2007 MR LIE June 23-24th - 6/23/2007 to 6/24/2007               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle

    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Catano, Tiffany     10 IA-MR                  34.28      34.29        
  2 Papsco, Nicole J    10 HYB-MR                 36.00      35.33        
  3 O'Halloran, Kaleig  10 IA-MR                  39.29      38.34        
  4 Boyle, Erin E        9 CSC-MR                 43.80      38.84        
  5 Yau, Maggie         10 UN-GA-MR               39.27      38.99        
  6 Rostrup, Chloe L    10 CSC-MR                 39.82      39.04        
  7 Smith, Melanie M    10 CSC-MR                    NT      39.09        
  8 Harrington, Morgan   9 LBA-MR                 42.53      39.61        
  9 Lennon, Maryann E    9 Express Swimming-MR    38.57      39.85        
 10 Fitzpatrick, Ailee  10 HYB-MR                 45.64      40.51        
 11 Hammond, Jillian J  10 HYB-MR                 40.57      41.75        
 12 Lyver, Shannon M    10 IA-MR                  43.91      41.81        
 13 McGovern, Meaghan   10 COND-MR                42.85      43.01        
 14 Palmer, Fiona E      9 Express Swimming-MR    43.59      44.42        
 15 Felpo, Victoria M   10 HYB-MR                 43.71      45.18        
 16 Tavernese, Sarah    10 LBA-MR                 44.50      46.15        
 17 Murphy, Meghan A    10 IA-MR                  49.71      46.32        
 18 Pan, Amy             9 Aquaflames-MR             NT      47.56        
 19 Liu, Serina          9 UN-GA-MR             1:11.13      47.74        
 20 Farrell, Caroline    8 LBA-MR                 48.12      47.82        
 21 Jordan, Kayalee      8 LBA-MR                 50.82      48.45        
 22 Farrell, Shannon P   9 COND-MR                55.21      48.72        
 23 Pompay, Melody R     7 Express Swimming-MR    49.67      50.18        
 24 Chase, Christina    10 LBA-MR                 55.00      50.44        
 25 Lappin, Emily        9 Express Swimming-MR    50.36      50.69        
 26 O'Halloran, Lauren   8 CSC-MR                 51.33      51.05        
 27 Solis, Gabriela      7 LBA-MR                 48.72      51.51        
 28 Harrington, Brooke   7 LBA-MR                 49.16      52.62        
 29 Yuabov, Esther       9 Aquaflames-MR        1:04.00      53.17        
 30 Boyle, Meghan A      8 CSC-MR               1:00.41      53.63        
 31 Pierce, Taylor F     7 IA-MR                1:05.55      53.81        
 32 Wirkowski, Kristin   9 OWA-MR                 53.36      55.15        
 33 LeClaire, Milly L    9 HYB-MR                 52.68      55.70        
 34 Rice, Natasha L      8 CSC-MR                    NT    1:00.20        
 35 Shvetsov, Dasha      8 COND-MR                55.89    1:01.68        
 36 Carmichael-Lopes,    9 Express Swimming-MR       NT    1:03.42        
 37 Chase, Samantha      7 LBA-MR                 52.76    1:04.02        
 38 Hirsch, Rebecca M    8 CSC-MR                    NT    1:05.36        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Catano, Tiffany     10 IA-MR                1:15.98    1:15.43        
  2 Nicpon, Catherine   10 LBA-MR               1:19.27    1:20.78        
  3 Smith, Melanie M    10 CSC-MR                    NT    1:25.11        
  4 Fain, Rachel A      10 Express Swimming-MR  1:27.87    1:25.53        
  5 Boyle, Erin E        9 CSC-MR               1:38.18    1:27.07        
  6 Farrell, Brenna K    9 COND-MR              1:33.71    1:27.12        
  7 Fitzpatrick, Ailee  10 HYB-MR               1:50.47    1:28.98        
  8 Coleman, Mackenzie   9 IA-MR                1:27.77    1:29.11        
  9 Lennon, Maryann E    9 Express Swimming-MR  1:27.28    1:30.18        
 10 O'Halloran, Kaleig  10 IA-MR                1:28.95    1:30.35        
 11 Hammond, Jillian J  10 HYB-MR               1:35.63    1:32.35        
 12 Rostrup, Chloe L    10 CSC-MR               1:32.83    1:32.91        
 13 Palmer, Fiona E      9 Express Swimming-MR  1:33.95    1:35.88        
 14 Yang, Kristen M     10 Express Swimming-MR       NT    1:36.93        
 15 Job, Zakiyyah       10 LBA-MR               1:32.33    1:38.44        
 16 Guo, Jenna J         7 Express Swimming-MR  1:41.63    1:39.10        
 17 Felpo, Victoria M   10 HYB-MR               1:38.76    1:42.50        
 18 Gross, Sylvanna L   10 SSL-MR               1:47.56    1:42.98        
 19 Pompay, Melody R     7 Express Swimming-MR  1:52.11    1:43.91        
 20 Murphy, Meghan A    10 IA-MR                1:48.81    1:47.28        
 21 Lappin, Emily        9 Express Swimming-MR  1:46.92    1:48.04        
 22 Asanjarani, Ashley   9 CIY-MR               2:05.00    1:49.78        
 23 Solis, Gabriela      7 LBA-MR               1:50.00    1:53.12        
 24 Wirkowski, Kristin   9 OWA-MR               1:57.75    1:53.34        
 25 Tavernese, Sarah    10 LBA-MR               1:47.08    1:53.57        
 26 Hurst, Brittany     10 LBA-MR               2:00.00    1:54.62        
 27 Farrell, Shannon P   9 COND-MR              2:05.46    1:55.66        
 28 Corso, Jessica M     9 Express Swimming-MR  1:57.18    1:56.27        
 29 Chase, Christina    10 LBA-MR               1:55.73    1:58.57        
 30 Chan, Samantha       9 CIY-MR               2:13.00    1:58.64        
 31 Lyver, Shannon M    10 IA-MR                1:35.08    1:58.94        
 32 Jordan, Kayalee      8 LBA-MR               1:55.00    1:59.88        
 33 Boyle, Meghan A      8 CSC-MR               2:35.16    2:00.44        
 34 Harrington, Brooke   7 LBA-MR               1:55.00    2:00.86        
 35 O'Halloran, Lauren   8 CSC-MR               1:58.24    2:03.04        
 36 Hurst, Jennifer     10 LBA-MR               2:00.00    2:07.60        
 37 Shvetsov, Dasha      8 COND-MR              2:16.78    2:12.86        
 38 Yim, Elizabeth       9 CIY-MR               2:12.00    2:13.74        
 39 LeClaire, Milly L    9 HYB-MR               2:03.76    2:14.80        
 40 Hirsch, Rebecca M    8 CSC-MR                    NT    2:24.86        
 41 Carmichael-Lopes,    9 Express Swimming-MR  2:13.75    2:25.11        
 -- Rice, Natasha L      8 CSC-MR                    NT         DQ        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Catano, Tiffany     10 IA-MR                1:24.20    1:21.99        
  2 Nicpon, Catherine   10 LBA-MR               1:28.46    1:31.36        
  3 Papsco, Nicole J    10 HYB-MR               1:29.52    1:31.96        
  4 Harrington, Morgan   9 LBA-MR               1:33.43    1:36.59        
  5 Lennon, Maryann E    9 Express Swimming-MR  1:36.62    1:40.56        
  6 Job, Zakiyyah       10 LBA-MR               1:46.05    1:40.81        
  7 Coleman, Mackenzie   9 IA-MR                1:41.83    1:41.15        
  8 Boyle, Erin E        9 CSC-MR               2:15.43    1:43.21        
  9 Fain, Rachel A      10 Express Swimming-MR  1:41.52    1:43.66        
 10 Farrell, Brenna K    9 COND-MR              1:51.81    1:44.02        
 11 Smith, Melanie M    10 CSC-MR                    NT    1:44.24        
 12 Fitzpatrick, Ailee  10 HYB-MR               1:45.42    1:44.46        
 13 Lyver, Shannon M    10 IA-MR                1:50.42    1:49.40        
 14 Palmer, Fiona E      9 Express Swimming-MR  1:45.00    1:49.81        
 15 Guo, Jenna J         7 Express Swimming-MR  1:54.68    1:53.89        
 16 Lappin, Emily        9 Express Swimming-MR       NT    1:54.58        
 17 Pompay, Melody R     7 Express Swimming-MR  2:00.88    1:55.17        
 18 Rostrup, Chloe L    10 CSC-MR               2:05.08    1:55.83        
 19 Hurst, Brittany     10 LBA-MR               2:15.00    1:58.88        
 20 Farrell, Caroline    8 LBA-MR               2:00.00    2:02.12        
 21 Farrell, Shannon P   9 COND-MR              2:08.34    2:07.27        
 22 Chan, Samantha       9 CIY-MR               2:25.00    2:08.33        
 23 Corso, Jessica M     9 Express Swimming-MR  2:16.52    2:16.07        
 24 Hurst, Jennifer     10 LBA-MR               2:15.00    2:19.07        
 25 Rice, Natasha L      8 CSC-MR                    NT    2:22.36        
 26 O'Halloran, Lauren   8 CSC-MR                    NT    2:35.30        
 -- Jordan, Kayalee      8 LBA-MR               2:10.00         DQ        
 -- Yim, Elizabeth       9 CIY-MR               2:22.00         DQ        
 -- Yang, Kristen M     10 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Papsco, Nicole J    10 HYB-MR               1:42.72    1:44.50        
  2 Yau, Maggie         10 UN-GA-MR             1:44.08    1:44.56        
  3 Hammond, Jillian J  10 HYB-MR               2:19.98    1:54.13        
  4 Lennon, Maryann E    9 Express Swimming-MR  1:55.54    1:55.90        
  5 Coleman, Mackenzie   9 IA-MR                1:52.33    1:59.19        
  6 Wirkowski, Kristin   9 OWA-MR               2:13.00    2:02.97        
  7 McGovern, Meaghan   10 COND-MR                59.93    2:04.12        
  8 Felpo, Victoria M   10 HYB-MR               2:27.22    2:05.50        
  9 Guo, Jenna J         7 Express Swimming-MR  2:13.27    2:06.06        
 10 Tavernese, Sarah    10 LBA-MR               2:02.88    2:07.33        
 11 Gross, Sylvanna L   10 SSL-MR               2:14.62    2:08.87        
 12 Carmichael-Lopes,    9 Express Swimming-MR  2:14.26    2:14.71        
 13 Hurst, Brittany     10 LBA-MR               2:30.00    2:16.17        
 14 Palmer, Fiona E      9 Express Swimming-MR  2:07.90    2:17.70        
 15 Farrell, Brenna K    9 COND-MR              2:24.06    2:18.11        
 16 Hurst, Jennifer     10 LBA-MR               2:30.00    2:26.11        
 17 Chan, Samantha       9 CIY-MR               2:37.00    2:26.24        
 18 Corso, Jessica M     9 Express Swimming-MR  2:17.72    2:26.60        
 19 Asanjarani, Ashley   9 CIY-MR               2:25.00    2:27.59        
 20 Solis, Gabriela      7 LBA-MR               2:20.00    2:30.19        
 21 Chase, Samantha      7 LBA-MR               2:20.00    2:38.38        
 22 Boyle, Meghan A      8 CSC-MR               3:11.11    2:48.37        
 -- Chase, Christina    10 LBA-MR               2:15.00         DQ        
 -- Liu, Serina          9 UN-GA-MR             3:01.21         DQ        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fain, Rachel A      10 Express Swimming-MR    38.20      39.15        
  2 Harrington, Morgan   9 LBA-MR                 39.57      39.88        
  3 Nicpon, Catherine   10 LBA-MR                 40.14      41.52        
  4 Yau, Maggie         10 UN-GA-MR               45.49      44.41        
  5 Job, Zakiyyah       10 LBA-MR                 49.33      49.54        
  6 McGovern, Meaghan   10 COND-MR                49.93      50.31        
  7 Liu, Serina          9 UN-GA-MR             1:36.91      58.74        
  8 Guo, Jenna J         7 Express Swimming-MR    56.81      59.47        
  9 Pan, Amy             9 Aquaflames-MR             NT      59.56        
 10 Harrington, Brooke   7 LBA-MR                 59.25    1:00.00        
 11 Asanjarani, Ashley   9 CIY-MR               1:06.00    1:00.75        
 12 Gross, Sylvanna L   10 SSL-MR               1:08.25    1:02.46        
 13 Yuabov, Esther       9 Aquaflames-MR        1:12.78    1:04.38        
 14 Yim, Elizabeth       9 CIY-MR               1:06.00    1:05.95        
 15 Carmichael-Lopes,    9 Express Swimming-MR  1:09.51    1:08.21        
 16 Shvetsov, Dasha      8 COND-MR              1:17.90    1:08.60        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hetzer, Nicole M    12 CSC-MR                 30.65      29.88        
  2 Brady, Megan        12 LBA-MR                 32.32      30.12        
  3 Malyszka, Stephani  12 COND-MR                31.50      31.00        
  4 Barcklow, Gabriell  12 OWA-MR                 30.85      31.12        
  5 Dieterich, Sara A   12 CSC-MR                 32.39      32.15        
  6 Lucas, Marie E      11 Express Swimming-MR    34.58      32.18        
  7 Kuzniewski, Kayla   12 Express Swimming-MR    32.15      32.41        
  8 Francis, Casey L    12 Express Swimming-MR    34.51      32.86        
  9 Henry, Sarah A      11 OWA-MR                 34.28      33.04        
 10 Chen, Lillian T     12 Express Swimming-MR    33.75      33.05        
 11 Richards, Miranda   11 IA-MR                  35.64      33.68        
 12 Henry, Olivia P     12 OWA-MR                 32.56      33.88        
 13 Unger, Krissy F     12 HYB-MR                 35.59      34.09        
 14 Gibbons, Nicolette  12 HYB-MR                 37.10      34.30        
 15 Mazza, Kimberly J   12 CSC-MR                 33.53      34.49        
 16 Nash, Jennifer      11 LBA-MR                 36.29      34.82        
 17 Caulfield, Jessica  11 CSC-MR                 38.38      35.30        
 18 Barberis, Jillian   12 HYB-MR                 36.20      35.90        
 19 Meehan, Sarah       11 HYB-MR                 37.57      36.00        
 20 Scheck, Meaghan E   11 IA-MR                  37.26      36.09        
 21 DiPaola, Emily      12 CIY-MR                 40.00      36.21        
 22 Napolitano, Jessic  12 CSC-MR                 40.68      36.31        
 23 Brambil, Molly M    11 HYB-MR                 37.87      36.99        
 24 Carmi, Christina    12 HYB-MR                 38.25      37.22        
 25 Lui, Geyanne        11 UN-GA-MR               37.83      37.47        
 26 Yau, Diana          11 UN-GA-MR               37.12      37.74        
 27 Alton, Erin         11 LBA-MR                 49.25      38.49        
 28 Gedeon, Lucevanie   12 LBA-MR                 40.00      38.57        
 29 Greff, Christie R   11 Express Swimming-MR    37.95      38.75        
 30 Stanton, Grace S    11 CSC-MR                 37.48      38.86        
 31 Corrigan, Maggie    12 LBA-MR                 44.16      39.05        
 32 Dubbs, Melanie A    11 SSL-MR                 40.40      39.88        
 33 Pereira, Alicia F   12 CIY-MR                 43.00      40.00        
 34 Adams, Katherine A  11 HYB-MR                 49.39      40.31        
 35 Kearns, Bridget M   11 Express Swimming-MR    39.54      40.40        
 36 Chow, Laurie        12 Express Swimming-MR       NT      40.51        
 37 Cheung, Shelley     11 CIY-MR                 50.66      40.67        
 38 Bernstein, Olive E  12 COND-MR                39.87      40.95        
 39 King, Maura B       11 IA-MR                  41.08      41.10        
 40 Leone, Sydney R     11 CSC-MR                    NT      41.16        
 41 Graham, Katie M     11 Express Swimming-MR    39.80      41.42        
 42 Gruber, Alex J      11 LBA-MR                 42.13      41.76        
 43 Chang, Amy          12 CIY-MR                 45.32      42.08        
 44 Sack, Courtney A    11 Farmingdale-MR         53.81      42.64        
 45 Esposito, Michele   11 CSC-MR                    NT      42.71        
 46 LeClaire, Kitty B   11 HYB-MR                 49.44      50.30        
 47 Doherty, Shannon V  11 HYB-MR                 48.08      50.97        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brady, Megan        12 LBA-MR               1:07.25    1:06.80        
  2 Dieterich, Sara A   12 CSC-MR               1:08.31    1:08.07        
  3 Kuzniewski, Kayla   12 Express Swimming-MR  1:08.23    1:08.45        
  4 Francis, Casey L    12 Express Swimming-MR  1:12.46    1:10.03        
  5 Malyszka, Stephani  12 COND-MR              1:09.68    1:10.04        
  6 Chen, Lillian T     12 Express Swimming-MR  1:11.75    1:10.84        
  7 Barcklow, Gabriell  12 OWA-MR               1:07.21    1:11.44        
  8 Kim, Rachel S       11 COND-MR              1:09.97    1:12.35        
  9 Chen, Catherine     12 CIY-MR               1:13.81    1:13.44        
 10 Flor, Erica M       12 HYB-MR               1:18.06    1:13.94        
 11 Gibbons, Nicolette  12 HYB-MR               1:17.44    1:14.78        
 12 Cannon, Kellie      11 LBA-MR               1:15.78    1:15.26        
 13 Aiello, Sarah       11 CSC-MR               1:16.99    1:15.33        
 14 Mazza, Kimberly J   12 CSC-MR               1:14.85    1:15.60        
 15 Richards, Miranda   11 IA-MR                1:18.30    1:15.94        
 16 Unger, Krissy F     12 HYB-MR               1:16.15    1:16.46        
 17 Henry, Olivia P     12 OWA-MR               1:12.66    1:16.95        
 18 Caulfield, Jessica  11 CSC-MR               1:27.71    1:17.57        
 19 Ward, Mariah        12 LBA-MR               1:20.85    1:18.68        
 20 Scheck, Meaghan E   11 IA-MR                1:24.46    1:19.02        
 21 Reilly, Samantha K  12 HYB-MR               1:22.04    1:20.15        
 22 Ferreri, Kiley M    12 Express Swimming-MR  1:18.96    1:20.23        
 23 Henry, Sarah A      11 OWA-MR               1:17.18    1:22.00        
 24 Stanton, Grace S    11 CSC-MR               1:27.37    1:22.15        
 25 Carmi, Christina    12 HYB-MR               1:22.37    1:22.74        
 26 DiPaola, Emily      12 CIY-MR               1:33.00    1:23.33        
 27 White, Amanda A     11 HYB-MR               1:21.99    1:23.61        
 28 Greff, Christie R   11 Express Swimming-MR  1:23.11    1:23.82        
 29 Barberis, Jillian   12 HYB-MR               1:22.48    1:24.99        
 30 Corrigan, Maggie    12 LBA-MR               1:35.14    1:25.54        
 31 Kearns, Bridget M   11 Express Swimming-MR  1:28.16    1:26.17        
 32 Brambil, Molly M    11 HYB-MR               1:26.29    1:26.85        
 33 Napolitano, Jessic  12 CSC-MR               1:30.71    1:26.89        
 34 Alton, Erin         11 LBA-MR               1:26.40    1:27.62        
 35 Gedeon, Lucevanie   12 LBA-MR               1:30.00    1:28.05        
 36 Pereira, Alicia F   12 CIY-MR               1:33.00    1:29.52        
 37 Graham, Katie M     11 Express Swimming-MR  1:31.11    1:31.08        
 38 King, Maura B       11 IA-MR                1:30.28    1:32.09        
 39 Cheung, Shelley     11 CIY-MR               1:40.67    1:32.17        
 40 Adams, Katherine A  11 HYB-MR               1:30.29    1:32.87        
 41 Bernstein, Olive E  12 COND-MR              1:37.29    1:33.85        
 42 Esposito, Michele   11 CSC-MR                    NT    1:35.72        
 43 Leone, Sydney R     11 CSC-MR                    NT    1:36.38        
 44 Sack, Courtney A    11 Farmingdale-MR       2:06.88    1:39.90        
 45 Chang, Amy          12 CIY-MR               1:43.50    1:41.60        
 46 LeClaire, Kitty B   11 HYB-MR               1:53.75    1:48.33        
 47 Doherty, Shannon V  11 HYB-MR               1:58.53    2:00.71        
 -- Chan, Olivia        12 Express Swimming-MR  1:04.00         DQ        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dieterich, Sara A   12 CSC-MR               1:17.82    1:15.40        
  2 Hetzer, Nicole M    12 CSC-MR               1:25.30    1:17.02        
  3 Kuzniewski, Kayla   12 Express Swimming-MR  1:16.30    1:18.28        
  4 Francis, Casey L    12 Express Swimming-MR  1:22.76    1:19.76        
  5 Lucas, Marie E      11 Express Swimming-MR  1:30.00    1:22.40        
  6 Flor, Erica M       12 HYB-MR               1:22.58    1:24.39        
  7 Reilly, Samantha K  12 HYB-MR               1:27.41    1:24.67        
  8 Gibbons, Nicolette  12 HYB-MR               1:29.02    1:25.69        
  9 Nash, Jennifer      11 LBA-MR               1:26.81    1:27.36        
 10 Chen, Lillian T     12 Express Swimming-MR  1:28.29    1:27.47        
 11 Unger, Krissy F     12 HYB-MR               1:27.22    1:29.10        
 12 Cannon, Kellie      11 LBA-MR               1:30.88    1:29.81        
 13 Meehan, Sarah       11 HYB-MR               1:30.53    1:30.10        
 14 Henry, Olivia P     12 OWA-MR               1:24.87    1:31.03        
 15 Lui, Geyanne        11 UN-GA-MR             1:35.34    1:32.53        
 16 White, Amanda A     11 HYB-MR               1:33.12    1:33.85        
 17 Corrigan, Maggie    12 LBA-MR               1:50.00    1:34.24        
 18 Carmi, Christina    12 HYB-MR               1:30.73    1:34.68        
 19 Chow, Laurie        12 Express Swimming-MR       NT    1:35.29        
 20 Greff, Christie R   11 Express Swimming-MR  1:37.08    1:37.68        
 21 Brambil, Molly M    11 HYB-MR               1:42.97    1:38.12        
 22 Aiello, Sarah       11 CSC-MR               1:44.83    1:38.57        
 23 Alton, Erin         11 LBA-MR               1:40.09    1:40.28        
 24 Dubbs, Melanie A    11 SSL-MR               1:42.91    1:40.32        
 25 Gruber, Alex J      11 LBA-MR               1:45.45    1:42.97        
 26 Gedeon, Lucevanie   12 LBA-MR               1:45.00    1:45.15        
 27 Kearns, Bridget M   11 Express Swimming-MR  1:49.02    1:50.05        
 28 Sack, Courtney A    11 Farmingdale-MR       1:43.29    1:52.46        
 29 Graham, Katie M     11 Express Swimming-MR  2:01.46    1:52.71        
 30 Esposito, Michele   11 CSC-MR                    NT    2:00.30        
 31 Doherty, Shannon V  11 HYB-MR               2:23.54    2:20.39        
 -- Bernstein, Olive E  12 COND-MR              1:53.65         DQ        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chan, Olivia        12 Express Swimming-MR  1:17.03    1:18.56        
  2 Hetzer, Nicole M    12 CSC-MR               1:30.47    1:24.04        
  3 Lucas, Marie E      11 Express Swimming-MR  1:29.71    1:30.41        
  4 Brady, Megan        12 LBA-MR               1:38.05    1:34.99        
  5 Reilly, Samantha K  12 HYB-MR               1:38.24    1:38.00        
  6 Chen, Lillian T     12 Express Swimming-MR  1:39.55    1:38.21        
  7 Flor, Erica M       12 HYB-MR               1:36.89    1:38.37        
  8 Chen, Catherine     12 CIY-MR               1:38.29    1:39.71        
  9 Lui, Geyanne        11 UN-GA-MR             1:45.18    1:44.07        
 10 Greff, Christie R   11 Express Swimming-MR  1:44.14    1:44.25        
 11 Ward, Mariah        12 LBA-MR               1:57.79    1:45.52        
 12 Meehan, Sarah       11 HYB-MR               1:45.11    1:49.98        
 13 Chow, Laurie        12 Express Swimming-MR       NT    1:54.26        
 14 Adams, Katherine A  11 HYB-MR               1:52.00    1:55.03        
 15 Yau, Diana          11 UN-GA-MR             1:58.97    1:56.09        
 16 Graham, Katie M     11 Express Swimming-MR  1:55.04    1:57.92        
 17 LeClaire, Kitty B   11 HYB-MR               2:07.75    2:02.10        
 18 Kearns, Bridget M   11 Express Swimming-MR  2:07.00    2:12.82        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chan, Olivia        12 Express Swimming-MR    31.30      31.26        
  2 Francis, Casey L    12 Express Swimming-MR    36.43      35.04        
  3 Kuzniewski, Kayla   12 Express Swimming-MR    36.44      35.95        
  4 Barcklow, Gabriell  12 OWA-MR                 35.15      36.20        
  5 Kim, Rachel S       11 COND-MR                35.92      36.21        
  6 Malyszka, Stephani  12 COND-MR                36.62      36.23        
  7 Ward, Mariah        12 LBA-MR                 38.54      37.54        
  8 Richards, Miranda   11 IA-MR                  40.10      37.86        
  9 Nash, Jennifer      11 LBA-MR                 40.07      38.99        
 10 Chen, Catherine     12 CIY-MR                 39.06      39.23        
 11 Aiello, Sarah       11 CSC-MR                 43.01      40.03        
 12 Mazza, Kimberly J   12 CSC-MR                 47.69      40.70        
 13 Caulfield, Jessica  11 CSC-MR                    NT      41.37        
 14 DiPaola, Emily      12 CIY-MR                 49.00      41.94        
 15 Yau, Diana          11 UN-GA-MR               44.65      42.19        
 16 Napolitano, Jessic  12 CSC-MR                 48.90      42.22        
 17 White, Amanda A     11 HYB-MR                 39.85      42.42        
 18 Henry, Sarah A      11 OWA-MR                 37.91      42.52        
 19 Scheck, Meaghan E   11 IA-MR                  43.42      42.66        
 20 Barberis, Jillian   12 HYB-MR                 42.86      42.76        
 21 Cannon, Kellie      11 LBA-MR                 41.60      44.23        
 22 King, Maura B       11 IA-MR                  43.28      45.82        
 23 Dubbs, Melanie A    11 SSL-MR                 46.98      47.18        
 24 Stanton, Grace S    11 CSC-MR                 58.06      49.06        
 25 Chang, Amy          12 CIY-MR                 54.45      49.12        
 26 Gruber, Alex J      11 LBA-MR                 50.09      51.39        
 27 Pereira, Alicia F   12 CIY-MR                 49.00      52.71        
 -- Cheung, Shelley     11 CIY-MR               1:00.77         DQ        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Francis, Casey L    12 Express Swimming-MR       NT    1:17.76        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Krebs, Kristen E    14 Express Swimming-MR  1:08.98    1:07.21        
  2 Boccio, Marissa C   14 Farmingdale-MR       1:06.12    1:07.90        
  3 Dundas, Lindsey R   13 CSC-MR               1:12.33    1:09.34        
  4 Leung, Alissa       14 Express Swimming-MR  1:07.78    1:09.41        
  5 Senken, Natasha L   13 OWA-MR               1:09.23    1:09.74        
  6 Stanford, Brittany  14 LBA-MR               1:09.97    1:09.79        
  7 Lindahl, Stephanie  14 LBA-MR               1:12.30    1:09.80        
  8 Mulligan, Kelly M   13 CIY-MR               1:11.56    1:09.91        
  9 Schuermann, Kerry   14 LBA-MR               1:08.88    1:10.02        
 10 DuPre, Pamela J     13 IA-MR                1:10.65    1:10.21        
 11 Boland, Kate E      14 Farmingdale-MR       1:26.69    1:10.71        
 12 Graham, Caitlin     14 Express Swimming-MR  1:11.18    1:10.74        
 13 Dematteo, Rosie A   13 CSC-MR               1:18.23    1:10.85        
 14 Pierce, Sara N      13 IA-MR                1:11.35    1:12.12        
 15 Morris, Cara K      13 COND-MR              1:10.86    1:12.23        
 16 Meng, Margaret      14 Express Swimming-MR  1:12.63    1:13.14        
 17 Doherty, Gini S     14 HYB-MR               1:24.77    1:14.21        
 18 Wang, Helena M      13 Express Swimming-MR  1:15.88    1:14.27        
 19 Tobin, Kate E       14 IA-MR                1:18.91    1:15.96        
 20 Culhane, Nora M     13 CSC-MR               1:21.55    1:16.05        
 21 Keim, Jennifer      13 LBA-MR               1:16.00    1:16.07        
 22 Tusa, Joana F       14 Express Swimming-MR  1:16.30    1:16.29        
 23 Chen, Vicki         14 UN-GA-MR             1:17.23    1:16.59        
 24 Corso, Kimberly M   13 Express Swimming-MR  1:15.54    1:17.34        
 25 Kuo, Anna           13 CIY-MR               1:25.17    1:17.37        
 26 Carlucci, Brannan   13 COND-MR              1:18.35    1:17.65        
 27 Dans, Miesha K      13 Express Swimming-MR  1:16.37    1:18.41        
 28 Sterling, Therese   13 HYB-MR               1:37.69    1:19.53        
 29 Kearns, Emily R     13 Express Swimming-MR  1:18.74    1:20.05        
 30 Lu, Angela          13 UN-GA-MR             1:11.12    1:20.16        
 31 Lee, Rose           13 CIY-MR               1:27.25    1:20.77        
 32 Rosenbaum, Ashley   14 Farmingdale-MR       1:33.96    1:24.37        
 33 Tusa, Kayla M       13 Express Swimming-MR  1:26.47    1:27.50        
 34 Panek, Monica       13 CIY-MR               1:25.00    1:27.53        
 35 Spuhler, Genny      13 HYB-MR               1:41.54    1:43.02        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kolackovsky, Kerri  14 OWA-MR               2:17.11    2:19.79        
                1:07.67   2:19.79 (1:12.12)                                        
  2 Mu, Isabella        13 Express Swimming-MR  2:20.60    2:21.77        
                1:09.14   2:21.77 (1:12.63)                                        
  3 Krebs, Kristen E    14 Express Swimming-MR  2:26.13    2:25.59        
                1:10.75   2:25.59 (1:14.84)                                        
  4 Lindahl, Stephanie  14 LBA-MR               2:31.18    2:28.87        
                1:13.63   2:28.87 (1:15.24)                                        
  5 Warren, Frances V   14 Express Swimming-MR  2:23.38    2:30.90        
                1:13.58   2:30.90 (1:17.32)                                        
  6 Madalena, Kathryn   14 Express Swimming-MR  2:34.21    2:31.53        
                1:15.82   2:31.53 (1:15.71)                                        
  7 Dundas, Lindsey R   13 CSC-MR               2:50.77    2:31.80        
                1:13.81   2:31.80 (1:17.99)                                        
  8 Senken, Natasha L   13 OWA-MR               2:29.08    2:32.39        
                1:15.20   2:32.39 (1:17.19)                                        
  9 Pierce, Sara N      13 IA-MR                2:36.01    2:33.83        
                1:14.46   2:33.83 (1:19.37)                                        
 10 DuPre, Pamela J     13 IA-MR                2:36.02    2:34.96        
                1:15.98   2:34.96 (1:18.98)                                        
 11 Boland, Kate E      14 Farmingdale-MR       2:36.15    2:35.24        
                1:14.76   2:35.24 (1:20.48)                                        
 12 Jacobsen, Ginger M  14 Express Swimming-MR  2:48.59    2:35.41        
                1:14.55   2:35.41 (1:20.86)                                        
 13 Boccio, Marissa C   14 Farmingdale-MR       2:23.65    2:36.17        
                1:14.21   2:36.17 (1:21.96)                                        
 14 Meng, Margaret      14 Express Swimming-MR  2:40.55    2:40.44        
                1:16.94   2:40.44 (1:23.50)                                        
 15 Morris, Cara K      13 COND-MR              2:35.29    2:42.20        
                1:17.87   2:42.20 (1:24.33)                                        
 16 Dematteo, Rosie A   13 CSC-MR               2:43.27    2:42.47        
                1:16.65   2:42.47 (1:25.82)                                        
 17 Wang, Helena M      13 Express Swimming-MR  2:49.57    2:44.01        
                1:18.41   2:44.01 (1:25.60)                                        
 18 Dans, Miesha K      13 Express Swimming-MR  2:46.89    2:44.66        
                1:18.86   2:44.66 (1:25.80)                                        
 19 Tobin, Kate E       14 IA-MR                2:51.68    2:45.38        
                1:21.28   2:45.38 (1:24.10)                                        
 20 Culhane, Nora M     13 CSC-MR               3:00.79    2:53.66        
                1:24.31   2:53.66 (1:29.35)                                        
 21 Kearns, Emily R     13 Express Swimming-MR  2:46.58    2:54.83        
                1:25.70   2:54.83 (1:29.13)                                        
 22 Deziel, Blaire      14 COND-MR              2:45.44    2:57.00        
                1:26.54   2:57.00 (1:30.46)                                        
 23 Carlucci, Brannan   13 COND-MR              2:57.21    2:59.90        
                1:29.14   2:59.90 (1:30.76)                                        
 24 Qian, Ashley        13 CIY-MR               3:02.46    3:02.93        
                1:25.18   3:02.93 (1:37.75)                                        
 25 Sterling, Therese   13 HYB-MR               3:14.65    3:03.07        
                1:31.46   3:03.07 (1:31.61)                                        
 26 Kuo, Anna           13 CIY-MR               3:10.00    3:04.34        
                1:26.06   3:04.34 (1:38.28)                                        
 27 Rosenbaum, Ashley   14 Farmingdale-MR       3:06.96    3:12.88        
                1:32.89   3:12.88 (1:39.99)                                        
 28 Panek, Monica       13 CIY-MR               3:26.00    3:48.15        
                3:23.22     3:48.15 (24.93)                                        
 29 Spuhler, Genny      13 HYB-MR               4:00.00    3:50.72        
                1:47.40   3:50.72 (2:03.32)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Leung, Alissa       14 Express Swimming-MR  2:30.02    2:30.27        
                1:12.99   2:30.27 (1:17.28)                                        
  2 Mu, Isabella        13 Express Swimming-MR  2:45.29    2:43.86        
                1:18.42   2:43.86 (1:25.44)                                        
  3 Madalena, Kathryn   14 Express Swimming-MR  2:44.25    2:44.69        
                1:22.02   2:44.69 (1:22.67)                                        
  4 Qian, Ashley        13 CIY-MR               2:54.58    2:46.06        
                1:19.74   2:46.06 (1:26.32)                                        
  5 Jacobsen, Ginger M  14 Express Swimming-MR  2:49.18    2:46.89        
                1:22.57   2:46.89 (1:24.32)                                        
  6 Schuermann, Kerry   14 LBA-MR               2:46.45    2:47.62        
                1:22.00   2:47.62 (1:25.62)                                        
  7 Warren, Frances V   14 Express Swimming-MR  2:46.70    2:48.90        
                1:23.48   2:48.90 (1:25.42)                                        
  8 Meng, Margaret      14 Express Swimming-MR  2:50.28    2:53.25        
                1:23.61   2:53.25 (1:29.64)                                        
  9 Lindahl, Stephanie  14 LBA-MR               2:51.43    2:53.33        
                1:25.44   2:53.33 (1:27.89)                                        
 10 Wang, Helena M      13 Express Swimming-MR  3:03.78    3:02.11        
                1:28.33   3:02.11 (1:33.78)                                        
 11 Boland, Kate E      14 Farmingdale-MR       2:45.50    3:03.29        
                1:27.63   3:03.29 (1:35.66)                                        
 12 Dubbs, Alyssa M     13 SSL-MR               2:59.79    3:05.58        
                1:32.27   3:05.58 (1:33.31)                                        
 13 Deziel, Blaire      14 COND-MR              3:03.77    3:09.86        
                1:33.28   3:09.86 (1:36.58)                                        
 14 Keim, Jennifer      13 LBA-MR               3:15.00    3:11.48        
                1:33.95   3:11.48 (1:37.53)                                        
 15 Lee, Rose           13 CIY-MR               3:18.00    3:11.96        
                1:34.52   3:11.96 (1:37.44)                                        
 16 Doherty, Gini S     14 HYB-MR               3:00.85    3:16.97        
                1:35.59   3:16.97 (1:41.38)                                        
 17 Chen, Vicki         14 UN-GA-MR             3:13.85    3:18.70        
                1:35.67   3:18.70 (1:43.03)                                        
 18 Kearns, Emily R     13 Express Swimming-MR  3:14.25    3:19.32        
                1:38.74   3:19.32 (1:40.58)                                        
 19 Dans, Miesha K      13 Express Swimming-MR  3:12.72    3:22.12        
                1:38.61   3:22.12 (1:43.51)                                        
 20 Tusa, Joana F       14 Express Swimming-MR  3:28.05    3:32.33        
                1:44.29   3:32.33 (1:48.04)                                        
 -- Lu, Angela          13 UN-GA-MR             2:52.31         DQ        
                1:35.06        DQ (1:47.64)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kolackovsky, Kerri  14 OWA-MR               1:15.20    1:19.23        
  2 Leung, Alissa       14 Express Swimming-MR  1:22.89    1:22.89        
  3 Senken, Natasha L   13 OWA-MR               1:24.46    1:25.94        
  4 Stanford, Brittany  14 LBA-MR               1:26.62    1:26.12        
  5 Madalena, Kathryn   14 Express Swimming-MR  1:28.32    1:27.01        
  6 Graham, Caitlin     14 Express Swimming-MR  1:27.47    1:29.46        
  7 Krebs, Kristen E    14 Express Swimming-MR  1:30.84    1:30.12        
  8 Corso, Kimberly M   13 Express Swimming-MR  1:24.55    1:31.72        
  9 Jacobsen, Ginger M  14 Express Swimming-MR  1:32.43    1:32.35        
 10 Mulligan, Kelly M   13 CIY-MR               1:32.08    1:32.38        
 11 Meng, Margaret      14 Express Swimming-MR  1:37.17    1:34.50        
 12 Lu, Angela          13 UN-GA-MR             1:24.27    1:35.13        
 13 Kuo, Anna           13 CIY-MR               1:34.27    1:36.24        
 14 Morris, Cara K      13 COND-MR              1:31.42    1:38.22        
 15 Boccio, Marissa C   14 Farmingdale-MR       1:34.67    1:38.48        
 16 Carlucci, Brannan   13 COND-MR              1:40.41    1:41.04        
 17 Sterling, Therese   13 HYB-MR               2:06.40    1:41.76        
 18 Dubbs, Alyssa M     13 SSL-MR               1:37.80    1:43.29        
 19 Chen, Vicki         14 UN-GA-MR             1:40.25    1:43.45        
 20 Culhane, Nora M     13 CSC-MR               1:51.92    1:44.17        
 21 Keim, Jennifer      13 LBA-MR               1:50.81    1:45.10        
 22 Spuhler, Genny      13 HYB-MR               1:44.56    1:47.10        
 23 Lee, Rose           13 CIY-MR               1:52.68    1:51.08        
 24 Kearns, Emily R     13 Express Swimming-MR  1:43.78    1:51.66        
 25 Tusa, Kayla M       13 Express Swimming-MR  1:52.76    1:54.96        
 26 Rosenbaum, Ashley   14 Farmingdale-MR       1:58.75    2:06.46        
 27 Panek, Monica       13 CIY-MR               1:51.00    2:13.41        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kolackovsky, Kerri  14 OWA-MR               1:11.62    1:10.77        
  2 Dundas, Lindsey R   13 CSC-MR               1:22.98    1:14.26        
  3 Warren, Frances V   14 Express Swimming-MR  1:11.96    1:14.45        
  4 Schuermann, Kerry   14 LBA-MR               1:12.07    1:14.46        
  5 Mu, Isabella        13 Express Swimming-MR  1:15.10    1:14.55        
  6 Dematteo, Rosie A   13 CSC-MR               1:25.99    1:17.97        
  7 DuPre, Pamela J     13 IA-MR                1:18.80    1:19.65        
  8 Graham, Caitlin     14 Express Swimming-MR  1:18.57    1:20.40        
  9 Mulligan, Kelly M   13 CIY-MR               1:18.48    1:20.72        
 10 Qian, Ashley        13 CIY-MR               1:19.28    1:21.80        
 11 Tobin, Kate E       14 IA-MR                1:30.12    1:26.94        
 12 Dubbs, Alyssa M     13 SSL-MR               1:30.47    1:31.25        
 13 Pierce, Sara N      13 IA-MR                1:29.84    1:33.51        
 14 Deziel, Blaire      14 COND-MR              1:29.80    1:35.07        
 15 Doherty, Gini S     14 HYB-MR               1:32.59    1:35.29        
 16 Tusa, Joana F       14 Express Swimming-MR  1:34.23    1:37.88        
 
Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bunster, Kelly E    16 CSC-MR                 28.13      28.08        
  2 Dwyer, Shannon M    18 Express Swimming-MR    27.96      29.02        
  3 Janowski, Mary-Ely  17 Express Swimming-MR    28.88      29.67        
  4 Nugent, Susan A     15 Express Swimming-MR    29.85      29.85        
  5 Ahern, Taryn M      21 Express Swimming-MR    28.90      29.89        
  6 Sabatini, Nina B    15 OWA-MR                 30.21      30.13        
  7 Henry, Elizabeth M  15 OWA-MR                 28.67      30.39        
  8 Chang, Linda        14 FLY-MR                 30.16      30.51        
  9 Mulligan, Nicole A  16 CIY-MR                 30.39      30.89        
 10 DI Novis, Jenna M   20 IA-MR                  30.91      30.95        
 11 Dwyer, Caitlin L    18 Express Swimming-MR    29.39      31.02        
 12 De los Santos, Dia  15 FLY-MR                 29.36      31.04        
 13 McNeely, Megan A    18 Unattached             30.07      31.05        
 14 Kim, Jane           16 FLY-MR                 30.68      31.40        
 15 Parmiter, Lindsey   15 Express Swimming-MR    31.03      31.44        
 16 Lindahl, Melissa    15 LBA-MR                 31.01      31.47        
 17 Mu, Isabella        13 Express Swimming-MR    31.93      31.49        
 18 Senken, Natasha L   13 OWA-MR                 31.65      31.53        
 19 Vetere, Joanna B    16 Express Swimming-MR    33.43      31.66        
 20 Smith, Caryn A      13 OWA-MR                 31.14      31.68        
 21 Stenger, Alexa      15 LBA-MR                 32.12      31.71        
 22 Warren, Frances V   14 Express Swimming-MR    32.32      32.29        
 22 Luqman, Kyle M      15 IA-MR                  30.70      32.29        
 24 Shockness, Jasmine  16 Express Swimming-MR    30.97      32.51        
 25 Mark, Kelly A       18 Express Swimming-MR    32.81      32.66        
 26 Chang, Elizabeth    13 FLY-MR                 32.57      32.89        
 27 Rudolph, Holly E    15 Express Swimming-MR    33.36      32.93        
 28 Kuzniewski, Megan   15 Express Swimming-MR    33.21      33.14        
 29 Dunne, Samantha M   15 SSL-MR                 34.72      33.46        
 30 Williams, April M   15 IA-MR                  33.07      33.52        
 31 Mirabal, Blair V    14 FLY-MR                 33.66      33.69        
 32 Madalena, Kathryn   14 Express Swimming-MR    35.15      34.17        
 33 Fojas, Regina M     15 CIY-MR                 33.59      34.84        
 34 Pierce, Megan E     16 IA-MR                  35.63      35.73        
 35 Cannon, Kellie      11 LBA-MR                 37.31      35.82        
 36 Pyros, Alexandra    15 Farmingdale-MR         36.11      36.02        
 37 Loginova, Maria     12 Aquaflames-MR             NT      37.50        
 38 Rabin-Court, Emma   13 Aquaflames-MR             NT      37.59        
 39 Littell, Julianne   15 Farmingdale-MR         37.75      37.68        
 40 Sosa, Lisbeth Meli  12 Aquaflames-MR             NT      40.72        
 41 Benzvi, Leah        12 Aquaflames-MR             NT      41.73        
 42 Pan, Sophie         12 Aquaflames-MR          44.98      42.47        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dwyer, Shannon M    18 Express Swimming-MR  1:00.36    1:02.35        
  2 Kelly, Katie A      20 IA-MR                1:02.95    1:02.77        
  3 Janowski, Mary-Ely  17 Express Swimming-MR  1:02.90    1:03.72        
  4 Ahern, Taryn M      21 Express Swimming-MR  1:04.22    1:04.04        
  5 Nugent, Susan A     15 Express Swimming-MR  1:03.39    1:04.15        
  6 Ferrante, Francesc  17 OWA-MR               1:02.62    1:04.16        
  7 Ryan, Sarah A       17 Express Swimming-MR  1:01.97    1:05.37        
  8 Betancourt, Lauren  15 FLY-MR               1:06.31    1:05.41        
  9 Kolackovsky, Kerri  14 OWA-MR               1:03.44    1:05.60        
 10 DI Novis, Jenna M   20 IA-MR                1:05.80    1:06.65        
 11 Dwyer, Brianne M    16 Express Swimming-MR  1:04.74    1:06.89        
 12 Dwyer, Caitlin L    18 Express Swimming-MR  1:03.07    1:06.94        
 13 Schlich, Samantha   16 Express Swimming-MR  1:06.62    1:07.06        
 14 Henry, Elizabeth M  15 OWA-MR               1:03.54    1:07.16        
 15 Parmiter, Lindsey   15 Express Swimming-MR  1:06.58    1:07.53        
 16 Chang, Linda        14 FLY-MR               1:05.62    1:07.64        
 17 Mu, Isabella        13 Express Swimming-MR  1:06.49    1:07.84        
 18 McNeely, Megan A    18 Unattached           1:04.94    1:07.89        
 19 Stenger, Alexa      15 LBA-MR               1:08.52    1:08.09        
 20 Sabatini, Nina B    15 OWA-MR               1:05.56    1:08.16        
 21 Cheng, Emily        15 Express Swimming-MR  1:07.56    1:08.33        
 22 Brooke, Taylor W    15 Express Swimming-MR  1:07.30    1:08.42        
 23 Mulligan, Nicole A  16 CIY-MR               1:07.04    1:08.57        
 24 Kim, Jane           16 FLY-MR               1:06.94    1:09.01        
 25 De los Santos, Dia  15 FLY-MR               1:06.25    1:09.07        
 26 Arana, Priscilla    16 FLY-MR               1:09.30    1:09.16        
 27 Vetere, Joanna B    16 Express Swimming-MR  1:12.54    1:09.63        
 28 Smith, Caryn A      13 OWA-MR               1:08.14    1:09.99        
 29 Lindahl, Melissa    15 LBA-MR               1:10.41    1:10.14        
 30 Kuzniewski, Megan   15 Express Swimming-MR  1:09.16    1:10.41        
 31 Senken, Natasha L   13 OWA-MR               1:09.23    1:10.45        
 32 Mark, Kelly A       18 Express Swimming-MR  1:09.81    1:10.62        
 33 Lucas, Marie E      11 Express Swimming-MR  1:14.61    1:10.86        
 34 Holleran, Michelle  19 Express Swimming-MR  1:09.86    1:11.11        
 35 Lim, Sally          13 FLY-MR               1:10.34    1:11.56        
 36 Williams, April M   15 IA-MR                1:11.02    1:12.76        
 37 Bolin, Kathleen E   16 CSC-MR               1:13.70    1:13.50        
 38 Chang, Elizabeth    13 FLY-MR               1:10.00    1:13.93        
 39 Cannon, Kellie      11 LBA-MR               1:15.78    1:14.50        
 40 Rudolph, Holly E    15 Express Swimming-MR  1:13.00    1:14.94        
 41 Mirabal, Blair V    14 FLY-MR               1:17.84    1:16.50        
 42 Pierce, Megan E     16 IA-MR                1:18.77    1:17.31        
 43 Dunne, Samantha M   15 SSL-MR               1:18.88    1:17.44        
 44 Luqman, Kyle M      15 IA-MR                1:15.10    1:17.91        
 45 Fojas, Regina M     15 CIY-MR               1:15.78    1:19.55        
 46 Ashfaq, Nayab       16 IA-MR                1:18.35    1:20.29        
 47 Pyros, Alexandra    15 Farmingdale-MR       1:17.77    1:21.15        
 48 Kohut, Alex A       16 CSC-MR               1:25.44    1:21.16        
 49 Littell, Julianne   15 Farmingdale-MR       1:21.98    1:23.67        
 50 Rabin-Court, Emma   13 Aquaflames-MR             NT    1:25.37        
 51 Loginova, Maria     12 Aquaflames-MR             NT    1:27.87        
 52 Yau, Maggie         10 UN-GA-MR             1:23.45    1:31.02        
 53 Sosa, Lisbeth Meli  12 Aquaflames-MR             NT    1:34.88        
 54 Pan, Sophie         12 Aquaflames-MR        1:38.77    1:38.07        
 55 Benzvi, Leah        12 Aquaflames-MR        1:34.11    1:41.18        
 
Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chen, Lillian T     12 Express Swimming-MR       NT    2:35.33        
                1:16.33   2:35.33 (1:19.00)                                        
  2 Jacobsen, Ginger M  14 Express Swimming-MR       NT    2:51.31        
                1:23.21   2:51.31 (1:28.10)                                        
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Leung, Alissa       14 Express Swimming-MR  2:30.02    2:29.88        
                1:13.32   2:29.88 (1:16.56)                                        
  2 Ferrante, Francesc  17 OWA-MR               2:24.59    2:32.50        
                1:13.98   2:32.50 (1:18.52)                                        
  3 Lindahl, Melissa    15 LBA-MR               2:37.87    2:38.61        
                1:17.24   2:38.61 (1:21.37)                                        
  4 Cheng, Emily        15 Express Swimming-MR  2:40.13    2:40.64        
                1:18.02   2:40.64 (1:22.62)                                        
  5 Guzman, Paula       17 FLY-MR               2:39.91    2:45.56        
                1:20.89   2:45.56 (1:24.67)                                        
  6 Janowski, Mary-Ely  17 Express Swimming-MR  2:48.51    2:46.96        
                1:22.43   2:46.96 (1:24.53)                                        
  7 Kuzniewski, Kayla   12 Express Swimming-MR  2:44.32    2:47.18        
                1:21.44   2:47.18 (1:25.74)                                        
  8 Dwyer, Brianne M    16 Express Swimming-MR  2:41.26    2:47.74        
                1:22.44   2:47.74 (1:25.30)                                        
  9 McNeely, Megan A    18 Unattached           2:38.07    2:50.02        
                1:22.35   2:50.02 (1:27.67)                                        
 10 Shockness, Jasmine  16 Express Swimming-MR  2:55.45    2:50.94        
                1:22.77   2:50.94 (1:28.17)                                        
 11 Chang, Linda        14 FLY-MR               2:47.65    2:52.10        
                1:22.31   2:52.10 (1:29.79)                                        
 12 Bolin, Kathleen E   16 CSC-MR               2:52.90    2:52.68        
                1:25.48   2:52.68 (1:27.20)                                        
 13 Mulligan, Nicole A  16 CIY-MR               2:52.66    2:53.00        
                1:25.21   2:53.00 (1:27.79)                                        
 14 DI Novis, Jenna M   20 IA-MR                2:45.33    2:55.81        
                1:26.39   2:55.81 (1:29.42)                                        
 15 Henry, Elizabeth M  15 OWA-MR               2:45.44    2:57.85        
                1:26.75   2:57.85 (1:31.10)                                        
 16 Chang, Elizabeth    13 FLY-MR               2:55.00    3:02.03        
                1:30.59   3:02.03 (1:31.44)                                        
 17 Rudolph, Holly E    15 Express Swimming-MR  2:59.83    3:04.18        
                1:30.86   3:04.18 (1:33.32)                                        
 18 Cannon, Kellie      11 LBA-MR               3:15.00    3:05.15        
                1:31.62   3:05.15 (1:33.53)                                        
 19 Smith, Caryn A      13 OWA-MR               2:51.35    3:06.53        
                1:30.45   3:06.53 (1:36.08)                                        
 20 Luqman, Kyle M      15 IA-MR                3:03.01    3:20.58        
                1:34.77   3:20.58 (1:45.81)                                        
 21 Dunne, Samantha M   15 SSL-MR               3:36.76    3:27.18        
                1:42.10   3:27.18 (1:45.08)                                        
 22 Pierce, Megan E     16 IA-MR                3:38.86    3:36.64        
                1:48.04   3:36.64 (1:48.60)                                        
 23 Fojas, Regina M     15 CIY-MR               3:13.00    3:37.02        
                1:43.08   3:37.02 (1:53.94)                                        
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Katie A      20 IA-MR                2:46.92    2:44.83        
                1:20.13   2:44.83 (1:24.70)                                        
  2 Chan, Olivia        12 Express Swimming-MR  2:44.78    2:49.88        
                1:23.32   2:49.88 (1:26.56)                                        
  3 Arana, Priscilla    16 FLY-MR               2:53.49    2:54.56        
                1:24.16   2:54.56 (1:30.40)                                        
  4 Leung, Alissa       14 Express Swimming-MR  2:55.47    2:55.54        
                1:25.36   2:55.54 (1:30.18)                                        
  5 Betancourt, Lauren  15 FLY-MR               2:55.72    2:56.12        
                1:25.22   2:56.12 (1:30.90)                                        
  6 Kim, Jane           16 FLY-MR               2:55.63    2:56.17        
                1:24.33   2:56.17 (1:31.84)                                        
  7 Ferrante, Francesc  17 OWA-MR               2:47.08    2:57.36        
                1:25.65   2:57.36 (1:31.71)                                        
  8 Dwyer, Brianne M    16 Express Swimming-MR  2:54.63    2:58.67        
                1:26.95   2:58.67 (1:31.72)                                        
  9 Shockness, Jasmine  16 Express Swimming-MR  3:03.92    3:01.80        
                1:28.26   3:01.80 (1:33.54)                                        
 10 Lim, Sally          13 FLY-MR               2:58.16    3:02.74        
                1:29.28   3:02.74 (1:33.46)                                        
 11 Madalena, Kathryn   14 Express Swimming-MR  3:02.09    3:03.22        
                1:30.30   3:03.22 (1:32.92)                                        
 12 Senken, Natasha L   13 OWA-MR               3:01.03    3:03.95        
                1:30.64   3:03.95 (1:33.31)                                        
 13 De los Santos, Dia  15 FLY-MR               3:03.37    3:04.03        
                1:27.75   3:04.03 (1:36.28)                                        
 14 Parmiter, Lindsey   15 Express Swimming-MR  2:59.73    3:04.11        
                1:27.05   3:04.11 (1:37.06)                                        
 15 Brooke, Taylor W    15 Express Swimming-MR  3:02.07    3:04.35        
                1:27.89   3:04.35 (1:36.46)                                        
 16 Stanford, Brittany  14 LBA-MR               3:07.73    3:06.92        
                1:28.97   3:06.92 (1:37.95)                                        
 17 Dwyer, Caitlin L    18 Express Swimming-MR  2:58.83    3:07.94        
                1:29.27   3:07.94 (1:38.67)                                        
 18 Holleran, Michelle  19 Express Swimming-MR  2:55.04    3:08.59        
                1:31.22   3:08.59 (1:37.37)                                        
 19 Graham, Caitlin     14 Express Swimming-MR  3:11.21    3:12.50        
                1:32.41   3:12.50 (1:40.09)                                        
 20 Lucas, Marie E      11 Express Swimming-MR  3:11.53    3:12.94        
                1:33.61   3:12.94 (1:39.33)                                        
 21 Cheng, Emily        15 Express Swimming-MR  3:18.53    3:14.68        
                1:32.48   3:14.68 (1:42.20)                                        
 22 Vetere, Joanna B    16 Express Swimming-MR  3:23.12    3:16.44        
                1:33.43   3:16.44 (1:43.01)                                        
 23 Jacobsen, Ginger M  14 Express Swimming-MR  3:16.99    3:18.59        
                1:35.83   3:18.59 (1:42.76)                                        
 24 Kuzniewski, Megan   15 Express Swimming-MR  3:21.60    3:24.21        
                1:41.87   3:24.21 (1:42.34)                                        
 25 Chen, Lillian T     12 Express Swimming-MR       NT    3:29.31        
                1:40.42   3:29.31 (1:48.89)                                        
 26 Williams, April M   15 IA-MR                3:15.64    3:33.55        
                1:39.80   3:33.55 (1:53.75)                                        
 27 Ashfaq, Nayab       16 IA-MR                3:39.72    3:49.78        
                1:46.91   3:49.78 (2:02.87)                                        
 
Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bunster, Kelly E    16 CSC-MR               2:26.50    2:25.62        
                1:07.38   2:25.62 (1:18.24)                                        
  2 Chan, Olivia        12 Express Swimming-MR  2:26.69    2:30.54        
                1:09.32   2:30.54 (1:21.22)                                        
  3 Nugent, Susan A     15 Express Swimming-MR  2:31.69    2:31.53        
                1:11.94   2:31.53 (1:19.59)                                        
  4 Kelly, Katie A      20 IA-MR                2:34.56    2:32.17        
                1:14.28   2:32.17 (1:17.89)                                        
  5 Ryan, Sarah A       17 Express Swimming-MR  2:31.95    2:32.42        
                1:12.55   2:32.42 (1:19.87)                                        
  6 Guzman, Paula       17 FLY-MR               2:33.63    2:35.95        
                1:16.06   2:35.95 (1:19.89)                                        
  7 Mu, Isabella        13 Express Swimming-MR  2:37.21    2:42.54        
                1:17.17   2:42.54 (1:25.37)                                        
  8 Kuzniewski, Megan   15 Express Swimming-MR  2:43.69    2:46.87        
                1:20.59   2:46.87 (1:26.28)                                        
  9 Brooke, Taylor W    15 Express Swimming-MR  2:46.79    2:47.11        
                1:18.74   2:47.11 (1:28.37)                                        
 10 Warren, Frances V   14 Express Swimming-MR  2:37.09    2:49.66        
                1:18.29   2:49.66 (1:31.37)                                        
 11 Lucas, Marie E      11 Express Swimming-MR  2:48.88    2:51.62        
                1:21.28   2:51.62 (1:30.34)                                        
 12 Stenger, Alexa      15 LBA-MR               2:58.59    2:58.70        
                1:24.01   2:58.70 (1:34.69)                                        
 13 Mark, Kelly A       18 Express Swimming-MR  2:54.94    3:07.22        
                1:25.35   3:07.22 (1:41.87)                                        
 
Girls 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Madalena, Kathryn   14 Express Swimming-MR       NT    5:39.59        
                1:24.74   2:49.58 (1:24.84)   4:24.03 (1:34.45)   5:39.59 (1:15.56)
  2 Kuzniewski, Kayla   12 Express Swimming-MR       NT    5:54.50        
                1:20.27   2:50.10 (1:29.83)   4:36.04 (1:45.94)   5:54.50 (1:18.46)
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stenger, Adam       10 LBA-MR                 36.63      33.63        
  2 Brown, Nate M       10 HYB-MR                 35.10      33.87        
  3 Abdelrahman, Baraa  10 Shy/Seals-MR           37.09      35.78        
  4 Towers, Zachary D   10 HYB-MR                 56.57      37.19        
  5 Poblano, Christian  10 CSC-MR                 42.24      37.50        
  6 McDougall, Robert    9 CSC-MR                 37.19      37.71        
  7 Chan, Allan          9 ABBE-MR                38.75      38.56        
  8 Searson, Jimmy A    10 Express Swimming-MR       NT      38.76        
  9 Serbi, Benjamin A    9 ABBE-MR                38.39      38.90        
 10 Hamilton, Tyshaun    9 ABBE-MR                38.94      39.62        
 11 Zebrowski, Jacub    10 Shy/Seals-MR           45.10      39.76        
 12 Verba, Vlad Y       10 Shy/Seals-MR           43.98      41.19        
 13 Cannon, Sean D       9 CSC-MR                 42.51      41.73        
 14 Senken, Pierce       9 OWA-MR                 41.39      42.45        
 15 Harrison, Liam F    10 IA-MR                  45.11      42.79        
 16 Vaiman, Josh G      10 Aquaflames-MR             NT      43.43        
 17 Pizzurro, Nicholas  10 CSC-MR                    NT      44.33        
 18 Matatov, Richard    10 Aquaflames-MR             NT      47.13        
 19 Zheng, Christopher   9 UN-GA-MR               57.60      47.30        
 20 Liu, Michael        10 UN-GA-MR               55.81      47.48        
 21 Berchansky, Michae  10 Aquaflames-MR             NT      48.89        
 22 Barayev, Isaac       9 Aquaflames-MR             NT      50.59        
 23 Lin, Alex           10 ABBE-MR                42.54      50.67        
 23 Ortof, Harry C       8 Express Swimming-MR    48.76      50.67        
 25 Plotka, Jeffrey G    9 Express Swimming-MR       NT      51.02        
 26 Murphy, AJ J         9 CSC-MR                 54.20      52.28        
 27 Cannon, Matthew      7 LBA-MR                 51.81      52.37        
 28 Cooke, Christopher  10 HYB-MR                 43.61      52.50        
 28 Bulik, Michael       8 LBA-MR                 54.54      52.50        
 30 Eliav, Samuel        8 Aquaflames-MR             NT      52.70        
 31 Harrington, Dylan    6 LBA-MR                 53.63      54.41        
 31 Gamboa, Matthew G   10 HYB-MR                 43.38      54.41        
 33 Andjelic, Lazar      7 COND-MR                59.57      56.39        
 34 Morris, Shane        8 LBA-MR               1:00.00    1:05.95        
 35 German, Alexander    8 Express Swimming-MR  1:08.86    1:10.66        
 36 Barayev, Jacob       7 Aquaflames-MR             NT    1:14.48        
 37 Plotka, Robert J     6 Express Swimming-MR  1:21.21    1:19.02        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stolbovskiy, Micha  10 Shy/Seals-MR         1:16.09    1:14.95        
  2 Hagemann, Alex A    10 Express Swimming-MR  1:17.54    1:17.09        
  3 Brown, Nate M       10 HYB-MR               1:32.90    1:19.34        
  4 Andjelic, Nikola     9 COND-MR              1:18.91    1:19.38        
  5 Abdelrahman, Baraa  10 Shy/Seals-MR         1:23.50    1:20.66        
  6 Walsh, Zach H       10 SSL-MR               1:22.43    1:21.77        
  7 Serbi, Benjamin A    9 ABBE-MR              1:22.30    1:24.70        
                  18.87   1:24.70 (1:05.83)                                        
  8 Pompay, John A       9 Express Swimming-MR  1:23.58    1:25.66        
  9 Towers, Zachary D   10 HYB-MR               1:58.82    1:27.60        
 10 Gamboa, Matthew G   10 HYB-MR               1:47.52    1:28.18        
 11 Hamilton, Tyshaun    9 ABBE-MR              1:29.36    1:28.37        
 12 Chan, Allan          9 ABBE-MR              1:24.73    1:28.89        
 13 McDougall, Robert    9 CSC-MR               1:24.14    1:29.71        
 14 Pan, Noah            9 CIY-MR               1:38.95    1:31.59        
 15 Zinkiewicz, Zachar   9 IA-MR                1:39.02    1:32.72        
 16 Mejia, David        10 LBA-MR               1:50.00    1:32.95        
 17 Poblano, Christian  10 CSC-MR               1:34.00    1:33.55        
 18 Zebrowski, Jacub    10 Shy/Seals-MR         1:37.50    1:34.26        
 19 Verba, Vlad Y       10 Shy/Seals-MR         1:38.85    1:34.39        
 20 Searson, Jimmy A    10 Express Swimming-MR  1:32.77    1:34.53        
 21 Sharkey, Sam R       9 IA-MR                1:38.43    1:35.95        
 22 Asanjarani, Jonath  10 CIY-MR               1:57.00    1:38.23        
 23 Harrison, Liam F    10 IA-MR                1:39.97    1:38.37        
 24 Gagliardi, Thomas   10 COND-MR              2:21.63    1:38.69        
 25 Cooke, Christopher  10 HYB-MR               1:47.79    1:42.49        
 26 Pizzurro, Nicholas  10 CSC-MR               2:28.55    1:42.65        
 27 Lin, Andrew          9 CIY-MR               2:07.00    1:44.37        
 28 Balabin, Mikhail     9 Shy/Seals-MR         1:45.17    1:45.51        
 29 Chu, Dennis          9 CIY-MR               2:14.00    1:47.72        
 30 Cannon, Sean D       9 CSC-MR               1:42.74    1:48.66        
 31 Chu, Brian           9 CIY-MR               2:10.00    1:48.83        
 32 Zheng, Christopher   9 UN-GA-MR             2:11.16    1:49.26        
 33 Graham, Joseph P     8 Express Swimming-MR  1:42.28    1:49.72        
 34 Gupta, Vinay        10 CIY-MR               1:51.74    1:49.74        
 35 Plotka, Jeffrey G    9 Express Swimming-MR       NT    1:49.79        
 36 Ortof, Harry C       8 Express Swimming-MR  1:39.53    1:53.13        
 37 Bulik, Michael       8 LBA-MR               2:05.00    1:58.03        
 38 Mattone, Michael X  10 Express Swimming-MR  2:01.37    2:00.62        
 39 Yan, Jonathan        9 CIY-MR               2:06.00    2:05.41        
 40 Murphy, AJ J         9 CSC-MR               2:00.76    2:09.33        
 41 Camerano, Costanti   9 Express Swimming-MR  2:23.77    2:15.40        
 42 D'Auria, Joseph      9 LBA-MR               2:15.00    2:16.03        
 43 German, Alexander    8 Express Swimming-MR  2:29.60    2:26.31        
 44 Mattone, Nicholas    8 Express Swimming-MR  2:28.26    2:26.45        
 45 Plotka, Robert J     6 Express Swimming-MR       NT    2:53.51        
 46 Gagliardi, Leo       6 COND-MR                   NT    4:19.34        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stenger, Adam       10 LBA-MR               1:28.49    1:25.29        
  2 Andjelic, Nikola     9 COND-MR              1:27.52    1:27.82        
  3 Hagemann, Alex A    10 Express Swimming-MR  1:29.27    1:28.96        
  4 Abdelrahman, Baraa  10 Shy/Seals-MR         1:31.50    1:32.89        
  5 Walsh, Zach H       10 SSL-MR               1:33.62    1:33.12        
  6 Pompay, John A       9 Express Swimming-MR  1:33.62    1:36.64        
  7 Pan, Noah            9 CIY-MR               1:50.45    1:41.76        
  8 Zebrowski, Jacub    10 Shy/Seals-MR         1:57.78    1:44.32        
  9 Senken, Pierce       9 OWA-MR               1:48.55    1:46.12        
 10 Asanjarani, Jonath  10 CIY-MR               2:03.00    1:51.95        
 11 Matatov, Richard    10 Aquaflames-MR             NT    1:56.18        
 12 Gagliardi, Thomas   10 COND-MR              1:44.00    1:56.26        
 13 Harrison, Liam F    10 IA-MR                2:13.74    1:56.38        
 14 Berchansky, Michae  10 Aquaflames-MR             NT    1:57.16        
 15 Gupta, Vinay        10 CIY-MR               2:04.76    1:57.57        
 16 Balabin, Mikhail     9 Shy/Seals-MR         2:03.95    1:58.32        
 17 Pizzurro, Nicholas  10 CSC-MR               2:49.11    1:58.93        
 18 Plotka, Jeffrey G    9 Express Swimming-MR       NT    1:58.98        
 19 Morris, Shane        8 LBA-MR               2:15.00    1:59.37        
 20 Murphy, AJ J         9 CSC-MR               2:05.72    2:13.50        
 21 Andjelic, Lazar      7 COND-MR              2:10.45    2:13.69        
 22 Yan, Jonathan        9 CIY-MR               2:18.00    2:14.35        
 23 Graham, Joseph P     8 Express Swimming-MR  2:30.69    2:16.39        
 24 Barayev, Jacob       7 Aquaflames-MR             NT    2:30.61        
 -- Eliav, Samuel        8 Aquaflames-MR             NT         DQ        
 -- Liu, Michael        10 UN-GA-MR                  NT         DQ        
 -- Eliav, Nathaniel     9 Aquaflames-MR             NT         DQ        
 -- Gagliardi, Leo       6 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Serbi, Benjamin A    9 ABBE-MR              1:34.34         DQ        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Andjelic, Nikola     9 COND-MR              1:35.26    1:36.57        
  2 Stolbovskiy, Micha  10 Shy/Seals-MR         1:41.10    1:45.73        
  3 Pompay, John A       9 Express Swimming-MR  1:46.93    1:51.43        
  4 Towers, Zachary D   10 HYB-MR               1:38.75    1:52.25        
  5 Cooke, Christopher  10 HYB-MR               2:32.45    1:53.48        
  6 Abdelrahman, Baraa  10 Shy/Seals-MR         1:49.81    1:54.49        
  7 Mejia, David        10 LBA-MR               2:12.65    1:58.33        
  8 Verba, Vlad Y       10 Shy/Seals-MR         2:12.99    1:59.32        
  9 Barayev, Isaac       9 Aquaflames-MR             NT    2:05.53        
 10 Lin, Andrew          9 CIY-MR               2:19.00    2:08.90        
 11 Graham, Joseph P     8 Express Swimming-MR  2:07.62    2:12.45        
 12 Senken, Pierce       9 OWA-MR               2:04.58    2:14.44        
 13 Chu, Brian           9 CIY-MR               2:22.00    2:22.06        
 14 Cannon, Matthew      7 LBA-MR               2:30.09    2:34.61        
 15 Searson, Jimmy A    10 Express Swimming-MR  2:25.78    2:35.61        
 -- Plotka, Jeffrey G    9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 -- Chu, Dennis          9 CIY-MR               2:20.00         DQ        
 -- Eliav, Nathaniel     9 Aquaflames-MR             NT         DQ        
 -- German, Alexander    8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stenger, Adam       10 LBA-MR                 36.38      36.01        
  2 Brown, Nate M       10 HYB-MR                 40.82      37.85        
  3 Walsh, Zach H       10 SSL-MR                 39.49      39.97        
  4 Stolbovskiy, Micha  10 Shy/Seals-MR           39.73      40.72        
  5 Chan, Allan          9 ABBE-MR                42.34      40.88        
  6 Hagemann, Alex A    10 Express Swimming-MR    41.76      41.26        
  7 Poblano, Christian  10 CSC-MR                 46.79      45.47        
  8 Gamboa, Matthew G   10 HYB-MR                 55.91      46.86        
  9 Pan, Noah            9 CIY-MR                 47.52      48.62        
 10 McDougall, Robert    9 CSC-MR                 47.31      50.76        
 11 Sharkey, Sam R       9 IA-MR                  56.05      50.85        
 12 Zinkiewicz, Zachar   9 IA-MR                  53.12      51.52        
 13 Gupta, Vinay        10 CIY-MR                 57.77      51.94        
 14 Mejia, David        10 LBA-MR               1:02.58      52.64        
 15 Vaiman, Josh G      10 Aquaflames-MR             NT      52.87        
 16 Searson, Jimmy A    10 Express Swimming-MR    56.03      54.27        
 17 Senken, Pierce       9 OWA-MR               1:02.14      56.87        
 18 Asanjarani, Jonath  10 CIY-MR                 56.00      59.23        
 19 Zheng, Christopher   9 UN-GA-MR                  NT      59.65        
 20 Balabin, Mikhail     9 Shy/Seals-MR           58.58    1:00.49        
 21 Chu, Dennis          9 CIY-MR               1:07.00    1:00.93        
 22 Ortof, Harry C       8 Express Swimming-MR    55.55    1:04.39        
 23 Cannon, Sean D       9 CSC-MR                    NT    1:12.31        
 24 Yan, Jonathan        9 CIY-MR               1:04.00    1:22.53        
 25 Bulik, Michael       8 LBA-MR               1:10.00    1:26.60        
 -- Lin, Andrew          9 CIY-MR                 58.00         DQ        
 -- Chu, Brian           9 CIY-MR               1:11.00         DQ        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kowalsky, Austin J  12 Express Swimming-MR    27.68      27.97        
  2 Schaub, Kevin F     12 COND-MR                32.26      31.59        
  3 Cannon, Christophe  12 CSC-MR                 32.54      31.78        
  4 Portnoy, Martin     11 Shy/Seals-MR           32.72      32.55        
  5 Coleman, Gregory M  12 IA-MR                  34.16      33.39        
  6 Fitzpatrick, Kiera  12 HYB-MR                 33.24      33.47        
  7 Chow, Kevin         12 ABBE-MR                33.00      33.48        
  8 Gonzalez, Adreil A  12 ABBE-MR                33.58      33.74        
  9 Lipovac, Nino M     12 COND-MR                38.60      33.99        
 10 Canner, James       12 LBA-MR                 37.21      34.15        
 11 Zhao, Harrison      12 UN-GA-MR               33.94      34.59        
 12 Zagorodniy, Igor    11 Shy/Seals-MR           37.27      34.89        
 13 Lang, Daniel        11 Express Swimming-MR    34.85      34.92        
 14 Garcia, Andrew N    11 SSL-MR                 34.41      34.96        
 15 Chan, Conan T       12 CIY-MR                 38.44      35.08        
 16 Burke, Christopher  12 OWA-MR                 34.42      35.31        
 17 Gschwind, Daniel    12 CSC-MR                 35.97      35.91        
 17 Chang, Lawrence     12 UN-GA-MR               36.25      35.91        
 19 Li, Kytoh           12 ABBE-MR                35.00      36.50        
 20 Miou, Eric          11 ABBE-MR                35.68      36.52        
 21 Smidt, David        12 Shy/Seals-MR           36.04      36.94        
 22 Su, Kyle            11 UN-GA-MR               37.47      37.69        
 23 Lawrence, Kain T    11 CSC-MR                 37.93      37.70        
 24 Patton, Daniel J    11 Express Swimming-MR    36.58      38.26        
 25 Gupta, Shashank     11 Farmingdale-MR         32.62      38.28        
 26 Cascione, Anthony   12 Express Swimming-MR    37.84      38.64        
 27 Levandoski, Jarret  11 IA-MR                  38.87      38.70        
 28 Avila, Derek R      11 IA-MR                  40.36      38.82        
 29 Stoski, Nicholas    11 LBA-MR                 47.72      39.76        
 30 Mikhayloff, Brian   12 Shy/Seals-MR           43.00      40.38        
 31 Rakhnyansky, Irvin  12 Shy/Seals-MR           45.20      41.57        
 32 Williams, Tyler S   11 Express Swimming-MR    42.34      41.81        
 33 Sanky, Charles      11 CIY-MR                 41.00      43.81        
 34 Qu, Nelson          12 UN-GA-MR               46.31      45.52        
 35 Palmer, James       11 Express Swimming-MR    49.69      46.78        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kowalsky, Austin J  12 Express Swimming-MR  1:01.15    1:02.12        
  2 Portnoy, Martin     11 Shy/Seals-MR         1:10.35    1:11.26        
  3 Cannon, Christophe  12 CSC-MR               1:24.90    1:11.33        
  4 Coleman, Gregory M  12 IA-MR                1:13.52    1:12.28        
  5 Fitzpatrick, Kiera  12 HYB-MR               1:12.31    1:12.82        
  6 Gassert, Steven     12 Express Swimming-MR  1:12.99    1:13.61        
  7 Drury, Kevin C      12 Express Swimming-MR  1:15.04    1:13.85        
  8 Lozano, Joseph      11 Express Swimming-MR  1:15.35    1:14.23        
  9 Lang, Daniel        11 Express Swimming-MR  1:15.79    1:15.47        
 10 Lipovac, Nino M     12 COND-MR              1:21.13    1:15.64        
 11 Chow, Kevin         12 ABBE-MR              1:15.61    1:15.69        
 12 Zagorodniy, Igor    11 Shy/Seals-MR         1:18.63    1:16.40        
 13 O'Meara, James      12 LBA-MR               1:20.18    1:16.45        
 14 Canner, James       12 LBA-MR               1:18.08    1:16.54        
 15 Gonzalez, Adreil A  12 ABBE-MR              1:15.07    1:17.01        
 16 Burke, Christopher  12 OWA-MR               1:19.43    1:19.27        
 17 Patton, Daniel J    11 Express Swimming-MR  1:15.75    1:19.85        
 18 Li, Kytoh           12 ABBE-MR              1:18.00    1:20.35        
 19 Gschwind, Daniel    12 CSC-MR               1:19.63    1:20.47        
 20 Chang, Lawrence     12 UN-GA-MR             1:20.66    1:21.19        
 21 Walker, Alex        11 SSL-MR               1:33.83    1:21.22        
 22 Chan, Conan T       12 CIY-MR               1:29.29    1:21.42        
 23 Gupta, Shashank     11 Farmingdale-MR       1:23.87    1:23.63        
 24 Smidt, David        12 Shy/Seals-MR         1:22.26    1:24.30        
 25 Lawrence, Kain T    11 CSC-MR               1:22.32    1:24.36        
 26 Araujo, Kevin A     11 SSL-MR               1:29.17    1:25.75        
 27 Avila, Derek R      11 IA-MR                1:25.74    1:27.28        
 28 Levandoski, Jarret  11 IA-MR                1:25.24    1:27.57        
 29 Cascione, Anthony   12 Express Swimming-MR  1:27.87    1:28.25        
 30 Chen, Dennis        11 CIY-MR               1:33.73    1:29.06        
 31 Mikhayloff, Brian   12 Shy/Seals-MR         1:31.24    1:31.12        
 32 Rakhnyansky, Irvin  12 Shy/Seals-MR         1:43.91    1:32.81        
 33 Hanson, Matthew E   12 COND-MR              1:41.41    1:35.39        
 34 Sanky, Charles      11 CIY-MR               1:37.00    1:39.21        
 35 Williams, Tyler S   11 Express Swimming-MR  1:35.34    1:40.69        
 36 Palmer, James       11 Express Swimming-MR  1:46.95    1:49.29        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kowalsky, Austin J  12 Express Swimming-MR  1:08.60    1:09.18        
  2 Schaub, Kevin F     12 COND-MR              1:22.47    1:22.87        
  3 Coleman, Gregory M  12 IA-MR                1:23.35    1:22.89        
  4 Murphy, Robert M    12 CSC-MR               1:30.35    1:23.85        
  5 Drury, Kevin C      12 Express Swimming-MR  1:25.08    1:25.10        
  6 Fitzpatrick, Kiera  12 HYB-MR               1:20.43    1:26.26        
  7 Lipovac, Nino M     12 COND-MR              1:35.87    1:26.54        
  8 Lang, Daniel        11 Express Swimming-MR  1:25.32    1:29.60        
  9 O'Meara, James      12 LBA-MR               1:30.20    1:29.71        
 10 Garcia, Andrew N    11 SSL-MR               1:29.82    1:33.59        
 11 Gassert, Steven     12 Express Swimming-MR  1:39.02    1:34.10        
 12 Miou, Eric          11 ABBE-MR              1:32.43    1:34.21        
 13 Araujo, Kevin A     11 SSL-MR               1:29.32    1:36.87        
 13 Walker, Alex        11 SSL-MR               1:46.56    1:36.87        
 15 Gschwind, Daniel    12 CSC-MR               1:43.31    1:37.45        
 16 Su, Kyle            11 UN-GA-MR                  NT    1:41.61        
 17 Patton, Daniel J    11 Express Swimming-MR  1:32.28    1:43.65        
 18 Cascione, Anthony   12 Express Swimming-MR  1:46.96    1:50.59        
 19 Hanson, Matthew E   12 COND-MR              2:13.56    2:00.69        
 20 Qu, Nelson          12 UN-GA-MR             2:00.03    2:03.19        
 21 Palmer, James       11 Express Swimming-MR  1:59.01    2:03.65        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lozano, Joseph      11 Express Swimming-MR  1:37.06    1:32.98        
  2 Zhao, Harrison      12 UN-GA-MR             1:35.50    1:33.17        
  3 Li, Kytoh           12 ABBE-MR              1:40.27    1:34.24        
  4 Drury, Kevin C      12 Express Swimming-MR  1:42.64    1:38.27        
  5 Murphy, Robert M    12 CSC-MR               1:50.61    1:39.03        
  6 Chen, Dennis        11 CIY-MR               1:43.32    1:39.50        
  7 Su, Kyle            11 UN-GA-MR             1:49.87    1:41.90        
  8 Stoski, Nicholas    11 LBA-MR               2:15.00    1:43.11        
  9 Araujo, Kevin A     11 SSL-MR               1:49.40    1:59.74        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kowalsky, Austin J  12 Express Swimming-MR    30.81      31.44        
  2 Schaub, Kevin F     12 COND-MR                32.98      32.34        
  3 Murphy, Robert M    12 CSC-MR                 35.61      33.32        
  4 Portnoy, Martin     11 Shy/Seals-MR           36.38      36.21        
  5 Lozano, Joseph      11 Express Swimming-MR    39.19      36.31        
  6 Cannon, Christophe  12 CSC-MR                 44.05      36.39        
  7 Zhao, Harrison      12 UN-GA-MR               34.01      36.63        
  8 Gassert, Steven     12 Express Swimming-MR    39.09      37.68        
  9 Miou, Eric          11 ABBE-MR                37.00      38.94        
 10 Canner, James       12 LBA-MR                 40.29      39.14        
 11 Chow, Kevin         12 ABBE-MR                38.00      39.29        
 11 O'Meara, James      12 LBA-MR                 38.11      39.29        
 13 Chen, Dennis        11 CIY-MR                 43.31      40.11        
 14 Lang, Daniel        11 Express Swimming-MR    40.23      41.36        
 15 Chang, Lawrence     12 UN-GA-MR               45.39      42.02        
 16 Zagorodniy, Igor    11 Shy/Seals-MR           42.55      42.10        
 17 Lawrence, Kain T    11 CSC-MR                 47.43      42.59        
 18 Stoski, Nicholas    11 LBA-MR                 55.00      42.72        
 19 Smidt, David        12 Shy/Seals-MR           41.10      42.75        
 20 Chan, Conan T       12 CIY-MR                 47.20      43.25        
 21 Garcia, Andrew N    11 SSL-MR                 44.42      43.72        
 22 Burke, Christopher  12 OWA-MR                 40.98      45.08        
 23 Walker, Alex        11 SSL-MR                 46.19      45.57        
 24 Gupta, Shashank     11 Farmingdale-MR         46.19      46.77        
 25 Rakhnyansky, Irvin  12 Shy/Seals-MR           50.32      48.24        
 26 Patton, Daniel J    11 Express Swimming-MR    54.24      49.32        
 27 Levandoski, Jarret  11 IA-MR                  47.14      50.96        
 28 Hanson, Matthew E   12 COND-MR                58.85      51.03        
 29 Sanky, Charles      11 CIY-MR                 54.00      52.98        
 30 Mikhayloff, Brian   12 Shy/Seals-MR           55.49      55.10        
 31 Williams, Tyler S   11 Express Swimming-MR    50.90      56.83        
 -- Avila, Derek R      11 IA-MR                  50.21         DQ        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wallace, Dan P      14 Express Swimming-MR    58.69      58.87        
  2 Kuo, Theodore       14 Express Swimming-MR  1:00.87    1:00.19        
  3 Carmichael-Lopes,   13 Express Swimming-MR  1:04.06    1:01.27        
  4 Mayer, Michael      14 Express Swimming-MR  1:03.33    1:01.87        
  5 Kalinin, Alexey     13 Shy/Seals-MR         1:04.14    1:02.50        
  6 Kostelec, Nick      13 LBA-MR               1:03.69    1:02.97        
  7 Chang, James        14 UN-GA-MR             1:03.84    1:03.48        
  8 Sokoloff, Philip    14 SSL-MR               1:03.05    1:03.63        
  9 Conway, John P      13 SSL-MR               1:08.24    1:04.15        
 10 Bernstein, Rex L    14 COND-MR              1:04.89    1:04.26        
 11 McKenna, Brian      13 ABBE-MR              1:06.48    1:04.87        
 12 Guy, Will V         14 COND-MR              1:05.26    1:05.13        
 13 Shanley, Benjamin   13 Express Swimming-MR  1:04.86    1:05.55        
 14 Alton, Shane        14 LBA-MR               1:04.19    1:05.58        
 15 Lo, Arthur          14 Express Swimming-MR  1:07.67    1:05.77        
 16 Lam, Aaron          14 ABBE-MR              1:10.59    1:06.13        
 17 Schaub, Bryan T     14 COND-MR              1:06.52    1:06.75        
 18 Donenfeld, Thai     14 COND-MR              1:07.69    1:07.37        
 19 Peng, Didi Y        13 OWA-MR               1:04.22    1:07.42        
 20 Blum, Cole          14 LBA-MR               1:06.00    1:07.48        
 21 Armellino, Adam     14 LBA-MR               1:10.00    1:09.28        
 22 Kotlyar, Kevin      13 Shy/Seals-MR         1:10.25    1:09.93        
 23 Panek, Martin       14 CIY-MR               1:15.00    1:09.97        
 24 Kan, Dennis         13 ABBE-MR              1:14.64    1:10.53        
 25 Grosman, Robert     13 Shy/Seals-MR         1:14.45    1:11.61        
 26 Jeng, Franklin      14 UN-GA-MR             1:14.25    1:12.33        
 27 Wang, Eugene        13 Express Swimming-MR  1:10.13    1:12.56        
 28 Lin, Aaron          13 ABBE-MR              1:08.00    1:12.58        
 29 Mejia, Carlos       13 LBA-MR               1:15.17    1:12.59        
 30 Robinson, William   14 SSL-MR               1:13.21    1:12.74        
 31 Diaz-Albertini, Ke  13 SSL-MR               1:15.12    1:14.77        
 32 Caracciolo, Vincen  13 Farmingdale-MR       1:22.82    1:14.79        
 33 Alarcon, Ronnie V   14 ABBE-MR              1:12.72    1:14.94        
 34 Whitehorn, Christo  13 CSC-MR               1:15.36    1:15.37        
 35 Ketcham, Justin     14 IA-MR                1:11.80    1:15.49        
 36 Petkanas, Diamanti  13 Farmingdale-MR       1:15.05    1:15.68        
 37 Laine, Richard S    14 Farmingdale-MR       1:10.50    1:16.34        
 38 Turek-Herman, Josh  13 CIY-MR               1:19.26    1:17.58        
 39 Liu, Alex           14 UN-GA-MR                  NT    1:17.70        
 40 Sack, Danny C       13 OWA-MR               1:16.03    1:18.39        
 41 Chiew, Alex         14 ABBE-MR              1:12.00    1:18.41        
 42 Keefe, Connor E     13 HYB-MR               1:21.34    1:19.09        
 43 Gupta, Vivek        13 CIY-MR               1:30.83    1:21.77        
 44 Gladstein, Val      13 Shy/Seals-MR         1:42.13    1:23.01        
 45 Gorokhovsky, Phill  13 Shy/Seals-MR         1:25.69    1:25.40        
 46 Seltenreich, Dane   13 Express Swimming-MR  1:26.47    1:26.72        
 47 Bonelli, Bobby      13 Express Swimming-MR  1:31.18    1:30.80        
 48 Chan, Gasper Y      14 CIY-MR               1:38.00    1:31.91        
 49 Jiatu, Winston      13 Express Swimming-MR       NT    1:40.47        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wallace, Dan P      14 Express Swimming-MR  2:09.41    2:08.67        
                1:02.84   2:08.67 (1:05.83)                                        
  2 Kuo, Theodore       14 Express Swimming-MR  2:10.43    2:09.70        
                1:03.24   2:09.70 (1:06.46)                                        
  3 Kostelec, Nick      13 LBA-MR               2:24.74    2:17.52        
                1:06.75   2:17.52 (1:10.77)                                        
  4 Mayer, Michael      14 Express Swimming-MR  2:26.30    2:17.53        
                1:08.19   2:17.53 (1:09.34)                                        
  5 Conway, John P      13 SSL-MR               2:23.99    2:17.92        
                1:07.67   2:17.92 (1:10.25)                                        
  6 Carmichael-Lopes,   13 Express Swimming-MR  2:26.80    2:18.26        
                1:08.12   2:18.26 (1:10.14)                                        
  7 Duva, Ben           14 Express Swimming-MR  2:19.67    2:19.80        
                1:08.25   2:19.80 (1:11.55)                                        
  8 Kalinin, Alexey     13 Shy/Seals-MR         2:21.62    2:20.61        
                1:08.35   2:20.61 (1:12.26)                                        
  9 Alton, Shane        14 LBA-MR               2:18.67    2:22.44        
                1:08.15   2:22.44 (1:14.29)                                        
 10 Schaub, Bryan T     14 COND-MR              2:22.44    2:26.24        
                1:12.38   2:26.24 (1:13.86)                                        
 11 Shanley, Benjamin   13 Express Swimming-MR  2:24.46    2:26.77        
                1:10.26   2:26.77 (1:16.51)                                        
 12 Lo, Arthur          14 Express Swimming-MR  2:26.44    2:26.86        
                1:11.32   2:26.86 (1:15.54)                                        
 13 Bernstein, Rex L    14 COND-MR              2:29.30    2:27.04        
                1:09.14   2:27.04 (1:17.90)                                        
 14 Donenfeld, Thai     14 COND-MR              2:27.97    2:27.39        
                1:12.20   2:27.39 (1:15.19)                                        
 15 Chang, James        14 UN-GA-MR             2:36.53    2:28.52        
                1:11.15   2:28.52 (1:17.37)                                        
 16 Graham, Danny       13 Express Swimming-MR  2:36.25    2:30.00        
                1:13.29   2:30.00 (1:16.71)                                        
 17 Peng, Didi Y        13 OWA-MR               2:17.59    2:34.15        
                1:13.91   2:34.15 (1:20.24)                                        
 18 Grosman, Robert     13 Shy/Seals-MR         3:12.00    2:37.97        
                1:17.42   2:37.97 (1:20.55)                                        
 19 Blum, Cole          14 LBA-MR               2:41.70    2:38.20        
                1:14.25   2:38.20 (1:23.95)                                        
 20 Nosirov, Shokhrukh  14 Shy/Seals-MR         2:35.29    2:38.38        
                1:14.78   2:38.38 (1:23.60)                                        
 21 Kotlyar, Kevin      13 Shy/Seals-MR         2:39.91    2:38.77        
                1:13.38   2:38.77 (1:25.39)                                        
 22 Wang, Eugene        13 Express Swimming-MR  2:34.32    2:40.44        
                1:16.04   2:40.44 (1:24.40)                                        
 23 Mejia, Carlos       13 LBA-MR               2:45.00    2:40.65        
                1:18.54   2:40.65 (1:22.11)                                        
 24 Whitehorn, Christo  13 CSC-MR               3:01.78    2:40.68        
                1:18.74   2:40.68 (1:21.94)                                        
 25 Lam, Aaron          14 ABBE-MR              2:30.00    2:41.07        
                1:18.53   2:41.07 (1:22.54)                                        
 26 Ketcham, Justin     14 IA-MR                2:37.80    2:44.65        
 27 Chen, Bobby         13 COND-MR              2:37.39    2:44.88        
                1:20.47   2:44.88 (1:24.41)                                        
 28 Alarcon, Ronnie V   14 ABBE-MR              2:38.00    2:46.59        
                1:20.34   2:46.59 (1:26.25)                                        
 29 Laine, Richard S    14 Farmingdale-MR       2:22.50    2:48.53        
                1:17.67   2:48.53 (1:30.86)                                        
 30 Turek-Herman, Josh  13 CIY-MR               3:14.07    2:50.45        
                1:23.19   2:50.45 (1:27.26)                                        
 31 Lin, Aaron          13 ABBE-MR              2:36.00    2:50.79        
                1:18.98   2:50.79 (1:31.81)                                        
 32 Caracciolo, Vincen  13 Farmingdale-MR       2:45.50    2:52.16        
                1:19.14   2:52.16 (1:33.02)                                        
 33 Panek, Martin       14 CIY-MR               2:46.00    2:53.69        
                1:22.05   2:53.69 (1:31.64)                                        
 34 Sack, Danny C       13 OWA-MR               2:46.00    2:58.95        
                1:25.32   2:58.95 (1:33.63)                                        
 35 Keefe, Connor E     13 HYB-MR               3:01.45    3:01.86        
                1:29.39   3:01.86 (1:32.47)                                        
 36 Gupta, Vivek        13 CIY-MR               3:33.12    3:12.46        
                1:30.92   3:12.46 (1:41.54)                                        
 37 Bonelli, Bobby      13 Express Swimming-MR  3:11.21    3:16.79        
 38 Gladstein, Val      13 Shy/Seals-MR              NT    3:18.24        
                1:34.74   3:18.24 (1:43.50)                                        
 39 Chan, Gasper Y      14 CIY-MR               3:31.00    3:21.09        
                1:35.36   3:21.09 (1:45.73)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duva, Ben           14 Express Swimming-MR  2:38.25    2:36.05        
                1:16.18   2:36.05 (1:19.87)                                        
  2 McKenna, Brian      13 ABBE-MR              2:39.35    2:40.66        
                1:21.07   2:40.66 (1:19.59)                                        
  3 Donenfeld, Thai     14 COND-MR              2:38.34    2:41.27        
                1:19.22   2:41.27 (1:22.05)                                        
  4 Kostelec, Nick      13 LBA-MR               2:46.02    2:44.26        
                1:20.11   2:44.26 (1:24.15)                                        
  5 Graham, Danny       13 Express Swimming-MR  2:44.27    2:45.75        
                1:20.69   2:45.75 (1:25.06)                                        
  6 Bernstein, Rex L    14 COND-MR              2:44.36    2:50.95        
                1:21.78   2:50.95 (1:29.17)                                        
  7 Wang, Eugene        13 Express Swimming-MR  3:00.89    2:58.29        
                1:27.01   2:58.29 (1:31.28)                                        
  8 Kotlyar, Kevin      13 Shy/Seals-MR         2:56.58    3:00.22        
                1:30.32   3:00.22 (1:29.90)                                        
  9 Kan, Dennis         13 ABBE-MR              3:06.08    3:01.92        
                1:28.28   3:01.92 (1:33.64)                                        
 10 Ketcham, Justin     14 IA-MR                3:03.42    3:06.67        
                1:30.51   3:06.67 (1:36.16)                                        
 11 Grosman, Robert     13 Shy/Seals-MR         3:05.01    3:07.55        
                1:32.31   3:07.55 (1:35.24)                                        
 12 Panek, Martin       14 CIY-MR               2:59.00    3:19.88        
                1:36.66   3:19.88 (1:43.22)                                        
 13 Bonelli, Bobby      13 Express Swimming-MR  3:43.19    3:45.42        
                1:52.03   3:45.42 (1:53.39)                                        
 -- Chen, Bobby         13 COND-MR                   NT         DQ        
                1:32.36        DQ (1:35.51)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Carmichael-Lopes,   13 Express Swimming-MR  1:15.13    1:16.24        
  2 Mayer, Michael      14 Express Swimming-MR  1:18.01    1:16.29        
  3 Peng, Didi Y        13 OWA-MR               1:16.33    1:16.53        
  4 Shanley, Benjamin   13 Express Swimming-MR  1:25.01    1:23.88        
  5 Lam, Aaron          14 ABBE-MR              1:25.78    1:24.16        
  6 Lo, Arthur          14 Express Swimming-MR  1:28.76    1:26.32        
  7 Chang, James        14 UN-GA-MR             1:26.65    1:27.19        
  8 Guy, Will V         14 COND-MR              1:30.61    1:28.07        
  9 Alton, Shane        14 LBA-MR               1:30.94    1:29.57        
 10 Jeng, Franklin      14 UN-GA-MR             1:29.88    1:29.84        
 11 Nosirov, Shokhrukh  14 Shy/Seals-MR         1:30.62    1:31.78        
 12 Blum, Cole          14 LBA-MR               1:45.00    1:32.09        
 13 Lin, Aaron          13 ABBE-MR              1:22.00    1:33.95        
 14 Sokoloff, Philip    14 SSL-MR               1:27.77    1:34.11        
 15 Sack, Danny C       13 OWA-MR               1:32.95    1:34.52        
 16 Lopez, Christian C  13 ABBE-MR              1:29.00    1:34.56        
 17 Caracciolo, Vincen  13 Farmingdale-MR       1:44.93    1:36.28        
 18 Liu, Alex           14 UN-GA-MR                  NT    1:36.54        
 19 Keefe, Connor E     13 HYB-MR               1:39.94    1:37.33        
 20 Wang, Eugene        13 Express Swimming-MR  1:35.33    1:38.55        
 21 Armellino, Adam     14 LBA-MR               1:40.14    1:39.62        
 22 Mejia, Carlos       13 LBA-MR               1:50.00    1:40.24        
 23 Whitehorn, Christo  13 CSC-MR               1:44.19    1:42.54        
 24 Diaz-Albertini, Ke  13 SSL-MR               1:43.59    1:45.59        
 25 Robinson, William   14 SSL-MR               1:48.02    1:46.49        
 26 Seltenreich, Dane   13 Express Swimming-MR  1:41.46    1:46.54        
 27 Chan, Gasper Y      14 CIY-MR               1:52.00    1:48.54        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kuo, Theodore       14 Express Swimming-MR  1:05.58    1:04.54        
  2 Wallace, Dan P      14 Express Swimming-MR  1:08.34    1:07.71        
  3 Kalinin, Alexey     13 Shy/Seals-MR         1:05.96    1:09.52        
  4 Sokoloff, Philip    14 SSL-MR               1:11.05    1:13.23        
  4 Lo, Arthur          14 Express Swimming-MR  1:14.43    1:13.23        
  6 Duva, Ben           14 Express Swimming-MR  1:19.89    1:14.44        
  7 Schaub, Bryan T     14 COND-MR              1:12.36    1:14.66        
  8 Graham, Danny       13 Express Swimming-MR  1:13.44    1:15.80        
  9 Guy, Will V         14 COND-MR              1:22.00    1:15.81        
 10 Conway, John P      13 SSL-MR               1:17.78    1:17.58        
 11 McKenna, Brian      13 ABBE-MR              1:20.00    1:23.21        
 12 Chang, James        14 UN-GA-MR             1:16.54    1:23.38        
 13 Robinson, William   14 SSL-MR               1:23.90    1:23.51        
 14 Armellino, Adam     14 LBA-MR               1:30.00    1:27.06        
 15 Turek-Herman, Josh  13 CIY-MR               1:39.29    1:31.14        
 16 Alarcon, Ronnie V   14 ABBE-MR              1:20.00    1:31.73        
 17 Jeng, Franklin      14 UN-GA-MR             1:36.54    1:32.93        
 18 Gupta, Vivek        13 CIY-MR               1:51.25    1:38.40        
 19 Gladstein, Val      13 Shy/Seals-MR         1:53.04    1:42.53        
 20 Diaz-Albertini, Ke  13 SSL-MR               1:41.89    1:43.69        
 21 Gorokhovsky, Phill  13 Shy/Seals-MR         1:47.93    1:49.97        
 
Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 D'Errico, John A    18 OWA-MR                 25.13      25.34        
  2 Wakefield, Kevin A  19 Express Swimming-MR    25.46      25.59        
  3 Catano, AL          16 IA-MR                  26.24      25.87        
  4 Chang, One June J   16 FLY-MR                 26.24      26.30        
  5 Smith, Kendall C    16 Express Swimming-MR    26.62      26.92        
  6 Cerra, Nicholas     15 OWA-MR                 26.54      27.17        
  7 Staszewski, Alec L  16 OWA-MR                 27.18      27.21        
  8 Kuo, Theodore       14 Express Swimming-MR    28.30      27.25        
  9 Khan, Rana Z        18 ABBE-MR                26.00      27.34        
 10 Kowalsky, Austin J  12 Express Swimming-MR    27.68      27.48        
 11 D'Errico, Angelo C  19 OWA-MR                 24.91      27.62        
 12 Pickel, Cody        14 FLY-MR                 30.04      28.00        
 13 Battisti, Marc      16 Express Swimming-MR    28.78      28.19        
 14 Podrecca, Milan M   16 OWA-MR                 28.63      28.43        
 15 Blum, Cole          14 LBA-MR                 31.00      28.56        
 16 O'Connor, Michael   18 LBA-MR                 27.44      28.59        
 17 Visser, Rory M      15 COND-MR                28.52      28.67        
 18 Murphy, Thomas P    14 OWA-MR                 29.69      29.39        
 19 Tam, Stephen        16 CIY-MR                 30.02      29.63        
 20 Shanley, Benjamin   13 Express Swimming-MR    29.12      29.70        
 21 Rojtinnakorn, Arri  18 CIY-MR                 29.36      29.75        
 22 Nash, John          15 LBA-MR                 32.02      29.89        
 23 Peng, Didi Y        13 OWA-MR                 30.15      30.15        
 24 Wallace, Theodore   15 HYB-MR                 32.27      30.44        
 25 Drago, Adam N       15 IA-MR                  31.21      31.12        
 26 Musheyev, Benjamin  16 Aquaflames-MR          33.29      31.50        
 27 Nowotny, Tyler J    15 IA-MR                  35.01      32.33        
 28 Zemskov, Kirill I   15 Aquaflames-MR             NT      32.36        
 29 Delgado, Alex C     17 CIY-MR                 35.00      32.42        
 30 O'Connor, Dennis    15 LBA-MR                 31.93      32.57        
 31 Jeng, Daniel        15 UN-GA-MR               33.11      33.15        
 32 Kovtun, Igor        16 Aquaflames-MR             NT      33.87        
 33 Sammon, Brian V     15 CIY-MR                 35.00      36.13        
 34 Breland, Zachary    12 Aquaflames-MR             NT      40.53        
 35 Rebeyev, Eliran     11 Aquaflames-MR             NT      43.98        
 36 Fayzakov, Jonathan  12 Aquaflames-MR             NT      46.39        
 37 Ljeskovac, Nichola  12 Aquaflames-MR             NT      54.06        
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wakefield, Kevin A  19 Express Swimming-MR    55.55      56.16        
  2 D'Errico, John A    18 OWA-MR                 55.16      56.27        
  3 Chang, One June J   16 FLY-MR                 56.97      56.97        
  4 Catano, AL          16 IA-MR                  56.70      57.56        
  5 Kral, Alex Z        17 SSL-MR                 55.60      58.10        
  6 Frawley III, Rober  18 OWA-MR                 56.97      58.15        
  7 Diaz-Albertini, Cr  19 SSL-MR                 55.59      58.92        
  8 Staszewski, Alec L  16 OWA-MR                 57.78      59.02        
  9 Smith, Kendall C    16 Express Swimming-MR    57.10      59.18        
 10 D'Errico, Angelo C  19 OWA-MR                 57.51      59.42        
 11 Cerra, Nicholas     15 OWA-MR                 57.14      59.56        
 12 Battisti, Marc      16 Express Swimming-MR  1:00.33    1:01.50        
 13 Boland, Dan M       17 Farmingdale-MR       1:00.36    1:01.66        
 14 Pickel, Cody        14 FLY-MR               1:01.53    1:01.84        
 15 Walsh, Kevin M      15 SSL-MR               1:00.91    1:02.31        
 16 Khan, Rana Z        18 ABBE-MR              1:01.87    1:02.66        
 17 Collins, Matthew J  14 FLY-MR               1:03.22    1:03.28        
 18 Chen, Daniel        18 FLY-MR               1:02.00    1:03.37        
 19 O'Connor, Michael   18 LBA-MR               1:04.28    1:04.15        
 20 Podrecca, Milan M   16 OWA-MR               1:02.97    1:04.60        
 21 Visser, Rory M      15 COND-MR              1:03.73    1:04.95        
 22 Garcia, Stefan      14 FLY-MR               1:05.83    1:05.16        
 23 Rojtinnakorn, Arri  18 CIY-MR               1:04.06    1:06.04        
 24 Murphy, Thomas P    14 OWA-MR               1:06.12    1:06.22        
 25 Alarcon, Romel Z    16 ABBE-MR              1:05.00    1:06.62        
 26 Blum, Cole          14 LBA-MR               1:06.00    1:06.77        
 27 Nash, John          15 LBA-MR               1:09.16    1:08.06        
 28 Wallace, Theodore   15 HYB-MR               1:14.82    1:09.17        
 29 Visconti, Michael   16 Express Swimming-MR  1:06.54    1:09.18        
 30 Stefanko, Igor      15 Shy/Seals-MR         1:08.06    1:09.40        
 31 Tam, Stephen        16 CIY-MR               1:07.58    1:09.45        
 32 Frank, Alexander M  17 CSC-MR                    NT    1:10.89        
 33 O'Connor, Dennis    15 LBA-MR               1:10.33    1:11.70        
 34 Kovtun, Igor        16 Aquaflames-MR             NT    1:12.57        
 35 Drago, Adam N       15 IA-MR                1:10.53    1:13.15        
                  18.27     1:13.15 (54.88)                                        
 36 Nowotny, Tyler J    15 IA-MR                1:20.11    1:14.44        
 37 Musheyev, Benjamin  16 Aquaflames-MR        1:16.24    1:15.88        
 38 Delgado, Alex C     17 CIY-MR               1:15.00    1:16.61        
 39 Jeng, Daniel        15 UN-GA-MR             1:15.08    1:17.52        
 40 Zemskov, Kirill I   15 Aquaflames-MR        1:16.32    1:19.78        
 41 Sammon, Brian V     15 CIY-MR               1:15.00    1:21.60        
 42 Breland, Zachary    12 Aquaflames-MR        1:31.68    1:33.65        
 43 Fayzakov, Jonathan  12 Aquaflames-MR             NT    1:37.55        
 44 Rebeyev, Eliran     11 Aquaflames-MR             NT    1:44.40        
 45 Ljeskovac, Nichola  12 Aquaflames-MR             NT    2:03.16        
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collins, Matthew J  14 FLY-MR               2:23.88    2:22.84        
                1:10.50   2:22.84 (1:12.34)                                        
  2 Kral, Alex Z        17 SSL-MR               2:23.20    2:25.48        
                1:13.06   2:25.48 (1:12.42)                                        
  3 Coleman, Zachary T  15 IA-MR                2:23.63    2:26.70        
                1:11.40   2:26.70 (1:15.30)                                        
  4 Frawley III, Rober  18 OWA-MR               2:34.51    2:28.49        
                1:14.41   2:28.49 (1:14.08)                                        
  5 Kim, Daniel H       16 FLY-MR               2:30.00    2:29.72        
                1:13.25   2:29.72 (1:16.47)                                        
  6 Walsh, Kevin M      15 SSL-MR               2:24.90    2:32.43        
                1:14.57   2:32.43 (1:17.86)                                        
  7 Battisti, Marc      16 Express Swimming-MR  2:34.03    2:32.74        
                1:14.23   2:32.74 (1:18.51)                                        
  8 Garcia, Stefan      14 FLY-MR               2:35.28    2:35.85        
                1:16.29   2:35.85 (1:19.56)                                        
  9 Staszewski, Alec L  16 OWA-MR               2:28.92    2:36.98        
                1:15.81   2:36.98 (1:21.17)                                        
 10 Boland, Dan M       17 Farmingdale-MR       2:30.50    2:45.71        
                1:20.13   2:45.71 (1:25.58)                                        
 11 Stefanko, Igor      15 Shy/Seals-MR         2:40.22    2:46.20        
                1:22.03   2:46.20 (1:24.17)                                        
 12 O'Connor, Michael   18 LBA-MR               2:55.00    2:47.76        
                1:23.16   2:47.76 (1:24.60)                                        
 13 Coleman, Gregory M  12 IA-MR                2:57.34    2:51.07        
                1:23.27   2:51.07 (1:27.80)                                        
 14 Visser, Rory M      15 COND-MR              2:47.89    2:54.20        
                1:26.23   2:54.20 (1:27.97)                                        
 15 Visconti, Michael   16 Express Swimming-MR  2:51.78    3:00.45        
                1:27.45   3:00.45 (1:33.00)                                        
 16 Drago, Adam N       15 IA-MR                2:59.68    3:04.66        
                1:29.80   3:04.66 (1:34.86)                                        
 17 Delgado, Alex C     17 CIY-MR               3:03.00    4:13.62        
                2:00.61   4:13.62 (2:13.01)                                        
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 D'Errico, Angelo C  19 OWA-MR               2:25.24    2:35.67        
                1:15.72   2:35.67 (1:19.95)                                        
  2 Peng, Didi Y        13 OWA-MR               2:40.63    2:45.40        
                1:19.27   2:45.40 (1:26.13)                                        
  3 Coleman, Zachary T  15 IA-MR                2:48.73    2:51.66        
                1:22.61   2:51.66 (1:29.05)                                        
  4 Kim, Daniel H       16 FLY-MR               2:47.66    2:51.80        
                1:22.95   2:51.80 (1:28.85)                                        
  5 Garcia, Stefan      14 FLY-MR               2:55.92    2:56.89        
                1:25.08   2:56.89 (1:31.81)                                        
  6 Podrecca, Milan M   16 OWA-MR               2:58.43    3:03.07        
                1:28.12   3:03.07 (1:34.95)                                        
  7 Murphy, Thomas P    14 OWA-MR               3:00.08    3:05.85        
                1:29.93   3:05.85 (1:35.92)                                        
  8 Alarcon, Romel Z    16 ABBE-MR              3:11.92    3:08.54        
                1:25.83   3:08.54 (1:42.71)                                        
  9 Shanley, Benjamin   13 Express Swimming-MR  3:07.53    3:10.02        
                1:32.19   3:10.02 (1:37.83)                                        
 10 Chen, Daniel        18 FLY-MR               2:59.40    3:12.16        
                1:27.80   3:12.16 (1:44.36)                                        
 11 Stefanko, Igor      15 Shy/Seals-MR         3:11.13    3:17.08        
                1:34.61   3:17.08 (1:42.47)                                        
 12 Jeng, Daniel        15 UN-GA-MR             3:33.21    3:18.82        
                1:38.35   3:18.82 (1:40.47)                                        
 13 Blum, Cole          14 LBA-MR               3:25.00    3:24.08        
                1:36.86   3:24.08 (1:47.22)                                        
 14 O'Connor, Dennis    15 LBA-MR               3:24.84    3:28.96        
                1:38.44   3:28.96 (1:50.52)                                        
 15 Tam, Stephen        16 CIY-MR               3:26.32    3:29.95        
                1:39.34   3:29.95 (1:50.61)                                        
 16 Wallace, Theodore   15 HYB-MR               3:10.85    3:37.08        
                1:41.01   3:37.08 (1:56.07)                                        
 17 Sammon, Brian V     15 CIY-MR               3:18.00    3:44.63        
                1:45.10   3:44.63 (1:59.53)                                        
 -- Rojtinnakorn, Arri  18 CIY-MR               3:06.21         DQ        
                1:27.30        DQ (1:43.77)                                        
 
Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 D'Errico, John A    18 OWA-MR               2:06.23    2:18.37        
                1:07.87   2:18.37 (1:10.50)                                        
  2 Catano, AL          16 IA-MR                2:17.41    2:19.11        
                1:07.09   2:19.11 (1:12.02)                                        
  3 Kim, Daniel H       16 FLY-MR               2:26.97    2:22.56        
                1:08.07   2:22.56 (1:14.49)                                        
  4 Chang, One June J   16 FLY-MR               2:26.00    2:23.20        
                1:08.39   2:23.20 (1:14.81)                                        
  5 Cerra, Nicholas     15 OWA-MR               2:19.25    2:28.02        
                1:09.89   2:28.02 (1:18.13)                                        
  6 Kuo, Theodore       14 Express Swimming-MR  2:26.88    2:28.84        
                1:09.36   2:28.84 (1:19.48)                                        
  7 Coleman, Zachary T  15 IA-MR                2:28.21    2:31.44        
                1:11.30   2:31.44 (1:20.14)                                        
  8 Kowalsky, Austin J  12 Express Swimming-MR  2:33.66    2:31.84        
                1:12.11   2:31.84 (1:19.73)                                        
  9 Smith, Kendall C    16 Express Swimming-MR  2:30.55    2:33.05        
                1:11.58   2:33.05 (1:21.47)                                        
 10 Nash, John          15 LBA-MR               2:59.99    2:52.50        
                1:18.96   2:52.50 (1:33.54)                                        
 11 Visconti, Michael   16 Express Swimming-MR  2:40.54    2:53.77        
                1:20.31   2:53.77 (1:33.46)                                        

Brought to you by Computer Aide, Inc.