2007 MR Metro Age Group South/Nassau - 3/23/2007 to 3/25/2007         
                              Sanction #: 070309                               
                                    Results                                    

Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          32.09  JO
          32.10  AMAX
          36.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lizzio, Corinne M   10 LIAC-MR                32.38      32.70 SILV   
  2 Alton, Erin         10 LBA-MR                 33.12      32.85 SILV   
  3 Fain, Rachel A      10 Express Swimming-MR    34.43      33.31 SILV   
  4 Abramowitz, Rachel  10 LIAC-MR                34.15      33.72 SILV   
  5 Heineman, Kalani M  10 LIAC-MR                33.15      33.90 SILV   
  6 Harrington, Morgan   9 LBA-MR                 33.34      34.11 SILV   
  7 Kaplan, Paige E     10 LIAC-MR                33.78      34.68 SILV   
  8 Smith, Justine      10 LBA-MR                 34.64      35.20 SILV   
  9 Cohen, Olivia M      9 LIAC-MR                35.01      35.74 SILV   
 10 Sparrow, Alexandra   9 LIAC-MR                35.25      35.75 SILV   
 11 Lawler, Caitlin     10 Express Swimming-MR    34.66      35.99 SILV   
AGE - Division  
  1 Schmidt, Kelli L     9 Express Swimming-MR    37.71      37.20        
  2 Grodzki, Victoria   10 LBA-MR                 36.95      37.21        
  3 Degearo, Kaitlyn V   9 LIAC-MR                39.20      37.34        
  4 NG, Natalie          9 LIAC-MR                41.62      37.73        
  5 Germano, Caroline    9 LIAC-MR                39.15      38.15        
  6 Lotito, Taylor P    10 LIAC-MR                38.85      38.66        
  7 Kaplan, Brooke M    10 LIAC-MR                38.78      38.72        
  8 Rovitz, Emma L      10 LIAC-MR                39.27      38.79        
  9 Heuser, Kerri A      9 LIAC-MR                39.99      38.97        
 10 Palmer, Fiona E      9 Express Swimming-MR    40.96      39.06        
 11 Kenney, Ryan M       9 LIAC-MR                44.50      40.37        
 12 Lappin, Emily        9 Express Swimming-MR  1:02.55      41.25        
 13 Simeone, Annie       9 Express Swimming-MR    44.87      43.44        
 14 Randazzo, Stephani   9 LIAC-MR                44.85      45.48        
 15 Crilly, Nicole M     9 Express Swimming-MR    46.68      47.02        
 16 Salem, Marissa       9 LBA-MR                 47.95      49.44        
 17 Tanchuck, Sarah K   10 LIAC-MR                45.34      51.47        
 18 Ferranti, Kaitlyn    9 Express Swimming-MR    55.51      51.52        
 19 Carmichael-Lopes,    9 Express Swimming-MR  1:02.46      55.26        
Non-Award Division  
  1 Kallansrude, Kaitl  10 OWA-MR                 36.81      34.85 SILV   
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:11.49  JO
        1:11.50  AMAX
        1:21.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Harrington, Morgan   9 LBA-MR               1:16.01    1:12.24 SILV   
                  34.24     1:12.24 (38.00)                                        
  2 Lizzio, Corinne M   10 LIAC-MR              1:12.02    1:13.26 SILV   
                  35.32     1:13.26 (37.94)                                        
  3 Fain, Rachel A      10 Express Swimming-MR  1:13.95    1:13.56 SILV   
                  35.25     1:13.56 (38.31)                                        
  4 Heineman, Kalani M  10 LIAC-MR              1:17.26    1:14.80 SILV   
                  35.18     1:14.80 (39.62)                                        
  5 Alton, Erin         10 LBA-MR               1:18.50    1:15.22 SILV   
                  35.41     1:15.22 (39.81)                                        
  6 Cohen, Olivia M      9 LIAC-MR              1:17.16    1:17.06 SILV   
                  37.08     1:17.06 (39.98)                                        
  7 Vani, Jacqueline J  10 Express Swimming-MR  1:18.94    1:17.22 SILV   
                  37.28     1:17.22 (39.94)                                        
  8 Kaplan, Paige E     10 LIAC-MR              1:16.82    1:18.41 SILV   
                  37.32     1:18.41 (41.09)                                        
  9 Smith, Justine      10 LBA-MR               1:19.98    1:19.86 SILV   
                  37.35     1:19.86 (42.51)                                        
AGE - Division  
  1 Villani, Claire M   10 LIAC-MR              1:30.10    1:22.45        
                  38.66     1:22.45 (43.79)                                        
  2 Kallansrude, Kaitl  10 OWA-MR               1:24.51    1:23.03        
                  38.40     1:23.03 (44.63)                                        
  3 Degearo, Kaitlyn V   9 LIAC-MR              1:27.50    1:24.55        
                  40.40     1:24.55 (44.15)                                        
  4 Germano, Caroline    9 LIAC-MR              1:26.40    1:24.84        
                  40.48     1:24.84 (44.36)                                        
  5 Kaplan, Brooke M    10 LIAC-MR              1:27.08    1:24.86        
                  42.12     1:24.86 (42.74)                                        
  6 Lotito, Taylor P    10 LIAC-MR              1:23.89    1:25.34        
                  42.53     1:25.34 (42.81)                                        
  7 NG, Natalie          9 LIAC-MR              1:29.94    1:25.55        
                  40.06     1:25.55 (45.49)                                        
  8 Grodzki, Victoria   10 LBA-MR               1:27.00    1:25.69        
                  39.89     1:25.69 (45.80)                                        
  9 Demerest, Jamie      9 LBA-MR               1:25.96    1:25.92        
                  41.91     1:25.92 (44.01)                                        
 10 Palmer, Fiona E      9 Express Swimming-MR  1:29.91    1:27.20        
                  41.93     1:27.20 (45.27)                                        
 11 Burgess, Brittany   10 LBA-MR               1:32.91    1:29.04        
                  40.95     1:29.04 (48.09)                                        
 12 MA, Emily           10 LIAC-MR              1:28.16    1:29.06        
                  39.43     1:29.06 (49.63)                                        
 13 Rovitz, Emma L      10 LIAC-MR              1:27.93    1:31.14        
                  42.71     1:31.14 (48.43)                                        
 14 Lappin, Emily        9 Express Swimming-MR  1:38.91    1:36.54        
                  43.30     1:36.54 (53.24)                                        
 15 Canner, Brianne     10 LBA-MR               1:36.61    1:37.22        
                  43.83     1:37.22 (53.39)                                        
 15 Kenney, Ryan M       9 LIAC-MR              1:43.27    1:37.22        
                  46.22     1:37.22 (51.00)                                        
 17 Crilly, Nicole M     9 Express Swimming-MR  1:38.92    1:37.96        
                  46.15     1:37.96 (51.81)                                        
 18 Ferranti, Kaitlyn    9 Express Swimming-MR  1:54.15    1:57.17        
                  55.14   1:57.17 (1:02.03)                                        
 19 Carmichael-Lopes,    9 Express Swimming-MR  2:08.25    2:05.58        
                  58.45   2:05.58 (1:07.13)                                        
Non-Award Division  
  1 Olazabal, Gabriell  10 LIAC-MR              1:11.76    1:10.81 JO     
                  34.13     1:10.81 (36.68)                                        
  2 Ras, Jackie T       10 Express Swimming-MR  1:12.45    1:11.18 JO     
                  34.34     1:11.18 (36.84)                                        
  3 Keim, Laura         10 LBA-MR               1:23.79    1:17.70 SILV   
                  36.60     1:17.70 (41.10)                                        
  4 Barrett, Seanna T    9 Express Swimming-MR  1:21.59    1:19.96 SILV   
                  37.20     1:19.96 (42.76)                                        
  5 Schmidt, Kelli L     9 Express Swimming-MR  1:23.36    1:20.16 SILV   
                  37.24     1:20.16 (42.92)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:35.99  JO
        2:36.00  AMAX
        2:55.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ras, Jackie T       10 Express Swimming-MR  2:37.56    2:38.57 SILV   
                  36.34     1:17.75 (41.41)     2:00.40 (42.65)     2:38.57 (38.17)
  2 Fain, Rachel A      10 Express Swimming-MR  2:38.75    2:38.60 SILV   
                  35.94     1:16.83 (40.89)     1:59.57 (42.74)     2:38.60 (39.03)
  3 Heineman, Kalani M  10 LIAC-MR              2:49.52    2:39.04 SILV   
                  35.34     1:16.40 (41.06)     1:59.29 (42.89)     2:39.04 (39.75)
  4 Abramowitz, Rachel  10 LIAC-MR              2:50.51    2:39.79 SILV   
                  36.37     1:18.21 (41.84)     1:59.17 (40.96)     2:39.79 (40.62)
  5 Cohen, Olivia M      9 LIAC-MR              2:43.85    2:42.27 SILV   
                  38.11     1:19.90 (41.79)     2:02.50 (42.60)     2:42.27 (39.77)
  6 Kaplan, Paige E     10 LIAC-MR              2:42.04    2:42.43 SILV   
                  37.28     1:18.88 (41.60)     2:02.05 (43.17)     2:42.43 (40.38)
  7 Lawler, Caitlin     10 Express Swimming-MR  2:44.34    2:43.09 SILV   
                  37.43     1:19.25 (41.82)     2:01.90 (42.65)     2:43.09 (41.19)
  8 Lizzio, Corinne M   10 LIAC-MR              2:43.70    2:46.19 SILV   
                  36.54     1:20.00 (43.46)     2:04.93 (44.93)     2:46.19 (41.26)
  9 Smith, Justine      10 LBA-MR               2:50.85    2:47.50 SILV   
                  38.11     1:20.61 (42.50)     2:05.30 (44.69)     2:47.50 (42.20)
 10 Laird, Courtney R   10 LIAC-MR              2:39.17    2:49.08 SILV   
                  38.44     1:21.90 (43.46)     2:04.45 (42.55)     2:49.08 (44.63)
AGE - Division  
  1 Germano, Caroline    9 LIAC-MR              3:11.99    2:58.09        
                  40.85     1:25.13 (44.28)     2:12.13 (47.00)     2:58.09 (45.96)
  2 Kallansrude, Kaitl  10 OWA-MR               3:01.35    2:58.78        
                  39.88     1:25.35 (45.47)     2:13.26 (47.91)     2:58.78 (45.52)
  3 Kaplan, Brooke M    10 LIAC-MR              3:11.50    3:04.77        
                  40.63     1:29.60 (48.97)     2:18.03 (48.43)     3:04.77 (46.74)
  4 Rovitz, Emma L      10 LIAC-MR              3:07.37    3:10.08        
                  40.56     1:29.76 (49.20)     2:21.52 (51.76)     3:10.08 (48.56)
  5 Palmer, Fiona E      9 Express Swimming-MR  3:19.35    3:10.29        
                  41.76     1:29.92 (48.16)     2:21.00 (51.08)     3:10.29 (49.29)
  6 Degearo, Kaitlyn V   9 LIAC-MR              3:35.00    3:12.26        
                  41.98     1:30.44 (48.46)     2:22.58 (52.14)     3:12.26 (49.68)
  7 Ferranti, Kaitlyn    9 Express Swimming-MR  3:26.55    4:18.38        
                  55.05   2:00.35 (1:05.30)   3:10.66 (1:10.31)   4:18.38 (1:07.72)
Non-Award Division  
  1 Alton, Erin         10 LBA-MR               2:55.95    2:45.31 SILV   
                  38.39     1:19.95 (41.56)     2:03.12 (43.17)     2:45.31 (42.19)
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          37.99  JO
          38.00  AMAX
          44.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Harrington, Morgan   9 LBA-MR                 39.06      38.86 SILV   
  2 Giovanniello, Kerr  10 LIAC-MR                39.73      38.88 SILV   
  3 Kaplan, Paige E     10 LIAC-MR                39.39      38.97 SILV   
  4 Fain, Rachel A      10 Express Swimming-MR    39.85      39.88 SILV   
  5 Alton, Erin         10 LBA-MR                 39.73      40.12 SILV   
  6 Heineman, Kalani M  10 LIAC-MR                40.39      40.32 SILV   
  7 Barrett, Seanna T    9 Express Swimming-MR    41.41      40.78 SILV   
  8 Smith, Justine      10 LBA-MR                 40.65      41.88 SILV   
  9 Grodzki, Victoria   10 LBA-MR                 41.46      42.37 SILV   
 10 Germano, Caroline    9 LIAC-MR                41.92      42.74 SILV   
 11 Keim, Laura         10 LBA-MR                 43.76      42.92 SILV   
 12 Rovitz, Emma L      10 LIAC-MR                40.83      43.53 SILV   
AGE - Division  
  1 Schmidt, Kelli L     9 Express Swimming-MR    46.95      44.84        
  2 Heuser, Kerri A      9 LIAC-MR                57.97      45.06        
  3 Kaplan, Brooke M    10 LIAC-MR                47.30      45.15        
  4 Lappin, Emily        9 Express Swimming-MR    50.37      46.22        
  5 MA, Emily           10 LIAC-MR                47.96      47.16        
  6 Demerest, Jamie      9 LBA-MR                 45.18      47.56        
  7 Kenney, Ryan M       9 LIAC-MR                47.47      47.69        
  8 Burgess, Brittany   10 LBA-MR                 49.96      49.99        
  9 Crilly, Nicole M     9 Express Swimming-MR    52.35      50.44        
 10 Ferranti, Kaitlyn    9 Express Swimming-MR  1:02.63    1:00.83        
Non-Award Division  
  1 Arana, Jessica       9 LIAC-MR                38.09      37.45 JO     
  2 Kallansrude, Kaitl  10 OWA-MR                 44.46      43.44 SILV   
  3 Palmer, Fiona E      9 Express Swimming-MR    46.88      43.87 SILV   
  4 Villani, Claire M   10 LIAC-MR                47.55      44.29 SILV   
  5 NG, Natalie          9 LIAC-MR                45.91      44.34 SILV   
  6 Vani, Jacqueline J  10 Express Swimming-MR    43.26      44.52        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:22.19  JO
        1:22.20  AMAX
        1:40.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Fain, Rachel A      10 Express Swimming-MR  1:22.60    1:24.32 SILV   
                  41.74     1:24.32 (42.58)                                        
  2 Kaplan, Paige E     10 LIAC-MR              1:23.89    1:25.70 SILV   
                  41.92     1:25.70 (43.78)                                        
  3 Alton, Erin         10 LBA-MR               1:27.61    1:26.51 SILV   
                  42.19     1:26.51 (44.32)                                        
  4 Lizzio, Corinne M   10 LIAC-MR              1:28.60    1:26.72 SILV   
                  42.77     1:26.72 (43.95)                                        
  5 Abramowitz, Rachel  10 LIAC-MR              1:25.57    1:27.25 SILV   
                1:27.25         1:27.25 ( )                                        
  6 Sparrow, Alexandra   9 LIAC-MR              1:29.68    1:28.24 SILV   
                1:28.24         1:28.24 ( )                                        
  7 Heineman, Kalani M  10 LIAC-MR              1:28.09    1:29.76 SILV   
                  43.71     1:29.76 (46.05)                                        
  8 Cohen, Olivia M      9 LIAC-MR              1:37.86    1:30.24 SILV   
                  44.22     1:30.24 (46.02)                                        
  9 Lawler, Caitlin     10 Express Swimming-MR  1:31.41    1:30.77 SILV   
                  46.26     1:30.77 (44.51)                                        
 10 Germano, Caroline    9 LIAC-MR              1:28.95    1:31.75 SILV   
                  45.18     1:31.75 (46.57)                                        
 11 Grodzki, Victoria   10 LBA-MR               1:29.99    1:31.93 SILV   
                  44.39     1:31.93 (47.54)                                        
 12 Smith, Justine      10 LBA-MR               1:32.00    1:32.09 SILV   
                  44.74     1:32.09 (47.35)                                        
 13 Kallansrude, Kaitl  10 OWA-MR               1:36.41    1:33.02 SILV   
                1:33.02         1:33.02 ( )                                        
 14 Rovitz, Emma L      10 LIAC-MR              1:28.50    1:35.43 SILV   
                  45.18     1:35.43 (50.25)                                        
 15 Palmer, Fiona E      9 Express Swimming-MR  1:38.58    1:36.04 SILV   
                  46.73     1:36.04 (49.31)                                        
 16 Lotito, Taylor P    10 LIAC-MR              1:36.81    1:36.72 SILV   
                1:36.72         1:36.72 ( )                                        
 17 Kaplan, Brooke M    10 LIAC-MR              1:38.81    1:37.11 SILV   
                  47.28     1:37.11 (49.83)                                        
AGE - Division  
  1 Lappin, Emily        9 Express Swimming-MR  2:16.00    1:40.75        
                  49.93     1:40.75 (50.82)                                        
  2 Degearo, Kaitlyn V   9 LIAC-MR              1:42.22    1:41.25        
                  48.82     1:41.25 (52.43)                                        
  3 Kenney, Ryan M       9 LIAC-MR              1:48.75    1:42.04        
                  49.16     1:42.04 (52.88)                                        
  4 Heuser, Kerri A      9 LIAC-MR              1:42.24    1:42.89        
                  48.38     1:42.89 (54.51)                                        
  5 Crilly, Nicole M     9 Express Swimming-MR  1:48.92    1:54.06        
                  56.20     1:54.06 (57.86)                                        
  6 Tanchuck, Sarah K   10 LIAC-MR              1:55.16    2:04.60        
                1:01.66   2:04.60 (1:02.94)                                        
  7 Carmichael-Lopes,    9 Express Swimming-MR  2:15.66    2:07.09        
                1:02.22   2:07.09 (1:04.87)                                        
  8 Ferranti, Kaitlyn    9 Express Swimming-MR  2:15.32    2:09.23        
                1:00.85   2:09.23 (1:08.38)                                        
 -- Randazzo, Stephani   9 LIAC-MR              1:58.27         DQ        
                  59.52          DQ (59.15)                                        
 -- Simeone, Annie       9 Express Swimming-MR  1:50.15         DQ        
                  52.77          DQ (59.11)                                        
Non-Award Division  
  1 Schmidt, Kelli L     9 Express Swimming-MR  1:45.50    1:34.92 SILV   
                  46.67     1:34.92 (48.25)                                        
  2 NG, Natalie          9 LIAC-MR              1:50.00    1:38.07 SILV   
                  49.58     1:38.07 (48.49)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          42.99  JO
          43.00  AMAX
          50.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lizzio, Corinne M   10 LIAC-MR                46.31      44.33 SILV   
  2 Sparrow, Alexandra   9 LIAC-MR                45.95      44.89 SILV   
  3 Abramowitz, Rachel  10 LIAC-MR                45.32      45.22 SILV   
  4 Cohen, Olivia M      9 LIAC-MR                46.93      46.72 SILV   
  5 Lotito, Taylor P    10 LIAC-MR                46.21      47.09 SILV   
  6 Germano, Caroline    9 LIAC-MR                48.92      47.42 SILV   
  7 Kaplan, Brooke M    10 LIAC-MR                49.79      48.63 SILV   
  8 Harrington, Morgan   9 LBA-MR                 49.70      49.09 SILV   
AGE - Division  
  1 Degearo, Kaitlyn V   9 LIAC-MR                54.20      50.13        
  2 Lawler, Caitlin     10 Express Swimming-MR    50.91      50.17        
  3 Grodzki, Victoria   10 LBA-MR                 52.10      50.76        
  4 Heineman, Kalani M  10 LIAC-MR                50.56      50.85        
  5 Palmer, Fiona E      9 Express Swimming-MR    53.20      53.18        
  6 Crilly, Nicole M     9 Express Swimming-MR    53.46      53.25        
  7 Heuser, Kerri A      9 LIAC-MR                57.44      53.42        
  8 Randazzo, Stephani   9 LIAC-MR                58.26      54.33        
  9 Simeone, Annie       9 Express Swimming-MR    55.97      54.62        
 10 Ferranti, Kaitlyn    9 Express Swimming-MR    53.67      54.84        
 11 Salem, Marissa       9 LBA-MR                 55.76      54.85        
 12 Carmichael-Lopes,    9 Express Swimming-MR  1:01.51      56.47        
 13 Schmidt, Kelli L     9 Express Swimming-MR  1:06.43      58.22        
 14 Lappin, Emily        9 Express Swimming-MR  1:07.00      58.79        
 15 Kenney, Ryan M       9 LIAC-MR              1:01.16    1:03.15        
 16 Tanchuck, Sarah K   10 LIAC-MR                55.00    1:06.25        
Non-Award Division  
  1 Smith, Justine      10 LBA-MR                 43.61      42.89 JO     
  2 Alton, Erin         10 LBA-MR                 51.20      46.96 SILV   
  3 Rovitz, Emma L      10 LIAC-MR                51.24      48.63 SILV   
  4 NG, Natalie          9 LIAC-MR                53.73      49.51 SILV   
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:33.99  JO
        1:34.00  AMAX
        1:51.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Treble, Molly M     10 LIAC-MR              1:36.71    1:35.31 SILV   
                  46.25     1:35.31 (49.06)                                        
  2 Vani, Jacqueline J  10 Express Swimming-MR  1:45.00    1:37.42 SILV   
                  46.64     1:37.42 (50.78)                                        
  3 Lizzio, Corinne M   10 LIAC-MR              1:38.64    1:38.41 SILV   
                  45.98     1:38.41 (52.43)                                        
  4 Lotito, Taylor P    10 LIAC-MR              1:36.21    1:38.66 SILV   
                  48.35     1:38.66 (50.31)                                        
  5 Demerest, Jamie      9 LBA-MR               1:34.47    1:39.34 SILV   
                  46.90     1:39.34 (52.44)                                        
  6 Cohen, Olivia M      9 LIAC-MR              1:42.01    1:39.61 SILV   
                  48.37     1:39.61 (51.24)                                        
  7 Giovanniello, Kerr  10 LIAC-MR              1:40.21    1:39.79 SILV   
                  47.61     1:39.79 (52.18)                                        
  8 Barrett, Seanna T    9 Express Swimming-MR  1:45.00    1:40.37 SILV   
                  47.73     1:40.37 (52.64)                                        
  9 Smith, Justine      10 LBA-MR               1:36.20    1:40.84 SILV   
                  48.12     1:40.84 (52.72)                                        
 10 Fain, Rachel A      10 Express Swimming-MR  1:39.67    1:41.05 SILV   
                  48.29     1:41.05 (52.76)                                        
 11 Olazabal, Gabriell  10 LIAC-MR              1:40.36    1:41.24 SILV   
                  48.48     1:41.24 (52.76)                                        
 12 Kaplan, Brooke M    10 LIAC-MR              1:51.22    1:49.96 SILV   
                  51.06     1:49.96 (58.90)                                        
AGE - Division  
  1 Crilly, Nicole M     9 Express Swimming-MR  1:55.90    1:52.62        
                  53.64     1:52.62 (58.98)                                        
  2 Carmichael-Lopes,    9 Express Swimming-MR  2:10.52    2:03.58        
                  59.44   2:03.58 (1:04.14)                                        
  3 Ferranti, Kaitlyn    9 Express Swimming-MR  1:59.22    2:05.47        
                  55.88   2:05.47 (1:09.59)                                        
  4 Canner, Brianne     10 LBA-MR               2:16.16    2:08.23        
                1:01.29   2:08.23 (1:06.94)                                        
 -- Lappin, Emily        9 Express Swimming-MR  2:10.00         DQ        
                1:01.86        DQ (1:06.63)                                        
Non-Award Division  
  1 Arana, Jessica       9 LIAC-MR              1:34.78    1:32.50 JO     
                  44.20     1:32.50 (48.30)                                        
  2 Kallansrude, Kaitl  10 OWA-MR               1:34.23    1:32.64 JO     
                  43.96     1:32.64 (48.68)                                        
  3 Ras, Jackie T       10 Express Swimming-MR  1:34.83    1:33.82 JO     
                  45.39     1:33.82 (48.43)                                        
  4 Harrington, Morgan   9 LBA-MR               1:55.00    1:46.33 SILV   
                  50.92     1:46.33 (55.41)                                        
  5 Degearo, Kaitlyn V   9 LIAC-MR              1:54.57    1:47.53 SILV   
                  50.79     1:47.53 (56.74)                                        
  6 NG, Natalie          9 LIAC-MR              1:52.96    1:48.78 SILV   
                  50.20     1:48.78 (58.58)                                        
  7 Rovitz, Emma L      10 LIAC-MR              1:50.42    1:52.73        
                  52.59   1:52.73 (1:00.14)                                        
  8 Heuser, Kerri A      9 LIAC-MR              1:50.00    1:58.45        
                  54.76   1:58.45 (1:03.69)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          37.09  JO
          37.10  AMAX
          45.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Treble, Molly M     10 LIAC-MR                37.52      37.47 SILV   
  2 Kaplan, Paige E     10 LIAC-MR                37.29      37.76 SILV   
  3 Arana, Jessica       9 LIAC-MR                37.79      37.93 SILV   
  4 Alton, Erin         10 LBA-MR                 40.77      39.11 SILV   
  5 Lizzio, Corinne M   10 LIAC-MR                39.98      40.19 SILV   
  6 Cohen, Olivia M      9 LIAC-MR                39.98      40.63 SILV   
  7 Barrett, Seanna T    9 Express Swimming-MR    40.86      41.85 SILV   
  8 Keim, Laura         10 LBA-MR                 42.15      42.18 SILV   
  9 Lotito, Taylor P    10 LIAC-MR                43.59      43.02 SILV   
 10 Smith, Justine      10 LBA-MR                 44.89      43.68 SILV   
 11 Demerest, Jamie      9 LBA-MR                 43.01      45.02 SILV   
AGE - Division  
  1 Schmidt, Kelli L     9 Express Swimming-MR    45.84      45.76        
  2 Palmer, Fiona E      9 Express Swimming-MR    48.87      46.46        
  3 Germano, Caroline    9 LIAC-MR                51.57      47.16        
  4 Degearo, Kaitlyn V   9 LIAC-MR                46.94      47.29        
  5 MA, Emily           10 LIAC-MR                55.63      48.67        
  6 Lappin, Emily        9 Express Swimming-MR    50.80      48.88        
  7 Burgess, Brittany   10 LBA-MR                 50.82      52.99        
  8 Kenney, Ryan M       9 LIAC-MR                50.70      53.21        
  9 Canner, Brianne     10 LBA-MR                 50.71      54.78        
 10 Carmichael-Lopes,    9 Express Swimming-MR  1:10.00    1:01.70        
 11 Ferranti, Kaitlyn    9 Express Swimming-MR    50.00    1:12.14        
Non-Award Division  
  1 Heineman, Kalani M  10 LIAC-MR                43.49      15.30 JO     
  2 Giovanniello, Kerr  10 LIAC-MR                37.42      35.87 JO     
  3 Villani, Claire M   10 LIAC-MR                49.39      41.41 SILV   
  4 Heuser, Kerri A      9 LIAC-MR                46.51      45.27 SILV   
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.99  JO
        1:30.00  AMAX
        1:40.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lotito, Taylor P    10 LIAC-MR              1:34.99    1:32.69 SILV   
                  43.79     1:32.69 (48.90)                                        
  2 Lizzio, Corinne M   10 LIAC-MR              1:39.37    1:33.47 SILV   
                  43.55     1:33.47 (49.92)                                        
  3 Sparrow, Alexandra   9 LIAC-MR              1:40.00    1:34.09 SILV   
                  43.99     1:34.09 (50.10)                                        
  4 Lawler, Caitlin     10 Express Swimming-MR  1:31.86    1:34.60 SILV   
                  44.32     1:34.60 (50.28)                                        
AGE - Division  
  1 Heuser, Kerri A      9 LIAC-MR              1:50.00    1:41.23        
                  45.51     1:41.23 (55.72)                                        
  2 Schmidt, Kelli L     9 Express Swimming-MR  1:53.52    1:42.85        
                  48.69     1:42.85 (54.16)                                        
  3 Degearo, Kaitlyn V   9 LIAC-MR              1:48.49    1:49.71        
                  47.75   1:49.71 (1:01.96)                                        
  4 Palmer, Fiona E      9 Express Swimming-MR  1:52.60    1:54.52        
                  50.52   1:54.52 (1:04.00)                                        
  5 Rovitz, Emma L      10 LIAC-MR              1:51.84    1:55.63        
                  50.77   1:55.63 (1:04.86)                                        
  6 Crilly, Nicole M     9 Express Swimming-MR  2:03.03    1:57.47        
                  54.89   1:57.47 (1:02.58)                                        
  7 Randazzo, Stephani   9 LIAC-MR              2:30.00    2:05.59        
                  56.17   2:05.59 (1:09.42)                                        
  8 Simeone, Annie       9 Express Swimming-MR  1:55.00    2:10.42        
                1:00.17   2:10.42 (1:10.25)                                        
Non-Award Division  
  1 Kallansrude, Kaitl  10 OWA-MR               1:43.77    1:38.69 SILV   
                  45.31     1:38.69 (53.38)                                        
  2 Heineman, Kalani M  10 LIAC-MR              1:35.00    1:44.89        
                  48.78     1:44.89 (56.11)                                        
 -- Abramowitz, Rachel  10 LIAC-MR              1:35.00         DQ        
                  37.51          DQ (46.73)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:20.99  JO
        1:21.00  AMAX
        1:31.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Arana, Jessica       9 LIAC-MR              1:21.86    1:22.64 SILV   
                  39.02     1:22.64 (43.62)                                        
  2 Ras, Jackie T       10 Express Swimming-MR  1:22.70    1:23.82 SILV   
                  39.74     1:23.82 (44.08)                                        
  3 Kaplan, Paige E     10 LIAC-MR              1:23.03    1:24.04 SILV   
                  39.69     1:24.04 (44.35)                                        
  4 Harrington, Morgan   9 LBA-MR               1:25.56    1:25.31 SILV   
                  37.79     1:25.31 (47.52)                                        
  5 Lizzio, Corinne M   10 LIAC-MR              1:24.47    1:26.03 SILV   
                  40.15     1:26.03 (45.88)                                        
  6 Alton, Erin         10 LBA-MR               1:27.89    1:26.62 SILV   
                  39.86     1:26.62 (46.76)                                        
  7 Cohen, Olivia M      9 LIAC-MR              1:30.39    1:27.01 SILV   
                  42.06     1:27.01 (44.95)                                        
  8 Fain, Rachel A      10 Express Swimming-MR  1:23.50    1:27.07 SILV   
                  39.36     1:27.07 (47.71)                                        
  9 Vani, Jacqueline J  10 Express Swimming-MR  1:29.96    1:27.77 SILV   
                  44.84     1:27.77 (42.93)                                        
 10 Kallansrude, Kaitl  10 OWA-MR               1:28.84    1:29.92 SILV   
                  42.76     1:29.92 (47.16)                                        
 11 Heineman, Kalani M  10 LIAC-MR              1:29.83    1:31.52 SILV   
                  42.30     1:31.52 (49.22)                                        
AGE - Division  
  1 Keim, Laura         10 LBA-MR               1:31.89    1:32.16        
                  43.07     1:32.16 (49.09)                                        
  2 Grodzki, Victoria   10 LBA-MR               1:37.28    1:34.43        
                  42.62     1:34.43 (51.81)                                        
  3 Degearo, Kaitlyn V   9 LIAC-MR              1:39.23    1:35.12        
                  46.90     1:35.12 (48.22)                                        
  4 Rovitz, Emma L      10 LIAC-MR              1:45.84    1:35.33        
                  45.07     1:35.33 (50.26)                                        
  5 Palmer, Fiona E      9 Express Swimming-MR  1:41.22    1:41.01        
                  47.63     1:41.01 (53.38)                                        
  6 Heuser, Kerri A      9 LIAC-MR              2:11.58    1:41.70        
                  47.81     1:41.70 (53.89)                                        
  7 Schmidt, Kelli L     9 Express Swimming-MR  1:43.55    1:42.22        
                  47.65     1:42.22 (54.57)                                        
  8 Crilly, Nicole M     9 Express Swimming-MR  1:46.76    1:48.33        
                  52.07     1:48.33 (56.26)                                        
  9 Burgess, Brittany   10 LBA-MR               1:46.20    1:48.66        
                  52.72     1:48.66 (55.94)                                        
 10 Carmichael-Lopes,    9 Express Swimming-MR  2:18.57    2:04.86        
                1:00.25   2:04.86 (1:04.61)                                        
 -- Lappin, Emily        9 Express Swimming-MR  1:55.00         DQ        
                  47.95        DQ (1:00.57)                                        
 -- Barrett, Seanna T    9 Express Swimming-MR  1:32.07         DQ        
                  42.39          DQ (49.59)                                        
Non-Award Division  
  1 Treble, Molly M     10 LIAC-MR              1:21.03    1:18.39 JO     
                  37.86     1:18.39 (40.53)                                        
  2 Olazabal, Gabriell  10 LIAC-MR              1:21.20    1:20.29 JO     
                  36.05     1:20.29 (44.24)                                        
  3 Giovanniello, Kerr  10 LIAC-MR              1:23.73    1:20.52 JO     
                  38.19     1:20.52 (42.33)                                        
  4 Lotito, Taylor P    10 LIAC-MR              1:30.15    1:32.61        
                  45.73     1:32.61 (46.88)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
        2:55.99  JO
        2:56.00  AMAX
        3:19.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Harrington, Morgan   9 LBA-MR               3:15.00    2:58.28 SILV   
                  36.30     1:21.05 (44.75)     2:18.57 (57.52)     2:58.28 (39.71)
  2 Laird, Courtney R   10 LIAC-MR              2:56.57    2:59.39 SILV   
                  44.99     1:29.62 (44.63)     2:19.58 (49.96)     2:59.39 (39.81)
  3 Cohen, Olivia M      9 LIAC-MR              3:06.97    3:03.18 SILV   
                  41.93     1:29.44 (47.51)     2:22.46 (53.02)     3:03.18 (40.72)
  4 Fain, Rachel A      10 Express Swimming-MR  2:57.74    3:03.53 SILV   
                  38.27     1:26.53 (48.26)     2:23.20 (56.67)     3:03.53 (40.33)
  5 Lizzio, Corinne M   10 LIAC-MR              3:06.32    3:03.71 SILV   
                  41.44     1:28.66 (47.22)     2:24.49 (55.83)     3:03.71 (39.22)
  6 Kallansrude, Kaitl  10 OWA-MR               3:19.14    3:08.17 SILV   
                  41.04     1:33.39 (52.35)     2:23.55 (50.16)     3:08.17 (44.62)
  7 Smith, Justine      10 LBA-MR               3:08.25    3:09.04 SILV   
                  43.39     1:31.66 (48.27)     2:26.27 (54.61)     3:09.04 (42.77)
  8 Heineman, Kalani M  10 LIAC-MR              3:12.86    3:11.17 SILV   
                  45.31     1:31.40 (46.09)     2:29.38 (57.98)     3:11.17 (41.79)
  9 Lawler, Caitlin     10 Express Swimming-MR  3:13.74    3:19.03 SILV   
                  46.59     1:36.81 (50.22)     2:36.70 (59.89)     3:19.03 (42.33)
 -- Ras, Jackie T       10 Express Swimming-MR  2:56.51         DQ        
                  38.93     1:29.19 (50.26)     2:20.89 (51.70)          DQ (40.28)
AGE - Division  
  1 Kaplan, Brooke M    10 LIAC-MR              3:34.48    3:24.79        
                  47.28     1:39.21 (51.93)     2:37.82 (58.61)     3:24.79 (46.97)
  2 Rovitz, Emma L      10 LIAC-MR              3:30.35    3:30.06        
                  49.67     1:36.66 (46.99)   2:39.77 (1:03.11)     3:30.06 (50.29)
  3 Palmer, Fiona E      9 Express Swimming-MR  3:39.65    3:30.86        
                  47.37     1:40.66 (53.29)   2:44.42 (1:03.76)     3:30.86 (46.44)
  4 Degearo, Kaitlyn V   9 LIAC-MR              3:50.00    3:35.45        
                  47.55     1:43.74 (56.19)   2:45.74 (1:02.00)     3:35.45 (49.71)
Non-Award Division  
  1 Abramowitz, Rachel  10 LIAC-MR              2:58.88    2:54.57 JO     
                  37.77     1:24.19 (46.42)     2:16.49 (52.30)     2:54.57 (38.08)
  2 Kaplan, Paige E     10 LIAC-MR              2:57.13    2:54.74 JO     
                  39.46     1:26.26 (46.80)     2:15.98 (49.72)     2:54.74 (38.76)
  3 Alton, Erin         10 LBA-MR               3:20.00    3:04.01 SILV   
                  41.33     1:26.56 (45.23)     2:23.71 (57.15)     3:04.01 (40.30)
 -- Germano, Caroline    9 LIAC-MR              3:15.00         DQ        
                  16.89       47.53 (30.64)     1:35.57 (48.04)          DQ (54.47)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.69  JO
          28.70  AMAX
          32.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Francis, Casey L    12 Express Swimming-MR    29.78      29.28 SILV   
  2 Lucas, Marie E      11 Express Swimming-MR    29.73      29.32 SILV   
  3 Chen, Lillian T     12 Express Swimming-MR    29.76      29.73 SILV   
  4 Jiang, Jasmine      12 LIAC-MR                30.05      29.99 SILV   
  5 Martinessi, Alexan  12 LBA-MR                 31.55      30.49 SILV   
  6 Ferreri, Kiley M    12 Express Swimming-MR    31.59      30.94 SILV   
  7 Na, Diane           11 LIAC-MR                31.19      30.96 SILV   
  8 Kranis, Genna L     12 LIAC-MR                31.58      31.09 SILV   
  9 Ward, Mariah        12 LBA-MR                 32.26      31.32 SILV   
 10 Sanacore, Kathryn   12 LIAC-MR                30.51      31.35 SILV   
 11 Rush, Meaghan C     11 LIAC-MR                31.21      31.50 SILV   
 12 Rashid, Jasmine     11 LIAC-MR                31.83      31.62 SILV   
 13 Solis, Susana       11 LBA-MR                 31.27      31.85 SILV   
 13 Cannon, Kellie      11 LBA-MR                 31.56      31.85 SILV   
AGE - Division  
  1 Heiss, Sara         11 LBA-MR                 33.79      32.87        
  2 Bahl, Kanika        11 OWA-MR                 33.64      33.12        
  3 Manfre, Victoria E  12 LIAC-MR                34.11      33.23        
  4 Ricketts, Amelia S  11 LIAC-MR                35.55      33.46        
  5 Koukoulas, Sophia   12 Express Swimming-MR    33.47      33.61        
  6 Alston, Neka        12 LBA-MR                 33.55      33.86        
  7 Quick, Lisa K       12 LIAC-MR                33.59      34.00        
  8 Buchman, Leah W     12 LIAC-MR                33.67      34.22        
  9 Mirro, Dana N       11 LIAC-MR                34.44      34.40        
 10 Shtab, Danielle R   12 Express Swimming-MR    35.44      34.45        
 11 Kearns, Bridget M   11 Express Swimming-MR    36.03      34.55        
 12 Zoine, Jessica M    11 Express Swimming-MR    33.82      34.56        
 13 Ialenti, Devon E    11 Express Swimming-MR    34.73      34.92        
 14 Clarkson, Marie E   11 Express Swimming-MR    35.27      34.95        
 15 Gandhi, Priya       12 OWA-MR                 35.76      35.40        
 16 Tusa, Kayla M       12 Express Swimming-MR    34.93      35.80        
 17 Law, Angela Y       12 LIAC-MR                37.09      35.89        
 18 Christiansen, Adri  11 Express Swimming-MR    35.00      35.91        
 19 Graham, Katie M     11 Express Swimming-MR    36.09      36.72        
 20 Chow, Laurie        12 Express Swimming-MR    37.50      36.82        
 21 Logan, Meghan A     11 Express Swimming-MR    38.00      37.39        
Non-Award Division  
  1 Cannatella, Katie   12 Express Swimming-MR    31.22      32.64        
  2 Lotito, Sam M       12 LIAC-MR                32.00      33.06        
  3 Bamba, Katrina M    11 LIAC-MR                31.90      33.21        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.29  JO
        1:02.30  AMAX
        1:11.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Francis, Casey L    12 Express Swimming-MR  1:02.55    1:02.54 SILV   
                  30.22     1:02.54 (32.32)                                        
  2 Lucas, Marie E      11 Express Swimming-MR  1:03.26    1:02.55 SILV   
                  30.03     1:02.55 (32.52)                                        
  3 Stefanello, Nicole  12 LBA-MR               1:02.63    1:02.95 SILV   
                  30.18     1:02.95 (32.77)                                        
  4 Lehner, Stefanie J  11 LIAC-MR              1:03.49    1:03.45 SILV   
                  30.41     1:03.45 (33.04)                                        
  5 Chen, Lillian T     12 Express Swimming-MR  1:04.82    1:03.72 SILV   
                  30.65     1:03.72 (33.07)                                        
  6 Cannon, Kellie      11 LBA-MR               1:06.46    1:05.99 SILV   
                  32.55     1:05.99 (33.44)                                        
  7 Jiang, Jasmine      12 LIAC-MR              1:06.97    1:06.03 SILV   
                  32.74     1:06.03 (33.29)                                        
  8 Henry, Olivia P     12 OWA-MR               1:05.50    1:06.17 SILV   
                  32.21     1:06.17 (33.96)                                        
  9 Keim, Jennifer      12 LBA-MR               1:08.23    1:06.53 SILV   
                  31.75     1:06.53 (34.78)                                        
 10 Patrick, Trudiann   11 LIAC-MR              1:08.78    1:06.93 SILV   
                  31.97     1:06.93 (34.96)                                        
 11 Sanacore, Kathryn   12 LIAC-MR              1:06.15    1:07.07 SILV   
                  32.61     1:07.07 (34.46)                                        
 12 Kranis, Genna L     12 LIAC-MR              1:06.74    1:07.34 SILV   
                  33.18     1:07.34 (34.16)                                        
 13 Rush, Meaghan C     11 LIAC-MR              1:07.47    1:07.70 SILV   
                  33.70     1:07.70 (34.00)                                        
 14 Martinessi, Alexan  12 LBA-MR               1:09.26    1:08.53 SILV   
                  32.09     1:08.53 (36.44)                                        
 15 Leonardo, Alexandr  12 LIAC-MR              1:08.87    1:08.80 SILV   
                  33.30     1:08.80 (35.50)                                        
 16 Na, Diane           11 LIAC-MR              1:08.23    1:08.99 SILV   
                  32.97     1:08.99 (36.02)                                        
 17 Rashid, Jasmine     11 LIAC-MR              1:09.20    1:09.01 SILV   
                  34.08     1:09.01 (34.93)                                        
 18 Solis, Susana       11 LBA-MR               1:07.81    1:09.15 SILV   
                  33.15     1:09.15 (36.00)                                        
 19 Ward, Mariah        12 LBA-MR               1:10.50    1:09.17 SILV   
                  33.10     1:09.17 (36.07)                                        
 20 Young, Kayla M      12 OWA-MR               1:08.92    1:10.40 SILV   
                  33.49     1:10.40 (36.91)                                        
 21 Schlichte, Lindsay  11 Express Swimming-MR  1:10.06    1:10.44 SILV   
                  34.29     1:10.44 (36.15)                                        
 22 Boyko, Jaime P      11 LIAC-MR              1:10.25    1:10.62 SILV   
                  34.15     1:10.62 (36.47)                                        
 23 Cannatella, Katie   12 Express Swimming-MR  1:07.71    1:11.19 SILV   
                  33.75     1:11.19 (37.44)                                        
AGE - Division  
  1 Ricketts, Amelia S  11 LIAC-MR              1:17.62    1:12.04        
                  34.35     1:12.04 (37.69)                                        
  2 Manfre, Victoria E  12 LIAC-MR              1:15.19    1:12.94        
                  35.05     1:12.94 (37.89)                                        
  3 Heiss, Sara         11 LBA-MR               1:15.03    1:14.27        
                  35.95     1:14.27 (38.32)                                        
  4 Cristoforo, Marie   11 Express Swimming-MR  1:14.28    1:14.32        
                  35.88     1:14.32 (38.44)                                        
  5 Zoine, Jessica M    11 Express Swimming-MR  1:18.67    1:14.35        
                  35.68     1:14.35 (38.67)                                        
  6 Ialenti, Devon E    11 Express Swimming-MR  1:15.20    1:15.06        
                  36.27     1:15.06 (38.79)                                        
  7 Koukoulas, Sophia   12 Express Swimming-MR  1:16.08    1:15.16        
                  35.58     1:15.16 (39.58)                                        
  8 Gentz, Gabby E      11 LIAC-MR              1:28.24    1:16.38        
                  36.56     1:16.38 (39.82)                                        
  9 Alston, Neka        12 LBA-MR               1:16.12    1:16.70        
                  37.01     1:16.70 (39.69)                                        
 10 Shtab, Danielle R   12 Express Swimming-MR  1:17.59    1:17.19        
                  36.62     1:17.19 (40.57)                                        
 11 Mirro, Dana N       11 LIAC-MR              1:15.91    1:17.76        
                  36.79     1:17.76 (40.97)                                        
 12 Law, Angela Y       12 LIAC-MR              1:23.02    1:18.20        
                  37.68     1:18.20 (40.52)                                        
 13 Tusa, Kayla M       12 Express Swimming-MR  1:20.00    1:18.29        
                  38.93     1:18.29 (39.36)                                        
 14 Clarkson, Marie E   11 Express Swimming-MR  1:20.60    1:18.38        
                  36.77     1:18.38 (41.61)                                        
 15 Logan, Meghan A     11 Express Swimming-MR  1:28.00    1:22.38        
                  38.01     1:22.38 (44.37)                                        
 16 Graham, Katie M     11 Express Swimming-MR  1:21.07    1:24.08        
                  40.42     1:24.08 (43.66)                                        
 17 Noonan, Kristen N   11 Express Swimming-MR  1:25.02    1:26.29        
                  39.11     1:26.29 (47.18)                                        
Non-Award Division  
  1 Toback, Gabbie N    11 LIAC-MR              1:02.60    1:02.03 JO     
                  30.10     1:02.03 (31.93)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:15.49  JO
        2:15.50  AMAX
        2:31.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lehner, Stefanie J  11 LIAC-MR              2:17.15    2:18.34 SILV   
                  31.86     1:07.27 (35.41)     1:43.35 (36.08)     2:18.34 (34.99)
  2 Chen, Lillian T     12 Express Swimming-MR  2:19.85    2:18.70 SILV   
                  31.34     1:06.30 (34.96)     1:42.70 (36.40)     2:18.70 (36.00)
  3 Kranis, Genna L     12 LIAC-MR              2:24.01    2:25.00 SILV   
                  33.78     1:11.14 (37.36)     1:48.57 (37.43)     2:25.00 (36.43)
  4 Sanacore, Kathryn   12 LIAC-MR              2:23.71    2:26.38 SILV   
                  33.07     1:11.12 (38.05)     1:49.63 (38.51)     2:26.38 (36.75)
  5 Rashid, Jasmine     11 LIAC-MR              2:26.87    2:27.80 SILV   
                  33.95     1:13.03 (39.08)     1:52.21 (39.18)     2:27.80 (35.59)
  6 Solis, Susana       11 LBA-MR               2:25.90    2:28.03 SILV   
                  33.25     1:11.89 (38.64)     1:51.40 (39.51)     2:28.03 (36.63)
AGE - Division  
  1 Na, Diane           11 LIAC-MR              2:40.75    2:33.89        
                  34.08     1:12.50 (38.42)     1:52.88 (40.38)     2:33.89 (41.01)
  2 Boyko, Jaime P      11 LIAC-MR              2:35.19    2:35.79        
                  15.66       35.46 (19.80)   1:56.80 (1:21.34)     2:35.79 (38.99)
  3 Manfre, Victoria E  12 LIAC-MR              3:10.00    2:37.50        
                  34.76     1:14.55 (39.79)     1:55.89 (41.34)     2:37.50 (41.61)
  4 Ferreri, Kiley M    12 Express Swimming-MR  2:38.58    2:38.61        
                  34.89     1:15.38 (40.49)     1:58.05 (42.67)     2:38.61 (40.56)
  5 Ricketts, Amelia S  11 LIAC-MR              3:00.00    2:41.41        
                  35.01     1:14.09 (39.08)     1:57.25 (43.16)     2:41.41 (44.16)
  6 Bahl, Kanika        11 OWA-MR               3:31.90    2:43.50        
                  35.01     1:16.38 (41.37)     2:01.25 (44.87)     2:43.50 (42.25)
  7 Mirro, Dana N       11 LIAC-MR              2:50.70    2:48.68        
                  36.60     1:19.32 (42.72)     2:04.46 (45.14)     2:48.68 (44.22)
  8 Kearns, Bridget M   11 Express Swimming-MR  2:53.05    2:54.09        
                  36.23     1:21.34 (45.11)     2:08.17 (46.83)     2:54.09 (45.92)
  9 Zoine, Jessica M    11 Express Swimming-MR  2:51.44    2:54.36        
                  37.65     1:24.24 (46.59)     2:11.47 (47.23)     2:54.36 (42.89)
 10 Graham, Katie M     11 Express Swimming-MR  3:01.17    2:54.56        
                  37.99     1:22.89 (44.90)     2:11.25 (48.36)     2:54.56 (43.31)
 11 Law, Angela Y       12 LIAC-MR              3:15.00    2:56.23        
                  39.08     1:25.06 (45.98)     2:11.69 (46.63)     2:56.23 (44.54)
 12 Gandhi, Priya       12 OWA-MR               3:10.79    2:56.29        
                  36.42     1:21.31 (44.89)     2:09.59 (48.28)     2:56.29 (46.70)
 13 Christiansen, Adri  11 Express Swimming-MR  3:17.54    2:59.16        
                  38.93     1:25.35 (46.42)     2:14.21 (48.86)     2:59.16 (44.95)
Non-Award Division  
  1 Toback, Gabbie N    11 LIAC-MR              2:16.02    2:12.61 JO     
                  30.67     1:04.61 (33.94)     1:39.09 (34.48)     2:12.61 (33.52)
  2 Barcklow, Gabriell  12 OWA-MR               2:16.14    2:13.51 JO     
                  30.49     1:04.50 (34.01)     1:39.45 (34.95)     2:13.51 (34.06)
  3 Jiang, Jasmine      12 LIAC-MR              2:45.00    2:28.55 SILV   
                  32.95     1:10.65 (37.70)     1:51.52 (40.87)     2:28.55 (37.03)
  4 Patrick, Trudiann   11 LIAC-MR              2:32.37    2:30.97 SILV   
                  34.28     1:13.59 (39.31)     1:53.05 (39.46)     2:30.97 (37.92)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:03.99  JO
        6:04.00  AMAX
        6:35.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Chen, Lillian T     12 Express Swimming-MR  6:05.19    6:08.57 SILV   
                  31.70     1:06.71 (35.01)     1:44.06 (37.35)     2:21.72 (37.66)
        2:59.64 (37.92)     3:37.69 (38.05)     4:16.45 (38.76)     4:54.64 (38.19)
        5:32.39 (37.75)     6:08.57 (36.18)                                        
  2 Cannon, Kellie      11 LBA-MR               6:15.54    6:09.27 SILV   
                  33.61     1:10.24 (36.63)     1:47.66 (37.42)     2:25.52 (37.86)
        3:03.24 (37.72)     3:40.47 (37.23)     4:17.78 (37.31)     4:55.90 (38.12)
        5:33.63 (37.73)     6:09.27 (35.64)                                        
  3 Kranis, Genna L     12 LIAC-MR              6:30.30    6:16.57 SILV   
                  34.69     1:13.07 (38.38)     1:52.07 (39.00)     2:30.76 (38.69)
        3:08.61 (37.85)     3:46.86 (38.25)     4:24.80 (37.94)     5:02.04 (37.24)
        5:39.75 (37.71)     6:16.57 (36.82)                                        
  4 Sanacore, Kathryn   12 LIAC-MR              6:14.83    6:19.43 SILV   
                  33.46     1:11.75 (38.29)     1:50.67 (38.92)     2:29.60 (38.93)
        3:07.97 (38.37)     3:46.30 (38.33)     4:24.79 (38.49)     5:03.05 (38.26)
        5:42.14 (39.09)     6:19.43 (37.29)                                        
AMAX - Division  
  1 Patrick, Trudiann   11 LIAC-MR              6:45.00    6:43.43        
                  34.31     1:13.46 (39.15)     1:53.39 (39.93)     2:34.39 (41.00)
        3:15.78 (41.39)     3:58.26 (42.48)     4:39.53 (41.27)     5:20.85 (41.32)
        6:03.15 (42.30)     6:43.43 (40.28)                                        
  2 Boyko, Jaime P      11 LIAC-MR              6:50.00    7:02.73        
                  35.77     1:17.62 (41.85)     1:58.23 (40.61)   7:02.73 (5:04.50)
  3 Ferreri, Kiley M    12 Express Swimming-MR  7:45.00    7:09.20        
                  35.73     1:17.18 (41.45)     2:00.99 (43.81)     2:44.49 (43.50)
        3:28.77 (44.28)   4:59.66 (1:30.89)     5:45.61 (45.95)     6:29.48 (43.87)
        7:09.28 (39.80)         7:09.20 ( )                                        
  4 Manfre, Victoria E  12 LIAC-MR              7:00.00    7:10.83        
                  34.51     1:14.00 (39.49)     1:57.10 (43.10)     2:40.90 (43.80)
        3:26.42 (45.52)     4:11.01 (44.59)     4:57.22 (46.21)     5:42.28 (45.06)
        6:27.58 (45.30)     7:10.83 (43.25)                                        
  5 Mirro, Dana N       11 LIAC-MR              7:00.00    7:24.24        
                  38.04     1:20.85 (42.81)     2:05.14 (44.29)     2:50.08 (44.94)
        3:35.78 (45.70)     4:22.28 (46.50)     5:07.74 (45.46)     5:53.63 (45.89)
        6:40.21 (46.58)     7:24.24 (44.03)                                        
  6 Bahl, Kanika        11 OWA-MR               8:06.31    7:24.25        
                  34.71     1:15.83 (41.12)     2:01.38 (45.55)     2:46.61 (45.23)
        3:32.95 (46.34)     4:18.78 (45.83)     5:06.28 (47.50)     5:54.31 (48.03)
        6:39.72 (45.41)     7:24.25 (44.53)                                        
  7 Kearns, Bridget M   11 Express Swimming-MR  8:08.81    7:30.06        
                  34.67     1:16.29 (41.62)     2:01.68 (45.39)     2:48.27 (46.59)
        3:34.95 (46.68)     4:21.65 (46.70)     5:09.34 (47.69)     5:56.76 (47.42)
        6:43.98 (47.22)     7:30.06 (46.08)                                        
  8 Law, Angela Y       12 LIAC-MR              7:00.00    7:37.73        
                  39.32     1:24.73 (45.41)     2:11.92 (47.19)     2:58.76 (46.84)
        3:45.89 (47.13)     4:32.46 (46.57)     5:20.04 (47.58)     6:07.08 (47.04)
        6:53.94 (46.86)     7:37.73 (43.79)                                        
  9 Zoine, Jessica M    11 Express Swimming-MR  7:42.15    7:45.29        
                1:26.38     2:14.18 (47.80)     3:03.35 (49.17)     3:50.94 (47.59)
        4:39.22 (48.28)     5:27.14 (47.92)     6:15.34 (48.20)     7:02.55 (47.21)
        7:45.29 (42.74)         7:45.29 ( )                                        
 10 Graham, Katie M     11 Express Swimming-MR  8:32.10    8:01.21        
                  39.34     1:26.93 (47.59)     2:16.37 (49.44)     3:08.30 (51.93)
        3:57.88 (49.58)     4:48.37 (50.49)     5:38.25 (49.88)     6:28.16 (49.91)
        7:16.69 (48.53)     8:01.21 (44.52)                                        
 11 Christiansen, Adri  11 Express Swimming-MR  8:09.06    8:04.58        
                  39.61   2:16.20 (1:36.59)     3:05.93 (49.73)     3:56.43 (50.50)
        4:47.50 (51.07)     5:39.60 (52.10)     6:29.40 (49.80)     7:18.81 (49.41)
        8:04.50 (45.69)      8:04.58 (0.08)                                        
 12 Gandhi, Priya       12 OWA-MR               8:44.75    8:04.73        
                  38.22     1:23.71 (45.49)     2:11.18 (47.47)     2:58.71 (47.53)
        3:46.40 (47.69)   5:25.27 (1:38.87)   7:03.31 (1:38.04)     7:47.70 (44.39)
        8:04.73 (17.03)         8:04.73 ( )                                        
Non-Award Division  
  1 Toback, Gabbie N    11 LIAC-MR              6:04.52    5:56.12 JO     
                  31.15     1:05.42 (34.27)     1:40.90 (35.48)     2:16.98 (36.08)
        2:53.62 (36.64)     3:30.44 (36.82)     4:07.18 (36.74)     4:44.06 (36.88)
        5:20.94 (36.88)     5:56.12 (35.18)                                        
  2 Lehner, Stefanie J  11 LIAC-MR              6:07.86    6:02.30 JO     
                  31.48     1:07.57 (36.09)     1:44.67 (37.10)     2:21.58 (36.91)
        2:58.61 (37.03)     3:36.26 (37.65)     4:12.75 (36.49)     4:49.84 (37.09)
        5:26.89 (37.05)     6:02.30 (35.41)                                        
  3 Solis, Susana       11 LBA-MR               6:35.97    6:29.13 SILV   
                  33.34     1:11.25 (37.91)     1:50.50 (39.25)     2:30.33 (39.83)
        3:10.16 (39.83)     3:50.36 (40.20)     4:31.10 (40.74)     5:11.01 (39.91)
        5:51.32 (40.31)     6:29.13 (37.81)                                        
  4 Rashid, Jasmine     11 LIAC-MR              6:45.00    6:35.08 SILV   
                  34.52     1:13.49 (38.97)     1:52.79 (39.30)     2:32.74 (39.95)
        3:12.92 (40.18)     3:53.87 (40.95)     4:34.55 (40.68)     5:15.91 (41.36)
        5:56.94 (41.03)     6:35.08 (38.14)                                        
  5 Na, Diane           11 LIAC-MR              6:35.00    7:01.05        
                  34.66     1:14.69 (40.03)     1:56.13 (41.44)     2:38.71 (42.58)
        3:22.08 (43.37)     4:05.49 (43.41)     4:49.98 (44.49)     5:34.68 (44.70)
        6:18.74 (44.06)     7:01.05 (42.31)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          33.29  JO
          33.30  AMAX
          39.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Francis, Casey L    12 Express Swimming-MR    32.41      33.29 JO     
SILV - Division  
  1 Lucas, Marie E      11 Express Swimming-MR    35.38      33.64 SILV   
  2 Lehner, Stefanie J  11 LIAC-MR                34.08      34.10 SILV   
  3 Rashid, Jasmine     11 LIAC-MR                35.01      34.78 SILV   
  4 Senken, Natasha L   12 OWA-MR                 34.48      34.95 SILV   
  5 Solis, Susana       11 LBA-MR                 35.62      35.40 SILV   
  6 Patrick, Trudiann   11 LIAC-MR                35.53      36.27 SILV   
  7 Rush, Meaghan C     11 LIAC-MR                36.65      36.47 SILV   
  8 Bamba, Katrina M    11 LIAC-MR                34.58      36.94 SILV   
  9 Cannon, Kellie      11 LBA-MR                 37.01      37.29 SILV   
 10 Ward, Mariah        12 LBA-MR                 37.42      37.60 SILV   
 11 Keim, Jennifer      12 LBA-MR                 37.79      37.97 SILV   
 12 Chen, Lillian T     12 Express Swimming-MR    38.25      38.78 SILV   
AGE - Division  
  1 Ricketts, Amelia S  11 LIAC-MR                44.67      39.48        
  2 Noonan, Kristen N   11 Express Swimming-MR    41.36      40.36        
  3 Heiss, Sara         11 LBA-MR                 39.50      41.08        
  4 Ialenti, Devon E    11 Express Swimming-MR    40.20      41.40        
  5 Tusa, Kayla M       12 Express Swimming-MR    41.07      42.08        
  6 Logan, Meghan A     11 Express Swimming-MR    43.00      44.73        
  7 Gentz, Gabby E      11 LIAC-MR                48.43      45.49        
Non-Award Division  
  1 Barcklow, Gabriell  12 OWA-MR                 34.53      32.95 JO     
  2 Clarkson, Marie E   11 Express Swimming-MR    38.10      39.16        
  3 Young, Kayla M      12 OWA-MR                 37.35      39.97        
  4 Zoine, Jessica M    11 Express Swimming-MR    39.01      40.22        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:11.59  JO
        1:11.60  AMAX
        1:24.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Brady, Megan        12 LBA-MR               1:13.99    1:13.05 SILV   
                  35.42     1:13.05 (37.63)                                        
  2 Bamba, Katrina M    11 LIAC-MR              1:13.85    1:13.59 SILV   
                  36.36     1:13.59 (37.23)                                        
  3 Rashid, Jasmine     11 LIAC-MR              1:15.52    1:14.31 SILV   
                  36.74     1:14.31 (37.57)                                        
  4 Senken, Natasha L   12 OWA-MR               1:14.16    1:15.64 SILV   
                  37.18     1:15.64 (38.46)                                        
  5 Jiang, Jasmine      12 LIAC-MR              1:15.14    1:15.77 SILV   
                  36.47     1:15.77 (39.30)                                        
  6 Solis, Susana       11 LBA-MR               1:19.11    1:16.42 SILV   
                  36.76     1:16.42 (39.66)                                        
  7 Cannon, Kellie      11 LBA-MR               1:18.37    1:16.67 SILV   
                  38.58     1:16.67 (38.09)                                        
  8 Chen, Lillian T     12 Express Swimming-MR  1:19.17    1:16.86 SILV   
                  38.36     1:16.86 (38.50)                                        
  9 Rush, Meaghan C     11 LIAC-MR              1:18.61    1:17.32 SILV   
                  38.15     1:17.32 (39.17)                                        
 10 Sanacore, Kathryn   12 LIAC-MR              1:18.35    1:17.43 SILV   
                  37.47     1:17.43 (39.96)                                        
 11 Kranis, Genna L     12 LIAC-MR              1:18.63    1:18.13 SILV   
                  38.96     1:18.13 (39.17)                                        
 12 Na, Diane           11 LIAC-MR              1:20.70    1:19.00 SILV   
                  38.35     1:19.00 (40.65)                                        
 13 Clarkson, Marie E   11 Express Swimming-MR  1:24.52    1:21.95 SILV   
                  39.56     1:21.95 (42.39)                                        
 -- Lotito, Sam M       12 LIAC-MR              1:23.84         DQ        
                  40.60          DQ (33.58)                                        
AGE - Division  
  1 Alston, Neka        12 LBA-MR               1:27.13    1:25.06        
                  41.38     1:25.06 (43.68)                                        
  2 Heiss, Sara         11 LBA-MR               1:25.39    1:25.11        
  3 Quick, Lisa K       12 LIAC-MR              1:28.92    1:26.45        
                  43.15     1:26.45 (43.30)                                        
  4 Ferreri, Kiley M    12 Express Swimming-MR  1:35.16    1:27.15        
                  42.59     1:27.15 (44.56)                                        
  5 Zoine, Jessica M    11 Express Swimming-MR  1:27.63    1:27.84        
  6 Koukoulas, Sophia   12 Express Swimming-MR  1:32.18    1:28.43        
                1:28.43         1:28.43 ( )                                        
  7 Tusa, Kayla M       12 Express Swimming-MR  1:29.18    1:30.43        
                  44.07     1:30.43 (46.36)                                        
  8 Ialenti, Devon E    11 Express Swimming-MR  1:28.84    1:31.72        
                  44.33     1:31.72 (47.39)                                        
  9 Gandhi, Priya       12 OWA-MR               1:37.14    1:32.60        
                  44.36     1:32.60 (48.24)                                        
 10 Buchman, Leah W     12 LIAC-MR              1:37.21    1:33.74        
                  43.95     1:33.74 (49.79)                                        
 11 Christiansen, Adri  11 Express Swimming-MR  1:35.00    1:35.01        
                1:35.01         1:35.01 ( )                                        
 12 Kearns, Bridget M   11 Express Swimming-MR  1:43.76    1:36.77        
                1:36.77         1:36.77 ( )                                        
 13 Logan, Meghan A     11 Express Swimming-MR  1:30.00    1:36.85        
                  46.39     1:36.85 (50.46)                                        
 14 Graham, Katie M     11 Express Swimming-MR  1:43.05    1:43.85        
                  50.72     1:43.85 (53.13)                                        
 -- Law, Angela Y       12 LIAC-MR              1:29.35         DQ        
                  44.42          DQ (45.43)                                        
Non-Award Division  
  1 Lucas, Marie E      11 Express Swimming-MR  1:12.36    1:10.33 JO     
                  34.63     1:10.33 (35.70)                                        
  2 Mirro, Dana N       11 LIAC-MR              1:26.84    1:23.61 SILV   
                  40.39     1:23.61 (43.22)                                        
  3 Bahl, Kanika        11 OWA-MR               1:35.71    1:23.94 SILV   
                  39.33     1:23.94 (44.61)                                        
  4 Ricketts, Amelia S  11 LIAC-MR              1:37.80    1:24.94 SILV   
                  41.30     1:24.94 (43.64)                                        
  5 Cannatella, Katie   12 Express Swimming-MR  1:23.88    1:25.20        
                  41.70     1:25.20 (43.50)                                        
  6 Manfre, Victoria E  12 LIAC-MR              1:24.99    1:26.51        
                  41.93     1:26.51 (44.58)                                        
 -- Shtab, Danielle R   12 Express Swimming-MR  1:21.32         DQ        
                  42.26          DQ (48.93)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          37.19  JO
          37.20  AMAX
          44.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lehner, Stefanie J  11 LIAC-MR                37.24      37.25 SILV   
  2 Brady, Megan        12 LBA-MR                 37.41      37.33 SILV   
  3 Stefanello, Nicole  12 LBA-MR                 37.89      38.31 SILV   
  4 Francis, Casey L    12 Express Swimming-MR    39.92      39.05 SILV   
  5 Martinessi, Alexan  12 LBA-MR                 41.36      39.63 SILV   
  6 Toback, Gabbie N    11 LIAC-MR                39.54      40.18 SILV   
  7 Na, Diane           11 LIAC-MR                40.93      40.26 SILV   
  8 Patrick, Trudiann   11 LIAC-MR                39.88      40.69 SILV   
  9 Keim, Jennifer      12 LBA-MR                 43.15      41.21 SILV   
 10 Law, Angela Y       12 LIAC-MR                41.72      41.70 SILV   
 11 Henry, Olivia P     12 OWA-MR                 38.00      42.05 SILV   
 12 Kranis, Genna L     12 LIAC-MR                41.77      42.44 SILV   
 13 Rashid, Jasmine     11 LIAC-MR                43.36      42.54 SILV   
 14 Shtab, Danielle R   12 Express Swimming-MR    42.48      43.38 SILV   
 15 Ward, Mariah        12 LBA-MR                 43.50      43.51 SILV   
 16 Young, Kayla M      12 OWA-MR                 42.30      43.61 SILV   
 17 Bamba, Katrina M    11 LIAC-MR                43.87      43.77 SILV   
AGE - Division  
  1 Koukoulas, Sophia   12 Express Swimming-MR    45.00      44.45        
  2 Schlichte, Lindsay  11 Express Swimming-MR    45.32      47.38        
  3 Graham, Katie M     11 Express Swimming-MR    45.37      47.61        
  4 Logan, Meghan A     11 Express Swimming-MR    50.00      51.28        
  5 Ricketts, Amelia S  11 LIAC-MR                57.19      53.20        
Non-Award Division  
  1 Heiss, Sara         11 LBA-MR                 43.82      44.41        
  2 Gentz, Gabby E      11 LIAC-MR                43.36      44.49        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:20.49  JO
        1:20.50  AMAX
        1:34.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Brady, Megan        12 LBA-MR               1:21.70    1:20.68 SILV   
                  37.56     1:20.68 (43.12)                                        
  2 Francis, Casey L    12 Express Swimming-MR  1:27.06    1:23.78 SILV   
                  39.75     1:23.78 (44.03)                                        
  3 Na, Diane           11 LIAC-MR              1:24.91    1:25.65 SILV   
                  40.74     1:25.65 (44.91)                                        
  4 Martinessi, Alexan  12 LBA-MR               1:29.86    1:26.13 SILV   
                  40.73     1:26.13 (45.40)                                        
  5 Buchman, Leah W     12 LIAC-MR              1:29.49    1:27.47 SILV   
                  41.30     1:27.47 (46.17)                                        
  6 Lotito, Sam M       12 LIAC-MR              1:25.97    1:28.21 SILV   
                  41.81     1:28.21 (46.40)                                        
  7 Chen, Lillian T     12 Express Swimming-MR  1:30.53    1:28.60 SILV   
                  41.48     1:28.60 (47.12)                                        
  8 Kranis, Genna L     12 LIAC-MR              1:28.50    1:30.38 SILV   
                  43.19     1:30.38 (47.19)                                        
  9 Solis, Susana       11 LBA-MR               1:30.82    1:30.70 SILV   
                  42.40     1:30.70 (48.30)                                        
 10 Rashid, Jasmine     11 LIAC-MR              1:30.07    1:30.81 SILV   
                  43.26     1:30.81 (47.55)                                        
 11 Law, Angela Y       12 LIAC-MR              1:29.98    1:32.39 SILV   
                  43.37     1:32.39 (49.02)                                        
 12 Bamba, Katrina M    11 LIAC-MR              1:32.22    1:33.35 SILV   
                  44.48     1:33.35 (48.87)                                        
 13 Jiang, Jasmine      12 LIAC-MR              1:33.56    1:33.43 SILV   
                  43.87     1:33.43 (49.56)                                        
AGE - Division  
  1 Gandhi, Priya       12 OWA-MR               1:38.82    1:35.09        
                  45.22     1:35.09 (49.87)                                        
  2 Christiansen, Adri  11 Express Swimming-MR  1:39.85    1:36.09        
                  44.81     1:36.09 (51.28)                                        
  3 Sanacore, Kathryn   12 LIAC-MR              1:39.10    1:36.62        
                  45.87     1:36.62 (50.75)                                        
  4 Mirro, Dana N       11 LIAC-MR              1:46.32    1:37.21        
                  46.14     1:37.21 (51.07)                                        
  5 Koukoulas, Sophia   12 Express Swimming-MR  1:38.16    1:37.56        
                  46.28     1:37.56 (51.28)                                        
  6 Cannon, Kellie      11 LBA-MR               1:50.00    1:38.25        
                  46.83     1:38.25 (51.42)                                        
  7 Ferreri, Kiley M    12 Express Swimming-MR  1:43.25    1:39.46        
                  45.80     1:39.46 (53.66)                                        
  8 Chow, Laurie        12 Express Swimming-MR  1:42.36    1:41.32        
                  48.56     1:41.32 (52.76)                                        
  9 Manfre, Victoria E  12 LIAC-MR              1:40.47    1:41.57        
                  48.46     1:41.57 (53.11)                                        
 10 Ialenti, Devon E    11 Express Swimming-MR  1:44.62    1:42.32        
                  48.01     1:42.32 (54.31)                                        
 11 Tusa, Kayla M       12 Express Swimming-MR  1:38.57    1:42.98        
                  49.82     1:42.98 (53.16)                                        
 12 Zoine, Jessica M    11 Express Swimming-MR  1:47.65    1:43.94        
                  48.54     1:43.94 (55.40)                                        
 13 Graham, Katie M     11 Express Swimming-MR  1:42.85    1:44.07        
                  49.56     1:44.07 (54.51)                                        
 14 Quick, Lisa K       12 LIAC-MR              1:40.34    1:45.51        
                  48.44     1:45.51 (57.07)                                        
 15 Clarkson, Marie E   11 Express Swimming-MR  1:44.26    1:47.28        
                  50.14     1:47.28 (57.14)                                        
 16 Logan, Meghan A     11 Express Swimming-MR  1:58.00    1:47.81        
                  51.50     1:47.81 (56.31)                                        
 -- Kearns, Bridget M   11 Express Swimming-MR  2:00.46         DQ        
                  54.83        DQ (1:00.07)                                        
Non-Award Division  
  1 Bahl, Kanika        11 OWA-MR               1:42.61    1:29.57 SILV   
                  40.98     1:29.57 (48.59)                                        
  2 Ward, Mariah        12 LBA-MR               1:46.00    1:31.95 SILV   
                  43.18     1:31.95 (48.77)                                        
  3 Heiss, Sara         11 LBA-MR               1:37.69    1:33.55 SILV   
                  43.83     1:33.55 (49.72)                                        
  4 Shtab, Danielle R   12 Express Swimming-MR  1:36.54    1:34.17 SILV   
                  44.36     1:34.17 (49.81)                                        
  5 Cannatella, Katie   12 Express Swimming-MR  1:33.76    1:34.81        
                  44.91     1:34.81 (49.90)                                        
  6 Rush, Meaghan C     11 LIAC-MR              1:32.26    1:37.43        
                  46.30     1:37.43 (51.13)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          31.79  JO
          31.80  AMAX
          37.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lucas, Marie E      11 Express Swimming-MR    32.85      32.56 SILV   
  1 Senken, Natasha L   12 OWA-MR                 32.70      32.56 SILV   
  3 Francis, Casey L    12 Express Swimming-MR    32.54      32.57 SILV   
  4 Martinessi, Alexan  12 LBA-MR                 34.02      34.08 SILV   
  5 Ward, Mariah        12 LBA-MR                 34.21      34.43 SILV   
  6 Kranis, Genna L     12 LIAC-MR                34.60      35.07 SILV   
  7 Na, Diane           11 LIAC-MR                35.37      35.39 SILV   
  8 Rush, Meaghan C     11 LIAC-MR                35.61      35.60 SILV   
  9 Rashid, Jasmine     11 LIAC-MR                36.35      35.69 SILV   
AGE - Division  
  1 Solis, Susana       11 LBA-MR                 37.24      38.18        
  2 Sanacore, Kathryn   12 LIAC-MR                37.84      38.49        
  3 Mirro, Dana N       11 LIAC-MR                41.15      38.51        
  4 Chen, Lillian T     12 Express Swimming-MR    38.61      38.62        
  5 Zoine, Jessica M    11 Express Swimming-MR    38.81      38.84        
  6 Quick, Lisa K       12 LIAC-MR                44.76      40.74        
  7 Koukoulas, Sophia   12 Express Swimming-MR    38.00      41.00        
  8 Ferreri, Kiley M    12 Express Swimming-MR    38.00      41.16        
  9 Manfre, Victoria E  12 LIAC-MR                45.16      42.48        
 10 Ialenti, Devon E    11 Express Swimming-MR    48.16      42.56        
 11 Christiansen, Adri  11 Express Swimming-MR    40.00      42.85        
 12 Ricketts, Amelia S  11 LIAC-MR                47.89      43.49        
 13 Heiss, Sara         11 LBA-MR                 47.18      43.55        
 14 Law, Angela Y       12 LIAC-MR                39.00      43.70        
 15 Alston, Neka        12 LBA-MR                 43.20      44.46        
 16 Tusa, Kayla M       12 Express Swimming-MR    42.84      44.86        
 17 Gandhi, Priya       12 OWA-MR                 44.29      44.90        
 18 Clarkson, Marie E   11 Express Swimming-MR    43.14      45.25        
 19 Logan, Meghan A     11 Express Swimming-MR    43.00      46.08        
 20 Chow, Laurie        12 Express Swimming-MR    50.00      46.10        
 21 Graham, Katie M     11 Express Swimming-MR    50.11      50.71        
 -- Shtab, Danielle R   12 Express Swimming-MR    41.21         DQ        
Non-Award Division  
  1 Brady, Megan        12 LBA-MR                 38.20      32.92 SILV   
  2 Bahl, Kanika        11 OWA-MR                 38.44      36.28 SILV   
  3 Jiang, Jasmine      12 LIAC-MR                37.50      36.44 SILV   
  4 Cannon, Kellie      11 LBA-MR                 35.51      37.59        
  5 Bamba, Katrina M    11 LIAC-MR                36.39      37.87        
  6 Cannatella, Katie   12 Express Swimming-MR    35.93      39.86        
  7 Lotito, Sam M       12 LIAC-MR                37.15      39.90        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:12.39  JO
        1:12.40  AMAX
        1:29.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Leonardo, Alexandr  12 LIAC-MR              1:12.77    1:12.44 SILV   
                  33.30     1:12.44 (39.14)                                        
  2 Toback, Gabbie N    11 LIAC-MR              1:13.15    1:15.25 SILV   
                  34.22     1:15.25 (41.03)                                        
  3 Na, Diane           11 LIAC-MR              1:20.41    1:18.59 SILV   
                  36.47     1:18.59 (42.12)                                        
  4 Patrick, Trudiann   11 LIAC-MR              1:18.90    1:19.65 SILV   
                  36.89     1:19.65 (42.76)                                        
  5 Ward, Mariah        12 LBA-MR               1:18.75    1:19.98 SILV   
                  36.51     1:19.98 (43.47)                                        
  6 Martinessi, Alexan  12 LBA-MR               1:18.84    1:20.52 SILV   
                  36.79     1:20.52 (43.73)                                        
  7 Jiang, Jasmine      12 LIAC-MR              1:19.10    1:22.59 SILV   
                  36.50     1:22.59 (46.09)                                        
  8 Rush, Meaghan C     11 LIAC-MR              1:20.36    1:22.79 SILV   
                  38.63     1:22.79 (44.16)                                        
  9 Sanacore, Kathryn   12 LIAC-MR              1:24.17    1:26.05 SILV   
                  39.11     1:26.05 (46.94)                                        
AGE - Division  
  1 Solis, Susana       11 LBA-MR               1:40.00    1:29.75        
                  40.44     1:29.75 (49.31)                                        
  2 Boyko, Jaime P      11 LIAC-MR              1:29.85    1:30.46        
                  42.13     1:30.46 (48.33)                                        
  3 Mirro, Dana N       11 LIAC-MR              1:31.40    1:31.68        
                  41.12     1:31.68 (50.56)                                        
  4 Zoine, Jessica M    11 Express Swimming-MR  1:34.86    1:32.27        
                  42.33     1:32.27 (49.94)                                        
  5 Noonan, Kristen N   11 Express Swimming-MR  1:42.86    1:33.90        
                  41.92     1:33.90 (51.98)                                        
  6 Cristoforo, Marie   11 Express Swimming-MR  1:45.00    1:34.26        
                  44.48     1:34.26 (49.78)                                        
  7 Alston, Neka        12 LBA-MR               1:45.00    1:36.25        
                  46.37     1:36.25 (49.88)                                        
  8 Manfre, Victoria E  12 LIAC-MR              1:34.76    1:37.43        
                  45.52     1:37.43 (51.91)                                        
  9 Law, Angela Y       12 LIAC-MR              1:45.40    1:38.94        
                  46.24     1:38.94 (52.70)                                        
 10 Clarkson, Marie E   11 Express Swimming-MR  1:43.49    1:41.64        
                  44.67     1:41.64 (56.97)                                        
Non-Award Division  
  1 Brady, Megan        12 LBA-MR               1:30.00    1:17.66 SILV   
                  34.49     1:17.66 (43.17)                                        
  2 Cannatella, Katie   12 Express Swimming-MR  1:29.58    1:27.82 SILV   
                  40.06     1:27.82 (47.76)                                        
  3 Cannon, Kellie      11 LBA-MR               1:23.59    1:30.16        
                  42.24     1:30.16 (47.92)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:11.49  JO
        1:11.50  AMAX
        1:21.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Francis, Casey L    12 Express Swimming-MR  1:12.13    1:12.83 SILV   
                  34.12     1:12.83 (38.71)                                        
  2 Jiang, Jasmine      12 LIAC-MR              1:18.06    1:16.65 SILV   
                  36.04     1:16.65 (40.61)                                        
  3 Kranis, Genna L     12 LIAC-MR              1:16.98    1:16.72 SILV   
                  36.48     1:16.72 (40.24)                                        
  4 Bamba, Katrina M    11 LIAC-MR              1:18.62    1:17.99 SILV   
                  35.82     1:17.99 (42.17)                                        
  5 Martinessi, Alexan  12 LBA-MR               1:19.95    1:18.51 SILV   
                  37.49     1:18.51 (41.02)                                        
  6 Henry, Olivia P     12 OWA-MR               1:17.00    1:18.57 SILV   
                  37.08     1:18.57 (41.49)                                        
  7 Leonardo, Alexandr  12 LIAC-MR              1:16.36    1:18.59 SILV   
                  36.38     1:18.59 (42.21)                                        
  8 Chen, Lillian T     12 Express Swimming-MR  1:18.53    1:18.93 SILV   
                  38.55     1:18.93 (40.38)                                        
  9 Keim, Jennifer      12 LBA-MR               1:20.15    1:19.03 SILV   
                  38.11     1:19.03 (40.92)                                        
 10 Sanacore, Kathryn   12 LIAC-MR              1:19.36    1:19.18 SILV   
                  37.28     1:19.18 (41.90)                                        
 11 Cannon, Kellie      11 LBA-MR               1:20.77    1:19.34 SILV   
                  37.13     1:19.34 (42.21)                                        
AGE - Division  
  1 Schlichte, Lindsay  11 Express Swimming-MR  1:26.83    1:25.04        
                  39.85     1:25.04 (45.19)                                        
  2 Cannatella, Katie   12 Express Swimming-MR  1:21.80    1:25.27        
                  40.78     1:25.27 (44.49)                                        
  3 Mirro, Dana N       11 LIAC-MR              1:25.57    1:25.67        
                  39.91     1:25.67 (45.76)                                        
  4 Koukoulas, Sophia   12 Express Swimming-MR  1:25.48    1:25.86        
                  40.53     1:25.86 (45.33)                                        
  5 Manfre, Victoria E  12 LIAC-MR              1:25.53    1:27.56        
                  42.34     1:27.56 (45.22)                                        
  6 Noonan, Kristen N   11 Express Swimming-MR  1:35.92    1:27.75        
                  40.60     1:27.75 (47.15)                                        
  7 Shtab, Danielle R   12 Express Swimming-MR  1:34.29    1:28.50        
                  42.88     1:28.50 (45.62)                                        
  8 Tusa, Kayla M       12 Express Swimming-MR  1:33.64    1:29.10        
                  44.20     1:29.10 (44.90)                                        
  9 Clarkson, Marie E   11 Express Swimming-MR  1:30.14    1:29.49        
                  41.29     1:29.49 (48.20)                                        
 10 Heiss, Sara         11 LBA-MR               1:25.36    1:29.84        
                  43.67     1:29.84 (46.17)                                        
 11 Ialenti, Devon E    11 Express Swimming-MR  1:27.39    1:29.96        
                  42.13     1:29.96 (47.83)                                        
 12 Cristoforo, Marie   11 Express Swimming-MR  1:29.81    1:31.70        
                  42.22     1:31.70 (49.48)                                        
 13 Alston, Neka        12 LBA-MR               1:28.68    1:32.21        
                  43.71     1:32.21 (48.50)                                        
 14 Logan, Meghan A     11 Express Swimming-MR  1:45.00    1:36.34        
                  45.85     1:36.34 (50.49)                                        
 15 Graham, Katie M     11 Express Swimming-MR  1:37.62    1:36.45        
                  49.00     1:36.45 (47.45)                                        
Non-Award Division  
  1 Stefanello, Nicole  12 LBA-MR               1:11.57    1:10.96 JO     
                  32.88     1:10.96 (38.08)                                        
  2 Solis, Susana       11 LBA-MR               1:19.58    1:22.03        
                  37.61     1:22.03 (44.42)                                        
  3 Young, Kayla M      12 OWA-MR               1:18.92    1:23.87        
                  37.79     1:23.87 (46.08)                                        
  4 Boyko, Jaime P      11 LIAC-MR              1:19.82    1:24.81        
                  41.36     1:24.81 (43.45)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:32.29  JO
        2:32.30  AMAX
        2:54.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Henry, Olivia P     12 OWA-MR               2:36.00    2:38.29 SILV   
                  34.51     1:15.70 (41.19)     2:02.75 (47.05)     2:38.29 (35.54)
  2 Kranis, Genna L     12 LIAC-MR              2:43.61    2:41.23 SILV   
                  36.74     1:17.67 (40.93)     2:04.37 (46.70)     2:41.23 (36.86)
  3 Rashid, Jasmine     11 LIAC-MR              2:44.09    2:45.32 SILV   
                  15.23       37.18 (21.95)     1:16.19 (39.01)   2:45.32 (1:29.13)
  4 Leonardo, Alexandr  12 LIAC-MR              2:44.14    2:45.33 SILV   
                  35.35     1:18.02 (42.67)     2:09.45 (51.43)     2:45.33 (35.88)
  5 Bamba, Katrina M    11 LIAC-MR              2:46.45    2:46.10 SILV   
                  38.32     1:17.65 (39.33)     2:08.78 (51.13)     2:46.10 (37.32)
  6 Sanacore, Kathryn   12 LIAC-MR              2:48.97    2:47.10 SILV   
                  37.98     1:19.43 (41.45)     2:10.90 (51.47)     2:47.10 (36.20)
 -- Rush, Meaghan C     11 LIAC-MR              2:50.90         DQ        
                  37.62     1:19.33 (41.71)     2:09.90 (50.57)          DQ (35.52)
 -- Chen, Lillian T     12 Express Swimming-MR  2:43.83         DQ        
                  38.76     1:21.24 (42.48)     2:09.74 (48.50)          DQ (35.55)
AGE - Division  
  1 Cannatella, Katie   12 Express Swimming-MR  2:57.85    2:54.35        
                  39.42     1:23.94 (44.52)     2:13.48 (49.54)     2:54.35 (40.87)
  2 Boyko, Jaime P      11 LIAC-MR              2:57.09    2:54.89        
                  40.33     1:22.88 (42.55)     2:17.35 (54.47)     2:54.89 (37.54)
  3 Schlichte, Lindsay  11 Express Swimming-MR  2:58.54    2:58.20        
                  40.07     1:24.81 (44.74)     2:18.39 (53.58)     2:58.20 (39.81)
  4 Manfre, Victoria E  12 LIAC-MR              3:30.00    3:00.61        
                  40.91     1:26.84 (45.93)     2:20.32 (53.48)     3:00.61 (40.29)
  5 Zoine, Jessica M    11 Express Swimming-MR  3:11.36    3:03.35        
                  41.09     1:30.13 (49.04)     2:25.75 (55.62)     3:03.35 (37.60)
  6 Mirro, Dana N       11 LIAC-MR              3:08.76    3:05.26        
                  40.25     1:26.29 (46.04)     2:22.78 (56.49)     3:05.26 (42.48)
  7 Ialenti, Devon E    11 Express Swimming-MR  3:08.13    3:06.82        
                  42.38     1:30.15 (47.77)     2:24.98 (54.83)     3:06.82 (41.84)
  8 Law, Angela Y       12 LIAC-MR              3:25.00    3:07.02        
                  44.48     1:32.57 (48.09)     2:23.79 (51.22)     3:07.02 (43.23)
  9 Alston, Neka        12 LBA-MR               3:08.34    3:09.06        
                  42.72     1:28.91 (46.19)     2:27.23 (58.32)     3:09.06 (41.83)
 10 Cristoforo, Marie   11 Express Swimming-MR  3:24.71    3:11.11        
                  44.04     1:32.90 (48.86)     2:29.87 (56.97)     3:11.11 (41.24)
 11 Tusa, Kayla M       12 Express Swimming-MR  3:16.93    3:18.40        
                  45.24     1:38.21 (52.97)     2:34.00 (55.79)     3:18.40 (44.40)
 12 Graham, Katie M     11 Express Swimming-MR  3:39.63    3:20.71        
                  48.24     1:41.69 (53.45)     2:37.06 (55.37)     3:20.71 (43.65)
Non-Award Division  
  1 Barcklow, Gabriell  12 OWA-MR               2:41.93    2:31.15 JO     
                  32.76     1:11.03 (38.27)     1:56.04 (45.01)     2:31.15 (35.11)
  2 Toback, Gabbie N    11 LIAC-MR              2:34.22    2:31.88 JO     
                  34.09     1:10.60 (36.51)     1:57.95 (47.35)     2:31.88 (33.93)
  3 Na, Diane           11 LIAC-MR              2:55.16    2:45.67 SILV   
                  35.88     1:18.21 (42.33)     2:07.47 (49.26)     2:45.67 (38.20)
 -- Jiang, Jasmine      12 LIAC-MR              3:05.25         DQ        
                  37.50     1:18.85 (41.35)     2:08.53 (49.68)          DQ (37.45)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.99  JO
          27.00  AMAX
          30.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Torre, Melissa R    13 LIAC-MR                27.24      27.40 SILV   
  2 McGrath, Kelly      13 Express Swimming-MR    27.36      27.43 SILV   
  3 Tan, Emily A        13 LIAC-MR                27.53      27.53 SILV   
  3 Stanford, Brittany  14 LBA-MR                 27.40      27.53 SILV   
  5 Smith, Caryn A      13 OWA-MR                 27.35      27.86 SILV   
  6 Demerest, Jackie    13 LBA-MR                 28.51      28.01 SILV   
  7 Goldson, Olivia R   13 LIAC-MR                28.75      28.21 SILV   
  8 McKee, Kaitlin      14 Express Swimming-MR    28.46      28.29 SILV   
  9 Roberts, Kelley     14 LBA-MR                 28.08      28.31 SILV   
 10 Lindahl, Stephanie  13 LBA-MR                 28.10      28.44 SILV   
 11 Graham, Caitlin     14 Express Swimming-MR    27.92      28.46 SILV   
 12 Kenny, Erin T       13 Express Swimming-MR    28.41      28.48 SILV   
 13 Krebs, Kristen E    14 Express Swimming-MR    28.57      28.50 SILV   
 14 Ialenti, Pamela S   13 Express Swimming-MR    28.23      28.76 SILV   
 15 Meng, Margaret      14 Express Swimming-MR    29.17      28.89 SILV   
 16 Aliprantis, Alexa   13 OWA-MR                 28.76      28.93 SILV   
 17 Cannatella, Annie   14 Express Swimming-MR    28.81      29.15 SILV   
 18 Bader, Jordan D     14 LIAC-MR                29.25      29.64 SILV   
 19 Tusa, JoAna F       14 Express Swimming-MR    29.63      29.73 SILV   
 20 DiPreta, Stephanie  13 LIAC-MR                28.89      29.80 SILV   
 21 Allen, Teresa N     14 OWA-MR                 29.89      29.99 SILV   
AGE - Division  
  1 Destefano, Tori L   13 Express Swimming-MR    30.94      30.27        
  2 Geiselman, Rebekah  13 LBA-MR                 31.07      30.28        
  3 Jacobsen, Ginger M  14 Express Swimming-MR    30.22      30.30        
  4 Kallansrude, Kimbe  13 OWA-MR                 30.48      30.36        
  5 Palma, Jacqueline   14 OWA-MR                 30.23      30.94        
  6 Kelly, Corinne      13 LBA-MR                 30.39      31.54        
  7 Zoine, Jackie T     13 Express Swimming-MR    31.50      31.59        
  8 Karcher, Rebecca E  13 LIAC-MR                32.23      31.74        
  9 Conslato, Marisa-M  14 OWA-MR                 31.96      32.53        
 10 Batcher, Jayme E    14 Express Swimming-MR    31.79      32.75        
 11 Koukoulas, Victori  14 Express Swimming-MR    34.57      32.87        
 12 Pak, Julie          13 LIAC-MR                34.29      33.39        
 13 Demitroff, Erica R  13 OWA-MR                 33.23      33.46        
 14 Montemarano, Laura  14 LBA-MR                 32.90      33.94        
 15 Donahue, Alice L    14 Express Swimming-MR    33.80      34.07        
 16 Newman, Carly J     14 OWA-MR                 35.92      34.13        
 17 Griffing, Gabriell  14 Express Swimming-MR    35.12      36.24        
 18 Miao, Kelly         13 Express Swimming-MR    37.00      39.22        
Non-Award Division  
  1 Kaefer, Jessica L   14 Express Swimming-MR    27.45      26.57 JO     
  2 Wang, Helena M      13 Express Swimming-MR    29.60      30.44        
  3 Corso, Kimberly M   13 Express Swimming-MR    29.92      30.65        
  4 Dans, Miesha K      13 Express Swimming-MR    29.67      31.45        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          58.49  JO
          58.50  AMAX
        1:06.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Stanford, Brittany  14 LBA-MR                 59.80      59.20 SILV   
                  28.09       59.20 (31.11)                                        
  2 Leung, Alissa       13 Express Swimming-MR  1:01.25      59.98 SILV   
                  28.48       59.98 (31.50)                                        
  3 Cannatella, Annie   14 Express Swimming-MR  1:00.58    1:00.26 SILV   
                  29.16     1:00.26 (31.10)                                        
  4 Parker, Rachel      13 LIAC-MR              1:00.09    1:00.31 SILV   
                  28.88     1:00.31 (31.43)                                        
  5 Krebs, Kristen E    14 Express Swimming-MR  1:00.15    1:00.38 SILV   
                  29.25     1:00.38 (31.13)                                        
  6 McKee, Kaitlin      14 Express Swimming-MR    59.56    1:00.43 SILV   
                  30.03     1:00.43 (30.40)                                        
  7 Torre, Melissa R    13 LIAC-MR                59.30    1:00.53 SILV   
                  29.13     1:00.53 (31.40)                                        
  8 Kenny, Erin T       13 Express Swimming-MR  1:00.55    1:00.71 SILV   
                  29.32     1:00.71 (31.39)                                        
  9 Goldson, Olivia R   13 LIAC-MR              1:02.63    1:01.00 SILV   
                  29.58     1:01.00 (31.42)                                        
 10 Lindahl, Stephanie  13 LBA-MR               1:01.06    1:01.77 SILV   
                  29.75     1:01.77 (32.02)                                        
 11 DiPreta, Stephanie  13 LIAC-MR              1:01.61    1:02.11 SILV   
                  30.12     1:02.11 (31.99)                                        
 12 Marmol, Janet       13 OWA-MR               1:02.23    1:02.59 SILV   
                  30.31     1:02.59 (32.28)                                        
 13 Ialenti, Pamela S   13 Express Swimming-MR  1:01.80    1:03.42 SILV   
                  30.34     1:03.42 (33.08)                                        
 14 Roberts, Kelley     14 LBA-MR               1:04.40    1:03.50 SILV   
                  30.07     1:03.50 (33.43)                                        
 15 Jacobsen, Ginger M  14 Express Swimming-MR  1:04.34    1:04.30 SILV   
                  31.24     1:04.30 (33.06)                                        
 16 Meng, Margaret      14 Express Swimming-MR  1:03.31    1:04.31 SILV   
                  30.71     1:04.31 (33.60)                                        
 17 Demerest, Jackie    13 LBA-MR               1:03.02    1:04.33 SILV   
                  30.75     1:04.33 (33.58)                                        
 18 Bader, Jordan D     14 LIAC-MR              1:02.74    1:04.36 SILV   
                  31.17     1:04.36 (33.19)                                        
AGE - Division  
  1 Kallansrude, Kimbe  13 OWA-MR               1:07.51    1:07.65        
                  32.67     1:07.65 (34.98)                                        
  2 Palma, Jacqueline   14 OWA-MR               1:07.63    1:07.85        
                  32.89     1:07.85 (34.96)                                        
  3 Geiselman, Rebekah  13 LBA-MR               1:07.37    1:08.47        
                  32.61     1:08.47 (35.86)                                        
  4 Simeone, MaryCate   13 Express Swimming-MR  1:06.21    1:09.12        
                  33.36     1:09.12 (35.76)                                        
  5 Karcher, Rebecca E  13 LIAC-MR              1:10.04    1:09.69        
                  32.93     1:09.69 (36.76)                                        
  6 Kearns, Emily R     13 Express Swimming-MR  1:07.85    1:10.36        
                  33.51     1:10.36 (36.85)                                        
  7 Lawler, Rachel      13 Express Swimming-MR  1:06.99    1:10.45        
                  33.86     1:10.45 (36.59)                                        
  8 Conslato, Marisa-M  14 OWA-MR               1:13.67    1:10.76        
                  34.92     1:10.76 (35.84)                                        
  9 Kelly, Corinne      13 LBA-MR               1:10.02    1:12.01        
                  34.36     1:12.01 (37.65)                                        
 10 Sun, Faye           14 Express Swimming-MR  1:13.13    1:13.40        
                  34.83     1:13.40 (38.57)                                        
 11 Callaghan, Lindy    14 LBA-MR               1:13.19    1:14.69        
                  35.12     1:14.69 (39.57)                                        
 12 Donahue, Alice L    14 Express Swimming-MR  1:12.62    1:14.91        
                  35.79     1:14.91 (39.12)                                        
 13 Koukoulas, Victori  14 Express Swimming-MR  1:18.00    1:15.07        
                  35.43     1:15.07 (39.64)                                        
 14 Pak, Julie          13 LIAC-MR              1:16.47    1:15.37        
                  35.71     1:15.37 (39.66)                                        
 15 Newman, Carly J     14 OWA-MR               1:26.52    1:20.51        
                  37.77     1:20.51 (42.74)                                        
 16 Griffing, Gabriell  14 Express Swimming-MR  1:18.79    1:22.13        
                  16.45   1:22.13 (1:05.68)                                        
Non-Award Division  
  1 Kaefer, Jessica L   14 Express Swimming-MR  1:00.98      58.00 JO     
                  27.70       58.00 (30.30)                                        
  2 Tan, Emily A        13 LIAC-MR                59.09      58.31 JO     
                  28.50       58.31 (29.81)                                        
  3 Aliprantis, Alexa   13 OWA-MR               1:06.31    1:05.61 SILV   
                  31.97     1:05.61 (33.64)                                        
  4 Allen, Teresa N     14 OWA-MR               1:09.75    1:05.71 SILV   
                  31.01     1:05.71 (34.70)                                        
  5 Heiss, Caitlin      14 LBA-MR               1:03.66    1:06.59        
                  31.23     1:06.59 (35.36)                                        
  6 Wang, Helena M      13 Express Swimming-MR  1:05.04    1:07.02        
                  32.32     1:07.02 (34.70)                                        
  7 Tusa, JoAna F       14 Express Swimming-MR  1:05.78    1:07.17        
                  31.66     1:07.17 (35.51)                                        
  8 Corso, Kimberly M   13 Express Swimming-MR  1:05.84    1:08.16        
                  33.11     1:08.16 (35.05)                                        
  9 Dans, Miesha K      13 Express Swimming-MR  1:05.79    1:09.49        
                  32.68     1:09.49 (36.81)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:07.99  JO
        2:08.00  AMAX
        2:22.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 DiPreta, Stephanie  13 LIAC-MR              2:10.58    2:09.71 SILV   
                  30.22     1:02.83 (32.61)     1:36.58 (33.75)     2:09.71 (33.13)
  2 Cannatella, Annie   14 Express Swimming-MR  2:14.10    2:10.00 SILV   
                  30.01     1:03.35 (33.34)     1:37.79 (34.44)     2:10.00 (32.21)
  3 Kaefer, Jessica L   14 Express Swimming-MR  2:16.54    2:10.02 SILV   
                  28.93     1:02.47 (33.54)     1:36.82 (34.35)     2:10.02 (33.20)
  4 Leung, Alissa       13 Express Swimming-MR  2:11.46    2:10.42 SILV   
                  29.44     1:03.10 (33.66)     1:37.39 (34.29)     2:10.42 (33.03)
  5 Lindahl, Stephanie  13 LBA-MR               2:09.71    2:10.89 SILV   
                  29.93     1:02.96 (33.03)     1:37.25 (34.29)     2:10.89 (33.64)
  6 McKee, Kaitlin      14 Express Swimming-MR  2:10.03    2:12.57 SILV   
                  30.59     1:04.25 (33.66)     1:39.08 (34.83)     2:12.57 (33.49)
  7 Goldson, Olivia R   13 LIAC-MR              2:16.37    2:12.66 SILV   
                  29.48     1:03.35 (33.87)     1:38.21 (34.86)     2:12.66 (34.45)
  8 Kenny, Erin T       13 Express Swimming-MR  2:15.92    2:13.41 SILV   
                  30.26     1:04.89 (34.63)     1:40.86 (35.97)     2:13.41 (32.55)
  9 Parker, Rachel      13 LIAC-MR              2:11.78    2:13.43 SILV   
                  30.41     1:04.89 (34.48)     1:40.29 (35.40)     2:13.43 (33.14)
 10 Bader, Jordan D     14 LIAC-MR              2:15.47    2:16.91 SILV   
                  31.52     1:06.61 (35.09)     1:42.44 (35.83)     2:16.91 (34.47)
 11 Marmol, Janet       13 OWA-MR               2:17.79    2:16.92 SILV   
                  29.86     1:03.71 (33.85)     1:40.40 (36.69)     2:16.92 (36.52)
 12 Ialenti, Pamela S   13 Express Swimming-MR  2:14.89    2:17.24 SILV   
                  31.81     1:07.04 (35.23)     1:42.65 (35.61)     2:17.24 (34.59)
 13 Demerest, Jackie    13 LBA-MR               2:17.41    2:18.29 SILV   
                  31.61     1:06.53 (34.92)     1:43.23 (36.70)     2:18.29 (35.06)
 14 Tusa, JoAna F       14 Express Swimming-MR  2:22.19    2:20.60 SILV   
                  32.41     1:08.27 (35.86)     1:44.78 (36.51)     2:20.60 (35.82)
 15 Meng, Margaret      14 Express Swimming-MR  2:18.74    2:21.26 SILV   
                  31.10     1:06.69 (35.59)     1:44.44 (37.75)     2:21.26 (36.82)
 16 Geiselman, Rebekah  13 LBA-MR               2:21.73    2:22.94 SILV   
                  32.81     1:09.16 (36.35)     1:46.74 (37.58)     2:22.94 (36.20)
AGE - Division  
  1 Kallansrude, Kimbe  13 OWA-MR               2:26.43    2:23.32        
                  33.29     1:10.34 (37.05)     1:48.21 (37.87)     2:23.32 (35.11)
  2 Aliprantis, Alexa   13 OWA-MR               2:27.09    2:23.42        
                  32.65     1:10.52 (37.87)     1:48.27 (37.75)     2:23.42 (35.15)
  3 Roberts, Kelley     14 LBA-MR               2:25.00    2:23.68        
                  31.82     1:09.32 (37.50)     1:48.02 (38.70)     2:23.68 (35.66)
  4 Simeone, MaryCate   13 Express Swimming-MR  2:23.85    2:23.77        
                  33.50     1:09.84 (36.34)     1:47.26 (37.42)     2:23.77 (36.51)
  5 Heiss, Caitlin      14 LBA-MR               2:24.59    2:25.05        
                  32.82     1:09.77 (36.95)     1:48.11 (38.34)     2:25.05 (36.94)
  6 Allen, Teresa N     14 OWA-MR               2:38.88    2:25.13        
                  32.34     1:09.73 (37.39)     1:49.35 (39.62)     2:25.13 (35.78)
  7 Kearns, Emily R     13 Express Swimming-MR  2:27.20    2:26.44        
                  33.78     1:11.36 (37.58)     1:49.66 (38.30)     2:26.44 (36.78)
  8 Wang, Helena M      13 Express Swimming-MR  2:24.48    2:27.81        
                  33.37     1:10.65 (37.28)     1:49.72 (39.07)     2:27.81 (38.09)
  9 Lawler, Rachel      13 Express Swimming-MR  2:23.73    2:29.47        
                  33.82     1:11.90 (38.08)     1:51.18 (39.28)     2:29.47 (38.29)
 10 Palma, Jacqueline   14 OWA-MR               2:28.81    2:30.25        
                  33.53     1:11.90 (38.37)   2:30.25 (1:18.35)         2:30.25 ( )
 11 Dans, Miesha K      13 Express Swimming-MR  2:29.97    2:30.87        
                  34.71     1:12.51 (37.80)     1:53.46 (40.95)     2:30.87 (37.41)
 12 Niu, Cindy          13 OWA-MR               2:30.14    2:31.16        
                  33.11   2:31.16 (1:58.05)         2:31.16 ( )                    
 13 Conslato, Marisa-M  14 OWA-MR               2:33.27    2:32.12        
                  35.40     1:13.94 (38.54)     1:54.50 (40.56)     2:32.12 (37.62)
 14 Kelly, Corinne      13 LBA-MR               2:39.60    2:32.79        
                  33.08     1:12.03 (38.95)     1:53.51 (41.48)     2:32.79 (39.28)
 15 Karcher, Rebecca E  13 LIAC-MR              2:40.66    2:35.90        
                  34.39   1:56.05 (1:21.66)     2:35.90 (39.85)         2:35.90 ( )
 16 Callaghan, Lindy    14 LBA-MR               2:45.00    2:38.40        
                  35.83     1:16.89 (41.06)     1:57.89 (41.00)     2:38.40 (40.51)
 17 Koukoulas, Victori  14 Express Swimming-MR  2:44.52    2:39.90        
                  34.81     1:16.21 (41.40)     1:58.66 (42.45)     2:39.90 (41.24)
 18 Donahue, Alice L    14 Express Swimming-MR  2:44.85    2:41.33        
                  35.95     1:17.15 (41.20)     1:59.29 (42.14)     2:41.33 (42.04)
 19 Sun, Faye           14 Express Swimming-MR  2:39.68    2:46.62        
                  35.98   2:02.53 (1:26.55)     2:46.62 (44.09)                    
 20 Pak, Julie          13 LIAC-MR              3:00.00    2:47.19        
                  36.03     1:16.75 (40.72)     2:01.09 (44.34)     2:47.19 (46.10)
 21 Griffing, Gabriell  14 Express Swimming-MR  2:58.61    2:51.92        
                  36.87     1:21.20 (44.33)     2:07.34 (46.14)     2:51.92 (44.58)
 22 Newman, Carly J     14 OWA-MR               3:32.91    2:57.99        
                  37.75     1:22.81 (45.06)     2:11.57 (48.76)     2:57.99 (46.42)
Non-Award Division  
  1 Tan, Emily A        13 LIAC-MR              2:09.38    2:06.12 JO     
                  29.24     1:01.23 (31.99)     1:33.81 (32.58)     2:06.12 (32.31)
  2 Torre, Melissa R    13 LIAC-MR              2:09.06    2:07.40 JO     
                  29.50     1:01.87 (32.37)     1:35.16 (33.29)     2:07.40 (32.24)
  3 Corso, Kimberly M   13 Express Swimming-MR  2:22.88    2:24.69        
                  33.07     1:09.84 (36.77)     1:48.42 (38.58)     2:24.69 (36.27)
  4 Jacobsen, Ginger M  14 Express Swimming-MR  2:20.48    2:25.32        
                  32.09     1:09.12 (37.03)     1:47.92 (38.80)     2:25.32 (37.40)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:35.99  JO
        5:36.00  AMAX
        6:05.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sabatini, Nina B    14 OWA-MR               5:42.42    5:46.73 SILV   
                  30.14     1:03.75 (33.61)     1:38.29 (34.54)     2:13.76 (35.47)
        2:49.59 (35.83)     3:25.82 (36.23)     4:02.26 (36.44)     4:38.73 (36.47)
        5:14.15 (35.42)     5:46.73 (32.58)                                        
  2 Tan, Emily A        13 LIAC-MR              5:40.68    5:47.30 SILV   
                  31.52     1:05.95 (34.43)     1:40.74 (34.79)     2:15.81 (35.07)
        2:51.32 (35.51)     3:26.47 (35.15)     4:02.26 (35.79)     4:37.62 (35.36)
        5:13.49 (35.87)     5:47.30 (33.81)                                        
  3 Parker, Rachel      13 LIAC-MR              5:57.64    5:49.21 SILV   
                  31.34     1:06.79 (35.45)     1:42.51 (35.72)     2:17.22 (34.71)
        2:52.99 (35.77)     3:29.51 (36.52)     4:04.98 (35.47)     4:40.96 (35.98)
        5:16.18 (35.22)     5:49.21 (33.03)                                        
  4 Goldson, Olivia R   13 LIAC-MR              5:56.92    5:49.22 SILV   
                  31.69     1:06.79 (35.10)     1:41.75 (34.96)     2:17.10 (35.35)
        2:52.79 (35.69)     3:28.36 (35.57)     4:04.04 (35.68)     4:39.62 (35.58)
        5:15.13 (35.51)     5:49.22 (34.09)                                        
  5 Bader, Jordan D     14 LIAC-MR              5:55.87    6:03.57 SILV   
                  31.93     1:07.57 (35.64)     1:43.91 (36.34)     2:20.56 (36.65)
        2:57.71 (37.15)     3:34.75 (37.04)     4:12.35 (37.60)     4:50.02 (37.67)
        5:27.74 (37.72)     6:03.57 (35.83)                                        
  6 Meng, Margaret      14 Express Swimming-MR  6:00.55    6:05.32 SILV   
                  31.09     1:06.36 (35.27)     1:43.09 (36.73)     2:20.23 (37.14)
        2:58.16 (37.93)     3:35.96 (37.80)     4:14.30 (38.34)     4:52.65 (38.35)
        5:30.39 (37.74)     6:05.32 (34.93)                                        
AGE - Division  
  1 Marmol, Janet       13 OWA-MR               6:20.10    6:11.32        
                  32.79     1:10.60 (37.81)     1:48.68 (38.08)     2:26.78 (38.10)
        3:05.19 (38.41)     3:43.46 (38.27)     4:21.62 (38.16)     4:59.38 (37.76)
        5:36.75 (37.37)     6:11.32 (34.57)                                        
  2 Tusa, JoAna F       14 Express Swimming-MR  6:09.42    6:15.11        
                  33.16     1:09.90 (36.74)     1:48.12 (38.22)     2:26.31 (38.19)
        3:04.80 (38.49)     3:43.26 (38.46)     4:21.47 (38.21)     5:00.81 (39.34)
        5:39.25 (38.44)     6:15.11 (35.86)                                        
  3 Kearns, Emily R     13 Express Swimming-MR  6:15.24    6:19.05        
                  33.55     1:11.39 (37.84)     1:50.07 (38.68)     2:29.15 (39.08)
        3:08.00 (38.85)     3:46.45 (38.45)     4:24.87 (38.42)     5:03.41 (38.54)
        5:41.74 (38.33)     6:19.05 (37.31)                                        
  4 Allen, Teresa N     14 OWA-MR               6:48.21    6:25.52        
                  32.94     1:10.65 (37.71)     1:49.06 (38.41)     2:28.71 (39.65)
        3:07.95 (39.24)     3:47.15 (39.20)     4:27.28 (40.13)     5:07.85 (40.57)
        5:49.38 (41.53)     6:25.52 (36.14)                                        
  5 Aliprantis, Alexa   13 OWA-MR               6:24.91    6:27.21        
                  33.79     1:11.86 (38.07)     1:51.11 (39.25)     2:30.65 (39.54)
        3:11.11 (40.46)     3:51.92 (40.81)     4:32.13 (40.21)     5:12.01 (39.88)
        5:51.11 (39.10)     6:27.21 (36.10)                                        
  6 Zoine, Jackie T     13 Express Swimming-MR  6:32.07    6:30.77        
                  33.27     1:05.62 (32.35)     1:51.81 (46.19)     2:32.41 (40.60)
        3:12.91 (40.50)     3:52.68 (39.77)     4:32.43 (39.75)     5:12.45 (40.02)
        5:51.95 (39.50)     6:30.77 (38.82)                                        
  7 Lawler, Rachel      13 Express Swimming-MR  6:28.18    6:31.20        
                  34.45     1:13.07 (38.62)     1:52.47 (39.40)     2:32.60 (40.13)
        3:12.06 (39.46)     3:53.59 (41.53)     4:33.46 (39.87)     5:13.32 (39.86)
        5:54.72 (41.40)     6:31.20 (36.48)                                        
  8 Kallansrude, Kimbe  13 OWA-MR               7:24.15    6:33.36        
                  35.64     1:14.54 (38.90)     1:54.87 (40.33)     2:35.81 (40.94)
        3:16.36 (40.55)     3:56.08 (39.72)     4:36.06 (39.98)     5:15.67 (39.61)
        5:55.24 (39.57)     6:33.36 (38.12)                                        
  9 Roberts, Kelley     14 LBA-MR               6:47.65    6:41.70        
                  31.85     1:09.57 (37.72)     1:50.45 (40.88)     2:32.50 (42.05)
        3:14.30 (41.80)     3:56.70 (42.40)     4:38.43 (41.73)     5:20.71 (42.28)
        6:02.95 (42.24)     6:41.70 (38.75)                                        
 10 Wang, Helena M      13 Express Swimming-MR  6:35.71    6:52.98        
                  33.07     1:10.55 (37.48)     1:50.20 (39.65)   3:11.20 (1:21.00)
        3:51.99 (40.79)     4:33.19 (41.20)     5:13.71 (40.52)     5:54.14 (40.43)
        6:31.75 (37.61)     6:52.98 (21.23)                                        
 11 Dans, Miesha K      13 Express Swimming-MR  6:39.49    6:54.32        
                  34.58     1:15.47 (40.89)     1:57.02 (41.55)     2:39.13 (42.11)
        3:22.72 (43.59)     4:04.93 (42.21)   5:31.18 (1:26.25)     6:12.38 (41.20)
        6:54.32 (41.94)                                                            
 12 Newman, Carly J     14 OWA-MR               7:48.35    8:06.70        
                  36.79     1:24.29 (47.50)     2:12.99 (48.70)     3:01.91 (48.92)
        3:53.32 (51.41)     4:44.16 (50.84)     5:36.79 (52.63)     6:28.46 (51.67)
        7:19.17 (50.71)     8:06.70 (47.53)                                        
Non-Award Division  
  1 Torre, Melissa R    13 LIAC-MR              5:40.28    5:34.91 JO     
                  30.29     1:03.56 (33.27)     1:37.24 (33.68)     2:11.10 (33.86)
        2:45.50 (34.40)     3:20.03 (34.53)     3:54.55 (34.52)     4:28.85 (34.30)
        5:02.72 (33.87)     5:34.91 (32.19)                                        
  2 Lindahl, Stephanie  13 LBA-MR               5:38.20    5:35.28 JO     
                  21.97     1:03.34 (41.37)     1:36.78 (33.44)     2:10.89 (34.11)
        2:45.33 (34.44)     3:20.20 (34.87)     3:55.08 (34.88)     4:29.61 (34.53)
        5:03.22 (33.61)     5:35.28 (32.06)                                        
  3 Jacobsen, Ginger M  14 Express Swimming-MR  6:03.42    6:07.69        
                  31.99     1:07.77 (35.78)     1:44.34 (36.57)     2:22.12 (37.78)
        3:00.15 (38.03)     3:38.04 (37.89)     4:16.19 (38.15)     4:54.01 (37.82)
        5:31.30 (37.29)     6:07.69 (36.39)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:07.89  JO
        1:07.90  AMAX
        1:18.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Meng, Margaret      14 Express Swimming-MR  1:09.21    1:07.99 SILV   
                  33.72     1:07.99 (34.27)                                        
  2 Tan, Emily A        13 LIAC-MR              1:09.42    1:08.47 SILV   
                  33.88     1:08.47 (34.59)                                        
  3 McGrath, Kelly      13 Express Swimming-MR  1:08.40    1:08.90 SILV   
                  33.91     1:08.90 (34.99)                                        
  4 Lindahl, Stephanie  13 LBA-MR               1:11.55    1:09.97 SILV   
                  34.25     1:09.97 (35.72)                                        
  5 Parker, Rachel      13 LIAC-MR              1:10.66    1:10.11 SILV   
                  33.73     1:10.11 (36.38)                                        
  6 Kaefer, Jessica L   14 Express Swimming-MR  1:12.23    1:10.93 SILV   
                  34.92     1:10.93 (36.01)                                        
  7 Jacobsen, Ginger M  14 Express Swimming-MR  1:11.58    1:11.12 SILV   
                  35.24     1:11.12 (35.88)                                        
  8 Graham, Caitlin     14 Express Swimming-MR  1:11.68    1:11.32 SILV   
                  35.39     1:11.32 (35.93)                                        
  9 DiPreta, Stephanie  13 LIAC-MR              1:12.57    1:11.98 SILV   
                  35.49     1:11.98 (36.49)                                        
 10 Krebs, Kristen E    14 Express Swimming-MR  1:14.25    1:12.01 SILV   
                  35.50     1:12.01 (36.51)                                        
 11 Goldson, Olivia R   13 LIAC-MR              1:12.73    1:12.04 SILV   
                  35.05     1:12.04 (36.99)                                        
 12 Smith, Caryn A      13 OWA-MR               1:10.64    1:12.17 SILV   
                  34.98     1:12.17 (37.19)                                        
 13 Stanford, Brittany  14 LBA-MR               1:11.48    1:12.32 SILV   
                  35.31     1:12.32 (37.01)                                        
 14 Kallansrude, Kimbe  13 OWA-MR               1:13.19    1:13.03 SILV   
                  35.74     1:13.03 (37.29)                                        
 15 Wang, Helena M      13 Express Swimming-MR  1:14.23    1:13.52 SILV   
                  36.27     1:13.52 (37.25)                                        
 16 Kenny, Erin T       13 Express Swimming-MR  1:15.77    1:14.70 SILV   
                  37.24     1:14.70 (37.46)                                        
 17 Bader, Jordan D     14 LIAC-MR              1:14.45    1:15.35 SILV   
                  36.80     1:15.35 (38.55)                                        
 18 Cannatella, Annie   14 Express Swimming-MR  1:16.37    1:17.68 SILV   
                  38.77     1:17.68 (38.91)                                        
AGE - Division  
  1 Roberts, Kelley     14 LBA-MR               1:20.43    1:18.58        
                  39.28     1:18.58 (39.30)                                        
  2 Tusa, JoAna F       14 Express Swimming-MR  1:22.24    1:21.99        
                  40.07     1:21.99 (41.92)                                        
  3 Dans, Miesha K      13 Express Swimming-MR  1:20.37    1:22.47        
                  39.72     1:22.47 (42.75)                                        
  4 Conslato, Marisa-M  14 OWA-MR               1:28.44    1:23.30        
                  40.81     1:23.30 (42.49)                                        
  5 Pak, Julie          13 LIAC-MR              1:26.30    1:26.17        
                  42.01     1:26.17 (44.16)                                        
  6 Montemarano, Laura  14 LBA-MR               1:25.25    1:26.87        
                  42.76     1:26.87 (44.11)                                        
  7 Koukoulas, Victori  14 Express Swimming-MR  1:23.00    1:26.98        
                  42.29     1:26.98 (44.69)                                        
  8 Demitroff, Erica R  13 OWA-MR               1:28.58    1:27.15        
                  40.92     1:27.15 (46.23)                                        
  9 Palma, Jacqueline   14 OWA-MR               1:25.36    1:27.69        
                  42.31     1:27.69 (45.38)                                        
 10 Donahue, Alice L    14 Express Swimming-MR  1:25.00    1:28.17        
                  43.76     1:28.17 (44.41)                                        
 11 Batcher, Jayme E    14 Express Swimming-MR  1:38.09    1:29.49        
                  43.36     1:29.49 (46.13)                                        
 12 Newman, Carly J     14 OWA-MR               1:43.70    1:32.28        
                  43.95     1:32.28 (48.33)                                        
 13 Griffing, Gabriell  14 Express Swimming-MR  1:30.44    1:33.93        
                  45.91     1:33.93 (48.02)                                        
 -- Destefano, Tori L   13 Express Swimming-MR  1:20.00         DQ        
                  43.55          DQ (44.34)                                        
Non-Award Division  
  1 Allen, Teresa N     14 OWA-MR               1:36.29    1:15.01 SILV   
                  36.91     1:15.01 (38.10)                                        
  2 Aliprantis, Alexa   13 OWA-MR               1:19.13    1:16.54 SILV   
                  38.19     1:16.54 (38.35)                                        
  3 Karcher, Rebecca E  13 LIAC-MR              1:19.57    1:17.00 SILV   
                  37.62     1:17.00 (39.38)                                        
  4 Corso, Kimberly M   13 Express Swimming-MR  1:17.18    1:18.57        
                  38.58     1:18.57 (39.99)                                        
  5 Ialenti, Pamela S   13 Express Swimming-MR  1:16.91    1:19.40        
                  38.45     1:19.40 (40.95)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:26.49  JO
        2:26.50  AMAX
        2:48.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Meng, Margaret      14 Express Swimming-MR  2:28.70    2:27.86 SILV   
                  34.47     1:11.56 (37.09)     1:50.56 (39.00)     2:27.86 (37.30)
  2 Stanford, Brittany  14 LBA-MR               2:31.47    2:30.25 SILV   
                  35.25     1:12.92 (37.67)     1:51.81 (38.89)     2:30.25 (38.44)
  3 Parker, Rachel      13 LIAC-MR              2:31.63    2:30.44 SILV   
                  34.80     1:13.14 (38.34)     1:53.00 (39.86)     2:30.44 (37.44)
  4 Lindahl, Stephanie  13 LBA-MR               2:29.45    2:30.74 SILV   
                  35.75     1:13.65 (37.90)     1:53.14 (39.49)     2:30.74 (37.60)
  5 DiPreta, Stephanie  13 LIAC-MR              2:35.15    2:32.16 SILV   
                  36.31     1:14.15 (37.84)     1:53.67 (39.52)     2:32.16 (38.49)
  6 Jacobsen, Ginger M  14 Express Swimming-MR  2:33.44    2:32.33 SILV   
                  36.39     1:15.13 (38.74)     1:54.27 (39.14)     2:32.33 (38.06)
  7 Goldson, Olivia R   13 LIAC-MR              2:32.53    2:32.71 SILV   
                  36.48     1:15.50 (39.02)     1:54.82 (39.32)     2:32.71 (37.89)
  8 Marmol, Janet       13 OWA-MR               2:38.70    2:33.24 SILV   
                  36.56   1:55.89 (1:19.33)     2:33.56 (37.67)         2:33.24 ( )
  9 Krebs, Kristen E    14 Express Swimming-MR  2:39.24    2:35.21 SILV   
                  37.68     1:16.92 (39.24)     1:56.31 (39.39)     2:35.21 (38.90)
 10 Kaefer, Jessica L   14 Express Swimming-MR  2:45.34    2:36.18 SILV   
                  37.37     1:17.49 (40.12)     1:58.12 (40.63)     2:36.18 (38.06)
 11 Kenny, Erin T       13 Express Swimming-MR  2:41.07    2:38.06 SILV   
                  38.57     1:18.65 (40.08)     1:59.15 (40.50)     2:38.06 (38.91)
 12 Simeone, MaryCate   13 Express Swimming-MR  2:38.69    2:41.30 SILV   
                  39.11     1:20.86 (41.75)     2:01.98 (41.12)     2:41.30 (39.32)
 13 Wang, Helena M      13 Express Swimming-MR  2:40.67    2:42.03 SILV   
                  39.30     1:20.12 (40.82)     2:02.23 (42.11)     2:42.03 (39.80)
 14 Cannatella, Annie   14 Express Swimming-MR  2:37.41    2:42.06 SILV   
                  40.27     1:21.28 (41.01)     2:01.91 (40.63)     2:42.06 (40.15)
 15 Kallansrude, Kimbe  13 OWA-MR               2:37.08    2:42.98 SILV   
                  38.41     1:20.56 (42.15)     2:03.19 (42.63)     2:42.98 (39.79)
 16 Heiss, Caitlin      14 LBA-MR               2:40.98    2:44.19 SILV   
                  38.88     1:20.89 (42.01)     2:03.41 (42.52)     2:44.19 (40.78)
 17 Corso, Kimberly M   13 Express Swimming-MR  2:44.81    2:46.92 SILV   
                  38.42     1:20.51 (42.09)     2:05.33 (44.82)     2:46.92 (41.59)
AGE - Division  
  1 Kearns, Emily R     13 Express Swimming-MR  2:53.53    2:50.89        
                  41.85     1:26.00 (44.15)     2:09.69 (43.69)     2:50.89 (41.20)
  2 Dans, Miesha K      13 Express Swimming-MR  2:51.69    3:03.74        
                  43.03     1:29.00 (45.97)     2:17.06 (48.06)     3:03.74 (46.68)
  3 Koukoulas, Victori  14 Express Swimming-MR  3:08.60    3:04.07        
                  42.38     1:30.71 (48.33)     2:18.69 (47.98)     3:04.07 (45.38)
  4 Donahue, Alice L    14 Express Swimming-MR  3:15.00    3:09.90        
                  45.36   3:09.90 (2:24.54)         3:09.90 ( )                    
  5 Niu, Cindy          13 OWA-MR               3:31.73    3:20.10        
                  41.09   2:12.51 (1:31.42)     2:57.10 (44.59)     3:20.10 (23.00)
  6 Newman, Carly J     14 OWA-MR               3:49.18    3:23.24        
                2:30.75     3:23.24 (52.49)         3:23.24 ( )                    
Non-Award Division  
  1 Tan, Emily A        13 LIAC-MR              2:27.20    2:24.78 JO     
                  34.25     1:11.67 (37.42)     1:48.99 (37.32)     2:24.78 (35.79)
  2 Karcher, Rebecca E  13 LIAC-MR              2:53.03    2:48.72 SILV   
                2:50.00         2:48.72 ( )                                        
  3 Sun, Faye           14 Express Swimming-MR  2:44.39    2:56.30        
                  40.99     1:25.34 (44.35)     2:10.10 (44.76)     2:56.30 (46.20)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:16.49  JO
        1:16.50  AMAX
        1:26.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Krebs, Kristen E    14 Express Swimming-MR  1:16.76    1:17.88 SILV   
                  37.30     1:17.88 (40.58)                                        
  2 Corso, Kimberly M   13 Express Swimming-MR  1:17.05    1:18.18 SILV   
                  36.80     1:18.18 (41.38)                                        
  3 Demerest, Jackie    13 LBA-MR               1:18.99    1:19.73 SILV   
                  36.94     1:19.73 (42.79)                                        
  4 Torre, Melissa R    13 LIAC-MR              1:19.76    1:20.09 SILV   
                  38.54     1:20.09 (41.55)                                        
  5 Geiselman, Rebekah  13 LBA-MR               1:21.75    1:20.22 SILV   
                  37.98     1:20.22 (42.24)                                        
  6 Meng, Margaret      14 Express Swimming-MR  1:22.08    1:20.79 SILV   
                  15.55   1:20.79 (1:05.24)                                        
  7 McKee, Kaitlin      14 Express Swimming-MR  1:18.46    1:21.11 SILV   
                  39.11     1:21.11 (42.00)                                        
  8 Parker, Rachel      13 LIAC-MR              1:23.31    1:21.94 SILV   
                  38.76     1:21.94 (43.18)                                        
  9 Kelly, Corinne      13 LBA-MR               1:26.70    1:23.57 SILV   
                  38.55     1:23.57 (45.02)                                        
 10 Marmol, Janet       13 OWA-MR               1:23.58    1:23.96 SILV   
                  39.21     1:23.96 (44.75)                                        
 11 Aliprantis, Alexa   13 OWA-MR               1:22.64    1:24.04 SILV   
                  40.47     1:24.04 (43.57)                                        
 12 Callaghan, Lindy    14 LBA-MR               1:25.31    1:25.53 SILV   
                  39.91     1:25.53 (45.62)                                        
AGE - Division  
  1 Ialenti, Pamela S   13 Express Swimming-MR  1:28.02    1:27.40        
                  41.25     1:27.40 (46.15)                                        
  2 Cannatella, Annie   14 Express Swimming-MR  1:29.51    1:28.86        
                  41.72     1:28.86 (47.14)                                        
  3 Kenny, Erin T       13 Express Swimming-MR  1:28.93    1:29.62        
                  42.21     1:29.62 (47.41)                                        
  4 Wang, Helena M      13 Express Swimming-MR  1:32.64    1:30.54        
                  42.86     1:30.54 (47.68)                                        
  5 Conslato, Marisa-M  14 OWA-MR               1:31.12    1:30.99        
                  42.48     1:30.99 (48.51)                                        
  6 Pak, Julie          13 LIAC-MR              1:31.09    1:32.59        
                  43.81     1:32.59 (48.78)                                        
  7 Kearns, Emily R     13 Express Swimming-MR  1:32.30    1:33.91        
                  45.14     1:33.91 (48.77)                                        
  8 Allen, Teresa N     14 OWA-MR               1:34.59    1:34.29        
                  44.49     1:34.29 (49.80)                                        
  9 Niu, Cindy          13 OWA-MR               1:38.31    1:35.92        
                  45.26     1:35.92 (50.66)                                        
 10 Palma, Jacqueline   14 OWA-MR               1:32.56    1:35.98        
                  45.69     1:35.98 (50.29)                                        
 11 Donahue, Alice L    14 Express Swimming-MR  1:34.76    1:36.40        
                  44.51     1:36.40 (51.89)                                        
 12 Koukoulas, Victori  14 Express Swimming-MR  1:41.10    1:37.61        
                  46.66     1:37.61 (50.95)                                        
 13 Karcher, Rebecca E  13 LIAC-MR              1:36.37    1:38.38        
                  46.95     1:38.38 (51.43)                                        
 14 Newman, Carly J     14 OWA-MR               1:54.86    1:47.23        
                  49.98     1:47.23 (57.25)                                        
 15 Griffing, Gabriell  14 Express Swimming-MR  1:42.00    1:47.52        
                  51.13     1:47.52 (56.39)                                        
Non-Award Division  
  1 Simeone, MaryCate   13 Express Swimming-MR  1:27.83    1:25.73 SILV   
                  39.77     1:25.73 (45.96)                                        
  2 Roberts, Kelley     14 LBA-MR               1:26.88    1:26.32 SILV   
                  40.90     1:26.32 (45.42)                                        
  3 Kallansrude, Kimbe  13 OWA-MR               1:24.75    1:27.14        
                  41.67     1:27.14 (45.47)                                        
  4 Bader, Jordan D     14 LIAC-MR              1:26.42    1:27.97        
                  41.73     1:27.97 (46.24)                                        
  5 Lawler, Rachel      13 Express Swimming-MR  1:24.29    1:29.05        
                  41.70     1:29.05 (47.35)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:42.99  JO
        2:43.00  AMAX
        3:02.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Torre, Melissa R    13 LIAC-MR              2:48.92    2:45.10 SILV   
                  37.68     1:19.60 (41.92)     2:02.69 (43.09)     2:45.10 (42.41)
  2 Krebs, Kristen E    14 Express Swimming-MR  2:43.41    2:45.27 SILV   
                  38.35     1:20.47 (42.12)     2:03.14 (42.67)     2:45.27 (42.13)
  3 McKee, Kaitlin      14 Express Swimming-MR  2:49.43    2:49.82 SILV   
                  38.94     1:22.72 (43.78)     2:06.49 (43.77)     2:49.82 (43.33)
  4 Geiselman, Rebekah  13 LBA-MR               2:54.21    2:53.02 SILV   
                  39.39     1:24.11 (44.72)     2:08.79 (44.68)     2:53.02 (44.23)
  5 Meng, Margaret      14 Express Swimming-MR  2:55.20    2:54.16 SILV   
                  39.60     1:23.65 (44.05)     2:09.94 (46.29)     2:54.16 (44.22)
  6 Demerest, Jackie    13 LBA-MR               2:53.58    2:54.38 SILV   
                  37.55     1:21.34 (43.79)     2:07.89 (46.55)     2:54.38 (46.49)
  7 Aliprantis, Alexa   13 OWA-MR               2:51.13    2:54.52 SILV   
                  40.22     1:24.85 (44.63)     2:10.79 (45.94)     2:54.52 (43.73)
  8 Smith, Caryn A      13 OWA-MR               3:02.85    2:56.96 SILV   
                  40.05     1:24.50 (44.45)     2:11.07 (46.57)     2:56.96 (45.89)
  9 Corso, Kimberly M   13 Express Swimming-MR  2:52.58    2:57.43 SILV   
                  39.07     1:24.34 (45.27)     2:11.20 (46.86)     2:57.43 (46.23)
AGE - Division  
  1 Kelly, Corinne      13 LBA-MR               3:15.00    3:04.55        
                  40.79     1:28.54 (47.75)     2:16.81 (48.27)     3:04.55 (47.74)
  2 Zoine, Jackie T     13 Express Swimming-MR  3:11.04    3:07.29        
                  42.27     1:30.29 (48.02)     2:19.31 (49.02)     3:07.29 (47.98)
  3 Destefano, Tori L   13 Express Swimming-MR  3:08.64    3:07.62        
                  41.94     1:29.71 (47.77)     2:19.15 (49.44)     3:07.62 (48.47)
  4 Goldson, Olivia R   13 LIAC-MR              3:07.64    3:09.37        
                  43.40     1:31.93 (48.53)     2:20.57 (48.64)     3:09.37 (48.80)
  5 Ialenti, Pamela S   13 Express Swimming-MR  3:15.91    3:10.56        
                  42.37     1:31.42 (49.05)     2:22.06 (50.64)     3:10.56 (48.50)
  6 Cannatella, Annie   14 Express Swimming-MR  3:15.77    3:11.05        
                  43.16     1:32.93 (49.77)     2:21.92 (48.99)     3:11.05 (49.13)
  7 Kenny, Erin T       13 Express Swimming-MR  3:15.00    3:11.89        
                  43.36     1:32.80 (49.44)     2:22.60 (49.80)     3:11.89 (49.29)
  8 Wang, Helena M      13 Express Swimming-MR  3:17.23    3:13.78        
                  44.18     1:33.84 (49.66)     2:24.32 (50.48)     3:13.78 (49.46)
  9 Conslato, Marisa-M  14 OWA-MR               3:24.57    3:13.84        
                  42.50     1:31.41 (48.91)     2:21.73 (50.32)     3:13.84 (52.11)
 10 Batcher, Jayme E    14 Express Swimming-MR  3:22.38    3:16.81        
                  43.44     1:33.27 (49.83)     2:25.79 (52.52)     3:16.81 (51.02)
 11 Miao, Kelly         13 Express Swimming-MR  3:48.00    3:17.34        
                  42.88     1:31.53 (48.65)     2:24.36 (52.83)     3:17.34 (52.98)
 12 Pak, Julie          13 LIAC-MR              3:40.00    3:17.45        
                  44.74     1:34.41 (49.67)     2:26.35 (51.94)     3:17.45 (51.10)
 13 Allen, Teresa N     14 OWA-MR               3:24.51    3:18.60        
                  43.88     1:33.95 (50.07)     2:26.98 (53.03)     3:18.60 (51.62)
 14 Donahue, Alice L    14 Express Swimming-MR  3:26.65    3:27.77        
                  47.05     1:40.53 (53.48)     2:35.94 (55.41)     3:27.77 (51.83)
 15 Palma, Jacqueline   14 OWA-MR               3:22.71    3:28.57        
                  47.08     1:40.08 (53.00)     2:34.96 (54.88)     3:28.57 (53.61)
 16 Koukoulas, Victori  14 Express Swimming-MR  3:38.00    3:29.02        
                  46.73     1:40.51 (53.78)     2:35.82 (55.31)     3:29.02 (53.20)
 17 Griffing, Gabriell  14 Express Swimming-MR  3:40.32    3:47.59        
                  52.12     1:50.73 (58.61)     2:49.07 (58.34)     3:47.59 (58.52)
 18 Newman, Carly J     14 OWA-MR               3:56.18    3:53.06        
                  51.48   1:52.31 (1:00.83)   2:53.55 (1:01.24)     3:53.06 (59.51)
Non-Award Division  
  1 Kallansrude, Kimbe  13 OWA-MR               3:09.24    2:59.99 SILV   
                  42.48     1:28.60 (46.12)     2:15.17 (46.57)     2:59.99 (44.82)
  2 Jacobsen, Ginger M  14 Express Swimming-MR  3:01.43    3:04.38        
                  40.58     1:27.67 (47.09)     2:16.41 (48.74)     3:04.38 (47.97)
  3 Parker, Rachel      13 LIAC-MR              3:01.56    3:05.28        
                  42.50     1:30.00 (47.50)     2:17.94 (47.94)     3:05.28 (47.34)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:06.69  JO
        1:06.70  AMAX
        1:14.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Torre, Melissa R    13 LIAC-MR              1:08.07    1:06.86 SILV   
                  31.48     1:06.86 (35.38)                                        
  2 Leung, Alissa       13 Express Swimming-MR  1:09.17    1:07.62 SILV   
                  30.90     1:07.62 (36.72)                                        
  3 Krebs, Kristen E    14 Express Swimming-MR  1:10.62    1:10.68 SILV   
                  32.70     1:10.68 (37.98)                                        
  4 McKee, Kaitlin      14 Express Swimming-MR  1:12.00    1:13.29 SILV   
                  34.20     1:13.29 (39.09)                                        
  5 Stanford, Brittany  14 LBA-MR               1:10.67    1:13.31 SILV   
                  32.71     1:13.31 (40.60)                                        
  6 Goldson, Olivia R   13 LIAC-MR              1:13.82    1:13.63 SILV   
                  34.01     1:13.63 (39.62)                                        
  7 Ialenti, Pamela S   13 Express Swimming-MR  1:12.16    1:14.27 SILV   
                  34.15     1:14.27 (40.12)                                        
AGE - Division  
  1 Cannatella, Annie   14 Express Swimming-MR  1:20.00    1:15.23        
                  35.01     1:15.23 (40.22)                                        
  2 Aliprantis, Alexa   13 OWA-MR               1:20.88    1:17.53        
                  35.43     1:17.53 (42.10)                                        
  3 DiPreta, Stephanie  13 LIAC-MR              1:16.22    1:19.24        
                  37.35     1:19.24 (41.89)                                        
  4 Heiss, Caitlin      14 LBA-MR               1:16.20    1:20.19        
                  36.14     1:20.19 (44.05)                                        
  5 Allen, Teresa N     14 OWA-MR               1:26.54    1:21.56        
                  35.08     1:21.56 (46.48)                                        
  6 Jacobsen, Ginger M  14 Express Swimming-MR  1:20.00    1:22.14        
                  36.48     1:22.14 (45.66)                                        
  7 Palma, Jacqueline   14 OWA-MR               1:19.33    1:22.99        
                  38.29     1:22.99 (44.70)                                        
  8 Lawler, Rachel      13 Express Swimming-MR  1:15.70    1:23.12        
                  37.07     1:23.12 (46.05)                                        
  9 Sun, Faye           14 Express Swimming-MR  1:23.40    1:24.36        
                  38.93     1:24.36 (45.43)                                        
 10 Niu, Cindy          13 OWA-MR               1:43.96    1:27.26        
                  15.85   1:27.26 (1:11.41)                                        
 11 Dans, Miesha K      13 Express Swimming-MR  1:19.51    1:29.89        
                  38.58     1:29.89 (51.31)                                        
 12 Pak, Julie          13 LIAC-MR              1:37.55    1:35.43        
                  43.67     1:35.43 (51.76)                                        
 13 Batcher, Jayme E    14 Express Swimming-MR  1:34.31    1:36.12        
                  41.80     1:36.12 (54.32)                                        
 14 Griffing, Gabriell  14 Express Swimming-MR  1:35.00    1:40.41        
                  45.63     1:40.41 (54.78)                                        
 -- Conslato, Marisa-M  14 OWA-MR               1:39.22         DQ        
                  40.88          DQ (51.34)                                        
Non-Award Division  
  1 Tan, Emily A        13 LIAC-MR              1:18.53    1:11.79 SILV   
                  32.44     1:11.79 (39.35)                                        
  2 Bader, Jordan D     14 LIAC-MR              1:14.86    1:14.55 SILV   
                  34.50     1:14.55 (40.05)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:30.99  JO
        2:31.00  AMAX
        2:42.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Torre, Melissa R    13 LIAC-MR              2:41.62    2:34.85 SILV   
                  33.69     1:12.69 (39.00)     1:54.10 (41.41)     2:34.85 (40.75)
  2 Krebs, Kristen E    14 Express Swimming-MR  2:36.11    2:38.14 SILV   
                  33.92     1:13.78 (39.86)     1:56.15 (42.37)     2:38.14 (41.99)
AGE - Division  
  1 Tan, Emily A        13 LIAC-MR              2:49.40    2:44.89        
                  35.24     1:15.85 (40.61)     1:59.19 (43.34)     2:44.89 (45.70)
  2 Goldson, Olivia R   13 LIAC-MR              2:44.92    2:46.88        
                  36.27     1:17.77 (41.50)     2:02.01 (44.24)     2:46.88 (44.87)
  3 Zoine, Jackie T     13 Express Swimming-MR  2:53.61    2:59.08        
                  37.25     1:23.88 (46.63)     2:13.54 (49.66)     2:59.08 (45.54)
  4 Dans, Miesha K      13 Express Swimming-MR  2:56.88    3:00.25        
                  37.81     1:25.35 (47.54)     2:14.17 (48.82)     3:00.25 (46.08)
Non-Award Division  
  1 DiPreta, Stephanie  13 LIAC-MR              2:40.16    2:44.43        
                  36.22     1:17.78 (41.56)     2:00.57 (42.79)     2:44.43 (43.86)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:24.99  JO
        2:25.00  AMAX
        2:47.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Graham, Caitlin     14 Express Swimming-MR  2:25.84    2:26.09 SILV   
                  31.97     1:10.59 (38.62)     1:53.34 (42.75)     2:26.09 (32.75)
  2 Parker, Rachel      13 LIAC-MR              2:28.65    2:27.39 SILV   
                  30.90     1:09.35 (38.45)     1:55.94 (46.59)     2:27.39 (31.45)
  3 McKee, Kaitlin      14 Express Swimming-MR  2:30.15    2:28.12 SILV   
                  33.87     1:11.80 (37.93)     1:55.96 (44.16)     2:28.12 (32.16)
  4 Kaefer, Jessica L   14 Express Swimming-MR  2:38.67    2:31.49 SILV   
                  32.78     1:13.00 (40.22)     1:58.30 (45.30)     2:31.49 (33.19)
  5 Meng, Margaret      14 Express Swimming-MR  2:32.55    2:31.56 SILV   
                  33.86     1:10.51 (36.65)     1:56.86 (46.35)     2:31.56 (34.70)
  6 Smith, Caryn A      13 OWA-MR               2:30.45    2:32.51 SILV   
                  32.02     1:09.92 (37.90)     1:56.80 (46.88)     2:32.51 (35.71)
  7 Goldson, Olivia R   13 LIAC-MR              2:34.56    2:33.04 SILV   
                  33.41     1:12.20 (38.79)     1:59.10 (46.90)     2:33.04 (33.94)
  8 Lindahl, Stephanie  13 LBA-MR               2:36.65    2:33.12 SILV   
                  33.97     1:13.07 (39.10)     2:00.44 (47.37)     2:33.12 (32.68)
  9 Cannatella, Annie   14 Express Swimming-MR  2:36.18    2:35.65 SILV   
                  35.65     1:17.17 (41.52)     2:03.27 (46.10)     2:35.65 (32.38)
 10 Jacobsen, Ginger M  14 Express Swimming-MR  2:34.67    2:36.74 SILV   
                  37.18     1:16.30 (39.12)     2:02.19 (45.89)     2:36.74 (34.55)
 11 Demerest, Jackie    13 LBA-MR               2:33.44    2:36.88 SILV   
                  33.67     1:16.08 (42.41)     2:00.78 (44.70)     2:36.88 (36.10)
 12 Bader, Jordan D     14 LIAC-MR              2:34.59    2:37.15 SILV   
                  33.41     1:14.03 (40.62)     2:01.96 (47.93)     2:37.15 (35.19)
 13 Aliprantis, Alexa   13 OWA-MR               2:46.18    2:37.95 SILV   
                  35.03     1:16.39 (41.36)     2:02.94 (46.55)     2:37.95 (35.01)
 14 Geiselman, Rebekah  13 LBA-MR               2:41.14    2:38.24 SILV   
                  36.14     1:17.21 (41.07)     2:01.98 (44.77)     2:38.24 (36.26)
 15 Kallansrude, Kimbe  13 OWA-MR               2:43.08    2:38.48 SILV   
                  35.82     1:14.58 (38.76)     2:02.50 (47.92)     2:38.48 (35.98)
 16 DiPreta, Stephanie  13 LIAC-MR              2:34.81    2:41.92 SILV   
                  38.15     1:18.04 (39.89)     2:08.99 (50.95)     2:41.92 (32.93)
 17 Kenny, Erin T       13 Express Swimming-MR  2:46.55    2:42.18 SILV   
                  37.45     1:17.37 (39.92)     2:07.12 (49.75)     2:42.18 (35.06)
 18 Ialenti, Pamela S   13 Express Swimming-MR  2:37.61    2:42.55 SILV   
                  34.20     1:17.84 (43.64)     2:06.53 (48.69)     2:42.55 (36.02)
 19 Corso, Kimberly M   13 Express Swimming-MR  2:39.88    2:45.28 SILV   
                  36.78     1:20.13 (43.35)     2:07.54 (47.41)     2:45.28 (37.74)
AGE - Division  
  1 Kelly, Corinne      13 LBA-MR               2:53.71    2:47.92        
                  36.69     1:20.86 (44.17)     2:07.53 (46.67)     2:47.92 (40.39)
  2 Dans, Miesha K      13 Express Swimming-MR  2:51.09    2:51.45        
                  35.56     1:18.90 (43.34)     2:11.80 (52.90)     2:51.45 (39.65)
  3 Zoine, Jackie T     13 Express Swimming-MR  2:48.49    2:51.64        
                  36.05     1:23.97 (47.92)     2:12.85 (48.88)     2:51.64 (38.79)
  4 Conslato, Marisa-M  14 OWA-MR               3:02.06    2:55.87        
                  40.67     1:27.13 (46.46)     2:16.30 (49.17)     2:55.87 (39.57)
  5 Palma, Jacqueline   14 OWA-MR               2:55.44    2:56.83        
                  38.81     1:23.90 (45.09)     2:17.24 (53.34)     2:56.83 (39.59)
  6 Karcher, Rebecca E  13 LIAC-MR              2:57.10    2:59.67        
                  39.70     1:23.79 (44.09)     2:20.14 (56.35)     2:59.67 (39.53)
  7 Koukoulas, Victori  14 Express Swimming-MR  3:30.00    3:01.07        
                  23.61     1:09.53 (45.92)   3:01.07 (1:51.54)                    
  8 Destefano, Tori L   13 Express Swimming-MR  2:56.94    3:02.11        
                  42.37     1:29.71 (47.34)     2:20.60 (50.89)     3:02.11 (41.51)
  9 Pak, Julie          13 LIAC-MR              3:20.00    3:03.06        
                  42.59     1:27.60 (45.01)     2:19.37 (51.77)     3:03.06 (43.69)
 10 Demitroff, Erica R  13 OWA-MR               3:24.63    3:04.21        
                  24.68     1:04.34 (39.66)   3:04.21 (1:59.87)                    
 11 Donahue, Alice L    14 Express Swimming-MR  3:07.33    3:07.15        
                  42.64     1:31.02 (48.38)     2:25.78 (54.76)     3:07.15 (41.37)
 12 Batcher, Jayme E    14 Express Swimming-MR  3:12.40    3:09.83        
                  41.79     1:30.77 (48.98)     2:24.82 (54.05)     3:09.83 (45.01)
 13 Newman, Carly J     14 OWA-MR               3:50.06    3:19.31        
                  22.81     1:02.17 (39.36)   3:19.31 (2:17.14)                    
 14 Griffing, Gabriell  14 Express Swimming-MR  3:18.72    3:21.52        
                  46.56     1:38.64 (52.08)   2:39.97 (1:01.33)     3:21.52 (41.55)
 -- Montemarano, Laura  14 LBA-MR               3:06.49         DQ        
                  42.95     1:28.34 (45.39)     2:24.36 (56.02)          DQ (41.92)
Non-Award Division  
  1 Roberts, Kelley     14 LBA-MR               2:52.68    2:41.18 SILV   
                  35.19     1:17.63 (42.44)     2:07.22 (49.59)     2:41.18 (33.96)
  2 Wang, Helena M      13 Express Swimming-MR  2:48.26    2:44.30 SILV   
                  34.64     1:15.30 (40.66)     2:07.84 (52.54)     2:44.30 (36.46)
  3 Allen, Teresa N     14 OWA-MR               3:12.41    2:47.00 SILV   
                  33.95     1:15.45 (41.50)     2:08.75 (53.30)     2:47.00 (38.25)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        5:07.99  JO
        5:08.00  AMAX
        5:38.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Parker, Rachel      13 LIAC-MR              5:26.77    5:11.38 SILV   
                  31.29     1:09.00 (37.71)     1:48.63 (39.63)     2:27.84 (39.21)
        3:14.47 (46.63)     4:00.50 (46.03)     4:36.04 (35.54)     5:11.38 (35.34)
  2 Marmol, Janet       13 OWA-MR               5:34.59    5:22.40 SILV   
                  33.58     1:15.08 (41.50)   2:38.69 (1:23.61)     3:24.36 (45.67)
        4:11.54 (47.18)     4:46.98 (35.44)     5:22.80 (35.82)         5:22.40 ( )
  3 Goldson, Olivia R   13 LIAC-MR              5:28.05    5:23.72 SILV   
                  34.01     1:14.02 (40.01)   2:35.26 (1:21.24)     3:24.47 (49.21)
        4:13.22 (48.75)     4:49.36 (36.14)     5:24.04 (34.68)         5:23.72 ( )
  4 DiPreta, Stephanie  13 LIAC-MR              5:26.41    5:24.08 SILV   
                  36.35     1:17.69 (41.34)     1:57.04 (39.35)     2:36.83 (39.79)
        3:26.40 (49.57)     4:17.39 (50.99)     4:51.47 (34.08)     5:24.08 (32.61)
  5 Jacobsen, Ginger M  14 Express Swimming-MR  5:32.59    5:29.82 SILV   
                  35.13     1:19.21 (44.08)     2:00.62 (41.41)     2:41.46 (40.84)
        3:28.30 (46.84)     4:16.05 (47.75)   5:29.96 (1:13.91)         5:29.82 ( )
AGE - Division  
  1 Aliprantis, Alexa   13 OWA-MR               5:52.70    5:39.84        
                  35.71     1:21.31 (45.60)   2:48.51 (1:27.20)     3:36.64 (48.13)
        4:24.45 (47.81)     5:03.76 (39.31)     5:39.91 (36.15)         5:39.84 ( )
  2 Kallansrude, Kimbe  13 OWA-MR               5:42.53    5:44.25        
                  37.96     1:22.75 (44.79)     2:04.29 (41.54)     2:46.07 (41.78)
        3:37.25 (51.18)     4:27.25 (50.00)     5:06.09 (38.84)     5:44.25 (38.16)
  3 Zoine, Jackie T     13 Express Swimming-MR  5:53.06    5:49.34        
                  34.55     1:16.95 (42.40)     2:05.57 (48.62)     2:51.44 (45.87)
        3:39.00 (47.56)     4:27.80 (48.80)     5:09.51 (41.71)     5:49.34 (39.83)
  4 Kearns, Emily R     13 Express Swimming-MR  6:01.17    6:03.13        
                  41.51     1:32.63 (51.12)     2:18.75 (46.12)     3:04.31 (45.56)
        3:55.79 (51.48)     4:47.15 (51.36)     5:26.14 (38.99)     6:03.13 (36.99)
  5 Dans, Miesha K      13 Express Swimming-MR  6:09.65    6:15.62        
                  37.50     1:23.37 (45.87)     2:13.20 (49.83)     3:02.93 (49.73)
        3:57.37 (54.44)     4:50.76 (53.39)     5:32.70 (41.94)     6:15.62 (42.92)
Non-Award Division  
  1 Tan, Emily A        13 LIAC-MR              5:09.77    5:04.30 JO     
                  33.06     1:11.92 (38.86)     1:51.98 (40.06)     2:29.49 (37.51)
        3:12.38 (42.89)     3:55.51 (43.13)     4:30.65 (35.14)     5:04.30 (33.65)
  2 Lawler, Rachel      13 Express Swimming-MR  5:36.11    5:47.13        
                  36.86     1:22.88 (46.02)     2:07.16 (44.28)     2:50.76 (43.60)
        3:39.70 (48.94)     4:28.76 (49.06)     5:10.35 (41.59)     5:47.13 (36.78)
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.79  JO
          26.80  AMAX
          28.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lester, Jessica     17 LBA-MR                 27.40      27.24 SILV   
  2 Stenger, Alexa      15 LBA-MR                 28.23      27.71 SILV   
  3 Mazza, Kelly A      15 Express Swimming-MR    28.16      27.80 SILV   
  4 Ialenti, Caitlin C  16 Express Swimming-MR    27.75      28.02 SILV   
  5 Stenger, Rebecca E  17 LBA-MR                 28.43      28.38 SILV   
AGE - Division  
  1 Logan, Colleen M    15 LIAC-MR                28.87      28.86        
  2 Reiss, Samantha L   16 OWA-MR                 28.52      29.01        
  3 Nuszer, Devin K     17 LIAC-MR                29.44      29.14        
  4 Winters, Ali        16 LIAC-MR                29.19      29.40        
  5 Rudolph, Holly E    15 Express Swimming-MR    29.21      29.69        
  6 Leonardo, Cassandr  16 LIAC-MR                29.70      29.99        
  7 Scarnati, Jennifer  17 Express Swimming-MR    30.10      30.46        
  8 Deraris, Lindsay E  17 Express Swimming-MR    29.66      30.51        
  9 Goldbach, Alyssa R  18 OWA-MR                 31.88      30.76        
 10 Lucey, Kerry A      16 Express Swimming-MR    30.00      31.17        
 11 Torre, Brittany M   15 LIAC-MR                31.35      31.31        
 12 Manglani, Monica I  15 OWA-MR                 33.09      31.84        
 13 Reddengton, Alicia  15 OWA-MR                 34.05      33.87        
Non-Award Division  
  1 Kuzniewski, Megan   15 Express Swimming-MR    28.18      28.50        
  2 Merlo, Allison M    17 Express Swimming-MR    28.14      28.75        
  3 Raimonde, Olivia L  15 LIAC-MR                28.24      28.79        
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.79  JO
          57.80  AMAX
        1:03.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Stenger, Alexa      15 LBA-MR                 59.62      58.34 SILV   
                  28.30       58.34 (30.04)                                        
  2 Schlich, Samantha   15 Express Swimming-MR    58.09      58.51 SILV   
                  28.08       58.51 (30.43)                                        
  3 Lucas, Olivia A     16 Express Swimming-MR    57.83      58.56 SILV   
  4 Lester, Jessica     17 LBA-MR                 59.32      58.92 SILV   
                  28.86       58.92 (30.06)                                        
  5 Logan, Colleen M    15 LIAC-MR              1:01.13    1:00.96 SILV   
                  29.91     1:00.96 (31.05)                                        
  6 Kuzniewski, Megan   15 Express Swimming-MR    59.22    1:01.07 SILV   
                  29.16     1:01.07 (31.91)                                        
  7 Ras, Jessica A      16 Express Swimming-MR  1:00.99    1:01.75 SILV   
                  29.62     1:01.75 (32.13)                                        
  8 Mazza, Kelly A      15 Express Swimming-MR    59.48    1:02.42 SILV   
                  29.71     1:02.42 (32.71)                                        
  9 Nuszer, Devin K     17 LIAC-MR              1:02.18    1:02.51 SILV   
                  30.44     1:02.51 (32.07)                                        
 10 Ialenti, Caitlin C  16 Express Swimming-MR  1:00.58    1:02.57 SILV   
                  29.88     1:02.57 (32.69)                                        
AGE - Division  
  1 Chow, Jaimie        16 Express Swimming-MR  1:04.74    1:04.60        
                  31.08     1:04.60 (33.52)                                        
  2 Deraris, Lindsay E  17 Express Swimming-MR  1:05.14    1:05.50        
                  31.78     1:05.50 (33.72)                                        
  3 Reidy, Alana B      15 Express Swimming-MR  1:03.85    1:06.08        
                  32.09     1:06.08 (33.99)                                        
  4 Goldbach, Alyssa R  18 OWA-MR               1:08.37    1:06.20        
                  31.91     1:06.20 (34.29)                                        
  5 Scarnati, Jennifer  17 Express Swimming-MR  1:06.09    1:06.80        
                  32.69     1:06.80 (34.11)                                        
  6 Torre, Brittany M   15 LIAC-MR              1:08.24    1:07.27        
                  32.29     1:07.27 (34.98)                                        
  7 Campa, Catherine V  15 LIAC-MR              1:08.87    1:11.13        
                  33.93     1:11.13 (37.20)                                        
  8 Lucey, Kerry A      16 Express Swimming-MR  1:06.50    1:11.85        
                  33.22     1:11.85 (38.63)                                        
Non-Award Division  
  1 Winters, Ali        16 LIAC-MR              1:02.43    1:04.21        
                  31.17     1:04.21 (33.04)                                        
  2 Rudolph, Holly E    15 Express Swimming-MR  1:03.05    1:04.54        
                  31.52     1:04.54 (33.02)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:05.99  JO
        2:06.00  AMAX
        2:16.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Logan, Colleen M    15 LIAC-MR              2:08.24    2:07.01 SILV   
                  30.02     1:02.11 (32.09)     1:34.48 (32.37)     2:07.01 (32.53)
  2 Lester, Jessica     17 LBA-MR               2:10.75    2:08.65 SILV   
                  29.46     1:02.11 (32.65)     1:35.22 (33.11)     2:08.65 (33.43)
  3 Schlich, Samantha   15 Express Swimming-MR  2:15.00    2:08.83 SILV   
                  28.59     1:00.27 (31.68)     1:35.76 (35.49)     2:08.83 (33.07)
  4 Kuzniewski, Megan   15 Express Swimming-MR  2:09.74    2:09.72 SILV   
                  29.32     1:03.08 (33.76)     1:36.83 (33.75)     2:09.72 (32.89)
  5 Lucas, Olivia A     16 Express Swimming-MR  2:10.79    2:10.75 SILV   
                  29.49     1:02.13 (32.64)     1:36.26 (34.13)     2:10.75 (34.49)
  6 Nuszer, Devin K     17 LIAC-MR              2:09.32    2:11.75 SILV   
                  30.53     1:03.52 (32.99)     1:37.79 (34.27)     2:11.75 (33.96)
  7 Ras, Jessica A      16 Express Swimming-MR  2:08.94    2:11.91 SILV   
                  30.35     1:03.68 (33.33)     1:38.16 (34.48)     2:11.91 (33.75)
  8 Stenger, Rebecca E  17 LBA-MR               2:13.03    2:12.37 SILV   
                  29.88     1:02.36 (32.48)     1:36.71 (34.35)     2:12.37 (35.66)
  9 Ialenti, Caitlin C  16 Express Swimming-MR  2:08.68    2:12.49 SILV   
                  30.38     1:03.86 (33.48)     1:38.39 (34.53)     2:12.49 (34.10)
AGE - Division  
  1 Rudolph, Holly E    15 Express Swimming-MR  2:19.76    2:17.62        
                  31.76     1:07.92 (36.16)     1:43.56 (35.64)     2:17.62 (34.06)
  2 Deraris, Lindsay E  17 Express Swimming-MR  2:19.84    2:18.38        
                  31.95     1:06.73 (34.78)     1:42.58 (35.85)     2:18.38 (35.80)
  3 Chow, Jaimie        16 Express Swimming-MR  2:21.00    2:18.98        
                  31.44     1:06.42 (34.98)     1:42.96 (36.54)     2:18.98 (36.02)
  4 Scarnati, Jennifer  17 Express Swimming-MR  2:18.90    2:19.31        
                  32.94     1:08.26 (35.32)     1:44.45 (36.19)     2:19.31 (34.86)
  5 Reidy, Alana B      15 Express Swimming-MR  2:18.41    2:22.64        
                  32.37     1:08.97 (36.60)     1:46.45 (37.48)     2:22.64 (36.19)
  6 Reiss, Samantha L   16 OWA-MR               2:18.38    2:22.84        
                  31.87   2:22.84 (1:50.97)                                        
  7 Goldbach, Alyssa R  18 OWA-MR               2:33.99    2:25.80        
                  33.20     1:10.70 (37.50)     1:49.76 (39.06)     2:25.80 (36.04)
  8 Torre, Brittany M   15 LIAC-MR              2:25.47    2:26.07        
                  32.04     1:09.00 (36.96)     1:47.71 (38.71)     2:26.07 (38.36)
  9 Campa, Catherine V  15 LIAC-MR              2:30.38    2:29.01        
                  33.66     1:10.92 (37.26)     1:50.19 (39.27)     2:29.01 (38.82)
 10 Lucey, Kerry A      16 Express Swimming-MR  2:30.00    2:32.06        
                  32.05     1:10.08 (38.03)     1:51.27 (41.19)     2:32.06 (40.79)
Non-Award Division  
  1 Stenger, Alexa      15 LBA-MR               2:08.75    2:04.89 JO     
                  29.54     1:01.20 (31.66)     1:33.05 (31.85)     2:04.89 (31.84)
  2 Winters, Ali        16 LIAC-MR              2:14.87    2:17.18        
                  30.82     1:04.61 (33.79)     1:40.86 (36.25)     2:17.18 (36.32)
  3 Mazza, Kelly A      15 Express Swimming-MR  2:12.69    2:17.94        
                1:04.08     1:40.21 (36.13)     2:17.94 (37.73)                    
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:31.99  JO
        5:32.00  AMAX
        5:54.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kuzniewski, Megan   15 Express Swimming-MR  5:34.39    5:33.62 SILV   
                  29.60     1:02.06 (32.46)     1:35.95 (33.89)     2:10.23 (34.28)
        2:45.33 (35.10)     3:18.99 (33.66)     3:53.55 (34.56)     4:27.88 (34.33)
        5:02.30 (34.42)     5:33.62 (31.32)                                        
  2 Nuszer, Devin K     17 LIAC-MR              5:45.06    5:48.77 SILV   
                  30.50     1:04.18 (33.68)     1:38.84 (34.66)     2:13.84 (35.00)
        2:49.36 (35.52)     3:25.71 (36.35)     4:01.81 (36.10)     4:37.78 (35.97)
        5:13.84 (36.06)     5:48.77 (34.93)                                        
  3 Schlich, Samantha   15 Express Swimming-MR  5:50.00    5:52.32 SILV   
                  28.74     1:03.52 (34.78)     1:40.29 (36.77)   2:52.44 (1:12.15)
      4:06.30 (1:13.86)     4:42.76 (36.46)   5:52.32 (1:09.56)                    
  4 Ras, Jessica A      16 Express Swimming-MR  5:46.45    5:53.32 SILV   
                  30.91     1:04.84 (33.93)     1:40.39 (35.55)     2:16.07 (35.68)
        2:52.06 (35.99)     3:28.39 (36.33)     4:05.10 (36.71)     4:42.02 (36.92)
        5:18.92 (36.90)     5:53.32 (34.40)                                        
AGE - Division  
  1 Rudolph, Holly E    15 Express Swimming-MR  6:03.05    6:01.98        
                  31.57     1:08.03 (36.46)     1:44.84 (36.81)     2:22.18 (37.34)
        2:59.75 (37.57)     3:36.02 (36.27)     4:13.57 (37.55)     4:50.57 (37.00)
        5:27.27 (36.70)     6:01.98 (34.71)                                        
  2 Scarnati, Jennifer  17 Express Swimming-MR  6:03.86    6:05.07        
                  32.71     1:07.90 (35.19)     1:44.82 (36.92)     2:22.75 (37.93)
        3:00.35 (37.60)     3:37.55 (37.20)     4:14.63 (37.08)     4:52.61 (37.98)
        5:29.66 (37.05)     6:05.07 (35.41)                                        
  3 Chow, Jaimie        16 Express Swimming-MR  6:45.00    6:25.13        
                  32.26     1:08.40 (36.14)     1:46.78 (38.38)     2:26.19 (39.41)
        3:06.21 (40.02)     3:46.90 (40.69)     4:26.79 (39.89)     5:06.76 (39.97)
        5:47.06 (40.30)     6:25.13 (38.07)                                        
  4 Reidy, Alana B      15 Express Swimming-MR  6:17.53    6:32.14        
                  33.16     1:10.43 (37.27)     1:49.31 (38.88)     2:28.74 (39.43)
        3:08.58 (39.84)     3:49.41 (40.83)     4:30.94 (41.53)     5:12.22 (41.28)
        5:53.40 (41.18)     6:32.14 (38.74)                                        
  5 Mazza, Kelly A      15 Express Swimming-MR  6:05.31    6:33.87        
                  31.65     1:07.47 (35.82)     1:44.90 (37.43)     2:22.47 (37.57)
        3:00.99 (38.52)     3:39.53 (38.54)   4:58.85 (1:19.32)     5:37.59 (38.74)
        6:15.41 (37.82)     6:33.87 (18.46)                                        
  6 Torre, Brittany M   15 LIAC-MR              7:06.07    6:36.42        
                  32.20     1:08.87 (36.67)     1:47.90 (39.03)     2:27.99 (40.09)
        3:09.29 (41.30)     3:50.74 (41.45)     4:32.36 (41.62)     5:14.09 (41.73)
        5:55.83 (41.74)     6:36.42 (40.59)                                        
  7 Goldbach, Alyssa R  18 OWA-MR               6:44.28    6:36.66        
                  34.75     1:13.44 (38.69)     1:53.52 (40.08)     2:34.91 (41.39)
        3:15.78 (40.87)     3:55.87 (40.09)     4:36.63 (40.76)     5:18.36 (41.73)
        5:59.29 (40.93)     6:36.66 (37.37)                                        
  8 Reiss, Samantha L   16 OWA-MR               6:24.53    6:49.35        
                1:13.44   6:49.35 (5:35.91)                                        
  9 Lucey, Kerry A      16 Express Swimming-MR  7:20.00    6:49.57        
                  34.56     1:13.13 (38.57)     1:52.85 (39.72)     2:33.91 (41.06)
        3:15.03 (41.12)     3:58.20 (43.17)     4:39.97 (41.77)     5:23.98 (44.01)
        6:08.20 (44.22)     6:49.57 (41.37)                                        
Non-Award Division  
  1 Lucas, Olivia A     16 Express Swimming-MR  6:06.02    5:50.50 SILV   
                  29.47     1:02.56 (33.09)     1:37.23 (34.67)     2:12.91 (35.68)
        2:48.89 (35.98)     3:25.25 (36.36)     4:01.75 (36.50)     4:38.49 (36.74)
        5:15.29 (36.80)     5:50.50 (35.21)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:06.49  JO
        1:06.50  AMAX
        1:13.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Stenger, Alexa      15 LBA-MR               1:09.83    1:07.98 SILV   
                  33.06     1:07.98 (34.92)                                        
  2 Lucas, Olivia A     16 Express Swimming-MR  1:08.53    1:08.35 SILV   
                  33.40     1:08.35 (34.95)                                        
  3 Winters, Ali        16 LIAC-MR              1:09.62    1:12.07 SILV   
                  35.22     1:12.07 (36.85)                                        
  4 Stenger, Rebecca E  17 LBA-MR               1:12.75    1:12.44 SILV   
                  35.59     1:12.44 (36.85)                                        
  5 Rudolph, Holly E    15 Express Swimming-MR  1:12.70    1:12.79 SILV   
                  35.17     1:12.79 (37.62)                                        
  6 Ialenti, Caitlin C  16 Express Swimming-MR  1:08.81    1:12.99 SILV   
                  35.26     1:12.99 (37.73)                                        
  7 Mazza, Kelly A      15 Express Swimming-MR  1:13.08    1:13.00 SILV   
                  35.04     1:13.00 (37.96)                                        
AGE - Division  
  1 Nuszer, Devin K     17 LIAC-MR              1:14.58    1:14.17        
                  36.22     1:14.17 (37.95)                                        
  2 Chow, Jaimie        16 Express Swimming-MR  1:18.00    1:14.76        
                  37.02     1:14.76 (37.74)                                        
  3 Schlich, Samantha   15 Express Swimming-MR  1:14.00    1:15.90        
  4 Torre, Brittany M   15 LIAC-MR              1:16.90    1:16.62        
                  37.82     1:16.62 (38.80)                                        
  5 Reiss, Samantha L   16 OWA-MR               1:21.86    1:17.19        
  6 Deraris, Lindsay E  17 Express Swimming-MR  1:19.38    1:19.11        
                  38.90     1:19.11 (40.21)                                        
  7 Reidy, Alana B      15 Express Swimming-MR  1:21.08    1:21.35        
                  39.19     1:21.35 (42.16)                                        
  8 Goldbach, Alyssa R  18 OWA-MR               1:28.56    1:21.99        
                  40.36     1:21.99 (41.63)                                        
  9 Campa, Catherine V  15 LIAC-MR              1:21.67    1:22.70        
                  40.28     1:22.70 (42.42)                                        
 10 Lucey, Kerry A      16 Express Swimming-MR  1:16.00    1:24.41        
                  40.32     1:24.41 (44.09)                                        
Non-Award Division  
  1 Kuzniewski, Megan   15 Express Swimming-MR  1:14.03    1:11.83 SILV   
                  35.13     1:11.83 (36.70)                                        
  2 Logan, Colleen M    15 LIAC-MR              1:12.13    1:13.60        
                  36.17     1:13.60 (37.43)                                        
  3 Scarnati, Jennifer  17 Express Swimming-MR  1:12.60    1:14.16        
                  36.98     1:14.16 (37.18)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:23.99  JO
        2:24.00  AMAX
        2:35.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Stenger, Alexa      15 LBA-MR               2:30.65    2:24.43 SILV   
                  34.74     1:11.00 (36.26)     1:47.77 (36.77)     2:24.43 (36.66)
  2 Ialenti, Caitlin C  16 Express Swimming-MR  2:28.80    2:32.05 SILV   
                  36.73     1:15.36 (38.63)     1:54.43 (39.07)     2:32.05 (37.62)
  3 Scarnati, Jennifer  17 Express Swimming-MR  2:31.27    2:32.23 SILV   
                  37.29     1:16.08 (38.79)     1:54.31 (38.23)     2:32.23 (37.92)
  4 Raimonde, Olivia L  15 LIAC-MR              2:34.99    2:34.27 SILV   
                  36.12     1:15.02 (38.90)     1:55.42 (40.40)     2:34.27 (38.85)
  5 Winters, Ali        16 LIAC-MR              2:30.40    2:35.28 SILV   
                  36.90     1:16.16 (39.26)     1:56.32 (40.16)     2:35.28 (38.96)
AGE - Division  
  1 Mazza, Kelly A      15 Express Swimming-MR  2:40.00    2:37.09        
                  37.64     1:17.39 (39.75)     1:58.00 (40.61)     2:37.09 (39.09)
  2 Rudolph, Holly E    15 Express Swimming-MR  2:36.51    2:37.22        
                  37.12     1:17.30 (40.18)     1:57.69 (40.39)     2:37.22 (39.53)
  3 Torre, Brittany M   15 LIAC-MR              2:44.96    2:44.65        
                  39.86     1:21.29 (41.43)     2:03.93 (42.64)     2:44.65 (40.72)
  4 Lucey, Kerry A      16 Express Swimming-MR  3:00.00    3:03.71        
                1:28.24     2:17.60 (49.36)     3:03.71 (46.11)                    
Non-Award Division  
  1 Nuszer, Devin K     17 LIAC-MR              2:36.18    2:33.73 SILV   
                  36.33     1:15.66 (39.33)     1:54.72 (39.06)     2:33.73 (39.01)
  2 Kuzniewski, Megan   15 Express Swimming-MR  2:38.19    2:34.96 SILV   
                  37.73     1:16.50 (38.77)     1:56.18 (39.68)     2:34.96 (38.78)
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:16.19  JO
        1:16.20  AMAX
        1:23.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Reiss, Samantha L   16 OWA-MR               1:13.19    1:13.50 JO     
                  35.17     1:13.50 (38.33)                                        
SILV - Division  
  1 Stenger, Rebecca E  17 LBA-MR               1:19.48    1:18.74 SILV   
                  37.20     1:18.74 (41.54)                                        
  2 Ialenti, Caitlin C  16 Express Swimming-MR  1:19.59    1:21.56 SILV   
                  38.79     1:21.56 (42.77)                                        
  3 Kuzniewski, Megan   15 Express Swimming-MR  1:21.06    1:21.75 SILV   
                  38.91     1:21.75 (42.84)                                        
AGE - Division  
  1 Logan, Colleen M    15 LIAC-MR              1:24.00    1:25.36        
                  40.87     1:25.36 (44.49)                                        
  2 Deraris, Lindsay E  17 Express Swimming-MR  1:29.84    1:26.21        
                  40.96     1:26.21 (45.25)                                        
  3 Manglani, Monica I  15 OWA-MR               1:30.16    1:27.32        
                  41.51     1:27.32 (45.81)                                        
  4 Rudolph, Holly E    15 Express Swimming-MR  1:25.15    1:29.18        
                  41.80     1:29.18 (47.38)                                        
  5 Leonardo, Cassandr  16 LIAC-MR              1:24.00    1:29.61        
                  42.93     1:29.61 (46.68)                                        
  6 Goldbach, Alyssa R  18 OWA-MR               1:41.96    1:34.66        
                  43.58     1:34.66 (51.08)                                        
  7 Lucey, Kerry A      16 Express Swimming-MR  1:35.00    1:43.71        
                  47.99     1:43.71 (55.72)                                        
Non-Award Division  
  1 Merlo, Allison M    17 Express Swimming-MR  1:21.80    1:24.31        
                  40.51     1:24.31 (43.80)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:42.99  JO
        2:43.00  AMAX
        2:56.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Reiss, Samantha L   16 OWA-MR               2:46.99    2:43.06 SILV   
                  36.94     1:17.62 (40.68)     2:00.97 (43.35)     2:43.06 (42.09)
  2 Stenger, Rebecca E  17 LBA-MR               2:50.79    2:48.85 SILV   
                  37.70     1:19.92 (42.22)     2:03.97 (44.05)     2:48.85 (44.88)
  3 Kuzniewski, Megan   15 Express Swimming-MR  2:53.05    2:50.80 SILV   
                  39.10     1:22.90 (43.80)     2:07.40 (44.50)     2:50.80 (43.40)
AGE - Division  
  1 Schlich, Samantha   15 Express Swimming-MR  2:58.58    3:06.92        
                  41.87     1:29.85 (47.98)     2:17.89 (48.04)     3:06.92 (49.03)
  2 Campa, Catherine V  15 LIAC-MR              3:01.77    3:08.61        
                  41.07     1:27.93 (46.86)     2:17.42 (49.49)     3:08.61 (51.19)
  3 Rudolph, Holly E    15 Express Swimming-MR  3:07.74    3:12.63        
                  43.16     1:32.79 (49.63)     2:22.71 (49.92)     3:12.63 (49.92)
  4 Goldbach, Alyssa R  18 OWA-MR               3:31.25    3:26.02        
                  44.09     1:38.20 (54.11)     2:33.62 (55.42)     3:26.02 (52.40)
  5 Lucey, Kerry A      16 Express Swimming-MR  3:20.00    3:36.16        
                  46.10     1:41.49 (55.39)     2:39.36 (57.87)     3:36.16 (56.80)
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:05.99  JO
        1:06.00  AMAX
        1:12.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Stenger, Alexa      15 LBA-MR               1:09.36    1:06.64 SILV   
                  31.34     1:06.64 (35.30)                                        
  2 Raimonde, Olivia L  15 LIAC-MR              1:08.65    1:07.82 SILV   
                  31.45     1:07.82 (36.37)                                        
  3 Merlo, Allison M    17 Express Swimming-MR  1:07.00    1:10.13 SILV   
                  32.80     1:10.13 (37.33)                                        
  4 Nuszer, Devin K     17 LIAC-MR              1:09.65    1:11.32 SILV   
                  32.73     1:11.32 (38.59)                                        
  4 Stenger, Rebecca E  17 LBA-MR               1:10.45    1:11.32 SILV   
                  33.37     1:11.32 (37.95)                                        
  6 Leonardo, Cassandr  16 LIAC-MR              1:10.27    1:11.38 SILV   
                  33.21     1:11.38 (38.17)                                        
  7 Logan, Colleen M    15 LIAC-MR              1:11.25    1:11.96 SILV   
                  33.69     1:11.96 (38.27)                                        
  8 Mazza, Kelly A      15 Express Swimming-MR  1:11.70    1:12.02 SILV   
                  32.97     1:12.02 (39.05)                                        
AGE - Division  
  1 Reiss, Samantha L   16 OWA-MR               1:15.42    1:15.50        
                  34.15     1:15.50 (41.35)                                        
  2 Scarnati, Jennifer  17 Express Swimming-MR  1:17.02    1:16.12        
                  36.48     1:16.12 (39.64)                                        
  3 Torre, Brittany M   15 LIAC-MR              1:17.25    1:16.44        
                  35.92     1:16.44 (40.52)                                        
  4 Deraris, Lindsay E  17 Express Swimming-MR  1:25.00    1:18.31        
                  35.46     1:18.31 (42.85)                                        
  5 Goldbach, Alyssa R  18 OWA-MR               1:39.51    1:26.72        
                  39.77     1:26.72 (46.95)                                        
  6 Manglani, Monica I  15 OWA-MR               1:39.43    1:32.24        
                  41.94     1:32.24 (50.30)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:29.99  JO
        2:30.00  AMAX
        2:39.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scarnati, Jennifer  17 Express Swimming-MR  2:49.77    2:45.55        
                  36.86     1:19.18 (42.32)     2:02.90 (43.72)     2:45.55 (42.65)
  2 Ras, Jessica A      16 Express Swimming-MR  2:40.36    2:46.30        
                  34.93     1:16.09 (41.16)     2:00.00 (43.91)     2:46.30 (46.30)
  3 Nuszer, Devin K     17 LIAC-MR              2:47.89    2:49.99        
                  34.60     1:15.63 (41.03)     2:02.53 (46.90)     2:49.99 (47.46)
  4 Mazza, Kelly A      15 Express Swimming-MR  2:53.45    2:55.75        
                  36.11     1:19.27 (43.16)     2:06.30 (47.03)     2:55.75 (49.45)
  5 Reidy, Alana B      15 Express Swimming-MR  3:02.92    3:01.32        
                  39.35     1:24.86 (45.51)     2:13.05 (48.19)     3:01.32 (48.27)
Non-Award Division  
  1 Stenger, Alexa      15 LBA-MR               2:34.75    2:29.19 JO     
                  32.53     1:10.28 (37.75)     1:50.06 (39.78)     2:29.19 (39.13)
  2 Logan, Colleen M    15 LIAC-MR              2:45.48    2:33.88 SILV   
                  33.79     1:12.61 (38.82)     1:52.84 (40.23)     2:33.88 (41.04)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
        2:22.09  JO
        2:22.10  AMAX
        2:43.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kuzniewski, Megan   15 Express Swimming-MR  2:25.51    2:26.17 SILV   
                  31.45     1:10.50 (39.05)     1:53.90 (43.40)     2:26.17 (32.27)
  2 Merlo, Allison M    17 Express Swimming-MR  2:26.18    2:26.88 SILV   
                  32.80     1:09.88 (37.08)     1:53.36 (43.48)     2:26.88 (33.52)
  3 Ialenti, Caitlin C  16 Express Swimming-MR  2:30.94    2:30.88 SILV   
                  33.81     1:12.42 (38.61)     1:57.11 (44.69)     2:30.88 (33.77)
  4 Logan, Colleen M    15 LIAC-MR              2:31.91    2:31.54 SILV   
                  33.49     1:11.31 (37.82)     1:58.11 (46.80)     2:31.54 (33.43)
  5 Mazza, Kelly A      15 Express Swimming-MR  2:33.19    2:32.77 SILV   
                  32.57     1:10.71 (38.14)     1:58.42 (47.71)     2:32.77 (34.35)
  6 Lester, Jessica     17 LBA-MR               2:32.50    2:33.89 SILV   
                  33.49     1:09.69 (36.20)     2:01.28 (51.59)     2:33.89 (32.61)
  7 Reiss, Samantha L   16 OWA-MR               2:42.91    2:34.12 SILV   
                  32.71     1:13.97 (41.26)     1:56.03 (42.06)     2:34.12 (38.09)
  8 Nuszer, Devin K     17 LIAC-MR              2:34.97    2:34.86 SILV   
                  32.33     1:12.61 (40.28)     2:00.79 (48.18)     2:34.86 (34.07)
  9 Raimonde, Olivia L  15 LIAC-MR              2:28.00    2:34.93 SILV   
                  30.51     1:09.43 (38.92)     2:00.63 (51.20)     2:34.93 (34.30)
 10 Leonardo, Cassandr  16 LIAC-MR              2:35.74    2:38.43 SILV   
                  33.25     1:13.48 (40.23)     2:04.09 (50.61)     2:38.43 (34.34)
 11 Rudolph, Holly E    15 Express Swimming-MR  2:38.44    2:38.97 SILV   
                  36.14     1:14.61 (38.47)     2:04.00 (49.39)     2:38.97 (34.97)
 12 Scarnati, Jennifer  17 Express Swimming-MR  2:41.99    2:41.14 SILV   
                  35.72     1:14.59 (38.87)     2:05.82 (51.23)     2:41.14 (35.32)
 13 Winters, Ali        16 LIAC-MR              2:37.88    2:41.79 SILV   
                  35.72     1:16.67 (40.95)     2:06.94 (50.27)     2:41.79 (34.85)
AGE - Division  
  1 Torre, Brittany M   15 LIAC-MR              2:43.60    2:45.56        
                  34.42     1:16.34 (41.92)     2:06.00 (49.66)     2:45.56 (39.56)
  2 Goldbach, Alyssa R  18 OWA-MR               2:48.72    2:52.98        
                  37.29     1:21.60 (44.31)     2:15.18 (53.58)     2:52.98 (37.80)
  3 Lucey, Kerry A      16 Express Swimming-MR  2:45.00    2:56.55        
                  35.48     1:21.44 (45.96)     2:17.03 (55.59)     2:56.55 (39.52)
  4 Manglani, Monica I  15 OWA-MR               3:27.52    2:58.13        
                  41.48     1:28.78 (47.30)     2:17.23 (48.45)     2:58.13 (40.90)
 -- Reddengton, Alicia  15 OWA-MR               3:41.97         DQ        
                  42.73     1:34.03 (51.30)     2:28.82 (54.79)          DQ (44.17)
Non-Award Division  
  1 Deraris, Lindsay E  17 Express Swimming-MR  2:47.23    2:39.79 SILV   
                  34.02     1:16.14 (42.12)     2:03.91 (47.77)     2:39.79 (35.88)
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
        5:04.99  JO
        5:05.00  AMAX
        5:36.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
AGE - Division  
  1 Reiss, Samantha L   16 OWA-MR               6:34.71    5:42.97        
                  33.58     1:15.07 (41.49)   2:52.46 (1:37.39)     3:37.64 (45.18)
        4:23.56 (45.92)   5:42.97 (1:19.41)                                        
  2 Goldbach, Alyssa R  18 OWA-MR               6:51.36    5:57.88        
                  37.50     1:23.14 (45.64)     2:11.20 (48.06)     2:56.99 (45.79)
        3:47.48 (50.49)     4:38.87 (51.39)     5:18.62 (39.75)     5:57.88 (39.26)
Non-Award Division  
  1 Mazza, Kelly A      15 Express Swimming-MR  5:35.75    5:37.09        
                  33.05     1:14.87 (41.82)     1:57.87 (43.00)     2:39.83 (41.96)
        3:29.56 (49.73)     4:19.67 (50.11)     4:57.60 (37.93)     5:37.09 (39.49)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          32.09  JO
          32.10  AMAX
          36.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 VanManen, Dylan      9 LIAC-MR                33.13      33.92 SILV   
  2 Lach, Alex          10 LBA-MR                 35.88      34.42 SILV   
  3 Awon, Saaior K      10 OWA-MR                 34.79      34.77 SILV   
  4 Earley, Sean P      10 OWA-MR                 36.22      36.41 SILV   
AGE - Division  
  1 McNeary, Jeffrey L   9 LIAC-MR                38.53      36.94        
  2 Mejia, David         9 LBA-MR                 37.07      37.04        
  3 Searson, Jimmy A     9 Express Swimming-MR    38.18      37.79        
  4 Cheong, Kevin       10 Express Swimming-MR    41.05      38.03        
  5 Walsh, Gavin A      10 OWA-MR                 37.71      38.51        
  6 Chen, Christopher    9 Express Swimming-MR    42.24      38.68        
  7 Alton, Daniel        9 LBA-MR                 37.64      38.78        
  8 Bouzourene, Adam    10 LIAC-MR                39.49      38.80        
  9 Cannatella, Anthon  10 Express Swimming-MR    44.72      40.01        
 10 Kadirov, Anwar      10 LIAC-MR                40.86      40.03        
 11 Wedrzycki, Edward   10 LBA-MR                 38.40      40.79        
 12 Brown, Connor F     10 LIAC-MR                43.62      41.17        
 13 Whelan, Eddie       10 LBA-MR                 38.37      42.26        
 14 Sullivan, Michael   10 Express Swimming-MR    55.97      45.29        
 15 D'Auria, Joseph      9 LBA-MR                 45.58      47.33        
 16 Sternbach, Jordan   10 Express Swimming-MR  1:01.14      47.73        
 17 Mattone, Michael X  10 Express Swimming-MR    45.00      51.49        
 18 Camerano, Costanti   9 Express Swimming-MR    49.00      56.74        
 19 Sirico, Michael H    9 Express Swimming-MR    56.77    1:13.67        
Non-Award Division  
  1 Pompay, John A       9 Express Swimming-MR    37.58      34.54 SILV   
  2 Hawkins, Andrew T    9 Express Swimming-MR    38.98      36.57 SILV   
  3 Accurso, Grant J    10 OWA-MR                 37.13      36.66 SILV   
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:11.59  JO
        1:11.60  AMAX
        1:21.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 VanManen, Dylan      9 LIAC-MR              1:17.36    1:14.04 SILV   
                  35.95     1:14.04 (38.09)                                        
  2 Awon, Saaior K      10 OWA-MR               1:17.24    1:14.38 SILV   
                  36.28     1:14.38 (38.10)                                        
AGE - Division  
  1 Lach, Alexander     10 LBA-MR               1:35.00    1:21.78        
                  36.95     1:21.78 (44.83)                                        
  2 Hawkins, Andrew T    9 Express Swimming-MR  1:23.75    1:21.88        
                  38.31     1:21.88 (43.57)                                        
  3 McNeary, Jeffrey L   9 LIAC-MR              1:29.47    1:22.84        
                  39.40     1:22.84 (43.44)                                        
  4 Bouzourene, Adam    10 LIAC-MR              1:27.94    1:23.71        
                  39.87     1:23.71 (43.84)                                        
  5 Mejia, David         9 LBA-MR               1:28.48    1:24.17        
                  38.62     1:24.17 (45.55)                                        
  6 Earley, Sean P      10 OWA-MR               1:24.55    1:24.33        
                  39.77     1:24.33 (44.56)                                        
  7 Accurso, Grant J    10 OWA-MR               1:25.29    1:24.34        
                  40.07     1:24.34 (44.27)                                        
  8 Kadirov, Anwar      10 LIAC-MR              1:30.64    1:27.07        
                  40.50     1:27.07 (46.57)                                        
  9 Searson, Jimmy A     9 Express Swimming-MR  1:25.34    1:27.90        
                  40.26     1:27.90 (47.64)                                        
 10 Cheong, Kevin       10 Express Swimming-MR  1:29.31    1:28.60        
                  41.97     1:28.60 (46.63)                                        
 11 Cannatella, Anthon  10 Express Swimming-MR  1:31.85    1:31.41        
                  41.26     1:31.41 (50.15)                                        
 12 Brown, Connor F     10 LIAC-MR              1:46.89    1:32.28        
                  44.66     1:32.28 (47.62)                                        
 13 Alton, Daniel        9 LBA-MR               1:34.45    1:35.19        
                  42.22     1:35.19 (52.97)                                        
 14 Whelan, Eddie       10 LBA-MR               1:30.00    1:37.83        
                  42.75     1:37.83 (55.08)                                        
 15 Plotka, Jeffery G    9 Express Swimming-MR  1:43.26    1:45.90        
                  49.31     1:45.90 (56.59)                                        
 16 Sullivan, Michael   10 Express Swimming-MR  2:30.00    1:50.41        
                  49.62   1:50.41 (1:00.79)                                        
Non-Award Division  
  1 Pompay, John A       9 Express Swimming-MR  1:27.53    1:17.25 SILV   
                  37.30     1:17.25 (39.95)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:39.99  JO
        2:40.00  AMAX
        2:55.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 VanManen, Dylan      9 LIAC-MR              2:46.49    2:42.30 SILV   
                  36.11     1:18.47 (42.36)     2:01.76 (43.29)     2:42.30 (40.54)
AGE - Division  
  1 Hawkins, Andrew T    9 Express Swimming-MR  3:10.00    2:57.37        
                  38.94     1:25.78 (46.84)     2:12.36 (46.58)     2:57.37 (45.01)
  2 Walsh, Gavin A      10 OWA-MR               3:05.34    3:00.28        
                  39.67     1:25.75 (46.08)     2:13.63 (47.88)     3:00.28 (46.65)
  3 Earley, Sean P      10 OWA-MR               3:06.48    3:02.34        
                  40.62     1:25.73 (45.11)     2:14.30 (48.57)     3:02.34 (48.04)
  4 Accurso, Grant J    10 OWA-MR               3:09.09    3:12.93        
                  40.67     1:29.06 (48.39)     2:19.88 (50.82)     3:12.93 (53.05)
  5 Cheong, Kevin       10 Express Swimming-MR  3:07.35    3:18.24        
                  41.60     1:33.97 (52.37)     2:28.51 (54.54)     3:18.24 (49.73)
  6 Brown, Connor F     10 LIAC-MR              3:35.00    3:21.84        
                  42.98     1:37.15 (54.17)     2:31.51 (54.36)     3:21.84 (50.33)
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          37.99  JO
          38.00  AMAX
          44.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 McNeary, Jeffrey L   9 LIAC-MR                41.60      40.22 SILV   
  2 VanManen, Dylan      9 LIAC-MR                43.34      41.03 SILV   
  3 Mejia, David         9 LBA-MR                 43.35      42.74 SILV   
  4 Lach, Alexander     10 LBA-MR                 42.97      43.06 SILV   
AGE - Division  
  1 Awon, Saaior K      10 OWA-MR                 45.06      44.81        
  2 Earley, Sean P      10 OWA-MR                 45.59      46.05        
  3 Kadirov, Anwar      10 LIAC-MR                48.17      46.16        
  4 Brown, Connor F     10 LIAC-MR                50.99      52.88        
  5 Whelan, Eddie       10 LBA-MR                 53.27      53.47        
  6 Cannatella, Anthon  10 Express Swimming-MR    55.43      54.21        
  7 Alton, Daniel        9 LBA-MR                 52.17      55.39        
  8 Sullivan, Michael   10 Express Swimming-MR    55.00      56.12        
  9 Searson, Jimmy A     9 Express Swimming-MR    57.29      57.60        
 10 Plotka, Jeffery G    9 Express Swimming-MR    52.15      58.83        
Non-Award Division  
  1 Sourial, Anthony    10 Express Swimming-MR    39.96      36.47 JO     
  2 Pompay, John A       9 Express Swimming-MR    44.55      40.68 SILV   
  3 Hawkins, Andrew T    9 Express Swimming-MR    45.05      42.49 SILV   
  4 Accurso, Grant J    10 OWA-MR                 44.39      44.94        
  5 Cheong, Kevin       10 Express Swimming-MR    44.09      47.09        
 -- Chen, Christopher    9 Express Swimming-MR    46.87         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:22.19  JO
        1:22.20  AMAX
        1:40.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Pompay, John A       9 Express Swimming-MR  1:25.56    1:25.04 SILV   
                1:25.04         1:25.04 ( )                                        
  2 McNeary, Jeffrey L   9 LIAC-MR              1:34.40    1:29.40 SILV   
                  43.53     1:29.40 (45.87)                                        
  3 Lach, Alex          10 LBA-MR               1:35.17    1:30.09 SILV   
                  44.14     1:30.09 (45.95)                                        
  4 VanManen, Dylan      9 LIAC-MR              1:35.04    1:31.30 SILV   
                  45.55     1:31.30 (45.75)                                        
  5 Walsh, Gavin A      10 OWA-MR               1:27.48    1:31.84 SILV   
                1:31.84         1:31.84 ( )                                        
  6 Awon, Saaior K      10 OWA-MR               1:30.84    1:33.22 SILV   
                  47.37     1:33.22 (45.85)                                        
AGE - Division  
  1 Cheong, Kevin       10 Express Swimming-MR  1:41.21    1:41.61        
                  49.37     1:41.61 (52.24)                                        
  2 Kadirov, Anwar      10 LIAC-MR              1:40.47    1:44.29        
                1:44.29         1:44.29 ( )                                        
  3 Bouzourene, Adam    10 LIAC-MR              1:50.00    1:51.08        
                  54.28     1:51.08 (56.80)                                        
  4 Searson, Jimmy A     9 Express Swimming-MR  2:15.32    1:54.65        
                  56.32     1:54.65 (58.33)                                        
  5 Cannatella, Anthon  10 Express Swimming-MR  1:54.78    1:54.74        
                  54.06   1:54.74 (1:00.68)                                        
  6 Alton, Daniel        9 LBA-MR               2:15.00    2:04.18        
                2:06.06         2:04.18 ( )                                        
  7 Camerano, Costanti   9 Express Swimming-MR  2:00.00    2:07.16        
                1:02.66   2:07.16 (1:04.50)                                        
  8 Mattone, Michael X  10 Express Swimming-MR  2:00.00    2:08.19        
                  57.83   2:08.19 (1:10.36)                                        
  9 Sullivan, Michael   10 Express Swimming-MR  2:13.92    2:08.41        
                  59.56   2:08.41 (1:08.85)                                        
 10 Sirico, Michael H    9 Express Swimming-MR  3:02.88    2:59.37        
                1:24.87   2:59.37 (1:34.50)                                        
 -- Wedrzycki, Edward   10 LBA-MR               2:00.52         DQ        
                1:41.59          DQ (29.51)                                        
 -- Brown, Connor F     10 LIAC-MR              1:47.44         DQ        
                  56.08          DQ (53.92)                                        
Non-Award Division  
  1 Hawkins, Andrew T    9 Express Swimming-MR  1:40.28    1:35.30 SILV   
                  46.65     1:35.30 (48.65)                                        
  2 Earley, Sean P      10 OWA-MR               1:42.43    1:36.36 SILV   
                  46.91     1:36.36 (49.45)                                        
  3 Accurso, Grant J    10 OWA-MR               1:40.63    1:36.65 SILV   
                  47.47     1:36.65 (49.18)                                        
 -- Whelan, Eddie       10 LBA-MR               2:00.00         DQ        
                2:10.39                                                            
 -- Mejia, David         9 LBA-MR               1:45.00         DQ        
                  45.13          DQ (47.13)                                        
 -- Sternbach, Jordan   10 Express Swimming-MR  2:22.75         DQ        
                1:02.75          DQ (30.62)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          43.99  JO
          44.00  AMAX
          50.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Wedrzycki, Edward   10 LBA-MR                 45.65      45.55 SILV   
  1 Awon, Saaior K      10 OWA-MR                 47.28      45.55 SILV   
  3 Bouzourene, Adam    10 LIAC-MR                47.19      45.94 SILV   
  4 Accurso, Grant J    10 OWA-MR                 47.05      47.78 SILV   
  5 Mejia, David         9 LBA-MR                 47.18      47.84 SILV   
AGE - Division  
  1 Walsh, Gavin A      10 OWA-MR                 55.11      54.90        
  2 Kadirov, Anwar      10 LIAC-MR                55.07      55.13        
  3 Cannatella, Anthon  10 Express Swimming-MR  1:02.87      55.80        
  4 Sternbach, Jordan   10 Express Swimming-MR  1:01.51      57.98        
  5 Searson, Jimmy A     9 Express Swimming-MR  1:00.31      58.80        
  6 Sullivan, Michael   10 Express Swimming-MR  1:05.00    1:04.12        
  7 D'Auria, Joseph      9 LBA-MR               1:11.72    1:08.85        
 -- Alton, Daniel        9 LBA-MR               1:35.90         DQ        
 -- Hawkins, Andrew T    9 Express Swimming-MR    57.69         DQ        
Non-Award Division  
  1 Pompay, John A       9 Express Swimming-MR    50.32      44.79 SILV   
  2 Earley, Sean P      10 OWA-MR                 53.75      48.48 SILV   
  3 VanManen, Dylan      9 LIAC-MR                53.03      49.57 SILV   
  4 Chen, Christopher    9 Express Swimming-MR    54.96      49.95 SILV   
  5 Brown, Connor F     10 LIAC-MR                49.92      50.45        
  6 Lach, Alex          10 LBA-MR                 47.25      50.53        
  7 Mattone, Michael X  10 Express Swimming-MR    49.99      52.19        
  8 Whelan, Eddie       10 LBA-MR                 49.23      52.83        
 -- Camerano, Costanti   9 Express Swimming-MR    55.00         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:35.99  JO
        1:36.00  AMAX
        1:51.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Pompay, John A       9 Express Swimming-MR  1:45.56    1:38.36 SILV   
                  47.72     1:38.36 (50.64)                                        
  2 Accurso, Grant J    10 OWA-MR               1:43.64    1:42.67 SILV   
                  49.77     1:42.67 (52.90)                                        
  3 Bouzourene, Adam    10 LIAC-MR              1:44.59    1:43.73 SILV   
                  50.85     1:43.73 (52.88)                                        
 -- McNeary, Jeffrey L   9 LIAC-MR              1:46.35         DQ        
                  50.21          DQ (53.88)                                        
AGE - Division  
  1 Hawkins, Andrew T    9 Express Swimming-MR  2:04.45    1:56.07        
                  55.06   1:56.07 (1:01.01)                                        
  2 Whelan, Eddie       10 LBA-MR               1:55.00    1:59.27        
                  52.59   1:59.27 (1:06.68)                                        
  3 Kadirov, Anwar      10 LIAC-MR              2:09.06    1:59.63        
                  57.59   1:59.63 (1:02.04)                                        
  4 Sullivan, Michael   10 Express Swimming-MR  2:38.71    2:17.77        
                1:05.37   2:17.77 (1:12.40)                                        
  5 Plotka, Jeffery G    9 Express Swimming-MR  2:15.00    2:21.51        
                1:06.58   2:21.51 (1:14.93)                                        
Non-Award Division  
  1 Earley, Sean P      10 OWA-MR               1:54.52    1:46.38 SILV   
                  49.40     1:46.38 (56.98)                                        
  2 Chen, Christopher    9 Express Swimming-MR  1:54.31    1:48.28 SILV   
                  51.80     1:48.28 (56.48)                                        
  3 Lach, Alexander     10 LBA-MR               1:40.00    1:52.27        
                  52.48     1:52.27 (59.79)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          36.79  JO
          36.80  AMAX
          45.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 VanManen, Dylan      9 LIAC-MR                39.52      37.55 SILV   
  2 Awon, Saaior K      10 OWA-MR                 42.38      40.14 SILV   
AGE - Division  
  1 Mejia, David         9 LBA-MR                 47.43      45.54        
  2 Earley, Sean P      10 OWA-MR                 47.04      48.36        
  3 Alton, Daniel        9 LBA-MR                 53.25      49.96        
  4 Brown, Connor F     10 LIAC-MR                46.00      51.57        
  5 Cheong, Kevin       10 Express Swimming-MR    46.94      52.75        
  6 Bouzourene, Adam    10 LIAC-MR                52.76      54.01        
  7 Cannatella, Anthon  10 Express Swimming-MR    57.74      55.03        
Non-Award Division  
  1 Sourial, Anthony    10 Express Swimming-MR    39.96      36.23 JO     
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.99  JO
        1:30.00  AMAX
        1:40.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
AGE - Division  
  1 Pompay, John A       9 Express Swimming-MR  1:47.56    1:44.49        
                  46.05     1:44.49 (58.44)                                        
  2 Hawkins, Andrew T    9 Express Swimming-MR  1:50.00    1:58.16        
                  51.20   1:58.16 (1:06.96)                                        
  3 Cannatella, Anthon  10 Express Swimming-MR  2:03.04    2:10.97        
                  57.98   2:10.97 (1:12.99)                                        
 -- McNeary, Jeffrey L   9 LIAC-MR              1:50.00         DQ        
                  48.08          DQ (57.15)                                        
 -- Cheong, Kevin       10 Express Swimming-MR  1:57.33         DQ        
                  52.55        DQ (1:05.98)                                        
 -- Brown, Connor F     10 LIAC-MR              1:52.37         DQ        
                  54.12        DQ (1:01.24)                                        
 -- Earley, Sean P      10 OWA-MR               1:55.01         DQ        
                  47.21          DQ (59.34)                                        
Non-Award Division  
  1 VanManen, Dylan      9 LIAC-MR              2:04.00    1:30.00 AMAX   
                  40.56     1:30.00 (49.44)                                        
  2 Awon, Saaior K      10 OWA-MR               1:43.62    1:36.40 SILV   
                  41.82     1:36.40 (54.58)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:21.99  JO
        1:22.00  AMAX
        1:31.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 VanManen, Dylan      9 LIAC-MR              1:29.73    1:28.00 SILV   
                  41.29     1:28.00 (46.71)                                        
AGE - Division  
  1 Mejia, David         9 LBA-MR               1:33.69    1:33.46        
                  44.86     1:33.46 (48.60)                                        
  2 Lach, Alexander     10 LBA-MR               1:33.49    1:34.11        
                  43.95     1:34.11 (50.16)                                        
  3 Hawkins, Andrew T    9 Express Swimming-MR  1:42.73    1:35.39        
  4 Accurso, Grant J    10 OWA-MR               1:37.61    1:35.44        
  5 Cheong, Kevin       10 Express Swimming-MR  1:37.20    1:36.47        
                  48.91     1:36.47 (47.56)                                        
  6 Chen, Christopher    9 Express Swimming-MR  1:40.86    1:38.33        
  7 Brown, Connor F     10 LIAC-MR              1:45.00    1:43.92        
  8 Cannatella, Anthon  10 Express Swimming-MR  1:46.82    1:54.09        
  9 Alton, Daniel        9 LBA-MR               1:58.18    1:56.47        
                  50.52   1:56.47 (1:05.95)                                        
 10 Sullivan, Michael   10 Express Swimming-MR  2:10.00    2:15.44        
                1:10.38   2:15.44 (1:05.06)                                        
 -- Plotka, Jeffery G    9 Express Swimming-MR  2:15.00         DQ        
                  57.14        DQ (1:03.60)                                        
Non-Award Division  
  1 Awon, Saaior K      10 OWA-MR               1:32.13    1:27.95 SILV   
                  41.92     1:27.95 (46.03)                                        
  2 Pompay, John A       9 Express Swimming-MR  1:35.36    1:28.26 SILV   
                  42.59     1:28.26 (45.67)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
        2:59.99  JO
        3:00.00  AMAX
        3:19.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 VanManen, Dylan      9 LIAC-MR              3:08.14    3:07.20 SILV   
                  39.93     1:30.10 (50.17)     2:25.74 (55.64)     3:07.20 (41.46)
AGE - Division  
  1 Earley, Sean P      10 OWA-MR               3:32.43    3:22.91        
                  45.18     1:36.13 (50.95)     2:35.67 (59.54)     3:22.91 (47.24)
  2 Accurso, Grant J    10 OWA-MR               3:46.22    3:27.78        
                  49.79     1:42.50 (52.71)     2:39.75 (57.25)     3:27.78 (48.03)
 -- Brown, Connor F     10 LIAC-MR              3:50.00         DQ        
                  51.68     1:46.98 (55.30)   2:47.91 (1:00.93)          DQ (49.63)
 -- Cheong, Kevin       10 Express Swimming-MR  3:26.66         DQ        
                  53.19     1:49.92 (56.73)     2:46.48 (56.56)          DQ (50.90)
 -- Walsh, Gavin A      10 OWA-MR               3:34.69         DQ        
                  47.40     1:37.56 (50.16)   2:39.25 (1:01.69)          DQ (45.50)
Non-Award Division  
 -- Hawkins, Andrew T    9 Express Swimming-MR  3:45.00         DQ        
                1:44.74   2:49.26 (1:04.52)     3:35.59 (46.33)                    
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.69  JO
          28.70  AMAX
          32.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kelkar, Ashwin D    12 OWA-MR                 29.97      28.79 SILV   
  2 Cashin, Michael J   11 LBA-MR                 28.80      29.18 SILV   
  3 Kim, Sean Y         11 LIAC-MR                28.94      29.44 SILV   
  4 VanManen, Ryan      12 LIAC-MR                29.91      29.64 SILV   
  5 Mejia, Carlos       12 LBA-MR                 30.34      29.99 SILV   
  6 Gassert, Steven     12 Express Swimming-MR    30.02      30.08 SILV   
  7 Burke, Christopher  12 OWA-MR                 30.74      30.40 SILV   
  8 Finnegan, Matt F    11 LIAC-MR                30.95      30.53 SILV   
  9 O'Meara, James      12 LBA-MR                 30.50      30.56 SILV   
 10 Cashin, Liam J      11 LBA-MR                 30.67      31.16 SILV   
 11 Finnegan, Dan P     11 LIAC-MR                31.54      31.31 SILV   
 12 Canner, James       11 LBA-MR                 31.25      31.37 SILV   
 13 Pak, Richard        11 LIAC-MR                31.30      31.47 SILV   
 14 Zarriello, Kyle D   11 LIAC-MR                31.19      31.64 SILV   
AGE - Division  
  1 Decker, Philip K    11 LIAC-MR                33.75      32.58        
  2 NG, Nicholas        12 LIAC-MR                34.23      33.11        
  3 Fulgieri, Dominick  11 LIAC-MR                35.50      33.57        
  4 Blesi, Frank J      11 LIAC-MR                34.73      33.90        
  5 Chan, Brendan       11 LIAC-MR                33.69      34.32        
  6 Law, Richard Y      11 LIAC-MR                35.01      34.39        
  7 Cheng, Michael      12 Express Swimming-MR    36.54      34.78        
  8 Teri, Nicholas      12 LIAC-MR                37.00      35.10        
  9 Skoglund, Jacob M   12 OWA-MR                 35.07      35.20        
 10 Poblador, John M    11 OWA-MR                 36.36      35.62        
 11 DU, Jasper L        11 Express Swimming-MR    36.50      35.98        
 12 Lam, Ryan           11 Express Swimming-MR    38.09      37.76        
 13 Beil, Kevin A       11 OWA-MR                 37.49      38.52        
 14 Chan, Brandon J     12 LIAC-MR                45.43      43.41        
 15 Sun, James          11 Express Swimming-MR    51.14      47.29        
Non-Award Division  
  1 Patton, Daniel J    11 Express Swimming-MR    33.50      31.70 SILV   
  2 Drury, Kevin C      11 Express Swimming-MR    34.02      32.20 SILV   
  3 Warren, Colin J     11 Express Swimming-MR    31.33      33.11        
  4 Li, Jonathan        11 LIAC-MR                32.46      33.51        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.69  JO
        1:02.70  AMAX
        1:11.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Gassert, Steven     12 Express Swimming-MR  1:04.27    1:05.63 SILV   
                  31.29     1:05.63 (34.34)                                        
  2 Mejia, Carlos       12 LBA-MR               1:07.40    1:05.89 SILV   
                  31.67     1:05.89 (34.22)                                        
  3 VanManen, Ryan      12 LIAC-MR              1:05.54    1:05.91 SILV   
                  31.75     1:05.91 (34.16)                                        
  4 Finnegan, Dan P     11 LIAC-MR              1:06.26    1:07.12 SILV   
                  33.15     1:07.12 (33.97)                                        
  5 Finnegan, Matt F    11 LIAC-MR              1:07.26    1:07.24 SILV   
                  33.04     1:07.24 (34.20)                                        
  6 Zarriello, Kyle D   11 LIAC-MR              1:08.30    1:07.35 SILV   
                  32.67     1:07.35 (34.68)                                        
  7 Pak, Richard        11 LIAC-MR              1:09.26    1:08.23 SILV   
                  32.82     1:08.23 (35.41)                                        
  8 O'Meara, James      12 LBA-MR               1:06.82    1:09.43 SILV   
                  32.14     1:09.43 (37.29)                                        
  9 Canner, James       11 LBA-MR               1:10.51    1:09.88 SILV   
                  32.97     1:09.88 (36.91)                                        
 10 Warren, Colin J     11 Express Swimming-MR  1:10.42    1:10.56 SILV   
                  33.85     1:10.56 (36.71)                                        
AGE - Division  
  1 Beil, Ryan C        12 OWA-MR               1:16.39    1:12.15        
                  34.37     1:12.15 (37.78)                                        
  2 Drury, Kevin C      11 Express Swimming-MR  1:12.33    1:12.95        
                  34.42     1:12.95 (38.53)                                        
  3 NG, Nicholas        12 LIAC-MR              1:20.87    1:12.97        
                  34.13     1:12.97 (38.84)                                        
  4 Decker, Philip K    11 LIAC-MR              1:17.24    1:13.10        
                  34.37     1:13.10 (38.73)                                        
  5 Blesi, Frank J      11 LIAC-MR              1:19.20    1:14.10        
                  35.37     1:14.10 (38.73)                                        
  6 MA, Edward          12 LIAC-MR              1:21.12    1:15.83        
                  35.34     1:15.83 (40.49)                                        
  7 Cheng, Michael      12 Express Swimming-MR  1:16.00    1:17.32        
                  34.93     1:17.32 (42.39)                                        
  8 Skoglund, Jacob M   12 OWA-MR               1:17.87    1:17.54        
                  36.92     1:17.54 (40.62)                                        
  9 Villani, Phil J     12 LIAC-MR              1:18.71    1:17.68        
                  37.01     1:17.68 (40.67)                                        
 10 Chan, Brendan       11 LIAC-MR              1:19.91    1:17.95        
                  35.90     1:17.95 (42.05)                                        
 11 Law, Richard Y      11 LIAC-MR              1:17.43    1:18.86        
                  37.23     1:18.86 (41.63)                                        
 12 Poblador, John M    11 OWA-MR               1:23.41    1:19.57        
                  38.03     1:19.57 (41.54)                                        
 13 McKelvey, Ryan P    12 Express Swimming-MR  1:25.00    1:20.76        
                  37.60     1:20.76 (43.16)                                        
 14 Yang, Matthew A     12 LIAC-MR              1:50.00    1:20.85        
                  37.37     1:20.85 (43.48)                                        
 15 WU, Wesley          11 Express Swimming-MR  1:22.92    1:21.48        
                  37.55     1:21.48 (43.93)                                        
 16 Reddy, Sunil        11 LIAC-MR              1:24.08    1:22.25        
                  39.48     1:22.25 (42.77)                                        
 17 Beil, Kevin A       11 OWA-MR               1:22.63    1:23.11        
                  39.51     1:23.11 (43.60)                                        
 18 DU, Jasper L        11 Express Swimming-MR  1:26.50    1:23.15        
                  38.30     1:23.15 (44.85)                                        
 19 Price, Brandon A    11 LIAC-MR              1:34.94    1:29.39        
                  41.54     1:29.39 (47.85)                                        
 20 Gallagher, J.C. C   11 LIAC-MR              1:27.18    1:35.48        
                  42.40     1:35.48 (53.08)                                        
 21 Chan, Brandon J     12 LIAC-MR              1:36.71    1:43.47        
                  48.20     1:43.47 (55.27)                                        
Non-Award Division  
  1 Kelkar, Ashwin D    12 OWA-MR               1:02.76    1:01.70 JO     
                  29.39     1:01.70 (32.31)                                        
  2 Patton, Daniel J    11 Express Swimming-MR  1:12.34    1:06.45 SILV   
                  31.14     1:06.45 (35.31)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:15.49  JO
        2:15.50  AMAX
        2:32.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Zarriello, Kyle D   11 LIAC-MR              2:20.00    2:19.06 SILV   
                  32.56     1:08.06 (35.50)     1:43.99 (35.93)     2:19.06 (35.07)
  2 Gassert, Steven     12 Express Swimming-MR  2:20.80    2:19.67 SILV   
                  31.84     1:08.13 (36.29)     1:45.05 (36.92)     2:19.67 (34.62)
  3 VanManen, Ryan      12 LIAC-MR              2:22.43    2:20.89 SILV   
                  32.55     1:09.26 (36.71)     1:46.15 (36.89)     2:20.89 (34.74)
  4 Finnegan, Dan P     11 LIAC-MR              2:22.63    2:21.19 SILV   
                  33.04     1:09.89 (36.85)     1:46.48 (36.59)     2:21.19 (34.71)
  5 O'Meara, James      12 LBA-MR               2:24.83    2:22.37 SILV   
                  31.54     1:07.82 (36.28)     1:44.96 (37.14)     2:22.37 (37.41)
  6 Finnegan, Matt F    11 LIAC-MR              2:22.64    2:23.46 SILV   
                  32.74     1:10.04 (37.30)     1:47.24 (37.20)     2:23.46 (36.22)
  7 Patton, Daniel J    11 Express Swimming-MR  2:30.00    2:30.42 SILV   
                  33.28     1:11.04 (37.76)     1:50.58 (39.54)     2:30.42 (39.84)
AGE - Division  
  1 Drury, Kevin C      11 Express Swimming-MR  2:43.20    2:33.92        
                  34.13     1:13.03 (38.90)     1:53.37 (40.34)     2:33.92 (40.55)
  2 Canner, James       11 LBA-MR               2:45.00    2:34.93        
                  33.68     1:13.38 (39.70)     1:55.58 (42.20)     2:34.93 (39.35)
  3 Decker, Philip K    11 LIAC-MR              2:55.25    2:39.98        
                  34.11     1:14.69 (40.58)     1:58.12 (43.43)     2:39.98 (41.86)
  4 Law, Richard Y      11 LIAC-MR              2:44.03    2:42.48        
                  37.30     1:19.12 (41.82)     2:01.83 (42.71)     2:42.48 (40.65)
  5 Li, Jonathan        11 LIAC-MR              2:45.59    2:45.09        
                  37.04     1:19.25 (42.21)     2:03.36 (44.11)     2:45.09 (41.73)
  6 Beil, Ryan C        12 OWA-MR               3:09.51    2:48.01        
                  36.63     1:19.16 (42.53)     2:04.51 (45.35)     2:48.01 (43.50)
  7 Chan, Brendan       11 LIAC-MR              3:10.01    2:55.70        
                  36.69     1:21.39 (44.70)     2:07.88 (46.49)     2:55.70 (47.82)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:03.99  JO
        6:04.00  AMAX
        6:41.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Kelkar, Ashwin D    12 OWA-MR               6:04.93    6:07.38 SILV   
                  31.18     1:06.99 (35.81)     1:44.29 (37.30)     2:21.64 (37.35)
        2:59.52 (37.88)     3:37.62 (38.10)     4:16.13 (38.51)     4:53.96 (37.83)
        5:31.46 (37.50)     6:07.38 (35.92)                                        
  2 Finnegan, Dan P     11 LIAC-MR              6:19.91    6:10.91 SILV   
                  34.09     1:11.31 (37.22)     1:49.70 (38.39)     2:27.27 (37.57)
        3:05.28 (38.01)     3:43.51 (38.23)     4:21.56 (38.05)     4:58.50 (36.94)
        5:35.58 (37.08)     6:10.91 (35.33)                                        
  3 Gassert, Steven     12 Express Swimming-MR  6:27.46    6:14.53 SILV   
                  32.19     1:09.71 (37.52)     1:47.85 (38.14)     2:26.95 (39.10)
        3:05.61 (38.66)     3:44.30 (38.69)     4:22.78 (38.48)     5:01.64 (38.86)
        5:39.08 (37.44)     6:14.53 (35.45)                                        
  4 VanManen, Ryan      12 LIAC-MR              6:22.64    6:14.70 SILV   
                  32.77     1:09.57 (36.80)     1:47.98 (38.41)     2:26.46 (38.48)
        3:04.65 (38.19)     3:43.12 (38.47)     4:22.05 (38.93)     5:00.10 (38.05)
        5:39.02 (38.92)     6:14.70 (35.68)                                        
  5 Finnegan, Matt F    11 LIAC-MR              6:21.52    6:15.00 SILV   
                  33.00     1:10.51 (37.51)     1:48.75 (38.24)     2:27.00 (38.25)
        3:06.48 (39.48)     3:44.20 (37.72)     4:22.71 (38.51)     5:01.61 (38.90)
        5:38.91 (37.30)     6:15.00 (36.09)                                        
AMAX - Division  
  1 Drury, Kevin C      11 Express Swimming-MR  6:53.16    6:48.40        
                  34.12     1:13.34 (39.22)     1:54.56 (41.22)     2:36.03 (41.47)
        3:18.38 (42.35)     4:00.69 (42.31)     4:43.70 (43.01)     5:26.32 (42.62)
        6:08.61 (42.29)     6:48.40 (39.79)                                        
  2 Law, Richard Y      11 LIAC-MR              7:00.00    7:03.97        
                  36.81     1:19.98 (43.17)     2:03.35 (43.37)     2:46.92 (43.57)
        3:29.55 (42.63)     4:13.53 (43.98)     4:57.19 (43.66)     5:41.55 (44.36)
        6:24.58 (43.03)     7:03.97 (39.39)                                        
  3 Canner, James       11 LBA-MR               6:53.91    7:19.84        
                  35.13   1:58.66 (1:23.53)     2:41.17 (42.51)     3:23.96 (42.79)
        4:07.10 (43.14)     4:49.14 (42.04)     5:32.57 (43.43)     6:15.36 (42.79)
        6:53.53 (38.17)     7:19.84 (26.31)                                        
  4 Li, Jonathan        11 LIAC-MR              7:15.00    7:23.69        
                  36.95     1:19.47 (42.52)     2:03.61 (44.14)     2:48.73 (45.12)
        3:33.91 (45.18)     4:20.44 (46.53)     5:06.98 (46.54)     5:54.05 (47.07)
        6:40.27 (46.22)     7:23.69 (43.42)                                        
  5 Beil, Ryan C        12 OWA-MR               6:55.00    7:23.81        
                  36.53     1:19.64 (43.11)     2:04.95 (45.31)     2:50.00 (45.05)
        3:36.62 (46.62)     4:23.58 (46.96)     5:10.58 (47.00)     5:56.27 (45.69)
        6:42.34 (46.07)     7:23.81 (41.47)                                        
Non-Award Division  
  1 Patton, Daniel J    11 Express Swimming-MR  7:10.00    6:31.30 SILV   
                  32.70     1:11.07 (38.37)     1:51.84 (40.77)     2:31.40 (39.56)
        3:11.60 (40.20)     3:51.43 (39.83)     4:31.66 (40.23)     5:12.33 (40.67)
        5:52.43 (40.10)     6:31.30 (38.87)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          33.49  JO
          33.50  AMAX
          42.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kelkar, Ashwin D    12 OWA-MR                 33.95      33.84 SILV   
  2 Kim, Sean Y         11 LIAC-MR                34.94      34.95 SILV   
  3 O'Meara, James      12 LBA-MR                 36.05      35.99 SILV   
  4 Drury, Kevin C      11 Express Swimming-MR    37.08      36.32 SILV   
  5 Zarriello, Kyle D   11 LIAC-MR                36.84      36.57 SILV   
  6 Mejia, Carlos       12 LBA-MR                 36.43      37.16 SILV   
  7 Canner, James       11 LBA-MR                 38.38      37.97 SILV   
  8 Istomin, Anthony A  11 LIAC-MR                38.11      38.13 SILV   
  9 Pak, Richard        11 LIAC-MR                38.75      38.43 SILV   
 10 Patton, Daniel J    11 Express Swimming-MR    37.07      38.50 SILV   
 11 Skoglund, Jacob M   12 OWA-MR                 40.31      40.63 SILV   
 12 Blesi, Frank J      11 LIAC-MR                40.74      40.93 SILV   
 13 Villani, Phil J     12 LIAC-MR                41.43      41.23 SILV   
AGE - Division  
  1 Reddy, Sunil        11 LIAC-MR                43.88      43.69        
  2 Yang, Matthew A     12 LIAC-MR                50.00      45.33        
  3 Price, Brandon A    11 LIAC-MR                50.01      45.85        
  4 Beil, Kevin A       11 OWA-MR                 45.47      46.29        
  5 Gallagher, J.C. C   11 LIAC-MR                50.43      52.86        
  6 Chan, Brandon J     12 LIAC-MR                50.95      55.81        
Non-Award Division  
  1 MA, Edward          12 LIAC-MR                45.00      38.03 SILV   
  2 Cheng, Michael      12 Express Swimming-MR    50.00      40.09 SILV   
  3 NG, Nicholas        12 LIAC-MR                43.61      40.35 SILV   
  4 Decker, Philip K    11 LIAC-MR                43.36      40.53 SILV   
  5 McKelvey, Ryan P    12 Express Swimming-MR    48.00      40.72 SILV   
  6 Chan, Brendan       11 LIAC-MR                42.45      41.07 SILV   
  7 Beil, Ryan C        12 OWA-MR                 42.70      41.26 SILV   
  8 Poblador, John M    11 OWA-MR                 42.54      41.63 SILV   
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:12.09  JO
        1:12.10  AMAX
        1:25.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kim, Sean Y         11 LIAC-MR              1:14.22    1:12.66 SILV   
                  35.88     1:12.66 (36.78)                                        
  2 Finnegan, Dan P     11 LIAC-MR              1:18.51    1:15.93 SILV   
                  38.01     1:15.93 (37.92)                                        
  3 Zarriello, Kyle D   11 LIAC-MR              1:15.21    1:15.95 SILV   
                  37.81     1:15.95 (38.14)                                        
  4 Cashin, Liam J      11 LBA-MR               1:16.92    1:17.07 SILV   
                  37.05     1:17.07 (40.02)                                        
  5 Drury, Kevin C      11 Express Swimming-MR  1:20.75    1:17.40 SILV   
                  38.22     1:17.40 (39.18)                                        
  6 VanManen, Ryan      12 LIAC-MR              1:18.89    1:17.79 SILV   
                  37.68     1:17.79 (40.11)                                        
  7 O'Meara, James      12 LBA-MR               1:17.50    1:19.03 SILV   
                  37.47     1:19.03 (41.56)                                        
  8 Finnegan, Matt F    11 LIAC-MR              1:19.78    1:19.26 SILV   
                  39.32     1:19.26 (39.94)                                        
  9 Pak, Richard        11 LIAC-MR              1:21.97    1:19.93 SILV   
                  39.48     1:19.93 (40.45)                                        
 10 Fulgieri, Dominick  11 LIAC-MR              1:25.32    1:22.85 SILV   
                  40.94     1:22.85 (41.91)                                        
 11 Patton, Daniel J    11 Express Swimming-MR  1:20.34    1:22.97 SILV   
                  40.83     1:22.97 (42.14)                                        
 12 Li, Jonathan        11 LIAC-MR              1:23.31    1:23.45 SILV   
                  40.42     1:23.45 (43.03)                                        
 13 Warren, Colin J     11 Express Swimming-MR  1:22.86    1:23.97 SILV   
                  40.61     1:23.97 (43.36)                                        
AGE - Division  
  1 Skoglund, Jacob M   12 OWA-MR               1:32.91    1:26.29        
                  42.05     1:26.29 (44.24)                                        
  2 Blesi, Frank J      11 LIAC-MR              1:28.43    1:28.04        
                  42.78     1:28.04 (45.26)                                        
  3 Lam, Ryan           11 Express Swimming-MR  1:35.00    1:29.01        
                  41.57     1:29.01 (47.44)                                        
  4 Chan, Brendan       11 LIAC-MR              1:32.23    1:29.11        
                  43.18     1:29.11 (45.93)                                        
  5 Decker, Philip K    11 LIAC-MR              1:33.61    1:29.30        
  6 NG, Nicholas        12 LIAC-MR              1:38.79    1:29.79        
                  42.91     1:29.79 (46.88)                                        
  7 Teri, Nicholas      12 LIAC-MR              1:35.00    1:32.86        
                  45.36     1:32.86 (47.50)                                        
  8 Poblador, John M    11 OWA-MR               1:40.08    1:36.48        
                  47.01     1:36.48 (49.47)                                        
  9 Sun, James          11 Express Swimming-MR  1:41.13    1:43.74        
                  48.58     1:43.74 (55.16)                                        
 10 Beil, Kevin A       11 OWA-MR               1:42.30    1:44.73        
Non-Award Division  
  1 Mejia, Carlos       12 LBA-MR               1:30.03    1:20.39 SILV   
                1:20.39         1:20.39 ( )                                        
  2 Burke, Christopher  12 OWA-MR               1:26.74    1:21.58 SILV   
                  38.80     1:21.58 (42.78)                                        
  3 Law, Richard Y      11 LIAC-MR              1:27.49    1:24.65 SILV   
                  41.32     1:24.65 (43.33)                                        
  4 Canner, James       11 LBA-MR               1:26.29    1:24.68 SILV   
                  40.76     1:24.68 (43.92)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          38.09  JO
          38.10  AMAX
          43.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 VanManen, Ryan      12 LIAC-MR                39.23      38.72 SILV   
  2 Li, Jonathan        11 LIAC-MR                39.14      40.46 SILV   
  3 Mejia, Carlos       12 LBA-MR                 39.43      40.85 SILV   
  4 Beil, Ryan C        12 OWA-MR                 42.29      42.07 SILV   
  5 Istomin, Anthony A  11 LIAC-MR                41.65      42.41 SILV   
  6 Pak, Richard        11 LIAC-MR                42.27      42.55 SILV   
  7 Gassert, Steven     12 Express Swimming-MR    43.03      43.54 SILV   
AGE - Division  
  1 MA, Edward          12 LIAC-MR                55.00      45.60        
  2 NG, Nicholas        12 LIAC-MR                45.85      46.46        
  3 Villani, Phil J     12 LIAC-MR                48.40      46.77        
  4 Chan, Brendan       11 LIAC-MR                47.33      47.68        
  5 Beil, Kevin A       11 OWA-MR                 48.48      49.04        
  6 Decker, Philip K    11 LIAC-MR                52.50      50.44        
  7 McKelvey, Ryan P    12 Express Swimming-MR    50.00      51.92        
  8 Reddy, Sunil        11 LIAC-MR                55.26      53.96        
  9 Gallagher, J.C. C   11 LIAC-MR                50.08      56.06        
 10 Price, Brandon A    11 LIAC-MR              1:00.95      57.30        
 11 Chan, Brandon J     12 LIAC-MR                57.91    1:05.74        
Non-Award Division  
  1 Yang, Matthew A     12 LIAC-MR                45.43      40.94 SILV   
  2 WU, Wesley          11 Express Swimming-MR    44.44      42.50 SILV   
  3 Drury, Kevin C      11 Express Swimming-MR    45.31      43.09 SILV   
  4 Cheng, Michael      12 Express Swimming-MR    48.00      43.72 SILV   
  5 DU, Jasper L        11 Express Swimming-MR    42.80      43.98        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:24.09  JO
        1:24.10  AMAX
        1:31.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 VanManen, Ryan      12 LIAC-MR              1:24.54    1:24.49 SILV   
                  39.90     1:24.49 (44.59)                                        
  2 Li, Jonathan        11 LIAC-MR              1:26.60    1:26.21 SILV   
                  40.78     1:26.21 (45.43)                                        
  3 Kim, Sean Y         11 LIAC-MR              1:28.92    1:28.07 SILV   
                  41.47     1:28.07 (46.60)                                        
  4 Cashin, Liam J      11 LBA-MR               1:29.06    1:30.15 SILV   
                  42.47     1:30.15 (47.68)                                        
  5 Finnegan, Matt F    11 LIAC-MR              1:31.00    1:30.39 SILV   
                  42.86     1:30.39 (47.53)                                        
AGE - Division  
  1 Finnegan, Dan P     11 LIAC-MR              1:33.69    1:32.11        
                  44.62     1:32.11 (47.49)                                        
  2 Gassert, Steven     12 Express Swimming-MR  1:35.03    1:33.17        
                  43.98     1:33.17 (49.19)                                        
  3 Burke, Christopher  12 OWA-MR               1:40.67    1:35.21        
                  44.55     1:35.21 (50.66)                                        
  4 Skoglund, Jacob M   12 OWA-MR               1:37.34    1:36.46        
                  45.66     1:36.46 (50.80)                                        
  5 Law, Richard Y      11 LIAC-MR              1:37.20    1:37.28        
                  46.61     1:37.28 (50.67)                                        
  6 Fulgieri, Dominick  11 LIAC-MR              1:41.49    1:37.33        
                  46.10     1:37.33 (51.23)                                        
  7 Cheng, Michael      12 Express Swimming-MR  1:39.00    1:37.34        
                  45.77     1:37.34 (51.57)                                        
  8 DU, Jasper L        11 Express Swimming-MR  1:42.10    1:38.00        
                  46.55     1:38.00 (51.45)                                        
  9 Warren, Colin J     11 Express Swimming-MR  1:41.68    1:39.63        
                  47.42     1:39.63 (52.21)                                        
 10 Patton, Daniel J    11 Express Swimming-MR  1:32.00    1:40.37        
                  47.35     1:40.37 (53.02)                                        
 11 Lam, Ryan           11 Express Swimming-MR  1:45.00    1:42.31        
                  50.10     1:42.31 (52.21)                                        
 12 Beil, Kevin A       11 OWA-MR               1:43.44    1:43.63        
                  49.19     1:43.63 (54.44)                                        
 13 Chan, Brendan       11 LIAC-MR              1:41.34    1:46.75        
                  50.06     1:46.75 (56.69)                                        
 14 Blesi, Frank J      11 LIAC-MR              1:55.00    1:56.17        
                  54.11   1:56.17 (1:02.06)                                        
 15 Sun, James          11 Express Swimming-MR  1:54.59    2:05.28        
                  58.41   2:05.28 (1:06.87)                                        
Non-Award Division  
  1 Mejia, Carlos       12 LBA-MR               1:34.36    1:29.62 SILV   
                  42.11     1:29.62 (47.51)                                        
  2 Cashin, Michael J   11 LBA-MR               1:40.00    1:31.30 SILV   
                  42.83     1:31.30 (48.47)                                        
  3 Zarriello, Kyle D   11 LIAC-MR              1:33.28    1:31.48 SILV   
                  43.68     1:31.48 (47.80)                                        
  4 Drury, Kevin C      11 Express Swimming-MR  1:31.69    1:32.29        
                  42.71     1:32.29 (49.58)                                        
  5 Pak, Richard        11 LIAC-MR              1:30.87    1:35.55        
                  44.91     1:35.55 (50.64)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          32.09  JO
          32.10  AMAX
          39.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kim, Sean Y         11 LIAC-MR                34.38      33.36 SILV   
  2 O'Meara, James      12 LBA-MR                 33.20      33.89 SILV   
  3 VanManen, Ryan      12 LIAC-MR                34.41      34.12 SILV   
  4 Gassert, Steven     12 Express Swimming-MR    35.92      34.68 SILV   
  5 Li, Jonathan        11 LIAC-MR                36.45      35.69 SILV   
  6 Kelkar, Ashwin D    12 OWA-MR                 36.26      35.92 SILV   
  7 Canner, James       11 LBA-MR                 34.69      36.27 SILV   
  8 Cashin, Michael J   11 LBA-MR                 35.48      37.39 SILV   
  9 Mejia, Carlos       12 LBA-MR                 37.74      37.40 SILV   
 10 Burke, Christopher  12 OWA-MR                 36.29      37.50 SILV   
 11 Cashin, Liam J      11 LBA-MR                 38.59      37.98 SILV   
 -- Finnegan, Dan P     11 LIAC-MR                35.00         DQ        
AGE - Division  
  1 Decker, Philip K    11 LIAC-MR                40.97      39.82        
  2 Zarriello, Kyle D   11 LIAC-MR                41.20      40.69        
  3 Pak, Richard        11 LIAC-MR                46.95      41.27        
  4 Drury, Kevin C      11 Express Swimming-MR    40.83      41.28        
  5 Fulgieri, Dominick  11 LIAC-MR                39.99      43.44        
  6 Teri, Nicholas      12 LIAC-MR                51.71      43.82        
  7 Beil, Kevin A       11 OWA-MR                 44.30      47.45        
  8 Blesi, Frank J      11 LIAC-MR                49.81      48.45        
  9 Skoglund, Jacob M   12 OWA-MR                 45.40      48.81        
 10 Poblador, John M    11 OWA-MR                 48.95      49.93        
 11 Sun, James          11 Express Swimming-MR    51.98      54.72        
 12 Chan, Brandon J     12 LIAC-MR                53.91      55.94        
Non-Award Division  
  1 Finnegan, Matt F    11 LIAC-MR                40.61      36.34 SILV   
  2 Law, Richard Y      11 LIAC-MR                40.75      39.10 SILV   
  3 Patton, Daniel J    11 Express Swimming-MR    40.70      39.15 SILV   
  4 Warren, Colin J     11 Express Swimming-MR    36.44      39.85        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:14.49  JO
        1:14.50  AMAX
        1:28.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kim, Sean Y         11 LIAC-MR              1:17.72    1:17.62 SILV   
                  34.89     1:17.62 (42.73)                                        
  2 VanManen, Ryan      12 LIAC-MR              1:19.52    1:18.63 SILV   
                  36.62     1:18.63 (42.01)                                        
  3 Finnegan, Dan P     11 LIAC-MR              1:25.76    1:21.75 SILV   
                  38.23     1:21.75 (43.52)                                        
  4 Finnegan, Matt F    11 LIAC-MR              1:21.41    1:22.70 SILV   
                  37.59     1:22.70 (45.11)                                        
  5 Li, Jonathan        11 LIAC-MR              1:22.32    1:24.08 SILV   
                  38.94     1:24.08 (45.14)                                        
  6 Istomin, Anthony A  11 LIAC-MR              1:24.03    1:25.17 SILV   
                  40.25     1:25.17 (44.92)                                        
AGE - Division  
  1 Law, Richard Y      11 LIAC-MR              1:30.91    1:32.74        
                  42.29     1:32.74 (50.45)                                        
  2 Skoglund, Jacob M   12 OWA-MR               1:42.73    1:43.86        
                  48.79     1:43.86 (55.07)                                        
Non-Award Division  
  1 Patton, Daniel J    11 Express Swimming-MR  1:35.00    1:27.07 SILV   
                  39.56     1:27.07 (47.51)                                        
  2 Canner, James       11 LBA-MR               1:23.30    1:33.11        
                  39.30     1:33.11 (53.81)                                        
  3 Warren, Colin J     11 Express Swimming-MR  1:25.18    1:35.23        
                  44.19     1:35.23 (51.04)                                        
  4 Pak, Richard        11 LIAC-MR              1:28.17    1:36.74        
                  44.07     1:36.74 (52.67)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:12.29  JO
        1:12.30  AMAX
        1:22.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kim, Sean Y         11 LIAC-MR              1:14.66    1:14.31 SILV   
                  34.59     1:14.31 (39.72)                                        
  2 Kelkar, Ashwin D    12 OWA-MR               1:16.10    1:15.60 SILV   
                  34.62     1:15.60 (40.98)                                        
  3 Mejia, Carlos       12 LBA-MR               1:19.53    1:17.18 SILV   
                  36.95     1:17.18 (40.23)                                        
  4 Finnegan, Matt F    11 LIAC-MR              1:20.90    1:17.99 SILV   
                  37.34     1:17.99 (40.65)                                        
  5 O'Meara, James      12 LBA-MR               1:17.09    1:20.97 SILV   
                  36.14     1:20.97 (44.83)                                        
  6 Zarriello, Kyle D   11 LIAC-MR              1:18.43    1:21.79 SILV   
                  39.51     1:21.79 (42.28)                                        
  7 Li, Jonathan        11 LIAC-MR              1:19.38    1:22.09 SILV   
                  38.12     1:22.09 (43.97)                                        
AGE - Division  
  1 Istomin, Anthony A  11 LIAC-MR              1:24.00    1:23.37        
                  41.20     1:23.37 (42.17)                                        
  2 Law, Richard Y      11 LIAC-MR              1:26.84    1:26.11        
                  41.93     1:26.11 (44.18)                                        
  3 Blesi, Frank J      11 LIAC-MR              1:44.74    1:35.30        
                  44.37     1:35.30 (50.93)                                        
  4 McKelvey, Ryan P    12 Express Swimming-MR  1:50.00    1:35.61        
                  44.34     1:35.61 (51.27)                                        
  5 Beil, Kevin A       11 OWA-MR               1:34.02    1:36.35        
                  47.65     1:36.35 (48.70)                                        
  6 Poblador, John M    11 OWA-MR               1:52.99    1:38.44        
                  45.32     1:38.44 (53.12)                                        
Non-Award Division  
  1 Gassert, Steven     12 Express Swimming-MR  1:25.70    1:21.03 SILV   
                  37.38     1:21.03 (43.65)                                        
  2 Patton, Daniel J    11 Express Swimming-MR  1:26.00    1:22.33 SILV   
                  38.13     1:22.33 (44.20)                                        
  3 Beil, Ryan C        12 OWA-MR               1:21.92    1:25.00        
                  40.18     1:25.00 (44.82)                                        
  4 Warren, Colin J     11 Express Swimming-MR  1:21.70    1:26.13        
                  40.79     1:26.13 (45.34)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:34.59  JO
        2:34.60  AMAX
        2:59.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kim, Sean Y         11 LIAC-MR              2:35.58    2:36.59 SILV   
                  33.30     1:12.54 (39.24)     2:01.69 (49.15)     2:36.59 (34.90)
  2 VanManen, Ryan      12 LIAC-MR              2:43.90    2:39.93 SILV   
                  36.16     1:17.94 (41.78)     2:04.83 (46.89)     2:39.93 (35.10)
  3 Kelkar, Ashwin D    12 OWA-MR               2:42.57    2:40.13 SILV   
                  36.50     1:15.11 (38.61)     2:05.75 (50.64)     2:40.13 (34.38)
  4 Finnegan, Dan P     11 LIAC-MR              2:46.93    2:41.21 SILV   
                  37.71     1:18.64 (40.93)     2:06.41 (47.77)     2:41.21 (34.80)
  5 Zarriello, Kyle D   11 LIAC-MR              2:47.06    2:43.34 SILV   
                  41.12     1:20.61 (39.49)     2:09.15 (48.54)     2:43.34 (34.19)
  6 Gassert, Steven     12 Express Swimming-MR  2:48.94    2:44.34 SILV   
                  35.03     1:18.95 (43.92)     2:08.53 (49.58)     2:44.34 (35.81)
  7 Drury, Kevin C      11 Express Swimming-MR  2:50.21    2:47.93 SILV   
                  39.46     1:19.86 (40.40)     2:09.56 (49.70)     2:47.93 (38.37)
  8 O'Meara, James      12 LBA-MR               2:50.30    2:54.61 SILV   
                  36.47     1:18.71 (42.24)     2:13.67 (54.96)     2:54.61 (40.94)
  9 Li, Jonathan        11 LIAC-MR              2:54.13    2:55.79 SILV   
                  37.07     1:22.84 (45.77)     2:13.29 (50.45)     2:55.79 (42.50)
 -- Finnegan, Matt F    11 LIAC-MR              2:44.25         DQ        
                  37.93     1:20.59 (42.66)     2:08.74 (48.15)          DQ (34.68)
AGE - Division  
  1 Canner, James       11 LBA-MR               3:17.92    3:00.68        
                  37.21     1:24.23 (47.02)     2:21.04 (56.81)     3:00.68 (39.64)
  2 Skoglund, Jacob M   12 OWA-MR               3:32.27    3:10.65        
                  48.09     1:36.63 (48.54)     2:28.41 (51.78)     3:10.65 (42.24)
  3 Blesi, Frank J      11 LIAC-MR              3:38.72    3:19.59        
                  44.84     1:33.83 (48.99)   2:36.62 (1:02.79)     3:19.59 (42.97)
 -- Poblador, John M    11 OWA-MR               3:23.72         DQ        
                  47.28     1:37.86 (50.58)   2:43.61 (1:05.75)          DQ (43.55)
Non-Award Division  
  1 Law, Richard Y      11 LIAC-MR              2:58.00    2:59.31        
                  40.88     1:25.76 (44.88)     2:18.97 (53.21)     2:59.31 (40.34)
  2 Warren, Colin J     11 Express Swimming-MR  2:56.72    3:03.06        
                  42.47     1:27.95 (45.48)     2:24.09 (56.14)     3:03.06 (38.97)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.69  JO
          25.70  AMAX
          28.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Shanley, Benjamin   13 Express Swimming-MR    26.25      26.00 SILV   
  2 Bandovic, Ivan      14 LIAC-MR                26.48      26.45 SILV   
  3 Duva, Ben           14 Express Swimming-MR    26.64      26.46 SILV   
  4 Nash, John          14 LBA-MR                 26.94      26.86 SILV   
  5 Alton, Shane        13 LBA-MR                 26.09      27.03 SILV   
  6 Adegbite, Adeola O  13 Express Swimming-MR    27.05      27.41 SILV   
  7 Chen, Richie        14 Express Swimming-MR    26.80      27.43 SILV   
  8 Murphy, Thomas P    14 OWA-MR                 26.83      27.46 SILV   
  9 Wang, Eugene        13 Express Swimming-MR    28.10      27.87 SILV   
 10 Holtzman, Scott J   13 OWA-MR                 27.47      28.17 SILV   
AGE - Division  
  1 Vatsia, Sohrab K    13 Express Swimming-MR    29.93      29.28        
  2 Awon, Soham K       14 OWA-MR                 31.57      30.16        
  3 Bouzourene, Tarik   14 LIAC-MR                30.69      30.42        
  4 Heuser, Will W      14 LIAC-MR                28.99      30.59        
  5 Sack, Danny C       13 OWA-MR                 29.79      31.23        
  6 Crilly, Dennis J    13 LIAC-MR                31.39      32.06        
  7 Lam, Louis A        13 Express Swimming-MR    33.97      32.17        
  8 Seltenreich, Dane   13 Express Swimming-MR    34.29      32.96        
  9 Giovanniello, Mich  13 LIAC-MR                35.08      33.09        
 10 Chang, Kevin        13 Express Swimming-MR    36.40      35.00        
 11 Whelan, Brian       13 LBA-MR                 34.40      35.24        
 12 Bonelli, Bobby      13 Express Swimming-MR    37.93      37.56        
Non-Award Division  
  1 Armellino, Adam     14 LBA-MR                 29.48      28.02 SILV   
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          55.99  JO
          56.00  AMAX
        1:02.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Bandovic, Ivan      14 LIAC-MR                56.85      56.68 SILV   
                  27.30       56.68 (29.38)                                        
  2 Nash, John          14 LBA-MR                 58.16      57.04 SILV   
                  27.61       57.04 (29.43)                                        
  3 Shanley, Benjamin   13 Express Swimming-MR    57.07      57.82 SILV   
                  28.33       57.82 (29.49)                                        
  4 Alton, Shane        13 LBA-MR                 56.28      57.92 SILV   
                  28.18       57.92 (29.74)                                        
  5 Duva, Ben           14 Express Swimming-MR    58.34      58.02 SILV   
                  27.58       58.02 (30.44)                                        
  6 Blum, Cole          14 LBA-MR                 57.97      59.10 SILV   
                  27.63       59.10 (31.47)                                        
  7 Murphy, Thomas P    14 OWA-MR                 58.13      59.18 SILV   
                  28.46       59.18 (30.72)                                        
  8 Wu, Kevin W         14 OWA-MR               1:00.17      59.64 SILV   
                  29.22       59.64 (30.42)                                        
  9 Holtzman, Scott J   13 OWA-MR               1:00.11    1:00.36 SILV   
                  29.11     1:00.36 (31.25)                                        
 10 Haghighi, Sean      14 LIAC-MR              1:00.21    1:02.17 SILV   
                  29.84     1:02.17 (32.33)                                        
AGE - Division  
  1 Awon, Soham K       14 OWA-MR               1:08.33    1:05.53        
                  31.70     1:05.53 (33.83)                                        
  2 Bouzourene, Tarik   14 LIAC-MR              1:07.25    1:06.64        
                  31.76     1:06.64 (34.88)                                        
  3 Sack, Danny C       13 OWA-MR               1:08.03    1:09.00        
                  33.20     1:09.00 (35.80)                                        
  4 Heuser, Will W      14 LIAC-MR              1:09.62    1:09.25        
                  33.04     1:09.25 (36.21)                                        
  5 Giovanniello, Mich  13 LIAC-MR              1:17.17    1:13.21        
                  34.40     1:13.21 (38.81)                                        
  6 Seltenreich, Dane   13 Express Swimming-MR  1:16.86    1:15.59        
                1:15.59         1:15.59 ( )                                        
  7 Whelan, Brian       13 LBA-MR               1:14.53    1:17.51        
                  36.63     1:17.51 (40.88)                                        
Non-Award Division  
  1 Adegbite, Adeola O  13 Express Swimming-MR  1:18.00    1:00.38 SILV   
                  29.39     1:00.38 (30.99)                                        
  2 Vatsia, Sohrab K    13 Express Swimming-MR  1:03.31    1:01.96 SILV   
                  30.11     1:01.96 (31.85)                                        
  3 Armellino, Adam     14 LBA-MR               1:03.14    1:02.05 SILV   
                  30.19     1:02.05 (31.86)                                        
  4 Wang, Eugene        13 Express Swimming-MR  1:04.04    1:02.27 SILV   
                  29.82     1:02.27 (32.45)                                        
  5 Kadirov, Raushan    13 LIAC-MR              1:02.30    1:13.75        
                  33.68     1:13.75 (40.07)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:01.99  JO
        2:02.00  AMAX
        2:24.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Barfield, Christop  14 LIAC-MR              2:03.54    2:02.49 SILV   
                  27.04       56.95 (29.91)     1:29.08 (32.13)     2:02.49 (33.41)
  2 Duva, Ben           14 Express Swimming-MR  2:06.42    2:04.63 SILV   
                  28.21     1:00.89 (32.68)     1:33.08 (32.19)     2:04.63 (31.55)
  3 Holtzman, Scott J   13 OWA-MR               2:05.04    2:05.29 SILV   
                  28.91     1:00.57 (31.66)     1:33.21 (32.64)     2:05.29 (32.08)
  4 Murphy, Thomas P    14 OWA-MR               2:04.60    2:05.43 SILV   
                  28.52     1:00.34 (31.82)     1:33.01 (32.67)     2:05.43 (32.42)
  5 Bandovic, Ivan      14 LIAC-MR              2:06.79    2:05.47 SILV   
                  28.16     1:00.53 (32.37)     1:33.50 (32.97)     2:05.47 (31.97)
  6 Shanley, Benjamin   13 Express Swimming-MR  2:05.89    2:06.51 SILV   
                  29.31     1:01.63 (32.32)     1:34.77 (33.14)     2:06.51 (31.74)
  7 Nash, John          14 LBA-MR               2:06.26    2:06.96 SILV   
                  29.47     1:01.94 (32.47)     1:34.73 (32.79)     2:06.96 (32.23)
  8 Wu, Kevin W         14 OWA-MR               2:06.29    2:10.03 SILV   
                  28.54     1:00.67 (32.13)     1:35.65 (34.98)     2:10.03 (34.38)
  9 Haghighi, Sean      14 LIAC-MR              2:08.61    2:14.50 SILV   
                  30.50     1:04.12 (33.62)     1:39.86 (35.74)     2:14.50 (34.64)
 10 Vatsia, Sohrab K    13 Express Swimming-MR  2:13.80    2:17.46 SILV   
                  31.59     1:05.70 (34.11)     1:42.15 (36.45)     2:17.46 (35.31)
 11 Blum, Cole          14 LBA-MR               2:10.00    2:20.13 SILV   
                  30.16     1:05.38 (35.22)     1:43.39 (38.01)     2:20.13 (36.74)
AGE - Division  
  1 Heuser, Will W      14 LIAC-MR              2:25.00    2:28.29        
                  33.66     1:11.03 (37.37)     1:50.45 (39.42)     2:28.29 (37.84)
  2 Sack, Danny C       13 OWA-MR               2:26.67    2:30.98        
                  33.29     1:12.84 (39.55)     1:53.43 (40.59)     2:30.98 (37.55)
  3 Awon, Soham K       14 OWA-MR               2:27.20    2:31.82        
                  30.16     1:06.21 (36.05)     1:47.74 (41.53)     2:31.82 (44.08)
  4 Kadirov, Raushan    13 LIAC-MR              2:40.59    2:37.39        
                  32.92     1:12.81 (39.89)   2:37.48 (1:24.67)         2:37.39 ( )
  5 Giovanniello, Mich  13 LIAC-MR              3:05.00    2:41.25        
                  36.31     1:16.59 (40.28)     1:55.46 (38.87)     2:41.25 (45.79)
  6 Whelan, Brian       13 LBA-MR               2:45.00    2:45.75        
                  36.99     1:19.88 (42.89)     2:04.49 (44.61)     2:45.75 (41.26)
  7 Seltenreich, Dane   13 Express Swimming-MR  3:30.00    2:57.37        
                  38.19     1:22.33 (44.14)     2:09.42 (47.09)     2:57.37 (47.95)
Non-Award Division  
  1 Wang, Eugene        13 Express Swimming-MR  2:25.38    2:18.56 SILV   
                  29.68     1:04.53 (34.85)     1:41.24 (36.71)     2:18.56 (37.32)
  2 Bouzourene, Tarik   14 LIAC-MR              2:24.81    2:23.19 SILV   
                  31.50     1:07.92 (36.42)     1:45.86 (37.94)     2:23.19 (37.33)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:32.09  JO
        5:32.10  AMAX
        6:05.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Bandovic, Ivan      14 LIAC-MR              5:49.62    5:39.56 SILV   
                  28.75     1:01.47 (32.72)     1:35.08 (33.61)     2:08.94 (33.86)
        2:43.64 (34.70)     3:18.71 (35.07)     3:53.81 (35.10)     4:29.38 (35.57)
        5:05.32 (35.94)     5:39.56 (34.24)                                        
  2 Nash, John          14 LBA-MR               5:51.10    5:42.33 SILV   
                  29.46     1:01.94 (32.48)     1:35.89 (33.95)     2:10.39 (34.50)
        2:45.26 (34.87)     3:20.33 (35.07)     3:56.25 (35.92)     4:32.24 (35.99)
        5:08.52 (36.28)     5:42.33 (33.81)                                        
  3 Shanley, Benjamin   13 Express Swimming-MR  5:41.02    5:44.22 SILV   
                  28.38     1:01.12 (32.74)     1:35.54 (34.42)     2:10.35 (34.81)
        2:46.44 (36.09)     3:21.16 (34.72)     3:58.07 (36.91)     4:34.96 (36.89)
        5:10.54 (35.58)     5:44.22 (33.68)                                        
AGE - Division  
  1 Wu, Kevin W         14 OWA-MR               6:24.37    6:08.15        
                  31.88     1:08.69 (36.81)     1:46.86 (38.17)     2:25.64 (38.78)
        3:03.53 (37.89)     3:41.87 (38.34)     4:19.99 (38.12)     4:56.80 (36.81)
        5:33.94 (37.14)     6:08.15 (34.21)                                        
  2 Sack, Danny C       13 OWA-MR               6:51.92    6:45.21        
                  34.54     1:15.51 (40.97)     1:57.98 (42.47)     2:40.45 (42.47)
        3:21.78 (41.33)     4:04.29 (42.51)     4:45.78 (41.49)     5:27.21 (41.43)
        6:08.40 (41.19)     6:45.21 (36.81)                                        
  3 Seltenreich, Dane   13 Express Swimming-MR  7:48.02    7:57.67        
                  36.80   7:57.67 (7:20.87)                                        
Non-Award Division  
  1 Vatsia, Sohrab K    13 Express Swimming-MR  6:04.78    6:10.65        
                  31.48     1:06.16 (34.68)     1:43.00 (36.84)     2:21.11 (38.11)
        2:59.33 (38.22)     3:37.71 (38.38)     4:16.84 (39.13)     4:56.04 (39.20)
        5:34.17 (38.13)     6:10.65 (36.48)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:04.99  JO
        1:05.00  AMAX
        1:19.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Duva, Ben           14 Express Swimming-MR  1:06.54    1:05.90 SILV   
                  32.48     1:05.90 (33.42)                                        
  2 Nash, John          14 LBA-MR               1:07.42    1:07.40 SILV   
                  32.94     1:07.40 (34.46)                                        
  3 Shanley, Benjamin   13 Express Swimming-MR  1:10.76    1:07.91 SILV   
                  33.47     1:07.91 (34.44)                                        
  4 Chen, Richie        14 Express Swimming-MR  1:09.81    1:10.17 SILV   
                  34.11     1:10.17 (36.06)                                        
  5 Murphy, Thomas P    14 OWA-MR               1:11.27    1:11.74 SILV   
                  34.70     1:11.74 (37.04)                                        
  6 Alton, Shane        13 LBA-MR               1:15.38    1:12.04 SILV   
                  35.81     1:12.04 (36.23)                                        
  7 Armellino, Adam     14 LBA-MR               1:13.42    1:12.39 SILV   
                  34.64     1:12.39 (37.75)                                        
  8 Holtzman, Scott J   13 OWA-MR               1:18.41    1:12.87 SILV   
                  35.99     1:12.87 (36.88)                                        
  9 Vatsia, Sohrab K    13 Express Swimming-MR  1:13.22    1:13.70 SILV   
                  36.95     1:13.70 (36.75)                                        
 10 Wu, Kevin W         14 OWA-MR               1:14.52    1:14.37 SILV   
                  36.50     1:14.37 (37.87)                                        
 11 Heuser, Will W      14 LIAC-MR              1:12.00    1:16.07 SILV   
                  37.21     1:16.07 (38.86)                                        
 12 Adegbite, Adeola O  13 Express Swimming-MR  1:15.33    1:16.26 SILV   
                  37.36     1:16.26 (38.90)                                        
 13 Bouzourene, Tarik   14 LIAC-MR              1:16.21    1:17.22 SILV   
                  38.45     1:17.22 (38.77)                                        
 -- Wang, Eugene        13 Express Swimming-MR  1:13.53         DQ        
                  37.05          DQ (37.26)                                        
AGE - Division  
  1 Awon, Soham K       14 OWA-MR               1:23.31    1:21.92        
                  40.80     1:21.92 (41.12)                                        
  2 Chang, Kevin        13 Express Swimming-MR  1:35.00    1:26.40        
                  41.72     1:26.40 (44.68)                                        
  3 Lam, Louis A        13 Express Swimming-MR  1:32.00    1:26.80        
                  42.65     1:26.80 (44.15)                                        
  4 Crilly, Dennis J    13 LIAC-MR              1:23.61    1:27.42        
                  43.07     1:27.42 (44.35)                                        
  5 Bonelli, Bobby      13 Express Swimming-MR  1:34.76    1:35.82        
                  47.14     1:35.82 (48.68)                                        
  6 Giovanniello, Mich  13 LIAC-MR              1:39.62    1:38.35        
                  48.81     1:38.35 (49.54)                                        
  7 Whelan, Brian       13 LBA-MR               1:45.00    1:39.40        
                  48.25     1:39.40 (51.15)                                        
Non-Award Division  
  1 Sack, Danny C       13 OWA-MR               1:15.10    1:21.51        
                  39.48     1:21.51 (42.03)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:22.99  JO
        2:23.00  AMAX
        2:41.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Nash, John          14 LBA-MR               2:32.80    2:23.80 SILV   
                  33.69     1:09.85 (36.16)     1:46.83 (36.98)     2:23.80 (36.97)
  2 Shanley, Benjamin   13 Express Swimming-MR  2:30.08    2:27.84 SILV   
                  34.33     1:12.74 (38.41)     1:51.75 (39.01)     2:27.84 (36.09)
  3 Haghighi, Sean      14 LIAC-MR              2:30.07    2:30.79 SILV   
                  34.86     1:13.03 (38.17)     1:52.46 (39.43)     2:30.79 (38.33)
  4 Murphy, Thomas P    14 OWA-MR               2:40.41    2:33.99 SILV   
                  35.07     1:14.35 (39.28)   2:33.99 (1:19.64)         2:33.99 ( )
  5 Vatsia, Sohrab K    13 Express Swimming-MR  2:34.41    2:36.18 SILV   
                  37.51     1:16.00 (38.49)     1:56.81 (40.81)     2:36.18 (39.37)
 -- Wang, Eugene        13 Express Swimming-MR  2:35.67         DQ        
                  37.35     1:16.23 (38.88)     1:56.69 (40.46)          DQ (39.80)
AGE - Division  
  1 Wu, Kevin W         14 OWA-MR               2:45.81    2:42.45        
                  37.25     1:18.64 (41.39)     2:02.20 (43.56)     2:42.45 (40.25)
  2 Heuser, Will W      14 LIAC-MR              3:00.08    2:44.64        
  3 Sack, Danny C       13 OWA-MR               2:44.10    2:51.21        
                  39.91     1:23.54 (43.63)     2:08.60 (45.06)     2:51.21 (42.61)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:14.49  JO
        1:14.50  AMAX
        1:24.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Shanley, Benjamin   13 Express Swimming-MR  1:16.98    1:14.72 SILV   
                  36.48     1:14.72 (38.24)                                        
  2 Duva, Ben           14 Express Swimming-MR  1:18.34    1:15.73 SILV   
                  36.09     1:15.73 (39.64)                                        
  3 Wu, Kevin W         14 OWA-MR               1:18.06    1:17.34 SILV   
                  36.52     1:17.34 (40.82)                                        
  4 Bandovic, Ivan      14 LIAC-MR              1:18.87    1:18.58 SILV   
                  37.10     1:18.58 (41.48)                                        
  5 Wang, Eugene        13 Express Swimming-MR  1:22.50    1:22.19 SILV   
                  39.05     1:22.19 (43.14)                                        
AGE - Division  
  1 Blum, Cole          14 LBA-MR               1:26.50    1:25.36        
                  39.75     1:25.36 (45.61)                                        
  2 Sack, Danny C       13 OWA-MR               1:24.53    1:26.62        
                  40.74     1:26.62 (45.88)                                        
  3 Armellino, Adam     14 LBA-MR               1:31.61    1:30.48        
                  40.48     1:30.48 (50.00)                                        
  4 Awon, Soham K       14 OWA-MR               1:30.77    1:32.43        
                  43.81     1:32.43 (48.62)                                        
  5 Seltenreich, Dane   13 Express Swimming-MR  1:28.58    1:32.94        
                  43.13     1:32.94 (49.81)                                        
  6 Kadirov, Raushan    13 LIAC-MR              1:33.08    1:33.73        
                  43.58     1:33.73 (50.15)                                        
  7 Heuser, Will W      14 LIAC-MR              1:28.00    1:36.19        
                  45.31     1:36.19 (50.88)                                        
  8 Giovanniello, Mich  13 LIAC-MR              1:42.57    1:39.47        
                  47.89     1:39.47 (51.58)                                        
  9 Whelan, Brian       13 LBA-MR               1:41.42    1:40.76        
                  47.46     1:40.76 (53.30)                                        
Non-Award Division  
  1 Adegbite, Adeola O  13 Express Swimming-MR  1:43.00    1:14.30 JO     
                  33.92     1:14.30 (40.38)                                        
  2 Alton, Shane        13 LBA-MR               1:14.65    1:14.37 JO     
                  35.39     1:14.37 (38.98)                                        
  3 Bouzourene, Tarik   14 LIAC-MR              1:24.92    1:22.17 SILV   
                  38.55     1:22.17 (43.62)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:42.99  JO
        2:43.00  AMAX
        2:59.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Barfield, Christop  14 LIAC-MR              2:46.60    2:43.67 SILV   
                  36.57     1:17.56 (40.99)     2:00.22 (42.66)     2:43.67 (43.45)
  2 Adegbite, Adeola O  13 Express Swimming-MR  2:44.23    2:43.95 SILV   
                  35.15     1:15.91 (40.76)     1:59.98 (44.07)     2:43.95 (43.97)
  3 Wu, Kevin W         14 OWA-MR               2:51.27    2:47.83 SILV   
                  37.85     1:20.41 (42.56)     2:04.74 (44.33)     2:47.83 (43.09)
  4 Wang, Eugene        13 Express Swimming-MR  2:56.86    2:54.39 SILV   
                  40.02     1:24.30 (44.28)     2:09.76 (45.46)     2:54.39 (44.63)
  5 Crilly, Dennis J    13 LIAC-MR              2:53.61    2:58.31 SILV   
                  39.57     1:24.44 (44.87)     2:11.52 (47.08)     2:58.31 (46.79)
AGE - Division  
  1 Lam, Louis A        13 Express Swimming-MR  3:30.84    3:02.67        
                  41.04     1:28.05 (47.01)     2:15.09 (47.04)     3:02.67 (47.58)
  2 Sack, Danny C       13 OWA-MR               3:03.12    3:13.22        
                  42.51     1:32.54 (50.03)     2:23.47 (50.93)     3:13.22 (49.75)
  3 Awon, Soham K       14 OWA-MR               3:22.37    3:14.22        
                  40.74     1:29.67 (48.93)     2:23.04 (53.37)     3:14.22 (51.18)
  4 Chang, Kevin        13 Express Swimming-MR  3:23.42    3:22.13        
                  45.53     1:37.70 (52.17)     2:31.31 (53.61)     3:22.13 (50.82)
  5 Seltenreich, Dane   13 Express Swimming-MR  3:15.78    3:22.46        
                  45.60     1:37.14 (51.54)     2:30.34 (53.20)     3:22.46 (52.12)
Non-Award Division  
  1 Duva, Ben           14 Express Swimming-MR  2:45.43    2:41.39 JO     
                  36.48     1:18.28 (41.80)     2:00.84 (42.56)     2:41.39 (40.55)
  2 Chen, Richie        14 Express Swimming-MR  3:05.00    2:52.27 SILV   
                  38.18     1:20.96 (42.78)     2:06.43 (45.47)     2:52.27 (45.84)
 -- Shanley, Benjamin   13 Express Swimming-MR  2:44.46         DQ        
                  36.17     1:17.25 (41.08)     2:00.17 (42.92)          DQ (40.36)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:04.99  JO
        1:05.00  AMAX
        1:14.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Bandovic, Ivan      14 LIAC-MR              1:08.40    1:07.00 SILV   
                  30.13     1:07.00 (36.87)                                        
  2 Duva, Ben           14 Express Swimming-MR  1:06.78    1:07.09 SILV   
                  31.19     1:07.09 (35.90)                                        
  3 Holtzman, Scott J   13 OWA-MR               1:09.39    1:07.59 SILV   
                  30.88     1:07.59 (36.71)                                        
  4 Alton, Shane        13 LBA-MR               1:09.28    1:11.37 SILV   
                  32.37     1:11.37 (39.00)                                        
AGE - Division  
  1 Vatsia, Sohrab K    13 Express Swimming-MR  1:22.55    1:19.77        
                  35.62     1:19.77 (44.15)                                        
  2 Awon, Soham K       14 OWA-MR               1:21.86    1:31.64        
                  39.45     1:31.64 (52.19)                                        
  3 Seltenreich, Dane   13 Express Swimming-MR  1:40.23    1:39.40        
                  40.64     1:39.40 (58.76)                                        
  4 Giovanniello, Mich  13 LIAC-MR              1:43.35    1:47.26        
                  47.61     1:47.26 (59.65)                                        
Non-Award Division  
  1 Adegbite, Adeola O  13 Express Swimming-MR  1:44.00    1:05.28 SILV   
                  29.48     1:05.28 (35.80)                                        
  2 Armellino, Adam     14 LBA-MR               1:17.34    1:11.64 SILV   
                  32.77     1:11.64 (38.87)                                        
  3 Blum, Cole          14 LBA-MR               1:13.98    1:15.18        
                  33.66     1:15.18 (41.52)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:29.99  JO
        2:30.00  AMAX
        2:38.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
AGE - Division  
  1 Vatsia, Sohrab K    13 Express Swimming-MR  3:04.27    3:05.03        
                  39.19     1:25.87 (46.68)     2:15.67 (49.80)     3:05.03 (49.36)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:18.99  JO
        2:19.00  AMAX
        2:38.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Duva, Ben           14 Express Swimming-MR  2:21.37    2:19.04 SILV   
                  30.39     1:06.37 (35.98)     1:48.28 (41.91)     2:19.04 (30.76)
  2 Murphy, Thomas P    14 OWA-MR               2:20.52    2:19.39 SILV   
                  29.20     1:06.20 (37.00)     1:47.94 (41.74)     2:19.39 (31.45)
  3 Bandovic, Ivan      14 LIAC-MR              2:21.63    2:22.43 SILV   
                  30.96     1:06.25 (35.29)     1:49.58 (43.33)     2:22.43 (32.85)
  4 Alton, Shane        13 LBA-MR               2:23.92    2:23.14 SILV   
                  30.71     1:09.86 (39.15)     1:50.12 (40.26)     2:23.14 (33.02)
  5 Nash, John          14 LBA-MR               2:25.81    2:23.36 SILV   
                  30.29     1:07.13 (36.84)     1:50.60 (43.47)     2:23.36 (32.76)
  6 Holtzman, Scott J   13 OWA-MR               2:21.28    2:23.93 SILV   
                  31.53     1:10.54 (39.01)     1:51.23 (40.69)     2:23.93 (32.70)
  7 Shanley, Benjamin   13 Express Swimming-MR  2:26.97    2:24.20 SILV   
                  31.92     1:09.27 (37.35)     1:53.08 (43.81)     2:24.20 (31.12)
  8 Wu, Kevin W         14 OWA-MR               2:38.45    2:30.33 SILV   
                  33.34     1:12.96 (39.62)     1:56.36 (43.40)     2:30.33 (33.97)
  9 Adegbite, Adeola O  13 Express Swimming-MR  2:29.34    2:31.02 SILV   
                  30.11     1:10.42 (40.31)     1:54.61 (44.19)     2:31.02 (36.41)
 10 Wang, Eugene        13 Express Swimming-MR  2:38.92    2:33.19 SILV   
                  35.82     1:13.89 (38.07)     1:58.83 (44.94)     2:33.19 (34.36)
AGE - Division  
  1 Armellino, Adam     14 LBA-MR               2:46.23    2:39.11        
                  32.06     1:09.40 (37.34)     2:02.71 (53.31)     2:39.11 (36.40)
  2 Bouzourene, Tarik   14 LIAC-MR              2:47.79    2:43.00        
                  38.71     1:19.70 (40.99)     2:07.36 (47.66)     2:43.00 (35.64)
  3 Vatsia, Sohrab K    13 Express Swimming-MR  2:42.55    2:43.21        
                  35.68     1:16.16 (40.48)     2:08.02 (51.86)     2:43.21 (35.19)
  4 Crilly, Dennis J    13 LIAC-MR              2:45.23    2:45.77        
                  37.35     1:22.44 (45.09)     2:07.98 (45.54)     2:45.77 (37.79)
  5 Heuser, Will W      14 LIAC-MR              2:57.05    2:49.04        
  6 Sack, Danny C       13 OWA-MR               2:41.50    2:49.81        
                  38.59     1:22.06 (43.47)     2:11.07 (49.01)     2:49.81 (38.74)
  7 Awon, Soham K       14 OWA-MR               3:11.72    2:53.37        
  8 Chang, Kevin        13 Express Swimming-MR  3:30.00    2:53.69        
                  39.75     1:23.76 (44.01)     2:13.33 (49.57)     2:53.69 (40.36)
  9 Lam, Louis A        13 Express Swimming-MR  3:40.00    3:05.89        
                  36.60     1:23.01 (46.41)     2:19.50 (56.49)     3:05.89 (46.39)
 10 Seltenreich, Dane   13 Express Swimming-MR  3:01.42    3:08.44        
 11 Whelan, Brian       13 LBA-MR               3:20.00    3:16.48        
 -- Bonelli, Bobby      13 Express Swimming-MR  3:45.00         DQ        
                  49.49     1:41.02 (51.53)   2:55.92 (1:14.90)          DQ (45.38)
Non-Award Division  
  1 Barfield, Christop  14 LIAC-MR              2:19.77    2:18.83 JO     
                  27.72     1:03.16 (35.44)     1:45.40 (42.24)     2:18.83 (33.43)
  2 Chen, Richie        14 Express Swimming-MR  2:50.00    2:31.10 SILV   
                  33.36     1:11.38 (38.02)     1:56.65 (45.27)     2:31.10 (34.45)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        5:00.99  JO
        5:01.00  AMAX
        5:22.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
AGE - Division  
  1 Vatsia, Sohrab K    13 Express Swimming-MR  5:48.00    5:50.57        
                  35.09     1:20.92 (45.83)     2:05.09 (44.17)     2:47.45 (42.36)
        3:39.15 (51.70)     4:32.02 (52.87)   5:47.28 (1:15.26)      5:50.57 (3.29)
  2 Sack, Danny C       13 OWA-MR               5:58.41    5:50.65        
                  40.26     1:29.54 (49.28)     2:13.19 (43.65)     2:55.81 (42.62)
        3:44.12 (48.31)     4:32.18 (48.06)     5:11.53 (39.35)     5:50.65 (39.12)
Non-Award Division  
  1 Murphy, Thomas P    14 OWA-MR               5:06.08    4:58.78 JO     
                  29.44     1:05.19 (35.75)     1:44.21 (39.02)     2:23.04 (38.83)
        3:06.24 (43.20)     3:50.29 (44.05)     4:25.23 (34.94)     4:58.78 (33.55)
  2 Holtzman, Scott J   13 OWA-MR               5:06.61    5:00.34 JO     
                  30.93     1:08.13 (37.20)     1:49.45 (41.32)     2:30.76 (41.31)
        3:11.62 (40.86)     3:54.21 (42.59)     4:28.11 (33.90)     5:00.34 (32.23)
  3 Shanley, Benjamin   13 Express Swimming-MR  5:29.45    5:10.02 SILV   
                  30.30     1:09.82 (39.52)     1:51.23 (41.41)     2:30.82 (39.59)
        3:14.68 (43.86)     4:00.27 (45.59)     4:36.12 (35.85)     5:10.02 (33.90)
  4 Alton, Shane        13 LBA-MR               5:25.00    5:10.51 SILV   
                  32.46     1:12.66 (40.20)     1:54.27 (41.61)     2:34.44 (40.17)
        3:17.52 (43.08)     4:02.06 (44.54)     4:36.98 (34.92)     5:10.51 (33.53)
  5 Wu, Kevin W         14 OWA-MR               5:52.36    5:22.18 SILV   
                  33.71     1:13.77 (40.06)     1:55.46 (41.69)     2:38.72 (43.26)
        3:22.47 (43.75)     4:08.80 (46.33)     4:46.62 (37.82)     5:22.18 (35.56)
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          23.79  JO
          23.80  AMAX
          26.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Wu, Alex            15 Express Swimming-MR    24.42      24.64 SILV   
  2 Battisti, Marc      16 Express Swimming-MR    24.57      24.70 SILV   
  3 Poblador, Jason G   15 OWA-MR                 24.78      24.89 SILV   
  4 Solomon, Jordan P   15 OWA-MR                 25.42      25.59 SILV   
  5 Ochakovsky, Shawn   16 OWA-MR                 26.08      25.82 SILV   
  6 Gassert, Matthew J  17 Express Swimming-MR    24.72      26.00 SILV   
  7 Russo, Cameron J    15 OWA-MR                 26.11      26.23 SILV   
  8 Park, Jin Woo W     15 LIAC-MR                26.37      26.34 SILV   
  8 Ochakovsky, Michae  16 OWA-MR                 25.49      26.34 SILV   
 10 Salcedo, Hember     16 LIAC-MR                25.91      26.57 SILV   
AGE - Division  
  1 Haghighi, Kevin     16 LIAC-MR                27.01      26.66        
  2 Cheng, Kevin        15 Express Swimming-MR    27.00      26.89        
  3 Visconti, Michael   16 Express Swimming-MR    28.50      27.77        
  4 Newshan, Adam K     15 Express Swimming-MR    31.00      28.75        
Non-Award Division  
  1 Love, Kevin T       16 OWA-MR                 28.33      24.80 SILV   
  2 Podrecca, Milan M   16 OWA-MR                 28.90      25.07 SILV   
  3 Hertz, Jacob R      15 OWA-MR                 29.02      26.30 SILV   
  4 Ballon, Carlos G    15 LIAC-MR                27.51      26.43 SILV   
  5 Macri, Ben D        16 Express Swimming-MR    26.40      27.40        
  6 Sileo, James E      16 Express Swimming-MR    26.50      27.97        
  7 Man, Tyler S        15 OWA-MR                 26.54      28.77        
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          52.29  JO
          52.30  AMAX
          57.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Wu, Alex            15 Express Swimming-MR    56.59      54.33 SILV   
                  25.68       54.33 (28.65)                                        
  2 Battisti, Marc      16 Express Swimming-MR    53.44      54.34 SILV   
                  26.31       54.34 (28.03)                                        
  3 Chen, Calvin R      16 LIAC-MR                54.48      54.63 SILV   
                  26.51       54.63 (28.12)                                        
  4 Gromling, Steven    17 LBA-MR                 54.83      55.41 SILV   
                  26.51       55.41 (28.90)                                        
  5 O'Connor, Michael   17 LBA-MR                 55.51      55.54 SILV   
                  27.17       55.54 (28.37)                                        
  6 Solomon, Jordan P   15 OWA-MR                 56.97      56.25 SILV   
                  27.50       56.25 (28.75)                                        
  7 Gassert, Matthew J  17 Express Swimming-MR    55.08      56.68 SILV   
                  27.07       56.68 (29.61)                                        
  8 Poblador, Jason G   15 OWA-MR                 55.96      56.85 SILV   
                  26.84       56.85 (30.01)                                        
AGE - Division  
  1 Ballon, Carlos G    15 LIAC-MR                59.35      57.71        
                  27.83       57.71 (29.88)                                        
  2 Cheng, Kevin        15 Express Swimming-MR  1:01.00      58.09        
                  27.74       58.09 (30.35)                                        
  3 Russo, Cameron J    15 OWA-MR                 59.32      58.14        
                  27.06       58.14 (31.08)                                        
  4 Visconti, Michael   16 Express Swimming-MR  1:02.00      59.73        
                  29.30       59.73 (30.43)                                        
  5 Hertz, Jacob R      15 OWA-MR               1:04.59      59.98        
                  28.94       59.98 (31.04)                                        
  6 Macri, Ben D        16 Express Swimming-MR    59.00    1:01.82        
                  29.13     1:01.82 (32.69)                                        
  7 Sileo, James E      16 Express Swimming-MR    59.00    1:01.91        
                1:01.81      1:01.91 (0.10)                                        
Non-Award Division  
  1 Podrecca, Milan M   16 OWA-MR               1:05.77      55.44 SILV   
                  26.47       55.44 (28.97)                                        
  2 Love, Kevin T       16 OWA-MR               1:01.14      56.79 SILV   
                  27.51       56.79 (29.28)                                        
  3 Goldstein, Matthew  16 LIAC-MR                59.21      57.25 SILV   
                  27.53       57.25 (29.72)                                        
  4 Park, Jin Woo W     15 LIAC-MR                53.77      57.98        
                  27.40       57.98 (30.58)                                        
  5 Haghighi, Kevin     16 LIAC-MR                56.06      58.13        
                  28.11       58.13 (30.02)                                        
  6 Salcedo, Hember     16 LIAC-MR                55.45      58.36        
                  28.01       58.36 (30.35)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:54.99  JO
        1:55.00  AMAX
        2:01.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Battisti, Marc      16 Express Swimming-MR  1:55.53    1:56.16 SILV   
                  25.57       54.90 (29.33)     1:25.45 (30.55)     1:56.16 (30.71)
  2 Wu, Alex            15 Express Swimming-MR  1:59.58    2:00.73 SILV   
                  26.70       56.80 (30.10)     1:28.38 (31.58)     2:00.73 (32.35)
  3 Chen, Calvin R      16 LIAC-MR              2:01.13    2:00.74 SILV   
                  27.52       57.42 (29.90)     1:28.69 (31.27)     2:00.74 (32.05)
AGE - Division  
  1 O'Connor, Michael   17 LBA-MR               2:02.89    2:02.99        
                  28.63     1:00.03 (31.40)     1:31.68 (31.65)     2:02.99 (31.31)
  2 Gassert, Matthew J  17 Express Swimming-MR  2:03.73    2:05.85        
                  28.22       59.26 (31.04)     1:32.33 (33.07)     2:05.85 (33.52)
  3 Poblador, Jason G   15 OWA-MR               2:06.34    2:06.33        
                  28.22     1:00.09 (31.87)     1:33.44 (33.35)     2:06.33 (32.89)
  4 Park, Jin Woo W     15 LIAC-MR              2:10.37    2:06.45        
                  27.92     1:00.21 (32.29)     1:33.49 (33.28)     2:06.45 (32.96)
  5 Cheng, Kevin        15 Express Swimming-MR  2:20.00    2:06.56        
                  27.74       59.09 (31.35)     1:33.13 (34.04)     2:06.56 (33.43)
  6 Russo, Cameron J    15 OWA-MR               2:13.46    2:06.91        
                  27.10       58.77 (31.67)     1:33.63 (34.86)     2:06.91 (33.28)
  7 Gromling, Steven    17 LBA-MR               2:08.13    2:07.86        
                  27.99       59.54 (31.55)     1:34.13 (34.59)     2:07.86 (33.73)
  8 Ballon, Carlos G    15 LIAC-MR              2:09.15    2:07.92        
                  28.29     1:00.11 (31.82)     1:33.71 (33.60)     2:07.92 (34.21)
  9 Goldstein, Matthew  16 LIAC-MR              2:08.67    2:08.36        
                  29.14     1:01.60 (32.46)     1:34.81 (33.21)     2:08.36 (33.55)
 10 Visconti, Michael   16 Express Swimming-MR  2:15.00    2:10.17        
                  30.58     1:03.89 (33.31)     1:37.87 (33.98)     2:10.17 (32.30)
 11 Salcedo, Hember     16 LIAC-MR              2:06.91    2:10.89        
                  28.61     1:00.78 (32.17)     1:35.12 (34.34)     2:10.89 (35.77)
 12 Love, Kevin T       16 OWA-MR               2:16.84    2:11.55        
                  30.19     1:03.88 (33.69)     1:38.88 (35.00)     2:11.55 (32.67)
 13 Podrecca, Milan M   16 OWA-MR               2:30.01    2:11.72        
                  30.38     1:03.77 (33.39)     1:39.37 (35.60)     2:11.72 (32.35)
 14 Hertz, Jacob R      15 OWA-MR               2:32.15    2:12.98        
                  16.51     1:02.74 (46.23)     1:39.28 (36.54)     2:12.98 (33.70)
 15 Macri, Ben D        16 Express Swimming-MR  2:16.00    2:16.03        
                  30.47     1:05.27 (34.80)     1:40.91 (35.64)     2:16.03 (35.12)
 16 Sileo, James E      16 Express Swimming-MR  2:15.00    2:18.23        
                1:43.55     2:18.32 (34.77)         2:18.23 ( )                    
Non-Award Division  
  1 Solomon, Jordan P   15 OWA-MR               2:03.88    2:01.40 SILV   
                  27.86       58.18 (30.32)     1:30.22 (32.04)     2:01.40 (31.18)
  2 Haghighi, Kevin     16 LIAC-MR              2:01.09    2:05.23        
                  27.92       59.25 (31.33)     1:32.55 (33.30)     2:05.23 (32.68)
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:19.99  JO
        5:20.00  AMAX
        5:29.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
AGE - Division  
  1 Gassert, Matthew J  17 Express Swimming-MR  5:38.58    5:46.92        
                  29.60     1:02.71 (33.11)     1:37.22 (34.51)     2:12.93 (35.71)
        2:48.33 (35.40)     3:23.77 (35.44)     4:00.19 (36.42)     4:37.20 (37.01)
        5:12.50 (35.30)     5:46.92 (34.42)                                        
  2 Cheng, Kevin        15 Express Swimming-MR  6:10.00    5:47.94        
                  29.53     1:01.25 (31.72)     1:34.79 (33.54)     2:10.90 (36.11)
        2:46.62 (35.72)     3:24.05 (37.43)     4:00.93 (36.88)     4:36.31 (35.38)
        5:14.60 (38.29)     5:47.94 (33.34)                                        
  3 Visconti, Michael   16 Express Swimming-MR  6:20.00    5:51.79        
                  32.81     1:08.47 (35.66)     1:44.24 (35.77)     2:19.54 (35.30)
        2:55.08 (35.54)     3:31.20 (36.12)     4:07.63 (36.43)     4:43.32 (35.69)
        5:19.36 (36.04)     5:51.79 (32.43)                                        
  4 Russo, Cameron J    15 OWA-MR               5:52.73    5:52.51        
                  29.10     1:02.81 (33.71)     1:36.70 (33.89)     2:12.57 (35.87)
        2:48.71 (36.14)     3:25.10 (36.39)     4:01.52 (36.42)     4:38.87 (37.35)
        5:16.32 (37.45)     5:52.51 (36.19)                                        
  5 Podrecca, Milan M   16 OWA-MR               6:24.85    5:55.04        
                  32.30     1:07.11 (34.81)     1:42.63 (35.52)     2:19.22 (36.59)
        2:55.45 (36.23)     3:31.78 (36.33)     4:08.66 (36.88)     4:45.52 (36.86)
        5:22.14 (36.62)     5:55.04 (32.90)                                        
  6 Hertz, Jacob R      15 OWA-MR               6:27.32    6:18.33        
                  31.32     1:07.14 (35.82)     1:44.57 (37.43)     2:21.75 (37.18)
        3:01.09 (39.34)     3:39.83 (38.74)     4:20.55 (40.72)     5:02.42 (41.87)
        5:42.70 (40.28)     6:18.33 (35.63)                                        
  7 Macri, Ben D        16 Express Swimming-MR  6:26.00    6:21.76        
                  16.51       32.33 (15.82)     1:09.34 (37.01)     1:47.76 (38.42)
        2:25.98 (38.22)     3:05.54 (39.56)     3:45.24 (39.70)     4:24.94 (39.70)
        5:05.15 (40.21)   6:21.76 (1:16.61)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:00.49  JO
        1:00.50  AMAX
        1:06.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Staszewski, Alec L  16 OWA-MR               1:00.88    1:01.24 SILV   
                  29.62     1:01.24 (31.62)                                        
  2 Solomon, Jordan P   15 OWA-MR               1:01.77    1:01.93 SILV   
                  30.77     1:01.93 (31.16)                                        
  3 Battisti, Marc      16 Express Swimming-MR  1:02.34    1:03.09 SILV   
                  30.29     1:03.09 (32.80)                                        
  4 Salcedo, Hember     16 LIAC-MR              1:04.05    1:04.91 SILV   
                  31.21     1:04.91 (33.70)                                        
AGE - Division  
  1 Goldstein, Matthew  16 LIAC-MR              1:13.00    1:07.95        
                  33.57     1:07.95 (34.38)                                        
  2 O'Connor, Michael   17 LBA-MR               1:07.74    1:08.21        
                  34.27     1:08.21 (33.94)                                        
  3 Cheng, Kevin        15 Express Swimming-MR  1:10.00    1:08.72        
                  33.61     1:08.72 (35.11)                                        
  4 Ballon, Carlos G    15 LIAC-MR              1:10.61    1:09.59        
                  34.28     1:09.59 (35.31)                                        
  5 Poblador, Jason G   15 OWA-MR               1:19.32    1:10.35        
                  34.98     1:10.35 (35.37)                                        
  6 Haghighi, Kevin     16 LIAC-MR              1:07.00    1:11.24        
                  35.79     1:11.24 (35.45)                                        
  7 Love, Kevin T       16 OWA-MR               1:15.38    1:12.59        
                  36.21     1:12.59 (36.38)                                        
  8 Park, Jin Woo W     15 LIAC-MR              1:11.50    1:13.54        
                  36.39     1:13.54 (37.15)                                        
  9 Podrecca, Milan M   16 OWA-MR               1:18.93    1:14.45        
                1:14.45         1:14.45 ( )                                        
 10 Hertz, Jacob R      15 OWA-MR               1:19.54    1:15.16        
                  36.43     1:15.16 (38.73)                                        
 11 Macri, Ben D        16 Express Swimming-MR  1:30.00    1:16.52        
 12 Sileo, James E      16 Express Swimming-MR  1:10.00    1:18.75        
 13 Chen, Calvin R      16 LIAC-MR              1:07.09    1:22.73        
                1:22.73         1:22.73 ( )                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:13.09  JO
        2:13.10  AMAX
        2:22.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Battisti, Marc      16 Express Swimming-MR  2:14.72    2:13.63 SILV   
                  31.01     1:04.60 (33.59)     1:39.35 (34.75)     2:13.63 (34.28)
  2 Flanagan, Luke W    17 OWA-MR               2:16.44    2:17.01 SILV   
                  31.24     1:05.64 (34.40)     1:41.75 (36.11)     2:17.01 (35.26)
AGE - Division  
  1 Solomon, Jordan P   15 OWA-MR               2:24.68    2:29.36        
                  35.61     1:13.18 (37.57)     1:51.66 (38.48)     2:29.36 (37.70)
  2 Ochakovsky, Michae  16 OWA-MR               2:29.85    2:30.80        
                  36.76     1:14.54 (37.78)     1:53.05 (38.51)     2:30.80 (37.75)
  3 Park, Jin Woo W     15 LIAC-MR              2:32.49    2:30.99        
                  35.29     1:13.07 (37.78)     1:52.48 (39.41)     2:30.99 (38.51)
  4 Ballon, Carlos G    15 LIAC-MR              2:30.00    2:31.39        
                  35.42     1:12.96 (37.54)     1:52.19 (39.23)     2:31.39 (39.20)
  5 Poblador, Jason G   15 OWA-MR               2:36.90    2:33.48        
                  37.36     1:16.89 (39.53)     1:55.49 (38.60)     2:33.48 (37.99)
  6 Visconti, Michael   16 Express Swimming-MR  2:45.00    2:35.42        
                  36.97     1:16.84 (39.87)     1:57.03 (40.19)     2:35.42 (38.39)
  7 Sileo, James E      16 Express Swimming-MR  3:00.00    2:51.82        
                1:28.12   2:51.82 (1:23.70)                                        
 -- Macri, Ben D        16 Express Swimming-MR  3:10.00         DQ        
                1:24.57     2:08.80 (44.23)          DQ (39.93)                    
Non-Award Division  
  1 Salcedo, Hember     16 LIAC-MR              2:15.46    2:24.25        
                  33.53     1:09.62 (36.09)     1:47.23 (37.61)     2:24.25 (37.02)
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:08.49  JO
        1:08.50  AMAX
        1:13.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Gassert, Matthew J  17 Express Swimming-MR  1:10.64    1:12.21 SILV   
                  34.32     1:12.21 (37.89)                                        
  1 Wu, Alex            15 Express Swimming-MR  1:11.31    1:12.21 SILV   
                  34.57     1:12.21 (37.64)                                        
AGE - Division  
  1 Ochakovsky, Michae  16 OWA-MR               1:16.56    1:15.18        
                  35.66     1:15.18 (39.52)                                        
  2 Haghighi, Kevin     16 LIAC-MR              1:16.43    1:17.91        
                  37.03     1:17.91 (40.88)                                        
  3 Sileo, James E      16 Express Swimming-MR  1:20.00    1:18.23        
                  38.11     1:18.23 (40.12)                                        
  4 Russo, Cameron J    15 OWA-MR               1:15.31    1:19.07        
                  36.80     1:19.07 (42.27)                                        
  5 Cheng, Kevin        15 Express Swimming-MR  1:24.00    1:20.07        
                  38.02     1:20.07 (42.05)                                        
  6 Newshan, Adam K     15 Express Swimming-MR  1:30.00    1:26.37        
                  40.66     1:26.37 (45.71)                                        
  7 Love, Kevin T       16 OWA-MR               1:23.54    1:26.71        
                  41.96     1:26.71 (44.75)                                        
 -- Macri, Ben D        16 Express Swimming-MR  1:20.00         DQ        
                  41.06          DQ (44.67)                                        
 -- Hertz, Jacob R      15 OWA-MR               1:31.47         DQ        
                  37.69          DQ (42.68)                                        
Non-Award Division  
  1 Podrecca, Milan M   16 OWA-MR               1:15.23    1:10.82 SILV   
                  34.43     1:10.82 (36.39)                                        
  2 Ochakovsky, Shawn   16 OWA-MR               1:14.50    1:12.45 SILV   
                  33.81     1:12.45 (38.64)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:31.99  JO
        2:32.00  AMAX
        2:42.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Wu, Alex            15 Express Swimming-MR  2:35.00    2:36.35 SILV   
                  36.45     1:16.42 (39.97)     1:56.53 (40.11)     2:36.35 (39.82)
  2 Gromling, Steven    17 LBA-MR               2:36.52    2:37.38 SILV   
                  34.33     1:14.40 (40.07)     1:56.95 (42.55)     2:37.38 (40.43)
  3 Gassert, Matthew J  17 Express Swimming-MR  2:39.74    2:42.54 SILV   
                  36.16     1:16.56 (40.40)     1:58.68 (42.12)     2:42.54 (43.86)
AGE - Division  
  1 Haghighi, Kevin     16 LIAC-MR              2:46.47    2:46.75        
                  38.48     1:20.34 (41.86)     2:03.42 (43.08)     2:46.75 (43.33)
  2 Russo, Cameron J    15 OWA-MR               3:08.41    2:49.26        
                  37.20     1:21.42 (44.22)     2:05.79 (44.37)     2:49.26 (43.47)
  3 Solomon, Jordan P   15 OWA-MR               2:52.11    2:54.63        
                  38.87     1:23.03 (44.16)     2:08.71 (45.68)     2:54.63 (45.92)
  4 Sileo, James E      16 Express Swimming-MR  2:55.00    2:59.71        
                  41.14     1:27.95 (46.81)     2:15.57 (47.62)     2:59.71 (44.14)
  5 Macri, Ben D        16 Express Swimming-MR  2:50.00    3:05.31        
                  41.92     1:29.67 (47.75)     2:18.95 (49.28)     3:05.31 (46.36)
  6 Love, Kevin T       16 OWA-MR               3:29.10    3:23.60        
                  45.08     1:36.86 (51.78)     2:30.95 (54.09)     3:23.60 (52.65)
Non-Award Division  
  1 Podrecca, Milan M   16 OWA-MR               3:16.13    2:37.14 SILV   
                  36.65     1:16.57 (39.92)     1:57.22 (40.65)     2:37.14 (39.92)
  2 Chen, Calvin R      16 LIAC-MR              2:41.93    2:43.85        
                  37.33     1:18.48 (41.15)     2:00.91 (42.43)     2:43.85 (42.94)
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          58.99  JO
          59.00  AMAX
        1:05.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Flanagan, Luke W    17 OWA-MR               1:04.91    1:01.27 SILV   
                  28.46     1:01.27 (32.81)                                        
  2 Hertz, Jacob R      15 OWA-MR               1:03.70    1:01.58 SILV   
                  27.49     1:01.58 (34.09)                                        
  3 Visconti, Michael   16 Express Swimming-MR  1:03.49    1:03.48 SILV   
                  29.32     1:03.48 (34.16)                                        
AGE - Division  
  1 Cheng, Kevin        15 Express Swimming-MR  1:10.00    1:06.19        
                  31.15     1:06.19 (35.04)                                        
  2 Solomon, Jordan P   15 OWA-MR               1:06.78    1:06.40        
                  30.79     1:06.40 (35.61)                                        
  3 Battisti, Marc      16 Express Swimming-MR  1:06.02    1:06.70        
                  30.19     1:06.70 (36.51)                                        
  4 Ballon, Carlos G    15 LIAC-MR              1:07.21    1:07.47        
                  31.44     1:07.47 (36.03)                                        
  5 Russo, Cameron J    15 OWA-MR               1:07.19    1:07.81        
                  31.38     1:07.81 (36.43)                                        
  6 Park, Jin Woo W     15 LIAC-MR              1:08.20    1:08.25        
                  31.38     1:08.25 (36.87)                                        
  7 Haghighi, Kevin     16 LIAC-MR              1:06.72    1:09.27        
                  31.55     1:09.27 (37.72)                                        
  8 Gassert, Matthew J  17 Express Swimming-MR  1:07.98    1:11.52        
                  31.60     1:11.52 (39.92)                                        
  9 Podrecca, Milan M   16 OWA-MR               1:24.52    1:11.56        
                  32.78     1:11.56 (38.78)                                        
 10 Salcedo, Hember     16 LIAC-MR              1:09.88    1:13.00        
                  31.73     1:13.00 (41.27)                                        
 11 Love, Kevin T       16 OWA-MR               1:19.19    1:14.15        
                  32.05     1:14.15 (42.10)                                        
 12 Newshan, Adam K     15 Express Swimming-MR  1:19.00    1:15.89        
                  35.12     1:15.89 (40.77)                                        
Non-Award Division  
  1 Wu, Alex            15 Express Swimming-MR  1:05.70    1:05.08 SILV   
                  29.78     1:05.08 (35.30)                                        
  2 Poblador, Jason G   15 OWA-MR               1:05.99    1:05.23 SILV   
                  29.40     1:05.23 (35.83)                                        
  3 Ochakovsky, Shawn   16 OWA-MR               1:10.77    1:05.39 SILV   
                  29.73     1:05.39 (35.66)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:18.99  JO
        2:19.00  AMAX
        2:30.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Battisti, Marc      16 Express Swimming-MR  2:29.00    2:26.92 SILV   
                  30.43     1:07.19 (36.76)     1:46.81 (39.62)     2:26.92 (40.11)
AGE - Division  
  1 Visconti, Michael   16 Express Swimming-MR  2:40.00    2:31.87        
                  33.56     1:12.14 (38.58)     1:53.68 (41.54)     2:31.87 (38.19)
  2 Hertz, Jacob R      15 OWA-MR               2:46.27    2:33.33        
                  30.07     1:07.44 (37.37)     1:49.79 (42.35)     2:33.33 (43.54)
  3 Poblador, Jason G   15 OWA-MR               2:46.11    2:40.66        
                  34.97     1:16.37 (41.40)     1:59.68 (43.31)     2:40.66 (40.98)
  4 Russo, Cameron J    15 OWA-MR               2:54.28    2:55.24        
                  36.66     1:20.61 (43.95)     2:08.30 (47.69)     2:55.24 (46.94)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
        2:10.99  JO
        2:11.00  AMAX
        2:33.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Battisti, Marc      16 Express Swimming-MR  2:15.38    2:14.41 SILV   
                  28.94     1:01.98 (33.04)     1:43.64 (41.66)     2:14.41 (30.77)
  2 Ochakovsky, Shawn   16 OWA-MR               2:20.39    2:16.80 SILV   
                  29.08     1:04.34 (35.26)     1:45.18 (40.84)     2:16.80 (31.62)
  3 Solomon, Jordan P   15 OWA-MR               2:31.82    2:17.05 SILV   
                  28.65     1:02.07 (33.42)     1:44.97 (42.90)     2:17.05 (32.08)
  4 Wu, Alex            15 Express Swimming-MR  2:19.53    2:17.21 SILV   
                  28.64     1:02.83 (34.19)     1:43.91 (41.08)     2:17.21 (33.30)
  5 Flanagan, Luke W    17 OWA-MR               2:21.33    2:18.19 SILV   
                  28.42     1:02.57 (34.15)     1:47.62 (45.05)     2:18.19 (30.57)
  6 Salcedo, Hember     16 LIAC-MR              2:18.95    2:19.19 SILV   
                  29.31     1:04.00 (34.69)     1:45.54 (41.54)     2:19.19 (33.65)
  7 Haghighi, Kevin     16 LIAC-MR              2:28.05    2:22.81 SILV   
                  29.96     1:07.84 (37.88)     1:50.02 (42.18)     2:22.81 (32.79)
  8 Ochakovsky, Michae  16 OWA-MR               2:32.99    2:22.92 SILV   
                  29.66     1:06.61 (36.95)     1:48.92 (42.31)     2:22.92 (34.00)
  9 Gassert, Matthew J  17 Express Swimming-MR  2:23.38    2:23.30 SILV   
                  31.23     1:10.27 (39.04)     1:50.35 (40.08)     2:23.30 (32.95)
 10 Russo, Cameron J    15 OWA-MR               2:24.30    2:23.70 SILV   
                  30.42     1:08.79 (38.37)     1:52.34 (43.55)     2:23.70 (31.36)
 11 Park, Jin Woo W     15 LIAC-MR              2:20.42    2:24.90 SILV   
                  31.18     1:10.88 (39.70)     1:50.84 (39.96)     2:24.90 (34.06)
 12 Ballon, Carlos G    15 LIAC-MR              2:29.42    2:26.35 SILV   
                  30.95     1:06.91 (35.96)     1:52.85 (45.94)     2:26.35 (33.50)
AGE - Division  
  1 Sileo, James E      16 Express Swimming-MR  2:40.00    2:43.38        
                  35.70     1:20.84 (45.14)     2:08.55 (47.71)     2:43.38 (34.83)
  2 Macri, Ben D        16 Express Swimming-MR  2:40.00    2:46.18        
                  37.78     1:20.19 (42.41)     2:09.56 (49.37)     2:46.18 (36.62)
Non-Award Division  
  1 Poblador, Jason G   15 OWA-MR               2:38.49    2:22.55 SILV   
                  29.60     1:05.79 (36.19)     1:51.13 (45.34)     2:22.55 (31.42)
  2 Cheng, Kevin        15 Express Swimming-MR  2:40.00    2:27.22 SILV   
                  30.53     1:08.65 (38.12)     1:53.58 (44.93)     2:27.22 (33.64)
  3 Hertz, Jacob R      15 OWA-MR               2:48.33    2:32.62 SILV   
                  27.88     1:08.69 (40.81)     1:57.55 (48.86)     2:32.62 (35.07)
  4 Love, Kevin T       16 OWA-MR               2:40.71    2:32.74 SILV   
                  29.68     1:08.53 (38.85)     1:59.01 (50.48)     2:32.74 (33.73)
  5 Man, Tyler S        15 OWA-MR               2:33.18    2:41.08        
                  30.36     1:08.69 (38.33)     1:57.46 (48.77)     2:41.08 (43.62)
 -- Podrecca, Milan M   16 OWA-MR               2:42.91         DQ        
                  30.74     1:08.91 (38.17)     1:48.34 (39.43)          DQ (35.24)
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
        4:45.99  JO
        4:46.00  AMAX
        4:58.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
AGE - Division  
  1 Solomon, Jordan P   15 OWA-MR               5:13.91    5:06.45        
                  30.04     1:06.18 (36.14)     1:45.26 (39.08)     2:25.37 (40.11)
        3:11.07 (45.70)     3:57.26 (46.19)     4:31.86 (34.60)     5:06.45 (34.59)
  2 Podrecca, Milan M   16 OWA-MR               6:51.29    5:13.52        
                  32.22     1:12.51 (40.29)   2:41.12 (1:28.61)     3:22.25 (41.13)
        4:03.40 (41.15)     4:40.65 (37.25)     5:13.52 (32.87)                    
  3 Gassert, Matthew J  17 Express Swimming-MR  5:13.34    5:14.06        
                  32.16     1:12.66 (40.50)     1:56.71 (44.05)     2:40.70 (43.99)
        3:22.04 (41.34)     4:05.47 (43.43)     4:40.35 (34.88)     5:14.06 (33.71)
  4 Russo, Cameron J    15 OWA-MR               5:13.10    5:16.42        
                  31.81     1:12.00 (40.19)     1:53.95 (41.95)     2:35.82 (41.87)
        3:19.45 (43.63)     4:05.25 (45.80)     4:40.76 (35.51)     5:16.42 (35.66)
  5 Hertz, Jacob R      15 OWA-MR               6:12.18    5:38.33        
                  28.53     1:05.72 (37.19)     1:52.87 (47.15)     2:38.23 (45.36)
        3:28.40 (50.17)     4:18.91 (50.51)     5:01.15 (42.24)     5:38.33 (37.18)
  6 Love, Kevin T       16 OWA-MR               5:34.10    6:02.40        
                  31.50     1:13.56 (42.06)   2:48.15 (1:34.59)     3:42.37 (54.22)
        4:40.47 (58.10)     5:20.87 (40.40)     6:02.40 (41.53)         6:02.40 ( )
Non-Award Division  
  1 Staszewski, Alec L  16 OWA-MR               5:02.36    4:49.10 SILV   
                  28.31     1:02.33 (34.02)     1:37.42 (35.09)     2:13.11 (35.69)
        2:58.24 (45.13)     3:44.09 (45.85)     4:16.88 (32.79)     4:49.10 (32.22)

Brought to you by Computer Aide, Inc.