2007 MR Big Blue Harvest Relay & Sprint Meet - 11/3/2007            

                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Urreta, Remi C       8 West Point-MR          20.55      17.92        
  2 Baione, Rebecca K    8 Big Blue-MR            19.13      18.93        
  3 Akirtava, Ereena     8 Big Blue-MR            20.02      20.95        
  4 Walsh, Katelyn K     7 Big Blue-MR            21.12      21.14        
  5 Fitzsimmons, Hanna   7 CFA-MR                 25.39      21.53        
  5 Ceasar, Nicole T     8 CFA-MR                 31.98      21.53        
  7 Armstrong, Yvonne    8 West Point-MR             NT      22.15        
  8 Regan, Leslie T      8 CFA-MR                 26.83      23.04        
  9 Parkus, Clara L      8 West Point-MR             NT      23.62        
 10 Nadler, Alyssa R     8 CFA-MR                 27.52      23.70        
 11 Sciacca, Julia P     8 Wahoos-MR              39.10      25.05        
 12 Ashburn, Evelyn L    6 West Point-MR             NT      25.38        
 13 Parlapalli, Ananya   7 Big Blue-MR            30.68      28.65        
 14 Parkus, Sylvie M     7 West Point-MR          28.34      29.61        
 15 Jaeger, Caroline O   6 West Point-MR             NT      29.72        
 16 Blockiner, Jocelyn   7 CFA-MR                 31.53      32.25        
 17 Tooth, Isabella A    7 West Point-MR             NT      32.39        
 18 Rubin, Grace W       6 CFA-MR                 26.87      34.97        
 19 Chang, Hannah C      5 CFA-MR                 32.95      35.13        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baione, Rebecca K    8 Big Blue-MR            22.57      23.02        
  2 Fitzsimmons, Hanna   7 CFA-MR                 28.13      24.02        
  3 Akirtava, Ereena     8 Big Blue-MR            23.45      24.40        
  4 Urreta, Remi C       8 West Point-MR          25.13      27.41        
  5 Walsh, Katelyn K     7 Big Blue-MR            26.47      27.87        
  6 Regan, Leslie T      8 CFA-MR                 29.67      28.68        
  7 Tooth, Isabella A    7 West Point-MR             NT      29.19        
  8 Armstrong, Yvonne    8 West Point-MR          28.60      29.33        
  9 Rubin, Grace W       6 CFA-MR                 36.79      29.42        
 10 Nadler, Alyssa R     8 CFA-MR                 29.56      30.30        
 11 Sciacca, Julia P     8 Wahoos-MR              36.35      30.54        
 12 Parkus, Clara L      8 West Point-MR             NT      31.19        
 13 Chang, Hannah C      5 CFA-MR                 33.56      31.28        
 14 Ceasar, Nicole T     8 CFA-MR                 31.67      32.36        
 15 Parlapalli, Ananya   7 Big Blue-MR            31.48      32.84        
 16 Parkus, Sylvie M     7 West Point-MR             NT      35.80        
 17 Jaeger, Caroline O   6 West Point-MR             NT      39.71        
 18 Blockiner, Jocelyn   7 CFA-MR                 32.84      44.07        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Urreta, Remi C       8 West Point-MR          24.89      25.55        
  2 Walsh, Katelyn K     7 Big Blue-MR            25.10      26.14        
  3 Akirtava, Ereena     8 Big Blue-MR            27.78      28.21        
  4 Parkus, Clara L      8 West Point-MR          27.34      28.77        
  5 Baione, Rebecca K    8 Big Blue-MR            26.60      30.26        
  6 Ceasar, Nicole T     8 CFA-MR                 35.83      31.41        
  7 Fitzsimmons, Hanna   7 CFA-MR                 33.12      31.47        
  8 Parlapalli, Ananya   7 Big Blue-MR               NT      33.01        
  9 Armstrong, Yvonne    8 West Point-MR          41.57      33.08        
 10 Nadler, Alyssa R     8 CFA-MR                 34.51      34.69        
 11 Sciacca, Julia P     8 Wahoos-MR              45.45      36.46        
 12 Regan, Leslie T      8 CFA-MR                 35.03      39.21        
 13 Tooth, Isabella A    7 West Point-MR             NT      40.41        
 14 Jaeger, Caroline O   6 West Point-MR             NT      44.64        
 15 Rubin, Grace W       6 CFA-MR                 39.82      45.31        
 16 Blockiner, Jocelyn   7 CFA-MR                 38.23      45.44        
 17 Chang, Hannah C      5 CFA-MR                 36.92      51.82        
 18 Parkus, Sylvie M     7 West Point-MR             NT    1:04.25        
 -- Khosrowshahi, Lili   7 CFA-MR                 37.10         DQ        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baione, Rebecca K    8 Big Blue-MR            30.09      23.08        
  2 Urreta, Remi C       8 West Point-MR          25.80      26.44        
  3 Akirtava, Ereena     8 Big Blue-MR            25.50      28.36        
  4 Walsh, Katelyn K     7 Big Blue-MR               NT      28.72        
  5 Sciacca, Julia P     8 Wahoos-MR              40.23      29.11        
  6 Armstrong, Yvonne    8 West Point-MR          37.81      29.51        
  7 Parkus, Clara L      8 West Point-MR             NT      31.11        
  8 Fitzsimmons, Hanna   7 CFA-MR                 37.56      32.45        
  9 Tooth, Isabella A    7 West Point-MR             NT      34.59        
 10 Regan, Leslie T      8 CFA-MR                 39.98      34.74        
 11 Nadler, Alyssa R     8 CFA-MR                 35.45      34.87        
 12 Parlapalli, Ananya   7 Big Blue-MR            27.25      35.22        
 13 Jaeger, Caroline O   6 West Point-MR             NT      36.51        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 West Point Swim Club-MR  'A'                1:43.81    1:53.64        
     1) Jaeger, Caroline O 6            2) Parkus, Clara L 8              
     3) Armstrong, Yvonne M 8           4) Urreta, Remi C 8               
                1:09.56     1:53.64 (44.08)                                        
 -- Big Blue Swimming - Beacon-MR  'A'               NT         DQ        
     1) Akirtava, Ereena 8              2) Parlapalli, Ananya S 7         
     3) Baione, Rebecca K 8             4) Walsh, Katelyn K 7             
                1:05.29          DQ (39.99)                                        
 -- Club Fit Aquatics- Briarcliff-MR  'A'       1:35.23         DQ        
     1) Nadler, Alyssa R 8              2) Fitzsimmons, Hannah M 7        
     3) Regan, Leslie T 8               4) Ceasar, Nicole T 8             
                1:01.48          DQ (45.86)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hutton, Theresa      9 TRS-MR                 33.25      31.63        
  2 Rubino, Cassie      10 TRS-MR                 34.85      33.92        
  3 Palikuca, Emmanuel  10 Big Blue-MR            34.34      34.78        
  4 Fung, Amanda M      10 Big Blue-MR            35.00      35.51        
  5 Gonzalez, Kassey    10 Big Blue-MR            34.79      35.52        
  6 Greenfeld, Megan E  10 Big Blue-MR            45.78      38.01        
  7 Rizzo, Alexandra B  10 Big Blue-MR            40.41      39.60        
  8 Bridges, Haley       9 West Point-MR          38.59      39.85        
  9 Li, Laura            9 CFA-MR                 48.93      40.17        
 10 Athavale, Aditi S    9 Big Blue-MR            39.68      40.33        
 11 McMann, Melissa M   10 West Point-MR          40.19      40.42        
 12 Sickenius, Nicole   10 CFA-MR                 47.13      40.78        
 13 Gall, Katie A        9 Wahoos-MR              48.36      40.97        
 14 Prish, Clara A      10 CFA-MR                 49.02      41.67        
 15 Malamed, Gabbi S    10 Wahoos-MR              42.00      41.75        
 16 Willman, Julia      10 Wahoos-MR              44.91      41.83        
 17 Sinclair, Priscill  10 CFA-MR                 50.63      41.88        
 18 Ostrover, Nicole D  10 CFA-MR                 45.10      42.04        
 19 Conforti, Sam M     10 Wahoos-MR              39.26      42.81        
 20 Rodriguez, Christi  10 Big Blue-MR            48.80      44.73        
 21 Mackay, Hannah R    10 West Point-MR          43.93      44.77        
 22 Ashburn, Ally Y      9 West Point-MR             NT      46.93        
 23 Sullivan, Nayara    10 Big Blue-MR            48.38      50.45        
 24 Tadbiri, Mana M     10 Wahoos-MR            1:00.10      51.30        
 25 Buitekant, Emily E   9 Wahoos-MR              54.07      51.70        
 26 Ogando, Stephanie    9 Wahoos-MR              55.55      54.62        
 27 Gallio, Anna        10 Big Blue-MR            52.35      56.40        
 28 Bapatla, Lakshmi P   9 Big Blue-MR               NT      57.35        
 29 Kumar, Likitha R     9 Big Blue-MR               NT    1:06.45        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rubino, Cassie      10 TRS-MR                 43.62      39.70        
  2 Gonzalez, Kassey    10 Big Blue-MR            40.35      39.80        
  3 Fung, Amanda M      10 Big Blue-MR            42.10      43.22        
  4 Palikuca, Emmanuel  10 Big Blue-MR            44.38      44.66        
  5 Athavale, Aditi S    9 Big Blue-MR            45.60      44.96        
  6 Li, Laura            9 CFA-MR                 57.18      46.33        
  7 Bridges, Haley       9 West Point-MR          46.33      47.21        
  8 Buitekant, Emily E   9 Wahoos-MR              50.10      48.05        
  9 McMann, Melissa M   10 West Point-MR          51.56      48.69        
 10 Sullivan, Nayara    10 Big Blue-MR            50.53      50.88        
 11 Conforti, Sam M     10 Wahoos-MR              52.30      50.91        
 12 Rizzo, Alexandra B  10 Big Blue-MR            50.48      52.27        
 13 Mackay, Hannah R    10 West Point-MR          53.31      53.14        
 14 Prish, Clara A      10 CFA-MR                 58.91      53.85        
 15 Ostrover, Nicole D  10 CFA-MR                 56.24      53.92        
 16 Sinclair, Priscill  10 CFA-MR                 58.12      54.01        
 17 Greenfeld, Megan E  10 Big Blue-MR            52.20      54.55        
 18 Ashburn, Ally Y      9 West Point-MR             NT      55.05        
 19 Sickenius, Nicole   10 CFA-MR                 57.29      59.04        
 20 Gallio, Anna        10 Big Blue-MR          1:03.06    1:02.55        
 21 Bapatla, Lakshmi P   9 Big Blue-MR               NT    1:03.71        
 22 Ogando, Stephanie    9 Wahoos-MR              52.07    1:08.79        
 23 Tadbiri, Mana M     10 Wahoos-MR            1:12.40    1:16.13        
 24 Kumar, Likitha R     9 Big Blue-MR               NT    1:21.65        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fung, Amanda M      10 Big Blue-MR            45.35      45.19        
  2 Palikuca, Emmanuel  10 Big Blue-MR            45.41      45.38        
  3 McMann, Melissa M   10 West Point-MR          46.31      45.72        
  4 Malamed, Gabbi S    10 Wahoos-MR              49.50      46.86        
  5 Hutton, Theresa      9 TRS-MR                 54.24      47.26        
  6 Sickenius, Nicole   10 CFA-MR               1:04.28      48.06        
  7 Gonzalez, Kassey    10 Big Blue-MR            48.39      50.74        
  8 Athavale, Aditi S    9 Big Blue-MR            51.10      50.76        
  9 Willman, Julia      10 Wahoos-MR              53.22      51.54        
 10 Li, Laura            9 CFA-MR                 58.92      51.57        
 11 Mackay, Hannah R    10 West Point-MR          52.95      51.64        
 12 Rizzo, Alexandra B  10 Big Blue-MR            50.35      51.65        
 13 Bridges, Haley       9 West Point-MR          50.61      51.89        
 14 Ostrover, Nicole D  10 CFA-MR                 57.97      53.91        
 15 Rodriguez, Christi  10 Big Blue-MR            55.92      56.80        
 16 Messner, Gabby R     9 CFA-MR               1:05.30      57.47        
 17 Greenfeld, Megan E  10 Big Blue-MR            58.84      59.48        
 18 Sinclair, Priscill  10 CFA-MR               1:00.29    1:00.87        
 19 Gall, Katie A        9 Wahoos-MR            1:09.09    1:01.03        
 20 Sullivan, Nayara    10 Big Blue-MR            57.10    1:01.97        
 21 Prish, Clara A      10 CFA-MR               1:02.36    1:02.77        
 22 Buitekant, Emily E   9 Wahoos-MR            1:19.19    1:05.66        
 23 Ashburn, Ally Y      9 West Point-MR             NT    1:07.18        
 24 Kumar, Likitha R     9 Big Blue-MR               NT    1:10.64        
 25 Gallio, Anna        10 Big Blue-MR          1:14.66    1:14.32        
 26 Ogando, Stephanie    9 Wahoos-MR            1:20.10    1:22.95        
 27 Bapatla, Lakshmi P   9 Big Blue-MR               NT    1:27.57        
 28 Tadbiri, Mana M     10 Wahoos-MR            1:39.09    2:02.25        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fung, Amanda M      10 Big Blue-MR            44.13      43.69        
  2 Gonzalez, Kassey    10 Big Blue-MR            43.37      43.94        
  3 McMann, Melissa M   10 West Point-MR          48.34      45.83        
  4 Palikuca, Emmanuel  10 Big Blue-MR            46.12      46.55        
  5 Malamed, Gabbi S    10 Wahoos-MR              52.30      46.98        
  6 Athavale, Aditi S    9 Big Blue-MR            54.02      48.71        
  7 Messner, Gabby R     9 CFA-MR               1:00.18      49.54        
  8 Rizzo, Alexandra B  10 Big Blue-MR            52.31      51.27        
  9 Bridges, Haley       9 West Point-MR          56.18      51.94        
 10 Greenfeld, Megan E  10 Big Blue-MR               NT      51.99        
 11 Willman, Julia      10 Wahoos-MR              57.61      52.11        
 12 Mackay, Hannah R    10 West Point-MR          56.26      53.67        
 13 Rodriguez, Christi  10 Big Blue-MR               NT      55.99        
 14 Conforti, Sam M     10 Wahoos-MR            1:01.30      56.99        
 15 Gall, Katie A        9 Wahoos-MR            1:02.09    1:00.04        
 16 Sullivan, Nayara    10 Big Blue-MR            59.01    1:03.43        
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Big Blue Swimming - Beacon-MR  'A'          2:48.66    2:48.64        
     1) Athavale, Aditi S 9             2) Fung, Amanda M 10              
     3) Gonzalez, Kassey 10             4) Palikuca, Emmanuelle 10        
                  45.12     1:29.14 (44.02)     2:13.49 (44.35)     2:48.64 (35.15)
  2 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'           2:58.98    3:10.73        
     1) Conforti, Sam M 10              2) Malamed, Gabbi S 10            
     3) Gall, Katie A 9                 4) Willman, Julia 10              
                  49.36     1:42.85 (53.49)     2:30.79 (47.94)     3:10.73 (39.94)
  3 West Point Swim Club-MR  'A'                3:03.86    3:13.96        
     1) Mackay, Hannah R 10             2) McMann, Melissa M 10           
     3) Bridges, Haley 9                4) Ashburn, Ally Y 9              
                  52.15     1:38.18 (46.03)     2:27.36 (49.18)     3:13.96 (46.60)
 -- Big Blue Swimming - Beacon-MR  'B'          3:24.54         DQ        
     1) Sullivan, Nayara 10             2) Rodriguez, Christina E 10      
     3) Rizzo, Alexandra B 10           4) Greenfeld, Megan E 10          
 -- Club Fit Aquatics- Briarcliff-MR  'A'       3:35.24         DQ        
     1) Messner, Gabby R 9              2) Li, Laura 9                    
     3) Ostrover, Nicole D 10           4) Sinclair, Priscilla C 10       
                  51.82     1:40.14 (48.32)     2:31.51 (51.37)          DQ (40.01)
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hutton, Theresa      9 TRS-MR               1:25.02    1:23.02        
                  36.63     1:23.02 (46.39)                                        
  2 Fung, Amanda M      10 Big Blue-MR          1:33.73    1:27.55        
                  41.57     1:27.55 (45.98)                                        
  3 Rubino, Cassie      10 TRS-MR               1:30.52    1:29.19        
                  42.71     1:29.19 (46.48)                                        
  4 Gonzalez, Kassey    10 Big Blue-MR          1:33.57    1:30.39        
                  42.32     1:30.39 (48.07)                                        
  5 Palikuca, Emmanuel  10 Big Blue-MR          1:39.85    1:31.40        
                  44.45     1:31.40 (46.95)                                        
  6 Athavale, Aditi S    9 Big Blue-MR          1:42.74    1:39.99        
                  47.58     1:39.99 (52.41)                                        
  7 Messner, Gabby R     9 CFA-MR               2:17.28    1:43.73        
                  48.98     1:43.73 (54.75)                                        
  8 Rizzo, Alexandra B  10 Big Blue-MR               NT    1:44.94        
                  50.41     1:44.94 (54.53)                                        
  9 Rodriguez, Christi  10 Big Blue-MR          2:14.65    1:51.85        
                  52.36     1:51.85 (59.49)                                        
 10 Greenfeld, Megan E  10 Big Blue-MR          2:21.41    1:55.20        
                  55.87     1:55.20 (59.33)                                        
 11 Baione, Rebecca K    8 Big Blue-MR               NT    1:56.51        
                  52.94   1:56.51 (1:03.57)                                        
 12 Walsh, Katelyn K     7 Big Blue-MR               NT    1:57.57        
                1:00.90     1:57.57 (56.67)                                        
 13 Sullivan, Nayara    10 Big Blue-MR          2:07.87    2:00.13        
                  54.69   2:00.13 (1:05.44)                                        
 14 Akirtava, Ereena     8 Big Blue-MR               NT    2:06.28        
                1:00.35   2:06.28 (1:05.93)                                        
 15 Gallio, Anna        10 Big Blue-MR               NT    2:40.15        
                1:15.08   2:40.15 (1:25.07)                                        
 16 Parlapalli, Ananya   7 Big Blue-MR               NT    2:53.65        
                1:22.18   2:53.65 (1:31.47)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Doherty, Bridget C  12 Wahoos-MR              29.54      28.41        
  2 Rutkoske, Paige     12 Big Blue-MR            29.34      29.34        
  3 Brooks, Alexandra   12 TRS-MR                 29.67      29.45        
  4 Walsh, Shannon M    12 Big Blue-MR            29.88      29.60        
  5 McIlhargy, Amanda   12 TRS-MR                 29.47      29.82        
  6 Hirsch, Stephanie   12 TRS-MR                 30.23      29.95        
  7 Thomas, Alyssa M    12 Big Blue-MR            30.53      30.48        
  8 Zawadski, Cassandr  12 Wahoos-MR              32.00      31.76        
  9 Omelanczuk, Caroli  12 TRS-MR                 35.20      32.59        
 10 Baione, Alexa V     12 Big Blue-MR            32.16      32.69        
 11 Barrionuevo, Marti  12 West Point-MR          37.76      32.81        
 12 Sussman, Heather    12 TRS-MR                 32.87      32.97        
 13 Rojas, Emma         12 Wahoos-MR              33.46      33.66        
 14 Raphael, Laura      12 CFA-MR                 36.68      34.01        
 15 Yu, Crystal         12 TRS-MR                 34.83      34.34        
 16 Spor, Casey A       12 Wahoos-MR              34.16      34.70        
 17 Thamsen, Kathryn    12 TRS-MR                 36.28      35.20        
 18 Harris, Lindsay B   11 CFA-MR                 37.58      35.44        
 19 Baione, Rachel E    11 Big Blue-MR            35.96      35.62        
 20 Divack, Pam A       11 CFA-MR                 36.84      35.72        
 21 Akirtava, Christin  12 Big Blue-MR            35.85      36.11        
 22 Feighery, Aisling   11 Wahoos-MR              37.86      36.95        
 23 Bova, Heather T     11 Big Blue-MR               NT      40.08        
 24 Portch, Betsy D     11 Big Blue-MR            39.91      40.76        
 25 Porretto, Cydney-l  12 Big Blue-MR            47.28      44.49        
 26 Delmar, Amanda K    11 Big Blue-MR            46.38      47.15        
 27 Furman, Liran       12 Big Blue-MR            49.07      49.18        
 28 Nichols, Jaycie B   11 West Point-MR        1:05.70    1:04.51        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rutkoske, Paige     12 Big Blue-MR            36.13      35.28        
  2 Walsh, Shannon M    12 Big Blue-MR            36.23      36.02        
  3 Sullivan, Emily     12 TRS-MR                 36.65      36.89        
  4 Spor, Casey A       12 Wahoos-MR              49.86      38.71        
  5 Thomas, Alyssa M    12 Big Blue-MR            38.27      39.55        
  6 Sussman, Heather    12 TRS-MR                 41.03      39.86        
  7 Baione, Alexa V     12 Big Blue-MR            40.32      40.02        
  8 Divack, Pam A       11 CFA-MR                 40.30      41.53        
  9 Akirtava, Christin  12 Big Blue-MR            43.21      42.19        
 10 Yu, Crystal         12 TRS-MR                 43.15      43.25        
 11 Baione, Rachel E    11 Big Blue-MR            43.22      43.28        
 12 Feighery, Aisling   11 Wahoos-MR                 NT      44.16        
 13 Thamsen, Kathryn    12 TRS-MR                 45.16      44.63        
 14 Barrionuevo, Marti  12 West Point-MR          51.25      47.30        
 15 Portch, Betsy D     11 Big Blue-MR            48.98      50.05        
 16 Bova, Heather T     11 Big Blue-MR               NT      50.26        
 17 Furman, Liran       12 Big Blue-MR            51.40      52.07        
 18 Delmar, Amanda K    11 Big Blue-MR            49.55      53.61        
 19 Porretto, Cydney-l  12 Big Blue-MR            56.50      56.89        
 20 Nichols, Jaycie B   11 West Point-MR        1:17.44    1:16.00        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Shannon M    12 Big Blue-MR            35.84      35.07        
  2 Doherty, Bridget C  12 Wahoos-MR              39.06      36.75        
  3 Brooks, Alexandra   12 TRS-MR                 39.85      39.61        
  4 Baione, Alexa V     12 Big Blue-MR            40.00      40.07        
  5 Rutkoske, Paige     12 Big Blue-MR            41.51      40.56        
  6 Thomas, Alyssa M    12 Big Blue-MR            41.15      40.93        
  7 Zawadski, Cassandr  12 Wahoos-MR              42.00      41.33        
  8 Sullivan, Emily     12 TRS-MR                 41.78      41.56        
  9 Barrionuevo, Marti  12 West Point-MR          45.71      43.55        
 10 Harris, Lindsay B   11 CFA-MR                 42.60      43.76        
 11 Akirtava, Christin  12 Big Blue-MR            46.27      45.02        
 12 Raphael, Laura      12 CFA-MR                 46.11      45.05        
 13 Feighery, Aisling   11 Wahoos-MR              42.26      45.45        
 14 Baione, Rachel E    11 Big Blue-MR            47.37      45.63        
 15 Bova, Heather T     11 Big Blue-MR               NT      52.04        
 16 Divack, Pam A       11 CFA-MR                 55.64      53.50        
 17 Portch, Betsy D     11 Big Blue-MR            55.73      53.89        
 18 Furman, Liran       12 Big Blue-MR            53.45      54.51        
 19 Porretto, Cydney-l  12 Big Blue-MR          1:02.80    1:04.57        
 20 Delmar, Amanda K    11 Big Blue-MR          1:08.89    1:13.81        
 21 Nichols, Jaycie B   11 West Point-MR             NT    1:40.28        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Doherty, Bridget C  12 Wahoos-MR              36.32      31.93        
  2 Walsh, Shannon M    12 Big Blue-MR            33.23      32.81        
  3 McIlhargy, Amanda   12 TRS-MR                 32.33      32.98        
  4 Rutkoske, Paige     12 Big Blue-MR            31.56      33.09        
  5 Hirsch, Stephanie   12 TRS-MR                 34.23      34.24        
  6 Omelanczuk, Caroli  12 TRS-MR                 36.29      35.60        
  7 Thomas, Alyssa M    12 Big Blue-MR            36.51      36.91        
  8 Baione, Alexa V     12 Big Blue-MR            37.69      38.25        
  9 Raphael, Laura      12 CFA-MR                 46.11      39.36        
 10 Yu, Crystal         12 TRS-MR                 44.54      39.41        
 11 Rojas, Emma         12 Wahoos-MR              44.26      39.78        
 12 Thamsen, Kathryn    12 TRS-MR                 44.46      41.05        
 13 Harris, Lindsay B   11 CFA-MR                 49.75      42.06        
 14 Baione, Rachel E    11 Big Blue-MR            44.69      43.30        
 15 Spor, Casey A       12 Wahoos-MR              55.42      43.78        
 16 Akirtava, Christin  12 Big Blue-MR            46.59      44.57        
 17 Bova, Heather T     11 Big Blue-MR               NT      45.69        
 18 Barrionuevo, Marti  12 West Point-MR          49.07      46.06        
 19 Portch, Betsy D     11 Big Blue-MR            48.53      49.08        
 20 Porretto, Cydney-l  12 Big Blue-MR               NT    1:01.12        
 21 Furman, Liran       12 Big Blue-MR          1:09.96    1:09.00        
 22 Nichols, Jaycie B   11 West Point-MR             NT    1:09.86        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hirsch, Stephanie   12 TRS-MR               2:38.80    2:37.74        
                  35.44     1:14.22 (38.78)     2:02.20 (47.98)     2:37.74 (35.54)
  2 McIlhargy, Amanda   12 TRS-MR               2:40.63    2:41.58        
                  34.27     1:17.18 (42.91)     2:06.56 (49.38)     2:41.58 (35.02)
  3 Brooks, Alexandra   12 TRS-MR               2:48.05    2:43.99        
                  37.90     1:20.62 (42.72)     2:08.57 (47.95)     2:43.99 (35.42)
  4 Walsh, Shannon M    12 Big Blue-MR               NT    2:45.47        
                  34.42     1:18.35 (43.93)     2:04.29 (45.94)     2:45.47 (41.18)
  5 Omelanczuk, Caroli  12 TRS-MR               2:57.86    2:49.33        
                  36.30     1:18.74 (42.44)     2:09.17 (50.43)     2:49.33 (40.16)
  6 Rutkoske, Paige     12 Big Blue-MR          2:58.04    2:50.13        
                  36.57     1:22.33 (45.76)     2:12.56 (50.23)     2:50.13 (37.57)
  7 Sullivan, Emily     12 TRS-MR               2:55.53    2:54.35        
                  40.62     1:22.82 (42.20)     2:13.13 (50.31)     2:54.35 (41.22)
  8 Thomas, Alyssa M    12 Big Blue-MR               NT    2:55.84        
                  39.22     1:23.17 (43.95)     2:14.51 (51.34)     2:55.84 (41.33)
  9 Baione, Alexa V     12 Big Blue-MR               NT    2:58.13        
                  40.38     1:26.48 (46.10)     2:16.10 (49.62)     2:58.13 (42.03)
 10 Sussman, Heather    12 TRS-MR               3:01.00    3:11.34        
                  43.02     1:29.97 (46.95)     2:26.86 (56.89)     3:11.34 (44.48)
 11 Akirtava, Christin  12 Big Blue-MR               NT    3:25.72        
                  49.36     1:38.94 (49.58)     2:38.14 (59.20)     3:25.72 (47.58)
 12 Baione, Rachel E    11 Big Blue-MR               NT    3:34.11        
                  49.37     1:44.84 (55.47)   2:45.00 (1:00.16)     3:34.11 (49.11)
 13 Bova, Heather T     11 Big Blue-MR               NT    3:35.58        
                  53.88     1:49.97 (56.09)   3:42.38 (1:52.41)         3:35.58 ( )
 14 Portch, Betsy D     11 Big Blue-MR          3:46.32    3:38.97        
                  50.75     1:48.14 (57.39)   2:52.11 (1:03.97)     3:38.97 (46.86)
 15 Porretto, Cydney-l  12 Big Blue-MR               NT    4:26.74        
                1:04.68   2:10.94 (1:06.26)   3:26.74 (1:15.80)   4:26.74 (1:00.00)
 16 Furman, Liran       12 Big Blue-MR               NT    4:31.73        
                1:12.52   2:18.62 (1:06.10)   3:25.90 (1:07.28)   4:31.73 (1:05.83)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Team Rockland Swimming-MR  'A'              2:06.68    2:18.81        
     1) Sullivan, Emily 12              2) Brooks, Alexandra 12           
     3) McIlhargy, Amanda 12            4) Hirsch, Stephanie 12           
                  36.82     1:16.28 (39.46)     1:49.20 (32.92)     2:18.81 (29.61)
  2 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'           2:41.01    2:28.18        
     1) Spor, Casey A 12                2) Zawadski, Cassandra 12         
     3) Rojas, Emma 12                  4) Doherty, Bridget C 12          
                  39.52     1:19.10 (39.58)     1:59.50 (40.40)     2:28.18 (28.68)
 -- Big Blue Swimming - Beacon-MR  'B'          3:00.31         DQ        
     1) Delmar, Amanda K 11             2) Akirtava, Christina 12         
     3) Portch, Betsy D 11              4) Baione, Rachel E 11            
                  50.56     1:34.35 (43.79)     2:28.67 (54.32)                    
 -- Big Blue Swimming - Beacon-MR  'A'          2:17.83         DQ        
     1)                                 2) Walsh, Shannon M 12            
     3) Rutkoske, Paige 12              4) Baione, Alexa V 12             
                  36.39     1:10.82 (34.43)     1:43.72 (32.90)          DQ (31.08)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Malone, Meghan B    13 West Point-MR          30.43      30.91        
  2 Mechalakos, Mary A  14 Big Blue-MR            28.81      31.61        
  3 Barrionuevo, Camil  13 West Point-MR          33.88      32.00        
  4 Egerton, Victoria   13 West Point-MR          31.82      32.04        
  5 Kelleher, Sarah R   14 Big Blue-MR               NT      34.33        
  6 Humbert, Michele L  13 Big Blue-MR            38.76      37.90        
 -- Indyk, Allison      14 Big Blue-MR            27.23         DQ        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Indyk, Allison      14 Big Blue-MR            59.78    1:02.42        
                  29.76     1:02.42 (32.66)                                        
  2 Malone, Meghan B    13 West Point-MR        1:11.57    1:08.94        
                  32.89     1:08.94 (36.05)                                        
  3 Mechalakos, Mary A  14 Big Blue-MR          1:03.89    1:09.38        
                  32.56     1:09.38 (36.82)                                        
  4 Barrionuevo, Camil  13 West Point-MR        1:08.39    1:10.41        
                  33.45     1:10.41 (36.96)                                        
  5 Egerton, Victoria   13 West Point-MR        1:09.77    1:12.44        
                  34.14     1:12.44 (38.30)                                        
  6 Kelleher, Sarah R   14 Big Blue-MR               NT    1:14.23        
                  35.38     1:14.23 (38.85)                                        
  7 Humbert, Michele L  13 Big Blue-MR          1:18.59    1:19.95        
                  38.50     1:19.95 (41.45)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mechalakos, Mary A  14 Big Blue-MR          1:14.59    1:18.17        
                  38.27     1:18.17 (39.90)                                        
  2 Malone, Meghan B    13 West Point-MR        1:26.35    1:25.27        
  3 Barrionuevo, Camil  13 West Point-MR        1:25.02    1:26.61        
                  41.84     1:26.61 (44.77)                                        
  4 Kelleher, Sarah R   14 Big Blue-MR               NT    1:32.82        
                  45.53     1:32.82 (47.29)                                        
 -- Humbert, Michele L  13 Big Blue-MR          1:27.72         DQ        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Indyk, Allison      14 Big Blue-MR          1:11.74    1:17.47        
                  36.19     1:17.47 (41.28)                                        
  2 Barrionuevo, Camil  13 West Point-MR        1:28.76    1:28.71        
                  41.54     1:28.71 (47.17)                                        
  3 Egerton, Victoria   13 West Point-MR        1:35.59    1:35.74        
                  44.40     1:35.74 (51.34)                                        
  4 Kelleher, Sarah R   14 Big Blue-MR               NT    1:37.18        
                  45.29     1:37.18 (51.89)                                        
  5 Mechalakos, Mary A  14 Big Blue-MR          1:28.51    1:42.04        
                  47.92     1:42.04 (54.12)                                        
  6 Malone, Meghan B    13 West Point-MR             NT    1:53.81        
                  52.68   1:53.81 (1:01.13)                                        
  7 Humbert, Michele L  13 Big Blue-MR          1:51.32    1:57.34        
                  56.39   1:57.34 (1:00.95)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Indyk, Allison      14 Big Blue-MR          1:08.91    1:13.99        
                  33.70     1:13.99 (40.29)                                        
  2 Mechalakos, Mary A  14 Big Blue-MR          1:12.24    1:21.40        
                  35.98     1:21.40 (45.42)                                        
  3 Egerton, Victoria   13 West Point-MR             NT    1:30.53        
                  39.00     1:30.53 (51.53)                                        
  4 Kelleher, Sarah R   14 Big Blue-MR               NT    1:32.71        
                  42.92     1:32.71 (49.79)                                        
  5 Humbert, Michele L  13 Big Blue-MR               NT    1:41.34        
                  45.23     1:41.34 (56.11)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Indyk, Allison      14 Big Blue-MR          2:26.25    2:33.34        
                  32.96     1:12.53 (39.57)     1:57.16 (44.63)     2:33.34 (36.18)
  2 Mechalakos, Mary A  14 Big Blue-MR          2:39.66    3:00.76        
                  38.97     1:26.39 (47.42)     2:19.58 (53.19)     3:00.76 (41.18)
  3 Kelleher, Sarah R   14 Big Blue-MR               NT    3:08.01        
                  41.47     1:30.56 (49.09)     2:24.98 (54.42)     3:08.01 (43.03)
 -- Humbert, Michele L  13 Big Blue-MR               NT         DQ        
                  46.92     1:36.27 (49.35)   2:37.88 (1:01.61)          DQ (50.82)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Big Blue Swimming - Beacon-MR  'A'          2:04.00    2:25.66        
     1) Indyk, Allison 14               2) Kelleher, Sarah R 14           
     3) Mechalakos, Mary A 14           4) Humbert, Michele L 13          
                  33.65     1:16.20 (42.55)     1:50.78 (34.58)     2:25.66 (34.88)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Forbes, Emma C      17 West Point-MR          26.45      26.96        
  2 Wyatt, Allison B    15 Big Blue-MR            27.23      27.83        
  3 Indyk, Jessica      16 Big Blue-MR            26.46      28.75        
  4 McCartney, Theresa  15 Big Blue-MR            28.03      29.11        
  5 Oakley, Allison I   17 West Point-MR          29.05      29.19        
  6 Hickey, Chrisanna   16 Big Blue-MR            30.92      29.79        
  7 Triana, Natalie     15 TRS-MR                 30.27      30.58        
  8 Terhune, Alicia S   15 West Point-MR             NT      31.64        
  9 Sottile, Kristen    17 Wahoos-MR                 NT      33.51        
 10 Whitney, Lauren H   16 Wahoos-MR                 NT      43.93        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Forbes, Emma C      17 West Point-MR          56.26      56.95        
                  27.72       56.95 (29.23)                                        
  2 Indyk, Jessica      16 Big Blue-MR            58.04    1:01.67        
                  29.20     1:01.67 (32.47)                                        
  3 Wyatt, Allison B    15 Big Blue-MR            59.96    1:01.72        
                  28.95     1:01.72 (32.77)                                        
  4 McCartney, Theresa  15 Big Blue-MR          1:01.27    1:01.82        
                  30.13     1:01.82 (31.69)                                        
  5 Poulin, Mary        16 TRS-MR               1:01.18    1:02.01        
                  29.60     1:02.01 (32.41)                                        
  6 Oakley, Allison I   17 West Point-MR        1:02.83    1:02.37        
                  30.45     1:02.37 (31.92)                                        
  7 Hickey, Chrisanna   16 Big Blue-MR          1:06.85    1:03.98        
                  29.81     1:03.98 (34.17)                                        
  8 Jackson, Adrianna   15 TRS-MR               1:05.29    1:04.93        
                  30.99     1:04.93 (33.94)                                        
  9 Triana, Natalie     15 TRS-MR               1:09.09    1:06.06        
                  30.86     1:06.06 (35.20)                                        
 10 Terhune, Alicia S   15 West Point-MR        1:08.79    1:09.41        
                  33.68     1:09.41 (35.73)                                        
 11 Sottile, Kristen    17 Wahoos-MR                 NT    1:13.79        
                  34.85     1:13.79 (38.94)                                        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Forbes, Emma C      17 West Point-MR        1:04.03    1:09.11        
                  32.54     1:09.11 (36.57)                                        
  2 Hickey, Chrisanna   16 Big Blue-MR          1:15.31    1:14.66        
                  35.57     1:14.66 (39.09)                                        
  3 Poulin, Mary        16 TRS-MR               1:10.16    1:15.94        
                  36.18     1:15.94 (39.76)                                        
  4 Terhune, Alicia S   15 West Point-MR        1:19.11    1:17.65        
                  38.59     1:17.65 (39.06)                                        
  5 Indyk, Jessica      16 Big Blue-MR          1:09.92    1:18.09        
                  37.30     1:18.09 (40.79)                                        
  6 Jackson, Adrianna   15 TRS-MR               1:17.55    1:19.57        
                  38.06     1:19.57 (41.51)                                        
  7 Whitney, Lauren H   16 Wahoos-MR                 NT    1:51.78        
                  52.89     1:51.78 (58.89)                                        
 -- Sottile, Kristen    17 Wahoos-MR            1:36.36         DQ        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hickey, Chrisanna   16 Big Blue-MR          1:15.61    1:16.21        
                  35.44     1:16.21 (40.77)                                        
  2 Wyatt, Allison B    15 Big Blue-MR          1:13.16    1:18.63        
                  36.66     1:18.63 (41.97)                                        
  3 Oakley, Allison I   17 West Point-MR        1:22.77    1:21.18        
                  38.90     1:21.18 (42.28)                                        
  4 McCartney, Theresa  15 Big Blue-MR          1:19.18    1:22.39        
                  39.15     1:22.39 (43.24)                                        
  5 Indyk, Jessica      16 Big Blue-MR          1:12.20    1:26.21        
                  40.13     1:26.21 (46.08)                                        
  6 Jackson, Adrianna   15 TRS-MR               1:26.34    1:28.70        
                  41.93     1:28.70 (46.77)                                        
  7 Triana, Natalie     15 TRS-MR                    NT    1:29.07        
                  41.94     1:29.07 (47.13)                                        
  8 Whitney, Lauren H   16 Wahoos-MR                 NT    1:48.92        
                  50.57     1:48.92 (58.35)                                        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McCartney, Theresa  15 Big Blue-MR          1:05.03    1:05.41        
                  31.23     1:05.41 (34.18)                                        
  2 Hickey, Chrisanna   16 Big Blue-MR          1:16.24    1:06.98        
                  30.96     1:06.98 (36.02)                                        
  3 Wyatt, Allison B    15 Big Blue-MR          1:14.88    1:16.95        
                  35.36     1:16.95 (41.59)                                        
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McCartney, Theresa  15 Big Blue-MR          2:30.50    2:26.27        
                  30.95     1:07.98 (37.03)     1:51.78 (43.80)     2:26.27 (34.49)
  2 Forbes, Emma C      17 West Point-MR        2:21.66    2:32.22        
                  34.13     1:13.44 (39.31)     1:58.22 (44.78)     2:32.22 (34.00)
  3 Wyatt, Allison B    15 Big Blue-MR          2:26.53    2:33.29        
                  33.97     1:15.24 (41.27)     1:57.12 (41.88)     2:33.29 (36.17)
  4 Hickey, Chrisanna   16 Big Blue-MR          2:36.74    2:34.24        
                  31.47     1:12.21 (40.74)     1:55.74 (43.53)     2:34.24 (38.50)
  5 Poulin, Mary        16 TRS-MR               2:34.27    2:41.30        
                  35.37     1:16.33 (40.96)     2:04.15 (47.82)     2:41.30 (37.15)
  6 Oakley, Allison I   17 West Point-MR        2:47.09    2:42.15        
                  36.52                             2:04.86 ( )     2:42.15 (37.29)
  7 Indyk, Jessica      16 Big Blue-MR          2:29.07    2:44.46        
                  34.90     1:17.94 (43.04)     2:07.03 (49.09)     2:44.46 (37.43)
 
Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Big Blue Swimming - Beacon-MR  'A'          3:59.05    4:14.18        
     1) Indyk, Jessica 16               2) Indyk, Allison 14              
     3) Wyatt, Allison B 15             4) McCartney, Theresa C 15        
                  30.00   1:03.58 (1:03.58)     1:33.73 (30.15)   2:06.88 (1:03.30)
        2:37.19 (30.31)   3:11.05 (1:04.17)     3:40.87 (29.82)   4:14.18 (1:03.13)
  2 West Point Swim Club-MR  'A'                4:40.38    4:23.33        
     1) Oakley, Allison I 17            2) Barrionuevo, Camila S 13       
     3) Terhune, Alicia S 15            4) Forbes, Emma C 17              
                  30.73   1:03.47 (1:03.47)     1:36.84 (33.37)   2:13.93 (1:10.46)
        2:46.27 (32.34)   3:22.18 (1:08.25)     3:51.37 (29.19)   4:23.33 (1:01.15)
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Big Blue Swimming - Beacon-MR  'A'          2:05.38    2:04.99        
     1) McCartney, Theresa C 15         2) Wyatt, Allison B 15            
     3) Hickey, Chrisanna M 16          4) Indyk, Jessica 16              
                  32.79     1:06.98 (34.19)     1:36.99 (30.01)     2:04.99 (28.00)
  2 West Point Swim Club-MR  'A'                2:37.81    2:15.05        
     1) Forbes, Emma C 17               2) Barrionuevo, Camila S 13       
     3) Oakley, Allison I 17            4) Terhune, Alicia S 15           
                  30.83     1:10.17 (39.34)     1:44.28 (34.11)     2:15.05 (30.77)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Christian    8 Big Blue-MR            16.62      17.29         20  
  2 Ahearn, Declan B     7 CFA-MR                 23.45      18.64         17  
  3 Rabasco, Chris M     8 Wahoos-MR              26.10      18.94         16  
  4 Lowther, Jake        7 TRS-MR                 22.12      20.08         15  
  5 Tu, Matthew X        7 CFA-MR                 25.80      20.53         14  
  6 Baione, Michael T    7 Big Blue-MR               NT      23.98         13  
  7 Hagan, Alexander E   8 Big Blue-MR            26.57      24.94         12  
  8 Van Dommele, Andre   7 Big Blue-MR            27.07      25.44          9  
  9 Delmar, Jamie A      7 Big Blue-MR            28.41      25.48         11  
 10 Brann, Greggory J    7 Wahoos-MR              37.20      27.65          7  
 11 McCaffrey, TC C      7 Big Blue-MR            29.86      31.00          5  
 12 Van Dommele, Julia   7 Big Blue-MR            47.56      33.31          6  
 13 Volaski, Phillip J   6 Big Blue-MR               NT      39.51          4  
 14 Harris, Kyle A       6 CFA-MR                 32.76      42.97          3  
 15 Morales, Logan A     5 Big Blue-MR            27.39      50.84          2  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Christian    8 Big Blue-MR            20.65      21.88        
  2 Tu, Matthew X        7 CFA-MR                 26.39      23.43        
  3 Baione, Michael T    7 Big Blue-MR            27.41      26.09        
  4 Rabasco, Chris M     8 Wahoos-MR              30.07      26.73        
  5 Lowther, Jake        7 TRS-MR                 26.24      27.18        
  6 Delmar, Jamie A      7 Big Blue-MR            27.20      27.25        
  7 Van Dommele, Andre   7 Big Blue-MR            26.71      28.22        
  8 Hagan, Alexander E   8 Big Blue-MR            33.82      29.86        
  9 Brann, Greggory J    7 Wahoos-MR              42.44      31.92        
 10 McCaffrey, TC C      7 Big Blue-MR            34.09      33.43        
 11 Hutton, RJ J         8 West Point-MR             NT      34.05        
 12 Volaski, Phillip J   6 Big Blue-MR            43.21      45.02        
 13 Van Dommele, Julia   7 Big Blue-MR          1:28.79      47.10        
 14 Morales, Logan A     5 Big Blue-MR               NT      51.57        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rabasco, Chris M     8 Wahoos-MR              26.55      24.20        
  2 Tu, Matthew X        7 CFA-MR                 33.45      24.24        
  3 Thomas, Christian    8 Big Blue-MR            25.69      26.60        
  4 Ahearn, Declan B     7 CFA-MR                 32.68      27.15        
  5 Hagan, Alexander E   8 Big Blue-MR            35.26      31.09        
  6 Hutton, RJ J         8 West Point-MR             NT      31.19        
  7 Van Dommele, Julia   7 Big Blue-MR               NT      33.37        
  8 McCaffrey, TC C      7 Big Blue-MR            37.37      34.05        
  9 Brann, Greggory J    7 Wahoos-MR              45.40      34.81        
 10 Baione, Michael T    7 Big Blue-MR            38.50      36.46        
 11 Delmar, Jamie A      7 Big Blue-MR            38.69      40.97        
 12 Van Dommele, Andre   7 Big Blue-MR               NT      42.21        
 13 Morales, Logan A     5 Big Blue-MR               NT      42.46        
 14 Volaski, Phillip J   6 Big Blue-MR            42.06      42.62        
 15 Harris, Kyle A       6 CFA-MR                 37.49      46.86        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Christian    8 Big Blue-MR            21.32      21.55        
  2 Tu, Matthew X        7 CFA-MR                 36.78      27.15        
  3 Rabasco, Chris M     8 Wahoos-MR              32.55      29.59        
  4 Baione, Michael T    7 Big Blue-MR            44.32      29.94        
  5 Hutton, RJ J         8 West Point-MR             NT      30.42        
  6 Ahearn, Declan B     7 CFA-MR                 37.82      30.44        
  7 Brann, Greggory J    7 Wahoos-MR              43.40      30.74        
  8 Lowther, Jake        7 TRS-MR                 31.94      31.34        
  9 Delmar, Jamie A      7 Big Blue-MR            34.01      33.27        
 10 McCaffrey, TC C      7 Big Blue-MR            36.26      35.33        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Big Blue Swimming - Beacon-MR  'B'               NT         DQ        
     1) Morales, Logan A 5              2) McCaffrey, TC C 7              
     3) Hagan, Alexander E 8            4) Van Dommele, Andre L 7         
                1:24.46        DQ (1:00.19)                                        
 -- Big Blue Swimming - Beacon-MR  'A'               NT         DQ        
     1) Delmar, Jamie A 7               2) Volaski, Phillip J 6           
     3) Thomas, Christian A 8           4) Baione, Michael T 7            
                1:08.70          DQ (40.82)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Attile, Trevor A    10 Big Blue-MR            29.69      29.85        
  2 Raccioppi, Jake     10 TRS-MR                 33.77      35.23        
  3 Morgan, Julian C    10 Big Blue-MR            36.52      37.03        
  4 Kelleher, Stephen    9 Big Blue-MR            39.29      40.43        
  5 Messner, Peter C     9 CFA-MR                 51.91      42.59        
  6 Volaski, Eric R      9 Big Blue-MR            43.18      42.71        
  7 Ashburn, Alexander   9 Big Blue-MR            45.17      44.69        
  8 Messner, William T   9 CFA-MR               1:10.01      48.47        
  9 Lee, Justin S        9 Big Blue-MR            57.67      48.97        
 10 Benedict, Matthew   10 Big Blue-MR            47.39      51.19        
 11 Lefkowitz, Jeff E    9 CFA-MR               1:11.87      54.01        
 12 Negron, Nicholas A  10 Big Blue-MR            50.06      54.16        
 13 Pujari, Sunny       10 Wahoos-MR              59.07      54.23        
 14 Ma, Edmond           9 Big Blue-MR          1:00.07      58.34        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Attile, Trevor A    10 Big Blue-MR               NT      35.54         15  
  2 Devito, TJ          10 TRS-MR                 41.94      39.37         14  
  3 Morgan, Julian C    10 Big Blue-MR            45.10      44.53         20  
  4 Volaski, Eric R      9 Big Blue-MR            54.21      48.78         16  
  5 Messner, Peter C     9 CFA-MR               1:00.75      52.92         12  
  6 Ashburn, Alexander   9 Big Blue-MR            54.94      53.40         17  
  7 Benedict, Matthew   10 Big Blue-MR            55.55      59.91         13  
  8 Negron, Nicholas A  10 Big Blue-MR            57.82    1:00.52         11  
  9 Lee, Justin S        9 Big Blue-MR          1:03.26    1:00.70          9  
 10 Pujari, Sunny       10 Wahoos-MR                 NT    1:00.79          7  
 11 Ma, Edmond           9 Big Blue-MR          1:06.34    1:07.86          6  
 12 Lefkowitz, Jeff E    9 CFA-MR               1:10.37    1:08.90          5  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Attile, Trevor A    10 Big Blue-MR            45.08      43.92        
  2 Devito, TJ          10 TRS-MR                 47.70      45.88        
  3 Morgan, Julian C    10 Big Blue-MR            51.54      52.33        
  4 Volaski, Eric R      9 Big Blue-MR            51.61      52.70        
  5 Messner, William T   9 CFA-MR               1:12.34    1:00.28        
  6 Lee, Justin S        9 Big Blue-MR          1:11.72    1:02.68        
  7 Kelleher, Stephen    9 Big Blue-MR          1:02.42    1:04.51        
  8 Pujari, Sunny       10 Wahoos-MR            1:15.09    1:06.34        
  9 Ma, Edmond           9 Big Blue-MR          1:13.35    1:06.80        
 10 Lefkowitz, Jeff E    9 CFA-MR               1:15.82    1:12.41        
 11 Benedict, Matthew   10 Big Blue-MR          1:07.05    1:13.82        
 12 Negron, Nicholas A  10 Big Blue-MR          1:19.85    1:16.07        
 13 Ashburn, Alexander   9 Big Blue-MR          1:19.02    1:19.40        
 14 Messner, Peter C     9 CFA-MR               1:11.66    1:22.75        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Attile, Trevor A    10 Big Blue-MR            34.87      35.15        
  2 Raccioppi, Jake     10 TRS-MR                 36.33      38.17        
  3 Morgan, Julian C    10 Big Blue-MR            50.14      49.40        
  4 Volaski, Eric R      9 Big Blue-MR            55.11      53.41        
  5 Messner, William T   9 CFA-MR               1:01.48      59.77        
  6 Lee, Justin S        9 Big Blue-MR          1:10.64    1:02.37        
  7 Ashburn, Alexander   9 Big Blue-MR          1:03.74    1:02.75        
  8 Kelleher, Stephen    9 Big Blue-MR          1:02.91    1:03.57        
  9 Negron, Nicholas A  10 Big Blue-MR          1:08.69    1:07.16        
 10 Benedict, Matthew   10 Big Blue-MR          1:01.88    1:09.77        
 11 Ma, Edmond           9 Big Blue-MR          1:20.65    1:13.81        
 12 Pujari, Sunny       10 Wahoos-MR            1:10.30    1:23.43        
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Big Blue Swimming - Beacon-MR  'B'          3:56.59         DQ        
     1) Negron, Nicholas A 10           2) Lee, Justin S 9                
     3) Benedict, Matthew D 10          4) Ashburn, Alexander J 9         
                1:02.06     2:00.97 (58.91)   3:14.92 (1:13.95)          DQ (33.49)
 -- Big Blue Swimming - Beacon-MR  'A'          2:50.87         DQ        
      Not enough swimmers
     1)                                 2) Volaski, Eric R 9              
     3)                                 4) Kelleher, Stephen P 9          
                  43.64     1:34.31 (50.67)     2:09.71 (35.40)          DQ (37.79)
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Volaski, Eric R      9 Big Blue-MR               NT    1:23.02        
                  36.63     1:23.02 (46.39)                                        
  2 Lee, Justin S        9 Big Blue-MR               NT    1:29.19        
                  42.71     1:29.19 (46.48)                                        
  3 Kelleher, Stephen    9 Big Blue-MR               NT    1:30.39        
                  42.32     1:30.39 (48.07)                                        
  4 Ashburn, Alexander   9 Big Blue-MR               NT    1:31.40        
                  44.45     1:31.40 (46.95)                                        
  5 Thomas, Christian    8 Big Blue-MR               NT    1:39.99        
                  47.58     1:39.99 (52.41)                                        
  6 Raccioppi, Jake     10 TRS-MR               1:27.55    1:46.40        
                  51.38     1:46.40 (55.02)                                        
  7 Devito, TJ          10 TRS-MR               1:28.32    2:10.55        
                1:03.34   2:10.55 (1:07.21)                                        
 -- Ma, Edmond           9 Big Blue-MR               NT         DQ        
                  41.57          DQ (45.98)                                        
 -- Morgan, Julian C    10 Big Blue-MR               NT         DQ        
                  41.90          DQ (53.57)                                        
 -- Benedict, Matthew   10 Big Blue-MR          2:21.27         DQ        
                  56.51        DQ (1:01.05)                                        
 -- Negron, Nicholas A  10 Big Blue-MR               NT         DQ        
                1:13.24        DQ (1:13.09)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shields, Brandon    12 TRS-MR                 26.39      25.42        
  2 Kelleher, Andrew J  12 Big Blue-MR            27.70      27.14        
  3 Bass, Jordan B      12 CFA-MR                 32.09      30.94        
  4 Carter, Shane       11 TRS-MR                 34.93      32.63        
  5 Piliero, Marc P     11 West Point-MR          33.25      33.05        
  6 Rodriguez, Matthew  11 Big Blue-MR            34.14      33.47        
  7 Melendez, Samuel    11 TRS-MR                 35.00      33.50        
  8 Lee, Brian S        12 Big Blue-MR            35.70      33.63        
  9 Lin, Brian          12 Wahoos-MR              33.45      34.06        
 10 Rundquist, Spencer  11 Big Blue-MR            34.77      37.82        
 11 Krosser, Bryan S    11 CFA-MR                 39.55      37.87        
 12 Morgan, Samuel M    11 Big Blue-MR            39.02      39.26        
 13 Mechalakos, Andy A  11 Big Blue-MR            48.75      44.74        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelleher, Andrew J  12 Big Blue-MR            34.26      33.99        
  2 Bass, Jordan B      12 CFA-MR                 38.11      38.30        
  3 Rodriguez, Matthew  11 Big Blue-MR            40.16      39.38        
  4 Carter, Shane       11 TRS-MR                 38.97      39.73        
  5 Lin, Brian          12 Wahoos-MR              41.06      41.38        
  6 Melendez, Samuel    11 TRS-MR                 44.00      42.41        
  7 Lee, Brian S        12 Big Blue-MR            41.66      42.89        
  8 Piliero, Marc P     11 West Point-MR          44.11      42.97        
  9 Rundquist, Spencer  11 Big Blue-MR            43.96      44.41        
 10 Krosser, Bryan S    11 CFA-MR                 48.54      48.03        
 11 Morgan, Samuel M    11 Big Blue-MR            49.10      50.13        
 12 Mechalakos, Andy A  11 Big Blue-MR          1:02.51    1:00.40        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelleher, Andrew J  12 Big Blue-MR            33.96      34.10        
  2 Rodriguez, Matthew  11 Big Blue-MR            44.70      45.00        
  3 Piliero, Marc P     11 West Point-MR          45.58      45.66        
  4 Krosser, Bryan S    11 CFA-MR                 49.31      46.81        
  5 Lee, Brian S        12 Big Blue-MR               NT      49.69        
  6 Lin, Brian          12 Wahoos-MR              56.07      50.69        
  7 Rundquist, Spencer  11 Big Blue-MR            54.86      53.67        
  8 Morgan, Samuel M    11 Big Blue-MR            58.90      58.96        
  9 Mechalakos, Andy A  11 Big Blue-MR          1:07.44    1:02.74        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shields, Brandon    12 TRS-MR                 34.21      30.94        
  2 Kelleher, Andrew J  12 Big Blue-MR            31.33      30.96        
  3 Bass, Jordan B      12 CFA-MR                 38.58      37.43        
  4 Piliero, Marc P     11 West Point-MR          44.06      40.21        
  5 Rodriguez, Matthew  11 Big Blue-MR            41.44      41.34        
  6 Lin, Brian          12 Wahoos-MR              41.95      41.83        
  7 Lee, Brian S        12 Big Blue-MR               NT      44.39        
  8 Melendez, Samuel    11 TRS-MR                 40.00      46.72        
  9 Rundquist, Spencer  11 Big Blue-MR            51.95      50.22        
 10 Morgan, Samuel M    11 Big Blue-MR            57.06      56.90        
 11 Mechalakos, Andy A  11 Big Blue-MR          1:14.46    1:11.37        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shields, Brandon    12 TRS-MR               2:29.40    2:28.92        
                  31.87     1:08.25 (36.38)     1:57.58 (49.33)     2:28.92 (31.34)
  2 Kelleher, Andrew J  12 Big Blue-MR               NT    2:30.36        
                  33.30     1:11.54 (38.24)     1:55.35 (43.81)     2:30.36 (35.01)
  3 Rodriguez, Matthew  11 Big Blue-MR          3:07.14    3:05.30        
                  42.23   2:23.43 (1:41.20)     3:05.36 (41.93)         3:05.30 ( )
  4 Carter, Shane       11 TRS-MR               2:58.00    3:10.97        
                  41.38     1:30.18 (48.80)     2:28.41 (58.23)     3:10.97 (42.56)
  5 Lee, Brian S        12 Big Blue-MR               NT    3:26.40        
                  47.15     1:39.57 (52.42)   2:40.16 (1:00.59)     3:26.40 (46.24)
  6 Rundquist, Spencer  11 Big Blue-MR          3:43.04    3:29.00        
                  49.87     1:37.89 (48.02)   2:39.55 (1:01.66)     3:29.00 (49.45)
  7 Morgan, Samuel M    11 Big Blue-MR               NT    3:52.07        
                  59.86     1:53.74 (53.88)   3:02.26 (1:08.52)     3:52.07 (49.81)
  8 Mechalakos, Andy A  11 Big Blue-MR               NT    4:39.03        
                1:07.65   2:18.55 (1:10.90)   3:31.86 (1:13.31)   4:39.03 (1:07.17)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Big Blue Swimming - Beacon-MR  'A'          2:31.83    2:26.52        
     1) Lee, Brian S 12                 2) Kelleher, Andrew J 12          
     3) Rodriguez, Matthew J 11         4) Rundquist, Spencer W 11        
                  39.79     1:13.02 (33.23)     1:52.53 (39.51)     2:26.52 (33.99)
  2 Team Rockland Swimming-MR  'A'              1:59.96    2:27.00        
     1) Shields, Brandon 12             2) Carter, Shane 11               
     3) Giraldo, Andrew 12              4) Melendez, Samuel 11            
                  31.65     1:18.29 (46.64)     1:54.56 (36.27)     2:27.00 (32.44)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Volaski, Harrison   13 Big Blue-MR            25.90      25.94        
  2 Thomas, Brad A      14 Big Blue-MR               NT      26.39        
  3 Im, Thomas          14 TRS-MR                 26.55      26.84        
  4 Yu, Justin          14 TRS-MR                 28.27      29.23        
  5 Walsh, Kevin W      14 Big Blue-MR               NT      29.63        
  5 Nakkab, Andre J     13 West Point-MR          30.05      29.63        
  7 Ashburn, Zachary J  13 Big Blue-MR            29.03      29.95        
  8 Sullivan, Sean S    13 Big Blue-MR            33.59      34.38        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Volaski, Harrison   13 Big Blue-MR            54.48      54.55        
                  26.34       54.55 (28.21)                                        
  2 Isaacs, Scott       14 TRS-MR               1:01.26      55.66        
                  55.78           55.66 ( )                                        
  3 Thomas, Brad A      14 Big Blue-MR            58.54      57.17        
                  27.32       57.17 (29.85)                                        
  4 Benedict, Grant E   13 Big Blue-MR          1:03.55    1:02.88        
                  29.67     1:02.88 (33.21)                                        
  5 Ashburn, Zachary J  13 Big Blue-MR          1:03.61    1:03.66        
                  29.72     1:03.66 (33.94)                                        
  6 Walsh, Kevin W      14 Big Blue-MR          1:03.82    1:05.03        
                  30.54     1:05.03 (34.49)                                        
  7 Sullivan, Sean S    13 Big Blue-MR          1:07.78    1:08.63        
                  33.56     1:08.63 (35.07)                                        
  8 Wright, Richard M   13 West Point-MR        1:12.85    1:15.34        
                  35.15     1:15.34 (40.19)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Volaski, Harrison   13 Big Blue-MR            59.74    1:00.50        
                  29.82     1:00.50 (30.68)                                        
  2 Meany, RJ J         14 TRS-MR               1:03.37    1:04.40        
                  31.71     1:04.40 (32.69)                                        
  3 Thomas, Brad A      14 Big Blue-MR          1:08.91    1:07.59        
                  32.82     1:07.59 (34.77)                                        
  4 Im, Thomas          14 TRS-MR               1:08.87    1:08.73        
                  33.49     1:08.73 (35.24)                                        
  5 Walsh, Kevin W      14 Big Blue-MR          1:12.90    1:12.03        
                  35.33     1:12.03 (36.70)                                        
  6 Yu, Justin          14 TRS-MR               1:14.11    1:15.46        
                  36.02     1:15.46 (39.44)                                        
  7 Ashburn, Zachary J  13 Big Blue-MR          1:12.87    1:16.62        
                  36.98     1:16.62 (39.64)                                        
  8 Sullivan, Sean S    13 Big Blue-MR          1:17.81    1:23.57        
                  41.76     1:23.57 (41.81)                                        
  9 Wright, Richard M   13 West Point-MR        1:26.22    1:25.12        
                  42.11     1:25.12 (43.01)                                        
 10 Nakkab, Andre J     13 West Point-MR             NT    1:27.83        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Kevin W      14 Big Blue-MR          1:13.54    1:13.56        
                  34.58     1:13.56 (38.98)                                        
  2 Volaski, Harrison   13 Big Blue-MR          1:14.34    1:18.16        
                  38.07     1:18.16 (40.09)                                        
  3 Meany, RJ J         14 TRS-MR               1:17.80    1:18.76        
                  37.69     1:18.76 (41.07)                                        
  4 Yu, Justin          14 TRS-MR               1:19.26    1:19.69        
                  37.88     1:19.69 (41.81)                                        
  5 Isaacs, Scott       14 TRS-MR               1:31.53    1:20.41        
                  39.19     1:20.41 (41.22)                                        
  6 Thomas, Brad A      14 Big Blue-MR          1:25.64    1:23.70        
                  38.93     1:23.70 (44.77)                                        
  7 Wright, Richard M   13 West Point-MR        1:30.13    1:29.00        
                  42.88     1:29.00 (46.12)                                        
  8 Ashburn, Zachary J  13 Big Blue-MR          1:29.34    1:29.01        
                  42.17     1:29.01 (46.84)                                        
  9 Sullivan, Sean S    13 Big Blue-MR          1:32.72    1:34.97        
                  45.70     1:34.97 (49.27)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Volaski, Harrison   13 Big Blue-MR          1:03.68    1:03.53        
                  30.26     1:03.53 (33.27)                                        
  2 Thomas, Brad A      14 Big Blue-MR               NT    1:05.83        
                  30.62     1:05.83 (35.21)                                        
  3 Im, Thomas          14 TRS-MR               1:10.00    1:10.92        
                  31.89     1:10.92 (39.03)                                        
  4 Ashburn, Zachary J  13 Big Blue-MR          1:08.92    1:12.79        
                  32.03     1:12.79 (40.76)                                        
  5 Benedict, Grant E   13 Big Blue-MR          1:12.00    1:14.23        
                  31.35     1:14.23 (42.88)                                        
  6 Nakkab, Andre J     13 West Point-MR        1:20.90    1:22.44        
                  36.51     1:22.44 (45.93)                                        
  7 Sullivan, Sean S    13 Big Blue-MR          1:29.87    1:28.52        
                  40.47     1:28.52 (48.05)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Volaski, Harrison   13 Big Blue-MR          2:16.17    2:16.79        
                  29.67     1:03.04 (33.37)     1:45.09 (42.05)     2:16.79 (31.70)
  2 Isaacs, Scott       14 TRS-MR               2:25.72    2:20.74        
                  31.27     1:05.89 (34.62)     1:49.69 (43.80)     2:20.74 (31.05)
  3 Meany, RJ J         14 TRS-MR               2:19.70    2:25.01        
                  30.84     1:08.15 (37.31)     1:53.32 (45.17)     2:25.01 (31.69)
  4 Thomas, Brad A      14 Big Blue-MR               NT    2:28.00        
                  30.47     1:07.42 (36.95)     1:53.51 (46.09)     2:28.00 (34.49)
  5 Walsh, Kevin W      14 Big Blue-MR               NT    2:34.42        
                  31.68     1:10.64 (38.96)     1:54.35 (43.71)     2:34.42 (40.07)
  6 Ashburn, Zachary J  13 Big Blue-MR          2:39.54    2:37.22        
                  31.36     1:10.75 (39.39)     1:59.30 (48.55)     2:37.22 (37.92)
  7 Benedict, Grant E   13 Big Blue-MR          2:33.66    2:39.41        
                  30.97     1:12.52 (41.55)     2:02.09 (49.57)     2:39.41 (37.32)
  8 Sullivan, Sean S    13 Big Blue-MR          3:09.21    2:54.79        
                  40.43     1:24.17 (43.74)     2:15.21 (51.04)     2:54.79 (39.58)
  9 Wright, Richard M   13 West Point-MR             NT    2:57.25        
                  41.84     1:27.56 (45.72)     2:17.22 (49.66)     2:57.25 (40.03)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Team Rockland Swimming-MR  'A'              1:58.42    2:01.85        
     1) Isaacs, Scott 14                2) Im, Thomas 14                  
     3) Meany, RJ J 14                  4) Yu, Justin 14                  
                  29.78     1:06.03 (36.25)     1:35.26 (29.23)     2:01.85 (26.59)
 -- Big Blue Swimming - Beacon-MR  'A'          2:13.57         DQ        
     1) Volaski, Harrison A 13          2) Walsh, Kevin W 14              
     3) Benedict, Grant E 13            4) Thomas, Brad A 14              
                  28.44     1:00.99 (32.55)     1:29.76 (28.77)          DQ (25.09)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alarcon, Tim        16 TRS-MR                 24.30      24.26        
  2 DiMiceli, John      17 TRS-MR                 23.53      24.37        
  3 McIlhargy, Sean V   15 TRS-MR                 24.61      24.54        
  4 Walsh, Ryan J       15 Big Blue-MR               NT      26.21        
  5 DelPino, Nicholas   15 West Point-MR          27.06      26.63        
  6 Dale, Charlie J     16 Big Blue-MR               NT      27.12        
  7 Manz, Chris J       17 Big Blue-MR            27.90      27.61        
  8 Gamboli, Christoph  17 TRS-MR                 25.84      27.94        
  9 Foiles, Anthony     16 TRS-MR                 28.50      28.25        
 10 Carpenter, Brandon  17 TRS-MR                 27.41      28.90        
 11 Cray, Daniel P      15 West Point-MR          32.15      29.81        
 12 Rodriguez, Anthony  15 Big Blue-MR            39.20      32.09        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alarcon, Tim        16 TRS-MR                 51.66      53.30        
                  25.53       53.30 (27.77)                                        
  2 Walsh, Ryan J       15 Big Blue-MR            55.94      54.60        
                  26.70       54.60 (27.90)                                        
  3 DiMiceli, John      17 TRS-MR                 50.87      56.49        
                  26.31       56.49 (30.18)                                        
  4 Dale, Charlie J     16 Big Blue-MR          1:01.63      57.08        
                  27.45       57.08 (29.63)                                        
  5 DelPino, Nicholas   15 West Point-MR        1:02.14    1:02.70        
                  29.51     1:02.70 (33.19)                                        
  6 Manz, Chris J       17 Big Blue-MR          1:05.15    1:03.62        
                  30.46     1:03.62 (33.16)                                        
  7 Foiles, Anthony     16 TRS-MR               1:08.00    1:05.87        
                  30.92     1:05.87 (34.95)                                        
  8 Cray, Daniel P      15 West Point-MR        1:09.88    1:08.12        
                  32.68     1:08.12 (35.44)                                        
  9 Rodriguez, Anthony  15 Big Blue-MR          1:15.08    1:13.55        
                  35.11     1:13.55 (38.44)                                        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gamboli, Christoph  17 TRS-MR               1:07.68    1:07.35        
                  32.49     1:07.35 (34.86)                                        
  2 Walsh, Ryan J       15 Big Blue-MR          1:06.61    1:07.36        
                  32.88     1:07.36 (34.48)                                        
  3 Dale, Charlie J     16 Big Blue-MR               NT    1:11.85        
                  35.25     1:11.85 (36.60)                                        
  4 Manz, Chris J       17 Big Blue-MR          1:14.76    1:15.95        
                  36.93     1:15.95 (39.02)                                        
  5 Rodriguez, Anthony  15 Big Blue-MR          1:36.67    1:36.87        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McIlhargy, Sean V   15 TRS-MR               1:07.91    1:08.49        
                  31.57     1:08.49 (36.92)                                        
  2 DelPino, Nicholas   15 West Point-MR        1:15.86    1:11.71        
                  34.67     1:11.71 (37.04)                                        
  3 DiMiceli, John      17 TRS-MR                    NT    1:11.80        
                  33.50     1:11.80 (38.30)                                        
  4 Manz, Chris J       17 Big Blue-MR          1:16.90    1:16.80        
                  35.74     1:16.80 (41.06)                                        
  5 Foiles, Anthony     16 TRS-MR               1:22.00    1:23.81        
                  38.21     1:23.81 (45.60)                                        
  6 Dale, Charlie J     16 Big Blue-MR          1:29.17    1:25.05        
                  39.48     1:25.05 (45.57)                                        
  7 Rodriguez, Anthony  15 Big Blue-MR          1:34.73    1:37.89        
                  46.04     1:37.89 (51.85)                                        
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alarcon, Tim        16 TRS-MR                 56.48      58.05        
                  27.00       58.05 (31.05)                                        
  2 Walsh, Ryan J       15 Big Blue-MR          1:02.82    1:01.44        
                  28.87     1:01.44 (32.57)                                        
  3 McIlhargy, Sean V   15 TRS-MR               1:04.01    1:05.05        
                  29.41     1:05.05 (35.64)                                        
  4 Carpenter, Brandon  17 TRS-MR               1:04.10    1:07.96        
                  32.13     1:07.96 (35.83)                                        
  5 Dale, Charlie J     16 Big Blue-MR               NT    1:15.97        
                  33.29     1:15.97 (42.68)                                        
  6 DelPino, Nicholas   15 West Point-MR        1:27.80    1:27.06        
                  40.95     1:27.06 (46.11)                                        
 -- Rodriguez, Anthony  15 Big Blue-MR          1:32.14         DQ        
                  39.42          DQ (54.80)                                        
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Ryan J       15 Big Blue-MR               NT    2:23.58        
                  28.59     1:05.64 (37.05)     1:50.67 (45.03)     2:23.58 (32.91)
  2 Dale, Charlie J     16 Big Blue-MR          2:48.41    2:31.78        
                  32.20     1:09.91 (37.71)     1:56.28 (46.37)     2:31.78 (35.50)
  3 Gamboli, Christoph  17 TRS-MR               2:34.06    2:31.96        
                  30.98     1:08.49 (37.51)     1:57.93 (49.44)     2:31.96 (34.03)
  4 Carpenter, Brandon  17 TRS-MR               2:29.53    2:44.29        
                  32.05     1:13.23 (41.18)     2:04.23 (51.00)     2:44.29 (40.06)
  5 Rodriguez, Anthony  15 Big Blue-MR          3:31.20    3:05.67        
                  38.25     1:27.86 (49.61)     2:21.98 (54.12)     3:05.67 (43.69)
 -- Cray, Daniel P      15 West Point-MR             NT         DQ        
                  42.44     1:36.21 (53.77)     2:31.75 (55.54)          DQ (42.57)
 
Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Team Rockland Swimming-MR  'A'              3:29.51    3:42.73        
     1) Alarcon, Tim 16                 2) McIlhargy, Sean V 15           
     3) Gamboli, Christopher 17         4) DiMiceli, John 17              
                  25.80       53.53 (53.53)     1:19.50 (25.97)     1:48.03 (54.50)
        2:03.74 (15.71)     2:46.77 (58.74)     3:12.57 (25.80)     3:42.73 (55.96)
  2 Big Blue Swimming - Beacon-MR  'A'          3:49.13    3:52.43        
     1) Volaski, Harrison A 13          2) Walsh, Ryan J 15               
     3) Thomas, Brad A 14               4) Rodriguez, Danny M 15          
                  27.65       57.28 (57.28)     1:24.29 (27.01)     1:53.80 (56.52)
        2:21.39 (27.59)     2:52.93 (59.13)     3:20.48 (27.55)     3:52.43 (59.50)
  3 Big Blue Swimming - Beacon-MR  'B'          4:14.15    4:20.41        
     1) Dale, Charlie J 16              2) Benedict, Grant E 13           
     3) Walsh, Kevin W 14               4) Manz, Chris J 17               
                  28.73   1:01.41 (1:01.41)     1:31.57 (30.16)   2:07.27 (1:05.86)
                          3:14.05 (1:06.78)     3:45.52 (31.47)   4:20.41 (1:06.36)
  4 West Point Swim Club-MR  'A'                4:40.48    4:45.49        
     1) Cray, Daniel P 15               2) Wright, Richard M 13           
     3) Nakkab, Andre J 13              4) DelPino, Nicholas J 15         
                  34.73   1:14.10 (1:14.10)     1:50.34 (36.24)   2:32.18 (1:18.08)
        3:04.80 (32.62)   3:41.37 (1:09.19)     4:10.94 (29.57)   4:45.49 (1:04.12)
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Team Rockland Swimming-MR  'A'              1:43.61    1:50.61        
     1) Gamboli, Christopher 17         2) McIlhargy, Sean V 15           
     3) Alarcon, Tim 16                 4) DiMiceli, John 17              
                  31.30     1:01.15 (29.85)     1:26.48 (25.33)     1:50.61 (24.13)
  2 Big Blue Swimming - Beacon-MR  'A'          2:00.98    1:56.97        
     1) Walsh, Ryan J 15                2) Rodriguez, Danny M 15          
     3) Manz, Chris J 17                4) Dale, Charlie J 16             
                  31.65     1:03.55 (31.90)     1:29.80 (26.25)     1:56.97 (27.17)
  3 West Point Swim Club-MR  'A'                2:12.00    2:17.10        
     1) Cray, Daniel P 15               2) DelPino, Nicholas J 15         
     3) Nakkab, Andre J 13              4) Wright, Richard M 13           
                  39.09     1:11.85 (32.76)     1:44.18 (32.33)     2:17.10 (32.92)