2007 MR LIAC Summertime Classic Invitational, Sanction #: 070602        
                         Nassau County Aquatic Center                          
                                    Results                                    

Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wang, Katie E        8 TVSC-MR                45.40      40.06        
  2 Sawkins, Cate J      7 BGNW MARLINS-MR        39.46      40.22        
  3 McGowan, Alessia M   8 AGUA SWIM TEAM-MR      43.10      41.87        
  4 Hahn, Katelyn E      8 TMSUFFOLK-MR           48.30      45.90        
  5 Russell, Leah        7 TMSUFFOLK-MR           47.69      46.29        
  6 Sodi, Allegra T      8 LIAC-MR                46.44      46.64        
  7 Deubel, Jordyn M     7 UCDOG-CT               57.51      47.08        
  8 Restrepo, Mia        8 LBA-MR                 55.00      47.64        
  9 Farrell, Caroline    8 LBA-MR                 48.12      47.69        
 10 Odonnell, Christin   8 TMSUFFOLK-MR           49.37      48.61        
 11 Harrington, Brooke   7 LBA-MR                 49.16      49.69        
 12 Cyrus, Kiana         8 TMSUFFOLK-MR           58.06      50.12        
 13 Benson, Bevin R      7 LIAC-MR              1:00.00      50.45        
 14 Kaplan, Stephanie    8 LIAC-MR                55.00      50.66        
 15 Jordan, Kayalee      8 LBA-MR                 50.82      51.16        
 16 Morello, Alyssa B    8 TMSUFFOLK-MR           52.69      51.25        
 17 Ackerman, Hadley     7 AGUA SWIM TEAM-MR      56.56      54.52        
 18 Jin, Vickie          8 TMSUFFOLK-MR           52.47      54.89        
 19 Molnar, Jenna N      6 UCDOG-CT               59.51      55.35        
 20 Chan, Kimberly R     8 LIAC-MR                54.92      55.53        
 21 Reynolds, Kerryann   6 TMSUFFOLK-MR           55.97      56.87        
 22 Sacchetti, Victori   8 TMSUFFOLK-MR           56.79      57.80        
 23 Marlow, Kylie V      8 TMSUFFOLK-MR           59.82      58.43        
 24 Lee, Renee T         7 TMSUFFOLK-MR         1:03.81      58.76        
 25 Gallo, Danielle      8 TMSUFFOLK-MR           59.42      59.89        
 26 Fucile, Alexa R      8 LIAC-MR              1:05.00    1:00.36        
 27 Nakkab, Renee        7 LIAC-MR                55.21    1:00.97        
 28 Steinberg, Alyssa    8 TMSUFFOLK-MR         1:18.23    1:01.83        
 29 Walsh, Katelyn K     7 SCD-MR-MR            1:00.53    1:05.83        
 30 Katz, Ryann          8 TMSUFFOLK-MR         1:11.78    1:06.26        
 31 Luchese, Gabriella   8 LIAC-MR              1:05.00    1:07.30        
 32 Sims, Viktoria       8 TMSUFFOLK-MR         1:11.97    1:08.79        
 33 Donnelly, Danielle   8 NORTH SHORE-MR         47.00    1:23.55        
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zawatson, Cassidy    8 LIAC-MR              1:31.02    1:29.02        
  2 Sawkins, Cate J      7 BGNW MARLINS-MR      1:30.92    1:30.44        
  3 Simkins, Ella R      8 TMSUFFOLK-MR         1:55.44    1:33.42        
  4 Park, Irene J        8 LIAC-MR              1:32.26    1:35.25        
  5 McGowan, Alessia M   8 AGUA SWIM TEAM-MR    1:51.23    1:38.30        
  6 Sodi, Allegra T      8 LIAC-MR              1:41.47    1:41.22        
  7 Hahn, Katelyn E      8 TMSUFFOLK-MR         1:41.46    1:42.23        
  8 Russell, Leah        7 TMSUFFOLK-MR         1:49.51    1:43.87        
  9 Pikulik, Nicole      8 HAA-MR               1:36.85    1:43.97        
 10 Odonnell, Christin   8 TMSUFFOLK-MR         1:51.87    1:47.57        
 11 Kilgallen, Catheri   8 LIAC-MR              1:48.94    1:49.20        
 12 Restrepo, Mia        8 LBA-MR               1:55.00    1:50.66        
 13 Farrell, Caroline    8 LBA-MR               1:55.00    1:50.75        
 14 Cyrus, Kiana         8 TMSUFFOLK-MR         1:54.78    1:53.81        
 15 Kryssing, Jessica    8 TMSUFFOLK-MR         2:03.95    1:57.35        
 16 Jin, Vickie          8 TMSUFFOLK-MR         2:07.54    1:59.95        
 17 Kaplan, Stephanie    8 LIAC-MR              2:00.00    2:02.01        
 18 Sacchetti, Victori   8 TMSUFFOLK-MR         2:16.72    2:03.15        
 19 Lee, Renee T         7 TMSUFFOLK-MR         2:12.73    2:03.78        
 20 Steinberg, Alyssa    8 TMSUFFOLK-MR         2:09.69    2:06.11        
 21 Damm, Jesse K        8 HAA-MR               2:05.66    2:06.22        
 22 Ackerman, Hadley     7 AGUA SWIM TEAM-MR    1:58.90    2:08.05        
 23 Degearo, Morgan E    8 LIAC-MR              2:15.00    2:10.07        
 24 Nakkab, Renee        7 LIAC-MR              2:08.74    2:10.23        
 25 Marlow, Kylie V      8 TMSUFFOLK-MR         2:13.45    2:11.32        
 26 Katz, Ryann          8 TMSUFFOLK-MR         2:23.03    2:20.26        
 27 Simkins, Hallie C    6 TMSUFFOLK-MR         2:21.90    2:32.13        
 28 Sims, Viktoria       8 TMSUFFOLK-MR         2:31.55    2:33.47        
 29 Luchese, Gabriella   8 LIAC-MR              2:15.00    2:38.00        
 
Girls 8 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zawatson, Cassidy          8 LIAC-MR              3:45.00    3:16.61        
                                1:31.39 ( )   3:16.61 (1:45.22)                    
  2 Kilgallen, Catherine       8 LIAC-MR              4:00.00    4:01.13        
                                1:57.75 ( )   4:01.13 (2:03.38)                    
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sawkins, Cate J      7 BGNW MARLINS-MR        45.80      46.16        
  2 Simkins, Ella R      8 TMSUFFOLK-MR           59.98      48.71        
  3 Zawatson, Cassidy    8 LIAC-MR                48.02      48.73        
  4 McGowan, Alessia M   8 AGUA SWIM TEAM-MR      53.65      51.95        
  5 Hahn, Katelyn E      8 TMSUFFOLK-MR           53.53      52.77        
  6 Russell, Leah        7 TMSUFFOLK-MR           53.03      53.94        
  7 Restrepo, Mia        8 LBA-MR               1:05.00      56.01        
  8 Odonnell, Christin   8 TMSUFFOLK-MR           59.37      56.54        
  9 Farrell, Caroline    8 LBA-MR                 54.58      56.82        
 10 Harrington, Brooke   7 LBA-MR                 54.95      58.24        
 11 Steinberg, Alyssa    8 TMSUFFOLK-MR           55.18      58.81        
 12 Grenon, Danielle E   8 CDOG-CT                56.75      58.91        
 13 Marlow, Kylie V      8 TMSUFFOLK-MR         1:05.78      59.15        
 14 Kaplan, Stephanie    8 LIAC-MR                55.00      59.52        
 15 Cyrus, Kiana         8 TMSUFFOLK-MR           58.05      59.61        
 16 Deubel, Jordyn M     7 UCDOG-CT             1:04.51    1:00.32        
 17 Chan, Kimberly R     8 LIAC-MR              1:00.12    1:01.72        
 18 Sacchetti, Victori   8 TMSUFFOLK-MR           59.43    1:01.98        
 19 Jin, Vickie          8 TMSUFFOLK-MR         1:05.81    1:03.06        
 20 Nakkab, Renee        7 LIAC-MR              1:05.57    1:04.69        
 21 Kryssing, Jessica    8 TMSUFFOLK-MR         1:01.95    1:04.94        
 21 Lee, Renee T         7 TMSUFFOLK-MR         1:09.50    1:04.94        
 23 Molnar, Jenna N      6 UCDOG-CT             1:19.51    1:05.76        
 24 Degearo, Morgan E    8 LIAC-MR              1:06.41    1:05.83        
 25 Katz, Ryann          8 TMSUFFOLK-MR         1:03.96    1:05.94        
 26 Waller, Brittany     8 LBA-MR               1:10.00    1:06.43        
 27 Sims, Viktoria       8 TMSUFFOLK-MR         1:07.86    1:08.98        
 28 Chase, Samantha      7 LBA-MR               1:04.87    1:09.29        
 29 Luchese, Gabriella   8 LIAC-MR              1:15.00    1:12.88        
 -- Ackerman, Hadley     7 AGUA SWIM TEAM-MR    1:04.35         DQ        
 -- Simkins, Hallie C    6 TMSUFFOLK-MR         1:08.95         DQ        
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Park, Irene J        8 LIAC-MR                59.60      54.58        
  2 Simkins, Ella R      8 TMSUFFOLK-MR         1:07.43      57.23        
  3 Grenon, Danielle E   8 CDOG-CT                57.71      57.69        
  4 Pikulik, Nicole      8 HAA-MR                 57.38      57.91        
  5 Sodi, Allegra T      8 LIAC-MR                56.09      58.48        
  6 Kaplan, Stephanie    8 LIAC-MR              1:00.00      58.53        
  7 Ackerman, Hadley     7 AGUA SWIM TEAM-MR    1:03.45    1:00.68        
  8 Hahn, Katelyn E      8 TMSUFFOLK-MR         1:02.25    1:01.11        
  9 Kilgallen, Catheri   8 LIAC-MR              1:00.00    1:01.44        
 10 Marlow, Kylie V      8 TMSUFFOLK-MR         1:04.57    1:02.87        
 11 Jin, Vickie          8 TMSUFFOLK-MR         1:04.96    1:03.22        
 12 Russell, Leah        7 TMSUFFOLK-MR         1:07.53    1:05.01        
 13 Cyrus, Kiana         8 TMSUFFOLK-MR         1:26.78    1:05.07        
 14 Sacchetti, Victori   8 TMSUFFOLK-MR         1:12.90    1:05.18        
 15 Waller, Brittany     8 LBA-MR               1:15.00    1:05.87        
 16 Harrington, Brooke   7 LBA-MR               1:15.00    1:07.68        
 17 Odonnell, Christin   8 TMSUFFOLK-MR         1:11.85    1:08.14        
 18 Nakkab, Renee        7 LIAC-MR              1:10.31    1:08.27        
 19 Damm, Jesse K        8 HAA-MR               1:08.29    1:09.75        
 20 Farrell, Caroline    8 LBA-MR               1:10.00    1:09.99        
 21 Steinberg, Alyssa    8 TMSUFFOLK-MR         1:11.81    1:10.84        
 22 Luchese, Gabriella   8 LIAC-MR              1:10.00    1:13.41        
 23 Chan, Kimberly R     8 LIAC-MR              1:18.10    1:14.23        
 24 Chase, Samantha      7 LBA-MR               1:25.00    1:15.11        
 25 Katz, Ryann          8 TMSUFFOLK-MR         1:32.60    1:17.66        
 26 Degearo, Morgan E    8 LIAC-MR              1:10.00    1:19.21        
 27 Lee, Renee T         7 TMSUFFOLK-MR         1:29.10    1:21.75        
 28 Simkins, Hallie C    6 TMSUFFOLK-MR         1:19.95    1:27.75        
 -- Sims, Viktoria       8 TMSUFFOLK-MR         1:30.34         DQ        
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sawkins, Cate J      7 BGNW MARLINS-MR        42.69      44.03        
  2 Park, Irene J        8 LIAC-MR                58.14      46.70        
  3 Zawatson, Cassidy    8 LIAC-MR                58.82      50.46        
  4 McGowan, Alessia M   8 AGUA SWIM TEAM-MR      55.87      53.48        
  5 Deubel, Jordyn M     7 UCDOG-CT               59.51      55.01        
  6 Pikulik, Nicole      8 HAA-MR                 48.41      56.03        
  7 Grenon, Danielle E   8 CDOG-CT                55.51      56.84        
  8 Sodi, Allegra T      8 LIAC-MR              1:02.55    1:05.74        
  9 Kilgallen, Catheri   8 LIAC-MR                58.30    1:05.92        
 10 Damm, Jesse K        8 HAA-MR               1:05.44    1:08.23        
 11 Kryssing, Jessica    8 TMSUFFOLK-MR         1:10.90    1:12.10        
 12 Chan, Kimberly R     8 LIAC-MR              1:08.81    1:14.23        
 -- Chase, Samantha      7 LBA-MR               1:24.94         DQ        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McLaughlin, Genna   10 BGNW MARLINS-MR        32.08      32.28        
  2 Hutzler, Alexandra  10 TVSC-MR                36.23      34.86        
  3 Kelly, Simone       10 BGNW MARLINS-MR        35.33      34.87        
  4 Shehan, Olivia W    10 AGUA SWIM TEAM-MR      34.99      35.46        
  5 Blackwell, Lauren    9 CDOG-CT                35.47      35.60        
  6 Nixon, Charlotte A  10 BADGER-MR              38.76      35.86        
  7 Smalec, Lindsay M   10 CDOG-CT                36.31      35.89        
  8 Lizzio, Corinne M   10 LIAC-MR                38.19      36.43        
  9 Desousa, Dana       10 TMSUFFOLK-MR           35.22      36.49        
 10 Denicola, Gabi K    10 RY-NJ                  36.25      36.69        
 11 Arana, Jessica       9 LIAC-MR                39.38      36.74        
 12 Hutton, Theresa      9 TRS-MR                 38.90      37.08        
 13 Garces, Tessa J      9 BADGER-MR              37.51      37.15        
 14 Abramowitz, Rachel  10 LIAC-MR                38.00      37.40        
 15 Mejia, Nicole       10 TMSUFFOLK-MR           36.90      37.62        
 16 Silverman, Erica A   9 BGNW MARLINS-MR        39.39      37.74        
 17 Torrico, Samantha   10 TVSC-MR                42.99      38.03        
 18 Gosule, Jennifer    10 TMSUFFOLK-MR           37.82      38.20        
 19 Blum, Alyssa N       9 TMSUFFOLK-MR           39.98      38.29        
 20 Fischer, Lexie      10 TRS-MR                 39.04      38.36        
 21 Kaplan, Paige E     10 LIAC-MR                41.18      38.64        
 22 Kuhn, Abby C        10 BGNW MARLINS-MR        40.20      38.66        
 23 Aiello, Kayleigh M  10 TVSC-MR                40.83      38.86        
 24 Galen, Eve I        10 AGUA SWIM TEAM-MR      37.00      38.95        
 25 Harrington, Morgan   9 LBA-MR                 42.53      39.50        
 26 Basso, Sierra K     10 AGUA SWIM TEAM-MR      43.15      39.85        
 27 Stanco, Alexa N      9 TVSC-MR                41.36      39.98        
 28 Newton, Melanie S   10 TMSUFFOLK-MR           41.00      40.12        
 29 Job, Zakiyyah       10 LBA-MR                 43.79      40.20        
 30 Khal-Laayoun, Yasm  10 AGUA SWIM TEAM-MR      47.25      40.23        
 31 Go, Francesca M      9 CDOG-CT                40.49      40.43        
 32 Gavigan, Casey L     9 TVSC-MR                43.45      41.00        
 33 Zhang, Angela       10 TVSC-MR                44.80      41.19        
 34 Grodzki, Victoria   10 LBA-MR                 45.01      41.38        
 35 Cammarosano, Danie  10 LBA-MR                 44.39      41.46        
 36 Rota, Kimberly A    10 BGNW MARLINS-MR        42.15      41.58        
 37 Rajput, Aikta       10 TMSUFFOLK-MR           50.12      41.86        
 38 Degearo, Kaitlyn V   9 LIAC-MR                41.60      42.55        
 39 NG, Natalie          9 LIAC-MR                45.00      43.54        
 40 Fuchs, Lindsey       9 AGUA SWIM TEAM-MR      49.64      43.55        
 41 Treble, Cara H       9 LIAC-MR                45.54      44.29        
 42 Walker, Kathryn L    9 TVSC-MR                47.00      44.37        
 43 Cantwell, Michael   10 TVSC-MR                52.82      45.47        
 44 Turner, Courtney R   9 CDOG-CT                44.75      45.60        
 45 Mason, Victoria E   10 TVSC-MR                45.69      46.66        
 46 Kenney, Ryan M       9 LIAC-MR                48.43      47.16        
 47 Potenza, Giovanna    9 BGNW MARLINS-MR        54.00      47.53        
 48 Rivoir, Amelia      10 TMSUFFOLK-MR           49.90      47.65        
 49 Dunaisky, Jamie      9 TMSUFFOLK-MR         1:07.00      48.11        
 50 Shanker, Emily M     9 TMSUFFOLK-MR           49.95      48.16        
 51 Palumbo, Alyssa     10 TMSUFFOLK-MR           46.96      48.18        
 52 Pae, Deanna         10 TMSUFFOLK-MR           54.61      49.43        
 53 Altchiler, Emily M   9 TMSUFFOLK-MR           47.19      49.69        
 54 Lana, Rachel E       9 LIAC-MR              1:10.00      53.21        
 55 Simmons, Shannon K   9 SACHEM-MR              50.00      54.99        
 56 Tanchuck, Sarah K   10 LIAC-MR                54.68      55.83        
 57 Pappalardo, Alexa    9 TMSUFFOLK-MR         1:04.54      57.01        
 58 McElhatton, Michae   9 TMSUFFOLK-MR           54.19      57.54        
 59 Gruber, Jacqueline  10 LBA-MR                 46.01    1:00.31        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McLaughlin, Genna   10 BGNW MARLINS-MR      1:10.62    1:10.48        
  2 Panitz, Beatrix M   10 BADGER-MR            1:12.70    1:12.62        
  3 Drury, Shannon      10 TMSUFFOLK-MR         1:14.13    1:13.75        
  4 Kelly, Simone       10 BGNW MARLINS-MR      1:19.30    1:16.16        
  5 Connor, Deirdre A   10 HAA-MR               1:16.59    1:16.37        
  6 Nixon, Charlotte A  10 BADGER-MR            1:19.15    1:17.03        
  7 Shehan, Olivia W    10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:17.64    1:17.51        
  8 Olazabal, Gabriell  10 LIAC-MR              1:19.72    1:17.70        
  9 Barry, Kristina F    9 BGNW MARLINS-MR      1:18.20    1:17.88        
 10 Desousa, Dana       10 TMSUFFOLK-MR         1:16.21    1:18.60        
 11 Arana, Jessica       9 LIAC-MR              1:18.44    1:18.74        
 12 Wasserman, Raquel   10 BGNW MARLINS-MR      1:19.50    1:18.80        
 13 Simone, Madeline N  10 BADGER-MR            1:19.54    1:18.99        
 14 Reynolds, Maggie H  10 TMSUFFOLK-MR         1:20.20    1:19.24        
 15 Bischoff, Melissa   10 TMSUFFOLK-MR         1:18.96    1:19.54        
 16 Blackwell, Lauren    9 CDOG-CT              1:29.55    1:19.61        
 17 Rota, Amanda P      10 BGNW MARLINS-MR      1:29.08    1:20.76        
 18 Mejia, Nicole       10 TMSUFFOLK-MR         1:21.84    1:21.57        
 19 Swartwout, Erica    10 TMSUFFOLK-MR         1:21.94    1:21.64        
 20 Abramowitz, Rachel  10 LIAC-MR              1:24.31    1:21.93        
 21 Johnston, Marissa   10 HAA-MR               1:19.81    1:22.33        
 22 Silverman, Erica A   9 BGNW MARLINS-MR      1:20.73    1:22.68        
 23 Torrico, Samantha   10 TVSC-MR              1:26.03    1:23.12        
 24 Hutton, Theresa      9 TRS-MR               1:26.45    1:23.21        
 25 Aiello, Kayleigh M  10 TVSC-MR              1:24.07    1:23.79        
 26 Jiran, Ashley       10 TMSUFFOLK-MR         1:33.93    1:23.91        
 27 Maresca, Nicole E   10 SACHEM-MR            1:22.17    1:24.03        
 28 Catterson, Sarah E  10 TVSC-MR              1:43.02    1:24.61        
 29 Harrington, Morgan   9 LBA-MR               1:23.96    1:24.89        
 29 Kuhn, Abby C        10 BGNW MARLINS-MR      1:42.00    1:24.89        
 31 Piantanida, Giorgi   9 LIAC-MR              1:29.32    1:25.48        
 32 Garces, Tessa J      9 BADGER-MR            1:41.45    1:25.67        
 33 Smith, Justine      10 LBA-MR               1:25.93    1:25.77        
 34 Keim, Laura         10 LBA-MR               1:26.54    1:26.27        
 35 Gosule, Jennifer    10 TMSUFFOLK-MR         1:28.13    1:26.34        
 36 Basso, Sierra K     10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:29.21    1:26.49        
 37 Kaplan, Paige E     10 LIAC-MR              1:24.89    1:26.55        
 38 Arjomand, Banou     10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:26.63    1:26.72        
 39 Fischer, Lexie      10 TRS-MR               1:26.27    1:27.85        
 40 Lotito, Taylor P    10 LIAC-MR              1:32.54    1:28.63        
 41 Newton, Melanie S   10 TMSUFFOLK-MR         1:29.37    1:28.85        
 42 Galen, Eve I        10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:34.13    1:29.31        
 43 Job, Zakiyyah       10 LBA-MR               1:32.33    1:31.35        
 44 Rota, Kimberly A    10 BGNW MARLINS-MR      1:32.66    1:32.75        
 45 Degearo, Kaitlyn V   9 LIAC-MR              1:39.01    1:33.75        
 45 Doveala, Jane E      9 HAA-MR               1:33.63    1:33.75        
 47 Willie, Cassandra    9 HAA-MR               1:41.24    1:34.24        
 48 Fuchs, Lindsey       9 AGUA SWIM TEAM-MR    1:47.13    1:35.51        
 49 Rajput, Aikta       10 TMSUFFOLK-MR         1:36.14    1:35.82        
 50 Go, Francesca M      9 CDOG-CT              1:45.50    1:36.24        
 51 Rovitz, Emma L      10 LIAC-MR              1:35.00    1:36.93        
 52 Wilf, Jenna R        9 AGUA SWIM TEAM-MR    1:42.34    1:38.79        
 53 Desio, Claire M     10 HAA-MR               1:41.62    1:39.56        
 54 Palumbo, Alyssa     10 TMSUFFOLK-MR         1:45.63    1:40.18        
 55 Kelly, Jordan A      9 AGUA SWIM TEAM-MR    1:47.44    1:40.60        
 56 Cammarosano, Danie  10 LBA-MR               1:40.73    1:41.04        
 57 Heaney, Finola M     9 LIAC-MR              1:44.03    1:42.42        
 58 Altchiler, Emily M   9 TMSUFFOLK-MR         1:51.78    1:46.64        
 59 Tavernese, Sarah    10 LBA-MR               1:48.26    1:47.08        
 60 Shanker, Emily M     9 TMSUFFOLK-MR         1:54.90    1:47.99        
 61 Pae, Deanna         10 TMSUFFOLK-MR         2:02.66    1:51.96        
 62 Chase, Christina    10 LBA-MR               1:55.73    1:53.55        
 63 Tanchuck, Sarah K   10 LIAC-MR              2:01.16    1:57.63        
 64 Dunaisky, Jamie      9 TMSUFFOLK-MR         1:53.70    1:58.99        
 65 McElhatton, Michae   9 TMSUFFOLK-MR         1:59.01    1:59.49        
 66 Howlin, Elizabeth    9 HAA-MR               2:05.68    2:01.58        
 67 Gruber, Jacqueline  10 LBA-MR               2:11.01    2:09.21        
 68 Pappalardo, Alexa    9 TMSUFFOLK-MR         2:16.90    2:09.32        
 69 Magder, Yael        10 LBA-MR               2:30.00    2:10.06        
 
Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McLaughlin, Genna M       10 BGNW MARLINS-MR      2:35.44    2:33.23        
                                1:11.36 ( )   2:33.23 (1:21.87)                    
  2 Treble, Molly M           10 LIAC-MR              2:33.97    2:37.32        
                                1:15.85 ( )   2:37.32 (1:21.47)                    
  3 Shehan, Olivia W          10 AGUA SWIM TEAM-MR    2:49.16    2:44.46        
                                1:20.73 ( )   2:44.46 (1:23.73)                    
  4 Hutzler, Alexandra P      10 TVSC-MR              2:57.64    2:45.13        
                                1:19.00 ( )   2:45.13 (1:26.13)                    
  5 Simone, Madeline N        10 BADGER-MR            2:52.55    2:45.45        
                                1:21.83 ( )   2:45.45 (1:23.62)                    
  6 Arana, Jessica             9 LIAC-MR              2:46.37    2:46.27        
                                1:19.52 ( )   2:46.27 (1:26.75)                    
  7 Barry, Kristina F          9 BGNW MARLINS-MR      2:56.89    2:49.92        
                                1:22.03 ( )   2:49.92 (1:27.89)                    
  8 Kelly, Simone             10 BGNW MARLINS-MR      2:50.60    2:50.46        
                                1:23.85 ( )   2:50.46 (1:26.61)                    
  9 Reynolds, Maggie H        10 TMSUFFOLK-MR         2:48.72    2:52.09        
                                1:23.48 ( )   2:52.09 (1:28.61)                    
 10 Blackwell, Lauren J        9 CDOG-CT              3:23.26    2:54.32        
                                1:23.54 ( )   2:54.32 (1:30.78)                    
 11 Desousa, Dana             10 TMSUFFOLK-MR         2:50.53    2:54.96        
                                1:27.49 ( )   2:54.96 (1:27.47)                    
 12 Swartwout, Erica          10 TMSUFFOLK-MR         3:15.99    2:56.81        
                                1:26.61 ( )   2:56.81 (1:30.20)                    
 13 Hodes, Sarah M            10 BADGER-MR            3:04.91    2:57.15        
                                1:26.15 ( )   2:57.15 (1:31.00)                    
 14 Bischoff, Melissa R       10 TMSUFFOLK-MR         3:18.66    2:59.86        
                                1:27.63 ( )   2:59.86 (1:32.23)                    
 15 Aiello, Kayleigh M        10 TVSC-MR              3:18.08    3:00.42        
                                1:27.87 ( )   3:00.42 (1:32.55)                    
 16 Denicola, Gabi K          10 RY-NJ                2:59.00    3:01.24        
                                1:27.08 ( )   3:01.24 (1:34.16)                    
 17 Harrington, Morgan         9 LBA-MR               2:59.00    3:02.77        
                                1:29.48 ( )   3:02.77 (1:33.29)                    
 18 Wasserman, Raquel M       10 BGNW MARLINS-MR      3:20.00    3:03.33        
                                1:28.55 ( )   3:03.33 (1:34.78)                    
 19 Jiran, Ashley             10 TMSUFFOLK-MR         3:19.22    3:04.32        
                                1:28.94 ( )   3:04.32 (1:35.38)                    
 20 Hutton, Theresa            9 TRS-MR               2:59.00    3:05.61        
                                1:31.74 ( )   3:05.61 (1:33.87)                    
 21 Lizzio, Corinne M         10 LIAC-MR              3:13.54    3:06.04        
                                1:29.13 ( )   3:06.04 (1:36.91)                    
 22 Shutowich, Kira           10 TVSC-MR              3:33.07    3:11.71        
                                1:33.51 ( )   3:11.71 (1:38.20)                    
 23 Shemet, Nancy K           10 TVSC-MR              3:25.68    3:15.18        
                                1:33.64 ( )   3:15.18 (1:41.54)                    
 24 Sparrow, Alexandra P      10 LIAC-MR              3:16.86    3:15.20        
                                1:34.14 ( )   3:15.20 (1:41.06)                    
 25 Khal-Laayoun, Yasmina E   10 AGUA SWIM TEAM-MR    3:10.00    3:15.35        
                                1:33.92 ( )   3:15.35 (1:41.43)                    
 26 Catterson, Sarah E        10 TVSC-MR              3:42.93    3:15.75        
                                1:33.67 ( )   3:15.75 (1:42.08)                    
 27 Galen, Eve I              10 AGUA SWIM TEAM-MR    3:15.00    3:22.75        
                                1:35.63 ( )   3:22.75 (1:47.12)                    
 28 Heaney, Finola M           9 LIAC-MR              4:00.00    3:46.25        
                                1:51.14 ( )   3:46.25 (1:55.11)                    
 29 Treble, Cara H             9 LIAC-MR              4:00.00    3:53.92        
                                1:53.69 ( )   3:53.92 (2:00.23)                    
 30 Randazzo, Stephanie        9 LIAC-MR              4:00.00    4:03.34        
                                1:50.44 ( )   4:03.34 (2:12.90)                    
 
Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Drury, Shannon      10 TMSUFFOLK-MR           38.82      37.61        
  2 McLaughlin, Genna   10 BGNW MARLINS-MR        39.41      39.44        
  3 Panitz, Beatrix M   10 BADGER-MR              39.93      39.98        
  4 Kelly, Simone       10 BGNW MARLINS-MR        41.88      40.95        
  5 Tan, Cathy           9 LIAC-MR                41.23      41.45        
  6 Johnston, Marissa   10 HAA-MR                 40.70      41.57        
  7 Smalec, Lindsay M   10 CDOG-CT                46.51      41.58        
  8 Gregorace, Zoe R    10 LIAC-MR                42.79      41.93        
  9 Nixon, Charlotte A  10 BADGER-MR              46.95      41.97        
 10 Bischoff, Melissa   10 TMSUFFOLK-MR           40.23      42.13        
 11 Hall, Julie M       10 LIAC-MR                45.00      42.46        
 12 Olazabal, Gabriell  10 LIAC-MR                42.44      42.94        
 13 Hutton, Theresa      9 TRS-MR                 44.22      43.01        
 14 Connor, Deirdre A   10 HAA-MR                 41.29      43.22        
 15 Garces, Tessa J      9 BADGER-MR              43.24      43.67        
 16 Aiello, Kayleigh M  10 TVSC-MR                48.90      43.73        
 17 Simone, Madeline N  10 BADGER-MR              45.21      43.78        
 18 Swartwout, Erica    10 TMSUFFOLK-MR           44.21      44.11        
 19 Kuhn, Abby C        10 BGNW MARLINS-MR        48.00      44.27        
 20 Hodes, Sarah M      10 BADGER-MR              47.58      44.31        
 21 Torrico, Samantha   10 TVSC-MR                46.88      44.54        
 22 Giovanniello, Kerr  10 LIAC-MR                43.80      45.04        
 23 Rota, Amanda P      10 BGNW MARLINS-MR        44.09      45.21        
 24 Kaplan, Paige E     10 LIAC-MR                46.35      45.61        
 24 Gosule, Jennifer    10 TMSUFFOLK-MR           45.13      45.61        
 26 Blackwell, Lauren    9 CDOG-CT                50.25      45.63        
 26 Arana, Jessica       9 LIAC-MR                45.00      45.63        
 28 Harrington, Morgan   9 LBA-MR                 47.36      45.73        
 29 Blum, Alyssa N       9 TMSUFFOLK-MR           46.05      45.96        
 30 Job, Zakiyyah       10 LBA-MR                 49.78      46.13        
 31 Reynolds, Maggie H  10 TMSUFFOLK-MR           43.93      46.25        
 32 Heineman, Kalani M  10 LIAC-MR                44.95      46.28        
 33 Catterson, Sarah E  10 TVSC-MR                53.05      46.43        
 34 Grodzki, Victoria   10 LBA-MR                 48.00      46.64        
 35 Newton, Melanie S   10 TMSUFFOLK-MR           46.90      46.74        
 36 Piantanida, Giorgi   9 LIAC-MR                45.64      47.14        
 37 Cohen, Olivia M      9 LIAC-MR                45.00      47.18        
 38 Germano, Caroline    9 LIAC-MR                47.76      47.20        
 38 Go, Francesca M      9 CDOG-CT                47.87      47.20        
 40 Kelly, Jordan A      9 AGUA SWIM TEAM-MR      52.73      47.43        
 41 Rovitz, Emma L      10 LIAC-MR                46.46      47.76        
 42 Kaplan, Brooke M    10 LIAC-MR                50.00      47.98        
 43 Smith, Justine      10 LBA-MR                 52.21      48.52        
 44 Fuchs, Lindsey       9 AGUA SWIM TEAM-MR      52.16      49.08        
 45 Arjomand, Banou     10 AGUA SWIM TEAM-MR      50.48      49.09        
 46 Lotito, Taylor P    10 LIAC-MR                53.63      49.75        
 47 Keim, Laura         10 LBA-MR                 50.00      49.95        
 48 Fischer, Lexie      10 TRS-MR                 48.90      50.05        
 49 Khal-Laayoun, Yasm  10 AGUA SWIM TEAM-MR      53.26      50.45        
 50 Basso, Sierra K     10 AGUA SWIM TEAM-MR      49.72      50.54        
 51 NG, Natalie          9 LIAC-MR                50.00      51.08        
 52 Rajput, Aikta       10 TMSUFFOLK-MR           51.00      51.47        
 53 Heuser, Kerri A      9 LIAC-MR                55.00      51.70        
 54 Turner, Courtney R   9 CDOG-CT                54.56      51.72        
 55 Doveala, Jane E      9 HAA-MR                 49.78      51.80        
 56 Wilf, Jenna R        9 AGUA SWIM TEAM-MR      49.78      52.00        
 57 Pae, Deanna         10 TMSUFFOLK-MR           54.64      52.28        
 58 Desio, Claire M     10 HAA-MR                 51.24      52.30        
 59 Heaney, Finola M     9 LIAC-MR                55.53      52.54        
 60 Rota, Kimberly A    10 BGNW MARLINS-MR        49.85      52.90        
 61 Palumbo, Alyssa     10 TMSUFFOLK-MR           51.85      52.95        
 62 Christianson, Paig   9 HAA-MR                 53.93      53.21        
 63 Christianson, Kels   9 HAA-MR                 51.55      53.96        
 64 Altchiler, Emily M   9 TMSUFFOLK-MR           53.09      54.33        
 65 Dunaisky, Jamie      9 TMSUFFOLK-MR         1:02.16      57.19        
 66 Shanker, Emily M     9 TMSUFFOLK-MR           55.95      57.20        
 67 Pappalardo, Alexa    9 TMSUFFOLK-MR           59.62      59.06        
 68 Tanchuck, Sarah K   10 LIAC-MR                59.05      59.10        
 69 McElhatton, Michae   9 TMSUFFOLK-MR         1:02.93    1:01.33        
 70 Howlin, Elizabeth    9 HAA-MR               1:02.90    1:01.69        
 71 Mercurio, Marissa   10 HAA-MR                 58.58    1:02.82        
 72 Gruber, Jacqueline  10 LBA-MR               1:05.58    1:08.78        
 73 Chase, Christina    10 LBA-MR                 55.00    1:10.56        
 74 Magder, Yael        10 LBA-MR               1:05.00    1:17.58        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gregorace, Zoe R    10 LIAC-MR                46.22      42.12        
  2 McLaughlin, Genna   10 BGNW MARLINS-MR        46.52      43.40        
  3 Hodes, Sarah M      10 BADGER-MR              49.75      45.92        
  4 Nixon, Charlotte A  10 BADGER-MR              49.69      46.59        
  5 Swartwout, Erica    10 TMSUFFOLK-MR           47.82      46.64        
  6 Desousa, Dana       10 TMSUFFOLK-MR           58.19      46.69        
  7 Tan, Cathy           9 LIAC-MR                49.37      47.82        
  8 Silverman, Erica A   9 BGNW MARLINS-MR        50.40      47.98        
  9 Barry, Kristina F    9 BGNW MARLINS-MR        51.11      48.03        
 10 Arjomand, Banou     10 AGUA SWIM TEAM-MR      49.37      48.22        
 11 Kelly, Simone       10 BGNW MARLINS-MR      1:00.50      48.53        
 12 Hall, Julie M       10 LIAC-MR                47.58      48.71        
 13 Shehan, Olivia W    10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:02.66      49.02        
 14 Arana, Jessica       9 LIAC-MR                53.61      49.04        
 15 Kelly, Jordan A      9 AGUA SWIM TEAM-MR      56.61      49.95        
 15 Khal-Laayoun, Yasm  10 AGUA SWIM TEAM-MR      56.11      49.95        
 17 Smith, Justine      10 LBA-MR                 50.49      50.11        
 18 Jiran, Ashley       10 TMSUFFOLK-MR           52.96      50.12        
 19 Abramowitz, Rachel  10 LIAC-MR                53.45      50.33        
 20 Smalec, Lindsay M   10 CDOG-CT                50.94      50.38        
 21 Catterson, Sarah E  10 TVSC-MR                58.44      50.46        
 22 Fuchs, Lindsey       9 AGUA SWIM TEAM-MR      58.50      50.74        
 23 Wilf, Jenna R        9 AGUA SWIM TEAM-MR      51.69      51.13        
 24 Keim, Laura         10 LBA-MR                 55.08      51.30        
 25 Galen, Eve I        10 AGUA SWIM TEAM-MR      55.58      51.35        
 26 Maresca, Nicole E   10 SACHEM-MR              49.82      51.44        
 26 Wasserman, Raquel   10 BGNW MARLINS-MR        57.82      51.44        
 28 Germano, Caroline    9 LIAC-MR                53.05      52.63        
 29 Kaplan, Brooke M    10 LIAC-MR              1:00.00      52.89        
 30 Cohen, Olivia M      9 LIAC-MR                50.00      52.99        
 31 Newton, Melanie S   10 TMSUFFOLK-MR         1:00.01      53.07        
 32 Giovanniello, Kerr  10 LIAC-MR                56.96      53.08        
 33 Rajput, Aikta       10 TMSUFFOLK-MR           54.60      53.45        
 34 Johnston, Marissa   10 HAA-MR                 49.72      53.67        
 35 Rota, Kimberly A    10 BGNW MARLINS-MR      1:04.30      53.71        
 36 Piantanida, Giorgi   9 LIAC-MR                53.78      53.85        
 37 NG, Natalie          9 LIAC-MR                50.00      54.90        
 38 Degearo, Kaitlyn V   9 LIAC-MR              1:05.03      55.28        
 39 Mejia, Nicole       10 TMSUFFOLK-MR           59.64      55.62        
 40 Tavernese, Sarah    10 LBA-MR                 53.75      56.58        
 41 Heineman, Kalani M  10 LIAC-MR                59.29      56.59        
 42 Turner, Courtney R   9 CDOG-CT                55.60      57.45        
 43 Doveala, Jane E      9 HAA-MR                 54.35      57.49        
 44 Chase, Christina    10 LBA-MR                 59.40      58.28        
 45 Heuser, Kerri A      9 LIAC-MR              1:01.23      59.32        
 46 Pae, Deanna         10 TMSUFFOLK-MR         1:02.91      59.44        
 47 Willie, Cassandra    9 HAA-MR                 56.73      59.65        
 48 Blum, Alyssa N       9 TMSUFFOLK-MR         1:02.54      59.66        
 49 Shanker, Emily M     9 TMSUFFOLK-MR         1:19.90    1:00.83        
 50 Howlin, Elizabeth    9 HAA-MR               1:16.38    1:01.40        
 51 Christianson, Kels   9 HAA-MR               1:04.95    1:02.32        
 52 Mercurio, Marissa   10 HAA-MR                 57.91    1:02.79        
 53 Christianson, Paig   9 HAA-MR               1:05.72    1:04.05        
 54 Dunaisky, Jamie      9 TMSUFFOLK-MR         1:24.32    1:05.42        
 55 Altchiler, Emily M   9 TMSUFFOLK-MR         1:08.24    1:06.43        
 56 Pappalardo, Alexa    9 TMSUFFOLK-MR         1:21.96    1:06.77        
 57 Palumbo, Alyssa     10 TMSUFFOLK-MR         1:07.94    1:08.22        
 58 McElhatton, Michae   9 TMSUFFOLK-MR         1:12.80    1:10.14        
 -- Magder, Yael        10 LBA-MR               1:15.00         DQ        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gregorace, Zoe R    10 LIAC-MR                39.72      37.24        
  2 Bischoff, Melissa   10 TMSUFFOLK-MR           38.55      37.26        
  3 Olazabal, Gabriell  10 LIAC-MR                38.27      37.62        
  4 Panitz, Beatrix M   10 BADGER-MR              38.55      37.99        
  5 Smalec, Lindsay M   10 CDOG-CT                44.51      38.63        
  6 Hall, Julie M       10 LIAC-MR                38.94      38.71        
  7 Barry, Kristina F    9 BGNW MARLINS-MR        39.35      38.96        
  8 Drury, Shannon      10 TMSUFFOLK-MR           38.86      39.07        
  9 Kuhn, Abby C        10 BGNW MARLINS-MR        38.92      39.20        
 10 Hodes, Sarah M      10 BADGER-MR              43.19      39.24        
 11 Giovanniello, Kerr  10 LIAC-MR                40.36      39.68        
 12 Connor, Deirdre A   10 HAA-MR                 38.56      39.95        
 13 Rota, Amanda P      10 BGNW MARLINS-MR        43.01      40.16        
 14 Harrington, Morgan   9 LBA-MR                 39.57      40.26        
 15 Jiran, Ashley       10 TMSUFFOLK-MR           45.50      40.51        
 16 Shehan, Olivia W    10 AGUA SWIM TEAM-MR      42.24      40.63        
 17 Wasserman, Raquel   10 BGNW MARLINS-MR        40.39      40.68        
 18 Silverman, Erica A   9 BGNW MARLINS-MR        39.20      41.26        
 19 Reynolds, Maggie H  10 TMSUFFOLK-MR           41.48      41.35        
 20 Abramowitz, Rachel  10 LIAC-MR                51.41      42.69        
 21 Kaplan, Paige E     10 LIAC-MR                43.25      42.77        
 22 Torrico, Samantha   10 TVSC-MR                53.73      42.80        
 23 Aiello, Kayleigh M  10 TVSC-MR                49.83      42.81        
 24 Simone, Madeline N  10 BADGER-MR              42.14      42.89        
 25 Blackwell, Lauren    9 CDOG-CT                51.56      43.33        
 26 Mejia, Nicole       10 TMSUFFOLK-MR           42.44      43.46        
 27 Khal-Laayoun, Yasm  10 AGUA SWIM TEAM-MR      53.87      43.92        
 28 Garces, Tessa J      9 BADGER-MR              41.66      44.08        
 29 Lotito, Taylor P    10 LIAC-MR                45.92      44.17        
 30 Tan, Cathy           9 LIAC-MR                48.00      44.40        
 31 Hutton, Theresa      9 TRS-MR                 44.90      45.01        
 32 Desousa, Dana       10 TMSUFFOLK-MR           42.65      45.03        
 33 Cohen, Olivia M      9 LIAC-MR                46.20      46.05        
 34 Blum, Alyssa N       9 TMSUFFOLK-MR           47.09      46.06        
 35 Maresca, Nicole E   10 SACHEM-MR              47.60      46.35        
 36 Heuser, Kerri A      9 LIAC-MR                55.68      46.83        
 37 Basso, Sierra K     10 AGUA SWIM TEAM-MR      48.61      47.25        
 38 Galen, Eve I        10 AGUA SWIM TEAM-MR      57.55      47.58        
 39 Heineman, Kalani M  10 LIAC-MR              1:02.44      48.02        
 40 Go, Francesca M      9 CDOG-CT              1:05.86      49.71        
 41 Kaplan, Brooke M    10 LIAC-MR              1:00.00      49.72        
 42 Degearo, Kaitlyn V   9 LIAC-MR              1:02.17      50.03        
 43 Job, Zakiyyah       10 LBA-MR                 49.33      50.34        
 44 NG, Natalie          9 LIAC-MR                50.00      50.44        
 45 Gosule, Jennifer    10 TMSUFFOLK-MR           45.08      50.46        
 46 Willie, Cassandra    9 HAA-MR                 47.51      50.51        
 47 Grodzki, Victoria   10 LBA-MR                 52.29      51.01        
 48 Rovitz, Emma L      10 LIAC-MR                55.00      51.74        
 49 Germano, Caroline    9 LIAC-MR                53.46      54.22        
 50 Heaney, Finola M     9 LIAC-MR                56.75      56.53        
 51 Tavernese, Sarah    10 LBA-MR                 54.68      57.20        
 52 Fischer, Lexie      10 TRS-MR                 59.88      57.51        
 53 Christianson, Kels   9 HAA-MR               1:01.19      58.06        
 54 Christianson, Paig   9 HAA-MR               1:00.33      59.84        
 55 Turner, Courtney R   9 CDOG-CT              1:02.93      59.95        
 56 Mercurio, Marissa   10 HAA-MR                 58.52    1:00.62        
 57 Desio, Claire M     10 HAA-MR                 54.91    1:01.91        
 -- Tanchuck, Sarah K   10 LIAC-MR              1:00.00         DQ        
 
Women 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:27.19  ZONE
        1:40.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Evans, Kate B       10 BADGER-MR            1:21.57    1:21.04 ZONE   
  2 Drury, Shannon      10 TMSUFFOLK-MR         1:22.45    1:21.91 ZONE   
  3 Tan, Cathy           9 LIAC-MR              1:26.07    1:27.04 ZONE   
  4 Gregorace, Zoe R    10 LIAC-MR              1:29.73    1:28.43 JO     
  5 Olazabal, Gabriell  10 LIAC-MR              1:33.49    1:29.14 JO     
  6 Bischoff, Melissa   10 TMSUFFOLK-MR         1:34.07    1:30.25 JO     
  7 Nixon, Charlotte A  10 BADGER-MR            1:30.40    1:30.85 JO     
  8 Simone, Madeline N  10 BADGER-MR            1:37.55    1:31.60 JO     
  9 Treble, Molly M     10 LIAC-MR              1:31.10    1:31.68 JO     
 10 Garces, Tessa J      9 BADGER-MR            1:32.44    1:32.14 JO     
 11 Harrington, Morgan   9 LBA-MR               1:33.43    1:32.63 JO     
 12 Jiran, Ashley       10 TMSUFFOLK-MR         1:37.77    1:33.31 JO     
 13 Reynolds, Maggie H  10 TMSUFFOLK-MR         1:35.98    1:34.99 JO     
 13 Piantanida, Giorgi   9 LIAC-MR              1:35.74    1:34.99 JO     
 15 Kaplan, Paige E     10 LIAC-MR              1:43.63    1:35.13 JO     
 16 Rota, Amanda P      10 BGNW MARLINS-MR      1:39.28    1:35.50 JO     
 17 Giovanniello, Kerr  10 LIAC-MR              1:38.85    1:35.53 JO     
 18 Aiello, Kayleigh M  10 TVSC-MR              1:40.35    1:36.13 JO     
 19 Sawkins, Cate J      7 BGNW MARLINS-MR      1:41.24    1:36.62 JO     
 20 Shutowich, Kira     10 TVSC-MR              1:46.82    1:36.96 JO     
 21 Blackwell, Lauren    9 CDOG-CT              1:38.12    1:37.13 JO     
 22 Hutton, Theresa      9 TRS-MR               1:36.39    1:37.46 JO     
 23 Mejia, Nicole       10 TMSUFFOLK-MR         1:34.74    1:37.95 JO     
 24 Blum, Alyssa N       9 TMSUFFOLK-MR         1:41.10    1:38.88 JO     
 25 Heineman, Kalani M  10 LIAC-MR              1:35.24    1:38.90 JO     
 26 Job, Zakiyyah       10 LBA-MR               1:46.05    1:39.05 JO     
 27 Kuhn, Abby C        10 BGNW MARLINS-MR      1:44.00    1:39.46 JO     
 28 Torrico, Samantha   10 TVSC-MR              1:52.80    1:39.81 JO     
 29 Germano, Caroline    9 LIAC-MR              1:49.65    1:40.29 JO     
 30 Gosule, Jennifer    10 TMSUFFOLK-MR         1:36.50    1:40.36 JO     
 31 Zhang, Angela       10 TVSC-MR              1:52.47    1:41.50        
 31 Zawatson, Cassidy    8 LIAC-MR              1:41.17    1:41.50        
 33 Basso, Sierra K     10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:44.40    1:42.13        
 34 Fischer, Lexie      10 TRS-MR               1:47.49    1:42.42        
 35 Cohen, Olivia M      9 LIAC-MR              1:44.63    1:42.85        
 36 Grodzki, Victoria   10 LBA-MR               1:44.86    1:43.03        
 37 Kaplan, Brooke M    10 LIAC-MR              1:55.00    1:43.46        
 38 Catterson, Sarah E  10 TVSC-MR              1:57.26    1:43.47        
 39 Fuchs, Lindsey       9 AGUA SWIM TEAM-MR    1:51.17    1:44.14        
 40 Gavigan, Casey L     9 TVSC-MR              1:54.77    1:44.53        
 41 Wang, Katie E        8 TVSC-MR              2:02.58    1:44.57        
 42 Lotito, Taylor P    10 LIAC-MR              1:50.00    1:45.27        
 43 Stanco, Alexa N      9 TVSC-MR              1:56.24    1:45.55        
 44 Galen, Eve I        10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:49.07    1:46.45        
 45 Park, Irene J        8 LIAC-MR              2:05.14    1:47.24        
 46 Shemet, Nancy K     10 TVSC-MR              1:50.22    1:47.25        
 47 Newton, Melanie S   10 TMSUFFOLK-MR         1:51.53    1:48.33        
 48 Go, Francesca M      9 CDOG-CT              1:42.75    1:49.66        
 49 Rajput, Aikta       10 TMSUFFOLK-MR         1:49.53    1:50.69        
 50 Potenza, Giovanna    9 BGNW MARLINS-MR      2:05.00    1:51.66        
 51 Rota, Kimberly A    10 BGNW MARLINS-MR      1:49.09    1:51.79        
 52 Hahn, Katelyn E      8 TMSUFFOLK-MR         1:53.34    1:52.07        
 53 Palumbo, Alyssa     10 TMSUFFOLK-MR         1:48.95    1:52.51        
 54 Treble, Cara H       9 LIAC-MR              1:49.65    1:53.88        
 55 Turner, Courtney R   9 CDOG-CT              2:01.51    1:54.16        
 56 McGowan, Alessia M   8 AGUA SWIM TEAM-MR    1:58.98    1:54.61        
 57 Walker, Kathryn L    9 TVSC-MR              1:54.95    1:55.00        
 58 Cantwell, Michael   10 TVSC-MR              2:01.11    1:57.16        
 59 Rivoir, Amelia      10 TMSUFFOLK-MR         2:26.95    1:57.68        
 60 Kenney, Ryan M       9 LIAC-MR              1:52.96    1:59.33        
 61 Ackerman, Hadley     7 AGUA SWIM TEAM-MR    2:12.78    1:59.99        
 62 Mason, Victoria E   10 TVSC-MR              2:05.47    2:01.30        
 63 Restrepo, Mia        8 LBA-MR               2:15.00    2:01.72        
 64 Altchiler, Emily M   9 TMSUFFOLK-MR         2:25.95    2:03.43        
 65 Shanker, Emily M     9 TMSUFFOLK-MR         1:54.90    2:03.70        
 66 Grenon, Danielle E   8 CDOG-CT              2:24.51    2:04.23        
 67 Lavars, Catherine    9 NORTH SHORE-MR       1:54.38    2:04.27        
 68 Odonnell, Christin   8 TMSUFFOLK-MR         2:01.23    2:04.98        
 69 Farrell, Caroline    8 LBA-MR               2:05.00    2:05.99        
 70 Morello, Alyssa B    8 TMSUFFOLK-MR         2:01.11    2:06.87        
 71 Simmons, Shannon K   9 SACHEM-MR            2:00.00    2:07.57        
 72 Steinberg, Alyssa    8 TMSUFFOLK-MR         1:59.62    2:07.71        
 73 Pae, Deanna         10 TMSUFFOLK-MR         2:02.78    2:10.80        
 74 Chan, Kimberly R     8 LIAC-MR              2:15.00    2:11.22        
 75 Tanchuck, Sarah K   10 LIAC-MR              2:09.06    2:13.16        
 76 Cyrus, Kiana         8 TMSUFFOLK-MR         2:17.90    2:14.31        
 77 Kaplan, Stephanie    8 LIAC-MR              2:20.00    2:15.73        
 78 Lana, Rachel E       9 LIAC-MR              2:15.00    2:17.30        
 79 Jin, Vickie          8 TMSUFFOLK-MR         2:30.90    2:17.89        
 80 Dunaisky, Jamie      9 TMSUFFOLK-MR         2:15.95    2:17.95        
 81 Jordan, Kayalee      8 LBA-MR               2:20.00    2:19.35        
 82 Benson, Bevin R      7 LIAC-MR              2:20.00    2:20.11        
 83 Nakkab, Renee        7 LIAC-MR              2:15.00    2:20.64        
 84 Lee, Renee T         7 TMSUFFOLK-MR         2:28.95    2:22.85        
 85 Walsh, Katelyn K     7 SCD-MR-MR            2:09.00    2:22.97        
 86 McElhatton, Michae   9 TMSUFFOLK-MR         2:19.29    2:23.34        
 87 Gallo, Danielle      8 TMSUFFOLK-MR         2:25.90    2:25.74        
 88 Sacchetti, Victori   8 TMSUFFOLK-MR         2:17.09    2:26.66        
 89 Pappalardo, Alexa    9 TMSUFFOLK-MR         2:22.90    2:27.81        
 90 Marlow, Kylie V      8 TMSUFFOLK-MR         2:20.54    2:29.28        
 91 Gruber, Jacqueline  10 LBA-MR               2:22.41    2:31.20        
 92 Reynolds, Kerryann   6 TMSUFFOLK-MR         2:42.13    2:38.48        
 93 Fucile, Alexa R      8 LIAC-MR              2:20.00    2:48.56        
 -- Katz, Ryann          8 TMSUFFOLK-MR         2:40.50         DQ        
 -- Kryssing, Jessica    8 TMSUFFOLK-MR         2:11.90         DQ        
 -- Sims, Viktoria       8 TMSUFFOLK-MR         2:16.89         DQ        
 -- Russell, Leah        7 TMSUFFOLK-MR         1:55.76         DQ        
 -- Cammarosano, Danie  10 LBA-MR               2:02.95         DQ        
 
Women 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.79  ZONE
        1:56.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hutzler, Alexandra  10 TVSC-MR              1:33.17    1:30.82 ZONE   
  2 Gregorace, Zoe R    10 LIAC-MR              1:36.20    1:31.86 ZONE   
  3 Evans, Kate B       10 BADGER-MR            1:30.84    1:32.72 ZONE   
  4 Drury, Shannon      10 TMSUFFOLK-MR         1:39.93    1:38.51 ZONE   
  5 Swartwout, Erica    10 TMSUFFOLK-MR         1:37.04    1:39.33 JO     
  6 Hodes, Sarah M      10 BADGER-MR            1:44.31    1:40.66 JO     
  7 Tan, Cathy           9 LIAC-MR              1:56.39    1:41.74 JO     
  8 Silverman, Erica A   9 BGNW MARLINS-MR      1:47.19    1:42.60 JO     
  9 Nixon, Charlotte A  10 BADGER-MR            1:57.69    1:43.87 JO     
 10 Rota, Amanda P      10 BGNW MARLINS-MR      1:51.00    1:44.82 JO     
 11 Barry, Kristina F    9 BGNW MARLINS-MR      1:52.00    1:44.92 JO     
 12 Smalec, Lindsay M   10 CDOG-CT              1:57.51    1:45.24 JO     
 13 Kuhn, Abby C        10 BGNW MARLINS-MR      2:00.00    1:46.68 JO     
 14 Lotito, Taylor P    10 LIAC-MR              1:49.05    1:47.86 JO     
 15 Abramowitz, Rachel  10 LIAC-MR              1:48.12    1:48.07 JO     
 16 Shutowich, Kira     10 TVSC-MR              1:46.40    1:48.63 JO     
 17 Khal-Laayoun, Yasm  10 AGUA SWIM TEAM-MR    2:09.27    1:48.74 JO     
 18 Denicola, Gabi K    10 RY-NJ                1:49.64    1:48.99 JO     
 19 Olazabal, Gabriell  10 LIAC-MR              2:08.71    1:50.39 JO     
 20 Catterson, Sarah E  10 TVSC-MR              2:06.66    1:51.05 JO     
 21 Fuchs, Lindsey       9 AGUA SWIM TEAM-MR    2:04.70    1:51.70 JO     
 22 Sparrow, Alexandra  10 LIAC-MR              1:52.97    1:51.94 JO     
 23 Park, Irene J        8 LIAC-MR              1:55.65    1:52.01 JO     
 24 Newton, Melanie S   10 TMSUFFOLK-MR         1:56.78    1:52.83 JO     
 25 Germano, Caroline    9 LIAC-MR              1:54.54    1:53.06 JO     
 26 Piantanida, Giorgi   9 LIAC-MR              1:53.61    1:53.14 JO     
 27 Giovanniello, Kerr  10 LIAC-MR              2:00.82    1:53.34 JO     
 28 Wasserman, Raquel   10 BGNW MARLINS-MR      1:57.00    1:53.50 JO     
 29 Go, Francesca M      9 CDOG-CT              2:07.32    1:54.43 JO     
 30 Cohen, Olivia M      9 LIAC-MR              1:51.63    1:55.17 JO     
 31 Rota, Kimberly A    10 BGNW MARLINS-MR      1:57.01    1:55.80 JO     
 32 Basso, Sierra K     10 AGUA SWIM TEAM-MR    2:08.93    1:56.30 JO     
 33 Torrico, Samantha   10 TVSC-MR              2:28.72    1:56.37 JO     
 34 Kaplan, Brooke M    10 LIAC-MR              2:05.00    1:57.13        
 35 Degearo, Kaitlyn V   9 LIAC-MR              2:16.38    1:57.36        
 36 Gosule, Jennifer    10 TMSUFFOLK-MR         1:57.13    1:58.02        
 37 Rajput, Aikta       10 TMSUFFOLK-MR         1:59.29    1:58.60        
 38 Mejia, Nicole       10 TMSUFFOLK-MR         1:58.69    1:58.87        
 39 Wang, Katie E        8 TVSC-MR              2:09.88    1:59.91        
 40 Grenon, Danielle E   8 CDOG-CT              2:19.51    2:00.37        
 41 Sodi, Allegra T      8 LIAC-MR              2:04.88    2:01.16        
 42 Heineman, Kalani M  10 LIAC-MR              2:06.38    2:01.65        
 43 Zhang, Angela       10 TVSC-MR              1:59.32    2:03.57        
 44 NG, Natalie          9 LIAC-MR              2:10.00    2:04.21        
 45 Cammarosano, Danie  10 LBA-MR               2:20.96    2:05.46        
 46 Sawkins, Cate J      7 BGNW MARLINS-MR      2:35.00    2:05.56        
 47 Hahn, Katelyn E      8 TMSUFFOLK-MR         2:11.86    2:06.69        
 48 Turner, Courtney R   9 CDOG-CT              2:04.15    2:06.88        
 49 Potenza, Giovanna    9 BGNW MARLINS-MR      2:32.00    2:07.46        
 50 McGowan, Alessia M   8 AGUA SWIM TEAM-MR    2:05.43    2:09.04        
 51 Gavigan, Casey L     9 TVSC-MR              2:02.58    2:09.07        
 52 Stanco, Alexa N      9 TVSC-MR              1:59.87    2:09.11        
 53 Blum, Alyssa N       9 TMSUFFOLK-MR         2:09.80    2:09.49        
 54 Shemet, Nancy K     10 TVSC-MR              2:01.47    2:09.57        
 55 Walker, Kathryn L    9 TVSC-MR              2:29.26    2:10.13        
 56 Heaney, Finola M     9 LIAC-MR              2:12.18    2:14.60        
 57 Kilgallen, Catheri   8 LIAC-MR              2:15.65    2:16.09        
 58 Randazzo, Stephani   9 LIAC-MR              2:15.00    2:16.85        
 59 Russell, Leah        7 TMSUFFOLK-MR         2:27.77    2:17.03        
 60 Mason, Victoria E   10 TVSC-MR              2:14.77    2:17.23        
 61 Shanker, Emily M     9 TMSUFFOLK-MR         2:41.90    2:17.47        
 62 Pae, Deanna         10 TMSUFFOLK-MR         2:42.90    2:18.22        
 63 Kaplan, Stephanie    8 LIAC-MR              2:30.00    2:19.72        
 64 Marlow, Kylie V      8 TMSUFFOLK-MR         2:29.18    2:19.78        
 65 Lana, Rachel E       9 LIAC-MR              2:30.00    2:20.14        
 66 Jin, Vickie          8 TMSUFFOLK-MR         2:23.67    2:20.28        
 67 Benson, Bevin R      7 LIAC-MR              2:30.00    2:20.86        
 68 Ackerman, Hadley     7 AGUA SWIM TEAM-MR    2:16.79    2:21.89        
 69 Walsh, Katelyn K     7 SCD-MR-MR            1:59.00    2:22.16        
 70 Rivoir, Amelia      10 TMSUFFOLK-MR         2:34.23    2:22.25        
 71 Altchiler, Emily M   9 TMSUFFOLK-MR         2:38.90    2:22.89        
 72 Cantwell, Michael   10 TVSC-MR              2:09.88    2:24.21        
 73 Odonnell, Christin   8 TMSUFFOLK-MR         2:30.27    2:25.96        
 74 Palumbo, Alyssa     10 TMSUFFOLK-MR         2:35.90    2:26.05        
 75 McElhatton, Michae   9 TMSUFFOLK-MR         2:45.90    2:26.47        
 76 Cyrus, Kiana         8 TMSUFFOLK-MR         2:18.50    2:26.69        
 77 Nakkab, Renee        7 LIAC-MR              2:30.00    2:27.55        
 78 Fucile, Alexa R      8 LIAC-MR              2:30.00    2:28.05        
 79 Dunaisky, Jamie      9 TMSUFFOLK-MR         2:28.59    2:29.93        
 80 Sacchetti, Victori   8 TMSUFFOLK-MR         2:38.53    2:32.57        
 81 Farrell, Caroline    8 LBA-MR               2:25.00    2:34.45        
 82 Steinberg, Alyssa    8 TMSUFFOLK-MR         2:48.90    2:36.32        
 83 Gallo, Danielle      8 TMSUFFOLK-MR         2:42.90    2:37.39        
 84 Chan, Kimberly R     8 LIAC-MR              2:30.00    2:37.67        
 85 Kenney, Ryan M       9 LIAC-MR              2:37.00    2:37.92        
 86 Pappalardo, Alexa    9 TMSUFFOLK-MR         2:53.12    2:39.96        
 87 Tanchuck, Sarah K   10 LIAC-MR              2:29.84    2:41.65        
 88 Luchese, Gabriella   8 LIAC-MR              2:40.00    2:44.88        
 89 Donnelly, Danielle   8 NORTH SHORE-MR       2:00.00    2:54.91        
 -- Simmons, Shannon K   9 SACHEM-MR            3:00.00         DQ        
 -- Kryssing, Jessica    8 TMSUFFOLK-MR         2:44.90         DQ        
 -- Lee, Renee T         7 TMSUFFOLK-MR         2:46.90         DQ        
 -- Sims, Viktoria       8 TMSUFFOLK-MR         2:50.90         DQ        
 -- Morello, Alyssa B    8 TMSUFFOLK-MR         2:18.05         DQ        
 -- Katz, Ryann          8 TMSUFFOLK-MR         2:44.90         DQ        
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:28.89  10&U EZ
        3:03.59  10&U ZONE
        3:43.99  10&U JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Evans, Kate B       10 BADGER-MR            2:55.32    2:55.15 ZONE   
                1:23.73   2:55.15 (1:31.42)                                        
  2 McLaughlin, Genna   10 BGNW MARLINS-MR      3:10.60    2:57.82 ZONE   
  3 Gregorace, Zoe R    10 LIAC-MR              3:03.84    2:57.86 ZONE   
                1:22.18   2:57.86 (1:35.68)                                        
  4 Drury, Shannon      10 TMSUFFOLK-MR         3:10.73    3:03.29 ZONE   
  5 Olazabal, Gabriell  10 LIAC-MR              3:31.25    3:08.60 JO     
                1:29.34   3:08.60 (1:39.26)                                        
  6 Giovanniello, Kerr  10 LIAC-MR              3:38.43    3:09.04 JO     
                1:31.07   3:09.04 (1:37.97)                                        
  7 Barry, Kristina F    9 BGNW MARLINS-MR      3:22.09    3:10.39 JO     
  8 Reynolds, Maggie H  10 TMSUFFOLK-MR         3:38.83    3:11.30 JO     
                1:32.26   3:11.30 (1:39.04)                                        
  9 Tan, Cathy           9 LIAC-MR              3:25.00    3:12.16 JO     
                1:32.68   3:12.16 (1:39.48)                                        
 10 Silverman, Erica A   9 BGNW MARLINS-MR      3:22.21    3:12.37 JO     
                1:33.28   3:12.37 (1:39.09)                                        
 11 Hodes, Sarah M      10 BADGER-MR            3:16.73    3:12.47 JO     
                1:34.07   3:12.47 (1:38.40)                                        
 12 Treble, Molly M     10 LIAC-MR              3:27.52    3:13.81 JO     
 13 Kelly, Simone       10 BGNW MARLINS-MR      3:50.90    3:14.69 JO     
                1:32.83   3:14.69 (1:41.86)                                        
 14 Smalec, Lindsay M   10 CDOG-CT              3:23.51    3:15.84 JO     
                1:33.26   3:15.84 (1:42.58)                                        
 15 Arana, Jessica       9 LIAC-MR              3:26.10    3:16.25 JO     
 16 Abramowitz, Rachel  10 LIAC-MR              3:54.06    3:17.06 JO     
                1:35.15   3:17.06 (1:41.91)                                        
 17 Jiran, Ashley       10 TMSUFFOLK-MR         3:52.90    3:17.08 JO     
                1:34.75   3:17.08 (1:42.33)                                        
 18 Bischoff, Melissa   10 TMSUFFOLK-MR         3:47.52    3:18.06 JO     
                1:34.84   3:18.06 (1:43.22)                                        
 19 Rota, Amanda P      10 BGNW MARLINS-MR      3:23.69    3:18.44 JO     
                1:34.28   3:18.44 (1:44.16)                                        
 20 Simone, Madeline N  10 BADGER-MR            3:17.55    3:18.90 JO     
 21 Garces, Tessa J      9 BADGER-MR            3:25.55    3:20.46 JO     
                1:36.09   3:20.46 (1:44.37)                                        
 22 Swartwout, Erica    10 TMSUFFOLK-MR         3:48.71    3:24.32 JO     
                1:42.49   3:24.32 (1:41.83)                                        
 23 Kaplan, Paige E     10 LIAC-MR              3:30.26    3:25.06 JO     
                1:39.91   3:25.06 (1:45.15)                                        
 24 Piantanida, Giorgi   9 LIAC-MR              3:45.00    3:27.90 JO     
                1:43.64   3:27.90 (1:44.26)                                        
 25 Desousa, Dana       10 TMSUFFOLK-MR         3:49.90    3:27.98 JO     
                1:41.70   3:27.98 (1:46.28)                                        
 26 Cohen, Olivia M      9 LIAC-MR              3:34.00    3:29.20 JO     
                1:44.81   3:29.20 (1:44.39)                                        
 27 Lizzio, Corinne M   10 LIAC-MR              3:40.31    3:30.51 JO     
 28 Wasserman, Raquel   10 BGNW MARLINS-MR      3:35.00    3:31.30 JO     
                1:42.51   3:31.30 (1:48.79)                                        
 29 Sparrow, Alexandra  10 LIAC-MR              4:06.14    3:31.38 JO     
 30 Lotito, Taylor P    10 LIAC-MR              3:56.21    3:32.62 JO     
 31 Heineman, Kalani M  10 LIAC-MR              3:45.04    3:34.16 JO     
                1:46.66   3:34.16 (1:47.50)                                        
 32 Park, Irene J        8 LIAC-MR              4:22.62    3:39.35 JO     
 33 Kaplan, Brooke M    10 LIAC-MR              3:45.00    3:39.63 JO     
 34 Fischer, Lexie      10 TRS-MR               3:38.88    3:39.71 JO     
 35 Germano, Caroline    9 LIAC-MR              4:07.53    3:48.50        
 36 Zawatson, Cassidy    8 LIAC-MR              4:00.00    3:49.31        
 37 Degearo, Kaitlyn V   9 LIAC-MR              4:00.00    3:50.33        
 38 NG, Natalie          9 LIAC-MR              3:45.00    4:02.57        
 39 Sodi, Allegra T      8 LIAC-MR              4:00.00    4:08.37        
 40 Heaney, Finola M     9 LIAC-MR              4:30.00    4:18.00        
                2:08.70   4:18.00 (2:09.30)                                        
 41 Randazzo, Stephani   9 LIAC-MR              4:30.00    4:29.09        
                2:14.47   4:29.09 (2:14.62)                                        
 42 Kilgallen, Catheri   8 LIAC-MR              4:30.00    4:34.10        
                2:19.95   4:34.10 (2:14.15)                                        
 -- Shehan, Olivia W    10 AGUA SWIM TEAM-MR    3:06.85         DQ        
                1:34.44        DQ (1:38.71)                                        
 
Women 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          28.49  EZ
          30.59  SRME
          30.59  ZONE
          32.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reynoso, Jessica M  12 AGUA SWIM TEAM-MR      30.64      30.58 SRME   
  2 Brady, Megan        12 LBA-MR                 32.32      30.78 JO     
  3 Zeffiro, Valerie A  12 SACHEM-MR              30.77      30.83 JO     
  4 Buckley, Taylor A   12 SACHEM-MR              32.80      31.25 JO     
  5 Wilkins, Natalia M  12 LIAC-MR                33.33      31.26 JO     
  6 Kelly, Hannah E     12 LIAC-MR                32.25      31.36 JO     
  7 Rodriguez, Keannie  11 AGUA SWIM TEAM-MR      33.85      31.94 JO     
  8 Coccaro, Claudia C  12 TVSC-MR                34.80      32.26 JO     
  9 Bennett, Christina  12 TVSC-MR                35.01      32.37 JO     
 10 Pavek, Marielle E   12 SACHEM-MR              36.70      32.75 JO     
 11 Im, Gabi            12 TRS-MR                 33.76      32.79 JO     
 12 Ng, Selina          12 TMSUFFOLK-MR              NT      32.82 JO     
 13 Demarco, Jackie M   11 UNBAD-MR               35.00      32.86 JO     
 14 Chudy, Charlotte L  12 AGUA SWIM TEAM-MR      34.23      32.87 JO     
 15 Patrick, Trudiann   11 LIAC-MR                35.58      32.97 JO     
 16 Tu, Vivian          11 RY-NJ                  34.41      32.98 JO     
 17 Ogisu, Emilie       11 AGUA SWIM TEAM-MR      36.94      33.08        
 18 Tompkins, Catherin  12 BADGER-MR              33.94      33.17        
 19 Bertini, Rachael N  11 TVSC-MR                35.90      33.23        
 20 Weiner, Sierra T    11 TMSUFFOLK-MR           34.86      33.35        
 20 Housman, Emma Grac  11 BGNW MARLINS-MR        33.03      33.35        
 22 McElroy, Nora       12 BADGER-MR              34.00      33.50        
 23 Wang, Tiffany       12 CDOG-CT                35.78      33.53        
 24 Brooks, Alexandra   11 TRS-MR                 33.73      33.76        
 25 Danovitch, Amelia   11 AGUA SWIM TEAM-MR      35.45      33.77        
 26 Flynn, Imani        12 TMSUFFOLK-MR           34.02      33.95        
 27 Duncalf, Katie S    12 BGNW MARLINS-MR        36.20      33.97        
 28 Marsiello, Lauren   11 TMSUFFOLK-MR           34.32      34.03        
 29 Diserio, Sophia     11 AGUA SWIM TEAM-MR      35.95      34.04        
 30 Park, Helen M       11 CDOG-CT                34.47      34.07        
 31 Gawronski, Emma L   11 CDOG-CT                34.94      34.10        
 32 Stansbury, Kate F   11 TVSC-MR                37.56      34.18        
 33 Fuchs, Amanda B     12 AGUA SWIM TEAM-MR      36.53      34.22        
 34 Hirsch, Stephanie   11 TRS-MR                 34.36      34.34        
 35 Lampe, Colleen M    12 TVSC-MR                34.92      34.36        
 36 Frankel, Gabby S    12 TMSUFFOLK-MR           36.23      34.59        
 37 Weiner, Jade R      11 TMSUFFOLK-MR           34.26      34.62        
 38 Walsh, Shannon      12 SCD-MR-MR              34.58      34.68        
 39 McAuliffe, Phoebe   11 TVSC-MR                40.58      34.89        
 40 Nash, Jennifer      11 LBA-MR                 36.29      34.90        
 41 Miller, Corley A    11 SACHEM-MR              35.87      35.02        
 42 Sanacore, Kathryn   12 LIAC-MR                35.18      35.33        
 43 Horne, Emily A      11 RY-NJ                  37.98      35.47        
 44 Proffit, Alexa M    11 TVSC-MR                38.10      35.69        
 45 Attner, Lauren T    11 TMSUFFOLK-MR           31.75      35.76        
 46 Boyko, Jaime P      11 LIAC-MR                38.75      35.77        
 47 Ostrander, Emily E  12 TVSC-MR                40.44      35.89        
 48 Martinessi, Alexan  12 LBA-MR                 37.97      36.17        
 49 Johanson, Bridget   11 BADGER-MR              37.01      36.18        
 50 Wehr, Francesca J   12 RY-NJ                  37.91      36.23        
 51 Vera, Karly N       12 SACHEM-MR              36.13      36.36        
 52 Ward, Mariah        12 LBA-MR                 41.46      36.46        
 52 Deubel, Taylor B    12 CDOG-CT                35.15      36.46        
 54 Bamba, Katrina M    11 LIAC-MR                38.29      36.53        
 55 Dolido, Alexandra   11 LIAC-MR                37.00      36.55        
 56 Damsky, Abby K      11 AGUA SWIM TEAM-MR      40.33      36.62        
 57 Quick, Lisa K       12 LIAC-MR                39.71      36.69        
 58 Alston, Neka        12 LBA-MR                 38.45      36.80        
 59 Givant, Kimberly S  12 RY-NJ                  37.01      36.92        
 60 Madoff, Emily W     11 AGUA SWIM TEAM-MR      42.05      36.94        
 61 Pozmanter, Kristen  11 TVSC-MR                40.95      36.99        
 62 Gedeon, Lucy        12 LBA-MR                 45.00      37.16        
 63 Sanders, Isabella   12 TVSC-MR                55.00      37.20        
 64 Vigneron, Mary Kat  12 RY-NJ                  40.33      37.38        
 65 Kneessy, Lauren M   11 TVSC-MR                43.80      37.48        
 66 Farrell, Francesca  11 RY-NJ                  38.35      37.73        
 66 Guastella, Emma     11 TMSUFFOLK-MR           38.57      37.73        
 68 Krusinski, Hannah   11 TVSC-MR                45.95      37.91        
 69 Kralstein, Carsen   12 TMSUFFOLK-MR           43.06      38.07        
 70 Gonzalez, Crystal   11 TVSC-MR                41.12      38.16        
 71 Theal, Jacqueline   11 TMSUFFOLK-MR           38.90      38.29        
 72 Zhang, Rosa         12 TVSC-MR                43.99      38.49        
 73 Sess, Danika E      11 TMSUFFOLK-MR           37.65      38.53        
 73 Fleckenstein, Mary  11 TVSC-MR                46.02      38.53        
 75 Gavras, Emily I     12 TMSUFFOLK-MR           39.61      39.25        
 76 Boriskin, Madison   11 TMSUFFOLK-MR           38.96      39.61        
 77 Jin, Tammy          11 TMSUFFOLK-MR           39.68      39.65        
 78 Troiano, Morgan K   11 TMSUFFOLK-MR           45.35      39.80        
 79 Wang, Tracy         11 TVSC-MR                38.77      39.82        
 80 Polcaro, Lauren     11 RY-NJ                  38.39      39.92        
 81 Gruber, Alexandra   11 LBA-MR                 44.85      41.18        
 82 Lawlor, Abby C      12 CDOG-CT                41.32      41.31        
 83 Tufariello, Domeni  11 TVSC-MR                49.29      41.52        
 84 Katz, Megan A       11 TMSUFFOLK-MR           44.36      41.99        
 85 Freitag, Jamie      12 SACHEM-MR              40.24      42.81        
 86 Washington, Amy J   11 BGNW MARLINS-MR        39.60      42.85        
 87 Diehl, Lorraine M   11 SACHEM-MR              43.51      43.56        
 88 Pekrul, Amber       11 SACHEM-MR              44.00      43.65        
 89 Cento, Lisa A       11 SACHEM-MR              45.90      43.68        
 90 Brosnan, Lindsey A  11 BGNW MARLINS-MR        44.50      43.86        
 91 Cento, Maria G      11 SACHEM-MR              50.88      44.19        
 92 Piatek, Gabriela    11 LIAC-MR                46.00      44.47        
 93 Scharf, Samantha P  12 TMSUFFOLK-MR           43.71      45.09        
 94 Katz, Rebecca       11 TMSUFFOLK-MR           47.35      45.34        
 95 Wang, Cathy         11 TVSC-MR                38.77      45.69        
 96 Safranek, Sarah A   12 TVSC-MR                41.25      46.55        
 97 Taylor, Andrea M    11 SACHEM-MR              46.00      47.53        
 98 Bassi, Bridget K    11 TVSC-MR                45.93      48.56        
 99 Kirshoff, Dara A    11 TMSUFFOLK-MR           49.77      49.35        
100 Donovan, Jane Anne  11 TMSUFFOLK-MR         1:00.26      51.14        
101 Schneider, Brittan  11 SACHEM-MR              54.35      51.31        
 
Women 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:11.29  EZ
        2:20.99  SRME
        2:24.79  ZONE
        2:37.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Neal, Lia M         12 AGUA SWIM TEAM-MR    2:16.81    2:17.24 SRME   
  2 Barry, Elizabeth R  12 BGNW MARLINS-MR      2:27.32    2:26.06 JO     
  3 Wilkins, Natalia M  12 LIAC-MR              2:27.83    2:26.39 JO     
  4 Buckley, Taylor A   12 SACHEM-MR            2:26.37    2:26.62 JO     
  5 Buonaiuto, Kelsey   12 TVSC-MR              2:32.11    2:27.92 JO     
  6 Brady, Megan        12 LBA-MR               2:40.24    2:28.13 JO     
  7 Coccaro, Claudia C  12 TVSC-MR              2:32.91    2:29.60 JO     
  8 Zeffiro, Valerie A  12 SACHEM-MR            2:34.88    2:29.90 JO     
                1:12.23   2:29.90 (1:17.67)                                        
  9 Fabrizio, Jessica   12 NORTH SHORE-MR       2:27.77    2:30.36 JO     
 10 Kelly, Hannah E     12 LIAC-MR              2:25.34    2:30.90 JO     
 11 Tu, Emily           11 RY-NJ                2:38.42    2:31.53 JO     
 12 Ouzounian, Jaclyn   12 TVSC-MR              2:37.14    2:33.41 JO     
                1:11.95   2:33.41 (1:21.46)                                        
 13 Toback, Gabbie N    12 LIAC-MR              2:33.57    2:33.85 JO     
 14 Tu, Vivian          11 RY-NJ                2:45.12    2:34.49 JO     
                1:13.72   2:34.49 (1:20.77)                                        
 15 Cirone, Alexandra   11 AGUA SWIM TEAM-MR    2:50.93    2:35.48 JO     
 16 Brooks, Alexandra   11 TRS-MR               2:36.35    2:36.31 JO     
                1:14.90   2:36.31 (1:21.41)                                        
 17 McIlhargy, Amanda   12 TRS-MR               2:30.62    2:36.41 JO     
 18 Ogisu, Emilie       11 AGUA SWIM TEAM-MR    2:39.63    2:36.43 JO     
 18 Ng, Selina          12 TMSUFFOLK-MR         2:41.65    2:36.43 JO     
 20 Hirsch, Stephanie   11 TRS-MR               2:36.80    2:36.53 JO     
                1:16.06   2:36.53 (1:20.47)                                        
 21 Lee, Lauren         12 TRS-MR               2:36.19    2:36.56 JO     
                1:15.70   2:36.56 (1:20.86)                                        
 22 Demarco, Jackie M   11 UNBAD-MR             2:40.00    2:36.85 JO     
 23 Toth, Kayleigh T    12 TMSUFFOLK-MR         2:35.24    2:36.98 JO     
                1:16.31   2:36.98 (1:20.67)                                        
 24 Weiner, Sierra T    11 TMSUFFOLK-MR         2:39.14    2:37.24 JO     
 25 Cannon, Kellie      11 LBA-MR               2:42.69    2:37.60 JO     
                1:17.82   2:37.60 (1:19.78)                                        
 26 Duncalf, Katie S    12 BGNW MARLINS-MR      2:53.33    2:38.48        
 27 Housman, Emma Grac  11 BGNW MARLINS-MR      2:37.39    2:38.68        
                1:17.56   2:38.68 (1:21.12)                                        
 28 Pappalardo, Jacque  11 TMSUFFOLK-MR         2:48.72    2:39.11        
 29 Danovitch, Amelia   11 AGUA SWIM TEAM-MR    2:41.28    2:39.19        
 30 Kranis, Genna L     12 LIAC-MR              2:39.80    2:39.34        
 31 Bennett, Christina  12 TVSC-MR              2:56.64    2:39.50        
                1:17.45   2:39.50 (1:22.05)                                        
 32 McElroy, Nora       12 BADGER-MR            2:33.85    2:41.34        
                1:17.10   2:41.34 (1:24.24)                                        
 33 McHale, Shannon     12 HAA-MR               2:42.61    2:42.00        
                1:16.35   2:42.00 (1:25.65)                                        
 34 Bertini, Rachael N  11 TVSC-MR              3:02.46    2:42.45        
 35 Pizzuto, Madeleine  12 RY-NJ                2:39.76    2:42.92        
 36 Rodriguez, Keannie  11 AGUA SWIM TEAM-MR    2:45.51    2:42.99        
                1:19.17   2:42.99 (1:23.82)                                        
 37 Tschoke, Victoria   11 SACHEM-MR            3:00.00    2:43.06        
 38 Gawronski, Emma L   11 CDOG-CT              2:57.47    2:43.31        
                1:19.93   2:43.31 (1:23.38)                                        
 39 Marsiello, Lauren   11 TMSUFFOLK-MR         2:43.63    2:44.31        
                1:21.30   2:44.31 (1:23.01)                                        
 40 Sanacore, Kathryn   12 LIAC-MR              2:42.14    2:44.33        
                1:18.77   2:44.33 (1:25.56)                                        
 41 Fuchs, Amanda B     12 AGUA SWIM TEAM-MR    3:28.21    2:44.76        
 42 Sawkins, Emma E     11 BGNW MARLINS-MR      2:37.07    2:44.97        
                1:19.56   2:44.97 (1:25.41)                                        
 43 Tanner, Natalie     12 BADGER-MR            2:34.93    2:46.39        
                1:19.97   2:46.39 (1:26.42)                                        
 44 Huang, Eileen S     12 BGNW MARLINS-MR      2:46.13    2:46.40        
 45 Horne, Emily A      11 RY-NJ                2:42.93    2:46.61        
                1:19.39   2:46.61 (1:27.22)                                        
 46 Woodhead, Sandi C   11 TVSC-MR              2:54.59    2:46.63        
                1:18.53   2:46.63 (1:28.10)                                        
 47 Hogan, Anna M       12 TVSC-MR              3:21.76    2:47.18        
                1:18.00   2:47.18 (1:29.18)                                        
 48 Connor, Megan M     12 HAA-MR               2:44.01    2:48.29        
                1:20.94   2:48.29 (1:27.35)                                        
 49 Aguirre, Julie D    11 HS-MR                2:53.39    2:48.46        
 50 Patrick, Trudiann   11 LIAC-MR              2:47.24    2:48.82        
 51 Weiner, Jade R      11 TMSUFFOLK-MR         2:44.90    2:49.06        
                1:21.02   2:49.06 (1:28.04)                                        
 52 Fitzgerald, Kaitly  11 HAA-MR               2:50.09    2:49.21        
 53 Proffit, Alexa M    11 TVSC-MR              3:04.76    2:49.65        
 54 Deubel, Taylor B    12 CDOG-CT              2:51.57    2:50.23        
 55 Jaramillo, Nicolle  12 RY-NJ                2:44.49    2:50.55        
                1:22.20   2:50.55 (1:28.35)                                        
 56 Johanson, Bridget   11 BADGER-MR            2:56.74    2:51.14        
                1:21.92   2:51.14 (1:29.22)                                        
 57 Im, Gabi            12 TRS-MR               2:41.59    2:51.30        
 58 Ostrander, Emily E  12 TVSC-MR              3:11.47    2:51.70        
 59 D'Angelo, Caitlin   12 RY-NJ                2:50.63    2:52.42        
 60 Farrell, Francesca  11 RY-NJ                2:52.78    2:52.84        
 61 Chau, Kristi W      12 RY-NJ                2:54.00    2:54.87        
                1:24.17   2:54.87 (1:30.70)                                        
 62 Rohan, Alexa B      11 NORTH SHORE-MR       2:56.53    2:55.93        
                1:23.47   2:55.93 (1:32.46)                                        
 63 Pozmanter, Kristen  11 TVSC-MR              3:23.30    2:57.03        
                1:26.75   2:57.03 (1:30.28)                                        
 64 Manfre, Victoria E  12 LIAC-MR              3:17.98    2:57.10        
                1:24.79   2:57.10 (1:32.31)                                        
 65 Wehr, Francesca J   12 RY-NJ                3:08.73    2:57.48        
 66 Gonzalez, Crystal   11 TVSC-MR              3:37.35    3:01.98        
 67 Passaretti, Laurel  12 RY-NJ                2:58.91    3:03.01        
                1:26.80   3:03.01 (1:36.21)                                        
 68 Damsky, Abby K      11 AGUA SWIM TEAM-MR    3:05.00    3:03.53        
 69 Theal, Jacqueline   11 TMSUFFOLK-MR         3:08.90    3:03.66        
 70 Ricketts, Amelia S  12 LIAC-MR              2:54.70    3:04.37        
                1:27.05   3:04.37 (1:37.32)                                        
 71 Givant, Kimberly S  12 RY-NJ                2:59.31    3:05.98        
                1:24.61   3:05.98 (1:41.37)                                        
 72 Sussman, Heather    12 TRS-MR               3:28.00    3:07.82        
 73 Lawlor, Abby C      12 CDOG-CT              3:27.78    3:08.00        
 74 Flynn, Imani        12 TMSUFFOLK-MR         3:04.05    3:08.85        
 75 Bassi, Bridget K    11 TVSC-MR              3:42.40    3:09.02        
                1:32.95   3:09.02 (1:36.07)                                        
 76 Dolido, Alexandra   11 LIAC-MR              3:00.00    3:09.25        
 77 Alston, Neka        12 LBA-MR               3:16.86    3:09.38        
                1:29.25   3:09.38 (1:40.13)                                        
 78 Zhang, Rosa         12 TVSC-MR              3:42.76    3:12.38        
                1:32.79   3:12.38 (1:39.59)                                        
 79 Gedeon, Lucy        12 LBA-MR               3:15.00    3:13.26        
                1:32.72   3:13.26 (1:40.54)                                        
 80 Gavras, Emily I     12 TMSUFFOLK-MR         3:22.90    3:13.49        
                1:32.86   3:13.49 (1:40.63)                                        
 81 Sess, Danika E      11 TMSUFFOLK-MR         3:11.87    3:13.99        
                1:33.30   3:13.99 (1:40.69)                                        
 82 Li, Diane G         11 LIAC-MR              3:30.00    3:14.78        
 83 Ang, Jei-Si         11 BGNW MARLINS-MR      3:28.00    3:15.44        
 84 Sanders, Isabella   12 TVSC-MR              3:02.55    3:16.02        
 85 Hodosky, Jessica L  11 HAA-MR               3:19.02    3:16.77        
                1:36.94   3:16.77 (1:39.83)                                        
 86 Washington, Amy J   11 BGNW MARLINS-MR      3:30.00    3:17.90        
 87 Piatek, Gabriela    11 LIAC-MR              3:45.00    3:18.06        
                1:35.47   3:18.06 (1:42.59)                                        
 88 Cento, Lisa A       11 SACHEM-MR            3:41.07    3:19.03        
                1:37.73   3:19.03 (1:41.30)                                        
 89 Katz, Megan A       11 TMSUFFOLK-MR         3:40.60    3:19.73        
                1:33.55   3:19.73 (1:46.18)                                        
 90 Katz, Rebecca       11 TMSUFFOLK-MR         3:23.57    3:20.99        
                1:36.95   3:20.99 (1:44.04)                                        
 91 Jin, Tammy          11 TMSUFFOLK-MR         3:24.90    3:23.36        
                1:33.12   3:23.36 (1:50.24)                                        
 92 Cento, Maria G      11 SACHEM-MR            3:39.80    3:30.39        
 93 Greco, Sarah G      11 LIAC-MR              3:50.00    3:32.24        
                1:38.17   3:32.24 (1:54.07)                                        
 94 Scharf, Samantha P  12 TMSUFFOLK-MR         3:50.90    3:33.18        
                1:40.08   3:33.18 (1:53.10)                                        
 95 Stampelos, Joanna   11 TVSC-MR              3:43.43    3:34.20        
                1:42.39   3:34.20 (1:51.81)                                        
 96 Goldblatt, Emma S   11 HAA-MR               3:30.25    3:52.20        
 97 Kirshoff, Dara A    11 TMSUFFOLK-MR         4:01.95    4:05.62        
                1:55.65   4:05.62 (2:09.97)                                        
 
Women 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          35.89  ZONE
          38.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Neal, Lia M         12 AGUA SWIM TEAM-MR      35.98      34.49 ZONE   
  2 Buonaiuto, Kelsey   12 TVSC-MR                35.60      34.77 ZONE   
  3 Toback, Gabbie N    12 LIAC-MR                36.81      36.38 JO     
  4 McHale, Shannon     12 HAA-MR                 37.03      36.89 JO     
  5 Tschoke, Victoria   11 SACHEM-MR              36.86      36.91 JO     
  6 Buckley, Taylor A   12 SACHEM-MR              37.77      37.12 JO     
  7 Bertini, Rachael N  11 TVSC-MR                39.96      37.67 JO     
  8 Toth, Kayleigh T    12 TMSUFFOLK-MR           38.32      37.80 JO     
  9 Duncalf, Katie S    12 BGNW MARLINS-MR        37.81      37.92 JO     
 10 Fuchs, Amanda B     12 AGUA SWIM TEAM-MR      38.61      38.03 JO     
 11 Reynoso, Jessica M  12 AGUA SWIM TEAM-MR      41.01      38.12 JO     
 12 Brown, Caitlin N    12 HS-MR                  37.20      38.13 JO     
 13 Housman, Emma Grac  11 BGNW MARLINS-MR        37.46      38.19 JO     
 14 Lampe, Colleen M    12 TVSC-MR                40.36      38.20 JO     
 15 Rashid, Jasmine     11 LIAC-MR                39.75      38.38 JO     
 16 Hogan, Anna M       12 TVSC-MR                45.29      38.47 JO     
 17 Lee, Lauren         12 TRS-MR                 38.72      38.64 JO     
 18 Bennett, Christina  12 TVSC-MR                40.50      39.12        
 19 Hirsch, Stephanie   11 TRS-MR                 39.13      39.22        
 20 Rodriguez, Keannie  11 AGUA SWIM TEAM-MR      39.59      39.46        
 21 Cirone, Alexandra   11 AGUA SWIM TEAM-MR      42.86      39.82        
 22 Ogisu, Emilie       11 AGUA SWIM TEAM-MR      44.18      40.05        
 23 Danovitch, Amelia   11 AGUA SWIM TEAM-MR      41.61      40.32        
 24 Nash, Jennifer      11 LBA-MR                 44.30      40.40        
 25 Frankel, Gabby S    12 TMSUFFOLK-MR           42.65      41.08        
 26 Pozmanter, Kristen  11 TVSC-MR                42.04      41.24        
 27 Pavek, Marielle E   12 SACHEM-MR              42.64      41.52        
 28 Huang, Eileen S     12 BGNW MARLINS-MR        42.14      41.53        
 29 Eastman, Lizard M   12 LIAC-MR                43.45      41.84        
 30 Cohen, Gennie       12 UNTS-MR                41.90      41.89        
 31 Im, Gabi            12 TRS-MR                 41.30      42.00        
 32 Marsiello, Lauren   11 TMSUFFOLK-MR           43.78      42.22        
 33 Dooman, Katie G     12 RY-NJ                  44.50      42.32        
 34 Park, Helen M       11 CDOG-CT                49.51      42.80        
 35 Cannon, Kellie      11 LBA-MR                 44.64      42.81        
 36 McIlhargy, Amanda   12 TRS-MR                 40.96      42.95        
 37 Ward, Mariah        12 LBA-MR                 47.00      43.04        
 38 Occhiogrosso, Chri  11 TVSC-MR                42.79      43.06        
 38 Gavras, Emily I     12 TMSUFFOLK-MR           40.44      43.06        
 40 Hemp, Alexandra     11 HAA-MR                 42.10      43.13        
 41 Flynn, Imani        12 TMSUFFOLK-MR           43.24      43.31        
 42 D'Angelo, Caitlin   12 RY-NJ                  40.05      43.60        
 43 Vera, Karly N       12 SACHEM-MR              44.83      43.61        
 44 Sanders, Isabella   12 TVSC-MR                45.66      43.79        
 45 Johanson, Bridget   11 BADGER-MR              46.12      44.06        
 46 Doveala, Emily A    11 HAA-MR                 44.90      44.21        
 47 Aguirre, Julie D    11 HS-MR                  42.57      44.82        
 48 Guastella, Emma     11 TMSUFFOLK-MR           46.63      45.00        
 49 Piatek, Gabriela    11 LIAC-MR                47.88      45.05        
 50 Farrell, Francesca  11 RY-NJ                  44.12      45.06        
 51 Cento, Maria G      11 SACHEM-MR              51.14      45.20        
 52 Kelly, Hannah E     12 LIAC-MR                38.79      45.21        
 53 Damsky, Abby K      11 AGUA SWIM TEAM-MR      48.56      45.31        
 54 Kosoff, Zora R      12 HS-MR                  46.34      45.44        
 55 Ricketts, Amelia S  12 LIAC-MR                41.54      45.52        
 56 Zhang, Rosa         12 TVSC-MR                46.55      45.77        
 57 Theal, Jacqueline   11 TMSUFFOLK-MR           46.00      45.96        
 58 Miller, Corley A    11 SACHEM-MR              47.50      46.29        
 59 Jin, Tammy          11 TMSUFFOLK-MR           45.51      46.32        
 60 Alston, Neka        12 LBA-MR                 49.88      46.36        
 61 Levine, Corie T     11 BGNW MARLINS-MR        45.60      46.53        
 62 Manfre, Victoria E  12 LIAC-MR                42.08      46.70        
 62 Scharf, Samantha P  12 TMSUFFOLK-MR           43.53      46.70        
 64 Freitag, Jamie      12 SACHEM-MR            1:40.13      46.71        
 65 Sussman, Heather    12 TRS-MR                 46.38      46.88        
 66 Gedeon, Lucy        12 LBA-MR                 50.00      47.30        
 67 Ang, Jei-Si         11 BGNW MARLINS-MR        49.42      47.48        
 68 Aquiare, Gabrielle  12 HAA-MR                 48.72      47.85        
 69 Katz, Megan A       11 TMSUFFOLK-MR           50.63      47.87        
 70 Gruber, Alexandra   11 LBA-MR                 50.49      48.16        
 71 Cento, Lisa A       11 SACHEM-MR              57.04      48.48        
 72 Lawlor, Abby C      12 CDOG-CT                51.90      48.64        
 73 Law, Angela Y       12 LIAC-MR                48.30      48.70        
 74 Hodosky, Jessica L  11 HAA-MR                 43.93      48.86        
 75 Sess, Danika E      11 TMSUFFOLK-MR           48.11      48.88        
 76 Washington, Amy J   11 BGNW MARLINS-MR        50.48      49.56        
 77 Yu, Crystal         12 TRS-MR                 48.50      49.75        
 78 Brosnan, Lindsey A  11 BGNW MARLINS-MR        48.72      50.48        
 79 Katz, Rebecca       11 TMSUFFOLK-MR           44.86      50.91        
 80 Greco, Sarah G      11 LIAC-MR                48.00      51.28        
 81 Brinkerhoff, Allis  12 SACHEM-MR              53.27      53.00        
 82 Kirshoff, Dara A    11 TMSUFFOLK-MR           53.83      54.66        
 83 Goldblatt, Emma S   11 HAA-MR                 53.92      57.47        
 84 Schneider, Brittan  11 SACHEM-MR            1:03.68    1:03.29        
 
Women 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:09.19  EZ
        1:17.09  ZONE
        1:24.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Coccaro, Claudia C  12 TVSC-MR              1:17.79    1:15.96 ZONE   
  2 Zeffiro, Valerie A  12 SACHEM-MR            1:20.91    1:18.49 JO     
  3 Toback, Gabbie N    12 LIAC-MR              1:21.96    1:19.60 JO     
  4 Buonaiuto, Kelsey   12 TVSC-MR              1:16.44    1:19.71 JO     
  5 Reynoso, Jessica M  12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:28.06    1:20.24 JO     
  6 Housman, Emma Grac  11 BGNW MARLINS-MR      1:19.24    1:20.36 JO     
  7 Zawatson, Cady      12 LIAC-MR              1:25.00    1:20.99 JO     
  8 Ouzounian, Jaclyn   12 TVSC-MR              1:22.60    1:21.27 JO     
  9 Fuchs, Amanda B     12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:21.42    1:21.59 JO     
 10 Buckley, Taylor A   12 SACHEM-MR            1:24.98    1:21.87 JO     
 11 Hogan, Anna M       12 TVSC-MR              1:26.86    1:22.19 JO     
 12 Rashid, Jasmine     11 LIAC-MR              1:26.50    1:22.50 JO     
 13 Bertini, Rachael N  11 TVSC-MR              1:27.77    1:22.63 JO     
 14 Fabrizio, Jessica   12 NORTH SHORE-MR       1:18.15    1:23.03 JO     
 15 Bamba, Katrina M    11 LIAC-MR              1:25.95    1:23.68 JO     
 16 Lee, Lauren         12 TRS-MR               1:23.06    1:23.79 JO     
 17 Ogisu, Emilie       11 AGUA SWIM TEAM-MR    1:26.60    1:24.34 JO     
 18 Hirsch, Stephanie   11 TRS-MR               1:23.12    1:24.72 JO     
 19 Pozmanter, Kristen  11 TVSC-MR              1:36.83    1:24.78 JO     
 20 Wang, Tiffany       12 CDOG-CT              1:28.34    1:24.79 JO     
 21 Weiner, Sierra T    11 TMSUFFOLK-MR         1:25.31    1:25.06        
 22 Tu, Emily           11 RY-NJ                1:24.79    1:25.32        
 23 Jiang, Jasmine      12 LIAC-MR              1:45.00    1:25.66        
 24 Bennett, Christina  12 TVSC-MR              1:35.87    1:25.83        
 25 Nash, Jennifer      11 LBA-MR               1:26.81    1:25.89        
 26 Wilkins, Natalia M  12 LIAC-MR              1:31.92    1:26.21        
 27 Cirone, Alexandra   11 AGUA SWIM TEAM-MR    1:29.70    1:26.39        
 27 Pappalardo, Jacque  11 TMSUFFOLK-MR         1:32.21    1:26.39        
 29 Woodhead, Sandi C   11 TVSC-MR              1:30.80    1:26.77        
 30 Aylward, Hannah E   11 CDOG-CT              1:24.53    1:27.05        
 31 Rush, Meaghan C     11 LIAC-MR              1:31.72    1:27.40        
 32 Chiang, Brittany    11 BGNW MARLINS-MR      1:35.00    1:28.06        
 33 Huang, Eileen S     12 BGNW MARLINS-MR      1:28.84    1:28.86        
 34 Cannon, Kellie      11 LBA-MR               1:30.88    1:29.30        
 35 Im, Gabi            12 TRS-MR               1:28.81    1:29.58        
 36 Stansbury, Kate F   11 TVSC-MR              1:42.14    1:29.74        
 37 Chau, Kristi W      12 RY-NJ                1:29.54    1:29.85        
 38 Kranis, Genna L     12 LIAC-MR              1:34.75    1:30.54        
 39 Tompkins, Catherin  12 BADGER-MR            1:28.28    1:30.66        
 40 Deubel, Taylor B    12 CDOG-CT              1:30.13    1:30.88        
 41 Occhiogrosso, Chri  11 TVSC-MR              1:41.90    1:31.17        
 42 D'Angelo, Caitlin   12 RY-NJ                1:29.09    1:31.27        
 43 Diserio, Sophia     11 AGUA SWIM TEAM-MR    1:30.00    1:31.35        
 44 Lotito, Sam M       12 LIAC-MR              1:34.64    1:31.49        
 45 Pavek, Marielle E   12 SACHEM-MR            1:37.57    1:31.71        
 46 Gawronski, Emma L   11 CDOG-CT              1:33.53    1:32.78        
 47 Park, Helen M       11 CDOG-CT              1:36.22    1:33.19        
 48 Vera, Karly N       12 SACHEM-MR            1:35.76    1:33.71        
 49 Attner, Lauren T    11 TMSUFFOLK-MR         1:41.41    1:34.17        
 50 Proffit, Alexa M    11 TVSC-MR              1:38.13    1:34.82        
 51 Moody, Bridget      12 LIAC-MR              1:34.93    1:35.16        
 52 Ward, Mariah        12 LBA-MR               1:44.71    1:35.50        
 53 Vigneron, Mary Kat  12 RY-NJ                1:30.11    1:35.61        
 54 Gavras, Emily I     12 TMSUFFOLK-MR         1:38.90    1:35.68        
 55 Johanson, Bridget   11 BADGER-MR            1:36.75    1:35.71        
 56 Manfre, Victoria E  12 LIAC-MR              1:45.00    1:36.13        
 57 Farrell, Francesca  11 RY-NJ                1:31.54    1:36.40        
 58 Boriskin, Madison   11 TMSUFFOLK-MR         1:30.52    1:36.81        
 59 Guastella, Emma     11 TMSUFFOLK-MR         1:40.56    1:37.21        
 60 Flynn, Imani        12 TMSUFFOLK-MR         1:38.90    1:37.44        
 61 Alston, Neka        12 LBA-MR               1:38.39    1:37.47        
 62 Parish, Emily R     11 BGNW MARLINS-MR      1:50.00    1:38.57        
 63 Damsky, Abby K      11 AGUA SWIM TEAM-MR    1:34.66    1:38.67        
 64 Troiano, Morgan K   11 TMSUFFOLK-MR         1:51.71    1:39.54        
 65 Ricketts, Amelia S  12 LIAC-MR              1:40.00    1:40.29        
 66 Jin, Tammy          11 TMSUFFOLK-MR         1:38.90    1:41.17        
 67 Freitag, Jamie      12 SACHEM-MR            2:04.18    1:41.83        
 68 Zhang, Rosa         12 TVSC-MR              1:48.28    1:42.08        
 69 Piatek, Gabriela    11 LIAC-MR              1:46.72    1:42.58        
 70 Katz, Megan A       11 TMSUFFOLK-MR         1:47.09    1:42.65        
 71 Cento, Maria G      11 SACHEM-MR            1:51.12    1:43.36        
 72 Kralstein, Carsen   12 TMSUFFOLK-MR         2:20.23    1:43.54        
 73 Brosnan, Lindsey A  11 BGNW MARLINS-MR      1:47.00    1:44.25        
 74 Diehl, Lorraine M   11 SACHEM-MR            2:17.95    1:44.47        
 75 Krusinski, Hannah   11 TVSC-MR              2:00.99    1:44.59        
 76 Gedeon, Lucy        12 LBA-MR               2:00.00    1:45.22        
 77 Law, Angela Y       12 LIAC-MR              1:45.27    1:46.14        
 78 Gruber, Alexandra   11 LBA-MR               1:44.31    1:46.66        
 79 Scharf, Samantha P  12 TMSUFFOLK-MR         2:23.90    1:46.99        
 80 Cento, Lisa A       11 SACHEM-MR            2:06.93    1:47.52        
 81 Sess, Danika E      11 TMSUFFOLK-MR         1:51.73    1:48.06        
 82 Fleckenstein, Mary  11 TVSC-MR              2:18.18    1:50.01        
 83 Pekrul, Amber       11 SACHEM-MR            1:52.00    1:52.32        
 84 Wang, Tracy         11 TVSC-MR              1:56.32    1:53.84        
 85 Katz, Rebecca       11 TMSUFFOLK-MR         1:54.42    1:57.60        
 86 Kirshoff, Dara A    11 TMSUFFOLK-MR         2:30.90    1:58.95        
 87 Tufariello, Domeni  11 TVSC-MR              2:01.44    2:00.26        
 88 Washington, Amy J   11 BGNW MARLINS-MR      1:56.42    2:01.48        
 89 Taylor, Andrea M    11 SACHEM-MR            2:07.00    2:06.68        
 90 Safranek, Sarah A   12 TVSC-MR              2:02.55    2:09.04        
 91 Wang, Cathy         11 TVSC-MR              1:56.88    2:14.70        
 92 Schneider, Brittan  11 SACHEM-MR            2:35.00    2:22.24        
 -- Rohan, Alexa B      11 NORTH SHORE-MR       1:26.30         DQ        
 -- Donovan, Jane Anne  11 TMSUFFOLK-MR         2:44.35         DQ        
 
Women 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          39.69  ZONE
          43.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reynoso, Jessica M  12 AGUA SWIM TEAM-MR      37.56      38.56 ZONE   
  2 Aylward, Hannah E   11 CDOG-CT                42.06      39.85 JO     
  3 Fabrizio, Jessica   12 NORTH SHORE-MR         40.42      41.15 JO     
  4 Aquiare, Gabrielle  12 HAA-MR                 52.82      42.47 JO     
  5 Lehner, Stefanie J  11 LIAC-MR                44.18      42.74 JO     
  6 Rodriguez, Keannie  11 AGUA SWIM TEAM-MR      42.44      43.07 JO     
  7 Vera, Karly N       12 SACHEM-MR              44.49      43.21 JO     
  8 Zeffiro, Valerie A  12 SACHEM-MR              46.37      43.56 JO     
  9 McElroy, Nora       12 BADGER-MR              43.07      43.64 JO     
 10 Huang, Eileen S     12 BGNW MARLINS-MR        44.56      43.67 JO     
 11 Brown, Caitlin N    12 HS-MR                  43.67      44.39        
 12 Brady, Megan        12 LBA-MR                 47.74      44.58        
 13 Hemp, Alexandra     11 HAA-MR                 45.30      45.01        
 14 Barry, Elizabeth R  12 BGNW MARLINS-MR        46.50      45.04        
 15 Coleman, Margaret   11 HAA-MR                 45.05      45.24        
 16 Lee, Lauren         12 TRS-MR                 45.20      45.42        
 17 Rohan, Alexa B      11 NORTH SHORE-MR         45.42      45.45        
 18 Pavek, Marielle E   12 SACHEM-MR              51.59      45.48        
 19 Patrick, Trudiann   11 LIAC-MR                48.05      45.51        
 20 Tschoke, Victoria   11 SACHEM-MR              54.83      45.53        
 21 Pappalardo, Jacque  11 TMSUFFOLK-MR           47.34      45.56        
 22 Chau, Kristi W      12 RY-NJ                  44.16      45.59        
 23 Hirsch, Stephanie   11 TRS-MR                 45.94      45.87        
 24 Housman, Emma Grac  11 BGNW MARLINS-MR        50.00      45.92        
 25 Park, Helen M       11 CDOG-CT                47.62      45.93        
 26 Givant, Kimberly S  12 RY-NJ                  46.47      46.27        
 27 Demarco, Jackie M   11 UNBAD-MR               43.44      46.51        
 28 Passaretti, Laurel  12 RY-NJ                  47.68      46.80        
 29 Lotito, Sam M       12 LIAC-MR                46.83      46.82        
 30 Jiang, Jasmine      12 LIAC-MR                50.00      47.02        
 31 Miller, Corley A    11 SACHEM-MR              48.39      47.40        
 32 Rush, Meaghan C     11 LIAC-MR                52.06      47.42        
 33 Flynn, Imani        12 TMSUFFOLK-MR           47.62      47.46        
 34 Rashid, Jasmine     11 LIAC-MR                53.62      47.47        
 35 Brooks, Alexandra   11 TRS-MR                 45.23      47.56        
 36 Nash, Jennifer      11 LBA-MR                 54.91      47.75        
 37 Xue, Kelly E        11 HS-MR                  47.35      47.90        
 38 McHale, Shannon     12 HAA-MR                 47.27      48.65        
 39 Ang, Jei-Si         11 BGNW MARLINS-MR        52.50      48.68        
 40 Zhang, Rosa         12 TVSC-MR                51.20      48.81        
 41 Sanders, Isabella   12 TVSC-MR              1:03.28      48.99        
 42 Johanson, Bridget   11 BADGER-MR              51.77      49.30        
 43 Ward, Mariah        12 LBA-MR                 48.82      49.41        
 44 Kosoff, Zora R      12 HS-MR                  51.02      49.53        
 45 Wehr, Francesca J   12 RY-NJ                  51.08      49.79        
 45 Im, Gabi            12 TRS-MR                 48.24      49.79        
 47 Wang, Tiffany       12 CDOG-CT                51.70      49.81        
 48 Damsky, Abby K      11 AGUA SWIM TEAM-MR      53.57      49.99        
 49 Gedeon, Lucy        12 LBA-MR                 55.00      50.01        
 50 Cohen, Gennie       12 UNTS-MR                48.90      50.14        
 51 Kneessy, Lauren M   11 TVSC-MR                53.82      50.43        
 52 Jin, Tammy          11 TMSUFFOLK-MR           51.00      50.73        
 53 Freitag, Jamie      12 SACHEM-MR              52.64      50.75        
 54 Boyko, Jaime P      11 LIAC-MR                50.12      51.30        
 55 Manfre, Victoria E  12 LIAC-MR                56.76      51.83        
 56 Doveala, Emily A    11 HAA-MR                 50.62      52.17        
 57 Dooman, Katie G     12 RY-NJ                  54.98      52.36        
 58 Brosnan, Lindsey A  11 BGNW MARLINS-MR        53.27      52.37        
 59 Aguirre, Julie D    11 HS-MR                  52.05      52.77        
 60 Connor, Megan M     12 HAA-MR                 50.16      52.96        
 61 Greco, Sarah G      11 LIAC-MR                52.64      53.06        
 62 Levine, Corie T     11 BGNW MARLINS-MR        55.77      53.09        
 63 Hodosky, Jessica L  11 HAA-MR                 52.05      53.15        
 64 Frankel, Gabby S    12 TMSUFFOLK-MR           51.29      53.18        
 65 Gavras, Emily I     12 TMSUFFOLK-MR           51.35      53.41        
 66 Katz, Megan A       11 TMSUFFOLK-MR         1:01.24      53.88        
 67 Washington, Amy J   11 BGNW MARLINS-MR        55.76      54.72        
 68 Guastella, Emma     11 TMSUFFOLK-MR           57.06      55.08        
 69 Goldblatt, Emma S   11 HAA-MR                 52.85      55.47        
 70 Piatek, Gabriela    11 LIAC-MR                55.00      55.62        
 71 Gruber, Alexandra   11 LBA-MR                 58.93      56.33        
 72 Ostrander, Emily E  12 TVSC-MR              1:09.06      56.39        
 73 Katz, Rebecca       11 TMSUFFOLK-MR           57.71      56.77        
 74 Sussman, Heather    12 TRS-MR                 57.84      56.88        
 75 Cento, Maria G      11 SACHEM-MR            1:07.30      59.12        
 76 Brinkerhoff, Allis  12 SACHEM-MR            1:00.00      59.51        
 77 Yu, Crystal         12 TRS-MR                 57.81    1:02.01        
 78 Cento, Lisa A       11 SACHEM-MR            1:11.94    1:02.45        
 79 Sess, Danika E      11 TMSUFFOLK-MR         1:04.31    1:04.18        
 80 Kirshoff, Dara A    11 TMSUFFOLK-MR         1:04.14    1:05.83        
 81 Scharf, Samantha P  12 TMSUFFOLK-MR         1:01.67    1:06.92        
 82 Schneider, Brittan  11 SACHEM-MR            1:08.74    1:09.19        
 
Women 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:18.69  EZ
        1:26.69  ZONE
        1:35.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reynoso, Jessica M  12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:22.23    1:24.40 ZONE   
  2 Buonaiuto, Kelsey   12 TVSC-MR              1:31.72    1:27.15 JO     
  3 Fabrizio, Jessica   12 NORTH SHORE-MR       1:24.76    1:28.04 JO     
  4 Ouzounian, Jaclyn   12 TVSC-MR              1:29.66    1:29.43 JO     
  5 Walsh, Shannon      12 SCD-MR-MR            1:28.14    1:30.78 JO     
  6 Aylward, Hannah E   11 CDOG-CT              1:34.98    1:30.79 JO     
  7 Zawatson, Cady      12 LIAC-MR              1:42.27    1:31.74 JO     
  8 Lindenberg, Olivia  12 BGNW MARLINS-MR      1:40.00    1:33.19 JO     
  9 Ng, Selina          12 TMSUFFOLK-MR              NT    1:33.33 JO     
 10 Rodriguez, Keannie  11 AGUA SWIM TEAM-MR    1:33.70    1:33.52 JO     
 11 Pavek, Marielle E   12 SACHEM-MR            1:46.44    1:34.38 JO     
 12 Fuchs, Amanda B     12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:40.56    1:34.46 JO     
 13 McElroy, Nora       12 BADGER-MR            1:34.25    1:34.53 JO     
 14 Woodhead, Sandi C   11 TVSC-MR              1:38.57    1:35.12 JO     
 15 Brady, Megan        12 LBA-MR               1:38.05    1:35.25 JO     
 16 Lehner, Stefanie J  11 LIAC-MR              1:36.57    1:35.37 JO     
 17 Vera, Karly N       12 SACHEM-MR            1:42.14    1:35.49 JO     
 18 Tu, Vivian          11 RY-NJ                1:41.91    1:35.51 JO     
 19 Huang, Eileen S     12 BGNW MARLINS-MR      1:43.57    1:35.89 JO     
 20 Cirone, Alexandra   11 AGUA SWIM TEAM-MR    1:33.07    1:36.26        
 21 Deubel, Taylor B    12 CDOG-CT              1:40.45    1:36.40        
 22 Patrick, Trudiann   11 LIAC-MR              1:44.05    1:36.69        
 23 Tu, Emily           11 RY-NJ                1:34.30    1:37.63        
 24 Pappalardo, Jacque  11 TMSUFFOLK-MR         1:40.48    1:38.12        
 25 Lampe, Colleen M    12 TVSC-MR              1:41.67    1:38.95        
 26 Madoff, Emily W     11 AGUA SWIM TEAM-MR    1:51.65    1:39.16        
 27 Martinessi, Alexan  12 LBA-MR               1:50.16    1:39.20        
 28 Chau, Kristi W      12 RY-NJ                1:37.62    1:39.21        
 29 Lotito, Sam M       12 LIAC-MR              1:41.62    1:39.70        
 30 Barry, Elizabeth R  12 BGNW MARLINS-MR      1:43.59    1:39.81        
 31 Parish, Emily R     11 BGNW MARLINS-MR      1:41.59    1:39.92        
 32 Diserio, Sophia     11 AGUA SWIM TEAM-MR    1:48.30    1:39.97        
 33 Weiner, Jade R      11 TMSUFFOLK-MR         1:45.38    1:40.46        
 34 Occhiogrosso, Chri  11 TVSC-MR              2:06.08    1:40.50        
 35 Rashid, Jasmine     11 LIAC-MR              1:51.52    1:40.64        
 36 Kranis, Genna L     12 LIAC-MR              1:50.05    1:41.58        
 37 Dolido, Alexandra   11 LIAC-MR              1:50.00    1:41.75        
 38 Gonzalez, Crystal   11 TVSC-MR              2:19.91    1:42.00        
 39 Gawronski, Emma L   11 CDOG-CT              1:49.75    1:42.24        
 40 Horne, Emily A      11 RY-NJ                1:44.36    1:42.72        
 41 McAuliffe, Phoebe   11 TVSC-MR              2:11.64    1:43.86        
 42 Givant, Kimberly S  12 RY-NJ                1:39.76    1:43.97        
 43 Chiang, Brittany    11 BGNW MARLINS-MR      1:46.00    1:44.07        
 44 Stansbury, Kate F   11 TVSC-MR              2:05.40    1:44.31        
 45 Miller, Corley A    11 SACHEM-MR            1:58.00    1:44.44        
 46 Brooks, Alexandra   11 TRS-MR               1:38.58    1:44.52        
 47 Rush, Meaghan C     11 LIAC-MR              1:52.97    1:44.64        
 48 Flynn, Imani        12 TMSUFFOLK-MR         2:10.90    1:44.75        
 49 Law, Angela Y       12 LIAC-MR              1:53.16    1:44.80        
 50 Lawlor, Abby C      12 CDOG-CT              1:54.25    1:45.66        
 51 Jiang, Jasmine      12 LIAC-MR              1:50.00    1:46.13        
 52 D'Angelo, Caitlin   12 RY-NJ                1:41.62    1:46.56        
 53 Wehr, Francesca J   12 RY-NJ                1:55.26    1:46.58        
 54 Sanders, Isabella   12 TVSC-MR              2:03.24    1:47.22        
 55 Zhang, Rosa         12 TVSC-MR              2:00.59    1:47.79        
 56 Im, Gabi            12 TRS-MR               1:43.51    1:48.00        
 57 Bassi, Bridget K    11 TVSC-MR              2:10.47    1:48.02        
 58 Ward, Mariah        12 LBA-MR               1:57.79    1:48.18        
 59 Frankel, Gabby S    12 TMSUFFOLK-MR         1:43.90    1:49.21        
 60 Theal, Jacqueline   11 TMSUFFOLK-MR         1:52.90    1:50.13        
 61 Marsiello, Lauren   11 TMSUFFOLK-MR         2:01.25    1:50.23        
 62 Jin, Tammy          11 TMSUFFOLK-MR         1:52.90    1:50.36        
 63 Sanacore, Kathryn   12 LIAC-MR              1:56.99    1:50.48        
 64 Troiano, Morgan K   11 TMSUFFOLK-MR         2:00.57    1:50.56        
 65 Polcaro, Lauren     11 RY-NJ                1:43.84    1:50.83        
 66 Boyko, Jaime P      11 LIAC-MR              1:59.31    1:51.25        
 67 Quick, Lisa K       12 LIAC-MR              2:09.08    1:51.40        
 68 Gedeon, Lucy        12 LBA-MR               2:00.00    1:51.60        
 69 Brosnan, Lindsey A  11 BGNW MARLINS-MR      1:57.19    1:51.84        
 70 Damsky, Abby K      11 AGUA SWIM TEAM-MR    1:52.73    1:51.92        
 71 Kneessy, Lauren M   11 TVSC-MR              2:03.17    1:52.33        
 72 Attner, Lauren T    11 TMSUFFOLK-MR         2:23.53    1:52.53        
 73 Manfre, Victoria E  12 LIAC-MR              2:07.84    1:52.87        
 74 Boriskin, Madison   11 TMSUFFOLK-MR         1:57.31    1:52.94        
 75 Pozmanter, Kristen  11 TVSC-MR              2:06.59    1:53.72        
 76 Wang, Tracy         11 TVSC-MR              2:02.22    1:54.04        
 77 Gavras, Emily I     12 TMSUFFOLK-MR         2:05.34    1:56.67        
 78 Freitag, Jamie      12 SACHEM-MR            2:14.32    1:57.16        
 79 Pekrul, Amber       11 SACHEM-MR            2:06.00    1:57.21        
 80 Fleckenstein, Mary  11 TVSC-MR              1:57.88    1:58.49        
 81 Proffit, Alexa M    11 TVSC-MR              2:04.19    1:59.30        
 82 Tufariello, Domeni  11 TVSC-MR              2:10.22    2:00.32        
 83 Wang, Cathy         11 TVSC-MR              2:01.54    2:00.51        
 84 Ostrander, Emily E  12 TVSC-MR              2:11.34    2:00.67        
 85 Katz, Rebecca       11 TMSUFFOLK-MR         2:09.60    2:02.14        
 86 Washington, Amy J   11 BGNW MARLINS-MR      2:05.00    2:03.21        
 87 Piatek, Gabriela    11 LIAC-MR              2:17.38    2:03.34        
 88 Katz, Megan A       11 TMSUFFOLK-MR         2:18.73    2:04.68        
 89 Cento, Maria G      11 SACHEM-MR            2:37.83    2:07.45        
 90 Kralstein, Carsen   12 TMSUFFOLK-MR         2:51.85    2:07.47        
 91 Krusinski, Hannah   11 TVSC-MR              2:03.65    2:07.59        
 92 Diehl, Lorraine M   11 SACHEM-MR            2:40.31    2:07.90        
 93 Ricketts, Amelia S  12 LIAC-MR              1:55.00    2:07.97        
 94 Cento, Lisa A       11 SACHEM-MR            2:32.72    2:09.94        
 95 Sess, Danika E      11 TMSUFFOLK-MR         2:18.90    2:16.17        
 96 Kirshoff, Dara A    11 TMSUFFOLK-MR         2:22.90    2:18.14        
 97 Scharf, Samantha P  12 TMSUFFOLK-MR         2:24.95    2:20.15        
 98 Taylor, Andrea M    11 SACHEM-MR            2:20.00    2:23.35        
 99 Donovan, Jane Anne  11 TMSUFFOLK-MR         2:12.77    2:31.73        
100 Schneider, Brittan  11 SACHEM-MR            2:40.00    2:33.59        
 
Women 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:48.99  EZ
        3:05.99  SRME
        3:08.19  ZONE
        3:27.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Coccaro, Claudia C  12 TVSC-MR              3:25.68    3:05.64 SRME   
                1:29.61   3:05.64 (1:36.03)                                        
  2 Ouzounian, Jaclyn   12 TVSC-MR              3:11.89    3:06.23 ZONE   
                1:28.70   3:06.23 (1:37.53)                                        
  3 Buonaiuto, Kelsey   12 TVSC-MR              3:16.87    3:06.43 ZONE   
                1:31.45   3:06.43 (1:34.98)                                        
  4 Fabrizio, Jessica   12 NORTH SHORE-MR       3:07.22    3:09.77 JO     
                1:32.15   3:09.77 (1:37.62)                                        
  5 Cirone, Alexandra   11 AGUA SWIM TEAM-MR    3:05.00    3:12.48 JO     
                1:33.42   3:12.48 (1:39.06)                                        
  6 Buckley, Taylor A   12 SACHEM-MR            3:14.29    3:13.38 JO     
                1:34.13   3:13.38 (1:39.25)                                        
  7 Li, Diane G         11 LIAC-MR              3:14.77    3:13.76 JO     
                1:32.85   3:13.76 (1:40.91)                                        
  8 Wilkins, Natalia M  12 LIAC-MR              3:23.56    3:15.90 JO     
                1:34.36   3:15.90 (1:41.54)                                        
  9 Eastman, Lizard M   12 LIAC-MR              3:18.04    3:16.71 JO     
                1:35.02   3:16.71 (1:41.69)                                        
 10 Lehner, Stefanie J  11 LIAC-MR              3:19.46    3:16.81 JO     
                1:36.24   3:16.81 (1:40.57)                                        
 11 Woodhead, Sandi C   11 TVSC-MR              3:36.57    3:19.25 JO     
                1:35.06   3:19.25 (1:44.19)                                        
 12 Brady, Megan        12 LBA-MR               3:30.00    3:19.54 JO     
                1:37.62   3:19.54 (1:41.92)                                        
 13 Deubel, Taylor B    12 CDOG-CT              3:26.92    3:20.63 JO     
                1:37.69   3:20.63 (1:42.94)                                        
 14 Aylward, Hannah E   11 CDOG-CT              3:35.73    3:21.13 JO     
                1:41.29   3:21.13 (1:39.84)                                        
 15 Tu, Vivian          11 RY-NJ                3:32.56    3:21.18 JO     
                1:37.44   3:21.18 (1:43.74)                                        
 16 Ng, Selina          12 TMSUFFOLK-MR         3:32.90    3:22.39 JO     
                1:39.29   3:22.39 (1:43.10)                                        
 17 McElroy, Nora       12 BADGER-MR            3:21.19    3:22.45 JO     
                1:37.16   3:22.45 (1:45.29)                                        
 18 Tu, Emily           11 RY-NJ                3:32.58    3:23.50 JO     
                1:39.20   3:23.50 (1:44.30)                                        
 19 Vera, Karly N       12 SACHEM-MR            3:23.00    3:24.26 JO     
                1:38.12   3:24.26 (1:46.14)                                        
 20 Coleman, Margaret   11 HAA-MR               3:30.25    3:27.06 JO     
                1:39.64   3:27.06 (1:47.42)                                        
 21 Weiner, Jade R      11 TMSUFFOLK-MR         3:32.52    3:27.22 JO     
                1:42.36   3:27.22 (1:44.86)                                        
 22 Barry, Elizabeth R  12 BGNW MARLINS-MR      3:28.00    3:27.65 JO     
                1:39.93   3:27.65 (1:47.72)                                        
 23 Lampe, Colleen M    12 TVSC-MR              3:39.87    3:29.35        
                1:41.41   3:29.35 (1:47.94)                                        
 24 Lotito, Sam M       12 LIAC-MR              3:31.96    3:30.87        
                1:42.92   3:30.87 (1:47.95)                                        
 25 Chau, Kristi W      12 RY-NJ                3:22.42    3:32.98        
                1:43.30   3:32.98 (1:49.68)                                        
 26 Occhiogrosso, Chri  11 TVSC-MR              3:51.44    3:33.82        
                1:44.29   3:33.82 (1:49.53)                                        
 27 Miller, Corley A    11 SACHEM-MR            3:33.93    3:35.96        
                1:45.51   3:35.96 (1:50.45)                                        
 28 Rush, Meaghan C     11 LIAC-MR              3:45.00    3:36.26        
                1:47.37   3:36.26 (1:48.89)                                        
 29 Xue, Kelly E        11 HS-MR                3:42.00    3:37.40        
                1:43.17   3:37.40 (1:54.23)                                        
 30 Weiner, Sierra T    11 TMSUFFOLK-MR         3:39.90    3:37.67        
                1:48.29   3:37.67 (1:49.38)                                        
 31 Passaretti, Laurel  12 RY-NJ                3:34.46    3:38.58        
                1:45.36   3:38.58 (1:53.22)                                        
 32 Kranis, Genna L     12 LIAC-MR              3:55.00    3:39.57        
                1:47.36   3:39.57 (1:52.21)                                        
 33 Dolido, Alexandra   11 LIAC-MR              3:45.00    3:40.40        
                1:48.42   3:40.40 (1:51.98)                                        
 34 Wehr, Francesca J   12 RY-NJ                4:08.71    3:40.55        
                1:47.51   3:40.55 (1:53.04)                                        
 35 Horne, Emily A      11 RY-NJ                3:32.65    3:41.33        
                1:47.31   3:41.33 (1:54.02)                                        
 36 Gawronski, Emma L   11 CDOG-CT              3:53.03    3:41.81        
                1:49.93   3:41.81 (1:51.88)                                        
 37 Givant, Kimberly S  12 RY-NJ                3:41.51    3:42.02        
                1:48.15   3:42.02 (1:53.87)                                        
 38 Brooks, Alexandra   11 TRS-MR               3:30.58    3:42.70        
                1:45.08   3:42.70 (1:57.62)                                        
 39 Law, Angela Y       12 LIAC-MR              3:44.53    3:43.11        
                1:49.26   3:43.11 (1:53.85)                                        
 40 Pizzuto, Madeleine  12 RY-NJ                3:34.86    3:43.66        
                1:48.91   3:43.66 (1:54.75)                                        
 41 Sanacore, Kathryn   12 LIAC-MR              4:00.00    3:43.86        
                1:49.69   3:43.86 (1:54.17)                                        
 42 Stampelos, Joanna   11 TVSC-MR              4:02.11    3:45.06        
 43 Kneessy, Lauren M   11 TVSC-MR              3:46.95    3:45.44        
                1:51.28   3:45.44 (1:54.16)                                        
 44 Gonzalez, Crystal   11 TVSC-MR              3:46.99    3:45.71        
                1:49.32   3:45.71 (1:56.39)                                        
 45 Jaramillo, Nicolle  12 RY-NJ                3:40.02    3:46.10        
                1:49.14   3:46.10 (1:56.96)                                        
 46 Fitzgerald, Kaitly  11 HAA-MR               3:46.16    3:46.25        
                1:50.70   3:46.25 (1:55.55)                                        
 47 Lawlor, Abby C      12 CDOG-CT              3:54.42    3:46.33        
                1:50.06   3:46.33 (1:56.27)                                        
 48 Hogan, Anna M       12 TVSC-MR              3:41.58    3:46.51        
                1:48.25   3:46.51 (1:58.26)                                        
 49 Bassi, Bridget K    11 TVSC-MR              3:45.69    3:48.24        
                1:53.33   3:48.24 (1:54.91)                                        
 50 Wang, Tiffany       12 CDOG-CT              4:23.57    3:49.63        
                1:51.29   3:49.63 (1:58.34)                                        
 51 Jiang, Jasmine      12 LIAC-MR              3:35.00    3:50.46        
                1:48.77   3:50.46 (2:01.69)                                        
 52 D'Angelo, Caitlin   12 RY-NJ                3:44.54    3:53.26        
                1:52.21   3:53.26 (2:01.05)                                        
 53 Kosoff, Zora R      12 HS-MR                3:53.60    3:53.97        
                1:53.56   3:53.97 (2:00.41)                                        
 54 Boyko, Jaime P      11 LIAC-MR              3:50.00    3:56.48        
                1:57.96   3:56.48 (1:58.52)                                        
 55 Doveala, Emily A    11 HAA-MR               4:01.83    3:57.76        
                1:55.76   3:57.76 (2:02.00)                                        
 56 Freitag, Jamie      12 SACHEM-MR            4:00.00    4:04.45        
                1:59.23   4:04.45 (2:05.22)                                        
 57 Dooman, Katie G     12 RY-NJ                3:35.99    4:05.23        
                1:59.71   4:05.23 (2:05.52)                                        
 58 Hemp, Alexandra     11 HAA-MR               3:41.60    4:24.88        
                2:08.88   4:24.88 (2:16.00)                                        
 
Women 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:07.69  EZ
        1:13.49  SRME
        1:15.49  ZONE
        1:25.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Neal, Lia M         12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:10.83    1:07.29 EZ     
  2 Kelly, Hannah E     12 LIAC-MR              1:15.89    1:15.36 ZONE   
  3 Ng, Selina          12 TMSUFFOLK-MR         1:17.60    1:16.55 JO     
  4 Lehner, Stefanie J  11 LIAC-MR              1:19.42    1:16.57 JO     
  5 Zeffiro, Valerie A  12 SACHEM-MR            1:19.03    1:17.20 JO     
  6 Ouzounian, Jaclyn   12 TVSC-MR              1:19.32    1:17.21 JO     
  7 Coccaro, Claudia C  12 TVSC-MR              1:17.01    1:17.34 JO     
  8 Danovitch, Amelia   11 AGUA SWIM TEAM-MR    1:20.56    1:19.95 JO     
  9 Duncalf, Katie S    12 BGNW MARLINS-MR      1:19.94    1:20.08 JO     
 10 Woodhead, Sandi C   11 TVSC-MR              1:24.98    1:20.26 JO     
 11 Reynoso, Jessica M  12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:36.35    1:21.17 JO     
 12 Bertini, Rachael N  11 TVSC-MR              1:21.72    1:21.59 JO     
 13 Weiner, Sierra T    11 TMSUFFOLK-MR         1:25.21    1:23.48 JO     
 14 Pavek, Marielle E   12 SACHEM-MR            1:24.00    1:23.85 JO     
 15 Lampe, Colleen M    12 TVSC-MR              1:31.86    1:23.91 JO     
 16 Wilkins, Natalia M  12 LIAC-MR              1:20.61    1:23.94 JO     
 17 Eastman, Lizard M   12 LIAC-MR              1:22.25    1:24.28 JO     
 18 Toback, Gabbie N    12 LIAC-MR              1:27.75    1:24.34 JO     
 19 Demarco, Jackie M   11 UNBAD-MR             1:22.34    1:24.61 JO     
 20 Brown, Caitlin N    12 HS-MR                1:22.46    1:25.01 JO     
 21 Coleman, Margaret   11 HAA-MR               1:23.00    1:25.03 JO     
 22 McIlhargy, Amanda   12 TRS-MR               1:21.12    1:25.55 JO     
 23 Weiner, Jade R      11 TMSUFFOLK-MR         1:28.07    1:25.59 JO     
 24 Park, Helen M       11 CDOG-CT              1:30.51    1:26.22        
 25 Wang, Tiffany       12 CDOG-CT              1:37.85    1:26.95        
 26 Tu, Vivian          11 RY-NJ                1:30.39    1:27.06        
 27 Bennett, Christina  12 TVSC-MR              1:28.18    1:27.13        
 28 Rashid, Jasmine     11 LIAC-MR              1:30.44    1:27.75        
 29 Nash, Jennifer      11 LBA-MR               1:34.48    1:28.43        
 30 Toth, Kayleigh T    12 TMSUFFOLK-MR         1:32.31    1:28.73        
 31 Cohen, Gennie       12 UNTS-MR              1:25.90    1:29.68        
 32 Rush, Meaghan C     11 LIAC-MR              1:42.69    1:30.22        
 33 Occhiogrosso, Chri  11 TVSC-MR              1:34.22    1:30.42        
 34 Tu, Emily           11 RY-NJ                1:28.62    1:30.61        
 35 Jiang, Jasmine      12 LIAC-MR              1:41.35    1:30.95        
 36 Gawronski, Emma L   11 CDOG-CT              1:39.44    1:31.28        
 37 Dolido, Alexandra   11 LIAC-MR              1:50.00    1:31.31        
 38 Marsiello, Lauren   11 TMSUFFOLK-MR         1:31.46    1:31.65        
 39 Fuchs, Amanda B     12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:35.13    1:31.77        
 40 Ogisu, Emilie       11 AGUA SWIM TEAM-MR    1:34.89    1:32.69        
 41 Patrick, Trudiann   11 LIAC-MR              1:36.47    1:32.90        
 42 Rohan, Alexa B      11 NORTH SHORE-MR       1:27.88    1:33.48        
 43 Theal, Jacqueline   11 TMSUFFOLK-MR         1:35.99    1:33.53        
 44 Jaramillo, Nicolle  12 RY-NJ                1:24.27    1:33.70        
 45 Aylward, Hannah E   11 CDOG-CT              1:42.54    1:33.73        
 46 Horne, Emily A      11 RY-NJ                1:33.42    1:33.96        
 47 Lotito, Sam M       12 LIAC-MR              1:34.21    1:34.19        
 48 Ward, Mariah        12 LBA-MR               1:40.00    1:34.71        
 49 Kranis, Genna L     12 LIAC-MR              1:38.04    1:34.75        
 50 Deubel, Taylor B    12 CDOG-CT              1:44.30    1:35.55        
 51 Xue, Kelly E        11 HS-MR                1:34.55    1:35.80        
 52 Gonzalez, Crystal   11 TVSC-MR              1:34.82    1:36.47        
 53 Pappalardo, Jacque  11 TMSUFFOLK-MR         1:44.61    1:37.25        
 54 Levine, Corie T     11 BGNW MARLINS-MR      1:36.72    1:38.00        
 55 Li, Diane G         11 LIAC-MR              1:36.29    1:38.43        
 56 Sanacore, Kathryn   12 LIAC-MR              1:45.50    1:38.93        
 57 Boyko, Jaime P      11 LIAC-MR              1:45.25    1:40.53        
 58 Cannon, Kellie      11 LBA-MR               1:38.37    1:41.98        
 59 Connor, Megan M     12 HAA-MR               1:36.24    1:42.24        
 60 Pozmanter, Kristen  11 TVSC-MR              1:46.88    1:42.55        
 61 Pizzuto, Madeleine  12 RY-NJ                1:40.21    1:45.15        
 62 Ostrander, Emily E  12 TVSC-MR              2:01.55    1:45.98        
 63 Farrell, Francesca  11 RY-NJ                1:44.21    1:46.55        
 64 Stampelos, Joanna   11 TVSC-MR              1:44.33    1:49.34        
 65 Alston, Neka        12 LBA-MR               1:55.00    1:49.59        
 66 Bassi, Bridget K    11 TVSC-MR              1:52.54    1:49.63        
 67 Ricketts, Amelia S  12 LIAC-MR              1:53.88    1:50.99        
 68 Guastella, Emma     11 TMSUFFOLK-MR         1:52.04    1:51.92        
 69 Brosnan, Lindsey A  11 BGNW MARLINS-MR      2:02.38    1:54.75        
 70 Yu, Crystal         12 TRS-MR               1:41.24    1:55.61        
 71 Law, Angela Y       12 LIAC-MR              1:55.63    1:56.62        
 72 Kneessy, Lauren M   11 TVSC-MR              1:58.28    2:01.42        
 -- Frankel, Gabby S    12 TMSUFFOLK-MR              NT         DQ        
 
Women 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:27.89  EZ
        2:44.39  ZONE
        3:03.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Hannah E     12 LIAC-MR              2:45.00    2:44.78 JO     
                                1:17.09 ( )   2:44.78 (1:27.69)                    
  2 Lehner, Stefanie J  11 LIAC-MR              3:15.00    2:54.30 JO     
                                1:23.96 ( )   2:54.30 (1:30.34)                    
  3 Coccaro, Claudia C  12 TVSC-MR              2:54.77    2:54.81 JO     
  4 Duncalf, Katie S    12 BGNW MARLINS-MR      3:10.00    2:55.51 JO     
                                1:22.71 ( )   2:55.51 (1:32.80)                    
  5 Chudy, Charlotte L  12 AGUA SWIM TEAM-MR    2:58.00    2:59.24 JO     
                                1:23.46 ( )   2:59.24 (1:35.78)                    
  6 Barry, Elizabeth R  12 BGNW MARLINS-MR      3:10.00    3:01.09 JO     
                                1:23.32 ( )   3:01.09 (1:37.77)                    
  7 Demarco, Jackie M   11 UNBAD-MR             3:00.00    3:02.01 JO     
                                1:25.04 ( )   3:02.01 (1:36.97)                    
  8 Danovitch, Amelia   11 AGUA SWIM TEAM-MR    3:00.00    3:02.63 JO     
                                1:26.89 ( )   3:02.63 (1:35.74)                    
  9 Ouzounian, Jaclyn   12 TVSC-MR              2:54.11    3:05.79        
                                1:23.42 ( )   3:05.79 (1:42.37)                    
 10 Tu, Vivian          11 RY-NJ                3:23.11    3:14.25        
                                1:28.84 ( )   3:14.25 (1:45.41)                    
 11 Bennett, Christina  12 TVSC-MR              3:25.44    3:15.59        
 12 Tu, Emily           11 RY-NJ                3:09.89    3:16.13        
                                1:30.48 ( )   3:16.13 (1:45.65)                    
 13 Hogan, Anna M       12 TVSC-MR              3:25.69    3:17.18        
                                1:32.58 ( )   3:17.18 (1:44.60)                    
 14 Lindenberg, Olivia  12 BGNW MARLINS-MR      3:30.00    3:18.88        
                                1:27.21 ( )   3:18.88 (1:51.67)                    
 15 Toback, Gabbie N    12 LIAC-MR              3:20.00    3:24.30        
                                1:35.17 ( )   3:24.30 (1:49.13)                    
 16 Moody, Bridget      12 LIAC-MR              3:30.00    3:29.41        
                                1:35.08 ( )   3:29.41 (1:54.33)                    
 17 Cannon, Kellie      11 LBA-MR               3:45.00    3:43.76        
                                1:48.01 ( )   3:43.76 (1:55.75)                    
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:17.19  11-12 EZ
        2:44.19  11-12 ZONE
        2:59.99  11-12 JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buonaiuto, Kelsey   12 TVSC-MR              2:49.12    2:46.54 JO     
                1:20.05   2:46.54 (1:26.49)                                        
  2 Barry, Elizabeth R  12 BGNW MARLINS-MR      2:54.88    2:46.71 JO     
                1:20.00   2:46.71 (1:26.71)                                        
  3 Buckley, Taylor A   12 SACHEM-MR            3:00.92    2:48.15 JO     
                1:23.73   2:48.15 (1:24.42)                                        
  4 Chudy, Charlotte L  12 AGUA SWIM TEAM-MR    2:57.92    2:48.76 JO     
                1:20.43   2:48.76 (1:28.33)                                        
  5 Zawatson, Cady      12 LIAC-MR              2:59.57    2:48.89 JO     
                1:20.05   2:48.89 (1:28.84)                                        
  6 Lehner, Stefanie J  11 LIAC-MR              2:56.38    2:49.26 JO     
                1:23.20   2:49.26 (1:26.06)                                        
  7 Wilkins, Natalia M  12 LIAC-MR              2:55.00    2:49.48 JO     
                1:21.07   2:49.48 (1:28.41)                                        
  8 Zeffiro, Valerie A  12 SACHEM-MR            2:59.15    2:51.45 JO     
                1:19.70   2:51.45 (1:31.75)                                        
  9 Ng, Selina          12 TMSUFFOLK-MR              NT    2:51.89 JO     
                1:19.57   2:51.89 (1:32.32)                                        
 10 Fabrizio, Jessica   12 NORTH SHORE-MR       2:48.10    2:52.70 JO     
                1:27.20   2:52.70 (1:25.50)                                        
 11 Duncalf, Katie S    12 BGNW MARLINS-MR      3:03.59    2:54.90 JO     
                1:20.43   2:54.90 (1:34.47)                                        
 12 Woodhead, Sandi C   11 TVSC-MR              3:10.38    2:54.97 JO     
 13 Kelly, Hannah E     12 LIAC-MR              2:58.59    2:55.51 JO     
                1:22.18   2:55.51 (1:33.33)                                        
 14 Danovitch, Amelia   11 AGUA SWIM TEAM-MR    2:58.81    2:56.40 JO     
                1:24.13   2:56.40 (1:32.27)                                        
 15 Bertini, Rachael N  11 TVSC-MR              3:11.96    2:56.58 JO     
 16 Lampe, Colleen M    12 TVSC-MR              3:10.32    2:56.63 JO     
 17 Housman, Emma Grac  11 BGNW MARLINS-MR      3:00.66    2:56.79 JO     
                1:21.07   2:56.79 (1:35.72)                                        
 18 Brady, Megan        12 LBA-MR               3:17.27    2:56.97 JO     
 19 Toback, Gabbie N    12 LIAC-MR              3:04.17    2:57.44 JO     
                1:25.42   2:57.44 (1:32.02)                                        
 20 Cirone, Alexandra   11 AGUA SWIM TEAM-MR    3:09.11    2:57.67 JO     
                1:28.77   2:57.67 (1:28.90)                                        
 21 Weiner, Sierra T    11 TMSUFFOLK-MR         3:03.90    2:58.52 JO     
                1:24.13   2:58.52 (1:34.39)                                        
 22 Weiner, Jade R      11 TMSUFFOLK-MR         3:08.14    3:00.12        
                1:26.31   3:00.12 (1:33.81)                                        
 23 Demarco, Jackie M   11 UNBAD-MR             3:00.00    3:00.21        
                1:20.00   3:00.21 (1:40.21)                                        
 24 McElroy, Nora       12 BADGER-MR            3:05.00    3:00.26        
                1:29.07   3:00.26 (1:31.19)                                        
 25 Ogisu, Emilie       11 AGUA SWIM TEAM-MR    4:21.53    3:00.60        
 26 Aylward, Hannah E   11 CDOG-CT              3:05.81    3:01.14        
                1:29.69   3:01.14 (1:31.45)                                        
 27 Hirsch, Stephanie   11 TRS-MR               2:59.47    3:01.60        
                1:27.20   3:01.60 (1:34.40)                                        
 28 Lee, Lauren         12 TRS-MR               3:01.68    3:02.58        
                1:23.20   3:02.58 (1:39.38)                                        
 29 Pappalardo, Jacque  11 TMSUFFOLK-MR         3:11.10    3:02.76        
 30 Rashid, Jasmine     11 LIAC-MR              3:16.52    3:03.07        
                1:27.13   3:03.07 (1:35.94)                                        
 31 Patrick, Trudiann   11 LIAC-MR              3:24.62    3:04.13        
                1:31.41   3:04.13 (1:32.72)                                        
 32 Lindenberg, Olivia  12 BGNW MARLINS-MR      3:20.00    3:04.54        
 33 Kranis, Genna L     12 LIAC-MR              3:22.90    3:05.02        
                1:28.94   3:05.02 (1:36.08)                                        
 34 Tompkins, Catherin  12 BADGER-MR            3:04.00    3:05.67        
                1:19.70   3:05.67 (1:45.97)                                        
 35 Bamba, Katrina M    11 LIAC-MR              3:20.22    3:05.86        
 36 Rodriguez, Keannie  11 AGUA SWIM TEAM-MR    3:09.65    3:06.02        
                1:32.92   3:06.02 (1:33.10)                                        
 37 Huang, Eileen S     12 BGNW MARLINS-MR      3:18.00    3:06.46        
 37 Jiang, Jasmine      12 LIAC-MR              3:15.00    3:06.46        
                1:28.16   3:06.46 (1:38.30)                                        
 39 Hogan, Anna M       12 TVSC-MR              3:17.18    3:06.68        
                1:24.53   3:06.68 (1:42.15)                                        
 40 Chiang, Brittany    11 BGNW MARLINS-MR      3:16.00    3:06.86        
                1:28.62   3:06.86 (1:38.24)                                        
 41 Occhiogrosso, Chri  11 TVSC-MR              3:29.14    3:06.98        
 42 Wang, Tiffany       12 CDOG-CT              3:16.19    3:07.19        
                1:27.88   3:07.19 (1:39.31)                                        
 43 Walsh, Shannon      12 SCD-MR-MR            3:07.16    3:07.97        
                1:33.14   3:07.97 (1:34.83)                                        
 44 Nash, Jennifer      11 LBA-MR               3:30.00    3:08.66        
 45 Lotito, Sam M       12 LIAC-MR              3:12.72    3:09.11        
 46 Horne, Emily A      11 RY-NJ                3:11.59    3:09.18        
 47 Rush, Meaghan C     11 LIAC-MR              3:26.84    3:09.27        
 48 McAuliffe, Phoebe   11 TVSC-MR              3:44.17    3:09.39        
 49 Park, Helen M       11 CDOG-CT              3:29.51    3:09.65        
 50 Chau, Kristi W      12 RY-NJ                3:06.04    3:09.74        
                1:33.09   3:09.74 (1:36.65)                                        
 51 Marsiello, Lauren   11 TMSUFFOLK-MR         3:14.90    3:11.94        
 52 Madoff, Emily W     11 AGUA SWIM TEAM-MR    3:10.00    3:12.43        
                1:36.04   3:12.43 (1:36.39)                                        
 53 Brooks, Alexandra   11 TRS-MR               3:15.20    3:13.50        
                1:34.16   3:13.50 (1:39.34)                                        
 54 Gonzalez, Crystal   11 TVSC-MR              3:25.44    3:14.26        
                1:32.10   3:14.26 (1:42.16)                                        
 55 Miller, Corley A    11 SACHEM-MR            3:43.40    3:14.96        
 56 Dolido, Alexandra   11 LIAC-MR              3:25.00    3:16.29        
                1:33.39   3:16.29 (1:42.90)                                        
 57 Sanacore, Kathryn   12 LIAC-MR              3:29.69    3:17.09        
 58 Frankel, Gabby S    12 TMSUFFOLK-MR         3:16.90    3:18.77        
                1:30.62   3:18.77 (1:48.15)                                        
 59 Moody, Bridget      12 LIAC-MR              3:19.95    3:18.82        
 60 Wehr, Francesca J   12 RY-NJ                3:35.80    3:20.54        
                1:42.26   3:20.54 (1:38.28)                                        
 61 Givant, Kimberly S  12 RY-NJ                3:16.91    3:21.44        
                1:40.42   3:21.44 (1:41.02)                                        
 62 Farrell, Francesca  11 RY-NJ                3:24.51    3:22.01        
                1:37.10   3:22.01 (1:44.91)                                        
 63 Quick, Lisa K       12 LIAC-MR              3:35.00    3:22.76        
                1:37.95   3:22.76 (1:44.81)                                        
 64 Johanson, Bridget   11 BADGER-MR            3:20.78    3:22.91        
 65 Boyko, Jaime P      11 LIAC-MR              3:39.34    3:23.03        
 66 Parish, Emily R     11 BGNW MARLINS-MR      3:30.00    3:23.42        
 67 Vigneron, Mary Kat  12 RY-NJ                3:17.22    3:23.51        
 68 D'Angelo, Caitlin   12 RY-NJ                3:14.62    3:23.65        
 69 Theal, Jacqueline   11 TMSUFFOLK-MR         3:19.90    3:26.01        
 70 Manfre, Victoria E  12 LIAC-MR              3:30.00    3:27.21        
                1:42.69   3:27.21 (1:44.52)                                        
 71 Ostrander, Emily E  12 TVSC-MR              3:25.68    3:29.36        
 72 Polcaro, Lauren     11 RY-NJ                3:28.58    3:29.47        
 73 Alston, Neka        12 LBA-MR               3:40.00    3:31.63        
 74 Lawlor, Abby C      12 CDOG-CT              3:47.05    3:33.43        
                1:46.05   3:33.43 (1:47.38)                                        
 75 Law, Angela Y       12 LIAC-MR              3:34.52    3:36.45        
                1:49.99   3:36.45 (1:46.46)                                        
 76 Guastella, Emma     11 TMSUFFOLK-MR         3:54.95    3:36.76        
                1:44.29   3:36.76 (1:52.47)                                        
 77 Kneessy, Lauren M   11 TVSC-MR              4:10.91    3:37.15        
 78 Ricketts, Amelia S  12 LIAC-MR              3:40.00    3:39.56        
 -- Bassi, Bridget K    11 TVSC-MR              3:15.22         DQ        
                1:45.08        DQ (1:44.15)                                        
 
Women 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          27.39  JRN
          27.79  JRB
          28.49  EZ
          29.69  ZONE
          30.59  SRME
          31.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Polhill, Ali C      14 BGNW MARLINS-MR        29.40      29.37 ZONE   
  2 DaSilva, Taylor A   14 TVSC-MR                29.95      29.70 SRME   
  3 Trail, Melissa L    14 BGNW MARLINS-MR        29.97      29.90 SRME   
  4 Simonetti, Christi  14 TVSC-MR                29.13      30.04 SRME   
  5 Howe, Ritchey F     13 AGUA SWIM TEAM-MR      32.33      30.46 SRME   
  6 Coombs, Laurissa R  14 TVSC-MR                30.81      30.60 JO     
  7 Michalak, Agata     14 NYCC-MR                30.16      30.63 JO     
  8 Lee, Abigail C      13 AGUA SWIM TEAM-MR      29.94      30.65 JO     
  9 Mullaney, Megan G   14 TVSC-MR                30.19      30.67 JO     
 10 Hirsch, Jenna       13 TRS-MR                 30.45      30.82 JO     
 11 Zarriello, Megan T  14 LIAC-MR                31.80      30.92 JO     
 12 Raccioppi, Paige    13 TRS-MR                 30.16      31.31 JO     
 13 Johns, Maggie S     14 LIAC-MR                31.46      31.34 JO     
 14 Dunaisky, Rachel I  14 TMSUFFOLK-MR           31.07      31.59 JO     
 15 Carter, Jillian N   13 ZEUS-CT                31.15      31.71 JO     
 16 Stanford, Brittany  14 LBA-MR                 32.00      31.75 JO     
 17 Muller, Kristin N   14 TVSC-MR                32.24      31.76 JO     
 18 Weston, Caroline L  13 BGNW MARLINS-MR        35.00      31.85 JO     
 19 Donnelly, Alexandr  13 NORTH SHORE-MR         32.50      31.97 JO     
 20 Krestyaninova, Olg  14 TRS-MR                 32.14      32.04        
 21 Daboudet, Orianne   13 NYCC-MR                32.96      32.80        
 22 Roh, Yookee         13 RY-NJ                  34.96      32.84        
 23 Nunez, Ana          13 AGUA SWIM TEAM-MR      37.00      33.12        
 24 Bader, Jordan D     14 LIAC-MR                33.32      33.42        
 25 McNulty-Kowal, Kel  14 RY-NJ                  31.72      33.49        
 27 Holmes, Lindsie     14 TRS-MR                 33.56      33.56        
 28 Sanchez, Michelle   13 AGUA SWIM TEAM-MR      32.67      33.64        
 29 Swartwout, Christi  13 TMSUFFOLK-MR           34.16      33.77        
 30 Martinez, Adrianna  13 NYCC-MR                33.71      33.88        
 31 Alessi, Jessica L   14 SACHEM-MR              33.63      34.13        
 32 Leitman, Natalie S  13 LIAC-MR                35.32      34.14        
 33 Littlefield, Danic  13 SACHEM-MR              33.17      34.36        
 34 Robinson, Erica D   14 TVSC-MR                33.93      34.85        
 35 Rappaport, Roxy S   14 BGNW MARLINS-MR        34.66      35.56        
 36 Aiello, Gabrielle   14 TVSC-MR                34.42      35.57        
 37 Crowley, Alexandra  14 TMSUFFOLK-MR           36.92      35.83        
 38 Patronis, Olivia A  13 TMSUFFOLK-MR           35.65      36.09        
 39 Schneider, Amanda   13 SACHEM-MR              36.62      36.23        
 40 Ryan, Erica N       13 TMSUFFOLK-MR           36.49      36.50        
 41 Pak, Julie          13 LIAC-MR                36.83      36.86        
 42 Lubitz, Rachael H   13 AGUA SWIM TEAM-MR      39.48      37.41        
 43 Melone, Victoria N  14 TMSUFFOLK-MR           36.56      37.55        
 44 Sandler, Jaime L    14 TMSUFFOLK-MR           38.18      37.95        
 
Women 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          58.89  JRN
        1:00.19  JRB
        1:01.39  EZ
        1:04.59  ZONE
        1:05.99  SRME
        1:09.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zarriello, Megan T  14 LIAC-MR              1:05.92    1:04.27 ZONE   
  2 Conjares, Chloe C   14 RY-NJ                1:01.34    1:04.72 SRME   
  3 Trail, Melissa L    14 BGNW MARLINS-MR      1:05.96    1:05.13 SRME   
  4 Brennan, Cassidy C  14 TVSC-MR              1:08.21    1:06.16 JO     
  5 Raccioppi, Paige    13 TRS-MR               1:05.06    1:06.47 JO     
  6 Simonetti, Christi  14 TVSC-MR              1:04.42    1:06.53 JO     
  7 Johns, Maggie S     14 LIAC-MR              1:06.90    1:06.54 JO     
  8 Hirsch, Jenna       13 TRS-MR               1:05.81    1:06.64 JO     
  9 Coombs, Laurissa R  14 TVSC-MR              1:10.90    1:07.18 JO     
 10 Parker, Rachel      13 LIAC-MR              1:07.21    1:07.34 JO     
 10 DaSilva, Taylor A   14 TVSC-MR              1:10.27    1:07.34 JO     
 12 Muller, Kristin N   14 TVSC-MR              1:10.89    1:07.74 JO     
 13 Giner, Racquel C    14 BGNW MARLINS-MR      1:10.48    1:07.87 JO     
 14 Carter, Jillian N   13 ZEUS-CT              1:08.21    1:08.03 JO     
 15 Yao, Li Yan         13 TVSC-MR              1:19.27    1:09.58 JO     
 16 Donnelly, Alexandr  13 NORTH SHORE-MR       1:08.02    1:09.61 JO     
 17 Roberts, Kelley     14 LBA-MR               1:12.00    1:09.94 JO     
 18 DiPreta, Stephanie  13 LIAC-MR              1:09.49    1:10.07        
 19 Hesse, Samantha M   14 TVSC-MR              1:10.80    1:10.57        
 20 Santoro, Theresa    14 TVSC-MR              1:12.88    1:10.72        
 21 Wilt, Chase H       14 BGNW MARLINS-MR      1:14.67    1:10.84        
 22 Dunaisky, Rachel I  14 TMSUFFOLK-MR         1:10.04    1:10.92        
 23 Miller, Heather R   13 SACHEM-MR            1:11.00    1:11.58        
 24 Rota, Alexandra P   13 BGNW MARLINS-MR      1:11.68    1:12.15        
 25 McGowan, Bridget    14 BADGER-MR            1:10.84    1:12.42        
 26 Alessi, Jessica L   14 SACHEM-MR            1:11.03    1:12.87        
 27 McNulty-Kowal, Kel  14 RY-NJ                1:08.28    1:13.26        
 28 Roh, Yookee         13 RY-NJ                1:19.25    1:13.30        
 29 Sanchez, Michelle   13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:12.26    1:13.66        
 30 Bader, Jordan D     14 LIAC-MR              1:12.63    1:13.67        
 31 Swartwout, Christi  13 TMSUFFOLK-MR         1:14.95    1:13.68        
 31 Littlefield, Danic  13 SACHEM-MR            1:13.60    1:13.68        
 33 Holler, Jillian P   14 TVSC-MR              1:15.68    1:13.71        
 34 Tucker, Annelisa C  13 BADGER-MR            1:12.16    1:14.13        
 35 Sciarrotto, Lauren  13 TVSC-MR              1:18.15    1:14.41        
 36 Isaksen, Lyndsay A  13 TVSC-MR              1:16.11    1:15.09        
 37 Krestyaninova, Olg  14 TRS-MR               1:11.62    1:15.12        
 38 Robinson, Erica D   14 TVSC-MR              1:17.64    1:17.37        
 39 Leitman, Natalie S  13 LIAC-MR              1:18.24    1:17.66        
 40 Chapman, Erica      14 TRS-MR               1:14.12    1:18.26        
 41 Rappaport, Roxy S   14 BGNW MARLINS-MR      1:20.31    1:18.75        
 42 Schneider, Amanda   13 SACHEM-MR            1:16.38    1:20.51        
 43 Lubitz, Rachael H   13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:29.19    1:21.04        
 44 Crowley, Alexandra  14 TMSUFFOLK-MR         1:26.07    1:21.19        
 45 Ryan, Erica N       13 TMSUFFOLK-MR         1:25.52    1:22.63        
 46 Pellegrino, Amanda  13 SACHEM-MR            1:28.66    1:23.32        
 47 Karcher, Rebecca E  14 LIAC-MR              1:20.81    1:23.76        
 48 Saldiveri, Melissa  14 SACHEM-MR            1:22.49    1:24.11        
 49 Melone, Victoria N  14 TMSUFFOLK-MR         1:24.67    1:25.09        
 50 Sandler, Jaime L    14 TMSUFFOLK-MR         1:26.52    1:26.78        
 51 Scotti, Brianna M   13 TVSC-MR              1:55.14    1:48.63        
 
Women 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:06.79  JRN
        2:09.09  JRB
        2:11.29  EZ
        2:18.99  ZONE
        2:20.99  SRME
        2:30.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Raccioppi, Paige    13 TRS-MR               2:17.12    2:20.86 SRME   
                                1:09.26 ( )   2:20.86 (1:11.60)                    
  2 Johns, Maggie S     14 LIAC-MR              2:22.25    2:21.08 JO     
                                1:08.71 ( )   2:21.08 (1:12.37)                    
  3 Brennan, Cassidy C  14 TVSC-MR              2:24.05    2:22.34 JO     
                                1:08.78 ( )   2:22.34 (1:13.56)                    
  4 Torre, Melissa R    13 LIAC-MR              2:25.35    2:22.36 JO     
                                1:10.52 ( )   2:22.36 (1:11.84)                    
  5 Coombs, Laurissa R  14 TVSC-MR              2:26.89    2:22.69 JO     
                                1:09.65 ( )   2:22.69 (1:13.04)                    
  6 Nguyen, Stephanie   14 RY-NJ                2:20.12    2:23.63 JO     
                                1:10.15 ( )   2:23.63 (1:13.48)                    
  7 Trail, Melissa L    14 BGNW MARLINS-MR      2:24.30    2:24.21 JO     
                                1:11.15 ( )   2:24.21 (1:13.06)                    
  8 DiPreta, Stephanie  13 LIAC-MR              2:29.05    2:25.68 JO     
                                1:11.40 ( )   2:25.68 (1:14.28)                    
  9 Pramer, Meredith A  13 ZEUS-CT              2:25.97    2:26.16 JO     
                                1:11.87 ( )   2:26.16 (1:14.29)                    
 10 Tan, Emily A        13 LIAC-MR              2:22.88    2:26.50 JO     
                                1:11.74 ( )   2:26.50 (1:14.76)                    
 11 Parker, Rachel      13 LIAC-MR              2:28.45    2:26.69 JO     
                                1:11.00 ( )   2:26.69 (1:15.69)                    
 12 Sims, Danielle      13 BGNW MARLINS-MR      2:34.33    2:27.15 JO     
                                1:09.16 ( )   2:27.15 (1:17.99)                    
 13 DaSilva, Taylor A   14 TVSC-MR              2:30.70    2:27.29 JO     
                                1:11.81 ( )   2:27.29 (1:15.48)                    
 14 Carter, Jillian N   13 ZEUS-CT              2:28.82    2:27.31 JO     
                                1:10.74 ( )   2:27.31 (1:16.57)                    
 15 Smolensky, Rachel   14 ZEUS-CT              2:44.41    2:28.00 JO     
                                1:11.55 ( )   2:28.00 (1:16.45)                    
 16 Shutowich, Nicole   13 TVSC-MR              2:29.93    2:29.33 JO     
                                1:12.24 ( )   2:29.33 (1:17.09)                    
 17 Lee, Abigail C      13 AGUA SWIM TEAM-MR    2:28.53    2:29.50 JO     
                                1:11.69 ( )   2:29.50 (1:17.81)                    
 18 Cortright, Rachel   13 RY-NJ                2:26.63    2:29.66 JO     
                                1:12.09 ( )   2:29.66 (1:17.57)                    
 19 Shields, Marisa A   14 ZEUS-CT              2:26.07    2:29.97 JO     
                                1:12.34 ( )   2:29.97 (1:17.63)                    
 20 Goldson, Olivia R   13 LIAC-MR              2:30.78    2:30.01 JO     
                                1:11.59 ( )   2:30.01 (1:18.42)                    
 21 Stanford, Brittany  14 LBA-MR               2:33.01    2:30.17 JO     
                                1:12.37 ( )   2:30.17 (1:17.80)                    
 22 Bader, Jordan D     14 LIAC-MR              2:33.66    2:33.07        
                                1:15.30 ( )   2:33.07 (1:17.77)                    
 23 Yao, Li Yan         13 TVSC-MR              2:33.43    2:34.16        
                                1:13.12 ( )   2:34.16 (1:21.04)                    
 24 Wilt, Chase H       14 BGNW MARLINS-MR      2:36.61    2:34.49        
                                2:34.49 ( )         2:34.49 ( )         2:34.49 ( )
 25 Santoro, Theresa    14 TVSC-MR              2:45.30    2:34.69        
                                1:15.52 ( )   2:34.69 (1:19.17)                    
 26 Tucker, Annelisa C  13 BADGER-MR            2:33.75    2:36.00        
                                1:15.70 ( )   2:36.00 (1:20.30)                    
 27 Hesse, Samantha M   14 TVSC-MR              2:54.29    2:36.33        
                                1:18.73 ( )   2:36.33 (1:17.60)                    
 28 Alessi, Jessica L   14 SACHEM-MR            2:33.92    2:37.61        
                                1:14.45 ( )   2:37.61 (1:23.16)                    
 29 McNulty-Kowal, Kel  14 RY-NJ                2:26.57    2:37.78        
                                1:16.60 ( )   2:37.78 (1:21.18)                    
 30 Holler, Jillian P   14 TVSC-MR              2:38.28    2:38.13        
                                1:16.41 ( )   2:38.13 (1:21.72)                    
 31 Dunaisky, Rachel I  14 TMSUFFOLK-MR         2:36.68    2:38.29        
                                1:16.56 ( )   2:38.29 (1:21.73)                    
 32 Nunez, Ana          13 AGUA SWIM TEAM-MR    2:40.00    2:38.44        
                                1:16.15 ( )   2:38.44 (1:22.29)                    
 33 Aiello, Gabrielle   14 TVSC-MR              2:38.91    2:39.03        
                                1:17.55 ( )   2:39.03 (1:21.48)                    
 34 Smoragiewicz, Kayl  13 ZEUS-CT              2:57.74    2:39.30        
                                1:17.25 ( )   2:39.30 (1:22.05)                    
 35 Roberts, Kelley     14 LBA-MR               2:40.00    2:39.58        
                                1:16.42 ( )   2:39.58 (1:23.16)                    
 36 Swartwout, Christi  13 TMSUFFOLK-MR         2:46.58    2:40.53        
                                1:15.65 ( )   2:40.53 (1:24.88)                    
 37 Isaksen, Lyndsay A  13 TVSC-MR              2:43.23    2:42.21        
                                1:19.00 ( )   2:42.21 (1:23.21)                    
 38 Sanchez, Michelle   13 AGUA SWIM TEAM-MR    2:41.24    2:42.32        
                                1:19.86 ( )   2:42.32 (1:22.46)                    
 39 Sciarrotto, Lauren  13 TVSC-MR              3:02.16    2:42.60        
                                1:19.81 ( )   2:42.60 (1:22.79)                    
 40 Miller, Heather R   13 SACHEM-MR            2:45.22    2:45.16        
                                1:16.77 ( )   2:45.16 (1:28.39)                    
 41 Robinson, Erica D   14 TVSC-MR              2:46.06    2:45.21        
                                1:20.47 ( )   2:45.21 (1:24.74)                    
 42 Rappaport, Roxy S   14 BGNW MARLINS-MR      2:43.15    2:46.52        
                                1:19.61 ( )   2:46.52 (1:26.91)                    
 43 Geiselman, Rebekah  13 LBA-MR               2:55.00    2:51.20        
                                1:23.34 ( )   2:51.20 (1:27.86)                    
 44 Leitman, Natalie S  13 LIAC-MR              2:45.00    2:56.65        
                                1:22.27 ( )   2:56.65 (1:34.38)                    
 45 Crowley, Alexandra  14 TMSUFFOLK-MR         3:05.98    2:56.71        
                                1:24.70 ( )   2:56.71 (1:32.01)                    
 46 Pellegrino, Amanda  13 SACHEM-MR            3:00.44    2:58.95        
                                1:26.94 ( )   2:58.95 (1:32.01)                    
 47 Karcher, Rebecca E  14 LIAC-MR              2:56.88    3:01.25        
                                1:26.76 ( )   3:01.25 (1:34.49)                    
 48 Melone, Victoria N  14 TMSUFFOLK-MR         3:08.19    3:08.05        
                                1:31.05 ( )   3:08.05 (1:37.00)                    
 49 Saldiveri, Melissa  14 SACHEM-MR            3:07.45    3:09.03        
                                1:30.73 ( )   3:09.03 (1:38.30)                    
 50 Sandler, Jaime L    14 TMSUFFOLK-MR         3:18.61    3:13.19        
                                1:28.99 ( )   3:13.19 (1:44.20)                    
 51 Manigat-Medor, Elo  14 ZEUS-CT              3:54.06    3:21.41        
                                1:36.23 ( )   3:21.41 (1:45.18)                    
 
Women 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:06.49  JRN
        1:07.89  JRB
        1:09.19  EZ
        1:14.19  ZONE
        1:16.99  SRME
        1:20.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Michalak, Agata     14 NYCC-MR              1:10.95    1:10.92 ZONE   
  2 Hain, Karina A      13 NYCC-MR              1:11.90    1:12.13 ZONE   
  3 Ouzounian, Lauren   14 TVSC-MR              1:13.00    1:12.89 ZONE   
  4 Skeivys, Maria E    14 NYCC-MR              1:13.56    1:14.71 SRME   
  5 DaSilva, Taylor A   14 TVSC-MR              1:17.18    1:15.24 SRME   
  6 Trail, Melissa L    14 BGNW MARLINS-MR      1:16.62    1:15.31 SRME   
  7 Lee, Abigail C      13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:15.39    1:15.78 SRME   
  8 LeBlanc, Natalie A  14 ZEUS-CT              1:16.95    1:15.91 SRME   
  9 Giner, Racquel C    14 BGNW MARLINS-MR      1:14.86    1:16.40 SRME   
 10 Coombs, Laurissa R  14 TVSC-MR              1:19.62    1:16.44 SRME   
 11 Raccioppi, Paige    13 TRS-MR               1:14.85    1:16.45 SRME   
 12 Muller, Kristin N   14 TVSC-MR              1:17.66    1:16.49 SRME   
 13 Hirsch, Jenna       13 TRS-MR               1:16.29    1:17.07 JO     
 14 Yao, Li Yan         13 TVSC-MR              1:22.90    1:17.33 JO     
 15 Torre, Melissa R    13 LIAC-MR              1:16.73    1:17.35 JO     
 16 Smolensky, Rachel   14 ZEUS-CT              1:23.61    1:17.61 JO     
 17 Sears, Nicole       13 BADGER-MR            1:14.76    1:18.93 JO     
 18 Tan, Emily A        13 LIAC-MR              1:22.79    1:19.24 JO     
 19 Howe, Ritchey F     13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:26.01    1:20.16 JO     
 20 Holmes, Lindsie     14 TRS-MR               1:18.35    1:21.37        
 21 Rota, Alexandra P   13 BGNW MARLINS-MR      1:26.39    1:22.56        
 22 Bassi, Julia E      14 TVSC-MR              1:23.16    1:22.63        
 23 McGowan, Bridget    14 BADGER-MR            1:17.96    1:22.70        
 24 Donnelly, Alexandr  13 NORTH SHORE-MR       1:21.25    1:23.07        
 25 DiPreta, Stephanie  13 LIAC-MR              1:23.62    1:23.20        
 26 Smoragiewicz, Kayl  13 ZEUS-CT              1:25.09    1:23.50        
 27 Alessi, Jessica L   14 SACHEM-MR            1:23.56    1:23.61        
 29 Aiello, Gabrielle   14 TVSC-MR              1:22.58    1:24.70        
 30 Sciarrotto, Lauren  13 TVSC-MR              1:29.59    1:24.80        
 31 Brennan, Cassidy C  14 TVSC-MR              1:24.27    1:25.58        
 32 Exposito, Sarah M   13 LIAC-MR              1:26.01    1:26.00        
 33 Dunaisky, Rachel I  14 TMSUFFOLK-MR         1:21.32    1:26.64        
 34 Ryan, Erica N       13 TMSUFFOLK-MR         1:27.80    1:26.74        
 35 Nunez, Ana          13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:25.00    1:26.84        
 36 Roh, Yookee         13 RY-NJ                1:33.52    1:27.00        
 37 Bader, Jordan D     14 LIAC-MR              1:26.82    1:27.50        
 38 Swartwout, Christi  13 TMSUFFOLK-MR         1:32.79    1:27.79        
 39 Robinson, Erica D   14 TVSC-MR              1:30.53    1:28.50        
 40 Geiselman, Rebekah  13 LBA-MR               1:30.99    1:29.39        
 41 Littlefield, Danic  13 SACHEM-MR            1:26.04    1:29.90        
 42 Isaksen, Lyndsay A  13 TVSC-MR              1:28.19    1:30.02        
 43 Sanchez, Michelle   13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:31.70    1:30.68        
 44 Leitman, Natalie S  13 LIAC-MR              1:35.50    1:31.32        
 45 McNulty-Kowal, Kel  14 RY-NJ                1:23.90    1:32.41        
 45 Schneider, Amanda   13 SACHEM-MR            1:40.40    1:32.41        
 47 Lubitz, Rachael H   13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:42.24    1:33.73        
 48 Crowley, Alexandra  14 TMSUFFOLK-MR         1:35.88    1:34.20        
 49 Patronis, Olivia A  13 TMSUFFOLK-MR         1:33.72    1:34.68        
 50 Pak, Julie          13 LIAC-MR              1:39.04    1:36.02        
 51 Melone, Victoria N  14 TMSUFFOLK-MR         1:42.24    1:36.31        
 52 Sandler, Jaime L    14 TMSUFFOLK-MR         1:44.56    1:43.34        
 
Women 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:22.79  JRN
        2:25.99  JRB
        2:28.29  EZ
        2:38.59  ZONE
        2:44.99  SRME
        2:54.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zarriello, Megan T  14 LIAC-MR              2:33.19    2:31.94 ZONE   
                                1:14.52 ( )   2:31.94 (1:17.42)                    
  2 Ouzounian, Lauren   14 TVSC-MR              2:37.21    2:37.03 ZONE   
                                1:15.91 ( )   2:37.03 (1:21.12)                    
  3 Conjares, Chloe C   14 RY-NJ                2:32.64    2:38.86 SRME   
                                1:17.31 ( )   2:38.86 (1:21.55)                    
  4 Muller, Kristin N   14 TVSC-MR              2:46.30    2:39.82 SRME   
                                1:18.95 ( )   2:39.82 (1:20.87)                    
  5 Giner, Racquel C    14 BGNW MARLINS-MR      2:42.75    2:41.75 SRME   
                                1:19.35 ( )   2:41.75 (1:22.40)                    
  6 Coombs, Laurissa R  14 TVSC-MR              2:48.89    2:42.25 SRME   
                                1:19.15 ( )   2:42.25 (1:23.10)                    
  7 Torre, Melissa R    13 LIAC-MR              2:40.08    2:42.74 SRME   
                                1:20.20 ( )   2:42.74 (1:22.54)                    
  8 Sims, Danielle      13 BGNW MARLINS-MR      2:37.24    2:43.28 SRME   
                                1:17.91 ( )   2:43.28 (1:25.37)                    
  9 Yao, Li Yan         13 TVSC-MR              2:46.98    2:45.37 JO     
                                1:21.49 ( )   2:45.37 (1:23.88)                    
 10 Trail, Melissa L    14 BGNW MARLINS-MR      2:42.77    2:45.93 JO     
 11 Pramer, Meredith A  13 ZEUS-CT              2:50.54    2:46.66 JO     
                                1:22.54 ( )   2:46.66 (1:24.12)                    
 12 Lee, Abigail C      13 AGUA SWIM TEAM-MR    2:39.00    2:47.43 JO     
                                1:21.65 ( )   2:47.43 (1:25.78)                    
 13 Schuermann, Kerry   14 LBA-MR               2:46.45    2:47.63 JO     
                                1:22.01 ( )   2:47.63 (1:25.62)                    
 14 Smolensky, Rachel   14 ZEUS-CT              2:57.75    2:48.50 JO     
                                1:21.88 ( )   2:48.50 (1:26.62)                    
 15 Simonetti, Christi  14 TVSC-MR              2:39.81    2:48.78 JO     
                                1:21.89 ( )   2:48.78 (1:26.89)                    
 16 Santoro, Theresa    14 TVSC-MR              2:51.57    2:49.20 JO     
 17 Shields, Marisa A   14 ZEUS-CT              2:45.38    2:49.43 JO     
                                1:23.22 ( )   2:49.43 (1:26.21)                    
 18 McGowan, Bridget    14 BADGER-MR            2:44.50    2:52.46 JO     
                                1:23.05 ( )   2:52.46 (1:29.41)                    
 19 Goldson, Olivia R   13 LIAC-MR              2:57.28    2:53.60 JO     
                                1:24.65 ( )   2:53.60 (1:28.95)                    
 20 Aiello, Gabrielle   14 TVSC-MR              2:55.31    2:54.57 JO     
                                1:25.49 ( )   2:54.57 (1:29.08)                    
 21 DiPreta, Stephanie  13 LIAC-MR              2:54.28    2:54.75 JO     
                                1:24.20 ( )   2:54.75 (1:30.55)                    
 22 Holmes, Lindsie     14 TRS-MR               2:55.75    2:55.46        
                                1:25.64 ( )   2:55.46 (1:29.82)                    
 23 Rota, Alexandra P   13 BGNW MARLINS-MR      3:05.00    2:55.92        
                                1:25.83 ( )   2:55.92 (1:30.09)                    
 24 Sciarrotto, Lauren  13 TVSC-MR              2:54.87    2:56.48        
                                1:25.74 ( )   2:56.48 (1:30.74)                    
 25 Alessi, Jessica L   14 SACHEM-MR            2:54.35    2:57.11        
                                1:26.03 ( )   2:57.11 (1:31.08)                    
 26 Tucker, Annelisa C  13 BADGER-MR            2:58.45    2:58.23        
                                1:27.25 ( )   2:58.23 (1:30.98)                    
 27 Bassi, Julia E      14 TVSC-MR              3:08.40    2:58.37        
                                1:27.85 ( )   2:58.37 (1:30.52)                    
 28 Wilt, Chase H       14 BGNW MARLINS-MR      3:23.33    2:59.83        
                                1:27.70 ( )   2:59.83 (1:32.13)                    
 29 Smoragiewicz, Kayl  13 ZEUS-CT              2:49.87    3:00.14        
                                1:27.35 ( )   3:00.14 (1:32.79)                    
 30 Shutowich, Nicole   13 TVSC-MR              2:46.98    3:01.72        
                                1:30.14 ( )   3:01.72 (1:31.58)                    
 31 Miller, Heather R   13 SACHEM-MR            3:01.39    3:01.73        
 32 Roh, Yookee         13 RY-NJ                3:17.01    3:04.18        
                                1:30.89 ( )   3:04.18 (1:33.29)                    
 33 McNulty-Kowal, Kel  14 RY-NJ                2:57.08    3:05.90        
                                1:31.49 ( )   3:05.90 (1:34.41)                    
 34 Ryan, Erica N       13 TMSUFFOLK-MR         3:16.78    3:07.50        
                                1:31.79 ( )   3:07.50 (1:35.71)                    
 35 Geiselman, Rebekah  13 LBA-MR               3:15.00    3:10.65        
                                1:32.69 ( )   3:10.65 (1:37.96)                    
 36 Schneider, Amanda   13 SACHEM-MR            3:14.00    3:18.29        
                                1:37.51 ( )   3:18.29 (1:40.78)                    
 
Women 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:14.89  JRN
        1:16.79  JRB
        1:18.69  EZ
        1:24.89  ZONE
        1:25.49  SRME
        1:31.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mullaney, Megan G   14 TVSC-MR              1:23.04    1:22.49 ZONE   
  2 Giner, Racquel C    14 BGNW MARLINS-MR      1:22.48    1:24.37 ZONE   
  3 Krestyaninova, Olg  14 TRS-MR               1:24.44    1:24.74 ZONE   
  4 Tan, Emily A        13 LIAC-MR              1:26.75    1:25.86 JO     
  5 Stanford, Brittany  14 LBA-MR               1:26.62    1:26.58 JO     
  6 Lampe, Shannon E    14 TVSC-MR              1:28.32    1:28.15 JO     
  7 Polhill, Ali C      14 BGNW MARLINS-MR      1:24.13    1:28.39 JO     
  8 DaSilva, Taylor A   14 TVSC-MR              1:45.66    1:29.17 JO     
  9 Muller, Kristin N   14 TVSC-MR              1:32.46    1:29.39 JO     
 10 Brennan, Cassidy C  14 TVSC-MR              1:31.84    1:31.92 JO     
 11 Rappaport, Roxy S   14 BGNW MARLINS-MR      1:33.19    1:33.08        
 12 Swartwout, Christi  13 TMSUFFOLK-MR         1:36.86    1:33.18        
 13 Bassi, Julia E      14 TVSC-MR              1:37.00    1:34.82        
 14 Roberts, Kelley     14 LBA-MR               1:45.00    1:35.81        
 15 Robinson, Erica D   14 TVSC-MR              1:36.79    1:36.39        
 16 Lubitz, Rachael H   13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:37.05    1:36.64        
 17 Ryan, Erica N       13 TMSUFFOLK-MR         1:40.07    1:36.66        
 18 Donnelly, Alexandr  13 NORTH SHORE-MR       1:33.99    1:37.32        
 19 Geiselman, Rebekah  13 LBA-MR               1:37.11    1:38.05        
 20 Dunaisky, Rachel I  14 TMSUFFOLK-MR         1:40.31    1:38.18        
 21 Littlefield, Danic  13 SACHEM-MR            1:32.67    1:38.49        
 22 Bader, Jordan D     14 LIAC-MR              1:41.29    1:38.79        
 23 Melone, Victoria N  14 TMSUFFOLK-MR         1:40.75    1:38.96        
 24 Holler, Jillian P   14 TVSC-MR              1:40.36    1:40.30        
 25 Manigat-Medor, Elo  14 ZEUS-CT              1:41.26    1:40.58        
 26 Nunez, Ana          13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:43.00    1:45.05        
 27 Crowley, Alexandra  14 TMSUFFOLK-MR         1:46.74    1:47.47        
 28 Sandler, Jaime L    14 TMSUFFOLK-MR         1:52.69    1:48.74        
 29 Leitman, Natalie S  13 LIAC-MR              1:54.44    1:49.06        
 30 Chapman, Erica      14 TRS-MR               1:41.77    1:49.76        
 31 Pellegrino, Amanda  13 SACHEM-MR            1:55.50    1:50.15        
 32 Karcher, Rebecca E  14 LIAC-MR              1:49.02    1:51.01        
 33 Saldiveri, Melissa  14 SACHEM-MR            1:58.98    1:58.90        
 34 Scotti, Brianna M   13 TVSC-MR              2:15.68    2:04.71        
 
Women 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:41.39  JRN
        2:44.99  JRB
        2:48.99  EZ
        3:00.79  ZONE
        3:05.99  SRME
        3:16.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fabian, Eva M       13 GMSC-NE              2:54.64    2:51.11 ZONE   
                1:24.47   2:51.11 (1:26.64)                                        
  2 Mullaney, Megan G   14 TVSC-MR              2:57.05    2:54.66 ZONE   
                1:24.20   2:54.66 (1:30.46)                                        
  3 Polhill, Ali C      14 BGNW MARLINS-MR      3:00.52    2:58.88 ZONE   
                1:27.09   2:58.88 (1:31.79)                                        
  4 Weston, Caroline L  13 BGNW MARLINS-MR      2:57.40    3:00.09 ZONE   
                1:26.12   3:00.09 (1:33.97)                                        
  5 Muller, Kristin N   14 TVSC-MR              3:09.05    3:06.58 JO     
                1:31.28   3:06.58 (1:35.30)                                        
  6 Yao, Li Yan         13 TVSC-MR              3:35.68    3:06.81 JO     
                1:29.55   3:06.81 (1:37.26)                                        
  7 Giner, Racquel C    14 BGNW MARLINS-MR      2:59.24    3:07.17 JO     
                1:30.58   3:07.17 (1:36.59)                                        
  8 Daboudet, Orianne   13 NYCC-MR              3:08.41    3:08.83 JO     
                1:31.39   3:08.83 (1:37.44)                                        
  9 Tan, Emily A        13 LIAC-MR              3:08.29    3:09.28 JO     
                1:30.36   3:09.28 (1:38.92)                                        
 10 Krestyaninova, Olg  14 TRS-MR               3:03.89    3:09.72 JO     
                1:29.10   3:09.72 (1:40.62)                                        
 11 Stanford, Brittany  14 LBA-MR               3:07.73    3:11.44 JO     
                1:30.17   3:11.44 (1:41.27)                                        
 12 Simonetti, Christi  14 TVSC-MR              3:12.58    3:12.11 JO     
                1:34.47   3:12.11 (1:37.64)                                        
 13 Nguyen, Stephanie   14 RY-NJ                3:14.57    3:15.52 JO     
                1:35.13   3:15.52 (1:40.39)                                        
 14 Martinez, Adrianna  13 NYCC-MR              3:25.30    3:17.61        
                1:37.55   3:17.61 (1:40.06)                                        
 15 LeBlanc, Natalie A  14 ZEUS-CT              3:20.95    3:18.98        
                1:36.61   3:18.98 (1:42.37)                                        
 16 Bassi, Julia E      14 TVSC-MR              3:23.76    3:19.81        
                1:37.65   3:19.81 (1:42.16)                                        
 17 Brennan, Cassidy C  14 TVSC-MR              3:13.15    3:22.07        
                1:38.49   3:22.07 (1:43.58)                                        
 18 Ouzounian, Lauren   14 TVSC-MR              3:15.69    3:22.26        
                1:38.36   3:22.26 (1:43.90)                                        
 19 Rota, Alexandra P   13 BGNW MARLINS-MR      3:19.27    3:24.15        
                1:39.70   3:24.15 (1:44.45)                                        
 20 Lubitz, Rachael H   13 AGUA SWIM TEAM-MR    3:00.00    3:25.67        
                1:38.67   3:25.67 (1:47.00)                                        
 21 Rappaport, Roxy S   14 BGNW MARLINS-MR      3:22.17    3:26.35        
                1:39.81   3:26.35 (1:46.54)                                        
 22 Geiselman, Rebekah  13 LBA-MR               3:30.00    3:26.77        
                1:41.06   3:26.77 (1:45.71)                                        
 23 Ryan, Erica N       13 TMSUFFOLK-MR         3:35.86    3:28.12        
                1:40.35   3:28.12 (1:47.77)                                        
 24 Robinson, Erica D   14 TVSC-MR              3:29.41    3:28.15        
                1:39.86   3:28.15 (1:48.29)                                        
 25 Littlefield, Danic  13 SACHEM-MR            3:24.78    3:29.50        
                1:39.98   3:29.50 (1:49.52)                                        
 26 Goldson, Olivia R   13 LIAC-MR              3:45.00    3:36.20        
                1:44.32   3:36.20 (1:51.88)                                        
 27 Pak, Julie          13 LIAC-MR              3:42.64    3:37.57        
                1:44.86   3:37.57 (1:52.71)                                        
 28 Sciarrotto, Lauren  13 TVSC-MR              3:32.56    3:40.54        
                1:46.70   3:40.54 (1:53.84)                                        
 29 Isaksen, Lyndsay A  13 TVSC-MR              3:35.65    3:41.14        
                1:45.86   3:41.14 (1:55.28)                                        
 30 Leitman, Natalie S  13 LIAC-MR              3:58.00    3:52.54        
                1:52.32   3:52.54 (2:00.22)                                        
 31 Sandler, Jaime L    14 TMSUFFOLK-MR         4:07.78    4:10.24        
                1:57.50   4:10.24 (2:12.74)                                        
 
Women 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:04.39  JRN
        1:05.79  JRB
        1:07.69  EZ
        1:12.29  ZONE
        1:13.49  SRME
        1:19.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Conjares, Chloe C   14 RY-NJ                1:09.04    1:10.86 ZONE   
  2 Polhill, Ali C      14 BGNW MARLINS-MR      1:09.23    1:10.97 ZONE   
  3 Simonetti, Christi  14 TVSC-MR              1:11.84    1:11.92 ZONE   
  4 Carter, Jillian N   13 ZEUS-CT              1:11.09    1:12.74 SRME   
  5 Mullaney, Megan G   14 TVSC-MR              1:19.78    1:12.81 SRME   
  6 Ouzounian, Lauren   14 TVSC-MR              1:13.79    1:12.83 SRME   
  7 Sims, Danielle      13 BGNW MARLINS-MR      1:11.43    1:13.44 SRME   
  8 Schuermann, Kerry   14 LBA-MR               1:12.07    1:14.16 JO     
  9 Hirsch, Jenna       13 TRS-MR               1:13.94    1:14.49 JO     
 10 Parker, Rachel      13 LIAC-MR              1:16.41    1:15.23 JO     
 11 Pramer, Meredith A  13 ZEUS-CT              1:13.86    1:16.27 JO     
 12 Nguyen, Stephanie   14 RY-NJ                1:14.57    1:16.52 JO     
 13 Smolensky, Rachel   14 ZEUS-CT              1:30.63    1:16.89 JO     
 14 Lee, Abigail C      13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:16.36    1:17.39 JO     
 15 Hesse, Samantha M   14 TVSC-MR              1:21.53    1:17.54 JO     
 16 Shutowich, Nicole   13 TVSC-MR              1:17.07    1:18.97 JO     
 17 Cortright, Rachel   13 RY-NJ                1:16.93    1:19.59 JO     
 18 McGowan, Bridget    14 BADGER-MR                 NT    1:21.37        
 19 Shields, Marisa A   14 ZEUS-CT              1:18.91    1:21.61        
 20 Goldson, Olivia R   13 LIAC-MR              1:22.60    1:21.74        
 21 Holmes, Lindsie     14 TRS-MR               1:19.52    1:22.31        
 22 Bassi, Julia E      14 TVSC-MR              1:22.61    1:22.78        
 23 Donnelly, Alexandr  13 NORTH SHORE-MR       1:22.56    1:23.35        
 24 Isaksen, Lyndsay A  13 TVSC-MR              1:22.80    1:24.49        
 25 Aiello, Gabrielle   14 TVSC-MR              1:24.61    1:25.06        
 26 Rota, Alexandra P   13 BGNW MARLINS-MR      1:30.38    1:25.88        
 27 Krestyaninova, Olg  14 TRS-MR               1:20.00    1:26.92        
 28 Littlefield, Danic  13 SACHEM-MR            1:29.02    1:30.40        
 29 Chapman, Erica      14 TRS-MR               1:26.93    1:30.87        
 30 Schneider, Amanda   13 SACHEM-MR            1:31.60    1:30.91        
 31 Nunez, Ana          13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:22.00    1:32.96        
 32 Sanchez, Michelle   13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:31.85    1:33.20        
 33 Smoragiewicz, Kayl  13 ZEUS-CT              1:23.65    1:35.61        
 34 Lubitz, Rachael H   13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:35.00    1:35.73        
 35 Scotti, Brianna M   13 TVSC-MR              1:58.77    2:03.92        
 -- Lampe, Shannon E    14 TVSC-MR              1:17.01         DQ        
 
Women 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:21.19  JRN
        2:24.19  JRB
        2:27.89  EZ
        2:37.39  ZONE
        2:45.99  SRME
        2:55.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fabian, Eva M       13 GMSC-NE              2:34.62    2:28.59 ZONE   
                1:13.27   2:28.59 (1:15.32)                                        
  2 Ouzounian, Lauren   14 TVSC-MR              2:39.70    2:39.58 SRME   
                1:14.48   2:39.58 (1:25.10)                                        
  3 Carter, Jillian N   13 ZEUS-CT              2:45.20    2:50.82 JO     
                1:19.22   2:50.82 (1:31.60)                                        
  4 Simonetti, Christi  14 TVSC-MR              2:45.69    2:52.21 JO     
                1:18.53   2:52.21 (1:33.68)                                        
  5 Parker, Rachel      13 LIAC-MR              2:59.76    2:54.15 JO     
                1:22.37   2:54.15 (1:31.78)                                        
  6 Exposito, Sarah M   13 LIAC-MR              3:04.99    3:01.58        
                1:24.64   3:01.58 (1:36.94)                                        
  7 DiPreta, Stephanie  13 LIAC-MR              3:02.89    3:05.27        
                1:28.30   3:05.27 (1:36.97)                                        
  8 Smolensky, Rachel   14 ZEUS-CT              3:05.10    3:06.75        
                1:28.26   3:06.75 (1:38.49)                                        
  9 Goldson, Olivia R   13 LIAC-MR              3:25.00    3:06.84        
                1:27.09   3:06.84 (1:39.75)                                        
 10 Schneider, Amanda   13 SACHEM-MR            3:18.00    3:18.13        
                1:33.07   3:18.13 (1:45.06)                                        
 
Women 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:23.69  JRN
        2:27.59  JRB
        2:28.89  EZ
        2:37.99  ZONE
        2:40.99  SRME
        2:50.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Polhill, Ali C      14 BGNW MARLINS-MR      2:36.38    2:33.42 ZONE   
                1:12.57   2:33.42 (1:20.85)                                        
  2 Hain, Karina A      13 NYCC-MR              2:34.40    2:33.54 ZONE   
                1:12.26   2:33.54 (1:21.28)                                        
  3 Mullaney, Megan G   14 TVSC-MR              2:39.65    2:34.04 ZONE   
                1:14.35   2:34.04 (1:19.69)                                        
  4 Skeivys, Maria E    14 NYCC-MR              2:39.81    2:36.81 ZONE   
                1:14.77   2:36.81 (1:22.04)                                        
  5 Michalak, Agata     14 NYCC-MR              2:40.27    2:37.05 ZONE   
                1:11.92   2:37.05 (1:25.13)                                        
  6 Trail, Melissa L    14 BGNW MARLINS-MR      2:43.66    2:37.98 ZONE   
                1:14.56   2:37.98 (1:23.42)                                        
  7 Zarriello, Megan T  14 LIAC-MR              2:42.69    2:41.20 JO     
                1:16.53   2:41.20 (1:24.67)                                        
  8 Johns, Maggie S     14 LIAC-MR              2:53.66    2:42.48 JO     
                1:17.03   2:42.48 (1:25.45)                                        
  9 Lee, Abigail C      13 AGUA SWIM TEAM-MR    2:49.40    2:42.93 JO     
                1:15.54   2:42.93 (1:27.39)                                        
 10 Torre, Melissa R    13 LIAC-MR              2:48.95    2:43.21 JO     
                1:17.04   2:43.21 (1:26.17)                                        
 11 LeBlanc, Natalie A  14 ZEUS-CT              2:41.04    2:43.39 JO     
                1:17.44   2:43.39 (1:25.95)                                        
 12 Giner, Racquel C    14 BGNW MARLINS-MR      2:39.86    2:43.57 JO     
                1:18.79   2:43.57 (1:24.78)                                        
 13 DaSilva, Taylor A   14 TVSC-MR              2:49.38    2:43.71 JO     
                1:17.30   2:43.71 (1:26.41)                                        
 14 Tan, Emily A        13 LIAC-MR              2:44.13    2:44.07 JO     
                1:19.44   2:44.07 (1:24.63)                                        
 15 Hirsch, Jenna       13 TRS-MR               2:43.24    2:44.14 JO     
                1:17.74   2:44.14 (1:26.40)                                        
 16 Nguyen, Stephanie   14 RY-NJ                2:41.58    2:44.29 JO     
                1:18.93   2:44.29 (1:25.36)                                        
 17 Weston, Caroline L  13 BGNW MARLINS-MR      2:44.35    2:44.53 JO     
                1:19.48   2:44.53 (1:25.05)                                        
 18 Yao, Li Yan         13 TVSC-MR              2:58.31    2:45.87 JO     
                1:19.13   2:45.87 (1:26.74)                                        
 19 Carter, Jillian N   13 ZEUS-CT              2:45.39    2:46.67 JO     
                1:19.47   2:46.67 (1:27.20)                                        
 20 Parker, Rachel      13 LIAC-MR              2:50.50    2:47.13 JO     
                1:18.82   2:47.13 (1:28.31)                                        
 21 Stanford, Brittany  14 LBA-MR               2:53.10    2:49.43 JO     
                1:21.95   2:49.43 (1:27.48)                                        
 22 Daboudet, Orianne   13 NYCC-MR              2:57.32    2:50.87 JO     
                1:24.50   2:50.87 (1:26.37)                                        
 23 Smolensky, Rachel   14 ZEUS-CT              3:01.25    2:51.09        
                1:20.57   2:51.09 (1:30.52)                                        
 24 Bassi, Julia E      14 TVSC-MR              3:02.87    2:51.52        
                1:22.34   2:51.52 (1:29.18)                                        
 25 Goldson, Olivia R   13 LIAC-MR              3:15.29    2:53.60        
                1:21.54   2:53.60 (1:32.06)                                        
 26 Sears, Nicole       13 BADGER-MR            2:49.98    2:53.77        
                1:19.90   2:53.77 (1:33.87)                                        
 27 Howe, Ritchey F     13 AGUA SWIM TEAM-MR    3:03.70    2:53.79        
                1:22.26   2:53.79 (1:31.53)                                        
 29 Holmes, Lindsie     14 TRS-MR               2:50.18    2:54.53        
                1:21.73   2:54.53 (1:32.80)                                        
 30 Donnelly, Alexandr  13 NORTH SHORE-MR       2:50.39    2:55.53        
                1:23.79   2:55.53 (1:31.74)                                        
 31 Bader, Jordan D     14 LIAC-MR              2:59.95    2:55.76        
                1:24.48   2:55.76 (1:31.28)                                        
 32 Rota, Alexandra P   13 BGNW MARLINS-MR      2:52.49    2:55.85        
                1:21.55   2:55.85 (1:34.30)                                        
 33 Exposito, Sarah M   13 LIAC-MR              3:07.57    2:56.17        
                1:23.39   2:56.17 (1:32.78)                                        
 34 Martinez, Adrianna  13 NYCC-MR              3:00.25    2:58.48        
                1:26.72   2:58.48 (1:31.76)                                        
 35 Rappaport, Roxy S   14 BGNW MARLINS-MR      2:56.42    2:58.93        
                1:23.45   2:58.93 (1:35.48)                                        
 36 Swartwout, Christi  13 TMSUFFOLK-MR         3:11.96    2:59.10        
                1:27.59   2:59.10 (1:31.51)                                        
 37 Aiello, Gabrielle   14 TVSC-MR              2:59.85    2:59.56        
                1:24.43   2:59.56 (1:35.13)                                        
 38 Krestyaninova, Olg  14 TRS-MR               2:57.45    3:00.64        
                1:28.83   3:00.64 (1:31.81)                                        
 39 Sciarrotto, Lauren  13 TVSC-MR              3:05.14    3:01.61        
                1:24.57   3:01.61 (1:37.04)                                        
 40 Roh, Yookee         13 RY-NJ                3:20.46    3:02.22        
                1:29.74   3:02.22 (1:32.48)                                        
 41 Isaksen, Lyndsay A  13 TVSC-MR              3:18.61    3:02.43        
                1:25.71   3:02.43 (1:36.72)                                        
 42 Nunez, Ana          13 AGUA SWIM TEAM-MR    3:10.00    3:03.69        
                1:27.93   3:03.69 (1:35.76)                                        
 43 Alessi, Jessica L   14 SACHEM-MR            3:05.22    3:04.10        
                1:23.86   3:04.10 (1:40.24)                                        
 44 Dunaisky, Rachel I  14 TMSUFFOLK-MR         2:59.41    3:04.22        
                1:28.31   3:04.22 (1:35.91)                                        
 45 Miller, Heather R   13 SACHEM-MR            2:58.75    3:05.38        
                1:26.75   3:05.38 (1:38.63)                                        
 46 Patronis, Olivia A  13 TMSUFFOLK-MR         3:18.00    3:05.60        
                1:32.52   3:05.60 (1:33.08)                                        
 47 McNulty-Kowal, Kel  14 RY-NJ                2:55.11    3:08.77        
                1:28.16   3:08.77 (1:40.61)                                        
 48 Sanchez, Michelle   13 AGUA SWIM TEAM-MR    3:20.00    3:13.34        
                1:35.55   3:13.34 (1:37.79)                                        
 49 Melone, Victoria N  14 TMSUFFOLK-MR         3:33.10    3:21.09        
                1:42.01   3:21.09 (1:39.08)                                        
 50 Crowley, Alexandra  14 TMSUFFOLK-MR         3:31.58    3:21.75        
                1:38.48   3:21.75 (1:43.27)                                        
 -- Geiselman, Rebekah  13 LBA-MR               3:04.86         DQ        
                1:30.41        DQ (1:36.47)                                        
 
Women Senior 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          27.39  JRN
          27.79  JRB
          28.49  EZ
          29.69  ZONE
          30.59  SRME
          31.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shiota, Lili M      16 AGUA SWIM TEAM-MR      26.78      28.36 EZ     
  2 Sprow, Alana M      18 TVSC-MR                28.46      29.23 ZONE   
  3 Kelly, Emily C      15 LIAC-MR                27.57      29.26 ZONE   
  4 Vairo, Corinne D    15 TVSC-MR                29.88      29.60 ZONE   
  5 Cho, Rachel S       12 LIAC-MR                29.76      29.61 ZONE   
  6 Bodnar, Katharine   17 AGUA SWIM TEAM-MR      28.55      29.67 ZONE   
  7 Kristic, Marta      16 AGUA SWIM TEAM-MR      29.47      29.81 SRME   
  8 Fritsch, Kristina   16 NYCC-MR                29.36      29.83 SRME   
  9 Daly, Jenna S       16 LIAC-MR                29.00      29.90 SRME   
 10 Taddeo, Marisa S    15 NORTH SHORE-MR         29.44      30.01 SRME   
 11 Festa, Julia D      15 LIAC-MR                28.58      30.14 SRME   
 11 Weston, Betsy F     15 BGNW MARLINS-MR        30.05      30.14 SRME   
 13 Holden, Kim B       15 BGNW MARLINS-MR        28.60      30.26 SRME   
 13 Parker, Rachel      13 LIAC-MR                   NT      30.26 SRME   
 15 Powers, Michelle C  16 UNATTACHED-MR          33.33      30.28 SRME   
 16 Fasano, Jackie A    18 LIAC-MR                29.00      30.31 SRME   
 17 Podhayny, Ashleigh  13 RY-NJ                  30.87      30.36 SRME   
 18 Martinez, Bianca M  17 NYCC-MR                29.86      30.50 SRME   
 19 Carballeira, Kim A  15 TVSC-MR                30.04      30.68 JO     
 20 Moore, Jhanna       16 AGUA SWIM TEAM-MR      30.39      31.08 JO     
 21 Devine, Eilish C    13 RY-NJ                  30.83      31.13 JO     
 22 Bucaria, Kristen    17 HAA-MR                 29.28      31.16 JO     
 23 Markus, Christine   17 RY-NJ                  30.39      31.20 JO     
 24 Rodriguez, Natalia  12 RY-NJ                  30.78      31.27 JO     
 25 Dowd, Caitlin E     17 TVSC-MR                30.04      31.30 JO     
 26 Dudar, Stefanie E   17 RY-NJ                  29.54      31.31 JO     
 27 Mihalak, Zuzanna    16 NYCC-MR                32.13      31.32 JO     
 28 Gerrity, Sara Day   16 LBA-MR                 32.38      31.36 JO     
 29 Shanley, Kelly M    15 LIAC-MR                31.93      31.41 JO     
 29 Lanzendoen, Bethan  17 RY-NJ                  29.40      31.41 JO     
 31 Ackerman, Amanda L  16 LIAC-MR                30.44      31.44 JO     
 32 Pavlin, Mekala      15 AGUA SWIM TEAM-MR      31.09      31.55 JO     
 33 Siano, Alyssa M     17 LIAC-MR                31.52      31.60 JO     
 34 Rivera, Ashley M    12 NYCC-MR                31.62      31.94 JO     
 35 Lindahl, Melissa    15 LBA-MR                 31.01      32.05        
 36 Zawatson, Cady      12 LIAC-MR                32.57      32.21        
 37 Plaschka, Jade      16 HAA-MR                 30.41      32.31        
 38 Poulin, Mary        16 TRS-MR                 31.91      32.43        
 39 Winters, Allie      16 LIAC-MR                32.50      32.70        
 40 Woskoff, Rebecca E  16 TVSC-MR                34.14      32.98        
 41 Logan, Colleen M    16 LIAC-MR                32.97      33.07        
 42 Sciarrotto, Jaclyn  17 TVSC-MR                32.94      33.29        
 43 Winkler, Erika      12 NYCC-MR                   NT      33.53        
 44 Caldwell, Alessand  17 LIAC-MR                32.59      33.72        
 45 Verhoof, Alyssa A   15 RY-NJ                  32.80      33.83        
 46 Torre, Brittany M   15 LIAC-MR                35.59      35.97        
 47 Pozmanter, Caitlin  17 TVSC-MR                33.61      37.76        
 
Women Senior 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          58.89  JRN
        1:00.19  JRB
        1:01.39  EZ
        1:04.39  ZONE
        1:05.99  SRME
        1:08.49  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sprow, Alana M      18 TVSC-MR              1:03.74    1:02.65 ZONE   
  2 Skelos, Daphne F    19 LIAC-MR              1:04.35    1:04.03 ZONE   
  2 Vairo, Corinne D    15 TVSC-MR              1:03.86    1:04.03 ZONE   
  4 Kristic, Marta      16 AGUA SWIM TEAM-MR    1:04.33    1:05.44 SRME   
  5 Holden, Kim B       15 BGNW MARLINS-MR      1:02.83    1:06.00 JO     
  6 Carballeira, Kim A  15 TVSC-MR              1:05.19    1:06.07 JO     
  7 Shanley, Kelly M    15 LIAC-MR              1:07.75    1:06.49 JO     
  8 Podhayny, Ashleigh  13 RY-NJ                1:07.13    1:07.35 JO     
  9 Cooper, Sammie C    15 BGNW MARLINS-MR      1:03.89    1:07.51 JO     
 10 Mortazavi, Shirin   16 SACHEM-MR            1:09.13    1:08.00 JO     
 11 Devine, Eilish C    13 RY-NJ                1:07.40    1:08.36 JO     
 12 Stenger, Alexa      15 LBA-MR               1:08.52    1:08.49 JO     
 13 Adams, Vicki B      16 RY-NJ                1:06.47    1:08.86        
 14 Logan, Colleen M    16 LIAC-MR              1:09.35    1:09.29        
 15 Markus, Christine   17 RY-NJ                1:07.03    1:09.44        
 16 Moore, Jhanna       16 AGUA SWIM TEAM-MR    1:05.19    1:09.48        
 17 Dudar, Stefanie E   17 RY-NJ                1:05.47    1:09.58        
 18 McGowan, Jill       16 BADGER-MR            1:07.00    1:09.71        
 19 Harvazinski, Alexa  16 TVSC-MR              1:13.65    1:09.77        
 20 Woskoff, Rebecca E  16 TVSC-MR              1:12.99    1:09.95        
 21 Nuszer, Devin K     17 LIAC-MR              1:10.35    1:10.21        
 22 Stenger, Rebecca E  17 LBA-MR               1:11.02    1:10.74        
 23 Nunez, Monica C     12 RY-NJ                1:14.60    1:11.03        
 24 Sciarrotto, Jaclyn  17 TVSC-MR              1:10.94    1:11.18        
 25 Gerrity, Sara Day   16 LBA-MR               1:12.20    1:12.30        
 26 Torre, Brittany M   15 LIAC-MR              1:16.04    1:17.80        
 27 Jones, Jamilee I    17 SACHEM-MR            1:24.18    1:18.54        
 28 Altman-Kurosaki, H  15 AGUA SWIM TEAM-MR    1:13.31    1:18.75        
 29 Haight, Jacqueline  17 SACHEM-MR            1:17.15    1:24.09        
 30 Damiano, Michelle   15 TVSC-MR              1:26.58    1:24.73        
 31 McCarthy, Jessica   17 TRS-MR               1:24.00    1:27.93        
 
Women Senior 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:06.79  JRN
        2:09.09  JRB
        2:11.29  EZ
        2:16.99  ZONE
        2:20.99  SRME
        2:29.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Smith, Ashley A     15 LIAC-MR              2:15.48    2:14.56 ZONE   
                                1:06.44 ( )   2:14.56 (1:08.12)                    
  2 Conard, Kate E      15 TVSC-MR              2:16.91    2:15.43 ZONE   
                                1:07.64 ( )   2:15.43 (1:07.79)                    
  3 Cho, Rachel S       12 LIAC-MR              2:22.10    2:19.38 SRME   
                                1:08.35 ( )   2:19.38 (1:11.03)                    
  4 Shanley, Kelly M    15 LIAC-MR              2:21.64    2:19.85 SRME   
                                1:08.03 ( )   2:19.85 (1:11.82)                    
  5 Carballeira, Kim A  15 TVSC-MR              2:18.53    2:19.87 SRME   
                                1:07.68 ( )   2:19.87 (1:12.19)                    
  6 Vairo, Corinne D    15 TVSC-MR              2:19.25    2:19.93 SRME   
                                1:08.84 ( )   2:19.93 (1:11.09)                    
  7 Kristic, Marta      16 AGUA SWIM TEAM-MR    2:21.50    2:22.29 JO     
                                1:07.31 ( )   2:22.29 (1:14.98)                    
  8 Adams, Vicki B      16 RY-NJ                2:16.95    2:23.15 JO     
                                1:08.93 ( )   2:23.15 (1:14.22)                    
  9 Logan, Colleen M    16 LIAC-MR              2:25.71    2:25.82 JO     
                                1:11.27 ( )   2:25.82 (1:14.55)                    
 10 Stenger, Alexa      15 LBA-MR               2:26.79    2:26.04 JO     
                                1:11.30 ( )   2:26.04 (1:14.74)                    
 11 Podhayny, Ashleigh  13 RY-NJ                2:28.41    2:26.83 JO     
                                1:12.45 ( )   2:26.83 (1:14.38)                    
 12 McGowan, Jill       16 BADGER-MR            2:26.89    2:26.96 JO     
                                1:10.15 ( )   2:26.96 (1:16.81)                    
 13 Lindahl, Melissa    15 LBA-MR               2:28.92    2:27.23 JO     
                                1:12.69 ( )   2:27.23 (1:14.54)                    
 14 Klein, Alexandra D  15 RY-NJ                2:22.45    2:27.61 JO     
                                1:10.56 ( )   2:27.61 (1:17.05)                    
 15 Nuszer, Devin K     17 LIAC-MR              2:31.20    2:27.64 JO     
                                1:11.98 ( )   2:27.64 (1:15.66)                    
 16 Yildirim, Nesli     15 AGUA SWIM TEAM-MR    2:23.78    2:27.66 JO     
                                1:11.00 ( )   2:27.66 (1:16.66)                    
 17 Pedrick, Emily M    15 RY-NJ                2:19.46    2:27.83 JO     
                                1:11.10 ( )   2:27.83 (1:16.73)                    
 18 Kim, Christine      12 RY-NJ                2:38.16    2:29.07 JO     
                                1:12.38 ( )   2:29.07 (1:16.69)                    
 19 Rodriguez, Natalia  12 RY-NJ                2:21.29    2:29.97 JO     
                                1:12.05 ( )   2:29.97 (1:17.92)                    
 20 Lopez, Stephany S   15 ZEUS-CT              2:30.44    2:30.53        
                                1:12.28 ( )   2:30.53 (1:18.25)                    
 21 Woskoff, Rebecca E  16 TVSC-MR              2:33.59    2:30.75        
                                1:13.80 ( )   2:30.75 (1:16.95)                    
 22 White, Jacqueline   14 RY-NJ                2:23.62    2:31.14        
                                1:12.82 ( )   2:31.14 (1:18.32)                    
 23 Dudar, Stefanie E   17 RY-NJ                2:21.54    2:32.36        
                                1:13.98 ( )   2:32.36 (1:18.38)                    
 24 Harvazinski, Alexa  16 TVSC-MR              2:41.25    2:33.20        
                                1:15.11 ( )   2:33.20 (1:18.09)                    
 25 Devine, Eilish C    13 RY-NJ                2:28.03    2:33.48        
                                1:13.20 ( )   2:33.48 (1:20.28)                    
 26 Markus, Christine   17 RY-NJ                2:28.77    2:35.97        
                                1:15.07 ( )   2:35.97 (1:20.90)                    
 27 Nunez, Monica C     12 RY-NJ                2:44.86    2:38.30        
                                1:18.07 ( )   2:38.30 (1:20.23)                    
 28 Stenger, Rebecca E  17 LBA-MR               2:37.75    2:38.48        
                                1:15.61 ( )   2:38.48 (1:22.87)                    
 29 Roh, Yookee         13 RY-NJ                     NT    2:39.88        
                                1:15.83 ( )   2:39.88 (1:24.05)                    
 30 Altman-Kurosaki, H  15 AGUA SWIM TEAM-MR    2:40.01    2:42.83        
                                1:19.57 ( )   2:42.83 (1:23.26)                    
 31 Torre, Brittany M   15 LIAC-MR              2:46.20    2:48.27        
                                1:20.28 ( )   2:48.27 (1:27.99)                    
 32 Jones, Jamilee I    17 SACHEM-MR            2:51.83    2:50.22        
                                1:22.65 ( )   2:50.22 (1:27.57)                    
 33 Citti, Becca A      16 RY-NJ                2:51.07    2:53.13        
                                1:21.65 ( )   2:53.13 (1:31.48)                    
 34 Damiano, Michelle   15 TVSC-MR              2:56.87    3:01.19        
                                1:23.38 ( )   3:01.19 (1:37.81)                    
 35 Haight, Jacqueline  17 SACHEM-MR            2:47.82    3:03.12        
                                1:26.95 ( )   3:03.12 (1:36.17)                    
 
Women Senior 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
       17:32.49  JRN
       17:46.69  JRB
       18:05.69  EZ
       18:46.09  ZONE
       19:59.99  SRME
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fabian, Eva M       13 GMSC-NE             17:19.99   17:05.21 JRN    
                1:06.82   2:15.24 (1:08.42)   3:23.62 (1:08.38)   4:31.55 (1:07.93)
      5:39.98 (1:08.43)   6:48.25 (1:08.27)   7:56.67 (1:08.42)   9:05.45 (1:08.78)
     10:13.92 (1:08.47)  11:22.40 (1:08.48)  12:31.20 (1:08.80)  13:40.07 (1:08.87)
     14:48.86 (1:08.79)  15:58.08 (1:09.22)  17:05.21 (1:07.13)                    
  2 Kelly, Emily C      15 LIAC-MR             16:57.34   17:20.59 JRN    
                1:06.06   2:14.93 (1:08.87)   3:24.29 (1:09.36)   4:33.50 (1:09.21)
      5:43.15 (1:09.65)   6:52.46 (1:09.31)   8:01.84 (1:09.38)   9:11.26 (1:09.42)
     10:21.39 (1:10.13)  11:31.30 (1:09.91)  12:40.89 (1:09.59)  13:50.96 (1:10.07)
     15:00.78 (1:09.82)  16:10.86 (1:10.08)  17:20.59 (1:09.73)                    
  3 Derlath, Erica A    16 LIAC-MR             17:10.62   17:24.42 JRN    
                1:05.88   2:14.60 (1:08.72)   3:23.82 (1:09.22)   4:33.00 (1:09.18)
      5:42.73 (1:09.73)   6:52.56 (1:09.83)   8:02.64 (1:10.08)   9:12.44 (1:09.80)
     10:22.44 (1:10.00)  11:32.85 (1:10.41)  12:43.28 (1:10.43)  13:54.04 (1:10.76)
     15:04.70 (1:10.66)  16:15.27 (1:10.57)  17:24.42 (1:09.15)                    
  4 Festa, Julia D      15 LIAC-MR             17:18.14   17:41.71 JRB    
                1:06.41   2:15.83 (1:09.42)   3:25.56 (1:09.73)   4:35.63 (1:10.07)
      5:46.22 (1:10.59)   6:58.69 (1:12.47)   8:10.41 (1:11.72)   9:21.74 (1:11.33)
     10:33.78 (1:12.04)  11:45.65 (1:11.87)  12:57.40 (1:11.75)  14:09.12 (1:11.72)
     15:20.98 (1:11.86)  16:33.15 (1:12.17)  17:41.71 (1:08.56)                    
  5 Ackerman, Amanda L  16 LIAC-MR             17:53.89   17:43.07 JRB    
                1:07.48   2:17.39 (1:09.91)   3:28.01 (1:10.62)   4:39.14 (1:11.13)
      5:50.43 (1:11.29)   7:01.75 (1:11.32)   8:12.72 (1:10.97)   9:23.60 (1:10.88)
     10:34.59 (1:10.99)  11:45.74 (1:11.15)  12:57.11 (1:11.37)  14:09.02 (1:11.91)
     15:21.04 (1:12.02)  16:33.03 (1:11.99)  17:43.07 (1:10.04)                    
  6 Zarriello, Megan T  14 LIAC-MR             18:15.40   17:58.82 EZ     
                1:09.29   2:20.66 (1:11.37)   3:32.78 (1:12.12)   4:44.55 (1:11.77)
      5:56.32 (1:11.77)   7:08.19 (1:11.87)   8:20.25 (1:12.06)   9:32.31 (1:12.06)
     10:44.34 (1:12.03)  11:56.83 (1:12.49)  13:09.29 (1:12.46)  14:21.85 (1:12.56)
     15:34.46 (1:12.61)  16:47.14 (1:12.68)  17:58.82 (1:11.68)                    
  7 Smith, Ashley A     15 LIAC-MR             18:11.70   18:06.97 ZONE   
                1:08.93   2:21.04 (1:12.11)   3:33.59 (1:12.55)   4:46.69 (1:13.10)
      5:59.84 (1:13.15)   7:12.71 (1:12.87)   8:25.57 (1:12.86)   9:38.89 (1:13.32)
     10:51.57 (1:12.68)  12:04.77 (1:13.20)  13:18.11 (1:13.34)  14:31.64 (1:13.53)
     15:44.74 (1:13.10)  16:57.04 (1:12.30)  18:06.97 (1:09.93)                    
  8 Conard, Kate E      15 TVSC-MR                   NT   18:25.26 ZONE   
                1:11.54   2:26.07 (1:14.53)   3:41.14 (1:15.07)   4:56.16 (1:15.02)
      6:11.15 (1:14.99)   7:25.24 (1:14.09)   8:39.62 (1:14.38)   9:53.68 (1:14.06)
     11:07.37 (1:13.69)  12:21.31 (1:13.94)  13:35.60 (1:14.29)  14:49.18 (1:13.58)
     16:02.83 (1:13.65)  17:15.52 (1:12.69)  18:25.26 (1:09.74)                    
  9 Winkler, Caitlin M  17 NYCC-MR             18:11.62   18:26.27 ZONE   
                1:07.91   2:20.11 (1:12.20)   3:33.52 (1:13.41)   4:47.03 (1:13.51)
      6:00.38 (1:13.35)   7:14.34 (1:13.96)   8:28.59 (1:14.25)   9:43.40 (1:14.81)
     10:57.99 (1:14.59)  12:12.84 (1:14.85)  13:27.30 (1:14.46)  14:42.81 (1:15.51)
     15:57.80 (1:14.99)  17:12.11 (1:14.31)  18:26.27 (1:14.16)                    
 10 Skeivys, Maria E    14 NYCC-MR             19:15.42   18:51.66 SRME   
                1:12.07   2:27.81 (1:15.74)   3:44.52 (1:16.71)   5:00.67 (1:16.15)
      6:17.08 (1:16.41)   7:33.20 (1:16.12)   8:49.20 (1:16.00)  10:05.10 (1:15.90)
     11:20.73 (1:15.63)  12:36.87 (1:16.14)  13:51.91 (1:15.04)  15:07.26 (1:15.35)
     16:22.52 (1:15.26)  17:37.74 (1:15.22)  18:51.66 (1:13.92)                    
 11 Logan, Colleen M    16 LIAC-MR             18:50.00   19:02.80 SRME   
                1:13.35   2:30.29 (1:16.94)   3:46.84 (1:16.55)   5:04.02 (1:17.18)
      6:20.56 (1:16.54)   7:37.18 (1:16.62)   8:53.75 (1:16.57)  10:10.15 (1:16.40)
     11:26.35 (1:16.20)  12:42.42 (1:16.07)  13:58.72 (1:16.30)  15:15.14 (1:16.42)
     16:31.59 (1:16.45)  17:47.72 (1:16.13)  19:02.80 (1:15.08)                    
 12 Johns, Maggie S     14 LIAC-MR             19:00.00   19:03.33 SRME   
                1:11.30   2:27.33 (1:16.03)   3:43.67 (1:16.34)   4:59.43 (1:15.76)
      6:15.28 (1:15.85)   7:31.31 (1:16.03)   8:47.48 (1:16.17)  10:03.84 (1:16.36)
     11:20.79 (1:16.95)  12:37.56 (1:16.77)  13:55.74 (1:18.18)  15:13.74 (1:18.00)
     16:31.35 (1:17.61)  17:49.13 (1:17.78)  19:03.33 (1:14.20)                    
 13 Ponzo, Victoria A   16 NYCC-MR             18:34.62   19:09.33 SRME   
                1:10.89   2:25.29 (1:14.40)   3:40.41 (1:15.12)   4:55.40 (1:14.99)
      6:10.40 (1:15.00)   7:25.71 (1:15.31)   8:41.35 (1:15.64)   9:57.75 (1:16.40)
     11:14.78 (1:17.03)  12:32.68 (1:17.90)  13:53.13 (1:20.45)  15:14.67 (1:21.54)
     16:33.61 (1:18.94)  17:52.40 (1:18.79)  19:09.33 (1:16.93)                    
 14 Raccioppi, Paige    13 TRS-MR              20:02.06   19:12.02 SRME   
                1:15.38   2:32.91 (1:17.53)   3:50.04 (1:17.13)   5:07.64 (1:17.60)
      6:25.22 (1:17.58)   7:43.15 (1:17.93)   9:00.82 (1:17.67)  10:19.75 (1:18.93)
     11:37.20 (1:17.45)  12:54.15 (1:16.95)  14:09.33 (1:15.18)  15:25.88 (1:16.55)
     16:42.99 (1:17.11)  17:59.33 (1:16.34)  19:12.02 (1:12.69)                    
 15 Coombs, Laurissa R  14 TVSC-MR                   NT   19:26.85 SRME   
                1:13.90   2:31.94 (1:18.04)   3:49.65 (1:17.71)   5:07.68 (1:18.03)
      6:25.54 (1:17.86)   7:44.20 (1:18.66)   9:02.62 (1:18.42)  10:20.81 (1:18.19)
     11:39.12 (1:18.31)  12:57.32 (1:18.20)  14:16.15 (1:18.83)  15:33.79 (1:17.64)
     16:52.68 (1:18.89)  18:11.10 (1:18.42)  19:26.85 (1:15.75)                    
 16 Hain, Karina A      13 NYCC-MR             19:35.50   19:27.96 SRME   
                1:11.81   2:28.60 (1:16.79)   3:45.62 (1:17.02)   5:03.10 (1:17.48)
      6:20.85 (1:17.75)   7:38.93 (1:18.08)   8:57.64 (1:18.71)  10:16.77 (1:19.13)
     11:35.72 (1:18.95)  12:53.58 (1:17.86)  14:12.03 (1:18.45)  15:30.75 (1:18.72)
     16:49.98 (1:19.23)  18:09.86 (1:19.88)  19:27.96 (1:18.10)                    
 17 Carballeira, Kim A  15 TVSC-MR             18:46.43   19:31.02 SRME   
                1:12.06   2:30.35 (1:18.29)   3:48.26 (1:17.91)   5:07.16 (1:18.90)
      6:25.75 (1:18.59)   7:43.63 (1:17.88)   9:02.51 (1:18.88)  10:20.88 (1:18.37)
     11:40.37 (1:19.49)  12:59.62 (1:19.25)  14:18.79 (1:19.17)  15:37.81 (1:19.02)
     16:56.10 (1:18.29)  18:14.66 (1:18.56)  19:31.02 (1:16.36)                    
 18 Cho, Rachel S       12 LIAC-MR             19:35.00   19:35.93 SRME   
                1:14.57   2:31.94 (1:17.37)   3:49.52 (1:17.58)   5:07.10 (1:17.58)
      6:24.35 (1:17.25)   7:41.80 (1:17.45)   8:58.92 (1:17.12)  10:16.39 (1:17.47)
     11:34.87 (1:18.48)  12:53.18 (1:18.31)  14:12.14 (1:18.96)  15:33.43 (1:21.29)
     16:54.05 (1:20.62)  18:15.21 (1:21.16)  19:35.93 (1:20.72)                    
 19 Shanley, Kelly M    15 LIAC-MR             19:30.00   19:37.60 SRME   
                1:09.01   2:22.17 (1:13.16)   3:37.30 (1:15.13)   4:54.18 (1:16.88)
      6:10.88 (1:16.70)   7:29.14 (1:18.26)   8:48.17 (1:19.03)  10:07.93 (1:19.76)
     11:30.29 (1:22.36)  12:52.48 (1:22.19)  14:13.42 (1:20.94)  15:32.85 (1:19.43)
     16:56.04 (1:23.19)  18:18.69 (1:22.65)  19:37.60 (1:18.91)                    
 20 Zawatson, Cady      12 LIAC-MR             20:00.00   19:51.59 SRME   
                1:13.21   2:32.54 (1:19.33)   3:52.26 (1:19.72)   5:12.27 (1:20.01)
      6:32.40 (1:20.13)   7:52.30 (1:19.90)   9:12.05 (1:19.75)  10:32.15 (1:20.10)
     11:51.93 (1:19.78)  13:11.26 (1:19.33)  14:30.78 (1:19.52)  15:50.85 (1:20.07)
     17:11.54 (1:20.69)  18:32.51 (1:20.97)  19:51.59 (1:19.08)                    
 21 DiPreta, Stephanie  13 LIAC-MR             19:00.00   20:12.24        
                1:14.22   2:31.91 (1:17.69)   3:51.58 (1:19.67)   5:11.52 (1:19.94)
      6:30.67 (1:19.15)   7:52.24 (1:21.57)   9:12.24 (1:20.00)  10:34.62 (1:22.38)
     11:55.86 (1:21.24)  13:18.69 (1:22.83)  14:38.73 (1:20.04)  16:04.15 (1:25.42)
     17:28.35 (1:24.20)  18:51.27 (1:22.92)  20:12.24 (1:20.97)                    
 22 Podhayny, Ashleigh  13 RY-NJ               20:57.31   20:15.90        
                1:16.53   2:36.65 (1:20.12)   3:57.50 (1:20.85)   5:18.17 (1:20.67)
      6:39.57 (1:21.40)   8:01.30 (1:21.73)   9:23.71 (1:22.41)  10:45.94 (1:22.23)
     12:08.41 (1:22.47)  13:29.80 (1:21.39)  14:51.60 (1:21.80)  16:13.92 (1:22.32)
     17:35.65 (1:21.73)  18:56.74 (1:21.09)  20:15.90 (1:19.16)                    
 23 Rodriguez, Natalia  12 RY-NJ               19:54.62   20:29.55        
                1:15.50   2:35.53 (1:20.03)   3:56.71 (1:21.18)   5:18.04 (1:21.33)
      6:40.01 (1:21.97)   8:02.55 (1:22.54)   9:24.77 (1:22.22)  10:47.74 (1:22.97)
     12:10.86 (1:23.12)  13:33.90 (1:23.04)  14:57.50 (1:23.60)  16:20.66 (1:23.16)
     17:44.52 (1:23.86)  19:08.27 (1:23.75)  20:29.55 (1:21.28)                    
 24 White, Jacqueline   14 RY-NJ               20:37.69   20:48.69        
                1:17.62   2:39.62 (1:22.00)   4:03.20 (1:23.58)   5:27.74 (1:24.54)
      6:51.61 (1:23.87)   8:15.79 (1:24.18)   9:40.00 (1:24.21)  11:02.72 (1:22.72)
     12:26.27 (1:23.55)  13:49.84 (1:23.57)  15:14.00 (1:24.16)  16:38.68 (1:24.68)
     18:03.07 (1:24.39)  19:26.68 (1:23.61)  20:48.69 (1:22.01)                    
 25 Devine, Eilish C    13 RY-NJ               21:53.29   23:48.82        
                1:23.49   2:57.88 (1:34.39)   4:35.53 (1:37.65)   6:12.96 (1:37.43)
      7:50.66 (1:37.70)   9:28.84 (1:38.18)  11:08.02 (1:39.18)  12:46.31 (1:38.29)
     14:23.10 (1:36.79)  16:00.30 (1:37.20)  17:37.62 (1:37.32)  19:14.69 (1:37.07)
     20:50.08 (1:35.39)  22:24.17 (1:34.09)  23:48.82 (1:24.65)                    
 
Women Senior 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:06.49  JRN
        1:07.89  JRB
        1:09.19  EZ
        1:12.69  ZONE
        1:16.99  SRME
        1:19.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shiota, Lili M      16 AGUA SWIM TEAM-MR    1:04.58    1:06.02 JRN    
  2 Holden, Kim B       15 BGNW MARLINS-MR      1:07.34    1:09.60 ZONE   
  3 Derlath, Erica A    16 LIAC-MR              1:09.30    1:09.89 ZONE   
  4 Bodnar, Katharine   17 AGUA SWIM TEAM-MR    1:09.11    1:10.46 ZONE   
  5 Taddeo, Marisa S    15 NORTH SHORE-MR       1:08.63    1:12.35 ZONE   
  6 Conard, Kate E      15 TVSC-MR              1:10.90    1:12.36 ZONE   
  7 Festa, Julia D      15 LIAC-MR              1:14.83    1:12.66 ZONE   
  8 Lindahl, Melissa    15 LBA-MR               1:14.56    1:12.96 SRME   
  9 Purdy, Kristen L    15 TVSC-MR              1:12.81    1:13.68 SRME   
 10 Sprow, Alana M      18 TVSC-MR              1:14.72    1:14.43 SRME   
 11 Fritsch, Kristina   16 NYCC-MR              1:16.15    1:15.38 SRME   
 12 Cho, Rachel S       12 LIAC-MR              1:15.72    1:15.82 SRME   
 13 Vairo, Corinne D    15 TVSC-MR              1:17.91    1:16.78 SRME   
 14 Moore, Jhanna       16 AGUA SWIM TEAM-MR    1:15.73    1:16.96 SRME   
 15 Lopez, Stephany S   15 ZEUS-CT              1:14.95    1:17.14 JO     
 16 Magliola, Kristen   16 TVSC-MR              1:14.91    1:17.27 JO     
 17 McGowan, Jill       16 BADGER-MR            1:17.00    1:17.82 JO     
 18 Podhayny, Ashleigh  13 RY-NJ                1:21.08    1:18.04 JO     
 19 Siano, Alyssa M     17 LIAC-MR              1:16.19    1:18.23 JO     
 20 Weston, Betsy F     15 BGNW MARLINS-MR      1:16.85    1:18.41 JO     
 21 Lanzendoen, Bethan  17 RY-NJ                1:14.31    1:18.51 JO     
 22 Sciarrotto, Jaclyn  17 TVSC-MR              1:19.40    1:19.67 JO     
 23 Daly, Jenna S       16 LIAC-MR              1:18.82    1:19.68 JO     
 24 Winters, Allie      16 LIAC-MR              1:21.45    1:20.77        
 25 Dudar, Stefanie E   17 RY-NJ                1:14.59    1:20.79        
 26 Pavlin, Mekala      15 AGUA SWIM TEAM-MR    1:24.39    1:21.41        
 27 Hahn, Abby          15 NYCC-MR              1:18.42    1:21.89        
 28 Stenger, Alexa      15 LBA-MR               1:22.64    1:22.37        
 29 Purdy, Dana R       16 TVSC-MR              1:19.55    1:23.11        
 30 Caldwell, Alessand  17 LIAC-MR              1:19.93    1:23.18        
 31 Winkler, Erika      12 NYCC-MR                   NT    1:23.64        
 32 Gerrity, Sara Day   16 LBA-MR               1:26.41    1:23.73        
 33 Poulin, Mary        16 TRS-MR               1:19.08    1:23.78        
 34 Pedrick, Emily M    15 RY-NJ                1:19.19    1:23.90        
 35 Plaschka, Jade      16 HAA-MR               1:19.75    1:24.97        
 36 Rivera, Ashley M    12 NYCC-MR              1:25.70    1:26.18        
 37 Torre, Brittany M   15 LIAC-MR              1:26.18    1:26.24        
 38 Verhoof, Alyssa A   15 RY-NJ                1:22.02    1:26.44        
 39 Pozmanter, Caitlin  17 TVSC-MR              1:25.78    1:27.76        
 40 Kristic, Marta      16 AGUA SWIM TEAM-MR    1:15.00    1:27.90        
 41 Woskoff, Rebecca E  16 TVSC-MR              1:34.11    1:33.41        
 
Women Senior 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:22.79  JRN
        2:25.99  JRB
        2:28.29  EZ
        2:35.49  ZONE
        2:44.99  SRME
        2:49.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Holden, Kim B       15 BGNW MARLINS-MR      2:26.10    2:30.52 ZONE   
                                1:12.94 ( )   2:30.52 (1:17.58)                    
  2 Lindahl, Melissa    15 LBA-MR               2:37.87    2:32.93 ZONE   
                                1:15.28 ( )   2:32.93 (1:17.65)                    
  3 Kelly, Emily C      15 LIAC-MR              2:30.19    2:33.47 ZONE   
                                1:14.77 ( )   2:33.47 (1:18.70)                    
  4 Conard, Kate E      15 TVSC-MR              2:41.51    2:34.46 ZONE   
  5 Festa, Julia D      15 LIAC-MR              2:39.26    2:37.64 SRME   
                                1:17.37 ( )   2:37.64 (1:20.27)                    
  6 Sprow, Alana M      18 TVSC-MR              2:43.46    2:38.84 SRME   
                                1:18.55 ( )   2:38.84 (1:20.29)                    
  7 Shanley, Kelly M    15 LIAC-MR              2:44.28    2:40.52 SRME   
                                1:19.22 ( )   2:40.52 (1:21.30)                    
  8 Lopez, Stephany S   15 ZEUS-CT              2:42.57    2:42.41 SRME   
                                1:18.54 ( )   2:42.41 (1:23.87)                    
  9 Smith, Ashley A     15 LIAC-MR              2:37.60    2:45.15 JO     
                                1:21.05 ( )   2:45.15 (1:24.10)                    
 10 Cho, Rachel S       12 LIAC-MR              2:39.61    2:45.24 JO     
                                1:19.82 ( )   2:45.24 (1:25.42)                    
 11 Podhayny, Ashleigh  13 RY-NJ                2:55.45    2:46.91 JO     
                                1:22.97 ( )   2:46.91 (1:23.94)                    
 12 McGowan, Jill       16 BADGER-MR            2:40.00    2:48.60 JO     
                                1:21.62 ( )   2:48.60 (1:26.98)                    
 13 Moore, Jhanna       16 AGUA SWIM TEAM-MR    2:42.39    2:48.65 JO     
                                1:23.37 ( )   2:48.65 (1:25.28)                    
 14 Sciarrotto, Jaclyn  17 TVSC-MR              2:48.35    2:50.53        
                                1:23.94 ( )   2:50.53 (1:26.59)                    
 15 Altman-Kurosaki, H  15 AGUA SWIM TEAM-MR    2:55.27    3:01.97        
                                1:31.17 ( )   3:01.97 (1:30.80)                    
 16 Cannon, Kellie      11 LBA-MR               3:06.00    3:02.87        
                                1:30.77 ( )   3:02.87 (1:32.10)                    
 17 Jones, Jamilee I    17 SACHEM-MR            3:15.27    3:12.13        
                                1:35.34 ( )   3:12.13 (1:36.79)                    
 18 Nunez, Monica C     12 RY-NJ                3:39.22    3:20.26        
                                1:39.16 ( )   3:20.26 (1:41.10)                    
 -- Citti, Becca A      16 RY-NJ                3:21.91         DQ        
 
Women Senior 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:14.89  JRN
        1:16.79  JRB
        1:18.69  EZ
        1:22.59  ZONE
        1:25.49  SRME
        1:29.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sprow, Alana M      18 TVSC-MR              1:21.01    1:21.32 ZONE   
  2 Gorki, Alexandra G  15 BGNW MARLINS-MR      1:19.77    1:21.56 ZONE   
  3 Festa, Julia D      15 LIAC-MR              1:32.00    1:24.29 SRME   
  4 Yildirim, Nesli     15 AGUA SWIM TEAM-MR    1:25.18    1:24.55 SRME   
  5 Bransfield, Sammy   16 LIAC-MR              1:22.44    1:25.44 SRME   
  6 Goldson, Liz C      18 LIAC-MR              1:22.40    1:26.47 JO     
  7 Skelos, Daphne F    19 LIAC-MR              1:24.43    1:28.05 JO     
  8 Pedrick, Emily M    15 RY-NJ                1:21.81    1:28.11 JO     
  9 Haight, Jacqueline  17 SACHEM-MR            1:27.83    1:28.75 JO     
 10 Mortazavi, Shirin   16 SACHEM-MR            1:29.61    1:29.08 JO     
 11 Klein, Alexandra D  15 RY-NJ                1:24.12    1:29.34 JO     
 12 Kim, Christine      12 RY-NJ                1:38.80    1:30.66        
 13 White, Jacqueline   14 RY-NJ                1:28.79    1:33.55        
 14 Gerrity, Sara Day   16 LBA-MR               1:30.00    1:35.74        
 15 Stenger, Rebecca E  17 LBA-MR               1:35.29    1:36.33        
 16 Woskoff, Rebecca E  16 TVSC-MR              1:38.02    1:39.53        
 17 Adams, Vicki B      16 RY-NJ                1:38.10    1:41.70        
 18 Damiano, Michelle   15 TVSC-MR              1:45.69    1:53.36        
 
Women Senior 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:41.39  JRN
        2:44.99  JRB
        2:48.99  EZ
        2:56.29  ZONE
        3:05.99  SRME
        3:14.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Martinez, Bianca M  17 NYCC-MR              2:51.85    2:50.94 ZONE   
                1:23.94   2:50.94 (1:27.00)                                        
  2 Sprow, Alana M      18 TVSC-MR              2:50.50    2:54.18 ZONE   
                1:24.16   2:54.18 (1:30.02)                                        
  3 Mihalak, Zuzanna    16 NYCC-MR              3:01.03    2:54.39 ZONE   
                1:23.56   2:54.39 (1:30.83)                                        
  4 Magliola, Kristen   16 TVSC-MR              2:55.77    2:59.88 SRME   
                1:25.81   2:59.88 (1:34.07)                                        
  5 Dowd, Caitlin E     17 TVSC-MR              2:56.10    3:01.71 SRME   
                1:26.66   3:01.71 (1:35.05)                                        
  6 Purdy, Dana R       16 TVSC-MR              2:56.84    3:06.02 JO     
                1:30.10   3:06.02 (1:35.92)                                        
  7 Hahn, Abby          15 NYCC-MR              3:03.50    3:06.13 JO     
                1:29.05   3:06.13 (1:37.08)                                        
  8 Pedrick, Emily M    15 RY-NJ                2:56.81    3:07.66 JO     
                1:29.87   3:07.66 (1:37.79)                                        
  9 Taddeo, Marisa S    15 NORTH SHORE-MR       3:02.00    3:07.81 JO     
                1:29.39   3:07.81 (1:38.42)                                        
 10 Purdy, Kristen L    15 TVSC-MR              3:06.87    3:11.34 JO     
                1:33.43   3:11.34 (1:37.91)                                        
 11 White, Jacqueline   14 RY-NJ                3:06.93    3:16.87        
                1:35.39   3:16.87 (1:41.48)                                        
 12 Woskoff, Rebecca E  16 TVSC-MR              3:25.52    3:24.33        
                1:39.78   3:24.33 (1:44.55)                                        
 13 Lopez, Stephany S   15 ZEUS-CT              3:25.97    3:28.76        
                1:40.44   3:28.76 (1:48.32)                                        
 14 Pozmanter, Caitlin  17 TVSC-MR              3:22.94    3:31.01        
                1:41.36   3:31.01 (1:49.65)                                        
 15 Sciarrotto, Jaclyn  17 TVSC-MR              3:32.41    3:35.45        
                1:44.55   3:35.45 (1:50.90)                                        
 
Women Senior 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:04.39  JRN
        1:05.79  JRB
        1:07.69  EZ
        1:09.89  ZONE
        1:13.49  SRME
        1:18.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Holden, Kim B       15 BGNW MARLINS-MR      1:06.57    1:08.02 ZONE   
  2 Kelly, Emily C      15 LIAC-MR              1:09.57    1:09.35 ZONE   
  3 Cooper, Sammie C    15 BGNW MARLINS-MR      1:08.00    1:10.56 SRME   
  4 Skelos, Daphne F    19 LIAC-MR              1:06.81    1:11.16 SRME   
  5 Gorki, Alexandra G  15 BGNW MARLINS-MR      1:21.00    1:11.85 SRME   
  6 Smith, Ashley A     15 LIAC-MR              1:22.00    1:12.85 SRME   
  7 Bransfield, Sammy   16 LIAC-MR              1:12.51    1:14.10 JO     
  8 Goldson, Liz C      18 LIAC-MR              1:14.14    1:14.55 JO     
  9 Gerrity, Sara Day   16 LBA-MR               1:13.69    1:14.59 JO     
 10 Carballeira, Kim A  15 TVSC-MR              1:13.10    1:15.05 JO     
 11 Dudar, Stefanie E   17 RY-NJ                1:13.51    1:18.17 JO     
 12 Yildirim, Nesli     15 AGUA SWIM TEAM-MR    1:18.02    1:18.58 JO     
 13 Stenger, Alexa      15 LBA-MR               1:20.24    1:18.59 JO     
 14 Harvazinski, Alexa  16 TVSC-MR              1:25.68    1:18.83 JO     
 15 Rodriguez, Natalia  12 RY-NJ                1:11.56    1:19.12        
 16 Moore, Jhanna       16 AGUA SWIM TEAM-MR    1:17.04    1:19.16        
 17 Nuszer, Devin K     17 LIAC-MR              1:21.49    1:20.03        
 18 Sciarrotto, Jaclyn  17 TVSC-MR              1:21.75    1:20.84        
 19 Mortazavi, Shirin   16 SACHEM-MR            1:19.49    1:21.56        
 20 Kristic, Marta      16 AGUA SWIM TEAM-MR    1:15.00    1:23.11        
 21 Markus, Christine   17 RY-NJ                1:18.60    1:23.99        
 22 Torre, Brittany M   15 LIAC-MR              1:26.49    1:25.38        
 
Women Senior 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:21.19  JRN
        2:24.19  JRB
        2:27.89  EZ
        2:31.59  ZONE
        2:45.99  SRME
        2:50.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Siano, Alyssa M     17 LIAC-MR              2:28.16    2:30.60 ZONE   
                1:11.68   2:30.60 (1:18.92)                                        
  2 Ackerman, Amanda L  16 LIAC-MR                   NT    2:32.65 SRME   
                1:13.31   2:32.65 (1:19.34)                                        
  3 Smith, Ashley A     15 LIAC-MR              2:40.00    2:33.42 SRME   
                1:12.97   2:33.42 (1:20.45)                                        
  4 Purdy, Kristen L    15 TVSC-MR              2:45.69    2:35.66 SRME   
                1:14.60   2:35.66 (1:21.06)                                        
  5 Ponzo, Victoria A   16 NYCC-MR              2:33.18    2:35.78 SRME   
                1:13.82   2:35.78 (1:21.96)                                        
  6 Carballeira, Kim A  15 TVSC-MR              2:35.42    2:37.30 SRME   
                1:13.59   2:37.30 (1:23.71)                                        
  7 Bransfield, Sammy   16 LIAC-MR              2:37.16    2:38.05 SRME   
                1:16.53   2:38.05 (1:21.52)                                        
  8 Bucaria, Kristen    17 HAA-MR               2:27.86    2:38.77 SRME   
                1:15.11   2:38.77 (1:23.66)                                        
  9 Conard, Kate E      15 TVSC-MR              2:50.32    2:39.09 SRME   
                1:16.26   2:39.09 (1:22.83)                                        
 10 Lanzendoen, Bethan  17 RY-NJ                2:58.74    2:39.81 SRME   
                1:15.82   2:39.81 (1:23.99)                                        
 11 Gerrity, Sara Day   16 LBA-MR               2:38.42    2:40.03 SRME   
                1:15.55   2:40.03 (1:24.48)                                        
 12 Vairo, Corinne D    15 TVSC-MR              2:54.11    2:45.64 SRME   
                1:17.85   2:45.64 (1:27.79)                                        
 13 Nguyen, Stephanie   14 RY-NJ                2:36.78    2:47.84 JO     
                1:19.00   2:47.84 (1:28.84)                                        
 14 Rodriguez, Natalia  12 RY-NJ                2:39.92    2:55.87        
                1:21.95   2:55.87 (1:33.92)                                        
 15 Stenger, Alexa      15 LBA-MR               2:58.59    2:57.78        
                1:22.77   2:57.78 (1:35.01)                                        
 16 Moore, Jhanna       16 AGUA SWIM TEAM-MR    2:55.70    3:03.53        
                  17.25   3:03.53 (2:46.28)                                        
 17 Torre, Melissa R    13 LIAC-MR                   NT    3:03.90        
                1:30.60   3:03.90 (1:33.30)                                        
 18 Kristic, Marta      16 AGUA SWIM TEAM-MR    2:40.00    3:20.67        
                1:28.56   3:20.67 (1:52.11)                                        
 
Women Senior 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:23.69  JRN
        2:27.59  JRB
        2:28.89  EZ
        2:35.89  ZONE
        2:40.99  SRME
        2:49.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Derlath, Erica A    16 LIAC-MR              2:25.55    2:27.94 EZ     
                1:10.22   2:27.94 (1:17.72)                                        
  2 Shiota, Lili M      16 AGUA SWIM TEAM-MR    2:28.57    2:29.13 ZONE   
                1:08.06   2:29.13 (1:21.07)                                        
  3 Bodnar, Katharine   17 AGUA SWIM TEAM-MR    2:31.58    2:31.26 ZONE   
                1:10.25   2:31.26 (1:21.01)                                        
  4 Fasano, Jackie A    18 LIAC-MR              2:35.31    2:36.20 SRME   
                1:14.78   2:36.20 (1:21.42)                                        
  5 Kelly, Emily C      15 LIAC-MR              2:34.14    2:36.67 SRME   
                1:13.83   2:36.67 (1:22.84)                                        
  6 Bucaria, Kristen    17 HAA-MR               2:31.13    2:37.07 SRME   
                1:15.25   2:37.07 (1:21.82)                                        
  7 Winkler, Caitlin M  17 NYCC-MR              2:39.57    2:37.78 SRME   
                1:15.64   2:37.78 (1:22.14)                                        
  8 Daly, Jenna S       16 LIAC-MR              2:37.99    2:37.99 SRME   
                1:16.22   2:37.99 (1:21.77)                                        
  9 Fritsch, Kristina   16 NYCC-MR              2:37.27    2:38.01 SRME   
                1:13.68   2:38.01 (1:24.33)                                        
 10 Magliola, Kristen   16 TVSC-MR              2:36.34    2:38.80 SRME   
                1:16.47   2:38.80 (1:22.33)                                        
 11 Martinez, Bianca M  17 NYCC-MR              2:38.22    2:39.40 SRME   
                1:19.44   2:39.40 (1:19.96)                                        
 12 Holden, Kim B       15 BGNW MARLINS-MR      2:38.67    2:39.92 SRME   
                1:12.15   2:39.92 (1:27.77)                                        
 13 Mihalak, Zuzanna    16 NYCC-MR              2:43.18    2:41.21 JO     
                1:18.83   2:41.21 (1:22.38)                                        
 14 Hahn, Abby          15 NYCC-MR              2:43.47    2:41.92 JO     
                1:19.09   2:41.92 (1:22.83)                                        
 15 Bransfield, Sammy   16 LIAC-MR              2:41.58    2:42.07 JO     
                1:18.43   2:42.07 (1:23.64)                                        
 16 Pavlin, Mekala      15 AGUA SWIM TEAM-MR    2:40.35    2:42.87 JO     
                1:19.14   2:42.87 (1:23.73)                                        
 17 Dowd, Caitlin E     17 TVSC-MR              2:39.01    2:44.29 JO     
                1:20.36   2:44.29 (1:23.93)                                        
 18 Shanley, Kelly M    15 LIAC-MR              2:45.00    2:44.31 JO     
                1:18.03   2:44.31 (1:26.28)                                        
 19 White, Jacqueline   14 RY-NJ                2:39.18    2:44.82 JO     
                1:17.92   2:44.82 (1:26.90)                                        
 20 Lopez, Stephany S   15 ZEUS-CT              2:39.33    2:45.20 JO     
                1:17.07   2:45.20 (1:28.13)                                        
 21 Weston, Betsy F     15 BGNW MARLINS-MR      2:43.68    2:45.71 JO     
                1:16.25   2:45.71 (1:29.46)                                        
 22 Lindahl, Melissa    15 LBA-MR               2:44.54    2:46.53 JO     
                1:16.06   2:46.53 (1:30.47)                                        
 23 Zawatson, Cady      12 LIAC-MR              2:59.57    2:48.01 JO     
                1:19.13   2:48.01 (1:28.88)                                        
 24 Purdy, Dana R       16 TVSC-MR              2:43.01    2:48.10 JO     
                1:20.94   2:48.10 (1:27.16)                                        
 25 Pedrick, Emily M    15 RY-NJ                2:39.44    2:49.06 JO     
                1:22.50   2:49.06 (1:26.56)                                        
 26 Logan, Colleen M    16 LIAC-MR              2:53.53    2:49.31 JO     
                1:21.95   2:49.31 (1:27.36)                                        
 27 Rivera, Ashley M    12 NYCC-MR              2:55.50    2:50.05        
                1:21.47   2:50.05 (1:28.58)                                        
 28 Brennan, Cassidy C  14 TVSC-MR              2:50.39    2:50.27        
                1:20.89   2:50.27 (1:29.38)                                        
 29 Dudar, Stefanie E   17 RY-NJ                2:41.08    2:50.62        
                1:21.62   2:50.62 (1:29.00)                                        
 30 Stenger, Alexa      15 LBA-MR               2:53.87    2:51.92        
                1:20.79   2:51.92 (1:31.13)                                        
 31 McGowan, Bridget    14 BADGER-MR            2:51.46    2:53.79        
                1:21.44   2:53.79 (1:32.35)                                        
 32 Winkler, Erika      12 NYCC-MR                   NT    2:53.90        
 33 Devine, Eilish C    13 RY-NJ                2:48.39    2:54.66        
                1:25.56   2:54.66 (1:29.10)                                        
 34 Markus, Christine   17 RY-NJ                2:49.99    2:55.54        
                1:23.86   2:55.54 (1:31.68)                                        
 35 Plaschka, Jade      16 HAA-MR               2:48.51    2:56.40        
                1:21.76   2:56.40 (1:34.64)                                        
 36 Poulin, Mary        16 TRS-MR               2:54.44    2:59.54        
                1:26.52   2:59.54 (1:33.02)                                        
 37 Winters, Allie      16 LIAC-MR              3:02.57    3:01.19        
                1:25.43   3:01.19 (1:35.76)                                        
 38 Verhoof, Alyssa A   15 RY-NJ                2:59.57    3:05.84        
                1:27.82   3:05.84 (1:38.02)                                        
 39 Torre, Brittany M   15 LIAC-MR              3:04.84    3:06.04        
                1:28.97   3:06.04 (1:37.07)                                        
 
Women Senior 400 LC Meter IM
===============================================================================
        5:03.69  JRN
        5:09.69  JRB
        5:14.89  EZ
        5:30.49  ZONE
        5:44.99  SRME
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Emily C      15 LIAC-MR              5:17.15    5:19.56 ZONE   
                1:12.35   2:34.80 (1:22.45)   4:12.61 (1:37.81)   5:19.56 (1:06.95)
  2 Festa, Julia D      15 LIAC-MR              5:31.45    5:19.64 ZONE   
                1:18.02   2:39.22 (1:21.20)   4:13.03 (1:33.81)   5:19.64 (1:06.61)
  3 Conard, Kate E      15 TVSC-MR              5:38.24    5:25.72 ZONE   
                1:17.60   2:38.78 (1:21.18)   4:15.79 (1:37.01)   5:25.72 (1:09.93)
  4 Zarriello, Megan T  14 LIAC-MR              5:33.38    5:27.86 ZONE   
                1:16.77   2:38.52 (1:21.75)   4:18.55 (1:40.03)   5:27.86 (1:09.31)
  5 Mullaney, Megan G   14 TVSC-MR              5:35.26    5:30.65 SRME   
                1:15.69   2:44.40 (1:28.71)   4:16.45 (1:32.05)   5:30.65 (1:14.20)
  6 Nguyen, Stephanie   14 RY-NJ                5:32.48    5:36.12 SRME   
                1:16.08   2:43.69 (1:27.61)   4:21.98 (1:38.29)   5:36.12 (1:14.14)
  7 Bransfield, Sammy   16 LIAC-MR              5:38.20    5:37.09 SRME   
                1:15.73   2:44.58 (1:28.85)   4:19.11 (1:34.53)   5:37.09 (1:17.98)
  8 Raccioppi, Paige    13 TRS-MR               5:34.48    5:39.87 SRME   
                1:18.27   2:44.87 (1:26.60)   4:23.49 (1:38.62)   5:39.87 (1:16.38)
  9 Johns, Maggie S     14 LIAC-MR              5:45.00    5:42.04 SRME   
 10 Ouzounian, Lauren   14 TVSC-MR              5:42.29    5:42.51 SRME   
                1:16.31   2:43.62 (1:27.31)   4:26.14 (1:42.52)   5:42.51 (1:16.37)
 11 Polhill, Ali C      14 BGNW MARLINS-MR      5:45.00    5:44.55 SRME   
                1:17.45   2:48.57 (1:31.12)   4:28.01 (1:39.44)   5:44.55 (1:16.54)
 12 Torre, Melissa R    13 LIAC-MR              6:00.59    5:45.02        
                1:19.27   2:46.87 (1:27.60)   4:28.11 (1:41.24)   5:45.02 (1:16.91)
 13 Hirsch, Jenna       13 TRS-MR               5:44.05    5:46.03        
                1:16.15   2:45.25 (1:29.10)   4:28.89 (1:43.64)   5:46.03 (1:17.14)
 14 Klein, Alexandra D  15 RY-NJ                5:28.72    5:47.97        
                1:16.87   2:49.43 (1:32.56)   4:28.54 (1:39.11)   5:47.97 (1:19.43)
 15 White, Jacqueline   14 RY-NJ                5:33.26    5:48.39        
                1:14.89   2:44.69 (1:29.80)   4:25.81 (1:41.12)   5:48.39 (1:22.58)
 16 Vairo, Corinne D    15 TVSC-MR              5:35.69    5:49.37        
 17 Cho, Rachel S       12 LIAC-MR              5:53.99    5:50.49        
                1:22.86   2:52.23 (1:29.37)   4:38.92 (1:46.69)   5:50.49 (1:11.57)
 18 Logan, Colleen M    16 LIAC-MR              5:45.00    5:55.10        
                1:22.84   2:54.51 (1:31.67)   4:39.38 (1:44.87)   5:55.10 (1:15.72)
 19 Cooper, Sammie C    15 BGNW MARLINS-MR      6:00.00    5:55.36        
                1:16.97   2:49.27 (1:32.30)   4:34.93 (1:45.66)   5:55.36 (1:20.43)
 20 Lampe, Shannon E    14 TVSC-MR              6:05.25    5:58.23        
                1:22.07   2:56.13 (1:34.06)   4:38.05 (1:41.92)   5:58.23 (1:20.18)
 21 Tan, Emily A        13 LIAC-MR              6:16.82    5:58.24        
                1:29.20   2:59.08 (1:29.88)   4:38.28 (1:39.20)   5:58.24 (1:19.96)
 22 Pedrick, Emily M    15 RY-NJ                5:36.48    6:02.69        
                1:24.86   3:02.31 (1:37.45)   4:42.89 (1:40.58)   6:02.69 (1:19.80)
 23 Holmes, Lindsie     14 TRS-MR               5:52.92    6:08.71        
                1:27.81   2:57.78 (1:29.97)   4:47.47 (1:49.69)   6:08.71 (1:21.24)
 24 Cortright, Rachel   13 RY-NJ                6:04.27    6:12.03        
                1:24.48   3:01.36 (1:36.88)   4:52.07 (1:50.71)   6:12.03 (1:19.96)
 25 Rodriguez, Natalia  12 RY-NJ                5:41.59    6:12.70        
                1:23.49   3:01.23 (1:37.74)   4:52.95 (1:51.72)   6:12.70 (1:19.75)
 26 Kim, Christine      12 RY-NJ                6:37.96    6:13.01        
                                1:27.08 ( )                             3:06.31 ( )
                                4:54.32 ( )   6:13.01 (1:18.69)                    
 27 Devine, Eilish C    13 RY-NJ                6:33.45    6:30.09        
                                1:31.53 ( )                             3:13.16 ( )
                                5:06.47 ( )   6:30.09 (1:23.62)                    
 -- Schuermann, Kerry   14 LBA-MR               5:49.59         DQ        
                1:16.94   2:48.63 (1:31.69)   4:33.49 (1:44.86)        DQ (1:19.99)
 -- Citti, Becca A      16 RY-NJ                6:53.58         DQ        
                                1:44.85 ( )                             3:38.16 ( )
                                5:22.84 ( )        DQ (1:37.24)                    
 
Men 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Molnar, Matthew P    8 CDOG-CT                38.08      38.88        
  2 Balderrama, Guido    8 BADGER-MR              43.95      39.75        
  3 Simone, James S      7 BADGER-MR              40.26      41.01        
  4 McLaughlin, Mark W   8 BGNW MARLINS-MR        42.15      41.24        
  5 Weston, Scott A      8 BGNW MARLINS-MR        43.43      43.38        
  6 Ismailov, Max        8 SACHEM-MR              48.49      46.40        
  7 Lowell, Hugo         8 AGUA SWIM TEAM-MR      48.13      48.83        
  8 Mahabadi, Arya       8 TMSUFFOLK-MR           51.64      50.31        
  9 Cannon, Matthew      7 LBA-MR                 51.81      50.44        
 10 Marsiello, Patrick   8 TMSUFFOLK-MR           51.09      51.10        
 11 Sims, Mikko          8 TMSUFFOLK-MR           50.44      53.50        
 12 Manfre, Matthew      8 LIAC-MR                55.00      55.30        
 13 Gregorace, Michael   6 LIAC-MR                56.94      56.60        
 14 Harrington, Dylan    6 LBA-MR                 53.63      58.77        
 15 Germano, George R    6 LIAC-MR              1:13.56    1:06.11        
 
Men 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Balderrama, Guido    8 BADGER-MR            1:28.55    1:27.47        
  2 Simone, James S      7 BADGER-MR            1:32.00    1:28.56        
  3 McLaughlin, Mark W   8 BGNW MARLINS-MR      1:30.93    1:29.28        
  4 Aly, Ali M           8 UNLIA-MR             1:31.94    1:33.73        
  5 Weston, Scott A      8 BGNW MARLINS-MR      1:38.08    1:33.98        
  6 Bidwell, Alec J      8 BADGER-MR            1:54.95    1:34.72        
  7 Hawkins, Michael J   6 HAA-MR               1:59.44    1:46.49        
  8 Lowell, Hugo         8 AGUA SWIM TEAM-MR    1:53.46    1:49.15        
  9 Mahabadi, Arya       8 TMSUFFOLK-MR         2:05.55    1:52.01        
 10 Marsiello, Patrick   8 TMSUFFOLK-MR         1:56.91    1:52.25        
 11 Sims, Mikko          8 TMSUFFOLK-MR         1:55.29    1:52.85        
 12 Manfre, Matthew      8 LIAC-MR              1:59.78    1:58.98        
 13 Rohan, Jack A        8 NORTH SHORE-MR       2:05.00    2:01.10        
 14 Bulik, Michael       8 LBA-MR               2:30.00    2:02.37        
 15 Fitzgerald, Aidan    7 HAA-MR               2:14.29    2:02.50        
 16 Gregorace, Michael   6 LIAC-MR              2:15.00    2:03.09        
 17 Germano, George R    6 LIAC-MR              2:30.00    2:25.78        
 
Men 8 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Molnar, Matthew P    8 CDOG-CT              3:45.51    3:05.22        
                                1:30.15 ( )   3:05.22 (1:35.07)                    
  2 Balderrama, Guido    8 BADGER-MR            3:10.55    3:16.95        
                                1:38.25 ( )   3:16.95 (1:38.70)                    
  3 Aly, Ali M           8 UNLIA-MR             3:45.00    3:27.30        
                                1:37.60 ( )   3:27.30 (1:49.70)                    
 
Men 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McLaughlin, Mark W   8 BGNW MARLINS-MR        46.06      44.97        
  2 Simone, James S      7 BADGER-MR              47.70      46.82        
  3 Molnar, Matthew P    8 CDOG-CT                46.37      49.55        
  4 Balderrama, Guido    8 BADGER-MR              53.08      52.74        
  5 Bidwell, Alec J      8 BADGER-MR            1:00.58      53.99        
  6 Ang, Jei-Ming        8 BGNW MARLINS-MR        56.41      54.13        
  7 Mahabadi, Arya       8 TMSUFFOLK-MR         1:04.44      57.25        
  8 Hall, Spencer H      6 LIAC-MR                58.27      57.90        
  9 Hodosky, Eric J      8 HAA-MR                 57.30      57.94        
 10 Hawkins, Michael J   6 HAA-MR                 58.89      58.52        
 11 Lowell, Hugo         8 AGUA SWIM TEAM-MR      56.78      58.75        
 12 Rohan, Jack A        8 NORTH SHORE-MR       1:01.85      59.08        
 13 Marsiello, Patrick   8 TMSUFFOLK-MR           58.36      59.32        
 14 Gregorace, Michael   6 LIAC-MR              1:05.02    1:00.01        
 15 Hawkins, Raymond P   7 HAA-MR               1:00.32    1:01.47        
 16 Bulik, Michael       8 LBA-MR               1:09.03    1:03.23        
 17 Manfre, Matthew      8 LIAC-MR              1:02.01    1:08.58        
 18 Fitzgerald, Aidan    7 HAA-MR               1:06.35    1:18.03        
 19 Germano, George R    6 LIAC-MR              1:27.56    1:25.69        
 
Men 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lowell, Hugo         8 AGUA SWIM TEAM-MR      54.78      54.65        
  2 Aly, Ali M           8 UNLIA-MR               54.94      55.23        
  3 Weston, Scott A      8 BGNW MARLINS-MR        54.25      55.32        
  4 Simone, James S      7 BADGER-MR                 NT      56.36        
  5 Molnar, Matthew P    8 CDOG-CT                59.41      56.85        
  6 Bidwell, Alec J      8 BADGER-MR            1:07.05    1:01.02        
  7 Hall, Spencer H      6 LIAC-MR              1:05.00    1:02.16        
  8 Ang, Jei-Ming        8 BGNW MARLINS-MR      1:20.00    1:03.68        
  9 Hawkins, Raymond P   7 HAA-MR               1:00.25    1:04.18        
 10 Manfre, Matthew      8 LIAC-MR              1:05.00    1:04.19        
 11 Marsiello, Patrick   8 TMSUFFOLK-MR         1:07.97    1:08.81        
 12 Mahabadi, Arya       8 TMSUFFOLK-MR         1:17.99    1:09.44        
 13 Hawkins, Michael J   6 HAA-MR               1:00.25    1:10.07        
 14 Gregorace, Michael   6 LIAC-MR              1:15.00    1:11.51        
 15 Fitzgerald, Aidan    7 HAA-MR               1:07.25    1:15.61        
 16 Hodosky, Eric J      8 HAA-MR               1:24.20    1:19.08        
 -- Bulik, Michael       8 LBA-MR               1:25.00         DQ        
 -- Germano, George R    6 LIAC-MR              1:15.00         DQ        
 
Men 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Molnar, Matthew P    8 CDOG-CT                56.38      45.62        
  2 McLaughlin, Mark W   8 BGNW MARLINS-MR        47.54      49.58        
  3 Hall, Spencer H      6 LIAC-MR                57.96      51.73        
  4 Balderrama, Guido    8 BADGER-MR              58.05      53.18        
  5 Aly, Ali M           8 UNLIA-MR               48.89      53.67        
  6 Ang, Jei-Ming        8 BGNW MARLINS-MR        58.44      58.32        
  7 Weston, Scott A      8 BGNW MARLINS-MR        57.77    1:01.40        
  8 Hodosky, Eric J      8 HAA-MR                 50.19    1:09.70        
 
Men 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 MU, Nicholas H      10 LIAC-MR                34.54      33.35        
  2 DiGiacomo, Daniel   10 BGNW MARLINS-MR        34.21      33.54        
  3 Stenger, Adam       10 LBA-MR                 36.63      33.97        
  4 Attile, Trevor      10 SCD-MR-MR              35.00      34.90        
  5 Benjamin, Ernst C   10 AGUA SWIM TEAM-MR      36.83      36.86        
  6 Mo, Joseph J         9 BADGER-MR              37.98      37.15        
  7 Varshisky, Samuel   10 BADGER-MR              38.17      37.37        
  8 Carter, Shane       10 TRS-MR                 39.57      37.56        
  9 VanManen, Dylan      9 LIAC-MR                44.66      37.73        
 10 Nunez, John         10 AGUA SWIM TEAM-MR      39.89      38.18        
 11 Katz, Andrew        10 TMSUFFOLK-MR           37.76      38.39        
 12 Bravo, David         9 BADGER-MR              37.61      38.53        
 13 D'Amore, Edward A   10 BGNW MARLINS-MR        39.13      38.84        
 14 Devito, TJ           9 TRS-MR                 39.33      38.90        
 15 Robertson, Patrick  10 TVSC-MR                46.30      39.03        
 16 Raccioppi, Jake     10 TRS-MR                 39.37      39.69        
 17 Purvis, Robby J     10 BGNW MARLINS-MR        46.08      39.91        
 18 Sigaty, Thomas R     9 NORTH SHORE-MR         38.61      39.97        
 19 Burke, Ryan M        9 TVSC-MR                47.04      40.85        
 20 McNeary, Jeffrey L   9 LIAC-MR                46.00      40.86        
 21 Rotolo, John M      10 LIAC-MR                50.00      41.13        
 22 Michel, Jeffery R    9 NORTH SHORE-MR         43.31      41.15        
 23 Gavigan, Zach Z     10 TVSC-MR                45.70      41.58        
 24 Gavin, Will         10 TMSUFFOLK-MR           47.19      41.59        
 25 Mattera, Michael P  10 TMSUFFOLK-MR           45.97      41.78        
 26 Torrico, Shane A     9 TVSC-MR                46.88      42.05        
 27 Zhu, Caleb          10 TMSUFFOLK-MR           46.98      44.55        
 27 Infranco, Daniel S   9 TVSC-MR                48.78      44.55        
 29 Indimine, Matthew   10 NORTH SHORE-MR         47.79      44.61        
 30 Peskett, Brandon W  10 TMSUFFOLK-MR           46.43      44.63        
 31 Hinds, Jabari A      9 TMSUFFOLK-MR           49.11      45.09        
 32 Michel, Bradley J   10 NORTH SHORE-MR         46.30      45.46        
 33 Zitelny, Tamir       9 TMSUFFOLK-MR           45.56      46.89        
 34 Kontos, Thomas      10 TMSUFFOLK-MR           50.85      47.62        
 35 Cyrus, Pasha         9 TMSUFFOLK-MR           47.14      48.04        
 36 Baraban, Brandon     9 TMSUFFOLK-MR           51.15      48.63        
 37 Kaplan, David        9 TMSUFFOLK-MR           54.66      52.33        
 38 Lee, Richie          9 TMSUFFOLK-MR           57.90      52.54        
 
Men 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Koo, Brandon H      10 LIAC-MR              1:11.51    1:11.05        
  2 Stenger, Adam       10 LBA-MR               1:13.93    1:14.16        
  3 Bidwell, Ian W       9 BADGER-MR            1:13.27    1:14.91        
  4 DiGiacomo, Daniel   10 BGNW MARLINS-MR      1:15.32    1:15.11        
  5 Kessler, Michael N  10 BADGER-MR            1:19.45    1:17.19        
  6 Nunez, John         10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:23.68    1:18.90        
  7 Hall, Justin L       9 LIAC-MR              1:22.50    1:20.35        
  8 Benjamin, Ernst C   10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:20.48    1:20.45        
  9 Raiola, Andy M      10 HS-MR                1:23.42    1:20.74        
 10 Cosentino, Dante J  10 RY-NJ                1:35.12    1:20.82        
 11 Wendland, Brian C   10 HAA-MR                 40.44    1:21.47        
 12 Schwartz, Nes S     10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:42.28    1:21.91        
 13 VanManen, Dylan      9 LIAC-MR              1:24.24    1:22.78        
 14 Carter, Shane       10 TRS-MR               1:26.19    1:23.11        
 15 Hall, Delaney W     10 LIAC-MR              1:25.30    1:23.14        
 16 Varshisky, Samuel   10 BADGER-MR            1:22.81    1:23.31        
 17 Sigaty, Thomas R     9 NORTH SHORE-MR       1:28.11    1:24.25        
 18 Mo, Joseph J         9 BADGER-MR            1:21.64    1:25.07        
 19 Cowden, Luke S       9 HAA-MR               1:20.15    1:25.15        
 20 Raccioppi, Jake     10 TRS-MR               1:25.86    1:27.74        
 21 Purvis, Robby J     10 BGNW MARLINS-MR      1:28.99    1:27.99        
 22 Katz, Andrew        10 TMSUFFOLK-MR         1:27.81    1:29.69        
 23 McNeary, Jeffrey L   9 LIAC-MR              1:33.90    1:31.08        
 24 Mattera, Michael P  10 TMSUFFOLK-MR         1:39.12    1:32.61        
 25 Michel, Jeffery R    9 NORTH SHORE-MR       1:41.51    1:37.14        
 26 Torrico, Shane A     9 TVSC-MR              1:45.66    1:37.22        
 27 Gavin, Will         10 TMSUFFOLK-MR         1:39.39    1:37.80        
 28 Indimine, Matthew   10 NORTH SHORE-MR       1:44.82    1:37.96        
 29 Peskett, Brandon W  10 TMSUFFOLK-MR         1:35.88    1:38.21        
 30 Coleman, Frank       9 HAA-MR               1:25.25    1:40.78        
 31 Michel, Bradley J   10 NORTH SHORE-MR       1:45.00    1:42.06        
 32 Brown, Connor F     10 LIAC-MR              1:50.00    1:42.57        
 33 Hinds, Jabari A      9 TMSUFFOLK-MR         1:49.11    1:43.67        
 34 Kontos, Thomas      10 TMSUFFOLK-MR         1:54.50    1:44.15        
 35 Brown, Ryan A        9 LIAC-MR              2:05.00    1:45.05        
 36 Zitelny, Tamir       9 TMSUFFOLK-MR         1:41.57    1:45.13        
 37 Cyrus, Pasha         9 TMSUFFOLK-MR         1:46.84    1:45.19        
 38 Zhu, Caleb          10 TMSUFFOLK-MR         1:45.23    1:46.97        
 39 Massand, Dilin S     9 AGUA SWIM TEAM-MR    2:10.99    1:47.66        
 40 Baraban, Brandon     9 TMSUFFOLK-MR         1:51.37    1:53.79        
 41 Kaplan, David        9 TMSUFFOLK-MR         2:05.17    1:56.69        
 42 Lee, Richie          9 TMSUFFOLK-MR         2:06.37    2:06.25        
 
Men 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bidwell, Ian W       9 BADGER-MR            2:40.55    2:36.18        
                                1:18.01 ( )   2:36.18 (1:18.17)                    
  2 DiGiacomo, Daniel   10 BGNW MARLINS-MR      2:39.57    2:36.55        
                                1:16.95 ( )   2:36.55 (1:19.60)                    
  3 Stenger, Adam       10 LBA-MR               2:54.36    2:41.52        
                                1:17.97 ( )   2:41.52 (1:23.55)                    
  4 Kessler, Michael N  10 BADGER-MR            2:47.66    2:45.75        
                                1:21.95 ( )   2:45.75 (1:23.80)                    
  5 Hall, Tyler J       10 LIAC-MR              2:44.35    2:46.63        
                                1:22.47 ( )   2:46.63 (1:24.16)                    
  6 Attile, Trevor      10 SCD-MR-MR            2:48.32    2:51.26        
                                1:23.47 ( )   2:51.26 (1:27.79)                    
  7 Benjamin, Ernst C   10 AGUA SWIM TEAM-MR    2:54.02    2:51.62        
                                1:24.30 ( )   2:51.62 (1:27.32)                    
  8 Hall, Justin L       9 LIAC-MR              2:56.81    2:57.58        
                                1:26.87 ( )   2:57.58 (1:30.71)                    
  9 Cosentino, Dante J  10 RY-NJ                2:50.00    2:59.18        
                                1:24.74 ( )   2:59.18 (1:34.44)                    
 10 Bravo, David         9 BADGER-MR            3:15.22    3:00.01        
                                1:28.79 ( )   3:00.01 (1:31.22)                    
 11 Nunez, John         10 AGUA SWIM TEAM-MR    3:02.34    3:01.25        
                                1:27.61 ( )   3:01.25 (1:33.64)                    
 12 Carter, Shane       10 TRS-MR               3:10.45    3:01.66        
                                1:27.05 ( )   3:01.66 (1:34.61)                    
 13 Raccioppi, Jake     10 TRS-MR               3:02.35    3:07.58        
                                1:34.74 ( )   3:07.58 (1:32.84)                    
 14 Sigaty, Thomas R     9 NORTH SHORE-MR       2:40.00    3:11.92        
                                1:32.05 ( )   3:11.92 (1:39.87)                    
 15 Potenza, Bobby M    10 BGNW MARLINS-MR      3:11.86    3:16.11        
                                1:33.47 ( )   3:16.11 (1:42.64)                    
 16 Gavigan, Zach Z     10 TVSC-MR              3:26.55    3:33.48        
                                1:44.13 ( )   3:33.48 (1:49.35)                    
 
Men 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Plaschka, Justin    10 HAA-MR                 37.32      38.51        
  2 Stenger, Adam       10 LBA-MR                 41.64      38.62        
  3 Koo, Brandon H      10 LIAC-MR                39.43      39.16        
  4 MU, Nicholas H      10 LIAC-MR                40.95      39.38        
  5 Cosentino, Dante J  10 RY-NJ                  43.02      41.22        
  6 Bidwell, Ian W       9 BADGER-MR              46.59      41.86        
  7 DiGiacomo, Daniel   10 BGNW MARLINS-MR        46.00      42.16        
  8 Varshisky, Samuel   10 BADGER-MR              42.60      42.31        
  9 Kessler, Michael N  10 BADGER-MR              46.60      42.36        
 10 Mattera, Michael P  10 TMSUFFOLK-MR           46.32      42.98        
 11 Wendland, Brian C   10 HAA-MR                 42.87      43.65        
 12 Raiola, Andy M      10 HS-MR                  42.84      43.91        
 13 McNeary, Jeffrey L   9 LIAC-MR                45.11      44.22        
 14 Hall, Tyler J       10 LIAC-MR                45.57      44.33        
 15 Mo, Joseph J         9 BADGER-MR              43.25      44.72        
 16 Peskett, Brandon W  10 TMSUFFOLK-MR           46.69      46.94        
 17 Purvis, Robby J     10 BGNW MARLINS-MR        46.54      47.15        
 18 Carter, Shane       10 TRS-MR                 49.41      48.09        
 19 Sigaty, Thomas R     9 NORTH SHORE-MR         44.09      48.25        
 20 Nunez, John         10 AGUA SWIM TEAM-MR      46.57      48.66        
 21 Michel, Jeffery R    9 NORTH SHORE-MR         48.56      49.08        
 22 Cowden, Luke S       9 HAA-MR                 47.39      49.09        
 23 Katz, Andrew        10 TMSUFFOLK-MR           47.19      49.41        
 24 Mejia, David        10 LBA-MR                 57.87      50.20        
 25 Raccioppi, Jake     10 TRS-MR                 47.97      50.23        
 26 VanManen, Dylan      9 LIAC-MR                46.57      50.28        
 27 Langaman, Michael    9 HS-MR                  48.31      50.90        
 28 Rotolo, John M      10 LIAC-MR                55.00      51.78        
 29 Torrico, Shane A     9 TVSC-MR                56.99      52.09        
 30 Xue, Vincent H       9 HS-MR                  51.69      52.53        
 31 Coleman, Frank       9 HAA-MR                 50.24      53.13        
 32 Cyrus, Pasha         9 TMSUFFOLK-MR           53.80      53.65        
 33 Hinds, Jabari A      9 TMSUFFOLK-MR           57.52      54.90        
 34 Kontos, Thomas      10 TMSUFFOLK-MR         1:00.42      55.35        
 35 Gavin, Will         10 TMSUFFOLK-MR           50.30      55.55        
 36 Kaplan, David        9 TMSUFFOLK-MR           59.82      58.03        
 37 Lee, Richie          9 TMSUFFOLK-MR           56.50      59.26        
 38 Zhu, Caleb          10 TMSUFFOLK-MR           56.15    1:01.10        
 39 Brown, Ryan A        9 LIAC-MR              1:00.00    1:01.74        
 40 Baraban, Brandon     9 TMSUFFOLK-MR           56.07    1:02.50        
 41 Michel, Bradley J   10 NORTH SHORE-MR         50.18    1:05.99        
 
Men 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 MU, Nicholas H      10 LIAC-MR                43.12      44.34        
  2 Plaschka, Justin    10 HAA-MR                 45.31      45.24        
  3 Hall, Tyler J       10 LIAC-MR                47.00      49.06        
  4 Kessler, Michael N  10 BADGER-MR              50.89      49.35        
  5 DiGiacomo, Daniel   10 BGNW MARLINS-MR        57.48      49.38        
  6 Cowden, Luke S       9 HAA-MR                 48.78      50.91        
  7 Wedrzycki, Edward   10 LBA-MR                 55.00      51.10        
  8 Hall, Delaney W     10 LIAC-MR                49.29      51.25        
  9 Schwartz, Nes S     10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:03.33      51.69        
 10 Hall, Justin L       9 LIAC-MR                51.26      51.70        
 11 Varshisky, Samuel   10 BADGER-MR              52.89      51.72        
 12 McNeary, Jeffrey L   9 LIAC-MR                55.00      52.42        
 13 Mejia, David        10 LBA-MR               1:01.92      52.47        
 14 Benjamin, Ernst C   10 AGUA SWIM TEAM-MR      53.18      52.59        
 15 Nunez, John         10 AGUA SWIM TEAM-MR      57.67      53.41        
 16 Michel, Jeffery R    9 NORTH SHORE-MR         51.72      53.64        
 17 Purvis, Robby J     10 BGNW MARLINS-MR      1:05.76      54.30        
 18 Sigaty, Thomas R     9 NORTH SHORE-MR         52.81      54.71        
 19 Mattera, Michael P  10 TMSUFFOLK-MR           56.19      55.42        
 20 Katz, Andrew        10 TMSUFFOLK-MR           56.91      56.09        
 21 Indimine, Matthew   10 NORTH SHORE-MR         55.16      56.66        
 22 Peskett, Brandon W  10 TMSUFFOLK-MR           58.35      56.79        
 23 Langaman, Michael    9 HS-MR                  56.28      56.83        
 24 Rotolo, John M      10 LIAC-MR              1:05.00      57.37        
 25 Brown, Connor F     10 LIAC-MR              1:00.00      58.28        
 26 Hinds, Jabari A      9 TMSUFFOLK-MR         1:01.98      58.51        
 27 Massand, Dilin S     9 AGUA SWIM TEAM-MR    1:10.92      59.88        
 28 Cyrus, Pasha         9 TMSUFFOLK-MR           59.95    1:01.50        
 29 Kontos, Thomas      10 TMSUFFOLK-MR         1:04.32    1:01.62        
 30 Zitelny, Tamir       9 TMSUFFOLK-MR         1:00.87    1:01.85        
 31 Xue, Vincent H       9 HS-MR                1:00.46    1:02.89        
 32 Gavin, Will         10 TMSUFFOLK-MR         1:07.19    1:04.16        
 33 Zhu, Caleb          10 TMSUFFOLK-MR         1:07.08    1:06.19        
 34 Baraban, Brandon     9 TMSUFFOLK-MR         1:05.05    1:09.61        
 35 Kaplan, David        9 TMSUFFOLK-MR         1:14.23    1:13.33        
 36 Lee, Richie          9 TMSUFFOLK-MR         1:23.20    1:21.28        
 -- Brown, Ryan A        9 LIAC-MR              1:05.00         DQ        
 
Men 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Plaschka, Justin    10 HAA-MR                 33.24      35.18        
  2 Stenger, Adam       10 LBA-MR                 36.38      35.42        
  3 MU, Nicholas H      10 LIAC-MR                41.09      38.14        
  4 Raiola, Andy M      10 HS-MR                  38.91      39.20        
  5 Bidwell, Ian W       9 BADGER-MR              37.96      40.21        
  6 Koo, Brandon H      10 LIAC-MR                44.87      41.09        
  7 Hall, Tyler J       10 LIAC-MR                45.18      41.80        
  8 Schwartz, Nes S     10 AGUA SWIM TEAM-MR      47.81      42.12        
  9 Benjamin, Ernst C   10 AGUA SWIM TEAM-MR      42.22      42.68        
 10 Cosentino, Dante J  10 RY-NJ                  41.76      42.82        
 11 Raccioppi, Jake     10 TRS-MR                 41.03      43.28        
 12 Mo, Joseph J         9 BADGER-MR              42.18      43.34        
 13 Hall, Delaney W     10 LIAC-MR                48.00      43.71        
 14 Wendland, Brian C   10 HAA-MR                 40.06      44.37        
 15 VanManen, Dylan      9 LIAC-MR                42.92      45.19        
 16 Hall, Justin L       9 LIAC-MR                43.00      45.81        
 17 Langaman, Michael    9 HS-MR                  43.56      47.01        
 18 Xue, Vincent H       9 HS-MR                  51.56      51.01        
 19 Wedrzycki, Edward   10 LBA-MR                 59.00      51.80        
 20 Mejia, David        10 LBA-MR               1:02.58      52.68        
 21 Carter, Shane       10 TRS-MR                 42.00      53.53        
 22 Indimine, Matthew   10 NORTH SHORE-MR         57.65      54.54        
 23 Massand, Dilin S     9 AGUA SWIM TEAM-MR    1:15.61      55.38        
 24 Coleman, Frank       9 HAA-MR                 52.94      55.50        
 25 Zitelny, Tamir       9 TMSUFFOLK-MR         1:02.90      56.78        
 26 Brown, Connor F     10 LIAC-MR                55.00      58.38        
 -- Rotolo, John M      10 LIAC-MR                55.00         DQ        
 
Men 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:27.19  ZONE
        1:42.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 MU, Nicholas H      10 LIAC-MR              1:22.15    1:21.88 ZONE   
  2 Koo, Brandon H      10 LIAC-MR              1:28.90    1:23.74 ZONE   
  3 Attile, Trevor      10 SCD-MR-MR            1:26.78    1:28.12 JO     
  4 Bidwell, Ian W       9 BADGER-MR            1:28.44    1:28.52 JO     
  5 Varshisky, Samuel   10 BADGER-MR            1:33.45    1:32.52 JO     
  6 Bravo, David         9 BADGER-MR            1:39.55    1:35.16 JO     
  7 McLaughlin, Mark W   8 BGNW MARLINS-MR      1:39.88    1:36.49 JO     
  8 Mo, Joseph J         9 BADGER-MR            1:36.11    1:36.56 JO     
  9 Robertson, Patrick  10 TVSC-MR              2:05.83    1:37.13 JO     
 10 VanManen, Dylan      9 LIAC-MR              1:41.18    1:37.39 JO     
 11 Devito, TJ           9 TRS-MR               1:41.22    1:39.23 JO     
 12 Mattera, Michael P  10 TMSUFFOLK-MR         1:41.05    1:39.90 JO     
 13 Hall, Justin L       9 LIAC-MR              1:41.90    1:41.21 JO     
 14 Simone, James S      7 BADGER-MR            2:02.85    1:41.28 JO     
 15 D'Amore, Edward A   10 BGNW MARLINS-MR      1:43.50    1:41.45 JO     
 16 Gavigan, Zach Z     10 TVSC-MR              1:56.87    1:41.73 JO     
 17 Nunez, John         10 AGUA SWIM TEAM-MR    1:38.95    1:41.81 JO     
 18 Molnar, Matthew P    8 CDOG-CT              2:31.09    1:42.73 JO     
 19 Purvis, Robby J     10 BGNW MARLINS-MR      1:40.45    1:43.00        
 20 Peskett, Brandon W  10 TMSUFFOLK-MR         1:44.58    1:43.25        
 21 Michel, Jeffery R    9 NORTH SHORE-MR       1:55.00    1:44.30        
 22 Carter, Shane       10 TRS-MR               1:47.87    1:44.61        
 23 Balderrama, Guido    8 BADGER-MR            2:05.55    1:45.26        
 24 Bidwell, Alec J      8 BADGER-MR            2:19.69    1:45.56        
 25 Kadirov, Anwar      10 LIAC-MR              1:49.00    1:49.38        
 26 Katz, Andrew        10 TMSUFFOLK-MR         1:43.61    1:50.08        
 27 Ismailov, Max        8 SACHEM-MR            1:56.83    1:50.61        
 28 Rotolo, John M      10 LIAC-MR              1:55.00    1:51.28        
 29 Torrico, Shane A     9 TVSC-MR              2:15.33    1:52.85        
 30 Weston, Scott A      8 BGNW MARLINS-MR      2:28.00    1:54.53        
 31 Hinds, Jabari A      9 TMSUFFOLK-MR         2:01.55    1:54.75        
 32 Infranco, Daniel S   9 TVSC-MR              2:15.30    1:55.30        
 33 Mahabadi, Arya       8 TMSUFFOLK-MR         2:15.52    1:56.51        
 34 Cyrus, Pasha         9 TMSUFFOLK-MR         1:52.98    1:56.94        
 35 Gavin, Will         10 TMSUFFOLK-MR         1:52.02    1:57.15        
 36 Indimine, Matthew   10 NORTH SHORE-MR       1:58.49    1:57.27        
 37 Zitelny, Tamir       9 TMSUFFOLK-MR         1:51.71    1:59.47        
 38 Michel, Bradley J   10 NORTH SHORE-MR       2:04.40    2:01.03        
 39 Lowell, Hugo         8 AGUA SWIM TEAM-MR    1:59.87    2:01.09        
 40 Kontos, Thomas      10 TMSUFFOLK-MR         2:05.59    2:01.92        
 41 Lee, Richie          9 TMSUFFOLK-MR         2:03.28    2:03.55        
 42 Marsiello, Patrick   8 TMSUFFOLK-MR         2:00.15    2:05.24        
 43 Baraban, Brandon     9 TMSUFFOLK-MR         2:00.24    2:07.06        
 44 Sims, Mikko          8 TMSUFFOLK-MR         2:02.95    2:09.28        
 45 Zhu, Caleb          10 TMSUFFOLK-MR         2:00.77    2:09.94        
 46 Kaplan, David        9 TMSUFFOLK-MR         2:14.40    2:16.33        
 47 Ghaffar, Nasser A    9 LIAC-MR              2:15.00    2:21.18        
 -- Manfre, Matthew      8 LIAC-MR              2:10.00         DQ        
 -- Burke, Ryan M        9 TVSC-MR              1:56.32         DQ        
 
Men 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.79  ZONE
        1:56.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Koo, Brandon H      10 LIAC-MR              1:47.96    1:36.12 ZONE   
  2 Hall, Tyler J       10 LIAC-MR              1:48.00    1:42.17 JO     
  3 Kessler, Michael N  10 BADGER-MR            1:48.84    1:45.80 JO     
  4 McLaughlin, Mark W   8 BGNW MARLINS-MR      1:52.17    1:49.44 JO     
  5 Cosentino, Dante J  10 RY-NJ                1:44.18    1:50.08 JO     
  6 Lowell, Hugo         8 AGUA SWIM TEAM-MR    1:58.97    1:52.71 JO     
  7 Potenza, Bobby M    10 BGNW MARLINS-MR      2:04.00    1:53.09 JO     
  8 D'Amore, Edward A   10 BGNW MARLINS-MR      2:06.00    1:54.07 JO     
  9 Devito, TJ           9 TRS-MR               1:53.75    1:55.14 JO     
 10 McNeary, Jeffrey L   9 LIAC-MR              1:58.41    1:55.21 JO     
 11 Weston, Scott A      8 BGNW MARLINS-MR      2:10.00    1:58.59        
 12 Purvis, Robby J     10 BGNW MARLINS-MR      2:18.84    1:58.62        
 13 Hinds, Jabari A      9 TMSUFFOLK-MR         2:10.90    1:58.94        
 14 Robertson, Patrick  10 TVSC-MR              1:56.87    1:59.16        
 15 Katz, Andrew        10 TMSUFFOLK-MR         1:59.18    1:59.71        
 16 Burke, Ryan M        9 TVSC-MR              2:01.22    1:59.78        
 17 Sigaty, Thomas R     9 NORTH SHORE-MR       2:01.59    1:59.80        
 18 Indimine, Matthew   10 NORTH SHORE-MR       2:08.21    2:01.76        
 19 Mattera, Michael P  10 TMSUFFOLK-MR         2:06.52    2:02.92        
 20 Ismailov, Max        8 SACHEM-MR            2:30.00    2:06.11        
 21 Simone, James S      7 BADGER-MR            2:15.55    2:06.24        
 22 Bidwell, Alec J      8 BADGER-MR            2:05.11    2:06.76        
 23 Aly, Ali M           8 UNLIA-MR             2:02.90    2:08.41        
 24 Kontos, Thomas      10 TMSUFFOLK-MR         2:45.90    2:11.30        
 25 Kadirov, Anwar      10 LIAC-MR              2:15.42    2:12.52        
 26 Manfre, Matthew      8 LIAC-MR              2:16.01    2:14.38        
 27 Zitelny, Tamir       9 TMSUFFOLK-MR         2:20.27    2:18.17        
 28 Zhu, Caleb          10 TMSUFFOLK-MR         2:24.56    2:22.31        
 29 Cyrus, Pasha         9 TMSUFFOLK-MR         2:14.59    2:22.57        
 30 Mahabadi, Arya       8 TMSUFFOLK-MR         2:34.40    2:27.44        
 31 Cannon, Matthew      7 LBA-MR               2:45.00    2:27.75        
 32 Baraban, Brandon     9 TMSUFFOLK-MR         2:25.19    2:27.92        
 33 Marsiello, Patrick   8 TMSUFFOLK-MR         2:49.21    2:30.87        
 34 Gregorace, Michael   6 LIAC-MR              2:30.00    2:31.70        
 35 Kaplan, David        9 TMSUFFOLK-MR         2:37.28    2:51.07        
 -- Sims, Mikko          8 TMSUFFOLK-MR         2:48.16         DQ        
 -- Varshisky, Samuel   10 BADGER-MR            2:09.04         DQ        
 -- Peskett, Brandon W  10 TMSUFFOLK-MR         2:10.90         DQ        
 
Men 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:03.59  10&U ZONE
        3:43.99  10&U JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 MU, Nicholas H      10 LIAC-MR              2:59.84    2:50.69 ZONE   
                1:21.84   2:50.69 (1:28.85)                                        
  2 Stenger, Adam       10 LBA-MR               3:12.81    3:00.82 ZONE   
  3 DiGiacomo, Daniel   10 BGNW MARLINS-MR      3:18.00    3:00.93 ZONE   
                1:27.11   3:00.93 (1:33.82)                                        
  4 Koo, Brandon H      10 LIAC-MR              3:12.86    3:02.93 ZONE   
  5 Bidwell, Ian W       9 BADGER-MR            3:05.22    3:08.87 JO     
                1:31.30   3:08.87 (1:37.57)                                        
  6 Hall, Tyler J       10 LIAC-MR              3:15.00    3:09.85 JO     
                1:35.46   3:09.85 (1:34.39)                                        
  7 Kessler, Michael N  10 BADGER-MR            3:15.67    3:09.88 JO     
                1:32.86   3:09.88 (1:37.02)                                        
  8 Mo, Joseph J         9 BADGER-MR            3:21.55    3:20.85 JO     
  9 Cosentino, Dante J  10 RY-NJ                3:12.38    3:24.07 JO     
 10 Hall, Justin L       9 LIAC-MR              3:35.00    3:25.94 JO     
 11 McNeary, Jeffrey L   9 LIAC-MR              3:50.00    3:31.56 JO     
 12 VanManen, Dylan      9 LIAC-MR              4:24.18    3:32.22 JO     
                1:42.96   3:32.22 (1:49.26)                                        
 13 Raccioppi, Jake     10 TRS-MR               3:26.12    3:35.21 JO     
                1:44.45   3:35.21 (1:50.76)                                        
 14 Potenza, Bobby M    10 BGNW MARLINS-MR      3:50.00    3:44.00        
 15 Aly, Ali M           8 UNLIA-MR             4:00.00    3:51.63        
                1:58.30   3:51.63 (1:53.33)                                        
 -- Kadirov, Anwar      10 LIAC-MR              4:00.00         DQ        
                1:55.94        DQ (1:55.91)                                        
 
Men 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          25.49  EZ
          27.49  SRME
          30.59  ZONE
          32.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yang, Patrick       12 LIAC-MR                27.12      26.97 SRME   
  2 Hu-Van Wright, En-  12 AGUA SWIM TEAM-MR      28.68      28.63 ZONE   
  3 MO, Samuel          12 BADGER-MR              29.88      29.44 ZONE   
  4 Tesser, Josh D      12 BGNW MARLINS-MR        31.08      30.82 JO     
  5 Malkin, Charles C   12 NORTH SHORE-MR         30.27      31.04 JO     
  6 Lee, Brandon        11 RY-NJ                  30.69      31.23 JO     
  7 Vingan, Isaac       12 TMSUFFOLK-MR           33.22      32.27 JO     
  8 Roh, Jin            12 RY-NJ                  32.30      32.44 JO     
  9 Kim, Albert H       12 RY-NJ                  33.28      32.52 JO     
  9 Fischer, Evan R     12 RY-NJ                  32.84      32.52 JO     
 11 Park, Martin        12 RY-NJ                  34.28      32.60 JO     
 12 MO, Daniel G        11 BADGER-MR              33.01      32.83 JO     
 13 Shine, Stephen J    12 BGNW MARLINS-MR        31.94      32.89 JO     
 14 Johnson, Sam H      12 BGNW MARLINS-MR        34.20      32.99 JO     
 15 Wilson, Timothy     12 SACHEM-MR              32.46      33.11        
 16 Santoro, Joseph     11 TVSC-MR                34.20      33.62        
 17 Yin, Jonathan W     12 TVSC-MR                38.61      33.86        
 18 Canner, James       12 LBA-MR                 37.21      33.93        
 19 Russell, Douglas L  11 TMSUFFOLK-MR           36.57      33.94        
 20 Quintana, Mark A    12 TVSC-MR                38.12      34.00        
 21 Choi, Hajin         11 LIAC-MR                34.46      34.07        
 22 Darcy, Matthew J    11 SACHEM-MR              37.70      34.34        
 23 Gao, Ryan X         11 TVSC-MR                43.78      34.40        
 24 Farrell, Robert J   11 RY-NJ                  34.26      34.52        
 24 Lyons, Sean P       12 BADGER-MR              34.73      34.52        
 26 Lanigan, Ryan       12 TMSUFFOLK-MR           34.89      34.70        
 27 O'Meara, James      12 LBA-MR                 37.16      34.99        
 28 Muller, Thomas R    12 TVSC-MR                36.43      35.16        
 29 Pak, Richard        12 LIAC-MR                34.94      35.31        
 30 Hackett, Liam R     11 BGNW MARLINS-MR        39.50      35.33        
 31 Link, Bryan T       12 SACHEM-MR              36.00      35.54        
 32 Steskla, Tyler L    11 CDOG-CT                36.63      35.60        
 33 Hesse, Niklas A     12 TVSC-MR                44.35      35.62        
 34 Erickson, Gavin     12 AGUA SWIM TEAM-MR      40.16      35.69        
 35 Smalec, Brendan M   12 CDOG-CT                35.57      35.77        
 36 Penteck, Christoph  11 SACHEM-MR              35.98      36.12        
 37 Schnebel, Charles   12 TVSC-MR                40.40      36.46        
 38 Istomin, Anthony A  11 LIAC-MR                40.39      36.57        
 39 NG, Nicholas        12 LIAC-MR                37.50      36.86        
 40 Hoffman, David J    12 TVSC-MR                36.54      36.98        
 41 Fitzgerald, Ryan    12 TVSC-MR                36.55      37.00        
 41 Brennan, Paul J     11 RY-NJ                  36.76      37.00        
 43 Kennedy, Shane M    12 TVSC-MR                43.50      37.26        
 44 Ryan, Connor J      11 TMSUFFOLK-MR           38.99      37.33        
 45 Li, Jonathan        11 LIAC-MR                41.07      37.68        
 46 Tirone, Roman       12 TMSUFFOLK-MR           39.70      37.85        
 47 Qiao, Ronald        12 TMSUFFOLK-MR           36.47      37.92        
 48 Giordano, Michael   11 TVSC-MR                46.19      38.02        
 49 Murray, Jonathan    11 LBA-MR                 41.84      38.44        
 50 Scott, Thomas H     12 TMSUFFOLK-MR           38.99      38.45        
 51 Carlin, Michael H   11 TVSC-MR                41.69      38.55        
 52 Chan, Brendan       11 LIAC-MR                45.47      39.30        
 53 Szczygiel, Neil P   12 TVSC-MR                42.55      39.37        
 54 Sibug, Hart F       12 RY-NJ                  39.07      39.75        
 55 Pecoraro, Nick A    12 TVSC-MR                41.22      39.87        
 56 Reddy, Sunil        12 LIAC-MR                44.67      39.90        
 57 Stoski, Nicholas    11 LBA-MR                 47.72      40.11        
 58 Kaplan, Jake T      12 TMSUFFOLK-MR           41.35      40.31        
 59 Liu, Alex           11 TMSUFFOLK-MR           42.19      42.96        
 60 Luo, Jack           11 TMSUFFOLK-MR           43.15      43.84        
 61 Fondacaro, Nicolas  12 TMSUFFOLK-MR           50.80      45.23        
 62 Shukhman, Alex J    11 RY-NJ                  45.10      46.51        
 63 Lee, Max            11 TMSUFFOLK-MR           49.80      48.29        
 64 Chen, Ray           11 TVSC-MR                53.76      50.39        
 65 Chan, Brandon J     12 LIAC-MR                55.17      59.02        
 
Men 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:01.69  EZ
        2:10.99  SRME
        2:25.39  ZONE
        2:36.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 MO, Samuel          12 BADGER-MR            2:30.00    2:20.45 ZONE   
                1:07.34   2:20.45 (1:13.11)                                        
  2 Salcedo, Matt       12 LIAC-MR              2:22.44    2:21.78 ZONE   
                1:09.76   2:21.78 (1:12.02)                                        
  3 Rappaport, Will L   12 BGNW MARLINS-MR      2:20.93    2:22.04 ZONE   
                1:09.58   2:22.04 (1:12.46)                                        
  4 Fischer, Evan R     12 RY-NJ                2:26.70    2:26.49 JO     
                1:10.32   2:26.49 (1:16.17)                                        
  5 Barry, Charles C    12 BADGER-MR            2:30.21    2:26.97 JO     
                1:11.29   2:26.97 (1:15.68)                                        
  6 Kim, Albert H       12 RY-NJ                2:28.66    2:27.12 JO     
                1:11.49   2:27.12 (1:15.63)                                        
  7 Towne, Mitchell R   12 BADGER-MR            2:30.55    2:29.28 JO     
  8 Malkin, Charles C   12 NORTH SHORE-MR       2:30.00    2:29.75 JO     
  9 Kim, Sean Y         12 LIAC-MR              2:30.52    2:29.80 JO     
                1:12.16   2:29.80 (1:17.64)                                        
 10 Shine, Stephen J    12 BGNW MARLINS-MR      2:29.90    2:30.92 JO     
                1:11.32   2:30.92 (1:19.60)                                        
 11 Simkins, Robert T   12 TMSUFFOLK-MR         2:33.27    2:31.66 JO     
 12 Roh, Jin            12 RY-NJ                2:32.36    2:31.91 JO     
 13 Podniesinski, Pete  12 TMSUFFOLK-MR         2:28.22    2:31.94 JO     
                1:11.89   2:31.94 (1:20.05)                                        
 14 Hogan, Brett R      12 BADGER-MR            2:33.55    2:33.58 JO     
 15 Vingan, Isaac       12 TMSUFFOLK-MR         2:33.25    2:33.66 JO     
 16 Yeo, Maxwell Z      12 AGUA SWIM TEAM-MR    2:43.03    2:33.87 JO     
 17 Parisi, Joey N      12 TMSUFFOLK-MR         2:45.16    2:34.80 JO     
 18 Wilson, Timothy     12 SACHEM-MR            2:35.22    2:36.14 JO     
 19 MO, Daniel G        11 BADGER-MR            2:37.88    2:37.08        
                1:15.00   2:37.08 (1:22.08)                                        
 20 Hogan, Colin J      11 BADGER-MR            2:39.00    2:37.42        
                1:16.66   2:37.42 (1:20.76)                                        
 21 Darcy, Matthew J    11 SACHEM-MR            2:36.29    2:37.84        
 22 Finnegan, Dan P     12 LIAC-MR              2:40.48    2:38.66        
                1:18.50   2:38.66 (1:20.16)                                        
 23 Purdy, Evan S       12 TVSC-MR              2:35.66    2:38.67        
 24 Tesser, Josh D      12 BGNW MARLINS-MR      2:37.51    2:38.74        
 25 Molano, Zachary     12 TMSUFFOLK-MR         3:03.17    2:39.28        
 26 Harasym, James M    12 TVSC-MR              2:50.47    2:39.43        
                1:16.25   2:39.43 (1:23.18)                                        
 27 Choi, Hajin         11 LIAC-MR              2:39.38    2:39.78        
                1:18.38   2:39.78 (1:21.40)                                        
 28 VanManen, Ryan      12 LIAC-MR              2:38.84    2:40.61        
                1:17.88   2:40.61 (1:22.73)                                        
 29 Zarriello, Kyle D   11 LIAC-MR              2:39.41    2:40.65        
                1:19.52   2:40.65 (1:21.13)                                        
 30 Zuo, Vance          12 LIAC-MR              2:45.00    2:40.85        
 31 Finnegan, Matt F    12 LIAC-MR              2:40.82    2:41.02        
                1:19.18   2:41.02 (1:21.84)                                        
 32 Russell, Douglas L  11 TMSUFFOLK-MR         2:40.07    2:41.33        
                1:18.07   2:41.33 (1:23.26)                                        
 33 Johnson, Sam H      12 BGNW MARLINS-MR      2:47.72    2:41.65        
 34 McLaughlin, James   12 BGNW MARLINS-MR      2:38.98    2:41.73        
                1:17.59   2:41.73 (1:24.14)                                        
 35 DiMaria, Michael J  11 TMSUFFOLK-MR         2:45.83    2:42.47        
 36 Lyons, Sean P       12 BADGER-MR            2:35.45    2:43.06        
 37 Quintana, Mark A    12 TVSC-MR              2:51.44    2:43.64        
                1:17.91   2:43.64 (1:25.73)                                        
 38 Muller, Thomas R    12 TVSC-MR              2:51.44    2:44.34        
                1:20.55   2:44.34 (1:23.79)                                        
 39 Pawelko, John M     11 TMSUFFOLK-MR         2:45.73    2:44.62        
 40 Capodanno, Michael  11 TMSUFFOLK-MR         2:45.58    2:45.16        
 41 Smith, Alex A       11 BGNW MARLINS-MR      3:12.00    2:45.67        
                1:20.57   2:45.67 (1:25.10)                                        
 42 Charles, Brandon K  11 TMSUFFOLK-MR         2:57.02    2:47.26        
                1:21.06   2:47.26 (1:26.20)                                        
 43 Farrell, Robert J   11 RY-NJ                2:45.46    2:47.49        
 44 Yin, Jonathan W     12 TVSC-MR              3:19.59    2:47.59        
                1:21.31   2:47.59 (1:26.28)                                        
 45 Link, Bryan T       12 SACHEM-MR            2:50.00    2:48.35        
                1:20.95   2:48.35 (1:27.40)                                        
 46 Smalec, Brendan M   12 CDOG-CT              2:57.51    2:51.74        
                1:24.37   2:51.74 (1:27.37)                                        
 47 Park, Martin        12 RY-NJ                2:51.28    2:52.10        
                1:21.24   2:52.10 (1:30.86)                                        
 48 Greer, Anthony M    11 NORTH SHORE-MR       2:40.00    2:52.53        
                1:20.42   2:52.53 (1:32.11)                                        
 49 Pak, Richard        12 LIAC-MR              2:51.70    2:52.65        
                1:24.25   2:52.65 (1:28.40)                                        
 50 Penteck, Christoph  11 SACHEM-MR            2:45.31    2:53.22        
 51 Gao, Ryan X         11 TVSC-MR              3:36.45    2:53.84        
                1:25.37   2:53.84 (1:28.47)                                        
 52 Lanigan, Ryan       12 TMSUFFOLK-MR         2:45.51    2:57.67        
 53 Sibug, Hart F       12 RY-NJ                3:04.45    3:00.92        
 54 NG, Nicholas        12 LIAC-MR              3:01.75    3:00.97        
                1:25.54   3:00.97 (1:35.43)                                        
 55 Brennan, Paul J     11 RY-NJ                2:54.44    3:02.48        
                1:28.18   3:02.48 (1:34.30)                                        
 56 Schnebel, Charles   12 TVSC-MR              3:21.64    3:05.55        
                1:30.13   3:05.55 (1:35.42)                                        
 57 Hackett, Liam R     11 BGNW MARLINS-MR      3:22.00    3:07.53        
                1:28.66   3:07.53 (1:38.87)                                        
 58 Beigay, Kyle        11 SACHEM-MR            3:10.00    3:12.31        
 59 Chan, Brendan       11 LIAC-MR              3:46.37    3:14.08        
                1:33.32   3:14.08 (1:40.76)                                        
 60 Ryan, Connor J      11 TMSUFFOLK-MR         3:02.90    3:16.17        
 61 Tirone, Roman       12 TMSUFFOLK-MR         3:02.90    3:18.70        
 62 Giordano, Michael   11 TVSC-MR              3:02.58    3:19.42        
 63 Scott, Thomas H     12 TMSUFFOLK-MR         3:04.90    3:25.35        
 64 Kaplan, Jake T      12 TMSUFFOLK-MR         3:05.90    3:27.63        
 65 Liu, Alex           11 TMSUFFOLK-MR         3:10.90    3:35.36        
 66 Fondacaro, Nicolas  12 TMSUFFOLK-MR         3:15.90    3:35.46        
                1:39.97   3:35.46 (1:55.49)                                        
 67 Bouzourene, Adam    11 LIAC-MR              3:31.30    3:38.38        
                1:44.58   3:38.38 (1:53.80)                                        
 68 Chan, Brandon J     12 LIAC-MR              4:00.00    3:46.60        
                1:48.90   3:46.60 (1:57.70)                                        
 69 Pae, Alexander M    12 TMSUFFOLK-MR         3:16.95    3:58.01        
                1:49.53   3:58.01 (2:08.48)                                        
 70 Lee, Max            11 TMSUFFOLK-MR         3:10.90    4:07.14        
 
Men 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          35.89  ZONE
          39.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 MO, Samuel          12 BADGER-MR              32.05      32.93 ZONE   
  2 Olin, Evan D        12 BGNW MARLINS-MR        34.66      34.61 ZONE   
  3 Towne, Mitchell R   12 BADGER-MR              33.62      34.65 ZONE   
  4 Tesser, Josh D      12 BGNW MARLINS-MR        36.26      35.28 ZONE   
  5 MO, Daniel G        11 BADGER-MR              34.37      36.63 JO     
  6 Hogan, Brett R      12 BADGER-MR              36.66      37.01 JO     
  7 Krosser, Jared M    12 BGNW MARLINS-MR        41.00      37.02 JO     
  8 Barry, Charles C    12 BADGER-MR              36.60      37.27 JO     
  9 Salcedo, Matt       12 LIAC-MR                38.00      37.34 JO     
 10 Gao, Ryan X         11 TVSC-MR                38.60      38.20 JO     
 11 Parisi, Joey N      12 TMSUFFOLK-MR           37.78      38.30 JO     
 12 Blacker, Aaron M    12 BGNW MARLINS-MR        38.25      38.34 JO     
 13 Lee, Brandon        11 RY-NJ                  36.42      38.45 JO     
 14 Simkins, Robert T   12 TMSUFFOLK-MR           39.08      38.59 JO     
 15 DiMaria, Michael J  11 TMSUFFOLK-MR           38.84      38.62 JO     
 16 Hogan, Colin J      11 BADGER-MR              39.04      39.22 JO     
 17 McLaughlin, James   12 BGNW MARLINS-MR        38.86      39.31 JO     
 18 Lyons, Sean P       12 BADGER-MR              39.58      39.49 JO     
 19 Kim, Sean Y         12 LIAC-MR                41.33      39.60 JO     
 20 Russell, Douglas L  11 TMSUFFOLK-MR           39.83      39.70 JO     
 21 Capodanno, Michael  11 TMSUFFOLK-MR           41.07      39.79 JO     
 22 Smith, Alex A       11 BGNW MARLINS-MR        42.34      40.45        
 23 O'Meara, James      12 LBA-MR                 46.35      40.58        
 24 Langaman, Matthew   12 HS-MR                  39.16      40.67        
 25 Vingan, Isaac       12 TMSUFFOLK-MR           40.44      40.75        
 26 Zitelny, Edan       12 TMSUFFOLK-MR           45.12      41.31        
 27 Penteck, Christoph  11 SACHEM-MR              43.18      41.42        
 28 Shine, Stephen J    12 BGNW MARLINS-MR        45.00      41.78        
 29 Pozmanter, Matthew  11 TVSC-MR                41.35      41.82        
 30 Finnegan, Dan P     12 LIAC-MR                43.61      41.89        
 31 Pawelko, John M     11 TMSUFFOLK-MR           44.12      42.33        
 32 Zarriello, Kyle D   11 LIAC-MR                44.78      42.57        
 33 Christianson, Keit  11 HAA-MR                 40.97      42.65        
 34 Hackett, Liam R     11 BGNW MARLINS-MR        43.20      42.84        
 35 Brennan, Paul J     11 RY-NJ                  41.58      42.90        
 36 Pak, Richard        12 LIAC-MR                42.99      43.30        
 37 Farrell, Robert J   11 RY-NJ                  41.90      43.54        
 38 Schnebel, Charles   12 TVSC-MR                52.57      43.57        
 39 Choi, Hajin         11 LIAC-MR                42.32      44.05        
 40 Wang, Eric          11 LIAC-MR                42.85      44.49        
 41 Steskla, Tyler L    11 CDOG-CT                46.15      45.54        
 42 Lanigan, Ryan       12 TMSUFFOLK-MR           46.71      45.65        
 43 Giordano, Michael   11 TVSC-MR              1:01.52      46.26        
 44 NG, Nicholas        12 LIAC-MR                45.00      46.47        
 45 Chan, Brendan       11 LIAC-MR                46.59      46.53        
 46 Scott, Thomas H     12 TMSUFFOLK-MR           46.08      47.04        
 47 Stoski, Nicholas    11 LBA-MR                 52.56      47.05        
 48 Beigay, Kyle        11 SACHEM-MR              47.13      47.53        
 49 Tirone, Roman       12 TMSUFFOLK-MR           49.00      47.76        
 50 Kaplan, Jake T      12 TMSUFFOLK-MR           47.16      47.89        
 51 Ryan, Connor J      11 TMSUFFOLK-MR           47.28      49.88        
 52 Liu, Alex           11 TMSUFFOLK-MR           48.42      50.28        
 53 Pae, Alexander M    12 TMSUFFOLK-MR           50.08      52.97        
 54 Fondacaro, Nicolas  12 TMSUFFOLK-MR         1:00.16      53.52        
 55 Lee, Max            11 TMSUFFOLK-MR         1:02.54      58.31        
 56 Luo, Jack           11 TMSUFFOLK-MR           59.50      59.21        
 57 Chan, Brandon J     12 LIAC-MR              1:05.74    1:06.72        
 -- Dorn, Garry T       11 HAA-MR                 56.43         DQ        
 
Men 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:03.79  EZ
        1:17.69  ZONE
        1:27.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hu-Van Wright, En-  12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:10.19    1:09.46 ZONE   
  2 MO, Samuel          12 BADGER-MR            1:08.50    1:10.45 ZONE   
  3 Olin, Evan D        12 BGNW MARLINS-MR      1:20.50    1:15.27 ZONE   
  4 MO, Daniel G        11 BADGER-MR            1:15.78    1:16.83 ZONE   
  5 Podniesinski, Pete  12 TMSUFFOLK-MR         1:22.26    1:18.37 JO     
  6 Salcedo, Matt       12 LIAC-MR              1:21.86    1:19.22 JO     
  7 Kim, Sean Y         12 LIAC-MR              1:28.42    1:20.59 JO     
  8 Molano, Zachary     12 TMSUFFOLK-MR         1:32.57    1:21.73 JO     
  9 Malkin, Charles C   12 NORTH SHORE-MR       1:18.69    1:22.08 JO     
 10 Parisi, Joey N      12 TMSUFFOLK-MR         1:29.28    1:22.75 JO     
 11 DiMaria, Michael J  11 TMSUFFOLK-MR         1:41.10    1:23.11 JO     
 12 McLaughlin, James   12 BGNW MARLINS-MR      1:21.76    1:23.54 JO     
 13 Gao, Ryan X         11 TVSC-MR              1:38.56    1:24.00 JO     
 14 Russell, Douglas L  11 TMSUFFOLK-MR         1:25.32    1:25.01 JO     
 15 Lee, Brandon        11 RY-NJ                1:23.04    1:25.26 JO     
 16 Santoro, Joseph     11 TVSC-MR              1:25.92    1:25.42 JO     
 17 Vingan, Isaac       12 TMSUFFOLK-MR         1:35.79    1:27.01 JO     
 18 Hackett, Liam R     11 BGNW MARLINS-MR      1:36.00    1:27.07 JO     
 19 Yin, Jonathan W     12 TVSC-MR              1:35.68    1:27.72 JO     
 20 Capodanno, Michael  11 TMSUFFOLK-MR         1:38.39    1:27.87 JO     
 21 Fischer, Evan R     12 RY-NJ                1:29.63    1:28.65        
 22 VanManen, Ryan      12 LIAC-MR              1:38.92    1:28.72        
 23 Penteck, Christoph  11 SACHEM-MR            1:29.00    1:28.96        
 24 Saccurato, Aaron F  11 BGNW MARLINS-MR      1:36.04    1:29.08        
 25 Smalec, Brendan M   12 CDOG-CT              1:34.82    1:29.21        
 26 Finnegan, Dan P     12 LIAC-MR              1:33.08    1:29.53        
 27 Pak, Richard        12 LIAC-MR              1:40.00    1:30.03        
 28 Charles, Brandon K  11 TMSUFFOLK-MR         1:34.99    1:30.22        
 29 Erickson, Gavin     12 AGUA SWIM TEAM-MR    2:05.38    1:30.32        
 30 Istomin, Anthony A  11 LIAC-MR              1:38.95    1:30.60        
 31 Pawelko, John M     11 TMSUFFOLK-MR         1:37.56    1:30.62        
 32 Finnegan, Matt F    12 LIAC-MR              1:36.94    1:30.72        
 33 Choi, Hajin         11 LIAC-MR              1:41.75    1:31.01        
 34 Zitelny, Edan       12 TMSUFFOLK-MR         1:34.21    1:31.63        
 35 Hoffman, David J    12 TVSC-MR              1:46.98    1:31.85        
 36 Brennan, Paul J     11 RY-NJ                1:29.10    1:32.23        
 37 Muller, Thomas R    12 TVSC-MR              1:41.00    1:32.43        
 38 O'Meara, James      12 LBA-MR               1:30.20    1:32.51        
 39 Kennedy, Shane M    12 TVSC-MR              1:51.36    1:33.42        
 40 Schnebel, Charles   12 TVSC-MR              1:41.81    1:33.46        
 41 Fitzgerald, Ryan    12 TVSC-MR              1:43.11    1:34.21        
 42 Farrell, Robert J   11 RY-NJ                1:26.10    1:34.24        
 43 Distler, Max E      11 RY-NJ                1:31.94    1:36.32        
 44 Hesse, Niklas A     12 TVSC-MR              1:48.47    1:36.99        
 45 Steskla, Tyler L    11 CDOG-CT              1:41.14    1:37.55        
 46 Law, Richard Y      11 LIAC-MR              1:49.84    1:38.31        
 47 Murray, Jonathan    11 LBA-MR               1:39.81    1:40.17        
 48 Lanigan, Ryan       12 TMSUFFOLK-MR         1:48.33    1:40.75        
 49 Chan, Brendan       11 LIAC-MR              2:09.57    1:40.97        
 50 NG, Nicholas        12 LIAC-MR              1:45.00    1:40.98        
 51 Kaplan, Jake T      12 TMSUFFOLK-MR         1:50.27    1:43.81        
 52 Carlin, Michael H   11 TVSC-MR              1:53.90    1:44.30        
 53 Qiao, Ronald        12 TMSUFFOLK-MR         1:47.25    1:44.65        
 54 Scott, Thomas H     12 TMSUFFOLK-MR         1:55.90    1:45.57        
 55 Tirone, Roman       12 TMSUFFOLK-MR         1:55.90    1:46.79        
 56 Liu, Alex           11 TMSUFFOLK-MR         1:51.67    1:47.09        
 57 Reddy, Sunil        12 LIAC-MR              1:45.88    1:47.29        
 58 Ryan, Connor J      11 TMSUFFOLK-MR         1:56.44    1:48.37        
 59 Pecoraro, Nick A    12 TVSC-MR              1:54.77    1:49.69        
 60 Price, Brandon A    12 LIAC-MR              2:04.83    1:50.11        
 61 Szczygiel, Neil P   12 TVSC-MR              1:58.77    1:53.15        
 62 Chen, Ray           11 TVSC-MR              1:59.87    2:01.67        
 63 Lee, Max            11 TMSUFFOLK-MR         2:22.57    2:15.75        
 64 Giordano, Michael   11 TVSC-MR              2:19.82    2:19.37        
 65 Chan, Brandon J     12 LIAC-MR              2:05.00    2:29.41        
 -- Fondacaro, Nicolas  12 TMSUFFOLK-MR         1:55.90         DQ        
 -- Luo, Jack           11 TMSUFFOLK-MR         1:55.90         DQ        
 -- Decker, Philip K    11 LIAC-MR              1:35.00         DQ        
 
Men 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          39.69  ZONE
          44.59  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 MO, Samuel          12 BADGER-MR              38.55      37.91 ZONE   
  2 Park, Martin        12 RY-NJ                  37.64      38.01 ZONE   
  3 Byrne, Cameron A    11 SACHEM-MR              43.00      40.78 JO     
  4 Olin, Evan D        12 BGNW MARLINS-MR        46.58      41.23 JO     
  5 Johnson, Sam H      12 BGNW MARLINS-MR        47.00      41.34 JO     
  6 Krosser, Jared M    12 BGNW MARLINS-MR        45.00      41.45 JO     
  7 Parisi, Joey N      12 TMSUFFOLK-MR           47.12      41.99 JO     
  8 Kim, Albert H       12 RY-NJ                  40.95      42.26 JO     
  9 VanManen, Ryan      12 LIAC-MR                44.46      42.33 JO     
 10 Malkin, Charles C   12 NORTH SHORE-MR         42.75      43.60 JO     
 11 MO, Daniel G        11 BADGER-MR              42.60      43.77 JO     
 12 Greer, Anthony M    11 NORTH SHORE-MR         45.94      43.98 JO     
 13 Vingan, Isaac       12 TMSUFFOLK-MR           45.44      44.05 JO     
 14 Blacker, Aaron M    12 BGNW MARLINS-MR        42.97      44.18 JO     
 15 Darcy, Matthew J    11 SACHEM-MR              46.99      44.36 JO     
 16 Langaman, Matthew   12 HS-MR                  45.42      44.44 JO     
 17 Zitelny, Edan       12 TMSUFFOLK-MR           45.47      44.76        
 18 Charles, Brandon K  11 TMSUFFOLK-MR           45.87      45.36        
 19 Yeo, Maxwell Z      12 AGUA SWIM TEAM-MR      46.39      45.81        
 20 Finnegan, Matt F    12 LIAC-MR                47.89      46.49        
 21 Hackett, Liam R     11 BGNW MARLINS-MR        50.00      46.63        
 22 Istomin, Anthony A  11 LIAC-MR                47.65      46.73        
 23 Russell, Douglas L  11 TMSUFFOLK-MR           47.99      46.80        
 24 Hogan, Brett R      12 BADGER-MR              46.21      46.85        
 25 O'Meara, James      12 LBA-MR                 52.09      46.86        
 26 Lee, Brandon        11 RY-NJ                  45.81      46.95        
 27 Muller, Thomas R    12 TVSC-MR                54.12      47.61        
 28 Stoski, Nicholas    11 LBA-MR                 56.76      47.72        
 29 DiMaria, Michael J  11 TMSUFFOLK-MR           56.13      47.83        
 30 Pak, Richard        12 LIAC-MR                50.00      47.91        
 31 Wang, Eric          11 LIAC-MR                53.26      48.34        
 32 Canner, James       12 LBA-MR                 53.59      48.95        
 33 Zarriello, Kyle D   11 LIAC-MR                53.04      49.06        
 34 Finnegan, Dan P     12 LIAC-MR                49.43      49.18        
 35 Smalec, Brendan M   12 CDOG-CT                49.91      49.39        
 36 Gao, Ryan X         11 TVSC-MR              1:01.94      49.40        
 37 Pozmanter, Matthew  11 TVSC-MR                57.33      49.60        
 38 Quintana, Mark A    12 TVSC-MR              1:05.15      49.66        
 39 Choi, Hajin         11 LIAC-MR              1:03.58      49.72        
 40 Christianson, Keit  11 HAA-MR                 46.59      49.77        
 41 Ryan, Connor J      11 TMSUFFOLK-MR           48.96      49.93        
 42 Giordano, Michael   11 TVSC-MR                58.31      49.97        
 43 Tirone, Roman       12 TMSUFFOLK-MR           49.45      50.82        
 44 Brennan, Paul J     11 RY-NJ                  48.78      51.19        
 45 Sibug, Hart F       12 RY-NJ                  51.72      52.17        
 46 Kaplan, Jake T      12 TMSUFFOLK-MR           54.13      53.36        
 47 Law, Richard Y      11 LIAC-MR                58.47      53.55        
 48 Fondacaro, Nicolas  12 TMSUFFOLK-MR           59.56      53.73        
 49 Beigay, Kyle        11 SACHEM-MR            1:01.00      54.13        
 50 Schnebel, Charles   12 TVSC-MR                59.27      54.21        
 51 Pae, Alexander M    12 TMSUFFOLK-MR           52.68      55.76        
 52 Steskla, Tyler L    11 CDOG-CT              1:03.41      55.89        
 53 Dorn, Garry T       11 HAA-MR                 56.34      56.56        
 54 Scott, Thomas H     12 TMSUFFOLK-MR           52.92      56.79        
 55 Bouzourene, Adam    11 LIAC-MR                54.52      56.86        
 56 Luo, Jack           11 TMSUFFOLK-MR           56.28      57.24        
 57 Liu, Alex           11 TMSUFFOLK-MR           57.01      59.04        
 58 Lach, Alexander     11 LBA-MR               1:05.00      59.53        
 -- Chan, Brandon J     12 LIAC-MR              1:06.49         DQ        
 
Men 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:12.69  EZ
        1:27.29  ZONE
        1:36.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Park, Martin        12 RY-NJ                1:21.41    1:22.79 ZONE   
  2 Rappaport, Will L   12 BGNW MARLINS-MR      1:29.60    1:23.77 ZONE   
  3 Kim, Albert H       12 RY-NJ                1:28.75    1:28.32 JO     
  4 Podniesinski, Pete  12 TMSUFFOLK-MR         1:37.38    1:28.55 JO     
  5 Fierro Joyce, Bill  12 BADGER-MR            1:24.22    1:30.41 JO     
  6 Darcy, Matthew J    11 SACHEM-MR            1:43.39    1:33.99 JO     
  7 Molano, Zachary     12 TMSUFFOLK-MR         1:52.18    1:34.84 JO     
  8 Wilson, Timothy     12 SACHEM-MR            1:33.00    1:34.87 JO     
  9 Johnson, Sam H      12 BGNW MARLINS-MR      1:41.01    1:35.24 JO     
 10 VanManen, Ryan      12 LIAC-MR              1:48.84    1:35.39 JO     
 11 Malkin, Charles C   12 NORTH SHORE-MR       1:32.74    1:35.51 JO     
 12 Hesse, Niklas A     12 TVSC-MR              1:41.08    1:36.55 JO     
 13 Parisi, Joey N      12 TMSUFFOLK-MR         1:38.95    1:36.67 JO     
 14 Li, Jonathan        11 LIAC-MR              1:44.91    1:36.77 JO     
 15 McLaughlin, James   12 BGNW MARLINS-MR      1:44.54    1:37.46        
 16 Link, Bryan T       12 SACHEM-MR            1:37.00    1:38.00        
 17 Zitelny, Edan       12 TMSUFFOLK-MR         1:40.96    1:39.31        
 18 Finnegan, Matt F    12 LIAC-MR              1:47.26    1:40.17        
 19 Hackett, Liam R     11 BGNW MARLINS-MR      1:52.00    1:40.68        
 20 Shine, Stephen J    12 BGNW MARLINS-MR      1:52.67    1:40.70        
 21 Lanigan, Ryan       12 TMSUFFOLK-MR         1:51.42    1:41.09        
 22 Kennedy, Shane M    12 TVSC-MR              2:01.54    1:41.21        
 23 Saccurato, Aaron F  11 BGNW MARLINS-MR      1:54.00    1:42.34        
 24 Santoro, Joseph     11 TVSC-MR              1:52.75    1:42.77        
 25 Charles, Brandon K  11 TMSUFFOLK-MR         1:49.48    1:42.81        
 26 Giordano, Michael   11 TVSC-MR              1:59.88    1:43.19        
 27 Erickson, Gavin     12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:48.34    1:43.58        
 28 Stoski, Nicholas    11 LBA-MR               2:15.00    1:44.02        
 29 DiMaria, Michael J  11 TMSUFFOLK-MR         2:12.67    1:44.69        
 30 Finnegan, Dan P     12 LIAC-MR              1:47.71    1:45.05        
 31 O'Meara, James      12 LBA-MR               1:54.32    1:45.07        
 32 Pawelko, John M     11 TMSUFFOLK-MR         1:53.81    1:45.95        
 33 Smalec, Brendan M   12 CDOG-CT              1:52.51    1:46.74        
 34 Wang, Eric          11 LIAC-MR              1:55.76    1:46.99        
 35 Capodanno, Michael  11 TMSUFFOLK-MR         1:59.90    1:47.13        
 36 Quintana, Mark A    12 TVSC-MR              2:01.93    1:48.84        
 37 Ryan, Connor J      11 TMSUFFOLK-MR         1:58.19    1:49.27        
 38 Qiao, Ronald        12 TMSUFFOLK-MR         1:58.64    1:51.48        
 39 Tirone, Roman       12 TMSUFFOLK-MR         2:30.49    1:52.31        
 40 Sibug, Hart F       12 RY-NJ                1:54.88    1:53.23        
 41 Law, Richard Y      11 LIAC-MR              2:07.31    1:53.34        
 42 Hoffman, David J    12 TVSC-MR              1:59.87    1:53.83        
 43 Distler, Max E      11 RY-NJ                1:48.47    1:54.10        
 44 Schnebel, Charles   12 TVSC-MR              2:08.07    1:55.84        
 45 Fitzgerald, Ryan    12 TVSC-MR              2:12.35    1:55.89        
 46 Kaplan, Jake T      12 TMSUFFOLK-MR         2:08.48    1:56.81        
 47 Decker, Philip K    11 LIAC-MR              1:50.00    1:59.98        
 48 Scott, Thomas H     12 TMSUFFOLK-MR         2:12.90    2:00.97        
 49 Fondacaro, Nicolas  12 TMSUFFOLK-MR         2:09.69    2:02.20        
 50 Luo, Jack           11 TMSUFFOLK-MR         2:18.90    2:07.03        
 51 Lee, Max            11 TMSUFFOLK-MR         2:20.90    2:07.22        
 52 Liu, Alex           11 TMSUFFOLK-MR         2:12.57    2:07.74        
 53 Carlin, Michael H   11 TVSC-MR              2:05.77    2:07.93        
 54 Shukhman, Alex J    11 RY-NJ                2:10.18    2:08.75        
 55 Price, Brandon A    12 LIAC-MR              2:25.89    2:09.19        
 56 Chen, Ray           11 TVSC-MR              2:21.44    2:15.90        
 -- Chan, Brandon J     12 LIAC-MR              2:15.00         DQ        
 
Men 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:38.99  EZ
        2:52.99  SRME
        3:08.19  ZONE
        3:27.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Park, Martin        12 RY-NJ                2:56.32    3:04.83 ZONE   
                1:29.17   3:04.83 (1:35.66)                                        
  2 Kim, Albert H       12 RY-NJ                3:26.80    3:12.50 JO     
                1:33.38   3:12.50 (1:39.12)                                        
  3 Podniesinski, Pete  12 TMSUFFOLK-MR         3:10.84    3:14.71 JO     
                1:33.30   3:14.71 (1:41.41)                                        
  4 Fischer, Evan R     12 RY-NJ                3:13.63    3:18.83 JO     
                1:37.72   3:18.83 (1:41.11)                                        
  5 Darcy, Matthew J    11 SACHEM-MR            3:21.55    3:19.04 JO     
                1:36.77   3:19.04 (1:42.27)                                        
  6 Zuo, Vance          12 LIAC-MR              3:23.27    3:20.99 JO     
                1:38.74   3:20.99 (1:42.25)                                        
  7 VanManen, Ryan      12 LIAC-MR              3:23.05    3:21.69 JO     
                1:38.35   3:21.69 (1:43.34)                                        
  8 Molano, Zachary     12 TMSUFFOLK-MR         3:24.30    3:21.80 JO     
                1:38.29   3:21.80 (1:43.51)                                        
  9 Wilson, Timothy     12 SACHEM-MR            3:26.00    3:25.39 JO     
                1:38.62   3:25.39 (1:46.77)                                        
 10 Istomin, Anthony A  11 LIAC-MR              3:26.31    3:26.09 JO     
                1:40.13   3:26.09 (1:45.96)                                        
 11 Johnson, Sam H      12 BGNW MARLINS-MR      2:45.00    3:26.73 JO     
                1:35.35   3:26.73 (1:51.38)                                        
 12 Yin, Jonathan W     12 TVSC-MR              3:41.25    3:26.82 JO     
                1:40.07   3:26.82 (1:46.75)                                        
 13 Link, Bryan T       12 SACHEM-MR            3:15.00    3:30.29        
                1:42.50   3:30.29 (1:47.79)                                        
 14 Greer, Anthony M    11 NORTH SHORE-MR       3:10.00    3:30.38        
                1:39.18   3:30.38 (1:51.20)                                        
 15 Harasym, James M    12 TVSC-MR              3:46.99    3:32.76        
                1:43.49   3:32.76 (1:49.27)                                        
 16 Roh, Jin            12 RY-NJ                3:27.10    3:34.82        
                1:44.25   3:34.82 (1:50.57)                                        
 17 Byrne, Cameron A    11 SACHEM-MR            3:45.00    3:34.92        
                1:40.87   3:34.92 (1:54.05)                                        
 18 Muller, Thomas R    12 TVSC-MR              3:45.87    3:35.13        
                1:43.80   3:35.13 (1:51.33)                                        
 19 Charles, Brandon K  11 TMSUFFOLK-MR         3:35.76    3:35.95        
                1:45.95   3:35.95 (1:50.00)                                        
 20 Zitelny, Edan       12 TMSUFFOLK-MR         3:40.03    3:37.90        
                1:46.88   3:37.90 (1:51.02)                                        
 21 Lanigan, Ryan       12 TMSUFFOLK-MR         3:39.81    3:44.85        
                1:47.60   3:44.85 (1:57.25)                                        
 22 O'Meara, James      12 LBA-MR               3:45.00    3:45.60        
                1:49.20   3:45.60 (1:56.40)                                        
 23 Capodanno, Michael  11 TMSUFFOLK-MR         3:59.90    3:47.03        
                1:51.83   3:47.03 (1:55.20)                                        
 24 Christianson, Keit  11 HAA-MR                    NT    3:48.35        
                1:51.87   3:48.35 (1:56.48)                                        
 25 Pawelko, John M     11 TMSUFFOLK-MR         3:52.90    3:48.81        
                1:51.57   3:48.81 (1:57.24)                                        
 26 Brennan, Paul J     11 RY-NJ                     NT    3:53.08        
                1:53.29   3:53.08 (1:59.79)                                        
 27 Law, Richard Y      11 LIAC-MR              4:00.00    4:00.39        
                1:56.47   4:00.39 (2:03.92)                                        
 28 Canner, James       12 LBA-MR               3:50.00    4:01.72        
                1:57.48   4:01.72 (2:04.24)                                        
 29 Dorn, Garry T       11 HAA-MR                    NT    4:13.53        
                2:02.11   4:13.53 (2:11.42)                                        
 
Men 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.99  EZ
        1:06.99  SRME
        1:15.49  ZONE
        1:25.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yang, Patrick       12 LIAC-MR              1:05.59    1:05.55 SRME   
  2 Olin, Evan D        12 BGNW MARLINS-MR      1:15.50    1:11.74 ZONE   
  3 Rappaport, Will L   12 BGNW MARLINS-MR      1:13.99    1:12.05 ZONE   
  4 Barry, Charles C    12 BADGER-MR            1:13.29    1:14.47 ZONE   
  5 Malkin, Charles C   12 NORTH SHORE-MR       1:15.63    1:16.00 JO     
  6 Salcedo, Matt       12 LIAC-MR              1:16.02    1:17.37 JO     
  7 Tesser, Josh D      12 BGNW MARLINS-MR      1:22.54    1:18.91 JO     
  8 Krosser, Jared M    12 BGNW MARLINS-MR      1:21.26    1:19.50 JO     
  9 Lee, Brandon        11 RY-NJ                1:15.87    1:19.83 JO     
 10 Podniesinski, Pete  12 TMSUFFOLK-MR         1:19.05    1:20.19 JO     
 11 Lyons, Sean P       12 BADGER-MR            1:17.58    1:20.76 JO     
 12 Zuo, Vance          12 LIAC-MR              1:23.26    1:20.77 JO     
 13 Yin, Jonathan W     12 TVSC-MR              1:25.39    1:21.57 JO     
 14 Langaman, Matthew   12 HS-MR                1:23.98    1:21.84 JO     
 15 Roh, Jin            12 RY-NJ                1:19.94    1:22.49 JO     
 16 Molano, Zachary     12 TMSUFFOLK-MR         1:21.39    1:23.70 JO     
 17 Simkins, Robert T   12 TMSUFFOLK-MR         1:23.90    1:23.73 JO     
 18 Wang, Eric          11 LIAC-MR              1:24.41    1:23.90 JO     
 19 Hogan, Colin J      11 BADGER-MR            1:21.25    1:24.42 JO     
 20 Towne, Mitchell R   12 BADGER-MR            1:25.66    1:25.21 JO     
 21 McLaughlin, James   12 BGNW MARLINS-MR      1:26.23    1:25.28 JO     
 22 Yeo, Maxwell Z      12 AGUA SWIM TEAM-MR    1:28.97    1:25.82 JO     
 23 Purdy, Evan S       12 TVSC-MR              1:25.65    1:26.78        
 24 Shine, Stephen J    12 BGNW MARLINS-MR      1:34.00    1:27.09        
 25 Smith, Alex A       11 BGNW MARLINS-MR      1:32.05    1:28.61        
 26 Quintana, Mark A    12 TVSC-MR              1:33.63    1:29.05        
 27 Harasym, James M    12 TVSC-MR              1:30.87    1:29.94        
 28 Link, Bryan T       12 SACHEM-MR            2:00.00    1:30.86        
 29 Istomin, Anthony A  11 LIAC-MR              1:32.86    1:32.54        
 30 Kim, Sean Y         12 LIAC-MR              1:33.64    1:33.87        
 31 Blacker, Aaron M    12 BGNW MARLINS-MR      1:31.59    1:34.97        
 32 Fischer, Evan R     12 RY-NJ                1:32.61    1:36.59        
 33 Farrell, Robert J   11 RY-NJ                1:31.71    1:37.29        
 34 Smalec, Brendan M   12 CDOG-CT              1:44.51    1:37.80        
 35 Pozmanter, Matthew  11 TVSC-MR              1:42.62    1:37.83        
 36 Canner, James       12 LBA-MR               1:40.00    1:37.88        
 37 Steskla, Tyler L    11 CDOG-CT              1:43.43    1:38.27        
 38 Finnegan, Matt F    12 LIAC-MR              1:47.55    1:40.35        
 39 Wilson, Timothy     12 SACHEM-MR            2:00.00    1:40.50        
 40 Penteck, Christoph  11 SACHEM-MR            1:38.83    1:40.68        
 41 NG, Nicholas        12 LIAC-MR              1:50.00    1:43.19        
 42 Chan, Brendan       11 LIAC-MR              1:47.82    1:44.19        
 43 Sibug, Hart F       12 RY-NJ                1:44.48    1:47.03        
 44 Law, Richard Y      11 LIAC-MR              1:48.92    1:49.57        
 45 Stoski, Nicholas    11 LBA-MR               1:59.00    1:53.26        
 46 Bouzourene, Adam    11 LIAC-MR              2:10.00    2:16.47        
 
Men 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:16.89  EZ
        2:44.39  ZONE
        3:03.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rappaport, Will L   12 BGNW MARLINS-MR      2:54.00    2:40.71 ZONE   
                                1:15.34 ( )   2:40.71 (1:25.37)                    
  2 Olin, Evan D        12 BGNW MARLINS-MR      3:05.00    2:44.93 JO     
                                1:15.87 ( )   2:44.93 (1:29.06)                    
  3 Salcedo, Matt       12 LIAC-MR              2:50.00    2:48.68 JO     
                                1:22.34 ( )   2:48.68 (1:26.34)                    
  4 Fierro Joyce, Bill  12 BADGER-MR            2:48.69    2:50.29 JO     
                                1:19.18 ( )   2:50.29 (1:31.11)                    
  5 Lyons, Sean P       12 BADGER-MR            2:53.65    2:55.61 JO     
                                1:23.38 ( )   2:55.61 (1:32.23)                    
  6 Tesser, Josh D      12 BGNW MARLINS-MR      3:05.00    2:56.94 JO     
                                1:23.03 ( )   2:56.94 (1:33.91)                    
  7 Muller, Thomas R    12 TVSC-MR              3:15.88    3:08.15        
                                1:28.77 ( )   3:08.15 (1:39.38)                    
  8 Wang, Eric          11 LIAC-MR              3:45.00    3:08.72        
                                1:26.64 ( )   3:08.72 (1:42.08)                    
  9 Kim, Sean Y         12 LIAC-MR              3:25.00    3:25.21        
                                1:34.58 ( )   3:25.21 (1:50.63)                    
 10 Yin, Jonathan W     12 TVSC-MR              3:12.55    3:26.36        
                                1:29.85 ( )   3:26.36 (1:56.51)                    
 -- Roh, Jin            12 RY-NJ                2:58.37         DQ        
                                1:24.72 ( )          DQ (17.00)                    
 -- Canner, James       12 LBA-MR               3:45.00         DQ        
                                2:03.75 ( )                                        
 
Men 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:44.19  11-12 ZONE
        3:02.99  11-12 JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yang, Patrick       12 LIAC-MR              2:31.05    2:31.31 ZONE   
  2 MO, Samuel          12 BADGER-MR            2:34.33    2:33.39 ZONE   
  3 Hu-Van Wright, En-  12 AGUA SWIM TEAM-MR    2:38.59    2:33.77 ZONE   
  4 Rappaport, Will L   12 BGNW MARLINS-MR      2:53.00    2:40.40 ZONE   
  5 Olin, Evan D        12 BGNW MARLINS-MR      2:56.20    2:43.26 ZONE   
                1:15.38   2:43.26 (1:27.88)                                        
  6 Fierro Joyce, Bill  12 BADGER-MR            2:39.47    2:44.48 JO     
  7 Salcedo, Matt       12 LIAC-MR              2:51.25    2:44.63 JO     
  8 Podniesinski, Pete  12 TMSUFFOLK-MR         3:03.48    2:50.05 JO     
                1:20.76   2:50.05 (1:29.29)                                        
  9 MO, Daniel G        11 BADGER-MR            2:51.18    2:53.15 JO     
 10 Kim, Albert H       12 RY-NJ                2:52.18    2:53.58 JO     
 11 Roh, Jin            12 RY-NJ                2:52.56    2:54.95 JO     
 11 Molano, Zachary     12 TMSUFFOLK-MR         3:12.90    2:54.95 JO     
 13 Darcy, Matthew J    11 SACHEM-MR            3:08.76    2:57.19 JO     
 14 Parisi, Joey N      12 TMSUFFOLK-MR         3:10.13    2:57.27 JO     
 15 Kim, Sean Y         12 LIAC-MR              3:17.30    2:57.61 JO     
                1:24.07   2:57.61 (1:33.54)                                        
 16 DiMaria, Michael J  11 TMSUFFOLK-MR         3:19.90    2:57.82 JO     
 17 Fischer, Evan R     12 RY-NJ                2:50.12    2:58.03 JO     
 18 Lee, Brandon        11 RY-NJ                2:59.93    2:58.47 JO     
                1:20.68   2:58.47 (1:37.79)                                        
 19 McLaughlin, James   12 BGNW MARLINS-MR      3:04.96    2:59.12 JO     
                1:25.01   2:59.12 (1:34.11)                                        
 20 VanManen, Ryan      12 LIAC-MR              3:22.81    2:59.89 JO     
 21 Vingan, Isaac       12 TMSUFFOLK-MR         3:19.95    3:00.54 JO     
 22 Park, Martin        12 RY-NJ                2:55.16    3:00.60 JO     
                1:25.42   3:00.60 (1:35.18)                                        
 23 Quintana, Mark A    12 TVSC-MR              3:26.55    3:01.21 JO     
                1:25.12   3:01.21 (1:36.09)                                        
 24 Tesser, Josh D      12 BGNW MARLINS-MR      3:13.88    3:01.50 JO     
                1:25.43   3:01.50 (1:36.07)                                        
 25 Lyons, Sean P       12 BADGER-MR            2:56.10    3:02.50 JO     
                1:24.17   3:02.50 (1:38.33)                                        
 26 Choi, Hajin         11 LIAC-MR              3:15.00    3:03.58        
                1:30.43   3:03.58 (1:33.15)                                        
 27 Wilson, Timothy     12 SACHEM-MR            3:14.00    3:05.12        
                1:30.57   3:05.12 (1:34.55)                                        
 28 Finnegan, Matt F    12 LIAC-MR              3:22.14    3:05.25        
 29 Saccurato, Aaron F  11 BGNW MARLINS-MR      3:25.00    3:05.29        
                1:27.14   3:05.29 (1:38.15)                                        
 30 Russell, Douglas L  11 TMSUFFOLK-MR         3:18.38    3:05.33        
 31 Finnegan, Dan P     12 LIAC-MR              3:16.55    3:06.51        
                1:30.81   3:06.51 (1:35.70)                                        
 32 Johnson, Sam H      12 BGNW MARLINS-MR      3:13.18    3:06.89        
 33 Istomin, Anthony A  11 LIAC-MR              3:30.00    3:08.85        
                1:33.79   3:08.85 (1:35.06)                                        
 34 Wang, Eric          11 LIAC-MR              3:15.33    3:10.11        
                1:32.54   3:10.11 (1:37.57)                                        
 35 Zitelny, Edan       12 TMSUFFOLK-MR         3:23.94    3:10.47        
 36 Pawelko, John M     11 TMSUFFOLK-MR         3:28.90    3:11.15        
                1:32.25   3:11.15 (1:38.90)                                        
 37 Gao, Ryan X         11 TVSC-MR              3:25.88    3:11.73        
                1:30.05   3:11.73 (1:41.68)                                        
 38 Charles, Brandon K  11 TMSUFFOLK-MR         3:25.90    3:15.76        
                1:37.15   3:15.76 (1:38.61)                                        
 39 Li, Jonathan        11 LIAC-MR              3:38.99    3:15.85        
 40 Capodanno, Michael  11 TMSUFFOLK-MR         3:15.90    3:16.38        
                1:36.13   3:16.38 (1:40.25)                                        
 41 Farrell, Robert J   11 RY-NJ                3:10.09    3:17.34        
 42 Canner, James       12 LBA-MR               3:43.31    3:19.79        
 43 Law, Richard Y      11 LIAC-MR              3:55.47    3:22.02        
 44 Pak, Richard        12 LIAC-MR              3:25.00    3:22.06        
                1:42.82   3:22.06 (1:39.24)                                        
 45 Distler, Max E      11 RY-NJ                3:18.91    3:22.12        
 46 Steskla, Tyler L    11 CDOG-CT              4:01.45    3:22.45        
                1:34.94   3:22.45 (1:47.51)                                        
 47 Penteck, Christoph  11 SACHEM-MR            3:06.00    3:22.47        
 48 NG, Nicholas        12 LIAC-MR              3:35.00    3:25.96        
 49 Chan, Brendan       11 LIAC-MR              3:45.00    3:28.46        
 50 Decker, Philip K    11 LIAC-MR              3:30.00    3:28.64        
                1:41.04   3:28.64 (1:47.60)                                        
 51 Sibug, Hart F       12 RY-NJ                3:32.61    3:30.58        
                1:44.07   3:30.58 (1:46.51)                                        
 52 Reddy, Sunil        12 LIAC-MR              3:45.00    3:52.60        
 53 Price, Brandon A    12 LIAC-MR              4:00.00    4:08.71        
 
Men 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          24.79  JRB
          24.79  JRN
          25.49  EZ
          27.49  SRME
          28.09  ZONE
          30.19  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Abrams, Michael     14 AGUA SWIM TEAM-MR      26.78      27.82 ZONE   
  2 Volkov, Sasha A     13 BADGER-MR              28.27      28.31 JO     
  3 Park, Jay S         14 LIAC-MR                29.29      28.39 JO     
  4 Chung, Charles      14 RY-NJ                  28.98      29.02 JO     
  5 Law, Kyle M         13 TVSC-MR                31.25      29.07 JO     
  6 Pamlanye, Matthew   14 SACHEM-MR              29.43      29.09 JO     
  7 Kostelec, Nick      13 LBA-MR                 31.35      29.24 JO     
  8 Penteck, Stephen    13 SACHEM-MR              28.19      29.32 JO     
  9 Dutton, Matthew T   13 HAA-MR                 29.24      29.33 JO     
 10 Alton, Shane        14 LBA-MR                 30.72      29.71 JO     
 11 Bandovic, Ivan      14 LIAC-MR                29.98      29.72 JO     
 12 Chansakul, JR J     13 AGUA SWIM TEAM-MR      29.52      29.74 JO     
 13 Lennon, Michael J   13 LIAC-MR                30.59      29.81 JO     
 14 Radlicz, Christoph  14 UCDOG-CT               34.00      30.28        
 15 Woodhead, Bryan P   13 TVSC-MR                31.34      30.43        
 16 Isaacs, Scott       14 TRS-MR                 32.04      30.62        
 17 Ling, Kevin         13 LIAC-MR                29.00      30.68        
 18 Tschoke, William    14 SACHEM-MR              30.61      30.71        
 19 Jakubiak, Patrick   13 TMSUFFOLK-MR           31.08      30.75        
 20 Schwartz, Jake A    13 LIAC-MR                30.77      31.09        
 21 Gebauer, Benjamin   13 BGNW MARLINS-MR        33.83      31.23        
 22 Armellino, Adam     14 LBA-MR                 35.00      31.33        
 23 Shteyman, Brandon   13 LIAC-MR                34.28      31.59        
 24 Jimenez, Kenneth J  13 ZEUS-CT                29.87      31.86        
 24 Zhang, Daniel L     14 TVSC-MR                32.74      31.86        
 26 Mullaney, Bryan R   14 TVSC-MR                32.58      32.11        
 27 Yu, Justin          14 TRS-MR                 32.18      32.36        
 28 Wasserman, Kurt M   13 BGNW MARLINS-MR        33.17      33.04        
 29 Kim, Hyonchang      13 RY-NJ                  34.03      33.54        
 30 Mejia, Carlos       13 LBA-MR                 39.67      33.62        
 31 Ogisu, Kent         13 AGUA SWIM TEAM-MR      37.74      33.72        
 32 Zhou, Nathan        14 HAA-MR                 36.23      34.15        
 33 Monteleone, Nichol  13 TMSUFFOLK-MR           34.38      34.25        
 34 Heuser, Will W      14 LIAC-MR                36.18      34.48        
 35 Attner, Daniel      13 TMSUFFOLK-MR           36.69      34.50        
 36 Go, Justin M        13 CDOG-CT                31.65      34.58        
 37 Perea, Michael A    14 ZEUS-CT                40.43      35.18        
 38 Bouzourene, Tarik   14 LIAC-MR                34.88      35.55        
 39 Murphy, Thomas M    13 NORTH SHORE-MR         40.59      36.02        
 40 Corbisiero, Joe G   13 SACHEM-MR              37.01      37.69        
 
Men 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          53.89  JRN
          53.99  JRB
          55.99  EZ
          59.99  SRME
        1:01.29  ZONE
        1:05.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Spinella, Nick R    14 LIAC-MR                57.82      57.18 SRME   
  2 Law, Kyle M         13 TVSC-MR              1:06.58    1:03.19 JO     
  3 Volkov, Sasha A     13 BADGER-MR            1:02.29    1:03.20 JO     
  4 Woodhead, Derek R   14 TVSC-MR              1:07.25    1:03.32 JO     
  5 Kostelec, Nick      13 LBA-MR               1:08.00    1:03.69 JO     
  6 Pamlanye, Matthew   14 SACHEM-MR            1:05.00    1:04.44 JO     
  7 Alton, Shane        14 LBA-MR               1:04.19    1:04.63 JO     
  8 Muller, Matthew A   13 TVSC-MR              1:11.55    1:05.34 JO     
  9 Woodhead, Bryan P   13 TVSC-MR              1:08.23    1:05.52 JO     
 10 Blum, Cole          14 LBA-MR               1:10.00    1:06.92        
 11 Kelly, Everett W    14 NORTH SHORE-MR       1:08.20    1:07.67        
 12 Armellino, Adam     14 LBA-MR               1:12.00    1:08.27        
 13 Zhang, Daniel L     14 TVSC-MR              1:09.99    1:08.30        
 14 Jakubiak, Patrick   13 TMSUFFOLK-MR         1:08.70    1:09.50        
 15 Isaacs, Scott       14 TRS-MR               1:09.60    1:09.86        
 16 Mitchell, John F    14 SACHEM-MR            1:08.00    1:10.31        
 17 Mullaney, Bryan R   14 TVSC-MR             11:53.66    1:11.15        
 18 Thomas, Brad        13 SCD-MR-MR            1:10.02    1:12.01        
 19 Schwartz, Jake A    13 LIAC-MR              1:12.02    1:13.07        
 20 Ogisu, Kent         13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:17.34    1:13.17        
 21 Kim, Hyonchang      13 RY-NJ                1:15.44    1:14.37        
 22 Monteleone, Nichol  13 TMSUFFOLK-MR         1:15.62    1:17.01        
 23 Attner, Daniel      13 TMSUFFOLK-MR         1:21.12    1:17.86        
 24 Go, Justin M        13 CDOG-CT              1:32.44    1:18.01        
 25 Walsh, Kevin        13 SCD-MR-MR            1:14.88    1:18.09        
 26 Perea, Michael A    14 ZEUS-CT              1:44.92    1:18.98        
 27 Kadirov, Raushan    13 LIAC-MR              1:19.73    1:19.03        
 28 Giovanniello, Mich  13 LIAC-MR              1:23.88    1:20.66        
 29 Michaelis, Brendan  13 LBA-MR               1:30.00    1:21.93        
 
Men 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:57.29  JRN
        1:58.09  JRB
        2:01.69  EZ
        2:10.99  SRME
        2:12.99  ZONE
        2:25.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Spinella, Nick R    14 LIAC-MR              2:07.12    2:06.60 SRME   
                                1:00.24 ( )   2:06.60 (1:06.36)                    
  2 Abrams, Michael     14 AGUA SWIM TEAM-MR    2:10.00    2:08.06 SRME   
                                1:01.13 ( )   2:08.06 (1:06.93)                    
  3 Heinemann, Erik L   14 LIAC-MR              2:18.05    2:13.68 JO     
                                1:04.65 ( )   2:13.68 (1:09.03)                    
  4 Park, Jay S         14 LIAC-MR              2:14.74    2:15.25 JO     
                                1:04.97 ( )   2:15.25 (1:10.28)                    
  5 Law, Kyle M         13 TVSC-MR              2:16.31    2:16.30 JO     
                                1:05.00 ( )   2:16.30 (1:11.30)                    
  6 Lennon, Michael J   13 LIAC-MR              2:17.76    2:17.35 JO     
                                1:06.94 ( )   2:17.35 (1:10.41)                    
  7 Alton, Shane        14 LBA-MR               2:18.67    2:19.18 JO     
                                1:07.24 ( )   2:19.18 (1:11.94)                    
  8 Woodhead, Derek R   14 TVSC-MR              2:19.86    2:20.60 JO     
                                1:05.87 ( )   2:20.60 (1:14.73)                    
  9 Penteck, Stephen    13 SACHEM-MR            2:18.96    2:20.85 JO     
                                1:07.86 ( )   2:20.85 (1:12.99)                    
 10 Kostelec, Nick      13 LBA-MR               2:24.74    2:21.82 JO     
                                1:07.69 ( )   2:21.82 (1:14.13)                    
 11 Chung, Charles      14 RY-NJ                2:19.31    2:23.43 JO     
                                1:07.57 ( )   2:23.43 (1:15.86)                    
 12 Woodhead, Bryan P   13 TVSC-MR              2:24.82    2:24.13 JO     
                                1:08.98 ( )   2:24.13 (1:15.15)                    
 13 Lee, Kevin          13 RY-NJ                2:20.34    2:24.66 JO     
                                1:08.19 ( )   2:24.66 (1:16.47)                    
 14 KE, Richard M       13 LIAC-MR              2:30.07    2:28.42        
                                1:10.14 ( )   2:28.42 (1:18.28)                    
 15 Gebauer, Benjamin   13 BGNW MARLINS-MR      2:29.33    2:31.53        
                                1:11.72 ( )   2:31.53 (1:19.81)                    
 16 Isaacs, Scott       14 TRS-MR               2:33.43    2:31.95        
                                1:12.56 ( )   2:31.95 (1:19.39)                    
 17 Sanchez, Jude M     14 AGUA SWIM TEAM-MR    2:41.82    2:32.57        
                                1:16.81 ( )   2:32.57 (1:15.76)                    
 18 Kelly, Everett W    14 NORTH SHORE-MR       2:53.74    2:33.32        
                                1:12.08 ( )   2:33.32 (1:21.24)                    
 19 Mitchell, John F    14 SACHEM-MR            2:33.00    2:33.41        
                                1:15.30 ( )   2:33.41 (1:18.11)                    
 20 Radlicz, Christoph  14 UCDOG-CT             2:34.22    2:34.38        
                                1:11.66 ( )   2:34.38 (1:22.72)                    
 21 Mullaney, Bryan R   14 TVSC-MR              2:45.98    2:34.45        
                                1:14.44 ( )   2:34.45 (1:20.01)                    
 22 Blum, Cole          14 LBA-MR               2:41.70    2:36.32        
                                1:15.13 ( )   2:36.32 (1:21.19)                    
 23 Jakubiak, Patrick   13 TMSUFFOLK-MR         2:31.28    2:39.07        
                                1:16.33 ( )   2:39.07 (1:22.74)                    
 24 Kim, Hyonchang      13 RY-NJ                2:37.32    2:43.53        
                                1:16.55 ( )   2:43.53 (1:26.98)                    
 25 Wasserman, Kurt M   13 BGNW MARLINS-MR      2:42.62    2:44.22        
                                1:18.08 ( )   2:44.22 (1:26.14)                    
 26 Schwartz, Jake A    13 LIAC-MR              2:46.15    2:46.46        
                                1:19.79 ( )   2:46.46 (1:26.67)                    
 27 Attner, Daniel      13 TMSUFFOLK-MR         2:45.76    2:46.94        
                                1:24.46 ( )   2:46.94 (1:22.48)                    
 28 Perea, Michael A    14 ZEUS-CT              3:30.21    2:51.67        
                                1:21.74 ( )   2:51.67 (1:29.93)                    
 29 Gombert, Michael E  14 TVSC-MR              3:04.13    2:53.11        
                                1:24.34 ( )   2:53.11 (1:28.77)                    
 30 Giovanniello, Mich  13 LIAC-MR              2:53.70    2:54.03        
                                1:25.75 ( )   2:54.03 (1:28.28)                    
 31 Kadirov, Raushan    13 LIAC-MR              2:58.96    2:59.49        
                                1:23.50 ( )   2:59.49 (1:35.99)                    
 32 Yang, Matthew A     13 LIAC-MR              3:20.00    3:07.86        
                                1:28.05 ( )   3:07.86 (1:39.81)                    
 
Men 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:00.59  JRN
        1:01.39  JRB
        1:03.79  EZ
        1:09.99  SRME
        1:10.49  ZONE
        1:16.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Spinella, Nick R    14 LIAC-MR              1:06.44    1:04.41 SRME   
  2 Abrams, Michael     14 AGUA SWIM TEAM-MR    1:07.67    1:09.25 SRME   
  3 Volkov, Sasha A     13 BADGER-MR            1:13.11    1:13.02 JO     
  4 Bandovic, Ivan      14 LIAC-MR              1:13.59    1:13.27 JO     
  5 Woodhead, Derek R   14 TVSC-MR              1:22.33    1:13.36 JO     
  6 Dutton, Matthew T   13 HAA-MR               1:12.14    1:14.14 JO     
  7 Muller, Matthew A   13 TVSC-MR              1:19.39    1:14.60 JO     
  8 Law, Kyle M         13 TVSC-MR              1:15.28    1:14.96 JO     
  9 Kostelec, Nick      13 LBA-MR               1:18.05    1:16.52 JO     
 10 Penteck, Stephen    13 SACHEM-MR            1:14.00    1:16.75 JO     
 11 Woodhead, Bryan P   13 TVSC-MR              1:18.99    1:17.23        
 12 Jakubiak, Patrick   13 TMSUFFOLK-MR         1:19.67    1:17.83        
 13 Ling, Kevin         13 LIAC-MR              1:18.00    1:18.71        
 14 Pamlanye, Matthew   14 SACHEM-MR            1:20.85    1:19.31        
 15 Attner, Daniel      13 TMSUFFOLK-MR         1:25.11    1:19.79        
 16 Armellino, Adam     14 LBA-MR               1:21.00    1:20.19        
 17 Isaacs, Scott       14 TRS-MR               1:22.20    1:20.21        
 18 Tschoke, William    14 SACHEM-MR            1:30.27    1:20.69        
 19 Zhang, Daniel L     14 TVSC-MR              1:18.69    1:21.34        
 20 Ogisu, Kent         13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:28.24    1:24.44        
 20 Kelly, Everett W    14 NORTH SHORE-MR       1:19.14    1:24.44        
 22 Mullaney, Bryan R   14 TVSC-MR              1:26.56    1:25.31        
 23 Shteyman, Brandon   13 LIAC-MR              1:39.40    1:25.82        
 24 Schwartz, Jake A    13 LIAC-MR              1:27.25    1:26.71        
 25 Heuser, Will W      14 LIAC-MR              1:28.23    1:27.18        
 26 Yu, Justin          14 TRS-MR               1:23.46    1:28.01        
 27 Corbisiero, Joe G   13 SACHEM-MR            1:35.00    1:28.95        
 28 Wasserman, Kurt M   13 BGNW MARLINS-MR      1:28.69    1:29.80        
 29 Monteleone, Nichol  13 TMSUFFOLK-MR         1:31.44    1:30.36        
 30 Mejia, Carlos       13 LBA-MR               1:35.00    1:34.44        
 31 Murphy, Thomas M    13 NORTH SHORE-MR       1:46.67    1:38.02        
 32 Go, Justin M        13 CDOG-CT              1:38.29    1:39.45        
 
Men 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:11.49  JRN
        2:12.39  JRB
        2:16.89  EZ
        2:32.99  ZONE
        2:33.99  SRME
        2:45.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Spinella, Nick R    14 LIAC-MR              2:20.74    2:21.26 ZONE   
                                1:08.05 ( )   2:21.26 (1:13.21)                    
  2 Abrams, Michael     14 AGUA SWIM TEAM-MR    2:26.43    2:27.28 ZONE   
                                1:11.74 ( )   2:27.28 (1:15.54)                    
  3 Law, Kyle M         13 TVSC-MR              2:56.67    2:37.15 JO     
                                1:18.44 ( )   2:37.15 (1:18.71)                    
  4 Muller, Matthew A   13 TVSC-MR              2:45.69    2:40.44 JO     
                                1:19.70 ( )   2:40.44 (1:20.74)                    
  5 Gebauer, Benjamin   13 BGNW MARLINS-MR      2:43.76    2:42.47 JO     
                                1:19.53 ( )   2:42.47 (1:22.94)                    
  6 Kostelec, Nick      13 LBA-MR               2:50.00    2:46.02        
                                1:21.48 ( )   2:46.02 (1:24.54)                    
  7 Volkov, Sasha A     13 BADGER-MR            1:10.78    2:46.85        
                                1:18.82 ( )   2:46.85 (1:28.03)                    
  8 Zhang, Daniel L     14 TVSC-MR              2:54.88    2:49.15        
                                1:23.40 ( )   2:49.15 (1:25.75)                    
  9 Mitchell, John F    14 SACHEM-MR            2:55.00    2:50.95        
                                1:24.53 ( )   2:50.95 (1:26.42)                    
 10 Penteck, Stephen    13 SACHEM-MR            2:40.00    2:51.26        
                                1:23.38 ( )   2:51.26 (1:27.88)                    
 11 Chung, Charles      14 RY-NJ                2:40.77    2:51.37        
                                1:22.03 ( )   2:51.37 (1:29.34)                    
 12 Isaacs, Scott       14 TRS-MR               2:49.72    2:52.26        
                                2:52.26 ( )         2:52.26 ( )         2:52.26 ( )
 13 Thomas, Brad        13 SCD-MR-MR            2:50.68    2:52.47        
                                1:24.26 ( )   2:52.47 (1:28.21)                    
 14 Pamlanye, Matthew   14 SACHEM-MR            2:49.40    2:52.93        
                                1:26.40 ( )   2:52.93 (1:26.53)                    
 15 Attner, Daniel      13 TMSUFFOLK-MR         3:05.90    3:01.90        
                                1:30.25 ( )   3:01.90 (1:31.65)                    
 16 Schwartz, Jake A    13 LIAC-MR              3:00.00    3:08.78        
                                1:33.64 ( )   3:08.78 (1:35.14)                    
 17 Go, Justin M        13 CDOG-CT              3:40.51    3:45.65        
                                1:52.21 ( )   3:45.65 (1:53.44)                    
 
Men 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:08.39  JRN
        1:10.09  JRB
        1:12.69  EZ
        1:18.59  ZONE
        1:19.99  SRME
        1:26.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ling, Kevin         13 LIAC-MR              1:24.85    1:22.07 JO     
  2 KE, Richard M       13 LIAC-MR              1:28.47    1:22.44 JO     
  3 Lee, Kevin          13 RY-NJ                1:19.48    1:23.11 JO     
  4 Sanchez, Jude M     14 AGUA SWIM TEAM-MR    1:24.16    1:23.43 JO     
  5 Walsh, Kevin        13 SCD-MR-MR            1:23.06    1:23.70 JO     
  6 Radlicz, Christoph  14 UCDOG-CT             1:30.89    1:25.61 JO     
  7 Alton, Shane        14 LBA-MR               1:30.94    1:29.24        
  8 Blum, Cole          14 LBA-MR               1:45.00    1:32.09        
  9 Kelly, Everett W    14 NORTH SHORE-MR       1:24.41    1:32.39        
 10 Ogisu, Kent         13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:39.54    1:33.23        
 11 Kim, Hyonchang      13 RY-NJ                1:37.34    1:34.87        
 12 Gebauer, Benjamin   13 BGNW MARLINS-MR      1:31.13    1:35.52        
 13 Wasserman, Kurt M   13 BGNW MARLINS-MR      1:38.49    1:37.11        
 14 Monteleone, Nichol  13 TMSUFFOLK-MR         1:37.21    1:37.51        
 15 Armellino, Adam     14 LBA-MR               1:40.14    1:38.72        
 16 Perea, Michael A    14 ZEUS-CT              2:02.86    1:39.18        
 17 Go, Justin M        13 CDOG-CT              1:53.37    1:42.63        
 18 Kadirov, Raushan    13 LIAC-MR              1:40.12    1:43.15        
 19 Mullaney, Bryan R   14 TVSC-MR              1:36.58    1:43.47        
 20 Jakubiak, Patrick   13 TMSUFFOLK-MR         1:47.47    1:45.02        
 21 Gombert, Michael E  14 TVSC-MR              2:02.32    1:54.44        
 22 Giovanniello, Mich  13 LIAC-MR              1:52.75    1:55.65        
 23 Michaelis, Brendan  13 LBA-MR               1:50.00    1:57.62        
 
Men 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:28.59  JRN
        2:29.79  JRB
        2:38.99  EZ
        2:51.49  ZONE
        2:52.99  SRME
        3:09.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ling, Kevin         13 LIAC-MR              2:57.97    2:58.63 JO     
                1:27.14   2:58.63 (1:31.49)                                        
  2 KE, Richard M       13 LIAC-MR              3:02.23    2:59.27 JO     
                1:25.19   2:59.27 (1:34.08)                                        
  3 Chung, Charles      14 RY-NJ                2:51.19    3:01.67 JO     
                1:27.31   3:01.67 (1:34.36)                                        
  4 Radlicz, Christoph  14 UCDOG-CT             3:12.69    3:01.74 JO     
                1:26.34   3:01.74 (1:35.40)                                        
  5 Lee, Kevin          13 RY-NJ                2:54.54    3:05.31 JO     
                1:28.40   3:05.31 (1:36.91)                                        
  6 Muller, Matthew A   13 TVSC-MR              3:15.69    3:07.38 JO     
                1:32.00   3:07.38 (1:35.38)                                        
  7 Alton, Shane        14 LBA-MR               3:15.82    3:10.17        
                1:32.36   3:10.17 (1:37.81)                                        
  8 Shteyman, Brandon   13 LIAC-MR              3:20.99    3:11.77        
                1:34.04   3:11.77 (1:37.73)                                        
  9 Kim, Hyonchang      13 RY-NJ                3:45.44    3:20.67        
                1:36.73   3:20.67 (1:43.94)                                        
 10 Kelly, Everett W    14 NORTH SHORE-MR       3:05.00    3:20.82        
                1:35.80   3:20.82 (1:45.02)                                        
 11 Gebauer, Benjamin   13 BGNW MARLINS-MR      3:18.86    3:23.48        
                1:37.85   3:23.48 (1:45.63)                                        
 12 Bouzourene, Tarik   14 LIAC-MR              3:29.11    3:26.08        
                1:40.85   3:26.08 (1:45.23)                                        
 13 Monteleone, Nichol  13 TMSUFFOLK-MR         3:25.83    3:26.48        
                1:40.05   3:26.48 (1:46.43)                                        
 14 Yu, Justin          14 TRS-MR                    NT    3:30.51        
                1:38.93   3:30.51 (1:51.58)                                        
 15 Zhou, Nathan        14 HAA-MR               3:25.28    3:34.33        
                1:41.36   3:34.33 (1:52.97)                                        
 16 Jimenez, Kenneth J  13 ZEUS-CT              3:39.87    3:35.45        
                1:43.36   3:35.45 (1:52.09)                                        
 17 Perea, Michael A    14 ZEUS-CT              4:00.00    3:35.52        
                1:41.24   3:35.52 (1:54.28)                                        
 18 Corbisiero, Joe G   13 SACHEM-MR            3:40.00    3:43.76        
                1:46.42   3:43.76 (1:57.34)                                        
 19 Go, Justin M        13 CDOG-CT              4:04.92    4:06.23        
                1:56.26   4:06.23 (2:09.97)                                        
 -- Woodhead, Derek R   14 TVSC-MR              3:26.58         DQ        
                1:31.39        DQ (1:38.29)                                        
 
Men 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          58.19  JRN
          58.89  JRB
        1:00.99  EZ
        1:06.99  SRME
        1:08.19  ZONE
        1:13.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Volkov, Sasha A     13 BADGER-MR            1:08.61    1:06.85 SRME   
  2 Woodhead, Derek R   14 TVSC-MR              1:07.49    1:08.28 JO     
  3 Heinemann, Erik L   14 LIAC-MR              1:09.24    1:08.48 JO     
  4 Muller, Matthew A   13 TVSC-MR              1:20.76    1:09.80 JO     
  5 Lennon, Michael J   13 LIAC-MR              1:09.86    1:09.84 JO     
  6 Park, Jay S         14 LIAC-MR              1:10.04    1:10.12 JO     
  7 Woodhead, Bryan P   13 TVSC-MR              1:12.64    1:12.78 JO     
  8 Penteck, Stephen    13 SACHEM-MR            1:12.71    1:13.06 JO     
  9 Zhang, Daniel L     14 TVSC-MR              1:19.41    1:16.11        
 10 KE, Richard M       13 LIAC-MR              1:15.61    1:16.36        
 11 Armellino, Adam     14 LBA-MR               1:35.00    1:18.82        
 12 Ling, Kevin         13 LIAC-MR              1:13.00    1:19.08        
 13 Radlicz, Christoph  14 UCDOG-CT             1:19.78    1:19.50        
 14 Pamlanye, Matthew   14 SACHEM-MR            1:16.74    1:19.60        
 15 Ogisu, Kent         13 AGUA SWIM TEAM-MR    1:27.66    1:21.52        
 16 Thomas, Brad        13 SCD-MR-MR            1:19.36    1:23.59        
 17 Sanchez, Jude M     14 AGUA SWIM TEAM-MR    1:27.04    1:25.81        
 18 Walsh, Kevin        13 SCD-MR-MR            1:29.55    1:26.57        
 19 Wasserman, Kurt M   13 BGNW MARLINS-MR      1:29.50    1:27.37        
 20 Lee, Kevin          13 RY-NJ                1:21.59    1:28.22        
 21 Gombert, Michael E  14 TVSC-MR              1:45.99    1:39.13        
 
Men 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:09.79  JRN
        2:10.59  JRB
        2:16.89  EZ
        2:30.69  ZONE
        2:36.99  SRME
        2:49.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Heinemann, Erik L   14 LIAC-MR              2:31.58    2:31.34 SRME   
                1:12.57   2:31.34 (1:18.77)                                        
  2 Woodhead, Derek R   14 TVSC-MR              2:39.76    2:32.36 SRME   
                1:11.20   2:32.36 (1:21.16)                                        
  3 Lennon, Michael J   13 LIAC-MR              2:31.47    2:32.44 SRME   
                1:13.00   2:32.44 (1:19.44)                                        
  4 Abrams, Michael     14 AGUA SWIM TEAM-MR    2:33.86    2:32.78 SRME   
                1:12.92   2:32.78 (1:19.86)                                        
  5 Park, Jay S         14 LIAC-MR              2:40.22    2:36.54 SRME   
                1:13.21   2:36.54 (1:23.33)                                        
  6 Muller, Matthew A   13 TVSC-MR              2:54.87    2:38.18 JO     
                1:12.79   2:38.18 (1:25.39)                                        
  7 Chansakul, JR J     13 AGUA SWIM TEAM-MR    2:40.00    2:43.78 JO     
                1:18.76   2:43.78 (1:25.02)                                        
  8 Woodhead, Bryan P   13 TVSC-MR              2:35.69    2:44.19 JO     
                1:16.25   2:44.19 (1:27.94)                                        
  9 Zhang, Daniel L     14 TVSC-MR              2:51.47    2:45.32 JO     
                1:19.51   2:45.32 (1:25.81)                                        
 10 KE, Richard M       13 LIAC-MR              3:03.40    2:52.33        
                1:20.92   2:52.33 (1:31.41)                                        
 11 Lee, Kevin          13 RY-NJ                3:11.89    3:22.39        
                1:31.70   3:22.39 (1:50.69)                                        
 
Men 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:12.39  JRN
        2:13.59  JRB
        2:17.19  EZ
        2:29.99  SRME
        2:30.79  ZONE
        2:43.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Spinella, Nick R    14 LIAC-MR              2:31.00    2:22.68 SRME   
                1:04.83   2:22.68 (1:17.85)                                        
  2 Chansakul, JR J     13 AGUA SWIM TEAM-MR    2:33.29    2:32.77 JO     
                1:13.95   2:32.77 (1:18.82)                                        
  3 Dutton, Matthew T   13 HAA-MR               2:32.39    2:34.18 JO     
                1:11.68   2:34.18 (1:22.50)                                        
  4 Volkov, Sasha A     13 BADGER-MR            2:34.63    2:35.09 JO     
                1:11.95   2:35.09 (1:23.14)                                        
  5 Park, Jay S         14 LIAC-MR              2:41.01    2:36.69 JO     
                1:14.83   2:36.69 (1:21.86)                                        
  6 Law, Kyle M         13 TVSC-MR              2:59.95    2:38.80 JO     
                1:17.47   2:38.80 (1:21.33)                                        
  7 Bandovic, Ivan      14 LIAC-MR              2:41.50    2:39.70 JO     
                1:13.71   2:39.70 (1:25.99)                                        
  8 Penteck, Stephen    13 SACHEM-MR            2:41.85    2:40.78 JO     
                1:17.07   2:40.78 (1:23.71)                                        
  9 Ling, Kevin         13 LIAC-MR              2:44.19    2:40.87 JO     
                1:18.59   2:40.87 (1:22.28)                                        
 10 KE, Richard M       13 LIAC-MR              2:47.75    2:40.96 JO     
                1:15.86   2:40.96 (1:25.10)                                        
 11 Pamlanye, Matthew   14 SACHEM-MR            2:50.00    2:43.73 JO     
                1:17.20   2:43.73 (1:26.53)                                        
 12 Alton, Shane        14 LBA-MR                    NT    2:46.70        
                1:20.37   2:46.70 (1:26.33)                                        
 13 Chung, Charles      14 RY-NJ                2:40.01    2:48.16        
                1:18.38   2:48.16 (1:29.78)                                        
 14 Kostelec, Nick      13 LBA-MR               2:50.92    2:49.56        
                1:18.62   2:49.56 (1:30.94)                                        
 15 Gebauer, Benjamin   13 BGNW MARLINS-MR      2:56.40    2:50.21        
                1:21.01   2:50.21 (1:29.20)                                        
 16 Radlicz, Christoph  14 UCDOG-CT             2:54.10    2:50.98        
                1:19.89   2:50.98 (1:31.09)                                        
 17 Kelly, Everett W    14 NORTH SHORE-MR       2:56.02    2:51.59        
                1:18.34   2:51.59 (1:33.25)                                        
 18 Ogisu, Kent         13 AGUA SWIM TEAM-MR    3:00.00    2:54.86        
                1:24.52   2:54.86 (1:30.34)                                        
 19 Kim, Hyonchang      13 RY-NJ                3:02.83    2:56.04        
                1:24.06   2:56.04 (1:31.98)                                        
 20 Isaacs, Scott       14 TRS-MR               3:03.76    2:56.06        
                1:23.05   2:56.06 (1:33.01)                                        
 21 Armellino, Adam     14 LBA-MR               2:53.02    2:57.05        
                1:20.34   2:57.05 (1:36.71)                                        
 22 Tschoke, William    14 SACHEM-MR            3:08.57    2:57.64        
                1:23.04   2:57.64 (1:34.60)                                        
 23 Wasserman, Kurt M   13 BGNW MARLINS-MR      3:04.44    3:02.97        
                1:26.03   3:02.97 (1:36.94)                                        
 24 Bouzourene, Tarik   14 LIAC-MR              3:07.75    3:03.12        
                1:29.24   3:03.12 (1:33.88)                                        
 25 Mejia, Carlos       13 LBA-MR               3:20.00    3:08.89        
                1:30.87   3:08.89 (1:38.02)                                        
 26 Zhou, Nathan        14 HAA-MR               3:11.55    3:09.05        
                1:31.05   3:09.05 (1:38.00)                                        
 27 Perea, Michael A    14 ZEUS-CT              4:00.21    3:16.14        
                1:36.80   3:16.14 (1:39.34)                                        
 28 Jimenez, Kenneth J  13 ZEUS-CT              3:57.89    3:17.25        
                1:36.81   3:17.25 (1:40.44)                                        
 
Men Senior 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          24.79  JRB
          24.79  JRN
          25.49  EZ
          26.99  ZONE
          27.49  SRME
          28.69  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Modrov, Drew A      17 HAA-MR                 24.23      25.29 EZ     
  2 Wagner, Jack S      15 LIAC-MR                24.61      25.32 EZ     
  3 Zimerev, Yuriy      20 LIAC-MR                24.00      25.61 ZONE   
  4 Ragin, Gregory      16 LIAC-MR                27.67      26.35 ZONE   
  5 Khabibrakhmanov, I  16 LIAC-MR                27.17      26.72 ZONE   
  6 Cereste, Mark S     16 BGNW MARLINS-MR        27.39      27.34 SRME   
  7 Yang, Patrick       12 LIAC-MR                27.12      27.38 SRME   
  8 DiMiceli, John      16 TRS-MR                 26.92      27.46 SRME   
  9 Kopot, Andrey V     18 AGUA SWIM TEAM-MR      27.23      27.63 JO     
 10 Weiner, Adam E      17 BGNW MARLINS-MR        27.69      27.73 JO     
 11 Varieur, Bobby      16 TRS-MR                 27.57      27.98 JO     
 12 Caceres, Dan        15 LIAC-MR                28.47      28.11 JO     
 13 Charriez, Nick L    15 BGNW MARLINS-MR        27.93      28.15 JO     
 14 Castillo, Oscar G   15 ZEUS-CT                27.85      28.16 JO     
 15 Smit, Kevin P       16 TVSC-MR                28.12      28.20 JO     
 16 DaSilva, Jonathan   16 TVSC-MR                27.48      28.23 JO     
 17 Robertson, Sean P   15 TVSC-MR                29.37      28.42 JO     
 18 Martinez-White, Na  17 AGUA SWIM TEAM-MR      27.58      28.54 JO     
 19 Westcott, Peter H   13 RY-NJ                  28.39      28.75        
 20 Damiano, Ricky J    17 TVSC-MR                30.49      28.78        
 21 Sharkey, Matthew    16 TRS-MR                 28.68      28.89        
 22 Dowling, Jake A     15 TVSC-MR                29.13      29.20        
 23 Capobianco, Jeffre  16 TVSC-MR                29.09      29.21        
 24 Trinidad, Dustin B  16 LIAC-MR                29.00      29.27        
 24 Cheung, Calvin      17 LIAC-MR                28.70      29.27        
 26 Hourigan, Steven T  15 NORTH SHORE-MR         54.31      29.30        
 27 Selinger, Joseph S  15 TVSC-MR                28.51      29.37        
 28 Hong, Arthur J      15 RY-NJ                  29.21      29.44        
 29 Heinemann, Erik L   14 LIAC-MR                   NT      29.46        
 30 Master, Deep R      18 LIAC-MR                30.00      29.47        
 31 Zhu, Joseph         15 TVSC-MR                30.80      29.55        
 32 O'Neill, Brian P    15 LIAC-MR                28.96      29.64        
 33 Park, Jin Woo W     15 LIAC-MR                30.06      30.12        
 34 Coleman, Matthew L  16 NORTH SHORE-MR         29.43      30.15        
 34 Lane, Sean M        16 LIAC-MR                27.06      30.15        
 36 Salcedo, Hember     17 LIAC-MR                28.93      30.39        
 37 St Jean, Bryan      17 TVSC-MR                32.29      30.46        
 38 Fine, Emil          16 TVSC-MR                32.12      30.56        
 39 Radlicz, Andrew F   15 CDOG-CT                32.19      31.99        
 40 Ruzzi, Anthony      15 TRS-MR                 31.81      32.14        
 41 Brodsky, Max F      15 UNATTACHED-MR          33.00      34.60        
 
Men Senior 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          53.89  JRN
          53.99  JRB
          55.99  EZ
          58.69  ZONE
          59.99  SRME
        1:02.69  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liang, Truman       18 AGUA SWIM TEAM-MR      51.67      55.65 EZ     
  2 Casciano, Collin S  17 RY-NJ                  57.61      58.64 ZONE   
  3 KO, Peter           15 RY-NJ                1:00.97      59.71 SRME   
  4 Yang, Patrick       12 LIAC-MR              1:00.45      59.92 SRME   
  5 Castillo, Oscar G   15 ZEUS-CT              1:04.25    1:00.21 JO     
  6 DaSilva, Jonathan   16 TVSC-MR              1:01.99    1:00.32 JO     
  7 Gaughran, Mackenzy  17 TVSC-MR              1:00.71    1:00.53 JO     
  8 Selinger, Joseph S  15 TVSC-MR              1:04.03    1:01.70 JO     
  9 Westcott, Peter H   13 RY-NJ                1:03.15    1:02.31 JO     
 10 Sharkey, Matthew    16 TRS-MR               1:03.22    1:02.57 JO     
 11 Robertson, Sean P   15 TVSC-MR              1:08.00    1:02.72        
 12 Hong, Arthur J      15 RY-NJ                1:02.89    1:02.81        
 13 Caceres, Dan        15 LIAC-MR              1:02.60    1:03.12        
 14 Radlicz, Andrew F   15 CDOG-CT              1:10.41    1:03.59        
 15 Sorensen, David A   16 BGNW MARLINS-MR      1:14.00    1:04.68        
 16 Trinidad, Dustin B  16 LIAC-MR              1:04.50    1:04.76        
 17 Smit, Kevin P       16 TVSC-MR              1:00.14    1:05.39        
 18 Park, Jin Woo W     15 LIAC-MR              1:07.87    1:05.76        
 19 Damiano, Ricky J    17 TVSC-MR              1:08.40    1:06.00        
 20 Master, Deep R      18 LIAC-MR              1:05.37    1:06.08        
 21 Dowling, Jake A     15 TVSC-MR              1:04.06    1:06.11        
 22 Hourigan, Steven T  15 NORTH SHORE-MR       1:07.40    1:06.25        
 23 Fine, Emil          16 TVSC-MR              1:07.93    1:06.38        
 24 Salcedo, Hember     17 LIAC-MR              1:06.03    1:07.39        
 25 Sciarrotto, Brenda  15 TVSC-MR              1:14.39    1:09.83        
 26 Ruzzi, Anthony      15 TRS-MR               1:08.21    1:10.44        
 27 Silverman, Dean B   15 BGNW MARLINS-MR      1:11.25    1:11.12        
 28 Scholz, Philip      19 TVSC-MR              1:11.02    1:11.40        
 29 Link, Kenneth R     16 SACHEM-MR            1:11.00    1:15.41        
 30 Mancino, Charles J  15 SACHEM-MR            1:17.61    1:16.29        
 
Men Senior 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:57.29  JRN
        1:58.09  JRB
        2:01.69  EZ
        2:07.69  ZONE
        2:10.99  SRME
        2:15.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Luchsinger, Thomas  16 TVSC-MR              1:54.54    2:00.53 EZ     
                                  58.67 ( )   2:00.53 (1:01.86)                    
  2 Casciano, Collin S  17 RY-NJ                2:08.76    2:09.34 SRME   
                                1:02.31 ( )   2:09.34 (1:07.03)                    
  3 Fischer, Ryan E     16 RY-NJ                2:05.69    2:09.48 SRME   
                                1:02.34 ( )   2:09.48 (1:07.14)                    
  4 Ragin, Gregory      16 LIAC-MR              2:12.00    2:10.44 SRME   
                                1:03.13 ( )   2:10.44 (1:07.31)                    
  5 Yang, Patrick       12 LIAC-MR              2:11.74    2:11.29 JO     
                                1:03.30 ( )   2:11.29 (1:07.99)                    
  6 Healy, Tim J        15 RY-NJ                2:05.76    2:11.34 JO     
                                1:03.40 ( )   2:11.34 (1:07.94)                    
  7 Liang, Truman       18 AGUA SWIM TEAM-MR    2:06.78    2:11.38 JO     
                                1:01.50 ( )   2:11.38 (1:09.88)                    
  8 Gaughran, Mackenzy  17 TVSC-MR              2:18.34    2:11.76 JO     
                                1:03.61 ( )   2:11.76 (1:08.15)                    
  9 Wilson, Kyle N      15 SACHEM-MR            2:12.16    2:12.24 JO     
                                1:03.20 ( )   2:12.24 (1:09.04)                    
 10 Lim, Leo            13 RY-NJ                2:15.66    2:12.37 JO     
                                1:03.59 ( )   2:12.37 (1:08.78)                    
 11 Cereste, Mark S     16 BGNW MARLINS-MR      2:11.78    2:13.88 JO     
                                1:04.94 ( )   2:13.88 (1:08.94)                    
 12 Fleming, Cole P     24 TVSC-MR              2:22.00    2:14.07 JO     
                                1:04.28 ( )   2:14.07 (1:09.79)                    
 13 Castillo, Oscar G   15 ZEUS-CT              2:20.38    2:15.04 JO     
                                1:05.81 ( )   2:15.04 (1:09.23)                    
 14 Varieur, Bobby      16 TRS-MR               2:10.25    2:17.20        
                                1:05.21 ( )   2:17.20 (1:11.99)                    
 15 Reyes, Daniel       18 TRS-MR               2:14.22    2:18.00        
                                1:05.85 ( )   2:18.00 (1:12.15)                    
 16 Hong, Arthur J      15 RY-NJ                2:16.42    2:18.04        
                                1:05.44 ( )   2:18.04 (1:12.60)                    
 17 Pramer, Tyler D     15 ZEUS-CT              2:21.27    2:18.57        
                                1:06.48 ( )   2:18.57 (1:12.09)                    
 18 Sorensen, David A   16 BGNW MARLINS-MR      2:35.00    2:19.34        
                                1:08.27 ( )   2:19.34 (1:11.07)                    
 19 DaSilva, Jonathan   16 TVSC-MR              2:22.50    2:20.04        
                                1:06.83 ( )   2:20.04 (1:13.21)                    
 20 Westcott, Peter H   13 RY-NJ                2:19.93    2:20.16        
                                1:07.02 ( )   2:20.16 (1:13.14)                    
 21 Caceres, Dan        15 LIAC-MR              2:25.11    2:20.71        
                                1:06.99 ( )   2:20.71 (1:13.72)                    
 22 Lee, Alex C         15 RY-NJ                2:20.50    2:20.78        
                                1:08.28 ( )   2:20.78 (1:12.50)                    
 23 Radlicz, Andrew F   15 CDOG-CT              2:40.69    2:21.07        
                                1:09.41 ( )   2:21.07 (1:11.66)                    
 24 Sharkey, Matthew    16 TRS-MR               2:25.40    2:21.91        
                                1:07.72 ( )   2:21.91 (1:14.19)                    
 25 Metz, Ted H         16 RY-NJ                2:22.54    2:21.98        
                                1:09.08 ( )   2:21.98 (1:12.90)                    
 26 Goldie, Jack R      15 RY-NJ                2:10.70    2:22.96        
                                1:06.91 ( )   2:22.96 (1:16.05)                    
 27 Trinidad, Dustin B  16 LIAC-MR              2:20.00    2:23.22        
                                1:06.75 ( )   2:23.22 (1:16.47)                    
 28 Damiano, Ricky J    17 TVSC-MR              2:22.00    2:24.39        
                                1:08.40 ( )   2:24.39 (1:15.99)                    
 29 Robertson, Sean P   15 TVSC-MR              2:27.15    2:25.45        
                                1:11.38 ( )   2:25.45 (1:14.07)                    
 30 Park, Jin Woo W     15 LIAC-MR              2:25.82    2:26.61        
                                1:11.00 ( )   2:26.61 (1:15.61)                    
 31 Scholz, Philip      19 TVSC-MR              2:36.13    2:29.32        
                                1:12.44 ( )   2:29.32 (1:16.88)                    
 32 Fine, Emil          16 TVSC-MR              2:28.74    2:30.22        
                                1:10.79 ( )   2:30.22 (1:19.43)                    
 33 Sciarrotto, Brenda  15 TVSC-MR              2:45.69    2:30.68        
                                1:15.22 ( )   2:30.68 (1:15.46)                    
 34 Silverman, Dean B   15 BGNW MARLINS-MR      2:33.52    2:31.56        
                                1:13.73 ( )   2:31.56 (1:17.83)                    
 35 Ruzzi, Anthony      15 TRS-MR               2:32.36    2:31.61        
                                1:12.66 ( )   2:31.61 (1:18.95)                    
 36 Salcedo, Hember     17 LIAC-MR              2:26.42    2:36.14        
                                1:12.08 ( )   2:36.14 (1:24.06)                    
 37 Mancino, Charles J  15 SACHEM-MR            2:38.24    2:40.51        
                                1:17.33 ( )   2:40.51 (1:23.18)                    
 38 Touger, Ryan J      15 ZEUS-CT              3:05.67    2:52.23        
                                1:20.96 ( )   2:52.23 (1:31.27)                    
 
Men Senior 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
       16:31.39  JRN
       16:41.69  JRB
       17:23.89  EZ
       17:49.09  ZONE
       18:59.99  SRME
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wagner, Jack S      15 LIAC-MR             16:57.23   17:19.60 EZ     
                1:03.25   2:11.29 (1:08.04)   3:19.74 (1:08.45)   4:28.71 (1:08.97)
      5:38.89 (1:10.18)   6:48.70 (1:09.81)   7:58.56 (1:09.86)   9:08.53 (1:09.97)
     10:19.11 (1:10.58)  11:29.65 (1:10.54)  12:40.41 (1:10.76)  13:50.99 (1:10.58)
     15:01.23 (1:10.24)  16:11.27 (1:10.04)  17:19.60 (1:08.33)                    
  2 Fabian, Max L       15 GMSC-NE             18:00.63   17:42.80 ZONE   
                1:09.02   2:19.88 (1:10.86)   3:30.71 (1:10.83)   4:41.46 (1:10.75)
      5:52.27 (1:10.81)   7:03.31 (1:11.04)   8:15.10 (1:11.79)   9:26.55 (1:11.45)
     10:37.45 (1:10.90)  11:49.41 (1:11.96)  13:00.15 (1:10.74)  14:10.84 (1:10.69)
     15:22.16 (1:11.32)  16:33.60 (1:11.44)  17:42.80 (1:09.20)                    
  3 Spinella, Nick R    14 LIAC-MR             19:22.03   18:14.82 SRME   
                1:06.17   2:18.36 (1:12.19)   3:31.58 (1:13.22)   4:44.61 (1:13.03)
      5:58.56 (1:13.95)   7:12.22 (1:13.66)   8:26.34 (1:14.12)   9:41.43 (1:15.09)
     10:55.50 (1:14.07)  12:08.44 (1:12.94)  13:21.82 (1:13.38)  14:34.93 (1:13.11)
     15:49.09 (1:14.16)  17:02.74 (1:13.65)  18:14.82 (1:12.08)                    
  4 Lim, Leo            13 RY-NJ               18:46.19   18:18.86 SRME   
                1:07.44   2:21.03 (1:13.59)   3:35.00 (1:13.97)   4:49.50 (1:14.50)
      6:04.12 (1:14.62)   7:17.88 (1:13.76)   8:32.26 (1:14.38)   9:46.85 (1:14.59)
     11:01.26 (1:14.41)  12:14.97 (1:13.71)  13:28.94 (1:13.97)  14:42.13 (1:13.19)
     15:55.52 (1:13.39)  17:09.73 (1:14.21)  18:18.86 (1:09.13)                    
  5 O'Neill, Brian P    15 LIAC-MR             18:19.82   18:20.74 SRME   
                1:09.30   2:23.09 (1:13.79)   3:37.03 (1:13.94)   4:51.06 (1:14.03)
      6:04.47 (1:13.41)   7:18.16 (1:13.69)   8:32.41 (1:14.25)   9:46.77 (1:14.36)
     11:00.87 (1:14.10)  12:14.51 (1:13.64)  13:28.65 (1:14.14)  14:41.93 (1:13.28)
     15:55.98 (1:14.05)  17:09.61 (1:13.63)  18:20.74 (1:11.13)                    
  6 Heinemann, Erik L   14 LIAC-MR             19:00.00   18:46.25 SRME   
                1:09.76   2:23.89 (1:14.13)   3:38.27 (1:14.38)   4:52.09 (1:13.82)
      6:06.45 (1:14.36)   7:21.36 (1:14.91)   8:36.47 (1:15.11)   9:52.29 (1:15.82)
     11:08.24 (1:15.95)  12:24.35 (1:16.11)  13:40.60 (1:16.25)  14:57.11 (1:16.51)
     16:13.89 (1:16.78)  17:29.92 (1:16.03)  18:46.25 (1:16.33)                    
  7 Lennon, Michael J   13 LIAC-MR             19:00.00   18:51.26 SRME   
                1:10.69   2:25.80 (1:15.11)   3:41.44 (1:15.64)   4:56.79 (1:15.35)
      6:12.18 (1:15.39)   7:28.33 (1:16.15)   8:44.04 (1:15.71)   9:59.31 (1:15.27)
     11:15.08 (1:15.77)  12:31.26 (1:16.18)  13:47.47 (1:16.21)  15:04.19 (1:16.72)
     16:20.79 (1:16.60)  17:37.17 (1:16.38)  18:51.26 (1:14.09)                    
  8 Wilson, Kyle N      15 SACHEM-MR           18:35.00   18:54.52 SRME   
                1:09.77   2:24.19 (1:14.42)   3:39.46 (1:15.27)   4:55.30 (1:15.84)
      6:12.22 (1:16.92)   7:28.77 (1:16.55)   8:44.99 (1:16.22)  10:01.08 (1:16.09)
     11:17.03 (1:15.95)  12:33.44 (1:16.41)  13:50.33 (1:16.89)  15:07.94 (1:17.61)
     16:25.43 (1:17.49)  17:41.74 (1:16.31)  18:54.52 (1:12.78)                    
  9 Varieur, Bobby      16 TRS-MR              20:10.64   19:02.02        
                1:08.88   2:25.01 (1:16.13)   3:40.43 (1:15.42)   4:56.14 (1:15.71)
      6:13.51 (1:17.37)   7:31.32 (1:17.81)   8:48.24 (1:16.92)  10:05.56 (1:17.32)
     11:22.91 (1:17.35)  12:40.23 (1:17.32)  13:57.32 (1:17.09)  15:13.91 (1:16.59)
     16:31.58 (1:17.67)  17:48.25 (1:16.67)  19:02.02 (1:13.77)                    
 10 Healy, Tim J        15 RY-NJ               18:52.48   19:37.69        
                1:11.87   2:29.88 (1:18.01)   3:49.29 (1:19.41)   5:09.48 (1:20.19)
      6:28.41 (1:18.93)   7:45.58 (1:17.17)   9:05.45 (1:19.87)  10:22.30 (1:16.85)
     11:42.06 (1:19.76)  13:00.81 (1:18.75)  14:17.52 (1:16.71)  15:38.00 (1:20.48)
     17:00.62 (1:22.62)  18:21.04 (1:20.42)  19:37.69 (1:16.65)                    
 11 Kopot, Andrey V     18 AGUA SWIM TEAM-MR   21:01.16   19:46.16        
                1:10.03   2:26.13 (1:16.10)   3:42.79 (1:16.66)   5:00.90 (1:18.11)
      6:19.78 (1:18.88)   7:39.28 (1:19.50)   8:58.68 (1:19.40)  10:18.33 (1:19.65)
     11:38.31 (1:19.98)  12:58.80 (1:20.49)  14:20.74 (1:21.94)  15:44.76 (1:24.02)
     17:08.43 (1:23.67)  18:29.47 (1:21.04)  19:46.16 (1:16.69)                    
 12 Goldie, Jack R      15 RY-NJ               21:09.23   20:08.86        
                1:13.13   2:34.42 (1:21.29)   3:57.09 (1:22.67)   5:18.81 (1:21.72)
      6:37.97 (1:19.16)   7:57.73 (1:19.76)   9:17.53 (1:19.80)  10:37.60 (1:20.07)
     11:58.01 (1:20.41)  13:19.36 (1:21.35)  14:42.75 (1:23.39)  16:05.99 (1:23.24)
     17:28.59 (1:22.60)  18:50.48 (1:21.89)  20:08.86 (1:18.38)                    
 13 Lee, Alex C         15 RY-NJ                     NT   20:16.14        
                1:17.33   2:43.39 (1:26.06)   4:11.21 (1:27.82)   5:37.38 (1:26.17)
      6:59.86 (1:22.48)   8:21.00 (1:21.14)   9:41.29 (1:20.29)  11:02.14 (1:20.85)
     12:23.06 (1:20.92)  13:42.26 (1:19.20)  15:02.02 (1:19.76)  16:21.43 (1:19.41)
     17:40.90 (1:19.47)  19:00.40 (1:19.50)  20:16.14 (1:15.74)                    
 14 Metz, Ted H         16 RY-NJ               20:01.47   20:25.88        
                1:16.69   2:38.46 (1:21.77)   4:00.99 (1:22.53)   5:23.88 (1:22.89)
      6:45.52 (1:21.64)   8:10.21 (1:24.69)   9:33.10 (1:22.89)  10:56.04 (1:22.94)
     12:18.80 (1:22.76)  13:42.33 (1:23.53)  15:04.08 (1:21.75)  16:26.11 (1:22.03)
     17:48.16 (1:22.05)  19:08.91 (1:20.75)  20:25.88 (1:16.97)                    
 15 Lee, Kevin          13 RY-NJ               20:59.77   21:21.72        
                1:17.04   2:41.75 (1:24.71)   4:05.15 (1:23.40)   5:32.88 (1:27.73)
      6:58.82 (1:25.94)   8:26.60 (1:27.78)   9:54.21 (1:27.61)  11:21.67 (1:27.46)
     12:50.00 (1:28.33)  14:16.41 (1:26.41)  15:45.68 (1:29.27)  17:11.63 (1:25.95)
     18:36.55 (1:24.92)  20:00.06 (1:23.51)  21:21.72 (1:21.66)                    
 
Men Senior 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:00.59  JRN
        1:01.39  JRB
        1:03.79  EZ
        1:06.69  ZONE
        1:09.99  SRME
        1:11.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wagner, Jack S      15 LIAC-MR              1:02.05    1:02.75 EZ     
  2 Charriez, Nick L    15 BGNW MARLINS-MR      1:05.59    1:05.89 ZONE   
  3 Lim, Leo            13 RY-NJ                1:12.54    1:09.56 SRME   
  4 Derlath, Jonathan   15 LIAC-MR              1:09.08    1:09.75 SRME   
  5 KO, Peter           15 RY-NJ                1:10.73    1:09.87 SRME   
  6 Selinger, Joseph S  15 TVSC-MR              1:11.98    1:10.31 JO     
  7 Castillo, Oscar G   15 ZEUS-CT              1:17.28    1:11.06 JO     
  8 Leibel, Danny       15 TRS-MR               1:05.52    1:12.87        
  9 Smit, Kevin P       16 TVSC-MR              1:07.69    1:12.93        
 10 Yang, Patrick       12 LIAC-MR              1:10.00    1:13.00        
 11 Varieur, Bobby      16 TRS-MR               1:10.30    1:13.23        
 12 Brennan, Michael M  17 RY-NJ                1:07.19    1:13.29        
 13 Wilson, Kyle N      15 SACHEM-MR            1:15.42    1:13.75        
 14 Hong, Arthur J      15 RY-NJ                1:11.49    1:13.77        
 15 Zhu, Joseph         15 TVSC-MR              1:14.85    1:13.80        
 16 Casciano, Collin S  17 RY-NJ                1:12.65    1:14.83        
 17 Robertson, Sean P   15 TVSC-MR              1:17.85    1:15.26        
 18 Coleman, Matthew L  16 NORTH SHORE-MR       1:10.38    1:16.21        
 19 Salcedo, Hember     17 LIAC-MR              1:14.29    1:16.40        
 20 St Jean, Bryan      17 TVSC-MR              1:18.01    1:16.64        
 21 Sorensen, David A   16 BGNW MARLINS-MR      1:25.00    1:18.38        
 22 Dowling, Jake A     15 TVSC-MR              1:18.26    1:18.76        
 23 Radlicz, Andrew F   15 CDOG-CT                   NT    1:19.29        
 24 Trinidad, Dustin B  16 LIAC-MR              1:18.90    1:19.74        
 25 Sharkey, Matthew    16 TRS-MR               1:21.28    1:20.28        
 26 Weiner, Adam E      17 BGNW MARLINS-MR      1:25.00    1:20.35        
 27 Hourigan, Steven T  15 NORTH SHORE-MR       1:15.00    1:22.49        
 28 Damiano, Ricky J    17 TVSC-MR              1:24.07    1:22.58        
 29 Caceres, Dan        15 LIAC-MR              1:21.05    1:22.62        
 30 Fine, Emil          16 TVSC-MR              1:24.42    1:22.82        
 31 Silverman, Dean B   15 BGNW MARLINS-MR      1:23.54    1:23.47        
 32 Ruzzi, Anthony      15 TRS-MR               1:24.07    1:23.87        
 33 Touger, Ryan J      15 ZEUS-CT              1:33.35    1:30.55        
 
Men Senior 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:11.49  JRN
        2:12.39  JRB
        2:16.89  EZ
        2:21.99  ZONE
        2:33.99  SRME
        2:34.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Luchsinger, Thomas  16 TVSC-MR              2:13.71    2:14.61 EZ     
                                1:06.21 ( )   2:14.61 (1:08.40)                    
  2 Wagner, Jack S      15 LIAC-MR              2:15.58    2:15.00 EZ     
                                1:07.50 ( )   2:15.00 (1:07.50)                    
  3 Derlath, Jonathan   15 LIAC-MR              2:21.26    2:23.13 SRME   
                                1:11.46 ( )   2:23.13 (1:11.67)                    
  4 Charriez, Nick L    15 BGNW MARLINS-MR      2:21.90    2:25.79 SRME   
                                1:12.12 ( )   2:25.79 (1:13.67)                    
  5 Cereste, Mark S     16 BGNW MARLINS-MR      2:27.36    2:27.20 SRME   
                                1:12.43 ( )   2:27.20 (1:14.77)                    
  6 Smit, Kevin P       16 TVSC-MR              2:25.73    2:28.00 SRME   
                                1:11.61 ( )   2:28.00 (1:16.39)                    
  7 KO, Peter           15 RY-NJ                2:22.88    2:28.06 SRME   
                                1:14.58 ( )   2:28.06 (1:13.48)                    
  8 Lim, Leo            13 RY-NJ                2:36.15    2:29.23 SRME   
                                1:13.13 ( )   2:29.23 (1:16.10)                    
  9 Friedlander, Brian  17 RY-NJ                2:16.79    2:32.62 SRME   
                                1:14.24 ( )   2:32.62 (1:18.38)                    
 10 Castillo, Oscar G   15 ZEUS-CT              2:35.09    2:33.43 SRME   
                                1:14.58 ( )   2:33.43 (1:18.85)                    
 11 Leibel, Danny       15 TRS-MR               2:26.58    2:34.39 JO     
 12 Pyon, UN Jae        15 RY-NJ                2:27.62    2:37.21        
                                1:18.01 ( )   2:37.21 (1:19.20)                    
 13 Brennan, Michael M  17 RY-NJ                2:25.86    2:37.47        
                                1:15.91 ( )   2:37.47 (1:21.56)                    
 14 Zhu, Joseph         15 TVSC-MR              2:43.77    2:38.38        
                                1:17.51 ( )   2:38.38 (1:20.87)                    
 15 Coleman, Matthew L  16 NORTH SHORE-MR       2:31.43    2:39.46        
                                1:18.78 ( )   2:39.46 (1:20.68)                    
 16 Healy, Tim J        15 RY-NJ                2:38.44    2:44.75        
                                1:24.09 ( )   2:44.75 (1:20.66)                    
 17 Varieur, Bobby      16 TRS-MR               2:32.14    2:45.72        
                                1:20.80 ( )   2:45.72 (1:24.92)                    
 18 Metz, Ted H         16 RY-NJ                2:45.87    2:47.38        
                                1:23.19 ( )   2:47.38 (1:24.19)                    
 19 Lee, Alex C         15 RY-NJ                2:44.51    2:50.44        
                                2:50.44 ( )         2:50.44 ( )         2:50.44 ( )
 20 Dowling, Jake A     15 TVSC-MR              2:47.57    2:51.71        
                                1:25.02 ( )   2:51.71 (1:26.69)                    
 21 Goldie, Jack R      15 RY-NJ                2:46.60    2:54.39        
                                1:25.89 ( )   2:54.39 (1:28.50)                    
 22 Salcedo, Hember     17 LIAC-MR              2:39.89    2:56.94        
                                1:25.60 ( )   2:56.94 (1:31.34)                    
 23 Silverman, Dean B   15 BGNW MARLINS-MR      3:12.59    2:57.72        
                                1:27.89 ( )   2:57.72 (1:29.83)                    
 24 Caceres, Dan        15 LIAC-MR              2:55.41    2:59.22        
                                1:26.45 ( )   2:59.22 (1:32.77)                    
 25 Touger, Ryan J      15 ZEUS-CT              3:05.67    3:12.67        
                                1:36.19 ( )   3:12.67 (1:36.48)                    
 
Men Senior 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:08.39  JRN
        1:10.09  JRB
        1:12.69  EZ
        1:14.09  ZONE
        1:19.99  SRME
        1:21.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Okkan, Yalim        15 LIAC-MR              1:14.42    1:15.13 SRME   
  2 Reyes, Daniel       18 TRS-MR               1:13.22    1:15.93 SRME   
  3 Khabibrakhmanov, I  16 LIAC-MR              1:16.66    1:16.64 SRME   
  4 Friedlander, Brian  17 RY-NJ                1:10.35    1:16.92 SRME   
  5 Fischer, Ryan E     16 RY-NJ                1:14.49    1:18.24 SRME   
  5 Cereste, Mark S     16 BGNW MARLINS-MR      1:16.86    1:18.24 SRME   
  7 Park, Jin Woo W     15 LIAC-MR              1:20.68    1:18.95 SRME   
  8 Fleming, Cole P     24 TVSC-MR              1:20.00    1:19.49 SRME   
  9 Sorensen, David A   16 BGNW MARLINS-MR      1:29.00    1:20.72 JO     
 10 Wey, Matt T         17 RY-NJ                1:11.97    1:21.76 JO     
 11 Brennan, Michael M  17 RY-NJ                1:12.35    1:23.01        
 12 Zhu, Joseph         15 TVSC-MR              1:31.43    1:24.15        
 13 Pramer, Tyler D     15 ZEUS-CT              1:23.19    1:24.19        
 14 Hourigan, Steven T  15 NORTH SHORE-MR       1:23.98    1:28.48        
 15 Sciarrotto, Brenda  15 TVSC-MR              1:38.24    1:33.54        
 16 Touger, Ryan J      15 ZEUS-CT              1:35.01    1:34.15        
 17 Link, Kenneth R     16 SACHEM-MR            1:26.00    1:34.22        
 18 Ruzzi, Anthony      15 TRS-MR               1:35.51    1:36.00        
 19 Mancino, Charles J  15 SACHEM-MR            1:39.49    1:37.82        
 20 Coleman, Matthew L  16 NORTH SHORE-MR       1:44.12    1:52.77        
 
Men Senior 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:28.59  JRN
        2:29.79  JRB
        2:38.99  EZ
        2:40.79  ZONE
        2:52.99  SRME
        2:59.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Okkan, Yalim        15 LIAC-MR              2:41.76    2:44.77 SRME   
                1:18.28   2:44.77 (1:26.49)                                        
  2 Fischer, Ryan E     16 RY-NJ                2:41.70    2:45.84 SRME   
                1:21.05   2:45.84 (1:24.79)                                        
  3 Derlath, Jonathan   15 LIAC-MR              2:40.00    2:47.37 SRME   
                1:21.63   2:47.37 (1:25.74)                                        
  4 Fabian, Max L       15 GMSC-NE              2:53.61    2:47.97 SRME   
                1:21.82   2:47.97 (1:26.15)                                        
  5 Khabibrakhmanov, I  16 LIAC-MR              2:48.16    2:49.02 SRME   
                1:21.33   2:49.02 (1:27.69)                                        
  6 Park, Jin Woo W     15 LIAC-MR              2:49.67    2:50.02 SRME   
                1:20.81   2:50.02 (1:29.21)                                        
  7 Cereste, Mark S     16 BGNW MARLINS-MR      2:49.87    2:52.36 SRME   
                1:24.62   2:52.36 (1:27.74)                                        
  8 Finnegan, Chris M   16 LIAC-MR              2:55.37    2:53.82 JO     
                1:24.21   2:53.82 (1:29.61)                                        
  9 KO, Peter           15 RY-NJ                2:45.22    2:56.25 JO     
                1:24.67   2:56.25 (1:31.58)                                        
 10 Sorensen, David A   16 BGNW MARLINS-MR      3:12.00    2:59.77 JO     
                1:25.81   2:59.77 (1:33.96)                                        
 11 Goldie, Jack R      15 RY-NJ                2:55.25    3:03.39        
                1:29.98   3:03.39 (1:33.41)                                        
 12 Brennan, Michael M  17 RY-NJ                2:38.86    3:03.82        
                1:30.88   3:03.82 (1:32.94)                                        
 13 Cheung, Calvin      17 LIAC-MR              3:01.81    3:04.12        
                1:26.81   3:04.12 (1:37.31)                                        
 14 Lee, Alex C         15 RY-NJ                3:02.61    3:05.38        
                1:30.45   3:05.38 (1:34.93)                                        
 15 Metz, Ted H         16 RY-NJ                2:54.79    3:05.92        
                1:29.89   3:05.92 (1:36.03)                                        
 16 Zhu, Joseph         15 TVSC-MR              3:04.25    3:06.13        
                1:29.17   3:06.13 (1:36.96)                                        
 17 DiMiceli, John      16 TRS-MR               3:02.77    3:09.59        
                1:28.52   3:09.59 (1:41.07)                                        
 18 St Jean, Bryan      17 TVSC-MR              3:15.00    3:10.17        
                1:30.56   3:10.17 (1:39.61)                                        
 19 DaSilva, Jonathan   16 TVSC-MR              2:59.87    3:16.38        
                1:32.76   3:16.38 (1:43.62)                                        
 20 Touger, Ryan J      15 ZEUS-CT              3:26.41    3:21.09        
                1:36.05   3:21.09 (1:45.04)                                        
 21 Ruzzi, Anthony      15 TRS-MR               3:35.93    3:27.85        
                1:39.35   3:27.85 (1:48.50)                                        
 
Men Senior 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          58.19  JRN
          58.89  JRB
        1:00.99  EZ
        1:03.69  ZONE
        1:06.99  SRME
        1:09.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liang, Truman       18 AGUA SWIM TEAM-MR      57.53    1:00.52 EZ     
  2 Wagner, Jack S      15 LIAC-MR              1:03.90    1:02.53 ZONE   
  2 Charriez, Nick L    15 BGNW MARLINS-MR      1:03.12    1:02.53 ZONE   
  4 Ragin, Gregory      16 LIAC-MR              1:07.23    1:04.16 SRME   
  5 Casciano, Collin S  17 RY-NJ                1:03.45    1:04.56 SRME   
  6 Selinger, Joseph S  15 TVSC-MR              1:02.95    1:05.44 SRME   
  7 Smit, Kevin P       16 TVSC-MR              1:06.10    1:06.89 SRME   
  8 Derlath, Jonathan   15 LIAC-MR              1:13.64    1:06.91 SRME   
  9 Okkan, Yalim        15 LIAC-MR              1:06.99    1:07.23 JO     
 10 Lim, Leo            13 RY-NJ                1:15.80    1:07.34 JO     
 11 DaSilva, Jonathan   16 TVSC-MR              1:15.52    1:07.49 JO     
 12 Wilson, Kyle N      15 SACHEM-MR            1:07.42    1:07.99 JO     
 13 Hong, Arthur J      15 RY-NJ                1:08.74    1:08.13 JO     
 14 Wey, Matt T         17 RY-NJ                1:01.99    1:08.19 JO     
 15 Master, Deep R      18 LIAC-MR              1:13.12    1:08.76 JO     
 16 Dowling, Jake A     15 TVSC-MR              1:07.20    1:09.70 JO     
 17 Khabibrakhmanov, I  16 LIAC-MR              1:09.48    1:10.04        
 18 Gaughran, Mackenzy  17 TVSC-MR              1:07.40    1:10.18        
 19 Pramer, Tyler D     15 ZEUS-CT              1:10.52    1:10.81        
 20 Leibel, Danny       15 TRS-MR               1:12.52    1:13.78        
 21 Trinidad, Dustin B  16 LIAC-MR              1:15.55    1:14.64        
 22 Hourigan, Steven T  15 NORTH SHORE-MR       1:14.13    1:15.65        
 23 Damiano, Ricky J    17 TVSC-MR              1:17.06    1:15.95        
 24 Robertson, Sean P   15 TVSC-MR              1:12.65    1:17.46        
 25 Sharkey, Matthew    16 TRS-MR               1:14.13    1:18.93        
 26 Radlicz, Andrew F   15 CDOG-CT                   NT    1:19.56        
 27 Fine, Emil          16 TVSC-MR              1:18.15    1:19.91        
 28 Scholz, Philip      19 TVSC-MR              1:18.92    1:22.05        
 29 Coleman, Matthew L  16 NORTH SHORE-MR       1:19.66    1:22.25        
 30 Link, Kenneth R     16 SACHEM-MR            1:19.00    1:25.44        
 
Men Senior 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:09.79  JRN
        2:10.59  JRB
        2:16.89  EZ
        2:21.29  ZONE
        2:36.99  SRME
        2:36.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Smit, Kevin P       16 TVSC-MR              2:20.66    2:21.18 ZONE   
                1:07.88   2:21.18 (1:13.30)                                        
  2 Zimerev, Yuriy      20 LIAC-MR              2:19.00    2:21.34 SRME   
                1:08.28   2:21.34 (1:13.06)                                        
  3 Charriez, Nick L    15 BGNW MARLINS-MR      2:23.90    2:23.93 SRME   
                1:07.79   2:23.93 (1:16.14)                                        
  4 Finnegan, Chris M   16 LIAC-MR              2:16.23    2:24.15 SRME   
                1:08.70   2:24.15 (1:15.45)                                        
  5 Casciano, Collin S  17 RY-NJ                2:20.41    2:25.34 SRME   
                1:07.62   2:25.34 (1:17.72)                                        
  6 Derlath, Jonathan   15 LIAC-MR              2:30.00    2:25.39 SRME   
                1:09.74   2:25.39 (1:15.65)                                        
  7 Selinger, Joseph S  15 TVSC-MR              2:21.33    2:32.01 SRME   
                1:11.83   2:32.01 (1:20.18)                                        
  8 Kopot, Andrey V     18 AGUA SWIM TEAM-MR    2:41.19    2:32.99 SRME   
                1:11.72   2:32.99 (1:21.27)                                        
  9 Ragin, Gregory      16 LIAC-MR              2:31.85    2:33.12 SRME   
                1:11.16   2:33.12 (1:21.96)                                        
 10 O'Neill, Brian P    15 LIAC-MR              2:30.43    2:33.37 SRME   
                1:12.96   2:33.37 (1:20.41)                                        
 11 Okkan, Yalim        15 LIAC-MR              2:25.48    2:36.45 SRME   
                1:12.39   2:36.45 (1:24.06)                                        
 12 DaSilva, Jonathan   16 TVSC-MR              2:38.65    2:38.74        
                1:17.00   2:38.74 (1:21.74)                                        
 13 Martinez-White, Na  17 AGUA SWIM TEAM-MR    3:01.06    2:43.17        
                1:16.61   2:43.17 (1:26.56)                                        
 14 Lee, Alex C         15 RY-NJ                2:35.85    2:43.98        
                1:15.55   2:43.98 (1:28.43)                                        
 15 Capobianco, Jeffre  16 TVSC-MR              2:24.65    2:44.91        
                1:17.58   2:44.91 (1:27.33)                                        
 16 Master, Deep R      18 LIAC-MR              2:39.72    2:46.48        
                1:13.89   2:46.48 (1:32.59)                                        
 17 Robertson, Sean P   15 TVSC-MR              2:40.92    2:48.57        
                1:18.14   2:48.57 (1:30.43)                                        
 18 Goldie, Jack R      15 RY-NJ                2:34.97    2:49.46        
                1:17.89   2:49.46 (1:31.57)                                        
 19 Dowling, Jake A     15 TVSC-MR              2:34.07    2:52.93        
                1:16.50   2:52.93 (1:36.43)                                        
 20 Westcott, Peter H   13 RY-NJ                3:22.58    2:57.52        
                1:21.62   2:57.52 (1:35.90)                                        
 21 Leibel, Danny       15 TRS-MR               2:43.63    2:57.55        
                1:19.62   2:57.55 (1:37.93)                                        
 22 Fine, Emil          16 TVSC-MR              3:05.66    3:00.44        
                1:18.99   3:00.44 (1:41.45)                                        
 
Men Senior 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:12.39  JRN
        2:13.59  JRB
        2:17.19  EZ
        2:24.59  ZONE
        2:29.99  SRME
        2:36.99  JO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Finnegan, Chris M   16 LIAC-MR              2:19.44    2:19.89 ZONE   
                1:06.11   2:19.89 (1:13.78)                                        
  2 Lim, Leo            13 RY-NJ                2:25.74    2:25.33 SRME   
                1:07.31   2:25.33 (1:18.02)                                        
  3 KO, Peter           15 RY-NJ                2:28.74    2:25.57 SRME   
                1:08.02   2:25.57 (1:17.55)                                        
  4 Cereste, Mark S     16 BGNW MARLINS-MR      2:25.17    2:26.30 SRME   
                1:07.73   2:26.30 (1:18.57)                                        
  5 Ragin, Gregory      16 LIAC-MR              2:30.00    2:26.98 SRME   
                1:10.21   2:26.98 (1:16.77)                                        
  6 Fischer, Ryan E     16 RY-NJ                2:21.72    2:29.81 SRME   
                1:13.59   2:29.81 (1:16.22)                                        
  7 Khabibrakhmanov, I  16 LIAC-MR              2:30.00    2:29.82 SRME   
                1:13.27   2:29.82 (1:16.55)                                        
  8 Okkan, Yalim        15 LIAC-MR              2:29.77    2:30.90 JO     
                1:16.36   2:30.90 (1:14.54)                                        
  9 Casciano, Collin S  17 RY-NJ                2:28.71    2:31.35 JO     
                1:13.09   2:31.35 (1:18.26)                                        
 10 Healy, Tim J        15 RY-NJ                2:23.51    2:33.97 JO     
                1:10.58   2:33.97 (1:23.39)                                        
 11 Castillo, Oscar G   15 ZEUS-CT              2:38.00    2:35.15 JO     
                1:12.14   2:35.15 (1:23.01)                                        
 12 Wilson, Kyle N      15 SACHEM-MR            2:32.12    2:35.40 JO     
                1:12.81   2:35.40 (1:22.59)                                        
 13 Capobianco, Jeffre  16 TVSC-MR              2:38.46    2:35.73 JO     
                1:13.82   2:35.73 (1:21.91)                                        
 14 Sorensen, David A   16 BGNW MARLINS-MR      2:50.00    2:35.93 JO     
                1:17.21   2:35.93 (1:18.72)                                        
 15 Fabian, Max L       15 GMSC-NE              2:43.94    2:36.49 JO     
                1:19.09   2:36.49 (1:17.40)                                        
 16 Martinez-White, Na  17 AGUA SWIM TEAM-MR    2:38.19    2:37.06        
                1:12.96   2:37.06 (1:24.10)                                        
 17 Hong, Arthur J      15 RY-NJ                2:35.78    2:39.47        
                1:12.49   2:39.47 (1:26.98)                                        
 18 Park, Jin Woo W     15 LIAC-MR              2:39.92    2:39.64        
                1:18.73   2:39.64 (1:20.91)                                        
 19 Weiner, Adam E      17 BGNW MARLINS-MR      2:41.45    2:39.82        
                1:15.36   2:39.82 (1:24.46)                                        
 20 Trinidad, Dustin B  16 LIAC-MR              2:30.50    2:40.24        
                1:14.73   2:40.24 (1:25.51)                                        
 21 Leibel, Danny       15 TRS-MR               2:31.21    2:41.22        
                1:14.09   2:41.22 (1:27.13)                                        
 22 DiMiceli, John      16 TRS-MR               2:37.73    2:41.57        
                1:17.80   2:41.57 (1:23.77)                                        
 23 Westcott, Peter H   13 RY-NJ                2:38.14    2:42.39        
                1:18.66   2:42.39 (1:23.73)                                        
 24 Cheung, Calvin      17 LIAC-MR              2:45.85    2:44.14        
                1:14.69   2:44.14 (1:29.45)                                        
 25 Metz, Ted H         16 RY-NJ                2:35.84    2:45.39        
                1:21.29   2:45.39 (1:24.10)                                        
 26 Hourigan, Steven T  15 NORTH SHORE-MR       2:30.00    2:47.66        
                1:17.23   2:47.66 (1:30.43)                                        
 27 Caceres, Dan        15 LIAC-MR              2:53.47    2:47.90        
                1:18.53   2:47.90 (1:29.37)                                        
 28 Radlicz, Andrew F   15 CDOG-CT                   NT    2:49.39        
                1:21.36   2:49.39 (1:28.03)                                        
 29 Sharkey, Matthew    16 TRS-MR               2:43.07    2:49.77        
                1:18.74   2:49.77 (1:31.03)                                        
 30 Coleman, Matthew L  16 NORTH SHORE-MR       2:42.78    2:50.68        
                1:16.72   2:50.68 (1:33.96)                                        
 31 Salcedo, Hember     17 LIAC-MR              2:42.93    2:51.58        
                1:19.72   2:51.58 (1:31.86)                                        
 32 Silverman, Dean B   15 BGNW MARLINS-MR      2:54.92    2:58.10        
                1:26.47   2:58.10 (1:31.63)                                        
 33 Touger, Ryan J      15 ZEUS-CT              3:23.09    3:04.27        
                1:30.42   3:04.27 (1:33.85)                                        
 -- Brennan, Michael M  17 RY-NJ                2:23.18         DQ        
 
Men Senior 400 LC Meter IM
===============================================================================
        4:41.59  JRN
        4:43.89  JRB
        4:54.59  EZ
        5:07.09  ZONE
        5:21.99  SRME
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Luchsinger, Thomas  16 TVSC-MR              4:49.19    4:47.54 EZ     
                1:03.93   2:17.68 (1:13.75)   3:45.71 (1:28.03)   4:47.54 (1:01.83)
  2 Wagner, Jack S      15 LIAC-MR              4:55.00    4:47.58 EZ     
                1:07.21   2:21.29 (1:14.08)   3:45.24 (1:23.95)   4:47.58 (1:02.34)
  3 Derlath, Jonathan   15 LIAC-MR              4:55.19    4:59.62 ZONE   
                1:10.50   2:26.73 (1:16.23)   3:55.68 (1:28.95)   4:59.62 (1:03.94)
  4 Okkan, Yalim        15 LIAC-MR              5:27.55    5:17.54 SRME   
                1:09.01   2:41.84 (1:32.83)   4:06.75 (1:24.91)   5:17.54 (1:10.79)
  5 Charriez, Nick L    15 BGNW MARLINS-MR      5:19.90    5:17.76 SRME   
                1:09.96   2:33.00 (1:23.04)   4:05.88 (1:32.88)   5:17.76 (1:11.88)
  6 Fischer, Ryan E     16 RY-NJ                4:59.79    5:19.03 SRME   
                1:20.21   2:42.89 (1:22.68)   4:10.72 (1:27.83)   5:19.03 (1:08.31)
  7 Abrams, Michael     14 AGUA SWIM TEAM-MR    5:12.45    5:19.87 SRME   
                1:13.40   2:32.86 (1:19.46)   4:11.23 (1:38.37)   5:19.87 (1:08.64)
  8 Ragin, Gregory      16 LIAC-MR              5:20.00    5:20.30 SRME   
                1:10.79   2:36.07 (1:25.28)   4:09.01 (1:32.94)   5:20.30 (1:11.29)
  9 Friedlander, Brian  17 RY-NJ                5:46.20    5:21.39 SRME   
                1:14.00   2:40.45 (1:26.45)   4:09.24 (1:28.79)   5:21.39 (1:12.15)
 10 Heinemann, Erik L   14 LIAC-MR              5:33.14    5:23.01        
                1:11.37   2:33.57 (1:22.20)   4:10.68 (1:37.11)   5:23.01 (1:12.33)
 11 Khabibrakhmanov, I  16 LIAC-MR              5:10.00    5:25.90        
                5:25.90         5:25.90 ( )         5:25.90 ( )         5:25.90 ( )
 12 KO, Peter           15 RY-NJ                5:02.17    5:26.09        
                1:17.18   2:39.73 (1:22.55)   4:15.77 (1:36.04)   5:26.09 (1:10.32)
 13 Brennan, Michael M  17 RY-NJ                4:54.62    5:30.14        
                1:16.76   2:44.32 (1:27.56)   4:23.42 (1:39.10)   5:30.14 (1:06.72)
 14 Park, Jay S         14 LIAC-MR              5:33.85    5:33.30        
                1:13.67   2:40.52 (1:26.85)   4:20.12 (1:39.60)   5:33.30 (1:13.18)
 15 Wey, Matt T         17 RY-NJ                4:58.16    5:35.26        
                1:16.74   2:47.19 (1:30.45)   4:24.80 (1:37.61)   5:35.26 (1:10.46)
 16 Selinger, Joseph S  15 TVSC-MR              5:23.73    5:36.92        
                1:16.13   2:41.09 (1:24.96)   4:21.41 (1:40.32)   5:36.92 (1:15.51)
 17 Healy, Tim J        15 RY-NJ                5:16.51    5:43.03        
                1:20.10   2:45.46 (1:25.36)   4:28.49 (1:43.03)   5:43.03 (1:14.54)
 18 Westcott, Peter H   13 RY-NJ                6:03.26    5:44.37        
                1:22.27   2:52.59 (1:30.32)   4:30.09 (1:37.50)   5:44.37 (1:14.28)
 19 Ling, Kevin         13 LIAC-MR              5:40.00    5:44.58        
                1:24.19   2:53.40 (1:29.21)   4:27.84 (1:34.44)   5:44.58 (1:16.74)
 20 Lee, Alex C         15 RY-NJ                5:28.67    5:44.78        
                1:16.33   2:46.83 (1:30.50)   4:26.53 (1:39.70)   5:44.78 (1:18.25)
 21 Zhu, Joseph         15 TVSC-MR              5:42.55    5:46.04        
                1:23.14   2:51.28 (1:28.14)   4:31.10 (1:39.82)   5:46.04 (1:14.94)
 22 Goldie, Jack R      15 RY-NJ                5:21.39    5:47.04        
                1:16.19   2:50.62 (1:34.43)   4:30.77 (1:40.15)   5:47.04 (1:16.27)
 23 Leibel, Danny       15 TRS-MR               5:32.95    5:51.85        
                1:17.73   2:43.01 (1:25.28)   4:30.44 (1:47.43)   5:51.85 (1:21.41)
 24 Metz, Ted H         16 RY-NJ                5:37.47    5:55.91        
                1:30.13   2:57.75 (1:27.62)   4:35.86 (1:38.11)   5:55.91 (1:20.05)
 -- Lim, Leo            13 RY-NJ                     NT   X5:20.30 SRME   
 -- Lennon, Michael J   13 LIAC-MR              5:30.00         DQ        
 
Mixed 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Towne, Mitchell R         12 BADGER-MR                 NT      33.84        

Brought to you by Computer Aide, Inc.