HAuppauge One Day - 11/19/2006                         
                                    Results                                    

Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Coleman, Mackenzie   8 IA-MR                  38.70      38.68         20  
  2 Pikulik, Nicole      8 HAA-MR                 38.39      40.21         17  
  3 Baker, Aileen G      8 Sachem-MR              55.00      42.63         16  
  4 Christianson, Kels   8 HAA-MR                 45.02      44.17         15  
  5 Christianson, Paig   8 HAA-MR                 40.99      45.21         14  
  6 O'Neil, Taylor A     8 HAA-MR                    NT      45.63         13  
  7 Papele, Kianna S     8 Sachem-MR            1:15.00      48.45         12  
  8 Graning, Morgan E    8 IA-MR                  48.82      49.31         11  
  9 Hummel, Christina    7 HAA-MR                    NT      49.60          9  
 10 Smith, Hannah P      7 Sachem-MR            1:00.00      49.95          7  
 11 Damm, Jesse K        8 HAA-MR                 49.33      50.35          6  
 12 Simmons, Shannon K   8 Sachem-MR              56.00      51.23          5  
 13 Smith, Nicole M      8 HAA-MR                 56.69      52.92          4  
 14 Howlin, Elizabeth    8 HAA-MR                    NT      54.84          3  
 15 Maloney, Jamie       8 HAA-MR                 52.97      55.59          2  
 16 Filomena, Cheyenna   8 Sachem-MR            1:30.00      57.02          1  
 17 Klett, Daron H       8 North Shore-MR       1:00.00      57.47        
 18 Lulley, Madison Q    7 HAA-MR               1:03.48      59.27        
 19 Mitelman, Yael K     7 North Shore-MR       1:05.44    1:01.61        
 20 Silva, Samantha      7 Sachem-MR            1:15.00    1:02.31        
 21 Lulley, Morgan K     7 HAA-MR               1:03.92    1:08.63        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pikulik, Nicole      8 HAA-MR                 48.73      43.03         20  
  2 Coleman, Mackenzie   8 IA-MR                  46.02      44.50         17  
  3 Simmons, Shannon K   8 Sachem-MR              58.80      50.78         16  
  4 Christianson, Paig   8 HAA-MR                 52.88      52.65         15  
  5 O'Neil, Taylor A     8 HAA-MR                    NT      53.13         14  
  6 Christianson, Kels   8 HAA-MR                 51.22      53.63         13  
  7 Graning, Morgan E    8 IA-MR                  54.36      53.96         12  
  8 Smith, Hannah P      7 Sachem-MR            1:00.00      54.54         11  
  9 Papele, Kianna S     8 Sachem-MR            1:18.73      55.36          9  
 10 Hummel, Christina    7 HAA-MR                    NT      56.84          7  
 11 Mitelman, Yael K     7 North Shore-MR       1:30.00      57.85          6  
 12 Baker, Aileen G      8 Sachem-MR            1:09.00      58.85          5  
 13 Klett, Daron H       8 North Shore-MR       1:30.00    1:00.10          4  
 14 Damm, Jesse K        8 HAA-MR                 53.08    1:00.98          3  
 15 Maloney, Jamie       8 HAA-MR               1:04.89    1:01.01          2  
 16 Silva, Samantha      7 Sachem-MR            1:17.69    1:01.19          1  
 17 Smith, Nicole M      8 HAA-MR                    NT    1:01.94        
 18 Lulley, Morgan K     7 HAA-MR               1:08.23    1:05.96        
 19 Lulley, Madison Q    7 HAA-MR               1:00.97    1:06.18        
 -- Howlin, Elizabeth    8 HAA-MR                    NT         DQ        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Coleman, Mackenzie   8 IA-MR                  48.04      45.73         20  
  2 Pikulik, Nicole      8 HAA-MR                 53.61      48.54         17  
  3 Christianson, Paig   8 HAA-MR                 53.39      55.01         16  
  4 Christianson, Kels   8 HAA-MR                 54.15      58.00         15  
  5 Damm, Jesse K        8 HAA-MR                 57.91      58.47         14  
  6 Graning, Morgan E    8 IA-MR                1:07.85      59.10         13  
 -- Smith, Nicole M      8 HAA-MR                    NT         DQ        
 -- Maloney, Jamie       8 HAA-MR                    NT         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Connor, Deirdre A   10 HAA-MR               1:12.76    1:13.03         20  
                  33.24     1:13.03 (39.79)                                        
  2 Johnston, Marissa   10 HAA-MR               1:14.13    1:15.46         17  
                  35.29     1:15.46 (40.17)                                        
  3 Maresca, Nicole E   10 Sachem-MR            1:24.81    1:18.00         16  
                  37.00     1:18.00 (41.00)                                        
  4 Acompora, Ashley D  10 LIND-MR              1:21.38    1:18.56         15  
                  37.59     1:18.56 (40.97)                                        
  5 King, Maura B       10 IA-MR                1:18.48    1:20.21         14  
                  39.07     1:20.21 (41.14)                                        
  6 Dana, Gillian F     10 North Shore-MR       1:21.56    1:20.59         13  
                  37.96     1:20.59 (42.63)                                        
  7 Doveala, Jane E      9 HAA-MR               1:32.47    1:22.86         12  
                  41.08     1:22.86 (41.78)                                        
  8 Fridrich, Tiare J   10 IA-MR                1:36.17    1:25.21         11  
                  39.70     1:25.21 (45.51)                                        
  9 Irwin, Tina A       10 IA-MR                1:32.42    1:25.42          9  
                  40.35     1:25.42 (45.07)                                        
 10 O'Halloran, Kaleig   9 IA-MR                1:27.89    1:25.57          7  
                  42.19     1:25.57 (43.38)                                        
 11 O'Neil, Morgan P    10 HAA-MR               1:24.77    1:26.76          6  
                  39.63     1:26.76 (47.13)                                        
 12 Roche, Bridget E    10 LIND-MR              1:27.44    1:26.90          5  
                  41.59     1:26.90 (45.31)                                        
 13 Torrico, Samantha   10 TVSC-MR              1:25.23    1:27.01          4  
                  40.70     1:27.01 (46.31)                                        
 14 Willie, Cassandra    9 HAA-MR               1:38.89    1:29.59          3  
                  42.15     1:29.59 (47.44)                                        
 15 Winkeler, Olivia K   9 North Shore-MR       1:35.00    1:29.95          2  
                  43.45     1:29.95 (46.50)                                        
 16 Cento, Maria G      10 Sachem-MR            1:32.73    1:30.14          1  
                  42.96     1:30.14 (47.18)                                        
 17 Cento, Lisa A       10 Sachem-MR            1:28.78    1:30.76        
                  44.28     1:30.76 (46.48)                                        
 18 Schoenfeld, Sarah    9 North Shore-MR       1:32.86    1:31.55        
 19 Desio, Claire M      9 HAA-MR               1:37.69    1:31.84        
                  43.21     1:31.84 (48.63)                                        
 20 Diehl, Lorraine M   10 Sachem-MR            1:30.81    1:32.36        
                  41.77     1:32.36 (50.59)                                        
 21 Lopreto, Hayley M   10 Sachem-MR            1:50.00    1:39.91        
                  47.23     1:39.91 (52.68)                                        
 22 Taylor, Andrea M    10 Sachem-MR            2:00.00    1:39.98        
                  46.52     1:39.98 (53.46)                                        
 23 Rogers, Carolyn A    9 North Shore-MR       1:42.81    1:41.11        
                  46.13     1:41.11 (54.98)                                        
 24 Pekrul, Amber       10 Sachem-MR            2:00.00    1:43.33        
                  48.75     1:43.33 (54.58)                                        
 25 Mastrandrea, Nicol  10 HAA-MR                    NT    1:43.40        
 26 Grodecki, Natalie    9 LIND-MR              2:05.00    1:51.15        
                  52.58     1:51.15 (58.57)                                        
 27 Barna, Ally         10 Sachem-MR            1:50.00    1:51.52        
                  53.48     1:51.52 (58.04)                                        
 28 Navas, Lindsay R     9 HAA-MR                    NT    1:56.75        
                  52.11   1:56.75 (1:04.64)                                        
 29 Ashraf, Maha        10 Sachem-MR            3:00.00    2:38.75        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Connor, Deirdre A   10 HAA-MR                 38.14      37.68         20  
  2 Fici, Ann           10 HAA-MR                 42.20      41.41         17  
  3 Irwin, Tina A       10 IA-MR                  45.66      41.61         16  
  4 Dana, Gillian F     10 North Shore-MR         43.37      43.11         15  
  5 O'Neil, Morgan P    10 HAA-MR                 44.70      43.37         14  
  6 O'Halloran, Kaleig   9 IA-MR                  47.55      43.52         13  
  7 Acompora, Ashley D  10 LIND-MR                42.77      44.18         12  
  8 Winkeler, Olivia K   9 North Shore-MR         43.19      44.23         11  
  9 Cento, Lisa A       10 Sachem-MR              44.59      45.65          9  
 10 Cento, Maria G      10 Sachem-MR              42.82      45.73          7  
 11 Roche, Bridget E    10 LIND-MR                46.06      45.93          6  
 12 Schoenfeld, Sarah    9 North Shore-MR         47.32      46.25          5  
 13 Diehl, Lorraine M   10 Sachem-MR              48.97      46.35          4  
 14 Pekrul, Amber       10 Sachem-MR              50.47      48.53          3  
 15 Weinstein, Veronic   9 HAA-MR                 50.67      51.17          2  
 16 Mercurio, Marissa    9 HAA-MR                 52.19      51.24          1  
 17 Desio, Claire M      9 HAA-MR                 50.38      51.37        
 18 Barna, Ally         10 Sachem-MR              53.54      51.87        
 19 Grodecki, Natalie    9 LIND-MR                52.00      52.52        
 20 Navas, Lindsay R     9 HAA-MR                    NT      52.80        
 21 Taylor, Andrea M    10 Sachem-MR              55.58      52.96        
 22 Lopreto, Hayley M   10 Sachem-MR              58.71      55.06        
 23 Ashraf, Maha        10 Sachem-MR            1:28.07    1:15.64        
 -- Mastrandrea, Nicol  10 HAA-MR               1:05.66         DQ        
 -- Fridrich, Tiare J   10 IA-MR                  51.16         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hemp, Alexandra     10 HAA-MR               1:37.35    1:31.89         20  
                  43.19     1:31.89 (48.70)                                        
  2 Maresca, Nicole E   10 Sachem-MR            1:40.54    1:39.30         17  
  3 Rogers, Carolyn A    9 North Shore-MR       2:00.00    1:44.36         16  
                  51.23     1:44.36 (53.13)                                        
  4 Dominger, Jacqueli   9 HAA-MR               1:47.98    1:44.95         15  
                  51.17     1:44.95 (53.78)                                        
  5 Schoenfeld, Sarah    9 North Shore-MR       1:57.55    1:48.22         14  
                  52.61     1:48.22 (55.61)                                        
  6 Goldblatt, Emma S   10 HAA-MR               1:53.39    1:49.82         13  
                  49.63   1:49.82 (1:00.19)                                        
  7 Mercurio, Marissa    9 HAA-MR               1:56.14    1:54.96         12  
                  54.64   1:54.96 (1:00.32)                                        
  8 Willie, Cassandra    9 HAA-MR               1:57.63    1:56.78         11  
                  53.89   1:56.78 (1:02.89)                                        
 -- Mastrandrea, Nicol  10 HAA-MR                    NT         DQ        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Connor, Deirdre A   10 HAA-MR                 38.45      36.45         20  
  2 Hemp, Alexandra     10 HAA-MR                 35.95      36.96         17  
  3 Johnston, Marissa   10 HAA-MR                 38.77      38.61         16  
  4 Dominger, Jacqueli   9 HAA-MR                 39.42      39.89         15  
  5 King, Maura B       10 IA-MR                  37.59      40.02         14  
  6 Maresca, Nicole E   10 Sachem-MR              44.27      42.12         13  
  7 Torrico, Samantha   10 TVSC-MR                42.58      43.79         12  
  8 Dana, Gillian F     10 North Shore-MR         46.38      45.78         11  
  9 Acompora, Ashley D  10 LIND-MR                41.64      46.20          9  
 10 Winkeler, Olivia K   9 North Shore-MR         44.75      46.45          7  
 11 O'Neil, Morgan P    10 HAA-MR                 49.45      46.73          6  
 12 Cento, Maria G      10 Sachem-MR              45.50      46.99          5  
 13 Willie, Cassandra    9 HAA-MR                 48.93      47.04          4  
 14 Roche, Bridget E    10 LIND-MR                53.91      47.97          3  
 15 Doveala, Jane E      9 HAA-MR                 49.56      48.36          2  
 16 Goldblatt, Emma S   10 HAA-MR               1:03.84      49.16          1  
 17 Cento, Lisa A       10 Sachem-MR              55.89      49.57        
 18 Fici, Ann           10 HAA-MR                 48.83      50.10        
 19 O'Halloran, Kaleig   9 IA-MR                  49.24      52.17        
 20 Diehl, Lorraine M   10 Sachem-MR            1:19.95      53.29        
 21 Desio, Claire M      9 HAA-MR                 50.46      53.52        
 22 Rogers, Carolyn A    9 North Shore-MR         55.86      54.01        
 23 Weinstein, Veronic   9 HAA-MR               1:03.85      54.87        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hemp, Alexandra     10 HAA-MR               1:24.78    1:22.68         20  
                  39.66     1:22.68 (43.02)                                        
  2 Johnston, Marissa   10 HAA-MR               1:24.45    1:25.80         17  
                  39.11     1:25.80 (46.69)                                        
  3 Dominger, Jacqueli   9 HAA-MR               1:29.53    1:27.74         16  
                  42.78     1:27.74 (44.96)                                        
  4 Fici, Ann           10 HAA-MR               1:28.65    1:29.03         15  
                  44.46     1:29.03 (44.57)                                        
  5 King, Maura B       10 IA-MR                1:30.66    1:32.23         14  
                  42.76     1:32.23 (49.47)                                        
  6 Doveala, Jane E      9 HAA-MR               1:42.21    1:36.35         13  
  7 Torrico, Samantha   10 TVSC-MR              1:43.10    1:37.98         12  
                  45.33     1:37.98 (52.65)                                        
  8 Irwin, Tina A       10 IA-MR                1:44.45    1:40.79         11  
                  45.70     1:40.79 (55.09)                                        
  9 Fridrich, Tiare J   10 IA-MR                1:50.80    1:47.98          9  
                  50.89     1:47.98 (57.09)                                        
 10 Goldblatt, Emma S   10 HAA-MR                    NT    1:49.64          7  
                  54.52     1:49.64 (55.12)                                        
 11 Weinstein, Veronic   9 HAA-MR               1:58.62    1:50.49          6  
                  55.32     1:50.49 (55.17)                                        
 -- Mercurio, Marissa    9 HAA-MR               1:53.76         DQ        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.69  ZQ
          28.69  JO
          32.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Koch, Carolyn A     12 LIND-MR                28.00      27.48 ZQ      20  
  2 DuPre, Pamela J     12 IA-MR                  28.24      29.62 SILV    17  
  3 Lulley, Shannon     12 HAA-MR                 29.55      29.87 SILV    16  
  4 Pierce, Sara N      12 IA-MR                  28.71      29.93 SILV    15  
  5 McHale, Shannon     12 HAA-MR                 29.81      30.05 SILV    14  
  6 Ingram, Alaina M    11 IA-MR                  29.17      30.41 SILV    13  
  7 Connor, Megan M     12 HAA-MR                 32.34      31.58 SILV    12  
  8 Fitzgerald, Kaitly  11 HAA-MR                 31.06      31.86 SILV    11  
  9 Rogers, Catherine   11 North Shore-MR         34.56      33.13          9  
 10 Hodosky, Jessica L  11 HAA-MR                 35.17      33.26          7  
 11 Trejo, Gabrielle A  11 Sachem-MR              35.64      34.42          6  
 12 Corso, Anna L       11 IA-MR                  35.55      34.81          5  
 13 Ilardi, Mary Eliza  11 Sachem-MR              45.00      35.82          4  
 14 Scheck, Meaghan E   11 IA-MR                  32.27      35.97          3  
 15 Freitag, Jamie      11 Sachem-MR              43.16      36.72          2  
 16 Gelish, Victoria J  12 HAA-MR                 40.02      36.79          1  
 17 Antonucci, Mary     11 Sachem-MR              36.31      37.05        
 18 Spirio, Casey       11 HAA-MR                 37.72      37.24        
 19 McNeill, Julia      11 HAA-MR                 36.92      37.30        
 20 Sugrue, Meaghan E   11 North Shore-MR         38.47      37.34        
 21 Bartolo, Nicole D   12 North Shore-MR         38.00      38.02        
 22 Smith, Alexandra    12 HAA-MR                    NT      39.13        
 23 Quartararo, Robyn   11 HAA-MR                 42.87      40.68        
 24 Brinkerhoff, Allis  11 Sachem-MR              47.25      40.75        
 25 Gang, Danielle G    12 North Shore-MR       1:10.00      40.89        
 26 Dowd, Brenna        11 Sachem-MR              41.65      42.07        
 27 Vizcaino, Kristine  11 North Shore-MR         48.03      44.06        
 28 kir, Ebru           12 Sachem-MR              48.00      45.17        
 29 Morreale, Jessica   11 Sachem-MR            1:07.00      48.30        
 30 Dalley, Olympia L   11 HAA-MR                 48.04      50.47        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.69  ZQ
        1:02.29  JO
        1:11.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fabrizio, Jessica   12 North Shore-MR       1:02.13    1:01.20 JO      20  
  2 Koch, Carolyn A     12 LIND-MR              1:02.72    1:01.29 JO      17  
  3 Pierce, Sara N      12 IA-MR                1:01.73    1:03.82 SILV    16  
  4 Donnelly, Alexandr  12 North Shore-MR       1:04.22    1:04.16 SILV    15  
  5 Lulley, Shannon     12 HAA-MR               1:05.59    1:05.23 SILV    14  
                  31.75     1:05.23 (33.48)                                        
  6 Ingram, Alaina M    11 IA-MR                1:03.66    1:06.24 SILV    13  
  7 DuPre, Pamela J     12 IA-MR                1:02.55    1:06.81 SILV    12  
  8 Marmo, Marisa A     11 IA-UN-MR             1:09.73    1:07.66 SILV    11  
                  31.76     1:07.66 (35.90)                                        
  9 Lulley, Chandler    12 HAA-MR               1:10.11    1:07.80 SILV     9  
                  32.63     1:07.80 (35.17)                                        
 10 Grieco, Elissa A    12 HAA-MR               1:13.26    1:09.17 SILV     7  
                  34.05     1:09.17 (35.12)                                        
 11 Connor, Megan M     12 HAA-MR               1:15.47    1:09.92 SILV     6  
                  32.56     1:09.92 (37.36)                                        
 12 Black, Nicole M     11 North Shore-MR       1:11.16    1:10.12 SILV     5  
                  34.17     1:10.12 (35.95)                                        
 13 Fitzgerald, Kaitly  11 HAA-MR               1:10.19    1:10.57 SILV     4  
                  34.20     1:10.57 (36.37)                                        
 14 Rohan, Alexa B      11 North Shore-MR       1:10.60    1:10.91 SILV     3  
                  34.04     1:10.91 (36.87)                                        
 15 Jordan, Pamela A    12 North Shore-MR       1:13.02    1:11.22 SILV     2  
                  33.85     1:11.22 (37.37)                                        
 16 Doveala, Emily A    11 HAA-MR               1:20.93    1:14.90          1  
                  36.64     1:14.90 (38.26)                                        
 17 Dooley, Cassandra   11 North Shore-MR       1:21.01    1:15.36        
                  35.62     1:15.36 (39.74)                                        
 18 Rogers, Catherine   11 North Shore-MR       1:15.98    1:15.57        
 19 Hodosky, Jessica L  11 HAA-MR               1:18.35    1:16.65        
                  36.86     1:16.65 (39.79)                                        
 20 Ryder, Michaela P   12 North Shore-MR       1:20.92    1:18.37        
                  39.48     1:18.37 (38.89)                                        
 21 Corso, Anna L       11 IA-MR                1:17.05    1:18.53        
                  38.02     1:18.53 (40.51)                                        
 22 Rinefierd, Mackenz  11 HAA-MR               1:22.70    1:18.84        
                  36.70     1:18.84 (42.14)                                        
 23 Bartolo, Nicole D   12 North Shore-MR       1:20.98    1:19.09        
                  38.22     1:19.09 (40.87)                                        
 24 Sugrue, Meaghan E   11 North Shore-MR       1:23.77    1:19.88        
 25 Coombs, Jessica     11 HAA-MR               1:21.79    1:20.17        
                  38.03     1:20.17 (42.14)                                        
 26 Freitag, Jamie      11 Sachem-MR            1:22.51    1:20.36        
                  39.47     1:20.36 (40.89)                                        
 27 Kolsch, Rachel M    11 North Shore-MR       1:30.00    1:21.45        
                  37.06     1:21.45 (44.39)                                        
 28 Ilardi, Mary Eliza  11 Sachem-MR            1:25.16    1:21.46        
                  38.46     1:21.46 (43.00)                                        
 29 McNeill, Julia      11 HAA-MR               1:24.72    1:21.95        
                  39.13     1:21.95 (42.82)                                        
 30 LaRosa, Amanda J    11 Sachem-MR            1:20.70    1:22.33        
 31 Antonucci, Mary     11 Sachem-MR            1:20.43    1:22.45        
                  40.75     1:22.45 (41.70)                                        
 32 Spirio, Casey       11 HAA-MR               1:27.09    1:22.52        
                  38.13     1:22.52 (44.39)                                        
 33 Dooley, Courtney R  11 North Shore-MR       1:23.88    1:23.76        
                  38.11     1:23.76 (45.65)                                        
 34 Carlino, Hannah R   11 North Shore-MR       1:40.00    1:25.14        
                  39.71     1:25.14 (45.43)                                        
 35 Benesh, Kasey C     11 North Shore-MR       1:28.12    1:26.18        
 36 Gelish, Victoria J  12 HAA-MR               1:24.89    1:28.24        
                  41.99     1:28.24 (46.25)                                        
 37 Statham, Alison M   11 North Shore-MR       2:00.00    1:28.54        
                  42.30     1:28.54 (46.24)                                        
 38 Dowd, Brenna        11 Sachem-MR            1:30.00    1:28.92        
 39 Brinkerhoff, Allis  11 Sachem-MR            1:40.06    1:33.68        
 40 Vizcaino, Kristine  11 North Shore-MR       1:41.72    1:35.41        
 41 Gonsalves, Diana C  11 North Shore-MR       1:40.54    1:38.96        
 42 kir, Ebru           12 Sachem-MR            1:46.00    1:39.45        
                  45.37     1:39.45 (54.08)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:09.09  ZQ
        1:11.59  JO
        1:24.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Koch, Carolyn A     12 LIND-MR              1:13.23    1:12.81 SILV    20  
                  35.52     1:12.81 (37.29)                                        
  2 Donnelly, Alexandr  12 North Shore-MR       1:16.05    1:16.30 SILV    17  
                  37.34     1:16.30 (38.96)                                        
  3 Ingram, Alaina M    11 IA-MR                1:15.70    1:16.94 SILV    16  
                  37.95     1:16.94 (38.99)                                        
  4 Lulley, Shannon     12 HAA-MR               1:18.40    1:17.20 SILV    15  
  5 Grieco, Elissa A    12 HAA-MR               1:19.88    1:19.33 SILV    14  
  6 Marmo, Marisa A     11 IA-UN-MR             1:20.30    1:20.20 SILV    13  
                  38.87     1:20.20 (41.33)                                        
  7 Lulley, Chandler    12 HAA-MR               1:19.11    1:20.56 SILV    12  
                  39.13     1:20.56 (41.43)                                        
  8 Glenday, Kerry J    11 IA-MR                1:22.10    1:23.32 SILV    11  
                  40.35     1:23.32 (42.97)                                        
  9 LaRosa, Amanda J    11 Sachem-MR            1:33.35    1:29.17          9  
 10 Doveala, Emily A    11 HAA-MR               1:35.92    1:33.34          7  
                  47.07     1:33.34 (46.27)                                        
 11 Corso, Anna L       11 IA-MR                1:44.00    1:35.38          6  
 12 Kolsch, Rachel M    11 North Shore-MR       1:40.00    1:36.32          5  
 13 Freitag, Jamie      11 Sachem-MR            1:48.57    1:36.53          4  
 14 Ryder, Michaela P   12 North Shore-MR       1:32.79    1:37.81          3  
                  49.10     1:37.81 (48.71)                                        
 15 Trejo, Gabrielle A  11 Sachem-MR            1:39.11    1:37.91          2  
 16 Spirio, Casey       11 HAA-MR               2:02.97    1:38.89          1  
                  47.50     1:38.89 (51.39)                                        
 17 Gang, Danielle G    12 North Shore-MR       2:30.00    1:41.50        
                  47.19     1:41.50 (54.31)                                        
 18 Statham, Alison M   11 North Shore-MR       2:30.00    1:42.24        
                  49.68     1:42.24 (52.56)                                        
 19 Dowd, Brenna        11 Sachem-MR            2:00.00    1:42.61        
 20 Ilardi, Mary Eliza  11 Sachem-MR            1:50.00    1:49.07        
 21 Gonsalves, Diana C  11 North Shore-MR            NT    1:49.56        
                  53.41     1:49.56 (56.15)                                        
 22 Brinkerhoff, Allis  11 Sachem-MR            2:15.00    1:54.15        
 23 Rinefierd, Mackenz  11 HAA-MR               1:42.63    1:55.47        
 -- Carlino, Hannah R   11 North Shore-MR       2:00.00         DQ        
                  45.55          DQ (50.24)                                        
 -- Aquiare, Gabrielle  11 HAA-MR               1:56.02         DQ        
 -- Morreale, Jessica   11 Sachem-MR            2:25.00         DQ        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          35.79  ZQ
          37.19  JO
          44.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fabrizio, Jessica   12 North Shore-MR         36.25      35.51 ZQ      20  
  2 Glenday, Kerry J    11 IA-MR                  40.99      40.99 SILV    17  
  3 Rohan, Alexa B      11 North Shore-MR         42.18      43.23 SILV    16  
  4 Carlino, Hannah R   11 North Shore-MR         41.34      43.33 SILV    15  
  5 Spirio, Casey       11 HAA-MR                 42.69      43.52 SILV    14  
  6 Fitzgerald, Kaitly  11 HAA-MR                 45.36      44.88         13  
  7 McHale, Shannon     12 HAA-MR                 43.78      44.99         12  
  8 Bartolo, Nicole D   12 North Shore-MR         44.88      45.04         11  
  9 Vizcaino, Kristine  11 North Shore-MR         45.92      45.17          9  
 10 Black, Nicole M     11 North Shore-MR         43.57      45.71          7  
 11 Dooley, Courtney R  11 North Shore-MR         46.66      46.45          6  
 12 Sugrue, Meaghan E   11 North Shore-MR         45.95      46.61          5  
 13 Kolsch, Rachel M    11 North Shore-MR         45.00      46.68          4  
 14 Quartararo, Robyn   11 HAA-MR                 47.13      47.16          3  
 15 Scheck, Meaghan E   11 IA-MR                  47.53      47.24          2  
 16 Aquiare, Gabrielle  11 HAA-MR                 46.74      47.28          1  
 17 Antonucci, Mary     11 Sachem-MR              49.52      48.27        
 18 Gelish, Victoria J  12 HAA-MR                 47.34      48.52        
 19 Statham, Alison M   11 North Shore-MR       1:10.00      49.57        
 20 Jordan, Pamela A    12 North Shore-MR         49.12      49.93        
 21 Dooley, Cassandra   11 North Shore-MR         47.00      50.29        
 22 Rinefierd, Mackenz  11 HAA-MR                 46.40      50.46        
 23 Coombs, Jessica     11 HAA-MR                 52.25      51.16        
 24 kir, Ebru           12 Sachem-MR              54.90      52.32        
 25 Benesh, Kasey C     11 North Shore-MR         52.47      53.33        
 26 Gang, Danielle G    12 North Shore-MR       1:10.00      53.45        
 27 Gonsalves, Diana C  11 North Shore-MR       1:08.81    1:00.50        
 28 Dalley, Olympia L   11 HAA-MR                    NT    1:02.98        
 -- Smith, Alexandra    12 HAA-MR                    NT         DQ        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          30.59  ZQ
          31.79  JO
          37.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DuPre, Pamela J     12 IA-MR                  32.37      31.65 JO      20  
  2 McHale, Shannon     12 HAA-MR                 33.42      32.17 SILV    17  
  3 Donnelly, Alexandr  12 North Shore-MR         34.08      33.73 SILV    16  
  4 Lulley, Chandler    12 HAA-MR                 34.82      34.21 SILV    15  
  5 Pierce, Sara N      12 IA-MR                  36.40      34.87 SILV    14  
  6 Fabrizio, Jessica   12 North Shore-MR         36.20      35.62 SILV    13  
  7 Marmo, Marisa A     11 IA-UN-MR               36.73      35.83 SILV    12  
  8 Grieco, Elissa A    12 HAA-MR                 34.33      35.98 SILV    11  
  9 Rohan, Alexa B      11 North Shore-MR         35.07      37.58          9  
 10 Black, Nicole M     11 North Shore-MR         39.78      37.84          7  
 11 Doveala, Emily A    11 HAA-MR                 37.61      37.91          5.5
 11 Glenday, Kerry J    11 IA-MR                  37.42      37.91          5.5
 13 Hodosky, Jessica L  11 HAA-MR                 41.06      39.28          4  
 14 Jordan, Pamela A    12 North Shore-MR         42.32      39.65          3  
 15 Scheck, Meaghan E   11 IA-MR                  37.30      39.97          2  
 16 Rogers, Catherine   11 North Shore-MR         45.08      40.11          1  
 17 LaRosa, Amanda J    11 Sachem-MR              46.00      41.31        
 18 Dooley, Courtney R  11 North Shore-MR         40.72      41.48        
 19 Dooley, Cassandra   11 North Shore-MR         40.28      41.68        
 20 Connor, Megan M     12 HAA-MR                 43.91      42.74        
 21 Ryder, Michaela P   12 North Shore-MR         42.88      42.96        
 22 Spirio, Casey       11 HAA-MR                 47.36      44.98        
 23 McNeill, Julia      11 HAA-MR                 48.37      45.41        
 24 Smith, Alexandra    12 HAA-MR                    NT      48.12        
 25 Quartararo, Robyn   11 HAA-MR                 52.28      50.88        
 26 Benesh, Kasey C     11 North Shore-MR       1:00.00      51.87        
 -- Coombs, Jessica     11 HAA-MR                 50.50         DQ        
 -- Aquiare, Gabrielle  11 HAA-MR                 45.90         DQ        
 -- Trejo, Gabrielle A  11 Sachem-MR              42.28         DQ        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.59  ZQ
          26.99  JO
          30.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Giordano, Krista N  14 HAA-MR                    NT      28.73 SILV    20  
  2 Rosenbrock, Michel  13 HAA-MR                 28.21      28.85 SILV    17  
  3 Williams, April M   14 IA-MR                  28.63      28.91 SILV    16  
  4 Acompora, Alyssa    13 LIND-MR                29.27      29.00 SILV    15  
  5 Boccio, Niki J      13 TVSC-MR                29.44      29.50 SILV    14  
  6 Rooney, Kimberly    13 HAA-MR                 30.00      29.64 SILV    13  
  7 Ebo, Nadine N       14 IA-MR                  29.36      30.53         12  
  8 Aiello, Gabrielle   13 TVSC-MR                30.46      30.71         11  
  9 Roett, Katelyn      14 IA-MR                  30.66      30.74          9  
 10 Rosa, Tracey L      13 IA-MR                  29.07      31.14          7  
 11 Hanratty, Briana M  13 LIND-MR                32.16      31.48          6  
 12 Kaplan, Lyndsey P   14 North Shore-MR         31.34      32.43          5  
 13 Quaranta, Taylor    13 HAA-MR                 32.47      33.24          4  
 14 Seidell, Mary C     13 HAA-MR                 33.05      33.50          3  
 15 Harmon, Corin L     13 HAA-MR                 32.73      34.12          2  
 16 Tobin, Kate E       13 IA-MR                  31.03      34.22          1  
 17 Levy, Jackie P      14 HAA-MR                 35.06      34.51        
 18 Wiegand, Mikaela G  13 IA-MR                  31.12      34.56        
 19 Irwin, Danielle M   13 IA-MR                  32.97      35.79        
 20 Mitelman, Tali F    13 North Shore-MR         36.79      36.95        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:04.09  ZQ
        2:07.99  JO
        2:22.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Narus, Jessica L    13 North Shore-MR       2:14.58    2:13.61 SILV    20  
                  30.26     1:03.93 (33.67)     1:38.65 (34.72)     2:13.61 (34.96)
  2 Klett, Torrey K     14 North Shore-MR       2:17.32    2:16.65 SILV    17  
                  31.22     1:05.39 (34.17)     1:41.34 (35.95)     2:16.65 (35.31)
  3 Giordano, Krista N  14 HAA-MR                    NT    2:17.26 SILV    16  
                  31.32     1:07.85 (36.53)     1:43.42 (35.57)     2:17.26 (33.84)
  4 Aiello, Gabrielle   13 TVSC-MR              2:19.25    2:17.44 SILV    15  
                  31.41     1:05.60 (34.19)     1:40.86 (35.26)     2:17.44 (36.58)
  5 Acompora, Alyssa    13 LIND-MR              2:17.60    2:19.21 SILV    14  
                  31.94     1:07.06 (35.12)     1:43.55 (36.49)     2:19.21 (35.66)
  6 Williams, April M   14 IA-MR                2:23.78    2:23.07         13  
                  33.22     1:09.73 (36.51)     1:47.12 (37.39)     2:23.07 (35.95)
  7 Roett, Katelyn      14 IA-MR                2:19.30    2:24.51         12  
                  33.41     1:10.44 (37.03)     1:48.53 (38.09)     2:24.51 (35.98)
  8 Rosa, Tracey L      13 IA-MR                2:21.67    2:24.76         11  
                  33.45     1:10.52 (37.07)     1:48.51 (37.99)     2:24.76 (36.25)
  9 Ebo, Nadine N       14 IA-MR                2:27.99    2:34.40          9  
                  34.26     1:12.05 (37.79)     1:53.42 (41.37)     2:34.40 (40.98)
 10 Irwin, Danielle M   13 IA-MR                2:37.05    2:39.46          7  
                  36.35     1:17.82 (41.47)     2:00.46 (42.64)     2:39.46 (39.00)
 11 Tobin, Kate E       13 IA-MR                2:29.73    2:39.57          6  
                  36.39     1:18.14 (41.75)     2:00.89 (42.75)     2:39.57 (38.68)
 12 Wiegand, Mikaela G  13 IA-MR                2:30.51    2:41.92          5  
                  36.21     1:17.40 (41.19)     2:00.15 (42.75)     2:41.92 (41.77)
 13 Hanratty, Briana M  13 LIND-MR              3:08.00    2:45.84          4  
                  35.23     1:16.78 (41.55)   2:45.84 (1:29.06)                    
 14 Harmon, Corin L     13 HAA-MR               2:42.94    2:46.92          3  
                  36.64     1:17.57 (40.93)     1:57.69 (40.12)     2:46.92 (49.23)
 15 Levy, Jackie P      14 HAA-MR                    NT    2:54.90          2  
                  35.48     1:20.58 (45.10)     2:09.75 (49.17)     2:54.90 (45.15)
 16 Quaranta, Taylor    13 HAA-MR               2:54.23    2:55.45          1  
                  37.66     1:21.91 (44.25)   2:55.45 (1:33.54)                    
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:22.09  ZQ
        2:26.49  JO
        2:48.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aiello, Gabrielle   13 TVSC-MR              2:32.49    2:31.97 SILV    20  
                  36.26     1:13.97 (37.71)     1:52.68 (38.71)     2:31.97 (39.29)
  2 Giordano, Krista N  14 HAA-MR                    NT    2:37.24 SILV    17  
  3 Rosenbrock, Michel  13 HAA-MR               2:29.92    2:37.29 SILV    16  
                  37.25     1:18.81 (41.56)     1:59.38 (40.57)     2:37.29 (37.91)
  4 Acompora, Alyssa    13 LIND-MR              2:43.97    2:39.18 SILV    15  
                  37.36     1:17.13 (39.77)     1:59.11 (41.98)     2:39.18 (40.07)
  5 Klett, Torrey K     14 North Shore-MR       2:38.98    2:40.28 SILV    14  
                  37.71     1:18.42 (40.71)     1:59.95 (41.53)     2:40.28 (40.33)
  6 Roett, Katelyn      14 IA-MR                2:46.67    2:44.01 SILV    13  
                  38.34     1:21.36 (43.02)     2:04.07 (42.71)     2:44.01 (39.94)
  7 Rooney, Kimberly    13 HAA-MR               2:57.27    2:50.30         12  
  8 Harmon, Corin L     13 HAA-MR                    NT    3:14.04         11  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:13.89  ZQ
        1:16.49  JO
        1:26.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boccio, Niki J      13 TVSC-MR              1:18.75    1:19.11 SILV    20  
                  38.49     1:19.11 (40.62)                                        
  2 Narus, Jessica L    13 North Shore-MR       1:17.36    1:21.29 SILV    17  
                  39.99     1:21.29 (41.30)                                        
  3 Rosa, Tracey L      13 IA-MR                1:21.27    1:22.88 SILV    16  
                  40.79     1:22.88 (42.09)                                        
  4 Ebo, Nadine N       14 IA-MR                1:22.41    1:24.82 SILV    15  
                  40.59     1:24.82 (44.23)                                        
  5 Wiegand, Mikaela G  13 IA-MR                1:22.47    1:25.15 SILV    14  
                  40.80     1:25.15 (44.35)                                        
  6 Klett, Torrey K     14 North Shore-MR       1:23.50    1:26.44 SILV    13  
                  41.77     1:26.44 (44.67)                                        
  7 Hanratty, Briana M  13 LIND-MR              1:27.00    1:28.39         12  
                  43.42     1:28.39 (44.97)                                        
  8 Seidell, Mary C     13 HAA-MR               1:32.42    1:31.89         11  
                  43.48     1:31.89 (48.41)                                        
  9 Rooney, Kimberly    13 HAA-MR               1:38.11    1:33.76          9  
                  43.70     1:33.76 (50.06)                                        
 10 Levy, Jackie P      14 HAA-MR               1:37.72    1:34.84          7  
                  43.50     1:34.84 (51.34)                                        
 11 Irwin, Danielle M   13 IA-MR                1:40.34    1:37.91          6  
                  47.96     1:37.91 (49.95)                                        
 12 Mitelman, Tali F    13 North Shore-MR       1:56.00    1:41.30          5  
 13 Kaplan, Lyndsey P   14 North Shore-MR       1:41.64    1:41.63          4  
                  47.88     1:41.63 (53.75)                                        
 -- Harmon, Corin L     13 HAA-MR               1:30.26         DQ        
                  43.43          DQ (46.92)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:04.99  ZQ
        1:06.69  JO
        1:14.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rosenbrock, Michel  13 HAA-MR               1:12.10    1:13.21 SILV    20  
                  35.15     1:13.21 (38.06)                                        
  2 Williams, April M   14 IA-MR                1:11.01    1:13.85 SILV    17  
                  35.68     1:13.85 (38.17)                                        
  3 Giordano, Krista N  14 HAA-MR                    NT    1:15.84         16  
                  35.78     1:15.84 (40.06)                                        
  4 Narus, Jessica L    13 North Shore-MR       1:15.09    1:17.62         15  
                  36.99     1:17.62 (40.63)                                        
  5 Tobin, Kate E       13 IA-MR                1:20.57    1:23.37         14  
  6 Kaplan, Lyndsey P   14 North Shore-MR       1:33.75    1:27.16         13  
                  40.12     1:27.16 (47.04)                                        
  7 Quaranta, Taylor    13 HAA-MR               1:42.74    1:40.60         12  
                  44.50     1:40.60 (56.10)                                        
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.29  ZQ
          26.79  JO
          28.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weaver, Joan M      15 IA-MR                  24.59      25.76 ZQ      20  
  2 Grega, Allison M    15 IA-MR                  27.88      27.35 SILV    17  
  3 Blom, Danielle      15 HAA-MR                 26.42      27.36 SILV    16  
  4 Cohen, Jacqui       16 HAA-MR                 27.58      28.37 SILV    15  
  5 Pitrelli, Christin  15 IA-MR                  27.85      28.90         14  
  6 Rosenbrock, Katie   17 HAA-MR                 28.77      28.98         13  
  7 Kelly, Ariana R     15 North Shore-MR         28.46      29.51         12  
  8 Davis, Lauren       15 HAA-MR                 29.52      30.01         11  
  9 Woolley, Kate R     16 HAA-MR                 29.84      30.32          9  
 10 Pierce, Megan E     15 IA-MR                  30.82      30.87          7  
 11 Quaranta, Chelsea   15 HAA-MR                 31.34      31.01          6  
 12 Malkin, Andreana E  17 North Shore-MR         30.65      31.25          5  
 13 Mulcahy, Tara Q     16 HAA-MR                 33.66      33.42          4  
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:18.99  ZQ
        2:23.99  JO
        2:35.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weaver, Joan M      15 IA-MR                2:20.19    2:19.03 JO      20  
                  32.21     1:07.52 (35.31)     1:44.12 (36.60)     2:19.03 (34.91)
  2 Pitrelli, Christin  15 IA-MR                2:30.10    2:29.40 SILV    17  
                  35.46     1:13.10 (37.64)     1:51.67 (38.57)     2:29.40 (37.73)
  3 Rosa, Sam N         15 IA-MR                2:32.33    2:33.03 SILV    16  
                  36.60     1:15.48 (38.88)   2:33.03 (1:17.55)                    
  4 Smith, Jaclyn M     15 IA-UN-MR             2:37.81    2:36.55         15  
                  36.38     1:15.37 (38.99)     1:56.24 (40.87)     2:36.55 (40.31)
  5 Woolley, Kate R     16 HAA-MR               2:40.91    2:40.37         14  
                  37.20     1:17.49 (40.29)     1:58.64 (41.15)     2:40.37 (41.73)
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:37.89  ZQ
        2:42.99  JO
        2:56.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Grega, Allison M    15 IA-MR                2:57.99    2:53.23 SILV    20  
                  41.86     1:26.50 (44.64)     2:10.39 (43.89)     2:53.23 (42.84)
  2 Blom, Danielle      15 HAA-MR               2:50.27    2:57.92         17  
                  40.26     1:26.26 (46.00)     2:11.49 (45.23)     2:57.92 (46.43)
  3 Davis, Lauren       15 HAA-MR               2:55.56    2:59.03         16  
                  40.31     1:26.05 (45.74)     2:12.21 (46.16)     2:59.03 (46.82)
  4 Smith, Jaclyn M     15 IA-UN-MR             3:02.73    3:02.76         15  
                  42.08     1:29.23 (47.15)     2:17.07 (47.84)     3:02.76 (45.69)
  5 Mulcahy, Tara Q     16 HAA-MR               3:16.73    3:20.53         14  
                  44.84     1:35.29 (50.45)     2:27.84 (52.55)     3:20.53 (52.69)
  6 Malkin, Andreana E  17 North Shore-MR       3:25.07    3:23.01         13  
                  45.78     1:36.41 (50.63)     2:28.94 (52.53)     3:23.01 (54.07)
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:03.59  ZQ
        1:05.99  JO
        1:12.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Jacqui       16 HAA-MR               1:07.60    1:07.70 SILV    20  
                  31.99     1:07.70 (35.71)                                        
  2 Rosenbrock, Katie   17 HAA-MR               1:06.69    1:08.41 SILV    17  
                  32.28     1:08.41 (36.13)                                        
  3 Rosa, Sam N         15 IA-MR                1:13.17    1:12.71         16  
  4 Kelly, Ariana R     15 North Shore-MR       1:08.82    1:14.30         15  
                  34.03     1:14.30 (40.27)                                        
  5 Quaranta, Chelsea   15 HAA-MR               1:26.26    1:19.80         14  
                  35.58     1:19.80 (44.22)                                        
  6 Pierce, Megan E     15 IA-MR                1:20.90    1:22.56         13  
                  37.82     1:22.56 (44.74)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
        2:19.39  ZQ
        2:22.09  JO
        2:43.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weaver, Joan M      15 IA-MR                2:12.77    2:20.72 JO      20  
                  30.32     1:07.68 (37.36)     1:48.01 (40.33)     2:20.72 (32.71)
  2 Blom, Danielle      15 HAA-MR               2:20.23    2:28.47 SILV    17  
                  32.58     1:10.24 (37.66)     1:54.80 (44.56)     2:28.47 (33.67)
  3 Pitrelli, Christin  15 IA-MR                2:28.40    2:30.68 SILV    16  
                  32.45     1:12.48 (40.03)     1:57.98 (45.50)     2:30.68 (32.70)
  4 Rosenbrock, Katie   17 HAA-MR               2:25.33    2:31.04 SILV    15  
                  32.40     1:12.20 (39.80)     1:57.45 (45.25)     2:31.04 (33.59)
  5 Rosa, Sam N         15 IA-MR                2:29.35    2:32.86 SILV    14  
                  35.01     1:13.97 (38.96)     2:00.33 (46.36)     2:32.86 (32.53)
  6 Cohen, Jacqui       16 HAA-MR               2:30.12    2:36.97 SILV    13  
                  32.33     1:14.35 (42.02)     2:00.84 (46.49)     2:36.97 (36.13)
  7 Grega, Allison M    15 IA-MR                2:39.01    2:37.22 SILV    12  
                                1:17.03 ( )     2:01.60 (44.57)     2:37.22 (35.62)
  8 Smith, Jaclyn M     15 IA-UN-MR             2:43.73    2:38.66 SILV    11  
                  37.17     1:16.23 (39.06)     2:04.90 (48.67)     2:38.66 (33.76)
  9 Davis, Lauren       15 HAA-MR               2:39.33    2:39.44 SILV     9  
                  37.53     1:17.52 (39.99)     2:03.79 (46.27)     2:39.44 (35.65)
 10 Woolley, Kate R     16 HAA-MR               2:47.00    2:43.77          7  
                  37.29     1:18.68 (41.39)     2:07.74 (49.06)     2:43.77 (36.03)
 11 Quaranta, Chelsea   15 HAA-MR               3:14.26    2:53.46          6  
                  37.18     1:23.61 (46.43)     2:14.49 (50.88)     2:53.46 (38.97)
 12 Pierce, Megan E     15 IA-MR                2:52.12    2:57.29          5  
                  38.92     1:29.48 (50.56)     2:19.35 (49.87)     2:57.29 (37.94)
 
Girls 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Doveala, Emily A    11 HAA-MR                    NT      38.62         20  
 
Women 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
        1:02.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torrico, Samantha A       10 TVSC-MR                   NT    1:43.43        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Michel, Jeffery R    8 North Shore-MR       1:00.00      40.71         20  
  2 Garcia, Troy M       8 Sachem-MR              43.05      41.88         17  
  3 Metzger, Alexander   8 Sachem-MR              49.18      47.53         16  
  4 Antonucci, Luke      7 Sachem-MR            1:16.00      47.96         15  
  5 Devito, Kevin A      7 HAA-MR                 48.35      48.30         14  
  6 Hawkins, Raymond P   7 HAA-MR                    NT      48.49         13  
  7 Martusciello, Jame   7 HAA-MR                 56.50      49.34         12  
  8 Roche, Patrick D     8 LIND-MR                51.16      49.68         11  
  9 Rohan, Jack A        8 North Shore-MR       1:00.00      50.61          9  
 10 Goldstein, Eric M    8 Sachem-MR            1:00.00      51.17          7  
 11 Hawkins, Michael J   6 HAA-MR                    NT      51.64          6  
 12 Fisher, Alexander    7 HAA-MR                    NT      52.18          5  
 13 Hodosky, Eric J      8 HAA-MR                 58.77      53.60          4  
 14 Ismailov, Max        8 Sachem-MR            1:28.00      54.37          3  
 15 Fitzgerald, Aidan    4 HAA-MR                    NT    1:03.45          2  
 16 Quartararo, James    7 HAA-MR                    NT    1:04.87          1  
 17 Riley, Johnnie A     8 Sachem-MR            1:27.00    1:05.24        
 18 Maida, Troy A        8 HAA-MR                    NT    1:15.43        
 19 Metzger, Nicholas    6 Sachem-MR            2:50.00    2:05.90        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sigaty, Thomas R     8 North Shore-MR         45.28      43.25         20  
  2 Michel, Jeffery R    8 North Shore-MR       1:00.00      45.61         17  
  3 Goldstein, Eric M    8 Sachem-MR            1:00.00      49.43         16  
  4 Garcia, Troy M       8 Sachem-MR              51.35      49.73         15  
  5 Metzger, Alexander   8 Sachem-MR              54.04      50.06         14  
  6 Antonucci, Luke      7 Sachem-MR            1:15.00      51.21         13  
  7 Hawkins, Michael J   6 HAA-MR                    NT      51.45         12  
  8 Roche, Patrick D     8 LIND-MR                57.49      51.74         11  
  9 Martusciello, Jame   7 HAA-MR                 56.61      53.05          9  
 10 Hodosky, Eric J      8 HAA-MR                    NT      53.52          7  
 11 Rohan, Jack A        8 North Shore-MR       1:30.00      55.18          6  
 12 Fisher, Alexander    7 HAA-MR                    NT      57.66          5  
 13 Devito, Kevin A      7 HAA-MR                 58.44    1:06.09          4  
 14 Maida, Troy A        8 HAA-MR                    NT    1:08.00          3  
 15 Riley, Johnnie A     8 Sachem-MR            1:29.00    1:09.15          2  
 16 Fitzgerald, Aidan    4 HAA-MR                    NT    1:10.19          1  
 17 Ismailov, Max        8 Sachem-MR            1:30.90    1:10.45        
 18 Quartararo, James    7 HAA-MR                    NT    1:14.39        
 19 Metzger, Nicholas    6 Sachem-MR            2:40.00    1:51.24        
 -- Hawkins, Raymond P   7 HAA-MR                    NT         DQ        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sigaty, Thomas R     8 North Shore-MR       1:00.00      52.10         20  
  2 Metzger, Alexander   8 Sachem-MR            1:10.00      58.34         17  
  3 Garcia, Troy M       8 Sachem-MR            1:00.00    1:00.97         16  
  4 Hodosky, Eric J      8 HAA-MR                 44.42    1:01.94         15  
  5 Fisher, Alexander    7 HAA-MR                    NT    1:09.41         14  
 -- Devito, Kevin A      7 HAA-MR                    NT         DQ        
 -- Martusciello, Jame   7 HAA-MR               1:22.83         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rosa, Jack M        10 IA-MR                1:06.55    1:10.32         20  
                  33.70     1:10.32 (36.62)                                        
  2 Greer, Anthony M    10 North Shore-MR       1:30.00    1:12.76         17  
                  35.95     1:12.76 (36.81)                                        
  3 Devito, Matthew L    9 HAA-MR               1:17.91    1:16.49         16  
                  35.32     1:16.49 (41.17)                                        
  4 Avila, Derek R      10 IA-MR                1:20.63    1:19.13         15  
                  37.67     1:19.13 (41.46)                                        
  5 Levandoski, Jarret  10 IA-MR                1:17.79    1:21.06         14  
                  39.61     1:21.06 (41.45)                                        
  6 Martusciello, Gera   9 HAA-MR               1:28.68    1:23.76         13  
                  38.75     1:23.76 (45.01)                                        
  7 Hillsberg, Andrew   10 IA-MR                1:24.61    1:23.98         12  
                  38.62     1:23.98 (45.36)                                        
  8 Germain, David A    10 North Shore-MR       1:19.25    1:25.33         11  
                  40.40     1:25.33 (44.93)                                        
  9 Louison, James B     9 HAA-MR               1:25.75    1:25.68          9  
                  38.83     1:25.68 (46.85)                                        
 10 Wendland, Brian C    9 HAA-MR               1:18.25    1:26.32          7  
                  40.89     1:26.32 (45.43)                                        
 11 Arcidiacono, Steph  10 North Shore-MR       1:28.14    1:28.58          6  
                  43.06     1:28.58 (45.52)                                        
 12 Sharkey, Sam R       9 IA-MR                1:36.53    1:33.79          5  
                  44.12     1:33.79 (49.67)                                        
 13 Harrison, Liam F    10 IA-MR                1:39.29    1:34.68          4  
                  44.89     1:34.68 (49.79)                                        
 14 Donaghy, Connor M    9 Sachem-MR            1:34.10    1:42.54          3  
                  47.53     1:42.54 (55.01)                                        
 15 Chang, Gilbert P     9 North Shore-MR       2:00.00    1:44.98          2  
 16 Masrour, Samir B    10 IA-MR                1:58.85    1:47.89          1  
 17 Maida, Trevor W     10 HAA-MR                    NT    1:57.21        
                  55.74   1:57.21 (1:01.47)                                        
 18 Steinberg, Robert    9 Sachem-MR            2:15.00    2:09.45        
 -- Ilardi, Thomas P    10 Sachem-MR            2:30.00         DQ        
                  48.33        DQ (1:01.86)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Plaschka, Justin    10 HAA-MR                 33.42      33.42         20  
  2 Christianson, Keit  10 HAA-MR                 37.57      37.69         17  
  3 Devito, Matthew L    9 HAA-MR                 39.90      38.70         16  
  4 Greer, Anthony M    10 North Shore-MR         43.31      39.17         15  
  5 Germain, David A    10 North Shore-MR         42.63      41.75         14  
  6 Arcidiacono, Steph  10 North Shore-MR         42.99      42.30         13  
  7 Cowden, Luke S       9 HAA-MR                 43.04      45.82         12  
  8 Hillsberg, Andrew   10 IA-MR                  45.78      46.48         11  
  9 Masrour, Samir B    10 IA-MR                1:05.38      47.03          9  
 10 Levandoski, Jarret  10 IA-MR                  47.01      47.72          7  
 11 Harrison, Liam F    10 IA-MR                  55.91      47.80          6  
 12 Sharkey, Sam R       9 IA-MR                  47.81      48.11          5  
 13 Ilardi, Thomas P    10 Sachem-MR              54.42      52.07          4  
 14 Chang, Gilbert P     9 North Shore-MR         57.42      52.35          3  
 15 Dorn, Garry T       10 HAA-MR                 58.55      53.02          2  
 16 Fici, Vincenzo       9 HAA-MR                 51.71      54.98          1  
 17 Donaghy, Connor M    9 Sachem-MR              55.91      57.21        
 18 Maida, Trevor W     10 HAA-MR                    NT    1:03.21        
 19 Steinberg, Robert    9 Sachem-MR            1:04.98    1:05.02        
 -- Cremer, Brian K     10 IA-MR                  48.06         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Greer, Anthony M    10 North Shore-MR       1:30.77    1:29.69         20  
                  43.92     1:29.69 (45.77)                                        
  2 Christianson, Keit  10 HAA-MR               1:35.22    1:32.18         17  
                  43.94     1:32.18 (48.24)                                        
  3 Cowden, Luke S       9 HAA-MR               1:37.65    1:37.45         16  
                  46.95     1:37.45 (50.50)                                        
  4 Germain, David A    10 North Shore-MR       1:50.16    1:51.58         15  
                  53.18     1:51.58 (58.40)                                        
  5 Dorn, Garry T       10 HAA-MR               2:06.08    1:57.72         14  
                  54.68   1:57.72 (1:03.04)                                        
  6 Donaghy, Connor M    9 Sachem-MR            2:35.95    2:04.87         13  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Plaschka, Justin    10 HAA-MR                 31.38      31.72         20  
  2 Rosa, Jack M        10 IA-MR                  36.84      36.98         17  
  3 Devito, Matthew L    9 HAA-MR                 39.70      38.99         16  
  4 Martusciello, Gera   9 HAA-MR                 44.06      42.14         15  
  5 Cremer, Brian K     10 IA-MR                  47.58      43.18         14  
  6 Levandoski, Jarret  10 IA-MR                  44.67      43.31         13  
  7 Louison, James B     9 HAA-MR                 50.28      44.11         12  
  8 Wendland, Brian C    9 HAA-MR                 42.06      47.09         11  
  9 Avila, Derek R      10 IA-MR                  48.72      48.00          9  
 10 Dorn, Garry T       10 HAA-MR                 55.25      52.71          7  
 11 Hillsberg, Andrew   10 IA-MR                  48.93      58.23          6  
 12 Fici, Vincenzo       9 HAA-MR               1:13.17    1:05.35          5  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Plaschka, Justin    10 HAA-MR               1:15.88    1:16.57         20  
                  34.60     1:16.57 (41.97)                                        
  2 Rosa, Jack M        10 IA-MR                1:19.23    1:20.34         17  
                  38.86     1:20.34 (41.48)                                        
  3 Christianson, Keit  10 HAA-MR               1:31.60    1:22.24         16  
                  38.05     1:22.24 (44.19)                                        
  4 Devito, Matthew L    9 HAA-MR               1:27.72    1:23.25         15  
                  39.17     1:23.25 (44.08)                                        
  5 Cowden, Luke S       9 HAA-MR               1:27.63    1:29.55         14  
                  42.99     1:29.55 (46.56)                                        
  6 Cremer, Brian K     10 IA-MR                1:40.33    1:33.80         13  
                  45.13     1:33.80 (48.67)                                        
  7 Martusciello, Gera   9 HAA-MR               1:40.60    1:36.99         12  
  8 Wendland, Brian C    9 HAA-MR               1:29.82    1:38.11         11  
                  15.40   1:38.11 (1:22.71)                                        
  9 Sharkey, Sam R       9 IA-MR                1:48.80    1:48.78          9  
                  51.26     1:48.78 (57.52)                                        
 -- Fici, Vincenzo       9 HAA-MR                    NT         DQ        
                1:04.54          DQ (59.02)                                        
 -- Harrison, Liam F    10 IA-MR                1:45.16         DQ        
                  53.54        DQ (1:02.78)                                        
 -- Avila, Derek R      10 IA-MR                1:35.65         DQ        
                  46.32          DQ (47.83)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.19  ZQ
          28.69  JO
          32.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dutton, Matthew T   12 HAA-MR                 27.00      26.98 ZQ      20  
  2 LeGuyader, Travis   11 IA-MR                  26.65      27.18 ZQ      17  
  3 McAllister, Dylan   12 IA-MR                  29.01      27.83 JO      16  
  4 Konarski, Kevin R   11 LIND-MR                29.61      28.36 JO      15  
  5 Cremer, Andrew B    12 IA-MR                  29.10      30.71 SILV    14  
  6 Buoniello, Bailey   11 IA-MR                  29.89      31.04 SILV    13  
  7 Coleman, Gregory M  11 IA-MR                  29.86      31.67 SILV    12  
  8 Sharkey, Andrew P   11 IA-MR                  33.70      32.41 SILV    11  
  9 Karavolias, Michae  12 HAA-MR                 32.30      33.31          9  
 10 Skitmore, Christia  11 North Shore-MR         38.84      33.94          7  
 11 Taddeo, Matthew C   11 North Shore-MR         33.63      34.69          6  
 12 Harrison, Kieran T  11 IA-MR                  33.43      35.25          5  
 13 Byrne, Cameron A    11 Sachem-MR              39.66      35.38          4  
 14 Maldonado, Steven   11 North Shore-MR         34.59      35.66          3  
 15 Reilly-Vinicombe,   11 Sachem-MR              44.20      36.66          2  
 16 Beigay, Kyle        11 Sachem-MR              37.59      36.75          1  
 17 Dazzo, Andrew J     11 IA-MR                  33.11      39.45        
 18 Sargente, Nicholas  12 HAA-MR                 41.04      40.41        
 19 Maida, Travis M     11 HAA-MR                 41.03      40.52        
 20 Fleming, Ryan J     12 Sachem-MR              49.00      43.03        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.89  ZQ
        1:02.69  JO
        1:11.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LeGuyader, Travis   11 IA-MR                  59.60    1:00.02 JO      20  
                  28.71     1:00.02 (31.31)                                        
  2 Malkin, Charles C   12 North Shore-MR       1:01.05    1:00.12 JO      17  
                  28.57     1:00.12 (31.55)                                        
  3 Yavid, Mike A       12 North Shore-MR       1:02.44    1:00.14 JO      16  
                  29.29     1:00.14 (30.85)                                        
  4 McAllister, Dylan   12 IA-MR                1:02.89    1:02.47 JO      15  
                  29.86     1:02.47 (32.61)                                        
  5 Konarski, Kevin R   11 LIND-MR              1:05.06    1:02.84 SILV    14  
                  29.69     1:02.84 (33.15)                                        
  6 Cremer, Andrew B    12 IA-MR                1:06.19    1:04.92 SILV    13  
                  31.32     1:04.92 (33.60)                                        
  7 Buoniello, Bailey   11 IA-MR                1:07.65    1:08.19 SILV    12  
                  33.33     1:08.19 (34.86)                                        
  8 Coleman, Gregory M  11 IA-MR                1:04.93    1:08.54 SILV    11  
                  32.95     1:08.54 (35.59)                                        
  9 Buoniello, Blake J  12 IA-MR                1:10.08    1:10.09 SILV     9  
                  33.03     1:10.09 (37.06)                                        
 10 Sharkey, Andrew P   11 IA-MR                1:19.60    1:10.82 SILV     7  
                  33.10     1:10.82 (37.72)                                        
 11 Damm, Eric R        11 HAA-MR               1:11.08    1:11.42 SILV     5.5
                  33.94     1:11.42 (37.48)                                        
 11 Arcidiacono, James  12 North Shore-MR       1:14.00    1:11.42 SILV     5.5
                  35.32     1:11.42 (36.10)                                        
 13 Gray, Connor C      12 HAA-MR               1:13.55    1:11.59 SILV     4  
                  34.70     1:11.59 (36.89)                                        
 14 Cecchini, David J   12 HAA-MR               1:15.59    1:12.63          3  
                  34.66     1:12.63 (37.97)                                        
 15 Skitmore, Christia  11 North Shore-MR       1:13.97    1:14.10          2  
                  35.71     1:14.10 (38.39)                                        
 16 Taddeo, Matthew C   11 North Shore-MR       1:13.23    1:14.22          1  
                  11.85   1:14.22 (1:02.37)                                        
 17 Harrison, Kieran T  11 IA-MR                1:17.78    1:21.39        
                  36.52     1:21.39 (44.87)                                        
 18 Maldonado, Steven   11 North Shore-MR       1:20.53    1:22.20        
                  36.99     1:22.20 (45.21)                                        
 19 Byrne, Cameron A    11 Sachem-MR            1:21.82    1:22.72        
                  37.79     1:22.72 (44.93)                                        
 20 Reilly-Vinicombe,   11 Sachem-MR            1:26.41    1:23.12        
                  40.00     1:23.12 (43.12)                                        
 21 Beigay, Kyle        11 Sachem-MR            1:27.06    1:23.60        
                  40.12     1:23.60 (43.48)                                        
 22 Dazzo, Andrew J     11 IA-MR                1:18.75    1:25.14        
 23 Hill, Gareth G      12 North Shore-MR       1:30.66    1:25.88        
                  40.65     1:25.88 (45.23)                                        
 24 Maida, Travis M     11 HAA-MR               1:37.48    1:29.52        
                  42.29     1:29.52 (47.23)                                        
 25 Sargente, Nicholas  12 HAA-MR               1:42.28    1:31.37        
                  43.28     1:31.37 (48.09)                                        
 26 Fleming, Ryan J     12 Sachem-MR            1:36.19    1:37.15        
                  45.10     1:37.15 (52.05)                                        
 -- Nezaria, Jeremy Y   11 North Shore-MR       2:12.91         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:08.79  ZQ
        1:12.09  JO
        1:25.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dutton, Matthew T   12 HAA-MR               1:06.58    1:07.80 ZQ      20  
                  33.47     1:07.80 (34.33)                                        
  2 LeGuyader, Travis   11 IA-MR                1:09.01    1:09.69 JO      17  
                  34.53     1:09.69 (35.16)                                        
  3 Malkin, Charles C   12 North Shore-MR       1:10.50    1:14.06 SILV    16  
                  36.55     1:14.06 (37.51)                                        
  4 Damm, Eric R        11 HAA-MR               1:17.19    1:19.95 SILV    15  
                  39.22     1:19.95 (40.73)                                        
  5 Yavid, Mike A       12 North Shore-MR       1:19.60    1:20.90 SILV    14  
                  39.83     1:20.90 (41.07)                                        
  6 Buoniello, Bailey   11 IA-MR                1:17.95    1:22.34 SILV    13  
  7 Karavolias, Michae  12 HAA-MR               1:29.66    1:23.58 SILV    12  
  8 Arcidiacono, James  12 North Shore-MR       1:24.32    1:23.90 SILV    11  
                  40.73     1:23.90 (43.17)                                        
  9 Gray, Connor C      12 HAA-MR               1:31.01    1:28.02          9  
                  43.94     1:28.02 (44.08)                                        
 10 Beigay, Kyle        11 Sachem-MR            1:40.85    1:35.51          7  
 11 Maida, Travis M     11 HAA-MR               1:48.73    1:43.03          6  
                  49.95     1:43.03 (53.08)                                        
 12 Fleming, Ryan J     12 Sachem-MR            2:00.00    1:54.23          5  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          36.09  ZQ
          38.09  JO
          43.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yavid, Mike A       12 North Shore-MR         38.63      36.42 JO      20  
  2 Cremer, Andrew B    12 IA-MR                  38.30      36.89 JO      17  
  3 Byrne, Cameron A    11 Sachem-MR              40.45      40.24 SILV    16  
  4 Buoniello, Blake J  12 IA-MR                  42.24      41.93 SILV    15  
  5 Cecchini, David J   12 HAA-MR                 43.03      42.31 SILV    14  
  6 Taddeo, Matthew C   11 North Shore-MR         42.90      43.48 SILV    13  
  7 Arcidiacono, James  12 North Shore-MR         50.24      52.38         12  
  8 Nezaria, Jeremy Y   11 North Shore-MR         54.35      53.25         11  
  9 Reilly-Vinicombe,   11 Sachem-MR              52.74      53.27          9  
 10 Hill, Gareth G      12 North Shore-MR       1:20.00      55.14          7  
 11 Dazzo, Andrew J     11 IA-MR                  48.90    1:00.03          6  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          30.59  ZQ
          32.09  JO
          39.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dutton, Matthew T   12 HAA-MR                 28.29      28.25 ZQ      20  
  2 Malkin, Charles C   12 North Shore-MR         30.92      30.58 ZQ      17  
  3 McAllister, Dylan   12 IA-MR                  31.43      30.94 JO      16  
  4 Konarski, Kevin R   11 LIND-MR                32.54      31.85 JO      15  
  5 Coleman, Gregory M  11 IA-MR                  33.92      34.78 SILV    14  
  6 Buoniello, Blake J  12 IA-MR                  32.27      35.15 SILV    13  
  7 Damm, Eric R        11 HAA-MR                 33.89      35.44 SILV    12  
  8 Karavolias, Michae  12 HAA-MR                 41.23      36.56 SILV    11  
  9 Cecchini, David J   12 HAA-MR                 39.12      37.81 SILV     9  
 10 Gray, Connor C      12 HAA-MR                 37.96      38.07 SILV     7  
 11 Sharkey, Andrew P   11 IA-MR                  41.11      39.28 SILV     6  
 12 Skitmore, Christia  11 North Shore-MR         42.66      41.49          5  
 13 Harrison, Kieran T  11 IA-MR                  45.99      44.13          4  
 14 Hill, Gareth G      12 North Shore-MR         51.20      48.28          3  
 -- Sargente, Nicholas  12 HAA-MR                 53.04         DQ        
 -- Maldonado, Steven   11 North Shore-MR         46.84         DQ        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.59  ZQ
          25.69  JO
          28.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kaiser, Christophe  14 North Shore-MR         30.08      25.61 JO      20  
  2 Hillsberg, Matthew  13 IA-MR                  26.12      25.83 SILV    17  
  3 Spierer, Josh A     14 IA-MR                  25.47      26.01 SILV    16  
  4 Maldonado, Eric R   14 North Shore-MR         26.00      27.08 SILV    15  
  5 Dagayev, Daniil     13 IA-MR                  27.44      27.99 SILV    14  
  6 Wallace, Nicholas   14 HAA-MR                 27.78      28.13 SILV    13  
  7 Zhang, Daniel L     14 TVSC-MR                28.13      28.51         12  
  8 Cohen, Drew         14 HAA-MR                 30.63      28.80         11  
  9 Kelly, Everett W    13 North Shore-MR       1:00.00      29.47          9  
 10 Ray, Joe J          13 IA-MR                  30.27      31.96          7  
 11 O'Connor, Patrick   13 IA-MR                  34.04      36.03          6  
 12 Gelish, Dominic     13 HAA-MR                 36.48      36.53          5  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:58.79  ZQ
        2:01.99  JO
        2:24.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Spierer, Josh A     14 IA-MR                1:59.20    2:03.17 SILV    20  
                  27.75       58.78 (31.03)     1:31.63 (32.85)     2:03.17 (31.54)
  2 Hillsberg, Matthew  13 IA-MR                2:09.15    2:06.77 SILV    17  
                  29.26     1:01.41 (32.15)     1:34.73 (33.32)     2:06.77 (32.04)
  3 Konarski, Karol     14 LIND-MR              2:07.81    2:07.01 SILV    16  
                  28.59     1:00.30 (31.71)     1:33.65 (33.35)     2:07.01 (33.36)
  4 Zhang, Daniel L     14 TVSC-MR              2:10.30    2:07.44 SILV    15  
                  29.46     1:01.47 (32.01)     1:35.11 (33.64)     2:07.44 (32.33)
  5 Dagayev, Daniil     13 IA-MR                2:12.39    2:12.01 SILV    14  
                  29.55     1:03.38 (33.83)     1:38.23 (34.85)     2:12.01 (33.78)
  6 Kaiser, Christophe  14 North Shore-MR       2:15.33    2:12.07 SILV    13  
                1:05.04     1:39.12 (34.08)     2:12.74 (33.62)         2:12.07 ( )
  7 Maldonado, Eric R   14 North Shore-MR       2:14.94    2:17.52 SILV    12  
                  30.15     1:05.19 (35.04)     1:41.51 (36.32)     2:17.52 (36.01)
  8 Romero, Luis M      13 North Shore-MR       2:25.00    2:36.50         11  
                  34.75     1:15.41 (40.66)     1:57.86 (42.45)     2:36.50 (38.64)
  9 Ray, Joe J          13 IA-MR                2:34.68    2:40.59          9  
                  34.44     1:16.10 (41.66)     2:00.23 (44.13)     2:40.59 (40.36)
 -- Gelish, Dominic     13 HAA-MR               3:08.30         DQ        
                  38.87     1:26.04 (47.17)          DQ (49.75)                    
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:16.99  ZQ
        2:22.99  JO
        2:41.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhu, Joseph         14 TVSC-MR              2:20.07    2:17.48 JO      20  
                  32.83     1:07.08 (34.25)     1:42.75 (35.67)     2:17.48 (34.73)
  2 Spierer, Josh A     14 IA-MR                2:22.74    2:25.95 SILV    17  
                  33.74     1:10.84 (37.10)     1:49.16 (38.32)     2:25.95 (36.79)
  3 Hillsberg, Matthew  13 IA-MR                2:35.05    2:33.10 SILV    16  
                  36.59     1:16.57 (39.98)     1:56.80 (40.23)     2:33.10 (36.30)
  4 Ellis, Steven C     14 HAA-MR               2:36.25    2:37.96 SILV    15  
                  37.25     1:17.64 (40.39)     1:57.91 (40.27)     2:37.96 (40.05)
  5 Romero, Luis M      13 North Shore-MR       2:40.00    3:11.41         14  
                  45.74     1:35.29 (49.55)     2:24.77 (49.48)     3:11.41 (46.64)
  6 O'Connor, Patrick   13 IA-MR                3:11.06    3:23.44         13  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:10.59  ZQ
        1:14.49  JO
        1:24.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ellis, Steven C     14 HAA-MR               1:12.01    1:13.08 JO      20  
                  34.81     1:13.08 (38.27)                                        
  2 Zhu, Joseph         14 TVSC-MR              1:12.67    1:14.04 JO      17  
                  35.24     1:14.04 (38.80)                                        
  3 Maldonado, Eric R   14 North Shore-MR       1:12.99    1:14.17 JO      16  
                  34.12     1:14.17 (40.05)                                        
  4 Konarski, Karol     14 LIND-MR              1:19.75    1:15.60 SILV    15  
                  36.32     1:15.60 (39.28)                                        
  5 Zhang, Daniel L     14 TVSC-MR              1:19.71    1:19.44 SILV    14  
                  38.74     1:19.44 (40.70)                                        
  6 Wallace, Nicholas   14 HAA-MR               1:20.40    1:19.65 SILV    13  
                  38.23     1:19.65 (41.42)                                        
  7 Romero, Luis M      13 North Shore-MR       1:25.74    1:25.63         12  
                  42.48     1:25.63 (43.15)                                        
  8 Kaiser, Christophe  14 North Shore-MR       1:47.72    1:26.03         11  
                  41.52     1:26.03 (44.51)                                        
  9 Cohen, Drew         14 HAA-MR               1:38.61    1:30.09          9  
                  42.01     1:30.09 (48.08)                                        
 10 Ray, Joe J          13 IA-MR                1:30.11    1:32.43          7  
                  43.65     1:32.43 (48.78)                                        
 11 O'Connor, Patrick   13 IA-MR                1:44.84    1:43.98          6  
                  48.88     1:43.98 (55.10)                                        
 -- Kelly, Everett W    13 North Shore-MR       2:00.00         DQ        
                  40.03          DQ (47.22)                                        
 -- Gelish, Dominic     13 HAA-MR               1:49.81         DQ        
                  49.45          DQ (57.58)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:00.39  ZQ
        1:04.99  JO
        1:14.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Konarski, Karol     14 LIND-MR              1:07.65    1:04.24 JO      20  
                  30.33     1:04.24 (33.91)                                        
  2 Ellis, Steven C     14 HAA-MR               1:07.56    1:05.56 SILV    17  
                  31.06     1:05.56 (34.50)                                        
  3 Dagayev, Daniil     13 IA-MR                1:09.46    1:12.00 SILV    16  
                  34.98     1:12.00 (37.02)                                        
  4 Cohen, Drew         14 HAA-MR               1:20.20    1:16.39         15  
                  37.94     1:16.39 (38.45)                                        
  5 Wallace, Nicholas   14 HAA-MR               1:17.07    1:17.74         14  
                  35.81     1:17.74 (41.93)                                        
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          23.19  ZQ
          23.79  JO
          26.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Modrov, Drew A      17 HAA-MR                 21.80      22.17 ZQ      20  
  2 Barnett, Kevin      17 HAA-MR                 23.49      23.99 SILV    17  
  3 TerBush, Ryan N     16 HAA-MR                 24.88      24.37 SILV    16  
  4 Outcault, Andrew J  17 HAA-MR                 24.75      24.91 SILV    15  
  5 Clifford, Joseph V  16 HAA-MR                 25.29      25.04 SILV    14  
  6 Capobianco, Jeffre  15 TVSC-MR                25.38      25.11 SILV    13  
  7 LeClaire, Eric      16 HAA-MR                 25.65      25.12 SILV    12  
  8 Wiegand, Dakota E   15 IA-MR                  25.94      26.09 SILV    11  
  9 Irwin, Bobby J      17 IA-MR                  26.86      27.36          9  
 10 Walsh, Nick M       15 IA-MR                  28.15      28.10          7  
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:07.49  ZQ
        2:13.09  JO
        2:22.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 TerBush, Ryan N     16 HAA-MR               2:04.28    2:05.82 ZQ      20  
                  29.13     1:00.88 (31.75)     1:33.71 (32.83)     2:05.82 (32.11)
  2 Barnett, Kevin      17 HAA-MR               2:04.16    2:10.06 JO      17  
                  30.02     1:02.32 (32.30)     1:35.91 (33.59)     2:10.06 (34.15)
  3 Outcault, Andrew J  17 HAA-MR               2:06.99    2:10.72 JO      16  
                  30.92     1:03.68 (32.76)     1:37.24 (33.56)     2:10.72 (33.48)
  4 Outcault, Ryan      17 HAA-MR               2:08.33    2:11.49 JO      15  
                  31.01     1:03.44 (32.43)     1:37.49 (34.05)     2:11.49 (34.00)
  5 Coleman, Zachary T  15 IA-MR                2:08.90    2:12.57 JO      14  
                  31.46     1:04.48 (33.02)     1:38.69 (34.21)     2:12.57 (33.88)
  6 Capobianco, Jeffre  15 TVSC-MR              2:20.27    2:21.28 SILV    13  
                  32.11     1:07.57 (35.46)     1:44.34 (36.77)     2:21.28 (36.94)
  7 Wiegand, Dakota E   15 IA-MR                2:35.80    2:23.22         12  
                  33.83     1:09.76 (35.93)     1:46.57 (36.81)     2:23.22 (36.65)
  8 Coombs, Robert G    16 HAA-MR               2:27.74    2:25.69         11  
                  34.15     1:11.07 (36.92)     1:49.31 (38.24)     2:25.69 (36.38)
  9 Walsh, Nick M       15 IA-MR                2:39.01    2:36.14          9  
                  34.78     1:13.32 (38.54)     1:54.62 (41.30)     2:36.14 (41.52)
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:28.89  ZQ
        2:31.99  JO
        2:42.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barnett, Kevin      17 HAA-MR               2:30.85    2:26.35 ZQ      20  
                  31.87     1:08.09 (36.22)     1:46.59 (38.50)     2:26.35 (39.76)
  2 LeClaire, Eric      16 HAA-MR               2:27.74    2:33.61 SILV    17  
                  33.47     1:10.58 (37.11)     1:52.26 (41.68)     2:33.61 (41.35)
  3 Modrov, Drew A      17 HAA-MR               2:39.41    2:44.94         16  
                  35.04     1:16.45 (41.41)     2:03.53 (47.08)     2:44.94 (41.41)
  4 Irwin, Bobby J      17 IA-MR                2:49.19    2:49.04         15  
                  36.02     1:19.95 (43.93)     2:04.98 (45.03)     2:49.04 (44.06)
  5 Coombs, Robert G    16 HAA-MR               2:50.40    2:51.95         14  
                  38.65     1:21.25 (42.60)     2:06.78 (45.53)     2:51.95 (45.17)
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          58.19  ZQ
          58.99  JO
        1:05.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Modrov, Drew A      17 HAA-MR                 57.84      56.70 ZQ      20  
                  25.84       56.70 (30.86)                                        
  2 Outcault, Andrew J  17 HAA-MR                 59.31    1:00.07 SILV    17  
                  10.25     1:00.07 (49.82)                                        
  3 Outcault, Ryan      17 HAA-MR               1:00.24    1:00.86 SILV    16  
                  28.46     1:00.86 (32.40)                                        
  4 Coleman, Zachary T  15 IA-MR                  59.77    1:01.16 SILV    15  
                  28.99     1:01.16 (32.17)                                        
  5 Clifford, Joseph V  16 HAA-MR               1:04.89    1:02.66 SILV    14  
                  29.83     1:02.66 (32.83)                                        
  6 Coombs, Robert G    16 HAA-MR               1:13.95    1:09.66         13  
                  32.05     1:09.66 (37.61)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
        2:09.59  ZQ
        2:10.99  JO
        2:33.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 TerBush, Ryan N     16 HAA-MR               2:07.55    2:10.07 JO      20  
                  28.01     1:02.16 (34.15)     1:38.68 (36.52)     2:10.07 (31.39)
  2 Capobianco, Jeffre  15 TVSC-MR              2:13.65    2:11.84 SILV    17  
                  28.19     1:02.83 (34.64)     1:42.05 (39.22)     2:11.84 (29.79)
  3 Coleman, Zachary T  15 IA-MR                2:09.24    2:11.93 SILV    16  
                  29.00     1:03.08 (34.08)     1:42.49 (39.41)     2:11.93 (29.44)
  4 Outcault, Ryan      17 HAA-MR               2:11.83    2:17.59 SILV    15  
                  28.61     1:02.62 (34.01)     1:45.24 (42.62)     2:17.59 (32.35)
  5 LeClaire, Eric      16 HAA-MR               2:20.86    2:24.10 SILV    14  
                  31.33     1:08.57 (37.24)     1:50.98 (42.41)     2:24.10 (33.12)
  6 Wiegand, Dakota E   15 IA-MR                2:26.82    2:24.69 SILV    13  
                  31.67     1:09.69 (38.02)     1:53.62 (43.93)     2:24.69 (31.07)
  7 Irwin, Bobby J      17 IA-MR                2:21.26    2:37.57         12  
                  34.73     1:14.79 (40.06)     2:00.91 (46.12)     2:37.57 (36.66)
 
Boys 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
          51.59  METS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Ellis, Steven C     14 HAA-MR                    NT      57.84         20  
                  28.16       57.84 (29.68)                                        
 
Boys 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
        1:06.49  METS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LeClaire, Eric      16 HAA-MR                    NT    1:10.56        
  2 Dutton, Matthew T   12 HAA-MR                    NT    1:20.96         20  
 
Boys 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
        2:04.99  METS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Damm, Eric R        11 HAA-MR                    NT    2:50.89         20  
                  37.21     1:20.32 (43.11)     2:13.48 (53.16)     2:50.89 (37.41)
 
Boys 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
        4:32.99  METS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Konarski, Karol     14 LIND-MR                   NT    4:59.46         20  
                  30.72     1:06.32 (35.60)     1:44.39 (38.07)     2:23.11 (38.72)
        3:07.98 (44.87)     3:51.39 (43.41)     4:26.49 (35.10)     4:59.46 (32.97)
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay Time Trial
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hauppauge-MR  'A'                                      NT    1:32.79        
                  23.60       47.30 (23.70)     1:11.24 (23.94)     1:32.79 (21.55)
 
Mixed 11-12 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arcidiacono, James  12 North Shore-MR            NT      33.05         20  
  2 Skitmore, Christia  11 North Shore-MR            NT      33.12         17  
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Connor, Deirdre A         10 HAA-MR                    NT      32.01        
  2 Johnston, Marissa L       10 HAA-MR                    NT      32.08        
  3 Christianson, Keith G     10 HAA-MR                    NT      32.54        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doveala, Jane E            9 HAA-MR                    NT    1:26.65        
                  41.95     1:26.65 (44.70)                                        

Brought to you by Computer Aide, Inc.