     1:09.72 (37.28)                                        
  6 Armstrong, Shannon  14 NY Sharks-MR         1:07.63    1:09.98        
                  32.57     1:09.98 (37.41)                                        
  7 Yildirim, Nesli     16 Agua Swim Team-MR    1:07.22    1:10.30        
                  32.25     1:10.30 (38.05)                                        
  8 Lappas, Alexandra   16 NY Sharks-MR         1:09.86    1:12.45        
                  33.71     1:12.45 (38.74)                                        
  9 Nunez, Ana          14 Agua Swim Team-MR    1:15.08    1:12.83        
                  34.49     1:12.83 (38.34)                                        
 10 Moore, Jhanna       17 Agua Swim Team-MR    1:06.01    1:13.20        
                  32.86     1:13.20 (40.34)                                        
 11 Jacob, Kaitlin      13 NY Sharks-MR         1:15.02    1:14.31        
                  34.80     1:14.31 (39.51)                                        
 12 Munn, Alexandra     14 NY Sharks-MR         1:16.47    1:14.37        
                  34.08     1:14.37 (40.29)                                        
 13 Purcell, Kelsey G   17 Agua Swim Team-MR    1:12.03    1:14.97        
                  34.64     1:14.97 (40.33)                                        
 14 Hoth, Brielle A     15 NY Sharks-MR         1:20.17    1:16.25        
                  35.36     1:16.25 (40.89)                                        
 15 Mitchell, Alex F    15 YFD-MR               1:17.23    1:16.36        
                  36.55     1:16.36 (39.81)                                        
 16 Getsos, Julia A     14 NY Sharks-MR         1:17.39    1:16.91        
                  35.36     1:16.91 (41.55)                                        
 17 Suh, Bridget        13 Agua Swim Team-MR    1:16.31    1:17.38        
                  35.82     1:17.38 (41.56)                                        
 18 Kleinbart, Jessica  16 Agua Swim Team-MR    1:16.75    1:18.15        
                  36.21     1:18.15 (41.94)                                        
 19 Barratt, Anna D     15 Agua Swim Team-MR    1:18.07    1:18.37        
                  36.08     1:18.37 (42.29)                                        
 20 Healy, Elodi        13 Agua Swim Team-MR         NT    1:22.95        
                  37.78     1:22.95 (45.17)                                        
 21 Ting, Tatiana       14 UN-MR                     NT    1:42.62        
                  46.58     1:42.62 (56.04)                                        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kuo, Jacqueline     13 Agua Swim Team-MR    2:27.02    2:27.79        
                  32.40     1:09.74 (37.34)     1:48.61 (38.87)     2:27.79 (39.18)
  2 Armstrong, Alyssa   16 NY Sharks-MR         2:33.04    2:32.56        
                  32.71     1:10.02 (37.31)     1:50.74 (40.72)     2:32.56 (41.82)
  3 Altman-Kurosaki, H  15 Agua Swim Team-MR    2:31.68    2:33.01        
                  33.46     1:11.74 (38.28)     1:51.85 (40.11)     2:33.01 (41.16)
  4 Howe, Ritchey F     14 Agua Swim Team-MR    2:59.52    2:35.95        
                  34.09     1:14.30 (40.21)     1:56.56 (42.26)     2:35.95 (39.39)
  5 Ogisu, Emilie       12 Agua Swim Team-MR    2:40.73    2:38.90        
                  34.43     1:14.65 (40.22)     1:58.34 (43.69)     2:38.90 (40.56)
  6 Mendrzycki, Morgan  11 NY Sharks-MR         2:36.48    2:40.53        
                  35.03     1:15.23 (40.20)     1:58.23 (43.00)     2:40.53 (42.30)
  7 Cirone, Alexandra   12 Agua Swim Team-MR         NT    2:40.55        
                  33.39     1:14.35 (40.96)     1:56.77 (42.42)     2:40.55 (43.78)
  8 Reynoso, Jessica M  13 Agua Swim Team-MR    2:37.83    2:42.23        
                  35.20     1:16.33 (41.13)     1:59.45 (43.12)     2:42.23 (42.78)
  9 Moore, Jhanna       17 Agua Swim Team-MR    2:27.36    2:44.31        
                  33.24     1:14.24 (41.00)     1:58.85 (44.61)     2:44.31 (45.46)
 10 Nunez, Ana          14 Agua Swim Team-MR         NT    2:46.96        
                  35.79     1:17.21 (41.42)     2:01.08 (43.87)     2:46.96 (45.88)
 11 Jacob, Kaitlin      13 NY Sharks-MR         2:45.18    2:47.66        
                  37.07     1:19.36 (42.29)     2:03.42 (44.06)     2:47.66 (44.24)
 12 Fazio, Catherine A   8 NJW-NJ                    NT    3:15.94        
                  38.49     1:26.76 (48.27)     2:22.95 (56.19)     3:15.94 (52.99)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Omary, Natalie M    14 Agua Swim Team-MR    2:20.39    2:20.45        
                  29.51     1:07.08 (37.57)     1:47.51 (40.43)     2:20.45 (32.94)
  2 Howe, Ritchey F     14 Agua Swim Team-MR    2:23.27    2:23.70        
                  30.29     1:06.51 (36.22)     1:50.94 (44.43)     2:23.70 (32.76)
  3 Reynoso, Jessica M  13 Agua Swim Team-MR    2:22.48    2:24.25        
                  31.87     1:10.73 (38.86)     1:50.58 (39.85)     2:24.25 (33.67)
  4 Kuo, Jacqueline     13 Agua Swim Team-MR    2:23.17    2:24.78        
                  32.41     1:08.77 (36.36)     1:51.42 (42.65)     2:24.78 (33.36)
  5 Scott, Lucy E       13 Agua Swim Team-MR    2:27.27    2:24.98        
                  31.57     1:10.45 (38.88)     1:52.68 (42.23)     2:24.98 (32.30)
  6 Chan, Shirley       13 Agua Swim Team-MR    2:24.19    2:26.57        
                  31.87     1:08.43 (36.56)     1:53.58 (45.15)     2:26.57 (32.99)
  7 Armstrong, Alyssa   16 NY Sharks-MR         2:23.22    2:26.80        
                  31.60     1:08.95 (37.35)     1:51.27 (42.32)     2:26.80 (35.53)
  8 Rodriguez, Natalia  13 Agua Swim Team-MR    2:26.49    2:28.04        
                  31.21     1:10.20 (38.99)     1:55.52 (45.32)     2:28.04 (32.52)
  9 Moore, Jhanna       17 Agua Swim Team-MR    2:25.82    2:28.91        
                  32.81     1:10.11 (37.30)     1:55.59 (45.48)     2:28.91 (33.32)
 10 Rookwood, Shakiray  15 HS-MR                2:33.64    2:30.94        
                  32.44     1:11.29 (38.85)     1:55.70 (44.41)     2:30.94 (35.24)
 11 Rubin, Ada L        17 Agua Swim Team-MR    2:27.00    2:31.79        
                  32.67     1:13.56 (40.89)     1:57.36 (43.80)     2:31.79 (34.43)
 12 Degnan, Hayley F    13 NJW-NJ               2:34.86    2:33.36        
                  35.35     1:14.05 (38.70)     1:59.08 (45.03)     2:33.36 (34.28)
 13 Purcell, Kelsey G   17 Agua Swim Team-MR    2:29.00    2:36.90        
                  34.46     1:15.32 (40.86)     2:01.15 (45.83)     2:36.90 (35.75)
 14 Jacob, Kaitlin      13 NY Sharks-MR         2:39.85    2:37.55        
                  35.33     1:13.76 (38.43)     2:02.22 (48.46)     2:37.55 (35.33)
 15 Barratt, Anna D     15 Agua Swim Team-MR    2:32.87    2:37.77        
                  34.87     1:15.75 (40.88)     2:02.00 (46.25)     2:37.77 (35.77)
 16 Altman-Kurosaki, H  15 Agua Swim Team-MR    2:32.54    2:37.85        
                  33.57     1:14.44 (40.87)     2:02.20 (47.76)     2:37.85 (35.65)
 17 Kleinbart, Jessica  16 Agua Swim Team-MR    2:37.64    2:40.72        
                  35.69     1:18.42 (42.73)     2:06.68 (48.26)     2:40.72 (34.04)
 18 Sanchez, Michelle   14 Agua Swim Team-MR    2:37.77    2:43.85        
                  35.61     1:18.77 (43.16)     2:09.68 (50.91)     2:43.85 (34.17)
 19 Xue, Rosalia S      16 HS-MR                2:42.13    2:44.05        
                  33.81     1:14.40 (40.59)     2:04.08 (49.68)     2:44.05 (39.97)
 20 Munn, Alexandra     14 NY Sharks-MR         2:51.19    2:47.56        
                  34.34     1:16.33 (41.99)     2:07.71 (51.38)     2:47.56 (39.85)
 21 Healy, Elodi        13 Agua Swim Team-MR    2:49.28    2:50.06        
                  36.75     1:20.37 (43.62)     2:10.69 (50.32)     2:50.06 (39.37)
 22 Mihalcik, Maggie    13 Agua Swim Team-MR         NT    3:04.26        
                  42.83     1:27.89 (45.06)     2:21.62 (53.73)     3:04.26 (42.64)
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chudy, Charlotte L  13 Agua Swim Team-MR    5:04.46    5:01.08        
                  32.06     1:08.00 (35.94)     1:47.35 (39.35)     2:26.03 (38.68)
        3:11.06 (45.03)     3:55.80 (44.74)     4:29.00 (33.20)     5:01.08 (32.08)
  2 Reynoso, Jessica M  13 Agua Swim Team-MR    5:03.89    5:05.29        
                  34.09     1:14.68 (40.59)     1:53.91 (39.23)     2:32.93 (39.02)
        3:15.00 (42.07)     3:57.58 (42.58)     4:31.85 (34.27)     5:05.29 (33.44)
  3 Lee, Abigail C      13 Agua Swim Team-MR    5:08.22    5:07.59        
                  30.83     1:06.47 (35.64)     1:46.51 (40.04)     2:25.57 (39.06)
        3:12.31 (46.74)     3:59.11 (46.80)     4:33.73 (34.62)     5:07.59 (33.86)
  4 Howe, Ritchey F     14 Agua Swim Team-MR    5:14.37    5:10.21        
                  32.91     1:11.71 (38.80)     1:51.74 (40.03)     2:30.65 (38.91)
        3:16.50 (45.85)     4:02.08 (45.58)     4:36.73 (34.65)     5:10.21 (33.48)
  5 Scott, Lucy E       13 Agua Swim Team-MR    5:19.87    5:10.75        
                  33.03     1:12.81 (39.78)     1:54.39 (41.58)     2:34.12 (39.73)
        3:17.17 (43.05)     4:01.94 (44.77)     4:37.15 (35.21)     5:10.75 (33.60)
  6 Chan, Shirley       13 Agua Swim Team-MR    5:11.51    5:13.76        
                  34.95     1:12.78 (37.83)     1:53.47 (40.69)     2:32.00 (38.53)
        3:18.99 (46.99)     4:04.45 (45.46)     4:40.18 (35.73)     5:13.76 (33.58)
  7 Ogisu, Emilie       12 Agua Swim Team-MR    5:18.60    5:16.68        
                  35.62     1:15.66 (40.04)     1:55.64 (39.98)     2:34.22 (38.58)
        3:21.49 (47.27)     4:08.66 (47.17)     4:42.96 (34.30)     5:16.68 (33.72)
  8 Rodriguez, Natalia  13 Agua Swim Team-MR    5:04.72    5:17.00        
                  32.62     1:10.83 (38.21)     1:53.06 (42.23)     2:33.46 (40.40)
        3:20.23 (46.77)     4:07.73 (47.50)     4:43.00 (35.27)     5:17.00 (34.00)
  9 Rubin, Ada L        17 Agua Swim Team-MR    5:07.65    5:19.88        
                  33.10     1:12.71 (39.61)     1:56.07 (43.36)     2:38.54 (42.47)
        3:23.11 (44.57)     4:08.03 (44.92)     4:44.08 (36.05)     5:19.88 (35.80)
 10 Nunez, Ana          14 Agua Swim Team-MR    5:23.99    5:23.44        
                  35.39     1:16.95 (41.56)     1:58.46 (41.51)     2:39.09 (40.63)
        3:25.94 (46.85)     4:14.00 (48.06)     4:49.59 (35.59)     5:23.44 (33.85)
 11 Skoczylas, Anne M   11 Agua Swim Team-MR    5:55.70    5:25.79        
                  34.33     1:15.11 (40.78)     1:57.19 (42.08)     2:38.77 (41.58)
        3:27.72 (48.95)     4:16.44 (48.72)     4:51.83 (35.39)     5:25.79 (33.96)
 12 Altman-Kurosaki, H  15 Agua Swim Team-MR    5:19.19    5:27.83        
                  33.83     1:11.95 (38.12)     1:54.99 (43.04)     2:37.78 (42.79)
        3:27.01 (49.23)     4:16.25 (49.24)     4:52.18 (35.93)     5:27.83 (35.65)
 13 Barratt, Anna D     15 Agua Swim Team-MR    5:27.88    5:31.46        
                  37.16     1:19.71 (42.55)     2:01.62 (41.91)     2:42.35 (40.73)
        3:30.14 (47.79)     4:17.82 (47.68)     4:55.09 (37.27)     5:31.46 (36.37)
 14 Moore, Jhanna       17 Agua Swim Team-MR    5:08.05    5:31.75        
                  35.02     1:17.01 (41.99)     1:58.87 (41.86)     2:41.78 (42.91)
        3:29.38 (47.60)     4:17.33 (47.95)     4:53.78 (36.45)     5:31.75 (37.97)
 15 Kelly, Jordan A     10 Agua Swim Team-MR         NT    6:21.49        
                  45.62     1:41.00 (55.38)     2:28.40 (47.40)     3:14.77 (46.37)
        4:05.99 (51.22)     4:57.97 (51.98)     5:39.36 (41.39)     6:21.49 (42.13)
 16 Kuo, Elizabeth F    10 Agua Swim Team-MR    6:25.90    6:21.94        
                  46.89     1:41.19 (54.30)     2:27.44 (46.25)     3:12.22 (44.78)
        4:05.89 (53.67)     4:58.06 (52.17)     5:41.34 (43.28)     6:21.94 (40.60)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hall, Justin L       9 Unattached             31.00      31.08        
  2 Lastauskas, Nico     9 BDA-MA                 31.94      31.57        
  3 Langaman, Michael   10 HS-MR                  31.76      32.31        
  4 Serbi, Benjamin A    9 Abbe Swim Team-MR      32.00      32.33        
  5 McKenna, Bredan W   10 Abbe Swim Team-MR      32.80      33.17        
  6 Suh, Brian          10 Agua Swim Team-MR      33.17      34.15        
  7 Lin, Andrew          9 Abbe Swim Team-MR         NT      36.59        
  8 Glas, Aaron I        9 Agua Swim Team-MR      37.80      37.03        
  9 Massand, Dilin S    10 Agua Swim Team-MR      37.09      37.36        
 10 Bliss, Henry        10 Agua Swim Team-MR      38.48      39.56        
 11 Liu, Jonathan E      9 Agua Swim Team-MR      39.03      39.84        
 12 Srinivasan, Pranav   9 Agua Swim Team-MR      40.99      40.97        
 13 Leitner, Julius     10 Agua Swim Team-MR      40.97      41.15        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Langaman, Michael   10 HS-MR                1:09.90    1:10.91        
                  33.06     1:10.91 (37.85)                                        
  2 Serbi, Benjamin A    9 Abbe Swim Team-MR    1:10.00    1:14.02        
                  34.37     1:14.02 (39.65)                                        
  3 lin, Jonathan C     10 Abbe Swim Team-MR    1:18.00    1:17.61        
                  36.45     1:17.61 (41.16)                                        
  4 Thurston, Dylan R   10 NJW-NJ               1:20.52    1:17.88        
                  37.79     1:17.88 (40.09)                                        
  5 Massand, Dilin S    10 Agua Swim Team-MR    1:22.70    1:19.56        
                  40.22     1:19.56 (39.34)                                        
  6 Xue, Vincent H      10 HS-MR                1:18.03    1:21.49        
                  37.50     1:21.49 (43.99)                                        
  7 Matatov, Richard    10 Aquaflames-MR        1:24.48    1:21.89        
                  39.17     1:21.89 (42.72)                                        
  8 Kusakin, RC          9 Agua Swim Team-MR         NT    1:23.39        
                  39.75     1:23.39 (43.64)                                        
  9 Sarier, Karl K      10 NJW-NJ               1:21.35    1:24.76        
                  41.09     1:24.76 (43.67)                                        
 10 Glas, Aaron I        9 Agua Swim Team-MR    1:24.55    1:24.88        
                  40.22     1:24.88 (44.66)                                        
 11 Shvets, Sasha       10 YFD-MR               1:39.25    1:25.68        
                  40.33     1:25.68 (45.35)                                        
 12 Usvyat, Daniel A     9 Aquaflames-MR        1:26.22    1:26.68        
                  39.98     1:26.68 (46.70)                                        
 13 Berchansky, Michae  10 Aquaflames-MR        1:23.07    1:26.94        
                  41.00     1:26.94 (45.94)                                        
 14 Thurston, Bryce R   10 NJW-NJ               1:25.00    1:28.01        
                  41.59     1:28.01 (46.42)                                        
 15 Liu, Jonathan E      9 Agua Swim Team-MR    1:22.07    1:28.68        
                  41.48     1:28.68 (47.20)                                        
 16 Bliss, Henry        10 Agua Swim Team-MR    1:24.14    1:28.97        
                  42.85     1:28.97 (46.12)                                        
 17 Leitner, Julius     10 Agua Swim Team-MR    1:31.53    1:30.99        
                  42.19     1:30.99 (48.80)                                        
 18 Srinivasan, Pranav   9 Agua Swim Team-MR    1:27.69    1:31.32        
                  42.71     1:31.32 (48.61)                                        
 19 Samberg, David      10 Agua Swim Team-MR    1:30.91    1:31.99        
                  42.94     1:31.99 (49.05)                                        
 20 Barayev, Isaac       9 Aquaflames-MR        1:35.96    1:34.14        
                  42.54     1:34.14 (51.60)                                        
 21 Eliav, Nathaniel    10 Aquaflames-MR        1:32.53    1:36.15        
                  42.62     1:36.15 (53.53)                                        
 22 Ramirez, Alister S   9 Agua Swim Team-MR    1:51.60    1:49.29        
                  49.43     1:49.29 (59.86)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hall, Justin L       9 Unattached           2:34.00    2:30.20        
                  33.81     1:11.88 (38.07)     1:52.86 (40.98)     2:30.20 (37.34)
  2 Serbi, Benjamin A    9 Abbe Swim Team-MR    2:40.60    2:35.95        
                  34.67     1:15.14 (40.47)     1:56.97 (41.83)     2:35.95 (38.98)
  3 Suh, Brian          10 Agua Swim Team-MR    2:39.46    2:36.40        
                  34.38     1:14.26 (39.88)     1:56.17 (41.91)     2:36.40 (40.23)
  4 McKenna, Bredan W   10 Abbe Swim Team-MR    2:40.00    2:40.99        
                  34.86     1:16.37 (41.51)     2:00.15 (43.78)     2:40.99 (40.84)
  5 Massand, Dilin S    10 Agua Swim Team-MR    2:50.01    2:50.74        
                  41.26     1:25.25 (43.99)     2:10.66 (45.41)     2:50.74 (40.08)
  6 Glas, Aaron I        9 Agua Swim Team-MR    3:05.50    2:57.28        
                  39.49     1:24.31 (44.82)     2:12.14 (47.83)     2:57.28 (45.14)
  7 Gilligan, Joshua G   9 Agua Swim Team-MR    3:02.41    2:57.41        
                  38.26     1:22.27 (44.01)     2:09.28 (47.01)     2:57.41 (48.13)
  8 Bliss, Henry        10 Agua Swim Team-MR         NT    3:07.12        
                  42.09     1:30.37 (48.28)     2:21.38 (51.01)     3:07.12 (45.74)
  9 Srinivasan, Pranav   9 Agua Swim Team-MR         NT    3:28.36        
                  45.96     1:41.55 (55.59)     2:37.02 (55.47)     3:28.36 (51.34)
 10 Rem, Coby A          9 YFD-MR                    NT    3:59.17        
                  48.35   1:52.11 (1:03.76)   2:52.89 (1:00.78)   3:59.17 (1:06.28)
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Serbi, Benjamin A    9 Abbe Swim Team-MR      37.56      37.29        
  2 Langaman, Michael   10 HS-MR                  38.84      38.18        
  3 McKenna, Bredan W   10 Abbe Swim Team-MR      38.00      39.01        
  4 Hall, Justin L       9 Unattached             38.50      40.20        
  5 Glas, Aaron I        9 Agua Swim Team-MR      44.46      42.29        
  6 Suh, Brian          10 Agua Swim Team-MR      42.79      42.42        
  7 Liu, Jonathan E      9 Agua Swim Team-MR      44.91      44.93        
  8 Bliss, Henry        10 Agua Swim Team-MR      45.25      46.25        
  9 Leitner, Julius     10 Agua Swim Team-MR      46.97      49.28        
 10 Srinivasan, Pranav   9 Agua Swim Team-MR      50.21      53.03        
 -- Rem, Coby A          9 YFD-MR                    NT         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Serbi, Benjamin A    9 Abbe Swim Team-MR    1:19.00    1:19.60        
                  38.52     1:19.60 (41.08)                                        
  2 Langaman, Michael   10 HS-MR                1:23.41    1:22.47        
                  39.79     1:22.47 (42.68)                                        
  3 lin, Jonathan C     10 Abbe Swim Team-MR    1:28.00    1:23.80        
                  39.65     1:23.80 (44.15)                                        
  4 Lastauskas, Nico     9 BDA-MA               1:25.26    1:25.03        
                  41.21     1:25.03 (43.82)                                        
  5 Sarier, Karl K      10 NJW-NJ               1:26.73    1:25.39        
                  39.87     1:25.39 (45.52)                                        
  6 Xue, Vincent H      10 HS-MR                1:26.83    1:26.05        
                  41.79     1:26.05 (44.26)                                        
  7 Matatov, Richard    10 Aquaflames-MR        1:33.71    1:32.24        
                  44.27     1:32.24 (47.97)                                        
  8 Glas, Aaron I        9 Agua Swim Team-MR    1:35.32    1:32.75        
                  44.76     1:32.75 (47.99)                                        
  9 Berchansky, Michae  10 Aquaflames-MR        1:35.59    1:33.41        
                  45.41     1:33.41 (48.00)                                        
 10 Usvyat, Daniel A     9 Aquaflames-MR             NT    1:36.04        
                  44.58     1:36.04 (51.46)                                        
 11 Massand, Dilin S    10 Agua Swim Team-MR    1:37.45    1:39.13        
                  50.19     1:39.13 (48.94)                                        
 12 Samberg, David      10 Agua Swim Team-MR    1:38.63    1:40.45        
                  48.39     1:40.45 (52.06)                                        
 13 Shvets, Sasha       10 YFD-MR                    NT    1:41.32        
                  48.97     1:41.32 (52.35)                                        
 14 Eliav, Nathaniel    10 Aquaflames-MR        1:46.83    1:42.04        
                  48.56     1:42.04 (53.48)                                        
 15 Kusakin, RC          9 Agua Swim Team-MR         NT    1:42.16        
                  49.63     1:42.16 (52.53)                                        
 16 Barayev, Isaac       9 Aquaflames-MR        1:40.00    1:44.09        
                  50.48     1:44.09 (53.61)                                        
 17 Bliss, Henry        10 Agua Swim Team-MR    1:43.59    1:45.12        
 18 Leitner, Julius     10 Agua Swim Team-MR    1:45.82    1:45.47        
                  50.01     1:45.47 (55.46)                                        
 19 Ramirez, Alister S   9 Agua Swim Team-MR    1:53.43    1:48.10        
                  51.25     1:48.10 (56.85)                                        
 -- Srinivasan, Pranav   9 Agua Swim Team-MR    2:01.58         DQ        
                  56.29        DQ (1:00.12)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hall, Justin L       9 Unattached             42.00      42.09        
  2 Liu, Jonathan E      9 Agua Swim Team-MR      46.57      45.53        
  3 Barayev, Isaac       9 Aquaflames-MR          48.43      46.27        
  4 Massand, Dilin S    10 Agua Swim Team-MR      48.17      48.61        
  5 Xue, Vincent H      10 HS-MR                  48.89      48.99        
  6 Shvets, Sasha       10 YFD-MR                    NT      51.06        
  7 Kusakin, RC          9 Agua Swim Team-MR         NT      51.17        
  8 Samberg, David      10 Agua Swim Team-MR      51.49      52.79        
  9 Eliav, Nathaniel    10 Aquaflames-MR          59.22      57.53        
 10 Srinivasan, Pranav   9 Agua Swim Team-MR    1:06.09      59.27        
 11 Ramirez, Alister S   9 Agua Swim Team-MR    1:04.77    1:02.42        
 -- Leitner, Julius     10 Agua Swim Team-MR      49.38         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lastauskas, Nico     9 BDA-MA               1:35.83    1:33.32        
                  44.62     1:33.32 (48.70)                                        
  2 Suh, Brian          10 Agua Swim Team-MR    1:36.93    1:36.18        
                  43.88     1:36.18 (52.30)                                        
  3 Liu, Jonathan E      9 Agua Swim Team-MR    1:44.71    1:40.06        
                  47.85     1:40.06 (52.21)                                        
  4 Massand, Dilin S    10 Agua Swim Team-MR    1:41.86    1:45.03        
                  52.50     1:45.03 (52.53)                                        
  5 Bliss, Henry        10 Agua Swim Team-MR    1:44.17    1:46.10        
                  50.03     1:46.10 (56.07)                                        
 -- Leitner, Julius     10 Agua Swim Team-MR    1:49.85         DQ        
                  51.69        DQ (1:00.35)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chan, Allan         10 Abbe Swim Team-MR      35.00      36.12        
  2 Langaman, Michael   10 HS-MR                  35.61      36.31        
  3 Xue, Vincent H      10 HS-MR                  47.28      42.79        
  4 Liu, Jonathan E      9 Agua Swim Team-MR      44.62      47.76        
  5 Matatov, Richard    10 Aquaflames-MR             NT      47.87        
  6 Kusakin, RC          9 Agua Swim Team-MR         NT      49.53        
 -- Bliss, Henry        10 Agua Swim Team-MR      47.75         DQ        
 -- Glas, Aaron I        9 Agua Swim Team-MR      48.13         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chan, Allan         10 Abbe Swim Team-MR    1:22.00    1:23.40        
                  37.18     1:23.40 (46.22)                                        
  2 Langaman, Michael   10 HS-MR                1:25.64    1:25.90        
                  37.57     1:25.90 (48.33)                                        
  3 Massand, Dilin S    10 Agua Swim Team-MR    1:32.52    1:36.12        
                  46.60     1:36.12 (49.52)                                        
  4 Liu, Jonathan E      9 Agua Swim Team-MR    1:49.69    1:42.01        
                  49.42     1:42.01 (52.59)                                        
  5 Gilligan, Joshua G   9 Agua Swim Team-MR         NT    1:42.78        
                  45.79     1:42.78 (56.99)                                        
 -- Glas, Aaron I        9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
                  47.46          DQ (54.10)                                        
 -- Leitner, Julius     10 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
                  52.68        DQ (1:10.83)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hall, Justin L       9 Unattached           2:54.00    2:50.80        
                  39.00     1:23.85 (44.85)     2:13.53 (49.68)     2:50.80 (37.27)
  2 Wong, Eric           9 NJW-NJ                    NT    3:00.87        
                  39.97     1:25.22 (45.25)     2:19.38 (54.16)     3:00.87 (41.49)
  3 Sarier, Karl K      10 NJW-NJ               3:15.48    3:07.32        
                  44.48     1:29.95 (45.47)     2:22.57 (52.62)     3:07.32 (44.75)
  4 Massand, Dilin S    10 Agua Swim Team-MR    3:29.47    3:13.28        
                  44.87     1:37.24 (52.37)     2:31.30 (54.06)     3:13.28 (41.98)
  5 Liu, Jonathan E      9 Agua Swim Team-MR    3:21.67    3:23.85        
                  48.88     1:36.27 (47.39)     2:33.28 (57.01)     3:23.85 (50.57)
  6 Thurston, Bryce R   10 NJW-NJ               3:30.00    3:24.44        
                  49.41     1:39.62 (50.21)     2:38.78 (59.16)     3:24.44 (45.66)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Langaman, Matthew   12 HS-MR                  27.62      27.17        
  2 Gonzalez, Adriel A  12 Abbe Swim Team-MR      27.80      27.35        
  3 Rookwood Jr., Will  12 HS-MR                  28.18      27.45        
  4 Walsh, Zach H       11 NY Sharks-MR           28.50      27.62        
  5 Nunez, John         11 Agua Swim Team-MR      27.90      28.05        
  6 Perez, Matthew      12 NY Sharks-MR           27.93      28.26        
  7 Lin, Justin         11 Abbe Swim Team-MR      28.30      28.81        
  8 Sethi, Shiva M      12 Kraken-MR              28.31      29.00        
  9 Rueda, Diego C      12 Agua Swim Team-MR      28.32      29.01        
 10 Spinelli, Eddie F   12 HS-MR                  28.58      29.21        
 11 Goldstein, Jonatha  12 Agua Swim Team-MR      28.48      29.41        
 12 Klinovsky, Jan      12 Agua Swim Team-MR      29.90      29.50        
 13 Lin, Alex           11 Abbe Swim Team-MR      29.00      29.63        
 14 Miou, Eric          12 Abbe Swim Team-MR      29.00      29.71        
 15 Erickson, Gavin     12 Agua Swim Team-MR      29.39      29.76        
 16 Hall, Tyler J       11 Unattached             28.60      30.21        
 17 Raiola, Andy M      11 HS-MR                  29.93      30.26        
 18 O'Donnell, Parker   12 NY Sharks-MR           31.71      30.65        
 19 Cheng, Luis         12 UN-MR                  30.24      30.98        
 20 Kurtoglu, Kemal K   11 Agua Swim Team-MR      30.54      31.18        
 21 Zhang, Aron         11 UN-MR                  32.81      31.45        
 22 Quinteros, Roberto  12 UN-MR                  31.08      32.18        
 23 Bliss, Ryan J       12 Agua Swim Team-MR      33.71      32.21        
 24 Ruvkun, Andrew H    12 Agua Swim Team-MR      31.66      32.50        
 25 Perez-Lopez, Gabri  11 Agua Swim Team-MR      35.13      34.96        
 26 Cummings, Lawrence  12 Agua Swim Team-MR      34.79      38.37        
 27 Sarsekeyev, Dimash  11 Agua Swim Team-MR      37.09      39.48        
 28 Rem, Jared m        11 YFD-MR               1:09.14      54.20        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Langaman, Matthew   12 HS-MR                1:00.03      59.75        
                  28.39       59.75 (31.36)                                        
  2 Nunez, John         11 Agua Swim Team-MR    1:00.26    1:00.24        
                  29.11     1:00.24 (31.13)                                        
  3 Rueda, Diego C      12 Agua Swim Team-MR    1:01.84    1:00.52        
                  29.65     1:00.52 (30.87)                                        
  4 Walsh, Zach H       11 NY Sharks-MR         1:05.36    1:01.82        
                  29.48     1:01.82 (32.34)                                        
  5 Gonzalez, Adriel A  12 Abbe Swim Team-MR    1:03.00    1:02.96        
                  29.94     1:02.96 (33.02)                                        
  6 Sethi, Shiva M      12 Kraken-MR            1:05.51    1:03.35        
                  30.07     1:03.35 (33.28)                                        
  7 Spinelli, Eddie F   12 HS-MR                1:02.50    1:03.64        
                  30.37     1:03.64 (33.27)                                        
  8 Rookwood Jr., Will  12 HS-MR                1:04.69    1:05.68        
                  30.82     1:05.68 (34.86)                                        
  9 Miou, Eric          12 Abbe Swim Team-MR    1:06.00    1:06.13        
                  31.44     1:06.13 (34.69)                                        
 10 Klinovsky, Jan      12 Agua Swim Team-MR    1:10.28    1:06.48        
                  31.92     1:06.48 (34.56)                                        
 11 Lin, Alex           11 Abbe Swim Team-MR    1:06.00    1:06.81        
                  30.84     1:06.81 (35.97)                                        
 12 Kurtoglu, Kemal K   11 Agua Swim Team-MR    1:05.22    1:07.29        
                  31.88     1:07.29 (35.41)                                        
 13 Zhang, Aron         11 UN-MR                1:12.50    1:08.17        
                  32.89     1:08.17 (35.28)                                        
 14 Chang, Lawrence     12 UN-MR                1:08.27    1:08.26        
                  32.15     1:08.26 (36.11)                                        
 15 Cheng, Luis         12 UN-MR                     NT    1:09.42        
                  34.25     1:09.42 (35.17)                                        
 16 Quinteros, Roberto  12 UN-MR                1:11.31    1:09.60        
                  33.43     1:09.60 (36.17)                                        
 17 Mitchell, Benjamin  11 Agua Swim Team-MR    1:12.21    1:09.62        
                  33.40     1:09.62 (36.22)                                        
 18 Ramirez, Richard A  11 Agua Swim Team-MR    1:13.86    1:13.77        
                  36.31     1:13.77 (37.46)                                        
 19 Bliss, Ryan J       12 Agua Swim Team-MR    1:19.10    1:13.85        
                  35.02     1:13.85 (38.83)                                        
 20 Ruvkun, Andrew H    12 Agua Swim Team-MR    1:12.07    1:17.57        
                  34.87     1:17.57 (42.70)                                        
 21 Perez-Lopez, Gabri  11 Agua Swim Team-MR    1:19.61    1:18.25        
                  37.72     1:18.25 (40.53)                                        
 22 Cummings, Lawrence  12 Agua Swim Team-MR    1:18.91    1:20.03        
                  36.73     1:20.03 (43.30)                                        
 23 Xue, Jacky          11 HS-MR                1:20.55    1:21.51        
                  37.89     1:21.51 (43.62)                                        
 24 Vaiman, Josh G      11 Aquaflames-MR        1:21.42    1:23.33        
                  40.17     1:23.33 (43.16)                                        
 25 Rebeyev, Eliran     12 Aquaflames-MR        1:23.59    1:25.68        
                  38.70     1:25.68 (46.98)                                        
 26 Ma, Clarence F      12 UN-MR                     NT    1:31.01        
                  39.24     1:31.01 (51.77)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nunez, John         11 Agua Swim Team-MR    2:14.18    2:09.33        
                  29.24     1:02.19 (32.95)     1:37.07 (34.88)     2:09.33 (32.26)
  2 Rueda, Diego C      12 Agua Swim Team-MR    2:09.59    2:09.50        
                  31.30     1:04.23 (32.93)     1:38.22 (33.99)     2:09.50 (31.28)
  3 Langaman, Matthew   12 HS-MR                2:19.01    2:11.49        
                  29.66     1:03.34 (33.68)     1:38.35 (35.01)     2:11.49 (33.14)
  4 Hall, Tyler J       11 Unattached           2:17.04    2:17.09        
                  31.56     1:07.02 (35.46)     1:42.76 (35.74)     2:17.09 (34.33)
  5 Goldstein, Jonatha  12 Agua Swim Team-MR    2:19.19    2:21.04        
                  32.14     1:07.94 (35.80)     1:44.71 (36.77)     2:21.04 (36.33)
  6 Raiola, Andy M      11 HS-MR                2:21.90    2:22.07        
                  32.56     1:09.49 (36.93)     1:46.03 (36.54)     2:22.07 (36.04)
  7 Erickson, Gavin     12 Agua Swim Team-MR    2:23.61    2:23.45        
                  32.47     1:08.61 (36.14)     1:46.65 (38.04)     2:23.45 (36.80)
  8 Kurtoglu, Kemal K   11 Agua Swim Team-MR    2:25.31    2:26.15        
                  32.46     1:10.37 (37.91)     1:48.63 (38.26)     2:26.15 (37.52)
  9 Rookwood Jr., Will  12 HS-MR                2:38.69    2:26.82        
                  32.67     1:09.73 (37.06)     1:50.20 (40.47)     2:26.82 (36.62)
 10 Klinovsky, Jan      12 Agua Swim Team-MR    2:34.75    2:28.27        
                  32.73     1:11.48 (38.75)     1:51.97 (40.49)     2:28.27 (36.30)
 11 Mitchell, Benjamin  11 Agua Swim Team-MR    2:30.89    2:28.62        
                  33.42     1:11.56 (38.14)     1:52.55 (40.99)     2:28.62 (36.07)
 12 Zhang, Aron         11 UN-MR                2:42.45    2:30.84        
                  33.37     1:11.21 (37.84)     1:52.23 (41.02)     2:30.84 (38.61)
 13 Cheng, Luis         12 UN-MR                     NT    2:31.21        
                  34.61     1:12.52 (37.91)     1:52.26 (39.74)     2:31.21 (38.95)
 14 O'Donnell, Parker   12 NY Sharks-MR         2:34.53    2:34.88        
                  33.26     1:12.78 (39.52)     1:55.92 (43.14)     2:34.88 (38.96)
 15 Quinteros, Roberto  12 UN-MR                2:42.73    2:35.72        
                  35.33     1:14.38 (39.05)     1:56.43 (42.05)     2:35.72 (39.29)
 16 Ruvkun, Andrew H    12 Agua Swim Team-MR    2:41.46    2:36.59        
                  34.53     1:13.92 (39.39)     1:55.40 (41.48)     2:36.59 (41.19)
 17 Bliss, Ryan J       12 Agua Swim Team-MR    2:51.98    2:43.89        
                  35.27     1:15.65 (40.38)     1:59.42 (43.77)     2:43.89 (44.47)
 18 Cummings, Lawrence  12 Agua Swim Team-MR    2:55.04    2:50.80        
                  36.65     1:21.11 (44.46)     2:06.16 (45.05)     2:50.80 (44.64)
 19 Sarsekeyev, Dimash  11 Agua Swim Team-MR         NT    3:06.87        
                  40.14     1:27.83 (47.69)     2:19.19 (51.36)     3:06.87 (47.68)
 20 Rem, Jared m        11 YFD-MR                    NT    4:04.19        
                  52.59   1:58.04 (1:05.45)   3:03.87 (1:05.83)   4:04.19 (1:00.32)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Spinelli, Eddie F   12 HS-MR                  32.26      32.49        
  2 Walsh, Zach H       11 NY Sharks-MR           34.49      34.42        
  3 Perez, Matthew      12 NY Sharks-MR           35.44      34.74        
  4 Erickson, Gavin     12 Agua Swim Team-MR      35.19      34.93        
  5 Rookwood Jr., Will  12 HS-MR                  35.97      35.65        
  6 Cheng, Luis         12 UN-MR                  41.60      36.18        
  7 Nunez, John         11 Agua Swim Team-MR      35.46      36.40        
  8 Klinovsky, Jan      12 Agua Swim Team-MR      37.79      37.75        
  9 Perez-Lopez, Gabri  11 Agua Swim Team-MR      41.77      40.86        
 10 Quinteros, Roberto  12 UN-MR                     NT      41.16        
 11 Zhang, Aron         11 UN-MR                  49.98      41.44        
 12 Rem, Jared m        11 YFD-MR                    NT      51.14        
 -- Sarsekeyev, Dimash  11 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
 -- Bliss, Ryan J       12 Agua Swim Team-MR      37.49         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Spinelli, Eddie F   12 HS-MR                1:10.91    1:10.75        
                  34.36     1:10.75 (36.39)                                        
  2 Cheng, Luis         12 UN-MR                     NT    1:16.87        
                  37.94     1:16.87 (38.93)                                        
  3 Rookwood Jr., Will  12 HS-MR                1:17.47    1:18.03        
                  36.28     1:18.03 (41.75)                                        
  4 Klinovsky, Jan      12 Agua Swim Team-MR    1:19.97    1:20.41        
                  39.76     1:20.41 (40.65)                                        
  5 Schwartz, Nes S     11 Agua Swim Team-MR    1:19.72    1:22.32        
                  40.05     1:22.32 (42.27)                                        
  6 Lu, Andrew          12 UN-MR                     NT    1:23.12        
                  40.48     1:23.12 (42.64)                                        
  7 Bliss, Ryan J       12 Agua Swim Team-MR    1:25.95    1:23.29        
                  39.36     1:23.29 (43.93)                                        
  8 Ramirez, Richard A  11 Agua Swim Team-MR    1:21.03    1:26.49        
                  42.60     1:26.49 (43.89)                                        
  9 Ruvkun, Andrew H    12 Agua Swim Team-MR    1:28.79    1:26.55        
                  41.31     1:26.55 (45.24)                                        
 10 Cummings, Lawrence  12 Agua Swim Team-MR    1:31.13    1:30.50        
                  44.22     1:30.50 (46.28)                                        
 11 Perez-Lopez, Gabri  11 Agua Swim Team-MR    1:34.32    1:32.14        
                  44.90     1:32.14 (47.24)                                        
 12 Rebeyev, Eliran     12 Aquaflames-MR        1:38.73    1:36.73        
                  46.58     1:36.73 (50.15)                                        
 13 Bourdin, Paul B     11 YFD-MR               2:15.04    1:57.45        
                  57.48     1:57.45 (59.97)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rueda, Diego C      12 Agua Swim Team-MR      37.96      35.14        
  2 Lin, Alex           11 Abbe Swim Team-MR      37.00      35.48        
  3 Walsh, Zach H       11 NY Sharks-MR           37.81      37.87        
  4 Gonzalez, Adriel A  12 Abbe Swim Team-MR      38.00      38.26        
  5 Hall, Tyler J       11 Unattached             39.00      39.15        
  6 Bliss, Ryan J       12 Agua Swim Team-MR      40.15      39.89        
  7 Kurtoglu, Kemal K   11 Agua Swim Team-MR      40.49      39.93        
  8 Raiola, Andy M      11 HS-MR                  39.45      40.25        
  9 Cheng, Luis         12 UN-MR                  41.60      41.15        
 10 Quinteros, Roberto  12 UN-MR                     NT      41.25        
 11 Schwartz, Nes S     11 Agua Swim Team-MR      55.14      41.98        
 12 Chang, Lawrence     12 UN-MR                  43.69      42.06        
 13 Mitchell, Benjamin  11 Agua Swim Team-MR      45.30      43.60        
 14 Ramirez, Richard A  11 Agua Swim Team-MR      46.58      44.24        
 15 Zhang, Aron         11 UN-MR                  49.47      44.93        
 16 Ruvkun, Andrew H    12 Agua Swim Team-MR      44.05      45.50        
 17 Ma, Clarence F      12 UN-MR                  46.36      45.56        
 18 Xue, Jacky          11 HS-MR                  49.58      47.33        
 19 Perez-Lopez, Gabri  11 Agua Swim Team-MR      51.11      50.40        
 20 Cummings, Lawrence  12 Agua Swim Team-MR      49.38      50.45        
 21 Vaiman, Josh G      11 Aquaflames-MR          53.28      50.58        
 22 Rebeyev, Eliran     12 Aquaflames-MR          51.44      50.84        
 23 Bourdin, Paul B     11 YFD-MR                    NT      52.12        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rueda, Diego C      12 Agua Swim Team-MR    1:17.77    1:16.74        
                  36.94     1:16.74 (39.80)                                        
  2 Lin, Alex           11 Abbe Swim Team-MR    1:20.00    1:16.97        
                  36.43     1:16.97 (40.54)                                        
  3 Walsh, Zach H       11 NY Sharks-MR         1:23.01    1:22.02        
                  38.57     1:22.02 (43.45)                                        
  4 Goldstein, Jonatha  12 Agua Swim Team-MR    1:20.85    1:22.43        
                  39.33     1:22.43 (43.10)                                        
  5 Erickson, Gavin     12 Agua Swim Team-MR    1:22.81    1:24.51        
                  39.79     1:24.51 (44.72)                                        
  6 Hall, Tyler J       11 Unattached           1:23.00    1:25.85        
                  40.61     1:25.85 (45.24)                                        
  7 LI, Kevin Z         11 Abbe Swim Team-MR    1:27.00    1:26.27        
                  40.29     1:26.27 (45.98)                                        
  8 Raiola, Andy M      11 HS-MR                1:27.05    1:27.31        
                  42.69     1:27.31 (44.62)                                        
  9 O'Donnell, Parker   12 NY Sharks-MR         1:30.41    1:27.90        
                  41.37     1:27.90 (46.53)                                        
 10 Rookwood Jr., Will  12 HS-MR                1:27.63    1:28.00        
                  41.43     1:28.00 (46.57)                                        
 11 Spinelli, Eddie F   12 HS-MR                1:41.00    1:29.12        
                  42.20     1:29.12 (46.92)                                        
 12 Kurtoglu, Kemal K   11 Agua Swim Team-MR    1:29.29    1:29.93        
                  43.38     1:29.93 (46.55)                                        
 13 Bliss, Ryan J       12 Agua Swim Team-MR    1:32.55    1:31.23        
                  42.51     1:31.23 (48.72)                                        
 14 Cheng, Luis         12 UN-MR                1:32.27    1:31.67        
                  44.12     1:31.67 (47.55)                                        
 15 Ruvkun, Andrew H    12 Agua Swim Team-MR    1:32.81    1:32.56        
                  44.58     1:32.56 (47.98)                                        
 16 Mitchell, Benjamin  11 Agua Swim Team-MR    1:36.99    1:35.19        
                  44.34     1:35.19 (50.85)                                        
 17 Perez-Lopez, Gabri  11 Agua Swim Team-MR    1:49.61    1:47.95        
                  49.48     1:47.95 (58.47)                                        
 18 Sarsekeyev, Dimash  11 Agua Swim Team-MR         NT    1:52.65        
                  54.66     1:52.65 (57.99)                                        
 19 Cummings, Lawrence  12 Agua Swim Team-MR    1:45.99    1:54.40        
                  51.75   1:54.40 (1:02.65)                                        
 20 Rem, Jared m        11 YFD-MR                    NT    2:17.41        
                1:01.49   2:17.41 (1:15.92)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rueda, Diego C      12 Agua Swim Team-MR      31.36      31.04        
  2 Raiola, Andy M      11 HS-MR                  31.61      31.38        
  3 Perez, Matthew      12 NY Sharks-MR           31.88      31.42        
  4 Miou, Eric          12 Abbe Swim Team-MR      31.52      31.61        
  5 Nunez, John         11 Agua Swim Team-MR      32.06      32.14        
  6 Spinelli, Eddie F   12 HS-MR                  33.08      32.49        
  7 Walsh, Zach H       11 NY Sharks-MR           33.20      32.59        
  8 Chang, Lawrence     12 UN-MR                  36.46      34.51        
  9 Cheng, Luis         12 UN-MR                  34.77      34.94        
 10 Kurtoglu, Kemal K   11 Agua Swim Team-MR      34.36      35.38        
 11 Schwartz, Nes S     11 Agua Swim Team-MR      35.45      35.82        
 12 Klinovsky, Jan      12 Agua Swim Team-MR      38.16      36.15        
 13 Zhang, Aron         11 UN-MR                4:06.98      36.16        
 14 Quinteros, Roberto  12 UN-MR                     NT      37.81        
 15 Xue, Jacky          11 HS-MR                  40.25      39.17        
 16 Ma, Clarence F      12 UN-MR                  43.32      40.06        
 17 Mitchell, Benjamin  11 Agua Swim Team-MR    1:00.87      42.68        
 18 Vaiman, Josh G      11 Aquaflames-MR          41.45      43.24        
 -- Perez-Lopez, Gabri  11 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
 -- Lu, Andrew          12 UN-MR                     NT         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Perez, Matthew      12 NY Sharks-MR         1:12.11    1:09.28        
                  31.60     1:09.28 (37.68)                                        
  2 Nunez, John         11 Agua Swim Team-MR    1:10.70    1:09.52        
                  32.54     1:09.52 (36.98)                                        
  3 Spinelli, Eddie F   12 HS-MR                1:19.17    1:12.97        
                  34.58     1:12.97 (38.39)                                        
  4 Walsh, Zach H       11 NY Sharks-MR         1:15.21    1:14.19        
                  34.11     1:14.19 (40.08)                                        
  5 Miou, Eric          12 Abbe Swim Team-MR    1:12.97    1:14.34        
                  33.92     1:14.34 (40.42)                                        
  6 Raiola, Andy M      11 HS-MR                1:14.19    1:14.69        
                  35.01     1:14.69 (39.68)                                        
  7 Cheng, Luis         12 UN-MR                1:25.62    1:18.18        
                  35.53     1:18.18 (42.65)                                        
  8 Kurtoglu, Kemal K   11 Agua Swim Team-MR    1:16.38    1:19.91        
                  36.59     1:19.91 (43.32)                                        
  9 Klinovsky, Jan      12 Agua Swim Team-MR         NT    1:25.19        
                  38.69     1:25.19 (46.50)                                        
 10 Zhang, Aron         11 UN-MR                1:34.78    1:26.09        
                  39.30     1:26.09 (46.79)                                        
 11 Quinteros, Roberto  12 UN-MR                1:40.97    1:31.96        
                  42.43     1:31.96 (49.53)                                        
 12 Mitchell, Benjamin  11 Agua Swim Team-MR         NT    1:44.98        
                  44.96   1:44.98 (1:00.02)                                        
 13 Cummings, Lawrence  12 Agua Swim Team-MR    1:44.13    1:46.58        
                  46.36   1:46.58 (1:00.22)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rueda, Diego C      12 Agua Swim Team-MR    2:25.05    2:22.06        
                  30.58     1:06.65 (36.07)     1:49.24 (42.59)     2:22.06 (32.82)
  2 Langaman, Matthew   12 HS-MR                2:30.85    2:24.36        
                  30.68     1:10.41 (39.73)     1:51.48 (41.07)     2:24.36 (32.88)
  3 Perez, Matthew      12 NY Sharks-MR         2:30.79    2:30.45        
                  31.43     1:09.82 (38.39)     1:55.05 (45.23)     2:30.45 (35.40)
  4 Spinelli, Eddie F   12 HS-MR                2:40.55    2:34.66        
                  33.84     1:11.86 (38.02)     2:00.19 (48.33)     2:34.66 (34.47)
  5 Raiola, Andy M      11 HS-MR                2:40.58    2:37.53        
                  34.60     1:15.60 (41.00)     2:02.08 (46.48)     2:37.53 (35.45)
  6 Hall, Tyler J       11 Unattached           2:34.00    2:38.90        
                  34.28     1:16.03 (41.75)     2:03.73 (47.70)     2:38.90 (35.17)
  7 Kurtoglu, Kemal K   11 Agua Swim Team-MR    2:37.56    2:40.05        
                  36.60     1:18.19 (41.59)     2:05.83 (47.64)     2:40.05 (34.22)
  8 Chang, Lawrence     12 UN-MR                     NT    2:48.56        
                  37.06     1:19.31 (42.25)     2:09.69 (50.38)     2:48.56 (38.87)
  9 Schwartz, Nes S     11 Agua Swim Team-MR    2:47.67    2:48.94        
                  36.25     1:20.61 (44.36)     2:12.72 (52.11)     2:48.94 (36.22)
 10 Klinovsky, Jan      12 Agua Swim Team-MR    2:57.70    2:51.55        
                  36.06     1:20.43 (44.37)     2:14.38 (53.95)     2:51.55 (37.17)
 11 Rookwood Jr., Will  12 HS-MR                2:50.90    2:54.16        
                  34.91     1:20.73 (45.82)     2:13.83 (53.10)     2:54.16 (40.33)
 12 Zhang, Aron         11 UN-MR                3:07.91    2:55.88        
                  38.70     1:24.76 (46.06)     2:18.10 (53.34)     2:55.88 (37.78)
 13 Ramirez, Richard A  11 Agua Swim Team-MR    3:00.08    2:58.33        
                  40.44     1:23.77 (43.33)     2:18.32 (54.55)     2:58.33 (40.01)
 14 Ruvkun, Andrew H    12 Agua Swim Team-MR    3:05.96    3:03.73        
                  41.73     1:30.58 (48.85)     2:24.72 (54.14)     3:03.73 (39.01)
 15 Bliss, Ryan J       12 Agua Swim Team-MR    3:12.45    3:04.35        
                  46.29     1:30.83 (44.54)     2:21.83 (51.00)     3:04.35 (42.52)
 16 Xue, Jacky          11 HS-MR                3:07.51    3:09.07        
                  40.54     1:31.25 (50.71)     2:26.98 (55.73)     3:09.07 (42.09)
 -- Cummings, Lawrence  12 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
                  44.00     1:33.27 (49.27)     2:30.41 (57.14)          DQ (43.23)
 -- Miou, Eric          12 Abbe Swim Team-MR    2:38.00         DQ        
                  33.00     1:13.10 (40.10)     2:06.14 (53.04)          DQ (37.12)
 -- Gonzalez, Adriel A  12 Abbe Swim Team-MR    2:40.00         DQ        
                  34.56     1:18.07 (43.51)     2:10.56 (52.49)          DQ (37.93)
 -- Mitchell, Benjamin  11 Agua Swim Team-MR    3:01.56         DQ        
                  42.28     1:25.03 (42.75)     2:18.09 (53.06)          DQ (37.33)
 -- Quinteros, Roberto  12 UN-MR                     NT         DQ        
                  38.30     1:24.34 (46.04)     2:18.22 (53.88)          DQ (41.37)
 -- Nunez, John         11 Agua Swim Team-MR    2:34.15         DQ        
                  33.13     1:14.54 (41.41)     2:03.44 (48.90)          DQ (33.06)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McKenna, Brian W    14 Abbe Swim Team-MR      23.82      23.87        
  2 Spinosa, Adam G     15 YFD-MR                 24.82      24.76        
  3 Miara, Jesse        14 NY Sharks-MR           24.53      24.95        
  4 Messinger, Joshua   16 NY Sharks-MR           24.94      25.06        
  4 Srdanovic, Ivan B   16 Agua Swim Team-MR      25.32      25.06        
  6 Spinelli, Mike J    14 HS-MR                  25.41      25.21        
  7 Arias, Luis A       20 Agua Swim Team-MR      24.57      25.31        
  8 Sanchez, Jude M     15 Agua Swim Team-MR      23.79      25.37        
  9 Kan, Dennis         13 Abbe Swim Team-MR      24.91      25.65        
 10 Navy, Daniel L      15 YFD-MR                 26.18      25.74        
 11 Lam, Aaron          15 Abbe Swim Team-MR      25.00      25.79        
 12 Oberhauser, Pablo   17 Agua Swim Team-MR      28.38      25.82        
 13 Novoa, Luis F       18 Abbe Swim Team-MR      25.00      25.90        
 14 Sansone, David      16 NY Sharks-MR           25.48      26.05        
 15 Benfield, Warren A  15 Agua Swim Team-MR      25.79      26.07        
 16 Alarcon, Romel Z    16 Abbe Swim Team-MR      25.00      26.09        
 17 Cheng, Will         13 Agua Swim Team-MR      27.05      26.75        
 18 Chow, Kevin         13 Abbe Swim Team-MR      27.80      26.76        
 19 Zhang, Thomas       14 NY Sharks-MR           25.85      27.07        
 20 Ashburn, Zachary J  13 Big Blue-MR            26.50      27.15        
 21 Alarcon, Ronnie V   15 Abbe Swim Team-MR      26.00      27.17        
 22 Kusakin, Nick       13 Agua Swim Team-MR         NT      27.98        
 23 Schwab, Daniel L    16 Agua Swim Team-MR         NT      29.12        
 24 Arnott, Conner W    13 NY Sharks-MR           29.34      29.95        
 25 Pacini, Austin T    13 BDA-MA                 29.88      29.98        
 26 Chen, Jonathan      14 UN-MR                  29.92      30.07        
 27 Chen, Kevin         13 UN-MR                  29.49      30.93        
 28 Stengel-Eskin, Ben  14 Kraken-MR              39.90      40.30        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chang, James        15 UN-MR                  53.62      51.95        
                  24.79       51.95 (27.16)                                        
  2 Khan, Rana Z        19 Abbe Swim Team-MR      53.00      52.57        
                  25.17       52.57 (27.40)                                        
  3 Zheng, Kelven       20 Abbe Swim Team-MR      50.00      52.77        
                  24.79       52.77 (27.98)                                        
  4 Spinelli, Mike J    14 HS-MR                  55.11      54.75        
                  26.21       54.75 (28.54)                                        
  5 Srdanovic, Ivan B   16 Agua Swim Team-MR      54.86      54.76        
                  26.02       54.76 (28.74)                                        
  6 Arias, Luis A       20 Agua Swim Team-MR      54.43      54.82        
                  26.18       54.82 (28.64)                                        
  7 Chansakul, JR J     14 Agua Swim Team-MR      55.17      55.43        
                  26.93       55.43 (28.50)                                        
  8 Oberhauser, Pablo   17 Agua Swim Team-MR         NT      55.51        
                  27.04       55.51 (28.47)                                        
  9 Sanchez, Jude M     15 Agua Swim Team-MR      55.88      56.15        
                  26.87       56.15 (29.28)                                        
 10 Kan, Dennis         13 Abbe Swim Team-MR      57.00      57.65        
                  27.56       57.65 (30.09)                                        
 11 Sansone, David      16 NY Sharks-MR           59.07      58.13        
                  27.63       58.13 (30.50)                                        
 12 Ogisu, Kent         13 Agua Swim Team-MR      59.38      58.39        
                  28.46       58.39 (29.93)                                        
 13 Cheng, Will         13 Agua Swim Team-MR      57.29      58.49        
                  28.05       58.49 (30.44)                                        
 14 Guo, Billy          15 UN-MR                     NT      58.80        
                  27.11       58.80 (31.69)                                        
 15 Zhang, Thomas       14 NY Sharks-MR           55.78      58.86        
                  28.19       58.86 (30.67)                                        
 16 Benfield, Warren A  15 Agua Swim Team-MR      59.61      59.78        
                  27.65       59.78 (32.13)                                        
 17 Chow, Kevin         13 Abbe Swim Team-MR    1:00.00    1:00.19        
                  28.58     1:00.19 (31.61)                                        
 18 Ashburn, Zachary J  13 Big Blue-MR            59.00    1:01.43        
                  27.06     1:01.43 (34.37)                                        
 19 Sherman, Sammy I    13 Agua Swim Team-MR    1:00.03    1:01.71        
                  29.90     1:01.71 (31.81)                                        
 20 Kusakin, Nick       13 Agua Swim Team-MR         NT    1:01.79        
                  29.28     1:01.79 (32.51)                                        
 21 Mirman, Igal        16 Aquaflames-MR        1:00.26    1:02.55        
                  30.09     1:02.55 (32.46)                                        
 22 Musheyev, Benjamin  16 Aquaflames-MR        1:04.51    1:03.13        
                  30.19     1:03.13 (32.94)                                        
 23 Matsunaga, Ty       13 Agua Swim Team-MR    1:05.12    1:03.78        
                  30.43     1:03.78 (33.35)                                        
 24 Chen, Jonathan      14 UN-MR                1:04.68    1:04.57        
                  31.34     1:04.57 (33.23)                                        
 25 Li, Kytoh           13 Abbe Swim Team-MR    1:08.00    1:06.22        
                  31.30     1:06.22 (34.92)                                        
 26 Ursu, Michael A     16 Aquaflames-MR        1:07.22    1:06.47        
                  31.70     1:06.47 (34.77)                                        
 27 Ma, Kelvin F        13 UN-MR                     NT    1:06.96        
                  32.42     1:06.96 (34.54)                                        
 28 Kovtun, Igor        17 Aquaflames-MR        1:00.14    1:08.12        
                  32.98     1:08.12 (35.14)                                        
 29 Mihalcik, Jack      13 Agua Swim Team-MR    1:22.96    1:10.42        
                  32.43     1:10.42 (37.99)                                        
 30 Abramov, Yuriy      16 Aquaflames-MR        1:16.74    1:12.58        
                  34.03     1:12.58 (38.55)                                        
 31 Pacini, Austin T    13 BDA-MA               1:11.60    1:12.72        
                  33.12     1:12.72 (39.60)                                        
 32 Breland, Zachary    13 Aquaflames-MR        1:16.89    1:20.01        
                  36.74     1:20.01 (43.27)                                        
 33 Fayzakov, Jonathan  13 Aquaflames-MR        1:20.78    1:24.92        
                  37.79     1:24.92 (47.13)                                        
 34 Zang, Ethan          8 NJW-NJ               1:24.28    1:36.76        
                  45.02     1:36.76 (51.74)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McKenna, Brian W    14 Abbe Swim Team-MR    2:02.02    1:55.97         20  
  2 Hu-Van Wright, En-  13 Agua Swim Team-MR    1:56.34    1:57.04         17  
  3 Srdanovic, Ivan B   16 Agua Swim Team-MR    2:04.82    1:58.28         16  
  4 Chansakul, JR J     14 Agua Swim Team-MR    2:00.42    1:58.32         15  
  5 Zhang, Thomas       14 NY Sharks-MR         2:02.35    2:02.82         14  
  6 Oberhauser, Pablo   17 Agua Swim Team-MR         NT    2:03.68         13  
                  27.45       58.09 (30.64)     1:30.88 (32.79)     2:03.68 (32.80)
  7 Sansone, David      16 NY Sharks-MR         2:10.05    2:03.81         12  
                  28.07     1:00.46 (32.39)     1:33.26 (32.80)     2:03.81 (30.55)
  8 Spinelli, Mike J    14 HS-MR                2:12.16    2:04.24         11  
                  28.08       59.67 (31.59)     1:32.82 (33.15)     2:04.24 (31.42)
  9 Cheng, Will         13 Agua Swim Team-MR    2:04.45    2:04.94          9  
 10 Arias, Luis A       20 Agua Swim Team-MR    2:07.58    2:05.11          7  
 11 Sherman, Sammy I    13 Agua Swim Team-MR    2:06.92    2:08.88        
 12 Sanchez, Jude M     15 Agua Swim Team-MR    2:08.33    2:10.56          6  
                  28.66     1:00.94 (32.28)     1:35.80 (34.86)     2:10.56 (34.76)
 13 Chow, Kevin         13 Abbe Swim Team-MR    2:12.00    2:14.67          5  
                  29.08     1:02.83 (33.75)     1:39.03 (36.20)     2:14.67 (35.64)
 14 Benfield, Warren A  15 Agua Swim Team-MR    2:14.25    2:14.95          4  
                  28.69     1:02.45 (33.76)     1:39.38 (36.93)     2:14.95 (35.57)
 15 Kan, Dennis         13 Abbe Swim Team-MR    2:15.00    2:14.99          3  
                  29.21     1:03.47 (34.26)     1:39.60 (36.13)     2:14.99 (35.39)
 16 Kusakin, Nick       13 Agua Swim Team-MR         NT    2:16.14          2  
                  29.15     1:03.42 (34.27)     1:40.56 (37.14)     2:16.14 (35.58)
 17 Arnott, Conner W    13 NY Sharks-MR         2:17.61    2:20.50          1  
                  32.24     1:08.22 (35.98)     1:45.16 (36.94)     2:20.50 (35.34)
 18 Chen, Jonathan      14 UN-MR                2:29.51    2:26.17        
                  33.38     1:10.00 (36.62)     1:48.65 (38.65)     2:26.17 (37.52)
 19 Chen, Kevin         13 UN-MR                2:43.53    2:33.60        
                  31.74     1:08.29 (36.55)     1:50.19 (41.90)     2:33.60 (43.41)
 20 Pacini, Austin T    13 BDA-MA               2:42.99    2:38.23        
                  33.66     1:13.73 (40.07)     1:55.77 (42.04)     2:38.23 (42.46)
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miara, Jesse        14 NY Sharks-MR         5:26.40    5:16.93        
                  27.12       57.65 (30.53)     1:29.47 (31.82)     2:01.78 (32.31)
        2:34.54 (32.76)     3:06.80 (32.26)     3:39.47 (32.67)     4:12.55 (33.08)
        4:45.65 (33.10)     5:16.93 (31.28)                                        
  2 Zhang, Thomas       14 NY Sharks-MR         5:19.94    5:32.00        
                  29.38     1:02.90 (33.52)     1:37.14 (34.24)     2:10.75 (33.61)
        2:44.93 (34.18)     3:18.62 (33.69)     3:53.28 (34.66)     4:27.37 (34.09)
        5:01.27 (33.90)     5:32.00 (30.73)                                        
  3 Sansone, David      16 NY Sharks-MR         5:47.84    5:38.12        
                  29.51     1:03.70 (34.19)     1:39.50 (35.80)     2:14.98 (35.48)
        2:48.94 (33.96)     3:24.64 (35.70)     3:58.66 (34.02)     4:32.40 (33.74)
        5:05.61 (33.21)     5:38.12 (32.51)                                        
  4 Sherman, Sammy I    13 Agua Swim Team-MR    5:40.56    5:39.61        
                  29.93     1:03.93 (34.00)     1:38.92 (34.99)     2:12.60 (33.68)
        2:47.29 (34.69)     3:22.82 (35.53)     3:56.89 (34.07)     4:31.68 (34.79)
        5:06.53 (34.85)     5:39.61 (33.08)                                        
  5 Oberhauser, Pablo   17 Agua Swim Team-MR    6:13.34    5:39.80        
                  29.66     1:03.10 (33.44)     1:37.55 (34.45)                    
            2:46.62 ( )     3:21.38 (34.76)     3:56.00 (34.62)     4:30.45 (34.45)
        5:05.95 (35.50)     5:39.80 (33.85)                                        
  6 Hall, Tyler J       11 Unattached           5:50.00    6:04.47        
                  31.55     1:07.45 (35.90)     1:44.95 (37.50)     2:22.20 (37.25)
        3:00.27 (38.07)     3:37.13 (36.86)     4:14.99 (37.86)     4:52.27 (37.28)
        5:29.87 (37.60)     6:04.47 (34.60)                                        
  7 Walsh, Zach H       11 NY Sharks-MR         6:20.99    6:11.96        
                  32.38     1:09.75 (37.37)     1:47.58 (37.83)     2:25.68 (38.10)
        3:04.58 (38.90)     3:43.21 (38.63)     4:21.98 (38.77)     4:59.76 (37.78)
        5:36.83 (37.07)     6:11.96 (35.13)                                        
  8 Raiola, Andy M      11 HS-MR                6:23.56    6:22.23        
                  33.42     1:12.43 (39.01)     1:51.62 (39.19)     2:31.05 (39.43)
        3:09.68 (38.63)     3:49.49 (39.81)     4:28.62 (39.13)     5:08.74 (40.12)
        5:45.93 (37.19)     6:22.23 (36.30)                                        
  9 Lastauskas, Nico     9 BDA-MA               7:03.39    6:47.99        
                  34.46     1:15.09 (40.63)     1:56.71 (41.62)     2:38.54 (41.83)
        3:20.74 (42.20)     4:02.54 (41.80)     4:44.89 (42.35)     5:26.94 (42.05)
        6:09.62 (42.68)     6:47.99 (38.37)                                        
 10 Wong, Eric           9 NJW-NJ                    NT    7:29.01        
                  36.56     1:20.85 (44.29)     2:05.60 (44.75)     2:50.72 (45.12)
        3:37.93 (47.21)     4:26.08 (48.15)     5:13.35 (47.27)     6:01.47 (48.12)
        6:46.83 (45.36)     7:29.01 (42.18)                                        
 11 Thurston, Dylan R   10 NJW-NJ                    NT    7:35.08        
                  38.71     1:22.83 (44.12)     2:07.69 (44.86)     2:53.21 (45.52)
        3:40.28 (47.07)     4:27.36 (47.08)     5:15.23 (47.87)     6:02.07 (46.84)
        6:50.21 (48.14)     7:35.08 (44.87)                                        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chang, James        15 UN-MR                1:01.93    1:01.16        
                  29.15     1:01.16 (32.01)                                        
  2 Spinosa, Adam G     15 YFD-MR               1:01.95    1:03.09        
                  30.66     1:03.09 (32.43)                                        
  3 Srdanovic, Ivan B   16 Agua Swim Team-MR    1:04.55    1:04.20        
                  31.10     1:04.20 (33.10)                                        
  4 Spinelli, Mike J    14 HS-MR                1:07.26    1:05.35        
                  31.70     1:05.35 (33.65)                                        
  5 Navy, Daniel L      15 YFD-MR               1:08.21    1:05.99        
                  31.91     1:05.99 (34.08)                                        
  6 Arias, Luis A       20 Agua Swim Team-MR    1:09.00    1:07.06        
                  33.02     1:07.06 (34.04)                                        
  7 Ashburn, Zachary J  13 Big Blue-MR          1:04.50    1:07.22        
                  32.13     1:07.22 (35.09)                                        
  8 Benfield, Warren A  15 Agua Swim Team-MR    1:07.97    1:07.82        
                  32.31     1:07.82 (35.51)                                        
  9 Kan, Dennis         13 Abbe Swim Team-MR    1:06.00    1:08.09        
                  32.42     1:08.09 (35.67)                                        
 10 Kusakin, Nick       13 Agua Swim Team-MR         NT    1:10.38        
                  33.95     1:10.38 (36.43)                                        
 11 Sansone, David      16 NY Sharks-MR         1:14.75    1:10.41        
                  33.15     1:10.41 (37.26)                                        
 12 Kolonkowski, bob P  60 UN-MR                1:10.00    1:11.08        
                  34.96     1:11.08 (36.12)                                        
 13 Oberhauser, Pablo   17 Agua Swim Team-MR         NT    1:11.86        
                  35.41     1:11.86 (36.45)                                        
 14 Guo, Billy          15 UN-MR                     NT    1:14.86        
                  35.18     1:14.86 (39.68)                                        
 15 Matsunaga, Ty       13 Agua Swim Team-MR    1:14.94    1:15.86        
                  37.03     1:15.86 (38.83)                                        
 16 Musheyev, Benjamin  16 Aquaflames-MR        1:18.53    1:17.14        
 17 Mirman, Igal        16 Aquaflames-MR        1:13.58    1:17.21        
                  38.27     1:17.21 (38.94)                                        
 18 Ursu, Michael A     16 Aquaflames-MR        1:18.47    1:17.64        
                  37.12     1:17.64 (40.52)                                        
 19 Abramov, Yuriy      16 Aquaflames-MR        1:19.43    1:18.97        
                  38.05     1:18.97 (40.92)                                        
 20 Kovtun, Igor        17 Aquaflames-MR        1:13.58    1:19.26        
                  39.08     1:19.26 (40.18)                                        
 21 Chen, Jonathan      14 UN-MR                     NT    1:19.71        
                  39.63     1:19.71 (40.08)                                        
 22 Ma, Kelvin F        13 UN-MR                1:22.95    1:24.89        
                  41.31     1:24.89 (43.58)                                        
 23 Pacini, Austin T    13 BDA-MA               1:29.28    1:24.91        
                  41.58     1:24.91 (43.33)                                        
 24 Fayzakov, Jonathan  13 Aquaflames-MR        1:31.01    1:28.93        
                  41.38     1:28.93 (47.55)                                        
 25 Breland, Zachary    13 Aquaflames-MR        1:32.29    1:32.26        
                  43.39     1:32.26 (48.87)                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lavery, Brendan     15 NY Sharks-MR         1:59.76    1:58.95        
                  28.15       57.90 (29.75)     1:28.36 (30.46)     1:58.95 (30.59)
  2 Hu-Van Wright, En-  13 Agua Swim Team-MR    2:04.80    2:05.60        
                  28.84     1:00.21 (31.37)     1:32.69 (32.48)     2:05.60 (32.91)
  3 Fusco, Christopher  15 NY Sharks-MR         2:13.47    2:15.01        
                  30.80     1:03.63 (32.83)     1:39.21 (35.58)     2:15.01 (35.80)
  4 Srdanovic, Ivan B   16 Agua Swim Team-MR         NT    2:18.09        
                  31.87     1:07.30 (35.43)     1:43.20 (35.90)     2:18.09 (34.89)
  5 Rueda, Diego C      12 Agua Swim Team-MR    2:35.82    2:23.17        
                  34.09     1:10.20 (36.11)     1:48.00 (37.80)     2:23.17 (35.17)
  6 Navy, Daniel L      15 YFD-MR               2:35.68    2:23.79        
                  34.20     1:10.66 (36.46)     1:47.89 (37.23)     2:23.79 (35.90)
  7 Langaman, Matthew   12 HS-MR                2:33.00    2:24.31        
                  33.54     1:09.72 (36.18)     1:48.11 (38.39)     2:24.31 (36.20)
  8 Benfield, Warren A  15 Agua Swim Team-MR         NT    2:26.52        
                  33.25     1:09.96 (36.71)     1:48.16 (38.20)     2:26.52 (38.36)
  9 Sansone, David      16 NY Sharks-MR         2:41.14    2:30.32        
                  34.51     1:14.08 (39.57)     1:51.78 (37.70)     2:30.32 (38.54)
 10 Oberhauser, Pablo   17 Agua Swim Team-MR         NT    2:33.26        
                  34.37   2:33.26 (1:58.89)                                        
 11 Kolonkowski, bob P  60 UN-MR                2:30.00    2:34.50        
                  35.70     1:14.66 (38.96)     1:55.12 (40.46)     2:34.50 (39.38)
 12 Arnott, Conner W    13 NY Sharks-MR         2:37.23    2:44.08        
                  38.03     1:19.49 (41.46)     2:02.24 (42.75)     2:44.08 (41.84)
 13 Lastauskas, Nico     9 BDA-MA                    NT    3:04.64        
                  42.09     1:30.99 (48.90)     2:19.68 (48.69)     3:04.64 (44.96)
 14 Pacini, Austin T    13 BDA-MA               2:44.29    3:06.26        
                  42.50     1:31.29 (48.79)     2:20.95 (49.66)     3:06.26 (45.31)
 -- Spinosa, Adam G     15 YFD-MR               2:20.01         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  31.54     1:06.20 (34.66)     1:43.01 (36.81)          DQ (35.36)
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chansakul, JR J     14 Agua Swim Team-MR    1:06.12    1:07.23        
                  31.81     1:07.23 (35.42)                                        
  2 Lam, Aaron          15 Abbe Swim Team-MR    1:07.84    1:08.67        
                  32.24     1:08.67 (36.43)                                        
  3 Arias, Luis A       20 Agua Swim Team-MR    1:10.67    1:11.60        
                  33.98     1:11.60 (37.62)                                        
  4 Sanchez, Jude M     15 Agua Swim Team-MR    1:10.49    1:11.69        
                  33.42     1:11.69 (38.27)                                        
  5 Hu-Van Wright, En-  13 Agua Swim Team-MR    1:11.05    1:12.62        
                  34.82     1:12.62 (37.80)                                        
  6 Srdanovic, Ivan B   16 Agua Swim Team-MR    1:15.39    1:13.81        
                  34.83     1:13.81 (38.98)                                        
  7 Zhang, Thomas       14 NY Sharks-MR         1:13.56    1:14.37        
                  34.84     1:14.37 (39.53)                                        
  8 Benfield, Warren A  15 Agua Swim Team-MR    1:14.83    1:14.73        
                  34.32     1:14.73 (40.41)                                        
  8 Lin, Aaron          14 Abbe Swim Team-MR    1:15.29    1:14.73        
                  34.06     1:14.73 (40.67)                                        
 10 Spinelli, Mike J    14 HS-MR                1:16.99    1:15.47        
                  35.88     1:15.47 (39.59)                                        
 11 Largmann, Taylor    15 NY Sharks-MR         1:16.18    1:16.64        
                  35.94     1:16.64 (40.70)                                        
 12 Navy, Daniel L      15 YFD-MR               1:19.67    1:17.99        
                  37.37     1:17.99 (40.62)                                        
 13 Sheng, Andrew W     15 Abbe Swim Team-MR    1:20.00    1:20.10        
                  35.29     1:20.10 (44.81)                                        
 14 Chen, Kevin         13 UN-MR                1:24.81    1:25.10        
                  40.69     1:25.10 (44.41)                                        
 15 Kusakin, Nick       13 Agua Swim Team-MR         NT    1:26.20        
                  40.15     1:26.20 (46.05)                                        
 16 Stengel-Eskin, Ben  14 Kraken-MR            1:30.00    1:46.70        
                  48.56     1:46.70 (58.14)                                        
 -- Pacini, Austin T    13 BDA-MA               1:43.90         DQ        
                  46.60          DQ (53.56)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chansakul, JR J     14 Agua Swim Team-MR    2:23.68    2:23.87        
                  32.57     1:10.08 (37.51)     1:46.78 (36.70)     2:23.87 (37.09)
  2 Hu-Van Wright, En-  13 Agua Swim Team-MR    2:31.95    2:29.35        
                  34.30     1:12.46 (38.16)     1:51.04 (38.58)     2:29.35 (38.31)
  3 Lam, Aaron          15 Abbe Swim Team-MR    2:29.00    2:32.13        
                  33.72     1:11.81 (38.09)     1:51.92 (40.11)     2:32.13 (40.21)
  4 Chang, James        15 UN-MR                2:38.06    2:34.92        
                  34.20     1:14.72 (40.52)     1:55.92 (41.20)     2:34.92 (39.00)
  5 Sanchez, Jude M     15 Agua Swim Team-MR    2:35.72    2:35.34        
                  34.76     1:14.14 (39.38)     1:54.76 (40.62)     2:35.34 (40.58)
  6 Arias, Luis A       20 Agua Swim Team-MR    2:32.33    2:35.85        
                  34.87     1:14.90 (40.03)     1:55.46 (40.56)     2:35.85 (40.39)
  7 Zhang, Thomas       14 NY Sharks-MR         2:37.16    2:37.88        
                  35.16     1:14.68 (39.52)     1:56.36 (41.68)     2:37.88 (41.52)
  8 Ogisu, Kent         13 Agua Swim Team-MR    2:44.39    2:40.89        
                  36.64     1:17.53 (40.89)     1:59.30 (41.77)     2:40.89 (41.59)
  9 Srdanovic, Ivan B   16 Agua Swim Team-MR         NT    2:44.21        
                  36.51     1:18.28 (41.77)     2:01.26 (42.98)     2:44.21 (42.95)
 10 Navy, Daniel L      15 YFD-MR               2:53.53    2:50.99        
                  37.32     1:19.74 (42.42)     2:04.83 (45.09)     2:50.99 (46.16)
 11 Cheng, Will         13 Agua Swim Team-MR    2:53.72    2:51.88        
                  39.10     1:23.15 (44.05)     2:07.42 (44.27)     2:51.88 (44.46)
 12 Li, Kytoh           13 Abbe Swim Team-MR    3:00.00    2:53.42        
                  39.06     1:23.12 (44.06)     2:09.18 (46.06)     2:53.42 (44.24)
 13 Sheng, Andrew W     15 Abbe Swim Team-MR    3:00.00    3:05.26        
                  37.22     1:22.05 (44.83)     2:13.00 (50.95)     3:05.26 (52.26)
 14 Chen, Jonathan      14 UN-MR                     NT    3:10.60        
                  43.72     1:31.77 (48.05)     2:22.36 (50.59)     3:10.60 (48.24)
 15 Matsunaga, Ty       13 Agua Swim Team-MR    3:21.07    3:12.34        
                  41.83     1:29.83 (48.00)     2:21.45 (51.62)     3:12.34 (50.89)
 16 Ma, Kelvin F        13 UN-MR                     NT    3:19.07        
                  44.46     1:34.88 (50.42)     2:27.10 (52.22)     3:19.07 (51.97)
 17 Lastauskas, Nico     9 BDA-MA               3:16.49    3:27.43        
                  47.12     1:41.89 (54.77)     2:34.95 (53.06)     3:27.43 (52.48)
 18 Mihalcik, Jack      13 Agua Swim Team-MR         NT    3:34.36        
                  43.94     1:40.35 (56.41)     2:37.67 (57.32)     3:34.36 (56.69)
 19 Zang, Ethan          8 NJW-NJ                    NT    3:34.67        
                  45.23     1:40.96 (55.73)     2:39.63 (58.67)     3:34.67 (55.04)
 20 Thurston, Bryce R   10 NJW-NJ               3:18.00    3:45.12        
                  48.97     1:46.47 (57.50)   2:46.57 (1:00.10)     3:45.12 (58.55)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chansakul, JR J     14 Agua Swim Team-MR      58.91      58.57        
                  27.67       58.57 (30.90)                                        
  2 Spinosa, Adam G     15 YFD-MR               1:04.47      59.98        
                  27.36       59.98 (32.62)                                        
  3 Messinger, Joshua   16 NY Sharks-MR         1:00.00    1:00.73        
                  27.84     1:00.73 (32.89)                                        
  4 Miara, Jesse        14 NY Sharks-MR         1:01.37    1:01.44        
                  27.68     1:01.44 (33.76)                                        
  5 Novoa, Luis F       18 Abbe Swim Team-MR    1:01.00    1:03.13        
                  29.55     1:03.13 (33.58)                                        
  6 McKenna, Brian W    14 Abbe Swim Team-MR    1:00.00    1:03.39        
                  29.31     1:03.39 (34.08)                                        
  7 Ashburn, Zachary J  13 Big Blue-MR          1:02.50    1:04.74        
                  28.44     1:04.74 (36.30)                                        
  8 Largmann, Taylor    15 NY Sharks-MR         1:04.07    1:05.33        
                  29.72     1:05.33 (35.61)                                        
  9 Spinelli, Mike J    14 HS-MR                1:07.58    1:05.84        
                  30.42     1:05.84 (35.42)                                        
 10 Kolonkowski, bob P  60 UN-MR                1:10.00    1:06.11        
                  31.01     1:06.11 (35.10)                                        
 11 Sherman, Sammy I    13 Agua Swim Team-MR    1:06.77    1:08.84        
                  32.52     1:08.84 (36.32)                                        
 12 Alarcon, Ronnie V   15 Abbe Swim Team-MR    1:05.00    1:09.15        
                  31.26     1:09.15 (37.89)                                        
 13 Arias, Luis A       20 Agua Swim Team-MR    1:12.28    1:10.98        
                  32.46     1:10.98 (38.52)                                        
 14 Cheng, Will         13 Agua Swim Team-MR    1:14.62    1:14.23        
                  34.38     1:14.23 (39.85)                                        
 15 Chen, Jonathan      14 UN-MR                1:18.06    1:19.79        
                  35.85     1:19.79 (43.94)                                        
 16 Chen, Kevin         13 UN-MR                1:32.62    1:26.85        
                  40.15     1:26.85 (46.70)                                        
 17 Schwab, Daniel L    16 Agua Swim Team-MR         NT    1:27.13        
                  36.54     1:27.13 (50.59)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chansakul, JR J     14 Agua Swim Team-MR    2:10.88    2:10.18        
                  10.51     1:01.63 (51.12)     1:36.43 (34.80)     2:10.18 (33.75)
  2 Hu-Van Wright, En-  13 Agua Swim Team-MR    2:17.08    2:10.51        
                   6.20     1:03.61 (57.41)     1:38.17 (34.56)     2:10.51 (32.34)
  3 Ogisu, Kent         13 Agua Swim Team-MR    2:25.99    2:21.39        
                  31.73     1:06.91 (35.18)     1:44.36 (37.45)     2:21.39 (37.03)
  4 Sherman, Sammy I    13 Agua Swim Team-MR    2:24.08    2:21.47        
                  31.60     1:07.66 (36.06)     1:44.55 (36.89)     2:21.47 (36.92)
  5 Novoa, Luis F       18 Abbe Swim Team-MR    2:24.00    2:22.98        
                   3.17   1:04.38 (1:01.21)     1:41.51 (37.13)     2:22.98 (41.47)
  6 Kolonkowski, bob P  60 UN-MR                2:33.00    2:31.31        
                  33.11     1:11.49 (38.38)     1:51.99 (40.50)     2:31.31 (39.32)
  7 Chow, Kevin         13 Abbe Swim Team-MR    2:40.00    2:46.73        
                  33.38     1:14.67 (41.29)     2:01.49 (46.82)     2:46.73 (45.24)
  8 Chen, Jonathan      14 UN-MR                3:02.72    2:57.66        
                  38.73     1:22.44 (43.71)     2:09.47 (47.03)     2:57.66 (48.19)
 -- Pacini, Austin T    13 BDA-MA               3:08.00         DQ        
                  40.30     1:28.58 (48.28)     2:23.41 (54.83)          DQ (56.97)
 -- Thurston, Dylan R   10 NJW-NJ               3:50.00         DQ        
                  39.83     1:25.76 (45.93)     2:15.39 (49.63)          DQ (48.85)
 -- Lastauskas, Nico     9 BDA-MA               3:04.24         DQ        
                  38.43     1:26.78 (48.35)     2:20.61 (53.83)          DQ (50.83)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hu-Van Wright, En-  13 Agua Swim Team-MR    2:08.60    2:08.41        
                  27.67       59.75 (32.08)     1:38.85 (39.10)     2:08.41 (29.56)
  2 Chang, James        15 UN-MR                2:14.46    2:11.15        
                  27.68     1:01.53 (33.85)     1:40.60 (39.07)     2:11.15 (30.55)
  3 Chansakul, JR J     14 Agua Swim Team-MR    2:09.98    2:14.13        
                  27.65     1:04.68 (37.03)     1:43.77 (39.09)     2:14.13 (30.36)
  4 Miara, Jesse        14 NY Sharks-MR         2:18.39    2:17.04        
                  28.40     1:03.93 (35.53)     1:45.52 (41.59)     2:17.04 (31.52)
  5 Spinosa, Adam G     15 YFD-MR               2:24.29    2:18.37        
                  28.15     1:02.97 (34.82)     1:45.95 (42.98)     2:18.37 (32.42)
  6 Srdanovic, Ivan B   16 Agua Swim Team-MR    2:16.25    2:18.87        
                  28.89     1:04.13 (35.24)     1:46.72 (42.59)     2:18.87 (32.15)
  7 Arias, Luis A       20 Agua Swim Team-MR    2:20.62    2:20.94        
                  31.14     1:07.38 (36.24)     1:48.65 (41.27)     2:20.94 (32.29)
  8 Sanchez, Jude M     15 Agua Swim Team-MR    2:20.31    2:21.07        
                  30.56     1:07.52 (36.96)     1:49.36 (41.84)     2:21.07 (31.71)
  9 Lam, Aaron          15 Abbe Swim Team-MR    2:18.00    2:23.09        
                  32.48     1:09.72 (37.24)     1:49.19 (39.47)     2:23.09 (33.90)
 10 Zheng, Kelven       20 Abbe Swim Team-MR    2:15.00    2:23.20        
                  28.66     1:04.42 (35.76)     1:45.74 (41.32)     2:23.20 (37.46)
 11 Spinelli, Mike J    14 HS-MR                2:25.46    2:23.39        
                  30.04     1:07.16 (37.12)     1:50.26 (43.10)     2:23.39 (33.13)
 12 Benfield, Warren A  15 Agua Swim Team-MR    2:29.90    2:30.94        
                  33.12     1:11.22 (38.10)     1:56.93 (45.71)     2:30.94 (34.01)
 13 Cheng, Will         13 Agua Swim Team-MR    2:27.93    2:32.25        
                  34.20     1:13.42 (39.22)     1:59.93 (46.51)     2:32.25 (32.32)
 14 Kovtun, Igor        17 Aquaflames-MR        2:25.53    2:34.22        
                  32.86     1:14.84 (41.98)     1:56.45 (41.61)     2:34.22 (37.77)
 15 Kusakin, Nick       13 Agua Swim Team-MR         NT    2:36.78        
                  35.61     1:12.94 (37.33)     2:01.90 (48.96)     2:36.78 (34.88)
 16 Guo, Billy          15 UN-MR                     NT    2:39.55        
                  31.61     1:13.57 (41.96)     2:01.47 (47.90)     2:39.55 (38.08)
 17 Chow, Kevin         13 Abbe Swim Team-MR    2:36.00    2:42.66        
                  31.70     1:14.34 (42.64)     2:03.38 (49.04)     2:42.66 (39.28)
 18 Matsunaga, Ty       13 Agua Swim Team-MR    2:45.50    2:44.30        
                  33.58     1:15.58 (42.00)     2:06.77 (51.19)     2:44.30 (37.53)
 19 Ma, Kelvin F        13 UN-MR                     NT    2:49.21        
                  36.07     1:20.27 (44.20)     2:12.20 (51.93)     2:49.21 (37.01)
 20 Pacini, Austin T    13 BDA-MA               3:03.04    2:59.69        
                  37.04     1:23.47 (46.43)     2:19.93 (56.46)     2:59.69 (39.76)
 -- Oberhauser, Pablo   17 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
                  28.35     1:06.03 (37.68)     1:48.78 (42.75)          DQ (32.16)
 -- Mihalcik, Jack      13 Agua Swim Team-MR    3:21.72         DQ        
                  39.03     1:20.42 (41.39)     2:16.36 (55.94)          DQ (39.89)
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hu-Van Wright, En-  13 Agua Swim Team-MR    4:36.84    4:33.94        
                  29.27     1:02.54 (33.27)     1:36.78 (34.24)     2:10.46 (33.68)
        2:50.68 (40.22)     3:30.70 (40.02)     4:03.18 (32.48)     4:33.94 (30.76)
  2 Chansakul, JR J     14 Agua Swim Team-MR    4:33.06    4:37.32        
                  28.96     1:02.16 (33.20)     1:40.90 (38.74)     2:18.21 (37.31)
        2:56.62 (38.41)     3:33.96 (37.34)     4:07.28 (33.32)     4:37.32 (30.04)
  3 Oberhauser, Pablo   17 Agua Swim Team-MR         NT    5:09.97        
                  28.61     1:04.43 (35.82)                             2:28.53 ( )
        3:13.80 (45.27)     3:59.58 (45.78)   5:09.97 (1:10.39)                    
  4 Cheng, Will         13 Agua Swim Team-MR    5:10.07    5:19.73        
                  35.02     1:17.06 (42.04)     1:58.56 (41.50)     2:39.19 (40.63)
        3:25.38 (46.19)     4:12.07 (46.69)     4:47.58 (35.51)     5:19.73 (32.15)
  5 Miou, Eric          12 Abbe Swim Team-MR    5:50.00    5:52.36        
                  36.45     1:18.03 (41.58)     2:03.15 (45.12)     2:48.00 (44.85)
        3:41.29 (53.29)     4:35.17 (53.88)     5:14.62 (39.45)     5:52.36 (37.74)
  6 Chen, Jonathan      14 UN-MR                     NT    5:59.20        
                  40.28     1:25.79 (45.51)     2:11.75 (45.96)     2:56.52 (44.77)
        3:50.55 (54.03)     4:34.12 (43.57)     5:21.87 (47.75)     5:59.20 (37.33)
 -- Lastauskas, Nico     9 BDA-MA               6:18.06         DQ        
                  39.49     1:27.58 (48.09)     2:17.61 (50.03)     3:08.80 (51.19)
        4:00.41 (51.61)     4:53.53 (53.12)     5:36.30 (42.77)          DQ (40.63)