LIE July 15-16 Summerfest Swim Meet - 7/15/2006 to 7/16/2006          
                                    Results                                    

Event 1  Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weaver, Joan M            14 IA-MR                2:33.29    2:33.23        
                1:11.89   2:33.23 (1:21.34)                                        
  2 Hogan, Michelle M         14 GAEL-MR              2:38.90    2:37.98        
                1:15.13   2:37.98 (1:22.85)                                        
  3 Larson, Kim P             14 IA-MR                2:33.21    2:38.83        
                1:15.29   2:38.83 (1:23.54)                                        
  4 Teng, Rebecca             14 Twisters-MR          2:35.77    2:40.55        
                1:15.72   2:40.55 (1:24.83)                                        
 
Event 2  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gianino, Alexander Z      13 GAEL-MR              2:28.19    2:27.91        
                1:12.15   2:27.91 (1:15.76)                                        
  2 Coleman, Zachary T        14 IA-MR                2:29.24    2:29.84        
                1:11.60   2:29.84 (1:18.24)                                        
  3 Sangtippawan, Chudchane   13 Twisters-MR          2:29.26    2:31.25        
                1:10.58   2:31.25 (1:20.67)                                        
  4 Cerra, Nicholas           14 OWA-MR               2:20.91    2:31.44        
                1:12.19   2:31.44 (1:19.25)                                        
 
Event 3  Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rueda, Daniela            12 Agua Swim Team-MR    1:05.87    1:05.30        
  2 Haruki, Yuria             12 Twisters-MR          1:06.31    1:05.59        
  3 Chan, Olivia              11 Express Swimming-MR  1:06.90    1:05.95        
  4 Fulenwider, Melissa F     11 Middies-MR           1:08.24    1:07.64        
 
Event 4  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sullivan, Sean P          12 HYB-MR                 59.48    1:00.43        
  2 Wong, Stanley             12 NY Sharks-MR         1:01.94    1:02.08        
  3 Kowalsky, Austin J        11 Express Swimming-MR  1:04.93    1:03.90        
  4 Carmichael-Lopes, Bernil  12 Express Swimming-MR  1:04.26    1:04.06        
 
Event 5  Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larson, Kim P             14 IA-MR                2:32.26    2:33.48        
                1:16.34   2:33.48 (1:17.14)                                        
  2 Leung, Alissa             13 Express Swimming-MR  2:33.22    2:34.71        
                1:15.06   2:34.71 (1:19.65)                                        
  3 Norrgard, Kristen M       14 Middies-MR           2:47.33    2:42.61        
                1:19.12   2:42.61 (1:23.49)                                        
  4 Cheng, Emily              14 Express Swimming-MR  2:40.13    2:43.74        
                1:18.56   2:43.74 (1:25.18)                                        
 
Event 6  Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coleman, Zachary T        14 IA-MR                2:34.42    2:30.97        
                1:13.79   2:30.97 (1:17.18)                                        
  2 Doherty, Christopher      13 Twisters-MR          2:33.33    2:31.79        
                1:13.74   2:31.79 (1:18.05)                                        
  3 Bennett, Aarron M         13 Middies-MR           2:35.34    2:31.82        
                1:16.36   2:31.82 (1:15.46)                                        
  4 Minowitz, Eric M          13 Middies-MR           2:41.35    2:41.94        
                1:20.41   2:41.94 (1:21.53)                                        
 
Event 7  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Annie                11 Twisters-MR          1:09.58    1:10.73        
  2 Guaman, Kelly C           12 Twisters-MR          1:14.52    1:15.13        
  3 Dieterich, Sara A         11 CSC-MR               1:21.53    1:19.69        
  4 Fulenwider, Melissa F     11 Middies-MR           1:22.41    1:20.43        
 
Event 8  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sullivan, Sean P          12 HYB-MR               1:18.38    1:11.75        
  2 Hu-Van Wright, En-Wei     12 Agua Swim Team-MR    1:13.84    1:12.28        
  3 MO, Samuel                11 Twisters-MR          1:12.64    1:14.20        
  4 Carmichael-Lopes, Bernil  12 Express Swimming-MR  1:14.55    1:15.07        
 
Event 9  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hogan, Michelle M         14 GAEL-MR              1:08.37    1:10.14        
  2 Schuermann, Kerry         13 LBA-MR               1:13.91    1:12.07        
  3 Teng, Rebecca             14 Twisters-MR          1:12.04    1:13.12        
  4 Browne, Rebecca K         14 Middies-MR           1:12.94    1:14.25        
 
Event 10  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cerra, Nicholas           14 OWA-MR               1:05.45    1:06.37        
  2 Kuo, Theodore             13 Express Swimming-MR  1:09.71    1:08.33        
  3 Abrams, Michael           13 Twisters-MR          1:12.08    1:10.15        
  4 Coleman, Zachary T        14 IA-MR                1:09.14    1:10.20        
 
Event 11  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haruki, Yuria             12 Twisters-MR            32.81      32.85        
  2 Chan, Olivia              11 Express Swimming-MR    33.68      34.05        
  3 Kagan, Vlada              12 Twisters-MR            37.01      34.60        
  4 DuPre, Pamela J           12 IA-MR                  36.27      34.94        
 
Event 12  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kowalsky, Austin J        11 Express Swimming-MR    31.84      31.29        
  2 Hu-Van Wright, En-Wei     12 Agua Swim Team-MR      31.72      31.44        
  3 Georgescu, Ronald F       12 Agua Swim Team-MR      32.04      32.00        
  4 Yamout, Nader             12 Twisters-MR            32.68      32.08        
 
Event 13  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weaver, Joan M            14 IA-MR                3:10.69    2:57.42        
                1:26.06   2:57.42 (1:31.36)                                        
  2 Santaniello, Samantha M   14 HYB-MR               3:00.93    2:58.18        
                1:27.50   2:58.18 (1:30.68)                                        
  3 Leung, Alissa             13 Express Swimming-MR  2:59.89    2:58.33        
                1:27.09   2:58.33 (1:31.24)                                        
  4 Parmiter, Lindsey T       14 Express Swimming-MR  3:00.13    2:59.73        
                1:26.71   2:59.73 (1:33.02)                                        
 
Event 14  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sangtippawan, Chudchane   13 Twisters-MR          2:42.26    2:43.69        
                1:19.88   2:43.69 (1:23.81)                                        
  2 Gianino, Alexander Z      13 GAEL-MR              2:41.80    2:43.88        
                1:19.86   2:43.88 (1:24.02)                                        
  3 Mayer, Michael            13 Express Swimming-MR  2:52.02    2:49.19        
                1:22.21   2:49.19 (1:26.98)                                        
  4 Wallace, Daniel P         13 OWA-MR               2:56.78    3:04.96        
                1:28.69   3:04.96 (1:36.27)                                        
 
Event 15  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Annie                11 Twisters-MR          1:15.35    1:15.00        
  2 Chan, Olivia              11 Express Swimming-MR  1:22.49    1:24.44        
  3 Case, Olivia              12 Agua Swim Team-MR    1:27.93    1:24.61        
  4 Reynoso, Jessica M        11 Agua Swim Team-MR    1:29.61    1:25.14        
 
Event 16  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Stanley             12 NY Sharks-MR         1:18.37    1:18.35        
  2 Carmichael-Lopes, Bernil  12 Express Swimming-MR  1:21.15    1:18.90        
  3 Chansakul, JR J           12 Agua Swim Team-MR    1:22.08    1:22.71        
  4 Georgescu, Ronald F       12 Agua Swim Team-MR    1:25.50    1:24.89        
 
Event 17  Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larson, Kim P             14 IA-MR                1:00.45    1:02.04        
  2 Weaver, Joan M            14 IA-MR                1:01.38    1:02.67        
  3 Hogan, Michelle M         14 GAEL-MR              1:04.10    1:04.75        
  4 Glenday, Heather M        14 IA-MR                1:04.46    1:05.81        
 
Event 18  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cerra, Nicholas           14 OWA-MR                 57.14      59.51        
  2 Sangtippawan, Chudchane   13 Twisters-MR          1:03.48    1:01.81        
  3 Kuo, Theodore             13 Express Swimming-MR  1:01.36    1:01.86        
  4 Wallace, Daniel P         13 OWA-MR               1:00.61    1:02.35        
 
Event 19  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Annie                11 Twisters-MR            29.04      28.85        
  2 Haruki, Yuria             12 Twisters-MR            30.23      30.01        
  3 Rueda, Daniela            12 Agua Swim Team-MR      30.66      30.59        
  4 Yeung, Maggie P           12 Twisters-MR            32.20      30.68        
 
Event 20  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sullivan, Sean P          12 HYB-MR                 28.43      27.61        
  2 Wong, Stanley             12 NY Sharks-MR           27.82      28.00        
  3 Kowalsky, Austin J        11 Express Swimming-MR    29.17      28.97        
  4 Chung, Vernal R           12 UN-GA-MR               29.73      29.25        
 
Event 21  Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Annie                11 Twisters-MR          2:28.11    2:31.30        
  2 Alejandro, Tricia A       16 Agua Swim Team-MR    2:31.77    2:32.39        
  3 Kelly, Katie A            19 IA-MR                2:31.13    2:34.45        
  4 Ciccone, Amanda           17 NY Sharks-MR         2:29.13    2:35.24        
 
Event 22  Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lenard, Andrzej           21 Twisters-MR          2:18.64    2:21.01        
                1:07.69   2:21.01 (1:13.32)                                        
  2 Catano, AL                15 IA-MR                2:21.38    2:23.49        
                1:05.55   2:23.49 (1:17.94)                                        
  3 Alejandro, Steffen        15 Agua Swim Team-MR    2:24.90    2:23.73        
                1:10.17   2:23.73 (1:13.56)                                        
  4 Frawley III, Robert J     17 OWA-MR               2:27.77    2:26.54        
                1:12.21   2:26.54 (1:14.33)                                        
 
Event 23  Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Evans, Kate B              9 Badger-MR            1:18.08    1:15.53        
  2 Barbosa, Tabitha          10 Twisters-MR          1:18.47    1:15.68        
  3 Danovitch, Amelia E       10 Agua Swim Team-MR    1:17.18    1:15.75        
  4 Cannon, Kellie            10 LBA-MR               1:16.12    1:16.33        
 
Event 24  Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNamara, Shane           10 NY Sharks-MR         1:15.31    1:14.90        
  2 Mu, Nicholas H             9 Express Swimming-MR  1:15.49    1:15.92        
  3 Pu, Austin                10 Twisters-MR          1:22.32    1:16.56        
  4 Rosa, Jack M              10 IA-MR                1:17.50    1:17.86        
 
Event 25  Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taddeo, Marisa S          14 North Shore-MR       2:29.06    2:32.06        
                1:13.02   2:32.06 (1:19.04)                                        
  2 Zhu, Annie                11 Twisters-MR          2:35.67    2:36.71        
                1:15.98   2:36.71 (1:20.73)                                        
  3 Teng, Rebecca             14 Twisters-MR          2:34.50    2:39.82        
                1:17.48   2:39.82 (1:22.34)                                        
  4 Bohn, Rachel M            13 Pisces-CT            2:39.52    2:46.31        
                1:19.73   2:46.31 (1:26.58)                                        
 
Event 26  Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lenard, Andrzej           21 Twisters-MR          2:10.72    2:19.60        
                1:07.05   2:19.60 (1:12.55)                                        
  2 Alejandro, Steffen        15 Agua Swim Team-MR         NT    2:29.95        
                1:12.47   2:29.95 (1:17.48)                                        
  3 Katz, Andrew              15 NY Sharks-MR         2:23.65    2:30.90        
                1:12.87   2:30.90 (1:18.03)                                        
  4 Richman, Peter Z          16 GAEL-MR              2:30.22    2:33.11        
                1:14.57   2:33.11 (1:18.54)                                        
 
Event 27  Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spillane, Mary R           9 Pisces-CT            1:26.46    1:24.75        
  2 Yu, Wynona K              10 Twisters-MR          1:26.56    1:25.59        
  3 Catano, Tiffany            9 IA-MR                1:24.42    1:26.41        
  4 Danovitch, Amelia E       10 Agua Swim Team-MR    1:28.38    1:26.73        
 
Event 28  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MO, Daniel                10 Twisters-MR          1:16.71    1:21.15        
  2 Conaton, Patrick A        10 GAEL-MR              1:20.21    1:23.29        
  3 Mu, Nicholas H             9 Express Swimming-MR  1:25.78    1:27.07        
  4 Dong, Richard             10 Twisters-MR          1:30.37    1:31.66        
 
Event 29  Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciccone, Amanda           17 NY Sharks-MR         1:07.50    1:10.05        
  2 Nugent, Susan A           15 UN-LI-MR             1:12.21    1:10.30        
  3 Kelly, Katie A            19 IA-MR                1:09.01    1:12.11        
  4 Butler, Danielle E        16 NY Sharks-MR         1:28.26    1:13.09        
 
Event 30  Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catano, AL                15 IA-MR                1:04.01    1:02.19        
  2 Sagginario, Joe T         17 CSC-MR               1:03.10    1:02.26        
  3 Richman, Peter Z          16 GAEL-MR              1:04.03    1:05.70        
  4 Richman, Joseph Z         17 GAEL-MR              1:04.53    1:05.77        
 
Event 31  Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rubiano, Alexandra K      10 Twisters-MR            38.12      36.58        
  2 Evans, Kate B              9 Badger-MR              38.33      38.15        
  3 Leary, Tanita A           10 GAEL-MR                38.49      39.41        
  4 Takei, Chiharu            10 Badger-MR              39.47      39.88        
 
Event 32  Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MO, Daniel                10 Twisters-MR            37.76      36.01        
  2 McNamara, Shane           10 NY Sharks-MR           39.61      37.06        
  3 Conaton, Patrick A        10 GAEL-MR                36.87      37.51        
  4 Pu, Austin                10 Twisters-MR            39.21      38.14        
 
Event 33  Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Annie                11 Twisters-MR          2:41.25    2:42.44        
                1:18.05   2:42.44 (1:24.39)                                        
  2 Kelly, Katie A            19 IA-MR                2:45.02    2:50.73        
                1:21.51   2:50.73 (1:29.22)                                        
  3 Veccia, Samantha J        16 North Shore-MR       2:48.91    2:55.60        
                1:24.18   2:55.60 (1:31.42)                                        
  4 Chan, Olivia              11 Express Swimming-MR  2:59.27    2:59.77        
                1:26.68   2:59.77 (1:33.09)                                        
 
Event 34  Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lenard, Andrzej           21 Twisters-MR          2:49.96    2:45.14        
                1:17.88   2:45.14 (1:27.26)                                        
  2 Frawley III, Robert J     17 OWA-MR               2:51.97    2:55.44        
                1:24.81   2:55.44 (1:30.63)                                        
  3 Carmichael-Lopes, Bernil  12 Express Swimming-MR  2:52.11    2:55.47        
                1:24.76   2:55.47 (1:30.71)                                        
  4 Tan, Randy                14 Twisters-MR          2:55.65    2:57.68        
                1:22.53   2:57.68 (1:35.15)                                        
 
Event 35  Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rubiano, Alexandra K      10 Twisters-MR          1:33.34    1:33.14        
  2 Rodriguez, Keannie M      10 Agua Swim Team-MR    1:33.95    1:33.70        
  3 Lucas, Marie E            10 Express Swimming-MR  1:35.91    1:34.01        
  4 Evans, Kate B              9 Badger-MR            1:37.49    1:36.14        
 
Event 36  Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNamara, Shane           10 NY Sharks-MR         1:32.45    1:33.97        
  2 Pu, Austin                10 Twisters-MR          1:37.99    1:36.65        
  3 Mu, Nicholas H             9 Express Swimming-MR  1:41.23    1:40.28        
  4 Caponegro, Frank          10 Express Swimming-MR  1:46.56    1:44.20        
 
Event 37  Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciccone, Amanda           17 NY Sharks-MR         1:00.40    1:02.32        
  2 Lyver, Kellie M           15 GAEL-MR              1:02.44    1:03.29        
  3 Alejandro, Tricia A       16 Agua Swim Team-MR    1:03.17    1:03.61        
  4 Nugent, Susan A           15 UN-LI-MR             1:04.40    1:04.41        
 
Event 38  Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sagginario, Joe T         17 CSC-MR                 57.12      56.43        
  2 Frawley III, Robert J     17 OWA-MR                 56.97      58.08        
  3 Catano, AL                15 IA-MR                  57.04      58.12        
  4 Katz, Andrew              15 NY Sharks-MR           59.22      58.55        
 
Event 39  Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Elizabeth            10 Twisters-MR            33.73      32.91        
  2 Hartigan, Kaitlin A       10 GAEL-MR                35.45      33.82        
  3 Collins, Megan M          10 Pisces-CT              36.52      34.67        
  4 Barbosa, Tabitha          10 Twisters-MR            33.95      35.10        
 
Event 40  Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MO, Daniel                10 Twisters-MR            33.55      33.88        
  2 Warren, Colin J           10 Express Swimming-MR    35.17      34.38        
  3 Dong, Richard             10 Twisters-MR            36.38      35.39        
  4 Bidwell, Ian W             8 Badger-MR              38.42      35.96        
 
Event 41  Mixed 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eller, Joshua A           16 Riptides-MR               NT      28.66        
  2 Eller, Zachary M          14 Riptides-MR               NT      29.56        
  3 Sabatini, Nina B          14 OWA-MR                 31.98      31.33        
  4 Rivera, Kendra J          14 Riptides-MR               NT      32.19        
 
Event 42  Mixed 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toor, Catherine J         17 HYB-MR                 35.98      35.80        
  2 Kuzniewski, Kayla J       11 Express Swimming-MR       NT      38.64        
 
Event 43  Mixed 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borutecene, Gabrielle M   14 HYB-MR               1:25.52    1:25.03        
  2 Graham, Caitlin           13 Express Swimming-MR       NT    1:29.07        
 
Event 44  Mixed 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shanley, Kelly M          14 Express Swimming-MR  4:54.45    4:59.04        
                1:10.79   2:25.91 (1:15.12)   3:43.14 (1:17.23)   4:59.04 (1:15.90)
  2 Murphy, Thomas P          13 OWA-MR               5:09.10    5:06.94        
                1:12.23   2:30.95 (1:18.72)   3:49.15 (1:18.20)   5:06.94 (1:17.79)
  3 Krebs, Kristen E          13 Express Swimming-MR       NT    5:16.40        
                1:16.25   2:36.69 (1:20.44)   3:56.98 (1:20.29)   5:16.40 (1:19.42)
  4 Madalena, Kathryn M       13 Express Swimming-MR       NT    5:55.68        
                1:26.84   2:55.97 (1:29.13)   4:37.01 (1:41.04)   5:55.68 (1:18.67)
 
Event 45  Mixed 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Meara, James            11 LBA-MR                 38.09      38.11        
 
Event 46  Mixed 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cheng, Emily              14 Express Swimming-MR       NT    1:15.77        
  2 Coleman, Gregory M        11 IA-MR                1:28.44    1:25.40        
 
Event 48  Mixed 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Todd, Craig A             12 Express Swimming-MR       NT      40.47        
  2 Corso, Kimberly M         12 Express Swimming-MR    39.98      41.34        
  3 Ling, Kevin               12 Express Swimming-MR       NT      42.07        
 
Event 49  Mixed 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kidron, Ella R            15 Agua Swim Team-MR         NT    1:22.80        
  2 Borutecene, Gabrielle M   14 HYB-MR               1:25.03    1:24.25        
  3 Corso, Kimberly M         12 Express Swimming-MR  1:25.11    1:31.03        
  4 Christiansen, Adrie B     10 Express Swimming-MR       NT    1:54.61        
 
Event 50  Mixed 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toor, Catherine J         17 HYB-MR                 35.82      35.85        
  2 McKenzie, Loren A          9 Express Swimming-MR    48.67      44.23        
  3 Fain, Rachel A             9 Express Swimming-MR    54.90      46.12        
  4 Caulfield, Jessica R      10 CSC-MR                 48.28      46.13        
 
Event 51  Mixed 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yildirim, Nesli           15 Agua Swim Team-MR    1:11.21    1:18.02        
 
Event 52  Mixed 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ling, Kevin               12 Express Swimming-MR       NT    2:36.25        
                1:15.83   2:36.25 (1:20.42)                                        
  2 Chen, Lillian T           12 Express Swimming-MR  2:38.54    2:38.74        
                1:17.25   2:38.74 (1:21.49)                                        
  3 Rosa, Jack M              10 IA-MR                2:44.56    2:45.82        
                1:22.80   2:45.82 (1:23.02)                                        
  4 Warren, Frances V         13 Express Swimming-MR  2:43.47    2:51.02        
                1:21.05   2:51.02 (1:29.97)                                        
 
Event 53  Mixed 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taddeo, Marisa S          14 North Shore-MR         29.98      29.44        
  2 Johanson, Kelly A         12 Badger-MR              32.99      31.00        
  3 Georgescu, Ronald F       12 Agua Swim Team-MR         NT      31.16        
  4 Marmol, Janet             13 OWA-MR                    NT      32.22        
 
Event 54  Mixed 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Sally                12 FLY-MR                    NT      38.19        
  2 Chan, Olivia              11 Express Swimming-MR    39.45      39.48        
  3 Christiansen, Adrie B     10 Express Swimming-MR       NT      52.21        
  4 Vani, Jacqueline J         9 Express Swimming-MR       NT      53.21        

Brought to you by Computer Aide, Inc.