Silvers South 2006 - 2/10/2006 to 2/12/2006                  
                                    Results                                    

Event 1  Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:30.99  ZQ
        6:44.99  JO
        7:14.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Lampe, Colleen            10 TVSC-MR              6:51.46    6:36.32 JO     
                  35.17     1:14.46 (39.29)     1:55.19 (40.73)     2:36.44 (41.25)
        3:16.59 (40.15)     3:57.62 (41.03)     4:37.81 (40.19)     5:19.01 (41.20)
        5:58.66 (39.65)     6:36.32 (37.66)                                        
SILV - Division  
  1 Hogan, Anna               10 TVSC-MR              6:54.45    6:53.00 SILV   
                  34.98     1:14.73 (39.75)     1:56.09 (41.36)     2:39.12 (43.03)
        3:21.48 (42.36)     4:03.20 (41.72)     4:46.10 (42.90)     5:28.68 (42.58)
        6:12.02 (43.34)     6:53.00 (40.98)                                        
  2 Black, Nicole             10 North Shore-MR       7:12.09    7:03.25 SILV   
                  38.06     1:19.68 (41.62)     2:03.03 (43.35)     2:46.71 (43.68)
        3:29.74 (43.03)     4:13.20 (43.46)     4:56.56 (43.36)     5:39.78 (43.22)
        6:22.81 (43.03)     7:03.25 (40.44)                                        
  3 Scheck, Meaghan           10 IA-MR                7:14.73    7:14.90 SILV   
                  36.32     1:19.15 (42.83)     2:04.03 (44.88)     2:49.13 (45.10)
        3:34.54 (45.41)     4:19.10 (44.56)     5:03.62 (44.52)     5:48.05 (44.43)
        6:31.59 (43.54)     7:14.90 (43.31)                                        
 
Event 2  Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:30.99  ZQ
        6:44.99  JO
        7:14.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Santoro, Joseph            9 TVSC-MR              6:49.50    6:28.85 ZQ     
                  33.44     1:11.77 (38.33)     1:50.76 (38.99)     2:29.99 (39.23)
        3:09.96 (39.97)     3:50.24 (40.28)     4:30.25 (40.01)     5:11.37 (41.12)
        5:51.52 (40.15)     6:28.85 (37.33)                                        
  2 Buoniello, Bailey         10 IA-MR                6:57.61    6:30.73 ZQ     
                  34.05     1:12.66 (38.61)                             2:32.21 ( )
        3:13.00 (40.79)     3:53.36 (40.36)     4:34.84 (41.48)     5:14.92 (40.08)
        5:54.71 (39.79)     6:30.73 (36.02)                                        
JO - Division  
  1 Darcy, Matthew            10 Sachem-MR            7:03.00    6:37.32 JO     
                  34.70     1:12.60 (37.90)     1:52.27 (39.67)     2:32.56 (40.29)
        3:13.10 (40.54)     3:54.15 (41.05)     4:34.90 (40.75)     5:16.29 (41.39)
        5:57.70 (41.41)     6:37.32 (39.62)                                        
 
Event 3  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:10.09  ZQ
        2:15.49  JO
        2:31.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DaSilva, Taylor           12 TVSC-MR              2:19.31    2:10.23 JO     
                  30.99     1:04.44 (33.45)     1:37.90 (33.46)     2:10.23 (32.33)
  2 Muller, Kristin           12 TVSC-MR              2:18.77    2:11.63 JO     
                  30.23     1:04.74 (34.51)     1:38.69 (33.95)     2:11.63 (32.94)
  3 Ryan, Katie               12 HYB-MR               2:16.77    2:14.54 JO     
                  30.91     1:05.11 (34.20)     1:40.81 (35.70)     2:14.54 (33.73)
  4 Narus, Jessica            12 North Shore-MR       2:16.64    2:14.58 JO     
                  30.26     1:04.28 (34.02)     1:39.67 (35.39)     2:14.58 (34.91)
  5 Fabrizio, Jessica         11 North Shore-MR       2:19.41    2:15.21 JO     
                  30.23     1:05.09 (34.86)     1:41.19 (36.10)     2:15.21 (34.02)
  6 Zawatson, Cady            11 LIAC-MR              2:17.42    2:15.38 JO     
                  31.04     1:05.11 (34.07)     1:40.40 (35.29)     2:15.38 (34.98)
SILV - Division  
  1 Norman, Samantha          12 Tmsuffolk-MR         2:15.72    2:16.59 SILV   
                  30.83     1:05.12 (34.29)     1:41.24 (36.12)     2:16.59 (35.35)
  2 Shutowich, Nicole         12 TVSC-MR              2:22.77    2:16.92 SILV   
                  31.09     1:05.73 (34.64)     1:41.33 (35.60)     2:16.92 (35.59)
  3 Santoro, Theresa          12 TVSC-MR              2:19.10    2:17.18 SILV   
                  31.41     1:06.48 (35.07)     1:42.71 (36.23)     2:17.18 (34.47)
  4 Ouzounian, Jaclyn         11 TVSC-MR              2:21.79    2:17.31 SILV   
                  30.83     1:05.59 (34.76)     1:41.86 (36.27)     2:17.31 (35.45)
  5 Dieterich, Sara           11 CSC-MR               2:18.71    2:17.75 SILV   
                  31.39     1:06.14 (34.75)     1:42.12 (35.98)     2:17.75 (35.63)
  6 Dematteo, Rose            11 CSC-MR               2:22.33    2:17.94 SILV   
                  31.89     1:07.10 (35.21)     1:42.23 (35.13)     2:17.94 (35.71)
  7 Harvey, Diana             12 HYB-MR               2:20.30    2:17.98 SILV   
                  31.29     1:06.00 (34.71)     1:42.71 (36.71)     2:17.98 (35.27)
  8 Buckley, Taylor           11 Sachem-MR            2:19.23    2:18.29 SILV   
                  31.79     1:07.26 (35.47)     1:43.93 (36.67)     2:18.29 (34.36)
  9 Torre, Melissa            12 LIAC-MR              2:17.33    2:18.31 SILV   
                  30.80     1:05.83 (35.03)     1:42.40 (36.57)     2:18.31 (35.91)
 10 Raynor, Nicole            12 Tmsuffolk-MR         2:16.68    2:18.47 SILV   
                  30.98     1:05.93 (34.95)     1:42.73 (36.80)     2:18.47 (35.74)
 11 Coccaro, Claudia          11 TVSC-MR              2:18.35    2:18.73 SILV   
                  31.16     1:06.15 (34.99)     1:42.51 (36.36)     2:18.73 (36.22)
 12 Acompora, Alyssa          12 LIND-MR              2:19.26    2:19.38 SILV   
                  31.25     1:06.57 (35.32)     1:43.14 (36.57)     2:19.38 (36.24)
 13 Bormann, Kristen          12 Tmsuffolk-MR         2:20.49    2:19.53 SILV   
                  30.77     1:05.80 (35.03)     1:42.49 (36.69)     2:19.53 (37.04)
 14 Baraban, Allyson          12 Tmsuffolk-MR         2:19.75    2:19.61 SILV   
                  31.20     1:06.60 (35.40)     1:43.63 (37.03)     2:19.61 (35.98)
 15 Pierce, Sara              12 IA-MR                2:19.95    2:19.80 SILV   
                  32.20     1:07.67 (35.47)     1:44.63 (36.96)     2:19.80 (35.17)
 16 Ingram, Alaina            11 IA-MR                2:25.23    2:19.86 SILV   
                2:28.24         2:19.86 ( )                                        
 17 Boccio, Niki              12 TVSC-MR              2:23.00    2:20.50 SILV   
                  32.01     1:07.19 (35.18)     1:44.41 (37.22)     2:20.50 (36.09)
 18 Pujals, Michaela          12 HYB-MR               2:21.99    2:20.56 SILV   
                  31.45     1:06.92 (35.47)     1:44.08 (37.16)     2:20.56 (36.48)
 19 Dundas, Lindsey           12 CSC-MR               2:23.42    2:20.66 SILV   
                  32.86     1:08.95 (36.09)     1:45.99 (37.04)     2:20.66 (34.67)
 20 Yao, Li Yan               12 TVSC-MR              2:22.50    2:20.90 SILV   
                  31.83     1:08.06 (36.23)     1:44.97 (36.91)     2:20.90 (35.93)
 21 Reade, Nora               12 Farmingdale-MR       2:27.99    2:22.85 SILV   
 22 Aiello, Gabrielle         12 TVSC-MR              2:25.11    2:23.42 SILV   
                2:28.24         2:23.42 ( )                                        
 23 Termine, Amanda           12 IA-MR                2:23.78    2:23.58 SILV   
                  31.03     1:06.78 (35.75)     1:45.12 (38.34)     2:23.58 (38.46)
 23 Ansman, Mary              11 North Shore-MR       2:24.23    2:23.58 SILV   
                  33.45     1:10.34 (36.89)     1:48.18 (37.84)     2:23.58 (35.40)
 25 Drury, Nicole             12 Tmsuffolk-MR         2:23.94    2:23.78 SILV   
                  33.38     1:10.51 (37.13)     1:47.48 (36.97)     2:23.78 (36.30)
 26 Donnelly, Alexandra       11 North Shore-MR       2:24.58    2:24.25 SILV   
                  32.53     1:09.35 (36.82)     1:47.20 (37.85)     2:24.25 (37.05)
 27 Mott, Mikayla             12 Bonackers-MR         2:24.20    2:24.76 SILV   
                  33.14     1:09.87 (36.73)     1:47.89 (38.02)     2:24.76 (36.87)
 28 Brown, Rebecca            12 HYB-MR               2:30.36    2:25.46 SILV   
                  32.99     1:10.55 (37.56)     1:48.60 (38.05)     2:25.46 (36.86)
 29 DuPre, Pamela             11 IA-MR                2:31.28    2:26.92 SILV   
                  33.98     1:11.53 (37.55)     1:50.31 (38.78)     2:26.92 (36.61)
 30 Cannon, Gabriella         11 Tmsuffolk-MR         2:30.09    2:28.72 SILV   
                  32.68     1:10.62 (37.94)     1:50.32 (39.70)     2:28.72 (38.40)
 31 Sanudo-Kretzmann, Ariana  12 TVSC-MR              2:31.40    2:28.83 SILV   
                  33.58     1:11.81 (38.23)     1:50.49 (38.68)     2:28.83 (38.34)
 32 Cross, Ingrid             12 HYB-MR               2:27.56    2:29.10 SILV   
                2:29.02      2:29.10 (0.08)                                        
 33 Zeffiro, Valerie          11 Sachem-MR            2:25.86    2:29.30 SILV   
                2:29.35         2:29.30 ( )                                        
 34 Marlow, Remi              12 Tmsuffolk-MR         2:28.22    2:29.54 SILV   
                2:29.28      2:29.54 (0.26)                                        
 
Event 4  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:13.99  ZQ
        2:15.49  JO
        2:32.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Fountain, Greg            12 IA-MR                2:29.58    2:12.90 ZQ     
                  30.13     1:03.33 (33.20)     1:38.77 (35.44)     2:12.90 (34.13)
JO - Division  
  1 LeGuyader, Travis         11 IA-MR                2:18.86    2:14.98 JO     
                  30.51     1:05.02 (34.51)     1:41.17 (36.15)     2:14.98 (33.81)
SILV - Division  
  1 Salcedo, Matt             11 LIAC-MR              2:19.37    2:16.53 SILV   
                  31.86     1:06.79 (34.93)     1:43.17 (36.38)     2:16.53 (33.36)
  2 Santoro, Philip           11 TVSC-MR              2:19.03    2:17.93 SILV   
                  30.26     1:05.40 (35.14)     1:42.08 (36.68)     2:17.93 (35.85)
  3 Dagayev, Daniil           12 IA-MR                2:23.08    2:18.52 SILV   
                  31.25     1:06.17 (34.92)     1:42.69 (36.52)     2:18.52 (35.83)
  4 Hayes, Connor             12 Tmsuffolk-MR         2:18.86    2:18.69 SILV   
                  30.83     1:06.74 (35.91)     1:43.37 (36.63)     2:18.69 (35.32)
  5 Bischoff, Kent            12 Tmsuffolk-MR         2:16.47    2:18.76 SILV   
                  30.12     1:05.23 (35.11)     1:42.56 (37.33)     2:18.76 (36.20)
  6 Kontos, Nicholas          12 Tmsuffolk-MR         2:18.51    2:19.05 SILV   
                  30.51     1:05.52 (35.01)     1:42.60 (37.08)     2:19.05 (36.45)
  7 McAllister, Dylan         11 IA-MR                2:21.68    2:19.13 SILV   
                  30.83     1:06.06 (35.23)     1:42.93 (36.87)     2:19.13 (36.20)
  8 Chipev, Liuben            12 North Shore-MR       2:22.57    2:21.29 SILV   
                  31.82     1:08.18 (36.36)     1:45.44 (37.26)     2:21.29 (35.85)
  9 Ke, Richard               11 LIAC-MR              2:21.21    2:21.62 SILV   
                  31.35     1:07.76 (36.41)     1:45.59 (37.83)     2:21.62 (36.03)
 10 Murphy, Robert            11 CSC-MR               2:28.37    2:22.19 SILV   
                  31.20     1:07.96 (36.76)     1:46.21 (38.25)     2:22.19 (35.98)
 11 Cremer, Andrew            12 IA-MR                2:30.65    2:23.19 SILV   
                  32.75     1:10.35 (37.60)     1:48.66 (38.31)     2:23.19 (34.53)
 12 Coleman, Gregory          11 IA-MR                2:30.92    2:25.82 SILV   
                  33.80     1:11.81 (38.01)     1:50.12 (38.31)     2:25.82 (35.70)
 13 Leary, Matthew            11 LIAC-MR              2:32.49    2:26.00 SILV   
                  32.66     1:10.25 (37.59)     1:48.79 (38.54)     2:26.00 (37.21)
 14 Penteck, Stephen          11 Sachem-MR            2:26.75    2:26.40 SILV   
                  31.79     1:08.78 (36.99)     1:48.70 (39.92)     2:26.40 (37.70)
 15 Parisi, Joey              11 Tmsuffolk-MR         2:25.69    2:27.53 SILV   
                  33.54     1:10.37 (36.83)     1:49.58 (39.21)     2:27.53 (37.95)
 16 Donaghy, Daniel           12 Sachem-MR            2:24.77    2:28.78 SILV   
                  34.03     1:11.70 (37.67)     1:50.05 (38.35)     2:28.78 (38.73)
 17 Harasym, James            11 TVSC-MR              2:28.42    2:29.71 SILV   
                  34.20     1:12.44 (38.24)     1:51.54 (39.10)     2:29.71 (38.17)
 18 Podniesinski, Peter       11 Tmsuffolk-MR         2:24.70    2:32.10 SILV   
                  33.16     1:11.35 (38.19)     1:51.90 (40.55)     2:32.10 (40.20)
Non-Award Division  
  1 Fackelman, Eric           12 CSC-MR               2:32.55    2:34.61        
                  34.55     1:14.62 (40.07)     1:55.45 (40.83)     2:34.61 (39.16)
 
Event 5  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        5:03.99  ZQ
        5:07.99  JO
        5:38.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Conard, Kate              14 TVSC-MR              5:08.62    5:01.67 ZQ     
                  33.57     1:11.94 (38.37)     1:50.05 (38.11)     2:27.15 (37.10)
        3:11.08 (43.93)     3:55.39 (44.31)     4:29.82 (34.43)     5:01.67 (31.85)
JO - Division  
  1 Archer, Heather           14 Tmsuffolk-MR         5:08.48    5:04.22 JO     
                  32.16     1:09.99 (37.83)     1:49.82 (39.83)     2:29.35 (39.53)
        3:13.21 (43.86)     3:58.06 (44.85)     4:32.26 (34.20)     5:04.22 (31.96)
  2 Ouzounian, Lauren         13 TVSC-MR              5:08.02    5:05.81 JO     
                  31.00     1:07.63 (36.63)     1:45.73 (38.10)     2:23.28 (37.55)
        3:09.42 (46.14)     3:56.54 (47.12)     4:31.70 (35.16)     5:05.81 (34.11)
SILV - Division  
  1 Makowski, Michelle        14 Tmsuffolk-MR         5:08.35    5:09.86 SILV   
                  33.33     1:12.48 (39.15)     1:52.60 (40.12)     2:32.99 (40.39)
        3:16.06 (43.07)     4:00.32 (44.26)     4:35.60 (35.28)     5:09.86 (34.26)
  2 Vairo, Corinne            14 TVSC-MR              5:20.75    5:10.74 SILV   
                  31.39     1:09.22 (37.83)     1:49.75 (40.53)     2:29.22 (39.47)
        3:15.52 (46.30)     4:01.18 (45.66)     4:36.33 (35.15)     5:10.74 (34.41)
  3 Lampe, Shannon            13 TVSC-MR              5:14.32    5:12.59 SILV   
                  33.43     1:12.37 (38.94)     1:52.44 (40.07)     2:31.83 (39.39)
        3:16.12 (44.29)     4:01.66 (45.54)     4:37.83 (36.17)     5:12.59 (34.76)
  4 D'Angelo, Torrey          14 TVSC-MR              5:08.74    5:15.25 SILV   
                  31.86     1:10.29 (38.43)     1:50.64 (40.35)     2:30.04 (39.40)
        3:17.65 (47.61)     4:06.47 (48.82)     4:41.39 (34.92)     5:15.25 (33.86)
  5 Rosa, Sam                 14 IA-MR                5:22.73    5:21.55 SILV   
                  34.47     1:15.39 (40.92)     1:56.83 (41.44)     2:37.03 (40.20)
        3:24.79 (47.76)     4:12.55 (47.76)     4:47.69 (35.14)     5:21.55 (33.86)
  6 Santaniello, Samantha     14 HYB-MR               5:12.60    5:23.75 SILV   
                  33.37     1:11.47 (38.10)     1:51.51 (40.04)     2:32.65 (41.14)
        3:17.68 (45.03)     4:04.43 (46.75)     4:44.46 (40.03)     5:23.75 (39.29)
  7 Einsidler, Lisa           13 Tmsuffolk-MR         5:26.59    5:28.75 SILV   
                  32.73     1:13.30 (40.57)     1:54.89 (41.59)     2:35.58 (40.69)
        3:23.62 (48.04)     4:12.25 (48.63)     4:51.71 (39.46)     5:28.75 (37.04)
  8 Bolin, Kathleen           14 CSC-MR               5:27.95    5:30.47 SILV   
                  33.71     1:15.66 (41.95)     1:55.47 (39.81)     2:35.53 (40.06)
        3:28.37 (52.84)     4:19.38 (51.01)     4:54.90 (35.52)     5:30.47 (35.57)
 
Event 6  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        4:56.99  ZQ
        5:00.99  JO
        5:22.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Matthew            14 TVSC-MR              5:03.71    5:01.63 SILV   
                  32.65     1:13.14 (40.49)     1:51.00 (37.86)     2:28.19 (37.19)
        3:10.79 (42.60)     3:54.44 (43.65)     4:28.76 (34.32)     5:01.63 (32.87)
  2 Woodhead, Derek           13 TVSC-MR              5:04.42    5:01.65 SILV   
                  31.56     1:07.28 (35.72)     1:45.62 (38.34)     2:24.45 (38.83)
        3:08.23 (43.78)     3:53.94 (45.71)     4:28.05 (34.11)     5:01.65 (33.60)
  3 Jiran, Monte              13 Tmsuffolk-MR         5:03.74    5:04.63 SILV   
                  34.03     1:16.02 (41.99)     1:53.28 (37.26)     2:31.66 (38.38)
        3:14.15 (42.49)     3:57.39 (43.24)     4:31.73 (34.34)     5:04.63 (32.90)
  4 Konarski, Karol           13 LIND-MR              5:12.58    5:05.64 SILV   
                  31.24     1:09.66 (38.42)     1:50.12 (40.46)     2:31.22 (41.10)
        3:14.09 (42.87)     3:57.86 (43.77)     4:32.21 (34.35)     5:05.64 (33.43)
  5 Robertson, Sean           14 TVSC-MR              5:21.71    5:06.77 SILV   
                  31.76     1:09.92 (38.16)     1:49.68 (39.76)     2:27.70 (38.02)
        3:13.15 (45.45)     3:57.19 (44.04)     4:32.97 (35.78)     5:06.77 (33.80)
  6 Spierer, Josh             13 IA-MR                5:18.95    5:09.09 SILV   
                  32.87     1:13.72 (40.85)     1:52.58 (38.86)     2:31.23 (38.65)
        3:16.45 (45.22)     4:03.16 (46.71)     4:37.25 (34.09)     5:09.09 (31.84)
  7 Aberle, William           14 TVSC-MR              5:13.93    5:13.52 SILV   
                  31.72     1:08.13 (36.41)     1:49.18 (41.05)     2:28.58 (39.40)
        3:15.70 (47.12)     4:02.73 (47.03)     4:38.40 (35.67)     5:13.52 (35.12)
  8 Dowling, Jake             13 TVSC-MR              5:13.13    5:16.92 SILV   
                  30.40     1:06.37 (35.97)     1:45.35 (38.98)     2:25.83 (40.48)
        3:13.05 (47.22)     4:04.32 (51.27)     4:41.00 (36.68)     5:16.92 (35.92)
 
Event 7  Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
        5:27.99  JO
        5:59.99  SILV
             --  ZQ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Coccaro, Claudia          11 TVSC-MR              5:29.89    5:24.66 JO     
                  33.48     1:14.79 (41.31)     1:55.80 (41.01)     2:35.87 (40.07)
        3:22.96 (47.09)     4:11.69 (48.73)     4:48.76 (37.07)     5:24.66 (35.90)
  2 Tan, Emily                12 LIAC-MR              5:40.41    5:25.30 JO     
                  36.78     1:20.22 (43.44)     2:02.48 (42.26)     2:42.91 (40.43)
        3:28.27 (45.36)     4:14.07 (45.80)     4:50.88 (36.81)     5:25.30 (34.42)
SILV - Division  
  1 Zawatson, Cady            11 LIAC-MR              5:44.55    5:33.84 SILV   
                  35.31     1:18.06 (42.75)     2:01.41 (43.35)     2:44.13 (42.72)
        3:30.87 (46.74)     4:20.54 (49.67)     4:57.40 (36.86)     5:33.84 (36.44)
  2 DiPreta, Stephanie        12 LIAC-MR              5:40.00    5:36.92 SILV   
                  37.31     1:20.77 (43.46)     2:03.62 (42.85)     2:44.53 (40.91)
        3:36.13 (51.60)     4:26.89 (50.76)     5:02.21 (35.32)     5:36.92 (34.71)
  3 Dieterich, Sara           11 CSC-MR               5:47.74    5:37.75 SILV   
                  36.98     1:22.88 (45.90)     2:04.39 (41.51)     2:44.96 (40.57)
        3:34.46 (49.50)     4:25.94 (51.48)     5:02.69 (36.75)     5:37.75 (35.06)
  4 Dematteo, Rose            11 CSC-MR               5:45.87    5:46.32 SILV   
                  35.28     1:18.91 (43.63)     2:04.60 (45.69)     2:51.23 (46.63)
        3:39.70 (48.47)     4:29.50 (49.80)     5:08.68 (39.18)     5:46.32 (37.64)
 
Event 8  Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
        5:27.99  JO
        5:59.99  SILV
             --  ZQ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Dutton, Matthew           11 HAA-MR               5:29.23    5:19.48 JO     
                  33.58     1:12.22 (38.64)     1:52.12 (39.90)     2:32.14 (40.02)
        3:20.91 (48.77)     4:09.32 (48.41)     4:45.15 (35.83)     5:19.48 (34.33)
  2 Malkin, Charles           11 North Shore-MR       5:28.22    5:19.74 JO     
                  33.06     1:11.73 (38.67)     1:52.26 (40.53)     2:32.46 (40.20)
        3:19.76 (47.30)     4:08.53 (48.77)     4:44.84 (36.31)     5:19.74 (34.90)
SILV - Division  
  1 Coleman, Gregory          11 IA-MR                5:56.04    5:52.08 SILV   
                  38.18     1:22.60 (44.42)     2:05.85 (43.25)     2:48.72 (42.87)
        3:40.69 (51.97)     4:32.40 (51.71)     5:12.84 (40.44)     5:52.08 (39.24)
 
Event 9  Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
        5:01.39  ZQ
        5:04.99  JO
        5:36.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 LI, Qing                  16 TVSC-MR              5:13.56    4:56.95 ZQ     
                  30.97     1:07.35 (36.38)     1:43.98 (36.63)     2:20.27 (36.29)
        3:03.79 (43.52)     3:47.53 (43.74)     4:22.71 (35.18)     4:56.95 (34.24)
SILV - Division  
  1 DiDonato, Emily           15 TS-UN-MR             5:11.30    5:07.40 SILV   
                  32.47     1:12.14 (39.67)     1:53.41 (41.27)     2:34.60 (41.19)
        3:13.80 (39.20)     3:55.13 (41.33)     4:32.51 (37.38)     5:07.40 (34.89)
  2 Domenchello, Missy        15 IA-MR                5:16.04    5:09.55 SILV   
                  32.16     1:08.99 (36.83)     1:47.72 (38.73)     2:26.30 (38.58)
        3:12.51 (46.21)     3:58.97 (46.46)     4:34.46 (35.49)     5:09.55 (35.09)
  3 Fischetti, Olivia         15 Tmsuffolk-MR         5:31.36    5:15.92 SILV   
                  33.41     1:13.24 (39.83)     1:52.99 (39.75)     2:31.52 (38.53)
        3:17.92 (46.40)     4:03.77 (45.85)     4:40.69 (36.92)     5:15.92 (35.23)
  4 Dowd, Caitlin             16 TVSC-MR              5:09.51    5:22.30 SILV   
                  31.95     1:10.48 (38.53)     1:52.28 (41.80)     2:32.61 (40.33)
        3:16.97 (44.36)     4:04.19 (47.22)     4:43.46 (39.27)     5:22.30 (38.84)
  5 Plaschka, Jade            15 HAA-MR               5:29.00    5:26.09 SILV   
                  32.41     1:10.85 (38.44)     1:52.80 (41.95)     2:33.92 (41.12)
        3:24.02 (50.10)     4:13.77 (49.75)     4:49.94 (36.17)     5:26.09 (36.15)
  6 Davis, Lauren             15 HAA-MR               5:33.66    5:29.13 SILV   
                  36.14     1:21.32 (45.18)     2:03.55 (42.23)     2:43.56 (40.01)
        3:28.89 (45.33)     4:14.96 (46.07)     4:53.12 (38.16)     5:29.13 (36.01)
  7 Pozmanter, Caitlin        15 TVSC-MR              5:19.99    5:35.34 SILV   
                  36.09     1:20.74 (44.65)     2:02.33 (41.59)     2:42.76 (40.43)
        3:32.04 (49.28)     4:20.33 (48.29)     4:58.54 (38.21)     5:35.34 (36.80)
 
Event 10  Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
        4:42.79  ZQ
        4:45.99  JO
        4:58.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Algazy, Noam              15 Tmsuffolk-MR         4:47.86    4:50.28 SILV   
                  29.49     1:04.78 (35.29)     1:43.32 (38.54)     2:22.01 (38.69)
        3:03.19 (41.18)     3:43.98 (40.79)     4:18.01 (34.03)     4:50.28 (32.27)
  2 White, Timothy            15 Tmsuffolk-MR         4:51.11    4:51.02 SILV   
                  28.89     1:03.20 (34.31)     1:39.38 (36.18)     2:15.99 (36.61)
        2:59.05 (43.06)     3:42.84 (43.79)     4:17.81 (34.97)     4:51.02 (33.21)
 
Event 11  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:30.39  ZQ
        5:35.99  JO
        6:05.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Magliola, Kristen         14 TVSC-MR              5:50.75    5:35.76 JO     
                  29.77     1:02.72 (32.95)     1:36.54 (33.82)     2:10.24 (33.70)
        2:43.68 (33.44)     3:17.77 (34.09)     3:52.18 (34.41)     4:26.82 (34.64)
        5:01.83 (35.01)     5:35.76 (33.93)                                        
SILV - Division  
  1 Makowski, Michelle        14 Tmsuffolk-MR         5:37.21    5:36.56 SILV   
                  30.92     1:04.73 (33.81)     1:38.99 (34.26)     2:13.25 (34.26)
        2:47.21 (33.96)     3:20.85 (33.64)     3:55.08 (34.23)     4:29.16 (34.08)
        5:03.15 (33.99)     5:36.56 (33.41)                                        
  1 Conard, Kate              14 TVSC-MR              5:51.95    5:36.56 SILV   
                  31.00     1:05.40 (34.40)     1:40.23 (34.83)     2:14.93 (34.70)
        2:49.09 (34.16)     3:23.63 (34.54)     3:57.89 (34.26)     4:32.28 (34.39)
        5:05.79 (33.51)     5:36.56 (30.77)                                        
  3 Rosa, Sam                 14 IA-MR                5:45.74    5:43.76 SILV   
                  31.33     1:05.88 (34.55)     1:40.77 (34.89)     2:15.75 (34.98)
        2:50.91 (35.16)     3:25.94 (35.03)     4:00.70 (34.76)     4:35.84 (35.14)
        5:10.63 (34.79)     5:43.76 (33.13)                                        
  4 Warren, Michelle          14 Tmsuffolk-MR         5:37.81    5:44.11 SILV   
                  31.17     1:05.05 (33.88)     1:39.45 (34.40)     2:13.89 (34.44)
        2:48.35 (34.46)     3:22.90 (34.55)     3:57.78 (34.88)     4:34.21 (36.43)
        5:09.65 (35.44)     5:44.11 (34.46)                                        
  5 Vairo, Corinne            14 TVSC-MR              5:45.18    5:44.77 SILV   
                  31.02     1:05.37 (34.35)     1:40.19 (34.82)     2:15.61 (35.42)
        2:51.28 (35.67)     3:26.17 (34.89)     4:00.90 (34.73)     4:36.20 (35.30)
        5:11.53 (35.33)     5:44.77 (33.24)                                        
  6 Blom, Danielle            14 HAA-MR               5:44.40    5:45.00 SILV   
                  30.73     1:05.26 (34.53)     1:40.57 (35.31)     2:16.01 (35.44)
        2:51.81 (35.80)     3:27.54 (35.73)     4:04.05 (36.51)     4:38.53 (34.48)
        5:13.81 (35.28)     5:45.00 (31.19)                                        
  7 Mullaney, Megan           13 North Shore-MR       5:48.43    5:45.46 SILV   
                  31.37     1:05.91 (34.54)     1:41.10 (35.19)     2:16.59 (35.49)
        2:51.69 (35.10)     3:26.95 (35.26)     4:02.41 (35.46)     4:37.21 (34.80)
        5:12.62 (35.41)     5:45.46 (32.84)                                        
  8 Ouzounian, Lauren         13 TVSC-MR              5:55.95    5:49.54 SILV   
                  31.32     1:05.88 (34.56)     1:41.82 (35.94)     2:17.42 (35.60)
        2:52.94 (35.52)     3:28.93 (35.99)     4:05.01 (36.08)     4:40.30 (35.29)
        5:15.59 (35.29)     5:49.54 (33.95)                                        
  9 Pitrelli, Christina       14 IA-MR                5:53.04    5:49.65 SILV   
                  31.43     1:06.28 (34.85)     1:41.70 (35.42)     2:16.94 (35.24)
        2:52.24 (35.30)     3:27.90 (35.66)     4:03.40 (35.50)     4:40.38 (36.98)
        5:16.20 (35.82)     5:49.65 (33.45)                                        
 10 Rosenbrock, Michelle      13 HAA-MR               5:52.42    5:52.40 SILV   
                  17.68     1:07.62 (49.94)     1:43.71 (36.09)     2:19.39 (35.68)
        2:55.16 (35.77)     3:31.02 (35.86)     4:06.96 (35.94)     4:42.23 (35.27)
        5:18.37 (36.14)     5:52.40 (34.03)                                        
 11 Goldstein, Amanda         14 Tmsuffolk-MR         5:58.05    5:53.00 SILV   
                  31.46     1:05.82 (34.36)     1:41.28 (35.46)     2:17.04 (35.76)
        2:53.15 (36.11)     3:29.34 (36.19)     4:05.64 (36.30)     4:42.09 (36.45)
        5:18.38 (36.29)     5:53.00 (34.62)                                        
 12 Rivera, Celine            14 TVSC-MR              5:52.73    5:55.18 SILV   
                  31.34     1:05.86 (34.52)     1:41.28 (35.42)     2:16.97 (35.69)
        2:53.15 (36.18)     3:29.71 (36.56)     4:06.33 (36.62)     4:43.21 (36.88)
        5:20.17 (36.96)     5:55.18 (35.01)                                        
 13 Borutecene, Gabrielle     14 HYB-MR               5:51.89    5:56.19 SILV   
                  29.84     1:03.69 (33.85)     1:38.99 (35.30)     2:15.02 (36.03)
        2:51.62 (36.60)     3:29.19 (37.57)     4:06.43 (37.24)     4:43.58 (37.15)
        5:20.55 (36.97)     5:56.19 (35.64)                                        
 14 Klett, Torrey             14 North Shore-MR       6:01.17    5:58.14 SILV   
                  31.43     1:06.69 (35.26)     1:43.97 (37.28)     2:21.39 (37.42)
        2:58.87 (37.48)     3:36.36 (37.49)     4:12.64 (36.28)     4:49.52 (36.88)
        5:24.27 (34.75)     5:58.14 (33.87)                                        
 15 Drury, Kelly              14 Tmsuffolk-MR         5:59.82    5:59.07 SILV   
                  32.01     1:06.91 (34.90)     1:42.86 (35.95)     2:18.98 (36.12)
        2:55.68 (36.70)     3:32.87 (37.19)     4:09.57 (36.70)     4:46.37 (36.80)
        5:23.08 (36.71)     5:59.07 (35.99)                                        
 16 Lampe, Shannon            13 TVSC-MR              5:59.51    6:01.51 SILV   
                  32.11     1:07.85 (35.74)     1:44.61 (36.76)     2:21.95 (37.34)
        2:58.84 (36.89)     3:36.28 (37.44)     4:13.20 (36.92)     4:49.76 (36.56)
        5:26.64 (36.88)     6:01.51 (34.87)                                        
 17 Bolin, Kathleen           14 CSC-MR               6:02.26    6:03.33 SILV   
                  33.31     1:10.10 (36.79)     1:47.81 (37.71)     2:25.44 (37.63)
        3:03.01 (37.57)     3:40.53 (37.52)     4:17.30 (36.77)     4:53.07 (35.77)
        5:28.77 (35.70)     6:03.33 (34.56)                                        
 18 Kelly, Ariana             14 North Shore-MR       6:00.89    6:03.45 SILV   
                  31.80     1:07.67 (35.87)     1:44.48 (36.81)     2:22.36 (37.88)
        3:00.07 (37.71)     3:37.53 (37.46)     4:14.68 (37.15)     4:52.24 (37.56)
        5:28.95 (36.71)     6:03.45 (34.50)                                        
 19 Garambone, Nina           14 TVSC-MR              5:58.27    6:04.08 SILV   
                  32.96     1:08.78 (35.82)     1:45.92 (37.14)     2:22.49 (36.57)
        2:59.66 (37.17)     3:36.62 (36.96)     4:13.79 (37.17)     4:50.67 (36.88)
        5:28.05 (37.38)     6:04.08 (36.03)                                        
 20 Santaniello, Samantha     14 HYB-MR               5:59.95    6:05.05 SILV   
                  32.52     1:07.26 (34.74)     1:43.25 (35.99)     2:20.04 (36.79)
        2:57.31 (37.27)     3:35.48 (38.17)     4:11.80 (36.32)     4:49.94 (38.14)
        5:28.13 (38.19)     6:05.05 (36.92)                                        
 
Event 12  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:27.49  ZQ
        5:32.09  JO
        6:05.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Capobianco, Jeffrey       14 TVSC-MR              5:41.17    5:28.05 JO     
                  28.86     1:01.57 (32.71)     1:35.70 (34.13)     2:09.30 (33.60)
        2:43.64 (34.34)     3:17.09 (33.45)     3:50.47 (33.38)     4:23.72 (33.25)
        4:56.89 (33.17)     5:28.05 (31.16)                                        
  2 Ellis, Steven             14 HAA-MR               5:40.06    5:29.68 JO     
                  29.37     1:01.25 (31.88)     1:34.32 (33.07)     2:08.09 (33.77)
        2:42.06 (33.97)     3:16.22 (34.16)     3:50.41 (34.19)     4:24.45 (34.04)
        4:58.21 (33.76)     5:29.68 (31.47)                                        
  3 Forgione, Michael         13 Tmsuffolk-MR         5:36.92    5:31.88 JO     
                  27.74     1:00.30 (32.56)     1:34.32 (34.02)     2:08.72 (34.40)
        2:43.26 (34.54)     3:17.29 (34.03)     3:50.92 (33.63)     4:25.98 (35.06)
        5:00.19 (34.21)     5:31.88 (31.69)                                        
SILV - Division  
  1 Ryan, Michael             14 Sachem-MR            5:45.87    5:39.33 SILV   
                  29.26     1:02.83 (33.57)     1:37.22 (34.39)     2:12.28 (35.06)
        2:48.00 (35.72)     3:21.88 (33.88)     3:56.95 (35.07)     4:32.34 (35.39)
        5:07.01 (34.67)     5:39.33 (32.32)                                        
  2 Selinger, Joseph          14 TVSC-MR              5:58.34    5:39.84 SILV   
                  30.03     1:03.57 (33.54)     1:38.20 (34.63)     2:12.15 (33.95)
        2:46.29 (34.14)     3:20.96 (34.67)     3:55.72 (34.76)     4:30.57 (34.85)
        5:06.08 (35.51)     5:39.84 (33.76)                                        
  3 Konarski, Karol           13 LIND-MR              5:41.42    5:40.28 SILV   
                  28.85     1:01.94 (33.09)     1:36.06 (34.12)     2:10.91 (34.85)
        2:46.02 (35.11)     3:21.26 (35.24)     3:56.64 (35.38)     4:31.92 (35.28)
        5:06.94 (35.02)     5:40.28 (33.34)                                        
  4 Moore, Ryan               14 HYB-MR               5:55.71    5:41.44 SILV   
                  28.93     1:01.48 (32.55)     1:35.63 (34.15)     2:10.40 (34.77)
        2:46.02 (35.62)     3:21.33 (35.31)     3:57.05 (35.72)     4:32.54 (35.49)
        5:07.30 (34.76)     5:41.44 (34.14)                                        
  5 Dowling, Jake             13 TVSC-MR              5:48.73    5:47.28 SILV   
                  31.24     1:05.30 (34.06)     1:39.84 (34.54)     2:15.64 (35.80)
        2:51.38 (35.74)     3:27.28 (35.90)     4:03.30 (36.02)     4:39.06 (35.76)
        5:14.26 (35.20)     5:47.28 (33.02)                                        
  6 Aberle, William           14 TVSC-MR              6:02.68    5:48.65 SILV   
                  31.15     1:05.22 (34.07)     1:40.90 (35.68)     2:16.74 (35.84)
        2:52.29 (35.55)     3:27.84 (35.55)     4:03.30 (35.46)     4:39.04 (35.74)
        5:14.79 (35.75)     5:48.65 (33.86)                                        
  7 Sinelnikov, Sasha         14 North Shore-MR       5:58.49    5:48.67 SILV   
                  29.90     1:03.01 (33.11)     1:37.69 (34.68)     2:12.75 (35.06)
        2:48.66 (35.91)     3:24.97 (36.31)     4:01.60 (36.63)     4:38.42 (36.82)
        5:14.73 (36.31)     5:48.67 (33.94)                                        
  8 Clark, Matthew            14 TVSC-MR              6:02.53    5:49.07 SILV   
                  30.46     1:05.16 (34.70)     1:40.61 (35.45)     2:16.02 (35.41)
        2:52.21 (36.19)     3:28.43 (36.22)     4:04.59 (36.16)     4:40.26 (35.67)
        5:16.29 (36.03)     5:49.07 (32.78)                                        
  9 Gibbons, Jason            14 HYB-MR               5:46.34    5:49.08 SILV   
                  29.61     1:03.92 (34.31)     1:38.75 (34.83)     2:14.46 (35.71)
        2:50.58 (36.12)     3:26.77 (36.19)     4:03.42 (36.65)     4:39.58 (36.16)
        5:15.63 (36.05)     5:49.08 (33.45)                                        
 10 Woodhead, Derek           13 TVSC-MR              5:47.74    5:49.80 SILV   
                  31.45     1:05.24 (33.79)     1:40.52 (35.28)     2:15.40 (34.88)
        2:51.52 (36.12)     3:27.04 (35.52)     4:03.49 (36.45)     4:40.27 (36.78)
        5:16.14 (35.87)     5:49.80 (33.66)                                        
 11 Hillsberg, Matthew        13 IA-MR                5:49.00    6:01.18 SILV   
                  30.69     1:05.21 (34.52)     1:40.86 (35.65)     2:17.54 (36.68)
        2:54.94 (37.40)     3:32.53 (37.59)     4:10.04 (37.51)     4:48.04 (38.00)
        5:25.90 (37.86)     6:01.18 (35.28)                                        
 -- Wiegand, Dakota           14 IA-MR                5:40.00         DQ        
                  29.32     1:01.60 (32.28)     1:35.58 (33.98)     2:09.64 (34.06)
        2:44.17 (34.53)     3:18.52 (34.35)     3:53.05 (34.53)     4:27.18 (34.13)
        5:01.08 (33.90)          DQ (31.17)                                        
 
Event 13  Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:29.99  ZQ
        5:31.99  JO
        5:54.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purdy, Dana               15 TVSC-MR              5:53.74    5:40.56 SILV   
                  30.32     1:04.11 (33.79)     1:38.59 (34.48)     2:13.50 (34.91)
        2:48.43 (34.93)     3:23.04 (34.61)     3:57.84 (34.80)     4:32.35 (34.51)
        5:07.01 (34.66)     5:40.56 (33.55)                                        
  2 LI, Qing                  16 TVSC-MR              5:36.07    5:41.17 SILV   
                  30.08     1:02.52 (32.44)     1:36.76 (34.24)     2:11.73 (34.97)
        2:46.79 (35.06)     3:21.53 (34.74)     3:56.45 (34.92)     4:31.49 (35.04)
        5:06.85 (35.36)     5:41.17 (34.32)                                        
  3 Citron, Ashley            15 TVSC-MR              5:53.49    5:47.19 SILV   
                  30.66     1:04.54 (33.88)     1:39.86 (35.32)     2:15.57 (35.71)
        2:50.97 (35.40)     3:26.57 (35.60)     4:02.17 (35.60)     4:37.25 (35.08)
        5:12.68 (35.43)     5:47.19 (34.51)                                        
  4 Nuszer, Devin             16 LIAC-MR              5:50.57    5:48.95 SILV   
                  31.55     1:05.44 (33.89)     1:40.02 (34.58)     2:15.07 (35.05)
        2:50.52 (35.45)     3:26.35 (35.83)     4:02.18 (35.83)     4:38.37 (36.19)
        5:14.09 (35.72)     5:48.95 (34.86)                                        
  5 Brown, Lori               16 HAA-MR               5:48.85    5:50.79 SILV   
                  30.64     1:04.38 (33.74)     1:39.43 (35.05)     2:14.68 (35.25)
        2:50.52 (35.84)     3:26.80 (36.28)     4:03.75 (36.95)     4:40.36 (36.61)
        5:16.40 (36.04)     5:50.79 (34.39)                                        
  6 Domenchello, Missy        15 IA-MR                5:53.91    5:51.69 SILV   
                  31.14     1:05.29 (34.15)     1:40.62 (35.33)     2:16.38 (35.76)
        2:51.97 (35.59)     3:27.70 (35.73)     4:03.58 (35.88)     4:39.65 (36.07)
        5:16.12 (36.47)     5:51.69 (35.57)                                        
  7 Sciacca, Krysten          17 Tmsuffolk-MR         5:48.04    5:52.57 SILV   
                  32.02     1:06.94 (34.92)     1:42.49 (35.55)     2:18.33 (35.84)
        2:54.13 (35.80)     3:30.19 (36.06)     4:06.04 (35.85)     4:41.96 (35.92)
        5:17.77 (35.81)     5:52.57 (34.80)                                        
  8 Rosenbrock, Katie         16 HAA-MR               5:47.79    5:52.93 SILV   
                  31.13     1:06.40 (35.27)     1:42.43 (36.03)     2:18.83 (36.40)
        2:55.01 (36.18)     3:31.32 (36.31)     4:07.26 (35.94)     4:43.09 (35.83)
        5:18.48 (35.39)     5:52.93 (34.45)                                        
 
Event 14  Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:08.89  ZQ
        5:19.99  JO
        5:29.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clay, Stephen             16 Sachem-MR            5:23.49    5:20.79 SILV   
                  26.85       56.84 (29.99)     1:28.55 (31.71)     2:01.34 (32.79)
        2:34.08 (32.74)     3:07.62 (33.54)     3:40.83 (33.21)     4:14.45 (33.62)
        4:48.14 (33.69)     5:20.79 (32.65)                                        
  2 Qiao, Matthew             15 Tmsuffolk-MR         5:28.93    5:27.10 SILV   
                  27.20       57.29 (30.09)     1:29.24 (31.95)     2:02.15 (32.91)
        2:35.66 (33.51)     3:09.34 (33.68)     3:43.77 (34.43)     4:18.85 (35.08)
        4:53.83 (34.98)     5:27.10 (33.27)                                        
 
Event 15  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:04.49  ZQ
        2:07.99  JO
        2:22.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Russell, Eva              13 Tmsuffolk-MR         2:10.69    2:07.48 JO     
                  29.95     1:02.43 (32.48)     1:35.49 (33.06)     2:07.48 (31.99)
  2 Vairo, Corinne            14 TVSC-MR              2:11.49    2:07.59 JO     
                  28.58     1:00.89 (32.31)     1:34.63 (33.74)     2:07.59 (32.96)
SILV - Division  
  1 Warren, Michelle          14 Tmsuffolk-MR         2:09.68    2:08.16 SILV   
                  29.93     1:02.60 (32.67)     1:35.79 (33.19)     2:08.16 (32.37)
  2 Conard, Kate              14 TVSC-MR              2:11.31    2:08.44 SILV   
                  30.11     1:02.90 (32.79)     1:36.88 (33.98)     2:08.44 (31.56)
  3 Archer, Heather           14 Tmsuffolk-MR         2:09.83    2:09.11 SILV   
                  30.06     1:03.09 (33.03)     1:37.04 (33.95)     2:09.11 (32.07)
  4 Johns, Maggie             13 LIAC-MR              2:09.88    2:09.31 SILV   
                  29.72     1:02.59 (32.87)     1:36.13 (33.54)     2:09.31 (33.18)
  5 Carballeira, Kaitlyn      13 TVSC-MR              2:09.42    2:10.64 SILV   
                  29.96     1:02.86 (32.90)     1:37.39 (34.53)     2:10.64 (33.25)
  6 Ouzounian, Lauren         13 TVSC-MR              2:12.09    2:10.85 SILV   
                  29.53     1:02.50 (32.97)     1:36.98 (34.48)     2:10.85 (33.87)
  7 Makowski, Michelle        14 Tmsuffolk-MR         2:10.32    2:11.00 SILV   
                  30.29     1:03.07 (32.78)     1:37.31 (34.24)     2:11.00 (33.69)
  8 Coombs, Laurisa           13 TVSC-MR              2:13.03    2:11.09 SILV   
                  29.78     1:02.89 (33.11)     1:37.14 (34.25)     2:11.09 (33.95)
  9 Mullaney, Megan           13 North Shore-MR       2:12.32    2:11.18 SILV   
                  30.62     1:03.68 (33.06)     1:38.16 (34.48)     2:11.18 (33.02)
 10 Brooke, Taylor            14 LIAC-MR              2:10.46    2:11.36 SILV   
                  29.48     1:02.44 (32.96)     1:36.82 (34.38)     2:11.36 (34.54)
 11 Lifavi, Danielle          14 IA-MR                2:19.06    2:11.55 SILV   
                  29.82     1:03.13 (33.31)     1:38.20 (35.07)     2:11.55 (33.35)
 12 Morcerf, Marykate         14 WISC-MR              2:09.22    2:12.47 SILV   
                  28.94     1:01.00 (32.06)     1:35.68 (34.68)     2:12.47 (36.79)
 13 Pitrelli, Christina       14 IA-MR                2:11.98    2:12.80 SILV   
                  30.49     1:04.00 (33.51)     1:38.81 (34.81)     2:12.80 (33.99)
 14 Rosa, Sam                 14 IA-MR                2:12.78    2:12.85 SILV   
                  30.87     1:04.73 (33.86)     1:39.21 (34.48)     2:12.85 (33.64)
 15 Santaniello, Samantha     14 HYB-MR               2:11.35    2:12.92 SILV   
                  30.11     1:02.88 (32.77)     1:37.44 (34.56)     2:12.92 (35.48)
 16 Rivera, Celine            14 TVSC-MR              2:10.96    2:13.21 SILV   
                  30.82     1:04.59 (33.77)     1:39.43 (34.84)     2:13.21 (33.78)
 17 Logan, Colleen            14 LIAC-MR              2:13.71    2:13.23 SILV   
                  30.84     1:04.60 (33.76)     1:39.19 (34.59)     2:13.23 (34.04)
 18 Borutecene, Gabrielle     14 HYB-MR               2:11.04    2:13.57 SILV   
                  29.47     1:03.01 (33.54)     1:38.27 (35.26)     2:13.57 (35.30)
 19 Halbohn, Colleen          14 LIND-MR              2:12.25    2:14.56 SILV   
                  30.38     1:03.95 (33.57)     1:39.10 (35.15)     2:14.56 (35.46)
 20 Schmid, kristen           14 WISC-MR              2:11.05    2:14.59 SILV   
                  30.24     1:04.92 (34.68)     1:39.96 (35.04)     2:14.59 (34.63)
 21 Goldstein, Amanda         14 Tmsuffolk-MR         2:15.90    2:14.69 SILV   
                  30.88     1:04.82 (33.94)     1:39.78 (34.96)     2:14.69 (34.91)
 22 Kelly, Ariana             14 North Shore-MR       2:16.69    2:14.82 SILV   
                  31.64     1:06.35 (34.71)     1:40.59 (34.24)     2:14.82 (34.23)
 23 Drury, Kelly              14 Tmsuffolk-MR         2:16.22    2:14.86 SILV   
                  31.65     1:06.09 (34.44)     1:40.98 (34.89)     2:14.86 (33.88)
 24 George, Amanda            14 IA-MR                2:20.43    2:15.19 SILV   
                  30.68     1:04.76 (34.08)     1:40.07 (35.31)     2:15.19 (35.12)
 25 Einsidler, Lisa           13 Tmsuffolk-MR         2:16.24    2:16.09 SILV   
                  30.79     1:05.11 (34.32)     1:40.62 (35.51)     2:16.09 (35.47)
 26 Sigaty, Christine         13 North Shore-MR       2:21.86    2:16.99 SILV   
                  17.21   2:16.99 (1:59.78)                                        
 27 Klett, Torrey             14 North Shore-MR       2:17.36    2:17.54 SILV   
                  31.37     1:06.62 (35.25)     1:42.61 (35.99)     2:17.54 (34.93)
 28 Purdy, Kristen            13 TVSC-MR              2:19.21    2:18.65 SILV   
                  30.63     1:05.41 (34.78)     1:42.51 (37.10)     2:18.65 (36.14)
 29 Rosenbrock, Michelle      13 HAA-MR               2:16.93    2:19.06 SILV   
                  31.92     1:07.75 (35.83)     1:44.33 (36.58)     2:19.06 (34.73)
 30 Bolin, Kathleen           14 CSC-MR               2:17.87    2:19.08 SILV   
                  32.29     1:08.30 (36.01)     1:44.12 (35.82)     2:19.08 (34.96)
 31 Garambone, Nina           14 TVSC-MR              2:19.18    2:19.71 SILV   
                  32.24     1:07.98 (35.74)     1:44.41 (36.43)     2:19.71 (35.30)
 32 Tromp, Jacqueline         13 CSC-MR               2:18.35    2:20.24 SILV   
                  31.77     1:06.94 (35.17)     1:43.82 (36.88)     2:20.24 (36.42)
 33 Gianotti, Teresa          14 HYB-MR               2:22.56    2:20.79 SILV   
                  17.82   2:20.79 (2:02.97)                                        
 34 Veccia, Jackie            14 North Shore-MR       2:22.56    2:20.89 SILV   
                  22.73   2:20.89 (1:58.16)                                        
 35 Bader, Jordan             13 LIAC-MR              2:21.21    2:21.80 SILV   
                  32.86                             1:46.49 ( )     2:21.80 (35.31)
 36 Ortega, Andrea            14 LIAC-MR              2:19.81    2:22.13 SILV   
                  32.30     1:08.28 (35.98)     1:45.44 (37.16)     2:22.13 (36.69)
 37 Raimonde, Olivia          14 LIAC-MR              2:19.07    2:22.33 SILV   
                  31.89     1:08.44 (36.55)     1:45.44 (37.00)     2:22.33 (36.89)
 38 Boccio, Marissa           13 Farmingdale-MR       2:22.46    2:22.81 SILV   
                  18.93   2:22.81 (2:03.88)                                        
Non-Award Division  
  1 Kerr, Kathleen            14 CSC-MR               2:21.87    2:23.86        
                  23.46   2:23.86 (2:00.40)                                        
  2 Capustin, Kimberly        14 TVSC-MR              2:21.74    2:25.56        
                  21.91   2:25.56 (2:03.65)                                        
 
Event 16  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:00.49  ZQ
        2:01.99  JO
        2:24.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Capobianco, Jeffrey       14 TVSC-MR              2:02.50    2:00.96 JO     
                  27.73       58.96 (31.23)     1:31.04 (32.08)     2:00.96 (29.92)
SILV - Division  
  1 Spierer, Josh             13 IA-MR                2:05.22    2:03.00 SILV   
                  28.53     1:00.70 (32.17)     1:33.15 (32.45)     2:03.00 (29.85)
  2 Lee, Oliver               13 LIAC-MR              2:04.04    2:03.96 SILV   
                  28.20     1:00.03 (31.83)     1:32.83 (32.80)     2:03.96 (31.13)
  3 Dowling, Jake             13 TVSC-MR              2:06.93    2:04.72 SILV   
                  28.00       59.81 (31.81)     1:32.74 (32.93)     2:04.72 (31.98)
  4 Ellis, Steven             14 HAA-MR               2:05.18    2:04.96 SILV   
                  28.81     1:00.48 (31.67)     1:33.57 (33.09)     2:04.96 (31.39)
  5 Jiran, Monte              13 Tmsuffolk-MR         2:05.68    2:05.60 SILV   
                  28.65     1:00.49 (31.84)     1:33.53 (33.04)     2:05.60 (32.07)
  6 Ryan, Michael             14 Sachem-MR            2:10.11    2:06.14 SILV   
                  28.29     1:00.50 (32.21)     1:34.30 (33.80)     2:06.14 (31.84)
  6 Forgione, Michael         13 Tmsuffolk-MR         2:04.96    2:06.14 SILV   
                  28.20     1:00.93 (32.73)     1:34.14 (33.21)     2:06.14 (32.00)
  8 Selinger, Joseph          14 TVSC-MR              2:07.65    2:07.31 SILV   
                  27.70       59.13 (31.43)     1:33.19 (34.06)     2:07.31 (34.12)
  9 Walker, Elijah            13 LIAC-MR              2:10.92    2:07.42 SILV   
                  28.81     1:00.93 (32.12)     1:34.71 (33.78)     2:07.42 (32.71)
 10 Sinelnikov, Sasha         14 North Shore-MR       2:18.08    2:08.54 SILV   
                  28.86     1:01.42 (32.56)     1:35.10 (33.68)     2:08.54 (33.44)
 11 Robertson, Sean           14 TVSC-MR              2:16.88    2:08.95 SILV   
                  29.75     1:02.94 (33.19)     1:36.46 (33.52)     2:08.95 (32.49)
 12 Konarski, Karol           13 LIND-MR              2:10.01    2:09.72 SILV   
                  29.18     1:02.22 (33.04)     1:36.59 (34.37)     2:09.72 (33.13)
 13 Pisano, Jake              13 Tmsuffolk-MR         2:08.78    2:10.33 SILV   
                  29.89     1:03.13 (33.24)     1:37.22 (34.09)     2:10.33 (33.11)
 14 Clark, Matthew            14 TVSC-MR              2:15.50    2:10.38 SILV   
                  30.04     1:03.51 (33.47)     1:37.47 (33.96)     2:10.38 (32.91)
 15 Gibbons, Jason            14 HYB-MR               2:10.75    2:10.72 SILV   
                  30.04     1:03.54 (33.50)     1:37.91 (34.37)     2:10.72 (32.81)
 16 Hillsberg, Matthew        13 IA-MR                2:12.53    2:11.25 SILV   
                  29.50     1:02.75 (33.25)     1:37.84 (35.09)     2:11.25 (33.41)
 17 Woodhead, Derek           13 TVSC-MR              2:09.50    2:11.31 SILV   
                  29.50     1:02.29 (32.79)     1:37.18 (34.89)     2:11.31 (34.13)
 18 Aberle, William           14 TVSC-MR              2:15.93    2:12.46 SILV   
                  31.11     1:04.46 (33.35)     1:39.09 (34.63)     2:12.46 (33.37)
 19 Herzog, Adam              13 HYB-MR               2:14.05    2:12.67 SILV   
                  30.49     1:04.97 (34.48)     1:39.61 (34.64)     2:12.67 (33.06)
 20 Arana, Oscar              13 LIAC-MR              2:10.56    2:13.94 SILV   
                  30.22     1:04.56 (34.34)     1:39.61 (35.05)     2:13.94 (34.33)
 21 DeBenedicts, Keith        13 Sachem-MR            2:13.00    2:14.11 SILV   
                  30.95     1:05.61 (34.66)     1:40.75 (35.14)     2:14.11 (33.36)
 22 Zhang, Daniel             13 TVSC-MR              2:18.03    2:14.27 SILV   
                  30.91     1:04.40 (33.49)     1:39.93 (35.53)     2:14.27 (34.34)
 23 Chiang, Winston           13 North Shore-MR       2:18.75    2:14.59 SILV   
                  30.62     1:04.92 (34.30)     1:40.19 (35.27)     2:14.59 (34.40)
 24 Makowski, John            13 Tmsuffolk-MR         2:22.06    2:14.80 SILV   
                  31.30     1:05.41 (34.11)     1:40.40 (34.99)     2:14.80 (34.40)
 25 Brandt, Joe               14 Farmingdale-MR       2:12.95    2:14.86 SILV   
                  30.43     1:05.24 (34.81)     1:41.05 (35.81)     2:14.86 (33.81)
 26 Pangal, John              13 Tmsuffolk-MR         2:22.39    2:15.15 SILV   
                  31.83     1:06.34 (34.51)     1:41.94 (35.60)     2:15.15 (33.21)
 27 Brandt, Stephan           13 Sachem-MR            2:12.84    2:15.43 SILV   
                  31.11     1:05.52 (34.41)     1:40.86 (35.34)     2:15.43 (34.57)
 28 Smith, Connor             14 TVSC-MR              2:21.62    2:16.07 SILV   
                  31.33     1:06.66 (35.33)     1:41.20 (34.54)     2:16.07 (34.87)
 29 DeSalvo, David            14 LIAC-MR              2:19.72    2:18.52 SILV   
                  31.11     1:06.00 (34.89)     1:42.89 (36.89)     2:18.52 (35.63)
 30 Mulderrig, Jack           13 LIAC-MR              2:18.28    2:18.96 SILV   
                  31.65     1:06.78 (35.13)     1:43.40 (36.62)     2:18.96 (35.56)
 31 Maldonado, Eric           13 North Shore-MR       2:14.94    2:19.39 SILV   
                  31.34     1:07.24 (35.90)     1:43.83 (36.59)     2:19.39 (35.56)
 32 Drago, Adam               13 IA-MR                2:21.92    2:19.95 SILV   
                  32.27     1:07.72 (35.45)     1:43.66 (35.94)     2:19.95 (36.29)
 33 Halbohn, Kyle             13 LIND-MR              2:17.91    2:21.10 SILV   
                  30.28     1:05.31 (35.03)     1:43.12 (37.81)     2:21.10 (37.98)
 34 Poniatowski, Jakub        13 CSC-MR               2:18.21    2:22.78 SILV   
                  34.21     1:11.41 (37.20)     1:47.96 (36.55)     2:22.78 (34.82)
 35 Pilnick, Sam              13 HAA-MR               2:20.79    2:23.35 SILV   
                  33.30     1:10.15 (36.85)     1:47.43 (37.28)     2:23.35 (35.92)
Non-Award Division  
  1 Wallace, Theodore         14 HYB-MR               2:12.39    2:27.87        
                  33.93     1:11.87 (37.94)     1:49.83 (37.96)     2:27.87 (38.04)
 
Event 17  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          40.89  ZQ
          42.99  JO
          50.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Glenday, Kerry            10 IA-MR                  44.00      41.86 JO     
  2 Wagner, Alexis            10 Tmsuffolk-MR           43.81      42.25 JO     
  3 Pappalardo, Jacqueline     9 Tmsuffolk-MR           48.31      42.74 JO     
SILV - Division  
  1 Flor, Erica               10 HYB-MR                 44.56      43.12 SILV   
  2 Toback, Gabbie            10 LIAC-MR                43.26      43.41 SILV   
  3 Marmo, Marisa             10 CSC-MR                 43.81      43.43 SILV   
  4 Patrick, Trudiann         10 LIAC-MR                45.06      44.22 SILV   
  5 Black, Nicole             10 North Shore-MR         44.73      44.31 SILV   
  6 Riggio, Gina              10 Farmingdale-MR         44.92      44.36 SILV   
  7 Aiello, Sarah             10 CSC-MR                 43.93      44.41 SILV   
  8 Swartwout, Erica           9 Tmsuffolk-MR           44.60      44.55 SILV   
  9 Nussbaum, Kerin           10 LIAC-MR                45.96      44.58 SILV   
 10 Meringolo, Phoebe          9 WISC-MR                46.95      44.67 SILV   
 11 Matthes, Kelly            10 WISC-MR                45.37      44.74 SILV   
 12 Vera, Karly               10 Sachem-MR              44.17      44.78 SILV   
 13 Laird, Courtney            9 LIAC-MR                45.35      44.98 SILV   
 14 Rohan, Alexa              10 North Shore-MR         45.60      45.02 SILV   
 15 Fitzgerald, Kaitlyn       10 HAA-MR                 46.24      45.36 SILV   
 16 Bertini, Rachael           9 TVSC-MR                46.45      45.47 SILV   
 16 Kneessy, Lauren            9 TVSC-MR                50.08      45.47 SILV   
 18 Pfaffe, Alyssa            10 WISC-MR                45.75      45.68 SILV   
 18 Spirio, Casey             10 HAA-MR                 46.44      45.68 SILV   
 20 Hemp, Alexandra           10 HAA-MR                 44.33      45.79 SILV   
 21 Kranis, Genna             10 LIAC-MR                47.12      46.03 SILV   
 22 Weiner, Sierra             9 Tmsuffolk-MR           47.96      46.10 SILV   
 23 Weiner, Jade               9 Tmsuffolk-MR           47.21      46.11 SILV   
 24 Bamba, Katrina             9 LIAC-MR                48.87      46.28 SILV   
 25 Hogan, Anna               10 TVSC-MR                49.39      46.38 SILV   
 26 Whelan, Erin              10 North Shore-MR         47.03      46.67 SILV   
 27 Kaplan, Paige              9 LIAC-MR                47.71      46.68 SILV   
 28 Drury, Shannon             9 Tmsuffolk-MR           47.33      46.76 SILV   
 29 Shutowich, Kira            9 TVSC-MR                49.64      46.90 SILV   
 30 McAuliffe, Phoebe         10 TVSC-MR                48.34      47.16 SILV   
 30 Koch, Julianne             9 LIND-MR                47.11      47.16 SILV   
 32 Bischoff, Melissa          9 Tmsuffolk-MR           48.47      47.21 SILV   
 33 Whalen, Bridget           10 WISC-MR                46.74      47.24 SILV   
 34 White, Amanda             10 HYB-MR                 48.72      47.39 SILV   
 35 Connor, Deirdre            9 HAA-MR                 49.75      47.61 SILV   
 36 Zukowski, Carli            8 WISC-MR                46.64      47.62 SILV   
 37 Rush, Meaghan             10 LIAC-MR                48.05      47.70 SILV   
 38 Stampelos, Joanna         10 TVSC-MR                47.70      47.84 SILV   
 39 McNeill, Julia            10 HAA-MR                 49.71      47.87 SILV   
 40 Casey, Shannon            10 WISC-MR                47.95      48.06 SILV   
 41 Scheck, Meaghan           10 IA-MR                  48.64      48.08 SILV   
 42 Crisci, Angelia           10 WISC-MR                48.71      48.13 SILV   
 43 Moreau, Kate               9 North Shore-MR         49.64      48.41 SILV   
 44 Carmi, Christina          10 HYB-MR                 50.00      48.51 SILV   
 45 Carangi, Taylor           10 WISC-MR                48.98      48.77 SILV   
 46 Jiran, Ashley              8 Tmsuffolk-MR           47.64      48.86 SILV   
 47 Occhiogrosso, Christine   10 TVSC-MR                49.71      48.88 SILV   
 48 Tierney, Lauren            9 LIAC-MR                49.67      48.90 SILV   
 49 Adams, Katherine          10 HYB-MR                 48.48      48.94 SILV   
 49 Pozmanter, Kristen         9 TVSC-MR                49.88      48.94 SILV   
 51 Dooley, Cassandra         10 North Shore-MR         49.33      49.03 SILV   
 52 Stamatos, Maria           10 HYB-MR                 50.04      49.17 SILV   
 53 Reyes, Claudia            10 CSC-MR                 49.68      49.38 SILV   
 54 Green, Katherine           8 CSC-MR                 49.33      49.49 SILV   
 55 Fici, Ann                 10 HAA-MR                 48.29      49.52 SILV   
 56 Kolsch, Rachel            10 TVSC-MR                49.99      49.76 SILV   
 57 Lizzio, Corinne            9 LIAC-MR                47.85      49.97 SILV   
Non-Award Division  
  1 Abramowitz, Rachel         9 LIAC-MR                49.44      50.19        
  2 Miller, Corley            10 Sachem-MR              49.50      50.85        
 
Event 18  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          43.19  ZQ
          43.99  JO
          50.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Finnegan, Dan             10 LIAC-MR                45.96      43.87 JO     
  2 Taddeo, Matthew           10 North Shore-MR         45.67      43.88 JO     
SILV - Division  
  1 Russell, Douglas           9 LIND-MR                46.18      44.09 SILV   
  2 Broderick, Joseph         10 WISC-MR                44.99      44.16 SILV   
  3 Charles, Brandon          10 Tmsuffolk-MR           44.95      44.42 SILV   
  4 Brown, Nate                9 HYB-MR                 47.24      44.75 SILV   
  5 Finnegan, Matt            10 LIAC-MR                45.59      44.93 SILV   
  6 Wang, Eric                 9 TVSC-MR                47.89      45.08 SILV   
  6 Nussbaum, Tyler            9 LIAC-MR                45.63      45.08 SILV   
  8 Mendez, Spencer            9 HYB-MR                 45.45      45.10 SILV   
  9 McCartney, Daniel          9 HYB-MR                 47.10      45.36 SILV   
 10 Christianson, Keith        9 HAA-MR                 48.37      45.41 SILV   
 11 Zarriello, Kyle           10 LIAC-MR                46.82      45.99 SILV   
 12 Plaschka, Justin           9 HAA-MR                 46.25      46.12 SILV   
 13 Baltera, Joseph           10 HYB-MR                 47.96      46.20 SILV   
 14 Kim, Sean                 10 LIAC-MR                47.90      46.54 SILV   
 15 Veccia, James             10 North Shore-MR         50.00      46.99 SILV   
 16 Kahn, Adam                 9 Tmsuffolk-MR           50.09      47.77 SILV   
 17 Pawelko, John              9 Tmsuffolk-MR           48.88      48.11 SILV   
 18 Hayes, Nolan              10 Tmsuffolk-MR           49.90      48.26 SILV   
 19 Capodanno, Michael        10 HYB-MR                 48.54      48.52 SILV   
 20 Eghrari, Ryan             10 TVSC-MR                48.50      49.02 SILV   
 21 Mott, Trevor               9 Bonackers-MR           49.28      49.05 SILV   
 -- Cowden, Luke               8 HAA-MR                 48.21         DQ        
Non-Award Division  
  1 Fabietti, Jonathan        10 HYB-MR                 48.30      50.23        
 
Event 19  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:15.19  ZQ
        1:16.49  JO
        1:26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kelly, Ariana             14 North Shore-MR       1:16.78    1:16.75 SILV   
                  36.79     1:16.75 (39.96)                                        
  2 Warren, Michelle          14 Tmsuffolk-MR         1:16.91    1:16.93 SILV   
                  36.89     1:16.93 (40.04)                                        
  3 Archer, Heather           14 Tmsuffolk-MR         1:18.27    1:17.37 SILV   
                  37.20     1:17.37 (40.17)                                        
  4 Makowski, Michelle        14 Tmsuffolk-MR         1:17.88    1:17.39 SILV   
                  36.18     1:17.39 (41.21)                                        
  5 Casalicchio, Cristina     13 HYB-MR               1:20.74    1:17.54 SILV   
                  36.42     1:17.54 (41.12)                                        
  6 Purdy, Kristen            13 TVSC-MR              1:16.55    1:17.82 SILV   
                  36.63     1:17.82 (41.19)                                        
  6 Lampe, Shannon            13 TVSC-MR              1:18.84    1:17.82 SILV   
                  36.79     1:17.82 (41.03)                                        
  8 Goldstein, Amanda         14 Tmsuffolk-MR         1:17.20    1:18.45 SILV   
                  37.68     1:18.45 (40.77)                                        
  9 Conard, Kate              14 TVSC-MR              1:19.85    1:18.53 SILV   
                  37.77     1:18.53 (40.76)                                        
 10 Grega, Allison            14 IA-MR                1:17.85    1:18.87 SILV   
                  36.97     1:18.87 (41.90)                                        
 11 Blom, Danielle            14 HAA-MR               1:18.51    1:18.90 SILV   
                  37.64     1:18.90 (41.26)                                        
 12 Luqman, Kyle              14 IA-MR                1:21.09    1:19.46 SILV   
                  36.97     1:19.46 (42.49)                                        
 13 Vairo, Corinne            14 TVSC-MR              1:19.99    1:20.05 SILV   
                  38.57     1:20.05 (41.48)                                        
 14 George, Amanda            14 IA-MR                1:21.67    1:20.58 SILV   
                  39.23     1:20.58 (41.35)                                        
 15 D'Angelo, Torrey          14 TVSC-MR              1:21.62    1:21.22 SILV   
                  38.69     1:21.22 (42.53)                                        
 16 Veccia, Jackie            14 North Shore-MR       1:20.18    1:21.25 SILV   
                  38.91     1:21.25 (42.34)                                        
 17 Marlow, Danielle          14 Tmsuffolk-MR         1:20.51    1:21.42 SILV   
                  38.32     1:21.42 (43.10)                                        
 18 Bassi, Julia              13 TVSC-MR              1:23.00    1:21.50 SILV   
                  39.81     1:21.50 (41.69)                                        
 19 Huchthausen, Elizabeth    14 TVSC-MR              1:22.12    1:21.56 SILV   
                  39.37     1:21.56 (42.19)                                        
 20 Greenstein, Alexandria    14 HYB-MR               1:26.05    1:21.85 SILV   
                  38.95     1:21.85 (42.90)                                        
 21 Ritter, Jamie             14 Tmsuffolk-MR         1:21.18    1:21.92 SILV   
                  39.84     1:21.92 (42.08)                                        
 21 Carballeira, Kim          14 TVSC-MR              1:20.41    1:21.92 SILV   
                  38.43     1:21.92 (43.49)                                        
 23 Lifavi, Danielle          14 IA-MR                1:21.76    1:22.30 SILV   
                  39.88     1:22.30 (42.42)                                        
 24 Chun, Joyce               13 Tmsuffolk-MR         1:25.29    1:22.37 SILV   
                  39.31     1:22.37 (43.06)                                        
 25 Dunmire, Arianna          14 TVSC-MR              1:21.03    1:22.62 SILV   
                  39.38     1:22.62 (43.24)                                        
 26 Einsidler, Lisa           13 Tmsuffolk-MR         1:20.71    1:22.86 SILV   
                  38.57     1:22.86 (44.29)                                        
 27 Caputo, Callie            14 HYB-MR               1:23.42    1:22.98 SILV   
                  39.54     1:22.98 (43.44)                                        
 28 Vertullo, Christine       13 IA-MR                1:22.18    1:23.06 SILV   
                  39.81     1:23.06 (43.25)                                        
 29 Drury, Kelly              14 Tmsuffolk-MR         1:21.92    1:23.94 SILV   
                  39.83     1:23.94 (44.11)                                        
 30 Rosa, Sam                 14 IA-MR                1:24.25    1:24.18 SILV   
                  40.35     1:24.18 (43.83)                                        
 31 Mo, Jimin                 13 North Shore-MR       1:21.05    1:24.43 SILV   
                  40.74     1:24.43 (43.69)                                        
 31 Ebo, Nadine               13 IA-MR                1:22.41    1:24.43 SILV   
                  39.28     1:24.43 (45.15)                                        
 33 Pye, Lorraine             14 Farmingdale-MR       1:26.69    1:24.85 SILV   
                  39.06     1:24.85 (45.79)                                        
 34 Halbohn, Colleen          14 LIND-MR              1:21.88    1:25.03 SILV   
                  39.83     1:25.03 (45.20)                                        
 35 Tromp, Jacqueline         13 CSC-MR               1:19.43    1:25.05 SILV   
                  40.34     1:25.05 (44.71)                                        
 36 Ouzounian, Lauren         13 TVSC-MR              1:24.37    1:25.46 SILV   
                  40.07     1:25.46 (45.39)                                        
 37 Klett, Torrey             14 North Shore-MR       1:23.50    1:25.48 SILV   
                  40.91     1:25.48 (44.57)                                        
 38 Garambone, Nina           14 TVSC-MR              1:19.07    1:26.24 SILV   
                  40.98     1:26.24 (45.26)                                        
Non-Award Division  
  1 Robinson, Erica           13 TVSC-MR              1:24.29    1:27.24        
                  41.27     1:27.24 (45.97)                                        
  2 Desousa, Yvonne           14 Tmsuffolk-MR         1:25.31    1:27.59        
                  40.70     1:27.59 (46.89)                                        
  3 Smith, Jaclyn             14 North Shore-MR       1:25.88    1:28.04        
                  41.69     1:28.04 (46.35)                                        
  4 Holler, Jillian           13 TVSC-MR              1:26.03    1:28.83        
                  42.07     1:28.83 (46.76)                                        
  5 Kerr, Kathleen            14 CSC-MR               1:26.57    1:29.52        
                  41.81     1:29.52 (47.71)                                        
  6 Boccio, Marissa           13 Farmingdale-MR       1:26.09    1:30.16        
                  40.67     1:30.16 (49.49)                                        
 -- Vanwinkle, Tara           14 North Shore-MR       1:25.83         DQ        
                  42.92          DQ (46.28)                                        
 
Event 20  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:10.69  ZQ
        1:14.49  JO
        1:24.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Ellis, Steven             14 HAA-MR               1:14.88    1:13.80 JO     
                  35.00     1:13.80 (38.80)                                        
  2 Saintlaurent, Jeremy      14 HAA-MR               1:14.93    1:14.10 JO     
                  34.37     1:14.10 (39.73)                                        
SILV - Division  
  1 Jiran, Monte              13 Tmsuffolk-MR         1:16.63    1:15.59 SILV   
                  36.12     1:15.59 (39.47)                                        
  2 Zhu, Joseph               13 TVSC-MR              1:17.17    1:16.87 SILV   
                  36.52     1:16.87 (40.35)                                        
  3 Gibbons, Jason            14 HYB-MR               1:18.10    1:17.57 SILV   
                  36.77     1:17.57 (40.80)                                        
  4 Heinemann, Erik           13 LIAC-MR              1:23.14    1:18.24 SILV   
                  37.01     1:18.24 (41.23)                                        
  5 Arana, Oscar              13 LIAC-MR              1:16.82    1:18.30 SILV   
                  36.64     1:18.30 (41.66)                                        
  6 Jimenez, Marcin           14 WISC-MR              1:18.18    1:18.95 SILV   
                  36.38     1:18.95 (42.57)                                        
  7 Brandt, Joe               14 Farmingdale-MR       1:19.04    1:19.10 SILV   
                  37.61     1:19.10 (41.49)                                        
  8 Robertson, Sean           14 TVSC-MR              1:18.58    1:19.32 SILV   
                  38.31     1:19.32 (41.01)                                        
  9 Tramantano, Matt          14 Farmingdale-MR       1:20.39    1:19.45 SILV   
                  37.18     1:19.45 (42.27)                                        
 10 Hausmann, Edward          13 WISC-MR              1:18.67    1:19.55 SILV   
                  38.10     1:19.55 (41.45)                                        
 11 DeBenedicts, Keith        13 Sachem-MR            1:18.36    1:19.63 SILV   
                  37.73     1:19.63 (41.90)                                        
 12 Rostrup, Geoffrey         14 CSC-MR               1:21.13    1:19.78 SILV   
                  38.25     1:19.78 (41.53)                                        
 13 Konarski, Karol           13 LIND-MR              1:20.38    1:19.96 SILV   
                  37.89     1:19.96 (42.07)                                        
 14 Lee, Oliver               13 LIAC-MR              1:21.76    1:20.65 SILV   
                  37.46     1:20.65 (43.19)                                        
 15 Zhang, Daniel             13 TVSC-MR              1:24.45    1:20.93 SILV   
                  38.71     1:20.93 (42.22)                                        
 16 Drago, Adam               13 IA-MR                1:22.53    1:21.14 SILV   
                  38.55     1:21.14 (42.59)                                        
 17 Aberle, William           14 TVSC-MR              1:18.03    1:21.25 SILV   
                  38.39     1:21.25 (42.86)                                        
 18 Spierer, Josh             13 IA-MR                1:22.68    1:21.38 SILV   
                  38.27     1:21.38 (43.11)                                        
 19 Bormann, Christian        13 Tmsuffolk-MR         1:24.13    1:21.59 SILV   
                  38.91     1:21.59 (42.68)                                        
 20 Ng, Michael               14 Farmingdale-MR       1:23.87    1:21.61 SILV   
                  38.51     1:21.61 (43.10)                                        
 21 Weilert, Justin           13 WISC-MR              1:23.64    1:24.26 SILV   
                  40.43     1:24.26 (43.83)                                        
Non-Award Division  
  1 Mulderrig, Jack           13 LIAC-MR              1:22.16    1:26.18        
                  40.59     1:26.18 (45.59)                                        
  2 Yagoda, Nick              13 LIAC-MR              1:24.35    1:26.93        
                  40.66     1:26.93 (46.27)                                        
 
Event 21  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.99  ZQ
          32.09  JO
          36.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Barry, Amanda             10 WISC-MR                32.63      30.97 ZQ     
JO - Division  
  1 Flor, Erica               10 HYB-MR                 32.66      31.55 JO     
  2 Menelaws, Hannah          10 Bonackers-MR           34.50      31.77 JO     
  3 Treble, Molly              9 LIAC-MR                33.34      32.04 JO     
  4 Bennett, Christina        10 TVSC-MR                34.10      32.06 JO     
SILV - Division  
  1 Pappalardo, Jacqueline     9 Tmsuffolk-MR           32.29      32.11 SILV   
  2 Fitzgerald, Kaitlyn       10 HAA-MR                 32.76      32.52 SILV   
  3 Rohan, Alexa              10 North Shore-MR         32.55      32.55 SILV   
  4 Gregorace, Zoe             9 LIAC-MR                32.37      32.59 SILV   
  5 Johnson, Christina        10 LIAC-MR                33.59      32.67 SILV   
  6 Whalen, Bridget           10 WISC-MR                33.91      32.75 SILV   
  7 Hemp, Alexandra           10 HAA-MR                 34.17      32.78 SILV   
  8 Aiello, Sarah             10 CSC-MR                 33.25      33.05 SILV   
  9 Reyes, Claudia            10 CSC-MR                 34.01      33.10 SILV   
 10 Scheck, Meaghan           10 IA-MR                  33.46      33.19 SILV   
 11 Weiner, Jade               9 Tmsuffolk-MR           32.84      33.48 SILV   
 12 Massillon, Arielle        10 LIAC-MR                32.80      33.60 SILV   
 13 Koch, Julianne             9 LIND-MR                33.53      33.64 SILV   
 14 Black, Nicole             10 North Shore-MR         34.42      33.69 SILV   
 14 Pavek, Marielle           10 Sachem-MR              35.61      33.69 SILV   
 16 Bertini, Rachael           9 TVSC-MR                34.31      33.76 SILV   
 17 Whelan, Erin              10 North Shore-MR         33.92      33.79 SILV   
 18 Stansbury, Kate            9 TVSC-MR                35.75      33.88 SILV   
 19 Kranis, Genna             10 LIAC-MR                34.87      33.93 SILV   
 20 Bamba, Katrina             9 LIAC-MR                34.65      33.96 SILV   
 21 Danin, Kylie               9 WISC-MR                33.77      34.06 SILV   
 22 Drury, Shannon             9 Tmsuffolk-MR           34.79      34.11 SILV   
 23 Rush, Meaghan             10 LIAC-MR                35.60      34.26 SILV   
 24 Giovanniello, Kerry        9 LIAC-MR                35.14      34.57 SILV   
 25 Pfaffe, Alyssa            10 WISC-MR                35.52      34.66 SILV   
 26 Glenday, Kerry            10 IA-MR                  36.53      34.73 SILV   
 27 Attner, Lauren            10 Tmsuffolk-MR           34.97      34.81 SILV   
 28 Carey, Alanna              9 TVSC-MR                35.48      34.84 SILV   
 29 Brierley, Katie            8 Bonackers-MR           35.72      34.86 SILV   
 29 Bischoff, Melissa          9 Tmsuffolk-MR           35.19      34.86 SILV   
 31 Cuiffo, Andie             10 WISC-MR                35.69      34.92 SILV   
 32 Ostrander, Emily          10 TVSC-MR                34.89      34.97 SILV   
 33 Olazabal, Gabriella        9 LIAC-MR                36.42      35.00 SILV   
 34 Connor, Deirdre            9 HAA-MR                 34.68      35.04 SILV   
 35 Casey, Shannon            10 WISC-MR                36.61      35.21 SILV   
 36 Johnston, Marissa          9 HAA-MR                 35.56      35.30 SILV   
 37 Meringolo, Phoebe          9 WISC-MR                34.99      35.32 SILV   
 38 White, Amanda             10 HYB-MR                 34.79      35.35 SILV   
 39 Dooley, Cassandra         10 North Shore-MR         35.51      35.38 SILV   
 39 Carangi, Taylor           10 WISC-MR                35.12      35.38 SILV   
 41 Wagner, Alexis            10 Tmsuffolk-MR           34.31      35.44 SILV   
 42 Vera, Karly               10 Sachem-MR              34.28      35.56 SILV   
 43 Proffit, Alexa            10 TVSC-MR                36.26      35.61 SILV   
 44 Carmi, Christina          10 HYB-MR                 35.09      35.65 SILV   
 45 Patrick, Trudiann         10 LIAC-MR                34.91      35.69 SILV   
 46 Lizzio, Corinne            9 LIAC-MR                35.02      35.77 SILV   
 47 Stamatos, Maria           10 HYB-MR                 34.43      35.93 SILV   
 48 Tierney, Lauren            9 LIAC-MR                36.69      36.05 SILV   
 49 Reynolds, Maggie           8 Tmsuffolk-MR           35.77      36.07 SILV   
 50 Green, Katherine           8 CSC-MR                 36.23      36.18 SILV   
 51 Hodosky, Jessica          10 HAA-MR                 36.57      36.21 SILV   
 52 Arana, Jessica             8 LIAC-MR                36.62      36.30 SILV   
 53 Barberis, Jillian         10 HYB-MR                 35.29      36.59 SILV   
 54 Pozmanter, Kristen         9 TVSC-MR                36.57      36.61 SILV   
 55 McAuliffe, Phoebe         10 TVSC-MR                36.34      36.69 SILV   
Non-Award Division  
  1 Occhiogrosso, Christine   10 TVSC-MR                36.43      37.03        
  2 Ramos, Jasmine             9 CSC-MR                 36.35      37.06        
  2 Jiran, Ashley              8 Tmsuffolk-MR           35.67      37.06        
  4 Boriskin, Madison          9 Tmsuffolk-MR           36.30      37.21        
  5 Swartwout, Erica           9 Tmsuffolk-MR           36.66      37.29        
  6 Boland, Lindsey            9 WISC-MR                36.45      37.53        
  7 Doveala, Emily            10 HAA-MR                 36.56      37.72        
  8 Zukowski, Carli            8 WISC-MR                35.62      37.99        
 
Event 22  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          31.49  ZQ
          32.09  JO
          36.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Damm, Eric                10 HAA-MR                 32.32      31.87 JO     
SILV - Division  
  1 Charles, Brandon          10 Tmsuffolk-MR           32.58      32.58 SILV   
  2 Darcy, Matthew            10 Sachem-MR              32.97      32.83 SILV   
  3 Zitelny, Edan             10 Tmsuffolk-MR           34.05      32.84 SILV   
  4 Brown, Nate                9 HYB-MR                 33.51      32.93 SILV   
  5 Wang, Eric                 9 LIAC-MR                33.94      33.12 SILV   
  6 Russell, Douglas           9 LIND-MR                33.90      33.15 SILV   
  7 McHugh, Chase             10 TVSC-MR                33.34      33.24 SILV   
  8 Brierley, Thomas           9 Bonackers-MR           34.12      33.37 SILV   
  9 McCartney, Daniel          9 HYB-MR                 33.15      33.39 SILV   
 10 Capodanno, Michael        10 HYB-MR                 32.75      33.42 SILV   
 11 Zagaja, Robert            10 HYB-MR                 32.89      33.55 SILV   
 12 Drennan, Patrick          10 WISC-MR                35.05      33.77 SILV   
 13 Broderick, Joseph         10 WISC-MR                33.55      33.81 SILV   
 14 Finnegan, Dan             10 LIAC-MR                33.82      33.84 SILV   
 15 Hausmann, Daniel           8 WISC-MR                33.82      34.06 SILV   
 16 DiMaria, Michael          10 Tmsuffolk-MR           34.61      34.09 SILV   
 17 Zarriello, Kyle           10 LIAC-MR                35.08      34.44 SILV   
 18 Penteck, Christopher      10 Sachem-MR              36.29      34.56 SILV   
 19 Finnegan, Matt            10 LIAC-MR                34.64      34.74 SILV   
 20 Christianson, Keith        9 HAA-MR                 35.71      34.88 SILV   
 21 Stamatos, Nicholas         9 HYB-MR                 34.41      34.91 SILV   
 21 Devito, Matthew            8 HAA-MR                 35.70      34.91 SILV   
 23 Taddeo, Matthew           10 North Shore-MR         36.16      35.09 SILV   
 24 Cowden, Luke               8 HAA-MR                 35.12      35.10 SILV   
 25 Gabriele, Christopher     10 HYB-MR                 35.42      35.14 SILV   
 26 Lavin, Michael            10 LIND-MR                35.55      35.28 SILV   
 27 Levandoski, Jarret         9 IA-MR                  35.92      35.29 SILV   
 28 Baltera, Joseph           10 HYB-MR                 36.34      35.33 SILV   
 29 Buonaiuto, Jake            9 TVSC-MR                36.50      35.46 SILV   
 30 McGrath, Matthew          10 HAA-MR                 36.64      35.57 SILV   
 31 Pawelko, John              9 Tmsuffolk-MR           35.24      35.68 SILV   
 32 Mott, Trevor               9 Bonackers-MR           35.10      35.84 SILV   
 33 Lawrence, Kain            10 CSC-MR                 36.41      36.19 SILV   
 34 Kahn, Adam                 9 Tmsuffolk-MR           36.15      36.29 SILV   
 35 Eghrari, Ryan             10 TVSC-MR                35.88      36.35 SILV   
 36 Nussbaum, Tyler            9 LIAC-MR                35.82      36.68 SILV   
Non-Award Division  
  1 Fabietti, Jonathan        10 HYB-MR                 36.46      40.89        
 
Event 23  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.69  ZQ
          26.99  JO
          30.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Carballeira, Kim          14 TVSC-MR                27.01      27.25 SILV   
  2 Morcerf, Marykate         14 WISC-MR                27.09      27.47 SILV   
  3 Blom, Danielle            14 HAA-MR                 27.25      27.52 SILV   
  4 Brooke, Taylor            14 LIAC-MR                27.28      27.61 SILV   
  5 Conard, Kate              14 TVSC-MR                28.18      27.71 SILV   
  6 Santaniello, Samantha     14 HYB-MR                 27.94      27.77 SILV   
  7 Coombs, Laurisa           13 TVSC-MR                27.53      27.84 SILV   
  8 Schmid, kristen           14 WISC-MR                28.26      28.02 SILV   
  9 Mullaney, Megan           13 North Shore-MR         27.99      28.09 SILV   
 10 Rivera, Celine            14 TVSC-MR                27.50      28.11 SILV   
 11 Purdy, Kristen            13 TVSC-MR                27.43      28.12 SILV   
 12 Archer, Heather           14 Tmsuffolk-MR           27.67      28.13 SILV   
 13 Luqman, Kyle              14 IA-MR                  28.05      28.18 SILV   
 14 Borutecene, Gabrielle     14 HYB-MR                 29.07      28.19 SILV   
 15 Johns, Maggie             13 LIAC-MR                28.00      28.20 SILV   
 15 George, Amanda            14 IA-MR                  29.47      28.20 SILV   
 17 Raimonde, Olivia          14 LIAC-MR                27.84      28.26 SILV   
 18 Russell, Eva              13 Tmsuffolk-MR           27.71      28.35 SILV   
 19 Zarriello, Megan          13 LIAC-MR                28.32      28.36 SILV   
 20 Carballeira, Kaitlyn      13 TVSC-MR                27.83      28.55 SILV   
 21 Lifavi, Danielle          14 IA-MR                  29.28      28.56 SILV   
 22 Sigaty, Christine         13 North Shore-MR         28.52      28.63 SILV   
 23 Lampe, Shannon            13 TVSC-MR                28.70      28.73 SILV   
 24 Grega, Allison            14 IA-MR                  27.88      28.79 SILV   
 25 Pitrelli, Christina       14 IA-MR                  28.63      28.80 SILV   
 26 Kelly, Ariana             14 North Shore-MR         28.46      28.82 SILV   
 27 Makowski, Michelle        14 Tmsuffolk-MR           28.57      28.86 SILV   
 28 Ouzounian, Lauren         13 TVSC-MR                28.60      28.87 SILV   
 28 Gianotti, Teresa          14 HYB-MR                 28.56      28.87 SILV   
 30 Einsidler, Lisa           13 Tmsuffolk-MR           27.71      28.93 SILV   
 31 Goldstein, Amanda         14 Tmsuffolk-MR           28.89      28.94 SILV   
 32 Rosenbrock, Michelle      13 HAA-MR                 28.64      29.07 SILV   
 33 Mo, Jimin                 13 North Shore-MR         29.63      29.20 SILV   
 34 Hesse, Samantha           13 TVSC-MR                29.05      29.21 SILV   
 35 Kassner, Jamie            13 Tmsuffolk-MR           29.73      29.24 SILV   
 36 Casalicchio, Cristina     13 HYB-MR                 28.57      29.38 SILV   
 37 Vanderveldt, Meredith     14 WISC-MR                29.93      29.41 SILV   
 37 Klett, Torrey             14 North Shore-MR         28.88      29.41 SILV   
 39 Jannuzzi, Olivia          13 Tmsuffolk-MR           29.58      29.42 SILV   
 40 Smith, Jaclyn             14 North Shore-MR         28.87      29.43 SILV   
 41 Tromp, Jacqueline         13 CSC-MR                 27.27      29.45 SILV   
 42 Ortega, Andrea            14 LIAC-MR                29.30      29.50 SILV   
 43 Ramos, Krystal            13 CSC-MR                 29.88      29.52 SILV   
 44 Goetz, Stephanie          14 Tmsuffolk-MR           29.49      29.71 SILV   
 45 Bader, Jordan             13 LIAC-MR                29.25      29.80 SILV   
 45 Vertullo, Christine       13 IA-MR                  29.91      29.80 SILV   
 47 Veccia, Jackie            14 North Shore-MR         29.86      29.85 SILV   
 47 VanWart, Alexis           13 HAA-MR                 29.39      29.85 SILV   
 49 Logan, Colleen            14 LIAC-MR                28.75      29.86 SILV   
 50 Caines, Alexandra         14 Tmsuffolk-MR           29.97      29.92 SILV   
 51 Ritter, Jamie             14 Tmsuffolk-MR           29.98      30.01 SILV   
 52 Chun, Joyce               13 Tmsuffolk-MR           29.97      30.03 SILV   
 53 Boccio, Marissa           13 Farmingdale-MR         29.22      30.06 SILV   
Non-Award Division  
  1 Drury, Kelly              14 Tmsuffolk-MR           29.53      30.30        
  2 Capustin, Kimberly        14 TVSC-MR                29.63      30.34        
  3 Kerr, Kathleen            14 CSC-MR                 30.02      30.35        
  4 Garambone, Nina           14 TVSC-MR                29.97      30.56        
  5 Marlow, Danielle          14 Tmsuffolk-MR           29.70      30.59        
  6 Vanwinkle, Tara           14 North Shore-MR         29.99      30.73        
  7 Bolin, Kathleen           14 CSC-MR                 30.04      31.04        
 
Event 24  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.79  ZQ
          25.69  JO
          28.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Wilson, Kyle              13 Sachem-MR              25.72      25.63 JO     
SILV - Division  
  1 Dowling, Jake             13 TVSC-MR                25.71      26.01 SILV   
  2 Ryan, Michael             14 Sachem-MR              26.33      26.15 SILV   
  3 Sinelnikov, Sasha         14 North Shore-MR         26.59      26.22 SILV   
  4 Selinger, Joseph          14 TVSC-MR                26.03      26.24 SILV   
  5 Walker, Elijah            13 LIAC-MR                26.89      26.53 SILV   
  6 Hillsberg, Matthew        13 IA-MR                  26.68      26.57 SILV   
  7 Spierer, Josh             13 IA-MR                  26.35      26.60 SILV   
  8 Stein, Kenny              14 IA-MR                  27.65      26.68 SILV   
  9 Heinemann, Erik           13 LIAC-MR                26.98      26.91 SILV   
 10 Tramantano, Matt          14 Farmingdale-MR         26.80      27.02 SILV   
 11 Forgione, Michael         13 Tmsuffolk-MR           26.65      27.05 SILV   
 12 Zhu, Joseph               13 TVSC-MR                27.21      27.10 SILV   
 13 Brandt, Stephan           13 Sachem-MR              27.90      27.11 SILV   
 14 Clark, Matthew            14 TVSC-MR                27.14      27.32 SILV   
 15 Ellis, Steven             14 HAA-MR                 26.48      27.42 SILV   
 16 Maldonado, Eric           13 North Shore-MR         27.92      27.44 SILV   
 17 Jiran, Monte              13 Tmsuffolk-MR           27.11      27.47 SILV   
 18 Woodhead, Derek           13 TVSC-MR                27.56      27.53 SILV   
 19 Wiegand, Dakota           14 IA-MR                  28.21      27.62 SILV   
 20 Wallace, Theodore         14 HYB-MR                 28.27      27.64 SILV   
 21 DeSalvo, David            14 LIAC-MR                27.09      27.65 SILV   
 21 Pilnick, Sam              13 HAA-MR                 27.41      27.65 SILV   
 23 Saintlaurent, Jeremy      14 HAA-MR                 26.94      27.79 SILV   
 24 DeBenedicts, Keith        13 Sachem-MR              27.80      27.88 SILV   
 25 Gibbons, Jason            14 HYB-MR                 27.15      28.04 SILV   
 26 Triculis, Adam            14 IA-MR                  28.19      28.25 SILV   
 27 Konarski, Karol           13 LIND-MR                27.75      28.27 SILV   
Non-Award Division  
  1 Arana, Oscar              13 LIAC-MR                26.86      28.40        
  2 Brandt, Joe               14 Farmingdale-MR         28.18      28.44        
  3 Pisano, Jake              13 Tmsuffolk-MR           27.71      28.45        
  4 Herzog, Adam              13 HYB-MR                 27.64      28.46        
  5 Halbohn, Kyle             13 LIND-MR                27.46      28.52        
  6 Jimenez, Marcin           14 WISC-MR                28.29      28.58        
  7 Drago, Adam               13 IA-MR                  28.28      29.23        
 
Event 25  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:19.39  ZQ
        1:22.19  JO
        1:40.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Lydon, Breann             10 Tmsuffolk-MR         1:23.63    1:20.15 JO     
                  38.66     1:20.15 (41.49)                                        
  2 Barry, Amanda             10 WISC-MR              1:25.59    1:20.56 JO     
                  39.27     1:20.56 (41.29)                                        
  3 Eastman, Lizard           10 LIAC-MR              1:26.25    1:21.11 JO     
                  39.84     1:21.11 (41.27)                                        
SILV - Division  
  1 Rohan, Alexa              10 North Shore-MR       1:22.62    1:22.22 SILV   
                  38.65     1:22.22 (43.57)                                        
  2 Glenday, Kerry            10 IA-MR                1:25.26    1:22.58 SILV   
                  40.93     1:22.58 (41.65)                                        
  3 Riggio, Gina              10 Farmingdale-MR       1:24.85    1:23.06 SILV   
                  40.30     1:23.06 (42.76)                                        
  4 Wagner, Alexis            10 Tmsuffolk-MR         1:24.70    1:24.04 SILV   
                  41.00     1:24.04 (43.04)                                        
  5 Hutzler, Alexandra         9 TVSC-MR              1:22.33    1:24.09 SILV   
                  39.75     1:24.09 (44.34)                                        
  6 Treble, Molly              9 LIAC-MR              1:24.37    1:24.42 SILV   
                  41.88     1:24.42 (42.54)                                        
  7 Marmo, Marisa             10 CSC-MR               1:26.01    1:24.60 SILV   
                  40.17     1:24.60 (44.43)                                        
  8 Fitzgerald, Kaitlyn       10 HAA-MR               1:27.12    1:24.91 SILV   
                  41.61     1:24.91 (43.30)                                        
  9 Gregorace, Zoe             9 LIAC-MR              1:28.59    1:25.39 SILV   
                  42.14     1:25.39 (43.25)                                        
 10 Teller, Jacqulyn          10 Tmsuffolk-MR         1:29.13    1:25.65 SILV   
                  41.25     1:25.65 (44.40)                                        
 11 Black, Nicole             10 North Shore-MR       1:24.98    1:25.67 SILV   
                  41.36     1:25.67 (44.31)                                        
 12 Pfaffe, Alyssa            10 WISC-MR              1:31.49    1:25.74 SILV   
 13 Scheck, Meaghan           10 IA-MR                1:24.80    1:25.82 SILV   
                  41.71     1:25.82 (44.11)                                        
 14 Pappalardo, Jacqueline     9 Tmsuffolk-MR         1:23.44    1:26.45 SILV   
                  40.79     1:26.45 (45.66)                                        
 15 Koch, Julianne             9 LIND-MR              1:32.42    1:26.69 SILV   
                  43.07     1:26.69 (43.62)                                        
 16 Bennett, Christina        10 TVSC-MR              1:27.62    1:27.24 SILV   
                  42.82     1:27.24 (44.42)                                        
 17 Laird, Courtney            9 LIAC-MR              1:29.15    1:27.97 SILV   
                  43.07     1:27.97 (44.90)                                        
 18 Attner, Lauren            10 Tmsuffolk-MR         1:29.63    1:28.11 SILV   
                  42.41     1:28.11 (45.70)                                        
 19 Ostrander, Emily          10 TVSC-MR              1:31.16    1:28.21 SILV   
                  42.85     1:28.21 (45.36)                                        
 20 Kalletta, Claire           9 IA-MR                1:30.58    1:28.25 SILV   
                  42.72     1:28.25 (45.53)                                        
 21 Kranis, Genna             10 LIAC-MR              1:29.16    1:28.44 SILV   
                  43.75     1:28.44 (44.69)                                        
 22 Carmi, Christina          10 HYB-MR               1:28.09    1:28.57 SILV   
                  42.37     1:28.57 (46.20)                                        
 23 Cuiffo, Andie             10 WISC-MR              1:28.68    1:28.58 SILV   
                  42.29     1:28.58 (46.29)                                        
 24 Casey, Shannon            10 WISC-MR              1:26.19    1:28.61 SILV   
                  43.17     1:28.61 (45.44)                                        
 25 Hemp, Alexandra           10 HAA-MR               1:27.92    1:28.73 SILV   
                  43.60     1:28.73 (45.13)                                        
 26 Connor, Deirdre            9 HAA-MR               1:31.72    1:29.10 SILV   
                  43.14     1:29.10 (45.96)                                        
 27 Aiello, Sarah             10 CSC-MR               1:31.22    1:29.31 SILV   
                  43.11     1:29.31 (46.20)                                        
 28 Bertini, Rachael           9 TVSC-MR              1:25.64    1:29.58 SILV   
                  42.80     1:29.58 (46.78)                                        
 29 Arana, Jessica             8 LIAC-MR              1:36.50    1:29.69 SILV   
                  44.11     1:29.69 (45.58)                                        
 30 Gonzalez, Crystal         10 TVSC-MR              1:32.00    1:29.98 SILV   
                  43.56     1:29.98 (46.42)                                        
 31 Aquilina, Samantha        10 TVSC-MR              1:34.62    1:30.38 SILV   
                  41.94     1:30.38 (48.44)                                        
 31 Rashid, Jasmine            9 LIAC-MR              1:33.90    1:30.38 SILV   
                  44.61     1:30.38 (45.77)                                        
 33 Budd, Lydia                9 Bonackers-MR         1:33.00    1:30.66 SILV   
                  43.94     1:30.66 (46.72)                                        
 34 Bischoff, Melissa          9 Tmsuffolk-MR         1:31.31    1:30.68 SILV   
                  43.93     1:30.68 (46.75)                                        
 35 Kiendle, Jennifer          9 CSC-MR               1:34.78    1:30.69 SILV   
                  44.20     1:30.69 (46.49)                                        
 36 Pavek, Marielle           10 Sachem-MR            1:36.23    1:31.12 SILV   
                  42.88     1:31.12 (48.24)                                        
 37 Occhiogrosso, Christine   10 TVSC-MR              1:34.59    1:31.16 SILV   
                  45.24     1:31.16 (45.92)                                        
 38 Massillon, Arielle        10 LIAC-MR              1:28.60    1:31.39 SILV   
 39 Olazabal, Gabriella        9 LIAC-MR              1:37.78    1:31.60 SILV   
                  43.85     1:31.60 (47.75)                                        
 40 Proffit, Alexa            10 TVSC-MR              1:36.31    1:31.61 SILV   
                  46.96     1:31.61 (44.65)                                        
 41 Rush, Meaghan             10 LIAC-MR              1:29.96    1:31.67 SILV   
                  44.91     1:31.67 (46.76)                                        
 42 Shutowich, Kira            9 TVSC-MR              1:33.74    1:31.69 SILV   
                  44.24     1:31.69 (47.45)                                        
 43 Pozmanter, Kristen         9 TVSC-MR              1:31.72    1:31.96 SILV   
                  45.21     1:31.96 (46.75)                                        
 44 Boyko, Jaime              10 LIAC-MR              1:37.00    1:32.32 SILV   
                  46.19     1:32.32 (46.13)                                        
 45 Rogers, Catherine         10 North Shore-MR       1:33.30    1:32.40 SILV   
                  44.46     1:32.40 (47.94)                                        
 46 Budd, Jenna                9 Bonackers-MR         1:37.00    1:32.48 SILV   
                  43.99     1:32.48 (48.49)                                        
 47 Guastella, Emma            9 Tmsuffolk-MR         1:33.88    1:32.49 SILV   
                  46.35     1:32.49 (46.14)                                        
 48 Aiello, Kayleigh           9 TVSC-MR              1:36.42    1:32.77 SILV   
 49 Theal, Jacqueline          9 LIND-MR              1:33.43    1:32.80 SILV   
                  43.35     1:32.80 (49.45)                                        
 50 Meehan, Sarah              9 HYB-MR               1:35.02    1:33.47 SILV   
                  44.83     1:33.47 (48.64)                                        
 51 Giovanniello, Kerry        9 LIAC-MR              1:35.39    1:33.54 SILV   
                  44.76     1:33.54 (48.78)                                        
 52 Abramowitz, Rachel         9 LIAC-MR              1:33.59    1:34.39 SILV   
                  47.43     1:34.39 (46.96)                                        
 53 Vera, Karly               10 Sachem-MR            1:30.25    1:34.54 SILV   
                  44.58     1:34.54 (49.96)                                        
 54 Quick, Lisa               10 LIAC-MR              1:32.59    1:34.64 SILV   
                  46.65     1:34.64 (47.99)                                        
 55 Johnston, Marissa          9 HAA-MR               1:39.06    1:34.83 SILV   
                  47.17     1:34.83 (47.66)                                        
 56 Desousa, Dana              9 Tmsuffolk-MR         1:37.69    1:34.89 SILV   
                  46.69     1:34.89 (48.20)                                        
 57 Carey, Alanna              9 TVSC-MR              1:35.70    1:35.42 SILV   
                  46.98     1:35.42 (48.44)                                        
 58 Lizzio, Corinne            9 LIAC-MR              1:36.21    1:35.64 SILV   
                  46.64     1:35.64 (49.00)                                        
 59 Boriskin, Madison          9 Tmsuffolk-MR         1:35.62    1:35.88 SILV   
                  47.33     1:35.88 (48.55)                                        
 60 King, Maura                9 IA-MR                1:37.82    1:35.91 SILV   
                  46.88     1:35.91 (49.03)                                        
 61 Kolsch, Rachel            10 TVSC-MR              1:38.59    1:36.01 SILV   
                  45.20     1:36.01 (50.81)                                        
 62 Dooley, Cassandra         10 North Shore-MR       1:37.36    1:38.76 SILV   
                  49.21     1:38.76 (49.55)                                        
 63 Adams, Katherine          10 HYB-MR               1:39.54    1:39.02 SILV   
                  48.63     1:39.02 (50.39)                                        
 64 Swartwout, Erica           9 Tmsuffolk-MR         1:35.78    1:39.39 SILV   
                  48.30     1:39.39 (51.09)                                        
 65 Stansbury, Kate            9 TVSC-MR              1:38.37    1:39.42 SILV   
                  47.63     1:39.42 (51.79)                                        
 -- Mejia, Nicole              9 Tmsuffolk-MR         1:39.07         DQ        
                  49.23          DQ (50.66)                                        
 -- Tierney, Lauren            9 LIAC-MR              1:34.82         DQ        
                  46.36          DQ (46.33)                                        
 -- Whelan, Erin              10 North Shore-MR       1:25.37         DQ        
                  43.04          DQ (43.80)                                        
 -- Patrick, Trudiann         10 LIAC-MR              1:27.98         DQ        
                  43.85          DQ (47.51)                                        
Non-Award Division  
  1 Crisci, Angelia           10 WISC-MR              1:39.01    1:40.15        
  2 McAuliffe, Phoebe         10 TVSC-MR              1:35.04    1:40.36        
                  47.58     1:40.36 (52.78)                                        
  3 Reyes, Claudia            10 CSC-MR               1:34.34    1:41.25        
                  48.94     1:41.25 (52.31)                                        
  4 Boyle, Erin                8 CSC-MR               1:39.42    1:41.60        
                  46.92     1:41.60 (54.68)                                        
 
Event 26  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:19.39  ZQ
        1:22.19  JO
        1:40.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Plaschka, Justin           9 HAA-MR               1:24.95    1:18.24 ZQ     
                  36.88     1:18.24 (41.36)                                        
JO - Division  
  1 Brierley, Thomas           9 Bonackers-MR         1:23.02    1:21.48 JO     
                  38.94     1:21.48 (42.54)                                        
  2 Charles, Brandon          10 Tmsuffolk-MR         1:22.76    1:21.79 JO     
                  40.45     1:21.79 (41.34)                                        
  3 Damm, Eric                10 HAA-MR               1:24.71    1:21.80 JO     
                  39.19     1:21.80 (42.61)                                        
SILV - Division  
  1 Russell, Douglas           9 LIND-MR              1:23.75    1:23.05 SILV   
  2 Finnegan, Dan             10 LIAC-MR              1:24.06    1:23.16 SILV   
                  41.26     1:23.16 (41.90)                                        
  3 Penteck, Christopher      10 Sachem-MR            1:27.59    1:23.64 SILV   
                  40.91     1:23.64 (42.73)                                        
  4 Zagaja, Robert            10 HYB-MR               1:23.54    1:23.77 SILV   
  5 McHugh, Chase             10 TVSC-MR              1:25.72    1:24.48 SILV   
                  41.82     1:24.48 (42.66)                                        
  6 Finnegan, Matt            10 LIAC-MR              1:32.71    1:24.51 SILV   
                  42.29     1:24.51 (42.22)                                        
  7 Zarriello, Kyle           10 LIAC-MR              1:27.84    1:24.78 SILV   
                  41.30     1:24.78 (43.48)                                        
  8 Gabriele, Christopher     10 HYB-MR               1:29.90    1:25.14 SILV   
                  41.37     1:25.14 (43.77)                                        
  9 Zitelny, Edan             10 Tmsuffolk-MR         1:26.05    1:26.72 SILV   
                  41.83     1:26.72 (44.89)                                        
 10 Kahn, Adam                 9 Tmsuffolk-MR         1:29.69    1:26.79 SILV   
                  43.91     1:26.79 (42.88)                                        
 11 Capodanno, Michael        10 HYB-MR               1:33.37    1:28.85 SILV   
                  45.04     1:28.85 (43.81)                                        
 12 Avila, Derek              10 IA-MR                1:34.35    1:28.87 SILV   
                  43.74     1:28.87 (45.13)                                        
 13 Christianson, Keith        9 HAA-MR               1:28.59    1:29.22 SILV   
                  44.27     1:29.22 (44.95)                                        
 14 Pawelko, John              9 Tmsuffolk-MR         1:27.61    1:29.92 SILV   
                  44.74     1:29.92 (45.18)                                        
 15 Nussbaum, Tyler            9 LIAC-MR              1:32.62    1:30.01 SILV   
                  44.60     1:30.01 (45.41)                                        
 16 Drennan, Patrick          10 WISC-MR              1:30.15    1:30.54 SILV   
 17 Hausmann, Daniel           8 WISC-MR              1:38.47    1:30.98 SILV   
                  45.14     1:30.98 (45.84)                                        
 18 Gao, Ryan                  9 TVSC-MR              1:34.97    1:32.41 SILV   
                  46.23     1:32.41 (46.18)                                        
 19 Lavin, Michael            10 LIND-MR              1:33.57    1:33.12 SILV   
                  45.51     1:33.12 (47.61)                                        
 20 Mott, Trevor               9 Bonackers-MR         1:39.70    1:33.35 SILV   
                  46.74     1:33.35 (46.61)                                        
 21 Havelis, Matthew          10 TVSC-MR              1:35.92    1:34.07 SILV   
                  46.21     1:34.07 (47.86)                                        
 22 Taddeo, Matthew           10 North Shore-MR       1:32.38    1:34.15 SILV   
                  46.03     1:34.15 (48.12)                                        
 23 DiMaria, Michael          10 Tmsuffolk-MR         1:32.20    1:34.62 SILV   
                  45.18     1:34.62 (49.44)                                        
 24 Baltera, Joseph           10 HYB-MR               1:36.49    1:34.84 SILV   
                  46.37     1:34.84 (48.47)                                        
 25 Wang, Eric                 9 LIAC-MR              1:35.26    1:35.10 SILV   
 26 Gowargy, John             10 LIAC-MR              1:39.86    1:35.48 SILV   
                  48.02     1:35.48 (47.46)                                        
 27 Mendez, Spencer            9 HYB-MR               1:36.06    1:35.73 SILV   
                  46.79     1:35.73 (48.94)                                        
 28 Mahabadi, Armin            8 Tmsuffolk-MR         1:38.98    1:36.36 SILV   
 29 Veccia, James             10 North Shore-MR       1:36.04    1:39.54 SILV   
                  48.02     1:39.54 (51.52)                                        
 30 Levandoski, Jarret         9 IA-MR                1:38.99    1:39.69 SILV   
                  48.32     1:39.69 (51.37)                                        
 -- Reddy, Sunil              10 LIAC-MR              1:38.83         DQ        
                  47.83          DQ (50.85)                                        
 -- Pozmanter, Matthew         9 TVSC-MR              1:34.56         DQ        
                  43.33          DQ (50.24)                                        
Non-Award Division  
  1 Eghrari, Ryan             10 TVSC-MR              1:39.71    1:40.26        
                  48.59     1:40.26 (51.67)                                        
 
Event 27  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:06.99  ZQ
        1:07.89  JO
        1:18.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Magliola, Kristen         14 TVSC-MR              1:07.99    1:06.10 ZQ     
                  32.82     1:06.10 (33.28)                                        
SILV - Division  
  1 D'Angelo, Torrey          14 TVSC-MR              1:12.14    1:07.91 SILV   
                  32.61     1:07.91 (35.30)                                        
  2 Mullaney, Megan           13 North Shore-MR       1:12.19    1:09.12 SILV   
                  34.07     1:09.12 (35.05)                                        
  3 Coombs, Laurisa           13 TVSC-MR              1:10.62    1:09.57 SILV   
                  33.80     1:09.57 (35.77)                                        
  4 Rivera, Celine            14 TVSC-MR              1:08.14    1:09.75 SILV   
                  34.09     1:09.75 (35.66)                                        
  5 Russell, Eva              13 Tmsuffolk-MR         1:09.37    1:09.84 SILV   
                  34.30     1:09.84 (35.54)                                        
  6 Halbohn, Colleen          14 LIND-MR              1:10.02    1:10.27 SILV   
                  34.30     1:10.27 (35.97)                                        
  7 Zarriello, Megan          13 LIAC-MR              1:09.75    1:10.30 SILV   
                  35.11     1:10.30 (35.19)                                        
  8 Carballeira, Kaitlyn      13 TVSC-MR              1:09.05    1:10.35 SILV   
                  35.20     1:10.35 (35.15)                                        
  9 Tromp, Jacqueline         13 CSC-MR               1:09.01    1:10.48 SILV   
                  34.10     1:10.48 (36.38)                                        
 10 Gianotti, Teresa          14 HYB-MR               1:10.12    1:10.71 SILV   
                  34.12     1:10.71 (36.59)                                        
 11 Vairo, Corinne            14 TVSC-MR              1:15.75    1:10.73 SILV   
                  34.89     1:10.73 (35.84)                                        
 12 Johns, Maggie             13 LIAC-MR              1:10.62    1:11.08 SILV   
                  34.34     1:11.08 (36.74)                                        
 13 Borutecene, Gabrielle     14 HYB-MR               1:10.19    1:11.21 SILV   
                  34.15     1:11.21 (37.06)                                        
 14 Pitrelli, Christina       14 IA-MR                1:13.61    1:11.50 SILV   
                  35.27     1:11.50 (36.23)                                        
 14 Lifavi, Danielle          14 IA-MR                1:11.75    1:11.50 SILV   
                  34.91     1:11.50 (36.59)                                        
 14 Vertullo, Christine       13 IA-MR                1:10.35    1:11.50 SILV   
                  35.31     1:11.50 (36.19)                                        
 17 Sigaty, Christine         13 North Shore-MR       1:11.96    1:11.94 SILV   
                  35.50     1:11.94 (36.44)                                        
 18 Bolin, Kathleen           14 CSC-MR               1:09.52    1:11.99 SILV   
                  35.40     1:11.99 (36.59)                                        
 19 Caines, Alexandra         14 Tmsuffolk-MR         1:11.01    1:12.02 SILV   
                  35.44     1:12.02 (36.58)                                        
 20 Kelly, Ariana             14 North Shore-MR       1:11.00    1:12.05 SILV   
                  35.09     1:12.05 (36.96)                                        
 21 Luqman, Kyle              14 IA-MR                1:11.35    1:12.12 SILV   
                  34.80     1:12.12 (37.32)                                        
 22 George, Amanda            14 IA-MR                1:11.94    1:12.24 SILV   
                  35.81     1:12.24 (36.43)                                        
 23 Santaniello, Samantha     14 HYB-MR               1:15.31    1:12.41 SILV   
                  35.04     1:12.41 (37.37)                                        
 24 Lampe, Shannon            13 TVSC-MR              1:09.57    1:12.80 SILV   
                  36.56     1:12.80 (36.24)                                        
 25 Chun, Joyce               13 Tmsuffolk-MR         1:14.00    1:13.13 SILV   
                  35.76     1:13.13 (37.37)                                        
 26 Makowski, Michelle        14 Tmsuffolk-MR         1:12.02    1:13.26 SILV   
                  36.29     1:13.26 (36.97)                                        
 27 Alessi, Jessica           13 Sachem-MR            1:16.98    1:13.40 SILV   
                  36.30     1:13.40 (37.10)                                        
 28 Ritter, Jamie             14 Tmsuffolk-MR         1:13.19    1:13.83 SILV   
                  36.12     1:13.83 (37.71)                                        
 29 Logan, Colleen            14 LIAC-MR              1:13.86    1:13.92 SILV   
                  36.21     1:13.92 (37.71)                                        
 30 Martirano, Chloe          13 TVSC-MR              1:12.21    1:14.07 SILV   
                  36.02     1:14.07 (38.05)                                        
 31 Raimonde, Olivia          14 LIAC-MR              1:12.89    1:14.11 SILV   
                  35.39     1:14.11 (38.72)                                        
 32 Marlow, Danielle          14 Tmsuffolk-MR         1:11.78    1:14.24 SILV   
                  36.15     1:14.24 (38.09)                                        
 33 Capustin, Kimberly        14 TVSC-MR              1:12.35    1:14.26 SILV   
                  36.24     1:14.26 (38.02)                                        
 34 Lee, Grace                13 North Shore-MR       1:15.11    1:14.30 SILV   
                  35.64     1:14.30 (38.66)                                        
 35 Ortega, Andrea            14 LIAC-MR              1:13.87    1:14.48 SILV   
                  37.21     1:14.48 (37.27)                                        
 36 Veccia, Jackie            14 North Shore-MR       1:14.82    1:14.83 SILV   
                  36.56     1:14.83 (38.27)                                        
 37 Goetz, Stephanie          14 Tmsuffolk-MR         1:15.35    1:14.90 SILV   
                  36.88     1:14.90 (38.02)                                        
 38 Smith, Jaclyn             14 North Shore-MR       1:12.22    1:15.45 SILV   
                  36.44     1:15.45 (39.01)                                        
 39 Hansen, Kaitlyn           13 IA-MR                1:15.23    1:15.52 SILV   
                  35.93     1:15.52 (39.59)                                        
 40 Starke, Ashleigh          14 Sachem-MR            1:18.24    1:15.65 SILV   
                  37.46     1:15.65 (38.19)                                        
 41 Jannuzzi, Olivia          13 Tmsuffolk-MR         1:17.07    1:15.96 SILV   
                  36.88     1:15.96 (39.08)                                        
 42 Einsidler, Lisa           13 Tmsuffolk-MR         1:12.46    1:16.02 SILV   
                  36.62     1:16.02 (39.40)                                        
 43 Rosa, Sam                 14 IA-MR                1:13.95    1:16.04 SILV   
                  37.01     1:16.04 (39.03)                                        
 44 Huchthausen, Elizabeth    14 TVSC-MR              1:16.58    1:16.17 SILV   
                  36.49     1:16.17 (39.68)                                        
 45 Rosenbrock, Michelle      13 HAA-MR               1:13.32    1:16.18 SILV   
                  37.22     1:16.18 (38.96)                                        
 46 VanWart, Alexis           13 HAA-MR               1:15.99    1:16.49 SILV   
                  38.26     1:16.49 (38.23)                                        
 47 Grega, Allison            14 IA-MR                1:13.86    1:16.96 SILV   
                  37.78     1:16.96 (39.18)                                        
 48 Klett, Torrey             14 North Shore-MR       1:14.38    1:17.18 SILV   
                  37.89     1:17.18 (39.29)                                        
 49 Casalicchio, Cristina     13 HYB-MR               1:14.07    1:17.31 SILV   
                  37.16     1:17.31 (40.15)                                        
 50 Torre, Brittany           14 LIAC-MR              1:17.75    1:17.64 SILV   
                  37.52     1:17.64 (40.12)                                        
 51 Bassi, Julia              13 TVSC-MR              1:16.57    1:17.83 SILV   
                  37.46     1:17.83 (40.37)                                        
Non-Award Division  
  1 Goldstein, Amanda         14 Tmsuffolk-MR         1:13.84    1:19.12        
                  38.38     1:19.12 (40.74)                                        
  2 Ramos, Krystal            13 CSC-MR               1:16.89    1:19.73        
                  37.19     1:19.73 (42.54)                                        
 
Event 28  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:03.49  ZQ
        1:04.99  JO
        1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Heinemann, Erik           13 LIAC-MR              1:06.05    1:04.06 JO     
                  31.34     1:04.06 (32.72)                                        
  2 Hausmann, Edward          13 WISC-MR              1:05.30    1:04.58 JO     
                  31.25     1:04.58 (33.33)                                        
SILV - Division  
  1 Selinger, Joseph          14 TVSC-MR              1:09.25    1:05.34 SILV   
                  32.61     1:05.34 (32.73)                                        
  2 Walker, Elijah            13 LIAC-MR              1:07.63    1:05.96 SILV   
                  32.29     1:05.96 (33.67)                                        
  3 Forgione, Michael         13 Tmsuffolk-MR         1:05.50    1:06.39 SILV   
                  32.67     1:06.39 (33.72)                                        
  4 Spierer, Josh             13 IA-MR                1:08.36    1:07.77 SILV   
                  33.07     1:07.77 (34.70)                                        
  5 Dowling, Jake             13 TVSC-MR              1:07.69    1:07.82 SILV   
                  32.93     1:07.82 (34.89)                                        
  6 Zhu, Joseph               13 TVSC-MR              1:08.55    1:07.98 SILV   
                  33.29     1:07.98 (34.69)                                        
  7 Ryan, Michael             14 Sachem-MR            1:10.16    1:08.15 SILV   
                  33.45     1:08.15 (34.70)                                        
  8 Chiang, Winston           13 North Shore-MR       1:08.39    1:08.51 SILV   
                  33.83     1:08.51 (34.68)                                        
  9 Stein, Kenny              14 IA-MR                1:08.35    1:08.66 SILV   
                  32.73     1:08.66 (35.93)                                        
 10 Clark, Matthew            14 TVSC-MR              1:08.51    1:08.82 SILV   
                  34.00     1:08.82 (34.82)                                        
 11 Capobianco, Jeffrey       14 TVSC-MR              1:12.72    1:09.23 SILV   
                  33.14     1:09.23 (36.09)                                        
 12 Poniatowski, Jakub        13 CSC-MR               1:10.53    1:09.31 SILV   
                  34.31     1:09.31 (35.00)                                        
 13 Bandovic, Ivan            13 LIAC-MR              1:11.30    1:09.36 SILV   
                  32.72     1:09.36 (36.64)                                        
 14 Brandt, Joe               14 Farmingdale-MR       1:10.21    1:09.79 SILV   
                  34.31     1:09.79 (35.48)                                        
 15 Robertson, Sean           14 TVSC-MR              1:09.82    1:10.26 SILV   
                  35.82     1:10.26 (34.44)                                        
 16 Hillsberg, Matthew        13 IA-MR                1:11.34    1:10.57 SILV   
                  34.55     1:10.57 (36.02)                                        
 17 Brandt, Stephan           13 Sachem-MR            1:09.83    1:10.64 SILV   
                  35.38     1:10.64 (35.26)                                        
 18 Woodhead, Derek           13 TVSC-MR              1:12.38    1:10.87 SILV   
                  35.07     1:10.87 (35.80)                                        
 19 Gibbons, Jason            14 HYB-MR               1:11.67    1:11.27 SILV   
                  34.54     1:11.27 (36.73)                                        
 20 Aberle, William           14 TVSC-MR              1:11.96    1:11.29 SILV   
                  34.76     1:11.29 (36.53)                                        
 21 Triculis, Adam            14 IA-MR                1:12.61    1:11.34 SILV   
                  34.73     1:11.34 (36.61)                                        
 22 Ng, Michael               14 Farmingdale-MR       1:11.58    1:11.63 SILV   
                  34.30     1:11.63 (37.33)                                        
 23 Pisano, Jake              13 Tmsuffolk-MR         1:10.99    1:11.64 SILV   
                  34.67     1:11.64 (36.97)                                        
 24 DeSalvo, David            14 LIAC-MR              1:13.32    1:11.78 SILV   
 25 Halbohn, Kyle             13 LIND-MR              1:10.07    1:11.85 SILV   
                  35.11     1:11.85 (36.74)                                        
 26 Drago, Adam               13 IA-MR                1:12.58    1:11.97 SILV   
                  35.16     1:11.97 (36.81)                                        
 27 Smith, Connor             14 TVSC-MR              1:15.09    1:12.47 SILV   
                  35.43     1:12.47 (37.04)                                        
 28 Jennings, Paul            13 Tmsuffolk-MR         1:15.68    1:12.83 SILV   
                  36.44     1:12.83 (36.39)                                        
 29 Sinelnikov, Misha         13 North Shore-MR       1:14.86    1:13.07 SILV   
                  35.30     1:13.07 (37.77)                                        
 30 Zhang, Daniel             13 TVSC-MR              1:14.98    1:13.27 SILV   
                  35.82     1:13.27 (37.45)                                        
 31 Makowski, John            13 Tmsuffolk-MR         1:13.43    1:13.42 SILV   
                  35.86     1:13.42 (37.56)                                        
 32 Herzog, Adam              13 HYB-MR               1:13.85    1:14.03 SILV   
                  35.90     1:14.03 (38.13)                                        
 33 Wallace, Nicholas         13 HAA-MR               1:15.29    1:15.49 SILV   
                  36.56     1:15.49 (38.93)                                        
 34 Wiegand, Dakota           14 IA-MR                1:13.68    1:16.00 SILV   
                  36.94     1:16.00 (39.06)                                        
 35 Ellis, Steven             14 HAA-MR               1:15.21    1:16.18 SILV   
                  36.39     1:16.18 (39.79)                                        
 36 Maldonado, Eric           13 North Shore-MR       1:17.00    1:16.75 SILV   
                  37.53     1:16.75 (39.22)                                        
 37 McCort, Gregory           13 North Shore-MR       1:18.04    1:16.81 SILV   
                  36.08     1:16.81 (40.73)                                        
 38 Dorata, Eric              13 Tmsuffolk-MR         1:18.73    1:17.13 SILV   
                  37.20     1:17.13 (39.93)                                        
 39 Mulderrig, Jack           13 LIAC-MR              1:17.29    1:17.69 SILV   
                  37.34     1:17.69 (40.35)                                        
 40 Weilert, Justin           13 WISC-MR              1:17.67    1:18.05 SILV   
                  38.67     1:18.05 (39.38)                                        
Non-Award Division  
  1 Yagoda, Nick              13 LIAC-MR              1:18.71    1:22.31        
                  38.26     1:22.31 (44.05)                                        
 
Event 29  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          35.59  ZQ
          37.09  JO
          45.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Bischoff, Melissa          9 Tmsuffolk-MR           37.50      37.13 SILV   
  2 Riggio, Gina              10 Farmingdale-MR         39.21      37.43 SILV   
  3 Drury, Shannon             9 Tmsuffolk-MR           38.21      37.73 SILV   
  4 Hogan, Anna               10 TVSC-MR                40.31      38.13 SILV   
  5 Lydon, Breann             10 Tmsuffolk-MR           37.51      38.17 SILV   
  6 Rohan, Alexa              10 North Shore-MR         39.10      38.34 SILV   
  7 Hutzler, Alexandra         9 TVSC-MR                38.34      38.57 SILV   
  8 Hemp, Alexandra           10 HAA-MR                 40.48      39.28 SILV   
  9 Glenday, Kerry            10 IA-MR                  38.79      39.62 SILV   
 10 Scheck, Meaghan           10 IA-MR                  38.46      39.63 SILV   
 11 White, Amanda             10 HYB-MR                 40.22      39.65 SILV   
 12 Bennett, Christina        10 TVSC-MR                41.32      39.81 SILV   
 13 McAuliffe, Phoebe         10 TVSC-MR                39.94      39.90 SILV   
 14 Black, Nicole             10 North Shore-MR         39.78      40.21 SILV   
 15 King, Maura                9 IA-MR                  42.54      40.36 SILV   
 16 LaPorta, Emily             9 IA-MR                  44.15      40.74 SILV   
 17 Whelan, Erin              10 North Shore-MR         41.51      40.96 SILV   
 18 Wagner, Alexis            10 Tmsuffolk-MR           39.84      41.02 SILV   
 19 Cuiffo, Andie             10 WISC-MR                44.05      41.06 SILV   
 20 Carangi, Taylor           10 WISC-MR                38.52      41.12 SILV   
 21 Teller, Jacqulyn          10 Tmsuffolk-MR           40.27      41.28 SILV   
 22 Bamba, Katrina             9 LIAC-MR                40.14      41.31 SILV   
 23 Johnson, Christina        10 LIAC-MR                40.03      41.45 SILV   
 24 Tierney, Lauren            9 LIAC-MR                39.58      41.48 SILV   
 25 Reyes, Claudia            10 CSC-MR                 39.71      41.59 SILV   
 25 Pappalardo, Jacqueline     9 Tmsuffolk-MR           43.74      41.59 SILV   
 27 Stansbury, Kate            9 TVSC-MR                43.67      41.70 SILV   
 28 Stampelos, Joanna         10 TVSC-MR                42.99      42.06 SILV   
 29 Lepera, Alyssa             9 HYB-MR                 44.89      42.23 SILV   
 30 Hodosky, Jessica          10 HAA-MR                 43.52      42.29 SILV   
 31 Giovanniello, Kerry        9 LIAC-MR                45.17      42.33 SILV   
 32 Dooley, Cassandra         10 North Shore-MR         42.04      42.40 SILV   
 33 Treble, Molly              9 LIAC-MR                40.85      42.74 SILV   
 34 Attner, Lauren            10 Tmsuffolk-MR           41.39      42.97 SILV   
 35 Johnston, Marissa          9 HAA-MR                 42.96      43.14 SILV   
 36 Ramos, Jasmine             9 CSC-MR                 43.14      43.18 SILV   
 37 Rush, Meaghan             10 LIAC-MR                40.88      43.22 SILV   
 38 Kaplan, Paige              9 LIAC-MR                44.92      43.24 SILV   
 39 Connor, Deirdre            9 HAA-MR                 43.74      43.27 SILV   
 40 Stamatos, Maria           10 HYB-MR                 43.36      43.52 SILV   
 41 Fitzgerald, Kaitlyn       10 HAA-MR                 43.31      43.67 SILV   
 42 Koch, Julianne             9 LIND-MR                42.73      43.71 SILV   
 43 Mirro, Dana               10 LIAC-MR                44.25      43.85 SILV   
 44 Theal, Jacqueline          9 LIND-MR                43.89      44.03 SILV   
 45 Occhiogrosso, Christine   10 TVSC-MR                44.25      44.12 SILV   
 46 Lizzio, Corinne            9 LIAC-MR                45.25      44.49 SILV   
 47 Danin, Kylie               9 WISC-MR                43.29      45.00 SILV   
 -- Meringolo, Phoebe          9 WISC-MR                42.30         DQ        
Non-Award Division  
  1 Matthes, Kelly            10 WISC-MR                44.47      45.40        
  2 Pozmanter, Kristen         9 TVSC-MR                44.64      45.46        
  3 Proffit, Alexa            10 TVSC-MR                42.10      45.73        
  4 Aquilina, Samantha        10 TVSC-MR                45.19      45.96        
  5 Adams, Katherine          10 HYB-MR                 45.27      46.95        
  6 Gorospe, Sam              10 IA-MR                  44.25      47.19        
 
Event 30  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          36.39  ZQ
          36.79  JO
          45.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Brown, Nate                9 HYB-MR                 38.23      36.48 JO     
SILV - Division  
  1 Kim, Sean                 10 LIAC-MR                40.39      36.82 SILV   
  2 Damm, Eric                10 HAA-MR                 37.49      37.03 SILV   
  3 Darcy, Matthew            10 Sachem-MR              37.23      37.77 SILV   
  4 Russell, Douglas           9 LIND-MR                40.50      38.18 SILV   
  5 Zitelny, Edan             10 Tmsuffolk-MR           38.66      38.25 SILV   
  6 Charles, Brandon          10 Tmsuffolk-MR           41.28      38.66 SILV   
  7 McCartney, Daniel          9 HYB-MR                 40.31      39.40 SILV   
  8 Wang, Eric                 9 LIAC-MR                39.76      39.47 SILV   
  9 McHugh, Chase             10 TVSC-MR                40.01      39.64 SILV   
 10 Stamatos, Nicholas         9 HYB-MR                 39.03      39.72 SILV   
 11 Lavin, Michael            10 LIND-MR                42.21      40.06 SILV   
 12 Hausmann, Daniel           8 WISC-MR                42.05      40.14 SILV   
 13 Gabriele, Christopher     10 HYB-MR                 41.67      40.73 SILV   
 14 Lawrence, Kain            10 CSC-MR                 44.35      41.59 SILV   
 15 Devito, Matthew            8 HAA-MR                 43.48      43.17 SILV   
 16 Cowden, Luke               8 HAA-MR                 41.71      44.80 SILV   
Non-Award Division  
  1 DiMaria, Michael          10 Tmsuffolk-MR           45.30      45.51        
 
Event 31  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:05.09  ZQ
        1:06.69  JO
        1:14.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Warren, Michelle          14 Tmsuffolk-MR         1:08.12    1:05.98 JO     
                  31.58     1:05.98 (34.40)                                        
  2 Taddeo, Marisa            14 North Shore-MR       1:07.25    1:06.01 JO     
                  30.46     1:06.01 (35.55)                                        
SILV - Division  
  1 Brooke, Taylor            14 LIAC-MR              1:09.32    1:07.00 SILV   
                  31.75     1:07.00 (35.25)                                        
  2 Russell, Eva              13 Tmsuffolk-MR         1:07.32    1:08.07 SILV   
                  32.15     1:08.07 (35.92)                                        
  3 D'Angelo, Torrey          14 TVSC-MR              1:07.47    1:08.10 SILV   
                  31.31     1:08.10 (36.79)                                        
  4 Carballeira, Kaitlyn      13 TVSC-MR              1:07.15    1:08.54 SILV   
                  31.74     1:08.54 (36.80)                                        
  5 Archer, Heather           14 Tmsuffolk-MR         1:07.43    1:08.64 SILV   
                  32.04     1:08.64 (36.60)                                        
  6 Morcerf, Marykate         14 WISC-MR              1:07.54    1:09.39 SILV   
                  33.37     1:09.39 (36.02)                                        
  7 Raimonde, Olivia          14 LIAC-MR              1:09.27    1:10.20 SILV   
                  32.06     1:10.20 (38.14)                                        
  8 Ritter, Jamie             14 Tmsuffolk-MR         1:09.41    1:10.30 SILV   
                  33.34     1:10.30 (36.96)                                        
  9 Vanderveldt, Meredith     14 WISC-MR              1:11.04    1:10.89 SILV   
                  33.20     1:10.89 (37.69)                                        
 10 Lampe, Shannon            13 TVSC-MR              1:10.61    1:11.10 SILV   
                  33.66     1:11.10 (37.44)                                        
 11 Sigaty, Christine         13 North Shore-MR       1:10.28    1:11.17 SILV   
                  32.56     1:11.17 (38.61)                                        
 12 Conard, Kate              14 TVSC-MR              1:12.57    1:11.29 SILV   
                  33.87     1:11.29 (37.42)                                        
 13 Mullaney, Megan           13 North Shore-MR       1:12.38    1:12.31 SILV   
                  34.06     1:12.31 (38.25)                                        
 14 Mo, Jimin                 13 North Shore-MR       1:10.47    1:12.41 SILV   
                  33.87     1:12.41 (38.54)                                        
 15 Coombs, Laurisa           13 TVSC-MR              1:13.31    1:12.63 SILV   
                  33.80     1:12.63 (38.83)                                        
 16 Lifavi, Danielle          14 IA-MR                1:13.21    1:12.64 SILV   
                  33.59     1:12.64 (39.05)                                        
 17 Pitrelli, Christina       14 IA-MR                1:11.81    1:13.13 SILV   
                  32.61     1:13.13 (40.52)                                        
 18 Zarriello, Megan          13 LIAC-MR              1:13.97    1:13.28 SILV   
                  34.76     1:13.28 (38.52)                                        
 19 Hesse, Samantha           13 TVSC-MR              1:12.83    1:13.83 SILV   
                  35.47     1:13.83 (38.36)                                        
 20 Rosa, Sam                 14 IA-MR                1:13.97    1:14.10 SILV   
                  34.92     1:14.10 (39.18)                                        
 21 Bolin, Kathleen           14 CSC-MR               1:12.33    1:14.19 SILV   
                  34.25     1:14.19 (39.94)                                        
 22 Schmid, kristen           14 WISC-MR              1:12.70    1:14.47 SILV   
                  34.38     1:14.47 (40.09)                                        
Non-Award Division  
  1 Ortega, Andrea            14 LIAC-MR              1:13.79    1:15.08        
                  34.90     1:15.08 (40.18)                                        
  2 Rivera, Celine            14 TVSC-MR              1:11.97    1:15.18        
                  34.79     1:15.18 (40.39)                                        
  3 Rosenbrock, Michelle      13 HAA-MR               1:14.12    1:15.70        
                  35.08     1:15.70 (40.62)                                        
  4 Lee, Grace                13 North Shore-MR       1:13.60    1:16.11        
                  36.10     1:16.11 (40.01)                                        
  5 Logan, Colleen            14 LIAC-MR              1:13.06    1:16.35        
                  34.82     1:16.35 (41.53)                                        
 
Event 32  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:01.99  ZQ
        1:04.99  JO
        1:14.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Lee, Oliver               13 LIAC-MR              1:05.10    1:03.70 JO     
                  30.10     1:03.70 (33.60)                                        
  2 Wilson, Kyle              13 Sachem-MR            1:05.50    1:04.04 JO     
                  29.19     1:04.04 (34.85)                                        
SILV - Division  
  1 Aberle, William           14 TVSC-MR              1:05.18    1:06.15 SILV   
                  30.94     1:06.15 (35.21)                                        
  2 Konarski, Karol           13 LIND-MR              1:07.82    1:07.65 SILV   
                  30.84     1:07.65 (36.81)                                        
  3 Walker, Elijah            13 LIAC-MR              1:08.89    1:07.75 SILV   
                  31.71     1:07.75 (36.04)                                        
  4 Sinelnikov, Sasha         14 North Shore-MR       1:07.65    1:08.21 SILV   
                  31.66     1:08.21 (36.55)                                        
  5 Robertson, Sean           14 TVSC-MR              1:09.16    1:08.60 SILV   
                  32.11     1:08.60 (36.49)                                        
  6 Ellis, Steven             14 HAA-MR               1:11.70    1:09.94 SILV   
                  32.98     1:09.94 (36.96)                                        
  7 Arana, Oscar              13 LIAC-MR              1:09.48    1:10.74 SILV   
                  33.39     1:10.74 (37.35)                                        
  8 Jimenez, Marcin           14 WISC-MR              1:07.20    1:11.59 SILV   
                  32.02     1:11.59 (39.57)                                        
  9 Clark, Matthew            14 TVSC-MR              1:12.35    1:11.62 SILV   
                  32.37     1:11.62 (39.25)                                        
 10 Zhang, Daniel             13 TVSC-MR              1:11.62    1:11.67 SILV   
                  33.58     1:11.67 (38.09)                                        
 11 Hillsberg, Matthew        13 IA-MR                1:09.46    1:12.14 SILV   
                  32.95     1:12.14 (39.19)                                        
 11 McCort, Gregory           13 North Shore-MR       1:10.50    1:12.14 SILV   
                  32.20     1:12.14 (39.94)                                        
 13 Zhu, Joseph               13 TVSC-MR              1:11.96    1:12.29 SILV   
                  32.34     1:12.29 (39.95)                                        
 14 Herzog, Adam              13 HYB-MR               1:11.79    1:12.56 SILV   
                  33.98     1:12.56 (38.58)                                        
 15 Makowski, John            13 Tmsuffolk-MR         1:12.25    1:13.71 SILV   
                  34.11     1:13.71 (39.60)                                        
 16 Bandovic, Ivan            13 LIAC-MR              1:14.82    1:14.66 SILV   
                  34.13     1:14.66 (40.53)                                        
Non-Award Division  
 -- Ng, Michael               14 Farmingdale-MR       1:14.46         DQ        
 
Event 33  Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
        2:53.99  ZQ
        2:55.99  JO
        3:19.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Barry, Amanda             10 WISC-MR              3:00.65    2:43.38 ZQ     
                  38.54     1:21.70 (43.16)     2:07.25 (45.55)     2:43.38 (36.13)
  2 Hogan, Anna               10 TVSC-MR              2:58.12    2:50.37 ZQ     
                  38.80     1:19.73 (40.93)     2:11.78 (52.05)     2:50.37 (38.59)
JO - Division  
  1 Lydon, Breann             10 Tmsuffolk-MR         3:01.87    2:55.43 JO     
                  39.98     1:24.15 (44.17)     2:18.08 (53.93)     2:55.43 (37.35)
  2 Weiner, Jade               9 Tmsuffolk-MR         2:56.43    2:55.50 JO     
                  38.51     1:23.20 (44.69)     2:16.68 (53.48)     2:55.50 (38.82)
SILV - Division  
  1 Marmo, Marisa             10 CSC-MR               2:59.40    2:58.51 SILV   
                  39.88     1:27.22 (47.34)     2:17.61 (50.39)     2:58.51 (40.90)
  2 Aiello, Sarah             10 CSC-MR               3:03.33    2:58.79 SILV   
                  38.91     1:24.94 (46.03)     2:18.76 (53.82)     2:58.79 (40.03)
  3 Whalen, Bridget           10 WISC-MR              3:07.82    3:00.10 SILV   
                  40.13     1:25.70 (45.57)     2:18.54 (52.84)     3:00.10 (41.56)
  4 Wagner, Alexis            10 Tmsuffolk-MR         2:57.25    3:00.16 SILV   
                  42.75     1:27.92 (45.17)     2:20.03 (52.11)     3:00.16 (40.13)
  5 Drury, Shannon             9 Tmsuffolk-MR         3:01.53    3:00.18 SILV   
                  39.76     1:24.26 (44.50)     2:19.79 (55.53)     3:00.18 (40.39)
  6 Pappalardo, Jacqueline     9 Tmsuffolk-MR         3:03.05    3:01.42 SILV   
                  42.57     1:30.48 (47.91)     2:23.19 (52.71)     3:01.42 (38.23)
  7 Glenday, Kerry            10 IA-MR                3:00.44    3:01.91 SILV   
                  41.17     1:26.85 (45.68)     2:19.24 (52.39)     3:01.91 (42.67)
  8 Scheck, Meaghan           10 IA-MR                3:04.57    3:03.03 SILV   
                  41.37     1:28.52 (47.15)     2:24.73 (56.21)     3:03.03 (38.30)
  9 Fitzgerald, Kaitlyn       10 HAA-MR               3:09.79    3:04.05 SILV   
                  43.70     1:28.59 (44.89)     2:25.26 (56.67)     3:04.05 (38.79)
 10 Kranis, Genna             10 LIAC-MR              3:12.00    3:04.63 SILV   
                  45.10     1:31.11 (46.01)     2:24.87 (53.76)     3:04.63 (39.76)
 11 Bamba, Katrina             9 LIAC-MR              3:08.32    3:04.92 SILV   
                  42.71     1:26.93 (44.22)     2:23.26 (56.33)     3:04.92 (41.66)
 12 Danin, Kylie               9 WISC-MR              3:19.94    3:06.97 SILV   
                  45.07     1:29.96 (44.89)     2:25.06 (55.10)     3:06.97 (41.91)
 13 Hemp, Alexandra           10 HAA-MR               3:12.97    3:08.60 SILV   
                  42.70     1:29.59 (46.89)     2:28.46 (58.87)     3:08.60 (40.14)
 14 Laird, Courtney            9 LIAC-MR              3:18.54    3:13.45 SILV   
                  48.57     1:37.62 (49.05)     2:29.79 (52.17)     3:13.45 (43.66)
Non-Award Division  
  1 Lizzio, Corinne            9 LIAC-MR              3:18.71    3:22.56        
                  47.19     1:38.40 (51.21)     2:37.01 (58.61)     3:22.56 (45.55)
 -- Bertini, Rachael           9 TVSC-MR              3:01.46         DQ        
 
Event 34  Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
        2:59.29  ZQ
        2:59.99  JO
        3:19.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Broderick, Joseph         10 WISC-MR              3:03.12    2:51.84 ZQ     
                  38.76     1:22.91 (44.15)     2:14.45 (51.54)     2:51.84 (37.39)
SILV - Division  
  1 Wang, Eric                 9 LIAC-MR              3:03.32    3:02.00 SILV   
                  39.77     1:28.23 (48.46)     2:21.41 (53.18)     3:02.00 (40.59)
 -- Zarriello, Kyle           10 LIAC-MR              3:13.95         DQ        
                  46.01     1:31.70 (45.69)     2:23.51 (51.81)          DQ (38.47)
Non-Award Division  
 -- Taddeo, Matthew           10 North Shore-MR       3:11.81         DQ        
 
Event 35  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:20.49  ZQ
        2:24.99  JO
        2:47.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Blom, Danielle            14 HAA-MR               2:26.39    2:21.48 JO     
                  31.05     1:07.11 (36.06)     1:49.89 (42.78)     2:21.48 (31.59)
SILV - Division  
  1 Purdy, Kristen            13 TVSC-MR              2:26.31    2:26.10 SILV   
                  32.02     1:08.37 (36.35)     1:51.33 (42.96)     2:26.10 (34.77)
  2 Ouzounian, Lauren         13 TVSC-MR              2:27.12    2:27.36 SILV   
                  31.09     1:08.14 (37.05)     1:54.07 (45.93)     2:27.36 (33.29)
  3 Vairo, Corinne            14 TVSC-MR              2:41.17    2:28.00 SILV   
                  31.28     1:10.15 (38.87)     1:55.75 (45.60)     2:28.00 (32.25)
  4 Warren, Michelle          14 Tmsuffolk-MR         2:27.03    2:28.38 SILV   
                  32.38     1:13.40 (41.02)     1:55.61 (42.21)     2:28.38 (32.77)
  5 Makowski, Michelle        14 Tmsuffolk-MR         2:28.71    2:29.04 SILV   
                  33.22     1:11.90 (38.68)     1:55.77 (43.87)     2:29.04 (33.27)
  6 Borutecene, Gabrielle     14 HYB-MR               2:27.16    2:29.35 SILV   
                  33.62     1:12.01 (38.39)     1:55.63 (43.62)     2:29.35 (33.72)
  7 D'Angelo, Torrey          14 TVSC-MR              2:29.33    2:30.44 SILV   
                  32.00     1:09.34 (37.34)     1:57.12 (47.78)     2:30.44 (33.32)
  8 Archer, Heather           14 Tmsuffolk-MR         2:26.51    2:30.74 SILV   
                  32.78     1:12.31 (39.53)     1:56.49 (44.18)     2:30.74 (34.25)
  9 Zarriello, Megan          13 LIAC-MR              2:29.00    2:30.75 SILV   
                  34.27     1:11.71 (37.44)     1:58.41 (46.70)     2:30.75 (32.34)
 10 Lifavi, Danielle          14 IA-MR                2:31.87    2:31.27 SILV   
                  33.94     1:13.25 (39.31)     1:58.57 (45.32)     2:31.27 (32.70)
 11 Rosa, Sam                 14 IA-MR                2:31.63    2:31.56 SILV   
                  33.50     1:12.50 (39.00)     1:58.79 (46.29)     2:31.56 (32.77)
 12 Johns, Maggie             13 LIAC-MR              2:31.13    2:31.74 SILV   
                  33.47     1:11.72 (38.25)     1:59.09 (47.37)     2:31.74 (32.65)
 13 Drury, Kelly              14 Tmsuffolk-MR         2:33.55    2:33.74 SILV   
                  34.64     1:14.45 (39.81)     1:59.23 (44.78)     2:33.74 (34.51)
 14 Kelly, Ariana             14 North Shore-MR       2:30.48    2:33.76 SILV   
                  33.53     1:13.76 (40.23)     1:58.52 (44.76)     2:33.76 (35.24)
 15 Pitrelli, Christina       14 IA-MR                2:34.37    2:34.02 SILV   
                  33.54     1:13.28 (39.74)     2:00.32 (47.04)     2:34.02 (33.70)
 16 Vertullo, Christine       13 IA-MR                2:36.14    2:34.13 SILV   
                  32.92     1:11.66 (38.74)     1:58.79 (47.13)     2:34.13 (35.34)
 17 Sigaty, Christine         13 North Shore-MR       2:36.64    2:34.84 SILV   
                  34.21     1:15.02 (40.81)     2:02.56 (47.54)     2:34.84 (32.28)
 18 Halbohn, Colleen          14 LIND-MR              2:32.72    2:35.67 SILV   
                  33.55     1:13.21 (39.66)     2:00.78 (47.57)     2:35.67 (34.89)
 19 Huchthausen, Elizabeth    14 TVSC-MR              2:43.53    2:35.77 SILV   
                  35.37     1:15.57 (40.20)     2:00.27 (44.70)     2:35.77 (35.50)
 20 Bassi, Julia              13 TVSC-MR              2:39.73    2:36.34 SILV   
                  36.75     1:17.57 (40.82)     2:02.65 (45.08)     2:36.34 (33.69)
 21 Casalicchio, Cristina     13 HYB-MR               2:44.28    2:37.02 SILV   
                  34.33     1:15.62 (41.29)     1:59.70 (44.08)     2:37.02 (37.32)
 22 Mo, Jimin                 13 North Shore-MR       2:39.04    2:37.06 SILV   
                  34.89     1:16.83 (41.94)     2:02.94 (46.11)     2:37.06 (34.12)
 23 Chun, Joyce               13 Tmsuffolk-MR         2:37.57    2:37.19 SILV   
                  33.62     1:13.69 (40.07)     2:01.69 (48.00)     2:37.19 (35.50)
 24 Luqman, Kyle              14 IA-MR                2:37.01    2:37.29 SILV   
                  36.29     1:16.19 (39.90)     2:01.01 (44.82)     2:37.29 (36.28)
 25 Garambone, Nina           14 TVSC-MR              2:33.25    2:38.13 SILV   
                  36.12     1:17.41 (41.29)     2:02.83 (45.42)     2:38.13 (35.30)
 26 Tromp, Jacqueline         13 CSC-MR               2:31.31    2:38.33 SILV   
                  35.56     1:14.58 (39.02)     2:02.36 (47.78)     2:38.33 (35.97)
 27 Rosenbrock, Michelle      13 HAA-MR               2:35.62    2:38.34 SILV   
                  34.97     1:17.17 (42.20)     2:03.92 (46.75)     2:38.34 (34.42)
 28 Marlow, Danielle          14 Tmsuffolk-MR         2:42.90    2:39.44 SILV   
                  36.39     1:16.70 (40.31)     2:02.11 (45.41)     2:39.44 (37.33)
 29 Caines, Alexandra         14 Tmsuffolk-MR         2:39.40    2:40.70 SILV   
                  35.19     1:14.72 (39.53)     2:04.12 (49.40)     2:40.70 (36.58)
 30 Bolin, Kathleen           14 CSC-MR               2:36.98    2:41.66 SILV   
                  35.71     1:14.97 (39.26)     2:06.04 (51.07)     2:41.66 (35.62)
 31 Goetz, Stephanie          14 Tmsuffolk-MR         2:44.69    2:42.53 SILV   
                  36.23     1:15.88 (39.65)     2:05.17 (49.29)     2:42.53 (37.36)
 32 Robinson, Erica           13 TVSC-MR              2:44.53    2:42.86 SILV   
                  36.26     1:18.43 (42.17)     2:06.06 (47.63)     2:42.86 (36.80)
 33 Jannuzzi, Olivia          13 Tmsuffolk-MR         2:41.77    2:43.05 SILV   
                  35.19     1:16.96 (41.77)     2:06.00 (49.04)     2:43.05 (37.05)
 34 Martirano, Chloe          13 TVSC-MR              2:46.05    2:43.81 SILV   
                  34.61     1:14.79 (40.18)     2:03.68 (48.89)     2:43.81 (40.13)
 35 Bader, Jordan             13 LIAC-MR              2:42.05    2:43.87 SILV   
                  35.66     1:19.06 (43.40)     2:08.34 (49.28)     2:43.87 (35.53)
 36 Kerr, Kathleen            14 CSC-MR               2:47.49    2:44.13 SILV   
                  36.38     1:18.85 (42.47)     2:08.33 (49.48)     2:44.13 (35.80)
 37 Lee, Grace                13 North Shore-MR       2:46.09    2:44.25 SILV   
                  35.85     1:18.98 (43.13)     2:08.03 (49.05)     2:44.25 (36.22)
 38 Gianotti, Teresa          14 HYB-MR               2:45.16    2:44.53 SILV   
                  36.59     1:17.58 (40.99)     2:07.58 (50.00)     2:44.53 (36.95)
 39 Smith, Jaclyn             14 North Shore-MR       2:43.73    2:44.55 SILV   
                  38.28     1:19.02 (40.74)     2:08.70 (49.68)     2:44.55 (35.85)
 40 Capustin, Kimberly        14 TVSC-MR              2:44.69    2:45.02 SILV   
                  37.49     1:16.88 (39.39)     2:08.19 (51.31)     2:45.02 (36.83)
 41 Grega, Allison            14 IA-MR                2:39.01    2:46.40 SILV   
                  34.65     1:17.71 (43.06)     2:06.83 (49.12)     2:46.40 (39.57)
 42 Dunmire, Arianna          14 TVSC-MR              2:46.77    2:46.44 SILV   
                  40.04     1:22.83 (42.79)     2:09.47 (46.64)     2:46.44 (36.97)
 43 Vanderveldt, Meredith     14 WISC-MR              2:41.16    2:47.00 SILV   
                  33.90     1:16.49 (42.59)     2:08.39 (51.90)     2:47.00 (38.61)
 44 Holler, Jillian           13 TVSC-MR              2:46.27    2:47.27 SILV   
                  36.85     1:20.54 (43.69)     2:10.54 (50.00)     2:47.27 (36.73)
Non-Award Division  
  1 Alessi, Jessica           13 Sachem-MR            2:43.30    2:48.23        
                  36.73     1:18.44 (41.71)     2:10.60 (52.16)     2:48.23 (37.63)
 
Event 36  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:15.29  ZQ
        2:18.99  JO
        2:29.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Heinemann, Erik           13 LIAC-MR              2:21.02    2:19.36 SILV   
                  30.06     1:04.88 (34.82)     1:47.67 (42.79)     2:19.36 (31.69)
  2 Walker, Elijah            13 LIAC-MR              2:26.72    2:20.89 SILV   
                  32.60     1:09.17 (36.57)     1:49.99 (40.82)     2:20.89 (30.90)
  3 Dowling, Jake             13 TVSC-MR              2:23.86    2:21.36 SILV   
                  28.65     1:04.37 (35.72)     1:48.43 (44.06)     2:21.36 (32.93)
  4 Spierer, Josh             13 IA-MR                2:28.02    2:22.44 SILV   
                  30.76     1:07.76 (37.00)     1:52.54 (44.78)     2:22.44 (29.90)
  5 Lee, Oliver               13 LIAC-MR              2:22.35    2:22.60 SILV   
                  30.94     1:05.98 (35.04)     1:50.83 (44.85)     2:22.60 (31.77)
  6 Selinger, Joseph          14 TVSC-MR              2:25.47    2:22.75 SILV   
                  29.60     1:05.56 (35.96)     1:49.86 (44.30)     2:22.75 (32.89)
  7 Jiran, Monte              13 Tmsuffolk-MR         2:25.33    2:24.12 SILV   
                  34.46     1:10.91 (36.45)     1:52.84 (41.93)     2:24.12 (31.28)
  8 Hausmann, Edward          13 WISC-MR              2:23.55    2:25.83 SILV   
                  30.94     1:08.21 (37.27)     1:53.68 (45.47)     2:25.83 (32.15)
  9 Woodhead, Derek           13 TVSC-MR              2:22.55    2:25.95 SILV   
                  31.22     1:08.81 (37.59)     1:53.18 (44.37)     2:25.95 (32.77)
 10 Pisano, Jake              13 Tmsuffolk-MR         2:27.16    2:28.11 SILV   
                  32.84     1:10.59 (37.75)     1:55.64 (45.05)     2:28.11 (32.47)
Non-Award Division  
  1 Forgione, Michael         13 Tmsuffolk-MR         2:23.66    2:29.53        
                  33.17     1:10.01 (36.84)     1:56.80 (46.79)     2:29.53 (32.73)
  2 Arana, Oscar              13 LIAC-MR              2:26.62    2:30.44        
                  33.01     1:14.39 (41.38)     1:57.68 (43.29)     2:30.44 (32.76)
  3 Gibbons, Jason            14 HYB-MR               2:29.05    2:32.58        
                  34.54     1:13.55 (39.01)     1:57.85 (44.30)     2:32.58 (34.73)
 
Event 37  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:53.99  ZQ
        2:55.99  JO
        3:19.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Tan, Emily                12 LIAC-MR              3:06.90    2:51.58 ZQ     
                  39.16     1:23.63 (44.47)     2:06.93 (43.30)     2:51.58 (44.65)
  2 DaSilva, Taylor           12 TVSC-MR              2:57.27    2:52.03 ZQ     
                  39.12     1:23.07 (43.95)     2:07.70 (44.63)     2:52.03 (44.33)
  3 Fabrizio, Jessica         11 North Shore-MR       2:57.73    2:53.02 ZQ     
                  39.76     1:24.25 (44.49)     2:09.13 (44.88)     2:53.02 (43.89)
 -- D'Angelo, Caroline        12 TVSC-MR              3:01.84         DQ        
                  39.20     1:23.59 (44.39)     2:08.55 (44.96)          DQ (44.82)
JO - Division  
  1 Yao, Li Yan               12 TVSC-MR              2:56.40    2:54.80 JO     
                  38.56     1:22.56 (44.00)     2:08.63 (46.07)     2:54.80 (46.17)
  2 Cho, Rachel               11 LIAC-MR              3:06.90    2:55.90 JO     
                  38.75     1:22.35 (43.60)     2:08.65 (46.30)     2:55.90 (47.25)
SILV - Division  
  1 Marlow, Remi              12 Tmsuffolk-MR         3:05.35    2:56.67 SILV   
                  40.31     1:25.25 (44.94)     2:11.20 (45.95)     2:56.67 (45.47)
  2 Torre, Melissa            12 LIAC-MR              3:15.78    2:57.31 SILV   
                  37.07   2:57.31 (2:20.24)                                        
  3 Dundas, Lindsey           12 CSC-MR               3:05.10    2:57.88 SILV   
                  39.83     1:25.98 (46.15)     2:12.01 (46.03)     2:57.88 (45.87)
  4 Coccaro, Claudia          11 TVSC-MR              2:59.31    3:00.66 SILV   
                  40.81     1:26.98 (46.17)     2:14.01 (47.03)     3:00.66 (46.65)
  5 Swartwout, Christine      12 Tmsuffolk-MR         3:03.66    3:03.03 SILV   
                  41.93     1:28.23 (46.30)     2:16.11 (47.88)     3:03.03 (46.92)
  6 Zawatson, Cady            11 LIAC-MR              3:15.09    3:06.82 SILV   
                  40.51   3:06.82 (2:26.31)                                        
  7 Sanudo-Kretzmann, Ariana  12 TVSC-MR              3:19.60    3:07.15 SILV   
                  30.79   3:07.15 (2:36.36)                                        
  8 Sciarrotto, Lauren        11 TVSC-MR              3:13.06    3:11.68 SILV   
                  43.99     1:33.58 (49.59)     2:22.96 (49.38)     3:11.68 (48.72)
 -- Cannon, Gabriella         11 Tmsuffolk-MR         3:13.02         DQ        
                  41.89     1:29.94 (48.05)     2:18.35 (48.41)          DQ (49.07)
 
Event 38  Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:53.99  ZQ
        2:59.99  JO
        3:19.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Yang, Patrick             11 LIAC-MR              3:01.00    2:40.14 ZQ     
                  36.00     1:17.33 (41.33)     1:58.69 (41.36)     2:40.14 (41.45)
  2 Goldstein, Jake           11 Tmsuffolk-MR         3:00.09    2:41.44 ZQ     
                  36.82     1:18.48 (41.66)     2:00.97 (42.49)     2:41.44 (40.47)
  3 Goetz, Mathew             12 Tmsuffolk-MR         3:00.19    2:42.61 ZQ     
                  36.46     1:18.85 (42.39)     2:01.10 (42.25)     2:42.61 (41.51)
  4 Park, Jay                 12 LIAC-MR              3:01.00    2:42.94 ZQ     
                  38.39     1:19.24 (40.85)     2:01.43 (42.19)     2:42.94 (41.51)
  5 Deblasio, Matthew         12 Tmsuffolk-MR         3:04.90    2:46.38 ZQ     
                  37.28     1:19.69 (42.41)     2:03.20 (43.51)     2:46.38 (43.18)
  6 Conroy, Michael           12 LIAC-MR              3:02.00    2:47.89 ZQ     
                  36.35     1:18.91 (42.56)     2:03.26 (44.35)     2:47.89 (44.63)
JO - Division  
  1 Ke, Richard               11 LIAC-MR              3:02.02    2:57.26 JO     
                  39.90     1:24.01 (44.11)     2:11.26 (47.25)     2:57.26 (46.00)
  2 Kontos, Nicholas          12 Tmsuffolk-MR         3:07.11    2:58.42 JO     
                  39.58     1:25.16 (45.58)     2:11.40 (46.24)     2:58.42 (47.02)
SILV - Division  
  1 Hesse, Niklas             11 TVSC-MR              3:11.46    3:10.43 SILV   
                  41.44     1:30.86 (49.42)     2:21.29 (50.43)     3:10.43 (49.14)
  2 Harasym, James            11 TVSC-MR              3:18.63    3:17.48 SILV   
                  43.57     1:33.10 (49.53)     2:25.43 (52.33)     3:17.48 (52.05)
 
Event 39  Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:02.89  ZQ
        2:05.99  JO
        2:16.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiDonato, Emily           15 TS-UN-MR             2:06.92    2:06.34 SILV   
                  29.11     1:01.34 (32.23)     1:33.76 (32.42)     2:06.34 (32.58)
  2 Domenchello, Missy        15 IA-MR                2:09.45    2:09.06 SILV   
                  29.45     1:01.99 (32.54)     1:35.51 (33.52)     2:09.06 (33.55)
  3 Purdy, Dana               15 TVSC-MR              2:10.28    2:09.34 SILV   
                  30.36     1:03.46 (33.10)     1:36.84 (33.38)     2:09.34 (32.50)
  4 Citron, Ashley            15 TVSC-MR              2:09.81    2:09.61 SILV   
                  29.78     1:02.57 (32.79)     1:36.74 (34.17)     2:09.61 (32.87)
  5 Dowd, Caitlin             16 TVSC-MR              2:13.49    2:09.91 SILV   
                  29.47     1:02.36 (32.89)     1:36.38 (34.02)     2:09.91 (33.53)
  6 Brown, Lori               16 HAA-MR               2:09.68    2:10.58 SILV   
                  30.32     1:02.86 (32.54)     1:36.95 (34.09)     2:10.58 (33.63)
  7 Salzberg, Dana            15 North Shore-MR       2:09.03    2:11.08 SILV   
                  29.97     1:03.35 (33.38)     1:37.35 (34.00)     2:11.08 (33.73)
  8 Jennings, Erica           15 HYB-MR               2:13.93    2:11.60 SILV   
                  29.62     1:02.88 (33.26)     1:37.23 (34.35)     2:11.60 (34.37)
  9 Sciacca, Krysten          17 Tmsuffolk-MR         2:11.35    2:11.99 SILV   
                  30.83     1:04.37 (33.54)     1:38.17 (33.80)     2:11.99 (33.82)
 10 Sigaty, Samantha          15 North Shore-MR       2:13.29    2:12.72 SILV   
                  30.29     1:04.02 (33.73)     1:38.22 (34.20)     2:12.72 (34.50)
 11 Hutzler, Kayla            16 TVSC-MR              2:10.99    2:13.13 SILV   
                  30.99     1:04.68 (33.69)     1:39.21 (34.53)     2:13.13 (33.92)
 12 Nuszer, Devin             16 LIAC-MR              2:14.34    2:13.54 SILV   
                  31.43     1:05.67 (34.24)     1:39.85 (34.18)     2:13.54 (33.69)
 13 Larson, Christie          17 Sachem-MR            2:14.70    2:13.71 SILV   
                  31.19     1:05.59 (34.40)     1:40.77 (35.18)     2:13.71 (32.94)
 14 Ahmed, Lila               16 Sachem-MR            2:14.24    2:13.81 SILV   
                  30.20     1:04.00 (33.80)     1:38.71 (34.71)     2:13.81 (35.10)
 15 Holscher, Amanda          15 HYB-MR               2:15.58    2:13.98 SILV   
                  29.90     1:03.78 (33.88)     1:38.74 (34.96)     2:13.98 (35.24)
 16 Plaschka, Jade            15 HAA-MR               2:13.50    2:14.13 SILV   
                  30.25     1:03.73 (33.48)     1:38.89 (35.16)     2:14.13 (35.24)
 17 DeVivo, Kimberly          15 Sachem-MR            2:14.94    2:14.45 SILV   
                  31.29     1:05.65 (34.36)     1:40.82 (35.17)     2:14.45 (33.63)
 18 NG, Melissa               16 Tmsuffolk-MR         2:13.99    2:14.49 SILV   
                  29.83     1:04.00 (34.17)     1:39.39 (35.39)     2:14.49 (35.10)
 19 Rosenbrock, Katie         16 HAA-MR               2:12.37    2:14.75 SILV   
                  30.57     1:05.03 (34.46)     1:40.43 (35.40)     2:14.75 (34.32)
 20 Kiernan, Amanda           15 IA-MR                2:14.98    2:14.86 SILV   
                  30.47     1:04.57 (34.10)     1:39.97 (35.40)     2:14.86 (34.89)
 21 Bertoncini, Dana          17 WISC-MR              2:08.36    2:15.48 SILV   
                  29.99     1:04.14 (34.15)     1:40.14 (36.00)     2:15.48 (35.34)
Non-Award Division  
  1 Monaco, Kellie            18 IA-MR                2:13.40    2:17.04        
                  30.40     1:04.94 (34.54)     1:41.14 (36.20)     2:17.04 (35.90)
  2 Moore, Erin               15 CSC-MR               2:15.45    2:17.60        
                  31.13     1:06.02 (34.89)     1:41.84 (35.82)     2:17.60 (35.76)
  3 Pozmanter, Caitlin        15 TVSC-MR              2:15.23    2:20.44        
                  32.39     1:07.67 (35.28)     1:44.45 (36.78)     2:20.44 (35.99)
 
Event 40  Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:52.99  ZQ
        1:54.99  JO
        2:01.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Outcault, Andrew          16 HAA-MR               1:59.45    1:57.94 SILV   
                  26.22       55.85 (29.63)     1:26.78 (30.93)     1:57.94 (31.16)
  2 Gavin, Tripp              15 Tmsuffolk-MR         2:00.82    1:58.50 SILV   
                  26.18       55.40 (29.22)     1:27.04 (31.64)     1:58.50 (31.46)
 
Event 41  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:09.59  ZQ
        1:11.59  JO
        1:24.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Waring, Megan             12 HYB-MR               1:11.93    1:09.67 JO     
                  34.37     1:09.67 (35.30)                                        
  2 Dieterich, Sara           11 CSC-MR               1:12.12    1:10.43 JO     
                  33.87     1:10.43 (36.56)                                        
  3 Ryan, Katie               12 HYB-MR               1:12.51    1:11.23 JO     
                  35.80     1:11.23 (35.43)                                        
  4 Pujals, Michaela          12 HYB-MR               1:13.73    1:11.26 JO     
                  34.83     1:11.26 (36.43)                                        
  5 Gaffey, Mikaila           11 CSC-MR               1:15.71    1:11.30 JO     
                  34.28     1:11.30 (37.02)                                        
SILV - Division  
  1 Brown, Rebecca            12 HYB-MR               1:12.21    1:11.87 SILV   
                  35.09     1:11.87 (36.78)                                        
  2 Coccaro, Claudia          11 TVSC-MR              1:13.11    1:12.49 SILV   
                  35.13     1:12.49 (37.36)                                        
  3 Russell, Clara            11 Tmsuffolk-MR         1:14.80    1:12.63 SILV   
                  35.21     1:12.63 (37.42)                                        
  4 Merz, Wendy               11 HYB-MR               1:14.67    1:12.68 SILV   
                  35.43     1:12.68 (37.25)                                        
  5 Kelly, Hannah             11 LIAC-MR              1:13.60    1:12.69 SILV   
                  35.85     1:12.69 (36.84)                                        
  6 Ouzounian, Jaclyn         11 TVSC-MR              1:13.60    1:13.12 SILV   
                  34.95     1:13.12 (38.17)                                        
  6 Sandor, Hanna             11 IA-MR                1:15.58    1:13.12 SILV   
                  35.20     1:13.12 (37.92)                                        
  8 Heinsohn, Alyssa          12 LIND-MR              1:17.61    1:13.13 SILV   
                  34.95     1:13.13 (38.18)                                        
  9 Tan, Emily                12 LIAC-MR              1:15.47    1:13.21 SILV   
                  35.98     1:13.21 (37.23)                                        
 10 Harvey, Diana             12 HYB-MR               1:14.33    1:13.63 SILV   
                  36.02     1:13.63 (37.61)                                        
 11 Shutowich, Nicole         12 TVSC-MR              1:17.22    1:13.71 SILV   
                  35.66     1:13.71 (38.05)                                        
 12 Termine, Amanda           12 IA-MR                1:12.95    1:13.81 SILV   
                  35.41     1:13.81 (38.40)                                        
 13 Cross, Ingrid             12 HYB-MR               1:17.03    1:14.15 SILV   
                  36.72     1:14.15 (37.43)                                        
 14 Buckley, Taylor           11 Sachem-MR            1:19.64    1:14.38 SILV   
                  36.81     1:14.38 (37.57)                                        
 15 Zeffiro, Valerie          11 Sachem-MR            1:16.51    1:14.51 SILV   
                  36.46     1:14.51 (38.05)                                        
 16 Dematteo, Rose            11 CSC-MR               1:17.48    1:14.54 SILV   
                  35.77     1:14.54 (38.77)                                        
 17 McHale, Shannon           11 HAA-MR               1:15.08    1:14.65 SILV   
                  35.63     1:14.65 (39.02)                                        
 18 Acompora, Alyssa          12 LIND-MR              1:16.55    1:15.08 SILV   
                  36.99     1:15.08 (38.09)                                        
 19 Raynor, Nicole            12 Tmsuffolk-MR         1:17.13    1:15.70 SILV   
                  37.09     1:15.70 (38.61)                                        
 20 NG, Selina                11 Tmsuffolk-MR         1:15.86    1:15.75 SILV   
                  37.25     1:15.75 (38.50)                                        
 21 Drury, Nicole             12 Tmsuffolk-MR         1:17.85    1:15.95 SILV   
                  37.58     1:15.95 (38.37)                                        
 22 Koch, Carolyn             12 LIND-MR              1:17.05    1:16.02 SILV   
                  37.79     1:16.02 (38.23)                                        
 23 Ingram, Alaina            11 IA-MR                1:17.44    1:16.20 SILV   
                  37.01     1:16.20 (39.19)                                        
 24 Toth, Kayleigh            11 Tmsuffolk-MR         1:20.49    1:16.60 SILV   
                  37.46     1:16.60 (39.14)                                        
 25 Vacchiano, Jenna          12 HYB-MR               1:19.92    1:16.87 SILV   
                  37.16     1:16.87 (39.71)                                        
 26 DuPre, Pamela             11 IA-MR                1:18.25    1:17.01 SILV   
                  38.39     1:17.01 (38.62)                                        
 27 DiPreta, Stephanie        12 LIAC-MR              1:16.69    1:17.17 SILV   
                  37.97     1:17.17 (39.20)                                        
 28 Aiello, Gabrielle         12 TVSC-MR              1:19.48    1:17.28 SILV   
                  37.72     1:17.28 (39.56)                                        
 29 English, Julia            12 WISC-MR              1:18.79    1:17.71 SILV   
                  36.59     1:17.71 (41.12)                                        
 30 Ramos, Natalie            12 CSC-MR               1:16.83    1:17.99 SILV   
                  38.36     1:17.99 (39.63)                                        
 31 Parker, Rachel            12 LIAC-MR              1:15.33    1:18.01 SILV   
                  37.90     1:18.01 (40.11)                                        
 32 Rosa, Tracey              12 IA-MR                1:19.83    1:18.05 SILV   
                  37.88     1:18.05 (40.17)                                        
 33 Pierce, Sara              12 IA-MR                1:17.89    1:18.18 SILV   
                  37.94     1:18.18 (40.24)                                        
 34 Culhane, Nora             12 CS-UN-MR             1:23.02    1:19.02 SILV   
                  37.58     1:19.02 (41.44)                                        
 35 Goldson, Olivia           12 LIAC-MR              1:20.38    1:19.15 SILV   
 36 Della Ratta, Christine    12 HYB-MR               1:21.14    1:19.31 SILV   
                  38.66     1:19.31 (40.65)                                        
 37 Henderson, Emma           11 IA-MR                1:21.15    1:19.38 SILV   
                  38.38     1:19.38 (41.00)                                        
 38 Leonardo, Alexandra       11 LIAC-MR              1:19.41    1:19.56 SILV   
                  38.04     1:19.56 (41.52)                                        
 39 Karcher, Rebecca          12 LIAC-MR              1:20.06    1:19.92 SILV   
                  38.22     1:19.92 (41.70)                                        
 40 Narus, Jessica            12 North Shore-MR       1:17.44    1:20.05 SILV   
                  38.52     1:20.05 (41.53)                                        
 41 Exposito, Sarah           12 LIAC-MR              1:21.84    1:20.50 SILV   
                  39.15     1:20.50 (41.35)                                        
 42 Boccio, Niki              12 TVSC-MR              1:21.92    1:20.66 SILV   
                  39.61     1:20.66 (41.05)                                        
 43 Sciarrotto, Lauren        11 TVSC-MR              1:19.31    1:21.00 SILV   
                  39.68     1:21.00 (41.32)                                        
 44 Cannon, Gabriella         11 Tmsuffolk-MR         1:20.95    1:21.22 SILV   
                  39.36     1:21.22 (41.86)                                        
 45 Isaksen, Lyndsay          12 TVSC-MR              1:22.27    1:21.23 SILV   
                  39.84     1:21.23 (41.39)                                        
 46 Ansman, Mary              11 North Shore-MR       1:22.08    1:21.26 SILV   
                  40.21     1:21.26 (41.05)                                        
 47 Dundas, Lindsey           12 CSC-MR               1:24.98    1:21.28 SILV   
                  38.89     1:21.28 (42.39)                                        
 48 Rooney, Kimberly          12 HAA-MR               1:24.95    1:21.44 SILV   
                  39.29     1:21.44 (42.15)                                        
 49 Witkin, Alexis            11 HYB-MR               1:21.71    1:21.60 SILV   
                  39.29     1:21.60 (42.31)                                        
 50 Flaherty, Kimberly        11 HYB-MR               1:22.22    1:21.71 SILV   
                  39.02     1:21.71 (42.69)                                        
 51 Kavitt, Victoria          12 WISC-MR              1:22.20    1:21.75 SILV   
                  38.12     1:21.75 (43.63)                                        
 52 Perez, Arielle            12 IA-MR                1:22.57    1:21.76 SILV   
 53 Hanley, Tori              12 Tmsuffolk-MR         1:20.46    1:21.84 SILV   
                  40.13     1:21.84 (41.71)                                        
 53 Miller, Heather           11 Sachem-MR            1:22.66    1:21.84 SILV   
                  39.21     1:21.84 (42.63)                                        
 55 Grieco, Elissa            12 HAA-MR               1:23.01    1:22.27 SILV   
 56 Manning, Colleen          12 LIND-MR              1:22.05    1:22.56 SILV   
                  40.28     1:22.56 (42.28)                                        
 57 O'Neill, Mary-Liz         12 HYB-MR               1:21.96    1:22.83 SILV   
                  40.92     1:22.83 (41.91)                                        
 58 Swartwout, Christine      12 Tmsuffolk-MR         1:23.63    1:24.65 SILV   
                  42.12     1:24.65 (42.53)                                        
Non-Award Division  
  1 Irwin, Danielle           12 IA-MR                1:24.78    1:25.98        
                  42.01     1:25.98 (43.97)                                        
  2 Molano, Phoebe            11 North Shore-MR       1:24.57    1:26.08        
                  41.97     1:26.08 (44.11)                                        
  3 Moody, Bridget            11 LIAC-MR              1:21.35    1:27.02        
                  41.88     1:27.02 (45.14)                                        
 
Event 42  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:10.59  ZQ
        1:12.09  JO
        1:25.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Yeager, Christian         12 Tmsuffolk-MR         1:12.99    1:07.54 ZQ     
                  33.22     1:07.54 (34.32)                                        
  2 Herrmann, Charles         12 Tmsuffolk-MR         1:12.54    1:08.54 ZQ     
                  33.88     1:08.54 (34.66)                                        
JO - Division  
  1 Fountain, Greg            12 IA-MR                1:12.27    1:11.15 JO     
                  34.01     1:11.15 (37.14)                                        
  2 Hayes, Connor             12 Tmsuffolk-MR         1:13.92    1:12.00 JO     
                  35.32     1:12.00 (36.68)                                        
SILV - Division  
  1 McIlvain, Patrick         12 CSC-MR               1:13.28    1:12.14 SILV   
                  34.37     1:12.14 (37.77)                                        
  2 Chipev, Liuben            12 North Shore-MR       1:15.09    1:12.27 SILV   
                  36.14     1:12.27 (36.13)                                        
  3 Malkin, Charles           11 North Shore-MR       1:13.25    1:12.51 SILV   
                  35.30     1:12.51 (37.21)                                        
  4 Podniesinski, Peter       11 Tmsuffolk-MR         1:12.85    1:12.90 SILV   
                  35.68     1:12.90 (37.22)                                        
  5 Salcedo, Matt             11 LIAC-MR              1:13.96    1:13.16 SILV   
                  35.98     1:13.16 (37.18)                                        
  6 Leary, Matthew            11 LIAC-MR              1:16.14    1:13.35 SILV   
                  35.83     1:13.35 (37.52)                                        
  7 Muller, Matthew           12 TVSC-MR              1:16.84    1:13.44 SILV   
                  36.09     1:13.44 (37.35)                                        
  8 McAllister, Dylan         11 IA-MR                1:15.08    1:14.06 SILV   
                  34.85     1:14.06 (39.21)                                        
  9 Penteck, Stephen          11 Sachem-MR            1:16.88    1:14.35 SILV   
                  35.99     1:14.35 (38.36)                                        
 10 Gleit, Dylan              11 Tmsuffolk-MR         1:15.98    1:14.76 SILV   
                  36.97     1:14.76 (37.79)                                        
 11 Dagayev, Daniil           12 IA-MR                1:14.03    1:15.05 SILV   
                  36.07     1:15.05 (38.98)                                        
 12 Parisi, Joey              11 Tmsuffolk-MR         1:15.07    1:15.06 SILV   
                  36.98     1:15.06 (38.08)                                        
 13 Bischoff, Kent            12 Tmsuffolk-MR         1:15.28    1:15.15 SILV   
                  36.79     1:15.15 (38.36)                                        
 14 Coleman, Gregory          11 IA-MR                1:20.27    1:16.96 SILV   
                  38.12     1:16.96 (38.84)                                        
 15 Weaver, Chris             12 IA-MR                1:16.21    1:17.53 SILV   
                  37.09     1:17.53 (40.44)                                        
 16 Purdy, Evan               11 TVSC-MR              1:17.70    1:17.62 SILV   
                  37.92     1:17.62 (39.70)                                        
 17 Garcia, Jack              12 Sachem-MR            1:23.24    1:17.98 SILV   
                  37.70     1:17.98 (40.28)                                        
 18 Mitchell, John            12 Sachem-MR            1:21.58    1:18.60 SILV   
                  38.47     1:18.60 (40.13)                                        
 19 Murphy, Robert            11 CSC-MR               1:22.23    1:19.23 SILV   
                  38.63     1:19.23 (40.60)                                        
 20 Bouzourene, Tarik         12 LIAC-MR              1:17.56    1:19.34 SILV   
                  38.48     1:19.34 (40.86)                                        
 21 Cremer, Andrew            12 IA-MR                1:21.06    1:19.69 SILV   
                  40.15     1:19.69 (39.54)                                        
 22 Pierce, Tyler             12 IA-MR                1:22.49    1:20.80 SILV   
                  39.91     1:20.80 (40.89)                                        
 23 Harasym, James            11 TVSC-MR              1:16.81    1:20.97 SILV   
                  39.75     1:20.97 (41.22)                                        
 24 Clark, Ryan               11 TVSC-MR              1:19.67    1:21.39 SILV   
                  39.84     1:21.39 (41.55)                                        
 24 Gecewicz, Matthew         11 LIND-MR              1:20.65    1:21.39 SILV   
                  39.39     1:21.39 (42.00)                                        
 26 Heuser, Will              12 LIAC-MR              1:23.05    1:21.79 SILV   
                  39.88     1:21.79 (41.91)                                        
 27 Vingan, Isaac             11 Tmsuffolk-MR         1:24.35    1:22.59 SILV   
                  40.68     1:22.59 (41.91)                                        
 28 Attner, Daniel            12 Tmsuffolk-MR         1:23.18    1:22.72 SILV   
                  40.36     1:22.72 (42.36)                                        
 29 Buoniello, Blake          11 IA-MR                1:25.73    1:23.22 SILV   
                  40.78     1:23.22 (42.44)                                        
 30 Harkin, Sean              12 TVSC-MR              1:24.55    1:24.09 SILV   
                  41.68     1:24.09 (42.41)                                        
 31 Kavitt, Kevin             11 WISC-MR              1:23.24    1:24.44 SILV   
                  42.15     1:24.44 (42.29)                                        
 32 Kalletta, Sean            11 IA-MR                1:21.41    1:24.70 SILV   
                  41.96     1:24.70 (42.74)                                        
 33 Hausmann, Matthew         11 WISC-MR              1:21.50    1:25.50 SILV   
                  41.58     1:25.50 (43.92)                                        
 34 Shteyman, Brandon         12 LIAC-MR              1:25.13    1:25.62 SILV   
                  42.37     1:25.62 (43.25)                                        
 -- Schneider, William        11 WISC-MR              1:20.89         DQ        
                  39.52          DQ (41.13)                                        
 
Event 43  Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:13.79  ZQ
        1:16.19  JO
        1:23.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Haight, Jacqueline        15 Sachem-MR            1:16.67    1:15.14 JO     
                  35.43     1:15.14 (39.71)                                        
SILV - Division  
  1 Silver, Elizabeth         17 Tmsuffolk-MR         1:16.65    1:16.87 SILV   
                  36.21     1:16.87 (40.66)                                        
  2 Ahmed, Lila               16 Sachem-MR            1:19.08    1:17.05 SILV   
                  36.89     1:17.05 (40.16)                                        
  3 English, Meredith         15 WISC-MR              1:16.56    1:17.81 SILV   
                  36.70     1:17.81 (41.11)                                        
  4 Fischetti, Olivia         15 Tmsuffolk-MR         1:19.24    1:18.46 SILV   
                  37.26     1:18.46 (41.20)                                        
  5 Schettino, Caitlin        17 WISC-MR              1:16.77    1:18.65 SILV   
                  37.21     1:18.65 (41.44)                                        
  6 Lown, Katina              15 CSC-MR               1:19.48    1:19.47 SILV   
                  36.65     1:19.47 (42.82)                                        
  7 Nocera, Angela            15 Tmsuffolk-MR         1:23.59    1:20.39 SILV   
                  38.32     1:20.39 (42.07)                                        
  8 Cohen, Jacqui             15 HAA-MR               1:21.18    1:20.65 SILV   
                  38.38     1:20.65 (42.27)                                        
  9 Monaco, Kellie            18 IA-MR                1:20.42    1:20.71 SILV   
                  37.75     1:20.71 (42.96)                                        
 10 Davis, Lauren             15 HAA-MR               1:23.68    1:21.97 SILV   
                  38.55     1:21.97 (43.42)                                        
 11 Moore, Erin               15 CSC-MR               1:22.88    1:22.38 SILV   
                  38.55     1:22.38 (43.83)                                        
 12 Johnston, Nicole          16 HYB-MR               1:21.93    1:22.79 SILV   
                  38.95     1:22.79 (43.84)                                        
 13 Kiernan, Amanda           15 IA-MR                1:21.02    1:22.91 SILV   
                  38.36     1:22.91 (44.55)                                        
 14 Beach, Laura              15 HYB-MR               1:21.72    1:22.94 SILV   
                  39.40     1:22.94 (43.54)                                        
 15 Perrone, Victoria         15 North Shore-MR       1:22.35    1:23.58 SILV   
                  39.96     1:23.58 (43.62)                                        
Non-Award Division  
  1 Cooper, Dana              16 HYB-MR               1:22.01    1:25.86        
                  40.59     1:25.86 (45.27)                                        
  2 Pozmanter, Caitlin        15 TVSC-MR              1:20.42    1:26.47        
                  40.86     1:26.47 (45.61)                                        
  3 Jennings, Erica           15 HYB-MR               1:22.71    1:26.87        
                  40.99     1:26.87 (45.88)                                        
 
Event 44  Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:07.49  ZQ
        1:08.49  JO
        1:13.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Robertson, Brian          16 Sachem-MR            1:10.56    1:09.81 SILV   
                  33.52     1:09.81 (36.29)                                        
  2 Russell, Lucais           15 LIND-MR              1:10.00    1:11.58 SILV   
                  33.99     1:11.58 (37.59)                                        
  3 Yu, Wayne                 15 TVSC-MR              1:12.80    1:12.44 SILV   
                  33.24     1:12.44 (39.20)                                        
 
Event 45  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.89  ZQ
          28.69  JO
          32.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Koch, Carolyn             12 LIND-MR                29.11      28.66 JO     
  2 Bormann, Kristen          12 Tmsuffolk-MR           28.95      28.68 JO     
  3 Dematteo, Rose            11 CSC-MR                 28.78      28.69 JO     
SILV - Division  
  1 Waring, Megan             12 HYB-MR                 29.50      28.71 SILV   
  2 Yao, Li Yan               12 TVSC-MR                28.74      28.89 SILV   
  3 Merz, Wendy               11 HYB-MR                 29.10      28.92 SILV   
  3 Santoro, Theresa          12 TVSC-MR                29.19      28.92 SILV   
  5 Kelly, Hannah             11 LIAC-MR                28.79      28.98 SILV   
  6 Parker, Rachel            12 LIAC-MR                29.09      29.03 SILV   
  7 Fabrizio, Jessica         11 North Shore-MR         29.21      29.20 SILV   
  8 English, Julia            12 WISC-MR                29.48      29.32 SILV   
  9 Ouzounian, Jaclyn         11 TVSC-MR                28.90      29.36 SILV   
 10 Torre, Melissa            12 LIAC-MR                29.39      29.40 SILV   
 11 Donnelly, Alexandra       11 North Shore-MR         30.38      29.46 SILV   
 12 Shutowich, Nicole         12 TVSC-MR                29.92      29.53 SILV   
 13 Culhane, Nora             12 CS-UN-MR               29.21      29.54 SILV   
 14 Vacchiano, Jenna          12 HYB-MR                 29.73      29.57 SILV   
 15 Vacchiano, Callie         12 HYB-MR                 30.10      29.60 SILV   
 16 Acompora, Alyssa          12 LIND-MR                29.50      29.66 SILV   
 17 Baraban, Allyson          12 Tmsuffolk-MR           29.50      29.67 SILV   
 18 Boccio, Niki              12 TVSC-MR                29.51      29.69 SILV   
 19 Heinsohn, Alyssa          12 LIND-MR                30.75      29.80 SILV   
 20 Termine, Amanda           12 IA-MR                  29.96      29.81 SILV   
 21 Narus, Jessica            12 North Shore-MR         29.60      29.86 SILV   
 22 Ingram, Alaina            11 IA-MR                  30.15      29.87 SILV   
 23 Dundas, Lindsey           12 CSC-MR                 30.00      29.99 SILV   
 24 Lulley, Shannon           11 HAA-MR                 30.97      30.00 SILV   
 25 Dunaisky, Rachel          12 Tmsuffolk-MR           31.12      30.06 SILV   
 26 Raynor, Nicole            12 Tmsuffolk-MR           31.04      30.07 SILV   
 27 Buckley, Taylor           11 Sachem-MR              29.72      30.11 SILV   
 27 Ansman, Mary              11 North Shore-MR         29.40      30.11 SILV   
 29 Brown, Rebecca            12 HYB-MR                 30.83      30.15 SILV   
 30 DiPreta, Stephanie        12 LIAC-MR                29.47      30.26 SILV   
 31 Dieterich, Sara           11 CSC-MR                 30.12      30.42 SILV   
 31 Miller, Heather           11 Sachem-MR              32.02      30.42 SILV   
 31 Zawatson, Cady            11 LIAC-MR                29.79      30.42 SILV   
 34 Sandor, Hanna             11 IA-MR                  30.54      30.59 SILV   
 35 Pierce, Sara              12 IA-MR                  30.28      30.60 SILV   
 36 Wilkins, Natalia          11 LIAC-MR                31.90      30.64 SILV   
 37 Walsh, Taylor             12 HYB-MR                 31.55      30.68 SILV   
 38 Manning, Colleen          12 LIND-MR                30.96      30.75 SILV   
 39 Ramos, Natalie            12 CSC-MR                 30.36      30.86 SILV   
 40 Rosa, Tracey              12 IA-MR                  31.92      30.89 SILV   
 41 Flaherty, Kimberly        11 HYB-MR                 30.25      30.90 SILV   
 42 Cannon, Gabriella         11 Tmsuffolk-MR           31.76      31.07 SILV   
 43 Toth, Kayleigh            11 Tmsuffolk-MR           30.95      31.10 SILV   
 44 NG, Selina                11 Tmsuffolk-MR           31.40      31.11 SILV   
 45 Drury, Nicole             12 Tmsuffolk-MR           31.42      31.16 SILV   
 45 Exposito, Sarah           12 LIAC-MR                30.91      31.16 SILV   
 47 DuPre, Pamela             11 IA-MR                  30.83      31.21 SILV   
 48 McHale, Shannon           11 HAA-MR                 30.63      31.22 SILV   
 49 Isaksen, Lyndsay          12 TVSC-MR                31.07      31.28 SILV   
 50 Sanudo-Kretzmann, Ariana  12 TVSC-MR                31.58      31.36 SILV   
 51 Mott, Mikayla             12 Bonackers-MR           32.20      31.46 SILV   
 51 Cross, Ingrid             12 HYB-MR                 31.68      31.46 SILV   
 53 Goode, Karina             11 Sachem-MR              31.36      31.50 SILV   
 54 Mazza, Kimberly           11 CSC-MR                 31.76      31.59 SILV   
 55 Goldson, Olivia           12 LIAC-MR                31.27      31.64 SILV   
 56 Cohen, Gennie             11 HAA-MR                 31.31      31.66 SILV   
 57 Kavitt, Victoria          12 WISC-MR                31.35      31.72 SILV   
 58 Brusca, Annemarie         12 LIAC-MR                31.53      31.76 SILV   
 58 Doherty, Gini             12 HYB-MR                 30.55      31.76 SILV   
 60 O'Neill, Mary-Liz         12 HYB-MR                 31.46      31.77 SILV   
 61 Della Ratta, Christine    12 HYB-MR                 31.51      31.91 SILV   
 62 Molano, Phoebe            11 North Shore-MR         31.50      32.04 SILV   
 63 Grieco, Elissa            12 HAA-MR                 32.28      32.09 SILV   
 64 Perez, Arielle            12 IA-MR                  32.35      32.12 SILV   
 65 Minetree, Maddie          11 Bonackers-MR           30.49      32.14 SILV   
 66 Pirraglia, Nicoletta      11 North Shore-MR         32.43      32.22 SILV   
 67 Witkin, Alexis            11 HYB-MR                 31.42      32.29 SILV   
 68 Aiello, Gabrielle         12 TVSC-MR                31.19      32.38 SILV   
 69 Henderson, Emma           11 IA-MR                  32.40      32.40 SILV   
Non-Award Division  
  1 Brierley, Kirsten         12 Bonackers-MR           31.76      32.53        
  2 Swartwout, Christine      12 Tmsuffolk-MR           32.09      32.66        
  3 Moody, Bridget            11 LIAC-MR                32.47      32.67        
  4 Sciarrotto, Lauren        11 TVSC-MR                32.08      32.75        
  5 Gibbons, Nicolette        11 HYB-MR                 32.10      33.27        
  6 Ryan, Haley               11 Bonackers-MR           31.18      33.43        
 
Event 46  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.59  ZQ
          28.69  JO
          32.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Dutton, Matthew           11 HAA-MR                 29.22      27.60 JO     
  2 Malkin, Charles           11 North Shore-MR         28.88      28.43 JO     
SILV - Division  
  1 McIlvain, Patrick         12 CSC-MR                 29.69      28.83 SILV   
  2 Dagayev, Daniil           12 IA-MR                  28.74      28.90 SILV   
  3 McAllister, Dylan         11 IA-MR                  29.05      29.01 SILV   
  4 Bischoff, Kent            12 Tmsuffolk-MR           29.20      29.11 SILV   
  5 Hayes, Connor             12 Tmsuffolk-MR           29.18      29.16 SILV   
  6 Weaver, Chris             12 IA-MR                  29.24      29.35 SILV   
  7 Maud, Tyler               11 IA-MR                  30.20      29.48 SILV   
  8 Santoro, Philip           11 TVSC-MR                29.22      29.52 SILV   
  9 Murphy, Robert            11 CSC-MR                 30.42      29.55 SILV   
 10 Salcedo, Matt             11 LIAC-MR                30.38      29.57 SILV   
 11 Friedman, Alec            11 HYB-MR                 30.15      29.87 SILV   
 12 Podniesinski, Peter       11 Tmsuffolk-MR           30.67      29.98 SILV   
 13 Henry, Kevin              12 WISC-MR                30.72      30.11 SILV   
 14 Muller, Matthew           12 TVSC-MR                30.77      30.25 SILV   
 15 Wendt, William            12 HYB-MR                 30.50      30.28 SILV   
 16 Chipev, Liuben            12 North Shore-MR         29.96      30.39 SILV   
 17 Penteck, Stephen          11 Sachem-MR              30.68      30.53 SILV   
 17 Donaghy, Daniel           12 Sachem-MR              30.50      30.53 SILV   
 19 Cremer, Andrew            12 IA-MR                  30.94      30.73 SILV   
 20 mattson, James            11 WISC-MR                30.84      31.13 SILV   
 21 Mitchell, John            12 Sachem-MR              31.23      31.22 SILV   
 22 Parisi, Joey              11 Tmsuffolk-MR           31.59      31.33 SILV   
 23 Purdy, Evan               11 TVSC-MR                31.35      31.48 SILV   
 24 Shteyman, Brandon         12 LIAC-MR                31.73      31.55 SILV   
 25 Harkin, Sean              12 TVSC-MR                31.02      31.92 SILV   
 26 Gecewicz, Matthew         11 LIND-MR                32.24      31.94 SILV   
 27 Leary, Matthew            11 LIAC-MR                31.44      31.96 SILV   
 28 Bouzourene, Tarik         12 LIAC-MR                31.34      31.97 SILV   
 29 Harasym, James            11 TVSC-MR                31.75      31.99 SILV   
 30 Wilson, Timothy           11 Sachem-MR              32.07      32.15 SILV   
 31 Clark, Ryan               11 TVSC-MR                32.27      32.19 SILV   
 32 Gunasekera, Kenneth       12 TVSC-MR                32.47      32.23 SILV   
 33 Fackelman, Eric           12 CSC-MR                 31.92      32.26 SILV   
 34 Schneider, William        11 WISC-MR                31.89      32.36 SILV   
 35 Pierce, Tyler             12 IA-MR                  31.83      32.40 SILV   
 -- Gleit, Dylan              11 Tmsuffolk-MR           31.89         DQ        
Non-Award Division  
  1 Siegel, Jared             12 Tmsuffolk-MR           32.44      32.50        
 
Event 47  Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.39  ZQ
          26.79  JO
          28.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Mortazavi, Shirin         15 Sachem-MR              27.09      27.16 SILV   
  2 Dowd, Caitlin             16 TVSC-MR                27.64      27.26 SILV   
  3 DiDonato, Emily           15 TS-UN-MR               27.09      27.28 SILV   
  4 Einsidler, Allie          15 Tmsuffolk-MR           27.19      27.38 SILV   
  5 Gorospe, Stephanie        16 IA-MR                  27.52      27.52 SILV   
  6 Cohen, Jacqui             15 HAA-MR                 27.64      27.58 SILV   
  7 Purdy, Dana               15 TVSC-MR                27.63      27.66 SILV   
  8 Larson, Christie          17 Sachem-MR              27.33      27.78 SILV   
  9 Sigaty, Samantha          15 North Shore-MR         27.80      27.81 SILV   
 10 Miller, Ashley            15 North Shore-MR         27.72      27.84 SILV   
 11 Dolinar, Ann              17 Tmsuffolk-MR           27.05      27.97 SILV   
 12 LI, Qing                  16 TVSC-MR                27.62      27.99 SILV   
 13 NG, Melissa               16 Tmsuffolk-MR           27.76      28.10 SILV   
 14 DeVivo, Kimberly          15 Sachem-MR              28.14      28.14 SILV   
 15 Plaschka, Jade            15 HAA-MR                 27.66      28.26 SILV   
 16 Fischetti, Olivia         15 Tmsuffolk-MR           27.88      28.32 SILV   
 17 Brown, Lori               16 HAA-MR                 27.20      28.37 SILV   
 18 Law, Stephanie            15 HYB-MR                 27.38      28.38 SILV   
Non-Award Division  
  1 Salzberg, Dana            15 North Shore-MR         28.02      28.54        
  2 Moore, Erin               15 CSC-MR                 27.88      28.58        
  3 Domenchello, Missy        15 IA-MR                  28.35      28.62        
  4 Ahmed, Lila               16 Sachem-MR              28.48      28.63        
  5 Jennings, Erica           15 HYB-MR                 27.85      28.69        
  6 Wilson, Brittany          16 Sachem-MR              28.33      28.70        
  7 Adams, Kelsey             16 HYB-MR                 28.21      28.72        
  8 Citron, Ashley            15 TVSC-MR                28.49      29.15        
  9 Pelle, Allison            16 WISC-MR                28.26      29.29        
 10 Sciacca, Krysten          17 Tmsuffolk-MR           28.42      29.38        
 
Event 48  Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          23.19  ZQ
          23.79  JO
          26.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Gavin, Tripp              15 Tmsuffolk-MR           24.43      24.46 SILV   
  2 Stoute, Michael           16 TVSC-MR                25.78      25.63 SILV   
  3 Outcault, Andrew          16 HAA-MR                 24.97      25.66 SILV   
  4 Garambone, Douglas        18 TVSC-MR                25.55      25.86 SILV   
  5 Russell, Lucais           15 LIND-MR                25.15      26.01 SILV   
  6 Jennings, Ryan            17 Tmsuffolk-MR           25.66      26.08 SILV   
  7 Master, Deep              17 LIAC-MR                26.10      26.16 SILV   
 
Event 49  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          36.09  ZQ
          37.19  JO
          44.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 DaSilva, Taylor           12 TVSC-MR                37.86      36.45 JO     
  2 Cho, Rachel               11 LIAC-MR                37.21      36.56 JO     
  3 Muller, Kristin           12 TVSC-MR                38.13      36.84 JO     
SILV - Division  
  1 Fabrizio, Jessica         11 North Shore-MR         39.32      37.36 SILV   
  2 Torre, Melissa            12 LIAC-MR                39.82      37.75 SILV   
  3 Ouzounian, Jaclyn         11 TVSC-MR                38.30      37.78 SILV   
  4 Yao, Li Yan               12 TVSC-MR                38.74      37.89 SILV   
  5 Termine, Amanda           12 IA-MR                  38.67      38.05 SILV   
  6 Rosa, Tracey              12 IA-MR                  39.17      38.20 SILV   
  7 Santoro, Theresa          12 TVSC-MR                39.46      38.43 SILV   
  8 Boccio, Niki              12 TVSC-MR                39.55      38.63 SILV   
  9 Brusca, Annemarie         12 LIAC-MR                38.30      38.86 SILV   
  9 Narus, Jessica            12 North Shore-MR         37.68      38.86 SILV   
 11 D'Angelo, Caroline        12 TVSC-MR                39.95      38.93 SILV   
 12 Vacchiano, Callie         12 HYB-MR                 39.14      38.96 SILV   
 13 Pujals, Michaela          12 HYB-MR                 39.46      39.16 SILV   
 14 Shutowich, Nicole         12 TVSC-MR                40.89      39.18 SILV   
 15 Ryan, Katie               12 HYB-MR                 41.46      39.30 SILV   
 16 Bormann, Kristen          12 Tmsuffolk-MR           40.50      39.55 SILV   
 17 Koch, Carolyn             12 LIND-MR                39.77      39.91 SILV   
 18 Walsh, Taylor             12 HYB-MR                 40.14      39.93 SILV   
 19 Marlow, Remi              12 Tmsuffolk-MR           40.18      40.00 SILV   
 20 Sandor, Hanna             11 IA-MR                  39.80      40.02 SILV   
 21 Baraban, Allyson          12 Tmsuffolk-MR           40.21      40.26 SILV   
 22 Heinsohn, Alyssa          12 LIND-MR                43.35      40.40 SILV   
 23 Vacchiano, Jenna          12 HYB-MR                 40.72      40.54 SILV   
 24 Zawatson, Cady            11 LIAC-MR                40.16      40.60 SILV   
 25 Ingram, Alex              12 IA-MR                  40.49      40.74 SILV   
 26 Swartwout, Christine      12 Tmsuffolk-MR           40.50      40.82 SILV   
 27 Donnelly, Alexandra       11 North Shore-MR         43.03      41.02 SILV   
 28 NG, Selina                11 Tmsuffolk-MR           40.78      41.11 SILV   
 29 Perez, Arielle            12 IA-MR                  41.86      41.12 SILV   
 29 Drury, Nicole             12 Tmsuffolk-MR           42.19      41.12 SILV   
 31 Mott, Mikayla             12 Bonackers-MR           40.61      41.22 SILV   
 32 Raynor, Nicole            12 Tmsuffolk-MR           40.67      41.25 SILV   
 33 Kavitt, Victoria          12 WISC-MR                44.17      41.34 SILV   
 34 Cannon, Gabriella         11 Tmsuffolk-MR           41.53      41.52 SILV   
 35 Culhane, Nora             12 CS-UN-MR               42.82      41.71 SILV   
 36 Saulle, Melanie           12 HYB-MR                 41.76      41.76 SILV   
 37 Henderson, Emma           11 IA-MR                  41.72      41.87 SILV   
 38 Ramos, Natalie            12 CSC-MR                 41.66      41.88 SILV   
 39 Witkin, Alexis            11 HYB-MR                 41.70      41.93 SILV   
 40 Pirraglia, Nicoletta      11 North Shore-MR         43.61      42.23 SILV   
 41 Goode, Karina             11 Sachem-MR              43.61      42.28 SILV   
 42 Lulley, Shannon           11 HAA-MR                 43.04      42.29 SILV   
 43 Sanudo-Kretzmann, Ariana  12 TVSC-MR                42.96      42.44 SILV   
 44 Manning, Colleen          12 LIND-MR                42.64      42.46 SILV   
 45 Pfaffe, Kristen           12 WISC-MR                43.82      42.62 SILV   
 45 Seidell, Mary             12 HAA-MR                 42.39      42.62 SILV   
 47 Lotito, Sam               11 LIAC-MR                42.74      42.64 SILV   
 48 Ansman, Mary              11 North Shore-MR         43.38      42.65 SILV   
 49 Ryan, Erica               12 Tmsuffolk-MR           43.33      42.97 SILV   
 50 Wilkins, Natalia          11 LIAC-MR                43.95      43.20 SILV   
 51 Dieterich, Sara           11 CSC-MR                 44.11      43.22 SILV   
 52 Moreau, Jane              12 North Shore-MR         43.91      43.24 SILV   
 53 Flaherty, Kimberly        11 HYB-MR                 43.26      43.56 SILV   
 54 Reilly, Samantha          11 HYB-MR                 42.50      43.58 SILV   
 55 Miller, Heather           11 Sachem-MR              43.23      43.73 SILV   
 56 Isaksen, Lyndsay          12 TVSC-MR                42.38      43.78 SILV   
 57 Tierney, Emily            11 LIAC-MR                44.02      43.96 SILV   
 58 Cohen, Gennie             11 HAA-MR                 42.60      43.99 SILV   
 59 Dunaisky, Rachel          12 Tmsuffolk-MR           44.16      44.25 SILV   
Non-Award Division  
  1 DuPre, Pamela             11 IA-MR                  43.80      44.80        
 
Event 50  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          37.49  ZQ
          38.09  JO
          43.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Bischoff, Kent            12 Tmsuffolk-MR           40.00      37.84 JO     
SILV - Division  
  1 Chipev, Liuben            12 North Shore-MR         38.39      38.59 SILV   
  2 Black, Cameron            11 HYB-MR                 39.67      38.93 SILV   
  3 Franz, Zachary            11 HYB-MR                 41.06      39.01 SILV   
  4 McIlvain, Patrick         12 CSC-MR                 41.74      39.39 SILV   
  5 Kontos, Nicholas          12 Tmsuffolk-MR           39.00      39.44 SILV   
  6 Shteyman, Brandon         12 LIAC-MR                38.79      39.49 SILV   
  7 Dutton, Matthew           11 HAA-MR                 39.34      39.52 SILV   
  8 LeGuyader, Travis         11 IA-MR                  39.10      39.66 SILV   
  9 Podniesinski, Peter       11 Tmsuffolk-MR           41.25      39.69 SILV   
 10 Cremer, Andrew            12 IA-MR                  38.98      39.86 SILV   
 11 Pierce, Tyler             12 IA-MR                  39.12      40.03 SILV   
 12 Santoro, Philip           11 TVSC-MR                39.99      40.10 SILV   
 13 Henry, Kevin              12 WISC-MR                41.37      40.24 SILV   
 14 Bouzourene, Tarik         12 LIAC-MR                40.38      40.37 SILV   
 15 Wilson, Timothy           11 Sachem-MR              42.73      40.51 SILV   
 16 Hesse, Niklas             11 TVSC-MR                41.00      40.52 SILV   
 17 Dagayev, Daniil           12 IA-MR                  40.89      40.58 SILV   
 18 Parisi, Joey              11 Tmsuffolk-MR           41.08      40.67 SILV   
 19 Malkin, Charles           11 North Shore-MR         40.63      40.71 SILV   
 20 Fountain, Greg            12 IA-MR                  42.36      40.88 SILV   
 20 Salcedo, Matt             11 LIAC-MR                41.14      40.88 SILV   
 22 Muller, Matthew           12 TVSC-MR                41.42      40.90 SILV   
 23 Donaghy, Daniel           12 Sachem-MR              41.25      41.01 SILV   
 24 Carracciolo, Vincent      12 Farmingdale-MR         41.08      41.21 SILV   
 25 Weaver, Chris             12 IA-MR                  39.35      41.24 SILV   
 26 mattson, James            11 WISC-MR                43.29      41.79 SILV   
 27 Romero, Luis              12 North Shore-MR         43.52      42.80 SILV   
 28 Buoniello, Blake          11 IA-MR                  42.74      42.88 SILV   
 29 Maud, Tyler               11 IA-MR                  42.81      43.44 SILV   
 30 Kavitt, Kevin             11 WISC-MR                43.09      43.59 SILV   
 -- Wendt, William            12 HYB-MR                 43.48         DQ        
 
Event 51  Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:06.29  ZQ
        1:06.49  JO
        1:13.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Einsidler, Allie          15 Tmsuffolk-MR         1:07.95    1:08.46 SILV   
                  33.74     1:08.46 (34.72)                                        
  2 Holscher, Amanda          15 HYB-MR               1:08.57    1:08.63 SILV   
                  33.58     1:08.63 (35.05)                                        
  3 Salzberg, Dana            15 North Shore-MR       1:07.43    1:08.73 SILV   
                  33.57     1:08.73 (35.16)                                        
  4 Purdy, Dana               15 TVSC-MR              1:08.27    1:08.77 SILV   
                  33.87     1:08.77 (34.90)                                        
  5 Fischetti, Olivia         15 Tmsuffolk-MR         1:11.06    1:09.14 SILV   
                  33.91     1:09.14 (35.23)                                        
  6 Jennings, Erica           15 HYB-MR               1:08.08    1:09.56 SILV   
                  33.85     1:09.56 (35.71)                                        
  7 Gorospe, Stephanie        16 IA-MR                1:09.95    1:09.69 SILV   
                  34.41     1:09.69 (35.28)                                        
  8 Dolinar, Ann              17 Tmsuffolk-MR         1:07.10    1:09.84 SILV   
                  33.60     1:09.84 (36.24)                                        
  9 NG, Melissa               16 Tmsuffolk-MR         1:08.88    1:09.89 SILV   
                  34.48     1:09.89 (35.41)                                        
 10 Dowd, Caitlin             16 TVSC-MR              1:08.52    1:10.39 SILV   
                  34.18     1:10.39 (36.21)                                        
 11 Sigaty, Samantha          15 North Shore-MR       1:09.78    1:10.61 SILV   
                  34.27     1:10.61 (36.34)                                        
 12 Sciacca, Krysten          17 Tmsuffolk-MR         1:08.90    1:11.11 SILV   
                  35.01     1:11.11 (36.10)                                        
 13 Nocera, Angela            15 Tmsuffolk-MR         1:09.94    1:11.34 SILV   
                  35.00     1:11.34 (36.34)                                        
 14 Adams, Kelsey             16 HYB-MR               1:09.31    1:11.45 SILV   
                  35.84     1:11.45 (35.61)                                        
 15 Hutzler, Kayla            16 TVSC-MR              1:10.68    1:11.54 SILV   
                  35.51     1:11.54 (36.03)                                        
 16 Miller, Ashley            15 North Shore-MR       1:12.33    1:11.79 SILV   
                  35.02     1:11.79 (36.77)                                        
 17 Pelle, Allison            16 WISC-MR              1:08.86    1:12.08 SILV   
                  35.51     1:12.08 (36.57)                                        
 18 DiDonato, Emily           15 TS-UN-MR             1:11.47    1:12.56 SILV   
                  34.52     1:12.56 (38.04)                                        
 19 DeVivo, Kimberly          15 Sachem-MR            1:12.62    1:12.78 SILV   
                  34.98     1:12.78 (37.80)                                        
Non-Award Division  
  1 Beach, Laura              15 HYB-MR               1:10.58    1:13.22        
                  36.14     1:13.22 (37.08)                                        
  2 Rosenbrock, Katie         16 HAA-MR               1:11.29    1:14.23        
                  36.31     1:14.23 (37.92)                                        
  3 Plaschka, Jade            15 HAA-MR               1:12.03    1:14.97        
                  36.23     1:14.97 (38.74)                                        
  4 Brown, Lori               16 HAA-MR               1:13.01    1:15.19        
                  37.06     1:15.19 (38.13)                                        
  5 Grieco, Tara              15 HAA-MR               1:12.88    1:15.89        
                  37.51     1:15.89 (38.38)                                        
  6 Pozmanter, Caitlin        15 TVSC-MR              1:10.73    1:16.51        
                  37.57     1:16.51 (38.94)                                        
 
Event 52  Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          58.69  ZQ
        1:00.49  JO
        1:06.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Outcault, Andrew          16 HAA-MR               1:03.20    1:02.34 SILV   
                  30.94     1:02.34 (31.40)                                        
  2 Eldor, Gal                16 TVSC-MR              1:05.90    1:04.63 SILV   
                  30.75     1:04.63 (33.88)                                        
  3 Jennings, Ryan            17 Tmsuffolk-MR         1:03.71    1:05.57 SILV   
                  31.87     1:05.57 (33.70)                                        
  4 Garambone, Douglas        18 TVSC-MR              1:04.12    1:06.83 SILV   
                  32.29     1:06.83 (34.54)                                        
 
Event 53  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          30.69  ZQ
          31.79  JO
          37.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 DaSilva, Taylor           12 TVSC-MR                31.88      31.27 JO     
  2 Bormann, Kristen          12 Tmsuffolk-MR           32.45      31.60 JO     
SILV - Division  
  1 Harvey, Diana             12 HYB-MR                 32.26      32.40 SILV   
  2 Coccaro, Claudia          11 TVSC-MR                32.74      32.42 SILV   
  3 DuPre, Pamela             11 IA-MR                  32.78      32.63 SILV   
  4 Kelly, Hannah             11 LIAC-MR                32.04      32.83 SILV   
  5 Acompora, Alyssa          12 LIND-MR                32.66      32.91 SILV   
  6 Baraban, Allyson          12 Tmsuffolk-MR           33.03      32.93 SILV   
  7 Isaksen, Lyndsay          12 TVSC-MR                34.10      33.00 SILV   
  8 Zeffiro, Valerie          11 Sachem-MR              32.52      33.06 SILV   
  9 Heinsohn, Alyssa          12 LIND-MR                35.40      33.08 SILV   
 10 Ouzounian, Jaclyn         11 TVSC-MR                32.13      33.12 SILV   
 11 Gaffey, Mikaila           11 CSC-MR                 35.08      33.33 SILV   
 12 Waring, Megan             12 HYB-MR                 37.17      33.35 SILV   
 13 Termine, Amanda           12 IA-MR                  32.77      33.37 SILV   
 14 Ryan, Katie               12 HYB-MR                 34.01      33.44 SILV   
 15 NG, Selina                11 Tmsuffolk-MR           32.79      33.53 SILV   
 16 Shutowich, Nicole         12 TVSC-MR                34.80      33.55 SILV   
 17 McHale, Shannon           11 HAA-MR                 34.07      33.68 SILV   
 18 Yao, Li Yan               12 TVSC-MR                32.79      33.77 SILV   
 19 Tan, Emily                12 LIAC-MR                35.54      34.22 SILV   
 19 Santoro, Theresa          12 TVSC-MR                34.21      34.22 SILV   
 21 Raynor, Nicole            12 Tmsuffolk-MR           34.90      34.26 SILV   
 22 Boccio, Niki              12 TVSC-MR                34.74      34.29 SILV   
 23 Vacchiano, Callie         12 HYB-MR                 34.57      34.31 SILV   
 24 Zawatson, Cady            11 LIAC-MR                34.42      34.32 SILV   
 25 Koch, Carolyn             12 LIND-MR                34.25      34.52 SILV   
 26 Sandor, Hanna             11 IA-MR                  35.18      34.57 SILV   
 27 Ingram, Alaina            11 IA-MR                  34.77      34.59 SILV   
 28 Marlow, Remi              12 Tmsuffolk-MR           34.30      34.67 SILV   
 29 Cross, Ingrid             12 HYB-MR                 34.47      34.68 SILV   
 30 Drury, Nicole             12 Tmsuffolk-MR           34.20      34.69 SILV   
 31 Brown, Rebecca            12 HYB-MR                 35.04      34.76 SILV   
 32 Torre, Melissa            12 LIAC-MR                34.68      34.80 SILV   
 33 Muller, Kristin           12 TVSC-MR                33.56      34.82 SILV   
 34 Donnelly, Alexandra       11 North Shore-MR         35.45      34.85 SILV   
 35 Ramos, Natalie            12 CSC-MR                 34.39      34.86 SILV   
 36 Della Ratta, Christine    12 HYB-MR                 34.68      34.92 SILV   
 37 Doherty, Gini             12 HYB-MR                 35.86      35.20 SILV   
 38 English, Julia            12 WISC-MR                34.41      35.29 SILV   
 39 Aiello, Gabrielle         12 TVSC-MR                34.28      35.39 SILV   
 40 Molano, Phoebe            11 North Shore-MR         34.89      35.42 SILV   
 41 Exposito, Sarah           12 LIAC-MR                35.01      35.58 SILV   
 42 O'Neill, Mary-Liz         12 HYB-MR                 33.68      35.61 SILV   
 43 Culhane, Nora             12 CS-UN-MR               35.54      35.93 SILV   
 44 Cohen, Gennie             11 HAA-MR                 36.60      36.10 SILV   
 45 Moody, Bridget            11 LIAC-MR                34.63      36.33 SILV   
 46 Brusca, Annemarie         12 LIAC-MR                35.17      36.47 SILV   
 47 Sciarrotto, Lauren        11 TVSC-MR                35.71      36.48 SILV   
 48 Dieterich, Sara           11 CSC-MR                 35.71      36.65 SILV   
 49 Pfaffe, Kristen           12 WISC-MR                37.00      36.94 SILV   
 50 Pierce, Sara              12 IA-MR                  34.91      36.95 SILV   
 -- Grieco, Elissa            12 HAA-MR                 36.36         DQ        
Non-Award Division  
  1 Henderson, Emma           11 IA-MR                  36.31      37.33        
  2 Cannon, Gabriella         11 Tmsuffolk-MR           37.03      37.41        
  3 Vacchiano, Jenna          12 HYB-MR                 35.66      37.56        
  4 D'Angelo, Caroline        12 TVSC-MR                36.67      37.86        
  5 Perez, Arielle            12 IA-MR                  36.35      38.63        
  6 Witkin, Alexis            11 HYB-MR                 36.50      38.69        
  7 Minetree, Maddie          11 Bonackers-MR           37.02      40.01        
 
Event 54  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          31.29  ZQ
          32.09  JO
          39.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Herrmann, Charles         12 Tmsuffolk-MR           32.23      29.50 ZQ     
  2 Peng, DiDi                12 Tmsuffolk-MR           32.84      30.82 ZQ     
  3 Murphy, Robert            11 CSC-MR                 33.34      31.08 ZQ     
JO - Division  
  1 Hayes, Connor             12 Tmsuffolk-MR           32.52      31.35 JO     
SILV - Division  
  1 LeGuyader, Travis         11 IA-MR                  33.02      32.61 SILV   
  2 Salcedo, Matt             11 LIAC-MR                32.55      32.63 SILV   
  3 Bischoff, Kent            12 Tmsuffolk-MR           34.62      32.66 SILV   
  4 Dagayev, Daniil           12 IA-MR                  32.19      32.73 SILV   
  5 Podniesinski, Peter       11 Tmsuffolk-MR           32.80      33.14 SILV   
  6 Chipev, Liuben            12 North Shore-MR         33.63      33.20 SILV   
  7 Fountain, Greg            12 IA-MR                  32.68      33.25 SILV   
  8 Kontos, Nicholas          12 Tmsuffolk-MR           34.18      33.65 SILV   
  9 Parisi, Joey              11 Tmsuffolk-MR           34.40      34.63 SILV   
 10 Gleit, Dylan              11 Tmsuffolk-MR           35.72      34.72 SILV   
 11 Weaver, Chris             12 IA-MR                  33.78      34.81 SILV   
 12 Henry, Kevin              12 WISC-MR                33.80      34.95 SILV   
 13 Buoniello, Blake          11 IA-MR                  35.50      35.03 SILV   
 14 Hesse, Niklas             11 TVSC-MR                37.89      35.19 SILV   
 15 Siegel, Jared             12 Tmsuffolk-MR           35.38      35.49 SILV   
 16 Muller, Matthew           12 TVSC-MR                36.28      35.51 SILV   
 17 Cremer, Andrew            12 IA-MR                  34.97      35.75 SILV   
 18 Coleman, Gregory          11 IA-MR                  37.17      36.07 SILV   
 19 Johns, Nicky              11 LIAC-MR                39.16      36.08 SILV   
 20 Huchthausen, James        12 TVSC-MR                38.38      36.38 SILV   
 21 Purdy, Evan               11 TVSC-MR                35.60      36.85 SILV   
 22 Wendt, William            12 HYB-MR                 38.95      36.91 SILV   
 23 Gecewicz, Matthew         11 LIND-MR                37.01      36.96 SILV   
 24 Muller, Thomas            11 TVSC-MR                36.95      37.08 SILV   
 25 Maud, Tyler               11 IA-MR                  37.63      37.17 SILV   
 26 Harasym, James            11 TVSC-MR                37.23      37.53 SILV   
 27 VanManen, Ryan            11 LIAC-MR                39.59      37.66 SILV   
 28 Gunasekera, Kenneth       12 TVSC-MR                37.09      37.97 SILV   
 29 Wilson, Timothy           11 Sachem-MR              38.02      38.27 SILV   
 30 Mitchell, John            12 Sachem-MR              39.23      38.51 SILV   
 31 Leary, Matthew            11 LIAC-MR                37.89      38.80 SILV   
 32 Harkin, Sean              12 TVSC-MR                37.73      39.18 SILV   
 -- Barrios, Nicholas         11 CSC-MR                 37.78         DQ        
Non-Award Division  
  1 Fackelman, Eric           12 CSC-MR                 39.50      39.86        
  2 Heuser, Will              12 LIAC-MR                38.46      40.33        
  3 Garcia, Jack              12 Sachem-MR              37.38      40.34        
  4 Bouzourene, Tarik         12 LIAC-MR                38.27      40.46        
  5 Clark, Ryan               11 TVSC-MR                39.17      40.81        
  6 Pierce, Tyler             12 IA-MR                  38.96      41.21        
  7 Jimenez, Bartek           11 WISC-MR                39.60      41.30        
 
Event 55  Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:04.49  ZQ
        1:05.99  JO
        1:12.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 LI, Qing                  16 TVSC-MR              1:10.41    1:05.74 JO     
                  30.12     1:05.74 (35.62)                                        
SILV - Division  
  1 Gorospe, Stephanie        16 IA-MR                1:08.28    1:07.54 SILV   
                  31.39     1:07.54 (36.15)                                        
  2 Einsidler, Allie          15 Tmsuffolk-MR         1:07.27    1:07.91 SILV   
                  31.73     1:07.91 (36.18)                                        
  3 NG, Melissa               16 Tmsuffolk-MR         1:07.39    1:08.24 SILV   
                  32.46     1:08.24 (35.78)                                        
  4 Brown, Lori               16 HAA-MR               1:07.13    1:08.77 SILV   
                  31.92     1:08.77 (36.85)                                        
  5 Nocera, Angela            15 Tmsuffolk-MR         1:11.91    1:08.87 SILV   
                  32.75     1:08.87 (36.12)                                        
  6 Miller, Ashley            15 North Shore-MR       1:10.43    1:09.48 SILV   
                  32.12     1:09.48 (37.36)                                        
  7 Citron, Ashley            15 TVSC-MR              1:06.63    1:09.52 SILV   
                  33.02     1:09.52 (36.50)                                        
  8 Mortazavi, Shirin         15 Sachem-MR            1:12.19    1:10.15 SILV   
                  31.95     1:10.15 (38.20)                                        
  9 English, Meredith         15 WISC-MR              1:08.77    1:10.48 SILV   
                  32.32     1:10.48 (38.16)                                        
 10 Moore, Erin               15 CSC-MR               1:08.03    1:10.64 SILV   
                  32.10     1:10.64 (38.54)                                        
 11 Domenchello, Missy        15 IA-MR                1:08.03    1:10.77 SILV   
                  33.15     1:10.77 (37.62)                                        
 12 Nuszer, Devin             16 LIAC-MR              1:10.91    1:11.22 SILV   
                  32.69     1:11.22 (38.53)                                        
 13 Rosenbrock, Katie         16 HAA-MR               1:09.51    1:11.38 SILV   
                  33.30     1:11.38 (38.08)                                        
 14 Pelle, Allison            16 WISC-MR              1:07.12    1:11.52 SILV   
                  33.44     1:11.52 (38.08)                                        
 15 Cohen, Jacqui             15 HAA-MR               1:09.10    1:11.70 SILV   
                  33.40     1:11.70 (38.30)                                        
Non-Award Division  
  1 Monaco, Kellie            18 IA-MR                1:09.88    1:13.76        
                  33.59     1:13.76 (40.17)                                        
 
Event 56  Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          58.89  ZQ
          58.99  JO
        1:05.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Outcault, Andrew          16 HAA-MR                 59.71      59.31 SILV   
                  27.88       59.31 (31.43)                                        
  2 Gavin, Tripp              15 Tmsuffolk-MR         1:00.59    1:00.47 SILV   
                  27.66     1:00.47 (32.81)                                        
  3 Master, Deep              17 LIAC-MR              1:03.98    1:04.00 SILV   
                  30.22     1:04.00 (33.78)                                        
 
Event 57  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:28.19  ZQ
        2:32.29  JO
        2:54.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Tan, Emily                12 LIAC-MR              2:32.50    2:31.93 JO     
                  36.29     1:13.73 (37.44)     1:57.60 (43.87)     2:31.93 (34.33)
SILV - Division  
  1 Ryan, Katie               12 HYB-MR               2:35.19    2:34.43 SILV   
                  35.10     1:13.89 (38.79)     2:00.30 (46.41)     2:34.43 (34.13)
  2 Santoro, Theresa          12 TVSC-MR              2:36.60    2:34.76 SILV   
                  34.38     1:12.49 (38.11)     1:59.06 (46.57)     2:34.76 (35.70)
  3 Pujals, Michaela          12 HYB-MR               2:38.09    2:35.19 SILV   
                  34.09     1:13.77 (39.68)     2:00.45 (46.68)     2:35.19 (34.74)
  4 Coccaro, Claudia          11 TVSC-MR              2:37.28    2:35.63 SILV   
                  33.85     1:12.84 (38.99)     2:00.16 (47.32)     2:35.63 (35.47)
  5 Baraban, Allyson          12 Tmsuffolk-MR         2:35.63    2:36.00 SILV   
                  34.30     1:13.08 (38.78)     2:01.59 (48.51)     2:36.00 (34.41)
  6 Dundas, Lindsey           12 CSC-MR               2:40.16    2:36.65 SILV   
                  33.34     1:15.79 (42.45)     2:02.07 (46.28)     2:36.65 (34.58)
  7 Torre, Melissa            12 LIAC-MR              2:32.51    2:36.74 SILV   
                  35.13     1:13.58 (38.45)     2:00.80 (47.22)     2:36.74 (35.94)
  8 Dematteo, Rose            11 CSC-MR               2:38.49    2:37.16 SILV   
                  32.66     1:13.79 (41.13)     2:01.35 (47.56)     2:37.16 (35.81)
  9 Fabrizio, Jessica         11 North Shore-MR       2:38.59    2:37.94 SILV   
                  38.74     1:19.65 (40.91)     2:04.43 (44.78)     2:37.94 (33.51)
 10 Termine, Amanda           12 IA-MR                2:51.23    2:38.08 SILV   
                  34.85     1:14.82 (39.97)     2:00.21 (45.39)     2:38.08 (37.87)
 11 Harvey, Diana             12 HYB-MR               2:41.73    2:38.48 SILV   
                  34.88     1:15.38 (40.50)     2:02.40 (47.02)     2:38.48 (36.08)
 12 Zawatson, Cady            11 LIAC-MR              2:38.10    2:39.29 SILV   
                  35.11     1:16.63 (41.52)     2:04.47 (47.84)     2:39.29 (34.82)
 13 Bormann, Kristen          12 Tmsuffolk-MR         2:41.40    2:40.83 SILV   
                  32.66     1:13.47 (40.81)     2:03.94 (50.47)     2:40.83 (36.89)
 14 Kelly, Hannah             11 LIAC-MR              2:39.94    2:41.09 SILV   
                  34.83     1:16.25 (41.42)     2:04.64 (48.39)     2:41.09 (36.45)
 15 Buckley, Taylor           11 Sachem-MR            2:38.60    2:41.55 SILV   
                  35.08     1:17.16 (42.08)     2:04.80 (47.64)     2:41.55 (36.75)
 16 Parker, Rachel            12 LIAC-MR              2:43.50    2:42.22 SILV   
                  34.52     1:15.07 (40.55)     2:06.30 (51.23)     2:42.22 (35.92)
 17 Vacchiano, Callie         12 HYB-MR               2:50.14    2:42.42 SILV   
                  36.46     1:18.96 (42.50)     2:05.76 (46.80)     2:42.42 (36.66)
 18 Drury, Nicole             12 Tmsuffolk-MR         2:44.36    2:42.53 SILV   
                  36.58     1:18.38 (41.80)     2:06.57 (48.19)     2:42.53 (35.96)
 19 NG, Selina                11 Tmsuffolk-MR         2:39.96    2:42.83 SILV   
                  35.23     1:16.51 (41.28)     2:05.57 (49.06)     2:42.83 (37.26)
 20 DiPreta, Stephanie        12 LIAC-MR              2:40.04    2:42.86 SILV   
                  37.91     1:19.57 (41.66)     2:08.69 (49.12)     2:42.86 (34.17)
 21 Acompora, Alyssa          12 LIND-MR              2:40.74    2:43.03 SILV   
                  35.88     1:19.37 (43.49)     2:07.62 (48.25)     2:43.03 (35.41)
 22 Zeffiro, Valerie          11 Sachem-MR            2:42.95    2:43.22 SILV   
                  35.08     1:15.76 (40.68)     2:06.46 (50.70)     2:43.22 (36.76)
 23 Donnelly, Alexandra       11 North Shore-MR       2:46.07    2:43.71 SILV   
                  15.88       56.24 (40.36)     1:45.51 (49.27)     2:43.71 (58.20)
 24 Mott, Mikayla             12 Bonackers-MR         2:46.67    2:44.07 SILV   
                  16.09                             1:46.60 ( )     2:44.07 (57.47)
 25 Marlow, Remi              12 Tmsuffolk-MR         2:39.67    2:44.33 SILV   
                  35.22     1:19.31 (44.09)     2:06.05 (46.74)     2:44.33 (38.28)
 26 Raynor, Nicole            12 Tmsuffolk-MR         2:43.48    2:44.69 SILV   
                  38.90     1:20.47 (41.57)     2:09.87 (49.40)     2:44.69 (34.82)
 27 Ingram, Alaina            11 IA-MR                2:48.85    2:44.84 SILV   
                  16.03       56.19 (40.16)     1:47.86 (51.67)     2:44.84 (56.98)
 28 Brown, Rebecca            12 HYB-MR               2:39.48    2:46.73 SILV   
                  37.13     1:17.91 (40.78)     2:06.91 (49.00)     2:46.73 (39.82)
 29 Cross, Ingrid             12 HYB-MR               2:46.33    2:46.94 SILV   
                                  54.97 ( )     1:47.08 (52.11)     2:46.94 (59.86)
 30 Brusca, Annemarie         12 LIAC-MR              2:49.95    2:47.60 SILV   
                  38.18     1:22.47 (44.29)     2:09.17 (46.70)     2:47.60 (38.43)
 31 Rosa, Tracey              12 IA-MR                2:50.20    2:48.17 SILV   
                  38.53     1:22.01 (43.48)     2:10.68 (48.67)     2:48.17 (37.49)
 32 Vacchiano, Jenna          12 HYB-MR               2:48.96    2:48.96 SILV   
                  16.37       59.18 (42.81)     1:48.48 (49.30)   2:48.96 (1:00.48)
 33 DuPre, Pamela             11 IA-MR                2:49.92    2:50.11 SILV   
                                  58.44 ( )     1:49.57 (51.13)   2:50.11 (1:00.54)
Non-Award Division  
  1 Swartwout, Christine      12 Tmsuffolk-MR         2:53.87    2:54.88        
                  40.35     1:25.55 (45.20)     2:14.92 (49.37)     2:54.88 (39.96)
 
Event 58  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:33.99  ZQ
        2:34.59  JO
        2:59.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 McIlvain, Patrick         12 CSC-MR               2:44.11    2:34.67 SILV   
                  31.15     1:11.87 (40.72)     1:58.88 (47.01)     2:34.67 (35.79)
  2 Ke, Richard               11 LIAC-MR              2:36.58    2:34.96 SILV   
                  34.13     1:15.01 (40.88)     2:00.59 (45.58)     2:34.96 (34.37)
  3 Chipev, Liuben            12 North Shore-MR       2:48.81    2:35.06 SILV   
                  34.27     1:14.40 (40.13)     2:00.43 (46.03)     2:35.06 (34.63)
  4 Kontos, Nicholas          12 Tmsuffolk-MR         2:35.50    2:35.50 SILV   
                  35.33     1:13.20 (37.87)     2:00.41 (47.21)     2:35.50 (35.09)
  5 Hayes, Connor             12 Tmsuffolk-MR         2:37.52    2:36.04 SILV   
                  34.21     1:14.02 (39.81)     2:02.32 (48.30)     2:36.04 (33.72)
  6 Santoro, Philip           11 TVSC-MR              2:37.01    2:36.15 SILV   
                  35.19     1:14.64 (39.45)     2:01.63 (46.99)     2:36.15 (34.52)
  7 LeGuyader, Travis         11 IA-MR                2:46.77    2:37.06 SILV   
                  34.72     1:13.50 (38.78)     2:02.86 (49.36)     2:37.06 (34.20)
  8 Fountain, Greg            12 IA-MR                2:37.86    2:37.07 SILV   
                  35.95     1:15.08 (39.13)     2:05.23 (50.15)     2:37.07 (31.84)
  9 Friedman, Alec            11 HYB-MR               2:41.25    2:40.37 SILV   
                  34.20     1:19.34 (45.14)     2:03.75 (44.41)     2:40.37 (36.62)
 10 McAllister, Dylan         11 IA-MR                2:39.94    2:41.53 SILV   
                  33.64     1:14.42 (40.78)     2:05.22 (50.80)     2:41.53 (36.31)
 11 Podniesinski, Peter       11 Tmsuffolk-MR         2:46.58    2:41.86 SILV   
                  35.52     1:16.98 (41.46)     2:04.85 (47.87)     2:41.86 (37.01)
 12 Salcedo, Matt             11 LIAC-MR              2:39.64    2:43.16 SILV   
                  35.93     1:18.02 (42.09)     2:07.32 (49.30)     2:43.16 (35.84)
 13 Parisi, Joey              11 Tmsuffolk-MR         2:40.79    2:43.47 SILV   
                  35.88     1:17.38 (41.50)     2:06.65 (49.27)     2:43.47 (36.82)
 14 Penteck, Stephen          11 Sachem-MR            2:48.30    2:44.06 SILV   
                  34.97     1:16.97 (42.00)     2:06.90 (49.93)     2:44.06 (37.16)
 15 Murphy, Robert            11 CSC-MR               2:55.94    2:44.57 SILV   
                  35.02     1:17.32 (42.30)     2:09.38 (52.06)     2:44.57 (35.19)
 16 Coleman, Gregory          11 IA-MR                2:51.09    2:45.28 SILV   
                  36.01     1:18.24 (42.23)     2:09.47 (51.23)     2:45.28 (35.81)
 17 Dagayev, Daniil           12 IA-MR                2:42.40    2:45.72 SILV   
                  35.61     1:17.56 (41.95)     2:09.04 (51.48)     2:45.72 (36.68)
 18 Gleit, Dylan              11 Tmsuffolk-MR         2:49.58    2:48.07 SILV   
                  37.63     1:19.78 (42.15)     2:10.57 (50.79)     2:48.07 (37.50)
 19 Purdy, Evan               11 TVSC-MR              2:49.93    2:49.66 SILV   
                  37.89     1:19.92 (42.03)     2:12.71 (52.79)     2:49.66 (36.95)
 20 Weaver, Chris             12 IA-MR                2:46.28    2:50.27 SILV   
                  35.96     1:21.34 (45.38)     2:11.06 (49.72)     2:50.27 (39.21)
 21 Cremer, Andrew            12 IA-MR                2:45.51    2:50.91 SILV   
                  40.23     1:26.85 (46.62)     2:15.07 (48.22)     2:50.91 (35.84)
 22 Leary, Matthew            11 LIAC-MR              2:51.66    2:52.70 SILV   
                  40.11     1:20.96 (40.85)     2:15.50 (54.54)     2:52.70 (37.20)
 23 Wendt, William            12 HYB-MR               2:47.20    2:56.05 SILV   
                  38.99     1:26.76 (47.77)     2:18.99 (52.23)     2:56.05 (37.06)
 -- Bouzourene, Tarik         12 LIAC-MR              2:50.61         DQ        
                  41.97     1:23.43 (41.46)     2:13.78 (50.35)          DQ (36.32)
 
Event 59  Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
        2:19.49  ZQ
        2:22.09  JO
        2:43.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Purdy, Dana               15 TVSC-MR              2:23.06    2:21.57 JO     
                  32.08     1:07.62 (35.54)     1:48.94 (41.32)     2:21.57 (32.63)
SILV - Division  
  1 LI, Qing                  16 TVSC-MR              2:23.20    2:22.96 SILV   
                  31.06     1:05.58 (34.52)     1:49.02 (43.44)     2:22.96 (33.94)
  2 Dowd, Caitlin             16 TVSC-MR              2:23.93    2:23.33 SILV   
                  32.31     1:10.47 (38.16)     1:50.26 (39.79)     2:23.33 (33.07)
  3 Einsidler, Allie          15 Tmsuffolk-MR         2:24.79    2:24.64 SILV   
                  32.00     1:09.37 (37.37)     1:53.17 (43.80)     2:24.64 (31.47)
  4 Mortazavi, Shirin         15 Sachem-MR            2:24.82    2:24.90 SILV   
                  31.98     1:11.21 (39.23)     1:52.52 (41.31)     2:24.90 (32.38)
  5 DiDonato, Emily           15 TS-UN-MR             2:22.40    2:25.36 SILV   
                  33.02     1:13.31 (40.29)     1:51.33 (38.02)     2:25.36 (34.03)
  6 Domenchello, Missy        15 IA-MR                2:26.48    2:26.69 SILV   
                  32.50     1:09.53 (37.03)     1:54.44 (44.91)     2:26.69 (32.25)
  7 Fischetti, Olivia         15 Tmsuffolk-MR         2:28.51    2:27.32 SILV   
                  32.86     1:09.98 (37.12)     1:53.66 (43.68)     2:27.32 (33.66)
  8 Sciacca, Krysten          17 Tmsuffolk-MR         2:23.33    2:28.66 SILV   
                  32.68     1:11.23 (38.55)     1:54.13 (42.90)     2:28.66 (34.53)
  9 English, Meredith         15 WISC-MR              2:24.73    2:29.11 SILV   
                  32.60     1:11.82 (39.22)     1:55.18 (43.36)     2:29.11 (33.93)
 10 Miller, Ashley            15 North Shore-MR       2:32.01    2:30.92 SILV   
                  32.53     1:10.83 (38.30)     1:57.19 (46.36)     2:30.92 (33.73)
 11 Nocera, Angela            15 Tmsuffolk-MR         2:30.93    2:31.24 SILV   
                  32.62     1:11.39 (38.77)     1:56.61 (45.22)     2:31.24 (34.63)
 12 Salzberg, Dana            15 North Shore-MR       2:26.64    2:31.54 SILV   
                  32.49     1:10.70 (38.21)     1:57.65 (46.95)     2:31.54 (33.89)
 13 Jennings, Erica           15 HYB-MR               2:28.60    2:31.92 SILV   
                  34.44     1:12.65 (38.21)     1:59.06 (46.41)     2:31.92 (32.86)
 14 Ahmed, Lila               16 Sachem-MR            2:34.45    2:32.50 SILV   
                  35.82     1:16.21 (40.39)     1:58.65 (42.44)     2:32.50 (33.85)
 15 NG, Melissa               16 Tmsuffolk-MR         2:29.12    2:32.61 SILV   
                  32.25     1:10.99 (38.74)     1:57.13 (46.14)     2:32.61 (35.48)
 16 Sigaty, Samantha          15 North Shore-MR       2:34.20    2:33.00 SILV   
                  34.34     1:12.32 (37.98)     1:59.34 (47.02)     2:33.00 (33.66)
 17 Woskoff, Rebecca          15 TVSC-MR              2:39.94    2:33.64 SILV   
                  33.72     1:15.49 (41.77)     1:59.13 (43.64)     2:33.64 (34.51)
 18 Wilson, Brittany          16 Sachem-MR            2:32.44    2:34.06 SILV   
                  32.56     1:10.58 (38.02)     1:56.80 (46.22)     2:34.06 (37.26)
 19 Silver, Elizabeth         17 Tmsuffolk-MR         2:35.79    2:34.86 SILV   
                  33.27     1:14.82 (41.55)     1:57.92 (43.10)     2:34.86 (36.94)
 20 Plaschka, Jade            15 HAA-MR               2:29.12    2:35.62 SILV   
                  32.35     1:12.17 (39.82)     2:01.25 (49.08)     2:35.62 (34.37)
 21 Rosenbrock, Katie         16 HAA-MR               2:28.80    2:36.54 SILV   
                  32.92     1:12.94 (40.02)     2:02.02 (49.08)     2:36.54 (34.52)
 22 Holscher, Amanda          15 HYB-MR               2:32.45    2:36.76 SILV   
                  30.41     1:09.80 (39.39)     2:01.55 (51.75)     2:36.76 (35.21)
 23 Larson, Christie          17 Sachem-MR            2:40.61    2:36.97 SILV   
                  34.32     1:16.66 (42.34)     2:00.81 (44.15)     2:36.97 (36.16)
 24 Gorospe, Stephanie        16 IA-MR                2:33.80    2:37.86 SILV   
                  32.07     1:11.80 (39.73)     2:01.99 (50.19)     2:37.86 (35.87)
 25 Nuszer, Devin             16 LIAC-MR              2:39.62    2:38.20 SILV   
                  34.25     1:14.41 (40.16)     2:03.86 (49.45)     2:38.20 (34.34)
 26 DeVivo, Kimberly          15 Sachem-MR            2:39.41    2:39.67 SILV   
                  37.09     1:15.51 (38.42)     2:04.54 (49.03)     2:39.67 (35.13)
 27 Lown, Katina              15 CSC-MR               2:39.13    2:39.76 SILV   
                  35.22     1:16.12 (40.90)     2:03.52 (47.40)     2:39.76 (36.24)
 28 Beach, Laura              15 HYB-MR               2:33.91    2:40.30 SILV   
                  36.48     1:16.07 (39.59)     2:03.21 (47.14)     2:40.30 (37.09)
 29 Pozmanter, Caitlin        15 TVSC-MR              2:32.02    2:40.82 SILV   
                  37.10     1:17.60 (40.50)     2:04.13 (46.53)     2:40.82 (36.69)
 30 Perrone, Victoria         15 North Shore-MR       2:41.53    2:41.43 SILV   
                  36.88     1:17.30 (40.42)     2:04.42 (47.12)     2:41.43 (37.01)
 -- Cohen, Jacqui             15 HAA-MR               2:30.60         DQ        
                  32.33     1:12.63 (40.30)     1:58.11 (45.48)          DQ (33.09)
Non-Award Division  
  1 Law, Stephanie            15 HYB-MR               2:40.17    2:44.32        
                  38.27     1:18.11 (39.84)     2:06.51 (48.40)     2:44.32 (37.81)
 
Event 60  Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
        2:10.29  ZQ
        2:10.99  JO
        2:33.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Gavin, Tripp              15 Tmsuffolk-MR         2:11.54    2:11.56 SILV   
                  27.68     1:01.95 (34.27)     1:40.07 (38.12)     2:11.56 (31.49)
  2 Outcault, Andrew          16 HAA-MR               2:13.41    2:15.91 SILV   
                  28.31     1:02.10 (33.79)     1:44.39 (42.29)     2:15.91 (31.52)
  3 Russell, Lucais           15 LIND-MR              2:14.88    2:19.57 SILV   
                  28.50     1:04.66 (36.16)     1:47.19 (42.53)     2:19.57 (32.38)
  4 Master, Deep              17 LIAC-MR              2:22.85    2:22.15 SILV   
                  29.87     1:06.56 (36.69)     1:49.88 (43.32)     2:22.15 (32.27)
  5 Jennings, Ryan            17 Tmsuffolk-MR         2:19.98    2:23.99 SILV   
                  31.18     1:06.97 (35.79)     1:50.33 (43.36)     2:23.99 (33.66)
  6 St Jean, Bryan            15 TVSC-MR              2:30.03    2:28.23 SILV   
                  31.98     1:10.90 (38.92)     1:53.75 (42.85)     2:28.23 (34.48)
  7 Yu, Wayne                 15 TVSC-MR              2:33.31    2:28.95 SILV   
                  31.89     1:12.77 (40.88)     1:54.78 (42.01)     2:28.95 (34.17)
  8 Garambone, Douglas        18 TVSC-MR              2:20.78    2:30.33 SILV   
                  30.83     1:10.08 (39.25)     1:54.70 (44.62)     2:30.33 (35.63)
 
Event 61  Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:29.99  ZQ
        2:36.99  JO
        2:59.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Tan, Emily                12 LIAC-MR              2:39.62    2:34.10 JO     
                  37.37     1:17.12 (39.75)     1:55.86 (38.74)     2:34.10 (38.24)
  2 Kelly, Hannah             11 LIAC-MR              2:37.32    2:36.61 JO     
                  36.49     1:15.89 (39.40)     1:56.25 (40.36)     2:36.61 (40.36)
SILV - Division  
  1 Russell, Clara            11 Tmsuffolk-MR         2:41.42    2:38.00 SILV   
                  37.70     1:19.00 (41.30)     1:59.87 (40.87)     2:38.00 (38.13)
  2 Shutowich, Nicole         12 TVSC-MR              2:44.99    2:40.84 SILV   
                  37.72     1:18.58 (40.86)     2:00.51 (41.93)     2:40.84 (40.33)
  3 Brown, Rebecca            12 HYB-MR               2:43.18    2:41.40 SILV   
                  38.76     1:19.89 (41.13)     2:01.76 (41.87)     2:41.40 (39.64)
  4 Aiello, Gabrielle         12 TVSC-MR              2:40.74    2:41.70 SILV   
                  38.19     1:19.38 (41.19)     2:00.76 (41.38)     2:41.70 (40.94)
  5 DiPreta, Stephanie        12 LIAC-MR              2:44.17    2:42.75 SILV   
                  39.36     1:20.72 (41.36)     2:02.86 (42.14)     2:42.75 (39.89)
  6 Ingram, Alaina            11 IA-MR                2:42.05    2:43.27 SILV   
                  38.73     1:20.70 (41.97)     2:02.76 (42.06)     2:43.27 (40.51)
  7 Acompora, Alyssa          12 LIND-MR              2:43.97    2:44.76 SILV   
                  39.61     1:21.43 (41.82)     2:04.34 (42.91)     2:44.76 (40.42)
  8 Koch, Carolyn             12 LIND-MR              2:45.84    2:46.71 SILV   
                  40.05     1:23.22 (43.17)     2:07.11 (43.89)     2:46.71 (39.60)
  9 Goldson, Olivia           12 LIAC-MR              2:52.55    2:47.67 SILV   
                  39.70     1:22.41 (42.71)     2:05.96 (43.55)     2:47.67 (41.71)
 10 Lulley, Shannon           11 HAA-MR               2:56.21    2:47.78 SILV   
                  40.21     1:23.51 (43.30)     2:06.71 (43.20)     2:47.78 (41.07)
 11 Sciarrotto, Lauren        11 TVSC-MR              2:47.45    2:48.76 SILV   
                  41.08     1:24.39 (43.31)     2:08.34 (43.95)     2:48.76 (40.42)
 12 Pierce, Sara              12 IA-MR                2:52.01    2:50.50 SILV   
                  40.45     1:24.28 (43.83)     2:08.78 (44.50)     2:50.50 (41.72)
 13 Exposito, Sarah           12 LIAC-MR              2:52.50    2:51.89 SILV   
                  40.70     1:24.67 (43.97)     2:08.72 (44.05)     2:51.89 (43.17)
 14 Lulley, Chandler          11 HAA-MR               2:59.62    2:56.77 SILV   
                  40.38                             2:11.99 ( )     2:56.77 (44.78)
 
Event 62  Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:31.99  ZQ
        2:39.99  JO
        2:59.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Yeager, Christian         12 Tmsuffolk-MR         2:45.90    2:21.75 ZQ     
                  34.03     1:10.63 (36.60)     1:46.18 (35.55)     2:21.75 (35.57)
  2 Yang, Patrick             11 LIAC-MR              2:41.00    2:23.91 ZQ     
                  34.18     1:10.26 (36.08)     1:47.64 (37.38)     2:23.91 (36.27)
  3 Park, Jay                 12 LIAC-MR              2:42.31    2:27.32 ZQ     
                  35.86     1:13.54 (37.68)     1:51.68 (38.14)     2:27.32 (35.64)
  4 Goldstein, Jake           11 Tmsuffolk-MR         2:40.15    2:27.43 ZQ     
                  34.85     1:12.43 (37.58)     1:50.92 (38.49)     2:27.43 (36.51)
  5 Herrmann, Charles         12 Tmsuffolk-MR         2:43.45    2:27.81 ZQ     
                  35.16     1:12.90 (37.74)     1:51.86 (38.96)     2:27.81 (35.95)
JO - Division  
  1 Leary, Matthew            11 LIAC-MR              2:41.62    2:36.61 JO     
                  37.36     1:17.06 (39.70)     1:57.30 (40.24)     2:36.61 (39.31)
  2 Ke, Richard               11 LIAC-MR              2:45.00    2:38.25 JO     
                  36.98     1:16.95 (39.97)     1:58.49 (41.54)     2:38.25 (39.76)
SILV - Division  
  1 Fountain, Greg            12 IA-MR                2:41.20    2:41.01 SILV   
                  37.83     1:19.43 (41.60)   2:41.01 (1:21.58)                    
  2 Donaghy, Daniel           12 Sachem-MR            2:41.41    2:42.95 SILV   
                  38.34     1:18.93 (40.59)     2:01.05 (42.12)     2:42.95 (41.90)
  3 Coleman, Gregory          11 IA-MR                2:45.85    2:43.31 SILV   
                  38.79     1:20.30 (41.51)     2:02.40 (42.10)     2:43.31 (40.91)
  4 Harasym, James            11 TVSC-MR              2:43.53    2:47.57 SILV   
                  39.77     1:21.86 (42.09)     2:05.22 (43.36)     2:47.57 (42.35)
  5 Heuser, Will              12 LIAC-MR              2:59.92    2:53.53 SILV   
                  41.33     1:25.78 (44.45)     2:09.87 (44.09)     2:53.53 (43.66)
  6 Clark, Ryan               11 TVSC-MR              2:52.32    2:57.32 SILV   
                  41.26     1:25.68 (44.42)     2:07.68 (42.00)     2:57.32 (49.64)
 
Event 63  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:08.19  ZQ
        1:11.49  JO
        1:21.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Marmo, Marisa             10 CSC-MR               1:12.35    1:10.09 JO     
                  33.50     1:10.09 (36.59)                                        
  2 Flor, Erica               10 HYB-MR               1:12.03    1:10.21 JO     
                  33.23     1:10.21 (36.98)                                        
  3 Menelaws, Hannah          10 Bonackers-MR         1:13.00    1:10.36 JO     
                  33.69     1:10.36 (36.67)                                        
  4 Reyes, Claudia            10 CSC-MR               1:19.00    1:10.66 JO     
                  32.86     1:10.66 (37.80)                                        
SILV - Division  
  1 Aiello, Sarah             10 CSC-MR               1:14.74    1:11.70 SILV   
                  33.96     1:11.70 (37.74)                                        
  2 Rohan, Alexa              10 North Shore-MR       1:13.08    1:12.24 SILV   
                  34.39     1:12.24 (37.85)                                        
  3 Weiner, Jade               9 Tmsuffolk-MR         1:12.78    1:12.86 SILV   
                  34.79     1:12.86 (38.07)                                        
  4 Whelan, Erin              10 North Shore-MR       1:14.15    1:13.83 SILV   
                  35.34     1:13.83 (38.49)                                        
  5 Bennett, Christina        10 TVSC-MR              1:14.44    1:14.22 SILV   
                  34.49     1:14.22 (39.73)                                        
  6 Danin, Kylie               9 WISC-MR              1:16.82    1:14.86 SILV   
                  35.48     1:14.86 (39.38)                                        
  7 Wagner, Alexis            10 Tmsuffolk-MR         1:15.46    1:15.11 SILV   
                  35.63     1:15.11 (39.48)                                        
  8 Bertini, Rachael           9 TVSC-MR              1:18.46    1:15.14 SILV   
                  34.59     1:15.14 (40.55)                                        
  9 Giovanniello, Kerry        9 LIAC-MR              1:20.86    1:15.64 SILV   
                  36.93     1:15.64 (38.71)                                        
 10 Kranis, Genna             10 LIAC-MR              1:15.56    1:15.66 SILV   
                  36.33     1:15.66 (39.33)                                        
 11 Drury, Shannon             9 Tmsuffolk-MR         1:16.62    1:15.77 SILV   
                  36.48     1:15.77 (39.29)                                        
 12 Black, Nicole             10 North Shore-MR       1:15.98    1:16.14 SILV   
                  36.32     1:16.14 (39.82)                                        
 13 Bamba, Katrina             9 LIAC-MR              1:16.35    1:16.17 SILV   
                  36.61     1:16.17 (39.56)                                        
 14 Rush, Meaghan             10 LIAC-MR              1:18.97    1:16.46 SILV   
                  37.48     1:16.46 (38.98)                                        
 14 LaPorta, Emily             9 IA-MR                1:18.81    1:16.46 SILV   
                  36.26     1:16.46 (40.20)                                        
 16 Fitzgerald, Kaitlyn       10 HAA-MR               1:15.50    1:16.79 SILV   
                  37.23     1:16.79 (39.56)                                        
 17 Carey, Alanna              9 TVSC-MR              1:21.31    1:17.00 SILV   
                  57.72     1:17.00 (19.28)                                        
 18 Stansbury, Kate            9 TVSC-MR              1:17.51    1:17.07 SILV   
                  36.07     1:17.07 (41.00)                                        
 19 Ostrander, Emily          10 TVSC-MR              1:19.91    1:17.22 SILV   
                  36.30     1:17.22 (40.92)                                        
 20 Glenday, Kerry            10 IA-MR                1:18.53    1:17.25 SILV   
                  37.16     1:17.25 (40.09)                                        
 21 Occhiogrosso, Christine   10 TVSC-MR              1:20.88    1:17.41 SILV   
                  37.44     1:17.41 (39.97)                                        
 22 Proffit, Alexa            10 TVSC-MR              1:20.70    1:17.64 SILV   
                  38.13     1:17.64 (39.51)                                        
 23 Rogers, Catherine         10 North Shore-MR       1:19.78    1:18.26 SILV   
                  38.34     1:18.26 (39.92)                                        
 24 White, Amanda             10 HYB-MR               1:17.98    1:18.49 SILV   
                  38.55     1:18.49 (39.94)                                        
 25 Reynolds, Maggie           8 Tmsuffolk-MR         1:21.42    1:19.04 SILV   
                1:06.60     1:19.04 (12.44)                                        
 26 Connor, Deirdre            9 HAA-MR               1:21.35    1:19.51 SILV   
                  27.29     1:19.51 (52.22)                                        
 27 Pfaffe, Alyssa            10 WISC-MR              1:21.23    1:19.86 SILV   
                  37.75     1:19.86 (42.11)                                        
 28 Meringolo, Phoebe          9 WISC-MR              1:20.21    1:20.16 SILV   
                  37.00     1:20.16 (43.16)                                        
 29 Hemp, Alexandra           10 HAA-MR               1:17.93    1:20.47 SILV   
                  37.11     1:20.47 (43.36)                                        
 30 Pozmanter, Kristen         9 TVSC-MR              1:21.01    1:20.56 SILV   
                  52.32     1:20.56 (28.24)                                        
 31 Kalletta, Claire           9 IA-MR                1:20.47    1:20.92 SILV   
                  38.43     1:20.92 (42.49)                                        
 32 Vera, Karly               10 Sachem-MR            1:18.35    1:21.45 SILV   
                  38.16     1:21.45 (43.29)                                        
Non-Award Division  
  1 Bischoff, Melissa          9 Tmsuffolk-MR         1:19.31    1:21.58        
                  39.09     1:21.58 (42.49)                                        
  2 Carmi, Christina          10 HYB-MR               1:19.82    1:21.71        
                  38.65     1:21.71 (43.06)                                        
  3 Abramowitz, Rachel         9 LIAC-MR              1:21.46    1:22.23        
                  19.64   1:22.23 (1:02.59)                                        
  4 Patrick, Trudiann         10 LIAC-MR              1:19.30    1:22.38        
                  38.15     1:22.38 (44.23)                                        
  5 Boriskin, Madison          9 Tmsuffolk-MR         1:20.51    1:22.40        
                  39.19     1:22.40 (43.21)                                        
 -- Casey, Shannon            10 WISC-MR              1:19.48         DQ        
 
Event 64  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:09.79  ZQ
        1:11.59  JO
        1:21.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Rosa, Jack                 9 IA-MR                1:12.52    1:10.80 JO     
                  33.65     1:10.80 (37.15)                                        
SILV - Division  
  1 Russell, Douglas           9 LIND-MR              1:14.35    1:11.69 SILV   
                  34.48     1:11.69 (37.21)                                        
  2 McHugh, Chase             10 TVSC-MR              1:13.91    1:12.36 SILV   
                  34.47     1:12.36 (37.89)                                        
  3 Broderick, Joseph         10 WISC-MR              1:14.71    1:12.57 SILV   
                  35.02     1:12.57 (37.55)                                        
  4 Charles, Brandon          10 Tmsuffolk-MR         1:13.04    1:13.38 SILV   
                  34.71     1:13.38 (38.67)                                        
  5 Zarriello, Kyle           10 LIAC-MR              1:16.22    1:13.47 SILV   
                  15.98     1:13.47 (57.49)                                        
  6 Wang, Eric                 9 LIAC-MR              1:14.10    1:14.06 SILV   
                  34.88     1:14.06 (39.18)                                        
  7 Brierley, Thomas           9 Bonackers-MR         1:13.84    1:14.14 SILV   
                  35.39     1:14.14 (38.75)                                        
  7 Capodanno, Michael        10 HYB-MR               1:13.97    1:14.14 SILV   
                  36.04     1:14.14 (38.10)                                        
  9 Hausmann, Daniel           8 WISC-MR              1:18.01    1:14.38 SILV   
                  35.77     1:14.38 (38.61)                                        
 10 Damm, Eric                10 HAA-MR               1:13.77    1:14.45 SILV   
                  35.25     1:14.45 (39.20)                                        
 11 Finnegan, Dan             10 LIAC-MR              1:14.92    1:14.80 SILV   
                  35.96     1:14.80 (38.84)                                        
 12 Finnegan, Matt            10 LIAC-MR              1:16.75    1:15.41 SILV   
                  36.14     1:15.41 (39.27)                                        
 13 Zitelny, Edan             10 Tmsuffolk-MR         1:16.95    1:16.33 SILV   
                  35.74     1:16.33 (40.59)                                        
 14 Cowden, Luke               8 HAA-MR               1:20.54    1:16.64 SILV   
                  36.71     1:16.64 (39.93)                                        
 15 Drennan, Patrick          10 WISC-MR              1:19.01    1:17.01 SILV   
                  36.89     1:17.01 (40.12)                                        
 16 Penteck, Christopher      10 Sachem-MR            1:18.06    1:17.96 SILV   
                  36.52     1:17.96 (41.44)                                        
 17 Mott, Trevor               9 Bonackers-MR         1:17.15    1:18.29 SILV   
                  37.70     1:18.29 (40.59)                                        
 18 Taddeo, Matthew           10 North Shore-MR       1:16.77    1:18.46 SILV   
                  36.79     1:18.46 (41.67)                                        
 19 McCartney, Daniel          9 HYB-MR               1:18.50    1:19.63 SILV   
                  37.50     1:19.63 (42.13)                                        
 20 Christianson, Keith        9 HAA-MR               1:20.89    1:20.21 SILV   
                  38.85     1:20.21 (41.36)                                        
 21 Lavin, Michael            10 LIND-MR              1:21.44    1:20.36 SILV   
                  40.24     1:20.36 (40.12)                                        
Non-Award Division  
  1 Pawelko, John              9 Tmsuffolk-MR         1:19.76    1:24.00        
                  39.20     1:24.00 (44.80)                                        
  2 Skitmore, Christian       10 North Shore-MR       1:18.97    1:24.74        
                  40.52     1:24.74 (44.22)                                        
 -- Levandoski, Jarret         9 IA-MR                1:20.86         DQ        
 -- Brown, Nate                9 HYB-MR               1:16.15         DQ        
 
Event 65  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.59  ZQ
          58.49  JO
        1:06.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Coombs, Laurisa           13 TVSC-MR              1:02.19      59.17 SILV   
                  28.49       59.17 (30.68)                                        
  2 Conard, Kate              14 TVSC-MR                59.23      59.23 SILV   
                  29.15       59.23 (30.08)                                        
  3 Halbohn, Colleen          14 LIND-MR                58.77      59.24 SILV   
                  28.19       59.24 (31.05)                                        
  4 Hoffman, Morgan           14 WISC-MR                59.06      59.33 SILV   
                  28.66       59.33 (30.67)                                        
  5 Johns, Maggie             13 LIAC-MR                59.22    1:00.47 SILV   
                  29.34     1:00.47 (31.13)                                        
  6 Mullaney, Megan           13 North Shore-MR       1:01.12    1:00.57 SILV   
                  29.20     1:00.57 (31.37)                                        
  7 Zarriello, Megan          13 LIAC-MR                59.61    1:00.59 SILV   
                  29.78     1:00.59 (30.81)                                        
  8 Schmid, kristen           14 WISC-MR              1:01.39    1:00.72 SILV   
                  29.72     1:00.72 (31.00)                                        
  9 Archer, Heather           14 Tmsuffolk-MR         1:00.26    1:00.81 SILV   
                  29.73     1:00.81 (31.08)                                        
 10 Brooke, Taylor            14 LIAC-MR              1:00.41    1:00.82 SILV   
                  29.33     1:00.82 (31.49)                                        
 11 Rivera, Celine            14 TVSC-MR              1:00.32    1:01.00 SILV   
                  29.51     1:01.00 (31.49)                                        
 12 Pitrelli, Christina       14 IA-MR                1:01.74    1:01.27 SILV   
                  29.66     1:01.27 (31.61)                                        
 13 George, Amanda            14 IA-MR                1:01.94    1:01.33 SILV   
                  29.43     1:01.33 (31.90)                                        
 14 Borutecene, Gabrielle     14 HYB-MR               1:00.71    1:01.36 SILV   
                  28.84     1:01.36 (32.52)                                        
 15 Warren, Michelle          14 Tmsuffolk-MR         1:00.71    1:01.97 SILV   
                  30.24     1:01.97 (31.73)                                        
 16 Lampe, Shannon            13 TVSC-MR              1:02.55    1:01.99 SILV   
                  29.91     1:01.99 (32.08)                                        
 17 Grega, Allison            14 IA-MR                1:02.55    1:02.13 SILV   
                  29.71     1:02.13 (32.42)                                        
 18 Ouzounian, Lauren         13 TVSC-MR              1:00.89    1:02.15 SILV   
                  29.60     1:02.15 (32.55)                                        
 19 Goldstein, Amanda         14 Tmsuffolk-MR         1:02.34    1:02.31 SILV   
                  29.88     1:02.31 (32.43)                                        
 20 Gordon, Ashley            14 LIND-MR              1:03.36    1:02.34 SILV   
                  29.28     1:02.34 (33.06)                                        
 21 Bruder, Kristi            14 IA-MR                1:00.09    1:02.40 SILV   
                  29.64     1:02.40 (32.76)                                        
 22 Sigaty, Christine         13 North Shore-MR       1:02.16    1:02.58 SILV   
                  29.90     1:02.58 (32.68)                                        
 23 Rosa, Sam                 14 IA-MR                1:03.82    1:02.98 SILV   
                  30.66     1:02.98 (32.32)                                        
 24 Einsidler, Lisa           13 Tmsuffolk-MR         1:01.08    1:03.00 SILV   
                  29.92     1:03.00 (33.08)                                        
 25 Kelly, Ariana             14 North Shore-MR       1:01.29    1:03.04 SILV   
                  30.36     1:03.04 (32.68)                                        
 26 Gianotti, Teresa          14 HYB-MR               1:03.23    1:03.09 SILV   
                  30.06     1:03.09 (33.03)                                        
 27 Luqman, Kyle              14 IA-MR                1:02.02    1:03.12 SILV   
                  29.72     1:03.12 (33.40)                                        
 28 Rosenbrock, Michelle      13 HAA-MR               1:03.68    1:03.65 SILV   
                  30.61     1:03.65 (33.04)                                        
 28 Tromp, Jacqueline         13 CSC-MR               1:01.70    1:03.65 SILV   
                  30.77     1:03.65 (32.88)                                        
 30 Jannuzzi, Olivia          13 Tmsuffolk-MR         1:05.16    1:03.71 SILV   
                  30.29     1:03.71 (33.42)                                        
 31 Hesse, Samantha           13 TVSC-MR              1:04.75    1:03.83 SILV   
                  31.65     1:03.83 (32.18)                                        
 32 VanWart, Alexis           13 HAA-MR               1:03.82    1:04.09 SILV   
                  30.96     1:04.09 (33.13)                                        
 33 Drury, Kelly              14 Tmsuffolk-MR         1:04.34    1:04.25 SILV   
                  31.02     1:04.25 (33.23)                                        
 34 Klett, Torrey             14 North Shore-MR       1:02.08    1:04.28 SILV   
                  31.32     1:04.28 (32.96)                                        
 35 Bolin, Kathleen           14 CSC-MR               1:04.67    1:04.37 SILV   
                  31.32     1:04.37 (33.05)                                        
 36 Kruse, Mary               14 TVSC-MR              1:05.85    1:04.65 SILV   
                  30.40     1:04.65 (34.25)                                        
 37 Garambone, Nina           14 TVSC-MR              1:04.16    1:04.76 SILV   
                  31.35     1:04.76 (33.41)                                        
 38 Casalicchio, Cristina     13 HYB-MR               1:04.42    1:05.06 SILV   
                  31.01     1:05.06 (34.05)                                        
 38 Vanwinkle, Tara           14 North Shore-MR       1:05.85    1:05.06 SILV   
                  31.80     1:05.06 (33.26)                                        
 40 Bassi, Julia              13 TVSC-MR              1:05.27    1:05.17 SILV   
                  31.64     1:05.17 (33.53)                                        
 41 Smith, Jaclyn             14 North Shore-MR       1:04.64    1:05.21 SILV   
                  31.16     1:05.21 (34.05)                                        
 42 Ortega, Andrea            14 LIAC-MR              1:03.00    1:05.22 SILV   
                  30.90     1:05.22 (34.32)                                        
 43 Boccio, Marissa           13 Farmingdale-MR       1:05.61    1:05.61 SILV   
                  30.27     1:05.61 (35.34)                                        
 44 Bader, Jordan             13 LIAC-MR              1:04.54    1:05.87 SILV   
                  31.91     1:05.87 (33.96)                                        
Non-Award Division  
  1 Capustin, Kimberly        14 TVSC-MR              1:03.57    1:07.49        
                  32.74     1:07.49 (34.75)                                        
 -- Raimonde, Olivia          14 LIAC-MR              1:01.66         DQ        
 
Event 66  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          54.29  ZQ
          55.99  JO
        1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Selinger, Joseph          14 TVSC-MR                56.13      55.62 JO     
                  26.86       55.62 (28.76)                                        
  2 Coleman, Matthew          14 North Shore-MR         56.42      55.91 JO     
                  27.22       55.91 (28.69)                                        
SILV - Division  
  1 Coleman, Zachary          14 IA-MR                  56.70      56.15 SILV   
                  27.52       56.15 (28.63)                                        
  2 Wilson, Kyle              13 Sachem-MR              56.48      56.17 SILV   
                  27.24       56.17 (28.93)                                        
  3 Sinelnikov, Sasha         14 North Shore-MR         58.26      56.41 SILV   
                  27.13       56.41 (29.28)                                        
  4 Spierer, Josh             13 IA-MR                  58.17      56.51 SILV   
                  26.95       56.51 (29.56)                                        
  5 Hausmann, Edward          13 WISC-MR                56.75      56.73 SILV   
                  27.23       56.73 (29.50)                                        
  6 McIlvain, Brian           14 CSC-MR                 58.59      56.89 SILV   
                  27.18       56.89 (29.71)                                        
  7 Heinemann, Erik           13 LIAC-MR                57.68      57.37 SILV   
                  27.64       57.37 (29.73)                                        
  8 Moore, Ryan               14 HYB-MR                 57.32      58.06 SILV   
                  27.85       58.06 (30.21)                                        
  9 Walker, Elijah            13 LIAC-MR                58.92      58.26 SILV   
                  28.11       58.26 (30.15)                                        
 10 Forgione, Michael         13 Tmsuffolk-MR           58.21      58.48 SILV   
                  28.13       58.48 (30.35)                                        
 11 Ryan, Michael             14 Sachem-MR              58.40      58.54 SILV   
                  27.89       58.54 (30.65)                                        
 12 Hillsberg, Matthew        13 IA-MR                  58.74      58.66 SILV   
                  28.32       58.66 (30.34)                                        
 13 Hinds, Jonathan           14 Tmsuffolk-MR           58.85      58.77 SILV   
                  28.27       58.77 (30.50)                                        
 14 Bourel, Yves              14 Bonackers-MR         1:02.13      58.87 SILV   
                  28.31       58.87 (30.56)                                        
 15 Clark, Matthew            14 TVSC-MR                58.90      59.01 SILV   
                  28.34       59.01 (30.67)                                        
 16 Ellis, Steven             14 HAA-MR                 58.68      59.03 SILV   
                  28.71       59.03 (30.32)                                        
 17 Wiegand, Dakota           14 IA-MR                1:00.34      59.22 SILV   
                  28.97       59.22 (30.25)                                        
 18 Brandt, Stephan           13 Sachem-MR              59.48      59.23 SILV   
                  28.86       59.23 (30.37)                                        
 19 Woodhead, Derek           13 TVSC-MR                59.51      59.33 SILV   
                  28.45       59.33 (30.88)                                        
 20 Robertson, Sean           14 TVSC-MR              1:00.57      59.52 SILV   
                  28.34       59.52 (31.18)                                        
 21 Sheridan, James           13 LIAC-MR                59.49      59.73 SILV   
                  28.84       59.73 (30.89)                                        
 22 Brandt, Joe               14 Farmingdale-MR       1:01.36      59.79 SILV   
                  28.92       59.79 (30.87)                                        
 23 Zhu, Joseph               13 TVSC-MR                58.57      59.92 SILV   
                  28.49       59.92 (31.43)                                        
 24 DeBenedicts, Keith        13 Sachem-MR            1:01.09    1:00.09 SILV   
                  29.25     1:00.09 (30.84)                                        
 25 Arana, Oscar              13 LIAC-MR                58.49    1:00.29 SILV   
                  29.34     1:00.29 (30.95)                                        
 26 Gibbons, Jason            14 HYB-MR               1:00.09    1:00.57 SILV   
                  29.60     1:00.57 (30.97)                                        
 27 Maldonado, Eric           13 North Shore-MR       1:00.86    1:00.64 SILV   
                  29.00     1:00.64 (31.64)                                        
 28 Wallace, Theodore         14 HYB-MR               1:02.29    1:00.93 SILV   
                  29.42     1:00.93 (31.51)                                        
 29 Halbohn, Kyle             13 LIND-MR              1:00.79    1:01.41 SILV   
                  29.04     1:01.41 (32.37)                                        
 30 Aberle, William           14 TVSC-MR              1:02.50    1:01.56 SILV   
                  29.33     1:01.56 (32.23)                                        
 31 Smith, Connor             14 TVSC-MR              1:02.20    1:02.24 SILV   
                  30.28     1:02.24 (31.96)                                        
Non-Award Division  
  1 Zhang, Daniel             13 TVSC-MR              1:02.44    1:02.96        
                  30.39     1:02.96 (32.57)                                        
  2 Bandovic, Ivan            13 LIAC-MR              1:02.55    1:03.01        
                  30.46     1:03.01 (32.55)                                        
 -- Jimenez, Marcin           14 WISC-MR              1:01.97         DQ        
 
Event 67  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.79  ZQ
          37.99  JO
          44.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Barry, Amanda             10 WISC-MR                40.51      36.88 JO     
  2 Weiner, Jade               9 Tmsuffolk-MR           38.12      37.69 JO     
SILV - Division  
  1 Bertini, Rachael           9 TVSC-MR                38.12      38.46 SILV   
  1 Teller, Jacqulyn          10 Tmsuffolk-MR           39.79      38.46 SILV   
  3 Marmo, Marisa             10 CSC-MR                 38.95      38.77 SILV   
  4 Riggio, Gina              10 Farmingdale-MR         38.18      38.86 SILV   
  5 Tschoke, Victoria         10 Sachem-MR              41.75      39.12 SILV   
  6 Pfaffe, Alyssa            10 WISC-MR                40.94      39.40 SILV   
  7 Koch, Julianne             9 LIND-MR                39.20      39.43 SILV   
  8 Fitzgerald, Kaitlyn       10 HAA-MR                 39.95      39.83 SILV   
  9 Treble, Molly              9 LIAC-MR                39.59      39.90 SILV   
 10 Carmi, Christina          10 HYB-MR                 39.61      39.98 SILV   
 11 Bischoff, Melissa          9 Tmsuffolk-MR           39.25      40.21 SILV   
 12 Aiello, Sarah             10 CSC-MR                 43.48      40.36 SILV   
 13 Whelan, Erin              10 North Shore-MR         39.37      40.40 SILV   
 14 Carangi, Taylor           10 WISC-MR                39.85      40.43 SILV   
 15 Black, Nicole             10 North Shore-MR         39.35      40.46 SILV   
 16 Hemp, Alexandra           10 HAA-MR                 39.88      40.57 SILV   
 17 Kranis, Genna             10 LIAC-MR                41.25      40.72 SILV   
 18 Bennett, Christina        10 TVSC-MR                41.55      40.86 SILV   
 19 Shutowich, Kira            9 TVSC-MR                43.66      40.93 SILV   
 20 Adams, Katherine          10 HYB-MR                 42.09      40.98 SILV   
 21 Olazabal, Gabriella        9 LIAC-MR                44.11      41.08 SILV   
 22 Ostrander, Emily          10 TVSC-MR                41.02      41.22 SILV   
 23 Boyko, Jaime              10 LIAC-MR                42.26      41.25 SILV   
 24 Arana, Jessica             8 LIAC-MR                42.15      41.49 SILV   
 25 Rush, Meaghan             10 LIAC-MR                40.38      41.53 SILV   
 26 Johnston, Marissa          9 HAA-MR                 44.12      41.60 SILV   
 26 Glenday, Kerry            10 IA-MR                  39.27      41.60 SILV   
 28 White, Amanda             10 HYB-MR                 41.99      41.84 SILV   
 29 Quick, Lisa               10 LIAC-MR                43.83      41.96 SILV   
 30 Guastella, Emma            9 Tmsuffolk-MR           44.15      41.97 SILV   
 31 LaPorta, Emily             9 IA-MR                  41.66      42.01 SILV   
 32 Laird, Courtney            9 LIAC-MR                40.56      42.18 SILV   
 33 Pozmanter, Kristen         9 TVSC-MR                42.16      42.23 SILV   
 34 Connor, Deirdre            9 HAA-MR                 42.25      42.46 SILV   
 35 Abramowitz, Rachel         9 LIAC-MR                42.73      42.61 SILV   
 36 Aiello, Kayleigh           9 TVSC-MR                44.29      42.75 SILV   
 36 McAuliffe, Phoebe         10 TVSC-MR                41.77      42.75 SILV   
 38 Meringolo, Phoebe          9 WISC-MR                44.22      42.76 SILV   
 39 Santore, Lee Ann           8 WISC-MR                44.38      43.09 SILV   
 40 Kalletta, Claire           9 IA-MR                  40.81      43.25 SILV   
 41 Vera, Karly               10 Sachem-MR              41.03      43.53 SILV   
 42 Meehan, Sarah              9 HYB-MR                 43.24      43.69 SILV   
 42 Reyes, Claudia            10 CSC-MR                 44.32      43.69 SILV   
 44 Kaplan, Paige              9 LIAC-MR                44.10      43.73 SILV   
 45 Kiendle, Jennifer          9 CSC-MR                 42.80      43.78 SILV   
 46 Aquilina, Samantha        10 TVSC-MR                43.01      43.81 SILV   
 47 Giovanniello, Kerry        9 LIAC-MR                42.51      43.96 SILV   
 48 Dana, Gillian             10 North Shore-MR         44.27      44.29 SILV   
 49 Boriskin, Madison          9 Tmsuffolk-MR           44.27      44.37 SILV   
 -- Carey, Alanna              9 TVSC-MR                43.91         DQ        
 -- Patrick, Trudiann         10 LIAC-MR                39.90         DQ        
Non-Award Division  
  1 Zukowski, Carli            8 WISC-MR                44.35      44.68        
  2 Swartwout, Erica           9 Tmsuffolk-MR           43.98      45.08        
  3 Boland, Lindsey            9 WISC-MR                44.16      45.28        
 
Event 68  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.99  ZQ
          37.99  JO
          44.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
 -- Brown, Nate                9 HYB-MR                 38.61         DQ        
SILV - Division  
  1 Charles, Brandon          10 Tmsuffolk-MR           38.90      38.09 SILV   
  2 Brierley, Thomas           9 Bonackers-MR           38.25      38.25 SILV   
  3 Darcy, Matthew            10 Sachem-MR              38.51      38.31 SILV   
  4 Damm, Eric                10 HAA-MR                 39.55      38.90 SILV   
  5 Russell, Douglas           9 LIND-MR                38.83      39.18 SILV   
  6 Finnegan, Dan             10 LIAC-MR                39.02      39.25 SILV   
  7 Rosa, Jack                 9 IA-MR                  38.61      39.79 SILV   
  8 Zarriello, Kyle           10 LIAC-MR                41.95      39.93 SILV   
  9 DiMaria, Michael          10 Tmsuffolk-MR           42.06      40.38 SILV   
 10 Mendez, Spencer            9 HYB-MR                 42.37      40.42 SILV   
 11 McHugh, Chase             10 TVSC-MR                42.65      40.53 SILV   
 12 Penteck, Christopher      10 Sachem-MR              42.02      40.68 SILV   
 13 Zitelny, Edan             10 Tmsuffolk-MR           40.77      40.83 SILV   
 14 Lavin, Michael            10 LIND-MR                41.25      40.88 SILV   
 15 Christianson, Keith        9 HAA-MR                 42.58      40.98 SILV   
 16 Pozmanter, Matthew         9 TVSC-MR                44.16      41.11 SILV   
 17 Hausmann, Daniel           8 WISC-MR                42.47      41.21 SILV   
 18 Avila, Derek              10 IA-MR                  43.09      41.29 SILV   
 19 Capodanno, Michael        10 HYB-MR                 39.66      41.69 SILV   
 20 Drennan, Patrick          10 WISC-MR                42.43      41.88 SILV   
 21 Pawelko, John              9 Tmsuffolk-MR           40.18      42.14 SILV   
 22 Wang, Eric                 9 LIAC-MR                44.20      42.35 SILV   
 23 Gao, Ryan                  9 TVSC-MR                41.67      42.40 SILV   
 24 Mahabadi, Armin            8 Tmsuffolk-MR           43.41      42.96 SILV   
 25 Nussbaum, Tyler            9 LIAC-MR                43.22      42.97 SILV   
 26 Finnegan, Matt            10 LIAC-MR                39.31      43.17 SILV   
Non-Award Division  
  1 Taddeo, Matthew           10 North Shore-MR         42.98      45.66        
 
Event 69  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:22.99  ZQ
        2:26.49  JO
        2:48.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Coombs, Laurisa           13 TVSC-MR              2:27.76    2:24.95 JO     
                  34.60     1:11.28 (36.68)     1:48.77 (37.49)     2:24.95 (36.18)
SILV - Division  
  1 Johns, Maggie             13 LIAC-MR              2:29.66    2:29.20 SILV   
                  34.71     1:12.56 (37.85)     1:51.32 (38.76)     2:29.20 (37.88)
  2 Bolin, Kathleen           14 CSC-MR               2:29.95    2:29.26 SILV   
                  35.51     1:13.10 (37.59)     1:51.52 (38.42)     2:29.26 (37.74)
  3 Bruder, Kristi            14 IA-MR                2:29.55    2:29.68 SILV   
                  35.28     1:13.01 (37.73)     1:52.20 (39.19)     2:29.68 (37.48)
  4 Rivera, Celine            14 TVSC-MR              2:28.06    2:30.17 SILV   
                  35.95     1:13.60 (37.65)     1:52.44 (38.84)     2:30.17 (37.73)
  5 Lampe, Shannon            13 TVSC-MR              2:31.20    2:30.19 SILV   
                  35.89     1:14.33 (38.44)     1:53.44 (39.11)     2:30.19 (36.75)
  6 Tromp, Jacqueline         13 CSC-MR               2:29.18    2:30.54 SILV   
                  34.93     1:12.62 (37.69)     1:51.87 (39.25)     2:30.54 (38.67)
  7 Warren, Michelle          14 Tmsuffolk-MR         2:34.92    2:31.11 SILV   
                  36.43     1:15.22 (38.79)     1:53.99 (38.77)     2:31.11 (37.12)
  8 Pitrelli, Christina       14 IA-MR                2:32.23    2:31.59 SILV   
                  36.10     1:14.41 (38.31)     1:53.34 (38.93)     2:31.59 (38.25)
  9 Borutecene, Gabrielle     14 HYB-MR               2:29.68    2:32.49 SILV   
                  35.78     1:14.50 (38.72)     1:53.32 (38.82)     2:32.49 (39.17)
 10 Rosa, Sam                 14 IA-MR                2:36.08    2:34.23 SILV   
                  36.66     1:15.51 (38.85)     1:55.54 (40.03)     2:34.23 (38.69)
 11 Chun, Joyce               13 Tmsuffolk-MR         2:43.66    2:35.07 SILV   
                  35.47     1:14.52 (39.05)     1:54.56 (40.04)     2:35.07 (40.51)
 12 Halbohn, Colleen          14 LIND-MR              2:30.49    2:35.24 SILV   
                  35.76     1:14.52 (38.76)     1:55.11 (40.59)     2:35.24 (40.13)
 13 Kelly, Ariana             14 North Shore-MR       2:29.68    2:36.03 SILV   
                  36.67     1:16.81 (40.14)     1:56.65 (39.84)     2:36.03 (39.38)
 14 Drury, Kelly              14 Tmsuffolk-MR         2:38.73    2:37.66 SILV   
                  37.00     1:17.06 (40.06)     1:58.66 (41.60)     2:37.66 (39.00)
 15 Veccia, Jackie            14 North Shore-MR       2:43.29    2:37.74 SILV   
                  36.67     1:16.84 (40.17)     1:58.32 (41.48)     2:37.74 (39.42)
 16 Luqman, Kyle              14 IA-MR                2:36.45    2:37.93 SILV   
                  35.95     1:15.53 (39.58)     1:56.87 (41.34)     2:37.93 (41.06)
 17 Gordon, Ashley            14 LIND-MR              2:40.00    2:38.09 SILV   
                  36.23     1:16.29 (40.06)     1:57.92 (41.63)     2:38.09 (40.17)
 18 Alessi, Jessica           13 Sachem-MR            2:42.73    2:38.17 SILV   
                  37.86     1:18.32 (40.46)     1:58.84 (40.52)     2:38.17 (39.33)
 19 Gianotti, Teresa          14 HYB-MR               2:35.17    2:38.62 SILV   
                  37.04     1:16.76 (39.72)     1:57.83 (41.07)     2:38.62 (40.79)
 20 Ortega, Andrea            14 LIAC-MR              2:37.07    2:38.88 SILV   
                  36.59     1:16.20 (39.61)     1:58.04 (41.84)     2:38.88 (40.84)
 21 Einsidler, Lisa           13 Tmsuffolk-MR         2:36.33    2:39.23 SILV   
                  37.47     1:17.25 (39.78)     1:58.77 (41.52)     2:39.23 (40.46)
 22 Huchthausen, Elizabeth    14 TVSC-MR              2:42.84    2:39.65 SILV   
                  37.22     1:17.91 (40.69)     1:59.43 (41.52)     2:39.65 (40.22)
 23 Schmid, kristen           14 WISC-MR              2:45.13    2:40.26 SILV   
                  37.46     1:19.03 (41.57)     2:01.57 (42.54)     2:40.26 (38.69)
 24 Smith, Jaclyn             14 North Shore-MR       2:37.81    2:41.22 SILV   
                  37.65     1:18.07 (40.42)     2:00.79 (42.72)     2:41.22 (40.43)
 25 Bassi, Julia              13 TVSC-MR              2:44.36    2:41.26 SILV   
                  38.33     1:19.66 (41.33)     2:01.72 (42.06)     2:41.26 (39.54)
 26 Rosenbrock, Michelle      13 HAA-MR               2:41.04    2:41.27 SILV   
                  38.91     1:20.65 (41.74)     2:02.20 (41.55)     2:41.27 (39.07)
 27 Grega, Allison            14 IA-MR                2:45.82    2:41.62 SILV   
                  38.33   2:41.62 (2:03.29)                                        
 28 Capustin, Kimberly        14 TVSC-MR              2:37.87    2:42.01 SILV   
                  38.99     1:19.99 (41.00)     2:01.11 (41.12)     2:42.01 (40.90)
 29 VanWart, Alexis           13 HAA-MR               2:44.60    2:42.98 SILV   
                  39.01     1:19.85 (40.84)     2:01.92 (42.07)     2:42.98 (41.06)
 30 Martirano, Chloe          13 TVSC-MR              2:40.12    2:43.93 SILV   
                  37.57     1:19.28 (41.71)     2:01.59 (42.31)     2:43.93 (42.34)
 31 Garambone, Nina           14 TVSC-MR              2:41.25    2:44.16 SILV   
                  39.13     1:20.64 (41.51)     2:03.07 (42.43)     2:44.16 (41.09)
 32 Dunmire, Arianna          14 TVSC-MR              2:47.48    2:45.74 SILV   
                  39.05     1:21.28 (42.23)     2:03.97 (42.69)     2:45.74 (41.77)
 33 Sims, Raakkel             13 Tmsuffolk-MR         2:45.75    2:45.87 SILV   
                  39.00     1:19.71 (40.71)     2:03.16 (43.45)     2:45.87 (42.71)
 34 Starke, Ashleigh          14 Sachem-MR            2:46.64    2:46.64 SILV   
                                1:21.10 ( )   2:46.64 (1:25.54)                    
 35 Miszner, Allison          14 LIAC-MR              2:48.93    2:48.93 SILV   
                  37.80     1:20.40 (42.60)     2:04.96 (44.56)     2:48.93 (43.97)
Non-Award Division  
  1 Holler, Jillian           13 TVSC-MR              2:47.79    2:50.18        
                  40.22     1:23.64 (43.42)     2:08.17 (44.53)     2:50.18 (42.01)
 -- Klett, Torrey             14 North Shore-MR       2:39.59         DQ        
                2:45.70                                                            
 -- Vanwinkle, Tara           14 North Shore-MR       2:47.60         DQ        
                  40.00     1:24.33 (44.33)     2:10.34 (46.01)          DQ (46.08)
 -- Raimonde, Olivia          14 LIAC-MR              2:37.11         DQ        
 
Event 70  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:17.19  ZQ
        2:22.99  JO
        2:41.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Walker, Elijah            13 LIAC-MR              2:24.90    2:21.28 JO     
                  33.49     1:09.69 (36.20)     1:46.51 (36.82)     2:21.28 (34.77)
SILV - Division  
  1 McIlvain, Brian           14 CSC-MR               2:27.29    2:24.55 SILV   
                  33.14     1:10.18 (37.04)     1:47.93 (37.75)     2:24.55 (36.62)
  2 Clark, Matthew            14 TVSC-MR              2:26.64    2:25.35 SILV   
                  35.42     1:11.83 (36.41)     1:49.15 (37.32)     2:25.35 (36.20)
  3 Dowling, Jake             13 TVSC-MR              2:29.16    2:25.53 SILV   
                  34.07     1:10.64 (36.57)     1:48.21 (37.57)     2:25.53 (37.32)
  4 Woodhead, Derek           13 TVSC-MR              2:25.50    2:25.78 SILV   
                  34.74     1:11.56 (36.82)     1:49.51 (37.95)     2:25.78 (36.27)
  5 Moore, Ryan               14 HYB-MR               2:36.56    2:26.93 SILV   
                  34.64     1:11.45 (36.81)     1:49.30 (37.85)     2:26.93 (37.63)
  6 Robertson, Sean           14 TVSC-MR              2:26.82    2:27.79 SILV   
                  36.04     1:13.45 (37.41)     1:50.98 (37.53)     2:27.79 (36.81)
  7 Capobianco, Jeffrey       14 TVSC-MR              2:31.85    2:28.05 SILV   
                  33.74     1:11.62 (37.88)     1:51.10 (39.48)     2:28.05 (36.95)
  8 Sheridan, James           13 LIAC-MR              2:30.73    2:29.42 SILV   
                  34.25     1:12.15 (37.90)     1:52.21 (40.06)     2:29.42 (37.21)
  9 Bandovic, Ivan            13 LIAC-MR              2:31.68    2:29.83 SILV   
                  34.15     1:11.67 (37.52)     1:50.83 (39.16)     2:29.83 (39.00)
 10 Spierer, Josh             13 IA-MR                2:25.05    2:29.98 SILV   
                  35.18     1:13.43 (38.25)     1:52.52 (39.09)     2:29.98 (37.46)
 11 Aberle, William           14 TVSC-MR              2:34.33    2:30.53 SILV   
                  35.41     1:13.02 (37.61)     1:52.51 (39.49)     2:30.53 (38.02)
 12 Zhu, Joseph               13 TVSC-MR              2:27.32    2:32.57 SILV   
                  34.39     1:11.40 (37.01)     1:51.42 (40.02)     2:32.57 (41.15)
 13 Drago, Adam               13 IA-MR                2:38.62    2:32.92 SILV   
                  35.43     1:14.08 (38.65)     1:54.06 (39.98)     2:32.92 (38.86)
 14 Ryan, Michael             14 Sachem-MR            2:40.36    2:35.29 SILV   
                  35.62     1:15.84 (40.22)     1:56.94 (41.10)     2:35.29 (38.35)
 15 Zhang, Daniel             13 TVSC-MR              2:36.99    2:35.64 SILV   
                  36.13     1:15.92 (39.79)     1:57.38 (41.46)     2:35.64 (38.26)
 16 Wiegand, Dakota           14 IA-MR                2:36.79    2:35.80 SILV   
                  37.33     1:16.74 (39.41)     1:57.12 (40.38)     2:35.80 (38.68)
 17 Halbohn, Kyle             13 LIND-MR              2:36.85    2:39.93 SILV   
                  36.30     1:15.89 (39.59)     1:58.51 (42.62)     2:39.93 (41.42)
 18 Sinelnikov, Misha         13 North Shore-MR       2:36.09    2:40.49 SILV   
                  37.08     1:17.13 (40.05)     1:57.84 (40.71)     2:40.49 (42.65)
 19 Smith, Connor             14 TVSC-MR              2:41.39    2:40.63 SILV   
                  38.31     1:19.48 (41.17)     2:00.56 (41.08)     2:40.63 (40.07)
 -- Gibbons, Jason            14 HYB-MR               2:32.49         DQ        
                  36.40     1:15.12 (38.72)     1:53.69 (38.57)          DQ (37.82)
Non-Award Division  
 -- Jimenez, Marcin           14 WISC-MR              2:35.78         DQ        
 
Event 71  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:29.59  ZQ
        1:33.99  JO
        1:51.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Marmo, Marisa             10 CSC-MR               1:35.37    1:30.44 JO     
                  43.57     1:30.44 (46.87)                                        
  2 Glenday, Kerry            10 IA-MR                1:36.00    1:33.60 JO     
                  43.69     1:33.60 (49.91)                                        
SILV - Division  
  1 Swartwout, Erica           9 Tmsuffolk-MR         1:35.11    1:36.14 SILV   
                  45.68     1:36.14 (50.46)                                        
  2 Aiello, Sarah             10 CSC-MR               1:35.73    1:37.00 SILV   
                  46.10     1:37.00 (50.90)                                        
  3 Vera, Karly               10 Sachem-MR            1:37.60    1:37.36 SILV   
                  46.81     1:37.36 (50.55)                                        
  4 Spirio, Casey             10 HAA-MR               1:43.75    1:37.69 SILV   
                  45.00     1:37.69 (52.69)                                        
  5 Bertini, Rachael           9 TVSC-MR              1:40.42    1:38.15 SILV   
                  47.49     1:38.15 (50.66)                                        
  6 Riggio, Gina              10 Farmingdale-MR       1:37.00    1:38.22 SILV   
                  46.13     1:38.22 (52.09)                                        
  7 Weiner, Jade               9 Tmsuffolk-MR         1:36.56    1:38.82 SILV   
                  46.87     1:38.82 (51.95)                                        
  8 Laird, Courtney            9 LIAC-MR              1:38.76    1:39.06 SILV   
                  47.45     1:39.06 (51.61)                                        
  9 Whelan, Erin              10 North Shore-MR       1:42.95    1:39.15 SILV   
                  48.51     1:39.15 (50.64)                                        
 10 Hemp, Alexandra           10 HAA-MR               1:37.39    1:39.23 SILV   
                  46.86     1:39.23 (52.37)                                        
 11 Hogan, Anna               10 TVSC-MR              1:42.63    1:39.29 SILV   
                  46.68     1:39.29 (52.61)                                        
 12 Pfaffe, Alyssa            10 WISC-MR              1:43.00    1:39.63 SILV   
                  47.45     1:39.63 (52.18)                                        
 13 Kranis, Genna             10 LIAC-MR              1:41.85    1:40.84 SILV   
                  49.15     1:40.84 (51.69)                                        
 14 Drury, Shannon             9 Tmsuffolk-MR         1:42.62    1:41.60 SILV   
                  50.36     1:41.60 (51.24)                                        
 15 Rohan, Alexa              10 North Shore-MR       1:39.11    1:42.11 SILV   
                  48.53     1:42.11 (53.58)                                        
 16 Occhiogrosso, Christine   10 TVSC-MR              1:50.16    1:42.19 SILV   
                  49.26     1:42.19 (52.93)                                        
 17 Moreau, Kate               9 North Shore-MR       1:46.43    1:42.40 SILV   
                  49.27     1:42.40 (53.13)                                        
 18 Fitzgerald, Kaitlyn       10 HAA-MR               1:42.89    1:42.97 SILV   
                  48.97     1:42.97 (54.00)                                        
 19 Fici, Ann                 10 HAA-MR               1:42.01    1:43.08 SILV   
                  47.94     1:43.08 (55.14)                                        
 20 Kaplan, Paige              9 LIAC-MR              1:48.43    1:43.09 SILV   
                  49.80     1:43.09 (53.29)                                        
 21 Stampelos, Joanna         10 TVSC-MR              1:44.65    1:43.39 SILV   
                  48.84     1:43.39 (54.55)                                        
 22 Zukowski, Carli            8 WISC-MR              1:50.29    1:43.59 SILV   
                  50.58     1:43.59 (53.01)                                        
 23 Lotito, Taylor             9 LIAC-MR              1:43.34    1:45.09 SILV   
                  51.18     1:45.09 (53.91)                                        
 24 Rush, Meaghan             10 LIAC-MR              1:48.42    1:45.15 SILV   
                  50.16     1:45.15 (54.99)                                        
 25 Kneessy, Lauren            9 TVSC-MR              1:48.36    1:45.22 SILV   
                  50.42     1:45.22 (54.80)                                        
 26 Patrick, Trudiann         10 LIAC-MR              1:40.11    1:45.68 SILV   
                  49.18     1:45.68 (56.50)                                        
 27 Meringolo, Phoebe          9 WISC-MR              1:44.58    1:46.16 SILV   
                  47.34     1:46.16 (58.82)                                        
 28 McAuliffe, Phoebe         10 TVSC-MR              1:50.34    1:46.92 SILV   
                  51.22     1:46.92 (55.70)                                        
 29 Crisci, Angelia           10 WISC-MR              1:48.48    1:47.31 SILV   
                  49.90     1:47.31 (57.41)                                        
 30 Miller, Corley            10 Sachem-MR            1:50.49    1:49.03 SILV   
                  53.65     1:49.03 (55.38)                                        
 31 Arana, Jessica             8 LIAC-MR              1:48.28    1:49.26 SILV   
                  52.48     1:49.26 (56.78)                                        
 32 Bassi, Bridget            10 TVSC-MR              1:50.06    1:49.48 SILV   
                  51.97     1:49.48 (57.51)                                        
 33 Adams, Katherine          10 HYB-MR               1:47.85    1:49.79 SILV   
                  52.08     1:49.79 (57.71)                                        
 34 Reyes, Claudia            10 CSC-MR               1:47.19    1:49.98 SILV   
                  52.58     1:49.98 (57.40)                                        
 35 Abramowitz, Rachel         9 LIAC-MR              1:51.20    1:50.14 SILV   
                  52.67     1:50.14 (57.47)                                        
 36 Dana, Gillian             10 North Shore-MR       1:49.82    1:50.26 SILV   
                  51.02     1:50.26 (59.24)                                        
Non-Award Division  
  1 Boriskin, Madison          9 Tmsuffolk-MR         1:49.08    1:51.59        
                  52.28     1:51.59 (59.31)                                        
  2 Quick, Lisa               10 LIAC-MR              1:50.15    1:53.53        
                  53.47   1:53.53 (1:00.06)                                        
 -- Pozmanter, Kristen         9 TVSC-MR              1:49.50         DQ        
                  52.92          DQ (59.23)                                        
 
Event 72  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:33.29  ZQ
        1:35.99  JO
        1:51.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 McHugh, Chase             10 TVSC-MR              1:36.53    1:33.33 JO     
                  44.68     1:33.33 (48.65)                                        
  2 Finnegan, Dan             10 LIAC-MR              1:38.77    1:35.51 JO     
                  47.14     1:35.51 (48.37)                                        
  3 Buoniello, Bailey         10 IA-MR                1:36.78    1:35.68 JO     
                  45.59     1:35.68 (50.09)                                        
SILV - Division  
  1 Taddeo, Matthew           10 North Shore-MR       1:36.66    1:36.53 SILV   
                  46.43     1:36.53 (50.10)                                        
  2 Charles, Brandon          10 Tmsuffolk-MR         1:48.44    1:37.91 SILV   
                  45.57     1:37.91 (52.34)                                        
  3 Russell, Douglas           9 LIND-MR              1:39.91    1:38.22 SILV   
                  46.49     1:38.22 (51.73)                                        
  4 Rosa, Jack                 9 IA-MR                1:36.56    1:38.28 SILV   
                  46.78     1:38.28 (51.50)                                        
  5 Zarriello, Kyle           10 LIAC-MR              1:51.16    1:39.88 SILV   
                  48.63     1:39.88 (51.25)                                        
  6 Wang, Eric                 9 TVSC-MR              1:44.08    1:40.05 SILV   
                  46.61     1:40.05 (53.44)                                        
  7 Finnegan, Matt            10 LIAC-MR              1:39.17    1:40.38 SILV   
                  47.35     1:40.38 (53.03)                                        
  8 Veccia, James             10 North Shore-MR       1:46.04    1:40.39 SILV   
                  49.07     1:40.39 (51.32)                                        
  9 Nussbaum, Tyler            9 LIAC-MR              1:42.42    1:40.55 SILV   
                  46.50     1:40.55 (54.05)                                        
 10 Christianson, Keith        9 HAA-MR               1:44.73    1:40.91 SILV   
                  48.73     1:40.91 (52.18)                                        
 11 Plaschka, Justin           9 HAA-MR               1:44.42    1:41.27 SILV   
                  47.23     1:41.27 (54.04)                                        
 12 Brown, Nate                9 HYB-MR               1:44.06    1:42.49 SILV   
                  49.40     1:42.49 (53.09)                                        
 13 Mendez, Spencer            9 HYB-MR               1:44.74    1:42.53 SILV   
                  50.35     1:42.53 (52.18)                                        
 14 Damm, Eric                10 HAA-MR               1:42.51    1:42.79 SILV   
                  47.80     1:42.79 (54.99)                                        
 15 Mott, Trevor               9 Bonackers-MR         1:42.54    1:46.40 SILV   
                  52.08     1:46.40 (54.32)                                        
 16 Hayes, Nolan              10 Tmsuffolk-MR         1:49.87    1:49.43 SILV   
                  51.24     1:49.43 (58.19)                                        
 17 Pawelko, John              9 Tmsuffolk-MR         1:47.25    1:49.93 SILV   
                  50.58     1:49.93 (59.35)                                        
Non-Award Division  
  1 Boyle, Kevin               9 CSC-MR               1:47.15    1:58.01        
                  55.25   1:58.01 (1:02.76)                                        
 
Event 73  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:40.99  ZQ
        2:42.99  JO
        3:02.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Archer, Heather           14 Tmsuffolk-MR         2:47.67    2:44.41 SILV   
                  37.47     1:19.78 (42.31)     2:03.48 (43.70)     2:44.41 (40.93)
  2 Goldstein, Amanda         14 Tmsuffolk-MR         2:51.29    2:46.83 SILV   
                  37.94     1:21.10 (43.16)     2:04.21 (43.11)     2:46.83 (42.62)
  3 Lampe, Shannon            13 TVSC-MR              2:50.85    2:47.03 SILV   
                  36.67     1:20.81 (44.14)     2:04.98 (44.17)     2:47.03 (42.05)
  4 Conard, Kate              14 TVSC-MR              2:49.95    2:50.53 SILV   
                  39.15     1:23.93 (44.78)     2:08.88 (44.95)     2:50.53 (41.65)
  5 George, Amanda            14 IA-MR                2:56.31    2:51.38 SILV   
                  39.06     1:23.29 (44.23)     2:07.73 (44.44)     2:51.38 (43.65)
  6 Luqman, Kyle              14 IA-MR                2:56.13    2:52.51 SILV   
                  38.00     1:22.61 (44.61)     2:08.08 (45.47)     2:52.51 (44.43)
  7 Chun, Joyce               13 Tmsuffolk-MR         2:59.30    2:53.79 SILV   
                  40.32     1:24.07 (43.75)     2:08.61 (44.54)     2:53.79 (45.18)
  8 Huchthausen, Elizabeth    14 TVSC-MR              2:53.37    2:55.23 SILV   
                  41.11     1:24.44 (43.33)     2:09.89 (45.45)     2:55.23 (45.34)
  9 Dunmire, Arianna          14 TVSC-MR              2:55.25    2:55.68 SILV   
                  40.92     1:26.03 (45.11)     2:11.77 (45.74)     2:55.68 (43.91)
 10 Drury, Kelly              14 Tmsuffolk-MR         2:51.18    2:56.44 SILV   
                  40.67     1:26.05 (45.38)     2:11.10 (45.05)     2:56.44 (45.34)
 11 Garambone, Nina           14 TVSC-MR              2:49.34    2:56.59 SILV   
                  40.48     1:25.96 (45.48)     2:11.61 (45.65)     2:56.59 (44.98)
 12 Rosa, Sam                 14 IA-MR                3:01.33    2:56.87 SILV   
                  40.99     1:27.30 (46.31)     2:12.91 (45.61)     2:56.87 (43.96)
 13 Einsidler, Lisa           13 Tmsuffolk-MR         2:58.59    2:57.45 SILV   
                  39.54     1:24.51 (44.97)     2:10.56 (46.05)     2:57.45 (46.89)
 14 Veccia, Jackie            14 North Shore-MR       2:55.70    2:57.73 SILV   
                  39.53     1:24.88 (45.35)     2:11.22 (46.34)     2:57.73 (46.51)
 15 Grega, Allison            14 IA-MR                2:57.99    2:59.35 SILV   
                  40.36     1:25.98 (45.62)     2:13.13 (47.15)     2:59.35 (46.22)
 16 Ouzounian, Lauren         13 TVSC-MR              2:59.19    2:59.62 SILV   
                  40.89     1:26.59 (45.70)     2:13.56 (46.97)     2:59.62 (46.06)
 17 Caputo, Callie            14 HYB-MR               3:02.32    3:00.88 SILV   
                  39.96     1:25.08 (45.12)     2:12.79 (47.71)     3:00.88 (48.09)
 18 Johns, Maggie             13 LIAC-MR              3:00.88    3:02.84 SILV   
                  41.20     1:28.11 (46.91)     2:16.25 (48.14)     3:02.84 (46.59)
 -- Coombs, Laurisa           13 TVSC-MR              2:58.79         DQ        
                  41.06     1:25.57 (44.51)     2:12.37 (46.80)          DQ (44.77)
Non-Award Division  
  1 Rivera, Celine            14 TVSC-MR              3:01.77    3:09.02        
                  43.02     1:31.30 (48.28)     2:20.42 (49.12)     3:09.02 (48.60)
  2 Smith, Jaclyn             14 North Shore-MR       3:02.73    3:09.23        
                  43.09     1:32.46 (49.37)     2:21.40 (48.94)     3:09.23 (47.83)
 -- Bruder, Kristi            14 IA-MR                2:54.99         DQ        
 -- Hoffman, Morgan           14 WISC-MR              2:56.48         DQ        
 -- Kelly, Ariana             14 North Shore-MR       2:49.78         DQ        
 
Event 74  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:38.79  ZQ
        2:42.99  JO
        2:59.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Coleman, Zachary          14 IA-MR                2:43.10    2:36.40 ZQ     
                  35.40     1:15.18 (39.78)     1:56.07 (40.89)     2:36.40 (40.33)
  2 Capobianco, Jeffrey       14 TVSC-MR              2:44.80    2:36.86 ZQ     
                  36.22     1:16.65 (40.43)     1:57.99 (41.34)     2:36.86 (38.87)
JO - Division  
  1 Sinelnikov, Sasha         14 North Shore-MR       2:46.24    2:40.26 JO     
                  35.81     1:16.66 (40.85)     1:58.47 (41.81)     2:40.26 (41.79)
  2 Patrick, Horace           13 LIAC-MR              2:47.00    2:42.86 JO     
                  36.15     1:17.25 (41.10)     1:59.20 (41.95)     2:42.86 (43.66)
SILV - Division  
  1 Selinger, Joseph          14 TVSC-MR              2:48.61    2:43.21 SILV   
                  36.96     1:19.12 (42.16)     2:01.80 (42.68)     2:43.21 (41.41)
  2 Heinemann, Erik           13 LIAC-MR              2:53.61    2:46.01 SILV   
                  37.85     1:20.54 (42.69)     2:03.51 (42.97)     2:46.01 (42.50)
  3 Woodhead, Derek           13 TVSC-MR              2:47.24    2:47.36 SILV   
                  37.13     1:19.48 (42.35)     2:03.57 (44.09)     2:47.36 (43.79)
  4 DeBenedicts, Keith        13 Sachem-MR            2:49.38    2:47.79 SILV   
                  38.11     1:21.58 (43.47)     2:05.69 (44.11)     2:47.79 (42.10)
  5 Maldonado, Eric           13 North Shore-MR       2:47.30    2:47.87 SILV   
                  36.21     1:19.16 (42.95)     2:03.67 (44.51)     2:47.87 (44.20)
  6 Brandt, Joe               14 Farmingdale-MR       2:55.14    2:48.31 SILV   
                  38.30     1:21.81 (43.51)     2:06.26 (44.45)     2:48.31 (42.05)
  7 Gibbons, Jason            14 HYB-MR               2:54.42    2:49.99 SILV   
                  38.89     1:23.19 (44.30)     2:07.38 (44.19)     2:49.99 (42.61)
  8 Robertson, Sean           14 TVSC-MR              2:55.08    2:50.82 SILV   
                  40.59     1:22.95 (42.36)     2:08.48 (45.53)     2:50.82 (42.34)
  9 Zhu, Joseph               13 TVSC-MR              2:52.29    2:51.19 SILV   
                  38.66     1:21.90 (43.24)     2:07.21 (45.31)     2:51.19 (43.98)
 10 Zhang, Daniel             13 TVSC-MR              2:58.76    2:53.58 SILV   
                  39.60     1:24.06 (44.46)     2:09.38 (45.32)     2:53.58 (44.20)
 11 Arana, Oscar              13 LIAC-MR              2:45.24    2:53.77 SILV   
                  37.90     1:21.84 (43.94)     2:07.55 (45.71)     2:53.77 (46.22)
 12 Ryan, Michael             14 Sachem-MR            2:58.12    2:57.83 SILV   
                  38.55     1:23.86 (45.31)     2:11.34 (47.48)     2:57.83 (46.49)
 13 Bormann, Christian        13 Tmsuffolk-MR         2:59.92    2:58.26 SILV   
                  39.09     1:25.68 (46.59)     2:13.06 (47.38)     2:58.26 (45.20)
Non-Award Division  
  1 Wiegand, Dakota           14 IA-MR                2:58.69    3:00.48        
                  41.09     1:28.39 (47.30)     2:15.38 (46.99)     3:00.48 (45.10)
  2 Drago, Adam               13 IA-MR                2:59.75    3:00.75        
                  40.18     1:25.69 (45.51)     2:13.57 (47.88)     3:00.75 (47.18)
 -- Spierer, Josh             13 IA-MR                2:55.76         DQ        
 -- Chiang, Winston           13 North Shore-MR       2:50.40         DQ        
 
Event 75  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:21.99  ZQ
        1:29.99  JO
        1:40.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Whelan, Erin              10 North Shore-MR       1:35.07    1:31.42 SILV   
                  42.11     1:31.42 (49.31)                                        
  2 King, Maura                9 IA-MR                1:36.22    1:33.77 SILV   
                  41.69     1:33.77 (52.08)                                        
  3 Bamba, Katrina             9 LIAC-MR              1:35.64    1:33.82 SILV   
                  42.67     1:33.82 (51.15)                                        
  4 Hemp, Alexandra           10 HAA-MR               1:35.44    1:33.87 SILV   
                  43.57     1:33.87 (50.30)                                        
  5 Carangi, Taylor           10 WISC-MR              1:33.69    1:34.24 SILV   
                  42.58     1:34.24 (51.66)                                        
  6 Bennett, Christina        10 TVSC-MR              1:32.40    1:37.97 SILV   
                  44.09     1:37.97 (53.88)                                        
 
Event 76  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:26.69  ZQ
        1:29.99  JO
        1:40.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Broderick, Joseph         10 WISC-MR              1:39.99    1:26.26 ZQ     
                  40.17     1:26.26 (46.09)                                        
  2 Darcy, Matthew            10 Sachem-MR            1:31.24    1:26.65 ZQ     
                  40.71     1:26.65 (45.94)                                        
SILV - Division  
  1 Wang, Eric                 9 LIAC-MR              1:35.00    1:30.02 SILV   
                  41.09     1:30.02 (48.93)                                        
 
Event 77  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:25.79  ZQ
        2:30.99  JO
        2:42.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Archer, Heather           14 Tmsuffolk-MR         2:34.20    2:31.10 SILV   
                  32.25     1:11.06 (38.81)     1:52.37 (41.31)     2:31.10 (38.73)
  2 Mullaney, Megan           13 North Shore-MR       2:37.05    2:36.50 SILV   
                  34.02     1:13.04 (39.02)     1:54.65 (41.61)     2:36.50 (41.85)
 
Event 78  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:27.69  ZQ
        2:29.99  JO
        2:38.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Hausmann, Edward          13 WISC-MR              2:31.25    2:21.43 ZQ     
                  30.04     1:05.60 (35.56)     1:43.39 (37.79)     2:21.43 (38.04)
SILV - Division  
  1 Wilson, Kyle              13 Sachem-MR            2:36.57    2:34.48 SILV   
                  31.19     1:09.30 (38.11)     1:51.83 (42.53)     2:34.48 (42.65)
Non-Award Division  
  1 Zhang, Daniel             13 TVSC-MR              2:37.97    2:39.98        
                  35.61     1:17.14 (41.53)     2:00.72 (43.58)     2:39.98 (39.26)
  2 Robertson, Sean           14 TVSC-MR              2:37.74    2:42.94        
                  33.29     1:15.33 (42.04)     1:58.86 (43.53)     2:42.94 (44.08)
 
Event 79  Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:18.99  ZQ
        1:20.99  JO
        1:31.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Barry, Amanda             10 WISC-MR              1:23.85    1:16.64 ZQ     
                  35.90     1:16.64 (40.74)                                        
JO - Division  
  1 Weiner, Sierra             9 Tmsuffolk-MR         1:23.12    1:19.38 JO     
                  36.20     1:19.38 (43.18)                                        
  2 Flor, Erica               10 HYB-MR               1:21.19    1:20.09 JO     
                  37.34     1:20.09 (42.75)                                        
  3 Hogan, Anna               10 TVSC-MR              1:21.06    1:20.75 JO     
                  37.77     1:20.75 (42.98)                                        
SILV - Division  
  1 Marmo, Marisa             10 CSC-MR               1:22.84    1:21.27 SILV   
                  38.87     1:21.27 (42.40)                                        
  2 Riggio, Gina              10 Farmingdale-MR       1:25.10    1:21.70 SILV   
                  38.78     1:21.70 (42.92)                                        
  3 Bertini, Rachael           9 TVSC-MR              1:31.52    1:22.98 SILV   
                  37.72     1:22.98 (45.26)                                        
  4 Rohan, Alexa              10 North Shore-MR       1:22.50    1:23.22 SILV   
                  37.04     1:23.22 (46.18)                                        
  5 Glenday, Kerry            10 IA-MR                1:26.73    1:23.32 SILV   
                  39.16     1:23.32 (44.16)                                        
  6 Weiner, Jade               9 Tmsuffolk-MR         1:24.05    1:23.47 SILV   
                  37.89     1:23.47 (45.58)                                        
  7 Aiello, Sarah             10 CSC-MR               1:23.95    1:24.17 SILV   
                  39.37     1:24.17 (44.80)                                        
  8 Teller, Jacqulyn          10 Tmsuffolk-MR         1:23.76    1:24.55 SILV   
                  41.12     1:24.55 (43.43)                                        
  9 Drury, Shannon             9 Tmsuffolk-MR         1:24.10    1:25.28 SILV   
                  38.83     1:25.28 (46.45)                                        
 10 Bamba, Katrina             9 LIAC-MR              1:28.36    1:25.33 SILV   
                  39.80     1:25.33 (45.53)                                        
 11 Treble, Molly              9 LIAC-MR              1:26.80    1:26.17 SILV   
                  39.97     1:26.17 (46.20)                                        
 12 Danin, Kylie               9 WISC-MR              1:27.56    1:27.11 SILV   
                  41.18     1:27.11 (45.93)                                        
 13 Kranis, Genna             10 LIAC-MR              1:26.57    1:27.30 SILV   
                  42.07     1:27.30 (45.23)                                        
 14 Whelan, Erin              10 North Shore-MR       1:26.15    1:27.92 SILV   
                  41.75     1:27.92 (46.17)                                        
 15 Black, Nicole             10 North Shore-MR       1:26.21    1:28.43 SILV   
                  41.18     1:28.43 (47.25)                                        
 16 Patrick, Trudiann         10 LIAC-MR              1:29.87    1:30.82 SILV   
                  39.71     1:30.82 (51.11)                                        
 -- Hemp, Alexandra           10 HAA-MR               1:24.94         DQ        
                  42.14          DQ (47.89)                                        
Non-Award Division  
  1 Arana, Jessica             8 LIAC-MR              1:28.60    1:32.20        
                  41.68     1:32.20 (50.52)                                        
  2 Carmi, Christina          10 HYB-MR               1:29.33    1:32.67        
                  41.31     1:32.67 (51.36)                                        
  3 Kalletta, Claire           9 IA-MR                1:31.58    1:33.46        
                  39.72     1:33.46 (53.74)                                        
  4 Zukowski, Carli            8 WISC-MR              1:29.82    1:39.37        
                  49.75     1:39.37 (49.62)                                        
 
Event 80  Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:20.89  ZQ
        1:21.99  JO
        1:31.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Broderick, Joseph         10 WISC-MR              1:22.82    1:21.02 JO     
                  38.77     1:21.02 (42.25)                                        
SILV - Division  
  1 Russell, Douglas           9 LIND-MR              1:25.94    1:23.74 SILV   
                  38.69     1:23.74 (45.05)                                        
  2 Charles, Brandon          10 Tmsuffolk-MR         1:27.09    1:24.79 SILV   
                  39.74     1:24.79 (45.05)                                        
  3 Brierley, Thomas           9 Bonackers-MR         1:25.60    1:24.81 SILV   
                  39.78     1:24.81 (45.03)                                        
  4 McCartney, Daniel          9 HYB-MR               1:27.85    1:27.11 SILV   
                  40.22     1:27.11 (46.89)                                        
  5 Drennan, Patrick          10 WISC-MR              1:30.09    1:27.58 SILV   
                  44.61     1:27.58 (42.97)                                        
  6 Hausmann, Daniel           8 WISC-MR              1:29.94    1:27.94 SILV   
                  39.50     1:27.94 (48.44)                                        
  7 Penteck, Christopher      10 Sachem-MR            1:30.49    1:28.11 SILV   
                  41.69     1:28.11 (46.42)                                        
  8 Zarriello, Kyle           10 LIAC-MR              1:27.51    1:28.19 SILV   
                  44.43     1:28.19 (43.76)                                        
  9 Wang, Eric                 9 LIAC-MR              1:28.47    1:29.22 SILV   
                  42.94     1:29.22 (46.28)                                        
 10 Finnegan, Matt            10 LIAC-MR              1:30.04    1:30.76 SILV   
                  45.52     1:30.76 (45.24)                                        
Non-Award Division  
  1 Taddeo, Matthew           10 North Shore-MR       1:30.26    1:32.98        
                  46.63     1:32.98 (46.35)                                        
 -- Brown, Nate                9 HYB-MR               1:26.40         DQ        
 
Event 81  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:30.39  ZQ
        2:35.99  JO
        2:55.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Treble, Molly              9 LIAC-MR              2:39.87    2:30.40 JO     
                  35.45     1:15.18 (39.73)     1:54.61 (39.43)     2:30.40 (35.79)
  2 Marmo, Marisa             10 CSC-MR               2:40.21    2:34.35 JO     
                  34.87     1:13.71 (38.84)     1:54.87 (41.16)     2:34.35 (39.48)
SILV - Division  
  1 Reyes, Claudia            10 CSC-MR               2:49.14    2:39.81 SILV   
                  35.05     1:14.81 (39.76)     1:58.55 (43.74)     2:39.81 (41.26)
  2 Aiello, Sarah             10 CSC-MR               2:39.83    2:41.63 SILV   
                  35.43     1:16.85 (41.42)     2:01.17 (44.32)     2:41.63 (40.46)
  3 Drury, Shannon             9 Tmsuffolk-MR         2:43.42    2:44.04 SILV   
                  36.19     1:18.25 (42.06)     2:01.20 (42.95)     2:44.04 (42.84)
  4 Bamba, Katrina             9 LIAC-MR              2:52.64    2:44.31 SILV   
                  36.21     1:17.63 (41.42)     2:00.98 (43.35)     2:44.31 (43.33)
  5 Kranis, Genna             10 LIAC-MR              2:43.64    2:44.55 SILV   
                  38.18     1:21.17 (42.99)     2:03.89 (42.72)     2:44.55 (40.66)
  6 Glenday, Kerry            10 IA-MR                2:43.86    2:45.59 SILV   
                  38.10     1:21.18 (43.08)     2:03.83 (42.65)     2:45.59 (41.76)
  7 Teller, Jacqulyn          10 Tmsuffolk-MR         2:42.58    2:45.64 SILV   
                  36.29     1:19.51 (43.22)     2:05.12 (45.61)     2:45.64 (40.52)
  8 White, Amanda             10 HYB-MR               2:49.00    2:50.28 SILV   
                  40.49     1:24.79 (44.30)     2:08.95 (44.16)     2:50.28 (41.33)
  9 Danin, Kylie               9 WISC-MR              2:43.39    2:51.01 SILV   
                  36.94     1:19.70 (42.76)     2:06.21 (46.51)     2:51.01 (44.80)
 10 Kalletta, Claire           9 IA-MR                2:55.18    2:52.26 SILV   
                  37.97     1:22.21 (44.24)     2:07.91 (45.70)     2:52.26 (44.35)
Non-Award Division  
  1 Patrick, Trudiann         10 LIAC-MR              2:54.99    3:04.00        
                  40.42     1:30.19 (49.77)     2:19.27 (49.08)     3:04.00 (44.73)
 
Event 82  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:31.89  ZQ
        2:39.99  JO
        2:55.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Finnegan, Dan             10 LIAC-MR              2:44.28    2:37.30 JO     
                  36.28     1:16.83 (40.55)     1:59.08 (42.25)     2:37.30 (38.22)
SILV - Division  
  1 Capodanno, Michael        10 HYB-MR               2:46.74    2:44.46 SILV   
                  37.25     1:18.92 (41.67)     1:59.90 (40.98)     2:44.46 (44.56)
  2 Zitelny, Edan             10 Tmsuffolk-MR         2:46.20    2:47.43 SILV   
                  37.19     1:20.79 (43.60)     2:05.30 (44.51)     2:47.43 (42.13)
  3 Penteck, Christopher      10 Sachem-MR            2:52.38    2:48.70 SILV   
                  38.02     1:22.14 (44.12)     2:07.06 (44.92)     2:48.70 (41.64)
 
Event 83  Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:36.99  ZQ
        2:39.99  JO
        2:59.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Norman, Samantha          12 Tmsuffolk-MR         2:41.45    2:33.01 ZQ     
                  24.59   2:33.01 (2:08.42)                                        
SILV - Division  
  1 Donnelly, Alexandra       11 North Shore-MR       2:59.95    2:57.23 SILV   
                  25.78       50.08 (24.30)   2:57.23 (2:07.15)                    
 
Event 84  Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:36.99  ZQ
        2:39.99  JO
        2:59.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Deblasio, Matthew         12 Tmsuffolk-MR         2:40.15    2:20.88 ZQ     
                  30.31     1:06.28 (35.97)     1:44.01 (37.73)     2:20.88 (36.87)
JO - Division  
  1 Ke, Richard               11 LIAC-MR              2:50.01    2:37.89 JO     
                  33.65     1:14.90 (41.25)     1:57.19 (42.29)     2:37.89 (40.70)
  1 Goetz, Mathew             12 Tmsuffolk-MR         2:40.25    2:37.89 JO     
                  33.53     1:13.05 (39.52)     1:55.97 (42.92)     2:37.89 (41.92)
 
Event 85  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.89  ZQ
        1:02.29  JO
        1:11.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ryan, Katie               12 HYB-MR               1:02.30    1:02.50 SILV   
                  29.88     1:02.50 (32.62)                                        
  2 Santoro, Theresa          12 TVSC-MR              1:02.69    1:02.56 SILV   
                  29.77     1:02.56 (32.79)                                        
  3 Narus, Jessica            12 North Shore-MR       1:03.85    1:02.63 SILV   
                  30.01     1:02.63 (32.62)                                        
  4 Torre, Melissa            12 LIAC-MR              1:03.96    1:02.87 SILV   
                  30.08     1:02.87 (32.79)                                        
  5 Gaffey, Mikaila           11 CSC-MR               1:03.95    1:03.07 SILV   
                  30.27     1:03.07 (32.80)                                        
  6 Ouzounian, Jaclyn         11 TVSC-MR              1:05.20    1:03.16 SILV   
                  30.16     1:03.16 (33.00)                                        
  6 Kelly, Hannah             11 LIAC-MR              1:02.97    1:03.16 SILV   
                  30.62     1:03.16 (32.54)                                        
  8 Shutowich, Nicole         12 TVSC-MR              1:06.21    1:03.38 SILV   
                  30.24     1:03.38 (33.14)                                        
  9 Boccio, Niki              12 TVSC-MR              1:04.66    1:03.44 SILV   
                  30.16     1:03.44 (33.28)                                        
 10 Fabrizio, Jessica         11 North Shore-MR       1:04.49    1:03.51 SILV   
                  30.74     1:03.51 (32.77)                                        
 11 Yao, Li Yan               12 TVSC-MR              1:05.72    1:03.54 SILV   
                  30.62     1:03.54 (32.92)                                        
 12 Buckley, Taylor           11 Sachem-MR            1:03.52    1:03.83 SILV   
                  30.64     1:03.83 (33.19)                                        
 12 Parker, Rachel            12 LIAC-MR              1:03.66    1:03.83 SILV   
                  30.46     1:03.83 (33.37)                                        
 14 Pujals, Michaela          12 HYB-MR               1:05.24    1:03.95 SILV   
                  30.38     1:03.95 (33.57)                                        
 15 Russell, Clara            11 Tmsuffolk-MR         1:02.42    1:03.98 SILV   
                  30.94     1:03.98 (33.04)                                        
 16 Harvey, Diana             12 HYB-MR               1:03.59    1:04.04 SILV   
                  30.87     1:04.04 (33.17)                                        
 16 Acompora, Alyssa          12 LIND-MR              1:04.34    1:04.04 SILV   
                  30.87     1:04.04 (33.17)                                        
 18 Dundas, Lindsey           12 CSC-MR               1:04.36    1:04.05 SILV   
                  31.09     1:04.05 (32.96)                                        
 19 Koch, Carolyn             12 LIND-MR              1:06.10    1:04.27 SILV   
                  30.41     1:04.27 (33.86)                                        
 20 Sandor, Hanna             11 IA-MR                1:07.75    1:04.44 SILV   
                  30.88     1:04.44 (33.56)                                        
 21 DiPreta, Stephanie        12 LIAC-MR              1:03.61    1:04.59 SILV   
                  31.26     1:04.59 (33.33)                                        
 22 Raynor, Nicole            12 Tmsuffolk-MR         1:05.00    1:04.69 SILV   
                  31.36     1:04.69 (33.33)                                        
 23 Zawatson, Cady            11 LIAC-MR              1:04.26    1:04.85 SILV   
                  31.33     1:04.85 (33.52)                                        
 24 Ingram, Alaina            11 IA-MR                1:06.52    1:05.27 SILV   
                  31.67     1:05.27 (33.60)                                        
 25 Dieterich, Sara           11 CSC-MR               1:03.19    1:05.56 SILV   
                  31.65     1:05.56 (33.91)                                        
 26 Lulley, Shannon           11 HAA-MR               1:07.51    1:06.01 SILV   
                  31.87     1:06.01 (34.14)                                        
 27 Culhane, Nora             12 CS-UN-MR             1:07.29    1:06.06 SILV   
                  32.15     1:06.06 (33.91)                                        
 28 Waring, Megan             12 HYB-MR               1:03.17    1:06.30 SILV   
                  31.21     1:06.30 (35.09)                                        
 29 Vacchiano, Jenna          12 HYB-MR               1:06.14    1:06.46 SILV   
                  31.35     1:06.46 (35.11)                                        
 30 Manning, Colleen          12 LIND-MR              1:08.06    1:06.47 SILV   
                  32.00     1:06.47 (34.47)                                        
 31 Pierce, Sara              12 IA-MR                1:06.29    1:06.49 SILV   
                  31.97     1:06.49 (34.52)                                        
 32 Vacchiano, Callie         12 HYB-MR               1:06.56    1:06.85 SILV   
                  31.51     1:06.85 (35.34)                                        
 33 Rosa, Tracey              12 IA-MR                1:10.05    1:06.86 SILV   
                  31.96     1:06.86 (34.90)                                        
 34 Cannon, Gabriella         11 Tmsuffolk-MR         1:09.84    1:06.87 SILV   
                  32.32     1:06.87 (34.55)                                        
 35 Aiello, Gabrielle         12 TVSC-MR              1:08.54    1:06.90 SILV   
                  32.79     1:06.90 (34.11)                                        
 36 Drury, Nicole             12 Tmsuffolk-MR         1:06.93    1:06.96 SILV   
                  32.77     1:06.96 (34.19)                                        
 37 Kavitt, Victoria          12 WISC-MR              1:10.58    1:07.12 SILV   
                  32.03     1:07.12 (35.09)                                        
 38 DuPre, Pamela             11 IA-MR                1:08.17    1:07.28 SILV   
                  32.81     1:07.28 (34.47)                                        
 39 Ramos, Natalie            12 CSC-MR               1:08.03    1:07.37 SILV   
                  31.85     1:07.37 (35.52)                                        
 40 Toth, Kayleigh            11 Tmsuffolk-MR         1:08.59    1:07.44 SILV   
                  32.37     1:07.44 (35.07)                                        
 41 Cross, Ingrid             12 HYB-MR               1:07.78    1:07.59 SILV   
                  32.30     1:07.59 (35.29)                                        
 42 Miller, Heather           11 Sachem-MR            1:06.47    1:07.70 SILV   
                  32.17     1:07.70 (35.53)                                        
 43 Mott, Mikayla             12 Bonackers-MR         1:08.26    1:07.85 SILV   
                  32.70     1:07.85 (35.15)                                        
 44 Isaksen, Lyndsay          12 TVSC-MR              1:09.86    1:08.59 SILV   
                  32.90     1:08.59 (35.69)                                        
 45 Goldson, Olivia           12 LIAC-MR              1:10.25    1:09.34 SILV   
                  32.84     1:09.34 (36.50)                                        
 46 Exposito, Sarah           12 LIAC-MR              1:09.53    1:09.64 SILV   
                  33.07     1:09.64 (36.57)                                        
 47 Walsh, Taylor             12 HYB-MR               1:08.02    1:09.79 SILV   
                  32.58     1:09.79 (37.21)                                        
 48 Sanudo-Kretzmann, Ariana  12 TVSC-MR              1:10.16    1:09.91 SILV   
                  33.63     1:09.91 (36.28)                                        
 49 Moody, Bridget            11 LIAC-MR              1:10.41    1:10.48 SILV   
                  33.55     1:10.48 (36.93)                                        
 50 Doherty, Gini             12 HYB-MR               1:10.58    1:10.67 SILV   
                  33.89     1:10.67 (36.78)                                        
 50 Della Ratta, Christine    12 HYB-MR               1:11.18    1:10.67 SILV   
                  33.37     1:10.67 (37.30)                                        
 52 Lotito, Sam               11 LIAC-MR              1:11.35    1:10.68 SILV   
                  34.39     1:10.68 (36.29)                                        
 53 O'Neill, Mary-Liz         12 HYB-MR               1:10.60    1:11.02 SILV   
                  34.58     1:11.02 (36.44)                                        
 54 Ryan, Haley               11 Bonackers-MR         1:11.04    1:11.09 SILV   
                  33.69     1:11.09 (37.40)                                        
Non-Award Division  
  1 McHale, Shannon           11 HAA-MR               1:08.15    1:11.45        
                  32.63     1:11.45 (38.82)                                        
  2 Goode, Karina             11 Sachem-MR            1:10.22    1:11.85        
                  34.14     1:11.85 (37.71)                                        
 -- Baraban, Allyson          12 Tmsuffolk-MR         1:04.24         DQ        
 
Event 86  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:00.69  ZQ
        1:02.69  JO
        1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Kontos, Nicholas          12 Tmsuffolk-MR         1:03.24    1:01.68 JO     
                  29.51     1:01.68 (32.17)                                        
  2 Bischoff, Kent            12 Tmsuffolk-MR         1:03.33    1:01.97 JO     
                  29.65     1:01.97 (32.32)                                        
  3 LeGuyader, Travis         11 IA-MR                1:03.01    1:02.06 JO     
                  29.43     1:02.06 (32.63)                                        
SILV - Division  
  1 McIlvain, Patrick         12 CSC-MR               1:05.48    1:02.83 SILV   
                  30.08     1:02.83 (32.75)                                        
  2 Ke, Richard               11 LIAC-MR              1:03.87    1:03.36 SILV   
                  30.86     1:03.36 (32.50)                                        
  3 Hayes, Connor             12 Tmsuffolk-MR         1:04.27    1:03.59 SILV   
                  30.42     1:03.59 (33.17)                                        
  4 Santoro, Philip           11 TVSC-MR              1:04.35    1:04.14 SILV   
                  30.64     1:04.14 (33.50)                                        
  5 Dagayev, Daniil           12 IA-MR                1:06.10    1:04.75 SILV   
                  30.72     1:04.75 (34.03)                                        
  6 Weaver, Chris             12 IA-MR                1:05.80    1:05.46 SILV   
                  31.28     1:05.46 (34.18)                                        
  7 Murphy, Robert            11 CSC-MR               1:09.00    1:05.86 SILV   
                  31.14     1:05.86 (34.72)                                        
  8 Penteck, Stephen          11 Sachem-MR            1:07.84    1:06.67 SILV   
                  31.79     1:06.67 (34.88)                                        
  9 Friedman, Alec            11 HYB-MR               1:10.25    1:06.90 SILV   
                  32.28     1:06.90 (34.62)                                        
 10 Salcedo, Matt             11 LIAC-MR              1:04.02    1:07.28 SILV   
                  32.47     1:07.28 (34.81)                                        
 11 Cremer, Andrew            12 IA-MR                1:07.06    1:07.34 SILV   
                  32.19     1:07.34 (35.15)                                        
 12 Purdy, Evan               11 TVSC-MR              1:08.35    1:07.78 SILV   
                  32.91     1:07.78 (34.87)                                        
 13 Donaghy, Daniel           12 Sachem-MR            1:07.12    1:08.18 SILV   
                  32.40     1:08.18 (35.78)                                        
 14 Coleman, Gregory          11 IA-MR                1:10.78    1:08.54 SILV   
                  32.98     1:08.54 (35.56)                                        
 15 Pierce, Tyler             12 IA-MR                1:09.20    1:08.58 SILV   
                  33.34     1:08.58 (35.24)                                        
 16 Gecewicz, Matthew         11 LIND-MR              1:10.46    1:08.82 SILV   
                  32.68     1:08.82 (36.14)                                        
 17 Harasym, James            11 TVSC-MR              1:09.13    1:09.06 SILV   
                  33.04     1:09.06 (36.02)                                        
 18 Fackelman, Eric           12 CSC-MR               1:10.03    1:09.27 SILV   
                  32.88     1:09.27 (36.39)                                        
 19 Henry, Kevin              12 WISC-MR              1:09.76    1:09.58 SILV   
                  32.33     1:09.58 (37.25)                                        
 20 Shteyman, Brandon         12 LIAC-MR              1:10.37    1:10.37 SILV   
                  33.94     1:10.37 (36.43)                                        
 21 Bouzourene, Tarik         12 LIAC-MR              1:08.00    1:10.72 SILV   
                  33.29     1:10.72 (37.43)                                        
 22 Leary, Matthew            11 LIAC-MR              1:10.23    1:11.06 SILV   
                  34.53     1:11.06 (36.53)                                        
Non-Award Division  
  1 Petkanas, Diamantis       11 Farmingdale-MR       1:11.21    1:12.14        
                  35.15     1:12.14 (36.99)                                        
  2 Harkin, Sean              12 TVSC-MR              1:10.33    1:12.21        
                  33.98     1:12.21 (38.23)                                        
  3 Wilson, Timothy           11 Sachem-MR            1:11.22    1:12.31        
                  33.82     1:12.31 (38.49)                                        
  4 Buoniello, Blake          11 IA-MR                1:11.17    1:13.45        
                  34.08     1:13.45 (39.37)                                        
 
Event 87  Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          56.59  ZQ
          57.79  JO
        1:03.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Purdy, Dana               15 TVSC-MR                59.40      59.09 SILV   
                  28.66       59.09 (30.43)                                        
  2 Brown, Lori               16 HAA-MR                 58.97      59.55 SILV   
                  28.79       59.55 (30.76)                                        
  3 Lucas, Lauren             15 HYB-MR                 59.01      59.64 SILV   
                  28.81       59.64 (30.83)                                        
  4 Plaschka, Jade            15 HAA-MR               1:01.25      59.68 SILV   
                  28.85       59.68 (30.83)                                        
  5 Salzberg, Dana            15 North Shore-MR         58.55      59.69 SILV   
                  29.07       59.69 (30.62)                                        
  6 Gorospe, Stephanie        16 IA-MR                1:00.53      59.71 SILV   
                  28.35       59.71 (31.36)                                        
  7 Cohen, Jacqui             15 HAA-MR               1:00.07      59.94 SILV   
                  28.61       59.94 (31.33)                                        
  8 Sigaty, Samantha          15 North Shore-MR         59.22    1:00.09 SILV   
                  28.69     1:00.09 (31.40)                                        
  9 Holscher, Amanda          15 HYB-MR                 59.85    1:00.19 SILV   
                  28.23     1:00.19 (31.96)                                        
 10 Fischetti, Olivia         15 Tmsuffolk-MR         1:01.34    1:00.38 SILV   
                  29.30     1:00.38 (31.08)                                        
 11 Ryan, Meg                 16 Tmsuffolk-MR           58.66    1:00.60 SILV   
                  28.83     1:00.60 (31.77)                                        
 12 Ahmed, Lila               16 Sachem-MR            1:01.31    1:01.85 SILV   
                  29.78     1:01.85 (32.07)                                        
 13 Rosenbrock, Katie         16 HAA-MR               1:01.31    1:01.90 SILV   
                  29.79     1:01.90 (32.11)                                        
 14 DeVivo, Kimberly          15 Sachem-MR            1:01.99    1:02.02 SILV   
                  30.23     1:02.02 (31.79)                                        
 15 Adams, Kelsey             16 HYB-MR               1:01.37    1:02.61 SILV   
                  30.59     1:02.61 (32.02)                                        
 16 Nocera, Angela            15 Tmsuffolk-MR         1:01.39    1:02.62 SILV   
                  30.18     1:02.62 (32.44)                                        
 17 Wilson, Brittany          16 Sachem-MR            1:02.37    1:02.85 SILV   
                  30.02     1:02.85 (32.83)                                        
 18 Sciacca, Krysten          17 Tmsuffolk-MR         1:00.77    1:03.24 SILV   
                  30.12     1:03.24 (33.12)                                        
 19 Woskoff, Rebecca          15 TVSC-MR              1:03.18    1:03.30 SILV   
                  30.91     1:03.30 (32.39)                                        
 20 Mahony, Meghan            15 HYB-MR               1:02.88    1:03.42 SILV   
                  30.90     1:03.42 (32.52)                                        
Non-Award Division  
  1 Smith, Ashley             16 North Shore-MR       1:02.87    1:04.20        
                  30.03     1:04.20 (34.17)                                        
  2 Schettino, Caitlin        17 WISC-MR              1:03.14    1:04.29        
                  31.00     1:04.29 (33.29)                                        
  3 Luckie, Janine            17 TVSC-MR              1:03.48    1:04.53        
                  31.18     1:04.53 (33.35)                                        
  4 Wilson, Christie          18 Sachem-MR            1:02.77    1:04.62        
                  30.92     1:04.62 (33.70)                                        
 -- Einsidler, Allie          15 Tmsuffolk-MR           58.75         DQ        
 
Event 88  Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          51.39  ZQ
          52.29  JO
          57.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ortiz, Samuel             16 Sachem-MR              53.65      52.30 SILV   
                  25.42       52.30 (26.88)                                        
  2 Qiao, Matthew             15 Tmsuffolk-MR           53.35      52.77 SILV   
                  25.36       52.77 (27.41)                                        
  3 Jorgensen, Danny          18 LIND-MR                54.77      52.85 SILV   
                  25.08       52.85 (27.77)                                        
  4 Goldstein, Ross           16 Tmsuffolk-MR           53.87      53.06 SILV   
                  25.57       53.06 (27.49)                                        
  5 Gavin, Tripp              15 Tmsuffolk-MR           53.97      53.68 SILV   
                  25.56       53.68 (28.12)                                        
  6 DaSilva, Jonathan         15 TVSC-MR                53.44      53.83 SILV   
                  25.28       53.83 (28.55)                                        
  7 Yin, Perry                17 North Shore-MR         55.10      53.94 SILV   
                  26.08       53.94 (27.86)                                        
  8 Clay, Stephen             16 Sachem-MR              53.69      54.06 SILV   
                  25.66       54.06 (28.40)                                        
  9 Guzman, Justin            16 WISC-MR                55.95      54.09 SILV   
                  25.74       54.09 (28.35)                                        
 10 Zarriello, Andrew         16 LIAC-MR                56.30      54.13 SILV   
                  26.51       54.13 (27.62)                                        
 11 Clifford, Joseph          15 HAA-MR                 55.56      54.28 SILV   
                  26.24       54.28 (28.04)                                        
 12 Outcault, Andrew          16 HAA-MR                 54.60      54.83 SILV   
                  26.44       54.83 (28.39)                                        
 13 Thorp, Matthew            16 Sachem-MR              55.94      55.91 SILV   
                  27.22       55.91 (28.69)                                        
 14 Saglimbeni, Thomas        18 Bonackers-MR           54.14      56.12 SILV   
                  26.55       56.12 (29.57)                                        
 15 Russell, Lucais           15 LIND-MR                55.30      56.81 SILV   
                  27.37       56.81 (29.44)                                        
 16 Outcault, Ryan            16 HAA-MR                 55.24      57.18 SILV   
                  27.23       57.18 (29.95)                                        
 16 Salcedo, Hember           15 LIAC-MR                56.18      57.18 SILV   
                  27.24       57.18 (29.94)                                        
 18 Eldor, Gal                16 TVSC-MR                57.36      57.31 SILV   
                  27.56       57.31 (29.75)                                        
 19 Logigian, Tyler           15 HYB-MR                 56.35      57.40 SILV   
                  27.52       57.40 (29.88)                                        
 20 Master, Deep              17 LIAC-MR                57.09      57.46 SILV   
                  27.79       57.46 (29.67)                                        
Non-Award Division  
  1 White, Timothy            15 Tmsuffolk-MR           55.56      57.71        
                  27.49       57.71 (30.22)                                        
  2 Garambone, Douglas        18 TVSC-MR                54.27      57.94        
                  26.93       57.94 (31.01)                                        
 
Event 89  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          32.49  ZQ
          33.29  JO
          39.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Yao, Li Yan               12 TVSC-MR                34.30      32.44 ZQ     
JO - Division  
  1 Gaffey, Mikaila           11 CSC-MR                 33.43      32.99 JO     
  2 Tan, Emily                12 LIAC-MR                33.60      33.12 JO     
SILV - Division  
  1 Pujals, Michaela          12 HYB-MR                 33.58      33.47 SILV   
  2 Heinsohn, Alyssa          12 LIND-MR                34.62      33.61 SILV   
  3 Dieterich, Sara           11 CSC-MR                 33.60      33.70 SILV   
  4 Shutowich, Nicole         12 TVSC-MR                35.76      33.74 SILV   
  5 Sandor, Hanna             11 IA-MR                  33.83      33.84 SILV   
  6 Coccaro, Claudia          11 TVSC-MR                34.23      33.85 SILV   
  7 Ryan, Katie               12 HYB-MR                 34.57      34.03 SILV   
  8 Ouzounian, Jaclyn         11 TVSC-MR                35.36      34.23 SILV   
  9 Kelly, Hannah             11 LIAC-MR                34.44      34.29 SILV   
 10 Harvey, Diana             12 HYB-MR                 34.59      34.58 SILV   
 11 Koch, Carolyn             12 LIND-MR                35.35      34.77 SILV   
 12 Henderson, Emma           11 IA-MR                  36.32      34.93 SILV   
 13 Ingram, Alaina            11 IA-MR                  36.43      35.45 SILV   
 13 Raynor, Nicole            12 Tmsuffolk-MR           38.78      35.45 SILV   
 15 Cross, Ingrid             12 HYB-MR                 35.59      35.52 SILV   
 16 Rosa, Tracey              12 IA-MR                  36.44      35.82 SILV   
 16 DuPre, Pamela             11 IA-MR                  36.94      35.82 SILV   
 18 Toth, Kayleigh            11 Tmsuffolk-MR           36.25      36.06 SILV   
 19 Vacchiano, Callie         12 HYB-MR                 36.65      36.07 SILV   
 20 Lulley, Chandler          11 HAA-MR                 38.31      36.09 SILV   
 21 Acompora, Alyssa          12 LIND-MR                35.59      36.11 SILV   
 22 Lulley, Shannon           11 HAA-MR                 38.53      36.16 SILV   
 22 Ramos, Natalie            12 CSC-MR                 36.49      36.16 SILV   
 24 Dundas, Lindsey           12 CSC-MR                 38.15      36.22 SILV   
 25 McHale, Shannon           11 HAA-MR                 35.28      36.35 SILV   
 26 Mott, Mikayla             12 Bonackers-MR           37.00      36.52 SILV   
 27 Vacchiano, Jenna          12 HYB-MR                 35.99      36.62 SILV   
 28 DiPreta, Stephanie        12 LIAC-MR                34.90      36.69 SILV   
 29 Cannon, Gabriella         11 Tmsuffolk-MR           37.89      36.71 SILV   
 30 Karcher, Rebecca          12 LIAC-MR                36.91      36.72 SILV   
 31 Isaksen, Lyndsay          12 TVSC-MR                37.96      36.80 SILV   
 32 Culhane, Nora             12 CS-UN-MR               35.54      36.84 SILV   
 33 Aiello, Gabrielle         12 TVSC-MR                37.98      36.86 SILV   
 34 Donnelly, Alexandra       11 North Shore-MR         36.06      36.97 SILV   
 34 Goldson, Olivia           12 LIAC-MR                37.73      36.97 SILV   
 36 Perez, Arielle            12 IA-MR                  37.67      37.11 SILV   
 37 Miller, Heather           11 Sachem-MR              37.23      37.21 SILV   
 38 Witkin, Alexis            11 HYB-MR                 37.84      38.05 SILV   
 39 O'Neill, Mary-Liz         12 HYB-MR                 37.24      38.39 SILV   
 40 Della Ratta, Christine    12 HYB-MR                 37.07      38.48 SILV   
 41 Pellegrino, Amanda        12 Sachem-MR              38.99      38.65 SILV   
 42 Doherty, Gini             12 HYB-MR                 37.15      38.68 SILV   
 43 Goode, Karina             11 Sachem-MR              38.82      39.06 SILV   
 44 Manning, Colleen          12 LIND-MR                37.78      39.07 SILV   
 -- Exposito, Sarah           12 LIAC-MR                35.51         DQ        
Non-Award Division  
  1 Brierley, Kirsten         12 Bonackers-MR           39.01      39.26        
  2 Pierce, Sara              12 IA-MR                  36.09      39.37        
  3 Parker, Rachel            12 LIAC-MR                34.42      39.46        
 -- Baraban, Allyson          12 Tmsuffolk-MR           33.96         DQ        
 -- Waring, Megan             12 HYB-MR                 33.92         DQ        
 
Event 90  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          32.89  ZQ
          33.49  JO
          42.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Woodhead, Bryan           12 TVSC-MR                35.00      32.71 ZQ     
  2 Kontos, Nicholas          12 Tmsuffolk-MR           34.97      32.77 ZQ     
JO - Division  
  1 McIlvain, Patrick         12 CSC-MR                 33.78      33.32 JO     
  2 Ke, Richard               11 LIAC-MR                36.31      33.36 JO     
  3 Malkin, Charles           11 North Shore-MR         34.60      33.42 JO     
SILV - Division  
  1 Peng, DiDi                12 Tmsuffolk-MR           34.01      33.50 SILV   
  2 Hayes, Connor             12 Tmsuffolk-MR           33.64      33.51 SILV   
  3 Fountain, Greg            12 IA-MR                  34.16      33.64 SILV   
  4 Leary, Matthew            11 LIAC-MR                33.84      34.09 SILV   
  5 Bischoff, Kent            12 Tmsuffolk-MR           37.20      34.31 SILV   
  6 Podniesinski, Peter       11 Tmsuffolk-MR           35.69      34.42 SILV   
  7 Gleit, Dylan              11 Tmsuffolk-MR           34.21      34.51 SILV   
  8 Santoro, Philip           11 TVSC-MR                34.91      34.64 SILV   
  9 Penteck, Stephen          11 Sachem-MR              35.59      34.82 SILV   
 10 Weaver, Chris             12 IA-MR                  35.61      35.06 SILV   
 11 Dagayev, Daniil           12 IA-MR                  34.49      35.21 SILV   
 12 Garcia, Jack              12 Sachem-MR              36.93      35.39 SILV   
 13 Salcedo, Matt             11 LIAC-MR                35.29      35.98 SILV   
 14 Parisi, Joey              11 Tmsuffolk-MR           37.10      36.24 SILV   
 15 Cannon, Christopher       11 CSC-MR                 38.58      36.38 SILV   
 16 Mitchell, John            12 Sachem-MR              37.24      36.82 SILV   
 17 Murphy, Robert            11 CSC-MR                 38.07      36.93 SILV   
 18 Kavitt, Kevin             11 WISC-MR                38.98      37.12 SILV   
 19 Bouzourene, Tarik         12 LIAC-MR                38.85      37.34 SILV   
 20 Jimenez, Bartek           11 WISC-MR                39.84      37.43 SILV   
 21 Harasym, James            11 TVSC-MR                33.86      37.54 SILV   
 22 Barrios, Nicholas         11 CSC-MR                 38.72      37.56 SILV   
 23 Friedman, Alec            11 HYB-MR                 36.81      37.61 SILV   
 24 Purdy, Evan               11 TVSC-MR                37.89      37.66 SILV   
 25 Heuser, Will              12 LIAC-MR                37.86      37.82 SILV   
 25 Clark, Ryan               11 TVSC-MR                39.87      37.82 SILV   
 27 Pierce, Tyler             12 IA-MR                  37.77      38.10 SILV   
 28 Ketcham, Justin           12 IA-MR                  38.90      38.35 SILV   
 29 Black, Cameron            11 HYB-MR                 38.93      38.42 SILV   
 30 Harkin, Sean              12 TVSC-MR                40.07      38.52 SILV   
 31 Hesse, Niklas             11 TVSC-MR                39.47      38.62 SILV   
 32 Gecewicz, Matthew         11 LIND-MR                37.89      38.77 SILV   
 33 Vingan, Isaac             11 Tmsuffolk-MR           41.65      38.98 SILV   
 34 Cremer, Andrew            12 IA-MR                  37.64      39.07 SILV   
 35 Huchthausen, James        12 TVSC-MR                40.81      39.15 SILV   
 36 Shteyman, Brandon         12 LIAC-MR                38.85      39.37 SILV   
 37 Wilson, Timothy           11 Sachem-MR              38.87      39.57 SILV   
 38 Arana, Anthony            12 LIAC-MR                38.95      40.41 SILV   
 39 Weaver, Jesse             11 IA-MR                  39.90      40.47 SILV   
 40 Colantonio, Daniel        11 LIAC-MR                40.29      40.83 SILV   
 41 Buoniello, Blake          11 IA-MR                  38.60      41.15 SILV   
 42 Kalletta, Sean            11 IA-MR                  39.22      41.34 SILV   
 43 Petkanas, Diamantis       11 Farmingdale-MR         39.36      41.42 SILV   
 44 Amalia, Christian         12 LIND-MR                41.53      41.87 SILV   
 44 VanManen, Ryan            11 LIAC-MR                41.60      41.87 SILV   
 
Event 91  Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:19.59  ZQ
        2:23.99  JO
        2:35.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Ryan, Meg                 16 Tmsuffolk-MR         2:25.35    2:23.65 JO     
                  33.78     1:09.41 (35.63)     1:46.37 (36.96)     2:23.65 (37.28)
SILV - Division  
  1 Fischetti, Olivia         15 Tmsuffolk-MR         2:31.15    2:26.44 SILV   
                  34.83     1:12.10 (37.27)     1:49.44 (37.34)     2:26.44 (37.00)
  2 Rosenbrock, Katie         16 HAA-MR               2:28.36    2:30.03 SILV   
                  35.12     1:12.99 (37.87)     1:51.87 (38.88)     2:30.03 (38.16)
  3 Lucas, Lauren             15 HYB-MR               2:32.60    2:30.09 SILV   
                  35.45     1:13.90 (38.45)     1:53.53 (39.63)     2:30.09 (36.56)
  4 Sigaty, Samantha          15 North Shore-MR       2:29.99    2:30.20 SILV   
                  35.70     1:13.45 (37.75)     1:52.05 (38.60)     2:30.20 (38.15)
  5 Adams, Kelsey             16 HYB-MR               2:32.57    2:30.98 SILV   
                  36.81     1:15.20 (38.39)     1:53.76 (38.56)     2:30.98 (37.22)
  6 Holscher, Amanda          15 HYB-MR               2:32.56    2:33.42 SILV   
                  35.71     1:14.94 (39.23)     1:55.83 (40.89)     2:33.42 (37.59)
  7 Gorospe, Stephanie        16 IA-MR                2:29.54    2:33.71 SILV   
                  35.68     1:14.18 (38.50)     1:54.24 (40.06)     2:33.71 (39.47)
  8 Nocera, Angela            15 Tmsuffolk-MR         2:31.86    2:35.04 SILV   
                  35.87     1:15.00 (39.13)     1:54.80 (39.80)     2:35.04 (40.24)
Non-Award Division  
  1 Winters, Ali              15 LIAC-MR              2:34.96    2:39.06        
                  36.71     1:16.57 (39.86)     1:58.50 (41.93)     2:39.06 (40.56)
 -- Einsidler, Allie          15 Tmsuffolk-MR         2:25.32         DQ        
                2:40.30                                                            
 
Event 92  Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:07.49  ZQ
        2:13.09  JO
        2:22.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Outcault, Andrew          16 HAA-MR               2:15.95    2:09.08 JO     
                  31.03     1:03.69 (32.66)     1:36.74 (33.05)     2:09.08 (32.34)
  2 White, Timothy            15 Tmsuffolk-MR         2:13.35    2:10.83 JO     
                  30.47     1:03.30 (32.83)     1:37.33 (34.03)     2:10.83 (33.50)
  3 Ortiz, Samuel             16 Sachem-MR            2:17.94    2:11.02 JO     
                  31.43     1:04.12 (32.69)     1:37.37 (33.25)     2:11.02 (33.65)
SILV - Division  
  1 Russell, Lucais           15 LIND-MR              2:13.84    2:14.36 SILV   
                  32.42     1:06.51 (34.09)     1:40.53 (34.02)     2:14.36 (33.83)
  2 Gavin, Tripp              15 Tmsuffolk-MR         2:21.22    2:15.74 SILV   
                  31.60     1:05.82 (34.22)     1:40.59 (34.77)     2:15.74 (35.15)
  3 Dieterich, Matthew        15 CSC-MR               2:18.92    2:18.31 SILV   
                  33.62     1:08.30 (34.68)     1:43.14 (34.84)     2:18.31 (35.17)
  4 Clifford, Joseph          15 HAA-MR               2:20.24    2:19.63 SILV   
                  33.24     1:08.65 (35.41)     1:44.58 (35.93)     2:19.63 (35.05)
  5 Eldor, Gal                16 TVSC-MR              2:22.75    2:21.17 SILV   
                  32.49     1:08.20 (35.71)     1:44.99 (36.79)     2:21.17 (36.18)
  6 DaSilva, Jonathan         15 TVSC-MR              2:18.66    2:21.28 SILV   
                  33.92     1:09.77 (35.85)     1:45.75 (35.98)     2:21.28 (35.53)
Non-Award Division  
  1 Angelo, Nicholas          15 Tmsuffolk-MR         2:19.15    2:24.47        
                  32.92     1:09.69 (36.77)     1:47.14 (37.45)     2:24.47 (37.33)
  2 Qiao, Matthew             15 Tmsuffolk-MR         2:16.20    2:25.65        
                  32.93     1:08.60 (35.67)     1:46.63 (38.03)     2:25.65 (39.02)
  3 Salcedo, Hember           15 LIAC-MR              2:16.57    2:25.67        
                  32.29     1:07.48 (35.19)     1:45.71 (38.23)     2:25.67 (39.96)
  4 Garambone, Douglas        18 TVSC-MR              2:22.51    2:33.76        
                  35.43     1:13.89 (38.46)     1:54.10 (40.21)     2:33.76 (39.66)
 
Event 93  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:17.99  ZQ
        1:20.49  JO
        1:34.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Boccio, Niki              12 TVSC-MR              1:21.03    1:21.42 SILV   
                  38.28     1:21.42 (43.14)                                        
  2 Torre, Melissa            12 LIAC-MR              1:21.82    1:22.36 SILV   
                  38.32     1:22.36 (44.04)                                        
  3 Yao, Li Yan               12 TVSC-MR              1:22.50    1:22.46 SILV   
                  38.51     1:22.46 (43.95)                                        
  4 Fabrizio, Jessica         11 North Shore-MR       1:23.92    1:22.89 SILV   
                  39.70     1:22.89 (43.19)                                        
  5 Rosa, Tracey              12 IA-MR                1:25.70    1:22.91 SILV   
                  39.22     1:22.91 (43.69)                                        
  6 Santoro, Theresa          12 TVSC-MR              1:23.22    1:22.98 SILV   
                  39.40     1:22.98 (43.58)                                        
  7 Norman, Samantha          12 Tmsuffolk-MR         1:24.42    1:23.27 SILV   
                  39.48     1:23.27 (43.79)                                        
  8 Dundas, Lindsey           12 CSC-MR               1:23.07    1:23.74 SILV   
                  38.95     1:23.74 (44.79)                                        
  9 Ryan, Katie               12 HYB-MR               1:31.11    1:25.35 SILV   
                  41.45     1:25.35 (43.90)                                        
 10 Shutowich, Nicole         12 TVSC-MR              1:27.90    1:25.79 SILV   
                  40.20     1:25.79 (45.59)                                        
 11 Pujals, Michaela          12 HYB-MR               1:26.01    1:25.86 SILV   
                  41.41     1:25.86 (44.45)                                        
 12 Swartwout, Christine      12 Tmsuffolk-MR         1:27.45    1:26.32 SILV   
                  41.94     1:26.32 (44.38)                                        
 13 Sandor, Hanna             11 IA-MR                1:25.53    1:26.33 SILV   
                  41.44     1:26.33 (44.89)                                        
 14 Parker, Rachel            12 LIAC-MR              1:27.22    1:26.64 SILV   
                  40.98     1:26.64 (45.66)                                        
 15 Vacchiano, Callie         12 HYB-MR               1:27.00    1:26.77 SILV   
                  40.78     1:26.77 (45.99)                                        
 16 Zawatson, Cady            11 LIAC-MR              1:25.91    1:28.33 SILV   
                  41.80     1:28.33 (46.53)                                        
 17 Acompora, Alyssa          12 LIND-MR              1:27.17    1:28.59 SILV   
                  42.06     1:28.59 (46.53)                                        
 18 Koch, Carolyn             12 LIND-MR              1:26.95    1:28.61 SILV   
                  41.66     1:28.61 (46.95)                                        
 19 Ramos, Natalie            12 CSC-MR               1:29.69    1:29.26 SILV   
                  43.08     1:29.26 (46.18)                                        
 20 Drury, Nicole             12 Tmsuffolk-MR         1:29.94    1:29.85 SILV   
                  42.60     1:29.85 (47.25)                                        
 21 DiPreta, Stephanie        12 LIAC-MR              1:31.66    1:30.06 SILV   
                  43.16     1:30.06 (46.90)                                        
 22 Kavitt, Victoria          12 WISC-MR              1:31.53    1:30.18 SILV   
                  43.27     1:30.18 (46.91)                                        
 23 Harmon, Corin             12 HAA-MR               1:32.73    1:30.26 SILV   
                  42.72     1:30.26 (47.54)                                        
 24 Henderson, Emma           11 IA-MR                1:31.65    1:30.39 SILV   
                  43.87     1:30.39 (46.52)                                        
 24 Ingram, Alex              12 IA-MR                1:30.57    1:30.39 SILV   
                  41.60     1:30.39 (48.79)                                        
 26 Buckley, Taylor           11 Sachem-MR            1:30.51    1:30.84 SILV   
                  42.92     1:30.84 (47.92)                                        
 27 Isaksen, Lyndsay          12 TVSC-MR              1:34.12    1:31.28 SILV   
                  43.33     1:31.28 (47.95)                                        
 28 Harvey, Diana             12 HYB-MR               1:30.86    1:31.39 SILV   
                  42.68     1:31.39 (48.71)                                        
 29 Culhane, Nora             12 CS-UN-MR             1:32.48    1:31.81 SILV   
                  43.96     1:31.81 (47.85)                                        
 30 Sciarrotto, Lauren        11 TVSC-MR              1:33.33    1:32.13 SILV   
                  44.18     1:32.13 (47.95)                                        
 31 Reilly, Samantha          11 HYB-MR               1:34.24    1:32.76 SILV   
                  43.64     1:32.76 (49.12)                                        
 32 Witkin, Alexis            11 HYB-MR               1:32.97    1:32.84 SILV   
                  43.33     1:32.84 (49.51)                                        
 33 Walsh, Taylor             12 HYB-MR               1:32.76    1:33.37 SILV   
                  43.57     1:33.37 (49.80)                                        
 34 Lotito, Sam               11 LIAC-MR              1:32.60    1:33.40 SILV   
                  44.15     1:33.40 (49.25)                                        
 35 Pfaffe, Kristen           12 WISC-MR              1:34.51    1:33.46 SILV   
                  43.92     1:33.46 (49.54)                                        
 36 Perez, Arielle            12 IA-MR                1:33.48    1:33.66 SILV   
                  43.40     1:33.66 (50.26)                                        
 36 Ryan, Erica               12 Tmsuffolk-MR         1:34.28    1:33.66 SILV   
                  44.41     1:33.66 (49.25)                                        
Non-Award Division  
 -- Manning, Colleen          12 LIND-MR              1:33.03         DQ        
                  44.95          DQ (49.71)                                        
 
Event 94  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:22.39  ZQ
        1:24.09  JO
        1:31.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Weaver, Chris             12 IA-MR                1:28.72    1:23.54 JO     
                  40.39     1:23.54 (43.15)                                        
  2 Bischoff, Kent            12 Tmsuffolk-MR         1:25.65    1:24.06 JO     
                  38.85     1:24.06 (45.21)                                        
SILV - Division  
  1 Kontos, Nicholas          12 Tmsuffolk-MR         1:24.76    1:24.24 SILV   
                  40.17     1:24.24 (44.07)                                        
  2 McIlvain, Patrick         12 CSC-MR               1:25.17    1:25.29 SILV   
                  39.89     1:25.29 (45.40)                                        
  3 Bouzourene, Tarik         12 LIAC-MR              1:28.29    1:26.06 SILV   
                  40.88     1:26.06 (45.18)                                        
  4 Black, Cameron            11 HYB-MR               1:30.70    1:26.52 SILV   
                  40.80     1:26.52 (45.72)                                        
  5 Shteyman, Brandon         12 LIAC-MR              1:27.51    1:26.63 SILV   
                  41.41     1:26.63 (45.22)                                        
  6 Cremer, Andrew            12 IA-MR                1:26.63    1:26.64 SILV   
                  41.42     1:26.64 (45.22)                                        
  7 Podniesinski, Peter       11 Tmsuffolk-MR         1:30.67    1:26.69 SILV   
                  40.66     1:26.69 (46.03)                                        
  8 LeGuyader, Travis         11 IA-MR                1:29.63    1:27.42 SILV   
                  41.90     1:27.42 (45.52)                                        
  9 Pierce, Tyler             12 IA-MR                1:27.95    1:28.11 SILV   
                  41.64     1:28.11 (46.47)                                        
 10 Hayes, Connor             12 Tmsuffolk-MR         1:27.00    1:29.55 SILV   
                  42.51     1:29.55 (47.04)                                        
 11 Henry, Kevin              12 WISC-MR              1:30.94    1:29.87 SILV   
                  41.88     1:29.87 (47.99)                                        
 12 McShane, Aidan            12 WISC-MR              1:31.88    1:30.44 SILV   
                  42.16     1:30.44 (48.28)                                        
 13 Hesse, Niklas             11 TVSC-MR              1:30.60    1:30.46 SILV   
                  42.16     1:30.46 (48.30)                                        
 14 Carracciolo, Vincent      12 Farmingdale-MR       1:31.14    1:30.56 SILV   
                  42.62     1:30.56 (47.94)                                        
 15 Dagayev, Daniil           12 IA-MR                1:30.49    1:30.73 SILV   
                  42.97     1:30.73 (47.76)                                        
 16 Fountain, Greg            12 IA-MR                1:30.29    1:30.75 SILV   
                  41.97     1:30.75 (48.78)                                        
 17 Parisi, Joey              11 Tmsuffolk-MR         1:28.56    1:31.01 SILV   
                  42.56     1:31.01 (48.45)                                        
Non-Award Division  
  1 Salcedo, Matt             11 LIAC-MR              1:25.23    1:32.63        
                  43.70     1:32.63 (48.93)                                        
 
Event 95  Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:39.19  ZQ
        2:42.99  JO
        2:56.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Haight, Jacqueline        15 Sachem-MR            2:49.41    2:42.74 JO     
                  35.86     1:17.45 (41.59)     2:00.01 (42.56)     2:42.74 (42.73)
SILV - Division  
  1 Silver, Elizabeth         17 Tmsuffolk-MR         2:47.10    2:47.75 SILV   
                  37.80     1:19.86 (42.06)     2:04.33 (44.47)     2:47.75 (43.42)
  2 Schettino, Caitlin        17 WISC-MR              2:49.01    2:48.58 SILV   
                  37.94     1:20.63 (42.69)     2:04.61 (43.98)     2:48.58 (43.97)
  3 Sciacca, Krysten          17 Tmsuffolk-MR         2:46.06    2:50.85 SILV   
                  39.08     1:22.41 (43.33)     2:06.60 (44.19)     2:50.85 (44.25)
  4 Lown, Katina              15 CSC-MR               2:53.58    2:51.50 SILV   
                  37.19     1:20.23 (43.04)     2:06.11 (45.88)     2:51.50 (45.39)
  5 Smith, Ashley             16 North Shore-MR       2:56.64    2:51.88 SILV   
                  37.26     1:19.86 (42.60)     2:07.26 (47.40)     2:51.88 (44.62)
  6 Cohen, Jacqui             15 HAA-MR               2:56.66    2:53.88 SILV   
                  38.82     1:23.58 (44.76)     2:08.86 (45.28)     2:53.88 (45.02)
  7 Woskoff, Rebecca          15 TVSC-MR              2:56.66    2:55.16 SILV   
                  40.50     1:24.65 (44.15)     2:09.89 (45.24)     2:55.16 (45.27)
Non-Award Division  
 -- Ahmed, Lila               16 Sachem-MR            2:50.47         DQ        
 
Event 96  Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:30.49  ZQ
        2:31.99  JO
        2:42.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 LeClaire, Eric            16 HAA-MR               2:33.31    2:27.74 ZQ     
                  33.12     1:09.93 (36.81)     1:48.33 (38.40)     2:27.74 (39.41)
SILV - Division  
  1 Outcault, Andrew          16 HAA-MR               2:39.10    2:35.68 SILV   
                  36.42     1:17.03 (40.61)     1:56.91 (39.88)     2:35.68 (38.77)
  2 Clay, Stephen             16 Sachem-MR            2:39.46    2:36.88 SILV   
                  35.35     1:14.70 (39.35)     1:55.48 (40.78)     2:36.88 (41.40)
  3 Russell, Lucais           15 LIND-MR              2:36.89    2:37.82 SILV   
                  35.74     1:16.31 (40.57)     1:58.06 (41.75)     2:37.82 (39.76)
  4 DaSilva, Jonathan         15 TVSC-MR              2:35.44    2:41.69 SILV   
                  36.10     1:16.58 (40.48)     1:59.17 (42.59)     2:41.69 (42.52)
  5 Yu, Wayne                 15 TVSC-MR              2:41.45    2:41.75 SILV   
                  35.68     1:16.29 (40.61)     1:58.25 (41.96)     2:41.75 (43.50)
  6 Qiao, Matthew             15 Tmsuffolk-MR         2:42.40    2:41.89 SILV   
                  35.40     1:16.70 (41.30)     1:59.45 (42.75)     2:41.89 (42.44)
Non-Award Division  
  1 Thorp, Matthew            16 Sachem-MR            2:39.90    2:45.48        
                  36.47     1:17.64 (41.17)     2:01.97 (44.33)     2:45.48 (43.51)
 
Event 97  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:08.69  ZQ
        1:12.39  JO
        1:29.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Ouzounian, Jaclyn         11 TVSC-MR              1:13.26    1:10.70 JO     
                  32.92     1:10.70 (37.78)                                        
  2 Isaksen, Lyndsay          12 TVSC-MR              1:19.23    1:12.23 JO     
                  33.30     1:12.23 (38.93)                                        
  3 Coccaro, Claudia          11 TVSC-MR              1:13.78    1:12.39 JO     
                  33.47     1:12.39 (38.92)                                        
SILV - Division  
  1 Harvey, Diana             12 HYB-MR               1:14.61    1:13.97 SILV   
                  34.01     1:13.97 (39.96)                                        
  2 DuPre, Pamela             11 IA-MR                1:17.68    1:14.38 SILV   
                  36.16     1:14.38 (38.22)                                        
  3 Parker, Rachel            12 LIAC-MR              1:14.32    1:14.99 SILV   
                  34.71     1:14.99 (40.28)                                        
  4 Aiello, Gabrielle         12 TVSC-MR              1:15.74    1:16.24 SILV   
                  35.79     1:16.24 (40.45)                                        
  5 Drury, Nicole             12 Tmsuffolk-MR         1:16.61    1:16.81 SILV   
                  35.80     1:16.81 (41.01)                                        
  6 Torre, Melissa            12 LIAC-MR              1:17.09    1:16.82 SILV   
                  35.21     1:16.82 (41.61)                                        
  7 Boccio, Niki              12 TVSC-MR              1:17.08    1:17.22 SILV   
                  35.57     1:17.22 (41.65)                                        
  8 Zawatson, Cady            11 LIAC-MR              1:17.95    1:17.94 SILV   
                  35.39     1:17.94 (42.55)                                        
  9 McHale, Shannon           11 HAA-MR               1:18.14    1:17.99 SILV   
                  35.16     1:17.99 (42.83)                                        
 10 Moody, Bridget            11 LIAC-MR              1:15.87    1:18.87 SILV   
                  36.46     1:18.87 (42.41)                                        
 11 Heinsohn, Alyssa          12 LIND-MR              1:23.45    1:19.20 SILV   
                  35.17     1:19.20 (44.03)                                        
 12 O'Neill, Mary-Liz         12 HYB-MR               1:18.09    1:19.57 SILV   
                  37.03     1:19.57 (42.54)                                        
 13 Della Ratta, Christine    12 HYB-MR               1:22.05    1:20.36 SILV   
                  36.97     1:20.36 (43.39)                                        
 14 Rosa, Tracey              12 IA-MR                1:28.47    1:20.65 SILV   
                  36.72     1:20.65 (43.93)                                        
 15 DiPreta, Stephanie        12 LIAC-MR              1:17.43    1:21.08 SILV   
                  37.36     1:21.08 (43.72)                                        
 16 Sandor, Hanna             11 IA-MR                1:23.25    1:21.09 SILV   
                  37.31     1:21.09 (43.78)                                        
 17 Donnelly, Alexandra       11 North Shore-MR       1:19.16    1:21.23 SILV   
                  38.15     1:21.23 (43.08)                                        
 18 Ingram, Alaina            11 IA-MR                1:24.52    1:21.40 SILV   
                  36.98     1:21.40 (44.42)                                        
 19 Tan, Emily                12 LIAC-MR              1:23.81    1:21.50 SILV   
                  38.12     1:21.50 (43.38)                                        
 20 Raynor, Nicole            12 Tmsuffolk-MR         1:25.35    1:22.41 SILV   
                  38.64     1:22.41 (43.77)                                        
 21 Pfaffe, Kristen           12 WISC-MR              1:27.78    1:23.43 SILV   
                  39.04     1:23.43 (44.39)                                        
 22 Sciarrotto, Lauren        11 TVSC-MR              1:21.98    1:23.66 SILV   
                  37.76     1:23.66 (45.90)                                        
 23 Cannon, Gabriella         11 Tmsuffolk-MR         1:25.58    1:24.17 SILV   
                  39.06     1:24.17 (45.11)                                        
 24 Schneider, Amanda         12 Sachem-MR            1:28.40    1:26.06 SILV   
                  40.12     1:26.06 (45.94)                                        
Non-Award Division  
  1 Karcher, Rebecca          12 LIAC-MR              1:27.89    1:29.48        
                  40.31     1:29.48 (49.17)                                        
 -- Dieterich, Sara           11 CSC-MR               1:24.98         DQ        
 -- Baraban, Allyson          12 Tmsuffolk-MR         1:14.14         DQ        
 
Event 98  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:12.79  ZQ
        1:14.49  JO
        1:28.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 McIlvain, Patrick         12 CSC-MR               1:16.88    1:10.75 ZQ     
                  31.67     1:10.75 (39.08)                                        
  2 Murphy, Robert            11 CSC-MR               1:14.83    1:11.66 ZQ     
                  33.09     1:11.66 (38.57)                                        
  3 Friedman, Alec            11 HYB-MR               1:16.81    1:12.59 ZQ     
                  33.37     1:12.59 (39.22)                                        
SILV - Division  
  1 Kontos, Nicholas          12 Tmsuffolk-MR         1:20.35    1:14.86 SILV   
                  34.76     1:14.86 (40.10)                                        
  2 Podniesinski, Peter       11 Tmsuffolk-MR         1:18.44    1:16.02 SILV   
                  34.71     1:16.02 (41.31)                                        
  3 Dagayev, Daniil           12 IA-MR                1:25.88    1:17.05 SILV   
                  36.87     1:17.05 (40.18)                                        
  4 Santoro, Philip           11 TVSC-MR              1:17.72    1:19.74 SILV   
                  36.56     1:19.74 (43.18)                                        
  5 Coleman, Gregory          11 IA-MR                1:22.04    1:20.56 SILV   
                  37.19     1:20.56 (43.37)                                        
  6 Henry, Kevin              12 WISC-MR              1:19.22    1:20.81 SILV   
                  37.18     1:20.81 (43.63)                                        
  7 Fountain, Greg            12 IA-MR                1:25.81    1:21.06 SILV   
                  35.45     1:21.06 (45.61)                                        
  8 Purdy, Evan               11 TVSC-MR              1:20.53    1:21.08 SILV   
                  37.16     1:21.08 (43.92)                                        
  9 Parisi, Joey              11 Tmsuffolk-MR         1:20.40    1:21.26 SILV   
                  38.00     1:21.26 (43.26)                                        
 10 McShane, Aidan            12 WISC-MR              1:26.51    1:22.44 SILV   
                  39.06     1:22.44 (43.38)                                        
 11 Gleit, Dylan              11 Tmsuffolk-MR         1:25.60    1:22.97 SILV   
                  39.65     1:22.97 (43.32)                                        
 12 Muller, Thomas            11 TVSC-MR              1:25.63    1:23.14 SILV   
                  38.49     1:23.14 (44.65)                                        
 13 Harasym, James            11 TVSC-MR              1:22.24    1:25.24 SILV   
                  39.38     1:25.24 (45.86)                                        
 14 Harkin, Sean              12 TVSC-MR              1:23.48    1:25.39 SILV   
                  39.81     1:25.39 (45.58)                                        
 15 Leary, Matthew            11 LIAC-MR              1:26.73    1:27.03 SILV   
                  40.48     1:27.03 (46.55)                                        
 16 Heuser, Will              12 LIAC-MR              1:27.22    1:28.01 SILV   
                  40.43     1:28.01 (47.58)                                        
 17 Hesse, Niklas             11 TVSC-MR              1:26.26    1:28.17 SILV   
                  40.33     1:28.17 (47.84)                                        
 
Event 99  Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:20.49  ZQ
        2:29.99  JO
        2:39.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Plaschka, Jade            15 HAA-MR               2:30.47    2:29.03 JO     
                  29.93     1:04.13 (34.20)     1:39.75 (35.62)     2:29.03 (49.28)
Non-Award Division  
 -- Luckie, Janine            17 TVSC-MR              2:37.88         DQ        
                  31.66     1:08.34 (36.68)     1:47.97 (39.63)                    
 
Event 100  Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:17.69  ZQ
        2:18.99  JO
        2:30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Master, Deep              17 LIAC-MR              2:20.95    2:15.24 ZQ     
SILV - Division  
  1 Scholz, Philip            17 TVSC-MR              2:28.45    2:26.23 SILV   
 
Event 101  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:08.89  ZQ
        1:11.49  JO
        1:21.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 DaSilva, Taylor           12 TVSC-MR              1:12.26    1:10.05 JO     
                  32.55     1:10.05 (37.50)                                        
  2 Ouzounian, Jaclyn         11 TVSC-MR              1:12.20    1:11.08 JO     
                  33.29     1:11.08 (37.79)                                        
SILV - Division  
  1 Pujals, Michaela          12 HYB-MR               1:14.46    1:11.74 SILV   
                  33.11     1:11.74 (38.63)                                        
  2 Gaffey, Mikaila           11 CSC-MR               1:13.32    1:11.83 SILV   
                  33.72     1:11.83 (38.11)                                        
  3 Torre, Melissa            12 LIAC-MR              1:13.35    1:12.67 SILV   
                  33.94     1:12.67 (38.73)                                        
  4 Ryan, Katie               12 HYB-MR               1:16.03    1:12.74 SILV   
                  34.04     1:12.74 (38.70)                                        
  5 Yao, Li Yan               12 TVSC-MR              1:15.10    1:13.32 SILV   
                  34.61     1:13.32 (38.71)                                        
  6 Coccaro, Claudia          11 TVSC-MR              1:15.05    1:14.09 SILV   
                  34.75     1:14.09 (39.34)                                        
  7 Boccio, Niki              12 TVSC-MR              1:17.51    1:14.54 SILV   
                  36.46     1:14.54 (38.08)                                        
  8 Harvey, Diana             12 HYB-MR               1:20.25    1:14.73 SILV   
                  34.13     1:14.73 (40.60)                                        
  8 Shutowich, Nicole         12 TVSC-MR              1:18.30    1:14.73 SILV   
                  34.89     1:14.73 (39.84)                                        
 10 Narus, Jessica            12 North Shore-MR       1:15.30    1:15.03 SILV   
                  37.38     1:15.03 (37.65)                                        
 11 Heinsohn, Alyssa          12 LIND-MR              1:20.55    1:15.37 SILV   
                  33.85     1:15.37 (41.52)                                        
 12 Dieterich, Sara           11 CSC-MR               1:18.63    1:15.50 SILV   
                  34.33     1:15.50 (41.17)                                        
 13 Zawatson, Cady            11 LIAC-MR              1:15.10    1:15.57 SILV   
                  35.64     1:15.57 (39.93)                                        
 14 Dundas, Lindsey           12 CSC-MR               1:14.21    1:15.90 SILV   
                  35.25     1:15.90 (40.65)                                        
 15 Kelly, Hannah             11 LIAC-MR              1:13.57    1:15.97 SILV   
                  34.85     1:15.97 (41.12)                                        
 16 Vacchiano, Jenna          12 HYB-MR               1:17.50    1:16.10 SILV   
                  35.92     1:16.10 (40.18)                                        
 17 Koch, Carolyn             12 LIND-MR              1:16.74    1:16.21 SILV   
                  35.47     1:16.21 (40.74)                                        
 18 Acompora, Alyssa          12 LIND-MR              1:16.28    1:16.49 SILV   
                  35.80     1:16.49 (40.69)                                        
 19 Raynor, Nicole            12 Tmsuffolk-MR         1:15.57    1:16.58 SILV   
                  35.87     1:16.58 (40.71)                                        
 20 Vacchiano, Callie         12 HYB-MR               1:18.59    1:16.76 SILV   
                  35.81     1:16.76 (40.95)                                        
 21 Drury, Nicole             12 Tmsuffolk-MR         1:17.84    1:16.77 SILV   
                  35.98     1:16.77 (40.79)                                        
 22 Ramos, Natalie            12 CSC-MR               1:17.39    1:17.31 SILV   
                  35.33     1:17.31 (41.98)                                        
 23 Donnelly, Alexandra       11 North Shore-MR       1:20.32    1:17.71 SILV   
                  36.04     1:17.71 (41.67)                                        
 24 Buckley, Taylor           11 Sachem-MR            1:17.96    1:18.01 SILV   
                  36.38     1:18.01 (41.63)                                        
 25 DuPre, Pamela             11 IA-MR                1:21.32    1:18.13 SILV   
                  36.48     1:18.13 (41.65)                                        
 26 DiPreta, Stephanie        12 LIAC-MR              1:18.48    1:18.46 SILV   
                  37.10     1:18.46 (41.36)                                        
 27 Swartwout, Christine      12 Tmsuffolk-MR         1:21.32    1:18.52 SILV   
                  38.57     1:18.52 (39.95)                                        
 28 Cross, Ingrid             12 HYB-MR               1:18.62    1:18.62 SILV   
                  36.61     1:18.62 (42.01)                                        
 29 Aiello, Gabrielle         12 TVSC-MR              1:20.22    1:18.69 SILV   
                  36.55     1:18.69 (42.14)                                        
 30 Ingram, Alaina            11 IA-MR                1:17.90    1:18.80 SILV   
                  37.54     1:18.80 (41.26)                                        
 31 Culhane, Nora             12 CS-UN-MR             1:19.90    1:19.18 SILV   
                  36.80     1:19.18 (42.38)                                        
 32 Toth, Kayleigh            11 Tmsuffolk-MR         1:21.55    1:19.53 SILV   
                  36.39     1:19.53 (43.14)                                        
 33 Witkin, Alexis            11 HYB-MR               1:17.28    1:20.54 SILV   
                  39.35     1:20.54 (41.19)                                        
Non-Award Division  
  1 Moody, Bridget            11 LIAC-MR              1:20.74    1:22.36        
                  38.20     1:22.36 (44.16)                                        
  2 Walsh, Taylor             12 HYB-MR               1:20.89    1:22.89        
                  38.50     1:22.89 (44.39)                                        
 -- Baraban, Allyson          12 Tmsuffolk-MR         1:13.14         DQ        
 -- Waring, Megan             12 HYB-MR               1:16.67         DQ        
 
Event 102  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:10.49  ZQ
        1:12.29  JO
        1:22.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Woodhead, Bryan           12 TVSC-MR              1:12.87    1:10.00 ZQ     
                  31.88     1:10.00 (38.12)                                        
JO - Division  
  1 Bischoff, Kent            12 Tmsuffolk-MR         1:12.96    1:11.89 JO     
                  33.00     1:11.89 (38.89)                                        
  2 Malkin, Charles           11 North Shore-MR       1:13.76    1:11.94 JO     
                  32.61     1:11.94 (39.33)                                        
  3 Hayes, Connor             12 Tmsuffolk-MR         1:12.82    1:12.20 JO     
                  33.42     1:12.20 (38.78)                                        
SILV - Division  
  1 McIlvain, Patrick         12 CSC-MR               1:14.21    1:12.50 SILV   
                  33.04     1:12.50 (39.46)                                        
  2 Weaver, Chris             12 IA-MR                1:17.84    1:13.39 SILV   
                  34.80     1:13.39 (38.59)                                        
  3 LeGuyader, Travis         11 IA-MR                1:11.22    1:13.40 SILV   
                  33.27     1:13.40 (40.13)                                        
  4 Santoro, Philip           11 TVSC-MR              1:14.57    1:14.31 SILV   
                  34.81     1:14.31 (39.50)                                        
  5 Friedman, Alec            11 HYB-MR               1:19.09    1:14.58 SILV   
                  36.94     1:14.58 (37.64)                                        
  6 Salcedo, Matt             11 LIAC-MR              1:14.10    1:14.80 SILV   
                  35.41     1:14.80 (39.39)                                        
  7 Fountain, Greg            12 IA-MR                1:13.25    1:14.85 SILV   
                  33.96     1:14.85 (40.89)                                        
  8 Podniesinski, Peter       11 Tmsuffolk-MR         1:17.80    1:14.93 SILV   
                  34.13     1:14.93 (40.80)                                        
  9 Murphy, Robert            11 CSC-MR               1:19.74    1:15.31 SILV   
                  34.59     1:15.31 (40.72)                                        
 10 Penteck, Stephen          11 Sachem-MR            1:21.57    1:16.29 SILV   
                  34.82     1:16.29 (41.47)                                        
 11 Donaghy, Daniel           12 Sachem-MR            1:20.10    1:17.89 SILV   
                  36.36     1:17.89 (41.53)                                        
 12 Cremer, Andrew            12 IA-MR                1:20.69    1:19.61 SILV   
                  38.88     1:19.61 (40.73)                                        
 13 Pierce, Tyler             12 IA-MR                1:20.90    1:19.79 SILV   
                  38.93     1:19.79 (40.86)                                        
 14 Harasym, James            11 TVSC-MR              1:21.54    1:20.00 SILV   
                  38.19     1:20.00 (41.81)                                        
 15 Coleman, Gregory          11 IA-MR                1:21.83    1:20.19 SILV   
                  37.10     1:20.19 (43.09)                                        
 16 Gleit, Dylan              11 Tmsuffolk-MR         1:19.29    1:20.48 SILV   
                  36.99     1:20.48 (43.49)                                        
 17 Parisi, Joey              11 Tmsuffolk-MR         1:18.24    1:20.51 SILV   
                  37.48     1:20.51 (43.03)                                        
 18 Shteyman, Brandon         12 LIAC-MR              1:21.57    1:20.64 SILV   
                  39.84     1:20.64 (40.80)                                        
 19 Purdy, Evan               11 TVSC-MR              1:20.61    1:20.95 SILV   
                  37.53     1:20.95 (43.42)                                        
 20 Gecewicz, Matthew         11 LIND-MR              1:21.47    1:22.23 SILV   
                  38.65     1:22.23 (43.58)                                        
 21 Bouzourene, Tarik         12 LIAC-MR              1:18.87    1:22.40 SILV   
                  38.62     1:22.40 (43.78)                                        
 
Event 103  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:51.19  ZQ
        6:03.99  JO
        6:35.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 DaSilva, Taylor           12 TVSC-MR              6:09.67    5:56.17 JO     
                  33.32     1:07.97 (34.65)     1:44.13 (36.16)     2:20.35 (36.22)
        2:56.84 (36.49)     3:33.46 (36.62)     4:09.88 (36.42)     4:45.85 (35.97)
        5:22.48 (36.63)     5:56.17 (33.69)                                        
  2 Fabrizio, Jessica         11 North Shore-MR       6:09.01    5:58.62 JO     
                  31.71     1:07.47 (35.76)     1:44.26 (36.79)     2:20.63 (36.37)
        2:57.76 (37.13)     3:34.40 (36.64)     4:11.45 (37.05)     4:48.49 (37.04)
        5:25.36 (36.87)     5:58.62 (33.26)                                        
  3 Zawatson, Cady            11 LIAC-MR              6:18.00    5:58.85 JO     
                  31.95     1:07.22 (35.27)     1:43.46 (36.24)     2:20.07 (36.61)
        2:56.97 (36.90)     3:33.77 (36.80)     4:10.46 (36.69)     4:47.05 (36.59)
        5:24.20 (37.15)     5:58.85 (34.65)                                        
  4 Tan, Emily                12 LIAC-MR              6:23.70    6:00.35 JO     
                  31.97     1:07.61 (35.64)     1:44.76 (37.15)     2:21.98 (37.22)
        2:59.51 (37.53)     3:36.44 (36.93)     4:13.28 (36.84)     4:50.98 (37.70)
        5:26.84 (35.86)     6:00.35 (33.51)                                        
  5 Coccaro, Claudia          11 TVSC-MR              6:06.20    6:03.26 JO     
                  31.71     1:07.33 (35.62)     1:44.15 (36.82)     2:20.66 (36.51)
        2:57.31 (36.65)     3:34.44 (37.13)     4:11.42 (36.98)     4:48.39 (36.97)
        5:26.27 (37.88)     6:03.26 (36.99)                                        
  6 Narus, Jessica            12 North Shore-MR       6:04.91    6:03.80 JO     
                  32.42     1:08.19 (35.77)     1:44.66 (36.47)     2:21.88 (37.22)
        2:59.43 (37.55)     3:36.22 (36.79)     4:14.65 (38.43)     4:51.92 (37.27)
        5:28.97 (37.05)     6:03.80 (34.83)                                        
SILV - Division  
  1 Kelly, Hannah             11 LIAC-MR              6:07.30    6:04.72 SILV   
                  32.70     1:08.19 (35.49)     1:44.82 (36.63)     2:22.10 (37.28)
        2:59.60 (37.50)     3:37.32 (37.72)     4:15.34 (38.02)     4:52.47 (37.13)
        5:29.94 (37.47)     6:04.72 (34.78)                                        
  2 Pierce, Sara              12 IA-MR                6:10.97    6:06.73 SILV   
                  33.44     1:10.05 (36.61)     1:47.73 (37.68)     2:25.25 (37.52)
        3:02.34 (37.09)     3:40.29 (37.95)     4:17.99 (37.70)     4:55.33 (37.34)
        5:32.07 (36.74)     6:06.73 (34.66)                                        
  3 Dieterich, Sara           11 CSC-MR               6:20.45    6:09.00 SILV   
                  33.48     1:09.77 (36.29)     1:47.05 (37.28)     2:24.56 (37.51)
        3:02.00 (37.44)     3:39.63 (37.63)     4:17.55 (37.92)     4:54.92 (37.37)
        5:32.89 (37.97)     6:09.00 (36.11)                                        
  4 Santoro, Theresa          12 TVSC-MR              6:14.19    6:11.27 SILV   
                  32.07     1:07.10 (35.03)     1:43.95 (36.85)     2:21.68 (37.73)
        3:00.09 (38.41)     3:38.31 (38.22)     4:17.03 (38.72)     4:55.82 (38.79)
        5:34.39 (38.57)     6:11.27 (36.88)                                        
Non-Award Division  
 -- Norman, Samantha          12 Tmsuffolk-MR         6:11.50         DQ        
 
Event 104  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:59.99  ZQ
        6:03.99  JO
        6:41.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Malkin, Charles           11 North Shore-MR       6:23.44    6:06.20 SILV   
                  31.76     1:07.72 (35.96)     1:45.80 (38.08)     2:23.82 (38.02)
        3:02.36 (38.54)     3:40.85 (38.49)     4:20.06 (39.21)     4:57.04 (36.98)
        5:35.00 (37.96)     6:06.20 (31.20)                                        
  2 Salcedo, Matt             11 LIAC-MR              6:37.76    6:10.47 SILV   
                  34.68     1:12.48 (37.80)     1:50.70 (38.22)     2:28.77 (38.07)
        3:06.50 (37.73)     3:44.13 (37.63)     4:22.36 (38.23)     4:59.36 (37.00)
        5:35.89 (36.53)     6:10.47 (34.58)                                        
  3 Cremer, Andrew            12 IA-MR                6:34.31    6:20.07 SILV   
                  34.85     1:13.76 (38.91)     1:52.45 (38.69)     2:30.90 (38.45)
        3:08.97 (38.07)     3:47.86 (38.89)     4:27.41 (39.55)     5:06.61 (39.20)
        5:44.99 (38.38)     6:20.07 (35.08)                                        
  4 Donaghy, Daniel           12 Sachem-MR            6:26.37    6:23.61 SILV   
                  35.16     1:13.38 (38.22)     1:52.07 (38.69)     2:29.93 (37.86)
        3:08.37 (38.44)     3:47.42 (39.05)     4:27.07 (39.65)     5:06.24 (39.17)
        5:45.73 (39.49)     6:23.61 (37.88)                                        
Non-Award Division  
 -- LeGuyader, Travis         11 IA-MR                6:21.57         DQ        
 
Event 110  Mixed 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Aberle, William           14 TVSC-MR                   NT    2:23.85        
 
Event 111  Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ouzounian, Jaclyn         11 TVSC-MR                   NT    2:32.35        
 
Event 112  Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 D'Angelo, Torrey          14 TVSC-MR                   NT    2:03.10        
 
Event 113  Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muller, Kristin           12 TVSC-MR                   NT      32.82        
 
Event 201  Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dowling, Jake             13 TVSC-MR                   NT      26.72        
  2 Halbohn, Kyle             13 LIND-MR                   NT      27.93        
  3 Bassi, Julia              13 TVSC-MR                   NT      30.50        
  4 Johnson, Christina        10 LIAC-MR                   NT      33.52        
  5 Danin, Kylie               9 WISC-MR                   NT      33.92        
  6 Hausmann, Daniel           8 WISC-MR                   NT      34.49        
  7 Mendez, Spencer            9 HYB-MR                    NT      38.62        
 
Event 202  Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eastman, Lizard           10 LIAC-MR                   NT      38.28        
  2 Barberis, Jillian         10 HYB-MR                    NT      43.46        
 
Event 203  Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toback, Gabbie            10 LIAC-MR                   NT      43.42        
  2 Russell, Douglas           9 LIND-MR                   NT      43.59        
  3 Broderick, Joseph         10 WISC-MR                   NT      44.80        
  4 Pozmanter, Kristen         9 TVSC-MR                   NT      50.21        
 
Event 204  Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taddeo, Matthew           10 North Shore-MR            NT    1:36.61        
 
Event 205  Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pozmanter, Matthew         9 TVSC-MR                   NT    1:34.88        
 
Event 206  Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purdy, Kristen            13 TVSC-MR                   NT    1:07.15        
  2 Marlow, Remi              12 Tmsuffolk-MR              NT    1:14.27        
 
Event 207  Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conard, Kate              14 TVSC-MR                   NT    2:07.42        
  2 Johns, Maggie             13 LIAC-MR                   NT    2:07.82        
 
Event 208  Mixed 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vairo, Corinne            14 TVSC-MR                   NT    2:30.79        
  2 Konarski, Karol           13 LIND-MR                   NT    2:32.56        
 
Event 209  Mixed 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiPreta, Stephanie        12 LIAC-MR                   NT    5:54.09        
  2 Narus, Jessica            12 North Shore-MR            NT    6:05.12        
  3 Kim, Sean                 10 LIAC-MR                   NT    6:45.22        
  4 Gregorace, Zoe             9 LIAC-MR                   NT    6:58.91        
  5 Zarriello, Kyle           10 LIAC-MR                   NT    7:00.66        
  6 Finnegan, Matt            10 LIAC-MR                   NT    7:02.72        
  7 Finnegan, Dan             10 LIAC-MR                   NT    7:11.84        
  8 Treble, Molly              9 LIAC-MR                   NT    7:12.09        
  9 Bamba, Katrina             9 LIAC-MR                   NT    7:28.10        
 
Event 210  Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goetz, Mathew             12 Tmsuffolk-MR              NT    2:22.08        
 
Event 301  Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muller, Kristin           12 TVSC-MR                   NT      32.21        
  2 Merz, Wendy               11 HYB-MR                    NT      33.23        
  3 Pujals, Leiya             17 HYB-MR                    NT      33.83        
  4 O'Neill, Mary-Liz         12 HYB-MR                    NT      37.40        
 
Event 302  Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boccio, Niki              12 TVSC-MR                   NT      37.66        
  2 Pierce, Tyler             12 IA-MR                     NT      39.18        
  3 Saulle, Melanie           12 HYB-MR                    NT      41.38        
  4 Swartwout, Erica           9 Tmsuffolk-MR              NT      44.30        
 
Event 303  Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harvey, Diana             12 HYB-MR                    NT      32.45        
  2 Doherty, Gini             12 HYB-MR                    NT      34.31        
  3 Wendt, William            12 HYB-MR                    NT      38.65        
 
Event 304  Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herrmann, Charles         12 Tmsuffolk-MR              NT      27.41        
  2 McIlvain, Patrick         12 CSC-MR                    NT      28.82        
  3 Murphy, Robert            11 CSC-MR                    NT      29.26        
  4 Culhane, Nora             12 CS-UN-MR                  NT      30.19        
  5 Della Ratta, Christine    12 HYB-MR                    NT      31.92        
  6 Witkin, Alexis            11 HYB-MR                    NT      32.07        
 
Event 305  Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zeffiro, Valerie          11 Sachem-MR                 NT    1:17.47        
 
Event 306  Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Narus, Jessica            12 North Shore-MR            NT    1:02.98        
  2 Ansman, Mary              11 North Shore-MR            NT    1:03.95        
 
Event 307  Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coccaro, Claudia          11 TVSC-MR                   NT    2:19.94        
 
Event 308  Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ouzounian, Jaclyn         11 TVSC-MR                   NT    2:31.95        
 
Event 309  Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 D'Angelo, Caroline        12 TVSC-MR                   NT    2:54.16        
 
Event 401  Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Amanda             10 WISC-MR                   NT      35.45        
  2 Bischoff, Melissa          9 Tmsuffolk-MR              NT      35.50        
  3 Hogan, Anna               10 TVSC-MR                   NT      36.37        
 
Event 402  Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dowling, Jake             13 TVSC-MR                   NT      25.67        
  2 Hillsberg, Matthew        13 IA-MR                     NT      26.58        
  3 Einsidler, Lisa           13 Tmsuffolk-MR              NT      28.23        
  4 Fabrizio, Jessica         11 North Shore-MR            NT      28.79        
  5 Fitzgerald, Kaitlyn       10 HAA-MR                    NT      32.92        
  6 Danin, Kylie               9 WISC-MR                   NT      34.42        
  7 Mendez, Spencer            9 HYB-MR                    NT      37.08        
  8 Pozmanter, Matthew         9 TVSC-MR                   NT      37.17        
  9 Adams, Katherine          10 HYB-MR                    NT      39.89        
 
Event 403  Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosa, Jack                 9 IA-MR                     NT      37.98        
  2 Brown, Nate                9 HYB-MR                    NT      38.04        
  3 Bertini, Rachael           9 TVSC-MR                   NT      38.05        
  4 Pfaffe, Alyssa            10 WISC-MR                   NT      38.22        
 
Event 404  Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conard, Kate              14 TVSC-MR                   NT      59.51        
  2 Coombs, Laurisa           13 TVSC-MR                   NT    1:00.09        
  3 Aiello, Sarah             10 CSC-MR                    NT    1:11.93        
  4 Russell, Douglas           9 LIND-MR                   NT    1:12.38        
  5 Meehan, Sarah              9 HYB-MR                    NT    1:24.20        
 
Event 405  Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aberle, William           14 TVSC-MR                   NT    1:05.86        
  2 Ouzounian, Lauren         13 TVSC-MR                   NT    1:06.87        
  3 Archer, Heather           14 Tmsuffolk-MR              NT    1:07.48        
  4 Sheridan, James           13 LIAC-MR                   NT    1:07.49        
  5 Alessi, Jessica           13 Sachem-MR                 NT    1:15.40        
  6 Buoniello, Bailey         10 IA-MR                     NT    1:19.13        
 
Event 406  Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marmo, Marisa             10 CSC-MR                    NT    1:20.19        
  2 Pozmanter, Kristen         9 TVSC-MR                   NT    1:29.95        
 
Event 407  Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Selinger, Joseph          14 TVSC-MR                   NT    1:03.17        
  2 Forgione, Michael         13 Tmsuffolk-MR              NT    1:06.75        
  3 Coleman, Gregory          11 IA-MR                     NT    1:17.89        
  4 Rohan, Alexa              10 North Shore-MR            NT    1:23.54        
 
Event 408  Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Elijah            13 LIAC-MR                   NT    2:37.32        
 
Event 409  Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Ariana             14 North Shore-MR            NT    1:15.91        
  2 Taddeo, Matthew           10 North Shore-MR            NT    1:37.51        
 
Event 410  Mixed 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purdy, Kristen            13 TVSC-MR                   NT    2:26.00        
 
Event 411  Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spierer, Josh             13 IA-MR                     NT    2:03.45        
  2 Warren, Michelle          14 Tmsuffolk-MR              NT    2:07.44        
  3 Hoffman, Morgan           14 WISC-MR                   NT    2:11.79        
 
Event 412  Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eldor, Gal                16 TVSC-MR                   NT    2:20.05        
  2 Walker, Elijah            13 LIAC-MR                   NT    2:21.18        
  3 Brooke, Taylor            14 LIAC-MR                   NT    2:24.54        
  4 Finnegan, Dan             10 LIAC-MR                   NT    2:59.25        
  5 Wang, Eric                 9 LIAC-MR                   NT    3:01.54        
  6 Zarriello, Kyle           10 LIAC-MR                   NT    3:05.63        
 -- Finnegan, Matt            10 LIAC-MR                   NT         DQ        
 
Event 413  Mixed 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Matthew            14 TVSC-MR                   NT    5:00.49        
  2 Zarriello, Megan          13 LIAC-MR                   NT    5:17.06        
 
Event 501  Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guzman, Justin            16 WISC-MR                   NT      24.36        
  2 Murphy, Robert            11 CSC-MR                    NT      29.38        
  3 Culhane, Nora             12 CS-UN-MR                  NT      29.40        
  4 Vacchiano, Jenna          12 HYB-MR                    NT      30.04        
  5 Ingram, Alaina            11 IA-MR                     NT      30.30        
  6 Manning, Colleen          12 LIND-MR                   NT      30.35        
  7 Vacchiano, Callie         12 HYB-MR                    NT      30.41        
  7 Friedman, Alec            11 HYB-MR                    NT      30.41        
  9 O'Neill, Mary-Liz         12 HYB-MR                    NT      33.01        
 
Event 502  Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heinsohn, Alyssa          12 LIND-MR                   NT      33.38        
  2 Hayes, Connor             12 Tmsuffolk-MR              NT      33.41        
  3 Shutowich, Nicole         12 TVSC-MR                   NT      33.70        
  4 Pujals, Michaela          12 HYB-MR                    NT      33.77        
  5 Penteck, Stephen          11 Sachem-MR                 NT      33.83        
  6 Leary, Matthew            11 LIAC-MR                   NT      34.30        
  7 Santoro, Philip           11 TVSC-MR                   NT      34.45        
  8 Black, Cameron            11 HYB-MR                    NT      36.56        
  9 Witkin, Alexis            11 HYB-MR                    NT      37.91        
 10 Doherty, Gini             12 HYB-MR                    NT      38.09        
 
Event 503  Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosa, Tracey              12 IA-MR                     NT      37.76        
  2 Torre, Melissa            12 LIAC-MR                   NT      37.92        
  3 Boccio, Niki              12 TVSC-MR                   NT      38.12        
  4 Shteyman, Brandon         12 LIAC-MR                   NT      38.44        
 
Event 504  Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ortiz, Samuel             16 Sachem-MR                 NT      51.80        
  2 Ryan, Katie               12 HYB-MR                    NT    1:02.76        
  3 Della Ratta, Christine    12 HYB-MR                    NT    1:10.36        
 
Event 505  Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bouzourene, Tarik         12 LIAC-MR                   NT    1:24.52        
 
Event 506  Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Timothy            15 Tmsuffolk-MR              NT    1:01.06        
 
Event 507  Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Acompora, Alyssa          12 LIND-MR                   NT      32.96        
 
Event 508  Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Selinger, Joseph          14 TVSC-MR                   NT    2:37.26        
 
Event 509  Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gaffey, Mikaila           11 CSC-MR                    NT    1:11.54        
  2 Santoro, Theresa          12 TVSC-MR                   NT    1:11.87        
 
Event 510  Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isaksen, Lyndsay          12 TVSC-MR                   NT    2:44.53        
 
Event 511  Mixed 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Meg                 16 Tmsuffolk-MR              NT    5:05.76        
  2 Purdy, Dana               15 TVSC-MR                   NT    5:06.45        
 
Event 512  Mixed 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dokonal, Jan              14 HYB-MR                    NT    5:32.25        

Brought to you by Computer Aide, Inc.