2007 MR LIE May Extravaganza - 5/26/2007                    
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle

    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ramsey, Danielle    10 Express Swimming-MR    32.12      33.63        
  2 Green, Katherine M  10 CSC-MR                 39.80      34.82        
  3 Kiendle, Jennifer   10 CSC-MR                 40.24      35.56        
  4 Mendrzycki, Morgan  10 NY Sharks-MR           37.57      35.68        
  5 Johnston, Marissa   10 HAA-MR                 35.69      36.02        
  6 Phang, Yee Chung    10 FLY-MR                 36.00      37.70        
  7 Reumann, Kaylee E    9 North Shore-MR         38.58      38.35        
  8 Chou, Tiffany       10 FLY-MR                 42.00      38.36        
  9 Yau, Maggie          9 UN-GA-MR               40.89      39.27        
 10 O'Halloran, Kaleig  10 IA-MR                  39.29      39.39        
 11 Chen, Julia Y       10 FLY-MR                 40.84      39.62        
 12 Rostrup, Chloe L    10 CSC-MR                 46.79      39.82        
 13 Monfiletto, Angela  10 WAC-MR                 40.06      39.90        
 14 Wang, Katie E        8 TVSC-MR                45.40      40.01        
 15 Lange, Kaitlyn       9 NY Sharks-MR           40.77      40.13        
 16 Lennon, Maryann E    8 Express Swimming-MR    40.47      40.31        
 17 King, Maura B       10 IA-MR                  41.08      40.47        
 18 Fain, Rachel A      10 Express Swimming-MR    38.56      40.51        
 19 Vairo, Jessica N    10 TVSC-MR                49.87      40.63        
 20 Santos, Olivia J     9 FLY-MR                 39.00      40.86        
 21 McCoy, Brianna      10 CSC-MR                    NT      41.09        
 22 Vetere, Angela M    10 IA-MR                  49.91      41.11        
 23 Soto, Samantha      10 WAC-MR                 41.09      41.13        
 24 Corrigan, Ciara B   10 FLY-MR                 56.50      41.87        
 25 deFreitas, Emma      8 WAC-MR                 43.44      42.17        
 26 Lou, Jessica        10 FLY-MR                 43.00      42.60        
 27 Palmer, Fiona E      9 Express Swimming-MR       NT      43.59        
 28 Stump, Kate R       10 TVSC-MR                52.94      43.71        
 29 Sheridan, Stephani   9 CSC-MR                    NT      44.00        
 30 Markunas, Rebecca    8 FLY-MR                 41.00      44.94        
 31 Simeone, Annie       9 Express Swimming-MR    49.08      45.18        
 32 Betterbed, Dominqu   9 TVSC-MR                43.00      45.23        
 33 Cantwell, Michael   10 TVSC-MR                52.82      45.52        
 34 McCoy, Tara          8 CSC-MR                 52.45      47.61        
 34 Sundberg, Elisabet  10 TVSC-MR                53.25      47.61        
 36 Corrigan, Nieve R    8 FLY-MR                 43.00      48.54        
 37 Martin, Olivia R     9 CSC-MR                    NT      48.55        
 38 Murphy, Meaghan A   10 CSC-MR                 55.20      48.70        
 39 Murphy, Meghan A    10 IA-MR                  49.90      48.77        
 40 Pompay, Melody R     7 Express Swimming-MR    50.07      49.67        
 41 Lappin, Emily        9 Express Swimming-MR       NT      50.36        
 42 Kong, Rose           9 TVSC-MR                49.87      50.79        
 43 O'Halloran, Lauren   8 CSC-MR                    NT      51.33        
 44 Burchard, Kelsey L   8 CSC-MR                 47.94      52.34        
 45 Coughlin, Brittany   9 TVSC-MR                51.44      53.43        
 46 Martin, Sophia M     8 CSC-MR                    NT      53.62        
 47 Damm, Jesse K        8 HAA-MR                 52.96      54.25        
 48 Fullerton, Alanna    8 NY Sharks-MR           53.20      56.29        
 49 Ferranti, Kaitlyn    9 Express Swimming-MR    57.99      56.98        
 50 Herrera, Karlie J    8 CSC-MR                    NT    1:01.00        
 51 Klicpera, Samantha   8 Farmingdale-MR         59.50    1:08.06        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arana, Jennifer     10 FLY-MR               1:12.50    1:08.74        
  2 Ramsey, Danielle    10 Express Swimming-MR  1:12.82    1:09.35        
  3 Trivino, Maria A    10 FLY-MR               1:24.00    1:17.47        
  4 Mendrzycki, Morgan  10 NY Sharks-MR         1:19.99    1:17.62        
  5 Defreitas, Hannah   10 WAC-MR               1:21.39    1:18.09        
  6 Green, Katherine M  10 CSC-MR                    NT    1:20.35        
  7 Phang, Yee Chung    10 FLY-MR               1:22.00    1:22.73        
  8 Kiendle, Jennifer   10 CSC-MR               1:33.37    1:23.11        
  9 Yau, Maggie          9 UN-GA-MR             1:24.25    1:23.45        
 10 Chen, Julia Y       10 FLY-MR               1:34.28    1:23.62        
 11 Lawler, Caitlin     10 Express Swimming-MR  1:24.94    1:24.83        
 12 Reumann, Elise K    10 North Shore-MR       1:24.82    1:26.35        
 13 Monfiletto, Angela  10 WAC-MR               1:30.09    1:26.75        
 14 Santos, Olivia J     9 FLY-MR               1:26.00    1:27.00        
 15 Chou, Tiffany       10 FLY-MR               1:32.00    1:27.19        
 16 Lennon, Maryann E    8 Express Swimming-MR  1:25.84    1:27.28        
 17 O'Halloran, Kaleig  10 IA-MR                1:28.95    1:27.98        
 18 McCoy, Brianna      10 CSC-MR               1:47.55    1:28.10        
 19 Soto, Samantha      10 WAC-MR               1:31.88    1:29.34        
 20 King, Maura B       10 IA-MR                1:30.28    1:29.35        
 21 Barrett, Seanna T   10 Express Swimming-MR  1:30.36    1:30.30        
 22 Zhang, Amy           9 NY Sharks-MR         1:40.42    1:30.51        
 23 Lauer, Amanda        8 NY Sharks-MR         1:57.58    1:30.70        
 24 Reumann, Kaylee E    9 North Shore-MR       1:29.15    1:30.75        
 25 Vetere, Angela M    10 IA-MR                1:51.80    1:31.49        
 26 Miara, Marissa       9 NY Sharks-MR         1:41.06    1:31.73        
 27 Schmidt, Kelli L     9 Express Swimming-MR  1:30.58    1:32.07        
 28 Rostrup, Chloe L    10 CSC-MR               1:42.55    1:32.83        
 29 Lou, Jessica        10 FLY-MR               1:35.00    1:32.89        
 30 Corrigan, Ciara B   10 FLY-MR               1:47.32    1:33.17        
 31 Lee, Nicole         10 Farmingdale-MR       1:40.50    1:33.31        
 32 Raphael, Michaela   10 NY Sharks-MR         1:45.91    1:33.45        
 33 McGrath, Deirdre R  10 Express Swimming-MR  1:30.13    1:33.81        
 34 Palmer, Fiona E      9 Express Swimming-MR  1:38.39    1:33.95        
 35 Auty, Danielle      10 Express Swimming-MR  1:40.67    1:38.99        
 36 Markunas, Rebecca    8 FLY-MR               1:35.00    1:40.91        
 37 Guo, Jenna J         7 Express Swimming-MR  1:41.60    1:41.63        
 38 Weinstein, Veronic  10 HAA-MR               1:44.71    1:42.44        
 39 Simeone, Annie       9 Express Swimming-MR  1:45.07    1:44.28        
 40 Sheridan, Stephani   9 CSC-MR                    NT    1:45.42        
 41 Murphy, Meaghan A   10 CSC-MR               2:09.97    1:45.93        
 42 Lappin, Emily        9 Express Swimming-MR       NT    1:46.92        
 43 Crilly, Nicole M     9 Express Swimming-MR  1:50.34    1:47.56        
 44 Corrigan, Nieve R    8 FLY-MR               1:32.00    1:47.75        
 45 McCoy, Tara          8 CSC-MR               4:02.67    1:48.84        
 46 Martin, Olivia R     9 CSC-MR                    NT    1:49.00        
 47 Murphy, Meghan A    10 IA-MR                1:45.19    1:52.13        
 48 Corso, Jessica M     8 Express Swimming-MR  2:03.15    1:57.18        
 49 O'Halloran, Lauren   8 CSC-MR                    NT    1:58.24        
 50 Herrera, Karlie J    8 CSC-MR                    NT    2:00.77        
 51 Fullerton, Alanna    8 NY Sharks-MR         2:07.98    2:02.86        
 52 Lulley, Madison Q    8 HAA-MR               2:13.39    2:04.16        
 53 Lulley, Morgan K     8 HAA-MR               2:23.66    2:04.65        
 54 Damm, Jesse K        8 HAA-MR               2:05.66    2:07.87        
 55 Carmichael-Lopes,    9 Express Swimming-MR  2:20.99    2:13.75        
 56 Ferranti, Kaitlyn    9 Express Swimming-MR  2:08.31    2:16.37        
 -- Klicpera, Samantha   8 Farmingdale-MR       2:13.70         DQ        
 -- Pompay, Melody R     7 Express Swimming-MR  1:48.99         DQ        
 -- Burchard, Kelsey L   8 CSC-MR               1:54.77         DQ        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ramsey, Danielle    10 Express Swimming-MR  1:25.03    1:23.76        
  2 Trivino, Maria A    10 FLY-MR               1:35.00    1:27.73        
  3 Defreitas, Hannah   10 WAC-MR               1:30.17    1:32.79        
  4 Johnston, Marissa   10 HAA-MR               1:31.00    1:34.96        
  5 Lennon, Maryann E    8 Express Swimming-MR  1:39.93    1:36.62        
  6 Wang, Katie E        8 TVSC-MR              2:15.36    1:40.71        
  7 Lawler, Caitlin     10 Express Swimming-MR  1:41.95    1:41.44        
  8 Barrett, Seanna T   10 Express Swimming-MR  1:44.32    1:42.22        
  9 Gavigan, Casey L     9 TVSC-MR              1:56.32    1:43.15        
 10 Vairo, Jessica N    10 TVSC-MR              2:05.78    1:44.92        
 11 Palmer, Fiona E      9 Express Swimming-MR  1:47.80    1:45.00        
 12 Hew, Madeleine      10 WAC-MR               1:40.58    1:46.03        
 13 Fain, Rachel A      10 Express Swimming-MR  1:32.89    1:47.00        
 14 Reumann, Elise K    10 North Shore-MR       1:44.12    1:48.07        
 15 Betterbed, Dominqu   9 TVSC-MR              2:15.00    1:48.54        
 16 Soto, Samantha      10 WAC-MR               1:53.58    1:49.75        
 17 Raphael, Michaela   10 NY Sharks-MR         1:56.85    1:50.21        
 17 McGrath, Deirdre R  10 Express Swimming-MR  1:45.42    1:50.21        
 19 Guo, Jenna J         7 Express Swimming-MR  2:12.34    1:54.68        
 20 Vetere, Angela M    10 IA-MR                2:08.90    1:55.14        
 21 Schmidt, Kelli L     9 Express Swimming-MR  1:46.56    1:55.83        
 22 Weinstein, Veronic  10 HAA-MR               2:00.08    1:56.98        
 23 Auty, Danielle      10 Express Swimming-MR  1:55.01    1:57.65        
 24 Cantwell, Michael   10 TVSC-MR              2:14.55    1:58.72        
 25 Simeone, Annie       9 Express Swimming-MR  2:03.45    1:59.52        
 26 Pompay, Melody R     7 Express Swimming-MR  2:07.20    2:00.88        
 27 Kong, Rose           9 TVSC-MR              2:05.64    2:00.97        
 28 Stump, Kate R       10 TVSC-MR              2:09.87    2:01.33        
 29 Coughlin, Brittany   9 TVSC-MR              2:03.65    2:04.59        
 30 Sundberg, Elisabet  10 TVSC-MR              2:08.77    2:06.67        
 31 Klicpera, Samantha   8 Farmingdale-MR       2:39.50    2:09.75        
 32 Fullerton, Alanna    8 NY Sharks-MR         2:34.94    2:12.20        
 33 Corso, Jessica M     8 Express Swimming-MR  2:22.41    2:16.52        
 -- Lappin, Emily        9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arana, Jennifer     10 FLY-MR               1:39.62    1:32.47        
  2 Defreitas, Hannah   10 WAC-MR               1:38.31    1:35.61        
  3 Trivino, Maria A    10 FLY-MR               1:50.73    1:43.12        
  4 McGrath, Deirdre R  10 Express Swimming-MR  1:41.80    1:43.94        
  5 Yau, Maggie          9 UN-GA-MR             1:45.03    1:44.08        
  6 Chou, Tiffany       10 FLY-MR               2:15.09    1:46.55        
  7 Lange, Kaitlyn       9 NY Sharks-MR         2:01.55    1:49.05        
  8 Chen, Julia Y       10 FLY-MR               1:51.15    1:49.79        
  9 Lou, Jessica        10 FLY-MR               2:00.00    1:53.52        
 10 Miara, Marissa       9 NY Sharks-MR         2:03.68    1:56.93        
 11 Hew, Madeleine      10 WAC-MR               1:58.81    1:57.67        
 12 Johnston, Marissa   10 HAA-MR               1:47.89    1:58.32        
 13 Corrigan, Ciara B   10 FLY-MR               2:12.00    2:00.99        
 14 Auty, Danielle      10 Express Swimming-MR  2:11.26    2:05.79        
 15 Palmer, Fiona E      9 Express Swimming-MR  2:16.17    2:07.90        
 16 Crilly, Nicole M     9 Express Swimming-MR  2:07.01    2:08.21        
 17 Carmichael-Lopes,    9 Express Swimming-MR  2:19.17    2:14.26        
 18 Ferranti, Kaitlyn    9 Express Swimming-MR  2:14.33    2:14.93        
 19 Corso, Jessica M     8 Express Swimming-MR  2:31.83    2:17.72        
 20 Lee, Nicole         10 Farmingdale-MR       2:20.50    2:28.41        
 -- Walsh, Katelyn K     7 Scd-Mr-MR            1:59.00         DQ        
 -- Zhang, Amy           9 NY Sharks-MR         2:14.26         DQ        
 -- Burchard, Kelsey L   8 CSC-MR                    NT         DQ        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arana, Jennifer     10 FLY-MR                 35.81      35.11        
  2 Fain, Rachel A      10 Express Swimming-MR    37.31      38.20        
  3 Phang, Yee Chung    10 FLY-MR                 44.43      41.42        
  4 Barrett, Seanna T   10 Express Swimming-MR    46.05      43.28        
  5 Lange, Kaitlyn       9 NY Sharks-MR           45.75      43.51        
  6 Kiendle, Jennifer   10 CSC-MR               1:03.14      43.94        
  7 Lawler, Caitlin     10 Express Swimming-MR    45.53      44.66        
  8 King, Maura B       10 IA-MR                  43.28      44.71        
  9 McCoy, Brianna      10 CSC-MR                    NT      44.88        
 10 Yau, Maggie          9 UN-GA-MR               44.89      45.49        
 11 Monfiletto, Angela  10 WAC-MR                 44.64      45.87        
 12 Wang, Katie E        8 TVSC-MR                57.63      46.92        
 13 Green, Katherine M  10 CSC-MR                 48.69      46.98        
 14 Gavigan, Casey L     9 TVSC-MR                49.88      47.57        
 15 Hew, Madeleine      10 WAC-MR                 48.06      48.16        
 16 Reumann, Elise K    10 North Shore-MR         46.48      48.72        
 17 Schmidt, Kelli L     9 Express Swimming-MR    51.49      48.74        
 18 Reumann, Kaylee E    9 North Shore-MR         46.23      49.17        
 19 Zhang, Amy           9 NY Sharks-MR           46.12      49.33        
 20 Sheridan, Stephani   9 CSC-MR                    NT      50.67        
 21 Raphael, Michaela   10 NY Sharks-MR           58.02      51.77        
 22 deFreitas, Emma      8 WAC-MR                 50.79      52.63        
 23 Santos, Olivia J     9 FLY-MR                 47.00      52.79        
 24 O'Halloran, Kaleig  10 IA-MR                  54.93      53.48        
 25 Rostrup, Chloe L    10 CSC-MR               1:10.13      54.85        
 26 Stump, Kate R       10 TVSC-MR              1:02.47      55.05        
 27 Lauer, Amanda        8 NY Sharks-MR         1:05.22      55.28        
 28 Miara, Marissa       9 NY Sharks-MR         1:00.21      55.31        
 29 Markunas, Rebecca    8 FLY-MR                 55.00      55.51        
 30 McCoy, Tara          8 CSC-MR                    NT      55.58        
 31 Guo, Jenna J         7 Express Swimming-MR    59.74      56.81        
 32 Cantwell, Michael   10 TVSC-MR              1:22.47      58.78        
 33 Weinstein, Veronic  10 HAA-MR                 57.79      59.22        
 34 Murphy, Meghan A    10 IA-MR                1:01.80      59.25        
 35 Martin, Olivia R     9 CSC-MR                    NT      59.30        
 36 Murphy, Meaghan A   10 CSC-MR               1:11.00    1:00.83        
 37 Coughlin, Brittany   9 TVSC-MR                51.25    1:01.78        
 38 Crilly, Nicole M     9 Express Swimming-MR  1:07.43    1:04.68        
 39 Kong, Rose           9 TVSC-MR              1:02.57    1:06.67        
 40 Herrera, Karlie J    8 CSC-MR                    NT    1:07.10        
 41 Damm, Jesse K        8 HAA-MR               1:05.44    1:07.46        
 42 Carmichael-Lopes,    9 Express Swimming-MR  1:09.19    1:09.51        
 43 Walsh, Katelyn K     7 Scd-Mr-MR            1:26.31    1:20.65        
 44 Martin, Sophia M     8 CSC-MR                    NT    1:22.78        
 45 Lulley, Madison Q    8 HAA-MR               1:10.20    1:25.56        
 46 Lui, Serina          9 UN-GA-MR                  NT    1:36.91        
 -- Corrigan, Nieve R    8 FLY-MR                 50.00         DQ        
 -- Lulley, Morgan K     8 HAA-MR               1:10.25         DQ        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hetzer, Nicole M    12 CSC-MR                 32.29      30.65        
  2 Mesibov, Rachael    12 NY Sharks-MR           34.27      31.66        
  3 deFreitas, Sophie   12 WAC-MR                 32.27      31.72        
  4 Reyes, Claudia L    11 CSC-MR                 34.01      32.14        
  5 Giraldo, Daniela    12 FLY-MR                 32.72      32.32        
  6 Dieterich, Sara A   12 CSC-MR                 33.08      32.39        
  7 Miesner, Kiera C    11 NY Sharks-MR           36.39      33.26        
  8 Walsh, Shannon      12 Scd-Mr-MR              34.58      33.31        
  9 Ingram, Alaina M    12 IA-MR                  34.00      33.51        
 10 Mazza, Kimberly J   12 CSC-MR                 35.27      33.53        
 11 Richards, Miranda   11 IA-MR                  35.64      34.08        
 12 Mignano, Marissa P  12 CSC-MR                 39.04      34.13        
 13 Bahl, Kanika        11 OWA-MR                 37.56      34.42        
 14 Poindexter, Tiana   11 NY Sharks-MR           35.79      34.55        
 15 Leung, Iris         12 FLY-MR                 36.46      34.91        
 16 Escobedo, Samantha  11 WAC-MR                 35.29      34.93        
 17 Maloney, Erin C     12 WAC-MR                 32.01      35.01        
 18 Thomas, Alyssa M    11 Scd-Mr-MR              36.18      35.11        
 18 Hemp, Alexandra     11 HAA-MR                 36.01      35.11        
 20 McDonough, Colleen  11 WAC-MR                 34.52      35.35        
 21 Ferreri, Kiley M    12 Express Swimming-MR    35.14      35.39        
 22 Aiello, Sarah       11 CSC-MR                 36.37      35.48        
 23 Russo, Caroline     12 NY Sharks-MR           41.01      35.56        
 24 Lock, Cynthia       12 FLY-MR                 42.72      35.85        
 25 Quinn, Kelly A      11 Express Swimming-MR       NT      36.25        
 26 Rohan, Alexa B      11 North Shore-MR         36.14      36.50        
 27 Goreshnik, Ashley   11 NY Sharks-MR           41.28      36.94        
 28 Yau, Diana          11 UN-GA-MR               38.25      37.12        
 29 DiGiovanni, Jeni M  12 FLY-MR                 40.00      37.27        
 30 Shtab, Danielle R   12 Express Swimming-MR    39.04      37.34        
 31 Lantimo, Valerie M  11 FLY-MR                 38.12      37.62        
 32 Lui, Geyanne        11 UN-GA-MR               41.03      37.83        
 33 Greff, Christie R   11 Express Swimming-MR       NT      37.95        
 34 Murphy, Treasa      11 NY Sharks-MR           38.81      37.99        
 35 Lauer, Valerie      11 NY Sharks-MR           43.00      38.44        
 36 Tusa, Kayla M       12 Express Swimming-MR    39.57      38.50        
 37 Andriopoulos, Andr  11 FLY-MR                 40.10      38.78        
 38 Perrone, Amanda J   11 North Shore-MR         38.56      38.79        
 39 Bartolo, Nicole D   12 North Shore-MR         38.62      39.04        
 40 Grady, Caitlin M    11 NY Sharks-MR           39.24      39.10        
 41 Yoo, Saeun          12 NY Sharks-MR           45.18      39.72        
 42 Carroll, Olivia     12 CSC-MR                 41.81      39.73        
 43 Graham, Katie M     11 Express Swimming-MR    40.86      39.80        
 44 Clarkson, Marie E   12 Express Swimming-MR    39.59      39.84        
 45 Kearns, Bridget M   11 Express Swimming-MR    39.15      39.94        
 46 Wang, Tracy         11 TVSC-MR                44.55      41.01        
 47 Weingroff, Tina     11 NY Sharks-MR           45.10      41.32        
 48 Vizcaino, Kristine  11 North Shore-MR         43.78      43.31        
 49 Rubino, Sarah       11 Express Swimming-MR    42.47      43.46        
 50 Noonan, Kristen N   11 Express Swimming-MR    47.24      43.93        
 51 Gorgano, Lauren M   11 CSC-MR                    NT      43.98        
 52 Blakeney, Kyla      11 UN-GA-MR                  NT      44.79        
 53 Conway, Kendal F    12 TVSC-MR                46.87      45.63        
 54 Hunter, Elizabeth   11 TVSC-MR                46.52      46.98        
 55 Safranek, Sarah A   12 TVSC-MR                46.98      48.83        
 56 Hsu, Stephanie      11 Unattached                NT      53.43        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chan, Olivia        12 Express Swimming-MR  1:03.67    1:04.00        
  2 Hetzer, Nicole M    12 CSC-MR               1:12.22    1:06.41        
  3 Kwok, Joyce B       12 FLY-MR               1:14.79    1:07.32        
  4 Kuzniewski, Kayla   12 Express Swimming-MR  1:07.13    1:08.23        
  5 Dieterich, Sara A   12 CSC-MR               1:10.70    1:08.31        
  6 Mesibov, Rachael    12 NY Sharks-MR         1:16.36    1:09.80        
  7 Giraldo, Daniela    12 FLY-MR               1:11.09    1:10.17        
  8 Reyes, Claudia L    11 CSC-MR               1:15.11    1:10.18        
  9 Rodriguez, Nicole   11 FLY-MR               1:16.15    1:10.56        
 10 deFreitas, Sophie   12 WAC-MR               1:10.71    1:10.95        
 11 Lucas, Marie E      11 Express Swimming-MR  1:11.03    1:11.01        
 12 Lulley, Shannon     12 HAA-MR               1:10.23    1:11.69        
 13 Chen, Lillian T     12 Express Swimming-MR  1:12.33    1:11.75        
 14 Francis, Casey L    12 Express Swimming-MR  1:11.02    1:12.51        
 15 Poindexter, Tiana   11 NY Sharks-MR         1:20.60    1:12.67        
 16 Ingram, Alaina M    12 IA-MR                1:12.68    1:12.84        
 17 Lulley, Chandler    12 HAA-MR               1:13.03    1:14.36        
 18 Mazza, Kimberly J   12 CSC-MR               1:17.13    1:14.85        
 19 Trivino, Ana        11 FLY-MR               1:20.00    1:14.95        
 20 McDonough, Colleen  11 WAC-MR               1:15.81    1:15.07        
 21 Mignano, Marissa P  12 CSC-MR               1:23.57    1:16.33        
 22 Leung, Iris         12 FLY-MR               1:20.90    1:16.59        
 23 Aiello, Sarah       11 CSC-MR               1:21.79    1:16.99        
 24 Richards, Miranda   11 IA-MR                1:18.30    1:17.40        
 25 Bai, Annys          11 FLY-MR               1:24.17    1:17.42        
 26 Santos, Samantha P  11 FLY-MR               1:18.73    1:17.50        
 27 Bahl, Kanika        11 OWA-MR               1:19.51    1:18.54        
 28 Ferreri, Kiley M    12 Express Swimming-MR  1:22.90    1:18.96        
 29 Maloney, Erin C     12 WAC-MR               1:15.47    1:19.11        
 30 Escobedo, Samantha  11 WAC-MR               1:17.69    1:19.24        
 31 Thomas, Alyssa M    11 Scd-Mr-MR            1:19.94    1:20.27        
 32 Russo, Caroline     12 NY Sharks-MR         1:27.01    1:20.91        
 33 Quinn, Kelly A      11 Express Swimming-MR  1:25.99    1:21.08        
 34 Rohan, Alexa B      11 North Shore-MR       1:17.38    1:21.13        
 35 Lauer, Valerie      11 NY Sharks-MR         1:29.39    1:21.76        
 36 Lock, Cynthia       12 FLY-MR               1:24.23    1:21.91        
 37 Schlichte, Lindsay  11 Express Swimming-MR  1:19.37    1:22.24        
 38 Lantimo, Valerie M  11 FLY-MR               1:28.44    1:22.97        
 39 Murphy, Treasa      11 NY Sharks-MR         1:25.63    1:22.99        
 40 DiGiovanni, Jeni M  12 FLY-MR               1:25.00    1:23.01        
 41 Greff, Christie R   11 Express Swimming-MR  1:23.58    1:23.11        
 41 Carroll, Olivia     12 CSC-MR               1:32.22    1:23.11        
 43 Shtab, Danielle R   12 Express Swimming-MR  1:26.45    1:23.41        
 44 Andriopoulos, Andr  11 FLY-MR               1:31.02    1:23.75        
 45 Bartolo, Nicole D   12 North Shore-MR       1:26.74    1:25.57        
 46 Goreshnik, Ashley   11 NY Sharks-MR         1:32.68    1:25.77        
 47 Krusinski, Hannah   11 TVSC-MR              1:38.47    1:25.94        
 48 Wu, Loren           11 FLY-MR               1:30.00    1:26.68        
 49 Clarkson, Marie E   12 Express Swimming-MR  1:28.60    1:26.72        
 50 Tusa, Kayla M       12 Express Swimming-MR  1:28.50    1:26.80        
 51 Fici, Ann           11 HAA-MR               1:23.27    1:27.09        
 52 Zoine, Jessica M    11 Express Swimming-MR  1:24.13    1:27.75        
 53 Kearns, Bridget M   11 Express Swimming-MR  1:28.96    1:28.29        
 54 Fridrich, Tiare J   11 IA-MR                1:35.07    1:28.84        
 55 Weingroff, Tina     11 NY Sharks-MR         1:40.77    1:29.81        
 56 Yoo, Saeun          12 NY Sharks-MR         1:35.11    1:30.85        
 57 Graham, Katie M     11 Express Swimming-MR  1:31.59    1:31.11        
 58 Perrone, Amanda J   11 North Shore-MR       1:30.58    1:31.85        
 59 Wang, Tracy         11 TVSC-MR              1:45.68    1:32.65        
 60 Rubino, Sarah       11 Express Swimming-MR  1:36.63    1:36.25        
 61 Noonan, Kristen N   11 Express Swimming-MR  1:44.32    1:37.08        
 62 Vizcaino, Kristine  11 North Shore-MR       1:42.45    1:38.68        
 62 Conway, Kendal F    12 TVSC-MR              1:46.98    1:38.68        
 64 Gorgano, Lauren M   11 CSC-MR                    NT    1:41.07        
 65 Hunter, Elizabeth   11 TVSC-MR              1:59.87    1:50.34        
 66 Safranek, Sarah A   12 TVSC-MR              1:54.87    1:58.42        
 67 Hsu, Stephanie      11 Unattached                NT    2:01.59        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kwok, Joyce B       12 FLY-MR               1:23.33    1:14.69        
  2 Kuzniewski, Kayla   12 Express Swimming-MR  1:12.30    1:16.30        
  3 Dieterich, Sara A   12 CSC-MR               1:19.69    1:17.82        
  4 Rodriguez, Nicole   11 FLY-MR               1:24.92    1:21.94        
  5 Francis, Casey L    12 Express Swimming-MR  1:20.23    1:22.93        
  6 Fabrizio, Jessica   12 North Shore-MR       1:18.15    1:23.65        
  7 Lulley, Chandler    12 HAA-MR               1:23.21    1:25.33        
  8 McDonough, Colleen  11 WAC-MR               1:23.82    1:25.46        
  9 Mignano, Marissa P  12 CSC-MR               1:46.15    1:26.35        
 10 Ingram, Alaina M    12 IA-MR                1:24.87    1:26.60        
 11 Escobedo, Samantha  11 WAC-MR               1:26.28    1:27.00        
 12 Bai, Annys          11 FLY-MR               1:38.77    1:28.78        
 13 Richards, Miranda   11 IA-MR                1:28.06    1:28.92        
 14 Goreshnik, Ashley   11 NY Sharks-MR         1:43.58    1:28.96        
 15 Maloney, Erin C     12 WAC-MR               1:25.86    1:30.17        
 16 Mazza, Kimberly J   12 CSC-MR               1:34.66    1:30.63        
 17 Trivino, Ana        11 FLY-MR               1:38.00    1:30.89        
 18 Chen, Lillian T     12 Express Swimming-MR  1:26.51    1:31.04        
 19 Santos, Samantha P  11 FLY-MR               1:28.00    1:31.08        
 20 Yau, Diana          11 UN-GA-MR             1:41.88    1:31.38        
 21 Leung, Iris         12 FLY-MR               1:32.44    1:31.65        
 22 Russo, Caroline     12 NY Sharks-MR         1:38.25    1:32.92        
 23 Rohan, Alexa B      11 North Shore-MR       1:26.30    1:33.17        
 24 Quinn, Kelly A      11 Express Swimming-MR  1:40.47    1:33.83        
 25 Poindexter, Tiana   11 NY Sharks-MR         1:37.53    1:33.90        
 26 Fici, Ann           11 HAA-MR               1:31.95    1:34.08        
 27 Lui, Geyanne        11 UN-GA-MR             1:44.34    1:35.34        
 28 Greff, Christie R   11 Express Swimming-MR  1:37.51    1:37.08        
 29 Rubino, Sarah       11 Express Swimming-MR  1:41.78    1:37.62        
 30 Murphy, Treasa      11 NY Sharks-MR         1:52.04    1:37.66        
 31 Schlichte, Lindsay  11 Express Swimming-MR  1:43.22    1:37.67        
 32 Clarkson, Marie E   12 Express Swimming-MR  1:32.16    1:38.12        
 33 Ferreri, Kiley M    12 Express Swimming-MR  1:37.94    1:38.39        
 34 Lauer, Valerie      11 NY Sharks-MR         1:46.18    1:38.89        
 35 Carroll, Olivia     12 CSC-MR               1:57.81    1:40.31        
 36 Zoine, Jessica M    11 Express Swimming-MR  1:38.47    1:41.20        
 37 Fridrich, Tiare J   11 IA-MR                1:43.92    1:41.49        
 38 Lantimo, Valerie M  11 FLY-MR               1:44.96    1:41.94        
 39 Andriopoulos, Andr  11 FLY-MR               1:42.05    1:42.52        
 40 Tusa, Kayla M       12 Express Swimming-MR  1:40.19    1:43.47        
 41 Noonan, Kristen N   11 Express Swimming-MR  1:50.08    1:43.74        
 42 Krusinski, Hannah   11 TVSC-MR              2:00.99    1:44.40        
 43 Weingroff, Tina     11 NY Sharks-MR         1:55.10    1:45.66        
 44 Bartolo, Nicole D   12 North Shore-MR       1:46.24    1:47.59        
 45 Wang, Tracy         11 TVSC-MR              1:52.47    1:50.04        
 46 Kearns, Bridget M   11 Express Swimming-MR  1:48.61    1:51.69        
 47 Conway, Kendal F    12 TVSC-MR              1:56.87    2:03.15        
 48 Hsu, Stephanie      11 Unattached                NT    2:08.52        
 49 Safranek, Sarah A   12 TVSC-MR              2:02.36    2:10.88        
 50 Hunter, Elizabeth   11 TVSC-MR              2:05.87    2:15.91        
 -- Blakeney, Kyla      11 UN-GA-MR                  NT         DQ        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chan, Olivia        12 Express Swimming-MR  1:18.23    1:18.40        
  2 Fabrizio, Jessica   12 North Shore-MR       1:24.76    1:30.19        
  3 Walsh, Shannon      12 Scd-Mr-MR            1:28.14    1:31.96        
  4 Lucas, Marie E      11 Express Swimming-MR  1:27.53    1:32.13        
  5 Miesner, Kiera C    11 NY Sharks-MR         1:44.18    1:33.59        
  6 Lulley, Shannon     12 HAA-MR               1:39.07    1:36.40        
  7 Bahl, Kanika        11 OWA-MR               1:41.42    1:36.83        
  8 Grady, Caitlin M    11 NY Sharks-MR         1:43.16    1:37.63        
  9 Bai, Annys          11 FLY-MR               1:42.09    1:39.85        
 10 Santos, Samantha P  11 FLY-MR               1:35.00    1:41.30        
 11 Quinn, Kelly A      11 Express Swimming-MR  1:39.87    1:41.71        
 12 Aiello, Sarah       11 CSC-MR               1:52.29    1:42.76        
 13 Shtab, Danielle R   12 Express Swimming-MR  1:46.53    1:42.87        
 14 Hemp, Alexandra     11 HAA-MR               1:39.33    1:42.89        
 15 Vizcaino, Kristine  11 North Shore-MR       1:39.36    1:43.45        
 16 DiGiovanni, Jeni M  12 FLY-MR               1:50.00    1:43.96        
 17 Greff, Christie R   11 Express Swimming-MR  1:47.25    1:44.14        
 18 Lui, Geyanne        11 UN-GA-MR             1:56.45    1:45.18        
 19 Thomas, Alyssa M    11 Scd-Mr-MR            1:46.46    1:46.11        
 20 Lock, Cynthia       12 FLY-MR               1:45.68    1:48.52        
 21 Yoo, Saeun          12 NY Sharks-MR         1:49.13    1:48.66        
 22 Graham, Katie M     11 Express Swimming-MR  1:57.65    1:55.04        
 23 Wu, Loren           11 FLY-MR               1:59.13    1:55.31        
 24 Schlichte, Lindsay  11 Express Swimming-MR  1:52.05    1:56.18        
 25 Yau, Diana          11 UN-GA-MR             1:50.09    1:58.97        
 26 Perrone, Amanda J   11 North Shore-MR       1:58.06    2:00.37        
 27 Krusinski, Hannah   11 TVSC-MR              2:05.65    2:00.50        
 28 Gorgano, Lauren M   11 CSC-MR                    NT    2:07.86        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chan, Olivia        12 Express Swimming-MR  1:07.92    1:08.82        
  2 Kwok, Joyce B       12 FLY-MR               1:17.99    1:11.96        
  3 Kuzniewski, Kayla   12 Express Swimming-MR  1:14.86    1:15.10        
  4 Francis, Casey L    12 Express Swimming-MR  1:17.69    1:17.94        
  5 Lucas, Marie E      11 Express Swimming-MR  1:18.15    1:19.49        
  6 Hetzer, Nicole M    12 CSC-MR               1:36.29    1:19.87        
  7 Rodriguez, Nicole   11 FLY-MR               1:23.79    1:22.25        
  8 Reyes, Claudia L    11 CSC-MR                    NT    1:22.45        
  9 Giraldo, Daniela    12 FLY-MR               1:26.83    1:22.77        
 10 Rohan, Alexa B      11 North Shore-MR       1:27.88    1:30.87        
 11 Miesner, Kiera C    11 NY Sharks-MR         1:38.28    1:32.39        
 12 Grady, Caitlin M    11 NY Sharks-MR         1:43.95    1:32.84        
 13 deFreitas, Sophie   12 WAC-MR               1:22.95    1:32.98        
 14 Trivino, Ana        11 FLY-MR               1:35.00    1:33.64        
 15 Mesibov, Rachael    12 NY Sharks-MR         1:37.11    1:36.16        
 16 Zoine, Jessica M    11 Express Swimming-MR  1:43.82    1:48.31        
 17 Hemp, Alexandra     11 HAA-MR               1:38.32    1:49.61        
 18 Wu, Loren           11 FLY-MR               1:45.00    1:54.71        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kaefer, Jessica L   14 Express Swimming-MR  1:05.80    1:05.38        
  2 Chang, Linda        14 FLY-MR               1:06.22    1:05.62        
  3 Muller, Kristin N   14 TVSC-MR              1:10.89    1:07.48        
  4 Cannatella, Annie   14 Express Swimming-MR  1:08.33    1:07.65        
  5 Burke, Meaghan      14 NY Sharks-MR         1:06.71    1:07.81        
  6 McGrath, Kelly      13 Express Swimming-MR  1:06.87    1:08.16        
  7 Giordano, Krista N  14 HAA-MR               1:06.48    1:08.60        
  8 Krebs, Kristen E    14 Express Swimming-MR  1:07.10    1:10.00        
  9 Webber, Claire      13 NY Sharks-MR         1:11.46    1:10.09        
 10 Lim, Sally          13 FLY-MR               1:16.00    1:10.34        
 11 Armstrong, Shannon  13 NY Sharks-MR         1:11.13    1:10.69        
 12 Graham, Caitlin     14 Express Swimming-MR  1:08.19    1:11.18        
 13 Leong, Keara M      14 FLY-MR               1:12.38    1:11.55        
 14 Bunster, Kate M     14 CSC-MR               1:23.77    1:11.86        
 15 Kraus, Katherine A  14 FLY-MR               1:12.00    1:12.02        
 16 Dundas, Lindsey R   13 CSC-MR               1:12.47    1:12.33        
 17 Rosenbrock, Michel  14 HAA-MR               1:06.24    1:12.56        
 18 Manning, Colleen P  13 LIND-MR              1:11.85    1:12.60        
 19 Cutrera, Gabriella  14 FLY-MR               1:14.65    1:12.65        
 20 Quinn, Shannon C    13 Express Swimming-MR  1:11.86    1:12.99        
 21 Tam, Melanie        14 WAC-MR               1:12.65    1:13.56        
 22 Lawler, Rachel      13 Express Swimming-MR       NT    1:16.20        
 23 Dans, Miesha K      13 Express Swimming-MR  1:14.63    1:16.37        
 24 Tusa, Joana F       14 Express Swimming-MR  1:14.62    1:16.50        
 25 Angst, Alexandria   14 CSC-MR                    NT    1:16.65        
 26 Wu, Ellie           14 FLY-MR               1:16.04    1:16.81        
 27 Ingram, Alex R      14 IA-MR                1:21.19    1:16.82        
 28 Termine, Amanda L   14 IA-MR                1:14.29    1:16.85        
 29 Simeone, MaryCate   13 Express Swimming-MR  1:15.09    1:17.47        
 30 Cohen, Lynzee R     13 WAC-MR               1:17.96    1:17.87        
 31 Harmon, Corin L     13 HAA-MR               1:20.51    1:18.29        
 32 Grieco, Elissa A    13 HAA-MR               1:17.83    1:18.36        
 33 Zoine, Jackie T     13 Express Swimming-MR  1:18.48    1:18.53        
 34 Kearns, Emily R     13 Express Swimming-MR  1:16.91    1:18.74        
 35 Chen, Vicki         14 UN-GA-MR             1:17.23    1:18.79        
 36 Cannatella, Katie   13 Express Swimming-MR  1:16.76    1:19.82        
 37 Mirabal, Blair V    14 FLY-MR               1:17.84    1:19.98        
 38 Bai, Christina      13 FLY-MR               1:22.84    1:24.06        
 39 Levy, Jackie P      14 HAA-MR               1:23.62    1:25.55        
 40 Sun, Faye           14 Express Swimming-MR  1:21.91    1:26.98        
 41 Su, Stephanie P     13 UN-GA-MR             1:11.15    1:28.94        
 42 DeSuze, Stephanie   13 FLY-MR               1:27.00    1:31.95        
 43 Miller, Kelly C     13 TVSC-MR              1:42.36    1:48.80        
 44 Tinley, Ashley M    13 TVSC-MR              1:54.22    1:50.16        
 45 Wheeling, Victoria  13 Express Swimming-MR       NT    2:17.29        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Leung, Alissa       13 Express Swimming-MR  2:25.91    2:31.59        
                1:14.34   2:31.59 (1:17.25)                                        
  2 Muller, Kristin N   14 TVSC-MR              2:46.30    2:39.80        
                1:18.53   2:39.80 (1:21.27)                                        
  3 Madalena, Kathryn   14 Express Swimming-MR  2:41.71    2:44.25        
                1:21.44   2:44.25 (1:22.81)                                        
  4 Warren, Frances V   14 Express Swimming-MR  2:38.94    2:47.06        
                1:22.54   2:47.06 (1:24.52)                                        
  5 Burke, Meaghan      14 NY Sharks-MR         2:52.58    2:47.62        
                1:21.09   2:47.62 (1:26.53)                                        
  6 Chang, Linda        14 FLY-MR               2:53.25    2:47.65        
                1:21.62   2:47.65 (1:26.03)                                        
  7 Giordano, Krista N  14 HAA-MR               2:52.52    2:48.04        
                1:20.85   2:48.04 (1:27.19)                                        
  8 Jacobsen, Ginger M  14 Express Swimming-MR  2:51.49    2:49.37        
                1:23.09   2:49.37 (1:26.28)                                        
  9 Leong, Keara M      14 FLY-MR               2:52.00    2:54.51        
                1:24.99   2:54.51 (1:29.52)                                        
 10 Armstrong, Shannon  13 NY Sharks-MR         3:05.09    2:55.09        
                1:25.68   2:55.09 (1:29.41)                                        
 11 Kaefer, Jessica L   14 Express Swimming-MR  2:55.76    2:55.50        
                1:26.47   2:55.50 (1:29.03)                                        
 12 Cannatella, Annie   14 Express Swimming-MR  2:57.13    2:58.41        
                1:30.13   2:58.41 (1:28.28)                                        
 13 Cutrera, Gabriella  14 FLY-MR               3:02.00    2:58.49        
                1:27.17   2:58.49 (1:31.32)                                        
 14 Quinn, Shannon C    13 Express Swimming-MR  2:56.10    2:59.95        
                1:29.40   2:59.95 (1:30.55)                                        
 15 Simeone, MaryCate   13 Express Swimming-MR  2:58.88    3:03.73        
                1:29.98   3:03.73 (1:33.75)                                        
 16 Lawler, Rachel      13 Express Swimming-MR  3:04.12    3:07.25        
                1:32.38   3:07.25 (1:34.87)                                        
 17 Cohen, Lynzee R     13 WAC-MR               3:09.18    3:14.91        
                1:35.18   3:14.91 (1:39.73)                                        
 18 Dans, Miesha K      13 Express Swimming-MR  3:12.98    3:16.27        
                1:35.52   3:16.27 (1:40.75)                                        
 19 Chen, Vicki         14 UN-GA-MR             3:10.03    3:18.74        
                1:36.58   3:18.74 (1:42.16)                                        
 20 Su, Stephanie P     13 UN-GA-MR             2:51.20    3:19.42        
                1:36.99   3:19.42 (1:42.43)                                        
 21 Mirabal, Blair V    14 FLY-MR               3:14.00    3:20.94        
                1:38.35   3:20.94 (1:42.59)                                        
 22 Bai, Christina      13 FLY-MR               3:20.00    3:23.32        
                1:39.15   3:23.32 (1:44.17)                                        
 23 Sun, Faye           14 Express Swimming-MR  3:04.87    3:27.44        
                1:40.75   3:27.44 (1:46.69)                                        
 24 Tusa, Joana F       14 Express Swimming-MR  3:18.93    3:28.20        
                1:40.42   3:28.20 (1:47.78)                                        
 25 DeSuze, Stephanie   13 FLY-MR               3:15.00    3:28.89        
                1:41.33   3:28.89 (1:47.56)                                        
 26 Wheeling, Victoria  13 Express Swimming-MR       NT    4:59.58        
                2:24.88   4:59.58 (2:34.70)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGrath, Kelly      13 Express Swimming-MR  1:22.13    1:23.38        
  2 Lim, Sally          13 FLY-MR               1:23.64    1:23.74        
  3 Leung, Alissa       13 Express Swimming-MR  1:22.21    1:24.71        
  4 Doughty, Brigitte   14 HAA-MR               1:21.10    1:26.36        
  5 Graham, Caitlin     14 Express Swimming-MR  1:26.17    1:27.98        
  6 Madalena, Kathryn   14 Express Swimming-MR  1:26.90    1:28.32        
  7 Bunster, Kate M     14 CSC-MR               1:44.59    1:31.06        
  8 Dundas, Lindsey R   13 CSC-MR               1:30.62    1:31.20        
  9 Krebs, Kristen E    14 Express Swimming-MR  1:26.92    1:31.24        
 10 Kraus, Katherine A  14 FLY-MR               1:30.00    1:31.60        
 11 Jacobsen, Ginger M  14 Express Swimming-MR  1:35.85    1:32.43        
 12 Webber, Claire      13 NY Sharks-MR         1:33.55    1:33.04        
 13 Ko, Jennifer E      14 FLY-MR               1:34.17    1:34.02        
 14 Tam, Melanie        14 WAC-MR               1:30.68    1:37.15        
 15 Lawler, Rachel      13 Express Swimming-MR  1:34.26    1:37.56        
 16 Ingram, Alex R      14 IA-MR                1:40.08    1:37.60        
 17 Zoine, Jackie T     13 Express Swimming-MR  1:34.97    1:37.97        
 18 Rosenbrock, Michel  14 HAA-MR               1:28.64    1:40.45        
 19 Harmon, Corin L     13 HAA-MR               1:38.85    1:42.32        
 20 Manning, Colleen P  13 LIND-MR              1:41.59    1:42.46        
 21 Cannatella, Katie   13 Express Swimming-MR  1:46.07    1:43.15        
 22 Chen, Vicki         14 UN-GA-MR             1:40.25    1:43.32        
 23 Wu, Ellie           14 FLY-MR               1:39.13    1:45.69        
 24 Su, Stephanie P     13 UN-GA-MR             1:28.97    1:47.49        
 25 Levy, Jackie P      14 HAA-MR               1:46.54    1:49.36        
 26 Grieco, Elissa A    13 HAA-MR               1:44.84    1:50.28        
 27 Kearns, Emily R     13 Express Swimming-MR  1:44.45    1:50.67        
 28 Miller, Kelly C     13 TVSC-MR              2:01.54    2:02.78        
 29 Tinley, Ashley M    13 TVSC-MR              2:01.25    2:08.80        
 30 Wheeling, Victoria  13 Express Swimming-MR       NT    2:59.58        
 -- Burke, Meaghan      14 NY Sharks-MR         2:00.90         DQ        
 -- Termine, Amanda L   14 IA-MR                1:37.03         DQ        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Doughty, Brigitte   14 HAA-MR               2:38.79    2:44.53        
  2 Warren, Frances V   14 Express Swimming-MR  2:31.72    2:45.21        
  3 Cutrera, Gabriella  14 FLY-MR               3:07.00    3:03.81        
  4 Mirabal, Blair V    14 FLY-MR               3:18.00    3:26.22        
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGrath, Kelly      13 Express Swimming-MR  2:38.88    2:37.23        
                1:16.75   2:37.23 (1:20.48)                                        
  2 Leung, Alissa       13 Express Swimming-MR  2:36.42    2:39.83        
                1:14.16   2:39.83 (1:25.67)                                        
  3 Madalena, Kathryn   14 Express Swimming-MR  2:41.00    2:43.81        
                1:20.33   2:43.81 (1:23.48)                                        
  4 Krebs, Kristen E    14 Express Swimming-MR  2:40.68    2:46.39        
                1:21.94   2:46.39 (1:24.45)                                        
  5 Lim, Sally          13 FLY-MR               2:49.97    2:48.12        
                1:21.22   2:48.12 (1:26.90)                                        
  6 Webber, Claire      13 NY Sharks-MR         2:57.24    2:48.32        
                1:23.96   2:48.32 (1:24.36)                                        
  7 Cannatella, Annie   14 Express Swimming-MR  2:51.71    2:51.27        
                1:22.21   2:51.27 (1:29.06)                                        
  8 Jacobsen, Ginger M  14 Express Swimming-MR  2:52.44    2:51.72        
                1:25.36   2:51.72 (1:26.36)                                        
  9 Graham, Caitlin     14 Express Swimming-MR  2:48.54    2:52.05        
                1:23.99   2:52.05 (1:28.06)                                        
 10 Kaefer, Jessica L   14 Express Swimming-MR  2:47.59    2:52.56        
                1:22.90   2:52.56 (1:29.66)                                        
 11 Dundas, Lindsey R   13 CSC-MR               2:57.43    2:53.00        
                1:23.32   2:53.00 (1:29.68)                                        
 12 Armstrong, Shannon  13 NY Sharks-MR         3:00.23    2:53.19        
                1:21.67   2:53.19 (1:31.52)                                        
 13 Leong, Keara M      14 FLY-MR               2:57.00    2:55.94        
                1:21.88   2:55.94 (1:34.06)                                        
 14 Kraus, Katherine A  14 FLY-MR               3:00.00    2:58.10        
                1:25.36   2:58.10 (1:32.74)                                        
 15 Rosenbrock, Michel  14 HAA-MR               2:48.36    2:59.10        
                1:26.77   2:59.10 (1:32.33)                                        
 16 Lawler, Rachel      13 Express Swimming-MR  2:59.78    3:01.10        
                1:26.86   3:01.10 (1:34.24)                                        
 17 Dans, Miesha K      13 Express Swimming-MR  3:13.11    3:01.41        
                1:27.97   3:01.41 (1:33.44)                                        
 18 Tam, Melanie        14 WAC-MR               2:55.93    3:01.47        
                1:25.40   3:01.47 (1:36.07)                                        
 19 Quinn, Shannon C    13 Express Swimming-MR  2:57.78    3:01.55        
                1:28.06   3:01.55 (1:33.49)                                        
 20 Bunster, Kate M     14 CSC-MR               3:54.82    3:03.89        
                1:31.92   3:03.89 (1:31.97)                                        
 21 Simeone, MaryCate   13 Express Swimming-MR  3:02.32    3:07.41        
                1:29.42   3:07.41 (1:37.99)                                        
 22 Manning, Colleen P  13 LIND-MR              2:59.21    3:07.73        
                1:31.36   3:07.73 (1:36.37)                                        
 23 Ko, Jennifer E      14 FLY-MR               3:10.00    3:10.29        
                1:34.08   3:10.29 (1:36.21)                                        
 24 Cannatella, Katie   13 Express Swimming-MR  3:16.73    3:11.25        
                1:33.57   3:11.25 (1:37.68)                                        
 25 Termine, Amanda L   14 IA-MR                3:01.23    3:11.29        
                1:30.91   3:11.29 (1:40.38)                                        
 26 Grieco, Elissa A    13 HAA-MR               3:09.03    3:11.81        
 27 Wu, Ellie           14 FLY-MR               3:20.00    3:13.09        
                1:30.60   3:13.09 (1:42.49)                                        
 28 Zoine, Jackie T     13 Express Swimming-MR  3:10.22    3:14.71        
                1:34.99   3:14.71 (1:39.72)                                        
 29 Cohen, Lynzee R     13 WAC-MR               3:09.27    3:15.29        
                1:35.83   3:15.29 (1:39.46)                                        
 30 Kearns, Emily R     13 Express Swimming-MR  3:11.28    3:16.76        
                1:37.88   3:16.76 (1:38.88)                                        
 31 Bai, Christina      13 FLY-MR               3:30.00    3:23.75        
                1:36.46   3:23.75 (1:47.29)                                        
 32 Sun, Faye           14 Express Swimming-MR  3:14.82    3:24.89        
                1:36.24   3:24.89 (1:48.65)                                        
 33 DeSuze, Stephanie   13 FLY-MR               3:25.00    3:31.58        
                1:40.42   3:31.58 (1:51.16)                                        
 34 Angst, Alexandria   14 CSC-MR                    NT    3:38.96        
                1:41.95   3:38.96 (1:57.01)                                        
 -- Ingram, Alex R      14 IA-MR                3:20.11         DQ        
                1:38.70        DQ (1:40.79)                                        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bunster, Kelly E    16 CSC-MR               1:01.03    1:01.41        
  2 Larsen, Kim P       15 IA-MR                  59.02    1:01.42        
  3 Dwyer, Shannon M    18 Express Swimming-MR  1:05.52    1:02.48        
  4 Ryan, Sarah A       17 Express Swimming-MR  1:01.27    1:04.13        
  4 Schlichte, Sarah A  15 Express Swimming-MR  1:04.98    1:04.13        
  6 Ahern, Taryn M      21 Express Swimming-MR  1:05.65    1:04.22        
  7 Taddeo, Marisa S    15 North Shore-MR       1:03.90    1:05.20        
  8 Janowski, Mary-Ely  17 Express Swimming-MR  1:01.72    1:05.25        
  9 Sabatini, Nina B    14 OWA-MR               1:05.72    1:05.56        
 10 Sweeney, Breanne    16 WAC-MR               1:04.93    1:05.78        
 11 Armstrong, Alyssa   15 NY Sharks-MR         1:09.09    1:05.85        
 12 Boccio, Marissa C   14 Farmingdale-MR       1:06.12    1:06.23        
 13 Cosentino, Christi  17 WAC-MR               1:04.95    1:06.26        
 14 Ferrante, Francesc  17 OWA-MR               1:02.62    1:06.35        
 15 Mu, Isabella        13 Express Swimming-MR  1:06.54    1:06.49        
 16 Leong, Deirdre      16 FLY-MR               1:06.27    1:06.71        
 17 Halbohn, Colleen    15 IA-MR                1:06.08    1:06.87        
 18 LeBlanc, Natalie A  14 ZEUS-CT              1:05.51    1:06.92        
 19 Guzman, Paula       17 FLY-MR               1:07.36    1:07.19        
 20 Cheng, Emily        15 Express Swimming-MR  1:07.03    1:07.56        
 21 Parmiter, Lindsey   15 Express Swimming-MR  1:06.58    1:07.58        
 22 Gavin, Kara C       13 WAC-MR               1:07.38    1:07.63        
 23 McDonough, Maureen  16 WAC-MR               1:04.44    1:07.71        
 24 Caputo, Krista      14 WAC-MR               1:08.33    1:07.96        
 25 Carter, Jillian N   13 ZEUS-CT              1:08.21    1:08.27        
 26 Brooke, Taylor W    15 Express Swimming-MR  1:07.57    1:08.43        
 27 Hartford, Laura G   17 Express Swimming-MR  1:06.90    1:08.63        
 28 Lopez, Stephany S   15 ZEUS-CT              1:08.19    1:08.69        
 29 Kuzniewski, Megan   15 Express Swimming-MR  1:07.33    1:09.16        
 30 Arana, Priscilla    16 FLY-MR               1:10.50    1:09.30        
 31 Domenchello, Missy  17 IA-MR                1:07.17    1:09.31        
 32 De los Santos, Dia  15 FLY-MR               1:06.25    1:09.57        
 33 Geissler, Kim       13 WAC-MR               1:06.82    1:09.70        
 34 Mazza, Kelly A      15 Express Swimming-MR  1:07.62    1:09.90        
 35 Smolensky, Rachel   14 ZEUS-CT              1:10.29    1:09.92        
 36 Sigaty, Samantha M  16 North Shore-MR       1:07.33    1:10.08        
 37 Pramer, Meredith A  13 ZEUS-CT              1:09.32    1:10.30        
 38 Maloney, Caitlin    17 WAC-MR               1:05.40    1:10.38        
 39 Boland, Kate E      14 Farmingdale-MR       1:09.69    1:10.40        
 40 Merlo, Allison M    17 Express Swimming-MR  1:08.98    1:10.80        
 41 Senken, Natasha L   13 OWA-MR               1:09.23    1:10.81        
 42 Thermos, Christian  15 WAC-MR               1:08.36    1:10.89        
 43 Shockness, Jasmine  16 Express Swimming-MR  1:06.15    1:11.24        
 44 Mangino, Barbara    17 FLY-MR               1:10.42    1:11.33        
 45 Shields, Marisa A   14 ZEUS-CT              1:09.94    1:11.39        
 46 Parra, Angela P     16 FLY-MR               1:11.21    1:11.69        
 47 Ras, Jessica A      16 Express Swimming-MR  1:08.55    1:11.81        
 48 Ryan, Mary C        16 WAC-MR               1:08.82    1:11.87        
 49 Wegescheide, Blair  13 Scd-Mr-MR            1:12.30    1:12.34        
 50 Chow, Jaimie        16 Express Swimming-MR  1:13.31    1:12.78        
 51 Smoragiewicz, Kayl  13 ZEUS-CT              1:15.50    1:12.98        
 52 Rudolph, Holly E    15 Express Swimming-MR  1:11.59    1:13.00        
 53 Riggio, Gina M      11 Farmingdale-MR       1:11.77    1:13.10        
 54 Davis, Lauren       16 HAA-MR               1:12.11    1:13.25        
 55 Castellano, Gabrie  13 WAC-MR               1:11.45    1:14.42        
 56 Niu, Cindy          13 OWA-MR               1:18.91    1:15.35        
 57 Rosenbrock, Katie   17 HAA-MR               1:08.79    1:15.50        
 58 Salonen, Gwynnen    18 FLY-MR               1:14.63    1:15.54        
 59 D'Arcangelis, Cath  17 CSC-MR               1:16.25    1:16.32        
 60 Servello, Meghan L  18 NY Sharks-MR         1:17.06    1:17.07        
 61 Luqman, Kyle M      15 IA-MR                1:15.10    1:17.81        
 62 Quinn, Kelsey M     15 Express Swimming-MR  1:18.60    1:18.59        
 63 Rosenbaum, Ashley   13 Farmingdale-MR       1:33.96    1:23.95        
 64 Manigat-Medor, Elo  14 ZEUS-CT              1:28.44    1:24.91        
 65 Li, Dorothy         13 OWA-MR               1:21.74    1:25.25        
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cosentino, Christi  17 WAC-MR               1:06.12    1:11.14        
  2 Taddeo, Marisa S    15 North Shore-MR       1:08.63    1:11.94        
  3 Leung, Alissa       13 Express Swimming-MR  1:12.12    1:12.12        
  4 Leong, Deirdre      16 FLY-MR               1:13.08    1:13.96        
  5 Cheng, Emily        15 Express Swimming-MR  1:10.66    1:14.70        
  6 Lopez, Stephany S   15 ZEUS-CT              1:14.95    1:15.11        
  7 Sweeney, Breanne    16 WAC-MR               1:10.32    1:15.25        
  8 Dwyer, Brianne M    16 Express Swimming-MR  1:14.22    1:16.59        
  9 LeBlanc, Natalie A  14 ZEUS-CT              1:15.66    1:16.94        
 10 Larsen, Kim P       15 IA-MR                1:11.23    1:17.12        
 11 Gavin, Kara C       13 WAC-MR               1:13.35    1:17.61        
 12 Domenchello, Missy  17 IA-MR                1:13.23    1:17.78        
 13 Smolensky, Rachel   14 ZEUS-CT              1:20.26    1:18.96        
 13 Hartford, Laura G   17 Express Swimming-MR  1:19.34    1:18.96        
 15 Armstrong, Alyssa   15 NY Sharks-MR         1:25.21    1:19.85        
 16 Madalena, Kathryn   14 Express Swimming-MR       NT    1:19.87        
 17 Guzman, Paula       17 FLY-MR               1:18.02    1:20.13        
 18 Halbohn, Colleen    15 IA-MR                1:17.32    1:20.42        
 19 Ryan, Mary C        16 WAC-MR               1:16.67    1:20.47        
 20 Schlichte, Sarah A  15 Express Swimming-MR  1:20.42    1:20.90        
 21 Shockness, Jasmine  16 Express Swimming-MR  1:15.58    1:21.10        
 22 Shields, Marisa A   14 ZEUS-CT              1:17.39    1:21.15        
 23 Thermos, Christian  15 WAC-MR               1:19.58    1:21.19        
 24 Merlo, Allison M    17 Express Swimming-MR  1:18.32    1:21.23        
 25 Sigaty, Samantha M  16 North Shore-MR       1:17.43    1:22.05        
 26 Wegescheide, Blair  13 Scd-Mr-MR            1:18.56    1:22.69        
 27 Sabatini, Nina B    14 OWA-MR               1:25.62    1:22.98        
 28 Maloney, Caitlin    17 WAC-MR               1:11.77    1:23.21        
 29 Smoragiewicz, Kayl  13 ZEUS-CT              1:24.59    1:23.96        
 30 Rudolph, Holly E    15 Express Swimming-MR  1:20.49    1:24.72        
 31 McDonough, Maureen  16 WAC-MR               1:15.83    1:24.85        
 32 Mangino, Barbara    17 FLY-MR               1:22.97    1:25.04        
 33 Ras, Jessica A      16 Express Swimming-MR  1:23.43    1:25.57        
 34 Caputo, Krista      14 WAC-MR               1:25.80    1:27.16        
 35 Castellano, Gabrie  13 WAC-MR               1:20.57    1:27.76        
 36 Luqman, Kyle M      15 IA-MR                1:23.75    1:28.31        
 37 Chow, Jaimie        16 Express Swimming-MR  1:24.18    1:28.34        
 38 Geissler, Kim       13 WAC-MR               1:23.12    1:29.45        
 39 Davis, Lauren       16 HAA-MR               1:25.29    1:30.23        
 40 Quinn, Kelsey M     15 Express Swimming-MR  1:27.04    1:31.52        
 41 Servello, Meghan L  18 NY Sharks-MR         1:38.04    1:32.59        
 42 Niu, Cindy          13 OWA-MR               1:44.65    1:37.82        
 43 D'Arcangelis, Cath  17 CSC-MR               1:43.27    1:44.23        
 -- Rosenbaum, Ashley   13 Farmingdale-MR       1:45.50         DQ        
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kolackovsky, Kerri  14 OWA-MR               2:40.53    2:43.34        
                1:17.89   2:43.34 (1:25.45)                                        
  2 Chan, Olivia        12 Express Swimming-MR  2:43.66    2:44.78        
                1:19.81   2:44.78 (1:24.97)                                        
  3 Dwyer, Brianne M    16 Express Swimming-MR  2:49.23    2:54.63        
                1:24.30   2:54.63 (1:30.33)                                        
  4 Ferrante, Francesc  17 OWA-MR               2:47.08    2:55.92        
                1:24.53   2:55.92 (1:31.39)                                        
  5 Arana, Priscilla    16 FLY-MR               2:53.49    2:56.50        
                1:25.43   2:56.50 (1:31.07)                                        
  6 Bucaria, Kristen    17 HAA-MR               2:47.10    2:56.56        
                1:25.02   2:56.56 (1:31.54)                                        
  7 Gavin, Tricia A     16 WAC-MR               2:56.34    2:58.63        
                1:29.09   2:58.63 (1:29.54)                                        
  8 Leung, Alissa       13 Express Swimming-MR  2:55.43    2:59.50        
                1:26.69   2:59.50 (1:32.81)                                        
  9 Brooke, Taylor W    15 Express Swimming-MR  3:11.21    3:02.07        
                1:27.92   3:02.07 (1:34.15)                                        
 10 Taddeo, Marisa S    15 North Shore-MR       3:01.91    3:02.21        
                1:26.43   3:02.21 (1:35.78)                                        
 11 Shockness, Jasmine  16 Express Swimming-MR  3:01.10    3:03.92        
                1:29.28   3:03.92 (1:34.64)                                        
 12 Parmiter, Lindsey   15 Express Swimming-MR  2:57.97    3:04.66        
                1:26.78   3:04.66 (1:37.88)                                        
 13 Madalena, Kathryn   14 Express Swimming-MR  3:09.11    3:06.09        
                1:31.47   3:06.09 (1:34.62)                                        
 14 Senken, Natasha L   13 OWA-MR               3:01.03    3:07.54        
                1:29.99   3:07.54 (1:37.55)                                        
 15 De los Santos, Dia  15 FLY-MR               3:05.49    3:07.64        
                1:29.08   3:07.64 (1:38.56)                                        
 16 Lucas, Marie E      11 Express Swimming-MR  3:04.47    3:11.53        
                1:33.04   3:11.53 (1:38.49)                                        
 17 Janowski, Mary-Ely  17 Express Swimming-MR  3:05.58    3:13.43        
                1:32.56   3:13.43 (1:40.87)                                        
 18 LeBlanc, Natalie A  14 ZEUS-CT              3:15.66    3:16.26        
                1:34.46   3:16.26 (1:41.80)                                        
 19 Walsh, Shannon      12 Scd-Mr-MR            3:14.51    3:18.30        
                1:32.84   3:18.30 (1:45.46)                                        
 20 Shields, Marisa A   14 ZEUS-CT                   NT    3:19.79        
                1:36.98   3:19.79 (1:42.81)                                        
 21 Carter, Jillian N   13 ZEUS-CT                   NT    3:21.50        
                1:37.12   3:21.50 (1:44.38)                                        
 22 Lopez, Stephany S   15 ZEUS-CT                   NT    3:22.06        
                1:36.64   3:22.06 (1:45.42)                                        
 23 Pramer, Meredith A  13 ZEUS-CT              3:23.92    3:22.47        
                1:38.51   3:22.47 (1:43.96)                                        
 24 Davis, Lauren       16 HAA-MR               3:18.38    3:26.23        
                1:38.75   3:26.23 (1:47.48)                                        
 25 Luqman, Kyle M      15 IA-MR                3:23.77    3:27.13        
                1:38.95   3:27.13 (1:48.18)                                        
 26 Salonen, Gwynnen    18 FLY-MR               4:07.86    3:29.13        
                1:40.10   3:29.13 (1:49.03)                                        
 27 Servello, Meghan L  18 NY Sharks-MR         3:29.75    3:30.30        
                1:42.70   3:30.30 (1:47.60)                                        
 28 Rosenbrock, Katie   17 HAA-MR               3:31.63    3:32.74        
                1:43.68   3:32.74 (1:49.06)                                        
 29 Carlino, Hannah R   11 North Shore-MR       3:30.00    3:33.70        
                1:45.40   3:33.70 (1:48.30)                                        
 30 Li, Dorothy         13 OWA-MR               3:43.08    3:33.81        
                1:43.03   3:33.81 (1:50.78)                                        
 31 Castellano, Gabrie  13 WAC-MR                    NT    3:36.92        
                1:47.31   3:36.92 (1:49.61)                                        
 32 Manigat-Medor, Elo  14 ZEUS-CT              3:33.79    3:37.12        
                1:43.32   3:37.12 (1:53.80)                                        
 33 Ras, Jessica A      16 Express Swimming-MR  3:23.77    3:37.79        
                1:44.09   3:37.79 (1:53.70)                                        
 34 Sugrue, Meaghan E   12 North Shore-MR       3:30.00    3:38.27        
                1:45.94   3:38.27 (1:52.33)                                        
 35 Smoragiewicz, Kayl  13 ZEUS-CT                   NT    3:50.17        
                1:49.46   3:50.17 (2:00.71)                                        
 
Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bunster, Kelly E    16 CSC-MR               2:27.33    2:26.50        
                1:07.21   2:26.50 (1:19.29)                                        
  2 Chan, Olivia        12 Express Swimming-MR  2:28.93    2:26.69        
                1:09.76   2:26.69 (1:16.93)                                        
  3 Ryan, Sarah A       17 Express Swimming-MR  2:25.97    2:33.19        
                1:10.73   2:33.19 (1:22.46)                                        
  4 Bucaria, Kristen    17 HAA-MR               2:27.86    2:35.99        
                1:14.26   2:35.99 (1:21.73)                                        
  5 Guzman, Paula       17 FLY-MR               2:33.63    2:36.21        
                1:15.57   2:36.21 (1:20.64)                                        
  6 Mu, Isabella        13 Express Swimming-MR  2:39.01    2:37.21        
                1:16.03   2:37.21 (1:21.18)                                        
  7 Kolackovsky, Kerri  14 OWA-MR               2:38.27    2:37.31        
                1:14.25   2:37.31 (1:23.06)                                        
  8 Carter, Jillian N   13 ZEUS-CT              2:45.20    2:43.58        
                1:17.21   2:43.58 (1:26.37)                                        
  9 Kuzniewski, Megan   15 Express Swimming-MR  2:41.02    2:43.69        
                1:17.10   2:43.69 (1:26.59)                                        
 10 Kuzniewski, Kayla   12 Express Swimming-MR  2:58.56    2:43.98        
                1:17.92   2:43.98 (1:26.06)                                        
 11 Lucas, Marie E      11 Express Swimming-MR  2:49.99    2:48.88        
                1:19.56   2:48.88 (1:29.32)                                        
 12 Pramer, Meredith A  13 ZEUS-CT              2:53.27    2:50.83        
                1:19.76   2:50.83 (1:31.07)                                        
 13 Gavin, Tricia A     16 WAC-MR               2:40.58    2:52.69        
                1:21.81   2:52.69 (1:30.88)                                        
 14 Francis, Casey L    12 Express Swimming-MR  2:56.54    2:56.80        
                1:23.81   2:56.80 (1:32.99)                                        
 15 Sabatini, Nina B    14 OWA-MR               2:58.82    3:00.56        
                1:24.34   3:00.56 (1:36.22)                                        
 16 Smolensky, Rachel   14 ZEUS-CT              3:25.98    3:04.29        
                1:24.14   3:04.29 (1:40.15)                                        
 17 De los Santos, Dia  15 FLY-MR               2:57.00    3:10.10        
                1:25.04   3:10.10 (1:45.06)                                        
 18 Parra, Angela P     16 FLY-MR               3:15.34    3:17.56        
                1:28.25   3:17.56 (1:49.31)                                        
 19 Mazza, Kelly A      15 Express Swimming-MR  3:15.33    3:21.74        
                1:27.63   3:21.74 (1:54.11)                                        
 
Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kolackovsky, Kerri  14 OWA-MR               2:32.33    2:31.35        
                1:15.66   2:31.35 (1:15.69)                                        
  2 Ferrante, Francesc  17 OWA-MR               2:28.03    2:32.64        
                1:12.81   2:32.64 (1:19.83)                                        
  3 Bunster, Kelly E    16 CSC-MR               2:35.14    2:33.58        
                1:11.04   2:33.58 (1:22.54)                                        
  4 Bucaria, Kristen    17 HAA-MR               2:31.13    2:37.00        
                1:15.64   2:37.00 (1:21.36)                                        
  5 Mu, Isabella        13 Express Swimming-MR  2:40.41    2:38.57        
                1:15.75   2:38.57 (1:22.82)                                        
  6 Dwyer, Brianne M    16 Express Swimming-MR  2:36.71    2:40.95        
                1:18.58   2:40.95 (1:22.37)                                        
  7 Brooke, Taylor W    15 Express Swimming-MR  2:42.10    2:42.30        
                1:19.44   2:42.30 (1:22.86)                                        
  8 Parmiter, Lindsey   15 Express Swimming-MR  2:38.42    2:43.58        
                1:18.61   2:43.58 (1:24.97)                                        
  9 Janowski, Mary-Ely  17 Express Swimming-MR  2:35.54    2:44.20        
                1:19.17   2:44.20 (1:25.03)                                        
 10 Armstrong, Alyssa   15 NY Sharks-MR         2:58.96    2:45.13        
                1:19.62   2:45.13 (1:25.51)                                        
 11 Larsen, Kim P       15 IA-MR                2:36.33    2:45.49        
                1:21.10   2:45.49 (1:24.39)                                        
 12 Cheng, Emily        15 Express Swimming-MR  2:41.20    2:45.61        
                1:18.47   2:45.61 (1:27.14)                                        
 13 Schlichte, Sarah A  15 Express Swimming-MR  2:44.11    2:45.71        
 14 Cosentino, Christi  17 WAC-MR               2:35.88    2:46.13        
                1:18.41   2:46.13 (1:27.72)                                        
 15 Arana, Priscilla    16 FLY-MR               2:44.11    2:46.27        
                1:23.39   2:46.27 (1:22.88)                                        
 16 Sweeney, Breanne    16 WAC-MR               2:44.05    2:46.63        
                1:17.07   2:46.63 (1:29.56)                                        
 17 Gavin, Tricia A     16 WAC-MR               2:43.07    2:47.69        
                1:24.56   2:47.69 (1:23.13)                                        
 18 Kuzniewski, Megan   15 Express Swimming-MR  2:44.72    2:49.01        
                1:20.83   2:49.01 (1:28.18)                                        
 19 Hartford, Laura G   17 Express Swimming-MR  2:48.23    2:49.50        
                1:19.97   2:49.50 (1:29.53)                                        
 20 Domenchello, Missy  17 IA-MR                2:47.81    2:49.61        
                1:18.22   2:49.61 (1:31.39)                                        
 21 Thermos, Christian  15 WAC-MR               2:46.35    2:50.60        
                1:23.35   2:50.60 (1:27.25)                                        
 22 Gavin, Kara C       13 WAC-MR               2:47.71    2:50.96        
                1:21.65   2:50.96 (1:29.31)                                        
 23 Merlo, Allison M    17 Express Swimming-MR  2:45.46    2:51.34        
                1:22.09   2:51.34 (1:29.25)                                        
 24 Senken, Natasha L   13 OWA-MR               2:49.69    2:51.55        
                1:27.04   2:51.55 (1:24.51)                                        
 25 Halbohn, Colleen    15 IA-MR                2:46.98    2:54.90        
                1:22.47   2:54.90 (1:32.43)                                        
 26 Caputo, Krista      14 WAC-MR               2:55.35    2:58.10        
                1:26.26   2:58.10 (1:31.84)                                        
 27 Ryan, Mary C        16 WAC-MR               2:50.37    2:58.14        
                1:24.35   2:58.14 (1:33.79)                                        
 28 Mazza, Kelly A      15 Express Swimming-MR  2:52.77    2:58.56        
                1:26.02   2:58.56 (1:32.54)                                        
 29 McDonough, Maureen  16 WAC-MR               2:46.70    2:58.65        
                1:30.11   2:58.65 (1:28.54)                                        
 30 Maloney, Caitlin    17 WAC-MR               2:46.49    3:00.04        
                1:25.39   3:00.04 (1:34.65)                                        
 31 Rudolph, Holly E    15 Express Swimming-MR  2:59.07    3:01.28        
                1:27.17   3:01.28 (1:34.11)                                        
 32 Geissler, Kim       13 WAC-MR               2:54.79    3:05.22        
                1:29.61   3:05.22 (1:35.61)                                        
 33 Chow, Jaimie        16 Express Swimming-MR  3:10.10    3:08.08        
                1:27.76   3:08.08 (1:40.32)                                        
 34 Quinn, Kelsey M     15 Express Swimming-MR  3:07.75    3:12.44        
                1:31.70   3:12.44 (1:40.74)                                        
 35 Mendrzycki, Morgan  10 NY Sharks-MR         3:17.99    3:17.38        
                1:34.80   3:17.38 (1:42.58)                                        
 36 Li, Dorothy         13 OWA-MR               3:09.48    3:18.93        
                1:34.06   3:18.93 (1:44.87)                                        
 37 Niu, Cindy          13 OWA-MR               3:28.14    3:22.51        
                1:37.58   3:22.51 (1:44.93)                                        
 38 D'Arcangelis, Cath  17 CSC-MR               3:32.00    3:26.48        
                1:43.01   3:26.48 (1:43.47)                                        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sperandio, Alec     10 WAC-MR                 32.50      32.43        
  2 Plaschka, Justin    10 HAA-MR                 32.11      34.23        
  3 Kaplan, Zachary I    9 TVSC-MR                39.31      35.97        
  4 McDougall, Robert    9 CSC-MR                 38.43      37.19        
  5 Sanders, Elijah H   10 TVSC-MR                43.55      37.70        
  6 Foo, Felix X         9 FLY-MR                 39.00      37.86        
  7 Serbi, Benjamin A    9 ABBE-MR                38.00      38.39        
  8 Robertson, Patrick  10 TVSC-MR                46.30      38.43        
  9 Chan, Allan          9 ABBE-MR                38.00      38.75        
 10 Sigaty, Thomas R     8 North Shore-MR         38.61      38.88        
 11 Zinkiewicz, Zachar   9 IA-MR                  43.13      38.91        
 12 Hamilton, Tyshaun    9 ABBE-MR                40.00      38.94        
 13 Wang, Eric E        10 TVSC-MR                42.39      39.09        
 14 McKenna, Brendan    10 ABBE-MR                42.00      39.51        
 15 Gagulski, Karol F    8 IA-MR                  40.47      39.73        
 16 Burke, Ryan M        9 TVSC-MR                47.04      40.28        
 17 Searson, Jimmy A    10 Express Swimming-MR    45.45      40.77        
 18 Chen, Geoffrey       8 Express Swimming-MR    43.93      40.84        
 19 McBride, Justin J   10 FLY-MR                 43.50      41.11        
 20 Fullerton, Billy R  10 NY Sharks-MR           43.89      41.46        
 21 Kan, Kevin          10 ABBE-MR                44.00      41.99        
 22 Su, Kevin           10 UN-GA-MR               45.19      42.13        
 23 Poblano, Christian  10 CSC-MR                    NT      42.24        
 24 Gavigan, Zach Z     10 TVSC-MR                45.70      42.40        
 25 Senken, Pierce       9 OWA-MR                 41.39      42.44        
 26 Cannon, Sean D       8 CSC-MR                 48.49      42.51        
 27 Lin, Alex           10 ABBE-MR                44.00      42.54        
 28 Ortof, Harry C       8 Express Swimming-MR    44.49      45.10        
 29 Winston, Benjamin   10 TVSC-MR                46.58      45.14        
 30 Graham, Joseph P     8 Express Swimming-MR    47.15      45.16        
 31 Crafa, Christopher   9 Express Swimming-MR    50.20      46.15        
 32 Martinez, Andres P   9 Farmingdale-MR         59.50      46.40        
 33 Yin, Raymond W      10 TVSC-MR              1:08.28      46.86        
 34 Hawkins, Michael J   6 HAA-MR                 47.43      47.02        
 35 De los Santos, Sea   9 FLY-MR                 45.00      48.31        
 36 Rose, Steven M      10 TVSC-MR                59.71      48.42        
 37 Hawkins, Raymond P   7 HAA-MR                 51.86      50.50        
 38 Mattone, Michael X  10 Express Swimming-MR    55.43      50.51        
 39 Crafa, John M        9 Express Swimming-MR  1:05.85      51.55        
 40 Parrinello, Anthon   8 Farmingdale-MR       1:19.50      53.13        
 41 Murphy, AJ J         9 CSC-MR               1:04.57      54.20        
 42 Kiendle, Kyle R      7 CSC-MR                    NT      55.25        
 43 Crafa, Thomas J      9 Express Swimming-MR    58.80      56.89        
 44 German, Alexander    8 Express Swimming-MR  1:05.15    1:08.86        
 45 Mattone, Nicholas    8 Express Swimming-MR  1:07.00    1:10.54        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sperandio, Alec     10 WAC-MR               1:11.25    1:10.57        
  2 Sourial, Anthony    10 Express Swimming-MR  1:17.34    1:14.84        
  3 Lang, Daniel        10 Express Swimming-MR  1:16.77    1:15.79        
  4 Hagemann, Alex A    10 Express Swimming-MR  1:20.40    1:17.54        
  5 WU, Kevin Z          9 FLY-MR               1:20.00    1:19.34        
  6 Wendland, Brian C   10 HAA-MR                 40.44    1:21.24        
  7 Serbi, Benjamin A    9 ABBE-MR              1:30.00    1:22.30        
  8 Li, Alan             9 FLY-MR               1:29.00    1:22.56        
  9 Pompay, John A       9 Express Swimming-MR  1:27.35    1:23.58        
 10 McDougall, Robert    9 CSC-MR               1:29.70    1:24.14        
 11 Chan, Allan          9 ABBE-MR              1:31.00    1:24.73        
 12 Foo, Felix X         9 FLY-MR               1:20.00    1:25.24        
 13 Sigaty, Thomas R     8 North Shore-MR       1:28.11    1:25.40        
 14 Magee, Dylan P      10 NY Sharks-MR         1:33.92    1:25.67        
 15 Germain, David A    10 North Shore-MR       1:27.64    1:26.99        
 16 Zinkiewicz, Zachar   9 IA-MR                1:39.02    1:29.24        
 17 Hamilton, Tyshaun    9 ABBE-MR              1:35.00    1:29.36        
 18 Gagulski, Karol F    8 IA-MR                1:28.80    1:30.50        
 19 Chen, Geoffrey       8 Express Swimming-MR  1:34.23    1:32.43        
 20 Fullerton, Billy R  10 NY Sharks-MR         1:35.16    1:32.75        
 21 Searson, Jimmy A    10 Express Swimming-MR  1:36.48    1:32.77        
 22 McBride, Justin J   10 FLY-MR               1:30.00    1:33.04        
 23 Poblano, Christian  10 CSC-MR                    NT    1:34.00        
 24 Senken, Pierce       9 OWA-MR               1:35.05    1:35.21        
 25 Su, Kevin           10 UN-GA-MR             1:38.54    1:36.46        
 26 Ortof, Harry C       8 Express Swimming-MR  1:41.06    1:39.53        
 27 Graham, Joseph P     8 Express Swimming-MR  1:50.34    1:42.28        
 28 Cannon, Sean D       8 CSC-MR               1:49.51    1:42.74        
 29 Hawkins, Michael J   6 HAA-MR               1:59.44    1:42.87        
 30 Chen, Christopher    9 Express Swimming-MR  1:47.32    1:42.88        
 31 Sidon, Kij J        10 Express Swimming-MR  1:46.02    1:43.30        
 32 Crafa, Christopher   9 Express Swimming-MR  2:03.22    1:43.43        
 33 De los Santos, Sea   9 FLY-MR               1:40.00    1:44.86        
 34 Fici, Vincenzo       9 HAA-MR               1:45.25    1:46.78        
 35 Martinez, Andres P   9 Farmingdale-MR       2:02.50    1:47.99        
 36 Hawkins, Raymond P   7 HAA-MR               1:54.13    1:54.32        
 37 Crafa, John M        9 Express Swimming-MR  2:11.93    2:00.17        
 38 Murphy, AJ J         9 CSC-MR               2:32.70    2:00.76        
 39 Parrinello, Anthon   8 Farmingdale-MR       2:40.50    2:01.02        
 40 Mattone, Michael X  10 Express Swimming-MR  1:58.66    2:01.37        
 41 Kiendle, Kyle R      7 CSC-MR                    NT    2:08.16        
 42 Camerano, Costanti   9 Express Swimming-MR       NT    2:23.77        
 43 Mattone, Nicholas    8 Express Swimming-MR  2:30.63    2:28.26        
 44 German, Alexander    8 Express Swimming-MR  2:52.15    2:29.60        
 -- Crafa, Thomas J      9 Express Swimming-MR  2:54.11         DQ        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sperandio, Alec     10 WAC-MR               1:24.26    1:21.06        
  2 Plaschka, Justin    10 HAA-MR               1:24.16    1:21.79        
  3 WU, Kevin Z          9 FLY-MR               1:39.42    1:27.18        
  4 Lang, Daniel        10 Express Swimming-MR  1:27.06    1:28.16        
  5 Hagemann, Alex A    10 Express Swimming-MR  1:27.91    1:29.27        
  6 Kaplan, Zachary I    9 TVSC-MR              2:09.19    1:32.81        
  7 Pompay, John A       9 Express Swimming-MR  1:35.59    1:33.62        
  8 Zinkiewicz, Zachar   9 IA-MR                1:42.47    1:33.65        
  9 Fullerton, Billy R  10 NY Sharks-MR         1:35.68    1:34.10        
 10 Serbi, Benjamin A    9 ABBE-MR              1:35.00    1:34.34        
 11 Magee, Dylan P      10 NY Sharks-MR              NT    1:36.01        
 12 Burke, Ryan M        9 TVSC-MR              1:58.77    1:36.33        
 13 Sigaty, Thomas R     8 North Shore-MR       1:41.78    1:39.08        
 14 Gagulski, Karol F    8 IA-MR                1:45.80    1:39.84        
 15 McKenna, Brendan    10 ABBE-MR              1:42.00    1:40.73        
 16 Gavigan, Zach Z     10 TVSC-MR              1:53.21    1:41.45        
 17 Germain, David A    10 North Shore-MR       1:41.31    1:42.57        
 18 Crafa, Christopher   9 Express Swimming-MR       NT    1:45.08        
 19 McBride, Justin J   10 FLY-MR               1:35.00    1:46.42        
 20 Sanders, Elijah H   10 TVSC-MR              1:46.98    1:46.70        
 21 Chen, Geoffrey       8 Express Swimming-MR  1:53.65    1:47.58        
 22 Chen, Christopher    9 Express Swimming-MR  1:54.71    1:48.21        
 23 Hamilton, Tyshaun    9 ABBE-MR              1:43.00    1:52.03        
 24 Yin, Raymond W      10 TVSC-MR              2:12.54    1:53.14        
 25 Rose, Steven M      10 TVSC-MR              2:05.78    1:54.72        
 26 Winston, Benjamin   10 TVSC-MR              2:06.54    2:02.82        
 27 Cannon, Sean D       8 CSC-MR                    NT    2:03.45        
 28 Murphy, AJ J         9 CSC-MR               2:51.74    2:05.72        
 29 Crafa, Thomas J      9 Express Swimming-MR       NT    2:19.76        
 30 Camerano, Costanti   9 Express Swimming-MR  2:22.35    2:31.28        
 -- Robertson, Patrick  10 TVSC-MR              2:05.83         DQ        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Magee, Dylan P      10 NY Sharks-MR         1:44.87    1:34.88        
  2 Sourial, Anthony    10 Express Swimming-MR  1:45.37    1:35.85        
  3 Wang, Eric E        10 TVSC-MR              1:56.87    1:45.26        
  4 Li, Alan             9 FLY-MR               1:46.00    1:46.25        
  5 Pompay, John A       9 Express Swimming-MR  1:51.18    1:46.93        
  6 Foo, Felix X         9 FLY-MR               1:45.00    1:54.59        
  7 Lin, Alex           10 ABBE-MR              2:05.00    1:54.75        
  8 Wendland, Brian C   10 HAA-MR               1:51.62    1:56.19        
  9 Su, Kevin           10 UN-GA-MR             1:54.56    1:57.21        
 10 Kan, Kevin          10 ABBE-MR              1:58.00    1:58.89        
 11 Chen, Christopher    9 Express Swimming-MR  2:02.19    2:04.71        
 12 Graham, Joseph P     8 Express Swimming-MR  2:24.99    2:07.62        
 13 Senken, Pierce       9 OWA-MR               2:04.58    2:11.26        
 14 De los Santos, Sea   9 FLY-MR               2:10.00    2:13.51        
 15 Crafa, John M        9 Express Swimming-MR  2:31.21    2:15.59        
 16 Hawkins, Raymond P   7 HAA-MR               2:45.25    2:18.50        
 17 Searson, Jimmy A    10 Express Swimming-MR  2:43.02    2:25.78        
 18 Hawkins, Michael J   6 HAA-MR               2:30.25    2:33.18        
 -- Fici, Vincenzo       9 HAA-MR               2:08.06         DQ        
 -- Camerano, Costanti   9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 -- Sidon, Kij J        10 Express Swimming-MR  2:21.69         DQ        
 -- Mattone, Michael X  10 Express Swimming-MR  2:25.83         DQ        
 -- German, Alexander    8 Express Swimming-MR  3:11.21         DQ        
 -- Mattone, Nicholas    8 Express Swimming-MR  2:57.87         DQ        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Plaschka, Justin    10 HAA-MR                 33.24      36.08        
  2 WU, Kevin Z          9 FLY-MR                 49.55      37.59        
  3 Sourial, Anthony    10 Express Swimming-MR    38.34      38.94        
  4 Lang, Daniel        10 Express Swimming-MR    39.55      40.23        
  5 Kaplan, Zachary I    9 TVSC-MR                48.60      40.43        
  6 Hagemann, Alex A    10 Express Swimming-MR    41.56      41.76        
  7 Burke, Ryan M        9 TVSC-MR                56.79      42.06        
  8 Chan, Allan          9 ABBE-MR                43.00      42.34        
  9 Wendland, Brian C   10 HAA-MR                 40.06      43.07        
 10 Li, Alan             9 FLY-MR                 46.00      43.12        
 11 Wang, Eric E        10 TVSC-MR                55.08      43.54        
 12 Robertson, Patrick  10 TVSC-MR                58.50      45.01        
 13 Poblano, Christian  10 CSC-MR                    NT      46.79        
 14 McDougall, Robert    9 CSC-MR                 54.67      47.31        
 15 Sanders, Elijah H   10 TVSC-MR                49.87      48.33        
 16 Gavigan, Zach Z     10 TVSC-MR                51.24      50.70        
 17 Winston, Benjamin   10 TVSC-MR                58.74      52.40        
 18 Sidon, Kij J        10 Express Swimming-MR    55.32      53.26        
 19 Su, Kevin           10 UN-GA-MR               58.26      53.45        
 20 Germain, David A    10 North Shore-MR         50.81      54.58        
 21 Rose, Steven M      10 TVSC-MR              1:04.77      57.76        
 22 Kan, Kevin          10 ABBE-MR                49.00      58.13        
 23 Ortof, Harry C       8 Express Swimming-MR    53.14      58.35        
 24 Kiendle, Kyle R      7 CSC-MR                    NT    1:31.41        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Foley, Brian        12 NY Sharks-MR           32.80      30.16        
  2 Konarski, Kevin R   12 LIND-MR                31.49      30.71        
  3 Murphy, Robert M    12 CSC-MR                 33.27      31.50        
  4 Wan, Nicholas J     12 FLY-MR                 40.97      31.99        
  5 Neuendorf, Lance    12 NY Sharks-MR           37.38      32.38        
  6 Cannon, Christophe  12 CSC-MR                 36.11      32.54        
  7 Sweeney, Tim        11 WAC-MR                 34.12      33.20        
  8 Gonzalez, Adreil A  12 ABBE-MR                33.00      33.58        
  9 Muller, Thomas R    12 TVSC-MR                36.43      33.71        
 10 Zhao, Harrison      12 UN-GA-MR               35.32      33.94        
 11 Damm, Eric R        11 HAA-MR                 34.07      34.18        
 12 Burke, Christopher  12 OWA-MR                 34.54      34.42        
 13 Perez, Matthew      11 NY Sharks-MR           40.59      34.82        
 14 Grippo, Joseph      11 FLY-MR                 41.13      35.39        
 15 Buoniello, Bailey   12 IA-MR                  34.58      35.52        
 16 Miou, Eric          11 ABBE-MR                39.00      35.68        
 17 Gschwind, Daniel    12 CSC-MR                 38.75      35.97        
 18 Sheng, Brian        12 Express Swimming-MR       NT      36.04        
 19 Chang, Lawrence     12 UN-GA-MR               37.01      36.25        
 20 Hoffman, David J    12 TVSC-MR                39.57      36.47        
 21 Thurber, James      11 CSC-MR                 41.20      36.51        
 22 Warren, Colin J     11 Express Swimming-MR    34.38      37.09        
 23 Skoglund, Jacob M   12 OWA-MR                 37.33      37.34        
 24 Su, Kyle            11 UN-GA-MR               28.44      37.47        
 25 Avila, Derek R      11 IA-MR                  40.36      37.53        
 26 Levandoski, Jarret  11 IA-MR                  38.87      38.03        
 27 Chen, Jonathan      12 UN-GA-MR                  NT      38.10        
 28 Pecoraro, Nick A    12 TVSC-MR                45.68      38.17        
 29 Szczygiel, Neil P   12 TVSC-MR                41.25      38.82        
 30 Zhang, Michael      12 TVSC-MR                45.66      38.99        
 31 Tam, Gregory        11 WAC-MR                 39.52      39.80        
 32 Diamond, Zachary    11 WAC-MR                 43.70      39.94        
 33 Block, Ryan B       11 TVSC-MR                43.04      41.91        
 34 Veccia, James V     11 North Shore-MR         41.68      42.27        
 35 Dorn, Garry T       11 HAA-MR                 46.04      45.45        
 36 Mignano, Dominick   11 CSC-MR                    NT      45.79        
 37 Qu, Nelson          12 UN-GA-MR                  NT      46.31        
 38 Masrour, Samir B    11 IA-MR                  45.99      48.73        
 39 Palmer, James       11 Express Swimming-MR       NT      49.69        
 40 Silibovsky, Daniel  11 Farmingdale-MR         57.50      50.15        
 41 Chen, Ray           11 TVSC-MR                53.76      51.38        
 42 Garard, Caleb       11 Farmingdale-MR         50.50      54.55        
 43 Sun, James          11 Express Swimming-MR    53.29      56.69        
 -- Chow, Kevin         12 ABBE-MR                34.00         DQ        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kowalsky, Austin J  12 Express Swimming-MR  1:01.56    1:01.15        
  2 Dutton, Matthew T   12 HAA-MR               1:01.71    1:01.19        
  3 Foley, Brian        12 NY Sharks-MR         1:10.39    1:06.00        
  4 Konarski, Kevin R   12 LIND-MR              1:08.58    1:08.62        
  5 Murphy, Robert M    12 CSC-MR               1:14.18    1:09.82        
  6 Fitzgerald, Colin   11 SeaDragons-NJ        1:12.09    1:12.47        
  7 Gassert, Steven     12 Express Swimming-MR  1:11.61    1:13.58        
  8 Neuendorf, Lance    12 NY Sharks-MR         1:26.59    1:13.65        
  9 Wan, Nicholas J     12 FLY-MR               1:21.87    1:14.38        
 10 Muller, Thomas R    12 TVSC-MR              1:20.30    1:14.76        
 11 Drury, Kevin C      12 Express Swimming-MR  1:21.89    1:15.04        
 12 Gonzalez, Adreil A  12 ABBE-MR              1:18.00    1:15.07        
 13 Lozano, Joseph      11 Express Swimming-MR  1:20.44    1:15.35        
 14 Perez, Matthew      11 NY Sharks-MR         1:22.86    1:15.40        
 15 Chow, Kevin         12 ABBE-MR              1:22.00    1:15.61        
 16 Patton, Daniel J    11 Express Swimming-MR  1:15.36    1:15.75        
 17 Buoniello, Bailey   12 IA-MR                1:18.05    1:16.08        
 18 Sweeney, Tim        11 WAC-MR               1:16.68    1:16.38        
 19 Greer, Anthony M    11 North Shore-MR       1:18.69    1:16.70        
 20 Zhao, Harrison      12 UN-GA-MR             1:25.88    1:17.30        
 21 Morra, Andrew T     11 Express Swimming-MR  1:18.75    1:18.01        
 22 Gschwind, Daniel    12 CSC-MR               1:30.12    1:19.63        
 23 Burke, Christopher  12 OWA-MR               1:19.43    1:19.78        
 24 Chang, Lawrence     12 UN-GA-MR             1:21.76    1:20.66        
 25 Warren, Colin J     11 Express Swimming-MR  1:19.41    1:21.03        
 26 Hoffman, David J    12 TVSC-MR              1:36.58    1:21.42        
 27 Sheng, Brian        12 Express Swimming-MR       NT    1:21.97        
 28 Avila, Derek R      11 IA-MR                1:25.74    1:23.23        
 29 Thurber, James      11 CSC-MR               1:32.20    1:23.24        
 30 Skoglund, Jacob M   12 OWA-MR               1:23.54    1:23.54        
 31 Grippo, Joseph      11 FLY-MR               1:43.76    1:24.52        
 32 Pecoraro, Nick A    12 TVSC-MR              1:36.98    1:25.08        
 33 Levandoski, Jarret  11 IA-MR                1:25.24    1:25.42        
 34 De los Santos, Chr  11 FLY-MR               1:25.28    1:25.55        
 35 Chen, Jonathan      12 UN-GA-MR                  NT    1:27.60        
 36 Szczygiel, Neil P   12 TVSC-MR              1:38.47    1:27.61        
 37 Cascione, Anthony   12 Express Swimming-MR  1:28.19    1:27.87        
 38 Diamond, Zachary    11 WAC-MR               1:38.08    1:27.99        
 39 Block, Ryan B       11 TVSC-MR              1:36.58    1:31.51        
 40 Veccia, James V     11 North Shore-MR       1:30.29    1:32.28        
 41 Guevara, Christoph  12 Express Swimming-MR  1:36.87    1:33.01        
 42 Zhang, Michael      12 TVSC-MR              1:45.87    1:33.55        
 43 Mignano, Dominick   11 CSC-MR                    NT    1:34.12        
 44 Masrour, Samir B    11 IA-MR                1:53.89    1:46.41        
 45 Palmer, James       11 Express Swimming-MR       NT    1:46.95        
 46 Chen, Ray           11 TVSC-MR              2:01.47    1:53.44        
 47 Garard, Caleb       11 Farmingdale-MR       2:02.50    1:58.37        
 48 Sun, James          11 Express Swimming-MR  2:00.20    2:01.94        
 49 Silibovsky, Daniel  11 Farmingdale-MR       1:55.50    2:08.94        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kowalsky, Austin J  12 Express Swimming-MR  1:08.34    1:09.69        
  2 Foley, Brian        12 NY Sharks-MR         1:14.36    1:11.13        
  3 Neuendorf, Lance    12 NY Sharks-MR         1:30.98    1:21.08        
  4 Singer, Nathan Q    12 NY Sharks-MR         1:27.73    1:24.59        
  5 Drury, Kevin C      12 Express Swimming-MR  1:27.11    1:25.08        
  6 Cannon, Christophe  12 CSC-MR               1:33.13    1:25.81        
  7 Lozano, Joseph      11 Express Swimming-MR  1:28.16    1:26.13        
  8 Buoniello, Bailey   12 IA-MR                1:28.93    1:28.90        
  9 Greer, Anthony M    11 North Shore-MR       1:26.90    1:29.90        
 10 Hoffman, David J    12 TVSC-MR              1:46.98    1:31.31        
 11 Sweeney, Tim        11 WAC-MR               1:28.42    1:31.50        
 12 Perez, Matthew      11 NY Sharks-MR         1:35.17    1:31.94        
 13 Patton, Daniel J    11 Express Swimming-MR  1:33.30    1:32.28        
 14 Miou, Eric          11 ABBE-MR              1:35.00    1:32.43        
 15 Warren, Colin J     11 Express Swimming-MR  1:33.17    1:34.60        
 16 De los Santos, Chr  11 FLY-MR               1:39.70    1:36.71        
 17 Skoglund, Jacob M   12 OWA-MR               1:36.90    1:37.67        
 18 Avila, Derek R      11 IA-MR                1:37.03    1:39.78        
 19 Tam, Gregory        11 WAC-MR               1:38.72    1:40.63        
 20 Guevara, Christoph  12 Express Swimming-MR  1:51.10    1:41.07        
 21 Diamond, Zachary    11 WAC-MR               1:53.23    1:42.26        
 22 Gschwind, Daniel    12 CSC-MR               1:48.20    1:43.31        
 23 Zhang, Michael      12 TVSC-MR              2:01.45    1:44.43        
 24 Li, Kytoh           12 ABBE-MR              1:38.00    1:44.75        
 25 Sheng, Brian        12 Express Swimming-MR       NT    1:45.38        
 26 Pecoraro, Nick A    12 TVSC-MR              1:49.87    1:46.76        
 27 Levandoski, Jarret  11 IA-MR                1:48.75    1:47.05        
 28 Block, Ryan B       11 TVSC-MR              2:03.08    1:50.43        
 29 Szczygiel, Neil P   12 TVSC-MR              1:54.71    1:56.70        
 30 Palmer, James       11 Express Swimming-MR  2:07.88    1:59.01        
 31 Qu, Nelson          12 UN-GA-MR                  NT    2:00.03        
 32 Masrour, Samir B    11 IA-MR                2:06.49    2:01.50        
 33 Sun, James          11 Express Swimming-MR  1:53.45    2:01.68        
 34 Chen, Ray           11 TVSC-MR              2:12.56    2:09.97        
 35 Morra, Andrew T     11 Express Swimming-MR  1:34.02    2:18.02        
 -- Mignano, Dominick   11 CSC-MR                    NT         DQ        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Singer, Nathan Q    12 NY Sharks-MR         1:30.55    1:21.71        
  2 Dutton, Matthew T   12 HAA-MR               1:23.03    1:29.98        
  3 Zhao, Harrison      12 UN-GA-MR             1:41.25    1:35.50        
  4 Greer, Anthony M    11 North Shore-MR       1:34.57    1:36.09        
  5 Fitzgerald, Colin   11 SeaDragons-NJ        1:33.09    1:36.62        
  6 Lozano, Joseph      11 Express Swimming-MR  1:40.10    1:38.11        
  7 Damm, Eric R        11 HAA-MR               1:39.53    1:39.62        
  8 Li, Kytoh           12 ABBE-MR              1:39.00    1:40.27        
  9 Drury, Kevin C      12 Express Swimming-MR  1:43.78    1:42.64        
 10 Tam, Gregory        11 WAC-MR               1:46.10    1:43.35        
 11 De los Santos, Chr  11 FLY-MR               1:59.09    1:49.36        
 12 Thurber, James      11 CSC-MR               2:09.03    1:52.36        
 13 Chang, Lawrence     12 UN-GA-MR             2:02.87    1:53.54        
 14 Guevara, Christoph  12 Express Swimming-MR  2:03.36    1:54.22        
 15 Chen, Jonathan      12 UN-GA-MR                  NT    1:55.72        
 16 Cascione, Anthony   12 Express Swimming-MR  1:57.30    1:57.92        
 17 Veccia, James V     11 North Shore-MR       1:47.16    1:58.12        
 18 Dorn, Garry T       11 HAA-MR               2:04.14    2:02.64        
 -- Su, Kyle            11 UN-GA-MR             1:48.23         DQ        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kowalsky, Austin J  12 Express Swimming-MR  1:06.78    1:08.49        
  2 Dutton, Matthew T   12 HAA-MR               1:09.63    1:10.29        
  3 Murphy, Robert M    12 CSC-MR               1:39.58    1:19.46        
  4 Muller, Thomas R    12 TVSC-MR              1:32.63    1:22.51        
  5 Singer, Nathan Q    12 NY Sharks-MR         1:30.94    1:25.16        
  6 Konarski, Kevin R   12 LIND-MR              1:20.58    1:25.45        
  7 Damm, Eric R        11 HAA-MR               1:22.59    1:27.10        
  8 Miou, Eric          11 ABBE-MR              1:36.00    1:28.60        
  9 Gassert, Steven     12 Express Swimming-MR  1:41.87    1:29.96        
 10 Wan, Nicholas J     12 FLY-MR               1:27.50    1:34.44        
 11 Chow, Kevin         12 ABBE-MR              1:35.00    1:36.36        
 12 Patton, Daniel J    11 Express Swimming-MR  1:38.05    1:38.19        
 13 Morra, Andrew T     11 Express Swimming-MR       NT    1:38.66        
 14 Grippo, Joseph      11 FLY-MR               2:01.62    1:46.42        
 15 Gupta, Shashank     11 Farmingdale-MR       1:54.88    1:46.80        
 16 Burke, Christopher  12 OWA-MR               1:46.65    1:51.07        
 -- Dorn, Garry T       11 HAA-MR               2:05.25         DQ        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wallace, Dan P      14 Express Swimming-MR    58.55      58.71        
  2 Wong, Stanley       13 NY Sharks-MR         1:00.88    1:00.75        
  3 Pickel, Cody        14 FLY-MR               1:06.60    1:01.53        
  4 Spierer, Josh A     14 IA-MR                1:02.47    1:02.50        
  5 Mayer, Michael      14 Express Swimming-MR  1:01.91    1:03.33        
  6 Chang, James        14 UN-GA-MR             1:14.36    1:03.84        
  7 Konarski, Karol     14 LIND-MR              1:02.88    1:04.65        
  8 Duva, Ben           14 Express Swimming-MR  1:06.00    1:04.88        
  9 Shanley, Benjamin   13 Express Swimming-MR  1:04.51    1:04.99        
 10 Collins, Matthew J  14 FLY-MR               1:09.18    1:05.61        
 11 Lo, Arthur          14 Express Swimming-MR  1:05.25    1:06.26        
 12 McKenna, Brian      13 ABBE-MR              1:03.00    1:06.48        
 13 Corey, Alexi        13 NY Sharks-MR         1:09.88    1:07.11        
 14 Graham, Danny       13 Express Swimming-MR  1:06.24    1:07.72        
 15 Zhang, Thomas       13 NY Sharks-MR         1:18.52    1:08.61        
 16 Delgrosso, George   14 NY Sharks-MR         1:09.66    1:09.14        
 17 Zhou, Richard       14 UN-GA-MR             1:07.00    1:09.42        
 17 Todd, Craig A       13 Express Swimming-MR  1:08.80    1:09.42        
 19 Wang, Eugene        13 Express Swimming-MR  1:09.41    1:10.13        
 20 Lam, Aaron          14 ABBE-MR              1:07.00    1:10.59        
 21 Li, Matthew         13 FLY-MR               1:11.13    1:10.90        
 22 Miara, Jesse        13 NY Sharks-MR         1:18.66    1:11.24        
 23 Muchnik, Allan      14 FLY-MR               1:18.70    1:11.80        
 24 Alarcon, Ronnie V   14 ABBE-MR              1:12.00    1:12.72        
 25 Thomas, Brad        13 Scd-Mr-MR            1:10.02    1:12.94        
 26 Vatsia, Sohrab K    13 Express Swimming-MR  1:10.38    1:12.97        
 27 Noguchi, Toshi      14 UN-GA-MR             1:17.00    1:13.17        
 28 Yan, Jeffrey        13 FLY-MR               1:22.11    1:13.53        
 29 Jeng, Franklin      14 UN-GA-MR             1:17.00    1:14.25        
 30 Fackelman, Eric D   13 CSC-MR               1:24.46    1:14.60        
 31 Kan, Dennis         13 ABBE-MR              1:09.00    1:14.64        
 32 Gray, Connor C      13 HAA-MR               1:19.90    1:15.19        
 33 Whitehorn, Christo  13 CSC-MR               1:19.79    1:15.36        
 34 Zhou, Nathan        14 HAA-MR               1:19.18    1:15.98        
 35 Tu, Jason           14 FLY-MR               1:15.66    1:16.80        
 36 Romero, Luis M      13 North Shore-MR       1:14.55    1:20.00        
 37 Buoniello, Blake J  13 IA-MR                1:18.32    1:20.22        
 38 Joa, Austin N       13 UN-GA-MR             1:15.34    1:22.03        
 39 Chang, Kevin        13 Express Swimming-MR  1:33.44    1:22.91        
 40 Lam, Louis A        13 Express Swimming-MR  1:28.10    1:24.99        
 41 Seltenreich, Dane   13 Express Swimming-MR  1:25.50    1:26.47        
 42 Bonelli, Bobby      13 Express Swimming-MR  1:31.35    1:31.18        
 43 Hsu, Daniel         13 Express Swimming-MR       NT    1:34.06        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collins, Matthew J  14 FLY-MR               2:29.22    2:23.38        
                1:11.00   2:23.38 (1:12.38)                                        
  2 Fitzgerald, Casey   14 SeaDragons-NJ        2:32.63    2:34.17        
                1:15.68   2:34.17 (1:18.49)                                        
  3 Garcia, Stefan      14 FLY-MR               2:35.55    2:35.28        
                1:16.28   2:35.28 (1:19.00)                                        
  4 Corey, Alexi        13 NY Sharks-MR         2:39.38    2:37.77        
                1:17.48   2:37.77 (1:20.29)                                        
  5 Duva, Ben           14 Express Swimming-MR  2:36.33    2:38.95        
                1:18.24   2:38.95 (1:20.71)                                        
  6 McKenna, Brian      13 ABBE-MR              2:38.00    2:39.35        
                1:19.52   2:39.35 (1:19.83)                                        
  7 Pickel, Cody        14 FLY-MR               2:47.21    2:39.63        
                1:18.25   2:39.63 (1:21.38)                                        
  8 Carmichael-Lopes,   13 Express Swimming-MR  2:32.66    2:41.72        
                1:18.75   2:41.72 (1:22.97)                                        
  9 Graham, Danny       13 Express Swimming-MR  2:42.46    2:44.27        
                1:19.41   2:44.27 (1:24.86)                                        
 10 Spierer, Josh A     14 IA-MR                2:40.75    2:45.35        
                1:21.97   2:45.35 (1:23.38)                                        
 11 Muchnik, Allan      14 FLY-MR               2:45.00    2:46.68        
                1:20.30   2:46.68 (1:26.38)                                        
 12 Thomas, Brad        13 Scd-Mr-MR            2:50.68    2:51.43        
                1:23.80   2:51.43 (1:27.63)                                        
 13 Vatsia, Sohrab K    13 Express Swimming-MR  2:53.80    3:00.40        
                1:29.10   3:00.40 (1:31.30)                                        
 14 Lo, Arthur          14 Express Swimming-MR  2:53.97    3:04.11        
                1:30.39   3:04.11 (1:33.72)                                        
 15 Kan, Dennis         13 ABBE-MR              2:48.00    3:06.08        
 16 Li, Matthew         13 FLY-MR               3:00.00    3:06.70        
                1:31.05   3:06.70 (1:35.65)                                        
 17 Fackelman, Eric D   13 CSC-MR                    NT    3:19.73        
                1:38.58   3:19.73 (1:41.15)                                        
 18 Bonelli, Bobby      13 Express Swimming-MR  3:43.52    3:50.70        
                1:57.15   3:50.70 (1:53.55)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Carmichael-Lopes,   13 Express Swimming-MR  1:11.97    1:16.40        
  2 Wong, Stanley       13 NY Sharks-MR         1:17.82    1:17.24        
  3 Mayer, Michael      14 Express Swimming-MR  1:13.45    1:19.05        
  4 Wallace, Dan P      14 Express Swimming-MR  1:17.96    1:21.30        
  5 Garcia, Stefan      14 FLY-MR               1:24.62    1:24.91        
  6 Konarski, Karol     14 LIND-MR              1:24.20    1:25.02        
  7 Shanley, Benjamin   13 Express Swimming-MR  1:21.42    1:25.42        
  8 Todd, Craig A       13 Express Swimming-MR  1:23.22    1:25.52        
  9 Zhou, Richard       14 UN-GA-MR             1:24.71    1:25.65        
 10 Lam, Aaron          14 ABBE-MR              1:17.00    1:25.78        
 11 Walsh, Kevin        13 Scd-Mr-MR            1:23.06    1:25.95        
 12 Fitzgerald, Casey   14 SeaDragons-NJ        1:25.72    1:26.30        
 13 Chang, James        14 UN-GA-MR             1:28.82    1:26.65        
 14 Zhang, Thomas       13 NY Sharks-MR         1:52.85    1:29.52        
 15 Jeng, Franklin      14 UN-GA-MR             1:29.31    1:29.88        
 16 Romero, Luis M      13 North Shore-MR       1:28.71    1:30.29        
 17 Delgrosso, George   14 NY Sharks-MR         1:33.59    1:32.09        
 18 Tu, Jason           14 FLY-MR               1:36.73    1:32.55        
 19 Miara, Jesse        13 NY Sharks-MR         1:48.83    1:33.72        
 20 Wang, Eugene        13 Express Swimming-MR  1:33.23    1:35.33        
 21 Zhou, Nathan        14 HAA-MR               1:38.21    1:36.50        
 22 Gray, Connor C      13 HAA-MR               1:43.18    1:36.63        
 23 Joa, Austin N       13 UN-GA-MR             1:29.33    1:37.38        
 24 Yan, Jeffrey        13 FLY-MR               1:42.24    1:39.07        
 25 Noguchi, Toshi      14 UN-GA-MR             1:40.37    1:40.06        
 26 Seltenreich, Dane   13 Express Swimming-MR  1:40.32    1:41.46        
 27 Lam, Louis A        13 Express Swimming-MR  1:44.31    1:41.61        
 28 Whitehorn, Christo  13 CSC-MR                    NT    1:44.19        
 29 Buoniello, Blake J  13 IA-MR                1:45.60    1:46.12        
 30 Fackelman, Eric D   13 CSC-MR               1:59.03    1:48.02        
 31 Hsu, Daniel         13 Express Swimming-MR       NT    1:58.34        
 32 Bonelli, Bobby      13 Express Swimming-MR  2:23.87    2:17.01        
 -- Chang, Kevin        13 Express Swimming-MR  1:47.07         DQ        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lo, Arthur          14 Express Swimming-MR  2:40.19    2:45.83        
                1:17.41   2:45.83 (1:28.42)                                        
  2 Graham, Danny       13 Express Swimming-MR  2:41.35    2:46.05        
                1:15.21   2:46.05 (1:30.84)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mayer, Michael      14 Express Swimming-MR  2:24.65    2:28.77        
                1:14.67   2:28.77 (1:14.10)                                        
  2 Carmichael-Lopes,   13 Express Swimming-MR  2:26.49    2:28.91        
                1:12.37   2:28.91 (1:16.54)                                        
  3 Wong, Stanley       13 NY Sharks-MR         2:38.11    2:30.28        
                1:10.94   2:30.28 (1:19.34)                                        
  4 Wallace, Dan P      14 Express Swimming-MR  2:30.49    2:32.69        
                1:14.96   2:32.69 (1:17.73)                                        
  5 Collins, Matthew J  14 FLY-MR               2:47.96    2:34.89        
                1:12.25   2:34.89 (1:22.64)                                        
  6 Konarski, Karol     14 LIND-MR              2:32.32    2:35.56        
                1:12.23   2:35.56 (1:23.33)                                        
  7 Garcia, Stefan      14 FLY-MR               2:36.40    2:36.83        
                1:16.65   2:36.83 (1:20.18)                                        
  8 Duva, Ben           14 Express Swimming-MR  2:37.53    2:37.99        
                1:15.09   2:37.99 (1:22.90)                                        
  9 Zhou, Nathan        14 HAA-MR               3:11.55    2:38.56        
                1:27.89   2:38.56 (1:10.67)                                        
 10 McKenna, Brian      13 ABBE-MR              2:46.00    2:42.39        
                1:13.53   2:42.39 (1:28.86)                                        
 11 Chang, James        14 UN-GA-MR                  NT    2:42.85        
                1:15.25   2:42.85 (1:27.60)                                        
 12 Spierer, Josh A     14 IA-MR                2:41.77    2:43.40        
                1:16.97   2:43.40 (1:26.43)                                        
 13 Corey, Alexi        13 NY Sharks-MR         3:02.13    2:43.85        
                1:16.08   2:43.85 (1:27.77)                                        
 14 Shanley, Benjamin   13 Express Swimming-MR  2:43.26    2:45.38        
                1:18.68   2:45.38 (1:26.70)                                        
 15 Delgrosso, George   14 NY Sharks-MR         2:53.22    2:47.31        
                1:18.02   2:47.31 (1:29.29)                                        
 16 Zhang, Thomas       13 NY Sharks-MR         3:12.08    2:47.70        
 17 Miara, Jesse        13 NY Sharks-MR         3:06.63    2:48.28        
                1:18.77   2:48.28 (1:29.51)                                        
 18 Muchnik, Allan      14 FLY-MR               2:52.00    2:49.16        
                1:19.95   2:49.16 (1:29.21)                                        
 19 Todd, Craig A       13 Express Swimming-MR  2:49.36    2:49.53        
                1:21.51   2:49.53 (1:28.02)                                        
 20 Zhou, Richard       14 UN-GA-MR             2:44.83    2:53.18        
                1:21.78   2:53.18 (1:31.40)                                        
 21 Wang, Eugene        13 Express Swimming-MR  2:53.24    2:54.27        
                1:23.27   2:54.27 (1:31.00)                                        
 22 Thomas, Brad        13 Scd-Mr-MR            3:07.05    2:55.52        
                1:22.04   2:55.52 (1:33.48)                                        
 23 Lam, Aaron          14 ABBE-MR              2:44.00    2:56.57        
                1:23.69   2:56.57 (1:32.88)                                        
 24 Li, Matthew         13 FLY-MR               3:12.02    3:01.70        
                1:28.60   3:01.70 (1:33.10)                                        
 25 Jeng, Franklin      14 UN-GA-MR             2:53.89    3:04.65        
                1:26.37   3:04.65 (1:38.28)                                        
 26 Vatsia, Sohrab K    13 Express Swimming-MR  3:03.63    3:05.24        
                1:26.26   3:05.24 (1:38.98)                                        
 27 Tu, Jason           14 FLY-MR               3:15.00    3:05.46        
                1:26.81   3:05.46 (1:38.65)                                        
 28 Walsh, Kevin        13 Scd-Mr-MR            3:02.84    3:07.04        
                1:29.00   3:07.04 (1:38.04)                                        
 29 Romero, Luis M      13 North Shore-MR       3:09.77    3:07.70        
                1:35.02   3:07.70 (1:32.68)                                        
 30 Whitehorn, Christo  13 CSC-MR                    NT    3:08.28        
                1:31.63   3:08.28 (1:36.65)                                        
 31 Chang, Kevin        13 Express Swimming-MR  3:16.00    3:10.17        
                1:33.06   3:10.17 (1:37.11)                                        
 32 Yan, Jeffrey        13 FLY-MR               3:12.00    3:10.75        
                1:30.24   3:10.75 (1:40.51)                                        
 33 Noguchi, Toshi      14 UN-GA-MR             2:48.88    3:12.97        
                1:29.20   3:12.97 (1:43.77)                                        
 34 Kan, Dennis         13 ABBE-MR              2:56.00    3:15.59        
                1:23.20   3:15.59 (1:52.39)                                        
 35 Buoniello, Blake J  13 IA-MR                3:28.80    3:20.90        
                1:38.57   3:20.90 (1:42.33)                                        
 36 Lam, Louis A        13 Express Swimming-MR  3:29.54    3:30.26        
                1:40.39   3:30.26 (1:49.87)                                        
 37 Joa, Austin N       13 UN-GA-MR                  NT    3:31.95        
                1:45.83   3:31.95 (1:46.12)                                        
 -- Hsu, Daniel         13 Express Swimming-MR       NT         DQ        
                1:59.02        DQ (2:00.25)                                        
 -- Gray, Connor C      13 HAA-MR               3:21.98         DQ        
                1:30.98        DQ (1:38.71)                                        
 -- Jun, Yong H         14 NY Sharks-MR         2:48.12         DQ        
                1:25.23        DQ (1:41.81)                                        
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wakefield, Kevin A  19 Express Swimming-MR    54.12      55.55        
  2 Ahern, Michael G    17 Express Swimming-MR    55.89      56.56        
  3 Modrov, Drew A      17 HAA-MR                 53.72      57.22        
  4 Smith, Kendall C    16 Express Swimming-MR    55.76      58.08        
  5 Staszewski, Alec L  16 OWA-MR                 57.78      58.14        
  6 Cerra, Nicholas     15 OWA-MR                 57.14      59.71        
  7 Flanagan, Luke W    17 OWA-MR                 57.56      59.92        
  8 Hardy, Thomas R     18 Express Swimming-MR    59.09    1:00.15        
  9 Castillo, Oscar G   15 ZEUS-CT              1:00.62    1:00.30        
 10 Battisti, Marc      16 Express Swimming-MR  1:00.92    1:00.33        
 11 Wallace, Dan P      14 Express Swimming-MR    58.55    1:00.71        
 12 Kuo, Theodore       14 Express Swimming-MR  1:00.21    1:00.87        
 13 Caputo, Mike        16 WAC-MR                 59.60    1:01.18        
 14 Boland, Dan M       17 Farmingdale-MR       1:03.36    1:01.22        
 15 Khan, Rana Z        18 ABBE-MR                59.00    1:01.87        
 16 Rusinak, Derek A    17 WAC-MR               1:00.51    1:02.25        
 17 Collins, Danny P    15 FLY-MR               1:04.39    1:02.39        
 18 Coleman, Matthew L  16 North Shore-MR       1:01.65    1:02.73        
 19 D'Errico, John A    18 OWA-MR                 55.16    1:03.03        
 20 Logan, Timothy P    17 Express Swimming-MR  1:08.32    1:03.46        
 21 Salzillo, Mark      16 WAC-MR               1:02.26    1:03.67        
 22 D'Errico, Angelo C  19 OWA-MR                 57.51    1:03.95        
 23 Gassert, Matthew J  17 Express Swimming-MR  1:02.74    1:04.35        
 24 Wismer, Richard     16 WAC-MR               1:01.44    1:05.27        
 25 Crafa, James R      16 Express Swimming-MR  1:07.76    1:05.69        
 26 Wong, Andrew K      16 FLY-MR               1:12.44    1:05.83        
 27 Mammano, Christoph  16 FLY-MR               1:05.25    1:05.95        
 28 Pilnick, Sam H      15 HAA-MR               1:04.79    1:06.03        
 29 Sweeney, PJ         14 WAC-MR               1:04.77    1:06.30        
 30 Russo, Cameron J    15 OWA-MR               1:04.65    1:06.94        
 31 Brandt, Joe W       15 Farmingdale-MR       1:08.05    1:07.00        
 32 Hourigan, Steven T  15 North Shore-MR       1:07.40    1:07.22        
 33 Novoa, Luis F       18 ABBE-MR              1:06.00    1:07.46        
 34 Lu, Yi              17 ABBE-MR              1:04.00    1:07.47        
 35 Rusinak, Lucas S    14 WAC-MR               1:07.03    1:07.59        
 36 Visconti, Michael   16 Express Swimming-MR  1:07.47    1:09.63        
 37 Harkins, Joey D     16 North Shore-MR       1:09.47    1:09.77        
 38 Thermos, Yianni     13 WAC-MR               1:09.15    1:11.63        
 39 Nowotny, Tyler J    15 IA-MR                1:25.20    1:14.66        
 40 Touger, Ryan J      15 ZEUS-CT              1:21.69    1:18.56        
 
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ahern, Michael G    17 Express Swimming-MR  1:01.35    1:03.92        
  2 Collins, Danny P    15 FLY-MR               1:09.87    1:08.83        
  3 Hardy, Thomas R     18 Express Swimming-MR  1:07.60    1:10.89        
  4 Flanagan, Luke W    17 OWA-MR               1:07.69    1:11.04        
  5 Staszewski, Alec L  16 OWA-MR               1:08.78    1:11.54        
  6 Castillo, Oscar G   15 ZEUS-CT              1:11.37    1:11.63        
  7 Caputo, Mike        16 WAC-MR               1:08.09    1:12.22        
  8 Battisti, Marc      16 Express Swimming-MR  1:10.40    1:12.39        
  9 Crafa, James R      16 Express Swimming-MR  1:20.19    1:12.50        
 10 Coleman, Matthew L  16 North Shore-MR       1:10.38    1:14.68        
 11 Sweeney, PJ         14 WAC-MR               1:11.25    1:15.79        
 12 Mayer, Michael      14 Express Swimming-MR  1:19.32    1:15.90        
 13 Thermos, Yianni     13 WAC-MR               1:12.35    1:16.27        
 14 Logan, Timothy P    17 Express Swimming-MR  1:15.09    1:17.37        
 15 Khan, Rana Z        18 ABBE-MR              1:08.00    1:18.04        
 16 Neuendorf, Reed     15 NY Sharks-MR         1:16.10    1:18.22        
 17 Salzillo, Mark      16 WAC-MR               1:17.09    1:18.94        
 18 Visconti, Michael   16 Express Swimming-MR  1:17.88    1:24.58        
 19 Lu, Yi              17 ABBE-MR              1:15.00    1:24.83        
 20 Hourigan, Steven T  15 North Shore-MR       1:20.00    1:25.20        
 21 Pilnick, Sam H      15 HAA-MR               1:21.89    1:25.70        
 22 Harkins, Joey D     16 North Shore-MR       1:21.68    1:28.30        
 23 Touger, Ryan J      15 ZEUS-CT              1:34.59    1:29.54        
 24 Magee, Dylan P      10 NY Sharks-MR         1:38.13    1:36.01        
 25 Feldman, Jeremy     14 WAC-MR               1:21.93    1:50.09        
 26 Cannon, Sean D       8 CSC-MR               2:39.35    2:03.45        
 -- Nowotny, Tyler J    15 IA-MR                1:41.19         DQ        
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 D'Errico, Angelo C  19 OWA-MR               2:25.24    2:38.39        
                1:17.75   2:38.39 (1:20.64)                                        
  2 Kim, Daniel H       16 FLY-MR               2:49.00    2:47.66        
                1:20.50   2:47.66 (1:27.16)                                        
  3 Mayer, Michael      14 Express Swimming-MR  2:39.78    2:49.82        
                1:22.44   2:49.82 (1:27.38)                                        
  4 Giventer, Ethan S   16 Farmingdale-MR       2:49.83    2:58.30        
                1:24.42   2:58.30 (1:33.88)                                        
  5 Neuendorf, Reed     15 NY Sharks-MR         3:05.55    3:01.79        
                1:28.73   3:01.79 (1:33.06)                                        
  6 Wallace, Dan P      14 Express Swimming-MR  2:56.76    3:04.69        
                1:28.13   3:04.69 (1:36.56)                                        
  7 Wismer, Richard     16 WAC-MR               2:53.90    3:04.85        
                1:29.06   3:04.85 (1:35.79)                                        
  8 Brandt, Joe W       15 Farmingdale-MR       3:13.69    3:05.07        
                1:28.99   3:05.07 (1:36.08)                                        
  9 Outcault, Andrew J  18 HAA-MR               2:45.90    3:09.40        
                1:29.16   3:09.40 (1:40.24)                                        
 10 Castillo, Oscar G   15 ZEUS-CT                   NT    3:10.11        
                1:31.30   3:10.11 (1:38.81)                                        
 11 Alarcon, Romel Z    16 ABBE-MR              3:14.00    3:11.92        
                1:32.21   3:11.92 (1:39.71)                                        
 12 Walsh, Kevin        13 Scd-Mr-MR            3:09.06    3:15.26        
                1:31.66   3:15.26 (1:43.60)                                        
 13 Russo, Cameron J    15 OWA-MR               3:07.37    3:15.28        
                1:32.55   3:15.28 (1:42.73)                                        
 14 Outcault, Ryan      18 HAA-MR               3:01.57    3:17.03        
                1:33.33   3:17.03 (1:43.70)                                        
 15 Touger, Ryan J      15 ZEUS-CT              3:18.29    3:24.26        
                1:37.17   3:24.26 (1:47.09)                                        
 16 Wong, Andrew K      16 FLY-MR               3:10.00    3:27.16        
                1:36.78   3:27.16 (1:50.38)                                        
 
Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 D'Errico, John A    18 OWA-MR               2:06.23    2:25.35        
                1:09.35   2:25.35 (1:16.00)                                        
  2 Cerra, Nicholas     15 OWA-MR               2:19.25    2:25.43        
                1:10.13   2:25.43 (1:15.30)                                        
  3 Kim, Daniel H       16 FLY-MR               2:27.00    2:26.97        
                1:09.10   2:26.97 (1:17.87)                                        
  4 Smith, Kendall C    16 Express Swimming-MR  2:25.41    2:30.55        
                1:09.91   2:30.55 (1:20.64)                                        
  5 Kuo, Theodore       14 Express Swimming-MR  2:27.65    2:30.75        
                1:10.55   2:30.75 (1:20.20)                                        
  6 Kowalsky, Austin J  12 Express Swimming-MR  2:27.20    2:33.66        
                1:12.79   2:33.66 (1:20.87)                                        
  7 Rusinak, Derek A    17 WAC-MR               2:23.20    2:37.06        
                1:13.43   2:37.06 (1:23.63)                                        
  8 Caputo, Mike        16 WAC-MR               2:34.80    2:37.39        
                1:13.90   2:37.39 (1:23.49)                                        
  9 Visconti, Michael   16 Express Swimming-MR  2:41.41    2:43.81        
                1:18.81   2:43.81 (1:25.00)                                        
 10 Mammano, Christoph  16 FLY-MR               2:50.00    2:54.06        
                1:18.23   2:54.06 (1:35.83)                                        
 11 Rusinak, Lucas S    14 WAC-MR               3:06.86    3:09.27        
                1:27.83   3:09.27 (1:41.44)                                        
 12 Novoa, Luis F       18 ABBE-MR              3:10.00    3:11.69        
                1:21.43   3:11.69 (1:50.26)                                        
 
Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kim, Daniel H       16 FLY-MR               2:33.00    2:26.53        
                1:09.87   2:26.53 (1:16.66)                                        
  2 Ahern, Michael G    17 Express Swimming-MR  2:20.33    2:27.94        
                1:08.26   2:27.94 (1:19.68)                                        
  3 D'Errico, John A    18 OWA-MR               2:11.97    2:29.90        
                1:12.23   2:29.90 (1:17.67)                                        
  4 Collins, Danny P    15 FLY-MR               2:43.71    2:30.37        
                1:10.70   2:30.37 (1:19.67)                                        
  5 Kuo, Theodore       14 Express Swimming-MR  2:33.21    2:31.84        
                1:10.38   2:31.84 (1:21.46)                                        
  6 Smith, Kendall C    16 Express Swimming-MR  2:24.56    2:31.93        
                1:11.57   2:31.93 (1:20.36)                                        
  7 Cerra, Nicholas     15 OWA-MR               2:19.04    2:32.18        
                1:13.14   2:32.18 (1:19.04)                                        
  8 Staszewski, Alec L  16 OWA-MR               2:28.22    2:35.82        
                1:12.63   2:35.82 (1:23.19)                                        
  9 Rusinak, Derek A    17 WAC-MR               2:25.95    2:36.84        
                1:14.65   2:36.84 (1:22.19)                                        
 10 Crafa, James R      16 Express Swimming-MR  2:39.87    2:39.58        
                1:14.71   2:39.58 (1:24.87)                                        
 11 Battisti, Marc      16 Express Swimming-MR  2:32.40    2:40.08        
                1:13.73   2:40.08 (1:26.35)                                        
 12 Wismer, Richard     16 WAC-MR               2:35.85    2:42.83        
                1:18.29   2:42.83 (1:24.54)                                        
 13 Flanagan, Luke W    17 OWA-MR               2:36.59    2:43.54        
                1:15.90   2:43.54 (1:27.64)                                        
 14 Neuendorf, Reed     15 NY Sharks-MR         2:42.94    2:45.52        
                1:21.17   2:45.52 (1:24.35)                                        
 15 Logan, Timothy P    17 Express Swimming-MR  2:50.33    2:46.71        
                1:19.46   2:46.71 (1:27.25)                                        
 16 Salzillo, Mark      16 WAC-MR               2:54.48    2:46.80        
                1:19.82   2:46.80 (1:26.98)                                        
 17 Sweeney, PJ         14 WAC-MR               2:47.52    2:47.45        
                1:18.71   2:47.45 (1:28.74)                                        
 18 Coleman, Matthew L  16 North Shore-MR       2:42.78    2:49.45        
                1:17.54   2:49.45 (1:31.91)                                        
 19 Gassert, Matthew J  17 Express Swimming-MR  2:42.00    2:49.53        
                1:24.76   2:49.53 (1:24.77)                                        
 20 Russo, Cameron J    15 OWA-MR               2:42.71    2:49.66        
                1:21.21   2:49.66 (1:28.45)                                        
 21 Hourigan, Steven T  15 North Shore-MR       2:25.00    2:50.23        
                1:20.03   2:50.23 (1:30.20)                                        
 22 Rusinak, Lucas S    14 WAC-MR               2:52.04    2:53.65        
                1:22.16   2:53.65 (1:31.49)                                        
 23 Lu, Yi              17 ABBE-MR              2:47.00    2:53.85        
                1:21.41   2:53.85 (1:32.44)                                        
 24 Pilnick, Sam H      15 HAA-MR               2:46.61    2:55.33        
                1:22.72   2:55.33 (1:32.61)                                        
 25 Thermos, Yianni     13 WAC-MR               2:49.31    2:56.79        
                1:24.91   2:56.79 (1:31.88)                                        
 26 Alarcon, Romel Z    16 ABBE-MR              3:09.00    3:05.71        
                1:27.63   3:05.71 (1:38.08)                                        
 27 Harkins, Joey D     16 North Shore-MR       3:16.32    3:09.37        
                1:22.70   3:09.37 (1:46.67)                                        
 -- Novoa, Luis F       18 ABBE-MR              2:52.00         DQ        
                1:26.65        DQ (1:35.35)                                        

Brought to you by Computer Aide, Inc.