2006 MR Condors Last Chance Meet - 1/28/2006 to 1/29/2006           
                                    Results                                    

Event 1  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:08.19  ZQ
        1:11.49  JO
        1:21.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neal, Lia M               10 Agua Swim Team-MR      54.51      56.08 ZQ     
  2 Barry, Elizabeth R        10 Bgnw Marlins-MR      1:02.53    1:03.20 ZQ     
  3 Francis, Casey L          10 Express Swimming-MR  1:04.90    1:05.03 ZQ     
  4 Sawkins, Emma E            9 GAEL-MR              1:08.78    1:08.27 JO     
  5 Demarco, Jackie E         10 GAEL-MR              1:10.09    1:08.93 JO     
  6 Fuchs, Amanda B           10 Agua Swim Team-MR    1:13.65    1:09.48 JO     
  7 Reynoso, Jessica M        10 Agua Swim Team-MR    1:03.77    1:09.84 JO     
  8 Lucas, Marie E             9 Express Swimming-MR  1:07.59    1:09.90 JO     
  9 Cirone, Alexandra         10 Agua Swim Team-MR    1:13.39    1:10.69 JO     
 10 Lindenberg, Olivia N      10 Bgnw Marlins-MR      1:14.23    1:12.79 SILV   
 11 Hartigan, Kaitlin A        9 GAEL-MR              1:16.49    1:13.33 SILV   
 12 Rodriguez, Keannie M      10 Agua Swim Team-MR    1:10.74    1:13.69 SILV   
 13 Perschetz, Lauren A       10 Bgnw Marlins-MR      1:15.57    1:14.59 SILV   
 14 Deverna, Tara N           10 GAEL-MR              1:14.80    1:14.75 SILV   
 15 McGetrick, Mary Kate K    10 Bgnw Marlins-MR      1:16.44    1:14.82 SILV   
 16 Davis, Alison D           10 Bgnw Marlins-MR      1:16.94    1:15.10 SILV   
 17 Marks, Sydney B            9 Bgnw Marlins-MR      1:13.94    1:15.28 SILV   
 18 Ruotolo, Hope             10 SMC-MR               1:15.77    1:16.06 SILV   
 19 Schlichte, Lindsay M      10 Express Swimming-MR  1:18.10    1:16.37 SILV   
 20 Klein, Emma C             10 Pace-MR              1:17.40    1:16.59 SILV   
 21 Euceda, Jarleen B         10 Agua Swim Team-MR    1:21.72    1:16.66 SILV   
 22 Iaconetti, Emma K         10 Pace-MR              1:16.60    1:18.10 SILV   
 23 Ogisu, Emilie             10 Agua Swim Team-MR    1:16.96    1:18.82 SILV   
 24 Cristoforo, Marie E       10 Express Swimming-MR  1:22.30    1:19.91 SILV   
 25 Miller, Julianna M        10 West Point-MR        1:18.45    1:19.97 SILV   
 25 Rota, Amanda P             9 Bgnw Marlins-MR      1:21.19    1:19.97 SILV   
 27 Lawler, Caitlin            9 Express Swimming-MR  1:23.87    1:20.03 SILV   
 28 Gocke, Paige              10 Cond-MR              1:25.85    1:20.57 SILV   
 29 Fain, Rachel A             9 Express Swimming-MR  1:24.52    1:21.11 SILV   
 30 Canada, Veronica           9 Cond-MR              1:29.82    1:21.44 SILV   
 31 Conforti, Brianna E        9 GAEL-MR              1:22.94    1:21.79        
 32 Brooks, Kayla M            9 Bgnw Marlins-MR      1:24.57    1:21.83        
 33 Campbell, Corbet          10 SMC-MR               1:25.68    1:22.06        
 34 Fortier, Julia C           9 Bgnw Marlins-MR      1:23.36    1:22.89        
 35 Murphy, Nicole L          10 Agua Swim Team-MR    1:24.85    1:24.38        
 36 Parish, Emily R            9 Bgnw Marlins-MR      1:22.76    1:24.50        
 37 DiFini, Chelsea           10 SMC-MR               1:27.28    1:24.90        
 38 Quinn, Kelly A            10 Express Swimming-MR  1:22.04    1:26.17        
 39 Costallos, Gillian F      10 Cond-MR              1:23.14    1:26.52        
 40 Robbins, Brooke           10 SMC-MR               1:33.66    1:26.53        
 41 Wasserman, Raquel M        9 Bgnw Marlins-MR      1:27.51    1:27.00        
 42 Levine, Corie T            9 Bgnw Marlins-MR      1:26.56    1:27.23        
 43 Kim, Rachel S             10 Cond-MR              1:35.21    1:28.00        
 44 Kelly, Simone              9 Bgnw Marlins-MR      1:28.69    1:28.37        
 45 Offman, Sarah E            9 Bgnw Marlins-MR      1:29.16    1:28.87        
 46 Damsky, Abby K             9 Agua Swim Team-MR    1:29.41    1:29.32        
 47 Lutt, Samantha             9 SMC-MR               1:29.95    1:32.09        
 48 Curran, Shannon           10 Cond-MR                   NT    1:32.42        
                  42.51     1:32.42 (49.91)                                        
 49 Martin, Kelly J            9 Cond-MR              1:45.00    1:32.43        
                  43.39     1:32.43 (49.04)                                        
 50 Washington, Amy J         10 Bgnw Marlins-MR      1:32.99    1:32.47        
 51 Prince, Hannah             9 Cond-MR              1:39.67    1:33.22        
                1:40.04         1:33.22 ( )                                        
 52 Zoine, Jessica M           9 Express Swimming-MR  1:30.00    1:33.65        
 53 Jahoda, Megan L           10 West Point-MR        1:33.43    1:34.37        
 54 Kerrich, Zoe               9 SMC-MR               1:34.72    1:34.49        
 55 Kuhn, Abby C               9 Bgnw Marlins-MR      1:40.20    1:35.09        
                  44.77     1:35.09 (50.32)                                        
 56 Levin, Emily P            10 Agua Swim Team-MR    1:35.52    1:35.57        
                  45.01     1:35.57 (50.56)                                        
 57 Allen, Lily                9 SMC-MR               1:33.99    1:35.69        
 58 Shaw, Zoe A                9 Bgnw Marlins-MR      1:32.10    1:35.83        
 59 Gardner, Kaitlyn M         9 Pace-MR              1:36.19    1:36.35        
                  43.85     1:36.35 (52.50)                                        
 60 Hawley, Kaeleigh          10 Cond-MR                   NT    1:37.62        
                  45.11     1:37.62 (52.51)                                        
 61 Berland, Isabella N        9 Bgnw Marlins-MR      1:33.97    1:39.06        
 62 Howe, Campbell C           9 Agua Swim Team-MR         NT    1:39.86        
                  46.95     1:39.86 (52.91)                                        
 63 Rasquin, Kristen M         9 Express Swimming-MR  1:35.40    1:41.63        
 64 Portch, Betsy D            9 Big Blue-MR          1:47.28    1:41.85        
                  47.78     1:41.85 (54.07)                                        
 65 Rota, Kimberly A           9 Bgnw Marlins-MR      1:37.43    1:42.94        
                  48.23     1:42.94 (54.71)                                        
 66 Corbin, Emily F            9 Bgnw Marlins-MR      1:37.30    1:45.36        
                  48.37     1:45.36 (56.99)                                        
 67 Bronsan, Caitlin          10 Cond-MR                   NT    1:48.02        
                  50.62     1:48.02 (57.40)                                        
 68 Kadin, Allison B          10 West Point-MR        2:03.93    1:51.58        
                  51.01   1:51.58 (1:00.57)                                        
 69 Magretti, Julia            9 Cond-MR              1:52.49    1:52.43        
                  52.45     1:52.43 (59.98)                                        
 70 Reichard, Ashley V        10 West Point-MR        1:59.70    1:56.76        
                  54.44   1:56.76 (1:02.32)                                        
 71 Posner, Hayley            10 Cond-MR              2:17.96    2:01.36        
                  55.70   2:01.36 (1:05.66)                                        
 72 Chin, Gracie              10 Cond-MR              1:51.75    2:02.64        
                  56.61   2:02.64 (1:06.03)                                        
 
Event 2  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:09.79  ZQ
        1:11.59  JO
        1:21.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blacker, Aaron M          10 Bgnw Marlins-MR      1:09.33    1:05.23 ZQ     
  2 Lyons, Sean P             10 Bgnw Marlins-MR      1:10.08    1:07.64 ZQ     
  3 Rueda, Diego C            10 Agua Swim Team-MR    1:06.62    1:08.03 ZQ     
  4 Yeo, Maxwell Z            10 Agua Swim Team-MR    1:11.17    1:09.56 ZQ     
  5 Bishop, Billy D           10 GAEL-MR              1:09.78    1:10.39 JO     
  6 Macaluso, Christian J     10 Silver Streaks-MR    1:12.31    1:11.61 SILV   
  7 Elwyn, Chandler D         10 Pace-MR              1:15.24    1:13.63 SILV   
  8 Ovryn, Jason              10 GAEL-MR              1:23.22    1:15.66 SILV   
  9 Warren, Colin J           10 Express Swimming-MR  1:11.45    1:15.90 SILV   
 10 Cho, Justin J             10 Pace-MR              1:18.26    1:16.52 SILV   
 11 Koster, Christopher       10 SMC-MR               1:18.62    1:17.09 SILV   
 12 Jones, Owen P             10 GAEL-MR              1:20.35    1:17.49 SILV   
 13 Salzman, Zach Z           10 Bgnw Marlins-MR      1:18.76    1:17.62 SILV   
 14 Baudinet, Michael         10 SMC-MR               1:18.13    1:17.84 SILV   
 15 Smith, Alex A              9 Bgnw Marlins-MR      1:18.49    1:18.99 SILV   
 16 Erickson, Gavin           10 Agua Swim Team-MR    1:17.58    1:19.00 SILV   
 17 Markert, Gregory          10 SMC-MR               1:37.00    1:19.30 SILV   
 18 Bonalle, Steven C         10 GAEL-MR              1:19.32    1:19.66 SILV   
 19 DiGiacomo, Daniel          9 Bgnw Marlins-MR      1:19.74    1:20.33 SILV   
 20 Siegel, Rory              10 Pace-MR              1:19.59    1:20.34 SILV   
 21 Tulchin, Charlie E        10 Pace-MR              1:22.92    1:21.44 SILV   
 22 Dowd, Conor P             10 Pace-MR              1:24.18    1:22.37        
 23 Canals, Mathew S          10 Cond-MR              1:32.48    1:23.31        
 24 Moores, Ryan M            10 GAEL-MR                   NT    1:23.80        
 25 Brynin, Zeke M             9 Pace-MR              1:28.93    1:25.76        
 26 Prince, Adam              10 Cond-MR              1:30.68    1:26.97        
 27 Yale, Griffin              9 SMC-MR               1:29.69    1:27.92        
 28 Buckland, Grant A          9 Silver Streaks-MR    1:31.81    1:28.11        
 29 Rodriguez, Matthew J       9 Big Blue-MR               NT    1:28.31        
 30 Salvatore, Luke J          9 Bgnw Marlins-MR      1:31.54    1:28.93        
 31 Vettoretti, Nicholas       9 SMC-MR               1:29.87    1:29.58        
 32 Lyons, Michael G           9 Bgnw Marlins-MR      1:32.35    1:30.29        
 33 Yergeau, Peter A           9 Bgnw Marlins-MR      1:31.85    1:30.48        
 34 Torda, Ben H               9 Silver Streaks-MR    1:29.85    1:30.80        
 35 Cho, Steven               10 Cond-MR              1:31.30    1:32.62        
 36 Pokorne, Alexander         9 SMC-MR               1:36.95    1:32.88        
 37 Evans, Daniel              9 SMC-MR               1:36.74    1:33.00        
 38 Ohnemus, Russell          10 SMC-MR                    NT    1:33.77        
 39 Thompson, Ryan G           9 Pace-MR              1:25.08    1:34.42        
 40 Widom, Marshall A          9 Bgnw Marlins-MR      1:31.97    1:36.11        
 41 Park, Philip               9 Cond-MR              1:41.03    1:40.52        
 42 O'Connell, Ryan            9 Cond-MR              1:50.27    1:41.32        
 43 Cheong, Kevin              9 Express Swimming-MR  1:44.18    1:42.06        
 44 Campbell, Brandon         10 Cond-MR                   NT    1:43.94        
 45 Pearce, Walter            10 Pace-MR              1:48.27    1:47.00        
 46 Hodgens, Paul             10 Cond-MR                   NT    1:54.78        
 
Event 3  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.89  ZQ
          28.69  JO
          32.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scilufo, Taylor           12 Bgnw Marlins-MR        26.22      26.75 ZQ     
  2 Trail, Melissa L          12 Bgnw Marlins-MR        27.03      27.14 ZQ     
  3 Berkman, Maddy R          12 Bgnw Marlins-MR        27.03      27.33 ZQ     
  4 Rueda, Daniela            12 Agua Swim Team-MR      26.60      27.46 ZQ     
  5 Miller, Nikki F           12 Silver Streaks-MR      27.67      27.60 ZQ     
  6 McDavid, Aiesha A         12 GAEL-MR                28.21      27.89 ZQ     
  7 Lee, Abigail C            11 Agua Swim Team-MR      27.86      28.15 JO     
  7 Sims, Danielle            12 Bgnw Marlins-MR        28.30      28.15 JO     
  9 Kuo, Jacqueline           11 Agua Swim Team-MR      28.11      28.47 JO     
 10 Suarez, Daniela I         11 Agua Swim Team-MR      30.28      28.74 SILV   
 11 Howe, Ritchey F           12 Agua Swim Team-MR      28.81      28.85 SILV   
 12 Scott, Lucy E             11 Agua Swim Team-MR      29.11      28.90 SILV   
 13 Balter, Lizzy A           12 Bgnw Marlins-MR        28.71      28.96 SILV   
 14 Collazo, Charlotte        12 Cond-MR                29.53      28.99 SILV   
 15 Weston, Caroline L        12 Bgnw Marlins-MR        28.47      29.09 SILV   
 16 Trager, Lena E            11 Silver Streaks-MR      29.02      29.23 SILV   
 17 McGrath, Kelly            12 Express Swimming-MR    28.83      29.27 SILV   
 18 Sgaglio, Briggs J         12 Bgnw Marlins-MR        28.02      29.45 SILV   
 19 Case, Olivia              11 Agua Swim Team-MR      31.85      29.57 SILV   
 20 Sanchez, Michelle J       12 Agua Swim Team-MR      29.11      29.68 SILV   
 21 Rota, Alexandra P         11 Bgnw Marlins-MR        29.71      29.92 SILV   
 22 Smith, Mollie M           11 Pace-MR                30.59      30.02 SILV   
 23 Wilt, Chase H             12 Bgnw Marlins-MR        29.33      30.08 SILV   
 24 Warren, Frances V         12 Express Swimming-MR    30.14      30.12 SILV   
 25 Engle, Clara H            12 Pace-MR                30.08      30.15 SILV   
 25 Squillante, Lindsey A     12 GAEL-MR                30.09      30.15 SILV   
 27 Graves, Meg S             12 Pace-MR                31.29      30.35 SILV   
 28 Mechalakos, Mary A        12 Big Blue-MR            31.24      30.73 SILV   
 29 Kuzniewski, Kayla J       11 Express Swimming-MR    30.92      30.88 SILV   
 30 Rappaport, Roxy S         12 Bgnw Marlins-MR        31.43      30.92 SILV   
 31 Pope, Lauren              11 Cond-MR                31.31      31.00 SILV   
 32 Janos, Valerie J          12 Pace-MR                30.80      31.08 SILV   
 33 Pile, Emma N              12 Pace-MR                31.67      31.11 SILV   
 34 Taskindoust, Mahsa        12 Cond-MR                32.55      31.32 SILV   
 35 Anastasiou, Elle          11 Pace-MR                31.68      31.34 SILV   
 36 Schneider, Rebecca S      11 Bgnw Marlins-MR        32.54      31.46 SILV   
 37 Morris, Cara K            12 Cond-MR                30.23      31.48 SILV   
 38 Corso, Kimberly M         11 Express Swimming-MR    31.67      31.49 SILV   
 39 Baudinet, Anne T          12 Bgnw Marlins-MR        31.96      31.59 SILV   
 40 Slivka, Martha D          11 Bgnw Marlins-MR        32.13      31.77 SILV   
 41 Oliveira, Kerry C         12 Pace-MR                31.82      31.81 SILV   
 42 Tsai, Sylvan              12 Cond-MR                30.99      31.89 SILV   
 43 Lawler, Rachel            11 Express Swimming-MR    31.82      32.24 SILV   
 44 Wong, Kristi              11 Silver Streaks-MR      32.12      32.25 SILV   
 45 Gallagher, Molly A        11 Pace-MR                32.86      32.35 SILV   
 46 Frawley, Becca A          11 Bgnw Marlins-MR        31.85      32.38 SILV   
 47 Kerrich, Nora             11 SMC-MR                 33.43      32.48 SILV   
 48 DiChiara, Jennifer R      11 Bgnw Marlins-MR        32.21      32.51        
 49 Suydam, Kaitlyn M         11 Silver Streaks-MR      32.96      32.68        
 50 Ferguson, Mara H          12 Silver Streaks-MR      33.25      32.75        
 51 Sohr, Caroline A          11 GAEL-MR                32.38      32.82        
 52 Imbriale, Janelle M       11 West Point-MR          33.40      33.01        
 53 Guarino, Catherine T      12 Express Swimming-MR    33.83      33.13        
 54 Zoll, Christina M         11 Express Swimming-MR    32.46      33.37        
 55 Guttridge, Kaitlyn B      11 Bgnw Marlins-MR        33.20      33.39        
 56 Young, Edith W            12 CFA-MR                 34.88      33.42        
 57 Chu, Megan                11 SMC-MR                 34.50      33.56        
 58 Slivka, Hannah C          11 Bgnw Marlins-MR        33.90      33.77        
 59 Olinger, Olivia M         11 Bgnw Marlins-MR        34.69      33.82        
 60 Eisenberg, Rachel         11 Silver Streaks-MR      34.26      33.89        
 61 Kearns, Emily R           12 Express Swimming-MR    34.02      33.91        
 62 Kilroy, Jacqueline C      12 Express Swimming-MR       NT      33.99        
 63 Zoine, Jackie T           12 Express Swimming-MR    34.46      34.17        
 64 Whalen, Lindsey M         11 Bgnw Marlins-MR        36.15      34.26        
 65 Levine, Emily R           11 Pace-MR                35.65      34.43        
 66 Chan, Jessica T           12 Silver Streaks-MR      33.86      34.62        
 67 Reilly, Brigid S          11 Bgnw Marlins-MR        34.19      34.64        
 68 Rasquin, Megan E          11 Express Swimming-MR    34.89      34.65        
 69 Carlucci, Brannan A       12 Cond-MR                30.32      34.73        
 70 Evans, Hallie             12 SMC-MR                 33.98      35.28        
 71 Hubbard, Dana             12 SMC-MR                 35.30      35.60        
 71 Svensson, Polina W        11 Cond-MR                34.40      35.60        
 73 Chung, Katie              11 Cond-MR                37.27      35.69        
 74 Corcoran, Jessica         11 SMC-MR                 37.74      35.89        
 75 D'Alessandro, Andie G     11 Silver Streaks-MR      37.29      36.01        
 76 Nienaltow, Kate           12 Cond-MR                37.70      36.18        
 77 Meyer, Rachel             11 SMC-MR                 35.82      36.54        
 78 Zurawin, Olivia           11 SMC-MR                 36.26      36.60        
 79 Holfester, Kaitlyn A      11 Express Swimming-MR    40.01      36.74        
 80 Collins, Kaitlyn F        11 West Point-MR          35.41      36.97        
 81 Lubitz, Rachel H          11 Agua Swim Team-MR      39.05      37.66        
 82 Tusa, Kayla M             11 Express Swimming-MR    38.61      38.49        
 83 Bell, Beryl R             11 Cond-MR                41.20      38.85        
 84 Perrone, Jordana          11 Cond-MR                40.36      40.90        
 85 Lyver, Courtney M         11 GAEL-MR                40.20      41.35        
 86 Mante, Grace E            11 Pace-MR                41.88      42.25        
 87 Grossbarth, Alexandra     12 Cond-MR                   NT      46.57        
 88 Levy, Stephanie J         11 Cond-MR                50.99      47.41        
 89 Gomez, Gabriella          12 Cond-MR                   NT      47.96        
 
Event 4  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.59  ZQ
          28.69  JO
          32.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kowalsky, Austin J        11 Express Swimming-MR    26.12      25.96 ZQ     
  2 Hu-Van Wright, En-Wei     11 Agua Swim Team-MR      26.41      26.03 ZQ     
  3 Karle, Matthew J          12 Bgnw Marlins-MR        26.89      27.21 ZQ     
  4 Georgescu, Ronald F       11 Agua Swim Team-MR      28.68      27.48 ZQ     
  5 Volaski, Harrison A       12 Big Blue-MR            28.90      28.26 JO     
  6 Chansakul, JR J           12 Agua Swim Team-MR      29.05      28.47 JO     
  7 Rappaport, Will L         11 Bgnw Marlins-MR        28.88      28.85 SILV   
  8 Clarke, Taegan M          12 Bgnw Marlins-MR        28.45      28.93 SILV   
  9 O'Hagan, Chris M          11 GAEL-MR                29.02      29.21 SILV   
 10 Gebauer, Benjamin A       12 Bgnw Marlins-MR        29.78      29.24 SILV   
 11 Thompson, Philip M        12 GAEL-MR                29.86      29.35 SILV   
 12 Buckland, Gavin J         11 Silver Streaks-MR      29.51      29.37 SILV   
 13 Engemann, Karl J          12 Pace-MR                30.02      29.42 SILV   
 14 Tesser, Josh D            11 Bgnw Marlins-MR        29.97      29.43 SILV   
 15 McCabe, Alec C            12 GAEL-MR                31.10      29.50 SILV   
 16 Sherman, Sammy I          11 Agua Swim Team-MR      30.62      29.98 SILV   
 17 Schaub, Bryan T           12 Cond-MR                32.78      30.07 SILV   
 18 Zimmerman, Harry G        12 Pace-MR                30.26      30.13 SILV   
 19 McLaughlin, James J       11 Bgnw Marlins-MR        30.28      30.39 SILV   
 20 Farm, Eric R              11 Cond-MR                31.60      30.58 SILV   
 21 Dominguez, Marco A        11 Bgnw Marlins-MR        30.31      30.66 SILV   
 22 Bogan, Sam N              11 Silver Streaks-MR      30.45      30.74 SILV   
 22 Simon, Henry L            11 Bgnw Marlins-MR        30.90      30.74 SILV   
 24 Johnson, Sam H            11 Bgnw Marlins-MR        31.56      31.05 SILV   
 25 Krosser, Jared M          11 Bgnw Marlins-MR        30.92      31.38 SILV   
 26 Schaub, Kevin F           11 Cond-MR                31.89      31.39 SILV   
 26 St Vincent, Tommy         11 SMC-MR                 30.82      31.39 SILV   
 28 Vatsia, Sohrab K          12 Express Swimming-MR    31.24      31.43 SILV   
 29 Deoliveira, Michael M     12 Silver Streaks-MR      31.78      31.52 SILV   
 30 Fletcher, Henry R         11 Pace-MR                31.85      31.79 SILV   
 31 Parauda, Max L            11 Pace-MR                31.74      31.86 SILV   
 32 Olin, Evan D              11 Bgnw Marlins-MR        32.29      31.90 SILV   
 33 McAuley, Adam             12 SMC-MR                 31.80      32.14 SILV   
 34 Kleinsmith, Ian P         11 Bgnw Marlins-MR        34.03      32.49 SILV   
 35 Vallar, Jack              11 SMC-MR                 32.64      32.73        
 36 Reinhardt, Christopher    12 SMC-MR                 34.92      32.88        
 37 Klein, Simon              11 Silver Streaks-MR      33.24      33.07        
 37 Cerutti, Christopher      11 SMC-MR                 33.63      33.07        
 39 Omartian, Aj J            11 Pace-MR                34.99      33.20        
 40 Avila, Jon-Anthony L      11 Cond-MR                33.67      33.32        
 41 Bull, Kyle R              12 Pace-MR                33.55      33.38        
 42 Ogisu, Kent               11 Agua Swim Team-MR      35.08      33.49        
 43 Cummings, Thomas F        11 Cond-MR                36.24      33.56        
 44 Ready, Connor             11 Pace-MR                35.52      33.80        
 45 Taskindoust, Mehrad       11 Cond-MR                54.60      34.00        
 46 McFarland, Carter N       11 GAEL-MR                33.70      34.36        
 47 Schunk, Andy J            11 Silver Streaks-MR      35.94      34.54        
 48 Palumbo, Taylor S         11 Bgnw Marlins-MR        37.21      34.91        
 49 Coughlin, Connor J        11 GAEL-MR                35.94      34.98        
 50 Finnerty, Jack            11 Cond-MR                34.78      35.22        
 51 Wu, Brian                 12 Silver Streaks-MR      35.91      35.50        
 52 Cascione, Anthony V       11 Express Swimming-MR    35.80      35.82        
 53 Willows, Dan L            11 Cond-MR                35.18      36.07        
 54 Cummings, Liam            12 Cond-MR                48.03      36.57        
 55 Blachno, Daniel R         12 Cond-MR                   NT      37.70        
 56 Catania, Peter E          11 Silver Streaks-MR      38.24      37.73        
 57 Siegel, Jonah             11 Agua Swim Team-MR      37.47      38.47        
 58 Collins, Daniel T         12 West Point-MR          42.23      39.03        
 59 Curro, Chris              12 SMC-MR                 38.69      39.24        
 60 Shemtob, Marshall B       11 GAEL-MR                41.43      42.10        
 61 Graham, Jack M            11 West Point-MR          42.71      42.57        
 62 Cody, Patrick             11 Cond-MR                   NT      42.99        
 63 Bonelli, Bobby            12 Express Swimming-MR    40.70      43.96        
 64 Doto, Christopher L       12 Cond-MR                39.83      44.04        
 65 Martin, Kevin J           11 Cond-MR                44.88      45.13        
 
Event 5  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          35.59  ZQ
          37.09  JO
          45.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neal, Lia M               10 Agua Swim Team-MR      30.00      29.74 ZQ     
  2 Barry, Elizabeth R        10 Bgnw Marlins-MR        33.02      33.58 ZQ     
  3 Francis, Casey L          10 Express Swimming-MR    33.09      33.71 ZQ     
  4 Lindenberg, Olivia N      10 Bgnw Marlins-MR        35.13      34.77 ZQ     
  5 Leary, Tanita A           10 GAEL-MR                34.38      34.91 ZQ     
  6 Duncalf, Katie S          10 Bgnw Marlins-MR        35.60      34.95 ZQ     
  7 Lucas, Marie E             9 Express Swimming-MR    35.45      35.78 JO     
  8 Ruotolo, Hope             10 SMC-MR                 36.49      37.20 SILV   
  9 Gallagher, Megan E         9 Pace-MR                38.18      37.96 SILV   
 10 Rodriguez, Keannie M      10 Agua Swim Team-MR      36.72      39.40 SILV   
 11 Davis, Alison D           10 Bgnw Marlins-MR        39.31      39.52 SILV   
 12 McLaughlin, Genna M        9 Bgnw Marlins-MR        41.20      39.64 SILV   
 13 Marks, Sydney B            9 Bgnw Marlins-MR        39.81      40.04 SILV   
 14 Huang, Eileen S           10 Bgnw Marlins-MR        39.92      40.17 SILV   
 15 Perschetz, Lauren A       10 Bgnw Marlins-MR        42.18      40.25 SILV   
 16 Dari, Hannah E             9 Cond-MR                41.53      40.54 SILV   
 17 Chiang, Brittany          10 CFA-MR                 41.88      40.57 SILV   
 18 Ogisu, Emilie             10 Agua Swim Team-MR      38.48      40.59 SILV   
 19 Groccia, Jackie A          9 GAEL-MR                41.59      41.06 SILV   
 20 Rota, Amanda P             9 Bgnw Marlins-MR        39.42      41.13 SILV   
 21 Schlichte, Lindsay M      10 Express Swimming-MR    41.69      41.80 SILV   
 21 Conforti, Brianna E        9 GAEL-MR                41.19      41.80 SILV   
 23 Fain, Rachel A             9 Express Swimming-MR    39.38      41.97 SILV   
 24 Hartigan, Kaitlin A        9 GAEL-MR                41.28      42.99 SILV   
 24 Campbell, Corbet          10 SMC-MR                 42.43      42.99 SILV   
 26 Brosnan, Lindsey A        10 Bgnw Marlins-MR        44.11      43.05 SILV   
 27 Lawler, Caitlin            9 Express Swimming-MR    40.39      43.12 SILV   
 28 Levine, Corie T            9 Bgnw Marlins-MR        43.77      43.18 SILV   
 29 Ang, Jei-Si                9 CFA-MR                 47.14      44.48 SILV   
 30 Schmitt, Rosie H          10 Agua Swim Team-MR      46.09      44.53 SILV   
 31 Wasserman, Raquel M        9 Bgnw Marlins-MR        45.20      44.61 SILV   
 32 Berland, Isabella N        9 Bgnw Marlins-MR        44.63      44.75 SILV   
 33 Offman, Sarah E            9 Bgnw Marlins-MR        42.57      45.50        
 34 Robbins, Brooke           10 SMC-MR                 44.21      45.66        
 35 Gocke, Paige              10 Cond-MR                48.92      45.80        
 36 Huchro, Christina J       10 Pace-MR                47.65      46.22        
 37 Andreozzi, Danielle        9 SMC-MR                 50.14      46.58        
 38 DiFini, Chelsea           10 SMC-MR                 47.96      47.35        
 39 Martin, Kelly J            9 Cond-MR              1:00.00      47.45        
 40 Miller, Julianna M        10 West Point-MR          46.30      48.46        
 41 Bogan, Gretchen L          9 Silver Streaks-MR      47.21      48.63        
 42 Parish, Emily R            9 Bgnw Marlins-MR        51.76      48.73        
 43 Ames, Sarah               10 SMC-MR                 52.86      48.89        
 44 Shaw, Zoe A                9 Bgnw Marlins-MR        44.82      49.03        
 45 Canada, Veronica           9 Cond-MR                52.62      49.04        
 46 Brooks, Kayla M            9 Bgnw Marlins-MR        50.81      49.35        
 47 Fortier, Julia C           9 Bgnw Marlins-MR        50.39      51.69        
 48 Washington, Amy J         10 Bgnw Marlins-MR        47.08      52.84        
 49 Allen, Lily                9 SMC-MR                    NT      53.24        
 50 Jahoda, Megan L           10 West Point-MR        1:04.37      53.27        
 51 Ferguson, Carly            9 Silver Streaks-MR      58.37      53.89        
 52 Rasquin, Kristen M         9 Express Swimming-MR    50.00      54.57        
 53 Murphy, Nicole L          10 Agua Swim Team-MR      52.03      54.99        
 54 Abemayor, Natalie         10 SMC-MR                 55.75      55.47        
 55 Prince, Hannah             9 Cond-MR                56.45      55.90        
 56 Portch, Betsy D            9 Big Blue-MR            52.38      57.16        
 57 Nicolelli, Alexis         10 SMC-MR                 50.00      57.17        
 58 Kadin, Allison B          10 West Point-MR        1:12.03      58.25        
 59 Corbin, Emily F            9 Bgnw Marlins-MR        57.55      58.62        
 60 Rota, Kimberly A           9 Bgnw Marlins-MR        55.14      58.84        
 61 Ferreira, Stephanie        9 SMC-MR                 58.62    1:01.15        
 62 Hawley, Kaeleigh          10 Cond-MR                   NT    1:02.47        
 63 Walker, Aileen             9 SMC-MR                 57.98    1:02.58        
 64 Magretti, Julia            9 Cond-MR                   NT    1:16.89        
 -- Bronsan, Caitlin          10 Cond-MR                   NT         DQ        
 -- Reichard, Ashley V        10 West Point-MR        1:00.63         DQ        
 -- Chin, Gracie              10 Cond-MR              1:43.73         DQ        
 
Event 6  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          36.39  ZQ
          36.79  JO
          45.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shine, Stephen J          10 Bgnw Marlins-MR        35.48      34.20 ZQ     
  2 Rueda, Diego C            10 Agua Swim Team-MR      34.65      34.53 ZQ     
  3 Clarke, Risten J          10 Bgnw Marlins-MR        35.48      36.07 ZQ     
  4 Lobien, Brent A           10 Bgnw Marlins-MR        36.52      36.16 ZQ     
  5 Cooper, Ian A              9 Bgnw Marlins-MR        37.06      36.59 JO     
  6 Saccurato, Aaron F        10 Bgnw Marlins-MR        38.40      37.27 SILV   
  7 Bishop, Billy D           10 GAEL-MR                37.81      38.89 SILV   
  8 Macaluso, Christian J     10 Silver Streaks-MR      39.52      39.67 SILV   
  9 Ifshin, Alec D            10 Bgnw Marlins-MR        40.70      40.24 SILV   
 10 Salzman, Zach Z           10 Bgnw Marlins-MR        43.03      41.05 SILV   
 11 Ovryn, Jason              10 GAEL-MR                43.05      41.16 SILV   
 12 Koster, Christopher       10 SMC-MR                 41.69      41.94 SILV   
 13 Warren, Colin J           10 Express Swimming-MR    38.77      42.46 SILV   
 14 McAuley, Charles           9 SMC-MR                 47.28      42.58 SILV   
 15 Smith, Alex A              9 Bgnw Marlins-MR        41.90      43.33 SILV   
 16 Stagg, Christian M        10 Silver Streaks-MR      46.94      45.11 SILV   
 17 Bonalle, Steven C         10 GAEL-MR                42.87      45.12 SILV   
 18 Siegel, Rory              10 Pace-MR                43.57      45.13 SILV   
 19 Vettoretti, Nicholas       9 SMC-MR                 43.53      46.26        
 20 Carvao, J P D              9 Bgnw Marlins-MR        50.74      46.68        
 21 Dowd, Conor P             10 Pace-MR                46.57      46.72        
 22 DiGiacomo, Daniel          9 Bgnw Marlins-MR        44.08      46.88        
 23 Fein, Sam                 10 Cond-MR                50.48      47.98        
 24 Widom, Marshall A          9 Bgnw Marlins-MR        48.63      49.32        
 25 Pokorne, Alexander         9 SMC-MR                 53.29      49.97        
 26 Yergeau, Peter A           9 Bgnw Marlins-MR        53.78      50.74        
 27 Lyons, Michael G           9 Bgnw Marlins-MR        56.97      51.88        
 28 Salvatore, Luke J          9 Bgnw Marlins-MR        53.83      52.24        
 29 Robbins, Spencer           9 SMC-MR                 51.61      53.14        
 30 Evans, Daniel              9 SMC-MR               1:02.37      57.19        
 31 O'Connell, Ryan            9 Cond-MR                   NT      57.62        
 32 Cho, Steven               10 Cond-MR                51.29      59.23        
 33 Park, Philip               9 Cond-MR                55.38    1:01.92        
 -- Glodus, Tal                9 Cond-MR                   NT         DQ        
 -- Delgado, Terrence         10 Cond-MR                50.49         DQ        
 -- Baudinet, Michael         10 SMC-MR                 39.82         DQ        
 
Event 7  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:08.69  ZQ
        1:12.39  JO
        1:29.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berkman, Maddy R          12 Bgnw Marlins-MR      1:02.81    1:03.92 ZQ     
  2 Sims, Danielle            12 Bgnw Marlins-MR      1:06.83    1:06.24 ZQ     
  3 Warren, Frances V         12 Express Swimming-MR  1:08.39    1:08.89 JO     
  4 Trager, Lena E            11 Silver Streaks-MR    1:12.02    1:11.30 JO     
  5 Wilt, Chase H             12 Bgnw Marlins-MR      1:10.97    1:11.61 JO     
  6 McGrath, Kelly            12 Express Swimming-MR  1:12.60    1:12.01 JO     
  7 Kuo, Jacqueline           11 Agua Swim Team-MR    1:12.24    1:12.38 JO     
  8 Weston, Caroline L        12 Bgnw Marlins-MR      1:12.95    1:12.45 SILV   
  9 Randazzo, Khristiana      12 GAEL-MR              1:14.34    1:13.28 SILV   
 10 Sgaglio, Briggs J         12 Bgnw Marlins-MR      1:10.40    1:13.54 SILV   
 11 Lee, Abigail C            11 Agua Swim Team-MR    1:12.94    1:13.64 SILV   
 12 Rueda, Daniela            12 Agua Swim Team-MR    1:06.75    1:14.56 SILV   
 13 Mechalakos, Mary A        12 Big Blue-MR          1:25.50    1:19.20 SILV   
 14 Howe, Ritchey F           12 Agua Swim Team-MR    1:22.32    1:19.23 SILV   
 15 Scott, Lucy E             11 Agua Swim Team-MR    1:19.49    1:20.14 SILV   
 16 Corso, Kimberly M         11 Express Swimming-MR  1:29.00    1:20.22 SILV   
 17 Anastasiou, Elle          11 Pace-MR              1:21.78    1:21.03 SILV   
 18 Suarez, Daniela I         11 Agua Swim Team-MR    1:22.75    1:21.13 SILV   
 19 Sanchez, Michelle J       12 Agua Swim Team-MR    1:18.85    1:21.26 SILV   
 20 Omary, Natalie M          12 Agua Swim Team-MR    1:19.61    1:21.60 SILV   
 21 Baudinet, Anne T          12 Bgnw Marlins-MR      1:25.01    1:22.83 SILV   
 22 Rota, Alexandra P         11 Bgnw Marlins-MR      1:18.49    1:22.88 SILV   
 23 Olinger, Olivia M         11 Bgnw Marlins-MR      1:25.72    1:25.73 SILV   
 24 Kerrich, Nora             11 SMC-MR               1:28.45    1:26.62 SILV   
 25 Quinn, Shannon C          12 Express Swimming-MR  1:38.05    1:26.65 SILV   
 26 Guttridge, Kaitlyn B      11 Bgnw Marlins-MR      1:29.18    1:28.76 SILV   
 27 Guarino, Catherine T      12 Express Swimming-MR  1:53.98    1:30.46        
 28 Kilroy, Jacqueline C      12 Express Swimming-MR       NT    1:30.93        
 29 Zoll, Christina M         11 Express Swimming-MR  1:36.89    1:31.49        
 30 Chu, Megan                11 SMC-MR               1:30.41    1:31.69        
 31 Maynard, Eve A            11 Agua Swim Team-MR    1:35.43    1:32.17        
 32 Kearns, Emily R           12 Express Swimming-MR  1:39.37    1:37.26        
 33 Rasquin, Megan E          11 Express Swimming-MR  1:55.93    1:40.85        
 34 Tsai, Sylvan              12 Cond-MR                   NT    1:45.78        
 -- Kuzniewski, Kayla J       11 Express Swimming-MR  1:19.10         DQ        
 
Event 8  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:12.79  ZQ
        1:14.49  JO
        1:28.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu-Van Wright, En-Wei     11 Agua Swim Team-MR    1:06.72    1:05.79 ZQ     
  2 Karle, Matthew J          12 Bgnw Marlins-MR      1:05.82    1:06.42 ZQ     
  3 Kowalsky, Austin J        11 Express Swimming-MR  1:08.59    1:06.85 ZQ     
  4 Rappaport, Will L         11 Bgnw Marlins-MR      1:08.62    1:08.85 ZQ     
  5 Georgescu, Ronald F       11 Agua Swim Team-MR    1:08.93    1:10.46 ZQ     
  6 Volaski, Harrison A       12 Big Blue-MR          1:16.08    1:12.18 ZQ     
  7 Chansakul, JR J           12 Agua Swim Team-MR    1:10.48    1:12.22 ZQ     
  8 Krosser, Jared M          11 Bgnw Marlins-MR      1:15.67    1:12.78 ZQ     
  9 O'Hagan, Chris M          11 GAEL-MR              1:14.23    1:16.01 SILV   
 10 Clarke, Taegan M          12 Bgnw Marlins-MR      1:13.85    1:17.06 SILV   
 11 McCabe, Alec C            12 GAEL-MR              1:19.64    1:17.85 SILV   
 12 Olin, Evan D              11 Bgnw Marlins-MR      1:20.00    1:18.46 SILV   
 13 Vallar, Jack              11 SMC-MR               1:18.93    1:19.16 SILV   
 14 Sherman, Sammy I          11 Agua Swim Team-MR    1:22.26    1:22.60 SILV   
 15 Vatsia, Sohrab K          12 Express Swimming-MR  1:31.28    1:24.25 SILV   
 16 Dominguez, Marco A        11 Bgnw Marlins-MR      1:21.85    1:25.76 SILV   
 17 Farm, Eric R              11 Cond-MR              1:32.13    1:25.87 SILV   
 18 McFarland, Carter N       11 GAEL-MR              1:26.62    1:30.12        
 19 Schaub, Kevin F           11 Cond-MR                   NT    1:34.18        
 20 Johnson, Sam H            11 Bgnw Marlins-MR      1:40.02    1:34.23        
 21 Curro, Chris              12 SMC-MR               1:39.77    1:36.95        
 22 Palumbo, Taylor S         11 Bgnw Marlins-MR      1:40.22    1:40.41        
 23 Willows, Dan L            11 Cond-MR                   NT    1:42.29        
 
Event 9  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:29.59  ZQ
        1:33.99  JO
        1:51.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynoso, Jessica M        10 Agua Swim Team-MR    1:17.84    1:16.89 ZQ     
                  35.49     1:16.89 (41.40)                                        
  2 Lucas, Marie E             9 Express Swimming-MR  1:23.80    1:25.46 ZQ     
                  39.71     1:25.46 (45.75)                                        
  3 Deverna, Tara N           10 GAEL-MR              1:26.35    1:26.90 ZQ     
                  41.57     1:26.90 (45.33)                                        
  4 Duncalf, Katie S          10 Bgnw Marlins-MR      1:30.24    1:28.36 ZQ     
                  42.82     1:28.36 (45.54)                                        
  5 McGetrick, Mary Kate K    10 Bgnw Marlins-MR      1:28.97    1:28.81 ZQ     
                  42.80     1:28.81 (46.01)                                        
  6 McLaughlin, Genna M        9 Bgnw Marlins-MR      1:30.63    1:29.53 ZQ     
                  42.47     1:29.53 (47.06)                                        
  7 Barry, Elizabeth R        10 Bgnw Marlins-MR      1:35.24    1:29.71 JO     
                  43.06     1:29.71 (46.65)                                        
  8 Sawkins, Emma E            9 GAEL-MR              1:31.20    1:31.20 JO     
                  43.50     1:31.20 (47.70)                                        
  9 Huang, Eileen S           10 Bgnw Marlins-MR      1:33.83    1:31.72 JO     
                  44.01     1:31.72 (47.71)                                        
 10 Euceda, Jarleen B         10 Agua Swim Team-MR    1:38.69    1:32.42 JO     
                  42.97     1:32.42 (49.45)                                        
 11 Iaconetti, Emma K         10 Pace-MR              1:33.25    1:33.41 JO     
                  44.23     1:33.41 (49.18)                                        
 12 Quinn, Kelly A            10 Express Swimming-MR  1:38.28    1:36.74 SILV   
                  45.62     1:36.74 (51.12)                                        
 13 Gardner, Kaitlyn M         9 Pace-MR              1:38.61    1:38.87 SILV   
                  47.12     1:38.87 (51.75)                                        
 14 Offman, Sarah E            9 Bgnw Marlins-MR      1:42.15    1:39.54 SILV   
                  47.12     1:39.54 (52.42)                                        
 15 Schmitt, Rosie H          10 Agua Swim Team-MR    1:43.15    1:41.18 SILV   
                  47.21     1:41.18 (53.97)                                        
 16 Brosnan, Lindsey A        10 Bgnw Marlins-MR      1:43.16    1:41.64 SILV   
                  48.33     1:41.64 (53.31)                                        
 17 Davis, Alison D           10 Bgnw Marlins-MR      1:50.04    1:41.71 SILV   
                  47.81     1:41.71 (53.90)                                        
 18 Rota, Amanda P             9 Bgnw Marlins-MR      1:50.00    1:43.17 SILV   
                  49.00     1:43.17 (54.17)                                        
 19 Kerrich, Zoe               9 SMC-MR               1:42.79    1:43.42 SILV   
                  50.39     1:43.42 (53.03)                                        
 20 DiFini, Chelsea           10 SMC-MR               1:39.30    1:43.52 SILV   
                  49.55     1:43.52 (53.97)                                        
 21 Papitto, Erica A          10 Pace-MR              1:46.82    1:44.75 SILV   
                  49.18     1:44.75 (55.57)                                        
 22 Robbins, Brooke           10 SMC-MR               1:46.27    1:45.94 SILV   
                  51.08     1:45.94 (54.86)                                        
 23 Bolster, Dana J           10 GAEL-MR              1:47.01    1:46.58 SILV   
                  50.39     1:46.58 (56.19)                                        
 24 Andreozzi, Danielle        9 SMC-MR               1:54.31    1:46.84 SILV   
                  51.63     1:46.84 (55.21)                                        
 25 Fischer, Kate T            9 Cond-MR              1:56.24    1:47.04 SILV   
                  50.25     1:47.04 (56.79)                                        
 26 Curran, Shannon           10 Cond-MR                   NT    1:50.26 SILV   
 27 Ang, Jei-Si                9 CFA-MR               1:53.19    1:50.36 SILV   
                  52.70     1:50.36 (57.66)                                        
 28 Damsky, Abby K             9 Agua Swim Team-MR    1:50.34    1:50.49 SILV   
                  52.25     1:50.49 (58.24)                                        
 29 Levine, Corie T            9 Bgnw Marlins-MR      1:51.01    1:50.80 SILV   
                  53.23     1:50.80 (57.57)                                        
 30 Kuhn, Abby C               9 Bgnw Marlins-MR      1:50.06    1:50.86 SILV   
                  53.66     1:50.86 (57.20)                                        
 31 Abemayor, Natalie         10 SMC-MR               1:58.52    1:51.81        
                  53.40     1:51.81 (58.41)                                        
 32 Ferguson, Carly            9 Silver Streaks-MR    1:54.09    1:52.10        
                  53.64     1:52.10 (58.46)                                        
 33 Nicolelli, Alexis         10 SMC-MR                    NT    1:52.34        
 34 Kelly, Simone              9 Bgnw Marlins-MR      1:59.57    1:52.91        
 35 Miller, Julianna M        10 West Point-MR        1:56.90    1:54.21        
                  54.98     1:54.21 (59.23)                                        
 36 Levin, Emily P            10 Agua Swim Team-MR    1:55.49    1:55.68        
                  53.35   1:55.68 (1:02.33)                                        
 37 Brooks, Kayla M            9 Bgnw Marlins-MR      2:06.76    1:56.00        
 38 Lutt, Samantha             9 SMC-MR               1:54.24    1:56.32        
                  55.74   1:56.32 (1:00.58)                                        
 39 Berland, Isabella N        9 Bgnw Marlins-MR      2:02.15    1:57.70        
 40 Washington, Amy J         10 Bgnw Marlins-MR      1:53.94    1:58.89        
                  56.27   1:58.89 (1:02.62)                                        
 41 Walker, Aileen             9 SMC-MR               1:58.20    2:03.53        
                  57.48   2:03.53 (1:06.05)                                        
 42 Costallos, Gillian F      10 Cond-MR              1:59.32    2:05.28        
                1:00.30   2:05.28 (1:04.98)                                        
 43 Ferreira, Stephanie        9 SMC-MR               2:06.49    2:09.33        
 44 Kadin, Allison B          10 West Point-MR        2:15.07    2:11.05        
 -- Howe, Campbell C           9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
 -- Shaw, Zoe A                9 Bgnw Marlins-MR      1:58.65         DQ        
                  59.97        DQ (1:06.19)                                        
 -- Posner, Hayley            10 Cond-MR                   NT         DQ        
 
Event 10  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:33.29  ZQ
        1:35.99  JO
        1:51.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blacker, Aaron M          10 Bgnw Marlins-MR      1:25.51    1:24.02 ZQ     
                  39.13     1:24.02 (44.89)                                        
  2 Shine, Stephen J          10 Bgnw Marlins-MR      1:31.94    1:31.81 ZQ     
                  43.73     1:31.81 (48.08)                                        
  3 Clarke, Risten J          10 Bgnw Marlins-MR      1:30.06    1:31.89 ZQ     
                  43.55     1:31.89 (48.34)                                        
  4 Lyons, Sean P             10 Bgnw Marlins-MR      1:40.76    1:34.05 JO     
                  45.76     1:34.05 (48.29)                                        
  5 Elwyn, Chandler D         10 Pace-MR              1:37.84    1:34.36 JO     
                  45.77     1:34.36 (48.59)                                        
  6 Yeo, Maxwell Z            10 Agua Swim Team-MR    1:45.11    1:35.96 JO     
                  45.85     1:35.96 (50.11)                                        
  7 Cooper, Ian A              9 Bgnw Marlins-MR      1:43.25    1:36.56 SILV   
                  45.41     1:36.56 (51.15)                                        
  8 Lozano, Joseph             9 Express Swimming-MR  1:38.09    1:38.27 SILV   
                  45.74     1:38.27 (52.53)                                        
  9 Lobien, Brent A           10 Bgnw Marlins-MR      1:45.64    1:40.50 SILV   
                  47.12     1:40.50 (53.38)                                        
  9 Markert, Gregory          10 SMC-MR               1:57.39    1:40.50 SILV   
                  47.12     1:40.50 (53.38)                                        
 11 Salzman, Zach Z           10 Bgnw Marlins-MR      1:45.02    1:41.62 SILV   
                  49.60     1:41.62 (52.02)                                        
 12 Cho, Justin J             10 Pace-MR              1:43.69    1:43.26 SILV   
                  48.32     1:43.26 (54.94)                                        
 13 Furey, James K             9 Cond-MR              1:43.22    1:44.11 SILV   
                  50.49     1:44.11 (53.62)                                        
 14 Salvatore, Luke J          9 Bgnw Marlins-MR      1:44.06    1:44.77 SILV   
                  49.45     1:44.77 (55.32)                                        
 15 Prince, Adam              10 Cond-MR              1:44.82    1:44.84 SILV   
                  49.20     1:44.84 (55.64)                                        
 16 Saccurato, Aaron F        10 Bgnw Marlins-MR      1:46.91    1:44.85 SILV   
                  48.84     1:44.85 (56.01)                                        
 16 Lyons, Michael G           9 Bgnw Marlins-MR      2:02.14    1:44.85 SILV   
                  48.84     1:44.85 (56.01)                                        
 18 Buckland, Grant A          9 Silver Streaks-MR    1:42.83    1:45.05 SILV   
                  48.20     1:45.05 (56.85)                                        
 19 Yergeau, Peter A           9 Bgnw Marlins-MR      2:05.64    1:45.47 SILV   
                  50.55     1:45.47 (54.92)                                        
 19 Ifshin, Alec D            10 Bgnw Marlins-MR      1:50.01    1:45.47 SILV   
                  50.55     1:45.47 (54.92)                                        
 21 Robbins, Spencer           9 SMC-MR                    NT    1:46.17 SILV   
                  50.75     1:46.17 (55.42)                                        
 21 Ovryn, Jason              10 GAEL-MR              1:56.60    1:46.17 SILV   
                  50.75     1:46.17 (55.42)                                        
 23 Erickson, Gavin           10 Agua Swim Team-MR    1:43.75    1:46.39 SILV   
                  49.69     1:46.39 (56.70)                                        
 24 Smith, Alex A              9 Bgnw Marlins-MR      2:04.11    1:46.43 SILV   
                  51.53     1:46.43 (54.90)                                        
 24 DiGiacomo, Daniel          9 Bgnw Marlins-MR      1:48.89    1:46.43 SILV   
                  51.53     1:46.43 (54.90)                                        
 26 Tulchin, Charlie E        10 Pace-MR              1:54.05    1:50.23 SILV   
                  52.42     1:50.23 (57.81)                                        
 26 Widom, Marshall A          9 Bgnw Marlins-MR      2:08.09    1:50.23 SILV   
                  52.42     1:50.23 (57.81)                                        
 28 Ohnemus, Russell          10 SMC-MR                    NT    1:53.70        
                  54.25     1:53.70 (59.45)                                        
 29 Campbell, Brandon         10 Cond-MR                   NT    1:53.75        
                  54.01     1:53.75 (59.74)                                        
 30 Carvao, J P D              9 Bgnw Marlins-MR      1:55.55    1:55.27        
                  55.92     1:55.27 (59.35)                                        
 31 Yale, Griffin              9 SMC-MR               1:57.29    1:56.94        
                  54.68   1:56.94 (1:02.26)                                        
 -- Cheong, Kevin              9 Express Swimming-MR  2:10.00         DQ        
                  55.92          DQ (59.35)                                        
 -- Rodriguez, Matthew J       9 Big Blue-MR               NT         DQ        
                1:00.95        DQ (1:07.11)                                        
 
Event 11  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          36.09  ZQ
          37.19  JO
          44.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Nikki F           12 Silver Streaks-MR      35.10      33.66 ZQ     
  2 McDavid, Aiesha A         12 GAEL-MR                34.44      33.97 ZQ     
  3 Berkman, Maddy R          12 Bgnw Marlins-MR        33.31      34.04 ZQ     
  4 Weston, Caroline L        12 Bgnw Marlins-MR        33.71      34.31 ZQ     
  5 McGrath, Kelly            12 Express Swimming-MR    34.39      34.90 ZQ     
  6 Omary, Natalie M          12 Agua Swim Team-MR      34.49      34.98 ZQ     
  7 Janos, Valerie J          12 Pace-MR                35.71      35.24 ZQ     
  8 Case, Olivia              11 Agua Swim Team-MR      35.91      35.72 ZQ     
  9 Corso, Kimberly M         11 Express Swimming-MR    35.97      36.26 JO     
 10 Rappaport, Roxy S         12 Bgnw Marlins-MR        36.08      36.27 JO     
 11 Trager, Lena E            11 Silver Streaks-MR      37.14      36.32 JO     
 12 Scilufo, Taylor           12 Bgnw Marlins-MR        36.67      36.62 JO     
 13 Sgaglio, Briggs J         12 Bgnw Marlins-MR        36.67      37.54 SILV   
 14 Randazzo, Khristiana      12 GAEL-MR                36.84      37.84 SILV   
 14 Trail, Melissa L          12 Bgnw Marlins-MR        36.42      37.84 SILV   
 16 Oliveira, Kerry C         12 Pace-MR                37.92      38.16 SILV   
 17 Kuo, Jacqueline           11 Agua Swim Team-MR      38.23      38.47 SILV   
 18 Collazo, Charlotte        12 Cond-MR                37.89      38.67 SILV   
 19 Wong, Kristi              11 Silver Streaks-MR      41.55      39.03 SILV   
 20 Sims, Danielle            12 Bgnw Marlins-MR        39.30      39.17 SILV   
 21 Balter, Lizzy A           12 Bgnw Marlins-MR        40.79      39.20 SILV   
 22 Rota, Alexandra P         11 Bgnw Marlins-MR        39.91      39.65 SILV   
 23 Smith, Mollie M           11 Pace-MR                39.34      39.97 SILV   
 24 DiChiara, Jennifer R      11 Bgnw Marlins-MR        40.18      40.51 SILV   
 25 Lawler, Rachel            11 Express Swimming-MR    40.22      40.73 SILV   
 26 Slivka, Martha D          11 Bgnw Marlins-MR        42.89      40.92 SILV   
 27 Guarino, Catherine T      12 Express Swimming-MR    41.17      40.97 SILV   
 28 Graves, Meg S             12 Pace-MR                41.69      41.20 SILV   
 29 Sanchez, Michelle J       12 Agua Swim Team-MR      41.30      41.23 SILV   
 30 Ferguson, Mara H          12 Silver Streaks-MR      39.76      41.36 SILV   
 31 Wilt, Chase H             12 Bgnw Marlins-MR        41.54      41.55 SILV   
 32 Tsai, Sylvan              12 Cond-MR                40.74      41.77 SILV   
 33 Morris, Cara K            12 Cond-MR                40.00      41.83 SILV   
 34 Suydam, Kaitlyn M         11 Silver Streaks-MR      41.72      41.90 SILV   
 35 Guttridge, Kaitlyn B      11 Bgnw Marlins-MR        42.79      42.52 SILV   
 36 Zoine, Jackie T           12 Express Swimming-MR    42.77      42.62 SILV   
 37 Baudinet, Anne T          12 Bgnw Marlins-MR        42.18      42.77 SILV   
 38 Hubbard, Dana             12 SMC-MR                 43.31      42.92 SILV   
 39 Taskindoust, Mahsa        12 Cond-MR                45.89      42.94 SILV   
 40 Anastasiou, Elle          11 Pace-MR                45.50      43.19 SILV   
 41 Reilly, Brigid S          11 Bgnw Marlins-MR        41.90      43.44 SILV   
 42 Kerrich, Nora             11 SMC-MR                 42.62      43.76 SILV   
 43 Schneider, Rebecca S      11 Bgnw Marlins-MR        46.21      43.79 SILV   
 44 Meyer, Rachel             11 SMC-MR                 44.54      43.83 SILV   
 45 Gallagher, Molly A        11 Pace-MR                41.85      43.86 SILV   
 46 Squillante, Lindsey A     12 GAEL-MR                43.19      44.02 SILV   
 47 Quinn, Shannon C          12 Express Swimming-MR    42.86      44.04 SILV   
 48 Frawley, Becca A          11 Bgnw Marlins-MR        44.03      44.36        
 49 Rasquin, Megan E          11 Express Swimming-MR    44.02      44.37        
 50 Maynard, Eve A            11 Agua Swim Team-MR      45.53      44.49        
 51 Engle, Clara H            12 Pace-MR                43.91      44.50        
 52 Sohr, Caroline A          11 GAEL-MR                44.91      44.74        
 53 Carlucci, Brannan A       12 Cond-MR                42.13      45.09        
 54 Eisenberg, Rachel         11 Silver Streaks-MR      44.84      45.18        
 55 Levine, Emily R           11 Pace-MR                48.77      45.96        
 56 Chan, Jessica T           12 Silver Streaks-MR      45.35      45.99        
 57 Olinger, Olivia M         11 Bgnw Marlins-MR        45.32      46.04        
 58 Svensson, Polina W        11 Cond-MR                47.10      46.42        
 59 Slivka, Hannah C          11 Bgnw Marlins-MR        48.02      46.91        
 60 Lyver, Courtney M         11 GAEL-MR                47.76      47.19        
 61 Whalen, Lindsey M         11 Bgnw Marlins-MR        46.71      47.65        
 62 Evans, Hallie             12 SMC-MR                 45.71      47.81        
 63 Imbriale, Janelle M       11 West Point-MR          48.28      47.93        
 64 Chung, Katie              11 Cond-MR                50.43      47.94        
 65 D'Alessandro, Andie G     11 Silver Streaks-MR      48.04      48.24        
 66 Corcoran, Jessica         11 SMC-MR                 50.70      48.68        
 67 Nienaltow, Kate           12 Cond-MR                52.00      49.13        
 68 Zurawin, Olivia           11 SMC-MR                 49.89      50.03        
 69 Holfester, Kaitlyn A      11 Express Swimming-MR    49.79      50.15        
 70 Mante, Grace E            11 Pace-MR                50.75      51.05        
 71 Tusa, Kayla M             11 Express Swimming-MR    51.41      51.41        
 72 Levy, Stephanie J         11 Cond-MR                53.19      52.04        
 73 Bell, Beryl R             11 Cond-MR                51.43      52.21        
 74 Perrone, Jordana          11 Cond-MR                57.23      54.90        
 75 Collins, Kaitlyn F        11 West Point-MR          54.98      57.58        
 76 Grossbarth, Alexandra     12 Cond-MR                   NT      59.15        
 -- Lubitz, Rachel H          11 Agua Swim Team-MR      42.37         DQ        
 
Event 12  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          37.49  ZQ
          38.09  JO
          43.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karle, Matthew J          12 Bgnw Marlins-MR        32.56      34.17 ZQ     
  2 Deoliveira, Michael M     12 Silver Streaks-MR      36.38      35.08 ZQ     
  3 Rappaport, Will L         11 Bgnw Marlins-MR        35.43      35.21 ZQ     
  4 Zimmerman, Harry G        12 Pace-MR                37.25      37.38 ZQ     
  5 Buckland, Gavin J         11 Silver Streaks-MR      39.38      38.06 JO     
  6 Gebauer, Benjamin A       12 Bgnw Marlins-MR        37.81      38.62 SILV   
  7 Bogan, Sam N              11 Silver Streaks-MR      40.82      39.21 SILV   
  8 Clarke, Taegan M          12 Bgnw Marlins-MR        40.87      40.14 SILV   
  9 Johnson, Sam H            11 Bgnw Marlins-MR        41.08      40.20 SILV   
 10 Dominguez, Marco A        11 Bgnw Marlins-MR        39.87      40.46 SILV   
 11 Engemann, Karl J          12 Pace-MR                41.76      40.56 SILV   
 12 Schaub, Bryan T           12 Cond-MR                44.24      40.59 SILV   
 13 Krosser, Jared M          11 Bgnw Marlins-MR        40.56      40.64 SILV   
 14 McLaughlin, James J       11 Bgnw Marlins-MR        41.70      40.76 SILV   
 15 Tesser, Josh D            11 Bgnw Marlins-MR        41.55      41.17 SILV   
 16 Simon, Henry L            11 Bgnw Marlins-MR        42.63      42.09 SILV   
 17 McAuley, Adam             12 SMC-MR                 42.38      42.22 SILV   
 18 Klein, Simon              11 Silver Streaks-MR      41.80      42.53 SILV   
 19 Thompson, Philip M        12 GAEL-MR                41.30      42.61 SILV   
 20 Cummings, Thomas F        11 Cond-MR                43.08      42.82 SILV   
 21 Sherman, Sammy I          11 Agua Swim Team-MR      42.51      42.88 SILV   
 22 Olin, Evan D              11 Bgnw Marlins-MR        43.50      43.06 SILV   
 23 Fletcher, Henry R         11 Pace-MR                44.50      43.30 SILV   
 24 Curro, Chris              12 SMC-MR                 42.98      43.45 SILV   
 25 Farm, Eric R              11 Cond-MR                45.15      44.24        
 26 Avila, Jon-Anthony L      11 Cond-MR                45.01      44.88        
 27 St Vincent, Tommy         11 SMC-MR                 41.15      44.92        
 28 Palumbo, Taylor S         11 Bgnw Marlins-MR        44.38      45.38        
 29 Ogisu, Kent               11 Agua Swim Team-MR      46.19      45.85        
 30 Kleinsmith, Ian P         11 Bgnw Marlins-MR        49.10      46.66        
 31 Reinhardt, Christopher    12 SMC-MR                 48.82      47.26        
 32 Cerutti, Christopher      11 SMC-MR                 47.54      47.73        
 33 Coughlin, Connor J        11 GAEL-MR                48.57      47.78        
 34 Parauda, Max L            11 Pace-MR                49.27      47.85        
 35 Willows, Dan L            11 Cond-MR                48.21      47.87        
 36 Catania, Peter E          11 Silver Streaks-MR      46.96      48.49        
 37 Siegel, Jonah             11 Agua Swim Team-MR      48.80      49.04        
 38 Taskindoust, Mehrad       11 Cond-MR                51.82      49.21        
 39 Bull, Kyle R              12 Pace-MR                48.24      49.40        
 40 Cummings, Liam            12 Cond-MR                53.54      49.65        
 41 Omartian, Aj J            11 Pace-MR                49.19      49.79        
 42 Blachno, Daniel R         12 Cond-MR                53.79      50.82        
 43 Cascione, Anthony V       11 Express Swimming-MR    52.21      51.14        
 44 Finnerty, Jack            11 Cond-MR                54.80      52.72        
 45 Ready, Connor             11 Pace-MR                55.35      54.30        
 46 Graham, Jack M            11 West Point-MR        1:01.92    1:05.11        
 -- Bonelli, Bobby            12 Express Swimming-MR  1:01.58         DQ        
 -- Shemtob, Marshall B       11 GAEL-MR              1:00.12         DQ        
 -- Cody, Patrick             11 Cond-MR                55.24         DQ        
 -- Martin, Kevin J           11 Cond-MR              1:06.65         DQ        
 -- Doto, Christopher L       12 Cond-MR              1:06.29         DQ        
 
Event 13  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.79  ZQ
          37.99  JO
          44.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fuchs, Amanda B           10 Agua Swim Team-MR      34.89      34.71 ZQ     
  2 Francis, Casey L          10 Express Swimming-MR       NT      34.80 ZQ     
  3 Duncalf, Katie S          10 Bgnw Marlins-MR        35.49      35.86 ZQ     
  4 Lindenberg, Olivia N      10 Bgnw Marlins-MR        37.10      37.17 JO     
  5 Leary, Tanita A           10 GAEL-MR                36.20      37.63 JO     
  6 Dari, Hannah E             9 Cond-MR                42.10      37.94 JO     
  7 Gallagher, Megan E         9 Pace-MR                37.96      38.29 SILV   
  8 Demarco, Jackie E         10 GAEL-MR                38.28      38.69 SILV   
  9 Cirone, Alexandra         10 Agua Swim Team-MR      38.33      38.81 SILV   
 10 Huang, Eileen S           10 Bgnw Marlins-MR        39.38      39.66 SILV   
 11 Perschetz, Lauren A       10 Bgnw Marlins-MR        42.56      40.18 SILV   
 12 Marks, Sydney B            9 Bgnw Marlins-MR        41.10      40.24 SILV   
 13 Ruotolo, Hope             10 SMC-MR                 41.02      40.55 SILV   
 14 McLaughlin, Genna M        9 Bgnw Marlins-MR        40.02      40.59 SILV   
 15 Gocke, Paige              10 Cond-MR                45.53      41.17 SILV   
 16 Hartigan, Kaitlin A        9 GAEL-MR                40.65      41.51 SILV   
 17 McGetrick, Mary Kate K    10 Bgnw Marlins-MR        40.55      41.82 SILV   
 18 Chiang, Brittany          10 CFA-MR                 44.06      41.88 SILV   
 19 Groccia, Jackie A          9 GAEL-MR                41.09      42.41 SILV   
 20 Ames, Sarah               10 SMC-MR                 44.89      42.65 SILV   
 21 Miller, Julianna M        10 West Point-MR          43.53      42.74 SILV   
 22 Klein, Emma C             10 Pace-MR                45.84      43.48 SILV   
 23 Conforti, Brianna E        9 GAEL-MR                42.19      43.51 SILV   
 24 Kelly, Simone              9 Bgnw Marlins-MR        44.17      44.24 SILV   
 25 Campbell, Corbet          10 SMC-MR                 44.63      45.03        
 26 Cristoforo, Marie E       10 Express Swimming-MR    46.00      45.24        
 27 Brosnan, Lindsey A        10 Bgnw Marlins-MR        43.55      45.28        
 28 Fortier, Julia C           9 Bgnw Marlins-MR        44.03      45.67        
 29 Wasserman, Raquel M        9 Bgnw Marlins-MR        49.41      46.14        
 30 Parish, Emily R            9 Bgnw Marlins-MR        42.79      46.15        
 31 Ang, Jei-Si                9 CFA-MR                 48.74      46.55        
 32 Damsky, Abby K             9 Agua Swim Team-MR      46.10      46.66        
 33 Kerrich, Zoe               9 SMC-MR                 46.60      46.72        
 34 Bolster, Dana J           10 GAEL-MR                47.13      47.15        
 35 Kim, Rachel S             10 Cond-MR                47.18      47.17        
 36 Lawler, Caitlin            9 Express Swimming-MR    43.14      47.91        
 37 Martin, Kelly J            9 Cond-MR                56.61      48.27        
 38 Zoine, Jessica M           9 Express Swimming-MR    45.11      48.87        
 39 Huchro, Christina J       10 Pace-MR                48.97      49.03        
 40 Fischer, Kate T            9 Cond-MR                52.84      49.47        
 41 Nicolelli, Alexis         10 SMC-MR                 48.72      49.94        
 42 Papitto, Erica A          10 Pace-MR                48.93      50.18        
 43 Kuhn, Abby C               9 Bgnw Marlins-MR        46.69      50.22        
 44 Levin, Emily P            10 Agua Swim Team-MR      49.60      50.59        
 45 Andreozzi, Danielle        9 SMC-MR                 54.51      51.04        
 46 Costallos, Gillian F      10 Cond-MR                43.40      51.07        
 46 Lutt, Samantha             9 SMC-MR                 50.00      51.07        
 48 Gardner, Kaitlyn M         9 Pace-MR                51.44      51.99        
 49 Jahoda, Megan L           10 West Point-MR          53.96      52.04        
 50 Abemayor, Natalie         10 SMC-MR                 56.71      52.16        
 51 Corbin, Emily F            9 Bgnw Marlins-MR        51.89      52.66        
 52 Ferguson, Carly            9 Silver Streaks-MR      49.26      52.67        
 53 Curran, Shannon           10 Cond-MR                   NT      53.25        
 54 Allen, Lily                9 SMC-MR                 50.65      53.52        
 55 Hawley, Kaeleigh          10 Cond-MR                53.00      54.09        
 56 Bogan, Gretchen L          9 Silver Streaks-MR      50.41      54.29        
 57 Rota, Kimberly A           9 Bgnw Marlins-MR        50.14      55.31        
 58 Prince, Hannah             9 Cond-MR                54.25      56.26        
 59 Walker, Aileen             9 SMC-MR                 54.39      56.65        
 60 Portch, Betsy D            9 Big Blue-MR            56.56      57.28        
 61 Ferreira, Stephanie        9 SMC-MR                 55.81      58.88        
 62 Chin, Gracie              10 Cond-MR                55.81      59.85        
 63 Reichard, Ashley V        10 West Point-MR        1:01.55      59.87        
 64 Bronsan, Caitlin          10 Cond-MR                   NT    1:00.75        
 65 Posner, Hayley            10 Cond-MR              1:12.88    1:05.30        
 66 Magretti, Julia            9 Cond-MR              1:05.97    1:06.98        
 
Event 14  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.99  ZQ
          37.99  JO
          44.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blacker, Aaron M          10 Bgnw Marlins-MR        33.20      32.87 ZQ     
  2 Lyons, Sean P             10 Bgnw Marlins-MR        35.73      36.09 ZQ     
  3 Clarke, Risten J          10 Bgnw Marlins-MR        36.26      38.16 SILV   
  4 Cooper, Ian A              9 Bgnw Marlins-MR        40.62      38.46 SILV   
  5 Rueda, Diego C            10 Agua Swim Team-MR      37.33      38.65 SILV   
  6 Shine, Stephen J          10 Bgnw Marlins-MR        37.63      39.89 SILV   
  7 Saccurato, Aaron F        10 Bgnw Marlins-MR        41.37      40.93 SILV   
  8 Ifshin, Alec D            10 Bgnw Marlins-MR        40.98      41.18 SILV   
  9 Stagg, Christian M        10 Silver Streaks-MR      43.75      41.26 SILV   
 10 Lobien, Brent A           10 Bgnw Marlins-MR        40.87      41.37 SILV   
 11 Buckland, Grant A          9 Silver Streaks-MR      45.37      41.49 SILV   
 12 Warren, Colin J           10 Express Swimming-MR    39.26      42.60 SILV   
 13 Canals, Mathew S          10 Cond-MR                43.19      42.88 SILV   
 14 McAuley, Charles           9 SMC-MR                 43.54      42.95 SILV   
 15 Vettoretti, Nicholas       9 SMC-MR                 44.83      42.99 SILV   
 16 Brynin, Zeke M             9 Pace-MR                45.07      43.19 SILV   
 17 Bishop, Billy D           10 GAEL-MR                45.19      43.55 SILV   
 18 Moores, Ryan M            10 GAEL-MR                44.80      44.24 SILV   
 19 Fein, Sam                 10 Cond-MR                46.73      45.28        
 20 Siegel, Rory              10 Pace-MR                44.51      45.63        
 21 Carvao, J P D              9 Bgnw Marlins-MR        47.36      45.73        
 22 Torda, Ben H               9 Silver Streaks-MR      47.90      45.76        
 23 Dowd, Conor P             10 Pace-MR                46.41      45.92        
 24 Yale, Griffin              9 SMC-MR                 45.00      45.93        
 25 Tulchin, Charlie E        10 Pace-MR                45.09      45.97        
 26 Sanduski, Kyle            10 CFA-MR                 47.30      46.85        
 27 Graney, Luke              10 Cond-MR                45.02      48.32        
 28 Pokorne, Alexander         9 SMC-MR                 49.71      48.63        
 29 Robbins, Spencer           9 SMC-MR                 47.20      49.31        
 30 Delgado, Terrence         10 Cond-MR                51.73      49.47        
 31 Park, Philip               9 Cond-MR                48.06      51.64        
 32 Thompson, Ryan G           9 Pace-MR                50.71      52.12        
 33 Cheong, Kevin              9 Express Swimming-MR    53.32      52.74        
 34 Pearce, Walter            10 Pace-MR                52.20      53.14        
 35 Cho, Steven               10 Cond-MR                49.25      53.38        
 36 O'Connell, Ryan            9 Cond-MR                57.30      54.33        
 37 Rodriguez, Matthew J       9 Big Blue-MR               NT      54.38        
 38 Evans, Daniel              9 SMC-MR                    NT      54.51        
 39 Campbell, Brandon         10 Cond-MR                   NT      56.98        
 40 Hodgens, Paul             10 Cond-MR                   NT      59.28        
 -- Ohnemus, Russell          10 SMC-MR                 52.70         DQ        
 -- Glodus, Tal                9 Cond-MR                   NT         DQ        
 
Event 15  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:09.59  ZQ
        1:11.59  JO
        1:24.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trail, Melissa L          12 Bgnw Marlins-MR      1:04.36    1:07.26 ZQ     
                  32.63     1:07.26 (34.63)                                        
  2 Scilufo, Taylor           12 Bgnw Marlins-MR      1:05.24    1:08.72 ZQ     
                  33.42     1:08.72 (35.30)                                        
  3 Lee, Abigail C            11 Agua Swim Team-MR    1:11.53    1:09.37 ZQ     
                  33.58     1:09.37 (35.79)                                        
  4 Miller, Nikki F           12 Silver Streaks-MR    1:11.15    1:12.50 SILV   
                  35.27     1:12.50 (37.23)                                        
  5 Trager, Lena E            11 Silver Streaks-MR    1:16.40    1:13.65 SILV   
  6 Balter, Lizzy A           12 Bgnw Marlins-MR      1:12.87    1:13.94 SILV   
                  35.52     1:13.94 (38.42)                                        
  7 Warren, Frances V         12 Express Swimming-MR  1:17.74    1:14.11 SILV   
                  36.80     1:14.11 (37.31)                                        
  8 McDavid, Aiesha A         12 GAEL-MR              1:14.56    1:14.25 SILV   
                  36.78     1:14.25 (37.47)                                        
  9 Kuzniewski, Kayla J       11 Express Swimming-MR  1:14.35    1:14.97 SILV   
                  36.85     1:14.97 (38.12)                                        
 10 Case, Olivia              11 Agua Swim Team-MR    1:23.10    1:15.45 SILV   
                  37.04     1:15.45 (38.41)                                        
 11 Engle, Clara H            12 Pace-MR              1:16.11    1:15.87 SILV   
                  37.96     1:15.87 (37.91)                                        
 12 Squillante, Lindsey A     12 GAEL-MR              1:18.84    1:16.04 SILV   
 13 Howe, Ritchey F           12 Agua Swim Team-MR    1:17.60    1:16.20 SILV   
                  36.53     1:16.20 (39.67)                                        
 14 Scott, Lucy E             11 Agua Swim Team-MR    1:18.95    1:16.35 SILV   
                  37.63     1:16.35 (38.72)                                        
 15 Morris, Cara K            12 Cond-MR              1:17.74    1:17.23 SILV   
                  37.74     1:17.23 (39.49)                                        
 16 Randazzo, Khristiana      12 GAEL-MR              1:25.94    1:17.93 SILV   
                  37.74     1:17.93 (40.19)                                        
 17 Wong, Kristi              11 Silver Streaks-MR    1:17.93    1:18.16 SILV   
                  38.19     1:18.16 (39.97)                                        
 18 Omary, Natalie M          12 Agua Swim Team-MR    1:17.82    1:18.67 SILV   
                  38.34     1:18.67 (40.33)                                        
 19 Rappaport, Roxy S         12 Bgnw Marlins-MR      1:20.30    1:19.19 SILV   
                  38.95     1:19.19 (40.24)                                        
 20 Zoll, Christina M         11 Express Swimming-MR  1:20.06    1:19.37 SILV   
                  39.31     1:19.37 (40.06)                                        
 21 Oliveira, Kerry C         12 Pace-MR              1:20.54    1:19.43 SILV   
                  38.85     1:19.43 (40.58)                                        
 22 Suarez, Daniela I         11 Agua Swim Team-MR    1:18.72    1:19.58 SILV   
                  39.11     1:19.58 (40.47)                                        
 23 Lawler, Rachel            11 Express Swimming-MR  1:20.79    1:19.88 SILV   
                  39.33     1:19.88 (40.55)                                        
 24 Schneider, Rebecca S      11 Bgnw Marlins-MR      1:21.72    1:20.22 SILV   
                  39.65     1:20.22 (40.57)                                        
 25 Mechalakos, Mary A        12 Big Blue-MR          1:17.72    1:20.35 SILV   
                  39.28     1:20.35 (41.07)                                        
 26 Pope, Lauren              11 Cond-MR              1:21.83    1:20.55 SILV   
                  39.42     1:20.55 (41.13)                                        
 27 Ferguson, Mara H          12 Silver Streaks-MR    1:21.53    1:20.87 SILV   
                  38.86     1:20.87 (42.01)                                        
 28 Slivka, Martha D          11 Bgnw Marlins-MR      1:27.24    1:21.85 SILV   
                  39.93     1:21.85 (41.92)                                        
 29 Taskindoust, Mahsa        12 Cond-MR                   NT    1:22.65 SILV   
                  39.10     1:22.65 (43.55)                                        
 30 DiChiara, Jennifer R      11 Bgnw Marlins-MR      1:22.76    1:23.00 SILV   
                  39.90     1:23.00 (43.10)                                        
 31 Quinn, Shannon C          12 Express Swimming-MR  1:24.36    1:23.21 SILV   
                  41.86     1:23.21 (41.35)                                        
 32 Janos, Valerie J          12 Pace-MR              1:22.07    1:23.56 SILV   
                1:23.56         1:23.56 ( )                                        
 33 Slivka, Hannah C          11 Bgnw Marlins-MR      1:24.33    1:23.65 SILV   
 34 Kilroy, Jacqueline C      12 Express Swimming-MR       NT    1:24.24 SILV   
                  40.81     1:24.24 (43.43)                                        
 35 Graves, Meg S             12 Pace-MR              1:21.44    1:25.18        
                  41.08     1:25.18 (44.10)                                        
 36 Chu, Megan                11 SMC-MR               1:26.09    1:26.26        
                  42.73     1:26.26 (43.53)                                        
 37 Frawley, Becca A          11 Bgnw Marlins-MR      1:27.18    1:26.58        
                  42.75     1:26.58 (43.83)                                        
 38 Gallagher, Molly A        11 Pace-MR              1:24.19    1:26.75        
                  41.82     1:26.75 (44.93)                                        
 39 Hubbard, Dana             12 SMC-MR               1:29.40    1:28.14        
                  44.16     1:28.14 (43.98)                                        
 40 Reilly, Brigid S          11 Bgnw Marlins-MR      1:27.15    1:29.39        
                  42.57     1:29.39 (46.82)                                        
 41 Whalen, Lindsey M         11 Bgnw Marlins-MR      1:34.82    1:30.81        
 42 Kearns, Emily R           12 Express Swimming-MR  1:31.72    1:30.92        
                  44.50     1:30.92 (46.42)                                        
 43 Imbriale, Janelle M       11 West Point-MR        1:36.20    1:31.19        
                  43.80     1:31.19 (47.39)                                        
 44 D'Alessandro, Andie G     11 Silver Streaks-MR    1:38.42    1:31.42        
                  43.09     1:31.42 (48.33)                                        
 45 Chan, Jessica T           12 Silver Streaks-MR    1:31.98    1:32.67        
                  44.22     1:32.67 (48.45)                                        
 46 Suydam, Kaitlyn M         11 Silver Streaks-MR    1:31.44    1:33.31        
 47 Chung, Katie              11 Cond-MR              1:46.13    1:33.65        
                  45.80     1:33.65 (47.85)                                        
 48 Sohr, Caroline A          11 GAEL-MR              1:33.92    1:35.58        
                  46.14     1:35.58 (49.44)                                        
 49 Zurawin, Olivia           11 SMC-MR               1:32.81    1:36.97        
                  47.18     1:36.97 (49.79)                                        
 50 Lubitz, Rachel H          11 Agua Swim Team-MR    1:38.09    1:37.41        
                  47.77     1:37.41 (49.64)                                        
 51 Levine, Emily R           11 Pace-MR              1:37.31    1:39.06        
                1:39.06         1:39.06 ( )                                        
 52 Meyer, Rachel             11 SMC-MR               1:32.36    1:39.70        
                  47.96     1:39.70 (51.74)                                        
 53 Carlucci, Brannan A       12 Cond-MR              2:02.76    1:39.93        
 54 Corcoran, Jessica         11 SMC-MR               1:39.47    1:41.17        
                  49.79     1:41.17 (51.38)                                        
 55 Eisenberg, Rachel         11 Silver Streaks-MR    1:39.17    1:41.78        
                  50.31     1:41.78 (51.47)                                        
 56 Holfester, Kaitlyn A      11 Express Swimming-MR  1:56.93    1:43.23        
                  50.44     1:43.23 (52.79)                                        
 57 Bell, Beryl R             11 Cond-MR              1:58.35    1:43.46        
                  49.59     1:43.46 (53.87)                                        
 58 Nienaltow, Kate           12 Cond-MR              1:40.00    1:44.74        
 59 Tusa, Kayla M             11 Express Swimming-MR  1:45.28    1:46.05        
                  50.46     1:46.05 (55.59)                                        
 60 Collins, Kaitlyn F        11 West Point-MR        1:38.66    1:47.26        
                  51.72     1:47.26 (55.54)                                        
 61 Mante, Grace E            11 Pace-MR              1:43.56    1:48.17        
                  53.74     1:48.17 (54.43)                                        
 62 Grossbarth, Alexandra     12 Cond-MR                   NT    2:12.70        
                1:02.22   2:12.70 (1:10.48)                                        
 -- Gomez, Gabriella          12 Cond-MR                   NT         DQ        
                  57.56                                                            
 -- Smith, Mollie M           11 Pace-MR              1:21.49         DQ        
 -- Svensson, Polina W        11 Cond-MR                   NT         DQ        
 -- Zoine, Jackie T           12 Express Swimming-MR  1:40.00         DQ        
                  49.90          DQ (52.01)                                        
 -- Evans, Hallie             12 SMC-MR               1:44.99         DQ        
 
Event 16  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:10.59  ZQ
        1:12.09  JO
        1:25.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu-Van Wright, En-Wei     11 Agua Swim Team-MR    1:05.00    1:05.34 ZQ     
                  31.57     1:05.34 (33.77)                                        
  2 Volaski, Harrison A       12 Big Blue-MR          1:10.02    1:07.39 ZQ     
                1:07.39         1:07.39 ( )                                        
  3 Kowalsky, Austin J        11 Express Swimming-MR  1:10.39    1:09.53 ZQ     
  4 Chansakul, JR J           12 Agua Swim Team-MR    1:13.11    1:12.20 SILV   
                  35.25     1:12.20 (36.95)                                        
  5 Gebauer, Benjamin A       12 Bgnw Marlins-MR      1:14.03    1:14.12 SILV   
                  35.94     1:14.12 (38.18)                                        
  6 McLaughlin, James J       11 Bgnw Marlins-MR      1:14.41    1:15.93 SILV   
                  36.23     1:15.93 (39.70)                                        
  7 Tesser, Josh D            11 Bgnw Marlins-MR      1:17.51    1:17.21 SILV   
                  37.08     1:17.21 (40.13)                                        
  8 Georgescu, Ronald F       11 Agua Swim Team-MR    1:17.34    1:17.24 SILV   
                  37.82     1:17.24 (39.42)                                        
  9 Thompson, Philip M        12 GAEL-MR              1:14.04    1:17.36 SILV   
                  38.79     1:17.36 (38.57)                                        
 10 Deoliveira, Michael M     12 Silver Streaks-MR    1:19.49    1:17.73 SILV   
                  38.89     1:17.73 (38.84)                                        
 11 Simon, Henry L            11 Bgnw Marlins-MR      1:19.49    1:17.77 SILV   
                  37.72     1:17.77 (40.05)                                        
 12 Vatsia, Sohrab K          12 Express Swimming-MR  1:18.74    1:17.82 SILV   
                  38.63     1:17.82 (39.19)                                        
 13 McCabe, Alec C            12 GAEL-MR              1:18.77    1:17.90 SILV   
                  38.47     1:17.90 (39.43)                                        
 14 Schaub, Bryan T           12 Cond-MR              1:24.98    1:18.00 SILV   
                  38.29     1:18.00 (39.71)                                        
 15 Buckland, Gavin J         11 Silver Streaks-MR    1:18.87    1:18.55 SILV   
                  38.61     1:18.55 (39.94)                                        
 16 Vallar, Jack              11 SMC-MR               1:18.29    1:20.19 SILV   
 17 Fletcher, Henry R         11 Pace-MR              1:24.63    1:21.78 SILV   
                  39.41     1:21.78 (42.37)                                        
 18 Bogan, Sam N              11 Silver Streaks-MR    1:24.04    1:21.81 SILV   
                  39.84     1:21.81 (41.97)                                        
 19 Klein, Simon              11 Silver Streaks-MR    1:22.22    1:22.69 SILV   
                  40.82     1:22.69 (41.87)                                        
 20 Ogisu, Kent               11 Agua Swim Team-MR    1:23.31    1:23.34 SILV   
                  42.46     1:23.34 (40.88)                                        
 21 Engemann, Karl J          12 Pace-MR              1:22.62    1:23.35 SILV   
                  41.74     1:23.35 (41.61)                                        
 22 Kleinsmith, Ian P         11 Bgnw Marlins-MR      1:23.10    1:23.44 SILV   
                  40.40     1:23.44 (43.04)                                        
 23 Ready, Connor             11 Pace-MR              1:25.78    1:23.89 SILV   
 24 Parauda, Max L            11 Pace-MR              1:28.64    1:24.27 SILV   
                  39.70     1:24.27 (44.57)                                        
 25 St Vincent, Tommy         11 SMC-MR               1:24.50    1:24.69 SILV   
                1:24.69         1:24.69 ( )                                        
 26 McAuley, Adam             12 SMC-MR               1:27.74    1:24.80 SILV   
                  41.84     1:24.80 (42.96)                                        
 27 Omartian, Aj J            11 Pace-MR              1:27.76    1:24.85 SILV   
                  41.44     1:24.85 (43.41)                                        
 28 Zimmerman, Harry G        12 Pace-MR              1:28.28    1:25.92        
                  40.80     1:25.92 (45.12)                                        
 29 Cerutti, Christopher      11 SMC-MR               1:25.08    1:26.49        
                  42.07     1:26.49 (44.42)                                        
 30 Schaub, Kevin F           11 Cond-MR              1:33.52    1:27.95        
                1:27.95         1:27.95 ( )                                        
 31 Avila, Jon-Anthony L      11 Cond-MR              1:29.33    1:29.90        
                1:29.90         1:29.90 ( )                                        
 32 Cummings, Thomas F        11 Cond-MR                   NT    1:30.01        
                1:30.01         1:30.01 ( )                                        
 33 Schunk, Andy J            11 Silver Streaks-MR    1:34.93    1:30.29        
                  44.06     1:30.29 (46.23)                                        
 34 McFarland, Carter N       11 GAEL-MR              1:29.72    1:30.53        
 35 Reinhardt, Christopher    12 SMC-MR                    NT    1:33.28        
                  45.13     1:33.28 (48.15)                                        
 36 Coughlin, Connor J        11 GAEL-MR              1:31.25    1:34.42        
                1:34.42         1:34.42 ( )                                        
 37 Graham, Jack M            11 West Point-MR             NT    1:38.11        
 38 Wu, Brian                 12 Silver Streaks-MR    1:38.28    1:38.41        
                1:38.41         1:38.41 ( )                                        
 39 Taskindoust, Mehrad       11 Cond-MR                   NT    1:41.06        
                1:41.35         1:41.06 ( )                                        
 40 Cummings, Liam            12 Cond-MR                   NT    1:41.20        
                  49.66     1:41.20 (51.54)                                        
 41 Finnerty, Jack            11 Cond-MR              1:39.45    1:42.85        
                1:42.76      1:42.85 (0.09)                                        
 42 Blachno, Daniel R         12 Cond-MR                   NT    1:43.48        
                  47.65     1:43.48 (55.83)                                        
 43 Collins, Daniel T         12 West Point-MR        1:51.26    1:44.97        
                  51.46     1:44.97 (53.51)                                        
 44 Shemtob, Marshall B       11 GAEL-MR              1:43.19    1:46.55        
 45 Cascione, Anthony V       11 Express Swimming-MR  1:41.86    1:46.61        
                  50.96     1:46.61 (55.65)                                        
 46 Bonelli, Bobby            12 Express Swimming-MR  1:47.74    1:47.62        
                  51.70     1:47.62 (55.92)                                        
 47 Martin, Kevin J           11 Cond-MR              1:52.90    1:48.20        
                  52.06     1:48.20 (56.14)                                        
 -- Bull, Kyle R              12 Pace-MR              1:27.84         DQ        
                  44.06          DQ (46.09)                                        
 -- Catania, Peter E          11 Silver Streaks-MR    1:28.09         DQ        
                  48.31          DQ (49.63)                                        
 
Event 17  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:18.99  ZQ
        1:20.99  JO
        1:31.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neal, Lia M               10 Agua Swim Team-MR    1:05.44    1:06.97 ZQ     
                  32.13     1:06.97 (34.84)                                        
  2 Reynoso, Jessica M        10 Agua Swim Team-MR    1:14.48    1:12.79 ZQ     
  3 Francis, Casey L          10 Express Swimming-MR  1:13.91    1:14.54 ZQ     
                  34.98     1:14.54 (39.56)                                        
  4 Demarco, Jackie E         10 GAEL-MR              1:18.41    1:18.82 ZQ     
                  36.89     1:18.82 (41.93)                                        
  5 Cirone, Alexandra         10 Agua Swim Team-MR    1:19.69    1:19.60 JO     
                  38.10     1:19.60 (41.50)                                        
  6 Fuchs, Amanda B           10 Agua Swim Team-MR    1:19.34    1:19.94 JO     
                  35.87     1:19.94 (44.07)                                        
  7 Leary, Tanita A           10 GAEL-MR              1:17.78    1:20.06 JO     
                  36.71     1:20.06 (43.35)                                        
  8 Rodriguez, Keannie M      10 Agua Swim Team-MR    1:24.32    1:20.57 JO     
                  38.79     1:20.57 (41.78)                                        
  9 Sawkins, Emma E            9 GAEL-MR              1:19.90    1:21.52 SILV   
                  38.22     1:21.52 (43.30)                                        
 10 Deverna, Tara N           10 GAEL-MR              1:21.18    1:23.15 SILV   
                  40.30     1:23.15 (42.85)                                        
 11 Klein, Emma C             10 Pace-MR              1:33.22    1:26.50 SILV   
 12 Iaconetti, Emma K         10 Pace-MR              1:29.45    1:27.80 SILV   
                  41.76     1:27.80 (46.04)                                        
 13 Dari, Hannah E             9 Cond-MR              1:27.26    1:28.06 SILV   
                  39.38     1:28.06 (48.68)                                        
 14 Euceda, Jarleen B         10 Agua Swim Team-MR    1:29.19    1:29.21 SILV   
                  44.01     1:29.21 (45.20)                                        
 15 Ogisu, Emilie             10 Agua Swim Team-MR    1:25.31    1:29.53 SILV   
 16 Quinn, Kelly A            10 Express Swimming-MR  1:31.48    1:30.54 SILV   
                  43.13     1:30.54 (47.41)                                        
 17 Groccia, Jackie A          9 GAEL-MR              1:31.30    1:32.22        
                  43.11     1:32.22 (49.11)                                        
 18 Schlichte, Lindsay M      10 Express Swimming-MR  1:28.58    1:33.73        
                  44.47     1:33.73 (49.26)                                        
 19 Fain, Rachel A             9 Express Swimming-MR  1:32.41    1:34.24        
                  43.13     1:34.24 (51.11)                                        
 20 Schmitt, Rosie H          10 Agua Swim Team-MR    1:38.96    1:36.93        
                  45.50     1:36.93 (51.43)                                        
 21 Bolster, Dana J           10 GAEL-MR              1:41.28    1:37.30        
                  46.61     1:37.30 (50.69)                                        
 22 Miller, Julianna M        10 West Point-MR        1:35.16    1:38.73        
                  47.56     1:38.73 (51.17)                                        
 23 Cristoforo, Marie E       10 Express Swimming-MR  1:41.22    1:39.95        
                  47.00     1:39.95 (52.95)                                        
 24 Canada, Veronica           9 Cond-MR                   NT    1:43.77        
                  50.42     1:43.77 (53.35)                                        
 25 Papitto, Erica A          10 Pace-MR              1:42.24    1:44.07        
                  51.66     1:44.07 (52.41)                                        
 26 Huchro, Christina J       10 Pace-MR              1:40.78    1:45.60        
                  50.27     1:45.60 (55.33)                                        
 27 Ames, Sarah               10 SMC-MR                    NT    1:45.82        
 28 Zoine, Jessica M           9 Express Swimming-MR  1:41.98    1:45.89        
 29 Jahoda, Megan L           10 West Point-MR        1:56.63    1:50.67        
                  52.91     1:50.67 (57.76)                                        
 30 Rasquin, Kristen M         9 Express Swimming-MR  2:10.00    1:51.86        
                  56.20     1:51.86 (55.66)                                        
 31 Howe, Campbell C           9 Agua Swim Team-MR         NT    1:52.71        
                  56.37     1:52.71 (56.34)                                        
 32 Bogan, Gretchen L          9 Silver Streaks-MR    1:54.03    1:53.52        
                  50.21   1:53.52 (1:03.31)                                        
 33 Kadin, Allison B          10 West Point-MR        2:12.68    1:59.59        
                  57.82   1:59.59 (1:01.77)                                        
 34 Portch, Betsy D            9 Big Blue-MR          1:53.89    2:02.44        
                1:00.37   2:02.44 (1:02.07)                                        
 -- Reichard, Ashley V        10 West Point-MR             NT         DQ        
                  56.78        DQ (1:04.51)                                        
 -- Murphy, Nicole L          10 Agua Swim Team-MR    1:41.04         DQ        
                  51.23          DQ (53.73)                                        
 
Event 18  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:20.89  ZQ
        1:21.99  JO
        1:31.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeo, Maxwell Z            10 Agua Swim Team-MR    1:22.51    1:20.70 ZQ     
                  37.87     1:20.70 (42.83)                                        
  2 Macaluso, Christian J     10 Silver Streaks-MR    1:27.66    1:24.84 SILV   
  3 Elwyn, Chandler D         10 Pace-MR              1:27.94    1:26.79 SILV   
                  43.09     1:26.79 (43.70)                                        
  4 Lozano, Joseph             9 Express Swimming-MR  1:25.19    1:27.14 SILV   
                  40.83     1:27.14 (46.31)                                        
  5 Koster, Christopher       10 SMC-MR               1:30.34    1:28.22 SILV   
                  41.21     1:28.22 (47.01)                                        
  6 Cho, Justin J             10 Pace-MR              1:28.29    1:28.66 SILV   
                  40.17     1:28.66 (48.49)                                        
  7 Jones, Owen P             10 GAEL-MR              1:33.32    1:30.79 SILV   
                  41.84     1:30.79 (48.95)                                        
  8 McAuley, Charles           9 SMC-MR               1:35.19    1:31.21 SILV   
                  43.31     1:31.21 (47.90)                                        
  9 Canals, Mathew S          10 Cond-MR              1:35.78    1:31.34 SILV   
                  45.33     1:31.34 (46.01)                                        
 10 Bonalle, Steven C         10 GAEL-MR              1:28.50    1:31.74        
                  44.23     1:31.74 (47.51)                                        
 11 Erickson, Gavin           10 Agua Swim Team-MR    1:33.77    1:31.83        
                1:05.50     1:31.83 (26.33)                                        
 12 Brynin, Zeke M             9 Pace-MR              1:32.74    1:32.01        
                  44.10     1:32.01 (47.91)                                        
 13 Stagg, Christian M        10 Silver Streaks-MR    1:32.44    1:32.16        
                  43.48     1:32.16 (48.68)                                        
 14 Prince, Adam              10 Cond-MR              1:45.00    1:34.83        
                  45.65     1:34.83 (49.18)                                        
 15 Fein, Sam                 10 Cond-MR                   NT    1:43.21        
 16 Furey, James K             9 Cond-MR                   NT    1:44.85        
                  53.17     1:44.85 (51.68)                                        
 17 Thompson, Ryan G           9 Pace-MR              1:52.15    1:50.16        
                  53.04     1:50.16 (57.12)                                        
 -- Pearce, Walter            10 Pace-MR              1:50.48         DQ        
                  59.40        DQ (1:03.79)                                        
 
Event 19  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver Streaks Swim Club-MR  'B'                       NT    1:51.75        
     1) D'Alessandro, Andie G 11        2) Eisenberg, Rachel 11           
     3) Chan, Jessica T 12              4) Ferguson, Mara H 12            
                  38.92     1:16.31 (37.39)     1:32.45 (16.14)     1:51.75 (19.30)
  2 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         1:58.47    2:00.25        
     1) Squillante, Lindsey A 12        2) Sohr, Caroline A 11            
     3) Randazzo, Khristiana 12         4) McDavid, Aiesha A 12           
                  30.43     1:03.45 (33.02)     1:32.67 (29.22)     2:00.25 (27.58)
  3 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'                       NT    2:01.75        
     1) Suydam, Kaitlyn M 11            2) Wong, Kristi 11                
     3) Trager, Lena E 11               4) Miller, Nikki F 12             
                  32.87     1:05.66 (32.79)     1:34.47 (28.81)     2:01.75 (27.28)
  4 Condors-MR  'A'                                   1:59.02    2:05.00        
     1) Collazo, Charlotte 12           2) Pope, Lauren 11                
     3) Morris, Cara K 12               4) Carlucci, Brannan A 12         
                2:11.06         2:05.00 ( )                                        
  5 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                     1:53.67    2:06.42        
     1) Oliveira, Kerry C 12            2) Engle, Clara H 12              
     3) Smith, Mollie M 11              4) Pile, Emma N 12                
                  31.67     1:02.97 (31.30)     1:35.79 (32.82)     2:06.42 (30.63)
  6 Pace Setter Swim Team-MR  'B'                          NT    2:20.95        
     1) Graves, Meg S 12                2) Anastasiou, Elle 11            
     3) Gallagher, Molly A 11           4) Janos, Valerie J 12            
                  31.25     1:14.32 (43.07)     1:48.92 (34.60)     2:20.95 (32.03)
  7 Condors-MR  'B'                                   2:17.89    2:33.41        
     1) Nienaltow, Kate 12              2) Perrone, Jordana 11            
     3) Svensson, Polina W 11           4) Chung, Katie 11                
                  36.46     1:20.47 (44.01)     1:56.59 (36.12)     2:33.41 (36.82)
 
Event 20  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:01.17    2:04.25        
     1) O'Hagan, Chris M 11             2) McFarland, Carter N 11         
     3) McCabe, Alec C 12               4) Thompson, Philip M 12          
                  30.19     1:03.87 (33.68)     1:34.74 (30.87)     2:04.25 (29.51)
  2 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'                       NT    2:05.94        
     1) Klein, Simon 11                 2) Deoliveira, Michael M 12       
     3) Bogan, Sam N 11                 4) Buckland, Gavin J 11           
                  34.71     1:05.92 (31.21)     1:35.83 (29.91)     2:05.94 (30.11)
  3 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                     1:55.75    2:08.92        
     1) Parauda, Max L 11               2) Ready, Connor 11               
     3) Engemann, Karl J 12             4) Fletcher, Henry R 11           
                  32.41     1:06.18 (33.77)     1:38.92 (32.74)     2:08.92 (30.00)
  4 Condors-MR  'B'                                   2:33.33    2:18.55        
     1) Cummings, Thomas F 11           2) Taskindoust, Mehrad 11         
     3) Finnerty, Jack 11               4) Willows, Dan L 11              
                  35.91     1:08.07 (32.16)     1:42.65 (34.58)     2:18.55 (35.90)
 -- Condors-MR  'A'                                   2:12.76         DQ        
     1) Schaub, Bryan T 12              2) Farm, Eric R 11                
     3) Schaub, Kevin F 11              4) Avila, Jon-Anthony L 11        
                  31.26     1:02.46 (31.20)     1:34.48 (32.02)          DQ (32.54)
 
Event 21  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Condors-MR  'A'                                   2:38.03    1:56.92        
     1) Gocke, Paige 10                 2) Canada, Veronica 9             
     3) Costallos, Gillian F 10         4) Dari, Hannah E 9               
                  38.49       53.83 (15.34)     1:19.69 (25.86)     1:56.92 (37.23)
  2 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:08.83    2:07.81        
     1) Sawkins, Emma E 9               2) Leary, Tanita A 10             
     3) Hartigan, Kaitlin A 9           4) Demarco, Jackie E 10           
                  31.51     1:03.47 (31.96)     1:36.57 (33.10)     2:07.81 (31.24)
  3 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                     2:18.59    2:24.38        
     1) Iaconetti, Emma K 10            2) Klein, Emma C 10               
     3) Papitto, Erica A 10             4) Gallagher, Megan E 9           
                  34.81     1:16.00 (41.19)     1:50.07 (34.07)     2:24.38 (34.31)
  4 Gael Aquatic Club-MR  'B'                         2:18.60    2:26.24        
     1) Groccia, Jackie A 9             2) Conforti, Brianna E 9          
     3) Bolster, Dana J 10              4) Deverna, Tara N 10             
                  36.57     1:14.46 (37.89)     1:51.85 (37.39)     2:26.24 (34.39)
 -- Condors-MR  'B'                                   2:46.81         DQ        
     1) Curran, Shannon 10              2) Martin, Kelly J 9              
     3) Prince, Hannah 9                4) Kim, Rachel S 10               
                  41.96     1:21.47 (39.51)     2:04.37 (42.90)          DQ (37.49)
 
Event 22  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:18.84    2:16.31        
     1) Jones, Owen P 10                2) Bonalle, Steven C 10           
     3) Ovryn, Jason 10                 4) Bishop, Billy D 10             
                  34.22     1:10.04 (35.82)     1:44.66 (34.62)     2:16.31 (31.65)
  2 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                     2:12.31    2:25.11        
     1) Cho, Justin J 10                2) Tulchin, Charlie E 10          
     3) Siegel, Rory 10                 4) Elwyn, Chandler D 10           
                  34.94     1:11.27 (36.33)     1:50.15 (38.88)     2:25.11 (34.96)
  3 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'                       NT    2:25.85        
     1) Torda, Ben H 9                  2) Stagg, Christian M 10          
     3) Buckland, Grant A 9             4) Macaluso, Christian J 10       
                  39.85     1:16.90 (37.05)     1:54.14 (37.24)     2:25.85 (31.71)
  4 Condors-MR  'B'                                   3:09.86    2:55.25        
     1) O'Connell, Ryan 9               2) Fein, Sam 10                   
     3) Campbell, Brandon 10            4) Delgado, Terrence 10           
                  48.34     1:27.05 (38.71)     2:12.73 (45.68)     2:55.25 (42.52)
 
Event 23  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.99  ZQ
          32.09  JO
          36.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chu, Kierstin              8 SMC-MR                 34.92      35.17 SILV   
  2 Thompson, Marissa K        7 Pace-MR                38.54      37.24        
  3 Holfester, Alison M        8 Express Swimming-MR    38.77      37.38        
  4 Swertfager, Theresa        8 SMC-MR                    NT      37.84        
  5 O'Sullivan, Raine          8 GAEL-MR                38.68      37.96        
  6 Vasilakis, Amanda N        8 GAEL-MR                39.55      38.70        
  7 Sweet, Lauren A            8 Cond-MR                35.00      39.03        
  8 Sawkins, Cate J            6 GAEL-MR                39.00      39.05        
  8 Delpriore, Dulcie A        7 GAEL-MR                42.36      39.05        
 10 Barrett, Seanna T          8 Express Swimming-MR    40.82      39.22        
 11 Costigan, Abigail J        8 Pace-MR                39.59      39.42        
 12 Raciti, Krista M           8 Silver Streaks-MR      42.45      40.01        
 13 Elwyn, Catherine K         8 Pace-MR                46.49      40.05        
 14 Basso, Sierra K            8 Agua Swim Team-MR      41.07      40.08        
 15 Dunbar, Sarah H            7 GAEL-MR                39.84      41.42        
 16 Ullrich, Taylor R          7 GAEL-MR                41.13      41.47        
 17 Baudinet, Mary Helen       8 SMC-MR                 40.60      41.57        
 18 Glodus, Adi                8 Cond-MR                49.91      42.36        
 19 McClung, Taylor R          8 Pace-MR                41.16      42.59        
 20 Pokorne, Emma              8 SMC-MR                 45.28      42.90        
 21 Kuo, Elizabeth F           8 Agua Swim Team-MR      44.81      43.50        
 22 Humphrey, Caroline S       8 GAEL-MR                43.78      43.63        
 23 Wolfe, Caroline            8 SMC-MR                    NT      43.89        
 24 Decea, Julia               8 SMC-MR                    NT      44.25        
 25 Schwartz, Isabella S       8 Pace-MR                49.53      44.28        
 26 McClung, Demi R            7 Pace-MR                46.96      44.60        
 27 Drew, Harper A             8 GAEL-MR                49.66      45.71        
 28 McGovern, Meaghan          8 Cond-MR                   NT      45.86        
 29 Gonzalez, Kassey           8 Big Blue-MR            46.18      45.96        
 30 Hubbard, Emily M           8 West Point-MR          54.33      46.89        
 31 Pena, Sarahe               7 Agua Swim Team-MR      45.24      48.96        
 32 Conway, Brianna R          8 Cond-MR                   NT      49.25        
 33 Fung, Amanda M             8 Big Blue-MR            51.72      49.68        
 34 Reynolds, Ceilie M         7 Express Swimming-MR    47.01      49.77        
 35 Andreana, Lindsey E        7 GAEL-MR                   NT      50.28        
 36 Mackay, Hannah R           8 West Point-MR          50.28      50.69        
 37 Drew, Sami B               6 GAEL-MR                51.94      51.79        
 38 Vettoretti, Mia            6 SMC-MR                 47.66      52.05        
 39 Shelton, Megan             8 CFA-MR                 45.67      52.23        
 40 Lee, Jamie T               6 Pace-MR                   NT      53.11        
 41 Krech, Serena              8 Cond-MR                   NT      53.19        
 42 Jahoda, Kelly M            8 West Point-MR             NT      55.26        
 43 Fuchs, Lindsey             8 Agua Swim Team-MR      43.97      57.23        
 44 Najjar, Caroline A         7 Agua Swim Team-MR      55.69    1:03.28        
 45 Rodriguez, Christina       8 Big Blue-MR          1:00.91    1:04.38        
 46 Shelton, Merritt           5 CFA-MR                 56.78    1:07.40        
 47 Kadin, Emily R             7 West Point-MR             NT    1:23.57        
 
Event 24  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          31.49  ZQ
          32.09  JO
          36.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benjamin, Ernst C          8 Agua Swim Team-MR      34.80      34.84 SILV   
  2 Zoll, Christopher J        8 Express Swimming-MR    37.24      36.67 SILV   
  3 McFarland, Charlie A       8 GAEL-MR                36.94      36.89        
  4 Verini, Michael T          8 Pace-MR                37.19      37.08        
  5 Snyder, Andrew W           8 Pace-MR                37.60      38.36        
  6 Hagemann, Alex A           8 Express Swimming-MR    39.51      39.69        
  7 Lee, Tresten J             8 Pace-MR                40.18      39.97        
  8 Kearney, Evan D            8 Pace-MR                38.82      40.04        
  9 Merone, Kyle J             8 GAEL-MR                42.47      41.28        
 10 Novitch, Graham S          7 Silver Streaks-MR      50.25      42.08        
 11 Walker, Ryan D             8 Pace-MR                41.82      42.61        
 12 Tsuei, Andrew              8 Cond-MR                47.92      43.01        
 13 Macaluso, James T          8 Silver Streaks-MR      44.15      43.90        
 14 Posner, Kevin M            8 Cond-MR                53.02      49.59        
 15 Itzkowitz, Adam R          7 GAEL-MR                   NT    1:03.14        
 16 Benedict, Matthew D        8 Big Blue-MR          1:20.87    1:09.38        
 
Event 25  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:04.49  ZQ
        2:07.99  JO
        2:22.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weston, Betsy F           14 Bgnw Marlins-MR      2:01.56    2:02.36 ZQ     
                  27.98       58.78 (30.80)     1:30.84 (32.06)     2:02.36 (31.52)
  2 Sims, Micah               13 Bgnw Marlins-MR      2:02.54    2:02.89 ZQ     
                  28.47       59.32 (30.85)     1:31.60 (32.28)     2:02.89 (31.29)
  3 Gorki, Alexandra G        13 Bgnw Marlins-MR      2:05.85    2:04.86 JO     
                  28.68     1:00.29 (31.61)     1:32.94 (32.65)     2:04.86 (31.92)
  4 Cooper, Sammie C          13 Bgnw Marlins-MR      2:11.25    2:06.62 JO     
                  29.69     1:02.18 (32.49)     1:35.05 (32.87)     2:06.62 (31.57)
  5 Holden, Kim B             14 Bgnw Marlins-MR      2:05.99    2:07.84 JO     
                  29.41     1:01.87 (32.46)     1:35.56 (33.69)     2:07.84 (32.28)
  6 Polhill, Ali C            13 Bgnw Marlins-MR      2:06.09    2:07.85 JO     
                  28.52     1:01.24 (32.72)     1:35.72 (34.48)     2:07.85 (32.13)
  7 Pavlin, Mekala            13 Agua Swim Team-MR    2:06.35    2:08.08 SILV   
                  29.21     1:01.84 (32.63)     1:35.35 (33.51)     2:08.08 (32.73)
  8 Braca, Gianna L           14 Pace-MR              2:09.81    2:08.47 SILV   
                  29.90     1:02.65 (32.75)     1:36.25 (33.60)     2:08.47 (32.22)
  9 Lyver, Kellie M           14 GAEL-MR              2:07.21    2:09.15 SILV   
                  28.20     1:01.32 (33.12)     1:35.39 (34.07)     2:09.15 (33.76)
 10 Erickson, Abigayle        14 Agua Swim Team-MR    2:14.49    2:09.99 SILV   
                  29.70     1:02.70 (33.00)     1:36.68 (33.98)     2:09.99 (33.31)
 11 Yildirim, Nesli           14 Agua Swim Team-MR    2:10.57    2:10.69 SILV   
                  29.79     1:02.73 (32.94)     1:36.69 (33.96)     2:10.69 (34.00)
 12 Fletcher, Diana C         14 Pace-MR              2:13.47    2:11.32 SILV   
                  28.75     1:01.51 (32.76)     1:36.51 (35.00)     2:11.32 (34.81)
 13 Holmes, Sabine B          13 Bgnw Marlins-MR      2:11.48    2:11.61 SILV   
                  29.81     1:03.06 (33.25)     1:37.33 (34.27)     2:11.61 (34.28)
 14 Flower, Lauren E          13 Pace-MR              2:11.80    2:12.28 SILV   
                  30.14     1:04.30 (34.16)     1:39.64 (35.34)     2:12.28 (32.64)
 15 Schaefer, Kathryn R       13 GAEL-MR              2:14.23    2:12.38 SILV   
                  30.34     1:04.52 (34.18)     1:40.14 (35.62)     2:12.38 (32.24)
 16 Giner, Racquel C          13 Bgnw Marlins-MR      2:15.95    2:12.62 SILV   
                  30.81     1:05.08 (34.27)     1:39.72 (34.64)     2:12.62 (32.90)
 17 Woeckener, Emma R         13 Bgnw Marlins-MR      2:16.68    2:13.95 SILV   
                  30.69     1:04.80 (34.11)     1:40.33 (35.53)     2:13.95 (33.62)
 18 Schatkun, Beth A          14 Cond-MR              2:16.10    2:14.87 SILV   
                  30.63     1:04.33 (33.70)     1:39.42 (35.09)     2:14.87 (35.45)
 19 Whelan, Kerri A           14 Bgnw Marlins-MR      2:25.51    2:16.25 SILV   
                  31.50     1:05.90 (34.40)     1:41.62 (35.72)     2:16.25 (34.63)
 20 Quaranta, Christina O     14 Bgnw Marlins-MR      2:15.56    2:16.93 SILV   
                  31.38     1:05.92 (34.54)     1:41.90 (35.98)     2:16.93 (35.03)
 21 DiChiara, Lauren A        13 Bgnw Marlins-MR      2:16.03    2:17.44 SILV   
                  31.34     1:06.03 (34.69)     1:41.82 (35.79)     2:17.44 (35.62)
 22 Krasniqi, Laura A         13 Silver Streaks-MR    2:19.50    2:18.09 SILV   
                  31.32     1:06.27 (34.95)     1:42.29 (36.02)     2:18.09 (35.80)
 23 Burke, Stephanie H        13 GAEL-MR              2:17.92    2:18.71 SILV   
                  31.32     1:06.39 (35.07)     1:42.64 (36.25)     2:18.71 (36.07)
 24 Pampillonio, Janine C     13 Pace-MR              2:21.83    2:19.19 SILV   
                  31.64     1:06.82 (35.18)     1:44.07 (37.25)     2:19.19 (35.12)
 25 Fradkin, Becky H          14 Silver Streaks-MR    2:17.52    2:19.46 SILV   
                  29.95     1:04.10 (34.15)     1:41.59 (37.49)     2:19.46 (37.87)
 26 Summers, Kaitlin M        14 Bgnw Marlins-MR      2:21.84    2:19.53 SILV   
                  32.27     1:07.34 (35.07)     1:43.58 (36.24)     2:19.53 (35.95)
 27 Powers, Deirdre E         13 Bgnw Marlins-MR      2:31.14    2:19.67 SILV   
                  32.22     1:07.35 (35.13)     1:43.71 (36.36)     2:19.67 (35.96)
 28 Flood, Katie M            13 Silver Streaks-MR    2:18.32    2:20.37 SILV   
                  30.78     1:06.18 (35.40)     1:43.82 (37.64)     2:20.37 (36.55)
 29 Trujillo, Maria C         13 Bgnw Marlins-MR      2:22.95    2:21.79 SILV   
                  32.27     1:07.57 (35.30)     1:44.39 (36.82)     2:21.79 (37.40)
 30 Peers, Jacey C            13 Pace-MR              2:20.28    2:22.35 SILV   
                  31.43     1:07.11 (35.68)     1:45.07 (37.96)     2:22.35 (37.28)
 31 O'Connell, Christina A    14 Agua Swim Team-MR    2:28.32    2:23.63        
                  32.29     1:09.22 (36.93)     1:47.09 (37.87)     2:23.63 (36.54)
 32 Richardson, Erika S       13 Cond-MR              2:29.96    2:23.85        
                  32.62     1:09.66 (37.04)     1:47.80 (38.14)     2:23.85 (36.05)
 33 Suh, Sarah                14 Cond-MR              2:18.00    2:24.01        
                  31.71     1:06.72 (35.01)     1:45.05 (38.33)     2:24.01 (38.96)
 34 Piskin, Tori E            14 Agua Swim Team-MR    2:27.68    2:26.07        
                  32.65     1:10.36 (37.71)     1:49.92 (39.56)     2:26.07 (36.15)
 35 Engemann, Krista N        14 Pace-MR              2:28.65    2:27.59        
                  31.73     1:08.99 (37.26)     1:47.86 (38.87)     2:27.59 (39.73)
 36 Joseph, Jamela            13 Cond-MR              2:42.89    2:27.66        
                  31.57     1:07.57 (36.00)     1:47.13 (39.56)     2:27.66 (40.53)
 37 Slater, Kailey            13 SMC-MR               2:52.08    2:29.68        
                  33.86     1:12.33 (38.47)     1:52.26 (39.93)     2:29.68 (37.42)
 38 Riotto, Lily              13 Cond-MR                   NT    2:30.05        
                  31.37     1:08.80 (37.43)     1:49.95 (41.15)     2:30.05 (40.10)
 39 Tusa, JoAna F             13 Express Swimming-MR  2:30.21    2:30.20        
                  34.24     1:11.72 (37.48)     1:51.45 (39.73)     2:30.20 (38.75)
 40 Kelly, Caroline E         13 Bgnw Marlins-MR      2:32.46    2:30.99        
                  33.83     1:12.49 (38.66)     1:52.81 (40.32)     2:30.99 (38.18)
 41 Jaquith, Aly L            14 Bgnw Marlins-MR      2:32.70    2:31.42        
                  33.99     1:12.01 (38.02)     1:51.93 (39.92)     2:31.42 (39.49)
 42 Cook, Michelle C          13 Pace-MR              2:22.69    2:31.92        
                  33.24     1:11.43 (38.19)     1:51.17 (39.74)     2:31.92 (40.75)
 43 Berlowitz, Sammi K        14 Silver Streaks-MR    2:45.11    2:33.44        
                  34.55     1:14.40 (39.85)     1:54.88 (40.48)     2:33.44 (38.56)
 44 Bateman, Alexis K         13 Pace-MR              2:35.46    2:34.36        
                  34.06     1:13.48 (39.42)     1:54.98 (41.50)     2:34.36 (39.38)
 45 Morgan, Amy               13 SMC-MR                    NT    2:34.53        
                  33.32     1:11.17 (37.85)     1:51.74 (40.57)     2:34.53 (42.79)
 46 Deziel, Blaire            13 Cond-MR              2:41.63    2:34.74        
                  36.30     1:16.64 (40.34)     1:56.82 (40.18)     2:34.74 (37.92)
 47 Mackay, Rachel S          14 West Point-MR        2:38.49    2:35.18        
                  34.78     1:14.13 (39.35)     1:55.32 (41.19)     2:35.18 (39.86)
 48 Misenas, Ana P            14 Bgnw Marlins-MR      2:31.83    2:35.66        
                  34.46     1:13.78 (39.32)     1:54.42 (40.64)     2:35.66 (41.24)
 49 Contreras, Stephanie J    14 Pace-MR              2:39.95    2:36.47        
                  34.05     1:12.63 (38.58)     1:54.22 (41.59)     2:36.47 (42.25)
 50 Seaboldt, Mariah          14 SMC-MR               2:35.49    2:38.12        
                  36.40     1:17.11 (40.71)     1:58.34 (41.23)     2:38.12 (39.78)
 51 Dari, Kelli A             13 Cond-MR              3:25.26    2:38.16        
                  34.85     1:14.47 (39.62)     1:56.78 (42.31)     2:38.16 (41.38)
 52 Schulze, Allison M        13 Agua Swim Team-MR    2:37.61    2:38.59        
                  36.98     1:18.25 (41.27)     1:59.93 (41.68)     2:38.59 (38.66)
 53 Park, Patty               13 Cond-MR              2:59.52    2:40.10        
                  38.10     1:18.60 (40.50)     2:00.89 (42.29)     2:40.10 (39.21)
 54 Yozwiak, Maddy V          13 CFA-MR               2:31.24    2:40.81        
                  36.11     1:16.86 (40.75)     1:59.27 (42.41)     2:40.81 (41.54)
 55 Schmitt, Katherine M      13 Agua Swim Team-MR    2:40.66    2:41.78        
                  37.01     1:17.75 (40.74)     2:00.25 (42.50)     2:41.78 (41.53)
 56 Jacobsen, Ginger M        13 Express Swimming-MR  2:36.27    2:42.64        
                  35.80     1:16.08 (40.28)   2:36.80 (1:20.72)      2:42.64 (5.84)
 57 Wolin, Sarah R            13 Pace-MR              2:45.34    2:43.02        
                  35.87     1:17.50 (41.63)     2:01.38 (43.88)     2:43.02 (41.64)
 58 Shi, Lucy                 14 Agua Swim Team-MR    2:49.86    2:43.04        
                  36.19     1:18.79 (42.60)     2:02.87 (44.08)     2:43.04 (40.17)
 59 Harrington, Kelsey A      13 Express Swimming-MR  2:44.64    2:43.58        
                  36.54     1:18.37 (41.83)     2:01.73 (43.36)     2:43.58 (41.85)
 60 Bonifacio, Stephanie M    13 Cond-MR              2:52.64    2:48.81        
                  39.54     1:23.06 (43.52)     2:08.19 (45.13)     2:48.81 (40.62)
 61 Prince, Martha            13 Cond-MR              2:57.65    2:51.94        
                  38.70     1:22.41 (43.71)     2:07.83 (45.42)     2:51.94 (44.11)
 62 Owen-Kraft, Chelsea A     13 Big Blue-MR          3:00.05    2:52.12        
                  41.21     1:26.31 (45.10)   2:52.12 (1:25.81)                    
 63 Bisnoff, Sami L           13 Express Swimming-MR  2:57.99    2:54.21        
                  38.90     1:23.96 (45.06)     2:10.83 (46.87)     2:54.21 (43.38)
 64 Canada, Kristen L         14 Cond-MR              2:54.38    2:54.76        
                  38.20     1:22.76 (44.56)     2:10.16 (47.40)     2:54.76 (44.60)
 65 Hickey, Chrisanna M       14 Big Blue-MR               NT    3:01.08        
                  36.84     1:22.51 (45.67)     2:12.48 (49.97)     3:01.08 (48.60)
 66 Mitchell, Carly G         14 Pace-MR              3:13.02    3:09.70        
                  39.80     1:27.86 (48.06)     2:19.23 (51.37)     3:09.70 (50.47)
 -- Fanelli, Melissa R        14 Bgnw Marlins-MR      2:19.48         DQ        
                  31.11     1:06.68 (35.57)     1:45.21 (38.53)          DQ (37.30)
 -- Altman-Kurosaki, Hannah   13 Agua Swim Team-MR    2:26.32         DQ        
                  34.14     1:11.70 (37.56)     1:49.43 (37.73)          DQ (34.76)
 -- Sidhu, Nilofer K          13 Cond-MR                   NT         DQ        
                  49.79     1:39.43 (49.64)   3:25.60 (1:46.17)                    
 
Event 26  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:00.49  ZQ
        2:01.99  JO
        2:24.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marchionni, Frank J       14 Cond-MR              2:09.62    2:01.54 JO     
                  27.46       59.02 (31.56)     1:31.17 (32.15)     2:01.54 (30.37)
  2 Graves, Nathaniel G       14 Pace-MR              2:04.37    2:03.84 SILV   
                  28.58       59.88 (31.30)     1:32.25 (32.37)     2:03.84 (31.59)
  3 Itzkowitz, Ben M          13 GAEL-MR              2:05.18    2:04.40 SILV   
                  27.81       59.19 (31.38)     1:32.22 (33.03)     2:04.40 (32.18)
  4 Zorgman, Willem H         14 Pace-MR              2:04.48    2:05.51 SILV   
                  28.11     1:00.39 (32.28)     1:33.77 (33.38)     2:05.51 (31.74)
  5 Mariano, Collin J         14 Pace-MR              2:07.69    2:06.52 SILV   
                  28.24     1:00.85 (32.61)     1:33.68 (32.83)     2:06.52 (32.84)
  6 Koster, Henry             13 SMC-MR               2:12.28    2:08.76 SILV   
                  29.41     1:01.87 (32.46)     1:36.20 (34.33)     2:08.76 (32.56)
  7 Wilson, Ryan M            14 CFA-MR               2:19.13    2:09.49 SILV   
                  28.87     1:00.76 (31.89)     1:35.25 (34.49)     2:09.49 (34.24)
  8 Farm, Bryan W             14 Cond-MR              2:11.50    2:12.84 SILV   
                  29.06     1:01.78 (32.72)     1:37.24 (35.46)     2:12.84 (35.60)
  9 Smith, Tavy O             13 Pace-MR              2:15.10    2:13.12 SILV   
                  30.26     1:04.26 (34.00)     1:39.75 (35.49)     2:13.12 (33.37)
 10 Ready, James E            13 Pace-MR              2:14.61    2:13.48 SILV   
                  30.08     1:03.36 (33.28)     1:38.90 (35.54)     2:13.48 (34.58)
 11 Wolin, Seth A             13 Pace-MR              2:16.89    2:14.57 SILV   
                  31.08     1:05.98 (34.90)     1:41.39 (35.41)     2:14.57 (33.18)
 12 Nishi, Thomas M           14 Silver Streaks-MR    2:10.73    2:16.38 SILV   
                  28.61     1:01.17 (32.56)     1:36.97 (35.80)     2:16.38 (39.41)
 13 Brynin, Max B             13 Pace-MR              2:23.14    2:17.49 SILV   
                  32.06     1:07.47 (35.41)     1:44.11 (36.64)     2:17.49 (33.38)
 14 O'Brien, Murrough M       13 Agua Swim Team-MR    2:19.87    2:18.48 SILV   
                  32.14     1:06.92 (34.78)     1:43.28 (36.36)     2:18.48 (35.20)
 15 Galletta, Christopher P   14 Silver Streaks-MR         NT    2:18.99 SILV   
                  30.63     1:06.88 (36.25)     1:43.51 (36.63)     2:18.99 (35.48)
 16 Gourevitch, Jesse D       13 Silver Streaks-MR    2:27.89    2:19.91 SILV   
                  30.77     1:05.88 (35.11)     1:43.17 (37.29)     2:19.91 (36.74)
 17 Wesolowski, Teddy         13 SMC-MR               2:21.51    2:20.09 SILV   
                  31.47     1:07.96 (36.49)     1:45.65 (37.69)     2:20.09 (34.44)
 18 Santa-Donato, Nicholas    14 Pace-MR              2:26.70    2:20.65 SILV   
                  31.46     1:07.74 (36.28)     1:44.98 (37.24)     2:20.65 (35.67)
 19 Palladino, Tommy A        13 Pace-MR              3:38.79    2:20.75 SILV   
                  31.18     1:06.90 (35.72)     1:44.86 (37.96)     2:20.75 (35.89)
 20 Robins, William           13 SMC-MR               2:21.70    2:21.44 SILV   
                  31.19     1:06.30 (35.11)     1:43.75 (37.45)     2:21.44 (37.69)
 21 Doh, Christopher J        14 Pace-MR              2:17.72    2:21.59 SILV   
                  30.89     1:04.96 (34.07)     1:43.33 (38.37)     2:21.59 (38.26)
 22 Abisch, Jason             14 SMC-MR               2:15.46    2:22.21 SILV   
                  31.21     1:07.11 (35.90)     1:45.71 (38.60)     2:22.21 (36.50)
 23 Sorensen, David           14 SMC-MR                    NT    2:22.42 SILV   
                  31.37     1:06.96 (35.59)     1:44.24 (37.28)     2:22.42 (38.18)
 24 Staropoli, JP P           14 Pace-MR              2:23.54    2:25.32        
                  30.70     1:07.95 (37.25)     1:46.51 (38.56)     2:25.32 (38.81)
 25 Bernacchia, Matthew J     13 Pace-MR              2:29.08    2:25.63        
                1:44.17     2:19.55 (35.38)      2:25.63 (6.08)                    
 26 Donenfeld, Thai           13 Cond-MR              2:25.01    2:25.68        
                  33.00     1:10.14 (37.14)     1:48.57 (38.43)     2:25.68 (37.11)
 27 Chetvertkov, Anton        13 Agua Swim Team-MR    2:28.13    2:27.55        
                  33.10     1:10.14 (37.04)     1:49.12 (38.98)     2:27.55 (38.43)
 28 Sanchez, Jude M           13 Agua Swim Team-MR    2:29.44    2:34.02        
                  32.95     1:12.66 (39.71)     1:54.28 (41.62)     2:34.02 (39.74)
 29 Rodriguez, Danny M        13 Big Blue-MR               NT    2:38.67        
                  36.78     1:18.69 (41.91)     1:55.19 (36.50)     2:38.67 (43.48)
 30 Cummings, Connor T        13 Cond-MR                   NT    2:42.80        
                  34.70     1:16.65 (41.95)     2:01.18 (44.53)     2:42.80 (41.62)
 31 Rodriguez, Anthony M      14 Big Blue-MR               NT    3:13.10        
                  43.48     1:34.39 (50.91)     2:25.85 (51.46)     3:13.10 (47.25)
 
Event 27  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:02.89  ZQ
        2:05.99  JO
        2:16.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guyett, Caren E           16 Bgnw Marlins-MR      1:52.34    1:57.33 ZQ     
                  26.63       55.49 (28.86)     1:26.36 (30.87)     1:57.33 (30.97)
  2 Burns, Brianna N          16 Cond-MR              1:58.51    2:01.83 ZQ     
                  27.36       57.59 (30.23)     1:29.63 (32.04)     2:01.83 (32.20)
  3 Tracey, Kim L             15 Bgnw Marlins-MR      2:00.76    2:02.85 ZQ     
                  28.01       58.40 (30.39)     1:30.22 (31.82)     2:02.85 (32.63)
  4 Niessl, Steffi E          15 Bgnw Marlins-MR      1:59.18    2:05.13 JO     
                  27.05       58.03 (30.98)     1:31.36 (33.33)     2:05.13 (33.77)
  5 Rudel, Susannah E         15 SMC-MR               2:06.10    2:06.19 SILV   
                  27.96       59.83 (31.87)     1:33.03 (33.20)     2:06.19 (33.16)
  6 Baumann, Mary Kate K      17 Bgnw Marlins-MR      2:03.25    2:07.08 SILV   
                  28.83     1:00.87 (32.04)     1:34.14 (33.27)     2:07.08 (32.94)
  7 Fitzgibbons, Hannah L     16 Bgnw Marlins-MR      2:10.21    2:07.59 SILV   
                  29.50     1:01.43 (31.93)     1:34.64 (33.21)     2:07.59 (32.95)
  8 Fischer, Betsy C          15 Cond-MR              2:10.00    2:08.65 SILV   
                  30.04     1:02.88 (32.84)     1:36.14 (33.26)     2:08.65 (32.51)
  9 Powers, Tara K            17 Bgnw Marlins-MR      2:07.40    2:09.45 SILV   
                  30.36     1:03.14 (32.78)     1:36.28 (33.14)     2:09.45 (33.17)
 10 Rubin, Ada L              15 Agua Swim Team-MR    2:12.24    2:10.52 SILV   
                  29.86     1:02.83 (32.97)     1:36.92 (34.09)     2:10.52 (33.60)
 11 Flaherty, Tara E          17 Bgnw Marlins-MR      2:02.68    2:11.71 SILV   
                  28.24     1:00.49 (32.25)     1:35.60 (35.11)     2:11.71 (36.11)
 12 Chan, Catherine E         17 Big Blue-MR          2:12.19    2:11.99 SILV   
                  30.42     1:03.56 (33.14)     1:37.75 (34.19)     2:11.99 (34.24)
 13 Kopac, Kelly L            15 Cond-MR              2:11.42    2:12.38 SILV   
                  29.82     1:03.69 (33.87)     1:38.29 (34.60)     2:12.38 (34.09)
 14 Still, Hailey R           16 Pace-MR              2:09.57    2:12.67 SILV   
                  29.72     1:02.58 (32.86)     1:37.01 (34.43)     2:12.67 (35.66)
 15 Pampillonio, Jennifer M   15 Pace-MR              2:11.12    2:13.36 SILV   
                  30.51     1:04.10 (33.59)     1:38.81 (34.71)     2:13.36 (34.55)
 16 Cweibel, Rebecca L        15 Bgnw Marlins-MR      2:13.65    2:14.29 SILV   
                  29.91     1:02.99 (33.08)     1:38.78 (35.79)     2:14.29 (35.51)
 17 Kenny, Katelyn M          17 West Point-MR        2:13.18    2:14.92 SILV   
                  31.08     1:05.01 (33.93)     1:40.58 (35.57)     2:14.92 (34.34)
 18 Whelan, Alison C          16 Bgnw Marlins-MR      2:18.45    2:16.69        
                  32.42     1:06.94 (34.52)     1:42.22 (35.28)     2:16.69 (34.47)
 19 McNally, Elise C          15 GAEL-MR              2:15.25    2:16.72        
                  31.35     1:05.98 (34.63)     1:41.36 (35.38)     2:16.72 (35.36)
 20 Yergeau, Sarah E          17 Bgnw Marlins-MR      2:09.65    2:17.55        
                  30.79     1:05.53 (34.74)     1:41.47 (35.94)     2:17.55 (36.08)
 21 Cecchetelli, Alyssa D     16 Bgnw Marlins-MR      2:14.79    2:17.97        
                  30.37     1:04.72 (34.35)     1:41.00 (36.28)     2:17.97 (36.97)
 22 Kay, Anne                 16 Cond-MR              2:19.20    2:18.15        
                  31.05     1:05.76 (34.71)     1:41.99 (36.23)     2:18.15 (36.16)
 23 Gallo, Danielle M         16 Bgnw Marlins-MR      2:17.02    2:20.21        
                  30.68     1:05.27 (34.59)     1:42.18 (36.91)     2:20.21 (38.03)
 24 Berard, Margurite F       17 Bgnw Marlins-MR      2:15.08    2:21.07        
                  31.15     1:06.29 (35.14)     1:43.36 (37.07)     2:21.07 (37.71)
 25 Miller, Sydney R          16 Agua Swim Team-MR    2:11.20    2:21.59        
                  31.31     1:06.79 (35.48)     1:44.24 (37.45)     2:21.59 (37.35)
 26 Portch, Caitlin J         17 Big Blue-MR          2:11.38    2:22.10        
                  32.64     1:08.39 (35.75)     1:45.58 (37.19)     2:22.10 (36.52)
 27 Moreno, Laura S           16 Bgnw Marlins-MR      2:27.79    2:23.04        
                  31.13     1:06.98 (35.85)     1:44.92 (37.94)     2:23.04 (38.12)
 28 Duffy, Jennifer M         15 Bgnw Marlins-MR      2:23.18    2:23.17        
                  32.25     1:08.82 (36.57)     1:46.10 (37.28)     2:23.17 (37.07)
 29 Willhoft, Emily G         15 Bgnw Marlins-MR      2:27.51    2:25.07        
                  33.19     1:09.79 (36.60)     1:47.35 (37.56)     2:25.07 (37.72)
 30 White, Brittany E         16 Bgnw Marlins-MR      2:24.53    2:25.46        
                  32.26     1:08.78 (36.52)     1:47.05 (38.27)     2:25.46 (38.41)
 31 Lindelof, Jennifer        15 SMC-MR               2:30.74    2:27.30        
                  32.83     1:10.45 (37.62)     1:49.51 (39.06)     2:27.30 (37.79)
 32 Tandoi, Dana R            16 Silver Streaks-MR    2:24.76    2:27.38        
                  31.73     1:08.75 (37.02)     1:48.22 (39.47)     2:27.38 (39.16)
 33 Felsenthal, Alli N        16 Bgnw Marlins-MR      2:16.31    2:27.67        
                  33.17     1:10.25 (37.08)     1:48.61 (38.36)     2:27.67 (39.06)
 34 Brady, Marykate           16 Big Blue-MR          2:21.30    2:27.72        
                  32.47     1:09.52 (37.05)     1:48.53 (39.01)     2:27.72 (39.19)
 35 Frank, Jessica K          18 Bgnw Marlins-MR      2:26.91    2:29.47        
                  33.85     1:12.02 (38.17)     1:51.17 (39.15)     2:29.47 (38.30)
 36 Stadnyk, Grace E          17 SMC-MR               2:36.26    2:29.71        
                  34.52     1:12.92 (38.40)     1:52.10 (39.18)     2:29.71 (37.61)
 37 Talman, Sara M            15 West Point-MR        2:28.06    2:34.34        
                  35.04     1:12.62 (37.58)     1:52.99 (40.37)     2:34.34 (41.35)
 38 Zaccari, Victoria         15 SMC-MR               2:37.90    2:34.39        
                  34.81     1:12.96 (38.15)     1:53.13 (40.17)     2:34.39 (41.26)
 39 Prince, Jenny             15 Cond-MR              2:39.96    2:36.26        
                  34.15     1:13.84 (39.69)     1:55.56 (41.72)     2:36.26 (40.70)
 40 Sanicola, Kerrianne M     16 West Point-MR        2:47.57    2:41.42        
                  35.22     1:16.32 (41.10)     1:59.97 (43.65)     2:41.42 (41.45)
 41 Borakove, Lindsey         16 Cond-MR              3:00.00    2:42.37        
                  34.57     1:16.46 (41.89)     1:58.81 (42.35)     2:42.37 (43.56)
 42 Foskew, Samantha M        15 Cond-MR                   NT    2:45.50        
                  35.81     1:17.42 (41.61)     2:01.79 (44.37)     2:45.50 (43.71)
 43 Chan, Samantha            16 Silver Streaks-MR    2:48.59    2:46.87        
                  35.41     1:19.32 (43.91)     2:05.24 (45.92)     2:46.87 (41.63)
 44 Davis, Nicole A           15 Cond-MR              3:05.24    2:52.89        
                  39.21     1:22.55 (43.34)     2:08.40 (45.85)     2:52.89 (44.49)
 -- Halperin, Meeka           15 SMC-MR                    NT         DQ        
                  32.92                                                            
 
Event 28  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:52.99  ZQ
        1:54.99  JO
        2:01.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carlucci, Conor A         17 Cond-MR              1:49.61    1:50.88 ZQ     
                  25.82       53.69 (27.87)     1:22.97 (29.28)     1:50.88 (27.91)
  2 Hoempler, Erik            15 Cond-MR              1:50.49    1:51.98 ZQ     
                  26.60       55.47 (28.87)     1:24.08 (28.61)     1:51.98 (27.90)
  3 Schaub, CJ M              15 Cond-MR              1:55.52    1:55.04 SILV   
                  26.30       54.96 (28.66)     1:25.12 (30.16)     1:55.04 (29.92)
  4 Reynoso, BJ A             17 Agua Swim Team-MR    1:57.96    1:56.38 SILV   
                  25.70       55.35 (29.65)     1:26.25 (30.90)     1:56.38 (30.13)
  5 Gleason, David X          15 Agua Swim Team-MR    1:53.96    1:56.51 SILV   
                  25.13       53.88 (28.75)     1:24.71 (30.83)     1:56.51 (31.80)
  6 Hoempler, Mark            15 Cond-MR              1:59.03    1:56.87 SILV   
                  27.10       56.85 (29.75)     1:26.82 (29.97)     1:56.87 (30.05)
  7 ChuFor, Kahlil T          16 Cond-MR              2:00.00    1:57.89 SILV   
                  27.70       57.49 (29.79)     1:28.18 (30.69)     1:57.89 (29.71)
  8 Wright, Edwin P           16 Cond-MR              1:58.79    1:58.98 SILV   
                  26.24       56.21 (29.97)     1:27.26 (31.05)     1:58.98 (31.72)
  9 Charriez, Alec J          16 Pace-MR              1:58.85    2:00.79 SILV   
                  27.40       57.30 (29.90)     1:28.58 (31.28)     2:00.79 (32.21)
 10 Suarez, Michael V         17 Pace-MR              2:01.76    2:00.88 SILV   
                  26.45       56.16 (29.71)     1:27.99 (31.83)     2:00.88 (32.89)
 10 Jin, Chris E              16 Cond-MR              2:04.62    2:00.88 SILV   
                  28.25       58.28 (30.03)     1:29.34 (31.06)     2:00.88 (31.54)
 12 Zaino, Joe A              16 Silver Streaks-MR    2:02.75    2:01.53 SILV   
                  26.64       56.71 (30.07)     1:28.94 (32.23)     2:01.53 (32.59)
 13 Weiner, Ben L             15 Cond-MR              2:04.32    2:01.56 SILV   
                  27.24       57.92 (30.68)     1:30.23 (32.31)     2:01.56 (31.33)
 14 Langworthy, Daniel P      17 West Point-MR        2:05.14    2:01.84 SILV   
                  28.50     1:00.02 (31.52)     1:31.52 (31.50)     2:01.84 (30.32)
 15 Accarino, Gregory J       15 Pace-MR              2:15.00    2:03.01        
                  28.30       59.91 (31.61)     1:33.01 (33.10)     2:03.01 (30.00)
 16 Caldwell, John            16 Cond-MR              2:00.50    2:03.22        
                  28.41       59.03 (30.62)     1:31.55 (32.52)     2:03.22 (31.67)
 17 Meyendorff, Andrew M      16 Silver Streaks-MR    2:05.42    2:03.26        
                  27.23       57.89 (30.66)     1:30.59 (32.70)     2:03.26 (32.67)
 18 Harrington, Kyle P        17 Pace-MR              2:02.08    2:03.67        
                  27.91       58.06 (30.15)     1:30.42 (32.36)     2:03.67 (33.25)
 19 Camilo, Dan A             17 Pace-MR              2:04.95    2:04.81        
                  27.98     1:00.07 (32.09)     1:33.44 (33.37)     2:04.81 (31.37)
 20 Tavlarakis, Antonis J     16 Pace-MR              2:05.17    2:05.75        
                  28.04       59.97 (31.93)     1:33.21 (33.24)     2:05.75 (32.54)
 21 Arias, Luis A             18 Agua Swim Team-MR    2:08.34    2:07.58        
                  27.41       59.63 (32.22)     1:33.58 (33.95)     2:07.58 (34.00)
 22 Novitch, Adam S           15 Silver Streaks-MR    2:11.59    2:07.71        
                  28.42     1:01.02 (32.60)     1:35.39 (34.37)     2:07.71 (32.32)
 23 Gupta, Akshay             16 SMC-MR               2:12.70    2:08.84        
                  29.58     1:02.48 (32.90)     1:36.54 (34.06)     2:08.84 (32.30)
 24 Martinez, Stephen         16 Cond-MR              2:10.83    2:09.51        
                  28.01     1:00.46 (32.45)     1:35.74 (35.28)     2:09.51 (33.77)
 25 Rosenbloom, Zach          16 SMC-MR               2:13.28    2:15.87        
                  30.56     1:05.45 (34.89)     1:40.94 (35.49)     2:15.87 (34.93)
 26 Parish, Sam               15 SMC-MR               2:29.78    2:25.62        
                  32.59     1:10.14 (37.55)     1:48.30 (38.16)     2:25.62 (37.32)
 
Event 29  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raciti, Krista M           8 Silver Streaks-MR      22.19      21.54        
  2 Holfester, Alison M        8 Express Swimming-MR    25.73      23.48        
  3 Elwyn, Catherine K         8 Pace-MR                23.61      24.28        
  4 Schwartz, Isabella S       8 Pace-MR                25.36      24.38        
  5 Delpriore, Dulcie A        7 GAEL-MR                23.59      24.60        
  6 Swertfager, Theresa        8 SMC-MR                 23.70      24.95        
  7 Vasilakis, Amanda N        8 GAEL-MR                24.27      25.21        
  8 Vettoretti, Mia            6 SMC-MR                 26.93      25.25        
  9 O'Sullivan, Raine          8 GAEL-MR                23.10      25.59        
 10 Keaveney, Briana N         8 Cond-MR                   NT      25.86        
 11 Basso, Sierra K            8 Agua Swim Team-MR      25.57      25.92        
 12 Wolfe, Caroline            8 SMC-MR                 25.46      26.05        
 13 Kuo, Elizabeth F           8 Agua Swim Team-MR      26.17      26.50        
 14 Fuchs, Lindsey             8 Agua Swim Team-MR      26.41      26.58        
 15 Corcoran, Sarah            8 SMC-MR                 28.76      27.06        
 16 Humphrey, Caroline S       8 GAEL-MR                27.81      27.07        
 17 Mackay, Hannah R           8 West Point-MR          33.92      27.13        
 18 Costigan, Abigail J        8 Pace-MR                27.10      27.68        
 19 Fung, Amanda M             8 Big Blue-MR            28.93      27.86        
 20 Pokorne, Emma              8 SMC-MR                 29.94      27.93        
 21 Gonzalez, Kassey           8 Big Blue-MR            30.14      28.40        
 22 Lee, Jamie T               6 Pace-MR                33.08      28.50        
 23 Kelly, Kerry               7 SMC-MR                 30.23      28.98        
 24 Chafizadeh, Lindsay        7 Pace-MR                27.60      29.38        
 25 Pena, Sarahe               7 Agua Swim Team-MR      28.86      29.42        
 26 Krech, Serena              8 Cond-MR                   NT      29.65        
 27 Hubbard, Emily M           8 West Point-MR             NT      29.69        
 28 Cho, Eunice                8 Cond-MR                34.35      30.05        
 29 Shelton, Megan             8 CFA-MR                 29.26      30.92        
 29 Reed, Emily                8 SMC-MR                    NT      30.92        
 31 Conway, Brianna R          8 Cond-MR                32.75      31.95        
 32 Najjar, Caroline A         7 Agua Swim Team-MR      33.60      32.14        
 33 Rodriguez, Christina       8 Big Blue-MR            34.66      32.16        
 34 Scanteianu, Adriana        6 CFA-MR                 45.94      33.11        
 35 Andreozzi, Kristen         7 SMC-MR                 42.66      35.22        
 36 Jahoda, Kelly M            8 West Point-MR             NT      39.47        
 -- Tsuei, Angela              6 Cond-MR                   NT         DQ        
 -- Shelton, Merritt           5 CFA-MR                 36.78         DQ        
 -- Kadin, Emily R             7 West Point-MR             NT         DQ        
 
Event 30  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McFarland, Charlie A       8 GAEL-MR                21.38      22.01        
  2 Kelly, Patrick             8 SMC-MR                 23.50      22.34        
  3 Zoll, Christopher J        8 Express Swimming-MR    23.17      23.33        
  4 Andjelic, Nikola           8 Cond-MR              1:16.39      23.72        
  5 Macaluso, James T          8 Silver Streaks-MR      23.97      24.32        
  6 Kearney, Evan D            8 Pace-MR                25.03      24.41        
  7 Verini, Michael T          8 Pace-MR                24.88      24.73        
  8 Deverna, Kyle V            8 GAEL-MR                24.88      25.18        
  9 Walker, Ryan D             8 Pace-MR                26.08      26.51        
 10 Lee, Tresten J             8 Pace-MR                26.59      26.54        
 11 O'Connor, Michael M        8 Agua Swim Team-MR      28.04      33.45        
 12 Itzkowitz, Adam R          7 GAEL-MR                36.41      33.59        
 13 Schmitt, Benjamin T        7 Agua Swim Team-MR         NT      35.03        
 -- Benedict, Matthew D        8 Big Blue-MR            36.17         DQ        
 
Event 31  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:15.19  ZQ
        1:16.49  JO
        1:26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giner, Racquel C          13 Bgnw Marlins-MR      1:10.86    1:09.86 ZQ     
                  32.99     1:09.86 (36.87)                                        
  2 Turner, Jennifer J        14 Silver Streaks-MR    1:13.00    1:12.12 ZQ     
                  33.64     1:12.12 (38.48)                                        
  3 Gorki, Alexandra G        13 Bgnw Marlins-MR      1:09.89    1:12.48 ZQ     
                  33.50     1:12.48 (38.98)                                        
  4 Wyatt, Allison B          13 Big Blue-MR          1:14.25    1:14.78 ZQ     
                  34.50     1:14.78 (40.28)                                        
  5 Holmes, Sabine B          13 Bgnw Marlins-MR      1:12.75    1:16.07 JO     
                  36.03     1:16.07 (40.04)                                        
  6 Polhill, Ali C            13 Bgnw Marlins-MR      1:12.53    1:16.17 JO     
                  34.76     1:16.17 (41.41)                                        
  7 Lyver, Kellie M           14 GAEL-MR              1:14.94    1:16.52 SILV   
                  36.15     1:16.52 (40.37)                                        
  8 Woeckener, Emma R         13 Bgnw Marlins-MR      1:15.87    1:16.85 SILV   
                  36.02     1:16.85 (40.83)                                        
  9 Krasniqi, Laura A         13 Silver Streaks-MR    1:17.87    1:17.00 SILV   
                  36.67     1:17.00 (40.33)                                        
 10 Flower, Lauren E          13 Pace-MR              1:16.62    1:17.72 SILV   
                  37.01     1:17.72 (40.71)                                        
 11 Holden, Kim B             14 Bgnw Marlins-MR      1:17.43    1:17.82 SILV   
                  37.19     1:17.82 (40.63)                                        
 12 Weston, Betsy F           14 Bgnw Marlins-MR      1:16.59    1:18.16 SILV   
                  37.41     1:18.16 (40.75)                                        
 13 Sims, Micah               13 Bgnw Marlins-MR      1:16.94    1:18.38 SILV   
                  37.26     1:18.38 (41.12)                                        
 14 Flood, Katie M            13 Silver Streaks-MR    1:20.86    1:18.43 SILV   
                  36.39     1:18.43 (42.04)                                        
 15 Dooley, Theresa A         13 Cond-MR              1:19.74    1:19.15 SILV   
                  37.14     1:19.15 (42.01)                                        
 16 Sepe, Lauren K            13 GAEL-MR              1:19.18    1:19.70 SILV   
                  37.70     1:19.70 (42.00)                                        
 17 Fletcher, Diana C         14 Pace-MR              1:19.85    1:19.76 SILV   
                  37.59     1:19.76 (42.17)                                        
 18 Fradkin, Becky H          14 Silver Streaks-MR    1:21.34    1:20.23 SILV   
                  36.71     1:20.23 (43.52)                                        
 19 Fanelli, Melissa R        14 Bgnw Marlins-MR      1:21.35    1:20.48 SILV   
                  38.00     1:20.48 (42.48)                                        
 20 Yildirim, Nesli           14 Agua Swim Team-MR    1:19.28    1:20.93 SILV   
                  38.47     1:20.93 (42.46)                                        
 21 Jaquith, Aly L            14 Bgnw Marlins-MR      1:18.88    1:21.27 SILV   
                  38.25     1:21.27 (43.02)                                        
 22 Slater, Kailey            13 SMC-MR               1:22.05    1:21.95 SILV   
                  38.44     1:21.95 (43.51)                                        
 23 Whelan, Kerri A           14 Bgnw Marlins-MR      1:23.49    1:22.79 SILV   
                  39.49     1:22.79 (43.30)                                        
 24 Misenas, Ana P            14 Bgnw Marlins-MR      1:24.01    1:23.85 SILV   
                  39.98     1:23.85 (43.87)                                        
 25 Kelly, Caroline E         13 Bgnw Marlins-MR      1:23.32    1:23.96 SILV   
                  39.69     1:23.96 (44.27)                                        
 26 Morgan, Amy               13 SMC-MR               1:25.19    1:24.26 SILV   
                  39.79     1:24.26 (44.47)                                        
 27 Summers, Kaitlin M        14 Bgnw Marlins-MR      1:24.27    1:24.39 SILV   
                  40.57     1:24.39 (43.82)                                        
 28 Trujillo, Maria C         13 Bgnw Marlins-MR      1:24.06    1:24.49 SILV   
                  40.37     1:24.49 (44.12)                                        
 29 Schatkun, Beth A          14 Cond-MR              1:26.21    1:25.01 SILV   
                  40.78     1:25.01 (44.23)                                        
 30 Peers, Jacey C            13 Pace-MR              1:25.46    1:25.25 SILV   
                  40.36     1:25.25 (44.89)                                        
 31 Richardson, Erika S       13 Cond-MR              1:28.28    1:25.38 SILV   
                  40.53     1:25.38 (44.85)                                        
 32 DiChiara, Lauren A        13 Bgnw Marlins-MR      1:24.22    1:25.50 SILV   
                  40.24     1:25.50 (45.26)                                        
 33 Contreras, Stephanie J    14 Pace-MR              1:26.15    1:25.71 SILV   
                  39.48     1:25.71 (46.23)                                        
 34 Curro, Emily              14 SMC-MR               1:26.99    1:25.98 SILV   
                  41.01     1:25.98 (44.97)                                        
 35 Dari, Kelli A             13 Cond-MR              1:26.01    1:26.17 SILV   
                  40.55     1:26.17 (45.62)                                        
 36 Hickey, Chrisanna M       14 Big Blue-MR          1:32.42    1:26.26 SILV   
                  41.47     1:26.26 (44.79)                                        
 37 Soukas, Chloe M           14 Cond-MR              1:24.29    1:26.76 SILV   
                  39.92     1:26.76 (46.84)                                        
 38 Pampillonio, Janine C     13 Pace-MR              1:31.69    1:27.91        
                  41.95     1:27.91 (45.96)                                        
 39 Powers, Deirdre E         13 Bgnw Marlins-MR      1:30.97    1:28.31        
                  42.33     1:28.31 (45.98)                                        
 40 Tsai, Stephanie           14 Cond-MR              1:30.14    1:28.33        
                  42.35     1:28.33 (45.98)                                        
 41 Joseph, Jamela            13 Cond-MR              1:32.51    1:28.35        
                  40.73     1:28.35 (47.62)                                        
 42 Schmitt, Katherine M      13 Agua Swim Team-MR    1:29.34    1:29.33        
                  42.07     1:29.33 (47.26)                                        
 43 Mitchell, Carly G         14 Pace-MR              1:28.84    1:29.45        
                  41.43     1:29.45 (48.02)                                        
 44 Suh, Sarah                14 Cond-MR              1:28.00    1:30.79        
                  42.77     1:30.79 (48.02)                                        
 45 Yozwiak, Maddy V          13 CFA-MR               1:35.68    1:31.04        
                  42.49     1:31.04 (48.55)                                        
 46 Schulze, Allison M        13 Agua Swim Team-MR    1:35.54    1:31.16        
                  43.85     1:31.16 (47.31)                                        
 47 Bisnoff, Sami L           13 Express Swimming-MR  1:30.46    1:31.65        
                  42.92     1:31.65 (48.73)                                        
 48 Quaranta, Christina O     14 Bgnw Marlins-MR      1:31.54    1:32.00        
                  43.52     1:32.00 (48.48)                                        
 49 Riotto, Lily              13 Cond-MR                   NT    1:32.11        
               13:20.00                                                   42.59 ( )
        1:32.11 (49.52)                                                            
 50 Prince, Martha            13 Cond-MR              1:32.85    1:32.82        
                  44.13     1:32.82 (48.69)                                        
 51 Paul, Jordana             14 Cond-MR              1:40.00    1:32.83        
                  43.15     1:32.83 (49.68)                                        
 52 Bateman, Alexis K         13 Pace-MR              1:33.41    1:33.21        
                  42.41     1:33.21 (50.80)                                        
 53 Berlowitz, Sammi K        14 Silver Streaks-MR    1:37.64    1:33.36        
                  43.72     1:33.36 (49.64)                                        
 54 Park, Patty               13 Cond-MR              1:45.88    1:33.59        
                  44.55     1:33.59 (49.04)                                        
 55 Wolin, Sarah R            13 Pace-MR              1:34.47    1:33.63        
                  44.08     1:33.63 (49.55)                                        
 56 Harrington, Kelsey A      13 Express Swimming-MR  1:33.69    1:33.64        
                  44.59     1:33.64 (49.05)                                        
 57 Shi, Lucy                 14 Agua Swim Team-MR    1:35.49    1:33.99        
                  45.47     1:33.99 (48.52)                                        
 58 Bonifacio, Stephanie M    13 Cond-MR              1:34.85    1:34.83        
                  44.69     1:34.83 (50.14)                                        
 59 Deziel, Blaire            13 Cond-MR              1:32.00    1:35.65        
                  46.30     1:35.65 (49.35)                                        
 60 Seaboldt, Mariah          14 SMC-MR               1:36.25    1:36.65        
                  45.31     1:36.65 (51.34)                                        
 61 Jacobsen, Ginger M        13 Express Swimming-MR  1:35.94    1:37.80        
                  45.99     1:37.80 (51.81)                                        
 62 Cook, Michelle C          13 Pace-MR              1:36.10    1:38.25        
                  46.52     1:38.25 (51.73)                                        
 63 Mackay, Rachel S          14 West Point-MR        1:34.58    1:39.22        
                  47.16     1:39.22 (52.06)                                        
 64 Sidhu, Nilofer K          13 Cond-MR              2:21.45    1:45.92        
                                                                          49.33 ( )
        1:45.92 (56.59)                                                            
 -- Rhoden, Ashley            13 Cond-MR              2:00.00         DQ        
           377:13:20.00                                                   50.51 ( )
           DQ (1:03.82)                                                            
 
Event 32  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:10.69  ZQ
        1:14.49  JO
        1:24.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gianino, Alexander Z      13 GAEL-MR              1:10.31    1:09.14 ZQ     
                  32.71     1:09.14 (36.43)                                        
  2 Doh, Christopher J        14 Pace-MR              1:13.69    1:13.03 JO     
                  34.68     1:13.03 (38.35)                                        
  3 Itzkowitz, Ben M          13 GAEL-MR              1:15.17    1:15.13 SILV   
                  35.70     1:15.13 (39.43)                                        
  4 Farm, Bryan W             14 Cond-MR              1:18.05    1:15.64 SILV   
                  36.02     1:15.64 (39.62)                                        
  5 Smith, Tavy O             13 Pace-MR              1:14.16    1:17.43 SILV   
                  36.76     1:17.43 (40.67)                                        
  6 Oppenheimer, Harry O      14 GAEL-MR              1:20.03    1:17.54 SILV   
                  37.07     1:17.54 (40.47)                                        
  7 Sanchez, Jude M           13 Agua Swim Team-MR    1:18.52    1:17.58 SILV   
                  36.36     1:17.58 (41.22)                                        
  8 Zaino, Matthew            13 Silver Streaks-MR    1:20.70    1:17.62 SILV   
                  37.06     1:17.62 (40.56)                                        
  9 Sorensen, David           14 SMC-MR               1:22.64    1:19.58 SILV   
                  37.86     1:19.58 (41.72)                                        
 10 Gourevitch, Jesse D       13 Silver Streaks-MR    1:20.52    1:19.63 SILV   
                  37.32     1:19.63 (42.31)                                        
 11 Nishi, Thomas M           14 Silver Streaks-MR    1:19.03    1:19.74 SILV   
                  37.62     1:19.74 (42.12)                                        
 12 Robins, William           13 SMC-MR               1:19.58    1:19.87 SILV   
                  37.93     1:19.87 (41.94)                                        
 13 Villegas, Michael P       13 Cond-MR              1:25.48    1:21.08 SILV   
                  39.05     1:21.08 (42.03)                                        
 14 Koster, Henry             13 SMC-MR               1:23.92    1:22.85 SILV   
                  39.70     1:22.85 (43.15)                                        
 15 Chetvertkov, Anton        13 Agua Swim Team-MR    1:22.22    1:22.87 SILV   
                  39.27     1:22.87 (43.60)                                        
 16 Rodriguez, Danny M        13 Big Blue-MR          1:30.91    1:23.43 SILV   
                  38.86     1:23.43 (44.57)                                        
 17 Abisch, Jason             14 SMC-MR               1:23.21    1:25.56        
                  40.00     1:25.56 (45.56)                                        
 18 Wolin, Seth A             13 Pace-MR              1:26.15    1:25.96        
                  41.64     1:25.96 (44.32)                                        
 19 O'Brien, Murrough M       13 Agua Swim Team-MR    1:31.63    1:30.69        
                  42.52     1:30.69 (48.17)                                        
 20 Galletta, Christopher P   14 Silver Streaks-MR         NT    1:30.91        
                  41.87     1:30.91 (49.04)                                        
 21 Wesolowski, Teddy         13 SMC-MR               1:31.05    1:31.25        
                  43.08     1:31.25 (48.17)                                        
 22 Bernacchia, Matthew J     13 Pace-MR              1:30.88    1:31.62        
                  42.25     1:31.62 (49.37)                                        
 23 Brynin, Max B             13 Pace-MR              1:34.13    1:31.95        
                  43.25     1:31.95 (48.70)                                        
 24 Cummings, Connor T        13 Cond-MR              1:52.34    1:35.27        
                  45.01     1:35.27 (50.26)                                        
 25 Palladino, Tommy A        13 Pace-MR              1:37.86    1:36.71        
                  46.25     1:36.71 (50.46)                                        
 26 Rodriguez, Anthony M      14 Big Blue-MR          1:49.44    1:47.12        
                  50.37     1:47.12 (56.75)                                        
 
Event 33  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:13.79  ZQ
        1:16.19  JO
        1:23.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guyett, Caren E           16 Bgnw Marlins-MR      1:08.45    1:11.19 ZQ     
                  33.68     1:11.19 (37.51)                                        
  2 Bassmann, Amanda C        15 Silver Streaks-MR    1:14.41    1:11.87 ZQ     
                  33.29     1:11.87 (38.58)                                        
  3 Fischer, Betsy C          15 Cond-MR              1:12.48    1:13.13 ZQ     
                  34.87     1:13.13 (38.26)                                        
  4 Flaherty, Tara E          17 Bgnw Marlins-MR      1:08.46    1:13.38 ZQ     
                  34.70     1:13.38 (38.68)                                        
  5 McNally, Elise C          15 GAEL-MR              1:12.91    1:15.31 JO     
                  35.80     1:15.31 (39.51)                                        
  6 Burns, Brianna N          16 Cond-MR              1:13.68    1:15.84 JO     
                  35.64     1:15.84 (40.20)                                        
  7 Tracey, Kim L             15 Bgnw Marlins-MR      1:13.37    1:15.90 JO     
                  35.66     1:15.90 (40.24)                                        
  8 Gallo, Danielle M         16 Bgnw Marlins-MR      1:12.23    1:15.93 JO     
                  36.31     1:15.93 (39.62)                                        
  9 Niessl, Steffi E          15 Bgnw Marlins-MR      1:21.51    1:16.37 SILV   
                  36.00     1:16.37 (40.37)                                        
 10 Turner, Ashley E          15 Silver Streaks-MR    1:15.03    1:17.41 SILV   
                  35.95     1:17.41 (41.46)                                        
 11 Zaccari, Victoria         15 SMC-MR               1:18.20    1:18.01 SILV   
                  35.98     1:18.01 (42.03)                                        
 12 Duffy, Jennifer M         15 Bgnw Marlins-MR      1:17.19    1:18.48 SILV   
                  37.40     1:18.48 (41.08)                                        
 13 Moreno, Laura S           16 Bgnw Marlins-MR      1:17.80    1:18.62 SILV   
                  37.10     1:18.62 (41.52)                                        
 14 Rubin, Ada L              15 Agua Swim Team-MR    1:17.28    1:18.78 SILV   
                  37.20     1:18.78 (41.58)                                        
 15 Baumann, Mary Kate K      17 Bgnw Marlins-MR      1:17.18    1:19.85 SILV   
                  37.45     1:19.85 (42.40)                                        
 16 Berard, Margurite F       17 Bgnw Marlins-MR      1:14.41    1:19.89 SILV   
                  37.32     1:19.89 (42.57)                                        
 17 Kopac, Kelly L            15 Cond-MR              1:18.37    1:20.45 SILV   
                  37.81     1:20.45 (42.64)                                        
 18 Fitzgibbons, Hannah L     16 Bgnw Marlins-MR      1:20.78    1:20.52 SILV   
                  38.46     1:20.52 (42.06)                                        
 19 Kay, Anne                 16 Cond-MR              1:19.00    1:20.89 SILV   
                  38.50     1:20.89 (42.39)                                        
 20 Still, Hailey R           16 Pace-MR              1:17.19    1:20.95 SILV   
                  38.48     1:20.95 (42.47)                                        
 21 Yergeau, Sarah E          17 Bgnw Marlins-MR      1:17.03    1:21.32 SILV   
                  38.51     1:21.32 (42.81)                                        
 22 Powers, Tara K            17 Bgnw Marlins-MR      1:22.90    1:21.45 SILV   
                  39.18     1:21.45 (42.27)                                        
 23 Rudel, Susannah E         15 SMC-MR               1:20.95    1:22.46 SILV   
                  39.03     1:22.46 (43.43)                                        
 24 Cweibel, Rebecca L        15 Bgnw Marlins-MR      1:19.43    1:22.54 SILV   
                  38.71     1:22.54 (43.83)                                        
 25 Felsenthal, Alli N        16 Bgnw Marlins-MR      1:20.93    1:22.99 SILV   
                  39.66     1:22.99 (43.33)                                        
 26 Willhoft, Emily G         15 Bgnw Marlins-MR      1:19.94    1:23.48 SILV   
                  40.10     1:23.48 (43.38)                                        
 27 Halperin, Meeka           15 SMC-MR               1:21.48    1:24.05        
                  38.78     1:24.05 (45.27)                                        
 28 Foskew, Samantha M        15 Cond-MR              1:24.34    1:24.97        
                  39.49     1:24.97 (45.48)                                        
 29 Chan, Catherine E         17 Big Blue-MR          1:18.20    1:25.11        
                  40.44     1:25.11 (44.67)                                        
 30 Stadnyk, Grace E          17 SMC-MR               1:24.26    1:25.34        
                  40.19     1:25.34 (45.15)                                        
 31 Whelan, Alison C          16 Bgnw Marlins-MR      1:23.74    1:27.38        
                  42.11     1:27.38 (45.27)                                        
 32 Cecchetelli, Alyssa D     16 Bgnw Marlins-MR      1:26.35    1:27.64        
                  40.62     1:27.64 (47.02)                                        
 33 Davis, Nicole A           15 Cond-MR              1:28.66    1:28.16        
                  43.17     1:28.16 (44.99)                                        
 34 Frank, Jessica K          18 Bgnw Marlins-MR      1:24.28    1:28.18        
                  41.78     1:28.18 (46.40)                                        
 35 Sanicola, Kerrianne M     16 West Point-MR        1:30.79    1:28.82        
                  41.83     1:28.82 (46.99)                                        
 36 White, Brittany E         16 Bgnw Marlins-MR      1:29.64    1:30.18        
                  43.10     1:30.18 (47.08)                                        
 37 Prince, Jenny             15 Cond-MR              1:28.85    1:30.50        
                  42.27     1:30.50 (48.23)                                        
 38 Lindelof, Jennifer        15 SMC-MR               1:31.28    1:31.33        
                  44.18     1:31.33 (47.15)                                        
 39 Portch, Caitlin J         17 Big Blue-MR          1:24.92    1:31.60        
                  43.73     1:31.60 (47.87)                                        
 40 Chan, Samantha            16 Silver Streaks-MR    1:28.58    1:31.66        
                  43.42     1:31.66 (48.24)                                        
 41 Brady, Marykate           16 Big Blue-MR               NT    1:37.08        
                  45.91     1:37.08 (51.17)                                        
 42 Bichara, Jackie           17 Cond-MR                   NT    1:44.78        
                  48.38     1:44.78 (56.40)                                        
 
Event 34  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:07.49  ZQ
        1:08.49  JO
        1:13.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carlucci, Conor A         17 Cond-MR                58.72    1:02.90 ZQ     
                  29.30     1:02.90 (33.60)                                        
  2 Schaub, CJ M              15 Cond-MR              1:03.00    1:05.06 ZQ     
                  30.30     1:05.06 (34.76)                                        
  3 Hoempler, Mark            15 Cond-MR              1:02.41    1:05.32 ZQ     
                  30.96     1:05.32 (34.36)                                        
  4 Hoempler, Erik            15 Cond-MR              1:04.93    1:06.16 ZQ     
                  31.72     1:06.16 (34.44)                                        
  5 Suarez, Michael V         17 Pace-MR              1:03.92    1:07.19 ZQ     
                  31.11     1:07.19 (36.08)                                        
  6 Weiner, Ben L             15 Cond-MR              1:08.05    1:07.45 ZQ     
                  31.72     1:07.45 (35.73)                                        
  7 Heath, Michael A          15 GAEL-MR              1:08.91    1:07.89 JO     
                  32.26     1:07.89 (35.63)                                        
  8 ChuFor, Kahlil T          16 Cond-MR              1:06.00    1:09.41 SILV   
                  33.29     1:09.41 (36.12)                                        
  9 Meyendorff, Andrew M      16 Silver Streaks-MR    1:10.02    1:10.04 SILV   
                  32.81     1:10.04 (37.23)                                        
 10 Wright, Edwin P           16 Cond-MR              1:08.69    1:10.43 SILV   
                  32.91     1:10.43 (37.52)                                        
 11 Harrington, Kyle P        17 Pace-MR              1:08.00    1:10.74 SILV   
                  33.81     1:10.74 (36.93)                                        
 12 Pope, Ryan P              16 Cond-MR              1:11.91    1:11.07 SILV   
                  33.20     1:11.07 (37.87)                                        
 13 Accarino, Gregory J       15 Pace-MR              1:14.72    1:12.61 SILV   
                  34.36     1:12.61 (38.25)                                        
 14 Langworthy, Daniel P      17 West Point-MR        1:10.64    1:12.98 SILV   
                  35.45     1:12.98 (37.53)                                        
 15 Arias, Luis A             18 Agua Swim Team-MR    1:11.21    1:14.61        
                  35.46     1:14.61 (39.15)                                        
 16 Caldwell, John            16 Cond-MR              1:17.05    1:15.99        
                  35.66     1:15.99 (40.33)                                        
 17 Novitch, Adam S           15 Silver Streaks-MR    1:22.01    1:17.59        
                  36.40     1:17.59 (41.19)                                        
 18 Tavlarakis, Antonis J     16 Pace-MR              1:17.10    1:19.29        
                  37.20     1:19.29 (42.09)                                        
 19 Parish, Sam               15 SMC-MR               1:26.73    1:26.71        
                  41.13     1:26.71 (45.58)                                        
 -- Jin, Chris E              16 Cond-MR              1:06.42         DQ        
                  29.89          DQ (34.11)                                        
 
Event 35  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chu, Kierstin              8 SMC-MR                 19.41      18.52        
  2 Sweet, Lauren A            8 Cond-MR                19.89      20.02        
  3 Raciti, Krista M           8 Silver Streaks-MR         NT      20.49        
  4 Thompson, Marissa K        7 Pace-MR                19.09      20.50        
  5 Baudinet, Mary Helen       8 SMC-MR                 20.48      20.58        
  6 McClung, Taylor R          8 Pace-MR                19.91      20.65        
  7 Holfester, Alison M        8 Express Swimming-MR    20.42      20.82        
  8 Barrett, Seanna T          8 Express Swimming-MR    21.31      21.23        
  9 Ullrich, Taylor R          7 GAEL-MR                20.58      21.28        
 10 Sawkins, Cate J            6 GAEL-MR                20.07      21.29        
 11 Kelly, Kerry               7 SMC-MR                 23.19      21.50        
 12 Swertfager, Theresa        8 SMC-MR                 22.75      22.09        
 13 McGovern, Meaghan          8 Cond-MR                21.21      22.72        
 14 Basso, Sierra K            8 Agua Swim Team-MR      22.12      22.97        
 15 Wolfe, Caroline            8 SMC-MR                 25.76      24.16        
 16 Decea, Julia               8 SMC-MR                    NT      24.23        
 17 Vettoretti, Mia            6 SMC-MR                 23.33      24.32        
 18 Corcoran, Sarah            8 SMC-MR                 28.16      25.27        
 19 Dunbar, Sarah H            7 GAEL-MR                24.91      25.34        
 20 McClung, Demi R            7 Pace-MR                25.89      25.57        
 21 Pokorne, Emma              8 SMC-MR                 26.10      25.76        
 22 Andreana, Lindsey E        7 GAEL-MR                25.41      26.09        
 22 Keaveney, Briana N         8 Cond-MR                26.37      26.09        
 24 Kuo, Elizabeth F           8 Agua Swim Team-MR      25.44      26.41        
 25 Chafizadeh, Lindsay        7 Pace-MR                27.26      26.65        
 26 Gonzalez, Kassey           8 Big Blue-MR            31.74      27.08        
 27 Reynolds, Ceilie M         7 Express Swimming-MR    26.10      27.11        
 28 Fung, Amanda M             8 Big Blue-MR            31.30      28.02        
 29 Reed, Emily                8 SMC-MR                    NT      28.32        
 30 Drew, Harper A             8 GAEL-MR                26.13      28.50        
 31 Scanteianu, Adriana        6 CFA-MR                 37.96      29.89        
 32 Hubbard, Emily M           8 West Point-MR             NT      30.29        
 33 Cho, Eunice                8 Cond-MR                34.58      30.79        
 34 Mackay, Hannah R           8 West Point-MR          35.84      33.03        
 35 Glodus, Adi                8 Cond-MR                29.74      33.89        
 36 Andreozzi, Kristen         7 SMC-MR                 30.69      34.12        
 37 Najjar, Caroline A         7 Agua Swim Team-MR      36.33      39.77        
 -- Jahoda, Kelly M            8 West Point-MR             NT         DQ        
 -- Kadin, Emily R             7 West Point-MR             NT         DQ        
 -- Drew, Sami B               6 GAEL-MR                30.59         DQ        
 
Event 36  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benjamin, Ernst C          8 Agua Swim Team-MR      18.57      18.60        
  2 McFarland, Charlie A       8 GAEL-MR                17.10      18.92        
  3 Hagemann, Alex A           8 Express Swimming-MR    20.44      21.54        
  4 Snyder, Andrew W           8 Pace-MR                20.18      22.51        
  5 Kelly, Patrick             8 SMC-MR                 23.32      22.88        
  6 Novitch, Graham S          7 Silver Streaks-MR         NT      23.48        
  7 Macaluso, James T          8 Silver Streaks-MR      22.76      24.66        
  8 Merone, Kyle J             8 GAEL-MR                25.56      25.06        
  9 Andjelic, Nikola           8 Cond-MR                29.72      25.60        
 10 Deverna, Kyle V            8 GAEL-MR                24.00      26.32        
 11 Posner, Kevin M            8 Cond-MR                28.55      27.94        
 12 Tsuei, Andrew              8 Cond-MR                27.46      29.79        
 13 Schmitt, Benjamin T        7 Agua Swim Team-MR         NT      29.92        
 14 McFarland, Tanner J        6 GAEL-MR                33.78      30.39        
 15 O'Connor, Michael M        8 Agua Swim Team-MR         NT      34.83        
 -- Benedict, Matthew D        8 Big Blue-MR            37.80         DQ        
 
Event 37  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:05.09  ZQ
        1:06.69  JO
        1:14.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Polhill, Ali C            13 Bgnw Marlins-MR      1:02.16    1:02.78 ZQ     
                  29.33     1:02.78 (33.45)                                        
  2 Holden, Kim B             14 Bgnw Marlins-MR      1:00.18    1:02.80 ZQ     
                  29.64     1:02.80 (33.16)                                        
  3 Weston, Betsy F           14 Bgnw Marlins-MR      1:02.12    1:03.02 ZQ     
                  29.68     1:03.02 (33.34)                                        
  4 Cooper, Sammie C          13 Bgnw Marlins-MR      1:04.63    1:04.01 ZQ     
                  30.72     1:04.01 (33.29)                                        
  5 Sims, Micah               13 Bgnw Marlins-MR      1:05.31    1:05.77 JO     
                  31.41     1:05.77 (34.36)                                        
  6 Gorki, Alexandra G        13 Bgnw Marlins-MR      1:06.57    1:06.61 JO     
                  30.79     1:06.61 (35.82)                                        
  7 Lyver, Kellie M           14 GAEL-MR              1:07.34    1:06.70 SILV   
                  30.96     1:06.70 (35.74)                                        
  8 Braca, Gianna L           14 Pace-MR              1:06.17    1:07.11 SILV   
                  30.47     1:07.11 (36.64)                                        
  9 Sepe, Lauren K            13 GAEL-MR              1:05.79    1:07.77 SILV   
                  31.78     1:07.77 (35.99)                                        
 10 Turner, Jennifer J        14 Silver Streaks-MR    1:05.84    1:07.94 SILV   
                  30.93     1:07.94 (37.01)                                        
 11 Whelan, Kerri A           14 Bgnw Marlins-MR      1:10.26    1:08.55 SILV   
                  32.29     1:08.55 (36.26)                                        
 12 Flower, Lauren E          13 Pace-MR              1:05.69    1:09.57 SILV   
                  31.86     1:09.57 (37.71)                                        
 13 Summers, Kaitlin M        14 Bgnw Marlins-MR      1:09.09    1:10.18 SILV   
                  32.26     1:10.18 (37.92)                                        
 14 Holmes, Sabine B          13 Bgnw Marlins-MR      1:10.17    1:10.42 SILV   
                  33.03     1:10.42 (37.39)                                        
 15 Fanelli, Melissa R        14 Bgnw Marlins-MR      1:09.31    1:11.13 SILV   
                  32.27     1:11.13 (38.86)                                        
 16 Pavlin, Mekala            13 Agua Swim Team-MR    1:10.54    1:11.30 SILV   
                  32.88     1:11.30 (38.42)                                        
 17 Erickson, Abigayle        14 Agua Swim Team-MR    1:09.97    1:11.31 SILV   
                  33.32     1:11.31 (37.99)                                        
 18 Trujillo, Maria C         13 Bgnw Marlins-MR      1:12.84    1:12.22 SILV   
                  33.25     1:12.22 (38.97)                                        
 19 Giner, Racquel C          13 Bgnw Marlins-MR      1:12.57    1:12.47 SILV   
                  33.49     1:12.47 (38.98)                                        
 20 Altman-Kurosaki, Hannah   13 Agua Swim Team-MR    1:14.36    1:13.89 SILV   
                  34.30     1:13.89 (39.59)                                        
 21 Quaranta, Christina O     14 Bgnw Marlins-MR      1:13.13    1:13.97 SILV   
                  34.59     1:13.97 (39.38)                                        
 22 Peers, Jacey C            13 Pace-MR              1:14.93    1:14.47 SILV   
                  33.40     1:14.47 (41.07)                                        
 23 Misenas, Ana P            14 Bgnw Marlins-MR      1:10.85    1:14.53 SILV   
                  34.25     1:14.53 (40.28)                                        
 24 O'Connell, Christina A    14 Agua Swim Team-MR    1:16.16    1:14.78        
                  34.57     1:14.78 (40.21)                                        
 25 Wyatt, Allison B          13 Big Blue-MR          1:14.88    1:15.13        
                  34.39     1:15.13 (40.74)                                        
 26 Piskin, Tori E            14 Agua Swim Team-MR    1:20.99    1:15.25        
                  34.01     1:15.25 (41.24)                                        
 27 Collazo, Juliette         14 Cond-MR              1:13.50    1:16.88        
                  34.74     1:16.88 (42.14)                                        
 28 Schaefer, Kathryn R       13 GAEL-MR                   NT    1:16.90        
                  34.14     1:16.90 (42.76)                                        
 29 Paul, Jordana             14 Cond-MR              1:14.31    1:17.03        
                  35.82     1:17.03 (41.21)                                        
 30 Suh, Sarah                14 Cond-MR              1:19.00    1:17.35        
                  35.45     1:17.35 (41.90)                                        
 31 Dooley, Theresa A         13 Cond-MR              1:16.96    1:17.56        
                  35.74     1:17.56 (41.82)                                        
 32 Richardson, Erika S       13 Cond-MR              1:14.71    1:17.58        
                  35.92     1:17.58 (41.66)                                        
 33 Engemann, Krista N        14 Pace-MR              1:16.99    1:18.78        
                  35.37     1:18.78 (43.41)                                        
 34 Powers, Deirdre E         13 Bgnw Marlins-MR      1:20.34    1:19.39        
                  35.87     1:19.39 (43.52)                                        
 35 DiChiara, Lauren A        13 Bgnw Marlins-MR      1:21.02    1:19.92        
                  36.52     1:19.92 (43.40)                                        
 36 Jaquith, Aly L            14 Bgnw Marlins-MR      1:23.79    1:20.10        
                  37.47     1:20.10 (42.63)                                        
 37 Curro, Emily              14 SMC-MR               1:19.43    1:21.27        
                  37.07     1:21.27 (44.20)                                        
 38 Slater, Kailey            13 SMC-MR               1:23.59    1:22.50        
                  37.17     1:22.50 (45.33)                                        
 39 Tusa, JoAna F             13 Express Swimming-MR  1:40.00    1:26.48        
                  39.09     1:26.48 (47.39)                                        
 40 Kelly, Caroline E         13 Bgnw Marlins-MR      1:27.16    1:27.33        
                  38.99     1:27.33 (48.34)                                        
 41 Dari, Kelli A             13 Cond-MR              1:35.01    1:30.98        
                  41.31     1:30.98 (49.67)                                        
 42 Bonifacio, Stephanie M    13 Cond-MR              1:34.74    1:34.90        
                  45.51     1:34.90 (49.39)                                        
 43 Schmitt, Katherine M      13 Agua Swim Team-MR    1:32.07    1:36.01        
                  44.21     1:36.01 (51.80)                                        
 44 Shi, Lucy                 14 Agua Swim Team-MR    1:43.33    1:39.76        
                  45.40     1:39.76 (54.36)                                        
 45 Mackay, Rachel S          14 West Point-MR             NT    1:40.32        
                  45.34     1:40.32 (54.98)                                        
 46 Owen-Kraft, Chelsea A     13 Big Blue-MR               NT    1:41.09        
                  45.87     1:41.09 (55.22)                                        
 
Event 38  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:01.99  ZQ
        1:04.99  JO
        1:14.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graves, Nathaniel G       14 Pace-MR              1:00.73    1:00.79 ZQ     
                  28.34     1:00.79 (32.45)                                        
  2 Zorgman, Willem H         14 Pace-MR              1:02.85    1:04.08 JO     
                  29.33     1:04.08 (34.75)                                        
  3 Gianino, Alexander Z      13 GAEL-MR              1:04.98    1:04.21 JO     
                  29.82     1:04.21 (34.39)                                        
  4 Chmielowski, Maciej J     14 Agua Swim Team-MR    1:07.95    1:06.33 SILV   
                  30.12     1:06.33 (36.21)                                        
  5 Marchionni, Frank J       14 Cond-MR              1:09.83    1:06.47 SILV   
                  30.92     1:06.47 (35.55)                                        
  6 Doh, Christopher J        14 Pace-MR              1:10.30    1:09.03 SILV   
                  32.40     1:09.03 (36.63)                                        
  7 Mariano, Collin J         14 Pace-MR              1:11.18    1:10.61 SILV   
                  33.16     1:10.61 (37.45)                                        
  8 Oppenheimer, Harry O      14 GAEL-MR              1:21.15    1:11.04 SILV   
                  33.40     1:11.04 (37.64)                                        
  9 Staropoli, JP P           14 Pace-MR              1:14.78    1:11.56 SILV   
                  32.96     1:11.56 (38.60)                                        
 10 Ready, James E            13 Pace-MR              1:13.61    1:12.21 SILV   
                  32.71     1:12.21 (39.50)                                        
 11 Smith, Tavy O             13 Pace-MR              1:11.33    1:12.82 SILV   
                  33.41     1:12.82 (39.41)                                        
 12 Wesolowski, Teddy         13 SMC-MR               1:13.73    1:13.86 SILV   
                  34.27     1:13.86 (39.59)                                        
 13 Farm, Bryan W             14 Cond-MR              1:06.24    1:15.42        
                  32.77     1:15.42 (42.65)                                        
 14 O'Brien, Murrough M       13 Agua Swim Team-MR    1:15.01    1:15.47        
                  35.32     1:15.47 (40.15)                                        
 15 Abisch, Jason             14 SMC-MR               1:13.08    1:15.94        
                  33.46     1:15.94 (42.48)                                        
 16 Villegas, Michael P       13 Cond-MR              1:17.92    1:17.07        
                  36.31     1:17.07 (40.76)                                        
 17 Santa-Donato, Nicholas    14 Pace-MR              1:22.15    1:17.28        
                  34.78     1:17.28 (42.50)                                        
 18 Zaino, Matthew            13 Silver Streaks-MR    1:30.63    1:19.13        
                  34.42     1:19.13 (44.71)                                        
 19 Donenfeld, Thai           13 Cond-MR              1:30.00    1:20.06        
                  37.76     1:20.06 (42.30)                                        
 20 Brynin, Max B             13 Pace-MR              1:27.04    1:25.62        
                  38.49     1:25.62 (47.13)                                        
 21 Robins, William           13 SMC-MR               1:23.87    1:26.74        
                  39.71     1:26.74 (47.03)                                        
 
Event 39  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:04.49  ZQ
        1:05.99  JO
        1:12.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niessl, Steffi E          15 Bgnw Marlins-MR        57.69      59.47 ZQ     
                  27.82       59.47 (31.65)                                        
  2 Guyett, Caren E           16 Bgnw Marlins-MR        58.46    1:00.99 ZQ     
                  28.26     1:00.99 (32.73)                                        
  3 Tracey, Kim L             15 Bgnw Marlins-MR      1:00.20    1:05.33 JO     
                  29.31     1:05.33 (36.02)                                        
  4 Fitzgibbons, Hannah L     16 Bgnw Marlins-MR      1:05.62    1:06.40 SILV   
                  31.00     1:06.40 (35.40)                                        
  5 Rudel, Susannah E         15 SMC-MR               1:06.00    1:07.56 SILV   
                  30.97     1:07.56 (36.59)                                        
  6 Pampillonio, Jennifer M   15 Pace-MR              1:08.63    1:08.90 SILV   
                  32.03     1:08.90 (36.87)                                        
  7 Cecchetelli, Alyssa D     16 Bgnw Marlins-MR      1:07.74    1:09.43 SILV   
                  31.98     1:09.43 (37.45)                                        
  8 Cweibel, Rebecca L        15 Bgnw Marlins-MR      1:06.75    1:09.54 SILV   
                  31.93     1:09.54 (37.61)                                        
  9 Powers, Tara K            17 Bgnw Marlins-MR      1:07.64    1:10.29 SILV   
                  32.98     1:10.29 (37.31)                                        
 10 Turner, Ashley E          15 Silver Streaks-MR    1:09.96    1:10.77 SILV   
                  32.29     1:10.77 (38.48)                                        
 11 Fischer, Betsy C          15 Cond-MR              1:10.00    1:10.85 SILV   
                  32.72     1:10.85 (38.13)                                        
 12 Chan, Catherine E         17 Big Blue-MR          1:08.39    1:11.57 SILV   
                  33.00     1:11.57 (38.57)                                        
 13 Duffy, Jennifer M         15 Bgnw Marlins-MR      1:12.60    1:12.25 SILV   
                  34.21     1:12.25 (38.04)                                        
 14 Bassmann, Amanda C        15 Silver Streaks-MR    1:11.95    1:12.76        
                  32.75     1:12.76 (40.01)                                        
 15 Berard, Margurite F       17 Bgnw Marlins-MR      1:03.11    1:12.88        
                  32.87     1:12.88 (40.01)                                        
 16 Moreno, Laura S           16 Bgnw Marlins-MR      1:09.33    1:13.30        
                  33.63     1:13.30 (39.67)                                        
 17 Kenny, Katelyn M          17 West Point-MR        1:11.76    1:15.78        
                  36.16     1:15.78 (39.62)                                        
 18 White, Brittany E         16 Bgnw Marlins-MR      1:15.94    1:16.15        
                  35.68     1:16.15 (40.47)                                        
 19 Gallo, Danielle M         16 Bgnw Marlins-MR      1:14.56    1:16.36        
                  33.79     1:16.36 (42.57)                                        
 20 Frank, Jessica K          18 Bgnw Marlins-MR      1:15.55    1:17.03        
                  34.49     1:17.03 (42.54)                                        
 21 McNally, Elise C          15 GAEL-MR              1:19.36    1:17.79        
                  35.79     1:17.79 (42.00)                                        
 22 Lindelof, Jennifer        15 SMC-MR               1:16.43    1:18.06        
                  36.24     1:18.06 (41.82)                                        
 23 Willhoft, Emily G         15 Bgnw Marlins-MR      1:11.20    1:18.57        
                  35.58     1:18.57 (42.99)                                        
 24 Rubin, Ada L              15 Agua Swim Team-MR    1:16.57    1:18.78        
                  35.92     1:18.78 (42.86)                                        
 25 Whelan, Alison C          16 Bgnw Marlins-MR      1:16.21    1:18.98        
                  36.98     1:18.98 (42.00)                                        
 26 Talman, Sara M            15 West Point-MR        1:18.67    1:19.69        
                  35.53     1:19.69 (44.16)                                        
 27 Portch, Caitlin J         17 Big Blue-MR          1:15.94    1:21.34        
                  37.98     1:21.34 (43.36)                                        
 28 Brady, Marykate           16 Big Blue-MR          1:11.01    1:22.49        
                  36.29     1:22.49 (46.20)                                        
 29 Halperin, Meeka           15 SMC-MR               1:22.65    1:23.94        
                  37.65     1:23.94 (46.29)                                        
 30 Stadnyk, Grace E          17 SMC-MR               1:16.47    1:24.30        
                  39.68     1:24.30 (44.62)                                        
 31 Sanicola, Kerrianne M     16 West Point-MR             NT    1:29.51        
                  41.82     1:29.51 (47.69)                                        
 32 Borakove, Lindsey         16 Cond-MR              1:30.00    1:30.50        
                  42.74     1:30.50 (47.76)                                        
 33 Foskew, Samantha M        15 Cond-MR              1:45.50    1:38.15        
                  43.31     1:38.15 (54.84)                                        
 34 Davis, Nicole A           15 Cond-MR              2:08.77    1:38.87        
                  45.48     1:38.87 (53.39)                                        
 
Event 40  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          58.89  ZQ
          58.99  JO
        1:05.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Charriez, Alec J          16 Pace-MR                57.81      57.19 ZQ     
                  26.93       57.19 (30.26)                                        
  2 Carlucci, Conor A         17 Cond-MR                53.55      57.45 ZQ     
                  28.66       57.45 (28.79)                                        
  3 Hoempler, Erik            15 Cond-MR                56.96      57.73 ZQ     
                  27.57       57.73 (30.16)                                        
  4 Hoempler, Mark            15 Cond-MR                58.61      59.73 SILV   
                  28.25       59.73 (31.48)                                        
  5 Martinez, Stephen         16 Cond-MR              1:01.38    1:00.16 SILV   
                  27.90     1:00.16 (32.26)                                        
  6 Gleason, David X          15 Agua Swim Team-MR    1:02.52    1:00.87 SILV   
                  27.59     1:00.87 (33.28)                                        
  7 Reynoso, BJ A             17 Agua Swim Team-MR    1:02.29    1:02.06 SILV   
                  27.61     1:02.06 (34.45)                                        
  8 Harrington, Kyle P        17 Pace-MR                59.07    1:02.27 SILV   
                  28.73     1:02.27 (33.54)                                        
  9 Schaub, CJ M              15 Cond-MR              1:00.10    1:02.34 SILV   
                  28.27     1:02.34 (34.07)                                        
 10 Zaino, Joe A              16 Silver Streaks-MR    1:03.33    1:02.51 SILV   
                  28.37     1:02.51 (34.14)                                        
 11 Heath, Michael A          15 GAEL-MR              1:04.12    1:02.80 SILV   
                  28.72     1:02.80 (34.08)                                        
 12 Pope, Ryan P              16 Cond-MR              1:02.69    1:03.81 SILV   
                  29.13     1:03.81 (34.68)                                        
 13 Gupta, Akshay             16 SMC-MR               1:05.13    1:04.04 SILV   
                  29.78     1:04.04 (34.26)                                        
 14 Wright, Edwin P           16 Cond-MR                58.13    1:04.14 SILV   
                  28.75     1:04.14 (35.39)                                        
 15 Accarino, Gregory J       15 Pace-MR              1:16.00    1:05.04 SILV   
                  29.86     1:05.04 (35.18)                                        
 16 Weiner, Ben L             15 Cond-MR              1:07.73    1:06.38        
                  30.31     1:06.38 (36.07)                                        
 17 Langworthy, Daniel P      17 West Point-MR        1:06.93    1:07.59        
                  32.33     1:07.59 (35.26)                                        
 18 Rosenbloom, Zach          16 SMC-MR               1:13.31    1:13.25        
                  32.97     1:13.25 (40.28)                                        
 19 Arias, Luis A             18 Agua Swim Team-MR    1:12.28    1:13.80        
                  33.62     1:13.80 (40.18)                                        
 
Event 41  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chu, Kierstin              8 SMC-MR                 18.73      19.48        
  2 Delpriore, Dulcie A        7 GAEL-MR                21.08      20.89        
  3 Sawkins, Cate J            6 GAEL-MR                20.78      21.41        
  4 McClung, Taylor R          8 Pace-MR                22.23      21.48        
  5 Sweet, Lauren A            8 Cond-MR                19.35      21.52        
  6 Barrett, Seanna T          8 Express Swimming-MR    21.12      21.88        
  7 Thompson, Marissa K        7 Pace-MR                21.87      22.22        
  8 Vasilakis, Amanda N        8 GAEL-MR                21.15      22.43        
  9 Elwyn, Catherine K         8 Pace-MR                22.34      22.64        
 10 O'Sullivan, Raine          8 GAEL-MR                21.81      22.74        
 11 Baudinet, Mary Helen       8 SMC-MR                 22.40      22.75        
 12 Kelly, Kerry               7 SMC-MR                 22.27      22.88        
 12 Keaveney, Briana N         8 Cond-MR                28.39      22.88        
 14 Raciti, Krista M           8 Silver Streaks-MR         NT      22.91        
 15 Gonzalez, Kassey           8 Big Blue-MR            23.52      23.07        
 16 McClung, Demi R            7 Pace-MR                24.09      24.10        
 17 Chafizadeh, Lindsay        7 Pace-MR                24.29      24.58        
 18 Decea, Julia               8 SMC-MR                    NT      24.61        
 19 Corcoran, Sarah            8 SMC-MR                 25.55      24.72        
 20 Dunbar, Sarah H            7 GAEL-MR                23.59      24.76        
 21 Lee, Jamie T               6 Pace-MR                28.50      24.95        
 22 McGovern, Meaghan          8 Cond-MR                28.49      25.21        
 23 Schwartz, Isabella S       8 Pace-MR                25.09      25.33        
 24 Mackay, Hannah R           8 West Point-MR          27.44      25.91        
 25 Andreozzi, Kristen         7 SMC-MR                 26.22      26.20        
 26 Drew, Harper A             8 GAEL-MR                27.59      26.27        
 27 Ullrich, Taylor R          7 GAEL-MR                25.56      26.43        
 28 Shelton, Megan             8 CFA-MR                 25.16      26.75        
 29 Reed, Emily                8 SMC-MR                    NT      26.89        
 30 Fung, Amanda M             8 Big Blue-MR            25.21      26.91        
 31 Reynolds, Ceilie M         7 Express Swimming-MR    22.93      27.02        
 32 Humphrey, Caroline S       8 GAEL-MR                25.25      27.18        
 33 Cho, Eunice                8 Cond-MR                34.64      27.32        
 34 Jahoda, Kelly M            8 West Point-MR             NT      27.45        
 35 Drew, Sami B               6 GAEL-MR                26.38      27.52        
 36 Conway, Brianna R          8 Cond-MR                21.23      27.59        
 37 Tsuei, Angela              6 Cond-MR                29.18      27.73        
 38 Pena, Sarahe               7 Agua Swim Team-MR      27.84      27.83        
 39 Andreana, Lindsey E        7 GAEL-MR                23.14      27.99        
 40 Scanteianu, Adriana        6 CFA-MR                 33.80      29.19        
 41 Hubbard, Emily M           8 West Point-MR             NT      29.24        
 42 Glodus, Adi                8 Cond-MR                   NT      30.40        
 43 Rodriguez, Christina       8 Big Blue-MR            31.07      32.98        
 44 Kadin, Emily R             7 West Point-MR             NT      36.95        
 -- Shelton, Merritt           5 CFA-MR                 33.80         DQ        
 -- Krech, Serena              8 Cond-MR                   NT         DQ        
 
Event 42  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benjamin, Ernst C          8 Agua Swim Team-MR      21.16      19.62        
  2 Hagemann, Alex A           8 Express Swimming-MR    20.16      19.85        
  3 Verini, Michael T          8 Pace-MR                21.96      21.33        
  4 Zoll, Christopher J        8 Express Swimming-MR    21.33      21.72        
  5 Walker, Ryan D             8 Pace-MR                21.96      21.96        
  6 Kearney, Evan D            8 Pace-MR                21.36      22.18        
  7 Novitch, Graham S          7 Silver Streaks-MR      27.17      23.03        
  8 Andjelic, Nikola           8 Cond-MR                24.72      23.49        
  9 Snyder, Andrew W           8 Pace-MR                22.49      23.80        
 10 Kelly, Patrick             8 SMC-MR                 24.90      25.35        
 11 Lee, Tresten J             8 Pace-MR                23.92      25.51        
 12 Merone, Kyle J             8 GAEL-MR                22.50      25.84        
 13 Tsuei, Andrew              8 Cond-MR                26.40      26.44        
 14 Deverna, Kyle V            8 GAEL-MR                24.24      26.57        
 15 Schmitt, Benjamin T        7 Agua Swim Team-MR         NT      26.95        
 16 McFarland, Tanner J        6 GAEL-MR                28.57      29.01        
 17 Posner, Kevin M            8 Cond-MR                29.41      30.45        
 18 Benedict, Matthew D        8 Big Blue-MR            31.77      30.70        
 19 O'Connor, Michael M        8 Agua Swim Team-MR         NT      31.23        
 20 Itzkowitz, Adam R          7 GAEL-MR                40.20      35.50        
 
Event 43  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:22.99  ZQ
        2:26.49  JO
        2:48.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Braca, Gianna L           14 Pace-MR              2:24.37    2:25.28 JO     
                  33.30     1:09.55 (36.25)     1:47.68 (38.13)     2:25.28 (37.60)
  2 Turner, Jennifer J        14 Silver Streaks-MR    2:28.65    2:27.44 SILV   
                  33.47     1:10.23 (36.76)     1:48.58 (38.35)     2:27.44 (38.86)
  3 Sepe, Lauren K            13 GAEL-MR              2:27.67    2:28.83 SILV   
                  34.40     1:11.83 (37.43)     1:50.61 (38.78)     2:28.83 (38.22)
  4 Fletcher, Diana C         14 Pace-MR              2:33.73    2:29.78 SILV   
                  33.51     1:10.65 (37.14)     1:50.22 (39.57)     2:29.78 (39.56)
  5 Pavlin, Mekala            13 Agua Swim Team-MR    2:29.88    2:30.46 SILV   
                  36.26     1:13.95 (37.69)     1:52.73 (38.78)     2:30.46 (37.73)
  6 Krasniqi, Laura A         13 Silver Streaks-MR    2:39.56    2:32.22 SILV   
                  36.31     1:14.83 (38.52)     1:54.06 (39.23)     2:32.22 (38.16)
  7 Altman-Kurosaki, Hannah   13 Agua Swim Team-MR    2:31.18    2:32.59 SILV   
                  35.78     1:14.43 (38.65)     1:54.17 (39.74)     2:32.59 (38.42)
  8 Tsai, Stephanie           14 Cond-MR              2:34.22    2:33.23 SILV   
                  36.25     1:15.06 (38.81)     1:54.12 (39.06)     2:33.23 (39.11)
  9 Piskin, Tori E            14 Agua Swim Team-MR    2:34.11    2:34.07 SILV   
                  35.72     1:14.87 (39.15)     1:56.59 (41.72)     2:34.07 (37.48)
 10 Burke, Stephanie H        13 GAEL-MR              2:31.22    2:34.63 SILV   
                  36.79     1:16.25 (39.46)     1:56.41 (40.16)     2:34.63 (38.22)
 11 Fradkin, Becky H          14 Silver Streaks-MR    2:36.94    2:35.55 SILV   
                  35.15     1:14.81 (39.66)     1:55.40 (40.59)     2:35.55 (40.15)
 12 Flood, Katie M            13 Silver Streaks-MR    2:39.93    2:36.98 SILV   
                  36.77     1:16.62 (39.85)     1:57.53 (40.91)     2:36.98 (39.45)
 13 Schatkun, Beth A          14 Cond-MR              2:35.66    2:37.23 SILV   
                  37.74     1:17.61 (39.87)     1:57.31 (39.70)     2:37.23 (39.92)
 14 Yildirim, Nesli           14 Agua Swim Team-MR    2:38.36    2:40.31 SILV   
                                1:19.19 ( )   2:40.31 (1:21.12)                    
 15 Pampillonio, Janine C     13 Pace-MR              2:49.00    2:42.79 SILV   
                  38.02     1:19.53 (41.51)     2:02.10 (42.57)     2:42.79 (40.69)
 16 Engemann, Krista N        14 Pace-MR              2:55.00    2:44.40 SILV   
                  37.19     1:18.12 (40.93)     2:01.38 (43.26)     2:44.40 (43.02)
 17 Seaboldt, Mariah          14 SMC-MR               2:45.70    2:47.11 SILV   
                  39.11     1:21.72 (42.61)     2:05.06 (43.34)     2:47.11 (42.05)
 18 Morgan, Amy               13 SMC-MR               2:47.15    2:47.56 SILV   
                  38.24     1:21.33 (43.09)     2:05.25 (43.92)     2:47.56 (42.31)
 19 Schulze, Allison M        13 Agua Swim Team-MR    2:49.78    2:49.62        
                  39.15     1:21.45 (42.30)     2:06.48 (45.03)     2:49.62 (43.14)
 20 Cook, Michelle C          13 Pace-MR              2:51.31    2:52.53        
                  40.30     1:23.32 (43.02)     2:08.34 (45.02)     2:52.53 (44.19)
 21 Yozwiak, Maddy V          13 CFA-MR                    NT    2:56.63        
                  42.46     1:27.01 (44.55)     2:13.37 (46.36)     2:56.63 (43.26)
 22 Jacobsen, Ginger M        13 Express Swimming-MR  2:53.88    2:59.25        
 23 Deziel, Blaire            13 Cond-MR              3:00.00    3:02.02        
                  45.37     1:32.36 (46.99)     2:17.32 (44.96)     3:02.02 (44.70)
 24 Hickey, Chrisanna M       14 Big Blue-MR               NT    3:08.24        
                  40.58     1:28.10 (47.52)     2:19.55 (51.45)     3:08.24 (48.69)
 25 Wolin, Sarah R            13 Pace-MR              3:20.00    3:08.33        
                  45.09     1:34.08 (48.99)     2:22.24 (48.16)     3:08.33 (46.09)
 26 Tusa, JoAna F             13 Express Swimming-MR  3:07.82    3:10.40        
 27 Canada, Kristen L         14 Cond-MR                   NT    3:14.84        
 28 Paul, Jordana             14 Cond-MR              3:24.35    3:20.22        
                  44.57     1:35.59 (51.02)     2:29.31 (53.72)     3:20.22 (50.91)
 29 Prince, Martha            13 Cond-MR                   NT    3:21.58        
                  49.03     1:39.64 (50.61)     2:31.57 (51.93)     3:21.58 (50.01)
 30 Bateman, Alexis K         13 Pace-MR                   NT    3:25.22        
                  46.12     1:38.43 (52.31)     2:33.68 (55.25)     3:25.22 (51.54)
 -- Harrington, Kelsey A      13 Express Swimming-MR  2:50.47         DQ        
                  39.63     1:23.08 (43.45)     2:06.17 (43.09)                    
 -- Bisnoff, Sami L           13 Express Swimming-MR  3:16.18         DQ        
                  46.56     1:37.89 (51.33)     2:28.96 (51.07)          DQ (48.87)
 -- Curro, Emily              14 SMC-MR               2:51.91         DQ        
                  37.27     1:17.74 (40.47)     2:00.72 (42.98)          DQ (45.43)
 
Event 44  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:17.19  ZQ
        2:22.99  JO
        2:41.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marchionni, Frank J       14 Cond-MR              2:17.95    2:11.39 ZQ     
                  31.58     1:05.58 (34.00)     1:39.38 (33.80)     2:11.39 (32.01)
  2 Gianino, Alexander Z      13 GAEL-MR              2:17.13    2:16.36 ZQ     
                  31.94     1:06.61 (34.67)     1:42.59 (35.98)     2:16.36 (33.77)
  3 Chmielowski, Maciej J     14 Agua Swim Team-MR    2:16.72    2:17.07 ZQ     
                  32.38     1:07.02 (34.64)     1:42.83 (35.81)     2:17.07 (34.24)
  4 Zorgman, Willem H         14 Pace-MR              2:22.56    2:26.57 SILV   
                  34.35     1:12.55 (38.20)     1:51.28 (38.73)     2:26.57 (35.29)
  5 Koster, Henry             13 SMC-MR               2:32.44    2:27.72 SILV   
                  35.55     1:13.29 (37.74)     1:51.21 (37.92)     2:27.72 (36.51)
  6 Gourevitch, Jesse D       13 Silver Streaks-MR    2:37.85    2:30.43 SILV   
                  34.11     1:11.63 (37.52)     1:51.11 (39.48)     2:30.43 (39.32)
  7 Mariano, Collin J         14 Pace-MR              2:29.37    2:30.64 SILV   
                  34.18     1:12.54 (38.36)     1:51.61 (39.07)     2:30.64 (39.03)
  8 Graves, Nathaniel G       14 Pace-MR              2:29.43    2:32.01 SILV   
                  36.81     1:14.89 (38.08)     1:54.19 (39.30)     2:32.01 (37.82)
  9 Ready, James E            13 Pace-MR              2:30.55    2:33.66 SILV   
                  34.78     1:13.56 (38.78)     1:54.15 (40.59)     2:33.66 (39.51)
 10 Farm, Bryan W             14 Cond-MR              2:35.64    2:34.43 SILV   
                  34.77     1:14.42 (39.65)     1:55.19 (40.77)     2:34.43 (39.24)
 11 Donenfeld, Thai           13 Cond-MR              2:40.00    2:37.36 SILV   
                  37.53     1:17.86 (40.33)     1:58.18 (40.32)     2:37.36 (39.18)
 12 Sorensen, David           14 SMC-MR               2:51.76    2:45.46        
                  38.81     1:21.31 (42.50)     2:04.38 (43.07)     2:45.46 (41.08)
 13 Sanchez, Jude M           13 Agua Swim Team-MR    2:41.39    2:45.73        
                  38.40     1:20.99 (42.59)     2:03.99 (43.00)     2:45.73 (41.74)
 14 Palladino, Tommy A        13 Pace-MR              2:59.00    2:46.55        
                  40.06     1:22.43 (42.37)     2:05.90 (43.47)     2:46.55 (40.65)
 15 Wolin, Seth A             13 Pace-MR              2:49.74    2:49.56        
                  40.78     1:23.67 (42.89)     2:07.04 (43.37)     2:49.56 (42.52)
 16 Bernacchia, Matthew J     13 Pace-MR                   NT    2:53.49        
                                                    2:10.44 ( )     2:53.49 (43.05)
 17 Rodriguez, Danny M        13 Big Blue-MR               NT    3:19.02        
                  45.00     1:35.92 (50.92)     2:29.31 (53.39)     3:19.02 (49.71)
 18 Rodriguez, Anthony M      14 Big Blue-MR               NT    4:03.41        
                  59.44   2:06.24 (1:06.80)   3:08.06 (1:01.82)     4:03.41 (55.35)
 
Event 45  Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:19.59  ZQ
        2:23.99  JO
        2:35.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bassmann, Amanda C        15 Silver Streaks-MR    2:27.43    2:26.37 SILV   
                  34.23     1:10.87 (36.64)     1:49.53 (38.66)     2:26.37 (36.84)
  2 Pampillonio, Jennifer M   15 Pace-MR              2:37.98    2:35.28 SILV   
                  36.05     1:15.60 (39.55)     1:55.37 (39.77)     2:35.28 (39.91)
  3 Kenny, Katelyn M          17 West Point-MR        2:35.87    2:39.12        
                  38.76     1:18.54 (39.78)     1:59.04 (40.50)     2:39.12 (40.08)
  4 Prince, Jenny             15 Cond-MR                   NT    2:50.97        
                  38.78     1:21.73 (42.95)     2:07.57 (45.84)     2:50.97 (43.40)
  5 Talman, Sara M            15 West Point-MR        2:55.01    2:55.51        
                  39.03     1:22.81 (43.78)     2:08.92 (46.11)     2:55.51 (46.59)
  6 Chan, Samantha            16 Silver Streaks-MR    3:08.23    3:03.72        
                  42.40     1:29.99 (47.59)     2:18.45 (48.46)     3:03.72 (45.27)
 
Event 46  Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:07.49  ZQ
        2:13.09  JO
        2:22.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyendorff, Andrew M      16 Silver Streaks-MR    2:09.52    2:10.37 JO     
                  30.18     1:02.27 (32.09)     1:36.27 (34.00)     2:10.37 (34.10)
  2 Gleason, David X          15 Agua Swim Team-MR    2:13.57    2:12.07 JO     
                  31.69     1:04.89 (33.20)     1:39.12 (34.23)     2:12.07 (32.95)
  3 Reynoso, BJ A             17 Agua Swim Team-MR    2:15.68    2:16.15 SILV   
                  31.42     1:05.93 (34.51)     1:41.50 (35.57)     2:16.15 (34.65)
  4 Pope, Ryan P              16 Cond-MR              2:18.65    2:18.55 SILV   
                  31.80     1:06.61 (34.81)     1:42.57 (35.96)     2:18.55 (35.98)
  5 Zaino, Joe A              16 Silver Streaks-MR    2:20.39    2:23.99        
                  32.56     1:08.44 (35.88)     1:46.16 (37.72)     2:23.99 (37.83)
  6 Tavlarakis, Antonis J     16 Pace-MR              2:22.30    2:24.39        
                  33.01     1:08.84 (35.83)     1:46.59 (37.75)     2:24.39 (37.80)
  7 Novitch, Adam S           15 Silver Streaks-MR    2:31.47    2:25.09        
                  32.65     1:09.65 (37.00)     1:48.56 (38.91)     2:25.09 (36.53)
  8 Heath, Michael A          15 GAEL-MR              2:24.40    2:25.69        
                  32.66     1:09.45 (36.79)     1:48.85 (39.40)     2:25.69 (36.84)
  9 Caldwell, John            16 Cond-MR              2:33.35    2:30.10        
                  36.18     1:14.31 (38.13)     1:53.65 (39.34)     2:30.10 (36.45)
 10 Rosenbloom, Zach          16 SMC-MR               2:33.18    2:32.54        
                  36.09     1:14.95 (38.86)     1:54.77 (39.82)     2:32.54 (37.77)
 11 Gupta, Akshay             16 SMC-MR               2:33.22    2:43.95        
                  37.22     1:18.01 (40.79)     1:59.79 (41.78)     2:43.95 (44.16)
 
Event 47  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         1:09.13    1:11.78        
     1) Delpriore, Dulcie A 7           2) Sawkins, Cate J 6              
     3) Vasilakis, Amanda N 8           4) O'Sullivan, Raine 8            
                  38.46     1:11.78 (33.32)                                        
  2 Condors-MR  'A'                                   1:18.75    1:18.97        
     1) Sweet, Lauren A 8               2) McGovern, Meaghan 8            
     3) Conway, Brianna R 8             4) Keaveney, Briana N 8           
                  41.50     1:18.97 (37.47)                                        
  3 Gael Aquatic Club-MR  'B'                         1:14.97    1:25.63        
     1) Humphrey, Caroline S 8          2) Drew, Harper A 8               
     3) Ullrich, Taylor R 7             4) Dunbar, Sarah H 7              
                  42.18     1:25.63 (43.45)                                        
 
Event 48  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         1:15.22    1:22.38        
     1) McFarland, Charlie A 8          2) Merone, Kyle J 8               
     3) Deverna, Kyle V 8               4) McFarland, Tanner J 6          
                  36.67     1:22.38 (45.71)                                        
 
Event 49  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'                  1:53.15    1:53.38        
     1) Krasniqi, Laura A 13            2) Fradkin, Becky H 14            
     3) Flood, Katie M 13               4) Turner, Jennifer J 14          
                  29.36       57.60 (28.24)     1:26.27 (28.67)     1:53.38 (27.11)
  2 Condors-MR  'A'                                   1:55.45    1:58.46        
     1) Joseph, Jamela 13               2) Schatkun, Beth A 14            
     3) Tsai, Stephanie 14              4) Richardson, Erika S 13         
                  30.25     1:00.03 (29.78)     1:30.40 (30.37)     1:58.46 (28.06)
  3 Condors-MR  'B'                                   2:02.19    2:03.40        
     1) Dooley, Theresa A 13            2) Collazo, Juliette 14           
     3) Dari, Kelli A 13                4) Paul, Jordana 14               
                  30.73     1:01.64 (30.91)     1:33.04 (31.40)     2:03.40 (30.36)
 
Event 52  Boys 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Condors-MR  'A'                                   1:32.80    1:33.70        
     1) Carlucci, Conor A 17            2) Wright, Edwin P 16             
     3) Martinez, Stephen 16            4) Schaub, CJ M 15                
                  23.84       46.90 (23.06)     1:10.41 (23.51)     1:33.70 (23.29)
  2 Condors-MR  'B'                                   1:38.73    1:37.42        
     1) ChuFor, Kahlil T 16             2) Weiner, Ben L 15               
     3) Hoempler, Erik 15               4) Hoempler, Mark 15              
                  24.64       49.98 (25.34)     1:14.42 (24.44)     1:37.42 (23.00)
 
Event 53  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.89  ZQ
        1:02.29  JO
        1:11.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scilufo, Taylor           12 Bgnw Marlins-MR        57.03      57.66 ZQ     
                  27.69       57.66 (29.97)                                        
  2 Berkman, Maddy R          12 Bgnw Marlins-MR        58.21      59.66 ZQ     
                  28.42       59.66 (31.24)                                        
  3 Groccia, Adrienne D       12 GAEL-MR                59.67    1:00.12 JO     
                  28.73     1:00.12 (31.39)                                        
  4 Trail, Melissa L          12 Bgnw Marlins-MR        58.97    1:00.36 JO     
                  28.80     1:00.36 (31.56)                                        
  5 Sims, Danielle            12 Bgnw Marlins-MR      1:02.22    1:01.19 JO     
                  29.41     1:01.19 (31.78)                                        
  6 Fischer, Sarah G          12 Cond-MR              1:01.23    1:01.23 JO     
                  29.74     1:01.23 (31.49)                                        
  7 Miller, Nikki F           12 Silver Streaks-MR    1:01.65    1:01.64 JO     
                  29.31     1:01.64 (32.33)                                        
  8 Kuo, Jacqueline           11 Agua Swim Team-MR    1:04.00    1:01.72 JO     
                  29.51     1:01.72 (32.21)                                        
  9 Sgaglio, Briggs J         12 Bgnw Marlins-MR      1:02.40    1:02.51 SILV   
                  29.60     1:02.51 (32.91)                                        
 10 McGrath, Kelly            12 Express Swimming-MR  1:03.23    1:03.06 SILV   
                  30.04     1:03.06 (33.02)                                        
 11 Collazo, Charlotte        12 Cond-MR                57.50    1:03.25 SILV   
                  30.31     1:03.25 (32.94)                                        
 12 Weston, Caroline L        12 Bgnw Marlins-MR      1:03.85    1:03.74 SILV   
                  30.15     1:03.74 (33.59)                                        
 13 Wilt, Chase H             12 Bgnw Marlins-MR      1:05.51    1:04.70 SILV   
                  31.29     1:04.70 (33.41)                                        
 14 Rubzin, Emily             12 Cond-MR              1:05.14    1:05.15 SILV   
                  31.16     1:05.15 (33.99)                                        
 15 Balter, Lizzy A           12 Bgnw Marlins-MR      1:04.10    1:05.26 SILV   
                  31.17     1:05.26 (34.09)                                        
 16 Case, Olivia              11 Agua Swim Team-MR    1:08.73    1:05.76 SILV   
                  31.29     1:05.76 (34.47)                                        
 17 Chudy, Charlotte L        11 Agua Swim Team-MR    1:07.86    1:06.12 SILV   
                  32.17     1:06.12 (33.95)                                        
 18 Squillante, Lindsey A     12 GAEL-MR              1:07.14    1:06.59 SILV   
                  31.80     1:06.59 (34.79)                                        
 19 Judge, Morgan C           12 GAEL-MR              1:10.21    1:07.54 SILV   
                  32.03     1:07.54 (35.51)                                        
 20 Malyszka, Stephanie M     11 Cond-MR              1:06.54    1:07.64 SILV   
                  31.10     1:07.64 (36.54)                                        
 21 Kuzniewski, Kayla J       11 Express Swimming-MR  1:07.88    1:08.14 SILV   
                  33.03     1:08.14 (35.11)                                        
 22 Graves, Meg S             12 Pace-MR              1:09.18    1:08.39 SILV   
                  32.08     1:08.39 (36.31)                                        
 23 Janos, Valerie J          12 Pace-MR              1:08.63    1:08.51 SILV   
                  33.02     1:08.51 (35.49)                                        
 24 Smith, Mollie M           11 Pace-MR              1:08.52    1:08.53 SILV   
                  32.49     1:08.53 (36.04)                                        
 25 Ialenti, Pamela S         11 Express Swimming-MR  1:06.89    1:08.62 SILV   
                  32.53     1:08.62 (36.09)                                        
 26 Rappaport, Roxy S         12 Bgnw Marlins-MR      1:09.90    1:08.68 SILV   
                  32.68     1:08.68 (36.00)                                        
 27 Doh, Karen D              12 Pace-MR              1:14.62    1:08.71 SILV   
                  31.48     1:08.71 (37.23)                                        
 28 Schneider, Rebecca S      11 Bgnw Marlins-MR      1:11.01    1:09.09 SILV   
                  33.41     1:09.09 (35.68)                                        
 29 Oliveira, Kerry C         12 Pace-MR              1:10.85    1:09.32 SILV   
                  33.57     1:09.32 (35.75)                                        
 30 Powers, Colleen P         11 Bgnw Marlins-MR      1:11.46    1:10.04 SILV   
                  33.31     1:10.04 (36.73)                                        
 31 Corso, Kimberly M         11 Express Swimming-MR  1:09.14    1:10.06 SILV   
                  33.12     1:10.06 (36.94)                                        
 32 Wong, Kristi              11 Silver Streaks-MR    1:12.20    1:10.31 SILV   
                  34.06     1:10.31 (36.25)                                        
 33 DiChiara, Jennifer R      11 Bgnw Marlins-MR      1:09.54    1:10.39 SILV   
                  33.92     1:10.39 (36.47)                                        
 34 Pile, Emma N              12 Pace-MR              1:10.20    1:10.51 SILV   
                  33.88     1:10.51 (36.63)                                        
 34 Baudinet, Anne T          12 Bgnw Marlins-MR      1:12.72    1:10.51 SILV   
                  33.94     1:10.51 (36.57)                                        
 36 Elkes, Sarah E            11 Pace-MR              1:11.75    1:10.53 SILV   
                  33.49     1:10.53 (37.04)                                        
 37 Anastasiou, Elle          11 Pace-MR              1:12.27    1:10.75 SILV   
                  34.24     1:10.75 (36.51)                                        
 38 Tsai, Sylvan              12 Cond-MR              1:12.27    1:10.82 SILV   
                  34.36     1:10.82 (36.46)                                        
 39 Slivka, Martha D          11 Bgnw Marlins-MR      1:12.94    1:12.11        
                  35.20     1:12.11 (36.91)                                        
 40 Guttridge, Kaitlyn B      11 Bgnw Marlins-MR      1:14.85    1:12.60        
                  35.85     1:12.60 (36.75)                                        
 41 Taskindoust, Mahsa        12 Cond-MR                   NT    1:12.75        
                  33.38     1:12.75 (39.37)                                        
 42 Frawley, Becca A          11 Bgnw Marlins-MR      1:11.70    1:13.13        
                  34.62     1:13.13 (38.51)                                        
 43 Suydam, Kaitlyn M         11 Silver Streaks-MR    1:12.99    1:13.19        
                  34.98     1:13.19 (38.21)                                        
 44 Kearns, Emily R           12 Express Swimming-MR  1:13.41    1:13.35        
                  35.10     1:13.35 (38.25)                                        
 45 Ferguson, Mara H          12 Silver Streaks-MR    1:15.34    1:13.58        
                  34.98     1:13.58 (38.60)                                        
 46 Sun, Faye                 12 Express Swimming-MR  1:13.21    1:14.64        
                  35.82     1:14.64 (38.82)                                        
 47 Olinger, Olivia M         11 Bgnw Marlins-MR      1:15.87    1:15.16        
                  36.31     1:15.16 (38.85)                                        
 48 Gallagher, Molly A        11 Pace-MR              1:13.81    1:15.55        
                  36.28     1:15.55 (39.27)                                        
 49 Kilroy, Jacqueline C      12 Express Swimming-MR  1:15.60    1:15.70        
                  35.37     1:15.70 (40.33)                                        
 50 Sipp, Sterling S          12 Agua Swim Team-MR    1:13.44    1:16.06        
                  36.43     1:16.06 (39.63)                                        
 51 Reilly, Brigid S          11 Bgnw Marlins-MR      1:18.07    1:16.52        
                  36.61     1:16.52 (39.91)                                        
 52 Svensson, Polina W        11 Cond-MR              1:23.85    1:18.32        
                  36.95     1:18.32 (41.37)                                        
 53 Chan, Jessica T           12 Silver Streaks-MR    1:19.70    1:18.38        
                  36.63     1:18.38 (41.75)                                        
 54 Rasquin, Megan E          11 Express Swimming-MR  1:18.18    1:19.45        
                  36.66     1:19.45 (42.79)                                        
 55 Miller, Meghan E          12 Pace-MR              1:15.25    1:19.46        
                  38.42     1:19.46 (41.04)                                        
 56 Chu, Megan                11 SMC-MR               1:18.06    1:20.14        
                  37.96     1:20.14 (42.18)                                        
 57 Slivka, Hannah C          11 Bgnw Marlins-MR      1:23.47    1:21.07        
                  39.19     1:21.07 (41.88)                                        
 58 Bodnar, Mary Anne D       11 Agua Swim Team-MR    1:24.69    1:21.94        
                  40.10     1:21.94 (41.84)                                        
 59 Maynard, Eve A            11 Agua Swim Team-MR    1:24.02    1:22.19        
                  39.33     1:22.19 (42.86)                                        
 60 Collins, Kaitlyn F        11 West Point-MR        1:21.00    1:22.61        
                  38.98     1:22.61 (43.63)                                        
 61 Chung, Katie              11 Cond-MR              1:25.42    1:22.72        
                  38.43     1:22.72 (44.29)                                        
 62 Zoine, Jackie T           12 Express Swimming-MR  1:16.76    1:22.91        
                  38.06     1:22.91 (44.85)                                        
 63 Levine, Emily R           11 Pace-MR              1:23.08    1:24.83        
                  40.12     1:24.83 (44.71)                                        
 64 Tusa, Kayla M             11 Express Swimming-MR  1:27.88    1:24.85        
                  40.49     1:24.85 (44.36)                                        
 65 Perrone, Jordana          11 Cond-MR              1:39.42    1:31.35        
                  42.65     1:31.35 (48.70)                                        
 66 Kelly, Liza O             12 Cond-MR                   NT    1:39.23        
                  44.54     1:39.23 (54.69)                                        
 67 Mante, Grace E            11 Pace-MR              1:39.48    1:39.99        
                  47.20     1:39.99 (52.79)                                        
 -- Engle, Clara H            12 Pace-MR              1:07.18         DQ        
                  32.07          DQ (34.62)                                        
 
Event 54  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:00.69  ZQ
        1:02.69  JO
        1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kowalsky, Austin J        11 Express Swimming-MR    58.47      58.45 ZQ     
                  27.97       58.45 (30.48)                                        
  2 Georgescu, Ronald F       11 Agua Swim Team-MR    1:02.09      59.94 ZQ     
                  29.09       59.94 (30.85)                                        
  3 Karle, Matthew J          12 Bgnw Marlins-MR        58.38      59.98 ZQ     
                  28.31       59.98 (31.67)                                        
  4 Rappaport, Will L         11 Bgnw Marlins-MR      1:02.55    1:01.87 JO     
                  29.40     1:01.87 (32.47)                                        
  5 Gebauer, Benjamin A       12 Bgnw Marlins-MR      1:04.65    1:02.73 SILV   
                  29.96     1:02.73 (32.77)                                        
  6 Chansakul, JR J           12 Agua Swim Team-MR    1:05.12    1:03.93 SILV   
                  30.35     1:03.93 (33.58)                                        
  7 Schaub, Bryan T           12 Cond-MR              1:09.41    1:04.36 SILV   
                  31.39     1:04.36 (32.97)                                        
  8 Tesser, Josh D            11 Bgnw Marlins-MR      1:09.12    1:04.47 SILV   
                  31.20     1:04.47 (33.27)                                        
  9 O'Hagan, Chris M          11 GAEL-MR              1:04.52    1:04.65 SILV   
                  31.05     1:04.65 (33.60)                                        
 10 Sherman, Sammy I          11 Agua Swim Team-MR    1:07.71    1:06.13 SILV   
                  32.12     1:06.13 (34.01)                                        
 11 Buckland, Gavin J         11 Silver Streaks-MR    1:08.74    1:06.35 SILV   
                  32.01     1:06.35 (34.34)                                        
 12 Thompson, Philip M        12 GAEL-MR              1:06.50    1:06.41 SILV   
                  32.40     1:06.41 (34.01)                                        
 13 Stern, Ryan S             12 Bgnw Marlins-MR      1:07.57    1:06.63 SILV   
                  31.44     1:06.63 (35.19)                                        
 14 Dominguez, Marco A        11 Bgnw Marlins-MR      1:06.74    1:07.00 SILV   
                  32.29     1:07.00 (34.71)                                        
 15 Simon, Henry L            11 Bgnw Marlins-MR      1:10.31    1:07.11 SILV   
                  32.13     1:07.11 (34.98)                                        
 16 Vatsia, Sohrab K          12 Express Swimming-MR  1:06.15    1:07.33 SILV   
                  32.21     1:07.33 (35.12)                                        
 17 Deoliveira, Michael M     12 Silver Streaks-MR    1:09.35    1:08.21 SILV   
                  32.92     1:08.21 (35.29)                                        
 18 Krosser, Jared M          11 Bgnw Marlins-MR      1:10.22    1:08.55 SILV   
                  33.37     1:08.55 (35.18)                                        
 19 Catarinacchio, Vincent    12 GAEL-MR              1:07.67    1:08.66 SILV   
                  33.00     1:08.66 (35.66)                                        
 20 Engemann, Karl J          12 Pace-MR              1:08.27    1:08.80 SILV   
                  32.86     1:08.80 (35.94)                                        
 21 Bogan, Sam N              11 Silver Streaks-MR    1:13.12    1:09.07 SILV   
                  32.92     1:09.07 (36.15)                                        
 22 Olin, Evan D              11 Bgnw Marlins-MR      1:13.89    1:09.95 SILV   
                  33.72     1:09.95 (36.23)                                        
 23 Johnson, Sam H            11 Bgnw Marlins-MR      1:10.59    1:10.01 SILV   
                  33.40     1:10.01 (36.61)                                        
 23 Bialo, Matthew J          12 GAEL-MR              1:10.19    1:10.01 SILV   
                  33.99     1:10.01 (36.02)                                        
 25 Magretti, Stephen         11 Cond-MR              1:15.81    1:11.74        
                  34.22     1:11.74 (37.52)                                        
 26 Rosenbloom, Jake A        12 Bgnw Marlins-MR      1:13.73    1:12.20        
                  35.12     1:12.20 (37.08)                                        
 27 Parauda, Max L            11 Pace-MR              1:11.75    1:12.35        
                  33.32     1:12.35 (39.03)                                        
 28 Fletcher, Henry R         11 Pace-MR              1:09.71    1:12.54        
                  32.95     1:12.54 (39.59)                                        
 29 McAuley, Adam             12 SMC-MR               1:11.33    1:12.97        
                  33.51     1:12.97 (39.46)                                        
 30 Avila, Jon-Anthony L      11 Cond-MR              1:15.62    1:13.43        
                  34.88     1:13.43 (38.55)                                        
 31 Ogisu, Kent               11 Agua Swim Team-MR    1:15.79    1:13.68        
                  36.35     1:13.68 (37.33)                                        
 32 Granelli, Luke A          12 GAEL-MR              1:14.28    1:13.71        
                  34.12     1:13.71 (39.59)                                        
 33 Kleinsmith, Ian P         11 Bgnw Marlins-MR      1:16.19    1:14.60        
                  35.29     1:14.60 (39.31)                                        
 34 Sampaio, John-John A      12 Pace-MR              1:13.04    1:15.29        
                  34.73     1:15.29 (40.56)                                        
 35 Omartian, Aj J            11 Pace-MR              1:16.50    1:15.49        
                  36.72     1:15.49 (38.77)                                        
 36 McFarland, Carter N       11 GAEL-MR              1:16.07    1:16.19        
                  36.02     1:16.19 (40.17)                                        
 37 Schaub, Kevin F           11 Cond-MR              1:25.40    1:16.26        
                  34.77     1:16.26 (41.49)                                        
 38 Hymowitz, Josh M          11 Bgnw Marlins-MR      1:17.00    1:16.31        
                  36.38     1:16.31 (39.93)                                        
 39 Schunk, Andy J            11 Silver Streaks-MR    1:23.06    1:19.52        
                  37.68     1:19.52 (41.84)                                        
 40 Ready, Connor             11 Pace-MR              1:18.35    1:20.01        
                  36.96     1:20.01 (43.05)                                        
 41 Cascione, Anthony V       11 Express Swimming-MR  1:22.64    1:20.56        
                  37.73     1:20.56 (42.83)                                        
 42 Willows, Dan L            11 Cond-MR              1:21.97    1:22.09        
                  38.57     1:22.09 (43.52)                                        
 43 Cody, Patrick             11 Cond-MR                   NT    1:22.49        
                  38.58     1:22.49 (43.91)                                        
 44 Finnerty, Jack            11 Cond-MR              1:28.30    1:22.81        
                  37.66     1:22.81 (45.15)                                        
 45 Wu, Brian                 12 Silver Streaks-MR    1:31.57    1:25.44        
                  40.14     1:25.44 (45.30)                                        
 46 Seltenreich, Dane M       11 Express Swimming-MR  1:30.48    1:28.19        
                  39.97     1:28.19 (48.22)                                        
 47 Cummings, Liam            12 Cond-MR              1:36.41    1:28.30        
                  39.55     1:28.30 (48.75)                                        
 48 Stafford, Nicky           11 SMC-MR               1:29.93    1:30.27        
                  42.86     1:30.27 (47.41)                                        
 49 Shemtob, Marshall B       11 GAEL-MR              1:32.74    1:30.63        
                  43.39     1:30.63 (47.24)                                        
 50 Collins, Daniel T         12 West Point-MR        1:37.18    1:31.27        
                  44.35     1:31.27 (46.92)                                        
 51 Blachno, Daniel R         12 Cond-MR                   NT    1:32.15        
                  41.98     1:32.15 (50.17)                                        
 52 Graham, Jack M            11 West Point-MR        1:54.74    1:33.60        
                  43.05     1:33.60 (50.55)                                        
 53 Bonelli, Bobby            12 Express Swimming-MR  1:31.43    1:35.01        
                  44.25     1:35.01 (50.76)                                        
 54 Martin, Kevin J           11 Cond-MR              1:45.59    1:41.03        
                  46.84     1:41.03 (54.19)                                        
 55 Tsuei, Matthew            11 Cond-MR                   NT    1:42.66        
                  47.76     1:42.66 (54.90)                                        
 
Event 55  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.99  ZQ
          32.09  JO
          36.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Elizabeth R        10 Bgnw Marlins-MR        29.50      29.51 ZQ     
  2 Sawkins, Emma E            9 GAEL-MR                30.74      30.36 ZQ     
  3 McLaughlin, Genna M        9 Bgnw Marlins-MR        31.66      30.83 ZQ     
  4 Rodriguez, Keannie M      10 Agua Swim Team-MR      31.49      30.84 ZQ     
  5 Lucas, Marie E             9 Express Swimming-MR    32.34      31.74 JO     
  6 Lindenberg, Olivia N      10 Bgnw Marlins-MR        33.60      31.75 JO     
  7 Leary, Tanita A           10 GAEL-MR                32.24      31.80 JO     
  8 Cirone, Alexandra         10 Agua Swim Team-MR      32.95      31.97 JO     
  9 Duncalf, Katie S          10 Bgnw Marlins-MR        32.25      32.57 SILV   
 10 Dari, Hannah E             9 Cond-MR                32.36      33.13 SILV   
 11 Hartigan, Kaitlin A        9 GAEL-MR                33.55      33.23 SILV   
 12 Klein, Emma C             10 Pace-MR                33.94      33.35 SILV   
 13 Huang, Eileen S           10 Bgnw Marlins-MR        32.44      33.38 SILV   
 14 Perschetz, Lauren A       10 Bgnw Marlins-MR        34.05      33.59 SILV   
 15 Miller, Julianna M        10 West Point-MR          34.93      33.60 SILV   
 16 Ruotolo, Hope             10 SMC-MR                 33.85      33.76 SILV   
 17 Chiang, Brittany          10 CFA-MR                 36.42      34.25 SILV   
 18 Ogisu, Emilie             10 Agua Swim Team-MR      34.59      34.61 SILV   
 19 Euceda, Jarleen B         10 Agua Swim Team-MR      36.51      34.65 SILV   
 20 Saias, Stephanie J        10 Bgnw Marlins-MR        35.01      34.67 SILV   
 21 Marks, Sydney B            9 Bgnw Marlins-MR        33.94      34.78 SILV   
 22 Moss, Lucy                 9 SMC-MR                 36.77      34.98 SILV   
 23 Gallagher, Megan E         9 Pace-MR                33.90      35.03 SILV   
 24 Iaconetti, Emma K         10 Pace-MR                34.53      35.06 SILV   
 25 Rota, Amanda P             9 Bgnw Marlins-MR        34.79      35.26 SILV   
 26 Murphy, Nicole L          10 Agua Swim Team-MR      37.81      35.88 SILV   
 27 Costallos, Gillian F      10 Cond-MR                38.82      36.25 SILV   
 28 Brooks, Kayla M            9 Bgnw Marlins-MR        36.19      36.32 SILV   
 29 Levine, Corie T            9 Bgnw Marlins-MR        37.14      36.36 SILV   
 30 Gocke, Paige              10 Cond-MR                38.92      36.98        
 31 Fortier, Julia C           9 Bgnw Marlins-MR        36.62      37.03        
 32 Schattschneider, Sarah    10 SMC-MR                 36.58      37.23        
 33 Damsky, Abby K             9 Agua Swim Team-MR      37.97      37.30        
 34 Bolster, Dana J           10 GAEL-MR                38.25      37.31        
 35 Canada, Veronica           9 Cond-MR                39.37      37.33        
 36 Fain, Rachel A             9 Express Swimming-MR    37.43      37.58        
 37 Charest, Amanda V         10 Agua Swim Team-MR         NT      37.76        
 38 Kearns, Bridget M         10 Express Swimming-MR    40.29      38.01        
 39 Ang, Jei-Si                9 CFA-MR                 36.87      38.03        
 40 Schmitt, Rosie H          10 Agua Swim Team-MR      38.77      38.20        
 41 Kim, Rachel S             10 Cond-MR                42.93      38.38        
 42 Ialenti, Devon E           9 Express Swimming-MR    41.25      38.54        
 43 Parish, Emily R            9 Bgnw Marlins-MR        37.12      38.59        
 44 Wasserman, Raquel M        9 Bgnw Marlins-MR        38.95      39.37        
 45 Kelly, Simone              9 Bgnw Marlins-MR        39.34      39.61        
 46 Lutt, Samantha             9 SMC-MR                 39.96      39.69        
 47 DiFini, Chelsea           10 SMC-MR                 40.90      39.76        
 48 Huchro, Christina J       10 Pace-MR                37.18      40.30        
 49 Zoine, Jessica M           9 Express Swimming-MR    40.12      40.71        
 50 Gardner, Kaitlyn M         9 Pace-MR                40.60      40.87        
 50 Brosnan, Lindsey A        10 Bgnw Marlins-MR        39.36      40.87        
 52 Martin, Kelly J            9 Cond-MR                41.05      41.28        
 53 Ames, Sarah               10 SMC-MR                 41.98      41.29        
 54 Washington, Amy J         10 Bgnw Marlins-MR        39.93      41.64        
 55 Fischer, Kate T            9 Cond-MR                41.95      41.92        
 56 Harris, Lindsay B         10 CFA-MR                 44.28      41.96        
 57 Shaw, Zoe A                9 Bgnw Marlins-MR        42.02      42.00        
 58 Ferguson, Carly            9 Silver Streaks-MR      41.60      42.39        
 59 Hawley, Kaeleigh          10 Cond-MR                53.49      42.59        
 60 Rota, Kimberly A           9 Bgnw Marlins-MR        41.72      42.63        
 61 Rasquin, Kristen M         9 Express Swimming-MR    42.18      42.86        
 62 Berland, Isabella N        9 Bgnw Marlins-MR        42.47      43.02        
 63 Kuhn, Abby C               9 Bgnw Marlins-MR        41.46      43.88        
 64 Corbin, Emily F            9 Bgnw Marlins-MR        44.85      44.44        
 65 Chin, Gracie              10 Cond-MR                   NT      46.76        
 66 Reichard, Ashley V        10 West Point-MR          50.54      47.87        
 67 Bogan, Gretchen L          9 Silver Streaks-MR      40.24      48.41        
 68 Bronsan, Caitlin          10 Cond-MR                   NT      48.44        
 69 Ferreira, Stephanie        9 SMC-MR                 48.92      50.76        
 70 Moore, Jiovanni A          9 Agua Swim Team-MR      47.28      51.57        
 71 Walker, Aileen             9 SMC-MR                 50.06      54.93        
 72 Rhoden, Sydnee            10 Cond-MR                50.00    1:05.09        
 
Event 56  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          31.49  ZQ
          32.09  JO
          36.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Risten J          10 Bgnw Marlins-MR        28.54      28.94 ZQ     
  2 Blacker, Aaron M          10 Bgnw Marlins-MR        29.98      29.36 ZQ     
  3 Zorgman, Ruan J           10 Pace-MR                30.15      30.96 ZQ     
  4 Macaluso, Christian J     10 Silver Streaks-MR      31.63      31.55 JO     
  5 Lyons, Sean P             10 Bgnw Marlins-MR        32.56      31.65 JO     
  6 Shine, Stephen J          10 Bgnw Marlins-MR        30.93      31.67 JO     
  7 Yeo, Maxwell Z            10 Agua Swim Team-MR      31.51      31.94 JO     
  8 Elwyn, Chandler D         10 Pace-MR                33.59      32.26 SILV   
  9 Lobien, Brent A           10 Bgnw Marlins-MR        33.45      32.97 SILV   
 10 Koster, Christopher       10 SMC-MR                 34.43      33.26 SILV   
 11 Cho, Justin J             10 Pace-MR                34.37      33.56 SILV   
 12 Saccurato, Aaron F        10 Bgnw Marlins-MR        33.90      33.74 SILV   
 13 Cooper, Ian A              9 Bgnw Marlins-MR        34.39      33.96 SILV   
 14 Spindel, David A          10 GAEL-MR                38.25      34.40 SILV   
 15 Ifshin, Alec D            10 Bgnw Marlins-MR        34.03      34.64 SILV   
 16 Bonalle, Steven C         10 GAEL-MR                35.82      35.35 SILV   
 17 Smith, Alex A              9 Bgnw Marlins-MR        35.55      35.42 SILV   
 18 Sourial, Anthony           9 Express Swimming-MR    37.60      35.49 SILV   
 19 Stagg, Christian M        10 Silver Streaks-MR      36.82      35.63 SILV   
 20 Salzman, Zach Z           10 Bgnw Marlins-MR        35.81      35.83 SILV   
 21 Buckland, Grant A          9 Silver Streaks-MR      35.39      35.86 SILV   
 22 Siegel, Rory              10 Pace-MR                35.35      36.04 SILV   
 23 McAuley, Charles           9 SMC-MR                 36.76      36.20 SILV   
 24 Canals, Mathew S          10 Cond-MR                35.43      36.56 SILV   
 25 Fein, Sam                 10 Cond-MR                38.07      37.02        
 26 Barton, Benjamin          10 SMC-MR                 37.10      37.16        
 27 DiGiacomo, Daniel          9 Bgnw Marlins-MR        36.30      38.11        
 28 Prince, Adam              10 Cond-MR                34.00      38.12        
 29 Vettoretti, Nicholas       9 SMC-MR                 37.20      38.56        
 30 Torda, Ben H               9 Silver Streaks-MR      39.26      38.61        
 31 Pokorne, Alexander         9 SMC-MR                 39.93      38.83        
 32 Carvao, J P D              9 Bgnw Marlins-MR        39.59      38.88        
 33 Tulchin, Charlie E        10 Pace-MR                37.05      39.04        
 34 Yale, Griffin              9 SMC-MR                 37.83      39.37        
 35 Potenza, Bobby M           9 Bgnw Marlins-MR        40.82      39.40        
 36 Quintos-Hanney, Chris     10 Cond-MR                36.00      39.75        
 37 Widom, Marshall A          9 Bgnw Marlins-MR        40.78      39.92        
 38 Salvatore, Luke J          9 Bgnw Marlins-MR        40.05      39.95        
 39 Evans, Daniel              9 SMC-MR                 40.90      40.01        
 40 Brynin, Zeke M             9 Pace-MR                40.26      40.05        
 41 Yergeau, Peter A           9 Bgnw Marlins-MR        41.11      40.90        
 42 Cho, Steven               10 Cond-MR                43.80      40.92        
 43 Choi, Nathan               9 Cond-MR                44.91      41.31        
 44 Lyons, Michael G           9 Bgnw Marlins-MR        40.71      41.36        
 45 Manfredi, Michael J        9 GAEL-MR                43.61      42.43        
 46 O'Connell, Ryan            9 Cond-MR                51.64      45.26        
 47 Glodus, Tal                9 Cond-MR                46.77      45.27        
 48 Campbell, Brandon         10 Cond-MR                   NT      45.94        
 49 Sipp, John N               9 Agua Swim Team-MR      44.93      46.72        
 50 Hodgens, Paul             10 Cond-MR                   NT      51.25        
 51 Sun, James                 9 Express Swimming-MR    51.00      51.30        
 
Event 57  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          30.69  ZQ
          31.79  JO
          37.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berkman, Maddy R          12 Bgnw Marlins-MR        27.94      28.71 ZQ     
  2 Sims, Danielle            12 Bgnw Marlins-MR        29.86      29.32 ZQ     
  3 Trail, Melissa L          12 Bgnw Marlins-MR        29.18      30.01 ZQ     
  4 Trager, Lena E            11 Silver Streaks-MR      30.16      30.35 ZQ     
  5 McDavid, Aiesha A         12 GAEL-MR                32.37      31.83 SILV   
  6 Randazzo, Khristiana      12 GAEL-MR                31.94      31.84 SILV   
  7 Omary, Natalie M          12 Agua Swim Team-MR      32.28      32.47 SILV   
  8 Weston, Caroline L        12 Bgnw Marlins-MR        31.43      32.51 SILV   
  9 Taskindoust, Mahsa        12 Cond-MR                34.31      33.22 SILV   
 10 Squillante, Lindsey A     12 GAEL-MR                34.87      33.85 SILV   
 11 Suarez, Daniela I         11 Agua Swim Team-MR      35.38      34.36 SILV   
 12 Rubzin, Emily             12 Cond-MR                33.92      34.47 SILV   
 13 Graves, Meg S             12 Pace-MR                35.20      35.00 SILV   
 13 Rappaport, Roxy S         12 Bgnw Marlins-MR        34.14      35.00 SILV   
 15 Powers, Colleen P         11 Bgnw Marlins-MR        34.55      35.01 SILV   
 16 Chudy, Charlotte L        11 Agua Swim Team-MR      34.29      35.27 SILV   
 17 Sanchez, Michelle J       12 Agua Swim Team-MR      34.96      35.84 SILV   
 18 Kuzniewski, Kayla J       11 Express Swimming-MR    34.27      35.85 SILV   
 19 Lawler, Rachel            11 Express Swimming-MR    36.85      35.92 SILV   
 20 Judge, Morgan C           12 GAEL-MR                37.07      36.07 SILV   
 21 Pile, Emma N              12 Pace-MR                35.27      36.20 SILV   
 22 Baudinet, Anne T          12 Bgnw Marlins-MR        36.45      36.36 SILV   
 23 Restle, Hannah            12 SMC-MR                 37.87      36.60 SILV   
 24 Zoine, Jackie T           12 Express Swimming-MR    37.32      37.05 SILV   
 25 Ialenti, Pamela S         11 Express Swimming-MR    35.76      37.38        
 26 Morris, Cara K            12 Cond-MR                35.42      37.42        
 27 Angelino, Alessandra      12 SMC-MR                 37.97      37.53        
 28 Malyszka, Stephanie M     11 Cond-MR                34.86      37.60        
 29 Guttridge, Kaitlyn B      11 Bgnw Marlins-MR        37.82      37.66        
 30 Pillsbury, Anne M         12 CFA-MR                 36.17      37.72        
 31 Smith, Anne M             11 GAEL-MR                39.10      37.76        
 32 Kilroy, Jacqueline C      12 Express Swimming-MR    38.00      37.99        
 33 Slivka, Martha D          11 Bgnw Marlins-MR        37.63      38.01        
 34 Elkes, Sarah E            11 Pace-MR                38.75      38.63        
 35 DiChiara, Jennifer R      11 Bgnw Marlins-MR        43.18      38.80        
 36 Olinger, Olivia M         11 Bgnw Marlins-MR        36.33      38.92        
 37 Carlucci, Brannan A       12 Cond-MR                40.14      39.47        
 38 Slivka, Hannah C          11 Bgnw Marlins-MR        40.11      39.53        
 39 Frawley, Becca A          11 Bgnw Marlins-MR        40.81      39.78        
 40 Chu, Megan                11 SMC-MR                 38.24      40.10        
 41 Sipp, Sterling S          12 Agua Swim Team-MR      39.98      40.71        
 42 Reilly, Brigid S          11 Bgnw Marlins-MR        42.12      41.40        
 43 Maynard, Eve A            11 Agua Swim Team-MR      40.83      42.03        
 44 Eisenberg, Rachel         11 Silver Streaks-MR      42.56      42.65        
 45 Svensson, Polina W        11 Cond-MR                43.08      42.78        
 46 Corcoran, Jessica         11 SMC-MR                 47.99      44.83        
 47 Chung, Katie              11 Cond-MR                45.75      45.11        
 48 Lubitz, Rachel H          11 Agua Swim Team-MR      45.06      45.50        
 49 Collins, Kaitlyn F        11 West Point-MR          41.19      46.76        
 49 Whalen, Lindsey M         11 Bgnw Marlins-MR        48.17      46.76        
 51 D'Alessandro, Andie G     11 Silver Streaks-MR      53.35      51.10        
 52 Mante, Grace E            11 Pace-MR                54.09      52.78        
 -- Hubbard, Dana             12 SMC-MR                 39.02         DQ        
 
Event 58  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          31.29  ZQ
          32.09  JO
          39.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kowalsky, Austin J        11 Express Swimming-MR    29.15      29.17 ZQ     
  2 Karle, Matthew J          12 Bgnw Marlins-MR        29.91      30.37 ZQ     
  3 Chansakul, JR J           12 Agua Swim Team-MR      31.92      30.59 ZQ     
  4 Rappaport, Will L         11 Bgnw Marlins-MR        31.39      32.12 SILV   
  5 Clarke, Taegan M          12 Bgnw Marlins-MR        32.37      32.25 SILV   
  6 Catarinacchio, Vincent    12 GAEL-MR                32.97      32.68 SILV   
  7 Schaub, Bryan T           12 Cond-MR                34.67      32.77 SILV   
  8 O'Hagan, Chris M          11 GAEL-MR                32.71      33.07 SILV   
  9 Krosser, Jared M          11 Bgnw Marlins-MR        32.91      33.29 SILV   
 10 Tesser, Josh D            11 Bgnw Marlins-MR        32.77      33.31 SILV   
 11 Vallar, Jack              11 SMC-MR                 33.53      33.74 SILV   
 12 McLaughlin, James J       11 Bgnw Marlins-MR        36.17      34.89 SILV   
 13 Olin, Evan D              11 Bgnw Marlins-MR        34.42      35.22 SILV   
 14 Simon, Henry L            11 Bgnw Marlins-MR        35.72      35.83 SILV   
 15 Gebauer, Benjamin A       12 Bgnw Marlins-MR        36.07      36.23 SILV   
 16 Stern, Ryan S             12 Bgnw Marlins-MR        36.06      36.39 SILV   
 17 Dominguez, Marco A        11 Bgnw Marlins-MR        35.48      36.46 SILV   
 18 Rosenbloom, Jake A        12 Bgnw Marlins-MR        37.77      36.90 SILV   
 19 Farm, Eric R              11 Cond-MR                39.08      37.02 SILV   
 19 St Vincent, Tommy         11 SMC-MR                 35.50      37.02 SILV   
 21 Vatsia, Sohrab K          12 Express Swimming-MR    36.09      37.62 SILV   
 22 McFarland, Carter N       11 GAEL-MR                37.69      37.80 SILV   
 23 Schaub, Kevin F           11 Cond-MR                37.14      38.08 SILV   
 24 Johnson, Sam H            11 Bgnw Marlins-MR        40.27      39.12 SILV   
 25 Curro, Chris              12 SMC-MR                 41.59      40.61        
 26 Willows, Dan L            11 Cond-MR                41.64      41.84        
 27 Omartian, Aj J            11 Pace-MR                41.44      42.49        
 28 Ready, Connor             11 Pace-MR                45.40      43.54        
 29 Finnerty, Jack            11 Cond-MR                43.62      44.39        
 30 Palumbo, Taylor S         11 Bgnw Marlins-MR        44.39      44.43        
 31 Siegel, Jonah             11 Agua Swim Team-MR      43.42      46.20        
 32 Kleinsmith, Ian P         11 Bgnw Marlins-MR        45.88      46.76        
 33 Schunk, Andy J            11 Silver Streaks-MR      44.74      47.42        
 34 Taskindoust, Mehrad       11 Cond-MR                46.28      48.95        
 35 Wu, Brian                 12 Silver Streaks-MR      48.85      49.34        
 36 Hymowitz, Josh M          11 Bgnw Marlins-MR        48.54      49.36        
 -- Cascione, Anthony V       11 Express Swimming-MR    43.64         DQ        
 -- Shemtob, Marshall B       11 GAEL-MR                52.49         DQ        
 -- Cody, Patrick             11 Cond-MR                   NT         DQ        
 
Event 59  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:21.99  ZQ
        1:29.99  JO
        1:40.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neal, Lia M               10 Agua Swim Team-MR    1:06.27    1:06.97 ZQ     
                  30.80     1:06.97 (36.17)                                        
  2 Barry, Elizabeth R        10 Bgnw Marlins-MR      1:14.58    1:14.88 ZQ     
                  34.08     1:14.88 (40.80)                                        
  3 Lucas, Marie E             9 Express Swimming-MR  1:15.81    1:18.04 ZQ     
                  35.89     1:18.04 (42.15)                                        
  4 Reynoso, Jessica M        10 Agua Swim Team-MR    1:21.13    1:20.49 ZQ     
                  37.10     1:20.49 (43.39)                                        
  5 Lindenberg, Olivia N      10 Bgnw Marlins-MR      1:21.59    1:22.40 JO     
                  37.35     1:22.40 (45.05)                                        
  6 Fuchs, Amanda B           10 Agua Swim Team-MR    1:26.87    1:24.43 JO     
                  38.09     1:24.43 (46.34)                                        
  7 Cirone, Alexandra         10 Agua Swim Team-MR    1:34.62    1:24.45 JO     
                  39.67     1:24.45 (44.78)                                        
  8 Conforti, Brianna E        9 GAEL-MR              1:30.93    1:30.25 SILV   
                  40.59     1:30.25 (49.66)                                        
  9 Ogisu, Emilie             10 Agua Swim Team-MR    1:30.61    1:31.24 SILV   
                  43.10     1:31.24 (48.14)                                        
 10 Huang, Eileen S           10 Bgnw Marlins-MR      1:37.70    1:32.01 SILV   
                  42.87     1:32.01 (49.14)                                        
 11 Ruotolo, Hope             10 SMC-MR               1:27.98    1:32.55 SILV   
                  40.02     1:32.55 (52.53)                                        
 12 Saias, Stephanie J        10 Bgnw Marlins-MR      1:38.51    1:33.32 SILV   
                  41.14     1:33.32 (52.18)                                        
 13 Chiang, Brittany          10 CFA-MR               1:43.13    1:33.55 SILV   
                  42.89     1:33.55 (50.66)                                        
 14 Rota, Amanda P             9 Bgnw Marlins-MR      1:38.26    1:36.58 SILV   
                  43.92     1:36.58 (52.66)                                        
 15 Shaw, Zoe A                9 Bgnw Marlins-MR      1:43.81    1:40.07 SILV   
                  46.89     1:40.07 (53.18)                                        
 16 Levine, Corie T            9 Bgnw Marlins-MR      1:43.19    1:41.66        
                  43.35     1:41.66 (58.31)                                        
 17 Wasserman, Raquel M        9 Bgnw Marlins-MR      1:55.26    1:43.99        
 18 Moss, Lucy                 9 SMC-MR                    NT    1:44.07        
 19 Ang, Jei-Si                9 CFA-MR               1:55.83    1:47.22        
 20 Zoine, Jessica M           9 Express Swimming-MR  1:48.13    1:50.44        
 21 Washington, Amy J         10 Bgnw Marlins-MR      1:50.00    2:03.34        
                  58.18   2:03.34 (1:05.16)                                        
 
Event 60  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:26.69  ZQ
        1:29.99  JO
        1:40.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyons, Sean P             10 Bgnw Marlins-MR      1:14.98    1:14.10 ZQ     
                  33.78     1:14.10 (40.32)                                        
  2 Lobien, Brent A           10 Bgnw Marlins-MR      1:18.71    1:17.63 ZQ     
                  36.60     1:17.63 (41.03)                                        
  3 Shine, Stephen J          10 Bgnw Marlins-MR      1:15.84    1:18.02 ZQ     
                  36.02     1:18.02 (42.00)                                        
  4 Zorgman, Ruan J           10 Pace-MR              1:20.84    1:23.81 ZQ     
                  36.70     1:23.81 (47.11)                                        
  5 Cooper, Ian A              9 Bgnw Marlins-MR      1:36.57    1:29.21 JO     
                  40.76     1:29.21 (48.45)                                        
  6 Macaluso, Christian J     10 Silver Streaks-MR    1:36.82    1:30.20 SILV   
                  40.61     1:30.20 (49.59)                                        
  7 Yeo, Maxwell Z            10 Agua Swim Team-MR         NT    1:30.21 SILV   
                  43.54     1:30.21 (46.67)                                        
  8 Saccurato, Aaron F        10 Bgnw Marlins-MR      1:35.68    1:31.61 SILV   
                  41.08     1:31.61 (50.53)                                        
  9 DiGiacomo, Daniel          9 Bgnw Marlins-MR      1:45.00    1:42.22        
                  46.15     1:42.22 (56.07)                                        
 10 Stagg, Christian M        10 Silver Streaks-MR    1:49.75    1:43.33        
                  46.85     1:43.33 (56.48)                                        
 11 Yergeau, Peter A           9 Bgnw Marlins-MR      1:54.00    1:52.19        
                  52.49     1:52.19 (59.70)                                        
 12 Pokorne, Alexander         9 SMC-MR               2:00.56    1:55.08        
                  52.04   1:55.08 (1:03.04)                                        
 -- Carvao, J P D              9 Bgnw Marlins-MR      1:51.94         DQ        
                  47.24          DQ (54.30)                                        
 
Event 61  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:17.99  ZQ
        1:20.49  JO
        1:34.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Nikki F           12 Silver Streaks-MR    1:14.73    1:11.50 ZQ     
                  33.61     1:11.50 (37.89)                                        
  2 Berkman, Maddy R          12 Bgnw Marlins-MR      1:10.68    1:12.29 ZQ     
                  34.60     1:12.29 (37.69)                                        
  3 Omary, Natalie M          12 Agua Swim Team-MR    1:16.90    1:16.39 ZQ     
                  36.24     1:16.39 (40.15)                                        
  4 McGrath, Kelly            12 Express Swimming-MR  1:16.27    1:17.13 ZQ     
                  36.11     1:17.13 (41.02)                                        
  5 Randazzo, Khristiana      12 GAEL-MR              1:20.74    1:18.04 JO     
                  36.92     1:18.04 (41.12)                                        
  6 Fischer, Sarah G          12 Cond-MR              1:18.51    1:18.18 JO     
                  37.13     1:18.18 (41.05)                                        
  7 Janos, Valerie J          12 Pace-MR              1:17.56    1:18.45 JO     
                  36.30     1:18.45 (42.15)                                        
  8 Doh, Karen D              12 Pace-MR              1:20.34    1:19.21 JO     
                  36.49     1:19.21 (42.72)                                        
  9 Trager, Lena E            11 Silver Streaks-MR    1:30.41    1:19.25 JO     
                  36.80     1:19.25 (42.45)                                        
 10 Case, Olivia              11 Agua Swim Team-MR    1:20.57    1:19.32 JO     
                  37.32     1:19.32 (42.00)                                        
 11 Groccia, Adrienne D       12 GAEL-MR              1:18.93    1:19.54 JO     
                  37.49     1:19.54 (42.05)                                        
 12 Corso, Kimberly M         11 Express Swimming-MR  1:18.36    1:19.79 JO     
                  37.81     1:19.79 (41.98)                                        
 13 Scilufo, Taylor           12 Bgnw Marlins-MR      1:18.14    1:20.86 SILV   
                  38.01     1:20.86 (42.85)                                        
 14 Trail, Melissa L          12 Bgnw Marlins-MR      1:17.42    1:21.00 SILV   
                  38.54     1:21.00 (42.46)                                        
 15 Sgaglio, Briggs J         12 Bgnw Marlins-MR      1:26.07    1:21.15 SILV   
                  38.15     1:21.15 (43.00)                                        
 16 Oliveira, Kerry C         12 Pace-MR              1:23.57    1:22.22 SILV   
                  38.58     1:22.22 (43.64)                                        
 17 Sims, Danielle            12 Bgnw Marlins-MR      1:21.30    1:22.81 SILV   
                  39.16     1:22.81 (43.65)                                        
 18 Lee, Abigail C            11 Agua Swim Team-MR    1:23.85    1:23.03 SILV   
                  38.86     1:23.03 (44.17)                                        
 19 Wong, Kristi              11 Silver Streaks-MR    1:29.01    1:24.51 SILV   
                  40.16     1:24.51 (44.35)                                        
 20 Balter, Lizzy A           12 Bgnw Marlins-MR      1:29.98    1:25.59 SILV   
                  41.08     1:25.59 (44.51)                                        
 21 Smith, Mollie M           11 Pace-MR              1:27.60    1:25.95 SILV   
                  40.96     1:25.95 (44.99)                                        
 22 Lawler, Rachel            11 Express Swimming-MR  1:26.95    1:26.79 SILV   
                  40.96     1:26.79 (45.83)                                        
 23 Ferguson, Mara H          12 Silver Streaks-MR    1:26.95    1:27.43 SILV   
                  41.66     1:27.43 (45.77)                                        
 24 Restle, Hannah            12 SMC-MR               1:29.85    1:28.23 SILV   
                  42.37     1:28.23 (45.86)                                        
 25 Powers, Colleen P         11 Bgnw Marlins-MR      1:32.61    1:29.10 SILV   
                  42.31     1:29.10 (46.79)                                        
 26 Angelino, Alessandra      12 SMC-MR               1:28.41    1:29.44 SILV   
                  42.39     1:29.44 (47.05)                                        
 27 Suydam, Kaitlyn M         11 Silver Streaks-MR    1:30.84    1:29.72 SILV   
                  42.25     1:29.72 (47.47)                                        
 28 Wilt, Chase H             12 Bgnw Marlins-MR      1:30.91    1:29.77 SILV   
                  42.84     1:29.77 (46.93)                                        
 29 Tsai, Sylvan              12 Cond-MR              1:30.90    1:29.88 SILV   
                  43.85     1:29.88 (46.03)                                        
 30 Smith, Anne M             11 GAEL-MR              1:31.21    1:30.29 SILV   
                  43.13     1:30.29 (47.16)                                        
 31 Pope, Lauren              11 Cond-MR              1:29.40    1:30.39 SILV   
                  43.10     1:30.39 (47.29)                                        
 32 Baudinet, Anne T          12 Bgnw Marlins-MR      1:35.70    1:31.75 SILV   
                  43.55     1:31.75 (48.20)                                        
 33 Gallagher, Molly A        11 Pace-MR              1:30.71    1:32.34 SILV   
                  44.13     1:32.34 (48.21)                                        
 34 Hubbard, Dana             12 SMC-MR               1:36.07    1:33.73 SILV   
                  44.12     1:33.73 (49.61)                                        
 35 Lubitz, Rachel H          11 Agua Swim Team-MR    1:35.12    1:33.94 SILV   
                  44.37     1:33.94 (49.57)                                        
 36 Rasquin, Megan E          11 Express Swimming-MR  1:34.40    1:34.46 SILV   
                  44.62     1:34.46 (49.84)                                        
 37 Suarez, Daniela I         11 Agua Swim Team-MR    1:31.98    1:35.07        
                  44.88     1:35.07 (50.19)                                        
 38 Sun, Faye                 12 Express Swimming-MR  1:35.54    1:35.69        
                  45.67     1:35.69 (50.02)                                        
 39 Frawley, Becca A          11 Bgnw Marlins-MR      1:36.49    1:35.86        
                  45.98     1:35.86 (49.88)                                        
 40 Schneider, Rebecca S      11 Bgnw Marlins-MR      1:43.49    1:37.55        
                  46.56     1:37.55 (50.99)                                        
 40 Olinger, Olivia M         11 Bgnw Marlins-MR      1:38.09    1:37.55        
                  46.56     1:37.55 (50.99)                                        
 42 Chan, Jessica T           12 Silver Streaks-MR    1:38.48    1:38.13        
                  46.44     1:38.13 (51.69)                                        
 42 Levine, Emily R           11 Pace-MR              1:44.43    1:38.13        
                  46.44     1:38.13 (51.69)                                        
 44 Kelly, Liza O             12 Cond-MR                   NT    1:39.29        
                  47.32     1:39.29 (51.97)                                        
 44 Whalen, Lindsey M         11 Bgnw Marlins-MR      1:41.03    1:39.29        
                  47.32     1:39.29 (51.97)                                        
 46 Eisenberg, Rachel         11 Silver Streaks-MR    1:38.77    1:41.49        
                  47.40     1:41.49 (54.09)                                        
 46 Tusa, Kayla M             11 Express Swimming-MR  1:48.36    1:41.49        
                  47.40     1:41.49 (54.09)                                        
 48 Kearns, Emily R           12 Express Swimming-MR  1:37.38    1:42.44        
                  48.93     1:42.44 (53.51)                                        
 49 D'Alessandro, Andie G     11 Silver Streaks-MR    1:40.38    1:43.04        
                  47.72     1:43.04 (55.32)                                        
 49 Chung, Katie              11 Cond-MR              1:49.97    1:43.04        
                  47.72     1:43.04 (55.32)                                        
 51 Carlucci, Brannan A       12 Cond-MR              1:40.80    1:44.63        
                  48.41     1:44.63 (56.22)                                        
 51 Corcoran, Jessica         11 SMC-MR               1:58.12    1:44.63        
                  48.41     1:44.63 (56.22)                                        
 
Event 62  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:22.39  ZQ
        1:24.09  JO
        1:31.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Georgescu, Ronald F       11 Agua Swim Team-MR    1:17.46    1:15.40 ZQ     
                  36.09     1:15.40 (39.31)                                        
  2 Rappaport, Will L         11 Bgnw Marlins-MR      1:20.14    1:15.56 ZQ     
                  35.98     1:15.56 (39.58)                                        
  2 Deoliveira, Michael M     12 Silver Streaks-MR    1:18.43    1:15.56 ZQ     
                  36.08     1:15.56 (39.48)                                        
  4 Hu-Van Wright, En-Wei     11 Agua Swim Team-MR    1:21.27    1:20.02 ZQ     
                  38.58     1:20.02 (41.44)                                        
  5 Zimmerman, Harry G        12 Pace-MR              1:22.67    1:21.91 ZQ     
                  38.04     1:21.91 (43.87)                                        
  6 Engemann, Karl J          12 Pace-MR              1:34.59    1:24.57 SILV   
                  40.57     1:24.57 (44.00)                                        
  7 Buckland, Gavin J         11 Silver Streaks-MR    1:28.25    1:24.85 SILV   
                  40.27     1:24.85 (44.58)                                        
  8 Bogan, Sam N              11 Silver Streaks-MR    1:29.01    1:27.20 SILV   
                  41.05     1:27.20 (46.15)                                        
  9 Clarke, Taegan M          12 Bgnw Marlins-MR      1:31.57    1:27.56 SILV   
                  40.82     1:27.56 (46.74)                                        
 10 Krosser, Jared M          11 Bgnw Marlins-MR      1:29.58    1:28.79 SILV   
                  41.50     1:28.79 (47.29)                                        
 11 Tesser, Josh D            11 Bgnw Marlins-MR      1:29.98    1:29.46 SILV   
                  42.86     1:29.46 (46.60)                                        
 12 Bialo, Matthew J          12 GAEL-MR              1:31.12    1:29.86 SILV   
                  42.44     1:29.86 (47.42)                                        
 13 McLaughlin, James J       11 Bgnw Marlins-MR      1:32.60    1:30.59 SILV   
                  42.27     1:30.59 (48.32)                                        
 14 Stern, Ryan S             12 Bgnw Marlins-MR      1:36.22    1:30.96 SILV   
                  43.53     1:30.96 (47.43)                                        
 15 Rosenbloom, Jake A        12 Bgnw Marlins-MR      1:30.43    1:31.23 SILV   
                  43.83     1:31.23 (47.40)                                        
 16 McAuley, Adam             12 SMC-MR               1:33.19    1:32.79        
                  43.38     1:32.79 (49.41)                                        
 17 Sherman, Sammy I          11 Agua Swim Team-MR    1:31.88    1:33.34        
                  44.60     1:33.34 (48.74)                                        
 18 Klein, Simon              11 Silver Streaks-MR    1:30.95    1:33.97        
                  43.79     1:33.97 (50.18)                                        
 19 Palumbo, Taylor S         11 Bgnw Marlins-MR      1:35.05    1:33.98        
                  44.78     1:33.98 (49.20)                                        
 20 Olin, Evan D              11 Bgnw Marlins-MR      1:37.85    1:34.03        
                  44.79     1:34.03 (49.24)                                        
 21 Granelli, Luke A          12 GAEL-MR              1:34.08    1:35.49        
                  44.62     1:35.49 (50.87)                                        
 22 St Vincent, Tommy         11 SMC-MR               1:35.74    1:35.85        
                  44.82     1:35.85 (51.03)                                        
 23 Farm, Eric R              11 Cond-MR              1:43.51    1:35.89        
                  45.24     1:35.89 (50.65)                                        
 24 Curro, Chris              12 SMC-MR               1:33.19    1:38.76        
                  45.68     1:38.76 (53.08)                                        
 25 Avila, Jon-Anthony L      11 Cond-MR              1:41.80    1:40.22        
                  47.18     1:40.22 (53.04)                                        
 26 Catania, Peter E          11 Silver Streaks-MR    1:41.04    1:40.79        
                  46.44     1:40.79 (54.35)                                        
 27 Seltenreich, Dane M       11 Express Swimming-MR  1:39.96    1:40.91        
                  46.64     1:40.91 (54.27)                                        
 28 Cummings, Liam            12 Cond-MR              2:09.20    1:48.12        
                  50.61     1:48.12 (57.51)                                        
 29 Graham, Jack M            11 West Point-MR             NT    1:57.75        
                  56.60   1:57.75 (1:01.15)                                        
 30 Blachno, Daniel R         12 Cond-MR                   NT    2:00.12        
                  54.34   2:00.12 (1:05.78)                                        
 -- Collins, Daniel T         12 West Point-MR             NT         DQ        
                1:02.34        DQ (1:13.14)                                        
 
Event 63  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          40.89  ZQ
          42.99  JO
          50.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynoso, Jessica M        10 Agua Swim Team-MR      34.95      35.52 ZQ     
  2 Neal, Lia M               10 Agua Swim Team-MR      35.00      35.80 ZQ     
  3 Lindenberg, Olivia N      10 Bgnw Marlins-MR        40.54      40.19 ZQ     
  4 Lucas, Marie E             9 Express Swimming-MR    38.72      40.35 ZQ     
  5 Rodriguez, Keannie M      10 Agua Swim Team-MR      40.01      40.47 ZQ     
  6 Cirone, Alexandra         10 Agua Swim Team-MR      40.96      40.48 ZQ     
  7 Perschetz, Lauren A       10 Bgnw Marlins-MR        40.59      41.43 JO     
  8 McLaughlin, Genna M        9 Bgnw Marlins-MR        43.14      41.56 JO     
  9 Duncalf, Katie S          10 Bgnw Marlins-MR        42.77      41.70 JO     
 10 Barry, Elizabeth R        10 Bgnw Marlins-MR        44.14      41.91 JO     
 11 Huang, Eileen S           10 Bgnw Marlins-MR        43.03      42.53 JO     
 12 Iaconetti, Emma K         10 Pace-MR                42.82      42.62 JO     
 13 Leary, Tanita A           10 GAEL-MR                42.88      42.78 JO     
 14 Sawkins, Emma E            9 GAEL-MR                42.03      43.20 SILV   
 15 Euceda, Jarleen B         10 Agua Swim Team-MR      45.01      44.00 SILV   
 15 Fuchs, Amanda B           10 Agua Swim Team-MR      44.24      44.00 SILV   
 17 Gardner, Kaitlyn M         9 Pace-MR                43.93      45.31 SILV   
 18 Huchro, Christina J       10 Pace-MR                45.64      45.37 SILV   
 19 Moss, Lucy                 9 SMC-MR                 44.96      45.44 SILV   
 20 Parish, Emily R            9 Bgnw Marlins-MR        47.33      45.67 SILV   
 21 Saias, Stephanie J        10 Bgnw Marlins-MR        47.48      46.12 SILV   
 22 Schmitt, Rosie H          10 Agua Swim Team-MR      47.31      46.82 SILV   
 23 DiFini, Chelsea           10 SMC-MR                 47.24      46.95 SILV   
 24 Klein, Emma C             10 Pace-MR                48.49      47.00 SILV   
 25 Gallagher, Megan E         9 Pace-MR                45.48      47.12 SILV   
 26 Conforti, Brianna E        9 GAEL-MR                47.00      47.46 SILV   
 27 Charest, Amanda V         10 Agua Swim Team-MR         NT      47.47 SILV   
                  47.47           47.47 ( )                                        
 28 Marks, Sydney B            9 Bgnw Marlins-MR        49.19      47.76 SILV   
 29 Rota, Amanda P             9 Bgnw Marlins-MR        47.03      48.05 SILV   
 30 Brosnan, Lindsey A        10 Bgnw Marlins-MR        47.39      48.56 SILV   
 31 Fischer, Kate T            9 Cond-MR                50.39      48.77 SILV   
 32 Bolster, Dana J           10 GAEL-MR                47.65      48.86 SILV   
 33 Miller, Julianna M        10 West Point-MR          53.60      48.87 SILV   
 34 Hartigan, Kaitlin A        9 GAEL-MR                48.08      48.92 SILV   
 35 Damsky, Abby K             9 Agua Swim Team-MR      49.51      49.16 SILV   
 36 Rasquin, Kristen M         9 Express Swimming-MR    50.42      49.76 SILV   
 37 Harris, Lindsay B         10 CFA-MR                 52.94      49.90 SILV   
 38 Ang, Jei-Si                9 CFA-MR                 53.16      50.70        
 39 Kuhn, Abby C               9 Bgnw Marlins-MR        52.49      50.85        
 40 Schattschneider, Sarah    10 SMC-MR                 49.17      51.01        
 41 Levine, Corie T            9 Bgnw Marlins-MR        51.81      51.51        
 41 Kelly, Simone              9 Bgnw Marlins-MR        51.48      51.51        
 43 Ames, Sarah               10 SMC-MR                 53.95      52.34        
 44 Canada, Veronica           9 Cond-MR                53.17      52.42        
 45 Kim, Rachel S             10 Cond-MR                53.16      52.52        
 46 Brooks, Kayla M            9 Bgnw Marlins-MR        53.91      52.59        
 47 Ialenti, Devon E           9 Express Swimming-MR    55.27      53.25        
 48 Fain, Rachel A             9 Express Swimming-MR    51.50      53.57        
 49 Lutt, Samantha             9 SMC-MR                 52.49      53.62        
 50 Costallos, Gillian F      10 Cond-MR                56.21      53.65        
 51 Murphy, Nicole L          10 Agua Swim Team-MR      53.66      53.79        
 52 Washington, Amy J         10 Bgnw Marlins-MR        51.87      53.82        
 53 Gocke, Paige              10 Cond-MR                54.16      53.94        
 54 Berland, Isabella N        9 Bgnw Marlins-MR        55.22      54.03        
 55 Walker, Aileen             9 SMC-MR                 52.96      54.62        
 56 Wasserman, Raquel M        9 Bgnw Marlins-MR        53.19      54.83        
 57 Ferguson, Carly            9 Silver Streaks-MR      56.09      55.44        
 58 Martin, Kelly J            9 Cond-MR              1:01.07      56.96        
 59 Dubin, Maria               9 SMC-MR                 55.72      57.60        
 60 Ferreira, Stephanie        9 SMC-MR                 57.51      58.36        
 61 Shaw, Zoe A                9 Bgnw Marlins-MR        56.37      58.81        
 62 Rota, Kimberly A           9 Bgnw Marlins-MR        55.42    1:02.40        
 63 Reichard, Ashley V        10 West Point-MR             NT    1:02.55        
                1:02.55         1:02.55 ( )                                        
 64 Corbin, Emily F            9 Bgnw Marlins-MR      1:07.68    1:03.47        
                1:03.47         1:03.47 ( )                                        
 65 Moore, Jiovanni A          9 Agua Swim Team-MR    1:03.67    1:05.11        
                1:05.11         1:05.11 ( )                                        
 66 Rhoden, Sydnee            10 Cond-MR              1:05.00    1:15.34        
                1:15.34         1:15.34 ( )                                        
 -- Kearns, Bridget M         10 Express Swimming-MR  1:00.00         DQ        
 -- Bogan, Gretchen L          9 Silver Streaks-MR      53.11         DQ        
 -- Bronsan, Caitlin          10 Cond-MR                   NT         DQ        
                1:00.71                                                            
 -- Chin, Gracie              10 Cond-MR              1:17.47         DQ        
                1:14.80                                                            
 -- Hawley, Kaeleigh          10 Cond-MR                   NT         DQ        
                1:16.07                                                            
 
Event 64  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          43.19  ZQ
          43.99  JO
          50.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blacker, Aaron M          10 Bgnw Marlins-MR        37.30      36.81 ZQ     
  2 Elwyn, Chandler D         10 Pace-MR                45.51      42.76 ZQ     
  3 Yeo, Maxwell Z            10 Agua Swim Team-MR      44.46      43.53 JO     
  4 Cooper, Ian A              9 Bgnw Marlins-MR        44.01      44.38 SILV   
  5 Lyons, Sean P             10 Bgnw Marlins-MR        45.80      44.73 SILV   
  6 Canals, Mathew S          10 Cond-MR                44.57      44.85 SILV   
  7 Shine, Stephen J          10 Bgnw Marlins-MR        43.81      45.42 SILV   
  8 Quintos-Hanney, Chris     10 Cond-MR                47.00      46.58 SILV   
  9 McAuley, Charles           9 SMC-MR                 46.61      46.80 SILV   
 10 Macaluso, Christian J     10 Silver Streaks-MR      48.29      46.84 SILV   
 11 Salzman, Zach Z           10 Bgnw Marlins-MR        47.04      47.12 SILV   
 11 Cho, Justin J             10 Pace-MR                48.34      47.12 SILV   
 13 Prince, Adam              10 Cond-MR                46.00      47.13 SILV   
 14 Buckland, Grant A          9 Silver Streaks-MR      48.69      47.15 SILV   
 15 Lobien, Brent A           10 Bgnw Marlins-MR        46.72      48.17 SILV   
 16 Brynin, Zeke M             9 Pace-MR                50.32      48.23 SILV   
 17 Saccurato, Aaron F        10 Bgnw Marlins-MR        48.47      48.25 SILV   
 18 Koster, Christopher       10 SMC-MR                 50.33      49.30 SILV   
 19 Sourial, Anthony           9 Express Swimming-MR    49.47      49.35 SILV   
 20 Ifshin, Alec D            10 Bgnw Marlins-MR        51.01      49.44 SILV   
 21 Salvatore, Luke J          9 Bgnw Marlins-MR        47.49      49.78 SILV   
 22 Bonalle, Steven C         10 GAEL-MR                50.06      50.20        
 23 Siegel, Rory              10 Pace-MR                49.83      50.39        
 24 Campbell, Brandon         10 Cond-MR                   NT      51.19        
 25 Smith, Alex A              9 Bgnw Marlins-MR        52.08      51.38        
 26 Spindel, David A          10 GAEL-MR                49.55      51.54        
 27 DiGiacomo, Daniel          9 Bgnw Marlins-MR        50.87      51.64        
 28 Sipp, John N               9 Agua Swim Team-MR      51.75      51.93        
 29 Yale, Griffin              9 SMC-MR                 54.82      52.22        
 30 Lyons, Michael G           9 Bgnw Marlins-MR        53.76      52.69        
 31 Vettoretti, Nicholas       9 SMC-MR                 53.46      53.29        
 32 Carvao, J P D              9 Bgnw Marlins-MR        55.53      53.58        
 33 Yergeau, Peter A           9 Bgnw Marlins-MR        53.52      53.80        
 34 Potenza, Bobby M           9 Bgnw Marlins-MR        56.68      55.46        
 35 Fein, Sam                 10 Cond-MR                   NT      55.55        
 36 Widom, Marshall A          9 Bgnw Marlins-MR        55.43      57.57        
 37 O'Connell, Ryan            9 Cond-MR              1:01.01      57.74        
 38 Cho, Steven               10 Cond-MR                59.63      58.04        
 39 Sun, James                 9 Express Swimming-MR    56.27      58.83        
 40 Barton, Benjamin          10 SMC-MR               1:03.58      59.72        
 41 Evans, Daniel              9 SMC-MR               1:03.07    1:02.84        
 -- Clarke, Risten J          10 Bgnw Marlins-MR        43.14     X42.31 ZQ     
 -- Manfredi, Michael J        9 GAEL-MR                53.25         DQ        
 -- Glodus, Tal                9 Cond-MR                   NT         DQ        
 -- Choi, Nathan               9 Cond-MR                   NT         DQ        
 
Event 65  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          32.49  ZQ
          33.29  JO
          39.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Abigail C            11 Agua Swim Team-MR      33.31      32.17 ZQ     
  2 Kuo, Jacqueline           11 Agua Swim Team-MR      31.80      32.52 JO     
  3 Scilufo, Taylor           12 Bgnw Marlins-MR        30.27      32.70 JO     
  4 McDavid, Aiesha A         12 GAEL-MR                33.35      32.81 JO     
  5 Balter, Lizzy A           12 Bgnw Marlins-MR        32.77      33.00 JO     
  6 Weston, Caroline L        12 Bgnw Marlins-MR        33.21      33.67 SILV   
  7 Miller, Nikki F           12 Silver Streaks-MR      33.19      33.95 SILV   
  8 Doh, Karen D              12 Pace-MR                34.38      33.99 SILV   
  9 Judge, Morgan C           12 GAEL-MR                37.26      34.84 SILV   
 10 Engle, Clara H            12 Pace-MR                34.58      35.01 SILV   
 11 Rubzin, Emily             12 Cond-MR                35.20      35.12 SILV   
 12 Squillante, Lindsey A     12 GAEL-MR                35.25      35.16 SILV   
 13 Morris, Cara K            12 Cond-MR                36.20      35.82 SILV   
 14 Kuzniewski, Kayla J       11 Express Swimming-MR    35.49      36.10 SILV   
 14 Oliveira, Kerry C         12 Pace-MR                36.35      36.10 SILV   
 16 Taskindoust, Mahsa        12 Cond-MR                38.73      36.26 SILV   
 17 Wilt, Chase H             12 Bgnw Marlins-MR        37.57      36.60 SILV   
 18 Wong, Kristi              11 Silver Streaks-MR      37.38      36.69 SILV   
 19 Sgaglio, Briggs J         12 Bgnw Marlins-MR        37.35      37.28 SILV   
 20 Ferguson, Mara H          12 Silver Streaks-MR      38.83      37.42 SILV   
 21 Rappaport, Roxy S         12 Bgnw Marlins-MR        37.89      37.69 SILV   
 22 Tsai, Sylvan              12 Cond-MR                36.27      38.41 SILV   
 23 Pope, Lauren              11 Cond-MR                36.12      38.43 SILV   
 24 Slivka, Martha D          11 Bgnw Marlins-MR        37.46      38.44 SILV   
 25 Janos, Valerie J          12 Pace-MR                38.66      38.52 SILV   
 26 Schneider, Rebecca S      11 Bgnw Marlins-MR        38.73      38.63 SILV   
 27 Kilroy, Jacqueline C      12 Express Swimming-MR    39.50      38.87 SILV   
 28 Malyszka, Stephanie M     11 Cond-MR                37.01      39.11        
 28 Slivka, Hannah C          11 Bgnw Marlins-MR        38.45      39.11        
 30 DiChiara, Jennifer R      11 Bgnw Marlins-MR        37.10      39.18        
 31 Chu, Megan                11 SMC-MR                 38.61      39.31        
 32 Anastasiou, Elle          11 Pace-MR                40.06      39.45        
 33 Smith, Mollie M           11 Pace-MR                39.45      39.53        
 34 Restle, Hannah            12 SMC-MR                 39.31      39.57        
 35 Guttridge, Kaitlyn B      11 Bgnw Marlins-MR        39.80      40.30        
 36 Rasquin, Megan E          11 Express Swimming-MR    41.03      40.60        
 37 Sipp, Sterling S          12 Agua Swim Team-MR      40.01      40.65        
 38 Reilly, Brigid S          11 Bgnw Marlins-MR        40.05      40.73        
 39 Pillsbury, Anne M         12 CFA-MR                 39.40      41.05        
 40 Svensson, Polina W        11 Cond-MR                43.17      41.33        
 41 Chan, Jessica T           12 Silver Streaks-MR      41.56      41.54        
 42 Hubbard, Dana             12 SMC-MR                 39.47      41.58        
 43 D'Alessandro, Andie G     11 Silver Streaks-MR      45.32      41.64        
 44 Miller, Meghan E          12 Pace-MR                40.37      42.39        
 45 Levine, Emily R           11 Pace-MR                44.27      42.57        
 46 Chung, Katie              11 Cond-MR                44.17      42.78        
 47 Bodnar, Mary Anne D       11 Agua Swim Team-MR      42.26      43.28        
 48 Whalen, Lindsey M         11 Bgnw Marlins-MR        43.00      43.89        
 49 Maynard, Eve A            11 Agua Swim Team-MR      44.48      44.35        
 50 Corcoran, Jessica         11 SMC-MR                 47.02      45.65        
 51 Tusa, Kayla M             11 Express Swimming-MR    46.76      46.41        
 52 Mante, Grace E            11 Pace-MR                40.84      48.48        
 53 Kelly, Liza O             12 Cond-MR                49.62      49.24        
 54 Perrone, Jordana          11 Cond-MR                54.13      49.88        
 
Event 66  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          32.89  ZQ
          33.49  JO
          42.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu-Van Wright, En-Wei     11 Agua Swim Team-MR      29.18      29.51 ZQ     
  2 Kowalsky, Austin J        11 Express Swimming-MR    32.15      31.93 ZQ     
  3 Karle, Matthew J          12 Bgnw Marlins-MR        31.01      31.96 ZQ     
  4 Thompson, Philip M        12 GAEL-MR                34.57      34.50 SILV   
  5 Clarke, Taegan M          12 Bgnw Marlins-MR        36.20      35.00 SILV   
  6 McLaughlin, James J       11 Bgnw Marlins-MR        33.95      35.16 SILV   
  7 Magretti, Stephen         11 Cond-MR                35.08      35.20 SILV   
  8 Gebauer, Benjamin A       12 Bgnw Marlins-MR        37.84      35.34 SILV   
  9 Bialo, Matthew J          12 GAEL-MR                35.84      36.25 SILV   
 10 Simon, Henry L            11 Bgnw Marlins-MR        37.51      36.41 SILV   
 11 Buckland, Gavin J         11 Silver Streaks-MR      36.98      36.56 SILV   
 12 O'Hagan, Chris M          11 GAEL-MR                37.09      36.68 SILV   
 13 Sampaio, John-John A      12 Pace-MR                35.34      36.93 SILV   
 14 Dominguez, Marco A        11 Bgnw Marlins-MR        37.18      37.41 SILV   
 15 Vallar, Jack              11 SMC-MR                 37.06      37.60 SILV   
 16 Parauda, Max L            11 Pace-MR                36.89      38.35 SILV   
 17 Kleinsmith, Ian P         11 Bgnw Marlins-MR        40.18      38.60 SILV   
 18 Ogisu, Kent               11 Agua Swim Team-MR      38.04      39.07 SILV   
 19 Klein, Simon              11 Silver Streaks-MR      38.94      39.27 SILV   
 20 Ready, Connor             11 Pace-MR                35.65      39.48 SILV   
 21 Johnson, Sam H            11 Bgnw Marlins-MR        39.72      39.50 SILV   
 22 McAuley, Adam             12 SMC-MR                 40.32      39.81 SILV   
 23 St Vincent, Tommy         11 SMC-MR                 38.73      40.90 SILV   
 24 Schunk, Andy J            11 Silver Streaks-MR      42.51      41.64 SILV   
 25 Catania, Peter E          11 Silver Streaks-MR      43.16      42.00 SILV   
 26 Willows, Dan L            11 Cond-MR                43.09      42.43        
 27 McFarland, Carter N       11 GAEL-MR                40.96      43.39        
 28 Taskindoust, Mehrad       11 Cond-MR                43.99      43.67        
 29 Palumbo, Taylor S         11 Bgnw Marlins-MR        45.55      43.82        
 30 Siegel, Jonah             11 Agua Swim Team-MR      42.82      44.31        
 31 Hymowitz, Josh M          11 Bgnw Marlins-MR        43.75      45.49        
 32 Stafford, Nicky           11 SMC-MR                 47.97      47.73        
 33 Shemtob, Marshall B       11 GAEL-MR                47.09      48.97        
 34 Curro, Chris              12 SMC-MR                 47.13      49.74        
 35 Bonelli, Bobby            12 Express Swimming-MR    47.44      50.59        
 36 Martin, Kevin J           11 Cond-MR                54.33      51.75        
 -- Granelli, Luke A          12 GAEL-MR                46.66         DQ        
 
Event 67  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:19.39  ZQ
        1:22.19  JO
        1:40.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neal, Lia M               10 Agua Swim Team-MR    1:09.85    1:08.64 ZQ     
                  33.44     1:08.64 (35.20)                                        
  2 Duncalf, Katie S          10 Bgnw Marlins-MR      1:18.05    1:16.21 ZQ     
                  37.74     1:16.21 (38.47)                                        
  3 Sawkins, Emma E            9 GAEL-MR              1:18.57    1:16.87 ZQ     
                  37.25     1:16.87 (39.62)                                        
  4 Fuchs, Amanda B           10 Agua Swim Team-MR    1:18.55    1:17.06 ZQ     
                  38.27     1:17.06 (38.79)                                        
  5 Reynoso, Jessica M        10 Agua Swim Team-MR    1:17.86    1:17.67 ZQ     
                  38.59     1:17.67 (39.08)                                        
  6 Leary, Tanita A           10 GAEL-MR              1:19.78    1:20.66 JO     
                  39.08     1:20.66 (41.58)                                        
  7 Gallagher, Megan E         9 Pace-MR              1:22.31    1:22.41 SILV   
                  40.80     1:22.41 (41.61)                                        
  8 McLaughlin, Genna M        9 Bgnw Marlins-MR      1:26.99    1:23.52 SILV   
                  40.74     1:23.52 (42.78)                                        
  9 Perschetz, Lauren A       10 Bgnw Marlins-MR      1:27.06    1:26.23 SILV   
                  42.37     1:26.23 (43.86)                                        
 10 Marks, Sydney B            9 Bgnw Marlins-MR      1:31.46    1:26.71 SILV   
                  42.70     1:26.71 (44.01)                                        
 11 Ogisu, Emilie             10 Agua Swim Team-MR    1:25.20    1:27.12 SILV   
                  43.58     1:27.12 (43.54)                                        
 12 Hartigan, Kaitlin A        9 GAEL-MR              1:28.76    1:28.20 SILV   
                  43.04     1:28.20 (45.16)                                        
 13 Rodriguez, Keannie M      10 Agua Swim Team-MR    1:25.01    1:28.69 SILV   
                  42.06     1:28.69 (46.63)                                        
 14 Chiang, Brittany          10 CFA-MR               1:49.41    1:29.42 SILV   
                  43.36     1:29.42 (46.06)                                        
 15 Euceda, Jarleen B         10 Agua Swim Team-MR    1:30.47    1:29.46 SILV   
                  44.47     1:29.46 (44.99)                                        
 16 Gocke, Paige              10 Cond-MR                   NT    1:29.69 SILV   
                  44.01     1:29.69 (45.68)                                        
 17 Charest, Amanda V         10 Agua Swim Team-MR         NT    1:30.19 SILV   
                  44.00     1:30.19 (46.19)                                        
 18 Ruotolo, Hope             10 SMC-MR               1:26.65    1:30.65 SILV   
                  44.51     1:30.65 (46.14)                                        
 19 Conforti, Brianna E        9 GAEL-MR              1:32.79    1:32.03 SILV   
                  45.00     1:32.03 (47.03)                                        
 20 Klein, Emma C             10 Pace-MR              1:45.00    1:32.21 SILV   
                  44.59     1:32.21 (47.62)                                        
 21 Brosnan, Lindsey A        10 Bgnw Marlins-MR      1:35.84    1:32.30 SILV   
                  45.76     1:32.30 (46.54)                                        
 22 Schattschneider, Sarah    10 SMC-MR               1:31.20    1:33.73 SILV   
                  44.66     1:33.73 (49.07)                                        
 23 Berland, Isabella N        9 Bgnw Marlins-MR      1:36.61    1:34.39 SILV   
                  46.86     1:34.39 (47.53)                                        
 24 Parish, Emily R            9 Bgnw Marlins-MR      1:34.94    1:35.56 SILV   
                  47.90     1:35.56 (47.66)                                        
 25 Kelly, Simone              9 Bgnw Marlins-MR      1:38.05    1:35.62 SILV   
                  47.24     1:35.62 (48.38)                                        
 26 Ames, Sarah               10 SMC-MR               1:36.45    1:35.67 SILV   
                  46.00     1:35.67 (49.67)                                        
 27 Miller, Julianna M        10 West Point-MR        1:39.39    1:35.80 SILV   
                  47.25     1:35.80 (48.55)                                        
 28 Damsky, Abby K             9 Agua Swim Team-MR    1:44.30    1:36.74 SILV   
                  48.22     1:36.74 (48.52)                                        
 29 Fain, Rachel A             9 Express Swimming-MR  1:55.55    1:37.15 SILV   
                  49.13     1:37.15 (48.02)                                        
 30 Brooks, Kayla M            9 Bgnw Marlins-MR      1:43.53    1:38.98 SILV   
                  48.34     1:38.98 (50.64)                                        
 31 Murphy, Nicole L          10 Agua Swim Team-MR    1:40.76    1:39.12 SILV   
                  47.99     1:39.12 (51.13)                                        
 32 Kuhn, Abby C               9 Bgnw Marlins-MR      1:40.45    1:39.49 SILV   
                  48.24     1:39.49 (51.25)                                        
 33 Fortier, Julia C           9 Bgnw Marlins-MR      1:38.45    1:40.00 SILV   
                  47.13     1:40.00 (52.87)                                        
 34 Martin, Kelly J            9 Cond-MR              2:00.00    1:40.06 SILV   
                  48.02     1:40.06 (52.04)                                        
 35 Canada, Veronica           9 Cond-MR              2:03.16    1:41.44        
                  50.86     1:41.44 (50.58)                                        
 36 Zoine, Jessica M           9 Express Swimming-MR  1:38.91    1:43.80        
                  51.10     1:43.80 (52.70)                                        
 37 Ferguson, Carly            9 Silver Streaks-MR    1:44.04    1:44.09        
                  50.91     1:44.09 (53.18)                                        
 38 Bolster, Dana J           10 GAEL-MR                   NT    1:44.12        
                  50.60     1:44.12 (53.52)                                        
 39 Dubin, Maria               9 SMC-MR                    NT    1:45.11        
                  51.19     1:45.11 (53.92)                                        
 40 Fischer, Kate T            9 Cond-MR              1:55.00    1:45.57        
                  51.50     1:45.57 (54.07)                                        
 41 Costallos, Gillian F      10 Cond-MR              1:47.26    1:45.98        
                  54.58     1:45.98 (51.40)                                        
 42 Corbin, Emily F            9 Bgnw Marlins-MR      1:50.07    1:50.64        
                  54.08     1:50.64 (56.56)                                        
 43 Lutt, Samantha             9 SMC-MR               1:49.03    1:50.79        
                  53.44     1:50.79 (57.35)                                        
 44 DiFini, Chelsea           10 SMC-MR               1:44.37    1:51.57        
                  55.60     1:51.57 (55.97)                                        
 45 Hawley, Kaeleigh          10 Cond-MR                   NT    1:57.37        
                  54.79   1:57.37 (1:02.58)                                        
 46 Rota, Kimberly A           9 Bgnw Marlins-MR      1:53.61    1:58.82        
                1:58.82         1:58.82 ( )                                        
 47 Gardner, Kaitlyn M         9 Pace-MR              1:53.68    1:59.29        
                  57.64   1:59.29 (1:01.65)                                        
 48 Bogan, Gretchen L          9 Silver Streaks-MR    1:53.27    1:59.70        
                  58.45   1:59.70 (1:01.25)                                        
 49 Bronsan, Caitlin          10 Cond-MR                   NT    2:01.54        
                  59.17   2:01.54 (1:02.37)                                        
 50 Ferreira, Stephanie        9 SMC-MR               2:08.57    2:03.61        
                1:00.22   2:03.61 (1:03.39)                                        
 51 Moore, Jiovanni A          9 Agua Swim Team-MR         NT    2:05.22        
                  58.35   2:05.22 (1:06.87)                                        
 52 Kearns, Bridget M         10 Express Swimming-MR  2:04.10    2:05.69        
                  57.70   2:05.69 (1:07.99)                                        
 53 Reichard, Ashley V        10 West Point-MR        2:21.25    2:11.17        
                1:03.75   2:11.17 (1:07.42)                                        
 54 Rasquin, Kristen M         9 Express Swimming-MR  2:11.80    2:11.85        
                1:07.32   2:11.85 (1:04.53)                                        
 -- Schmitt, Rosie H          10 Agua Swim Team-MR    1:39.32         DQ        
                  48.18          DQ (51.73)                                        
 -- Ialenti, Devon E           9 Express Swimming-MR  1:37.94         DQ        
                  48.24          DQ (50.34)                                        
 -- Kim, Rachel S             10 Cond-MR                   NT         DQ        
                  47.07          DQ (52.61)                                        
 
Event 68  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:19.39  ZQ
        1:22.19  JO
        1:40.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blacker, Aaron M          10 Bgnw Marlins-MR      1:14.74    1:15.58 ZQ     
                  35.29     1:15.58 (40.29)                                        
  2 Clarke, Risten J          10 Bgnw Marlins-MR      1:18.29    1:19.98 JO     
                  39.72     1:19.98 (40.26)                                        
  3 Zorgman, Ruan J           10 Pace-MR              1:19.63    1:23.29 SILV   
                  40.49     1:23.29 (42.80)                                        
  4 Elwyn, Chandler D         10 Pace-MR              1:26.89    1:23.82 SILV   
                  40.99     1:23.82 (42.83)                                        
  5 Salzman, Zach Z           10 Bgnw Marlins-MR      1:29.37    1:23.89 SILV   
                  41.41     1:23.89 (42.48)                                        
  6 Stagg, Christian M        10 Silver Streaks-MR    1:26.88    1:27.26 SILV   
                  42.28     1:27.26 (44.98)                                        
  7 Koster, Christopher       10 SMC-MR               1:28.22    1:27.42 SILV   
                  41.92     1:27.42 (45.50)                                        
  8 Cho, Justin J             10 Pace-MR              1:28.36    1:27.97 SILV   
                  42.76     1:27.97 (45.21)                                        
  9 Smith, Alex A              9 Bgnw Marlins-MR      1:33.97    1:30.74 SILV   
                  45.40     1:30.74 (45.34)                                        
 10 Ifshin, Alec D            10 Bgnw Marlins-MR      1:27.78    1:31.14 SILV   
                  44.37     1:31.14 (46.77)                                        
 11 Brynin, Zeke M             9 Pace-MR              1:38.81    1:32.20 SILV   
                  45.34     1:32.20 (46.86)                                        
 12 Vettoretti, Nicholas       9 SMC-MR               1:37.33    1:33.74 SILV   
                  45.90     1:33.74 (47.84)                                        
 13 Lyons, Michael G           9 Bgnw Marlins-MR      1:33.04    1:34.59 SILV   
                  46.64     1:34.59 (47.95)                                        
 14 Buckland, Grant A          9 Silver Streaks-MR    1:33.42    1:34.78 SILV   
                  43.73     1:34.78 (51.05)                                        
 15 McAuley, Charles           9 SMC-MR               1:33.48    1:34.98 SILV   
                  45.97     1:34.98 (49.01)                                        
 16 Fein, Sam                 10 Cond-MR                   NT    1:35.78 SILV   
                  46.76     1:35.78 (49.02)                                        
 17 Sourial, Anthony           9 Express Swimming-MR  1:39.82    1:37.01 SILV   
                  47.16     1:37.01 (49.85)                                        
 18 Barton, Benjamin          10 SMC-MR                    NT    1:38.14 SILV   
                  45.32     1:38.14 (52.82)                                        
 19 Potenza, Bobby M           9 Bgnw Marlins-MR      1:38.36    1:38.62 SILV   
                  48.30     1:38.62 (50.32)                                        
 20 Siegel, Rory              10 Pace-MR              1:39.87    1:38.75 SILV   
                  47.49     1:38.75 (51.26)                                        
 21 Yale, Griffin              9 SMC-MR               1:33.77    1:39.96 SILV   
                  47.87     1:39.96 (52.09)                                        
 22 Spindel, David A          10 GAEL-MR              1:36.47    1:40.55        
                  48.48     1:40.55 (52.07)                                        
 23 Widom, Marshall A          9 Bgnw Marlins-MR      1:41.19    1:40.77        
                  50.22     1:40.77 (50.55)                                        
 24 Pokorne, Alexander         9 SMC-MR               1:42.91    1:44.18        
                  50.20     1:44.18 (53.98)                                        
 25 O'Connell, Ryan            9 Cond-MR                   NT    1:45.20        
                  52.35     1:45.20 (52.85)                                        
 26 Cho, Steven               10 Cond-MR                   NT    1:45.31        
                  51.65     1:45.31 (53.66)                                        
 27 Sun, James                 9 Express Swimming-MR  1:47.47    1:47.75        
                  52.67     1:47.75 (55.08)                                        
 28 Manfredi, Michael J        9 GAEL-MR                   NT    1:53.63        
                  54.77     1:53.63 (58.86)                                        
 29 Evans, Daniel              9 SMC-MR               1:50.35    1:54.15        
                  54.63     1:54.15 (59.52)                                        
 30 Hodgens, Paul             10 Cond-MR                   NT    2:14.44        
                1:03.83   2:14.44 (1:10.61)                                        
 31 Sipp, John N               9 Agua Swim Team-MR    2:12.93    2:17.98        
                1:03.74   2:17.98 (1:14.24)                                        
 -- Prince, Adam              10 Cond-MR              1:38.00         DQ        
                  47.87          DQ (50.05)                                        
 -- Campbell, Brandon         10 Cond-MR                   NT         DQ        
                  58.15        DQ (1:05.41)                                        
 -- Quintos-Hanney, Chris     10 Cond-MR              1:45.00         DQ        
                  54.67          DQ (56.23)                                        
 -- Salvatore, Luke J          9 Bgnw Marlins-MR      1:43.05         DQ        
                  49.82          DQ (50.87)                                        
 -- Bonalle, Steven C         10 GAEL-MR              1:37.01         DQ        
                  46.81          DQ (49.60)                                        
 
Event 69  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:08.89  ZQ
        1:11.49  JO
        1:21.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Groccia, Adrienne D       12 GAEL-MR              1:10.47    1:08.67 ZQ     
                  32.48     1:08.67 (36.19)                                        
  2 Miller, Nikki F           12 Silver Streaks-MR    1:09.41    1:09.15 JO     
                  33.50     1:09.15 (35.65)                                        
  3 McGrath, Kelly            12 Express Swimming-MR  1:10.52    1:09.66 JO     
                  33.04     1:09.66 (36.62)                                        
  4 McDavid, Aiesha A         12 GAEL-MR              1:13.62    1:10.21 JO     
                  33.33     1:10.21 (36.88)                                        
  5 Kuo, Jacqueline           11 Agua Swim Team-MR    1:13.00    1:11.07 JO     
                  32.63     1:11.07 (38.44)                                        
  5 Randazzo, Khristiana      12 GAEL-MR              1:12.14    1:11.07 JO     
                  33.49     1:11.07 (37.58)                                        
  7 Fischer, Sarah G          12 Cond-MR              1:11.00    1:11.35 JO     
                  34.63     1:11.35 (36.72)                                        
  8 Trager, Lena E            11 Silver Streaks-MR    1:11.13    1:11.36 JO     
                  33.35     1:11.36 (38.01)                                        
  9 Lee, Abigail C            11 Agua Swim Team-MR    1:12.90    1:11.40 JO     
                  32.76     1:11.40 (38.64)                                        
 10 Omary, Natalie M          12 Agua Swim Team-MR    1:14.62    1:12.90 SILV   
                  34.85     1:12.90 (38.05)                                        
 11 Case, Olivia              11 Agua Swim Team-MR    1:37.27    1:15.62 SILV   
                  36.58     1:15.62 (39.04)                                        
 12 Corso, Kimberly M         11 Express Swimming-MR  1:16.90    1:16.62 SILV   
                  37.03     1:16.62 (39.59)                                        
 13 Chudy, Charlotte L        11 Agua Swim Team-MR    1:17.59    1:17.59 SILV   
                  36.58     1:17.59 (41.01)                                        
 14 Sanchez, Michelle J       12 Agua Swim Team-MR    1:19.35    1:17.86 SILV   
                  37.81     1:17.86 (40.05)                                        
 15 Gallagher, Molly A        11 Pace-MR              1:23.68    1:18.45 SILV   
                  37.33     1:18.45 (41.12)                                        
 16 Morris, Cara K            12 Cond-MR              1:18.16    1:18.80 SILV   
                  36.55     1:18.80 (42.25)                                        
 17 Graves, Meg S             12 Pace-MR              1:19.23    1:19.08 SILV   
                  38.59     1:19.08 (40.49)                                        
 18 Engle, Clara H            12 Pace-MR              1:21.08    1:19.63 SILV   
                  37.05     1:19.63 (42.58)                                        
 19 Angelino, Alessandra      12 SMC-MR               1:22.49    1:19.72 SILV   
                  37.00     1:19.72 (42.72)                                        
 20 Pile, Emma N              12 Pace-MR              1:20.95    1:19.89 SILV   
                  37.81     1:19.89 (42.08)                                        
 21 Lawler, Rachel            11 Express Swimming-MR  1:18.08    1:19.90 SILV   
                  38.46     1:19.90 (41.44)                                        
 22 Malyszka, Stephanie M     11 Cond-MR              1:17.33    1:20.00 SILV   
                  37.00     1:20.00 (43.00)                                        
 23 Suarez, Daniela I         11 Agua Swim Team-MR    1:17.80    1:20.35 SILV   
                  37.20     1:20.35 (43.15)                                        
 24 Elkes, Sarah E            11 Pace-MR              1:21.87    1:20.58 SILV   
                  37.29     1:20.58 (43.29)                                        
 25 Pope, Lauren              11 Cond-MR              1:21.00    1:20.90 SILV   
                  38.95     1:20.90 (41.95)                                        
 26 Ialenti, Pamela S         11 Express Swimming-MR  1:20.01    1:22.25        
                  38.59     1:22.25 (43.66)                                        
 27 Anastasiou, Elle          11 Pace-MR              1:22.82    1:23.07        
                  38.00     1:23.07 (45.07)                                        
 28 Sun, Faye                 12 Express Swimming-MR  1:21.84    1:23.41        
                  38.42     1:23.41 (44.99)                                        
 29 Pillsbury, Anne M         12 CFA-MR               1:24.99    1:23.59        
                  38.57     1:23.59 (45.02)                                        
 30 Smith, Anne M             11 GAEL-MR              1:27.97    1:25.11        
                  39.05     1:25.11 (46.06)                                        
 31 Suydam, Kaitlyn M         11 Silver Streaks-MR    1:26.86    1:25.73        
                  43.44     1:25.73 (42.29)                                        
 32 Kearns, Emily R           12 Express Swimming-MR  1:39.21    1:26.86        
                  42.13     1:26.86 (44.73)                                        
 33 Zoine, Jackie T           12 Express Swimming-MR  1:29.45    1:27.41        
                  42.23     1:27.41 (45.18)                                        
 34 Lubitz, Rachel H          11 Agua Swim Team-MR    1:50.12    1:29.37        
                  43.29     1:29.37 (46.08)                                        
 35 Maynard, Eve A            11 Agua Swim Team-MR    1:33.70    1:29.45        
                  42.38     1:29.45 (47.07)                                        
 36 Miller, Meghan E          12 Pace-MR              1:33.99    1:33.64        
                  44.08     1:33.64 (49.56)                                        
 37 Carlucci, Brannan A       12 Cond-MR              1:46.47    1:34.40        
                  44.47     1:34.40 (49.93)                                        
 38 Bodnar, Mary Anne D       11 Agua Swim Team-MR    1:39.33    1:37.19        
                  45.28     1:37.19 (51.91)                                        
 39 Collins, Kaitlyn F        11 West Point-MR             NT    1:40.76        
                  46.35     1:40.76 (54.41)                                        
 40 Perrone, Jordana          11 Cond-MR                   NT    1:45.69        
                  49.30     1:45.69 (56.39)                                        
 -- Eisenberg, Rachel         11 Silver Streaks-MR    1:29.87         DQ        
                  45.91          DQ (49.72)                                        
 
Event 70  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:10.49  ZQ
        1:12.29  JO
        1:22.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu-Van Wright, En-Wei     11 Agua Swim Team-MR    1:07.72    1:07.02 ZQ     
                  30.24     1:07.02 (36.78)                                        
  2 Georgescu, Ronald F       11 Agua Swim Team-MR    1:12.48    1:08.19 ZQ     
                  33.85     1:08.19 (34.34)                                        
  3 Chansakul, JR J           12 Agua Swim Team-MR    1:11.38    1:09.08 ZQ     
                  31.63     1:09.08 (37.45)                                        
  4 Schaub, Bryan T           12 Cond-MR              1:12.00    1:15.11 SILV   
                  36.15     1:15.11 (38.96)                                        
  5 Catarinacchio, Vincent    12 GAEL-MR              1:19.75    1:15.17 SILV   
                  34.47     1:15.17 (40.70)                                        
  6 Deoliveira, Michael M     12 Silver Streaks-MR    1:15.60    1:15.29 SILV   
                  36.78     1:15.29 (38.51)                                        
  7 Engemann, Karl J          12 Pace-MR              1:17.13    1:16.84 SILV   
                  36.17     1:16.84 (40.67)                                        
  8 Zimmerman, Harry G        12 Pace-MR              1:23.11    1:17.61 SILV   
                  36.42     1:17.61 (41.19)                                        
  9 Sherman, Sammy I          11 Agua Swim Team-MR    1:18.49    1:17.80 SILV   
                  38.16     1:17.80 (39.64)                                        
 10 Bogan, Sam N              11 Silver Streaks-MR    1:21.55    1:18.80 SILV   
                  38.17     1:18.80 (40.63)                                        
 11 Farm, Eric R              11 Cond-MR              1:29.32    1:19.19 SILV   
                  37.25     1:19.19 (41.94)                                        
 12 Vatsia, Sohrab K          12 Express Swimming-MR  1:19.66    1:19.23 SILV   
                  36.61     1:19.23 (42.62)                                        
 13 Vallar, Jack              11 SMC-MR               1:24.45    1:20.52 SILV   
                  36.57     1:20.52 (43.95)                                        
 14 Parauda, Max L            11 Pace-MR              1:21.85    1:22.20 SILV   
                  37.63     1:22.20 (44.57)                                        
 15 Fletcher, Henry R         11 Pace-MR              1:25.67    1:23.40        
                  38.87     1:23.40 (44.53)                                        
 16 Ogisu, Kent               11 Agua Swim Team-MR    1:24.55    1:24.35        
                  40.03     1:24.35 (44.32)                                        
 17 Schaub, Kevin F           11 Cond-MR              1:32.43    1:24.75        
                  38.96     1:24.75 (45.79)                                        
 18 Omartian, Aj J            11 Pace-MR              1:29.10    1:26.55        
                  40.87     1:26.55 (45.68)                                        
 19 Sampaio, John-John A      12 Pace-MR              1:26.84    1:27.04        
                  39.74     1:27.04 (47.30)                                        
 20 Klein, Simon              11 Silver Streaks-MR    1:26.65    1:27.45        
                  39.52     1:27.45 (47.93)                                        
 21 Avila, Jon-Anthony L      11 Cond-MR              1:26.44    1:27.64        
                  41.06     1:27.64 (46.58)                                        
 22 Finnerty, Jack            11 Cond-MR              1:37.93    1:32.50        
                  44.96     1:32.50 (47.54)                                        
 23 Magretti, Stephen         11 Cond-MR                   NT    1:32.79        
                  42.16     1:32.79 (50.63)                                        
 24 Siegel, Jonah             11 Agua Swim Team-MR    1:34.35    1:38.22        
                  47.42     1:38.22 (50.80)                                        
 25 Cascione, Anthony V       11 Express Swimming-MR  1:38.14    1:38.27        
                  48.38     1:38.27 (49.89)                                        
 26 Seltenreich, Dane M       11 Express Swimming-MR  1:44.61    1:39.47        
                  50.36     1:39.47 (49.11)                                        
 27 Graham, Jack M            11 West Point-MR             NT    1:46.35        
                  48.95     1:46.35 (57.40)                                        
 28 Stafford, Nicky           11 SMC-MR               1:48.70    1:48.31        
                  50.73     1:48.31 (57.58)                                        
 29 Blachno, Daniel R         12 Cond-MR                   NT    1:48.63        
                  49.20     1:48.63 (59.43)                                        
 30 Martin, Kevin J           11 Cond-MR              2:00.00    2:07.69        
                1:00.50   2:07.69 (1:07.19)                                        
 -- Cummings, Liam            12 Cond-MR                   NT         DQ        
                  48.61          DQ (57.12)                                        
 -- Thompson, Philip M        12 GAEL-MR              1:16.73         DQ        
                  35.85          DQ (42.17)                                        
 -- Collins, Daniel T         12 West Point-MR             NT         DQ        
                  58.12          DQ (59.41)                                        
 -- Bonelli, Bobby            12 Express Swimming-MR  1:51.34         DQ        
                  52.26        DQ (1:05.14)                                        
 
Event 71  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:25.07    2:29.66        
     1) Leary, Tanita A 10              2) Sawkins, Emma E 9              
     3) Bolster, Dana J 10              4) Hartigan, Kaitlin A 9          
                  36.48   2:29.66 (1:53.18)                                        
  2 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                     2:25.76    2:44.19        
     1) Klein, Emma C 10                2) Iaconetti, Emma K 10           
     3) Gallagher, Megan E 9            4) Huchro, Christina J 10         
                  41.66   2:44.19 (2:02.53)                                        
 
Event 72  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                     2:26.26    2:34.81        
     1) Cho, Justin J 10                2) Elwyn, Chandler D 10           
     3) Zorgman, Ruan J 10              4) Siegel, Rory 10                
                  39.90     1:23.92 (44.02)     1:59.82 (35.90)     2:34.81 (34.99)
  2 Condors-MR  'A'                                   2:55.30    2:53.54        
     1) Quintos-Hanney, Chris 10        2) Canals, Mathew S 10            
     3) Prince, Adam 10                 4) Fein, Sam 10                   
                  43.09     1:27.10 (44.01)     2:13.59 (46.49)     2:53.54 (39.95)
 
Event 73  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:12.26    2:08.38        
     1) Randazzo, Khristiana 12         2) Squillante, Lindsey A 12       
     3) McDavid, Aiesha A 12            4) Groccia, Adrienne D 12         
                  35.35     1:08.74 (33.39)     1:40.97 (32.23)     2:08.38 (27.41)
  2 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                     2:07.76    2:16.12        
     1) Engle, Clara H 12               2) Janos, Valerie J 12            
     3) Anastasiou, Elle 11             4) Graves, Meg S 12               
                  36.25     1:11.82 (35.57)     1:45.54 (33.72)     2:16.12 (30.58)
  3 Condors-MR  'A'                                   2:15.90    2:16.62        
     1) Rubzin, Emily 12                2) Fischer, Sarah G 12            
     3) Taskindoust, Mahsa 12           4) Morris, Cara K 12              
                  35.84     1:12.79 (36.95)     1:46.16 (33.37)     2:16.62 (30.46)
  4 Condors-MR  'B'                                   2:36.91    2:23.83        
     1) Tsai, Sylvan 12                 2) Pope, Lauren 11                
     3) Collazo, Charlotte 12           4) Malyszka, Stephanie M 11       
                  37.43     1:18.44 (41.01)     1:52.09 (33.65)     2:23.83 (31.74)
  5 Pace Setter Swim Team-MR  'B'                          NT    2:26.42        
     1) Gallagher, Molly A 11           2) Oliveira, Kerry C 12           
     3) Pile, Emma N 12                 4) Smith, Mollie M 11             
                  40.62     1:19.61 (38.99)     1:54.58 (34.97)     2:26.42 (31.84)
 
Event 74  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:12.81    2:17.53        
     1) Catarinacchio, Vincent 12       2) O'Hagan, Chris M 11            
     3) Bialo, Matthew J 12             4) Granelli, Luke A 12            
                  35.09     1:14.54 (39.45)     1:47.94 (33.40)     2:17.53 (29.59)
  2 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                     2:06.91    2:24.19        
     1) Ready, Connor 11                2) Zimmerman, Harry G 12          
     3) Engemann, Karl J 12             4) Fletcher, Henry R 11           
                  37.90     1:16.83 (38.93)     1:53.22 (36.39)     2:24.19 (30.97)
  3 Pace Setter Swim Team-MR  'B'                          NT    2:28.01        
                  37.29     1:17.19 (39.90)     1:57.27 (40.08)     2:28.01 (30.74)
 
Event 75  Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          40.89  ZQ
          42.99  JO
          50.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delpriore, Dulcie A        7 GAEL-MR                51.23      48.56 SILV   
  2 Raciti, Krista M           8 Silver Streaks-MR         NT      49.91 SILV   
  3 Elwyn, Catherine K         8 Pace-MR                53.67      51.43        
  4 Schwartz, Isabella S       8 Pace-MR                52.52      51.94        
  5 Swertfager, Theresa        8 SMC-MR                 53.13      52.55        
  6 Kuo, Elizabeth F           8 Agua Swim Team-MR    1:00.00      52.62        
  7 Sweet, Lauren A            8 Cond-MR                56.08      53.21        
  8 Lyman, Olivia              8 SMC-MR                 53.72      53.48        
  9 Vettoretti, Mia            6 SMC-MR                 57.90      54.70        
 10 Basso, Sierra K            8 Agua Swim Team-MR      55.69      55.00        
 11 McClung, Taylor R          8 Pace-MR                53.90      56.07        
 12 Keaveney, Briana N         8 Cond-MR              1:08.65      56.17        
 13 Costigan, Abigail J        8 Pace-MR                59.63      57.19        
 14 Humphrey, Caroline S       8 GAEL-MR                59.21      57.24        
 15 Mackay, Hannah R           8 West Point-MR          57.87      57.99        
 16 Kelly, Kerry               7 SMC-MR               1:01.05    1:00.97        
 17 Pokorne, Emma              8 SMC-MR               1:01.15    1:01.35        
 18 McClung, Demi R            7 Pace-MR              1:05.15    1:04.15        
 19 Cho, Eunice                8 Cond-MR                   NT    1:05.72        
 20 Andreana, Lindsey E        7 GAEL-MR                   NT    1:07.52        
 21 Palmer, Fiona              8 Express Swimming-MR  1:02.50    1:09.51        
 22 Lesser, Molly              7 SMC-MR                    NT    1:12.25        
 -- Mutoh, Seika               7 GAEL-MR                52.64         DQ        
 -- Schiller, Allyson          8 Cond-MR                   NT         DQ        
 -- Tsuei, Angela              6 Cond-MR                   NT         DQ        
 
Event 76  Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          43.19  ZQ
          43.99  JO
          50.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benjamin, Ernst C          8 Agua Swim Team-MR      48.27      47.47 SILV   
  2 McFarland, Charlie A       8 GAEL-MR                46.85      48.45 SILV   
  3 Kelly, Patrick             8 SMC-MR                 51.96      49.87 SILV   
  4 Andjelic, Nikola           8 Cond-MR                   NT      51.19        
  5 Verini, Michael T          8 Pace-MR                56.59      53.23        
  6 Kearney, Evan D            8 Pace-MR                56.75      54.01        
  7 Macaluso, James T          8 Silver Streaks-MR      54.35      54.33        
  8 Schaefer, Brendan          7 GAEL-MR              1:03.06    1:01.32        
  9 Schmitt, Benjamin T        7 Agua Swim Team-MR    1:16.88    1:14.73        
 10 O'Connor, Michael M        8 Agua Swim Team-MR    1:11.82    1:14.99        
 -- Itzkowitz, Adam R          7 GAEL-MR                   NT         DQ        
 -- Tsuei, Andrew              8 Cond-MR              1:06.32         DQ        
 
Event 77  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:40.99  ZQ
        2:42.99  JO
        3:02.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Jennifer J        14 Silver Streaks-MR    2:39.17    2:38.50 ZQ     
                  34.07     1:13.49 (39.42)     1:55.16 (41.67)     2:38.50 (43.34)
  2 Lyver, Kellie M           14 GAEL-MR              2:43.64    2:41.11 JO     
                  35.74     1:15.08 (39.34)     1:57.08 (42.00)     2:41.11 (44.03)
  3 Krasniqi, Laura A         13 Silver Streaks-MR    2:47.32    2:42.52 JO     
                  36.11     1:16.88 (40.77)     1:59.62 (42.74)     2:42.52 (42.90)
  4 Flood, Katie M            13 Silver Streaks-MR    2:54.76    2:51.93 SILV   
                  37.25     1:20.32 (43.07)     2:06.12 (45.80)     2:51.93 (45.81)
  5 Slater, Kailey            13 SMC-MR               2:52.73    2:55.13 SILV   
                  39.57     1:23.47 (43.90)     2:09.02 (45.55)     2:55.13 (46.11)
  6 Peers, Jacey C            13 Pace-MR              3:05.93    3:04.60        
                  40.41     1:26.44 (46.03)     2:14.98 (48.54)     3:04.60 (49.62)
  7 Dari, Kelli A             13 Cond-MR              3:10.16    3:04.80        
  8 Contreras, Stephanie J    14 Pace-MR              3:08.90    3:06.91        
                  40.84     1:27.72 (46.88)     2:17.35 (49.63)     3:06.91 (49.56)
  9 Laitman, Caroline E       14 Pace-MR                   NT    3:12.52        
 10 Yeo, Alyssa L             13 Agua Swim Team-MR    3:19.43    3:12.90        
 11 Mitchell, Carly G         14 Pace-MR              3:18.08    3:14.49        
 12 Prince, Martha            13 Cond-MR              3:23.25    3:17.95        
 13 Bonifacio, Stephanie M    13 Cond-MR              3:25.91    3:22.35        
 14 Mackay, Rachel S          14 West Point-MR        3:24.03    3:23.52        
 15 Bisnoff, Sami L           13 Express Swimming-MR  3:22.14    3:23.66        
 
Event 78  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:38.79  ZQ
        2:42.99  JO
        2:59.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gianino, Alexander Z      13 GAEL-MR              2:31.99    2:27.94 ZQ     
                  32.95     1:10.66 (37.71)     1:49.31 (38.65)     2:27.94 (38.63)
  2 Hadley, Matthew J         14 Bgnw Marlins-MR      2:29.56    2:31.23 ZQ     
                  34.46     1:13.55 (39.09)     1:52.52 (38.97)     2:31.23 (38.71)
  3 Charriez, Greg T          14 Bgnw Marlins-MR      2:34.58    2:35.39 ZQ     
                  35.11     1:15.16 (40.05)     1:55.70 (40.54)     2:35.39 (39.69)
  4 Charriez, Nick L          14 Bgnw Marlins-MR      2:37.39    2:35.46 ZQ     
                  34.29     1:13.75 (39.46)     1:54.69 (40.94)     2:35.46 (40.77)
  5 Clarke, Braden J          14 Bgnw Marlins-MR      2:38.07    2:38.17 ZQ     
                  35.33     1:15.17 (39.84)     1:57.06 (41.89)     2:38.17 (41.11)
  6 Itzkowitz, Ben M          13 GAEL-MR              2:41.79    2:40.20 JO     
                  35.56     1:16.17 (40.61)     1:58.01 (41.84)     2:40.20 (42.19)
  7 Smith, Tavy O             13 Pace-MR              2:47.69    2:41.05 JO     
                  35.11     1:15.35 (40.24)     1:57.91 (42.56)     2:41.05 (43.14)
  8 White, Connor D           13 Bgnw Marlins-MR      2:42.06    2:44.43 SILV   
                  36.07     1:17.01 (40.94)     2:00.38 (43.37)     2:44.43 (44.05)
  9 Mangieri, Gregory J       14 Bgnw Marlins-MR      2:46.70    2:46.19 SILV   
                  37.72     1:19.70 (41.98)     2:03.02 (43.32)     2:46.19 (43.17)
 10 Gourevitch, Jesse D       13 Silver Streaks-MR    2:54.35    2:48.99 SILV   
                  36.78     1:19.86 (43.08)     2:04.12 (44.26)     2:48.99 (44.87)
 11 Sanchez, Jude M           13 Agua Swim Team-MR    2:52.86    2:49.22 SILV   
                  38.39     1:22.34 (43.95)     2:06.80 (44.46)     2:49.22 (42.42)
 12 Ovryn, Danny              13 GAEL-MR              2:51.17    2:49.46 SILV   
                  37.88     1:19.65 (41.77)     2:03.93 (44.28)     2:49.46 (45.53)
 13 Koster, Henry             13 SMC-MR               2:54.50    2:51.39 SILV   
                  39.01     1:23.62 (44.61)     2:08.08 (44.46)     2:51.39 (43.31)
 14 Schneider, Ian M          13 Bgnw Marlins-MR      2:52.59    2:52.31 SILV   
                  37.38     1:20.33 (42.95)     2:05.81 (45.48)     2:52.31 (46.50)
 15 Lyons, Brian L            14 Bgnw Marlins-MR      2:54.84    2:53.15 SILV   
                  38.95     1:22.91 (43.96)     2:08.28 (45.37)     2:53.15 (44.87)
 16 Chetvertkov, Anton        13 Agua Swim Team-MR    3:10.22    2:55.77 SILV   
                  40.13     1:24.94 (44.81)     2:09.90 (44.96)     2:55.77 (45.87)
 17 Asaga, Fumi               13 Bgnw Marlins-MR      2:59.99    3:03.19        
                  37.91     1:24.64 (46.73)     2:14.22 (49.58)     3:03.19 (48.97)
 18 Jeffay, Eric M            14 CFA-MR               3:11.90    3:08.14        
                  42.13     1:30.39 (48.26)     2:19.72 (49.33)     3:08.14 (48.42)
 19 Brynin, Max B             13 Pace-MR              3:16.47    3:08.44        
                  43.41     1:31.60 (48.19)     2:21.08 (49.48)     3:08.44 (47.36)
 20 Cummings, Connor T        13 Cond-MR                   NT    3:12.37        
                  44.57     1:33.78 (49.21)     2:23.46 (49.68)     3:12.37 (48.91)
 21 Cray, Daniel P            13 West Point-MR             NT    3:40.99        
                  49.74     1:47.00 (57.26)     2:44.49 (57.49)     3:40.99 (56.50)
 22 Cascioli, Nicholas A      14 West Point-MR             NT    3:53.60        
                  51.95     1:50.36 (58.41)   2:52.19 (1:01.83)   3:53.60 (1:01.41)
 
Event 79  Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:39.19  ZQ
        2:42.99  JO
        2:56.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fischer, Betsy C          15 Cond-MR              2:25.26    2:38.05 ZQ     
                  36.08     1:15.75 (39.67)     1:56.29 (40.54)     2:38.05 (41.76)
  2 Bassmann, Amanda C        15 Silver Streaks-MR    2:40.65    2:39.50 JO     
                  34.74     1:16.18 (41.44)     1:57.47 (41.29)     2:39.50 (42.03)
  3 McNally, Elise C          15 GAEL-MR              2:37.22    2:40.55 JO     
                  36.04     1:16.46 (40.42)     1:58.28 (41.82)     2:40.55 (42.27)
  4 Rubin, Ada L              15 Agua Swim Team-MR    2:48.51    2:49.39 SILV   
                  38.88     1:21.68 (42.80)     2:05.57 (43.89)     2:49.39 (43.82)
  5 Turner, Ashley E          15 Silver Streaks-MR    2:48.53    2:50.54 SILV   
                  36.41     1:18.33 (41.92)     2:03.66 (45.33)     2:50.54 (46.88)
  6 Zaccari, Victoria         15 SMC-MR               2:51.84    2:50.79 SILV   
                  39.09     1:22.46 (43.37)     2:06.32 (43.86)     2:50.79 (44.47)
  7 Kay, Anne                 16 Cond-MR              3:00.00    2:52.80 SILV   
                  39.19     1:22.85 (43.66)     2:07.99 (45.14)     2:52.80 (44.81)
  8 Knapp, Erin J             15 Pace-MR              3:01.24    2:54.64 SILV   
                  39.46     1:23.54 (44.08)     2:09.15 (45.61)     2:54.64 (45.49)
  9 Halperin, Meeka           15 SMC-MR               2:58.71    2:57.61        
                  40.04     1:24.09 (44.05)     2:10.34 (46.25)     2:57.61 (47.27)
 10 Baiano, Cassandra         15 SMC-MR               2:55.30    2:59.23        
                  39.28     1:24.70 (45.42)     2:12.02 (47.32)     2:59.23 (47.21)
 11 Kenny, Katelyn M          17 West Point-MR             NT    3:05.69        
                  42.69     1:29.31 (46.62)     2:17.18 (47.87)     3:05.69 (48.51)
 12 Foskew, Samantha M        15 Cond-MR              3:01.09    3:05.82        
                  41.19     1:27.49 (46.30)     2:16.15 (48.66)     3:05.82 (49.67)
 13 Davis, Nicole A           15 Cond-MR              3:11.85    3:12.04        
                  45.46     1:35.03 (49.57)     2:23.67 (48.64)     3:12.04 (48.37)
 14 Pompe, Serena E           16 West Point-MR        3:13.29    3:12.23        
                  43.67     1:32.43 (48.76)     2:22.77 (50.34)     3:12.23 (49.46)
 15 Sanicola, Kerrianne M     16 West Point-MR        3:19.17    3:12.85        
                  43.97     1:34.78 (50.81)     2:23.96 (49.18)     3:12.85 (48.89)
 16 Prince, Jenny             15 Cond-MR              3:12.90    3:15.56        
                  42.52     1:32.67 (50.15)     2:24.18 (51.51)     3:15.56 (51.38)
 
Event 80  Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:30.49  ZQ
        2:31.99  JO
        2:42.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carlucci, Conor A         17 Cond-MR              2:07.28    2:15.74 ZQ     
                  32.01     1:07.79 (35.78)     1:42.67 (34.88)     2:15.74 (33.07)
  2 Simco, Anthony J          16 Bgnw Marlins-MR      2:18.75    2:17.22 ZQ     
                  31.31     1:06.03 (34.72)     1:41.73 (35.70)     2:17.22 (35.49)
  3 Hastings, Tristan L       16 Bgnw Marlins-MR      2:09.45    2:18.75 ZQ     
                  31.14     1:06.23 (35.09)     1:42.44 (36.21)     2:18.75 (36.31)
  4 Jin, Chris E              16 Cond-MR              2:32.40    2:23.17 ZQ     
                  31.40     1:06.48 (35.08)     1:43.51 (37.03)     2:23.17 (39.66)
  5 Simco, Daniel P           16 Bgnw Marlins-MR      2:16.93    2:23.58 ZQ     
                  32.19     1:08.64 (36.45)     1:45.77 (37.13)     2:23.58 (37.81)
  6 Polhill, Drew B           15 Bgnw Marlins-MR      2:20.08    2:26.14 ZQ     
                  31.79     1:08.57 (36.78)     1:46.51 (37.94)     2:26.14 (39.63)
  7 Blacker, Jared A          16 Bgnw Marlins-MR      2:27.02    2:27.37 ZQ     
                  33.03     1:09.69 (36.66)     1:48.26 (38.57)     2:27.37 (39.11)
  8 Powers, Casey D           15 Bgnw Marlins-MR      2:39.68    2:28.33 ZQ     
                  33.86     1:11.27 (37.41)     1:49.78 (38.51)     2:28.33 (38.55)
  9 Palumbo, Evan S           15 Bgnw Marlins-MR      2:22.04    2:28.88 ZQ     
                  33.54     1:11.12 (37.58)     1:49.87 (38.75)     2:28.88 (39.01)
 10 Herr, Bob J               17 Bgnw Marlins-MR      2:22.44    2:29.04 ZQ     
                  33.27     1:10.63 (37.36)     1:49.58 (38.95)     2:29.04 (39.46)
 11 Weiner, Ben L             15 Cond-MR              2:31.45    2:29.21 ZQ     
                  33.37     1:10.79 (37.42)     1:49.99 (39.20)     2:29.21 (39.22)
 12 ChuFor, Kahlil T          16 Cond-MR              2:25.00    2:29.66 ZQ     
                  33.89     1:11.38 (37.49)     1:50.77 (39.39)     2:29.66 (38.89)
 13 Langworthy, Daniel P      17 West Point-MR        2:37.32    2:30.66 JO     
                  34.06     1:11.90 (37.84)     1:51.10 (39.20)     2:30.66 (39.56)
 14 Harrington, Kyle P        17 Pace-MR              2:29.56    2:31.54 JO     
                  33.60     1:11.32 (37.72)     1:50.73 (39.41)     2:31.54 (40.81)
 15 Burrows, John M           17 Bgnw Marlins-MR      2:37.45    2:32.85 SILV   
                  33.39     1:11.47 (38.08)     1:51.56 (40.09)     2:32.85 (41.29)
 16 Morris, Dylan W           16 Bgnw Marlins-MR      2:31.23    2:33.68 SILV   
                  34.38     1:13.07 (38.69)     1:52.70 (39.63)     2:33.68 (40.98)
 17 Heath, Michael A          15 GAEL-MR              2:32.00    2:34.20 SILV   
                  33.67     1:13.08 (39.41)     1:53.33 (40.25)     2:34.20 (40.87)
 18 Meyendorff, Andrew M      16 Silver Streaks-MR    2:32.19    2:35.36 SILV   
                  33.96     1:12.89 (38.93)     1:54.33 (41.44)     2:35.36 (41.03)
 19 Karle, James M            15 Bgnw Marlins-MR      2:38.76    2:36.13 SILV   
                  35.71     1:15.37 (39.66)     1:56.77 (41.40)     2:36.13 (39.36)
 20 Luboja, Chris E           16 Bgnw Marlins-MR      2:29.77    2:37.12 SILV   
                  34.01     1:13.42 (39.41)     1:54.36 (40.94)     2:37.12 (42.76)
 21 Saccurato, Josh H         15 Bgnw Marlins-MR      2:41.00    2:40.41 SILV   
                  36.58     1:16.66 (40.08)     1:58.64 (41.98)     2:40.41 (41.77)
 22 Restle, David             15 SMC-MR               2:47.00    2:45.20        
                  35.91     1:18.31 (42.40)     2:02.78 (44.47)     2:45.20 (42.42)
 23 Caldwell, John            16 Cond-MR              3:00.00    2:46.90        
                  36.29     1:18.48 (42.19)     2:02.65 (44.17)     2:46.90 (44.25)
 24 Mullaney, Kevin J         17 Bgnw Marlins-MR      2:40.00    2:51.20        
                  38.57     1:22.18 (43.61)     2:06.52 (44.34)     2:51.20 (44.68)
 25 Parish, Sam               15 SMC-MR               3:00.34    3:03.17        
                  40.87     1:26.97 (46.10)     2:15.10 (48.13)     3:03.17 (48.07)
 
Event 81  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chu, Kierstin              8 SMC-MR                 16.28      16.26        
  2 Catarinacchio, Jessica R   8 GAEL-MR                16.78      17.13        
  3 Sweet, Lauren A            8 Cond-MR                17.75      17.60        
  4 Costigan, Abigail J        8 Pace-MR                17.00      17.90        
  5 Elwyn, Catherine K         8 Pace-MR                18.39      17.92        
  6 McClung, Taylor R          8 Pace-MR                18.45      18.20        
  7 Sawkins, Cate J            6 GAEL-MR                18.44      18.44        
  8 Raciti, Krista M           8 Silver Streaks-MR      19.82      18.51        
  9 Keaveney, Briana N         8 Cond-MR                20.80      19.26        
 10 Lyman, Olivia              8 SMC-MR                 19.71      19.34        
 11 Schwartz, Isabella S       8 Pace-MR                19.47      19.35        
 12 Miller, Kerri P            8 Pace-MR                18.24      19.59        
 13 Glodus, Adi                8 Cond-MR                20.43      19.73        
 14 Humphrey, Caroline S       8 GAEL-MR                19.78      19.85        
 15 Pokorne, Emma              8 SMC-MR                 20.62      20.01        
 16 Kelly, Kerry               7 SMC-MR                 19.35      20.15        
 17 Palmer, Fiona              8 Express Swimming-MR    23.50      20.18        
 18 McClung, Demi R            7 Pace-MR                20.19      20.30        
 19 McGovern, Meaghan          8 Cond-MR                21.56      20.52        
 20 Mutoh, Seika               7 GAEL-MR                18.50      21.07        
 21 Pena, Sarahe               7 Agua Swim Team-MR      21.10      21.25        
 22 Vettoretti, Mia            6 SMC-MR                 21.70      21.53        
 23 Mackay, Hannah R           8 West Point-MR          25.12      22.16        
 24 Reynolds, Ceilie M         7 Express Swimming-MR    20.35      22.17        
 25 Andreana, Lindsey E        7 GAEL-MR                22.94      22.46        
 26 Lesser, Molly              7 SMC-MR                 28.37      22.70        
 27 Scanteianu, Adriana        6 CFA-MR                 24.20      22.76        
 28 Gulielmo, Kasey            7 CFA-MR                 21.56      24.34        
 29 Cho, Eunice                8 Cond-MR                25.16      25.34        
 30 Najjar, Caroline A         7 Agua Swim Team-MR      30.29      25.79        
 31 Tsuei, Angela              6 Cond-MR                28.78      27.64        
 32 Schiller, Allyson          8 Cond-MR                   NT      28.04        
 
Event 82  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benjamin, Ernst C          8 Agua Swim Team-MR      15.70      16.35        
  2 Verini, Michael T          8 Pace-MR                17.09      16.99        
  3 Kearney, Evan D            8 Pace-MR                17.36      17.33        
  4 Andjelic, Nikola           8 Cond-MR                31.29      19.14        
  5 Kelly, Patrick             8 SMC-MR                 18.21      19.54        
  6 Novitch, Graham S          7 Silver Streaks-MR      22.41      19.74        
  7 Macaluso, James T          8 Silver Streaks-MR      20.87      20.29        
  8 Tsuei, Andrew              8 Cond-MR                21.60      20.54        
  9 Schaefer, Brendan          7 GAEL-MR                20.46      20.72        
 10 Schmitt, Benjamin T        7 Agua Swim Team-MR      22.40      22.73        
 11 O'Connor, Michael M        8 Agua Swim Team-MR      23.65      25.65        
 12 Itzkowitz, Adam R          7 GAEL-MR                28.48      29.50        
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.69  ZQ
          26.99  JO
          30.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyver, Kellie M           14 GAEL-MR                25.84      25.49 ZQ     
  2 Braca, Gianna L           14 Pace-MR                27.18      26.98 JO     
  3 Turner, Jennifer J        14 Silver Streaks-MR      27.31      26.99 JO     
  4 Sepe, Lauren K            13 GAEL-MR                26.90      27.07 SILV   
  5 Fletcher, Diana C         14 Pace-MR                27.20      27.19 SILV   
  6 Flower, Lauren E          13 Pace-MR                27.58      27.79 SILV   
  7 Pavlin, Mekala            13 Agua Swim Team-MR      27.40      27.82 SILV   
  8 Pampillonio, Janine C     13 Pace-MR                28.22      27.83 SILV   
  9 Joseph, Jamela            13 Cond-MR                28.19      28.02 SILV   
 10 Schaefer, Kathryn R       13 GAEL-MR                27.94      28.22 SILV   
 11 Engemann, Krista N        14 Pace-MR                28.13      28.39 SILV   
 12 Fradkin, Becky H          14 Silver Streaks-MR      28.46      28.43 SILV   
 13 Schatkun, Beth A          14 Cond-MR                28.16      28.99 SILV   
 14 Peers, Jacey C            13 Pace-MR                28.53      29.37 SILV   
 14 Bloom, Taylor L           14 Agua Swim Team-MR      28.46      29.37 SILV   
 16 Dooley, Theresa A         13 Cond-MR                29.80      29.51 SILV   
 17 Bateman, Alexis K         13 Pace-MR                30.22      29.55 SILV   
 18 Suh, Sarah                14 Cond-MR                29.60      29.62 SILV   
 18 Collazo, Juliette         14 Cond-MR                30.02      29.62 SILV   
 20 Laitman, Caroline E       14 Pace-MR                29.40      29.73 SILV   
 20 Richardson, Erika S       13 Cond-MR                29.48      29.73 SILV   
 22 Burke, Stephanie H        13 GAEL-MR                29.24      29.75 SILV   
 23 Slater, Kailey            13 SMC-MR                 30.35      29.84 SILV   
 24 Curro, Emily              14 SMC-MR                 31.02      29.90 SILV   
 25 Riotto, Lily              13 Cond-MR                   NT      29.93 SILV   
 26 Cook, Michelle C          13 Pace-MR                30.30      30.06 SILV   
 27 Paul, Jordana             14 Cond-MR                30.91      30.28        
 28 O'Connell, Christina A    14 Agua Swim Team-MR      31.50      30.59        
 29 Dari, Kelli A             13 Cond-MR                30.67      30.65        
 30 Altman-Kurosaki, Hannah   13 Agua Swim Team-MR      30.90      30.84        
 31 Piskin, Tori E            14 Agua Swim Team-MR      31.60      31.02        
 32 Bonifacio, Stephanie M    13 Cond-MR                31.71      31.10        
 33 Tusa, JoAna F             13 Express Swimming-MR    31.88      31.15        
 34 Raby, Zami J              13 Agua Swim Team-MR      31.05      31.28        
 35 Berlowitz, Sammi K        14 Silver Streaks-MR      32.11      31.40        
 36 Soukas, Chloe M           14 Cond-MR                32.09      31.41        
 37 Allen, Sarah              13 SMC-MR                 32.30      31.97        
 38 Contreras, Stephanie J    14 Pace-MR                32.78      32.24        
 39 Jacobsen, Ginger M        13 Express Swimming-MR    31.66      32.35        
 40 Schulze, Allison M        13 Agua Swim Team-MR      33.00      32.38        
 41 Seaboldt, Mariah          14 SMC-MR                 33.02      32.64        
 42 Wolin, Sarah R            13 Pace-MR                35.22      32.95        
 43 Mackay, Rachel S          14 West Point-MR          33.39      33.02        
 44 Deziel, Blaire            13 Cond-MR                35.55      33.20        
 45 Rhoden, Ashley            13 Cond-MR                40.00      33.69        
 46 Canada, Kristen L         14 Cond-MR                33.67      34.23        
 47 Mitchell, Carly G         14 Pace-MR                37.50      36.12        
 48 Bisnoff, Sami L           13 Express Swimming-MR    34.75      36.20        
 49 Prince, Martha            13 Cond-MR                36.34      36.32        
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.79  ZQ
          25.69  JO
          28.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graves, Nathaniel G       14 Pace-MR                25.01      24.46 ZQ     
  2 Zorgman, Willem H         14 Pace-MR                25.38      24.89 JO     
  3 Mangieri, Gregory J       14 Bgnw Marlins-MR        25.26      24.99 JO     
  4 Farm, Bryan W             14 Cond-MR                26.11      25.60 JO     
  5 Itzkowitz, Ben M          13 GAEL-MR                26.35      26.14 SILV   
  6 Marchionni, Frank J       14 Cond-MR                27.19      26.19 SILV   
  7 Wilson, Ryan M            14 CFA-MR                 27.87      26.26 SILV   
  8 Mariano, Collin J         14 Pace-MR                26.45      26.28 SILV   
  9 Chmielowski, Maciej J     14 Agua Swim Team-MR      27.07      26.35 SILV   
 10 Gianino, Alexander Z      13 GAEL-MR                25.56      26.39 SILV   
 11 Asaga, Fumi               13 Bgnw Marlins-MR        26.65      26.51 SILV   
 12 Galletta, Christopher P   14 Silver Streaks-MR         NT      26.62 SILV   
 13 Lyons, Brian L            14 Bgnw Marlins-MR        26.23      26.80 SILV   
 14 Nishi, Thomas M           14 Silver Streaks-MR      27.28      26.89 SILV   
 15 Koster, Henry             13 SMC-MR                 27.41      27.13 SILV   
 16 Ready, James E            13 Pace-MR                27.55      27.57 SILV   
 17 White, Connor D           13 Bgnw Marlins-MR        27.49      27.65 SILV   
 17 Abisch, Jason             14 SMC-MR                 27.50      27.65 SILV   
 19 Ovryn, Danny              13 GAEL-MR                28.00      27.67 SILV   
 20 Carr, John P              13 Bgnw Marlins-MR        27.60      27.77 SILV   
 21 Smith, Tavy O             13 Pace-MR                27.77      27.87 SILV   
 22 Staropoli, JP P           14 Pace-MR                28.45      28.15 SILV   
 23 Santa-Donato, Nicholas    14 Pace-MR                29.71      28.30        
 24 Wolin, Seth A             13 Pace-MR                29.44      28.31        
 25 Bernacchia, Matthew J     13 Pace-MR                30.07      28.33        
 26 O'Brien, Murrough M       13 Agua Swim Team-MR      29.24      28.49        
 27 Berard, Garek J           14 Bgnw Marlins-MR        28.82      28.66        
 28 Wesolowski, Teddy         13 SMC-MR                 28.65      28.81        
 29 Chetvertkov, Anton        13 Agua Swim Team-MR      29.52      29.03        
 30 Zaino, Matthew            13 Silver Streaks-MR      29.96      29.14        
 31 Gourevitch, Jesse D       13 Silver Streaks-MR      30.48      29.39        
 32 Jeffay, Eric M            14 CFA-MR                 30.80      30.33        
 33 Brynin, Max B             13 Pace-MR                30.43      30.40        
 34 Silverman, Dean B         13 Bgnw Marlins-MR        30.87      30.92        
 35 Cummings, Connor T        13 Cond-MR                32.23      31.74        
 36 Cray, Daniel P            13 West Point-MR          32.96      32.29        
 37 Cascioli, Nicholas A      14 West Point-MR          35.73      34.55        
 -- Accarino, John J          13 Pace-MR                27.67         DQ        
 -- Donenfeld, Thai           13 Cond-MR                30.81         DQ        
 
Event 85  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.39  ZQ
          26.79  JO
          28.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Brianna N          16 Cond-MR                25.51      25.96 ZQ     
  2 Rodriguez, Michelle L     16 Pace-MR                26.29      26.39 ZQ     
  3 Turner, Ashley E          15 Silver Streaks-MR      26.38      26.72 JO     
  4 Moore, Jhanna             15 Agua Swim Team-MR      26.68      27.31 SILV   
  5 Kopac, Kelly L            15 Cond-MR                26.35      27.32 SILV   
  6 Benjamin, Malaika N       16 Agua Swim Team-MR      26.68      27.35 SILV   
  7 Fischer, Betsy C          15 Cond-MR                26.82      27.41 SILV   
  8 Pampillonio, Jennifer M   15 Pace-MR                27.25      27.52 SILV   
  9 Forbes, Emma C            15 West Point-MR          27.28      27.72 SILV   
 10 Oliveira, Kaitlyn         17 Pace-MR                27.93      28.27 SILV   
 10 Bassmann, Amanda C        15 Silver Streaks-MR      28.13      28.27 SILV   
 12 Rubin, Ada L              15 Agua Swim Team-MR      28.61      28.41 SILV   
 13 Kay, Anne                 16 Cond-MR                28.03      28.53        
 14 Baiano, Cassandra         15 SMC-MR                 29.04      28.90        
 15 Kenny, Katelyn M          17 West Point-MR          29.60      29.81        
 16 McNally, Elise C          15 GAEL-MR                28.59      29.89        
 17 Tandoi, Dana R            16 Silver Streaks-MR      30.46      30.19        
 18 Knapp, Erin J             15 Pace-MR                29.85      30.27        
 19 Halperin, Meeka           15 SMC-MR                 30.04      30.49        
 20 Borakove, Lindsey         16 Cond-MR                31.00      31.13        
 21 Sanicola, Kerrianne M     16 West Point-MR          31.55      31.46        
 22 Prince, Jenny             15 Cond-MR                32.36      32.81        
 23 Talman, Sara M            15 West Point-MR          32.40      32.94        
 24 Zaccari, Victoria         15 SMC-MR                 32.56      33.07        
 25 Davis, Nicole A           15 Cond-MR                35.41      33.09        
 26 Foskew, Samantha M        15 Cond-MR                32.13      33.76        
 27 Pompe, Serena E           16 West Point-MR          33.92      34.13        
 
Event 86  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          23.19  ZQ
          23.79  JO
          26.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Adam C            16 Bgnw Marlins-MR        21.67      22.40 ZQ     
  2 Reynoso, BJ A             17 Agua Swim Team-MR      22.86      22.84 ZQ     
  3 Hastings, Tristan L       16 Bgnw Marlins-MR        22.55      22.87 ZQ     
  4 Carlucci, Conor A         17 Cond-MR                22.11      22.98 ZQ     
  5 Gleason, David X          15 Agua Swim Team-MR      23.44      23.21 JO     
  6 Simco, Daniel P           16 Bgnw Marlins-MR        22.57      23.52 JO     
  7 Mason, Daniel J           16 Pace-MR                23.91      24.06 SILV   
  8 Langworthy, Daniel P      17 West Point-MR          24.71      24.20 SILV   
  9 Simco, Anthony J          16 Bgnw Marlins-MR        23.20      24.21 SILV   
 10 ChuFor, Kahlil T          16 Cond-MR                26.00      24.26 SILV   
 11 Heath, Michael A          15 GAEL-MR                24.41      24.37 SILV   
 12 Martinez, Stephen         16 Cond-MR                24.50      24.41 SILV   
 13 Jin, Chris E              16 Cond-MR                24.36      24.43 SILV   
 14 Cereste, Mark S           15 Bgnw Marlins-MR        24.36      24.46 SILV   
 15 Powers, Casey D           15 Bgnw Marlins-MR        24.95      24.55 SILV   
 16 lukasiewicz, sean J       17 Cond-MR                24.30      24.56 SILV   
 17 Meyendorff, Andrew M      16 Silver Streaks-MR      24.55      24.68 SILV   
 18 Herr, Bob J               17 Bgnw Marlins-MR        24.02      24.71 SILV   
 19 Martinez-White, Naeem     15 Agua Swim Team-MR      24.22      24.74 SILV   
 20 Zaino, Joe A              16 Silver Streaks-MR      24.77      24.79 SILV   
 21 Arias, Luis A             18 Agua Swim Team-MR      24.95      24.92 SILV   
 22 Accarino, Gregory J       15 Pace-MR                25.89      24.93 SILV   
 23 Tavlarakis, Antonis J     16 Pace-MR                25.01      24.94 SILV   
 24 Pope, Ryan P              16 Cond-MR                24.87      25.04 SILV   
 25 Harrington, Kyle P        17 Pace-MR                24.26      25.11 SILV   
 26 Stadnyk, Alexander        17 SMC-MR                 26.22      25.13 SILV   
 27 Burrows, John M           17 Bgnw Marlins-MR        24.86      25.15 SILV   
 28 Charriez, Alec J          16 Pace-MR                25.06      25.40 SILV   
 29 Luboja, Chris E           16 Bgnw Marlins-MR        25.04      25.41 SILV   
 30 Rosenbloom, Zach          16 SMC-MR                 26.14      25.75 SILV   
 31 Morris, Dylan W           16 Bgnw Marlins-MR        24.21      25.84 SILV   
 32 Mullaney, Kevin J         17 Bgnw Marlins-MR        25.86      26.03 SILV   
 33 Caldwell, John            16 Cond-MR                26.01      26.09 SILV   
 34 Gupta, Akshay             16 SMC-MR                 26.12      26.15 SILV   
 35 Blacker, Jared A          16 Bgnw Marlins-MR        25.04      26.16 SILV   
 36 Weiner, Ben L             15 Cond-MR                25.51      26.27 SILV   
 37 Smedman, Kevin P          17 West Point-MR          26.17      26.77        
 38 Novitch, Adam S           15 Silver Streaks-MR      27.52      26.86        
 39 Saccurato, Josh H         15 Bgnw Marlins-MR        26.60      26.95        
 40 Parish, Sam               15 SMC-MR                 29.78      30.15        
 
Event 87  Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.79  ZQ
          37.99  JO
          44.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chu, Kierstin              8 SMC-MR                    NT      39.52 SILV   
  2 Catarinacchio, Jessica R   8 GAEL-MR                49.53      45.06        
  3 Raciti, Krista M           8 Silver Streaks-MR      48.46      45.35        
  4 Sawkins, Cate J            6 GAEL-MR                46.77      46.04        
  5 Swertfager, Theresa        8 SMC-MR                 53.66      46.52        
  6 Delpriore, Dulcie A        7 GAEL-MR                50.11      46.64        
  7 Sweet, Lauren A            8 Cond-MR                46.33      47.80        
  8 Elwyn, Catherine K         8 Pace-MR                49.74      49.06        
  9 Miller, Kerri P            8 Pace-MR                48.73      49.20        
 10 Basso, Sierra K            8 Agua Swim Team-MR      50.56      49.56        
 11 Kelly, Kerry               7 SMC-MR                 53.45      50.16        
 12 Keaveney, Briana N         8 Cond-MR              1:03.86      50.56        
 13 McClung, Taylor R          8 Pace-MR                49.00      50.89        
 14 Kuo, Elizabeth F           8 Agua Swim Team-MR      55.00      50.94        
 14 McClung, Demi R            7 Pace-MR                54.53      50.94        
 16 Costigan, Abigail J        8 Pace-MR                50.97      51.20        
 17 Lyman, Olivia              8 SMC-MR                 52.99      51.43        
 18 Gulielmo, Kasey            7 CFA-MR                 47.68      51.49        
 19 Vettoretti, Mia            6 SMC-MR                 54.75      52.27        
 20 Palmer, Fiona              8 Express Swimming-MR    58.50      53.68        
 21 McGovern, Meaghan          8 Cond-MR              1:03.46      55.62        
 22 Schwartz, Isabella S       8 Pace-MR                55.93      56.50        
 23 Tsuei, Angela              6 Cond-MR              1:09.31      58.51        
 24 Pena, Sarahe               7 Agua Swim Team-MR      56.74      58.58        
 25 Cho, Eunice                8 Cond-MR                   NT      59.28        
 26 Mackay, Hannah R           8 West Point-MR        1:01.20    1:00.59        
 27 Glodus, Adi                8 Cond-MR              1:03.24    1:00.87        
 28 Reynolds, Ceilie M         7 Express Swimming-MR    54.48    1:02.09        
 29 Lesser, Molly              7 SMC-MR               1:04.48    1:06.02        
 30 Najjar, Caroline A         7 Agua Swim Team-MR    1:08.74    1:08.04        
 31 Schiller, Allyson          8 Cond-MR                   NT    1:10.05        
 -- Scanteianu, Adriana        6 CFA-MR                 56.78         DQ        
 -- Andreana, Lindsey E        7 GAEL-MR                   NT         DQ        
 
Event 88  Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.99  ZQ
          37.99  JO
          44.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McFarland, Charlie A       8 GAEL-MR                42.28      42.91 SILV   
  2 Kearney, Evan D            8 Pace-MR                48.73      47.42        
  3 Novitch, Graham S          7 Silver Streaks-MR      54.82      49.22        
  4 Andjelic, Nikola           8 Cond-MR                   NT      52.34        
  5 Kelly, Patrick             8 SMC-MR                 54.29      52.97        
  6 Macaluso, James T          8 Silver Streaks-MR      52.42      53.71        
  7 Tsuei, Andrew              8 Cond-MR                   NT      54.41        
  8 O'Connor, Michael M        8 Agua Swim Team-MR    1:06.85    1:15.33        
 -- Schmitt, Benjamin T        7 Agua Swim Team-MR    1:08.02         DQ        
 -- Verini, Michael T          8 Pace-MR              1:09.89         DQ        
 
Event 89  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:06.99  ZQ
        1:07.89  JO
        1:18.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Braca, Gianna L           14 Pace-MR              1:08.15    1:06.94 ZQ     
                  32.21     1:06.94 (34.73)                                        
  2 Turner, Jennifer J        14 Silver Streaks-MR    1:07.36    1:06.95 ZQ     
                  32.27     1:06.95 (34.68)                                        
  3 Fletcher, Diana C         14 Pace-MR              1:07.72    1:07.42 JO     
                  32.47     1:07.42 (34.95)                                        
  4 Sepe, Lauren K            13 GAEL-MR              1:07.26    1:08.45 SILV   
                  32.86     1:08.45 (35.59)                                        
  5 Pavlin, Mekala            13 Agua Swim Team-MR    1:11.49    1:10.42 SILV   
                  34.53     1:10.42 (35.89)                                        
  6 Krasniqi, Laura A         13 Silver Streaks-MR    1:13.58    1:10.95 SILV   
                  35.14     1:10.95 (35.81)                                        
  7 Piskin, Tori E            14 Agua Swim Team-MR    1:10.68    1:11.04 SILV   
                  34.00     1:11.04 (37.04)                                        
  8 Altman-Kurosaki, Hannah   13 Agua Swim Team-MR    1:12.32    1:11.89 SILV   
                  34.91     1:11.89 (36.98)                                        
  9 Collazo, Juliette         14 Cond-MR              1:18.33    1:12.08 SILV   
                  35.27     1:12.08 (36.81)                                        
 10 Suh, Sarah                14 Cond-MR              1:11.20    1:12.28 SILV   
                  35.32     1:12.28 (36.96)                                        
 11 Flood, Katie M            13 Silver Streaks-MR    1:12.82    1:12.50 SILV   
                  34.97     1:12.50 (37.53)                                        
 12 Schaefer, Kathryn R       13 GAEL-MR              1:11.16    1:12.61 SILV   
                  34.75     1:12.61 (37.86)                                        
 13 Burke, Stephanie H        13 GAEL-MR              1:11.19    1:13.09 SILV   
                  35.65     1:13.09 (37.44)                                        
 14 Fradkin, Becky H          14 Silver Streaks-MR    1:12.86    1:13.26 SILV   
                  35.07     1:13.26 (38.19)                                        
 15 Engemann, Krista N        14 Pace-MR              1:13.48    1:13.79 SILV   
                  35.64     1:13.79 (38.15)                                        
 16 Richardson, Erika S       13 Cond-MR              1:14.32    1:14.09 SILV   
                  36.26     1:14.09 (37.83)                                        
 17 Laitman, Caroline E       14 Pace-MR              1:13.05    1:14.83 SILV   
                  36.45     1:14.83 (38.38)                                        
 18 Schatkun, Beth A          14 Cond-MR              1:13.03    1:15.78 SILV   
                  37.76     1:15.78 (38.02)                                        
 19 Pampillonio, Janine C     13 Pace-MR              1:15.16    1:15.92 SILV   
                  36.92     1:15.92 (39.00)                                        
 20 Bloom, Taylor L           14 Agua Swim Team-MR    1:19.40    1:16.18 SILV   
                  37.25     1:16.18 (38.93)                                        
 21 Cook, Michelle C          13 Pace-MR              1:15.51    1:16.82 SILV   
                  37.20     1:16.82 (39.62)                                        
 22 Curro, Emily              14 SMC-MR               1:16.05    1:17.22 SILV   
                  37.16     1:17.22 (40.06)                                        
 23 Seaboldt, Mariah          14 SMC-MR               1:16.31    1:17.85 SILV   
                  37.72     1:17.85 (40.13)                                        
 24 Allen, Sarah              13 SMC-MR               1:18.35    1:18.12 SILV   
                  38.12     1:18.12 (40.00)                                        
 25 Schulze, Allison M        13 Agua Swim Team-MR    1:19.47    1:19.51        
                  38.96     1:19.51 (40.55)                                        
 26 Berlowitz, Sammi K        14 Silver Streaks-MR    1:21.12    1:22.41        
                  39.38     1:22.41 (43.03)                                        
 27 Yeo, Alyssa L             13 Agua Swim Team-MR    1:21.76    1:22.56        
                  40.29     1:22.56 (42.27)                                        
 28 Dari, Kelli A             13 Cond-MR              1:26.24    1:22.64        
                  41.16     1:22.64 (41.48)                                        
 29 Riotto, Lily              13 Cond-MR                   NT    1:24.31        
                  40.71     1:24.31 (43.60)                                        
 30 Contreras, Stephanie J    14 Pace-MR              1:25.63    1:25.20        
                  41.20     1:25.20 (44.00)                                        
 31 Raby, Zami J              13 Agua Swim Team-MR    1:27.48    1:25.22        
                  41.10     1:25.22 (44.12)                                        
 32 Tusa, JoAna F             13 Express Swimming-MR  1:26.08    1:25.27        
                1:25.27         1:25.27 ( )                                        
 33 Wolin, Sarah R            13 Pace-MR              1:27.36    1:26.31        
                  43.24     1:26.31 (43.07)                                        
 34 Canada, Kristen L         14 Cond-MR              1:28.21    1:28.49        
                1:28.49         1:28.49 ( )                                        
 35 Bateman, Alexis K         13 Pace-MR              1:27.83    1:30.75        
                  42.41     1:30.75 (48.34)                                        
 36 Mackay, Rachel S          14 West Point-MR        1:29.57    1:32.68        
                  44.90     1:32.68 (47.78)                                        
 37 Paul, Jordana             14 Cond-MR              1:30.73    1:33.56        
                  43.91     1:33.56 (49.65)                                        
 38 Prince, Martha            13 Cond-MR              1:39.57    1:38.89        
                  48.90     1:38.89 (49.99)                                        
 39 Mitchell, Carly G         14 Pace-MR              1:44.02    1:39.81        
                  46.92     1:39.81 (52.89)                                        
 40 Joseph, Jamela            13 Cond-MR              1:36.42    1:47.66        
                1:29.02     1:47.66 (18.64)                                        
 -- Deziel, Blaire            13 Cond-MR              1:29.04         DQ        
                  42.11          DQ (44.10)                                        
 
Event 90  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:03.49  ZQ
        1:04.99  JO
        1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Charriez, Greg T          14 Bgnw Marlins-MR        59.57    1:00.45 ZQ     
                  29.27     1:00.45 (31.18)                                        
  2 Marchionni, Frank J       14 Cond-MR              1:01.23    1:00.78 ZQ     
                  30.10     1:00.78 (30.68)                                        
  3 Hadley, Matthew J         14 Bgnw Marlins-MR      1:01.96    1:01.30 ZQ     
                  30.07     1:01.30 (31.23)                                        
  4 Zorgman, Willem H         14 Pace-MR              1:04.74    1:04.23 JO     
                  31.46     1:04.23 (32.77)                                        
  5 Chmielowski, Maciej J     14 Agua Swim Team-MR    1:05.48    1:04.68 JO     
                  31.86     1:04.68 (32.82)                                        
  6 Mariano, Collin J         14 Pace-MR              1:07.38    1:07.13 SILV   
                  32.48     1:07.13 (34.65)                                        
  7 Carr, John P              13 Bgnw Marlins-MR      1:09.21    1:07.58 SILV   
                  33.37     1:07.58 (34.21)                                        
  8 Wilson, Ryan M            14 CFA-MR               1:10.78    1:08.30 SILV   
                  33.69     1:08.30 (34.61)                                        
  9 Farm, Bryan W             14 Cond-MR              1:07.26    1:08.75 SILV   
                  33.72     1:08.75 (35.03)                                        
 10 Itzkowitz, Ben M          13 GAEL-MR              1:08.34    1:08.77 SILV   
                  33.34     1:08.77 (35.43)                                        
 11 Gourevitch, Jesse D       13 Silver Streaks-MR    1:12.50    1:09.08 SILV   
                  33.32     1:09.08 (35.76)                                        
 12 Schneider, Ian M          13 Bgnw Marlins-MR      1:10.84    1:09.91 SILV   
                  33.98     1:09.91 (35.93)                                        
 13 Ready, James E            13 Pace-MR              1:08.82    1:10.32 SILV   
                  34.39     1:10.32 (35.93)                                        
 14 Nishi, Thomas M           14 Silver Streaks-MR    1:11.85    1:10.61 SILV   
                  34.15     1:10.61 (36.46)                                        
 15 Berard, Garek J           14 Bgnw Marlins-MR      1:12.56    1:10.74 SILV   
                  34.61     1:10.74 (36.13)                                        
 16 Accarino, John J          13 Pace-MR              1:15.00    1:11.33 SILV   
                  34.77     1:11.33 (36.56)                                        
 17 Koster, Henry             13 SMC-MR               1:11.74    1:11.61 SILV   
                  35.07     1:11.61 (36.54)                                        
 18 Donenfeld, Thai           13 Cond-MR              1:13.10    1:12.16 SILV   
                  35.83     1:12.16 (36.33)                                        
 19 Sanchez, Jude M           13 Agua Swim Team-MR    1:14.50    1:13.10 SILV   
                  36.67     1:13.10 (36.43)                                        
 20 Zaino, Matthew            13 Silver Streaks-MR    1:17.05    1:13.75 SILV   
                  35.83     1:13.75 (37.92)                                        
 21 Wesolowski, Teddy         13 SMC-MR               1:13.04    1:15.28 SILV   
                  36.83     1:15.28 (38.45)                                        
 22 Santa-Donato, Nicholas    14 Pace-MR              1:32.43    1:15.90 SILV   
                  36.54     1:15.90 (39.36)                                        
 23 Galletta, Christopher P   14 Silver Streaks-MR    1:24.04    1:15.92 SILV   
                  36.35     1:15.92 (39.57)                                        
 24 Wolin, Seth A             13 Pace-MR              1:16.34    1:16.16 SILV   
                  37.53     1:16.16 (38.63)                                        
 25 Staropoli, JP P           14 Pace-MR              1:16.03    1:17.21 SILV   
                  36.45     1:17.21 (40.76)                                        
 26 O'Brien, Murrough M       13 Agua Swim Team-MR    1:17.25    1:17.58 SILV   
                  37.60     1:17.58 (39.98)                                        
 27 Jeffay, Eric M            14 CFA-MR               1:20.26    1:17.80 SILV   
                  37.73     1:17.80 (40.07)                                        
 28 Asaga, Fumi               13 Bgnw Marlins-MR      1:18.54    1:17.87 SILV   
                  37.40     1:17.87 (40.47)                                        
 29 Silverman, Dean B         13 Bgnw Marlins-MR      1:19.24    1:19.71        
                  39.09     1:19.71 (40.62)                                        
 30 Bernacchia, Matthew J     13 Pace-MR              1:21.30    1:20.24        
                  39.88     1:20.24 (40.36)                                        
 31 Cascioli, Nicholas A      14 West Point-MR        1:47.47    1:46.68        
                  48.25     1:46.68 (58.43)                                        
 
Event 91  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:06.29  ZQ
        1:06.49  JO
        1:13.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Jhanna             15 Agua Swim Team-MR    1:05.42    1:06.11 ZQ     
                  32.41     1:06.11 (33.70)                                        
  2 Burns, Brianna N          16 Cond-MR              1:06.79    1:07.33 SILV   
                  32.94     1:07.33 (34.39)                                        
  3 Rodriguez, Michelle L     16 Pace-MR              1:09.48    1:07.95 SILV   
                  33.05     1:07.95 (34.90)                                        
  4 Forbes, Emma C            15 West Point-MR        1:06.63    1:09.18 SILV   
                  33.55     1:09.18 (35.63)                                        
  5 Benjamin, Malaika N       16 Agua Swim Team-MR    1:07.13    1:09.70 SILV   
                  33.70     1:09.70 (36.00)                                        
  6 Oliveira, Kaitlyn         17 Pace-MR              1:08.93    1:10.09 SILV   
                  33.87     1:10.09 (36.22)                                        
  7 Kopac, Kelly L            15 Cond-MR              1:12.02    1:10.27 SILV   
                  34.45     1:10.27 (35.82)                                        
  8 Knapp, Erin J             15 Pace-MR              1:09.00    1:11.02 SILV   
                  34.85     1:11.02 (36.17)                                        
  9 Kenny, Katelyn M          17 West Point-MR        1:15.80    1:16.67        
                  38.04     1:16.67 (38.63)                                        
 10 Baiano, Cassandra         15 SMC-MR               1:15.17    1:16.82        
                  37.54     1:16.82 (39.28)                                        
 11 Tandoi, Dana R            16 Silver Streaks-MR    1:16.19    1:17.00        
                  37.51     1:17.00 (39.49)                                        
 12 Prince, Jenny             15 Cond-MR              1:22.09    1:23.61        
                  40.27     1:23.61 (43.34)                                        
 13 Sanicola, Kerrianne M     16 West Point-MR        1:20.23    1:23.65        
                  41.27     1:23.65 (42.38)                                        
 14 Foskew, Samantha M        15 Cond-MR              1:37.58    1:26.20        
                  42.85     1:26.20 (43.35)                                        
 15 Borakove, Lindsey         16 Cond-MR              1:40.00    1:28.29        
                  42.56     1:28.29 (45.73)                                        
 16 Pompe, Serena E           16 West Point-MR             NT    1:32.78        
                  45.94     1:32.78 (46.84)                                        
 17 Davis, Nicole A           15 Cond-MR              1:46.43    1:38.33        
                  49.24     1:38.33 (49.09)                                        
 -- Halperin, Meeka           15 SMC-MR               1:21.40         DQ        
                1:24.65                                                            
 
Event 92  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          58.69  ZQ
        1:00.49  JO
        1:06.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simco, Daniel P           16 Bgnw Marlins-MR        52.65      55.18 ZQ     
                  26.65       55.18 (28.53)                                        
  2 Powell, Adam C            16 Bgnw Marlins-MR        54.36      56.84 ZQ     
                  27.28       56.84 (29.56)                                        
  3 Gleason, David X          15 Agua Swim Team-MR      59.01      59.12 JO     
                  28.86       59.12 (30.26)                                        
  4 Powers, Casey D           15 Bgnw Marlins-MR        58.06      59.75 JO     
                  29.56       59.75 (30.19)                                        
  5 Cereste, Mark S           15 Bgnw Marlins-MR      1:00.70    1:00.09 JO     
                  29.63     1:00.09 (30.46)                                        
  6 Polhill, Drew B           15 Bgnw Marlins-MR        57.81    1:00.37 JO     
                  29.27     1:00.37 (31.10)                                        
  7 Reynoso, BJ A             17 Agua Swim Team-MR    1:01.00    1:00.50 SILV   
                  29.87     1:00.50 (30.63)                                        
  8 Meyendorff, Andrew M      16 Silver Streaks-MR      59.63    1:00.52 SILV   
                  29.83     1:00.52 (30.69)                                        
  9 Stadnyk, Alexander        17 SMC-MR               1:04.08    1:00.81 SILV   
                  20.65     1:00.81 (40.16)                                        
 10 Mason, Daniel J           16 Pace-MR              1:01.85    1:00.97 SILV   
                  29.52     1:00.97 (31.45)                                        
 11 Simco, Anthony J          16 Bgnw Marlins-MR        57.80    1:01.46 SILV   
                  29.50     1:01.46 (31.96)                                        
 12 Pope, Ryan P              16 Cond-MR              1:01.18    1:02.02 SILV   
                  29.62     1:02.02 (32.40)                                        
 13 Luboja, Chris E           16 Bgnw Marlins-MR      1:02.34    1:03.74 SILV   
                  30.45     1:03.74 (33.29)                                        
 14 Accarino, Gregory J       15 Pace-MR              1:05.07    1:04.00 SILV   
                  23.62     1:04.00 (40.38)                                        
 15 Blacker, Jared A          16 Bgnw Marlins-MR      1:04.43    1:04.14 SILV   
                  22.95     1:04.14 (41.19)                                        
 16 Tavlarakis, Antonis J     16 Pace-MR              1:07.10    1:04.27 SILV   
                  31.26     1:04.27 (33.01)                                        
 17 Burrows, John M           17 Bgnw Marlins-MR      1:05.05    1:04.38 SILV   
                  22.93     1:04.38 (41.45)                                        
 18 Charriez, Alec J          16 Pace-MR              1:05.07    1:04.49 SILV   
                  23.42     1:04.49 (41.07)                                        
 19 Novitch, Adam S           15 Silver Streaks-MR    1:07.93    1:04.82 SILV   
                  31.38     1:04.82 (33.44)                                        
 20 Heath, Michael A          15 GAEL-MR              1:02.72    1:05.10 SILV   
                  31.09     1:05.10 (34.01)                                        
 21 Martinez, Stephen         16 Cond-MR              1:06.63    1:05.43 SILV   
                  31.85     1:05.43 (33.58)                                        
 22 Zaino, Joe A              16 Silver Streaks-MR    1:04.64    1:05.84 SILV   
                  22.95     1:05.84 (42.89)                                        
 23 Mullaney, Kevin J         17 Bgnw Marlins-MR      1:06.33    1:06.10 SILV   
                  23.62     1:06.10 (42.48)                                        
 24 Palumbo, Evan S           15 Bgnw Marlins-MR      1:07.96    1:06.16 SILV   
                  32.63     1:06.16 (33.53)                                        
 25 Rosenbloom, Zach          16 SMC-MR               1:08.21    1:07.18        
                  32.54     1:07.18 (34.64)                                        
 26 Caldwell, John            16 Cond-MR              1:10.73    1:07.49        
                  33.17     1:07.49 (34.32)                                        
 27 Gupta, Akshay             16 SMC-MR               1:06.93    1:07.56        
                  32.76     1:07.56 (34.80)                                        
 28 Langworthy, Daniel P      17 West Point-MR        1:08.91    1:07.91        
                  33.79     1:07.91 (34.12)                                        
 29 Martinez-White, Naeem     15 Agua Swim Team-MR    1:07.83    1:08.18        
                  33.96     1:08.18 (34.22)                                        
 30 Herr, Bob J               17 Bgnw Marlins-MR      1:06.43    1:08.44        
                  25.43     1:08.44 (43.01)                                        
 31 Smedman, Kevin P          17 West Point-MR        1:07.74    1:10.62        
                  33.72     1:10.62 (36.90)                                        
 32 Morris, Dylan W           16 Bgnw Marlins-MR      1:07.50    1:11.60        
                  34.83     1:11.60 (36.77)                                        
 33 lukasiewicz, sean J       17 Cond-MR              1:15.90    1:15.64        
                  37.67     1:15.64 (37.97)                                        
 34 Parish, Sam               15 SMC-MR               1:14.26    1:17.97        
                  38.87     1:17.97 (39.10)                                        
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:25.79  ZQ
        2:30.99  JO
        2:42.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flower, Lauren E          13 Pace-MR              2:25.84    2:27.04 JO     
                  31.77     1:09.97 (38.20)     1:49.46 (39.49)     2:27.04 (37.58)
  2 Braca, Gianna L           14 Pace-MR              2:35.16    2:30.20 JO     
                  32.73     1:10.78 (38.05)     1:51.11 (40.33)     2:30.20 (39.09)
  3 Paul, Jordana             14 Cond-MR              3:00.00    2:56.71        
                  36.03     1:21.17 (45.14)     2:10.37 (49.20)     2:56.71 (46.34)
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:27.69  ZQ
        2:29.99  JO
        2:38.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Charriez, Nick L          14 Bgnw Marlins-MR      2:10.00    2:14.89 ZQ     
                  28.56     1:02.34 (33.78)     1:38.72 (36.38)     2:14.89 (36.17)
  2 Graves, Nathaniel G       14 Pace-MR              2:19.62    2:20.56 ZQ     
                  30.22     1:05.54 (35.32)     1:43.07 (37.53)     2:20.56 (37.49)
  3 Lyons, Brian L            14 Bgnw Marlins-MR      2:17.12    2:21.70 ZQ     
                  31.22     1:07.12 (35.90)     1:43.90 (36.78)     2:21.70 (37.80)
  4 Clarke, Braden J          14 Bgnw Marlins-MR      2:26.76    2:26.67 ZQ     
                  31.14     1:08.30 (37.16)     1:47.12 (38.82)     2:26.67 (39.55)
  5 Charriez, Greg T          14 Bgnw Marlins-MR      2:20.47    2:29.24 JO     
                  32.53     1:10.87 (38.34)     1:49.92 (39.05)     2:29.24 (39.32)
  6 Hadley, Matthew J         14 Bgnw Marlins-MR      2:36.90    2:29.86 JO     
                  31.98     1:10.41 (38.43)     1:50.72 (40.31)     2:29.86 (39.14)
  7 Abisch, Jason             14 SMC-MR               2:52.65    3:02.09        
                  35.82     1:21.87 (46.05)     2:12.70 (50.83)     3:02.09 (49.39)
 
Event 95  Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:20.49  ZQ
        2:29.99  JO
        2:39.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Jhanna             15 Agua Swim Team-MR    2:31.31    2:33.74 SILV   
                  34.03     1:12.84 (38.81)     1:53.51 (40.67)     2:33.74 (40.23)
  2 Hill, Kelly E             17 Pace-MR              2:35.56    2:38.85 SILV   
                  33.59     1:12.84 (39.25)     1:55.52 (42.68)     2:38.85 (43.33)
  3 Pampillonio, Jennifer M   15 Pace-MR              2:41.22    2:41.34        
                  34.91     1:16.21 (41.30)     1:59.61 (43.40)     2:41.34 (41.73)
  4 Turner, Ashley E          15 Silver Streaks-MR    2:44.92    2:48.61        
                  33.71     1:14.05 (40.34)     1:59.97 (45.92)     2:48.61 (48.64)
 
Event 96  Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:17.69  ZQ
        2:18.99  JO
        2:30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hastings, Tristan L       16 Bgnw Marlins-MR      2:09.79    2:06.60 ZQ     
                  27.92       59.93 (32.01)     1:33.25 (33.32)     2:06.60 (33.35)
  2 Karle, James M            15 Bgnw Marlins-MR      2:19.12    2:13.47 ZQ     
                  29.36     1:03.01 (33.65)     1:38.96 (35.95)     2:13.47 (34.51)
  3 Polhill, Drew B           15 Bgnw Marlins-MR      2:06.06    2:20.09 SILV   
                  30.35     1:06.14 (35.79)     1:42.95 (36.81)     2:20.09 (37.14)
  4 Charriez, Alec J          16 Pace-MR              2:20.04    2:20.57 SILV   
                  31.01     1:05.49 (34.48)     1:42.90 (37.41)     2:20.57 (37.67)
  5 Saccurato, Josh H         15 Bgnw Marlins-MR      2:29.50    2:24.92 SILV   
                  31.89     1:08.82 (36.93)     1:48.75 (39.93)     2:24.92 (36.17)
  6 Cereste, Mark S           15 Bgnw Marlins-MR      2:19.81    2:29.04 SILV   
                  30.43     1:05.47 (35.04)     1:44.83 (39.36)     2:29.04 (44.21)
  7 Gleason, David X          15 Agua Swim Team-MR         NT    2:33.49        
                  30.76     1:08.76 (38.00)     1:52.39 (43.63)     2:33.49 (41.10)
  8 Palumbo, Evan S           15 Bgnw Marlins-MR      2:29.61    2:36.69        
                  31.56     1:11.09 (39.53)     1:53.77 (42.68)     2:36.69 (42.92)
  9 Arias, Luis A             18 Agua Swim Team-MR         NT    2:45.42        
                  34.34     1:14.83 (40.49)     1:59.05 (44.22)     2:45.42 (46.37)
 10 Gupta, Akshay             16 SMC-MR               2:33.29    2:49.79        
                  35.07     1:16.54 (41.47)     2:02.54 (46.00)     2:49.79 (47.25)
 
Event 97  Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:18.99  ZQ
        1:20.99  JO
        1:31.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chu, Kierstin              8 SMC-MR               1:32.43    1:32.62        
                  41.70     1:32.62 (50.92)                                        
  2 Delpriore, Dulcie A        7 GAEL-MR              1:42.63    1:40.85        
                  45.04     1:40.85 (55.81)                                        
  3 Swertfager, Theresa        8 SMC-MR                    NT    1:42.17        
                  47.38     1:42.17 (54.79)                                        
  4 Mutoh, Seika               7 GAEL-MR              1:46.35    1:45.20        
                  49.01     1:45.20 (56.19)                                        
  5 Sawkins, Cate J            6 GAEL-MR              1:47.12    1:45.26        
                  47.08     1:45.26 (58.18)                                        
  6 Miller, Kerri P            8 Pace-MR              1:46.05    1:46.63        
                  48.44     1:46.63 (58.19)                                        
  7 Basso, Sierra K            8 Agua Swim Team-MR    1:49.89    1:47.37        
                  52.21     1:47.37 (55.16)                                        
  8 Humphrey, Caroline S       8 GAEL-MR              1:56.28    1:50.25        
                  52.33     1:50.25 (57.92)                                        
  9 Kuo, Elizabeth F           8 Agua Swim Team-MR    2:00.00    1:50.53        
                  53.49     1:50.53 (57.04)                                        
 10 Keaveney, Briana N         8 Cond-MR              2:08.61    1:54.53        
                  51.92   1:54.53 (1:02.61)                                        
 11 Pokorne, Emma              8 SMC-MR                    NT    1:59.57        
                  54.27   1:59.57 (1:05.30)                                        
 12 Pena, Sarahe               7 Agua Swim Team-MR    2:03.93    2:09.81        
                  57.65   2:09.81 (1:12.16)                                        
 13 Najjar, Caroline A         7 Agua Swim Team-MR    2:39.81    2:31.49        
                1:11.52   2:31.49 (1:19.97)                                        
 -- Catarinacchio, Jessica R   8 GAEL-MR              1:41.78         DQ        
                1:34.28                                                            
 -- Raciti, Krista M           8 Silver Streaks-MR    1:40.34         DQ        
                  42.78          DQ (54.41)                                        
 -- Mackay, Hannah R           8 West Point-MR        2:13.88         DQ        
                1:04.64        DQ (1:03.15)                                        
 
Event 98  Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:20.89  ZQ
        1:21.99  JO
        1:31.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benjamin, Ernst C          8 Agua Swim Team-MR    1:26.11    1:29.27 SILV   
                  41.38     1:29.27 (47.89)                                        
  2 McFarland, Charlie A       8 GAEL-MR              1:28.94    1:29.56 SILV   
                  42.56     1:29.56 (47.00)                                        
  3 Macaluso, James T          8 Silver Streaks-MR    1:47.09    1:51.14        
                  52.74     1:51.14 (58.40)                                        
  4 Novitch, Graham S          7 Silver Streaks-MR         NT    2:00.34        
                  52.66   2:00.34 (1:07.68)                                        
  5 Schaefer, Brendan          7 GAEL-MR              2:03.65    2:01.71        
                  59.49   2:01.71 (1:02.22)                                        
 
Event 99  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:20.49  ZQ
        2:24.99  JO
        2:47.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyver, Kellie M           14 GAEL-MR              2:23.73    2:22.32 JO     
                  30.72     1:06.46 (35.74)     1:49.84 (43.38)     2:22.32 (32.48)
  2 Turner, Jennifer J        14 Silver Streaks-MR    2:24.21    2:27.38 SILV   
                  31.35     1:08.67 (37.32)     1:51.08 (42.41)     2:27.38 (36.30)
  3 Sepe, Lauren K            13 GAEL-MR              2:27.43    2:28.22 SILV   
                  31.82     1:09.18 (37.36)     1:54.27 (45.09)     2:28.22 (33.95)
  4 Flower, Lauren E          13 Pace-MR              2:25.74    2:28.64 SILV   
                  32.17     1:12.63 (40.46)     1:55.83 (43.20)     2:28.64 (32.81)
  5 Fletcher, Diana C         14 Pace-MR              2:28.32    2:28.91 SILV   
                  31.70     1:08.73 (37.03)     1:53.90 (45.17)     2:28.91 (35.01)
  6 Pavlin, Mekala            13 Agua Swim Team-MR    2:24.50    2:30.48 SILV   
                  32.97     1:11.60 (38.63)     1:57.85 (46.25)     2:30.48 (32.63)
  7 Krasniqi, Laura A         13 Silver Streaks-MR    2:35.81    2:32.03 SILV   
                  34.98     1:12.90 (37.92)     1:55.74 (42.84)     2:32.03 (36.29)
  8 Schaefer, Kathryn R       13 GAEL-MR              2:35.82    2:32.75 SILV   
                  34.05     1:13.79 (39.74)     2:00.03 (46.24)     2:32.75 (32.72)
  9 Fradkin, Becky H          14 Silver Streaks-MR    2:35.06    2:36.74 SILV   
                  34.71     1:14.08 (39.37)     2:00.31 (46.23)     2:36.74 (36.43)
 10 Altman-Kurosaki, Hannah   13 Agua Swim Team-MR    2:35.24    2:36.96 SILV   
                  33.48     1:11.44 (37.96)     1:59.57 (48.13)     2:36.96 (37.39)
 11 Dooley, Theresa A         13 Cond-MR              2:41.63    2:40.00 SILV   
                  34.78     1:18.20 (43.42)     2:03.37 (45.17)     2:40.00 (36.63)
 12 Richardson, Erika S       13 Cond-MR              2:43.59    2:40.80 SILV   
                  36.28     1:16.85 (40.57)     2:05.71 (48.86)     2:40.80 (35.09)
 13 Flood, Katie M            13 Silver Streaks-MR    2:38.18    2:40.85 SILV   
                  35.38     1:15.45 (40.07)     2:02.34 (46.89)     2:40.85 (38.51)
 14 Bloom, Taylor L           14 Agua Swim Team-MR    2:41.57    2:41.36 SILV   
                  34.90     1:16.00 (41.10)     2:04.90 (48.90)     2:41.36 (36.46)
 15 Piskin, Tori E            14 Agua Swim Team-MR    2:41.97    2:41.58 SILV   
                  36.20     1:16.89 (40.69)     2:05.19 (48.30)     2:41.58 (36.39)
 16 Pampillonio, Janine C     13 Pace-MR              2:43.87    2:41.61 SILV   
                  33.28     1:15.55 (42.27)     2:04.89 (49.34)     2:41.61 (36.72)
 17 Engemann, Krista N        14 Pace-MR              2:39.83    2:41.65 SILV   
                  32.78     1:13.97 (41.19)     2:04.91 (50.94)     2:41.65 (36.74)
 18 Peers, Jacey C            13 Pace-MR              2:39.88    2:41.97 SILV   
                  33.20     1:15.85 (42.65)     2:05.78 (49.93)     2:41.97 (36.19)
 19 Schatkun, Beth A          14 Cond-MR              2:39.65    2:42.20 SILV   
                  34.83     1:18.24 (43.41)     2:06.48 (48.24)     2:42.20 (35.72)
 20 Suh, Sarah                14 Cond-MR              2:59.00    2:44.37 SILV   
                  34.99     1:15.01 (40.02)     2:06.73 (51.72)     2:44.37 (37.64)
 21 Slater, Kailey            13 SMC-MR               2:47.08    2:47.22 SILV   
                  35.78     1:18.33 (42.55)     2:05.39 (47.06)     2:47.22 (41.83)
 22 Curro, Emily              14 SMC-MR               2:46.37    2:49.45        
                  37.79     1:19.81 (42.02)     2:10.13 (50.32)     2:49.45 (39.32)
 23 Cook, Michelle C          13 Pace-MR              2:52.30    2:50.95        
                  37.73     1:21.25 (43.52)     2:14.32 (53.07)     2:50.95 (36.63)
 24 Yeo, Alyssa L             13 Agua Swim Team-MR         NT    2:52.40        
                  37.40     1:21.26 (43.86)     2:13.28 (52.02)     2:52.40 (39.12)
 25 Schulze, Allison M        13 Agua Swim Team-MR    2:54.47    2:53.14        
                  40.16     1:22.97 (42.81)     2:14.85 (51.88)     2:53.14 (38.29)
 26 Berlowitz, Sammi K        14 Silver Streaks-MR    3:01.08    2:54.25        
                  38.41     1:22.68 (44.27)     2:14.37 (51.69)     2:54.25 (39.88)
 27 Raby, Zami J              13 Agua Swim Team-MR    2:58.38    2:54.73        
                  36.30     1:22.99 (46.69)     2:13.47 (50.48)     2:54.73 (41.26)
 28 Jacobsen, Ginger M        13 Express Swimming-MR  2:57.44    2:55.85        
                  40.11     1:24.06 (43.95)     2:16.66 (52.60)     2:55.85 (39.19)
 29 Seaboldt, Mariah          14 SMC-MR               3:01.54    2:58.48        
                  41.67     1:24.46 (42.79)     2:17.53 (53.07)     2:58.48 (40.95)
 30 Wolin, Sarah R            13 Pace-MR              3:11.11    2:59.14        
                  42.09     1:28.23 (46.14)     2:20.91 (52.68)     2:59.14 (38.23)
 31 Deziel, Blaire            13 Cond-MR              3:00.00    3:01.38        
                  42.25     1:28.82 (46.57)     2:22.47 (53.65)     3:01.38 (38.91)
 32 Tusa, JoAna F             13 Express Swimming-MR  2:56.10    3:02.31        
                  39.83     1:25.89 (46.06)     2:23.23 (57.34)     3:02.31 (39.08)
 33 Bateman, Alexis K         13 Pace-MR              3:00.72    3:03.29        
                  38.59     1:27.66 (49.07)     2:22.38 (54.72)     3:03.29 (40.91)
 34 Joseph, Jamela            13 Cond-MR                   NT    3:05.86        
                  36.93     1:27.34 (50.41)     2:22.60 (55.26)     3:05.86 (43.26)
 35 Mackay, Rachel S          14 West Point-MR        3:09.12    3:09.54        
                  44.90     1:35.88 (50.98)     2:28.70 (52.82)     3:09.54 (40.84)
 36 Bisnoff, Sami L           13 Express Swimming-MR  3:10.00    3:11.00        
                  45.22     1:32.92 (47.70)     2:27.50 (54.58)     3:11.00 (43.50)
 37 Canada, Kristen L         14 Cond-MR              3:25.92    3:32.87        
                  48.25     1:42.20 (53.95)   2:44.33 (1:02.13)     3:32.87 (48.54)
 
Event 100  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:15.29  ZQ
        2:18.99  JO
        2:29.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Braden J          14 Bgnw Marlins-MR      2:10.33    2:11.00 ZQ     
                  28.50     1:00.79 (32.29)     1:40.68 (39.89)     2:11.00 (30.32)
  2 Charriez, Nick L          14 Bgnw Marlins-MR      2:08.74    2:16.53 JO     
                  28.07     1:01.07 (33.00)     1:43.46 (42.39)     2:16.53 (33.07)
  3 Mangieri, Gregory J       14 Bgnw Marlins-MR      2:21.23    2:20.08 SILV   
                  29.82     1:05.58 (35.76)     1:49.42 (43.84)     2:20.08 (30.66)
  4 Zorgman, Willem H         14 Pace-MR              2:22.54    2:20.19 SILV   
                  29.83     1:07.35 (37.52)     1:49.14 (41.79)     2:20.19 (31.05)
  5 Chmielowski, Maciej J     14 Agua Swim Team-MR    2:20.54    2:20.57 SILV   
                  29.47     1:05.09 (35.62)     1:49.73 (44.64)     2:20.57 (30.84)
  6 Marchionni, Frank J       14 Cond-MR              2:34.96    2:22.58 SILV   
                  31.43     1:06.31 (34.88)     1:51.08 (44.77)     2:22.58 (31.50)
  7 Graves, Nathaniel G       14 Pace-MR              2:23.23    2:23.43 SILV   
                  29.92     1:08.24 (38.32)     1:51.36 (43.12)     2:23.43 (32.07)
  8 Itzkowitz, Ben M          13 GAEL-MR              2:25.53    2:26.30 SILV   
                  31.28     1:10.02 (38.74)     1:53.12 (43.10)     2:26.30 (33.18)
  9 Smith, Tavy O             13 Pace-MR              2:29.29    2:29.16 SILV   
                  31.84     1:13.40 (41.56)     1:56.03 (42.63)     2:29.16 (33.13)
 10 White, Connor D           13 Bgnw Marlins-MR      2:30.55    2:29.85        
                  33.39     1:10.93 (37.54)     1:53.81 (42.88)     2:29.85 (36.04)
 11 Carr, John P              13 Bgnw Marlins-MR      2:29.95    2:30.83        
                  33.53     1:11.47 (37.94)     1:58.00 (46.53)     2:30.83 (32.83)
 12 Mariano, Collin J         14 Pace-MR              2:35.36    2:31.32        
                  32.29     1:10.60 (38.31)     1:59.84 (49.24)     2:31.32 (31.48)
 13 Ready, James E            13 Pace-MR              2:30.56    2:33.48        
                  33.56     1:11.50 (37.94)     1:58.91 (47.41)     2:33.48 (34.57)
 14 Nishi, Thomas M           14 Silver Streaks-MR    2:28.70    2:33.60        
                  30.40     1:08.68 (38.28)     1:56.52 (47.84)     2:33.60 (37.08)
 15 Schneider, Ian M          13 Bgnw Marlins-MR      2:35.69    2:33.63        
                  34.56     1:12.13 (37.57)     1:58.14 (46.01)     2:33.63 (35.49)
 16 Gourevitch, Jesse D       13 Silver Streaks-MR    2:38.30    2:33.73        
                  33.57     1:12.78 (39.21)     1:56.42 (43.64)     2:33.73 (37.31)
 17 Wesolowski, Teddy         13 SMC-MR               2:43.74    2:36.42        
                  31.94     1:12.58 (40.64)     2:01.21 (48.63)     2:36.42 (35.21)
 18 Ovryn, Danny              13 GAEL-MR              2:34.00    2:37.02        
                  33.01     1:15.93 (42.92)     2:00.29 (44.36)     2:37.02 (36.73)
 19 Chetvertkov, Anton        13 Agua Swim Team-MR    2:38.91    2:37.07        
                  34.39     1:15.11 (40.72)     2:00.21 (45.10)     2:37.07 (36.86)
 20 Wolin, Seth A             13 Pace-MR              2:40.90    2:37.24        
                  34.38     1:16.01 (41.63)     2:03.48 (47.47)     2:37.24 (33.76)
 21 Accarino, John J          13 Pace-MR              2:39.81    2:37.73        
                  35.27     1:16.18 (40.91)     2:03.53 (47.35)     2:37.73 (34.20)
 22 O'Brien, Murrough M       13 Agua Swim Team-MR    2:42.62    2:39.14        
                  34.38     1:16.30 (41.92)     2:05.02 (48.72)     2:39.14 (34.12)
 23 Zaino, Matthew            13 Silver Streaks-MR    2:53.78    2:39.59        
                  33.71     1:14.04 (40.33)     2:00.22 (46.18)     2:39.59 (39.37)
 24 Sanchez, Jude M           13 Agua Swim Team-MR    2:34.77    2:39.72        
                  37.57     1:16.64 (39.07)     2:02.99 (46.35)     2:39.72 (36.73)
 25 Brynin, Max B             13 Pace-MR              2:43.58    2:42.70        
                  36.51     1:17.39 (40.88)     2:07.68 (50.29)     2:42.70 (35.02)
 26 Staropoli, JP P           14 Pace-MR              2:45.12    2:46.29        
                  34.12     1:18.11 (43.99)     2:08.73 (50.62)     2:46.29 (37.56)
 27 Galletta, Christopher P   14 Silver Streaks-MR         NT    2:46.36        
                  33.90     1:16.89 (42.99)     2:09.36 (52.47)     2:46.36 (37.00)
 28 Donenfeld, Thai           13 Cond-MR              2:45.00    2:46.83        
                  36.87     1:16.75 (39.88)     2:10.22 (53.47)     2:46.83 (36.61)
 29 Bernacchia, Matthew J     13 Pace-MR              2:46.38    2:46.98        
                  36.66     1:22.66 (46.00)     2:13.45 (50.79)     2:46.98 (33.53)
 30 Berard, Garek J           14 Bgnw Marlins-MR      2:40.58    2:50.84        
                  37.45     1:17.75 (40.30)     2:10.03 (52.28)     2:50.84 (40.81)
 31 Silverman, Dean B         13 Bgnw Marlins-MR      2:54.40    3:00.97        
                  45.29     1:28.58 (43.29)     2:21.46 (52.88)     3:00.97 (39.51)
 32 Cummings, Connor T        13 Cond-MR                   NT    3:02.55        
                  42.17     1:28.18 (46.01)     2:20.75 (52.57)     3:02.55 (41.80)
 
Event 101  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:19.49  ZQ
        2:22.09  JO
        2:43.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Brianna N          16 Cond-MR              2:19.31    2:20.18 JO     
                  30.20     1:06.89 (36.69)     1:47.48 (40.59)     2:20.18 (32.70)
  2 Rodriguez, Michelle L     16 Pace-MR              2:29.93    2:25.65 SILV   
                  31.11     1:07.36 (36.25)     1:52.20 (44.84)     2:25.65 (33.45)
  3 Fischer, Betsy C          15 Cond-MR              2:28.22    2:27.69 SILV   
                  32.32     1:12.32 (40.00)     1:53.90 (41.58)     2:27.69 (33.79)
  4 Benjamin, Malaika N       16 Agua Swim Team-MR    2:24.01    2:30.19 SILV   
                  32.10     1:11.32 (39.22)     1:56.40 (45.08)     2:30.19 (33.79)
  5 Bassmann, Amanda C        15 Silver Streaks-MR    2:27.16    2:30.30 SILV   
                  32.63     1:10.82 (38.19)     1:53.12 (42.30)     2:30.30 (37.18)
  6 Pampillonio, Jennifer M   15 Pace-MR              2:30.99    2:31.15 SILV   
                  32.32     1:12.43 (40.11)     1:58.15 (45.72)     2:31.15 (33.00)
  7 Forbes, Emma C            15 West Point-MR        2:29.54    2:32.55 SILV   
                  34.69     1:13.38 (38.69)     1:59.25 (45.87)     2:32.55 (33.30)
  8 Rubin, Ada L              15 Agua Swim Team-MR    2:33.19    2:33.21 SILV   
                  35.11     1:15.23 (40.12)     1:59.41 (44.18)     2:33.21 (33.80)
  9 Oliveira, Kaitlyn         17 Pace-MR              2:28.44    2:34.23 SILV   
                  34.74     1:13.08 (38.34)     1:58.76 (45.68)     2:34.23 (35.47)
 10 Kopac, Kelly L            15 Cond-MR              2:33.71    2:34.41 SILV   
                  32.88     1:12.69 (39.81)     1:58.75 (46.06)     2:34.41 (35.66)
 11 Hill, Kelly E             17 Pace-MR              2:31.81    2:35.85 SILV   
                  33.82     1:14.58 (40.76)     2:01.02 (46.44)     2:35.85 (34.83)
 12 Kay, Anne                 16 Cond-MR              2:35.00    2:37.85 SILV   
                  34.78     1:14.98 (40.20)     2:02.04 (47.06)     2:37.85 (35.81)
 13 Kenny, Katelyn M          17 West Point-MR        2:36.48    2:39.25 SILV   
                  35.67     1:15.98 (40.31)     2:04.17 (48.19)     2:39.25 (35.08)
 14 Tandoi, Dana R            16 Silver Streaks-MR    2:41.88    2:44.66        
                  36.03     1:19.27 (43.24)     2:05.43 (46.16)     2:44.66 (39.23)
 15 Zaccari, Victoria         15 SMC-MR               2:44.51    2:45.92        
                  39.08     1:20.85 (41.77)     2:05.42 (44.57)     2:45.92 (40.50)
 16 Sanicola, Kerrianne M     16 West Point-MR        2:59.14    3:01.58        
                  37.93     1:25.91 (47.98)     2:18.38 (52.47)     3:01.58 (43.20)
 -- Borakove, Lindsey         16 Cond-MR              3:15.00         DQ        
                  40.89     1:32.55 (51.66)     2:25.81 (53.26)          DQ (43.41)
 
Event 102  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:10.29  ZQ
        2:10.99  JO
        2:33.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynoso, BJ A             17 Agua Swim Team-MR    2:16.17    2:13.70 SILV   
                  27.64     1:02.05 (34.41)     1:43.46 (41.41)     2:13.70 (30.24)
  2 Stadnyk, Alexander        17 SMC-MR               2:17.63    2:14.81 SILV   
                  28.35     1:01.19 (32.84)     1:42.52 (41.33)     2:14.81 (32.29)
  3 Meyendorff, Andrew M      16 Silver Streaks-MR    2:17.99    2:17.18 SILV   
                  30.62     1:03.51 (32.89)     1:44.18 (40.67)     2:17.18 (33.00)
  4 Weiner, Ben L             15 Cond-MR              2:17.77    2:18.81 SILV   
                  29.37     1:08.73 (39.36)     1:45.83 (37.10)     2:18.81 (32.98)
  5 Accarino, Gregory J       15 Pace-MR              2:19.70    2:19.14 SILV   
                  29.75     1:06.14 (36.39)     1:46.96 (40.82)     2:19.14 (32.18)
  6 Zaino, Joe A              16 Silver Streaks-MR    2:19.89    2:19.27 SILV   
                  29.30     1:05.28 (35.98)     1:47.16 (41.88)     2:19.27 (32.11)
  7 Pope, Ryan P              16 Cond-MR              2:20.55    2:19.29 SILV   
                  29.08     1:04.43 (35.35)     1:45.95 (41.52)     2:19.29 (33.34)
  8 Mason, Daniel J           16 Pace-MR              2:14.51    2:19.96 SILV   
                  29.13     1:03.02 (33.89)     1:48.74 (45.72)     2:19.96 (31.22)
  9 Langworthy, Daniel P      17 West Point-MR        2:25.42    2:20.26 SILV   
                  30.72     1:08.13 (37.41)     1:47.49 (39.36)     2:20.26 (32.77)
 10 Martinez-White, Naeem     15 Agua Swim Team-MR    2:16.89    2:22.57 SILV   
                  28.14     1:05.36 (37.22)     1:50.18 (44.82)     2:22.57 (32.39)
 11 Arias, Luis A             18 Agua Swim Team-MR    2:26.77    2:23.28 SILV   
                  32.01     1:08.47 (36.46)     1:50.30 (41.83)     2:23.28 (32.98)
 12 Tavlarakis, Antonis J     16 Pace-MR              2:25.23    2:25.47 SILV   
                  31.36     1:06.44 (35.08)     1:52.76 (46.32)     2:25.47 (32.71)
 13 Novitch, Adam S           15 Silver Streaks-MR    2:28.90    2:26.34 SILV   
                  31.12     1:10.18 (39.06)     1:53.42 (43.24)     2:26.34 (32.92)
 14 lukasiewicz, sean J       17 Cond-MR              2:30.00    2:26.84 SILV   
                  30.47     1:11.57 (41.10)     1:55.76 (44.19)     2:26.84 (31.08)
 15 Martinez, Stephen         16 Cond-MR              2:21.10    2:28.45 SILV   
                  29.50     1:07.78 (38.28)     1:52.13 (44.35)     2:28.45 (36.32)
 16 Smedman, Kevin P          17 West Point-MR        2:34.59    2:36.03        
                  33.42     1:11.81 (38.39)     1:59.44 (47.63)     2:36.03 (36.59)
 17 Restle, David             15 SMC-MR               2:39.86    2:38.50        
                  34.79     1:18.53 (43.74)     2:02.93 (44.40)     2:38.50 (35.57)
 -- Harrington, Kyle P        17 Pace-MR              2:16.68         DQ        
                  28.41     1:08.72 (40.31)     1:49.59 (40.87)          DQ (32.65)
 
Event 103  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Condors-MR  'A'                                   1:30.83    1:32.96        
     1) Conway, Brianna R 8             2) Sweet, Lauren A 8              
     3) McGovern, Meaghan 8             4) Glodus, Adi 8                  
                  48.56     1:32.96 (44.40)                                        
 
Event 105  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Condors-MR  'A'                                   2:05.86    2:12.79        
     1) Tsai, Stephanie 14              2) Dooley, Theresa A 13           
     3) Collazo, Juliette 14            4) Joseph, Jamela 13              
                  34.12     1:11.07 (36.95)     1:43.64 (32.57)     2:12.79 (29.15)
  2 Condors-MR  'B'                                   2:19.58    2:33.86        
     1) Schatkun, Beth A 14             2) Dari, Kelli A 13               
     3) Richardson, Erika S 13          4) Paul, Jordana 14               
                  40.69     1:22.57 (41.88)   2:33.86 (1:11.29)                    
 
Event 106  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:14.07    2:02.37        
     1) Itzkowitz, Ben M 13             2) Gianino, Alexander Z 13        
     3) Oppenheimer, Harry O 14         4) Ovryn, Danny 13                
                  30.56     1:02.62 (32.06)     1:33.88 (31.26)     2:02.37 (28.49)
  2 Condors-MR  'A'                                   2:28.24    2:11.68        
     1) Cummings, Connor T 13           2) Villegas, Michael P 13         
     3) Donenfeld, Thai 13              4) Farm, Bryan W 14               
 
Event 109  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McFarland, Charlie A       8 GAEL-MR                   NT    1:49.58        

Brought to you by Computer Aide, Inc.