May Extravaganza - 5/13/2006 to 5/14/2006                   
                                    Results                                    

Event 1  Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larson, Kim P             14 IA-MR                2:33.49    2:33.21        
                1:12.77   2:33.21 (1:20.44)                                        
  2 Weaver, Joan M            14 IA-MR                2:35.46    2:33.29        
                1:15.59   2:33.29 (1:17.70)                                        
  3 Russell, Eva M            14 Tmsuffolk-MR         2:44.36    2:40.85        
                1:18.91   2:40.85 (1:21.94)                                        
  4 Kolackovsky, Kerrie N     13 OWA-MR               2:41.77    2:41.03        
                1:19.24   2:41.03 (1:21.79)                                        
  5 Biagioli, Alana           14 Tmsuffolk-MR         2:45.57    2:41.07        
                1:18.92   2:41.07 (1:22.15)                                        
  6 Parmiter, Lindsey T       14 Express Swimming-MR  2:42.82    2:44.07        
                1:18.80   2:44.07 (1:25.27)                                        
  7 Shanley, Kelly M          14 Express Swimming-MR  2:42.97    2:45.30        
                1:20.65   2:45.30 (1:24.65)                                        
  8 Munz, Brenna A            13 MSC-MR               2:51.70    2:46.15        
                1:20.10   2:46.15 (1:26.05)                                        
  9 Warren, Michelle N        14 Tmsuffolk-MR         2:51.07    2:46.71        
                1:22.68   2:46.71 (1:24.03)                                        
 10 Archer, Heather A         14 Tmsuffolk-MR         2:49.58    2:46.95        
                1:20.13   2:46.95 (1:26.82)                                        
 11 Cheng, Emily              14 Express Swimming-MR  2:45.30    2:48.52        
                1:20.36   2:48.52 (1:28.16)                                        
 12 Kuzniewski, Megan A       14 Express Swimming-MR  2:48.36    2:48.86        
                1:20.74   2:48.86 (1:28.12)                                        
 13 Krebs, Kristen E          13 Express Swimming-MR  2:48.91    2:49.30        
                1:23.64   2:49.30 (1:25.66)                                        
 14 Drury, Kelly M            14 Tmsuffolk-MR         3:00.53    2:50.04        
                1:24.07   2:50.04 (1:25.97)                                        
 15 Schlichte, Sarah A        14 Express Swimming-MR  2:51.94    2:50.31        
                1:21.07   2:50.31 (1:29.24)                                        
 16 Wyatt, Allison B          14 Big Blue-MR          2:47.44    2:50.38        
                1:24.63   2:50.38 (1:25.75)                                        
 17 Halbohn, Colleen          14 LIND-MR              2:51.41    2:51.62        
                1:20.42   2:51.62 (1:31.20)                                        
 18 Einsidler, Lisa           13 Tmsuffolk-MR         3:00.96    2:51.64        
                1:21.45   2:51.64 (1:30.19)                                        
 19 Henry, Elizabeth M        14 OWA-MR               2:50.75    2:52.63        
                1:21.73   2:52.63 (1:30.90)                                        
 20 Aiello, Jennifer M        13 MSC-MR               2:49.56    2:53.84        
                1:19.49   2:53.84 (1:34.35)                                        
 21 Graham, Caitlin           13 Express Swimming-MR  2:50.52    2:54.31        
                1:24.65   2:54.31 (1:29.66)                                        
 22 Farrar, Lexi B            13 MSC-MR               3:07.23    2:54.65        
                1:22.01   2:54.65 (1:32.64)                                        
 23 Rosa, Sam N               14 IA-MR                2:54.46    2:54.76        
                1:22.95   2:54.76 (1:31.81)                                        
 24 Mazza, Kelly A            14 Express Swimming-MR       NT    2:55.99        
                1:22.86   2:55.99 (1:33.13)                                        
 25 Fusco, Kristina           14 Tmsuffolk-MR         3:06.30    2:56.26        
                1:25.19   2:56.26 (1:31.07)                                        
 26 Meng, Margaret            13 Express Swimming-MR  2:59.19    2:56.64        
                1:22.59   2:56.64 (1:34.05)                                        
 27 Goldstein, Amanda P       14 Tmsuffolk-MR         3:00.61    2:57.17        
                1:28.72   2:57.17 (1:28.45)                                        
 28 Jannuzzi, Olivia A        13 Tmsuffolk-MR         3:02.50    2:58.47        
                1:26.91   2:58.47 (1:31.56)                                        
 29 Holmes, Lindsie           13 Trs-MR               2:56.90    2:58.57        
                1:25.58   2:58.57 (1:32.99)                                        
 30 Rudolph, Holly E          14 Express Swimming-MR  2:59.33    2:59.90        
                1:27.30   2:59.90 (1:32.60)                                        
 31 Omelanczuk, Claudia       14 Trs-MR               2:59.97    3:00.46        
                1:28.01   3:00.46 (1:32.45)                                        
 32 O'Brien, Kaitlin          14 Wac-MR               3:00.21    3:00.60        
                1:26.11   3:00.60 (1:34.49)                                        
 33 Bruder, Kristi L          14 IA-MR                2:48.36    3:00.69        
                1:26.16   3:00.69 (1:34.53)                                        
 34 Termine, Amanda L         13 IA-MR                3:01.83    3:01.23        
                1:27.61   3:01.23 (1:33.62)                                        
 35 Riley, Brianna C          14 Tmsuffolk-MR         3:19.90    3:03.03        
                1:26.59   3:03.03 (1:36.44)                                        
 36 Sims, Raakkel E           13 Tmsuffolk-MR         3:15.50    3:03.17        
                1:28.92   3:03.17 (1:34.25)                                        
 37 Marmol, Janet             13 OWA-MR               2:55.87    3:05.40        
                1:32.28   3:05.40 (1:33.12)                                        
 38 Kassner, Jamie X          13 Tmsuffolk-MR         3:16.95    3:06.74        
                1:25.07   3:06.74 (1:41.67)                                        
 39 Goehringer, Melissa B     13 Express Swimming-MR  3:02.39    3:07.72        
                1:22.99   3:07.72 (1:44.73)                                        
 40 Wiegand, Mikaela G        13 IA-MR                3:27.22    3:08.19        
                1:33.76   3:08.19 (1:34.43)                                        
 41 Donnelly, Colleen C       13 Express Swimming-MR       NT    3:09.07        
                1:27.18   3:09.07 (1:41.89)                                        
 42 Tam, Melanie              13 Wac-MR               3:14.40    3:10.49        
                1:31.04   3:10.49 (1:39.45)                                        
 43 Roett, Katelyn            13 IA-MR                3:12.86    3:11.78        
                1:33.48   3:11.78 (1:38.30)                                        
 44 Jacobsen, Ginger M        13 Express Swimming-MR  3:18.39    3:12.31        
                1:32.13   3:12.31 (1:40.18)                                        
 45 Castaldo, Brittany        13 Wac-MR               3:11.57    3:13.47        
                1:33.45   3:13.47 (1:40.02)                                        
 46 Dunaisky, Rachel I        13 Tmsuffolk-MR         3:18.90    3:13.49        
                1:34.39   3:13.49 (1:39.10)                                        
 47 Clarke, Caitlyn M         13 Express Swimming-MR  3:09.92    3:13.83        
                1:32.03   3:13.83 (1:41.80)                                        
 48 Tobin, Kate E             13 IA-MR                3:35.75    3:15.37        
                1:30.77   3:15.37 (1:44.60)                                        
 49 Sun, Faye                 13 Express Swimming-MR  3:18.29    3:16.16        
                1:29.11   3:16.16 (1:47.05)                                        
 50 Paul, Jordana             14 Cond-MR              3:28.28    3:16.58        
                1:32.73   3:16.58 (1:43.85)                                        
 51 Seagren, Erika L          13 MSC-MR               3:21.97    3:17.93        
                1:34.57   3:17.93 (1:43.36)                                        
 52 Deziel, Blaire            13 Cond-MR              3:17.86    3:20.84        
                1:39.82   3:20.84 (1:41.02)                                        
 53 D'Alberto, Amanda C       13 MSC-MR               3:48.26    3:21.45        
                1:36.29   3:21.45 (1:45.16)                                        
 54 Tusa, Joana F             13 Express Swimming-MR  3:18.67    3:28.41        
                1:38.07   3:28.41 (1:50.34)                                        
 55 Conslato, Marissa         13 OWA-MR               3:15.23    3:42.06        
                1:48.65   3:42.06 (1:53.41)                                        
 -- Owen-Kraft, Chelsea A     13 Big Blue-MR          3:29.00         DQ        
                1:44.37        DQ (1:50.59)                                        
 -- Schoen, Jenna G           13 Wac-MR               3:29.67         DQ        
                1:43.66        DQ (1:53.56)                                        
 
Event 2  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lohrer, Jesse T           13 Tmsuffolk-MR         2:45.74    2:31.69        
                1:13.02   2:31.69 (1:18.67)                                        
  2 Coleman, Zachary T        14 IA-MR                2:29.24    2:31.82        
                1:12.06   2:31.82 (1:19.76)                                        
  3 Cremer, Christian H       14 IA-MR                2:34.73    2:34.56        
                1:15.34   2:34.56 (1:19.22)                                        
  4 Mayer, Michael            13 Express Swimming-MR  2:37.50    2:34.81        
                1:16.93   2:34.81 (1:17.88)                                        
  5 Kuo, Theodore             13 Express Swimming-MR  2:32.20    2:35.23        
                1:13.57   2:35.23 (1:21.66)                                        
  6 Wallace, Daniel P         13 OWA-MR               2:39.68    2:39.63        
                1:16.83   2:39.63 (1:22.80)                                        
  7 Hinds, Jonathan A         14 Tmsuffolk-MR         2:40.60    2:41.49        
                1:17.35   2:41.49 (1:24.14)                                        
  8 Jiran, Monte              13 Tmsuffolk-MR         2:55.24    2:42.46        
                1:19.64   2:42.46 (1:22.82)                                        
  9 Golan, Jacob J            14 Tmsuffolk-MR         2:54.90    2:43.79        
                1:15.82   2:43.79 (1:27.97)                                        
 10 Malychev, Peter I         13 DSC-MR               2:41.99    2:44.20        
                1:22.47   2:44.20 (1:21.73)                                        
 11 Oxsitin, Pavel            13 DSC-MR               2:42.99    2:44.25        
                1:19.33   2:44.25 (1:24.92)                                        
 12 McIlhargy, Sean V         13 Trs-MR               2:29.94    2:44.96        
                1:20.46   2:44.96 (1:24.50)                                        
 13 Spierer, Josh A           13 IA-MR                2:44.16    2:45.89        
                1:20.10   2:45.89 (1:25.79)                                        
 14 Filardi, Andrew D         14 OWA-MR               2:55.29    2:47.95        
                1:21.60   2:47.95 (1:26.35)                                        
 15 Koukharevitch, Alex       14 DSC-MR               2:45.99    2:48.12        
                1:20.37   2:48.12 (1:27.75)                                        
 16 Duva, Ben                 13 Express Swimming-MR  2:46.95    2:48.25        
                1:19.71   2:48.25 (1:28.54)                                        
 17 Forgione, Michael J       13 Tmsuffolk-MR         2:59.55    2:48.28        
                1:17.76   2:48.28 (1:30.52)                                        
 18 Stein, Kenny F            14 IA-MR                2:54.07    2:49.57        
                1:17.60   2:49.57 (1:31.97)                                        
 19 Meck, Mike D              13 MSC-MR               2:49.57    2:49.91        
                1:24.08   2:49.91 (1:25.83)                                        
 20 Pisano, Jake F            13 Tmsuffolk-MR         2:54.90    2:50.11        
                1:22.72   2:50.11 (1:27.39)                                        
 21 Farm, Bryan W             14 Cond-MR              3:02.24    2:51.20        
                1:20.76   2:51.20 (1:30.44)                                        
 22 Makowski, John P          13 Tmsuffolk-MR         3:04.09    2:51.84        
                1:21.47   2:51.84 (1:30.37)                                        
 23 Hillsberg, Matthew K      13 IA-MR                2:50.07    2:52.07        
                1:20.69   2:52.07 (1:31.38)                                        
 24 Kontos, Nicholas G        13 Tmsuffolk-MR         3:18.50    2:52.70        
                1:21.14   2:52.70 (1:31.56)                                        
 25 Wiegand, Dakota E         14 IA-MR                3:09.79    2:52.75        
                1:24.76   2:52.75 (1:27.99)                                        
 26 Pangal, John P            14 Tmsuffolk-MR         3:09.81    2:55.04        
                1:25.46   2:55.04 (1:29.58)                                        
 27 Lo, Arthur C              13 OWA-MR               2:51.36    2:55.05        
                1:25.97   2:55.05 (1:29.08)                                        
 28 Chen, Richie              13 Express Swimming-MR  3:01.31    2:56.26        
                1:26.22   2:56.26 (1:30.04)                                        
 29 Sweeney, PJ               13 Wac-MR               3:00.03    2:56.28        
                1:23.05   2:56.28 (1:33.23)                                        
 30 Jennings, Paul M          13 Tmsuffolk-MR         3:08.90    2:59.80        
                1:27.56   2:59.80 (1:32.24)                                        
 31 Rusinak, Lucas S          13 Wac-MR               3:13.15    2:59.88        
                1:26.68   2:59.88 (1:33.20)                                        
 32 Donenfeld, Thai           13 Cond-MR              3:00.68    3:02.84        
                1:27.56   3:02.84 (1:35.28)                                        
 33 Dieterich, Eric B         14 CSC-MR               3:25.30    3:05.67        
                1:28.58   3:05.67 (1:37.09)                                        
 34 Haghighi, Sean            13 OWA-MR               3:16.31    3:05.81        
                1:30.29   3:05.81 (1:35.52)                                        
 35 Dale, Charlie J           14 Big Blue-MR          2:54.00    3:10.13        
                1:29.09   3:10.13 (1:41.04)                                        
 36 Bormann, Christian L      14 Tmsuffolk-MR         3:20.45    3:10.97        
                1:32.28   3:10.97 (1:38.69)                                        
 37 Isaacs, Scott             13 Trs-MR                    NT    3:16.69        
                1:31.80   3:16.69 (1:44.89)                                        
 38 Knight, Conor J           14 Express Swimming-MR  3:15.00    3:20.75        
                1:34.32   3:20.75 (1:46.43)                                        
 39 Ketcham, Justin           13 IA-MR                3:14.17    3:21.50        
                1:38.21   3:21.50 (1:43.29)                                        
 40 Palmer, John A            13 Express Swimming-MR  3:20.40    3:29.34        
                1:35.66   3:29.34 (1:53.68)                                        
 41 Awon, Soham K             13 OWA-MR               3:45.36    3:32.55        
                1:42.73   3:32.55 (1:49.82)                                        
 -- Visser, Rory M            14 Cond-MR              3:00.92         DQ        
                1:22.70        DQ (1:32.99)                                        
 -- Genova, Jerome            13 Express Swimming-MR  3:23.11         DQ        
                1:38.96        DQ (1:48.88)                                        
 
Event 3  Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Olivia              11 Express Swimming-MR  1:06.90    1:07.36        
  2 Mu, Isabella              12 Express Swimming-MR  1:08.56    1:08.02        
  3 Hirsch, Jenna             12 Trs-MR               1:10.12    1:09.67        
  4 Barcklow, Gabrielle G     11 OWA-MR               1:11.96    1:09.81        
  5 Geissler, Kim             12 Wac-MR               1:06.32    1:10.13        
  6 Smith, Caryn A            12 OWA-MR               1:09.70    1:10.49        
  7 Malyszka, Stephanie M     11 Cond-MR              1:12.78    1:10.60        
  8 Gavin, Kara C             12 Wac-MR               1:09.62    1:10.76        
  9 Hoffman, Shekinah L       12 MSC-MR               1:16.31    1:11.00        
 10 Leung, Alissa             12 Express Swimming-MR  1:10.34    1:11.06        
 11 Warren, Frances V         12 Express Swimming-MR  1:09.87    1:11.42        
 12 Norman, Samantha M        12 Tmsuffolk-MR         1:12.09    1:11.51        
 13 McDonnell, Sophia         12 UNWAC-MR             1:09.65    1:11.95        
 14 Boccia, Lindsay M         12 Wac-MR               1:15.64    1:12.15        
 15 Rosa, Tracey L            12 IA-MR                1:17.15    1:12.50        
 16 Baraban, Allyson B        12 Tmsuffolk-MR         1:14.98    1:12.65        
 17 Pierce, Sara N            12 IA-MR                1:14.00    1:12.97        
 18 Dieterich, Sara A         11 CSC-MR               1:14.53    1:12.99        
 19 NG, Selina K              11 Tmsuffolk-MR         1:16.56    1:13.23        
 20 Ialenti, Pamela S         12 Express Swimming-MR  1:13.84    1:13.52        
 21 Senken, Natasha L         12 OWA-MR               1:14.16    1:13.56        
 22 Levine, Kelly T           12 MSC-MR               1:15.39    1:14.03        
 23 Rubzin, Emily             12 Cond-MR              1:13.52    1:14.79        
 24 Kuzniewski, Kayla J       11 Express Swimming-MR  1:16.34    1:15.09        
 25 Chen, Lillian T           11 Express Swimming-MR  1:13.86    1:15.26        
 26 Castellano, Gabriella A   12 Wac-MR                    NT    1:15.41        
 27 DuPre, Pamela J           12 IA-MR                1:16.13    1:15.79        
 27 Henry, Olivia P           11 OWA-MR               1:13.86    1:15.79        
 29 Swartwout, Christine      12 Tmsuffolk-MR         1:22.24    1:15.84        
 30 Ehrman, Rachel M          12 MSC-MR               1:16.67    1:16.01        
 31 Corso, Kimberly M         12 Express Swimming-MR  1:15.55    1:16.15        
 32 Cannon, Gabriella         11 Tmsuffolk-MR         1:16.87    1:16.18        
 33 Zoll, Christina M         11 Express Swimming-MR  1:18.65    1:16.35        
 34 Lawler, Rachel            12 Express Swimming-MR  1:18.73    1:16.42        
 35 Toth, Kayleigh T          11 Tmsuffolk-MR         1:25.00    1:16.86        
 36 Mazza, Kimberly J         11 CSC-MR               1:27.18    1:17.13        
 37 Lee, Lauren               11 Trs-MR               1:18.02    1:17.19        
 38 Boyko, Emily F            11 MSC-MR               1:26.23    1:17.26        
 39 McIlhargy, Amanda         11 Trs-MR               1:15.17    1:17.42        
 40 Farrell, Laura J          12 MSC-MR               1:14.46    1:17.45        
 41 Carlino, Emelia A         12 MSC-MR               1:25.42    1:17.48        
 42 Morris, Cara K            12 Cond-MR              1:15.07    1:18.01        
 43 Filardi, Victoria L       12 OWA-MR               1:20.17    1:18.67        
 44 Dans, Miesha K            12 OWA-MR               1:18.40    1:20.08        
 45 Zoine, Jackie T           12 Express Swimming-MR  1:26.66    1:22.03        
 46 Kearns, Emily R           12 Express Swimming-MR  1:32.32    1:22.13        
 47 Im, Gabi                  11 Trs-MR               1:24.12    1:22.73        
 48 Hanley, Tori L            12 Tmsuffolk-MR         1:27.49    1:22.77        
 49 Niu, Cindy                12 OWA-MR               1:41.27    1:23.88        
 50 Neves, LuisaMaria B       12 MSC-MR               1:39.00    1:23.96        
 51 Mignano, Marissa P        11 CSC-MR               1:45.24    1:24.24        
 52 Chung, Katie              11 Cond-MR              1:25.69    1:24.95        
 53 Svensson, Polina W        11 Cond-MR              1:24.89    1:24.97        
 54 Irwin, Danielle M         12 IA-MR                1:25.34    1:25.55        
 55 Mayor, Jessica L          11 CSC-MR               1:43.12    1:27.73        
 56 Napolitano, Jessica L     11 CSC-MR               1:39.01    1:30.71        
 57 Haugh, Clare M            12 OWA-MR               1:38.05    1:31.52        
 58 D'Esposito, Isabella      12 MSC-MR               1:51.44    1:31.91        
 59 Carroll, Olivia           11 CSC-MR               1:38.94    1:32.22        
 60 Rosenbaum, Ashley N       12 Farmingdale-MR       1:32.93    1:33.96        
 61 Omelanczuk, Carolina      11 Trs-MR               1:34.50    1:34.05        
 62 Miao, Kelly               12 Express Swimming-MR  1:32.52    1:35.84        
 63 Tomasetti, Qiara          12 IA-MR                1:49.85    1:38.90        
 64 Heo, Grace                11 Cond-MR                   NT    1:41.43        
 65 Akirtava, Christina       11 Big Blue-MR          1:40.48    1:42.86        
 
Event 4  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carmichael-Lopes, Bernil  12 Express Swimming-MR  1:03.85    1:04.26        
  2 Kowalsky, Austin J        11 Express Swimming-MR  1:03.63    1:04.93        
  3 Galan, Bryan              12 Tmsuffolk-MR         1:06.17    1:05.22        
  4 Herrmann, Charles         12 Tmsuffolk-MR         1:08.63    1:06.66        
  5 Peng, DiDi                12 Tmsuffolk-MR         1:09.38    1:07.55        
  6 Goldstein, Jake P         12 Tmsuffolk-MR         1:09.51    1:07.72        
  7 Hayes, Connor             12 Tmsuffolk-MR         1:19.50    1:08.33        
  8 Bischoff, Kent A          12 Tmsuffolk-MR         1:14.75    1:09.17        
  9 Lennon, Michael J         12 OWA-MR                    NT    1:09.21        
 10 Holtzman, Scott J         12 OWA-MR               1:11.79    1:09.41        
 11 Graham, Danny             12 Express Swimming-MR  1:08.79    1:09.60        
 12 Dagayev, Daniil           12 IA-MR                1:12.27    1:09.89        
 13 Alderson, Ryan P          11 MSC-MR               1:19.69    1:12.53        
 14 Weaver, Chris R           12 IA-MR                1:14.04    1:12.72        
 15 Ling, Kevin               12 Express Swimming-MR  1:12.88    1:12.85        
 16 Kelkar, Ashwin D          12 OWA-MR               1:10.88    1:13.11        
 17 Shanley, Benjamin M       12 Express Swimming-MR  1:16.82    1:13.13        
 18 Thermos, Yianni           12 Wac-MR               1:11.41    1:13.54        
 19 Shields, Brandon          11 Trs-MR               1:16.77    1:13.63        
 20 Podniesinski, Peter F     11 Tmsuffolk-MR         1:17.59    1:13.67        
 21 Miara, Jesse              12 Trs-MR               1:15.85    1:14.59        
 22 Todd, Craig A             12 Express Swimming-MR  1:13.74    1:15.24        
 23 Cremer, Andrew B          12 IA-MR                1:17.38    1:16.40        
 24 Wallace, Robert J         11 OWA-MR               1:19.43    1:17.20        
 25 Coleman, Gregory M        11 IA-MR                1:14.97    1:17.57        
 26 Clarke, Kristopher        11 Express Swimming-MR  1:15.91    1:17.86        
 27 Pierce, Tyler J           12 IA-MR                1:19.10    1:19.50        
 28 Petkanas, Diamantis       12 Farmingdale-MR       1:25.98    1:20.41        
 29 Whitehorn, Christopher D  12 CSC-MR               1:40.57    1:20.75        
 30 Buoniello, Bailey J       11 IA-MR                1:18.64    1:21.19        
 31 Buoniello, Blake J        12 IA-MR                1:21.46    1:22.17        
 32 Carracciolo, Vincent N    12 Farmingdale-MR       1:23.15    1:22.95        
 33 Carlino, Keith A          11 MSC-MR               1:30.11    1:23.64        
 34 Gleit, Dylan              12 Tmsuffolk-MR         1:23.46    1:24.06        
 35 Kalletta, Sean P          11 IA-MR                1:24.47    1:24.20        
 36 Cannon, Christopher       11 CSC-MR               1:32.27    1:25.02        
 37 Weaver, Jesse A           11 IA-MR                1:27.10    1:25.69        
 38 Donohue, Robbie           12 Trs-MR               1:24.89    1:25.89        
 39 Burke, Christopher M      11 OWA-MR               1:19.43    1:26.26        
 40 McDanel, Michael A        12 Farmingdale-MR       1:36.23    1:27.23        
 41 Bekker, Allan             12 DSC-MR               1:21.00    1:28.23        
 42 Hozias, Jeffrey           12 Cond-MR              1:39.68    1:28.63        
 43 Gschwind, Daniel          11 CSC-MR               1:41.07    1:30.12        
 44 Gagliano, Travis Z        11 CSC-MR               1:43.06    1:30.78        
 45 Finnerty, Jack            11 Cond-MR              1:29.09    1:31.00        
 46 Vaca, Sam                 11 CSC-MR               2:10.00    1:36.49        
 47 Guevara, Christopher J    11 Express Swimming-MR  1:49.88    1:36.87        
 48 Seltenreich, Dane M       12 Express Swimming-MR  1:35.44    1:37.32        
 49 Goh, Jonathan             11 OWA-MR               1:38.17    1:37.37        
 50 Low, Jonathan H           11 Farmingdale-MR       1:45.14    1:56.17        
 51 Abrams, Alex              12 Cond-MR                   NT    2:06.76        
 
Event 5  Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weaver, Joan M            14 IA-MR                1:22.64    1:22.49        
  2 Russell, Eva M            14 Tmsuffolk-MR         1:21.91    1:24.61        
  3 Parmiter, Lindsey T       14 Express Swimming-MR  1:22.40    1:25.88        
  4 Biagioli, Alana           14 Tmsuffolk-MR         1:25.90    1:26.42        
  5 Goldstein, Amanda P       14 Tmsuffolk-MR         1:30.87    1:30.03        
  6 Wyatt, Allison B          14 Big Blue-MR          1:26.75    1:30.13        
  7 Warren, Michelle N        14 Tmsuffolk-MR         1:29.82    1:30.82        
  8 Krebs, Kristen E          13 Express Swimming-MR  1:28.14    1:31.77        
  9 Archer, Heather A         14 Tmsuffolk-MR         1:29.47    1:32.20        
 10 Graham, Caitlin           13 Express Swimming-MR  1:28.69    1:32.36        
 11 Drury, Kelly M            14 Tmsuffolk-MR         1:40.80    1:32.83        
 12 Bruder, Kristi L          14 IA-MR                1:29.94    1:33.11        
 13 McKee, Kaitlin            13 Express Swimming-MR  1:34.41    1:33.50        
 14 Luqman, Kyle M            14 IA-MR                1:30.55    1:33.63        
 15 Jannuzzi, Olivia A        13 Tmsuffolk-MR         1:42.13    1:33.70        
 16 Farrar, Lexi B            13 MSC-MR               1:31.97    1:33.72        
 17 Fusco, Kristina           14 Tmsuffolk-MR         1:37.02    1:35.03        
 18 Termine, Amanda L         13 IA-MR                1:34.11    1:37.03        
 19 Wiegand, Mikaela G        13 IA-MR                1:41.42    1:37.79        
 19 Omelanczuk, Claudia       14 Trs-MR               1:36.31    1:37.79        
 21 Mazza, Kelly A            14 Express Swimming-MR       NT    1:38.01        
 22 Holmes, Lindsie           13 Trs-MR               1:37.95    1:38.37        
 23 Tam, Melanie              13 Wac-MR               1:38.88    1:38.85        
 24 Donnelly, Colleen C       13 Express Swimming-MR       NT    1:39.73        
 25 Kassner, Jamie X          13 Tmsuffolk-MR         1:56.50    1:40.25        
 26 Thermos, Christiana       14 Wac-MR               1:34.21    1:40.73        
 27 Williams, April M         14 IA-MR                1:44.14    1:41.94        
 28 Sims, Raakkel E           13 Tmsuffolk-MR         1:53.14    1:42.63        
 29 Roett, Katelyn            13 IA-MR                1:40.49    1:43.69        
 30 Dunaisky, Rachel I        13 Tmsuffolk-MR         2:00.62    1:44.23        
 31 Chapman, Erica            13 Trs-MR               1:55.66    1:45.64        
 32 Jackson, Adrianna         13 Trs-MR               1:42.61    1:45.94        
 33 Fischer, Katherine        13 Trs-MR               1:40.30    1:46.10        
 34 Smith, Meghan             13 Wac-MR               1:46.31    1:46.13        
 35 Sun, Faye                 13 Express Swimming-MR  1:48.05    1:47.04        
 36 Bonifacio, Stephanie M    13 Cond-MR              1:46.66    1:50.65        
 37 Koukoulas, Victoria L     13 Express Swimming-MR  1:52.78    1:51.06        
 38 Tobin, Kate E             13 IA-MR                1:53.31    1:52.86        
 39 Sgroi, Rebecca G          13 IA-MR                1:39.19    1:54.26        
 
Event 6  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hinds, Jonathan A         14 Tmsuffolk-MR         1:22.62    1:19.93        
  2 Wallace, Daniel P         13 OWA-MR               1:18.52    1:21.46        
  3 Lohrer, Jesse T           13 Tmsuffolk-MR         1:27.97    1:21.67        
  4 Malychev, Peter I         13 DSC-MR               1:19.00    1:23.19        
  5 Mayer, Michael            13 Express Swimming-MR  1:20.29    1:23.41        
  6 Cerra, Nicholas           14 OWA-MR               1:22.43    1:25.00        
  7 Meck, Mike D              13 MSC-MR               1:22.43    1:25.28        
  8 Jiran, Monte              13 Tmsuffolk-MR         1:33.41    1:26.80        
  9 Golan, Jacob J            14 Tmsuffolk-MR         1:24.50    1:27.75        
 10 Farm, Bryan W             14 Cond-MR              1:25.65    1:27.89        
 11 McIlhargy, Sean V         13 Trs-MR               1:23.11    1:28.07        
 12 Kim, Andrew               14 Trs-MR               1:29.12    1:28.96        
 13 Chen, Richie              13 Express Swimming-MR  1:35.68    1:31.35        
 14 Brandt, Joe W             14 Farmingdale-MR       1:27.33    1:31.83        
 15 Laine, Scott W            14 Farmingdale-MR       1:27.50    1:31.89        
 16 Pruidze, Rati             14 Wac-MR               1:35.99    1:31.98        
 17 Bormann, Christian L      14 Tmsuffolk-MR         1:41.38    1:33.56        
 18 Drago, Adam N             13 IA-MR                1:33.13    1:34.98        
 19 Wiegand, Dakota E         14 IA-MR                1:32.29    1:35.72        
 20 Sweeney, PJ               13 Wac-MR               1:34.98    1:35.97        
 21 Visser, Rory M            14 Cond-MR              1:39.21    1:36.20        
 22 Ruzzi, Anthony            14 Trs-MR               1:46.90    1:38.60        
 23 Fischetti, Michael        13 Tmsuffolk-MR         1:43.37    1:38.79        
 24 Pangal, John P            14 Tmsuffolk-MR         1:48.89    1:38.82        
 25 Jennings, Paul M          13 Tmsuffolk-MR         1:52.01    1:39.57        
 26 Hillsberg, Matthew K      13 IA-MR                1:37.44    1:39.66        
 27 Makowski, John P          13 Tmsuffolk-MR         1:57.20    1:39.90        
 28 Dale, Charlie J           14 Big Blue-MR          1:40.00    1:45.24        
 29 Haghighi, Sean            13 OWA-MR               1:53.07    1:46.43        
 30 Genova, Jerome            13 Express Swimming-MR  1:34.34    1:47.65        
 31 Fthenakis, Michael M      13 Tmsuffolk-MR         1:57.55    1:47.82        
 32 Im, Thomas                13 Trs-MR               1:48.18    1:48.09        
 33 Gunther, Ryan             13 IA-MR                2:00.08    1:48.80        
 34 Awon, Soham K             13 OWA-MR               1:46.92    1:50.97        
 35 Knight, Conor J           14 Express Swimming-MR  1:50.91    1:55.49        
 -- Dorata, Eric J            13 Tmsuffolk-MR         2:01.54         DQ        
 
Event 7  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Olivia              11 Express Swimming-MR  1:22.99    1:24.13        
  2 Leung, Alissa             12 Express Swimming-MR  1:24.70    1:25.98        
  3 Corso, Kimberly M         12 Express Swimming-MR  1:26.20    1:28.24        
  4 Russell, Clara J          12 Tmsuffolk-MR         1:26.68    1:30.13        
  5 Mu, Isabella              12 Express Swimming-MR  1:28.44    1:31.90        
  6 Rosa, Tracey L            12 IA-MR                1:34.64    1:33.70        
  7 Lawler, Rachel            12 Express Swimming-MR  1:38.34    1:35.03        
  8 Hoffman, Shekinah L       12 MSC-MR               1:34.27    1:35.09        
  9 Marlow, Remi B            12 Tmsuffolk-MR         1:43.00    1:36.28        
 10 Swartwout, Christine      12 Tmsuffolk-MR         1:42.43    1:36.86        
 11 Farrell, Laura J          12 MSC-MR               1:30.50    1:37.77        
 12 NG, Selina K              11 Tmsuffolk-MR         1:43.38    1:39.01        
 13 Boyko, Emily F            11 MSC-MR               1:34.62    1:39.62        
 14 Chen, Lillian T           11 Express Swimming-MR  1:42.40    1:40.25        
 15 Carlino, Emelia A         12 MSC-MR               1:44.21    1:40.74        
 16 Cannon, Gabriella         11 Tmsuffolk-MR         1:43.90    1:41.49        
 17 Lee, Lauren               11 Trs-MR               1:42.88    1:41.90        
 18 Boccia, Lindsay M         12 Wac-MR               1:41.71    1:42.27        
 19 Barcklow, Gabrielle G     11 OWA-MR               1:47.98    1:42.33        
 20 Ehrman, Rachel M          12 MSC-MR               1:41.12    1:43.07        
 21 Onah, Kimberly            12 Wac-MR               1:44.20    1:45.71        
 22 Castellano, Gabriella A   12 Wac-MR               1:46.47    1:46.60        
 23 Toth, Kayleigh T          11 Tmsuffolk-MR         2:00.18    1:49.09        
 24 Svensson, Polina W        11 Cond-MR              1:58.63    1:50.53        
 25 Neves, LuisaMaria B       12 MSC-MR               1:59.76    1:50.58        
 26 Koukoulas, Sophia A       11 Express Swimming-MR  1:55.01    1:52.24        
 27 Miao, Kelly               12 Express Swimming-MR  1:46.93    1:52.85        
 28 Carroll, Olivia           11 CSC-MR               2:11.80    1:57.86        
 29 Mignano, Marissa P        11 CSC-MR               2:18.74    1:58.23        
 30 Im, Gabi                  11 Trs-MR               2:01.44    2:01.29        
 -- Akirtava, Christina       11 Big Blue-MR          2:00.00         DQ        
 
Event 8  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carmichael-Lopes, Bernil  12 Express Swimming-MR  1:14.15    1:21.17        
  2 Peng, DiDi                12 Tmsuffolk-MR         1:23.11    1:22.52        
  3 Yeager, Christian P       12 Tmsuffolk-MR         1:26.76    1:23.17        
  4 Goetz, Mathew J           12 Tmsuffolk-MR         1:36.32    1:27.59        
  5 Holtzman, Scott J         12 OWA-MR               1:22.96    1:28.01        
  6 Herrmann, Charles         12 Tmsuffolk-MR         1:31.82    1:28.81        
  7 Todd, Craig A             12 Express Swimming-MR  1:29.43    1:31.23        
  8 Ling, Kevin               12 Express Swimming-MR  1:30.76    1:32.40        
  9 Sack, Danny C             12 OWA-MR               1:32.95    1:38.32        
 10 Parisi, Joey N            11 Tmsuffolk-MR         1:45.23    1:38.95        
 11 Podniesinski, Peter F     11 Tmsuffolk-MR         1:48.44    1:39.71        
 12 Zitelny, Edan             11 Tmsuffolk-MR         1:53.52    1:40.96        
 13 Carracciolo, Vincent N    12 Farmingdale-MR       1:42.52    1:44.93        
 14 Seltenreich, Dane M       12 Express Swimming-MR  1:47.09    1:51.07        
 15 McDonnell, Richard        11 UNWAC-MR             1:50.97    1:55.74        
 16 Hozias, Jeffrey           12 Cond-MR                   NT    1:58.20        
 17 Bekker, Allan             12 DSC-MR               1:50.00    2:00.66        
 18 Pruidze, Luka             12 Wac-MR               2:03.13    2:01.90        
 19 Carlino, Keith A          11 MSC-MR               2:00.74    2:07.67        
 20 Guevara, Christopher J    11 Express Swimming-MR  2:36.79    2:13.10        
 
Event 9  Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolackovsky, Kerrie N     13 OWA-MR               2:53.15    2:44.21        
                1:19.03   2:44.21 (1:25.18)                                        
  2 Kuzniewski, Megan A       14 Express Swimming-MR  2:42.73    2:46.50        
                1:18.21   2:46.50 (1:28.29)                                        
  3 Henry, Elizabeth M        14 OWA-MR               3:00.84    3:10.14        
                1:29.60   3:10.14 (1:40.54)                                        
  4 Paul, Jordana             14 Cond-MR              3:18.52    3:20.34        
                1:32.52   3:20.34 (1:47.82)                                        
 
Event 10  Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cerra, Nicholas           14 OWA-MR               2:25.56    2:34.67        
                1:15.07   2:34.67 (1:19.60)                                        
  2 Coleman, Zachary T        14 IA-MR                2:39.30    2:39.60        
                1:15.98   2:39.60 (1:23.62)                                        
  3 Kuo, Theodore             13 Express Swimming-MR  2:30.14    2:40.12        
                1:15.14   2:40.12 (1:24.98)                                        
  4 Mayer, Michael            13 Express Swimming-MR  2:44.01    2:49.48        
                1:20.76   2:49.48 (1:28.72)                                        
  5 Leibel, Danny             14 Trs-MR               2:43.63    3:01.46        
                1:22.12   3:01.46 (1:39.34)                                        
  6 Lo, Arthur C              13 OWA-MR               3:04.12    3:04.34        
                1:26.77   3:04.34 (1:37.57)                                        
  7 Oxsitin, Pavel            13 DSC-MR               3:00.95    3:14.34        
                1:28.02   3:14.34 (1:46.32)                                        
  8 Malychev, Peter I         13 DSC-MR               3:02.95    3:20.75        
                1:30.27   3:20.75 (1:50.48)                                        
  9 Koukharevitch, Alex       14 DSC-MR               3:02.95    3:26.18        
                1:29.25   3:26.18 (1:56.93)                                        
 
Event 11  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Clara J          12 Tmsuffolk-MR           34.90      34.06        
  2 Warren, Frances V         12 Express Swimming-MR    35.93      34.07        
  3 Norman, Samantha M        12 Tmsuffolk-MR           33.99      34.14        
  4 Chan, Olivia              11 Express Swimming-MR    33.62      34.21        
  5 Hoffman, Shekinah L       12 MSC-MR                 34.68      35.27        
  6 Hirsch, Jenna             12 Trs-MR                 35.39      35.32        
  7 Baraban, Allyson B        12 Tmsuffolk-MR           38.79      35.39        
  8 DuPre, Pamela J           12 IA-MR                  37.64      36.27        
  9 NG, Selina K              11 Tmsuffolk-MR           37.68      36.46        
 10 Ialenti, Pamela S         12 Express Swimming-MR    39.48      36.56        
 11 Smith, Caryn A            12 OWA-MR                 36.66      36.72        
 12 McDonnell, Sophia         12 UNWAC-MR               38.98      37.12        
 13 Marlow, Remi B            12 Tmsuffolk-MR           46.14      37.40        
 14 Zoine, Jackie T           12 Express Swimming-MR    38.44      37.72        
 15 Gavin, Kara C             12 Wac-MR                 36.59      37.97        
 16 Malyszka, Stephanie M     11 Cond-MR                39.39      38.18        
 17 Kuzniewski, Kayla J       11 Express Swimming-MR    38.74      38.82        
 18 Pierce, Sara N            12 IA-MR                  40.25      39.34        
 19 Rubzin, Emily             12 Cond-MR                38.35      39.40        
 20 McIlhargy, Amanda         11 Trs-MR                 39.38      39.69        
 21 Dans, Miesha K            12 OWA-MR                 42.08      40.31        
 22 Senken, Natasha L         12 OWA-MR                 41.64      40.47        
 23 Boyko, Emily F            11 MSC-MR                 38.81      40.87        
 24 Filardi, Victoria L       12 OWA-MR                 41.93      41.17        
 25 Castellano, Gabriella A   12 Wac-MR                 39.99      41.29        
 26 Farrell, Laura J          12 MSC-MR                 38.84      41.50        
 27 Niu, Cindy                12 OWA-MR                 52.11      41.74        
 28 Koukoulas, Sophia A       11 Express Swimming-MR    47.99      46.03        
 29 Omelanczuk, Carolina      11 Trs-MR                 46.65      46.44        
 30 Mazza, Kimberly J         11 CSC-MR                 51.60      47.69        
 31 Haugh, Clare M            12 OWA-MR                 50.45      48.21        
 32 Irwin, Danielle M         12 IA-MR                  45.32      49.14        
 33 Mayor, Jessica L          11 CSC-MR                 53.09      50.27        
 
Event 12  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kowalsky, Austin J        11 Express Swimming-MR    33.06      31.84        
  2 Galan, Bryan              12 Tmsuffolk-MR           34.39      32.68        
  3 Goldstein, Jake P         12 Tmsuffolk-MR           34.50      33.62        
  4 Hayes, Connor             12 Tmsuffolk-MR           38.03      34.64        
  5 Graham, Danny             12 Express Swimming-MR    35.91      35.36        
  6 Dagayev, Daniil           12 IA-MR                  36.95      35.61        
  7 Weaver, Chris R           12 IA-MR                  37.28      36.70        
  8 Miara, Jesse              12 Trs-MR                 34.78      37.15        
  9 Alderson, Ryan P          11 MSC-MR                 43.58      39.16        
 10 Carlino, Keith A          11 MSC-MR                 40.13      39.85        
 11 Farm, Eric R              11 Cond-MR                41.79      41.24        
 12 Coleman, Gregory M        11 IA-MR                  41.56      41.31        
 13 Buoniello, Blake J        12 IA-MR                  37.27      42.83        
 14 Burke, Christopher M      11 OWA-MR                 44.50      43.36        
 15 Wallace, Robert J         11 OWA-MR                 44.40      43.50        
 16 Pierce, Tyler J           12 IA-MR                  44.82      43.84        
 17 Weaver, Jesse A           11 IA-MR                  43.29      44.40        
 18 Pruidze, Luka             12 Wac-MR                 50.17      46.19        
 19 McDonnell, Richard        11 UNWAC-MR               44.96      46.32        
 20 Kalletta, Sean P          11 IA-MR                  48.55      48.58        
 21 Bekker, Allan             12 DSC-MR                 50.00      49.84        
 22 Finnerty, Jack            11 Cond-MR                47.46      50.87        
 23 Petkanas, Diamantis       12 Farmingdale-MR       1:53.92      53.45        
 24 Goh, Jonathan             11 OWA-MR               1:00.31      57.96        
 
Event 13  Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larson, Kim P             14 IA-MR                2:32.26    2:34.82        
                1:17.95   2:34.82 (1:16.87)                                        
  2 Cheng, Emily              14 Express Swimming-MR  2:32.67    2:40.13        
                1:18.02   2:40.13 (1:22.11)                                        
  3 Shanley, Kelly M          14 Express Swimming-MR  2:40.16    2:44.49        
                1:21.44   2:44.49 (1:23.05)                                        
  4 Munz, Brenna A            13 MSC-MR               2:38.41    2:46.11        
                1:21.37   2:46.11 (1:24.74)                                        
  5 Aiello, Jennifer M        13 MSC-MR               2:48.56    2:49.63        
                1:22.82   2:49.63 (1:26.81)                                        
  6 Meng, Margaret            13 Express Swimming-MR  2:51.21    2:51.40        
                1:24.17   2:51.40 (1:27.23)                                        
  7 Schlichte, Sarah A        14 Express Swimming-MR  2:51.62    2:52.49        
                1:24.52   2:52.49 (1:27.97)                                        
  8 Halbohn, Colleen          14 LIND-MR              2:49.44    2:53.61        
                1:23.57   2:53.61 (1:30.04)                                        
  9 McKee, Kaitlin            13 Express Swimming-MR  2:51.41    2:54.66        
                1:27.17   2:54.66 (1:27.49)                                        
 10 Rosa, Sam N               14 IA-MR                2:57.28    2:58.37        
                1:28.73   2:58.37 (1:29.64)                                        
 11 Thermos, Christiana       14 Wac-MR               2:59.16    2:58.90        
                1:27.82   2:58.90 (1:31.08)                                        
 12 Einsidler, Lisa           13 Tmsuffolk-MR         3:01.55    2:59.12        
                1:26.54   2:59.12 (1:32.58)                                        
 13 Krebs, Kristen E          13 Express Swimming-MR  2:52.53    2:59.44        
                1:28.77   2:59.44 (1:30.67)                                        
 14 Marmol, Janet             13 OWA-MR               3:01.83    2:59.80        
                1:28.00   2:59.80 (1:31.80)                                        
 15 O'Brien, Kaitlin          14 Wac-MR               2:54.98    3:00.29        
                1:30.08   3:00.29 (1:30.21)                                        
 16 Rudolph, Holly E          14 Express Swimming-MR  2:58.37    3:01.40        
                1:29.06   3:01.40 (1:32.34)                                        
 17 Luqman, Kyle M            14 IA-MR                2:59.79    3:03.01        
                1:29.03   3:03.01 (1:33.98)                                        
 18 Goehringer, Melissa B     13 Express Swimming-MR  3:00.60    3:03.47        
                1:28.20   3:03.47 (1:35.27)                                        
 19 Riley, Brianna C          14 Tmsuffolk-MR         3:18.50    3:05.14        
                1:28.69   3:05.14 (1:36.45)                                        
 20 Graham, Caitlin           13 Express Swimming-MR  2:58.42    3:05.24        
                1:30.76   3:05.24 (1:34.48)                                        
 21 Castaldo, Brittany        13 Wac-MR               2:55.11    3:12.37        
                1:36.04   3:12.37 (1:36.33)                                        
 22 Jacobsen, Ginger M        13 Express Swimming-MR  3:11.42    3:13.59        
                1:34.39   3:13.59 (1:39.20)                                        
 23 Chapman, Erica            13 Trs-MR               3:10.00    3:15.55        
                1:37.14   3:15.55 (1:38.41)                                        
 24 Clarke, Caitlyn M         13 Express Swimming-MR  3:06.48    3:16.75        
                1:34.31   3:16.75 (1:42.44)                                        
 25 Fischer, Katherine        13 Trs-MR               3:10.00    3:17.84        
                1:37.86   3:17.84 (1:39.98)                                        
 26 Seagren, Erika L          13 MSC-MR               3:14.80    3:17.85        
                1:36.08   3:17.85 (1:41.77)                                        
 27 Smith, Meghan             13 Wac-MR               3:27.00    3:20.02        
                1:37.70   3:20.02 (1:42.32)                                        
 28 Deziel, Blaire            13 Cond-MR              3:16.05    3:22.22        
                1:41.97   3:22.22 (1:40.25)                                        
 29 Jackson, Adrianna         13 Trs-MR               3:18.22    3:23.87        
                1:40.11   3:23.87 (1:43.76)                                        
 30 D'Alberto, Amanda C       13 MSC-MR               3:20.42    3:28.59        
                1:41.33   3:28.59 (1:47.26)                                        
 31 Conslato, Marissa         13 OWA-MR               3:00.00    3:30.84        
                1:42.19   3:30.84 (1:48.65)                                        
 32 Williams, April M         14 IA-MR                3:12.09    3:34.68        
                1:41.14   3:34.68 (1:53.54)                                        
 33 Koukoulas, Victoria L     13 Express Swimming-MR  3:45.65    3:36.60        
                1:45.87   3:36.60 (1:50.73)                                        
 33 Schoen, Jenna G           13 Wac-MR               3:30.45    3:36.60        
                1:45.21   3:36.60 (1:51.39)                                        
 35 Tusa, Joana F             13 Express Swimming-MR  3:30.28    3:38.96        
                1:45.85   3:38.96 (1:53.11)                                        
 36 Owen-Kraft, Chelsea A     13 Big Blue-MR          3:05.00    3:44.28        
                1:50.40   3:44.28 (1:53.88)                                        
 37 Sgroi, Rebecca G          13 IA-MR                3:30.80    4:09.68        
                2:01.32   4:09.68 (2:08.36)                                        
 
Event 14  Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stein, Kenny F            14 IA-MR                2:46.74    2:39.94        
                1:19.31   2:39.94 (1:20.63)                                        
  2 Forgione, Michael J       13 Tmsuffolk-MR         2:57.77    2:40.78        
                1:17.78   2:40.78 (1:23.00)                                        
  3 Cremer, Christian H       14 IA-MR                2:53.69    2:42.45        
                1:19.77   2:42.45 (1:22.68)                                        
  4 Kim, Andrew               14 Trs-MR               2:40.81    2:46.51        
                1:22.76   2:46.51 (1:23.75)                                        
  5 Leibel, Danny             14 Trs-MR               2:39.15    2:46.59        
                1:22.21   2:46.59 (1:24.38)                                        
  6 Kontos, Nicholas G        13 Tmsuffolk-MR         3:23.16    2:46.89        
                1:22.09   2:46.89 (1:24.80)                                        
  7 Filardi, Andrew D         14 OWA-MR               2:56.02    2:47.78        
                1:21.98   2:47.78 (1:25.80)                                        
  8 Duva, Ben                 13 Express Swimming-MR  2:49.29    2:48.77        
                1:22.78   2:48.77 (1:25.99)                                        
  9 Oxsitin, Pavel            13 DSC-MR               2:40.00    2:51.48        
                1:25.10   2:51.48 (1:26.38)                                        
 10 Donenfeld, Thai           13 Cond-MR              2:49.52    2:52.10        
                1:25.63   2:52.10 (1:26.47)                                        
 11 Pisano, Jake F            13 Tmsuffolk-MR         2:53.60    2:52.83        
                1:24.29   2:52.83 (1:28.54)                                        
 12 Koukharevitch, Alex       14 DSC-MR               2:45.00    2:53.13        
                1:25.74   2:53.13 (1:27.39)                                        
 13 Pruidze, Rati             14 Wac-MR               3:11.73    2:58.80        
                1:30.58   2:58.80 (1:28.22)                                        
 14 Drago, Adam N             13 IA-MR                2:55.80    2:59.68        
                1:29.56   2:59.68 (1:30.12)                                        
 15 Visser, Rory M            14 Cond-MR                   NT    3:00.34        
 16 Pangal, John P            14 Tmsuffolk-MR         3:15.97    3:02.81        
                1:31.17   3:02.81 (1:31.64)                                        
 17 Dorata, Eric J            13 Tmsuffolk-MR         3:25.90    3:03.87        
                1:30.08   3:03.87 (1:33.79)                                        
 18 Rusinak, Lucas S          13 Wac-MR               3:02.24    3:04.63        
                1:29.63   3:04.63 (1:35.00)                                        
 19 Isaacs, Scott             13 Trs-MR               3:10.00    3:07.49        
                1:31.73   3:07.49 (1:35.76)                                        
 20 Fischetti, Michael        13 Tmsuffolk-MR         3:22.50    3:08.31        
                1:33.84   3:08.31 (1:34.47)                                        
 21 Im, Thomas                13 Trs-MR               3:08.00    3:12.54        
                1:33.00   3:12.54 (1:39.54)                                        
 22 Ruzzi, Anthony            14 Trs-MR               3:17.73    3:16.78        
 23 Fthenakis, Michael M      13 Tmsuffolk-MR         3:30.90    3:18.87        
                1:37.93   3:18.87 (1:40.94)                                        
 24 Ketcham, Justin           13 IA-MR                3:11.11    3:21.30        
                1:37.58   3:21.30 (1:43.72)                                        
 25 Gunther, Ryan             13 IA-MR                3:20.16    3:34.64        
                1:45.73   3:34.64 (1:48.91)                                        
 
Event 15  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Alissa             12 Express Swimming-MR  1:11.64    1:13.72        
  2 Norman, Samantha M        12 Tmsuffolk-MR         1:17.39    1:16.92        
  3 Dieterich, Sara A         11 CSC-MR               1:25.78    1:21.02        
  4 Kuzniewski, Kayla J       11 Express Swimming-MR  1:18.84    1:21.56        
  5 Warren, Frances V         12 Express Swimming-MR  1:19.70    1:21.93        
  6 Mu, Isabella              12 Express Swimming-MR  1:18.17    1:21.96        
  7 Gavin, Kara C             12 Wac-MR               1:20.31    1:22.44        
  8 Baraban, Allyson B        12 Tmsuffolk-MR         1:23.75    1:22.49        
  9 Hirsch, Jenna             12 Trs-MR               1:19.19    1:23.00        
 10 Geissler, Kim             12 Wac-MR               1:23.45    1:25.43        
 11 Levine, Kelly T           12 MSC-MR               1:33.13    1:28.21        
 12 Morris, Cara K            12 Cond-MR              1:24.18    1:28.22        
 13 Lawler, Rachel            12 Express Swimming-MR  1:29.87    1:28.95        
 14 Chen, Lillian T           11 Express Swimming-MR  1:30.84    1:29.38        
 14 Zoll, Christina M         11 Express Swimming-MR  1:27.87    1:29.38        
 16 Barcklow, Gabrielle G     11 OWA-MR               1:25.74    1:29.88        
 17 Henry, Olivia P           11 OWA-MR               1:26.23    1:30.11        
 18 Toth, Kayleigh T          11 Tmsuffolk-MR         1:38.26    1:30.17        
 19 Ialenti, Pamela S         12 Express Swimming-MR  1:29.76    1:30.32        
 20 Ehrman, Rachel M          12 MSC-MR               1:27.88    1:31.43        
 21 Marlow, Remi B            12 Tmsuffolk-MR         1:37.84    1:31.50        
 22 Carlino, Emelia A         12 MSC-MR               1:39.42    1:32.36        
 23 Cannon, Gabriella         11 Tmsuffolk-MR         1:29.56    1:32.42        
 24 Swartwout, Christine      12 Tmsuffolk-MR         1:38.90    1:32.79        
 25 Hanley, Tori L            12 Tmsuffolk-MR         1:37.89    1:33.77        
 26 Castellano, Gabriella A   12 Wac-MR               1:22.29    1:34.33        
 27 Onah, Kimberly            12 Wac-MR               1:33.75    1:34.62        
 28 Mazza, Kimberly J         11 CSC-MR               1:47.85    1:34.66        
 29 Neves, LuisaMaria B       12 MSC-MR               1:56.64    1:36.52        
 30 Chung, Katie              11 Cond-MR              1:36.80    1:37.02        
 31 Napolitano, Jessica L     11 CSC-MR               1:58.98    1:44.06        
 32 Kearns, Emily R           12 Express Swimming-MR  1:42.12    1:45.57        
 33 Heo, Grace                11 Cond-MR                   NT    1:46.85        
 34 Tomasetti, Qiara          12 IA-MR                2:00.98    2:11.71        
 
Event 16  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galan, Bryan              12 Tmsuffolk-MR         1:16.22    1:14.01        
  2 Carmichael-Lopes, Bernil  12 Express Swimming-MR  1:11.06    1:16.63        
  3 Goetz, Mathew J           12 Tmsuffolk-MR         1:19.84    1:16.74        
  4 Yeager, Christian P       12 Tmsuffolk-MR         1:20.18    1:18.85        
  5 Kowalsky, Austin J        11 Express Swimming-MR  1:16.32    1:18.88        
  6 Lennon, Michael J         12 OWA-MR                    NT    1:20.14        
  7 Herrmann, Charles         12 Tmsuffolk-MR         1:23.59    1:21.17        
  8 Hayes, Connor             12 Tmsuffolk-MR         1:30.90    1:21.32        
  9 Alderson, Ryan P          11 MSC-MR               1:33.44    1:23.38        
 10 Kelkar, Ashwin D          12 OWA-MR               1:22.25    1:23.68        
 11 Graham, Danny             12 Express Swimming-MR  1:20.68    1:24.46        
 12 Podniesinski, Peter F     11 Tmsuffolk-MR         1:30.44    1:24.75        
 13 Thermos, Yianni           12 Wac-MR               1:18.36    1:24.84        
 14 Bischoff, Kent A          12 Tmsuffolk-MR         1:30.18    1:25.74        
 15 Ling, Kevin               12 Express Swimming-MR  1:23.45    1:26.03        
 16 Gleit, Dylan              12 Tmsuffolk-MR         1:30.91    1:26.70        
 17 Shields, Brandon          11 Trs-MR               1:31.52    1:29.12        
 18 Shanley, Benjamin M       12 Express Swimming-MR  1:31.19    1:29.25        
 19 Parisi, Joey N            11 Tmsuffolk-MR         1:30.87    1:29.28        
 20 Farm, Eric R              11 Cond-MR              1:28.83    1:30.09        
 21 Clarke, Kristopher        11 Express Swimming-MR  1:27.79    1:30.51        
 22 Sack, Danny C             12 OWA-MR               1:30.18    1:31.41        
 23 Cannon, Christopher       11 CSC-MR               2:03.45    1:33.13        
 24 Buoniello, Bailey J       11 IA-MR                1:29.58    1:33.77        
 25 Zitelny, Edan             11 Tmsuffolk-MR         1:47.85    1:34.21        
 26 Kalletta, Sean P          11 IA-MR                1:39.99    1:34.26        
 27 Cremer, Andrew B          12 IA-MR                1:31.55    1:34.53        
 28 Whitehorn, Christopher D  12 CSC-MR               1:54.09    1:34.82        
 29 Donohue, Robbie           12 Trs-MR               1:40.21    1:40.28        
 30 Gagliano, Travis Z        11 CSC-MR               2:23.84    1:47.69        
 31 Gschwind, Daniel          11 CSC-MR               1:54.06    1:48.20        
 32 Hozias, Jeffrey           12 Cond-MR                   NT    1:49.50        
 33 Guevara, Christopher J    11 Express Swimming-MR  1:56.56    1:53.51        
 34 Vaca, Sam                 11 CSC-MR               2:30.00    1:55.65        
 
Event 17  Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larson, Kim P             14 IA-MR                1:00.71    1:00.45        
  2 Weaver, Joan M            14 IA-MR                1:01.38    1:02.75        
  3 Biagioli, Alana           14 Tmsuffolk-MR         1:02.54    1:03.84        
  4 Henry, Elizabeth M        14 OWA-MR               1:03.90    1:05.42        
  5 Halbohn, Colleen          14 LIND-MR              1:05.67    1:05.70        
  6 Schlichte, Sarah A        14 Express Swimming-MR  1:06.27    1:06.32        
  7 Kolackovsky, Kerrie N     13 OWA-MR               1:06.11    1:07.74        
  8 Cheng, Emily              14 Express Swimming-MR  1:07.52    1:07.95        
  9 Mazza, Kelly A            14 Express Swimming-MR  1:09.12    1:07.98        
 10 Shanley, Kelly M          14 Express Swimming-MR  1:06.51    1:08.30        
 10 Russell, Eva M            14 Tmsuffolk-MR         1:07.75    1:08.30        
 12 Munz, Brenna A            13 MSC-MR               1:09.41    1:08.64        
 13 Farrar, Lexi B            13 MSC-MR               1:11.15    1:08.98        
 14 Einsidler, Lisa           13 Tmsuffolk-MR         1:11.81    1:09.92        
 15 Goehringer, Melissa B     13 Express Swimming-MR  1:08.76    1:10.33        
 16 Archer, Heather A         14 Tmsuffolk-MR         1:08.69    1:10.47        
 17 McKee, Kaitlin            13 Express Swimming-MR  1:09.32    1:10.81        
 18 Thermos, Christiana       14 Wac-MR               1:10.93    1:10.84        
 19 Goldstein, Amanda P       14 Tmsuffolk-MR         1:13.35    1:11.14        
 20 Kuzniewski, Megan A       14 Express Swimming-MR  1:11.44    1:11.23        
 21 Krebs, Kristen E          13 Express Swimming-MR  1:09.82    1:11.33        
 22 Wyatt, Allison B          14 Big Blue-MR          1:10.81    1:11.50        
 23 Omelanczuk, Claudia       14 Trs-MR               1:10.08    1:11.55        
 24 Fusco, Kristina           14 Tmsuffolk-MR         1:12.93    1:11.59        
 25 Kassner, Jamie X          13 Tmsuffolk-MR         1:24.68    1:11.63        
 26 Aiello, Jennifer M        13 MSC-MR               1:14.42    1:11.83        
 27 Drury, Kelly M            14 Tmsuffolk-MR         1:16.27    1:12.01        
 28 Rosa, Sam N               14 IA-MR                1:12.35    1:12.10        
 29 Warren, Michelle N        14 Tmsuffolk-MR         1:11.21    1:12.28        
 30 Holmes, Lindsie           13 Trs-MR               1:11.29    1:12.63        
                  22.01     1:12.63 (50.62)                                        
 31 Jannuzzi, Olivia A        13 Tmsuffolk-MR         1:18.41    1:12.85        
 32 Marmol, Janet             13 OWA-MR               1:10.63    1:13.58        
 33 Bruder, Kristi L          14 IA-MR                1:09.50    1:13.67        
 34 Donnelly, Colleen C       13 Express Swimming-MR       NT    1:13.99        
 35 Rudolph, Holly E          14 Express Swimming-MR  1:15.47    1:14.28        
 36 Termine, Amanda L         13 IA-MR                1:14.95    1:14.29        
 37 Williams, April M         14 IA-MR                1:19.29    1:14.35        
 38 Meng, Margaret            13 Express Swimming-MR  1:13.67    1:14.78        
 39 Luqman, Kyle M            14 IA-MR                1:11.68    1:15.10        
 40 O'Brien, Kaitlin          14 Wac-MR               1:12.66    1:15.56        
 41 Roett, Katelyn            13 IA-MR                1:16.56    1:15.90        
 42 Riley, Brianna C          14 Tmsuffolk-MR         1:26.90    1:15.93        
 43 Clarke, Caitlyn M         13 Express Swimming-MR  1:15.73    1:16.18        
 44 Fischer, Katherine        13 Trs-MR               1:12.65    1:16.24        
 45 Paul, Jordana             14 Cond-MR              1:17.22    1:17.15        
 46 Jackson, Adrianna         13 Trs-MR               1:15.93    1:17.28        
 47 Jacobsen, Ginger M        13 Express Swimming-MR  1:17.80    1:17.43        
 48 Tam, Melanie              13 Wac-MR               1:16.97    1:17.47        
 49 Sims, Raakkel E           13 Tmsuffolk-MR         1:18.67    1:17.76        
 50 Smith, Meghan             13 Wac-MR               1:21.44    1:20.01        
 51 Castaldo, Brittany        13 Wac-MR               1:18.61    1:20.18        
 52 Chapman, Erica            13 Trs-MR               1:18.31    1:20.19        
 53 Tusa, Joana F             13 Express Swimming-MR  1:17.39    1:21.44        
 54 Deziel, Blaire            13 Cond-MR              1:23.44    1:21.53        
 55 Bonifacio, Stephanie M    13 Cond-MR              1:21.30    1:21.74        
 56 Sun, Faye                 13 Express Swimming-MR  1:22.86    1:21.91        
 57 Tobin, Kate E             13 IA-MR                1:21.57    1:22.52        
 58 Seagren, Erika L          13 MSC-MR               1:20.11    1:23.52        
 59 Wiegand, Mikaela G        13 IA-MR                1:26.53    1:23.81        
 60 Koukoulas, Victoria L     13 Express Swimming-MR  1:26.79    1:24.09        
 61 Owen-Kraft, Chelsea A     13 Big Blue-MR          1:29.24    1:24.94        
 62 D'Alberto, Amanda C       13 MSC-MR               1:31.67    1:25.14        
 63 Heinz, Jacqueline P       14 Farmingdale-MR       1:26.50    1:26.00        
 64 Conslato, Marissa         13 OWA-MR               1:24.34    1:27.70        
 65 Sgroi, Rebecca G          13 IA-MR                1:26.16    1:28.89        
 66 Schoen, Jenna G           13 Wac-MR               1:30.56    1:33.06        
 
Event 18  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cerra, Nicholas           14 OWA-MR                 57.14      59.37        
  2 Cremer, Christian H       14 IA-MR                1:01.20    1:00.37        
  3 Lohrer, Jesse T           13 Tmsuffolk-MR         1:04.71    1:00.53        
  4 Wallace, Daniel P         13 OWA-MR               1:02.00    1:00.61        
  5 Kuo, Theodore             13 Express Swimming-MR  1:01.77    1:01.36        
  6 Golan, Jacob J            14 Tmsuffolk-MR         1:04.75    1:03.16        
  7 Coleman, Zachary T        14 IA-MR                1:05.05    1:04.01        
  8 Spierer, Josh A           13 IA-MR                1:05.19    1:04.51        
  9 Stein, Kenny F            14 IA-MR                1:08.11    1:04.67        
 10 McIlhargy, Sean V         13 Trs-MR               1:02.49    1:05.12        
 11 Oxsitin, Pavel            13 DSC-MR               1:03.90    1:05.27        
 12 Filardi, Andrew D         14 OWA-MR               1:07.93    1:05.29        
 13 Malychev, Peter I         13 DSC-MR               1:03.50    1:05.63        
 14 Jiran, Monte              13 Tmsuffolk-MR         1:08.22    1:06.22        
 15 Forgione, Michael J       13 Tmsuffolk-MR         1:12.01    1:06.81        
 16 Meck, Mike D              13 MSC-MR               1:06.58    1:07.16        
 17 Farm, Bryan W             14 Cond-MR              1:04.90    1:07.20        
 18 Wiegand, Dakota E         14 IA-MR                1:06.62    1:07.28        
 19 Kim, Andrew               14 Trs-MR               1:05.11    1:07.44        
 20 Kontos, Nicholas G        13 Tmsuffolk-MR         1:17.64    1:07.50        
 21 Laine, Scott W            14 Farmingdale-MR       1:04.98    1:07.61        
 22 Koukharevitch, Alex       14 DSC-MR               1:05.00    1:07.63        
 23 Hillsberg, Matthew K      13 IA-MR                1:06.85    1:07.88        
 24 Visser, Rory M            14 Cond-MR              1:12.50    1:08.63        
 25 Chen, Richie              13 Express Swimming-MR  1:14.40    1:08.67        
 26 Hinds, Jonathan A         14 Tmsuffolk-MR         1:10.13    1:08.73        
 27 Pruidze, Rati             14 Wac-MR               1:09.02    1:08.86        
 28 Brandt, Joe W             14 Farmingdale-MR       1:07.97    1:09.24        
 29 Makowski, John P          13 Tmsuffolk-MR         1:14.17    1:09.52        
 30 Dale, Charlie J           14 Big Blue-MR          1:10.00    1:10.01        
 31 Leibel, Danny             14 Trs-MR               1:05.78    1:10.04        
 32 Sweeney, PJ               13 Wac-MR               1:09.93    1:10.51        
 33 Duva, Ben                 13 Express Swimming-MR  1:08.98    1:11.26        
 34 Dorata, Eric J            13 Tmsuffolk-MR         1:14.63    1:11.37        
 35 Ruzzi, Anthony            14 Trs-MR               1:12.57    1:11.78        
 36 Pisano, Jake F            13 Tmsuffolk-MR         1:09.98    1:11.99        
 37 Lo, Arthur C              13 OWA-MR               1:11.35    1:12.01        
 38 Rusinak, Lucas S          13 Wac-MR               1:09.89    1:12.84        
 39 Jennings, Paul M          13 Tmsuffolk-MR         1:20.12    1:12.99        
 40 Sullivan, Chris R         13 Farmingdale-MR       1:17.59    1:13.35        
 41 Dieterich, Eric B         14 CSC-MR               1:22.82    1:14.24        
 42 Drago, Adam N             13 IA-MR                1:10.82    1:14.43        
 43 Fischetti, Michael        13 Tmsuffolk-MR         1:21.30    1:14.78        
 44 Isaacs, Scott             13 Trs-MR               1:15.60    1:15.64        
 45 Donenfeld, Thai           13 Cond-MR              1:12.64    1:15.77        
 46 Im, Thomas                13 Trs-MR               1:16.81    1:15.81        
 47 Haghighi, Sean            13 OWA-MR               1:19.37    1:16.76        
 48 Padovano, Joe M           14 Farmingdale-MR       1:20.50    1:18.42        
 49 Bormann, Christian L      14 Tmsuffolk-MR         1:22.96    1:18.57        
 50 Ketcham, Justin           13 IA-MR                1:22.21    1:21.50        
 51 Knight, Conor J           14 Express Swimming-MR  1:18.13    1:22.88        
 52 Genova, Jerome            13 Express Swimming-MR  1:25.83    1:23.65        
 53 Gunther, Ryan             13 IA-MR                1:21.11    1:23.87        
 54 Awon, Soham K             13 OWA-MR               1:31.99    1:25.59        
 55 Fthenakis, Michael M      13 Tmsuffolk-MR         1:32.49    1:27.05        
 
Event 19  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Olivia              11 Express Swimming-MR    31.06      30.73        
  2 Geissler, Kim             12 Wac-MR                 30.89      31.11        
  3 Malyszka, Stephanie M     11 Cond-MR                32.97      31.55        
  4 Leung, Alissa             12 Express Swimming-MR    32.89      31.91        
  5 Russell, Clara J          12 Tmsuffolk-MR           33.25      32.12        
  6 Ialenti, Pamela S         12 Express Swimming-MR    32.50      32.83        
  7 Boccia, Lindsay M         12 Wac-MR                 34.80      33.33        
  8 Levine, Kelly T           12 MSC-MR                 34.73      33.36        
  9 Senken, Natasha L         12 OWA-MR                 33.97      33.41        
 10 Henry, Olivia P           11 OWA-MR                 33.32      33.44        
 11 McDonnell, Sophia         12 UNWAC-MR               32.97      33.46        
 12 DuPre, Pamela J           12 IA-MR                  34.12      33.47        
 13 Dieterich, Sara A         11 CSC-MR                 34.48      33.65        
 13 Rosa, Tracey L            12 IA-MR                  35.27      33.65        
 15 Pierce, Sara N            12 IA-MR                  34.52      34.03        
 16 Chen, Lillian T           11 Express Swimming-MR    35.01      34.08        
 17 Dans, Miesha K            12 OWA-MR                 36.32      34.65        
 18 Zoll, Christina M         11 Express Swimming-MR    36.83      34.67        
 19 Lee, Lauren               11 Trs-MR                 36.01      34.69        
 20 McIlhargy, Amanda         11 Trs-MR                 35.23      34.70        
 21 Lawler, Rachel            12 Express Swimming-MR    36.12      34.80        
 22 Morris, Cara K            12 Cond-MR                34.36      35.13        
 23 Kuzniewski, Kayla J       11 Express Swimming-MR    34.64      35.51        
 24 Corso, Kimberly M         12 Express Swimming-MR    35.19      35.53        
 25 Niu, Cindy                12 OWA-MR                 47.53      36.01        
 26 Zoine, Jackie T           12 Express Swimming-MR    38.27      36.44        
 27 Onah, Kimberly            12 Wac-MR                 37.13      36.51        
 28 Filardi, Victoria L       12 OWA-MR                 36.25      36.62        
 29 Hanley, Tori L            12 Tmsuffolk-MR           38.46      37.00        
 30 Svensson, Polina W        11 Cond-MR                37.69      37.58        
 31 Im, Gabi                  11 Trs-MR                 38.28      38.10        
 32 Kearns, Emily R           12 Express Swimming-MR    37.57      38.44        
 33 Mayor, Jessica L          11 CSC-MR                 41.72      38.56        
 34 Koukoulas, Sophia A       11 Express Swimming-MR    43.21      39.33        
 35 Mignano, Marissa P        11 CSC-MR                 44.95      39.51        
 36 Chung, Katie              11 Cond-MR                39.57      39.68        
 37 Irwin, Danielle M         12 IA-MR                  38.06      39.70        
 38 Napolitano, Jessica L     11 CSC-MR                 44.30      40.68        
 39 Rosenbaum, Ashley N       12 Farmingdale-MR         41.86      40.93        
 40 D'Esposito, Isabella      12 MSC-MR                 49.96      40.96        
 41 Haugh, Clare M            12 OWA-MR                 40.48      41.25        
 42 Omelanczuk, Carolina      11 Trs-MR                 39.87      41.39        
 43 Tomasetti, Qiara          12 IA-MR                  40.98      41.55        
 44 Carroll, Olivia           11 CSC-MR                 47.29      42.25        
 45 Miao, Kelly               12 Express Swimming-MR    45.90      44.28        
 46 Heo, Grace                11 Cond-MR                   NT      44.31        
 47 Akirtava, Christina       11 Big Blue-MR            49.33      44.74        
 
Event 20  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kowalsky, Austin J        11 Express Swimming-MR    29.62      29.68        
  2 Goetz, Mathew J           12 Tmsuffolk-MR           31.28      30.28        
  3 Goldstein, Jake P         12 Tmsuffolk-MR           30.89      30.38        
  4 Bischoff, Kent A          12 Tmsuffolk-MR           34.28      30.88        
  5 Lennon, Michael J         12 OWA-MR                    NT      30.92        
  6 Peng, DiDi                12 Tmsuffolk-MR           31.21      31.35        
  7 Dagayev, Daniil           12 IA-MR                  32.61      31.81        
  8 Holtzman, Scott J         12 OWA-MR                 33.30      32.00        
  9 Kelkar, Ashwin D          12 OWA-MR                 32.73      32.03        
 10 Shanley, Benjamin M       12 Express Swimming-MR    33.17      32.21        
 11 Weaver, Chris R           12 IA-MR                  33.84      32.22        
 12 Yeager, Christian P       12 Tmsuffolk-MR           34.28      32.32        
 13 Todd, Craig A             12 Express Swimming-MR    34.78      32.96        
 14 Shields, Brandon          11 Trs-MR                 34.71      33.00        
 15 Thermos, Yianni           12 Wac-MR                 33.05      33.16        
 16 Clarke, Kristopher        11 Express Swimming-MR    33.82      33.75        
 16 Miara, Jesse              12 Trs-MR                 33.91      33.75        
 18 Wallace, Robert J         11 OWA-MR                 36.62      34.19        
 19 Coleman, Gregory M        11 IA-MR                  37.04      34.54        
 20 Pruidze, Luka             12 Wac-MR                 37.97      34.60        
 21 Sack, Danny C             12 OWA-MR                 34.78      34.77        
 22 Parisi, Joey N            11 Tmsuffolk-MR           36.18      34.95        
 23 Farm, Eric R              11 Cond-MR                34.74      35.18        
 24 Cremer, Andrew B          12 IA-MR                  35.52      35.55        
 25 Buoniello, Blake J        12 IA-MR                  36.67      35.70        
 26 McDonnell, Richard        11 UNWAC-MR               35.45      35.82        
 27 Cannon, Christopher       11 CSC-MR                 43.03      36.11        
 28 Zitelny, Edan             11 Tmsuffolk-MR           40.41      36.15        
 29 Gleit, Dylan              12 Tmsuffolk-MR           36.36      36.25        
 30 Petkanas, Diamantis       12 Farmingdale-MR         37.20      36.35        
 31 Pierce, Tyler J           12 IA-MR                  36.77      36.50        
 32 Whitehorn, Christopher D  12 CSC-MR                 42.25      36.65        
 33 Burke, Christopher M      11 OWA-MR                 35.84      36.67        
 34 Buoniello, Bailey J       11 IA-MR                  35.69      37.00        
 35 Carracciolo, Vincent N    12 Farmingdale-MR         37.46      37.26        
 36 Weaver, Jesse A           11 IA-MR                  37.76      37.39        
 37 Hozias, Jeffrey           12 Cond-MR                39.35      38.07        
 38 Gschwind, Daniel          11 CSC-MR                 43.26      38.75        
 39 Donohue, Robbie           12 Trs-MR                 39.23      39.09        
 40 McDanel, Michael A        12 Farmingdale-MR         42.98      39.10        
 41 Bekker, Allan             12 DSC-MR                 38.00      39.23        
 42 Gagliano, Travis Z        11 CSC-MR                 45.24      39.29        
 43 Seltenreich, Dane M       12 Express Swimming-MR    40.97      43.31        
 44 Goh, Jonathan             11 OWA-MR                 44.49      44.11        
 45 Vaca, Sam                 11 CSC-MR                 55.00      45.60        
 46 Low, Jonathan H           11 Farmingdale-MR         46.27      47.16        
 47 Abrams, Alex              12 Cond-MR                   NT      51.74        
 
Event 21  Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parisi, Lauren N          16 Tmsuffolk-MR         2:28.33    2:28.38        
                1:08.95   2:28.38 (1:19.43)                                        
  2 Dwyer, Shannon M          17 Express Swimming-MR  2:26.97    2:32.63        
                1:14.25   2:32.63 (1:18.38)                                        
  3 Esposito, Jennifer M      18 Tmsuffolk-MR         2:32.40    2:34.83        
                1:14.11   2:34.83 (1:20.72)                                        
  4 Ferrante, Francesca S     16 OWA-MR               2:28.47    2:35.47        
                1:13.46   2:35.47 (1:22.01)                                        
  5 Degrazia, Kristen A       16 Tmsuffolk-MR         2:31.88    2:36.04        
                1:14.39   2:36.04 (1:21.65)                                        
  6 Nugent, Susan A           14 OWA-MR               2:41.65    2:36.91        
                1:16.36   2:36.91 (1:20.55)                                        
  7 Larkin, Kate C            15 Tmsuffolk-MR         2:33.08    2:37.25        
                1:15.90   2:37.25 (1:21.35)                                        
  8 Glenday, Heather M        14 IA-MR                2:35.94    2:37.51        
                1:15.84   2:37.51 (1:21.67)                                        
  9 Biagioli, Caitlyn         16 Tmsuffolk-MR         2:35.92    2:37.71        
                1:15.06   2:37.71 (1:22.65)                                        
 10 Yeager, Keira M           15 Tmsuffolk-MR         2:38.00    2:38.61        
                1:19.32   2:38.61 (1:19.29)                                        
 11 Kochman, Julie N          16 Tmsuffolk-MR         2:29.29    2:38.73        
                1:14.15   2:38.73 (1:24.58)                                        
 12 Dwyer, Caitlin L          17 Express Swimming-MR  2:29.68    2:40.61        
                1:17.86   2:40.61 (1:22.75)                                        
 13 Chan, Olivia              11 Express Swimming-MR  2:41.39    2:42.42        
                1:15.82   2:42.42 (1:26.60)                                        
 14 DiDonato, Emily           15 Tmsuffolk-MR         2:45.18    2:43.61        
                1:21.59   2:43.61 (1:22.02)                                        
 15 Sullivan, Ellen F         18 Express Swimming-MR  2:36.21    2:43.91        
                1:22.78   2:43.91 (1:21.13)                                        
 16 Holleran, Michelle K      18 Express Swimming-MR  2:39.98    2:44.11        
                1:20.30   2:44.11 (1:23.81)                                        
 17 Fritsch, Kristina M       15 NYCC-MR              2:45.00    2:44.32        
                1:17.37   2:44.32 (1:26.95)                                        
 18 Mu, Isabella              12 Express Swimming-MR  2:42.22    2:44.60        
                1:19.06   2:44.60 (1:25.54)                                        
 19 Fountain, Michelle L      15 IA-MR                2:46.89    2:45.63        
                1:16.87   2:45.63 (1:28.76)                                        
 20 Cremer, Kylie E           16 IA-MR                2:45.10    2:46.07        
                1:20.42   2:46.07 (1:25.65)                                        
 21 Leung, Alissa             12 Express Swimming-MR  2:40.00    2:46.16        
                1:17.01   2:46.16 (1:29.15)                                        
 22 Ryan, Meg E               17 Tmsuffolk-MR         2:45.60    2:46.56        
                1:19.31   2:46.56 (1:27.25)                                        
 23 Hartford, Laura G         15 Express Swimming-MR  2:45.12    2:47.21        
                1:18.60   2:47.21 (1:28.61)                                        
 24 Harris, Markee E          17 Tmsuffolk-MR         2:43.43    2:47.40        
                1:20.63   2:47.40 (1:26.77)                                        
 25 Merlo, Allison M          16 Express Swimming-MR  2:46.04    2:47.97        
                1:20.39   2:47.97 (1:27.58)                                        
 26 Makowski, Michelle T      15 Tmsuffolk-MR         2:48.02    2:48.53        
                1:21.55   2:48.53 (1:26.98)                                        
 27 Cunningham, Amanda R      17 Express Swimming-MR  2:39.80    2:49.01        
                1:20.20   2:49.01 (1:28.81)                                        
 28 Domenchello, Missy        16 IA-MR                2:48.72    2:49.04        
                1:17.19   2:49.04 (1:31.85)                                        
 29 Gavin, Tricia A           15 Wac-MR               2:43.91    2:49.88        
                1:22.71   2:49.88 (1:27.17)                                        
 30 McDonough, Maureen P      15 Wac-MR               2:46.70    2:50.17        
                1:22.48   2:50.17 (1:27.69)                                        
 31 Warren, Frances V         12 Express Swimming-MR  2:47.05    2:51.09        
                1:19.40   2:51.09 (1:31.69)                                        
 32 Sweeney, Breanne          15 Wac-MR               2:44.05    2:51.10        
                1:18.06   2:51.10 (1:33.04)                                        
 33 Ryan, Mary C              15 Wac-MR               2:51.96    2:51.11        
                1:21.46   2:51.11 (1:29.65)                                        
 34 Chan, Jessica             16 Express Swimming-MR  2:45.68    2:52.39        
                1:20.86   2:52.39 (1:31.53)                                        
 35 Kelly, Rebecca C          17 IA-MR                2:52.06    2:54.47        
                1:25.16   2:54.47 (1:29.31)                                        
 36 Madalena, Kathryn M       13 Express Swimming-MR  2:46.19    2:55.60        
                1:24.61   2:55.60 (1:30.99)                                        
 37 Miller, Elizabeth R       15 MSC-MR               2:52.14    2:55.80        
                1:27.75   2:55.80 (1:28.05)                                        
 38 Shockness, Jasmine A      15 Express Swimming-MR  2:45.97    2:56.11        
                1:25.52   2:56.11 (1:30.59)                                        
 39 Ritter, Jamie D           15 Tmsuffolk-MR         2:55.86    2:56.19        
                1:23.23   2:56.19 (1:32.96)                                        
 40 Raccioppi, Paige          12 Trs-MR               2:49.89    2:56.68        
                1:24.80   2:56.68 (1:31.88)                                        
 41 Vetere, Joanna B          15 Express Swimming-MR  2:55.76    2:56.81        
                1:24.33   2:56.81 (1:32.48)                                        
 42 Ras, Jessica A            15 Express Swimming-MR  2:52.64    2:58.07        
                1:24.05   2:58.07 (1:34.02)                                        
 43 Maloney, Caitlin          16 Wac-MR               2:46.49    2:58.82        
                1:23.74   2:58.82 (1:35.08)                                        
 44 Perez, Laura              15 Trs-MR               2:50.00    3:00.15        
                1:21.58   3:00.15 (1:38.57)                                        
 45 Bolin, Kathleen           15 CSC-MR               3:09.23    3:00.74        
                1:22.72   3:00.74 (1:38.02)                                        
 46 Goetz, Stephanie A        15 Tmsuffolk-MR         3:04.28    3:03.30        
                1:33.19   3:03.30 (1:30.11)                                        
 47 Villarruel, Gabriella     17 Wac-MR               2:36.76    3:06.49        
 48 Israel, Lynn R            16 Express Swimming-MR  3:07.48    3:09.15        
                1:29.52   3:09.15 (1:39.63)                                        
 49 Mongiovi, Rachel          15 Trs-MR               3:09.42    3:14.16        
                1:30.96   3:14.16 (1:43.20)                                        
 50 Leung, Jessica C          15 Express Swimming-MR  3:17.49    3:17.51        
                1:32.55   3:17.51 (1:44.96)                                        
 51 Reyes, Claudia            10 CSC-MR               3:35.00    3:18.51        
                1:31.79   3:18.51 (1:46.72)                                        
 52 Chow, Jaimie              15 Express Swimming-MR  3:21.62    3:24.16        
                1:34.54   3:24.16 (1:49.62)                                        
 53 Lucey, Kerry A            15 Express Swimming-MR  3:25.55    3:29.93        
                1:39.21   3:29.93 (1:50.72)                                        
 54 Callahan, Lauren S        16 Express Swimming-MR  3:46.64    3:43.60        
                1:43.10   3:43.60 (2:00.50)                                        
 
Event 22  Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeager, Kyle A            17 Tmsuffolk-MR         2:20.41    2:16.63        
                1:02.85   2:16.63 (1:13.78)                                        
  2 D'Errico, John A          17 OWA-MR               2:12.85    2:20.86        
                1:06.51   2:20.86 (1:14.35)                                        
  3 Podniesinski, Jonathan J  15 Tmsuffolk-MR         2:25.05    2:22.04        
                1:08.78   2:22.04 (1:13.26)                                        
  4 Windler, Andrew J         15 Tmsuffolk-MR         2:26.23    2:24.09        
                1:07.35   2:24.09 (1:16.74)                                        
  5 Catano, AL                15 IA-MR                2:21.38    2:24.99        
                1:07.87   2:24.99 (1:17.12)                                        
  6 Sagginario, Joe T         17 CSC-MR               2:24.59    2:25.77        
                1:09.41   2:25.77 (1:16.36)                                        
  7 Goldstein, Alex A         17 Tmsuffolk-MR         2:28.70    2:25.87        
                1:09.26   2:25.87 (1:16.61)                                        
  8 Krause, Billy K           15 Tmsuffolk-MR         2:32.12    2:26.13        
                1:09.07   2:26.13 (1:17.06)                                        
  9 Wakefield, Kevin A        18 Express Swimming-MR  2:20.29    2:27.84        
                1:11.66   2:27.84 (1:16.18)                                        
 10 Gitman, Robert S          16 Wac-MR               2:17.48    2:28.23        
                1:08.12   2:28.23 (1:20.11)                                        
 11 Caines, Matthew F         18 Tmsuffolk-MR         2:23.98    2:28.85        
                1:10.38   2:28.85 (1:18.47)                                        
 12 Mongan, Kevin M           16 Tmsuffolk-MR         2:28.82    2:30.23        
                1:11.10   2:30.23 (1:19.13)                                        
 13 Frawley III, Robert J     17 OWA-MR               2:27.77    2:30.33        
                1:12.69   2:30.33 (1:17.64)                                        
 14 O'Connor, Michael T       15 Tmsuffolk-MR         2:28.92    2:30.75        
                1:12.09   2:30.75 (1:18.66)                                        
 15 Gavin, Tripp G            16 Tmsuffolk-MR         2:37.13    2:31.43        
                1:12.83   2:31.43 (1:18.60)                                        
 16 D'Errico, Angelo C        18 OWA-MR               2:27.63    2:31.78        
                1:13.99   2:31.78 (1:17.79)                                        
 17 Rusinak, Derek A          16 Wac-MR               2:33.93    2:32.24        
                1:12.12   2:32.24 (1:20.12)                                        
 18 Cerra, Nicholas           14 OWA-MR               2:20.91    2:32.43        
                1:13.52   2:32.43 (1:18.91)                                        
 19 Bennett, Brian H          17 Express Swimming-MR  2:29.81    2:33.25        
                1:10.65   2:33.25 (1:22.60)                                        
 20 Qama, Eros                20 Wac-MR               2:22.96    2:33.41        
                1:12.59   2:33.41 (1:20.82)                                        
 21 Goldstein, Ross T         16 Tmsuffolk-MR         2:41.16    2:33.73        
                1:15.39   2:33.73 (1:18.34)                                        
 22 Clarke, Sean              17 Express Swimming-MR  2:32.74    2:34.67        
                1:13.93   2:34.67 (1:20.74)                                        
 23 Algazy, Noam              16 Tmsuffolk-MR         2:41.80    2:35.04        
                1:13.97   2:35.04 (1:21.07)                                        
 24 Westlake, Mark W          18 Express Swimming-MR  2:35.45    2:35.19        
                1:13.19   2:35.19 (1:22.00)                                        
 25 Willis, Joshua J          16 Tmsuffolk-MR         2:38.12    2:35.86        
                1:13.31   2:35.86 (1:22.55)                                        
 26 Didonato, Michael A       18 UN-TS-MR             2:27.90    2:36.65        
                1:16.54   2:36.65 (1:20.11)                                        
 27 Panzl, Jonathan W         16 Express Swimming-MR  2:30.80    2:36.99        
                1:13.12   2:36.99 (1:23.87)                                        
 28 Carmichael-Lopes, Bernil  12 Express Swimming-MR  2:32.72    2:37.59        
                1:16.13   2:37.59 (1:21.46)                                        
 29 Zimarev, Yury             19 OWA-MR               2:20.56    2:38.44        
                1:12.53   2:38.44 (1:25.91)                                        
 30 Sadovski, Stanislav Y     17 OWA-MR               2:24.37    2:39.90        
                1:09.53   2:39.90 (1:30.37)                                        
 31 Angelo, Nicholas L        16 Tmsuffolk-MR         2:41.37    2:40.21        
                1:16.69   2:40.21 (1:23.52)                                        
 32 Caputo, Mike              15 Wac-MR               2:32.69    2:40.30        
                1:15.11   2:40.30 (1:25.19)                                        
 33 Qiao, Matthew             15 Tmsuffolk-MR         2:38.41    2:41.09        
                1:15.91   2:41.09 (1:25.18)                                        
 34 Battisti, Marc            15 Express Swimming-MR  2:39.24    2:42.36        
                1:16.12   2:42.36 (1:26.24)                                        
 35 Jennings, Ryan M          17 Tmsuffolk-MR         2:42.59    2:42.97        
                1:16.45   2:42.97 (1:26.52)                                        
 36 Seagren, Ryan M           15 MSC-MR               2:49.45    2:45.04        
                1:16.90   2:45.04 (1:28.14)                                        
 37 Visconti, Michael J       15 Express Swimming-MR  2:42.02    2:45.33        
                1:19.54   2:45.33 (1:25.79)                                        
 38 Hoffman, Elijah J         16 MSC-MR               2:45.85    2:46.18        
                1:18.42   2:46.18 (1:27.76)                                        
 39 Murphy, Thomas P          13 OWA-MR               2:46.89    2:46.20        
                1:19.76   2:46.20 (1:26.44)                                        
 40 Wismer, Richard           15 Wac-MR               2:43.36    2:46.51        
                1:19.90   2:46.51 (1:26.61)                                        
 41 Todd, Maxwell A           15 Express Swimming-MR  2:43.37    2:51.56        
                1:22.63   2:51.56 (1:28.93)                                        
 42 Haghighi, Kevin           15 OWA-MR               2:54.17    2:51.71        
                1:20.32   2:51.71 (1:31.39)                                        
 43 Oxsitin, Konstantin       16 DSC-MR               2:45.34    2:58.74        
                1:25.05   2:58.74 (1:33.69)                                        
 44 Fountain, Greg J          12 IA-MR                2:52.30    3:01.26        
                1:27.28   3:01.26 (1:33.98)                                        
 45 Murphy, Robert M          11 CSC-MR               3:45.38    3:09.65        
                1:25.36   3:09.65 (1:44.29)                                        
 46 Carpenter, Brandon        16 Trs-MR               3:08.17    3:18.23        
                1:29.12   3:18.23 (1:49.11)                                        
 -- Murphy, Chris             17 IA-MR                2:54.56         DQ        
                1:19.29        DQ (1:35.67)                                        
 
Event 23  Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riggio, Gina M            10 Farmingdale-MR       1:14.42    1:13.79        
  2 Ramsey, Danielle           9 Express Swimming-MR  1:17.30    1:15.57        
  3 Catano, Tiffany            9 IA-MR                1:18.15    1:16.37        
  4 Lucas, Marie E            10 Express Swimming-MR  1:16.62    1:16.61        
  5 McDonough, Colleen P      10 Wac-MR               1:24.23    1:17.71        
  6 Hirsch, Stephanie         10 Trs-MR               1:18.77    1:17.87        
  7 Reyes, Claudia            10 CSC-MR               1:43.25    1:18.45        
  8 Brooks, Alexandra         10 Trs-MR               1:21.62    1:20.83        
  9 Aiello, Sarah             10 CSC-MR               1:28.56    1:21.79        
 10 Bergin, Kate C             9 MSC-MR               1:36.78    1:25.61        
 11 Scheck, Meaghan E         10 IA-MR                1:24.89    1:26.07        
 12 Richards, Miranda L       10 IA-MR                1:33.60    1:26.42        
 13 Kalletta, Claire M         9 IA-MR                1:27.56    1:26.96        
 14 Fain, Rachel A             9 Express Swimming-MR  1:29.02    1:27.87        
 15 Greff, Christie R         10 OWA-MR               1:29.39    1:29.32        
 16 Stanton, Grace S          10 CSC-MR               1:39.43    1:30.20        
 17 Tietjen, Megan R          10 Express Swimming-MR  1:31.43    1:30.87        
 18 Bhanji, Ameera            10 MSC-MR               1:35.74    1:31.10        
 19 Henry, Sarah A             9 OWA-MR               1:25.99    1:31.45        
 20 Castelluccio, Kimberly    10 Trs-MR               1:31.54    1:31.94        
 21 Kiendle, Jennifer A        9 CSC-MR               1:44.61    1:34.34        
 22 Monfiletto, Angela         9 Wac-MR               1:35.92    1:34.64        
 23 Vani, Jacqueline J         9 Express Swimming-MR  1:34.80    1:34.86        
 24 Sweet, Lauren A            9 Cond-MR              1:36.31    1:34.93        
 25 Ialenti, Devon E          10 Express Swimming-MR  1:40.09    1:35.30        
 26 Hozias, Nicole            10 Cond-MR              1:53.53    1:36.25        
 27 Coleman, Mackenzie         8 IA-MR                1:48.97    1:36.43        
 28 Graham, Katie M           10 Express Swimming-MR  1:37.80    1:38.60        
 29 Oyen-Ustad, Lillian E      8 MSC-MR               1:41.17    1:39.24        
 30 LA Perche, Erin           10 MSC-MR               1:42.27    1:39.42        
 31 McGrath, Deirdre R         9 Express Swimming-MR  1:40.39    1:39.64        
 32 Barrett, Seanna T          8 Express Swimming-MR  1:43.39    1:39.90        
 33 Boyle, Erin                8 CSC-MR               1:43.99    1:41.08        
 34 Burtis, Madeline J         9 Farmingdale-MR       1:40.50    1:41.86        
 35 Rostrup, Chloe L           9 CSC-MR               2:05.52    1:42.55        
 36 Keaveney, Briana N         8 Cond-MR                   NT    1:43.92        
 37 Alderson, Krisztina A      9 MSC-MR               1:50.39    1:44.38        
 38 Eremita, Amanda M         10 IA-MR                1:50.76    1:44.48        
 39 Lyver, Shannon M           9 IA-MR                1:49.75    1:44.59        
 39 Rubino, Sarah             10 Express Swimming-MR  1:44.73    1:44.59        
 41 Dillon, Alexandra          9 Farmingdale-MR       1:40.50    1:44.87        
 42 Noonan, Kristen N         10 Express Swimming-MR  1:40.41    1:45.29        
 43 Kearns, Bridget M         10 Express Swimming-MR  1:41.23    1:46.00        
 44 Henry, Julia L             7 OWA-MR               1:49.27    1:47.52        
 45 Palmer, Fiona E            8 Express Swimming-MR  1:52.87    1:49.16        
 46 Sack, Nicole M             8 OWA-MR               1:54.46    1:51.96        
 47 Elcott, Ina M              7 MSC-MR               1:51.20    1:52.64        
 48 Irwin, Tina A              9 IA-MR                2:00.09    1:52.86        
 49 Athavale, Aditi S          8 Big Blue-MR          2:14.00    1:57.66        
 50 Fung, Amanda M             8 Big Blue-MR          2:14.00    2:05.83        
 51 Reynolds, Ceilie M         8 Express Swimming-MR  2:06.90    2:11.32        
 52 Kim, Rachel S             10 Cond-MR              1:39.28    2:14.31        
 53 Rizzo, Alexandra B         9 MSC-MR               2:21.23    2:18.80        
 54 Boyle, Meghan              7 CSC-MR               2:45.00    2:35.16        
 
Event 24  Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giraldo, Andrew           10 Trs-MR               1:15.59    1:14.82        
  2 Mu, Nicholas H             9 Express Swimming-MR  1:18.12    1:15.49        
  3 Rosa, Jack M               9 IA-MR                1:21.60    1:17.50        
  4 Sperandio, Alec            9 Wac-MR               1:17.90    1:17.52        
  5 Likhitskiy, Kevin M       10 DSC-MR               1:20.00    1:19.03        
  6 Patton, Daniel J          10 Express Swimming-MR  1:22.05    1:20.01        
  7 Warren, Colin J           10 Express Swimming-MR  1:20.91    1:21.58        
  8 Lawrence, Kain            10 CSC-MR               1:35.00    1:22.32        
  9 Sweeney, Tim              10 Wac-MR               1:22.29    1:22.94        
 10 Lozano, Joseph            10 Express Swimming-MR  1:26.73    1:23.52        
 11 Caponegro, Frank          10 Express Swimming-MR  1:24.53    1:24.70        
 12 Lang, Daniel               9 OWA-MR               1:30.64    1:27.93        
 13 Khanas, Yeroslav           9 DSC-MR               1:38.00    1:28.42        
 14 Zoll, Christopher J        8 Express Swimming-MR  1:31.04    1:29.15        
 15 McDougall, Robert J        8 CSC-MR               1:50.76    1:29.70        
 16 Chernukha, Leonid E        8 DSC-MR               1:48.00    1:30.56        
 17 Thurber, James            10 CSC-MR               2:01.60    1:32.20        
 18 Llewellyn, Richie         10 CSC-MR               2:15.00    1:32.66        
 19 Gorenshtein, Jonatan       9 DSC-MR               1:40.00    1:33.02        
 20 Avila, Derek R            10 IA-MR                1:34.52    1:33.14        
 21 Hagemann, Alex A           9 Express Swimming-MR  1:36.48    1:33.68        
 22 Raccioppi, Jake            9 Trs-MR               1:30.77    1:34.22        
 23 Levandoski, Jarret O      10 IA-MR                1:32.97    1:34.40        
 24 LaRue, Paul V              8 MSC-MR               1:54.66    1:36.80        
 25 Boyle, Kevin               9 CSC-MR               1:48.80    1:38.29        
 26 Pompay, John A             8 Express Swimming-MR       NT    1:39.23        
 27 Andjelic, Nikola           8 Cond-MR              1:45.87    1:39.44        
 28 Burke, James T            10 CSC-MR               2:30.00    1:39.55        
 29 Furey, James K            10 Cond-MR              1:44.92    1:40.10        
 29 Cremer, Brian K            9 IA-MR                1:45.04    1:40.10        
 31 Gurnett, Clayton R         9 MSC-MR               1:48.03    1:43.90        
 32 Imbornoni, Brian J        10 Express Swimming-MR       NT    1:44.13        
 33 Garner, Jack W            10 Farmingdale-MR       1:50.32    1:44.46        
 34 Hillsberg, Andrew J        9 IA-MR                1:44.99    1:45.92        
 35 Morgan, Samuel            10 UNMSC-MR             1:56.19    1:48.32        
 36 Delmore, Eric J            9 Farmingdale-MR       1:48.02    1:48.76        
 37 Panzarino, Matthew A       9 Express Swimming-MR  1:59.57    1:48.81        
 38 Khrystenko, Anton          8 DSC-MR               1:58.00    1:49.98        
 39 Lomeyko, Konstantin        8 DSC-MR               1:57.00    1:53.57        
 40 Searson, Jimmy A           9 Express Swimming-MR  2:03.23    1:53.61        
 41 Ortof, Harry C             7 Express Swimming-MR  1:51.35    1:56.13        
 42 Chernyshev, Yegor S        8 DSC-MR               1:59.00    1:56.18        
 43 Morgan, Julian             8 UNMSC-MR             2:01.16    1:58.31        
 44 Fedko, Richard             8 DSC-MR               2:03.00    1:59.79        
 45 Chernobelsky, Michael      8 DSC-MR               2:08.00    2:07.89        
 46 Gladkov, Daniel            9 DSC-MR               1:53.00    2:07.96        
 47 Graham, Joseph P           6 Express Swimming-MR  2:08.26    2:12.54        
 48 Carlin, Matthew T         10 Farmingdale-MR       1:53.92    2:21.75        
 49 Chen, Andrew X             9 Express Swimming-MR  2:24.88    2:23.29        
 50 Fedko, Dennis              9 DSC-MR               2:04.00    2:28.77        
 
Event 25  Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiDonato, Emily           15 Tmsuffolk-MR         1:18.41    1:19.36        
  2 Larkin, Kate C            15 Tmsuffolk-MR         1:19.86    1:20.45        
  3 Kolackovsky, Kerrie N     13 OWA-MR               1:18.47    1:21.56        
  4 Dwyer, Brianne M          15 Express Swimming-MR  1:19.22    1:21.63        
  5 Ferrante, Francesca S     16 OWA-MR               1:18.30    1:22.53        
  6 Yeager, Keira M           15 Tmsuffolk-MR         1:20.32    1:23.46        
  7 Dwyer, Shannon M          17 Express Swimming-MR  1:19.88    1:24.36        
  8 Holleran, Michelle K      18 Express Swimming-MR  1:20.57    1:24.42        
  9 Gavin, Tricia A           15 Wac-MR               1:22.71    1:25.95        
 10 Sudano, Ashley M          16 CSC-MR               1:28.67    1:26.01        
 11 Glenday, Heather M        14 IA-MR                1:22.88    1:26.27        
 12 Cunningham, Amanda R      17 Express Swimming-MR  1:21.55    1:26.50        
 13 Cannon, Taylor            15 Tmsuffolk-MR         1:26.08    1:26.97        
 14 Ryan, Meg E               17 Tmsuffolk-MR         1:26.95    1:27.78        
 15 Dwyer, Caitlin L          17 Express Swimming-MR  1:20.11    1:27.87        
 16 Kelly, Rebecca C          17 IA-MR                1:23.92    1:28.25        
 17 Sullivan, Ellen F         18 Express Swimming-MR  1:22.56    1:28.69        
 18 Corso, Kimberly M         12 Express Swimming-MR  1:28.76    1:29.21        
 19 McNeely, Megan A          17 Express Swimming-MR  1:27.83    1:29.30        
 20 Shockness, Jasmine A      15 Express Swimming-MR  1:23.70    1:31.25        
 21 Ialenti, Caitlin C        15 Express Swimming-MR  1:30.34    1:31.89        
 22 Merlo, Allison M          16 Express Swimming-MR  1:33.67    1:33.67        
 23 Vetere, Joanna B          15 Express Swimming-MR  1:31.42    1:34.62        
 24 Madalena, Kathryn M       13 Express Swimming-MR  1:28.80    1:34.69        
 25 Miller, Elizabeth R       15 MSC-MR               1:33.59    1:35.72        
 26 Goetz, Stephanie A        15 Tmsuffolk-MR         1:39.73    1:39.70        
 27 Marmol, Janet             13 OWA-MR               1:34.26    1:39.72        
 28 Collazo, Juliette         14 Cond-MR              1:39.30    1:39.87        
 29 Raccioppi, Paige          12 Trs-MR               1:37.20    1:40.46        
 30 Henry, Elizabeth M        14 OWA-MR               1:34.82    1:40.50        
 31 Rostrup, Madeline A       16 CSC-MR               1:56.83    1:48.58        
 32 Pierce, Megan E           15 IA-MR                1:50.62    1:49.56        
 33 Callahan, Lauren S        16 Express Swimming-MR  1:58.13    2:03.44        
 
Event 26  Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 D'Errico, Angelo C        18 OWA-MR               1:05.84    1:12.06        
  2 O'Connor, Michael T       15 Tmsuffolk-MR         1:15.50    1:15.25        
  3 Didonato, Michael A       18 UN-TS-MR             1:14.91    1:15.51        
  4 Podniesinski, Jonathan J  15 Tmsuffolk-MR         1:15.99    1:15.59        
  5 Caines, Matthew F         18 Tmsuffolk-MR         1:15.54    1:17.45        
  6 Frawley III, Robert J     17 OWA-MR               1:22.48    1:19.81        
  7 Krause, Billy K           15 Tmsuffolk-MR         1:25.12    1:19.84        
  8 Algazy, Noam              16 Tmsuffolk-MR         1:22.69    1:19.94        
  9 Gavin, Tripp G            16 Tmsuffolk-MR         1:23.01    1:20.13        
 10 Goldstein, Alex A         17 Tmsuffolk-MR         1:18.90    1:20.36        
 11 Goldstein, Ross T         16 Tmsuffolk-MR         1:20.80    1:20.96        
 12 Angelo, Nicholas L        16 Tmsuffolk-MR         1:22.43    1:21.76        
 13 Clarke, Sean              17 Express Swimming-MR  1:17.71    1:23.99        
 14 Qiao, Matthew             15 Tmsuffolk-MR         1:28.33    1:24.69        
 15 Wismer, Richard           15 Wac-MR               1:22.64    1:27.27        
 16 Jennings, Ryan M          17 Tmsuffolk-MR         1:29.59    1:27.29        
 17 Hoffman, Elijah J         16 MSC-MR               1:22.86    1:27.56        
 18 Reade, Joe D              15 Farmingdale-MR       1:21.75    1:28.28        
 19 Todd, Maxwell A           15 Express Swimming-MR  1:27.55    1:30.00        
 20 Rostrup, Geoffrey D       14 CSC-MR               1:33.23    1:30.61        
 21 Murphy, Thomas P          13 OWA-MR               1:29.23    1:30.74        
 22 Bryant, Andrew K          16 Tmsuffolk-MR         1:43.80    1:30.89        
 23 Lo, Arthur C              13 OWA-MR               1:27.40    1:30.97        
 24 Oxsitin, Konstantin       16 DSC-MR               1:23.15    1:31.22        
 25 Haghighi, Kevin           15 OWA-MR               1:29.61    1:34.06        
 26 Grant, Munro S            16 IA-MR                1:31.11    1:34.92        
 27 Melendez, Daniel          16 Trs-MR               1:40.00    1:42.60        
 
Event 27  Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hetzer, Nicole M          10 CSC-MR               1:40.46    1:30.68        
  2 Lucas, Marie E            10 Express Swimming-MR  1:34.90    1:35.91        
  3 Brooks, Alexandra         10 Trs-MR               1:56.00    1:49.34        
  4 McGrath, Deirdre R         9 Express Swimming-MR  1:50.24    1:51.60        
  5 Vani, Jacqueline J         9 Express Swimming-MR  2:00.79    1:57.62        
  6 Schmitz, Stefani R        10 UNMSC-MR             1:56.61    1:59.10        
  7 Graham, Katie M           10 Express Swimming-MR  2:02.35    1:59.12        
  8 Bergin, Kate C             9 MSC-MR               2:23.49    2:04.60        
  9 Oyen-Ustad, Lillian E      8 MSC-MR               2:12.72    2:04.81        
 10 Alderson, Krisztina A      9 MSC-MR               2:06.60    2:06.17        
 11 Bhanji, Ameera            10 MSC-MR               2:23.64    2:08.14        
 12 Hozias, Nicole            10 Cond-MR                   NT    2:10.88        
 13 Stanton, Grace S          10 CSC-MR               2:18.34    2:13.32        
 14 Elcott, Ina M              7 MSC-MR               2:13.34    2:14.15        
 15 Athavale, Aditi S          8 Big Blue-MR          2:20.00    2:15.40        
 16 Gonzalez, Kassey           8 Big Blue-MR          2:14.00    2:17.91        
 17 Sack, Nicole M             8 OWA-MR               2:21.76    2:18.63        
 18 Keaveney, Briana N         8 Cond-MR                   NT    2:27.79        
 19 Palmer, Fiona E            8 Express Swimming-MR  2:58.61    2:39.87        
 -- Reynolds, Ceilie M         8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 
Event 28  Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mu, Nicholas H             9 Express Swimming-MR  1:42.75    1:41.10        
  2 Likhitskiy, Kevin M       10 DSC-MR               1:45.55    1:46.09        
  3 Caponegro, Frank          10 Express Swimming-MR  1:46.37    1:47.63        
                  19.20   1:47.63 (1:28.43)                                        
  4 Lozano, Joseph            10 Express Swimming-MR  1:50.88    1:48.89        
  5 LaRue, Paul V              8 MSC-MR               2:09.39    1:53.87        
  6 Furey, James K            10 Cond-MR              1:48.45    1:54.87        
  7 Andjelic, Nikola           8 Cond-MR              2:05.68    2:00.97        
  8 Chernukha, Leonid E        8 DSC-MR               2:04.55    2:01.67        
  9 Zoll, Christopher J        8 Express Swimming-MR  2:02.57    2:03.10        
 10 Boyle, Kevin               9 CSC-MR               2:10.99    2:03.16        
 11 Thurber, James            10 CSC-MR               2:28.76    2:09.03        
 12 Sun, James                10 Express Swimming-MR  2:14.60    2:12.37        
 13 Gurnett, Clayton R         9 MSC-MR               2:38.06    2:12.91        
 14 Chen, Andrew X             9 Express Swimming-MR  2:47.51    2:39.07        
 -- Pompay, John A             8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 -- Chernyshev, Yegor S        8 DSC-MR               2:22.55         DQ        
 -- Gorenshtein, Jonatan       9 DSC-MR               2:08.55         DQ        
 -- Lomeyko, Konstantin        8 DSC-MR               2:20.55         DQ        
 -- Gladkov, Daniel            9 DSC-MR               2:18.55         DQ        
 -- Khanas, Yeroslav           9 DSC-MR               2:02.55         DQ        
 
Event 29  Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mulligan, Katie R         17 Express Swimming-MR  2:40.90    2:39.05        
                1:12.54   2:39.05 (1:26.51)                                        
  2 Ryan, Sarah A             16 Express Swimming-MR  2:36.21    2:39.08        
                1:14.84   2:39.08 (1:24.24)                                        
  3 Degrazia, Kristen A       16 Tmsuffolk-MR         2:38.44    2:40.60        
                1:14.39   2:40.60 (1:26.21)                                        
  4 Harris, Markee E          17 Tmsuffolk-MR         2:37.06    2:42.48        
                1:18.01   2:42.48 (1:24.47)                                        
  5 Sudano, Ashley M          16 CSC-MR               2:42.53    2:45.71        
                1:16.89   2:45.71 (1:28.82)                                        
  6 Chan, Olivia              11 Express Swimming-MR  2:44.53    2:45.72        
                1:18.46   2:45.72 (1:27.26)                                        
  7 Holleran, Michelle K      18 Express Swimming-MR  2:36.90    2:45.86        
                1:17.84   2:45.86 (1:28.02)                                        
  8 Mu, Isabella              12 Express Swimming-MR  2:42.60    2:47.38        
                1:20.47   2:47.38 (1:26.91)                                        
  9 Warren, Frances V         12 Express Swimming-MR  2:53.23    2:47.40        
                1:19.19   2:47.40 (1:28.21)                                        
 10 Fountain, Michelle L      15 IA-MR                2:43.46    2:49.38        
                1:15.80   2:49.38 (1:33.58)                                        
 11 Mark, Kelly A             17 Express Swimming-MR  2:45.57    2:54.94        
                1:18.97   2:54.94 (1:35.97)                                        
 12 Israel, Lynn R            16 Express Swimming-MR  2:47.97    3:03.74        
                1:20.56   3:03.74 (1:43.18)                                        
 13 Villarruel, Gabriella     17 Wac-MR               2:45.60    3:08.65        
                1:26.14   3:08.65 (1:42.51)                                        
 14 Marmol, Janet             13 OWA-MR               3:33.43    3:45.34        
                1:40.68   3:45.34 (2:04.66)                                        
 
Event 30  Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeager, Kyle A            17 Tmsuffolk-MR         2:17.18    2:14.07        
                1:03.80   2:14.07 (1:10.27)                                        
  2 D'Errico, John A          17 OWA-MR               2:06.25    2:17.22        
                1:06.93   2:17.22 (1:10.29)                                        
  3 Sagginario, Joe T         17 CSC-MR               2:25.27    2:20.89        
                1:06.47   2:20.89 (1:14.42)                                        
  4 Catano, AL                15 IA-MR                2:20.78    2:21.18        
                1:06.66   2:21.18 (1:14.52)                                        
  5 Zimarev, Yury             19 OWA-MR               2:16.01    2:24.14        
                1:07.44   2:24.14 (1:16.70)                                        
  6 Qama, Eros                20 Wac-MR               2:16.79    2:24.48        
                1:10.79   2:24.48 (1:13.69)                                        
  7 Panzl, Jonathan W         16 Express Swimming-MR  2:20.36    2:24.83        
                1:08.55   2:24.83 (1:16.28)                                        
  8 Windler, Andrew J         15 Tmsuffolk-MR         2:23.63    2:24.86        
                1:08.84   2:24.86 (1:16.02)                                        
  9 Mongan, Kevin M           16 Tmsuffolk-MR         2:24.95    2:26.48        
                1:09.00   2:26.48 (1:17.48)                                        
 10 Ahern, Michael G          16 Express Swimming-MR  2:47.66    2:30.80        
                1:07.36   2:30.80 (1:23.44)                                        
 11 Rusinak, Derek A          16 Wac-MR               2:25.32    2:31.08        
                1:11.14   2:31.08 (1:19.94)                                        
 12 Westlake, Mark W          18 Express Swimming-MR  2:35.45    2:34.85        
                1:13.33   2:34.85 (1:21.52)                                        
 13 Wakefield, Kevin A        18 Express Swimming-MR  2:30.66    2:41.33        
                1:13.38   2:41.33 (1:27.95)                                        
 14 Visconti, Michael J       15 Express Swimming-MR  2:41.41    2:45.94        
                1:18.78   2:45.94 (1:27.16)                                        
 15 Caputo, Mike              15 Wac-MR               2:34.80    2:46.30        
                1:17.57   2:46.30 (1:28.73)                                        
 16 Kowalsky, Austin J        11 Express Swimming-MR  2:43.53    2:49.99        
                1:16.29   2:49.99 (1:33.70)                                        
 17 Fallarino, Michael J      18 Express Swimming-MR  2:55.65    2:55.89        
                1:13.52   2:55.89 (1:42.37)                                        
 18 Oxsitin, Konstantin       16 DSC-MR               2:53.23    2:57.48        
                1:18.11   2:57.48 (1:39.37)                                        
 19 Murphy, Robert M          11 CSC-MR               3:30.00    3:17.15        
                1:28.66   3:17.15 (1:48.49)                                        
 
Event 31  Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucas, Marie E            10 Express Swimming-MR    38.94      39.32        
  2 Hirsch, Stephanie         10 Trs-MR                 39.77      40.70        
  3 Kalletta, Claire M         9 IA-MR                  42.25      42.07        
  4 Aiello, Sarah             10 CSC-MR                 46.81      43.01        
  5 Scheck, Meaghan E         10 IA-MR                  42.95      43.42        
  6 Bhanji, Ameera            10 MSC-MR                 46.57      45.03        
  7 Fain, Rachel A             9 Express Swimming-MR    41.81      45.18        
  8 Richards, Miranda L       10 IA-MR                  47.80      48.02        
  9 Greff, Christie R         10 OWA-MR                 50.12      49.74        
 10 Barrett, Seanna T          8 Express Swimming-MR  1:00.31      50.16        
 11 Monfiletto, Angela         9 Wac-MR                 51.93      51.61        
 12 Zoine, Jessica M          10 Express Swimming-MR    52.64      51.84        
 13 Noonan, Kristen N         10 Express Swimming-MR    56.16      57.90        
 14 Alderson, Krisztina A      9 MSC-MR               1:00.37      58.11        
 15 Fung, Amanda M             8 Big Blue-MR          1:00.00      59.12        
 16 Henry, Julia L             7 OWA-MR               1:10.30    1:02.97        
 17 Irwin, Tina A              9 IA-MR                1:01.74    1:03.22        
 18 Lyver, Shannon M           9 IA-MR                1:06.97    1:07.96        
 19 Murphy, Meaghan A          9 CSC-MR               1:36.19    1:13.58        
 -- Henry, Sarah A             9 OWA-MR                 44.41         DQ        
 
Event 32  Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sperandio, Alec            9 Wac-MR                 40.87      40.45        
  2 Giraldo, Andrew           10 Trs-MR                 39.65      40.75        
  3 Warren, Colin J           10 Express Swimming-MR    41.15      41.52        
  4 Rosa, Jack M               9 IA-MR                  42.93      43.32        
  5 Khanas, Yeroslav           9 DSC-MR                 55.55      46.20        
  6 Lang, Daniel               9 OWA-MR                 50.22      46.93        
  7 Likhitskiy, Kevin M       10 DSC-MR                 50.55      47.21        
  8 Lawrence, Kain            10 CSC-MR                 52.00      47.43        
  9 Raccioppi, Jake            9 Trs-MR                 48.02      49.04        
 10 Gorenshtein, Jonatan       9 DSC-MR                 50.55      49.35        
 11 Avila, Derek R            10 IA-MR                  51.60      52.41        
 12 Chernukha, Leonid E        8 DSC-MR                 59.55      53.94        
 13 Lomeyko, Konstantin        8 DSC-MR                 58.55      54.18        
 14 McDougall, Robert J        8 CSC-MR               1:15.62      54.67        
 15 Hillsberg, Andrew J        9 IA-MR                  51.11      59.35        
 16 Morgan, Samuel            10 UNMSC-MR               53.59    1:09.40        
 17 Ortof, Harry C             7 Express Swimming-MR  1:10.00    1:12.61        
 -- Searson, Jimmy A           9 Express Swimming-MR  1:10.99         DQ        
 -- Cremer, Brian K            9 IA-MR                  54.57         DQ        
 
Event 33  Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parisi, Lauren N          16 Tmsuffolk-MR         2:23.31    2:26.17        
  2 Kochman, Julie N          16 Tmsuffolk-MR         2:26.98    2:32.80        
  3 Leung, Alissa             12 Express Swimming-MR  2:31.62    2:34.49        
  4 Biagioli, Caitlyn         16 Tmsuffolk-MR         2:32.61    2:37.79        
  5 McNeely, Megan A          17 Express Swimming-MR  2:33.24    2:40.78        
  6 Ryan, Sarah A             16 Express Swimming-MR  2:37.12    2:42.79        
  7 Larkin, Kate C            15 Tmsuffolk-MR         2:40.60    2:43.48        
                1:23.06   2:43.48 (1:20.42)                                        
  8 Dwyer, Brianne M          15 Express Swimming-MR  2:41.09    2:43.93        
                1:23.57   2:43.93 (1:20.36)                                        
  9 Cannon, Taylor            15 Tmsuffolk-MR         2:43.92    2:44.80        
                1:22.43   2:44.80 (1:22.37)                                        
  9 Domenchello, Missy        16 IA-MR                2:43.29    2:44.80        
                1:22.10   2:44.80 (1:22.70)                                        
 11 Merlo, Allison M          16 Express Swimming-MR  2:42.86    2:45.27        
                1:23.34   2:45.27 (1:21.93)                                        
 12 Esposito, Jennifer M      18 Tmsuffolk-MR         2:37.39    2:45.97        
 13 McDonough, Maureen P      15 Wac-MR               2:41.04    2:46.50        
                1:23.45   2:46.50 (1:23.05)                                        
 14 Sweeney, Breanne          15 Wac-MR               2:37.80    2:46.85        
 15 Nugent, Susan A           14 OWA-MR               2:48.52    2:47.81        
                1:22.98   2:47.81 (1:24.83)                                        
 16 Maloney, Caitlin          16 Wac-MR               2:39.07    2:48.54        
                1:23.18   2:48.54 (1:25.36)                                        
 17 Hartford, Laura G         15 Express Swimming-MR  2:44.43    2:48.76        
                1:22.83   2:48.76 (1:25.93)                                        
 18 Kolackovsky, Kerrie N     13 OWA-MR               2:50.37    2:49.73        
                1:25.77   2:49.73 (1:23.96)                                        
 19 Chan, Olivia              11 Express Swimming-MR       NT    2:49.81        
                1:33.40   2:49.81 (1:16.41)                                        
 20 Cunningham, Amanda R      17 Express Swimming-MR  2:43.86    2:51.01        
                1:25.56   2:51.01 (1:25.45)                                        
 21 Cremer, Kylie E           16 IA-MR                2:48.16    2:51.76        
                1:27.52   2:51.76 (1:24.24)                                        
 22 Ryan, Mary C              15 Wac-MR               2:43.98    2:52.41        
                1:24.36   2:52.41 (1:28.05)                                        
 23 Bolin, Kathleen           15 CSC-MR               2:54.35    2:52.90        
                1:27.65   2:52.90 (1:25.25)                                        
 24 Perez, Laura              15 Trs-MR               2:48.05    2:53.46        
                1:25.46   2:53.46 (1:28.00)                                        
 25 Ialenti, Caitlin C        15 Express Swimming-MR  2:45.35    2:54.25        
                1:37.23   2:54.25 (1:17.02)                                        
 26 Kuzniewski, Kayla J       11 Express Swimming-MR  2:58.78    2:54.92        
                1:28.43   2:54.92 (1:26.49)                                        
 27 Makowski, Michelle T      15 Tmsuffolk-MR         2:56.92    2:54.95        
                1:28.48   2:54.95 (1:26.47)                                        
 28 Mu, Isabella              12 Express Swimming-MR  2:44.52    2:55.62        
                1:27.57   2:55.62 (1:28.05)                                        
 29 Ras, Jessica A            15 Express Swimming-MR  2:51.50    2:57.26        
                1:28.86   2:57.26 (1:28.40)                                        
 29 Chow, Jaimie              15 Express Swimming-MR  3:10.18    2:57.26        
                1:42.37   2:57.26 (1:14.89)                                        
 31 Ritter, Jamie D           15 Tmsuffolk-MR         3:01.45    2:57.92        
                1:37.79   2:57.92 (1:20.13)                                        
 32 Collazo, Juliette         14 Cond-MR              3:16.64    2:58.17        
                1:37.25   2:58.17 (1:20.92)                                        
 33 Madalena, Kathryn M       13 Express Swimming-MR  2:41.71    3:00.39        
                1:30.56   3:00.39 (1:29.83)                                        
 34 Henry, Elizabeth M        14 OWA-MR               2:47.56    3:00.58        
                1:31.33   3:00.58 (1:29.25)                                        
 35 Scarnati, Jennifer        16 Express Swimming-MR  2:53.81    3:01.00        
                1:31.26   3:01.00 (1:29.74)                                        
 36 Mark, Kelly A             17 Express Swimming-MR  2:53.13    3:04.70        
                1:32.36   3:04.70 (1:32.34)                                        
 37 Leung, Jessica C          15 Express Swimming-MR  3:05.18    3:09.10        
                1:42.27   3:09.10 (1:26.83)                                        
 38 Mongiovi, Rachel          15 Trs-MR               3:10.27    3:18.70        
                1:46.39   3:18.70 (1:32.31)                                        
 39 Lucey, Kerry A            15 Express Swimming-MR  3:21.08    3:24.50        
 
Event 34  Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeager, Kyle A            17 Tmsuffolk-MR         2:19.09    2:16.07        
                1:06.55   2:16.07 (1:09.52)                                        
  2 Gitman, Robert S          16 Wac-MR               2:08.72    2:19.08        
                1:07.42   2:19.08 (1:11.66)                                        
  3 Ahern, Michael G          16 Express Swimming-MR  2:14.20    2:20.94        
                1:09.35   2:20.94 (1:11.59)                                        
  4 Krause, Billy K           15 Tmsuffolk-MR         2:31.91    2:25.53        
                1:11.61   2:25.53 (1:13.92)                                        
  5 Windler, Andrew J         15 Tmsuffolk-MR         2:26.34    2:25.64        
                1:10.07   2:25.64 (1:15.57)                                        
  6 Willis, Joshua J          16 Tmsuffolk-MR         2:27.07    2:30.45        
                1:13.48   2:30.45 (1:16.97)                                        
  7 Cerra, Nicholas           14 OWA-MR               2:33.87    2:34.10        
                1:16.37   2:34.10 (1:17.73)                                        
  8 White, Timothy G          16 Tmsuffolk-MR         2:44.41    2:34.43        
                1:14.40   2:34.43 (1:20.03)                                        
  9 O'Connor, Michael T       15 Tmsuffolk-MR         2:36.90    2:36.07        
                1:16.12   2:36.07 (1:19.95)                                        
 10 Bennett, Brian H          17 Express Swimming-MR  2:28.74    2:36.72        
                1:17.49   2:36.72 (1:19.23)                                        
 11 Mongan, Kevin M           16 Tmsuffolk-MR         2:30.52    2:37.86        
                1:18.26   2:37.86 (1:19.60)                                        
 12 Battisti, Marc            15 Express Swimming-MR  2:36.09    2:43.01        
                1:18.33   2:43.01 (1:24.68)                                        
 13 Seagren, Ryan M           15 MSC-MR               2:42.65    2:43.15        
                1:19.15   2:43.15 (1:24.00)                                        
 14 Carmichael-Lopes, Bernil  12 Express Swimming-MR  2:38.01    2:45.05        
                1:20.51   2:45.05 (1:24.54)                                        
 15 Bryant, Andrew K          16 Tmsuffolk-MR         2:54.04    2:48.24        
                1:23.60   2:48.24 (1:24.64)                                        
 16 Murphy, Chris             17 IA-MR                2:46.49    2:51.22        
                1:23.74   2:51.22 (1:27.48)                                        
 17 Todd, Maxwell A           15 Express Swimming-MR  2:48.16    2:51.29        
                1:24.09   2:51.29 (1:27.20)                                        
 18 Fountain, Greg J          12 IA-MR                3:04.94    3:03.25        
                1:30.46   3:03.25 (1:32.79)                                        
 19 Carpenter, Brandon        16 Trs-MR               2:58.52    3:13.07        
                1:34.49   3:13.07 (1:38.58)                                        
 20 Grant, Munro S            16 IA-MR                2:55.16    3:14.02        
                1:39.35   3:14.02 (1:34.67)                                        
 21 Lo, Arthur C              13 OWA-MR               3:01.38    3:15.55        
                1:35.60   3:15.55 (1:39.95)                                        
 22 Rostrup, Geoffrey D       14 CSC-MR               3:14.34    3:20.39        
                1:36.25   3:20.39 (1:44.14)                                        
 -- Melendez, Daniel          16 Trs-MR               3:10.00         DQ        
                1:39.35        DQ (1:50.72)                                        
 
Event 35  Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catano, Tiffany            9 IA-MR                1:25.67    1:24.42        
  2 Hetzer, Nicole M          10 CSC-MR               1:33.11    1:25.30        
  3 Ramsey, Danielle           9 Express Swimming-MR  1:27.57    1:28.11        
  4 Lucas, Marie E            10 Express Swimming-MR  1:25.65    1:30.00        
  5 Hirsch, Stephanie         10 Trs-MR               1:30.44    1:31.83        
  6 McDonough, Colleen P      10 Wac-MR               1:30.60    1:33.41        
  7 Bergin, Kate C             9 MSC-MR               1:44.39    1:38.13        
  8 Schmitz, Stefani R        10 UNMSC-MR             1:45.31    1:40.30        
  9 Castelluccio, Kimberly    10 Trs-MR               1:44.11    1:42.76        
 10 Fain, Rachel A             9 Express Swimming-MR  1:44.40    1:45.46        
 11 Oyen-Ustad, Lillian E      8 MSC-MR               1:49.03    1:45.53        
 12 Rubino, Sarah             10 Express Swimming-MR  1:55.50    1:45.66        
 13 Kiendle, Jennifer A        9 CSC-MR               1:55.25    1:46.74        
 14 Tietjen, Megan R          10 Express Swimming-MR  1:45.91    1:46.79        
 15 Ialenti, Devon E          10 Express Swimming-MR  1:48.09    1:48.56        
 16 Boyle, Erin                8 CSC-MR               2:08.58    1:49.50        
 17 Zoine, Jessica M          10 Express Swimming-MR  1:50.99    1:49.62        
 18 LA Perche, Erin           10 MSC-MR               1:57.99    1:50.69        
 19 Coleman, Mackenzie         8 IA-MR                1:49.09    1:51.84        
 20 Monfiletto, Angela         9 Wac-MR               1:54.65    1:52.06        
 21 Noonan, Kristen N         10 Express Swimming-MR  1:45.45    1:52.75        
 22 Gonzalez, Kassey           8 Big Blue-MR          1:57.00    1:54.32        
 23 Sweet, Lauren A            9 Cond-MR              1:42.00    1:55.00        
 24 Hozias, Nicole            10 Cond-MR                   NT    1:56.30        
 25 Elcott, Ina M              7 MSC-MR               2:06.29    1:57.42        
 26 Eremita, Amanda M         10 IA-MR                2:06.65    2:02.52        
 27 Rostrup, Chloe L           9 CSC-MR               2:10.72    2:05.08        
 28 Fung, Amanda M             8 Big Blue-MR          2:22.00    2:11.11        
 29 Rizzo, Alexandra B         9 MSC-MR               2:18.10    2:18.59        
 30 Kearns, Bridget M         10 Express Swimming-MR  2:00.90    2:20.55        
 31 Murphy, Meaghan A          9 CSC-MR               2:49.39    2:25.85        
 
Event 36  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mu, Nicholas H             9 Express Swimming-MR  1:25.16    1:26.89        
  2 Patton, Daniel J          10 Express Swimming-MR  1:33.24    1:35.44        
  3 Sweeney, Tim              10 Wac-MR               1:39.34    1:39.14        
  4 Lozano, Joseph            10 Express Swimming-MR  1:40.58    1:40.21        
  5 Warren, Colin J           10 Express Swimming-MR  1:36.67    1:40.40        
  6 Lang, Daniel               9 OWA-MR               1:43.43    1:40.64        
  7 Hagemann, Alex A           9 Express Swimming-MR  1:46.81    1:43.60        
  8 Caponegro, Frank          10 Express Swimming-MR  1:48.19    1:45.11        
  9 Zoll, Christopher J        8 Express Swimming-MR  1:47.18    1:45.78        
 10 LaRue, Paul V              8 MSC-MR               2:06.36    1:46.54        
 11 Raccioppi, Jake            9 Trs-MR               1:41.00    1:47.09        
 12 Burke, James T            10 CSC-MR               2:45.00    1:49.63        
 13 Llewellyn, Richie         10 CSC-MR               2:40.00    1:51.35        
 14 Furey, James K            10 Cond-MR              2:23.40    1:55.70        
 15 Levandoski, Jarret O      10 IA-MR                1:53.36    2:01.07        
 16 Morgan, Samuel            10 UNMSC-MR             2:09.10    2:05.75        
 17 Sun, James                10 Express Swimming-MR  2:00.49    2:08.28        
 18 Ortof, Harry C             7 Express Swimming-MR  2:08.44    2:10.84        
 19 Morgan, Julian             8 UNMSC-MR             2:17.43    2:14.97        
 20 Graham, Joseph P           6 Express Swimming-MR       NT    2:32.42        
 -- Panzarino, Matthew A       9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 -- Imbornoni, Brian J        10 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 
Event 37  Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parisi, Lauren N          16 Tmsuffolk-MR         1:01.07    1:00.42        
  2 Dwyer, Shannon M          17 Express Swimming-MR  1:00.36    1:01.88        
  3 Esposito, Jennifer M      18 Tmsuffolk-MR         1:03.22    1:02.39        
  4 Fountain, Michelle L      15 IA-MR                1:01.73    1:02.60        
  5 Biagioli, Caitlyn         16 Tmsuffolk-MR         1:03.58    1:03.60        
  6 Nugent, Susan A           14 OWA-MR               1:03.78    1:03.63        
  7 Degrazia, Kristen A       16 Tmsuffolk-MR         1:02.19    1:04.08        
  8 Glenday, Heather M        14 IA-MR                1:04.46    1:04.71        
  9 Fritsch, Kristina M       15 NYCC-MR              1:07.00    1:05.30        
                  20.79     1:05.30 (44.51)                                        
  9 Sullivan, Ellen F         18 Express Swimming-MR  1:03.10    1:05.30        
 11 Henry, Elizabeth M        14 OWA-MR               1:03.90    1:05.49        
 12 Mulligan, Katie R         17 Express Swimming-MR  1:05.90    1:05.56        
 13 Ferrante, Francesca S     16 OWA-MR               1:02.62    1:05.57        
 14 Sudano, Ashley M          16 CSC-MR               1:04.76    1:05.67        
 15 Dwyer, Caitlin L          17 Express Swimming-MR  1:02.04    1:06.29        
 16 McNeely, Megan A          17 Express Swimming-MR  1:04.85    1:06.46        
 17 McDonough, Maureen P      15 Wac-MR               1:04.88    1:06.49        
 18 Dwyer, Brianne M          15 Express Swimming-MR  1:05.55    1:06.59        
 19 Sweeney, Breanne          15 Wac-MR               1:05.38    1:06.62        
 20 Ryan, Sarah A             16 Express Swimming-MR  1:01.27    1:06.84        
 21 DiDonato, Emily           15 Tmsuffolk-MR         1:06.94    1:07.35        
 22 Kolackovsky, Kerrie N     13 OWA-MR               1:06.11    1:07.80        
 22 Kochman, Julie N          16 Tmsuffolk-MR         1:04.09    1:07.80        
 24 Perez, Laura              15 Trs-MR               1:07.45    1:07.95        
 25 Yeager, Keira M           15 Tmsuffolk-MR         1:06.40    1:07.96        
 26 Domenchello, Missy        16 IA-MR                1:07.86    1:08.09        
 27 Harris, Markee E          17 Tmsuffolk-MR         1:05.05    1:08.58        
 28 Cremer, Kylie E           16 IA-MR                1:08.58    1:08.67        
 29 Cannon, Taylor            15 Tmsuffolk-MR         1:08.40    1:08.97        
 30 Ryan, Meg E               17 Tmsuffolk-MR         1:07.04    1:08.99        
 31 Maloney, Caitlin          16 Wac-MR               1:05.40    1:09.31        
 32 Makowski, Michelle T      15 Tmsuffolk-MR         1:09.87    1:09.51        
 33 Hartford, Laura G         15 Express Swimming-MR  1:07.42    1:09.60        
 34 Raccioppi, Paige          12 Trs-MR               1:08.58    1:09.75        
 35 Mark, Kelly A             17 Express Swimming-MR  1:07.65    1:09.81        
 36 Miller, Elizabeth R       15 MSC-MR               1:10.93    1:11.12        
 37 Ialenti, Caitlin C        15 Express Swimming-MR  1:09.13    1:11.75        
 38 Ryan, Mary C              15 Wac-MR               1:10.11    1:11.85        
 39 Gavin, Tricia A           15 Wac-MR               1:10.76    1:11.95        
 40 Vetere, Joanna B          15 Express Swimming-MR  1:10.26    1:12.54        
 41 Marmol, Janet             13 OWA-MR               1:10.63    1:13.47        
 42 Bolin, Kathleen           15 CSC-MR               1:15.05    1:13.70        
 43 Ritter, Jamie D           15 Tmsuffolk-MR         1:14.63    1:13.83        
 44 Villarruel, Gabriella     17 Wac-MR               1:08.45    1:13.95        
 45 Collazo, Juliette         14 Cond-MR              1:15.16    1:14.13        
 46 Chow, Jaimie              15 Express Swimming-MR  1:17.66    1:15.49        
 47 Goetz, Stephanie A        15 Tmsuffolk-MR         1:12.91    1:15.51        
 48 Corso, Kimberly M         12 Express Swimming-MR       NT    1:15.68        
 49 Madalena, Kathryn M       13 Express Swimming-MR  1:11.16    1:16.76        
 50 Lucey, Kerry A            15 Express Swimming-MR  1:17.22    1:16.77        
 51 Leung, Jessica C          15 Express Swimming-MR  1:18.57    1:17.73        
 52 Scarnati, Jennifer        16 Express Swimming-MR  1:14.22    1:18.46        
 53 Mongiovi, Rachel          15 Trs-MR               1:13.46    1:18.65        
 54 Pierce, Megan E           15 IA-MR                1:22.87    1:20.20        
 55 Callahan, Lauren S        16 Express Swimming-MR  1:25.68    1:21.98        
 56 Rostrup, Madeline A       16 CSC-MR               1:36.32    1:31.92        
 
Event 38  Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wakefield, Kevin A        18 Express Swimming-MR    55.46      56.57        
  2 D'Errico, John A          17 OWA-MR                 55.16      56.76        
  3 Zimarev, Yury             19 OWA-MR                 54.29      56.86        
  4 Catano, AL                15 IA-MR                  57.26      57.04        
  5 Sagginario, Joe T         17 CSC-MR                 57.12      57.45        
  6 Ahern, Michael G          16 Express Swimming-MR    56.78      57.66        
  7 Sadovski, Stanislav Y     17 OWA-MR                 54.71      57.70        
  8 Podniesinski, Jonathan J  15 Tmsuffolk-MR           59.79      58.09        
  9 Frawley III, Robert J     17 OWA-MR                 56.97      59.28        
 10 Gitman, Robert S          16 Wac-MR                 57.43      59.78        
 11 Bennett, Brian H          17 Express Swimming-MR    58.19      59.95        
 12 D'Errico, Angelo C        18 OWA-MR                 58.18    1:00.07        
 13 Panzl, Jonathan W         16 Express Swimming-MR    59.59    1:00.14        
 14 Qiao, Matthew             15 Tmsuffolk-MR         1:00.90    1:00.27        
 15 Cerra, Nicholas           14 OWA-MR                 57.14    1:00.72        
 16 Goldstein, Ross T         16 Tmsuffolk-MR         1:02.64    1:01.24        
 17 Goldstein, Alex A         17 Tmsuffolk-MR         1:01.99    1:01.35        
 18 Clarke, Sean              17 Express Swimming-MR  1:00.86    1:01.86        
 19 Qama, Eros                20 Wac-MR                 59.59    1:01.89        
 20 Caines, Matthew F         18 Tmsuffolk-MR           58.64    1:01.97        
 21 Rusinak, Derek A          16 Wac-MR               1:03.14    1:02.04        
 22 Oley, Ross H              17 IA-MR                1:04.07    1:02.24        
 23 Caputo, Mike              15 Wac-MR               1:01.57    1:02.38        
 24 Quilter, Casey M          30 FLY-MR                    NT    1:02.47        
 24 Westlake, Mark W          18 Express Swimming-MR  1:03.43    1:02.47        
 26 Didonato, Michael A       18 UN-TS-MR             1:02.40    1:02.60        
 27 Algazy, Noam              16 Tmsuffolk-MR         1:05.64    1:02.71        
 28 Willis, Joshua J          16 Tmsuffolk-MR         1:06.08    1:03.48        
 29 Boland, Dan M             16 Farmingdale-MR       1:05.50    1:03.76        
 30 Gavin, Tripp G            16 Tmsuffolk-MR         1:05.17    1:04.30        
 31 Oxsitin, Konstantin       16 DSC-MR               1:05.66    1:04.54        
 32 White, Timothy G          16 Tmsuffolk-MR         1:08.34    1:04.67        
 33 Battisti, Marc            15 Express Swimming-MR  1:03.44    1:05.01        
 34 Jennings, Ryan M          17 Tmsuffolk-MR         1:04.98    1:05.16        
 35 Reade, Joe D              15 Farmingdale-MR       1:03.06    1:06.19        
 36 Angelo, Nicholas L        16 Tmsuffolk-MR         1:09.13    1:06.71        
 37 Hoffman, Elijah J         16 MSC-MR               1:07.84    1:06.84        
 38 Allgier, Pat S            17 Farmingdale-MR       1:12.74    1:07.00        
 39 Wismer, Richard           15 Wac-MR               1:05.05    1:07.43        
 40 Haghighi, Kevin           15 OWA-MR               1:06.77    1:08.16        
 41 Fountain, Greg J          12 IA-MR                1:07.95    1:08.32        
 42 Murphy, Chris             17 IA-MR                1:09.57    1:08.94        
 43 Murphy, Thomas P          13 OWA-MR               1:08.61    1:09.06        
 44 Grant, Munro S            16 IA-MR                1:10.11    1:09.11        
 45 Fallarino, Michael J      18 Express Swimming-MR  1:06.41    1:09.21        
 46 Seagren, Ryan M           15 MSC-MR               1:09.75    1:09.29        
 47 Bryant, Andrew K          16 Tmsuffolk-MR         1:10.57    1:10.20        
 48 Visconti, Michael J       15 Express Swimming-MR  1:07.47    1:10.42        
 49 Rostrup, Geoffrey D       14 CSC-MR               1:15.43    1:12.59        
 50 Lo, Arthur C              13 OWA-MR               1:11.35    1:13.02        
 51 Melendez, Daniel          16 Trs-MR               1:18.00    1:13.42        
 52 Carpenter, Brandon        16 Trs-MR               1:14.44    1:16.44        
 53 Murphy, Robert M          11 CSC-MR               1:22.12    1:17.45        
 
Event 39  Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hetzer, Nicole M          10 CSC-MR                 32.65      32.29        
  2 Riggio, Gina M            10 Farmingdale-MR         33.25      32.67        
  3 Ramsey, Danielle           9 Express Swimming-MR    35.11      34.43        
  4 Reyes, Claudia            10 CSC-MR                 41.96      34.97        
  5 McDonough, Colleen P      10 Wac-MR                 35.43      35.74        
  6 Aiello, Sarah             10 CSC-MR                 39.28      36.37        
  7 Catano, Tiffany            9 IA-MR                  35.30      36.51        
  8 Richards, Miranda L       10 IA-MR                  41.11      37.18        
  9 Scheck, Meaghan E         10 IA-MR                  37.46      37.26        
 10 Schmitz, Stefani R        10 UNMSC-MR               40.26      37.44        
 11 Brooks, Alexandra         10 Trs-MR                 36.68      38.00        
 12 Kalletta, Claire M         9 IA-MR                  42.64      39.21        
 13 Stanton, Grace S          10 CSC-MR                 44.69      39.92        
 14 Henry, Sarah A             9 OWA-MR                 38.73      39.97        
 15 Greff, Christie R         10 OWA-MR                 39.92      40.57        
 16 Kiendle, Jennifer A        9 CSC-MR                 47.02      41.02        
 17 Sweet, Lauren A            9 Cond-MR                41.15      41.55        
 18 Ialenti, Devon E          10 Express Swimming-MR    44.54      42.15        
 19 Graham, Katie M           10 Express Swimming-MR    43.69      42.39        
 20 Rubino, Sarah             10 Express Swimming-MR    47.35      42.47        
 21 Tietjen, Megan R          10 Express Swimming-MR    40.79      42.59        
 22 Castelluccio, Kimberly    10 Trs-MR                 42.47      42.69        
 23 Kim, Rachel S             10 Cond-MR                43.40      43.12        
 24 Barrett, Seanna T          8 Express Swimming-MR    44.33      43.18        
 25 Vani, Jacqueline J         9 Express Swimming-MR    42.55      43.27        
 26 Monfiletto, Angela         9 Wac-MR                 43.51      43.77        
 27 LA Perche, Erin           10 MSC-MR                 48.10      44.26        
 28 Burtis, Madeline J         9 Farmingdale-MR         47.29      44.50        
 29 Boyle, Erin                8 CSC-MR                 45.80      44.68        
 30 McGrath, Deirdre R         9 Express Swimming-MR    46.96      44.90        
 31 Zoine, Jessica M          10 Express Swimming-MR    45.33      45.15        
 32 Dillon, Alexandra          9 Farmingdale-MR         48.55      45.55        
 33 Kearns, Bridget M         10 Express Swimming-MR    48.78      45.79        
 34 Hozias, Nicole            10 Cond-MR                   NT      46.02        
 35 Coleman, Mackenzie         8 IA-MR                  47.46      46.36        
 36 Keaveney, Briana N         8 Cond-MR                48.94      46.41        
 37 Rostrup, Chloe L           9 CSC-MR                 49.80      46.79        
 38 Gonzalez, Kassey           8 Big Blue-MR            52.00      47.53        
 39 Henry, Julia L             7 OWA-MR                 49.34      47.67        
 40 Lyver, Shannon M           9 IA-MR                  47.51      47.81        
 41 Irwin, Tina A              9 IA-MR                  47.68      48.09        
 42 Eremita, Amanda M         10 IA-MR                  49.11      48.33        
 43 Sack, Nicole M             8 OWA-MR                 48.31      49.78        
 44 Palmer, Fiona E            8 Express Swimming-MR    52.65      50.95        
 45 Murphy, Meaghan A          9 CSC-MR               1:10.23      55.20        
 46 Rizzo, Alexandra B         9 MSC-MR                 56.34      55.35        
 47 Reynolds, Ceilie M         8 Express Swimming-MR    52.98      55.47        
 48 Boyle, Meghan              7 CSC-MR               1:05.00    1:09.20        
 
Event 40  Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giraldo, Andrew           10 Trs-MR                 35.32      34.09        
  2 Sperandio, Alec            9 Wac-MR                 35.45      34.44        
  3 Sweeney, Tim              10 Wac-MR                 34.12      34.70        
  4 Warren, Colin J           10 Express Swimming-MR    35.58      35.17        
  5 Rosa, Jack M               9 IA-MR                  37.05      36.94        
  6 Patton, Daniel J          10 Express Swimming-MR    36.39      37.07        
  7 Likhitskiy, Kevin M       10 DSC-MR                 36.00      37.44        
  8 Lawrence, Kain            10 CSC-MR                 40.00      37.93        
  9 McDougall, Robert J        8 CSC-MR                 43.80      38.43        
 10 Khanas, Yeroslav           9 DSC-MR                 40.00      38.80        
 11 Zoll, Christopher J        8 Express Swimming-MR    40.85      40.26        
 12 Llewellyn, Richie         10 CSC-MR                 55.00      40.83        
 13 Chernukha, Leonid E        8 DSC-MR                 45.00      40.99        
 14 Cremer, Brian K            9 IA-MR                  44.36      41.47        
 15 Hillsberg, Andrew J        9 IA-MR                  44.19      41.48        
 16 Thurber, James            10 CSC-MR                 51.06      41.52        
 17 Gorenshtein, Jonatan       9 DSC-MR                 41.00      42.12        
 18 Avila, Derek R            10 IA-MR                  44.03      42.15        
 19 Burke, James T            10 CSC-MR                 55.00      42.19        
 20 Levandoski, Jarret O      10 IA-MR                  40.68      42.49        
 21 Hagemann, Alex A           9 Express Swimming-MR    44.66      44.03        
 22 Andjelic, Nikola           8 Cond-MR                48.15      44.90        
 23 Boyle, Kevin               9 CSC-MR                 45.61      46.35        
 24 Garner, Jack W            10 Farmingdale-MR         49.24      46.70        
 25 Imbornoni, Brian J        10 Express Swimming-MR    54.67      47.57        
 26 Lomeyko, Konstantin        8 DSC-MR                 49.00      47.91        
 27 Pompay, John A             8 Express Swimming-MR       NT      48.12        
 28 Khrystenko, Anton          8 DSC-MR                 50.00      48.13        
 29 Petkanas, Panos            8 Farmingdale-MR         47.19      48.19        
 30 Delmore, Eric J            9 Farmingdale-MR         48.45      48.66        
 31 Ortof, Harry C             7 Express Swimming-MR    49.10      48.92        
 32 Chernyshev, Yegor S        8 DSC-MR                 50.00      50.02        
 33 Low, Jack                  8 Farmingdale-MR         52.50      50.29        
 34 Fedko, Richard             8 DSC-MR                 53.00      50.39        
 35 Morgan, Julian             8 UNMSC-MR               58.02      51.89        
 36 Panzarino, Matthew A       9 Express Swimming-MR    53.18      52.16        
 37 Carlin, Matthew T         10 Farmingdale-MR         50.33      52.25        
 38 Chernobelsky, Michael      8 DSC-MR                 55.00      55.58        
 39 Graham, Joseph P           6 Express Swimming-MR    54.19      57.54        
 40 Sun, James                10 Express Swimming-MR    57.41      58.02        
 41 Gladkov, Daniel            9 DSC-MR                 47.00    1:02.53        
 42 Chen, Andrew X             9 Express Swimming-MR  1:02.14    1:06.35        
 43 Fedko, Dennis              9 DSC-MR                 53.00    1:07.18        
 
Event 41  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Cerra, Nicholas           14 OWA-MR                    NT      27.97        
  2 Wallace, Daniel P         13 OWA-MR                    NT      28.11        

Brought to you by Computer Aide, Inc.