2007 MR Metro Age Group Central - 3/23/2007 to 3/25/2007            
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle

          32.09  JO
          32.10  QUAL
          36.69  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Brickman, Molley E  10 YFD-MR                 32.33      31.31 JO     
  2 Russo, Eva M        10 GAEL-MR                32.34      32.06 JO     
SILV - Division  
  1 McGrath, Ashley M   10 Badger-MR              32.34      32.22 SILV   
  2 Gomez, Chelsea O     9 NYCC-MR                32.47      32.58 SILV   
  3 Whiston, Kate A     10 Badger-MR              32.85      32.60 SILV   
  4 Borter, Gabriella   10 Agua Swim Team-MR      33.10      32.81 SILV   
  5 Catarinacchio, Jes  10 GAEL-MR                33.51      33.03 SILV   
  6 Giordano, Gianna    10 BASC-MR                33.13      33.33 SILV   
  7 O'Sullivan, Raine   10 GAEL-MR                34.65      33.70 SILV   
  8 Almeida, Gabriela    9 Twisters-MR            33.01      33.85 SILV   
  9 Anderson, Mary Jan  10 HS-MR                  36.39      34.00 SILV   
 10 Groccia, Jackie A   10 GAEL-MR                33.88      34.16 SILV   
 11 Furusho, Amy        10 Twisters-MR            34.77      34.86 SILV   
 12 Garces, Tessa J      9 Badger-MR              39.13      34.92 SILV   
 13 Khal-Laayoun, Yasm  10 Agua Swim Team-MR      35.34      35.14 SILV   
 14 Basso, Sierra K     10 Agua Swim Team-MR      37.44      35.24 SILV   
 15 Van Tassell, Amand  10 WAC-MR                 36.32      35.28 SILV   
 16 Monfiletto, Angela  10 WAC-MR                 36.28      35.37 SILV   
 17 Siegel, Sophie H     9 YFD-MR                 39.46      35.67 SILV   
 18 Paret, Anna F       10 Badger-MR              35.80      35.76 SILV   
 19 Pereira, Nicole V   10 CIY-MR                 35.26      35.78 SILV   
 20 Vasilakis, Amanda    9 Badger-MR              34.02      36.26 SILV   
 21 Raciti, Krista M    10 Silver Streaks-MR      35.47      36.28 SILV   
 22 Soto, Samantha A    10 WAC-MR                 37.02      36.30 SILV   
 23 Xu, Emily            9 NYCC-MR                37.97      36.43 SILV   
 24 Kuo, Elizabeth F     9 Agua Swim Team-MR      37.06      36.57 SILV   
 25 Delpriore, Dulcie    9 GAEL-MR                35.78      36.62 SILV   
 26 Feminella, Lindsay  10 WAC-MR                 36.75      36.67 SILV   
AGE - Division  
  1 Sedlis, Lucy W      10 Kraken-MR              38.65      36.71 AGE    
  2 Bolster, Callye A   10 GAEL-MR                40.04      36.91 AGE    
  3 Gresia, Krista S    10 GAEL-MR                39.87      37.80 AGE    
  4 Kelly, Jordan A      9 Agua Swim Team-MR      37.79      38.21 AGE    
  5 Lewis, Kiara        10 Twisters-MR            37.53      38.39 AGE    
  6 Lu, Grace G          9 APEX-MR                42.33      38.49 AGE    
  7 Burke, Kayla M      10 GAEL-MR                38.16      39.00 AGE    
  8 Drew, Harper A       9 GAEL-MR                41.28      39.02 AGE    
  9 Eguchi, Lydia        9 Agua Swim Team-MR      39.96      39.13 AGE    
 10 Sullivan, Mariana   10 Agua Swim Team-MR      38.58      39.35 AGE    
 11 Lara, Krystal        9 BASC-MR                38.45      39.70 AGE    
 12 Byrne, Theresa A    10 Agua Swim Team-MR      41.38      41.15 AGE    
 13 Kirtzman, Sienna C  10 Agua Swim Team-MR      45.97      41.17 AGE    
 14 Byrnes, Molly C      9 Badger-MR              40.85      41.66 AGE    
 15 Bogan, Gretchen L   10 Silver Streaks-MR      40.90      42.05 AGE    
 16 Lipton, Jessica R    9 YFD-MR                 43.25      42.61 AGE    
 17 Ryan, Katie A       10 GAEL-MR                44.46      42.65 AGE    
 18 Pfaff, Kerry         9 BASC-MR                39.93      43.10 AGE    
 19 Maeda, Reiko        10 RIST-MR                42.70      43.41 AGE    
 20 Middleton, Kaya L   10 Kraken-MR              41.90      43.79 AGE    
 21 Mak, Eunice          9 BASC-MR                49.20      43.81 AGE    
 22 Sherwood, Emily B   10 RIST-MR                38.92      43.89 AGE    
 23 Adamo, Nicole M     10 WAC-MR                 53.44      43.94 AGE    
 24 Pereira, Analisa N   9 CIY-MR                 43.21      44.58 AGE    
 25 Asanjarani, Ashley   9 CIY-MR                 46.26      45.43 AGE    
 26 Schneider, Kinsey    9 Kraken-MR              43.10      45.93 AGE    
 27 Gasic, Andrea       10 RIST-MR                46.23      46.45 AGE    
 28 deVicq, Viva         9 YFD-MR                 40.00      46.78 AGE    
 29 Evans, Lily A       10 RedTails-MR            49.09      47.98 AGE    
 30 Omeara, Sappha E     9 YFD-MR                 46.75      48.14 AGE    
 31 Chan, Samantha       9 CIY-MR                 44.08      48.47 AGE    
 32 Sehra, Sonia        10 Silver Streaks-MR      51.16      49.42 AGE    
 33 Yim, Elizabeth       9 CIY-MR                 47.04      50.10 AGE    
 34 Resnik, Jackie      10 YFD-MR                 57.68      51.65 AGE    
 35 Simms, Ginger       10 NYCC-MR                52.00      51.80 AGE    
 36 Stokes, Mariah      10 RedTails-MR            51.93      54.11 AGE    
 37 Reddy, Nikita        9 Silver Streaks-MR      52.94      54.44 AGE    
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:11.49  JO
        1:11.50  QUAL
        1:21.49  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Gomez, Chelsea O     9 NYCC-MR              1:12.06    1:11.43 JO     
                  34.02     1:11.43 (37.41)                                        
SILV - Division  
  1 Giordano, Gianna    10 BASC-MR              1:11.56    1:12.76 SILV   
                  35.21     1:12.76 (37.55)                                        
  2 Catarinacchio, Jes  10 GAEL-MR              1:12.12    1:13.68 SILV   
                  34.81     1:13.68 (38.87)                                        
  3 Almeida, Gabriela    9 Twisters-MR          1:11.53    1:14.26 SILV   
                  35.37     1:14.26 (38.89)                                        
  4 O'Sullivan, Raine   10 GAEL-MR              1:15.48    1:14.68 SILV   
                  35.12     1:14.68 (39.56)                                        
  5 Maloney, Meghan E   10 HS-MR                1:17.70    1:16.10 SILV   
                  36.66     1:16.10 (39.44)                                        
  6 Russo, Eva M        10 GAEL-MR              1:14.91    1:16.11 SILV   
                  36.82     1:16.11 (39.29)                                        
  7 Garces, Tessa J      9 Badger-MR            1:20.56    1:16.17 SILV   
                  36.52     1:16.17 (39.65)                                        
  7 Groccia, Jackie A   10 GAEL-MR              1:15.86    1:16.17 SILV   
                  35.82     1:16.17 (40.35)                                        
  9 Khal-Laayoun, Yasm  10 Agua Swim Team-MR    1:21.41    1:16.18 SILV   
                  36.24     1:16.18 (39.94)                                        
 10 Kuo, Elizabeth F     9 Agua Swim Team-MR    1:21.70    1:17.50 SILV   
                  36.99     1:17.50 (40.51)                                        
 11 Vasilakis, Amanda    9 Badger-MR            1:22.25    1:20.02 SILV   
                  37.82     1:20.02 (42.20)                                        
 12 Monfiletto, Angela  10 WAC-MR               1:19.72    1:20.24 SILV   
                  39.02     1:20.24 (41.22)                                        
 13 Pereira, Nicole V   10 CIY-MR               1:19.17    1:20.52 SILV   
                  37.66     1:20.52 (42.86)                                        
 14 Paret, Anna F       10 Badger-MR            1:19.74    1:20.80 SILV   
                  38.80     1:20.80 (42.00)                                        
 15 Soto, Samantha A    10 WAC-MR               1:21.50    1:21.33 SILV   
AGE - Division  
  1 Feminella, Lindsay  10 WAC-MR               1:25.24    1:22.26 AGE    
                  39.26     1:22.26 (43.00)                                        
  2 Sullivan, Mariana   10 Agua Swim Team-MR    1:27.75    1:22.86 AGE    
                  40.12     1:22.86 (42.74)                                        
  3 Van Tassell, Amand  10 WAC-MR               1:27.66    1:24.26 AGE    
                  39.72     1:24.26 (44.54)                                        
  4 Li, Jessica Y       10 HS-MR                1:23.14    1:24.39 AGE    
                  39.40     1:24.39 (44.99)                                        
  5 Raciti, Krista M    10 Silver Streaks-MR    1:25.83    1:24.51 AGE    
                  38.74     1:24.51 (45.77)                                        
  6 YU, Bernice         10 Twisters-MR          1:21.00    1:24.78 AGE    
  7 Batri, Leslie A     10 HS-MR                1:24.76    1:25.20 AGE    
                  42.17     1:25.20 (43.03)                                        
  8 Lara, Krystal        9 BASC-MR              1:30.88    1:25.82 AGE    
                  39.20     1:25.82 (46.62)                                        
  9 Lu, Grace G          9 APEX-MR              1:29.76    1:26.30 AGE    
                  41.30     1:26.30 (45.00)                                        
 10 McInerney, Clare T   9 Badger-MR            1:35.49    1:26.61 AGE    
                  40.08     1:26.61 (46.53)                                        
 11 Sawyers, Amelia E   10 YFD-MR               1:25.25    1:27.15 AGE    
                  41.92     1:27.15 (45.23)                                        
 12 Young, Sarah E      10 HS-MR                1:24.90    1:27.22 AGE    
                  40.98     1:27.22 (46.24)                                        
 13 Delpriore, Dulcie    9 GAEL-MR              1:26.81    1:28.07 AGE    
                  39.80     1:28.07 (48.27)                                        
 14 Gresia, Krista S    10 GAEL-MR              1:28.98    1:28.08 AGE    
                  39.57     1:28.08 (48.51)                                        
 15 Maksim, Carolyne     9 CENT-MR              1:30.42    1:28.29 AGE    
                  42.68     1:28.29 (45.61)                                        
 16 Bianco, Sara E       9 HS-MR                1:27.23    1:28.45 AGE    
                  41.13     1:28.45 (47.32)                                        
 17 Kelly, Jordan A      9 Agua Swim Team-MR    1:29.07    1:29.18 AGE    
                  42.44     1:29.18 (46.74)                                        
 18 Eguchi, Lydia        9 Agua Swim Team-MR    1:39.87    1:29.73 AGE    
                  42.50     1:29.73 (47.23)                                        
 19 Sek, Patrycia       10 Twisters-MR          1:42.74    1:31.04 AGE    
                  43.06     1:31.04 (47.98)                                        
 20 Jackson, Nicole M    9 HS-MR                1:30.77    1:32.16 AGE    
                  42.36     1:32.16 (49.80)                                        
 21 Huszar, Emese       10 HS-MR                1:27.00    1:32.60 AGE    
                  42.75     1:32.60 (49.85)                                        
 22 Byrne, Theresa A    10 Agua Swim Team-MR    1:32.14    1:34.09 AGE    
                  43.70     1:34.09 (50.39)                                        
 23 Drew, Harper A       9 GAEL-MR              1:32.00    1:34.34 AGE    
                  43.73     1:34.34 (50.61)                                        
 23 Kirtzman, Sienna C  10 Agua Swim Team-MR    1:34.43    1:34.34 AGE    
                  44.91     1:34.34 (49.43)                                        
 25 Byrnes, Molly C      9 Badger-MR            1:29.29    1:35.71 AGE    
                  44.33     1:35.71 (51.38)                                        
 26 Pereira, Analisa N   9 CIY-MR               1:39.76    1:39.20 AGE    
                  45.76     1:39.20 (53.44)                                        
 27 Evans, Lily A       10 RedTails-MR          2:00.09    1:43.88 AGE    
                  49.22     1:43.88 (54.66)                                        
 28 Bogan, Gretchen L   10 Silver Streaks-MR    1:35.22    1:44.42 AGE    
                  46.15     1:44.42 (58.27)                                        
 29 Omeara, Sappha E     9 YFD-MR               1:51.98    1:48.00 AGE    
                  51.67     1:48.00 (56.33)                                        
 30 Kapner, Samantha G   9 Badger-MR            1:53.98    1:56.67 AGE    
                  54.88   1:56.67 (1:01.79)                                        
 31 Stokes, Mariah      10 RedTails-MR          2:10.09    2:02.62 AGE    
                  58.09   2:02.62 (1:04.53)                                        
 32 Reddy, Nikita        9 Silver Streaks-MR    2:00.22    2:06.77 AGE    
                  57.66   2:06.77 (1:09.11)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:35.99  JO
        2:36.00  QUAL
        2:55.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Reilly, Bridget K   10 GAEL-MR              2:37.32    2:34.87 JO     
                  34.51     1:15.01 (40.50)     1:55.76 (40.75)     2:34.87 (39.11)
SILV - Division  
  1 Catarinacchio, Jes  10 GAEL-MR              2:48.95    2:39.52 SILV   
                  34.35     1:16.71 (42.36)     1:58.32 (41.61)     2:39.52 (41.20)
  2 Garces, Tessa J      9 Badger-MR            2:55.65    2:41.70 SILV   
                  36.36     1:18.87 (42.51)     2:01.46 (42.59)     2:41.70 (40.24)
  3 Groccia, Jackie A   10 GAEL-MR              2:38.46    2:42.41 SILV   
                  35.45     1:17.69 (42.24)     2:00.36 (42.67)     2:42.41 (42.05)
  4 O'Sullivan, Raine   10 GAEL-MR              2:44.43    2:45.93 SILV   
                                1:20.23 ( )     2:03.19 (42.96)     2:45.93 (42.74)
AGE - Division  
  1 Vasilakis, Amanda    9 Badger-MR            3:06.98    2:59.83 AGE    
                  39.36     1:24.91 (45.55)     2:11.77 (46.86)     2:59.83 (48.06)
  2 McInerney, Clare T   9 Badger-MR            3:06.54    3:04.82 AGE    
                  39.13                             2:15.88 ( )     3:04.82 (48.94)
  3 Lu, Grace G          9 APEX-MR                   NT    3:15.05 AGE    
                  43.24     1:32.01 (48.77)     2:22.99 (50.98)     3:15.05 (52.06)
  4 Lewis, Kiara        10 Twisters-MR          3:31.00    3:20.71 AGE    
                  43.25     1:34.94 (51.69)     2:28.84 (53.90)     3:20.71 (51.87)
  5 Byrnes, Molly C      9 Badger-MR            3:26.64    3:25.82 AGE    
                  46.00     1:41.55 (55.55)     2:37.20 (55.65)     3:25.82 (48.62)
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          37.99  JO
          38.00  QUAL
          44.39  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Russo, Eva M        10 GAEL-MR                39.04      38.60 SILV   
  2 Gomez, Chelsea O     9 NYCC-MR                38.08      39.23 SILV   
  2 Garces, Tessa J      9 Badger-MR              38.74      39.23 SILV   
  4 Catarinacchio, Jes  10 GAEL-MR                39.28      39.27 SILV   
  5 Pereira, Nicole V   10 CIY-MR                 38.75      39.69 SILV   
  6 Maloney, Meghan E   10 HS-MR                  39.63      39.79 SILV   
  7 Khal-Laayoun, Yasm  10 Agua Swim Team-MR      41.53      40.41 SILV   
  8 Kuo, Elizabeth F     9 Agua Swim Team-MR      41.56      40.48 SILV   
  9 Groccia, Jackie A   10 GAEL-MR                38.99      40.65 SILV   
 10 YU, Bernice         10 Twisters-MR            43.23      40.79 SILV   
 10 Raciti, Krista M    10 Silver Streaks-MR      41.36      40.79 SILV   
 12 Paret, Anna F       10 Badger-MR              42.17      41.47 SILV   
 13 Kelly, Jordan A      9 Agua Swim Team-MR      46.08      42.03 SILV   
 14 Vasilakis, Amanda    9 Badger-MR              40.46      42.14 SILV   
 15 O'Sullivan, Raine   10 GAEL-MR                43.14      42.22 SILV   
 16 Monfiletto, Angela  10 WAC-MR                 41.62      42.34 SILV   
 17 Bianco, Sara E       9 HS-MR                  46.19      43.13 SILV   
 18 Delpriore, Dulcie    9 GAEL-MR                42.11      43.41 SILV   
 19 Li, Jessica Y       10 HS-MR                  45.77      43.98 SILV   
 20 Van Tassell, Amand  10 WAC-MR                 43.07      44.08 SILV   
 21 Lara, Krystal        9 BASC-MR                44.12      44.16 SILV   
 -- Almeida, Gabriela    9 Twisters-MR            41.01         DQ        
AGE - Division  
  1 Young, Sarah E      10 HS-MR                  46.02      44.73 AGE    
  2 Sawyers, Amelia E   10 YFD-MR                 43.62      45.43 AGE    
  3 McInerney, Clare T   9 Badger-MR              44.66      45.46 AGE    
  4 Huszar, Emese       10 HS-MR                  44.95      45.59 AGE    
  5 Feminella, Lindsay  10 WAC-MR                 46.45      45.63 AGE    
  6 Sullivan, Mariana   10 Agua Swim Team-MR      46.27      45.88 AGE    
  7 Lu, Grace G          9 APEX-MR                48.82      46.26 AGE    
  8 Bolster, Callye A   10 GAEL-MR                51.15      46.65 AGE    
  9 Bogan, Gretchen L   10 Silver Streaks-MR      45.30      46.80 AGE    
 10 Batri, Leslie A     10 HS-MR                  47.98      47.17 AGE    
 11 Byrnes, Molly C      9 Badger-MR              49.58      47.45 AGE    
 12 Soto, Samantha A    10 WAC-MR                 45.87      47.96 AGE    
 13 Kirtzman, Sienna C  10 Agua Swim Team-MR      49.18      48.16 AGE    
 14 Maksim, Carolyne     9 CENT-MR                45.53      48.19 AGE    
 15 Eguchi, Lydia        9 Agua Swim Team-MR      44.77      49.43 AGE    
 16 Byrne, Theresa A    10 Agua Swim Team-MR      52.98      49.51 AGE    
 17 Jackson, Nicole M    9 HS-MR                  51.65      49.87 AGE    
 18 Omeara, Sappha E     9 YFD-MR                 53.48      51.95 AGE    
 19 Asanjarani, Ashley   9 CIY-MR                 49.25      52.37 AGE    
 20 Drew, Harper A       9 GAEL-MR                54.44      54.21 AGE    
 21 Reddy, Nikita        9 Silver Streaks-MR      58.42      55.87 AGE    
 22 Kapner, Samantha G   9 Badger-MR              55.88      57.77 AGE    
 23 Stokes, Mariah      10 RedTails-MR          1:05.57    1:01.17 AGE    
 24 Evans, Lily A       10 RedTails-MR            55.09    1:02.48 AGE    
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:22.19  JO
        1:22.20  QUAL
        1:40.09  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Anderson, Mary Jan  10 HS-MR                1:27.61    1:20.45 JO     
                  38.64     1:20.45 (41.81)                                        
  2 Chrystal, Morgan C  10 GAEL-MR              1:23.51    1:22.12 JO     
                  40.74     1:22.12 (41.38)                                        
SILV - Division  
  1 Garces, Tessa J      9 Badger-MR            1:24.92    1:24.61 SILV   
                  40.48     1:24.61 (44.13)                                        
  2 Doyle, Carly L      10 YFD-MR               1:23.94    1:24.62 SILV   
                  39.72     1:24.62 (44.90)                                        
  3 Kuo, Elizabeth F     9 Agua Swim Team-MR    1:29.37    1:25.29 SILV   
                  42.17     1:25.29 (43.12)                                        
  4 Pereira, Nicole V   10 CIY-MR               1:26.36    1:25.68 SILV   
                  41.82     1:25.68 (43.86)                                        
  5 Borter, Gabriella   10 Agua Swim Team-MR    1:24.95    1:25.89 SILV   
                  41.20     1:25.89 (44.69)                                        
  6 Catarinacchio, Jes  10 GAEL-MR              1:25.29    1:26.09 SILV   
                  41.47     1:26.09 (44.62)                                        
  7 Russo, Eva M        10 GAEL-MR              1:27.50    1:26.60 SILV   
                  40.47     1:26.60 (46.13)                                        
  8 Almeida, Gabriela    9 Twisters-MR          1:35.61    1:27.26 SILV   
                  43.34     1:27.26 (43.92)                                        
  9 Khal-Laayoun, Yasm  10 Agua Swim Team-MR    1:31.81    1:27.92 SILV   
                  41.93     1:27.92 (45.99)                                        
 10 Paret, Anna F       10 Badger-MR            1:28.06    1:27.99 SILV   
                  43.34     1:27.99 (44.65)                                        
 11 Xu, Emily            9 NYCC-MR              1:37.45    1:28.36 SILV   
                  43.71     1:28.36 (44.65)                                        
 12 Siegel, Sophie H     9 YFD-MR               1:32.86    1:29.02 SILV   
                  44.05     1:29.02 (44.97)                                        
 13 O'Sullivan, Raine   10 GAEL-MR              1:32.53    1:30.56 SILV   
                  44.26     1:30.56 (46.30)                                        
 14 Kelly, Jordan A      9 Agua Swim Team-MR    1:32.09    1:31.16 SILV   
                  44.77     1:31.16 (46.39)                                        
 15 Monfiletto, Angela  10 WAC-MR               1:29.32    1:32.19 SILV   
 16 Vasilakis, Amanda    9 Badger-MR            1:29.66    1:32.65 SILV   
                  44.51     1:32.65 (48.14)                                        
 17 Bogan, Gretchen L   10 Silver Streaks-MR    1:39.27    1:33.13 SILV   
                  11.66   1:33.13 (1:21.47)                                        
 18 Basso, Sierra K     10 Agua Swim Team-MR    1:34.71    1:33.29 SILV   
 19 Van Tassell, Amand  10 WAC-MR               1:34.92    1:33.45 SILV   
                  44.05     1:33.45 (49.40)                                        
 20 Delpriore, Dulcie    9 GAEL-MR              1:29.73    1:33.97 SILV   
                  44.47     1:33.97 (49.50)                                        
 21 Feminella, Lindsay  10 WAC-MR               1:31.89    1:35.44 SILV   
                  46.15     1:35.44 (49.29)                                        
 22 Bianco, Sara E       9 HS-MR                1:41.23    1:36.81 SILV   
                  48.02     1:36.81 (48.79)                                        
AGE - Division  
  1 Lara, Krystal        9 BASC-MR              1:40.03    1:40.56 AGE    
                  48.82     1:40.56 (51.74)                                        
  2 Soto, Samantha A    10 WAC-MR               1:42.84    1:41.24 AGE    
                  50.54     1:41.24 (50.70)                                        
  3 Sullivan, Mariana   10 Agua Swim Team-MR    1:43.26    1:42.47 AGE    
                  48.20     1:42.47 (54.27)                                        
  4 Bolster, Callye A   10 GAEL-MR              1:50.07    1:42.54 AGE    
                  50.54     1:42.54 (52.00)                                        
  5 Eguchi, Lydia        9 Agua Swim Team-MR    1:45.93    1:43.80 AGE    
                  49.82     1:43.80 (53.98)                                        
  6 Kirtzman, Sienna C  10 Agua Swim Team-MR    1:59.95    1:44.33 AGE    
                  48.33     1:44.33 (56.00)                                        
  7 Byrne, Theresa A    10 Agua Swim Team-MR    1:47.86    1:45.20 AGE    
                  49.39     1:45.20 (55.81)                                        
  8 Byrnes, Molly C      9 Badger-MR            1:46.92    1:47.43 AGE    
                  52.30     1:47.43 (55.13)                                        
  9 Pfaff, Kerry         9 BASC-MR              1:41.90    1:49.19 AGE    
                  53.89     1:49.19 (55.30)                                        
 10 Ryan, Katie A       10 GAEL-MR              1:49.67    1:49.57 AGE    
                  51.75     1:49.57 (57.82)                                        
 11 Chan, Samantha       9 CIY-MR               2:00.60    1:51.89 AGE    
                  52.39     1:51.89 (59.50)                                        
 12 Mak, Eunice          9 BASC-MR              1:45.22    1:52.22 AGE    
                  55.60     1:52.22 (56.62)                                        
 13 Yim, Elizabeth       9 CIY-MR               2:08.74    1:56.22 AGE    
                  57.55     1:56.22 (58.67)                                        
 14 Sehra, Sonia        10 Silver Streaks-MR    1:56.16    2:02.27 AGE    
                  57.90   2:02.27 (1:04.37)                                        
 15 Reddy, Nikita        9 Silver Streaks-MR    2:05.46    2:08.90 AGE    
                1:01.60   2:08.90 (1:07.30)                                        
 -- Adamo, Nicole M     10 WAC-MR               1:54.45         DQ        
 -- Evans, Lily A       10 RedTails-MR          2:10.09         DQ        
                1:02.90        DQ (1:08.10)                                        
Non-Award Division  
 -- Resnik, Jackie      10 YFD-MR               2:46.49         DQ        
                1:13.49                                                            
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          42.99  JO
          43.00  QUAL
          50.09  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Pereira, Nicole V   10 CIY-MR                 43.78      42.40 JO     
  1 Shehan, Olivia W    10 Agua Swim Team-MR      43.26      42.40 JO     
  3 Borter, Gabriella   10 Agua Swim Team-MR      43.86      42.56 JO     
  4 Catarinacchio, Jes  10 GAEL-MR                44.88      42.74 JO     
SILV - Division  
  1 Kirtzman, Sienna C  10 Agua Swim Team-MR      49.76      43.16 SILV   
  2 Furusho, Amy        10 Twisters-MR            45.01      43.70 SILV   
  3 Brickman, Molley E  10 YFD-MR                 48.96      43.72 SILV   
  4 Kelly, Jordan A      9 Agua Swim Team-MR      44.77      44.16 SILV   
  5 Raciti, Krista M    10 Silver Streaks-MR      43.68      44.32 SILV   
  6 Paret, Anna F       10 Badger-MR              43.91      44.50 SILV   
  7 McGrath, Ashley M   10 Badger-MR              47.12      44.59 SILV   
  8 Chrystal, Morgan C  10 GAEL-MR                45.25      44.64 SILV   
  9 Basso, Sierra K     10 Agua Swim Team-MR      46.37      45.24 SILV   
 10 Groccia, Jackie A   10 GAEL-MR                45.47      45.46 SILV   
 11 Sullivan, Mariana   10 Agua Swim Team-MR      46.08      45.56 SILV   
 12 O'Sullivan, Raine   10 GAEL-MR                47.75      45.70 SILV   
 13 Giordano, Gianna    10 BASC-MR                44.67      46.14 SILV   
 14 Gresia, Krista S    10 GAEL-MR                45.60      46.26 SILV   
 15 Anderson, Mary Jan  10 HS-MR                  48.81      46.85 SILV   
 16 Vasilakis, Amanda    9 Badger-MR              45.27      46.86 SILV   
 17 Lewis, Kiara        10 Twisters-MR            49.12      46.98 SILV   
 18 Van Tassell, Amand  10 WAC-MR                 47.00      47.07 SILV   
 19 Soto, Samantha A    10 WAC-MR                 51.33      47.96 SILV   
 20 Kuo, Elizabeth F     9 Agua Swim Team-MR      48.15      48.09 SILV   
 21 Garces, Tessa J      9 Badger-MR              48.20      48.26 SILV   
 22 Burke, Kayla M      10 GAEL-MR                47.94      48.54 SILV   
 23 Lu, Grace G          9 APEX-MR                54.28      48.55 SILV   
 24 Delpriore, Dulcie    9 GAEL-MR                48.91      49.60 SILV   
 25 Whiston, Kate A     10 Badger-MR              48.68      49.80 SILV   
 -- Khal-Laayoun, Yasm  10 Agua Swim Team-MR      44.68         DQ        
AGE - Division  
  1 Siegel, Sophie H     9 YFD-MR                 51.90      50.18 AGE    
  2 Mak, Eunice          9 BASC-MR                58.33      50.23 AGE    
  3 Feminella, Lindsay  10 WAC-MR                 53.66      50.30 AGE    
  4 Bianco, Sara E       9 HS-MR                  51.98      50.85 AGE    
  5 Sedlis, Lucy W      10 Kraken-MR              49.50      51.29 AGE    
  6 Maeda, Reiko        10 RIST-MR                52.33      51.50 AGE    
  7 Eguchi, Lydia        9 Agua Swim Team-MR      52.10      51.60 AGE    
  8 Bogan, Gretchen L   10 Silver Streaks-MR      50.95      52.81 AGE    
  9 Omeara, Sappha E     9 YFD-MR                 55.95      53.14 AGE    
 10 Byrne, Theresa A    10 Agua Swim Team-MR      58.35      54.00 AGE    
 11 Bolster, Callye A   10 GAEL-MR                56.56      54.55 AGE    
 12 Ryan, Katie A       10 GAEL-MR                53.86      55.15 AGE    
 13 Lipton, Jessica R    9 YFD-MR                 57.67      55.35 AGE    
 14 Adamo, Nicole M     10 WAC-MR               1:03.23      56.03 AGE    
 14 Sehra, Sonia        10 Silver Streaks-MR      59.11      56.03 AGE    
 16 Pereira, Analisa N   9 CIY-MR                 58.05      56.33 AGE    
 17 Middleton, Kaya L   10 Kraken-MR              52.50      56.36 AGE    
 18 Pfaff, Kerry         9 BASC-MR                56.70      56.60 AGE    
 19 Byrnes, Molly C      9 Badger-MR              55.19      57.03 AGE    
 20 Yim, Elizabeth       9 CIY-MR               1:01.37      59.82 AGE    
 21 Asanjarani, Ashley   9 CIY-MR               1:02.28      59.83 AGE    
 22 Simms, Ginger       10 NYCC-MR              1:09.00    1:00.77 AGE    
 23 Chan, Samantha       9 CIY-MR                 59.27    1:00.84 AGE    
 24 Reddy, Nikita        9 Silver Streaks-MR    1:08.17    1:02.38 AGE    
 25 deVicq, Viva         9 YFD-MR                 45.00    1:05.23 AGE    
 26 Resnik, Jackie      10 YFD-MR                 50.00    1:11.15 AGE    
 -- Sherwood, Emily B   10 RIST-MR                47.31         DQ        
 -- Schneider, Kinsey    9 Kraken-MR              50.95         DQ        
 -- Stokes, Mariah      10 RedTails-MR          1:10.09         DQ        
 -- Gasic, Andrea       10 RIST-MR                54.70         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:33.99  JO
        1:34.00  QUAL
        1:51.39  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Pereira, Nicole V   10 CIY-MR               1:35.09    1:34.74 SILV   
                  44.33     1:34.74 (50.41)                                        
  2 Catarinacchio, Jes  10 GAEL-MR              1:37.70    1:36.25 SILV   
                  46.14     1:36.25 (50.11)                                        
  3 Khal-Laayoun, Yasm  10 Agua Swim Team-MR    1:36.85    1:37.28 SILV   
                  45.70     1:37.28 (51.58)                                        
  4 Giordano, Gianna    10 BASC-MR              1:35.03    1:37.53 SILV   
                  46.74     1:37.53 (50.79)                                        
  5 Kirtzman, Sienna C  10 Agua Swim Team-MR    1:40.93    1:38.16 SILV   
                  45.90     1:38.16 (52.26)                                        
  6 Sullivan, Mariana   10 Agua Swim Team-MR    1:42.12    1:38.68 SILV   
                  47.44     1:38.68 (51.24)                                        
  7 Kelly, Jordan A      9 Agua Swim Team-MR    1:52.34    1:38.69 SILV   
                  48.57     1:38.69 (50.12)                                        
  8 Paret, Anna F       10 Badger-MR            1:35.43    1:39.14 SILV   
                  46.76     1:39.14 (52.38)                                        
  9 Almeida, Gabriela    9 Twisters-MR          1:42.00    1:39.82 SILV   
                  48.34     1:39.82 (51.48)                                        
 10 O'Sullivan, Raine   10 GAEL-MR              1:42.77    1:40.31 SILV   
                  47.04     1:40.31 (53.27)                                        
 11 Gomez, Chelsea O     9 NYCC-MR              1:44.82    1:41.76 SILV   
                  51.13     1:41.76 (50.63)                                        
 12 Garces, Tessa J      9 Badger-MR            1:40.07    1:41.90 SILV   
                  49.65     1:41.90 (52.25)                                        
 13 YU, Bernice         10 Twisters-MR          1:45.00    1:41.94 SILV   
                  48.78     1:41.94 (53.16)                                        
 14 Groccia, Jackie A   10 GAEL-MR              1:36.43    1:42.29 SILV   
                  47.49     1:42.29 (54.80)                                        
 15 Kuo, Elizabeth F     9 Agua Swim Team-MR    1:44.15    1:42.96 SILV   
                  48.07     1:42.96 (54.89)                                        
 16 Vasilakis, Amanda    9 Badger-MR            1:54.22    1:43.63 SILV   
                  49.57     1:43.63 (54.06)                                        
 17 Monfiletto, Angela  10 WAC-MR               1:45.35    1:44.11 SILV   
                  49.69     1:44.11 (54.42)                                        
 18 Huszar, Emese       10 HS-MR                1:53.76    1:44.61 SILV   
                  48.68     1:44.61 (55.93)                                        
 19 Lu, Grace G          9 APEX-MR              1:46.79    1:44.68 SILV   
                  51.05     1:44.68 (53.63)                                        
 20 Soto, Samantha A    10 WAC-MR               1:51.85    1:46.06 SILV   
                  49.30     1:46.06 (56.76)                                        
 21 Li, Jessica Y       10 HS-MR                1:45.73    1:46.25 SILV   
                  50.58     1:46.25 (55.67)                                        
 22 Gresia, Krista S    10 GAEL-MR              1:39.98    1:46.29 SILV   
                  49.14     1:46.29 (57.15)                                        
 23 Maloney, Meghan E   10 HS-MR                1:47.49    1:48.69 SILV   
                  52.11     1:48.69 (56.58)                                        
 24 Delpriore, Dulcie    9 GAEL-MR              1:42.79    1:49.21 SILV   
                  51.64     1:49.21 (57.57)                                        
AGE - Division  
  1 Young, Sarah E      10 HS-MR                1:55.45    1:51.63 AGE    
                  55.11     1:51.63 (56.52)                                        
  2 Feminella, Lindsay  10 WAC-MR               1:58.21    1:51.82 AGE    
                  53.80     1:51.82 (58.02)                                        
  3 McInerney, Clare T   9 Badger-MR            1:55.22    1:52.15 AGE    
                  52.51     1:52.15 (59.64)                                        
  4 Eguchi, Lydia        9 Agua Swim Team-MR    1:49.81    1:52.63 AGE    
                  53.93     1:52.63 (58.70)                                        
  5 Lara, Krystal        9 BASC-MR              1:59.99    1:53.12 AGE    
                  54.08     1:53.12 (59.04)                                        
  6 Bianco, Sara E       9 HS-MR                1:54.16    1:54.03 AGE    
                  53.51   1:54.03 (1:00.52)                                        
  7 Omeara, Sappha E     9 YFD-MR               2:03.08    1:57.64 AGE    
                  56.78   1:57.64 (1:00.86)                                        
  8 Byrne, Theresa A    10 Agua Swim Team-MR    1:57.49    1:59.77 AGE    
                  54.61   1:59.77 (1:05.16)                                        
  9 Asanjarani, Ashley   9 CIY-MR               2:16.63    2:12.19 AGE    
                1:02.89   2:12.19 (1:09.30)                                        
 10 Reddy, Nikita        9 Silver Streaks-MR    2:17.15    2:17.19 AGE    
                1:05.22   2:17.19 (1:11.97)                                        
 -- Pereira, Analisa N   9 CIY-MR               2:11.93         DQ        
                  58.54        DQ (1:03.01)                                        
 -- Sek, Patrycia       10 Twisters-MR          2:02.40         DQ        
                  57.10        DQ (1:04.08)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          37.09  JO
          37.10  QUAL
          45.39  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Doyle, Carly L      10 YFD-MR                 37.11      36.05 JO     
SILV - Division  
  1 Brickman, Molley E  10 YFD-MR                 37.80      37.27 SILV   
  2 Gomez, Chelsea O     9 NYCC-MR                38.04      37.66 SILV   
  3 Garces, Tessa J      9 Badger-MR              39.19      37.74 SILV   
  4 Furusho, Amy        10 Twisters-MR            37.81      37.95 SILV   
  5 Catarinacchio, Jes  10 GAEL-MR                38.23      38.38 SILV   
  6 Pereira, Nicole V   10 CIY-MR                 38.65      38.60 SILV   
  7 Whiston, Kate A     10 Badger-MR              39.83      39.44 SILV   
  8 Groccia, Jackie A   10 GAEL-MR                37.66      39.45 SILV   
  9 Monfiletto, Angela  10 WAC-MR                 39.59      40.14 SILV   
 10 Khal-Laayoun, Yasm  10 Agua Swim Team-MR      40.73      40.18 SILV   
 11 Borter, Gabriella   10 Agua Swim Team-MR      41.94      40.28 SILV   
 12 McGrath, Ashley M   10 Badger-MR              38.73      40.29 SILV   
 13 Raciti, Krista M    10 Silver Streaks-MR      41.31      40.80 SILV   
 14 Van Tassell, Amand  10 WAC-MR                 50.81      41.59 SILV   
 15 Russo, Eva M        10 GAEL-MR                40.65      41.81 SILV   
 16 Gresia, Krista S    10 GAEL-MR                47.97      42.10 SILV   
 17 Giordano, Gianna    10 BASC-MR                49.99      42.67 SILV   
 18 Basso, Sierra K     10 Agua Swim Team-MR      43.91      43.06 SILV   
 19 Soto, Samantha A    10 WAC-MR                 43.21      44.30 SILV   
 20 Anderson, Mary Jan  10 HS-MR                  44.41      45.36 SILV   
 -- Bogan, Gretchen L   10 Silver Streaks-MR      42.14         DQ        
AGE - Division  
  1 Kelly, Jordan A      9 Agua Swim Team-MR      54.63      46.05 AGE    
  2 Feminella, Lindsay  10 WAC-MR                 46.58      46.37 AGE    
  3 Kuo, Elizabeth F     9 Agua Swim Team-MR      45.43      46.54 AGE    
  4 Lu, Grace G          9 APEX-MR                53.96      46.75 AGE    
  5 Siegel, Sophie H     9 YFD-MR                 47.00      47.92 AGE    
  6 Lewis, Kiara        10 Twisters-MR            48.75      48.11 AGE    
  7 Xu, Emily            9 NYCC-MR                52.89      49.37 AGE    
  8 Byrne, Theresa A    10 Agua Swim Team-MR      50.03      49.64 AGE    
  9 Burke, Kayla M      10 GAEL-MR                50.16      49.81 AGE    
 10 Byrnes, Molly C      9 Badger-MR              50.89      50.49 AGE    
 11 Sullivan, Mariana   10 Agua Swim Team-MR      53.36      50.50 AGE    
 12 Lara, Krystal        9 BASC-MR                45.85      50.77 AGE    
 13 Bianco, Sara E       9 HS-MR                  52.36      51.04 AGE    
 14 Eguchi, Lydia        9 Agua Swim Team-MR      48.54      51.35 AGE    
 15 Pfaff, Kerry         9 BASC-MR                52.39      52.98 AGE    
 16 Pereira, Analisa N   9 CIY-MR                 55.83      54.43 AGE    
 17 Kirtzman, Sienna C  10 Agua Swim Team-MR      48.76      54.54 AGE    
 18 Yim, Elizabeth       9 CIY-MR               1:02.18      55.94 AGE    
 19 Asanjarani, Ashley   9 CIY-MR                 57.83      56.10 AGE    
 20 Chan, Samantha       9 CIY-MR                 59.49      57.43 AGE    
 21 Adamo, Nicole M     10 WAC-MR                 56.56      59.73 AGE    
 22 Lipton, Jessica R    9 YFD-MR                 59.68    1:00.36 AGE    
 23 Omeara, Sappha E     9 YFD-MR               1:06.34    1:01.30 AGE    
 24 Schneider, Kinsey    9 Kraken-MR              52.50    1:03.74 AGE    
 25 Reddy, Nikita        9 Silver Streaks-MR    1:08.80    1:05.04 AGE    
 26 Stokes, Mariah      10 RedTails-MR          1:20.09    1:05.46 AGE    
 -- deVicq, Viva         9 YFD-MR                 45.00         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.99  JO
        1:30.00  QUAL
        1:40.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Monfiletto, Angela  10 WAC-MR               1:36.77    1:30.39 SILV   
                  42.70     1:30.39 (47.69)                                        
  2 Pereira, Nicole V   10 CIY-MR                    NT    1:31.55 SILV   
                  41.88     1:31.55 (49.67)                                        
  3 Bogan, Gretchen L   10 Silver Streaks-MR    1:36.31    1:37.92 SILV   
                  44.96     1:37.92 (52.96)                                        
AGE - Division  
  1 Raciti, Krista M    10 Silver Streaks-MR    1:38.11    1:41.34 AGE    
                  44.39     1:41.34 (56.95)                                        
  2 Sawyers, Amelia E   10 YFD-MR               1:45.00    1:42.59 AGE    
                  46.70     1:42.59 (55.89)                                        
 -- Byrnes, Molly C      9 Badger-MR            2:00.09         DQ        
                  53.26        DQ (1:08.71)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:20.99  JO
        1:21.00  QUAL
        1:31.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Russo, Eva M        10 GAEL-MR              1:22.51    1:20.74 JO     
                  39.30     1:20.74 (41.44)                                        
SILV - Division  
  1 Gomez, Chelsea O     9 NYCC-MR              1:22.90    1:23.03 SILV   
                  38.98     1:23.03 (44.05)                                        
  2 Catarinacchio, Jes  10 GAEL-MR              1:23.45    1:23.39 SILV   
                  39.41     1:23.39 (43.98)                                        
  3 Almeida, Gabriela    9 Twisters-MR          1:23.58    1:26.17 SILV   
                  40.73     1:26.17 (45.44)                                        
  4 Garces, Tessa J      9 Badger-MR            1:27.00    1:26.57 SILV   
                  38.30     1:26.57 (48.27)                                        
  5 Groccia, Jackie A   10 GAEL-MR              1:23.71    1:26.61 SILV   
                  40.94     1:26.61 (45.67)                                        
  6 Paret, Anna F       10 Badger-MR            1:27.09    1:27.66 SILV   
                  41.99     1:27.66 (45.67)                                        
  7 Giordano, Gianna    10 BASC-MR              1:23.09    1:27.82 SILV   
                  42.25     1:27.82 (45.57)                                        
  8 Khal-Laayoun, Yasm  10 Agua Swim Team-MR    1:27.50    1:28.48 SILV   
                  40.34     1:28.48 (48.14)                                        
  9 Van Tassell, Amand  10 WAC-MR               1:34.20    1:30.09 SILV   
                  43.00     1:30.09 (47.09)                                        
 10 Vasilakis, Amanda    9 Badger-MR            1:30.71    1:30.48 SILV   
                  45.00     1:30.48 (45.48)                                        
 11 Kuo, Elizabeth F     9 Agua Swim Team-MR    1:31.21    1:30.72 SILV   
                  42.65     1:30.72 (48.07)                                        
 12 Raciti, Krista M    10 Silver Streaks-MR    1:31.71    1:31.48 SILV   
                  42.45     1:31.48 (49.03)                                        
AGE - Division  
  1 Kelly, Jordan A      9 Agua Swim Team-MR    1:35.58    1:31.63 AGE    
                  14.35   1:31.63 (1:17.28)                                        
  2 Maloney, Meghan E   10 HS-MR                1:27.34    1:32.06 AGE    
                  42.82     1:32.06 (49.24)                                        
  3 Feminella, Lindsay  10 WAC-MR               1:39.54    1:33.15 AGE    
                  43.60     1:33.15 (49.55)                                        
  4 Sullivan, Mariana   10 Agua Swim Team-MR    1:40.08    1:33.70 AGE    
                  46.36     1:33.70 (47.34)                                        
  5 YU, Bernice         10 Twisters-MR          1:39.00    1:34.01 AGE    
                  46.08     1:34.01 (47.93)                                        
  6 Li, Jessica Y       10 HS-MR                1:31.00    1:35.34 AGE    
                  43.97     1:35.34 (51.37)                                        
  7 Gresia, Krista S    10 GAEL-MR              1:42.24    1:36.41 AGE    
                  46.01     1:36.41 (50.40)                                        
  8 Soto, Samantha A    10 WAC-MR               1:39.01    1:37.08 AGE    
                  47.37     1:37.08 (49.71)                                        
  9 Delpriore, Dulcie    9 GAEL-MR              1:30.69    1:37.20 AGE    
                  45.52     1:37.20 (51.68)                                        
 10 Sawyers, Amelia E   10 YFD-MR               1:45.00    1:37.95 AGE    
                  49.26     1:37.95 (48.69)                                        
 11 Lara, Krystal        9 BASC-MR              1:43.83    1:38.85 AGE    
                  46.75     1:38.85 (52.10)                                        
 12 Young, Sarah E      10 HS-MR                1:43.22    1:38.96 AGE    
                  47.65     1:38.96 (51.31)                                        
 13 Bianco, Sara E       9 HS-MR                1:39.68    1:39.20 AGE    
                  47.48     1:39.20 (51.72)                                        
 14 Kirtzman, Sienna C  10 Agua Swim Team-MR    1:42.34    1:41.79 AGE    
                  51.43     1:41.79 (50.36)                                        
 15 Bolster, Callye A   10 GAEL-MR              1:54.53    1:42.14 AGE    
                  48.03     1:42.14 (54.11)                                        
 16 Eguchi, Lydia        9 Agua Swim Team-MR    1:40.58    1:42.22 AGE    
                  48.17     1:42.22 (54.05)                                        
 17 Batri, Leslie A     10 HS-MR                1:38.38    1:42.84 AGE    
                  47.16     1:42.84 (55.68)                                        
 18 Byrne, Theresa A    10 Agua Swim Team-MR    1:45.40    1:44.28 AGE    
 19 Bogan, Gretchen L   10 Silver Streaks-MR    1:37.41    1:44.71 AGE    
                  44.61   1:44.71 (1:00.10)                                        
 20 Huszar, Emese       10 HS-MR                1:37.63    1:44.75 AGE    
                  50.20     1:44.75 (54.55)                                        
 21 Byrnes, Molly C      9 Badger-MR            1:47.72    1:49.77 AGE    
                  51.57     1:49.77 (58.20)                                        
 22 Jackson, Nicole M    9 HS-MR                2:02.85    1:50.69 AGE    
                  53.49     1:50.69 (57.20)                                        
 23 Pereira, Analisa N   9 CIY-MR               1:55.09    1:53.56 AGE    
                  54.84     1:53.56 (58.72)                                        
 24 Asanjarani, Ashley   9 CIY-MR               1:57.11    1:56.63 AGE    
                  56.25   1:56.63 (1:00.38)                                        
 25 Omeara, Sappha E     9 YFD-MR               1:58.23    1:57.50 AGE    
                  56.90   1:57.50 (1:00.60)                                        
 26 Reddy, Nikita        9 Silver Streaks-MR    2:10.32    2:12.90 AGE    
                1:01.33   2:12.90 (1:11.57)                                        
 -- McInerney, Clare T   9 Badger-MR            1:38.26         DQ        
                  46.86          DQ (51.01)                                        
 -- Sek, Patrycia       10 Twisters-MR          1:49.00         DQ        
                  48.66          DQ (58.28)                                        
 -- Kapner, Samantha G   9 Badger-MR            1:55.66         DQ        
                  56.57        DQ (1:20.80)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
        2:55.99  JO
        2:56.00  QUAL
        3:19.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Shehan, Olivia W    10 Agua Swim Team-MR    3:05.34    2:45.45 JO     
                  35.96       54.08 (18.12)   2:08.05 (1:13.97)     2:45.45 (37.40)
  2 Gomez, Chelsea O     9 NYCC-MR              3:05.00    2:55.08 JO     
                  40.38     1:23.61 (43.23)     2:18.28 (54.67)     2:55.08 (36.80)
SILV - Division  
  1 Brickman, Molley E  10 YFD-MR               3:04.74    2:57.39 SILV   
                  38.71     1:24.84 (46.13)     2:16.70 (51.86)     2:57.39 (40.69)
  2 Almeida, Gabriela    9 Twisters-MR          3:10.00    2:59.85 SILV   
                  40.89     1:26.43 (45.54)     2:19.18 (52.75)     2:59.85 (40.67)
  3 McGrath, Ashley M   10 Badger-MR            2:57.47    3:00.97 SILV   
                  42.30     1:26.80 (44.50)     2:23.59 (56.79)     3:00.97 (37.38)
  4 Giordano, Gianna    10 BASC-MR              3:18.99    3:03.43 SILV   
                  45.60     1:31.87 (46.27)     2:25.37 (53.50)     3:03.43 (38.06)
  5 Groccia, Jackie A   10 GAEL-MR              2:57.01    3:03.44 SILV   
                  40.83     1:28.79 (47.96)     2:23.43 (54.64)     3:03.44 (40.01)
  6 Paret, Anna F       10 Badger-MR            3:08.30    3:05.19 SILV   
                  43.55     1:29.80 (46.25)     2:22.17 (52.37)     3:05.19 (43.02)
  7 Whiston, Kate A     10 Badger-MR            3:09.26    3:05.75 SILV   
                  41.17     1:25.63 (44.46)     2:24.78 (59.15)     3:05.75 (40.97)
  8 Doyle, Carly L      10 YFD-MR               3:08.83    3:06.14 SILV   
                  39.52     1:28.34 (48.82)     2:26.44 (58.10)     3:06.14 (39.70)
  9 Raciti, Krista M    10 Silver Streaks-MR    3:16.90    3:15.30 SILV   
                  42.65     1:31.81 (49.16)     2:27.91 (56.10)     3:15.30 (47.39)
 10 Monfiletto, Angela  10 WAC-MR               3:12.12    3:15.46 SILV   
                  42.13     1:32.77 (50.64)     2:31.57 (58.80)     3:15.46 (43.89)
 11 Vasilakis, Amanda    9 Badger-MR            3:25.30    3:16.80 SILV   
                  47.44     1:38.00 (50.56)     2:35.75 (57.75)     3:16.80 (41.05)
AGE - Division  
  1 Bianco, Sara E       9 HS-MR                3:35.03    3:35.86 AGE    
                  54.08     1:47.23 (53.15)     2:46.09 (58.86)     3:35.86 (49.77)
  2 Lipton, Jessica R    9 YFD-MR               3:00.00    3:58.72 AGE    
                1:01.43     2:00.95 (59.52)   3:05.03 (1:04.08)     3:58.72 (53.69)
  3 Omeara, Sappha E     9 YFD-MR               4:11.92    4:06.75 AGE    
                1:06.23   2:06.47 (1:00.24)   3:11.41 (1:04.94)     4:06.75 (55.34)
  4 deVicq, Viva         9 YFD-MR               3:00.00    4:31.21 AGE    
                1:07.16   2:12.57 (1:05.41)   3:32.66 (1:20.09)     4:31.21 (58.55)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.69  JO
          28.70  QUAL
          32.49  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Gibbons, Jenna      12 BASC-MR                29.50      27.79 JO     
  2 Kennedy, Calla      12 NYCC-MR                29.22      27.86 JO     
  3 Rivera, Ashley M    12 NYCC-MR                29.20      28.01 JO     
SILV - Division  
  1 Barbosa, Tabitha    11 Twisters-MR            29.58      28.80 SILV   
  2 Demarco, Jackie M   11 GAEL-MR                29.53      28.92 SILV   
  3 Chen, Catherine     12 CIY-MR                 29.07      29.23 SILV   
  4 Winkler, Erika      12 NYCC-MR                29.98      29.28 SILV   
  5 Martinez, Adrianna  12 NYCC-MR                29.95      29.47 SILV   
  6 Tanner, Natalie     12 Badger-MR              29.26      29.49 SILV   
  7 Tucker, Annelisa C  12 Badger-MR              29.83      29.60 SILV   
  8 Chrzanowski, Jaque  11 Badger-MR              29.69      29.71 SILV   
  9 Maloney, Erin C     12 WAC-MR                 30.11      29.75 SILV   
 10 Herbold, Emma K     11 Badger-MR              29.90      29.83 SILV   
 11 Tompkins, Catherin  11 Badger-MR              29.86      29.85 SILV   
 12 Kuo, Anna           12 CIY-MR                 29.74      30.11 SILV   
 13 Yu, Wynona K        11 Twisters-MR            29.94      30.13 SILV   
 14 Klein, Eilis D      11 Badger-MR              29.61      30.26 SILV   
 15 Hughes-Monasterio,  11 Twisters-MR            29.91      30.30 SILV   
 16 Cirone, Alexandra   11 Agua Swim Team-MR      30.44      30.39 SILV   
 17 Cruz, Brigitti S    11 Twisters-MR            30.59      30.41 SILV   
 18 Cain, Aine I        12 Badger-MR              30.82      30.61 SILV   
 19 Tubens, Melanie     12 NYCC-MR                30.83      30.64 SILV   
 20 Konopka, Katie E    11 Badger-MR              30.68      30.70 SILV   
 21 Garcia, Adriana L   12 Badger-MR              31.23      30.79 SILV   
 22 Deverna, Tara N     11 GAEL-MR                30.55      30.92 SILV   
 23 Escobedo, Samantha  11 WAC-MR                 33.55      31.07 SILV   
 24 Bolster, Dana J     11 GAEL-MR                30.33      31.16 SILV   
 25 Hansalik, Meredith  11 BASC-MR                33.18      31.27 SILV   
 26 Puleo, Danielle N   12 GAEL-MR                33.06      31.35 SILV   
 27 Chu, Wendy          12 Twisters-MR            32.00      31.63 SILV   
 28 Freeman, Keira A    11 GAEL-MR                32.15      32.10 SILV   
 29 McDermott, Meagan   12 Badger-MR              32.93      32.12 SILV   
 30 Ferrigno, Julia N   11 Badger-MR              32.23      32.15 SILV   
 31 McPherson-White, G  12 APEX-MR                   NT      32.26 SILV   
 32 Ramsden, Hannah N   11 Agua Swim Team-MR      34.34      32.29 SILV   
 33 Fortson, Amber D    12 RedTails-MR            33.09      32.35 SILV   
 34 Xue, Kelly E        11 HS-MR                  32.71      32.44 SILV   
AGE - Division  
  1 Merchan, Denise     12 Twisters-MR            33.09      32.64 AGE    
  2 Peralta, Loren S    11 APEX-MR                   NT      32.66 AGE    
  3 Sek, Izabella       12 Twisters-MR            32.80      32.70 AGE    
  4 Walsh, Georgina     11 NYCC-MR                34.21      32.74 AGE    
  5 Zielonka, Magdalen  11 NYCC-MR                35.50      32.79 AGE    
  6 Johanson, Bridget   11 Badger-MR              32.58      32.87 AGE    
  7 Wais, Jennifer H    12 NYCC-MR                34.30      32.91 AGE    
  8 Covil, Natasha S    11 GAEL-MR                34.06      32.95 AGE    
  9 Suydam, Kaitlyn M   12 Silver Streaks-MR      31.87      33.07 AGE    
 10 Lanherman, Anastas  11 Agua Swim Team-MR      33.42      33.17 AGE    
 11 Aguirre, Julie D    11 HS-MR                  32.37      33.24 AGE    
 12 Fenn, Kerry N       12 Badger-MR              33.83      33.33 AGE    
 13 Euceda, Jarleen B   11 Agua Swim Team-MR      32.39      33.36 AGE    
 14 Yun, Debbie         12 Twisters-MR            33.25      33.54 AGE    
 15 Damsky, Abby K      11 Agua Swim Team-MR      33.94      33.63 AGE    
 16 D'Alessandro, Andi  12 Silver Streaks-MR      34.69      33.67 AGE    
 17 Moushovich, Elana   11 RIST-MR                34.38      33.78 AGE    
 18 Jaros, Anna         11 Twisters-MR            32.97      33.83 AGE    
 19 Sirota, Rebecca     12 BASC-MR                34.53      33.91 AGE    
 20 Kamel, Mira S       11 Twisters-MR            33.20      33.95 AGE    
 21 Pfaff, Siobhan      12 BASC-MR                37.12      33.98 AGE    
 22 Rosario, Perla      11 RedTails-MR            33.57      34.05 AGE    
 23 Gibbons, Courtney   11 BASC-MR                35.32      34.44 AGE    
 24 Pereira, Alicia F   11 CIY-MR                 34.55      34.48 AGE    
 25 Pilipenko, Veronik  11 APEX-MR                   NT      34.62 AGE    
 26 Smith, Shannon R    11 GAEL-MR                38.20      34.78 AGE    
 27 Sepulveda, Elena A  11 RedTails-MR            36.83      34.99 AGE    
 28 Deignan, Hannah     12 BASC-MR                36.68      35.18 AGE    
 29 Ferguson, Carly     11 Silver Streaks-MR      37.32      35.26 AGE    
 30 Cheung, Shelley     11 CIY-MR                 34.59      35.43 AGE    
 31 Garcia, Amanda I    11 Badger-MR              34.55      36.25 AGE    
 32 Dayton, Paige V     11 Agua Swim Team-MR      37.34      36.89 AGE    
 33 Lehmann, Rachel E   12 Kraken-MR              37.50      37.64 AGE    
 34 Mossel, Carolien N  11 Kraken-MR              39.20      38.00 AGE    
 35 McTigue, Meaghan J  12 WAC-MR                 37.52      38.12 AGE    
 36 Dutilloy, Sarah J   11 RIST-MR                36.83      38.13 AGE    
 37 Wen, April          12 Twisters-MR            36.50      38.51 AGE    
 38 Hood, Amy N         11 RIST-MR                37.66      39.40 AGE    
 39 Farnham, Ariela X   12 Kraken-MR              38.80      39.78 AGE    
 40 Avital, Lori        11 RedTails-MR            41.36      40.95 AGE    
 40 Vayer, Olivia G     11 NYCC-MR                44.30      40.95 AGE    
 42 Beckwith, Elinor    11 RedTails-MR            44.65      41.79 AGE    
 43 Rieck, Ashley S     11 Badger-MR              40.72      42.38 AGE    
 44 Sutto-Plunz, Sarah  12 Kraken-MR              40.20      42.51 AGE    
 45 Kronis, Nadya       11 Kraken-MR              41.70      44.49 AGE    
 46 Zhang, Wendy        11 Kraken-MR              39.10      46.71 AGE    
 47 Mathur, Natasha C   12 Silver Streaks-MR      47.29      54.53 AGE    
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.29  JO
        1:02.30  QUAL
        1:11.39  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Gibbons, Jenna      12 BASC-MR              1:02.53      59.91 JO     
                  28.85       59.91 (31.06)                                        
  2 Brown, Caitlin N    12 HS-MR                1:02.53    1:00.92 JO     
                  29.28     1:00.92 (31.64)                                        
  3 Rubiano, Alexandra  11 Twisters-MR          1:02.51    1:01.27 JO     
                  29.43     1:01.27 (31.84)                                        
SILV - Division  
  1 McElroy, Nora       11 Badger-MR            1:02.42    1:03.05 SILV   
                  29.97     1:03.05 (33.08)                                        
  2 Boccia, Lindsay M   12 WAC-MR               1:02.84    1:03.06 SILV   
                  30.29     1:03.06 (32.77)                                        
  3 Demarco, Jackie M   11 GAEL-MR              1:03.25    1:03.29 SILV   
                  30.71     1:03.29 (32.58)                                        
  4 Tompkins, Catherin  11 Badger-MR            1:04.30    1:03.49 SILV   
                  30.73     1:03.49 (32.76)                                        
  5 Cruz, Brigitti S    11 Twisters-MR          1:07.60    1:03.62 SILV   
  6 Tucker, Annelisa C  12 Badger-MR            1:03.57    1:03.69 SILV   
                  30.81     1:03.69 (32.88)                                        
  7 Doherty, Julia G    12 GAEL-MR              1:03.01    1:03.98 SILV   
                  31.07     1:03.98 (32.91)                                        
  8 Chrzanowski, Jaque  11 Badger-MR            1:04.06    1:04.10 SILV   
                  30.90     1:04.10 (33.20)                                        
  9 Tanner, Natalie     12 Badger-MR            1:02.61    1:04.45 SILV   
                  30.69     1:04.45 (33.76)                                        
 10 Barbosa, Tabitha    11 Twisters-MR          1:04.13    1:04.73 SILV   
                  30.99     1:04.73 (33.74)                                        
 11 Rodriguez, Keannie  11 Agua Swim Team-MR    1:04.84    1:05.18 SILV   
                  31.16     1:05.18 (34.02)                                        
 12 Yu, Wynona K        11 Twisters-MR          1:06.45    1:05.56 SILV   
                  30.73     1:05.56 (34.83)                                        
 13 Deverna, Tara N     11 GAEL-MR              1:06.56    1:05.74 SILV   
                  32.01     1:05.74 (33.73)                                        
 14 Tolento, Ashley E   12 CIY-MR               1:05.43    1:05.97 SILV   
                  31.54     1:05.97 (34.43)                                        
 15 Tubens, Melanie     12 NYCC-MR              1:06.70    1:06.44 SILV   
                  31.76     1:06.44 (34.68)                                        
 16 Cirone, Alexandra   11 Agua Swim Team-MR    1:05.93    1:06.47 SILV   
                  32.06     1:06.47 (34.41)                                        
 17 Maloney, Erin C     12 WAC-MR               1:06.55    1:06.68 SILV   
                  32.58     1:06.68 (34.10)                                        
 18 Herbold, Emma K     11 Badger-MR            1:07.19    1:06.79 SILV   
                  32.22     1:06.79 (34.57)                                        
 19 Pan, Leah           12 CIY-MR               1:07.15    1:06.99 SILV   
                  32.29     1:06.99 (34.70)                                        
 20 Konopka, Katie E    11 Badger-MR            1:07.54    1:07.29 SILV   
                  32.01     1:07.29 (35.28)                                        
 21 Hansalik, Meredith  11 BASC-MR              1:12.38    1:08.18 SILV   
                  32.76     1:08.18 (35.42)                                        
 22 Puleo, Danielle N   12 GAEL-MR              1:12.01    1:08.19 SILV   
                  32.98     1:08.19 (35.21)                                        
 23 Hughes-Monasterio,  11 Twisters-MR          1:07.37    1:08.33 SILV   
                  32.40     1:08.33 (35.93)                                        
 24 Escobedo, Samantha  11 WAC-MR               1:15.66    1:08.55 SILV   
                  32.09     1:08.55 (36.46)                                        
 25 Cain, Aine I        12 Badger-MR            1:07.96    1:08.58 SILV   
                  33.46     1:08.58 (35.12)                                        
 26 Klein, Eilis D      11 Badger-MR            1:05.74    1:08.68 SILV   
                  32.67     1:08.68 (36.01)                                        
 27 McPherson-White, G  12 APEX-MR              1:11.28    1:09.98 SILV   
                  33.68     1:09.98 (36.30)                                        
 28 Bolster, Dana J     11 GAEL-MR              1:10.31    1:10.86 SILV   
                  32.86     1:10.86 (38.00)                                        
 29 Johanson, Bridget   11 Badger-MR            1:10.91    1:11.14 SILV   
                  33.96     1:11.14 (37.18)                                        
 30 Baldwin, Maria      12 CENT-MR              1:09.07    1:11.20 SILV   
                  33.96     1:11.20 (37.24)                                        
AGE - Division  
  1 McDermott, Meagan   12 Badger-MR            1:10.86    1:11.46 AGE    
                  34.17     1:11.46 (37.29)                                        
  2 Lanherman, Anastas  11 Agua Swim Team-MR    1:13.69    1:11.71 AGE    
                  34.61     1:11.71 (37.10)                                        
  3 Solovyeva, Vika     12 Shy/Seals-MR         1:13.42    1:11.75 AGE    
                  34.06     1:11.75 (37.69)                                        
  4 Freeman, Keira A    11 GAEL-MR              1:16.52    1:11.84 AGE    
                  33.29     1:11.84 (38.55)                                        
  5 Fenn, Kerry N       12 Badger-MR            1:11.02    1:11.88 AGE    
                  34.56     1:11.88 (37.32)                                        
  6 Kelly, Brianne L    12 HS-MR                1:13.47    1:12.06 AGE    
                  34.62     1:12.06 (37.44)                                        
  7 Aguirre, Julie D    11 HS-MR                1:11.10    1:12.14 AGE    
                  34.13     1:12.14 (38.01)                                        
  8 Ferrigno, Julia N   11 Badger-MR            1:11.40    1:12.17 AGE    
                  34.60     1:12.17 (37.57)                                        
  9 Wais, Jennifer H    12 NYCC-MR              1:16.33    1:12.66 AGE    
                  35.24     1:12.66 (37.42)                                        
 10 Stokes, Sarah E     12 HS-MR                1:12.86    1:12.71 AGE    
                  34.71     1:12.71 (38.00)                                        
 11 Walsh, Georgina     11 NYCC-MR              1:18.62    1:13.17 AGE    
                  34.03     1:13.17 (39.14)                                        
 12 Suydam, Kaitlyn M   12 Silver Streaks-MR    1:12.03    1:13.43 AGE    
                  34.90     1:13.43 (38.53)                                        
 13 Gibbons, Courtney   11 BASC-MR              1:16.15    1:13.63 AGE    
                  35.35     1:13.63 (38.28)                                        
 14 Zielonka, Magdalen  11 NYCC-MR              1:14.50    1:14.25 AGE    
                  33.49     1:14.25 (40.76)                                        
 15 Xue, Kelly E        11 HS-MR                1:14.00    1:14.60 AGE    
                  34.26     1:14.60 (40.34)                                        
 16 Morgan, Justina     12 HS-MR                1:13.66    1:14.81 AGE    
                  35.45     1:14.81 (39.36)                                        
 17 Pezzella, Samantha  12 HS-MR                1:15.24    1:14.82 AGE    
                  34.49     1:14.82 (40.33)                                        
 17 Peralta, Loren S    11 APEX-MR              1:13.19    1:14.82 AGE    
                  37.26     1:14.82 (37.56)                                        
 19 Pilipenko, Veronik  11 APEX-MR              1:13.94    1:15.27 AGE    
                  35.90     1:15.27 (39.37)                                        
 20 Rosario, Perla      11 RedTails-MR          1:15.88    1:15.75 AGE    
                  36.33     1:15.75 (39.42)                                        
 21 Euceda, Jarleen B   11 Agua Swim Team-MR    1:13.27    1:15.80 AGE    
                  36.40     1:15.80 (39.40)                                        
 22 Kamel, Mira S       11 Twisters-MR          1:17.44    1:15.88 AGE    
                  36.32     1:15.88 (39.56)                                        
 23 Morgan, Erin M      12 HS-MR                1:18.17    1:15.94 AGE    
                  35.38     1:15.94 (40.56)                                        
 24 Kosoff, Zora R      11 HS-MR                1:17.14    1:16.21 AGE    
                  34.79     1:16.21 (41.42)                                        
 25 Loginova, Maria     11 CENT-MR              1:20.07    1:16.86 AGE    
                  35.94     1:16.86 (40.92)                                        
 26 Sblendorio, Amanda  11 HS-MR                1:22.03    1:16.99 AGE    
                  37.61     1:16.99 (39.38)                                        
 27 Sirota, Rebecca     12 BASC-MR              1:18.42    1:17.12 AGE    
                  36.54     1:17.12 (40.58)                                        
 28 Weinberg, Tian      11 RedTails-MR          1:18.37    1:17.71 AGE    
                  36.28     1:17.71 (41.43)                                        
 29 Kamel, Rita S       12 Twisters-MR          1:21.09    1:17.75 AGE    
                  36.48     1:17.75 (41.27)                                        
 30 Cheung, Shelley     11 CIY-MR               1:22.00    1:17.90 AGE    
                  35.35     1:17.90 (42.55)                                        
 31 Pereira, Alicia F   11 CIY-MR               1:17.98    1:19.11 AGE    
 32 Ferguson, Carly     11 Silver Streaks-MR    1:20.08    1:19.36 AGE    
                  37.88     1:19.36 (41.48)                                        
 33 Dayton, Paige V     11 Agua Swim Team-MR    1:27.54    1:19.74 AGE    
                  38.47     1:19.74 (41.27)                                        
 34 Sepulveda, Elena A  11 RedTails-MR          1:25.83    1:20.07 AGE    
                  37.48     1:20.07 (42.59)                                        
 35 Benzvi, Leah        12 CENT-MR              1:20.91    1:20.26 AGE    
                  38.11     1:20.26 (42.15)                                        
 36 Smith, Shannon R    11 GAEL-MR              1:34.06    1:22.10 AGE    
                  38.22     1:22.10 (43.88)                                        
 37 Muoio, Tara R       11 HS-MR                1:22.77    1:22.84 AGE    
                  40.47     1:22.84 (42.37)                                        
 38 Pan, Sophie         11 CENT-MR              1:24.93    1:22.88 AGE    
                  38.40     1:22.88 (44.48)                                        
 39 Sosa, Lisbeth Meli  12 CENT-MR              1:20.60    1:23.26 AGE    
                  39.11     1:23.26 (44.15)                                        
 40 Radoncic, Seila U   12 Twisters-MR          1:12.00    1:25.33 AGE    
                  39.49     1:25.33 (45.84)                                        
 41 Lau, Amanda         11 BASC-MR              1:27.50    1:25.36 AGE    
                  40.95     1:25.36 (44.41)                                        
 42 Lau, Ashley         11 BASC-MR              1:27.95    1:27.58 AGE    
                  42.34     1:27.58 (45.24)                                        
 43 Avital, Lori        11 RedTails-MR          1:35.54    1:28.64 AGE    
                  41.99     1:28.64 (46.65)                                        
 44 Vayer, Olivia G     11 NYCC-MR              1:35.41    1:29.56 AGE    
                  43.35     1:29.56 (46.21)                                        
 45 McCULLOUGH, Amanda  11 Twisters-MR          1:36.00    1:30.50 AGE    
                  43.66     1:30.50 (46.84)                                        
 46 Rieck, Ashley S     11 Badger-MR            1:32.31    1:32.45 AGE    
                  43.29     1:32.45 (49.16)                                        
 47 Beckwith, Elinor    11 RedTails-MR          1:40.09    1:37.79 AGE    
                  44.02     1:37.79 (53.77)                                        
 48 Mathur, Natasha C   12 Silver Streaks-MR    1:49.03    1:50.53 AGE    
                  51.34     1:50.53 (59.19)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:15.49  JO
        2:15.50  QUAL
        2:31.89  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Rubiano, Alexandra  11 Twisters-MR          2:18.51    2:12.08 JO     
                  29.41     1:03.68 (34.27)     1:39.13 (35.45)     2:12.08 (32.95)
  2 Tompkins, Catherin  11 Badger-MR            2:15.53    2:12.95 JO     
                  30.32     1:04.37 (34.05)     1:39.51 (35.14)     2:12.95 (33.44)
  3 Kennedy, Calla      12 NYCC-MR              2:18.16    2:13.28 JO     
                  31.62     1:06.42 (34.80)     1:40.77 (34.35)     2:13.28 (32.51)
SILV - Division  
  1 Demarco, Jackie M   11 GAEL-MR              2:20.87    2:18.33 SILV   
                  30.66     1:06.30 (35.64)     1:43.36 (37.06)     2:18.33 (34.97)
  2 Cruz, Brigitti S    11 Twisters-MR          2:18.37    2:18.77 SILV   
                  31.98     1:07.59 (35.61)     1:43.96 (36.37)     2:18.77 (34.81)
  3 Rodriguez, Keannie  11 Agua Swim Team-MR    2:23.87    2:21.90 SILV   
                  30.71     1:07.20 (36.49)     1:45.05 (37.85)     2:21.90 (36.85)
  4 Tubens, Melanie     12 NYCC-MR              2:19.00    2:22.25 SILV   
                  32.20     1:08.80 (36.60)     1:46.05 (37.25)     2:22.25 (36.20)
  5 Cirone, Alexandra   11 Agua Swim Team-MR    2:18.12    2:22.65 SILV   
                  31.97     1:08.35 (36.38)     1:45.85 (37.50)     2:22.65 (36.80)
  6 Deverna, Tara N     11 GAEL-MR              2:26.94    2:25.75 SILV   
                  33.24     1:10.69 (37.45)     1:49.59 (38.90)     2:25.75 (36.16)
  7 Herbold, Emma K     11 Badger-MR            2:36.76    2:30.79 SILV   
                  32.47     1:11.02 (38.55)     1:52.30 (41.28)     2:30.79 (38.49)
  8 Johanson, Bridget   11 Badger-MR            2:30.61    2:30.80 SILV   
                  33.97     1:12.56 (38.59)     1:52.80 (40.24)     2:30.80 (38.00)
AGE - Division  
  1 Lanherman, Anastas  11 Agua Swim Team-MR    2:36.91    2:34.36 AGE    
                  34.08     1:13.08 (39.00)     1:54.79 (41.71)     2:34.36 (39.57)
  2 Peralta, Loren S    11 APEX-MR                   NT    2:34.98 AGE    
                  35.44     1:15.17 (39.73)     1:56.09 (40.92)     2:34.98 (38.89)
  3 McPherson-White, G  12 APEX-MR                   NT    2:36.98 AGE    
                  33.74     1:13.30 (39.56)   2:36.98 (1:23.68)                    
  4 Kamel, Mira S       11 Twisters-MR          2:47.19    2:45.24 AGE    
                  35.20     1:18.33 (43.13)     2:02.57 (44.24)     2:45.24 (42.67)
  5 D'Alessandro, Andi  12 Silver Streaks-MR    2:52.70    2:50.09 AGE    
                                1:20.72 ( )     2:06.73 (46.01)     2:50.09 (43.36)
  6 Rosario, Perla      11 RedTails-MR          3:00.09    2:52.58 AGE    
                  38.50     1:21.72 (43.22)     2:08.57 (46.85)     2:52.58 (44.01)
  7 Kamel, Rita S       12 Twisters-MR          2:55.75    2:57.93 AGE    
                  37.71     1:21.51 (43.80)     2:10.30 (48.79)     2:57.93 (47.63)
  8 Ferguson, Carly     11 Silver Streaks-MR    3:02.11    2:58.52 AGE    
                  35.73     1:20.17 (44.44)     2:10.28 (50.11)     2:58.52 (48.24)
  9 Weinberg, Tian      11 RedTails-MR          2:55.09    3:05.85 AGE    
                  37.03     1:22.89 (45.86)     2:16.32 (53.43)     3:05.85 (49.53)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:03.99  JO
        6:04.00  QUAL
        6:35.79  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Gibbons, Jenna      12 BASC-MR              6:05.01    5:54.97 JO     
                  31.54     1:08.30 (36.76)     1:45.35 (37.05)     2:21.76 (36.41)
        2:57.72 (35.96)     3:34.77 (37.05)     4:10.91 (36.14)     4:45.69 (34.78)
        5:21.16 (35.47)     5:54.97 (33.81)                                        
  2 Rubiano, Alexandra  11 Twisters-MR          6:10.04    6:01.80 JO     
                  31.06     1:07.45 (36.39)     1:45.17 (37.72)     2:22.22 (37.05)
        2:59.57 (37.35)     3:36.50 (36.93)     4:13.27 (36.77)     4:50.65 (37.38)
        5:27.73 (37.08)     6:01.80 (34.07)                                        
SILV - Division  
  1 Barbosa, Tabitha    11 Twisters-MR          6:10.93    6:04.41 SILV   
                  32.36     1:08.55 (36.19)     1:45.49 (36.94)     2:22.88 (37.39)
        2:59.90 (37.02)     3:37.00 (37.10)     4:14.27 (37.27)     4:51.47 (37.20)
        5:28.92 (37.45)     6:04.41 (35.49)                                        
  2 Goodwin, Lindsey A  12 BASC-MR              6:12.99    6:06.23 SILV   
                  32.06     1:08.83 (36.77)     1:46.76 (37.93)     2:24.32 (37.56)
        3:02.70 (38.38)     3:40.88 (38.18)     4:18.70 (37.82)     4:56.80 (38.10)
        5:32.74 (35.94)     6:06.23 (33.49)                                        
  3 Cruz, Brigitti S    11 Twisters-MR          6:46.44    6:08.41 SILV   
                  32.33     1:08.51 (36.18)     1:45.63 (37.12)     2:22.88 (37.25)
        3:00.49 (37.61)     3:38.43 (37.94)     4:16.59 (38.16)     4:54.88 (38.29)
        5:32.43 (37.55)     6:08.41 (35.98)                                        
  4 Tanner, Natalie     12 Badger-MR            6:08.13    6:14.12 SILV   
                  32.67     1:09.09 (36.42)     1:46.22 (37.13)     2:23.66 (37.44)
        3:01.14 (37.48)     3:39.33 (38.19)     4:18.33 (39.00)     4:57.71 (39.38)
        5:36.58 (38.87)     6:14.12 (37.54)                                        
AGE - Division  
  1 Johanson, Bridget   11 Badger-MR            6:35.31    6:36.98 AGE    
                  35.46     1:14.84 (39.38)     1:55.11 (40.27)     2:36.05 (40.94)
        3:17.09 (41.04)     3:58.03 (40.94)     4:38.94 (40.91)     5:19.29 (40.35)
        5:58.83 (39.54)     6:36.98 (38.15)                                        
  2 Deverna, Tara N     11 GAEL-MR              6:57.70    6:37.65 AGE    
                  34.09     1:13.49 (39.40)     1:53.36 (39.87)     2:34.50 (41.14)
        3:15.34 (40.84)     3:56.86 (41.52)     4:38.87 (42.01)     5:20.48 (41.61)
        6:00.64 (40.16)     6:37.65 (37.01)                                        
  3 Konopka, Katie E    11 Badger-MR            7:05.22    6:48.19 AGE    
                  33.74     1:12.50 (38.76)     1:54.90 (42.40)     2:38.04 (43.14)
        3:21.16 (43.12)     4:04.75 (43.59)     4:47.15 (42.40)     5:29.98 (42.83)
        6:10.89 (40.91)     6:48.19 (37.30)                                        
  4 Herbold, Emma K     11 Badger-MR            6:40.55    6:50.29 AGE    
                  33.83     1:13.24 (39.41)     1:55.67 (42.43)     2:38.45 (42.78)
        3:21.91 (43.46)     4:04.28 (42.37)     4:47.65 (43.37)     5:30.90 (43.25)
        6:12.72 (41.82)     6:50.29 (37.57)                                        
  5 Puleo, Danielle N   12 GAEL-MR              7:36.88    6:53.27 AGE    
                  34.76     1:13.52 (38.76)     1:54.03 (40.51)     2:35.15 (41.12)
        3:17.42 (42.27)     4:00.31 (42.89)     4:44.10 (43.79)     5:28.20 (44.10)
        6:11.75 (43.55)     6:53.27 (41.52)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          33.29  JO
          33.30  QUAL
          39.09  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Cruz, Brigitti S    11 Twisters-MR            33.85      33.04 JO     
  2 Doherty, Julia G    12 GAEL-MR                33.95      33.23 JO     
  3 Chudy, Charlotte L  12 Agua Swim Team-MR      34.51      33.25 JO     
SILV - Division  
  1 Boccia, Lindsay M   12 WAC-MR                 33.73      33.46 SILV   
  2 Barbosa, Tabitha    11 Twisters-MR            33.97      33.54 SILV   
  3 Yu, Wynona K        11 Twisters-MR            33.61      33.81 SILV   
  4 Leary, Tanita A     11 GAEL-MR                34.36      34.13 SILV   
  5 Gibbons, Jenna      12 BASC-MR                34.66      34.39 SILV   
  6 Kim, Elizabeth      11 Twisters-MR            34.70      34.47 SILV   
  7 Rodriguez, Keannie  11 Agua Swim Team-MR      34.73      34.79 SILV   
  8 Tam, Carol          12 BASC-MR                37.12      34.82 SILV   
  9 Maloney, Erin C     12 WAC-MR                 35.91      35.00 SILV   
 10 Klein, Eilis D      11 Badger-MR              33.72      35.15 SILV   
 11 Konopka, Katie E    11 Badger-MR              35.46      35.47 SILV   
 12 Tucker, Annelisa C  12 Badger-MR              34.55      35.77 SILV   
 13 Pan, Leah           12 CIY-MR                 35.74      35.78 SILV   
 14 Tanner, Natalie     12 Badger-MR              35.76      36.29 SILV   
 15 Demarco, Jackie M   11 GAEL-MR                37.15      36.38 SILV   
 16 Cirone, Alexandra   11 Agua Swim Team-MR      36.36      36.42 SILV   
 17 McPherson-White, G  12 APEX-MR                37.41      36.83 SILV   
 18 Xue, Kelly E        11 HS-MR                  37.91      37.05 SILV   
 19 Hansalik, Meredith  11 BASC-MR                38.01      37.27 SILV   
 20 Deverna, Tara N     11 GAEL-MR                37.53      37.40 SILV   
 21 Puleo, Danielle N   12 GAEL-MR                37.99      37.60 SILV   
 22 Tolento, Ashley E   12 CIY-MR                 36.60      37.75 SILV   
 23 Hughes-Monasterio,  11 Twisters-MR            36.38      37.78 SILV   
 24 Aguirre, Julie D    11 HS-MR                  39.50      37.81 SILV   
 25 Bolster, Dana J     11 GAEL-MR                38.68      37.82 SILV   
 26 Cain, Aine I        12 Badger-MR              36.13      37.83 SILV   
 27 McElroy, Nora       11 Badger-MR              36.03      37.84 SILV   
 28 Baldwin, Maria      12 CENT-MR                38.53      37.86 SILV   
 29 Chrzanowski, Jaque  11 Badger-MR              36.71      37.88 SILV   
 30 Weinberg, Tian      11 RedTails-MR            37.42      37.95 SILV   
 31 Walsh, Georgina     11 NYCC-MR                36.88      37.97 SILV   
 32 Cheung, Shelley     11 CIY-MR                 37.88      38.01 SILV   
 33 Wais, Jennifer H    12 NYCC-MR                38.70      38.08 SILV   
 34 Fenn, Kerry N       12 Badger-MR              38.31      38.15 SILV   
 35 Solovyeva, Vika     12 Shy/Seals-MR           43.56      38.41 SILV   
 36 Kamel, Mira S       11 Twisters-MR            36.72      38.66 SILV   
 37 Tompkins, Catherin  11 Badger-MR              38.00      38.87 SILV   
 38 Ferrigno, Julia N   11 Badger-MR              36.00      39.09 SILV   
 -- Herbold, Emma K     11 Badger-MR              35.97         DQ        
AGE - Division  
  1 Morgan, Justina     12 HS-MR                  39.38      39.40 AGE    
  2 Rosario, Perla      11 RedTails-MR            40.14      39.49 AGE    
  3 Johanson, Bridget   11 Badger-MR              39.60      39.54 AGE    
  4 Benzvi, Leah        12 CENT-MR                42.46      39.57 AGE    
  5 Pan, Sophie         11 CENT-MR                40.85      39.84 AGE    
  6 D'Alessandro, Andi  12 Silver Streaks-MR      39.67      39.97 AGE    
  7 Kelly, Brianne L    12 HS-MR                  41.58      40.12 AGE    
  8 Peralta, Loren S    11 APEX-MR                39.60      40.21 AGE    
  9 Suydam, Kaitlyn M   12 Silver Streaks-MR      39.50      40.27 AGE    
 10 Muoio, Tara R       11 HS-MR                  42.99      40.70 AGE    
 11 Pezzella, Samantha  12 HS-MR                  42.33      40.71 AGE    
 12 Zielonka, Magdalen  11 NYCC-MR                39.50      40.97 AGE    
 13 Kosoff, Zora R      11 HS-MR                  41.21      41.22 AGE    
 14 Sirota, Rebecca     12 BASC-MR                42.48      41.31 AGE    
 15 Euceda, Jarleen B   11 Agua Swim Team-MR      38.16      41.46 AGE    
 16 Loginova, Maria     11 CENT-MR                36.00      41.59 AGE    
 17 Ferguson, Carly     11 Silver Streaks-MR      42.15      41.82 AGE    
 18 McDermott, Meagan   12 Badger-MR              40.24      41.84 AGE    
 19 Morgan, Erin M      12 HS-MR                  41.82      41.86 AGE    
 20 Stokes, Sarah E     12 HS-MR                  42.03      41.92 AGE    
 21 Pilipenko, Veronik  11 APEX-MR                   NT      42.14 AGE    
 22 Lanherman, Anastas  11 Agua Swim Team-MR      41.96      42.28 AGE    
 23 Sepulveda, Elena A  11 RedTails-MR            42.56      42.58 AGE    
 23 Sblendorio, Amanda  11 HS-MR                  43.41      42.58 AGE    
 25 Smith, Shannon R    11 GAEL-MR                43.38      42.67 AGE    
 26 Dayton, Paige V     11 Agua Swim Team-MR      46.33      42.95 AGE    
 27 Kamel, Rita S       12 Twisters-MR            40.40      43.63 AGE    
 28 Avital, Lori        11 RedTails-MR            47.31      43.67 AGE    
 29 Vayer, Olivia G     11 NYCC-MR                44.44      44.43 AGE    
 30 Radoncic, Seila U   12 Twisters-MR            38.00      46.15 AGE    
 31 Sosa, Lisbeth Meli  12 CENT-MR                42.67      46.59 AGE    
 32 McCULLOUGH, Amanda  11 Twisters-MR            41.00      46.60 AGE    
 33 Lau, Ashley         11 BASC-MR                48.98      47.07 AGE    
 34 Rieck, Ashley S     11 Badger-MR              48.62      48.12 AGE    
 35 Lau, Amanda         11 BASC-MR                49.15      48.37 AGE    
 36 Beckwith, Elinor    11 RedTails-MR            55.16      50.92 AGE    
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:11.59  JO
        1:11.60  QUAL
        1:24.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Reynoso, Jessica M  12 Agua Swim Team-MR    1:11.75    1:08.37 JO     
                  32.78     1:08.37 (35.59)                                        
  2 Winkler, Erika      12 NYCC-MR              1:12.13    1:10.46 JO     
                  34.16     1:10.46 (36.30)                                        
  3 Gibbons, Jenna      12 BASC-MR              1:15.68    1:11.23 JO     
                  34.70     1:11.23 (36.53)                                        
SILV - Division  
  1 Doherty, Julia G    12 GAEL-MR              1:14.62    1:12.51 SILV   
                  34.52     1:12.51 (37.99)                                        
  2 Leary, Tanita A     11 GAEL-MR              1:12.40    1:13.72 SILV   
                  35.30     1:13.72 (38.42)                                        
  3 Tucker, Annelisa C  12 Badger-MR            1:13.35    1:13.74 SILV   
                  36.28     1:13.74 (37.46)                                        
  4 Tubens, Melanie     12 NYCC-MR              1:15.55    1:14.04 SILV   
                  35.41     1:14.04 (38.63)                                        
  5 Yu, Wynona K        11 Twisters-MR          1:12.49    1:14.32 SILV   
                  36.51     1:14.32 (37.81)                                        
  6 Chen, Catherine     12 CIY-MR               1:13.85    1:14.61 SILV   
                  36.44     1:14.61 (38.17)                                        
  7 Kuo, Anna           12 CIY-MR               1:17.02    1:14.86 SILV   
                  36.38     1:14.86 (38.48)                                        
  8 Rivera, Ashley M    12 NYCC-MR              1:16.86    1:14.94 SILV   
                  37.53     1:14.94 (37.41)                                        
  9 Maloney, Erin C     12 WAC-MR               1:17.09    1:16.27 SILV   
                  38.35     1:16.27 (37.92)                                        
 10 Escobedo, Samantha  11 WAC-MR               1:18.81    1:16.65 SILV   
                  36.84     1:16.65 (39.81)                                        
 11 Chu, Wendy          12 Twisters-MR          1:21.00    1:16.91 SILV   
                  37.02     1:16.91 (39.89)                                        
 12 Konopka, Katie E    11 Badger-MR            1:18.38    1:17.52 SILV   
                  37.30     1:17.52 (40.22)                                        
 13 Hughes-Monasterio,  11 Twisters-MR          1:19.15    1:17.61 SILV   
                  38.20     1:17.61 (39.41)                                        
 14 Demarco, Jackie M   11 GAEL-MR              1:18.84    1:17.81 SILV   
                  37.17     1:17.81 (40.64)                                        
 15 Herbold, Emma K     11 Badger-MR            1:19.62    1:18.06 SILV   
                  37.43     1:18.06 (40.63)                                        
 16 Tanner, Natalie     12 Badger-MR            1:15.19    1:18.19 SILV   
                  38.37     1:18.19 (39.82)                                        
 17 Cirone, Alexandra   11 Agua Swim Team-MR    1:17.40    1:18.67 SILV   
                  38.37     1:18.67 (40.30)                                        
 18 Garcia, Adriana L   12 Badger-MR            1:18.36    1:19.09 SILV   
                  38.77     1:19.09 (40.32)                                        
 19 Rodriguez, Keannie  11 Agua Swim Team-MR    1:16.54    1:19.77 SILV   
                  37.73     1:19.77 (42.04)                                        
 20 Tompkins, Catherin  11 Badger-MR            1:18.45    1:20.14 SILV   
                  38.68     1:20.14 (41.46)                                        
 21 Fenn, Kerry N       12 Badger-MR            1:20.30    1:20.17 SILV   
                  38.91     1:20.17 (41.26)                                        
 22 Wais, Jennifer H    12 NYCC-MR              1:25.11    1:20.48 SILV   
                  40.07     1:20.48 (40.41)                                        
 23 Walsh, Georgina     11 NYCC-MR              1:20.07    1:20.49 SILV   
                  39.04     1:20.49 (41.45)                                        
 24 Chrzanowski, Jaque  11 Badger-MR            1:19.28    1:20.90 SILV   
                  39.86     1:20.90 (41.04)                                        
 25 Hansalik, Meredith  11 BASC-MR              1:28.35    1:21.62 SILV   
                  40.50     1:21.62 (41.12)                                        
 26 Aguirre, Julie D    11 HS-MR                1:20.91    1:22.29 SILV   
                  40.29     1:22.29 (42.00)                                        
 27 Johanson, Bridget   11 Badger-MR            1:24.05    1:22.80 SILV   
                  40.35     1:22.80 (42.45)                                        
 28 Peralta, Loren S    11 APEX-MR              1:25.68    1:23.15 SILV   
                  41.94     1:23.15 (41.21)                                        
 29 Weinberg, Tian      11 RedTails-MR          1:23.73    1:23.58 SILV   
                  40.52     1:23.58 (43.06)                                        
 30 McDermott, Meagan   12 Badger-MR            1:25.13    1:24.49 SILV   
                  40.87     1:24.49 (43.62)                                        
 31 Deignan, Hannah     12 BASC-MR              1:28.60    1:24.60 SILV   
                  41.12     1:24.60 (43.48)                                        
 -- Puleo, Danielle N   12 GAEL-MR              1:25.38         DQ        
AGE - Division  
  1 Ferrigno, Julia N   11 Badger-MR            1:24.31    1:25.04 AGE    
  2 Ramsden, Hannah N   11 Agua Swim Team-MR    1:26.47    1:25.37 AGE    
                  42.26     1:25.37 (43.11)                                        
  3 Kamel, Mira S       11 Twisters-MR          1:27.90    1:25.79 AGE    
  4 Jaros, Anna         11 Twisters-MR          1:28.32    1:26.25 AGE    
                  42.11     1:26.25 (44.14)                                        
  5 Euceda, Jarleen B   11 Agua Swim Team-MR    1:23.23    1:26.77 AGE    
                  42.25     1:26.77 (44.52)                                        
  6 Merchan, Denise     12 Twisters-MR          1:29.63    1:27.05 AGE    
                  42.61     1:27.05 (44.44)                                        
  7 Damsky, Abby K      11 Agua Swim Team-MR    1:27.92    1:27.43 AGE    
                  43.04     1:27.43 (44.39)                                        
  8 Garcia, Amanda I    11 Badger-MR            1:24.75    1:27.82 AGE    
                  42.41     1:27.82 (45.41)                                        
  9 Fortson, Amber D    12 RedTails-MR          1:31.54    1:27.86 AGE    
                  42.42     1:27.86 (45.44)                                        
 10 D'Alessandro, Andi  12 Silver Streaks-MR    1:28.56    1:28.03 AGE    
                  41.66     1:28.03 (46.37)                                        
 11 Ferguson, Carly     11 Silver Streaks-MR    1:29.81    1:32.03 AGE    
                  44.75     1:32.03 (47.28)                                        
 12 Dayton, Paige V     11 Agua Swim Team-MR    1:39.15    1:33.40 AGE    
                  46.19     1:33.40 (47.21)                                        
 13 Pilipenko, Veronik  11 APEX-MR              1:29.97    1:33.78 AGE    
 14 McTigue, Meaghan J  12 WAC-MR               1:36.49    1:38.79 AGE    
                  48.65     1:38.79 (50.14)                                        
 15 Avital, Lori        11 RedTails-MR          1:42.89    1:41.60 AGE    
                  47.92     1:41.60 (53.68)                                        
 16 Rieck, Ashley S     11 Badger-MR            1:42.54    1:42.95 AGE    
                  49.46     1:42.95 (53.49)                                        
 17 Mathur, Natasha C   12 Silver Streaks-MR    2:30.15    2:20.95 AGE    
                1:03.59   2:20.95 (1:17.36)                                        
 -- Sirota, Rebecca     12 BASC-MR              1:31.28         DQ        
 -- Pfaff, Siobhan      12 BASC-MR              1:37.17         DQ        
                  46.31          DQ (47.42)                                        
 -- Smith, Shannon R    11 GAEL-MR              1:46.25         DQ        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          37.19  JO
          37.20  QUAL
          44.29  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Barbosa, Tabitha    11 Twisters-MR            38.27      37.16 JO     
SILV - Division  
  1 Martinez, Adrianna  12 NYCC-MR                38.54      37.70 SILV   
  2 Cirone, Alexandra   11 Agua Swim Team-MR      37.48      37.77 SILV   
  3 Deverna, Tara N     11 GAEL-MR                37.41      37.78 SILV   
  4 Rodriguez, Keannie  11 Agua Swim Team-MR      37.84      38.31 SILV   
  5 Brown, Caitlin N    12 HS-MR                  39.66      38.44 SILV   
  6 Covil, Natasha S    11 GAEL-MR                38.03      38.51 SILV   
  7 Doherty, Julia G    12 GAEL-MR                39.96      39.17 SILV   
  8 Leary, Tanita A     11 GAEL-MR                39.72      39.26 SILV   
  9 Cruz, Brigitti S    11 Twisters-MR            42.19      39.34 SILV   
 10 Tompkins, Catherin  11 Badger-MR              40.11      39.36 SILV   
 11 Deignan, Hannah     12 BASC-MR                39.12      39.42 SILV   
 12 Yu, Wynona K        11 Twisters-MR            40.25      39.52 SILV   
 13 Euceda, Jarleen B   11 Agua Swim Team-MR      41.07      40.14 SILV   
 14 Hansalik, Meredith  11 BASC-MR                39.86      40.43 SILV   
 15 Cain, Aine I        12 Badger-MR              40.28      40.46 SILV   
 16 Chrzanowski, Jaque  11 Badger-MR              40.46      40.49 SILV   
 16 Goodwin, Lindsey A  12 BASC-MR                39.09      40.49 SILV   
 18 Escobedo, Samantha  11 WAC-MR                 41.58      40.85 SILV   
 19 Jaros, Anna         11 Twisters-MR            43.45      40.91 SILV   
 20 Kamel, Mira S       11 Twisters-MR            42.64      41.17 SILV   
 21 Gibbons, Courtney   11 BASC-MR                41.71      41.19 SILV   
 22 Suydam, Kaitlyn M   12 Silver Streaks-MR      40.13      41.27 SILV   
 23 McPherson-White, G  12 APEX-MR                   NT      41.57 SILV   
 24 Zielonka, Magdalen  11 NYCC-MR                43.50      41.71 SILV   
 25 McDermott, Meagan   12 Badger-MR              40.40      41.73 SILV   
 26 Tanner, Natalie     12 Badger-MR              39.54      41.88 SILV   
 27 Bolster, Dana J     11 GAEL-MR                41.87      41.97 SILV   
 28 Xue, Kelly E        11 HS-MR                  42.05      42.09 SILV   
 29 Lanherman, Anastas  11 Agua Swim Team-MR      42.04      42.48 SILV   
 30 Weinberg, Tian      11 RedTails-MR            42.82      42.58 SILV   
 31 Garcia, Adriana L   12 Badger-MR              41.44      42.64 SILV   
 32 Rosario, Perla      11 RedTails-MR            41.56      42.89 SILV   
 33 Freeman, Keira A    11 GAEL-MR                42.21      43.12 SILV   
 34 Ferrigno, Julia N   11 Badger-MR              41.86      43.36 SILV   
 35 Ramsden, Hannah N   11 Agua Swim Team-MR      48.10      43.71 SILV   
 36 Wen, April          12 Twisters-MR            44.00      43.87 SILV   
 37 Yun, Debbie         12 Twisters-MR            46.07      43.91 SILV   
 38 Puleo, Danielle N   12 GAEL-MR                50.18      44.21 SILV   
 39 Cheung, Shelley     11 CIY-MR                 43.93      44.24 SILV   
AGE - Division  
  1 Johanson, Bridget   11 Badger-MR              45.00      44.45 AGE    
  2 Merchan, Denise     12 Twisters-MR            44.58      44.51 AGE    
  3 Sek, Izabella       12 Twisters-MR            45.29      44.75 AGE    
  4 Pilipenko, Veronik  11 APEX-MR                44.54      44.88 AGE    
  5 Ferguson, Carly     11 Silver Streaks-MR      45.38      45.36 AGE    
  6 Moushovich, Elana   11 RIST-MR                45.57      45.80 AGE    
  7 D'Alessandro, Andi  12 Silver Streaks-MR      44.36      45.94 AGE    
  8 Sirota, Rebecca     12 BASC-MR                47.15      46.15 AGE    
  9 Damsky, Abby K      11 Agua Swim Team-MR      47.98      46.37 AGE    
 10 Aguirre, Julie D    11 HS-MR                  45.99      47.00 AGE    
 11 Kronis, Nadya       11 Kraken-MR              50.50      47.03 AGE    
 12 Sutto-Plunz, Sarah  12 Kraken-MR              55.90      48.08 AGE    
 13 Lehmann, Rachel E   12 Kraken-MR              48.70      49.29 AGE    
 14 Dayton, Paige V     11 Agua Swim Team-MR      53.51      51.15 AGE    
 14 Hood, Amy N         11 RIST-MR                47.32      51.15 AGE    
 16 Zhang, Wendy        11 Kraken-MR              53.60      51.67 AGE    
 17 McTigue, Meaghan J  12 WAC-MR                 49.13      52.89 AGE    
 18 Farnham, Ariela X   12 Kraken-MR              51.10      53.17 AGE    
 19 Rieck, Ashley S     11 Badger-MR              52.85      53.63 AGE    
 20 Dutilloy, Sarah J   11 RIST-MR                44.10      54.08 AGE    
 21 Avital, Lori        11 RedTails-MR            59.44      55.79 AGE    
 22 Beckwith, Elinor    11 RedTails-MR          1:10.09      59.67 AGE    
 -- Vayer, Olivia G     11 NYCC-MR                55.82         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:20.49  JO
        1:20.50  QUAL
        1:34.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 McElroy, Nora       11 Badger-MR            1:23.11    1:22.43 SILV   
                  38.95     1:22.43 (43.48)                                        
  2 Barbosa, Tabitha    11 Twisters-MR          1:24.00    1:22.64 SILV   
                  38.83     1:22.64 (43.81)                                        
  3 Kim, Elizabeth      11 Twisters-MR          1:22.24    1:22.67 SILV   
                  39.04     1:22.67 (43.63)                                        
  4 Cirone, Alexandra   11 Agua Swim Team-MR    1:21.00    1:22.80 SILV   
                  39.07     1:22.80 (43.73)                                        
  5 Boccia, Lindsay M   12 WAC-MR               1:21.10    1:22.88 SILV   
                  38.68     1:22.88 (44.20)                                        
  6 Chudy, Charlotte L  12 Agua Swim Team-MR    1:24.16    1:23.57 SILV   
                  39.31     1:23.57 (44.26)                                        
  7 Leary, Tanita A     11 GAEL-MR              1:26.64    1:25.13 SILV   
                  39.90     1:25.13 (45.23)                                        
  8 Pan, Leah           12 CIY-MR               1:24.99    1:25.27 SILV   
                  40.62     1:25.27 (44.65)                                        
  9 Rodriguez, Keannie  11 Agua Swim Team-MR    1:23.65    1:25.37 SILV   
                  39.98     1:25.37 (45.39)                                        
 10 Tubens, Melanie     12 NYCC-MR              1:25.50    1:25.51 SILV   
                  40.51     1:25.51 (45.00)                                        
 11 Goodwin, Lindsey A  12 BASC-MR              1:34.17    1:26.03 SILV   
                  40.11     1:26.03 (45.92)                                        
 12 Cain, Aine I        12 Badger-MR            1:26.67    1:26.57 SILV   
                  41.19     1:26.57 (45.38)                                        
 13 Tam, Carol          12 BASC-MR              1:30.93    1:26.60 SILV   
                  41.43     1:26.60 (45.17)                                        
 14 Solovyeva, Vika     12 Shy/Seals-MR         1:27.53    1:26.75 SILV   
                  42.13     1:26.75 (44.62)                                        
 15 Tompkins, Catherin  11 Badger-MR            1:28.88    1:27.26 SILV   
                  40.62     1:27.26 (46.64)                                        
 16 Hansalik, Meredith  11 BASC-MR              1:28.55    1:27.50 SILV   
                  41.75     1:27.50 (45.75)                                        
 17 Gibbons, Courtney   11 BASC-MR              1:30.16    1:27.76 SILV   
                  42.32     1:27.76 (45.44)                                        
 18 Chrzanowski, Jaque  11 Badger-MR            1:30.85    1:28.30 SILV   
                  42.07     1:28.30 (46.23)                                        
 19 Escobedo, Samantha  11 WAC-MR               1:31.47    1:30.23 SILV   
                  41.65     1:30.23 (48.58)                                        
 20 Xue, Kelly E        11 HS-MR                1:29.80    1:30.98 SILV   
                  42.36     1:30.98 (48.62)                                        
 21 Zielonka, Magdalen  11 NYCC-MR              1:27.50    1:31.03 SILV   
                  42.59     1:31.03 (48.44)                                        
 22 Suydam, Kaitlyn M   12 Silver Streaks-MR    1:27.78    1:31.12 SILV   
                  43.31     1:31.12 (47.81)                                        
 23 McDermott, Meagan   12 Badger-MR            1:28.99    1:31.41 SILV   
                  42.96     1:31.41 (48.45)                                        
 24 Euceda, Jarleen B   11 Agua Swim Team-MR    1:27.57    1:31.61 SILV   
                  42.43     1:31.61 (49.18)                                        
 25 Kamel, Rita S       12 Twisters-MR          1:34.00    1:31.96 SILV   
                  43.37     1:31.96 (48.59)                                        
 26 Weinberg, Tian      11 RedTails-MR          1:30.84    1:32.25 SILV   
                  43.21     1:32.25 (49.04)                                        
 27 Lanherman, Anastas  11 Agua Swim Team-MR    1:29.79    1:32.39 SILV   
                  44.46     1:32.39 (47.93)                                        
 28 Harrison, Annie B   11 CIY-MR               1:36.13    1:32.56 SILV   
                  44.48     1:32.56 (48.08)                                        
 29 Kamel, Mira S       11 Twisters-MR          1:35.29    1:33.24 SILV   
                  43.88     1:33.24 (49.36)                                        
 30 Lau, Amanda         11 BASC-MR              1:35.94    1:34.53 SILV   
                  45.52     1:34.53 (49.01)                                        
AGE - Division  
  1 Freeman, Keira A    11 GAEL-MR              1:39.28    1:34.84 AGE    
                  42.94     1:34.84 (51.90)                                        
  2 Ferrigno, Julia N   11 Badger-MR            1:31.42    1:34.94 AGE    
                  45.63     1:34.94 (49.31)                                        
  3 Ferguson, Carly     11 Silver Streaks-MR    1:38.65    1:36.31 AGE    
                  45.24     1:36.31 (51.07)                                        
  4 Lau, Ashley         11 BASC-MR              1:39.54    1:36.76 AGE    
                  46.64     1:36.76 (50.12)                                        
  5 Walsh, Georgina     11 NYCC-MR              1:40.42    1:36.82 AGE    
                  45.21     1:36.82 (51.61)                                        
  6 Morgan, Justina     12 HS-MR                1:38.62    1:37.19 AGE    
                  46.39     1:37.19 (50.80)                                        
  7 Kosoff, Zora R      11 HS-MR                1:38.10    1:37.84 AGE    
                  45.90     1:37.84 (51.94)                                        
  8 Aguirre, Julie D    11 HS-MR                1:40.54    1:39.22 AGE    
                  46.98     1:39.22 (52.24)                                        
  9 D'Alessandro, Andi  12 Silver Streaks-MR    1:41.38    1:39.64 AGE    
                  47.30     1:39.64 (52.34)                                        
 10 Pilipenko, Veronik  11 APEX-MR                   NT    1:39.97 AGE    
                  48.67     1:39.97 (51.30)                                        
 11 Pezzella, Samantha  12 HS-MR                1:45.67    1:43.28 AGE    
                  50.79     1:43.28 (52.49)                                        
 12 Sblendorio, Amanda  11 HS-MR                1:42.54    1:43.52 AGE    
                  49.88     1:43.52 (53.64)                                        
 13 Morgan, Erin M      12 HS-MR                1:46.70    1:45.19 AGE    
                  50.31     1:45.19 (54.88)                                        
 14 Sirota, Rebecca     12 BASC-MR              1:42.38    1:45.42 AGE    
                  50.37     1:45.42 (55.05)                                        
 15 Kelly, Brianne L    12 HS-MR                1:41.12    1:46.73 AGE    
                  48.63     1:46.73 (58.10)                                        
 16 Vayer, Olivia G     11 NYCC-MR              1:52.73    1:47.87 AGE    
                  52.06     1:47.87 (55.81)                                        
 17 Muoio, Tara R       11 HS-MR                1:51.56    1:50.37 AGE    
                  52.65     1:50.37 (57.72)                                        
 18 McCULLOUGH, Amanda  11 Twisters-MR          1:43.00    1:50.80 AGE    
                  53.30     1:50.80 (57.50)                                        
 19 Stokes, Sarah E     12 HS-MR                1:51.00    1:51.05 AGE    
                  54.42     1:51.05 (56.63)                                        
 20 Dayton, Paige V     11 Agua Swim Team-MR    1:51.40    1:51.24 AGE    
                  53.35     1:51.24 (57.89)                                        
 21 Rieck, Ashley S     11 Badger-MR            1:56.00    1:54.42 AGE    
                  54.21   1:54.42 (1:00.21)                                        
 22 Pereira, Alicia F   11 CIY-MR               1:56.75    1:54.63 AGE    
                  54.36   1:54.63 (1:00.27)                                        
 -- Radoncic, Seila U   12 Twisters-MR          1:39.00         DQ        
                  59.07        DQ (1:06.31)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          31.79  JO
          31.80  QUAL
          37.19  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Brown, Caitlin N    12 HS-MR                  32.01      31.61 JO     
  2 Barbosa, Tabitha    11 Twisters-MR            32.40      31.62 JO     
SILV - Division  
  1 Goodwin, Lindsey A  12 BASC-MR                32.20      31.95 SILV   
  2 Demarco, Jackie M   11 GAEL-MR                32.75      32.38 SILV   
  3 Leary, Tanita A     11 GAEL-MR                32.18      32.48 SILV   
  4 Martinez, Adrianna  12 NYCC-MR                32.83      32.84 SILV   
  5 Yu, Wynona K        11 Twisters-MR            33.17      33.29 SILV   
  6 Rivera, Ashley M    12 NYCC-MR                34.55      33.34 SILV   
  7 Cruz, Brigitti S    11 Twisters-MR            34.70      33.47 SILV   
  8 Winkler, Erika      12 NYCC-MR                34.75      33.73 SILV   
  9 Kennedy, Calla      12 NYCC-MR                36.50      34.63 SILV   
 10 Tubens, Melanie     12 NYCC-MR                37.00      34.64 SILV   
 11 Kuo, Anna           12 CIY-MR                 33.96      34.82 SILV   
 12 Puleo, Danielle N   12 GAEL-MR                34.84      34.87 SILV   
 13 Rodriguez, Keannie  11 Agua Swim Team-MR      36.00      35.04 SILV   
 14 Yun, Debbie         12 Twisters-MR            34.91      35.06 SILV   
 15 Sek, Izabella       12 Twisters-MR            36.81      35.19 SILV   
 16 Fortson, Amber D    12 RedTails-MR            37.06      35.20 SILV   
 17 Cain, Aine I        12 Badger-MR              34.88      35.31 SILV   
 18 Tucker, Annelisa C  12 Badger-MR              36.44      35.74 SILV   
 19 Maloney, Erin C     12 WAC-MR                 37.46      35.94 SILV   
 20 Klein, Eilis D      11 Badger-MR              36.55      36.80 SILV   
 21 McPherson-White, G  12 APEX-MR                39.38      36.84 SILV   
AGE - Division  
  1 Herbold, Emma K     11 Badger-MR              35.57      37.29 AGE    
  2 Gibbons, Courtney   11 BASC-MR                39.71      37.34 AGE    
  3 Bolster, Dana J     11 GAEL-MR                37.20      37.37 AGE    
  4 Xue, Kelly E        11 HS-MR                  37.69      37.54 AGE    
  5 Walsh, Georgina     11 NYCC-MR                38.48      37.81 AGE    
  6 Deverna, Tara N     11 GAEL-MR                36.53      37.93 AGE    
  7 Garcia, Amanda I    11 Badger-MR              36.89      38.17 AGE    
  8 Fenn, Kerry N       12 Badger-MR              36.74      38.21 AGE    
  9 Chrzanowski, Jaque  11 Badger-MR              38.39      38.61 AGE    
 10 Lanherman, Anastas  11 Agua Swim Team-MR      38.92      38.62 AGE    
 11 Weinberg, Tian      11 RedTails-MR            39.69      38.68 AGE    
 12 Jaros, Anna         11 Twisters-MR            38.44      39.06 AGE    
 13 Konopka, Katie E    11 Badger-MR              38.84      39.18 AGE    
 14 Merchan, Denise     12 Twisters-MR            39.09      39.28 AGE    
 15 Escobedo, Samantha  11 WAC-MR                 43.59      39.43 AGE    
 16 Suydam, Kaitlyn M   12 Silver Streaks-MR      38.60      39.48 AGE    
 17 Ferrigno, Julia N   11 Badger-MR              41.62      39.61 AGE    
 18 Ramsden, Hannah N   11 Agua Swim Team-MR      42.45      40.11 AGE    
 19 Rosario, Perla      11 RedTails-MR            42.90      40.27 AGE    
 20 Freeman, Keira A    11 GAEL-MR                37.09      40.60 AGE    
 21 Moushovich, Elana   11 RIST-MR                39.46      40.68 AGE    
 22 Zielonka, Magdalen  11 NYCC-MR                43.50      40.69 AGE    
 23 Peralta, Loren S    11 APEX-MR                42.41      41.25 AGE    
 24 Pereira, Alicia F   11 CIY-MR                 41.55      41.54 AGE    
 25 Wais, Jennifer H    12 NYCC-MR                41.15      41.94 AGE    
 26 McDermott, Meagan   12 Badger-MR              40.25      42.04 AGE    
 27 D'Alessandro, Andi  12 Silver Streaks-MR      44.05      42.48 AGE    
 28 Ferguson, Carly     11 Silver Streaks-MR      44.68      43.41 AGE    
 29 Sepulveda, Elena A  11 RedTails-MR            42.00      43.59 AGE    
 30 Pfaff, Siobhan      12 BASC-MR                42.30      43.96 AGE    
 31 Pilipenko, Veronik  11 APEX-MR                44.51      44.26 AGE    
 32 Hood, Amy N         11 RIST-MR                50.44      44.40 AGE    
 33 Damsky, Abby K      11 Agua Swim Team-MR      47.24      45.52 AGE    
 34 Cheung, Shelley     11 CIY-MR                 44.32      46.36 AGE    
 35 Vayer, Olivia G     11 NYCC-MR                56.00      48.75 AGE    
 36 Dayton, Paige V     11 Agua Swim Team-MR      46.16      48.88 AGE    
 37 Dutilloy, Sarah J   11 RIST-MR                48.22      49.61 AGE    
 38 McTigue, Meaghan J  12 WAC-MR                 50.28      50.73 AGE    
 39 Rieck, Ashley S     11 Badger-MR              49.25      50.95 AGE    
 40 Farnham, Ariela X   12 Kraken-MR              52.90      52.66 AGE    
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:12.39  JO
        1:12.40  QUAL
        1:29.19  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Yu, Wynona K        11 Twisters-MR          1:13.81    1:12.51 SILV   
                  34.45     1:12.51 (38.06)                                        
  2 Brown, Caitlin N    12 HS-MR                1:17.76    1:13.03 SILV   
                  34.79     1:13.03 (38.24)                                        
  3 Demarco, Jackie M   11 GAEL-MR              1:13.48    1:13.11 SILV   
                  33.81     1:13.11 (39.30)                                        
  4 Cruz, Brigitti S    11 Twisters-MR          1:14.58    1:13.43 SILV   
                  33.66     1:13.43 (39.77)                                        
  5 Leary, Tanita A     11 GAEL-MR              1:15.24    1:15.23 SILV   
                  33.86     1:15.23 (41.37)                                        
  6 Doherty, Julia G    12 GAEL-MR              1:15.42    1:15.61 SILV   
                  34.90     1:15.61 (40.71)                                        
  7 Kim, Elizabeth      11 Twisters-MR          1:15.75    1:17.21 SILV   
                  35.28     1:17.21 (41.93)                                        
  8 Goodwin, Lindsey A  12 BASC-MR              1:20.09    1:18.16 SILV   
                  36.33     1:18.16 (41.83)                                        
  9 Maloney, Erin C     12 WAC-MR               1:22.26    1:22.01 SILV   
                  37.83     1:22.01 (44.18)                                        
 10 Fenn, Kerry N       12 Badger-MR            1:21.84    1:22.12 SILV   
                  39.00     1:22.12 (43.12)                                        
 11 Gibbons, Courtney   11 BASC-MR              1:24.27    1:23.37 SILV   
                  39.94     1:23.37 (43.43)                                        
 12 Lanherman, Anastas  11 Agua Swim Team-MR    1:20.73    1:23.46 SILV   
                  40.34     1:23.46 (43.12)                                        
 13 Klein, Eilis D      11 Badger-MR            1:24.37    1:23.65 SILV   
                  39.37     1:23.65 (44.28)                                        
 -- Tam, Carol          12 BASC-MR              1:34.99         DQ        
                  38.93          DQ (48.96)                                        
AGE - Division  
  1 Peralta, Loren S    11 APEX-MR              1:36.94    1:30.26 AGE    
                  42.93     1:30.26 (47.33)                                        
  2 Escobedo, Samantha  11 WAC-MR                    NT    1:32.44 AGE    
                  42.35     1:32.44 (50.09)                                        
  3 Rosario, Perla      11 RedTails-MR          1:37.40    1:33.70 AGE    
                  43.82     1:33.70 (49.88)                                        
  4 Harrison, Annie B   11 CIY-MR               1:29.46    1:34.05 AGE    
                  42.06     1:34.05 (51.99)                                        
  5 Pereira, Alicia F   11 CIY-MR               1:51.71    1:38.16 AGE    
                  44.26     1:38.16 (53.90)                                        
  6 Sepulveda, Elena A  11 RedTails-MR          1:40.89    1:44.47 AGE    
                  47.03     1:44.47 (57.44)                                        
  7 Sosa, Lisbeth Meli  12 CENT-MR              1:35.00    1:54.59 AGE    
                  51.08   1:54.59 (1:03.51)                                        
 -- D'Alessandro, Andi  12 Silver Streaks-MR    1:46.11         DQ        
                  46.62          DQ (57.53)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:11.49  JO
        1:11.50  QUAL
        1:21.69  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Goodwin, Lindsey A  12 BASC-MR              1:11.66    1:11.21 JO     
                  32.20     1:11.21 (39.01)                                        
SILV - Division  
  1 Brown, Caitlin N    12 HS-MR                1:12.49    1:11.63 SILV   
                  33.02     1:11.63 (38.61)                                        
  2 Chudy, Charlotte L  12 Agua Swim Team-MR    1:15.00    1:13.00 SILV   
                  33.19     1:13.00 (39.81)                                        
  3 Kim, Elizabeth      11 Twisters-MR          1:12.82    1:13.45 SILV   
                  35.57     1:13.45 (37.88)                                        
  4 Yu, Wynona K        11 Twisters-MR          1:13.68    1:14.20 SILV   
                  35.03     1:14.20 (39.17)                                        
  5 Deverna, Tara N     11 GAEL-MR              1:15.69    1:14.47 SILV   
                  36.92     1:14.47 (37.55)                                        
  6 Demarco, Jackie M   11 GAEL-MR              1:15.50    1:15.09 SILV   
                  35.41     1:15.09 (39.68)                                        
  7 Rodriguez, Keannie  11 Agua Swim Team-MR    1:18.07    1:15.52 SILV   
                  35.15     1:15.52 (40.37)                                        
  8 Cirone, Alexandra   11 Agua Swim Team-MR    1:15.12    1:15.76 SILV   
                  36.97     1:15.76 (38.79)                                        
  9 Tucker, Annelisa C  12 Badger-MR            1:16.28    1:16.03 SILV   
                  35.67     1:16.03 (40.36)                                        
 10 Tubens, Melanie     12 NYCC-MR              1:15.23    1:16.09 SILV   
                  35.09     1:16.09 (41.00)                                        
 11 McElroy, Nora       11 Badger-MR            1:12.94    1:16.44 SILV   
                  35.78     1:16.44 (40.66)                                        
 12 Cain, Aine I        12 Badger-MR            1:15.81    1:17.72 SILV   
                  37.47     1:17.72 (40.25)                                        
 13 Tompkins, Catherin  11 Badger-MR            1:18.35    1:17.90 SILV   
                  37.67     1:17.90 (40.23)                                        
 14 Herbold, Emma K     11 Badger-MR            1:18.56    1:17.92 SILV   
                  36.52     1:17.92 (41.40)                                        
 15 Tolento, Ashley E   12 CIY-MR               1:22.73    1:18.03 SILV   
                  36.99     1:18.03 (41.04)                                        
 16 Chrzanowski, Jaque  11 Badger-MR            1:17.00    1:18.20 SILV   
                  37.31     1:18.20 (40.89)                                        
 17 Pan, Leah           12 CIY-MR               1:16.03    1:18.39 SILV   
                  36.21     1:18.39 (42.18)                                        
 18 McPherson-White, G  12 APEX-MR                   NT    1:18.61 SILV   
                  36.25     1:18.61 (42.36)                                        
 19 Tanner, Natalie     12 Badger-MR            1:16.22    1:18.66 SILV   
                  38.32     1:18.66 (40.34)                                        
 20 Hansalik, Meredith  11 BASC-MR              1:21.99    1:19.00 SILV   
                  37.56     1:19.00 (41.44)                                        
 21 Tam, Carol          12 BASC-MR              1:18.71    1:19.34 SILV   
                  37.49     1:19.34 (41.85)                                        
 22 Puleo, Danielle N   12 GAEL-MR              1:27.28    1:20.80 SILV   
                  36.36     1:20.80 (44.44)                                        
 23 Klein, Eilis D      11 Badger-MR            1:22.16    1:20.85 SILV   
                  36.26     1:20.85 (44.59)                                        
 24 Xue, Kelly E        11 HS-MR                1:19.36    1:20.87 SILV   
                  37.87     1:20.87 (43.00)                                        
 25 Hughes-Monasterio,  11 Twisters-MR          1:24.94    1:20.88 SILV   
                  37.89     1:20.88 (42.99)                                        
 26 Solovyeva, Vika     12 Shy/Seals-MR         1:18.93    1:21.02 SILV   
                  39.41     1:21.02 (41.61)                                        
 27 Bolster, Dana J     11 GAEL-MR              1:23.61    1:21.04 SILV   
                  37.69     1:21.04 (43.35)                                        
 28 Konopka, Katie E    11 Badger-MR            1:20.13    1:21.13 SILV   
                  37.24     1:21.13 (43.89)                                        
AGE - Division  
  1 Gibbons, Courtney   11 BASC-MR              1:22.41    1:22.47 AGE    
                  39.08     1:22.47 (43.39)                                        
  2 Walsh, Georgina     11 NYCC-MR              1:23.81    1:23.40 AGE    
                  38.14     1:23.40 (45.26)                                        
  3 Johanson, Bridget   11 Badger-MR            1:22.21    1:23.42 AGE    
                  39.70     1:23.42 (43.72)                                        
  4 Ferrigno, Julia N   11 Badger-MR            1:23.18    1:23.89 AGE    
                  40.51     1:23.89 (43.38)                                        
  5 Zielonka, Magdalen  11 NYCC-MR              1:25.50    1:24.11 AGE    
                  39.86     1:24.11 (44.25)                                        
  6 McDermott, Meagan   12 Badger-MR            1:23.48    1:24.21 AGE    
                  40.44     1:24.21 (43.77)                                        
  7 Aguirre, Julie D    11 HS-MR                1:22.91    1:24.39 AGE    
                  39.39     1:24.39 (45.00)                                        
  8 Fenn, Kerry N       12 Badger-MR            1:21.65    1:25.60 AGE    
                  39.49     1:25.60 (46.11)                                        
  9 Euceda, Jarleen B   11 Agua Swim Team-MR    1:23.98    1:25.96 AGE    
                  41.46     1:25.96 (44.50)                                        
 10 Suydam, Kaitlyn M   12 Silver Streaks-MR    1:20.61    1:26.19 AGE    
                  41.31     1:26.19 (44.88)                                        
 11 Morgan, Justina     12 HS-MR                1:33.24    1:28.02 AGE    
                  44.59     1:28.02 (43.43)                                        
 12 Harrison, Annie B   11 CIY-MR               1:24.27    1:28.11 AGE    
                  40.01     1:28.11 (48.10)                                        
 13 Pezzella, Samantha  12 HS-MR                1:30.93    1:28.16 AGE    
                  41.38     1:28.16 (46.78)                                        
 14 Kamel, Mira S       11 Twisters-MR          1:23.35    1:28.70 AGE    
                  42.63     1:28.70 (46.07)                                        
 15 Kosoff, Zora R      11 HS-MR                1:28.02    1:28.82 AGE    
                  41.62     1:28.82 (47.20)                                        
 16 Ferguson, Carly     11 Silver Streaks-MR    1:28.85    1:28.89 AGE    
                  44.27     1:28.89 (44.62)                                        
 17 Kamel, Rita S       12 Twisters-MR          1:27.83    1:29.09 AGE    
                  44.28     1:29.09 (44.81)                                        
 18 Peralta, Loren S    11 APEX-MR              1:26.44    1:29.74 AGE    
                  40.32     1:29.74 (49.42)                                        
 19 D'Alessandro, Andi  12 Silver Streaks-MR    1:26.51    1:29.80 AGE    
                  42.59     1:29.80 (47.21)                                        
 20 Kelly, Brianne L    12 HS-MR                1:32.66    1:30.46 AGE    
                  43.61     1:30.46 (46.85)                                        
 21 Cheung, Shelley     11 CIY-MR               1:26.94    1:30.59 AGE    
                  42.90     1:30.59 (47.69)                                        
 22 Stokes, Sarah E     12 HS-MR                1:33.92    1:30.96 AGE    
                  43.60     1:30.96 (47.36)                                        
 23 Loginova, Maria     11 CENT-MR              1:30.73    1:31.89 AGE    
                  46.31     1:31.89 (45.58)                                        
 24 Sirota, Rebecca     12 BASC-MR              1:30.33    1:32.18 AGE    
                  44.52     1:32.18 (47.66)                                        
 25 Dayton, Paige V     11 Agua Swim Team-MR    1:46.56    1:32.66 AGE    
                  42.78     1:32.66 (49.88)                                        
 26 Pan, Sophie         11 CENT-MR              1:31.76    1:33.26 AGE    
                  42.11     1:33.26 (51.15)                                        
 27 Pereira, Alicia F   11 CIY-MR               1:36.66    1:35.57 AGE    
                  44.98     1:35.57 (50.59)                                        
 28 Morgan, Erin M      12 HS-MR                1:39.19    1:35.79 AGE    
                  44.67     1:35.79 (51.12)                                        
 29 Muoio, Tara R       11 HS-MR                1:41.07    1:38.09 AGE    
                  46.15     1:38.09 (51.94)                                        
 30 Lau, Amanda         11 BASC-MR              1:35.07    1:38.83 AGE    
                  51.54     1:38.83 (47.29)                                        
 31 Lau, Ashley         11 BASC-MR              1:40.74    1:39.29 AGE    
                  50.52     1:39.29 (48.77)                                        
 32 Avital, Lori        11 RedTails-MR          2:00.09    1:40.65 AGE    
                  47.45     1:40.65 (53.20)                                        
 33 Rieck, Ashley S     11 Badger-MR            1:43.33    1:41.83 AGE    
                  47.90     1:41.83 (53.93)                                        
 -- Pilipenko, Veronik  11 APEX-MR                   NT         DQ        
                  42.03          DQ (45.75)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:32.29  JO
        2:32.30  QUAL
        2:54.09  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Kennedy, Calla      12 NYCC-MR              2:32.83    2:30.69 JO     
                  36.24     1:15.68 (39.44)     1:56.87 (41.19)     2:30.69 (33.82)
  2 Rivera, Ashley M    12 NYCC-MR              2:41.23    2:31.17 JO     
                  33.97     1:13.71 (39.74)     1:57.94 (44.23)     2:31.17 (33.23)
SILV - Division  
  1 Cruz, Brigitti S    11 Twisters-MR          2:35.98    2:34.08 SILV   
                  34.19     1:14.39 (40.20)     1:59.26 (44.87)     2:34.08 (34.82)
  2 Winkler, Erika      12 NYCC-MR              2:36.13    2:35.13 SILV   
                  34.54     1:13.22 (38.68)     1:59.47 (46.25)     2:35.13 (35.66)
  3 Goodwin, Lindsey A  12 BASC-MR              2:35.63    2:35.18 SILV   
                  34.73     1:12.11 (37.38)     2:00.15 (48.04)     2:35.18 (35.03)
  4 Barbosa, Tabitha    11 Twisters-MR          2:37.68    2:35.62 SILV   
                  33.52     1:13.77 (40.25)     1:59.58 (45.81)     2:35.62 (36.04)
  5 Brown, Caitlin N    12 HS-MR                2:37.86    2:36.51 SILV   
                  35.37     1:15.13 (39.76)     2:02.27 (47.14)     2:36.51 (34.24)
  6 Demarco, Jackie M   11 GAEL-MR              2:36.99    2:37.65 SILV   
                  34.80     1:15.50 (40.70)     2:03.65 (48.15)     2:37.65 (34.00)
  7 Leary, Tanita A     11 GAEL-MR              2:36.99    2:38.92 SILV   
                  34.25     1:14.91 (40.66)     2:02.75 (47.84)     2:38.92 (36.17)
  8 Rodriguez, Keannie  11 Agua Swim Team-MR    2:47.92    2:39.40 SILV   
                  36.17     1:19.06 (42.89)     2:03.47 (44.41)     2:39.40 (35.93)
  9 Chen, Catherine     12 CIY-MR               2:41.68    2:39.81 SILV   
                  35.89     1:16.88 (40.99)     2:03.88 (47.00)     2:39.81 (35.93)
 10 Cirone, Alexandra   11 Agua Swim Team-MR    2:41.20    2:39.90 SILV   
                  38.20     1:21.39 (43.19)     2:04.85 (43.46)     2:39.90 (35.05)
 11 Kuo, Anna           12 CIY-MR               2:43.15    2:41.15 SILV   
                  34.62     1:16.56 (41.94)     2:02.56 (46.00)     2:41.15 (38.59)
 12 Deverna, Tara N     11 GAEL-MR              2:41.04    2:41.44 SILV   
                  39.28     1:22.02 (42.74)     2:05.95 (43.93)     2:41.44 (35.49)
 13 Martinez, Adrianna  12 NYCC-MR              2:40.35    2:42.92 SILV   
                  36.96     1:19.73 (42.77)     2:06.67 (46.94)     2:42.92 (36.25)
 14 Tucker, Annelisa C  12 Badger-MR            2:42.79    2:43.02 SILV   
                  36.88     1:17.68 (40.80)     2:07.90 (50.22)     2:43.02 (35.12)
 15 Tanner, Natalie     12 Badger-MR            2:41.08    2:43.82 SILV   
                  39.41     1:19.20 (39.79)     2:09.07 (49.87)     2:43.82 (34.75)
 16 Tompkins, Catherin  11 Badger-MR            2:42.88    2:45.34 SILV   
                  38.02     1:22.30 (44.28)     2:09.29 (46.99)     2:45.34 (36.05)
 17 Maloney, Erin C     12 WAC-MR               2:54.67    2:48.01 SILV   
                  37.57     1:17.50 (39.93)     2:11.28 (53.78)     2:48.01 (36.73)
 18 Klein, Eilis D      11 Badger-MR            2:48.39    2:50.29 SILV   
                  37.45     1:18.14 (40.69)     2:12.31 (54.17)     2:50.29 (37.98)
 19 Chu, Wendy          12 Twisters-MR          3:14.00    2:51.11 SILV   
                  36.83     1:18.65 (41.82)     2:10.34 (51.69)     2:51.11 (40.77)
 20 Gibbons, Courtney   11 BASC-MR              2:55.52    2:51.25 SILV   
                  39.76     1:23.78 (44.02)     2:11.47 (47.69)     2:51.25 (39.78)
 21 Xue, Kelly E        11 HS-MR                2:53.50    2:51.73 SILV   
                  38.39     1:21.35 (42.96)     2:12.64 (51.29)     2:51.73 (39.09)
 22 Hughes-Monasterio,  11 Twisters-MR          3:02.00    2:52.04 SILV   
                  38.43     1:23.02 (44.59)     2:14.15 (51.13)     2:52.04 (37.89)
 23 Herbold, Emma K     11 Badger-MR            2:48.98    2:52.71 SILV   
                  38.72     1:24.05 (45.33)     2:16.18 (52.13)     2:52.71 (36.53)
 24 Yun, Debbie         12 Twisters-MR          2:58.00    2:53.45 SILV   
                  38.35     1:22.94 (44.59)     2:12.82 (49.88)     2:53.45 (40.63)
 -- Cain, Aine I        12 Badger-MR            2:47.58         DQ        
                1:23.87                             2:13.52 ( )          DQ (37.08)
AGE - Division  
  1 Lanherman, Anastas  11 Agua Swim Team-MR    2:52.88    2:55.05 AGE    
                  39.64     1:25.35 (45.71)     2:15.33 (49.98)     2:55.05 (39.72)
  2 Walsh, Georgina     11 NYCC-MR              2:59.73    2:55.06 AGE    
                  39.46     1:21.33 (41.87)     2:14.16 (52.83)     2:55.06 (40.90)
  3 Konopka, Katie E    11 Badger-MR            2:56.56    2:56.37 AGE    
                  41.12     1:22.82 (41.70)     2:19.11 (56.29)     2:56.37 (37.26)
  4 Fenn, Kerry N       12 Badger-MR            2:58.41    2:58.58 AGE    
                  39.45     1:23.66 (44.21)     2:17.99 (54.33)     2:58.58 (40.59)
  5 Aguirre, Julie D    11 HS-MR                3:05.15    2:59.07 AGE    
                  40.91     1:25.22 (44.31)     2:21.58 (56.36)     2:59.07 (37.49)
  6 Suydam, Kaitlyn M   12 Silver Streaks-MR    2:58.24    3:00.52 AGE    
                  41.67     1:29.94 (48.27)     2:19.81 (49.87)     3:00.52 (40.71)
  7 Kamel, Mira S       11 Twisters-MR          3:00.18    3:06.36 AGE    
                  45.09     1:31.53 (46.44)     2:25.20 (53.67)     3:06.36 (41.16)
  8 Peralta, Loren S    11 APEX-MR              3:06.76    3:07.99 AGE    
                  42.60     1:27.49 (44.89)   2:28.25 (1:00.76)     3:07.99 (39.74)
  9 Pfaff, Siobhan      12 BASC-MR              3:21.99    3:24.59 AGE    
                  46.87     1:36.57 (49.70)   2:39.18 (1:02.61)     3:24.59 (45.41)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
          26.99  JO
          27.00  QUAL
          30.19  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Nunez, Ana          13 Agua Swim Team-MR         NT      31.39 AGE    
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.99  JO
          27.00  QUAL
          30.19  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Cooke, Farrell E    14 Badger-MR              27.11      26.80 JO     
SILV - Division  
  1 Yeung, Maggie P     13 Twisters-MR            27.26      27.17 SILV   
  2 Watler, Shani       14 NYCC-MR                28.29      27.32 SILV   
  3 Miller, Nikki F     13 Silver Streaks-MR      27.25      27.44 SILV   
  4 Guba, Jackie M      14 GAEL-MR                27.15      27.47 SILV   
  5 Fusco, Alexandra A  14 GAEL-MR                28.02      27.65 SILV   
  6 Patafio, Giavanna   14 Badger-MR              27.98      27.90 SILV   
  7 Flood, Katie M      14 Silver Streaks-MR      28.02      28.04 SILV   
  8 Xue, Vanessa K      13 HS-MR                  28.58      28.07 SILV   
  9 Neverson, Jair K    14 RedTails-MR            27.75      28.21 SILV   
 10 Vanderlinden, Mari  13 Twisters-MR            27.50      28.33 SILV   
 11 Lewis, Kamara A     14 Twisters-MR            27.77      28.57 SILV   
 12 Tam, Melanie        14 WAC-MR                 29.27      28.61 SILV   
 13 Burke, Stephanie H  14 GAEL-MR                28.43      28.78 SILV   
 14 Daly, Bronagh K     13 HS-MR                  29.23      28.80 SILV   
 15 Chocianowski, Alex  13 CIY-MR                 28.20      28.85 SILV   
 16 Buttermark, Alyssa  13 WAC-MR                 29.78      28.97 SILV   
 17 Squillante, Lindse  13 GAEL-MR                29.23      28.99 SILV   
 18 Jewett, Ava         14 NYCC-MR                30.50      29.10 SILV   
 19 Morrissey, Alexa D  14 HS-MR                  29.24      29.31 SILV   
 20 Omary, Natalie M    13 Agua Swim Team-MR      28.68      29.33 SILV   
 21 Freeman, Nicole Z   14 GAEL-MR                28.55      29.36 SILV   
 22 Sanchez, Michelle   13 Agua Swim Team-MR      28.78      29.44 SILV   
 22 Rodriguez, Fatima   14 APEX-MR                   NT      29.44 SILV   
 24 Pereira, Ellyshia   13 CIY-MR                 28.76      29.47 SILV   
 25 Dries, Emma         14 NYCC-MR                31.00      29.98 SILV   
 26 Mitchell, Sierra    13 RedTails-MR            30.46      30.01 SILV   
 27 Malarczyk, Monica   13 Badger-MR              28.83      30.14 SILV   
AGE - Division  
  1 Krasniqi, Laura A   14 Silver Streaks-MR      29.40      30.21 AGE    
  2 Ferguson, Mara H    13 Silver Streaks-MR      30.18      30.51 AGE    
  3 Sheehan, Niamh M    13 APEX-MR                   NT      30.61 AGE    
  4 Glasser, Juliana    13 RedTails-MR            31.09      30.66 AGE    
  5 Castaldo, Brittany  14 WAC-MR                 30.26      30.79 AGE    
  5 Nunez, Ana          13 Agua Swim Team-MR      31.77      30.79 AGE    
  7 Dease, Katie D      14 BASC-MR                29.74      31.01 AGE    
  8 Fufidio, Andrea L   13 Badger-MR              29.78      31.02 AGE    
  9 Adamo, Kristen D    14 WAC-MR                 29.33      31.51 AGE    
 10 Montana, Jaclyn A   13 HS-MR                  30.66      31.62 AGE    
 11 Dibuno, Marygail    13 Badger-MR              31.00      31.81 AGE    
 12 Tashoff, Emma       13 Silver Streaks-MR      30.94      31.93 AGE    
 13 Lee, Courtney M     13 HS-MR                  32.05      32.15 AGE    
 14 Geller, Rebecca E   14 CIY-MR                 31.57      32.29 AGE    
 15 Soares, Michelle    13 Twisters-MR            32.00      33.15 AGE    
 16 Dawe, Michaela S    13 Agua Swim Team-MR      35.45      33.56 AGE    
 17 Tuccio, Mara        13 NYCC-MR                34.38      33.76 AGE    
 18 Lawrence, Jessie M  13 RedTails-MR            33.93      34.04 AGE    
 19 Archer, Rande S     13 Twisters-MR            31.00      34.19 AGE    
 20 Schoen, Jenna G     14 WAC-MR                 35.52      34.29 AGE    
 21 Narvaez, Lucia      13 RedTails-MR            35.31      35.50 AGE    
 22 Goncharova, Anna    13 RIST-MR                35.78      36.34 AGE    
 23 Smith, Chelsey      13 RedTails-MR            32.85      36.65 AGE    
 24 Salgado, Catalina   14 Twisters-MR            33.80      36.84 AGE    
 25 Berroa, Gabriela    13 RedTails-MR            37.59      37.41 AGE    
 26 Dehshitsang, Tenzi  14 NYCC-MR                39.07      37.42 AGE    
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          58.49  JO
          58.50  QUAL
        1:06.09  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Watler, Shani       14 NYCC-MR              1:01.84      59.70 SILV   
                  28.36       59.70 (31.34)                                        
  2 Wais, Ashleigh Q    14 NYCC-MR              1:00.41      59.79 SILV   
                  29.40       59.79 (30.39)                                        
  3 Kadala, Kristyn E   14 Badger-MR              59.64    1:00.00 SILV   
                  29.19     1:00.00 (30.81)                                        
  4 McDavid, Aiesha A   13 GAEL-MR              1:00.99    1:00.55 SILV   
                  28.47     1:00.55 (32.08)                                        
  5 Guba, Jackie M      14 GAEL-MR              1:00.61    1:00.60 SILV   
                  29.00     1:00.60 (31.60)                                        
  6 Mulligan, Kelly M   13 CIY-MR               1:01.55    1:00.98 SILV   
                  28.91     1:00.98 (32.07)                                        
  7 Fusco, Alexandra A  14 GAEL-MR              1:00.88    1:01.71 SILV   
                  28.74     1:01.71 (32.97)                                        
  8 Miller, Nikki F     13 Silver Streaks-MR    1:01.88    1:01.99 SILV   
                  28.87     1:01.99 (33.12)                                        
  9 Flood, Katie M      14 Silver Streaks-MR    1:01.26    1:02.34 SILV   
                  29.41     1:02.34 (32.93)                                        
 10 Burke, Stephanie H  14 GAEL-MR              1:02.56    1:02.44 SILV   
                  29.77     1:02.44 (32.67)                                        
 11 Xue, Vanessa K      13 HS-MR                1:02.51    1:03.51 SILV   
                  30.54     1:03.51 (32.97)                                        
 12 Neverson, Jair K    14 RedTails-MR          1:02.50    1:03.77 SILV   
                  29.55     1:03.77 (34.22)                                        
 13 Jewett, Ava         14 NYCC-MR              1:05.00    1:03.94 SILV   
                  30.03     1:03.94 (33.91)                                        
 13 Sanchez, Michelle   13 Agua Swim Team-MR    1:02.84    1:03.94 SILV   
                  30.45     1:03.94 (33.49)                                        
 15 Morrissey, Alexa D  14 HS-MR                1:04.54    1:04.16 SILV   
                  30.51     1:04.16 (33.65)                                        
 16 Tam, Melanie        14 WAC-MR               1:04.01    1:04.20 SILV   
                  30.55     1:04.20 (33.65)                                        
 17 McCarthy, Kellyn M  14 CIY-MR               1:03.15    1:04.48 SILV   
                  30.86     1:04.48 (33.62)                                        
 18 Rodriguez, Fatima   14 APEX-MR              1:04.37    1:04.87 SILV   
                  30.94     1:04.87 (33.93)                                        
 19 Krasniqi, Laura A   14 Silver Streaks-MR    1:03.02    1:05.13 SILV   
                  31.12     1:05.13 (34.01)                                        
 20 Laskowski, Carolin  13 Twisters-MR          1:03.00    1:05.63 SILV   
                  30.79     1:05.63 (34.84)                                        
 21 Sheehan, Niamh M    13 APEX-MR              1:05.21    1:05.68 SILV   
                  31.57     1:05.68 (34.11)                                        
 22 Dease, Katie D      14 BASC-MR              1:03.52    1:05.77 SILV   
                  31.60     1:05.77 (34.17)                                        
 23 Nolan, Mary Kate K  14 HS-MR                1:06.72    1:05.78 SILV   
                  30.83     1:05.78 (34.95)                                        
AGE - Division  
  1 Lam, Carolina       13 CIY-MR               1:05.49    1:06.70 AGE    
                  31.53     1:06.70 (35.17)                                        
  2 Nunez, Ana          13 Agua Swim Team-MR    1:12.88    1:06.78 AGE    
                  32.20     1:06.78 (34.58)                                        
  3 Dries, Emma         14 NYCC-MR              1:08.50    1:07.44 AGE    
                  30.86     1:07.44 (36.58)                                        
  4 Pereira, Ellyshia   13 CIY-MR               1:04.68    1:08.08 AGE    
                  31.61     1:08.08 (36.47)                                        
  5 Ferguson, Mara H    13 Silver Streaks-MR    1:08.94    1:08.19 AGE    
                  32.00     1:08.19 (36.19)                                        
  6 Cohen, Lynzee R     13 WAC-MR               1:08.83    1:08.79 AGE    
                  32.77     1:08.79 (36.02)                                        
  7 Tashoff, Emma       13 Silver Streaks-MR    1:08.12    1:09.03 AGE    
                  32.31     1:09.03 (36.72)                                        
  8 Mitchell, Sierra    13 RedTails-MR          1:11.90    1:09.92 AGE    
                  32.88     1:09.92 (37.04)                                        
  9 Lu, Tiffany X       13 HS-MR                1:10.28    1:09.93 AGE    
                  33.47     1:09.93 (36.46)                                        
 10 Montana, Jaclyn A   13 HS-MR                1:21.85    1:10.02 AGE    
                  33.48     1:10.02 (36.54)                                        
 11 Checko, Marta       14 Twisters-MR          1:04.00    1:10.08 AGE    
                  33.17     1:10.08 (36.91)                                        
 12 Zilberman, Stephan  13 Shy/Seals-MR         1:15.46    1:10.12 AGE    
                  33.09     1:10.12 (37.03)                                        
 13 Rabin-Court, Emma   13 CENT-MR              1:12.62    1:10.69 AGE    
                  35.05     1:10.69 (35.64)                                        
 14 Onah, Kimberly      13 WAC-MR               1:11.90    1:11.15 AGE    
 15 Chan, Jessica T     13 Silver Streaks-MR    1:14.00    1:13.87 AGE    
                  35.16     1:13.87 (38.71)                                        
 16 Dawe, Michaela S    13 Agua Swim Team-MR    1:16.56    1:15.34 AGE    
                  35.68     1:15.34 (39.66)                                        
 17 Shachar, Abigail N  13 GAEL-MR              1:22.66    1:16.61 AGE    
                  35.38     1:16.61 (41.23)                                        
 18 Lei, Elaina         14 BASC-MR              1:18.99    1:16.93 AGE    
                  36.13     1:16.93 (40.80)                                        
 19 Salgado, Catalina   14 Twisters-MR          1:12.00    1:17.34 AGE    
                  36.12     1:17.34 (41.22)                                        
 20 Lawrence, Jessie M  13 RedTails-MR          1:19.22    1:18.05 AGE    
                  36.12     1:18.05 (41.93)                                        
 21 Baldwin, Gabriella  14 CENT-MR              1:19.15    1:20.76 AGE    
                  37.53     1:20.76 (43.23)                                        
 22 Alva, Connie        13 RedTails-MR          1:27.88    1:22.48 AGE    
                  38.35     1:22.48 (44.13)                                        
 23 Narvaez, Lucia      13 RedTails-MR          1:22.59    1:22.64 AGE    
                  38.32     1:22.64 (44.32)                                        
 24 Berroa, Gabriela    13 RedTails-MR          1:28.83    1:33.62 AGE    
                  43.10     1:33.62 (50.52)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:07.99  JO
        2:08.00  QUAL
        2:22.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Wais, Ashleigh Q    14 NYCC-MR              2:10.52    2:08.78 SILV   
                  30.73     1:04.07 (33.34)     1:36.92 (32.85)     2:08.78 (31.86)
  2 Kadala, Kristyn E   14 Badger-MR            2:08.73    2:09.22 SILV   
                  29.19     1:01.98 (32.79)     1:36.32 (34.34)     2:09.22 (32.90)
  3 Burke, Stephanie H  14 GAEL-MR              2:10.98    2:12.51 SILV   
                  29.84     1:03.91 (34.07)     1:38.87 (34.96)     2:12.51 (33.64)
  4 Mulligan, Kelly M   13 CIY-MR               2:13.27    2:13.21 SILV   
                  29.79     1:03.80 (34.01)     1:39.48 (35.68)     2:13.21 (33.73)
  5 Guba, Jackie M      14 GAEL-MR              2:12.73    2:13.81 SILV   
                  29.93     1:03.98 (34.05)     1:39.42 (35.44)     2:13.81 (34.39)
  6 Flood, Katie M      14 Silver Streaks-MR    2:17.97    2:14.57 SILV   
                  30.12     1:04.04 (33.92)     1:39.45 (35.41)     2:14.57 (35.12)
  7 Watler, Shani       14 NYCC-MR              2:17.17    2:15.34 SILV   
                  30.79     1:04.91 (34.12)     1:40.54 (35.63)     2:15.34 (34.80)
  8 Fusco, Alexandra A  14 GAEL-MR              2:15.27    2:15.69 SILV   
                  30.08     1:04.89 (34.81)     1:40.60 (35.71)     2:15.69 (35.09)
  9 Freeman, Nicole Z   14 GAEL-MR              2:09.33    2:18.14 SILV   
                  30.59     1:04.88 (34.29)     1:41.31 (36.43)     2:18.14 (36.83)
  9 Yeung, Maggie P     13 Twisters-MR          2:18.47    2:18.14 SILV   
                  31.14     1:06.95 (35.81)     1:43.02 (36.07)     2:18.14 (35.12)
 11 Daly, Bronagh K     13 HS-MR                2:15.98    2:18.80 SILV   
                  31.09     1:07.13 (36.04)     1:43.72 (36.59)     2:18.80 (35.08)
 12 Sanchez, Michelle   13 Agua Swim Team-MR    2:21.39    2:19.17 SILV   
                  32.78     1:08.27 (35.49)     1:43.69 (35.42)     2:19.17 (35.48)
 13 Omary, Natalie M    13 Agua Swim Team-MR    2:18.88    2:19.99 SILV   
                  30.78     1:06.07 (35.29)     1:43.33 (37.26)     2:19.99 (36.66)
 14 Dease, Katie D      14 BASC-MR              2:17.65    2:20.43 SILV   
                  32.11     1:08.03 (35.92)     1:44.66 (36.63)     2:20.43 (35.77)
 15 Miller, Nikki F     13 Silver Streaks-MR    2:17.35    2:20.77 SILV   
                  30.04     1:05.22 (35.18)     1:43.24 (38.02)     2:20.77 (37.53)
 16 Malarczyk, Monica   13 Badger-MR            2:21.10    2:20.84 SILV   
                  31.78     1:07.33 (35.55)     1:44.49 (37.16)     2:20.84 (36.35)
 17 Sheehan, Niamh M    13 APEX-MR                   NT    2:22.15 SILV   
                  33.04     1:09.10 (36.06)     1:45.77 (36.67)     2:22.15 (36.38)
AGE - Division  
  1 McCarthy, Kellyn M  14 CIY-MR               2:30.92    2:23.12 AGE    
                  33.07     1:09.67 (36.60)     1:47.22 (37.55)     2:23.12 (35.90)
  2 Tam, Melanie        14 WAC-MR               2:25.06    2:23.43 AGE    
                  31.55     1:07.79 (36.24)     1:45.35 (37.56)     2:23.43 (38.08)
  3 Nunez, Ana          13 Agua Swim Team-MR    2:24.25    2:25.52 AGE    
                  32.06     1:07.65 (35.59)     1:46.54 (38.89)     2:25.52 (38.98)
  4 Lewis, Kamara A     14 Twisters-MR          2:23.91    2:25.80 AGE    
                  32.03     1:08.22 (36.19)     1:46.69 (38.47)     2:25.80 (39.11)
  5 Fufidio, Andrea L   13 Badger-MR            2:20.51    2:27.37 AGE    
                  33.61     1:10.88 (37.27)     1:49.22 (38.34)     2:27.37 (38.15)
  6 Glasser, Juliana    13 RedTails-MR          2:36.98    2:28.23 AGE    
                  32.69     1:09.99 (37.30)     1:48.98 (38.99)     2:28.23 (39.25)
  7 Rodriguez, Fatima   14 APEX-MR                   NT    2:30.52 AGE    
                  32.99     1:10.45 (37.46)     1:50.18 (39.73)     2:30.52 (40.34)
  8 Tashoff, Emma       13 Silver Streaks-MR    2:27.46    2:30.77 AGE    
                  33.74     1:11.93 (38.19)     1:51.83 (39.90)     2:30.77 (38.94)
  9 Castaldo, Brittany  14 WAC-MR               2:29.37    2:37.29 AGE    
                  36.58     1:17.42 (40.84)     1:58.20 (40.78)     2:37.29 (39.09)
 10 Montana, Jaclyn A   13 HS-MR                2:37.99    2:38.13 AGE    
                  34.72     1:14.29 (39.57)     1:56.69 (42.40)     2:38.13 (41.44)
 11 Lee, Courtney M     13 HS-MR                2:34.82    2:39.29 AGE    
                  36.07     1:16.92 (40.85)     1:59.33 (42.41)     2:39.29 (39.96)
 12 Schoen, Jenna G     14 WAC-MR               2:49.98    2:45.86 AGE    
                  37.11     1:19.20 (42.09)     2:03.50 (44.30)     2:45.86 (42.36)
 13 Chan, Jessica T     13 Silver Streaks-MR    2:42.12    2:48.54 AGE    
                  36.54     1:19.50 (42.96)     2:04.60 (45.10)     2:48.54 (43.94)
 14 Tuccio, Mara        13 NYCC-MR              2:45.00    2:49.56 AGE    
                  38.03                             2:06.78 ( )     2:49.56 (42.78)
 15 Berroa, Gabriela    13 RedTails-MR          3:15.89    3:09.89 AGE    
                  41.18                             2:23.78 ( )     3:09.89 (46.11)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:35.99  JO
        5:36.00  QUAL
        6:05.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Cooke, Farrell E    14 Badger-MR            5:45.00    5:40.09 SILV   
                  30.02     1:02.97 (32.95)     1:36.32 (33.35)     2:10.36 (34.04)
        2:45.09 (34.73)     3:20.19 (35.10)     3:55.69 (35.50)     4:31.00 (35.31)
        5:06.12 (35.12)     5:40.09 (33.97)                                        
  2 Wais, Ashleigh Q    14 NYCC-MR              5:42.85    5:42.50 SILV   
                  31.01     1:04.61 (33.60)     1:40.11 (35.50)     2:15.65 (35.54)
        2:50.96 (35.31)     3:26.73 (35.77)     4:01.82 (35.09)     4:36.51 (34.69)
        5:10.23 (33.72)     5:42.50 (32.27)                                        
  3 Burke, Stephanie H  14 GAEL-MR              5:43.75    5:50.37 SILV   
                  30.01     1:04.17 (34.16)     1:39.32 (35.15)     2:14.99 (35.67)
        2:51.03 (36.04)     3:26.95 (35.92)     4:03.42 (36.47)     4:39.84 (36.42)
        5:15.64 (35.80)     5:50.37 (34.73)                                        
  4 Flood, Katie M      14 Silver Streaks-MR    6:06.82    5:58.79 SILV   
                  30.37     1:04.82 (34.45)     1:40.84 (36.02)     2:17.20 (36.36)
        2:54.18 (36.98)     3:31.06 (36.88)     4:07.92 (36.86)     4:45.43 (37.51)
        5:22.92 (37.49)     5:58.79 (35.87)                                        
  5 Fusco, Alexandra A  14 GAEL-MR              6:07.23    6:05.06 SILV   
                  31.24     1:07.49 (36.25)     1:44.61 (37.12)     2:21.69 (37.08)
        2:58.76 (37.07)     3:36.01 (37.25)     4:13.24 (37.23)     4:51.26 (38.02)
        5:28.60 (37.34)     6:05.06 (36.46)                                        
AGE - Division  
  1 Sheehan, Niamh M    13 APEX-MR                   NT    6:06.86 AGE    
                  32.92     1:08.79 (35.87)     1:46.38 (37.59)     2:23.71 (37.33)
        3:01.09 (37.38)     3:39.19 (38.10)     4:16.86 (37.67)     4:54.64 (37.78)
        5:31.45 (36.81)     6:06.86 (35.41)                                        
  2 Dease, Katie D      14 BASC-MR              6:03.22    6:14.74 AGE    
                  31.59     1:07.62 (36.03)     1:44.86 (37.24)     2:22.87 (38.01)
        3:01.26 (38.39)     3:40.10 (38.84)     4:19.39 (39.29)     4:58.43 (39.04)
        5:37.52 (39.09)     6:14.74 (37.22)                                        
  3 Malarczyk, Monica   13 Badger-MR            6:19.76    6:17.68 AGE    
                  32.06     1:07.13 (35.07)     1:43.59 (36.46)     2:21.44 (37.85)
        3:00.34 (38.90)     3:39.65 (39.31)     4:19.41 (39.76)     4:59.59 (40.18)
        5:39.10 (39.51)     6:17.68 (38.58)                                        
  4 Daly, Bronagh K     13 HS-MR                6:29.52    6:22.26 AGE    
                  32.85     1:11.15 (38.30)     1:50.34 (39.19)     2:30.58 (40.24)
        3:10.99 (40.41)     3:50.97 (39.98)     4:30.47 (39.50)     5:10.47 (40.00)
        5:47.40 (36.93)     6:22.26 (34.86)                                        
  5 Miller, Nikki F     13 Silver Streaks-MR    6:45.70    6:32.26 AGE    
                  31.17     1:09.16 (37.99)     1:48.96 (39.80)     2:29.36 (40.40)
        3:09.57 (40.21)     3:50.66 (41.09)     4:32.33 (41.67)     5:12.65 (40.32)
        5:53.49 (40.84)     6:32.26 (38.77)                                        
  6 Glasser, Juliana    13 RedTails-MR          7:00.09    6:42.98 AGE    
                  32.68     1:10.33 (37.65)     1:49.67 (39.34)     2:30.27 (40.60)
        3:11.26 (40.99)     3:53.44 (42.18)     4:36.07 (42.63)     5:18.73 (42.66)
        6:01.60 (42.87)     6:42.98 (41.38)                                        
  7 Ferguson, Mara H    13 Silver Streaks-MR    6:43.50    6:49.69 AGE    
                  33.65     1:12.33 (38.68)     1:53.53 (41.20)     2:35.81 (42.28)
        3:18.38 (42.57)     4:01.39 (43.01)     4:44.48 (43.09)     5:27.89 (43.41)
        6:10.37 (42.48)     6:49.69 (39.32)                                        
  8 Lawrence, Jessie M  13 RedTails-MR          8:00.09    7:50.05 AGE    
                  36.46     1:22.36 (45.90)     2:10.09 (47.73)     2:59.95 (49.86)
      4:38.19 (1:38.24)                             6:17.95 ( )     7:07.05 (49.10)
        7:50.05 (43.00)                                                            
  9 Alva, Connie        13 RedTails-MR          8:21.96    8:04.48 AGE    
                  38.08     1:25.40 (47.32)     2:15.35 (49.95)     3:06.52 (51.17)
        3:58.00 (51.48)     4:50.21 (52.21)     5:38.95 (48.74)     6:30.68 (51.73)
        7:19.46 (48.78)     8:04.48 (45.02)                                        
 10 Berroa, Gabriela    13 RedTails-MR          8:59.27    8:42.98 AGE    
                  40.60     1:31.29 (50.69)     2:25.78 (54.49)     3:20.94 (55.16)
        4:15.54 (54.60)     5:10.24 (54.70)     6:04.73 (54.49)     7:00.63 (55.90)
        7:55.79 (55.16)     8:42.98 (47.19)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:07.89  JO
        1:07.90  QUAL
        1:18.29  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Schaefer, Kathryn   14 GAEL-MR              1:08.05    1:05.93 JO     
                  32.02     1:05.93 (33.91)                                        
  2 Fusco, Alexandra A  14 GAEL-MR              1:08.15    1:07.41 JO     
                  32.40     1:07.41 (35.01)                                        
SILV - Division  
  1 Haruki, Yuria       13 Twisters-MR          1:09.62    1:08.37 SILV   
                  33.41     1:08.37 (34.96)                                        
  2 Vanderlinden, Mari  13 Twisters-MR          1:08.95    1:08.92 SILV   
                  33.44     1:08.92 (35.48)                                        
  3 Burke, Stephanie H  14 GAEL-MR              1:09.30    1:09.02 SILV   
                  34.02     1:09.02 (35.00)                                        
  4 Wais, Ashleigh Q    14 NYCC-MR              1:09.63    1:09.62 SILV   
                  34.57     1:09.62 (35.05)                                        
  5 Mulligan, Kelly M   13 CIY-MR               1:10.04    1:10.10 SILV   
                  34.00     1:10.10 (36.10)                                        
  6 Jewett, Ava         14 NYCC-MR              1:11.00    1:10.34 SILV   
                  34.48     1:10.34 (35.86)                                        
  7 McDavid, Aiesha A   13 GAEL-MR              1:11.57    1:11.08 SILV   
                  34.10     1:11.08 (36.98)                                        
  8 Yeung, Maggie P     13 Twisters-MR          1:12.74    1:11.64 SILV   
                  35.07     1:11.64 (36.57)                                        
  8 Miller, Nikki F     13 Silver Streaks-MR    1:11.44    1:11.64 SILV   
                  34.41     1:11.64 (37.23)                                        
 10 Castaldo, Brittany  14 WAC-MR               1:09.63    1:12.17 SILV   
                  35.24     1:12.17 (36.93)                                        
 11 Squillante, Lindse  13 GAEL-MR              1:13.95    1:12.54 SILV   
                  35.33     1:12.54 (37.21)                                        
 12 Pereira, Ellyshia   13 CIY-MR               1:11.25    1:12.55 SILV   
                  34.09     1:12.55 (38.46)                                        
 13 Patafio, Giavanna   14 Badger-MR            1:11.08    1:12.60 SILV   
                  35.50     1:12.60 (37.10)                                        
 14 Watler, Shani       14 NYCC-MR              1:13.90    1:12.70 SILV   
                  35.62     1:12.70 (37.08)                                        
 15 Freeman, Nicole Z   14 GAEL-MR              1:10.58    1:12.82 SILV   
                  35.39     1:12.82 (37.43)                                        
 16 Morrissey, Alexa D  14 HS-MR                1:11.23    1:12.97 SILV   
                  35.63     1:12.97 (37.34)                                        
 17 Buttermark, Alyssa  13 WAC-MR               1:15.45    1:13.49 SILV   
                  36.12     1:13.49 (37.37)                                        
 18 Diaz, Susan         14 Twisters-MR          1:12.00    1:13.89 SILV   
                  36.01     1:13.89 (37.88)                                        
 19 Kadala, Kristyn E   14 Badger-MR            1:14.45    1:14.34 SILV   
                  36.01     1:14.34 (38.33)                                        
 20 Malarczyk, Monica   13 Badger-MR            1:13.06    1:14.52 SILV   
                  36.40     1:14.52 (38.12)                                        
 21 Xue, Vanessa K      13 HS-MR                1:13.85    1:15.43 SILV   
                  36.54     1:15.43 (38.89)                                        
 22 Sanchez, Michelle   13 Agua Swim Team-MR    1:14.85    1:15.69 SILV   
                  36.23     1:15.69 (39.46)                                        
 23 Glasser, Juliana    13 RedTails-MR          1:18.09    1:15.82 SILV   
                  36.21     1:15.82 (39.61)                                        
 24 Montana, Jaclyn A   13 HS-MR                1:20.37    1:17.18 SILV   
                  38.07     1:17.18 (39.11)                                        
AGE - Division  
  1 Ferguson, Mara H    13 Silver Streaks-MR    1:19.29    1:19.38 AGE    
                  38.67     1:19.38 (40.71)                                        
  2 Anastasio, Elaina   14 HS-MR                1:18.84    1:19.40 AGE    
                  38.23     1:19.40 (41.17)                                        
  3 Dease, Katie D      14 BASC-MR              1:17.47    1:19.88 AGE    
                  39.19     1:19.88 (40.69)                                        
  4 Geller, Rebecca E   14 CIY-MR               1:19.66    1:20.39 AGE    
                  38.93     1:20.39 (41.46)                                        
  5 Sheehan, Niamh M    13 APEX-MR              1:24.74    1:22.25 AGE    
                  40.89     1:22.25 (41.36)                                        
  6 Lee, Courtney M     13 HS-MR                1:25.05    1:24.28 AGE    
                  41.44     1:24.28 (42.84)                                        
  7 Adamo, Kristen D    14 WAC-MR               1:18.90    1:24.48 AGE    
                  42.57     1:24.48 (41.91)                                        
  8 Archer, Rande S     13 Twisters-MR          1:27.00    1:24.67 AGE    
  9 Chan, Jessica T     13 Silver Streaks-MR    1:22.13    1:25.33 AGE    
                  41.20     1:25.33 (44.13)                                        
 10 Schoen, Jenna G     14 WAC-MR               1:27.67    1:27.61 AGE    
                  42.30     1:27.61 (45.31)                                        
 11 Dibuno, Marygail    13 Badger-MR            1:25.00    1:28.21 AGE    
 12 Lawrence, Jessie M  13 RedTails-MR          1:25.09    1:31.11 AGE    
 13 Dawe, Michaela S    13 Agua Swim Team-MR    1:32.36    1:31.70 AGE    
                  44.77     1:31.70 (46.93)                                        
 14 Narvaez, Lucia      13 RedTails-MR          1:38.12    1:34.02 AGE    
                1:34.02         1:34.02 ( )                                        
 15 Smith, Chelsey      13 RedTails-MR          1:31.78    1:35.74 AGE    
                  44.29     1:35.74 (51.45)                                        
 -- Dehshitsang, Tenzi  14 NYCC-MR              1:28.00         DQ        
                  45.45          DQ (50.22)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:26.49  JO
        2:26.50  QUAL
        2:48.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Wais, Ashleigh Q    14 NYCC-MR              2:26.52    2:27.60 SILV   
                  35.45     1:12.83 (37.38)     1:50.56 (37.73)     2:27.60 (37.04)
  2 Haruki, Yuria       13 Twisters-MR          2:26.78    2:27.86 SILV   
                  34.34     1:11.77 (37.43)     1:50.15 (38.38)     2:27.86 (37.71)
  3 Laskowski, Carolin  13 Twisters-MR          2:38.00    2:30.92 SILV   
                  34.80     1:12.95 (38.15)     1:52.47 (39.52)     2:30.92 (38.45)
  4 Jewett, Ava         14 NYCC-MR              2:42.00    2:30.98 SILV   
                  36.63     1:14.47 (37.84)     1:52.80 (38.33)     2:30.98 (38.18)
  5 Rookwood, Shakiray  14 HS-MR                2:31.90    2:33.60 SILV   
                  34.40     1:12.50 (38.10)     1:52.92 (40.42)     2:33.60 (40.68)
  6 Miller, Nikki F     13 Silver Streaks-MR    2:35.25    2:34.27 SILV   
                  35.15     1:13.75 (38.60)     1:54.13 (40.38)     2:34.27 (40.14)
  7 Watler, Shani       14 NYCC-MR              2:36.39    2:34.89 SILV   
                  36.44     1:15.28 (38.84)     1:55.59 (40.31)     2:34.89 (39.30)
  8 Kadala, Kristyn E   14 Badger-MR            2:30.00    2:38.13 SILV   
                  37.97     1:17.81 (39.84)     1:58.66 (40.85)     2:38.13 (39.47)
  9 Flood, Katie M      14 Silver Streaks-MR    2:35.05    2:38.49 SILV   
                  36.38     1:16.20 (39.82)     1:57.23 (41.03)     2:38.49 (41.26)
 10 Lu, Christine Y     14 HS-MR                2:38.05    2:39.09 SILV   
                  35.34     1:16.53 (41.19)     1:59.02 (42.49)     2:39.09 (40.07)
 11 Pereira, Ellyshia   13 CIY-MR               2:39.81    2:39.55 SILV   
                  37.05     1:18.02 (40.97)     1:59.86 (41.84)     2:39.55 (39.69)
 12 Xue, Vanessa K      13 HS-MR                2:40.67    2:39.86 SILV   
                  37.64     1:18.92 (41.28)     2:00.56 (41.64)     2:39.86 (39.30)
 13 Sanabria, Manuela   13 HS-MR                2:42.71    2:40.88 SILV   
                  36.58     1:17.48 (40.90)     1:59.71 (42.23)     2:40.88 (41.17)
 14 Nolan, Mary Kate K  14 HS-MR                2:39.98    2:41.94 SILV   
                  37.78     1:18.58 (40.80)     2:00.82 (42.24)     2:41.94 (41.12)
 15 Lam, Carolina       13 CIY-MR               2:41.44    2:42.15 SILV   
                  37.86     1:18.82 (40.96)     2:01.21 (42.39)     2:42.15 (40.94)
 16 Sanchez, Michelle   13 Agua Swim Team-MR    2:44.93    2:44.03 SILV   
                  37.81     1:19.59 (41.78)     2:02.88 (43.29)     2:44.03 (41.15)
 17 Dease, Katie D      14 BASC-MR              2:44.46    2:44.95 SILV   
                  39.77     1:21.40 (41.63)     2:03.91 (42.51)     2:44.95 (41.04)
 18 Ferguson, Mara H    13 Silver Streaks-MR    2:45.03    2:47.82 SILV   
                  39.45     1:22.04 (42.59)     2:05.54 (43.50)     2:47.82 (42.28)
 19 Cohen, Lynzee R     13 WAC-MR               2:53.39    2:48.27 SILV   
                  38.69     1:22.05 (43.36)     2:06.56 (44.51)     2:48.27 (41.71)
AGE - Division  
  1 Montana, Jaclyn A   13 HS-MR                2:51.14    2:49.92 AGE    
                  40.85     1:25.14 (44.29)     2:09.77 (44.63)     2:49.92 (40.15)
  2 Sheehan, Niamh M    13 APEX-MR                   NT    2:51.93 AGE    
                  41.70     1:24.62 (42.92)     2:08.51 (43.89)     2:51.93 (43.42)
  3 Tashoff, Emma       13 Silver Streaks-MR    2:53.77    2:52.27 AGE    
                  39.51     1:24.27 (44.76)     2:11.06 (46.79)     2:52.27 (41.21)
  4 Foo, Francine F     14 HS-MR                2:48.52    2:53.17 AGE    
                  40.01     1:23.47 (43.46)     2:07.68 (44.21)     2:53.17 (45.49)
  5 Checko, Marta       14 Twisters-MR          2:49.00    2:57.89 AGE    
                  41.61     1:26.73 (45.12)   2:57.89 (1:31.16)                    
  6 Nunez, Ana          13 Agua Swim Team-MR    2:51.43    2:58.17 AGE    
                                1:27.82 ( )     2:13.60 (45.78)     2:58.17 (44.57)
  7 Chan, Jessica T     13 Silver Streaks-MR    3:02.41    2:58.89 AGE    
                  41.30     1:26.44 (45.14)     2:13.56 (47.12)     2:58.89 (45.33)
  8 Lu, Tiffany X       13 HS-MR                3:00.40    3:00.03 AGE    
                  41.35     1:27.16 (45.81)     2:15.26 (48.10)     3:00.03 (44.77)
  9 Zilberman, Stephan  13 Shy/Seals-MR         3:12.34    3:00.93 AGE    
                  41.97     1:28.24 (46.27)     2:16.39 (48.15)     3:00.93 (44.54)
 10 Rabin-Court, Emma   13 CENT-MR              2:39.00    3:02.02 AGE    
                  42.96     1:27.70 (44.74)     2:12.49 (44.79)     3:02.02 (49.53)
 11 Onah, Kimberly      13 WAC-MR               3:02.23    3:06.77 AGE    
 12 Baldwin, Gabriella  14 CENT-MR              2:35.99    3:07.35 AGE    
                  43.94                             2:19.54 ( )     3:07.35 (47.81)
 13 Shachar, Abigail N  13 GAEL-MR              3:18.72    3:09.45 AGE    
                  42.80     1:30.47 (47.67)   3:09.45 (1:38.98)                    
 14 Dawe, Michaela S    13 Agua Swim Team-MR    3:09.89    3:13.87 AGE    
 -- Lei, Elaina         14 BASC-MR              2:48.22         DQ        
                  41.67     1:28.03 (46.36)     2:15.81 (47.78)          DQ (44.68)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:16.49  JO
        1:16.50  QUAL
        1:26.79  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Mulligan, Kelly M   13 CIY-MR               1:20.36    1:16.98 SILV   
                  36.14     1:16.98 (40.84)                                        
  2 Guba, Jackie M      14 GAEL-MR              1:18.04    1:17.75 SILV   
                  37.14     1:17.75 (40.61)                                        
  3 Haruki, Yuria       13 Twisters-MR          1:17.28    1:17.78 SILV   
                  37.10     1:17.78 (40.68)                                        
  4 Xue, Vanessa K      13 HS-MR                1:18.83    1:18.13 SILV   
                  36.41     1:18.13 (41.72)                                        
  5 Vanderlinden, Mari  13 Twisters-MR          1:17.65    1:18.43 SILV   
                  36.68     1:18.43 (41.75)                                        
  6 Dries, Emma         14 NYCC-MR              1:22.50    1:19.24 SILV   
                  36.73     1:19.24 (42.51)                                        
  7 Ferguson, Mara H    13 Silver Streaks-MR    1:21.95    1:20.58 SILV   
                  38.23     1:20.58 (42.35)                                        
  8 Krasniqi, Laura A   14 Silver Streaks-MR    1:18.94    1:21.05 SILV   
                  38.05     1:21.05 (43.00)                                        
  9 Diaz, Susan         14 Twisters-MR          1:18.00    1:21.42 SILV   
                  38.49     1:21.42 (42.93)                                        
 10 Tam, Melanie        14 WAC-MR               1:19.89    1:21.72 SILV   
 11 Neverson, Jair K    14 RedTails-MR          1:21.16    1:22.03 SILV   
                  38.28     1:22.03 (43.75)                                        
 12 Morrissey, Alexa D  14 HS-MR                1:23.09    1:22.38 SILV   
                  38.98     1:22.38 (43.40)                                        
 13 Pereira, Ellyshia   13 CIY-MR               1:20.23    1:23.58 SILV   
                  38.87     1:23.58 (44.71)                                        
 14 Mitchell, Sierra    13 RedTails-MR          1:24.20    1:23.76 SILV   
                  38.56     1:23.76 (45.20)                                        
 15 Anastasio, Elaina   14 HS-MR                1:24.63    1:24.46 SILV   
                  38.93     1:24.46 (45.53)                                        
 16 Schaefer, Kathryn   14 GAEL-MR              1:23.45    1:24.95 SILV   
                  40.05     1:24.95 (44.90)                                        
AGE - Division  
  1 Geller, Rebecca E   14 CIY-MR               1:28.06    1:29.95 AGE    
                  41.64     1:29.95 (48.31)                                        
  2 Chocianowski, Alex  13 CIY-MR               1:28.45    1:30.44 AGE    
                  42.42     1:30.44 (48.02)                                        
  3 Tashoff, Emma       13 Silver Streaks-MR    1:33.56    1:30.48 AGE    
                  41.69     1:30.48 (48.79)                                        
  4 Archer, Rande S     13 Twisters-MR          1:34.00    1:33.04 AGE    
                  43.03     1:33.04 (50.01)                                        
  5 Lawrence, Jessie M  13 RedTails-MR          1:30.09    1:33.80 AGE    
                  44.09     1:33.80 (49.71)                                        
  6 Dawe, Michaela S    13 Agua Swim Team-MR    1:41.23    1:36.32 AGE    
                  45.23     1:36.32 (51.09)                                        
  7 Chan, Jessica T     13 Silver Streaks-MR    1:32.35    1:36.79 AGE    
                  45.71     1:36.79 (51.08)                                        
  8 Dibuno, Marygail    13 Badger-MR            1:30.00    1:37.28 AGE    
                  43.99     1:37.28 (53.29)                                        
  9 Goncharova, Anna    13 RIST-MR              1:48.20    1:38.94 AGE    
                  46.35     1:38.94 (52.59)                                        
 10 Nunez, Ana          13 Agua Swim Team-MR    1:34.28    1:39.39 AGE    
                  47.49     1:39.39 (51.90)                                        
 11 Smith, Chelsey      13 RedTails-MR          1:57.56    1:42.68 AGE    
                  46.36     1:42.68 (56.32)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:42.99  JO
        2:43.00  QUAL
        3:02.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 McCarthy, Kellyn M  14 CIY-MR               2:44.96    2:45.67 SILV   
                  37.26     1:19.83 (42.57)     2:03.25 (43.42)     2:45.67 (42.42)
  2 McDavid, Aiesha A   13 GAEL-MR              2:44.35    2:48.71 SILV   
                  35.71     1:18.14 (42.43)     2:03.38 (45.24)     2:48.71 (45.33)
  3 Mulligan, Kelly M   13 CIY-MR               2:45.91    2:49.06 SILV   
                  37.63     1:20.33 (42.70)     2:05.51 (45.18)     2:49.06 (43.55)
  4 Haruki, Yuria       13 Twisters-MR          2:46.78    2:49.16 SILV   
                  38.91     1:22.04 (43.13)     2:05.84 (43.80)     2:49.16 (43.32)
  5 Rodriguez, Fatima   14 APEX-MR                   NT    2:51.92 SILV   
                  37.17     1:21.80 (44.63)     2:07.19 (45.39)     2:51.92 (44.73)
  6 Guba, Jackie M      14 GAEL-MR              2:50.19    2:52.79 SILV   
                  40.07     1:24.66 (44.59)     2:09.71 (45.05)     2:52.79 (43.08)
  7 Dries, Emma         14 NYCC-MR              2:57.50    2:53.38 SILV   
                  39.29     1:24.39 (45.10)     2:09.77 (45.38)     2:53.38 (43.61)
  8 Johanson, Kelly A   13 Badger-MR            2:50.00    2:53.77 SILV   
                  39.11     1:23.66 (44.55)     2:08.33 (44.67)     2:53.77 (45.44)
  9 Flood, Katie M      14 Silver Streaks-MR    2:51.21    2:53.90 SILV   
                  38.09     1:23.10 (45.01)     2:09.48 (46.38)     2:53.90 (44.42)
 10 Ferguson, Mara H    13 Silver Streaks-MR    2:54.20    2:55.34 SILV   
                  39.50     1:24.42 (44.92)     2:09.93 (45.51)     2:55.34 (45.41)
 11 Neverson, Jair K    14 RedTails-MR          2:55.09    2:57.43 SILV   
                  39.35     1:24.09 (44.74)     2:11.25 (47.16)     2:57.43 (46.18)
 12 Watler, Shani       14 NYCC-MR              3:01.00    2:59.04 SILV   
                  39.90     1:25.38 (45.48)     2:13.55 (48.17)     2:59.04 (45.49)
 13 Laskowski, Carolin  13 Twisters-MR          3:09.00    3:01.45 SILV   
                  40.44     1:27.40 (46.96)     2:15.69 (48.29)     3:01.45 (45.76)
AGE - Division  
  1 Sanabria, Manuela   13 HS-MR                3:06.51    3:03.70 AGE    
                  41.12     1:28.27 (47.15)     2:15.97 (47.70)     3:03.70 (47.73)
  2 Tam, Melanie        14 WAC-MR               2:57.20    3:04.35 AGE    
                  40.34     1:26.97 (46.63)     2:15.47 (48.50)     3:04.35 (48.88)
  3 Lei, Elaina         14 BASC-MR              3:06.68    3:04.75 AGE    
                  41.11     1:28.38 (47.27)     2:17.08 (48.70)     3:04.75 (47.67)
  4 Foo, Francine F     14 HS-MR                3:03.58    3:04.93 AGE    
                  39.33     1:24.30 (44.97)     2:14.55 (50.25)     3:04.93 (50.38)
  5 Mitchell, Sierra    13 RedTails-MR          3:05.09    3:06.94 AGE    
                  40.91     1:28.68 (47.77)     2:18.89 (50.21)     3:06.94 (48.05)
  6 Pereira, Ellyshia   13 CIY-MR               3:01.88    3:07.63 AGE    
                  40.59     1:28.09 (47.50)     2:18.06 (49.97)     3:07.63 (49.57)
  7 Lu, Christine Y     14 HS-MR                3:06.77    3:09.61 AGE    
                  43.11     1:30.86 (47.75)     2:20.99 (50.13)     3:09.61 (48.62)
  8 Tashoff, Emma       13 Silver Streaks-MR    3:16.39    3:10.91 AGE    
                  40.93     1:30.72 (49.79)     2:22.36 (51.64)     3:10.91 (48.55)
  9 Lu, Tiffany X       13 HS-MR                3:18.32    3:16.19 AGE    
                  44.02     1:33.43 (49.41)     2:25.90 (52.47)     3:16.19 (50.29)
 10 Cohen, Lynzee R     13 WAC-MR               3:13.95    3:16.26 AGE    
                  44.42     1:34.90 (50.48)     2:27.21 (52.31)     3:16.26 (49.05)
 11 Lawrence, Jessie M  13 RedTails-MR          3:29.75    3:17.40 AGE    
                  44.18     1:34.45 (50.27)     2:26.72 (52.27)     3:17.40 (50.68)
 12 Checko, Marta       14 Twisters-MR          3:17.00    3:18.19 AGE    
                  44.46     1:35.26 (50.80)     2:26.96 (51.70)     3:18.19 (51.23)
 13 Chan, Jessica T     13 Silver Streaks-MR    3:22.24    3:21.39 AGE    
                  45.82     1:36.27 (50.45)     2:29.55 (53.28)     3:21.39 (51.84)
 14 Dawe, Michaela S    13 Agua Swim Team-MR    3:29.78    3:30.80 AGE    
                  47.79     1:41.75 (53.96)     2:37.90 (56.15)     3:30.80 (52.90)
 15 Nunez, Ana          13 Agua Swim Team-MR    3:32.31    3:31.02 AGE    
                  46.69     1:39.84 (53.15)     2:35.70 (55.86)     3:31.02 (55.32)
 16 Sheehan, Niamh M    13 APEX-MR                   NT    3:31.12 AGE    
                  49.29     1:42.77 (53.48)     2:38.42 (55.65)     3:31.12 (52.70)
Non-Award Division  
 -- Nolan, Mary Kate K  14 HS-MR                3:12.13        DFS        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:06.69  JO
        1:06.70  QUAL
        1:14.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Groccia, Adrienne   13 GAEL-MR              1:06.84    1:05.75 JO     
                  31.05     1:05.75 (34.70)                                        
SILV - Division  
  1 Diaz, Susan         14 Twisters-MR          1:10.00    1:07.87 SILV   
                  31.75     1:07.87 (36.12)                                        
  2 Kadala, Kristyn E   14 Badger-MR            1:06.77    1:08.02 SILV   
                  31.13     1:08.02 (36.89)                                        
  3 Patafio, Giavanna   14 Badger-MR            1:07.25    1:09.59 SILV   
                  33.23     1:09.59 (36.36)                                        
  4 Fusco, Alexandra A  14 GAEL-MR              1:11.76    1:10.25 SILV   
                  32.26     1:10.25 (37.99)                                        
  5 Omary, Natalie M    13 Agua Swim Team-MR    1:12.23    1:10.65 SILV   
                  31.79     1:10.65 (38.86)                                        
  6 Daly, Bronagh K     13 HS-MR                1:11.56    1:11.84 SILV   
                  34.09     1:11.84 (37.75)                                        
  7 Malarczyk, Monica   13 Badger-MR            1:10.22    1:12.13 SILV   
                  34.18     1:12.13 (37.95)                                        
  8 Schaefer, Kathryn   14 GAEL-MR              1:09.74    1:12.30 SILV   
                  33.02     1:12.30 (39.28)                                        
  9 Tam, Melanie        14 WAC-MR               1:14.91    1:12.87 SILV   
                  33.99     1:12.87 (38.88)                                        
AGE - Division  
  1 Neverson, Jair K    14 RedTails-MR          1:15.55    1:14.85 AGE    
                  33.23     1:14.85 (41.62)                                        
  2 Fufidio, Andrea L   13 Badger-MR            1:10.55    1:15.16 AGE    
  3 Lewis, Kamara A     14 Twisters-MR          1:13.95    1:15.33 AGE    
                  33.70     1:15.33 (41.63)                                        
  4 Rodriguez, Fatima   14 APEX-MR                   NT    1:15.64 AGE    
                  34.73     1:15.64 (40.91)                                        
  5 McCarthy, Kellyn M  14 CIY-MR               1:21.50    1:15.72 AGE    
                  34.30     1:15.72 (41.42)                                        
  6 Squillante, Lindse  13 GAEL-MR              1:14.36    1:15.99 AGE    
                  33.79     1:15.99 (42.20)                                        
  7 Anastasio, Elaina   14 HS-MR                1:18.87    1:17.84 AGE    
                  34.91     1:17.84 (42.93)                                        
  8 Flood, Katie M      14 Silver Streaks-MR    1:26.92    1:20.51 AGE    
  9 Adamo, Kristen D    14 WAC-MR               1:19.99    1:23.17 AGE    
                  38.50     1:23.17 (44.67)                                        
 10 Tashoff, Emma       13 Silver Streaks-MR    1:26.11    1:23.19 AGE    
                  37.84     1:23.19 (45.35)                                        
 11 Castaldo, Brittany  14 WAC-MR               1:19.95    1:24.02 AGE    
                  39.33     1:24.02 (44.69)                                        
 12 Buttermark, Alyssa  13 WAC-MR               1:25.45    1:24.23 AGE    
                  36.99     1:24.23 (47.24)                                        
 13 Ferguson, Mara H    13 Silver Streaks-MR    1:22.79    1:26.99 AGE    
                  38.80     1:26.99 (48.19)                                        
 14 Montana, Jaclyn A   13 HS-MR                1:36.34    1:27.85 AGE    
                  40.20     1:27.85 (47.65)                                        
 15 Schoen, Jenna G     14 WAC-MR               1:33.73    1:34.12 AGE    
                  44.11     1:34.12 (50.01)                                        
 16 Berroa, Gabriela    13 RedTails-MR          1:53.49    1:41.78 AGE    
                  44.42     1:41.78 (57.36)                                        
 -- Soares, Michelle    13 Twisters-MR          1:27.00         DQ        
                  36.20          DQ (48.24)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:30.99  JO
        2:31.00  QUAL
        2:42.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Mulligan, Kelly M   13 CIY-MR               2:39.91    2:40.01 SILV   
                  33.70     1:14.11 (40.41)     1:58.08 (43.97)     2:40.01 (41.93)
AGE - Division  
  1 Sanchez, Michelle   13 Agua Swim Team-MR    2:59.02    2:59.18 AGE    
                  37.55     1:23.90 (46.35)     2:11.97 (48.07)     2:59.18 (47.21)
  2 Sheehan, Niamh M    13 APEX-MR                   NT    3:08.79 AGE    
                  41.24     1:28.61 (47.37)     2:20.20 (51.59)     3:08.79 (48.59)
Non-Award Division  
 -- Xue, Vanessa K      13 HS-MR                2:54.19         DQ        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:24.99  JO
        2:25.00  QUAL
        2:47.79  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Cooke, Farrell E    14 Badger-MR            2:25.70    2:25.54 SILV   
                  30.75     1:07.07 (36.32)     1:53.16 (46.09)     2:25.54 (32.38)
  2 Mulligan, Kelly M   13 CIY-MR               2:28.20    2:28.82 SILV   
                  32.27     1:10.59 (38.32)     1:54.30 (43.71)     2:28.82 (34.52)
  3 Wais, Ashleigh Q    14 NYCC-MR              2:34.38    2:29.56 SILV   
                  34.32     1:11.50 (37.18)     1:57.39 (45.89)     2:29.56 (32.17)
  4 Schaefer, Kathryn   14 GAEL-MR              2:26.21    2:30.02 SILV   
                  32.04     1:10.10 (38.06)     1:56.72 (46.62)     2:30.02 (33.30)
  5 Omary, Natalie M    13 Agua Swim Team-MR    2:29.18    2:30.69 SILV   
                  32.54     1:13.12 (40.58)     1:54.75 (41.63)     2:30.69 (35.94)
  6 McDavid, Aiesha A   13 GAEL-MR              2:36.27    2:31.74 SILV   
                  32.16     1:11.47 (39.31)     1:56.59 (45.12)     2:31.74 (35.15)
  7 Vanderlinden, Mari  13 Twisters-MR          2:26.82    2:31.75 SILV   
                  33.84     1:12.24 (38.40)     1:57.01 (44.77)     2:31.75 (34.74)
  8 Guba, Jackie M      14 GAEL-MR              2:29.80    2:32.59 SILV   
                  34.34     1:15.55 (41.21)     1:58.39 (42.84)     2:32.59 (34.20)
  9 Xue, Vanessa K      13 HS-MR                2:35.69    2:32.75 SILV   
                  33.54     1:13.41 (39.87)     1:57.59 (44.18)     2:32.75 (35.16)
 10 Yeung, Maggie P     13 Twisters-MR          2:36.72    2:34.36 SILV   
                  33.86     1:12.47 (38.61)     1:58.61 (46.14)     2:34.36 (35.75)
 11 Miller, Nikki F     13 Silver Streaks-MR    2:32.10    2:34.43 SILV   
                  32.54     1:13.08 (40.54)     1:56.68 (43.60)     2:34.43 (37.75)
 12 Flood, Katie M      14 Silver Streaks-MR    2:38.09    2:37.10 SILV   
                  34.64     1:15.60 (40.96)     1:59.96 (44.36)     2:37.10 (37.14)
 13 Daly, Bronagh K     13 HS-MR                2:37.96    2:38.48 SILV   
                  34.83     1:16.72 (41.89)     2:03.29 (46.57)     2:38.48 (35.19)
 14 Morrissey, Alexa D  14 HS-MR                2:40.15    2:39.39 SILV   
                  34.64     1:16.58 (41.94)     2:01.85 (45.27)     2:39.39 (37.54)
 15 McCarthy, Kellyn M  14 CIY-MR               2:39.13    2:39.46 SILV   
                  34.92     1:19.59 (44.67)     2:03.73 (44.14)     2:39.46 (35.73)
 16 Chocianowski, Alex  13 CIY-MR               2:48.81    2:40.40 SILV   
                  33.43     1:13.38 (39.95)     2:04.27 (50.89)     2:40.40 (36.13)
 17 Squillante, Lindse  13 GAEL-MR              2:37.02    2:42.50 SILV   
                  35.22     1:16.28 (41.06)     2:07.52 (51.24)     2:42.50 (34.98)
 18 Rodriguez, Fatima   14 APEX-MR              2:38.28    2:43.17 SILV   
                  34.95     1:19.61 (44.66)     2:04.70 (45.09)     2:43.17 (38.47)
 19 Fufidio, Andrea L   13 Badger-MR            2:35.36    2:43.40 SILV   
                  35.11     1:17.29 (42.18)     2:06.43 (49.14)     2:43.40 (36.97)
 20 Pereira, Ellyshia   13 CIY-MR               2:41.55    2:44.44 SILV   
                  35.35     1:15.74 (40.39)     2:02.67 (46.93)     2:44.44 (41.77)
 21 Sanchez, Michelle   13 Agua Swim Team-MR    2:40.50    2:45.13 SILV   
                  36.27     1:20.71 (44.44)     2:10.31 (49.60)     2:45.13 (34.82)
AGE - Division  
  1 Sheehan, Niamh M    13 APEX-MR                   NT    2:50.28 AGE    
                  38.30     1:21.00 (42.70)     2:14.39 (53.39)     2:50.28 (35.89)
  2 Dease, Katie D      14 BASC-MR              2:42.70    2:51.13 AGE    
                  39.47     1:24.51 (45.04)     2:14.07 (49.56)     2:51.13 (37.06)
  3 Buttermark, Alyssa  13 WAC-MR               2:39.45    2:52.11 AGE    
                  37.40     1:20.97 (43.57)     2:11.50 (50.53)     2:52.11 (40.61)
  4 Nunez, Ana          13 Agua Swim Team-MR    2:58.27    2:53.40 AGE    
                  40.21     1:23.52 (43.31)     2:17.11 (53.59)     2:53.40 (36.29)
  5 Lee, Courtney M     13 HS-MR                2:55.95    2:57.10 AGE    
                  39.07     1:26.37 (47.30)     2:17.48 (51.11)     2:57.10 (39.62)
  6 Adamo, Kristen D    14 WAC-MR               2:56.56    2:57.96 AGE    
                  38.14     1:25.89 (47.75)     2:18.61 (52.72)     2:57.96 (39.35)
  7 Chan, Jessica T     13 Silver Streaks-MR    3:02.27    2:57.99 AGE    
                  40.99     1:26.55 (45.56)     2:17.03 (50.48)     2:57.99 (40.96)
 -- Soares, Michelle    13 Twisters-MR          3:03.00         DQ        
                  39.80     1:25.62 (45.82)     2:22.52 (56.90)          DQ (45.51)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        5:07.99  JO
        5:08.00  QUAL
        5:38.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Kadala, Kristyn E   14 Badger-MR            5:08.04    5:05.57 JO     
                  31.48     1:09.39 (37.91)     1:49.87 (40.48)     2:30.81 (40.94)
        3:12.99 (42.18)     3:56.18 (43.19)     4:31.16 (34.98)     5:05.57 (34.41)
SILV - Division  
  1 Flood, Katie M      14 Silver Streaks-MR    5:43.46    5:27.59 SILV   
                  34.38     1:20.19 (45.81)     2:01.61 (41.42)     2:42.38 (40.77)
        3:27.39 (45.01)     4:13.77 (46.38)     4:50.61 (36.84)     5:27.59 (36.98)
  2 Miller, Nikki F     13 Silver Streaks-MR    6:01.11    5:36.38 SILV   
                  33.46     1:18.68 (45.22)     2:00.74 (42.06)     2:41.82 (41.08)
        3:26.99 (45.17)     4:14.16 (47.17)     4:55.51 (41.35)     5:36.38 (40.87)
 -- Omary, Natalie M    13 Agua Swim Team-MR    5:21.41         DQ        
                  31.69     1:11.88 (40.19)     1:55.34 (43.46)     2:38.35 (43.01)
        3:19.76 (41.41)     4:02.80 (43.04)     4:40.58 (37.78)          DQ (36.84)
AGE - Division  
  1 Neverson, Jair K    14 RedTails-MR          5:45.16    5:50.44 AGE    
                  32.94     1:13.66 (40.72)     1:58.73 (45.07)     2:45.99 (47.26)
        3:35.70 (49.71)     4:26.43 (50.73)     5:07.75 (41.32)     5:50.44 (42.69)
  2 Ferguson, Mara H    13 Silver Streaks-MR    5:51.11    5:51.25 AGE    
                  37.09     1:25.63 (48.54)     2:08.88 (43.25)     2:52.55 (43.67)
        3:41.34 (48.79)     4:30.45 (49.11)     5:11.02 (40.57)     5:51.25 (40.23)
  3 Sanchez, Michelle   13 Agua Swim Team-MR    5:57.52    5:53.49 AGE    
                  37.46     1:23.41 (45.95)     2:10.25 (46.84)     2:56.00 (45.75)
        3:47.94 (51.94)     4:40.31 (52.37)     5:17.46 (37.15)     5:53.49 (36.03)
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.79  JO
          26.80  QUAL
          28.49  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Yildirim, Neslihan  15 Agua Swim Team-MR      26.85      27.06 SILV   
  2 Hahn, Abby          15 NYCC-MR                27.97      27.65 SILV   
  3 Wadolowska, Julia   15 Twisters-MR            27.86      27.67 SILV   
  4 Erickson, Abigayle  16 Agua Swim Team-MR      29.23      27.80 SILV   
  5 Russo, Jeannette M  15 GAEL-MR                28.01      27.97 SILV   
  6 Pyle, Emma P        17 GAEL-MR                27.94      28.18 SILV   
  7 Bassmann, Amanda C  16 Silver Streaks-MR      28.11      28.19 SILV   
  8 Escudero, Cynthia   16 RedTails-MR            28.32      28.22 SILV   
  9 Okochi, Kei         15 NYCC-MR                28.86      28.41 SILV   
AGE - Division  
  1 Rodriguez, Natasha  16 RedTails-MR            28.68      28.54 AGE    
  2 Salgado, Laura S    15 Twisters-MR            28.66      28.60 AGE    
  3 Bertin, Ivanna      18 APEX-MR                28.09      28.62 AGE    
  4 Neverson, Khira A   16 RedTails-MR            28.60      28.63 AGE    
  5 Doino, Jaclyn M     15 GAEL-MR                29.71      28.95 AGE    
  6 WU, Marian          17 Twisters-MR            31.00      29.02 AGE    
  7 Dias, Marcela K     15 Twisters-MR            29.00      29.17 AGE    
  8 Fradkin, Becky H    15 Silver Streaks-MR      28.80      29.26 AGE    
  9 Kleinbart, Jessica  15 Agua Swim Team-MR      28.88      29.67 AGE    
 10 Tandoi, Dana R      17 Silver Streaks-MR      30.01      29.68 AGE    
 11 Chan, Christina S   15 CIY-MR                 29.64      29.76 AGE    
 12 Medrano, Rosanna    16 RedTails-MR            29.93      29.91 AGE    
 13 Xue, Rosalia S      15 HS-MR                  29.89      30.51 AGE    
 14 Georgescu, Mary A   15 Twisters-MR            30.24      30.91 AGE    
 15 Villegas, Joanna    16 RedTails-MR            31.03      30.93 AGE    
 16 Boulbol, Lauren E   15 HS-MR                  31.09      31.09 AGE    
 17 Cabrera, Genesis    16 RedTails-MR            30.88      31.69 AGE    
 18 Harrison, Laura     15 CIY-MR                 31.45      31.89 AGE    
 19 Berlowitz, Sammi K  16 Silver Streaks-MR      31.49      32.00 AGE    
 20 Alva, Angie         17 RedTails-MR            31.42      32.02 AGE    
 21 Chan, Samantha      17 Silver Streaks-MR      31.14      32.06 AGE    
 22 Szkolnicki, Jennif  15 APEX-MR                   NT      32.34 AGE    
 23 Lozano, Gladys      16 RedTails-MR            32.58      33.23 AGE    
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
          26.79  JO
          26.80  QUAL
          28.49  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Turner, Ashley E    17 Silver Streaks-MR         NT      26.43 JO     
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.79  JO
          57.80  QUAL
        1:03.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Turner, Jennifer J  15 Silver Streaks-MR      58.09      57.26 JO     
                  27.28       57.26 (29.98)                                        
SILV - Division  
  1 Turner, Ashley E    17 Silver Streaks-MR      58.05      58.17 SILV   
                  27.11       58.17 (31.06)                                        
  2 Yildirim, Neslihan  15 Agua Swim Team-MR      58.20      58.34 SILV   
                  27.74       58.34 (30.60)                                        
  3 Mejia, Cinthia      16 RedTails-MR            58.32      59.01 SILV   
                  28.14       59.01 (30.87)                                        
  4 Bassmann, Amanda C  16 Silver Streaks-MR    1:00.82      59.94 SILV   
                  28.59       59.94 (31.35)                                        
  5 Escudero, Cynthia   16 RedTails-MR          1:00.74      59.98 SILV   
                  28.74       59.98 (31.24)                                        
  6 Pyle, Emma P        17 GAEL-MR              1:01.82    1:00.54 SILV   
                  28.91     1:00.54 (31.63)                                        
  7 Rubin, Ada L        16 Agua Swim Team-MR    1:01.48    1:00.67 SILV   
                  29.22     1:00.67 (31.45)                                        
  8 O'Brien, Kaitlin    15 WAC-MR               1:00.90    1:01.29 SILV   
                  29.77     1:01.29 (31.52)                                        
  9 Tolento, Amanda     17 CIY-MR               1:00.99    1:01.66 SILV   
                  29.03     1:01.66 (32.63)                                        
 10 Okochi, Kei         15 NYCC-MR              1:03.25    1:02.31 SILV   
                  29.75     1:02.31 (32.56)                                        
 11 Rodriguez, Natasha  16 RedTails-MR          1:01.37    1:02.53 SILV   
                  29.78     1:02.53 (32.75)                                        
 12 Fradkin, Becky H    15 Silver Streaks-MR    1:01.00    1:03.15 SILV   
                  30.03     1:03.15 (33.12)                                        
AGE - Division  
  1 Doino, Jaclyn M     15 GAEL-MR              1:03.80    1:03.75 AGE    
                  30.04     1:03.75 (33.71)                                        
  2 Kleinbart, Jessica  15 Agua Swim Team-MR    1:03.83    1:03.88 AGE    
                  30.42     1:03.88 (33.46)                                        
  3 Neverson, Khira A   16 RedTails-MR          1:04.10    1:03.99 AGE    
                  29.68     1:03.99 (34.31)                                        
  4 Tandoi, Dana R      17 Silver Streaks-MR    1:05.11    1:05.43 AGE    
                  30.83     1:05.43 (34.60)                                        
  5 Medrano, Rosanna    16 RedTails-MR          1:05.60    1:05.72 AGE    
                  30.94     1:05.72 (34.78)                                        
  6 Georgescu, Mary A   15 Twisters-MR          1:07.92    1:07.04 AGE    
                  31.19     1:07.04 (35.85)                                        
  7 Fojas, Regina M     15 CIY-MR               1:06.29    1:08.02 AGE    
                  31.67     1:08.02 (36.35)                                        
  8 Villegas, Joanna    16 RedTails-MR          1:08.79    1:08.15 AGE    
                  32.17     1:08.15 (35.98)                                        
  9 Xue, Rosalia S      15 HS-MR                1:09.02    1:08.23 AGE    
                  32.37     1:08.23 (35.86)                                        
 10 Karout, Christine   16 NYCC-MR              1:11.00    1:08.43 AGE    
                  32.97     1:08.43 (35.46)                                        
 11 Cabrera, Genesis    16 RedTails-MR          1:10.08    1:08.68 AGE    
                  32.75     1:08.68 (35.93)                                        
 12 Harrison, Laura     15 CIY-MR               1:11.87    1:10.36 AGE    
                  33.56     1:10.36 (36.80)                                        
 13 Lozano, Gladys      16 RedTails-MR          1:10.54    1:10.88 AGE    
                  34.58     1:10.88 (36.30)                                        
 14 Szkolnicki, Jennif  15 APEX-MR              1:09.66    1:11.42 AGE    
                  34.73     1:11.42 (36.69)                                        
 15 Berlowitz, Sammi K  16 Silver Streaks-MR    1:12.40    1:12.20 AGE    
                  33.98     1:12.20 (38.22)                                        
 16 Chan, Samantha      17 Silver Streaks-MR    1:12.81    1:12.37 AGE    
                  34.04     1:12.37 (38.33)                                        
 17 Jeng, Jessica I     17 CENT-MR              1:21.80    1:18.09 AGE    
                  36.00     1:18.09 (42.09)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:05.99  JO
        2:06.00  QUAL
        2:16.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Mejia, Cinthia      16 RedTails-MR          2:08.73    2:06.00 QUAL   
                  28.92     1:01.07 (32.15)     1:34.15 (33.08)     2:06.00 (31.85)
  2 Yildirim, Neslihan  15 Agua Swim Team-MR    2:08.00    2:07.05 SILV   
                  28.45     1:00.19 (31.74)     1:33.43 (33.24)     2:07.05 (33.62)
  3 Hahn, Abby          15 NYCC-MR              2:09.36    2:10.09 SILV   
                  29.79     1:02.50 (32.71)     1:36.43 (33.93)     2:10.09 (33.66)
  4 Turner, Jennifer J  15 Silver Streaks-MR    2:09.60    2:10.51 SILV   
                  28.40     1:00.23 (31.83)     1:34.25 (34.02)     2:10.51 (36.26)
  5 Turner, Ashley E    17 Silver Streaks-MR    2:09.25    2:10.63 SILV   
                  27.84       59.93 (32.09)     1:34.70 (34.77)     2:10.63 (35.93)
  6 Russo, Jeannette M  15 GAEL-MR              2:17.22    2:10.90 SILV   
                  30.38     1:03.53 (33.15)     1:37.61 (34.08)     2:10.90 (33.29)
  7 Escudero, Cynthia   16 RedTails-MR          2:14.23    2:11.06 SILV   
                  29.67     1:01.97 (32.30)     1:37.02 (35.05)     2:11.06 (34.04)
  8 Pyle, Emma P        17 GAEL-MR              2:10.51    2:11.30 SILV   
                  29.58     1:02.40 (32.82)     1:37.03 (34.63)     2:11.30 (34.27)
  9 Vermann, Kate K     18 RedTails-MR          2:11.52    2:12.61 SILV   
                  29.54     1:02.84 (33.30)     1:37.71 (34.87)     2:12.61 (34.90)
 10 Rubin, Ada L        16 Agua Swim Team-MR    2:11.16    2:14.66 SILV   
                  30.14     1:04.28 (34.14)     1:39.44 (35.16)     2:14.66 (35.22)
AGE - Division  
  1 Doino, Jaclyn M     15 GAEL-MR              2:17.78    2:18.57 AGE    
                  30.85     1:05.43 (34.58)     1:41.73 (36.30)     2:18.57 (36.84)
  2 Bertin, Ivanna      18 APEX-MR              2:22.79    2:18.75 AGE    
                  30.62     1:05.34 (34.72)     1:42.24 (36.90)     2:18.75 (36.51)
  3 Fradkin, Becky H    15 Silver Streaks-MR    2:17.51    2:19.01 AGE    
                  30.54     1:06.00 (35.46)     1:43.61 (37.61)     2:19.01 (35.40)
  4 Rodriguez, Natasha  16 RedTails-MR          2:15.09    2:19.05 AGE    
                  30.99     1:06.49 (35.50)     1:43.23 (36.74)     2:19.05 (35.82)
  5 Bassmann, Amanda C  16 Silver Streaks-MR    2:11.92    2:19.11 AGE    
                  30.56     1:05.24 (34.68)     1:42.47 (37.23)     2:19.11 (36.64)
  6 Kleinbart, Jessica  15 Agua Swim Team-MR    2:20.00    2:19.59 AGE    
                  31.39     1:06.86 (35.47)     1:44.38 (37.52)     2:19.59 (35.21)
  7 Alva, Angie         17 RedTails-MR          2:24.63    2:24.21 AGE    
                  33.20     1:10.20 (37.00)     1:48.03 (37.83)     2:24.21 (36.18)
  8 Tandoi, Dana R      17 Silver Streaks-MR    2:22.76    2:24.92 AGE    
                  32.30     1:08.44 (36.14)     1:46.92 (38.48)     2:24.92 (38.00)
  9 Medrano, Rosanna    16 RedTails-MR          2:24.38    2:25.12 AGE    
                  32.37     1:09.32 (36.95)     1:47.82 (38.50)     2:25.12 (37.30)
 10 Fowle, Allison J    15 HS-MR                2:29.94    2:32.69 AGE    
                  34.85     1:13.45 (38.60)     1:54.10 (40.65)     2:32.69 (38.59)
 11 Villegas, Joanna    16 RedTails-MR          2:33.30    2:33.22 AGE    
                  34.50     1:13.38 (38.88)     1:54.13 (40.75)     2:33.22 (39.09)
 12 Harrison, Laura     15 CIY-MR               2:38.47    2:35.08 AGE    
                  34.65     1:14.67 (40.02)     1:55.60 (40.93)     2:35.08 (39.48)
 13 Berlowitz, Sammi K  16 Silver Streaks-MR    2:36.39    2:35.76 AGE    
                  34.84     1:13.88 (39.04)     1:55.04 (41.16)     2:35.76 (40.72)
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:31.99  JO
        5:32.00  QUAL
        5:54.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Mejia, Cinthia      16 RedTails-MR          5:41.40    5:41.70 SILV   
                  29.16     1:01.98 (32.82)     1:36.08 (34.10)     2:10.80 (34.72)
        2:45.81 (35.01)     3:20.88 (35.07)     3:55.92 (35.04)     4:31.31 (35.39)
        5:06.73 (35.42)     5:41.70 (34.97)                                        
  2 Vermann, Kate K     18 RedTails-MR          5:47.27    5:43.03 SILV   
                  30.07     1:03.80 (33.73)     1:38.33 (34.53)     2:13.15 (34.82)
        2:47.67 (34.52)     3:22.58 (34.91)     3:57.68 (35.10)     4:33.25 (35.57)
        5:08.90 (35.65)     5:43.03 (34.13)                                        
  3 Hahn, Abby          15 NYCC-MR              5:56.74    5:43.34 SILV   
                  31.27     1:05.27 (34.00)     1:40.22 (34.95)     2:15.22 (35.00)
        2:50.61 (35.39)     3:26.24 (35.63)     4:00.79 (34.55)     4:35.49 (34.70)
        5:09.91 (34.42)     5:43.34 (33.43)                                        
  4 Pyle, Emma P        17 GAEL-MR              5:44.92    5:45.68 SILV   
                  29.44     1:02.57 (33.13)     1:36.99 (34.42)     2:12.22 (35.23)
        2:47.62 (35.40)     3:23.37 (35.75)     3:58.96 (35.59)     4:34.87 (35.91)
        5:10.36 (35.49)     5:45.68 (35.32)                                        
AGE - Division  
  1 Turner, Jennifer J  15 Silver Streaks-MR    6:01.74    5:59.76 AGE    
                  29.97     1:03.85 (33.88)     1:38.72 (34.87)     2:14.27 (35.55)
        2:50.56 (36.29)     3:27.79 (37.23)     4:05.16 (37.37)     4:43.31 (38.15)
        5:21.93 (38.62)     5:59.76 (37.83)                                        
  2 Bassmann, Amanda C  16 Silver Streaks-MR    6:08.84    6:05.49 AGE    
                  31.08     1:06.90 (35.82)     1:44.15 (37.25)     2:21.27 (37.12)
        2:59.13 (37.86)     3:36.55 (37.42)     4:13.99 (37.44)     4:51.98 (37.99)
        5:29.68 (37.70)     6:05.49 (35.81)                                        
  3 Escudero, Cynthia   16 RedTails-MR          6:09.34    6:08.51 AGE    
                  30.17     1:04.86 (34.69)     1:41.40 (36.54)   6:08.51 (4:27.11)
  4 Fradkin, Becky H    15 Silver Streaks-MR    6:12.16    6:09.57 AGE    
                  30.42     1:05.94 (35.52)     1:43.72 (37.78)     2:21.68 (37.96)
        2:59.68 (38.00)     3:37.61 (37.93)     4:15.91 (38.30)     4:54.28 (38.37)
        5:32.63 (38.35)     6:09.57 (36.94)                                        
  5 Rodriguez, Natasha  16 RedTails-MR          6:13.34    6:17.08 AGE    
                  31.14     1:07.56 (36.42)     1:46.00 (38.44)     2:24.74 (38.74)
        3:03.66 (38.92)     3:42.65 (38.99)     4:21.86 (39.21)     5:01.13 (39.27)
        5:39.71 (38.58)     6:17.08 (37.37)                                        
  6 Turner, Ashley E    17 Silver Streaks-MR    6:10.51    6:21.52 AGE    
                  33.27     1:09.39 (36.12)     1:46.85 (37.46)     2:24.42 (37.57)
        3:02.18 (37.76)     3:40.83 (38.65)     4:20.15 (39.32)     5:00.70 (40.55)
        5:41.49 (40.79)     6:21.52 (40.03)                                        
  7 Alva, Angie         17 RedTails-MR          6:24.45    6:22.60 AGE    
                  34.10     1:11.66 (37.56)     1:50.37 (38.71)     2:28.94 (38.57)
        3:08.19 (39.25)     3:47.86 (39.67)     4:27.07 (39.21)     5:05.85 (38.78)
        5:45.25 (39.40)     6:22.60 (37.35)                                        
  8 Bertin, Ivanna      18 APEX-MR                   NT    6:27.89 AGE    
                  34.55     1:12.89 (38.34)     1:51.51 (38.62)     2:30.93 (39.42)
        3:10.66 (39.73)     3:49.44 (38.78)     4:29.76 (40.32)     5:10.90 (41.14)
        5:49.96 (39.06)     6:27.89 (37.93)                                        
  9 Tandoi, Dana R      17 Silver Streaks-MR    6:34.25    6:37.57 AGE    
                  33.76     1:11.92 (38.16)     1:51.21 (39.29)     2:31.40 (40.19)
        3:12.33 (40.93)     3:53.65 (41.32)     4:34.93 (41.28)     5:16.46 (41.53)
        5:57.72 (41.26)     6:37.57 (39.85)                                        
 10 Medrano, Rosanna    16 RedTails-MR          6:45.08    6:44.55 AGE    
                  33.00     1:10.64 (37.64)     1:50.15 (39.51)     2:30.69 (40.54)
        3:12.22 (41.53)     3:54.93 (42.71)     4:37.34 (42.41)     5:20.06 (42.72)
        6:03.00 (42.94)     6:44.55 (41.55)                                        
 11 Georgescu, Mary A   15 Twisters-MR          6:41.95    6:46.81 AGE    
                  32.61     1:10.87 (38.26)     1:51.00 (40.13)     2:31.21 (40.21)
        3:12.67 (41.46)     3:54.75 (42.08)     4:37.49 (42.74)     5:19.80 (42.31)
        6:04.24 (44.44)     6:46.81 (42.57)                                        
 12 Villegas, Joanna    16 RedTails-MR          6:48.01    6:58.19 AGE    
                  35.34     1:15.39 (40.05)     1:56.74 (41.35)     2:38.84 (42.10)
        3:22.93 (44.09)     4:05.27 (42.34)     4:51.04 (45.77)     5:34.58 (43.54)
        6:16.89 (42.31)     6:58.19 (41.30)                                        
 13 Cabrera, Genesis    16 RedTails-MR          7:00.73    7:00.33 AGE    
                  34.36     1:13.81 (39.45)     1:56.21 (42.40)     2:39.14 (42.93)
        3:22.35 (43.21)     4:05.97 (43.62)     4:50.94 (44.97)     5:35.16 (44.22)
        6:18.70 (43.54)     7:00.33 (41.63)                                        
 14 Lozano, Gladys      16 RedTails-MR          7:18.52    7:11.92 AGE    
                  37.11     1:18.83 (41.72)     2:02.83 (44.00)     2:48.08 (45.25)
        3:33.29 (45.21)     4:17.99 (44.70)     5:02.35 (44.36)     5:47.96 (45.61)
        6:32.44 (44.48)     7:11.92 (39.48)                                        
 15 Chan, Samantha      17 Silver Streaks-MR    7:20.98    7:12.09 AGE    
                  36.21     1:17.24 (41.03)     1:59.83 (42.59)     2:43.96 (44.13)
        3:28.26 (44.30)     4:13.31 (45.05)     4:58.30 (44.99)     5:44.72 (46.42)
        6:31.41 (46.69)     7:12.09 (40.68)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:06.49  JO
        1:06.50  QUAL
        1:13.09  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Salgado, Laura S    15 Twisters-MR          1:10.63    1:09.14 SILV   
                  33.32     1:09.14 (35.82)                                        
  2 Turner, Ashley E    17 Silver Streaks-MR    1:09.74    1:09.97 SILV   
                  33.84     1:09.97 (36.13)                                        
  3 Erickson, Abigayle  16 Agua Swim Team-MR    1:09.30    1:10.41 SILV   
                  34.54     1:10.41 (35.87)                                        
  4 Wadolowska, Julia   15 Twisters-MR          1:12.06    1:10.56 SILV   
                  34.75     1:10.56 (35.81)                                        
  5 WU, Marian          17 Twisters-MR          1:17.00    1:12.18 SILV   
                  34.60     1:12.18 (37.58)                                        
  6 Russo, Jeannette M  15 GAEL-MR              1:12.34    1:12.26 SILV   
                  35.32     1:12.26 (36.94)                                        
AGE - Division  
  1 Medrano, Rosanna    16 RedTails-MR          1:12.06    1:13.56 AGE    
                  35.64     1:13.56 (37.92)                                        
  2 Chan, Christina S   15 CIY-MR               1:13.43    1:13.78 AGE    
                  35.03     1:13.78 (38.75)                                        
  3 Georgescu, Mary A   15 Twisters-MR          1:15.72    1:14.72 AGE    
                  35.64     1:14.72 (39.08)                                        
  4 Okochi, Kei         15 NYCC-MR              1:17.53    1:15.40 AGE    
                  37.40     1:15.40 (38.00)                                        
  5 Rodriguez, Natasha  16 RedTails-MR          1:15.55    1:15.58 AGE    
                  36.53     1:15.58 (39.05)                                        
  6 Vermann, Kate K     18 RedTails-MR          1:15.09    1:15.94 AGE    
                  36.74     1:15.94 (39.20)                                        
  7 Dias, Marcela K     15 Twisters-MR          1:18.00    1:16.68 AGE    
                  37.22     1:16.68 (39.46)                                        
  8 Villegas, Joanna    16 RedTails-MR          1:17.48    1:17.50 AGE    
                  37.33     1:17.50 (40.17)                                        
  9 Boulbol, Lauren E   15 HS-MR                1:16.12    1:18.85 AGE    
                  38.54     1:18.85 (40.31)                                        
 10 Szkolnicki, Jennif  15 APEX-MR                   NT    1:20.01 AGE    
                  40.25     1:20.01 (39.76)                                        
 11 Harrison, Laura     15 CIY-MR               1:20.44    1:20.91 AGE    
                  39.41     1:20.91 (41.50)                                        
 12 Cabrera, Genesis    16 RedTails-MR          1:19.13    1:21.09 AGE    
                  39.31     1:21.09 (41.78)                                        
 13 Berlowitz, Sammi K  16 Silver Streaks-MR    1:21.35    1:21.78 AGE    
                  40.07     1:21.78 (41.71)                                        
 14 Chan, Samantha      17 Silver Streaks-MR    1:21.93    1:24.18 AGE    
                  40.37     1:24.18 (43.81)                                        
 15 Lozano, Gladys      16 RedTails-MR          1:25.09    1:25.57 AGE    
                  42.32     1:25.57 (43.25)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:23.99  JO
        2:24.00  QUAL
        2:35.29  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Turner, Jennifer J  15 Silver Streaks-MR    2:24.84    2:25.57 SILV   
                  33.25     1:09.15 (35.90)     1:46.92 (37.77)     2:25.57 (38.65)
  2 O'Brien, Kaitlin    15 WAC-MR               2:27.18    2:27.71 SILV   
                  35.07     1:12.16 (37.09)     1:50.68 (38.52)     2:27.71 (37.03)
  3 Salgado, Laura S    15 Twisters-MR          2:26.93    2:28.57 SILV   
                  33.71     1:11.07 (37.36)     1:49.96 (38.89)     2:28.57 (38.61)
  4 Mejia, Cinthia      16 RedTails-MR          2:25.09    2:28.95 SILV   
                  34.93     1:12.62 (37.69)     1:51.13 (38.51)     2:28.95 (37.82)
  5 Yildirim, Neslihan  15 Agua Swim Team-MR    2:35.00    2:29.13 SILV   
                  36.51     1:14.27 (37.76)     1:52.09 (37.82)     2:29.13 (37.04)
  6 Bassmann, Amanda C  16 Silver Streaks-MR    2:27.45    2:31.69 SILV   
                  34.46     1:12.49 (38.03)     1:52.21 (39.72)     2:31.69 (39.48)
  7 Tolento, Amanda     17 CIY-MR               2:35.82    2:33.37 SILV   
                  35.81     1:14.17 (38.36)     1:53.72 (39.55)     2:33.37 (39.65)
  8 Turner, Ashley E    17 Silver Streaks-MR    2:30.37    2:33.73 SILV   
                  35.33     1:13.07 (37.74)     1:52.84 (39.77)     2:33.73 (40.89)
AGE - Division  
  1 Fradkin, Becky H    15 Silver Streaks-MR    2:32.97    2:36.69 AGE    
                  35.61     1:14.79 (39.18)     1:55.71 (40.92)     2:36.69 (40.98)
  2 Rubin, Ada L        16 Agua Swim Team-MR    2:43.16    2:36.89 AGE    
                  38.57     1:18.83 (40.26)     1:58.72 (39.89)     2:36.89 (38.17)
  3 Escudero, Cynthia   16 RedTails-MR          2:35.21    2:37.26 AGE    
                  35.96     1:15.53 (39.57)     1:57.21 (41.68)     2:37.26 (40.05)
  4 Okochi, Kei         15 NYCC-MR              2:45.00    2:38.56 AGE    
                  38.39     1:17.87 (39.48)     1:58.41 (40.54)     2:38.56 (40.15)
  5 Medrano, Rosanna    16 RedTails-MR          2:36.12    2:39.90 AGE    
                  35.71     1:15.62 (39.91)   2:39.90 (1:24.28)                    
  6 Rodriguez, Natasha  16 RedTails-MR          2:39.75    2:39.95 AGE    
                  37.37     1:17.76 (40.39)     1:59.25 (41.49)     2:39.95 (40.70)
  7 Georgescu, Mary A   15 Twisters-MR          2:50.34    2:44.70 AGE    
                  37.56     1:18.74 (41.18)     2:01.69 (42.95)     2:44.70 (43.01)
  8 Tandoi, Dana R      17 Silver Streaks-MR    2:43.03    2:45.01 AGE    
                  39.15     1:20.43 (41.28)     2:03.23 (42.80)     2:45.01 (41.78)
  9 Boulbol, Lauren E   15 HS-MR                2:46.39    2:46.82 AGE    
                  39.39     1:21.30 (41.91)     2:04.42 (43.12)     2:46.82 (42.40)
 10 Xue, Rosalia S      15 HS-MR                2:53.97    2:49.99 AGE    
                  40.42     1:24.06 (43.64)   2:49.99 (1:25.93)                    
 11 Szkolnicki, Jennif  15 APEX-MR              2:53.06    2:50.82 AGE    
                  40.85     1:23.74 (42.89)     2:08.10 (44.36)     2:50.82 (42.72)
 12 Harrison, Laura     15 CIY-MR               2:55.00    2:53.75 AGE    
                  40.67     1:24.86 (44.19)     2:10.16 (45.30)     2:53.75 (43.59)
 13 Kleinbart, Jessica  15 Agua Swim Team-MR    2:51.23    2:54.22 AGE    
                  40.55     1:25.75 (45.20)     2:11.40 (45.65)     2:54.22 (42.82)
 14 Berlowitz, Sammi K  16 Silver Streaks-MR    2:57.11    2:54.40 AGE    
                  41.38     1:25.53 (44.15)     2:10.67 (45.14)     2:54.40 (43.73)
 15 Chan, Samantha      17 Silver Streaks-MR    2:57.10    2:59.15 AGE    
                  42.00     1:27.31 (45.31)     2:14.33 (47.02)     2:59.15 (44.82)
 16 Fojas, Regina M     15 CIY-MR               3:03.60    3:00.23 AGE    
                  40.96     1:26.11 (45.15)     2:13.68 (47.57)     3:00.23 (46.55)
 17 Karout, Christine   16 NYCC-MR              2:47.00    3:13.45 AGE    
                  43.54                             2:22.90 ( )     3:13.45 (50.55)
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:16.19  JO
        1:16.20  QUAL
        1:23.89  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Pyle, Emma P        17 GAEL-MR              1:19.23    1:18.40 SILV   
                  37.54     1:18.40 (40.86)                                        
  2 Doino, Jaclyn M     15 GAEL-MR              1:20.62    1:19.55 SILV   
                  37.95     1:19.55 (41.60)                                        
  3 Neverson, Khira A   16 RedTails-MR          1:21.38    1:19.95 SILV   
                  37.96     1:19.95 (41.99)                                        
  4 Dias, Marcela K     15 Twisters-MR          1:21.00    1:20.18 SILV   
                  37.78     1:20.18 (42.40)                                        
  5 Fradkin, Becky H    15 Silver Streaks-MR    1:20.81    1:21.01 SILV   
                  37.37     1:21.01 (43.64)                                        
  6 WU, Marian          17 Twisters-MR          1:36.00    1:22.77 SILV   
  7 Rubin, Ada L        16 Agua Swim Team-MR    1:21.57    1:23.50 SILV   
                  39.70     1:23.50 (43.80)                                        
  8 Erickson, Abigayle  16 Agua Swim Team-MR    1:22.72    1:23.70 SILV   
                  39.51     1:23.70 (44.19)                                        
AGE - Division  
  1 Tandoi, Dana R      17 Silver Streaks-MR    1:25.23    1:24.78 AGE    
                  39.98     1:24.78 (44.80)                                        
  2 Kleinbart, Jessica  15 Agua Swim Team-MR    1:29.31    1:26.51 AGE    
                  41.35     1:26.51 (45.16)                                        
  3 Boulbol, Lauren E   15 HS-MR                1:24.16    1:27.09 AGE    
                  41.47     1:27.09 (45.62)                                        
  4 Xue, Rosalia S      15 HS-MR                1:29.08    1:28.21 AGE    
                  42.16     1:28.21 (46.05)                                        
  5 Cabrera, Genesis    16 RedTails-MR          1:27.29    1:28.27 AGE    
                  42.01     1:28.27 (46.26)                                        
  6 Chan, Christina S   15 CIY-MR               1:29.54    1:28.98 AGE    
                  41.90     1:28.98 (47.08)                                        
  7 Fowle, Allison J    15 HS-MR                1:29.95    1:31.02 AGE    
                  43.49     1:31.02 (47.53)                                        
  8 Chan, Samantha      17 Silver Streaks-MR    1:31.48    1:31.77 AGE    
                  43.58     1:31.77 (48.19)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:42.99  JO
        2:43.00  QUAL
        2:56.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Pyle, Emma P        17 GAEL-MR              2:49.01    2:48.40 SILV   
                  38.05     1:20.11 (42.06)     2:03.87 (43.76)     2:48.40 (44.53)
  2 Doino, Jaclyn M     15 GAEL-MR              2:50.38    2:49.91 SILV   
                  38.56     1:21.18 (42.62)     2:05.30 (44.12)     2:49.91 (44.61)
  3 Turner, Ashley E    17 Silver Streaks-MR    2:51.68    2:51.70 SILV   
                  36.92     1:18.74 (41.82)     2:04.57 (45.83)     2:51.70 (47.13)
  4 Neverson, Khira A   16 RedTails-MR          2:55.29    2:54.26 SILV   
                  38.42     1:23.05 (44.63)     2:09.36 (46.31)     2:54.26 (44.90)
  5 Fradkin, Becky H    15 Silver Streaks-MR    2:49.51    2:55.25 SILV   
                  38.89     1:23.52 (44.63)     2:09.55 (46.03)     2:55.25 (45.70)
AGE - Division  
  1 Cabrera, Genesis    16 RedTails-MR          3:10.86    3:05.33 AGE    
                  41.57     1:27.83 (46.26)     2:16.42 (48.59)     3:05.33 (48.91)
  2 Georgescu, Mary A   15 Twisters-MR          3:04.42    3:07.50 AGE    
                  40.46     1:27.42 (46.96)     2:16.84 (49.42)     3:07.50 (50.66)
  3 Kleinbart, Jessica  15 Agua Swim Team-MR    3:13.76    3:07.87 AGE    
                  42.53     1:30.85 (48.32)     2:20.77 (49.92)     3:07.87 (47.10)
  4 Boulbol, Lauren E   15 HS-MR                3:04.92    3:08.63 AGE    
                  42.30     1:30.16 (47.86)     2:20.05 (49.89)     3:08.63 (48.58)
  5 Tandoi, Dana R      17 Silver Streaks-MR    3:00.46    3:11.04 AGE    
                  43.11     1:31.86 (48.75)     2:22.21 (50.35)     3:11.04 (48.83)
  6 Jeng, Jessica I     17 CENT-MR              2:55.99    3:12.02 AGE    
                  42.22     1:30.67 (48.45)     2:19.79 (49.12)     3:12.02 (52.23)
  7 Berlowitz, Sammi K  16 Silver Streaks-MR    3:25.11    3:16.90 AGE    
                  44.00     1:33.63 (49.63)     2:25.40 (51.77)     3:16.90 (51.50)
  8 Chan, Samantha      17 Silver Streaks-MR    3:21.96    3:19.92 AGE    
                  43.69     1:33.87 (50.18)     2:26.99 (53.12)     3:19.92 (52.93)
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:05.99  JO
        1:06.00  QUAL
        1:12.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Mejia, Cinthia      16 RedTails-MR          1:07.43    1:06.49 SILV   
                  30.50     1:06.49 (35.99)                                        
  2 Salgado, Laura S    15 Twisters-MR          1:07.72    1:07.21 SILV   
                  30.82     1:07.21 (36.39)                                        
  3 Yildirim, Neslihan  15 Agua Swim Team-MR    1:08.55    1:07.66 SILV   
                  31.46     1:07.66 (36.20)                                        
  4 Turner, Ashley E    17 Silver Streaks-MR    1:08.19    1:09.02 SILV   
                  31.63     1:09.02 (37.39)                                        
  5 Rubin, Ada L        16 Agua Swim Team-MR    1:07.79    1:10.52 SILV   
                  31.85     1:10.52 (38.67)                                        
  6 Escudero, Cynthia   16 RedTails-MR          1:12.51    1:11.59 SILV   
                  33.37     1:11.59 (38.22)                                        
  7 Wadolowska, Julia   15 Twisters-MR          1:11.11    1:11.99 SILV   
                  33.20     1:11.99 (38.79)                                        
AGE - Division  
  1 Doino, Jaclyn M     15 GAEL-MR              1:14.08    1:13.38 AGE    
                  33.66     1:13.38 (39.72)                                        
  2 Bassmann, Amanda C  16 Silver Streaks-MR    1:10.47    1:13.70 AGE    
                  33.36     1:13.70 (40.34)                                        
  3 Georgescu, Mary A   15 Twisters-MR          1:14.79    1:13.95 AGE    
                  33.80     1:13.95 (40.15)                                        
  4 Vermann, Kate K     18 RedTails-MR          1:15.09    1:15.31 AGE    
                  34.43     1:15.31 (40.88)                                        
  5 Fradkin, Becky H    15 Silver Streaks-MR    1:20.09    1:16.53 AGE    
                  34.91     1:16.53 (41.62)                                        
  6 Bertin, Ivanna      18 APEX-MR              1:20.79    1:17.57 AGE    
                  36.00     1:17.57 (41.57)                                        
  7 Neverson, Khira A   16 RedTails-MR          1:18.62    1:18.08 AGE    
                  34.66     1:18.08 (43.42)                                        
  8 Xue, Rosalia S      15 HS-MR                1:23.98    1:23.35 AGE    
                  38.15     1:23.35 (45.20)                                        
  9 Alva, Angie         17 RedTails-MR          1:21.56    1:26.77 AGE    
                  39.36     1:26.77 (47.41)                                        
 10 Szkolnicki, Jennif  15 APEX-MR              1:29.42    1:29.97 AGE    
                  41.27     1:29.97 (48.70)                                        
 11 Fowle, Allison J    15 HS-MR                1:41.44    1:33.66 AGE    
                  42.87     1:33.66 (50.79)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:29.99  JO
        2:30.00  QUAL
        2:39.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Mejia, Cinthia      16 RedTails-MR          2:35.92    2:30.92 SILV   
                  32.90     1:10.95 (38.05)     1:52.03 (41.08)     2:30.92 (38.89)
  2 Yildirim, Neslihan  15 Agua Swim Team-MR    2:30.32    2:31.46 SILV   
                  32.39     1:10.27 (37.88)     1:50.44 (40.17)     2:31.46 (41.02)
  3 Turner, Jennifer J  15 Silver Streaks-MR    2:36.87    2:36.87 SILV   
                  31.14     1:08.29 (37.15)     1:50.79 (42.50)     2:36.87 (46.08)
AGE - Division  
  1 Bassmann, Amanda C  16 Silver Streaks-MR    2:43.51    2:44.86 AGE    
                  33.92     1:15.78 (41.86)     2:01.26 (45.48)     2:44.86 (43.60)
  2 Escudero, Cynthia   16 RedTails-MR          2:45.09    2:48.77 AGE    
                  35.75     1:18.97 (43.22)     2:04.25 (45.28)     2:48.77 (44.52)
  3 Rodriguez, Natasha  16 RedTails-MR          3:00.09    2:53.16 AGE    
                  37.14     1:21.65 (44.51)     2:07.28 (45.63)     2:53.16 (45.88)
  4 Georgescu, Mary A   15 Twisters-MR          3:04.61    3:13.43 AGE    
                  36.23     1:20.76 (44.53)     2:14.48 (53.72)     3:13.43 (58.95)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
        2:22.09  JO
        2:22.10  QUAL
        2:43.09  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Hahn, Abby          15 NYCC-MR              2:25.95    2:21.27 JO     
                  31.52     1:09.66 (38.14)     1:49.13 (39.47)     2:21.27 (32.14)
SILV - Division  
  1 Mejia, Cinthia      16 RedTails-MR          2:24.64    2:22.93 SILV   
                  31.33     1:10.15 (38.82)     1:51.36 (41.21)     2:22.93 (31.57)
  1 Erickson, Abigayle  16 Agua Swim Team-MR    2:22.14    2:22.93 SILV   
                  31.05     1:06.86 (35.81)     1:51.29 (44.43)     2:22.93 (31.64)
  3 Pyle, Emma P        17 GAEL-MR              2:26.55    2:24.90 SILV   
                  33.12     1:07.97 (34.85)     1:51.29 (43.32)     2:24.90 (33.61)
  4 Russo, Jeannette M  15 GAEL-MR              2:28.15    2:29.14 SILV   
                  33.44     1:11.78 (38.34)     1:54.33 (42.55)     2:29.14 (34.81)
  5 Salgado, Laura S    15 Twisters-MR          2:29.79    2:30.35 SILV   
                  31.19     1:08.19 (37.00)     1:55.37 (47.18)     2:30.35 (34.98)
  6 Rubin, Ada L        16 Agua Swim Team-MR    2:27.92    2:31.51 SILV   
                  32.35     1:13.26 (40.91)     1:58.06 (44.80)     2:31.51 (33.45)
  7 Bassmann, Amanda C  16 Silver Streaks-MR    2:27.67    2:31.55 SILV   
                  33.11     1:11.33 (38.22)     1:55.10 (43.77)     2:31.55 (36.45)
  8 Turner, Ashley E    17 Silver Streaks-MR    2:29.09    2:33.33 SILV   
                  31.92     1:11.46 (39.54)     1:57.60 (46.14)     2:33.33 (35.73)
  9 Wadolowska, Julia   15 Twisters-MR          2:32.69    2:36.81 SILV   
                  34.02     1:14.29 (40.27)     2:02.75 (48.46)     2:36.81 (34.06)
 10 Okochi, Kei         15 NYCC-MR              2:44.57    2:38.90 SILV   
                  36.26     1:17.46 (41.20)     2:04.00 (46.54)     2:38.90 (34.90)
 11 Neverson, Khira A   16 RedTails-MR          2:40.18    2:41.90 SILV   
                  33.46     1:14.28 (40.82)     2:03.55 (49.27)     2:41.90 (38.35)
AGE - Division  
  1 Tandoi, Dana R      17 Silver Streaks-MR    2:38.51    2:43.63 AGE    
                  36.40     1:19.00 (42.60)     2:06.28 (47.28)     2:43.63 (37.35)
  2 Dias, Marcela K     15 Twisters-MR          2:47.00    2:43.70 AGE    
                  35.60     1:17.71 (42.11)     2:04.94 (47.23)     2:43.70 (38.76)
  3 Georgescu, Mary A   15 Twisters-MR          2:41.93    2:44.10 AGE    
                  35.19     1:16.52 (41.33)     2:04.90 (48.38)     2:44.10 (39.20)
  4 Bertin, Ivanna      18 APEX-MR              2:47.72    2:46.39 AGE    
                  34.28     1:13.72 (39.44)     2:10.41 (56.69)     2:46.39 (35.98)
  5 Boulbol, Lauren E   15 HS-MR                2:49.24    2:46.75 AGE    
                  39.65     1:22.76 (43.11)     2:09.45 (46.69)     2:46.75 (37.30)
  6 Kleinbart, Jessica  15 Agua Swim Team-MR    2:51.08    2:49.96 AGE    
                  37.04     1:24.18 (47.14)     2:14.44 (50.26)     2:49.96 (35.52)
  7 Xue, Rosalia S      15 HS-MR                2:46.84    2:51.26 AGE    
                  36.36     1:20.60 (44.24)     2:11.67 (51.07)     2:51.26 (39.59)
  8 Berlowitz, Sammi K  16 Silver Streaks-MR    2:54.24    2:57.23 AGE    
                  40.49     1:25.01 (44.52)     2:16.05 (51.04)     2:57.23 (41.18)
  9 Fowle, Allison J    15 HS-MR                2:59.22    2:59.81 AGE    
                  41.20     1:30.49 (49.29)     2:20.77 (50.28)     2:59.81 (39.04)
 10 Chan, Samantha      17 Silver Streaks-MR    3:01.80    2:59.86 AGE    
                  41.45     1:27.02 (45.57)     2:18.09 (51.07)     2:59.86 (41.77)
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
        5:04.99  JO
        5:05.00  QUAL
        5:36.29  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Hahn, Abby          15 NYCC-MR              5:08.55    4:58.51 JO     
                  32.98     1:09.39 (36.41)     1:48.08 (38.69)     2:26.93 (38.85)
        3:06.70 (39.77)     3:48.34 (41.64)     4:24.24 (35.90)     4:58.51 (34.27)
SILV - Division  
  1 Turner, Jennifer J  15 Silver Streaks-MR    5:09.94    5:12.78 SILV   
                  30.30     1:07.40 (37.10)     1:46.78 (39.38)     2:26.72 (39.94)
        3:10.58 (43.86)     3:56.61 (46.03)     4:34.58 (37.97)     5:12.78 (38.20)
  2 Bassmann, Amanda C  16 Silver Streaks-MR    5:24.28    5:13.40 SILV   
                  32.75     1:12.66 (39.91)     1:51.95 (39.29)     2:31.45 (39.50)
        3:15.58 (44.13)     4:00.62 (45.04)     4:38.16 (37.54)     5:13.40 (35.24)
  3 Vermann, Kate K     18 RedTails-MR          5:19.94    5:14.92 SILV   
                  33.32     1:14.21 (40.89)     1:57.08 (42.87)     2:38.20 (41.12)
        3:20.99 (42.79)     4:04.83 (43.84)     4:40.89 (36.06)     5:14.92 (34.03)
  4 Rubin, Ada L        16 Agua Swim Team-MR    5:07.65    5:15.26 SILV   
                  32.74     1:10.62 (37.88)     1:52.46 (41.84)     2:33.86 (41.40)
        3:19.36 (45.50)     4:05.78 (46.42)     4:40.13 (34.35)     5:15.26 (35.13)
  5 Fradkin, Becky H    15 Silver Streaks-MR    5:24.56    5:29.47 SILV   
                  34.42     1:16.51 (42.09)     1:57.07 (40.56)     2:37.63 (40.56)
        3:24.12 (46.49)     4:11.39 (47.27)     4:50.80 (39.41)     5:29.47 (38.67)
AGE - Division  
  1 Turner, Ashley E    17 Silver Streaks-MR    5:35.13    5:39.07 AGE    
                  33.17     1:12.56 (39.39)     1:53.38 (40.82)     2:34.87 (41.49)
        3:25.79 (50.92)     4:18.00 (52.21)     4:58.61 (40.61)     5:39.07 (40.46)
  2 Tandoi, Dana R      17 Silver Streaks-MR    5:48.24    5:45.76 AGE    
                  35.12     1:17.55 (42.43)     2:00.49 (42.94)     2:44.27 (43.78)
        3:32.90 (48.63)     4:23.56 (50.66)     5:04.62 (41.06)     5:45.76 (41.14)
  3 Georgescu, Mary A   15 Twisters-MR          5:54.26    5:54.98 AGE    
                  34.69     1:17.56 (42.87)     2:02.03 (44.47)     2:47.53 (45.50)
        3:37.74 (50.21)     4:28.58 (50.84)     5:11.09 (42.51)     5:54.98 (43.89)
  4 Bertin, Ivanna      18 APEX-MR              6:03.41    6:00.87 AGE    
                  36.40     1:17.86 (41.46)     1:59.98 (42.12)     2:42.45 (42.47)
        3:41.87 (59.42)     4:40.81 (58.94)     5:20.53 (39.72)     6:00.87 (40.34)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          32.09  JO
          32.10  QUAL
          36.69  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kessler, Michael N   9 Badger-MR              32.37      32.12 SILV   
  2 Barbosa, Kevin      10 Twisters-MR            33.07      32.13 SILV   
  3 Zezula, Mateusz      9 Twisters-MR            32.44      32.44 SILV   
  4 Khanas, Yeroslav O  10 DSC-MR                 33.01      33.04 SILV   
  4 Nunez, John         10 Agua Swim Team-MR      34.41      33.04 SILV   
  6 Raiola, Andy M      10 HS-MR                  33.41      33.08 SILV   
  7 De La Cruz, Edwin   10 RedTails-MR            34.11      33.21 SILV   
  8 Cohen, Greyson N    10 Badger-MR              33.77      33.25 SILV   
  9 Tilneac, George     10 NYCC-MR                38.99      33.37 SILV   
 10 Gorinshteyn, Jonat  10 DSC-MR                 34.13      33.42 SILV   
 11 Pertsovsky, Kevin   10 Shy/Seals-MR           34.13      33.62 SILV   
 12 Abdelrahman, Baraa   9 Shy/Seals-MR           34.05      33.93 SILV   
 13 Barbarovich, Allen  10 Shy/Seals-MR           35.46      34.18 SILV   
 14 Hamzic, Omar        10 RIST-MR                32.17      34.82 SILV   
 15 Belozerov, Alex     10 Twisters-MR            35.17      34.86 SILV   
 16 Messak, George K    10 Twisters-MR            34.11      34.91 SILV   
 17 Glukhman, Kevin     10 Shy/Seals-MR           36.97      35.51 SILV   
 18 Sarabia, Josef M    10 CIY-MR                 36.11      35.55 SILV   
 19 Medvedev, Nik       10 YFD-MR                 35.73      35.58 SILV   
 20 Mytskiv, Yuriy      10 DSC-MR                 39.17      35.62 SILV   
 21 Quinones, Christop   9 Agua Swim Team-MR      36.09      35.84 SILV   
 22 Langaman, Michael    9 HS-MR                  37.37      36.33 SILV   
 23 O'Connell, Jack     10 BASC-MR                37.59      36.37 SILV   
 24 Deverna, Kyle V      9 GAEL-MR                36.57      36.45 SILV   
 -- Smoor, Jack J       10 Badger-MR              35.84         DQ        
AGE - Division  
  1 Sohr, Brian R        9 GAEL-MR                35.41      36.84 AGE    
  2 Macaluso, James T    9 Silver Streaks-MR      36.49      36.96 AGE    
  3 Konovalov, Nichola  10 Shy/Seals-MR           42.97      37.01 AGE    
  3 Tlatelpa, Ethan      9 NYCC-MR                38.50      37.01 AGE    
  5 Sarabia, Daniel S   10 CIY-MR                 36.02      37.37 AGE    
  6 Torda, Ben H        10 Silver Streaks-MR      34.49      37.55 AGE    
  7 Smith, William      10 RedTails-MR            38.17      37.76 AGE    
  8 Cornwallis, Robert  10 Twisters-MR            37.68      37.95 AGE    
  9 Lomeyko, Konstanti   9 DSC-MR                 38.62      38.63 AGE    
 10 Watler, Jaleel C     9 NYCC-MR                46.00      39.85 AGE    
 11 Siboonruang, Tana   10 Twisters-MR            36.00      40.28 AGE    
 12 Asanjarani, Jonath  10 CIY-MR                 37.84      40.39 AGE    
 13 Mendez, Juan F       9 Twisters-MR            43.00      40.62 AGE    
 14 Xue, Vincent H       9 HS-MR                  39.77      40.75 AGE    
 15 Chernyshev, Yegor    9 DSC-MR                 40.24      41.29 AGE    
 16 Hughes-Monasterio,   9 Twisters-MR            44.30      42.17 AGE    
 17 Gupta, Vinay        10 CIY-MR                 41.84      42.40 AGE    
 18 Wong, Aaron          9 Silver Streaks-MR      43.91      42.45 AGE    
 19 Shumikhin, Misha    10 RIST-MR                40.56      42.60 AGE    
 20 Rios, Luis A         9 RedTails-MR            50.09      44.67 AGE    
 21 Rustamov, Ilya       9 DSC-MR                 44.19      44.88 AGE    
 22 Yu, Xuedong         10 RedTails-MR            50.09      44.90 AGE    
 23 Talan, Matthew      10 Agua Swim Team-MR      45.52      45.03 AGE    
 24 Nudell, Isaack      10 RedTails-MR            44.40      45.96 AGE    
 25 Jiminian, Daniel F  10 RedTails-MR            47.31      47.46 AGE    
 26 Ortega, Xavier      10 RedTails-MR            44.99      47.81 AGE    
 27 Lee, Alan            9 CIY-MR                 45.70      50.02 AGE    
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:11.59  JO
        1:11.60  QUAL
        1:21.49  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Zezula, Mateusz      9 Twisters-MR          1:14.55    1:11.89 SILV   
                  35.25     1:11.89 (36.64)                                        
  2 Rieck, Joshua A     10 Badger-MR            1:13.81    1:11.97 SILV   
                  34.14     1:11.97 (37.83)                                        
  3 Schwartz, Nes S     10 Agua Swim Team-MR    1:13.80    1:12.51 SILV   
                  33.66     1:12.51 (38.85)                                        
  4 Raiola, Andy M      10 HS-MR                1:17.61    1:13.71 SILV   
                  34.67     1:13.71 (39.04)                                        
  5 Nunez, John         10 Agua Swim Team-MR    1:19.08    1:13.92 SILV   
                  35.57     1:13.92 (38.35)                                        
  6 Buckland, Grant A   10 Silver Streaks-MR    1:13.35    1:14.22 SILV   
                  33.93     1:14.22 (40.29)                                        
  7 Tilneac, George     10 NYCC-MR              1:29.73    1:14.51 SILV   
                  34.78     1:14.51 (39.73)                                        
  8 Merone, Kyle J       9 GAEL-MR              1:17.09    1:15.06 SILV   
                  36.56     1:15.06 (38.50)                                        
  9 Pertsovsky, Kevin   10 Shy/Seals-MR         1:17.94    1:15.36 SILV   
                  35.54     1:15.36 (39.82)                                        
 10 Barbosa, Kevin      10 Twisters-MR          1:12.20    1:15.54 SILV   
                  34.66     1:15.54 (40.88)                                        
 11 Koganov, Willy      10 HS-MR                1:16.91    1:15.61 SILV   
                  35.62     1:15.61 (39.99)                                        
 12 De La Cruz, Edwin   10 RedTails-MR          1:17.02    1:16.11 SILV   
                  36.04     1:16.11 (40.07)                                        
 13 Gorinshteyn, Jonat  10 DSC-MR               1:17.64    1:17.77 SILV   
                  36.38     1:17.77 (41.39)                                        
 14 Smoor, Jack J       10 Badger-MR            1:21.55    1:17.80 SILV   
                  36.75     1:17.80 (41.05)                                        
 15 Guo, Andrew         10 Twisters-MR          1:18.35    1:18.09 SILV   
                  37.06     1:18.09 (41.03)                                        
 16 Messak, George K    10 Twisters-MR          1:23.74    1:18.14 SILV   
                  35.95     1:18.14 (42.19)                                        
 17 Pan, Noah            9 CIY-MR               1:23.48    1:18.55 SILV   
                  37.79     1:18.55 (40.76)                                        
 18 Medvedev, Nik       10 YFD-MR               1:19.80    1:18.58 SILV   
                  37.66     1:18.58 (40.92)                                        
 19 Sarabia, Josef M    10 CIY-MR               1:26.92    1:19.85 SILV   
                  38.35     1:19.85 (41.50)                                        
 20 Langaman, Michael    9 HS-MR                1:21.35    1:20.16 SILV   
                  37.74     1:20.16 (42.42)                                        
 21 Tlatelpa, Ethan      9 NYCC-MR              1:26.50    1:20.28 SILV   
                  37.41     1:20.28 (42.87)                                        
AGE - Division  
  1 Deverna, Kyle V      9 GAEL-MR              1:25.32    1:22.24 AGE    
                  38.88     1:22.24 (43.36)                                        
  2 Glukhman, Kevin     10 Shy/Seals-MR         1:24.77    1:22.93 AGE    
                  38.01     1:22.93 (44.92)                                        
  3 Mytskiv, Yuriy      10 DSC-MR               1:28.29    1:23.84 AGE    
                  36.72     1:23.84 (47.12)                                        
  4 O'Connell, Jack     10 BASC-MR              1:25.84    1:24.30 AGE    
                  39.47     1:24.30 (44.83)                                        
  5 Madoff, Tyller V    10 YFD-MR               1:40.28    1:25.52 AGE    
  6 Morgan, Ed W         9 HS-MR                1:29.78    1:27.07 AGE    
                  42.41     1:27.07 (44.66)                                        
  7 Lomeyko, Konstanti   9 DSC-MR               1:26.78    1:27.09 AGE    
                  39.87     1:27.09 (47.22)                                        
  8 Konovalov, Nichola  10 Shy/Seals-MR         1:35.14    1:27.23 AGE    
                  41.22     1:27.23 (46.01)                                        
  9 Asanjarani, Jonath  10 CIY-MR               1:26.98    1:27.44 AGE    
                  41.26     1:27.44 (46.18)                                        
 10 Zebrowski, Jacub    10 Shy/Seals-MR         1:29.17    1:27.89 AGE    
                  40.64     1:27.89 (47.25)                                        
 11 Chernyshev, Yegor    9 DSC-MR               1:31.73    1:28.05 AGE    
                  41.47     1:28.05 (46.58)                                        
 12 Watler, Jaleel C     9 NYCC-MR              1:36.52    1:28.08 AGE    
                  42.76     1:28.08 (45.32)                                        
 13 Cornwallis, Robert  10 Twisters-MR          1:29.82    1:28.22 AGE    
                  39.97     1:28.22 (48.25)                                        
 14 Darabundit, Champ   10 Agua Swim Team-MR    1:34.56    1:29.20 AGE    
                  41.36     1:29.20 (47.84)                                        
 15 Smith, William      10 RedTails-MR          1:30.05    1:29.63 AGE    
                  42.34     1:29.63 (47.29)                                        
 16 Woeste, Robin        9 NYCC-MR              1:30.83    1:30.33 AGE    
                  41.43     1:30.33 (48.90)                                        
 17 Macaluso, James T    9 Silver Streaks-MR    1:28.92    1:30.79 AGE    
                  41.96     1:30.79 (48.83)                                        
 18 Mendez, Juan F       9 Twisters-MR          1:31.00    1:30.85 AGE    
                  41.41     1:30.85 (49.44)                                        
 19 Gupta, Vinay        10 CIY-MR               1:48.00    1:31.19 AGE    
                  43.58     1:31.19 (47.61)                                        
 20 Wong, Eric           9 Shy/Seals-MR         1:35.35    1:32.05 AGE    
                  43.16     1:32.05 (48.89)                                        
 21 Hughes-Monasterio,   9 Twisters-MR          1:30.00    1:32.27 AGE    
                  43.00     1:32.27 (49.27)                                        
 22 Vaiman, Josh        10 CENT-MR              1:29.26    1:33.93 AGE    
                  43.82     1:33.93 (50.11)                                        
 23 Wong, Aaron          9 Silver Streaks-MR    1:34.90    1:35.85 AGE    
                  47.50     1:35.85 (48.35)                                        
 24 Berchansky, Michae   9 CENT-MR              1:47.98    1:36.74 AGE    
                  45.40     1:36.74 (51.34)                                        
 25 Xue, Vincent H       9 HS-MR                1:26.90    1:38.19 AGE    
                  45.25     1:38.19 (52.94)                                        
 26 Nudell, Isaack      10 RedTails-MR          1:42.78    1:40.18 AGE    
                  46.13     1:40.18 (54.05)                                        
 27 Eliav, Nathaniel     9 CENT-MR              1:42.16    1:40.44 AGE    
                  45.88     1:40.44 (54.56)                                        
 28 Gerevits, Brian      9 BASC-MR              1:43.38    1:40.58 AGE    
                  46.31     1:40.58 (54.27)                                        
 29 Matatov, Richard    10 CENT-MR              1:44.23    1:41.05 AGE    
                  47.44     1:41.05 (53.61)                                        
 30 Rustamov, Ilya       9 DSC-MR               1:45.55    1:41.47 AGE    
                  47.51     1:41.47 (53.96)                                        
 31 Ortega, Xavier      10 RedTails-MR          1:45.33    1:44.74 AGE    
                  49.85     1:44.74 (54.89)                                        
 32 YU, Dominic          9 Twisters-MR          1:31.94    1:46.72 AGE    
                  45.44   1:46.72 (1:01.28)                                        
 33 Jiminian, Daniel F  10 RedTails-MR          1:55.09    1:49.37 AGE    
                  51.00     1:49.37 (58.37)                                        
 34 Gerevits, Nathan     9 BASC-MR              1:48.92    1:50.50 AGE    
                  52.32     1:50.50 (58.18)                                        
 35 Talan, Matthew      10 Agua Swim Team-MR    1:50.48    1:50.58 AGE    
                  48.72   1:50.58 (1:01.86)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:39.99  JO
        2:40.00  QUAL
        2:55.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Vargas, Anthony J    9 RedTails-MR          2:35.09    2:40.31 SILV   
                  33.96     1:16.01 (42.05)     1:59.49 (43.48)     2:40.31 (40.82)
  2 Guo, Andrew         10 Twisters-MR          2:49.48    2:41.49 SILV   
                  36.00     1:18.56 (42.56)     2:01.14 (42.58)     2:41.49 (40.35)
  3 Merone, Kyle J       9 GAEL-MR              2:50.75    2:44.41 SILV   
                  36.63     1:18.98 (42.35)     2:02.81 (43.83)     2:44.41 (41.60)
  4 De La Cruz, Edwin   10 RedTails-MR          3:00.09    2:47.33 SILV   
                  35.61     1:19.77 (44.16)     2:05.53 (45.76)     2:47.33 (41.80)
  5 Smoor, Jack J       10 Badger-MR            2:51.92    2:47.52 SILV   
                  37.41                             2:05.26 ( )     2:47.52 (42.26)
AGE - Division  
  1 Deverna, Kyle V      9 GAEL-MR              2:59.41    3:03.10 AGE    
                  39.17     1:26.65 (47.48)   3:03.10 (1:36.45)                    
  2 Torda, Ben H        10 Silver Streaks-MR    3:04.11    3:07.09 AGE    
                  38.70     1:26.72 (48.02)     2:18.39 (51.67)     3:07.09 (48.70)
  3 Macaluso, James T    9 Silver Streaks-MR    3:21.01    3:19.43 AGE    
                  41.47     1:35.00 (53.53)     2:28.47 (53.47)     3:19.43 (50.96)
Non-Award Division  
 -- Buckland, Grant A   10 Silver Streaks-MR    2:49.76        DNF        
                  33.59     1:14.77 (41.18)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
          37.99  JO
          38.00  QUAL
          44.39  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Darabundit, Champ   10 Agua Swim Team-MR         NT      53.75 AGE    
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          37.99  JO
          38.00  QUAL
          44.39  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Vargas, Anthony J    9 RedTails-MR            38.18      37.62 JO     
  2 Barbosa, Kevin      10 Twisters-MR            38.50      37.76 JO     
SILV - Division  
  1 Raiola, Andy M      10 HS-MR                  38.05      38.32 SILV   
  2 Koganov, Willy      10 HS-MR                  40.44      38.87 SILV   
  3 Khanas, Yeroslav O  10 DSC-MR                 39.54      39.29 SILV   
  4 Pertsovsky, Kevin   10 Shy/Seals-MR           39.80      39.36 SILV   
  5 Rieck, Joshua A     10 Badger-MR              38.61      39.94 SILV   
  6 Konovalov, Nichola  10 Shy/Seals-MR           39.24      40.13 SILV   
  7 Schwartz, Nes S     10 Agua Swim Team-MR      41.42      40.15 SILV   
  8 Guo, Andrew         10 Twisters-MR            41.50      40.38 SILV   
  8 Zezula, Mateusz      9 Twisters-MR            41.11      40.38 SILV   
 10 Tilneac, George     10 NYCC-MR                52.94      40.88 SILV   
 11 Glukhman, Kevin     10 Shy/Seals-MR           43.33      41.02 SILV   
 12 Messak, George K    10 Twisters-MR            41.55      41.21 SILV   
 13 Smoor, Jack J       10 Badger-MR              41.97      41.44 SILV   
 14 Merone, Kyle J       9 GAEL-MR                42.24      41.95 SILV   
 15 Pan, Noah            9 CIY-MR                 40.22      41.97 SILV   
 16 De La Cruz, Edwin   10 RedTails-MR            41.91      42.02 SILV   
 17 Langaman, Michael    9 HS-MR                  44.56      42.98 SILV   
 18 Tlatelpa, Ethan      9 NYCC-MR                44.50      43.49 SILV   
 19 Zhou, Ethan         10 Twisters-MR            46.31      43.54 SILV   
 20 O'Connell, Jack     10 BASC-MR                43.46      43.57 SILV   
 21 Nunez, John         10 Agua Swim Team-MR      46.73      43.63 SILV   
 22 Deverna, Kyle V      9 GAEL-MR                44.69      43.81 SILV   
 23 Cornwallis, Robert  10 Twisters-MR            42.89      43.82 SILV   
 24 Zebrowski, Jacub    10 Shy/Seals-MR           45.87      43.97 SILV   
 -- Lomeyko, Konstanti   9 DSC-MR                 42.94         DQ        
AGE - Division  
  1 Gupta, Vinay        10 CIY-MR                 47.00      44.75 AGE    
  2 Gorinshteyn, Jonat  10 DSC-MR                 44.59      45.62 AGE    
  3 Macaluso, James T    9 Silver Streaks-MR      45.35      45.67 AGE    
  4 Wong, Eric           9 Shy/Seals-MR           45.63      45.76 AGE    
  5 Asanjarani, Jonath  10 CIY-MR                 45.93      45.90 AGE    
  6 Madoff, Tyller V    10 YFD-MR                 54.35      46.07 AGE    
  7 Siboonruang, Tana   10 Twisters-MR            40.00      46.28 AGE    
  8 Chernyshev, Yegor    9 DSC-MR                 48.61      47.10 AGE    
  9 Morgan, Ed W         9 HS-MR                  50.02      48.40 AGE    
 10 Woeste, Robin        9 NYCC-MR                50.32      48.57 AGE    
 11 YU, Dominic          9 Twisters-MR            44.99      48.84 AGE    
 12 Watler, Jaleel C     9 NYCC-MR                49.52      50.66 AGE    
 13 Matatov, Richard    10 CENT-MR                50.38      50.83 AGE    
 14 Vaiman, Josh        10 CENT-MR                49.70      50.87 AGE    
 15 Hughes-Monasterio,   9 Twisters-MR            52.25      50.93 AGE    
 16 Berchansky, Michae   9 CENT-MR                50.71      51.29 AGE    
 17 Eliav, Nathaniel     9 CENT-MR                50.83      51.79 AGE    
 18 Mendez, Juan F       9 Twisters-MR            45.00      51.85 AGE    
 19 Xue, Vincent H       9 HS-MR                  46.03      52.24 AGE    
 20 Gerevits, Brian      9 BASC-MR                48.45      52.29 AGE    
 21 Talan, Matthew      10 Agua Swim Team-MR    1:02.91      54.24 AGE    
 22 Jiminian, Daniel F  10 RedTails-MR            52.19      54.38 AGE    
 23 Gerevits, Nathan     9 BASC-MR                52.65      54.54 AGE    
 24 Rustamov, Ilya       9 DSC-MR                 55.05      54.63 AGE    
 -- Wong, Aaron          9 Silver Streaks-MR      49.07         DQ        
 -- Rios, Luis A         9 RedTails-MR          1:10.09         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:22.19  JO
        1:22.20  QUAL
        1:40.09  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Abdelrahman, Baraa   9 Shy/Seals-MR         1:24.35    1:21.35 JO     
                  38.86     1:21.35 (42.49)                                        
  2 Vargas, Anthony J    9 RedTails-MR          1:22.71    1:22.06 JO     
                  40.14     1:22.06 (41.92)                                        
SILV - Division  
  1 Khanas, Yeroslav O  10 DSC-MR               1:25.48    1:23.45 SILV   
  2 Barbosa, Kevin      10 Twisters-MR          1:22.77    1:23.56 SILV   
                  40.19     1:23.56 (43.37)                                        
  3 Raiola, Andy M      10 HS-MR                1:27.32    1:23.75 SILV   
                  41.52     1:23.75 (42.23)                                        
  4 Pertsovsky, Kevin   10 Shy/Seals-MR         1:26.76    1:24.07 SILV   
                  41.44     1:24.07 (42.63)                                        
  5 Hamzic, Omar        10 RIST-MR              1:32.12    1:24.30 SILV   
                  41.49     1:24.30 (42.81)                                        
  6 Guo, Andrew         10 Twisters-MR          1:29.36    1:24.70 SILV   
                  41.31     1:24.70 (43.39)                                        
  7 Cohen, Greyson N    10 Badger-MR            1:25.77    1:27.07 SILV   
                  42.16     1:27.07 (44.91)                                        
  8 Tilneac, George     10 NYCC-MR              1:45.50    1:28.25 SILV   
                  42.87     1:28.25 (45.38)                                        
  9 Zezula, Mateusz      9 Twisters-MR          1:26.00    1:28.38 SILV   
 10 Medvedev, Nik       10 YFD-MR               1:26.22    1:28.78 SILV   
                  43.34     1:28.78 (45.44)                                        
 11 Smoor, Jack J       10 Badger-MR            1:28.57    1:28.79 SILV   
                  42.96     1:28.79 (45.83)                                        
 12 De La Cruz, Edwin   10 RedTails-MR          1:29.83    1:29.42 SILV   
                  43.75     1:29.42 (45.67)                                        
 13 Belozerov, Alex     10 Twisters-MR          1:27.00    1:31.10 SILV   
                  43.85     1:31.10 (47.25)                                        
 14 Glukhman, Kevin     10 Shy/Seals-MR         1:33.99    1:31.65 SILV   
                1:31.96         1:31.65 ( )                                        
 15 Quinones, Christop   9 Agua Swim Team-MR    1:35.66    1:33.05 SILV   
                1:33.12         1:33.05 ( )                                        
 16 Lomeyko, Konstanti   9 DSC-MR               1:44.18    1:34.50 SILV   
                  46.07     1:34.50 (48.43)                                        
 17 O'Connell, Jack     10 BASC-MR              1:33.87    1:35.20 SILV   
                  46.65     1:35.20 (48.55)                                        
 18 Cornwallis, Robert  10 Twisters-MR          1:40.92    1:36.90 SILV   
                  45.84     1:36.90 (51.06)                                        
 19 Asanjarani, Jonath  10 CIY-MR               1:41.66    1:39.37 SILV   
                  48.94     1:39.37 (50.43)                                        
 -- Konovalov, Nichola  10 Shy/Seals-MR         1:28.42         DQ        
                  42.76          DQ (45.34)                                        
 -- Messak, George K    10 Twisters-MR          1:36.39         DQ        
                  42.88          DQ (47.06)                                        
AGE - Division  
  1 Gorinshteyn, Jonat  10 DSC-MR               1:32.94    1:40.31 AGE    
                  47.84     1:40.31 (52.47)                                        
  2 Yu, Xuedong         10 RedTails-MR               NT    1:43.11 AGE    
                  49.31     1:43.11 (53.80)                                        
  3 Wong, Aaron          9 Silver Streaks-MR    1:47.12    1:43.14 AGE    
                  48.46     1:43.14 (54.68)                                        
  4 Macaluso, James T    9 Silver Streaks-MR    1:39.90    1:43.35 AGE    
                  49.43     1:43.35 (53.92)                                        
  5 Gupta, Vinay        10 CIY-MR               1:49.46    1:46.50 AGE    
                  53.79     1:46.50 (52.71)                                        
  6 Mendez, Juan F       9 Twisters-MR          1:39.00    1:46.59 AGE    
                  49.49     1:46.59 (57.10)                                        
  7 Chernyshev, Yegor    9 DSC-MR               1:49.81    1:47.89 AGE    
                  48.97     1:47.89 (58.92)                                        
  8 Mytskiv, Yuriy      10 DSC-MR               1:56.39    1:50.77 AGE    
                  50.88     1:50.77 (59.89)                                        
  9 Nudell, Isaack      10 RedTails-MR          1:52.86    1:55.25 AGE    
                  56.89     1:55.25 (58.36)                                        
 10 Jiminian, Daniel F  10 RedTails-MR          2:05.09    1:56.52 AGE    
                  55.49   1:56.52 (1:01.03)                                        
 11 Ortega, Xavier      10 RedTails-MR          1:56.43    1:56.84 AGE    
                  57.42     1:56.84 (59.42)                                        
 12 Rustamov, Ilya       9 DSC-MR               2:03.00    2:00.20 AGE    
 13 Smith, William      10 RedTails-MR          1:55.96    2:22.02 AGE    
                1:07.31   2:22.02 (1:14.71)                                        
Non-Award Division  
 -- Talan, Matthew      10 Agua Swim Team-MR    2:10.18         DQ        
                  58.17                                                            
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          43.99  JO
          44.00  QUAL
          50.09  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Belozerov, Alex     10 Twisters-MR            44.96      43.26 JO     
  2 Raiola, Andy M      10 HS-MR                  46.16      43.77 JO     
SILV - Division  
  1 Barbosa, Kevin      10 Twisters-MR            48.70      44.73 SILV   
  2 Zezula, Mateusz      9 Twisters-MR            46.28      44.82 SILV   
  3 Cornwallis, Robert  10 Twisters-MR            46.17      44.89 SILV   
  4 Sarabia, Josef M    10 CIY-MR                 44.92      44.91 SILV   
  5 Siboonruang, Tana   10 Twisters-MR            46.00      44.96 SILV   
  6 Gorinshteyn, Jonat  10 DSC-MR                 46.43      45.31 SILV   
  7 Barbarovich, Allen  10 Shy/Seals-MR           48.67      45.40 SILV   
  8 Abdelrahman, Baraa   9 Shy/Seals-MR           47.71      45.67 SILV   
  9 Guo, Andrew         10 Twisters-MR            47.03      45.76 SILV   
 10 Quinones, Christop   9 Agua Swim Team-MR      44.65      45.82 SILV   
 11 Hamzic, Omar        10 RIST-MR                44.76      46.52 SILV   
 12 Macaluso, James T    9 Silver Streaks-MR      47.37      46.57 SILV   
 13 O'Connell, Jack     10 BASC-MR                48.00      47.14 SILV   
 14 Smoor, Jack J       10 Badger-MR              48.80      47.18 SILV   
 15 Tlatelpa, Ethan      9 NYCC-MR                47.50      47.59 SILV   
 16 Gupta, Vinay        10 CIY-MR                 49.99      47.70 SILV   
 17 Deverna, Kyle V      9 GAEL-MR                50.25      48.05 SILV   
 18 Medvedev, Nik       10 YFD-MR                 48.26      48.13 SILV   
 19 Mytskiv, Yuriy      10 DSC-MR                 55.69      48.48 SILV   
 20 Konovalov, Nichola  10 Shy/Seals-MR           56.78      49.15 SILV   
 21 Sarabia, Daniel S   10 CIY-MR                 49.53      49.54 SILV   
 22 Nunez, John         10 Agua Swim Team-MR      52.93      49.66 SILV   
 23 Langaman, Michael    9 HS-MR                  53.83      49.80 SILV   
AGE - Division  
  1 Khanas, Yeroslav O  10 DSC-MR                 51.40      50.46 AGE    
  2 Torda, Ben H        10 Silver Streaks-MR      53.84      51.02 AGE    
  3 Watler, Jaleel C     9 NYCC-MR                57.75      52.52 AGE    
  4 Sohr, Brian R        9 GAEL-MR                52.81      52.61 AGE    
  5 Xue, Vincent H       9 HS-MR                  55.49      53.57 AGE    
  6 Messak, George K    10 Twisters-MR            58.47      53.70 AGE    
  7 Talan, Matthew      10 Agua Swim Team-MR      56.44      54.26 AGE    
  8 Lee, Alan            9 CIY-MR                 54.00      54.70 AGE    
  9 Lomeyko, Konstanti   9 DSC-MR                 57.21      57.16 AGE    
 10 Hughes-Monasterio,   9 Twisters-MR            59.50      58.99 AGE    
 11 Rustamov, Ilya       9 DSC-MR               1:04.51    1:01.95 AGE    
 -- Mendez, Juan F       9 Twisters-MR            52.00         DQ        
 -- Chernyshev, Yegor    9 DSC-MR                 59.85         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:35.99  JO
        1:36.00  QUAL
        1:51.39  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Uszynski, Arthur    10 Twisters-MR          1:37.00    1:31.13 JO     
                  43.41     1:31.13 (47.72)                                        
  2 Vargas, Anthony J    9 RedTails-MR          1:38.09    1:32.06 JO     
                  43.67     1:32.06 (48.39)                                        
  3 Zhou, Ethan         10 Twisters-MR          1:37.41    1:34.81 JO     
                  45.28     1:34.81 (49.53)                                        
SILV - Division  
  1 Glukhman, Kevin     10 Shy/Seals-MR         1:43.18    1:37.60 SILV   
                  46.59     1:37.60 (51.01)                                        
  2 Schwartz, Nes S     10 Agua Swim Team-MR    1:52.34    1:37.81 SILV   
                  46.75     1:37.81 (51.06)                                        
  3 Raiola, Andy M      10 HS-MR                1:42.53    1:38.14 SILV   
                  46.46     1:38.14 (51.68)                                        
  4 Buckland, Grant A   10 Silver Streaks-MR    1:37.83    1:38.76 SILV   
                  46.51     1:38.76 (52.25)                                        
  5 Zezula, Mateusz      9 Twisters-MR          1:38.00    1:40.00 SILV   
                  47.81     1:40.00 (52.19)                                        
  6 Sarabia, Josef M    10 CIY-MR               1:38.07    1:40.76 SILV   
                  47.17     1:40.76 (53.59)                                        
  7 Cornwallis, Robert  10 Twisters-MR          1:39.00    1:41.34 SILV   
                  46.78     1:41.34 (54.56)                                        
  8 Gorinshteyn, Jonat  10 DSC-MR               1:39.45    1:42.67 SILV   
                  48.51     1:42.67 (54.16)                                        
  9 Barbosa, Kevin      10 Twisters-MR          1:45.21    1:43.45 SILV   
                  48.04     1:43.45 (55.41)                                        
 10 Koganov, Willy      10 HS-MR                1:47.56    1:43.55 SILV   
                  48.55     1:43.55 (55.00)                                        
 11 Pan, Noah            9 CIY-MR               1:40.33    1:43.57 SILV   
                  49.61     1:43.57 (53.96)                                        
 12 Rieck, Joshua A     10 Badger-MR            1:42.66    1:45.06 SILV   
                  50.26     1:45.06 (54.80)                                        
 13 Khanas, Yeroslav O  10 DSC-MR               1:52.14    1:46.31 SILV   
                  50.64     1:46.31 (55.67)                                        
 14 Nunez, John         10 Agua Swim Team-MR    1:50.85    1:46.39 SILV   
                  51.38     1:46.39 (55.01)                                        
 15 Macaluso, James T    9 Silver Streaks-MR    1:45.35    1:46.57 SILV   
                  49.85     1:46.57 (56.72)                                        
 16 Smoor, Jack J       10 Badger-MR            1:47.89    1:46.63 SILV   
                  49.26     1:46.63 (57.37)                                        
 17 Medvedev, Nik       10 YFD-MR               1:42.28    1:46.81 SILV   
                  51.03     1:46.81 (55.78)                                        
 18 Darabundit, Champ   10 Agua Swim Team-MR    1:52.34    1:47.75 SILV   
                  49.84     1:47.75 (57.91)                                        
 19 O'Connell, Jack     10 BASC-MR              1:43.38    1:48.66 SILV   
                  51.58     1:48.66 (57.08)                                        
 20 Langaman, Michael    9 HS-MR                1:49.93    1:50.23 SILV   
                  52.36     1:50.23 (57.87)                                        
 -- Mytskiv, Yuriy      10 DSC-MR               2:04.16         DQ        
                  47.10          DQ (55.98)                                        
AGE - Division  
  1 Deverna, Kyle V      9 GAEL-MR              1:49.81    1:51.47 AGE    
                  53.54     1:51.47 (57.93)                                        
  2 Madoff, Tyller V    10 YFD-MR                    NT    1:52.86 AGE    
                  52.90     1:52.86 (59.96)                                        
  3 Xue, Vincent H       9 HS-MR                2:07.21    1:55.02 AGE    
                  55.32     1:55.02 (59.70)                                        
  4 YU, Dominic          9 Twisters-MR          1:52.11    1:55.22 AGE    
                  53.40   1:55.22 (1:01.82)                                        
  5 Zebrowski, Jacub    10 Shy/Seals-MR         1:56.78    1:55.84 AGE    
                  54.97   1:55.84 (1:00.87)                                        
  6 Morgan, Ed W         9 HS-MR                2:00.33    1:57.19 AGE    
                  56.71   1:57.19 (1:00.48)                                        
  7 Talan, Matthew      10 Agua Swim Team-MR    2:53.27    2:00.31 AGE    
                  58.12   2:00.31 (1:02.19)                                        
  8 Mendez, Juan F       9 Twisters-MR          1:44.00    2:02.47 AGE    
                  58.00   2:02.47 (1:04.47)                                        
  9 Rustamov, Ilya       9 DSC-MR               2:10.22    2:06.12 AGE    
                1:01.32   2:06.12 (1:04.80)                                        
 -- Yu, Xuedong         10 RedTails-MR          2:30.09         DQ        
                1:09.45        DQ (1:16.50)                                        
 -- Gerevits, Brian      9 BASC-MR              1:54.40         DQ        
                  54.03        DQ (1:03.73)                                        
 -- Chernyshev, Yegor    9 DSC-MR               2:11.65         DQ        
                  57.46        DQ (1:03.40)                                        
 -- Watler, Jaleel C     9 NYCC-MR              2:09.96         DQ        
                  54.88        DQ (1:00.19)                                        
 -- Konovalov, Nichola  10 Shy/Seals-MR         1:58.37         DQ        
                  53.54          DQ (59.54)                                        
 -- Gerevits, Nathan     9 BASC-MR              1:56.55         DQ        
                1:01.57        DQ (1:07.56)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          36.79  JO
          36.80  QUAL
          45.39  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Buckland, Grant A   10 Silver Streaks-MR      40.00      36.91 SILV   
  2 Kessler, Michael N   9 Badger-MR              38.31      38.21 SILV   
  3 Barbarovich, Allen  10 Shy/Seals-MR           37.93      38.29 SILV   
  4 Barbosa, Kevin      10 Twisters-MR            39.41      38.34 SILV   
  5 Glukhman, Kevin     10 Shy/Seals-MR           41.16      38.81 SILV   
  6 Pertsovsky, Kevin   10 Shy/Seals-MR           41.25      39.03 SILV   
  7 Tilneac, George     10 NYCC-MR              1:03.85      39.82 SILV   
  8 Zezula, Mateusz      9 Twisters-MR            39.00      39.98 SILV   
  9 Cohen, Greyson N    10 Badger-MR              41.72      40.06 SILV   
 10 Abdelrahman, Baraa   9 Shy/Seals-MR           41.56      40.31 SILV   
 11 Langaman, Michael    9 HS-MR                  38.61      40.61 SILV   
 12 Guo, Andrew         10 Twisters-MR            42.15      40.67 SILV   
 13 Gupta, Vinay        10 CIY-MR                 41.33      40.75 SILV   
 14 Lomeyko, Konstanti   9 DSC-MR                 42.14      40.95 SILV   
 15 Torda, Ben H        10 Silver Streaks-MR      39.54      41.30 SILV   
 16 De La Cruz, Edwin   10 RedTails-MR            42.84      41.61 SILV   
 17 Belozerov, Alex     10 Twisters-MR            42.90      42.75 SILV   
 18 Siboonruang, Tana   10 Twisters-MR            42.00      42.90 SILV   
 19 Gorinshteyn, Jonat  10 DSC-MR                 41.08      42.95 SILV   
 20 Cornwallis, Robert  10 Twisters-MR            46.00      43.88 SILV   
AGE - Division  
  1 Sarabia, Josef M    10 CIY-MR                 44.72      45.51 AGE    
  2 Konovalov, Nichola  10 Shy/Seals-MR           53.88      45.60 AGE    
  3 Sohr, Brian R        9 GAEL-MR                44.83      45.61 AGE    
  4 Tlatelpa, Ethan      9 NYCC-MR                46.50      45.66 AGE    
  5 Quinones, Christop   9 Agua Swim Team-MR      45.52      46.14 AGE    
  6 Nunez, John         10 Agua Swim Team-MR      46.57      47.23 AGE    
  7 Xue, Vincent H       9 HS-MR                  51.49      47.70 AGE    
  8 Deverna, Kyle V      9 GAEL-MR                45.99      48.48 AGE    
  9 Sarabia, Daniel S   10 CIY-MR                 44.75      48.56 AGE    
 10 Asanjarani, Jonath  10 CIY-MR                 43.67      48.68 AGE    
 11 Macaluso, James T    9 Silver Streaks-MR      48.30      49.75 AGE    
 12 O'Connell, Jack     10 BASC-MR                45.90      51.46 AGE    
 13 Wong, Aaron          9 Silver Streaks-MR      52.65      51.61 AGE    
 14 Hughes-Monasterio,   9 Twisters-MR          1:00.55      54.24 AGE    
 15 Mendez, Juan F       9 Twisters-MR            46.00      55.84 AGE    
 16 Chernyshev, Yegor    9 DSC-MR                 54.03      56.52 AGE    
 17 Nudell, Isaack      10 RedTails-MR          1:01.93      59.28 AGE    
 18 Ortega, Xavier      10 RedTails-MR          1:04.88    1:02.30 AGE    
 -- Lee, Alan            9 CIY-MR               1:03.99         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.99  JO
        1:30.00  QUAL
        1:40.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Uszynski, Arthur    10 Twisters-MR          1:30.86    1:28.48 JO     
                  41.21     1:28.48 (47.27)                                        
SILV - Division  
  1 Pertsovsky, Kevin   10 Shy/Seals-MR         1:30.98    1:32.70 SILV   
                  44.02     1:32.70 (48.68)                                        
  2 Guo, Andrew         10 Twisters-MR          1:36.94    1:32.75 SILV   
                  44.01     1:32.75 (48.74)                                        
  3 Lomeyko, Konstanti   9 DSC-MR               1:42.34    1:32.85 SILV   
                  42.72     1:32.85 (50.13)                                        
  4 Gorinshteyn, Jonat  10 DSC-MR               1:32.44    1:36.85 SILV   
                  45.02     1:36.85 (51.83)                                        
  5 De La Cruz, Edwin   10 RedTails-MR          1:46.61    1:38.88 SILV   
                  46.46     1:38.88 (52.42)                                        
 -- Buckland, Grant A   10 Silver Streaks-MR    1:35.39         DQ        
                  42.56          DQ (57.09)                                        
AGE - Division  
  1 Wong, Eric           9 Shy/Seals-MR         1:57.34    1:52.90 AGE    
                  53.90     1:52.90 (59.00)                                        
 -- Messak, George K    10 Twisters-MR          1:34.05         DQ        
                  46.07          DQ (56.83)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:21.99  JO
        1:22.00  QUAL
        1:31.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Raiola, Andy M      10 HS-MR                1:26.28    1:22.67 SILV   
                  38.84     1:22.67 (43.83)                                        
  2 Guo, Andrew         10 Twisters-MR          1:26.49    1:24.46 SILV   
                  40.73     1:24.46 (43.73)                                        
  3 Buckland, Grant A   10 Silver Streaks-MR    1:23.86    1:24.76 SILV   
                  38.19     1:24.76 (46.57)                                        
  4 Barbosa, Kevin      10 Twisters-MR          1:24.57    1:24.93 SILV   
                  36.90     1:24.93 (48.03)                                        
  5 Schwartz, Nes S     10 Agua Swim Team-MR    1:27.36    1:25.04 SILV   
                  40.03     1:25.04 (45.01)                                        
  6 Rieck, Joshua A     10 Badger-MR            1:24.43    1:25.14 SILV   
                  40.63     1:25.14 (44.51)                                        
  7 Zezula, Mateusz      9 Twisters-MR          1:24.77    1:25.41 SILV   
                  41.20     1:25.41 (44.21)                                        
  8 Khanas, Yeroslav O  10 DSC-MR               1:27.30    1:26.03 SILV   
                  40.09     1:26.03 (45.94)                                        
  9 Pertsovsky, Kevin   10 Shy/Seals-MR         1:28.12    1:26.07 SILV   
                  40.78     1:26.07 (45.29)                                        
 10 Glukhman, Kevin     10 Shy/Seals-MR         1:29.40    1:28.39 SILV   
                  41.22     1:28.39 (47.17)                                        
 11 Merone, Kyle J       9 GAEL-MR              1:29.90    1:29.20 SILV   
                  43.92     1:29.20 (45.28)                                        
 12 Koganov, Willy      10 HS-MR                1:27.81    1:29.89 SILV   
                  43.03     1:29.89 (46.86)                                        
 13 Nunez, John         10 Agua Swim Team-MR    1:36.22    1:30.34 SILV   
                  44.04     1:30.34 (46.30)                                        
 14 Cornwallis, Robert  10 Twisters-MR          1:34.23    1:30.93 SILV   
                  44.19     1:30.93 (46.74)                                        
 15 Siboonruang, Tana   10 Twisters-MR          1:26.00    1:31.38 SILV   
                  42.36     1:31.38 (49.02)                                        
AGE - Division  
  1 Zhou, Ethan         10 Twisters-MR          1:33.15    1:32.39 AGE    
                  42.86     1:32.39 (49.53)                                        
  2 Pan, Noah            9 CIY-MR               1:27.95    1:32.83 AGE    
                  40.99     1:32.83 (51.84)                                        
  3 Konovalov, Nichola  10 Shy/Seals-MR         1:32.56    1:33.10 AGE    
                  44.22     1:33.10 (48.88)                                        
  4 Langaman, Michael    9 HS-MR                1:33.75    1:33.67 AGE    
                  43.32     1:33.67 (50.35)                                        
  5 Smoor, Jack J       10 Badger-MR            1:28.64    1:34.02 AGE    
                  44.00     1:34.02 (50.02)                                        
  6 Mytskiv, Yuriy      10 DSC-MR               1:46.06    1:34.21 AGE    
                  46.37     1:34.21 (47.84)                                        
  7 Deverna, Kyle V      9 GAEL-MR              1:29.94    1:34.30 AGE    
                  45.32     1:34.30 (48.98)                                        
  8 O'Connell, Jack     10 BASC-MR              1:32.22    1:35.20 AGE    
                  47.78     1:35.20 (47.42)                                        
  9 Sarabia, Josef M    10 CIY-MR               1:28.42    1:36.55 AGE    
                  46.78     1:36.55 (49.77)                                        
 10 Lomeyko, Konstanti   9 DSC-MR               1:46.79    1:37.03 AGE    
                  42.63     1:37.03 (54.40)                                        
 11 Messak, George K    10 Twisters-MR          1:35.46    1:37.79 AGE    
                  44.88     1:37.79 (52.91)                                        
 12 Zebrowski, Jacub    10 Shy/Seals-MR         1:38.64    1:38.43 AGE    
                  47.18     1:38.43 (51.25)                                        
 13 Macaluso, James T    9 Silver Streaks-MR    1:37.39    1:40.74 AGE    
                  47.79     1:40.74 (52.95)                                        
 14 Darabundit, Champ   10 Agua Swim Team-MR    1:43.56    1:42.07 AGE    
                  49.51     1:42.07 (52.56)                                        
 15 Asanjarani, Jonath  10 CIY-MR               1:37.44    1:42.91 AGE    
                  47.38     1:42.91 (55.53)                                        
 16 Wong, Eric           9 Shy/Seals-MR         1:49.25    1:44.96 AGE    
                  47.97     1:44.96 (56.99)                                        
 17 Wong, Aaron          9 Silver Streaks-MR    1:49.86    1:45.11 AGE    
                  49.23     1:45.11 (55.88)                                        
 18 Morgan, Ed W         9 HS-MR                1:46.23    1:45.29 AGE    
                  53.02     1:45.29 (52.27)                                        
 19 Chernyshev, Yegor    9 DSC-MR               1:46.95    1:45.80 AGE    
                  48.75     1:45.80 (57.05)                                        
 20 YU, Dominic          9 Twisters-MR          1:46.93    1:48.17 AGE    
                  50.95     1:48.17 (57.22)                                        
 21 Hughes-Monasterio,   9 Twisters-MR          1:53.02    1:49.41 AGE    
                  53.45     1:49.41 (55.96)                                        
 22 Vaiman, Josh        10 CENT-MR              1:35.00    1:49.87 AGE    
 23 Mendez, Juan F       9 Twisters-MR          1:41.00    1:50.15 AGE    
 24 Xue, Vincent H       9 HS-MR                1:38.96    1:52.45 AGE    
                  55.93     1:52.45 (56.52)                                        
 25 Talan, Matthew      10 Agua Swim Team-MR    2:18.49    2:13.49 AGE    
                1:09.41   2:13.49 (1:04.08)                                        
 -- Madoff, Tyller V    10 YFD-MR                    NT         DQ        
                  48.38          DQ (52.08)                                        
 -- Woeste, Robin        9 NYCC-MR              1:41.39         DQ        
                  49.66          DQ (54.38)                                        
 -- Tlatelpa, Ethan      9 NYCC-MR              1:33.50         DQ        
                  46.25          DQ (47.73)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
        2:59.99  JO
        3:00.00  QUAL
        3:19.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Uszynski, Arthur    10 Twisters-MR          2:45.00    2:42.33 JO     
                  35.99     1:16.25 (40.26)     2:06.56 (50.31)     2:42.33 (35.77)
  2 Vargas, Anthony J    9 RedTails-MR          2:55.09    2:49.84 JO     
                  37.77     1:22.58 (44.81)     2:12.52 (49.94)     2:49.84 (37.32)
  3 Chernukha, Leonid    9 DSC-MR               3:02.21    2:50.33 JO     
                  37.59     1:20.20 (42.61)     2:12.43 (52.23)     2:50.33 (37.90)
SILV - Division  
  1 Guo, Andrew         10 Twisters-MR          3:09.22    3:01.71 SILV   
                  44.31     1:29.83 (45.52)     2:22.29 (52.46)     3:01.71 (39.42)
  2 Buckland, Grant A   10 Silver Streaks-MR    3:05.13    3:02.30 SILV   
                  38.45     1:23.39 (44.94)     2:20.06 (56.67)     3:02.30 (42.24)
  3 Cohen, Greyson N    10 Badger-MR            3:06.55    3:03.93 SILV   
                  41.94     1:29.89 (47.95)     2:24.50 (54.61)     3:03.93 (39.43)
  4 Pertsovsky, Kevin   10 Shy/Seals-MR         3:12.34    3:04.14 SILV   
                  41.19     1:27.03 (45.84)     2:23.40 (56.37)     3:04.14 (40.74)
  5 Khanas, Yeroslav O  10 DSC-MR               3:08.11    3:04.47 SILV   
                                1:25.04 ( )     2:21.82 (56.78)     3:04.47 (42.65)
  6 Smoor, Jack J       10 Badger-MR            3:21.55    3:12.59 SILV   
                  46.27     1:34.69 (48.42)     2:29.16 (54.47)     3:12.59 (43.43)
  7 Nunez, John         10 Agua Swim Team-MR    3:38.04    3:15.72 SILV   
                  38.84     1:32.50 (53.66)   2:34.53 (1:02.03)     3:15.72 (41.19)
  8 Barbarovich, Allen  10 Shy/Seals-MR         3:12.34    3:17.00 SILV   
                  41.79     1:33.89 (52.10)     2:33.20 (59.31)     3:17.00 (43.80)
 -- Glukhman, Kevin     10 Shy/Seals-MR         3:10.98         DQ        
                  41.94     1:31.13 (49.19)     2:30.27 (59.14)          DQ (46.48)
AGE - Division  
  1 Deverna, Kyle V      9 GAEL-MR              3:21.87    3:26.31 AGE    
                  52.31     1:43.24 (50.93)     2:41.31 (58.07)     3:26.31 (45.00)
  2 Torda, Ben H        10 Silver Streaks-MR    3:21.73    3:26.94 AGE    
                  41.72     1:32.94 (51.22)   2:37.84 (1:04.90)     3:26.94 (49.10)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.69  JO
          28.70  QUAL
          32.49  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Tlatelpa, Kyle      12 NYCC-MR                31.50      27.34 JO     
  2 Pu, Austin          11 Twisters-MR            28.73      28.19 JO     
  3 Zhivkov, Panio G    12 APEX-MR                29.73      28.68 JO     
SILV - Division  
  1 Macaluso, Christia  11 Silver Streaks-MR      29.18      29.03 SILV   
  2 Dong, Richard       11 Twisters-MR            29.95      29.05 SILV   
  3 Schunk, Andy J      12 Silver Streaks-MR      29.21      29.59 SILV   
  4 Lyons, Sean P       12 Badger-MR              30.57      29.84 SILV   
  5 Korenkov, Sean P    12 BASC-MR                30.51      30.12 SILV   
  6 Reich, Joseph S     12 Twisters-MR            30.30      30.53 SILV   
  7 Malarczyk, Peter    12 Badger-MR              30.88      30.58 SILV   
  8 Nelson, Elliot A    11 NYCC-MR                30.95      30.66 SILV   
  9 Likhitskiy, Kevin   11 DSC-MR                 32.55      30.79 SILV   
 10 Liskovich, Gagy     12 Shy/Seals-MR           32.00      30.81 SILV   
 11 Erickson, Gavin     11 Agua Swim Team-MR      31.39      30.89 SILV   
 12 McInerney, Andrew   11 Badger-MR              32.72      31.23 SILV   
 13 Palacios, David D   11 HS-MR                  30.54      31.30 SILV   
 14 Polishuk, Mark      12 BASC-MR                31.45      31.43 SILV   
 15 Dimarzo, Phillip N  12 NYCC-MR                32.87      31.72 SILV   
 16 Klein, Simon        12 Silver Streaks-MR      30.28      31.73 SILV   
 17 Tupikin, Lance      11 BASC-MR                33.01      31.79 SILV   
 18 Ovryn, Jason        11 GAEL-MR                32.07      31.97 SILV   
 19 Goldstein, Jonatha  11 Agua Swim Team-MR      33.60      32.16 SILV   
 20 Kanda, Rikuo        12 RIST-MR                33.23      32.40 SILV   
AGE - Division  
  1 Wilson, Christophe  11 GAEL-MR                34.10      32.53 AGE    
  2 Stagg, Christian M  11 Silver Streaks-MR      32.61      32.62 AGE    
  3 Zagorodniy, Igor    11 Shy/Seals-MR           32.87      32.86 AGE    
  4 Ruvkun, Andrew H    11 Agua Swim Team-MR      34.27      33.60 AGE    
  5 Low, Derek          11 NYCC-MR                33.00      33.93 AGE    
  6 Sethi, Shiva M      11 Kraken-MR              36.75      33.97 AGE    
  7 Funaro, Danny       11 WAC-MR                 36.19      34.22 AGE    
  8 Gritsay, Dmitriy    11 Shy/Seals-MR           39.80      34.23 AGE    
  8 Jones, Owen P       11 GAEL-MR                33.84      34.23 AGE    
 10 Fiesco, Kenneth     11 Twisters-MR            34.51      34.52 AGE    
 11 Bickle, Gregory R   12 GAEL-MR                33.15      35.03 AGE    
 12 Tam, Gregory        11 WAC-MR                 34.88      35.25 AGE    
 13 Amiama-Gomez, Ramo  11 RedTails-MR            34.69      35.35 AGE    
 14 Natbony, Sam J      11 Badger-MR              36.15      35.77 AGE    
 15 Kireopoulos, Chris  11 GAEL-MR                36.75      35.85 AGE    
 16 Synk, PJ J          12 Agua Swim Team-MR      36.86      36.93 AGE    
 17 Dow, Alexander T    12 RIST-MR                39.12      37.97 AGE    
 18 Negash, Brook       12 APEX-MR                   NT      38.10 AGE    
 19 Khdair, Ameen       11 WAC-MR                 39.57      38.78 AGE    
 20 Diaz, Ariel R       12 RedTails-MR            39.18      40.74 AGE    
 21 Simms, Daniel S     12 NYCC-MR                40.71      42.04 AGE    
 22 Rustamov, Nikita    11 DSC-MR                 40.53      45.07 AGE    
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.69  JO
        1:02.70  QUAL
        1:11.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Mercurio, Joseph    11 Twisters-MR          1:03.20    1:01.16 JO     
                  28.99     1:01.16 (32.17)                                        
 -- Tlatelpa, Kyle      12 NYCC-MR              1:10.50         DQ        
                  27.86          DQ (31.69)                                        
SILV - Division  
  1 Pu, Austin          11 Twisters-MR          1:03.76    1:02.88 SILV   
                  29.22     1:02.88 (33.66)                                        
  2 Dalton, Beau R      12 Badger-MR            1:03.05    1:03.12 SILV   
                  29.92     1:03.12 (33.20)                                        
  3 Zhivkov, Panio G    12 APEX-MR              1:04.11    1:03.96 SILV   
                  29.93     1:03.96 (34.03)                                        
  4 Lyons, Sean P       12 Badger-MR            1:07.38    1:04.10 SILV   
                  31.01     1:04.10 (33.09)                                        
  5 Bernstein, Joby B   12 Badger-MR            1:03.96    1:04.52 SILV   
                  30.36     1:04.52 (34.16)                                        
  6 Rueda, Diego C      11 Agua Swim Team-MR    1:04.26    1:04.80 SILV   
                  31.63     1:04.80 (33.17)                                        
  7 Dong, Richard       11 Twisters-MR          1:06.08    1:05.31 SILV   
                  30.40     1:05.31 (34.91)                                        
  8 Korenkov, Sean P    12 BASC-MR              1:09.02    1:06.27 SILV   
                  31.38     1:06.27 (34.89)                                        
  9 Moon, Jay           11 Twisters-MR          1:08.71    1:06.89 SILV   
                  31.45     1:06.89 (35.44)                                        
 10 Reich, Joseph S     12 Twisters-MR          1:08.98    1:07.04 SILV   
                  32.01     1:07.04 (35.03)                                        
 11 Tsujimura, Shin     12 Agua Swim Team-MR    1:13.22    1:07.31 SILV   
                  32.61     1:07.31 (34.70)                                        
 12 Goldstein, Jonatha  11 Agua Swim Team-MR    1:10.67    1:07.61 SILV   
                  32.53     1:07.61 (35.08)                                        
 13 Langaman, Matthew   11 HS-MR                1:06.49    1:08.09 SILV   
                  32.64     1:08.09 (35.45)                                        
 14 Mohr, Chris         12 BASC-MR              1:08.77    1:08.46 SILV   
                  33.10     1:08.46 (35.36)                                        
 15 Likhitskiy, Kevin   11 DSC-MR               1:07.91    1:09.12 SILV   
                  32.13     1:09.12 (36.99)                                        
 16 Palacios, David D   11 HS-MR                1:07.55    1:09.61 SILV   
                  33.37     1:09.61 (36.24)                                        
 17 Nelson, Elliot A    11 NYCC-MR              1:09.00    1:09.69 SILV   
                  32.22     1:09.69 (37.47)                                        
 18 Infante, Justin L   11 RedTails-MR          1:13.33    1:09.85 SILV   
                  32.90     1:09.85 (36.95)                                        
 19 Dimarzo, Phillip N  12 NYCC-MR              1:12.29    1:09.91 SILV   
                  33.56     1:09.91 (36.35)                                        
 20 Zagorodniy, Igor    11 Shy/Seals-MR         1:11.68    1:10.25 SILV   
                  33.00     1:10.25 (37.25)                                        
 21 Chan, Conan T       12 CIY-MR               1:11.58    1:10.42 SILV   
                  33.11     1:10.42 (37.31)                                        
 22 Tupikin, Lance      11 BASC-MR              1:13.62    1:10.98 SILV   
                  33.24     1:10.98 (37.74)                                        
 23 Polishuk, Mark      12 BASC-MR              1:11.48    1:11.00 SILV   
                  33.13     1:11.00 (37.87)                                        
 24 Ovryn, Jason        11 GAEL-MR              1:11.43    1:11.08 SILV   
                  33.32     1:11.08 (37.76)                                        
 25 Klein, Simon        12 Silver Streaks-MR    1:08.96    1:11.39 SILV   
                  33.10     1:11.39 (38.29)                                        
 26 Stagg, Christian M  11 Silver Streaks-MR    1:10.55    1:11.58 SILV   
                  33.97     1:11.58 (37.61)                                        
AGE - Division  
  1 Wodecki, Tomasz     12 HS-MR                1:16.56    1:12.55 AGE    
                  33.29     1:12.55 (39.26)                                        
  2 McInerney, Andrew   11 Badger-MR            1:13.70    1:13.09 AGE    
                  34.36     1:13.09 (38.73)                                        
  3 Chik, Colin         12 Shy/Seals-MR         1:12.63    1:13.21 AGE    
                  33.43     1:13.21 (39.78)                                        
  4 Funaro, Danny       11 WAC-MR               1:24.01    1:14.56 AGE    
                  35.01     1:14.56 (39.55)                                        
  5 Bickle, Gregory R   12 GAEL-MR              1:15.55    1:14.76 AGE    
                  35.76     1:14.76 (39.00)                                        
  6 Ruvkun, Andrew H    11 Agua Swim Team-MR    1:17.82    1:15.22 AGE    
                  34.64     1:15.22 (40.58)                                        
  7 Lian, Alec          12 BASC-MR              1:21.11    1:15.48 AGE    
                  36.22     1:15.48 (39.26)                                        
  8 Lam, Kevin          11 CIY-MR               1:16.43    1:16.39 AGE    
                  35.88     1:16.39 (40.51)                                        
  9 Low, Derek          11 NYCC-MR              1:14.67    1:16.84 AGE    
                  35.63     1:16.84 (41.21)                                        
 10 Jones, Owen P       11 GAEL-MR              1:17.93    1:18.47 AGE    
 11 Natbony, Sam J      11 Badger-MR            1:22.54    1:18.72 AGE    
                  37.04     1:18.72 (41.68)                                        
 12 Tam, Gregory        11 WAC-MR               1:18.95    1:19.85 AGE    
                  37.89     1:19.85 (41.96)                                        
 13 Salgado, Daniel E   11 Twisters-MR          1:19.49    1:20.24 AGE    
                  38.86     1:20.24 (41.38)                                        
 14 Stokes, Christophe  12 HS-MR                1:17.48    1:20.45 AGE    
                  36.47     1:20.45 (43.98)                                        
 15 Golant, Jeremy T    12 CENT-MR              1:15.99    1:20.66 AGE    
                  37.07     1:20.66 (43.59)                                        
 16 Mikhayloff, Brian   12 Shy/Seals-MR         1:27.26    1:20.76 AGE    
                  38.05     1:20.76 (42.71)                                        
 17 Synk, PJ J          12 Agua Swim Team-MR    1:26.10    1:20.85 AGE    
                  37.29     1:20.85 (43.56)                                        
 18 Kireopoulos, Chris  11 GAEL-MR              1:23.20    1:21.31 AGE    
                  37.99     1:21.31 (43.32)                                        
 19 Quing, Steven       11 Twisters-MR          1:21.36    1:21.86 AGE    
                  38.40     1:21.86 (43.46)                                        
 20 Kwasnik, David      11 WAC-MR               1:30.39    1:22.10 AGE    
                  40.47     1:22.10 (41.63)                                        
 21 Amiama-Gomez, Ramo  11 RedTails-MR          1:23.27    1:22.65 AGE    
                  37.35     1:22.65 (45.30)                                        
 22 Chen, Ronald        11 CIY-MR               1:25.57    1:22.70 AGE    
                  40.49     1:22.70 (42.21)                                        
 23 Khdair, Ameen       11 WAC-MR               1:30.70    1:23.38 AGE    
                  39.62     1:23.38 (43.76)                                        
 24 Woeste, Joschka M   12 NYCC-MR              1:24.16    1:23.76 AGE    
                  39.62     1:23.76 (44.14)                                        
 25 Marrone, Matthew J  11 Badger-MR            1:28.96    1:24.17 AGE    
                  39.54     1:24.17 (44.63)                                        
 26 Fayzakov, Jonathan  12 CENT-MR              1:26.98    1:25.33 AGE    
                  38.98     1:25.33 (46.35)                                        
 27 Diaz, Ariel R       12 RedTails-MR          1:36.13    1:26.41 AGE    
                  39.20     1:26.41 (47.21)                                        
 28 Negash, Brook       12 APEX-MR              1:26.37    1:27.81 AGE    
 29 Pinkhasov, Edward   11 Twisters-MR          1:32.84    1:29.12 AGE    
                  39.85     1:29.12 (49.27)                                        
 30 Rustamov, Nikita    11 DSC-MR               1:38.84    1:33.01 AGE    
 31 Kasturiarachchi, S  11 NYCC-MR              1:31.13    1:33.53 AGE    
 32 Yu, Steven          11 CENT-MR              1:35.80    1:37.00 AGE    
                  43.82     1:37.00 (53.18)                                        
 33 Lei, Brandon        11 BASC-MR              1:48.99    1:37.21 AGE    
                  45.33     1:37.21 (51.88)                                        
 34 Rebeyev, Eliran     11 CENT-MR              1:42.99    1:38.53 AGE    
                  44.95     1:38.53 (53.58)                                        
 35 Gakin, Adam         11 UN-MR                     NT    1:44.25 AGE    
 36 Ljeskovac, Nichola  12 CENT-MR              1:37.59    1:45.49 AGE    
                  46.95     1:45.49 (58.54)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:15.49  JO
        2:15.50  QUAL
        2:32.89  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Mercurio, Joseph    11 Twisters-MR          2:18.13    2:14.09 JO     
                  29.86     1:04.14 (34.28)     1:39.91 (35.77)     2:14.09 (34.18)
SILV - Division  
  1 Lyons, Sean P       12 Badger-MR            2:17.16    2:18.13 SILV   
                  31.29     1:06.47 (35.18)     1:43.37 (36.90)     2:18.13 (34.76)
  2 Bogan, Sam N        12 Silver Streaks-MR    2:17.44    2:20.30 SILV   
                  31.04     1:08.09 (37.05)     1:45.28 (37.19)     2:20.30 (35.02)
  3 Zhivkov, Panio G    12 APEX-MR              2:23.61    2:20.77 SILV   
                  30.43     1:06.44 (36.01)     1:44.89 (38.45)     2:20.77 (35.88)
  4 Reich, Joseph S     12 Twisters-MR          2:22.00    2:21.56 SILV   
                  32.16     1:08.22 (36.06)     1:45.80 (37.58)     2:21.56 (35.76)
  5 Malarczyk, Peter    12 Badger-MR            2:30.00    2:23.05 SILV   
                  33.62     1:11.82 (38.20)     1:49.77 (37.95)     2:23.05 (33.28)
  6 Schunk, Andy J      12 Silver Streaks-MR    2:23.88    2:23.36 SILV   
                  32.51     1:09.47 (36.96)     1:48.11 (38.64)     2:23.36 (35.25)
  7 Moon, Jay           11 Twisters-MR          2:35.29    2:27.38 SILV   
                  31.64     1:08.91 (37.27)     1:48.44 (39.53)     2:27.38 (38.94)
  8 Macaluso, Christia  11 Silver Streaks-MR    2:25.69    2:31.96 SILV   
                  31.82     1:11.02 (39.20)     1:52.18 (41.16)     2:31.96 (39.78)
AGE - Division  
  1 Klein, Simon        12 Silver Streaks-MR    2:30.55    2:36.72 AGE    
                  34.11     1:13.69 (39.58)     1:55.73 (42.04)     2:36.72 (40.99)
  2 Infante, Justin L   11 RedTails-MR          2:30.09    2:37.96 AGE    
                  33.62     1:14.39 (40.77)     1:57.51 (43.12)     2:37.96 (40.45)
  3 Stagg, Christian M  11 Silver Streaks-MR    2:34.96    2:41.78 AGE    
                  36.28     1:19.26 (42.98)     2:03.30 (44.04)     2:41.78 (38.48)
  4 Amiama-Gomez, Ramo  11 RedTails-MR          3:00.09    3:11.41 AGE    
                  37.96     1:27.37 (49.41)     2:20.56 (53.19)     3:11.41 (50.85)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:03.99  JO
        6:04.00  QUAL
        6:41.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Lin, Kevin          12 Twisters-MR          6:09.46    5:46.81 JO     
                  29.54     1:03.93 (34.39)     1:39.49 (35.56)     2:15.70 (36.21)
        2:51.41 (35.71)     3:26.25 (34.84)     4:02.12 (35.87)     4:38.46 (36.34)
        5:12.70 (34.24)     5:46.81 (34.11)                                        
SILV - Division  
  1 Lyons, Sean P       12 Badger-MR            6:10.69    6:06.45 SILV   
                  32.96     1:10.13 (37.17)     1:47.83 (37.70)     2:25.52 (37.69)
        3:02.79 (37.27)     3:40.84 (38.05)     4:18.13 (37.29)     4:55.50 (37.37)
        5:32.79 (37.29)     6:06.45 (33.66)                                        
  2 Eid, Alex           12 Badger-MR            6:06.83    6:08.02 SILV   
                  31.64     1:07.05 (35.41)     1:44.22 (37.17)     2:21.36 (37.14)
        2:58.21 (36.85)     3:36.39 (38.18)     4:14.13 (37.74)     4:53.04 (38.91)
        5:31.99 (38.95)     6:08.02 (36.03)                                        
  3 Buckland, Gavin J   12 Silver Streaks-MR    6:33.22    6:10.07 SILV   
                  30.69     1:06.21 (35.52)     1:43.31 (37.10)     2:20.64 (37.33)
        2:58.56 (37.92)     3:36.77 (38.21)     4:16.34 (39.57)     4:54.65 (38.31)
        5:33.70 (39.05)     6:10.07 (36.37)                                        
  4 Reich, Joseph S     12 Twisters-MR          6:30.00    6:11.99 SILV   
                  32.84     1:10.19 (37.35)     1:49.31 (39.12)     2:28.09 (38.78)
        3:07.85 (39.76)     3:45.45 (37.60)     4:22.90 (37.45)     5:00.08 (37.18)
        5:38.56 (38.48)     6:11.99 (33.43)                                        
  5 Mohr, Chris         12 BASC-MR              6:10.92    6:20.56 SILV   
                  32.59     1:09.18 (36.59)     1:47.15 (37.97)     2:26.26 (39.11)
        3:05.52 (39.26)     3:45.13 (39.61)     4:25.08 (39.95)     5:04.51 (39.43)
        5:43.44 (38.93)     6:20.56 (37.12)                                        
  6 Bogan, Sam N        12 Silver Streaks-MR    6:43.14    6:29.96 SILV   
                  32.66     1:10.78 (38.12)     1:50.68 (39.90)     2:30.94 (40.26)
        3:10.96 (40.02)     3:51.95 (40.99)     4:32.83 (40.88)     5:13.92 (41.09)
        5:52.50 (38.58)     6:29.96 (37.46)                                        
  7 Schunk, Andy J      12 Silver Streaks-MR    6:40.11    6:31.42 SILV   
                  33.39     1:12.04 (38.65)     1:51.34 (39.30)     2:31.93 (40.59)
        3:11.54 (39.61)     3:51.53 (39.99)     4:33.20 (41.67)     5:14.09 (40.89)
        5:54.88 (40.79)     6:31.42 (36.54)                                        
  8 Pu, Austin          11 Twisters-MR          6:24.96    6:31.84 SILV   
                  32.41     1:10.16 (37.75)     1:50.12 (39.96)     2:28.00 (37.88)
        3:08.84 (40.84)     3:50.61 (41.77)     4:32.60 (41.99)     5:11.81 (39.21)
        5:52.78 (40.97)     6:31.84 (39.06)                                        
  9 Moon, Jay           11 Twisters-MR          6:33.04    6:33.95 SILV   
                  32.22     1:09.89 (37.67)     1:49.22 (39.33)     2:29.32 (40.10)
        3:09.76 (40.44)     3:50.15 (40.39)     4:30.73 (40.58)     5:12.12 (41.39)
        5:53.40 (41.28)     6:33.95 (40.55)                                        
 10 Korenkov, Sean P    12 BASC-MR              6:51.02    6:39.50 SILV   
                  35.11     1:14.72 (39.61)     1:55.24 (40.52)     2:35.99 (40.75)
        3:16.66 (40.67)     3:57.90 (41.24)     4:39.48 (41.58)     5:20.90 (41.42)
        6:01.16 (40.26)     6:39.50 (38.34)                                        
AGE - Division  
  1 Likhitskiy, Kevin   11 DSC-MR               6:38.22    6:42.56 AGE    
                  34.37     1:13.63 (39.26)     1:55.14 (41.51)     2:36.89 (41.75)
        3:18.93 (42.04)     4:00.76 (41.83)     4:42.94 (42.18)     5:24.69 (41.75)
        6:05.33 (40.64)     6:42.56 (37.23)                                        
  2 Infante, Justin L   11 RedTails-MR          7:20.09    6:52.88 AGE    
                  35.30     1:17.26 (41.96)     2:00.20 (42.94)     2:43.62 (43.42)
        3:27.16 (43.54)     4:08.94 (41.78)     4:50.88 (41.94)     5:33.05 (42.17)
        6:14.54 (41.49)     6:52.88 (38.34)                                        
  3 Stagg, Christian M  11 Silver Streaks-MR    7:05.11    6:57.63 AGE    
                  36.67     1:19.56 (42.89)     2:02.85 (43.29)     2:47.24 (44.39)
        3:30.53 (43.29)     4:10.92 (40.39)     4:54.22 (43.30)     5:37.33 (43.11)
        6:19.54 (42.21)     6:57.63 (38.09)                                        
  4 Macaluso, Christia  11 Silver Streaks-MR    6:51.11    6:59.39 AGE    
                  34.89     1:15.15 (40.26)     1:56.93 (41.78)     2:40.55 (43.62)
        3:23.89 (43.34)     4:07.97 (44.08)     4:53.29 (45.32)     5:36.85 (43.56)
        6:19.90 (43.05)     6:59.39 (39.49)                                        
  5 Tupikin, Lance      11 BASC-MR              7:02.11    7:16.02 AGE    
                  37.09     1:20.95 (43.86)     2:06.71 (45.76)     2:51.71 (45.00)
        3:36.58 (44.87)     4:22.06 (45.48)     5:07.84 (45.78)     5:52.33 (44.49)
        6:37.18 (44.85)     7:16.02 (38.84)                                        
  6 Bickle, Gregory R   12 GAEL-MR              7:15.80    7:16.35 AGE    
                  36.59     1:19.85 (43.26)     2:04.82 (44.97)     2:49.69 (44.87)
        3:35.36 (45.67)     4:21.24 (45.88)     5:07.00 (45.76)     5:52.30 (45.30)
        6:36.94 (44.64)     7:16.35 (39.41)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          33.49  JO
          33.50  QUAL
          42.19  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Lin, Kevin          12 Twisters-MR            33.64      31.75 JO     
  2 Dong, Richard       11 Twisters-MR            34.13      32.70 JO     
  2 Tlatelpa, Kyle      12 NYCC-MR                38.50      32.70 JO     
  4 Pu, Austin          11 Twisters-MR            33.67      33.45 JO     
SILV - Division  
  1 Eid, Alex           12 Badger-MR              33.78      33.61 SILV   
  2 Lyons, Sean P       12 Badger-MR              35.12      33.95 SILV   
  3 Schunk, Andy J      12 Silver Streaks-MR      34.08      34.50 SILV   
  4 Dalton, Beau R      12 Badger-MR              33.93      34.52 SILV   
  5 Polishuk, Mark      12 BASC-MR                34.26      34.61 SILV   
  6 Langaman, Matthew   11 HS-MR                  35.73      34.74 SILV   
  7 Infante, Justin L   11 RedTails-MR            35.06      35.23 SILV   
  8 Rueda, Diego C      11 Agua Swim Team-MR      36.00      35.51 SILV   
  9 Reich, Joseph S     12 Twisters-MR            36.42      35.56 SILV   
 10 Lian, Alec          12 BASC-MR                34.15      35.81 SILV   
 11 Zhivkov, Panio G    12 APEX-MR                   NT      35.85 SILV   
 12 Moon, Jay           11 Twisters-MR            37.09      35.90 SILV   
 13 Zagorodniy, Igor    11 Shy/Seals-MR           36.70      35.91 SILV   
 14 Bogan, Sam N        12 Silver Streaks-MR      34.85      36.38 SILV   
 15 Tsujimura, Shin     12 Agua Swim Team-MR      39.21      36.73 SILV   
 16 Bernstein, Joby B   12 Badger-MR              35.87      36.84 SILV   
 17 Goldstein, Jonatha  11 Agua Swim Team-MR      39.00      37.07 SILV   
 18 Lam, Kevin          11 CIY-MR                 36.56      37.21 SILV   
 19 Ovryn, Jason        11 GAEL-MR                37.62      37.62 SILV   
 20 Klein, Simon        12 Silver Streaks-MR      35.43      37.91 SILV   
 21 Dimarzo, Phillip N  12 NYCC-MR                39.72      37.94 SILV   
 22 Mohr, Chris         12 BASC-MR                36.71      37.97 SILV   
 23 Palacios, David D   11 HS-MR                  36.41      38.25 SILV   
 24 Likhitskiy, Kevin   11 DSC-MR                 39.91      38.58 SILV   
 25 McInerney, Andrew   11 Badger-MR              38.60      38.78 SILV   
 26 Macaluso, Christia  11 Silver Streaks-MR      36.93      38.99 SILV   
 27 Nelson, Elliot A    11 NYCC-MR                39.33      39.08 SILV   
 28 Chik, Colin         12 Shy/Seals-MR           37.84      39.11 SILV   
 29 Stagg, Christian M  11 Silver Streaks-MR      37.82      39.24 SILV   
 30 Stokes, Christophe  12 HS-MR                  40.41      39.39 SILV   
 31 Tupikin, Lance      11 BASC-MR                37.05      39.62 SILV   
 32 Amiama-Gomez, Ramo  11 RedTails-MR            38.18      39.79 SILV   
 33 Woeste, Joschka M   12 NYCC-MR                39.36      40.19 SILV   
 34 Funaro, Danny       11 WAC-MR                 42.93      40.25 SILV   
 35 Wodecki, Tomasz     12 HS-MR                  40.74      40.39 SILV   
 36 Salgado, Daniel E   11 Twisters-MR            41.32      41.07 SILV   
 37 Tam, Gregory        11 WAC-MR                 41.15      41.82 SILV   
AGE - Division  
  1 Low, Derek          11 NYCC-MR                42.97      42.26 AGE    
  2 Jones, Owen P       11 GAEL-MR                43.63      42.29 AGE    
  3 Golant, Jeremy T    12 CENT-MR                43.25      42.46 AGE    
  4 Bickle, Gregory R   12 GAEL-MR                40.12      42.51 AGE    
  5 Kireopoulos, Chris  11 GAEL-MR                43.08      43.04 AGE    
  6 Mikhayloff, Brian   12 Shy/Seals-MR           41.29      43.57 AGE    
  7 Khdair, Ameen       11 WAC-MR                 44.52      43.59 AGE    
  8 Kwasnik, David      11 WAC-MR                 45.96      44.17 AGE    
  9 Fayzakov, Jonathan  12 CENT-MR                56.40      45.01 AGE    
 10 Quing, Steven       11 Twisters-MR            44.61      45.62 AGE    
 11 Synk, PJ J          12 Agua Swim Team-MR      43.97      45.77 AGE    
 12 Pinkhasov, Edward   11 Twisters-MR            48.87      46.18 AGE    
 13 Lei, Brandon        11 BASC-MR                52.99      46.49 AGE    
 14 Yu, Steven          11 CENT-MR                47.79      46.75 AGE    
 15 Natbony, Sam J      11 Badger-MR              46.14      46.81 AGE    
 16 Chen, Ronald        11 CIY-MR                 43.28      46.88 AGE    
 17 Negash, Brook       12 APEX-MR                53.56      49.06 AGE    
 18 Ljeskovac, Nichola  12 CENT-MR                53.07      49.66 AGE    
 19 Rebeyev, Eliran     11 CENT-MR                49.98      50.43 AGE    
 20 Rustamov, Nikita    11 DSC-MR               1:00.70      52.50 AGE    
 -- Marrone, Matthew J  11 Badger-MR              46.24         DQ        
 -- Gakin, Adam         11 UN-MR                     NT         DQ        
 -- Kasturiarachchi, S  11 NYCC-MR                47.61         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:12.09  JO
        1:12.10  QUAL
        1:25.79  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Lin, Kevin          12 Twisters-MR          1:12.15    1:10.06 JO     
                  34.32     1:10.06 (35.74)                                        
SILV - Division  
  1 Tlatelpa, Kyle      12 NYCC-MR              1:25.50    1:12.20 SILV   
                  34.69     1:12.20 (37.51)                                        
  2 Pu, Austin          11 Twisters-MR          1:12.87    1:12.40 SILV   
                  34.70     1:12.40 (37.70)                                        
  3 Mercurio, Joseph    11 Twisters-MR          1:16.96    1:12.82 SILV   
                  34.96     1:12.82 (37.86)                                        
  4 Eid, Alex           12 Badger-MR            1:14.43    1:13.57 SILV   
                  35.75     1:13.57 (37.82)                                        
  5 Polishuk, Mark      12 BASC-MR              1:14.29    1:14.17 SILV   
                  35.62     1:14.17 (38.55)                                        
  6 Buckland, Gavin J   12 Silver Streaks-MR    1:14.79    1:14.37 SILV   
                  36.04     1:14.37 (38.33)                                        
  7 Rueda, Diego C      11 Agua Swim Team-MR    1:13.53    1:15.77 SILV   
                  36.79     1:15.77 (38.98)                                        
  8 Reich, Joseph S     12 Twisters-MR          1:16.27    1:15.98 SILV   
                  36.69     1:15.98 (39.29)                                        
  9 Infante, Justin L   11 RedTails-MR          1:16.47    1:16.87 SILV   
                  37.03     1:16.87 (39.84)                                        
 10 Bogan, Sam N        12 Silver Streaks-MR    1:13.39    1:17.28 SILV   
                  36.95     1:17.28 (40.33)                                        
 11 Liskovich, Gagy     12 Shy/Seals-MR         1:29.87    1:18.76 SILV   
                  37.26     1:18.76 (41.50)                                        
 12 Erickson, Gavin     11 Agua Swim Team-MR    1:19.70    1:18.94 SILV   
                  37.61     1:18.94 (41.33)                                        
 13 Dimarzo, Phillip N  12 NYCC-MR              1:24.59    1:19.30 SILV   
                  39.53     1:19.30 (39.77)                                        
 14 Kennon, Rory F      12 Badger-MR            1:27.08    1:21.49 SILV   
                  38.35     1:21.49 (43.14)                                        
 15 Klein, Simon        12 Silver Streaks-MR    1:15.87    1:21.76 SILV   
                  39.09     1:21.76 (42.67)                                        
 16 McInerney, Andrew   11 Badger-MR            1:21.73    1:22.06 SILV   
 17 Malarczyk, Peter    12 Badger-MR            1:24.09    1:22.87 SILV   
                  40.02     1:22.87 (42.85)                                        
 18 Wilson, Christophe  11 GAEL-MR              1:29.12    1:22.97 SILV   
 19 Goldstein, Jonatha  11 Agua Swim Team-MR    1:24.81    1:23.05 SILV   
                  40.45     1:23.05 (42.60)                                        
 20 Stagg, Christian M  11 Silver Streaks-MR    1:19.93    1:23.34 SILV   
                  40.99     1:23.34 (42.35)                                        
 21 Tupikin, Lance      11 BASC-MR              1:21.95    1:23.77 SILV   
                  40.47     1:23.77 (43.30)                                        
 22 Gritsay, Dmitriy    11 Shy/Seals-MR         1:28.90    1:24.36 SILV   
                  39.89     1:24.36 (44.47)                                        
 23 Likhitskiy, Kevin   11 DSC-MR               1:25.80    1:24.39 SILV   
                  40.39     1:24.39 (44.00)                                        
 24 Chen, Dennis        11 CIY-MR               1:23.23    1:24.66 SILV   
                  41.03     1:24.66 (43.63)                                        
 25 Nelson, Elliot A    11 NYCC-MR              1:24.25    1:24.86 SILV   
                  40.78     1:24.86 (44.08)                                        
 -- Zagorodniy, Igor    11 Shy/Seals-MR         1:22.31         DQ        
                  37.67          DQ (40.12)                                        
 -- Palacios, David D   11 HS-MR                1:17.93         DQ        
 -- Amiama-Gomez, Ramo  11 RedTails-MR          1:24.75         DQ        
                  39.88          DQ (45.61)                                        
AGE - Division  
  1 Wolf, Mark H        12 Shy/Seals-MR         1:25.46    1:27.66 AGE    
                  41.96     1:27.66 (45.70)                                        
  2 Tam, Gregory        11 WAC-MR               1:27.86    1:29.11 AGE    
                  42.99     1:29.11 (46.12)                                        
  3 Low, Derek          11 NYCC-MR              1:36.72    1:30.56 AGE    
                  43.98     1:30.56 (46.58)                                        
  4 Fiesco, Kenneth     11 Twisters-MR          1:33.17    1:30.99 AGE    
                  44.81     1:30.99 (46.18)                                        
  5 Ruvkun, Andrew H    11 Agua Swim Team-MR    1:37.85    1:31.31 AGE    
                  44.63     1:31.31 (46.68)                                        
  6 Funaro, Danny       11 WAC-MR               1:33.70    1:32.00 AGE    
                  45.46     1:32.00 (46.54)                                        
  7 Khdair, Ameen       11 WAC-MR               1:36.55    1:33.47 AGE    
                  46.17     1:33.47 (47.30)                                        
  8 Synk, PJ J          12 Agua Swim Team-MR    1:42.45    1:39.00 AGE    
                  46.53     1:39.00 (52.47)                                        
  9 Natbony, Sam J      11 Badger-MR            1:47.98    1:43.55 AGE    
                  48.54     1:43.55 (55.01)                                        
 10 Rustamov, Nikita    11 DSC-MR               1:45.00    1:55.66 AGE    
                  56.22     1:55.66 (59.44)                                        
 -- Marrone, Matthew J  11 Badger-MR            1:47.37         DQ        
                  45.81          DQ (51.14)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          38.09  JO
          38.10  QUAL
          43.79  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Tlatelpa, Kyle      12 NYCC-MR                39.50      35.54 JO     
  2 Domagala, Michael   11 Twisters-MR            38.68      36.64 JO     
  3 Dong, Richard       11 Twisters-MR            38.18      37.71 JO     
  4 Rueda, Diego C      11 Agua Swim Team-MR      38.48      37.96 JO     
SILV - Division  
  1 Lin, Kevin          12 Twisters-MR            41.09      39.16 SILV   
  2 Conaton, Patrick A  11 GAEL-MR                43.13      39.25 SILV   
  3 Eid, Alex           12 Badger-MR              41.09      39.37 SILV   
  4 Korenkov, Sean P    12 BASC-MR                40.78      39.41 SILV   
  5 Chen, Dennis        11 CIY-MR                 40.93      39.81 SILV   
  6 Infante, Justin L   11 RedTails-MR            38.89      39.90 SILV   
  7 Klein, Simon        12 Silver Streaks-MR      38.79      40.07 SILV   
  8 Macaluso, Christia  11 Silver Streaks-MR      41.53      40.28 SILV   
  9 Goldstein, Jonatha  11 Agua Swim Team-MR      43.01      40.62 SILV   
 10 Palacios, David D   11 HS-MR                  40.23      40.75 SILV   
 11 Lyons, Sean P       12 Badger-MR              41.26      41.01 SILV   
 12 Synk, PJ J          12 Agua Swim Team-MR      42.53      41.19 SILV   
 13 Tam, Gregory        11 WAC-MR                 41.13      41.73 SILV   
 14 Liskovich, Gagy     12 Shy/Seals-MR           44.12      41.87 SILV   
 15 Schunk, Andy J      12 Silver Streaks-MR      43.88      42.00 SILV   
 16 Zagorodniy, Igor    11 Shy/Seals-MR           42.13      42.09 SILV   
 17 Low, Derek          11 NYCC-MR                41.77      42.65 SILV   
 18 Polishuk, Mark      12 BASC-MR                46.42      42.68 SILV   
 19 Kennon, Rory F      12 Badger-MR              42.78      42.76 SILV   
 20 Reich, Joseph S     12 Twisters-MR            41.78      42.88 SILV   
 21 Ovryn, Jason        11 GAEL-MR                43.82      43.14 SILV   
 22 McInerney, Andrew   11 Badger-MR              45.66      43.53 SILV   
AGE - Division  
  1 Ruvkun, Andrew H    11 Agua Swim Team-MR      45.79      44.05 AGE    
  2 Natbony, Sam J      11 Badger-MR              45.99      44.26 AGE    
  3 Wolf, Mark H        12 Shy/Seals-MR           45.67      44.31 AGE    
  4 Fiesco, Kenneth     11 Twisters-MR            48.39      44.92 AGE    
  5 Stagg, Christian M  11 Silver Streaks-MR      44.73      45.22 AGE    
  6 Bickle, Gregory R   12 GAEL-MR                45.22      46.52 AGE    
  7 Kireopoulos, Chris  11 GAEL-MR                46.11      47.66 AGE    
  8 Gritsay, Dmitriy    11 Shy/Seals-MR           45.67      48.78 AGE    
  9 Sethi, Shiva M      11 Kraken-MR              47.40      48.86 AGE    
 10 Funaro, Danny       11 WAC-MR                 53.41      48.90 AGE    
 11 Dow, Alexander T    12 RIST-MR                46.56      49.49 AGE    
 12 Simms, Daniel S     12 NYCC-MR                51.62      49.74 AGE    
 13 Diaz, Ariel R       12 RedTails-MR            53.67      49.88 AGE    
 14 Marrone, Matthew J  11 Badger-MR              52.42      50.65 AGE    
 15 Khdair, Ameen       11 WAC-MR                 58.51      55.75 AGE    
 -- Rustamov, Nikita    11 DSC-MR               1:02.00         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:24.09  JO
        1:24.10  QUAL
        1:31.89  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Domagala, Michael   11 Twisters-MR          1:24.25    1:20.67 JO     
                  37.71     1:20.67 (42.96)                                        
  2 Tlatelpa, Kyle      12 NYCC-MR              1:31.50    1:21.26 JO     
                  38.11     1:21.26 (43.15)                                        
  3 Langaman, Matthew   11 HS-MR                1:25.36    1:22.96 JO     
                  39.87     1:22.96 (43.09)                                        
SILV - Division  
  1 Mercurio, Joseph    11 Twisters-MR          1:29.00    1:24.96 SILV   
                  40.64     1:24.96 (44.32)                                        
  2 Lin, Kevin          12 Twisters-MR          1:27.00    1:26.08 SILV   
                  41.01     1:26.08 (45.07)                                        
  3 Korenkov, Sean P    12 BASC-MR              1:26.73    1:26.52 SILV   
                  41.29     1:26.52 (45.23)                                        
  4 Moon, Jay           11 Twisters-MR          1:26.20    1:26.99 SILV   
                  40.80     1:26.99 (46.19)                                        
  5 Eid, Alex           12 Badger-MR            1:30.00    1:27.26 SILV   
                  40.61     1:27.26 (46.65)                                        
  6 Goldstein, Jonatha  11 Agua Swim Team-MR    1:33.09    1:29.15 SILV   
                  42.78     1:29.15 (46.37)                                        
  7 Likhitskiy, Kevin   11 DSC-MR               1:30.56    1:29.58 SILV   
                  42.95     1:29.58 (46.63)                                        
  8 Palacios, David D   11 HS-MR                1:29.21    1:31.06 SILV   
                  44.17     1:31.06 (46.89)                                        
AGE - Division  
  1 Synk, PJ J          12 Agua Swim Team-MR    1:31.45    1:31.94 AGE    
                  42.83     1:31.94 (49.11)                                        
  2 Macaluso, Christia  11 Silver Streaks-MR    1:29.37    1:32.42 AGE    
                  43.09     1:32.42 (49.33)                                        
  3 Ruvkun, Andrew H    11 Agua Swim Team-MR    1:38.16    1:32.81 AGE    
                  43.45     1:32.81 (49.36)                                        
  4 Tam, Gregory        11 WAC-MR               1:35.35    1:33.78 AGE    
                  44.00     1:33.78 (49.78)                                        
  5 Tsujimura, Shin     12 Agua Swim Team-MR    1:35.24    1:34.07 AGE    
                  45.66     1:34.07 (48.41)                                        
  6 Low, Derek          11 NYCC-MR              1:34.90    1:34.36 AGE    
                  43.39     1:34.36 (50.97)                                        
  7 Lam, Kevin          11 CIY-MR               1:34.49    1:35.01 AGE    
                  45.60     1:35.01 (49.41)                                        
  8 Chan, Conan T       12 CIY-MR               1:31.35    1:36.10 AGE    
                  45.52     1:36.10 (50.58)                                        
  9 Lian, Alec          12 BASC-MR              1:33.57    1:36.52 AGE    
                  46.31     1:36.52 (50.21)                                        
 10 Dimarzo, Phillip N  12 NYCC-MR              1:37.32    1:37.01 AGE    
                  47.41     1:37.01 (49.60)                                        
 11 Schunk, Andy J      12 Silver Streaks-MR    1:34.80    1:37.23 AGE    
                  46.15     1:37.23 (51.08)                                        
 12 Natbony, Sam J      11 Badger-MR            1:34.55    1:37.80 AGE    
                  46.88     1:37.80 (50.92)                                        
 13 Stagg, Christian M  11 Silver Streaks-MR    1:33.82    1:38.27 AGE    
                  47.51     1:38.27 (50.76)                                        
 14 Wodecki, Tomasz     12 HS-MR                1:43.05    1:39.33 AGE    
                  46.15     1:39.33 (53.18)                                        
 15 Stokes, Christophe  12 HS-MR                1:41.35    1:40.39 AGE    
                  47.18     1:40.39 (53.21)                                        
 16 Kireopoulos, Chris  11 GAEL-MR              1:38.92    1:43.49 AGE    
                  48.12     1:43.49 (55.37)                                        
 17 Chen, Ronald        11 CIY-MR               1:46.72    1:43.68 AGE    
                  48.09     1:43.68 (55.59)                                        
 18 Pinkhasov, Edward   11 Twisters-MR          1:43.00    1:44.50 AGE    
                  49.02     1:44.50 (55.48)                                        
 19 Woeste, Joschka M   12 NYCC-MR              1:43.50    1:44.64 AGE    
                  50.12     1:44.64 (54.52)                                        
 20 Diaz, Ariel R       12 RedTails-MR          2:00.09    1:48.89 AGE    
                  49.74     1:48.89 (59.15)                                        
 21 Marrone, Matthew J  11 Badger-MR            1:57.91    1:57.19 AGE    
                  55.20   1:57.19 (1:01.99)                                        
 22 Lei, Brandon        11 BASC-MR              1:58.21    1:57.65 AGE    
                  57.58   1:57.65 (1:00.07)                                        
 23 Khdair, Ameen       11 WAC-MR               1:59.29    1:58.57 AGE    
                  57.23   1:58.57 (1:01.34)                                        
 24 Kasturiarachchi, S  11 NYCC-MR              1:53.27    1:59.51 AGE    
                  57.09   1:59.51 (1:02.42)                                        
 25 Gakin, Adam         11 UN-MR                     NT    2:09.49 AGE    
                  59.88   2:09.49 (1:09.61)                                        
 26 Rustamov, Nikita    11 DSC-MR               1:58.22    2:31.80 AGE    
                1:14.81   2:31.80 (1:16.99)                                        
 -- Kwasnik, David      11 WAC-MR               2:06.91         DQ        
                  57.93        DQ (1:01.92)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          32.09  JO
          32.10  QUAL
          39.69  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Tlatelpa, Kyle      12 NYCC-MR                36.50      29.68 JO     
  2 Pu, Austin          11 Twisters-MR            32.89      31.72 JO     
SILV - Division  
  1 Conaton, Patrick A  11 GAEL-MR                32.17      32.44 SILV   
  2 Zhivkov, Panio G    12 APEX-MR                32.70      32.55 SILV   
  3 Malarczyk, Peter    12 Badger-MR              33.14      32.93 SILV   
  4 Bogan, Sam N        12 Silver Streaks-MR      32.19      33.43 SILV   
  5 Schunk, Andy J      12 Silver Streaks-MR      32.17      33.46 SILV   
  6 Dong, Richard       11 Twisters-MR            33.74      33.62 SILV   
  7 Korenkov, Sean P    12 BASC-MR                36.96      35.97 SILV   
  8 Erickson, Gavin     11 Agua Swim Team-MR      41.08      36.77 SILV   
  9 Funaro, Danny       11 WAC-MR                 35.07      36.94 SILV   
 10 Wilson, Christophe  11 GAEL-MR                37.59      37.05 SILV   
 11 Fiesco, Kenneth     11 Twisters-MR            39.88      37.50 SILV   
 12 Ovryn, Jason        11 GAEL-MR                40.81      37.69 SILV   
 13 Kanda, Rikuo        12 RIST-MR                44.42      37.90 SILV   
 14 Bickle, Gregory R   12 GAEL-MR                37.06      38.05 SILV   
 15 Synk, PJ J          12 Agua Swim Team-MR      40.87      38.14 SILV   
AGE - Division  
  1 Tupikin, Lance      11 BASC-MR                41.08      39.85 AGE    
  2 Jones, Owen P       11 GAEL-MR                39.87      39.99 AGE    
  3 Nelson, Elliot A    11 NYCC-MR                38.73      40.19 AGE    
  4 Palacios, David D   11 HS-MR                  36.59      40.28 AGE    
  5 Wolf, Mark H        12 Shy/Seals-MR           43.56      40.45 AGE    
  6 Dimarzo, Phillip N  12 NYCC-MR                41.55      41.01 AGE    
  7 Polishuk, Mark      12 BASC-MR                40.97      42.86 AGE    
  7 Tam, Gregory        11 WAC-MR                 41.17      42.86 AGE    
  9 Low, Derek          11 NYCC-MR                46.82      44.57 AGE    
 10 Khdair, Ameen       11 WAC-MR                 48.37      46.48 AGE    
 11 Negash, Brook       12 APEX-MR                54.49      47.87 AGE    
 12 Kireopoulos, Chris  11 GAEL-MR                44.53      49.04 AGE    
 13 Amiama-Gomez, Ramo  11 RedTails-MR            50.01      52.07 AGE    
 14 Diaz, Ariel R       12 RedTails-MR          1:02.95      57.22 AGE    
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:14.49  JO
        1:14.50  QUAL
        1:28.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Pu, Austin          11 Twisters-MR          1:15.04    1:14.04 JO     
                  35.35     1:14.04 (38.69)                                        
SILV - Division  
  1 Dong, Richard       11 Twisters-MR          1:14.70    1:14.83 SILV   
                  33.80     1:14.83 (41.03)                                        
  2 Zhivkov, Panio G    12 APEX-MR              1:19.47    1:16.80 SILV   
                  33.87     1:16.80 (42.93)                                        
  3 Infante, Justin L   11 RedTails-MR          1:16.49    1:17.86 SILV   
                  35.77     1:17.86 (42.09)                                        
  4 Schunk, Andy J      12 Silver Streaks-MR    1:16.01    1:19.02 SILV   
                  36.59     1:19.02 (42.43)                                        
  5 Macaluso, Christia  11 Silver Streaks-MR    1:18.84    1:22.28 SILV   
                  36.14     1:22.28 (46.14)                                        
  6 Zagorodniy, Igor    11 Shy/Seals-MR         1:24.36    1:22.60 SILV   
                  37.91     1:22.60 (44.69)                                        
  7 McInerney, Andrew   11 Badger-MR            1:25.37    1:25.22 SILV   
                  39.63     1:25.22 (45.59)                                        
  8 Bickle, Gregory R   12 GAEL-MR              1:23.03    1:26.07 SILV   
                  38.92     1:26.07 (47.15)                                        
  9 Chik, Colin         12 Shy/Seals-MR         1:25.64    1:27.03 SILV   
                  38.02     1:27.03 (49.01)                                        
 10 Klein, Simon        12 Silver Streaks-MR    1:40.32    1:28.72 SILV   
                  40.42     1:28.72 (48.30)                                        
AGE - Division  
  1 Funaro, Danny       11 WAC-MR               1:27.53    1:29.32 AGE    
                  40.65     1:29.32 (48.67)                                        
  2 Dimarzo, Phillip N  12 NYCC-MR              1:29.00    1:30.79 AGE    
                  41.75     1:30.79 (49.04)                                        
  3 Chan, Conan T       12 CIY-MR               1:34.17    1:33.11 AGE    
                  42.10     1:33.11 (51.01)                                        
  4 Ruvkun, Andrew H    11 Agua Swim Team-MR    1:34.64    1:39.29 AGE    
                  44.53     1:39.29 (54.76)                                        
  5 Khdair, Ameen       11 WAC-MR               1:44.19    1:43.74 AGE    
                  49.07     1:43.74 (54.67)                                        
  6 Quing, Steven       11 Twisters-MR          1:33.00    1:45.72 AGE    
                  45.55   1:45.72 (1:00.17)                                        
 -- Mikhayloff, Brian   12 Shy/Seals-MR         1:39.08         DQ        
                  48.33        DQ (1:00.79)                                        
 -- Nelson, Elliot A    11 NYCC-MR              1:37.29         DQ        
                  42.83          DQ (54.35)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:12.29  JO
        1:12.30  QUAL
        1:22.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Dong, Richard       11 Twisters-MR          1:13.84    1:11.59 JO     
                  33.36     1:11.59 (38.23)                                        
SILV - Division  
  1 Lyons, Sean P       12 Badger-MR            1:13.94    1:13.53 SILV   
                  33.70     1:13.53 (39.83)                                        
  2 Rueda, Diego C      11 Agua Swim Team-MR    1:14.56    1:13.74 SILV   
                  34.67     1:13.74 (39.07)                                        
  3 Zhivkov, Panio G    12 APEX-MR              1:15.91    1:14.40 SILV   
                  35.51     1:14.40 (38.89)                                        
  4 Langaman, Matthew   11 HS-MR                1:16.45    1:15.75 SILV   
                  35.27     1:15.75 (40.48)                                        
  5 Dalton, Beau R      12 Badger-MR            1:14.25    1:16.09 SILV   
                  35.24     1:16.09 (40.85)                                        
  6 Zagorodniy, Igor    11 Shy/Seals-MR         1:30.87    1:18.03 SILV   
                  36.62     1:18.03 (41.41)                                        
  7 Reich, Joseph S     12 Twisters-MR          1:17.17    1:18.16 SILV   
                  36.62     1:18.16 (41.54)                                        
  8 Korenkov, Sean P    12 BASC-MR              1:18.26    1:18.19 SILV   
                  36.38     1:18.19 (41.81)                                        
  9 Klein, Simon        12 Silver Streaks-MR    1:16.24    1:20.50 SILV   
                  38.16     1:20.50 (42.34)                                        
 10 McInerney, Andrew   11 Badger-MR            1:22.42    1:21.20 SILV   
                  38.66     1:21.20 (42.54)                                        
 11 Goldstein, Jonatha  11 Agua Swim Team-MR    1:25.45    1:21.25 SILV   
                  40.61     1:21.25 (40.64)                                        
 12 Polishuk, Mark      12 BASC-MR              1:19.55    1:22.09 SILV   
                  38.72     1:22.09 (43.37)                                        
 13 Palacios, David D   11 HS-MR                1:19.50    1:22.16 SILV   
                  39.50     1:22.16 (42.66)                                        
 14 Ovryn, Jason        11 GAEL-MR              1:22.30    1:22.36 SILV   
                  38.57     1:22.36 (43.79)                                        
AGE - Division  
  1 Chik, Colin         12 Shy/Seals-MR         1:22.52    1:22.79 AGE    
                  37.50     1:22.79 (45.29)                                        
  2 Mohr, Chris         12 BASC-MR              1:21.28    1:23.36 AGE    
                  38.79     1:23.36 (44.57)                                        
  3 Tsujimura, Shin     12 Agua Swim Team-MR    1:26.56    1:23.55 AGE    
                  39.48     1:23.55 (44.07)                                        
  4 Chan, Conan T       12 CIY-MR               1:22.38    1:24.41 AGE    
                  40.68     1:24.41 (43.73)                                        
  5 Tupikin, Lance      11 BASC-MR              1:25.37    1:24.51 AGE    
                  38.33     1:24.51 (46.18)                                        
  6 Lam, Kevin          11 CIY-MR               1:22.44    1:24.87 AGE    
                  39.57     1:24.87 (45.30)                                        
  7 Ruvkun, Andrew H    11 Agua Swim Team-MR    1:29.89    1:26.11 AGE    
                  41.33     1:26.11 (44.78)                                        
  8 Tam, Gregory        11 WAC-MR               1:26.83    1:27.57 AGE    
                  42.10     1:27.57 (45.47)                                        
  9 Salgado, Daniel E   11 Twisters-MR          1:26.37    1:27.74 AGE    
                  40.94     1:27.74 (46.80)                                        
 10 Funaro, Danny       11 WAC-MR               1:23.45    1:30.78 AGE    
                  40.91     1:30.78 (49.87)                                        
 11 Lian, Alec          12 BASC-MR              1:32.20    1:30.79 AGE    
                  44.06     1:30.79 (46.73)                                        
 12 Low, Derek          11 NYCC-MR              1:30.64    1:32.08 AGE    
                  43.12     1:32.08 (48.96)                                        
 13 Kireopoulos, Chris  11 GAEL-MR              1:27.68    1:33.04 AGE    
                  45.63     1:33.04 (47.41)                                        
 14 Quing, Steven       11 Twisters-MR          1:31.51    1:33.91 AGE    
                  45.60     1:33.91 (48.31)                                        
 15 Amiama-Gomez, Ramo  11 RedTails-MR          1:35.86    1:34.20 AGE    
                  43.26     1:34.20 (50.94)                                        
 16 Mikhayloff, Brian   12 Shy/Seals-MR         1:30.87    1:36.15 AGE    
                  44.18     1:36.15 (51.97)                                        
 17 Natbony, Sam J      11 Badger-MR            1:36.15    1:37.48 AGE    
                  48.84     1:37.48 (48.64)                                        
 18 Kwasnik, David      11 WAC-MR               1:33.34    1:38.33 AGE    
                  46.72     1:38.33 (51.61)                                        
 19 Pinkhasov, Edward   11 Twisters-MR          1:43.82    1:40.14 AGE    
                  45.04     1:40.14 (55.10)                                        
 20 Marrone, Matthew J  11 Badger-MR            1:37.83    1:44.03 AGE    
                  50.63     1:44.03 (53.40)                                        
 21 Diaz, Ariel R       12 RedTails-MR          2:00.55    1:47.85 AGE    
                  55.67     1:47.85 (52.18)                                        
 -- Chen, Ronald        11 CIY-MR               1:34.95         DQ        
                  51.63          DQ (49.46)                                        
 -- Negash, Brook       12 APEX-MR                   NT         DQ        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:34.59  JO
        2:34.60  QUAL
        2:59.09  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Lin, Kevin          12 Twisters-MR          2:35.69    2:28.30 JO     
                  31.39     1:08.99 (37.60)     1:56.67 (47.68)     2:28.30 (31.63)
  2 Pu, Austin          11 Twisters-MR          2:34.68    2:32.47 JO     
                  33.46     1:12.84 (39.38)     1:56.65 (43.81)     2:32.47 (35.82)
  3 Mercurio, Joseph    11 Twisters-MR          2:38.47    2:33.08 JO     
                  32.94     1:14.33 (41.39)     2:00.73 (46.40)     2:33.08 (32.35)
SILV - Division  
  1 Lyons, Sean P       12 Badger-MR            2:35.77    2:35.94 SILV   
                  33.49     1:11.98 (38.49)     2:01.11 (49.13)     2:35.94 (34.83)
  2 Conaton, Patrick A  11 GAEL-MR              2:41.07    2:38.48 SILV   
                  34.73     1:13.11 (38.38)     2:02.73 (49.62)     2:38.48 (35.75)
  3 Dong, Richard       11 Twisters-MR          2:38.21    2:39.77 SILV   
                  34.04     1:16.97 (42.93)     2:03.05 (46.08)     2:39.77 (36.72)
  4 Reich, Joseph S     12 Twisters-MR          2:50.00    2:40.13 SILV   
                  36.86     1:16.47 (39.61)     2:05.21 (48.74)     2:40.13 (34.92)
  5 Zhivkov, Panio G    12 APEX-MR              2:47.43    2:40.67 SILV   
                  34.95     1:18.36 (43.41)     2:05.38 (47.02)     2:40.67 (35.29)
  6 Bogan, Sam N        12 Silver Streaks-MR    2:35.97    2:42.27 SILV   
                  35.22     1:17.78 (42.56)     2:05.04 (47.26)     2:42.27 (37.23)
  7 Zagorodniy, Igor    11 Shy/Seals-MR         3:12.32    2:46.64 SILV   
                  38.26     1:20.44 (42.18)     2:09.26 (48.82)     2:46.64 (37.38)
  8 Korenkov, Sean P    12 BASC-MR              2:54.79    2:47.34 SILV   
                  37.32     1:19.24 (41.92)     2:08.15 (48.91)     2:47.34 (39.19)
  9 Infante, Justin L   11 RedTails-MR          2:46.07    2:49.38 SILV   
                  35.31     1:17.60 (42.29)     2:08.56 (50.96)     2:49.38 (40.82)
 10 Malarczyk, Peter    12 Badger-MR            2:49.52    2:49.96 SILV   
                  34.79     1:19.85 (45.06)     2:15.99 (56.14)     2:49.96 (33.97)
 11 Macaluso, Christia  11 Silver Streaks-MR    2:55.51    2:49.98 SILV   
                  35.67     1:22.71 (47.04)     2:14.22 (51.51)     2:49.98 (35.76)
 12 Goldstein, Jonatha  11 Agua Swim Team-MR    3:03.22    2:52.26 SILV   
                  41.78     1:27.20 (45.42)     2:14.32 (47.12)     2:52.26 (37.94)
 13 McInerney, Andrew   11 Badger-MR            2:46.80    2:52.84 SILV   
                  37.05     1:22.41 (45.36)     2:13.07 (50.66)     2:52.84 (39.77)
 14 Liskovich, Gagy     12 Shy/Seals-MR         3:24.35    2:54.44 SILV   
                  37.79     1:22.66 (44.87)     2:13.41 (50.75)     2:54.44 (41.03)
 15 Schunk, Andy J      12 Silver Streaks-MR    2:51.82    2:55.39 SILV   
                  36.91     1:21.97 (45.06)     2:18.44 (56.47)     2:55.39 (36.95)
 16 Dimarzo, Phillip N  12 NYCC-MR              2:55.00    2:56.89 SILV   
                  42.41     1:26.89 (44.48)     2:20.07 (53.18)     2:56.89 (36.82)
 17 Chen, Dennis        11 CIY-MR               2:52.47    2:58.82 SILV   
                  40.17     1:25.26 (45.09)     2:16.64 (51.38)     2:58.82 (42.18)
AGE - Division  
  1 Stagg, Christian M  11 Silver Streaks-MR    2:54.17    3:03.44 AGE    
                  44.87     1:30.66 (45.79)     2:23.36 (52.70)     3:03.44 (40.08)
  2 Ruvkun, Andrew H    11 Agua Swim Team-MR    3:10.98    3:09.22 AGE    
                  45.27     1:35.61 (50.34)     2:30.90 (55.29)     3:09.22 (38.32)
  3 Gritsay, Dmitriy    11 Shy/Seals-MR         3:12.42    3:20.32 AGE    
                  44.59     1:31.41 (46.82)   2:34.34 (1:02.93)     3:20.32 (45.98)
 -- Kennon, Rory F      12 Badger-MR            3:05.46         DQ        
                  42.14     1:29.71 (47.57)     2:24.93 (55.22)          DQ (41.90)
Non-Award Division  
 -- Klein, Simon        12 Silver Streaks-MR    2:48.29        DFS        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.69  JO
          25.70  QUAL
          28.29  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Sanchez, Jude M     14 Agua Swim Team-MR      26.03      25.35 JO     
  2 Smolak, Kamil       14 Twisters-MR            28.00      25.47 JO     
SILV - Division  
  1 Dalessio, Andrew    14 BASC-MR                26.82      25.83 SILV   
  2 Peralta, Ramon E    14 APEX-MR                   NT      25.89 SILV   
  3 Rusinak, Lucas S    14 WAC-MR                 26.93      26.06 SILV   
  4 Georgescu, Ronald   13 Twisters-MR            26.56      26.12 SILV   
  5 Chansakul, JR J     13 Agua Swim Team-MR      26.36      26.20 SILV   
  6 Gourevitch, Jesse   14 Silver Streaks-MR      26.71      26.31 SILV   
  7 Kalinin, Alexey     13 Shy/Seals-MR           26.24      26.45 SILV   
  8 D'Antoni, Joey      13 CIY-MR                 26.16      26.53 SILV   
  9 Spinosa, Adam G     14 YFD-MR                 26.40      26.63 SILV   
 10 McLaughlin, Thomas  14 BASC-MR                27.53      26.88 SILV   
 10 Spinelli, Mike J    13 HS-MR                  26.66      26.88 SILV   
 12 Merino, Anthony C   14 NYCC-MR                27.22      27.13 SILV   
 13 Deoliveira, Michae  13 GAEL-MR                28.02      27.14 SILV   
 14 Polanco, Christoph  14 Twisters-MR            27.69      27.32 SILV   
 15 Catarinacchio, Vin  13 GAEL-MR                27.54      27.38 SILV   
 16 Nosirov, Shokhrukh  14 Shy/Seals-MR           27.55      27.43 SILV   
 17 Wu, Brian           13 Silver Streaks-MR      28.73      27.55 SILV   
 18 Andrade, David      13 NYCC-MR                28.10      27.69 SILV   
 19 Martinez, Keannu C  14 Twisters-MR            27.32      27.77 SILV   
 20 Zaino, Matthew      14 Silver Streaks-MR      27.62      27.96 SILV   
AGE - Division  
  1 Ariyanonthaka, Kev  14 Twisters-MR            28.45      28.40 AGE    
  2 Tseyko, Alexander   13 Shy/Seals-MR           28.67      28.50 AGE    
  3 Elie, Daniel        13 RedTails-MR            29.60      28.56 AGE    
  4 Kotlyar, Kevin      13 Shy/Seals-MR           31.08      28.59 AGE    
  5 Bender, Brett       13 RedTails-MR            29.73      28.80 AGE    
  6 Bialo, Matthew J    13 GAEL-MR                29.10      28.90 AGE    
  7 Zielonka, Jan       14 NYCC-MR                32.50      29.14 AGE    
  8 Evangelakos, Danie  13 YFD-MR                 30.00      29.30 AGE    
  9 Drozdzal, Karol     14 BASC-MR                29.56      30.21 AGE    
 10 Lopez, John         14 Twisters-MR            31.00      30.28 AGE    
 11 Bekker, Allen       13 DSC-MR                 31.45      30.37 AGE    
 11 Shaimerdenov, Ospa  14 APEX-MR                   NT      30.37 AGE    
 13 Olivier, Tomas      14 RedTails-MR            30.33      30.53 AGE    
 14 Isaakov, Emil       14 Shy/Seals-MR           34.56      31.50 AGE    
 15 Gak, Milos M        13 RIST-MR                31.52      31.56 AGE    
 16 Turek-Herman, Josh  13 CIY-MR                 30.72      31.70 AGE    
 17 Matskovsky, Michae  13 BASC-MR                33.26      31.78 AGE    
 18 Rodriguez, Jose M   13 APEX-MR                   NT      31.95 AGE    
 19 Ardon, Kevin        14 YFD-MR                 35.00      32.31 AGE    
 20 Distelhurst, Antho  13 Silver Streaks-MR      33.82      33.02 AGE    
 21 Gorokhovsky, Phill  13 Shy/Seals-MR           36.78      33.34 AGE    
 22 Szkolnicki, Mark    13 APEX-MR                   NT      33.53 AGE    
 23 Chen, Zhaoyu        13 RedTails-MR            33.55      33.62 AGE    
 24 Wilton, Brendan     13 BASC-MR                35.23      33.96 AGE    
 25 Pandya, Swapnil H   13 Silver Streaks-MR      36.21      35.91 AGE    
 26 Chu, Matthew        13 CIY-MR                 32.88      36.07 AGE    
 27 Mak, Hosea          13 BASC-MR                43.00      39.12 AGE    
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          55.99  JO
          56.00  QUAL
        1:02.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Barbosa, Larry S    14 Twisters-MR            56.28      54.99 JO     
                  26.10       54.99 (28.89)                                        
  2 Dalessio, Andrew    14 BASC-MR                58.99      55.85 JO     
                  26.76       55.85 (29.09)                                        
SILV - Division  
  1 Smolak, Kamil       14 Twisters-MR          1:06.00      57.50 SILV   
                  27.72       57.50 (29.78)                                        
  2 Gourevitch, Jesse   14 Silver Streaks-MR      59.21      57.99 SILV   
                  27.45       57.99 (30.54)                                        
  3 Sanchez, Jude M     14 Agua Swim Team-MR      57.52      58.07 SILV   
                  27.90       58.07 (30.17)                                        
  4 Georgescu, Ronald   13 Twisters-MR            56.44      58.26 SILV   
                  27.86       58.26 (30.40)                                        
  5 Chansakul, JR J     13 Agua Swim Team-MR      58.65      58.71 SILV   
                  28.82       58.71 (29.89)                                        
  6 Martinez, Keannu C  14 Twisters-MR          1:00.32      59.50 SILV   
                  28.18       59.50 (31.32)                                        
  7 Catarinacchio, Vin  13 GAEL-MR                58.73      59.51 SILV   
                  28.78       59.51 (30.73)                                        
  8 McLaughlin, Thomas  14 BASC-MR                57.21    1:00.20 SILV   
                  28.02     1:00.20 (32.18)                                        
  9 Nosirov, Shokhrukh  14 Shy/Seals-MR         1:04.08    1:00.42 SILV   
                  28.52     1:00.42 (31.90)                                        
 10 Rusinak, Lucas S    14 WAC-MR                 58.95    1:00.44 SILV   
                  28.39     1:00.44 (32.05)                                        
 11 Merino, Anthony C   14 NYCC-MR              1:00.59    1:00.85 SILV   
                  28.51     1:00.85 (32.34)                                        
 12 Martinez, George A  13 Twisters-MR          1:02.81    1:00.96 SILV   
                  29.56     1:00.96 (31.40)                                        
 13 Andrade, David      13 NYCC-MR              1:03.78    1:01.23 SILV   
                  29.14     1:01.23 (32.09)                                        
 14 Wu, Brian           13 Silver Streaks-MR    1:06.27    1:01.68 SILV   
                  28.31     1:01.68 (33.37)                                        
 15 Kotlyar, Kevin      13 Shy/Seals-MR         1:05.43    1:01.85 SILV   
                  29.29     1:01.85 (32.56)                                        
 16 Oczos, David        13 HS-MR                1:08.60    1:01.87 SILV   
                  30.39     1:01.87 (31.48)                                        
 17 Bialo, Matthew J    13 GAEL-MR              1:05.17    1:01.91 SILV   
                  30.22     1:01.91 (31.69)                                        
AGE - Division  
  1 Zaino, Matthew      14 Silver Streaks-MR    1:01.85    1:03.05 AGE    
                  29.58     1:03.05 (33.47)                                        
  2 Drozdzal, Karol     14 BASC-MR              1:04.46    1:03.33 AGE    
                  30.65     1:03.33 (32.68)                                        
  3 Zielonka, Jan       14 NYCC-MR              1:09.50    1:04.49 AGE    
                  29.74     1:04.49 (34.75)                                        
  4 Bender, Brett       13 RedTails-MR          1:05.40    1:04.67 AGE    
                  30.47     1:04.67 (34.20)                                        
  5 Elie, Daniel        13 RedTails-MR          1:07.35    1:04.72 AGE    
                  30.62     1:04.72 (34.10)                                        
  6 Shaimerdenov, Ospa  14 APEX-MR              1:06.73    1:06.17 AGE    
                  32.71     1:06.17 (33.46)                                        
  7 Bekker, Allen       13 DSC-MR               1:08.47    1:06.22 AGE    
                  31.39     1:06.22 (34.83)                                        
  8 Olivier, Tomas      14 RedTails-MR          1:08.04    1:07.23 AGE    
                  32.08     1:07.23 (35.15)                                        
  9 Turek-Herman, Josh  13 CIY-MR               1:09.34    1:08.67 AGE    
                  32.70     1:08.67 (35.97)                                        
 10 Gupta, Vivek        13 CIY-MR               1:16.78    1:10.47 AGE    
                  32.45     1:10.47 (38.02)                                        
 11 Matskovsky, Michae  13 BASC-MR              1:11.55    1:10.67 AGE    
                  33.23     1:10.67 (37.44)                                        
 12 Isaakov, Emil       14 Shy/Seals-MR         1:14.56    1:11.27 AGE    
                  33.42     1:11.27 (37.85)                                        
 13 Rodriguez, Jose M   13 APEX-MR              1:08.12    1:12.52 AGE    
                  34.14     1:12.52 (38.38)                                        
 14 Ardon, Kevin        14 YFD-MR               1:08.00    1:15.25 AGE    
                  33.68     1:15.25 (41.57)                                        
 15 Szkolnicki, Mark    13 APEX-MR              1:15.10    1:15.68 AGE    
                  35.91     1:15.68 (39.77)                                        
 16 Pandya, Swapnil H   13 Silver Streaks-MR    1:18.66    1:17.13 AGE    
                  37.80     1:17.13 (39.33)                                        
 17 Distelhurst, Antho  13 Silver Streaks-MR    1:16.76    1:18.10 AGE    
                  36.22     1:18.10 (41.88)                                        
 18 Chu, Matthew        13 CIY-MR               1:17.14    1:20.80 AGE    
 19 Gakin, Mark         13 UN-MR                     NT    1:21.83 AGE    
                  34.59     1:21.83 (47.24)                                        
 -- Gorokhovsky, Phill  13 Shy/Seals-MR         1:15.76         DQ        
                  35.57          DQ (37.58)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:01.99  JO
        2:02.00  QUAL
        2:24.09  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Barbosa, Larry S    14 Twisters-MR          2:02.42    2:00.35 JO     
                  26.67       57.22 (30.55)     1:29.13 (31.91)     2:00.35 (31.22)
SILV - Division  
  1 Peralta, Ramon E    14 APEX-MR              2:02.05    2:02.08 SILV   
                  27.82       59.39 (31.57)     1:30.76 (31.37)     2:02.08 (31.32)
  2 Dalessio, Andrew    14 BASC-MR              2:04.76    2:03.06 SILV   
                  26.87       58.30 (31.43)     1:31.32 (33.02)     2:03.06 (31.74)
  3 Kalinin, Alexey     13 Shy/Seals-MR         2:20.12    2:04.70 SILV   
                  27.75       59.30 (31.55)     1:32.62 (33.32)     2:04.70 (32.08)
  4 Catarinacchio, Vin  13 GAEL-MR              2:06.84    2:04.72 SILV   
                  29.08     1:00.68 (31.60)     1:33.10 (32.42)     2:04.72 (31.62)
  5 Chansakul, JR J     13 Agua Swim Team-MR    2:12.11    2:06.79 SILV   
                  29.56     1:02.46 (32.90)     1:36.21 (33.75)     2:06.79 (30.58)
  6 Martinez, Keannu C  14 Twisters-MR          2:05.95    2:08.39 SILV   
                  28.22     1:00.46 (32.24)     1:34.39 (33.93)     2:08.39 (34.00)
  7 Rusinak, Lucas S    14 WAC-MR               2:08.30    2:09.66 SILV   
                  28.20     1:01.22 (33.02)     1:36.27 (35.05)     2:09.66 (33.39)
  8 Gourevitch, Jesse   14 Silver Streaks-MR    2:12.41    2:10.16 SILV   
                  28.09     1:00.85 (32.76)     1:35.97 (35.12)     2:10.16 (34.19)
  9 Sanchez, Jude M     14 Agua Swim Team-MR    2:11.86    2:10.33 SILV   
                  30.04     1:03.73 (33.69)     1:37.48 (33.75)     2:10.33 (32.85)
 10 Martinez, George A  13 Twisters-MR          2:09.63    2:11.60 SILV   
                  30.57     1:03.77 (33.20)     1:37.54 (33.77)     2:11.60 (34.06)
 11 Deoliveira, Michae  13 GAEL-MR              2:15.92    2:13.09 SILV   
                  29.11     1:02.57 (33.46)   2:13.19 (1:10.62)         2:13.09 ( )
 12 McLaughlin, Thomas  14 BASC-MR              2:11.85    2:13.20 SILV   
                  28.40     1:01.49 (33.09)     1:37.36 (35.87)     2:13.20 (35.84)
 13 D'Antoni, Joey      13 CIY-MR               2:11.54    2:13.53 SILV   
                  28.25     1:02.34 (34.09)     1:38.49 (36.15)     2:13.53 (35.04)
 14 Merino, Anthony C   14 NYCC-MR              2:16.80    2:14.59 SILV   
                  29.94     1:04.25 (34.31)     1:39.62 (35.37)     2:14.59 (34.97)
 15 Spinelli, Mike J    13 HS-MR                2:16.62    2:19.05 SILV   
                  30.71     1:05.29 (34.58)     1:42.10 (36.81)     2:19.05 (36.95)
 16 Tseyko, Alexander   13 Shy/Seals-MR         2:35.67    2:21.01 SILV   
                  30.01     1:05.90 (35.89)     1:44.75 (38.85)     2:21.01 (36.26)
 17 Kotlyar, Kevin      13 Shy/Seals-MR           30.07    2:21.18 SILV   
                  29.72     1:04.14 (34.42)     1:41.91 (37.77)     2:21.18 (39.27)
 18 Bekker, Allen       13 DSC-MR               2:23.95    2:23.51 SILV   
                  32.59     1:09.39 (36.80)     1:46.53 (37.14)     2:23.51 (36.98)
AGE - Division  
  1 Zielonka, Jan       14 NYCC-MR              2:26.50    2:26.31 AGE    
                  32.11     1:08.43 (36.32)     1:47.25 (38.82)     2:26.31 (39.06)
  2 Elie, Daniel        13 RedTails-MR          2:32.70    2:26.81 AGE    
                  31.21     1:09.74 (38.53)     1:49.56 (39.82)     2:26.81 (37.25)
  3 Bender, Brett       13 RedTails-MR          2:20.09    2:27.40 AGE    
                  31.34     1:09.08 (37.74)     1:49.18 (40.10)     2:27.40 (38.22)
  4 Shaimerdenov, Ospa  14 APEX-MR              2:27.79    2:27.61 AGE    
                  33.48     1:11.13 (37.65)     1:47.43 (36.30)     2:27.61 (40.18)
  5 Wu, Brian           13 Silver Streaks-MR    2:32.91    2:28.58 AGE    
                  29.58     1:05.96 (36.38)     1:48.89 (42.93)     2:28.58 (39.69)
  6 Rodriguez, Jose M   13 APEX-MR                   NT    2:29.15 AGE    
                  34.94     1:14.24 (39.30)     1:51.92 (37.68)     2:29.15 (37.23)
  7 Evangelakos, Danie  13 YFD-MR               2:15.00    2:32.14 AGE    
                  32.34     1:10.32 (37.98)     1:51.00 (40.68)     2:32.14 (41.14)
  8 Isaakov, Emil       14 Shy/Seals-MR         2:45.67    2:33.25 AGE    
                  34.34     1:13.09 (38.75)     1:54.25 (41.16)     2:33.25 (39.00)
  9 Ellis, David        13 CIY-MR               2:31.89    2:34.37 AGE    
                  32.87     1:11.11 (38.24)     1:52.89 (41.78)     2:34.37 (41.48)
 10 Matskovsky, Michae  13 BASC-MR              2:42.79    2:35.80 AGE    
                  35.68     1:14.49 (38.81)     1:56.97 (42.48)     2:35.80 (38.83)
 11 Gorokhovsky, Phill  13 Shy/Seals-MR         2:42.74    2:41.90 AGE    
                  35.66     1:16.25 (40.59)     1:58.89 (42.64)     2:41.90 (43.01)
 12 Wilton, Brendan     13 BASC-MR              3:01.83    2:44.55 AGE    
                  36.78     1:17.60 (40.82)     2:01.75 (44.15)     2:44.55 (42.80)
 13 Distelhurst, Antho  13 Silver Streaks-MR    2:50.34    2:45.83 AGE    
                  35.27     1:18.79 (43.52)     2:04.80 (46.01)     2:45.83 (41.03)
 -- Drozdzal, Karol     14 BASC-MR              2:18.99         DQ        
                  31.21     1:06.98 (35.77)     1:47.16 (40.18)          DQ (37.16)
Non-Award Division  
 -- Pandya, Swapnil H   13 Silver Streaks-MR    2:49.72        DNF        
                  39.53                                                            
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:32.09  JO
        5:32.10  QUAL
        6:05.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Dalessio, Andrew    14 BASC-MR              5:59.33    5:28.44 JO     
                  27.25       58.62 (31.37)     1:31.94 (33.32)     2:05.83 (33.89)
        2:40.45 (34.62)     3:14.85 (34.40)     3:48.82 (33.97)     4:22.59 (33.77)
        4:56.29 (33.70)     5:28.44 (32.15)                                        
  2 Martinez, Keannu C  14 Twisters-MR          5:32.27    5:30.70 JO     
                  28.08     1:00.10 (32.02)     1:33.56 (33.46)     2:07.70 (34.14)
        2:41.65 (33.95)     3:15.62 (33.97)     3:49.94 (34.32)     4:24.14 (34.20)
        4:58.65 (34.51)     5:30.70 (32.05)                                        
  3 Georgescu, Ronald   13 Twisters-MR          5:35.87    5:30.94 JO     
                  28.83     1:00.99 (32.16)     1:34.32 (33.33)     2:08.09 (33.77)
        2:42.30 (34.21)     3:16.68 (34.38)     3:51.12 (34.44)     4:24.71 (33.59)
        4:58.90 (34.19)     5:30.94 (32.04)                                        
SILV - Division  
  1 Chansakul, JR J     13 Agua Swim Team-MR    5:43.29    5:35.51 SILV   
                  30.36     1:03.80 (33.44)     1:38.50 (34.70)     2:12.82 (34.32)
        2:47.03 (34.21)     3:21.60 (34.57)     3:56.39 (34.79)     4:30.61 (34.22)
        5:04.21 (33.60)     5:35.51 (31.30)                                        
  2 Dupres, Abel        14 RedTails-MR          5:35.41    5:38.05 SILV   
                  27.75       59.01 (31.26)     1:31.62 (32.61)     2:05.16 (33.54)
        2:38.97 (33.81)     3:13.56 (34.59)     3:49.03 (35.47)     4:25.13 (36.10)
        5:02.27 (37.14)     5:38.05 (35.78)                                        
  3 Peralta, Ramon E    14 APEX-MR                   NT    5:46.78 SILV   
                  30.28     1:06.31 (36.03)     1:41.26 (34.95)     2:16.94 (35.68)
        2:51.73 (34.79)     3:27.23 (35.50)     4:03.07 (35.84)     4:37.89 (34.82)
        5:13.34 (35.45)     5:46.78 (33.44)                                        
  4 Martinez, George A  13 Twisters-MR          5:42.38    5:47.95 SILV   
                  30.11     1:03.50 (33.39)     1:38.47 (34.97)     2:14.14 (35.67)
        2:49.86 (35.72)     3:25.69 (35.83)     4:01.53 (35.84)     4:37.24 (35.71)
        5:13.36 (36.12)     5:47.95 (34.59)                                        
  5 Gourevitch, Jesse   14 Silver Streaks-MR    6:23.12    6:03.40 SILV   
                  28.89     1:02.85 (33.96)     1:39.12 (36.27)     2:15.47 (36.35)
        2:53.45 (37.98)     3:31.41 (37.96)     4:09.27 (37.86)     4:47.93 (38.66)
        5:27.01 (39.08)     6:03.40 (36.39)                                        
AGE - Division  
  1 Drozdzal, Karol     14 BASC-MR              6:19.68    6:16.19 AGE    
                  31.34     1:06.04 (34.70)     1:43.00 (36.96)   3:00.58 (1:17.58)
        3:39.50 (38.92)                                                 4:58.85 ( )
        5:39.09 (40.24)     6:16.19 (37.10)                                        
  2 Rodriguez, Jose M   13 APEX-MR                   NT    6:27.33 AGE    
                  34.21     1:12.02 (37.81)     1:51.69 (39.67)     2:30.39 (38.70)
        3:10.07 (39.68)     3:49.75 (39.68)     4:30.54 (40.79)     5:10.36 (39.82)
        5:48.94 (38.58)     6:27.33 (38.39)                                        
  3 Bender, Brett       13 RedTails-MR          6:45.09    6:42.79 AGE    
                  32.25     1:10.15 (37.90)     1:51.04 (40.89)     2:33.35 (42.31)
        3:15.40 (42.05)     3:57.68 (42.28)     4:40.15 (42.47)     5:22.72 (42.57)
        6:04.29 (41.57)     6:42.79 (38.50)                                        
  4 Elie, Daniel        13 RedTails-MR          6:59.00    6:44.99 AGE    
                  31.77     1:09.56 (37.79)     1:49.75 (40.19)     2:31.38 (41.63)
        3:14.50 (43.12)     3:57.41 (42.91)     4:41.04 (43.63)     5:24.29 (43.25)
        6:05.61 (41.32)     6:44.99 (39.38)                                        
  5 Wu, Brian           13 Silver Streaks-MR    7:08.11    6:45.09 AGE    
                  32.02     1:10.70 (38.68)     1:51.79 (41.09)     2:34.23 (42.44)
        3:17.23 (43.00)     3:59.62 (42.39)     4:42.65 (43.03)     5:26.12 (43.47)
        6:08.50 (42.38)     6:45.09 (36.59)                                        
  6 Chen, Zhaoyu        13 RedTails-MR          7:10.09    8:35.93 AGE    
                  37.23     1:24.76 (47.53)     2:14.51 (49.75)                    
                                4:55.21 ( )   8:35.93 (3:40.72)                    
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:04.99  JO
        1:05.00  QUAL
        1:19.49  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sanchez, Jude M     14 Agua Swim Team-MR    1:07.14    1:06.40 SILV   
                  33.29     1:06.40 (33.11)                                        
  2 Ariyanonthaka, Kev  14 Twisters-MR          1:10.00    1:07.20 SILV   
  3 Kalinin, Alexey     13 Shy/Seals-MR         1:08.31    1:07.52 SILV   
                  33.35     1:07.52 (34.17)                                        
  4 Smolak, Kamil       14 Twisters-MR          1:11.00    1:08.02 SILV   
  5 Martinez, George A  13 Twisters-MR          1:10.18    1:08.78 SILV   
                  33.23     1:08.78 (35.55)                                        
  6 McLaughlin, Thomas  14 BASC-MR              1:10.88    1:09.52 SILV   
                  33.71     1:09.52 (35.81)                                        
  7 Catarinacchio, Vin  13 GAEL-MR              1:09.55    1:09.56 SILV   
                  33.36     1:09.56 (36.20)                                        
  8 Martinez, Keannu C  14 Twisters-MR          1:09.63    1:09.79 SILV   
                  34.08     1:09.79 (35.71)                                        
  9 Georgescu, Ronald   13 Twisters-MR          1:09.81    1:10.16 SILV   
                  34.34     1:10.16 (35.82)                                        
 10 Bialo, Matthew J    13 GAEL-MR              1:11.05    1:10.83 SILV   
                  34.55     1:10.83 (36.28)                                        
 11 Drozdzal, Karol     14 BASC-MR              1:12.38    1:11.23 SILV   
                1:11.23         1:11.23 ( )                                        
 12 Andrade, David      13 NYCC-MR              1:14.51    1:11.63 SILV   
                  34.38     1:11.63 (37.25)                                        
 13 Rusinak, Lucas S    14 WAC-MR               1:12.07    1:11.78 SILV   
                  35.36     1:11.78 (36.42)                                        
 14 Spinelli, Mike J    13 HS-MR                1:10.18    1:12.57 SILV   
                  35.33     1:12.57 (37.24)                                        
 14 Zaino, Matthew      14 Silver Streaks-MR    1:12.29    1:12.57 SILV   
                  35.45     1:12.57 (37.12)                                        
 16 Polanco, Christoph  14 Twisters-MR          1:10.00    1:14.36 SILV   
                  36.21     1:14.36 (38.15)                                        
 17 Ellis, David        13 CIY-MR               1:16.38    1:15.31 SILV   
                  35.88     1:15.31 (39.43)                                        
 18 Tseyko, Alexander   13 Shy/Seals-MR         1:20.24    1:16.39 SILV   
                  36.40     1:16.39 (39.99)                                        
 19 Olivier, Tomas      14 RedTails-MR          1:18.00    1:19.03 SILV   
AGE - Division  
  1 Matskovsky, Michae  13 BASC-MR              1:23.33    1:19.65 AGE    
                  39.42     1:19.65 (40.23)                                        
  2 Bekker, Allen       13 DSC-MR               1:21.49    1:19.94 AGE    
                  38.73     1:19.94 (41.21)                                        
  3 Lopez, John         14 Twisters-MR          1:18.00    1:20.16 AGE    
                  38.89     1:20.16 (41.27)                                        
  4 Wilton, Brendan     13 BASC-MR              1:28.35    1:20.47 AGE    
                  39.36     1:20.47 (41.11)                                        
  5 Rodriguez, Jose M   13 APEX-MR              1:22.48    1:21.76 AGE    
                  41.41     1:21.76 (40.35)                                        
  6 Turek-Herman, Josh  13 CIY-MR               1:20.21    1:23.78 AGE    
                  40.61     1:23.78 (43.17)                                        
  7 Evangelakos, Danie  13 YFD-MR               1:20.95    1:26.26 AGE    
                  41.58     1:26.26 (44.68)                                        
  8 Gorokhovsky, Phill  13 Shy/Seals-MR         1:31.37    1:32.95 AGE    
                  44.79     1:32.95 (48.16)                                        
  9 Distelhurst, Antho  13 Silver Streaks-MR    1:40.99    1:35.78 AGE    
 10 Ardon, Kevin        14 YFD-MR               2:00.00    1:36.14 AGE    
 11 Chu, Matthew        13 CIY-MR               1:40.63    1:38.87 AGE    
                  47.67     1:38.87 (51.20)                                        
 -- Mak, Hosea          13 BASC-MR              1:47.33         DQ        
                  44.67          DQ (50.28)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:22.99  JO
        2:23.00  QUAL
        2:41.49  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Dalessio, Andrew    14 BASC-MR              2:26.99    2:13.54 JO     
                  31.09     1:04.80 (33.71)     1:39.42 (34.62)     2:13.54 (34.12)
SILV - Division  
  1 Martinez, George A  13 Twisters-MR          2:26.64    2:25.93 SILV   
                  34.41     1:11.07 (36.66)     1:48.54 (37.47)     2:25.93 (37.39)
  2 Martinez, Keannu C  14 Twisters-MR          2:27.79    2:28.71 SILV   
                  34.48     1:11.99 (37.51)     1:50.67 (38.68)     2:28.71 (38.04)
  3 Catarinacchio, Vin  13 GAEL-MR              2:27.64    2:29.19 SILV   
                  34.97     1:12.79 (37.82)     1:50.98 (38.19)     2:29.19 (38.21)
  4 Sanchez, Jude M     14 Agua Swim Team-MR    2:28.87    2:30.57 SILV   
                  35.73     1:14.17 (38.44)     1:52.40 (38.23)     2:30.57 (38.17)
  5 Drozdzal, Karol     14 BASC-MR              2:33.98    2:30.79 SILV   
                  34.50     1:11.51 (37.01)   2:30.79 (1:19.28)                    
  6 Georgescu, Ronald   13 Twisters-MR          2:30.25    2:31.61 SILV   
                  35.89     1:14.66 (38.77)     1:53.63 (38.97)     2:31.61 (37.98)
  7 McLaughlin, Thomas  14 BASC-MR              2:36.08    2:31.82 SILV   
                  34.62     1:12.98 (38.36)     1:52.71 (39.73)     2:31.82 (39.11)
  8 Oczos, David        13 HS-MR                2:47.97    2:36.21 SILV   
                  37.62     1:17.81 (40.19)     1:58.41 (40.60)     2:36.21 (37.80)
  9 Rusinak, Lucas S    14 WAC-MR               2:33.32    2:36.81 SILV   
                  37.37     1:17.96 (40.59)     1:58.45 (40.49)     2:36.81 (38.36)
 10 Bialo, Matthew J    13 GAEL-MR              2:36.70    2:37.24 SILV   
                  36.09     1:16.05 (39.96)     1:57.06 (41.01)     2:37.24 (40.18)
 11 Merino, Anthony C   14 NYCC-MR              2:32.50    2:37.70 SILV   
                  36.60     1:16.64 (40.04)     1:56.94 (40.30)     2:37.70 (40.76)
 12 Zaino, Matthew      14 Silver Streaks-MR    2:37.38    2:38.23 SILV   
                  35.83     1:15.02 (39.19)     1:57.86 (42.84)     2:38.23 (40.37)
 13 Kotlyar, Kevin      13 Shy/Seals-MR         3:12.34    2:39.68 SILV   
                  37.45     1:17.69 (40.24)     1:58.33 (40.64)     2:39.68 (41.35)
 14 Isaakov, Emil       14 Shy/Seals-MR         3:16.78    2:40.02 SILV   
                                1:15.82 ( )     1:57.69 (41.87)     2:40.02 (42.33)
AGE - Division  
  1 Wu, Brian           13 Silver Streaks-MR    2:52.52    2:44.03 AGE    
                  38.41     1:20.10 (41.69)   2:44.03 (1:23.93)                    
  2 Matskovsky, Michae  13 BASC-MR              2:55.20    2:46.89 AGE    
                  40.67     1:23.33 (42.66)     2:06.15 (42.82)     2:46.89 (40.74)
  3 Rodriguez, Jose M   13 APEX-MR              2:42.73    2:48.75 AGE    
                  41.80     1:22.47 (40.67)     2:02.82 (40.35)     2:48.75 (45.93)
  4 Bekker, Allen       13 DSC-MR               2:56.71    2:50.06 AGE    
                  40.45     1:23.43 (42.98)     2:07.77 (44.34)     2:50.06 (42.29)
  5 Turek-Herman, Josh  13 CIY-MR               2:45.23    2:51.84 AGE    
                  40.58     1:24.26 (43.68)     2:08.51 (44.25)     2:51.84 (43.33)
  6 Olivier, Tomas      14 RedTails-MR          3:00.09    2:55.24 AGE    
                  39.82     1:24.82 (45.00)     2:09.76 (44.94)     2:55.24 (45.48)
  7 Gorokhovsky, Phill  13 Shy/Seals-MR         2:56.78    3:03.35 AGE    
                  42.98     1:28.91 (45.93)     2:16.44 (47.53)     3:03.35 (46.91)
  8 Pandya, Swapnil H   13 Silver Streaks-MR    3:16.40    3:16.89 AGE    
                  46.81     1:37.94 (51.13)     2:30.08 (52.14)     3:16.89 (46.81)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:14.49  JO
        1:14.50  QUAL
        1:24.49  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Abrams, Michael     14 Agua Swim Team-MR    1:17.12    1:13.56 JO     
                  34.63     1:13.56 (38.93)                                        
SILV - Division  
  1 Zaino, Matthew      14 Silver Streaks-MR    1:14.89    1:16.40 SILV   
                  36.07     1:16.40 (40.33)                                        
  2 Bialo, Matthew J    13 GAEL-MR              1:17.64    1:18.07 SILV   
                  36.56     1:18.07 (41.51)                                        
  3 D'Antoni, Joey      13 CIY-MR               1:27.88    1:21.45 SILV   
                  39.29     1:21.45 (42.16)                                        
  4 Zielonka, Jan       14 NYCC-MR              1:21.00    1:22.48 SILV   
                  38.75     1:22.48 (43.73)                                        
  5 Merino, Anthony C   14 NYCC-MR              1:24.94    1:23.20 SILV   
                  38.73     1:23.20 (44.47)                                        
  6 Andrade, David      13 NYCC-MR              1:29.29    1:23.97 SILV   
                  38.90     1:23.97 (45.07)                                        
 -- Nosirov, Shokhrukh  14 Shy/Seals-MR         1:19.84         DQ        
                  40.52          DQ (42.13)                                        
AGE - Division  
  1 Wu, Brian           13 Silver Streaks-MR    1:24.94    1:24.77 AGE    
                  39.94     1:24.77 (44.83)                                        
  2 Chen, Zhaoyu        13 RedTails-MR          1:22.58    1:24.80 AGE    
                  40.40     1:24.80 (44.40)                                        
  3 Kotlyar, Kevin      13 Shy/Seals-MR         1:30.76    1:26.05 AGE    
                  41.25     1:26.05 (44.80)                                        
  4 Spinosa, Adam G     14 YFD-MR               1:27.29    1:27.72 AGE    
                  41.15     1:27.72 (46.57)                                        
  5 Bekker, Allen       13 DSC-MR               1:31.91    1:29.08 AGE    
                  42.72     1:29.08 (46.36)                                        
  6 Ellis, David        13 CIY-MR               1:28.49    1:29.94 AGE    
                  41.65     1:29.94 (48.29)                                        
  7 Chu, Matthew        13 CIY-MR               1:33.73    1:33.22 AGE    
                  42.83     1:33.22 (50.39)                                        
  8 Mak, Hosea          13 BASC-MR              1:49.61    1:34.34 AGE    
                  46.66     1:34.34 (47.68)                                        
  9 Ardon, Kevin        14 YFD-MR               1:30.00    1:34.57 AGE    
                  42.88     1:34.57 (51.69)                                        
 10 Pandya, Swapnil H   13 Silver Streaks-MR    1:50.78    1:44.21 AGE    
                  50.15     1:44.21 (54.06)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
        1:14.49  JO
        1:14.50  QUAL
        1:24.49  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Chansakul, JR J     13 Agua Swim Team-MR         NT    1:09.70 JO     
                  32.90     1:09.70 (36.80)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:42.99  JO
        2:43.00  QUAL
        2:59.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Bender, Brett       13 RedTails-MR          2:51.28    2:42.10 JO     
                  35.55     1:17.49 (41.94)     2:01.01 (43.52)     2:42.10 (41.09)
SILV - Division  
  1 Bialo, Matthew J    13 GAEL-MR              2:50.46    2:50.51 SILV   
                  38.02     1:21.42 (43.40)     2:06.94 (45.52)     2:50.51 (43.57)
  2 Nosirov, Shokhrukh  14 Shy/Seals-MR         3:02.34    2:50.66 SILV   
                  38.36     1:21.33 (42.97)     2:06.50 (45.17)     2:50.66 (44.16)
  3 Zaino, Matthew      14 Silver Streaks-MR    2:55.27    2:51.81 SILV   
                  37.69     1:21.03 (43.34)     2:05.98 (44.95)     2:51.81 (45.83)
  4 Zielonka, Jan       14 NYCC-MR              2:58.50    2:55.79 SILV   
                  39.96     1:24.63 (44.67)     2:10.88 (46.25)     2:55.79 (44.91)
  5 Chen, Zhaoyu        13 RedTails-MR          2:55.38    2:59.72 SILV   
                  39.51     1:24.97 (45.46)     2:12.77 (47.80)     2:59.72 (46.95)
AGE - Division  
  1 Martinez, George A  13 Twisters-MR          3:02.11    3:01.77 AGE    
                  41.50     1:28.50 (47.00)     2:15.83 (47.33)     3:01.77 (45.94)
  2 Wu, Brian           13 Silver Streaks-MR    3:06.84    3:05.79 AGE    
                  40.53     1:28.54 (48.01)     2:19.01 (50.47)     3:05.79 (46.78)
  3 Kotlyar, Kevin      13 Shy/Seals-MR         3:20.98    3:07.60 AGE    
                  40.97     1:28.61 (47.64)     2:18.34 (49.73)     3:07.60 (49.26)
  4 Bekker, Allen       13 DSC-MR               3:05.12    3:07.91 AGE    
                  42.93     1:32.36 (49.43)     2:19.52 (47.16)     3:07.91 (48.39)
  5 Peralta, Ramon E    14 APEX-MR                   NT    3:08.31 AGE    
                  41.37     1:31.25 (49.88)     2:19.72 (48.47)     3:08.31 (48.59)
  6 McLaughlin, Thomas  14 BASC-MR              3:17.11    3:18.24 AGE    
                  41.76     1:32.52 (50.76)     2:26.14 (53.62)     3:18.24 (52.10)
  7 Distelhurst, Antho  13 Silver Streaks-MR    3:45.11    3:29.06 AGE    
                  46.83     1:41.63 (54.80)     2:35.88 (54.25)     3:29.06 (53.18)
  8 Chu, Matthew        13 CIY-MR               3:29.49    3:29.25 AGE    
                  45.19     1:37.60 (52.41)     2:33.86 (56.26)     3:29.25 (55.39)
  9 Pandya, Swapnil H   13 Silver Streaks-MR    3:35.70    3:33.65 AGE    
                  49.18     1:44.83 (55.65)     2:40.68 (55.85)     3:33.65 (52.97)
 10 Ardon, Kevin        14 YFD-MR               3:15.00    3:37.15 AGE    
                  47.35     1:43.52 (56.17)     2:40.06 (56.54)     3:37.15 (57.09)
 11 Gakin, Mark         13 UN-MR                     NT    4:06.32 AGE    
                  50.72   1:53.30 (1:02.58)   3:00.30 (1:07.00)   4:06.32 (1:06.02)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:04.99  JO
        1:05.00  QUAL
        1:14.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Bacci, Ryan D       14 CIY-MR               1:06.16    1:04.96 JO     
                  29.65     1:04.96 (35.31)                                        
SILV - Division  
  1 Spinosa, Adam G     14 YFD-MR               1:07.70    1:05.55 SILV   
                  31.51     1:05.55 (34.04)                                        
  2 Martinez, George A  13 Twisters-MR          1:08.43    1:07.15 SILV   
                  31.75     1:07.15 (35.40)                                        
  3 Peralta, Ramon E    14 APEX-MR              1:11.05    1:08.96 SILV   
  4 Gourevitch, Jesse   14 Silver Streaks-MR    1:08.01    1:09.01 SILV   
                  31.43     1:09.01 (37.58)                                        
  5 Polanco, Christoph  14 Twisters-MR          1:08.00    1:09.16 SILV   
                  32.37     1:09.16 (36.79)                                        
  6 Rusinak, Lucas S    14 WAC-MR               1:10.95    1:12.39 SILV   
                  32.57     1:12.39 (39.82)                                        
  7 Nosirov, Shokhrukh  14 Shy/Seals-MR         1:19.71    1:12.50 SILV   
                  32.23     1:12.50 (40.27)                                        
AGE - Division  
  1 Isaakov, Emil       14 Shy/Seals-MR         1:18.76    1:18.85 AGE    
                  36.16     1:18.85 (42.69)                                        
  2 Turek-Herman, Josh  13 CIY-MR               1:14.28    1:19.21 AGE    
                  36.59     1:19.21 (42.62)                                        
  3 Olivier, Tomas      14 RedTails-MR          1:21.36    1:19.56 AGE    
                  36.63     1:19.56 (42.93)                                        
  4 Lopez, John         14 Twisters-MR          1:22.00    1:20.27 AGE    
                  35.79     1:20.27 (44.48)                                        
  5 Wu, Brian           13 Silver Streaks-MR    1:30.11    1:20.32 AGE    
                  34.75     1:20.32 (45.57)                                        
  6 Shaimerdenov, Ospa  14 APEX-MR              1:22.06    1:21.21 AGE    
  7 Bender, Brett       13 RedTails-MR          1:19.83    1:21.33 AGE    
                  35.09     1:21.33 (46.24)                                        
  8 Ellis, David        13 CIY-MR               1:22.02    1:26.38 AGE    
                  38.99     1:26.38 (47.39)                                        
  9 Chen, Zhaoyu        13 RedTails-MR          1:40.91    1:32.27 AGE    
                  40.26     1:32.27 (52.01)                                        
 10 Szkolnicki, Mark    13 APEX-MR                   NT    1:33.86 AGE    
                  42.87     1:33.86 (50.99)                                        
 11 Gorokhovsky, Phill  13 Shy/Seals-MR         1:25.76    1:35.97 AGE    
                  43.80     1:35.97 (52.17)                                        
 12 Distelhurst, Antho  13 Silver Streaks-MR    1:40.58    1:35.99 AGE    
                  44.15     1:35.99 (51.84)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:29.99  JO
        2:30.00  QUAL
        2:38.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Peralta, Ramon E    14 APEX-MR              2:55.73    2:47.42 AGE    
                  35.44     1:19.01 (43.57)     2:03.73 (44.72)     2:47.42 (43.69)
  2 Rusinak, Lucas S    14 WAC-MR               2:45.82    2:47.63 AGE    
                  35.29     1:18.18 (42.89)     2:05.17 (46.99)     2:47.63 (42.46)
  3 Sanchez, Jude M     14 Agua Swim Team-MR    2:56.20    2:53.96 AGE    
                  37.64     1:25.07 (47.43)     2:11.66 (46.59)     2:53.96 (42.30)
  4 Turek-Herman, Josh  13 CIY-MR               3:01.78    3:00.48 AGE    
                  38.39     1:24.34 (45.95)     2:12.63 (48.29)     3:00.48 (47.85)
  5 Isaakov, Emil       14 Shy/Seals-MR         3:05.64    3:12.07 AGE    
                  42.75     1:31.68 (48.93)     2:22.01 (50.33)     3:12.07 (50.06)
  6 Rodriguez, Jose M   13 APEX-MR                   NT    3:16.39 AGE    
                  44.26     1:37.02 (52.76)     2:29.31 (52.29)     3:16.39 (47.08)
  7 Gorokhovsky, Phill  13 Shy/Seals-MR         3:25.67    3:27.94 AGE    
                  45.49     1:38.91 (53.42)     2:33.69 (54.78)     3:27.94 (54.25)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:18.99  JO
        2:19.00  QUAL
        2:38.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Chansakul, JR J     13 Agua Swim Team-MR    2:20.11    2:15.93 JO     
                  29.75     1:05.97 (36.22)     1:45.08 (39.11)     2:15.93 (30.85)
  2 Dalessio, Andrew    14 BASC-MR              2:21.63    2:16.86 JO     
                  31.56     1:04.79 (33.23)     1:45.97 (41.18)     2:16.86 (30.89)
SILV - Division  
  1 Georgescu, Ronald   13 Twisters-MR          2:20.18    2:20.14 SILV   
                  30.23     1:08.74 (38.51)     1:48.86 (40.12)     2:20.14 (31.28)
  2 Gourevitch, Jesse   14 Silver Streaks-MR    2:22.82    2:20.68 SILV   
                  31.71     1:05.41 (33.70)     1:48.45 (43.04)     2:20.68 (32.23)
  3 Catarinacchio, Vin  13 GAEL-MR              2:25.39    2:20.84 SILV   
                  30.66     1:07.15 (36.49)     1:50.58 (43.43)     2:20.84 (30.26)
  4 Kalinin, Alexey     13 Shy/Seals-MR         2:19.37    2:22.62 SILV   
                  29.36     1:06.57 (37.21)     1:51.18 (44.61)     2:22.62 (31.44)
  5 Deoliveira, Michae  13 GAEL-MR              2:27.66    2:25.45 SILV   
                  34.46     1:12.26 (37.80)     1:51.11 (38.85)     2:25.45 (34.34)
  6 Spinosa, Adam G     14 YFD-MR               2:25.93    2:27.75 SILV   
                  31.43     1:08.65 (37.22)     1:55.26 (46.61)     2:27.75 (32.49)
  7 Sanchez, Jude M     14 Agua Swim Team-MR    2:25.21    2:28.56 SILV   
                  33.92     1:12.77 (38.85)     1:55.72 (42.95)     2:28.56 (32.84)
  8 Martinez, George A  13 Twisters-MR          2:28.63    2:29.52 SILV   
                  31.77     1:10.15 (38.38)     1:56.32 (46.17)     2:29.52 (33.20)
  9 Peralta, Ramon E    14 APEX-MR                   NT    2:30.53 SILV   
                  31.71     1:08.67 (36.96)     1:58.69 (50.02)     2:30.53 (31.84)
 10 Spinelli, Mike J    13 HS-MR                2:44.68    2:32.74 SILV   
                  33.58     1:13.25 (39.67)     2:00.38 (47.13)     2:32.74 (32.36)
 11 Polanco, Christoph  14 Twisters-MR          2:30.00    2:35.35 SILV   
                  32.43     1:13.38 (40.95)     1:59.75 (46.37)     2:35.35 (35.60)
 12 Zaino, Matthew      14 Silver Streaks-MR    2:43.14    2:36.41 SILV   
                  31.78     1:11.12 (39.34)     1:57.14 (46.02)     2:36.41 (39.27)
 -- D'Antoni, Joey      13 CIY-MR               2:35.05         DQ        
                  31.25     1:10.16 (38.91)     1:57.80 (47.64)          DQ (35.90)
 -- Nosirov, Shokhrukh  14 Shy/Seals-MR         2:43.23         DQ        
                  32.26     1:14.70 (42.44)     1:59.81 (45.11)          DQ (34.53)
AGE - Division  
  1 Tseyko, Alexander   13 Shy/Seals-MR         3:06.78    2:40.47 AGE    
                  33.40     1:15.94 (42.54)     2:03.68 (47.74)     2:40.47 (36.79)
  2 Kotlyar, Kevin      13 Shy/Seals-MR         2:48.90    2:40.76 AGE    
                  37.57     1:18.38 (40.81)     2:04.23 (45.85)     2:40.76 (36.53)
  3 Isaakov, Emil       14 Shy/Seals-MR           30.02    2:47.20 AGE    
                  36.67     1:18.23 (41.56)     2:10.07 (51.84)     2:47.20 (37.13)
  4 Elie, Daniel        13 RedTails-MR          3:00.09    2:50.97 AGE    
                  38.37     1:21.62 (43.25)     2:12.38 (50.76)     2:50.97 (38.59)
  5 Matskovsky, Michae  13 BASC-MR              3:06.22    2:56.69 AGE    
                  37.05     1:21.08 (44.03)     2:15.63 (54.55)     2:56.69 (41.06)
  6 Rodriguez, Jose M   13 APEX-MR                   NT    3:02.68 AGE    
                  42.03     1:26.26 (44.23)     2:23.39 (57.13)     3:02.68 (39.29)
  7 Gak, Milos M        13 RIST-MR              2:43.47    3:03.15 AGE    
                  44.44     1:31.53 (47.09)     2:25.12 (53.59)     3:03.15 (38.03)
  8 Wilton, Brendan     13 BASC-MR              3:19.65    3:15.06 AGE    
                  44.48     1:30.21 (45.73)   2:33.62 (1:03.41)     3:15.06 (41.44)
  9 Pandya, Swapnil H   13 Silver Streaks-MR    3:22.88    3:22.39 AGE    
                                1:44.77 ( )     2:39.66 (54.89)     3:22.39 (42.73)
 -- McLaughlin, Thomas  14 BASC-MR              2:33.03         DQ        
                  34.00     1:14.43 (40.43)     2:07.95 (53.52)          DQ (34.23)
 
Boys 13-14 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
        5:00.99  JO
        5:01.00  QUAL
        5:22.79  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Barbosa, Larry S    14 Twisters-MR          5:08.00    4:36.60 JO     
                  28.28     1:01.11 (32.83)     1:36.34 (35.23)     2:11.68 (35.34)
        2:52.53 (40.85)     3:33.02 (40.49)     4:05.15 (32.13)     4:36.60 (31.45)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        5:00.99  JO
        5:01.00  QUAL
        5:22.79  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Georgescu, Ronald   13 Twisters-MR          5:12.63    4:54.48 JO     
                  30.73     1:07.54 (36.81)     1:47.35 (39.81)     2:25.77 (38.42)
        3:06.85 (41.08)     3:48.70 (41.85)     4:22.24 (33.54)     4:54.48 (32.24)
SILV - Division  
  1 Gourevitch, Jesse   14 Silver Streaks-MR    5:08.03    5:05.89 SILV   
                  31.52     1:10.15 (38.63)     1:48.34 (38.19)     2:25.26 (36.92)
        3:08.90 (43.64)     3:52.36 (43.46)     4:30.29 (37.93)     5:05.89 (35.60)
  2 Martinez, George A  13 Twisters-MR          5:09.65    5:07.86 SILV   
                  31.72   1:47.13 (1:15.41)                             2:25.02 ( )
        3:12.30 (47.28)   4:34.13 (1:21.83)     5:07.86 (33.73)                    
  3 Sanchez, Jude M     14 Agua Swim Team-MR    5:24.33    5:15.86 SILV   
                  35.21     1:19.46 (44.25)     1:59.29 (39.83)     2:39.04 (39.75)
        3:21.46 (42.42)     4:04.90 (43.44)     4:40.69 (35.79)     5:15.86 (35.17)
  4 Peralta, Ramon E    14 APEX-MR              5:21.35    5:20.34 SILV   
                  32.58     1:11.02 (38.44)     1:48.09 (37.07)     2:25.25 (37.16)
        3:17.63 (52.38)     4:10.51 (52.88)     4:45.09 (34.58)     5:20.34 (35.25)
AGE - Division  
  1 Wu, Brian           13 Silver Streaks-MR    5:57.11    5:49.01 AGE    
                  33.69                             2:47.65 ( )                    
            3:38.41 ( )     4:27.76 (49.35)   5:49.01 (1:21.25)                    
  2 Zaino, Matthew      14 Silver Streaks-MR    5:56.74    6:04.53 AGE    
                  31.64     1:17.41 (45.77)     1:59.61 (42.20)     2:43.92 (44.31)
        3:35.83 (51.91)     4:30.71 (54.88)     5:18.95 (48.24)     6:04.53 (45.58)
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          23.79  JO
          23.80  QUAL
          26.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Meyendorff, Andrew  17 Silver Streaks-MR      23.81      24.06 SILV   
  2 Olivier, Francisco  18 RedTails-MR            24.01      24.19 SILV   
  3 Martinez-White, Na  16 Agua Swim Team-MR      24.19      24.33 SILV   
  4 Dupres, Paul P      15 RedTails-MR            24.11      24.39 SILV   
  5 Wilson, Sozi A      16 Silver Streaks-MR      24.14      24.45 SILV   
  6 Holek, Thomas F     16 GAEL-MR                25.00      24.66 SILV   
  7 Kooperkamp, Nathan  17 RedTails-MR            24.90      24.77 SILV   
  8 Lee, Marc A         15 APEX-MR                24.35      24.84 SILV   
  9 Zaino, Joe A        17 Silver Streaks-MR      24.52      24.86 SILV   
 10 Yanez, Gabriel F    16 Twisters-MR            24.68      24.88 SILV   
 11 Ching, Brian        16 Twisters-MR            24.85      25.02 SILV   
 11 Love, Mike D        16 Badger-MR              24.88      25.02 SILV   
 13 Lewis, Kitwane A    17 Twisters-MR            25.09      25.28 SILV   
 14 Narvaez, Marco      17 RedTails-MR            25.53      25.31 SILV   
 15 Shala, Chip         15 APEX-MR                25.52      25.33 SILV   
 16 Connolly, Gerard    16 NYCC-MR                29.00      25.59 SILV   
 17 Belyanski, Yuri     16 Shy/Seals-MR           25.78      25.68 SILV   
 18 Salzillo, Mark      16 WAC-MR                 25.58      25.96 SILV   
 19 Novitch, Adam S     16 Silver Streaks-MR      25.72      25.99 SILV   
 20 Tam, Stephen        16 CIY-MR                 25.35      26.24 SILV   
 21 Lewis, Khalid A     16 Twisters-MR            25.86      26.29 SILV   
 22 Cios, David         15 Twisters-MR            27.00      26.37 SILV   
 23 Wong, Jeffrey       16 Twisters-MR            25.32      26.51 SILV   
 24 Qamar, Daniel H     17 CIY-MR                 25.94      26.56 SILV   
AGE - Division  
  1 Shala, Nick         17 APEX-MR                   NT      26.83 AGE    
  2 Shlykov, Dmitry     16 APEX-MR                   NT      27.06 AGE    
  3 Oppenheimer, Harry  15 GAEL-MR                27.90      27.08 AGE    
  4 Nishi, Thomas M     15 Silver Streaks-MR      26.66      27.42 AGE    
  5 Narvaez, Gregory A  15 RedTails-MR            26.82      27.55 AGE    
  6 Stefanko, Igor      15 Shy/Seals-MR           28.13      27.70 AGE    
  7 Mamorsky, Mitchel   16 Shy/Seals-MR           27.70      27.74 AGE    
  8 Pignataro, Michael  17 WAC-MR                 27.33      28.03 AGE    
  9 Katsobashvili, Geo  16 Twisters-MR            28.74      28.36 AGE    
 10 Slutsky, Daniel     15 RedTails-MR            27.56      28.39 AGE    
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          52.29  JO
          52.30  QUAL
          57.49  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dupres, Paul P      15 RedTails-MR            54.42      52.37 SILV   
                  24.94       52.37 (27.43)                                        
  2 Meyendorff, Andrew  17 Silver Streaks-MR      52.58      53.19 SILV   
                  25.30       53.19 (27.89)                                        
  3 Martinez-White, Na  16 Agua Swim Team-MR      53.39      53.32 SILV   
                  25.18       53.32 (28.14)                                        
  4 Kooperkamp, Nathan  17 RedTails-MR            52.50      53.42 SILV   
                  25.31       53.42 (28.11)                                        
  5 Lee, Marc A         15 APEX-MR                53.44      53.66 SILV   
                  25.38       53.66 (28.28)                                        
  6 Holek, Thomas F     16 GAEL-MR                54.76      54.04 SILV   
                  26.05       54.04 (27.99)                                        
  7 Olivier, Francisco  18 RedTails-MR            54.21      54.05 SILV   
                  25.43       54.05 (28.62)                                        
  8 Salzillo, Mark      16 WAC-MR                 55.56      54.65 SILV   
                  26.53       54.65 (28.12)                                        
  9 Wilson, Sozi A      16 Silver Streaks-MR      54.15      54.92 SILV   
                  25.71       54.92 (29.21)                                        
 10 Ching, Brian        16 Twisters-MR            55.15      55.15 SILV   
                  26.03       55.15 (29.12)                                        
 11 Connolly, Gerard    16 NYCC-MR                58.59      55.23 SILV   
                  26.64       55.23 (28.59)                                        
 12 Narvaez, Marco      17 RedTails-MR            56.18      55.55 SILV   
                  26.13       55.55 (29.42)                                        
 13 Levy, Paul          17 DSC-MR                 57.03      56.10 SILV   
                  27.01       56.10 (29.09)                                        
 14 Zaino, Joe A        17 Silver Streaks-MR      53.65      56.75 SILV   
                  26.87       56.75 (29.88)                                        
 15 Novitch, Adam S     16 Silver Streaks-MR      57.71      57.01 SILV   
                  27.11       57.01 (29.90)                                        
 16 Tan, Randy          15 Twisters-MR            57.71      57.38 SILV   
                  27.59       57.38 (29.79)                                        
AGE - Division  
  1 Shala, Chip         15 APEX-MR                55.74      57.68 AGE    
                  26.66       57.68 (31.02)                                        
  2 Zhivkov, Ivan G     15 APEX-MR                58.00      58.46 AGE    
                  28.10       58.46 (30.36)                                        
  3 Shala, Nick         17 APEX-MR              1:00.31      59.27 AGE    
                  28.42       59.27 (30.85)                                        
  4 Pignataro, Michael  17 WAC-MR                 59.56      59.30 AGE    
                  28.85       59.30 (30.45)                                        
  5 Oppenheimer, Harry  15 GAEL-MR              1:00.33      59.58 AGE    
                  28.57       59.58 (31.01)                                        
  6 Stefanko, Igor      15 Shy/Seals-MR         1:00.95      59.87 AGE    
                  28.61       59.87 (31.26)                                        
  7 Narvaez, Gregory A  15 RedTails-MR            58.40    1:00.34 AGE    
                  28.06     1:00.34 (32.28)                                        
  8 Shlykov, Dmitry     16 APEX-MR              1:01.18    1:01.06 AGE    
                  29.14     1:01.06 (31.92)                                        
  9 Kovtun, Igor        16 CENT-MR              1:03.16    1:01.18 AGE    
                  29.60     1:01.18 (31.58)                                        
 10 Nishi, Thomas M     15 Silver Streaks-MR      59.12    1:01.39 AGE    
                  28.56     1:01.39 (32.83)                                        
 11 Slutsky, Daniel     15 RedTails-MR          1:01.25    1:01.85 AGE    
                  28.90     1:01.85 (32.95)                                        
 12 Ursu, Mic A         15 CENT-MR              1:07.22    1:08.04 AGE    
                  30.61     1:08.04 (37.43)                                        
 13 Abramov, Yuriy      15 CENT-MR              1:30.64    1:16.74 AGE    
                  35.44     1:16.74 (41.30)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:54.99  JO
        1:55.00  QUAL
        2:01.89  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lee, Marc A         15 APEX-MR              1:56.51    1:57.55 SILV   
                  25.68       54.82 (29.14)     1:26.55 (31.73)     1:57.55 (31.00)
  2 Love, Mike D        16 Badger-MR            1:56.89    1:58.02 SILV   
                  26.61       55.95 (29.34)     1:27.16 (31.21)     1:58.02 (30.86)
  3 Dupres, Paul P      15 RedTails-MR          2:00.17    1:58.41 SILV   
                  27.19       57.10 (29.91)     1:27.71 (30.61)     1:58.41 (30.70)
  4 Martinez-White, Na  16 Agua Swim Team-MR    1:58.45    1:58.63 SILV   
                  27.29       58.06 (30.77)     1:28.93 (30.87)     1:58.63 (29.70)
AGE - Division  
  1 Salzillo, Mark      16 WAC-MR               2:03.19    2:01.96 AGE    
                  29.14       59.99 (30.85)     1:31.34 (31.35)     2:01.96 (30.62)
  2 Zaino, Joe A        17 Silver Streaks-MR    1:59.38    2:01.97 AGE    
                  26.44       56.16 (29.72)     1:28.68 (32.52)     2:01.97 (33.29)
  3 Kooperkamp, Nathan  17 RedTails-MR          2:04.35    2:02.00 AGE    
                  27.53       58.41 (30.88)     1:30.83 (32.42)     2:02.00 (31.17)
  4 Meyendorff, Andrew  17 Silver Streaks-MR    2:03.01    2:02.69 AGE    
                  26.55       56.57 (30.02)     1:29.26 (32.69)     2:02.69 (33.43)
  5 Connolly, Gerard    16 NYCC-MR              2:06.39    2:05.00 AGE    
                  28.15       59.96 (31.81)     1:32.93 (32.97)     2:05.00 (32.07)
  6 Levy, Paul          17 DSC-MR               2:09.09    2:05.31 AGE    
                  28.12       59.76 (31.64)     1:33.01 (33.25)     2:05.31 (32.30)
  7 Ching, Brian        16 Twisters-MR          2:05.74    2:05.86 AGE    
                  27.46       58.96 (31.50)     1:32.34 (33.38)     2:05.86 (33.52)
  8 Novitch, Adam S     16 Silver Streaks-MR    2:07.90    2:05.95 AGE    
                  28.23       59.74 (31.51)     1:33.79 (34.05)     2:05.95 (32.16)
  9 Chen, Jeffrey       18 Twisters-MR          2:12.00    2:06.78 AGE    
                  27.85       59.88 (32.03)     1:33.77 (33.89)     2:06.78 (33.01)
 10 Wong, Jeffrey       16 Twisters-MR          2:08.00    2:07.07 AGE    
                  28.36       59.40 (31.04)     1:32.36 (32.96)     2:07.07 (34.71)
 11 Narvaez, Marco      17 RedTails-MR          2:02.82    2:08.79 AGE    
                  29.10     1:01.13 (32.03)     1:34.66 (33.53)     2:08.79 (34.13)
 12 Stefanko, Igor      15 Shy/Seals-MR         2:09.45    2:09.64 AGE    
                  28.67     1:00.99 (32.32)     1:35.29 (34.30)     2:09.64 (34.35)
 13 Zhivkov, Ivan G     15 APEX-MR              2:06.95    2:09.88 AGE    
                  28.84     1:01.76 (32.92)     1:36.54 (34.78)     2:09.88 (33.34)
 14 Shala, Nick         17 APEX-MR              2:16.39    2:11.48 AGE    
                  28.82     1:01.99 (33.17)     1:36.29 (34.30)     2:11.48 (35.19)
 15 Qamar, Daniel H     17 CIY-MR               2:08.42    2:12.67 AGE    
                  29.12     1:02.06 (32.94)     1:37.60 (35.54)     2:12.67 (35.07)
 16 Lewis, Khalid A     16 Twisters-MR          2:14.25    2:13.28 AGE    
                  30.01     1:04.31 (34.30)     1:39.87 (35.56)     2:13.28 (33.41)
 17 Slutsky, Daniel     15 RedTails-MR          2:11.98    2:13.29 AGE    
                  29.89     1:03.89 (34.00)     1:39.60 (35.71)     2:13.29 (33.69)
 18 Tam, Stephen        16 CIY-MR               2:18.78    2:15.22 AGE    
                  29.80     1:03.94 (34.14)   2:15.22 (1:11.28)                    
 19 Pignataro, Michael  17 WAC-MR               2:06.56    2:15.85 AGE    
                  30.78     1:04.21 (33.43)     1:39.83 (35.62)     2:15.85 (36.02)
 20 Shlykov, Dmitry     16 APEX-MR              2:22.93    2:18.00 AGE    
                  30.78   2:18.00 (1:47.22)                                        
 21 Lewis, Kitwane A    17 Twisters-MR          2:18.82    2:23.28 AGE    
                  31.89     1:07.70 (35.81)     1:45.04 (37.34)     2:23.28 (38.24)
 22 Katsobashvili, Geo  16 Twisters-MR          2:19.00    2:24.97 AGE    
                  32.89     1:09.68 (36.79)     1:48.40 (38.72)     2:24.97 (36.57)
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:19.99  JO
        5:20.00  QUAL
        5:29.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Love, Mike D        16 Badger-MR            5:22.00    5:19.56 JO     
                  27.26       58.04 (30.78)     1:29.69 (31.65)     2:01.97 (32.28)
        2:34.26 (32.29)     3:07.35 (33.09)     3:40.50 (33.15)     4:14.51 (34.01)
        4:48.07 (33.56)     5:19.56 (31.49)                                        
AGE - Division  
  1 Lee, Marc A         15 APEX-MR                   NT    5:31.35 AGE    
                  30.14     1:03.93 (33.79)     1:37.82 (33.89)     2:12.14 (34.32)
        2:45.62 (33.48)     3:19.50 (33.88)     3:53.93 (34.43)     4:27.90 (33.97)
        5:02.30 (34.40)     5:31.35 (29.05)                                        
  2 Meyendorff, Andrew  17 Silver Streaks-MR    5:34.10    5:31.66 AGE    
                  27.87       58.90 (31.03)     1:31.38 (32.48)     2:04.31 (32.93)
        2:38.27 (33.96)     3:12.56 (34.29)     3:47.47 (34.91)     4:22.65 (35.18)
        4:57.59 (34.94)     5:31.66 (34.07)                                        
  3 Novitch, Adam S     16 Silver Streaks-MR    5:36.00    5:35.39 AGE    
                  28.21     1:00.25 (32.04)     1:33.76 (33.51)     2:08.06 (34.30)
        2:42.74 (34.68)     3:17.28 (34.54)     3:52.43 (35.15)     4:27.87 (35.44)
        5:02.24 (34.37)     5:35.39 (33.15)                                        
  4 Dupres, Paul P      15 RedTails-MR          5:35.09    5:37.59 AGE    
                  28.33       59.23 (30.90)     1:31.63 (32.40)     2:05.80 (34.17)
        2:41.67 (35.87)     3:17.21 (35.54)     3:53.66 (36.45)     4:29.03 (35.37)
        5:03.18 (34.15)     5:37.59 (34.41)                                        
  5 Zaino, Joe A        17 Silver Streaks-MR    5:37.00    5:42.11 AGE    
                  28.29       59.69 (31.40)     1:34.01 (34.32)     2:09.30 (35.29)
        2:45.31 (36.01)     3:20.17 (34.86)     3:56.37 (36.20)     4:32.17 (35.80)
        5:07.39 (35.22)     5:42.11 (34.72)                                        
  6 Oppenheimer, Harry  15 GAEL-MR              5:41.84    5:42.91 AGE    
                  29.55     1:01.96 (32.41)     1:35.75 (33.79)     2:10.37 (34.62)
        2:45.41 (35.04)     3:20.65 (35.24)     3:56.41 (35.76)     4:32.44 (36.03)
        5:07.84 (35.40)     5:42.91 (35.07)                                        
  7 Zhivkov, Ivan G     15 APEX-MR                   NT    5:45.79 AGE    
                  29.74     1:03.83 (34.09)     1:38.59 (34.76)     2:14.22 (35.63)
        2:49.34 (35.12)     3:25.22 (35.88)     4:01.10 (35.88)     4:36.30 (35.20)
        5:11.95 (35.65)     5:45.79 (33.84)                                        
  8 Wilson, Sozi A      16 Silver Streaks-MR    5:51.56    5:53.50 AGE    
                  28.78     1:02.77 (33.99)     1:38.16 (35.39)     2:14.40 (36.24)
        2:51.66 (37.26)     3:27.57 (35.91)     4:04.33 (36.76)     4:42.30 (37.97)
        5:19.39 (37.09)     5:53.50 (34.11)                                        
  9 Shala, Chip         15 APEX-MR                   NT    5:59.51 AGE    
                  29.22     1:02.16 (32.94)     1:37.21 (35.05)     2:13.37 (36.16)
        2:49.62 (36.25)     3:27.39 (37.77)     4:05.09 (37.70)     4:43.93 (38.84)
        5:21.93 (38.00)     5:59.51 (37.58)                                        
 10 Slutsky, Daniel     15 RedTails-MR          6:05.87    6:01.91 AGE    
                  30.18     1:05.69 (35.51)     1:42.22 (36.53)     2:19.65 (37.43)
        2:57.55 (37.90)     3:34.92 (37.37)     4:13.09 (38.17)     4:51.03 (37.94)
        5:28.12 (37.09)     6:01.91 (33.79)                                        
 11 Narvaez, Gregory A  15 RedTails-MR          5:58.39    6:03.98 AGE    
                  29.36     1:01.83 (32.47)     1:39.10 (37.27)     2:14.30 (35.20)
        2:53.86 (39.56)     3:30.45 (36.59)     4:09.60 (39.15)     4:49.58 (39.98)
        5:28.89 (39.31)     6:03.98 (35.09)                                        
 12 Shala, Nick         17 APEX-MR                   NT    6:04.43 AGE    
                  31.60     1:07.19 (35.59)     1:43.69 (36.50)     2:21.16 (37.47)
        2:58.56 (37.40)     3:35.66 (37.10)     4:14.76 (39.10)     4:51.37 (36.61)
        5:29.01 (37.64)     6:04.43 (35.42)                                        
 13 Lewis, Khalid A     16 Twisters-MR          6:10.00    6:36.15 AGE    
                  31.32     1:06.25 (34.93)     1:44.27 (38.02)     2:22.83 (38.56)
        3:03.85 (41.02)     3:46.76 (42.91)     4:30.24 (43.48)     5:13.75 (43.51)
        5:55.26 (41.51)     6:36.15 (40.89)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:00.49  JO
        1:00.50  QUAL
        1:06.89  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Dupres, Paul P      15 RedTails-MR          1:02.13    1:00.33 JO     
                  29.51     1:00.33 (30.82)                                        
  2 Yanez, Gabriel F    16 Twisters-MR          1:03.81    1:00.41 JO     
                  29.49     1:00.41 (30.92)                                        
SILV - Division  
  1 Chen, Jeffrey       18 Twisters-MR          1:03.43    1:03.12 SILV   
                  30.19     1:03.12 (32.93)                                        
  2 Connolly, Gerard    16 NYCC-MR              1:07.22    1:03.79 SILV   
                  31.73     1:03.79 (32.06)                                        
  3 Lee, Marc A         15 APEX-MR              1:05.57    1:04.36 SILV   
                  31.12     1:04.36 (33.24)                                        
  4 Shala, Chip         15 APEX-MR              1:12.69    1:04.49 SILV   
                  30.86     1:04.49 (33.63)                                        
  5 Novitch, Adam S     16 Silver Streaks-MR    1:04.34    1:04.91 SILV   
                  30.96     1:04.91 (33.95)                                        
  6 Zhivkov, Ivan G     15 APEX-MR                   NT    1:05.90 SILV   
                  32.34     1:05.90 (33.56)                                        
  7 Oppenheimer, Harry  15 GAEL-MR              1:07.35    1:06.22 SILV   
                  32.03     1:06.22 (34.19)                                        
AGE - Division  
  1 Qamar, Daniel H     17 CIY-MR               1:03.60    1:07.67 AGE    
                  31.56     1:07.67 (36.11)                                        
  2 Salzillo, Mark      16 WAC-MR               1:10.67    1:08.37 AGE    
                  33.01     1:08.37 (35.36)                                        
  3 Tan, Randy          15 Twisters-MR          1:09.11    1:08.52 AGE    
                  33.44     1:08.52 (35.08)                                        
  4 Mamorsky, Mitchel   16 Shy/Seals-MR         1:07.06    1:08.77 AGE    
                  33.84     1:08.77 (34.93)                                        
  5 Levy, Paul          17 DSC-MR               1:10.59    1:08.86 AGE    
                  34.28     1:08.86 (34.58)                                        
  6 Narvaez, Gregory A  15 RedTails-MR          1:08.44    1:09.26 AGE    
                  33.48     1:09.26 (35.78)                                        
  7 Stefanko, Igor      15 Shy/Seals-MR         1:09.05    1:09.85 AGE    
                  34.48     1:09.85 (35.37)                                        
  8 Lewis, Khalid A     16 Twisters-MR          1:09.92    1:10.01 AGE    
                  34.28     1:10.01 (35.73)                                        
  9 Bianco, Phillip E   15 HS-MR                1:08.62    1:12.09 AGE    
                  35.41     1:12.09 (36.68)                                        
 10 Shala, Nick         17 APEX-MR              1:16.75    1:13.00 AGE    
                  35.09     1:13.00 (37.91)                                        
 11 Tam, Stephen        16 CIY-MR               1:11.92    1:14.59 AGE    
                  36.36     1:14.59 (38.23)                                        
 12 Belyanski, Yuri     16 Shy/Seals-MR         1:14.54    1:15.14 AGE    
 13 Shlykov, Dmitry     16 APEX-MR              1:18.15    1:20.57 AGE    
                  40.28     1:20.57 (40.29)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:13.09  JO
        2:13.10  QUAL
        2:22.89  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Dupres, Paul P      15 RedTails-MR          2:13.38    2:10.91 JO     
                  30.39     1:02.97 (32.58)     1:36.88 (33.91)     2:10.91 (34.03)
SILV - Division  
  1 Connolly, Gerard    16 NYCC-MR              2:25.50    2:16.67 SILV   
                  32.39     1:07.95 (35.56)     1:43.61 (35.66)     2:16.67 (33.06)
  2 Lee, Marc A         15 APEX-MR              2:20.63    2:18.41 SILV   
                  31.79     1:06.23 (34.44)     1:43.79 (37.56)     2:18.41 (34.62)
  3 Novitch, Adam S     16 Silver Streaks-MR    2:17.01    2:20.94 SILV   
                  31.71     1:07.24 (35.53)     1:44.73 (37.49)     2:20.94 (36.21)
  4 Oppenheimer, Harry  15 GAEL-MR              2:21.17    2:21.62 SILV   
                  33.35     1:08.99 (35.64)     1:45.84 (36.85)     2:21.62 (35.78)
  5 Stefanko, Igor      15 Shy/Seals-MR         2:24.15    2:22.18 SILV   
                  33.73     1:09.46 (35.73)     1:46.16 (36.70)     2:22.18 (36.02)
  6 Martinez-White, Na  16 Agua Swim Team-MR    2:31.23    2:22.85 SILV   
                  34.48     1:11.18 (36.70)     1:48.22 (37.04)     2:22.85 (34.63)
AGE - Division  
  1 Zhivkov, Ivan G     15 APEX-MR              2:23.45    2:23.35 AGE    
                  33.36     1:09.60 (36.24)     1:46.88 (37.28)     2:23.35 (36.47)
  2 Zaino, Joe A        17 Silver Streaks-MR    2:19.97    2:23.40 AGE    
                  33.22     1:09.30 (36.08)     1:46.68 (37.38)     2:23.40 (36.72)
  3 Shala, Chip         15 APEX-MR              2:30.88    2:26.01 AGE    
                  33.20     1:10.00 (36.80)     1:47.68 (37.68)     2:26.01 (38.33)
  4 Tan, Randy          15 Twisters-MR          2:25.99    2:28.15 AGE    
                  33.75     1:10.55 (36.80)     1:49.73 (39.18)     2:28.15 (38.42)
  5 Ching, Brian        16 Twisters-MR          2:27.00    2:29.95 AGE    
                  33.89     1:11.64 (37.75)     1:51.11 (39.47)     2:29.95 (38.84)
  6 Bianco, Phillip E   15 HS-MR                2:25.11    2:30.40 AGE    
                  35.77     1:13.00 (37.23)     1:51.59 (38.59)     2:30.40 (38.81)
  7 Salzillo, Mark      16 WAC-MR               2:39.78    2:35.14 AGE    
                  37.10     1:16.82 (39.72)     1:57.23 (40.41)     2:35.14 (37.91)
  8 Shala, Nick         17 APEX-MR              2:29.49    2:35.78 AGE    
                  37.32     1:16.46 (39.14)     1:57.16 (40.70)     2:35.78 (38.62)
  9 Narvaez, Gregory A  15 RedTails-MR          2:31.81    2:36.03 AGE    
                  36.36     1:15.71 (39.35)     1:55.57 (39.86)     2:36.03 (40.46)
 10 Pignataro, Michael  17 WAC-MR               2:35.56    2:36.19 AGE    
                  37.38     1:16.93 (39.55)     1:57.50 (40.57)     2:36.19 (38.69)
 11 Kovtun, Igor        16 CENT-MR              2:19.00    2:36.22 AGE    
                  37.76     1:17.08 (39.32)     1:57.23 (40.15)     2:36.22 (38.99)
 12 Foo, James F        16 HS-MR                2:41.87    2:37.51 AGE    
                  33.94     1:12.79 (38.85)     1:56.16 (43.37)     2:37.51 (41.35)
 13 Shlykov, Dmitry     16 APEX-MR                   NT    2:51.71 AGE    
 14 Ursu, Mic A         15 CENT-MR              2:54.28    3:04.68 AGE    
                  39.98     1:26.88 (46.90)     2:16.39 (49.51)     3:04.68 (48.29)
 15 Abramov, Yuriy      15 CENT-MR              3:01.16    3:11.32 AGE    
                  44.07     1:32.47 (48.40)     2:23.62 (51.15)     3:11.32 (47.70)
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:08.49  JO
        1:08.50  QUAL
        1:13.89  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Wilson, Sozi A      16 Silver Streaks-MR    1:09.13    1:09.57 SILV   
                  31.68     1:09.57 (37.89)                                        
  2 Wong, Jeffrey       16 Twisters-MR          1:10.96    1:09.83 SILV   
                  33.33     1:09.83 (36.50)                                        
  3 Yanez, Gabriel F    16 Twisters-MR          1:10.82    1:10.04 SILV   
                  32.89     1:10.04 (37.15)                                        
  4 Tan, Randy          15 Twisters-MR          1:10.46    1:11.28 SILV   
                  33.82     1:11.28 (37.46)                                        
  5 Kooperkamp, Nathan  17 RedTails-MR          1:10.90    1:12.26 SILV   
                  34.20     1:12.26 (38.06)                                        
  6 Zhivkov, Ivan G     15 APEX-MR              1:11.09    1:12.32 SILV   
                  33.94     1:12.32 (38.38)                                        
  7 Chen, Jeffrey       18 Twisters-MR          1:12.87    1:12.39 SILV   
                  34.83     1:12.39 (37.56)                                        
  8 Slutsky, Daniel     15 RedTails-MR          1:14.84    1:13.52 SILV   
                  34.91     1:13.52 (38.61)                                        
  9 Mamorsky, Mitchel   16 Shy/Seals-MR         1:16.59    1:13.75 SILV   
                  34.23     1:13.75 (39.52)                                        
 10 Ching, Brian        16 Twisters-MR          1:13.31    1:13.79 SILV   
                  35.14     1:13.79 (38.65)                                        
AGE - Division  
  1 Oppenheimer, Harry  15 GAEL-MR              1:19.59    1:14.52 AGE    
                  35.03     1:14.52 (39.49)                                        
  2 Bianco, Phillip E   15 HS-MR                1:11.55    1:14.69 AGE    
                  34.65     1:14.69 (40.04)                                        
  3 Shala, Nick         17 APEX-MR              1:20.18    1:17.67 AGE    
                  36.55     1:17.67 (41.12)                                        
  4 Nishi, Thomas M     15 Silver Streaks-MR    1:18.43    1:18.98 AGE    
                  36.73     1:18.98 (42.25)                                        
  5 Tam, Stephen        16 CIY-MR               1:15.80    1:19.20 AGE    
                  37.07     1:19.20 (42.13)                                        
  6 Cios, David         15 Twisters-MR          1:18.00    1:21.02 AGE    
  7 Stefanko, Igor      15 Shy/Seals-MR         1:20.47    1:22.64 AGE    
                  38.91     1:22.64 (43.73)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:31.99  JO
        2:32.00  QUAL
        2:42.79  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Holek, Thomas F     16 GAEL-MR              2:33.07    2:31.54 JO     
                  33.57     1:12.10 (38.53)     1:51.67 (39.57)     2:31.54 (39.87)
SILV - Division  
  1 Tan, Randy          15 Twisters-MR          2:33.91    2:35.58 SILV   
                  35.08     1:15.20 (40.12)     1:56.33 (41.13)     2:35.58 (39.25)
  2 Wilson, Sozi A      16 Silver Streaks-MR    2:47.09    2:35.84 SILV   
                  33.64     1:14.35 (40.71)     1:54.82 (40.47)     2:35.84 (41.02)
  3 Zhivkov, Ivan G     15 APEX-MR              2:32.26    2:35.92 SILV   
                  34.75     1:14.38 (39.63)     1:55.78 (41.40)     2:35.92 (40.14)
  4 Ching, Brian        16 Twisters-MR          2:38.35    2:40.38 SILV   
                  36.28     1:17.00 (40.72)     1:58.67 (41.67)     2:40.38 (41.71)
  5 Bianco, Phillip E   15 HS-MR                2:39.38    2:41.06 SILV   
                  35.97     1:16.90 (40.93)     1:59.49 (42.59)     2:41.06 (41.57)
  6 Kooperkamp, Nathan  17 RedTails-MR          2:34.66    2:41.12 SILV   
                  35.03     1:16.37 (41.34)     1:59.05 (42.68)     2:41.12 (42.07)
AGE - Division  
  1 Novitch, Adam S     16 Silver Streaks-MR    2:52.10    2:43.04 AGE    
                  35.90     1:17.25 (41.35)     2:00.11 (42.86)     2:43.04 (42.93)
  2 Oppenheimer, Harry  15 GAEL-MR              2:45.05    2:43.66 AGE    
                  36.65     1:18.03 (41.38)     2:00.76 (42.73)     2:43.66 (42.90)
  3 Slutsky, Daniel     15 RedTails-MR          2:45.77    2:43.80 AGE    
                  36.61     1:18.80 (42.19)     2:01.51 (42.71)     2:43.80 (42.29)
  4 Shala, Nick         17 APEX-MR                   NT    2:48.60 AGE    
                  38.03     1:22.51 (44.48)     2:06.32 (43.81)     2:48.60 (42.28)
  5 Levy, Paul          17 DSC-MR               2:48.12    2:49.09 AGE    
                  37.02     1:18.66 (41.64)     2:03.42 (44.76)     2:49.09 (45.67)
  6 Stefanko, Igor      15 Shy/Seals-MR         2:51.51    2:51.24 AGE    
                  38.77     1:22.33 (43.56)     2:07.41 (45.08)     2:51.24 (43.83)
  7 Foo, James F        16 HS-MR                2:53.48    2:53.86 AGE    
                  38.43     1:21.78 (43.35)     2:07.92 (46.14)     2:53.86 (45.94)
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          58.99  JO
          59.00  QUAL
        1:05.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Olivier, Francisco  18 RedTails-MR            59.98      59.15 SILV   
                  26.77       59.15 (32.38)                                        
  2 Chen, Jeffrey       18 Twisters-MR          1:00.62      59.30 SILV   
                  27.98       59.30 (31.32)                                        
  3 Martinez-White, Na  16 Agua Swim Team-MR    1:01.70    1:00.94 SILV   
                  29.09     1:00.94 (31.85)                                        
  4 Holek, Thomas F     16 GAEL-MR              1:03.27    1:02.70 SILV   
                  28.92     1:02.70 (33.78)                                        
  5 Zaino, Joe A        17 Silver Streaks-MR    1:01.92    1:02.80 SILV   
                  28.87     1:02.80 (33.93)                                        
  6 Lee, Marc A         15 APEX-MR              1:03.01    1:03.50 SILV   
                  29.00     1:03.50 (34.50)                                        
  7 Narvaez, Marco      17 RedTails-MR          1:03.63    1:05.35 SILV   
                  30.68     1:05.35 (34.67)                                        
AGE - Division  
  1 Meyendorff, Andrew  17 Silver Streaks-MR    1:08.21    1:05.73 AGE    
                  29.85     1:05.73 (35.88)                                        
  2 Belyanski, Yuri     16 Shy/Seals-MR         1:07.32    1:06.61 AGE    
                  31.09     1:06.61 (35.52)                                        
  3 Wilson, Sozi A      16 Silver Streaks-MR    1:17.00    1:06.86 AGE    
                  30.33     1:06.86 (36.53)                                        
  4 Tan, Randy          15 Twisters-MR          1:06.00    1:07.28 AGE    
                  31.63     1:07.28 (35.65)                                        
  5 Katsobashvili, Geo  16 Twisters-MR          1:10.06    1:08.72 AGE    
                  31.96     1:08.72 (36.76)                                        
  6 Salzillo, Mark      16 WAC-MR               1:04.56    1:09.77 AGE    
                  32.86     1:09.77 (36.91)                                        
  7 Qamar, Daniel H     17 CIY-MR               1:05.82    1:10.06 AGE    
                  31.95     1:10.06 (38.11)                                        
  8 Shlykov, Dmitry     16 APEX-MR              1:15.12    1:13.17 AGE    
                  33.04     1:13.17 (40.13)                                        
  9 Narvaez, Gregory A  15 RedTails-MR          1:08.87    1:13.67 AGE    
                  32.69     1:13.67 (40.98)                                        
 10 Bianco, Phillip E   15 HS-MR                1:12.30    1:14.83 AGE    
                  33.41     1:14.83 (41.42)                                        
 11 Pignataro, Michael  17 WAC-MR               1:14.34    1:16.91 AGE    
                  34.41     1:16.91 (42.50)                                        
 12 Shala, Chip         15 APEX-MR                   NT    1:19.03 AGE    
                  32.62     1:19.03 (46.41)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:18.99  JO
        2:19.00  QUAL
        2:30.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Dupres, Paul P      15 RedTails-MR          2:19.96    2:17.43 JO     
                  29.51     1:03.49 (33.98)     1:38.90 (35.41)     2:17.43 (38.53)
  2 Johanson, Tim       17 Badger-MR            2:22.22    2:18.91 JO     
                  30.32     1:06.08 (35.76)     1:43.86 (37.78)     2:18.91 (35.05)
SILV - Division  
  1 Lee, Marc A         15 APEX-MR              2:20.93    2:20.08 SILV   
                  29.80     1:05.42 (35.62)     1:42.60 (37.18)     2:20.08 (37.48)
  2 Martinez-White, Na  16 Agua Swim Team-MR    2:26.62    2:29.05 SILV   
                  30.78     1:08.70 (37.92)     1:48.36 (39.66)     2:29.05 (40.69)
  3 Zaino, Joe A        17 Silver Streaks-MR    2:29.48    2:29.57 SILV   
                  30.00     1:06.37 (36.37)     1:46.92 (40.55)     2:29.57 (42.65)
AGE - Division  
  1 Meyendorff, Andrew  17 Silver Streaks-MR    2:40.29    2:32.06 AGE    
                  31.16     1:08.98 (37.82)     1:50.92 (41.94)     2:32.06 (41.14)
  2 Kooperkamp, Nathan  17 RedTails-MR          2:45.09    2:32.81 AGE    
                  31.44     1:09.03 (37.59)     1:50.76 (41.73)     2:32.81 (42.05)
  3 Zhivkov, Ivan G     15 APEX-MR                   NT    2:39.99 AGE    
                  32.28     1:12.26 (39.98)     1:59.07 (46.81)     2:39.99 (40.92)
  4 Tan, Randy          15 Twisters-MR          2:41.00    2:40.11 AGE    
                  33.31     1:12.98 (39.67)     1:56.80 (43.82)     2:40.11 (43.31)
  5 Wilson, Sozi A      16 Silver Streaks-MR    2:51.11    2:42.88 AGE    
                  31.23     1:12.37 (41.14)     1:57.60 (45.23)     2:42.88 (45.28)
  6 Levy, Paul          17 DSC-MR               2:36.22    2:47.68 AGE    
                  32.22     1:11.10 (38.88)     1:58.12 (47.02)     2:47.68 (49.56)
  7 Narvaez, Gregory A  15 RedTails-MR          2:45.09    2:50.36 AGE    
                  32.89     1:16.34 (43.45)     2:03.90 (47.56)     2:50.36 (46.46)
  8 Slutsky, Daniel     15 RedTails-MR          3:00.09    2:58.08 AGE    
                  36.60     1:21.17 (44.57)     2:09.37 (48.20)     2:58.08 (48.71)
  9 Shala, Nick         17 APEX-MR              3:07.37    2:59.39 AGE    
                  38.33     1:25.16 (46.83)     2:12.33 (47.17)     2:59.39 (47.06)
 10 Shlykov, Dmitry     16 APEX-MR              3:02.54    3:02.88 AGE    
                  35.18     1:19.24 (44.06)     2:10.15 (50.91)     3:02.88 (52.73)
Non-Award Division  
 -- Shala, Chip         15 APEX-MR              3:06.85        DFS        
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
        2:10.99  JO
        2:11.00  QUAL
        2:33.79  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Yanez, Gabriel F    16 Twisters-MR          2:12.58    2:10.63 JO     
                  27.39     1:00.80 (33.41)     1:41.11 (40.31)     2:10.63 (29.52)
  2 Meyendorff, Andrew  17 Silver Streaks-MR    2:16.03    2:10.86 JO     
                  29.18     1:01.85 (32.67)     1:40.52 (38.67)     2:10.86 (30.34)
SILV - Division  
  1 Holek, Thomas F     16 GAEL-MR              2:17.74    2:16.44 SILV   
                  29.04     1:06.54 (37.50)     1:45.41 (38.87)     2:16.44 (31.03)
  2 Tan, Randy          15 Twisters-MR          2:18.27    2:19.05 SILV   
                  31.54     1:06.07 (34.53)     1:47.12 (41.05)     2:19.05 (31.93)
  3 Martinez-White, Na  16 Agua Swim Team-MR    2:16.15    2:19.43 SILV   
                  28.53     1:04.74 (36.21)     1:48.69 (43.95)     2:19.43 (30.74)
  4 Zaino, Joe A        17 Silver Streaks-MR    2:16.91    2:19.66 SILV   
                  29.19     1:04.11 (34.92)     1:46.68 (42.57)     2:19.66 (32.98)
  5 Zhivkov, Ivan G     15 APEX-MR              2:22.98    2:20.85 SILV   
                  29.60     1:07.16 (37.56)     1:47.72 (40.56)     2:20.85 (33.13)
  6 Oppenheimer, Harry  15 GAEL-MR              2:23.58    2:22.02 SILV   
                  31.07     1:08.28 (37.21)     1:49.64 (41.36)     2:22.02 (32.38)
  7 Ching, Brian        16 Twisters-MR          2:19.60    2:22.16 SILV   
                  29.19     1:05.47 (36.28)     1:48.85 (43.38)     2:22.16 (33.31)
  8 Wilson, Sozi A      16 Silver Streaks-MR    2:23.12    2:22.24 SILV   
                  29.17     1:06.33 (37.16)     1:49.53 (43.20)     2:22.24 (32.71)
  9 Novitch, Adam S     16 Silver Streaks-MR    2:19.62    2:23.22 SILV   
                  30.46     1:06.58 (36.12)     1:50.59 (44.01)     2:23.22 (32.63)
 10 Levy, Paul          17 DSC-MR               2:28.47    2:25.72 SILV   
                  30.13     1:09.29 (39.16)     1:52.14 (42.85)     2:25.72 (33.58)
 11 Shala, Chip         15 APEX-MR              2:37.63    2:29.46 SILV   
                  31.16     1:07.15 (35.99)     1:56.22 (49.07)     2:29.46 (33.24)
 12 Mamorsky, Mitchel   16 Shy/Seals-MR         2:27.45    2:31.83 SILV   
                  33.43     1:11.60 (38.17)     1:55.32 (43.72)     2:31.83 (36.51)
AGE - Division  
  1 Bianco, Phillip E   15 HS-MR                2:28.67    2:34.19 AGE    
                  34.45     1:14.13 (39.68)     1:56.78 (42.65)     2:34.19 (37.41)
  2 Belyanski, Yuri     16 Shy/Seals-MR         2:35.64    2:37.31 AGE    
                  30.52     1:09.40 (38.88)     1:58.92 (49.52)     2:37.31 (38.39)
  3 Pignataro, Michael  17 WAC-MR               2:34.34    2:42.09 AGE    
                  33.77     1:15.98 (42.21)     2:04.63 (48.65)     2:42.09 (37.46)
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
        4:45.99  JO
        4:46.00  QUAL
        4:58.89  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Yanez, Gabriel F    16 Twisters-MR          4:49.43    4:41.70 JO     
                  27.47     1:01.12 (33.65)     1:37.30 (36.18)     2:13.04 (35.74)
        2:54.55 (41.51)     3:36.40 (41.85)     4:09.27 (32.87)     4:41.70 (32.43)
SILV - Division  
  1 Meyendorff, Andrew  17 Silver Streaks-MR    4:55.26    4:51.10 SILV   
                  30.78     1:08.40 (37.62)     1:43.34 (34.94)     2:19.66 (36.32)
        3:00.07 (40.41)     3:41.54 (41.47)     4:16.40 (34.86)     4:51.10 (34.70)
  2 Martinez-White, Na  16 Agua Swim Team-MR    4:56.77    4:54.00 SILV   
                  28.83     1:04.89 (36.06)                             2:20.93 ( )
        3:05.18 (44.25)     3:49.31 (44.13)     4:20.91 (31.60)     4:54.00 (33.09)
  3 Kooperkamp, Nathan  17 RedTails-MR          5:10.09    4:54.12 SILV   
                  29.64     1:07.63 (37.99)     1:46.23 (38.60)     2:23.62 (37.39)
        3:05.32 (41.70)     3:47.88 (42.56)     4:22.40 (34.52)     4:54.12 (31.72)
  4 Novitch, Adam S     16 Silver Streaks-MR    5:03.50    4:58.43 SILV   
                  30.92     1:08.31 (37.39)     1:45.71 (37.40)     2:22.99 (37.28)
        3:06.50 (43.51)     3:51.32 (44.82)     4:26.51 (35.19)     4:58.43 (31.92)
AGE - Division  
  1 Zhivkov, Ivan G     15 APEX-MR              5:01.36    5:01.51 AGE    
                  31.27     1:07.50 (36.23)     1:47.03 (39.53)     2:26.56 (39.53)
        3:07.44 (40.88)     3:50.11 (42.67)     4:26.94 (36.83)     5:01.51 (34.57)
  2 Zaino, Joe A        17 Silver Streaks-MR    5:00.70    5:06.01 AGE    
                  29.39     1:07.03 (37.64)     1:46.32 (39.29)     2:25.08 (38.76)
        3:11.17 (46.09)     3:57.84 (46.67)     4:32.09 (34.25)     5:06.01 (33.92)
  3 Wilson, Sozi A      16 Silver Streaks-MR    5:08.47    5:09.98 AGE    
                  27.83     1:06.05 (38.22)     1:47.60 (41.55)     2:29.22 (41.62)
        3:12.09 (42.87)     3:57.19 (45.10)     4:34.88 (37.69)     5:09.98 (35.10)
  4 Shala, Chip         15 APEX-MR              5:38.23    5:35.22 AGE    
                  31.75     1:18.94 (47.19)     2:01.30 (42.36)     2:41.59 (40.29)
        3:31.28 (49.69)     4:23.02 (51.74)     4:59.36 (36.34)     5:35.22 (35.86)
  5 Shala, Nick         17 APEX-MR              5:50.91    5:40.30 AGE    
                  36.98     1:27.23 (50.25)     2:08.62 (41.39)     2:50.30 (41.68)
        3:36.39 (46.09)     4:24.32 (47.93)     5:02.87 (38.55)     5:40.30 (37.43)
  6 Shlykov, Dmitry     16 APEX-MR                   NT    5:42.06 AGE    
                  33.63     1:15.17 (41.54)                             2:45.08 ( )
        3:36.92 (51.84)     4:29.78 (52.86)   5:42.28 (1:12.50)         5:42.06 ( )
  7 Serganov, Artem A   16 Agua Swim Team-MR    6:00.00    6:08.08 AGE    
                  36.51     1:24.69 (48.18)                             2:59.62 ( )
        3:51.26 (51.64)     4:42.11 (50.85)     5:26.56 (44.45)     6:08.08 (41.52)
 -- Lee, Marc A         15 APEX-MR              5:06.89         DQ        
                  29.90     1:06.47 (36.57)     1:45.69 (39.22)     2:23.46 (37.77)
        3:09.67 (46.21)     3:56.76 (47.09)     4:30.91 (34.15)          DQ (32.94)

Brought to you by Computer Aide, Inc.