2007 MR LIAC Summer Fun Invitational, Sanction #: 070603            
                         Nassau County Aquatic Center                          
                                    Results                                    

Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zawatson, Cassidy    8 LIAC-MR                40.65      41.32        
  2 Park, Irene J        8 LIAC-MR                45.70      43.80        
  3 Shkolar, Megan       8 BASC-MR                46.38      46.00        
  4 Pena, Sarahe         8 AGUA SWIM TEAM-MR      45.65      46.57        
  5 Sodi, Allegra T      8 LIAC-MR                46.44      48.66        
  6 Kaplan, Stephanie    8 LIAC-MR                50.66      50.35        
  7 Yavid, Jennifer D    8 NORTH SHORE-MR         50.00      51.67        
  8 Benson, Bevin R      8 LIAC-MR                50.45      53.11        
  9 Frater, Hannah       8 AGUA SWIM TEAM-MR      54.28      55.57        
 10 Chan, Kimberly R     8 LIAC-MR                54.92      56.79        
 11 Damm, Jesse K        8 HAA-MR                 52.96      58.36        
 12 Nakkab, Renee        7 LIAC-MR                55.21      59.66        
 13 Ackerman, Hadley     7 AGUA SWIM TEAM-MR      53.45    1:02.07        
 14 Fucile, Alexa R      8 LIAC-MR              1:00.36    1:02.21        
 15 Degearo, Morgan E    8 LIAC-MR              1:02.18    1:06.16        
 16 Luchese, Gabriella   8 LIAC-MR              1:07.30    1:09.24        
 17 Donnelly, Danielle   8 NORTH SHORE-MR       1:00.00    1:16.12        
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zawatson, Cassidy    8 LIAC-MR              1:29.02    1:28.52        
                  42.11     1:28.52 (46.41)                                        
  2 Park, Irene J        8 LIAC-MR              1:32.26    1:34.03        
                  38.72     1:34.03 (55.31)                                        
  3 Wang, Katie E        8 TVSC-MR              1:42.65    1:34.78        
                  44.25     1:34.78 (50.53)                                        
  4 Pikulik, Nicole      8 HAA-MR               1:36.85    1:41.48        
                  41.71     1:41.48 (59.77)                                        
  5 Pena, Sarahe         8 AGUA SWIM TEAM-MR    1:56.46    1:45.33        
                  46.36     1:45.33 (58.97)                                        
  6 Shkolar, Megan       8 BASC-MR              1:46.31    1:47.49        
                  50.23     1:47.49 (57.26)                                        
  7 Shutowich, Emily     7 TVSC-MR              1:54.78    1:53.68        
                  51.48   1:53.68 (1:02.20)                                        
  8 Lynch, Rebecca E     8 TVSC-MR              1:59.87    1:56.87        
                  51.23   1:56.87 (1:05.64)                                        
  9 Murphy, Erin N       8 TVSC-MR              2:16.87    1:59.12        
                  54.92   1:59.12 (1:04.20)                                        
 10 Chan, Kimberly R     8 LIAC-MR              2:01.08    2:00.85        
                  57.55   2:00.85 (1:03.30)                                        
 11 Lara, Tiffany        7 BASC-MR              2:16.99    2:01.65        
                  56.23   2:01.65 (1:05.42)                                        
 12 Kaplan, Stephanie    8 LIAC-MR              2:02.01    2:03.31        
                  53.84   2:03.31 (1:09.47)                                        
 13 Ackerman, Hadley     7 AGUA SWIM TEAM-MR    1:52.35    2:12.47        
 14 Nakkab, Renee        7 LIAC-MR              2:08.74    2:14.81        
                1:00.06   2:14.81 (1:14.75)                                        
 15 Degearo, Morgan E    8 LIAC-MR              2:10.07    2:16.42        
                1:04.14   2:16.42 (1:12.28)                                        
 16 Fucile, Alexa R      8 LIAC-MR              2:30.00    2:16.53        
                1:03.61   2:16.53 (1:12.92)                                        
 17 Stampelos, Georgin   7 TVSC-MR              2:25.47    2:34.82        
 -- Burke, Erin A        8 TVSC-MR              2:15.00         DQ        
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Park, Irene J        8 LIAC-MR                52.12      45.45        
  2 Wang, Katie E        8 TVSC-MR                58.45      47.38        
  3 Zawatson, Cassidy    8 LIAC-MR                48.02      47.92        
  4 Shkolar, Megan       8 BASC-MR                53.38      49.13        
  5 Pikulik, Nicole      8 HAA-MR                 49.31      50.96        
  6 Ackerman, Hadley     7 AGUA SWIM TEAM-MR      55.45      52.41        
  7 Sodi, Allegra T      8 LIAC-MR                53.71      53.53        
  8 Pena, Sarahe         8 AGUA SWIM TEAM-MR      56.30      54.79        
  9 Shutowich, Emily     7 TVSC-MR                53.65      54.94        
 10 Burke, Erin A        8 TVSC-MR              1:02.58      57.86        
 11 Lara, Tiffany        7 BASC-MR              1:02.22      58.25        
 12 Murphy, Erin N       8 TVSC-MR              1:06.58      59.00        
 13 Lynch, Rebecca E     8 TVSC-MR              1:02.65    1:01.25        
 14 Nakkab, Renee        7 LIAC-MR              1:04.69    1:03.40        
 15 Kaplan, Stephanie    8 LIAC-MR                59.52    1:05.04        
 16 Fucile, Alexa R      8 LIAC-MR              1:05.00    1:07.91        
 17 Degearo, Morgan E    8 LIAC-MR              1:05.83    1:08.24        
 18 Donnelly, Danielle   8 NORTH SHORE-MR       1:15.00    1:15.54        
 19 Stampelos, Georgin   7 TVSC-MR              1:12.36    1:16.23        
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Park, Irene J        8 LIAC-MR                54.58      51.47        
  2 Pena, Sarahe         8 AGUA SWIM TEAM-MR    1:02.66      58.84        
  3 Pikulik, Nicole      8 HAA-MR                 57.38      58.91        
  3 Shkolar, Megan       8 BASC-MR              1:01.20      58.91        
  5 Sodi, Allegra T      8 LIAC-MR                56.09      59.32        
  6 Kaplan, Stephanie    8 LIAC-MR                58.53      59.80        
  7 Zawatson, Cassidy    8 LIAC-MR              1:00.34    1:03.16        
  8 Ackerman, Hadley     7 AGUA SWIM TEAM-MR    1:00.68    1:07.28        
  9 Benson, Bevin R      8 LIAC-MR              1:05.00    1:09.03        
 10 Damm, Jesse K        8 HAA-MR               1:08.29    1:09.47        
 11 Nakkab, Renee        7 LIAC-MR              1:08.27    1:11.02        
 12 Chan, Kimberly R     8 LIAC-MR              1:14.23    1:13.37        
 13 Frater, Hannah       8 AGUA SWIM TEAM-MR         NT    1:14.40        
 14 Donnelly, Danielle   8 NORTH SHORE-MR       1:19.06    1:15.37        
 15 Luchese, Gabriella   8 LIAC-MR              1:13.41    1:18.54        
 16 Degearo, Morgan E    8 LIAC-MR              1:19.21    1:21.60        
 -- Fucile, Alexa R      8 LIAC-MR              1:15.00         DQ        
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zawatson, Cassidy    8 LIAC-MR                50.46      46.74        
  2 Park, Irene J        8 LIAC-MR                46.70      47.44        
  3 Sodi, Allegra T      8 LIAC-MR              1:02.55    1:02.02        
  4 Chan, Kimberly R     8 LIAC-MR              1:08.81    1:06.07        
  5 Shutowich, Emily     7 TVSC-MR              1:01.25    1:06.96        
 -- Fucile, Alexa R      8 LIAC-MR              1:05.00         DQ        
 -- Degearo, Morgan E    8 LIAC-MR              1:30.00         DQ        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shehan, Olivia W    10 AGUA SWIM TEAM-MR      34.95      34.77        
  2 Olazabal, Gabriell  10 LIAC-MR                35.66      35.33        
  3 Connor, Deirdre A   10 HAA-MR                 35.00      35.47        
  4 Giordano, Gianna    10 BASC-MR                42.03      36.29        
  5 Dominger, Jacqueli   9 HAA-MR                 37.21      37.30        
  6 Heineman, Kalani M  10 LIAC-MR                38.30      38.45        
  7 Anderson, Mary Jan  10 HS-MR                  38.54      38.74        
  8 Basso, Sierra K     10 AGUA SWIM TEAM-MR      37.81      39.56        
  9 Elting, Imani T      9 RIPTIDES-MR            37.95      39.60        
 10 Khal-Laayoun, Yasm  10 AGUA SWIM TEAM-MR      38.32      39.74        
 11 Nakkab, Jasmine     10 LIAC-MR                37.84      40.13        
 12 Lotito, Taylor P    10 LIAC-MR                47.28      40.67        
 13 Piantanida, Giorgi   9 LIAC-MR                39.55      40.78        
 14 Cohen, Olivia M      9 LIAC-MR                43.00      40.89        
 15 Corcoran, Yvonne R   9 WSSC-NE                43.42      42.31        
 16 Kaplan, Brooke M    10 LIAC-MR                40.69      42.58        
 17 NG, Natalie          9 LIAC-MR                43.54      43.63        
 18 Degearo, Kaitlyn V   9 LIAC-MR                41.60      43.78        
 19 Allen, Kailey K     10 WSSC-NE                47.89      44.03        
 20 Rovitz, Emma L      10 LIAC-MR                43.42      44.04        
 21 Haiken, Charlotte    9 AGUA SWIM TEAM-MR      43.65      44.29        
 22 Doveala, Jane E      9 HAA-MR                 41.83      44.41        
 23 Papele, Kianna S     9 SACHEM-MR              46.44      46.38        
 24 Christianson, Paig   9 HAA-MR                 46.32      46.51        
 25 Treble, Cara H       9 LIAC-MR                44.29      46.59        
 26 Lavars, Catherine    9 NORTH SHORE-MR         47.50      46.93        
 27 Kenney, Ryan M       9 LIAC-MR                47.16      47.21        
 28 O'Neil, Taylor A     9 HAA-MR                 47.13      47.36        
 29 Christianson, Kels   9 HAA-MR                 45.27      47.52        
 30 Kilgallen, Catheri   9 LIAC-MR                47.19      48.07        
 31 Mak, Eunice          9 BASC-MR                49.62      52.61        
 32 Lana, Rachel E       9 LIAC-MR                51.16      53.26        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Connor, Deirdre A   10 HAA-MR               1:16.37    1:17.68        
                  35.57     1:17.68 (42.11)                                        
  2 Giordano, Gianna    10 BASC-MR              1:17.91    1:19.63        
                  38.16     1:19.63 (41.47)                                        
  3 Kaplan, Paige E     10 LIAC-MR              1:24.89    1:24.95        
                  40.27     1:24.95 (44.68)                                        
  4 Khal-Laayoun, Yasm  10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:28.24    1:25.89        
                  41.24     1:25.89 (44.65)                                        
  5 Elting, Imani T      9 RIPTIDES-MR          1:28.33    1:26.48        
                  41.45     1:26.48 (45.03)                                        
  6 Basso, Sierra K     10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:26.49    1:26.88        
                  41.52     1:26.88 (45.36)                                        
  7 Shemet, Nancy K     10 TVSC-MR              1:30.25    1:28.83        
                  42.33     1:28.83 (46.50)                                        
  8 Kaplan, Brooke M    10 LIAC-MR              1:34.27    1:30.03        
                  36.44     1:30.03 (53.59)                                        
  9 Germano, Caroline   10 LIAC-MR              1:34.91    1:30.73        
                  38.22     1:30.73 (52.51)                                        
 10 Nakkab, Jasmine     10 LIAC-MR              1:27.42    1:31.38        
                  41.85     1:31.38 (49.53)                                        
 11 Corcoran, Yvonne R   9 WSSC-NE              1:36.68    1:33.06        
                  39.23     1:33.06 (53.83)                                        
 12 Willie, Cassandra    9 HAA-MR               1:34.24    1:33.50        
                  39.19     1:33.50 (54.31)                                        
 13 Gavigan, Casey L     9 TVSC-MR              1:35.87    1:34.23        
                  38.71     1:34.23 (55.52)                                        
 14 Lara, Krystal        9 BASC-MR              1:30.53    1:34.39        
                  43.23     1:34.39 (51.16)                                        
 15 Vairo, Jessica N    10 TVSC-MR              1:49.58    1:35.48        
                  46.18     1:35.48 (49.30)                                        
 16 Doveala, Jane E      9 HAA-MR               1:33.63    1:36.78        
                  41.04     1:36.78 (55.74)                                        
 17 Desio, Claire M     10 HAA-MR               1:39.56    1:37.09        
                  39.24     1:37.09 (57.85)                                        
 18 Stanco, Alexa N      9 TVSC-MR              1:56.32    1:38.15        
                  47.72     1:38.15 (50.43)                                        
 19 Stump, Kate R       10 TVSC-MR              1:53.93    1:38.31        
                  47.31     1:38.31 (51.00)                                        
 20 Rovitz, Emma L      10 LIAC-MR              1:36.93    1:39.00        
                  40.66     1:39.00 (58.34)                                        
 21 Allen, Kailey K     10 WSSC-NE              1:42.99    1:40.66        
                  47.30     1:40.66 (53.36)                                        
 22 NG, Natalie          9 LIAC-MR              1:50.00    1:43.96        
                  47.56     1:43.96 (56.40)                                        
 23 O'Neil, Taylor A     9 HAA-MR                    NT    1:46.22        
                  48.86     1:46.22 (57.36)                                        
 24 Sundberg, Elisabet  10 TVSC-MR              2:03.54    1:46.27        
                  49.29     1:46.27 (56.98)                                        
 25 Walker, Kathryn L    9 TVSC-MR              1:43.63    1:46.75        
                  49.18     1:46.75 (57.57)                                        
 26 Betterbed, Dominqu   9 TVSC-MR              1:45.62    1:47.20        
                  50.14     1:47.20 (57.06)                                        
 27 Heaney, Finola M     9 LIAC-MR              1:42.42    1:47.24        
                  49.12     1:47.24 (58.12)                                        
 28 Chan, Sarah          9 TVSC-MR              1:52.47    1:47.50        
                  49.79     1:47.50 (57.71)                                        
 29 Mason, Victoria E   10 TVSC-MR              2:04.78    1:49.39        
                  50.22     1:49.39 (59.17)                                        
 30 Kenney, Ryan M       9 LIAC-MR              1:51.45    1:49.52        
                  51.83     1:49.52 (57.69)                                        
 31 Sarubbi, Lara N      9 TVSC-MR              2:05.47    1:50.58        
                  51.83     1:50.58 (58.75)                                        
 32 Grosskopf, Sian L    9 TVSC-MR              2:26.54    1:51.14        
                  53.16     1:51.14 (57.98)                                        
 33 Singer, Gabrielle    9 SACHEM-MR            2:06.42    1:54.80        
                  55.52     1:54.80 (59.28)                                        
 34 Wagner, Lauren R     9 TVSC-MR              2:01.35    1:55.97        
                  54.81   1:55.97 (1:01.16)                                        
 35 Lana, Rachel E       9 LIAC-MR              1:55.08    1:56.98        
                  55.84   1:56.98 (1:01.14)                                        
 36 Simmons, Shannon K   9 SACHEM-MR            1:55.84    2:01.40        
                  56.95   2:01.40 (1:04.45)                                        
 37 Coughlin, Brittany   9 TVSC-MR              1:58.77    2:03.68        
                  58.75   2:03.68 (1:04.93)                                        
 38 Wallace, Allison E  10 TVSC-MR              2:15.64    2:14.07        
                1:01.30   2:14.07 (1:12.77)                                        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Giordano, Gianna    10 BASC-MR                42.02      41.52        
  2 Connor, Deirdre A   10 HAA-MR                 41.29      42.09        
  2 Olazabal, Gabriell  10 LIAC-MR                42.44      42.09        
  4 Dominger, Jacqueli   9 HAA-MR                 46.13      44.00        
  5 Piantanida, Giorgi   9 LIAC-MR                45.64      45.83        
  6 Stanco, Alexa N      9 TVSC-MR                55.65      46.95        
  7 Lara, Krystal        9 BASC-MR                49.29      47.02        
  8 Shemet, Nancy K     10 TVSC-MR                52.08      47.07        
  9 Elting, Imani T      9 RIPTIDES-MR            44.68      47.57        
 10 Gavigan, Casey L     9 TVSC-MR                57.32      47.66        
 11 Basso, Sierra K     10 AGUA SWIM TEAM-MR      49.54      47.72        
 12 Cohen, Olivia M      9 LIAC-MR                47.18      47.91        
 13 Vairo, Jessica N    10 TVSC-MR                55.62      49.03        
 14 NG, Natalie          9 LIAC-MR                51.08      49.29        
 15 Corcoran, Yvonne R   9 WSSC-NE                51.39      49.87        
 16 Desio, Claire M     10 HAA-MR                 51.24      50.88        
 17 Doveala, Jane E      9 HAA-MR                 49.78      51.40        
 18 Bianco, Sara E       9 HS-MR                  48.47      51.57        
 19 Christianson, Kels   9 HAA-MR                 51.55      51.60        
 20 O'Neil, Taylor A     9 HAA-MR                 58.30      51.91        
 21 Betterbed, Dominqu   9 TVSC-MR                51.25      52.16        
 22 Grosskopf, Sian L    9 TVSC-MR              1:07.54      52.21        
 23 Walker, Kathryn L    9 TVSC-MR                51.06      52.22        
 24 Degearo, Kaitlyn V   9 LIAC-MR                53.48      52.47        
 25 Christianson, Paig   9 HAA-MR                 53.21      53.73        
 26 Kenney, Ryan M       9 LIAC-MR                52.77      53.75        
 27 Sundberg, Elisabet  10 TVSC-MR              1:02.15      55.04        
 28 Stump, Kate R       10 TVSC-MR              1:01.39      55.47        
 29 Chan, Sarah          9 TVSC-MR                51.24      55.61        
 30 Wagner, Lauren R     9 TVSC-MR                58.70      55.84        
 31 Simmons, Shannon K   9 SACHEM-MR              55.23      56.34        
 32 Sarubbi, Lara N      9 TVSC-MR              1:03.58      57.08        
 33 Weinstein, Veronic  10 HAA-MR                 55.96      57.17        
 34 Wallace, Allison E  10 TVSC-MR              1:05.87      58.81        
 35 Coughlin, Brittany   9 TVSC-MR              1:02.14      58.91        
 36 Mercurio, Marissa   10 HAA-MR                 58.58      59.47        
 37 Lana, Rachel E       9 LIAC-MR              1:04.01    1:03.55        
 38 Singer, Gabrielle    9 SACHEM-MR            1:11.28    1:04.70        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gregorace, Zoe R    10 LIAC-MR                42.12      42.83        
  2 Tan, Cathy           9 LIAC-MR                47.82      47.98        
  3 Shehan, Olivia W    10 AGUA SWIM TEAM-MR      48.42      48.46        
  4 Arana, Jessica       9 LIAC-MR                49.04      50.28        
  5 Giordano, Gianna    10 BASC-MR                49.73      50.72        
  6 Khal-Laayoun, Yasm  10 AGUA SWIM TEAM-MR      49.95      50.87        
  7 Treble, Molly M     10 LIAC-MR                54.14      51.98        
  8 Cohen, Olivia M      9 LIAC-MR                52.99      52.30        
  9 Olazabal, Gabriell  10 LIAC-MR                55.18      52.67        
 10 Nakkab, Jasmine     10 LIAC-MR                52.25      52.77        
 11 Kaplan, Brooke M    10 LIAC-MR                52.89      52.92        
 12 Giovanniello, Kerr  10 LIAC-MR                53.08      53.06        
 13 Germano, Caroline   10 LIAC-MR                52.63      53.61        
 14 Corcoran, Yvonne R   9 WSSC-NE                57.01      54.05        
 15 Elting, Imani T      9 RIPTIDES-MR            57.78      54.06        
 16 Anderson, Mary Jan  10 HS-MR                  53.00      54.46        
 17 NG, Natalie          9 LIAC-MR                54.90      54.57        
 18 Degearo, Kaitlyn V   9 LIAC-MR                55.28      55.29        
 19 Doveala, Jane E      9 HAA-MR                 54.35      57.12        
 20 Dominger, Jacqueli   9 HAA-MR                 53.13      57.26        
 21 Haiken, Charlotte    9 AGUA SWIM TEAM-MR      59.40      57.62        
 22 Mak, Eunice          9 BASC-MR                57.41      58.53        
 23 Allen, Kailey K     10 WSSC-NE              1:02.75      59.88        
 24 Kilgallen, Catheri   9 LIAC-MR              1:00.00    1:01.13        
 25 Willie, Cassandra    9 HAA-MR                 56.73    1:01.28        
 26 Lavars, Catherine    9 NORTH SHORE-MR       1:04.35    1:01.63        
 27 Papele, Kianna S     9 SACHEM-MR            1:10.00    1:01.68        
 28 Desio, Claire M     10 HAA-MR               1:00.39    1:02.44        
 29 Treble, Cara H       9 LIAC-MR              1:02.90    1:02.64        
 30 Christianson, Paig   9 HAA-MR               1:04.05    1:06.22        
 31 Christianson, Kels   9 HAA-MR               1:02.32    1:06.23        
 32 Lana, Rachel E       9 LIAC-MR              1:10.67    1:08.14        
 33 Kenney, Ryan M       9 LIAC-MR              1:10.56    1:11.84        
 34 O'Neil, Taylor A     9 HAA-MR               1:00.25    1:12.22        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gregorace, Zoe R    10 LIAC-MR                37.24      37.88        
  2 Connor, Deirdre A   10 HAA-MR                 38.56      41.08        
  3 Giovanniello, Kerr  10 LIAC-MR                39.68      43.11        
  4 Dominger, Jacqueli   9 HAA-MR                 44.06      43.33        
  5 Elting, Imani T      9 RIPTIDES-MR            41.66      45.17        
  6 Tan, Cathy           9 LIAC-MR                45.00      45.29        
  7 Khal-Laayoun, Yasm  10 AGUA SWIM TEAM-MR      43.92      45.60        
  8 Cohen, Olivia M      9 LIAC-MR                46.05      45.68        
  9 Degearo, Kaitlyn V   9 LIAC-MR                50.03      46.80        
 10 Basso, Sierra K     10 AGUA SWIM TEAM-MR      45.51      47.10        
 11 NG, Natalie          9 LIAC-MR                50.44      48.31        
 12 Lara, Krystal        9 BASC-MR                47.70      49.09        
 13 Piantanida, Giorgi   9 LIAC-MR                50.00      49.87        
 14 Gavigan, Casey L     9 TVSC-MR              1:02.54      50.63        
 15 Kaplan, Brooke M    10 LIAC-MR                49.72      50.66        
 16 Germano, Caroline   10 LIAC-MR                53.46      51.41        
 17 Allen, Kailey K     10 WSSC-NE                57.31      52.04        
 18 Willie, Cassandra    9 HAA-MR                 47.51      53.36        
 19 Chan, Sarah          9 TVSC-MR                55.65      53.38        
 20 Bianco, Sara E       9 HS-MR                  53.84      53.95        
 21 Rovitz, Emma L      10 LIAC-MR                51.74      54.20        
 22 Heaney, Finola M     9 LIAC-MR                56.53      54.63        
 23 Stump, Kate R       10 TVSC-MR                56.58      54.77        
 24 Desio, Claire M     10 HAA-MR                 54.91      54.95        
 25 Mercurio, Marissa   10 HAA-MR                 58.52      55.96        
 26 Nakkab, Jasmine     10 LIAC-MR                46.95      56.66        
 27 Mason, Victoria E   10 TVSC-MR              1:02.42      57.11        
 28 Weinstein, Veronic  10 HAA-MR                 57.79      58.87        
 29 Christianson, Kels   9 HAA-MR                 58.06      58.97        
 30 Sarubbi, Lara N      9 TVSC-MR              1:06.87      59.57        
 31 Coughlin, Brittany   9 TVSC-MR              1:05.47    1:00.33        
 32 O'Neil, Taylor A     9 HAA-MR               1:00.76    1:00.61        
 33 Christianson, Paig   9 HAA-MR                 59.84    1:01.73        
 34 Wagner, Lauren R     9 TVSC-MR              1:10.25    1:10.34        
 
Girls 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        6:14.99  10&U JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Treble, Molly M     10 LIAC-MR              5:26.50    5:23.72 JO     
                  38.22     1:18.33 (40.11)     1:58.67 (40.34)     2:39.42 (40.75)
        3:20.75 (41.33)     4:02.42 (41.67)     4:43.67 (41.25)     5:23.72 (40.05)
  2 Gregorace, Zoe R    10 LIAC-MR              5:32.22    5:30.35 JO     
                  37.49     1:18.95 (41.46)     2:01.33 (42.38)     2:43.82 (42.49)
        3:25.86 (42.04)     4:08.41 (42.55)     4:50.39 (41.98)     5:30.35 (39.96)
  3 Shehan, Olivia W    10 AGUA SWIM TEAM-MR    5:53.31    5:38.35 JO     
                  37.65     1:18.99 (41.34)     2:02.72 (43.73)     2:46.73 (44.01)
        3:30.59 (43.86)     4:13.95 (43.36)     4:57.86 (43.91)     5:38.35 (40.49)
  4 Giovanniello, Kerr  10 LIAC-MR              5:36.59    5:42.21 JO     
                  38.35     1:20.53 (42.18)     2:04.70 (44.17)     2:48.25 (43.55)
        3:32.08 (43.83)     4:15.55 (43.47)     4:59.68 (44.13)     5:42.21 (42.53)
  5 Arana, Jessica       9 LIAC-MR              5:59.78    5:52.96 JO     
                  39.03     1:22.51 (43.48)     2:07.27 (44.76)     2:51.48 (44.21)
        3:35.78 (44.30)     4:21.54 (45.76)     5:06.99 (45.45)     5:52.96 (45.97)
  6 Olazabal, Gabriell  10 LIAC-MR              6:00.74    5:59.08 JO     
                  38.53     1:22.55 (44.02)     2:08.50 (45.95)     2:54.51 (46.01)
        3:42.08 (47.57)     4:28.83 (46.75)     5:15.65 (46.82)     5:59.08 (43.43)
  7 Tan, Cathy           9 LIAC-MR              7:15.00    6:13.86 JO     
                  40.52     1:27.05 (46.53)     2:15.82 (48.77)     3:04.37 (48.55)
        3:53.07 (48.70)     4:41.03 (47.96)     5:29.64 (48.61)     6:13.86 (44.22)
  8 Kaplan, Paige E     10 LIAC-MR              7:00.00    6:17.20        
                  44.09     1:31.89 (47.80)     2:20.27 (48.38)     3:08.07 (47.80)
        3:57.31 (49.24)     4:45.03 (47.72)     5:31.00 (45.97)     6:17.20 (46.20)
  9 Cohen, Olivia M      9 LIAC-MR              6:30.61    6:21.20        
                  44.66     1:33.21 (48.55)     2:22.61 (49.40)     3:11.68 (49.07)
        4:00.74 (49.06)     4:49.49 (48.75)     5:35.70 (46.21)     6:21.20 (45.50)
 10 Heineman, Kalani M  10 LIAC-MR              7:00.00    6:22.16        
                  43.38     1:31.46 (48.08)     2:20.67 (49.21)     3:09.58 (48.91)
        3:59.08 (49.50)     4:48.67 (49.59)     5:38.22 (49.55)     6:22.16 (43.94)
 11 Lotito, Taylor P    10 LIAC-MR              6:45.00    6:35.13        
                  44.46     1:33.65 (49.19)     2:24.75 (51.10)     3:15.75 (51.00)
        4:06.28 (50.53)     4:57.57 (51.29)     5:48.66 (51.09)     6:35.13 (46.47)
 12 Piantanida, Giorgi   9 LIAC-MR              6:45.00    6:45.38        
                  47.69     1:37.35 (49.66)     2:28.85 (51.50)     3:19.83 (50.98)
        4:10.14 (50.31)     5:00.69 (50.55)     5:50.45 (49.76)     6:45.38 (54.93)
 13 Germano, Caroline   10 LIAC-MR              7:00.00    6:53.85        
                  46.21     1:38.62 (52.41)     2:30.18 (51.56)     3:23.89 (53.71)
        4:17.52 (53.63)     5:10.55 (53.03)     6:03.32 (52.77)     6:53.85 (50.53)
 
Women 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:27.19  ZONE
        1:40.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Giordano, Gianna    10 BASC-MR              1:28.68    1:27.62 JO     
                  42.70     1:27.62 (44.92)                                        
  2 Gregorace, Zoe R    10 LIAC-MR              1:28.43    1:28.77 JO     
                  43.68     1:28.77 (45.09)                                        
  3 Treble, Molly M     10 LIAC-MR              1:31.10    1:29.45 JO     
                  43.36     1:29.45 (46.09)                                        
  4 Connor, Deirdre A   10 HAA-MR               1:28.31    1:29.91 JO     
                  42.55     1:29.91 (47.36)                                        
  5 Anderson, Mary Jan  10 HS-MR                1:30.50    1:30.85 JO     
                  43.60     1:30.85 (47.25)                                        
  6 Arana, Jessica       9 LIAC-MR              1:31.82    1:34.20 JO     
                  46.04     1:34.20 (48.16)                                        
  7 Kaplan, Paige E     10 LIAC-MR              1:35.13    1:34.34 JO     
                  45.72     1:34.34 (48.62)                                        
  8 Giovanniello, Kerr  10 LIAC-MR              1:35.53    1:36.22 JO     
                  47.03     1:36.22 (49.19)                                        
  9 Basso, Sierra K     10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:42.13    1:38.97 JO     
                  49.00     1:38.97 (49.97)                                        
 10 Germano, Caroline   10 LIAC-MR              1:40.29    1:39.22 JO     
                  49.18     1:39.22 (50.04)                                        
 11 Heineman, Kalani M  10 LIAC-MR              1:35.24    1:39.99 JO     
                  48.99     1:39.99 (51.00)                                        
 12 Park, Irene J        8 LIAC-MR              1:47.24    1:41.76        
                  49.81     1:41.76 (51.95)                                        
 13 Rovitz, Emma L      10 LIAC-MR              1:40.52    1:42.85        
                  49.36     1:42.85 (53.49)                                        
 14 Haiken, Charlotte    9 AGUA SWIM TEAM-MR    1:55.31    1:43.61        
                  49.58     1:43.61 (54.03)                                        
 15 Zawatson, Cassidy    8 LIAC-MR              1:41.17    1:43.88        
                  50.34     1:43.88 (53.54)                                        
 16 Corcoran, Yvonne R   9 WSSC-NE              1:49.99    1:44.03        
                  51.42     1:44.03 (52.61)                                        
 17 Shkolar, Megan       8 BASC-MR              1:53.79    1:46.94        
                  51.28     1:46.94 (55.66)                                        
 18 Kaplan, Brooke M    10 LIAC-MR              1:43.46    1:47.00        
                  52.64     1:47.00 (54.36)                                        
 19 NG, Natalie          9 LIAC-MR              1:50.00    1:48.16        
 20 Desio, Claire M     10 HAA-MR               1:51.03    1:49.57        
                  53.03     1:49.57 (56.54)                                        
 21 Christianson, Kels   9 HAA-MR               1:56.77    1:51.77        
                  53.46     1:51.77 (58.31)                                        
 22 Doveala, Jane E      9 HAA-MR               1:50.43    1:51.85        
                  55.08     1:51.85 (56.77)                                        
 23 Pikulik, Nicole      8 HAA-MR               1:45.26    1:52.73        
                  53.84     1:52.73 (58.89)                                        
 24 Degearo, Kaitlyn V   9 LIAC-MR              1:54.20    1:53.35        
                  57.05     1:53.35 (56.30)                                        
 25 Christianson, Paig   9 HAA-MR               1:57.35    1:53.53        
                  57.54     1:53.53 (55.99)                                        
 26 Lavars, Catherine    9 NORTH SHORE-MR       1:54.38    1:54.12        
                  53.87   1:54.12 (1:00.25)                                        
 27 Willie, Cassandra    9 HAA-MR               1:56.40    1:54.97        
                  54.29   1:54.97 (1:00.68)                                        
 28 O'Neil, Taylor A     9 HAA-MR               1:55.19    1:55.38        
                  54.84   1:55.38 (1:00.54)                                        
 29 Sodi, Allegra T      8 LIAC-MR              2:00.00    1:58.40        
                  58.29   1:58.40 (1:00.11)                                        
 30 Treble, Cara H       9 LIAC-MR              1:49.65    1:59.28        
                  56.43   1:59.28 (1:02.85)                                        
 31 Pena, Sarahe         8 AGUA SWIM TEAM-MR    2:14.13    1:59.42        
                  56.06   1:59.42 (1:03.36)                                        
 32 Kenney, Ryan M       9 LIAC-MR              1:52.96    1:59.80        
                  58.59   1:59.80 (1:01.21)                                        
 33 Papele, Kianna S     9 SACHEM-MR            2:10.00    2:00.07        
                  56.16   2:00.07 (1:03.91)                                        
 34 Mak, Eunice          9 BASC-MR              1:56.01    2:03.10        
                1:00.02   2:03.10 (1:03.08)                                        
 35 Ackerman, Hadley     7 AGUA SWIM TEAM-MR    1:59.89    2:03.31        
                  58.55   2:03.31 (1:04.76)                                        
 36 Damm, Jesse K        8 HAA-MR               2:25.17    2:07.14        
                  59.84   2:07.14 (1:07.30)                                        
 37 Frater, Hannah       8 AGUA SWIM TEAM-MR         NT    2:07.57        
                  58.15   2:07.57 (1:09.42)                                        
 38 Kilgallen, Catheri   9 LIAC-MR              2:15.00    2:07.75        
 39 Kaplan, Stephanie    8 LIAC-MR              2:15.73    2:10.74        
                1:05.59   2:10.74 (1:05.15)                                        
 40 Benson, Bevin R      8 LIAC-MR              2:20.11    2:11.23        
                1:01.84   2:11.23 (1:09.39)                                        
 41 Lana, Rachel E       9 LIAC-MR              2:17.00    2:19.67        
                1:05.21   2:19.67 (1:14.46)                                        
 42 Nakkab, Renee        7 LIAC-MR              2:20.64    2:22.92        
                1:10.23   2:22.92 (1:12.69)                                        
 43 Chan, Kimberly R     8 LIAC-MR              2:11.22    2:23.13        
                1:09.96   2:23.13 (1:13.17)                                        
 -- Fucile, Alexa R      8 LIAC-MR              2:48.56         DQ        
                1:06.60        DQ (1:15.26)                                        
 
Women 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.79  ZONE
        1:56.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gregorace, Zoe R    10 LIAC-MR              1:31.86    1:30.58 ZONE   
                  43.32     1:30.58 (47.26)                                        
  2 Tan, Cathy           9 LIAC-MR              1:41.74    1:41.94 JO     
                  48.89     1:41.94 (53.05)                                        
  3 Giordano, Gianna    10 BASC-MR              1:47.75    1:44.98 JO     
                  49.91     1:44.98 (55.07)                                        
  4 Khal-Laayoun, Yasm  10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:48.74    1:45.62 JO     
                  50.39     1:45.62 (55.23)                                        
  5 Kaplan, Paige E     10 LIAC-MR              1:51.49    1:49.02 JO     
                  53.76     1:49.02 (55.26)                                        
  6 Germano, Caroline   10 LIAC-MR              1:53.06    1:52.57 JO     
                  54.39     1:52.57 (58.18)                                        
  7 Kaplan, Brooke M    10 LIAC-MR              1:57.13    1:53.00 JO     
                  54.14     1:53.00 (58.86)                                        
  8 Olazabal, Gabriell  10 LIAC-MR              1:50.39    1:54.14 JO     
                  55.35     1:54.14 (58.79)                                        
  9 Giovanniello, Kerr  10 LIAC-MR              1:53.34    1:54.67 JO     
                  54.83     1:54.67 (59.84)                                        
 10 Piantanida, Giorgi   9 LIAC-MR              1:53.14    1:54.76 JO     
                  56.63     1:54.76 (58.13)                                        
 11 Dominger, Jacqueli   9 HAA-MR               1:56.03    1:55.92 JO     
                  55.85   1:55.92 (1:00.07)                                        
 12 Corcoran, Yvonne R   9 WSSC-NE              1:59.46    1:56.24 JO     
                  56.54     1:56.24 (59.70)                                        
 13 Nakkab, Jasmine     10 LIAC-MR              1:57.93    1:58.71        
                  55.85   1:58.71 (1:02.86)                                        
 14 Wang, Katie E        8 TVSC-MR              1:59.87    2:01.49        
                  56.65   2:01.49 (1:04.84)                                        
 15 Pikulik, Nicole      8 HAA-MR               2:00.30    2:02.80        
                  58.50   2:02.80 (1:04.30)                                        
 16 Degearo, Kaitlyn V   9 LIAC-MR              1:57.36    2:03.82        
                  59.41   2:03.82 (1:04.41)                                        
 17 Willie, Cassandra    9 HAA-MR               2:02.54    2:03.93        
                  58.19   2:03.93 (1:05.74)                                        
 18 Bianco, Sara E       9 HS-MR                2:08.57    2:05.07        
                1:00.05   2:05.07 (1:05.02)                                        
 19 Sodi, Allegra T      8 LIAC-MR              2:01.16    2:06.66        
                1:00.32   2:06.66 (1:06.34)                                        
 20 Rovitz, Emma L      10 LIAC-MR              2:04.01    2:07.15        
                  59.69   2:07.15 (1:07.46)                                        
 21 Shemet, Nancy K     10 TVSC-MR              2:15.22    2:07.58        
                1:01.77   2:07.58 (1:05.81)                                        
 22 Doveala, Jane E      9 HAA-MR               1:59.49    2:09.00        
                1:02.54   2:09.00 (1:06.46)                                        
 23 Stanco, Alexa N      9 TVSC-MR              2:05.68    2:09.12        
                1:04.75   2:09.12 (1:04.37)                                        
 24 Heaney, Finola M     9 LIAC-MR              2:12.18    2:09.60        
                1:03.50   2:09.60 (1:06.10)                                        
 25 Mercurio, Marissa   10 HAA-MR               1:59.55    2:10.17        
                1:01.96   2:10.17 (1:08.21)                                        
 26 Pena, Sarahe         8 AGUA SWIM TEAM-MR    2:23.35    2:10.58        
                1:00.79   2:10.58 (1:09.79)                                        
 27 Betterbed, Dominqu   9 TVSC-MR              2:02.58    2:10.73        
                1:03.80   2:10.73 (1:06.93)                                        
 28 Allen, Kailey K     10 WSSC-NE              2:13.25    2:11.69        
                1:03.31   2:11.69 (1:08.38)                                        
 29 Walker, Kathryn L    9 TVSC-MR              2:10.13    2:12.94        
                1:03.15   2:12.94 (1:09.79)                                        
 30 Shkolar, Megan       8 BASC-MR              2:15.88    2:14.79        
                1:03.24   2:14.79 (1:11.55)                                        
 31 Christianson, Paig   9 HAA-MR               2:19.98    2:15.45        
                1:05.63   2:15.45 (1:09.82)                                        
 32 Christianson, Kels   9 HAA-MR               2:14.05    2:18.50        
                1:05.24   2:18.50 (1:13.26)                                        
 33 Mason, Victoria E   10 TVSC-MR              2:25.64    2:18.87        
                1:06.36   2:18.87 (1:12.51)                                        
 34 Lara, Tiffany        7 BASC-MR              2:21.11    2:20.93        
                1:07.91   2:20.93 (1:13.02)                                        
 35 Ackerman, Hadley     7 AGUA SWIM TEAM-MR    2:10.89    2:25.79        
                1:10.39   2:25.79 (1:15.40)                                        
 36 Lana, Rachel E       9 LIAC-MR              2:20.14    2:26.10        
                1:08.45   2:26.10 (1:17.65)                                        
 37 Chan, Kimberly R     8 LIAC-MR              2:37.67    2:35.26        
                1:12.99   2:35.26 (1:22.27)                                        
 38 Nakkab, Renee        7 LIAC-MR              2:27.55    2:40.55        
                1:12.79   2:40.55 (1:27.76)                                        
 39 Kenney, Ryan M       9 LIAC-MR              2:33.08    2:40.95        
                1:18.28   2:40.95 (1:22.67)                                        
 40 Kaplan, Stephanie    8 LIAC-MR              2:19.72    2:44.68        
                1:15.45   2:44.68 (1:29.23)                                        
 41 Donnelly, Danielle   8 NORTH SHORE-MR       2:45.00    2:54.56        
                1:23.15   2:54.56 (1:31.41)                                        
 42 Singer, Gabrielle    9 SACHEM-MR            2:30.00    2:59.15        
                1:26.58   2:59.15 (1:32.57)                                        
 -- Simmons, Shannon K   9 SACHEM-MR            2:30.00         DQ        
                1:19.55        DQ (1:22.70)                                        
 
Women 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:53.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dominger, Jacqueli   9 HAA-MR               1:34.17    1:38.45 JO     
                  44.14     1:38.45 (54.31)                                        
  2 Kaplan, Paige E     10 LIAC-MR              1:42.25    1:38.92 JO     
                  46.04     1:38.92 (52.88)                                        
  3 Lotito, Taylor P    10 LIAC-MR              1:43.32    1:41.12 JO     
                  45.29     1:41.12 (55.83)                                        
  4 Tan, Cathy           9 LIAC-MR              1:50.00    1:41.26 JO     
                  46.05     1:41.26 (55.21)                                        
  5 Connor, Deirdre A   10 HAA-MR               1:33.53    1:42.34 JO     
                  45.72     1:42.34 (56.62)                                        
  6 Khal-Laayoun, Yasm  10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:51.46    1:46.01 JO     
                  47.99     1:46.01 (58.02)                                        
  7 Piantanida, Giorgi   9 LIAC-MR              1:52.00    1:49.38 JO     
                  52.89     1:49.38 (56.49)                                        
  8 Basso, Sierra K     10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:50.65    1:50.48 JO     
                  49.18   1:50.48 (1:01.30)                                        
  9 Zawatson, Cassidy    8 LIAC-MR              2:10.00    1:53.57 JO     
                  53.84     1:53.57 (59.73)                                        
 10 Allen, Kailey K     10 WSSC-NE              2:06.97    1:59.08        
                  54.41   1:59.08 (1:04.67)                                        
 11 Willie, Cassandra    9 HAA-MR               2:02.18    2:04.02        
                  56.91   2:04.02 (1:07.11)                                        
 12 Nakkab, Jasmine     10 LIAC-MR              1:50.00    2:06.15        
                  53.67   2:06.15 (1:12.48)                                        
 13 Desio, Claire M     10 HAA-MR               2:10.62    2:10.52        
                  59.58   2:10.52 (1:10.94)                                        
 14 Rovitz, Emma L      10 LIAC-MR              1:55.00    2:11.29        
                1:00.57   2:11.29 (1:10.72)                                        
 -- Pikulik, Nicole      8 HAA-MR               1:50.25         DQ        
                  59.35        DQ (1:03.98)                                        
 
Women 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          28.49  EZ
          30.59  ZONE
          30.59  SRME
          32.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zeffiro, Valerie A  12 SACHEM-MR              30.77      31.17 JO     
  2 Suarez, Daniela I   12 AGUA SWIM TEAM-MR      30.79      31.53 JO     
  3 Kelly, Hannah E     12 LIAC-MR                31.36      31.89 JO     
  4 Goodwin, Lindsey A  12 BASC-MR                31.43      32.07 JO     
  5 Pavek, Marielle E   12 SACHEM-MR              32.02      32.33 JO     
  6 Patrick, Trudiann   11 LIAC-MR                32.97      32.60 JO     
  7 Zawatson, Cady      12 LIAC-MR                32.21      32.83 JO     
  8 Suen, Katherine     12 RIPTIDES-MR            33.45      32.92 JO     
  9 Toback, Gabbie N    12 LIAC-MR                32.21      32.97 JO     
 10 Surette, Gabby M    12 WSSC-NE                34.54      33.23        
 11 Tschoke, Victoria   11 SACHEM-MR              34.53      33.51        
 12 Lehner, Stefanie J  11 LIAC-MR                33.43      33.53        
 13 Ogisu, Emilie       11 AGUA SWIM TEAM-MR      33.08      33.64        
 14 Rodriguez, Keannie  11 AGUA SWIM TEAM-MR      31.94      33.78        
 15 Chudy, Charlotte L  12 AGUA SWIM TEAM-MR      32.87      34.29        
 16 Aguirre, Julie D    11 HS-MR                  36.73      34.86        
 17 Eastman, Lizard M   12 LIAC-MR                33.00      34.96        
 18 Vogel, Nia C        11 RIPTIDES-MR            34.58      35.08        
 19 Fitzgerald, Kaitly  11 HAA-MR                 35.10      35.49        
 20 Boyko, Jaime P      11 LIAC-MR                35.18      35.51        
 21 Bradnock, Taylor    11 RIPTIDES-MR            34.74      35.55        
 21 Hansalik, Meredith  11 BASC-MR                34.71      35.55        
 23 Johnston, Marissa   11 HAA-MR                 35.69      36.08        
 24 Corcoran, Caroline  12 WSSC-NE                37.68      36.31        
 25 Wojciechowska, Ewa  11 BASC-MR                34.77      36.59        
 26 Fleischer, Jillian  11 HAA-MR                 37.05      36.99        
 27 Escobedo, Emily R   11 RIPTIDES-MR            34.22      37.10        
 28 Ilardi, Mary Eliza  12 SACHEM-MR              37.27      37.12        
 29 Hodosky, Jessica L  11 HAA-MR                 37.11      37.18        
 30 Bamba, Katrina M    11 LIAC-MR                36.53      37.25        
 31 Doveala, Emily A    11 HAA-MR                 35.47      37.57        
 32 Gibbons, Courtney   11 BASC-MR                39.99      37.62        
 33 Xue, Kelly E        11 HS-MR                  36.81      37.73        
 34 Patapis, Melanie A  12 RIPTIDES-MR            38.71      37.86        
 35 Mirro, Dana N       11 LIAC-MR                40.93      38.21        
 36 Piatek, Gabriela    11 LIAC-MR                44.47      38.40        
 37 Corcoran, Audrey M  11 WSSC-NE                41.22      38.52        
 38 Law, Angela Y       12 LIAC-MR                40.66      39.02        
 39 Fici, Ann           11 HAA-MR                 38.79      39.11        
 40 Euceda, Jarleen B   12 AGUA SWIM TEAM-MR      36.77      39.42        
 41 Damsky, Abby K      11 AGUA SWIM TEAM-MR      36.62      39.53        
 42 Greco, Sarah G      11 LIAC-MR                42.04      40.12        
 43 Perrone, Amanda J   11 NORTH SHORE-MR         38.56      40.16        
 44 Aquiare, Gabrielle  12 HAA-MR                 42.98      40.61        
 45 Schmitt, Rosie H    12 AGUA SWIM TEAM-MR      40.18      40.69        
 46 O'Neil, Morgan P    11 HAA-MR                 38.93      41.24        
 47 Muoio, Tara R       12 HS-MR                  42.70      41.40        
 48 Dowd, Brenna        11 SACHEM-MR              45.41      42.99        
 49 Quartararo, Robyn   12 HAA-MR                 43.69      43.24        
 50 Maniatakos, Alexis  12 BASC-MR                49.99      44.89        
 51 Lau, Ashley         11 BASC-MR                50.00      44.94        
 52 Brinkerhoff, Allis  12 SACHEM-MR            1:00.00      45.23        
 53 Diehl, Lorraine M   11 SACHEM-MR              41.83      45.52        
 54 Lau, Amanda         11 BASC-MR                51.10      46.23        
 55 Taylor, Andrea M    11 SACHEM-MR              46.58      46.64        
 56 Vizcaino, Kristine  11 NORTH SHORE-MR         43.31      51.57        
 57 Schneider, Brittan  11 SACHEM-MR              55.90      52.16        
 58 Dalley, Olympia L   11 HAA-MR                 54.11      52.88        
 
Women 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:01.39  EZ
        1:05.99  SRME
        1:12.49  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dinsmore, Madi A    12 WSSC-NE              1:08.67    1:07.60 JO     
                  32.37     1:07.60 (35.23)                                        
  2 Kelly, Hannah E     12 LIAC-MR              1:07.51    1:07.64 JO     
                  32.23     1:07.64 (35.41)                                        
  3 Fabrizio, Jessica   12 NORTH SHORE-MR       1:08.10    1:08.55 JO     
                  33.14     1:08.55 (35.41)                                        
  4 Chudy, Charlotte L  12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:10.29    1:10.23 JO     
                  34.43     1:10.23 (35.80)                                        
  5 Ogisu, Emilie       11 AGUA SWIM TEAM-MR    1:13.55    1:11.61 JO     
                  34.89     1:11.61 (36.72)                                        
  6 Tschoke, Victoria   11 SACHEM-MR            1:15.66    1:11.73 JO     
                  35.01     1:11.73 (36.72)                                        
  7 Lehner, Stefanie J  11 LIAC-MR              1:12.36    1:11.98 JO     
                  34.39     1:11.98 (37.59)                                        
  8 Surette, Gabby M    12 WSSC-NE              1:15.35    1:13.36        
                  35.63     1:13.36 (37.73)                                        
  9 Suen, Katherine     12 RIPTIDES-MR          1:13.23    1:13.80        
                  34.95     1:13.80 (38.85)                                        
 10 Rodriguez, Keannie  11 AGUA SWIM TEAM-MR    1:15.12    1:13.83        
                  34.55     1:13.83 (39.28)                                        
 11 Jiang, Jasmine      12 LIAC-MR              1:14.30    1:14.03        
                  35.87     1:14.03 (38.16)                                        
 12 Eastman, Lizard M   12 LIAC-MR              1:13.56    1:14.38        
                  35.84     1:14.38 (38.54)                                        
 13 Patrick, Trudiann   11 LIAC-MR              1:22.02    1:15.97        
                  36.22     1:15.97 (39.75)                                        
 14 Moody, Bridget      12 LIAC-MR              1:21.38    1:16.14        
                  35.82     1:16.14 (40.32)                                        
 15 Boyko, Jaime P      11 LIAC-MR              1:18.29    1:17.15        
                  37.27     1:17.15 (39.88)                                        
 16 Fitzgerald, Kaitly  11 HAA-MR               1:17.31    1:17.22        
                  37.03     1:17.22 (40.19)                                        
 17 Rashid, Jasmine     11 LIAC-MR              1:15.82    1:17.39        
                  38.09     1:17.39 (39.30)                                        
 18 Vogel, Nia C        11 RIPTIDES-MR          1:16.68    1:18.17        
                  36.35     1:18.17 (41.82)                                        
 19 Bamba, Katrina M    11 LIAC-MR              1:20.34    1:18.90        
                  38.74     1:18.90 (40.16)                                        
 20 Corcoran, Caroline  12 WSSC-NE              1:20.40    1:19.39        
                  38.03     1:19.39 (41.36)                                        
 21 Bradnock, Taylor    11 RIPTIDES-MR          1:20.82    1:20.02        
                  38.20     1:20.02 (41.82)                                        
 22 Hansalik, Meredith  11 BASC-MR              1:28.99    1:20.33        
                  37.57     1:20.33 (42.76)                                        
 23 Dolido, Alexandra   11 LIAC-MR              1:27.00    1:21.20        
                  38.65     1:21.20 (42.55)                                        
 24 Ricketts, Amelia S  12 LIAC-MR              1:21.45    1:22.49        
                  39.07     1:22.49 (43.42)                                        
 25 Fleischer, Jillian  11 HAA-MR                    NT    1:24.28        
                  39.72     1:24.28 (44.56)                                        
 26 Fici, Ann           11 HAA-MR               1:23.27    1:24.81        
                  40.53     1:24.81 (44.28)                                        
 27 Euceda, Jarleen B   12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:23.02    1:24.90        
                  41.95     1:24.90 (42.95)                                        
 28 Patapis, Melanie A  12 RIPTIDES-MR          1:34.62    1:25.29        
                  39.45     1:25.29 (45.84)                                        
 29 Hodosky, Jessica L  11 HAA-MR               1:25.28    1:27.19        
                  41.00     1:27.19 (46.19)                                        
 30 Law, Angela Y       12 LIAC-MR              1:28.88    1:27.33        
                  42.05     1:27.33 (45.28)                                        
 31 Gentz, Gabby E      11 LIAC-MR              1:26.76    1:27.34        
                  42.93     1:27.34 (44.41)                                        
 32 Corcoran, Audrey M  11 WSSC-NE              1:29.31    1:27.94        
                  40.90     1:27.94 (47.04)                                        
 33 Ilardi, Mary Eliza  12 SACHEM-MR            1:27.33    1:28.03        
                  41.69     1:28.03 (46.34)                                        
 34 Piatek, Gabriela    11 LIAC-MR              1:35.03    1:28.21        
                  40.75     1:28.21 (47.46)                                        
 35 O'Neil, Morgan P    11 HAA-MR               1:31.25    1:29.50        
                  43.13     1:29.50 (46.37)                                        
 36 Fleckenstein, Mary  11 TVSC-MR              1:45.87    1:29.67        
                  42.40     1:29.67 (47.27)                                        
 37 Perrone, Amanda J   11 NORTH SHORE-MR       1:30.58    1:30.21        
                  42.67     1:30.21 (47.54)                                        
 38 Quartararo, Robyn   12 HAA-MR               1:37.23    1:38.02        
                  46.03     1:38.02 (51.99)                                        
 39 Persina, Juliann W  11 AGUA SWIM TEAM-MR    1:37.89    1:38.77        
                  42.84     1:38.77 (55.93)                                        
 40 Lau, Amanda         11 BASC-MR              1:38.25    1:38.83        
                  46.57     1:38.83 (52.26)                                        
 41 Wang, Tracy         11 TVSC-MR              1:46.58    1:39.92        
                  48.35     1:39.92 (51.57)                                        
 42 Lau, Ashley         11 BASC-MR              1:41.49    1:40.46        
                  47.56     1:40.46 (52.90)                                        
 43 Farquhar, Emily     11 TVSC-MR              1:53.65    1:41.54        
                  44.94     1:41.54 (56.60)                                        
 44 Hunter, Elizabeth   11 TVSC-MR              1:52.36    1:43.76        
                  50.60     1:43.76 (53.16)                                        
 45 Vizcaino, Kristine  11 NORTH SHORE-MR       1:38.68    1:45.78        
                  50.45     1:45.78 (55.33)                                        
 46 Taylor, Andrea M    11 SACHEM-MR            1:44.98    1:48.88        
                  49.27     1:48.88 (59.61)                                        
 47 Wang, Cathy         11 TVSC-MR              1:32.58    1:49.56        
                  50.99     1:49.56 (58.57)                                        
 48 Safranek, Sarah A   12 TVSC-MR              1:59.87    1:57.37        
                  51.63   1:57.37 (1:05.74)                                        
 49 Schneider, Brittan  11 SACHEM-MR            2:03.45    2:01.19        
 50 Feinberg, Abigail   11 TVSC-MR              1:51.24    2:21.00        
                1:01.03   2:21.00 (1:19.97)                                        
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        4:34.89  11-12 EZ
        4:55.99  11-12 SRME
        5:29.99  11-12 JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Neal, Lia M         12 AGUA SWIM TEAM-MR    5:06.15    4:51.38 SRME   
                  32.74     1:10.28 (37.54)     1:47.63 (37.35)     2:25.29 (37.66)
        3:03.37 (38.08)     3:41.25 (37.88)     4:18.38 (37.13)     4:51.38 (33.00)
  2 Dinsmore, Madi A    12 WSSC-NE              5:05.42    4:53.45 SRME   
                  32.71     1:10.64 (37.93)     1:48.36 (37.72)     2:26.22 (37.86)
        3:03.97 (37.75)     3:41.91 (37.94)     4:18.32 (36.41)     4:53.45 (35.13)
  3 Zawatson, Cady      12 LIAC-MR              5:10.60    5:03.73 JO     
                  34.98     1:12.47 (37.49)     1:50.88 (38.41)     2:29.34 (38.46)
        3:08.54 (39.20)     3:47.27 (38.73)     4:26.14 (38.87)     5:03.73 (37.59)
  4 Kelly, Hannah E     12 LIAC-MR              5:10.79    5:08.18 JO     
                  35.13     1:14.05 (38.92)     1:53.48 (39.43)     2:32.69 (39.21)
        3:12.32 (39.63)     3:51.56 (39.24)     4:30.45 (38.89)     5:08.18 (37.73)
  5 Fabrizio, Jessica   12 NORTH SHORE-MR       5:08.83    5:08.28 JO     
                  33.98     1:12.92 (38.94)     1:51.82 (38.90)     2:31.56 (39.74)
        3:11.44 (39.88)     3:51.07 (39.63)     4:30.49 (39.42)     5:08.28 (37.79)
  6 Buckley, Taylor A   12 SACHEM-MR            5:10.04    5:08.74 JO     
                  35.49     1:13.92 (38.43)     1:53.25 (39.33)     2:32.77 (39.52)
        3:12.80 (40.03)     3:51.73 (38.93)     4:31.51 (39.78)     5:08.74 (37.23)
  7 Suarez, Daniela I   12 AGUA SWIM TEAM-MR    5:20.00    5:11.99 JO     
                  35.61     1:14.15 (38.54)     1:53.48 (39.33)     2:33.54 (40.06)
        3:13.29 (39.75)     3:53.44 (40.15)     4:32.88 (39.44)     5:11.99 (39.11)
  8 Chudy, Charlotte L  12 AGUA SWIM TEAM-MR    5:09.55    5:16.66 JO     
                  35.43     1:14.29 (38.86)     1:54.56 (40.27)     2:34.89 (40.33)
        3:15.19 (40.30)     3:55.96 (40.77)     4:36.96 (41.00)     5:16.66 (39.70)
  9 Zeffiro, Valerie A  12 SACHEM-MR            5:17.67    5:20.00 JO     
                  35.57     1:15.18 (39.61)     1:56.05 (40.87)     2:37.15 (41.10)
        3:18.52 (41.37)     3:59.74 (41.22)     4:41.10 (41.36)     5:20.00 (38.90)
 10 Lehner, Stefanie J  11 LIAC-MR              5:28.52    5:21.11 JO     
                  36.37     1:16.73 (40.36)     1:57.84 (41.11)     2:38.80 (40.96)
        3:20.15 (41.35)     4:00.78 (40.63)     4:41.77 (40.99)     5:21.11 (39.34)
 11 Kranis, Genna L     12 LIAC-MR              5:38.73    5:38.25        
                  38.89     1:21.37 (42.48)     2:04.91 (43.54)     2:48.05 (43.14)
        3:30.00 (41.95)     4:12.45 (42.45)     4:55.61 (43.16)     5:38.25 (42.64)
 12 Sanacore, Kathryn   12 LIAC-MR              5:41.12    5:38.85        
                  37.21     1:20.65 (43.44)     2:04.70 (44.05)     2:48.23 (43.53)
        3:30.80 (42.57)     4:14.06 (43.26)     4:56.40 (42.34)     5:38.85 (42.45)
 13 Surette, Gabby M    12 WSSC-NE              5:34.90    5:41.85        
                  36.60     1:18.78 (42.18)     2:02.11 (43.33)     2:46.07 (43.96)
        3:30.23 (44.16)     4:15.20 (44.97)     4:59.37 (44.17)     5:41.85 (42.48)
 14 Rush, Meaghan C     11 LIAC-MR              5:51.76    5:43.84        
                  39.23     1:21.17 (41.94)     2:05.41 (44.24)     2:50.31 (44.90)
        3:35.60 (45.29)     4:20.70 (45.10)     5:03.00 (42.30)     5:43.84 (40.84)
 15 Jiang, Jasmine      12 LIAC-MR              5:48.65    5:44.95        
                  36.74     1:19.62 (42.88)     2:03.67 (44.05)     2:47.70 (44.03)
        3:31.21 (43.51)     4:14.27 (43.06)     5:00.22 (45.95)     5:44.95 (44.73)
 16 Rodriguez, Keannie  11 AGUA SWIM TEAM-MR    5:52.88    5:45.38        
                  37.33     1:20.35 (43.02)     2:04.47 (44.12)     2:49.38 (44.91)
        3:33.98 (44.60)     4:18.20 (44.22)     5:02.82 (44.62)     5:45.38 (42.56)
 17 Leonardo, Alexandr  12 LIAC-MR              6:04.62    5:46.22        
                  38.93     1:22.77 (43.84)     2:06.64 (43.87)     2:51.02 (44.38)
        3:35.13 (44.11)     4:20.07 (44.94)     5:03.18 (43.11)     5:46.22 (43.04)
 18 Rashid, Jasmine     11 LIAC-MR              5:51.66    5:53.12        
                  40.11     1:25.15 (45.04)     2:10.52 (45.37)     2:56.61 (46.09)
        3:41.80 (45.19)     4:26.57 (44.77)     5:11.20 (44.63)     5:53.12 (41.92)
 19 Patrick, Trudiann   11 LIAC-MR              5:51.15    5:54.04        
                  38.24     1:22.33 (44.09)     2:06.42 (44.09)     2:51.69 (45.27)
        3:37.33 (45.64)     4:24.00 (46.67)     5:10.19 (46.19)     5:54.04 (43.85)
 20 Corcoran, Caroline  12 WSSC-NE              6:45.51    5:55.89        
                  40.19     1:25.11 (44.92)     2:11.07 (45.96)     2:57.03 (45.96)
        3:42.72 (45.69)     4:29.31 (46.59)     5:13.03 (43.72)     5:55.89 (42.86)
 21 Boyko, Jaime P      11 LIAC-MR              6:45.00    6:07.26        
                  41.21     1:27.47 (46.26)     2:15.63 (48.16)     3:04.26 (48.63)
        3:48.58 (44.32)     4:36.27 (47.69)     5:22.95 (46.68)     6:07.26 (44.31)
 22 Quick, Lisa K       12 LIAC-MR              6:58.27    6:15.16        
                                1:30.72 ( )     2:20.68 (49.96)     3:07.95 (47.27)
        3:56.77 (48.82)     4:43.80 (47.03)     5:29.94 (46.14)     6:15.16 (45.22)
 23 Dolido, Alexandra   11 LIAC-MR              7:00.00    6:17.28        
                  41.36     1:28.64 (47.28)     2:16.24 (47.60)     3:05.04 (48.80)
        3:53.45 (48.41)     4:43.16 (49.71)     5:32.67 (49.51)     6:17.28 (44.61)
 24 Ricketts, Amelia S  12 LIAC-MR              6:30.00    6:20.16        
                  41.49     1:27.92 (46.43)     2:17.24 (49.32)     3:04.07 (46.83)
        3:54.15 (50.08)     4:43.61 (49.46)     5:32.91 (49.30)     6:20.16 (47.25)
 25 Mirro, Dana N       11 LIAC-MR              6:30.00    6:25.87        
                  40.89     1:27.56 (46.67)     2:16.13 (48.57)     3:05.86 (49.73)
        3:56.12 (50.26)     4:46.65 (50.53)     5:37.19 (50.54)     6:25.87 (48.68)
 26 Doveala, Emily A    11 HAA-MR               6:26.22    6:27.22        
                  40.83     1:27.87 (47.04)     2:17.20 (49.33)     3:07.54 (50.34)
        3:57.86 (50.32)     4:50.04 (52.18)     5:41.38 (51.34)     6:27.22 (45.84)
 27 Law, Angela Y       12 LIAC-MR              6:51.84    6:49.80        
                  44.17     1:35.88 (51.71)     2:28.02 (52.14)     3:21.27 (53.25)
        4:14.96 (53.69)     5:08.39 (53.43)     6:00.49 (52.10)     6:49.80 (49.31)
 28 Li, Diane G         12 LIAC-MR              6:35.00    6:56.97        
                  43.99     1:36.12 (52.13)     2:29.21 (53.09)     3:23.26 (54.05)
        4:17.38 (54.12)     5:11.50 (54.12)     6:06.64 (55.14)     6:56.97 (50.33)
 29 Hodosky, Jessica L  11 HAA-MR               7:12.87    7:02.64        
                  44.72     1:37.61 (52.89)     2:31.89 (54.28)     3:25.84 (53.95)
        4:19.59 (53.75)     5:13.80 (54.21)     6:09.05 (55.25)     7:02.64 (53.59)
 
Women 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          35.89  ZONE
          38.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Neal, Lia M         12 AGUA SWIM TEAM-MR      34.49      35.46 ZONE   
  2 Toback, Gabbie N    12 LIAC-MR                36.50      36.84 JO     
  3 Tschoke, Victoria   11 SACHEM-MR              37.20      37.03 JO     
  4 Fabrizio, Jessica   12 NORTH SHORE-MR         37.42      38.00 JO     
  5 Suen, Katherine     12 RIPTIDES-MR            37.95      38.03 JO     
  6 Kelly, Hannah E     12 LIAC-MR                38.79      38.75 JO     
  7 Patrick, Trudiann   11 LIAC-MR                40.75      39.57        
  8 Jiang, Jasmine      12 LIAC-MR                39.97      40.12        
  9 Bamba, Katrina M    11 LIAC-MR                39.61      40.30        
 10 Ogisu, Emilie       11 AGUA SWIM TEAM-MR      40.05      41.19        
 11 Johnston, Marissa   11 HAA-MR                 40.70      41.55        
 12 Boyko, Jaime P      11 LIAC-MR                41.85      41.57        
 13 Rodriguez, Keannie  11 AGUA SWIM TEAM-MR      39.46      41.59        
 14 Hansalik, Meredith  11 BASC-MR                46.55      43.17        
 15 Fici, Ann           11 HAA-MR                 45.48      43.18        
 16 Piatek, Gabriela    11 LIAC-MR                45.05      43.29        
 17 Euceda, Jarleen B   12 AGUA SWIM TEAM-MR      44.64      43.32        
 18 Corcoran, Caroline  12 WSSC-NE                45.99      43.58        
 19 Bradnock, Taylor    11 RIPTIDES-MR            44.93      43.70        
 20 Fitzgerald, Kaitly  11 HAA-MR                 42.81      43.88        
 21 Fleischer, Jillian  11 HAA-MR                 50.09      44.05        
 22 Doveala, Emily A    11 HAA-MR                 44.21      44.96        
 23 Corcoran, Audrey M  11 WSSC-NE                46.06      45.12        
 24 Persina, Juliann W  11 AGUA SWIM TEAM-MR      45.97      45.33        
 25 Ricketts, Amelia S  12 LIAC-MR                41.54      45.54        
 26 Vogel, Nia C        11 RIPTIDES-MR            44.22      45.61        
 27 Li, Diane G         12 LIAC-MR                45.00      45.83        
 28 O'Neil, Morgan P    11 HAA-MR                 48.20      47.19        
 29 Aquiare, Gabrielle  12 HAA-MR                 47.85      47.44        
 30 Law, Angela Y       12 LIAC-MR                48.30      47.54        
 31 Patapis, Melanie A  12 RIPTIDES-MR            51.46      47.91        
 32 Hodosky, Jessica L  11 HAA-MR                 43.93      48.17        
 33 Perrone, Amanda J   11 NORTH SHORE-MR         47.78      48.33        
 34 Gentz, Gabby E      11 LIAC-MR                50.16      50.14        
 35 Ilardi, Mary Eliza  12 SACHEM-MR              47.95      50.54        
 36 Wang, Tracy         11 TVSC-MR                48.78      50.88        
 37 Quartararo, Robyn   12 HAA-MR                 55.07      50.95        
 38 Vizcaino, Kristine  11 NORTH SHORE-MR         51.78      51.65        
 39 Lau, Ashley         11 BASC-MR                48.91      51.79        
 40 Taylor, Andrea M    11 SACHEM-MR              58.45      54.54        
 41 Safranek, Sarah A   12 TVSC-MR                55.48      54.77        
 42 Lau, Amanda         11 BASC-MR                56.97      55.13        
 43 Hunter, Elizabeth   11 TVSC-MR              1:01.24      55.53        
 44 Schneider, Brittan  11 SACHEM-MR            1:03.61      56.56        
 45 Wang, Cathy         11 TVSC-MR                49.87      57.25        
 46 Farquhar, Emily     11 TVSC-MR                52.14      58.05        
 47 Goldblatt, Emma S   11 HAA-MR                 53.92    1:02.49        
 48 Feinberg, Abigail   11 TVSC-MR              1:02.45    1:10.36        
 
Women 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:28.29  EZ
        2:44.99  SRME
        3:03.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Neal, Lia M         12 AGUA SWIM TEAM-MR    2:43.56    2:44.16 SRME   
                  38.56     1:20.42 (41.86)     2:03.15 (42.73)     2:44.16 (41.01)
  2 Suarez, Daniela I   12 AGUA SWIM TEAM-MR    2:49.89    2:44.89 SRME   
                  38.25     1:19.55 (41.30)     2:03.01 (43.46)     2:44.89 (41.88)
  3 Toback, Gabbie N    12 LIAC-MR              2:45.16    2:47.41 JO     
                  38.48     1:21.20 (42.72)     2:04.90 (43.70)     2:47.41 (42.51)
  4 Buckley, Taylor A   12 SACHEM-MR            2:48.07    2:47.58 JO     
                  41.90     1:24.47 (42.57)     2:07.46 (42.99)     2:47.58 (40.12)
  5 Goodwin, Lindsey A  12 BASC-MR              2:46.33    2:53.21 JO     
                  40.05     1:25.95 (45.90)     2:11.03 (45.08)     2:53.21 (42.18)
  6 Dinsmore, Madi A    12 WSSC-NE              2:59.59    2:54.03 JO     
                  41.96     1:26.64 (44.68)     2:10.77 (44.13)     2:54.03 (43.26)
  7 Fabrizio, Jessica   12 NORTH SHORE-MR       2:49.73    2:54.88 JO     
                  40.99     1:26.62 (45.63)     2:12.21 (45.59)     2:54.88 (42.67)
  8 Tschoke, Victoria   11 SACHEM-MR            3:02.75    2:57.00 JO     
                  42.53     1:28.13 (45.60)     2:13.82 (45.69)     2:57.00 (43.18)
  9 Bamba, Katrina M    11 LIAC-MR              3:25.00    2:58.98 JO     
                  43.67     1:29.57 (45.90)     2:14.85 (45.28)     2:58.98 (44.13)
 10 Patrick, Trudiann   11 LIAC-MR              3:10.70    3:04.05        
                  43.30     1:31.27 (47.97)     2:19.86 (48.59)     3:04.05 (44.19)
 11 Wojciechowska, Ewa  11 BASC-MR              3:05.02    3:05.66        
                  43.68     1:31.83 (48.15)     2:20.57 (48.74)     3:05.66 (45.09)
 12 Rashid, Jasmine     11 LIAC-MR              2:59.98    3:06.14        
                  43.26     1:30.60 (47.34)     2:20.19 (49.59)     3:06.14 (45.95)
 13 Jiang, Jasmine      12 LIAC-MR              3:45.00    3:07.21        
                  44.32     1:32.22 (47.90)     2:19.79 (47.57)     3:07.21 (47.42)
 14 Kranis, Genna L     12 LIAC-MR              3:13.29    3:07.54        
                  45.15     1:32.22 (47.07)     2:20.46 (48.24)     3:07.54 (47.08)
 15 Fici, Ann           11 HAA-MR                    NT    3:08.51        
                  44.14     1:32.44 (48.30)     2:20.70 (48.26)     3:08.51 (47.81)
 16 Surette, Gabby M    12 WSSC-NE              3:01.77    3:09.37        
                  44.39     1:31.68 (47.29)     2:20.26 (48.58)     3:09.37 (49.11)
 17 Sanacore, Kathryn   12 LIAC-MR              3:09.44    3:12.95        
                  44.32     1:33.21 (48.89)     2:23.87 (50.66)     3:12.95 (49.08)
 18 Johnston, Marissa   11 HAA-MR               3:15.25    3:13.21        
                  47.35     1:38.17 (50.82)     2:26.91 (48.74)     3:13.21 (46.30)
 19 Pavek, Marielle E   12 SACHEM-MR            3:30.00    3:13.77        
                  44.43     1:34.40 (49.97)     2:26.21 (51.81)     3:13.77 (47.56)
 20 Rush, Meaghan C     11 LIAC-MR              3:25.00    3:14.06        
                  46.82     1:36.52 (49.70)     2:27.22 (50.70)     3:14.06 (46.84)
 21 Fitzgerald, Kaitly  11 HAA-MR               3:12.16    3:14.22        
                  47.15     1:37.30 (50.15)     2:27.23 (49.93)     3:14.22 (46.99)
 22 Leonardo, Alexandr  12 LIAC-MR              3:25.82    3:16.51        
                  46.01     1:36.35 (50.34)     2:28.03 (51.68)     3:16.51 (48.48)
 23 Hansalik, Meredith  11 BASC-MR              3:11.22    3:25.87        
                  46.66     1:39.50 (52.84)   3:25.87 (1:46.37)                    
 24 Muoio, Tara R       12 HS-MR                3:53.93    3:36.92        
                  51.10     1:48.00 (56.90)     2:43.05 (55.05)     3:36.92 (53.87)
 25 O'Neil, Morgan P    11 HAA-MR               4:00.25    3:38.10        
                  50.67     1:45.17 (54.50)     2:42.65 (57.48)     3:38.10 (55.45)
 26 Dowd, Brenna        11 SACHEM-MR            4:00.00    3:44.52        
 27 Diehl, Lorraine M   11 SACHEM-MR            4:00.00    3:50.45        
                  55.19     1:54.21 (59.02)   2:54.26 (1:00.05)     3:50.45 (56.19)
 28 Ilardi, Mary Eliza  12 SACHEM-MR            4:00.00    3:51.04        
                  54.97     1:54.10 (59.13)   3:51.04 (1:56.94)                    
 29 Maniatakos, Alexis  12 BASC-MR              3:28.99    3:58.53        
                  52.68   1:54.12 (1:01.44)   2:56.69 (1:02.57)   3:58.53 (1:01.84)
 30 Brinkerhoff, Allis  12 SACHEM-MR            4:00.00    4:13.87        
                  58.66   4:13.87 (3:15.21)                                        
 -- Corcoran, Audrey M  11 WSSC-NE              3:37.99         DQ        
                  47.71     1:39.95 (52.24)     2:33.50 (53.55)          DQ (50.08)
 
Women 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          39.69  ZONE
          43.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Neal, Lia M         12 AGUA SWIM TEAM-MR      39.29      38.43 ZONE   
  2 Fabrizio, Jessica   12 NORTH SHORE-MR         40.42      40.12 JO     
  3 Eastman, Lizard M   12 LIAC-MR                40.00      41.16 JO     
  4 Li, Diane G         12 LIAC-MR                44.00      43.08 JO     
  5 Corcoran, Caroline  12 WSSC-NE                45.31      43.99 JO     
  6 Rodriguez, Keannie  11 AGUA SWIM TEAM-MR      42.44      44.49        
  7 Suen, Katherine     12 RIPTIDES-MR            44.26      44.64        
  8 Hansalik, Meredith  11 BASC-MR                44.13      44.90        
  9 Toback, Gabbie N    12 LIAC-MR                51.69      46.11        
 10 Escobedo, Emily R   11 RIPTIDES-MR            44.61      46.13        
 11 Vogel, Nia C        11 RIPTIDES-MR            46.78      46.31        
 12 Gibbons, Courtney   11 BASC-MR                51.32      46.82        
 13 Euceda, Jarleen B   12 AGUA SWIM TEAM-MR      46.37      47.01        
 14 Dolido, Alexandra   11 LIAC-MR                50.00      47.10        
 15 Bradnock, Taylor    11 RIPTIDES-MR            48.51      47.24        
 16 Wojciechowska, Ewa  11 BASC-MR                50.40      47.36        
 17 Kranis, Genna L     12 LIAC-MR                48.69      47.42        
 18 Xue, Kelly E        11 HS-MR                  47.35      47.51        
 19 Vizcaino, Kristine  11 NORTH SHORE-MR         49.04      47.87        
 20 Fici, Ann           11 HAA-MR                 47.58      48.73        
 21 Ogisu, Emilie       11 AGUA SWIM TEAM-MR      49.61      49.02        
 22 Bamba, Katrina M    11 LIAC-MR                57.25      49.30        
 23 Corcoran, Audrey M  11 WSSC-NE                49.84      49.47        
 24 Rashid, Jasmine     11 LIAC-MR                47.47      49.58        
 25 Fitzgerald, Kaitly  11 HAA-MR                 49.83      49.71        
 25 Schmitt, Rosie H    12 AGUA SWIM TEAM-MR      49.99      49.71        
 27 Boyko, Jaime P      11 LIAC-MR                50.12      50.29        
 28 Aquiare, Gabrielle  12 HAA-MR                 42.47      50.65        
 29 Damsky, Abby K      11 AGUA SWIM TEAM-MR      49.99      51.73        
 30 Lau, Amanda         11 BASC-MR                57.80      51.94        
 31 Ilardi, Mary Eliza  12 SACHEM-MR              52.42      52.12        
 32 Lau, Ashley         11 BASC-MR                56.90      52.29        
 33 Quick, Lisa K       12 LIAC-MR                55.26      52.47        
 34 Mirro, Dana N       11 LIAC-MR                50.37      52.56        
 35 Quartararo, Robyn   12 HAA-MR                 50.95      52.60        
 36 Doveala, Emily A    11 HAA-MR                 50.62      52.74        
 37 Fleischer, Jillian  11 HAA-MR                 40.25      52.93        
 38 Maniatakos, Alexis  12 BASC-MR                57.11      53.17        
 39 Aguirre, Julie D    11 HS-MR                  52.05      53.36        
 40 Greco, Sarah G      11 LIAC-MR                52.64      53.55        
 41 Hodosky, Jessica L  11 HAA-MR                 52.05      53.77        
 42 Piatek, Gabriela    11 LIAC-MR                55.62      54.12        
 43 Muoio, Tara R       12 HS-MR                1:01.72      54.61        
 44 Perrone, Amanda J   11 NORTH SHORE-MR         54.50      55.27        
 45 O'Neil, Morgan P    11 HAA-MR                 54.15      58.24        
 46 Brinkerhoff, Allis  12 SACHEM-MR            1:10.00    1:00.99        
 47 Dowd, Brenna        11 SACHEM-MR            1:07.79    1:01.17        
 48 Ricketts, Amelia S  12 LIAC-MR                50.00    1:02.54        
 49 Schneider, Brittan  11 SACHEM-MR            1:10.00    1:04.14        
 50 Taylor, Andrea M    11 SACHEM-MR            1:06.44    1:04.28        
 51 Diehl, Lorraine M   11 SACHEM-MR              59.89    1:05.80        
 52 Dalley, Olympia L   11 HAA-MR               1:05.30    1:09.15        
 
Women 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:18.69  EZ
        1:25.49  SRME
        1:27.29  ZONE
        1:35.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Neal, Lia M         12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:22.32    1:25.72 ZONE   
                  40.57     1:25.72 (45.15)                                        
  2 Fabrizio, Jessica   12 NORTH SHORE-MR       1:24.76    1:27.35 JO     
                  40.86     1:27.35 (46.49)                                        
  3 Coccaro, Claudia C  12 TVSC-MR              1:34.69    1:29.79 JO     
                  43.27     1:29.79 (46.52)                                        
  4 Eastman, Lizard M   12 LIAC-MR              1:32.00    1:29.92 JO     
                  42.92     1:29.92 (47.00)                                        
  5 Li, Diane G         12 LIAC-MR              1:35.00    1:33.65 JO     
                  45.23     1:33.65 (48.42)                                        
  6 Suen, Katherine     12 RIPTIDES-MR          1:31.83    1:34.56 JO     
  7 Tschoke, Victoria   11 SACHEM-MR            1:37.25    1:34.72 JO     
                  46.99     1:34.72 (47.73)                                        
  8 Surette, Gabby M    12 WSSC-NE              1:35.18    1:36.91        
                  43.95     1:36.91 (52.96)                                        
  9 Corcoran, Caroline  12 WSSC-NE              1:38.99    1:38.02        
                  46.04     1:38.02 (51.98)                                        
 10 Toback, Gabbie N    12 LIAC-MR              1:45.90    1:38.80        
                  47.43     1:38.80 (51.37)                                        
 11 Dolido, Alexandra   11 LIAC-MR              1:41.75    1:39.01        
                  47.86     1:39.01 (51.15)                                        
 12 Rodriguez, Keannie  11 AGUA SWIM TEAM-MR    1:33.52    1:40.18        
                  47.31     1:40.18 (52.87)                                        
 13 Hansalik, Meredith  11 BASC-MR              1:35.99    1:41.13        
                  47.27     1:41.13 (53.86)                                        
 14 Rashid, Jasmine     11 LIAC-MR              1:40.64    1:41.54        
                  49.68     1:41.54 (51.86)                                        
 15 Euceda, Jarleen B   12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:43.75    1:41.58        
 16 Vogel, Nia C        11 RIPTIDES-MR          1:41.07    1:42.99        
                  48.81     1:42.99 (54.18)                                        
 17 Fici, Ann           11 HAA-MR               1:41.30    1:43.73        
                  49.72     1:43.73 (54.01)                                        
 18 Bradnock, Taylor    11 RIPTIDES-MR          1:48.33    1:44.03        
                  50.23     1:44.03 (53.80)                                        
 19 Law, Angela Y       12 LIAC-MR              1:44.80    1:44.94        
                  50.22     1:44.94 (54.72)                                        
 20 Lau, Amanda         11 BASC-MR              1:50.60    1:45.73        
                  50.11     1:45.73 (55.62)                                        
 21 Ogisu, Emilie       11 AGUA SWIM TEAM-MR    2:07.20    1:45.77        
                  51.09     1:45.77 (54.68)                                        
 22 Lau, Ashley         11 BASC-MR              1:57.53    1:46.01        
                  51.22     1:46.01 (54.79)                                        
 23 Vizcaino, Kristine  11 NORTH SHORE-MR       1:39.36    1:46.08        
                  48.88     1:46.08 (57.20)                                        
 24 Gentz, Gabby E      11 LIAC-MR              1:55.00    1:48.41        
                  51.87     1:48.41 (56.54)                                        
 25 Leonardo, Alexandr  12 LIAC-MR              1:58.00    1:48.50        
                  51.61     1:48.50 (56.89)                                        
 26 Corcoran, Audrey M  11 WSSC-NE              1:50.08    1:48.51        
                  52.06     1:48.51 (56.45)                                        
 27 Fitzgerald, Kaitly  11 HAA-MR               1:43.86    1:49.79        
                  51.87     1:49.79 (57.92)                                        
 28 Quartararo, Robyn   12 HAA-MR               1:50.29    1:50.54        
                  53.16     1:50.54 (57.38)                                        
 29 Persina, Juliann W  11 AGUA SWIM TEAM-MR    1:48.30    1:51.45        
                  54.69     1:51.45 (56.76)                                        
 30 Sanacore, Kathryn   12 LIAC-MR              1:50.48    1:51.50        
 31 Wang, Tracy         11 TVSC-MR              2:01.30    1:52.39        
                  51.52   1:52.39 (1:00.87)                                        
 32 Aquiare, Gabrielle  12 HAA-MR               2:01.09    1:54.03        
                  52.99   1:54.03 (1:01.04)                                        
 33 Piatek, Gabriela    11 LIAC-MR              2:03.34    1:54.46        
                  54.78     1:54.46 (59.68)                                        
 34 O'Neil, Morgan P    11 HAA-MR               2:06.22    1:56.30        
                  56.52     1:56.30 (59.78)                                        
 35 Johnston, Marissa   11 HAA-MR               1:47.89    1:56.40        
                  56.79     1:56.40 (59.61)                                        
 36 Doveala, Emily A    11 HAA-MR               1:50.46    1:58.94        
                  55.91   1:58.94 (1:03.03)                                        
 37 Hodosky, Jessica L  11 HAA-MR               2:01.06    1:59.26        
                  57.66   1:59.26 (1:01.60)                                        
 38 Fleckenstein, Mary  11 TVSC-MR              2:02.57    2:00.59        
                  58.95   2:00.59 (1:01.64)                                        
 39 Perrone, Amanda J   11 NORTH SHORE-MR       1:58.06    2:00.63        
                  58.91   2:00.63 (1:01.72)                                        
 40 Ilardi, Mary Eliza  12 SACHEM-MR            1:56.28    2:02.94        
                  56.78   2:02.94 (1:06.16)                                        
 41 Wang, Cathy         11 TVSC-MR              1:59.87    2:03.55        
                  58.77   2:03.55 (1:04.78)                                        
 42 Ricketts, Amelia S  12 LIAC-MR              2:07.97    2:09.32        
                1:01.84   2:09.32 (1:07.48)                                        
 43 Goldblatt, Emma S   11 HAA-MR               2:01.64    2:10.10        
                1:00.09   2:10.10 (1:10.01)                                        
 44 Taylor, Andrea M    11 SACHEM-MR            2:19.06    2:15.56        
                1:04.58   2:15.56 (1:10.98)                                        
 45 Schneider, Brittan  11 SACHEM-MR            2:39.21    2:36.26        
                1:09.65   2:36.26 (1:26.61)                                        
 46 Hunter, Elizabeth   11 TVSC-MR              2:05.47    2:46.31        
                1:18.68   2:46.31 (1:27.63)                                        
 
Women 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:07.69  EZ
        1:13.49  SRME
        1:15.49  ZONE
        1:25.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Hannah E     12 LIAC-MR              1:15.36    1:15.26 ZONE   
                  35.50     1:15.26 (39.76)                                        
  2 Lehner, Stefanie J  11 LIAC-MR              1:16.00    1:15.91 JO     
                  35.18     1:15.91 (40.73)                                        
  3 Zeffiro, Valerie A  12 SACHEM-MR            1:15.08    1:17.35 JO     
                  35.70     1:17.35 (41.65)                                        
  4 Chudy, Charlotte L  12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:16.62    1:17.84 JO     
                  36.15     1:17.84 (41.69)                                        
  5 Dinsmore, Madi A    12 WSSC-NE              1:22.78    1:19.84 JO     
                  36.80     1:19.84 (43.04)                                        
  6 Eastman, Lizard M   12 LIAC-MR              1:22.25    1:20.58 JO     
                  37.59     1:20.58 (42.99)                                        
  7 Zawatson, Cady      12 LIAC-MR              1:25.22    1:22.28 JO     
                  37.10     1:22.28 (45.18)                                        
  8 Pavek, Marielle E   12 SACHEM-MR            1:23.50    1:25.80 JO     
                  40.34     1:25.80 (45.46)                                        
  9 Ogisu, Emilie       11 AGUA SWIM TEAM-MR    1:29.22    1:26.64        
                  40.53     1:26.64 (46.11)                                        
 10 Leonardo, Alexandr  12 LIAC-MR              1:24.71    1:26.85        
                  40.81     1:26.85 (46.04)                                        
 11 Buckley, Taylor A   12 SACHEM-MR            1:20.42    1:26.95        
                  38.91     1:26.95 (48.04)                                        
 12 Tschoke, Victoria   11 SACHEM-MR            1:30.00    1:28.43        
                  41.99     1:28.43 (46.44)                                        
 13 Rush, Meaghan C     11 LIAC-MR              1:30.22    1:31.12        
                  42.04     1:31.12 (49.08)                                        
 14 Jiang, Jasmine      12 LIAC-MR              1:30.95    1:31.17        
                  41.53     1:31.17 (49.64)                                        
 15 Gibbons, Courtney   11 BASC-MR              1:56.80    1:32.31        
                  42.78     1:32.31 (49.53)                                        
 16 Dolido, Alexandra   11 LIAC-MR              1:31.31    1:32.55        
                  41.61     1:32.55 (50.94)                                        
 17 Xue, Kelly E        11 HS-MR                1:34.55    1:36.27        
                  42.03     1:36.27 (54.24)                                        
 18 Goodwin, Lindsey A  12 BASC-MR              1:34.99    1:36.71        
                  44.50     1:36.71 (52.21)                                        
 19 Li, Diane G         12 LIAC-MR              1:36.29    1:38.36        
                  46.10     1:38.36 (52.26)                                        
 20 Sanacore, Kathryn   12 LIAC-MR              1:38.93    1:43.23        
                  46.59     1:43.23 (56.64)                                        
 21 Quick, Lisa K       12 LIAC-MR              2:23.08    1:43.69        
                  45.31     1:43.69 (58.38)                                        
 22 Schmitt, Rosie H    12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:20.00    1:47.15        
                  47.98     1:47.15 (59.17)                                        
 23 Euceda, Jarleen B   12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:47.10    1:49.27        
                  49.74     1:49.27 (59.53)                                        
 24 Johnston, Marissa   11 HAA-MR               1:40.38    1:49.69        
                  51.77     1:49.69 (57.92)                                        
 25 Piatek, Gabriela    11 LIAC-MR              2:00.00    1:51.28        
                  51.26   1:51.28 (1:00.02)                                        
 26 Vizcaino, Kristine  11 NORTH SHORE-MR       1:47.56    1:52.13        
                  49.35   1:52.13 (1:02.78)                                        
 27 Ricketts, Amelia S  12 LIAC-MR              1:50.99    1:52.22        
                  53.04     1:52.22 (59.18)                                        
 28 Law, Angela Y       12 LIAC-MR              1:55.63    1:55.35        
                  54.41   1:55.35 (1:00.94)                                        
 29 Damsky, Abby K      11 AGUA SWIM TEAM-MR    1:54.78    2:03.01        
                  54.92   2:03.01 (1:08.09)                                        
 30 Quartararo, Robyn   12 HAA-MR               2:00.25    2:04.39        
                  55.86   2:04.39 (1:08.53)                                        
 31 Lau, Ashley         11 BASC-MR              2:12.99    2:05.90        
                  58.22   2:05.90 (1:07.68)                                        
 32 Lau, Amanda         11 BASC-MR              2:11.10    2:17.86        
                1:03.60   2:17.86 (1:14.26)                                        
 
Women 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:27.89  EZ
        2:45.99  SRME
        3:03.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Hannah E     12 LIAC-MR              2:44.78    2:44.04 SRME   
                  35.93     1:17.46 (41.53)     2:00.32 (42.86)     2:44.04 (43.72)
  2 Coccaro, Claudia C  12 TVSC-MR              3:00.25    2:54.07 JO     
                  36.32     1:19.22 (42.90)     2:05.52 (46.30)     2:54.07 (48.55)
  3 Dinsmore, Madi A    12 WSSC-NE              2:48.44    2:55.98 JO     
                  37.82     1:21.78 (43.96)     2:09.05 (47.27)     2:55.98 (46.93)
  4 Lehner, Stefanie J  11 LIAC-MR              2:54.30    2:57.60 JO     
                  37.82     1:23.31 (45.49)     2:11.16 (47.85)     2:57.60 (46.44)
  5 Chudy, Charlotte L  12 AGUA SWIM TEAM-MR    2:50.00    2:58.14 JO     
                  38.47     1:22.61 (44.14)     2:09.93 (47.32)     2:58.14 (48.21)
  6 Leonardo, Alexandr  12 LIAC-MR              3:30.00    3:08.45        
                  40.39     1:28.19 (47.80)     2:18.90 (50.71)     3:08.45 (49.55)
  7 Moody, Bridget      12 LIAC-MR              3:29.41    3:33.20        
                  44.04     1:40.11 (56.07)     2:37.15 (57.04)     3:33.20 (56.05)
  8 Sanacore, Kathryn   12 LIAC-MR              3:45.00    3:36.97        
                  45.35     1:41.68 (56.33)     2:41.60 (59.92)     3:36.97 (55.37)
 
Women 12 & Under 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Neal, Lia M         12 AGUA SWIM TEAM-MR    5:34.98    5:29.16        
                  33.49     1:11.71 (38.22)     1:55.77 (44.06)     2:39.34 (43.57)
        3:26.39 (47.05)     4:13.86 (47.47)     4:52.47 (38.61)     5:29.16 (36.69)
  2 Coccaro, Claudia C  12 TVSC-MR              5:55.69    5:43.08        
                  35.46     1:18.18 (42.72)     2:01.97 (43.79)     2:44.54 (42.57)
        3:33.50 (48.96)     4:23.55 (50.05)     5:03.66 (40.11)     5:43.08 (39.42)
  3 Dinsmore, Madi A    12 WSSC-NE              5:45.99    5:54.53        
                  37.58     1:23.53 (45.95)     2:11.77 (48.24)     2:57.96 (46.19)
        3:47.60 (49.64)     4:39.17 (51.57)     5:17.11 (37.94)     5:54.53 (37.42)
  4 Chudy, Charlotte L  12 AGUA SWIM TEAM-MR    5:59.84    5:54.98        
                  37.62     1:21.35 (43.73)     2:07.60 (46.25)     2:53.37 (45.77)
        3:45.63 (52.26)     4:38.64 (53.01)     5:17.51 (38.87)     5:54.98 (37.47)
  5 Lehner, Stefanie J  11 LIAC-MR              6:15.00    5:59.44        
                  37.34     1:20.58 (43.24)     2:08.08 (47.50)     2:54.58 (46.50)
        3:46.70 (52.12)     4:38.45 (51.75)     5:19.89 (41.44)     5:59.44 (39.55)
  6 Toback, Gabbie N    12 LIAC-MR              6:20.03    6:05.54        
                  39.53     1:26.02 (46.49)     2:09.30 (43.28)     2:53.33 (44.03)
        3:48.99 (55.66)     4:44.50 (55.51)     5:25.35 (40.85)     6:05.54 (40.19)
  7 Gregorace, Zoe R    10 LIAC-MR              6:15.14    6:13.89        
                  41.64     1:30.28 (48.64)     2:20.95 (50.67)     3:09.25 (48.30)
        4:00.78 (51.53)     4:50.92 (50.14)     5:33.57 (42.65)     6:13.89 (40.32)
  8 Eastman, Lizard M   12 LIAC-MR              7:00.00    6:14.16        
                  40.41     1:26.08 (45.67)     2:16.49 (50.41)     3:05.09 (48.60)
        3:57.27 (52.18)     4:49.31 (52.04)     5:32.71 (43.40)     6:14.16 (41.45)
  9 Rashid, Jasmine     11 LIAC-MR              6:35.44    6:28.56        
                  43.15     1:35.20 (52.05)     2:22.30 (47.10)     3:09.21 (46.91)
        4:06.45 (57.24)     5:03.47 (57.02)     5:47.19 (43.72)     6:28.56 (41.37)
 10 Bamba, Katrina M    11 LIAC-MR              6:45.80    6:33.34        
                  46.29     1:39.58 (53.29)     2:26.16 (46.58)     3:12.42 (46.26)
        4:09.18 (56.76)     5:06.04 (56.86)     5:50.61 (44.57)     6:33.34 (42.73)
 11 Leonardo, Alexandr  12 LIAC-MR              6:36.98    6:36.84        
                  39.83     1:26.47 (46.64)     2:19.51 (53.04)     3:09.42 (49.91)
      4:10.44 (1:01.02)     5:10.32 (59.88)     5:54.52 (44.20)     6:36.84 (42.32)
 12 Olazabal, Gabriell  10 LIAC-MR              6:45.36    6:37.98        
                  39.75     1:27.79 (48.04)     2:16.96 (49.17)     3:05.38 (48.42)
      4:06.84 (1:01.46)   5:09.19 (1:02.35)     5:53.34 (44.15)     6:37.98 (44.64)
 12 Patrick, Trudiann   11 LIAC-MR              7:45.00    6:37.98        
                  44.14     1:38.13 (53.99)     2:26.78 (48.65)     3:17.39 (50.61)
        4:11.83 (54.44)     5:07.24 (55.41)     5:54.02 (46.78)     6:37.98 (43.96)
 14 Surette, Gabby M    12 WSSC-NE              6:26.25    6:39.29        
                  40.43     1:30.76 (50.33)     2:21.52 (50.76)     3:11.49 (49.97)
        4:09.69 (58.20)   5:11.86 (1:02.17)     5:56.12 (44.26)     6:39.29 (43.17)
 15 Moody, Bridget      12 LIAC-MR              7:30.00    6:46.91        
                  42.13     1:35.54 (53.41)     2:25.56 (50.02)     3:16.98 (51.42)
      4:19.57 (1:02.59)   5:21.81 (1:02.24)     6:04.17 (42.36)     6:46.91 (42.74)
 16 Sanacore, Kathryn   12 LIAC-MR              6:54.88    6:49.32        
                  44.13     1:40.55 (56.42)     2:31.18 (50.63)     3:22.09 (50.91)
      4:23.19 (1:01.10)     5:22.61 (59.42)     6:06.42 (43.81)     6:49.32 (42.90)
 17 Li, Diane G         12 LIAC-MR              7:25.00    6:49.99        
                  44.28     1:37.01 (52.73)     2:28.84 (51.83)     3:23.29 (54.45)
        4:15.52 (52.23)     5:08.40 (52.88)     5:59.38 (50.98)     6:49.99 (50.61)
 18 Dolido, Alexandra   11 LIAC-MR              8:00.00    6:55.59        
                  45.51     1:38.83 (53.32)     2:37.15 (58.32)     3:30.80 (53.65)
        4:29.37 (58.57)     5:26.62 (57.25)     6:13.14 (46.52)     6:55.59 (42.45)
 19 Tan, Cathy           9 LIAC-MR              8:00.00    7:00.21        
                  49.25     1:48.06 (58.81)     2:37.98 (49.92)     3:28.03 (50.05)
        4:26.41 (58.38)     5:24.74 (58.33)     6:12.78 (48.04)     7:00.21 (47.43)
 20 Kaplan, Paige E     10 LIAC-MR              7:11.32    7:10.26        
                  47.94     1:45.48 (57.54)     2:37.96 (52.48)     3:31.03 (53.07)
      4:32.65 (1:01.62)   5:33.82 (1:01.17)     6:22.39 (48.57)     7:10.26 (47.87)
 21 Boyko, Jaime P      11 LIAC-MR              7:45.00    7:12.55        
                  48.72     1:46.16 (57.44)     2:43.44 (57.28)     3:36.00 (52.56)
      4:39.46 (1:03.46)   5:43.01 (1:03.55)     6:28.01 (45.00)     7:12.55 (44.54)
 22 Cohen, Olivia M      9 LIAC-MR              7:45.00    7:16.45        
                  51.36     1:50.27 (58.91)     2:48.88 (58.61)     3:45.60 (56.72)
        4:44.59 (58.99)     5:44.07 (59.48)     6:29.77 (45.70)     7:16.45 (46.68)
 23 Johnston, Marissa   11 HAA-MR               7:16.25    7:18.95        
                  51.09     1:45.75 (54.66)     2:39.93 (54.18)     3:31.50 (51.57)
      4:35.70 (1:04.20)   5:39.23 (1:03.53)     6:29.98 (50.75)     7:18.95 (48.97)
 24 Doveala, Emily A    11 HAA-MR                    NT    7:23.36        
                  46.40     1:42.35 (55.95)     2:38.56 (56.21)                    
            4:37.90 ( )   5:46.80 (1:08.90)     6:34.49 (47.69)     7:23.36 (48.87)
 25 Giovanniello, Kerr  10 LIAC-MR              7:39.56    7:28.53        
                  45.78   1:47.83 (1:02.05)     2:44.62 (56.79)     3:40.69 (56.07)
      4:51.91 (1:11.22)   6:03.35 (1:11.44)     6:45.53 (42.18)     7:28.53 (43.00)
 -- Weinstein, Veronic  10 HAA-MR                    NT         DQ        
                1:01.65   2:08.69 (1:07.04)     3:08.31 (59.62)   4:08.85 (1:00.54)
      5:14.07 (1:05.22)   6:19.73 (1:05.66)     7:14.81 (55.08)          DQ (52.75)
 -- Jiang, Jasmine      12 LIAC-MR              7:15.00         DQ        
                  43.68     1:37.80 (54.12)     2:28.52 (50.72)     3:19.25 (50.73)
      4:21.87 (1:02.62)   5:23.04 (1:01.17)     6:09.96 (46.92)          DQ (41.06)
 
Women 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          27.39  JRN
          27.79  JRB
          28.49  EZ
          29.69  ZONE
          30.59  SRME
          31.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 La Comfora, Jenn N  14 WSSC-NE                32.05      30.70 JO     
  2 Lee, Abigail C      13 AGUA SWIM TEAM-MR      29.94      30.74 JO     
  3 Michalak, Agata     14 NYCC-MR                30.51      30.79 JO     
  4 Parker, Rachel      13 LIAC-MR                30.26      30.86 JO     
  5 Tan, Emily A        13 LIAC-MR                31.36      30.97 JO     
  6 Case, Olivia        13 AGUA SWIM TEAM-MR      30.25      31.26 JO     
  7 Goldson, Olivia R   13 LIAC-MR                33.15      31.32 JO     
  8 Shiota, Lena A      13 AGUA SWIM TEAM-MR      30.72      31.51 JO     
  9 Wilkins, Natalia M  13 LIAC-MR                31.26      31.53 JO     
 10 Hain, Karina A      13 NYCC-MR                   NT      31.90 JO     
 11 Corcoran, Veronica  14 WSSC-NE                32.03      31.91 JO     
 12 Maruo, Haruka       13 RIPTIDES-MR            31.23      32.06        
 13 Fuller, Kelsey M    14 WSSC-NE                32.90      32.22        
 14 Nunez, Ana          13 AGUA SWIM TEAM-MR      33.05      32.26        
 15 Terzano, Gabby J    14 LIAC-MR                33.34      32.87        
 16 Connor, Megan M     13 HAA-MR                 32.92      33.32        
 17 Bakale, Lauren E    14 WSSC-NE                33.41      33.42        
 18 Omary, Natalie M    14 AGUA SWIM TEAM-MR      32.63      33.85        
 19 Sanchez, Michelle   13 AGUA SWIM TEAM-MR      32.67      35.19        
 20 L'Heureux, Tory R   13 WSSC-NE                35.31      35.53        
 21 Leitman, Natalie S  13 LIAC-MR                34.14      35.88        
 22 Pak, Julie          13 LIAC-MR                36.83      37.93        
 23 Bartolo, Nicole D   13 NORTH SHORE-MR         38.62      38.69        
 24 Morrison, Chenille  13 AGUA SWIM TEAM-MR      39.29      40.03        
 
Women 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          58.89  JRN
        1:00.19  JRB
        1:01.39  EZ
        1:04.89  ZONE
        1:05.99  SRME
        1:09.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Michalak, Agata     14 NYCC-MR              1:05.23    1:06.41 JO     
                  31.88     1:06.41 (34.53)                                        
  2 Skeivys, Maria E    14 NYCC-MR              1:05.82    1:06.79 JO     
                  32.67     1:06.79 (34.12)                                        
  3 Case, Olivia        13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:06.31    1:07.38 JO     
                  32.56     1:07.38 (34.82)                                        
  4 Wilkins, Natalia M  13 LIAC-MR              1:06.38    1:07.55 JO     
                  32.29     1:07.55 (35.26)                                        
  5 Lee, Abigail C      13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:05.83    1:07.78 JO     
                  32.21     1:07.78 (35.57)                                        
  6 Goldson, Olivia R   13 LIAC-MR              1:09.32    1:08.99 JO     
  7 Fuller, Kelsey M    14 WSSC-NE              1:11.73    1:09.29 JO     
                  33.49     1:09.29 (35.80)                                        
  8 Donnelly, Alexandr  13 NORTH SHORE-MR       1:08.02    1:10.15        
                  33.66     1:10.15 (36.49)                                        
  9 La Comfora, Jenn N  14 WSSC-NE              1:08.85    1:10.33        
                  33.73     1:10.33 (36.60)                                        
 10 Parker, Rachel      13 LIAC-MR              1:07.21    1:10.93        
                  33.61     1:10.93 (37.32)                                        
 11 Nunez, Ana          13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:11.33    1:11.50        
                  34.28     1:11.50 (37.22)                                        
 12 Maruo, Haruka       13 RIPTIDES-MR          1:08.89    1:11.69        
                  34.96     1:11.69 (36.73)                                        
 13 Terzano, Gabby J    14 LIAC-MR              1:13.50    1:12.94        
                  35.97     1:12.94 (36.97)                                        
 14 Rosenbrock, Michel  14 HAA-MR               1:07.36    1:13.36        
                  34.70     1:13.36 (38.66)                                        
 15 Sanchez, Michelle   13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:12.26    1:13.72        
 16 Schmitt, Katherine  14 AGUA SWIM TEAM-MR    1:15.72    1:14.02        
                  35.57     1:14.02 (38.45)                                        
 17 Bakale, Lauren E    14 WSSC-NE              1:14.09    1:14.99        
                  35.75     1:14.99 (39.24)                                        
 18 Exposito, Sarah M   13 LIAC-MR              1:13.46    1:15.34        
                  35.70     1:15.34 (39.64)                                        
 19 Connor, Megan M     13 HAA-MR               1:13.99    1:15.91        
                  35.04     1:15.91 (40.87)                                        
 20 Surette, Aly A      13 WSSC-NE              1:18.87    1:18.73        
                  38.22     1:18.73 (40.51)                                        
 21 Rooney, Kimberly    13 HAA-MR               1:15.44    1:18.82        
                  36.73     1:18.82 (42.09)                                        
 22 Karcher, Rebecca E  14 LIAC-MR              1:20.81    1:20.09        
                  39.06     1:20.09 (41.03)                                        
 23 Pak, Julie          13 LIAC-MR              1:24.83    1:20.50        
                  38.71     1:20.50 (41.79)                                        
 24 L'Heureux, Tory R   13 WSSC-NE              1:22.36    1:23.86        
                  38.74     1:23.86 (45.12)                                        
 25 Allen, Kimball R    13 WSSC-NE              1:31.88    1:26.39        
                  39.87     1:26.39 (46.52)                                        
 26 Morrison, Chenille  13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:27.67    1:27.89        
                  40.99     1:27.89 (46.90)                                        
 
Women 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:06.79  JRN
        2:09.09  JRB
        2:11.29  EZ
        2:18.99  ZONE
        2:20.99  SRME
        2:30.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rueda, Daniela      13 AGUA SWIM TEAM-MR    2:11.11    2:12.29 ZONE   
                  31.58     1:04.75 (33.17)     1:38.49 (33.74)     2:12.29 (33.80)
  2 Michalak, Agata     14 NYCC-MR              2:20.88    2:20.75 SRME   
                  32.75     1:08.04 (35.29)     1:44.83 (36.79)     2:20.75 (35.92)
  3 Skeivys, Maria E    14 NYCC-MR              2:21.18    2:20.97 SRME   
                  33.14     1:09.04 (35.90)     1:45.22 (36.18)     2:20.97 (35.75)
  4 Dewey, Kerry A      14 WSSC-NE              2:23.14    2:22.47 JO     
                  32.96     1:09.16 (36.20)     1:46.62 (37.46)     2:22.47 (35.85)
  5 DiPreta, Stephanie  13 LIAC-MR              2:25.68    2:23.97 JO     
                  33.71     1:10.43 (36.72)     1:47.47 (37.04)     2:23.97 (36.50)
  6 Tan, Emily A        13 LIAC-MR              2:22.88    2:24.07 JO     
                  33.18     1:09.46 (36.28)     1:46.73 (37.27)     2:24.07 (37.34)
  7 Torre, Melissa R    13 LIAC-MR              2:22.36    2:27.03 JO     
                  33.56     1:10.67 (37.11)     1:48.71 (38.04)     2:27.03 (38.32)
  8 Fuller, Kelsey M    14 WSSC-NE              2:31.88    2:28.26 JO     
                  34.16     1:12.13 (37.97)     1:50.84 (38.71)     2:28.26 (37.42)
  9 Donnelly, Alexandr  13 NORTH SHORE-MR       2:37.82    2:28.39 JO     
                  33.55     1:11.50 (37.95)     1:50.63 (39.13)     2:28.39 (37.76)
 10 Wilkins, Natalia M  13 LIAC-MR              2:26.39    2:30.63 JO     
                  34.01     1:12.33 (38.32)     1:51.52 (39.19)     2:30.63 (39.11)
 11 Corcoran, Veronica  14 WSSC-NE              2:35.96    2:32.68        
                  34.96     1:12.96 (38.00)     1:53.45 (40.49)     2:32.68 (39.23)
 12 Miller, Heather R   13 SACHEM-MR            2:45.22    2:33.36        
                  36.50     1:16.42 (39.92)     1:57.48 (41.06)     2:33.36 (35.88)
 13 Terzano, Gabby J    14 LIAC-MR              2:37.19    2:35.29        
                  35.74   2:35.29 (1:59.55)                                        
 14 Nunez, Ana          13 AGUA SWIM TEAM-MR    2:36.83    2:35.85        
                  34.08     1:13.45 (39.37)     1:54.92 (41.47)     2:35.85 (40.93)
 15 Maruo, Haruka       13 RIPTIDES-MR          2:36.67    2:37.34        
                  36.21     1:16.54 (40.33)     1:58.05 (41.51)     2:37.34 (39.29)
 16 Sanchez, Michelle   13 AGUA SWIM TEAM-MR    2:41.24    2:39.71        
                  37.28     1:17.80 (40.52)     2:01.09 (43.29)     2:39.71 (38.62)
 17 Littlefield, Danic  13 SACHEM-MR            2:43.49    2:39.76        
                  37.72     1:19.87 (42.15)     2:01.61 (41.74)     2:39.76 (38.15)
 18 Exposito, Sarah M   13 LIAC-MR              2:39.25    2:40.91        
                  35.91     1:17.02 (41.11)     1:59.73 (42.71)     2:40.91 (41.18)
 19 Schmitt, Katherine  14 AGUA SWIM TEAM-MR    3:14.60    2:42.44        
                  36.66     1:18.11 (41.45)     2:00.64 (42.53)     2:42.44 (41.80)
 20 Bakale, Lauren E    14 WSSC-NE              2:43.04    2:42.65        
                  36.19     1:18.28 (42.09)     2:02.13 (43.85)     2:42.65 (40.52)
 21 Lotito, Sam M       13 LIAC-MR              2:43.75    2:44.67        
                  37.70     1:19.20 (41.50)     2:02.67 (43.47)     2:44.67 (42.00)
 22 Schneider, Amanda   13 SACHEM-MR            2:44.43    2:45.24        
                  38.07     1:20.54 (42.47)     2:02.72 (42.18)     2:45.24 (42.52)
 23 Surette, Aly A      13 WSSC-NE              2:47.10    2:47.64        
                  38.27     1:20.34 (42.07)     2:04.36 (44.02)     2:47.64 (43.28)
 24 Karcher, Rebecca E  14 LIAC-MR              2:56.88    2:56.38        
                  38.70     1:22.63 (43.93)     2:10.40 (47.77)     2:56.38 (45.98)
 25 Pak, Julie          13 LIAC-MR              3:12.72    3:01.68        
                  39.86     1:24.63 (44.77)     2:13.21 (48.58)     3:01.68 (48.47)
 26 Bartolo, Nicole D   13 NORTH SHORE-MR       3:00.00    3:03.61        
                  41.04     1:28.39 (47.35)     2:16.90 (48.51)     3:03.61 (46.71)
 27 L'Heureux, Tory R   13 WSSC-NE              3:11.98    3:03.83        
                  40.41     1:27.41 (47.00)     2:17.93 (50.52)     3:03.83 (45.90)
 28 Allen, Kimball R    13 WSSC-NE              3:20.99    3:04.22        
                  40.44     1:28.92 (48.48)     2:18.21 (49.29)     3:04.22 (46.01)
 29 Morrison, Chenille  13 AGUA SWIM TEAM-MR    3:11.61    3:19.57        
                  41.19     1:32.32 (51.13)     2:26.37 (54.05)     3:19.57 (53.20)
 
Women 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:06.49  JRN
        1:07.89  JRB
        1:09.19  EZ
        1:14.19  ZONE
        1:16.99  SRME
        1:20.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Michalak, Agata     14 NYCC-MR              1:08.78    1:10.95 ZONE   
                  34.89     1:10.95 (36.06)                                        
  2 Rueda, Daniela      13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:12.40    1:11.67 ZONE   
                  35.31     1:11.67 (36.36)                                        
  3 Zarriello, Megan T  14 LIAC-MR              1:13.14    1:12.88 ZONE   
                  35.96     1:12.88 (36.92)                                        
  4 Lee, Abigail C      13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:14.54    1:15.75 SRME   
                  36.63     1:15.75 (39.12)                                        
  5 Torre, Melissa R    13 LIAC-MR              1:16.73    1:16.12 SRME   
                  37.52     1:16.12 (38.60)                                        
  6 La Comfora, Jenn N  14 WSSC-NE              1:18.43    1:16.72 SRME   
                  38.12     1:16.72 (38.60)                                        
  7 Skeivys, Maria E    14 NYCC-MR              1:12.14    1:16.96 SRME   
                  37.53     1:16.96 (39.43)                                        
  8 Hain, Karina A      13 NYCC-MR              1:11.35    1:17.99 JO     
                  37.93     1:17.99 (40.06)                                        
  9 Shiota, Lena A      13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:16.58    1:19.62 JO     
                  38.94     1:19.62 (40.68)                                        
 10 Case, Olivia        13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:17.97    1:19.70 JO     
                  38.96     1:19.70 (40.74)                                        
 11 Parker, Rachel      13 LIAC-MR              1:24.30    1:21.57        
                  38.87     1:21.57 (42.70)                                        
 12 Donnelly, Alexandr  13 NORTH SHORE-MR       1:21.25    1:21.73        
                  39.57     1:21.73 (42.16)                                        
 13 Goldson, Olivia R   13 LIAC-MR              1:25.86    1:23.11        
                  40.11     1:23.11 (43.00)                                        
 14 DiPreta, Stephanie  13 LIAC-MR              1:23.20    1:23.69        
                  40.94     1:23.69 (42.75)                                        
 15 Corcoran, Veronica  14 WSSC-NE              1:21.57    1:23.81        
                  40.58     1:23.81 (43.23)                                        
 16 Wilkins, Natalia M  13 LIAC-MR              1:26.21    1:25.77        
                  42.04     1:25.77 (43.73)                                        
 17 Exposito, Sarah M   13 LIAC-MR              1:26.00    1:27.34        
                  43.16     1:27.34 (44.18)                                        
 18 Nunez, Ana          13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:26.01    1:27.68        
                  42.75     1:27.68 (44.93)                                        
 19 Connor, Megan M     13 HAA-MR               1:32.25    1:31.04        
                  43.61     1:31.04 (47.43)                                        
 20 Leitman, Natalie S  13 LIAC-MR              1:31.32    1:32.24        
                  44.87     1:32.24 (47.37)                                        
 21 Sanchez, Michelle   13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:30.68    1:32.78        
                  44.67     1:32.78 (48.11)                                        
 22 L'Heureux, Tory R   13 WSSC-NE              1:39.79    1:35.03        
                  44.82     1:35.03 (50.21)                                        
 23 Bakale, Lauren E    14 WSSC-NE              1:38.04    1:39.17        
                  48.36     1:39.17 (50.81)                                        
 24 Surette, Aly A      13 WSSC-NE              1:39.52    1:40.88        
                  49.44     1:40.88 (51.44)                                        
 25 Bartolo, Nicole D   13 NORTH SHORE-MR       1:46.24    1:46.69        
                  51.07     1:46.69 (55.62)                                        
 
Women 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:22.79  JRN
        2:25.99  JRB
        2:28.29  EZ
        2:38.59  ZONE
        2:44.99  SRME
        2:54.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Michalak, Agata     14 NYCC-MR              2:26.38    2:31.34 ZONE   
                  36.10     1:14.40 (38.30)     1:53.41 (39.01)     2:31.34 (37.93)
  2 Rueda, Daniela      13 AGUA SWIM TEAM-MR    2:30.78    2:32.20 ZONE   
                  36.37     1:14.62 (38.25)     1:53.81 (39.19)     2:32.20 (38.39)
  3 Skeivys, Maria E    14 NYCC-MR              2:33.78    2:38.92 SRME   
                  37.59     1:17.52 (39.93)     1:58.44 (40.92)     2:38.92 (40.48)
  4 Torre, Melissa R    13 LIAC-MR              2:40.08    2:45.78 JO     
                  38.76     1:19.99 (41.23)     2:03.02 (43.03)     2:45.78 (42.76)
  5 La Comfora, Jenn N  14 WSSC-NE              2:48.85    2:46.24 JO     
                  38.67     1:20.43 (41.76)     2:03.28 (42.85)     2:46.24 (42.96)
  6 Goldson, Olivia R   13 LIAC-MR              2:53.60    2:54.00 JO     
                  40.19     1:24.92 (44.73)     2:09.80 (44.88)     2:54.00 (44.20)
  7 DiPreta, Stephanie  13 LIAC-MR              2:54.28    2:55.07        
                  41.89     1:26.35 (44.46)     2:10.89 (44.54)     2:55.07 (44.18)
  8 Donnelly, Alexandr  13 NORTH SHORE-MR       2:58.39    2:59.04        
                  41.16     1:26.37 (45.21)     2:13.68 (47.31)     2:59.04 (45.36)
  9 Miller, Heather R   13 SACHEM-MR            3:17.70    3:03.07        
                  42.34     1:29.18 (46.84)     2:16.44 (47.26)     3:03.07 (46.63)
 10 Schneider, Amanda   13 SACHEM-MR            3:14.57    3:14.94        
                  46.59     1:35.55 (48.96)     2:25.07 (49.52)     3:14.94 (49.87)
 
Women 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:14.89  JRN
        1:16.79  JRB
        1:18.69  EZ
        1:24.89  ZONE
        1:25.49  SRME
        1:31.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tan, Emily A        13 LIAC-MR              1:25.86    1:25.84 JO     
                  40.22     1:25.84 (45.62)                                        
  2 Maruo, Haruka       13 RIPTIDES-MR          1:27.50    1:28.80 JO     
                  42.15     1:28.80 (46.65)                                        
  3 Terzano, Gabby J    14 LIAC-MR              1:31.98    1:29.17 JO     
                  43.15     1:29.17 (46.02)                                        
  4 La Comfora, Jenn N  14 WSSC-NE              1:30.65    1:29.87 JO     
                  43.62     1:29.87 (46.25)                                        
  5 Fuller, Kelsey M    14 WSSC-NE              1:35.76    1:32.47        
                  44.85     1:32.47 (47.62)                                        
  6 Corcoran, Veronica  14 WSSC-NE              1:34.29    1:32.73        
                  44.36     1:32.73 (48.37)                                        
  7 Bakale, Lauren E    14 WSSC-NE              1:35.12    1:36.08        
                  44.79     1:36.08 (51.29)                                        
  8 Littlefield, Danic  13 SACHEM-MR            1:32.67    1:36.38        
                  45.46     1:36.38 (50.92)                                        
  9 Schmitt, Katherine  14 AGUA SWIM TEAM-MR    1:39.44    1:38.37        
                  46.87     1:38.37 (51.50)                                        
 10 Goldson, Olivia R   13 LIAC-MR              1:38.68    1:39.31        
                  47.92     1:39.31 (51.39)                                        
 11 Miller, Heather R   13 SACHEM-MR            1:33.68    1:40.34        
                  47.60     1:40.34 (52.74)                                        
 12 Lotito, Sam M       13 LIAC-MR              1:39.70    1:41.73        
                  49.52     1:41.73 (52.21)                                        
 13 Rosenbrock, Michel  14 HAA-MR               1:31.68    1:41.74        
                  48.30     1:41.74 (53.44)                                        
 14 Pak, Julie          13 LIAC-MR                   NT    1:41.76        
                  48.04     1:41.76 (53.72)                                        
 15 L'Heureux, Tory R   13 WSSC-NE              1:40.91    1:42.11        
                  47.75     1:42.11 (54.36)                                        
 16 Surette, Aly A      13 WSSC-NE              1:43.70    1:44.57        
                  49.79     1:44.57 (54.78)                                        
 17 Allen, Kimball R    13 WSSC-NE              1:51.88    1:44.63        
                  49.79     1:44.63 (54.84)                                        
 18 Rooney, Kimberly    13 HAA-MR               1:45.95    1:51.12        
                  50.40   1:51.12 (1:00.72)                                        
 19 Karcher, Rebecca E  14 LIAC-MR              1:49.02    1:51.67        
                  52.67     1:51.67 (59.00)                                        
 20 Connor, Megan M     13 HAA-MR               1:50.62    1:52.02        
                  53.10     1:52.02 (58.92)                                        
 21 Morrison, Chenille  13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:54.79    1:55.36        
                  54.44   1:55.36 (1:00.92)                                        
 22 Bartolo, Nicole D   13 NORTH SHORE-MR       1:50.00    1:56.25        
                  56.19   1:56.25 (1:00.06)                                        
 
Women 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:41.39  JRN
        2:44.99  JRB
        2:48.99  EZ
        3:00.79  ZONE
        3:05.99  SRME
        3:16.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Omary, Natalie M    14 AGUA SWIM TEAM-MR    3:00.25    2:59.34 ZONE   
                  41.02     1:26.76 (45.74)     2:13.44 (46.68)     2:59.34 (45.90)
  2 Case, Olivia        13 AGUA SWIM TEAM-MR    2:55.00    3:01.26 SRME   
                  42.48     1:27.65 (45.17)     2:15.47 (47.82)     3:01.26 (45.79)
  3 Tan, Emily A        13 LIAC-MR              3:08.29    3:05.23 SRME   
                  43.30     1:29.97 (46.67)     2:16.78 (46.81)     3:05.23 (48.45)
  4 Maruo, Haruka       13 RIPTIDES-MR          3:10.13    3:09.94 JO     
                  44.42     1:31.93 (47.51)     2:20.69 (48.76)     3:09.94 (49.25)
  5 Terzano, Gabby J    14 LIAC-MR              3:15.39    3:15.24 JO     
                  45.09     1:35.38 (50.29)     2:26.71 (51.33)     3:15.24 (48.53)
  6 Fuller, Kelsey M    14 WSSC-NE              3:18.99    3:17.36        
                  45.58     1:36.86 (51.28)     2:27.38 (50.52)     3:17.36 (49.98)
  7 Donnelly, Alexandr  13 NORTH SHORE-MR       3:13.45    3:21.92        
                  46.90     1:36.84 (49.94)     2:29.98 (53.14)     3:21.92 (51.94)
  8 Bakale, Lauren E    14 WSSC-NE              3:25.42    3:26.35        
                  45.29     1:38.78 (53.49)     2:33.89 (55.11)     3:26.35 (52.46)
  9 Goldson, Olivia R   13 LIAC-MR              3:40.00    3:28.29        
                  48.29     1:41.13 (52.84)     2:35.01 (53.88)     3:28.29 (53.28)
 10 Barratt, Anna D     14 AGUA SWIM TEAM-MR    3:35.45    3:35.68        
                  48.11     1:44.16 (56.05)     2:39.66 (55.50)     3:35.68 (56.02)
 11 Pak, Julie          13 LIAC-MR              3:37.57    3:38.13        
                  49.23     1:44.78 (55.55)     2:41.56 (56.78)     3:38.13 (56.57)
 12 Surette, Aly A      13 WSSC-NE              3:38.45    3:46.23        
                  50.92     1:48.53 (57.61)     2:47.82 (59.29)     3:46.23 (58.41)
 13 L'Heureux, Tory R   13 WSSC-NE              3:47.81    3:49.26        
                  49.20   1:49.87 (1:00.67)   2:52.79 (1:02.92)     3:49.26 (56.47)
 14 Morrison, Chenille  13 AGUA SWIM TEAM-MR    4:19.18    4:05.48        
                  56.31   1:58.56 (1:02.25)   3:01.79 (1:03.23)   4:05.48 (1:03.69)
 
Women 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:04.39  JRN
        1:05.79  JRB
        1:07.69  EZ
        1:12.29  ZONE
        1:13.49  SRME
        1:19.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Parker, Rachel      13 LIAC-MR              1:15.23    1:13.09 SRME   
                  34.24     1:13.09 (38.85)                                        
  2 Lee, Abigail C      13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:14.91    1:16.88 JO     
                  36.91     1:16.88 (39.97)                                        
  3 Corcoran, Veronica  14 WSSC-NE              1:20.88    1:17.94 JO     
                  36.17     1:17.94 (41.77)                                        
  3 Dewey, Kerry A      14 WSSC-NE              1:21.81    1:17.94 JO     
                  37.59     1:17.94 (40.35)                                        
  5 Case, Olivia        13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:17.53    1:18.53 JO     
                  35.95     1:18.53 (42.58)                                        
  6 Wilkins, Natalia M  13 LIAC-MR              1:20.61    1:19.97 JO     
                  37.10     1:19.97 (42.87)                                        
  7 Exposito, Sarah M   13 LIAC-MR              1:22.25    1:24.54        
                  38.80     1:24.54 (45.74)                                        
  8 DiPreta, Stephanie  13 LIAC-MR              1:26.70    1:24.89        
                  39.86     1:24.89 (45.03)                                        
  9 Littlefield, Danic  13 SACHEM-MR            1:31.26    1:28.91        
                  41.86     1:28.91 (47.05)                                        
 10 Rosenbrock, Michel  14 HAA-MR               1:21.47    1:29.15        
                  40.05     1:29.15 (49.10)                                        
 11 Schneider, Amanda   13 SACHEM-MR            1:29.03    1:31.74        
                  42.37     1:31.74 (49.37)                                        
 12 Sanchez, Michelle   13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:31.85    1:33.83        
                  44.04     1:33.83 (49.79)                                        
 13 Lotito, Sam M       13 LIAC-MR              1:34.19    1:36.12        
                  44.92     1:36.12 (51.20)                                        
 14 Nunez, Ana          13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:32.96    1:38.21        
                  44.48     1:38.21 (53.73)                                        
 15 Connor, Megan M     13 HAA-MR               1:36.24    1:38.52        
                  42.25     1:38.52 (56.27)                                        
 16 Bartolo, Nicole D   13 NORTH SHORE-MR       1:26.74    1:43.29        
                  48.68     1:43.29 (54.61)                                        
 
Women 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:21.19  JRN
        2:24.19  JRB
        2:27.89  EZ
        2:37.39  ZONE
        2:45.99  SRME
        2:55.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rueda, Daniela      13 AGUA SWIM TEAM-MR    2:33.20    2:30.69 ZONE   
                  33.37     1:11.71 (38.34)     1:51.39 (39.68)     2:30.69 (39.30)
  2 Dewey, Kerry A      14 WSSC-NE              2:51.99    2:49.44 JO     
                  36.27     1:21.45 (45.18)     2:05.96 (44.51)     2:49.44 (43.48)
  3 Parker, Rachel      13 LIAC-MR              2:54.15    2:50.77 JO     
                  35.75     1:19.37 (43.62)     2:05.43 (46.06)     2:50.77 (45.34)
  4 Exposito, Sarah M   13 LIAC-MR              3:01.58    2:58.08        
                  37.65     1:23.67 (46.02)     2:12.09 (48.42)     2:58.08 (45.99)
 
Women 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:23.69  JRN
        2:27.59  JRB
        2:28.89  EZ
        2:37.99  ZONE
        2:40.99  SRME
        2:50.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Michalak, Agata     14 NYCC-MR              2:36.41    2:37.18 ZONE   
                  33.31     1:11.60 (38.29)     2:01.54 (49.94)     2:37.18 (35.64)
  2 Hain, Karina A      13 NYCC-MR              2:31.90    2:37.38 ZONE   
                  34.36     1:14.31 (39.95)     2:01.21 (46.90)     2:37.38 (36.17)
  3 Skeivys, Maria E    14 NYCC-MR              2:36.08    2:39.10 SRME   
                  35.01     1:15.49 (40.48)     2:02.33 (46.84)     2:39.10 (36.77)
  4 Lee, Abigail C      13 AGUA SWIM TEAM-MR    2:42.93    2:43.26 JO     
                  34.50     1:16.23 (41.73)     2:06.55 (50.32)     2:43.26 (36.71)
  5 Tan, Emily A        13 LIAC-MR              2:44.07    2:44.55 JO     
                  36.90     1:19.93 (43.03)     2:07.30 (47.37)     2:44.55 (37.25)
  6 La Comfora, Jenn N  14 WSSC-NE              2:46.62    2:46.87 JO     
                  36.85     1:18.60 (41.75)     2:09.49 (50.89)     2:46.87 (37.38)
  7 Dewey, Kerry A      14 WSSC-NE              2:47.99    2:47.81 JO     
                  35.63     1:21.59 (45.96)     2:12.23 (50.64)     2:47.81 (35.58)
  8 Fuller, Kelsey M    14 WSSC-NE              2:56.88    2:48.50 JO     
                  36.69     1:22.17 (45.48)     2:11.39 (49.22)     2:48.50 (37.11)
  9 Corcoran, Veronica  14 WSSC-NE              2:55.56    2:49.78 JO     
                  35.87     1:19.77 (43.90)     2:11.56 (51.79)     2:49.78 (38.22)
 10 Wilkins, Natalia M  13 LIAC-MR              2:49.48    2:50.60 JO     
                  37.71     1:24.10 (46.39)     2:15.04 (50.94)     2:50.60 (35.56)
 11 Omary, Natalie M    14 AGUA SWIM TEAM-MR    2:50.67    2:52.90        
                  39.07     1:26.56 (47.49)     2:14.06 (47.50)     2:52.90 (38.84)
 12 Donnelly, Alexandr  13 NORTH SHORE-MR       2:50.39    2:52.94        
                  38.79     1:22.07 (43.28)     2:15.68 (53.61)     2:52.94 (37.26)
 13 Maruo, Haruka       13 RIPTIDES-MR          2:52.99    2:53.58        
                                  16.15 ( )   2:15.24 (1:59.09)     2:53.58 (38.34)
 14 Terzano, Gabby J    14 LIAC-MR              3:05.50    2:53.76        
                  37.36     1:24.84 (47.48)     2:15.74 (50.90)     2:53.76 (38.02)
 15 DiPreta, Stephanie  13 LIAC-MR              3:07.11    2:56.82        
                  40.57     1:24.72 (44.15)     2:20.89 (56.17)     2:56.82 (35.93)
 16 Exposito, Sarah M   13 LIAC-MR              2:56.17    2:57.49        
                  37.00     1:23.61 (46.61)     2:17.26 (53.65)     2:57.49 (40.23)
 17 Shiota, Lena A      13 AGUA SWIM TEAM-MR    2:51.65    2:58.29        
                  37.14     1:23.55 (46.41)     2:17.23 (53.68)     2:58.29 (41.06)
 18 Barratt, Anna D     14 AGUA SWIM TEAM-MR    2:59.57    3:00.92        
                  41.46     1:27.54 (46.08)     2:21.94 (54.40)     3:00.92 (38.98)
 19 Nunez, Ana          13 AGUA SWIM TEAM-MR    3:03.69    3:06.72        
                  42.51     1:28.42 (45.91)     2:26.01 (57.59)     3:06.72 (40.71)
 20 Connor, Megan M     13 HAA-MR               3:11.58    3:09.31        
                  43.39     1:32.63 (49.24)     2:30.78 (58.15)     3:09.31 (38.53)
 21 Surette, Aly A      13 WSSC-NE              3:13.54    3:13.20        
                  43.33     1:36.30 (52.97)     2:30.97 (54.67)     3:13.20 (42.23)
 22 Sanchez, Michelle   13 AGUA SWIM TEAM-MR    3:04.53    3:14.07        
                  43.57     1:36.21 (52.64)     2:33.70 (57.49)     3:14.07 (40.37)
 23 Bartolo, Nicole D   13 NORTH SHORE-MR       3:38.20    3:26.43        
                  48.41     1:42.89 (54.48)     2:42.15 (59.26)     3:26.43 (44.28)
 24 Morrison, Chenille  13 AGUA SWIM TEAM-MR    3:36.12    3:45.96        
                  51.52   1:54.33 (1:02.81)   2:56.91 (1:02.58)     3:45.96 (49.05)
 
Women Senior 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          27.39  JRN
          27.79  JRB
          28.49  EZ
          30.59  SRME
          31.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fritsch, Kristina   16 NYCC-MR                   NT      29.83 SRME   
  2 Kristic, Marta      16 AGUA SWIM TEAM-MR      29.45      29.95 SRME   
  3 Allen, Avery C      15 WSSC-NE                32.08      30.65 JO     
  4 Powers, Michelle C  16 UNATTACHED-MR          30.30      30.93 JO     
  5 Martinez, Bianca M  17 NYCC-MR                30.35      31.45 JO     
  6 L'Heureux, Vanessa  15 WSSC-NE                32.65      31.67 JO     
  7 Kleinbart, Jessica  15 AGUA SWIM TEAM-MR      32.71      31.91 JO     
  8 Fuller, McKayla L   16 WSSC-NE                32.84      32.03        
  9 Bransfield, Sammy   16 LIAC-MR                32.82      32.04        
 10 Reilly, Caitlin N   15 WSSC-NE                31.67      32.14        
 11 Shanley, Kelly M    15 LIAC-MR                31.41      32.36        
 12 Izquierdo, Laura E  16 LIAC-MR                32.83      32.95        
 13 Logan, Colleen M    16 LIAC-MR                32.97      33.03        
 14 Torre, Brittany M   15 LIAC-MR                35.59      36.61        
 
Women Senior 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          58.89  JRN
        1:00.19  JRB
        1:01.39  EZ
        1:05.99  SRME
        1:08.49  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cho, Rachel S       12 LIAC-MR              1:04.70    1:04.17 SRME   
                  31.39     1:04.17 (32.78)                                        
  2 Fritsch, Kristina   16 NYCC-MR              1:02.88    1:04.46 SRME   
                  31.47     1:04.46 (32.99)                                        
  3 Masterson, Keri E   19 LIAC-MR              1:01.50    1:04.99 SRME   
                  30.93     1:04.99 (34.06)                                        
  4 Kristic, Marta      16 AGUA SWIM TEAM-MR    1:04.19    1:06.20 JO     
                  31.55     1:06.20 (34.65)                                        
  5 Allen, Avery C      15 WSSC-NE              1:10.64    1:06.41 JO     
                  32.63     1:06.41 (33.78)                                        
  6 Lyons, Mairead A    16 WSSC-NE              1:08.18    1:06.94 JO     
                  32.84     1:06.94 (34.10)                                        
  7 Winkler, Caitlin M  17 NYCC-MR              1:05.00    1:07.34 JO     
                  32.92     1:07.34 (34.42)                                        
  8 L'Heureux, Vanessa  15 WSSC-NE              1:10.11    1:07.49 JO     
                  32.40     1:07.49 (35.09)                                        
  9 Dinsmore, Brooke T  15 WSSC-NE              1:11.99    1:07.60 JO     
                  32.82     1:07.60 (34.78)                                        
 10 Martinez, Bianca M  17 NYCC-MR              1:03.60    1:08.17 JO     
                  32.50     1:08.17 (35.67)                                        
 11 Fuller, McKayla L   16 WSSC-NE              1:10.00    1:08.78        
                  33.24     1:08.78 (35.54)                                        
 12 Moore, Jhanna       16 AGUA SWIM TEAM-MR    1:05.19    1:09.04        
                  33.30     1:09.04 (35.74)                                        
 13 Logan, Colleen M    16 LIAC-MR              1:09.29    1:09.07        
                  33.29     1:09.07 (35.78)                                        
 14 Shanley, Kelly M    15 LIAC-MR              1:06.49    1:09.13        
                  33.32     1:09.13 (35.81)                                        
 15 Reilly, Caitlin N   15 WSSC-NE              1:10.88    1:11.40        
                  33.83     1:11.40 (37.57)                                        
 16 Plaschka, Jade      16 HAA-MR               1:06.46    1:11.59        
                  34.40     1:11.59 (37.19)                                        
 17 Leonardo, Cassandr  17 LIAC-MR              1:10.68    1:11.73        
                  34.47     1:11.73 (37.26)                                        
 18 Winters, Allie      16 LIAC-MR              1:12.29    1:12.10        
                  34.44     1:12.10 (37.66)                                        
 19 Izquierdo, Laura E  16 LIAC-MR              1:13.11    1:12.39        
                  33.97     1:12.39 (38.42)                                        
 20 Torre, Brittany M   15 LIAC-MR              1:16.04    1:17.60        
                  37.25     1:17.60 (40.35)                                        
 21 Vanwinkle, Tara J   15 NORTH SHORE-MR       1:13.82    1:18.47        
                  37.36     1:18.47 (41.11)                                        
 22 Kinney, Samantha M  16 SACHEM-MR            1:18.59    1:22.02        
                  39.68     1:22.02 (42.34)                                        
 
Women Senior 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:06.79  JRN
        2:09.09  JRB
        2:11.29  EZ
        2:20.99  SRME
        2:29.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Smith, Ashley A     15 LIAC-MR              2:14.56    2:13.22 SRME   
                  31.80     1:06.11 (34.31)     1:40.21 (34.10)     2:13.22 (33.01)
  2 Zarriello, Megan T  14 LIAC-MR              2:12.37    2:13.36 SRME   
                  31.90     1:05.89 (33.99)     1:40.06 (34.17)     2:13.36 (33.30)
  3 Alejandro, Tricia   17 AGUA SWIM TEAM-MR    2:13.29    2:18.24 SRME   
                  32.62     1:07.21 (34.59)     1:43.15 (35.94)     2:18.24 (35.09)
  4 Pavlin, Mekala      15 AGUA SWIM TEAM-MR    2:20.86    2:18.32 SRME   
                  32.48     1:07.72 (35.24)     1:43.62 (35.90)     2:18.32 (34.70)
  5 Winkler, Caitlin M  17 NYCC-MR              2:15.82    2:18.38 SRME   
                  32.33     1:07.52 (35.19)     1:43.18 (35.66)     2:18.38 (35.20)
  6 Cho, Rachel S       12 LIAC-MR              2:19.38    2:18.42 SRME   
                  32.93     1:08.65 (35.72)     1:44.27 (35.62)     2:18.42 (34.15)
  7 Fritsch, Kristina   16 NYCC-MR              2:14.82    2:19.04 SRME   
                  32.41     1:07.87 (35.46)     1:43.69 (35.82)     2:19.04 (35.35)
  8 Dinsmore, Brooke T  15 WSSC-NE              2:28.99    2:21.12 JO     
                  32.73     1:08.68 (35.95)     1:45.54 (36.86)     2:21.12 (35.58)
  9 Shanley, Kelly M    15 LIAC-MR              2:19.85    2:21.28 JO     
                  33.27     1:08.67 (35.40)     1:45.12 (36.45)     2:21.28 (36.16)
 10 Bucaria, Kristen    17 HAA-MR               2:16.64    2:21.69 JO     
                  33.20     1:09.23 (36.03)     1:46.21 (36.98)     2:21.69 (35.48)
 11 Lyons, Mairead A    16 WSSC-NE              2:27.48    2:21.82 JO     
                  32.78     1:09.56 (36.78)     1:47.30 (37.74)     2:21.82 (34.52)
 12 Allen, Avery C      15 WSSC-NE              2:26.99    2:22.02 JO     
                  31.81     1:07.54 (35.73)     1:44.90 (37.36)     2:22.02 (37.12)
 13 Logan, Colleen M    16 LIAC-MR              2:25.71    2:24.07 JO     
                  33.29     1:09.82 (36.53)     1:47.27 (37.45)     2:24.07 (36.80)
 14 Fuller, McKayla L   16 WSSC-NE              2:27.33    2:24.57 JO     
                  32.67     1:09.34 (36.67)     1:47.57 (38.23)     2:24.57 (37.00)
 15 Kristic, Marta      16 AGUA SWIM TEAM-MR    2:20.30    2:26.55 JO     
                  32.15     1:07.90 (35.75)     1:47.61 (39.71)     2:26.55 (38.94)
 16 Moore, Jhanna       16 AGUA SWIM TEAM-MR    2:23.01    2:27.26 JO     
                  34.23     1:11.20 (36.97)     1:50.15 (38.95)     2:27.26 (37.11)
 17 L'Heureux, Vanessa  15 WSSC-NE              2:29.82    2:27.37 JO     
                  32.65     1:09.33 (36.68)     1:47.69 (38.36)     2:27.37 (39.68)
 18 Hahn, Abby          15 NYCC-MR              2:26.79    2:27.43 JO     
                  34.95     1:12.63 (37.68)     1:50.78 (38.15)     2:27.43 (36.65)
 19 Blom, Danielle      16 HAA-MR               2:21.44    2:34.00        
                  34.95        39.39 (4.44)   1:54.46 (1:15.07)     2:34.00 (39.54)
 20 Reilly, Caitlin N   15 WSSC-NE              2:32.77    2:36.54        
                  34.17     1:14.04 (39.87)     1:55.77 (41.73)     2:36.54 (40.77)
 21 Izquierdo, Laura E  16 LIAC-MR              2:39.35    2:38.31        
                  34.79     1:16.04 (41.25)     1:58.51 (42.47)     2:38.31 (39.80)
 22 Winters, Allie      16 LIAC-MR              2:35.56    2:38.40        
                  34.10     1:14.29 (40.19)     1:56.89 (42.60)     2:38.40 (41.51)
 23 Vanwinkle, Tara J   15 NORTH SHORE-MR       2:41.71    2:50.09        
                  37.38     1:20.64 (43.26)     2:05.69 (45.05)     2:50.09 (44.40)
 24 Xue, Rosalia S      15 HS-MR                2:55.04    3:00.68        
                  40.03     1:26.78 (46.75)     2:15.46 (48.68)     3:00.68 (45.22)
 
Women Senior 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        9:06.69  JRN
        9:15.99  JRB
        9:29.49  EZ
       10:29.99  SRME
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zarriello, Megan T  14 LIAC-MR              9:22.22    9:22.15 EZ     
                  32.98     1:08.05 (35.07)     1:43.14 (35.09)     2:18.42 (35.28)
        2:53.39 (34.97)     3:28.47 (35.08)     4:03.74 (35.27)     4:39.11 (35.37)
        5:14.66 (35.55)     5:50.00 (35.34)     6:25.52 (35.52)     7:01.10 (35.58)
        7:36.63 (35.53)     8:12.21 (35.58)     8:47.57 (35.36)     9:22.15 (34.58)
  2 Rueda, Daniela      13 AGUA SWIM TEAM-MR    9:26.40    9:26.21 EZ     
                  32.94     1:08.11 (35.17)     1:36.29 (28.18)     2:18.97 (42.68)
        2:54.31 (35.34)     3:29.45 (35.14)     4:04.97 (35.52)     4:40.39 (35.42)
        5:15.96 (35.57)     5:51.61 (35.65)     6:27.37 (35.76)     7:03.48 (36.11)
        7:39.28 (35.80)     8:15.36 (36.08)     8:42.74 (27.38)     9:26.21 (43.47)
  3 Smith, Ashley A     15 LIAC-MR              9:30.44    9:35.61 SRME   
                  33.04     1:08.58 (35.54)     1:43.53 (34.95)     2:19.53 (36.00)
        2:54.68 (35.15)     3:30.77 (36.09)     4:06.94 (36.17)     4:43.34 (36.40)
        5:19.91 (36.57)     5:56.79 (36.88)     6:33.66 (36.87)     7:10.79 (37.13)
        7:47.48 (36.69)     8:24.29 (36.81)     9:00.26 (35.97)     9:35.61 (35.35)
  4 Skeivys, Maria E    14 NYCC-MR             10:06.01    9:52.95 SRME   
                  34.05     1:10.32 (36.27)     1:47.67 (37.35)     2:24.94 (37.27)
        3:02.42 (37.48)     3:39.90 (37.48)     4:17.51 (37.61)     4:55.17 (37.66)
        5:32.76 (37.59)     6:10.00 (37.24)     6:47.55 (37.55)     7:25.02 (37.47)
        8:02.70 (37.68)     8:40.00 (37.30)     9:17.38 (37.38)     9:52.95 (35.57)
  5 Pavlin, Mekala      15 AGUA SWIM TEAM-MR    9:55.21    9:53.21 SRME   
                  34.54     1:11.96 (37.42)     1:49.56 (37.60)     2:26.93 (37.37)
        3:04.16 (37.23)     3:41.65 (37.49)     4:19.46 (37.81)     4:56.92 (37.46)
        5:34.36 (37.44)     6:11.75 (37.39)     6:49.10 (37.35)     7:26.46 (37.36)
        8:03.65 (37.19)     8:41.15 (37.50)     9:18.18 (37.03)     9:53.21 (35.03)
  6 Cho, Rachel S       12 LIAC-MR             10:03.02    9:53.89 SRME   
                  24.20     1:12.61 (48.41)     1:50.16 (37.55)     2:27.86 (37.70)
        3:05.10 (37.24)     3:42.04 (36.94)     4:19.30 (37.26)     4:56.68 (37.38)
        5:33.81 (37.13)     6:10.52 (36.71)     6:47.49 (36.97)     7:24.49 (37.00)
        8:02.08 (37.59)     8:39.51 (37.43)     9:06.28 (26.77)     9:53.89 (47.61)
  7 Alejandro, Tricia   17 AGUA SWIM TEAM-MR    9:49.56    9:54.37 SRME   
                  33.35     1:08.90 (35.55)     1:45.83 (36.93)     2:23.11 (37.28)
        3:00.51 (37.40)     3:38.18 (37.67)     4:16.00 (37.82)     4:53.77 (37.77)
        5:31.95 (38.18)     6:10.09 (38.14)     6:48.01 (37.92)     7:26.04 (38.03)
        8:04.05 (38.01)     8:41.77 (37.72)     9:18.61 (36.84)     9:54.37 (35.76)
  8 Dewey, Kerry A      14 WSSC-NE             10:07.33    9:59.17 SRME   
                  34.36     1:12.26 (37.90)     1:50.10 (37.84)     2:27.74 (37.64)
        3:05.62 (37.88)     3:43.73 (38.11)     4:21.80 (38.07)     4:59.82 (38.02)
        5:37.60 (37.78)     6:15.18 (37.58)     6:52.97 (37.79)     7:30.89 (37.92)
        8:08.42 (37.53)     8:45.88 (37.46)     9:23.08 (37.20)     9:59.17 (36.09)
  9 Dinsmore, Brooke T  15 WSSC-NE             10:28.67   10:03.85 SRME   
                  33.33     1:10.06 (36.73)     1:47.93 (37.87)     2:25.39 (37.46)
        3:03.32 (37.93)     3:41.81 (38.49)     4:20.18 (38.37)     4:58.93 (38.75)
        5:37.39 (38.46)     6:16.30 (38.91)     6:47.93 (31.63)     7:33.07 (45.14)
        8:11.26 (38.19)     8:49.78 (38.52)     9:27.54 (37.76)    10:03.85 (36.31)
 10 Hutchinson-Maddox,  15 AGUA SWIM TEAM-MR    9:52.28   10:05.13 SRME   
                  34.47     1:12.12 (37.65)     1:49.87 (37.75)     2:27.58 (37.71)
        3:05.47 (37.89)     3:43.42 (37.95)     4:21.31 (37.89)     4:59.54 (38.23)
        5:37.77 (38.23)     6:16.13 (38.36)     6:54.33 (38.20)     7:32.79 (38.46)
        8:11.01 (38.22)     8:49.14 (38.13)     9:27.23 (38.09)    10:05.13 (37.90)
 11 Shanley, Kelly M    15 LIAC-MR             10:10.45   10:08.66 SRME   
                  33.64     1:09.67 (36.03)     1:46.57 (36.90)     2:24.21 (37.64)
        3:01.98 (37.77)     3:40.33 (38.35)     4:18.23 (37.90)     4:56.99 (38.76)
        5:35.50 (38.51)     6:15.09 (39.59)     6:54.15 (39.06)     7:33.54 (39.39)
        8:12.36 (38.82)     8:50.91 (38.55)     9:15.26 (24.35)    10:08.66 (53.40)
 12 Logan, Colleen M    16 LIAC-MR             10:08.23   10:12.92 SRME   
                  33.93     1:10.71 (36.78)     1:48.78 (38.07)     2:26.71 (37.93)
        3:05.23 (38.52)     3:43.32 (38.09)     4:21.76 (38.44)     4:59.49 (37.73)
        5:40.99 (41.50)     6:20.35 (39.36)     6:59.75 (39.40)     7:38.73 (38.98)
        8:17.53 (38.80)     8:56.65 (39.12)     9:35.14 (38.49)    10:12.92 (37.78)
 13 Torre, Melissa R    13 LIAC-MR             10:26.16   10:19.40 SRME   
                  33.96     1:12.37 (38.41)     1:51.69 (39.32)     2:30.43 (38.74)
        2:54.94 (24.51)     3:49.29 (54.35)     4:18.90 (29.61)     5:08.51 (49.61)
        5:41.45 (32.94)     6:28.12 (46.67)     7:07.20 (39.08)     7:46.46 (39.26)
        8:25.65 (39.19)     9:04.93 (39.28)     9:32.39 (27.46)    10:19.40 (47.01)
 14 Zawatson, Cady      12 LIAC-MR             10:30.00   10:19.70 SRME   
                  34.30     1:12.23 (37.93)     1:51.94 (39.71)     2:31.02 (39.08)
        3:10.47 (39.45)     3:50.00 (39.53)     4:21.01 (31.01)     5:09.45 (48.44)
        5:42.56 (33.11)     6:28.48 (45.92)     7:07.61 (39.13)     7:46.55 (38.94)
        8:15.17 (28.62)     9:04.92 (49.75)     9:38.70 (33.78)    10:19.70 (41.00)
 15 Fuller, McKayla L   16 WSSC-NE             10:34.01   10:24.47 SRME   
                  33.16     1:10.04 (36.88)     1:38.78 (28.74)     2:26.95 (48.17)
        3:05.81 (38.86)     3:45.75 (39.94)     4:14.48 (28.73)     5:05.43 (50.95)
        5:35.95 (30.52)     6:25.39 (49.44)     6:53.27 (27.88)     7:45.98 (52.71)
        8:15.17 (29.19)     9:06.27 (51.10)     9:35.92 (29.65)    10:24.47 (48.55)
 16 Barratt, Anna D     14 AGUA SWIM TEAM-MR   10:25.78   10:36.43        
                  35.26     1:14.96 (39.70)     1:55.49 (40.53)     2:36.07 (40.58)
        3:16.27 (40.20)     3:56.85 (40.58)     4:36.74 (39.89)     5:17.38 (40.64)
        5:57.63 (40.25)     6:37.78 (40.15)     7:18.04 (40.26)     7:58.36 (40.32)
        8:38.41 (40.05)     9:18.71 (40.30)     9:47.69 (28.98)    10:36.43 (48.74)
 17 DiPreta, Stephanie  13 LIAC-MR             10:23.37   10:37.63        
                  34.28     1:11.61 (37.33)     1:42.21 (30.60)     2:29.01 (46.80)
        3:08.74 (39.73)     3:47.75 (39.01)     4:26.73 (38.98)     5:04.31 (37.58)
        5:49.04 (44.73)     6:28.76 (39.72)     7:08.45 (39.69)     7:50.78 (42.33)
        8:33.19 (42.41)     9:15.79 (42.60)     9:42.85 (27.06)    10:37.63 (54.78)
 
Women Senior 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:06.49  JRN
        1:07.89  JRB
        1:09.19  EZ
        1:16.99  SRME
        1:19.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Foley, Kay E        19 WSSC-NE              1:11.52    1:12.76 SRME   
                  35.88     1:12.76 (36.88)                                        
  2 Cho, Rachel S       12 LIAC-MR              1:15.72    1:14.24 SRME   
                  35.65     1:14.24 (38.59)                                        
  3 Alejandro, Tricia   17 AGUA SWIM TEAM-MR    1:12.58    1:15.61 SRME   
                  37.70     1:15.61 (37.91)                                        
  4 Fritsch, Kristina   16 NYCC-MR              1:12.33    1:16.33 SRME   
                  37.44     1:16.33 (38.89)                                        
  5 Shanley, Kelly M    15 LIAC-MR              1:19.67    1:20.02        
                  39.55     1:20.02 (40.47)                                        
  6 Allen, Avery C      15 WSSC-NE              1:26.99    1:21.10        
                  39.86     1:21.10 (41.24)                                        
  7 Zawatson, Cady      12 LIAC-MR              1:20.99    1:21.18        
                  39.55     1:21.18 (41.63)                                        
  8 Powers, Michelle C  16 UNATTACHED-MR        1:20.00    1:21.68        
                  39.46     1:21.68 (42.22)                                        
  9 Pavlin, Mekala      15 AGUA SWIM TEAM-MR    1:21.41    1:22.54        
                  40.52     1:22.54 (42.02)                                        
 10 Reilly, Caitlin N   15 WSSC-NE              1:24.88    1:23.08        
                  40.02     1:23.08 (43.06)                                        
 11 Lyons, Mairead A    16 WSSC-NE              1:20.13    1:23.65        
                  40.41     1:23.65 (43.24)                                        
 12 Torre, Brittany M   15 LIAC-MR              1:26.18    1:25.44        
                  42.18     1:25.44 (43.26)                                        
 13 Izquierdo, Laura E  16 LIAC-MR              1:30.01    1:29.92        
                  43.95     1:29.92 (45.97)                                        
 14 Kleinbart, Jessica  15 AGUA SWIM TEAM-MR    1:31.75    1:33.16        
                  44.90     1:33.16 (48.26)                                        
 15 Leitman, Natalie S  13 LIAC-MR              1:45.00    1:33.75        
                  45.99     1:33.75 (47.76)                                        
 
Women Senior 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:22.79  JRN
        2:25.99  JRB
        2:28.29  EZ
        2:44.99  SRME
        2:49.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Foley, Kay E        19 WSSC-NE              2:26.52    2:31.16 SRME   
                  36.57     1:15.59 (39.02)     1:54.23 (38.64)     2:31.16 (36.93)
  2 Zarriello, Megan T  14 LIAC-MR              2:29.11    2:31.24 SRME   
                  37.02     1:15.23 (38.21)     1:53.89 (38.66)     2:31.24 (37.35)
  3 Alejandro, Tricia   17 AGUA SWIM TEAM-MR    2:30.91    2:37.18 SRME   
                  38.22     1:18.16 (39.94)     1:58.25 (40.09)     2:37.18 (38.93)
  4 Shanley, Kelly M    15 LIAC-MR              2:40.52    2:43.19 SRME   
                  39.89     1:21.44 (41.55)     2:02.94 (41.50)     2:43.19 (40.25)
  5 Fritsch, Kristina   16 NYCC-MR              2:35.54    2:43.56 SRME   
                  39.27     1:20.42 (41.15)     2:02.86 (42.44)     2:43.56 (40.70)
  6 Cho, Rachel S       12 LIAC-MR              2:39.61    2:43.59 SRME   
                  39.02     1:20.18 (41.16)     2:02.55 (42.37)     2:43.59 (41.04)
  7 Smith, Ashley A     15 LIAC-MR              2:37.60    2:43.97 SRME   
                  39.61     1:21.59 (41.98)     2:03.16 (41.57)     2:43.97 (40.81)
  8 Takimoto, Tayna B   16 WSSC-NE              2:44.88    2:46.25 JO     
                  38.06     1:19.59 (41.53)     2:02.75 (43.16)     2:46.25 (43.50)
  9 Moore, Jhanna       16 AGUA SWIM TEAM-MR    2:42.39    2:46.30 JO     
                  39.66     1:22.17 (42.51)     2:05.56 (43.39)     2:46.30 (40.74)
 10 Allen, Avery C      15 WSSC-NE              2:50.99    2:50.90        
                  40.78     1:23.53 (42.75)     2:08.08 (44.55)     2:50.90 (42.82)
 11 Winters, Allie      16 LIAC-MR              2:53.87    2:58.89        
                  42.08     1:28.40 (46.32)     2:13.90 (45.50)     2:58.89 (44.99)
 12 Torre, Brittany M   15 LIAC-MR              3:10.50    3:06.94        
                  43.15     1:29.81 (46.66)     2:18.61 (48.80)     3:06.94 (48.33)
 13 Kinney, Samantha M  16 SACHEM-MR            3:31.77    3:25.49        
                  47.11     1:38.70 (51.59)     2:31.92 (53.22)     3:25.49 (53.57)
 
Women Senior 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:14.89  JRN
        1:16.79  JRB
        1:18.69  EZ
        1:25.49  SRME
        1:29.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Martinez, Bianca M  17 NYCC-MR              1:17.61    1:20.34 SRME   
                  37.90     1:20.34 (42.44)                                        
  2 Michalak, Zuzanna   16 NYCC-MR              1:21.72    1:21.84 SRME   
                  38.76     1:21.84 (43.08)                                        
  3 Hahn, Abby          15 NYCC-MR              1:22.64    1:26.17 JO     
                  41.12     1:26.17 (45.05)                                        
  4 Bransfield, Sammy   16 LIAC-MR              1:22.44    1:26.63 JO     
                  40.95     1:26.63 (45.68)                                        
  5 L'Heureux, Vanessa  15 WSSC-NE              1:28.99    1:27.85 JO     
                  40.77     1:27.85 (47.08)                                        
  6 Dinsmore, Brooke T  15 WSSC-NE              1:33.99    1:29.72 JO     
                  43.08     1:29.72 (46.64)                                        
  7 Reilly, Caitlin N   15 WSSC-NE              1:32.93    1:33.02        
                  43.14     1:33.02 (49.88)                                        
  8 Rubin, Ada L        16 AGUA SWIM TEAM-MR    1:31.05    1:36.64        
                  46.08     1:36.64 (50.56)                                        
  9 Plaschka, Jade      16 HAA-MR               1:35.95    1:39.87        
                  47.12     1:39.87 (52.75)                                        
 10 Vanwinkle, Tara J   15 NORTH SHORE-MR       1:36.41    1:41.49        
                  48.58     1:41.49 (52.91)                                        
 11 Izquierdo, Laura E  16 LIAC-MR              1:38.97    1:42.11        
                  48.41     1:42.11 (53.70)                                        
 12 Kinney, Samantha M  16 SACHEM-MR            1:41.89    1:46.77        
                  51.18     1:46.77 (55.59)                                        
 13 Xue, Rosalia S      15 HS-MR                1:39.91    1:48.67        
                  52.46     1:48.67 (56.21)                                        
 
Women Senior 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:41.39  JRN
        2:44.99  JRB
        2:48.99  EZ
        3:05.99  SRME
        3:14.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Martinez, Bianca M  17 NYCC-MR              2:47.50    2:52.52 SRME   
                  39.57     1:23.70 (44.13)     2:08.21 (44.51)     2:52.52 (44.31)
  2 Michalak, Zuzanna   16 NYCC-MR              2:54.24    3:03.94 SRME   
                  41.48     1:27.36 (45.88)     2:15.87 (48.51)     3:03.94 (48.07)
  3 Takimoto, Tayna B   16 WSSC-NE              3:07.72    3:07.43 JO     
                  42.19     1:29.83 (47.64)     2:18.84 (49.01)     3:07.43 (48.59)
  4 Dinsmore, Brooke T  15 WSSC-NE              3:18.88    3:08.64 JO     
                  44.26     1:32.90 (48.64)     2:21.38 (48.48)     3:08.64 (47.26)
  5 L'Heureux, Vanessa  15 WSSC-NE              3:08.11    3:20.61        
                  44.60     1:35.89 (51.29)     2:28.21 (52.32)     3:20.61 (52.40)
  6 Reilly, Caitlin N   15 WSSC-NE              3:15.86    3:27.33        
                  45.96     1:38.77 (52.81)     2:33.16 (54.39)     3:27.33 (54.17)
 
Women Senior 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:04.39  JRN
        1:05.79  JRB
        1:07.69  EZ
        1:13.49  SRME
        1:18.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Masterson, Keri E   19 LIAC-MR              1:05.00    1:09.31 SRME   
                  32.28     1:09.31 (37.03)                                        
  2 Lyons, Mairead A    16 WSSC-NE              1:11.39    1:09.69 SRME   
                  33.08     1:09.69 (36.61)                                        
  3 Rueda, Daniela      13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:08.55    1:09.71 SRME   
                  33.20     1:09.71 (36.51)                                        
  4 Takimoto, Tayna B   16 WSSC-NE              1:12.03    1:12.72 SRME   
                  32.69     1:12.72 (40.03)                                        
  5 Bucaria, Kristen    17 HAA-MR               1:07.46    1:13.01 SRME   
                  33.62     1:13.01 (39.39)                                        
  6 Martinez, Bianca M  17 NYCC-MR              1:12.43    1:13.26 SRME   
                  33.64     1:13.26 (39.62)                                        
  7 Smith, Ashley A     15 LIAC-MR              1:12.85    1:13.28 SRME   
                  35.39     1:13.28 (37.89)                                        
  8 Bransfield, Sammy   16 LIAC-MR              1:12.51    1:13.70 JO     
                  35.14     1:13.70 (38.56)                                        
  9 Michalak, Zuzanna   16 NYCC-MR              1:16.78    1:13.91 JO     
                  34.08     1:13.91 (39.83)                                        
 10 Pavlin, Mekala      15 AGUA SWIM TEAM-MR    1:15.73    1:14.95 JO     
                  35.41     1:14.95 (39.54)                                        
 11 Plaschka, Jade      16 HAA-MR               1:12.87    1:16.18 JO     
                  35.55     1:16.18 (40.63)                                        
 12 Rubin, Ada L        16 AGUA SWIM TEAM-MR    1:15.89    1:18.30 JO     
                  36.42     1:18.30 (41.88)                                        
 13 Leonardo, Cassandr  17 LIAC-MR              1:19.70    1:23.16        
                  39.03     1:23.16 (44.13)                                        
 14 Torre, Brittany M   15 LIAC-MR              1:25.38    1:28.83        
                  41.55     1:28.83 (47.28)                                        
 15 Xue, Rosalia S      15 HS-MR                1:33.92    1:35.25        
                  45.09     1:35.25 (50.16)                                        
 
Women Senior 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:21.19  JRN
        2:24.19  JRB
        2:27.89  EZ
        2:45.99  SRME
        2:50.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Smith, Ashley A     15 LIAC-MR              2:32.00    2:33.85 SRME   
                  34.47     1:13.59 (39.12)     1:54.50 (40.91)     2:33.85 (39.35)
  2 Lyons, Mairead A    16 WSSC-NE              2:40.20    2:36.48 SRME   
                  34.01     1:13.40 (39.39)     1:54.81 (41.41)     2:36.48 (41.67)
  3 Bransfield, Sammy   16 LIAC-MR              2:37.16    2:37.19 SRME   
                  35.55     1:15.28 (39.73)     1:56.45 (41.17)     2:37.19 (40.74)
  4 Hutchinson-Maddox,  15 AGUA SWIM TEAM-MR    2:33.25    2:40.05 SRME   
                  35.61     1:16.93 (41.32)     1:59.40 (42.47)     2:40.05 (40.65)
  5 Takimoto, Tayna B   16 WSSC-NE              2:44.20    2:49.01 JO     
                  34.93     1:16.85 (41.92)     2:02.74 (45.89)     2:49.01 (46.27)
 
Women Senior 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:23.69  JRN
        2:27.59  JRB
        2:28.89  EZ
        2:40.99  SRME
        2:49.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Foley, Kay E        19 WSSC-NE              2:33.06    2:34.28 SRME   
                  34.24     1:13.89 (39.65)     1:58.75 (44.86)     2:34.28 (35.53)
  2 Alejandro, Tricia   17 AGUA SWIM TEAM-MR    2:31.77    2:36.67 SRME   
                  34.58     1:14.71 (40.13)     2:01.81 (47.10)     2:36.67 (34.86)
  3 Martinez, Bianca M  17 NYCC-MR              2:38.28    2:39.35 SRME   
                  33.88     1:19.85 (45.97)     2:03.58 (43.73)     2:39.35 (35.77)
  4 Fritsch, Kristina   16 NYCC-MR              2:35.89    2:39.41 SRME   
                  32.83     1:14.83 (42.00)     2:03.79 (48.96)     2:39.41 (35.62)
  5 Michalak, Zuzanna   16 NYCC-MR              2:41.82    2:41.93 JO     
                  35.52     1:18.88 (43.36)     2:05.26 (46.38)     2:41.93 (36.67)
  6 Takimoto, Tayna B   16 WSSC-NE              2:43.32    2:41.94 JO     
                  34.15     1:16.17 (42.02)     2:05.50 (49.33)     2:41.94 (36.44)
  7 Bransfield, Sammy   16 LIAC-MR              2:41.58    2:42.49 JO     
                  35.42     1:18.67 (43.25)     2:04.70 (46.03)     2:42.49 (37.79)
  8 Pavlin, Mekala      15 AGUA SWIM TEAM-MR    2:40.30    2:43.55 JO     
                  36.48     1:19.92 (43.44)     2:08.67 (48.75)     2:43.55 (34.88)
  9 Lyons, Mairead A    16 WSSC-NE              2:49.99    2:44.45 JO     
                  32.67     1:17.98 (45.31)     2:08.84 (50.86)     2:44.45 (35.61)
 10 Hutchinson-Maddox,  15 AGUA SWIM TEAM-MR    2:37.92    2:45.03 JO     
                  35.16     1:17.47 (42.31)     2:08.59 (51.12)     2:45.03 (36.44)
 11 Dinsmore, Brooke T  15 WSSC-NE              2:50.89    2:45.83 JO     
                  40.29     1:24.80 (44.51)     2:10.30 (45.50)     2:45.83 (35.53)
 12 Allen, Avery C      15 WSSC-NE              2:51.99    2:46.38 JO     
                  36.62     1:19.17 (42.55)     2:10.39 (51.22)     2:46.38 (35.99)
 13 L'Heureux, Vanessa  15 WSSC-NE              2:49.88    2:47.89 JO     
                  38.78     1:22.25 (43.47)     2:11.45 (49.20)     2:47.89 (36.44)
 14 Kristic, Marta      16 AGUA SWIM TEAM-MR    2:49.19    2:49.80 JO     
                  34.72     1:20.05 (45.33)     2:09.91 (49.86)     2:49.80 (39.89)
 15 Fuller, McKayla L   16 WSSC-NE              2:57.22    2:59.41        
                  39.75     1:23.41 (43.66)     2:21.54 (58.13)     2:59.41 (37.87)
 16 Izquierdo, Laura E  16 LIAC-MR              3:10.50    3:03.66        
                  39.69     1:27.29 (47.60)     2:23.43 (56.14)     3:03.66 (40.23)
 17 Torre, Brittany M   15 LIAC-MR              3:04.84    3:04.80        
                  40.57     1:26.88 (46.31)     2:22.59 (55.71)     3:04.80 (42.21)
 18 Kleinbart, Jessica  15 AGUA SWIM TEAM-MR    3:16.28    3:11.52        
                  41.86     1:33.61 (51.75)     2:31.29 (57.68)     3:11.52 (40.23)
 
Women Senior 400 LC Meter IM
===============================================================================
        5:03.69  JRN
        5:09.69  JRB
        5:14.89  EZ
        5:40.99  SRME
        5:55.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Foley, Kay E        19 WSSC-NE              5:15.02    5:21.56 SRME   
                  34.73     1:14.27 (39.54)     1:55.74 (41.47)     2:36.11 (40.37)
        3:21.99 (45.88)     4:09.20 (47.21)     4:46.68 (37.48)     5:21.56 (34.88)
  2 Zarriello, Megan T  14 LIAC-MR              5:27.86    5:21.98 SRME   
                  34.97     1:14.75 (39.78)     1:55.56 (40.81)     2:35.98 (40.42)
        3:24.54 (48.56)     4:13.52 (48.98)     4:48.41 (34.89)     5:21.98 (33.57)
  3 Rueda, Daniela      13 AGUA SWIM TEAM-MR    5:19.93    5:26.38 SRME   
                  34.90     1:14.44 (39.54)     1:56.42 (41.98)     2:36.96 (40.54)
        3:26.64 (49.68)     4:15.68 (49.04)     4:51.50 (35.82)     5:26.38 (34.88)
  4 Alejandro, Tricia   17 AGUA SWIM TEAM-MR    5:19.50    5:32.35 SRME   
                  35.54     1:15.55 (40.01)     1:58.51 (42.96)     2:40.91 (42.40)
        3:29.35 (48.44)     4:18.47 (49.12)     4:56.14 (37.67)     5:32.35 (36.21)
  5 Michalak, Zuzanna   16 NYCC-MR              5:31.85    5:37.14 SRME   
                  35.56     1:18.01 (42.45)     2:03.21 (45.20)     2:47.35 (44.14)
        3:33.31 (45.96)     4:19.94 (46.63)     5:00.13 (40.19)     5:37.14 (37.01)
  6 Winkler, Caitlin M  17 NYCC-MR              5:37.30    5:37.66 SRME   
                  34.19     1:15.60 (41.41)     1:59.18 (43.58)     2:43.72 (44.54)
        3:32.74 (49.02)     4:23.82 (51.08)     5:01.28 (37.46)     5:37.66 (36.38)
  7 Pavlin, Mekala      15 AGUA SWIM TEAM-MR    5:41.53    5:37.69 SRME   
                  36.41     1:18.90 (42.49)     2:02.98 (44.08)     2:46.71 (43.73)
        3:36.79 (50.08)     4:27.62 (50.83)     5:02.58 (34.96)     5:37.69 (35.11)
  8 Bransfield, Sammy   16 LIAC-MR              5:37.09    5:39.34 SRME   
                  36.85     1:17.12 (40.27)     2:01.35 (44.23)     2:45.83 (44.48)
        3:32.86 (47.03)     4:20.86 (48.00)     5:00.33 (39.47)     5:39.34 (39.01)
  9 Takimoto, Tayna B   16 WSSC-NE              5:40.66    5:42.06 JO     
                  34.52     1:16.98 (42.46)     2:01.12 (44.14)     2:45.29 (44.17)
        3:34.89 (49.60)     4:24.38 (49.49)     5:03.40 (39.02)     5:42.06 (38.66)
 10 Case, Olivia        13 AGUA SWIM TEAM-MR    5:33.00    5:50.56 JO     
                  37.49     1:20.25 (42.76)     2:07.69 (47.44)     2:53.57 (45.88)
        3:41.49 (47.92)     4:29.76 (48.27)     5:11.00 (41.24)     5:50.56 (39.56)
 11 Torre, Melissa R    13 LIAC-MR              5:45.02    5:53.89 JO     
                  36.48     1:19.85 (43.37)     2:06.64 (46.79)     2:52.12 (45.48)
        3:42.42 (50.30)     4:35.32 (52.90)     5:14.54 (39.22)     5:53.89 (39.35)
 12 Dewey, Kerry A      14 WSSC-NE              5:48.99    5:54.09 JO     
                  37.52     1:20.74 (43.22)     2:08.08 (47.34)     2:54.65 (46.57)
        3:47.42 (52.77)     4:39.68 (52.26)     5:17.78 (38.10)     5:54.09 (36.31)
 13 Logan, Colleen M    16 LIAC-MR              5:55.10    5:54.72 JO     
                  37.58     1:21.70 (44.12)     2:08.39 (46.69)     2:53.66 (45.27)
        3:46.20 (52.54)     4:38.94 (52.74)     5:17.01 (38.07)     5:54.72 (37.71)
 14 Lee, Abigail C      13 AGUA SWIM TEAM-MR    5:58.94    5:59.70        
                  36.56     1:20.48 (43.92)     2:06.30 (45.82)     2:51.26 (44.96)
        3:46.03 (54.77)     4:40.00 (53.97)     5:20.79 (40.79)     5:59.70 (38.91)
 15 Tan, Emily A        13 LIAC-MR              5:58.24    6:00.91        
                  40.56     1:27.92 (47.36)     2:15.26 (47.34)     2:59.43 (44.17)
        3:51.63 (52.20)     4:42.06 (50.43)     5:22.07 (40.01)     6:00.91 (38.84)
 16 Parker, Rachel      13 LIAC-MR              6:32.57    6:06.12        
                  35.92     1:20.51 (44.59)     2:08.11 (47.60)     2:54.25 (46.14)
        3:49.09 (54.84)     4:44.12 (55.03)     5:24.91 (40.79)     6:06.12 (41.21)
 17 Rubin, Ada L        16 AGUA SWIM TEAM-MR    5:50.61    6:07.55        
                  37.06     1:21.82 (44.76)     2:12.75 (50.93)     3:01.16 (48.41)
        3:54.34 (53.18)     4:46.68 (52.34)     5:27.38 (40.70)     6:07.55 (40.17)
 18 Blom, Danielle      16 HAA-MR               5:37.90    6:14.00        
                  36.79     1:22.47 (45.68)     2:11.22 (48.75)     2:58.58 (47.36)
        3:53.99 (55.41)     4:49.71 (55.72)     5:32.39 (42.68)     6:14.00 (41.61)
 19 Fuller, McKayla L   16 WSSC-NE              6:05.02    6:14.78        
                  40.02     1:30.05 (50.03)     2:17.42 (47.37)     3:02.45 (45.03)
        3:59.35 (56.90)     4:57.35 (58.00)     5:36.99 (39.64)     6:14.78 (37.79)
 -- Hahn, Abby          15 NYCC-MR              5:50.10         DQ        
                  36.65     1:18.98 (42.33)     2:05.35 (46.37)     2:50.69 (45.34)
        3:38.25 (47.56)     4:27.46 (49.21)     5:08.25 (40.79)          DQ (38.07)
 
Men 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schmitt, Benjamin    8 AGUA SWIM TEAM-MR         NT      46.22        
  2 Adayev, Daniel       8 BASC-MR                42.68      48.87        
  3 Simkin, Leo          8 BASC-MR                48.94      49.39        
  4 Lowell, Hugo         8 AGUA SWIM TEAM-MR      48.13      51.37        
  5 Gregorace, Michael   7 LIAC-MR                56.60      54.86        
  6 Hodosky, Eric J      8 HAA-MR                 52.47    1:00.96        
  7 Fitzgerald, Aidan    7 HAA-MR                 56.81    1:01.49        
  8 Germano, George R    6 LIAC-MR              1:06.11    1:11.83        
 
Men 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aly, Ali M           8 UNLIA-MR             1:31.94    1:36.65        
                  44.84     1:36.65 (51.81)                                        
  2 Adayev, Daniel       8 BASC-MR              1:53.44    1:49.46        
                  51.60     1:49.46 (57.86)                                        
  3 Hodosky, Eric J      8 HAA-MR               1:55.09    1:55.24        
                  55.32     1:55.24 (59.92)                                        
  4 Simkin, Leo          8 BASC-MR              1:49.82    1:55.36        
                  54.86   1:55.36 (1:00.50)                                        
  5 Bertini, Justin L    8 TVSC-MR              2:00.00    1:55.41        
                  51.55   1:55.41 (1:03.86)                                        
  6 Lowell, Hugo         8 AGUA SWIM TEAM-MR    1:49.15    1:55.54        
                  54.15   1:55.54 (1:01.39)                                        
  7 Gregorace, Michael   7 LIAC-MR              2:03.09    2:01.11        
                  59.70   2:01.11 (1:01.41)                                        
  8 Fitzgerald, Aidan    7 HAA-MR               2:02.50    2:10.58        
                  56.71   2:10.58 (1:13.87)                                        
  9 Torrico, Stephen A   7 TVSC-MR              2:15.02    2:12.75        
 10 Quartararo, James    7 HAA-MR               2:37.80    2:24.61        
                1:08.97   2:24.61 (1:15.64)                                        
 11 Germano, George R    6 LIAC-MR              2:25.78    2:45.46        
                1:19.26   2:45.46 (1:26.20)                                        
 
Men 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Adayev, Daniel       8 BASC-MR                50.76      53.07        
  2 Simkin, Leo          8 BASC-MR                55.19      55.70        
  3 Hodosky, Eric J      8 HAA-MR                 57.30    1:02.26        
  4 Gregorace, Michael   7 LIAC-MR              1:00.01    1:05.10        
  5 Fitzgerald, Aidan    7 HAA-MR               1:06.35    1:05.49        
  6 Bertini, Justin L    8 TVSC-MR              1:10.25    1:08.10        
  7 Torrico, Stephen A   7 TVSC-MR              1:02.54    1:09.54        
  8 Quartararo, James    7 HAA-MR               1:13.73    1:09.56        
  9 Germano, George R    6 LIAC-MR              1:25.69    1:16.97        
 
Men 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lowell, Hugo         8 AGUA SWIM TEAM-MR      54.65      52.62        
  2 Simkin, Leo          8 BASC-MR                56.80      55.91        
  3 Aly, Ali M           8 UNLIA-MR               54.94      57.69        
  4 Adayev, Daniel       8 BASC-MR                59.66    1:00.55        
  5 Schmitt, Benjamin    8 AGUA SWIM TEAM-MR         NT    1:07.38        
  6 Gregorace, Michael   7 LIAC-MR              1:11.51    1:09.86        
  7 Fitzgerald, Aidan    7 HAA-MR               1:00.25    1:13.31        
  8 Quartararo, James    7 HAA-MR               1:15.25    1:20.40        
  9 Hodosky, Eric J      8 HAA-MR               1:00.25    1:22.79        
 -- Germano, George R    6 LIAC-MR              1:20.00         DQ        
 
Men 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aly, Ali M           8 UNLIA-MR               48.89      54.99        
  2 Fitzgerald, Aidan    7 HAA-MR                    NT    1:12.37        
  3 Hodosky, Eric J      8 HAA-MR                 50.19    1:13.51        
  4 Gregorace, Michael   7 LIAC-MR              1:15.00    1:16.68        
 -- Lowell, Hugo         8 AGUA SWIM TEAM-MR    1:08.81         DQ        
 
Men 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Benjamin, Ernst C   10 AGUA SWIM TEAM-MR      36.83      35.54        
  2 Nunez, John         10 AGUA SWIM TEAM-MR      36.61      35.77        
  3 Bradnock, Reginald  10 RIPTIDES-MR            35.20      36.20        
  4 Raiola, Andy M      10 HS-MR                  37.52      36.44        
  5 Hall, Justin L       9 LIAC-MR                38.21      37.42        
  6 Sigaty, Thomas R     9 NORTH SHORE-MR         38.61      38.14        
  7 VanManen, Dylan      9 LIAC-MR                37.73      38.87        
  8 Germain, David A    10 NORTH SHORE-MR         38.60      39.27        
  9 Michel, Bradley J   10 NORTH SHORE-MR         45.46      41.55        
 10 Langaman, Michael    9 HS-MR                  41.13      41.88        
 11 Quartararo, Philip  10 HAA-MR                 42.44      42.22        
 12 Okhtenberg, Ariel    9 BASC-MR                57.22      43.30        
 12 Gorelik, Michael     9 BASC-MR                52.80      43.30        
 14 Rotolo, John M      10 LIAC-MR                41.13      43.88        
 15 Michel, Jeffery R    9 NORTH SHORE-MR         41.15      45.02        
 16 Brown, Connor F     10 LIAC-MR                45.00      45.38        
 17 Faybyshev, Daniel   10 BASC-MR                57.20      45.47        
 18 Indimine, Matthew   10 NORTH SHORE-MR         44.61      45.88        
 19 Gerevits, Brian      9 BASC-MR                54.20      46.16        
 20 Massand, Dilin S     9 AGUA SWIM TEAM-MR      56.46      46.41        
 21 Feldmann, Axel S    10 AGUA SWIM TEAM-MR      46.82      46.64        
 22 Brown, Ryan A        9 LIAC-MR              1:00.00      47.00        
 23 Fici, Vincenzo       9 HAA-MR                 46.04      48.64        
 24 Sarsekeyev, Dimash  10 AGUA SWIM TEAM-MR      44.64      50.06        
 25 Gerevits, Nathan     9 BASC-MR                59.99      51.15        
 26 Pola, Prakhyat      10 RIPTIDES-MR            40.25      55.16        
 27 Talan, Matthew      10 AGUA SWIM TEAM-MR      56.48      57.17        
 
Men 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Plaschka, Justin    10 HAA-MR               1:12.42    1:15.20        
                  35.78     1:15.20 (39.42)                                        
  2 Hall, Tyler J       10 LIAC-MR              1:16.42    1:15.52        
                  37.03     1:15.52 (38.49)                                        
  3 Benjamin, Ernst C   10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:20.45    1:18.72        
                  37.62     1:18.72 (41.10)                                        
  4 Nunez, John         10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:18.90    1:19.45        
                  37.83     1:19.45 (41.62)                                        
  5 VanManen, Dylan      9 LIAC-MR              1:22.78    1:22.42        
                  41.35     1:22.42 (41.07)                                        
  6 Sigaty, Thomas R     9 NORTH SHORE-MR       1:24.25    1:22.47        
                  39.60     1:22.47 (42.87)                                        
  7 Bradnock, Reginald  10 RIPTIDES-MR          1:21.05    1:24.96        
                  39.81     1:24.96 (45.15)                                        
  8 Cowden, Luke S       9 HAA-MR               1:20.15    1:26.26        
                  40.58     1:26.26 (45.68)                                        
  9 Wang, Eric E        10 TVSC-MR              1:35.54    1:26.60        
                  41.69     1:26.60 (44.91)                                        
 10 Robertson, Patrick  10 TVSC-MR              1:45.45    1:29.15        
                  43.75     1:29.15 (45.40)                                        
 11 Burke, Ryan M        9 TVSC-MR              1:45.68    1:30.58        
                  42.10     1:30.58 (48.48)                                        
 12 Michel, Bradley J   10 NORTH SHORE-MR       1:42.06    1:33.89        
 13 Indimine, Matthew   10 NORTH SHORE-MR       1:37.96    1:36.62        
                  46.01     1:36.62 (50.61)                                        
 14 Gorelik, Michael     9 BASC-MR              1:59.00    1:37.00        
                  44.70     1:37.00 (52.30)                                        
 15 Quartararo, Philip  10 HAA-MR               1:42.68    1:37.91        
                  45.78     1:37.91 (52.13)                                        
 16 Michel, Jeffery R    9 NORTH SHORE-MR       1:37.14    1:37.96        
                  46.59     1:37.96 (51.37)                                        
 17 Okhtenberg, Ariel    9 BASC-MR              1:59.99    1:38.30        
                  43.51     1:38.30 (54.79)                                        
 18 Giordano, Daniel F  10 TVSC-MR              2:12.54    1:39.08        
                  47.30     1:39.08 (51.78)                                        
 19 Torrico, Shane A     9 TVSC-MR              2:06.54    1:39.37        
                  47.04     1:39.37 (52.33)                                        
 20 Carey, Eddie        10 TVSC-MR              1:31.66    1:39.51        
                  47.53     1:39.51 (51.98)                                        
 21 Brown, Connor F     10 LIAC-MR              1:42.57    1:40.68        
                  46.24     1:40.68 (54.44)                                        
 22 Gavigan, Zach Z     10 TVSC-MR              1:42.55    1:41.79        
                  47.14     1:41.79 (54.65)                                        
 23 Massand, Dilin S     9 AGUA SWIM TEAM-MR    1:47.66    1:41.99        
                  48.31     1:41.99 (53.68)                                        
 24 Gilligan, Joshua G   9 AGUA SWIM TEAM-MR         NT    1:42.91        
                  48.32     1:42.91 (54.59)                                        
 25 Feldmann, Axel S    10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:44.46    1:44.26        
                  49.67     1:44.26 (54.59)                                        
 26 Gerevits, Brian      9 BASC-MR              2:06.10    1:46.32        
                  49.24     1:46.32 (57.08)                                        
 27 Faybyshev, Daniel   10 BASC-MR              2:08.33    1:46.76        
                  47.70     1:46.76 (59.06)                                        
 28 Infranco, Daniel S   9 TVSC-MR              1:49.88    1:49.60        
                  51.10     1:49.60 (58.50)                                        
 29 Yin, Raymond W      10 TVSC-MR              2:16.58    1:50.86        
                  52.51     1:50.86 (58.35)                                        
 30 Sarsekeyev, Dimash  10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:54.00    1:56.15        
                  51.08   1:56.15 (1:05.07)                                        
 31 Gerevits, Nathan     9 BASC-MR              2:06.70    1:56.40        
 32 Caradonna, Laurenc  10 TVSC-MR              1:46.98    2:00.88        
                  56.19   2:00.88 (1:04.69)                                        
 33 Petraco, Gregory S   9 TVSC-MR              2:13.65    2:05.89        
                  55.77   2:05.89 (1:10.12)                                        
 34 Talan, Matthew      10 AGUA SWIM TEAM-MR    2:11.61    2:07.60        
                  58.45   2:07.60 (1:09.15)                                        
 
Men 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Plaschka, Justin    10 HAA-MR                 37.32      39.15        
  2 Wendland, Brian C   10 HAA-MR                 42.87      43.00        
  3 Bradnock, Reginald  10 RIPTIDES-MR            42.36      43.65        
  4 Robertson, Patrick  10 TVSC-MR                53.25      43.68        
  5 Raiola, Andy M      10 HS-MR                  42.84      43.77        
  6 Sigaty, Thomas R     9 NORTH SHORE-MR         44.09      45.38        
  7 Michel, Jeffery R    9 NORTH SHORE-MR         48.56      47.10        
  8 Wang, Eric E        10 TVSC-MR                52.83      47.29        
  9 Hall, Justin L       9 LIAC-MR                47.03      47.36        
 10 Nunez, John         10 AGUA SWIM TEAM-MR      48.66      48.32        
 11 Okhtenberg, Ariel    9 BASC-MR                58.99      49.21        
 12 Quartararo, Philip  10 HAA-MR                 50.97      49.23        
 13 Gavigan, Zach Z     10 TVSC-MR                54.72      49.98        
 14 Brown, Connor F     10 LIAC-MR                50.00      50.02        
 15 Gorelik, Michael     9 BASC-MR                57.10      50.42        
 16 Carey, Eddie        10 TVSC-MR                56.01      50.62        
 17 Torrico, Shane A     9 TVSC-MR                59.87      51.40        
 18 Michel, Bradley J   10 NORTH SHORE-MR         50.18      51.42        
 19 Giordano, Daniel F  10 TVSC-MR              1:05.65      51.44        
 20 Faybyshev, Daniel   10 BASC-MR                59.00      52.04        
 21 Indimine, Matthew   10 NORTH SHORE-MR         51.56      52.13        
 22 Infranco, Daniel S   9 TVSC-MR                52.47      52.26        
 23 Gerevits, Brian      9 BASC-MR                57.22      52.80        
 24 Massand, Dilin S     9 AGUA SWIM TEAM-MR    1:07.25      53.70        
 25 Gerevits, Nathan     9 BASC-MR              1:02.22      55.04        
 26 Yin, Raymond W      10 TVSC-MR              1:12.26      55.12        
 27 Fici, Vincenzo       9 HAA-MR                 58.67      56.30        
 28 Caradonna, Laurenc  10 TVSC-MR                56.87      56.86        
 29 Brown, Ryan A        9 LIAC-MR              1:01.74      56.92        
 30 Feldmann, Axel S    10 AGUA SWIM TEAM-MR      57.34      57.87        
 31 Sarsekeyev, Dimash  10 AGUA SWIM TEAM-MR      55.19      58.96        
 32 Petraco, Gregory S   9 TVSC-MR              1:02.58      59.60        
 33 Talan, Matthew      10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:00.33    1:02.97        
 
Men 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hall, Tyler J       10 LIAC-MR                49.06      49.06        
  2 Bradnock, Reginald  10 RIPTIDES-MR            46.15      49.73        
  3 Benjamin, Ernst C   10 AGUA SWIM TEAM-MR      52.59      51.72        
  4 Cowden, Luke S       9 HAA-MR                 48.78      52.60        
  5 Sigaty, Thomas R     9 NORTH SHORE-MR         52.81      53.37        
  6 Michel, Jeffery R    9 NORTH SHORE-MR         51.72      53.63        
  7 Feldmann, Axel S    10 AGUA SWIM TEAM-MR      55.19      54.68        
  8 Okhtenberg, Ariel    9 BASC-MR              1:02.22      54.97        
  9 Quartararo, Philip  10 HAA-MR               1:01.70      55.76        
 10 Germain, David A    10 NORTH SHORE-MR         53.23      56.45        
 11 Gerevits, Brian      9 BASC-MR                59.99      56.58        
 12 Indimine, Matthew   10 NORTH SHORE-MR         55.16      57.04        
 13 Gerevits, Nathan     9 BASC-MR              1:12.99      57.05        
 14 Brown, Connor F     10 LIAC-MR                58.28      57.15        
 15 Langaman, Michael    9 HS-MR                  56.28      57.84        
 16 Fici, Vincenzo       9 HAA-MR                 56.88      58.53        
 17 Talan, Matthew      10 AGUA SWIM TEAM-MR      59.00      59.26        
 18 Gorelik, Michael     9 BASC-MR                59.99    1:00.13        
 19 Faybyshev, Daniel   10 BASC-MR              1:02.33    1:01.59        
 20 Rotolo, John M      10 LIAC-MR                57.37    1:01.96        
 21 Brown, Ryan A        9 LIAC-MR              1:05.00    1:08.30        
 22 Massand, Dilin S     9 AGUA SWIM TEAM-MR      59.88    1:09.15        
 -- Sarsekeyev, Dimash  10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:05.67         DQ        
 
Men 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Plaschka, Justin    10 HAA-MR                 33.24      34.83        
  2 Raiola, Andy M      10 HS-MR                  38.91      38.80        
  3 Benjamin, Ernst C   10 AGUA SWIM TEAM-MR      42.22      41.05        
  4 Burke, Ryan M        9 TVSC-MR                42.06      41.95        
  5 Wendland, Brian C   10 HAA-MR                 40.06      42.64        
  6 Sigaty, Thomas R     9 NORTH SHORE-MR         55.43      43.61        
  7 Bradnock, Reginald  10 RIPTIDES-MR            39.21      43.80        
  8 Hall, Tyler J       10 LIAC-MR                41.80      43.96        
  9 Nunez, John         10 AGUA SWIM TEAM-MR      45.76      44.01        
 10 VanManen, Dylan      9 LIAC-MR                42.92      44.91        
 11 Cowden, Luke S       9 HAA-MR                 43.68      45.38        
 12 Hall, Justin L       9 LIAC-MR                45.81      45.70        
 13 Gorelik, Michael     9 BASC-MR              1:03.80      47.00        
 14 Gavigan, Zach Z     10 TVSC-MR                54.58      50.95        
 15 Brown, Connor F     10 LIAC-MR                58.38      55.56        
 16 Quartararo, Philip  10 HAA-MR                 55.71      56.46        
 17 Infranco, Daniel S   9 TVSC-MR              1:05.00      57.59        
 18 Torrico, Shane A     9 TVSC-MR              1:01.23      57.92        
 19 Gilligan, Joshua G   9 AGUA SWIM TEAM-MR         NT    1:00.45        
 20 Yin, Raymond W      10 TVSC-MR              1:06.58    1:02.73        
 21 Brown, Ryan A        9 LIAC-MR              1:00.00    1:02.82        
 -- Sarsekeyev, Dimash  10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:15.31         DQ        
 -- Fici, Vincenzo       9 HAA-MR               1:09.95         DQ        
 
Men 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        6:14.99  10&U JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 MU, Nicholas H      10 LIAC-MR              5:22.23    5:22.97 JO     
                  36.00     1:15.74 (39.74)     1:56.27 (40.53)     2:37.99 (41.72)
        3:19.57 (41.58)     4:01.63 (42.06)     4:42.55 (40.92)     5:22.97 (40.42)
  2 Hall, Tyler J       10 LIAC-MR              5:41.53    5:35.48 JO     
                  38.38     1:21.85 (43.47)     2:04.94 (43.09)     2:47.48 (42.54)
        3:30.50 (43.02)     4:12.76 (42.26)     4:55.11 (42.35)     5:35.48 (40.37)
  3 Cowden, Luke S       9 HAA-MR               6:20.25    5:57.47 JO     
                  41.22     1:26.76 (45.54)     2:12.30 (45.54)     2:58.13 (45.83)
        3:43.47 (45.34)     4:28.05 (44.58)     5:12.65 (44.60)     5:57.47 (44.82)
  4 Hall, Justin L       9 LIAC-MR              6:50.00    6:02.73 JO     
                  40.13     1:25.47 (45.34)     2:12.12 (46.65)     2:59.02 (46.90)
        3:45.63 (46.61)     4:32.85 (47.22)     5:18.72 (45.87)     6:02.73 (44.01)
  5 Wendland, Brian C   10 HAA-MR               6:15.25    6:05.71 JO     
                  43.01     1:30.12 (47.11)     2:17.70 (47.58)     3:03.62 (45.92)
        3:51.08 (47.46)     4:37.00 (45.92)     5:23.47 (46.47)     6:05.71 (42.24)
  6 VanManen, Dylan      9 LIAC-MR              6:30.00    6:14.15 JO     
                  41.91     1:29.58 (47.67)     2:16.83 (47.25)     3:06.37 (49.54)
        3:53.09 (46.72)     4:41.97 (48.88)     5:29.62 (47.65)     6:14.15 (44.53)
 
Men 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:27.19  ZONE
        1:42.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 MU, Nicholas H      10 LIAC-MR              1:21.88    1:22.73 ZONE   
                  39.84     1:22.73 (42.89)                                        
  2 Wendland, Brian C   10 HAA-MR               1:32.22    1:31.74 JO     
                  46.03     1:31.74 (45.71)                                        
  3 Hall, Tyler J       10 LIAC-MR              1:34.70    1:33.31 JO     
                  45.16     1:33.31 (48.15)                                        
  4 Bradnock, Reginald  10 RIPTIDES-MR          1:31.96    1:33.39 JO     
                  45.38     1:33.39 (48.01)                                        
  5 Benjamin, Ernst C   10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:38.29    1:33.63 JO     
                  46.03     1:33.63 (47.60)                                        
  6 Raiola, Andy M      10 HS-MR                1:32.40    1:34.21 JO     
  7 Cowden, Luke S       9 HAA-MR               1:39.91    1:35.06 JO     
                  46.65     1:35.06 (48.41)                                        
  8 Sigaty, Thomas R     9 NORTH SHORE-MR       1:39.08    1:36.12 JO     
                  47.43     1:36.12 (48.69)                                        
  9 Nunez, John         10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:38.95    1:39.03 JO     
 10 Germain, David A    10 NORTH SHORE-MR       1:41.31    1:40.77 JO     
                  48.19     1:40.77 (52.58)                                        
 11 Michel, Jeffery R    9 NORTH SHORE-MR       1:50.00    1:43.06        
                  50.49     1:43.06 (52.57)                                        
 12 Quartararo, Philip  10 HAA-MR               1:47.89    1:43.62        
                  50.31     1:43.62 (53.31)                                        
 13 Aly, Ali M           8 UNLIA-MR             1:55.00    1:45.76        
                  51.02     1:45.76 (54.74)                                        
 14 Gorelik, Michael     9 BASC-MR              2:03.99    1:46.04        
                  49.02     1:46.04 (57.02)                                        
 15 Brown, Connor F     10 LIAC-MR              1:50.00    1:49.35        
                  53.29     1:49.35 (56.06)                                        
 16 Okhtenberg, Ariel    9 BASC-MR              2:11.20    1:49.45        
                  51.40     1:49.45 (58.05)                                        
 17 Michel, Bradley J   10 NORTH SHORE-MR       2:01.03    1:50.05        
 18 Langaman, Michael    9 HS-MR                1:42.00    1:50.60        
                  53.67     1:50.60 (56.93)                                        
 19 Gerevits, Nathan     9 BASC-MR              2:12.99    1:52.69        
                  54.91     1:52.69 (57.78)                                        
 20 Faybyshev, Daniel   10 BASC-MR              2:16.99    1:52.91        
 21 Gerevits, Brian      9 BASC-MR              2:09.22    1:53.05        
                  54.10     1:53.05 (58.95)                                        
 22 Indimine, Matthew   10 NORTH SHORE-MR       1:57.27    1:55.22        
                  55.81     1:55.22 (59.41)                                        
 23 Adayev, Daniel       8 BASC-MR              1:48.42    1:55.70        
                  54.20   1:55.70 (1:01.50)                                        
 24 Feldmann, Axel S    10 AGUA SWIM TEAM-MR    2:03.34    1:57.26        
                  57.22   1:57.26 (1:00.04)                                        
 25 Lowell, Hugo         8 AGUA SWIM TEAM-MR    2:01.09    1:59.62        
                  57.53   1:59.62 (1:02.09)                                        
 26 Massand, Dilin S     9 AGUA SWIM TEAM-MR    2:29.90    2:03.30        
 27 Sarsekeyev, Dimash  10 AGUA SWIM TEAM-MR    2:10.89    2:06.47        
                  58.22   2:06.47 (1:08.25)                                        
 28 Simkin, Leo          8 BASC-MR              1:58.89    2:09.07        
                1:03.89   2:09.07 (1:05.18)                                        
 29 Brown, Ryan A        9 LIAC-MR              2:15.00    2:13.01        
                1:03.90   2:13.01 (1:09.11)                                        
 30 Gregorace, Michael   7 LIAC-MR              2:30.00    2:13.56        
                1:03.38   2:13.56 (1:10.18)                                        
 31 Quartararo, James    7 HAA-MR               2:21.18    2:18.00        
                1:07.09   2:18.00 (1:10.91)                                        
 32 Hodosky, Eric J      8 HAA-MR               2:00.25    2:22.28        
 33 Fitzgerald, Aidan    7 HAA-MR               2:26.87    2:27.47        
                1:13.05   2:27.47 (1:14.42)                                        
 -- Talan, Matthew      10 AGUA SWIM TEAM-MR         NT         DQ        
                1:05.03        DQ (1:17.47)                                        
 -- Schmitt, Benjamin    8 AGUA SWIM TEAM-MR         NT         DQ        
                  56.17          DQ (57.93)                                        
 -- Rotolo, John M      10 LIAC-MR              1:51.28         DQ        
                  52.96          DQ (58.09)                                        
 
Men 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.79  ZONE
        1:56.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wang, Eric E        10 TVSC-MR              2:10.25    1:42.70 JO     
                  48.20     1:42.70 (54.50)                                        
  2 Cowden, Luke S       9 HAA-MR               1:45.15    1:48.44 JO     
                  53.06     1:48.44 (55.38)                                        
  3 Raiola, Andy M      10 HS-MR                1:50.94    1:49.91 JO     
                  53.42     1:49.91 (56.49)                                        
  4 Wendland, Brian C   10 HAA-MR               1:51.62    1:50.86 JO     
                  55.80     1:50.86 (55.06)                                        
  5 Benjamin, Ernst C   10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:56.97    1:51.43 JO     
                  53.53     1:51.43 (57.90)                                        
  6 Hall, Justin L       9 LIAC-MR              1:50.09    1:53.11 JO     
                  54.42     1:53.11 (58.69)                                        
  7 Michel, Jeffery R    9 NORTH SHORE-MR       2:20.00    1:55.74 JO     
                  55.51   1:55.74 (1:00.23)                                        
  8 Lowell, Hugo         8 AGUA SWIM TEAM-MR    1:52.71    1:57.08        
                  55.94   1:57.08 (1:01.14)                                        
  9 Feldmann, Axel S    10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:57.78    1:58.41        
                  57.41   1:58.41 (1:01.00)                                        
 10 Simkin, Leo          8 BASC-MR              2:00.70    1:59.64        
                  59.58   1:59.64 (1:00.06)                                        
 11 Indimine, Matthew   10 NORTH SHORE-MR       2:01.76    2:00.05        
                  57.57   2:00.05 (1:02.48)                                        
 12 Aly, Ali M           8 UNLIA-MR             2:02.90    2:00.59        
                  56.74   2:00.59 (1:03.85)                                        
 13 Burke, Ryan M        9 TVSC-MR              2:15.47    2:03.44        
                  59.42   2:03.44 (1:04.02)                                        
 14 Robertson, Patrick  10 TVSC-MR              2:23.58    2:03.87        
                1:00.97   2:03.87 (1:02.90)                                        
 15 Gilligan, Joshua G   9 AGUA SWIM TEAM-MR         NT    2:06.27        
                1:00.92   2:06.27 (1:05.35)                                        
 16 Massand, Dilin S     9 AGUA SWIM TEAM-MR    2:22.52    2:06.57        
                1:01.09   2:06.57 (1:05.48)                                        
 17 Gerevits, Nathan     9 BASC-MR              2:16.98    2:06.62        
                1:00.50   2:06.62 (1:06.12)                                        
 18 Gerevits, Brian      9 BASC-MR              2:11.99    2:08.47        
                1:02.37   2:08.47 (1:06.10)                                        
 19 VanManen, Dylan      9 LIAC-MR              2:09.20    2:10.41        
                1:03.21   2:10.41 (1:07.20)                                        
 20 Talan, Matthew      10 AGUA SWIM TEAM-MR    2:14.49    2:15.08        
                1:04.79   2:15.08 (1:10.29)                                        
 21 Brown, Ryan A        9 LIAC-MR              2:20.00    2:17.46        
                1:09.09   2:17.46 (1:08.37)                                        
 22 Adayev, Daniel       8 BASC-MR              2:15.60    2:19.26        
                1:05.62   2:19.26 (1:13.64)                                        
 23 Faybyshev, Daniel   10 BASC-MR              2:21.20    2:19.53        
                1:03.60   2:19.53 (1:15.93)                                        
 24 Fici, Vincenzo       9 HAA-MR               2:08.06    2:20.14        
                1:06.55   2:20.14 (1:13.59)                                        
 25 Carey, Eddie        10 TVSC-MR              2:20.06    2:21.88        
                1:09.67   2:21.88 (1:12.21)                                        
 26 Bertini, Justin L    8 TVSC-MR              2:30.00    2:21.97        
                1:04.92   2:21.97 (1:17.05)                                        
 -- Okhtenberg, Ariel    9 BASC-MR              2:09.22         DQ        
                  54.34        DQ (1:03.24)                                        
 -- Germano, George R    6 LIAC-MR              2:45.00         DQ        
                1:35.94        DQ (1:36.77)                                        
 
Men 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:53.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 MU, Nicholas H      10 LIAC-MR              1:25.12    1:26.16 JO     
                  39.41     1:26.16 (46.75)                                        
  2 Raiola, Andy M      10 HS-MR                1:50.72    1:32.32 JO     
                  43.20     1:32.32 (49.12)                                        
  3 Wendland, Brian C   10 HAA-MR               1:32.83    1:37.52 JO     
                  47.04     1:37.52 (50.48)                                        
  4 Nunez, John         10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:43.07    1:39.70 JO     
                  45.82     1:39.70 (53.88)                                        
  5 VanManen, Dylan      9 LIAC-MR              1:42.68    1:41.70 JO     
                  46.59     1:41.70 (55.11)                                        
  6 Hall, Justin L       9 LIAC-MR              1:52.25    1:43.75 JO     
  7 Aly, Ali M           8 UNLIA-MR             2:05.00    2:12.50        
                1:00.79   2:12.50 (1:11.71)                                        
 
Men 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          25.49  EZ
          27.49  SRME
          30.59  ZONE
          32.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yang, Patrick       12 LIAC-MR                26.97      27.30 SRME   
  2 Salcedo, Matt       12 LIAC-MR                34.42      31.49 JO     
  3 Sherman, Sammy I    12 AGUA SWIM TEAM-MR      31.00      31.91 JO     
  4 VanManen, Ryan      12 LIAC-MR                35.53      33.44        
  5 Torres, Santiago H  12 AGUA SWIM TEAM-MR      32.20      33.45        
  6 Korenkov, Sean P    12 BASC-MR                34.11      33.58        
  7 Pak, Richard        12 LIAC-MR                34.05      33.70        
  8 Rueda, Diego C      12 AGUA SWIM TEAM-MR      35.22      34.78        
  9 Langaman, Matthew   12 HS-MR                  35.42      34.84        
 10 Wang, Eric          11 LIAC-MR                33.68      34.85        
 11 Kim, Noel H         12 RIPTIDES-MR            36.46      34.92        
 12 Goldstein, Jonatha  12 AGUA SWIM TEAM-MR      36.82      35.87        
 13 Tupikin, Lance      11 BASC-MR                36.41      35.98        
 14 NG, Nicholas        12 LIAC-MR                36.86      36.17        
 15 Patapis, Peter T    11 RIPTIDES-MR            36.58      36.62        
 16 Christianson, Keit  11 HAA-MR                 35.06      36.75        
 17 Byrne, Cameron A    11 SACHEM-MR              35.74      36.88        
 18 Fulgieri, Dominick  12 LIAC-MR                41.94      37.07        
 19 Li, Jonathan        11 LIAC-MR                37.68      37.65        
 20 Law, Richard Y      11 LIAC-MR                40.22      39.08        
 21 Chan, Brendan       11 LIAC-MR                39.30      39.31        
 22 Bouzourene, Adam    11 LIAC-MR                44.11      43.22        
 23 Benoit, Paul A      11 LIAC-MR                43.00      43.67        
 24 Kadirov, Anwar      11 LIAC-MR                44.24      43.87        
 25 Gallagher, J.C. C   11 LIAC-MR                50.00      45.78        
 26 Tutone, Christophe  11 SACHEM-MR              55.77      46.66        
 27 Ilardi, Thomas P    11 SACHEM-MR              50.27      46.70        
 28 Chan, Brandon J     12 LIAC-MR                55.17      54.63        
 
Men 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          55.99  EZ
          59.99  SRME
        1:13.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yang, Patrick       12 LIAC-MR                59.92      59.71 SRME   
                  28.34       59.71 (31.37)                                        
  2 Hu-Van Wright, En-  12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:03.54    1:03.68 JO     
                  30.39     1:03.68 (33.29)                                        
  3 Salcedo, Matt       12 LIAC-MR              1:08.11    1:06.94 JO     
                  32.81     1:06.94 (34.13)                                        
  4 Malkin, Charles C   12 NORTH SHORE-MR       1:05.23    1:08.35 JO     
                  32.37     1:08.35 (35.98)                                        
  5 Sherman, Sammy I    12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:08.50    1:09.23 JO     
                  33.35     1:09.23 (35.88)                                        
  6 VanManen, Ryan      12 LIAC-MR              1:13.49    1:13.44 JO     
                  35.41     1:13.44 (38.03)                                        
  7 Rueda, Diego C      12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:13.06    1:13.49 JO     
                  36.43     1:13.49 (37.06)                                        
  8 Finnegan, Dan P     12 LIAC-MR              1:14.88    1:13.84 JO     
                  36.87     1:13.84 (36.97)                                        
  9 Finnegan, Matt F    12 LIAC-MR              1:14.65    1:14.41        
                  36.19     1:14.41 (38.22)                                        
 10 Pak, Richard        12 LIAC-MR              1:16.56    1:14.52        
                  36.39     1:14.52 (38.13)                                        
 11 Goldstein, Jonatha  12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:17.25    1:15.00        
                  37.26     1:15.00 (37.74)                                        
 12 Korenkov, Sean P    12 BASC-MR              1:22.50    1:16.49        
 13 Istomin, Anthony A  11 LIAC-MR              1:20.72    1:17.60        
                  37.74     1:17.60 (39.86)                                        
 14 Torres, Santiago H  12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:16.82    1:17.94        
                  35.81     1:17.94 (42.13)                                        
 15 Decker, Philip K    11 LIAC-MR              1:22.11    1:19.96        
                  38.22     1:19.96 (41.74)                                        
 16 Christianson, Keit  11 HAA-MR               1:19.74    1:20.35        
                  37.75     1:20.35 (42.60)                                        
 17 NG, Nicholas        12 LIAC-MR              1:23.00    1:20.85        
                  37.98     1:20.85 (42.87)                                        
 18 Tupikin, Lance      11 BASC-MR              1:30.85    1:21.48        
                  38.81     1:21.48 (42.67)                                        
 19 Law, Richard Y      11 LIAC-MR              1:23.58    1:22.63        
                  39.95     1:22.63 (42.68)                                        
 19 Byrne, Cameron A    11 SACHEM-MR            1:20.18    1:22.63        
                  39.19     1:22.63 (43.44)                                        
 21 Kim, Noel H         12 RIPTIDES-MR          1:35.23    1:22.92        
                  39.39     1:22.92 (43.53)                                        
 22 Patapis, Peter T    11 RIPTIDES-MR          1:38.38    1:23.95        
                  39.46     1:23.95 (44.49)                                        
 23 Li, Jonathan        11 LIAC-MR              1:23.01    1:26.12        
                  40.01     1:26.12 (46.11)                                        
 24 Chan, Brendan       11 LIAC-MR              1:26.82    1:29.04        
                  40.03     1:29.04 (49.01)                                        
 25 Reddy, Sunil        12 LIAC-MR              1:35.69    1:29.93        
                  43.64     1:29.93 (46.29)                                        
 26 Szczygiel, Neil P   12 TVSC-MR              1:45.21    1:30.38        
                  42.95     1:30.38 (47.43)                                        
 27 Ilardi, Thomas P    11 SACHEM-MR            1:50.66    1:46.74        
 28 Gallagher, J.C. C   11 LIAC-MR              1:50.00    1:47.92        
                  46.70   1:47.92 (1:01.22)                                        
 29 Tutone, Christophe  11 SACHEM-MR            2:01.00    1:48.92        
                  52.17     1:48.92 (56.75)                                        
 30 Ehlers, Luke        11 TVSC-MR              2:15.68    1:54.14        
                  53.84   1:54.14 (1:00.30)                                        
 31 Chan, Brandon J     12 LIAC-MR              1:43.94    2:05.25        
                  58.11   2:05.25 (1:07.14)                                        
 
Men 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        4:18.59  11-12 EZ
        4:55.99  11-12 SRME
        5:29.99  11-12 JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hu-Van Wright, En-  12 AGUA SWIM TEAM-MR    4:52.49    4:50.78 SRME   
                  32.59     1:09.46 (36.87)     1:46.35 (36.89)     2:23.96 (37.61)
        3:00.99 (37.03)     3:38.49 (37.50)     4:15.14 (36.65)     4:50.78 (35.64)
  2 Salcedo, Matt       12 LIAC-MR              4:57.84    4:52.37 SRME   
                  33.41     1:10.94 (37.53)     1:48.43 (37.49)     2:25.48 (37.05)
        3:02.89 (37.41)     3:40.20 (37.31)     4:17.45 (37.25)     4:52.37 (34.92)
  3 Sherman, Sammy I    12 AGUA SWIM TEAM-MR    5:10.70    5:12.23 JO     
                  35.53     1:15.31 (39.78)     1:55.39 (40.08)     2:35.73 (40.34)
        3:15.61 (39.88)     3:55.81 (40.20)     4:34.81 (39.00)     5:12.23 (37.42)
  4 Rueda, Diego C      12 AGUA SWIM TEAM-MR    5:17.26    5:28.59 JO     
                  38.16     1:19.97 (41.81)     2:00.84 (40.87)     2:42.67 (41.83)
        3:24.40 (41.73)     4:06.59 (42.19)     4:49.12 (42.53)     5:28.59 (39.47)
  5 Zarriello, Kyle D   11 LIAC-MR              5:33.14    5:31.15        
                  38.94     1:20.87 (41.93)     2:02.97 (42.10)     2:44.95 (41.98)
        3:26.71 (41.76)     4:08.61 (41.90)     4:50.25 (41.64)     5:31.15 (40.90)
  6 Finnegan, Matt F    12 LIAC-MR              5:36.78    5:31.40        
                  38.54     1:20.47 (41.93)     2:03.16 (42.69)     2:45.37 (42.21)
        3:27.62 (42.25)     4:09.78 (42.16)     4:52.44 (42.66)     5:31.40 (38.96)
  7 Finnegan, Dan P     12 LIAC-MR              5:29.29    5:31.50        
                  38.68     1:20.71 (42.03)     2:02.86 (42.15)     2:45.10 (42.24)
        3:28.28 (43.18)     4:10.91 (42.63)     4:52.71 (41.80)     5:31.50 (38.79)
  8 VanManen, Ryan      12 LIAC-MR              5:41.20    5:33.76        
                  37.88     1:20.53 (42.65)     2:02.98 (42.45)     2:45.74 (42.76)
        3:27.89 (42.15)     4:10.70 (42.81)     4:53.11 (42.41)     5:33.76 (40.65)
  9 Wang, Eric          11 LIAC-MR              5:56.07    5:41.96        
                  38.87     1:22.33 (43.46)     2:06.13 (43.80)     2:50.49 (44.36)
        3:34.63 (44.14)     4:17.85 (43.22)     5:00.94 (43.09)     5:41.96 (41.02)
 10 Zuo, Vance          12 LIAC-MR              5:50.00    5:44.44        
                  38.34     1:22.36 (44.02)     2:06.75 (44.39)     2:51.28 (44.53)
        3:35.79 (44.51)     4:20.50 (44.71)     5:03.67 (43.17)     5:44.44 (40.77)
 11 Istomin, Anthony A  11 LIAC-MR              7:00.00    5:57.40        
                  38.57     1:23.43 (44.86)     2:08.92 (45.49)     2:55.67 (46.75)
        3:42.20 (46.53)     4:28.38 (46.18)     5:12.91 (44.53)     5:57.40 (44.49)
 12 Pak, Richard        12 LIAC-MR              5:58.09    6:10.41        
                  42.07     1:31.08 (49.01)     2:18.64 (47.56)     3:07.29 (48.65)
        3:56.31 (49.02)     4:45.37 (49.06)     5:29.53 (44.16)     6:10.41 (40.88)
 13 Decker, Philip K    11 LIAC-MR              6:30.00    6:12.38        
                  41.87     1:30.01 (48.14)     2:18.49 (48.48)     3:06.52 (48.03)
        3:56.70 (50.18)     4:43.99 (47.29)     5:29.99 (46.00)     6:12.38 (42.39)
 14 NG, Nicholas        12 LIAC-MR              6:30.00    6:21.41        
                  40.56     1:28.30 (47.74)     2:15.98 (47.68)     3:05.73 (49.75)
        3:53.88 (48.15)     4:44.03 (50.15)     5:34.31 (50.28)     6:21.41 (47.10)
 15 Li, Jonathan        11 LIAC-MR              6:26.76    6:21.72        
                  41.97     1:29.26 (47.29)                             3:06.06 ( )
        3:55.50 (49.44)     4:44.54 (49.04)     5:33.68 (49.14)     6:21.72 (48.04)
 16 Fulgieri, Dominick  12 LIAC-MR              6:45.00    6:22.93        
                  42.22     1:30.20 (47.98)                             3:08.64 ( )
        3:58.84 (50.20)     4:47.21 (48.37)     5:37.18 (49.97)     6:22.93 (45.75)
 17 Chan, Brendan       11 LIAC-MR              6:45.00    6:48.82        
                  40.94     1:31.56 (50.62)     2:25.44 (53.88)     3:16.30 (50.86)
        4:10.81 (54.51)     5:05.21 (54.40)     5:54.90 (49.69)     6:48.82 (53.92)
 
Men 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          35.89  ZONE
          39.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hu-Van Wright, En-  12 AGUA SWIM TEAM-MR      32.58      32.96 ZONE   
  2 Malkin, Charles C   12 NORTH SHORE-MR         39.00      36.90 JO     
  3 Korenkov, Sean P    12 BASC-MR                45.77      40.13        
  4 Wang, Eric          11 LIAC-MR                42.85      40.74        
  5 Zarriello, Kyle D   11 LIAC-MR                42.57      40.97        
  6 Goldstein, Jonatha  12 AGUA SWIM TEAM-MR      43.96      41.33        
  7 Finnegan, Dan P     12 LIAC-MR                41.89      41.58        
  8 Christianson, Keit  11 HAA-MR                 40.97      41.76        
  9 Torres, Santiago H  12 AGUA SWIM TEAM-MR      39.11      41.83        
 10 Tupikin, Lance      11 BASC-MR                43.19      41.88        
 11 Pak, Richard        12 LIAC-MR                42.70      42.49        
 12 NG, Nicholas        12 LIAC-MR                46.47      43.10        
 13 Byrne, Cameron A    11 SACHEM-MR              49.98      44.13        
 14 Kim, Noel H         12 RIPTIDES-MR            46.58      44.45        
 15 Law, Richard Y      11 LIAC-MR                46.78      45.14        
 16 Reddy, Sunil        12 LIAC-MR                47.80      45.95        
 17 Decker, Philip K    11 LIAC-MR                45.03      46.53        
 18 Chan, Brendan       11 LIAC-MR                46.19      47.20        
 19 Patapis, Peter T    11 RIPTIDES-MR            48.36      48.66        
 20 Tutone, Christophe  11 SACHEM-MR            1:00.00      50.14        
 21 Gallagher, J.C. C   11 LIAC-MR                50.00      53.12        
 22 Szczygiel, Neil P   12 TVSC-MR                51.23      53.25        
 23 Ehlers, Luke        11 TVSC-MR              1:06.58      59.75        
 24 Benoit, Paul A      11 LIAC-MR                50.00    1:08.65        
 
Men 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:16.89  EZ
        2:33.99  SRME
        3:03.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hu-Van Wright, En-  12 AGUA SWIM TEAM-MR    2:34.21    2:31.12 SRME   
                  34.73     1:13.60 (38.87)     1:52.90 (39.30)     2:31.12 (38.22)
  2 Darcy, Matthew J    11 SACHEM-MR            3:00.91    2:57.13 JO     
                  42.85     1:27.76 (44.91)     2:12.53 (44.77)     2:57.13 (44.60)
  3 Zarriello, Kyle D   11 LIAC-MR              3:01.56    2:57.82 JO     
                  42.58     1:27.89 (45.31)     2:13.63 (45.74)     2:57.82 (44.19)
  4 Finnegan, Dan P     12 LIAC-MR              3:04.75    3:01.26 JO     
                  44.13     1:30.35 (46.22)     2:17.46 (47.11)     3:01.26 (43.80)
  5 Zuo, Vance          12 LIAC-MR              3:05.00    3:03.05 JO     
                  42.67     1:29.17 (46.50)     2:18.10 (48.93)     3:03.05 (44.95)
  6 Istomin, Anthony A  11 LIAC-MR              3:45.00    3:04.34        
                  44.33     1:31.81 (47.48)     2:18.91 (47.10)     3:04.34 (45.43)
  7 VanManen, Ryan      12 LIAC-MR              3:05.96    3:04.55        
                  43.99   3:04.55 (2:20.56)                                        
  8 Christianson, Keit  11 HAA-MR               4:00.25    3:06.60        
                  44.95     1:32.76 (47.81)     2:20.97 (48.21)     3:06.60 (45.63)
  9 Wang, Eric          11 LIAC-MR              3:15.00    3:07.08        
                  44.59     1:33.38 (48.79)     2:21.99 (48.61)     3:07.08 (45.09)
 10 Finnegan, Matt F    12 LIAC-MR              3:09.76    3:07.28        
                  45.37     1:32.61 (47.24)     2:21.12 (48.51)     3:07.28 (46.16)
 11 Korenkov, Sean P    12 BASC-MR              3:11.20    3:07.36        
                  43.72     1:33.05 (49.33)     2:21.59 (48.54)     3:07.36 (45.77)
 12 Torres, Santiago H  12 AGUA SWIM TEAM-MR    3:12.34    3:10.69        
                  45.48     1:34.30 (48.82)     2:24.79 (50.49)     3:10.69 (45.90)
 13 Pak, Richard        12 LIAC-MR              3:06.01    3:13.98        
                  47.71     1:38.74 (51.03)     2:27.75 (49.01)     3:13.98 (46.23)
 14 Tupikin, Lance      11 BASC-MR              3:21.46    3:15.34        
                  46.40     1:37.25 (50.85)     2:28.78 (51.53)     3:15.34 (46.56)
 15 Goldstein, Jonatha  12 AGUA SWIM TEAM-MR         NT    3:16.22        
                  43.89     1:34.90 (51.01)     2:26.35 (51.45)     3:16.22 (49.87)
 16 Byrne, Cameron A    11 SACHEM-MR            3:30.00    3:25.91        
                  47.91     1:40.03 (52.12)     2:34.60 (54.57)     3:25.91 (51.31)
 17 Ilardi, Thomas P    11 SACHEM-MR            4:00.00    4:00.01        
 -- Tutone, Christophe  11 SACHEM-MR            4:00.00         DQ        
                  56.13                             3:00.10 ( )          DQ (59.35)
 
Men 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          39.69  ZONE
          44.59  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Byrne, Cameron A    11 SACHEM-MR              42.63      42.72 JO     
  2 Li, Jonathan        11 LIAC-MR                44.27      43.71 JO     
  3 Torres, Santiago H  12 AGUA SWIM TEAM-MR      44.85      44.35 JO     
  4 Goldstein, Jonatha  12 AGUA SWIM TEAM-MR      46.02      44.84        
  5 Darcy, Matthew J    11 SACHEM-MR              44.36      44.93        
  6 Langaman, Matthew   12 HS-MR                  45.42      45.82        
  7 Korenkov, Sean P    12 BASC-MR                46.56      46.84        
  8 Wang, Eric          11 LIAC-MR                53.26      47.96        
  9 Christianson, Keit  11 HAA-MR                 46.59      48.74        
 10 Chan, Brendan       11 LIAC-MR                57.69      50.69        
 11 Law, Richard Y      11 LIAC-MR                53.55      51.26        
 12 Decker, Philip K    11 LIAC-MR                50.72      52.94        
 13 Bouzourene, Adam    11 LIAC-MR                54.52      52.96        
 14 Tupikin, Lance      11 BASC-MR                56.22      54.89        
 15 Gallagher, J.C. C   11 LIAC-MR                55.00      57.08        
 16 Benoit, Paul A      11 LIAC-MR                50.00      58.16        
 17 Ilardi, Thomas P    11 SACHEM-MR              59.54    1:00.37        
 18 Kadirov, Anwar      11 LIAC-MR              1:04.74    1:03.68        
 19 Chan, Brandon J     12 LIAC-MR              1:06.49    1:19.38        
 -- Tutone, Christophe  11 SACHEM-MR            1:10.00         DQ        
 
Men 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:12.69  EZ
        1:19.99  SRME
        1:27.29  ZONE
        1:36.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 VanManen, Ryan      12 LIAC-MR              1:35.39    1:33.76 JO     
                  45.06     1:33.76 (48.70)                                        
  2 Rueda, Diego C      12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:37.07    1:34.55 JO     
                  46.39     1:34.55 (48.16)                                        
  3 Istomin, Anthony A  11 LIAC-MR              1:55.36    1:36.23 JO     
                  47.17     1:36.23 (49.06)                                        
  4 Torres, Santiago H  12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:37.47    1:36.70 JO     
                  47.20     1:36.70 (49.50)                                        
  5 Malkin, Charles C   12 NORTH SHORE-MR       1:32.74    1:37.00        
                  46.03     1:37.00 (50.97)                                        
  6 Li, Jonathan        11 LIAC-MR              1:36.77    1:37.24        
                  45.63     1:37.24 (51.61)                                        
  7 Goldstein, Jonatha  12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:38.91    1:37.97        
                  46.13     1:37.97 (51.84)                                        
  8 Finnegan, Matt F    12 LIAC-MR              1:40.17    1:38.03        
                  47.72     1:38.03 (50.31)                                        
  9 Korenkov, Sean P    12 BASC-MR              1:49.50    1:41.05        
                  47.60     1:41.05 (53.45)                                        
 10 Byrne, Cameron A    11 SACHEM-MR            1:32.08    1:42.15        
                  46.25     1:42.15 (55.90)                                        
 11 Zarriello, Kyle D   11 LIAC-MR              1:50.67    1:44.46        
                  49.98     1:44.46 (54.48)                                        
 12 Christianson, Keit  11 HAA-MR               1:42.26    1:48.95        
                  51.83     1:48.95 (57.12)                                        
 13 Chan, Brendan       11 LIAC-MR              1:51.98    1:49.57        
                  52.56     1:49.57 (57.01)                                        
 14 NG, Nicholas        12 LIAC-MR              1:50.00    1:51.86        
                  53.65     1:51.86 (58.21)                                        
 15 Tupikin, Lance      11 BASC-MR              1:52.20    1:53.94        
                  53.70   1:53.94 (1:00.24)                                        
 16 Decker, Philip K    11 LIAC-MR              1:59.98    1:58.31        
                  54.81   1:58.31 (1:03.50)                                        
 17 Gallagher, J.C. C   11 LIAC-MR              1:55.00    2:05.41        
                  58.22   2:05.41 (1:07.19)                                        
 18 Ilardi, Thomas P    11 SACHEM-MR            2:30.00    2:08.53        
                1:00.23   2:08.53 (1:08.30)                                        
 19 Reddy, Sunil        12 LIAC-MR              2:07.96    2:11.15        
                1:01.44   2:11.15 (1:09.71)                                        
 20 Tutone, Christophe  11 SACHEM-MR            2:30.00    2:28.46        
                1:12.54   2:28.46 (1:15.92)                                        
 21 Chan, Brandon J     12 LIAC-MR              2:15.00    2:57.28        
                1:22.20   2:57.28 (1:35.08)                                        
 
Men 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.99  EZ
        1:06.99  SRME
        1:15.49  ZONE
        1:25.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yang, Patrick       12 LIAC-MR              1:05.55    1:05.09 SRME   
                  30.33     1:05.09 (34.76)                                        
  2 Hu-Van Wright, En-  12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:08.36    1:08.41 ZONE   
                  32.90     1:08.41 (35.51)                                        
  3 Salcedo, Matt       12 LIAC-MR              1:16.02    1:15.02 ZONE   
                  34.94     1:15.02 (40.08)                                        
  4 Sherman, Sammy I    12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:16.33    1:18.20 JO     
                  36.88     1:18.20 (41.32)                                        
  5 Zuo, Vance          12 LIAC-MR              1:20.30    1:21.23 JO     
                  37.88     1:21.23 (43.35)                                        
  6 Langaman, Matthew   12 HS-MR                1:23.98    1:22.02 JO     
                  38.02     1:22.02 (44.00)                                        
  7 Rueda, Diego C      12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:21.42    1:22.26 JO     
  8 Darcy, Matthew J    11 SACHEM-MR            1:25.00    1:22.77 JO     
                  39.53     1:22.77 (43.24)                                        
  9 Istomin, Anthony A  11 LIAC-MR              1:32.54    1:30.25        
                  42.41     1:30.25 (47.84)                                        
 10 Finnegan, Matt F    12 LIAC-MR              1:40.35    1:35.86        
                  45.51     1:35.86 (50.35)                                        
 11 Finnegan, Dan P     12 LIAC-MR              1:34.26    1:35.91        
                  47.00     1:35.91 (48.91)                                        
 12 NG, Nicholas        12 LIAC-MR              1:43.19    1:36.10        
                  44.60     1:36.10 (51.50)                                        
 13 Fulgieri, Dominick  12 LIAC-MR              1:45.00    1:38.14        
                  44.50     1:38.14 (53.64)                                        
 14 Zarriello, Kyle D   11 LIAC-MR              1:42.84    1:40.85        
                  48.48     1:40.85 (52.37)                                        
 15 Decker, Philip K    11 LIAC-MR              1:42.00    1:41.46        
                  45.28     1:41.46 (56.18)                                        
 16 Law, Richard Y      11 LIAC-MR              1:43.15    1:42.80        
                  46.67     1:42.80 (56.13)                                        
 17 Benoit, Paul A      11 LIAC-MR              1:50.00    1:57.94        
                  52.77   1:57.94 (1:05.17)                                        
 18 Kadirov, Anwar      11 LIAC-MR              2:05.00    2:00.88        
                  57.50   2:00.88 (1:03.38)                                        
 -- Bouzourene, Adam    11 LIAC-MR              2:16.47         DQ        
                1:00.21        DQ (1:06.71)                                        
 -- Gallagher, J.C. C   11 LIAC-MR              2:05.00         DQ        
                  59.03        DQ (1:12.86)                                        
 -- Chan, Brandon J     12 LIAC-MR              2:05.00         DQ        
                1:09.25        DQ (1:16.53)                                        
 
Men 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:16.89  EZ
        2:36.99  SRME
        3:03.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Salcedo, Matt       12 LIAC-MR              2:48.68    2:44.47 JO     
                  36.51     1:18.86 (42.35)     2:02.86 (44.00)     2:44.47 (41.61)
  2 Sherman, Sammy I    12 AGUA SWIM TEAM-MR    2:46.00    2:45.83 JO     
                  37.55     1:20.00 (42.45)     2:03.18 (43.18)     2:45.83 (42.65)
  3 Wang, Eric          11 LIAC-MR              3:08.72    3:09.26        
                  39.55     1:28.59 (49.04)     2:20.16 (51.57)     3:09.26 (49.10)
 
Men 12 & Under 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu-Van Wright, En-Wei     12 AGUA SWIM TEAM-MR    5:35.00    5:31.32        
                  35.56     1:18.48 (42.92)     1:59.54 (41.06)     2:40.59 (41.05)
        3:28.98 (48.39)     4:17.45 (48.47)     4:55.32 (37.87)     5:31.32 (36.00)
  2 Salcedo, Matt             12 LIAC-MR              6:16.71    5:43.00        
                  36.91     1:18.99 (42.08)     2:03.32 (44.33)     2:45.93 (42.61)
        3:36.97 (51.04)     4:27.12 (50.15)     5:06.45 (39.33)     5:43.00 (36.55)
  3 Sherman, Sammy I          12 AGUA SWIM TEAM-MR    6:09.05    6:00.16        
                  38.23     1:22.62 (44.39)     2:11.87 (49.25)     2:59.31 (47.44)
        3:53.19 (53.88)     4:46.45 (53.26)     5:23.79 (37.34)     6:00.16 (36.37)
  4 Rueda, Diego C            12 AGUA SWIM TEAM-MR    6:04.52    6:00.95        
                  40.10     1:26.98 (46.88)     2:12.93 (45.95)     2:58.85 (45.92)
        3:52.08 (53.23)     4:43.42 (51.34)     5:23.17 (39.75)     6:00.95 (37.78)
  5 VanManen, Ryan            12 LIAC-MR              6:28.50    6:20.61        
                  43.06     1:33.88 (50.82)     2:22.90 (49.02)     3:09.67 (46.77)
        4:04.53 (54.86)     4:57.14 (52.61)     5:40.50 (43.36)     6:20.61 (40.11)
  6 Istomin, Anthony A        11 LIAC-MR              8:00.00    6:26.10        
                  44.33     1:33.79 (49.46)     2:23.13 (49.34)     3:11.48 (48.35)
        4:05.89 (54.41)     4:58.59 (52.70)     5:44.32 (45.73)     6:26.10 (41.78)
  7 Finnegan, Matt F          12 LIAC-MR              6:35.52    6:26.80        
                  45.69     1:40.10 (54.41)     2:27.82 (47.72)     3:16.33 (48.51)
        4:12.63 (56.30)     5:07.58 (54.95)     5:47.64 (40.06)     6:26.80 (39.16)
  8 Finnegan, Dan P           12 LIAC-MR              6:31.34    6:27.60        
                  46.64     1:38.63 (51.99)     2:26.64 (48.01)     3:13.06 (46.42)
        4:10.90 (57.84)     5:07.80 (56.90)     5:48.85 (41.05)     6:27.60 (38.75)
  9 Wang, Eric                11 LIAC-MR              6:31.18    6:27.66        
                  41.82     1:31.92 (50.10)     2:23.93 (52.01)     3:12.88 (48.95)
        4:08.40 (55.52)     5:03.58 (55.18)     5:46.15 (42.57)     6:27.66 (41.51)
 10 Zarriello, Kyle D         11 LIAC-MR              6:34.02    6:32.53        
                  48.36     1:44.58 (56.22)     2:32.55 (47.97)     3:18.06 (45.51)
        4:14.35 (56.29)     5:09.14 (54.79)     5:51.95 (42.81)     6:32.53 (40.58)
 11 Hall, Tyler J             10 LIAC-MR              6:38.52    6:43.67        
                  48.22     1:43.52 (55.30)     2:35.54 (52.02)     3:24.90 (49.36)
        4:21.42 (56.52)     5:18.73 (57.31)     6:02.05 (43.32)     6:43.67 (41.62)
 12 Li, Jonathan              11 LIAC-MR              7:30.00    6:52.93        
                  44.09     1:38.10 (54.01)     2:30.40 (52.30)     3:22.48 (52.08)
        4:18.47 (55.99)     5:15.20 (56.73)     6:04.75 (49.55)     6:52.93 (48.18)
 13 Pak, Richard              12 LIAC-MR              8:00.00    7:06.67        
                  56.05   1:59.59 (1:03.54)     2:52.00 (52.41)     3:44.28 (52.28)
        4:43.03 (58.75)   5:43.48 (1:00.45)     6:28.10 (44.62)     7:06.67 (38.57)
 14 Law, Richard Y            11 LIAC-MR              7:00.00    7:06.84        
                  49.40     1:47.41 (58.01)     2:41.01 (53.60)     3:36.99 (55.98)
      4:37.22 (1:00.23)     5:36.96 (59.74)     6:23.30 (46.34)     7:06.84 (43.54)
 
Men 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          24.79  JRN
          24.79  JRB
          25.49  EZ
          27.49  SRME
          28.09  ZONE
          30.19  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Park, Jay S         14 LIAC-MR                28.39      27.87 ZONE   
  2 Heinemann, Erik L   14 LIAC-MR                29.46      29.32 JO     
  3 Kelly, Everett W    14 NORTH SHORE-MR         31.13      29.35 JO     
  4 Sanchez, Jude M     14 AGUA SWIM TEAM-MR      28.98      29.86 JO     
  5 Yavid, Mike A       13 NORTH SHORE-MR         30.81      30.12 JO     
  6 Gillenwater, Darin  13 RIPTIDES-MR            30.15      30.49        
  7 Ling, Kevin         13 LIAC-MR                30.68      30.61        
  8 Chipev, Liuben C    13 NORTH SHORE-MR         31.58      30.93        
  9 Schwartz, Jake A    13 LIAC-MR                30.77      31.23        
 10 Haghighi, Sean      14 LIAC-MR                33.50      31.85        
 11 Ogisu, Kent         13 AGUA SWIM TEAM-MR      33.38      33.88        
 12 Crilly, Dennis J    13 LIAC-MR                41.16      36.17        
 13 Giovanniello, Mich  13 LIAC-MR                37.40      38.60        
 14 Corbisiero, Joe G   13 SACHEM-MR              38.66      38.93        
 15 Chomnalez, Francis  13 AGUA SWIM TEAM-MR      39.24      41.62        
 
Men 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          53.89  JRN
          53.99  JRB
          55.99  EZ
          59.99  SRME
        1:01.29  ZONE
        1:05.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Park, Jay S         14 LIAC-MR              1:01.50    1:01.00 ZONE   
                  29.77     1:01.00 (31.23)                                        
  2 Dutton, Matthew T   13 HAA-MR               1:01.19    1:01.50 JO     
                  30.18     1:01.50 (31.32)                                        
  3 Sanchez, Jude M     14 AGUA SWIM TEAM-MR    1:05.32    1:07.76        
                  32.31     1:07.76 (35.45)                                        
  4 Haghighi, Sean      14 LIAC-MR              1:08.99    1:07.79        
                  32.49     1:07.79 (35.30)                                        
  5 Kelly, Everett W    14 NORTH SHORE-MR       1:07.67    1:08.05        
                  33.06     1:08.05 (34.99)                                        
  6 Yavid, Mike A       13 NORTH SHORE-MR       1:08.23    1:08.81        
                  33.80     1:08.81 (35.01)                                        
  7 Chipev, Liuben C    13 NORTH SHORE-MR       1:07.23    1:08.97        
                  33.61     1:08.97 (35.36)                                        
  8 Gillenwater, Darin  13 RIPTIDES-MR          1:09.04    1:09.96        
                  34.49     1:09.96 (35.47)                                        
  9 Bouzourene, Tarik   14 LIAC-MR              1:17.19    1:14.54        
                  35.78     1:14.54 (38.76)                                        
 10 Romero, Luis M      13 NORTH SHORE-MR       1:14.55    1:15.68        
                  35.41     1:15.68 (40.27)                                        
 11 Zhou, Nathan        14 HAA-MR               1:15.98    1:17.43        
                  36.65     1:17.43 (40.78)                                        
 12 Giovanniello, Mich  13 LIAC-MR              1:20.66    1:23.34        
                  40.34     1:23.34 (43.00)                                        
 13 White, Marco T      13 NORTH SHORE-MR       1:46.11    1:38.17        
                  44.49     1:38.17 (53.68)                                        
 -- Kadirov, Raushan    13 LIAC-MR              1:19.03         DQ        
                  36.12          DQ (41.98)                                        
 
Men 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:57.29  JRN
        1:58.09  JRB
        2:01.69  EZ
        2:10.99  SRME
        2:12.99  ZONE
        2:25.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Abrams, Michael     14 AGUA SWIM TEAM-MR    2:07.78    2:07.75 SRME   
                  29.17     1:01.15 (31.98)     1:34.27 (33.12)     2:07.75 (33.48)
  2 Heinemann, Erik L   14 LIAC-MR              2:13.68    2:13.22 JO     
                  30.70     1:04.00 (33.30)     1:39.00 (35.00)     2:13.22 (34.22)
  3 Park, Jay S         14 LIAC-MR              2:14.74    2:14.39 JO     
                  30.44     1:03.88 (33.44)     1:39.02 (35.14)     2:14.39 (35.37)
  4 Dutton, Matthew T   13 HAA-MR               2:20.23    2:15.52 JO     
                  31.67     1:06.30 (34.63)     1:42.09 (35.79)     2:15.52 (33.43)
  5 Lennon, Michael J   13 LIAC-MR              2:17.35    2:15.69 JO     
                  31.80     1:06.02 (34.22)     1:41.35 (35.33)     2:15.69 (34.34)
  6 Ling, Kevin         13 LIAC-MR              2:25.55    2:25.74 JO     
                  32.80     1:10.63 (37.83)     1:49.12 (38.49)     2:25.74 (36.62)
  7 Haghighi, Sean      14 LIAC-MR              2:28.00    2:26.52        
                  32.66     1:09.29 (36.63)     1:47.77 (38.48)     2:26.52 (38.75)
  8 Kelly, Everett W    14 NORTH SHORE-MR       2:33.32    2:30.35        
                  32.61     1:10.08 (37.47)     1:50.55 (40.47)     2:30.35 (39.80)
  9 Sanchez, Jude M     14 AGUA SWIM TEAM-MR    2:32.57    2:34.89        
                  33.30     1:12.31 (39.01)     1:53.44 (41.13)     2:34.89 (41.45)
 10 Gillenwater, Darin  13 RIPTIDES-MR          2:37.49    2:35.83        
                  35.35     1:15.30 (39.95)     1:58.32 (43.02)     2:35.83 (37.51)
 11 Romero, Luis M      13 NORTH SHORE-MR       2:48.67    2:40.25        
                  36.18     1:17.24 (41.06)     1:59.25 (42.01)     2:40.25 (41.00)
 12 Yavid, Mike A       13 NORTH SHORE-MR       2:42.53    2:40.49        
                                1:18.35 ( )     2:03.44 (45.09)     2:40.49 (37.05)
 13 Bouzourene, Tarik   14 LIAC-MR              2:43.40    2:43.82        
                  35.98     1:17.48 (41.50)     2:01.51 (44.03)     2:43.82 (42.31)
 14 Giovanniello, Mich  13 LIAC-MR              2:53.70    2:58.11        
                  40.52     1:25.30 (44.78)     2:13.81 (48.51)     2:58.11 (44.30)
 15 Kadirov, Raushan    13 LIAC-MR              2:58.96    3:00.41        
                  38.65     1:24.86 (46.21)     2:13.77 (48.91)     3:00.41 (46.64)
 16 Chomnalez, Francis  13 AGUA SWIM TEAM-MR    3:42.23    3:26.97        
                  42.57                             2:29.93 ( )     3:26.97 (57.04)
 17 White, Marco T      13 NORTH SHORE-MR       3:40.00    3:32.59        
                  44.21     1:40.14 (55.93)   2:40.36 (1:00.22)     3:32.59 (52.23)
 
Men 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:00.59  JRN
        1:01.39  JRB
        1:03.79  EZ
        1:09.99  SRME
        1:10.49  ZONE
        1:16.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Heinemann, Erik L   14 LIAC-MR              1:12.00    1:12.06 JO     
                  35.00     1:12.06 (37.06)                                        
  2 Lennon, Michael J   13 LIAC-MR              1:16.69    1:14.95 JO     
                  36.72     1:14.95 (38.23)                                        
  3 Kelly, Everett W    14 NORTH SHORE-MR       1:19.14    1:20.38        
                  39.88     1:20.38 (40.50)                                        
  4 Haghighi, Sean      14 LIAC-MR              1:25.99    1:24.72        
                  41.97     1:24.72 (42.75)                                        
  5 Ogisu, Kent         13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:24.44    1:24.94        
                  41.75     1:24.94 (43.19)                                        
  6 Schwartz, Jake A    13 LIAC-MR              1:26.71    1:27.70        
                  43.92     1:27.70 (43.78)                                        
  7 Gillenwater, Darin  13 RIPTIDES-MR          1:26.47    1:30.26        
                  44.22     1:30.26 (46.04)                                        
  8 Corbisiero, Joe G   13 SACHEM-MR            1:35.98    1:32.85        
                  44.93     1:32.85 (47.92)                                        
  9 Yavid, Mike A       13 NORTH SHORE-MR       1:23.93    1:35.24        
                  46.64     1:35.24 (48.60)                                        
 10 Romero, Luis M      13 NORTH SHORE-MR       1:31.20    1:36.03        
                  45.23     1:36.03 (50.80)                                        
 11 Giovanniello, Mich  13 LIAC-MR              1:45.11    1:50.35        
                  53.07     1:50.35 (57.28)                                        
 12 Chomnalez, Francis  13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:52.34    2:01.61        
                  56.42   2:01.61 (1:05.19)                                        
 
Men 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:11.49  JRN
        2:12.39  JRB
        2:16.89  EZ
        2:32.99  ZONE
        2:33.99  SRME
        2:45.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dutton, Matthew T   13 HAA-MR               2:34.79    2:37.22 JO     
                  36.17     1:16.72 (40.55)     1:58.35 (41.63)     2:37.22 (38.87)
  2 Haghighi, Sean      14 LIAC-MR              3:00.50    2:51.82        
                  39.30     1:22.82 (43.52)     2:07.95 (45.13)     2:51.82 (43.87)
 
Men 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:08.39  JRN
        1:10.09  JRB
        1:12.69  EZ
        1:18.59  ZONE
        1:19.99  SRME
        1:26.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sanchez, Jude M     14 AGUA SWIM TEAM-MR    1:22.67    1:23.30 JO     
                  39.12     1:23.30 (44.18)                                        
  2 Ling, Kevin         13 LIAC-MR              1:22.07    1:23.64 JO     
                  38.73     1:23.64 (44.91)                                        
  3 Chipev, Liuben C    13 NORTH SHORE-MR       1:23.78    1:28.31        
                  41.88     1:28.31 (46.43)                                        
  4 Yavid, Mike A       13 NORTH SHORE-MR       1:27.56    1:28.46        
                  43.00     1:28.46 (45.46)                                        
  5 Romero, Luis M      13 NORTH SHORE-MR       1:28.71    1:31.21        
                  43.28     1:31.21 (47.93)                                        
  6 Kelly, Everett W    14 NORTH SHORE-MR       1:24.41    1:31.47        
                  44.52     1:31.47 (46.95)                                        
  7 Gillenwater, Darin  13 RIPTIDES-MR          1:34.30    1:34.89        
                  44.47     1:34.89 (50.42)                                        
  8 Zhou, Nathan        14 HAA-MR               1:36.50    1:40.55        
                  48.53     1:40.55 (52.02)                                        
  9 Bouzourene, Tarik   14 LIAC-MR              1:39.15    1:41.28        
                  47.65     1:41.28 (53.63)                                        
 10 Kadirov, Raushan    13 LIAC-MR              1:40.12    1:46.81        
                  49.67     1:46.81 (57.14)                                        
 11 Giovanniello, Mich  13 LIAC-MR              1:52.75    1:51.09        
                  51.03   1:51.09 (1:00.06)                                        
 12 White, Marco T      13 NORTH SHORE-MR       2:00.00    1:51.69        
                  51.59   1:51.69 (1:00.10)                                        
 -- Chomnalez, Francis  13 AGUA SWIM TEAM-MR    2:01.01         DQ        
                  54.29        DQ (1:00.40)                                        
 
Men 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:28.59  JRN
        2:29.79  JRB
        2:38.99  EZ
        2:51.49  ZONE
        2:52.99  SRME
        3:09.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ling, Kevin         13 LIAC-MR              2:57.97    2:56.56 JO     
                  39.40     1:24.57 (45.17)     2:10.93 (46.36)     2:56.56 (45.63)
  2 Sanchez, Jude M     14 AGUA SWIM TEAM-MR    3:02.45    3:03.97 JO     
                  42.05     1:28.50 (46.45)     2:16.02 (47.52)     3:03.97 (47.95)
  3 Romero, Luis M      13 NORTH SHORE-MR       3:26.13    3:14.18        
                  43.89     1:33.77 (49.88)     2:24.57 (50.80)     3:14.18 (49.61)
  4 Gillenwater, Darin  13 RIPTIDES-MR          3:18.64    3:22.37        
                  45.86     1:37.86 (52.00)     2:30.95 (53.09)     3:22.37 (51.42)
  5 Crilly, Dennis J    13 LIAC-MR              3:30.00    3:38.68        
                  47.63     1:42.78 (55.15)     2:40.87 (58.09)     3:38.68 (57.81)
  6 Corbisiero, Joe G   13 SACHEM-MR            3:39.53    3:43.12        
                  50.50     1:45.90 (55.40)     2:44.20 (58.30)     3:43.12 (58.92)
 
Men 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          58.19  JRN
          58.89  JRB
        1:00.99  EZ
        1:06.99  SRME
        1:08.19  ZONE
        1:13.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Abrams, Michael     14 AGUA SWIM TEAM-MR    1:12.00    1:06.66 SRME   
                  31.33     1:06.66 (35.33)                                        
  2 Heinemann, Erik L   14 LIAC-MR              1:08.48    1:07.02 ZONE   
                  31.42     1:07.02 (35.60)                                        
  3 Lennon, Michael J   13 LIAC-MR              1:09.84    1:09.27 JO     
                  32.63     1:09.27 (36.64)                                        
  4 Park, Jay S         14 LIAC-MR              1:10.04    1:11.04 JO     
                  33.90     1:11.04 (37.14)                                        
  5 Chipev, Liuben C    13 NORTH SHORE-MR       1:12.64    1:15.32        
                  35.89     1:15.32 (39.43)                                        
  6 Kelly, Everett W    14 NORTH SHORE-MR       1:16.75    1:22.05        
                  38.60     1:22.05 (43.45)                                        
 
Men 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:09.79  JRN
        2:10.59  JRB
        2:16.89  EZ
        2:30.69  ZONE
        2:36.99  SRME
        2:49.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Heinemann, Erik L   14 LIAC-MR              2:31.34    2:29.11 ZONE   
                  32.82     1:10.39 (37.57)     1:49.63 (39.24)     2:29.11 (39.48)
  2 Lennon, Michael J   13 LIAC-MR              2:31.47    2:31.83 SRME   
                  33.91     1:12.28 (38.37)     1:52.27 (39.99)     2:31.83 (39.56)
  3 Park, Jay S         14 LIAC-MR              2:36.54    2:40.43 JO     
                  35.03     1:15.54 (40.51)     1:57.92 (42.38)     2:40.43 (42.51)
  4 Chipev, Liuben C    13 NORTH SHORE-MR       2:30.00    2:51.77        
                  35.27     1:17.64 (42.37)     2:05.47 (47.83)     2:51.77 (46.30)
 
Men 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:12.39  JRN
        2:13.59  JRB
        2:17.19  EZ
        2:29.99  SRME
        2:30.79  ZONE
        2:43.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Abrams, Michael     14 AGUA SWIM TEAM-MR    2:26.68    2:27.72 SRME   
                  31.04     1:07.98 (36.94)     1:55.47 (47.49)     2:27.72 (32.25)
  2 Lennon, Michael J   13 LIAC-MR              2:43.26    2:33.29 JO     
                  33.74     1:13.83 (40.09)     1:59.02 (45.19)     2:33.29 (34.27)
  3 Park, Jay S         14 LIAC-MR              2:36.69    2:35.46 JO     
                  33.75     1:14.92 (41.17)     2:02.38 (47.46)     2:35.46 (33.08)
  4 Ling, Kevin         13 LIAC-MR              2:40.87    2:40.89 JO     
                  34.53     1:18.42 (43.89)     2:03.33 (44.91)     2:40.89 (37.56)
  5 Chipev, Liuben C    13 NORTH SHORE-MR       2:43.12    2:45.54        
                  35.35     1:19.49 (44.14)     2:08.72 (49.23)     2:45.54 (36.82)
  6 Haghighi, Sean      14 LIAC-MR              3:14.82    2:50.51        
                  38.23     1:21.40 (43.17)     2:13.72 (52.32)     2:50.51 (36.79)
  7 Ogisu, Kent         13 AGUA SWIM TEAM-MR    2:49.83    2:51.52        
                  38.49     1:22.69 (44.20)     2:13.72 (51.03)     2:51.52 (37.80)
  8 Sanchez, Jude M     14 AGUA SWIM TEAM-MR    2:50.80    2:53.02        
                  36.83     1:24.74 (47.91)     2:13.25 (48.51)     2:53.02 (39.77)
  9 Kelly, Everett W    14 NORTH SHORE-MR       2:51.59    2:54.01        
                  38.52     1:24.53 (46.01)     2:17.23 (52.70)     2:54.01 (36.78)
 10 Yavid, Mike A       13 NORTH SHORE-MR       2:54.76    3:09.19        
                  46.28     1:36.64 (50.36)     2:30.14 (53.50)     3:09.19 (39.05)
 11 Romero, Luis M      13 NORTH SHORE-MR       3:07.70    3:10.28        
                  42.76     1:35.47 (52.71)     2:27.98 (52.51)     3:10.28 (42.30)
 12 Crilly, Dennis J    13 LIAC-MR              3:24.53    3:21.23        
                  43.24     1:38.45 (55.21)     2:33.66 (55.21)     3:21.23 (47.57)
 13 Giovanniello, Mich  13 LIAC-MR              3:30.50    3:35.91        
                  47.87     1:46.31 (58.44)   2:49.27 (1:02.96)     3:35.91 (46.64)
 -- Chomnalez, Francis  13 AGUA SWIM TEAM-MR    3:56.78         DQ        
                1:03.30   2:08.40 (1:05.10)   3:14.94 (1:06.54)          DQ (54.71)
 
Men Senior 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          24.79  JRN
          24.79  JRB
          25.49  EZ
          27.49  SRME
          28.69  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zimarev, Yury       20 LIAC-MR                   NT      25.53 SRME   
  2 Spinella, Nick R    14 LIAC-MR                26.65      26.83 SRME   
  3 Khabibrakhmanov, I  16 LIAC-MR                26.68      26.92 SRME   
  4 Ragin, Gregory      16 LIAC-MR                26.28      27.12 SRME   
  5 Caceres, Dan        16 LIAC-MR                28.11      27.46 SRME   
  6 Yang, Patrick       12 LIAC-MR                26.97      27.52 JO     
  7 Chen, Calvin R      16 LIAC-MR                27.98      28.40 JO     
  8 Eller, Joshua A     17 RIPTIDES-MR            27.57      29.25        
  9 Master, Deep R      18 LIAC-MR                29.47      29.78        
 10 Rein III, John L    16 SACHEM-MR              28.78      30.07        
 11 Eller, Zachary M    15 RIPTIDES-MR            27.63      30.12        
 12 Suen, Geoffrey      17 RIPTIDES-MR            29.78      30.25        
 13 Shannon, Brian T    15 LIAC-MR                30.00      30.64        
 14 Park, Jin Woo W     15 LIAC-MR                30.06      30.75        
 15 Haghighi, Kevin     16 LIAC-MR                32.50      30.95        
 16 Mulderrig, Jack H   15 LIAC-MR                31.37      32.82        
 
Men Senior 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          53.89  JRN
          53.99  JRB
          55.99  EZ
          59.99  SRME
        1:02.69  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Finnegan, Chris M   16 LIAC-MR                57.32      57.17 SRME   
                  27.79       57.17 (29.38)                                        
  1 Zimarev, Yury       20 LIAC-MR                56.00      57.17 SRME   
                  27.67       57.17 (29.50)                                        
  3 Spinella, Nick R    14 LIAC-MR                57.18      57.40 SRME   
                  27.55       57.40 (29.85)                                        
  4 Khabibrakhmanov, I  16 LIAC-MR                58.45      58.51 SRME   
                  28.24       58.51 (30.27)                                        
  5 Yang, Patrick       12 LIAC-MR                59.92      59.71 SRME   
                  28.61       59.71 (31.10)                                        
  6 Ragin, Gregory      16 LIAC-MR                57.57    1:00.63 JO     
                  29.09     1:00.63 (31.54)                                        
  7 Caceres, Dan        16 LIAC-MR              1:02.60    1:00.89 JO     
                  28.33     1:00.89 (32.56)                                        
  8 Martinez-White, Na  17 AGUA SWIM TEAM-MR    1:01.37    1:02.29 JO     
                  29.57     1:02.29 (32.72)                                        
  9 Okkan, Yalim        15 LIAC-MR              1:02.53    1:02.63 JO     
                  30.25     1:02.63 (32.38)                                        
 10 Chen, Calvin R      16 LIAC-MR              1:02.49    1:03.21        
                  29.89     1:03.21 (33.32)                                        
 11 Eller, Zachary M    15 RIPTIDES-MR          1:00.84    1:04.36        
                  30.83     1:04.36 (33.53)                                        
 12 Rein III, John L    16 SACHEM-MR              59.04    1:04.67        
                  30.71     1:04.67 (33.96)                                        
 13 Eller, Joshua A     17 RIPTIDES-MR          1:00.12    1:04.70        
                  30.95     1:04.70 (33.75)                                        
 14 Master, Deep R      18 LIAC-MR              1:05.37    1:06.15        
                  31.53     1:06.15 (34.62)                                        
 15 Haghighi, Kevin     16 LIAC-MR              1:05.50    1:07.38        
                  32.13     1:07.38 (35.25)                                        
 16 Ichikawa, Hajime    16 RIPTIDES-MR          1:00.32    1:07.91        
                  31.25     1:07.91 (36.66)                                        
 17 Park, Jin Woo W     15 LIAC-MR              1:04.50    1:08.15        
                  31.84     1:08.15 (36.31)                                        
 18 Cheung, Calvin      17 LIAC-MR              1:05.01    1:09.02        
                  33.17     1:09.02 (35.85)                                        
 19 Shannon, Brian T    15 LIAC-MR              1:08.00    1:09.74        
                  32.93     1:09.74 (36.81)                                        
 20 Suen, Geoffrey      17 RIPTIDES-MR          1:06.02    1:10.08        
                  32.05     1:10.08 (38.03)                                        
 21 Goldstein, Matthew  16 LIAC-MR              1:07.20    1:12.48        
                  33.63     1:12.48 (38.85)                                        
 22 Chomnalez, Francis  13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:43.35    1:37.58        
 
Men Senior 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:57.29  JRN
        1:58.09  JRB
        2:01.69  EZ
        2:10.99  SRME
        2:15.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Derlath, Jonathan   15 LIAC-MR              2:03.07    2:03.23 SRME   
                  29.05     1:00.42 (31.37)     1:32.39 (31.97)     2:03.23 (30.84)
  2 Finnegan, Chris M   16 LIAC-MR              2:00.09    2:03.27 SRME   
                  28.75     1:00.59 (31.84)     1:32.72 (32.13)     2:03.27 (30.55)
  3 Khabibrakhmanov, I  16 LIAC-MR              2:08.32    2:08.36 SRME   
                  30.39     1:02.65 (32.26)     1:35.53 (32.88)     2:08.36 (32.83)
  4 Spinella, Nick R    14 LIAC-MR              2:06.60    2:08.54 SRME   
                  29.38     1:02.02 (32.64)     1:35.31 (33.29)     2:08.54 (33.23)
  5 Yang, Patrick       12 LIAC-MR              2:11.29    2:11.59 JO     
                  30.08     1:04.73 (34.65)     1:38.70 (33.97)     2:11.59 (32.89)
  6 Alejandro, Steffen  16 AGUA SWIM TEAM-MR    2:13.84    2:14.35 JO     
                  30.46     1:04.75 (34.29)     1:40.13 (35.38)     2:14.35 (34.22)
  7 O'Neill, Brian P    15 LIAC-MR              2:16.81    2:15.29 JO     
                  31.39     1:06.54 (35.15)     1:41.48 (34.94)     2:15.29 (33.81)
  8 Pappas, Billy J     15 WSSC-NE              2:19.88    2:18.39        
                  32.26     1:07.35 (35.09)     1:43.31 (35.96)     2:18.39 (35.08)
  9 Caceres, Dan        16 LIAC-MR              2:20.71    2:18.54        
                  30.16     1:05.68 (35.52)     1:42.50 (36.82)     2:18.54 (36.04)
 10 Martinez-White, Na  17 AGUA SWIM TEAM-MR    2:16.83    2:19.29        
                  31.87     1:07.73 (35.86)     1:44.93 (37.20)     2:19.29 (34.36)
 11 Rein III, John L    16 SACHEM-MR            2:20.73    2:20.82        
                  31.79     1:07.58 (35.79)     1:44.79 (37.21)     2:20.82 (36.03)
 12 Master, Deep R      18 LIAC-MR              2:23.96    2:21.86        
                  33.19     1:10.16 (36.97)     1:47.68 (37.52)     2:21.86 (34.18)
 13 Shannon, Brian T    15 LIAC-MR              2:25.50    2:22.40        
                  32.28     1:08.62 (36.34)     1:44.85 (36.23)     2:22.40 (37.55)
 14 Haghighi, Kevin     16 LIAC-MR              2:25.00    2:24.65        
                  32.62     1:09.57 (36.95)     1:47.42 (37.85)     2:24.65 (37.23)
 15 Eller, Zachary M    15 RIPTIDES-MR          2:25.12    2:28.72        
                  33.11     1:10.53 (37.42)     1:49.62 (39.09)     2:28.72 (39.10)
 16 Mulderrig, Jack H   15 LIAC-MR              2:31.10    2:34.19        
                  33.60     1:13.23 (39.63)     1:54.76 (41.53)     2:34.19 (39.43)
 17 Cheung, Calvin      17 LIAC-MR              2:30.14    2:36.96        
                  33.70     1:11.31 (37.61)     1:54.22 (42.91)     2:36.96 (42.74)
 18 Goldstein, Matthew  16 LIAC-MR              2:29.40    2:37.16        
                  33.69     1:13.51 (39.82)     1:54.95 (41.44)     2:37.16 (42.21)
 19 Tran, Jonathan F    15 HS-MR                2:31.27    2:38.65        
                  35.63     1:15.84 (40.21)     1:58.91 (43.07)     2:38.65 (39.74)
 
Men Senior 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
       16:31.39  JRN
       16:41.69  JRB
       17:23.89  EZ
       18:59.99  SRME
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Derlath, Jonathan   15 LIAC-MR             16:40.00   16:47.47 EZ     
                  30.03     1:02.85 (32.82)     1:36.14 (33.29)     2:09.86 (33.72)
        2:39.63 (29.77)     3:17.05 (37.42)     3:50.57 (33.52)     4:24.47 (33.90)
        4:58.31 (33.84)     5:32.07 (33.76)     6:05.72 (33.65)     6:39.49 (33.77)
        7:13.21 (33.72)     7:47.27 (34.06)     8:21.10 (33.83)     8:54.95 (33.85)
        9:28.89 (33.94)    10:02.85 (33.96)    10:36.64 (33.79)    11:10.74 (34.10)
       11:44.49 (33.75)    12:18.34 (33.85)    12:52.16 (33.82)    13:26.11 (33.95)
       13:59.98 (33.87)    14:33.90 (33.92)    15:07.80 (33.90)    15:41.94 (34.14)
       16:07.96 (26.02)    16:47.47 (39.51)                                        
  2 Alejandro, Steffen  16 AGUA SWIM TEAM-MR   18:16.96   17:50.05 SRME   
                  30.71     1:04.69 (33.98)     1:39.86 (35.17)     2:16.03 (36.17)
        2:52.60 (36.57)     3:29.17 (36.57)     3:59.55 (30.38)     4:40.96 (41.41)
        5:17.28 (36.32)     5:52.90 (35.62)     6:21.59 (28.69)     7:05.27 (43.68)
        7:34.31 (29.04)     8:17.78 (43.47)     8:54.01 (36.23)     9:30.72 (36.71)
        9:58.33 (27.61)    10:43.38 (45.05)    11:10.79 (27.41)    11:55.68 (44.89)
       12:24.41 (28.73)    13:07.48 (43.07)    13:44.26 (36.78)    14:20.28 (36.02)
       14:49.87 (29.59)    15:31.91 (42.04)    15:55.33 (23.42)    16:41.65 (46.32)
       17:09.62 (27.97)    17:50.05 (40.43)                                        
  3 Abrams, Michael     14 AGUA SWIM TEAM-MR   19:01.23   17:52.33 SRME   
                  31.76     1:06.69 (34.93)     1:42.15 (35.46)     2:17.70 (35.55)
        2:53.32 (35.62)     3:29.22 (35.90)     4:05.47 (36.25)     4:41.53 (36.06)
        5:17.74 (36.21)     5:53.83 (36.09)     6:29.57 (35.74)     7:06.03 (36.46)
        7:42.35 (36.32)     8:18.56 (36.21)     8:54.91 (36.35)     9:30.70 (35.79)
       10:07.09 (36.39)    10:43.05 (35.96)    11:19.35 (36.30)    11:55.45 (36.10)
       12:31.61 (36.16)    13:07.58 (35.97)    13:43.20 (35.62)    14:19.22 (36.02)
       14:55.36 (36.14)    15:31.47 (36.11)    16:07.21 (35.74)    16:42.84 (35.63)
       17:17.93 (35.09)    17:52.33 (34.40)                                        
  4 O'Neill, Brian P    15 LIAC-MR             18:19.82   18:24.72 SRME   
                  32.78     1:09.78 (37.00)     1:36.60 (26.82)     2:23.65 (47.05)
        3:00.68 (37.03)     3:38.07 (37.39)     4:14.96 (36.89)     4:51.63 (36.67)
        5:28.63 (37.00)     6:05.59 (36.96)     6:42.75 (37.16)     7:19.96 (37.21)
        7:56.97 (37.01)     8:34.13 (37.16)     9:11.52 (37.39)     9:48.75 (37.23)
       10:26.21 (37.46)    11:03.46 (37.25)    11:38.49 (35.03)    12:17.34 (38.85)
       12:46.88 (29.54)    13:31.24 (44.36)    14:05.56 (34.32)    14:44.75 (39.19)
       15:21.71 (36.96)    15:58.50 (36.79)    16:35.17 (36.67)    17:11.84 (36.67)
       17:48.82 (36.98)    18:24.72 (35.90)                                        
  5 Kopot, Andrey V     18 AGUA SWIM TEAM-MR   19:46.16   19:28.95        
                  34.37     1:12.51 (38.14)     1:51.44 (38.93)     2:30.62 (39.18)
        3:09.74 (39.12)     3:49.11 (39.37)     4:28.60 (39.49)     5:07.85 (39.25)
        5:46.98 (39.13)     6:26.47 (39.49)     7:05.72 (39.25)     7:44.91 (39.19)
        8:24.94 (40.03)     9:04.68 (39.74)     9:44.00 (39.32)    10:23.51 (39.51)
       10:56.58 (33.07)    11:41.79 (45.21)    12:20.92 (39.13)    12:59.82 (38.90)
       13:28.48 (28.66)    14:17.64 (49.16)    14:56.81 (39.17)    15:36.04 (39.23)
       16:07.32 (31.28)    16:55.26 (47.94)    17:25.34 (30.08)    18:14.77 (49.43)
       18:39.23 (24.46)    19:28.95 (49.72)                                        
 
Men Senior 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:00.59  JRN
        1:01.39  JRB
        1:03.79  EZ
        1:09.99  SRME
        1:11.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Finnegan, Chris M   16 LIAC-MR              1:05.21    1:06.06 SRME   
                  32.52     1:06.06 (33.54)                                        
  2 Spinella, Nick R    14 LIAC-MR              1:04.41    1:06.81 SRME   
                  32.49     1:06.81 (34.32)                                        
  3 Derlath, Jonathan   15 LIAC-MR              1:09.08    1:08.02 SRME   
                  33.64     1:08.02 (34.38)                                        
  4 Abrams, Michael     14 AGUA SWIM TEAM-MR    1:08.00    1:08.62 SRME   
                  33.36     1:08.62 (35.26)                                        
  5 Kopot, Andrey V     18 AGUA SWIM TEAM-MR    1:08.31    1:11.80 JO     
                  34.89     1:11.80 (36.91)                                        
  6 Caceres, Dan        16 LIAC-MR              1:21.05    1:19.63        
                  39.29     1:19.63 (40.34)                                        
  7 Master, Deep R      18 LIAC-MR              1:19.34    1:20.73        
                  39.33     1:20.73 (41.40)                                        
  8 Eller, Joshua A     17 RIPTIDES-MR          1:16.81    1:21.65        
                  40.11     1:21.65 (41.54)                                        
  9 Bianco, Phillip E   15 HS-MR                1:17.37    1:23.48        
                  40.80     1:23.48 (42.68)                                        
 10 Eller, Zachary M    15 RIPTIDES-MR          1:19.08    1:23.56        
                  41.04     1:23.56 (42.52)                                        
 11 Rein III, John L    16 SACHEM-MR            1:19.87    1:23.57        
                  42.06     1:23.57 (41.51)                                        
 12 Mulderrig, Jack H   15 LIAC-MR              1:27.97    1:25.36        
                  41.26     1:25.36 (44.10)                                        
 13 Chen, Calvin R      16 LIAC-MR              1:30.88    1:33.67        
 
Men Senior 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:11.49  JRN
        2:12.39  JRB
        2:16.89  EZ
        2:33.99  SRME
        2:34.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Derlath, Jonathan   15 LIAC-MR              2:21.26    2:20.91 SRME   
                  34.54     1:10.20 (35.66)     1:46.19 (35.99)     2:20.91 (34.72)
  2 Spinella, Nick R    14 LIAC-MR              2:19.96    2:24.05 SRME   
                  33.99     1:10.08 (36.09)     1:46.76 (36.68)     2:24.05 (37.29)
  3 Kopot, Andrey V     18 AGUA SWIM TEAM-MR    2:25.47    2:31.83 SRME   
                  36.43     1:14.80 (38.37)     1:53.02 (38.22)     2:31.83 (38.81)
  4 Rein III, John L    16 SACHEM-MR            3:00.40    3:01.88        
                  43.85     1:29.91 (46.06)     2:17.43 (47.52)     3:01.88 (44.45)
  5 Caceres, Dan        16 LIAC-MR              2:55.41    3:01.93        
                  41.36     1:27.23 (45.87)     2:15.13 (47.90)     3:01.93 (46.80)
  6 Tran, Jonathan F    15 HS-MR                2:53.23    3:02.16        
                  43.09     1:28.79 (45.70)     2:16.95 (48.16)     3:02.16 (45.21)
 
Men Senior 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:08.39  JRN
        1:10.09  JRB
        1:12.69  EZ
        1:19.99  SRME
        1:21.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alejandro, Steffen  16 AGUA SWIM TEAM-MR    1:12.67    1:13.74 SRME   
                  35.00     1:13.74 (38.74)                                        
  2 Okkan, Yalim        15 LIAC-MR              1:13.80    1:15.24 SRME   
                  34.90     1:15.24 (40.34)                                        
  3 Khabibrakhmanov, I  16 LIAC-MR              1:15.37    1:17.00 SRME   
                  36.52     1:17.00 (40.48)                                        
  4 Park, Jin Woo W     15 LIAC-MR              1:18.95    1:19.06 SRME   
                  37.49     1:19.06 (41.57)                                        
  5 Shannon, Brian T    15 LIAC-MR              1:21.50    1:19.58 SRME   
                  36.95     1:19.58 (42.63)                                        
  6 Cheung, Calvin      17 LIAC-MR              1:23.29    1:22.49        
                  39.39     1:22.49 (43.10)                                        
  7 Suen, Geoffrey      17 RIPTIDES-MR          1:23.31    1:25.58        
                  40.86     1:25.58 (44.72)                                        
  8 Eller, Zachary M    15 RIPTIDES-MR          1:19.91    1:27.13        
                  41.86     1:27.13 (45.27)                                        
  9 Ichikawa, Hajime    16 RIPTIDES-MR          1:17.26    1:28.03        
                  40.94     1:28.03 (47.09)                                        
 10 Chen, Calvin R      16 LIAC-MR              1:29.98    1:28.93        
                  42.47     1:28.93 (46.46)                                        
 11 Haghighi, Kevin     16 LIAC-MR              1:36.30    1:29.28        
                  42.85     1:29.28 (46.43)                                        
 
Men Senior 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:28.59  JRN
        2:29.79  JRB
        2:38.99  EZ
        2:52.99  SRME
        2:59.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alejandro, Steffen  16 AGUA SWIM TEAM-MR    2:38.35    2:39.14 SRME   
                  35.68     1:16.10 (40.42)     1:58.01 (41.91)     2:39.14 (41.13)
  2 Okkan, Yalim        15 LIAC-MR              2:41.76    2:51.63 SRME   
                  37.70     1:19.51 (41.81)     2:04.50 (44.99)     2:51.63 (47.13)
  3 Park, Jin Woo W     15 LIAC-MR              2:49.67    2:52.38 SRME   
                  38.28     1:22.47 (44.19)     2:07.81 (45.34)     2:52.38 (44.57)
  4 Khabibrakhmanov, I  16 LIAC-MR              2:48.16    2:52.54 SRME   
                  38.93     1:23.16 (44.23)     2:08.18 (45.02)     2:52.54 (44.36)
  5 Shannon, Brian T    15 LIAC-MR              2:54.50    2:56.27 JO     
                  39.71     1:24.08 (44.37)     2:10.30 (46.22)     2:56.27 (45.97)
  6 Pappas, Billy J     15 WSSC-NE              3:01.67    3:01.83        
                  42.13     1:28.44 (46.31)     2:15.74 (47.30)     3:01.83 (46.09)
  7 Bianco, Phillip E   15 HS-MR                3:00.49    3:08.79        
                  42.30     1:29.70 (47.40)     2:19.55 (49.85)     3:08.79 (49.24)
  8 Suen, Geoffrey      17 RIPTIDES-MR          3:09.58    3:09.02        
                  44.22     1:31.68 (47.46)     2:22.36 (50.68)     3:09.02 (46.66)
  9 Eller, Zachary M    15 RIPTIDES-MR          3:03.70    3:11.40        
                  43.30     1:31.44 (48.14)     2:21.40 (49.96)     3:11.40 (50.00)
 10 Haghighi, Kevin     16 LIAC-MR              3:08.50    3:12.46        
                  43.49     1:32.29 (48.80)     2:21.97 (49.68)     3:12.46 (50.49)
 
Men Senior 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          58.19  JRN
          58.89  JRB
        1:00.99  EZ
        1:06.99  SRME
        1:09.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zimarev, Yury       20 LIAC-MR                57.70      59.64 EZ     
                  27.68       59.64 (31.96)                                        
  2 Ragin, Gregory      16 LIAC-MR              1:04.16    1:05.25 SRME   
                  29.80     1:05.25 (35.45)                                        
  3 Kopot, Andrey V     18 AGUA SWIM TEAM-MR    1:04.83    1:07.10 JO     
                  31.38     1:07.10 (35.72)                                        
  4 Okkan, Yalim        15 LIAC-MR              1:06.69    1:07.55 JO     
                  31.36     1:07.55 (36.19)                                        
  5 Master, Deep R      18 LIAC-MR              1:08.76    1:09.27 JO     
                  32.50     1:09.27 (36.77)                                        
  6 Eller, Joshua A     17 RIPTIDES-MR          1:11.23    1:09.51 JO     
                  31.43     1:09.51 (38.08)                                        
  7 O'Neill, Brian P    15 LIAC-MR              1:10.57    1:10.09        
                  33.38     1:10.09 (36.71)                                        
  8 Pappas, Billy J     15 WSSC-NE              1:10.99    1:11.78        
                  33.28     1:11.78 (38.50)                                        
  9 Ichikawa, Hajime    16 RIPTIDES-MR          1:08.04    1:12.58        
                  33.12     1:12.58 (39.46)                                        
 10 Martinez-White, Na  17 AGUA SWIM TEAM-MR    1:10.36    1:12.76        
                  33.31     1:12.76 (39.45)                                        
 11 Chen, Calvin R      16 LIAC-MR              1:07.73    1:12.85        
                  31.96     1:12.85 (40.89)                                        
 12 Tran, Jonathan F    15 HS-MR                1:14.52    1:16.71        
                  34.20     1:16.71 (42.51)                                        
 13 Suen, Geoffrey      17 RIPTIDES-MR          1:17.81    1:22.98        
                  34.64     1:22.98 (48.34)                                        
 14 Goldstein, Matthew  16 LIAC-MR              1:14.82    1:29.45        
                  38.51     1:29.45 (50.94)                                        
 15 Mulderrig, Jack H   15 LIAC-MR              1:24.85    1:30.33        
                  40.79     1:30.33 (49.54)                                        
 
Men Senior 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:09.79  JRN
        2:10.59  JRB
        2:16.89  EZ
        2:36.99  SRME
        2:36.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Finnegan, Chris M   16 LIAC-MR              2:16.23    2:26.49 SRME   
                  32.94     1:09.46 (36.52)     1:48.59 (39.13)     2:26.49 (37.90)
  2 Kopot, Andrey V     18 AGUA SWIM TEAM-MR    2:31.65    2:31.65 SRME   
                  32.84     1:10.00 (37.16)     1:48.78 (38.78)     2:31.65 (42.87)
  3 Master, Deep R      18 LIAC-MR              2:39.72    2:36.61 SRME   
                  35.02     1:13.03 (38.01)     1:54.07 (41.04)     2:36.61 (42.54)
  4 Ragin, Gregory      16 LIAC-MR              2:31.85    2:36.67 SRME   
                  34.68     1:14.90 (40.22)     1:57.34 (42.44)     2:36.67 (39.33)
  5 Pappas, Billy J     15 WSSC-NE              2:40.22    2:41.03        
                  37.09     1:17.64 (40.55)     2:00.39 (42.75)     2:41.03 (40.64)
  6 Khabibrakhmanov, I  16 LIAC-MR              2:41.96    2:41.53        
                  33.88     1:13.79 (39.91)     1:56.01 (42.22)     2:41.53 (45.52)
  7 Okkan, Yalim        15 LIAC-MR              2:25.48    2:41.88        
                  33.72     1:12.67 (38.95)     1:55.35 (42.68)     2:41.88 (46.53)
 
Men Senior 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:12.39  JRN
        2:13.59  JRB
        2:17.19  EZ
        2:29.99  SRME
        2:36.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Finnegan, Chris M   16 LIAC-MR              2:19.44    2:18.81 SRME   
                  30.19     1:05.78 (35.59)     1:48.16 (42.38)     2:18.81 (30.65)
  2 Spinella, Nick R    14 LIAC-MR              2:22.68    2:23.45 SRME   
                  30.54     1:05.21 (34.67)     1:50.81 (45.60)     2:23.45 (32.64)
  3 Alejandro, Steffen  16 AGUA SWIM TEAM-MR    2:23.73    2:23.53 SRME   
                  32.22     1:10.20 (37.98)     1:50.07 (39.87)     2:23.53 (33.46)
  4 Yang, Patrick       12 LIAC-MR              2:31.00    2:29.04 SRME   
                  31.08     1:09.72 (38.64)     1:56.14 (46.42)     2:29.04 (32.90)
  5 O'Neill, Brian P    15 LIAC-MR              2:38.00    2:32.38 JO     
                  33.12     1:13.62 (40.50)     1:59.26 (45.64)     2:32.38 (33.12)
  6 Ragin, Gregory      16 LIAC-MR              2:26.98    2:32.74 JO     
                  31.65     1:13.49 (41.84)     1:59.37 (45.88)     2:32.74 (33.37)
  7 Okkan, Yalim        15 LIAC-MR              2:29.77    2:34.29 JO     
                  32.59     1:16.62 (44.03)     1:59.50 (42.88)     2:34.29 (34.79)
  8 Pappas, Billy J     15 WSSC-NE              2:37.88    2:39.04        
                  34.01     1:17.86 (43.85)     2:04.09 (46.23)     2:39.04 (34.95)
  9 Shannon, Brian T    15 LIAC-MR              2:41.50    2:39.17        
                  33.71     1:16.96 (43.25)     2:00.95 (43.99)     2:39.17 (38.22)
 10 Park, Jin Woo W     15 LIAC-MR              2:39.64    2:40.41        
                  34.31     1:19.07 (44.76)     2:03.56 (44.49)     2:40.41 (36.85)
 11 Caceres, Dan        16 LIAC-MR              2:47.90    2:43.96        
                  33.37     1:19.34 (45.97)     2:10.41 (51.07)     2:43.96 (33.55)
 12 Chen, Calvin R      16 LIAC-MR              2:44.62    2:44.81        
                  31.66     1:17.30 (45.64)     2:08.49 (51.19)     2:44.81 (36.32)
 13 Eller, Joshua A     17 RIPTIDES-MR          2:40.63    2:46.56        
                  32.48     1:16.66 (44.18)     2:08.05 (51.39)     2:46.56 (38.51)
 14 Haghighi, Kevin     16 LIAC-MR              2:58.12    2:49.87        
                  36.89     1:23.01 (46.12)     2:12.89 (49.88)     2:49.87 (36.98)
 15 Bianco, Phillip E   15 HS-MR                2:47.76    2:50.35        
                  37.58     1:21.18 (43.60)     2:08.68 (47.50)     2:50.35 (41.67)
 16 Suen, Geoffrey      17 RIPTIDES-MR          2:52.55    2:53.87        
                  33.38     1:23.46 (50.08)     2:15.06 (51.60)     2:53.87 (38.81)
 17 Mulderrig, Jack H   15 LIAC-MR              3:12.42    2:57.96        
                  38.69     1:24.74 (46.05)     2:17.58 (52.84)     2:57.96 (40.38)
 18 Rein III, John L    16 SACHEM-MR            3:15.58    3:13.52        
                  37.66     1:23.99 (46.33)   2:34.19 (1:10.20)     3:13.52 (39.33)
 
Men Senior 400 LC Meter IM
===============================================================================
        4:41.59  JRN
        4:43.89  JRB
        4:54.59  EZ
        5:21.99  SRME
        5:29.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Derlath, Jonathan   15 LIAC-MR              4:55.16    4:56.10 SRME   
                                1:09.40 ( )     1:47.47 (38.07)     2:24.62 (37.15)
        3:08.62 (44.00)     3:52.60 (43.98)     4:24.88 (32.28)     4:56.10 (31.22)
  2 Finnegan, Chris M   16 LIAC-MR              4:49.93    4:57.96 SRME   
                  31.10     1:06.74 (35.64)     1:44.73 (37.99)     2:21.96 (37.23)
        3:07.39 (45.43)     3:53.55 (46.16)     4:26.27 (32.72)     4:57.96 (31.69)
  3 Alejandro, Steffen  16 AGUA SWIM TEAM-MR    5:09.32    5:11.76 SRME   
                  33.86     1:13.00 (39.14)     1:55.07 (42.07)     2:36.32 (41.25)
        3:18.62 (42.30)     4:00.51 (41.89)     4:36.90 (36.39)     5:11.76 (34.86)
  4 Abrams, Michael     14 AGUA SWIM TEAM-MR    5:12.45    5:14.22 SRME   
                  33.43     1:11.47 (38.04)     1:51.73 (40.26)     2:30.51 (38.78)
        3:18.65 (48.14)     4:06.37 (47.72)     4:40.79 (34.42)     5:14.22 (33.43)
  5 Kopot, Andrey V     18 AGUA SWIM TEAM-MR    5:26.45    5:18.88 SRME   
                  33.54     1:11.86 (38.32)     1:54.10 (42.24)     2:34.65 (40.55)
        3:21.06 (46.41)     4:08.53 (47.47)     4:43.96 (35.43)     5:18.88 (34.92)
  6 Heinemann, Erik L   14 LIAC-MR              5:23.01    5:20.34 SRME   
                  33.37     1:12.10 (38.73)     1:53.45 (41.35)     2:33.27 (39.82)
        3:21.20 (47.93)     4:10.30 (49.10)     4:46.13 (35.83)     5:20.34 (34.21)
  7 Lennon, Michael J   13 LIAC-MR              5:40.00    5:21.73 SRME   
                  35.19     1:13.72 (38.53)     1:56.77 (43.05)     2:38.81 (42.04)
        3:24.52 (45.71)     4:11.20 (46.68)     4:47.54 (36.34)     5:21.73 (34.19)
  8 O'Neill, Brian P    15 LIAC-MR              5:27.82    5:27.19 JO     
                  34.65     1:15.38 (40.73)     1:56.95 (41.57)     2:37.69 (40.74)
        3:26.57 (48.88)     4:16.45 (49.88)     4:51.92 (35.47)     5:27.19 (35.27)
  9 Park, Jay S         14 LIAC-MR              5:33.30    5:32.48        
                  34.77     1:14.11 (39.34)     1:58.80 (44.69)     2:41.15 (42.35)
        3:30.12 (48.97)     4:20.46 (50.34)     4:56.89 (36.43)     5:32.48 (35.59)
 10 Pappas, Billy J     15 WSSC-NE              5:29.45    5:34.27        
                  35.12     1:15.55 (40.43)     2:00.87 (45.32)     2:44.64 (43.77)
        3:33.87 (49.23)     4:22.08 (48.21)     4:59.29 (37.21)     5:34.27 (34.98)
 11 Ling, Kevin         13 LIAC-MR              5:44.58    5:39.70        
                  37.10     1:24.15 (47.05)     2:07.33 (43.18)     2:49.65 (42.32)
        3:36.16 (46.51)     4:23.58 (47.42)     5:01.61 (38.03)     5:39.70 (38.09)
 12 Park, Jin Woo W     15 LIAC-MR              5:43.08    5:53.24        
                  36.53     1:21.72 (45.19)     2:09.02 (47.30)     2:55.94 (46.92)
        3:42.54 (46.60)     4:31.70 (49.16)     5:12.72 (41.02)     5:53.24 (40.52)
 -- Ragin, Gregory      16 LIAC-MR              5:20.30         DQ        
                  33.73     1:13.48 (39.75)     1:58.91 (45.43)     2:43.43 (44.52)
        3:29.98 (46.55)     4:17.74 (47.76)     4:54.44 (36.70)          DQ (35.07)

Brought to you by Computer Aide, Inc.