2007 MR LIE July 14-15th Summerfest Swim Meet - 7/14/2007 to 7/15/2007     
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle

    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mendrzycki, Morgan  10 UN-NY-MR               35.25      33.77        
  2 Meringolo, Phoebe   10 WISC-MR                42.58      34.09        
  3 McKenzie, Loren A   10 Express Swimming-MR    36.64      34.29        
  4 Barry, Kristina F   10 UN-NY-MR               35.73      34.36        
  5 O'Halloran, Kaleig  10 IA-MR                  49.56      38.09        
  6 Lawler, Caitlin     10 Express Swimming-MR    38.57      38.15        
  7 Groccia, Jackie A   10 UN-YM-MR               36.02      38.65        
  8 Lange, Kaitlyn       9 NY Sharks-MR           40.13      38.85        
  9 Reyes, Kelly        10 FLY-MR                 40.92      39.16        
 10 Elting, Imani T      9 Riptides-MR            37.95      39.19        
 11 Barrett, Seanna T   10 Express Swimming-MR    39.81      39.35        
 12 Coleman, Mackenzie   9 IA-MR                  44.58      39.92        
 13 Harrington, Morgan   9 LBA-MR                 42.53      40.14        
 14 Greatsinger, Jilli  10 WISC-MR                44.35      40.58        
 15 Santos, Olivia J     9 FLY-MR                 39.12      41.10        
 16 Doveala, Jane E      9 HAA-MR                 41.83      41.80        
 17 Job, Zakiyyah       10 LBA-MR                 43.79      41.94        
 18 Desio, Claire M     10 HAA-MR                 45.20      42.30        
 19 Rodriguez, Tina G    8 Twisters-MR            43.02      42.31        
 20 Corrigan, Nieve R    8 FLY-MR                 44.57      42.93        
 21 Vetere, Angela M    10 IA-MR                  46.16      43.10        
 22 Palmer, Fiona E      9 Express Swimming-MR    43.59      43.14        
 23 Baldassare, Brooke   8 WISC-MR                51.07      43.30        
 24 Corrigan, Ciara B   10 FLY-MR                 41.87      44.06        
 25 O'Neil, Taylor A     9 HAA-MR                 47.13      44.36        
 26 Hurst, Brittany     10 LBA-MR                 55.00      44.61        
 27 Farrell, Caroline    8 LBA-MR                 48.12      45.10        
 28 Yang, Kristen M     10 Express Swimming-MR       NT      45.16        
 29 Christianson, Paig   9 HAA-MR                 46.32      45.46        
 30 Yu, Dana H          10 Express Swimming-MR       NT      45.74        
 31 Guzzello, Adriana    9 Express Swimming-MR       NT      46.13        
 32 Czarnik, Veronica   10 NY Sharks-MR           44.41      46.45        
 33 Solis, Gabriela      8 LBA-MR                 48.72      46.55        
 34 Bay, Alexandria M    9 FLY-MR                    NT      47.72        
 35 Kelly, Cara N        8 Bscat-MR               52.00      47.86        
 36 Christianson, Kels   9 HAA-MR                 45.27      47.92        
 37 Breen, Gabby         9 Bscat-MR               46.35      48.80        
 38 Jia, Kaity           9 Twisters-MR            43.79      48.87        
 39 Marcolini, Samanth   9 Express Swimming-MR       NT      49.91        
 39 Guo, Jenna J         7 Express Swimming-MR    45.65      49.91        
 41 Pompay, Melody R     7 Express Swimming-MR    49.67      50.19        
 42 Harrington, Brooke   7 LBA-MR                 49.16      50.35        
 43 Simeone, Annie       9 Express Swimming-MR    45.18      50.37        
 44 Digiovanni, Sara N   8 FLY-MR                    NT      50.62        
 45 Corso, Jessica M     9 Express Swimming-MR    54.72      51.46        
 46 Ferranti, Kaitlyn    9 Express Swimming-MR    56.98      51.52        
 47 Rice, Natasha L      8 CSC-MR                 57.63      51.71        
 48 Tavernese, Sarah    10 LBA-MR                 44.50      52.52        
 49 Miller, Tahlia N     8 Bscat-MR               54.46      53.03        
 50 Fullerton, Alanna    8 NY Sharks-MR           53.57      53.33        
 51 Maroney, Shannon     9 Bscat-MR               50.03      53.59        
 52 Boyle, Meghan A      8 CSC-MR                 53.63      54.87        
 53 Carson, Danielle    10 HAA-MR               1:15.25      55.98        
 54 Savino, Chloe M      8 Express Swimming-MR       NT      56.08        
 55 Pierce, Taylor F     8 IA-MR                1:05.55      56.51        
 56 Carmichael-Lopes,    9 Express Swimming-MR  1:03.42      59.61        
 57 Hurst, Jennifer     10 LBA-MR                 55.00      59.90        
 58 Mulqueen, Brianna   10 Express Swimming-MR       NT    1:00.32        
 59 Armstrong, Dana      7 NY Sharks-MR           54.61    1:03.23        
 60 Guarnieri, Olivia    9 Express Swimming-MR       NT    1:13.34        
 61 Donnelly, Danielle   8 North Shore-MR       1:16.12    1:14.64        
 62 Zezula, Katarzyna    7 Twisters-MR            57.75    1:16.55        
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Catano, Tiffany     10 IA-MR                2:44.39    2:37.45        
                1:16.46   2:37.45 (1:20.99)                                        
  2 Barry, Kristina F   10 UN-NY-MR             2:45.99    2:42.81        
                1:18.34   2:42.81 (1:24.47)                                        
  3 Danin, Kylie L      10 WISC-MR              3:53.02    2:44.35        
                1:19.15   2:44.35 (1:25.20)                                        
  4 Nicpon, Catherine   10 LBA-MR               2:55.00    2:47.89        
                1:21.64   2:47.89 (1:26.25)                                        
  5 Dominger, Jacqueli  10 HAA-MR               3:03.94    2:53.85        
                1:24.17   2:53.85 (1:29.68)                                        
  6 Almeida, Gabriela    9 Twisters-MR          3:05.15    2:54.75        
                1:26.56   2:54.75 (1:28.19)                                        
  7 Meringolo, Phoebe   10 WISC-MR              3:00.00    2:56.93        
                1:21.91   2:56.93 (1:35.02)                                        
  8 Lawler, Caitlin     10 Express Swimming-MR       NT    3:01.64        
                1:31.41   3:01.64 (1:30.23)                                        
  9 Coleman, Mackenzie   9 IA-MR                3:18.32    3:06.49        
                1:31.92   3:06.49 (1:34.57)                                        
 10 O'Halloran, Kaleig  10 IA-MR                2:55.06    3:07.39        
                1:26.99   3:07.39 (1:40.40)                                        
 11 Lange, Kaitlyn       9 NY Sharks-MR              NT    3:14.27        
                1:33.28   3:14.27 (1:40.99)                                        
 12 Rodriguez, Tina G    8 Twisters-MR          3:24.04    3:19.21        
                1:36.93   3:19.21 (1:42.28)                                        
 13 Boyle, Erin E        9 CSC-MR               3:14.59    3:21.16        
                1:34.74   3:21.16 (1:46.42)                                        
 14 Schoenfeld, Sarah    9 North Shore-MR       3:27.00    3:22.37        
                1:35.65   3:22.37 (1:46.72)                                        
 15 Miara, Marissa       9 NY Sharks-MR         3:21.12    3:25.10        
                1:41.70   3:25.10 (1:43.40)                                        
 16 Mercurio, Marissa   10 HAA-MR               4:00.31    3:47.38        
                1:48.57   3:47.38 (1:58.81)                                        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Catano, Tiffany     10 IA-MR                  40.56      37.32        
  2 Danin, Kylie L      10 WISC-MR                39.95      38.93        
  3 McKenzie, Loren A   10 Express Swimming-MR    42.34      41.77        
  4 Nicpon, Catherine   10 LBA-MR                 42.32      41.92        
  5 Zukowski, Carli     10 WISC-MR                46.18      42.74        
  6 Winkeler, Olivia K   9 North Shore-MR         42.92      42.78        
  7 Santore, Lee Ann    10 WISC-MR                47.75      43.50        
  8 Barry, Kristina F   10 UN-NY-MR               48.97      44.08        
  9 Harrington, Morgan   9 LBA-MR                 47.36      44.35        
 10 Groccia, Jackie A   10 UN-YM-MR               42.32      44.48        
 11 Job, Zakiyyah       10 LBA-MR                 49.78      44.50        
 12 O'Halloran, Kaleig  10 IA-MR                1:03.02      44.53        
 13 Lawler, Caitlin     10 Express Swimming-MR    51.89      45.62        
 14 Lennon, Maryann E    9 Express Swimming-MR    45.48      46.17        
 15 Elting, Imani T      9 Riptides-MR            44.68      46.57        
 16 Phang, Yee Chung    10 FLY-MR                 45.45      46.76        
 17 Barrett, Seanna T   10 Express Swimming-MR    47.58      46.96        
 17 Palmer, Fiona E      9 Express Swimming-MR    49.46      46.96        
 19 Keim, Laura         10 LBA-MR                 45.00      47.00        
 20 Greatsinger, Jilli  10 WISC-MR                49.61      47.14        
 21 Santos, Olivia J     9 FLY-MR                 49.33      47.36        
 22 Lange, Kaitlyn       9 NY Sharks-MR           46.34      47.59        
 23 Reyes, Kelly        10 FLY-MR                    NT      47.69        
 24 Schoenfeld, Sarah    9 North Shore-MR         47.96      48.18        
 25 Coleman, Mackenzie   9 IA-MR                  54.11      48.19        
 26 Hou, Julia J         8 Twisters-MR            54.11      48.30        
 27 Corrigan, Ciara B   10 FLY-MR                 48.89      49.29        
 28 Doveala, Jane E      9 HAA-MR                 49.78      49.78        
 29 Hurst, Brittany     10 LBA-MR               1:05.00      50.20        
 30 Czarnik, Veronica   10 NY Sharks-MR           48.41      50.40        
 31 Breen, Gabby         9 Bscat-MR               50.52      50.96        
 32 Desio, Claire M     10 HAA-MR                 51.24      51.51        
 33 Vetere, Angela M    10 IA-MR                  51.17      51.63        
 34 O'Neil, Taylor A     9 HAA-MR                 58.30      52.14        
 35 Yang, Kristen M     10 Express Swimming-MR       NT      52.16        
 36 Pompay, Melody R     7 Express Swimming-MR       NT      52.51        
 37 Guo, Jenna J         7 Express Swimming-MR    52.70      52.99        
 38 Yu, Dana H          10 Express Swimming-MR       NT      53.09        
 38 Christianson, Paig   9 HAA-MR                 53.93      53.09        
 40 Miara, Marissa       9 NY Sharks-MR           52.17      53.71        
 41 Tavernese, Sarah    10 LBA-MR                 50.00      53.83        
 42 Christianson, Kels   9 HAA-MR                 51.55      54.47        
 43 Damm, Jesse K        8 HAA-MR               1:00.73      54.79        
 44 Corrigan, Nieve R    8 FLY-MR                 52.09      54.81        
 45 Farrell, Caroline    8 LBA-MR                 54.58      54.87        
 46 Baldassare, Brooke   8 WISC-MR              1:05.00      55.54        
 47 Kelly, Cara N        8 Bscat-MR             1:04.00      55.99        
 48 Mercurio, Marissa   10 HAA-MR                 58.58      56.12        
 49 Maroney, Shannon     9 Bscat-MR             1:01.99      56.37        
 50 Marcolini, Samanth   9 Express Swimming-MR       NT      57.75        
 51 Guzzello, Adriana    9 Express Swimming-MR       NT      57.96        
 52 Harrington, Brooke   7 LBA-MR                 54.95      58.61        
 53 Solis, Gabriela      8 LBA-MR               1:02.84      58.65        
 54 Carson, Danielle    10 HAA-MR               1:15.25      58.69        
 55 Rice, Natasha L      8 CSC-MR               1:05.01      59.02        
 55 Miller, Tahlia N     8 Bscat-MR               59.09      59.02        
 57 Guarnieri, Olivia    9 Express Swimming-MR       NT      59.52        
 58 Hurst, Jennifer     10 LBA-MR               1:05.00      59.63        
 59 Simeone, Annie       9 Express Swimming-MR  1:09.76    1:00.10        
 60 Carmichael-Lopes,    9 Express Swimming-MR       NT    1:00.34        
 61 Corso, Jessica M     9 Express Swimming-MR  1:01.42    1:00.85        
 62 Fullerton, Alanna    8 NY Sharks-MR           59.84    1:01.38        
 63 Boyle, Meghan A      8 CSC-MR               1:02.32    1:02.58        
 64 Savino, Chloe M      8 Express Swimming-MR       NT    1:02.65        
 65 Zezula, Katarzyna    7 Twisters-MR          1:05.82    1:03.47        
 66 Bay, Alexandria M    9 FLY-MR                    NT    1:03.70        
 67 Digiovanni, Sara N   8 FLY-MR                    NT    1:04.02        
 68 Waller, Brittany     8 LBA-MR                 55.00    1:07.14        
 69 Mulqueen, Brianna   10 Express Swimming-MR       NT    1:08.37        
 70 Ferranti, Kaitlyn    9 Express Swimming-MR       NT    1:09.82        
 -- Donnelly, Danielle   8 North Shore-MR       1:15.54         DQ        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zukowski, Carli     10 WISC-MR                49.89      45.91        
  2 Danin, Kylie L      10 WISC-MR                55.43      46.13        
  3 Phang, Yee Chung    10 FLY-MR                 45.88      48.63        
  4 Meringolo, Phoebe   10 WISC-MR                59.55      49.02        
  5 McKenzie, Loren A   10 Express Swimming-MR       NT      49.90        
  6 Groccia, Jackie A   10 UN-YM-MR               51.19      51.73        
  7 Santos, Olivia J     9 FLY-MR                 53.38      52.49        
  8 Czarnik, Veronica   10 NY Sharks-MR           53.95      52.88        
  9 Lennon, Maryann E    9 Express Swimming-MR    55.01      53.30        
 10 Barrett, Seanna T   10 Express Swimming-MR    54.60      53.79        
 11 Dominger, Jacqueli  10 HAA-MR                 53.13      54.43        
 12 Baldassare, Brooke   8 WISC-MR              1:02.13      54.53        
 13 Keim, Laura         10 LBA-MR                 55.08      54.57        
 14 Doveala, Jane E      9 HAA-MR                 54.35      54.90        
 15 Greatsinger, Jilli  10 WISC-MR                58.92      55.09        
 16 Corrigan, Ciara B   10 FLY-MR                 56.80      55.28        
                  18.63       37.21 (18.58)        39.76 (2.55)       55.28 (15.52)
 17 Elting, Imani T      9 Riptides-MR            57.78      55.41        
 18 Miara, Marissa       9 NY Sharks-MR           54.79      55.56        
 19 Santore, Lee Ann    10 WISC-MR                57.67      55.85        
 20 Hurst, Brittany     10 LBA-MR               1:15.00      56.14        
 20 Corrigan, Nieve R    8 FLY-MR                 58.56      56.14        
 22 Lawler, Caitlin     10 Express Swimming-MR    56.78      56.86        
 23 Guzzello, Adriana    9 Express Swimming-MR       NT      57.83        
 24 Tavernese, Sarah    10 LBA-MR                 53.75      57.87        
 25 Hou, Julia J         8 Twisters-MR            56.11      58.09        
 25 Boyle, Erin E        9 CSC-MR                 57.15      58.09        
 27 Jia, Kaity           9 Twisters-MR          1:03.76      58.32        
 28 Mercurio, Marissa   10 HAA-MR                 57.91      58.80        
 29 Yu, Dana H          10 Express Swimming-MR       NT      59.06        
 30 Ferranti, Kaitlyn    9 Express Swimming-MR       NT      59.25        
 31 Digiovanni, Sara N   8 FLY-MR                    NT      59.34        
 32 Schoenfeld, Sarah    9 North Shore-MR         55.43      59.57        
 33 Guo, Jenna J         7 Express Swimming-MR  1:01.35      59.85        
 34 Desio, Claire M     10 HAA-MR               1:00.39    1:00.43        
 35 Carmichael-Lopes,    9 Express Swimming-MR       NT    1:01.12        
 36 Simeone, Annie       9 Express Swimming-MR       NT    1:01.15        
 37 Armstrong, Dana      7 NY Sharks-MR         1:01.22    1:01.34        
 38 Vetere, Angela M    10 IA-MR                  59.80    1:02.35        
 39 Reyes, Kelly        10 FLY-MR                 52.70    1:03.70        
 40 Corso, Jessica M     9 Express Swimming-MR  1:07.95    1:03.87        
 41 Christianson, Kels   9 HAA-MR               1:04.95    1:03.95        
 42 Christianson, Paig   9 HAA-MR               1:05.72    1:04.32        
 43 Harrington, Brooke   7 LBA-MR               1:10.00    1:04.50        
 44 Yang, Kristen M     10 Express Swimming-MR       NT    1:04.66        
 45 Palmer, Fiona E      9 Express Swimming-MR       NT    1:04.72        
 46 Pompay, Melody R     7 Express Swimming-MR       NT    1:04.90        
 47 Miller, Tahlia N     8 Bscat-MR             1:05.00    1:05.19        
 48 Hurst, Jennifer     10 LBA-MR               1:15.00    1:07.69        
 49 Waller, Brittany     8 LBA-MR               1:05.00    1:08.69        
 50 Farrell, Caroline    8 LBA-MR               1:05.00    1:09.34        
 51 Marcolini, Samanth   9 Express Swimming-MR       NT    1:09.39        
 52 O'Neil, Taylor A     9 HAA-MR               1:00.25    1:10.15        
 53 Solis, Gabriela      8 LBA-MR               1:38.04    1:10.51        
 54 Zezula, Katarzyna    7 Twisters-MR          1:03.08    1:10.73        
 55 Donnelly, Danielle   8 North Shore-MR       1:15.37    1:11.51        
 56 Fullerton, Alanna    8 NY Sharks-MR              NT    1:12.19        
 57 Bay, Alexandria M    9 FLY-MR                    NT    1:18.55        
 58 Rice, Natasha L      8 CSC-MR                    NT    1:18.77        
 59 Boyle, Meghan A      8 CSC-MR               1:15.24    1:23.45        
 60 Maroney, Shannon     9 Bscat-MR             1:08.00    1:24.74        
 -- Breen, Gabby         9 Bscat-MR             1:03.45         DQ        
 -- Mulqueen, Brianna   10 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mendrzycki, Morgan  10 UN-NY-MR             1:32.51    1:28.80        
  2 Dominger, Jacqueli  10 HAA-MR               1:34.17    1:33.34        
  3 Santore, Lee Ann    10 WISC-MR              1:40.00    1:33.87        
  4 Almeida, Gabriela    9 Twisters-MR          1:36.60    1:34.39        
  5 Nicpon, Catherine   10 LBA-MR               1:48.52    1:35.44        
  6 Catano, Tiffany     10 IA-MR                1:25.46    1:35.56        
  7 Lawler, Caitlin     10 Express Swimming-MR       NT    1:37.21        
  8 Harrington, Morgan   9 LBA-MR               1:50.22    1:38.22        
  9 Lennon, Maryann E    9 Express Swimming-MR       NT    1:39.88        
 10 McKenzie, Loren A   10 Express Swimming-MR       NT    1:41.46        
 11 Winkeler, Olivia K   9 North Shore-MR       1:50.12    1:44.21        
 12 Phang, Yee Chung    10 FLY-MR               1:38.42    1:44.41        
 13 Hou, Julia J         8 Twisters-MR          1:56.32    1:46.26        
 14 Zukowski, Carli     10 WISC-MR              1:40.00    1:46.85        
 15 Barrett, Seanna T   10 Express Swimming-MR  1:49.33    1:56.86        
 16 Job, Zakiyyah       10 LBA-MR               1:50.00    1:59.99        
 17 Guo, Jenna J         7 Express Swimming-MR       NT    2:02.91        
 18 Boyle, Erin E        9 CSC-MR                    NT    2:05.67        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhu, Annie          12 Twisters-MR            28.08      27.83        
  2 Chan, Olivia        12 Express Swimming-MR    28.78      28.67        
  3 Brady, Megan        12 LBA-MR                 32.32      29.62        
  4 Barry, Elizabeth R  12 UN-NY-MR               31.49      31.44        
  5 Kwok, Joyce B       12 FLY-MR                 30.81      31.63        
  6 Fabrizio, Jessica   12 North Shore-MR         32.10      32.20        
  6 Kanim, Callie H     11 Middies-MR             33.33      32.20        
  8 Suen, Katherine     12 Riptides-MR            33.45      32.59        
  9 Francis, Casey L    12 Express Swimming-MR    32.86      32.82        
 10 Fidan, Cagla        12 Twisters-MR            33.11      33.02        
 10 Ingram, Alaina M    12 IA-MR                  34.87      33.02        
 12 Doherty, Kaitlin A  11 Middies-MR             33.38      33.17        
 13 Aldrich, Amanda     11 WISC-MR                35.00      33.34        
 14 Barbosa, Tabitha    11 Twisters-MR            32.77      33.51        
 15 Steincke, Marykath  12 FLY-MR                 33.82      33.59        
 16 Richards, Miranda   11 IA-MR                  37.18      33.76        
 17 Hao, Amy P          11 FLY-MR                 34.49      33.89        
 18 Yu, Wynona K        11 Twisters-MR            33.74      34.05        
 19 McKallen, Theresa   12 NY Sharks-MR           34.92      34.25        
 20 Vogel, Nia C        11 Riptides-MR            34.58      34.29        
 21 Becerra, Lauren M   12 Middies-MR             34.36      34.32        
 22 Andriopoulos, Andr  11 FLY-MR                 36.06      34.82        
 23 Mignano, Marissa P  12 CSC-MR                 34.13      34.84        
 24 Johnston, Marissa   11 HAA-MR                 35.69      35.04        
 25 Doveala, Emily A    11 HAA-MR                 35.47      35.13        
 26 Ward, Mariah        12 LBA-MR                 41.46      35.46        
 27 Cannon, Kellie      11 LBA-MR                 37.31      35.51        
 28 Goreshnik, Ashley   11 UN-NY-MR               35.92      35.61        
 28 Solis, Susana       12 LBA-MR                    NT      35.61        
 30 Kelly, Brianne L    12 Bscat-MR               45.00      35.81        
 31 Ras, Jackie T       11 Express Swimming-MR    38.53      35.90        
 32 Rosario, Perla      11 RedTails-MR            38.06      36.17        
 33 Kiendle, Jennifer   11 CSC-MR                 35.56      36.18        
 34 Dell'Orto, Christi  11 Middies-MR             37.20      36.49        
 35 Alston, Neka        12 LBA-MR                 36.80      36.69        
 36 Hodosky, Jessica L  11 HAA-MR                 37.11      36.98        
 37 Scheck, Meaghan E   11 IA-MR                  37.26      37.00        
 38 Chen, Julia Y       11 FLY-MR                 39.17      37.27        
 39 DiGiovanni, Jeni M  12 FLY-MR                 36.78      37.34        
 40 Greff, Christie R   11 Express Swimming-MR    37.95      37.70        
 41 Weinberg, Tian      11 RedTails-MR            38.73      37.83        
 42 Perrone, Amanda J   11 North Shore-MR         38.56      37.93        
 43 Napolitano, Jessic  12 CSC-MR                 36.31      38.32        
 44 Patapis, Melanie A  12 Riptides-MR            38.71      38.46        
 45 O'Neil, Morgan P    11 HAA-MR                 38.93      39.32        
 46 Kamel, Mira S       11 Twisters-MR            37.65      39.34        
 47 Kearns, Bridget M   11 Express Swimming-MR    39.54      39.55        
 48 King, Maura B       11 IA-MR                  41.08      39.64        
 49 Sepulveda, Elena A  12 RedTails-MR            39.50      40.35        
 50 Gandhi, Priya       12 OWA-MR                 39.10      40.41        
 51 McGrath, Deirdre R  11 Express Swimming-MR    44.90      40.74        
 52 Burton, Emily       11 WISC-MR                45.22      40.92        
 53 Vizcaino, Kristine  11 North Shore-MR         43.31      41.36        
 54 Graham, Katie M     11 Express Swimming-MR    39.80      41.86        
 55 Gorgano, Lauren M   11 CSC-MR                 42.13      42.59        
 56 Frango, Alaina A    11 CSC-MR                    NT      44.80        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chan, Olivia        12 Express Swimming-MR  1:04.00    1:02.21        
  2 Sun, Angela         12 Twisters-MR          1:06.27    1:07.20        
  3 Barry, Elizabeth R  12 UN-NY-MR             1:08.11    1:07.46        
  4 Dieterich, Sara A   12 CSC-MR               1:08.07    1:07.74        
  5 Fabrizio, Jessica   12 North Shore-MR       1:08.10    1:08.05        
  6 Gawlik, Keri N      12 UN-NY-MR             1:07.17    1:08.20        
  7 Lulley, Shannon     12 HAA-MR               1:10.23    1:08.89        
  8 Kanim, Callie H     11 Middies-MR           1:10.93    1:09.30        
  9 Lucas, Marie E      11 Express Swimming-MR  1:10.86    1:09.63        
 10 Francis, Casey L    12 Express Swimming-MR  1:10.03    1:10.19        
 11 Suen, Katherine     12 Riptides-MR          1:13.23    1:11.74        
 12 Lulley, Chandler    12 HAA-MR               1:13.03    1:11.78        
 13 Ingram, Alaina M    12 IA-MR                1:17.20    1:12.25        
 14 McKallen, Theresa   12 NY Sharks-MR         1:12.29    1:12.87        
 15 Fidan, Cagla        12 Twisters-MR          1:12.32    1:12.92        
 16 Kim, Elizabeth G    11 Twisters-MR          1:12.32    1:12.97        
 17 Doherty, Kaitlin A  11 Middies-MR           1:12.47    1:13.71        
 18 Hao, Amy P          11 FLY-MR               1:16.44    1:14.11        
 19 Miesner, Kiera C    11 NY Sharks-MR         1:14.49    1:14.26        
 20 Cannon, Kellie      11 LBA-MR               1:15.78    1:14.36        
 21 Coleman, Margaret   12 HAA-MR               1:17.18    1:14.92        
 22 Cruz, Brigitti S    11 Twisters-MR          1:12.22    1:15.16        
 23 Richards, Miranda   11 IA-MR                1:24.86    1:15.29        
 24 Santos, Samantha P  12 FLY-MR               1:15.54    1:15.91        
 25 Steincke, Marykath  12 FLY-MR               1:18.01    1:15.92        
 26 Nash, Jennifer      11 LBA-MR               1:19.95    1:16.40        
 27 Fitzgerald, Kaitly  11 HAA-MR               1:17.31    1:16.63        
 28 Bai, Annys          11 FLY-MR               1:17.42    1:16.86        
 29 Cuiffo, Andie M     11 WISC-MR              1:30.69    1:16.94        
 30 Becerra, Lauren M   12 Middies-MR           1:17.08    1:16.98        
 31 Vogel, Nia C        11 Riptides-MR          1:16.68    1:17.60        
 32 Solis, Susana       12 LBA-MR               1:19.15    1:18.73        
 33 Dell'Orto, Christi  11 Middies-MR           1:21.53    1:19.49        
 34 Kiendle, Jennifer   11 CSC-MR               1:19.21    1:19.71        
 35 Ras, Jackie T       11 Express Swimming-MR  1:26.32    1:20.06        
 36 Andriopoulos, Andr  11 FLY-MR               1:18.30    1:20.38        
 37 Scheck, Meaghan E   11 IA-MR                1:25.85    1:20.82        
 38 Doveala, Emily A    11 HAA-MR               1:22.17    1:21.76        
 39 Greff, Christie R   11 Express Swimming-MR  1:23.11    1:22.53        
 40 Chen, Julia Y       11 FLY-MR               1:23.62    1:22.95        
 41 Napolitano, Jessic  12 CSC-MR               1:23.44    1:23.61        
 42 DiGiovanni, Jeni M  12 FLY-MR               1:22.27    1:24.30        
 43 Patapis, Melanie A  12 Riptides-MR          1:34.62    1:24.84        
 44 O'Neil, Morgan P    11 HAA-MR               1:31.25    1:24.98        
 45 Kelly, Brianne L    12 Bscat-MR             1:23.00    1:25.48        
 46 Gandhi, Priya       12 OWA-MR               1:27.64    1:25.52        
 47 Kearns, Bridget M   11 Express Swimming-MR  1:28.16    1:26.02        
 48 Spirio, Casey       11 HAA-MR               1:28.47    1:28.85        
 49 Perrone, Amanda J   11 North Shore-MR       1:30.21    1:29.04        
 50 King, Maura B       11 IA-MR                1:30.28    1:30.17        
 51 Sepulveda, Elena A  12 RedTails-MR          1:30.48    1:31.30        
 52 McGrath, Deirdre R  11 Express Swimming-MR  1:33.81    1:32.08        
 53 Fridrich, Tiare J   11 IA-MR                1:26.17    1:32.70        
 54 Burton, Emily       11 WISC-MR              1:41.48    1:32.82        
 55 Graham, Katie M     11 Express Swimming-MR  1:31.08    1:33.14        
 56 Gorgano, Lauren M   11 CSC-MR               1:37.68    1:37.69        
 57 Frango, Alaina A    11 CSC-MR                    NT    1:41.16        
 58 Goldblatt, Emma S   11 HAA-MR               1:38.71    1:44.21        
 59 Alvarez, Victoria   11 Bscat-MR             1:42.81    1:49.05        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhu, Annie          12 Twisters-MR            31.19      31.91        
  2 Kwok, Joyce B       12 FLY-MR                 34.77      35.49        
  3 Rubiano, Alexandra  11 Twisters-MR            34.69      35.92        
  4 Dieterich, Sara A   12 CSC-MR                 40.05      36.08        
  5 Lulley, Shannon     12 HAA-MR                 37.05      37.27        
  6 Aldrich, Amanda     11 WISC-MR                40.00      37.46        
  7 Barbosa, Tabitha    11 Twisters-MR            37.83      37.84        
  7 Yu, Wynona K        11 Twisters-MR            37.91      37.84        
  9 Kanim, Callie H     11 Middies-MR             37.84      38.30        
 10 Francis, Casey L    12 Express Swimming-MR    40.78      38.60        
 11 Gawlik, Keri N      12 UN-NY-MR                  NT      38.84        
 12 Cruz, Brigitti S    11 Twisters-MR            37.27      39.18        
 13 Lulley, Chandler    12 HAA-MR                 39.34      39.29        
 14 Brady, Megan        12 LBA-MR                 48.38      39.31        
 15 Suen, Katherine     12 Riptides-MR            37.95      39.72        
 16 Ingram, Alaina M    12 IA-MR                  41.69      39.73        
 16 Richards, Miranda   11 IA-MR                  44.87      39.73        
 18 Kim, Elizabeth G    11 Twisters-MR            38.12      40.27        
 19 Santos, Samantha P  12 FLY-MR                 42.68      40.66        
 20 Johnston, Marissa   11 HAA-MR                 40.70      40.77        
 21 Mignano, Marissa P  12 CSC-MR                 56.42      40.78        
 22 Nash, Jennifer      11 LBA-MR                 44.30      41.01        
 23 Goreshnik, Ashley   11 UN-NY-MR               42.21      41.31        
 24 Coleman, Margaret   12 HAA-MR                 41.41      41.39        
 25 Doherty, Kaitlin A  11 Middies-MR             40.87      41.50        
 26 Solis, Susana       12 LBA-MR                 46.05      41.69        
 27 Miesner, Kiera C    11 NY Sharks-MR           43.17      41.77        
 28 Bai, Annys          11 FLY-MR                 42.48      41.81        
 29 Cuiffo, Andie M     11 WISC-MR                45.16      42.17        
 30 Hemp, Alexandra     11 HAA-MR                 42.10      42.33        
 31 Steincke, Marykath  12 FLY-MR                 45.11      42.43        
 32 Dell'Orto, Christi  11 Middies-MR             42.25      42.80        
 33 Ward, Mariah        12 LBA-MR                 46.00      42.93        
 34 Ras, Jackie T       11 Express Swimming-MR    53.15      43.48        
 35 Alston, Neka        12 LBA-MR                 44.51      43.55        
 36 Scheck, Meaghan E   11 IA-MR                  46.40      43.69        
 37 Kiendle, Jennifer   11 CSC-MR                 52.50      44.06        
 38 Napolitano, Jessic  12 CSC-MR                 55.79      44.07        
 39 Vogel, Nia C        11 Riptides-MR            44.22      44.25        
 40 Andriopoulos, Andr  11 FLY-MR                 45.72      44.35        
 41 Weinberg, Tian      11 RedTails-MR            42.14      44.59        
 42 Rosario, Perla      11 RedTails-MR            44.43      44.66        
 43 Greff, Christie R   11 Express Swimming-MR    45.15      44.83        
 44 Kamel, Mira S       11 Twisters-MR            41.36      45.02        
 45 Kelly, Brianne L    12 Bscat-MR               49.00      45.28        
 46 Vizcaino, Kristine  11 North Shore-MR         51.65      45.41        
 47 Hodosky, Jessica L  11 HAA-MR                 43.93      46.05        
 48 Chen, Julia Y       11 FLY-MR                 45.83      46.38        
 49 Patapis, Melanie A  12 Riptides-MR            51.46      47.93        
 50 Spirio, Casey       11 HAA-MR                 48.94      48.13        
 51 Perrone, Amanda J   11 North Shore-MR         47.78      48.37        
 52 Fridrich, Tiare J   11 IA-MR                  45.90      48.68        
 53 Burton, Emily       11 WISC-MR                54.21      50.06        
 54 Kearns, Bridget M   11 Express Swimming-MR    49.24      50.10        
 55 McGrath, Deirdre R  11 Express Swimming-MR       NT      50.35        
 56 Graham, Katie M     11 Express Swimming-MR       NT      51.88        
 57 Gorgano, Lauren M   11 CSC-MR                    NT      53.36        
 58 Alvarez, Victoria   11 Bscat-MR               53.66      54.64        
 59 Frango, Alaina A    11 CSC-MR                    NT      57.13        
 60 Goldblatt, Emma S   11 HAA-MR                 53.92      59.74        
 -- O'Neil, Morgan P    11 HAA-MR                 48.20     X47.73        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chan, Olivia        12 Express Swimming-MR  2:44.78    2:47.72        
                1:20.27   2:47.72 (1:27.45)                                        
  2 Fabrizio, Jessica   12 North Shore-MR       3:07.22    3:05.90        
                1:28.37   3:05.90 (1:37.53)                                        
  3 Lucas, Marie E      11 Express Swimming-MR  3:10.13    3:06.91        
                1:29.68   3:06.91 (1:37.23)                                        
  4 McKallen, Theresa   12 NY Sharks-MR         3:10.88    3:08.63        
                1:31.53   3:08.63 (1:37.10)                                        
  5 Hao, Amy P          11 FLY-MR                    NT    3:11.92        
                1:30.79   3:11.92 (1:41.13)                                        
  6 Rubiano, Alexandra  11 Twisters-MR          3:06.33    3:13.64        
                1:34.60   3:13.64 (1:39.04)                                        
  7 Sun, Angela         12 Twisters-MR          3:20.76    3:19.40        
                1:35.42   3:19.40 (1:43.98)                                        
  8 Fidan, Cagla        12 Twisters-MR          3:10.11    3:20.54        
                1:34.32   3:20.54 (1:46.22)                                        
  9 Barbosa, Tabitha    11 Twisters-MR          3:26.19    3:21.40        
                1:37.91   3:21.40 (1:43.49)                                        
 10 Miesner, Kiera C    11 NY Sharks-MR         3:21.08    3:21.42        
                1:38.73   3:21.42 (1:42.69)                                        
 11 Brady, Megan        12 LBA-MR               3:30.00    3:23.02        
                1:38.96   3:23.02 (1:44.06)                                        
 12 Cruz, Brigitti S    11 Twisters-MR          3:21.42    3:27.99        
                1:40.25   3:27.99 (1:47.74)                                        
 13 Santos, Samantha P  12 FLY-MR               3:33.08    3:29.71        
                1:41.13   3:29.71 (1:48.58)                                        
 14 Becerra, Lauren M   12 Middies-MR           3:45.18    3:30.94        
                1:41.44   3:30.94 (1:49.50)                                        
 15 Vizcaino, Kristine  11 North Shore-MR       3:40.00    3:37.28        
                1:43.27   3:37.28 (1:54.01)                                        
 16 Bai, Annys          11 FLY-MR               3:31.81    3:41.48        
                1:45.61   3:41.48 (1:55.87)                                        
 17 Hemp, Alexandra     11 HAA-MR               3:41.60    3:41.50        
                1:48.69   3:41.50 (1:52.81)                                        
 18 Weinberg, Tian      11 RedTails-MR          3:40.09    3:42.45        
                1:47.46   3:42.45 (1:54.99)                                        
 19 Gandhi, Priya       12 OWA-MR               3:51.78    3:43.18        
                1:49.77   3:43.18 (1:53.41)                                        
 20 DiGiovanni, Jeni M  12 FLY-MR                    NT    3:45.98        
                1:52.98   3:45.98 (1:53.00)                                        
 21 Kamel, Mira S       11 Twisters-MR          3:38.34    3:48.47        
                1:50.52   3:48.47 (1:57.95)                                        
 22 Fitzgerald, Kaitly  11 HAA-MR               3:46.16    3:56.92        
                1:55.51   3:56.92 (2:01.41)                                        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhu, Annie          12 Twisters-MR               NT    1:07.32        
  2 Chan, Olivia        12 Express Swimming-MR  1:07.22    1:07.72        
  3 Sun, Angela         12 Twisters-MR          1:10.12    1:10.43        
  4 Kwok, Joyce B       12 FLY-MR               1:11.96    1:12.83        
  5 Francis, Casey L    12 Express Swimming-MR  1:17.61    1:17.20        
  6 Lucas, Marie E      11 Express Swimming-MR  1:19.01    1:18.54        
  7 Rubiano, Alexandra  11 Twisters-MR          1:18.33    1:18.60        
  8 Gawlik, Keri N      12 UN-NY-MR             1:20.39    1:19.23        
  9 Barry, Elizabeth R  12 UN-NY-MR             1:20.98    1:22.45        
 10 Coleman, Margaret   12 HAA-MR               1:23.00    1:23.65        
 11 Yu, Wynona K        11 Twisters-MR          1:21.89    1:25.44        
 12 Dieterich, Sara A   12 CSC-MR               1:43.45    1:27.65        
 13 Nash, Jennifer      11 LBA-MR               1:34.48    1:27.66        
 14 Lulley, Shannon     12 HAA-MR               1:26.35    1:28.59        
 15 Aldrich, Amanda     11 WISC-MR              1:45.00    1:28.94        
 16 Kim, Elizabeth G    11 Twisters-MR          1:20.09    1:30.86        
 17 Ward, Mariah        12 LBA-MR               1:45.00    1:31.48        
 18 Lulley, Chandler    12 HAA-MR               1:27.22    1:32.73        
 19 Cannon, Kellie      11 LBA-MR               1:38.37    1:35.50        
 20 Hemp, Alexandra     11 HAA-MR               1:38.32    1:35.93        
 21 Mignano, Marissa P  12 CSC-MR               1:41.28    1:37.51        
 22 Goreshnik, Ashley   11 UN-NY-MR             1:39.02    1:37.52        
 23 Cuiffo, Andie M     11 WISC-MR              1:46.44    1:38.62        
 24 Doveala, Emily A    11 HAA-MR               1:31.80    1:40.63        
 25 Alston, Neka        12 LBA-MR               1:48.24    1:43.67        
 26 Rosario, Perla      11 RedTails-MR          1:45.41    1:45.62        
 27 Fitzgerald, Kaitly  11 HAA-MR               1:35.27    1:49.61        
 28 Spirio, Casey       11 HAA-MR               1:49.54    1:52.92        
 29 Hodosky, Jessica L  11 HAA-MR               1:56.14    1:55.19        
 30 Sepulveda, Elena A  12 RedTails-MR          1:53.39    1:55.26        
 31 Goldblatt, Emma S   11 HAA-MR               2:10.03    2:15.06        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Groccia, Adrienne   14 UN-YM-MR             1:04.23    1:04.16        
  2 Kaefer, Jessica L   14 Express Swimming-MR  1:05.38    1:04.68        
  3 Haruki, Yuria       13 Twisters-MR          1:04.83    1:05.25        
  4 Arnott, Katie       14 NY Sharks-MR         1:06.86    1:05.58        
  5 Krebs, Kristen E    14 Express Swimming-MR  1:08.98    1:08.68        
  6 Boland, Kate E      14 Farmingdale-MR       1:10.40    1:09.05        
  7 Senken, Natasha L   13 OWA-MR               1:09.23    1:09.13        
  8 DuPre, Pamela J     13 IA-MR                1:10.28    1:09.23        
  9 Warren, Frances V   14 Express Swimming-MR  1:11.17    1:09.29        
 10 Lindahl, Stephanie  14 LBA-MR               1:12.30    1:09.54        
 11 Kenny, Erin T       13 Express Swimming-MR       NT    1:09.62        
 12 Maruo, Haruka       13 Riptides-MR          1:08.89    1:09.63        
 13 Yeung, Maggie P     13 Twisters-MR          1:08.93    1:09.80        
 14 Vanderlinden, Mari  14 Twisters-MR          1:06.98    1:09.93        
 15 McGrath, Kelly      13 Express Swimming-MR  1:07.43    1:10.90        
 16 Stanford, Brittany  14 LBA-MR               1:09.97    1:11.10        
 17 Chen, Lillian T     13 Express Swimming-MR  1:10.84    1:11.15        
 18 Bunster, Kate M     14 CSC-MR               1:11.38    1:11.91        
 19 Jacobsen, Ginger M  14 Express Swimming-MR  1:13.15    1:12.74        
 20 Madalena, Kathryn   14 Express Swimming-MR  1:10.98    1:12.75        
 21 Meng, Margaret      14 Express Swimming-MR  1:12.63    1:12.87        
 22 Graham, Caitlin     14 Express Swimming-MR  1:10.74    1:13.42        
 23 Kavitt, Victoria    14 WISC-MR              1:23.23    1:13.97        
 24 Wang, Helena M      13 Express Swimming-MR  1:14.27    1:13.99        
 25 Culhane, Nora M     13 CSC-MR               1:15.44    1:14.63        
 26 Lawler, Rachel      13 Express Swimming-MR  1:16.20    1:15.13        
 27 Morgano, Rachel     13 WISC-MR              1:30.00    1:15.37        
 28 Kearns, Emily R     13 Express Swimming-MR  1:18.74    1:16.63        
 29 Keim, Jennifer      13 LBA-MR               1:18.00    1:16.77        
 30 Ingram, Alex R      14 IA-MR                1:30.83    1:17.13        
 31 Tusa, Joana F       14 Express Swimming-MR  1:16.29    1:17.96        
 32 Tobin, Kate E       14 IA-MR                1:20.61    1:18.37        
 33 Bai, Christina      13 FLY-MR               1:22.84    1:23.62        
 34 Bartolo, Nicole D   13 North Shore-MR       1:25.57    1:25.21        
 35 Tusa, Kayla M       13 Express Swimming-MR  1:26.47    1:25.67        
 36 Salgado, Catalina   14 Twisters-MR          1:23.98    1:26.59        
 37 Burton, Taylor      13 WISC-MR              1:34.19    1:27.92        
 38 Kamel, Rita S       13 Twisters-MR          1:27.90    1:28.99        
 39 DeSuze, Stephanie   13 FLY-MR               1:29.09    1:30.97        
 40 Phillip, Taylor L   13 Bscat-MR             1:40.00    1:46.79        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Leung, Alissa       14 Express Swimming-MR  2:29.86    2:29.32        
                1:12.16   2:29.32 (1:17.16)                                        
  2 Groccia, Adrienne   14 UN-YM-MR             2:39.24    2:44.57        
                1:21.54   2:44.57 (1:23.03)                                        
  3 Schuermann, Kerry   14 LBA-MR               2:46.45    2:46.00        
                1:21.54   2:46.00 (1:24.46)                                        
  4 Jacobsen, Ginger M  14 Express Swimming-MR  2:46.89    2:49.55        
                1:22.82   2:49.55 (1:26.73)                                        
  5 Meng, Margaret      14 Express Swimming-MR  2:50.28    2:49.68        
                1:22.48   2:49.68 (1:27.20)                                        
  6 Vanderlinden, Mari  14 Twisters-MR          2:41.34    2:50.95        
                1:23.13   2:50.95 (1:27.82)                                        
  7 Lindahl, Stephanie  14 LBA-MR               2:51.43    2:57.61        
                1:27.69   2:57.61 (1:29.92)                                        
  8 Chen, Lillian T     13 Express Swimming-MR  3:05.28    3:00.47        
                1:29.73   3:00.47 (1:30.74)                                        
  9 Yeung, Maggie P     13 Twisters-MR          2:53.55    3:03.33        
 10 Kenny, Erin T       13 Express Swimming-MR       NT    3:03.67        
                1:30.48   3:03.67 (1:33.19)                                        
 11 Lawler, Rachel      13 Express Swimming-MR  3:06.96    3:03.76        
                1:30.23   3:03.76 (1:33.53)                                        
 12 Culhane, Nora M     13 CSC-MR                    NT    3:06.06        
                1:30.44   3:06.06 (1:35.62)                                        
 13 Keim, Jennifer      13 LBA-MR               3:15.00    3:15.04        
                1:37.22   3:15.04 (1:37.82)                                        
 14 Kearns, Emily R     13 Express Swimming-MR  3:14.25    3:15.19        
                1:38.17   3:15.19 (1:37.02)                                        
 15 Corso, Kimberly M   13 Express Swimming-MR       NT    3:16.35        
                1:33.88   3:16.35 (1:42.47)                                        
 16 Rooney, Kimberly    13 HAA-MR               3:09.55    3:17.00        
                1:35.32   3:17.00 (1:41.68)                                        
 17 DeSuze, Stephanie   13 FLY-MR               3:28.65    3:25.94        
                1:39.75   3:25.94 (1:46.19)                                        
 18 Bai, Christina      13 FLY-MR               3:23.32    3:26.42        
                1:40.24   3:26.42 (1:46.18)                                        
 19 Ingram, Alex R      14 IA-MR                3:08.81    3:30.30        
                1:41.22   3:30.30 (1:49.08)                                        
 20 Burton, Taylor      13 WISC-MR              3:15.00    3:33.53        
                1:44.28   3:33.53 (1:49.25)                                        
 21 Tusa, Joana F       14 Express Swimming-MR  3:28.05    3:33.68        
                1:42.05   3:33.68 (1:51.63)                                        
 22 Tusa, Kayla M       13 Express Swimming-MR       NT    3:43.37        
                1:50.17   3:43.37 (1:53.20)                                        
 -- Wang, Helena M      13 Express Swimming-MR  3:02.11         DQ        
                1:27.63        DQ (1:33.43)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Leung, Alissa       14 Express Swimming-MR  2:55.47    2:56.37        
                1:25.36   2:56.37 (1:31.01)                                        
  2 Arnott, Katie       14 NY Sharks-MR         2:58.01    2:59.06        
                1:26.15   2:59.06 (1:32.91)                                        
  3 Madalena, Kathryn   14 Express Swimming-MR  3:02.09    3:02.98        
                1:30.41   3:02.98 (1:32.57)                                        
  4 McGrath, Kelly      13 Express Swimming-MR  2:55.60    3:03.01        
                1:27.73   3:03.01 (1:35.28)                                        
  5 Senken, Natasha L   13 OWA-MR               3:01.03    3:03.15        
                1:29.23   3:03.15 (1:33.92)                                        
  6 Graham, Caitlin     14 Express Swimming-MR  3:11.85    3:06.36        
                1:31.27   3:06.36 (1:35.09)                                        
  7 Maruo, Haruka       13 Riptides-MR          3:10.13    3:09.82        
                1:32.32   3:09.82 (1:37.50)                                        
  8 Jacobsen, Ginger M  14 Express Swimming-MR  3:18.59    3:13.51        
                1:32.74   3:13.51 (1:40.77)                                        
  9 Krebs, Kristen E    14 Express Swimming-MR  3:09.05    3:14.80        
                1:33.58   3:14.80 (1:41.22)                                        
 10 Haruki, Yuria       13 Twisters-MR          3:09.13    3:17.77        
                1:35.40   3:17.77 (1:42.37)                                        
 11 Kelly, Corinne      13 LBA-MR               3:30.00    3:21.09        
                1:37.83   3:21.09 (1:43.26)                                        
 12 Vanderlinden, Mari  14 Twisters-MR          3:12.83    3:21.15        
                1:37.25   3:21.15 (1:43.90)                                        
 13 Lawler, Rachel      13 Express Swimming-MR  3:23.70    3:21.21        
                1:37.83   3:21.21 (1:43.38)                                        
 14 Meng, Margaret      14 Express Swimming-MR  3:48.54    3:21.66        
                1:35.72   3:21.66 (1:45.94)                                        
 15 Bunster, Kate M     14 CSC-MR                    NT    3:24.43        
                1:37.33   3:24.43 (1:47.10)                                        
 16 Morgano, Rachel     13 WISC-MR              3:35.00    3:25.02        
                1:37.67   3:25.02 (1:47.35)                                        
 17 Kagan, Vlada        13 Twisters-MR          3:09.89    3:25.56        
                1:38.29   3:25.56 (1:47.27)                                        
 18 Corso, Kimberly M   13 Express Swimming-MR  3:01.31    3:26.39        
                1:36.71   3:26.39 (1:49.68)                                        
 19 Chen, Lillian T     13 Express Swimming-MR  3:29.31    3:32.70        
                1:42.43   3:32.70 (1:50.27)                                        
 20 Kamel, Rita S       13 Twisters-MR          3:37.46    3:36.09        
                1:42.89   3:36.09 (1:53.20)                                        
 21 Shtab, Danielle R   13 Express Swimming-MR  3:45.34    3:45.98        
                1:49.72   3:45.98 (1:56.26)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Haruki, Yuria       13 Twisters-MR          1:09.67    1:10.64        
  2 Warren, Frances V   14 Express Swimming-MR  1:11.96    1:11.80        
  3 Schuermann, Kerry   14 LBA-MR               1:12.07    1:12.65        
  4 DuPre, Pamela J     13 IA-MR                1:15.70    1:18.03        
  5 Graham, Caitlin     14 Express Swimming-MR  1:18.14    1:20.92        
  6 Stanford, Brittany  14 LBA-MR               1:24.00    1:22.97        
  7 Kagan, Vlada        13 Twisters-MR          1:20.98    1:23.79        
  8 Kelly, Corinne      13 LBA-MR               1:40.00    1:23.98        
  9 Boland, Kate E      14 Farmingdale-MR       1:23.50    1:25.97        
 10 Tobin, Kate E       14 IA-MR                1:32.64    1:28.56        
 11 Morgano, Rachel     13 WISC-MR              2:00.00    1:28.96        
 12 Kavitt, Victoria    14 WISC-MR              1:39.66    1:31.45        
 13 Tusa, Joana F       14 Express Swimming-MR  1:33.07    1:42.41        
 14 Bartolo, Nicole D   13 North Shore-MR       1:43.01    1:45.73        
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Groccia, Adrienne   14 UN-YM-MR             2:38.97    2:36.02        
                1:15.61   2:36.02 (1:20.41)                                        
  2 Leung, Alissa       14 Express Swimming-MR  2:38.39    2:36.68        
                1:13.34   2:36.68 (1:23.34)                                        
  3 Arnott, Katie       14 NY Sharks-MR         2:37.71    2:38.70        
                1:16.26   2:38.70 (1:22.44)                                        
  4 Madalena, Kathryn   14 Express Swimming-MR  2:43.81    2:45.08        
                1:21.13   2:45.08 (1:23.95)                                        
  5 McGrath, Kelly      13 Express Swimming-MR  2:37.23    2:45.20        
                1:19.82   2:45.20 (1:25.38)                                        
  6 Krebs, Kristen E    14 Express Swimming-MR  2:48.70    2:45.75        
                1:20.45   2:45.75 (1:25.30)                                        
  7 Schuermann, Kerry   14 LBA-MR               2:44.86    2:46.64        
                1:16.73   2:46.64 (1:29.91)                                        
  8 Kaefer, Jessica L   14 Express Swimming-MR  2:50.86    2:48.28        
                1:19.93   2:48.28 (1:28.35)                                        
  9 Warren, Frances V   14 Express Swimming-MR  2:47.35    2:48.59        
                1:19.43   2:48.59 (1:29.16)                                        
 10 Jacobsen, Ginger M  14 Express Swimming-MR       NT    2:48.63        
                1:22.12   2:48.63 (1:26.51)                                        
 11 Senken, Natasha L   13 OWA-MR               2:49.69    2:48.81        
                1:24.53   2:48.81 (1:24.28)                                        
 12 Stanford, Brittany  14 LBA-MR               2:53.10    2:50.18        
                1:22.77   2:50.18 (1:27.41)                                        
 13 Maruo, Haruka       13 Riptides-MR          2:52.99    2:50.32        
                1:23.32   2:50.32 (1:27.00)                                        
 14 Meng, Margaret      14 Express Swimming-MR  2:52.71    2:51.14        
                1:19.98   2:51.14 (1:31.16)                                        
 15 DuPre, Pamela J     13 IA-MR                2:48.81    2:51.29        
                1:21.20   2:51.29 (1:30.09)                                        
 16 Graham, Caitlin     14 Express Swimming-MR  2:48.04    2:53.10        
                1:23.34   2:53.10 (1:29.76)                                        
 17 Lindahl, Stephanie  14 LBA-MR               3:00.87    2:53.77        
                1:24.44   2:53.77 (1:29.33)                                        
 18 Kagan, Vlada        13 Twisters-MR          2:54.12    2:55.83        
                1:23.02   2:55.83 (1:32.81)                                        
 19 Yeung, Maggie P     13 Twisters-MR          2:54.54    2:57.93        
                1:26.13   2:57.93 (1:31.80)                                        
 20 Lawler, Rachel      13 Express Swimming-MR  3:01.10    2:58.41        
                1:25.24   2:58.41 (1:33.17)                                        
 21 Bunster, Kate M     14 CSC-MR               3:03.89    3:00.71        
                1:28.31   3:00.71 (1:32.40)                                        
 22 Kelly, Corinne      13 LBA-MR               3:09.41    3:01.60        
                1:27.60   3:01.60 (1:34.00)                                        
 23 Boland, Kate E      14 Farmingdale-MR       3:00.50    3:02.91        
                1:22.72   3:02.91 (1:40.19)                                        
 24 Culhane, Nora M     13 CSC-MR               3:08.43    3:04.71        
                1:26.13   3:04.71 (1:38.58)                                        
 25 Chen, Lillian T     13 Express Swimming-MR  3:06.12    3:05.37        
                1:31.38   3:05.37 (1:33.99)                                        
 26 Wang, Helena M      13 Express Swimming-MR       NT    3:05.46        
                1:24.48   3:05.46 (1:40.98)                                        
 27 Kavitt, Victoria    14 WISC-MR              3:13.33    3:07.22        
                1:26.51   3:07.22 (1:40.71)                                        
 28 Kenny, Erin T       13 Express Swimming-MR       NT    3:10.13        
                1:33.70   3:10.13 (1:36.43)                                        
 29 Tobin, Kate E       14 IA-MR                3:15.37    3:13.80        
                1:33.18   3:13.80 (1:40.62)                                        
 30 Kearns, Emily R     13 Express Swimming-MR  3:16.76    3:15.86        
                1:37.48   3:15.86 (1:38.38)                                        
 31 Ingram, Alex R      14 IA-MR                3:14.90    3:17.88        
                1:42.22   3:17.88 (1:35.66)                                        
 32 Bai, Christina      13 FLY-MR               3:18.46    3:24.66        
                1:37.62   3:24.66 (1:47.04)                                        
 33 Bartolo, Nicole D   13 North Shore-MR       3:26.43    3:31.60        
                1:48.81   3:31.60 (1:42.79)                                        
 34 Tusa, Kayla M       13 Express Swimming-MR       NT    3:41.56        
                1:50.39   3:41.56 (1:51.17)                                        
 35 Salgado, Catalina   14 Twisters-MR          3:35.22    3:43.72        
                1:48.32   3:43.72 (1:55.40)                                        
 36 Burton, Taylor      13 WISC-MR              3:45.00    3:44.66        
                1:51.61   3:44.66 (1:53.05)                                        
 -- Rooney, Kimberly    13 HAA-MR               3:21.55         DQ        
                1:37.44        DQ (1:46.21)                                        
 -- Keim, Jennifer      13 LBA-MR               3:12.46         DQ        
                1:37.26        DQ (1:43.18)                                        
 -- Shtab, Danielle R   13 Express Swimming-MR  3:45.34         DQ        
                1:45.08        DQ (1:47.16)                                        
 
Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Krebs, Kristen E    14 Express Swimming-MR       NT      31.71        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Larson, Kim P       15 IA-MR                  59.18    1:01.24        
  2 Janowski, Mary-Ely  17 Express Swimming-MR  1:02.83    1:02.54        
  3 Dvarishkyte, Ramin  17 OWA-MR               1:02.10    1:02.68        
  4 Ciccone, Amanda     18 NY Sharks-MR         1:02.32    1:03.48        
  5 Taddeo, Marisa S    15 North Shore-MR       1:03.90    1:04.41        
  6 Betancourt, Lauren  15 FLY-MR               1:05.00    1:05.40        
  7 Schlichte, Sarah A  15 Express Swimming-MR  1:04.13    1:05.56        
  8 Arnott, Sarah A     16 NY Sharks-MR         1:05.63    1:05.90        
  9 Chang, Linda        14 FLY-MR               1:04.67    1:05.98        
 10 Brady, Megan        12 LBA-MR               1:05.50    1:06.01        
 11 Leong, Deirdre      16 FLY-MR               1:06.27    1:06.44        
 12 Halbohn, Colleen    15 IA-MR                1:06.12    1:06.62        
 13 Armstrong, Alyssa   16 NY Sharks-MR         1:05.85    1:06.91        
 14 Carew, Kaitlyn      17 NY Sharks-MR         1:06.37    1:07.39        
 15 Armstrong, Shannon  13 NY Sharks-MR         1:07.29    1:07.68        
 16 Guzman, Paula       17 FLY-MR               1:07.19    1:07.79        
 17 Hartford, Catherin  20 Express Swimming-MR  1:06.45    1:07.86        
 18 Cheng, Emily        15 Express Swimming-MR  1:07.56    1:07.88        
 19 Barry, Elizabeth R  12 UN-NY-MR             1:08.11    1:07.97        
 20 De los Santos, Dia  15 FLY-MR               1:06.25    1:08.19        
 21 Hoffman, Morgan S   15 WISC-MR              1:16.40    1:08.21        
 22 Vermann, Kate K     18 RedTails-MR          1:07.09    1:08.51        
 23 Unger, Katie        15 NY Sharks-MR         1:07.63    1:08.66        
 24 Warren, Frances V   14 Express Swimming-MR  1:09.00    1:08.81        
 25 McNeeley, Megan     18 Unattached           1:07.65    1:08.92        
 26 Senken, Natasha L   13 OWA-MR               1:09.32    1:09.07        
 27 Mazza, Kelly A      16 Express Swimming-MR  1:07.98    1:09.19        
 28 Leong, Keara M      14 FLY-MR               1:11.55    1:09.27        
 29 Snyder, Kelly       16 NY Sharks-MR         1:08.26    1:09.30        
 30 Donnelly, Alexandr  13 North Shore-MR       1:08.02    1:09.35        
 31 Smith, Caryn A      13 OWA-MR               1:08.14    1:09.74        
 32 Lindahl, Melissa    15 LBA-MR               1:10.41    1:09.79        
 33 Kuzniewski, Megan   15 Express Swimming-MR       NT    1:09.86        
 34 Vetere, Joanna B    16 Express Swimming-MR  1:09.63    1:09.91        
 35 Lim, Sally          13 FLY-MR               1:10.34    1:10.28        
 36 Lucas, Marie E      11 Express Swimming-MR  1:09.87    1:10.61        
 37 Stenger, Alexa      15 LBA-MR               1:08.52    1:10.63        
 38 Rodriguez, Natasha  16 RedTails-MR          1:09.72    1:10.66        
 39 Rodriguez, Nicole   11 FLY-MR               1:10.16    1:11.06        
 40 Mangino, Barbara    17 FLY-MR               1:10.42    1:11.10        
 41 Chen, Lillian T     13 Express Swimming-MR       NT    1:11.14        
 42 Giraldo, Daniela    12 FLY-MR               1:07.51    1:11.17        
 43 Kuzniewski, Kayla   12 Express Swimming-MR  1:08.23    1:11.28        
 44 Mark, Kelly A       18 Express Swimming-MR  1:11.21    1:11.49        
 45 Quinn, Shannon C    13 Express Swimming-MR  1:12.23    1:11.62        
 46 Salgado, Laura S    15 Twisters-MR          1:09.32    1:11.86        
 47 Chang, Elizabeth    13 FLY-MR               1:10.00    1:12.18        
 48 Shockness, Jasmine  17 Express Swimming-MR  1:10.17    1:12.38        
 49 Parra, Angela P     16 FLY-MR               1:11.21    1:13.10        
 50 Barbosa, Tabitha    11 Twisters-MR          1:12.78    1:13.62        
 51 Stefanello, Nicole  13 LBA-MR               1:11.12    1:14.16        
 52 Cannon, Kellie      11 LBA-MR               1:15.78    1:14.46        
 53 Cutrera, Gabriella  14 FLY-MR               1:11.18    1:14.88        
 54 Davis, Lauren       16 HAA-MR               1:12.11    1:15.47        
 55 Simeone, MaryCate   13 Express Swimming-MR  1:16.54    1:15.72        
 56 Rudolph, Holly E    15 Express Swimming-MR  1:13.00    1:15.73        
 57 Luqman, Kyle M      15 IA-MR                1:14.00    1:17.00        
 58 Solis, Susana       12 LBA-MR               1:16.87    1:18.25        
 59 Mirabal, Blair V    14 FLY-MR               1:16.50    1:19.65        
 60 Pierce, Megan E     16 IA-MR                1:18.77    1:19.81        
 61 Caprioli, Carly A   14 LBA-MR               1:27.94    1:19.94        
 62 Neville, Shannon B  13 FLY-MR                    NT    1:20.33        
 63 Simon, Erica A      17 Express Swimming-MR  1:19.87    1:20.49        
 64 Pizzurro, Jennifer  15 CSC-MR               1:18.60    1:22.09        
 65 Alston, Neka        12 LBA-MR               1:26.09    1:22.79        
 66 Hou, Diana          14 Twisters-MR          1:21.04    1:23.39        
 67 Quinn, Kelly A      11 Express Swimming-MR  1:28.76    1:26.49        
 68 Keim, Laura         10 LBA-MR               1:26.27    1:27.41        
 69 Koukoulas, Victori  14 Express Swimming-MR  1:26.54    1:28.06        
 70 Kamel, Mira S       11 Twisters-MR          1:25.83    1:28.25        
 71 Koukoulas, Sophia   13 Express Swimming-MR  1:23.21    1:28.90        
 72 Kamel, Rita S       13 Twisters-MR          1:27.90    1:30.53        
 73 Winkeler, Olivia K   9 North Shore-MR       1:32.88    1:31.98        
 74 Zhang, Kristi       15 Bscat-MR             1:35.58    1:35.97        
 75 Wang, Alice         12 Twisters-MR          1:38.51    1:38.08        
 76 Jia, Kaity           9 Twisters-MR          1:43.98    1:46.55        
 
Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kuzniewski, Kayla   12 Express Swimming-MR       NT    2:31.26        
                1:13.03   2:31.26 (1:18.23)                                        
  2 Chen, Lillian T     13 Express Swimming-MR       NT    2:36.36        
                1:14.83   2:36.36 (1:21.53)                                        
  3 Quinn, Shannon C    13 Express Swimming-MR       NT    3:00.42        
                1:27.95   3:00.42 (1:32.47)                                        
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Larson, Kim P       15 IA-MR                2:33.48    2:31.86        
                1:15.32   2:31.86 (1:16.54)                                        
  2 Taddeo, Marisa S    15 North Shore-MR       2:27.78    2:33.08        
                1:13.66   2:33.08 (1:19.42)                                        
  3 Lindahl, Melissa    15 LBA-MR               2:37.87    2:38.41        
                1:17.72   2:38.41 (1:20.69)                                        
  4 Leong, Deirdre      16 FLY-MR               2:37.81    2:39.40        
                1:16.01   2:39.40 (1:23.39)                                        
  5 Arnott, Sarah A     16 NY Sharks-MR         2:37.96    2:39.85        
                1:17.80   2:39.85 (1:22.05)                                        
  6 Cheng, Emily        15 Express Swimming-MR  2:35.69    2:40.38        
                1:16.69   2:40.38 (1:23.69)                                        
  7 Rodriguez, Nicole   11 FLY-MR               2:47.22    2:42.85        
                1:20.17   2:42.85 (1:22.68)                                        
  8 Hoffman, Morgan S   15 WISC-MR                   NT    2:46.33        
                1:19.80   2:46.33 (1:26.53)                                        
  9 Janowski, Mary-Ely  17 Express Swimming-MR  2:46.96    2:48.23        
                1:21.46   2:48.23 (1:26.77)                                        
 10 Jacobsen, Ginger M  14 Express Swimming-MR  2:46.87    2:48.83        
                1:23.38   2:48.83 (1:25.45)                                        
 11 Armstrong, Alyssa   16 NY Sharks-MR         2:49.89    2:49.24        
                1:21.78   2:49.24 (1:27.46)                                        
 12 Hartford, Catherin  20 Express Swimming-MR  2:45.45    2:49.62        
                1:23.22   2:49.62 (1:26.40)                                        
 13 Stenger, Alexa      15 LBA-MR               2:55.52    2:51.08        
                1:23.42   2:51.08 (1:27.66)                                        
 14 Carew, Kaitlyn      17 NY Sharks-MR         2:44.64    2:51.26        
                1:23.50   2:51.26 (1:27.76)                                        
 15 Shockness, Jasmine  17 Express Swimming-MR  2:50.94    2:52.35        
                1:23.12   2:52.35 (1:29.23)                                        
 16 Snyder, Kelly       16 NY Sharks-MR         2:49.87    2:53.53        
                1:24.61   2:53.53 (1:28.92)                                        
 17 Chang, Linda        14 FLY-MR               2:47.65    2:53.77        
                1:21.75   2:53.77 (1:32.02)                                        
 18 Halbohn, Colleen    15 IA-MR                2:48.70    2:53.88        
                1:24.10   2:53.88 (1:29.78)                                        
 19 Armstrong, Shannon  13 NY Sharks-MR         2:51.35    2:54.89        
                1:26.33   2:54.89 (1:28.56)                                        
 20 Salgado, Laura S    15 Twisters-MR          2:45.49    2:56.58        
                1:24.92   2:56.58 (1:31.66)                                        
 21 Chang, Elizabeth    13 FLY-MR               2:56.00    2:57.37        
                1:27.73   2:57.37 (1:29.64)                                        
 22 Leong, Keara M      14 FLY-MR               2:54.51    2:57.43        
                1:26.84   2:57.43 (1:30.59)                                        
 23 Lange, Kristen      16 NY Sharks-MR         2:51.60    2:57.77        
                1:26.81   2:57.77 (1:30.96)                                        
 24 Stanford, Brittany  14 LBA-MR               2:55.02    2:58.15        
                1:26.22   2:58.15 (1:31.93)                                        
 25 Mangino, Barbara    17 FLY-MR               2:56.07    2:58.19        
                1:27.49   2:58.19 (1:30.70)                                        
 26 Quinn, Shannon C    13 Express Swimming-MR  2:59.31    2:58.74        
                1:28.03   2:58.74 (1:30.71)                                        
 27 Cruz, Brigitti S    11 Twisters-MR          2:49.94    2:59.69        
                1:28.00   2:59.69 (1:31.69)                                        
 28 Barbosa, Tabitha    11 Twisters-MR          2:54.77    3:00.66        
                1:27.91   3:00.66 (1:32.75)                                        
 29 Cutrera, Gabriella  14 FLY-MR               2:58.49    3:01.28        
                1:28.26   3:01.28 (1:33.02)                                        
 30 Rodriguez, Natasha  16 RedTails-MR          2:59.72    3:02.05        
                1:28.81   3:02.05 (1:33.24)                                        
 31 Smith, Caryn A      13 OWA-MR               2:51.35    3:02.47        
                1:28.10   3:02.47 (1:34.37)                                        
 32 Rudolph, Holly E    15 Express Swimming-MR  2:59.83    3:03.52        
                1:29.85   3:03.52 (1:33.67)                                        
 33 Brady, Megan        12 LBA-MR               3:01.12    3:04.23        
                1:31.82   3:04.23 (1:32.41)                                        
 34 Cannon, Kellie      11 LBA-MR               3:10.00    3:06.00        
                1:31.61   3:06.00 (1:34.39)                                        
 35 Davis, Lauren       16 HAA-MR               2:59.05    3:08.93        
                1:33.21   3:08.93 (1:35.72)                                        
 36 Simeone, MaryCate   13 Express Swimming-MR  3:01.23    3:09.82        
                1:33.03   3:09.82 (1:36.79)                                        
 37 Solis, Susana       12 LBA-MR                    NT    3:11.24        
                1:32.55   3:11.24 (1:38.69)                                        
 38 Georgescu, Mary A   16 Twisters-MR          3:05.22    3:16.33        
                1:33.22   3:16.33 (1:43.11)                                        
 39 Alston, Neka        12 LBA-MR                    NT    3:24.37        
                1:41.67   3:24.37 (1:42.70)                                        
 40 Koukoulas, Victori  14 Express Swimming-MR       NT    3:41.88        
                1:48.66   3:41.88 (1:53.22)                                        
 41 Simon, Erica A      17 Express Swimming-MR  3:13.21    3:48.94        
 
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Graham, Caitlin     14 Express Swimming-MR       NT    1:27.37        
  2 Jacobsen, Ginger M  14 Express Swimming-MR       NT    1:32.25        
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lim, Sally          13 FLY-MR               2:58.16    3:02.86        
                1:29.37   3:02.86 (1:33.49)                                        
  2 Armstrong, Alyssa   16 NY Sharks-MR         3:08.74    3:06.62        
                1:30.10   3:06.62 (1:36.52)                                        
  3 Shockness, Jasmine  17 Express Swimming-MR  3:01.80    3:07.78        
                1:31.58   3:07.78 (1:36.20)                                        
  4 Madalena, Kathryn   14 Express Swimming-MR       NT    3:07.82        
                1:31.75   3:07.82 (1:36.07)                                        
  5 Stanford, Brittany  14 LBA-MR               3:07.73    3:09.12        
                1:30.52   3:09.12 (1:38.60)                                        
  6 Vermann, Kate K     18 RedTails-MR          3:00.09    3:10.53        
                1:33.21   3:10.53 (1:37.32)                                        
  7 Graham, Caitlin     14 Express Swimming-MR  3:06.50    3:11.24        
                1:31.60   3:11.24 (1:39.64)                                        
  8 Vetere, Joanna B    16 Express Swimming-MR  3:16.44    3:15.10        
                1:33.71   3:15.10 (1:41.39)                                        
  9 Lange, Kristen      16 NY Sharks-MR         3:11.54    3:16.05        
                1:35.13   3:16.05 (1:40.92)                                        
 10 Donnelly, Alexandr  13 North Shore-MR       3:13.45    3:18.61        
                1:36.46   3:18.61 (1:42.15)                                        
 11 Hou, Diana          14 Twisters-MR          3:22.52    3:26.05        
                1:38.83   3:26.05 (1:47.22)                                        
 12 Smith, Caryn A      13 OWA-MR               3:17.28    3:27.08        
                1:38.07   3:27.08 (1:49.01)                                        
 13 Luqman, Kyle M      15 IA-MR                3:19.74    3:28.38        
                1:39.49   3:28.38 (1:48.89)                                        
 14 Caprioli, Carly A   14 LBA-MR               4:05.76    3:33.82        
                1:40.29   3:33.82 (1:53.53)                                        
 15 Kamel, Mira S       11 Twisters-MR          3:38.34    3:37.73        
                1:48.44   3:37.73 (1:49.29)                                        
 16 Wang, Alice         12 Twisters-MR          3:42.38    3:37.77        
                1:43.76   3:37.77 (1:54.01)                                        
 17 Georgescu, Mary A   16 Twisters-MR          3:28.71    3:38.52        
                1:42.31   3:38.52 (1:56.21)                                        
 18 Pierce, Megan E     16 IA-MR                3:52.96    3:38.88        
                1:47.05   3:38.88 (1:51.83)                                        
 19 Kamel, Rita S       13 Twisters-MR          3:37.46    3:42.89        
                1:49.34   3:42.89 (1:53.55)                                        
 20 Koukoulas, Sophia   13 Express Swimming-MR       NT    3:53.61        
                1:52.89   3:53.61 (2:00.72)                                        
 21 Zhang, Kristi       15 Bscat-MR             3:52.17    3:56.10        
                1:49.89   3:56.10 (2:06.21)                                        
 22 Carlino, Hannah R   11 North Shore-MR       3:33.70    4:03.18        
 23 Rodriguez, Tina G    8 Twisters-MR          3:58.50    4:04.67        
                1:59.04   4:04.67 (2:05.63)                                        
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cannon, Kellie      11 LBA-MR                    NT    1:25.63        
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ciccone, Amanda     18 NY Sharks-MR         1:09.23    1:09.58        
  2 Warren, Frances V   14 Express Swimming-MR  1:11.00    1:12.26        
  3 Faber, Meaghan C    19 TS-MR                     NT    1:13.54        
  4 Unger, Katie        15 NY Sharks-MR         1:12.57    1:13.60        
  5 Dvarishkyte, Ramin  17 OWA-MR               1:16.52    1:13.66        
  6 Guzman, Paula       17 FLY-MR               1:13.99    1:14.76        
  7 Schlichte, Sarah A  15 Express Swimming-MR  1:15.66    1:16.25        
  8 Holleran, Michelle  19 Express Swimming-MR  1:17.23    1:16.81        
  9 Francis, Casey L    12 Express Swimming-MR  1:17.20    1:17.08        
 10 Arnott, Sarah A     16 NY Sharks-MR         1:13.47    1:17.45        
 11 De los Santos, Dia  15 FLY-MR               1:16.75    1:17.85        
 12 Rodriguez, Nicole   11 FLY-MR               1:20.07    1:19.20        
 13 Stenger, Alexa      15 LBA-MR               1:20.24    1:19.48        
 14 Lucas, Marie E      11 Express Swimming-MR  1:19.09    1:20.36        
 15 Salgado, Laura S    15 Twisters-MR          1:16.00    1:21.57        
 16 Snyder, Kelly       16 NY Sharks-MR              NT    1:21.65        
 17 Cutrera, Gabriella  14 FLY-MR               1:21.19    1:22.05        
 18 Mark, Kelly A       18 Express Swimming-MR  1:17.78    1:22.09        
 19 Parra, Angela P     16 FLY-MR               1:21.33    1:24.13        
 20 Mazza, Kelly A      16 Express Swimming-MR  1:25.05    1:24.59        
 21 Barry, Elizabeth R  12 UN-NY-MR             1:20.98    1:24.62        
 22 Nash, Jennifer      11 LBA-MR               1:28.43    1:25.02        
 23 Armstrong, Shannon  13 NY Sharks-MR         1:21.66    1:25.18        
 24 Senken, Natasha L   13 OWA-MR               1:20.58    1:25.60        
 25 Mirabal, Blair V    14 FLY-MR               1:26.10    1:29.82        
 26 Rodriguez, Natasha  16 RedTails-MR          1:28.07    1:29.93        
 27 Barbosa, Tabitha    11 Twisters-MR          1:25.83    1:30.74        
 28 Cruz, Brigitti S    11 Twisters-MR          1:22.91    1:31.99        
 29 Simon, Erica A      17 Express Swimming-MR  1:26.54    1:33.98        
 
Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Larson, Kim P       15 IA-MR                2:33.21    2:35.16        
                1:14.59   2:35.16 (1:20.57)                                        
  2 Ciccone, Amanda     18 NY Sharks-MR         2:32.92    2:35.54        
                1:12.62   2:35.54 (1:22.92)                                        
  3 Taddeo, Marisa S    15 North Shore-MR       2:37.72    2:40.65        
                1:13.07   2:40.65 (1:27.58)                                        
  4 Janowski, Mary-Ely  17 Express Swimming-MR  2:38.21    2:41.16        
                1:16.98   2:41.16 (1:24.18)                                        
  5 Betancourt, Lauren  15 FLY-MR               2:36.94    2:43.07        
                1:17.01   2:43.07 (1:26.06)                                        
  6 Kim, Jane           16 FLY-MR               2:40.96    2:44.28        
                1:20.39   2:44.28 (1:23.89)                                        
  7 Carew, Kaitlyn      17 NY Sharks-MR         2:43.37    2:45.75        
                1:19.79   2:45.75 (1:25.96)                                        
  8 Unger, Katie        15 NY Sharks-MR         2:42.83    2:45.86        
                1:18.23   2:45.86 (1:27.63)                                        
  9 Hartford, Laura G   17 Express Swimming-MR  2:57.86    2:46.12        
                1:17.59   2:46.12 (1:28.53)                                        
 10 Faber, Meaghan C    19 TS-MR                     NT    2:46.41        
                1:16.80   2:46.41 (1:29.61)                                        
 11 Holleran, Michelle  19 Express Swimming-MR  2:40.50    2:46.81        
                1:19.98   2:46.81 (1:26.83)                                        
 12 Schlichte, Sarah A  15 Express Swimming-MR  2:45.71    2:47.16        
                1:20.82   2:47.16 (1:26.34)                                        
 13 Lucas, Marie E      11 Express Swimming-MR  2:47.84    2:47.83        
                1:21.01   2:47.83 (1:26.82)                                        
 14 Lindahl, Melissa    15 LBA-MR               2:44.54    2:48.21        
                1:19.00   2:48.21 (1:29.21)                                        
 15 Giraldo, Daniela    12 FLY-MR               2:51.53    2:50.58        
                1:22.13   2:50.58 (1:28.45)                                        
 16 Senken, Natasha L   13 OWA-MR               2:49.69    2:50.82        
                1:25.86   2:50.82 (1:24.96)                                        
 17 Francis, Casey L    12 Express Swimming-MR  3:00.90    2:51.04        
                1:22.35   2:51.04 (1:28.69)                                        
 18 McNeeley, Megan     18 Unattached           2:49.82    2:52.09        
                1:21.28   2:52.09 (1:30.81)                                        
 19 Brady, Megan        12 LBA-MR               2:51.04    2:52.38        
                1:25.53   2:52.38 (1:26.85)                                        
 20 Vermann, Kate K     18 RedTails-MR          3:10.09    2:52.74        
                1:25.57   2:52.74 (1:27.17)                                        
 21 Vetere, Joanna B    16 Express Swimming-MR  2:56.81    2:52.78        
                1:22.95   2:52.78 (1:29.83)                                        
 22 Barry, Elizabeth R  12 UN-NY-MR             2:53.99    2:53.54        
                1:23.61   2:53.54 (1:29.93)                                        
 23 Lim, Sally          13 FLY-MR               2:45.42    2:53.75        
                1:23.15   2:53.75 (1:30.60)                                        
 24 Lange, Kristen      16 NY Sharks-MR         2:54.49    2:54.02        
                1:23.44   2:54.02 (1:30.58)                                        
 25 Donnelly, Alexandr  13 North Shore-MR       2:50.39    2:56.06        
                1:21.99   2:56.06 (1:34.07)                                        
 26 Halbohn, Colleen    15 IA-MR                2:49.80    2:58.50        
                1:23.24   2:58.50 (1:35.26)                                        
 27 Mazza, Kelly A      16 Express Swimming-MR  2:55.99    2:59.73        
                1:24.16   2:59.73 (1:35.57)                                        
 28 Stefanello, Nicole  13 LBA-MR               2:56.96    3:00.74        
                1:23.91   3:00.74 (1:36.83)                                        
 29 Quinn, Shannon C    13 Express Swimming-MR  3:00.65    3:00.82        
                1:25.42   3:00.82 (1:35.40)                                        
 30 Cruz, Brigitti S    11 Twisters-MR          2:54.23    3:03.90        
                1:27.93   3:03.90 (1:35.97)                                        
 31 Mendrzycki, Morgan  10 UN-NY-MR             3:07.50    3:06.21        
                1:27.42   3:06.21 (1:38.79)                                        
 32 Georgescu, Mary A   16 Twisters-MR          3:02.94    3:08.08        
                1:26.78   3:08.08 (1:41.30)                                        
 33 Davis, Lauren       16 HAA-MR               2:54.42    3:08.48        
                1:32.49   3:08.48 (1:35.99)                                        
 34 Rudolph, Holly E    15 Express Swimming-MR  2:59.81    3:08.74        
                1:29.16   3:08.74 (1:39.58)                                        
 35 Simeone, MaryCate   13 Express Swimming-MR  3:00.99    3:09.96        
                1:29.98   3:09.96 (1:39.98)                                        
 36 Hou, Diana          14 Twisters-MR          3:07.72    3:15.00        
                1:33.37   3:15.00 (1:41.63)                                        
 37 Mirabal, Blair V    14 FLY-MR                    NT    3:15.40        
                1:28.95   3:15.40 (1:46.45)                                        
 38 Almeida, Gabriela    9 Twisters-MR          3:22.83    3:24.15        
                1:40.98   3:24.15 (1:43.17)                                        
 39 Quinn, Kelly A      11 Express Swimming-MR  3:31.21    3:24.63        
                1:39.09   3:24.63 (1:45.54)                                        
 40 Alston, Neka        12 LBA-MR               3:31.63    3:30.28        
                1:41.75   3:30.28 (1:48.53)                                        
 41 Pizzurro, Jennifer  15 CSC-MR                    NT    3:31.67        
                1:40.52   3:31.67 (1:51.15)                                        
 42 Neville, Shannon B  13 FLY-MR                    NT    3:31.85        
                1:35.35   3:31.85 (1:56.50)                                        
 43 Koukoulas, Sophia   13 Express Swimming-MR  3:31.21    3:32.32        
                1:48.20   3:32.32 (1:44.12)                                        
 44 Kamel, Mira S       11 Twisters-MR          3:23.20    3:36.49        
                1:48.89   3:36.49 (1:47.60)                                        
 45 Wang, Alice         12 Twisters-MR          3:29.07    3:38.38        
                1:49.13   3:38.38 (1:49.25)                                        
 46 Kamel, Rita S       13 Twisters-MR          3:43.72    3:39.02        
 47 Koukoulas, Victori  14 Express Swimming-MR  3:31.21    3:41.08        
                1:48.74   3:41.08 (1:52.34)                                        
 48 Salgado, Catalina   14 Twisters-MR          3:35.22    3:44.42        
                1:49.36   3:44.42 (1:55.06)                                        
 49 Zhang, Kristi       15 Bscat-MR             4:11.13    3:50.93        
                1:50.62   3:50.93 (2:00.31)                                        
 -- Caprioli, Carly A   14 LBA-MR               3:50.00         DQ        
                1:35.86        DQ (1:42.13)                                        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 WU, Kevin Z          9 FLY-MR                 33.59      33.30        
  2 Uszynski, Arthur    10 Twisters-MR            34.10      33.75        
  3 Zezula, Mateusz     10 Twisters-MR            34.93      34.26        
  4 Hagemann, Alex A    10 Express Swimming-MR    43.10      35.83        
  5 Pompay, John A       9 Express Swimming-MR    44.12      36.06        
  6 Martusciello, Gera  10 HAA-MR                 38.91      37.55        
  7 Foo, Felix X         9 FLY-MR                 37.15      37.63        
  8 Davis-Sobers, Dari   9 Bscat-MR               40.24      37.96        
  9 Poblano, Christian  10 CSC-MR                 37.50      38.01        
 10 Smith, William      10 RedTails-MR            42.71      38.45        
 11 Cannon, Sean D       9 CSC-MR                 41.73      38.57        
 12 Gagulski, Karol F    9 IA-MR                  38.51      38.74        
 13 Gorenstein, Isaac    9 NY Sharks-MR           36.99      38.88        
 14 De La Cruz, Edwin   10 RedTails-MR            37.66      38.97        
 15 Hamilton, Tyshaun    9 ABBE-MR                38.94      39.25        
 16 Chan, Allan          9 ABBE-MR                38.56      39.35        
 17 Germain, David A    10 North Shore-MR         38.60      39.37        
 18 Fullerton, Billy R  10 NY Sharks-MR           39.44      39.97        
 19 Michel, Jeffery R    9 North Shore-MR         41.15      40.70        
 20 Hawkins, Andrew T    9 Express Swimming-MR       NT      40.77        
 21 McKenna, Brendan    10 ABBE-MR                39.51      41.11        
 22 Kanim, Jared F       8 Middies-MR             43.79      41.37        
 23 Harrison, Liam F    10 IA-MR                  41.11      41.73        
 24 Senken, Pierce       9 OWA-MR                 41.39      41.89        
 25 Kan, Kevin          10 ABBE-MR                41.99      42.93        
 26 Michel, Bradley J   10 North Shore-MR         41.55      43.06        
 27 Indimine, Matthew   10 North Shore-MR         44.61      43.44        
 28 Chen, Geoffrey       8 Express Swimming-MR    40.84      43.78        
 29 Yang, Jin Y         10 FLY-MR                    NT      44.29        
 30 Coleman, Frank       9 HAA-MR                 44.19      44.82        
 31 Sidon, Kij J        10 Express Swimming-MR       NT      45.11        
 32 Chen, Christopher    9 Express Swimming-MR       NT      46.42        
 33 McDonough, Connor    9 Bscat-MR               47.25      46.55        
 34 YU, Dominic          9 Twisters-MR            44.15      47.05        
 35 Hawkins, Michael J   6 HAA-MR                 47.43      47.08        
 36 Martusciello, Jame   8 HAA-MR                 55.12      47.20        
 37 Graham, Joseph P     8 Express Swimming-MR    45.16      47.44        
 38 Jiminian, Daniel F  10 RedTails-MR            51.32      48.89        
 39 Hawkins, Raymond P   8 HAA-MR                 51.86      49.00        
 40 Zhao, Steven D       8 FLY-MR                    NT      49.77        
 41 Wang, Jack           9 Twisters-MR            48.56      49.93        
 42 De los Santos, Sea  10 FLY-MR                 45.95      51.42        
 43 Chen, Andrew X      10 Express Swimming-MR  1:01.80      51.67        
 44 Cannon, Matthew      7 LBA-MR                 51.81      52.51        
 45 Sanchez, Elliot E   10 FLY-MR                    NT      53.81        
 46 Ortega, Xavier      10 RedTails-MR            50.74      56.27        
 47 Murtagh, Denis       9 Bscat-MR               51.30      56.38        
 48 Alvarez, Marcus      8 Bscat-MR               50.89      57.39        
 49 Byrne, Darran       10 LBA-MR                 55.00      57.44        
 50 Harrington, Dylan    6 LBA-MR                 53.63      57.90        
 51 Guarnieri, Maxwell   9 Express Swimming-MR       NT    1:08.19        
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stenger, Adam       10 LBA-MR               2:54.36    2:38.34        
                1:16.01   2:38.34 (1:22.33)                                        
  2 WU, Kevin Z          9 FLY-MR               2:41.67    2:44.62        
                1:18.15   2:44.62 (1:26.47)                                        
  3 Hagemann, Alex A    10 Express Swimming-MR  3:11.21    2:50.35        
                1:22.45   2:50.35 (1:27.90)                                        
  4 Wendland, Brian C   10 HAA-MR               2:54.13    2:52.49        
                1:24.62   2:52.49 (1:27.87)                                        
  5 Cowden, Luke S       9 HAA-MR               2:52.12    2:52.65        
                1:23.48   2:52.65 (1:29.17)                                        
  6 Vargas, Anthony J   10 RedTails-MR          2:58.82    2:52.80        
                1:23.88   2:52.80 (1:28.92)                                        
  7 Foo, Felix X         9 FLY-MR               3:10.29    2:55.51        
                1:26.15   2:55.51 (1:29.36)                                        
  8 Guo, Andrew         10 Twisters-MR          3:01.44    2:55.74        
                1:23.70   2:55.74 (1:32.04)                                        
  9 Sigaty, Thomas R     9 North Shore-MR       3:11.92    2:59.06        
                1:26.53   2:59.06 (1:32.53)                                        
 10 Li, Alan            10 FLY-MR               2:58.82    3:00.32        
                1:25.48   3:00.32 (1:34.84)                                        
 11 Serbi, Benjamin A    9 ABBE-MR              2:50.00    3:04.37        
                1:29.20   3:04.37 (1:35.17)                                        
 12 McDougall, Robert   10 CSC-MR               3:11.92    3:06.59        
                1:34.55   3:06.59 (1:32.04)                                        
 13 Germain, David A    10 North Shore-MR       3:22.80    3:10.60        
                1:30.28   3:10.60 (1:40.32)                                        
 14 Magee, Dylan P      10 NY Sharks-MR         3:14.58    3:11.08        
                1:32.92   3:11.08 (1:38.16)                                        
 15 Fullerton, Billy R  10 NY Sharks-MR         3:13.71    3:13.14        
                1:34.23   3:13.14 (1:38.91)                                        
 16 Michel, Jeffery R    9 North Shore-MR       3:14.00    3:18.48        
                1:39.60   3:18.48 (1:38.88)                                        
 17 Senken, Pierce       9 OWA-MR               4:00.61    3:20.08        
                1:38.69   3:20.08 (1:41.39)                                        
 18 Indimine, Matthew   10 North Shore-MR       3:25.34    3:34.62        
                1:40.85   3:34.62 (1:53.77)                                        
 19 Pizzurro, Nicholas  10 CSC-MR               3:52.61    3:41.74        
                1:46.60   3:41.74 (1:55.14)                                        
 20 Devito, Kevin A      8 HAA-MR               4:13.22    4:30.42        
                2:06.57   4:30.42 (2:23.85)                                        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 WU, Kevin Z          9 FLY-MR                 40.99      40.49        
  2 Serbi, Benjamin A    9 ABBE-MR                40.00      42.29        
  3 Zezula, Mateusz     10 Twisters-MR            44.89      42.61        
  4 Guo, Andrew         10 Twisters-MR            45.42      42.91        
  5 Hagemann, Alex A    10 Express Swimming-MR    46.56      43.25        
  6 Pompay, John A       9 Express Swimming-MR       NT      43.32        
  7 Fullerton, Billy R  10 NY Sharks-MR           43.09      43.82        
  8 Devito, Matthew L   10 HAA-MR                 42.40      44.18        
  9 Poblano, Christian  10 CSC-MR                    NT      45.02        
 10 Wendland, Brian C   10 HAA-MR                 41.88      45.12        
 11 Magee, Dylan P      10 NY Sharks-MR           44.31      45.47        
 12 Sigaty, Thomas R     9 North Shore-MR         44.09      45.60        
 13 McKenna, Brendan    10 ABBE-MR                42.00      45.82        
 14 Chan, Allan          9 ABBE-MR                40.00      46.39        
 15 Hawkins, Andrew T    9 Express Swimming-MR    49.13      46.57        
 16 De La Cruz, Edwin   10 RedTails-MR            47.12      46.58        
 17 Gagulski, Karol F    9 IA-MR                  45.11      46.61        
 18 Cowden, Luke S       9 HAA-MR                 47.39      46.83        
 19 McDougall, Robert   10 CSC-MR                 48.66      46.88        
 20 Li, Alan            10 FLY-MR                 40.79      46.90        
 21 Germain, David A    10 North Shore-MR         46.78      47.06        
 22 Hamilton, Tyshaun    9 ABBE-MR                44.00      48.04        
 23 Mejia, David        10 LBA-MR                 57.87      48.40        
 24 Chen, Geoffrey       8 Express Swimming-MR       NT      48.81        
 25 Senken, Pierce       9 OWA-MR                 48.87      48.96        
 26 Chen, Christopher    9 Express Swimming-MR       NT      48.99        
 27 Coleman, Frank       9 HAA-MR                 50.24      49.87        
 28 Davis-Sobers, Dari   9 Bscat-MR               49.00      49.88        
 29 Kanim, Jared F       8 Middies-MR             50.79      50.99        
 30 Michel, Bradley J   10 North Shore-MR         50.18      51.46        
 31 YU, Dominic          9 Twisters-MR            50.54      51.87        
 32 Chen, Andrew X      10 Express Swimming-MR       NT      52.23        
 33 Hawkins, Michael J   6 HAA-MR                 58.89      52.46        
 34 Sidon, Kij J        10 Express Swimming-MR       NT      52.48        
 35 Murtagh, Denis       9 Bscat-MR               58.33      52.71        
 36 Zhao, Steven D       8 FLY-MR                    NT      53.05        
 37 McDonough, Connor    9 Bscat-MR               55.52      53.26        
 38 Yang, Jin Y         10 FLY-MR                    NT      53.28        
 39 Harrison, Liam F    10 IA-MR                  49.81      55.18        
 40 Hawkins, Raymond P   8 HAA-MR               1:00.32      55.21        
 41 Martusciello, Jame   8 HAA-MR               1:00.70      55.89        
 42 Ortega, Xavier      10 RedTails-MR            59.06      56.74        
 43 Cannon, Sean D       9 CSC-MR                 57.71      57.47        
 44 Pizzurro, Nicholas  10 CSC-MR                 59.64      57.75        
 45 Devito, Kevin A      8 HAA-MR               1:03.10      58.21        
 46 De los Santos, Sea  10 FLY-MR                 59.14      59.60        
 47 Sanchez, Elliot E   10 FLY-MR                    NT    1:01.35        
 48 Guarnieri, Maxwell   9 Express Swimming-MR       NT    1:01.98        
 49 Cannon, Matthew      7 LBA-MR               1:11.30    1:02.03        
 50 Wang, Jack           9 Twisters-MR            57.66    1:03.02        
 51 Alvarez, Marcus      8 Bscat-MR             1:01.39    1:03.49        
 52 Graham, Joseph P     8 Express Swimming-MR       NT    1:05.29        
 -- Byrne, Darran       10 LBA-MR               1:10.00         DQ        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Magee, Dylan P      10 NY Sharks-MR           44.53      43.16        
  2 Vargas, Anthony J   10 RedTails-MR            47.74      47.78        
  3 Pompay, John A       9 Express Swimming-MR       NT      47.91        
  4 Stenger, Adam       10 LBA-MR                 47.55      47.95        
  5 Uszynski, Arthur    10 Twisters-MR            47.49      48.22        
  6 Foo, Felix X         9 FLY-MR                 48.33      48.54        
  7 Li, Alan            10 FLY-MR                 47.46      48.85        
  8 Guo, Andrew         10 Twisters-MR            51.79      49.80        
  9 McDougall, Robert   10 CSC-MR                 52.79      50.34        
 10 Cowden, Luke S       9 HAA-MR                 48.78      50.58        
 11 Sigaty, Thomas R     9 North Shore-MR         52.55      51.02        
 12 Michel, Jeffery R    9 North Shore-MR         51.72      51.76        
 13 Martusciello, Gera  10 HAA-MR                 56.13      52.70        
 14 Mejia, David        10 LBA-MR               1:01.92      53.94        
 15 Sidon, Kij J        10 Express Swimming-MR       NT      55.35        
 16 Graham, Joseph P     8 Express Swimming-MR       NT      55.63        
 17 Kan, Kevin          10 ABBE-MR                50.00      55.68        
 18 Chen, Geoffrey       8 Express Swimming-MR       NT      55.95        
 19 Germain, David A    10 North Shore-MR         53.23      57.26        
 20 Poblano, Christian  10 CSC-MR                    NT      58.27        
 21 Indimine, Matthew   10 North Shore-MR         56.66      58.51        
 22 Michel, Bradley J   10 North Shore-MR       1:00.00      58.59        
 23 De los Santos, Sea  10 FLY-MR                 56.96      59.22        
 24 YU, Dominic          9 Twisters-MR            59.05      59.53        
 25 Yang, Jin Y         10 FLY-MR                    NT    1:00.28        
 26 Senken, Pierce       9 OWA-MR                 59.39    1:00.57        
 26 Gagulski, Karol F    9 IA-MR                  55.60    1:00.57        
 28 Chen, Andrew X      10 Express Swimming-MR       NT    1:00.65        
 29 Hawkins, Raymond P   8 HAA-MR               1:00.25    1:00.88        
 30 Chen, Christopher    9 Express Swimming-MR       NT    1:00.98        
 31 Hawkins, Andrew T    9 Express Swimming-MR       NT    1:01.92        
 31 Kanim, Jared F       8 Middies-MR           1:00.88    1:01.92        
 33 Coleman, Frank       9 HAA-MR                 45.25    1:02.22        
 34 Harrison, Liam F    10 IA-MR                  56.61    1:03.05        
 35 Pizzurro, Nicholas  10 CSC-MR               1:49.30    1:04.24        
 36 Wang, Jack           9 Twisters-MR          1:06.72    1:04.35        
 37 Sanchez, Elliot E   10 FLY-MR                    NT    1:04.52        
 38 Cannon, Matthew      7 LBA-MR               1:24.17    1:05.62        
 39 Alvarez, Marcus      8 Bscat-MR             1:03.22    1:06.67        
 40 Martusciello, Jame   8 HAA-MR               1:13.20    1:09.01        
 41 McDonough, Connor    9 Bscat-MR             1:03.00    1:09.42        
 42 Ortega, Xavier      10 RedTails-MR          1:13.68    1:11.03        
 -- Cannon, Sean D       9 CSC-MR               1:09.37         DQ        
 -- Byrne, Darran       10 LBA-MR               1:15.00         DQ        
 -- Murtagh, Denis       9 Bscat-MR             1:10.00         DQ        
 -- Zhao, Steven D       8 FLY-MR                    NT         DQ        
 -- Hawkins, Michael J   6 HAA-MR               1:00.25         DQ        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stenger, Adam       10 LBA-MR               1:29.09    1:19.46        
  2 Uszynski, Arthur    10 Twisters-MR          1:36.54    1:35.58        
  3 Wendland, Brian C   10 HAA-MR               1:32.83    1:38.18        
  4 Chan, Allan          9 ABBE-MR              1:35.00    1:38.24        
  5 Vargas, Anthony J   10 RedTails-MR          1:33.51    1:38.60        
  6 Hagemann, Alex A    10 Express Swimming-MR  1:53.43    1:40.43        
  7 Martusciello, Gera  10 HAA-MR               1:41.94    1:46.68        
  8 Devito, Matthew L   10 HAA-MR               1:42.74    1:49.82        
  9 Chen, Geoffrey       8 Express Swimming-MR       NT    1:57.81        
 10 Davis-Sobers, Dari   9 Bscat-MR             1:57.00    1:57.84        
 11 Mejia, David        10 LBA-MR               1:55.00    2:04.85        
 12 De La Cruz, Edwin   10 RedTails-MR          1:51.16    2:16.39        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kowalsky, Austin J  12 Express Swimming-MR    27.41      27.59        
  2 Lin, Kevin          12 Twisters-MR            30.82      30.07        
  3 Dervisevic, Alen    12 Twisters-MR            30.77      30.20        
  4 Ching, Benjamin G   12 Twisters-MR            31.80      31.28        
  5 Singer, Nathan Q    12 NY Sharks-MR           31.26      31.47        
  6 Wan, Nicholas J     12 FLY-MR                 31.99      31.54        
  7 Gassert, Steven     12 Express Swimming-MR    34.14      33.14        
  8 Danin, Marc C       12 WISC-MR                38.50      33.18        
  9 Canner, James       12 LBA-MR                 37.21      33.45        
 10 Lang, Daniel        11 Express Swimming-MR    33.87      33.56        
 11 Moon, Jay           11 Twisters-MR            34.41      33.58        
 12 Gonzalez, Adreil A  12 ABBE-MR                33.58      33.74        
 13 Chow, Kevin         12 ABBE-MR                33.00      33.85        
 14 Kavitt, Kevin       12 WISC-MR                36.16      34.06        
 15 Reyes, Christopher  11 FLY-MR                 35.99      34.47        
 16 Arnott, Conner W    12 NY Sharks-MR           35.35      34.82        
 17 Lozano, Joseph      11 Express Swimming-MR    34.22      35.19        
 18 Christianson, Keit  11 HAA-MR                 35.06      36.14        
 19 Byington, Joseph    12 WISC-MR                40.00      36.67        
 20 Salgado, Daniel E   11 Twisters-MR            39.68      37.04        
 21 Patapis, Peter T    11 Riptides-MR            36.58      37.16        
 22 Thurber, James      11 CSC-MR                 36.51      37.22        
 23 Harrison, Kieran T  12 IA-MR                  38.58      37.50        
 24 Li, Kevin Z         11 ABBE-MR                36.00      38.07        
 25 Goh, Jonathan       12 Express Swimming-MR       NT      39.19        
 26 Li, Kytoh           12 ABBE-MR                34.50      39.38        
 27 Chu, Francis        11 FLY-MR                    NT      40.04        
 28 Williams, Tyler     11 Express Swimming-MR    43.23      40.80        
 29 Culhane, Jack T     12 CSC-MR                 42.51      41.04        
 30 Driscoll, Liam C    11 IA-MR                  41.71      41.25        
 31 Rini, Brian D       12 IA-MR                  41.11      42.10        
 32 Mignano, Dominick   11 CSC-MR                 45.47      42.83        
 33 Sullivan, Michael   11 Express Swimming-MR       NT      45.60        
 34 Cheong, Kevin       11 Express Swimming-MR    45.23      46.36        
 35 Linder, Daniel      11 WISC-MR                50.00      46.73        
 36 Palmer, James       11 Express Swimming-MR    53.23      49.71        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kowalsky, Austin J  12 Express Swimming-MR  1:01.15    1:00.21        
  2 Dervisevic, Alen    12 Twisters-MR          1:07.10    1:06.52        
  3 Ching, Benjamin G   12 Twisters-MR          1:07.49    1:07.86        
  4 Danin, Marc C       12 WISC-MR              1:27.85    1:10.79        
  5 Singer, Nathan Q    12 NY Sharks-MR         1:09.13    1:10.94        
  6 Pu, Austin          11 Twisters-MR          1:10.46    1:11.01        
  7 Wan, Nicholas J     12 FLY-MR               1:12.38    1:12.70        
  8 Lang, Daniel        11 Express Swimming-MR  1:15.47    1:14.89        
  9 Lozano, Joseph      11 Express Swimming-MR  1:14.23    1:15.16        
 10 Damm, Eric R        11 HAA-MR               1:13.26    1:15.70        
 11 Canner, James       12 LBA-MR               1:18.08    1:15.74        
 12 Reyes, Christopher  11 FLY-MR                    NT    1:16.72        
 13 Kavitt, Kevin       12 WISC-MR              1:22.96    1:17.58        
 14 Arnott, Conner W    12 NY Sharks-MR         1:18.45    1:18.93        
 15 Gonzalez, Adreil A  12 ABBE-MR              1:15.07    1:19.32        
 16 Li, Kytoh           12 ABBE-MR              1:18.00    1:19.69        
 17 Patapis, Peter T    11 Riptides-MR          1:38.38    1:19.88        
 18 Thurber, James      11 CSC-MR               1:20.17    1:20.86        
 19 Taddeo, Matthew C   12 North Shore-MR       1:22.89    1:21.34        
 20 Byington, Joseph    12 WISC-MR              1:35.00    1:23.95        
 21 Harrison, Kieran T  12 IA-MR                1:29.49    1:25.59        
 22 Salgado, Daniel E   11 Twisters-MR          1:29.83    1:25.86        
 23 Cassara, Conner V   11 North Shore-MR       1:27.16    1:26.94        
 24 Culhane, Jack T     12 CSC-MR               1:33.76    1:27.25        
 25 Li, Kevin Z         11 ABBE-MR              1:20.00    1:27.37        
 26 Stoski, Nicholas    11 LBA-MR               1:43.02    1:28.20        
 27 Goh, Jonathan       12 Express Swimming-MR       NT    1:31.21        
 28 Rini, Brian D       12 IA-MR                1:27.90    1:31.44        
 29 Chu, Francis        11 FLY-MR                    NT    1:31.62        
 30 Mignano, Dominick   11 CSC-MR               1:34.12    1:34.53        
 31 Williams, Tyler     11 Express Swimming-MR  1:48.45    1:36.08        
 32 Dorn, Garry T       11 HAA-MR               1:40.88    1:36.67        
 33 Cheong, Kevin       11 Express Swimming-MR  1:58.48    1:37.23        
 34 Sargente, Nicholas  12 HAA-MR               1:37.78    1:40.14        
 35 Sullivan, Michael   11 Express Swimming-MR       NT    1:42.58        
 36 Palmer, James       11 Express Swimming-MR  2:00.09    1:51.67        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kowalsky, Austin J  12 Express Swimming-MR    32.05      32.39        
  2 Domagala, Michael   11 Twisters-MR            34.28      34.19        
  3 Dervisevic, Alen    12 Twisters-MR            33.88      34.75        
  4 Lin, Kevin          12 Twisters-MR            35.84      36.33        
  5 Dong, Richard       11 Twisters-MR            36.90      37.29        
  6 Pu, Austin          11 Twisters-MR            37.73      38.34        
  7 Lozano, Joseph      11 Express Swimming-MR    48.05      39.68        
  8 Lang, Daniel        11 Express Swimming-MR    40.31      39.75        
  9 O'Meara, James      12 LBA-MR                 40.55      40.16        
 10 Moon, Jay           11 Twisters-MR            40.45      40.60        
 11 Kavitt, Kevin       12 WISC-MR                43.06      40.65        
 12 Damm, Eric R        11 HAA-MR                 39.00      40.71        
 13 Christianson, Keit  11 HAA-MR                 40.97      40.98        
 14 Wan, Nicholas J     12 FLY-MR                 41.11      41.39        
 15 Reyes, Christopher  11 FLY-MR                    NT      41.51        
 16 Gassert, Steven     12 Express Swimming-MR    47.56      41.77        
 17 Arnott, Conner W    12 NY Sharks-MR           42.00      42.33        
 18 Salgado, Daniel E   11 Twisters-MR            46.19      45.01        
 19 Stoski, Nicholas    11 LBA-MR                 52.56      45.80        
 20 Chu, Francis        11 FLY-MR                    NT      46.50        
 21 Taddeo, Matthew C   12 North Shore-MR         46.81      46.53        
 22 Harrison, Kieran T  12 IA-MR                  45.01      46.55        
 23 Cassara, Conner V   11 North Shore-MR         43.69      46.97        
 24 Cheong, Kevin       11 Express Swimming-MR    50.11      48.39        
 25 Thurber, James      11 CSC-MR                 50.45      49.09        
 26 Patapis, Peter T    11 Riptides-MR            48.36      49.21        
 27 Sargente, Nicholas  12 HAA-MR                 50.36      50.22        
 28 Rini, Brian D       12 IA-MR                  48.80      52.07        
 29 Palmer, James       11 Express Swimming-MR    58.09      52.34        
 30 Mignano, Dominick   11 CSC-MR                 55.26      52.78        
 31 Linder, Daniel      11 WISC-MR              1:00.00      53.88        
 32 Williams, Tyler     11 Express Swimming-MR    55.43      55.81        
 33 Culhane, Jack T     12 CSC-MR                 56.62      55.90        
 34 Dorn, Garry T       11 HAA-MR                 56.43      55.92        
 35 Sullivan, Michael   11 Express Swimming-MR       NT    1:00.28        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ching, Benjamin G   12 Twisters-MR          2:57.08    2:57.42        
                1:24.65   2:57.42 (1:32.77)                                        
  2 Singer, Nathan Q    12 NY Sharks-MR         3:03.37    3:06.40        
                1:30.58   3:06.40 (1:35.82)                                        
  3 Dong, Richard       11 Twisters-MR          3:20.18    3:17.21        
                1:35.16   3:17.21 (1:42.05)                                        
  4 Domagala, Michael   11 Twisters-MR          3:16.33    3:18.26        
                1:34.89   3:18.26 (1:43.37)                                        
  5 Lozano, Joseph      11 Express Swimming-MR       NT    3:20.16        
                1:38.77   3:20.16 (1:41.39)                                        
  6 Danin, Marc C       12 WISC-MR              3:35.00    3:21.42        
                1:36.75   3:21.42 (1:44.67)                                        
  7 Li, Kytoh           12 ABBE-MR              3:16.00    3:29.09        
                1:42.77   3:29.09 (1:46.32)                                        
  8 Li, Kevin Z         11 ABBE-MR              3:20.00    3:34.96        
                1:44.01   3:34.96 (1:50.95)                                        
  9 Taddeo, Matthew C   12 North Shore-MR       3:38.00    3:35.87        
                1:45.13   3:35.87 (1:50.74)                                        
 10 Stoski, Nicholas    11 LBA-MR               3:55.00    3:40.81        
                1:45.44   3:40.81 (1:55.37)                                        
 11 O'Meara, James      12 LBA-MR               3:45.60    3:52.70        
                1:53.42   3:52.70 (1:59.28)                                        
 12 Cheong, Kevin       11 Express Swimming-MR       NT    3:59.30        
                1:55.33   3:59.30 (2:03.97)                                        
 13 Cassara, Conner V   11 North Shore-MR       3:45.00    4:01.26        
                2:00.93   4:01.26 (2:00.33)                                        
 14 Linder, Daniel      11 WISC-MR              3:46.00    4:12.74        
                2:03.72   4:12.74 (2:09.02)                                        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kowalsky, Austin J  12 Express Swimming-MR  1:08.49    1:08.84        
  2 Lin, Kevin          12 Twisters-MR          1:19.74    1:14.93        
  3 Domagala, Michael   11 Twisters-MR          1:17.60    1:18.06        
  4 Dong, Richard       11 Twisters-MR          1:24.32    1:21.14        
  5 Gassert, Steven     12 Express Swimming-MR  1:29.96    1:27.32        
  6 Damm, Eric R        11 HAA-MR               1:22.59    1:27.54        
  7 Pu, Austin          11 Twisters-MR          1:23.58    1:29.74        
  8 Moon, Jay           11 Twisters-MR          1:29.70    1:30.83        
  9 Lang, Daniel        11 Express Swimming-MR  1:35.93    1:31.27        
 10 Canner, James       12 LBA-MR               1:40.00    1:33.94        
 11 Christianson, Keit  11 HAA-MR               1:44.57    1:42.89        
 -- Byington, Joseph    12 WISC-MR              2:00.00         DQ        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gianino, Alex J     14 UN-YM-MR               57.77      57.73        
  2 Wallace, Dan P      14 Express Swimming-MR    58.69      58.72        
  3 Sangtippawan, Chud  14 Twisters-MR            59.94      59.57        
  4 Wong, Stanley       13 NY Sharks-MR           59.92      59.70        
  5 Doherty, Christoph  14 Twisters-MR          1:02.11    1:00.87        
  6 Kuo, Theodore       14 Express Swimming-MR  1:00.19    1:01.03        
  7 Wadolowski, Thomas  13 Twisters-MR          1:04.19    1:01.43        
  8 Carmichael-Lopes,   13 Express Swimming-MR  1:01.27    1:01.70        
  9 Spierer, Josh A     14 IA-MR                1:02.47    1:01.86        
 10 Kostelec, Nick      14 LBA-MR               1:07.00    1:02.16        
 11 Barbosa, Larry S    14 Twisters-MR          1:02.64    1:03.38        
 12 Magee, Ryan T       14 NY Sharks-MR         1:02.50    1:03.45        
 13 Mayer, Michael      14 Express Swimming-MR  1:01.87    1:04.28        
 14 Corey, Alexi        13 NY Sharks-MR         1:05.47    1:05.13        
 15 McKenna, Brian      13 ABBE-MR              1:04.87    1:05.75        
 16 Duva, Ben           14 Express Swimming-MR  1:04.88    1:06.00        
 17 Alton, Shane        14 LBA-MR               1:04.19    1:06.19        
 18 Murphy, Thomas P    14 OWA-MR               1:06.12    1:06.44        
 19 Malkin, Charles C   13 North Shore-MR       1:05.23    1:06.95        
 20 Catarinacchio, Vin  14 UN-YM-MR             1:06.22    1:07.27        
 21 Peng, Didi Y        13 OWA-MR               1:04.22    1:07.41        
 22 Armellino, Adam     14 LBA-MR               1:10.00    1:07.77        
 23 Lo, Arthur          14 Express Swimming-MR  1:05.77    1:07.79        
 24 Zhang, Thomas       13 NY Sharks-MR         1:08.61    1:08.00        
 25 Holtzman, Scott J   14 OWA-MR               1:08.32    1:08.17        
 26 Martinez, George A  13 Twisters-MR          1:09.27    1:08.28        
 27 Graham, Danny       13 Express Swimming-MR  1:07.72    1:08.60        
 28 Lam, Aaron          14 ABBE-MR              1:04.00    1:09.08        
 29 Kan, Dennis         13 ABBE-MR              1:10.53    1:09.59        
 30 Gillenwater, Darin  13 Riptides-MR          1:00.23    1:10.23        
 31 Privalov, Alexei    14 NY Sharks-MR         1:12.32    1:10.48        
 32 Wang, Eugene        13 Express Swimming-MR  1:10.13    1:11.25        
 33 Vatsia, Sohrab K    13 Express Swimming-MR  1:12.97    1:11.68        
 34 Ray, Joe J          14 IA-MR                1:22.21    1:13.58        
 35 Romero, Luis M      13 North Shore-MR       1:14.55    1:14.96        
 36 Newell, Michael J   13 North Shore-MR       1:15.10    1:16.30        
 37 Gray, Connor C      13 HAA-MR               1:19.90    1:16.96        
 38 McVeigh, Sean       13 Bscat-MR             1:14.31    1:17.24        
 39 Chiew, Alex         14 ABBE-MR              1:18.41    1:17.50        
 40 Sack, Danny C       13 OWA-MR               1:16.03    1:19.77        
 41 Pu, Andrew          13 Twisters-MR          1:27.79    1:20.73        
 42 Chang, Kevin        13 Express Swimming-MR  1:22.91    1:23.06        
 43 Chen, Zhaoyu        13 RedTails-MR          1:22.97    1:24.42        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Doherty, Christoph  14 Twisters-MR          2:26.34    2:25.46        
                1:10.04   2:25.46 (1:15.42)                                        
  2 Wong, Stanley       13 NY Sharks-MR         2:30.03    2:25.89        
                1:11.36   2:25.89 (1:14.53)                                        
  3 Wadolowski, Thomas  13 Twisters-MR          2:28.69    2:31.77        
                1:14.07   2:31.77 (1:17.70)                                        
  4 Corey, Alexi        13 NY Sharks-MR         2:34.30    2:34.82        
                1:15.54   2:34.82 (1:19.28)                                        
  5 Duva, Ben           14 Express Swimming-MR  2:36.05    2:37.50        
                1:16.77   2:37.50 (1:20.73)                                        
  6 Dutton, Matthew T   13 HAA-MR               2:34.79    2:38.28        
                1:17.22   2:38.28 (1:21.06)                                        
  7 McKenna, Brian      13 ABBE-MR              2:39.35    2:39.03        
                2:39.12         2:39.03 ( )                                        
  8 Spierer, Josh A     14 IA-MR                2:40.75    2:39.13        
                1:19.17   2:39.13 (1:19.96)                                        
  9 Magee, Ryan T       14 NY Sharks-MR         2:41.11    2:39.91        
                1:19.84   2:39.91 (1:20.07)                                        
 10 Kostelec, Nick      14 LBA-MR               1:55.00    2:43.00        
                1:18.72   2:43.00 (1:24.28)                                        
 11 Catarinacchio, Vin  14 UN-YM-MR             2:41.13    2:47.28        
                1:20.06   2:47.28 (1:27.22)                                        
 12 Graham, Danny       13 Express Swimming-MR  2:44.27    2:49.40        
                1:21.25   2:49.40 (1:28.15)                                        
 13 Georgescu, Rona F   13 Twisters-MR          2:58.65    2:50.74        
                1:24.51   2:50.74 (1:26.23)                                        
 14 Wang, Eugene        13 Express Swimming-MR  2:58.29    2:55.98        
                1:26.46   2:55.98 (1:29.52)                                        
 15 Vatsia, Sohrab K    13 Express Swimming-MR  3:00.40    2:56.56        
                1:26.45   2:56.56 (1:30.11)                                        
 16 Kan, Dennis         13 ABBE-MR              3:01.92    3:07.39        
                2:54.79     3:07.39 (12.60)                                        
 17 Newell, Michael J   13 North Shore-MR       4:16.59    3:07.98        
                1:32.90   3:07.98 (1:35.08)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Peng, Didi Y        13 OWA-MR               2:40.63    2:38.95        
                1:16.54   2:38.95 (1:22.41)                                        
  2 Sangtippawan, Chud  14 Twisters-MR          2:37.04    2:41.47        
                1:17.49   2:41.47 (1:23.98)                                        
  3 Mayer, Michael      14 Express Swimming-MR  2:47.58    2:45.67        
                1:19.05   2:45.67 (1:26.62)                                        
  4 Carmichael-Lopes,   13 Express Swimming-MR  2:50.27    2:46.57        
                1:18.79   2:46.57 (1:27.78)                                        
  5 Barbosa, Larry S    14 Twisters-MR          2:47.29    2:49.03        
                1:21.90   2:49.03 (1:27.13)                                        
  6 Martinez, Keannu C  14 Twisters-MR          2:49.47    2:50.40        
                1:22.17   2:50.40 (1:28.23)                                        
  7 Yamout, Nader       13 Twisters-MR          3:00.51    2:54.25        
                1:24.53   2:54.25 (1:29.72)                                        
  8 Lam, Aaron          14 ABBE-MR              2:54.00    3:00.28        
                1:24.92   3:00.28 (1:35.36)                                        
  9 Lo, Arthur          14 Express Swimming-MR  3:22.31    3:06.58        
                1:29.39   3:06.58 (1:37.19)                                        
 10 Romero, Luis M      13 North Shore-MR       3:14.18    3:08.77        
                1:32.38   3:08.77 (1:36.39)                                        
 11 Holtzman, Scott J   14 OWA-MR               3:00.59    3:08.97        
                1:32.62   3:08.97 (1:36.35)                                        
 12 Alton, Shane        14 LBA-MR               3:15.82    3:09.82        
                1:32.91   3:09.82 (1:36.91)                                        
 13 Zhang, Thomas       13 NY Sharks-MR         3:14.57    3:12.89        
                1:32.59   3:12.89 (1:40.30)                                        
 14 Delgrosso, George   14 NY Sharks-MR              NT    3:19.87        
                1:34.41   3:19.87 (1:45.46)                                        
 15 Lopez, Christian C  14 ABBE-MR              3:10.00    3:23.73        
                1:39.11   3:23.73 (1:44.62)                                        
 16 Wang, Eugene        13 Express Swimming-MR       NT    3:24.00        
                1:39.18   3:24.00 (1:44.82)                                        
 17 Sack, Danny C       13 OWA-MR               3:23.27    3:25.29        
                1:40.93   3:25.29 (1:44.36)                                        
 18 Chen, Zhaoyu        13 RedTails-MR          3:18.67    3:26.14        
                1:38.60   3:26.14 (1:47.54)                                        
 19 Ray, Joe J          14 IA-MR                3:13.07    3:28.40        
                1:38.70   3:28.40 (1:49.70)                                        
 20 McVeigh, Sean       13 Bscat-MR             3:20.00    3:30.15        
                1:40.48   3:30.15 (1:49.67)                                        
 21 Chang, Kevin        13 Express Swimming-MR  3:45.34    3:34.62        
                1:42.92   3:34.62 (1:51.70)                                        
 -- Murphy, Thomas P    14 OWA-MR               3:00.08         DQ        
                1:31.69        DQ (1:39.17)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kuo, Theodore       14 Express Swimming-MR  1:04.54    1:05.11        
  2 Yamout, Nader       13 Twisters-MR          1:05.92    1:05.22        
  3 Gianino, Alex J     14 UN-YM-MR             1:06.99    1:05.29        
  4 Wallace, Dan P      14 Express Swimming-MR  1:07.71    1:08.13        
  5 Wong, Stanley       13 NY Sharks-MR         1:08.44    1:08.22        
  6 Georgescu, Rona F   13 Twisters-MR          1:10.21    1:08.47        
  7 Dutton, Matthew T   13 HAA-MR               1:09.63    1:08.51        
  8 Catarinacchio, Vin  14 UN-YM-MR             1:08.01    1:09.82        
  9 Lo, Arthur          14 Express Swimming-MR  1:13.23    1:11.90        
 10 Martinez, George A  13 Twisters-MR          1:13.60    1:12.76        
 11 Duva, Ben           14 Express Swimming-MR  1:14.44    1:12.95        
 12 Graham, Danny       13 Express Swimming-MR  1:13.44    1:13.33        
 13 Mayer, Michael      14 Express Swimming-MR  1:11.65    1:14.16        
 14 Martinez, Keannu C  14 Twisters-MR          1:12.17    1:14.78        
 15 Delgrosso, George   14 NY Sharks-MR         1:16.93    1:16.07        
 16 Malkin, Charles C   13 North Shore-MR       1:15.63    1:17.55        
 17 Armellino, Adam     14 LBA-MR               1:40.00    1:20.24        
 18 Privalov, Alexei    14 NY Sharks-MR         1:35.43    1:20.97        
 19 Gillenwater, Darin  13 Riptides-MR          1:15.45    1:32.33        
 20 Gray, Connor C      13 HAA-MR               1:38.19    1:33.24        
 21 Pu, Andrew          13 Twisters-MR          1:51.15    1:45.40        
 22 Chen, Zhaoyu        13 RedTails-MR          1:43.44    1:50.60        
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gianino, Alex J     14 UN-YM-MR             2:19.82    2:20.71        
                1:07.59   2:20.71 (1:13.12)                                        
  2 Sangtippawan, Chud  14 Twisters-MR          2:24.53    2:26.37        
                1:09.71   2:26.37 (1:16.66)                                        
  3 Yamout, Nader       13 Twisters-MR          2:29.75    2:28.12        
                1:09.34   2:28.12 (1:18.78)                                        
  4 Mayer, Michael      14 Express Swimming-MR  2:28.77    2:29.06        
                1:13.15   2:29.06 (1:15.91)                                        
  5 Carmichael-Lopes,   13 Express Swimming-MR  2:28.91    2:29.76        
                1:11.67   2:29.76 (1:18.09)                                        
  6 Wallace, Dan P      14 Express Swimming-MR  2:31.92    2:31.05        
                1:13.34   2:31.05 (1:17.71)                                        
  7 Barbosa, Larry S    14 Twisters-MR          2:27.24    2:31.06        
                1:12.16   2:31.06 (1:18.90)                                        
  8 Doherty, Christoph  14 Twisters-MR          2:28.11    2:31.78        
                1:09.28   2:31.78 (1:22.50)                                        
  9 Kuo, Theodore       14 Express Swimming-MR  2:31.84    2:32.68        
                1:10.02   2:32.68 (1:22.66)                                        
 10 Peng, Didi Y        13 OWA-MR               2:32.84    2:33.84        
                1:16.68   2:33.84 (1:17.16)                                        
 11 Dutton, Matthew T   13 HAA-MR               2:32.39    2:34.09        
                1:13.08   2:34.09 (1:21.01)                                        
 12 Wadolowski, Thomas  13 Twisters-MR          2:34.15    2:35.14        
                1:14.14   2:35.14 (1:21.00)                                        
 13 Magee, Ryan T       14 NY Sharks-MR         2:37.93    2:37.85        
                1:13.00   2:37.85 (1:24.85)                                        
 14 Duva, Ben           14 Express Swimming-MR  2:37.63    2:38.05        
                1:15.04   2:38.05 (1:23.01)                                        
 15 Martinez, Keannu C  14 Twisters-MR          2:36.08    2:39.02        
                1:18.16   2:39.02 (1:20.86)                                        
 16 McKenna, Brian      13 ABBE-MR              2:42.39    2:39.83        
                1:13.58   2:39.83 (1:26.25)                                        
 17 Georgescu, Rona F   13 Twisters-MR          2:46.54    2:40.21        
                1:18.90   2:40.21 (1:21.31)                                        
 18 Murphy, Thomas P    14 OWA-MR               2:37.92    2:41.04        
                1:17.95   2:41.04 (1:23.09)                                        
 19 Spierer, Josh A     14 IA-MR                2:41.77    2:41.10        
                1:14.74   2:41.10 (1:26.36)                                        
 20 Martinez, George A  13 Twisters-MR          2:48.18    2:42.92        
                1:16.36   2:42.92 (1:26.56)                                        
 21 Holtzman, Scott J   14 OWA-MR               2:40.02    2:42.94        
                1:18.75   2:42.94 (1:24.19)                                        
 22 Zhang, Thomas       13 NY Sharks-MR         2:47.70    2:43.35        
                1:17.03   2:43.35 (1:26.32)                                        
 23 Kostelec, Nick      14 LBA-MR               2:50.92    2:43.58        
                1:16.81   2:43.58 (1:26.77)                                        
 24 Alton, Shane        14 LBA-MR               2:48.00    2:43.67        
                1:20.30   2:43.67 (1:23.37)                                        
 25 Malkin, Charles C   13 North Shore-MR       2:43.25    2:45.53        
                1:19.34   2:45.53 (1:26.19)                                        
 26 Graham, Danny       13 Express Swimming-MR  2:44.56    2:45.65        
                1:17.57   2:45.65 (1:28.08)                                        
 27 Delgrosso, George   14 NY Sharks-MR         2:47.31    2:45.92        
                1:18.03   2:45.92 (1:27.89)                                        
 28 Lo, Arthur          14 Express Swimming-MR  2:47.09    2:46.29        
                1:20.69   2:46.29 (1:25.60)                                        
 29 Corey, Alexi        13 NY Sharks-MR         2:43.85    2:48.38        
                1:18.29   2:48.38 (1:30.09)                                        
 30 Privalov, Alexei    14 NY Sharks-MR         3:00.09    2:49.28        
                1:20.55   2:49.28 (1:28.73)                                        
 31 Armellino, Adam     14 LBA-MR               2:53.02    2:53.94        
                1:20.10   2:53.94 (1:33.84)                                        
 32 Wang, Eugene        13 Express Swimming-MR  2:54.27    2:54.52        
                1:23.38   2:54.52 (1:31.14)                                        
 33 Vatsia, Sohrab K    13 Express Swimming-MR  3:05.24    3:01.33        
                1:25.85   3:01.33 (1:35.48)                                        
 34 Romero, Luis M      13 North Shore-MR       3:07.70    3:02.80        
                1:32.27   3:02.80 (1:30.53)                                        
 35 Newell, Michael J   13 North Shore-MR       3:08.11    3:06.46        
                1:32.56   3:06.46 (1:33.90)                                        
 36 Sack, Danny C       13 OWA-MR               3:02.46    3:06.88        
                1:32.42   3:06.88 (1:34.46)                                        
 37 McVeigh, Sean       13 Bscat-MR             3:10.56    3:07.77        
                1:32.00   3:07.77 (1:35.77)                                        
 38 Gray, Connor C      13 HAA-MR               3:21.98    3:12.51        
                1:32.99   3:12.51 (1:39.52)                                        
 39 Pu, Andrew          13 Twisters-MR          3:28.95    3:27.64        
                1:37.34   3:27.64 (1:50.30)                                        
 -- Ray, Joe J          14 IA-MR                3:37.42         DQ        
                3:09.18          DQ (27.97)                                        
 -- Chang, Kevin        13 Express Swimming-MR  3:10.17         DQ        
                1:32.08        DQ (1:33.63)                                        
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Catano, AL          16 IA-MR                  57.04      56.12        
  2 Chang, One June J   16 FLY-MR                 56.34      56.23        
  3 Katz, Andrew        16 NY Sharks-MR           58.20      58.62        
  4 Staszewski, Alec L  16 OWA-MR                 57.78      58.88        
  5 Panzl, Jonathan W   17 Express Swimming-MR    58.86      58.95        
  6 Duch, Jack          16 RedTails-MR            58.47      59.14        
  7 Kowalsky, Austin J  12 Express Swimming-MR  1:00.21      59.82        
  8 Pickel, Cody        15 FLY-MR               1:00.35    1:00.11        
  9 Boland, Dan M       18 Farmingdale-MR       1:01.22    1:01.51        
 10 Richman, Peter      17 UN-YM-MR               58.23    1:01.90        
 11 Chen, Daniel        18 FLY-MR               1:03.37    1:02.91        
 12 O'Connor, Michael   18 LBA-MR               1:04.28    1:03.24        
 13 Eller, Zachary M    15 Riptides-MR          1:00.84    1:03.27        
 14 Collins, Danny P    16 FLY-MR               1:02.16    1:03.52        
 15 Gebremedhin, Hafto  20 RedTails-MR          1:00.55    1:03.82        
 16 Ochakovsky, Shawn   16 OWA-MR               1:05.03    1:04.40        
 17 Domagala, Michael   11 Twisters-MR          1:04.13    1:04.82        
 18 Wong, Andrew K      17 FLY-MR               1:05.83    1:05.72        
 19 Collins, Matthew J  14 FLY-MR               1:03.22    1:05.73        
 19 Lin, Kevin          12 Twisters-MR          1:07.59    1:05.73        
 21 Nash, John          15 LBA-MR               1:09.16    1:05.75        
 22 Miara, Jesse        13 NY Sharks-MR         1:07.29    1:06.50        
 23 Murphy, Thomas P    14 OWA-MR               1:06.12    1:06.61        
 24 Hendershot, Billy   15 FLY-MR               1:06.78    1:06.94        
 25 Dervisevic, Alen    12 Twisters-MR          1:07.10    1:06.95        
 26 Hourigan, Steven T  15 North Shore-MR       1:06.25    1:07.01        
 27 Mammano, Christoph  16 FLY-MR               1:04.39    1:07.04        
 28 Campbell, Patrick   15 Express Swimming-MR  1:12.11    1:08.56        
 29 Martinez, George A  13 Twisters-MR          1:08.00    1:08.73        
 30 Cascione, Michael   16 Express Swimming-MR  1:09.79    1:08.91        
 31 Podrecca, Milan M   16 OWA-MR               1:02.97    1:09.60        
 32 Li, Matthew         13 FLY-MR               1:09.41    1:11.59        
 33 Cannon, Christophe  12 CSC-MR               1:11.33    1:11.71        
 34 Yan, Jeffrey        13 FLY-MR               1:13.53    1:13.54        
 35 Lang, Daniel        11 Express Swimming-MR  1:15.34    1:14.39        
 36 Dong, Richard       11 Twisters-MR          1:14.09    1:14.56        
 37 Chen, Eric          14 FLY-MR               1:15.49    1:14.75        
 38 Tu, Jason           14 FLY-MR               1:15.66    1:14.77        
 39 Chow, Kevin         12 ABBE-MR                   NT    1:14.92        
 40 Moon, Jay           11 Twisters-MR          1:15.85    1:16.32        
 41 Canner, James       12 LBA-MR               1:16.54    1:16.47        
 42 Drury, Kevin C      12 Express Swimming-MR  1:13.85    1:16.48        
 43 Zezula, Mateusz     10 Twisters-MR          1:19.38    1:21.18        
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collins, Danny P    16 FLY-MR               2:24.46    2:24.89        
                1:11.40   2:24.89 (1:13.49)                                        
  2 Gebremedhin, Hafto  20 RedTails-MR          2:17.48    2:27.83        
                1:11.26   2:27.83 (1:16.57)                                        
  3 Duch, Jack          16 RedTails-MR          2:25.63    2:30.27        
                1:13.26   2:30.27 (1:17.01)                                        
  4 Collins, Matthew J  14 FLY-MR               2:19.94    2:30.44        
                1:13.97   2:30.44 (1:16.47)                                        
  5 Richman, Peter      17 UN-YM-MR             2:15.63    2:31.06        
                1:13.98   2:31.06 (1:17.08)                                        
  6 Barbosa, Larry S    14 Twisters-MR          2:32.96    2:34.66        
                1:15.82   2:34.66 (1:18.84)                                        
  7 Garcia, Stefan      14 FLY-MR               2:35.28    2:35.91        
                1:16.69   2:35.91 (1:19.22)                                        
  8 Martinez, George A  13 Twisters-MR          2:44.38    2:42.88        
                1:18.81   2:42.88 (1:24.07)                                        
  9 Dervisevic, Alen    12 Twisters-MR          2:39.88    2:44.42        
                1:19.81   2:44.42 (1:24.61)                                        
 10 Domagala, Michael   11 Twisters-MR          2:48.55    2:47.57        
                1:21.89   2:47.57 (1:25.68)                                        
 11 Hendershot, Billy   15 FLY-MR               2:56.48    2:51.12        
                1:24.29   2:51.12 (1:26.83)                                        
 12 Coleman, Gregory M  12 IA-MR                2:59.01    2:52.10        
                1:24.92   2:52.10 (1:27.18)                                        
 13 Lin, Kevin          12 Twisters-MR          2:52.80    2:54.00        
                1:24.59   2:54.00 (1:29.41)                                        
 14 Pu, Austin          11 Twisters-MR          2:54.69    2:56.37        
                1:26.54   2:56.37 (1:29.83)                                        
 15 Murphy, Thomas P    14 OWA-MR               2:53.33    2:57.81        
                1:26.24   2:57.81 (1:31.57)                                        
 16 Dong, Richard       11 Twisters-MR          2:53.91    2:58.41        
                1:27.18   2:58.41 (1:31.23)                                        
 17 Lang, Daniel        11 Express Swimming-MR  3:21.11    3:00.46        
                1:30.43   3:00.46 (1:30.03)                                        
 18 Drury, Kevin C      12 Express Swimming-MR       NT    3:03.21        
                1:32.04   3:03.21 (1:31.17)                                        
 19 Christianson, Keit  11 HAA-MR                    NT    3:07.02        
                1:32.33   3:07.02 (1:34.69)                                        
 
Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kowalsky, Austin J  12 Express Swimming-MR       NT    1:26.93        
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Peng, Didi Y        13 OWA-MR               2:40.63    2:42.60        
                1:17.81   2:42.60 (1:24.79)                                        
  2 Collins, Danny P    16 FLY-MR               2:57.00    2:53.86        
                1:24.51   2:53.86 (1:29.35)                                        
  3 Ching, Benjamin G   12 Twisters-MR          2:57.08    2:56.38        
                1:25.50   2:56.38 (1:30.88)                                        
  4 Garcia, Stefan      14 FLY-MR               2:55.92    2:58.39        
                1:26.06   2:58.39 (1:32.33)                                        
  5 Cascione, Michael   16 Express Swimming-MR  3:07.52    3:09.47        
                1:29.52   3:09.47 (1:39.95)                                        
  6 Chen, Daniel        18 FLY-MR               2:59.40    3:10.21        
                1:29.09   3:10.21 (1:41.12)                                        
  7 Hendershot, Billy   15 FLY-MR               3:05.42    3:10.69        
                1:31.42   3:10.69 (1:39.27)                                        
  8 Eller, Zachary M    15 Riptides-MR          3:03.70    3:12.64        
                1:31.35   3:12.64 (1:41.29)                                        
  9 Dervisevic, Alen    12 Twisters-MR          3:04.23    3:13.91        
                1:31.93   3:13.91 (1:41.98)                                        
 10 Campbell, Patrick   15 Express Swimming-MR  3:32.12    3:17.70        
                1:36.67   3:17.70 (1:41.03)                                        
 11 Chen, Eric          14 FLY-MR               3:20.93    3:18.06        
                1:33.38   3:18.06 (1:44.68)                                        
 12 Pu, Austin          11 Twisters-MR          3:18.41    3:20.04        
                1:37.72   3:20.04 (1:42.32)                                        
 13 Moon, Jay           11 Twisters-MR          3:30.79    3:26.56        
                1:40.78   3:26.56 (1:45.78)                                        
 14 Tu, Jason           14 FLY-MR               3:24.10    3:28.97        
                1:35.68   3:28.97 (1:53.29)                                        
 15 Yan, Jeffrey        13 FLY-MR               3:36.47    3:29.77        
                1:37.00   3:29.77 (1:52.77)                                        
 16 Gorenstein, Isaac    9 NY Sharks-MR         3:39.84    3:41.99        
                1:49.40   3:41.99 (1:52.59)                                        
 17 Christianson, Keit  11 HAA-MR                    NT    3:51.68        
                1:52.44   3:51.68 (1:59.24)                                        
 
Boys 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Canner, James       12 LBA-MR                    NT      37.43        
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Catano, AL          16 IA-MR                1:02.19    1:01.52        
  2 Panzl, Jonathan W   17 Express Swimming-MR  1:01.23    1:02.13        
  3 Chang, One June J   16 FLY-MR               1:02.98    1:02.90        
  4 Katz, Andrew        16 NY Sharks-MR         1:02.98    1:03.90        
  5 Staszewski, Alec L  16 OWA-MR               1:09.21    1:07.72        
  6 Barbosa, Larry S    14 Twisters-MR          1:07.39    1:08.17        
  7 Richman, Peter      17 UN-YM-MR             1:05.48    1:09.33        
  8 Murphy, Thomas P    14 OWA-MR               1:13.43    1:12.14        
  9 Martinez, George A  13 Twisters-MR          1:13.60    1:12.83        
 10 Mammano, Christoph  16 FLY-MR               1:12.84    1:13.19        
 11 Nash, John          15 LBA-MR               1:18.87    1:13.88        
 12 Hourigan, Steven T  15 North Shore-MR       1:14.13    1:15.07        
 13 O'Connor, Michael   18 LBA-MR               1:18.85    1:16.09        
 14 Ching, Benjamin G   12 Twisters-MR          1:14.32    1:17.38        
 15 Peng, Didi Y        13 OWA-MR               1:18.61    1:21.01        
 16 Ochakovsky, Michae  16 OWA-MR               1:16.61    1:21.51        
 17 Boland, Dan M       18 Farmingdale-MR       1:15.75    1:21.99        
 18 Ochakovsky, Shawn   16 OWA-MR               1:13.98    1:24.17        
 19 Coleman, Gregory M  12 IA-MR                1:25.11    1:24.32        
 20 Miara, Jesse        13 NY Sharks-MR         1:15.41    1:24.71        
 21 Li, Matthew         13 FLY-MR               1:30.90    1:27.84        
 22 Gorenstein, Isaac    9 NY Sharks-MR         1:46.24    1:41.35        
 
Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Catano, AL          16 IA-MR                2:23.49    2:21.73        
                1:05.64   2:21.73 (1:16.09)                                        
  2 Katz, Andrew        16 NY Sharks-MR         2:20.66    2:22.71        
                1:05.76   2:22.71 (1:16.95)                                        
  3 Chang, One June J   16 FLY-MR               2:24.32    2:24.75        
                1:08.62   2:24.75 (1:16.13)                                        
  4 Cerra, Nicholas     15 OWA-MR               2:19.04    2:32.22        
                1:10.48   2:32.22 (1:21.74)                                        
  5 Gebremedhin, Hafto  20 RedTails-MR          2:27.99    2:36.90        
                1:12.89   2:36.90 (1:24.01)                                        
  6 Garcia, Stefan      14 FLY-MR               2:34.97    2:38.44        
                1:15.96   2:38.44 (1:22.48)                                        
  7 Peng, Didi Y        13 OWA-MR               2:32.84    2:38.55        
                1:19.62   2:38.55 (1:18.93)                                        
  8 Pickel, Cody        15 FLY-MR               2:50.93    2:39.03        
                1:12.78   2:39.03 (1:26.25)                                        
  9 Collins, Matthew J  14 FLY-MR               2:34.89    2:39.96        
                1:14.24   2:39.96 (1:25.72)                                        
 10 Ochakovsky, Shawn   16 OWA-MR               2:35.05    2:42.02        
                1:15.87   2:42.02 (1:26.15)                                        
 11 Chen, Daniel        18 FLY-MR               2:37.22    2:42.95        
                1:17.07   2:42.95 (1:25.88)                                        
 12 Ching, Benjamin G   12 Twisters-MR          2:41.74    2:43.60        
                1:19.51   2:43.60 (1:24.09)                                        
 13 Domagala, Michael   11 Twisters-MR          2:43.32    2:44.59        
                1:17.80   2:44.59 (1:26.79)                                        
 14 Hourigan, Steven T  15 North Shore-MR       2:47.66    2:45.06        
                1:19.53   2:45.06 (1:25.53)                                        
 15 Boland, Dan M       18 Farmingdale-MR       2:36.88    2:45.21        
                1:14.81   2:45.21 (1:30.40)                                        
 16 Nash, John          15 LBA-MR               2:51.34    2:48.54        
                1:19.70   2:48.54 (1:28.84)                                        
 17 O'Connor, Michael   18 LBA-MR               2:49.56    2:49.91        
                1:17.60   2:49.91 (1:32.31)                                        
 18 Podrecca, Milan M   16 OWA-MR               2:44.40    2:50.97        
                1:23.96   2:50.97 (1:27.01)                                        
 19 Wong, Andrew K      17 FLY-MR               2:55.00    2:51.19        
                1:19.07   2:51.19 (1:32.12)                                        
 20 Ochakovsky, Michae  16 OWA-MR               2:41.84    2:51.65        
                1:18.86   2:51.65 (1:32.79)                                        
 21 Lin, Kevin          12 Twisters-MR          2:47.81    2:52.48        
                1:19.26   2:52.48 (1:33.22)                                        
 22 Campbell, Patrick   15 Express Swimming-MR  3:31.21    2:55.56        
                1:26.74   2:55.56 (1:28.82)                                        
 23 Coleman, Gregory M  12 IA-MR                3:08.81    2:57.24        
                1:23.18   2:57.24 (1:34.06)                                        
 24 Dong, Richard       11 Twisters-MR          2:58.81    2:57.35        
                1:25.03   2:57.35 (1:32.32)                                        
 25 Pu, Austin          11 Twisters-MR          2:52.44    2:57.50        
                1:26.42   2:57.50 (1:31.08)                                        
 26 Cascione, Michael   16 Express Swimming-MR       NT    2:57.77        
                1:25.74   2:57.77 (1:32.03)                                        
 27 Miara, Jesse        13 NY Sharks-MR         2:48.28    2:58.76        
                1:23.93   2:58.76 (1:34.83)                                        
 28 Li, Matthew         13 FLY-MR               3:00.49    3:01.71        
                1:28.34   3:01.71 (1:33.37)                                        
 29 Russo, Cameron J    15 OWA-MR               2:42.71    3:02.24        
                1:26.07   3:02.24 (1:36.17)                                        
 30 Lang, Daniel        11 Express Swimming-MR  3:30.89    3:04.89        
                1:29.15   3:04.89 (1:35.74)                                        
 31 Moon, Jay           11 Twisters-MR          3:05.00    3:05.18        
                1:29.10   3:05.18 (1:36.08)                                        
 32 Yan, Jeffrey        13 FLY-MR               3:06.26    3:06.12        
                1:28.75   3:06.12 (1:37.37)                                        
 33 Tu, Jason           14 FLY-MR               3:05.46    3:07.48        
                1:31.86   3:07.48 (1:35.62)                                        
 34 Cannon, Christophe  12 CSC-MR               4:14.58    3:10.85        
                1:30.59   3:10.85 (1:40.26)                                        
 35 Drury, Kevin C      12 Express Swimming-MR       NT    3:11.16        
                1:33.14   3:11.16 (1:38.02)                                        
 36 Canner, James       12 LBA-MR               3:19.79    3:17.40        
                1:33.15   3:17.40 (1:44.25)                                        
 
Boys 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Flushing YMCA-MR  'A'                            NT    1:48.14        
                  55.67     1:48.14 (52.47)                                        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kan, Dennis         13 ABBE-MR                   NT      29.68        
  2 Li, Matthew         13 FLY-MR                    NT      29.85        
  3 Rudolph, Holly E    15 Express Swimming-MR       NT      32.50        
  4 Canner, James       12 LBA-MR                    NT      33.30        
  5 Chow, Kevin         12 ABBE-MR                   NT      33.74        

Brought to you by Computer Aide, Inc.