2006 MR BGNW October 8&Under Meet - 10/21/2006                 
                              Sanction #: 061008                               

 
Girls 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sawkins, Cate J            7 Bgnw Marlins-MR        17.87      17.00  
  2 Dunbar, Sarah H            7 GAEL-MR                15.85      17.12  
  3 McClung, Demi R            7 Pace-MR                19.57      18.40  
  4 Sohr, Alison R             7 GAEL-MR                17.50      19.85  
  5 Rice, Harriet E            7 GAEL-MR                19.03      19.90  
  6 Weiner, Margaux K          7 Bgnw Marlins-MR        22.85      20.06  
  7 Ruotolo, Susannah J        7 Bgnw Marlins-MR           NT      20.19  
  8 Raymond, Annie S           7 GAEL-MR                26.54      20.34  
  9 Drew, Sami B               7 GAEL-MR                20.36      21.42  
 10 Guglielmo, Kasey E         7 Bgnw Marlins-MR           NT      22.57  
 11 Weiner, Suzy B             7 Bgnw Marlins-MR           NT      22.66  
 12 Bruggeman, Thea N          7 GAEL-MR                21.66      22.71  
 13 Thantu, Madison G          7 Bgnw Marlins-MR        24.78      22.97  
 14 Hickey, Claire S           7 GAEL-MR                23.44      23.60  
 15 Capaldi, Alison J          7 GAEL-MR                24.69      24.41  
 16 Schiffman, Amara R         6 Bgnw Marlins-MR           NT      24.66  
 17 Jarrett, Olivia F          7 GAEL-MR                26.45      24.95  
 18 Campbell, Cleantha N       7 Bgnw Marlins-MR           NT      25.11  
 19 Mulligan, Kaitlin M        6 GAEL-MR                30.05      25.94  
 20 Capelli, Julia C           7 Bgnw Marlins-MR           NT      26.05  
 21 Cushman, Alexis            7 SMC-MR                 20.00      26.39  
 22 Lane, Caitlin M            6 Bgnw Marlins-MR           NT      26.45  
 23 Donoghue, Megan M          6 Pace-MR                30.00      26.49  
 24 Cartularo, Morgan H        7 Pace-MR                30.00      26.57  
 25 Cartularo, Madison P       7 Pace-MR                29.00      27.37  
 26 Hodnett, Noel D            7 GAEL-MR                27.68      28.16  
 27 Pearce, Bobbie             7 Pace-MR                30.00      28.54  
 28 White, Phoebe A            7 GAEL-MR                27.13      32.88  
 29 Fleming, Kiera M           6 GAEL-MR                30.04      33.07  
 30 Freeman, Kelsey E          6 GAEL-MR                39.85      39.62  
 31 Bell, Dandridge C          5 GAEL-MR                34.52      46.87  
 
Girls 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sawkins, Cate J            7 Bgnw Marlins-MR        20.37      21.43  
  2 Dunbar, Sarah H            7 GAEL-MR                22.09      23.58  
  3 McClung, Demi R            7 Pace-MR                23.54      23.63  
  4 Capaldi, Alison J          7 GAEL-MR                27.57      24.83  
  5 Sohr, Alison R             7 GAEL-MR                21.78      25.10  
  6 Weiner, Margaux K          7 Bgnw Marlins-MR        26.49      25.12  
  7 Ruotolo, Susannah J        7 Bgnw Marlins-MR        27.82      25.18  
  8 Jung, Rina                 7 GAEL-MR                27.57      25.20  
  9 Drew, Sami B               7 GAEL-MR                24.34      25.22  
 10 Rice, Harriet E            7 GAEL-MR                23.34      25.55  
 11 Guglielmo, Kasey E         7 Bgnw Marlins-MR           NT      25.78  
 12 Bruggeman, Thea N          7 GAEL-MR                23.81      26.60  
 13 Campbell, Cleantha N       7 Bgnw Marlins-MR           NT      28.44  
 14 Hodnett, Noel D            7 GAEL-MR                30.08      28.49  
 15 Weiner, Suzy B             7 Bgnw Marlins-MR           NT      28.74  
 16 Donoghue, Megan M          6 Pace-MR                30.00      29.32  
 17 Lane, Caitlin M            6 Bgnw Marlins-MR           NT      29.77  
 18 Hickey, Claire S           7 GAEL-MR                28.19      30.00  
 19 Cartularo, Madison P       7 Pace-MR                35.00      30.45  
 20 Thantu, Madison G          7 Bgnw Marlins-MR           NT      30.77  
 21 Cushman, Alexis            7 SMC-MR                 25.00      30.81  
 22 Jarrett, Olivia F          7 GAEL-MR                32.56      30.83  
 23 Schiffman, Amara R         6 Bgnw Marlins-MR           NT      31.63  
 24 Capelli, Julia C           7 Bgnw Marlins-MR           NT      31.77  
 25 Pearce, Bobbie             7 Pace-MR                35.00      32.13  
 26 Fleming, Kiera M           6 GAEL-MR                34.56      33.11  
 27 Raymond, Annie S           7 GAEL-MR                39.87      35.34  
 28 Cartularo, Morgan H        7 Pace-MR                35.00      35.35  
 29 White, Phoebe A            7 GAEL-MR                31.08      37.02  
 -- Freeman, Kelsey E          6 GAEL-MR                44.75         DQ  
 
Girls 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sawkins, Cate J            7 Bgnw Marlins-MR        26.49      26.51  
  2 McClung, Demi R            7 Pace-MR                27.10      26.56  
  3 Ruotolo, Susannah J        7 Bgnw Marlins-MR        25.77      26.79  
  4 Sohr, Alison R             7 GAEL-MR                28.59      27.39  
  5 Jung, Rina                 7 GAEL-MR                27.37      28.32  
  6 Thantu, Madison G          7 Bgnw Marlins-MR        31.08      29.04  
  7 Weiner, Margaux K          7 Bgnw Marlins-MR        30.66      29.25  
  8 Rice, Harriet E            7 GAEL-MR                27.53      29.79  
  9 Cushman, Alexis            7 SMC-MR                 27.00      30.16  
 10 Guglielmo, Kasey E         7 Bgnw Marlins-MR           NT      32.27  
 11 Raymond, Annie S           7 GAEL-MR                31.25      32.30  
 12 Bruggeman, Thea N          7 GAEL-MR                33.16      32.44  
 13 Capaldi, Alison J          7 GAEL-MR                35.03      34.93  
 14 Jarrett, Olivia F          7 GAEL-MR                34.98      35.12  
 15 Cartularo, Morgan H        7 Pace-MR                45.00      35.22  
 16 Weiner, Suzy B             7 Bgnw Marlins-MR           NT      36.53  
 17 Pearce, Bobbie             7 Pace-MR                40.00      37.24  
 18 Schiffman, Amara R         6 Bgnw Marlins-MR           NT      38.06  
 19 Capelli, Julia C           7 Bgnw Marlins-MR           NT      40.63  
 20 Lane, Caitlin M            6 Bgnw Marlins-MR           NT      41.54  
 21 Campbell, Cleantha N       7 Bgnw Marlins-MR           NT      43.04  
 -- Cartularo, Madison P       7 Pace-MR                42.00         DQ  
 -- Donoghue, Megan M          6 Pace-MR                40.00         DQ  
 
Girls 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sawkins, Cate J            7 Bgnw Marlins-MR        18.76      19.19  
  2 Dunbar, Sarah H            7 GAEL-MR                23.03      22.94  
  3 McClung, Demi R            7 Pace-MR                24.37      23.44  
  4 Sohr, Alison R             7 GAEL-MR                23.44      24.57  
  5 Ruotolo, Susannah J        7 Bgnw Marlins-MR           NT      24.78  
  6 Drew, Sami B               7 GAEL-MR                28.39      25.02  
  7 Jung, Rina                 7 GAEL-MR                24.03      25.18  
  8 Weiner, Margaux K          7 Bgnw Marlins-MR        30.63      25.41  
  9 Guglielmo, Kasey E         7 Bgnw Marlins-MR           NT      28.25  
 10 Weiner, Suzy B             7 Bgnw Marlins-MR           NT      30.06  
 11 Jarrett, Olivia F          7 GAEL-MR                34.16      30.35  
 12 Schiffman, Amara R         6 Bgnw Marlins-MR           NT      31.55  
 13 Donoghue, Megan M          6 Pace-MR                40.00      32.48  
 14 Campbell, Cleantha N       7 Bgnw Marlins-MR           NT      36.04  
 15 Cushman, Alexis            7 SMC-MR                 25.00      37.92  
 16 Capelli, Julia C           7 Bgnw Marlins-MR           NT      38.64  
 17 Pearce, Bobbie             7 Pace-MR                33.00      40.15  
 -- Cartularo, Madison P       7 Pace-MR                38.00         DQ  
 -- Lane, Caitlin M            6 Bgnw Marlins-MR           NT         DQ  
 -- Thantu, Madison G          7 Bgnw Marlins-MR           NT         DQ  
 -- Cartularo, Morgan H        7 Pace-MR                38.00         DQ  
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Marissa K        8 Pace-MR                37.24      34.70  
  2 Karle, Katherine E         8 Bgnw Marlins-MR        37.25      35.24  
  3 Fullerton, Haley E         8 GAEL-MR                39.96      36.48  
  4 Delpriore, Dulcie A        8 GAEL-MR                37.99      36.62  
  5 Ullrich, Taylor R          8 GAEL-MR                38.74      37.25  
  6 Hadley, Emma B             8 Bgnw Marlins-MR        42.20      38.51  
  7 Boddie, Erin E             8 Bgnw Marlins-MR        39.48      38.52  
  8 Sullivan, Caroline R       8 Bgnw Marlins-MR        44.60      38.70  
  9 Amar, Kelly A              8 GAEL-MR                42.12      39.10  
 10 Pokorne, Emma R            8 Pace-MR              1:00.00      39.80  
 11 West, Lindsay              8 SMC-MR                 39.00      40.20  
 12 Kelly, Kerry               8 SMC-MR                 43.58      40.70  
 13 Lesser, Molly              8 SMC-MR                 46.65      40.97  
 14 O'Sullivan, Maureen        8 Bgnw Marlins-MR        47.44      42.00  
 15 Andreana, Lindsey E        8 GAEL-MR                45.89      42.17  
 16 O'Reilly, Maggie R         8 GAEL-MR                48.73      42.29  
 17 O'Leary, Nicole A          8 GAEL-MR                45.62      42.57  
 18 Cho, Jessica J             8 Pace-MR                55.00      42.69  
 19 Shine, Katherine M         8 Bgnw Marlins-MR           NT      43.66  
 20 Weiner, Isabella C         8 Bgnw Marlins-MR        45.72      44.02  
 21 Potenza, Giovanna A        8 Bgnw Marlins-MR        48.24      44.11  
 22 Andreozzi, Kristen L       8 Pace-MR                55.00      44.43  
 23 Near, Colby C              8 GAEL-MR                49.08      46.62  
 24 Payne, Charlotte R         8 GAEL-MR                52.67      47.56  
 25 Lewis, Katrin              8 SMC-MR                 44.00      48.66  
 26 Melnick, Alexa S           8 GAEL-MR                51.73      48.70  
 27 Kern, Marina               8 Pace-MR                58.00      49.47  
 28 Hickey, Lily E             8 GAEL-MR                54.39      50.94  
 29 Klein, Sarah E             8 Pace-MR              1:00.00      51.41  
 30 Bernstein, Samantha        8 SMC-MR                 41.00      53.98  
 31 DiChiara, Elena M          8 Bgnw Marlins-MR      1:04.84      55.94  
 32 Healy, Mary Ellen          8 GAEL-MR                56.79      57.07  
 33 Pierangelo, Isabel         8 SMC-MR                 48.00      57.38  
 34 Greco, Isbella M           8 Pace-MR              1:00.00      57.89  
 35 Kronfeld, Annabel          8 SMC-MR                 43.00      59.51  
 36 Galvin, Samantha M         8 GAEL-MR                58.73    1:00.03  
 37 Donoghue, Mary E           8 Pace-MR                55.00    1:02.45  
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karle, Katherine E         8 Bgnw Marlins-MR        44.50      43.77  
  2 Hadley, Emma B             8 Bgnw Marlins-MR        45.52      44.23  
  3 Delpriore, Dulcie A        8 GAEL-MR                42.93      45.00  
  4 Fullerton, Haley E         8 GAEL-MR                43.53      45.05  
  5 Thompson, Marissa K        8 Pace-MR                44.97      45.11  
  6 Boddie, Erin E             8 Bgnw Marlins-MR        50.60      46.03  
  7 DiGiacomo, Nicole          8 Bgnw Marlins-MR        52.91      48.26  
  8 Pokorne, Emma R            8 Pace-MR              1:20.00      48.89  
  9 Weiner, Isabella C         8 Bgnw Marlins-MR        53.07      48.99  
 10 Lesser, Molly              8 SMC-MR                 59.64      49.05  
 11 Amar, Kelly A              8 GAEL-MR                50.88      49.22  
 12 Potenza, Giovanna A        8 Bgnw Marlins-MR        52.37      49.43  
 13 O'Sullivan, Maureen        8 Bgnw Marlins-MR        56.98      50.62  
 14 Near, Colby C              8 GAEL-MR                52.89      50.87  
 15 Andreozzi, Kristen L       8 Pace-MR              1:10.00      51.72  
 16 Cho, Jessica J             8 Pace-MR              1:10.00      52.08  
 17 O'Reilly, Maggie R         8 GAEL-MR                52.67      52.44  
 18 O'Leary, Nicole A          8 GAEL-MR                48.97      53.61  
 19 Andreana, Lindsey E        8 GAEL-MR                53.39      54.55  
 20 West, Lindsay              8 SMC-MR                 45.00      55.38  
 21 Kelly, Kerry               8 SMC-MR                 50.16      55.44  
 22 Greco, Isbella M           8 Pace-MR              1:10.00      57.53  
 23 Kern, Marina               8 Pace-MR              1:05.00    1:00.27  
 24 Payne, Charlotte R         8 GAEL-MR                58.72    1:00.62  
 25 DiChiara, Elena M          8 Bgnw Marlins-MR      1:02.88    1:00.82  
 26 Klein, Sarah E             8 Pace-MR              1:10.00    1:01.17  
 27 Bernstein, Samantha        8 SMC-MR                 50.00    1:02.54  
 28 Melnick, Alexa S           8 GAEL-MR                57.68    1:02.96  
 29 Shine, Katherine M         8 Bgnw Marlins-MR           NT    1:03.19  
 30 Galvin, Samantha M         8 GAEL-MR              1:00.08    1:03.76  
 31 Pierangelo, Isabel         8 SMC-MR               1:01.00    1:04.39  
 32 Lewis, Katrin              8 SMC-MR               1:00.00    1:04.81  
 33 Donoghue, Mary E           8 Pace-MR              1:10.00    1:05.53  
 34 Healy, Mary Ellen          8 GAEL-MR              1:01.17    1:13.39  
 35 Kronfeld, Annabel          8 SMC-MR                 59.00    1:16.67  
 -- Sullivan, Caroline R       8 Bgnw Marlins-MR        53.88         DQ  
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 West, Lindsay              8 SMC-MR                 53.00      48.43  
  2 Hadley, Emma B             8 Bgnw Marlins-MR        53.62      50.88  
  3 Weiner, Isabella C         8 Bgnw Marlins-MR        56.84      51.24  
  4 Delpriore, Dulcie A        8 GAEL-MR                46.56      52.68  
  5 Lesser, Molly              8 SMC-MR               1:09.32      54.05  
  6 Ullrich, Taylor R          8 GAEL-MR                53.27      55.83  
  7 Lewis, Katrin              8 SMC-MR                 58.00      55.97  
  8 Andreana, Lindsey E        8 GAEL-MR                57.68      57.67  
  9 Cho, Jessica J             8 Pace-MR              1:20.00      57.97  
 10 Pokorne, Emma R            8 Pace-MR              1:30.00      58.10  
 11 Bernstein, Samantha        8 SMC-MR                 54.00      58.56  
 12 Kelly, Kerry               8 SMC-MR                 57.48      58.81  
 13 DiChiara, Elena M          8 Bgnw Marlins-MR      1:06.37      59.29  
 14 Andreozzi, Kristen L       8 Pace-MR              1:15.00    1:01.27  
 15 DiGiacomo, Nicole          8 Bgnw Marlins-MR      1:03.77    1:02.75  
 16 Melnick, Alexa S           8 GAEL-MR              1:02.87    1:04.39  
 17 Near, Colby C              8 GAEL-MR              1:00.08    1:04.45  
 18 Sullivan, Caroline R       8 Bgnw Marlins-MR      1:04.30    1:06.05  
 19 Hickey, Lily E             8 GAEL-MR              1:04.56    1:07.24  
 20 Kronfeld, Annabel          8 SMC-MR               1:03.00    1:09.62  
 21 Pierangelo, Isabel         8 SMC-MR               1:03.00    1:09.99  
 22 Galvin, Samantha M         8 GAEL-MR              1:04.56    1:19.42  
 23 Healy, Mary Ellen          8 GAEL-MR              1:08.96    1:28.49  
 -- Donoghue, Mary E           8 Pace-MR              1:20.00         DQ  
 -- Klein, Sarah E             8 Pace-MR              1:30.00         DQ  
 -- Greco, Isbella M           8 Pace-MR              1:30.00         DQ  
 -- Payne, Charlotte R         8 GAEL-MR              1:02.31         DQ  
 -- Kern, Marina               8 Pace-MR              1:18.00         DQ  
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karle, Katherine E         8 Bgnw Marlins-MR        44.68      41.21  
  2 Thompson, Marissa K        8 Pace-MR                43.14      42.01  
  3 Ullrich, Taylor R          8 GAEL-MR                43.49      44.09  
  4 Fullerton, Haley E         8 GAEL-MR                51.23      44.18  
  5 Boddie, Erin E             8 Bgnw Marlins-MR        46.08      47.98  
  6 Kelly, Kerry               8 SMC-MR                 50.28      48.78  
  7 Potenza, Giovanna A        8 Bgnw Marlins-MR        54.09      49.28  
  8 Amar, Kelly A              8 GAEL-MR                52.44      49.64  
  9 West, Lindsay              8 SMC-MR                 47.00      49.90  
 10 O'Sullivan, Maureen        8 Bgnw Marlins-MR        58.38      49.98  
 11 Lesser, Molly              8 SMC-MR               1:00.09      52.21  
 12 Cho, Jessica J             8 Pace-MR              1:15.00      53.43  
 13 Shine, Katherine M         8 Bgnw Marlins-MR           NT      55.02  
 14 O'Reilly, Maggie R         8 GAEL-MR                54.52      56.05  
 15 DiGiacomo, Nicole          8 Bgnw Marlins-MR      1:09.91    1:00.94  
 16 Bernstein, Samantha        8 SMC-MR                 50.00    1:03.99  
 17 Kern, Marina               8 Pace-MR              1:10.00    1:04.33  
 18 Pierangelo, Isabel         8 SMC-MR               1:01.00    1:07.50  
 -- Near, Colby C              8 GAEL-MR                55.64         DQ  
 -- Donoghue, Mary E           8 Pace-MR              1:20.00         DQ  
 -- Healy, Mary Ellen          8 GAEL-MR              1:05.42         DQ  
 -- Kronfeld, Annabel          8 SMC-MR                 55.00         DQ  
 -- Lewis, Katrin              8 SMC-MR               1:01.00         DQ  
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karle, Katherine E         8 Bgnw Marlins-MR      1:30.79    1:34.54  
                  44.67     1:34.54 (49.87)                                        
  2 Boddie, Erin E             8 Bgnw Marlins-MR      1:37.65    1:36.91  
                  45.86     1:36.91 (51.05)                                        
  3 Fullerton, Haley E         8 GAEL-MR              1:33.47    1:38.88  
                  47.07     1:38.88 (51.81)                                        
  4 Delpriore, Dulcie A        8 GAEL-MR              1:33.50    1:40.75  
                  45.49     1:40.75 (55.26)                                        
  5 Ullrich, Taylor R          8 GAEL-MR              1:35.35    1:41.64  
                  48.70     1:41.64 (52.94)                                        
  6 Hadley, Emma B             8 Bgnw Marlins-MR      1:38.61    1:42.48  
                  48.03     1:42.48 (54.45)                                        
  7 Weiner, Isabella C         8 Bgnw Marlins-MR           NT    1:43.68  
                  47.59     1:43.68 (56.09)                                        
  8 Amar, Kelly A              8 GAEL-MR              1:39.31    1:47.57  
                  50.38     1:47.57 (57.19)                                        
  9 DiGiacomo, Nicole          8 Bgnw Marlins-MR      1:54.49    1:48.50  
                  54.88     1:48.50 (53.62)                                        
 10 O'Leary, Nicole A          8 GAEL-MR              2:01.32    1:48.68  
                  52.29     1:48.68 (56.39)                                        
 11 Sullivan, Caroline R       8 Bgnw Marlins-MR      2:05.59    1:49.92  
                  51.06     1:49.92 (58.86)                                        
 12 O'Sullivan, Maureen        8 Bgnw Marlins-MR           NT    1:52.32  
                  50.90   1:52.32 (1:01.42)                                        
 13 Potenza, Giovanna A        8 Bgnw Marlins-MR      1:55.24    1:52.45  
                  51.35   1:52.45 (1:01.10)                                        
 14 Andreana, Lindsey E        8 GAEL-MR              2:00.40    1:58.31  
                  56.64   1:58.31 (1:01.67)                                        
 15 Dunbar, Sarah H            7 GAEL-MR              1:43.56    1:58.74  
                  53.41   1:58.74 (1:05.33)                                        
 16 Shine, Katherine M         8 Bgnw Marlins-MR           NT    1:59.34  
                  59.75     1:59.34 (59.59)                                        
 17 Payne, Charlotte R         8 GAEL-MR              2:15.43    2:08.37  
                1:02.13   2:08.37 (1:06.24)                                        
 -- Drew, Sami B               7 GAEL-MR              2:05.41         DQ  
                1:00.08        DQ (1:07.59)                                        
 -- DiChiara, Elena M          8 Bgnw Marlins-MR           NT         DQ  
                1:04.58        DQ (1:09.30)                                        
 -- Thompson, Marissa K        8 Pace-MR              1:33.61         DQ  
                  45.04                                                            
 
Boys 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McLaughlin, Mark W         7 Bgnw Marlins-MR        20.08      17.42  
  2 Weston, Scott A            7 Bgnw Marlins-MR        22.40      17.77  
  3 Corrigan, Jackson P        7 Bgnw Marlins-MR           NT      17.85  
  4 Freeman, John T            7 GAEL-MR                19.34      19.28  
  5 Silipigni, Robert A        7 Bgnw Marlins-MR        20.45      20.24  
  6 Berkey, Jack D             7 Bgnw Marlins-MR           NT      21.49  
  7 Glat, Brian S              7 Pace-MR                30.00      22.31  
  8 Ang, Jei-Ming              7 Bgnw Marlins-MR           NT      22.65  
  9 Glat, Chandler R           7 Pace-MR                30.00      22.77  
 10 Reichert, Shane S          7 Bgnw Marlins-MR           NT      23.35  
 11 O'Sullivan, Thomas         6 Bgnw Marlins-MR        22.63      23.44  
 12 Mahaney, James W           6 Bgnw Marlins-MR           NT      26.04  
 13 Koster, John               7 SMC-MR                 19.00      26.75  
 14 Walker, Patrick A          6 Pace-MR                30.00      33.14  
 15 Fullerton, KC C            6 GAEL-MR                42.13      33.33  
 16 Laitman, Michael H         6 Pace-MR                30.00      38.43  
 
Boys 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McLaughlin, Mark W         7 Bgnw Marlins-MR        22.49      21.66  
  2 Corrigan, Jackson P        7 Bgnw Marlins-MR           NT      22.43  
  3 Freeman, John T            7 GAEL-MR                22.37      23.08  
  4 Silipigni, Robert A        7 Bgnw Marlins-MR        27.71      24.59  
  5 Weston, Scott A            7 Bgnw Marlins-MR        29.27      24.75  
  6 Glat, Brian S              7 Pace-MR                35.00      26.36  
  7 Ang, Jei-Ming              7 Bgnw Marlins-MR           NT      26.73  
  8 O'Sullivan, Thomas         6 Bgnw Marlins-MR        30.59      27.76  
  9 Glat, Chandler R           7 Pace-MR                35.00      31.80  
 10 Reichert, Shane S          7 Bgnw Marlins-MR           NT      31.90  
 11 Koster, John               7 SMC-MR                 22.00      32.35  
 12 Laitman, Michael H         6 Pace-MR                35.00      34.71  
 13 Walker, Patrick A          6 Pace-MR                35.00      42.48  
 14 Fullerton, KC C            6 GAEL-MR                52.63      48.49  
 -- Berkey, Jack D             7 Bgnw Marlins-MR           NT         DQ  
 -- Mahaney, James W           6 Bgnw Marlins-MR           NT         DQ  
 
Boys 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McLaughlin, Mark W         7 Bgnw Marlins-MR        25.06      23.35  
  2 Weston, Scott A            7 Bgnw Marlins-MR        24.86      23.91  
  3 Corrigan, Jackson P        7 Bgnw Marlins-MR           NT      24.14  
  4 Silipigni, Robert A        7 Bgnw Marlins-MR        30.24      28.05  
  5 Freeman, John T            7 GAEL-MR                27.31      29.35  
  6 Berkey, Jack D             7 Bgnw Marlins-MR           NT      29.58  
  7 Glat, Brian S              7 Pace-MR                40.00      31.71  
  8 Ang, Jei-Ming              7 Bgnw Marlins-MR           NT      33.81  
  9 Reichert, Shane S          7 Bgnw Marlins-MR           NT      34.07  
 10 Glat, Chandler R           7 Pace-MR                40.00      34.30  
 11 Koster, John               7 SMC-MR                 26.00      35.04  
 12 Mahaney, James W           6 Bgnw Marlins-MR           NT      40.38  
 13 Walker, Patrick A          6 Pace-MR                42.00      45.98  
 14 O'Sullivan, Thomas         6 Bgnw Marlins-MR           NT      50.46  
 -- Laitman, Michael H         6 Pace-MR                40.00         DQ  
 
Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McLaughlin, Mark W         7 Bgnw Marlins-MR        24.92      21.51  
  2 Corrigan, Jackson P        7 Bgnw Marlins-MR           NT      22.10  
  3 Silipigni, Robert A        7 Bgnw Marlins-MR        33.17      23.78  
  4 Glat, Brian S              7 Pace-MR                45.00      28.75  
  5 O'Sullivan, Thomas         6 Bgnw Marlins-MR           NT      30.03  
  6 Berkey, Jack D             7 Bgnw Marlins-MR           NT      32.94  
  7 Ang, Jei-Ming              7 Bgnw Marlins-MR           NT      34.36  
  8 Mahaney, James W           6 Bgnw Marlins-MR           NT      34.57  
  9 Reichert, Shane S          7 Bgnw Marlins-MR           NT      37.18  
 10 Koster, John               7 SMC-MR                 23.00      38.19  
 -- Laitman, Michael H         6 Pace-MR                40.00         DQ  
 -- Glat, Chandler R           7 Pace-MR                40.00         DQ  
 -- Walker, Patrick A          6 Pace-MR                40.00         DQ  
 -- Weston, Scott A            7 Bgnw Marlins-MR        31.66         DQ  
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andjelic, Nikola           8 Cond-MR                42.66      34.50  
  2 Deverna, Kyle V            8 GAEL-MR                39.31      36.57  
  3 Snyder, Andrew W           8 Pace-MR                37.60      36.59  
  4 Fortier, Ben C             8 Bgnw Marlins-MR        39.00      36.96  
  5 Carvao, Felipe D           8 Bgnw Marlins-MR        39.53      38.11  
  6 Posner, Kevin M            8 Bgnw Marlins-MR        49.59      41.62  
  7 Schaefer, Brendan          8 GAEL-MR                42.38      43.15  
  8 Chang, Kevin               8 Pace-MR                55.00      43.67  
  9 Gagien, Michael V          8 Pace-MR                55.00      44.39  
 10 Trail, Trevor J            8 Bgnw Marlins-MR        46.60      44.84  
 11 Chrystal, Brian P          8 GAEL-MR                42.31      45.02  
 12 Reilly, Jack D             8 GAEL-MR                44.52      45.43  
 13 Ansehl, William            8 Pace-MR                55.00      49.30  
 14 Staropoli, Jake D          8 Pace-MR                50.00      53.41  
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andjelic, Nikola           8 Cond-MR                47.82      38.53  
  2 Snyder, Andrew W           8 Pace-MR                48.12      43.72  
  3 Carvao, Felipe D           8 Bgnw Marlins-MR        50.66      44.86  
  4 Deverna, Kyle V            8 GAEL-MR                43.47      46.88  
  5 Chang, Kevin               8 Pace-MR              1:00.00      47.63  
  6 Fortier, Ben C             8 Bgnw Marlins-MR        48.24      48.63  
  7 Gagien, Michael V          8 Pace-MR              1:05.00      51.10  
  8 Posner, Kevin M            8 Bgnw Marlins-MR      1:11.51      51.33  
  9 Trail, Trevor J            8 Bgnw Marlins-MR        55.00      53.98  
 10 Staropoli, Jake D          8 Pace-MR                58.00    1:01.57  
 -- Ansehl, William            8 Pace-MR              1:10.00         DQ  
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andjelic, Nikola           8 Cond-MR                48.97      44.07  
  2 Snyder, Andrew W           8 Pace-MR                56.65      48.54  
  3 Carvao, Felipe D           8 Bgnw Marlins-MR        51.50      49.70  
  4 Deverna, Kyle V            8 GAEL-MR                53.42      50.95  
  5 Chrystal, Brian P          8 GAEL-MR                54.24      55.59  
  6 Reilly, Jack D             8 GAEL-MR                57.61      56.19  
  7 Staropoli, Jake D          8 Pace-MR              1:10.00      59.92  
  8 Posner, Kevin M            8 Bgnw Marlins-MR      1:14.95    1:05.30  
 -- Chang, Kevin               8 Pace-MR              1:20.00         DQ  
 -- Ansehl, William            8 Pace-MR              1:20.00         DQ  
 -- Gagien, Michael V          8 Pace-MR              1:20.00         DQ  
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fortier, Ben C             8 Bgnw Marlins-MR        54.86      49.45  
  2 Trail, Trevor J            8 Bgnw Marlins-MR        56.68      51.98  
  3 Schaefer, Brendan          8 GAEL-MR                51.17      54.19  
  4 Posner, Kevin M            8 Bgnw Marlins-MR           NT      55.49  
  5 Gagien, Michael V          8 Pace-MR              1:10.00      57.76  
 -- Ansehl, William            8 Pace-MR              1:15.00         DQ  
 -- Chang, Kevin               8 Pace-MR              1:15.00         DQ  
 -- Staropoli, Jake D          8 Pace-MR              1:10.00         DQ  
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andjelic, Nikola           8 Cond-MR              1:22.21    1:27.30  
                  43.04     1:27.30 (44.26)                                        
  2 Snyder, Andrew W           8 Pace-MR              1:37.42    1:33.80  
                  44.64     1:33.80 (49.16)                                        
  3 Carvao, Felipe D           8 Bgnw Marlins-MR      1:43.48    1:36.59  
                  45.59     1:36.59 (51.00)                                        
  4 Fortier, Ben C             8 Bgnw Marlins-MR      1:46.54    1:41.37  
                  49.61     1:41.37 (51.76)                                        
  5 Schaefer, Brendan          8 GAEL-MR              1:49.31    1:49.66  
                  52.45     1:49.66 (57.21)                                        
  6 Chrystal, Brian P          8 GAEL-MR              1:58.78    1:53.25  
                  54.93     1:53.25 (58.32)                                        
  7 Reilly, Jack D             8 GAEL-MR              1:56.38    2:00.97  
 -- Deverna, Kyle V            8 GAEL-MR              1:45.28         DQ  
                  50.08          DQ (52.41)                                        
 -- Trail, Trevor J            8 Bgnw Marlins-MR           NT         DQ  

Brought to you by Computer Aide, Inc.