2006 MR Badger Halloween Meet - 10/22/2006                   
                                    Results                                    

Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Panitz, Georgia A          6 Badger-MR              20.69      19.06  
  2 Tubens, Ashley             6 NYCC-MR                   NT      19.92  
  3 Showers, Amelia R          6 Badger-MR                 NT      20.86  
  4 Brennan, Catie F           6 NYCC-MR                   NT      23.84  
  5 Delane, Ryan M             6 Badger-MR              37.65      25.52  
  6 Bravo, Melissa             6 Badger-MR                 NT      26.84  
  7 Townsend, Dayna P          5 NFS-MR                    NT      37.06  
  8 Grantcharova, Lilyana S    6 Badger-MR                 NT      37.20  
 
Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tubens, Ashley             6 NYCC-MR                   NT      23.53  
  2 Panitz, Georgia A          6 Badger-MR              26.17      24.20  
  3 Showers, Amelia R          6 Badger-MR                 NT      28.95  
  4 Brennan, Catie F           6 NYCC-MR                   NT      30.99  
  5 Bravo, Melissa             6 Badger-MR                 NT      33.04  
  6 Delane, Ryan M             6 Badger-MR              40.70      38.18  
  7 Townsend, Dayna P          5 NFS-MR                    NT      44.80  
 -- Grantcharova, Lilyana S    6 Badger-MR                 NT         DQ  
 
Girls 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eid, Nathalie A            7 Badger-MR              19.20      18.22  
  2 Low, Kelly                 7 NYCC-MR                   NT      18.37  
  3 Truter, Samantha N         7 NFS-MR                 20.78      19.55  
  4 Howard, Brianna            7 NFS-MR                 20.23      21.22  
  5 Gregorio, Amelia B         7 Badger-MR                 NT      21.87  
  6 Diaz, Analyysia J          7 NFS-MR                 25.31      22.78  
  7 Maloney, Wynn M            7 NYCC-MR                   NT      24.45  
  8 Long, Vanessa              7 NFS-MR                 27.86      25.01  
  9 Holston, Kai A             7 NFS-MR                    NT      25.44  
 
Girls 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eid, Nathalie A            7 Badger-MR              22.65      22.38  
  2 Low, Kelly                 7 NYCC-MR                   NT      23.47  
  3 Maloney, Wynn M            7 NYCC-MR                   NT      23.59  
  4 Howard, Brianna            7 NFS-MR                 31.50      25.67  
  5 Truter, Samantha N         7 NFS-MR                 27.90      25.71  
  6 Long, Vanessa              7 NFS-MR                 30.49      29.55  
  7 Diaz, Analyysia J          7 NFS-MR                 29.40      29.85  
  8 Gregorio, Amelia B         7 Badger-MR                 NT      30.34  
  9 Cain, Catherine O          7 Badger-MR                 NT      32.29  
 10 Holston, Kai A             7 NFS-MR                 32.93      36.88  
 
Girls 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Low, Kelly                 7 NYCC-MR                   NT      24.33  
  2 Eid, Nathalie A            7 Badger-MR              29.71      26.71  
  3 Panitz, Georgia A          6 Badger-MR              28.71      27.65  
  4 Tubens, Ashley             6 NYCC-MR                   NT      32.81  
  5 Oczos, Gabrielle           7 HS-MR                  33.00      33.47  
  6 Bravo, Melissa             6 Badger-MR                 NT      39.20  
  7 Delane, Ryan M             6 Badger-MR                 NT      39.96  
  8 Grantcharova, Lilyana S    6 Badger-MR                 NT      40.37  
  9 Cain, Catherine O          7 Badger-MR                 NT      40.89  
 -- Gregorio, Amelia B         7 Badger-MR                 NT         DQ  
 -- Showers, Amelia R          6 Badger-MR                 NT         DQ  
 
Girls 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Low, Kelly                 7 NYCC-MR                   NT      22.78  
  2 Panitz, Georgia A          6 Badger-MR              28.08      24.01  
  3 Oczos, Gabrielle           7 HS-MR                  30.00      24.83  
  4 Tubens, Ashley             6 NYCC-MR                   NT      25.01  
  5 Truter, Samantha N         7 NFS-MR                    NT      25.62  
  6 Delane, Ryan M             6 Badger-MR              59.69      35.99  
  7 Bravo, Melissa             6 Badger-MR                 NT      38.33  
  8 Holston, Kai A             7 NFS-MR                 43.00      39.22  
  9 Cain, Catherine O          7 Badger-MR                 NT      40.82  
 -- Grantcharova, Lilyana S    6 Badger-MR                 NT         DQ  
 -- Gregorio, Amelia B         7 Badger-MR                 NT         DQ  
 -- Long, Vanessa              7 NFS-MR                 34.44         DQ  
 -- Showers, Amelia R          6 Badger-MR                 NT         DQ  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vasilakis, Amanda N        8 Badger-MR                 NT      37.63  
  2 Chit-Sanchez, Elizabeth    8 Badger-MR              43.24      42.28  
  3 Lu, Grace G                8 Apex-MR                41.41      42.33  
  4 McInerney, Clare T         8 Badger-MR              38.05      42.63  
  5 Soriano, Thalia G          8 NYCC-MR                   NT      43.09  
  6 Oczos, Gabrielle           7 HS-MR                  51.00      45.28  
  7 Tilneac, Stephanie J       8 NYCC-MR                   NT      46.00  
  8 Markland, Antoinette       8 NFS-MR                    NT      50.68  
  9 Torres, Cynthia A          8 Badger-MR              46.45      52.36  
 10 Patti, Victoria G          8 Badger-MR              38.55      52.42  
 11 Angus, Stephanie A         8 NFS-MR                    NT      55.33  
                  50.00        55.33 (5.33)                                        
 12 Herbold, Molly J           8 Badger-MR                 NT      55.52  
 13 Bennia, Krysta L           8 NFS-MR               1:07.95      55.59  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soriano, Thalia G          8 NYCC-MR                   NT      21.21  
  2 Markland, Antoinette       8 NFS-MR                 23.50      21.84  
  3 Chit-Sanchez, Elizabeth    8 Badger-MR              22.64      22.09  
  4 Lu, Grace G                8 Apex-MR                26.26      23.13  
  5 McInerney, Clare T         8 Badger-MR              22.96      23.18  
  6 Vasilakis, Amanda N        8 Badger-MR                 NT      23.61  
  7 Bennia, Krysta L           8 NFS-MR                 32.91      24.22  
  8 Tilneac, Stephanie J       8 NYCC-MR                   NT      24.87  
  9 Patti, Victoria G          8 Badger-MR              24.95      26.35  
 10 Angus, Stephanie A         8 NFS-MR                    NT      26.77  
 11 Torres, Cynthia A          8 Badger-MR              24.59      27.12  
 12 Turner, Sharlyne           8 NFS-MR                 28.35      28.62  
 13 Herbold, Molly J           8 Badger-MR                 NT      29.48  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vasilakis, Amanda N        8 Badger-MR                 NT      24.11  
  2 McInerney, Clare T         8 Badger-MR              25.34      24.38  
  3 Chit-Sanchez, Elizabeth    8 Badger-MR              27.90      26.13  
  4 Soriano, Thalia G          8 NYCC-MR                   NT      26.89  
  5 Markland, Antoinette       8 NFS-MR                 32.00      29.16  
  6 Torres, Cynthia A          8 Badger-MR              31.59      30.20  
  7 Turner, Sharlyne           8 NFS-MR                 30.00      31.34  
  8 Tilneac, Stephanie J       8 NYCC-MR                   NT      34.91  
 -- Patti, Victoria G          8 Badger-MR              33.67         DQ  
 -- Herbold, Molly J           8 Badger-MR                 NT         DQ  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vasilakis, Amanda N        8 Badger-MR                 NT      20.54  
  2 Soriano, Thalia G          8 NYCC-MR                   NT      21.20  
  3 Tilneac, Stephanie J       8 NYCC-MR                   NT      22.52  
  4 Torres, Cynthia A          8 Badger-MR              28.24      27.53  
 -- Herbold, Molly J           8 Badger-MR                 NT         DQ  
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vasilakis, Amanda N        8 Badger-MR                 NT    1:43.66  
                  49.08     1:43.66 (54.58)                                        
  2 Eid, Nathalie A            7 Badger-MR            1:52.26    1:47.09  
                  48.90     1:47.09 (58.19)                                        
  3 Howard, Brianna            7 NFS-MR                    NT    2:18.66  
                1:07.86   2:18.66 (1:10.80)                                        
  4 Turner, Sharlyne           8 NFS-MR                    NT    2:27.97  
                1:16.64   2:27.97 (1:11.33)                                        
 -- McInerney, Clare T         8 Badger-MR            1:43.65         DQ  
                  49.81          DQ (53.70)                                        
 -- Chit-Sanchez, Elizabeth    8 Badger-MR            1:54.40         DQ  
                  49.41        DQ (1:00.64)                                        
 -- Diaz, Analyysia J          7 NFS-MR                    NT         DQ  
                1:06.98        DQ (1:21.82)                                        
 -- Oczos, Gabrielle           7 HS-MR                2:05.00         DQ  
                  48.22        DQ (1:04.11)                                        
 -- Patti, Victoria G          8 Badger-MR            2:17.17         DQ  
                1:03.57        DQ (1:10.56)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:08.55    1:10.85  
     1) Eid, Nathalie A 7               2) Chit-Sanchez, Elizabeth M 8    
     3) Vasilakis, Amanda N 8           4) McInerney, Clare T 8           
                  37.25     1:10.85 (33.60)                                        
  2 New York City Aquatic Club-MR  'A'                     NT    1:16.32  
     1) Low, Kelly 7                    2) Soriano, Thalia G 8            
     3) Tilneac, Stephanie J 8          4) Tubens, Ashley 6               
                  40.27     1:16.32 (36.05)                                        
  3 Nu-Finmen Swim Club-MR  'A'                       1:22.00    1:24.53  
     1) Bennia, Krysta L 8              2) Truter, Samantha N 7           
     3) Howard, Brianna 7               4) Markland, Antoinette 8         
                  43.09     1:24.53 (41.44)                                        
  4 Badger Swim Club-MR  'B'                          1:12.55    1:28.96  
     1) Patti, Victoria G 8             2) Delane, Ryan M 6               
     3) Torres, Cynthia A 8             4) Panitz, Georgia A 6            
                  47.43     1:28.96 (41.53)                                        
  5 Badger Swim Club-MR  'C'                          1:20.55    1:35.90  
     1) Showers, Amelia R 6             2) Gregorio, Amelia B 7           
     3) Herbold, Molly J 8              4) Cain, Catherine O 7            
                  45.94     1:35.90 (49.96)                                        
  6 Nu-Finmen Swim Club-MR  'B'                            NT    1:36.44  
     1) Holston, Kai A 7                2) Turner, Sharlyne 8             
     3) Diaz, Analyysia J 7             4) Long, Vanessa 7                
                  56.83     1:36.44 (39.61)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:17.27    1:27.60  
     1) Chit-Sanchez, Elizabeth M 8     2) McInerney, Clare T 8           
     3) Eid, Nathalie A 7               4) Vasilakis, Amanda N 8          
                  47.02     1:27.60 (40.58)                                        
  2 Badger Swim Club-MR  'B'                               NT    1:55.66  
     1) Torres, Cynthia A 8             2) Cain, Catherine O 7            
     3) Panitz, Georgia A 6             4) Patti, Victoria G 8            
                1:12.71     1:55.66 (42.95)                                        
  3 Nu-Finmen Swim Club-MR  'A'                       1:44.00    1:59.17  
     1) Markland, Antoinette 8          2) Turner, Sharlyne 8             
     3) Truter, Samantha N 7            4) Howard, Brianna 7              
                1:06.23     1:59.17 (52.94)                                        
  4 Nu-Finmen Swim Club-MR  'B'                            NT    1:59.56  
     1) Bennia, Krysta L 8              2) Long, Vanessa 7                
     3) Holston, Kai A 7                4) Diaz, Analyysia J 7            
                1:01.40     1:59.56 (58.16)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bailey, Brittany M        10 Badger-MR            1:05.46    1:05.61  
                  31.90     1:05.61 (33.71)                                        
  2 Evans, Kate B             10 Badger-MR            1:06.56    1:07.42  
                  32.52     1:07.42 (34.90)                                        
  3 Hartigan, Kaitlin N       10 GAEL-MR              1:10.94    1:09.43  
                  33.00     1:09.43 (36.43)                                        
  4 Cain, Mary C              10 Badger-MR            1:10.71    1:11.57  
                  34.18     1:11.57 (37.39)                                        
  5 Delane, Kelly A            9 Badger-MR            1:14.69    1:13.10  
                  34.66     1:13.10 (38.44)                                        
  6 Panitz, Beatrix M         10 Badger-MR            1:10.12    1:13.17  
                  34.51     1:13.17 (38.66)                                        
  7 Peralta, Loren S          10 Apex-MR              1:14.51    1:13.19  
                  36.37     1:13.19 (36.82)                                        
  8 Pilipenko, Veronika       10 Apex-MR              1:16.41    1:13.94  
                  35.72     1:13.94 (38.22)                                        
  9 Chrystal, Morgan C        10 GAEL-MR              1:19.93    1:14.42  
                  35.77     1:14.42 (38.65)                                        
 10 Nixon, Charlotte A        10 Badger-MR            1:17.28    1:15.11  
                  35.77     1:15.11 (39.34)                                        
 11 Hodes, Sarah M             9 Badger-MR            1:18.46    1:15.43  
                  36.64     1:15.43 (38.79)                                        
 11 Johanson, Bridget M       10 Badger-MR            1:14.05    1:15.43  
                  35.50     1:15.43 (39.93)                                        
 13 Simone, Madeline N        10 Badger-MR            1:19.46    1:15.62  
                  36.72     1:15.62 (38.90)                                        
 14 Gomez, Chelsea O           9 NYCC-MR                   NT    1:16.31  
                  36.49     1:16.31 (39.82)                                        
 15 Catarinacchio, Jessica R   9 GAEL-MR              1:19.94    1:17.27  
                  36.87     1:17.27 (40.40)                                        
 16 Maloney, Meghan E         10 HS-MR                1:19.95    1:17.70  
                  36.43     1:17.70 (41.27)                                        
 17 McGrath, Ashley M          9 Unbad-MR                  NT    1:19.96  
                  36.81     1:19.96 (43.15)                                        
 18 Reilly, Bridget K         10 GAEL-MR              1:24.55    1:20.32  
                  38.78     1:20.32 (41.54)                                        
 19 O'Sullivan, Raine B        9 GAEL-MR              1:27.35    1:20.78  
                  37.65     1:20.78 (43.13)                                        
 20 Anderson, Mary Jane J      9 HS-MR                1:23.24    1:21.17  
                  39.62     1:21.17 (41.55)                                        
 21 Sweet, Lauren A            9 Cond-MR              1:21.74    1:21.75  
                  36.20     1:21.75 (45.55)                                        
 22 Patti, Alex C             10 Badger-MR            1:26.05    1:25.05  
                  40.06     1:25.05 (44.99)                                        
 23 Batri, Leslie A            9 HS-MR                1:24.65    1:25.53  
                  40.69     1:25.53 (44.84)                                        
 24 Hirschhorn, Alyson R      10 Badger-MR            1:26.70    1:26.29  
                  41.49     1:26.29 (44.80)                                        
 25 Garces, Tessa J            9 Badger-MR            1:24.61    1:30.01  
                  41.65     1:30.01 (48.36)                                        
 26 Marinello, Ashley         10 Cond-MR                   NT    1:30.52  
                  41.56     1:30.52 (48.96)                                        
 27 Xu, Emily                  9 NYCC-MR                   NT    1:30.70  
                  43.71     1:30.70 (46.99)                                        
 28 Ablon, Kate S             10 GAEL-MR              1:35.45    1:31.45  
                  42.47     1:31.45 (48.98)                                        
 29 Burke, Kayla M            10 GAEL-MR              1:27.34    1:32.95  
                  42.27     1:32.95 (50.68)                                        
 30 Loaiza, Nicolette A        9 Badger-MR                 NT    1:33.34  
                  40.35     1:33.34 (52.99)                                        
 31 Rice, Jessica E            9 GAEL-MR              1:31.28    1:37.54  
                  44.00     1:37.54 (53.54)                                        
 32 Vayer, Olivia G           10 NYCC-MR                   NT    1:37.69  
                  44.81     1:37.69 (52.88)                                        
 33 Villalba, Laura R         10 Badger-MR            1:46.60    1:38.55  
                  42.64     1:38.55 (55.91)                                        
 34 Byrnes, Molly C            9 Badger-MR                 NT    1:39.35  
 35 Bockelmann, Pascale C     10 NYCC-MR                   NT    1:39.52  
                  46.21     1:39.52 (53.31)                                        
 36 Huszar, Emese             10 HS-MR                1:46.00    1:41.34  
                  45.60     1:41.34 (55.74)                                        
 37 Cardaci, Lindsay S         9 Cond-MR                   NT    1:44.78  
                  45.91     1:44.78 (58.87)                                        
 38 Basu, Pia                 10 NYCC-MR                   NT    1:45.99  
                  46.93     1:45.99 (59.06)                                        
 39 Hickey, Michaela           9 Cond-MR                   NT    1:48.04  
                  47.63   1:48.04 (1:00.41)                                        
 40 McElheny, Sara A          10 Cond-MR              1:53.77    1:51.31  
                  49.54   1:51.31 (1:01.77)                                        
 41 Jakoby, Jessica S          9 Badger-MR                 NT    1:53.23  
                  51.75   1:53.23 (1:01.48)                                        
 42 Towne, Molly E             9 Badger-MR                 NT    1:55.89  
                  49.39   1:55.89 (1:06.50)                                        
 43 Wallerstein, Avery L       9 NYCC-MR                   NT    1:58.16  
                  51.66   1:58.16 (1:06.50)                                        
 44 Magretti, Julia           10 Cond-MR              1:52.43    1:59.04  
                  53.34   1:59.04 (1:05.70)                                        
 45 Simms, Ginger             10 NYCC-MR                   NT    2:07.82  
                  59.50   2:07.82 (1:08.32)                                        
 46 Higham, Kyra K            10 Badger-MR                 NT    2:23.09  
                1:08.21   2:23.09 (1:14.88)                                        
 47 Monforte, Michelle         9 Cond-MR                   NT    2:33.43  
                1:12.30   2:33.43 (1:21.13)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bailey, Brittany M        10 Badger-MR            1:11.02    1:15.17  
                  36.61     1:15.17 (38.56)                                        
  2 Panitz, Beatrix M         10 Badger-MR            1:22.50    1:24.29  
                  40.63     1:24.29 (43.66)                                        
  3 Delane, Kelly A            9 Badger-MR            1:26.21    1:24.67  
                  40.94     1:24.67 (43.73)                                        
  4 Peralta, Loren S          10 Apex-MR              1:26.93    1:25.68  
                  42.68     1:25.68 (43.00)                                        
  5 Nixon, Charlotte A        10 Badger-MR            1:28.31    1:26.17  
                  41.64     1:26.17 (44.53)                                        
  6 Xue, Kelly E              10 HS-MR                1:29.81    1:29.35  
                  42.83     1:29.35 (46.52)                                        
  7 Johanson, Bridget M       10 Badger-MR            1:26.69    1:29.50  
                  43.81     1:29.50 (45.69)                                        
  8 Anderson, Mary Jane J      9 HS-MR                1:32.10    1:30.13  
                  44.88     1:30.13 (45.25)                                        
  9 Catarinacchio, Jessica R   9 GAEL-MR              1:30.07    1:30.49  
                  44.27     1:30.49 (46.22)                                        
 10 Maloney, Meghan E         10 HS-MR                1:37.63    1:32.14  
                  45.81     1:32.14 (46.33)                                        
 11 Garces, Tessa J            9 Badger-MR            1:29.31    1:33.46  
 12 Simone, Madeline N        10 Badger-MR            1:34.62    1:34.26  
                  46.42     1:34.26 (47.84)                                        
 13 McGrath, Ashley M          9 Unbad-MR                  NT    1:35.01  
 14 Li, Jessica Y             10 HS-MR                1:44.00    1:35.09  
                  45.04     1:35.09 (50.05)                                        
 15 Williams, Kyra E          10 GAEL-MR              1:38.11    1:35.86  
                  45.76     1:35.86 (50.10)                                        
 16 Raciti, Krista M           9 Silver Streaks-MR    1:38.57    1:36.46  
                  46.15     1:36.46 (50.31)                                        
 17 Hirschhorn, Alyson R      10 Badger-MR            1:42.13    1:38.96  
                  48.63     1:38.96 (50.33)                                        
 18 O'Sullivan, Raine B        9 GAEL-MR              1:36.85    1:39.16  
                  47.67     1:39.16 (51.49)                                        
 19 Bianco, Sara E             9 HS-MR                2:04.86    1:41.23  
                  49.61     1:41.23 (51.62)                                        
 20 Batri, Leslie A            9 HS-MR                     NT    1:42.40  
                  22.44                                                 1:42.25 ( )
         1:42.40 (0.15)                                                            
 21 Huszar, Emese             10 HS-MR                1:52.00    1:46.80  
                  49.68     1:46.80 (57.12)                                        
 22 Loaiza, Nicolette A        9 Badger-MR                 NT    1:46.96  
               40:40.00                                                   50.72 ( )
        1:46.96 (56.24)                                                            
 23 Ferguson, Carly           10 Silver Streaks-MR    1:41.63    1:47.68  
                  53.07     1:47.68 (54.61)                                        
 24 Ablon, Kate S             10 GAEL-MR              1:56.41    1:54.16  
 25 Byrnes, Molly C            9 Badger-MR                 NT    1:54.36  
 26 Patti, Alex C             10 Badger-MR            1:53.29    1:55.14  
 27 Villalba, Laura R         10 Badger-MR                 NT    2:05.53  
                  56.81   2:05.53 (1:08.72)                                        
 28 McElheny, Sara A          10 Cond-MR                   NT    2:11.14  
           320:33:20.00                                                 1:03.65 ( )
      2:11.14 (1:07.49)                                                            
 29 Jakoby, Jessica S          9 Badger-MR                 NT    2:26.45  
 30 Higham, Kyra K            10 Badger-MR                 NT    2:27.91  
                1:03.72   2:27.91 (1:24.19)                                        
 -- Towne, Molly E             9 Badger-MR                 NT         DQ  
               26:40.00                                                   57.46 ( )
           DQ (1:08.18)                                                            
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Evans, Kate B             10 Badger-MR              40.14      39.13  
  2 Bailey, Brittany M        10 Badger-MR              41.95      39.74  
  3 Cain, Mary C              10 Badger-MR              42.30      42.28  
  4 Hodes, Sarah M             9 Badger-MR              43.92      43.18  
  5 Johanson, Bridget M       10 Badger-MR              45.74      44.96  
  6 Pilipenko, Veronika       10 Apex-MR                46.82      45.79  
  7 Xue, Kelly E              10 HS-MR                  46.86      46.29  
  8 Raciti, Krista M           9 Silver Streaks-MR      47.37      46.75  
  9 Hartigan, Kaitlin N       10 GAEL-MR                45.97      47.31  
 10 Patti, Alex C             10 Badger-MR              49.27      48.01  
 11 Sweet, Lauren A            9 Cond-MR                52.41      48.76  
 12 Li, Jessica Y             10 HS-MR                  52.00      48.89  
 13 Reilly, Bridget K         10 GAEL-MR                50.34      50.80  
 14 McGrath, Ashley M          9 Unbad-MR                  NT      51.16  
 15 Huszar, Emese             10 HS-MR                  49.00      51.85  
 16 Bogan, Gretchen L         10 Silver Streaks-MR      59.23      52.00  
 17 Maloney, Meghan E         10 HS-MR                  52.73      52.02  
 18 Marinello, Ashley         10 Cond-MR                   NT      52.64  
 19 Bianco, Sara E             9 HS-MR                  55.63      53.02  
 20 Ferguson, Carly           10 Silver Streaks-MR      51.48      53.07  
 21 Villalba, Laura R         10 Badger-MR            1:05.93      53.09  
 22 Hirschhorn, Alyson R      10 Badger-MR              55.17      53.16  
 23 Burke, Kayla M            10 GAEL-MR                50.37      53.40  
 24 Anderson, Mary Jane J      9 HS-MR                  53.25      53.47  
 25 Lu, Grace G                8 Apex-MR                54.62      54.28  
 26 McElheny, Sara A          10 Cond-MR                54.02      55.17  
 27 Vayer, Olivia G           10 NYCC-MR                   NT      55.82  
 28 Bockelmann, Pascale C     10 NYCC-MR                   NT    1:03.13  
 29 Basu, Pia                 10 NYCC-MR                   NT    1:03.28  
 -- Wallerstein, Avery L       9 NYCC-MR                   NT         DQ  
 -- Jakoby, Jessica S          9 Badger-MR                 NT         DQ  
                5:00.00              DQ ( )                                        
 -- Monforte, Michelle         9 Cond-MR                   NT         DQ  
 -- Magretti, Julia           10 Cond-MR              1:07.41         DQ  
 -- Cardaci, Lindsay S         9 Cond-MR                   NT         DQ  
           351:06:40.00              DQ ( )                                        
 -- Xu, Emily                  9 NYCC-MR                   NT         DQ  
 -- Simms, Ginger             10 NYCC-MR                   NT         DQ  
 -- Hickey, Michaela           9 Cond-MR                   NT         DQ  
 -- Ablon, Kate S             10 GAEL-MR                53.28         DQ  
 -- O'Sullivan, Raine B        9 GAEL-MR                51.22         DQ  
 -- Higham, Kyra K            10 Badger-MR            1:00.99         DQ  
 -- Chrystal, Morgan C        10 GAEL-MR                48.34         DQ  
 -- Hickey, Madeline G        10 GAEL-MR                54.50         DQ  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cain, Mary C              10 Badger-MR              35.30      33.95  
  2 Evans, Kate B             10 Badger-MR              33.57      34.04  
  3 Delane, Kelly A            9 Badger-MR              36.17      37.72  
  4 Panitz, Beatrix M         10 Badger-MR              36.32      37.88  
  5 Hartigan, Kaitlin N       10 GAEL-MR                40.38      39.61  
  6 Sweet, Lauren A            9 Cond-MR                42.98      39.75  
  7 Hodes, Sarah M             9 Badger-MR              38.28      39.79  
  8 Catarinacchio, Jessica R   9 GAEL-MR                42.24      40.19  
  9 Gomez, Chelsea O           9 NYCC-MR                   NT      40.67  
 10 Xue, Kelly E              10 HS-MR                  45.11      40.93  
 11 Li, Jessica Y             10 HS-MR                  50.00      41.23  
 12 Maloney, Meghan E         10 HS-MR                  41.96      41.31  
 13 Nixon, Charlotte A        10 Badger-MR              42.19      41.67  
 14 Bogan, Gretchen L         10 Silver Streaks-MR      43.29      43.77  
 15 Garces, Tessa J            9 Badger-MR              41.79      44.17  
 16 Williams, Kyra E          10 GAEL-MR                46.02      44.53  
 17 Pilipenko, Veronika       10 Apex-MR                47.42      44.61  
 18 Simone, Madeline N        10 Badger-MR              46.19      45.62  
 19 Batri, Leslie A            9 HS-MR                  47.09      46.09  
 20 Hickey, Madeline G        10 GAEL-MR                52.40      50.21  
 21 Rice, Jessica E            9 GAEL-MR                53.17      51.64  
 22 Bianco, Sara E             9 HS-MR                  51.61      52.36  
 23 Byrnes, Molly C            9 Badger-MR                 NT      52.85  
 24 Burke, Kayla M            10 GAEL-MR                50.63      54.20  
 25 Xu, Emily                  9 NYCC-MR                   NT      55.67  
 26 Loaiza, Nicolette A        9 Badger-MR              51.70      56.82  
 27 Cardaci, Lindsay S         9 Cond-MR                   NT    1:03.80  
 -- Towne, Molly E             9 Badger-MR                 NT         DQ  
               28:20.00              DQ ( )                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Evans, Kate B             10 Badger-MR            1:16.83    1:15.56  
                  35.42     1:15.56 (40.14)                                        
  2 Bailey, Brittany M        10 Badger-MR            1:15.92    1:16.23  
                  35.92     1:16.23 (40.31)                                        
  3 Hartigan, Kaitlin N       10 GAEL-MR              1:23.72    1:20.42  
                  37.18     1:20.42 (43.24)                                        
  4 Cain, Mary C              10 Badger-MR            1:19.90    1:22.28  
                  39.35     1:22.28 (42.93)                                        
  5 Panitz, Beatrix M         10 Badger-MR            1:24.12    1:23.13  
                  41.17     1:23.13 (41.96)                                        
  6 Hodes, Sarah M             9 Badger-MR            1:26.41    1:24.51  
                  41.15     1:24.51 (43.36)                                        
  7 Xue, Kelly E              10 HS-MR                1:39.29    1:24.88  
  8 Johanson, Bridget M       10 Badger-MR            1:22.77    1:25.71  
                  39.68     1:25.71 (46.03)                                        
  9 Peralta, Loren S          10 Apex-MR              1:35.39    1:26.44  
                  40.33     1:26.44 (46.11)                                        
 10 Nixon, Charlotte A        10 Badger-MR            1:28.78    1:26.49  
                  39.84     1:26.49 (46.65)                                        
 11 Delane, Kelly A            9 Badger-MR            1:24.72    1:26.65  
                  39.09     1:26.65 (47.56)                                        
 12 Sweet, Lauren A            9 Cond-MR              1:44.70    1:28.41  
 13 Gomez, Chelsea O           9 NYCC-MR                   NT    1:28.57  
                  40.53     1:28.57 (48.04)                                        
 14 Chrystal, Morgan C        10 GAEL-MR              1:33.21    1:30.52  
                  45.09     1:30.52 (45.43)                                        
 15 Williams, Kyra E          10 GAEL-MR              1:36.52    1:30.61  
                  42.06     1:30.61 (48.55)                                        
 16 Simone, Madeline N        10 Badger-MR            1:34.37    1:30.73  
                  42.39     1:30.73 (48.34)                                        
 17 Li, Jessica Y             10 HS-MR                1:35.70    1:31.00  
                  42.53     1:31.00 (48.47)                                        
 18 Raciti, Krista M           9 Silver Streaks-MR    1:40.14    1:33.12  
 19 Reilly, Bridget K         10 GAEL-MR              1:33.42    1:33.25  
                  43.94     1:33.25 (49.31)                                        
 20 Anderson, Mary Jane J      9 HS-MR                1:46.43    1:34.27  
                  43.08     1:34.27 (51.19)                                        
 21 Garces, Tessa J            9 Badger-MR            1:33.51    1:34.65  
 22 Patti, Alex C             10 Badger-MR            1:38.23    1:37.77  
 23 McGrath, Ashley M          9 Unbad-MR                  NT    1:38.07  
                  43.77     1:38.07 (54.30)                                        
 24 Hirschhorn, Alyson R      10 Badger-MR            1:37.53    1:38.50  
 25 Batri, Leslie A            9 HS-MR                1:48.89    1:39.40  
                  46.62     1:39.40 (52.78)                                        
 26 Bianco, Sara E             9 HS-MR                1:49.41    1:39.68  
                  45.95     1:39.68 (53.73)                                        
 27 Bogan, Gretchen L         10 Silver Streaks-MR    1:37.41    1:44.22  
 28 Ferguson, Carly           10 Silver Streaks-MR    1:44.31    1:44.67  
 29 Loaiza, Nicolette A        9 Badger-MR            1:43.21    1:45.07  
 30 Villalba, Laura R         10 Badger-MR            1:57.33    1:48.46  
                  52.24     1:48.46 (56.22)                                        
 31 Rice, Jessica E            9 GAEL-MR              1:47.77    1:51.02  
                  46.86   1:51.02 (1:04.16)                                        
 32 Cardaci, Lindsay S         9 Cond-MR                   NT    1:58.26  
                  56.49   1:58.26 (1:01.77)                                        
 33 Magretti, Julia           10 Cond-MR                   NT    2:09.70  
                1:02.27   2:09.70 (1:07.43)                                        
 -- Marinello, Ashley         10 Cond-MR                   NT         DQ  
                  48.80          DQ (56.39)                                        
 -- Monforte, Michelle         9 Cond-MR                   NT         DQ  
                1:11.10        DQ (1:27.37)                                        
 -- Hickey, Michaela           9 Cond-MR                   NT         DQ  
                  57.83        DQ (1:03.82)                                        
 -- Huszar, Emese             10 HS-MR                1:57.00         DQ  
                  49.35          DQ (55.02)                                        
 -- Byrnes, Molly C            9 Badger-MR                 NT         DQ  
                  49.03          DQ (58.45)                                        
 -- Higham, Kyra K            10 Badger-MR                 NT         DQ  
                  57.71        DQ (1:18.95)                                        
 -- Jakoby, Jessica S          9 Badger-MR                 NT         DQ  
                1:00.15        DQ (1:12.61)                                        
 -- Towne, Molly E             9 Badger-MR                 NT        DFS  
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:01.42    2:03.32  
     1) Evans, Kate B 10                2) Cain, Mary C 10                
     3) Panitz, Beatrix M 10            4) Bailey, Brittany M 10          
                  30.93     1:01.65 (30.72)     1:33.70 (32.05)     2:03.32 (29.62)
  2 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:09.41    2:13.28  
     1) Chrystal, Morgan C 10           2) Reilly, Bridget K 10           
     3) Williams, Kyra E 10             4) Hartigan, Kaitlin N 10         
                  33.12     1:07.29 (34.17)     1:42.49 (35.20)     2:13.28 (30.79)
  3 Badger Swim Club-MR  'B'                          2:14.07    2:14.53  
     1) Delane, Kelly A 9               2) Simone, Madeline N 10          
     3) Nixon, Charlotte A 10           4) Johanson, Bridget M 10         
                  33.22     1:07.31 (34.09)     1:41.19 (33.88)     2:14.53 (33.34)
  4 Badger Swim Club-MR  'C'                          2:33.36    2:28.63  
     1) Garces, Tessa J 9               2) Patti, Alex C 10               
     3) Hirschhorn, Alyson R 10         4) Hodes, Sarah M 9               
                  39.13     1:15.69 (36.56)     2:01.51 (45.82)     2:28.63 (27.12)
  5 Gael Aquatic Club-MR  'B'                         2:16.73    2:32.01  
     1) Hickey, Madeline G 10           2) Ablon, Kate S 10               
     3) O'Sullivan, Raine B 9           4) Catarinacchio, Jessica R 9     
                  46.84     1:19.64 (32.80)     1:56.89 (37.25)     2:32.01 (35.12)
  6 Badger Swim Club-MR  'D'                          2:43.92    2:42.35  
     1) Loaiza, Nicolette A 9           2) Villalba, Laura R 10           
     3) Towne, Molly E 9                4) McGrath, Ashley M 9            
                  39.03     1:25.07 (46.04)   2:42.35 (1:17.28)                    
  7 Condors-MR  'A'                                   2:49.81    2:49.03  
     1) McElheny, Sara A 10             2) Magretti, Julia 10             
     3) Sweet, Lauren A 9               4) Marinello, Ashley 10           
                  47.15     1:09.11 (21.96)   2:13.92 (1:04.81)     2:49.03 (35.11)
  8 New York City Aquatic Club-MR  'A'                2:17.47    2:50.21  
     1) Gomez, Chelsea O 9              2) Xu, Emily 9                    
     3) Bockelmann, Pascale C 10        4) Simms, Ginger 10               
                  33.18     1:30.34 (57.16)     1:58.31 (27.97)     2:50.21 (51.90)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:19.39    2:22.25  
     1) Bailey, Brittany M 10           2) Evans, Kate B 10               
     3) Cain, Mary C 10                 4) Panitz, Beatrix M 10           
                  35.16     1:14.70 (39.54)     1:50.75 (36.05)     2:22.25 (31.50)
  2 Badger Swim Club-MR  'B'                          2:35.65    2:37.98  
     1) Johanson, Bridget M 10          2) Hodes, Sarah M 9               
     3) Delane, Kelly A 9               4) Nixon, Charlotte A 10          
                  42.82     1:26.39 (43.57)     2:03.75 (37.36)     2:37.98 (34.23)
  3 Harbor Seals-MR  'A'                              2:54.46    2:47.65  
     1) Anderson, Mary Jane J 9         2) Xue, Kelly E 10                
     3) Maloney, Meghan E 10            4) Bianco, Sara E 9               
                  42.78     1:26.15 (43.37)     2:05.86 (39.71)     2:47.65 (41.79)
  4 Badger Swim Club-MR  'C'                          2:56.53    2:50.23  
     1) Garces, Tessa J 9               2) Patti, Alex C 10               
     3) Simone, Madeline N 10           4) Hirschhorn, Alyson R 10        
  5 Harbor Seals-MR  'B'                              3:15.00    3:12.18  
     1) Oczos, Gabrielle 7              2) Huszar, Emese 10               
     3) Batri, Leslie A 9               4) Li, Jessica Y 10               
                  49.90     1:42.69 (52.79)     2:38.41 (55.72)     3:12.18 (33.77)
  6 Condors-MR  'A'                                   3:08.27    3:27.51  
     1) Sweet, Lauren A 9               2) Cardaci, Lindsay S 9           
     3) Hickey, Michaela 9              4) Monforte, Michelle 9           
                  59.27     1:55.38 (56.11)     2:37.20 (41.82)     3:27.51 (50.31)
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kessler, Rachel R         12 Badger-MR              58.56      59.06  
                  28.78       59.06 (30.28)                                        
  2 Trager, Lena E            12 Silver Streaks-MR    1:02.59    1:00.34  
                  28.84     1:00.34 (31.50)                                        
  3 Kennedy, Calla            12 NYCC-MR              1:06.02    1:02.91  
                  30.19     1:02.91 (32.72)                                        
  4 Daboudet, Oriane          12 NYCC-MR              1:05.78    1:03.79  
                  30.72     1:03.79 (33.07)                                        
  5 McElroy, Nora             11 Badger-MR            1:10.00    1:04.99  
                  32.08     1:04.99 (32.91)                                        
  6 Doherty, Julia G          12 GAEL-MR              1:08.98    1:05.28  
                  31.18     1:05.28 (34.10)                                        
  7 Tucker, Annelisa C        12 Badger-MR            1:06.18    1:05.35  
                  31.45     1:05.35 (33.90)                                        
  8 Rivera, Ashley M          11 UNNYC-MR             1:08.96    1:05.39  
                  32.05     1:05.39 (33.34)                                        
  9 Kennon, Nora M            12 Badger-MR            1:07.48    1:05.68  
                  31.67     1:05.68 (34.01)                                        
 10 Malarczyk, Monica         12 Badger-MR            1:05.00    1:05.80  
                  31.01     1:05.80 (34.79)                                        
 11 McNulty, Kendra L         12 GAEL-MR              1:05.16    1:06.02  
                  31.47     1:06.02 (34.55)                                        
 12 Tanner, Natalie J         11 Badger-MR            1:08.00    1:06.73  
                  32.09     1:06.73 (34.64)                                        
 13 Martinez, Adrianna        12 UNNYC-MR             1:05.36    1:07.05  
                  31.70     1:07.05 (35.35)                                        
 14 Fufidio, Andrea L         12 Badger-MR            1:08.31    1:07.86  
                  32.69     1:07.86 (35.17)                                        
 15 Hodder, Chandler R        11 Cond-MR              1:08.84    1:08.13  
                  32.76     1:08.13 (35.37)                                        
 16 Kim, Rachel S             11 Cond-MR              1:09.88    1:08.16  
                  32.79     1:08.16 (35.37)                                        
 17 Tubens, Melanie           12 NYCC-MR                   NT    1:08.66  
                  32.39     1:08.66 (36.27)                                        
 18 Vaughn, Stephanie J       12 Badger-MR            1:10.50    1:08.98  
                  33.91     1:08.98 (35.07)                                        
 19 Takei, Chiharu            11 Badger-MR            1:08.79    1:09.13  
                  33.26     1:09.13 (35.87)                                        
 20 Chung, Katie              11 Cond-MR              1:09.39    1:09.23  
                  33.09     1:09.23 (36.14)                                        
 21 Sinkevich, Yana I         12 HS-MR                1:10.00    1:09.27  
                  32.86     1:09.27 (36.41)                                        
 22 Sheehan, Niamh M          12 Apex-MR              1:09.39    1:09.33  
                  33.18     1:09.33 (36.15)                                        
 23 Winkler, Erika            12 UNNYC-MR             1:08.34    1:09.81  
                  32.97     1:09.81 (36.84)                                        
 24 Lu, Tiffany X             12 HS-MR                1:13.00    1:10.28  
                  33.65     1:10.28 (36.63)                                        
 25 Chrzanowski, Jackie N     11 Badger-MR            1:15.00    1:10.32  
                  34.21     1:10.32 (36.11)                                        
 26 Ngom, Ndioba              11 NYCC-MR              1:16.54    1:10.34  
                  32.19     1:10.34 (38.15)                                        
 27 Klein, Eilis D            11 Badger-MR            1:11.45    1:10.45  
                  32.69     1:10.45 (37.76)                                        
 28 Fenn, Kerry N             11 Badger-MR            1:13.30    1:13.46  
                  35.25     1:13.46 (38.21)                                        
 29 Waite, Carylyn            11 NYCC-MR              1:21.54    1:13.70  
                  33.32     1:13.70 (40.38)                                        
 30 Herbold, Emma K           11 Badger-MR                 NT    1:14.72  
                  34.41     1:14.72 (40.31)                                        
 31 McDermott, Meagan         11 Badger-MR            1:17.75    1:16.15  
                  35.83     1:16.15 (40.32)                                        
 32 Pezzella, Samantha R      11 HS-MR                1:25.00    1:16.21  
                  36.52     1:16.21 (39.69)                                        
 33 Wais, Jennifer H          12 NYCC-MR              1:19.51    1:16.33  
                  36.68     1:16.33 (39.65)                                        
 34 Konopka, Katie E          11 Badger-MR                 NT    1:16.66  
                  36.17     1:16.66 (40.49)                                        
 35 Delane, Jordan F          12 Badger-MR            1:21.07    1:17.40  
                  36.21     1:17.40 (41.19)                                        
 36 Morgan, Justina           12 HS-MR                1:14.30    1:17.57  
                  36.18     1:17.57 (41.39)                                        
 37 Randazzo, Alexandra J     12 GAEL-MR              1:18.36    1:18.10  
                  35.69     1:18.10 (42.41)                                        
 38 Azerad, Jessica R         11 Badger-MR            1:18.50    1:18.27  
                  36.38     1:18.27 (41.89)                                        
 39 Walsh, Georgina           11 NYCC-MR              1:20.62    1:18.62  
                  36.14     1:18.62 (42.48)                                        
 40 Kosoff, Zora R            11 HS-MR                1:19.51    1:18.67  
                  36.57     1:18.67 (42.10)                                        
 41 Wittwer, Lilian           11 Badger-MR                 NT    1:20.58  
                  37.69     1:20.58 (42.89)                                        
 42 Thompson, Lailah Y        11 NYCC-MR                   NT    1:21.37  
                  36.06     1:21.37 (45.31)                                        
 43 Freeman, Keira A          11 GAEL-MR              1:19.67    1:21.54  
                  36.70     1:21.54 (44.84)                                        
 44 Stewart, Courtney H       11 GAEL-MR              1:26.54    1:21.68  
                  37.11     1:21.68 (44.57)                                        
 45 Mannain, Julia M          12 NYCC-MR                   NT    1:22.85  
                  37.64     1:22.85 (45.21)                                        
 46 Sblendorio, Amanda M      11 HS-MR                1:30.00    1:24.13  
                  38.44     1:24.13 (45.69)                                        
 47 Marschke, Heidi           11 Cond-MR                   NT    1:28.86  
                  40.16     1:28.86 (48.70)                                        
 48 Muoio, Tara R             11 HS-MR                1:27.00    1:31.03  
                  42.35     1:31.03 (48.68)                                        
 49 Smith, Shannon R          11 GAEL-MR              1:38.73    1:34.06  
                  40.47     1:34.06 (53.59)                                        
 50 Driscoll, Kathleen E      11 Unbad-MR                  NT    1:35.03  
                  44.20     1:35.03 (50.83)                                        
 51 Rieck, Ashley S           11 Badger-MR            1:32.64    1:39.27  
                  45.29     1:39.27 (53.98)                                        
 52 Rhoden, Sydnee            11 Cond-MR              2:03.91    1:57.30  
                  54.31   1:57.30 (1:02.99)                                        
 -- Morris, Cara K            12 Cond-MR              1:03.50         DQ  
                  30.21          DQ (33.28)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kessler, Rachel R         12 Badger-MR            1:09.11    1:07.40  
                  33.24     1:07.40 (34.16)                                        
  2 Miller, Nikki F           12 Silver Streaks-MR    1:11.15    1:12.78  
                  35.38     1:12.78 (37.40)                                        
  3 Morris, Cara K            12 Cond-MR              1:12.75    1:12.99  
                  35.74     1:12.99 (37.25)                                        
  4 Winkler, Erika            12 UNNYC-MR             1:15.90    1:13.75  
                  35.37     1:13.75 (38.38)                                        
  5 Sinkevich, Yana I         12 HS-MR                1:13.00    1:14.05  
                  36.20     1:14.05 (37.85)                                        
  6 Leary, Tanita A           11 GAEL-MR              1:16.89    1:14.06  
                  36.38     1:14.06 (37.68)                                        
  7 Tucker, Annelisa C        12 Badger-MR            1:14.12    1:14.27  
                  35.75     1:14.27 (38.52)                                        
  8 Brown, Caitlin N          11 HS-MR                1:17.29    1:14.47  
                  37.07     1:14.47 (37.40)                                        
  9 Malarczyk, Monica         12 Badger-MR            1:16.73    1:16.87  
                  37.44     1:16.87 (39.43)                                        
 10 Wong, Kristi              12 Silver Streaks-MR    1:17.93    1:17.05  
 11 McNulty, Kendra L         12 GAEL-MR              1:18.23    1:17.52  
 12 Tanner, Natalie J         11 Badger-MR            1:15.00    1:18.05  
                  37.62     1:18.05 (40.43)                                        
 13 Doherty, Julia G          12 GAEL-MR              1:19.07    1:18.30  
                  37.99     1:18.30 (40.31)                                        
 14 Klein, Eilis D            11 Badger-MR            1:20.47    1:18.66  
                  38.01     1:18.66 (40.65)                                        
 15 Kennon, Nora M            12 Badger-MR            1:21.23    1:18.93  
                  38.84     1:18.93 (40.09)                                        
 16 Fufidio, Andrea L         12 Badger-MR            1:19.93    1:19.71  
                  39.23     1:19.71 (40.48)                                        
 17 McElroy, Nora             11 Badger-MR            1:18.99    1:21.26  
                  40.22     1:21.26 (41.04)                                        
 18 Hodder, Chandler R        11 Cond-MR              1:21.18    1:21.96  
                1:21.96         1:21.96 ( )                                        
 19 Vaughn, Stephanie J       12 Badger-MR            1:24.40    1:22.65  
                  40.55     1:22.65 (42.10)                                        
 20 Fenn, Kerry N             11 Badger-MR            1:24.55    1:23.42  
                  41.00     1:23.42 (42.42)                                        
 21 Lu, Tiffany X             12 HS-MR                1:27.00    1:24.13  
                  41.15     1:24.13 (42.98)                                        
 22 Walsh, Georgina           11 NYCC-MR              1:26.40    1:24.32  
                  40.43     1:24.32 (43.89)                                        
 23 Herbold, Emma K           11 Badger-MR                 NT    1:25.05  
                  40.27     1:25.05 (44.78)                                        
 24 Wais, Jennifer H          12 NYCC-MR              1:28.15    1:25.11  
                  41.60     1:25.11 (43.51)                                        
 25 Konopka, Katie E          11 Badger-MR                 NT    1:25.73  
                  41.52     1:25.73 (44.21)                                        
 26 Sheehan, Niamh M          12 Apex-MR              1:28.64    1:26.81  
                  43.09     1:26.81 (43.72)                                        
 27 McDermott, Meagan         11 Badger-MR            1:30.47    1:27.73  
                  42.90     1:27.73 (44.83)                                        
 28 Delane, Jordan F          12 Badger-MR            1:31.55    1:28.67  
                  43.06     1:28.67 (45.61)                                        
 29 Morgan, Justina           12 HS-MR                1:38.47    1:29.04  
                  42.74     1:29.04 (46.30)                                        
 30 Stewart, Courtney H       11 GAEL-MR              1:34.51    1:31.31  
                  45.47     1:31.31 (45.84)                                        
 31 Chrzanowski, Jackie N     11 Badger-MR            1:30.00    1:32.17  
                  45.08     1:32.17 (47.09)                                        
 32 Kosoff, Zora R            11 HS-MR                1:35.23    1:32.74  
                  44.35     1:32.74 (48.39)                                        
 33 Pezzella, Samantha R      11 HS-MR                1:38.00    1:32.78  
                  45.06     1:32.78 (47.72)                                        
 34 Kelly, Brianne L          11 HS-MR                1:44.00    1:33.62  
                  46.13     1:33.62 (47.49)                                        
 35 Stokes, Sarah E           12 HS-MR                1:46.00    1:33.80  
                  45.87     1:33.80 (47.93)                                        
 36 Sblendorio, Amanda M      11 HS-MR                1:45.00    1:35.60  
                  45.97     1:35.60 (49.63)                                        
 37 Wittwer, Lilian           11 Badger-MR                 NT    1:36.65  
                  46.37     1:36.65 (50.28)                                        
 38 D'Alessandro, Andie G     11 Silver Streaks-MR    1:31.42    1:37.27  
                  45.95     1:37.27 (51.32)                                        
 39 Muoio, Tara R             11 HS-MR                1:42.00    1:39.01  
                  48.39     1:39.01 (50.62)                                        
 40 Rieck, Ashley S           11 Badger-MR            1:45.16    1:50.55  
                  53.80     1:50.55 (56.75)                                        
 41 Smith, Shannon R          11 GAEL-MR              1:42.31    1:57.21  
 -- Marschke, Heidi           11 Cond-MR                   NT        DFS  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Nikki F           12 Silver Streaks-MR      32.92      34.27  
  2 Trager, Lena E            12 Silver Streaks-MR      36.30      36.38  
  3 Daboudet, Oriane          12 NYCC-MR                38.45      37.28  
  4 Kennedy, Calla            12 NYCC-MR                40.21      37.79  
  5 Sinkevich, Yana I         12 HS-MR                  38.00      38.80  
  6 Wong, Kristi              12 Silver Streaks-MR      38.77      38.99  
  7 Leary, Tanita A           11 GAEL-MR                41.65      39.72  
  8 Martinez, Adrianna        12 UNNYC-MR               39.60      39.73  
  9 Takei, Chiharu            11 Badger-MR              38.14      39.93  
 10 Brown, Caitlin N          11 HS-MR                  41.09      40.00  
 11 Tubens, Melanie           12 NYCC-MR                   NT      40.56  
 12 Suydam, Kaitlyn M         11 Silver Streaks-MR      40.13      40.57  
 13 Lu, Tiffany X             12 HS-MR                  45.00      40.67  
 14 Tanner, Natalie J         11 Badger-MR              40.00      40.79  
 15 Waite, Carylyn            11 NYCC-MR                43.58      41.11  
 16 McDermott, Meagan         11 Badger-MR              44.77      41.53  
 17 Chung, Katie              11 Cond-MR                42.60      41.84  
 18 Thompson, Lailah Y        11 NYCC-MR                   NT      41.98  
 19 Delane, Jordan F          12 Badger-MR              43.30      42.04  
 19 Ngom, Ndioba              11 NYCC-MR                43.85      42.04  
 21 Kim, Rachel S             11 Cond-MR                43.56      42.72  
 22 Chan, Jessica T           12 Silver Streaks-MR      43.96      43.89  
 23 Chrzanowski, Jackie N     11 Badger-MR              45.00      44.65  
 24 Hodder, Chandler R        11 Cond-MR                46.37      45.40  
 25 Herbold, Emma K           11 Badger-MR                 NT      45.80  
 26 Kosoff, Zora R            11 HS-MR                  45.06      45.95  
 27 Freeman, Keira A          11 GAEL-MR                46.69      46.01  
 28 Walsh, Georgina           11 NYCC-MR                46.36      46.03  
 29 Stewart, Courtney H       11 GAEL-MR                48.30      46.11  
 30 Konopka, Katie E          11 Badger-MR                 NT      46.16  
 31 D'Alessandro, Andie G     11 Silver Streaks-MR      48.04      46.48  
 32 Morgan, Justina           12 HS-MR                  47.21      47.19  
 33 Sblendorio, Amanda M      11 HS-MR                  54.00      49.40  
 34 Kelly, Brianne L          11 HS-MR                  51.00      50.00  
 35 Azerad, Jessica R         11 Badger-MR              48.52      50.35  
 36 Driscoll, Kathleen E      11 Unbad-MR                  NT      52.55  
 37 Stokes, Sarah E           12 HS-MR                  56.00      52.69  
 38 Rieck, Ashley S           11 Badger-MR              53.42      53.39  
 39 Muoio, Tara R             11 HS-MR                  56.00      54.70  
 40 Rhoden, Sydnee            11 Cond-MR              1:05.50      58.76  
 -- Mannain, Julia M          12 NYCC-MR                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trager, Lena E            12 Silver Streaks-MR      29.23      29.81  
  2 Kessler, Rachel R         12 Badger-MR              29.61      29.85  
  3 Morris, Cara K            12 Cond-MR                30.76      30.89  
  4 Malarczyk, Monica         12 Badger-MR              33.31      32.10  
  5 Brown, Caitlin N          11 HS-MR                  34.32      32.57  
  6 Takei, Chiharu            11 Badger-MR              34.60      33.38  
  7 Leary, Tanita A           11 GAEL-MR                33.84      33.68  
  8 Martinez, Adrianna        12 UNNYC-MR               32.77      33.71  
  9 Kim, Rachel S             11 Cond-MR                34.89      33.82  
 10 Fufidio, Andrea L         12 Badger-MR              34.69      34.81  
 11 McElroy, Nora             11 Badger-MR              36.77      35.05  
 12 McNulty, Kendra L         12 GAEL-MR                34.68      35.42  
 13 Rivera, Ashley M          11 UNNYC-MR               39.64      35.65  
 14 Doherty, Julia G          12 GAEL-MR                34.51      36.16  
 15 Ngom, Ndioba              11 NYCC-MR                39.45      36.52  
 16 Chung, Katie              11 Cond-MR                35.76      36.66  
 17 Tucker, Annelisa C        12 Badger-MR              36.19      37.21  
 18 Kennon, Nora M            12 Badger-MR              36.71      37.23  
 19 Fenn, Kerry N             11 Badger-MR              37.78      38.05  
 20 Suydam, Kaitlyn M         11 Silver Streaks-MR      40.87      38.60  
 21 Thompson, Lailah Y        11 NYCC-MR                   NT      38.83  
 22 Randazzo, Alexandra J     12 GAEL-MR                38.65      38.90  
 23 Lu, Tiffany X             12 HS-MR                  43.00      39.73  
 24 Waite, Carylyn            11 NYCC-MR                46.57      40.21  
 25 Klein, Eilis D            11 Badger-MR              39.28      40.77  
 26 Vaughn, Stephanie J       12 Badger-MR              41.43      40.88  
 27 Chan, Jessica T           12 Silver Streaks-MR      41.10      41.56  
 28 Pezzella, Samantha R      11 HS-MR                  45.00      43.34  
 29 Freeman, Keira A          11 GAEL-MR                46.64      43.45  
 30 Wais, Jennifer H          12 NYCC-MR                47.78      43.55  
 31 Morgan, Justina           12 HS-MR                  48.10      44.17  
 32 Azerad, Jessica R         11 Badger-MR              43.02      45.20  
 33 Stokes, Sarah E           12 HS-MR                  52.00      48.67  
 34 Sblendorio, Amanda M      11 HS-MR                  48.00      48.72  
 35 Kelly, Brianne L          11 HS-MR                  47.00      50.41  
 36 Driscoll, Kathleen E      11 Unbad-MR                  NT      55.05  
 -- Rhoden, Sydnee            11 Cond-MR              1:09.92         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kessler, Rachel R         12 Badger-MR            1:05.58    1:07.49  
                  31.73     1:07.49 (35.76)                                        
  2 Miller, Nikki F           12 Silver Streaks-MR    1:09.12    1:09.63  
                  33.28     1:09.63 (36.35)                                        
  3 Morris, Cara K            12 Cond-MR              1:15.40    1:11.73  
                  32.88     1:11.73 (38.85)                                        
  4 Daboudet, Oriane          12 NYCC-MR              1:18.17    1:12.98  
                  34.86     1:12.98 (38.12)                                        
  5 Kennedy, Calla            12 NYCC-MR              1:20.03    1:13.76  
                  35.53     1:13.76 (38.23)                                        
  6 Winkler, Erika            12 UNNYC-MR             1:25.21    1:14.23  
                  34.67     1:14.23 (39.56)                                        
  7 Brown, Caitlin N          11 HS-MR                1:20.86    1:14.41  
                  34.51     1:14.41 (39.90)                                        
  8 McElroy, Nora             11 Badger-MR            1:20.00    1:15.24  
                  35.25     1:15.24 (39.99)                                        
  9 Malarczyk, Monica         12 Badger-MR            1:16.43    1:15.44  
                  35.07     1:15.44 (40.37)                                        
 10 Leary, Tanita A           11 GAEL-MR              1:17.78    1:15.72  
                  34.51     1:15.72 (41.21)                                        
 11 Takei, Chiharu            11 Badger-MR            1:17.24    1:16.25  
                  35.51     1:16.25 (40.74)                                        
 12 Tucker, Annelisa C        12 Badger-MR            1:18.18    1:16.28  
                  35.76     1:16.28 (40.52)                                        
 13 Fufidio, Andrea L         12 Badger-MR            1:18.19    1:16.73  
                  36.58     1:16.73 (40.15)                                        
 14 Rivera, Ashley M          11 UNNYC-MR             1:23.01    1:17.22  
                  36.96     1:17.22 (40.26)                                        
 15 Sinkevich, Yana I         12 HS-MR                1:22.00    1:17.43  
                  36.39     1:17.43 (41.04)                                        
 16 Wong, Kristi              12 Silver Streaks-MR    1:18.21    1:17.44  
                  36.30     1:17.44 (41.14)                                        
 17 Tubens, Melanie           12 NYCC-MR                   NT    1:17.67  
                  36.68     1:17.67 (40.99)                                        
 18 Kim, Rachel S             11 Cond-MR                   NT    1:18.51  
                  37.69     1:18.51 (40.82)                                        
 19 Tanner, Natalie J         11 Badger-MR            1:20.00    1:18.69  
                  37.76     1:18.69 (40.93)                                        
 20 Chung, Katie              11 Cond-MR              1:28.96    1:19.00  
                  35.99     1:19.00 (43.01)                                        
 21 Kennon, Nora M            12 Badger-MR            1:21.48    1:19.77  
                  35.72     1:19.77 (44.05)                                        
 22 Hodder, Chandler R        11 Cond-MR                   NT    1:20.64  
                  36.14     1:20.64 (44.50)                                        
 23 Klein, Eilis D            11 Badger-MR            1:27.79    1:22.16  
                  37.43     1:22.16 (44.73)                                        
 24 Vaughn, Stephanie J       12 Badger-MR            1:27.52    1:23.08  
                  38.85     1:23.08 (44.23)                                        
 25 Suydam, Kaitlyn M         11 Silver Streaks-MR    1:22.91    1:23.15  
                  39.73     1:23.15 (43.42)                                        
 26 Fenn, Kerry N             11 Badger-MR            1:24.79    1:23.73  
                  39.05     1:23.73 (44.68)                                        
 27 Herbold, Emma K           11 Badger-MR                 NT    1:23.75  
                  37.76     1:23.75 (45.99)                                        
 28 Walsh, Georgina           11 NYCC-MR              1:28.07    1:24.52  
                  37.09     1:24.52 (47.43)                                        
 29 Sheehan, Niamh M          12 Apex-MR              1:31.06    1:24.89  
                  40.10     1:24.89 (44.79)                                        
 30 Chrzanowski, Jackie N     11 Badger-MR            1:25.00    1:25.38  
                  42.47     1:25.38 (42.91)                                        
 31 Chan, Jessica T           12 Silver Streaks-MR    1:25.55    1:25.47  
                  40.23     1:25.47 (45.24)                                        
 32 McDermott, Meagan         11 Badger-MR            1:33.91    1:25.83  
                  41.80     1:25.83 (44.03)                                        
 33 Delane, Jordan F          12 Badger-MR            1:33.36    1:26.49  
                  41.71     1:26.49 (44.78)                                        
 34 Randazzo, Alexandra J     12 GAEL-MR              1:28.75    1:26.98  
                  38.27     1:26.98 (48.71)                                        
 35 Kosoff, Zora R            11 HS-MR                1:30.00    1:28.02  
                  41.00     1:28.02 (47.02)                                        
 36 Konopka, Katie E          11 Badger-MR                 NT    1:29.50  
                  41.98     1:29.50 (47.52)                                        
 37 Pezzella, Samantha R      11 HS-MR                1:40.00    1:30.93  
                  43.81     1:30.93 (47.12)                                        
 38 Azerad, Jessica R         11 Badger-MR            1:32.52    1:31.05  
                  43.31     1:31.05 (47.74)                                        
 39 D'Alessandro, Andie G     11 Silver Streaks-MR    1:33.48    1:32.22  
                  43.57     1:32.22 (48.65)                                        
 40 Kelly, Brianne L          11 HS-MR                1:43.00    1:32.66  
                  44.45     1:32.66 (48.21)                                        
 41 Freeman, Keira A          11 GAEL-MR              1:32.65    1:33.62  
                  41.94     1:33.62 (51.68)                                        
 42 Stokes, Sarah E           12 HS-MR                1:41.00    1:33.92  
                  44.87     1:33.92 (49.05)                                        
 43 Muoio, Tara R             11 HS-MR                1:42.00    1:42.88  
                  49.55     1:42.88 (53.33)                                        
 44 Rhoden, Sydnee            11 Cond-MR                   NT    1:56.45  
                  56.20   1:56.45 (1:00.25)                                        
 -- Rieck, Ashley S           11 Badger-MR            1:38.50         DQ  
                  47.21          DQ (54.78)                                        
 -- Wittwer, Lilian           11 Badger-MR                 NT        DFS  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:54.28    1:55.96  
     1) Malarczyk, Monica 12            2) Kennon, Nora M 12              
     3) Tucker, Annelisa C 12           4) Kessler, Rachel R 12           
                  29.55       58.30 (28.75)     1:27.59 (29.29)     1:55.96 (28.37)
  2 New York City Aquatic Club-MR  'A'                2:08.03    1:58.17  
     1) Daboudet, Oriane 12             2) Kennedy, Calla 12              
     3) Tubens, Melanie 12              4) Ngom, Ndioba 11                
                  29.01       57.55 (28.54)     1:29.06 (31.51)     1:58.17 (29.11)
  3 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'                  2:00.69    1:58.37  
     1) Suydam, Kaitlyn M 11            2) Wong, Kristi 12                
     3) Trager, Lena E 12               4) Miller, Nikki F 12             
                  32.40     1:03.50 (31.10)     1:31.21 (27.71)     1:58.37 (27.16)
  4 Condors-MR  'A'                                   1:58.04    1:58.68  
     1) Chung, Katie 11                 2) Morris, Cara K 12              
     3) Hodder, Chandler R 11           4) Kim, Rachel S 11               
                  32.01       59.46 (27.45)     1:28.89 (29.43)     1:58.68 (29.79)
  5 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         1:58.92    2:01.44  
     1) Leary, Tanita A 11              2) Randazzo, Alexandra J 12       
     3) McNulty, Kendra L 12            4) Doherty, Julia G 12            
                  30.22     1:03.67 (33.45)     1:32.34 (28.67)     2:01.44 (29.10)
  6 Badger Swim Club-MR  'B'                          2:01.00    2:02.71  
     1) McElroy, Nora 11                2) Burrell, Stephanie 12          
     3) Takei, Chiharu 11               4) Fufidio, Andrea L 12           
                  29.40     1:01.16 (31.76)     1:32.94 (31.78)     2:02.71 (29.77)
  7 Harbor Seals-MR  'A'                              2:11.43    2:06.19  
     1) Brown, Caitlin N 11             2) Sinkevich, Yana I 12           
     3) Lu, Tiffany X 12                4) Kosoff, Zora R 11              
                  29.57     1:00.92 (31.35)     1:33.36 (32.44)     2:06.19 (32.83)
  8 Badger Swim Club-MR  'C'                          2:03.00    2:10.94  
     1) Klein, Eilis D 11               2) McDermott, Meagan 11           
     3) Chrzanowski, Jackie N 11        4) Fenn, Kerry N 11               
                  29.96     1:04.62 (34.66)     1:36.92 (32.30)     2:10.94 (34.02)
  9 New York City Aquatic Club-MR  'B'                     NT    2:14.60  
     1) Mannain, Julia M 12             2) Walsh, Georgina 11             
     3) Wais, Jennifer H 12             4) Waite, Carylyn 11              
                  39.77     1:08.06 (28.29)     1:42.85 (34.79)     2:14.60 (31.75)
 10 Harbor Seals-MR  'B'                              2:36.00    2:23.94  
     1) Muoio, Tara R 11                2) Kelly, Brianne L 11            
     3) Stokes, Sarah E 12              4) Sblendorio, Amanda M 11        
                  37.76     1:11.89 (34.13)     1:48.06 (36.17)     2:23.94 (35.88)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                               NT    2:17.94  
     1) Kennon, Nora M 12               2) Takei, Chiharu 11              
     3) Malarczyk, Monica 12            4) Kessler, Rachel R 12           
                  36.96     1:17.41 (40.45)     1:48.11 (30.70)     2:17.94 (29.83)
  2 Condors-MR  'A'                                   2:13.98    2:19.49  
     1) Chung, Katie 11                 2) Kim, Rachel S 11               
     3) Morris, Cara K 12               4) Hodder, Chandler R 11          
                  37.27     1:18.99 (41.72)     1:49.27 (30.28)     2:19.49 (30.22)
  3 New York City Aquatic Club-MR  'B'                     NT    2:19.55  
                  36.24     1:14.01 (37.77)     1:48.59 (34.58)     2:19.55 (30.96)
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daboudet, Audrey          17 NYCC-MR                53.90      55.33  
                  26.54       55.33 (28.79)                                        
  2 Lyver, Kellie M           15 GAEL-MR                54.81      55.86  
                  26.43       55.86 (29.43)                                        
  3 Marsh, Nicole L           16 Badger-MR              54.41      56.37  
                  27.06       56.37 (29.31)                                        
  4 Fritsch, Kristina M       15 NYCC-MR                56.26      56.52  
                  27.24       56.52 (29.28)                                        
  5 Hogan, Michelle M         14 GAEL-MR                56.31      57.09  
                  27.40       57.09 (29.69)                                        
  6 Cooke, Farrell E          14 Badger-MR              58.00      57.66  
                  27.77       57.66 (29.89)                                        
  7 Groccia, Adrienne D       13 GAEL-MR                57.84      58.45  
                  28.09       58.45 (30.36)                                        
  8 Turner, Jennifer J        14 Silver Streaks-MR      58.09      58.94  
                  28.17       58.94 (30.77)                                        
  9 Turner, Ashley E          16 Silver Streaks-MR      58.45      59.03  
                  28.35       59.03 (30.68)                                        
 10 Skeivys, Maria E          14 UNNYC-MR               58.84      59.17  
                  28.91       59.17 (30.26)                                        
 11 Ponzo, Victoria A         15 UNNYC-MR               57.56      59.20  
                  28.66       59.20 (30.54)                                        
 12 Michalak, Agata           13 UNNYC-MR               57.48      59.27  
                  28.21       59.27 (31.06)                                        
 13 Martinez, Bianca M        16 UNNYC-MR               56.75      59.30  
                  28.80       59.30 (30.50)                                        
 14 Winkler, Caitlin M        16 UNNYC-MR               59.50      59.74  
                  28.95       59.74 (30.79)                                        
 15 Schaefer, Kathryn R       14 GAEL-MR                59.91    1:00.54  
                  29.02     1:00.54 (31.52)                                        
 15 McGuire, Christine        13 Badger-MR              59.18    1:00.54  
                  29.10     1:00.54 (31.44)                                        
 17 McDavid, Aiesha A         13 GAEL-MR              1:03.05    1:00.99  
                  28.74     1:00.99 (32.25)                                        
 18 Flood, Katie M            14 Silver Streaks-MR    1:02.45    1:01.26  
                  29.35     1:01.26 (31.91)                                        
 19 Alonso, Basilisa          17 Apex-MR              1:02.93    1:01.32  
                  28.90     1:01.32 (32.42)                                        
 20 Hahn, Abby                14 NYCC-MR              1:03.56    1:01.33  
                  29.65     1:01.33 (31.68)                                        
 21 Wais, Ashleigh Q          14 NYCC-MR              1:02.22    1:01.69  
                  30.42     1:01.69 (31.27)                                        
 22 Kadala, Kristyn E         14 Badger-MR              58.44    1:01.74  
                  28.76     1:01.74 (32.98)                                        
 23 Schatkun, Beth A          15 Cond-MR              1:01.38    1:02.22  
                  29.93     1:02.22 (32.29)                                        
 24 Fusco, Alexandra A        14 GAEL-MR              1:02.87    1:02.29  
                  29.04     1:02.29 (33.25)                                        
 25 Watler, Shani             14 NYCC-MR              1:04.41    1:02.35  
                  30.04     1:02.35 (32.31)                                        
 26 Cooke, Alexandra          14 Badger-MR            1:04.12    1:03.24  
                  30.12     1:03.24 (33.12)                                        
 27 Fradkin, Becky H          15 Silver Streaks-MR    1:02.33    1:03.44  
                  30.20     1:03.44 (33.24)                                        
 28 Russo, Jeannette M        15 GAEL-MR              1:04.75    1:03.76  
                  30.65     1:03.76 (33.11)                                        
 29 Burke, Stephanie H        14 GAEL-MR              1:03.53    1:03.85  
                  30.83     1:03.85 (33.02)                                        
 30 Doino, Jaclyn M           15 GAEL-MR              1:02.16    1:03.92  
                  30.25     1:03.92 (33.67)                                        
 31 Nolan, Courtney L         16 HS-MR                1:00.03    1:04.23  
                  30.19     1:04.23 (34.04)                                        
 32 Rodriguez, Fatima A       13 Apex-MR              1:04.44    1:04.37  
                  30.55     1:04.37 (33.82)                                        
 33 Bertin, Ivanna            17 Apex-MR              1:00.86    1:04.55  
                  31.92     1:04.55 (32.63)                                        
 34 Paul, Jordana             14 Cond-MR              1:08.06    1:05.41  
                   2.98   1:05.41 (1:02.43)                                        
 35 Mihail, Renne M           13 Badger-MR            1:03.75    1:05.49  
                  31.40     1:05.49 (34.09)                                        
 36 Morrissey, Alexa D        14 HS-MR                1:06.10    1:05.75  
                  31.56     1:05.75 (34.19)                                        
 37 Tandoi, Dana R            16 Silver Streaks-MR    1:05.80    1:05.96  
                  31.51     1:05.96 (34.45)                                        
 38 Finnerty, Kate T          15 Cond-MR              1:04.94    1:06.48  
                  31.96     1:06.48 (34.52)                                        
 39 Nolan, Mary Kate K        13 HS-MR                1:06.41    1:06.72  
                  31.71     1:06.72 (35.01)                                        
 40 Anastasio, Elaina         14 HS-MR                1:07.10    1:06.82  
                  32.35     1:06.82 (34.47)                                        
 41 Boomer, Lee E             13 NYCC-MR                   NT    1:07.04  
                  32.03     1:07.04 (35.01)                                        
 42 Xue, Rosalia S            14 HS-MR                1:07.50    1:09.02  
                  33.65     1:09.02 (35.37)                                        
 43 Tashoff, Emma             13 Silver Streaks-MR    1:14.68    1:09.59  
                  33.04     1:09.59 (36.55)                                        
 44 Szkolnicki, Jennifer M    15 Apex-MR              1:08.45    1:09.66  
                   4.74   1:09.66 (1:04.92)                                        
 45 Rhoden, Ashley            13 Cond-MR              1:13.24    1:09.85  
                  33.79     1:09.85 (36.06)                                        
 46 Fowle, Allison J          14 HS-MR                1:09.86    1:11.21  
                   8.13   1:11.21 (1:03.08)                                        
 47 Ferguson, Mara H          13 Silver Streaks-MR    1:09.93    1:12.00  
                  33.49     1:12.00 (38.51)                                        
 48 Berlowitz, Sammi K        15 Silver Streaks-MR    1:12.22    1:12.65  
                  34.15     1:12.65 (38.50)                                        
 49 Chan, Samantha            16 Silver Streaks-MR    1:11.80    1:14.93  
                  35.12     1:14.93 (39.81)                                        
 50 Montana, Jaclyn A         13 HS-MR                1:11.00    1:21.85  
                  38.36     1:21.85 (43.49)                                        
 51 Farmer, Imani M           13 NYCC-MR                   NT    1:22.35  
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michalak, Agata           13 UNNYC-MR             1:01.24    1:02.77  
                  31.04     1:02.77 (31.73)                                        
  2 Marsh, Nicole L           16 Badger-MR            1:01.61    1:04.39  
                  31.66     1:04.39 (32.73)                                        
  3 Cooke, Farrell E          14 Badger-MR            1:07.55    1:05.20  
                  31.51     1:05.20 (33.69)                                        
  4 Lyver, Kellie M           15 GAEL-MR              1:04.83    1:05.68  
                  32.06     1:05.68 (33.62)                                        
  5 Hogan, Michelle M         14 GAEL-MR              1:07.10    1:06.12  
                  32.43     1:06.12 (33.69)                                        
  6 Skeivys, Maria E          14 UNNYC-MR             1:04.36    1:06.24  
                  32.45     1:06.24 (33.79)                                        
  7 Pyle, Emma P              17 GAEL-MR              1:07.59    1:06.59  
                  32.32     1:06.59 (34.27)                                        
  8 Hain, Karina              13 UNNYC-MR             1:04.77    1:06.63  
                  32.83     1:06.63 (33.80)                                        
  9 McGuire, Christine        13 Badger-MR            1:08.14    1:08.61  
                  33.64     1:08.61 (34.97)                                        
 10 Sepe, Lauren K            14 GAEL-MR              1:06.87    1:08.68  
                  33.08     1:08.68 (35.60)                                        
 11 Daboudet, Audrey          17 NYCC-MR              1:05.09    1:08.69  
                  33.54     1:08.69 (35.15)                                        
 12 Ponzo, Victoria A         15 UNNYC-MR             1:08.53    1:09.92  
                  34.67     1:09.92 (35.25)                                        
 13 Bassmann, Amanda C        16 Silver Streaks-MR    1:07.95    1:10.27  
                  33.75     1:10.27 (36.52)                                        
 14 Rookwood, Shakiraye O     13 HS-MR                1:10.94    1:11.13  
                  34.38     1:11.13 (36.75)                                        
 15 Burke, Stephanie H        14 GAEL-MR              1:11.19    1:11.15  
                  34.98     1:11.15 (36.17)                                        
 16 Schaefer, Kathryn R       14 GAEL-MR              1:11.16    1:12.69  
                  35.20     1:12.69 (37.49)                                        
 17 Wais, Ashleigh Q          14 NYCC-MR              1:15.06    1:12.73  
                  36.49     1:12.73 (36.24)                                        
 18 Fusco, Alexandra A        14 GAEL-MR              1:13.03    1:12.91  
                  35.28     1:12.91 (37.63)                                        
 19 Fradkin, Becky H          15 Silver Streaks-MR    1:12.68    1:13.41  
                  34.93     1:13.41 (38.48)                                        
 20 Morrissey, Alexa D        14 HS-MR                1:12.15    1:13.61  
                  35.73     1:13.61 (37.88)                                        
 21 Flood, Katie M            14 Silver Streaks-MR    1:12.31    1:13.97  
                  35.88     1:13.97 (38.09)                                        
 22 McDavid, Aiesha A         13 GAEL-MR              1:14.25    1:14.03  
                  35.52     1:14.03 (38.51)                                        
 23 Xue, Vanessa K            13 HS-MR                1:17.47    1:14.26  
                  35.86     1:14.26 (38.40)                                        
 24 Nolan, Courtney L         16 HS-MR                1:11.30    1:15.50  
                  36.41     1:15.50 (39.09)                                        
 25 Watler, Shani             14 NYCC-MR              1:16.37    1:16.05  
                  37.58     1:16.05 (38.47)                                        
 26 Cooke, Alexandra          14 Badger-MR            1:14.57    1:16.98  
                  37.12     1:16.98 (39.86)                                        
 27 Tandoi, Dana R            16 Silver Streaks-MR    1:16.19    1:18.33  
                  38.28     1:18.33 (40.05)                                        
 28 Anastasio, Elaina         14 HS-MR                1:23.50    1:18.84  
                  38.86     1:18.84 (39.98)                                        
 29 Nolan, Mary Kate K        13 HS-MR                1:17.14    1:19.29  
                  39.06     1:19.29 (40.23)                                        
 30 Xue, Rosalia S            14 HS-MR                1:20.33    1:19.30  
                  38.69     1:19.30 (40.61)                                        
 31 Foo, Francine F           13 HS-MR                1:35.68    1:20.30  
                  38.68     1:20.30 (41.62)                                        
 32 Finnerty, Kate T          15 Cond-MR              1:16.11    1:20.54  
                  39.71     1:20.54 (40.83)                                        
 33 Boomer, Lee E             13 NYCC-MR                   NT    1:21.25  
                  39.80     1:21.25 (41.45)                                        
 34 Berlowitz, Sammi K        15 Silver Streaks-MR    1:21.12    1:24.70  
                  40.26     1:24.70 (44.44)                                        
 35 Tashoff, Emma             13 Silver Streaks-MR    1:32.11    1:25.53  
                  41.73     1:25.53 (43.80)                                        
 36 Ferguson, Mara H          13 Silver Streaks-MR    1:20.87    1:25.55  
                  40.28     1:25.55 (45.27)                                        
 37 Paul, Jordana             14 Cond-MR              1:30.73    1:25.87  
                  40.65     1:25.87 (45.22)                                        
 38 Chan, Samantha            16 Silver Streaks-MR    1:16.02    1:26.15  
                  41.73     1:26.15 (44.42)                                        
 39 Montana, Jaclyn A         13 HS-MR                1:19.00    1:35.85  
                  47.04     1:35.85 (48.81)                                        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gruendel, Kerry R         16 Badger-MR            1:08.84    1:08.41  
                  32.27     1:08.41 (36.14)                                        
  2 Martinez, Bianca M        16 UNNYC-MR             1:07.97    1:12.81  
                  34.45     1:12.81 (38.36)                                        
  3 Turner, Jennifer J        14 Silver Streaks-MR    1:12.12    1:13.46  
                  34.44     1:13.46 (39.02)                                        
  4 Michalak, Zuzanna         15 UNNYC-MR             1:12.69    1:13.96  
                  35.41     1:13.96 (38.55)                                        
  5 Russo, Jeannette M        15 GAEL-MR              1:14.54    1:14.19  
                  35.63     1:14.19 (38.56)                                        
  6 Lyver, Kellie M           15 GAEL-MR              1:13.91    1:14.82  
                  35.75     1:14.82 (39.07)                                        
  7 Flood, Katie M            14 Silver Streaks-MR    1:15.48    1:15.53  
                  35.52     1:15.53 (40.01)                                        
  8 Rodriguez, Fatima A       13 Apex-MR              1:16.08    1:15.78  
                  36.17     1:15.78 (39.61)                                        
  9 McDavid, Aiesha A         13 GAEL-MR              1:16.51    1:16.04  
                  35.44     1:16.04 (40.60)                                        
 10 Kadala, Kristyn E         14 Badger-MR            1:14.81    1:16.49  
                  35.59     1:16.49 (40.90)                                        
 11 Hahn, Abby                14 NYCC-MR              1:21.17    1:16.67  
                  36.55     1:16.67 (40.12)                                        
 12 Turner, Ashley E          16 Silver Streaks-MR    1:15.03    1:16.85  
                  36.66     1:16.85 (40.19)                                        
 13 Groccia, Adrienne D       13 GAEL-MR              1:18.25    1:18.03  
                  36.83     1:18.03 (41.20)                                        
 14 Xue, Vanessa K            13 HS-MR                1:18.24    1:19.04  
                  36.97     1:19.04 (42.07)                                        
 15 Mihail, Renne M           13 Badger-MR            1:19.58    1:20.70  
                  38.11     1:20.70 (42.59)                                        
 16 Doino, Jaclyn M           15 GAEL-MR              1:21.31    1:20.97  
                  38.97     1:20.97 (42.00)                                        
 17 Fradkin, Becky H          15 Silver Streaks-MR    1:20.23    1:21.79  
                  37.84     1:21.79 (43.95)                                        
 18 Rookwood, Shakiraye O     13 HS-MR                1:21.74    1:22.32  
                  38.07     1:22.32 (44.25)                                        
 19 Pyle, Emma P              17 GAEL-MR              1:19.60    1:22.43  
                  38.87     1:22.43 (43.56)                                        
 20 Morrissey, Alexa D        14 HS-MR                1:30.00    1:23.68  
                  39.97     1:23.68 (43.71)                                        
 21 Anastasio, Elaina         14 HS-MR                1:24.70    1:24.63  
                  39.93     1:24.63 (44.70)                                        
 22 Watler, Shani             14 NYCC-MR              1:26.29    1:25.31  
                  40.61     1:25.31 (44.70)                                        
 23 Nolan, Courtney L         16 HS-MR                1:27.21    1:25.66  
                  41.40     1:25.66 (44.26)                                        
 24 Ferguson, Mara H          13 Silver Streaks-MR    1:26.52    1:25.82  
                  41.19     1:25.82 (44.63)                                        
 25 Tandoi, Dana R            16 Silver Streaks-MR    1:22.27    1:25.95  
                  40.07     1:25.95 (45.88)                                        
 26 Foo, Francine F           13 HS-MR                1:26.05    1:27.78  
                  40.31     1:27.78 (47.47)                                        
 27 Nolan, Mary Kate K        13 HS-MR                1:27.33    1:28.93  
                  41.86     1:28.93 (47.07)                                        
 28 Boomer, Lee E             13 NYCC-MR                   NT    1:29.93  
                  43.62     1:29.93 (46.31)                                        
 29 Xue, Rosalia S            14 HS-MR                1:31.05    1:30.35  
                  43.57     1:30.35 (46.78)                                        
 30 Rhoden, Ashley            13 Cond-MR                   NT    1:30.96  
                  44.23     1:30.96 (46.73)                                        
 31 Fowle, Allison J          14 HS-MR                1:27.81    1:31.12  
                  43.42     1:31.12 (47.70)                                        
 32 Paul, Jordana             14 Cond-MR              1:32.83    1:32.93  
                  43.68     1:32.93 (49.25)                                        
 33 Berlowitz, Sammi K        15 Silver Streaks-MR    1:31.96    1:35.01  
                  44.64     1:35.01 (50.37)                                        
 34 Tashoff, Emma             13 Silver Streaks-MR    1:50.11    1:35.10  
                  44.25     1:35.10 (50.85)                                        
 35 Chan, Samantha            16 Silver Streaks-MR    1:28.58    1:35.65  
                  45.43     1:35.65 (50.22)                                        
 36 Stokes, Deirdre P         15 HS-MR                1:37.00    1:38.68  
                  46.90     1:38.68 (51.78)                                        
 37 Farmer, Imani M           13 NYCC-MR                   NT    1:49.03  
                  51.35     1:49.03 (57.68)                                        
 -- Abazova, Almira           13 NYCC-MR                   NT         DQ  
                  53.05          DQ (59.19)                                        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gruendel, Kerry R         16 Badger-MR              59.97      59.90  
                  28.48       59.90 (31.42)                                        
  2 Hogan, Michelle M         14 GAEL-MR              1:00.33    1:00.81  
                  28.68     1:00.81 (32.13)                                        
  3 Fritsch, Kristina M       15 NYCC-MR              1:05.74    1:05.18  
                  30.20     1:05.18 (34.98)                                        
  4 Ponzo, Victoria A         15 UNNYC-MR             1:03.63    1:05.24  
                  30.96     1:05.24 (34.28)                                        
  5 Winkler, Caitlin M        16 UNNYC-MR             1:06.10    1:05.52  
                  30.55     1:05.52 (34.97)                                        
  6 Lyver, Kellie M           15 GAEL-MR              1:05.87    1:05.97  
                  31.34     1:05.97 (34.63)                                        
  7 Turner, Jennifer J        14 Silver Streaks-MR    1:05.84    1:06.83  
                  30.73     1:06.83 (36.10)                                        
  8 Groccia, Adrienne D       13 GAEL-MR              1:09.99    1:06.84  
                  32.09     1:06.84 (34.75)                                        
  9 Hain, Karina              13 UNNYC-MR             1:07.27    1:06.96  
                  31.26     1:06.96 (35.70)                                        
 10 Sepe, Lauren K            14 GAEL-MR              1:05.79    1:07.13  
                  31.49     1:07.13 (35.64)                                        
 11 Marsh, Nicole L           16 Badger-MR            1:10.04    1:09.00  
                  31.69     1:09.00 (37.31)                                        
 12 Michalak, Zuzanna         15 UNNYC-MR             1:05.50    1:09.70  
                  32.15     1:09.70 (37.55)                                        
 13 Kadala, Kristyn E         14 Badger-MR            1:15.68    1:11.40  
                  32.64     1:11.40 (38.76)                                        
 14 Alonso, Basilisa          17 Apex-MR              1:17.08    1:12.16  
                  32.83     1:12.16 (39.33)                                        
 15 Bassmann, Amanda C        16 Silver Streaks-MR    1:11.95    1:12.17  
                  32.74     1:12.17 (39.43)                                        
 16 McGuire, Christine        13 Badger-MR            1:09.44    1:12.76  
                  33.39     1:12.76 (39.37)                                        
 17 Cooke, Alexandra          14 Badger-MR            1:11.37    1:13.87  
                  32.87     1:13.87 (41.00)                                        
 18 Paul, Jordana             14 Cond-MR              1:12.10    1:13.93  
                  34.00     1:13.93 (39.93)                                        
 19 Doino, Jaclyn M           15 GAEL-MR              1:13.60    1:14.08  
                  34.01     1:14.08 (40.07)                                        
 20 Mihail, Renne M           13 Badger-MR            1:13.76    1:14.24  
                  34.34     1:14.24 (39.90)                                        
 21 Xue, Vanessa K            13 HS-MR                1:15.17    1:15.38  
                  34.66     1:15.38 (40.72)                                        
 22 Fusco, Alexandra A        14 GAEL-MR              1:16.38    1:17.14  
                  34.67     1:17.14 (42.47)                                        
 23 Anastasio, Elaina         14 HS-MR                1:21.74    1:18.87  
                  36.74     1:18.87 (42.13)                                        
 24 Finnerty, Kate T          15 Cond-MR              1:16.36    1:20.63  
                  37.82     1:20.63 (42.81)                                        
 25 Bertin, Ivanna            17 Apex-MR              1:14.85    1:20.79  
                  37.83     1:20.79 (42.96)                                        
 26 Nolan, Mary Kate K        13 HS-MR                1:25.00    1:22.78  
                  37.21     1:22.78 (45.57)                                        
 27 Foo, Francine F           13 HS-MR                1:39.19    1:25.48  
                  37.51     1:25.48 (47.97)                                        
 28 Szkolnicki, Jennifer M    15 Apex-MR              1:25.32    1:29.42  
                  40.34     1:29.42 (49.08)                                        
 29 Stokes, Deirdre P         15 HS-MR                1:27.00    1:30.31  
                  40.74     1:30.31 (49.57)                                        
 30 Boomer, Lee E             13 NYCC-MR                   NT    1:34.95  
                  43.26     1:34.95 (51.69)                                        
 31 Farmer, Imani M           13 NYCC-MR                   NT    1:40.21  
                  43.52     1:40.21 (56.69)                                        
 32 Fowle, Allison J          14 HS-MR                     NT    1:41.44  
                  46.98     1:41.44 (54.46)                                        
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gruendel, Kerry R         16 Badger-MR            2:08.19    2:12.02  
                  28.05     1:01.82 (33.77)     1:40.47 (38.65)     2:12.02 (31.55)
  2 Hogan, Michelle M         14 GAEL-MR              2:20.27    2:17.94  
                  29.36     1:04.85 (35.49)     1:47.09 (42.24)     2:17.94 (30.85)
  3 Michalak, Agata           13 UNNYC-MR             2:19.63    2:18.45  
                  29.65     1:03.07 (33.42)     1:45.57 (42.50)     2:18.45 (32.88)
  4 Hain, Karina              13 UNNYC-MR             2:22.29    2:20.25  
                  30.05     1:05.95 (35.90)     1:47.98 (42.03)     2:20.25 (32.27)
  5 Fritsch, Kristina M       15 NYCC-MR              2:22.08    2:20.32  
                  30.10     1:05.87 (35.77)     1:47.79 (41.92)     2:20.32 (32.53)
  6 Skeivys, Maria E          14 UNNYC-MR             2:22.02    2:20.39  
                  31.30     1:05.91 (34.61)     1:48.64 (42.73)     2:20.39 (31.75)
  7 Daboudet, Audrey          17 NYCC-MR              2:20.29    2:21.75  
                  31.03     1:06.98 (35.95)     1:50.82 (43.84)     2:21.75 (30.93)
  8 Marsh, Nicole L           16 Badger-MR            2:15.14    2:23.70  
                  31.27     1:06.70 (35.43)     1:52.16 (45.46)     2:23.70 (31.54)
  9 Turner, Jennifer J        14 Silver Streaks-MR    2:21.87    2:24.23  
                  30.74     1:07.11 (36.37)     1:48.81 (41.70)     2:24.23 (35.42)
 10 Martinez, Bianca M        16 UNNYC-MR             2:18.02    2:25.00  
                  30.74     1:11.08 (40.34)     1:51.18 (40.10)     2:25.00 (33.82)
 11 Winkler, Caitlin M        16 UNNYC-MR             2:20.83    2:25.07  
                  31.32     1:09.19 (37.87)     1:52.46 (43.27)     2:25.07 (32.61)
 12 Groccia, Adrienne D       13 GAEL-MR              2:24.78    2:25.14  
                  31.84     1:09.36 (37.52)     1:52.82 (43.46)     2:25.14 (32.32)
 13 Cooke, Farrell E          14 Badger-MR            2:32.00    2:25.70  
                  30.85     1:06.09 (35.24)     1:52.56 (46.47)     2:25.70 (33.14)
 14 Pyle, Emma P              17 GAEL-MR              2:30.44    2:26.75  
                  32.88     1:08.50 (35.62)     1:52.61 (44.11)     2:26.75 (34.14)
 15 Sepe, Lauren K            14 GAEL-MR              2:24.86    2:27.35  
                  30.99     1:07.54 (36.55)     1:52.87 (45.33)     2:27.35 (34.48)
 16 McGuire, Christine        13 Badger-MR            2:20.44    2:27.58  
                  32.62     1:09.50 (36.88)     1:55.49 (45.99)     2:27.58 (32.09)
 17 Hahn, Abby                14 NYCC-MR              2:37.03    2:27.97  
                  33.47     1:11.56 (38.09)     1:53.06 (41.50)     2:27.97 (34.91)
 18 Michalak, Zuzanna         15 UNNYC-MR             2:21.03    2:28.55  
                  31.84     1:10.90 (39.06)     1:52.23 (41.33)     2:28.55 (36.32)
 19 Kadala, Kristyn E         14 Badger-MR            2:30.89    2:30.28  
                  32.92     1:12.12 (39.20)     1:55.58 (43.46)     2:30.28 (34.70)
 20 Bassmann, Amanda C        16 Silver Streaks-MR    2:27.16    2:32.49  
                  33.24     1:12.25 (39.01)     1:55.94 (43.69)     2:32.49 (36.55)
 21 Mihail, Renne M           13 Badger-MR            2:37.20    2:32.75  
                  33.77     1:13.17 (39.40)     1:58.03 (44.86)     2:32.75 (34.72)
 22 Turner, Ashley E          16 Silver Streaks-MR    2:30.39    2:32.97  
                  32.34     1:11.23 (38.89)     1:56.77 (45.54)     2:32.97 (36.20)
 23 Russo, Jeannette M        15 GAEL-MR              2:33.47    2:35.13  
                  34.92     1:14.43 (39.51)     1:58.48 (44.05)     2:35.13 (36.65)
 24 Rookwood, Shakiraye O     13 HS-MR                2:37.32    2:35.26  
                  32.49     1:11.16 (38.67)     1:58.90 (47.74)     2:35.26 (36.36)
 25 Wais, Ashleigh Q          14 NYCC-MR              2:36.66    2:36.78  
                  35.52     1:14.56 (39.04)     2:02.26 (47.70)     2:36.78 (34.52)
 26 Cooke, Alexandra          14 Badger-MR            2:39.94    2:37.42  
                  32.33     1:10.86 (38.53)     2:01.24 (50.38)     2:37.42 (36.18)
 27 Burke, Stephanie H        14 GAEL-MR              2:39.47    2:38.01  
                  36.72     1:14.02 (37.30)     2:04.56 (50.54)     2:38.01 (33.45)
 28 Rodriguez, Fatima A       13 Apex-MR              2:42.11    2:38.28  
                  33.75     1:17.45 (43.70)     2:01.87 (44.42)     2:38.28 (36.41)
 29 Doino, Jaclyn M           15 GAEL-MR              2:33.83    2:38.36  
                  34.41     1:15.03 (40.62)     2:01.57 (46.54)     2:38.36 (36.79)
 30 Schatkun, Beth A          15 Cond-MR              2:37.94    2:38.99  
                  33.55     1:14.48 (40.93)     2:03.81 (49.33)     2:38.99 (35.18)
 31 Nolan, Courtney L         16 HS-MR                2:36.44    2:42.30  
                  35.55     1:15.61 (40.06)     2:04.93 (49.32)     2:42.30 (37.37)
 32 Finnerty, Kate T          15 Cond-MR              2:43.78    2:44.82  
                  35.04     1:17.59 (42.55)     2:05.39 (47.80)     2:44.82 (39.43)
 33 Bertin, Ivanna            17 Apex-MR              2:46.91    2:47.72  
                  33.97     1:13.57 (39.60)     2:09.97 (56.40)     2:47.72 (37.75)
 34 Xue, Rosalia S            14 HS-MR                2:52.04    2:49.71  
                  38.13     1:22.03 (43.90)     2:12.38 (50.35)     2:49.71 (37.33)
 35 Foo, Francine F           13 HS-MR                3:02.90    2:50.51  
                  36.55     1:21.66 (45.11)     2:09.48 (47.82)     2:50.51 (41.03)
 36 Fowle, Allison J          14 HS-MR                3:03.55    2:59.22  
                  44.62     1:31.40 (46.78)     2:21.03 (49.63)     2:59.22 (38.19)
 37 Stokes, Deirdre P         15 HS-MR                3:05.00    3:05.87  
                  38.79     1:28.41 (49.62)     2:22.58 (54.17)     3:05.87 (43.29)
 38 Rhoden, Ashley            13 Cond-MR                   NT    3:07.77  
                  39.72     1:29.97 (50.25)     2:22.04 (52.07)     3:07.77 (45.73)
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         1:45.92    1:45.58  
     1) Lyver, Kellie M 15              2) Sepe, Lauren K 14              
     3) Groccia, Adrienne D 13          4) Hogan, Michelle M 14           
                  25.54       52.71 (27.17)     1:19.37 (26.66)     1:45.58 (26.21)
  2 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'                  1:49.74    1:49.65  
     1) Flood, Katie M 14               2) Bassmann, Amanda C 16          
     3) Turner, Jennifer J 14           4) Turner, Ashley E 16            
                  28.40       56.26 (27.86)     1:49.65 (53.39)                    
  3 New York City Aquatic Club-MR  'A'                2:03.59    1:50.22  
     1) Hahn, Abby 14                   2) Fritsch, Kristina M 15         
     3) Wais, Ashleigh Q 14             4) Daboudet, Audrey 17            
                  28.28       54.54 (26.26)     1:23.50 (28.96)     1:50.22 (26.72)
  4 Harbor Seals-MR  'A'                              1:50.84    1:51.44  
     1) Rookwood, Shakiraye O 13        2) Morrissey, Alexa D 14          
     3) Xue, Vanessa K 13               4) Nolan, Courtney L 16           
                  25.79       54.26 (28.47)     1:51.44 (57.18)                    
  5 Gael Aquatic Club-MR  'B'                         1:51.23    1:51.52  
     1) Schaefer, Kathryn R 14          2) Fusco, Alexandra A 14          
     3) McDavid, Aiesha A 13            4) Pyle, Emma P 17                
                  27.82       56.42 (28.60)     1:24.12 (27.70)     1:51.52 (27.40)
  6 Harbor Seals-MR  'B'                              1:59.11    1:59.73  
     1) Foo, Francine F 13              2) Xue, Rosalia S 14              
     3) Nolan, Mary Kate K 13           4) Anastasio, Elaina 14           
                  29.32       59.28 (29.96)     1:29.63 (30.35)     1:59.73 (30.10)
  7 Silver Streaks Swim Club-MR  'B'                  1:58.97    2:01.26  
     1) Ferguson, Mara H 13             2) Tandoi, Dana R 16              
     3) Krasniqi, Laura A 13            4) Fradkin, Becky H 15            
                  31.71     1:02.13 (30.42)     1:33.00 (30.87)     2:01.26 (28.26)
  8 New York City Aquatic Club-MR  'B'                     NT    2:07.72  
     1) Watler, Shani 14                2) Boomer, Lee E 13               
     3) Farmer, Imani M 13              4) Thompson, Lailah Y 11          
                  28.52       59.05 (30.53)     1:33.52 (34.47)     2:07.72 (34.20)
  9 Harbor Seals-MR  'C'                              2:20.00    2:18.45  
     1) Montana, Jaclyn A 13            2) Stokes, Deirdre P 15           
     3) Pezzella, Samantha R 11         4) Morgan, Justina 12             
                  36.55     1:09.14 (32.59)     1:43.26 (34.12)     2:18.45 (35.19)
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 New York City Aquatic Club-MR  'A'                     NT    2:05.57  
     1) Daboudet, Audrey 17             2) Hahn, Abby 14                  
     3) Fritsch, Kristina M 15          4) Wais, Ashleigh Q 14            
                  34.91     1:08.41 (33.50)     1:37.00 (28.59)     2:05.57 (28.57)
 
Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Egan, Brendan M            6 Badger-MR              27.53      24.38  
  2 Towne, Garrett B           6 Badger-MR                 NT      25.29  
  3 Balderrama, Joshue N       6 Badger-MR                 NT      25.86  
  4 Vasilakis, George R        6 Badger-MR                 NT      26.18  
  5 Higham, Brendan J          6 Badger-MR                 NT      36.91  
  6 Tremain, Jack J            5 Badger-MR                 NT      41.51  
 
Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Towne, Garrett B           6 Badger-MR                 NT      26.57  
  2 Egan, Brendan M            6 Badger-MR              33.31      27.07  
  3 Balderrama, Joshue N       6 Badger-MR                 NT      35.92  
  4 Vasilakis, George R        6 Badger-MR                 NT      36.31  
  5 Higham, Brendan J          6 Badger-MR                 NT      42.23  
  6 Tremain, Jack J            5 Badger-MR                 NT      51.46  
 
Boys 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simone, James S            7 Badger-MR              19.44      17.85  
  2 Eid, Christian J           7 Badger-MR              21.63      19.24  
  3 Nixon, Kenneth J           7 Badger-MR              23.05      19.74  
  4 Herrera, Fabian            7 Badger-MR              19.96      20.11  
  5 McFarland, Tanner J        7 GAEL-MR                21.94      21.50  
  6 Ludwig, Benjamin E         7 Cond-MR                23.75      22.00  
  7 Johanson, Colin W          7 Badger-MR                 NT      24.48  
  8 Bracey, Devin              7 NFS-MR                 28.13      25.67  
  9 Townsend, Delano R         7 NFS-MR                    NT      27.17  
 10 Aventuro, Matthew T        7 Badger-MR              30.20      30.89  
 
Boys 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simone, James S            7 Badger-MR              23.28      21.32  
  2 Eid, Christian J           7 Badger-MR              25.84      22.23  
  3 Herrera, Fabian            7 Badger-MR              24.95      23.67  
  4 Nixon, Kenneth J           7 Badger-MR              25.62      25.59  
  5 McFarland, Tanner J        7 GAEL-MR                25.47      25.60  
  6 Johanson, Colin W          7 Badger-MR                 NT      26.69  
  7 Ludwig, Benjamin E         7 Cond-MR                35.14      30.24  
  8 Bracey, Devin              7 NFS-MR                 34.92      30.68  
  9 Townsend, Delano R         7 NFS-MR                    NT      32.51  
 10 Aventuro, Matthew T        7 Badger-MR              33.77      33.37  
 
Boys 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simone, James S            7 Badger-MR              29.26      26.08  
  2 Eid, Christian J           7 Badger-MR              29.32      26.10  
  3 Herrera, Fabian            7 Badger-MR              30.11      26.47  
  4 Aventuro, Matthew T        7 Badger-MR              32.53      28.78  
  5 McFarland, Tanner J        7 GAEL-MR                29.56      30.06  
  6 Nixon, Kenneth J           7 Badger-MR              33.77      32.02  
  7 Ludwig, Benjamin E         7 Cond-MR                   NT      32.46  
  8 Johanson, Colin W          7 Badger-MR                 NT      35.67  
  9 Towne, Garrett B           6 Badger-MR                 NT      37.77  
 10 Vasilakis, George R        6 Badger-MR                 NT      38.07  
 -- Balderrama, Joshue N       6 Badger-MR                 NT         DQ  
 -- Higham, Brendan J          6 Badger-MR                 NT         DQ  
 -- Tremain, Jack J            5 Badger-MR                 NT         DQ  
 
Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Herrera, Fabian            7 Badger-MR              26.85      25.56  
  2 Nixon, Kenneth J           7 Badger-MR              29.47      26.78  
  3 McFarland, Tanner J        7 GAEL-MR                29.60      26.99  
  4 Simone, James S            7 Badger-MR              28.64      27.36  
  5 Towne, Garrett B           6 Badger-MR                 NT      29.05  
  6 Aventuro, Matthew T        7 Badger-MR              36.53      33.22  
  7 Balderrama, Joshue N       6 Badger-MR                 NT      33.42  
 -- Vasilakis, George R        6 Badger-MR                 NT         DQ  
 -- Higham, Brendan J          6 Badger-MR                 NT         DQ  
 -- Egan, Brendan M            6 Badger-MR              31.09         DQ  
 -- Bracey, Devin              7 NFS-MR                    NT         DQ  
 -- Tremain, Jack J            5 Badger-MR                 NT         DQ  
 -- Johanson, Colin W          7 Badger-MR                 NT         DQ  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tubens, Brandon            8 NYCC-MR                   NT      32.64  
  2 Egan, Liam R               8 Badger-MR              32.14      32.82  
  3 Mo, Joseph J               8 Unbad-MR               37.65      34.83  
  4 Hendell, Josh              8 Badger-MR                 NT      37.99  
  5 Bravo, David               8 Badger-MR              36.67      38.17  
  6 Truter, Dranoel K          8 NFS-MR                 49.87      39.17  
  7 Bidwell, Alec J            8 Badger-MR              44.71      42.32  
  8 Woeste, Robin              8 NYCC-MR                   NT      42.40  
  9 Mattson, Jack J            8 Badger-MR                 NT      45.74  
 10 Balderrama, Guido C        8 Badger-MR              45.89      46.42  
 11 Bergamini, Peter T         8 Badger-MR                 NT      58.77  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Egan, Liam R               8 Badger-MR              18.60      18.54  
  2 Mo, Joseph J               8 Unbad-MR               19.98      18.64  
  3 Tubens, Brandon            8 NYCC-MR                   NT      18.77  
  4 Hendell, Josh              8 Badger-MR                 NT      21.74  
  5 Bravo, David               8 Badger-MR              20.74      21.75  
  6 Balderrama, Guido C        8 Badger-MR              24.74      22.42  
  7 Woeste, Robin              8 NYCC-MR                   NT      22.50  
  8 Bidwell, Alec J            8 Badger-MR              23.02      23.39  
  9 Mattson, Jack J            8 Badger-MR                 NT      25.63  
 10 Truter, Dranoel K          8 NFS-MR                 26.20      27.49  
 11 Bergamini, Peter T         8 Badger-MR                 NT      30.20  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Egan, Liam R               8 Badger-MR              22.44      20.91  
  2 Tubens, Brandon            8 NYCC-MR                   NT      21.69  
  3 Woeste, Robin              8 NYCC-MR                   NT      21.94  
  4 Bidwell, Alec J            8 Badger-MR              26.30      24.27  
  5 Truter, Dranoel K          8 NFS-MR                 24.15      30.38  
  6 Mattson, Jack J            8 Badger-MR                 NT      32.01  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mo, Joseph J               8 Unbad-MR               18.55      16.89  
  2 Tubens, Brandon            8 NYCC-MR                   NT      17.19  
  3 Bravo, David               8 Badger-MR              18.51      18.54  
  4 Hendell, Josh              8 Badger-MR                 NT      20.13  
  5 Balderrama, Guido C        8 Badger-MR              27.94      25.97  
  6 Woeste, Robin              8 NYCC-MR                   NT      28.19  
  7 Mattson, Jack J            8 Badger-MR                 NT      31.63  
  8 Bergamini, Peter T         8 Badger-MR                 NT      33.09  
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Egan, Liam R               8 Badger-MR            1:22.62    1:24.21  
                  37.97     1:24.21 (46.24)                                        
  2 Mo, Joseph J               8 Unbad-MR             1:32.31    1:26.63  
                  39.29     1:26.63 (47.34)                                        
  3 Bravo, David               8 Badger-MR            1:40.63    1:34.17  
                  41.18     1:34.17 (52.99)                                        
  4 Hendell, Josh              8 Badger-MR                 NT    1:40.92  
                  47.70     1:40.92 (53.22)                                        
  5 Balderrama, Guido C        8 Badger-MR                 NT    2:04.71  
                  59.62   2:04.71 (1:05.09)                                        
 -- Eid, Christian J           7 Badger-MR            2:09.81         DQ  
                  51.30        DQ (1:04.10)                                        
 -- Ludwig, Benjamin E         7 Cond-MR              2:47.59         DQ  
                1:08.29        DQ (1:10.14)                                        
 -- Bidwell, Alec J            8 Badger-MR            2:26.05         DQ  
                  53.29          DQ (56.67)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:07.55    1:08.10  
     1) Bravo, David 8                  2) Hendell, Josh 8                
     3) Bidwell, Alec J 8               4) Egan, Liam R 8                 
                  36.18     1:08.10 (31.92)                                        
  2 Badger Swim Club-MR  'B'                          1:12.55    1:13.44  
     1) Herrera, Fabian 7               2) Eid, Christian J 7             
     3) Balderrama, Guido C 8           4) Simone, James S 7              
                  41.18     1:13.44 (32.26)                                        
  3 Badger Swim Club-MR  'C'                          1:20.55    1:28.41  
     1) Mattson, Jack J 8               2) Towne, Garrett B 6             
     3) Egan, Brendan M 6               4) Nixon, Kenneth J 7             
  4 Badger Swim Club-MR  'D'                          1:30.55    1:58.49  
     1) Aventuro, Matthew T 7           2) Tremain, Jack J 5              
     3) Johanson, Colin W 7             4) Bergamini, Peter T 8           
                1:10.35     1:58.49 (48.14)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:10.35    1:23.01  
     1) Simone, James S 7               2) Bidwell, Alec J 8              
     3) Bravo, David 8                  4) Hendell, Josh 8                
                  46.70     1:23.01 (36.31)                                        
  2 Badger Swim Club-MR  'B'                               NT    1:36.66  
     1) Balderrama, Guido C 8           2) Eid, Christian J 7             
     3) Herrera, Fabian 7               4) Mattson, Jack J 8              
                  51.29     1:36.66 (45.37)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mo, Daniel                10 Unbad-MR             1:07.67    1:03.12  
                  30.20     1:03.12 (32.92)                                        
  2 Conaton, Patrick A        10 GAEL-MR              1:04.57    1:04.34  
                  30.80     1:04.34 (33.54)                                        
  3 Buttigieg, Timothy W      10 Badger-MR            1:06.86    1:08.28  
                  32.85     1:08.28 (35.43)                                        
  4 Tubens, Israel             9 NYCC-MR                   NT    1:08.71  
                  32.05     1:08.71 (36.66)                                        
  5 Aventuro, Christopher J   10 Badger-MR            1:09.65    1:09.04  
                  32.49     1:09.04 (36.55)                                        
  6 Wright, David T           10 Badger-MR            1:11.74    1:11.10  
                  33.23     1:11.10 (37.87)                                        
  7 Kennon, Declan P          10 Badger-MR            1:08.89    1:11.12  
                  34.17     1:11.12 (36.95)                                        
  8 Cooke, Thomas F            9 Badger-MR            1:10.32    1:13.43  
                  33.73     1:13.43 (39.70)                                        
  9 Bidwell, Ian W             9 Badger-MR            1:10.11    1:13.89  
                  34.14     1:13.89 (39.75)                                        
 10 Kessler, Michael N         9 Badger-MR            1:11.06    1:15.44  
                  35.78     1:15.44 (39.66)                                        
 11 Varshisky, Samuel M        9 Badger-MR            1:14.88    1:19.28  
                  37.07     1:19.28 (42.21)                                        
 12 Sohr, Brian R              9 GAEL-MR              1:19.37    1:21.27  
                  39.10     1:21.27 (42.17)                                        
 13 Merone, Kyle J             9 GAEL-MR              1:34.75    1:21.87  
                  38.95     1:21.87 (42.92)                                        
 14 Rieck, Joshua A            9 Badger-MR            1:14.89    1:22.19  
                  38.16     1:22.19 (44.03)                                        
 15 Kunze, Aidan J             9 NYCC-MR              1:17.68    1:22.55  
                  38.55     1:22.55 (44.00)                                        
 16 Koganov, Willy            10 HS-MR                1:23.12    1:23.33  
                  38.35     1:23.33 (44.98)                                        
 17 Low, Derek                10 NYCC-MR                   NT    1:23.64  
                  36.11     1:23.64 (47.53)                                        
 18 Vanderklaauw, Nikhil      10 NYCC-MR                   NT    1:24.30  
                  38.28     1:24.30 (46.02)                                        
 19 Kireopoulos, Chris P      10 GAEL-MR              1:18.97    1:24.77  
                  38.65     1:24.77 (46.12)                                        
 20 Tilneac, George           10 NYCC-MR                   NT    1:29.73  
                  41.37     1:29.73 (48.36)                                        
 21 Morgan, Ed W               9 HS-MR                1:40.00    1:29.78  
                  41.43     1:29.78 (48.35)                                        
 22 Marrone, Matthew J        10 Badger-MR            1:31.31    1:32.32  
                  41.29     1:32.32 (51.03)                                        
 23 Sorribas, Paolo           10 NYCC-MR                   NT    1:33.97  
                  42.83     1:33.97 (51.14)                                        
 24 Pejovic, David            10 Badger-MR            1:37.64    1:35.49  
 25 Kasturiarachchi, Samatha  10 NYCC-MR                   NT    1:37.90  
                  44.01     1:37.90 (53.89)                                        
 26 Watler, Jaleel C           9 NYCC-MR                   NT    1:43.44  
                  49.18     1:43.44 (54.26)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mo, Daniel                10 Unbad-MR             1:08.03    1:08.31  
                  33.23     1:08.31 (35.08)                                        
  2 Conaton, Patrick A        10 GAEL-MR              1:11.18    1:16.41  
                  37.23     1:16.41 (39.18)                                        
  3 Kennon, Declan P          10 Badger-MR            1:21.14    1:19.85  
                  38.94     1:19.85 (40.91)                                        
  4 Wright, David T           10 Badger-MR            1:21.44    1:20.00  
                  39.57     1:20.00 (40.43)                                        
  5 Aventuro, Christopher J   10 Badger-MR            1:24.91    1:24.28  
                  41.22     1:24.28 (43.06)                                        
  6 Kessler, Michael N         9 Badger-MR            1:24.27    1:26.35  
                  42.22     1:26.35 (44.13)                                        
  7 Varshisky, Samuel M        9 Badger-MR            1:25.18    1:28.20  
                  42.07     1:28.20 (46.13)                                        
  8 Rieck, Joshua A            9 Badger-MR            1:28.64    1:28.22  
                  43.33     1:28.22 (44.89)                                        
  9 McFarland, Charlie A       9 GAEL-MR              1:26.38    1:29.23  
                  43.46     1:29.23 (45.77)                                        
 10 Buckland, Grant A         10 Silver Streaks-MR    1:29.08    1:29.37  
                  41.52     1:29.37 (47.85)                                        
 11 Koganov, Willy            10 HS-MR                1:35.72    1:31.98  
                  44.25     1:31.98 (47.73)                                        
 12 Torda, Ben H              10 Silver Streaks-MR    1:31.05    1:34.10  
                  45.40     1:34.10 (48.70)                                        
 13 Kunze, Aidan J             9 NYCC-MR                   NT    1:34.22  
                  45.73     1:34.22 (48.49)                                        
 14 Furey, James K            10 Cond-MR              1:43.15    1:35.31  
                  46.96     1:35.31 (48.35)                                        
 15 Langaman, Michael B        9 HS-MR                1:40.68    1:39.28  
                  48.78     1:39.28 (50.50)                                        
 16 Pejovic, David            10 Badger-MR                 NT    1:44.39  
                  50.15     1:44.39 (54.24)                                        
 17 Marrone, Matthew J        10 Badger-MR            1:44.17    1:47.37  
                  51.64     1:47.37 (55.73)                                        
 18 Morgan, Ed W               9 HS-MR                1:50.00    1:51.23  
                  54.39     1:51.23 (56.84)                                        
 19 Watler, Jaleel C           9 NYCC-MR                   NT    1:54.50  
                  57.08     1:54.50 (57.42)                                        
 -- King, Charles             10 Silver Streaks-MR    1:36.11         DQ  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aventuro, Christopher J   10 Badger-MR              41.01      40.42  
  2 Andjelic, Nikola           9 Cond-MR                42.96      42.28  
  3 Buttigieg, Timothy W      10 Badger-MR              43.88      42.58  
  4 Tubens, Israel             9 NYCC-MR                   NT      43.36  
  5 McFarland, Charlie A       9 GAEL-MR                44.53      44.44  
  6 Cooke, Thomas F            9 Badger-MR              44.33      44.94  
  7 Kessler, Michael N         9 Badger-MR              44.95      45.33  
  8 Furey, James K            10 Cond-MR                43.54      45.48  
  9 Bidwell, Ian W             9 Badger-MR              49.62      45.90  
 10 Buckland, Grant A         10 Silver Streaks-MR      44.74      46.69  
 11 Varshisky, Samuel M        9 Badger-MR              45.90      47.26  
 12 Low, Derek                10 NYCC-MR                   NT      47.51  
 13 Kireopoulos, Chris P      10 GAEL-MR                51.06      50.69  
 14 Koganov, Willy            10 HS-MR                  51.26      50.72  
 15 Rieck, Joshua A            9 Badger-MR              48.15      50.78  
 16 Vanderklaauw, Nikhil      10 NYCC-MR                   NT      52.17  
 17 Sohr, Brian R              9 GAEL-MR                55.53      53.82  
 18 Langaman, Michael B        9 HS-MR                  55.67      53.83  
 19 Pejovic, David            10 Badger-MR            1:02.02      55.22  
 20 Watler, Jaleel C           9 NYCC-MR                   NT      57.75  
 21 Morgan, Ed W               9 HS-MR                1:02.00      59.39  
 -- Kasturiarachchi, Samatha  10 NYCC-MR                   NT         DQ  
 -- Sorribas, Paolo           10 NYCC-MR                   NT         DQ  
 -- Hodgens, Paul             10 Cond-MR                   NT         DQ  
 -- Tilneac, George           10 NYCC-MR                   NT         DQ  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mo, Daniel                10 Unbad-MR               32.95      31.92  
  2 Buttigieg, Timothy W      10 Badger-MR              33.31      35.75  
  3 Cooke, Thomas F            9 Badger-MR              34.81      35.83  
  4 Tubens, Israel             9 NYCC-MR                   NT      37.29  
  5 Kennon, Declan P          10 Badger-MR              36.29      38.18  
  6 Bidwell, Ian W             9 Badger-MR              36.80      38.70  
  7 Wright, David T           10 Badger-MR              36.74      38.77  
  8 Torda, Ben H              10 Silver Streaks-MR      40.62      42.19  
  9 McFarland, Charlie A       9 GAEL-MR                41.03      42.40  
 10 Andjelic, Nikola           9 Cond-MR                44.65      43.89  
 11 Langaman, Michael B        9 HS-MR                  47.06      44.66  
 12 Furey, James K            10 Cond-MR                45.41      45.18  
 13 Vanderklaauw, Nikhil      10 NYCC-MR                   NT      45.85  
 14 Sohr, Brian R              9 GAEL-MR                46.19      46.69  
 15 Low, Derek                10 NYCC-MR                   NT      48.49  
 16 Kireopoulos, Chris P      10 GAEL-MR                49.69      53.15  
 17 Marrone, Matthew J        10 Badger-MR            1:00.02      56.09  
 18 Morgan, Ed W               9 HS-MR                  57.00      56.83  
 19 Hodgens, Paul             10 Cond-MR              1:27.76    1:08.45  
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mo, Daniel                10 Unbad-MR             1:13.06    1:10.50  
                  32.11     1:10.50 (38.39)                                        
  2 Conaton, Patrick A        10 GAEL-MR              1:15.14    1:16.54  
                  34.75     1:16.54 (41.79)                                        
  3 Buttigieg, Timothy W      10 Badger-MR            1:16.81    1:18.87  
                  36.03     1:18.87 (42.84)                                        
  4 Cooke, Thomas F            9 Badger-MR            1:19.56    1:19.11  
                  35.47     1:19.11 (43.64)                                        
  5 Wright, David T           10 Badger-MR            1:20.41    1:19.88  
                  36.84     1:19.88 (43.04)                                        
  6 Tubens, Israel             9 NYCC-MR                   NT    1:20.16  
                  36.22     1:20.16 (43.94)                                        
  7 Aventuro, Christopher J   10 Badger-MR            1:21.79    1:21.90  
                  40.73     1:21.90 (41.17)                                        
  8 Kennon, Declan P          10 Badger-MR            1:21.77    1:22.34  
                  38.21     1:22.34 (44.13)                                        
  9 Bidwell, Ian W             9 Badger-MR            1:27.73    1:23.14  
                  37.50     1:23.14 (45.64)                                        
 10 Kessler, Michael N         9 Badger-MR            1:23.11    1:24.91  
                  40.22     1:24.91 (44.69)                                        
 11 Andjelic, Nikola           9 Cond-MR              1:22.42    1:26.29  
                  41.51     1:26.29 (44.78)                                        
 12 McFarland, Charlie A       9 GAEL-MR              1:27.68    1:27.49  
                  41.18     1:27.49 (46.31)                                        
 13 Varshisky, Samuel M        9 Badger-MR            1:29.23    1:30.34  
                  41.48     1:30.34 (48.86)                                        
 14 Kunze, Aidan J             9 NYCC-MR              1:30.49    1:31.65  
                  43.53     1:31.65 (48.12)                                        
 15 Koganov, Willy            10 HS-MR                1:35.98    1:32.35  
                  42.44     1:32.35 (49.91)                                        
 16 Furey, James K            10 Cond-MR              1:37.65    1:32.65  
                  46.01     1:32.65 (46.64)                                        
 17 Rieck, Joshua A            9 Badger-MR            1:28.71    1:33.30  
                  44.46     1:33.30 (48.84)                                        
 18 Torda, Ben H              10 Silver Streaks-MR    1:41.94    1:33.37  
                  42.16     1:33.37 (51.21)                                        
 19 Langaman, Michael B        9 HS-MR                1:48.00    1:33.75  
                  44.73     1:33.75 (49.02)                                        
 20 King, Charles             10 Silver Streaks-MR    1:31.40    1:34.90  
                  46.00     1:34.90 (48.90)                                        
 21 Marrone, Matthew J        10 Badger-MR            1:41.19    1:41.85  
                  47.53     1:41.85 (54.32)                                        
 22 Pejovic, David            10 Badger-MR            2:01.79    1:43.99  
                  46.06     1:43.99 (57.93)                                        
 -- Buckland, Grant A         10 Silver Streaks-MR    1:32.25         DQ  
                  39.41          DQ (48.68)                                        
 -- Merone, Kyle J             9 GAEL-MR              1:45.37         DQ  
                  45.42          DQ (53.21)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:05.42    2:03.18  
     1) Kennon, Declan P 10             2) Bidwell, Ian W 9               
     3) Cooke, Thomas F 9               4) Buttigieg, Timothy W 10        
                  29.88     1:01.87 (31.99)     1:36.14 (34.27)     2:03.18 (27.04)
  2 Badger Swim Club-MR  'B'                          2:09.43    2:08.57  
     1) Wright, David T 10              2) Kessler, Michael N 9           
     3) Varshisky, Samuel M 9           4) Aventuro, Christopher J 10     
                  31.40     1:04.10 (32.70)     1:37.46 (33.36)     2:08.57 (31.11)
  3 New York City Aquatic Club-MR  'A'                2:25.11    2:12.20  
     1) Low, Derek 10                   2) Tubens, Israel 9               
     3) Tubens, Brandon 8               4) Kunze, Aidan J 9               
                  29.92     1:03.34 (33.42)     1:42.71 (39.37)     2:12.20 (29.49)
  4 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:09.13    2:14.19  
     1) McFarland, Charlie A 9          2) Merone, Kyle J 9               
     3) Sohr, Brian R 9                 4) Conaton, Patrick A 10          
                  33.67     1:09.66 (35.99)     1:45.33 (35.67)     2:14.19 (28.86)
  5 Condors-MR  'A'                                   2:57.54    2:54.10  
     1) Andjelic, Nikola 9              2) Furey, James K 10              
     3) Hodgens, Paul 10                4) Ludwig, Benjamin E 7           
                  48.89     1:45.52 (56.63)     2:18.71 (33.19)     2:54.10 (35.39)
 -- Badger Swim Club-MR  'C'                          2:20.56   X2:24.83  
     1) Rieck, Joshua A 9               2) Marrone, Matthew J 10          
     3) Pejovic, David 10               4) Cohen, Greyson N 9             
                  35.93     1:16.89 (40.96)     1:56.46 (39.57)     2:24.83 (28.37)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:21.82    2:24.84  
     1) Wright, David T 10              2) Aventuro, Christopher J 10     
     3) Buttigieg, Timothy W 10         4) Kennon, Declan P 10            
                  37.14     1:17.21 (40.07)     1:53.92 (36.71)     2:24.84 (30.92)
  2 Badger Swim Club-MR  'B'                          2:30.34    2:34.43  
     1) Varshisky, Samuel M 9           2) Kessler, Michael N 9           
     3) Cooke, Thomas F 9               4) Bidwell, Ian W 9               
                  40.89     1:27.91 (47.02)     2:00.67 (32.76)     2:34.43 (33.76)
  3 New York City Aquatic Club-MR  'A'                2:36.60    2:40.85  
     1) Tubens, Israel 9                2) Low, Derek 10                  
     3) Tubens, Brandon 8               4) Kunze, Aidan J 9               
                  41.29     1:32.91 (51.62)     2:06.08 (33.17)     2:40.85 (34.77)
  4 Condors-MR  'A'                                   3:22.34    3:14.81  
     1) Ludwig, Benjamin E 7            2) Furey, James K 10              
     3) Andjelic, Nikola 9              4) Hodgens, Paul 10               
                  54.98     1:39.08 (44.10)     2:24.92 (45.84)     3:14.81 (49.89)
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Volkov, Sasha A           12 Badger-MR              56.99      56.72  
                  26.93       56.72 (29.79)                                        
  2 Mo, Samuel                11 Unbad-MR             1:00.18      57.84  
                  27.89       57.84 (29.95)                                        
  3 Fierro Joyce, Billy       12 Badger-MR            1:03.55    1:01.58  
                  29.32     1:01.58 (32.26)                                        
  4 Rosen, Alex J             11 Badger-MR            1:01.95    1:01.61  
                  29.09     1:01.61 (32.52)                                        
  5 O'Hagan, Chris M          12 GAEL-MR              1:04.52    1:01.80  
                  30.41     1:01.80 (31.39)                                        
  6 Andrade, David            12 NYCC-MR                   NT    1:03.78  
                  29.10     1:03.78 (34.68)                                        
  7 Towne, Mitchell R         12 Badger-MR            1:10.62    1:04.02  
                  31.53     1:04.02 (32.49)                                        
  8 Eid, Alex                 12 Badger-MR            1:03.79    1:04.23  
                  30.82     1:04.23 (33.41)                                        
  9 Barry, Charles C          11 Badger-MR            1:05.80    1:04.32  
                  31.17     1:04.32 (33.15)                                        
 10 Wittwer, Peter            12 Badger-MR            1:10.00    1:06.48  
                  31.98     1:06.48 (34.50)                                        
 11 Zhivkov, Panio G          12 Apex-MR              1:05.05    1:07.00  
                  31.68     1:07.00 (35.32)                                        
 12 Bogan, Sam N              12 Silver Streaks-MR    1:08.22    1:07.53  
                  31.59     1:07.53 (35.94)                                        
 13 Magretti, Stephen         12 Cond-MR              1:05.68    1:07.61  
                  32.08     1:07.61 (35.53)                                        
 14 Hogan, Brett R            12 Badger-MR            1:05.40    1:07.65  
                  32.62     1:07.65 (35.03)                                        
 15 Hogan, Colin J            11 Badger-MR            1:07.05    1:07.85  
                  32.34     1:07.85 (35.51)                                        
 16 Rodriguez, Jose M         12 Apex-MR              1:12.34    1:08.12  
                  32.89     1:08.12 (35.23)                                        
 17 Dalton, Beau M            12 Unbad-MR             1:06.00    1:08.99  
                  33.11     1:08.99 (35.88)                                        
 18 Tremain, Max              11 Badger-MR            1:11.30    1:09.13  
                  32.91     1:09.13 (36.22)                                        
 19 Farm, Eric R              12 Cond-MR              1:07.86    1:09.33  
                  32.97     1:09.33 (36.36)                                        
 20 Nelson, Elliot A          11 NYCC-MR              1:13.42    1:09.58  
                  32.95     1:09.58 (36.63)                                        
 21 Lyons, Sean P             11 Badger-MR            1:07.00    1:10.16  
                  33.33     1:10.16 (36.83)                                        
 22 McFarland, Carter N       12 GAEL-MR              1:14.21    1:10.22  
                  32.96     1:10.22 (37.26)                                        
 23 Merino, Mark C            12 NYCC-MR                   NT    1:10.67  
                  32.44     1:10.67 (38.23)                                        
 24 Langaman, Matthew G       11 HS-MR                1:13.81    1:10.84  
                  34.26     1:10.84 (36.58)                                        
 25 Rookwood Jr., William K   11 HS-MR                1:11.70    1:10.98  
                  32.64     1:10.98 (38.34)                                        
 26 Palacios, David D         11 HS-MR                1:13.14    1:11.21  
                  32.68     1:11.21 (38.53)                                        
 27 Spinelli, Eddie F         11 HS-MR                1:18.00    1:11.55  
                  34.27     1:11.55 (37.28)                                        
 28 Avila, Jon-Anthony L      12 Cond-MR              1:13.43    1:12.06  
                  34.38     1:12.06 (37.68)                                        
 29 Murphy, CJ J              12 Badger-MR            1:16.54    1:13.22  
                  34.50     1:13.22 (38.72)                                        
 30 Bonalle, Steven C         11 GAEL-MR              1:15.89    1:13.28  
                  35.37     1:13.28 (37.91)                                        
 31 McInerney, Andrew H       11 Badger-MR            1:06.26    1:13.70  
                  33.42     1:13.70 (40.28)                                        
 32 Higham, Devon A           11 Badger-MR            1:14.40    1:13.93  
                  34.89     1:13.93 (39.04)                                        
 33 Dimarzo, Phillip N        12 UNNYC-MR                  NT    1:14.03  
                  34.94     1:14.03 (39.09)                                        
 34 Alonso, Carlos            11 Apex-MR              1:15.78    1:14.20  
                  36.20     1:14.20 (38.00)                                        
 35 Ovryn, Jason              11 GAEL-MR              1:14.53    1:14.42  
                  34.93     1:14.42 (39.49)                                        
 36 Malarczyk, Peter          11 Badger-MR            1:12.23    1:14.80  
                  35.29     1:14.80 (39.51)                                        
 37 Rawitz, Alexander         12 NYCC-MR              1:15.73    1:15.29  
                  35.41     1:15.29 (39.88)                                        
 38 Bickle, Gregory R         12 GAEL-MR              1:15.65    1:15.90  
                  36.09     1:15.90 (39.81)                                        
 39 Kennon, Rory F            12 Badger-MR            1:24.52    1:16.05  
                  34.83     1:16.05 (41.22)                                        
 40 Szkolnicki, Mark          12 Apex-MR              1:16.91    1:17.59  
                  37.42     1:17.59 (40.17)                                        
 41 Quito, Brandon E          11 Apex-MR              1:25.00    1:17.64  
                  37.51     1:17.64 (40.13)                                        
 42 Finnerty, Jack            11 Cond-MR              1:18.82    1:17.78  
                  35.54     1:17.78 (42.24)                                        
 43 Wilson, Christopher J     11 GAEL-MR              1:26.12    1:18.07  
                  35.85     1:18.07 (42.22)                                        
 44 Stokes, Christopher K     12 HS-MR                1:30.00    1:22.62  
                  38.24     1:22.62 (44.38)                                        
 45 Petricone-Berg, Lucas     11 Cond-MR              1:25.07    1:22.89  
                  39.35     1:22.89 (43.54)                                        
 46 Ferro, Michael R          11 HS-MR                1:23.00    1:24.68  
                  38.03     1:24.68 (46.65)                                        
 47 Natbony, Sam J            11 Badger-MR            1:25.79    1:25.95  
                  40.56     1:25.95 (45.39)                                        
 48 Woeste, Joschka M         11 NYCC-MR                   NT    1:30.27  
                  40.14     1:30.27 (50.13)                                        
 49 Negash, Brook             11 Apex-MR              1:41.25    1:30.78  
                  43.46     1:30.78 (47.32)                                        
 50 Simms, Daniel S           11 NYCC-MR                   NT    1:33.50  
                  42.33     1:33.50 (51.17)                                        
 51 Hanson, Matthew E         11 Cond-MR                   NT    1:34.79  
                  42.67     1:34.79 (52.12)                                        
 52 Siebert, Joe              11 NYCC-MR                   NT    1:34.96  
                  41.55     1:34.96 (53.41)                                        
 53 Lagana, Michael J         12 Cond-MR                   NT    1:54.30  
                  54.35     1:54.30 (59.95)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mo, Samuel                11 Unbad-MR             1:04.52    1:03.67  
                  31.07     1:03.67 (32.60)                                        
  2 Volkov, Sasha A           12 Badger-MR            1:05.72    1:05.36  
                  31.53     1:05.36 (33.83)                                        
  3 Fierro Joyce, Billy       12 Badger-MR            1:13.45    1:10.76  
                  34.53     1:10.76 (36.23)                                        
  4 Barry, Charles C          11 Badger-MR            1:13.94    1:12.93  
                  35.67     1:12.93 (37.26)                                        
  5 O'Hagan, Chris M          12 GAEL-MR              1:15.47    1:13.59  
                  35.47     1:13.59 (38.12)                                        
  6 Towne, Mitchell R         12 Badger-MR            1:20.49    1:14.42  
                  36.23     1:14.42 (38.19)                                        
  7 Rosen, Alex J             11 Badger-MR            1:12.58    1:15.03  
                  36.44     1:15.03 (38.59)                                        
  8 Schaub, Kevin F           11 Cond-MR              1:13.92    1:15.38  
                1:15.38         1:15.38 ( )                                        
  9 Andrade, David            12 NYCC-MR                   NT    1:15.80  
                  35.86     1:15.80 (39.94)                                        
 10 Lyons, Sean P             11 Badger-MR            1:18.99    1:16.10  
                  37.60     1:16.10 (38.50)                                        
 11 Buckland, Gavin J         12 Silver Streaks-MR    1:17.62    1:16.49  
                  37.67     1:16.49 (38.82)                                        
 12 Hogan, Brett R            12 Badger-MR            1:17.51    1:17.42  
                  38.16     1:17.42 (39.26)                                        
 13 Eid, Alex                 12 Badger-MR            1:17.34    1:18.10  
                  37.82     1:18.10 (40.28)                                        
 14 Hogan, Colin J            11 Badger-MR            1:17.15    1:18.29  
                  37.66     1:18.29 (40.63)                                        
 15 Dalton, Beau M            12 Unbad-MR             1:20.00    1:18.37  
                  37.81     1:18.37 (40.56)                                        
 16 Klein, Simon              11 Silver Streaks-MR    1:19.95    1:19.64  
                  37.94     1:19.64 (41.70)                                        
 17 Palacios, David D         11 HS-MR                1:25.31    1:19.65  
                1:19.87         1:19.65 ( )                                        
 18 Spinelli, Eddie F         11 HS-MR                1:31.00    1:20.22  
                  39.29     1:20.22 (40.93)                                        
 19 Rawitz, Alexander         12 NYCC-MR              1:23.71    1:20.82  
                  38.92     1:20.82 (41.90)                                        
 20 McFarland, Carter N       12 GAEL-MR              1:24.34    1:21.02  
                  39.64     1:21.02 (41.38)                                        
 21 Wittwer, Peter            12 Badger-MR            1:17.88    1:21.79  
 22 Langaman, Matthew G       11 HS-MR                1:25.18    1:22.24  
                  40.02     1:22.24 (42.22)                                        
 23 Rodriguez, Jose M         12 Apex-MR              1:25.15    1:22.48  
                  39.78     1:22.48 (42.70)                                        
 24 Merino, Mark C            12 NYCC-MR                   NT    1:22.56  
 25 McInerney, Andrew H       11 Badger-MR            1:21.50    1:23.88  
                  40.98     1:23.88 (42.90)                                        
 26 Wu, Brian                 12 Silver Streaks-MR    1:32.18    1:24.94  
 27 Stagg, Christian M        11 Silver Streaks-MR    1:24.17    1:25.46  
                  42.20     1:25.46 (43.26)                                        
 28 Higham, Devon A           11 Badger-MR            1:24.65    1:25.72  
                  40.90     1:25.72 (44.82)                                        
 29 Nelson, Elliot A          11 NYCC-MR              1:30.60    1:25.76  
                  41.23     1:25.76 (44.53)                                        
 30 Avila, Jon-Anthony L      12 Cond-MR              1:23.93    1:25.85  
                  43.30     1:25.85 (42.55)                                        
 31 Schunk, Andy J            12 Silver Streaks-MR    1:30.29    1:26.22  
                  42.67     1:26.22 (43.55)                                        
 32 Dimarzo, Phillip N        12 UNNYC-MR                  NT    1:26.84  
                  42.22     1:26.84 (44.62)                                        
 33 Rookwood Jr., William K   11 HS-MR                1:23.99    1:28.12  
                  41.74     1:28.12 (46.38)                                        
 34 Kennon, Rory F            12 Badger-MR            1:35.46    1:29.20  
                  40.92     1:29.20 (48.28)                                        
 35 Malarczyk, Peter          11 Badger-MR            1:28.37    1:29.40  
                  43.38     1:29.40 (46.02)                                        
 36 Stokes, Christopher K     12 HS-MR                1:39.00    1:31.50  
                  44.36     1:31.50 (47.14)                                        
 37 Wilson, Christopher J     11 GAEL-MR              1:34.72    1:31.72  
                  44.86     1:31.72 (46.86)                                        
 38 Quito, Brandon E          11 Apex-MR              1:30.00    1:33.20  
                  44.51     1:33.20 (48.69)                                        
 39 Finnerty, Jack            11 Cond-MR              1:36.83    1:38.66  
                  47.39     1:38.66 (51.27)                                        
 40 Ferro, Michael R          11 HS-MR                1:35.00    1:54.73  
 -- Natbony, Sam J            11 Badger-MR            1:45.18         DQ  
                  49.16          DQ (56.09)                                        
 -- Lagana, Michael J         12 Cond-MR                   NT         DQ  
                  58.46        DQ (1:06.05)                                        
 -- Hanson, Matthew E         11 Cond-MR                   NT         DQ  
                  57.60        DQ (1:02.12)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fierro Joyce, Billy       12 Badger-MR              37.55      36.42  
  2 Buckland, Gavin J         12 Silver Streaks-MR      36.53      36.53  
  3 Rosen, Alex J             11 Badger-MR              39.37      38.40  
  4 Bogan, Sam N              12 Silver Streaks-MR      39.21      38.89  
  5 Zhivkov, Panio G          12 Apex-MR                39.05      39.74  
  6 Palacios, David D         11 HS-MR                  43.49      40.27  
  7 Klein, Simon              11 Silver Streaks-MR      41.80      40.54  
  8 Langaman, Matthew G       11 HS-MR                  43.50      40.76  
  9 Tremain, Max              11 Badger-MR              39.85      41.39  
 10 Wittwer, Peter            12 Badger-MR              45.00      41.76  
 11 Farm, Eric R              12 Cond-MR                44.12      43.09  
 12 Avila, Jon-Anthony L      12 Cond-MR                42.35      43.26  
 13 Hogan, Brett R            12 Badger-MR              41.15      43.35  
 14 Murphy, CJ J              12 Badger-MR              41.00      43.59  
 15 Petricone-Berg, Lucas     11 Cond-MR                43.39      43.64  
 16 Higham, Devon A           11 Badger-MR              42.82      44.05  
 17 Kennon, Rory F            12 Badger-MR              49.43      44.80  
 18 Magretti, Stephen         12 Cond-MR                47.94      45.26  
 19 Natbony, Sam J            11 Badger-MR              47.34      45.99  
 20 Dimarzo, Phillip N        12 UNNYC-MR                  NT      46.64  
 21 Spinelli, Eddie F         11 HS-MR                  50.00      47.16  
 22 Bonalle, Steven C         11 GAEL-MR                48.87      47.46  
 23 Stokes, Christopher K     12 HS-MR                  50.00      47.58  
 24 Ferro, Michael R          11 HS-MR                  49.00      49.82  
 25 Woeste, Joschka M         11 NYCC-MR                   NT      52.40  
 26 Simms, Daniel S           11 NYCC-MR                   NT      52.44  
 27 Hanson, Matthew E         11 Cond-MR                   NT    1:02.38  
 -- Siebert, Joe              11 NYCC-MR                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Volkov, Sasha A           12 Badger-MR              29.08      27.44  
  2 Mo, Samuel                11 Unbad-MR               28.23      28.64  
  3 Barry, Charles C          11 Badger-MR              32.50      31.00  
  4 O'Hagan, Chris M          12 GAEL-MR                31.29      31.12  
  5 Eid, Alex                 12 Badger-MR              32.71      33.20  
  6 Lyons, Sean P             11 Badger-MR              36.00      33.52  
  7 Rookwood Jr., William K   11 HS-MR                  35.00      34.19  
  8 Zhivkov, Panio G          12 Apex-MR                34.41      34.89  
  9 Bogan, Sam N              12 Silver Streaks-MR      36.29      34.91  
 10 Malarczyk, Peter          11 Badger-MR              35.60      34.94  
 11 Dalton, Beau M            12 Unbad-MR               34.00      35.00  
 12 McFarland, Carter N       12 GAEL-MR                34.59      35.07  
 13 Hogan, Colin J            11 Badger-MR              35.09      35.42  
 14 Langaman, Matthew G       11 HS-MR                  37.41      35.52  
 15 Farm, Eric R              12 Cond-MR                34.32      35.55  
 16 Towne, Mitchell R         12 Badger-MR              42.20      35.78  
 17 Schunk, Andy J            12 Silver Streaks-MR      43.15      36.20  
 18 Merino, Mark C            12 NYCC-MR                   NT      36.45  
 19 Palacios, David D         11 HS-MR                  40.26      37.25  
 20 Bickle, Gregory R         12 GAEL-MR                37.25      37.44  
 21 McInerney, Andrew H       11 Badger-MR              35.66      38.54  
 22 Nelson, Elliot A          11 NYCC-MR                41.00      39.03  
 23 Tremain, Max              11 Badger-MR              40.23      39.21  
 24 Spinelli, Eddie F         11 HS-MR                  40.00      40.36  
 25 Bonalle, Steven C         11 GAEL-MR                42.87      40.83  
 26 Finnerty, Jack            11 Cond-MR                42.13      41.58  
 27 Alonso, Carlos            11 Apex-MR                45.38      42.30  
 28 Magretti, Stephen         12 Cond-MR                41.42      42.48  
 29 Rawitz, Alexander         12 NYCC-MR                42.09      42.87  
 30 Wilson, Christopher J     11 GAEL-MR                46.81      43.36  
 31 Ovryn, Jason              11 GAEL-MR                40.81      44.14  
 32 Dimarzo, Phillip N        12 UNNYC-MR                  NT      45.66  
 33 Szkolnicki, Mark          12 Apex-MR                45.47      45.98  
 34 Petricone-Berg, Lucas     11 Cond-MR                47.79      46.31  
 35 Hanson, Matthew E         11 Cond-MR                   NT      52.39  
 36 Woeste, Joschka M         11 NYCC-MR                   NT      53.97  
 37 Negash, Brook             11 Apex-MR                57.61      54.49  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Volkov, Sasha A           12 Badger-MR            1:07.80    1:04.75  
                  29.66     1:04.75 (35.09)                                        
  2 Mo, Samuel                11 Unbad-MR             1:05.70    1:05.01  
                  29.24     1:05.01 (35.77)                                        
  3 Fierro Joyce, Billy       12 Badger-MR            1:14.00    1:11.10  
                  34.81     1:11.10 (36.29)                                        
  4 Buckland, Gavin J         12 Silver Streaks-MR    1:12.21    1:11.66  
                  33.96     1:11.66 (37.70)                                        
  5 O'Hagan, Chris M          12 GAEL-MR              1:13.24    1:12.16  
                  32.97     1:12.16 (39.19)                                        
  6 Rosen, Alex J             11 Badger-MR            1:13.35    1:13.52  
                  34.73     1:13.52 (38.79)                                        
  7 Barry, Charles C          11 Badger-MR            1:17.82    1:13.74  
                  33.60     1:13.74 (40.14)                                        
  8 Schaub, Kevin F           11 Cond-MR              1:16.86    1:14.56  
                  35.48     1:14.56 (39.08)                                        
  9 Dalton, Beau M            12 Unbad-MR             1:17.00    1:15.24  
                  33.74     1:15.24 (41.50)                                        
 10 Eid, Alex                 12 Badger-MR            1:14.83    1:15.57  
                  34.31     1:15.57 (41.26)                                        
 11 Lyons, Sean P             11 Badger-MR            1:20.00    1:16.10  
                  33.91     1:16.10 (42.19)                                        
 12 Hogan, Colin J            11 Badger-MR            1:16.85    1:16.17  
                  35.40     1:16.17 (40.77)                                        
 13 Wu, Brian                 12 Silver Streaks-MR    1:17.78    1:16.35  
                  34.44     1:16.35 (41.91)                                        
 14 Wittwer, Peter            12 Badger-MR            1:20.00    1:16.83  
                  35.44     1:16.83 (41.39)                                        
 15 Magretti, Stephen         12 Cond-MR              1:16.41    1:18.16  
                  35.11     1:18.16 (43.05)                                        
 16 Tremain, Max              11 Badger-MR            1:19.22    1:19.52  
                  37.80     1:19.52 (41.72)                                        
 17 Farm, Eric R              12 Cond-MR              1:17.52    1:19.74  
                  35.27     1:19.74 (44.47)                                        
 18 McFarland, Carter N       12 GAEL-MR              1:26.63    1:20.62  
                  36.17     1:20.62 (44.45)                                        
 19 Hogan, Brett R            12 Badger-MR            1:18.41    1:20.83  
                  37.66     1:20.83 (43.17)                                        
 20 Rodriguez, Jose M         12 Apex-MR              1:35.01    1:21.34  
                  36.01     1:21.34 (45.33)                                        
 21 Avila, Jon-Anthony L      12 Cond-MR              1:23.64    1:21.39  
                  38.73     1:21.39 (42.66)                                        
 22 Klein, Simon              11 Silver Streaks-MR    1:23.66    1:21.68  
                  36.97     1:21.68 (44.71)                                        
 23 Malarczyk, Peter          11 Badger-MR            1:25.77    1:21.90  
                  38.17     1:21.90 (43.73)                                        
 24 Rookwood Jr., William K   11 HS-MR                1:18.00    1:22.48  
                  36.09     1:22.48 (46.39)                                        
 25 Murphy, CJ J              12 Badger-MR            1:27.61    1:23.57  
                  39.69     1:23.57 (43.88)                                        
 26 Kennon, Rory F            12 Badger-MR            1:36.17    1:23.68  
                  39.16     1:23.68 (44.52)                                        
 27 Bickle, Gregory R         12 GAEL-MR              1:26.21    1:24.28  
                  39.17     1:24.28 (45.11)                                        
 28 Schunk, Andy J            12 Silver Streaks-MR    1:25.19    1:24.53  
                  38.32     1:24.53 (46.21)                                        
 29 Bonalle, Steven C         11 GAEL-MR              1:25.45    1:24.88  
                  41.02     1:24.88 (43.86)                                        
 30 Alonso, Carlos            11 Apex-MR              1:34.86    1:25.85  
                  41.23     1:25.85 (44.62)                                        
 31 Higham, Devon A           11 Badger-MR            1:28.38    1:26.95  
                  40.67     1:26.95 (46.28)                                        
 32 Stagg, Christian M        11 Silver Streaks-MR    1:32.16    1:27.24  
                  40.70     1:27.24 (46.54)                                        
 33 Ovryn, Jason              11 GAEL-MR              1:26.83    1:27.89  
                  40.13     1:27.89 (47.76)                                        
 34 Quito, Brandon E          11 Apex-MR              1:35.00    1:28.65  
                  42.66     1:28.65 (45.99)                                        
 35 Petricone-Berg, Lucas     11 Cond-MR              1:35.66    1:29.80  
                  43.10     1:29.80 (46.70)                                        
 36 Natbony, Sam J            11 Badger-MR            1:38.26    1:36.15  
                  48.55     1:36.15 (47.60)                                        
 37 Simms, Daniel S           11 NYCC-MR                   NT    1:47.41  
                  50.97     1:47.41 (56.44)                                        
 -- Szkolnicki, Mark          12 Apex-MR              1:36.64         DQ  
                  43.02          DQ (51.45)                                        
 -- Lagana, Michael J         12 Cond-MR                   NT         DQ  
                2:17.97                                                            
 -- Ferro, Michael R          11 HS-MR                1:34.00         DQ  
                  42.47          DQ (48.10)                                        
 -- Towne, Mitchell R         12 Badger-MR            1:25.00         DQ  
                  35.16          DQ (40.24)                                        
 -- Finnerty, Jack            11 Cond-MR              1:32.50         DQ  
                  41.17          DQ (49.34)                                        
 -- Stokes, Christopher K     12 HS-MR                1:39.00         DQ  
                  40.56          DQ (48.53)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:50.00    1:50.94  
     1) Rosen, Alex J 11                2) Fierro Joyce, Billy 12         
     3) Eid, Alex 12                    4) Volkov, Sasha A 12             
                  28.57       56.10 (27.53)     1:25.68 (29.58)     1:50.94 (25.26)
  2 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'                  2:01.10    2:00.01  
     1) Wu, Brian 12                    2) Klein, Simon 11                
     3) Bogan, Sam N 12                 4) Buckland, Gavin J 12           
                1:01.05     1:31.83 (30.78)     2:00.13 (28.30)         2:00.01 ( )
  3 Badger Swim Club-MR  'B'                          1:58.00    2:01.80  
     1) Hogan, Brett R 12               2) Lyons, Sean P 11               
     3) McInerney, Andrew H 11          4) Barry, Charles C 11            
                  31.03     1:01.41 (30.38)     1:32.97 (31.56)     2:01.80 (28.83)
  4 Condors-MR  'A'                                   2:02.82    2:02.42  
     1) Farm, Eric R 12                 2) Schaub, Kevin F 11             
     3) Magretti, Stephen 12            4) Avila, Jon-Anthony L 12        
                  30.91     1:00.69 (29.78)     1:31.16 (30.47)     2:02.42 (31.26)
  5 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:03.27    2:02.59  
     1) McFarland, Carter N 12          2) Ovryn, Jason 11                
     3) Bonalle, Steven C 11            4) O'Hagan, Chris M 12            
                  30.66     1:02.97 (32.31)     1:36.00 (33.03)     2:02.59 (26.59)
  6 New York City Aquatic Club-MR  'A'                2:08.00    2:03.36  
     1) Andrade, David 12               2) Merino, Mark C 12              
     3) Nelson, Elliot A 11             4) Rawitz, Alexander 12           
                  28.63       59.38 (30.75)     1:29.58 (30.20)     2:03.36 (33.78)
  7 Harbor Seals-MR  'A'                              2:10.09    2:03.64  
     1) Rookwood Jr., William K 11      2) Spinelli, Eddie F 11           
     3) Palacios, David D 11            4) Langaman, Matthew G 11         
                  29.84     1:00.77 (30.93)     1:31.92 (31.15)     2:03.64 (31.72)
  8 Apex Swim Club-MR  'A'                            2:11.23    2:06.07  
     1) Zhivkov, Panio G 12             2) Alonso, Carlos 11              
     3) Rodriguez, Jose M 12            4) Szkolnicki, Mark 12            
                  30.18     1:03.06 (32.88)     1:32.61 (29.55)     2:06.07 (33.46)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                               NT    2:09.68  
     1) Volkov, Sasha A 12              2) Fierro Joyce, Billy 12         
     3) Barry, Charles C 11             4) Eid, Alex 12                   
                  30.55     1:08.20 (37.65)     1:39.48 (31.28)     2:09.68 (30.20)
  2 Badger Swim Club-MR  'B'                               NT    2:17.46  
     1) Towne, Mitchell R 12            2) Tremain, Max 11                
     3) Lyons, Sean P 11                4) Wittwer, Peter 12              
                  32.33     1:13.96 (41.63)     1:46.96 (33.00)     2:17.46 (30.50)
  3 Badger Swim Club-MR  'C'                               NT    2:24.82  
     1) Hogan, Brett R 12               2) Higham, Devon A 11             
     3) Malarczyk, Peter 11             4) Hogan, Colin J 11              
                  35.54     1:19.41 (43.87)     1:53.61 (34.20)     2:24.82 (31.21)
  4 Condors-MR  'A'                                   2:17.17    2:24.91  
     1) Magretti, Stephen 12            2) Petricone-Berg, Lucas 11       
     3) Farm, Eric R 12                 4) Avila, Jon-Anthony L 12        
                  34.54     1:16.67 (42.13)     1:52.32 (35.65)     2:24.91 (32.59)
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kopczynski, Konrad B      17 NYCC-MR                48.41      50.18  
                  24.39       50.18 (25.79)                                        
  2 Attinello, Paul C         16 GAEL-MR                51.23      50.79  
                  24.35       50.79 (26.44)                                        
  3 Krey, Matt M              16 Badger-MR              50.02      51.42  
                  24.95       51.42 (26.47)                                        
  4 Doherty, Zack Z           15 GAEL-MR                52.78      51.91  
                  24.81       51.91 (27.10)                                        
  5 Schaub, CJ M              16 Cond-MR                53.17      52.44  
                  25.26       52.44 (27.18)                                        
  6 Huff, Andrew C            16 Badger-MR              51.13      52.56  
                  25.67       52.56 (26.89)                                        
  7 Nam, Timothy K            16 Badger-MR              52.10      53.00  
                  25.40       53.00 (27.60)                                        
  8 Chrzanowski, Chris H      15 Badger-MR              53.02      53.60  
                  26.03       53.60 (27.57)                                        
  9 Chow, Kyle W              16 Badger-MR              53.01      53.64  
                  26.28       53.64 (27.36)                                        
  9 Marchionni, Frank J       15 Cond-MR                   NT      53.64  
                  25.41       53.64 (28.23)                                        
 11 Feeley, Dan               16 Badger-MR              52.38      53.76  
                  25.62       53.76 (28.14)                                        
 12 Richman, Peter            16 GAEL-MR                53.37      53.81  
                  25.70       53.81 (28.11)                                        
 13 Mosca, Matt S             17 Badger-MR              53.45      53.88  
                  26.05       53.88 (27.83)                                        
 14 Feeley, Ryan J            15 Badger-MR              50.01      54.01  
                  26.07       54.01 (27.94)                                        
 15 Zaino, Joe A              16 Silver Streaks-MR      53.93      54.35  
                  25.94       54.35 (28.41)                                        
 16 Itzkowitz, Ben M          14 GAEL-MR                55.18      54.47  
                  25.86       54.47 (28.61)                                        
 17 Gianino, Alexander J      13 GAEL-MR                55.00      54.52  
                  26.31       54.52 (28.21)                                        
 18 Kennon, Jack              17 Badger-MR              54.63      54.72  
                  26.37       54.72 (28.35)                                        
 19 Johanson, Tim             17 Badger-MR              55.71      54.78  
                  26.37       54.78 (28.41)                                        
 20 Lee, Marc A               15 Apex-MR                55.06      54.84  
                  26.25       54.84 (28.59)                                        
 21 McVicker, Mike            15 Badger-MR              54.44      54.90  
                  26.51       54.90 (28.39)                                        
 22 Lyons, Brian L            15 Badger-MR              54.77      54.92  
                  26.50       54.92 (28.42)                                        
 22 Jacobson, Matt A          16 Badger-MR              54.55      54.92  
                  26.64       54.92 (28.28)                                        
 24 Meyendorff, Andrew M      17 Silver Streaks-MR      53.51      55.26  
                  25.87       55.26 (29.39)                                        
 25 Hughes, Mike G            17 Badger-MR              55.93      55.37  
                  27.20       55.37 (28.17)                                        
 26 Collins, Wyatt C          16 Badger-MR              54.05      55.74  
                  27.03       55.74 (28.71)                                        
 27 Bergamini, Danny          17 GAEL-MR                53.33      55.86  
                  26.45       55.86 (29.41)                                        
 28 Wilson, Sozi A            15 Silver Streaks-MR      57.08      56.05  
                  26.01       56.05 (30.04)                                        
 29 Weiner, Ben L             15 Cond-MR                55.24      56.19  
                  26.36       56.19 (29.83)                                        
 30 Sinche, Cristian A        16 NYCC-MR                53.51      56.25  
                  27.06       56.25 (29.19)                                        
 31 Peralta, Ramon E          14 Apex-MR              1:01.45      56.99  
                  27.16       56.99 (29.83)                                        
 32 Visser, Rory M            15 Cond-MR                57.53      57.83  
                  27.48       57.83 (30.35)                                        
 33 Shala, Chip               15 Apex-MR                56.31      57.98  
                  27.42       57.98 (30.56)                                        
 34 Shala, Kris               20 Apex-MR                56.36      58.02  
                  27.91       58.02 (30.11)                                        
 35 Connolly, Gerard          15 NYCC-MR              1:05.62      58.59  
                  27.45       58.59 (31.14)                                        
 36 Walsh, David              16 Cond-MR                56.19      58.61  
                  27.73       58.61 (30.88)                                        
 37 Zhivkov, Ivan G           14 Apex-MR              1:00.54      58.71  
                  28.40       58.71 (30.31)                                        
 38 Le, Calvin                17 NYCC-MR              1:05.00      58.88  
                  27.58       58.88 (31.30)                                        
 39 Hughes, Kevin J           13 Badger-MR              57.28      59.04  
                  27.68       59.04 (31.36)                                        
 40 Nishi, Thomas M           15 Silver Streaks-MR      58.60      59.65  
                  28.50       59.65 (31.15)                                        
 41 Schaub, Bryan T           13 Cond-MR              1:00.15      59.90  
                  29.44       59.90 (30.46)                                        
 42 Shlykov, Dmitry           15 Apex-MR              1:02.61    1:01.18  
                  28.91     1:01.18 (32.27)                                        
 43 Shala, Nick               17 Apex-MR                59.01    1:01.54  
                  29.20     1:01.54 (32.34)                                        
 44 Gourevitch, Jesse D       13 Silver Streaks-MR    1:03.54    1:02.10  
                  28.98     1:02.10 (33.12)                                        
 45 Kondratenko, Artem V      15 Apex-MR              1:03.77    1:02.12  
                  28.67     1:02.12 (33.45)                                        
 46 Merino, Anthony C         14 NYCC-MR                   NT    1:02.44  
                  29.06     1:02.44 (33.38)                                        
 47 Zaino, Matthew            14 Silver Streaks-MR    1:04.84    1:02.45  
                  28.97     1:02.45 (33.48)                                        
 47 Catarinacchio, Vincent J  13 GAEL-MR              1:01.28    1:02.45  
                  29.93     1:02.45 (32.52)                                        
 49 Donenfeld, Thai           13 Cond-MR              1:02.71    1:02.74  
                  30.19     1:02.74 (32.55)                                        
 50 Kierski, Lucas J          14 NYCC-MR              1:11.40    1:03.26  
                  29.41     1:03.26 (33.85)                                        
 51 Kunze, Ian M              13 NYCC-MR              1:05.39    1:03.68  
                  29.81     1:03.68 (33.87)                                        
 52 Makarowski, Felix         14 NYCC-MR                   NT    1:04.03  
                  30.76     1:04.03 (33.27)                                        
 53 Spinelli, Mike J          13 HS-MR                1:04.58    1:04.90  
                  30.41     1:04.90 (34.49)                                        
 54 Jin, Paul                 15 Cond-MR                   NT    1:05.57  
                  30.93     1:05.57 (34.64)                                        
 55 Granelli, Luke A          13 GAEL-MR              1:06.16    1:06.25  
                  31.25     1:06.25 (35.00)                                        
 56 Oczos, David              13 HS-MR                1:07.18    1:08.60  
                  32.00     1:08.60 (36.60)                                        
 57 Shaimerdenov, Ospan       13 Apex-MR              1:17.51    1:08.74  
                  32.81     1:08.74 (35.93)                                        
 58 Farberov, Allen A         13 HS-MR                1:10.00    1:12.86  
                  33.05     1:12.86 (39.81)                                        
 59 Marzovilla, Domenico V    14 UNNYC-MR                  NT    1:13.69  
                  33.47     1:13.69 (40.22)                                        
 60 Pandya, Swapnil H         13 Silver Streaks-MR    1:30.58    1:25.44  
                  38.73     1:25.44 (46.71)                                        
 -- Farm, Bryan W             15 Cond-MR                57.03        DFS  
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krey, Matt M              16 Badger-MR              54.68      56.54  
                  27.85       56.54 (28.69)                                        
  2 Marchionni, Frank J       15 Cond-MR                   NT      58.51  
                  28.85       58.51 (29.66)                                        
  3 Kamata, Muneki            17 NYCC-MR              1:00.82      58.97  
                  28.46       58.97 (30.51)                                        
  4 Chow, Kyle W              16 Badger-MR            1:04.22      58.98  
                  28.62       58.98 (30.36)                                        
  5 Doherty, Zack Z           15 GAEL-MR                59.46      59.03  
                  28.31       59.03 (30.72)                                        
  6 Hughes, Mike G            17 Badger-MR              58.61    1:00.76  
                  29.27     1:00.76 (31.49)                                        
  7 Attinello, Paul C         16 GAEL-MR              1:01.78    1:00.83  
                  29.56     1:00.83 (31.27)                                        
  8 Meyendorff, Andrew M      17 Silver Streaks-MR      59.63    1:01.33  
                  29.99     1:01.33 (31.34)                                        
  9 Huff, Andrew C            16 Badger-MR            1:03.49    1:01.94  
                  30.39     1:01.94 (31.55)                                        
 10 McVicker, Mike            15 Badger-MR            1:00.87    1:02.52  
                  30.84     1:02.52 (31.68)                                        
 11 Mosca, Matt S             17 Badger-MR            1:01.84    1:04.07  
                  31.10     1:04.07 (32.97)                                        
 12 Kennon, Jack              17 Badger-MR            1:03.07    1:04.27  
                  31.39     1:04.27 (32.88)                                        
 13 Johanson, Tim             17 Badger-MR            1:05.74    1:04.37  
                  31.54     1:04.37 (32.83)                                        
 14 Bergamini, Danny          17 GAEL-MR              1:00.23    1:04.48  
                  31.38     1:04.48 (33.10)                                        
 15 Chrzanowski, Chris H      15 Badger-MR            1:02.92    1:04.69  
                  32.30     1:04.69 (32.39)                                        
 16 Walsh, David              16 Cond-MR              1:00.25    1:05.25  
                  31.61     1:05.25 (33.64)                                        
 17 Hughes, Kevin J           13 Badger-MR            1:03.96    1:05.46  
                  31.72     1:05.46 (33.74)                                        
 18 Feeley, Ryan J            15 Badger-MR            1:02.37    1:05.85  
                  32.30     1:05.85 (33.55)                                        
 19 Richman, Peter            16 GAEL-MR              1:03.97    1:05.88  
                  32.48     1:05.88 (33.40)                                        
 20 Itzkowitz, Ben M          14 GAEL-MR              1:05.75    1:06.24  
                  32.36     1:06.24 (33.88)                                        
 21 Lyons, Brian L            15 Badger-MR            1:05.71    1:06.28  
                  32.80     1:06.28 (33.48)                                        
 22 Gourevitch, Jesse D       13 Silver Streaks-MR    1:07.77    1:06.93  
                  32.36     1:06.93 (34.57)                                        
 23 Connolly, Gerard          15 NYCC-MR              1:15.11    1:07.22  
                  32.51     1:07.22 (34.71)                                        
 24 Peralta, Ramon E          14 Apex-MR              1:08.46    1:07.27  
                  33.23     1:07.27 (34.04)                                        
 25 Oppenheimer, Harry O      15 GAEL-MR              1:09.44    1:08.41  
                  33.70     1:08.41 (34.71)                                        
 26 Lee, Marc A               15 Apex-MR              1:05.65    1:08.60  
                  32.87     1:08.60 (35.73)                                        
 27 Le, Calvin                17 NYCC-MR              1:10.00    1:08.62  
                  33.66     1:08.62 (34.96)                                        
 28 Wilson, Sozi A            15 Silver Streaks-MR    1:09.52    1:08.74  
                  32.87     1:08.74 (35.87)                                        
 29 Novitch, Adam S           15 Silver Streaks-MR    1:04.82    1:09.09  
                  32.97     1:09.09 (36.12)                                        
 30 Bianco, Phillip E         14 HS-MR                1:10.17    1:10.57  
                  33.88     1:10.57 (36.69)                                        
 31 Donenfeld, Thai           13 Cond-MR              1:09.92    1:12.12  
                  35.64     1:12.12 (36.48)                                        
 32 Weiner, Ben L             15 Cond-MR              1:09.90    1:12.14  
                  35.20     1:12.14 (36.94)                                        
 33 Shala, Chip               15 Apex-MR              1:08.47    1:12.69  
                  34.51     1:12.69 (38.18)                                        
 34 Makarowski, Felix         14 NYCC-MR                   NT    1:12.94  
                  35.53     1:12.94 (37.41)                                        
 35 Zaino, Matthew            14 Silver Streaks-MR    1:13.75    1:13.72  
                  36.19     1:13.72 (37.53)                                        
 36 Merino, Anthony C         14 NYCC-MR                   NT    1:13.81  
                  35.82     1:13.81 (37.99)                                        
 37 Shala, Nick               17 Apex-MR              1:11.57    1:16.75  
                  36.73     1:16.75 (40.02)                                        
 38 Shlykov, Dmitry           15 Apex-MR              1:19.77    1:18.15  
                  38.76     1:18.15 (39.39)                                        
 39 Oczos, David              13 HS-MR                1:28.57    1:19.39  
 40 Granelli, Luke A          13 GAEL-MR              1:20.57    1:20.75  
                  39.13     1:20.75 (41.62)                                        
 41 Farberov, Allen A         13 HS-MR                1:26.69    1:25.91  
                  40.21     1:25.91 (45.70)                                        
 42 Pandya, Swapnil H         13 Silver Streaks-MR    1:44.29    1:36.82  
                  46.81     1:36.82 (50.01)                                        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nam, Timothy K            16 Badger-MR            1:01.51    1:01.93  
                  29.40     1:01.93 (32.53)                                        
  2 McVicker, Mike            15 Badger-MR            1:03.24    1:04.50  
                  30.69     1:04.50 (33.81)                                        
  3 Kamata, Muneki            17 NYCC-MR              1:04.85    1:06.27  
                  30.89     1:06.27 (35.38)                                        
  4 Krey, Matt M              16 Badger-MR            1:06.15    1:06.98  
                  31.73     1:06.98 (35.25)                                        
  5 Weiner, Ben L             15 Cond-MR              1:07.45    1:07.22  
                  31.15     1:07.22 (36.07)                                        
  6 Gianino, Alexander J      13 GAEL-MR              1:07.52    1:07.44  
                  31.78     1:07.44 (35.66)                                        
  7 Jacobson, Matt A          16 Badger-MR            1:04.45    1:09.52  
                  32.25     1:09.52 (37.27)                                        
  8 Meyendorff, Andrew M      17 Silver Streaks-MR    1:09.86    1:10.16  
                  32.70     1:10.16 (37.46)                                        
  9 Itzkowitz, Ben M          14 GAEL-MR              1:12.25    1:10.73  
                  33.52     1:10.73 (37.21)                                        
 10 Hughes, Mike G            17 Badger-MR            1:08.26    1:13.16  
                  33.66     1:13.16 (39.50)                                        
 11 Bianco, Phillip E         14 HS-MR                1:12.26    1:13.46  
                  34.69     1:13.46 (38.77)                                        
 12 Zhivkov, Ivan G           14 Apex-MR              1:13.54    1:13.69  
                  35.04     1:13.69 (38.65)                                        
 13 Gourevitch, Jesse D       13 Silver Streaks-MR    1:18.22    1:13.81  
                  34.43     1:13.81 (39.38)                                        
 14 Feeley, Dan               16 Badger-MR            1:13.14    1:13.92  
                  34.37     1:13.92 (39.55)                                        
 15 Zaino, Joe A              16 Silver Streaks-MR    1:13.15    1:14.68  
                  35.05     1:14.68 (39.63)                                        
 16 Le, Calvin                17 NYCC-MR              1:20.00    1:15.49  
                  35.35     1:15.49 (40.14)                                        
 17 Bergamini, Danny          17 GAEL-MR              1:10.80    1:15.54  
                  35.64     1:15.54 (39.90)                                        
 18 Wilson, Sozi A            15 Silver Streaks-MR    1:16.64    1:16.10  
                  34.50     1:16.10 (41.60)                                        
 19 Collins, Wyatt C          16 Badger-MR            1:10.55    1:16.72  
                  36.32     1:16.72 (40.40)                                        
 20 Shala, Kris               20 Apex-MR              1:16.18    1:16.81  
                  35.22     1:16.81 (41.59)                                        
 21 Zaino, Matthew            14 Silver Streaks-MR    1:17.62    1:17.05  
                  36.06     1:17.05 (40.99)                                        
 22 Connolly, Gerard          15 NYCC-MR              1:27.91    1:17.29  
                  35.92     1:17.29 (41.37)                                        
 23 Oppenheimer, Harry O      15 GAEL-MR              1:16.51    1:19.63  
                  37.79     1:19.63 (41.84)                                        
 24 Feeley, Ryan J            15 Badger-MR            1:16.51    1:19.81  
                  37.88     1:19.81 (41.93)                                        
 25 Novitch, Adam S           15 Silver Streaks-MR    1:17.59    1:20.76  
                  38.48     1:20.76 (42.28)                                        
 26 Nishi, Thomas M           15 Silver Streaks-MR    1:19.03    1:21.25  
                  38.21     1:21.25 (43.04)                                        
 27 Jin, Paul                 15 Cond-MR                   NT    1:26.83  
                  40.60     1:26.83 (46.23)                                        
 28 Wu, Brian                 12 Silver Streaks-MR    1:39.01    1:27.12  
                  40.36     1:27.12 (46.76)                                        
 29 Merino, Anthony C         14 NYCC-MR                   NT    1:27.43  
                  41.37     1:27.43 (46.06)                                        
 30 Andrade, David            12 NYCC-MR                   NT    1:29.29  
                  41.07     1:29.29 (48.22)                                        
 31 Spinelli, Mike J          13 HS-MR                1:33.00    1:33.55  
                  44.00     1:33.55 (49.55)                                        
 32 Oczos, David              13 HS-MR                1:40.45    1:39.00  
                  46.79     1:39.00 (52.21)                                        
 -- Shaimerdenov, Ospan       13 Apex-MR              1:45.00         DQ  
                  49.48          DQ (58.20)                                        
 -- Kondratenko, Artem V      15 Apex-MR              1:27.55         DQ  
                  41.77          DQ (49.66)                                        
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacobson, Matt A          16 Badger-MR              55.45      57.37  
                  27.40       57.37 (29.97)                                        
  2 Huff, Andrew C            16 Badger-MR              56.66      58.14  
                  27.71       58.14 (30.43)                                        
  3 Nam, Timothy K            16 Badger-MR              56.82      58.22  
                  27.48       58.22 (30.74)                                        
  4 Richman, Peter            16 GAEL-MR                56.42      59.11  
                  27.67       59.11 (31.44)                                        
  5 Kopczynski, Konrad B      17 NYCC-MR              1:04.14      59.63  
                  27.55       59.63 (32.08)                                        
  6 Doherty, Zack Z           15 GAEL-MR                57.25    1:01.04  
                  28.31     1:01.04 (32.73)                                        
  7 Mosca, Matt S             17 Badger-MR            1:02.25    1:01.88  
                  29.30     1:01.88 (32.58)                                        
  8 Gianino, Alexander J      13 GAEL-MR              1:03.75    1:02.47  
                  28.96     1:02.47 (33.51)                                        
  9 Chrzanowski, Chris H      15 Badger-MR            1:02.22    1:03.41  
                  29.25     1:03.41 (34.16)                                        
 10 Lee, Marc A               15 Apex-MR              1:05.26    1:03.63  
                  29.37     1:03.63 (34.26)                                        
 11 Lyons, Brian L            15 Badger-MR            1:03.00    1:03.83  
                  30.02     1:03.83 (33.81)                                        
 12 Attinello, Paul C         16 GAEL-MR              1:04.94    1:04.90  
                  29.53     1:04.90 (35.37)                                        
 13 Zaino, Joe A              16 Silver Streaks-MR    1:02.19    1:05.18  
                  29.18     1:05.18 (36.00)                                        
 14 Kennon, Jack              17 Badger-MR            1:04.30    1:05.44  
                  30.35     1:05.44 (35.09)                                        
 15 Johanson, Tim             17 Badger-MR            1:03.65    1:07.05  
                  30.27     1:07.05 (36.78)                                        
 16 Catarinacchio, Vincent J  13 GAEL-MR              1:08.42    1:07.36  
                  32.22     1:07.36 (35.14)                                        
 17 Makarowski, Felix         14 NYCC-MR                   NT    1:08.18  
                  32.39     1:08.18 (35.79)                                        
 18 Sinche, Cristian A        16 NYCC-MR              1:05.48    1:08.57  
                  31.84     1:08.57 (36.73)                                        
 19 Oppenheimer, Harry O      15 GAEL-MR              1:08.30    1:09.56  
                  32.98     1:09.56 (36.58)                                        
 20 Farm, Bryan W             15 Cond-MR              1:06.24    1:10.50  
                  31.75     1:10.50 (38.75)                                        
 21 Peralta, Ramon E          14 Apex-MR              1:13.08    1:11.05  
                  32.40     1:11.05 (38.65)                                        
 22 Bianco, Phillip E         14 HS-MR                1:13.64    1:12.30  
                  32.38     1:12.30 (39.92)                                        
 23 Hughes, Kevin J           13 Badger-MR            1:03.23    1:12.35  
                  33.60     1:12.35 (38.75)                                        
 24 Kunze, Ian M              13 NYCC-MR              1:15.91    1:14.01  
                  33.50     1:14.01 (40.51)                                        
 25 Feeley, Dan               16 Badger-MR            1:09.71    1:14.20  
                  34.06     1:14.20 (40.14)                                        
 26 Shlykov, Dmitry           15 Apex-MR              1:17.03    1:15.12  
                  34.52     1:15.12 (40.60)                                        
 27 Donenfeld, Thai           13 Cond-MR              1:15.76    1:19.86  
                  37.54     1:19.86 (42.32)                                        
 28 Spinelli, Mike J          13 HS-MR                1:19.00    1:21.95  
                  37.20     1:21.95 (44.75)                                        
 29 Shaimerdenov, Ospan       13 Apex-MR              1:37.19    1:22.06  
                  36.96     1:22.06 (45.10)                                        
 30 Granelli, Luke A          13 GAEL-MR              1:27.79    1:26.69  
                  40.18     1:26.69 (46.51)                                        
 -- Kierski, Lucas J          14 NYCC-MR                   NT         DQ  
                  31.43          DQ (38.01)                                        
 -- Visser, Rory M            15 Cond-MR              1:25.48         DQ  
                  33.04          DQ (41.28)                                        
 -- Collins, Wyatt C          16 Badger-MR            1:07.68         DQ  
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kopczynski, Konrad B      17 NYCC-MR              2:00.86    2:03.80  
                  26.44       57.14 (30.70)     1:35.16 (38.02)     2:03.80 (28.64)
  2 Nam, Timothy K            16 Badger-MR            2:05.56    2:05.51  
                  27.53     1:00.83 (33.30)     1:36.27 (35.44)     2:05.51 (29.24)
  3 Krey, Matt M              16 Badger-MR            2:05.14    2:06.46  
                  28.31       59.76 (31.45)     1:37.27 (37.51)     2:06.46 (29.19)
  4 Kamata, Muneki            17 NYCC-MR              2:08.16    2:07.46  
                  26.48       58.54 (32.06)     1:36.57 (38.03)     2:07.46 (30.89)
  5 Jacobson, Matt A          16 Badger-MR            2:02.08    2:08.64  
                  27.30     1:01.31 (34.01)     1:38.95 (37.64)     2:08.64 (29.69)
  6 Gianino, Alexander J      13 GAEL-MR              2:10.62    2:09.46  
                  28.83     1:03.10 (34.27)     1:39.65 (36.55)     2:09.46 (29.81)
  7 Huff, Andrew C            16 Badger-MR            2:06.11    2:09.73  
                  27.67     1:00.44 (32.77)     1:39.94 (39.50)     2:09.73 (29.79)
  8 Hughes, Mike G            17 Badger-MR            2:11.96    2:10.12  
                  30.02     1:02.73 (32.71)     1:39.87 (37.14)     2:10.12 (30.25)
  9 McVicker, Mike            15 Badger-MR            2:11.35    2:10.19  
                  30.19     1:03.43 (33.24)     1:39.99 (36.56)     2:10.19 (30.20)
 10 Schaub, CJ M              16 Cond-MR              2:06.22    2:11.96  
                  26.80     1:00.31 (33.51)     1:40.03 (39.72)     2:11.96 (31.93)
 11 Feeley, Ryan J            15 Badger-MR            2:12.66    2:16.06  
                  29.74     1:04.68 (34.94)     1:47.43 (42.75)     2:16.06 (28.63)
 12 Itzkowitz, Ben M          14 GAEL-MR              2:21.57    2:16.36  
                  30.63     1:05.98 (35.35)     1:45.20 (39.22)     2:16.36 (31.16)
 13 Richman, Peter            16 GAEL-MR              2:16.24    2:16.64  
                  28.69     1:03.48 (34.79)     1:46.01 (42.53)     2:16.64 (30.63)
 14 Attinello, Paul C         16 GAEL-MR              2:15.76    2:17.48  
                  27.97     1:00.55 (32.58)     1:47.89 (47.34)     2:17.48 (29.59)
 15 Mosca, Matt S             17 Badger-MR            2:15.05    2:17.84  
                  28.92     1:03.87 (34.95)     1:46.82 (42.95)     2:17.84 (31.02)
 16 Bergamini, Danny          17 GAEL-MR              2:11.17    2:18.25  
                  29.35     1:04.66 (35.31)     1:46.28 (41.62)     2:18.25 (31.97)
 17 Johanson, Tim             17 Badger-MR            2:19.74    2:18.29  
                  29.32     1:03.83 (34.51)     1:46.51 (42.68)     2:18.29 (31.78)
 18 Lyons, Brian L            15 Badger-MR            2:10.87    2:18.96  
                  29.44     1:05.18 (35.74)     1:48.28 (43.10)     2:18.96 (30.68)
 19 Sinche, Cristian A        16 NYCC-MR              2:15.31    2:20.64  
                  30.94     1:09.44 (38.50)     1:49.73 (40.29)     2:20.64 (30.91)
 20 Feeley, Dan               16 Badger-MR            2:20.58    2:21.28  
                  31.95     1:07.41 (35.46)     1:50.46 (43.05)     2:21.28 (30.82)
 21 Collins, Wyatt C          16 Badger-MR            2:08.44    2:21.63  
                  30.83     1:06.33 (35.50)     1:48.82 (42.49)     2:21.63 (32.81)
 22 Hughes, Kevin J           13 Badger-MR            2:15.57    2:22.97  
                  32.07     1:06.65 (34.58)     1:52.01 (45.36)     2:22.97 (30.96)
 23 Zhivkov, Ivan G           14 Apex-MR              2:30.02    2:22.98  
                  32.20     1:09.49 (37.29)     1:50.66 (41.17)     2:22.98 (32.32)
 24 Kennon, Jack              17 Badger-MR            2:15.43    2:24.67  
                  30.01     1:06.92 (36.91)     1:52.31 (45.39)     2:24.67 (32.36)
 25 Oppenheimer, Harry O      15 GAEL-MR              2:28.48    2:25.24  
                  31.63     1:08.10 (36.47)     1:51.32 (43.22)     2:25.24 (33.92)
 26 Novitch, Adam S           15 Silver Streaks-MR    2:24.50    2:25.30  
                  31.50     1:08.24 (36.74)     1:52.52 (44.28)     2:25.30 (32.78)
 27 Bianco, Phillip E         14 HS-MR                2:31.50    2:28.67  
                  32.33     1:09.05 (36.72)     1:50.80 (41.75)     2:28.67 (37.87)
 28 Walsh, David              16 Cond-MR              2:17.38    2:29.47  
                  30.64     1:06.60 (35.96)     1:52.15 (45.55)     2:29.47 (37.32)
 29 Shala, Kris               20 Apex-MR              2:31.50    2:29.76  
                  32.19     1:12.80 (40.61)     1:57.35 (44.55)     2:29.76 (32.41)
 30 Visser, Rory M            15 Cond-MR              2:33.67    2:30.27  
                  32.30     1:11.21 (38.91)     1:57.34 (46.13)     2:30.27 (32.93)
 31 Farm, Bryan W             15 Cond-MR              2:31.35    2:31.00  
                  31.67     1:10.80 (39.13)     1:55.10 (44.30)     2:31.00 (35.90)
 32 Schaub, Bryan T           13 Cond-MR              2:26.48    2:31.73  
                  31.72     1:12.57 (40.85)     1:58.44 (45.87)     2:31.73 (33.29)
 33 Nishi, Thomas M           15 Silver Streaks-MR    2:28.70    2:31.82  
                  30.86     1:08.93 (38.07)     1:57.01 (48.08)     2:31.82 (34.81)
 34 Kunze, Ian M              13 NYCC-MR              2:36.64    2:31.96  
                  33.94     1:13.14 (39.20)     1:57.71 (44.57)     2:31.96 (34.25)
 35 Catarinacchio, Vincent J  13 GAEL-MR              2:36.54    2:34.40  
                  32.08     1:11.92 (39.84)     1:59.94 (48.02)     2:34.40 (34.46)
 36 Makarowski, Felix         14 NYCC-MR                   NT    2:37.26  
                  32.95     1:12.02 (39.07)     1:59.51 (47.49)     2:37.26 (37.75)
 37 Shala, Chip               15 Apex-MR              2:33.92    2:37.63  
                  33.74     1:13.77 (40.03)     2:03.64 (49.87)     2:37.63 (33.99)
 38 Donenfeld, Thai           13 Cond-MR              2:39.89    2:38.01  
                  36.78     1:13.37 (36.59)     2:04.12 (50.75)     2:38.01 (33.89)
 39 Spinelli, Mike J          13 HS-MR                2:46.00    2:44.68  
                  35.68     1:16.61 (40.93)     2:06.18 (49.57)     2:44.68 (38.50)
 40 Oczos, David              13 HS-MR                2:48.00    2:52.02  
                  36.78     1:18.06 (41.28)     2:13.13 (55.07)     2:52.02 (38.89)
 -- Shala, Nick               17 Apex-MR              2:36.70         DQ  
                  35.69     1:15.35 (39.66)     2:00.10 (44.75)          DQ (35.99)
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:32.91    1:33.66  
     1) Krey, Matt M 16                 2) Feeley, Dan 16                 
     3) Huff, Andrew C 16               4) Nam, Timothy K 16              
                  23.18       47.07 (23.89)     1:10.83 (23.76)     1:33.66 (22.83)
  2 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         1:36.25    1:34.88  
     1) Doherty, Zack Z 15              2) Bergamini, Danny 17            
     3) Richman, Peter 16               4) Attinello, Paul C 16           
                  23.77       47.86 (24.09)     1:12.22 (24.36)     1:34.88 (22.66)
  3 Badger Swim Club-MR  'B'                          1:33.47    1:36.54  
     1) Feeley, Ryan J 15               2) Jacobson, Matt A 16            
     3) Hughes, Mike G 17               4) McVicker, Mike 15              
                  23.89       48.01 (24.12)     1:12.44 (24.43)     1:36.54 (24.10)
  4 New York City Aquatic Club-MR  'A'                1:42.22    1:37.02  
     1) Kopczynski, Konrad B 17         2) Kamata, Muneki 17              
     3) Sinche, Cristian A 16           4) Connolly, Gerard 15            
                  23.23       46.72 (23.49)     1:12.11 (25.39)     1:37.02 (24.91)
  5 Condors-MR  'A'                                   1:34.25    1:40.11  
     1) Weiner, Ben L 15                2) Schaub, CJ M 16                
     3) Farm, Bryan W 15                4) Walsh, David 16                
                  25.34       48.57 (23.23)     1:14.55 (25.98)     1:40.11 (25.56)
  6 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'                  1:43.23    1:40.18  
     1) Novitch, Adam S 15              2) Wilson, Sozi A 15              
     3) Zaino, Joe A 16                 4) Meyendorff, Andrew M 17        
                  27.36       51.71 (24.35)     1:16.09 (24.38)     1:40.18 (24.09)
  7 Badger Swim Club-MR  'C'                          1:36.57    1:40.24  
     1) Lyons, Brian L 15               2) Kennon, Jack 17                
     3) Mosca, Matt S 17                4) Chow, Kyle W 16                
                  25.93       51.96 (26.03)     1:16.35 (24.39)     1:40.24 (23.89)
  8 Apex Swim Club-MR  'A'                            1:45.52    1:40.95  
     1) Lee, Marc A 15                  2) Zhivkov, Ivan G 14             
     3) Shala, Chip 15                  4) Shala, Kris 20                 
                  24.67       50.57 (25.90)     1:16.28 (25.71)     1:40.95 (24.67)
  9 Gael Aquatic Club-MR  'B'                         1:37.25    1:44.78  
     1) Itzkowitz, Ben M 14             2) Oppenheimer, Harry O 15        
     3) Catarinacchio, Vincent J 13     4) Gianino, Alexander J 13        
                  24.91       52.16 (27.25)     1:20.41 (28.25)     1:44.78 (24.37)
 10 New York City Aquatic Club-MR  'B'                     NT    1:50.29  
     1) Makarowski, Felix 14            2) Kunze, Ian M 13                
     3) Merino, Anthony C 14            4) Le, Calvin 17                  
                  29.28       56.17 (26.89)     1:24.23 (28.06)     1:50.29 (26.06)
 11 Harbor Seals-MR  'A'                              2:00.00    1:56.73  
     1) Bianco, Phillip E 14            2) Farberov, Allen A 13           
     3) Oczos, David 13                 4) Spinelli, Mike J 13            
                  27.62       58.51 (30.89)     1:28.15 (29.64)     1:56.73 (28.58)
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:45.08    1:45.35  
     1) Krey, Matt M 16                 2) Nam, Timothy K 16              
     3) Jacobson, Matt A 16             4) Feeley, Dan 16                 
                  27.16       54.58 (27.42)     1:20.96 (26.38)     1:45.35 (24.39)
  2 Badger Swim Club-MR  'B'                          1:48.04    1:50.75  
     1) Hughes, Mike G 17               2) McVicker, Mike 15              
     3) Huff, Andrew C 16               4) Feeley, Ryan J 15              
                  29.71       59.02 (29.31)     1:26.42 (27.40)     1:50.75 (24.33)
  3 New York City Aquatic Club-MR  'A'                     NT    1:52.65  
     1) Connolly, Gerard 15             2) Sinche, Cristian A 16          
     3) Kamata, Muneki 17               4) Kopczynski, Konrad B 17        
                  30.80     1:03.39 (32.59)     1:29.00 (25.61)     1:52.65 (23.65)
  4 Badger Swim Club-MR  'C'                          1:52.27    1:58.61  
     1) Chow, Kyle W 16                 2) Hughes, Kevin J 13             
     3) Lyons, Brian L 15               4) Collins, Wyatt C 16            
                  28.05     1:04.80 (36.75)     1:33.73 (28.93)     1:58.61 (24.88)
  5 Condors-MR  'A'                                   1:51.46    2:03.82  
     1) Walsh, David 16                 2) Farm, Bryan W 15               
     3) Donenfeld, Thai 13              4) Weiner, Ben L 15               
                  29.18     1:02.96 (33.78)     1:36.94 (33.98)     2:03.82 (26.88)

Brought to you by Computer Aide, Inc.