2006 MR AGUA Ice Cream Meet - 6/10/2006 to 6/11/2006              
                                    Results                                    

Event 1  Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutchinson-Maddox, Caitl  14 Agua Swim Team-MR    2:40.08    2:37.92        
                1:13.80   2:37.92 (1:24.12)                                        
  2 Teng, Rebecca             13 Twisters-MR          2:35.77    2:38.68        
                1:15.56   2:38.68 (1:23.12)                                        
  3 Border, Lauren E          14 WEST-CT              2:37.51    2:40.27        
                1:15.83   2:40.27 (1:24.44)                                        
  4 Pavlin, Mekala            14 Agua Swim Team-MR    2:43.60    2:40.35        
                1:15.95   2:40.35 (1:24.40)                                        
  5 Yildirim, Nesli           14 Agua Swim Team-MR    2:45.29    2:44.63        
                1:18.58   2:44.63 (1:26.05)                                        
  6 Selmi, Lizzie A           13 STVN-NJ              2:43.02    2:47.24        
                1:18.64   2:47.24 (1:28.60)                                        
  7 Diaz, Susan               13 Twisters-MR          2:47.76    2:49.11        
                1:23.51   2:49.11 (1:25.60)                                        
  8 Outlaw, Kathryn E         14 Sharks-CT            2:46.68    2:52.26        
                1:24.65   2:52.26 (1:27.61)                                        
  9 Wyatt, Allison B          14 Big Blue-MR          2:47.07    2:53.01        
                1:24.46   2:53.01 (1:28.55)                                        
 10 Sowinski, Marta           14 Twisters-MR          2:47.20    2:53.45        
                1:24.05   2:53.45 (1:29.40)                                        
 11 Altman-Kurosaki, Hannah   14 Agua Swim Team-MR    2:53.48    2:55.29        
                1:22.20   2:55.29 (1:33.09)                                        
 12 Ego, Hilary K             14 Sharks-CT            2:46.28    2:55.68        
                1:22.19   2:55.68 (1:33.49)                                        
 13 Bottger, Karen L          13 WEST-CT              3:02.54    2:56.66        
                1:23.66   2:56.66 (1:33.00)                                        
 14 Vanderlinden, Mariel      13 Twisters-MR          2:58.52    2:56.92        
                1:24.61   2:56.92 (1:32.31)                                        
 15 Townsend, Leah J          14 North Shore-NE       3:07.93    2:58.08        
                1:22.89   2:58.08 (1:35.19)                                        
 16 Ocampo, Julie R           14 Agua Swim Team-MR    3:10.98    2:58.51        
                1:24.85   2:58.51 (1:33.66)                                        
 17 Coyle, Samantha J         14 NY Sharks-MR         3:01.47    2:59.62        
                1:30.50   2:59.62 (1:29.12)                                        
 18 Wadolowska, Julia         14 Twisters-MR          2:55.88    3:00.91        
                1:24.42   3:00.91 (1:36.49)                                        
 19 Dias, Marcela K           14 Twisters-MR          2:57.60    3:01.73        
                1:28.42   3:01.73 (1:33.31)                                        
 20 Kelly, Corinne M          14 Middies-MR           2:52.39    3:03.57        
                1:29.70   3:03.57 (1:33.87)                                        
 21 McCartney, Theresa C      14 Big Blue-MR          2:51.20    3:04.61        
                1:28.19   3:04.61 (1:36.42)                                        
 22 Daly, Bronagh K           13 HS-MR                3:03.64    3:04.91        
                1:28.91   3:04.91 (1:36.00)                                        
 23 Cruz, Kassandra           14 Twisters-MR          3:09.05    3:05.50        
 24 Seckin, Mina              13 Agua Swim Team-MR    3:05.87    3:05.63        
                1:28.03   3:05.63 (1:37.60)                                        
 25 Torres, Maria J           13 Agua Swim Team-MR    3:09.67    3:07.15        
                1:24.14   3:07.15 (1:43.01)                                        
 26 Ortega, Andrea M          14 LIAC-MR              3:02.96    3:07.37        
                1:26.41   3:07.37 (1:40.96)                                        
 27 Yeo, Alyssa L             14 Agua Swim Team-MR    3:10.28    3:08.11        
                1:27.55   3:08.11 (1:40.56)                                        
 28 Omary, Natalie M          13 Agua Swim Team-MR    3:00.25    3:08.51        
                1:31.19   3:08.51 (1:37.32)                                        
 29 Suh, Sarah                14 Cond-MR              3:05.65    3:09.49        
                1:26.99   3:09.49 (1:42.50)                                        
 30 Jackson, Adrianna         14 Trs-MR               3:14.11    3:11.95        
                1:31.34   3:11.95 (1:40.61)                                        
 31 McLaughlin, Megan K       13 Middies-MR           3:11.15    3:12.72        
                1:34.94   3:12.72 (1:37.78)                                        
 32 Hou, Diana                13 Twisters-MR          3:21.90    3:16.79        
                1:35.41   3:16.79 (1:41.38)                                        
 33 Maisel, Amanda D          13 Agua Swim Team-MR    3:14.50    3:17.39        
                1:33.74   3:17.39 (1:43.65)                                        
 34 Heisler, Lucy J           14 Agua Swim Team-MR    3:09.88    3:17.83        
                1:36.96   3:17.83 (1:40.87)                                        
 35 Xue, Rosalia S            14 HS-MR                3:14.16    3:19.28        
                1:37.48   3:19.28 (1:41.80)                                        
 36 Raby, Zami J              13 Agua Swim Team-MR    3:17.15    3:20.18        
                1:27.83   3:20.18 (1:52.35)                                        
 37 Shi, Lucy                 14 Agua Swim Team-MR    3:30.66    3:20.50        
                1:41.60   3:20.50 (1:38.90)                                        
 38 Karcher, Rebecca E        13 LIAC-MR              3:26.04    3:20.51        
                1:33.07   3:20.51 (1:47.44)                                        
 39 Deziel, Blaire            13 Cond-MR              3:17.86    3:22.36        
                1:38.89   3:22.36 (1:43.47)                                        
 40 Kleinbart, Jessica E      14 Agua Swim Team-MR    3:35.44    3:22.96        
                1:40.59   3:22.96 (1:42.37)                                        
 41 Ary, Katelyn M            13 Agua Swim Team-MR    3:29.59    3:30.93        
 42 Salgado, Catalina         13 Twisters-MR          3:10.00    3:39.91        
                1:44.40   3:39.91 (1:55.51)                                        
 43 Chalandon, Odette M       13 Agua Swim Team-MR    3:57.69    3:52.71        
                1:50.18   3:52.71 (2:02.53)                                        
 -- Londono, Jannina M        14 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
                1:34.51        DQ (1:41.80)                                        
 
Event 2  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sangtippawan, Chudchane   13 Twisters-MR          2:29.26    2:30.85        
                1:12.29   2:30.85 (1:18.56)                                        
  2 Stepinski, Jan            14 Twisters-MR          2:28.24    2:32.67        
                1:10.84   2:32.67 (1:21.83)                                        
  3 Okkan, Yalim              14 LIAC-MR              2:34.00    2:37.29        
                1:18.52   2:37.29 (1:18.77)                                        
  4 Doherty, Christopher      13 Twisters-MR          2:37.97    2:37.35        
                1:13.36   2:37.35 (1:23.99)                                        
  5 Minowitz, Eric M          13 Middies-MR           2:50.69    2:37.42        
                1:14.33   2:37.42 (1:23.09)                                        
  6 Marchionni, Frank J       14 Cond-MR              2:41.04    2:37.57        
                1:11.60   2:37.57 (1:25.97)                                        
  7 Lavery, Brendan           13 NY Sharks-MR         2:28.15    2:38.14        
                1:12.66   2:38.14 (1:25.48)                                        
  8 Erskine, Brendan          13 Twisters-MR          2:42.61    2:39.84        
                1:17.96   2:39.84 (1:21.88)                                        
  9 Woodbury, Michael J       14 North Shore-NE       2:39.14    2:40.27        
                1:13.49   2:40.27 (1:26.78)                                        
 10 Park, Jay S               13 LIAC-MR              2:52.02    2:41.01        
                1:18.07   2:41.01 (1:22.94)                                        
 11 Magee, Ryan T             13 NY Sharks-MR         2:36.36    2:41.09        
                1:17.13   2:41.09 (1:23.96)                                        
 12 Abrams, Michael           13 Twisters-MR          2:35.96    2:41.27        
                1:15.59   2:41.27 (1:25.68)                                        
 13 Lin, Michael              13 North Shore-NE       2:49.20    2:42.28        
                1:13.91   2:42.28 (1:28.37)                                        
 14 Park, Jin Woo W           14 LIAC-MR              2:46.02    2:44.99        
 15 Mitil, Lorenzo            14 Middies-MR           3:38.04    2:46.89        
                1:18.27   2:46.89 (1:28.62)                                        
 16 Barbosa, Larry S          13 Twisters-MR          2:44.08    2:49.01        
                1:19.42   2:49.01 (1:29.59)                                        
 17 Whitelaw, Jack            14 Agua Swim Team-MR    2:46.66    2:50.43        
                1:14.40   2:50.43 (1:36.03)                                        
 18 Jitechian, Gerard J       14 Middies-MR           3:11.07    2:50.80        
                1:21.90   2:50.80 (1:28.90)                                        
 19 Delgrosso, George         13 NY Sharks-MR         2:48.57    2:53.22        
                1:23.82   2:53.22 (1:29.40)                                        
 20 Sheridan, James F         14 LIAC-MR              2:51.82    2:55.83        
                1:24.01   2:55.83 (1:31.82)                                        
 21 Bianco, Phillip E         14 HS-MR                2:51.36    2:57.44        
                1:22.89   2:57.44 (1:34.55)                                        
 22 Tran, Jonathan F          14 HS-MR                3:01.07    2:58.16        
                1:23.37   2:58.16 (1:34.79)                                        
 23 Donenfeld, Thai           13 Cond-MR              3:00.68    3:01.69        
                1:24.99   3:01.69 (1:36.70)                                        
 24 Goutzounis, Peter T       14 LIAC-MR              3:12.21    3:04.60        
 25 Mihalcik, Peter J         13 Agua Swim Team-MR    3:13.41    3:06.40        
                1:27.45   3:06.40 (1:38.95)                                        
 26 Staskiewicz, Sasha        13 Agua Swim Team-MR    3:05.26    3:07.04        
                1:29.55   3:07.04 (1:37.49)                                        
 27 Rubino, Zachary           13 Trs-MR               3:15.00    3:11.25        
                  16.96   3:11.25 (2:54.29)                                        
 28 Mitzian, Nick W           13 Middies-MR                NT    3:16.46        
                1:35.02   3:16.46 (1:41.44)                                        
 29 Isaacs, Scott             13 Trs-MR               3:20.00    3:18.97        
                1:36.17   3:18.97 (1:42.80)                                        
 30 Heuser, Will W            13 LIAC-MR              3:29.25    3:21.33        
                1:38.24   3:21.33 (1:43.09)                                        
 -- Martinez, Keannu C        13 Twisters-MR          2:49.67         DQ        
                1:22.99        DQ (1:25.15)                                        
 -- Ariyanonthaka, Kevin      13 Twisters-MR          2:56.98         DQ        
                1:25.78        DQ (1:33.69)                                        
 -- Bouzourene, Tarik         13 LIAC-MR              3:17.07         DQ        
                1:33.87        DQ (1:39.97)                                        
 
Event 3  Girls 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shiota, Lili M            15 Agua Swim Team-MR    2:29.61    2:29.16        
  2 Bui, Tiffany T            18 Middies-MR           2:30.19    2:32.12        
                1:13.43   2:32.12 (1:18.69)                                        
  3 Bodnar, Katharine D       16 Agua Swim Team-MR    2:30.77    2:32.18        
                1:10.03   2:32.18 (1:22.15)                                        
  4 Alejandro, Tricia A       16 Agua Swim Team-MR    2:29.43    2:32.47        
                1:12.32   2:32.47 (1:20.15)                                        
  5 Ciccone, Amanda           17 NY Sharks-MR         2:29.13    2:32.92        
                1:11.36   2:32.92 (1:21.56)                                        
  6 Staskiewicz, Sophie D     17 Agua Swim Team-MR    2:27.81    2:33.61        
                1:11.70   2:33.61 (1:21.91)                                        
  7 Lynch, Katie K            15 Sharks-CT            2:32.55    2:33.82        
                1:17.03   2:33.82 (1:16.79)                                        
  8 Healey, Vivian O          17 Agua Swim Team-MR    2:27.36    2:33.99        
                1:15.89   2:33.99 (1:18.10)                                        
  9 Roberts, Hilary           15 Agua Swim Team-MR    2:27.24    2:34.08        
                1:13.13   2:34.08 (1:20.95)                                        
 10 Bellew, Elizabeth A       17 Middies-MR           2:34.31    2:34.85        
                1:12.72   2:34.85 (1:22.13)                                        
 11 Ha, Kathryn C             15 Middies-MR           2:35.13    2:38.13        
                1:13.38   2:38.13 (1:24.75)                                        
 12 Rakoczy, Margaret J       15 Middies-MR           2:39.33    2:38.99        
                1:15.85   2:38.99 (1:23.14)                                        
 13 Arnott, Sarah A           15 NY Sharks-MR         2:34.50    2:39.61        
                1:15.71   2:39.61 (1:23.90)                                        
 14 Wollner, Margaret J       18 Agua Swim Team-MR    2:30.33    2:40.06        
                1:16.23   2:40.06 (1:23.83)                                        
 15 Ha, Alyssa J              17 Middies-MR           2:35.27    2:40.43        
                1:17.36   2:40.43 (1:23.07)                                        
 16 Caliri, Caroline E        15 North Shore-NE       2:41.80    2:40.78        
                1:17.25   2:40.78 (1:23.53)                                        
 17 Rookwood, Emily M         15 North Shore-NE       2:42.01    2:41.18        
                1:13.70   2:41.18 (1:27.48)                                        
 18 Callahan, Courtney E      16 Middies-MR           2:37.06    2:42.58        
                1:20.08   2:42.58 (1:22.50)                                        
 19 Grueter, Kathleen C       16 North Shore-NE       2:41.92    2:42.63        
                1:18.02   2:42.63 (1:24.61)                                        
 20 Brewer, Caitlin L         17 North Shore-NE       2:38.61    2:43.25        
                1:15.22   2:43.25 (1:28.03)                                        
 21 Lee, Katherine E          17 Agua Swim Team-MR    2:32.95    2:43.85        
                1:20.38   2:43.85 (1:23.47)                                        
 22 Bolander, Katie D         15 Agua Swim Team-MR    2:33.58    2:44.25        
                1:18.01   2:44.25 (1:26.24)                                        
 23 McKnight, Kristen M       16 WEST-CT              2:45.00    2:44.93        
                1:16.80   2:44.93 (1:28.13)                                        
 24 O'Brien, Amy J            15 North Shore-NE       2:41.55    2:45.32        
                1:16.34   2:45.32 (1:28.98)                                        
 25 Erickson, Abigayle        15 Agua Swim Team-MR    2:43.23    2:45.67        
                1:17.79   2:45.67 (1:27.88)                                        
 26 Lehner, Eliza A           17 Agua Swim Team-MR    2:40.27    2:45.80        
                1:17.19   2:45.80 (1:28.61)                                        
 27 Shannon, Caroline K       15 Middies-MR           2:56.00    2:46.12        
                1:22.20   2:46.12 (1:23.92)                                        
 28 Rubin, Ada L              15 Agua Swim Team-MR    2:48.72    2:46.28        
 29 Carew, Kaitlyn            16 NY Sharks-MR         2:41.45    2:47.17        
                1:19.55   2:47.17 (1:27.62)                                        
 30 O'Brien, Molly J          17 Middies-MR           2:44.86    2:48.08        
                1:19.90   2:48.08 (1:28.18)                                        
 31 Crane, Francesca          18 Agua Swim Team-MR    2:39.04    2:49.34        
 32 Benjamin, Malaika N       16 Agua Swim Team-MR    2:43.05    2:51.51        
                1:19.77   2:51.51 (1:31.74)                                        
 33 Miller, Sydney R          16 Agua Swim Team-MR    2:51.43    2:52.51        
 34 Cuddy, Erin M             15 Middies-MR           2:59.06    2:53.43        
                1:22.45   2:53.43 (1:30.98)                                        
 35 Huleatt, Lexi Z           16 North Shore-NE       2:53.85    2:55.38        
                1:19.92   2:55.38 (1:35.46)                                        
 36 Pakstas-Smith, Regina     15 Middies-MR           2:48.75    2:55.44        
                1:22.86   2:55.44 (1:32.58)                                        
 37 Pirog, Francesca E        18 Agua Swim Team-MR    2:44.39    2:56.98        
                1:22.28   2:56.98 (1:34.70)                                        
 38 Cinelli, Keri             17 NY Sharks-MR         2:51.95    2:57.60        
                1:22.10   2:57.60 (1:35.50)                                        
 39 Piskin, Tori E            15 Agua Swim Team-MR    3:02.55    2:57.91        
 40 Perez, Laura              15 Trs-MR               2:55.00    3:00.40        
                1:21.61   3:00.40 (1:38.79)                                        
 41 Leonardo, Cassandra D     16 LIAC-MR              3:04.84    3:01.65        
                1:23.58   3:01.65 (1:38.07)                                        
 42 Feinman, Elisa K          16 Agua Swim Team-MR    3:12.15    3:06.79        
                1:27.08   3:06.79 (1:39.71)                                        
 43 Brown, Carolyn            16 Cond-MR              2:58.77    3:08.09        
                1:27.35   3:08.09 (1:40.74)                                        
 44 Olszewski, Tiffany G      15 Twisters-MR          2:58.05    3:08.51        
                1:25.39   3:08.51 (1:43.12)                                        
 45 Salinas, Katherine        15 Agua Swim Team-MR    3:19.96    3:10.05        
                1:29.24   3:10.05 (1:40.81)                                        
 46 Miszner, Allison A        15 LIAC-MR              3:18.60    3:14.09        
                1:29.89   3:14.09 (1:44.20)                                        
 47 Rhodin, Erika L           16 North Shore-NE            NT    3:14.27        
                1:26.68   3:14.27 (1:47.59)                                        
 48 Finnerty, Kate T          15 Cond-MR              3:05.00    3:18.98        
                1:29.70   3:18.98 (1:49.28)                                        
 49 Griffin, Emily A          15 Middies-MR           3:00.00    3:24.11        
                1:37.42   3:24.11 (1:46.69)                                        
 
Event 4  Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madwed, Daniel L          17 Unattached CT-CT     2:08.77    2:15.71        
                1:00.49   2:15.71 (1:15.22)                                        
  2 Liang, Truman             17 Agua Swim Team-MR    2:15.55    2:18.72        
                1:04.88   2:18.72 (1:13.84)                                        
  3 Smith, Bobby J            17 LIAC-MR              2:18.59    2:18.93        
                1:03.94   2:18.93 (1:14.99)                                        
  4 Osorio, Felipe F          15 Sharks-CT            2:18.10    2:24.22        
                1:08.51   2:24.22 (1:15.71)                                        
  5 Alejandro, Steffen        15 Agua Swim Team-MR    2:24.70    2:24.90        
                1:10.00   2:24.90 (1:14.90)                                        
  6 Eyckmans, Robert E        16 Middies-MR           2:24.30    2:25.03        
                1:10.88   2:25.03 (1:14.15)                                        
  7 Bailey, Michael I         17 Middies-MR           2:22.94    2:26.16        
                1:08.73   2:26.16 (1:17.43)                                        
  8 Katz, Andrew              15 NY Sharks-MR         2:23.19    2:26.68        
  9 Hopkins, Christopher R    15 Sharks-CT            2:27.34    2:29.13        
                1:12.10   2:29.13 (1:17.03)                                        
 10 Kopot, Andrey V           17 Agua Swim Team-MR    2:24.50    2:29.28        
                1:09.68   2:29.28 (1:19.60)                                        
 11 Saleh, Momo A             16 Sharks-CT            2:23.97    2:29.45        
                1:12.21   2:29.45 (1:17.24)                                        
 12 Gleason, David X          15 Agua Swim Team-MR    2:27.62    2:29.66        
                1:09.81   2:29.66 (1:19.85)                                        
 13 Yanez, Gabriel F          15 Twisters-MR          2:28.27    2:29.96        
                1:09.21   2:29.96 (1:20.75)                                        
 14 Fiore, Jeffrey L          15 North Shore-NE       2:24.40    2:30.56        
                1:12.45   2:30.56 (1:18.11)                                        
 15 Polanco, Jose A           15 Twisters-MR          2:30.34    2:33.06        
                1:14.13   2:33.06 (1:18.93)                                        
 16 Loechner, Tyler H         15 WEST-CT              2:41.04    2:33.48        
                1:10.55   2:33.48 (1:22.93)                                        
 17 Chiang, Lee T             16 North Shore-NE       2:28.44    2:33.54        
                1:11.20   2:33.54 (1:22.34)                                        
 18 Minowitz, Mark T          15 Middies-MR           2:36.47    2:33.77        
                1:15.03   2:33.77 (1:18.74)                                        
 19 Gonzalez, Cliff M         16 Middies-MR           2:30.16    2:35.00        
                1:12.09   2:35.00 (1:22.91)                                        
 20 Sinclair, Steven T        15 North Shore-NE       2:38.41    2:35.58        
                1:14.04   2:35.58 (1:21.54)                                        
 21 Wang, David E             16 North Shore-NE       2:36.42    2:36.92        
 22 Lowen, Gregory B          16 North Shore-NE       2:26.56    2:37.60        
                1:10.70   2:37.60 (1:26.90)                                        
 23 Lavery, Erik              17 NY Sharks-MR         2:27.37    2:40.25        
                1:15.92   2:40.25 (1:24.33)                                        
 24 Pope, Ryan P              16 Cond-MR              2:37.81    2:42.12        
                1:15.93   2:42.12 (1:26.19)                                        
 25 Arias, Luis A             18 Agua Swim Team-MR    2:39.29    2:45.25        
                1:19.08   2:45.25 (1:26.17)                                        
 26 Chen, Calvin R            15 LIAC-MR              2:52.69    2:45.54        
                1:19.69   2:45.54 (1:25.85)                                        
 27 Wong, Jeffrey             15 Twisters-MR          2:40.27    2:47.66        
                1:21.76   2:47.66 (1:25.90)                                        
 28 Ching, Brian G            15 Twisters-MR          2:48.52    2:49.27        
                1:19.77   2:49.27 (1:29.50)                                        
 29 Tandara-Kuhns, Alec       15 North Shore-NE       2:44.39    2:49.40        
                1:17.41   2:49.40 (1:31.99)                                        
 30 Bermudez, Jonathan        20 Twisters-MR          2:49.86    2:50.16        
                1:21.17   2:50.16 (1:28.99)                                        
 31 Kim, Andrew               15 Trs-MR               2:49.20    2:52.81        
                1:23.09   2:52.81 (1:29.72)                                        
 32 Salasyuk, Alex            20 Agua Swim Team-MR    2:54.13    2:55.02        
                1:17.93   2:55.02 (1:37.09)                                        
 33 Yu, Franco F              15 STVN-NJ              3:01.04    2:57.54        
                1:23.21   2:57.54 (1:34.33)                                        
 34 Restrepo, Mike            16 STVN-NJ              3:30.00    3:00.20        
                1:23.64   3:00.20 (1:36.56)                                        
 35 Rubino, Andrew            16 Trs-MR               3:00.00    3:02.51        
                1:23.30   3:02.51 (1:39.21)                                        
 -- Oberhauser, Pablo J       15 Agua Swim Team-MR    3:21.76         DQ        
                1:25.58        DQ (1:37.05)                                        
 -- Loja, Paolo A             18 Agua Swim Team-MR    2:53.87         DQ        
                1:20.64        DQ (1:25.33)                                        
 
Event 5  Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Festa, Julia D            14 LIAC-MR              1:03.59    1:02.68        
  2 Rookwood, Shakiraye O     13 HS-MR                1:06.92    1:05.54        
  3 Smith, Ashley A           14 LIAC-MR              1:04.44    1:05.92        
  4 Teng, Rebecca             13 Twisters-MR          1:05.38    1:05.98        
  5 Diaz, Susan               13 Twisters-MR          1:07.38    1:06.01        
  6 Brewer, Courtney A        14 North Shore-NE       1:05.81    1:06.28        
  7 Sowinski, Marta           14 Twisters-MR          1:06.48    1:06.60        
  8 Hutchinson-Maddox, Caitl  14 Agua Swim Team-MR    1:05.45    1:06.67        
  9 Ego, Hilary K             14 Sharks-CT            1:06.77    1:06.70        
 10 Johns, Maggie S           13 LIAC-MR              1:08.94    1:07.57        
 11 Burke, Meaghan            13 NY Sharks-MR         1:09.01    1:07.69        
 12 Carson, Molly L           14 Sharks-CT            1:09.00    1:08.07        
 13 Futterman, Kale           13 Agua Swim Team-MR    1:07.93    1:09.36        
 14 Coyle, Samantha J         14 NY Sharks-MR         1:10.28    1:09.90        
 15 Omelanczuk, Claudia       14 Trs-MR               1:10.08    1:10.54        
 16 Vanderlinden, Mariel      13 Twisters-MR          1:10.89    1:10.74        
 17 Wyatt, Allison B          14 Big Blue-MR          1:08.83    1:11.66        
 18 Lewis, Kamara A           13 Twisters-MR          1:12.87    1:11.75        
 19 Wadolowska, Julia         14 Twisters-MR          1:09.57    1:12.63        
 20 McCartney, Theresa C      14 Big Blue-MR          1:09.61    1:13.09        
 21 Holmes, Lindsie           13 Trs-MR               1:11.29    1:13.35        
 22 Kelly, Corinne M          14 Middies-MR           1:10.97    1:13.48        
 23 Townsend, Leah J          14 North Shore-NE       1:16.15    1:13.51        
 24 Cruz, Kassandra           14 Twisters-MR          1:13.37    1:14.08        
 25 Londono, Jannina M        14 Agua Swim Team-MR    1:15.34    1:14.13        
 26 Ortega, Andrea M          14 LIAC-MR              1:13.67    1:14.39        
 27 Altman-Kurosaki, Hannah   14 Agua Swim Team-MR    1:13.31    1:14.87        
 28 Daly, Bronagh K           13 HS-MR                1:12.30    1:14.90        
 29 Suh, Sarah                14 Cond-MR              1:13.75    1:15.30        
 30 Heisler, Lucy J           14 Agua Swim Team-MR    1:13.42    1:15.49        
 31 Ocampo, Julie R           14 Agua Swim Team-MR    1:19.76    1:15.78        
 32 Jackson, Adrianna         14 Trs-MR               1:15.93    1:16.23        
 33 Yeo, Alyssa L             14 Agua Swim Team-MR    1:14.62    1:16.42        
 34 Kleinbart, Jessica E      14 Agua Swim Team-MR    1:20.15    1:16.81        
 35 Seckin, Mina              13 Agua Swim Team-MR    1:15.19    1:16.89        
 36 Omary, Natalie M          13 Agua Swim Team-MR    1:13.86    1:17.32        
 37 Torres, Maria J           13 Agua Swim Team-MR    1:16.41    1:18.07        
 38 Deziel, Blaire            13 Cond-MR              1:23.44    1:18.28        
 39 McLaughlin, Megan K       13 Middies-MR           1:16.16    1:18.68        
 40 Xue, Rosalia S            14 HS-MR                1:16.53    1:18.73        
 41 Chapman, Erica            13 Trs-MR               1:18.31    1:19.86        
 42 Shi, Lucy                 14 Agua Swim Team-MR    1:28.50    1:21.06        
 43 Hou, Diana                13 Twisters-MR          1:29.06    1:21.07        
 44 Karcher, Rebecca E        13 LIAC-MR              1:23.05    1:21.71        
 45 Raby, Zami J              13 Agua Swim Team-MR    1:20.34    1:22.01        
 46 Maisel, Amanda D          13 Agua Swim Team-MR    1:23.80    1:25.63        
 47 Owen-Kraft, Chelsea A     14 Big Blue-MR          1:29.24    1:25.88        
 48 Ary, Katelyn M            13 Agua Swim Team-MR    1:29.40    1:27.85        
 49 Chalandon, Odette M       13 Agua Swim Team-MR    1:47.85    1:42.80        
 -- Pavlin, Mekala            14 Agua Swim Team-MR    1:06.77         DQ        
 -- Yildirim, Nesli           14 Agua Swim Team-MR    1:06.87         DQ        
 -- Bottger, Karen L          13 WEST-CT              1:10.12         DQ        
 
Event 6  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Adam Y             14 LIAC-MR                57.04      57.40        
  2 Spinella, Nick R          13 LIAC-MR              1:00.36      59.13        
  3 Lee, Oliver J             13 LIAC-MR              1:05.95    1:01.11        
  4 Marchionni, Frank J       14 Cond-MR              1:02.49    1:01.56        
  5 Sangtippawan, Chudchane   13 Twisters-MR          1:03.48    1:02.10        
  6 Minowitz, Eric M          13 Middies-MR           1:08.29    1:02.35        
  7 Whitelaw, Jack            14 Agua Swim Team-MR    1:03.65    1:02.90        
  8 Abrams, Michael           13 Twisters-MR          1:02.81    1:03.43        
  9 Sorenson, Tom A           14 Sharks-CT            1:02.87    1:03.66        
 10 McIlhargy, Sean V         13 Trs-MR               1:02.49    1:03.84        
 11 Woodbury, Michael J       14 North Shore-NE       1:03.52    1:04.33        
 12 Zajdel, Jonathan A        14 Sharks-CT            1:05.35    1:04.63        
 13 Phillips, William T       13 WEST-CT              1:06.01    1:04.72        
 14 Dempsey, Lukas A          13 Agua Swim Team-MR    1:07.22    1:04.97        
 15 Doherty, Christopher      13 Twisters-MR          1:06.82    1:05.04        
 16 Lin, Michael              13 North Shore-NE       1:04.57    1:06.82        
 17 Melkonian, Michael R      14 Middies-MR           1:09.55    1:07.30        
 18 Leibel, Danny             14 Trs-MR               1:05.78    1:07.75        
 19 Erskine, Brendan          13 Twisters-MR          1:10.72    1:07.97        
 20 Park, Jin Woo W           14 LIAC-MR              1:09.04    1:08.57        
 20 Newland, Douglas M        14 North Shore-NE       1:10.69    1:08.57        
 22 Barbosa, Larry S          13 Twisters-MR          1:08.27    1:08.63        
 23 Hendrickson, Andrew A     13 Sharks-CT            1:11.59    1:08.70        
 24 Bergesen, Glenn P         14 Sharks-CT            1:09.54    1:09.06        
 25 Tan, Randy                14 Twisters-MR          1:07.06    1:09.57        
 26 Mitil, Lorenzo            14 Middies-MR           1:17.22    1:09.65        
 27 Delgrosso, George         13 NY Sharks-MR         1:07.40    1:09.66        
 28 Sheridan, James F         14 LIAC-MR              1:10.02    1:10.43        
 29 Yu, Justin                13 Trs-MR               1:11.81    1:11.33        
 30 Hawkins, Brandon A        14 Sharks-CT                 NT    1:11.54        
 31 Ruzzi, Anthony            14 Trs-MR               1:12.57    1:11.72        
 32 Mihalcik, Peter J         13 Agua Swim Team-MR    1:19.47    1:11.91        
 33 Jitechian, Gerard J       14 Middies-MR           1:10.17    1:12.07        
 34 Donenfeld, Thai           13 Cond-MR              1:12.64    1:12.64        
 35 Martinez, Keannu C        13 Twisters-MR          1:13.85    1:12.93        
 36 Tran, Jonathan F          14 HS-MR                1:15.73    1:13.30        
 37 Goutzounis, Peter T       14 LIAC-MR              1:12.75    1:13.63        
 38 Ariyanonthaka, Kevin      13 Twisters-MR          1:12.32    1:15.01        
 39 Bouzourene, Tarik         13 LIAC-MR              1:19.78    1:17.19        
 40 Staskiewicz, Sasha        13 Agua Swim Team-MR    1:15.29    1:18.02        
 41 Rubino, Zachary           13 Trs-MR               1:18.73    1:19.25        
 42 Isaacs, Scott             13 Trs-MR               1:15.60    1:19.33        
 43 Heuser, Will W            13 LIAC-MR              1:15.09    1:19.56        
 44 Mitzian, Nick W           13 Middies-MR           1:29.08    1:23.08        
 45 Thamsen, Nicholas         13 Trs-MR               1:46.57    1:26.32        
 
Event 7  Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goldson, Liz C            17 LIAC-MR                59.35    1:01.02        
  2 Akerfelds, Aleksa M       16 Middies-MR           1:00.90    1:01.87        
  3 Shiota, Lili M            15 Agua Swim Team-MR    1:00.77    1:01.96        
  4 Bui, Tiffany T            18 Middies-MR           1:00.66    1:02.26        
  5 Festa, Natalia K          17 LIAC-MR              1:02.27    1:02.40        
  6 Bodnar, Katharine D       16 Agua Swim Team-MR    1:01.72    1:02.88        
  7 Healey, Vivian O          17 Agua Swim Team-MR    1:00.92    1:03.37        
  8 Bottger, Ashley J         18 WEST-CT              1:00.79    1:03.53        
  9 Staskiewicz, Sophie D     17 Agua Swim Team-MR      59.82    1:03.67        
 10 Ciccone, Amanda           17 NY Sharks-MR         1:00.40    1:03.70        
 11 Duguet, Paola F           18 Badger-MR            1:00.39    1:03.80        
 12 Lynch, Katie K            15 Sharks-CT            1:02.48    1:04.27        
 13 Ha, Kathryn C             15 Middies-MR           1:02.97    1:04.33        
 14 Caliri, Caroline E        15 North Shore-NE       1:02.99    1:04.67        
 15 Balder, Jaclyn M          17 LIAC-MR              1:05.40    1:04.86        
 16 Fritsch, Kristina M       15 NYCC-MR              1:04.05    1:04.94        
 17 Moore, Jhanna             15 Agua Swim Team-MR    1:04.03    1:05.19        
 18 Ha, Alyssa J              17 Middies-MR           1:03.02    1:05.45        
 19 Pangilinan, Erica L       15 Middies-MR           1:02.30    1:05.81        
 20 Lau, Allison              16 Middies-MR           1:07.70    1:06.14        
 21 Bellew, Elizabeth A       17 Middies-MR           1:04.08    1:06.18        
 22 Lehner, Eliza A           17 Agua Swim Team-MR    1:03.54    1:06.19        
 23 Wollner, Margaret J       18 Agua Swim Team-MR    1:02.89    1:06.29        
 24 Phillips, Hannah E        15 WEST-CT              1:06.06    1:06.65        
 25 Carson, Kelsey S          17 Sharks-CT            1:04.87    1:06.89        
 26 O'Brien, Amy J            15 North Shore-NE       1:02.97    1:07.18        
 27 Grueter, Kathleen C       16 North Shore-NE       1:07.26    1:07.30        
 28 Akerfelds, Dana P         17 Middies-MR           1:04.85    1:07.62        
 29 McKnight, Kristen M       16 WEST-CT              1:07.23    1:07.68        
 30 Brewer, Caitlin L         17 North Shore-NE       1:05.15    1:07.84        
 31 Huleatt, Lexi Z           16 North Shore-NE       1:06.90    1:08.08        
 32 Genovese, Kate A          16 LIAC-MR              1:03.92    1:08.24        
 33 Rubin, Ada L              15 Agua Swim Team-MR    1:10.15    1:08.39        
 34 Perez, Laura              15 Trs-MR               1:07.45    1:08.65        
 35 Bolander, Katie D         15 Agua Swim Team-MR    1:04.15    1:09.46        
 36 Miller, Sydney R          16 Agua Swim Team-MR    1:06.24    1:09.50        
 37 Raimonde, Olivia L        15 LIAC-MR              1:10.41    1:09.56        
 38 Benjamin, Malaika N       16 Agua Swim Team-MR    1:07.31    1:09.64        
 39 Cinelli, Keri             17 NY Sharks-MR         1:07.37    1:09.82        
 40 Cuddy, Erin M             15 Middies-MR           1:11.32    1:10.05        
 41 Rookwood, Emily M         15 North Shore-NE       1:07.56    1:10.58        
 42 O'Brien, Molly J          17 Middies-MR           1:08.30    1:11.39        
 43 O'Brien, Haley F          15 Middies-MR           1:20.16    1:11.58        
 44 Shannon, Caroline K       15 Middies-MR           1:11.06    1:11.63        
 45 Pakstas-Smith, Regina     15 Middies-MR           1:08.45    1:12.13        
 46 Erickson, Abigayle        15 Agua Swim Team-MR    1:09.45    1:12.17        
 47 Winters, Allie            15 LIAC-MR              1:13.50    1:12.49        
 48 Leonardo, Cassandra D     16 LIAC-MR              1:10.59    1:12.61        
 49 Crane, Francesca          18 Agua Swim Team-MR    1:06.12    1:14.70        
 50 Pirog, Francesca E        18 Agua Swim Team-MR    1:09.00    1:15.16        
 51 Ego, Alyssa M             16 Sharks-CT            1:14.19    1:15.29        
 52 Guay, Elise J             16 North Shore-NE       1:12.73    1:15.84        
 53 Brown, Carolyn            16 Cond-MR              1:13.33    1:16.63        
 54 Feinman, Elisa K          16 Agua Swim Team-MR    1:13.08    1:16.66        
 55 Salinas, Katherine        15 Agua Swim Team-MR    1:19.48    1:16.84        
 56 Rhodin, Erika L           16 North Shore-NE       1:21.96    1:18.47        
 57 Olszewski, Tiffany G      15 Twisters-MR          1:11.22    1:18.92        
 58 Miszner, Allison A        15 LIAC-MR              1:19.11    1:19.34        
 59 Piskin, Tori E            15 Agua Swim Team-MR    1:17.01    1:20.94        
 60 Griffin, Emily A          15 Middies-MR           1:18.74    1:21.05        
 61 Chan, Wendy W             15 Agua Swim Team-MR    1:23.50    1:23.73        
 
Event 8  Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liang, Truman             17 Agua Swim Team-MR      52.80      54.33        
  2 Madwed, Daniel L          17 Unattached CT-CT       52.58      54.84        
  3 Zimarev, Yury             19 OWA-MR                 54.29      56.74        
  4 Jablonski, Gregory J      19 OWA-MR                 55.57      57.95        
  5 Carlucci, Conor A         17 Cond-MR                55.81      58.05        
  6 Smith, Bobby J            17 LIAC-MR                56.72      58.16        
  7 Preston, Blake L          15 Middies-MR             58.29      58.20        
  8 White, Patrick J          15 Sharks-CT              58.79      58.40        
  9 D'Errico, Angelo C        18 OWA-MR                 55.16      58.64        
 10 Yate, Jasper M            17 LIAC-MR                55.78      58.78        
 11 Chiang, Lee T             16 North Shore-NE         57.20      58.79        
 12 Lenard, Andrzej           21 Twisters-MR            58.21      58.87        
 13 Gleason, David X          15 Agua Swim Team-MR      56.80      59.06        
 14 Lerman, Matthew           20 OWA-MR                 56.87      59.53        
 15 Lowen, Gregory B          16 North Shore-NE         56.27      59.91        
 16 Fiore, Jeffrey L          15 North Shore-NE         58.30    1:00.04        
 17 Gonzalez, Cliff M         16 Middies-MR           1:01.39    1:00.16        
 18 Kopot, Andrey V           17 Agua Swim Team-MR      58.29    1:00.80        
 19 Marrano, Ryan C           16 Middies-MR           1:02.36    1:00.86        
 20 Polanco, Jose A           15 Twisters-MR          1:00.90    1:01.01        
 21 Minowitz, Mark T          15 Middies-MR           1:01.86    1:01.12        
 22 Klevtsov, Yan I           16 Agua Swim Team-MR    1:03.43    1:01.63        
 23 Loechner, Tyler H         15 WEST-CT              1:01.92    1:02.22        
 24 Bailey, Michael I         17 Middies-MR             57.67    1:02.43        
 25 Chen, Calvin R            15 LIAC-MR              1:03.40    1:02.49        
 26 Yanez, Gabriel F          15 Twisters-MR          1:01.27    1:02.86        
 27 Holmes, David S           42 Trs-MR                 59.00    1:03.07        
 28 Alejandro, Steffen        15 Agua Swim Team-MR    1:01.90    1:03.20        
 29 Tandara-Kuhns, Alec       15 North Shore-NE       1:02.64    1:03.64        
 30 Loja, Paolo A             18 Agua Swim Team-MR    1:07.16    1:03.87        
 31 Arias, Luis A             18 Agua Swim Team-MR    1:02.02    1:03.92        
 32 Sinclair, Steven T        15 North Shore-NE       1:04.06    1:04.12        
 33 Salasyuk, Alex            20 Agua Swim Team-MR    1:05.99    1:04.65        
 34 Wang, David E             16 North Shore-NE       1:04.25    1:04.91        
 35 Varieur, Bobby            15 Trs-MR               1:06.15    1:06.87        
 36 Sharkey, Matthew          15 Trs-MR               1:09.32    1:06.98        
 37 Ching, Brian G            15 Twisters-MR          1:06.09    1:07.20        
 38 Pope, Ryan P              16 Cond-MR              1:02.33    1:07.54        
 39 Wong, Jeffrey             15 Twisters-MR          1:06.46    1:08.19        
 40 Bermudez, Jonathan        20 Twisters-MR          1:08.98    1:09.08        
 41 White, Thomas J           18 Sharks-CT            1:07.60    1:09.58        
 42 Rubino, Andrew            16 Trs-MR               1:09.90    1:10.47        
 43 Restrepo, Mike            16 STVN-NJ              1:10.00    1:11.14        
 44 Yu, Franco F              15 STVN-NJ              1:07.50    1:11.44        
 45 Melendez, Daniel          16 Trs-MR               1:12.00    1:12.82        
 46 Oberhauser, Pablo J       15 Agua Swim Team-MR    1:16.90    1:13.33        
 47 Carpenter, Brandon        16 Trs-MR               1:14.44    1:17.50        
 
Event 9  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Teng, Rebecca             13 Twisters-MR          2:55.67    3:03.90        
                1:27.00   3:03.90 (1:36.90)                                        
  2 Border, Lauren E          14 WEST-CT              3:05.87    3:04.18        
                1:29.78   3:04.18 (1:34.40)                                        
  3 Selmi, Lizzie A           13 STVN-NJ              3:05.19    3:08.96        
                1:27.78   3:08.96 (1:41.18)                                        
  4 Outlaw, Kathryn E         14 Sharks-CT            3:03.25    3:11.62        
                1:31.23   3:11.62 (1:40.39)                                        
  5 Yildirim, Nesli           14 Agua Swim Team-MR    3:08.39    3:11.89        
                1:35.82   3:11.89 (1:36.07)                                        
  6 Diaz, Susan               13 Twisters-MR          3:07.95    3:16.03        
                1:34.22   3:16.03 (1:41.81)                                        
  7 Omary, Natalie M          13 Agua Swim Team-MR    3:03.66    3:17.47        
                1:36.08   3:17.47 (1:41.39)                                        
  8 Wyatt, Allison B          14 Big Blue-MR          3:05.75    3:19.08        
                1:32.76   3:19.08 (1:46.32)                                        
  9 Coyle, Samantha J         14 NY Sharks-MR         3:16.52    3:19.86        
                1:37.47   3:19.86 (1:42.39)                                        
 10 Vanderlinden, Mariel      13 Twisters-MR          3:23.51    3:21.36        
                1:35.50   3:21.36 (1:45.86)                                        
 11 Omelanczuk, Claudia       14 Trs-MR               3:22.77    3:24.30        
 12 Kelly, Corinne M          14 Middies-MR           3:10.80    3:29.34        
                1:37.81   3:29.34 (1:51.53)                                        
 13 Dias, Marcela K           14 Twisters-MR          3:22.18    3:29.52        
                1:39.22   3:29.52 (1:50.30)                                        
 14 Hou, Diana                13 Twisters-MR          3:20.00    3:32.00        
                1:40.80   3:32.00 (1:51.20)                                        
 15 Yeo, Alyssa L             14 Agua Swim Team-MR    3:32.87    3:37.45        
                1:45.19   3:37.45 (1:52.26)                                        
 16 McLaughlin, Megan K       13 Middies-MR           3:31.10    3:37.55        
                1:44.88   3:37.55 (1:52.67)                                        
 17 Xue, Rosalia S            14 HS-MR                3:42.95    3:48.95        
                1:51.47   3:48.95 (1:57.48)                                        
 -- Chalandon, Odette M       13 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
                2:01.40        DQ (2:08.93)                                        
 
Event 10  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Okkan, Yalim              14 LIAC-MR              2:46.00    2:45.63        
                1:19.80   2:45.63 (1:25.83)                                        
  2 Sangtippawan, Chudchane   13 Twisters-MR          2:42.26    2:47.05        
                1:21.15   2:47.05 (1:25.90)                                        
  3 Stepinski, Jan            14 Twisters-MR          2:38.79    2:48.43        
                1:19.88   2:48.43 (1:28.55)                                        
  4 Park, Jin Woo W           14 LIAC-MR              2:55.64    2:55.38        
                1:23.13   2:55.38 (1:32.25)                                        
  5 Martinez, Keannu C        13 Twisters-MR          3:00.96    2:59.96        
                1:28.17   2:59.96 (1:31.79)                                        
  6 Erskine, Brendan          13 Twisters-MR          2:58.81    3:00.61        
                1:27.41   3:00.61 (1:33.20)                                        
  7 Zajdel, Jonathan A        14 Sharks-CT            3:19.73    3:07.14        
                1:29.93   3:07.14 (1:37.21)                                        
  8 Magee, Ryan T             13 NY Sharks-MR         3:03.71    3:08.11        
                1:32.40   3:08.11 (1:35.71)                                        
  9 Park, Jay S               13 LIAC-MR              3:14.96    3:08.35        
                1:29.29   3:08.35 (1:39.06)                                        
 10 McIlhargy, Sean V         13 Trs-MR               3:01.14    3:09.00        
                1:30.13   3:09.00 (1:38.87)                                        
 11 Bianco, Phillip E         14 HS-MR                3:00.49    3:14.37        
                1:28.79   3:14.37 (1:45.58)                                        
 12 Sorenson, Tom A           14 Sharks-CT            3:17.91    3:17.04        
 13 Newland, Douglas M        14 North Shore-NE       3:12.99    3:17.27        
                1:32.06   3:17.27 (1:45.21)                                        
 14 Goutzounis, Peter T       14 LIAC-MR              3:20.81    3:28.03        
                1:36.76   3:28.03 (1:51.27)                                        
 15 Ariyanonthaka, Kevin      13 Twisters-MR          3:11.00    3:31.63        
                1:39.14   3:31.63 (1:52.49)                                        
 16 Staskiewicz, Sasha        13 Agua Swim Team-MR    4:10.00    3:36.81        
                1:43.89   3:36.81 (1:52.92)                                        
 17 Hawkins, Brandon A        14 Sharks-CT                 NT    3:39.79        
                1:42.27   3:39.79 (1:57.52)                                        
 18 Mitzian, Nick W           13 Middies-MR           3:55.56    3:40.51        
                1:49.79   3:40.51 (1:50.72)                                        
 19 Ruzzi, Anthony            14 Trs-MR               3:37.23    3:43.25        
                1:44.74   3:43.25 (1:58.51)                                        
 20 Thamsen, Nicholas         13 Trs-MR               3:58.00    3:59.30        
                1:50.95   3:59.30 (2:08.35)                                        
 
Event 11  Girls 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Healey, Vivian O          17 Agua Swim Team-MR    2:42.94    2:47.22        
                1:21.12   2:47.22 (1:26.10)                                        
  2 Lynch, Katie K            15 Sharks-CT            2:43.62    2:48.46        
                1:20.51   2:48.46 (1:27.95)                                        
  3 Bui, Tiffany T            18 Middies-MR           2:43.70    2:52.75        
                1:23.66   2:52.75 (1:29.09)                                        
  4 Akerfelds, Aleksa M       16 Middies-MR           2:53.86    2:56.74        
                1:25.61   2:56.74 (1:31.13)                                        
  5 Callahan, Courtney E      16 Middies-MR           2:48.14    2:57.63        
                1:25.25   2:57.63 (1:32.38)                                        
  6 Lee, Katherine E          17 Agua Swim Team-MR    2:47.31    3:04.36        
                1:28.26   3:04.36 (1:36.10)                                        
  7 Arnott, Sarah A           15 NY Sharks-MR         2:57.77    3:05.41        
                1:30.38   3:05.41 (1:35.03)                                        
  8 Pangilinan, Erica L       15 Middies-MR           2:56.77    3:05.46        
                1:29.09   3:05.46 (1:36.37)                                        
  9 Crane, Francesca          18 Agua Swim Team-MR    2:55.00    3:06.13        
                1:29.57   3:06.13 (1:36.56)                                        
 10 Roberts, Hilary           15 Agua Swim Team-MR    2:56.90    3:06.46        
                1:32.38   3:06.46 (1:34.08)                                        
 11 Shannon, Caroline K       15 Middies-MR           3:06.93    3:10.35        
                1:33.15   3:10.35 (1:37.20)                                        
 12 Grueter, Kathleen C       16 North Shore-NE       3:03.30    3:10.74        
                1:32.34   3:10.74 (1:38.40)                                        
 13 Rakoczy, Margaret J       15 Middies-MR           3:05.34    3:11.99        
 14 Caliri, Caroline E        15 North Shore-NE       3:02.32    3:15.13        
                1:33.48   3:15.13 (1:41.65)                                        
 15 O'Brien, Molly J          17 Middies-MR           3:13.25    3:16.90        
                1:35.48   3:16.90 (1:41.42)                                        
 16 Miller, Sydney R          16 Agua Swim Team-MR    3:21.61    3:19.86        
                1:36.04   3:19.86 (1:43.82)                                        
 17 Piskin, Tori E            15 Agua Swim Team-MR    3:24.22    3:24.10        
                1:38.76   3:24.10 (1:45.34)                                        
 18 Benjamin, Malaika N       16 Agua Swim Team-MR    3:13.93    3:27.49        
                1:41.23   3:27.49 (1:46.26)                                        
 19 Brown, Carolyn            16 Cond-MR                   NT    3:34.10        
                1:43.40   3:34.10 (1:50.70)                                        
 20 Guay, Elise J             16 North Shore-NE       3:19.90    3:35.91        
                1:45.02   3:35.91 (1:50.89)                                        
 21 Griffin, Emily A          15 Middies-MR           3:29.00    3:52.63        
                1:48.29   3:52.63 (2:04.34)                                        
 
Event 12  Boys 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Osorio, Felipe F          15 Sharks-CT            2:36.75    2:38.72        
                1:15.59   2:38.72 (1:23.13)                                        
  2 Alejandro, Steffen        15 Agua Swim Team-MR    2:34.41    2:43.03        
                1:17.70   2:43.03 (1:25.33)                                        
  3 Carlucci, Conor A         17 Cond-MR              2:25.28    2:43.11        
                1:19.19   2:43.11 (1:23.92)                                        
  4 Bailey, Michael I         17 Middies-MR           2:39.95    2:47.06        
                1:20.54   2:47.06 (1:26.52)                                        
  5 Eyckmans, Robert E        16 Middies-MR           2:47.39    2:47.68        
                1:22.58   2:47.68 (1:25.10)                                        
  6 Saleh, Momo A             16 Sharks-CT            2:46.85    2:51.41        
                1:20.50   2:51.41 (1:30.91)                                        
  7 Hopkins, Christopher R    15 Sharks-CT            2:49.35    2:53.09        
                1:22.71   2:53.09 (1:30.38)                                        
  8 Polanco, Jose A           15 Twisters-MR          2:47.59    2:54.74        
                1:23.29   2:54.74 (1:31.45)                                        
  9 Wang, David E             16 North Shore-NE       2:55.83    2:59.66        
                1:24.70   2:59.66 (1:34.96)                                        
 10 Arias, Luis A             18 Agua Swim Team-MR    2:53.09    3:04.60        
                1:26.60   3:04.60 (1:38.00)                                        
 11 Pope, Ryan P              16 Cond-MR              2:57.67    3:07.58        
 12 Lavery, Erik              17 NY Sharks-MR         2:55.16    3:09.14        
                1:30.04   3:09.14 (1:39.10)                                        
 13 Reyes, Daniel             17 Trs-MR               2:51.00    3:09.53        
                1:24.06   3:09.53 (1:45.47)                                        
 14 White, Thomas J           18 Sharks-CT            3:02.64    3:10.88        
                1:30.74   3:10.88 (1:40.14)                                        
 15 Bermudez, Jonathan        20 Twisters-MR          3:00.00    3:12.12        
                1:29.32   3:12.12 (1:42.80)                                        
 16 Varieur, Bobby            15 Trs-MR               3:14.63    3:17.25        
                1:34.41   3:17.25 (1:42.84)                                        
 17 Sharkey, Matthew          15 Trs-MR               3:30.00    3:38.97        
                1:42.94   3:38.97 (1:56.03)                                        
 18 Melendez, Daniel          16 Trs-MR               3:30.00    3:40.89        
                1:46.30   3:40.89 (1:54.59)                                        
 
Event 13  Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Border, Lauren E          14 WEST-CT              1:14.46    1:15.43        
  2 Festa, Julia D            14 LIAC-MR              1:18.21    1:16.25        
  3 Smith, Ashley A           14 LIAC-MR              1:17.36    1:17.09        
  4 Futterman, Kale           13 Agua Swim Team-MR    1:16.39    1:20.39        
  5 Johns, Maggie S           13 LIAC-MR              1:22.25    1:20.42        
  6 Sowinski, Marta           14 Twisters-MR          1:22.41    1:21.41        
  7 Wadolowska, Julia         14 Twisters-MR          1:19.99    1:21.68        
  8 Ego, Hilary K             14 Sharks-CT            1:17.88    1:21.88        
  9 Townsend, Leah J          14 North Shore-NE       1:22.01    1:22.26        
 10 Bottger, Karen L          13 WEST-CT              1:17.83    1:22.83        
 11 Rookwood, Shakiraye O     13 HS-MR                1:19.94    1:24.23        
 12 Burke, Meaghan            13 NY Sharks-MR         1:20.29    1:24.29        
 13 Yildirim, Nesli           14 Agua Swim Team-MR    1:23.08    1:24.84        
 14 Ocampo, Julie R           14 Agua Swim Team-MR    1:31.89    1:24.87        
 15 Suh, Sarah                14 Cond-MR              1:20.23    1:24.91        
 16 Torres, Maria J           13 Agua Swim Team-MR    1:24.93    1:25.08        
 17 Brewer, Courtney A        14 North Shore-NE       1:20.89    1:25.17        
 18 Vanderlinden, Mariel      13 Twisters-MR          1:21.06    1:25.43        
 19 Ortega, Andrea M          14 LIAC-MR              1:25.73    1:25.54        
 20 Lewis, Kamara A           13 Twisters-MR          1:27.90    1:26.13        
 21 Holmes, Lindsie           13 Trs-MR               1:25.20    1:28.06        
 22 Carson, Molly L           14 Sharks-CT            1:25.80    1:28.27        
 23 Seckin, Mina              13 Agua Swim Team-MR    1:30.64    1:28.63        
 24 Kelly, Corinne M          14 Middies-MR           1:25.89    1:29.24        
 25 Karcher, Rebecca E        13 LIAC-MR              1:35.46    1:31.50        
 25 Daly, Bronagh K           13 HS-MR                1:26.49    1:31.50        
 27 Deziel, Blaire            13 Cond-MR              1:32.45    1:32.13        
 28 McLaughlin, Megan K       13 Middies-MR           1:28.51    1:32.36        
 29 Heisler, Lucy J           14 Agua Swim Team-MR    1:31.52    1:32.88        
 30 Chapman, Erica            13 Trs-MR               1:29.86    1:33.74        
 31 Raby, Zami J              13 Agua Swim Team-MR    1:35.79    1:34.54        
 32 Jackson, Adrianna         14 Trs-MR               1:29.55    1:34.74        
 33 Ary, Katelyn M            13 Agua Swim Team-MR    1:42.93    1:35.49        
 34 Hou, Diana                13 Twisters-MR          1:36.22    1:35.62        
 35 Maisel, Amanda D          13 Agua Swim Team-MR    1:29.83    1:35.95        
 36 Londono, Jannina M        14 Agua Swim Team-MR    1:39.34    1:39.72        
 37 Shi, Lucy                 14 Agua Swim Team-MR    1:44.05    1:40.60        
 38 Kleinbart, Jessica E      14 Agua Swim Team-MR    1:39.09    1:41.62        
 39 Owen-Kraft, Chelsea A     14 Big Blue-MR          1:51.55    1:47.65        
 -- Chalandon, Odette M       13 Agua Swim Team-MR    2:00.26         DQ        
 
Event 14  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marchionni, Frank J       14 Cond-MR              1:07.86    1:08.97        
  2 Spinella, Nick R          13 LIAC-MR              1:10.00    1:09.25        
  3 Lee, Oliver J             13 LIAC-MR              1:13.89    1:12.07        
  4 Abrams, Michael           13 Twisters-MR          1:10.56    1:12.82        
  5 Lavery, Brendan           13 NY Sharks-MR         1:07.39    1:13.09        
  6 Stepinski, Jan            14 Twisters-MR          1:09.23    1:13.20        
  7 Doherty, Christopher      13 Twisters-MR          1:11.90    1:13.73        
  8 Lin, Michael              13 North Shore-NE       1:13.83    1:14.02        
  9 Phillips, William T       13 WEST-CT              1:14.11    1:14.24        
 10 Dempsey, Lukas A          13 Agua Swim Team-MR    1:14.72    1:15.16        
 11 Whitelaw, Jack            14 Agua Swim Team-MR    1:14.79    1:16.32        
 12 Mitil, Lorenzo            14 Middies-MR           1:16.96    1:17.00        
 13 Jitechian, Gerard J       14 Middies-MR           1:18.20    1:17.13        
 14 Minowitz, Eric M          13 Middies-MR           1:19.49    1:17.15        
 15 Leibel, Danny             14 Trs-MR               1:11.26    1:17.50        
 16 Donenfeld, Thai           13 Cond-MR              1:18.81    1:20.43        
 17 Newland, Douglas M        14 North Shore-NE       1:22.22    1:21.15        
 18 Sorenson, Tom A           14 Sharks-CT            1:18.70    1:21.60        
 19 Delgrosso, George         13 NY Sharks-MR         1:19.39    1:23.19        
 20 Bianco, Phillip E         14 HS-MR                1:19.09    1:23.66        
 21 Bergesen, Glenn P         14 Sharks-CT            1:19.14    1:23.82        
 22 Tan, Randy                14 Twisters-MR          1:17.81    1:23.88        
 23 Sheridan, James F         14 LIAC-MR              1:21.55    1:25.90        
 24 Yu, Justin                13 Trs-MR               1:26.33    1:25.96        
 25 Melkonian, Michael R      14 Middies-MR           1:28.56    1:26.12        
 26 Ariyanonthaka, Kevin      13 Twisters-MR          1:23.34    1:26.52        
 27 Tran, Jonathan F          14 HS-MR                1:23.00    1:28.94        
 28 Rubino, Zachary           13 Trs-MR               1:30.00    1:30.98        
 29 Mihalcik, Peter J         13 Agua Swim Team-MR    1:37.19    1:31.23        
 30 Isaacs, Scott             13 Trs-MR               1:27.35    1:31.85        
 31 Staskiewicz, Sasha        13 Agua Swim Team-MR    1:25.22    1:33.03        
 32 Heuser, Will W            13 LIAC-MR              1:35.95    1:36.21        
 33 Mitzian, Nick W           13 Middies-MR                NT    1:36.70        
 34 Ruzzi, Anthony            14 Trs-MR               1:29.70    1:37.69        
 -- Thamsen, Nicholas         13 Trs-MR               1:50.10         DQ        
 
Event 15  Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shiota, Lili M            15 Agua Swim Team-MR    1:04.89    1:06.07        
  2 Festa, Natalia K          17 LIAC-MR              1:06.77    1:08.43        
  3 Bodnar, Katharine D       16 Agua Swim Team-MR    1:08.06    1:11.49        
  4 Alejandro, Tricia A       16 Agua Swim Team-MR    1:10.26    1:12.66        
  5 Bellew, Elizabeth A       17 Middies-MR           1:12.51    1:14.27        
  6 McKnight, Kristen M       16 WEST-CT              1:10.77    1:14.65        
  7 Brewer, Caitlin L         17 North Shore-NE       1:09.03    1:14.76        
  8 Ciccone, Amanda           17 NY Sharks-MR         1:09.21    1:15.24        
  9 Rookwood, Emily M         15 North Shore-NE       1:10.06    1:15.32        
 10 Bui, Tiffany T            18 Middies-MR           1:12.04    1:15.37        
 11 Moore, Jhanna             15 Agua Swim Team-MR    1:12.98    1:16.37        
 11 Arnott, Sarah A           15 NY Sharks-MR         1:10.11    1:16.37        
 13 Bottger, Ashley J         18 WEST-CT              1:09.83    1:16.79        
 14 Goldson, Liz C            17 LIAC-MR              1:15.57    1:17.87        
 15 Fritsch, Kristina M       15 NYCC-MR              1:13.81    1:18.85        
 16 Ha, Alyssa J              17 Middies-MR           1:12.60    1:19.32        
 17 Akerfelds, Dana P         17 Middies-MR           1:14.66    1:19.34        
 18 Lee, Katherine E          17 Agua Swim Team-MR    1:15.81    1:19.37        
 19 Genovese, Kate A          16 LIAC-MR              1:18.71    1:19.48        
 20 Raimonde, Olivia L        15 LIAC-MR              1:21.24    1:20.48        
 21 Pakstas-Smith, Regina     15 Middies-MR           1:20.45    1:20.51        
 22 Callahan, Courtney E      16 Middies-MR           1:18.00    1:20.67        
 23 Phillips, Hannah E        15 WEST-CT              1:21.26    1:21.05        
 24 Carew, Kaitlyn            16 NY Sharks-MR         1:14.84    1:21.72        
 25 Perez, Laura              15 Trs-MR               1:20.00    1:21.93        
 26 Piskin, Tori E            15 Agua Swim Team-MR    1:19.65    1:23.63        
 27 Guay, Elise J             16 North Shore-NE       1:21.77    1:24.68        
 28 Miller, Sydney R          16 Agua Swim Team-MR    1:20.17    1:24.73        
 29 Feinman, Elisa K          16 Agua Swim Team-MR    1:22.79    1:25.38        
 30 Brown, Carolyn            16 Cond-MR              1:21.05    1:26.18        
 31 Cinelli, Keri             17 NY Sharks-MR         1:18.86    1:28.29        
 32 Salinas, Katherine        15 Agua Swim Team-MR    1:37.19    1:29.71        
 33 Winters, Allie            15 LIAC-MR              1:22.59    1:29.85        
 34 Olszewski, Tiffany G      15 Twisters-MR          1:20.86    1:30.51        
 35 Rhodin, Erika L           16 North Shore-NE            NT    1:30.69        
 36 Miszner, Allison A        15 LIAC-MR              1:29.01    1:31.69        
 37 Ego, Alyssa M             16 Sharks-CT            1:25.47    1:32.12        
 38 Finnerty, Kate T          15 Cond-MR              1:25.68    1:33.59        
 39 Chan, Wendy W             15 Agua Swim Team-MR    1:30.70    1:34.91        
 40 Griffin, Emily A          15 Middies-MR           1:35.49    1:36.88        
 
Event 16  Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Bobby J            17 LIAC-MR              1:01.67    1:03.56        
  2 Klevtsov, Yan I           16 Agua Swim Team-MR    1:02.25    1:05.55        
  3 Preston, Blake L          15 Middies-MR           1:06.61    1:06.98        
  4 Lenard, Andrzej           21 Twisters-MR          1:01.58    1:07.37        
  5 Gleason, David X          15 Agua Swim Team-MR    1:05.76    1:08.43        
  6 Gonzalez, Cliff M         16 Middies-MR           1:09.30    1:08.57        
  7 Katz, Andrew              15 NY Sharks-MR         1:07.20    1:08.58        
  8 Lowen, Gregory B          16 North Shore-NE       1:03.69    1:09.18        
  9 Kopot, Andrey V           17 Agua Swim Team-MR    1:06.10    1:10.32        
 10 Loechner, Tyler H         15 WEST-CT              1:11.04    1:10.80        
 11 Minowitz, Mark T          15 Middies-MR           1:09.79    1:11.17        
 12 Bailey, Michael I         17 Middies-MR           1:07.17    1:11.18        
 13 Fiore, Jeffrey L          15 North Shore-NE       1:05.78    1:11.52        
 14 Chiang, Lee T             16 North Shore-NE       1:07.64    1:12.70        
 15 Sinclair, Steven T        15 North Shore-NE       1:09.54    1:12.75        
 16 Polanco, Jose A           15 Twisters-MR          1:10.11    1:13.41        
 17 Yate, Jasper M            17 LIAC-MR              1:09.85    1:13.59        
 18 Marrano, Ryan C           16 Middies-MR           1:14.35    1:15.28        
 19 White, Patrick J          15 Sharks-CT            1:14.23    1:16.50        
 20 Tandara-Kuhns, Alec       15 North Shore-NE       1:15.80    1:16.98        
 21 Pope, Ryan P              16 Cond-MR              1:08.81    1:17.42        
 22 Salasyuk, Alex            20 Agua Swim Team-MR    1:24.04    1:22.07        
 23 Restrepo, Mike            16 STVN-NJ              1:20.00    1:22.40        
 24 Kim, Andrew               15 Trs-MR               1:15.64    1:22.76        
 25 Wong, Jeffrey             15 Twisters-MR          1:19.75    1:25.09        
 26 Rubino, Andrew            16 Trs-MR               1:20.86    1:25.38        
 27 Loja, Paolo A             18 Agua Swim Team-MR    1:27.89    1:27.05        
 28 Carpenter, Brandon        16 Trs-MR               1:23.23    1:28.66        
 29 Sharkey, Matthew          15 Trs-MR               1:36.57    1:30.83        
 30 Yu, Franco F              15 STVN-NJ              1:20.20    1:31.45        
 31 Chen, Calvin R            15 LIAC-MR              1:32.64    1:32.08        
 32 Oberhauser, Pablo J       15 Agua Swim Team-MR    1:41.90    1:32.93        
 33 Melendez, Daniel          16 Trs-MR               1:26.00    1:41.73        
 
Event 17  Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutchinson-Maddox, Caitl  14 Agua Swim Team-MR    2:33.28    2:35.75        
                1:13.64   2:35.75 (1:22.11)                                        
  2 Border, Lauren E          14 WEST-CT              2:46.82    2:45.86        
  3 Selmi, Lizzie A           13 STVN-NJ              2:42.27    2:49.37        
                1:20.18   2:49.37 (1:29.19)                                        
  4 Pavlin, Mekala            14 Agua Swim Team-MR    2:46.22    2:50.03        
                1:20.69   2:50.03 (1:29.34)                                        
  5 Teng, Rebecca             13 Twisters-MR          2:43.13    2:58.99        
                1:20.25   2:58.99 (1:38.74)                                        
  6 Wadolowska, Julia         14 Twisters-MR          3:00.00    3:09.67        
                1:28.19   3:09.67 (1:41.48)                                        
  7 Brewer, Courtney A        14 North Shore-NE       3:06.67    3:15.52        
                1:30.17   3:15.52 (1:45.35)                                        
  8 Outlaw, Kathryn E         14 Sharks-CT                 NT    3:19.07        
                1:33.51   3:19.07 (1:45.56)                                        
 
Event 18  Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Okkan, Yalim              14 LIAC-MR              2:34.00    2:28.02        
                1:10.10   2:28.02 (1:17.92)                                        
  2 Chang, Adam Y             14 LIAC-MR              2:30.18    2:31.24        
                1:09.15   2:31.24 (1:22.09)                                        
  3 Sangtippawan, Chudchane   13 Twisters-MR          2:28.47    2:36.19        
                1:11.78   2:36.19 (1:24.41)                                        
  4 Barbosa, Larry S          13 Twisters-MR          2:51.14    2:47.19        
                1:19.72   2:47.19 (1:27.47)                                        
  5 Dempsey, Lukas A          13 Agua Swim Team-MR    3:07.13    2:50.27        
                1:24.14   2:50.27 (1:26.13)                                        
  6 Park, Jay S               13 LIAC-MR              2:57.81    2:51.33        
                1:20.15   2:51.33 (1:31.18)                                        
  7 Woodbury, Michael J       14 North Shore-NE       2:44.87    2:52.06        
                1:20.33   2:52.06 (1:31.73)                                        
  8 Martinez, Keannu C        13 Twisters-MR          2:49.77    2:59.53        
  9 Hendrickson, Andrew A     13 Sharks-CT            2:56.88    3:00.52        
                1:24.39   3:00.52 (1:36.13)                                        
 10 Phillips, William T       13 WEST-CT              2:55.35    3:03.53        
                1:21.95   3:03.53 (1:41.58)                                        
 11 Jitechian, Gerard J       14 Middies-MR                NT    3:19.18        
                1:34.46   3:19.18 (1:44.72)                                        
 -- Leibel, Danny             14 Trs-MR               2:43.63         DQ        
                1:20.89        DQ (1:34.17)                                        
 
Event 19  Girls 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellew, Elizabeth A       17 Middies-MR           2:23.83    2:25.05        
                1:09.05   2:25.05 (1:16.00)                                        
  2 Wollner, Margaret J       18 Agua Swim Team-MR    2:21.56    2:26.10        
                1:10.02   2:26.10 (1:16.08)                                        
  3 Staskiewicz, Sophie D     17 Agua Swim Team-MR    2:23.83    2:27.94        
                1:10.99   2:27.94 (1:16.95)                                        
  4 Ha, Kathryn C             15 Middies-MR           2:32.19    2:32.17        
                1:13.37   2:32.17 (1:18.80)                                        
  5 Roberts, Hilary           15 Agua Swim Team-MR    2:26.52    2:33.09        
                1:14.04   2:33.09 (1:19.05)                                        
  6 Alejandro, Tricia A       16 Agua Swim Team-MR    2:33.27    2:35.56        
                1:13.84   2:35.56 (1:21.72)                                        
  7 Lehner, Eliza A           17 Agua Swim Team-MR    2:28.10    2:38.75        
                1:15.66   2:38.75 (1:23.09)                                        
  8 Rakoczy, Margaret J       15 Middies-MR           2:37.54    2:39.74        
  9 Balder, Jaclyn M          17 LIAC-MR              2:40.94    2:39.95        
                1:15.45   2:39.95 (1:24.50)                                        
 10 Pangilinan, Erica L       15 Middies-MR           2:36.11    2:42.92        
                1:17.11   2:42.92 (1:25.81)                                        
 11 Pomerantz, JoJo F         16 Middies-MR                NT    2:43.65        
                1:17.67   2:43.65 (1:25.98)                                        
 12 Bolander, Katie D         15 Agua Swim Team-MR    2:31.21    2:44.94        
                1:17.24   2:44.94 (1:27.70)                                        
 13 Grueter, Kathleen C       16 North Shore-NE       2:38.94    2:45.74        
                1:18.49   2:45.74 (1:27.25)                                        
 14 O'Brien, Amy J            15 North Shore-NE       2:41.81    2:46.54        
                1:19.07   2:46.54 (1:27.47)                                        
 15 Carson, Kelsey S          17 Sharks-CT            2:38.36    2:47.02        
                1:19.95   2:47.02 (1:27.07)                                        
 16 Huleatt, Lexi Z           16 North Shore-NE       2:49.58    2:51.00        
                1:20.91   2:51.00 (1:30.09)                                        
 17 Rubin, Ada L              15 Agua Swim Team-MR    2:55.03    2:52.04        
                1:22.95   2:52.04 (1:29.09)                                        
 18 Crane, Francesca          18 Agua Swim Team-MR    2:38.34    2:52.91        
                1:19.87   2:52.91 (1:33.04)                                        
 19 Phillips, Hannah E        15 WEST-CT              2:45.99    2:54.20        
                1:21.42   2:54.20 (1:32.78)                                        
 20 Erickson, Abigayle        15 Agua Swim Team-MR    2:53.20    2:54.40        
                1:23.93   2:54.40 (1:30.47)                                        
 21 Brewer, Caitlin L         17 North Shore-NE       3:00.00    2:57.35        
                1:21.45   2:57.35 (1:35.90)                                        
 22 Moore, Jhanna             15 Agua Swim Team-MR    2:46.37    3:02.55        
                1:24.41   3:02.55 (1:38.14)                                        
 23 Pirog, Francesca E        18 Agua Swim Team-MR    2:43.36    3:03.17        
                1:23.87   3:03.17 (1:39.30)                                        
 24 Cuddy, Erin M             15 Middies-MR           3:22.80    3:06.44        
                1:26.53   3:06.44 (1:39.91)                                        
 25 Callahan, Courtney E      16 Middies-MR           2:55.86    3:10.32        
 26 Pakstas-Smith, Regina     15 Middies-MR           2:57.98    3:16.05        
                1:27.73   3:16.05 (1:48.32)                                        
 27 Rhodin, Erika L           16 North Shore-NE       3:42.89    3:30.50        
                1:33.42   3:30.50 (1:57.08)                                        
 
Event 20  Boys 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madwed, Daniel L          17 Unattached CT-CT     1:57.56    2:12.55        
                1:01.87   2:12.55 (1:10.68)                                        
  2 Eyckmans, Robert E        16 Middies-MR           2:29.18    2:24.57        
                1:09.08   2:24.57 (1:15.49)                                        
  3 Yanez, Gabriel F          15 Twisters-MR          2:21.87    2:24.69        
                1:06.95   2:24.69 (1:17.74)                                        
  4 Preston, Blake L          15 Middies-MR           2:38.33    2:27.02        
                1:09.98   2:27.02 (1:17.04)                                        
  5 Liang, Truman             17 Agua Swim Team-MR    2:19.22    2:29.18        
                1:09.50   2:29.18 (1:19.68)                                        
  6 Marrano, Ryan C           16 Middies-MR           2:27.76    2:31.99        
                1:10.06   2:31.99 (1:21.93)                                        
  7 Osorio, Felipe F          15 Sharks-CT            2:30.44    2:46.56        
                1:12.29   2:46.56 (1:34.27)                                        
  8 Lavery, Erik              17 NY Sharks-MR         2:36.66    2:50.50        
                1:17.67   2:50.50 (1:32.83)                                        
  9 Kopot, Andrey V           17 Agua Swim Team-MR    2:29.21    2:52.25        
 10 White, Thomas J           18 Sharks-CT            2:49.73    2:56.84        
                1:19.67   2:56.84 (1:37.17)                                        
 11 Arias, Luis A             18 Agua Swim Team-MR    3:06.42    3:24.79        
                1:28.23   3:24.79 (1:56.56)                                        
 
Event 21  Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Festa, Julia D            14 LIAC-MR              4:36.48    4:32.15        
                1:07.10   2:16.67 (1:09.57)   3:25.62 (1:08.95)   4:32.15 (1:06.53)
  2 Smith, Ashley A           14 LIAC-MR              4:43.18    4:49.20        
                1:10.55   2:23.63 (1:13.08)   3:36.95 (1:13.32)   4:49.20 (1:12.25)
  3 Johns, Maggie S           13 LIAC-MR              5:05.00    5:00.18        
                1:11.52   2:28.47 (1:16.95)   3:45.94 (1:17.47)   5:00.18 (1:14.24)
  4 Hutchinson-Maddox, Caitl  14 Agua Swim Team-MR    4:51.85    5:00.59        
                1:12.43   2:28.68 (1:16.25)   3:45.67 (1:16.99)   5:00.59 (1:14.92)
  5 Pavlin, Mekala            14 Agua Swim Team-MR    4:59.09    5:00.66        
                1:11.49   2:28.76 (1:17.27)   3:45.69 (1:16.93)   5:00.66 (1:14.97)
  6 Diaz, Susan               13 Twisters-MR          5:02.08    5:05.26        
                1:12.76   2:31.96 (1:19.20)   3:51.63 (1:19.67)   5:05.26 (1:13.63)
  7 Burke, Meaghan            13 NY Sharks-MR         5:06.97    5:12.11        
                1:14.55   2:33.34 (1:18.79)   3:52.02 (1:18.68)   5:12.11 (1:20.09)
  8 Brewer, Courtney A        14 North Shore-NE       5:18.38    5:23.94        
                1:15.04   2:39.02 (1:23.98)   4:03.12 (1:24.10)   5:23.94 (1:20.82)
  9 Sowinski, Marta           14 Twisters-MR          5:20.08    5:24.08        
                1:14.08   2:36.43 (1:22.35)   4:03.31 (1:26.88)   5:24.08 (1:20.77)
 10 Bottger, Karen L          13 WEST-CT              5:39.46    5:25.37        
                1:18.09   2:41.60 (1:23.51)   4:04.22 (1:22.62)   5:25.37 (1:21.15)
 11 Townsend, Leah J          14 North Shore-NE       5:25.94    5:43.36        
                1:21.20   2:48.85 (1:27.65)   4:18.12 (1:29.27)   5:43.36 (1:25.24)
 12 Holmes, Lindsie           13 Trs-MR               5:29.50    5:45.61        
                1:20.82   2:50.75 (1:29.93)   4:19.64 (1:28.89)   5:45.61 (1:25.97)
 13 Yeo, Alyssa L             14 Agua Swim Team-MR    5:54.97    5:54.51        
                1:23.56   2:53.34 (1:29.78)   4:25.89 (1:32.55)   5:54.51 (1:28.62)
 14 Deziel, Blaire            13 Cond-MR              5:56.90    6:03.50        
                1:27.94   3:02.33 (1:34.39)   4:34.88 (1:32.55)   6:03.50 (1:28.62)
 15 Suh, Sarah                14 Cond-MR              6:03.98    6:07.86        
                1:23.36   2:56.90 (1:33.54)   4:33.41 (1:36.51)   6:07.86 (1:34.45)
 
Event 21  Girls 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goldson, Liz C            17 LIAC-MR              4:16.45    4:31.78        
                1:06.56   2:16.18 (1:09.62)   3:24.75 (1:08.57)   4:31.78 (1:07.03)
  2 Duguet, Paola F           18 Badger-MR            4:24.88    4:32.54        
                1:06.72   2:16.19 (1:09.47)   3:25.19 (1:09.00)   4:32.54 (1:07.35)
  3 Bodnar, Katharine D       16 Agua Swim Team-MR    4:53.00    4:45.45        
                1:08.81   2:22.47 (1:13.66)   3:36.08 (1:13.61)   4:45.45 (1:09.37)
  4 Alejandro, Tricia A       16 Agua Swim Team-MR    4:41.05    4:45.48        
                1:07.99   2:20.82 (1:12.83)   3:33.71 (1:12.89)   4:45.48 (1:11.77)
  5 Rakoczy, Margaret J       15 Middies-MR           4:45.69    4:45.79        
                1:09.23   2:22.03 (1:12.80)   3:34.74 (1:12.71)   4:45.79 (1:11.05)
  6 Staskiewicz, Sophie D     17 Agua Swim Team-MR    4:36.55    4:46.30        
                1:10.42   2:23.19 (1:12.77)   3:35.43 (1:12.24)   4:46.30 (1:10.87)
  7 Shiota, Lili M            15 Agua Swim Team-MR    4:58.07    4:47.21        
                1:08.90   2:22.82 (1:13.92)   3:35.75 (1:12.93)   4:47.21 (1:11.46)
  8 Balder, Jaclyn M          17 LIAC-MR              4:54.68    4:52.69        
  9 Ha, Alyssa J              17 Middies-MR                NT    5:00.46        
                1:10.64   2:27.06 (1:16.42)   3:44.77 (1:17.71)   5:00.46 (1:15.69)
 10 Akerfelds, Dana P         17 Middies-MR           4:44.09    5:01.50        
                1:11.77   2:29.15 (1:17.38)   3:45.99 (1:16.84)   5:01.50 (1:15.51)
 11 Bottger, Ashley J         18 WEST-CT              5:02.78    5:02.40        
                1:11.99   2:29.96 (1:17.97)   3:47.45 (1:17.49)   5:02.40 (1:14.95)
 12 Caliri, Caroline E        15 North Shore-NE       5:01.26    5:02.73        
                1:10.83   2:28.14 (1:17.31)   3:46.34 (1:18.20)   5:02.73 (1:16.39)
 13 McKnight, Kristen M       16 WEST-CT              5:04.40    5:02.88        
                1:11.54   2:28.59 (1:17.05)   3:46.80 (1:18.21)   5:02.88 (1:16.08)
 14 Pangilinan, Erica L       15 Middies-MR           5:24.78    5:04.11        
                1:12.83   2:30.85 (1:18.02)   3:48.44 (1:17.59)   5:04.11 (1:15.67)
 15 Roberts, Hilary           15 Agua Swim Team-MR    4:51.86    5:04.88        
                1:16.66   2:34.16 (1:17.50)   3:50.82 (1:16.66)   5:04.88 (1:14.06)
 16 Moore, Jhanna             15 Agua Swim Team-MR    5:10.64    5:08.40        
                1:13.96   2:33.73 (1:19.77)   3:53.48 (1:19.75)   5:08.40 (1:14.92)
 17 O'Brien, Amy J            15 North Shore-NE       5:12.70    5:09.24        
                1:14.21   2:33.48 (1:19.27)   3:53.09 (1:19.61)   5:09.24 (1:16.15)
 18 Bolander, Katie D         15 Agua Swim Team-MR    4:52.91    5:10.90        
                1:14.00   2:33.18 (1:19.18)   3:52.42 (1:19.24)   5:10.90 (1:18.48)
 19 O'Brien, Molly J          17 Middies-MR           5:06.95    5:11.52        
 20 Phillips, Hannah E        15 WEST-CT              5:02.79    5:13.16        
                1:13.36   2:32.82 (1:19.46)   3:53.41 (1:20.59)   5:13.16 (1:19.75)
 21 Lee, Katherine E          17 Agua Swim Team-MR    4:57.17    5:15.01        
                1:15.52   2:35.91 (1:20.39)   3:55.90 (1:19.99)   5:15.01 (1:19.11)
 22 Pomerantz, JoJo F         16 Middies-MR           4:52.27    5:16.16        
                1:15.88   2:35.99 (1:20.11)   3:56.56 (1:20.57)   5:16.16 (1:19.60)
 23 Erickson, Abigayle        15 Agua Swim Team-MR    5:09.96    5:17.69        
                1:15.36   2:36.53 (1:21.17)   3:58.87 (1:22.34)   5:17.69 (1:18.82)
 24 Rookwood, Emily M         15 North Shore-NE       5:04.68    5:18.03        
                1:13.43   2:34.04 (1:20.61)   3:56.40 (1:22.36)   5:18.03 (1:21.63)
 25 Raimonde, Olivia L        15 LIAC-MR              5:30.43    5:19.79        
 26 Shannon, Caroline K       15 Middies-MR           5:30.00    5:21.06        
                1:17.62   2:40.55 (1:22.93)   4:01.97 (1:21.42)   5:21.06 (1:19.09)
 27 Cuddy, Erin M             15 Middies-MR           5:20.00    5:23.69        
                1:17.44   2:40.08 (1:22.64)   4:02.56 (1:22.48)   5:23.69 (1:21.13)
 28 Carew, Kaitlyn            16 NY Sharks-MR         5:02.45    5:24.37        
                1:17.37   2:40.97 (1:23.60)   4:03.87 (1:22.90)   5:24.37 (1:20.50)
 29 Huleatt, Lexi Z           16 North Shore-NE       5:24.16    5:25.00        
                1:17.93   2:40.72 (1:22.79)   4:03.35 (1:22.63)   5:25.00 (1:21.65)
 30 Pirog, Francesca E        18 Agua Swim Team-MR    4:59.89    5:25.20        
                1:17.93   2:41.57 (1:23.64)   4:03.33 (1:21.76)   5:25.20 (1:21.87)
 31 Rubin, Ada L              15 Agua Swim Team-MR    5:10.50    5:26.22        
                1:14.49   2:36.20 (1:21.71)   3:58.76 (1:22.56)   5:26.22 (1:27.46)
 32 Winters, Allie            15 LIAC-MR              5:30.50    5:43.32        
                1:21.17   2:51.29 (1:30.12)   4:20.29 (1:29.00)   5:43.32 (1:23.03)
 33 Guay, Elise J             16 North Shore-NE       5:35.83    5:46.85        
                1:22.80   2:51.62 (1:28.82)   4:20.71 (1:29.09)   5:46.85 (1:26.14)
 
Event 22  Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Adam Y             14 LIAC-MR              4:35.13    4:32.08        
                1:04.22   2:12.78 (1:08.56)   3:22.36 (1:09.58)   4:32.08 (1:09.72)
  2 Spinella, Nick R          13 LIAC-MR              4:53.00    4:44.26        
                1:06.49   2:19.12 (1:12.63)   3:31.88 (1:12.76)   4:44.26 (1:12.38)
  3 Minowitz, Eric M          13 Middies-MR           5:04.53    4:48.63        
                1:07.27   2:20.95 (1:13.68)   3:36.25 (1:15.30)   4:48.63 (1:12.38)
  4 Lee, Oliver J             13 LIAC-MR              5:10.92    4:51.64        
                1:08.02   2:22.81 (1:14.79)   3:39.13 (1:16.32)   4:51.64 (1:12.51)
  5 Park, Jay S               13 LIAC-MR              5:08.10    4:51.83        
                1:09.45   2:23.54 (1:14.09)   3:38.89 (1:15.35)   4:51.83 (1:12.94)
  6 Stepinski, Jan            14 Twisters-MR          4:57.27    4:53.35        
                1:05.26   2:19.62 (1:14.36)   3:36.69 (1:17.07)   4:53.35 (1:16.66)
  7 Zajdel, Jonathan A        14 Sharks-CT            4:50.54    4:53.70        
                1:08.49   2:23.79 (1:15.30)   3:39.30 (1:15.51)   4:53.70 (1:14.40)
  8 Doherty, Christopher      13 Twisters-MR          5:00.46    4:58.62        
                1:10.03   2:25.34 (1:15.31)   3:42.88 (1:17.54)   4:58.62 (1:15.74)
  9 McIlhargy, Sean V         13 Trs-MR               4:55.60    4:59.12        
                1:09.00   2:26.01 (1:17.01)   3:44.00 (1:17.99)   4:59.12 (1:15.12)
 10 Marchionni, Frank J       14 Cond-MR              5:00.14    5:04.01        
                1:10.77   2:30.16 (1:19.39)   3:50.44 (1:20.28)   5:04.01 (1:13.57)
 11 Woodbury, Michael J       14 North Shore-NE       4:59.36    5:05.27        
                1:12.02   2:31.42 (1:19.40)   3:50.04 (1:18.62)   5:05.27 (1:15.23)
 12 Abrams, Michael           13 Twisters-MR          4:57.04    5:07.20        
                1:11.62   2:31.79 (1:20.17)   3:52.44 (1:20.65)   5:07.20 (1:14.76)
 13 Barbosa, Larry S          13 Twisters-MR          5:06.92    5:09.85        
                1:14.50   2:34.96 (1:20.46)   3:54.01 (1:19.05)   5:09.85 (1:15.84)
 14 Newland, Douglas M        14 North Shore-NE       5:16.05    5:12.00        
                1:14.48   2:34.40 (1:19.92)   3:54.60 (1:20.20)   5:12.00 (1:17.40)
 15 Erskine, Brendan          13 Twisters-MR          5:06.06    5:12.50        
                1:12.68   2:32.59 (1:19.91)   3:53.72 (1:21.13)   5:12.50 (1:18.78)
 16 Lin, Michael              13 North Shore-NE       5:25.24    5:13.17        
                1:11.62   2:32.67 (1:21.05)   3:55.66 (1:22.99)   5:13.17 (1:17.51)
 17 Hendrickson, Andrew A     13 Sharks-CT            5:17.07    5:21.82        
                1:14.50   2:37.24 (1:22.74)   4:01.75 (1:24.51)   5:21.82 (1:20.07)
 18 Melkonian, Michael R      14 Middies-MR           5:40.15    5:24.83        
                1:14.05   2:38.75 (1:24.70)   4:03.97 (1:25.22)   5:24.83 (1:20.86)
 19 Donenfeld, Thai           13 Cond-MR              5:40.00    5:29.55        
                1:18.30   2:43.32 (1:25.02)   4:08.28 (1:24.96)   5:29.55 (1:21.27)
 20 Phillips, William T       13 WEST-CT              5:24.27    5:29.98        
                1:15.45   2:40.16 (1:24.71)   4:07.15 (1:26.99)   5:29.98 (1:22.83)
 21 Yu, Justin                13 Trs-MR               6:20.00    5:44.76        
                1:19.94   2:48.08 (1:28.14)   4:18.16 (1:30.08)   5:44.76 (1:26.60)
 22 Tan, Randy                14 Twisters-MR          5:22.16    5:46.55        
                1:14.33   2:42.26 (1:27.93)   4:13.68 (1:31.42)   5:46.55 (1:32.87)
 
Event 22  Boys 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Preston, Blake L          15 Middies-MR           4:36.58    4:37.77        
                1:06.34   2:18.08 (1:11.74)   3:30.04 (1:11.96)   4:37.77 (1:07.73)
  2 Liang, Truman             17 Agua Swim Team-MR    4:35.08    4:37.79        
                1:07.05   2:19.89 (1:12.84)   3:31.21 (1:11.32)   4:37.79 (1:06.58)
  3 Hopkins, Christopher R    15 Sharks-CT            4:27.10    4:38.18        
                1:06.77   2:19.07 (1:12.30)   3:30.42 (1:11.35)   4:38.18 (1:07.76)
  4 Saleh, Momo A             16 Sharks-CT            4:30.65    4:38.34        
                1:06.68   2:18.61 (1:11.93)   3:30.01 (1:11.40)   4:38.34 (1:08.33)
  5 Katz, Andrew              15 NY Sharks-MR         5:06.36    4:39.31        
                1:04.46   2:15.37 (1:10.91)   3:28.02 (1:12.65)   4:39.31 (1:11.29)
  6 Minowitz, Mark T          15 Middies-MR           4:48.30    4:42.40        
                1:07.14   2:19.93 (1:12.79)   3:32.19 (1:12.26)   4:42.40 (1:10.21)
  7 White, Patrick J          15 Sharks-CT            4:27.34    4:42.87        
  8 Marrano, Ryan C           16 Middies-MR           4:45.77    4:43.93        
                1:07.50   2:20.49 (1:12.99)   3:32.63 (1:12.14)   4:43.93 (1:11.30)
  9 Fiore, Jeffrey L          15 North Shore-NE       4:38.70    4:44.00        
                1:05.48   2:17.68 (1:12.20)   3:32.00 (1:14.32)   4:44.00 (1:12.00)
 10 Loechner, Tyler H         15 WEST-CT              4:56.00    4:45.18        
                1:06.83   2:19.87 (1:13.04)   3:33.62 (1:13.75)   4:45.18 (1:11.56)
 11 Gleason, David X          15 Agua Swim Team-MR    4:47.76    4:46.77        
                1:06.62   2:20.78 (1:14.16)   3:36.51 (1:15.73)   4:46.77 (1:10.26)
 12 Alejandro, Steffen        15 Agua Swim Team-MR    4:42.90    4:48.02        
                1:07.54   2:21.84 (1:14.30)   3:35.96 (1:14.12)   4:48.02 (1:12.06)
 13 Sinclair, Steven T        15 North Shore-NE       4:55.11    4:53.16        
                1:09.35   2:25.75 (1:16.40)   3:41.24 (1:15.49)   4:53.16 (1:11.92)
 14 Chiang, Lee T             16 North Shore-NE       4:50.68    4:53.81        
 15 Gonzalez, Cliff M         16 Middies-MR           4:54.93    4:55.81        
                1:10.51   2:27.26 (1:16.75)   3:43.68 (1:16.42)   4:55.81 (1:12.13)
 16 Wang, David E             16 North Shore-NE       5:04.88    5:07.32        
 17 Loja, Paolo A             18 Agua Swim Team-MR    5:26.38    5:09.55        
                1:12.18   2:30.01 (1:17.83)   3:49.74 (1:19.73)   5:09.55 (1:19.81)
 18 Lowen, Gregory B          16 North Shore-NE       4:44.97    5:09.62        
                1:08.85   2:29.38 (1:20.53)   3:49.94 (1:20.56)   5:09.62 (1:19.68)
 19 Tandara-Kuhns, Alec       15 North Shore-NE       5:29.82    5:13.53        
                1:12.48   2:33.56 (1:21.08)   3:55.15 (1:21.59)   5:13.53 (1:18.38)
 20 Kim, Andrew               15 Trs-MR               4:59.22    5:20.15        
                1:14.28   2:34.75 (1:20.47)   3:56.37 (1:21.62)   5:20.15 (1:23.78)
 21 Varieur, Bobby            15 Trs-MR               5:08.65    5:26.20        
                1:15.60   2:40.35 (1:24.75)   4:04.48 (1:24.13)   5:26.20 (1:21.72)
 22 Reyes, Daniel             17 Trs-MR               4:55.00    5:56.42        
                1:14.46   2:44.29 (1:29.83)   4:21.99 (1:37.70)   5:56.42 (1:34.43)
 
Event 23  Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Annie                11 Twisters-MR          2:28.11    2:32.55        
                1:14.12   2:32.55 (1:18.43)                                        
  2 Bouzarouata, Sarah        12 Twisters-MR          2:39.82    2:40.69        
                1:14.71   2:40.69 (1:25.98)                                        
  3 Neal, Lia M               11 Agua Swim Team-MR    2:39.61    2:42.64        
                1:17.04   2:42.64 (1:25.60)                                        
  4 Guaman, Kelly C           12 Twisters-MR          2:48.59    2:48.69        
                1:20.11   2:48.69 (1:28.58)                                        
  5 Torre, Melissa R          12 LIAC-MR              2:54.18    2:48.95        
                1:21.80   2:48.95 (1:27.15)                                        
  6 Lee, Abigail C            12 Agua Swim Team-MR    2:53.06    2:49.40        
                1:18.06   2:49.40 (1:31.34)                                        
  7 Haruki, Yuria             12 Twisters-MR          2:48.52    2:49.46        
                1:19.95   2:49.46 (1:29.51)                                        
  8 Hirsch, Jenna             12 Trs-MR               2:49.01    2:49.87        
                1:19.92   2:49.87 (1:29.95)                                        
  9 Browne, Sophie L          12 Middies-MR           3:09.79    2:50.98        
                1:22.11   2:50.98 (1:28.87)                                        
 10 Cho, Rachel S             11 LIAC-MR              2:49.07    2:51.88        
                1:20.96   2:51.88 (1:30.92)                                        
 11 Case, Olivia              12 Agua Swim Team-MR    3:00.18    2:51.97        
                1:23.08   2:51.97 (1:28.89)                                        
 12 Church, Lauren A          12 Middies-MR           2:57.65    2:52.31        
                1:19.98   2:52.31 (1:32.33)                                        
 13 Fidan, Cagla              11 Twisters-MR          3:06.40    2:52.55        
                1:20.92   2:52.55 (1:31.63)                                        
 14 Kuo, Jacqueline           11 Agua Swim Team-MR    2:50.97    2:52.56        
                1:20.69   2:52.56 (1:31.87)                                        
 15 Suzuka, Shieri            11 Middies-MR           3:08.01    2:53.83        
                1:22.72   2:53.83 (1:31.11)                                        
 16 Parker, Rachel            12 LIAC-MR              2:59.79    2:54.39        
                1:20.80   2:54.39 (1:33.59)                                        
 17 Sun, Angela               11 Twisters-MR          2:46.46    2:54.50        
                1:17.81   2:54.50 (1:36.69)                                        
 18 Shiota, Lena A            12 Agua Swim Team-MR    2:50.87    2:54.93        
                1:20.20   2:54.93 (1:34.73)                                        
 19 Toal, Shannon V           12 Middies-MR           3:06.65    2:55.36        
                1:24.32   2:55.36 (1:31.04)                                        
 20 Olivieri, Maya L          12 Middies-MR           3:09.68    2:55.89        
                1:27.01   2:55.89 (1:28.88)                                        
 21 Fulenwider, Melissa F     11 Middies-MR           3:04.92    2:57.79        
                1:23.07   2:57.79 (1:34.72)                                        
 22 Jaile, Sami J             12 Middies-MR           3:00.00    2:57.91        
                1:25.69   2:57.91 (1:32.22)                                        
 23 Chudy, Charlotte L        11 Agua Swim Team-MR    2:59.07    2:57.92        
                1:24.86   2:57.92 (1:33.06)                                        
 24 McIntosh, Catriona E      12 Agua Swim Team-MR    2:56.53    3:00.54        
                1:26.36   3:00.54 (1:34.18)                                        
 25 Rubenstein, Allie S       12 Middies-MR           3:05.49    3:01.18        
                1:28.23   3:01.18 (1:32.95)                                        
 26 Yeung, Maggie P           12 Twisters-MR          2:58.96    3:01.25        
                1:27.18   3:01.25 (1:34.07)                                        
 27 Zawatson, Cady            11 LIAC-MR              3:07.39    3:02.24        
                1:27.13   3:02.24 (1:35.11)                                        
 28 McKallen, Theresa         11 NY Sharks-MR         3:03.58    3:03.48        
                1:29.00   3:03.48 (1:34.48)                                        
 29 Cornelio, Cyrille K       12 STVN-NJ              3:07.25    3:04.54        
                1:28.74   3:04.54 (1:35.80)                                        
 29 Caparelli, Olivia R       12 Middies-MR           3:11.00    3:04.54        
                1:30.94   3:04.54 (1:33.60)                                        
 31 Toback, Gabbie N          11 LIAC-MR              3:14.60    3:05.16        
                1:27.60   3:05.16 (1:37.56)                                        
 32 Laskowski, Caroline       12 Twisters-MR          2:57.00    3:06.29        
                1:23.09   3:06.29 (1:43.20)                                        
 33 Barrett, Janae J          11 Twisters-MR          3:03.36    3:06.55        
                1:33.44   3:06.55 (1:33.11)                                        
 34 Morris, Cara K            12 Cond-MR                   NT    3:07.10        
                1:28.05   3:07.10 (1:39.05)                                        
 35 DiPreta, Stephanie N      12 LIAC-MR              3:08.93    3:07.11        
                1:28.67   3:07.11 (1:38.44)                                        
 36 Latino, Danielle E        11 Middies-MR           3:18.49    3:07.95        
                1:31.50   3:07.95 (1:36.45)                                        
 37 Tanner, Natlie J          11 Middies-MR           3:11.70    3:10.46        
                1:32.27   3:10.46 (1:38.19)                                        
 38 Sumner, Harriet E         12 Middies-MR           3:10.65    3:10.49        
                1:32.46   3:10.49 (1:38.03)                                        
 39 Johnson, Caroline N       11 Middies-MR           3:15.00    3:10.93        
                1:26.77   3:10.93 (1:44.16)                                        
 40 Caparelli, Shawn C        12 Middies-MR           3:11.00    3:12.31        
                1:32.60   3:12.31 (1:39.71)                                        
 41 Gallagher, Molly A        11 Pace-MR              3:08.75    3:14.36        
                1:31.84   3:14.36 (1:42.52)                                        
 42 Lane, Kristin M           11 Middies-MR           3:12.60    3:14.55        
                1:33.60   3:14.55 (1:40.95)                                        
 43 Goldson, Olivia R         12 LIAC-MR              3:17.01    3:15.29        
                1:32.16   3:15.29 (1:43.13)                                        
 44 Tom, Ayana-Mei            11 Middies-MR           3:25.56    3:15.62        
                1:34.40   3:15.62 (1:41.22)                                        
 45 Lotito, Sam M             12 LIAC-MR              3:13.09    3:15.75        
                1:37.59   3:15.75 (1:38.16)                                        
 46 Mechalakos, Mary A        12 Big Blue-MR          3:09.14    3:16.69        
                1:32.68   3:16.69 (1:44.01)                                        
 47 Bodnar, Laura K           12 STVN-NJ              3:08.59    3:17.02        
                1:36.11   3:17.02 (1:40.91)                                        
 48 Hartigan, Colleen G       11 Middies-MR           3:19.54    3:19.94        
                1:38.24   3:19.94 (1:41.70)                                        
 49 Chan, Shirley             11 Agua Swim Team-MR         NT    3:23.18        
                1:38.77   3:23.18 (1:44.41)                                        
 50 Euceda, Jarleen B         11 Agua Swim Team-MR    3:25.34    3:23.31        
                1:42.62   3:23.31 (1:40.69)                                        
 51 Kranis, Genna L           11 LIAC-MR              3:22.90    3:23.88        
                1:42.04   3:23.88 (1:41.84)                                        
 52 Leonardo, Alexandra R     11 LIAC-MR              3:30.78    3:23.95        
                1:37.60   3:23.95 (1:46.35)                                        
 53 Barry, Meghan J           12 Middies-MR           3:39.23    3:24.37        
                1:36.68   3:24.37 (1:47.69)                                        
 54 Maynard, Eve A            12 Agua Swim Team-MR    3:44.56    3:27.43        
                1:39.34   3:27.43 (1:48.09)                                        
 55 Ostertag, Elizabeth M     11 Middies-MR           3:19.53    3:31.87        
                1:48.53   3:31.87 (1:43.34)                                        
 56 Schatzberg, Annie M       11 Agua Swim Team-MR    3:47.24    3:32.22        
                1:42.38   3:32.22 (1:49.84)                                        
 57 Ramsden, Hannah N         11 Agua Swim Team-MR    3:45.85    3:33.94        
                1:44.71   3:33.94 (1:49.23)                                        
 58 Londono, Shannon G        12 Agua Swim Team-MR    4:09.95    3:37.66        
                1:43.95   3:37.66 (1:53.71)                                        
 59 Whitelaw, Lucy            11 Agua Swim Team-MR         NT    3:41.71        
                1:48.23   3:41.71 (1:53.48)                                        
 60 Kamel, Rita S             11 Twisters-MR          3:43.72    3:46.16        
                1:52.77   3:46.16 (1:53.39)                                        
 61 Lagano, Victoria          12 STVN-NJ              3:58.30    3:47.32        
                1:54.66   3:47.32 (1:52.66)                                        
 -- Merchan, Denise           11 Twisters-MR          3:07.00         DQ        
                1:46.16        DQ (1:52.85)                                        
 
Event 24  Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu-Van Wright, En-Wei     11 Agua Swim Team-MR    2:42.91    2:38.59        
                1:16.13   2:38.59 (1:22.46)                                        
  2 Yang, Patrick             11 LIAC-MR              2:41.68    2:38.94        
                1:15.61   2:38.94 (1:23.33)                                        
  3 Chansakul, JR J           12 Agua Swim Team-MR    2:48.10    2:39.90        
                1:18.09   2:39.90 (1:21.81)                                        
  4 Pagano, Edward S          12 Middies-MR           2:54.23    2:40.51        
                1:14.86   2:40.51 (1:25.65)                                        
  5 Anderson, Jeffrey M       12 Sharks-CT            2:50.40    2:45.31        
                1:17.91   2:45.31 (1:27.40)                                        
  6 Flynn, Patrick            11 Agua Swim Team-MR    2:45.86    2:45.43        
                1:18.40   2:45.43 (1:27.03)                                        
  7 Shannon, Christopher K    12 Middies-MR           2:50.65    2:48.58        
                1:22.81   2:48.58 (1:25.77)                                        
  8 Volaski, Harrison A       12 Big Blue-MR          2:34.00    2:49.36        
                1:18.80   2:49.36 (1:30.56)                                        
  9 Nangle, JT T              12 Middies-MR           3:05.36    2:49.84        
                1:20.75   2:49.84 (1:29.09)                                        
 10 Nilsson, Axel D           12 WEST-CT              2:54.76    2:51.34        
                1:26.09   2:51.34 (1:25.25)                                        
 11 Ginsberg, Matthew K       12 Middies-MR           2:53.25    2:51.35        
                1:19.92   2:51.35 (1:31.43)                                        
 12 Ke, Richard M             12 LIAC-MR              2:53.39    2:51.64        
                1:21.83   2:51.64 (1:29.81)                                        
 13 Lu, Michael S             12 Middies-MR           3:00.00    2:53.13        
                1:20.93   2:53.13 (1:32.20)                                        
 14 Wadolowski, Thomas        12 Twisters-MR          3:12.62    2:53.31        
                1:23.15   2:53.31 (1:30.16)                                        
 15 Avidan, Lucas J           12 Middies-MR           2:59.41    2:54.64        
                1:22.02   2:54.64 (1:32.62)                                        
 16 Ching, Benjamin G         11 Twisters-MR          3:04.43    2:57.82        
                1:27.93   2:57.82 (1:29.89)                                        
 17 Shiraishi, Sora T         11 Middies-MR           3:00.54    2:57.90        
                1:27.96   2:57.90 (1:29.94)                                        
 18 Rueda, Diego C            11 Agua Swim Team-MR    2:57.39    2:58.70        
                1:25.63   2:58.70 (1:33.07)                                        
 19 Yeo, Maxwell Z            11 Agua Swim Team-MR    3:05.69    3:00.92        
                1:28.13   3:00.92 (1:32.79)                                        
 20 Romano, Michael N         12 Sharks-CT            2:59.01    3:02.15        
                1:27.41   3:02.15 (1:34.74)                                        
 21 Sherman, Sammy I          11 Agua Swim Team-MR    3:03.17    3:02.56        
                1:28.59   3:02.56 (1:33.97)                                        
 22 Blackburn, John F         11 Middies-MR           3:15.00    3:04.50        
                1:28.76   3:04.50 (1:35.74)                                        
 23 Miara, Jesse              12 Trs-MR               3:03.00    3:06.63        
                1:29.42   3:06.63 (1:37.21)                                        
 24 Saleh, Kareem A           11 Sharks-CT            3:09.90    3:07.18        
                1:30.26   3:07.18 (1:36.92)                                        
 25 Lin, Kevin                11 Twisters-MR          3:06.18    3:08.44        
                1:27.29   3:08.44 (1:41.15)                                        
 26 Zhang, Thomas             12 NY Sharks-MR         3:06.38    3:12.08        
                1:32.30   3:12.08 (1:39.78)                                        
 27 Pon, Bryan E              11 Middies-MR           3:15.00    3:16.94        
                1:31.79   3:16.94 (1:45.15)                                        
 28 Kim, Sean Y               11 LIAC-MR              3:17.30    3:19.13        
                1:36.97   3:19.13 (1:42.16)                                        
 29 VanManen, Ryan            11 LIAC-MR              3:22.81    3:25.47        
                1:39.87   3:25.47 (1:45.60)                                        
 30 Pon, Gregory W            11 Middies-MR           3:26.08    3:27.48        
                1:43.12   3:27.48 (1:44.36)                                        
 31 Siegel, Jonah             12 Agua Swim Team-MR    3:47.32    3:29.56        
                1:41.42   3:29.56 (1:48.14)                                        
 32 Bingham, Jasper K         11 Agua Swim Team-MR    3:36.40    3:30.96        
                1:38.58   3:30.96 (1:52.38)                                        
 33 Kadirov, Raushan          12 LIAC-MR              3:36.65    3:39.53        
                1:47.54   3:39.53 (1:51.99)                                        
 -- Torres, Santiago H        11 Agua Swim Team-MR    3:40.00         DQ        
                1:44.67        DQ (1:44.86)                                        
 -- Cunha, Ricardo F          12 LIAC-MR              4:00.00         DQ        
                1:36.34        DQ (1:57.81)                                        
 -- Torres, Juan A            11 Agua Swim Team-MR    3:40.00         DQ        
                1:29.51        DQ (1:41.08)                                        
 -- Hall, Andrew T            11 Middies-MR           3:30.00         DQ        
                1:43.31        DQ (1:42.01)                                        
 -- Turcotte, Sawyer A        11 Middies-MR           3:45.56         DQ        
                1:40.51        DQ (1:46.31)                                        
 -- Gowargy, John A           11 LIAC-MR              4:00.00         DQ        
                1:50.33        DQ (1:47.88)                                        
 
Event 25  Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutchinson-Maddox, Isla   10 Agua Swim Team-MR    2:55.09    2:51.81        
                1:23.35   2:51.81 (1:28.46)                                        
  2 Kim, Elizabeth            10 Twisters-MR          3:09.88    3:00.57        
                1:28.55   3:00.57 (1:32.02)                                        
  3 Danovitch, Amelia E       10 Agua Swim Team-MR    3:08.61    3:00.59        
  4 Rubiano, Alexandra K      10 Twisters-MR          3:00.26    3:05.12        
                1:27.88   3:05.12 (1:37.24)                                        
  5 Clark, Samantha P         10 Middies-MR           3:08.01    3:07.37        
                1:32.38   3:07.37 (1:34.99)                                        
  6 Cirone, Alexandra         10 Agua Swim Team-MR    3:04.24    3:09.11        
                1:32.81   3:09.11 (1:36.30)                                        
  7 Hirsch, Stephanie         10 Trs-MR               3:11.49    3:10.37        
                1:30.39   3:10.37 (1:39.98)                                        
  8 Barbosa, Tabitha          10 Twisters-MR          3:08.37    3:10.42        
                1:32.92   3:10.42 (1:37.50)                                        
  9 Rodriguez, Keannie M      10 Agua Swim Team-MR    3:07.10    3:14.53        
                1:35.70   3:14.53 (1:38.83)                                        
 10 Susz, Gabriella V          9 Middies-MR           3:13.41    3:15.43        
                1:30.82   3:15.43 (1:44.61)                                        
 11 Rashid, Jasmine           10 LIAC-MR              3:45.00    3:19.65        
                1:34.79   3:19.65 (1:44.86)                                        
 12 Doherty, Kaitlin A        10 Middies-MR           3:25.46    3:21.53        
                1:38.40   3:21.53 (1:43.13)                                        
 13 Arana, Jessica             8 LIAC-MR              3:55.00    3:26.10        
                1:38.78   3:26.10 (1:47.32)                                        
 14 Shipman, Isabel J         10 Middies-MR           3:35.65    3:26.47        
                1:44.08   3:26.47 (1:42.39)                                        
 15 Ego, Stephanie K          10 Sharks-CT            3:27.62    3:26.49        
                1:32.64   3:26.49 (1:53.85)                                        
 16 Treble, Molly M            9 LIAC-MR              4:00.00    3:27.52        
                1:40.52   3:27.52 (1:47.00)                                        
 17 Laird, Courtney R          9 LIAC-MR              3:30.00    3:28.86        
                1:44.25   3:28.86 (1:44.61)                                        
 18 Flynn, Caitlin C          10 Agua Swim Team-MR    3:28.07    3:30.27        
                1:43.75   3:30.27 (1:46.52)                                        
 19 Miesner, Kiera C          10 Unattached MR-MR     3:40.33    3:30.60        
                1:44.24   3:30.60 (1:46.36)                                        
 20 Nagarajan, Mira           10 Agua Swim Team-MR    3:49.06    3:30.89        
                1:43.65   3:30.89 (1:47.24)                                        
 21 Olazabal, Gabriella        9 LIAC-MR              3:40.00    3:33.96        
                1:40.67   3:33.96 (1:53.29)                                        
 22 Kaplan, Paige E            9 LIAC-MR              3:45.00    3:37.44        
                1:43.74   3:37.44 (1:53.70)                                        
 23 Doyle, Carly L             9 Flying Dolphins-MR   3:35.01    3:37.52        
                1:43.48   3:37.52 (1:54.04)                                        
 24 Brickman, Molly E          9 Flying Dolphins-MR   3:55.00    3:38.42        
                1:46.30   3:38.42 (1:52.12)                                        
 25 Giovanniello, Kerry A      9 LIAC-MR              3:40.00    3:38.43        
                1:42.05   3:38.43 (1:56.38)                                        
 26 Boyko, Jaime P            10 LIAC-MR              3:51.66    3:41.12        
                1:49.65   3:41.12 (1:51.47)                                        
 27 Lizzio, Corinne M          9 LIAC-MR              4:05.39    3:42.55        
                1:47.50   3:42.55 (1:55.05)                                        
 28 Siegel, Sophie H           8 Flying Dolphins-MR        NT    3:50.97        
                1:50.68   3:50.97 (2:00.29)                                        
 29 Damsky, Abby K            10 Agua Swim Team-MR    4:02.12    3:53.57        
                1:53.81   3:53.57 (1:59.76)                                        
 30 Lotito, Taylor P           9 LIAC-MR              3:40.00    4:01.62        
                2:02.80   4:01.62 (1:58.82)                                        
 31 Gowargy, Monica            9 LIAC-MR              4:15.00    4:02.15        
                2:00.62   4:02.15 (2:01.53)                                        
 32 Kuo, Elizabeth F           8 Agua Swim Team-MR         NT    4:04.68        
                1:59.76   4:04.68 (2:04.92)                                        
 -- Najjar, Caroline A         7 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
                2:33.65                                                            
 -- Elmassry, Jasmine          7 Twisters-MR          4:00.00         DQ        
                2:15.38                                                            
 -- Mazza, Sarah E             9 Middies-MR           3:45.45         DQ        
                1:42.95        DQ (1:53.05)                                        
 -- Basso, Sierra K            9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
                2:05.62        DQ (2:11.64)                                        
 
Event 26  Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mo, Daniel                10 Twisters-MR          2:56.43    2:50.84        
                1:20.26   2:50.84 (1:30.58)                                        
  2 McNamara, Shane           10 NY Sharks-MR         3:02.29    2:59.85        
                1:27.91   2:59.85 (1:31.94)                                        
  3 Giraldo, Andrew           10 Trs-MR               3:06.64    3:08.30        
                1:31.17   3:08.30 (1:37.13)                                        
  4 Pu, Austin                10 Twisters-MR          3:20.35    3:12.10        
                1:32.64   3:12.10 (1:39.46)                                        
  5 Lantin, Matthew D         10 Middies-MR           3:12.12    3:14.17        
                1:34.59   3:14.17 (1:39.58)                                        
  6 Wang, Eric                10 LIAC-MR              3:30.00    3:15.33        
                1:32.00   3:15.33 (1:43.33)                                        
  7 Gadalla, Michael M        10 STVN-NJ              3:22.98    3:22.99        
                1:37.50   3:22.99 (1:45.49)                                        
  8 Rubenstein, Sam M          9 Middies-MR           3:22.84    3:23.81        
                1:34.73   3:23.81 (1:49.08)                                        
  9 Benjamin, Ernst C          9 Agua Swim Team-MR         NT    3:24.98        
                1:37.96   3:24.98 (1:47.02)                                        
 10 Zarriello, Kyle D         10 LIAC-MR              3:40.00    3:28.71        
                1:45.60   3:28.71 (1:43.11)                                        
 11 Nilsson, Erik A           10 WEST-CT              3:15.04    3:32.25        
 12 Barbosa, Kevin            10 Twisters-MR          2:59.00    3:44.65        
                1:42.12   3:44.65 (2:02.53)                                        
 13 Li, Jonathan              10 LIAC-MR              4:00.00    3:47.74        
                1:49.51   3:47.74 (1:58.23)                                        
 14 Nussbaum, Tyler J          9 LIAC-MR              3:56.41    3:47.91        
 15 Seckin, Timmy              9 Agua Swim Team-MR    4:01.15    3:54.05        
                1:55.40   3:54.05 (1:58.65)                                        
 16 Mitchell, Benjamin L      10 Agua Swim Team-MR         NT    4:01.60        
                2:04.03   4:01.60 (1:57.57)                                        
 17 Spinella, Conor S          9 LIAC-MR              4:30.00    4:12.62        
                2:04.85   4:12.62 (2:07.77)                                        
 18 VanManen, Dylan            8 LIAC-MR              4:30.00    4:24.18        
                2:12.57   4:24.18 (2:11.61)                                        
 -- Pinilla, Javier            9 Agua Swim Team-MR    3:47.74         DQ        
                1:36.49        DQ (1:48.78)                                        
 -- Furey, James K            10 Cond-MR                   NT         DQ        
                1:53.82        DQ (1:56.41)                                        
 
Event 27  Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neal, Lia M               11 Agua Swim Team-MR    1:02.11    1:01.29        
  2 Zhu, Annie                11 Twisters-MR          1:02.46    1:02.17        
  3 Rueda, Daniela            12 Agua Swim Team-MR    1:05.71    1:06.46        
  3 Cho, Rachel S             11 LIAC-MR              1:07.87    1:06.46        
  5 Sison, Alexandra          12 STVN-NJ              1:06.17    1:06.69        
  6 Bouzarouata, Sarah        12 Twisters-MR          1:05.87    1:07.09        
  7 Raccioppi, Paige          12 Trs-MR               1:08.58    1:07.94        
  8 Haruki, Yuria             12 Twisters-MR          1:06.31    1:07.98        
  9 Jaile, Sami J             12 Middies-MR           1:08.49    1:08.11        
 10 Torre, Melissa R          12 LIAC-MR              1:08.92    1:08.19        
 11 Church, Lauren A          12 Middies-MR           1:09.06    1:08.21        
 12 Kagan, Vlada              12 Twisters-MR          1:13.07    1:08.97        
 13 Armstrong, Shannon        12 NY Sharks-MR         1:10.56    1:09.13        
 14 Guaman, Kelly C           12 Twisters-MR          1:09.04    1:09.31        
 15 Sun, Angela               11 Twisters-MR          1:10.15    1:09.61        
 16 Lee, Abigail C            12 Agua Swim Team-MR    1:09.75    1:09.78        
 17 Yeung, Maggie P           12 Twisters-MR          1:10.81    1:09.99        
 18 Kuo, Jacqueline           11 Agua Swim Team-MR    1:10.11    1:10.22        
 19 Malyszka, Stephanie M     11 Cond-MR              1:12.78    1:10.30        
 20 Olivieri, Maya L          12 Middies-MR           1:16.00    1:10.59        
 21 Xue, Vanessa K            12 HS-MR                1:10.43    1:11.03        
 22 Reynoso, Jessica M        11 Agua Swim Team-MR    1:12.39    1:11.22        
 23 DiPreta, Stephanie N      12 LIAC-MR              1:13.20    1:11.34        
 24 Cornelio, Cyrille K       12 STVN-NJ              1:11.93    1:11.49        
 25 Frias, Mariana            12 Sharks-CT            1:07.86    1:11.67        
 26 Fidan, Cagla              11 Twisters-MR          1:10.95    1:11.71        
 27 McIntosh, Catriona E      12 Agua Swim Team-MR    1:11.10    1:12.11        
 28 Shiota, Lena A            12 Agua Swim Team-MR    1:11.49    1:12.19        
 29 Parker, Rachel            12 LIAC-MR              1:12.21    1:13.48        
 30 Caparelli, Olivia R       12 Middies-MR           1:16.68    1:13.83        
 31 Rubenstein, Allie S       12 Middies-MR           1:12.32    1:13.91        
 32 Lee, Lauren               11 Trs-MR               1:18.02    1:14.63        
 33 Chudy, Charlotte L        11 Agua Swim Team-MR    1:13.23    1:14.80        
 34 Tanner, Natlie J          11 Middies-MR           1:15.92    1:14.91        
 35 Sanabria, Manuela F       12 HS-MR                1:16.05    1:15.19        
 36 McIlhargy, Amanda         11 Trs-MR               1:15.17    1:15.25        
 37 Brown, Caitlin N          11 HS-MR                1:15.46    1:15.80        
 38 Barrett, Janae J          11 Twisters-MR          1:15.18    1:15.90        
 39 Toback, Gabbie N          11 LIAC-MR              1:16.93    1:16.40        
 40 Goldson, Olivia R         12 LIAC-MR              1:18.97    1:16.62        
 41 Simone, Toni A            12 Middies-MR           1:27.02    1:16.75        
 42 Mesibov, Rachael          11 NY Sharks-MR         1:18.92    1:16.76        
 43 Johnson, Caroline N       11 Middies-MR           1:15.32    1:17.16        
 44 Edgar, Alex H             11 Flying Dolphins-MR   1:18.24    1:17.38        
 45 Sumner, Harriet E         12 Middies-MR           1:19.44    1:17.73        
 46 Morris, Cara K            12 Cond-MR              1:15.07    1:18.04        
 47 Caparelli, Shawn C        12 Middies-MR           1:21.71    1:18.11        
 48 Lotito, Sam M             12 LIAC-MR              1:25.14    1:18.59        
 49 Laskowski, Caroline       12 Twisters-MR          1:18.11    1:18.84        
 50 Bodnar, Mary Anne D       11 Agua Swim Team-MR    1:29.98    1:18.86        
 51 Latino, Danielle E        11 Middies-MR           1:20.18    1:19.12        
 52 Gallagher, Molly A        11 Pace-MR              1:23.53    1:19.36        
 53 Lane, Kristin M           11 Middies-MR           1:17.69    1:19.50        
 54 Rose, Erica               12 Middies-MR           1:21.84    1:20.71        
 55 Mechalakos, Mary A        12 Big Blue-MR          1:15.25    1:21.05        
 56 Hartigan, Colleen G       11 Middies-MR           1:25.57    1:21.62        
 57 Pope, Lauren              12 Cond-MR              1:22.45    1:22.15        
 58 Chan, Shirley             11 Agua Swim Team-MR    1:28.26    1:22.51        
 59 Leonardo, Alexandra R     11 LIAC-MR              1:36.05    1:23.01        
 60 Tom, Ayana-Mei            11 Middies-MR           1:22.02    1:23.08        
 61 Kranis, Genna L           11 LIAC-MR              1:22.04    1:23.46        
 62 Chung, Katie              11 Cond-MR              1:25.69    1:23.73        
 63 Charest, Amanda V         11 Agua Swim Team-MR    1:37.65    1:24.70        
 64 Barry, Meghan J           12 Middies-MR           1:28.71    1:25.21        
 65 Schatzberg, Annie M       11 Agua Swim Team-MR    1:30.61    1:25.25        
 66 Sek, Izabella             11 Twisters-MR          1:25.00    1:25.60        
 67 Londono, Shannon G        12 Agua Swim Team-MR    1:30.33    1:25.91        
 68 Ramsden, Hannah N         11 Agua Swim Team-MR    1:28.95    1:26.38        
 69 Maher, Nicole             12 NY Sharks-MR         1:26.05    1:26.47        
 70 Murphy, Nicole L          11 Agua Swim Team-MR    1:35.26    1:26.70        
 71 Gadalla, Tina M           12 STVN-NJ              1:26.24    1:26.73        
 72 Whitelaw, Lucy            11 Agua Swim Team-MR    1:30.32    1:26.81        
 73 Yun, Debbie               11 Twisters-MR          1:28.68    1:27.22        
 74 Maynard, Eve A            12 Agua Swim Team-MR    1:32.83    1:27.90        
 75 Lubitz, Rachel H          12 Agua Swim Team-MR    1:38.92    1:29.19        
 76 Yu, Crystal               11 Trs-MR               1:28.66    1:31.46        
 77 Heo, Grace                11 Cond-MR                   NT    1:31.65        
 78 Mihalcik, Maggie          11 Agua Swim Team-MR    1:37.64    1:31.73        
 79 Merchan, Denise           11 Twisters-MR          1:28.40    1:31.92        
 80 Lagano, Victoria          12 STVN-NJ              1:36.55    1:33.51        
 81 Jaros, Anna               11 Twisters-MR          1:36.43    1:34.32        
 82 Kamel, Rita S             11 Twisters-MR          1:32.41    1:35.09        
 83 Dayton, Paige V           11 Agua Swim Team-MR    1:46.82    1:38.85        
 84 Perrone, Jordana          12 Cond-MR              1:43.00    1:39.15        
 
Event 28  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Stanley             12 NY Sharks-MR         1:01.94    1:01.99        
  2 Yang, Patrick             11 LIAC-MR              1:02.55    1:02.38        
  3 Yamout, Nader             12 Twisters-MR          1:04.67    1:03.65        
  4 Hu-Van Wright, En-Wei     11 Agua Swim Team-MR    1:05.92    1:04.99        
  5 Georgescu, Ronald F       12 Agua Swim Team-MR    1:08.13    1:06.88        
  6 Anderson, Jeffrey M       12 Sharks-CT            1:05.87    1:07.33        
  7 Mo, Samuel                11 Twisters-MR          1:06.75    1:07.47        
  8 Flynn, Patrick            11 Agua Swim Team-MR    1:08.01    1:08.05        
  9 Dervisevic, Alen          11 Twisters-MR          1:09.85    1:08.63        
 10 Wadolowski, Thomas        12 Twisters-MR          1:10.20    1:08.73        
 11 Volaski, Harrison A       12 Big Blue-MR          1:08.72    1:08.98        
 12 Ginsberg, Matthew K       12 Middies-MR           1:09.82    1:09.10        
 13 Nangle, JT T              12 Middies-MR           1:12.39    1:09.36        
 14 Sherman, Sammy I          11 Agua Swim Team-MR    1:14.63    1:09.58        
 15 Avidan, Lucas J           12 Middies-MR           1:10.36    1:09.77        
 16 Corey, Alexi              12 NY Sharks-MR         1:11.62    1:09.88        
 17 Ke, Richard M             12 LIAC-MR              1:11.54    1:10.41        
 18 Lu, Michael S             12 Middies-MR           1:19.62    1:11.39        
 19 Nilsson, Axel D           12 WEST-CT              1:10.67    1:11.54        
 20 Shields, Brandon          11 Trs-MR               1:16.77    1:11.64        
 21 Blackburn, John F         11 Middies-MR           1:13.37    1:11.85        
 22 D'Ambra, Derek T          12 Sharks-CT            1:17.21    1:12.60        
 23 Lin, Kevin                11 Twisters-MR          1:11.87    1:13.13        
 24 Salcedo, Matt             11 LIAC-MR              1:13.89    1:14.18        
 25 Ching, Benjamin G         11 Twisters-MR          1:14.28    1:14.85        
 26 Kim, Sean Y               11 LIAC-MR              1:14.20    1:14.86        
 27 Hopkins, Michael V        11 Sharks-CT            1:14.68    1:15.75        
 28 Rueda, Diego C            11 Agua Swim Team-MR    1:14.09    1:15.81        
 29 Torres, Juan A            11 Agua Swim Team-MR    1:25.00    1:16.05        
 30 Shteyman, Brandon J       12 LIAC-MR              1:26.24    1:16.78        
 31 Ogisu, Kent               12 Agua Swim Team-MR    1:23.38    1:17.34        
 32 Pon, Bryan E              11 Middies-MR           1:21.11    1:18.43        
 33 Arana, Anthony Y          12 LIAC-MR              1:22.77    1:18.47        
 34 Miara, Jesse              12 Trs-MR               1:15.85    1:18.66        
 35 Cloud Jr, Geoffrey W      11 Sharks-CT            1:19.44    1:18.90        
 36 Hall, Andrew T            11 Middies-MR           1:23.76    1:19.28        
 37 Bhagat, Gautam            12 Agua Swim Team-MR    1:24.53    1:19.41        
 38 Finnegan, Dan P           11 LIAC-MR              1:21.31    1:19.66        
 39 Finnegan, Matt F          11 LIAC-MR              1:24.66    1:19.88        
 40 Arnott, Conner W          11 NY Sharks-MR         1:21.48    1:21.19        
 41 Imber, Gabe L             11 WEST-CT              1:21.66    1:22.18        
 42 McLaughlin, Dan P         11 Middies-MR           1:23.36    1:22.28        
 43 Kadirov, Raushan          12 LIAC-MR              1:28.29    1:23.16        
 44 Pon, Gregory W            11 Middies-MR           1:28.71    1:23.77        
 45 Imber, Marty L            11 WEST-CT              1:35.00    1:24.07        
 46 Avila, Jon-Anthony L      11 Cond-MR              1:23.11    1:24.38        
 47 Pinilla, Alejandro J      12 Agua Swim Team-MR    1:24.58    1:25.78        
 48 Turcotte, Sawyer A        11 Middies-MR           1:27.99    1:26.28        
 49 VanManen, Ryan            11 LIAC-MR              1:23.42    1:26.34        
 50 Bingham, Jasper K         11 Agua Swim Team-MR    1:35.82    1:26.40        
 51 Matsunaga, Ty             12 Agua Swim Team-MR         NT    1:27.91        
 52 Harelick, Alex R          11 Middies-MR           1:31.30    1:28.20        
 53 Donohue, Robbie           12 Trs-MR               1:24.89    1:28.35        
 54 Pu, Andrew                12 Twisters-MR          1:31.23    1:28.87        
 55 Mamut, Lenny              11 Agua Swim Team-MR    1:43.35    1:29.25        
 56 Sexton, Nick              11 STVN-NJ              2:00.00    1:29.40        
 57 Siegel, Jonah             12 Agua Swim Team-MR    1:34.85    1:32.77        
 58 Canals, Mathew S          11 Cond-MR              1:34.07    1:33.03        
 59 Cunha, Ricardo F          12 LIAC-MR              1:25.00    1:34.74        
 60 Graney, Luke              11 Cond-MR              1:36.42    1:35.16        
 61 Gowargy, John A           11 LIAC-MR              1:33.91    1:37.03        
 62 Reddy, Sunil              11 LIAC-MR              1:42.84    1:44.56        
 63 Martin, Kevin J           12 Cond-MR              1:53.74    1:47.26        
 64 Price, Brandon A          11 LIAC-MR              1:45.61    1:49.23        
 65 Fink, Stephen J           11 Middies-MR           1:49.15    1:51.69        
 66 Sajnani, Alexander P      11 Sharks-CT            1:57.91    1:52.77        
 -- Torres, Santiago H        11 Agua Swim Team-MR    1:25.00         DQ        
 
Event 29  Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutchinson-Maddox, Isla   10 Agua Swim Team-MR    1:11.49    1:11.59        
  2 Kim, Elizabeth            10 Twisters-MR          1:12.01    1:14.31        
  3 Susz, Gabriella V          9 Middies-MR           1:18.02    1:16.17        
  4 Hirsch, Stephanie         10 Trs-MR               1:18.77    1:16.24        
  5 Barbosa, Tabitha          10 Twisters-MR          1:19.22    1:17.16        
  6 Frias, Cristina C         10 Sharks-CT            1:15.90    1:17.62        
  7 Brooks, Alexandra         10 Trs-MR               1:21.62    1:17.82        
  8 Clark, Samantha P         10 Middies-MR           1:19.49    1:18.55        
  9 Cloud, Jaclyn A           10 Sharks-CT            1:19.03    1:18.71        
 10 Danovitch, Amelia E       10 Agua Swim Team-MR    1:18.41    1:18.83        
 11 Ogisu, Emilie             10 Agua Swim Team-MR    1:27.03    1:18.92        
 12 Cirone, Alexandra         10 Agua Swim Team-MR    1:18.94    1:19.33        
 13 Rodriguez, Keannie M      10 Agua Swim Team-MR    1:17.04    1:20.61        
 14 Shipman, Isabel J         10 Middies-MR           1:24.26    1:21.15        
 15 Giovanniello, Kerry A      9 LIAC-MR              1:23.68    1:21.44        
 16 Rubiano, Alexandra K      10 Twisters-MR          1:19.73    1:21.97        
 17 Chediak, Isabel A          9 Middies-MR           1:24.30    1:21.99        
 18 Doherty, Kaitlin A        10 Middies-MR           1:25.78    1:22.66        
 19 Treble, Molly M            9 LIAC-MR              1:29.34    1:23.33        
 20 Olazabal, Gabriella        9 LIAC-MR              1:26.53    1:23.76        
 21 Gallagher, Megan E         9 Pace-MR              1:21.36    1:23.86        
 22 Doyle, Carly L             9 Flying Dolphins-MR   1:25.05    1:24.95        
 23 Nagarajan, Mira           10 Agua Swim Team-MR    1:30.09    1:25.30        
 24 Ego, Stephanie K          10 Sharks-CT            1:23.74    1:25.60        
 25 Miesner, Kiera C          10 Unattached MR-MR     1:20.57    1:25.72        
 26 Cornelio, Kat R            9 STVN-NJ              1:32.85    1:26.13        
 27 McNamara, Alison           8 NY Sharks-MR         1:25.55    1:27.34        
 28 Rashid, Jasmine           10 LIAC-MR              1:28.28    1:27.35        
 29 Mazza, Sarah E             9 Middies-MR           1:35.65    1:27.54        
 30 Arana, Jessica             8 LIAC-MR              1:30.37    1:27.70        
 31 Abramowitz, Rachel N      10 LIAC-MR              1:36.26    1:27.83        
 32 Brickman, Molly E          9 Flying Dolphins-MR   1:27.07    1:28.30        
 33 Castelluccio, Kimberly    10 Trs-MR               1:31.54    1:29.03        
 34 Boyko, Jaime P            10 LIAC-MR              1:34.81    1:29.27        
 35 Flynn, Caitlin C          10 Agua Swim Team-MR    1:27.11    1:29.72        
 36 Kynast, Sarah             10 Trs-MR               1:32.00    1:29.86        
 37 Lizzio, Corinne M          9 LIAC-MR              1:41.01    1:30.00        
 38 Kaplan, Paige E            9 LIAC-MR              1:33.22    1:30.80        
 39 Hutton, Theresa            8 Trs-MR               1:36.52    1:32.45        
 40 Laird, Courtney R          9 LIAC-MR              1:33.45    1:32.47        
 41 Lipe, Eleanor M            9 Agua Swim Team-MR    1:31.64    1:32.86        
 42 Maloney, Meghan E          9 HS-MR                1:30.34    1:33.40        
 43 Lange, Kaitlyn             8 NY Sharks-MR         1:41.07    1:33.45        
 44 Thamsen, Kathryn          10 Trs-MR               1:41.20    1:33.46        
 45 Kim, Rachel S             10 Cond-MR              1:39.28    1:33.95        
 46 Anderson, Mary Jane J      9 HS-MR                1:36.96    1:34.00        
 47 Galen, Eve I               9 Agua Swim Team-MR    1:49.98    1:34.13        
 48 Alini, Corinne T          10 Middies-MR           1:40.00    1:34.90        
 49 Arjomand, Banou            9 Agua Swim Team-MR    1:45.35    1:34.99        
 50 Siegel, Sophie H           8 Flying Dolphins-MR   1:44.61    1:35.28        
 51 Xue, Kelly E              10 HS-MR                1:36.20    1:36.65        
 52 Ringler, Julia I          10 Agua Swim Team-MR         NT    1:38.33        
 53 Grady, Caitlyn M          10 NY Sharks-MR         1:39.82    1:39.54        
 54 Rodriguez, Tina G          7 Twisters-MR          1:43.10    1:39.58        
 55 Kamel, Mira S             10 Twisters-MR          1:36.75    1:40.04        
 56 Vasudevan, Arya V          8 Middies-MR           1:52.54    1:40.60        
 57 Miara, Marissa             8 Trs-MR               1:52.41    1:41.06        
 58 Hackenburg, Shelby         9 Middies-MR           1:51.42    1:41.30        
 59 Martin, Kelly J            9 Cond-MR              1:44.20    1:41.74        
 60 Jensen, Natalie            9 Trs-MR               1:35.00    1:42.04        
 61 Sanabria, Eugenia C        9 HS-MR                1:36.97    1:42.28        
 62 Kuo, Elizabeth F           8 Agua Swim Team-MR    1:47.39    1:42.67        
 63 Bugniazet, Megan B         9 Middies-MR           1:48.71    1:44.37        
 64 Khal-Laayoun, Yasmina E    9 Agua Swim Team-MR    1:56.39    1:44.47        
 65 Germano, Caroline P        8 LIAC-MR              2:01.21    1:45.06        
 66 Schoenherr, Jena E         9 Middies-MR           1:45.98    1:45.11        
 67 Park, Christine           10 Twisters-MR          1:40.00    1:45.36        
 68 Gonzalez, Kassey           8 Big Blue-MR          1:48.71    1:46.06        
 69 Basso, Sierra K            9 Agua Swim Team-MR    1:45.94    1:46.07        
 70 Degearo, Kaitlyn V         8 LIAC-MR              2:05.00    1:46.48        
 71 Fuchs, Lindsey             8 Agua Swim Team-MR    1:48.57    1:47.13        
 72 Lotito, Taylor P           9 LIAC-MR              1:41.56    1:47.16        
 73 Kelly, Jordan A            8 Agua Swim Team-MR         NT    1:47.44        
 74 Haiken, Charlotte E        8 Agua Swim Team-MR         NT    1:47.60        
 75 Heuser, Kerri A            8 LIAC-MR              2:10.00    1:48.45        
 76 Gowargy, Monica            9 LIAC-MR              2:06.10    1:49.31        
 77 Rosenblum, Danielle M      9 Middies-MR           1:50.14    1:49.76        
 78 Emery, Payton L            9 Middies-MR           1:48.15    1:50.00        
 79 O'Shea, Molly E            9 Middies-MR           2:00.15    1:50.38        
 80 Raphael, Michaela          9 NY Sharks-MR         1:51.72    1:50.85        
 81 Sullivan, Mariana A        9 Agua Swim Team-MR    2:21.50    1:52.24        
 82 Doyle, Jordan              7 Flying Dolphins-MR   2:15.00    1:52.85        
 83 Hartigan, Meghan C         9 Middies-MR           1:49.00    1:53.18        
 84 Park, Irene J              7 LIAC-MR              1:53.09    1:57.05        
 85 Brandow, Emma E            7 Agua Swim Team-MR    2:08.98    1:57.22        
 86 Fung, Amanda M             8 Big Blue-MR          2:03.88    1:57.80        
 87 Wang, Sunnie               6 Twisters-MR          1:58.00    1:57.87        
 88 Pena, Sarahe               7 Agua Swim Team-MR    1:58.72    1:59.52        
 89 Alimonti, Simone T        10 Middies-MR           2:04.81    1:59.57        
 90 Elmassry, Jasmine          7 Twisters-MR          2:00.00    2:00.36        
 91 Miesner, Claudia J         8 Unattached MR-MR     1:49.25    2:01.04        
 92 Tanchuck, Sarah K          9 LIAC-MR              2:43.21    2:05.24        
 93 Watts, Kelsey A            7 Flying Dolphins-MR        NT    2:06.63        
 94 Weiss, Jessie M            7 Flying Dolphins-MR   2:30.00    2:06.98        
 95 Turchin, Emily R          10 Middies-MR           1:42.15    2:07.91        
 96 Arjomand, May              8 Agua Swim Team-MR    2:25.73    2:09.66        
 97 Smith, Gabby M             9 STVN-NJ              3:00.00    2:10.67        
 98 DeFranco, Lia J            9 STVN-NJ              2:29.00    2:14.59        
 99 Yun, Jena                  7 Twisters-MR          2:12.00    2:25.57        
100 Wang, Isabel               8 Twisters-MR          2:01.00    2:28.57        
101 Cruz, Kandra               7 Twisters-MR          2:00.00    2:35.91        
 -- Najjar, Caroline A         7 Agua Swim Team-MR    2:09.25         DQ        
 -- Zawatson, Cassidy          7 LIAC-MR              2:05.00         DQ        
 
Event 30  Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giraldo, Andrew           10 Trs-MR               1:15.59    1:15.92        
  2 Pu, Austin                10 Twisters-MR          1:22.32    1:16.04        
  3 Wang, Eric                10 LIAC-MR              1:25.00    1:20.79        
  4 Rubenstein, Sam M          9 Middies-MR           1:20.40    1:21.29        
  5 Lantin, Matthew D         10 Middies-MR           1:23.33    1:23.67        
  6 Palacios, David D         10 HS-MR                1:26.35    1:24.01        
  7 Rookwood Jr., William K   10 HS-MR                1:21.92    1:24.10        
  8 Benjamin, Ernst C          9 Agua Swim Team-MR    1:21.61    1:24.49        
  9 Pinilla, Javier            9 Agua Swim Team-MR    1:34.11    1:25.56        
 10 Nilsson, Erik A           10 WEST-CT              1:22.69    1:25.76        
 11 Gadalla, Michael M        10 STVN-NJ              1:28.19    1:27.31        
 12 Ramirez, Richard A         9 Agua Swim Team-MR    1:43.04    1:27.77        
 13 Blesi, Frank J            10 LIAC-MR              1:32.66    1:28.94        
 14 Devito, TJ                 8 Trs-MR               1:30.21    1:29.70        
 15 Raccioppi, Jake            9 Trs-MR               1:30.77    1:29.79        
 16 Uszynski, Arthur           9 Twisters-MR          1:29.45    1:30.14        
 17 Streuly, Iggy J           10 STVN-NJ              1:33.94    1:30.42        
 18 Shao, James               10 Twisters-MR          1:41.94    1:32.96        
 19 Salgado, Daniel E         10 Twisters-MR          1:31.20    1:33.05        
 20 Curran, Tyler D            9 Middies-MR           1:40.00    1:33.11        
 21 Magee, Dylan P             9 NY Sharks-MR         1:37.08    1:33.92        
 22 Mitchell, Benjamin L      10 Agua Swim Team-MR    1:45.86    1:34.14        
 23 Mo, Joseph J               8 Twisters-MR          1:37.77    1:34.41        
 24 Nussbaum, Tyler J          9 LIAC-MR              1:53.28    1:34.66        
 25 Seckin, Timmy              9 Agua Swim Team-MR    1:33.16    1:34.84        
 26 Andjelic, Nikola           8 Cond-MR                   NT    1:35.10        
 27 Olivieri, Armondo R       10 Middies-MR           1:45.45    1:35.38        
 28 Melkonian, Gianluca       10 Flying Dolphins-MR   1:35.98    1:35.41        
 29 Barbosa, Kevin            10 Twisters-MR          1:30.60    1:36.41        
 30 Zezula, Mateusz            8 Twisters-MR          1:32.00    1:37.25        
 31 Li, Jonathan              10 LIAC-MR              1:43.61    1:37.84        
 32 Spinella, Conor S          9 LIAC-MR              1:41.30    1:38.24        
 33 Quinones, Christopher D    8 Agua Swim Team-MR    1:49.02    1:38.77        
 34 Bouzourene, Adam          10 LIAC-MR              2:10.00    1:39.84        
 35 Eichner, Dylan J          10 Sharks-CT            1:49.29    1:40.57        
 36 Messak, George K          10 Twisters-MR          1:44.03    1:41.44        
 37 Zabelaj, Bujar             9 Middies-MR           1:45.10    1:42.69        
 38 Hendrickson, Mark M        9 Sharks-CT            1:37.90    1:42.92        
 39 Feldman, Gregory D         8 Sharks-CT            1:40.00    1:43.76        
 40 Tanner, Christian          9 Middies-MR           1:50.12    1:45.85        
 41 O'Connell, Ryan           10 Cond-MR              1:54.07    1:46.00        
 42 VanManen, Dylan            8 LIAC-MR              1:44.87    1:46.40        
 43 Darabundit, Champ C        9 Agua Swim Team-MR    2:09.42    1:46.56        
 44 Guo, Andrew                9 Twisters-MR          1:57.16    1:53.34        
 45 Zhou, Ethan                9 Twisters-MR          1:46.47    1:54.46        
 46 Massand, Dilin S           8 Agua Swim Team-MR         NT    2:10.99        
 47 Feldmann, Axel S           9 Agua Swim Team-MR    2:32.25    2:20.51        
 48 Lagano, Zachary            9 STVN-NJ              2:00.00    2:21.19        
 49 Oberholtzer, Nicolas L     9 STVN-NJ              3:00.00    2:24.82        
 50 Mechalakos, Andy A        10 Big Blue-MR          2:05.00    2:31.53        
 
Event 31  Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Annie                11 Twisters-MR            35.07      34.70        
  2 Reynoso, Jessica M        11 Agua Swim Team-MR      39.49      38.10        
  3 Neal, Lia M               11 Agua Swim Team-MR      39.27      39.36        
  4 Sison, Alexandra          12 STVN-NJ                40.36      40.05        
  5 Barrett, Janae J          11 Twisters-MR            41.91      41.48        
  6 Xue, Vanessa K            12 HS-MR                  41.52      41.71        
  7 Kagan, Vlada              12 Twisters-MR            43.04      41.99        
  8 Yeung, Maggie P           12 Twisters-MR            45.23      43.51        
  9 Sumner, Harriet E         12 Middies-MR             45.15      43.56        
 10 McKallen, Theresa         11 NY Sharks-MR           29.53      43.78        
 11 Lubitz, Rachel H          12 Agua Swim Team-MR      47.98      43.84        
 12 Browne, Sophie L          12 Middies-MR             48.36      43.97        
 13 Ostertag, Elizabeth M     11 Middies-MR             43.55      44.73        
 14 Caparelli, Shawn C        12 Middies-MR             52.18      44.82        
 15 Fulenwider, Melissa F     11 Middies-MR             43.93      44.89        
 16 Laskowski, Caroline       12 Twisters-MR            43.91      45.66        
 17 Malyszka, Stephanie M     11 Cond-MR                45.88      45.68        
 18 Raccioppi, Paige          12 Trs-MR                 44.68      46.02        
 19 Sanabria, Manuela F       12 HS-MR                  46.57      46.19        
 20 Euceda, Jarleen B         11 Agua Swim Team-MR      48.36      46.37        
 21 Zawatson, Cady            11 LIAC-MR                46.04      46.51        
 22 Brown, Caitlin N          11 HS-MR                  48.59      46.61        
 23 Lagano, Victoria          12 STVN-NJ                48.06      46.70        
 24 Rose, Erica               12 Middies-MR             48.86      46.91        
 25 Suh, Bridget              11 Agua Swim Team-MR         NT      47.33        
 26 Pope, Lauren              12 Cond-MR                46.54      47.61        
 27 Lotito, Sam M             12 LIAC-MR                48.56      48.28        
 28 Chan, Shirley             11 Agua Swim Team-MR      57.60      48.30        
 29 Gadalla, Tina M           12 STVN-NJ                47.30      48.41        
 29 Bodnar, Laura K           12 STVN-NJ                47.58      48.41        
 31 Jaros, Anna               11 Twisters-MR            48.74      48.92        
 32 Schatzberg, Annie M       11 Agua Swim Team-MR      48.86      49.00        
 33 Whitelaw, Lucy            11 Agua Swim Team-MR      49.87      49.09        
 34 Hartigan, Colleen G       11 Middies-MR             49.76      49.19        
 35 Bodnar, Mary Anne D       11 Agua Swim Team-MR      52.77      49.34        
 36 Simone, Toni A            12 Middies-MR             55.29      49.98        
 37 Kamel, Rita S             11 Twisters-MR            51.88      50.45        
 38 Sek, Izabella             11 Twisters-MR            49.00      51.01        
 39 Tanner, Natlie J          11 Middies-MR             49.99      51.05        
 40 Mesibov, Rachael          11 NY Sharks-MR           49.58      51.16        
 41 Chung, Katie              11 Cond-MR                52.16      51.53        
 42 Charest, Amanda V         11 Agua Swim Team-MR      53.69      52.09        
 43 Londono, Shannon G        12 Agua Swim Team-MR      54.72      52.10        
 44 Mihalcik, Maggie          11 Agua Swim Team-MR      55.12      53.99        
 45 Maher, Nicole             12 NY Sharks-MR           53.50      54.58        
 46 Yun, Debbie               11 Twisters-MR            54.22      55.14        
 47 Heo, Grace                11 Cond-MR                   NT      55.28        
 48 Murphy, Nicole L          11 Agua Swim Team-MR    1:00.56      55.86        
 49 Merchan, Denise           11 Twisters-MR            57.08      57.26        
 50 Perrone, Jordana          12 Cond-MR              1:01.94      57.66        
 51 Dayton, Paige V           11 Agua Swim Team-MR    1:02.92    1:01.60        
 
Event 32  Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Stanley             12 NY Sharks-MR           34.91      34.93        
  2 Georgescu, Ronald F       12 Agua Swim Team-MR      38.14      38.42        
  3 Nilsson, Axel D           12 WEST-CT                38.63      39.06        
  4 Yamout, Nader             12 Twisters-MR            39.86      39.31        
  5 Ching, Benjamin G         11 Twisters-MR            42.54      40.40        
  6 Mo, Samuel                11 Twisters-MR            41.45      41.32        
  7 Wadolowski, Thomas        12 Twisters-MR            43.68      41.76        
  8 Shannon, Christopher K    12 Middies-MR             43.68      41.94        
  9 Pagano, Edward S          12 Middies-MR             47.00      42.37        
 10 Shteyman, Brandon J       12 LIAC-MR                49.11      43.03        
 11 Dervisevic, Alen          11 Twisters-MR            43.46      43.54        
 12 Romano, Michael N         12 Sharks-CT              43.95      44.61        
 13 Hopkins, Michael V        11 Sharks-CT              46.83      45.72        
 14 Yeo, Maxwell Z            11 Agua Swim Team-MR      49.32      46.39        
 15 Shiraishi, Sora T         11 Middies-MR             46.90      46.40        
 16 Torres, Santiago H        11 Agua Swim Team-MR      42.00      46.90        
 17 Finnegan, Matt F          11 LIAC-MR                53.48      48.07        
 18 Ogisu, Kent               12 Agua Swim Team-MR      51.89      48.43        
 19 Turcotte, Sawyer A        11 Middies-MR             41.12      48.56        
 20 Arana, Anthony Y          12 LIAC-MR                55.37      48.88        
 21 Torres, Juan A            11 Agua Swim Team-MR      42.00      48.94        
 22 Pinilla, Alejandro J      12 Agua Swim Team-MR      50.07      49.01        
 23 Zhang, Thomas             12 NY Sharks-MR           47.55      49.17        
 24 Avila, Jon-Anthony L      11 Cond-MR                48.01      50.04        
 25 Finnegan, Dan P           11 LIAC-MR                56.60      50.22        
 26 Hall, Andrew T            11 Middies-MR             58.19      50.51        
 27 Pon, Bryan E              11 Middies-MR             51.08      50.60        
 28 Canals, Mathew S          11 Cond-MR                48.19      50.66        
 29 Matsunaga, Ty             12 Agua Swim Team-MR         NT      51.44        
 30 Harelick, Alex R          11 Middies-MR             53.51      51.57        
 31 Bingham, Jasper K         11 Agua Swim Team-MR    1:02.24      52.17        
 32 Siegel, Jonah             12 Agua Swim Team-MR      55.17      52.23        
 33 Schaub, Kevin F           11 Cond-MR                53.38      52.45        
 34 Gowargy, John A           11 LIAC-MR                57.84      53.01        
 35 Bhagat, Gautam            12 Agua Swim Team-MR      52.65      53.19        
 36 Pon, Gregory W            11 Middies-MR           1:02.03      53.34        
 37 Arnott, Conner W          11 NY Sharks-MR           52.22      53.73        
 38 Donohue, Robbie           12 Trs-MR                 55.40      54.26        
 39 Giovanniello, Michael     12 LIAC-MR                59.61      55.09        
 40 McLaughlin, Dan P         11 Middies-MR             55.65      57.83        
 41 Reddy, Sunil              11 LIAC-MR              1:00.65      58.59        
 42 Imber, Marty L            11 WEST-CT                54.74      59.74        
 43 Sexton, Nick              11 STVN-NJ              1:10.00    1:00.45        
 44 Pu, Andrew                12 Twisters-MR            55.72    1:01.74        
 45 Graney, Luke              11 Cond-MR              1:08.64    1:03.03        
 46 Price, Brandon A          11 LIAC-MR              1:10.00    1:05.68        
 47 Fink, Stephen J           11 Middies-MR           1:12.41    1:06.91        
 48 Martin, Kevin J           12 Cond-MR              1:14.98    1:19.88        
 
Event 33  Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rubiano, Alexandra K      10 Twisters-MR            43.29      42.87        
  2 Cirone, Alexandra         10 Agua Swim Team-MR      42.89      42.95        
  3 Rodriguez, Keannie M      10 Agua Swim Team-MR      44.53      43.16        
  4 Hutchinson-Maddox, Isla   10 Agua Swim Team-MR      45.26      43.64        
  5 Kim, Elizabeth            10 Twisters-MR            43.65      44.12        
  6 Barbosa, Tabitha          10 Twisters-MR            46.98      45.89        
  7 Danovitch, Amelia E       10 Agua Swim Team-MR      49.61      47.39        
  8 Brooks, Alexandra         10 Trs-MR                 49.85      47.73        
  9 Laird, Courtney R          9 LIAC-MR                49.09      49.09        
 10 Grady, Caitlyn M          10 NY Sharks-MR           51.13      49.62        
 11 Flynn, Caitlin C          10 Agua Swim Team-MR      50.47      49.85        
 12 Kaplan, Paige E            9 LIAC-MR                52.27      51.14        
 13 Gallagher, Megan E         9 Pace-MR                51.48      51.82        
 14 Nagarajan, Mira           10 Agua Swim Team-MR    1:01.65      51.99        
 15 Kamel, Mira S             10 Twisters-MR            50.92      52.07        
 16 Tan, Cathy                 8 Twisters-MR            53.81      52.48        
 16 Arjomand, Banou            9 Agua Swim Team-MR      57.82      52.48        
 18 Xue, Kelly E              10 HS-MR                  57.32      53.01        
 19 Chediak, Isabel A          9 Middies-MR             54.52      53.22        
 20 Alini, Corinne T          10 Middies-MR             57.42      53.35        
 21 Abramowitz, Rachel N      10 LIAC-MR                58.37      53.45        
 22 Ogisu, Emilie             10 Agua Swim Team-MR      58.02      53.51        
 23 Damsky, Abby K            10 Agua Swim Team-MR      54.72      53.57        
 24 Gowargy, Monica            9 LIAC-MR                57.05      53.92        
 25 Treble, Molly M            9 LIAC-MR              1:12.57      54.14        
 26 Lizzio, Corinne M          9 LIAC-MR                58.38      54.28        
 27 Kim, Rachel S             10 Cond-MR                59.30      54.83        
 28 Ringler, Julia I          10 Agua Swim Team-MR      55.81      54.91        
 29 Lange, Kaitlyn             8 NY Sharks-MR           55.82      55.28        
 30 Galen, Eve I               9 Agua Swim Team-MR      58.92      55.58        
 31 Sanabria, Eugenia C        9 HS-MR                1:00.34      56.04        
 32 Khal-Laayoun, Yasmina E    9 Agua Swim Team-MR    1:00.81      56.11        
 33 Fung, Amanda M             8 Big Blue-MR          1:00.53      56.25        
 34 Schoenherr, Jena E         9 Middies-MR           1:02.00      56.58        
 35 Sullivan, Mariana A        9 Agua Swim Team-MR      57.08      56.59        
 36 Kelly, Jordan A            8 Agua Swim Team-MR    1:04.79      56.61        
 37 Emery, Payton L            9 Middies-MR           1:05.45      56.92        
 38 Kynast, Sarah             10 Trs-MR               1:10.00      57.96        
 39 Lipe, Eleanor M            9 Agua Swim Team-MR    1:04.39      58.07        
 40 Turchin, Emily R          10 Middies-MR             52.48      58.24        
 41 Fuchs, Lindsey             8 Agua Swim Team-MR    1:01.12      58.50        
 42 Martin, Kelly J            9 Cond-MR                59.55      58.85        
 43 Miara, Marissa             8 Trs-MR               1:01.81      59.23        
 44 Maloney, Meghan E          9 HS-MR                1:06.52      59.53        
 45 Germano, Caroline P        8 LIAC-MR              1:02.75      59.57        
 46 Park, Irene J              7 LIAC-MR              1:02.71      59.60        
 47 Arjomand, May              8 Agua Swim Team-MR    1:08.42      59.86        
 48 Anderson, Mary Jane J      9 HS-MR                1:05.49    1:00.11        
 49 Lewis, Kiara               9 Twisters-MR          1:02.07    1:00.25        
 49 Park, Christine           10 Twisters-MR          1:06.85    1:00.25        
 51 Kuo, Elizabeth F           8 Agua Swim Team-MR      59.41    1:00.34        
 52 Rosenblum, Danielle M      9 Middies-MR           1:00.51    1:00.54        
 53 Hackenburg, Shelby         9 Middies-MR           1:06.10    1:00.77        
 54 Alimonti, Simone T        10 Middies-MR           1:00.65    1:01.07        
 55 Miesner, Claudia J         8 Unattached MR-MR     1:00.04    1:01.81        
 56 Bugniazet, Megan B         9 Middies-MR           1:02.34    1:02.20        
 57 Pena, Sarahe               7 Agua Swim Team-MR    1:11.20    1:02.66        
 58 Rodriguez, Tina G          7 Twisters-MR          1:07.32    1:02.68        
 59 Wang, Sunnie               6 Twisters-MR          1:05.35    1:02.89        
 60 Doyle, Jordan              7 Flying Dolphins-MR   1:04.13    1:03.02        
 61 Hartigan, Meghan C         9 Middies-MR           1:02.41    1:03.10        
 62 Yanez, Tania               8 Twisters-MR          1:06.51    1:03.49        
 63 Thamsen, Kathryn          10 Trs-MR               1:05.16    1:03.89        
 64 O'Shea, Molly E            9 Middies-MR           1:01.53    1:04.33        
 65 Elmassry, Jasmine          7 Twisters-MR          1:07.00    1:04.36        
 66 Degearo, Kaitlyn V         8 LIAC-MR              1:10.00    1:05.03        
 67 Haiken, Charlotte E        8 Agua Swim Team-MR         NT    1:05.36        
 68 Watts, Kelsey A            7 Flying Dolphins-MR        NT    1:07.31        
 69 Heuser, Kerri A            8 LIAC-MR              1:15.00    1:08.22        
 70 Raphael, Michaela          9 NY Sharks-MR         1:09.48    1:08.44        
 71 Tanchuck, Sarah K          9 LIAC-MR              1:12.51    1:09.57        
 72 Hutton, Theresa            8 Trs-MR               1:18.54    1:09.78        
 73 DeFranco, Lia J            9 STVN-NJ              1:22.16    1:09.98        
 74 Najjar, Caroline A         7 Agua Swim Team-MR    1:10.59    1:10.99        
 75 Wang, Isabel               8 Twisters-MR          1:17.00    1:11.01        
 76 Jensen, Natalie            9 Trs-MR               1:19.00    1:11.22        
 77 Weiss, Jessie M            7 Flying Dolphins-MR   1:18.38    1:12.65        
 78 Zawatson, Cassidy          7 LIAC-MR              1:15.00    1:12.70        
 79 Yun, Jena                  7 Twisters-MR          1:14.00    1:16.17        
 80 Smith, Gabby M             9 STVN-NJ              1:30.00    1:39.48        
 -- Cruz, Kandra               7 Twisters-MR          1:10.00         DQ        
 -- Vasudevan, Arya V          8 Middies-MR           1:07.90         DQ        
 -- Brandow, Emma E            7 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
 
Event 34  Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNamara, Shane           10 NY Sharks-MR           43.90      43.38        
  2 Mo, Daniel                10 Twisters-MR            45.14      43.76        
  3 Pu, Austin                10 Twisters-MR            45.42      45.06        
  4 Magee, Dylan P             9 NY Sharks-MR           48.93      48.86        
  5 Palacios, David D         10 HS-MR                  53.74      49.27        
  6 Nilsson, Erik A           10 WEST-CT                49.23      49.29        
  7 Furey, James K            10 Cond-MR                52.63      49.33        
  8 Pinilla, Javier            9 Agua Swim Team-MR      54.50      49.44        
  9 Zabelaj, Bujar             9 Middies-MR             54.55      52.03        
 10 Salgado, Daniel E         10 Twisters-MR            54.64      52.08        
 11 Li, Jonathan              10 LIAC-MR                53.13      52.67        
 12 Benjamin, Ernst C          9 Agua Swim Team-MR      53.69      53.18        
 13 Wang, Eric                10 LIAC-MR                54.07      53.26        
 14 Mo, Joseph J               8 Twisters-MR            55.32      53.40        
 15 Devito, TJ                 8 Trs-MR                 56.28      54.07        
 16 Zhou, Ethan                9 Twisters-MR            55.77      54.21        
 17 Andjelic, Nikola           8 Cond-MR                55.36      54.36        
 18 Ramirez, Richard A         9 Agua Swim Team-MR    1:04.50      54.94        
 19 Quinones, Christopher D    8 Agua Swim Team-MR    1:00.80      55.28        
 20 Shao, James               10 Twisters-MR          1:05.51      55.66        
 21 Darabundit, Champ C        9 Agua Swim Team-MR    1:12.17      56.39        
 22 Bouzourene, Adam          10 LIAC-MR              1:15.00      57.32        
 23 Guo, Andrew                9 Twisters-MR            58.93      58.11        
 24 Mitchell, Benjamin L      10 Agua Swim Team-MR    1:05.81      58.21        
 25 Zezula, Mateusz            8 Twisters-MR            56.00      59.44        
 26 Melkonian, Gianluca       10 Flying Dolphins-MR   1:02.39      59.68        
 27 Spinella, Conor S          9 LIAC-MR              1:03.52    1:00.63        
 28 Barbosa, Kevin            10 Twisters-MR            58.41    1:00.82        
 29 O'Connell, Ryan           10 Cond-MR              1:02.18    1:00.88        
 30 Olivieri, Armondo R       10 Middies-MR             58.58    1:01.09        
 31 Blesi, Frank J            10 LIAC-MR              1:10.71    1:01.97        
 32 Tanner, Christian          9 Middies-MR             58.19    1:02.28        
 33 Feldman, Gregory D         8 Sharks-CT            1:06.76    1:02.89        
 34 Curran, Tyler D            9 Middies-MR             57.50    1:07.99        
 35 Massand, Dilin S           8 Agua Swim Team-MR         NT    1:10.92        
 36 Lagano, Zachary            9 STVN-NJ              1:10.00    1:30.93        
 -- Mechalakos, Andy A        10 Big Blue-MR          1:10.00         DQ        
 -- Oberholtzer, Nicolas L     9 STVN-NJ              1:30.00         DQ        
 
Event 35  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bouzarouata, Sarah        12 Twisters-MR          1:10.86    1:12.77        
  2 Rueda, Daniela            12 Agua Swim Team-MR    1:17.10    1:16.47        
  3 Torre, Melissa R          12 LIAC-MR              1:18.11    1:16.73        
  4 Guaman, Kelly C           12 Twisters-MR          1:14.52    1:16.89        
  5 Cho, Rachel S             11 LIAC-MR              1:17.62    1:16.92        
  6 Shiota, Lena A            12 Agua Swim Team-MR    1:15.77    1:17.33        
  7 Sun, Angela               11 Twisters-MR          1:15.50    1:18.09        
  8 Lee, Abigail C            12 Agua Swim Team-MR    1:16.72    1:18.78        
  9 Kuo, Jacqueline           11 Agua Swim Team-MR    1:17.17    1:19.14        
 10 Hirsch, Jenna             12 Trs-MR               1:19.19    1:19.82        
 11 Laskowski, Caroline       12 Twisters-MR          1:17.75    1:21.98        
 12 Olivieri, Maya L          12 Middies-MR           1:28.67    1:22.23        
 13 Browne, Sophie L          12 Middies-MR           1:20.75    1:22.28        
 14 Kagan, Vlada              12 Twisters-MR          1:20.72    1:22.74        
 15 Toback, Gabbie N          11 LIAC-MR              1:22.41    1:23.11        
 16 Toal, Shannon V           12 Middies-MR           1:22.75    1:23.34        
 17 Suzuka, Shieri            11 Middies-MR           1:22.53    1:23.69        
 18 Fidan, Cagla              11 Twisters-MR          1:17.24    1:24.14        
 19 Parker, Rachel            12 LIAC-MR              1:27.83    1:24.83        
 20 Frias, Mariana            12 Sharks-CT            1:20.12    1:25.29        
 21 Yeung, Maggie P           12 Twisters-MR          1:23.46    1:26.17        
 22 Armstrong, Shannon        12 NY Sharks-MR         1:23.72    1:26.20        
 23 Chudy, Charlotte L        11 Agua Swim Team-MR    1:30.42    1:26.31        
 24 Cornelio, Cyrille K       12 STVN-NJ              1:23.25    1:26.39        
 25 Jaile, Sami J             12 Middies-MR           1:24.11    1:26.63        
 26 Malyszka, Stephanie M     11 Cond-MR              1:27.19    1:26.93        
 27 Tanner, Natlie J          11 Middies-MR           1:30.45    1:27.64        
 28 Sanabria, Manuela F       12 HS-MR                1:26.06    1:28.01        
 29 Reynoso, Jessica M        11 Agua Swim Team-MR    1:27.41    1:28.06        
 30 Caparelli, Olivia R       12 Middies-MR           1:26.96    1:28.22        
 31 DiPreta, Stephanie N      12 LIAC-MR              1:28.62    1:28.91        
 32 Lee, Lauren               11 Trs-MR               1:28.83    1:29.28        
 33 Simone, Toni A            12 Middies-MR           1:40.45    1:29.36        
 34 Xue, Vanessa K            12 HS-MR                1:27.19    1:29.39        
 35 Goldson, Olivia R         12 LIAC-MR              1:30.13    1:29.61        
 36 Johnson, Caroline N       11 Middies-MR           1:31.84    1:29.84        
 37 Caparelli, Shawn C        12 Middies-MR           1:28.53    1:30.08        
 38 Brown, Caitlin N          11 HS-MR                1:26.99    1:30.59        
 39 Gallagher, Molly A        11 Pace-MR              1:32.39    1:30.68        
 40 Morris, Cara K            12 Cond-MR              1:24.18    1:30.89        
 41 Latino, Danielle E        11 Middies-MR           1:35.31    1:30.95        
 42 Lane, Kristin M           11 Middies-MR           1:30.79    1:32.33        
 43 Rose, Erica               12 Middies-MR           1:31.64    1:33.22        
 44 Pope, Lauren              12 Cond-MR              1:30.61    1:33.45        
 45 Sumner, Harriet E         12 Middies-MR           1:34.06    1:34.28        
 46 Barry, Meghan J           12 Middies-MR           1:35.67    1:34.91        
 47 Euceda, Jarleen B         11 Agua Swim Team-MR    1:34.91    1:35.01        
 48 Mechalakos, Mary A        12 Big Blue-MR          1:27.47    1:35.87        
 49 Leonardo, Alexandra R     11 LIAC-MR              1:48.67    1:35.98        
 50 Charest, Amanda V         11 Agua Swim Team-MR    1:41.31    1:37.78        
 51 Tom, Ayana-Mei            11 Middies-MR           1:35.41    1:37.97        
 52 Hartigan, Colleen G       11 Middies-MR           1:38.16    1:38.61        
 53 Chan, Shirley             11 Agua Swim Team-MR    1:54.92    1:39.30        
 54 Chung, Katie              11 Cond-MR              1:36.80    1:39.34        
 55 Bodnar, Mary Anne D       11 Agua Swim Team-MR    1:43.81    1:40.10        
 56 Lubitz, Rachel H          12 Agua Swim Team-MR    1:49.33    1:42.24        
 57 Ostertag, Elizabeth M     11 Middies-MR           1:46.56    1:42.66        
 58 Yun, Debbie               11 Twisters-MR          1:42.00    1:42.89        
 59 Sek, Izabella             11 Twisters-MR          1:40.00    1:43.49        
 60 Maynard, Eve A            12 Agua Swim Team-MR    1:46.26    1:43.61        
 61 Ramsden, Hannah N         11 Agua Swim Team-MR    1:44.86    1:43.70        
 62 Whitelaw, Lucy            11 Agua Swim Team-MR         NT    1:46.08        
 63 Suh, Bridget              11 Agua Swim Team-MR         NT    1:46.15        
 64 Jaros, Anna               11 Twisters-MR          1:42.99    1:47.27        
 65 Heo, Grace                11 Cond-MR                   NT    1:47.92        
 66 Murphy, Nicole L          11 Agua Swim Team-MR    1:44.09    1:48.36        
 67 Londono, Shannon G        12 Agua Swim Team-MR    1:45.70    1:50.30        
 68 Mihalcik, Maggie          11 Agua Swim Team-MR    2:20.89    1:51.75        
 69 Yu, Crystal               11 Trs-MR               1:50.15    1:53.79        
 70 Dayton, Paige V           11 Agua Swim Team-MR    2:01.51    1:56.07        
 
Event 36  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu-Van Wright, En-Wei     11 Agua Swim Team-MR    1:10.97    1:13.84        
  2 Mo, Samuel                11 Twisters-MR          1:12.64    1:13.92        
  3 Yamout, Nader             12 Twisters-MR          1:15.39    1:16.09        
  4 Volaski, Harrison A       12 Big Blue-MR          1:14.76    1:16.69        
  5 Nangle, JT T              12 Middies-MR           1:19.90    1:17.39        
  6 Pagano, Edward S          12 Middies-MR           1:17.12    1:18.29        
  7 Chansakul, JR J           12 Agua Swim Team-MR    1:18.87    1:18.51        
  8 Corey, Alexi              12 NY Sharks-MR         1:16.32    1:18.68        
  9 Dervisevic, Alen          11 Twisters-MR          1:20.58    1:19.87        
 10 Flynn, Patrick            11 Agua Swim Team-MR    1:19.10    1:20.04        
 11 Lu, Michael S             12 Middies-MR           1:33.69    1:20.50        
 12 Ginsberg, Matthew K       12 Middies-MR           1:17.11    1:21.27        
 13 Wadolowski, Thomas        12 Twisters-MR          1:20.17    1:22.08        
 14 Ke, Richard M             12 LIAC-MR              1:20.00    1:24.03        
 15 D'Ambra, Derek T          12 Sharks-CT            1:27.67    1:26.62        
 16 Salcedo, Matt             11 LIAC-MR              1:22.23    1:26.65        
 17 Lin, Kevin                11 Twisters-MR          1:31.60    1:27.36        
 18 Pon, Bryan E              11 Middies-MR           1:31.21    1:27.38        
 19 Blackburn, John F         11 Middies-MR           1:28.81    1:28.07        
 20 Yeo, Maxwell Z            11 Agua Swim Team-MR    1:29.15    1:28.17        
 21 Ogisu, Kent               12 Agua Swim Team-MR    1:33.67    1:28.24        
 22 Schaub, Kevin F           11 Cond-MR              1:38.82    1:28.92        
 23 Kim, Sean Y               11 LIAC-MR              1:28.42    1:29.35        
 24 Saleh, Kareem A           11 Sharks-CT            1:29.61    1:29.47        
 25 Hall, Andrew T            11 Middies-MR           1:44.25    1:30.20        
 26 Shields, Brandon          11 Trs-MR               1:31.52    1:31.74        
 27 Cloud Jr, Geoffrey W      11 Sharks-CT            1:28.65    1:31.82        
 28 Hopkins, Michael V        11 Sharks-CT            1:24.95    1:32.63        
 29 Shiraishi, Sora T         11 Middies-MR           1:28.93    1:32.88        
 30 Finnegan, Dan P           11 LIAC-MR              1:34.68    1:33.08        
 31 Bhagat, Gautam            12 Agua Swim Team-MR    1:39.07    1:33.86        
 32 Arana, Anthony Y          12 LIAC-MR              1:34.34    1:34.50        
 33 Pinilla, Alejandro J      12 Agua Swim Team-MR    1:36.09    1:35.09        
 34 Turcotte, Sawyer A        11 Middies-MR           1:35.23    1:36.08        
 35 Arnott, Conner W          11 NY Sharks-MR         1:31.15    1:36.55        
 36 Cunha, Ricardo F          12 LIAC-MR              1:40.00    1:36.62        
 37 Finnegan, Matt F          11 LIAC-MR              1:37.62    1:37.90        
 38 Kadirov, Raushan          12 LIAC-MR              1:37.80    1:38.37        
 39 Imber, Gabe L             11 WEST-CT              1:39.48    1:39.04        
 40 Avila, Jon-Anthony L      11 Cond-MR              1:34.36    1:39.08        
 41 Siegel, Jonah             12 Agua Swim Team-MR    1:44.49    1:39.26        
 42 Harelick, Alex R          11 Middies-MR           1:43.01    1:39.82        
 43 Shteyman, Brandon J       12 LIAC-MR              1:44.71    1:39.84        
 44 Donohue, Robbie           12 Trs-MR               1:40.21    1:41.77        
 45 Bingham, Jasper K         11 Agua Swim Team-MR    1:46.84    1:43.29        
 46 McLaughlin, Dan P         11 Middies-MR           1:37.16    1:43.33        
 47 Pon, Gregory W            11 Middies-MR           1:54.67    1:43.88        
 48 VanManen, Ryan            11 LIAC-MR              1:38.92    1:44.18        
 49 Mamut, Lenny              11 Agua Swim Team-MR    1:59.59    1:44.51        
 50 Graney, Luke              11 Cond-MR              1:51.73    1:47.98        
 51 Canals, Mathew S          11 Cond-MR              1:51.88    1:48.55        
 52 Gowargy, John A           11 LIAC-MR              1:52.87    1:49.51        
 53 Imber, Marty L            11 WEST-CT              1:54.42    1:51.37        
 54 Sajnani, Alexander P      11 Sharks-CT            2:06.82    1:54.51        
 55 Fink, Stephen J           11 Middies-MR           1:58.14    1:57.41        
 56 Reddy, Sunil              11 LIAC-MR              1:45.88    1:59.70        
 57 Price, Brandon A          11 LIAC-MR              2:04.83    2:08.96        
 58 Giovanniello, Michael     12 LIAC-MR              2:13.00    2:11.07        
 -- Matsunaga, Ty             12 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
 
Event 37  Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rubiano, Alexandra K      10 Twisters-MR          1:21.75    1:27.36        
  2 Kim, Elizabeth            10 Twisters-MR          1:24.48    1:28.22        
  3 Susz, Gabriella V          9 Middies-MR           1:28.12    1:28.48        
  4 Cloud, Jaclyn A           10 Sharks-CT            1:25.99    1:29.26        
  5 Gallagher, Megan E         9 Pace-MR              1:30.06    1:30.05        
  6 Hirsch, Stephanie         10 Trs-MR               1:30.44    1:30.65        
  7 Clark, Samantha P         10 Middies-MR           1:34.11    1:31.07        
  8 Rashid, Jasmine           10 LIAC-MR              1:35.28    1:31.86        
  9 Frias, Cristina C         10 Sharks-CT            1:25.14    1:32.14        
 10 Cirone, Alexandra         10 Agua Swim Team-MR    1:33.60    1:32.59        
 11 Chediak, Isabel A          9 Middies-MR           1:35.52    1:33.39        
 12 Ogisu, Emilie             10 Agua Swim Team-MR    1:35.77    1:34.96        
 13 Ego, Stephanie K          10 Sharks-CT            1:32.44    1:36.32        
 14 Olazabal, Gabriella        9 LIAC-MR              1:37.53    1:37.08        
 15 Tan, Cathy                 8 Twisters-MR          1:47.35    1:37.50        
 16 Doherty, Kaitlin A        10 Middies-MR           1:37.12    1:38.28        
 17 Laird, Courtney R          9 LIAC-MR              1:37.58    1:38.41        
 18 Mazza, Sarah E             9 Middies-MR           1:46.89    1:38.62        
 18 Brickman, Molly E          9 Flying Dolphins-MR   1:55.83    1:38.62        
 20 Giovanniello, Kerry A      9 LIAC-MR              1:39.49    1:39.14        
 21 Cornelio, Kat R            9 STVN-NJ              1:38.67    1:39.38        
 22 Boyko, Jaime P            10 LIAC-MR              1:46.61    1:39.56        
 23 Abramowitz, Rachel N      10 LIAC-MR              1:43.05    1:40.23        
 24 Flynn, Caitlin C          10 Agua Swim Team-MR    1:40.07    1:40.93        
 25 Treble, Molly M            9 LIAC-MR              1:43.21    1:41.56        
 26 Nagarajan, Mira           10 Agua Swim Team-MR    1:48.99    1:41.81        
 27 Arana, Jessica             8 LIAC-MR              1:39.57    1:41.93        
 28 Shipman, Isabel J         10 Middies-MR           1:43.32    1:42.16        
 29 Miesner, Kiera C          10 Unattached MR-MR     1:28.33    1:42.61        
 30 Kamel, Mira S             10 Twisters-MR          1:51.87    1:43.24        
 31 McNamara, Alison           8 NY Sharks-MR         1:38.72    1:43.28        
 32 Anderson, Mary Jane J      9 HS-MR                1:54.00    1:43.43        
 33 Castelluccio, Kimberly    10 Trs-MR               1:44.11    1:44.68        
 34 Damsky, Abby K            10 Agua Swim Team-MR    1:43.99    1:44.73        
 35 Lipe, Eleanor M            9 Agua Swim Team-MR    1:45.74    1:46.29        
 36 Xue, Kelly E              10 HS-MR                1:46.00    1:47.59        
 37 Galen, Eve I               9 Agua Swim Team-MR    1:58.98    1:49.07        
 38 Alini, Corinne T          10 Middies-MR           1:55.00    1:49.23        
 39 Maloney, Meghan E          9 HS-MR                1:50.80    1:49.57        
 40 Gonzalez, Kassey           8 Big Blue-MR          1:34.00    1:50.72        
 41 Basso, Sierra K            9 Agua Swim Team-MR    1:52.84    1:51.01        
 42 Kim, Rachel S             10 Cond-MR                   NT    1:51.31        
 43 Lotito, Taylor P           9 LIAC-MR              1:50.00    1:51.69        
 44 Fuchs, Lindsey             8 Agua Swim Team-MR    1:51.17    1:53.49        
 45 Germano, Caroline P        8 LIAC-MR              2:03.95    1:53.73        
 46 Rodriguez, Tina G          7 Twisters-MR          2:02.62    1:53.86        
 47 Schoenherr, Jena E         9 Middies-MR           1:58.94    1:55.37        
 48 Hackenburg, Shelby         9 Middies-MR           1:58.74    1:55.58        
 49 Bugniazet, Megan B         9 Middies-MR           2:01.45    1:56.44        
 50 Hartigan, Meghan C         9 Middies-MR           2:00.14    1:59.29        
 51 Hutton, Theresa            8 Trs-MR               1:53.62    1:59.66        
 52 Park, Christine           10 Twisters-MR          1:50.00    1:59.98        
 53 Thamsen, Kathryn          10 Trs-MR               1:57.94    2:01.22        
 54 Sanabria, Eugenia C        9 HS-MR                1:55.00    2:02.83        
 55 O'Shea, Molly E            9 Middies-MR           2:02.45    2:03.46        
 56 Raphael, Michaela          9 NY Sharks-MR         2:04.17    2:04.52        
 57 Alimonti, Simone T        10 Middies-MR           2:15.34    2:04.59        
 58 Turchin, Emily R          10 Middies-MR           2:00.61    2:04.78        
 59 Kelly, Jordan A            8 Agua Swim Team-MR         NT    2:05.11        
 60 Park, Irene J              7 LIAC-MR              2:05.14    2:05.51        
 61 Zawatson, Cassidy          7 LIAC-MR              2:20.00    2:05.52        
 62 Rosenblum, Danielle M      9 Middies-MR           2:01.47    2:06.87        
 63 Heuser, Kerri A            8 LIAC-MR              2:06.31    2:07.82        
 64 Watts, Kelsey A            7 Flying Dolphins-MR        NT    2:10.51        
 65 Jensen, Natalie            9 Trs-MR               1:50.00    2:10.52        
 66 Degearo, Kaitlyn V         8 LIAC-MR              2:10.00    2:12.08        
 67 Tanchuck, Sarah K          9 LIAC-MR              2:09.08    2:13.89        
 68 Pena, Sarahe               7 Agua Swim Team-MR    2:24.54    2:14.13        
 69 Weiss, Jessie M            7 Flying Dolphins-MR        NT    2:19.20        
 70 Yun, Jena                  7 Twisters-MR          2:18.00    2:24.94        
 71 Smith, Gabby M             9 STVN-NJ              3:00.00    2:25.06        
 72 Wang, Isabel               8 Twisters-MR          2:18.00    2:25.50        
 73 Doyle, Jordan              7 Flying Dolphins-MR        NT    2:26.02        
 74 Arjomand, May              8 Agua Swim Team-MR         NT    2:36.85        
 -- Vasudevan, Arya V          8 Middies-MR           2:11.79         DQ        
 -- Haiken, Charlotte E        8 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
 -- Ringler, Julia I          10 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
 
Event 38  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mo, Daniel                10 Twisters-MR          1:16.71    1:19.36        
  2 Rubenstein, Sam M          9 Middies-MR           1:33.39    1:32.67        
  3 Pu, Austin                10 Twisters-MR          1:28.56    1:33.38        
  4 Lantin, Matthew D         10 Middies-MR           1:32.50    1:33.69        
  5 Uszynski, Arthur           9 Twisters-MR          1:33.00    1:36.20        
  6 Pinilla, Javier            9 Agua Swim Team-MR    1:43.44    1:36.44        
  7 Wang, Eric                10 LIAC-MR              1:42.83    1:36.68        
  8 Nilsson, Erik A           10 WEST-CT              1:33.95    1:37.75        
  9 Zarriello, Kyle D         10 LIAC-MR              1:32.11    1:39.26        
 10 Ramirez, Richard A         9 Agua Swim Team-MR    1:44.42    1:40.12        
 11 Palacios, David D         10 HS-MR                1:43.18    1:40.67        
 12 Hendrickson, Mark M        9 Sharks-CT            1:41.57    1:41.17        
 13 Gadalla, Michael M        10 STVN-NJ              1:36.20    1:41.85        
 14 Magee, Dylan P             9 NY Sharks-MR         1:46.83    1:44.48        
 15 Curran, Tyler D            9 Middies-MR           1:59.00    1:45.50        
 16 Nussbaum, Tyler J          9 LIAC-MR              1:43.77    1:45.61        
 17 Streuly, Iggy J           10 STVN-NJ              1:55.34    1:45.93        
 18 Blesi, Frank J            10 LIAC-MR              1:41.38    1:46.44        
 19 Feldman, Gregory D         8 Sharks-CT            1:50.00    1:46.74        
 20 Andjelic, Nikola           8 Cond-MR                   NT    1:47.48        
 21 Devito, TJ                 8 Trs-MR               1:48.00    1:47.79        
 22 Li, Jonathan              10 LIAC-MR              1:51.34    1:50.31        
 23 Melkonian, Gianluca       10 Flying Dolphins-MR   1:50.41    1:50.84        
 24 Tanner, Christian          9 Middies-MR           1:58.80    1:51.48        
 25 Raccioppi, Jake            9 Trs-MR               1:51.00    1:53.63        
 26 Olivieri, Armondo R       10 Middies-MR           1:58.58    1:55.99        
 27 Messak, George K          10 Twisters-MR          1:51.00    1:56.16        
 28 Guo, Andrew                9 Twisters-MR          2:01.59    1:58.57        
 29 Shao, James               10 Twisters-MR          1:54.00    2:00.08        
 30 Quinones, Christopher D    8 Agua Swim Team-MR    2:07.19    2:00.19        
 31 Mitchell, Benjamin L      10 Agua Swim Team-MR         NT    2:00.80        
 32 Eichner, Dylan J          10 Sharks-CT            2:01.88    2:01.03        
 33 Zabelaj, Bujar             9 Middies-MR           1:55.55    2:01.59        
 34 VanManen, Dylan            8 LIAC-MR              2:00.37    2:02.97        
 35 O'Connell, Ryan           10 Cond-MR              1:57.97    2:03.29        
 36 Zhou, Ethan                9 Twisters-MR          2:03.24    2:08.38        
 37 Darabundit, Champ C        9 Agua Swim Team-MR    2:38.78    2:10.65        
 38 Bouzourene, Adam          10 LIAC-MR              2:10.00    2:21.39        
 39 Oberholtzer, Nicolas L     9 STVN-NJ              3:00.00    2:21.88        
 40 Massand, Dilin S           8 Agua Swim Team-MR         NT    2:29.90        
 -- Lagano, Zachary            9 STVN-NJ              2:15.00         DQ        
 
Event 39  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rueda, Daniela            12 Agua Swim Team-MR      32.91      32.23        
  2 Haruki, Yuria             12 Twisters-MR            32.81      32.26        
  3 Zhu, Annie                11 Twisters-MR            32.46      32.31        
  4 Sison, Alexandra          12 STVN-NJ                33.81      32.63        
  5 Church, Lauren A          12 Middies-MR             33.72      32.76        
  6 Sun, Angela               11 Twisters-MR            33.56      33.52        
  7 Hirsch, Jenna             12 Trs-MR                 35.39      33.92        
  8 Parker, Rachel            12 LIAC-MR                38.87      34.51        
  9 Kagan, Vlada              12 Twisters-MR            37.01      34.87        
 10 Fidan, Cagla              11 Twisters-MR            35.57      35.31        
 11 Frias, Mariana            12 Sharks-CT              34.07      35.60        
 12 Kuo, Jacqueline           11 Agua Swim Team-MR      35.93      35.65        
 13 Suzuka, Shieri            11 Middies-MR             37.01      35.95        
 14 Xue, Vanessa K            12 HS-MR                  36.49      35.97        
 15 Malyszka, Stephanie M     11 Cond-MR                39.39      36.62        
 16 McIntosh, Catriona E      12 Agua Swim Team-MR      39.16      37.10        
 17 Reynoso, Jessica M        11 Agua Swim Team-MR      39.13      37.24        
 18 Rubenstein, Allie S       12 Middies-MR             44.77      37.58        
 19 Toback, Gabbie N          11 LIAC-MR                38.33      37.79        
 20 Mechalakos, Mary A        12 Big Blue-MR            38.95      37.84        
 21 Johnson, Caroline N       11 Middies-MR             41.69      38.07        
 21 Simone, Toni A            12 Middies-MR             52.95      38.07        
 23 Zawatson, Cady            11 LIAC-MR                40.07      38.15        
 24 Barrett, Janae J          11 Twisters-MR            38.78      38.19        
 25 Morris, Cara K            12 Cond-MR                38.98      38.51        
 26 Edgar, Alex H             11 Flying Dolphins-MR     39.02      39.06        
 27 McIlhargy, Amanda         11 Trs-MR                 39.38      39.15        
 28 Latino, Danielle E        11 Middies-MR             42.26      39.60        
 29 Caparelli, Olivia R       12 Middies-MR                NT      40.14        
 30 Bodnar, Laura K           12 STVN-NJ                38.98      40.30        
 31 Sanabria, Manuela F       12 HS-MR                  39.62      40.33        
 32 Brown, Caitlin N          11 HS-MR                  38.80      41.12        
 33 Rose, Erica               12 Middies-MR             47.79      41.53        
 34 Lane, Kristin M           11 Middies-MR             45.61      41.59        
 35 Pope, Lauren              12 Cond-MR                40.16      42.04        
 36 Toal, Shannon V           12 Middies-MR             44.28      42.73        
 37 Yun, Debbie               11 Twisters-MR            42.76      43.19        
 38 Maynard, Eve A            12 Agua Swim Team-MR      46.02      43.23        
 39 Tom, Ayana-Mei            11 Middies-MR             46.65      44.05        
 40 Barry, Meghan J           12 Middies-MR             51.00      44.23        
 41 Gadalla, Tina M           12 STVN-NJ                51.32      45.20        
 42 Jaros, Anna               11 Twisters-MR            44.27      46.31        
 43 Ostertag, Elizabeth M     11 Middies-MR             49.98      46.33        
 44 Suh, Bridget              11 Agua Swim Team-MR         NT      47.00        
 45 Schatzberg, Annie M       11 Agua Swim Team-MR      50.35      47.69        
 45 Lubitz, Rachel H          12 Agua Swim Team-MR      50.72      47.69        
 47 Merchan, Denise           11 Twisters-MR            47.75      47.72        
 48 Kranis, Genna L           11 LIAC-MR                50.60      48.02        
 49 Charest, Amanda V         11 Agua Swim Team-MR         NT      48.59        
 50 Ramsden, Hannah N         11 Agua Swim Team-MR      49.55      48.74        
 51 Chung, Katie              11 Cond-MR                47.74      49.26        
 52 Mesibov, Rachael          11 NY Sharks-MR           44.82      50.00        
 53 Maher, Nicole             12 NY Sharks-MR           51.75      51.75        
 54 Yu, Crystal               11 Trs-MR                 51.30      53.22        
 55 Heo, Grace                11 Cond-MR                   NT      53.29        
 56 Kamel, Rita S             11 Twisters-MR            52.43      54.32        
 57 Dayton, Paige V           11 Agua Swim Team-MR      56.71      58.13        
 58 Murphy, Nicole L          11 Agua Swim Team-MR      58.45    1:00.79        
 -- Sek, Izabella             11 Twisters-MR            47.00         DQ        
 
Event 40  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Stanley             12 NY Sharks-MR           31.67      31.15        
  2 Yang, Patrick             11 LIAC-MR                32.63      31.29        
  3 Anderson, Jeffrey M       12 Sharks-CT              31.84      31.33        
  4 Hu-Van Wright, En-Wei     11 Agua Swim Team-MR      32.45      31.72        
  5 Yamout, Nader             12 Twisters-MR            32.68      31.86        
  6 Georgescu, Ronald F       12 Agua Swim Team-MR      34.94      32.04        
  7 Mo, Samuel                11 Twisters-MR            32.04      32.11        
  8 Chansakul, JR J           12 Agua Swim Team-MR      34.19      32.35        
  9 Ke, Richard M             12 LIAC-MR                36.00      34.37        
 10 Avidan, Lucas J           12 Middies-MR             37.13      34.58        
 11 Shannon, Christopher K    12 Middies-MR             39.56      34.77        
 12 Nangle, JT T              12 Middies-MR             41.56      34.87        
 13 Salcedo, Matt             11 LIAC-MR                35.87      35.00        
 14 Dervisevic, Alen          11 Twisters-MR            35.43      35.18        
 15 Schaub, Kevin F           11 Cond-MR                38.32      35.98        
 16 Sherman, Sammy I          11 Agua Swim Team-MR      39.92      35.99        
 17 Lin, Kevin                11 Twisters-MR            38.01      36.83        
 18 Torres, Juan A            11 Agua Swim Team-MR      40.00      36.95        
 19 Rueda, Diego C            11 Agua Swim Team-MR      39.03      37.75        
 20 Blackburn, John F         11 Middies-MR             41.35      37.84        
 21 Miara, Jesse              12 Trs-MR                 34.78      37.86        
 22 Ching, Benjamin G         11 Twisters-MR            39.42      37.88        
 23 Shiraishi, Sora T         11 Middies-MR             39.27      37.90        
 24 Romano, Michael N         12 Sharks-CT              36.91      38.11        
 25 Ogisu, Kent               12 Agua Swim Team-MR      45.03      41.20        
 26 Zhang, Thomas             12 NY Sharks-MR           36.86      41.29        
 27 Finnegan, Dan P           11 LIAC-MR                53.92      41.72        
 28 Cloud Jr, Geoffrey W      11 Sharks-CT              43.05      44.25        
 29 Bhagat, Gautam            12 Agua Swim Team-MR      43.12      44.32        
 30 Torres, Santiago H        11 Agua Swim Team-MR      40.00      44.36        
 31 Shields, Brandon          11 Trs-MR                 50.71      44.46        
 32 Arana, Anthony Y          12 LIAC-MR                50.51      44.73        
 33 Pinilla, Alejandro J      12 Agua Swim Team-MR      49.31      45.00        
 34 Cunha, Ricardo F          12 LIAC-MR                40.00      47.15        
 35 Sexton, Nick              11 STVN-NJ              1:10.00      49.20        
 36 Pu, Andrew                12 Twisters-MR            44.90      49.36        
 37 Imber, Gabe L             11 WEST-CT                48.35      51.23        
 37 Mamut, Lenny              11 Agua Swim Team-MR    1:04.74      51.23        
 39 McLaughlin, Dan P         11 Middies-MR             48.97      51.56        
 40 Harelick, Alex R          11 Middies-MR             57.99      51.68        
 41 Graney, Luke              11 Cond-MR              1:15.30      53.77        
 42 Reddy, Sunil              11 LIAC-MR              1:10.00      56.21        
 43 Imber, Marty L            11 WEST-CT                57.95      57.27        
 44 Fink, Stephen J           11 Middies-MR             59.12    1:03.28        
 45 Price, Brandon A          11 LIAC-MR              1:15.00    1:04.89        
 46 Giovanniello, Michael     12 LIAC-MR              1:15.00    1:07.24        
 -- Kadirov, Raushan          12 LIAC-MR                50.00         DQ        
 -- Finnegan, Matt F          11 LIAC-MR              1:04.69         DQ        
 
Event 41  Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danovitch, Amelia E       10 Agua Swim Team-MR      36.81      36.67        
  2 Frias, Cristina C         10 Sharks-CT              36.63      37.73        
  3 Barbosa, Tabitha          10 Twisters-MR            40.28      38.11        
  4 Susz, Gabriella V          9 Middies-MR             41.12      38.37        
  5 Cloud, Jaclyn A           10 Sharks-CT              40.06      38.71        
  6 Ogisu, Emilie             10 Agua Swim Team-MR      43.41      40.53        
  7 Rodriguez, Keannie M      10 Agua Swim Team-MR      39.56      41.32        
  8 Clark, Samantha P         10 Middies-MR             43.34      42.53        
  9 Cornelio, Kat R            9 STVN-NJ                44.07      42.85        
 10 Chediak, Isabel A          9 Middies-MR             52.65      45.32        
 11 Shipman, Isabel J         10 Middies-MR             45.56      45.40        
 12 Rashid, Jasmine           10 LIAC-MR                55.00      45.88        
 13 Kaplan, Paige E            9 LIAC-MR                50.00      46.00        
 14 Lange, Kaitlyn             8 NY Sharks-MR           47.79      46.53        
 15 Gallagher, Megan E         9 Pace-MR                42.20      46.98        
 16 Olazabal, Gabriella        9 LIAC-MR                43.97      47.02        
 17 Arana, Jessica             8 LIAC-MR                51.08      47.22        
 18 Mazza, Sarah E             9 Middies-MR             48.88      47.57        
 19 Lizzio, Corinne M          9 LIAC-MR                54.00      47.77        
 20 McNamara, Alison           8 NY Sharks-MR           45.72      48.32        
 21 Lipe, Eleanor M            9 Agua Swim Team-MR      49.61      48.69        
 22 Giovanniello, Kerry A      9 LIAC-MR                44.25      49.13        
 23 Maloney, Meghan E          9 HS-MR                  47.28      49.14        
 24 Tan, Cathy                 8 Twisters-MR            50.94      49.20        
 25 Doherty, Kaitlin A        10 Middies-MR             45.65      49.23        
 26 Abramowitz, Rachel N      10 LIAC-MR              1:05.21      51.41        
 27 Brooks, Alexandra         10 Trs-MR                 53.28      51.76        
 28 Kynast, Sarah             10 Trs-MR                 55.00      52.12        
 29 Grady, Caitlyn M          10 NY Sharks-MR           48.21      52.28        
 30 Gowargy, Monica            9 LIAC-MR              1:10.64      52.68        
 31 Castelluccio, Kimberly    10 Trs-MR                 56.00      53.16        
 32 Xue, Kelly E              10 HS-MR                  50.77      53.51        
 33 Khal-Laayoun, Yasmina E    9 Agua Swim Team-MR      51.67      53.87        
 34 Boyko, Jaime P            10 LIAC-MR              1:03.32      53.89        
 35 Damsky, Abby K            10 Agua Swim Team-MR      56.97      54.26        
 36 Vasudevan, Arya V          8 Middies-MR             56.65      54.56        
 37 Kim, Rachel S             10 Cond-MR                56.70      54.60        
 38 Gonzalez, Kassey           8 Big Blue-MR            56.33      54.96        
 39 Kamel, Mira S             10 Twisters-MR            50.81      55.09        
 40 Rodriguez, Tina G          7 Twisters-MR            57.30      55.62        
 41 Park, Christine           10 Twisters-MR            52.00      55.79        
 42 Basso, Sierra K            9 Agua Swim Team-MR    1:00.38      55.91        
 43 Arjomand, Banou            9 Agua Swim Team-MR      59.16      56.82        
 44 Galen, Eve I               9 Agua Swim Team-MR      56.83      57.55        
 45 Schoenherr, Jena E         9 Middies-MR             52.21      58.30        
 46 Turchin, Emily R          10 Middies-MR           1:00.15      58.43        
 47 Fuchs, Lindsey             8 Agua Swim Team-MR    1:01.42      58.72        
 48 Heuser, Kerri A            8 LIAC-MR              1:20.00      59.28        
 49 Park, Irene J              7 LIAC-MR              1:01.07      59.88        
 50 Miara, Marissa             8 Trs-MR               1:05.55    1:00.21        
 51 Hackenburg, Shelby         9 Middies-MR           1:01.40    1:01.02        
 52 Zawatson, Cassidy          7 LIAC-MR              1:10.00    1:01.26        
 53 Kuo, Elizabeth F           8 Agua Swim Team-MR    1:07.04    1:01.41        
 54 Fung, Amanda M             8 Big Blue-MR          1:15.36    1:01.43        
 55 Ringler, Julia I          10 Agua Swim Team-MR      54.25    1:01.65        
 56 Haiken, Charlotte E        8 Agua Swim Team-MR         NT    1:02.00        
 57 Sanabria, Eugenia C        9 HS-MR                  56.94    1:02.43        
 58 Germano, Caroline P        8 LIAC-MR              1:05.00    1:02.44        
 59 Lewis, Kiara               9 Twisters-MR            59.14    1:02.85        
 60 Miesner, Claudia J         8 Unattached MR-MR       59.25    1:03.42        
 61 Bugniazet, Megan B         9 Middies-MR           1:02.34    1:03.86        
 62 Rosenblum, Danielle M      9 Middies-MR           1:02.84    1:04.02        
 63 Kelly, Jordan A            8 Agua Swim Team-MR         NT    1:04.47        
 64 O'Shea, Molly E            9 Middies-MR           1:03.45    1:05.37        
 65 Wang, Sunnie               6 Twisters-MR            53.00    1:07.84        
 66 Degearo, Kaitlyn V         8 LIAC-MR              1:20.00    1:08.83        
 67 Pena, Sarahe               7 Agua Swim Team-MR    1:27.01    1:10.06        
 68 DeFranco, Lia J            9 STVN-NJ              1:36.30    1:11.12        
 69 Hartigan, Meghan C         9 Middies-MR           1:00.98    1:11.44        
 70 Najjar, Caroline A         7 Agua Swim Team-MR    1:16.23    1:12.05        
 71 Sullivan, Mariana A        9 Agua Swim Team-MR    1:33.11    1:13.72        
 72 Alimonti, Simone T        10 Middies-MR           1:13.56    1:14.14        
 -- Yun, Jena                  7 Twisters-MR          1:06.00         DQ        
 -- Alini, Corinne T          10 Middies-MR             52.00         DQ        
 
Event 42  Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mo, Daniel                10 Twisters-MR            37.27      35.79        
  2 McNamara, Shane           10 NY Sharks-MR           39.67      40.03        
  3 Giraldo, Andrew           10 Trs-MR                 39.65      40.89        
  4 Benjamin, Ernst C          9 Agua Swim Team-MR      43.88      42.90        
  5 Lantin, Matthew D         10 Middies-MR             39.98      43.40        
  6 Rubenstein, Sam M          9 Middies-MR             42.17      43.62        
  7 Mo, Joseph J               8 Twisters-MR            49.11      43.64        
  8 Raccioppi, Jake            9 Trs-MR                 48.02      45.10        
  9 Rookwood Jr., William K   10 HS-MR                  40.43      45.31        
 10 Palacios, David D         10 HS-MR                  54.25      45.39        
 11 Salgado, Daniel E         10 Twisters-MR            44.98      45.45        
 12 Barbosa, Kevin            10 Twisters-MR            46.22      46.17        
 13 Shao, James               10 Twisters-MR          1:08.02      48.28        
 14 Ramirez, Richard A         9 Agua Swim Team-MR      55.96      48.63        
 15 Nussbaum, Tyler J          9 LIAC-MR              1:02.98      50.06        
 16 Furey, James K            10 Cond-MR                   NT      51.48        
 17 Zarriello, Kyle D         10 LIAC-MR                50.09      52.70        
 18 Zabelaj, Bujar             9 Middies-MR             57.61      53.64        
 19 Olivieri, Armondo R       10 Middies-MR             52.52      54.60        
 20 Curran, Tyler D            9 Middies-MR             55.00      54.86        
 21 Blesi, Frank J            10 LIAC-MR                43.38      55.83        
 22 Zhou, Ethan                9 Twisters-MR          1:07.89      56.22        
 23 Messak, George K          10 Twisters-MR            56.30      56.57        
 24 Hendrickson, Mark M        9 Sharks-CT              50.94      56.71        
 25 Darabundit, Champ C        9 Agua Swim Team-MR    1:15.72      58.97        
 26 Spinella, Conor S          9 LIAC-MR                56.70      59.67        
 27 Tanner, Christian          9 Middies-MR             59.05    1:01.34        
 28 Andjelic, Nikola           8 Cond-MR                   NT    1:03.56        
 29 Guo, Andrew                9 Twisters-MR          1:11.80    1:05.86        
 30 VanManen, Dylan            8 LIAC-MR              1:05.00    1:06.17        
 31 Massand, Dilin S           8 Agua Swim Team-MR         NT    1:15.61        
 -- Quinones, Christopher D    8 Agua Swim Team-MR    1:00.02         DQ        
 -- Feldmann, Axel S           9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
 
Event 43  Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rueda, Daniela            12 Agua Swim Team-MR    4:58.77    4:59.21        
                1:09.68   2:25.86 (1:16.18)   3:43.24 (1:17.38)   4:59.21 (1:15.97)
  2 Cho, Rachel S             11 LIAC-MR              5:17.36    5:00.71        
                1:10.94   2:27.87 (1:16.93)   3:45.21 (1:17.34)   5:00.71 (1:15.50)
  3 Raccioppi, Paige          12 Trs-MR               5:05.39    5:03.29        
                1:12.66   2:31.33 (1:18.67)   3:48.81 (1:17.48)   5:03.29 (1:14.48)
  4 Neal, Lia M               11 Agua Swim Team-MR    5:18.01    5:06.15        
                1:11.64   2:30.31 (1:18.67)   3:48.96 (1:18.65)   5:06.15 (1:17.19)
  5 DiPreta, Stephanie N      12 LIAC-MR              5:23.39    5:09.70        
                1:07.88   2:27.49 (1:19.61)   3:48.24 (1:20.75)   5:09.70 (1:21.46)
  6 Torre, Melissa R          12 LIAC-MR              5:17.48    5:11.99        
                1:13.20   2:32.59 (1:19.39)   3:53.21 (1:20.62)   5:11.99 (1:18.78)
  7 Bouzarouata, Sarah        12 Twisters-MR          5:16.67    5:13.94        
                1:11.62   2:33.04 (1:21.42)   3:55.11 (1:22.07)   5:13.94 (1:18.83)
  8 Church, Lauren A          12 Middies-MR           5:15.00    5:17.49        
                1:12.97   2:34.32 (1:21.35)   3:57.03 (1:22.71)   5:17.49 (1:20.46)
  9 Zawatson, Cady            11 LIAC-MR              5:24.74    5:22.11        
                1:11.96   2:34.24 (1:22.28)   3:57.83 (1:23.59)   5:22.11 (1:24.28)
 10 Browne, Sophie L          12 Middies-MR           5:20.00    5:23.63        
                1:16.96   2:40.09 (1:23.13)   4:03.02 (1:22.93)   5:23.63 (1:20.61)
 11 Toal, Shannon V           12 Middies-MR           5:20.00    5:25.54        
                1:13.44   2:37.49 (1:24.05)   4:00.97 (1:23.48)   5:25.54 (1:24.57)
 12 Jaile, Sami J             12 Middies-MR           5:25.00    5:30.79        
                1:16.05   2:41.29 (1:25.24)   4:05.95 (1:24.66)   5:30.79 (1:24.84)
 13 Haruki, Yuria             12 Twisters-MR          5:29.04    5:32.37        
                1:11.32   2:35.07 (1:23.75)   3:58.20 (1:23.13)   5:32.37 (1:34.17)
 14 Suzuka, Shieri            11 Middies-MR           5:25.00    5:32.57        
                1:14.55   2:39.49 (1:24.94)   4:05.30 (1:25.81)   5:32.57 (1:27.27)
 15 Lee, Abigail C            12 Agua Swim Team-MR    5:38.48    5:38.13        
                1:20.07   2:45.47 (1:25.40)   4:13.03 (1:27.56)   5:38.13 (1:25.10)
 16 Rubenstein, Allie S       12 Middies-MR           5:25.00    5:38.29        
                1:14.56   2:40.90 (1:26.34)   4:07.93 (1:27.03)   5:38.29 (1:30.36)
 17 McIlhargy, Amanda         11 Trs-MR               5:32.28    5:47.77        
                1:18.92   2:47.46 (1:28.54)   4:16.43 (1:28.97)   5:47.77 (1:31.34)
 18 Lee, Lauren               11 Trs-MR               6:05.70    5:51.42        
                1:22.89   2:54.54 (1:31.65)   4:24.83 (1:30.29)   5:51.42 (1:26.59)
 19 Lotito, Sam M             12 LIAC-MR              6:01.00    5:59.03        
                1:23.95   2:57.70 (1:33.75)   4:31.18 (1:33.48)   5:59.03 (1:27.85)
 20 Gallagher, Molly A        11 Pace-MR              6:40.00    6:12.64        
                1:27.26   3:04.00 (1:36.74)   4:41.63 (1:37.63)   6:12.64 (1:31.01)
 21 Kranis, Genna L           11 LIAC-MR              6:07.05    6:13.66        
                1:29.29   3:06.40 (1:37.11)   4:42.60 (1:36.20)   6:13.66 (1:31.06)
 22 Leonardo, Alexandra R     11 LIAC-MR              6:25.39    6:16.36        
                1:26.83   3:04.56 (1:37.73)   4:41.82 (1:37.26)   6:16.36 (1:34.54)
 
Event 44  Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Patrick             11 LIAC-MR              4:54.55    4:57.97        
                1:07.99   2:23.60 (1:15.61)   3:41.43 (1:17.83)   4:57.97 (1:16.54)
  2 Pagano, Edward S          12 Middies-MR           5:22.20    4:58.47        
                1:10.95   2:27.95 (1:17.00)   3:45.19 (1:17.24)   4:58.47 (1:13.28)
  3 Shannon, Christopher K    12 Middies-MR           5:06.39    5:04.54        
                1:11.33   2:29.06 (1:17.73)   3:48.26 (1:19.20)   5:04.54 (1:16.28)
  4 Avidan, Lucas J           12 Middies-MR           5:20.00    5:07.96        
                1:11.89   2:31.84 (1:19.95)   3:51.25 (1:19.41)   5:07.96 (1:16.71)
  5 Georgescu, Ronald F       12 Agua Swim Team-MR    5:17.98    5:09.11        
                1:12.36   2:32.26 (1:19.90)   3:52.38 (1:20.12)   5:09.11 (1:16.73)
  6 Flynn, Patrick            11 Agua Swim Team-MR    5:18.03    5:21.23        
                1:12.40   2:34.75 (1:22.35)   3:58.61 (1:23.86)   5:21.23 (1:22.62)
  7 Salcedo, Matt             11 LIAC-MR              5:48.84    5:22.28        
                1:17.67   2:40.79 (1:23.12)   4:03.14 (1:22.35)   5:22.28 (1:19.14)
  8 Chansakul, JR J           12 Agua Swim Team-MR    5:38.87    5:22.37        
                1:16.73   2:40.27 (1:23.54)   4:03.83 (1:23.56)   5:22.37 (1:18.54)
  9 Nilsson, Axel D           12 WEST-CT              5:24.32    5:26.56        
                1:16.98   2:40.75 (1:23.77)   4:04.84 (1:24.09)   5:26.56 (1:21.72)
 10 Ginsberg, Matthew K       12 Middies-MR           5:20.00    5:27.24        
                1:13.84   2:38.76 (1:24.92)   4:04.05 (1:25.29)   5:27.24 (1:23.19)
 11 Sherman, Sammy I          11 Agua Swim Team-MR    5:41.62    5:32.88        
                1:19.90   2:46.52 (1:26.62)   4:12.30 (1:25.78)   5:32.88 (1:20.58)
 12 Rueda, Diego C            11 Agua Swim Team-MR    5:31.82    5:33.28        
                1:19.31   2:44.78 (1:25.47)   4:10.70 (1:25.92)   5:33.28 (1:22.58)
 13 Kim, Sean Y               11 LIAC-MR              5:36.79    5:38.76        
                1:22.81   2:49.20 (1:26.39)   4:14.12 (1:24.92)   5:38.76 (1:24.64)
 14 Yeo, Maxwell Z            11 Agua Swim Team-MR    5:45.41    5:48.99        
                1:20.56   2:50.78 (1:30.22)   4:20.53 (1:29.75)   5:48.99 (1:28.46)
 15 Shteyman, Brandon J       12 LIAC-MR              6:20.00    6:00.42        
                1:26.04   2:57.27 (1:31.23)   4:32.25 (1:34.98)   6:00.42 (1:28.17)
 16 Imber, Gabe L             11 WEST-CT              6:18.19    6:02.22        
                1:26.88   2:59.04 (1:32.16)   4:33.84 (1:34.80)   6:02.22 (1:28.38)
 17 VanManen, Ryan            11 LIAC-MR              6:30.88    6:20.19        
                1:27.34   3:04.87 (1:37.53)   4:43.53 (1:38.66)   6:20.19 (1:36.66)
 
Event 45  Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Emily C            14 LIAC-MR                28.38      28.79        
  2 Rookwood, Shakiraye O     13 HS-MR                  28.36      28.81        
  3 Teng, Rebecca             13 Twisters-MR            29.92      29.85        
  4 Yildirim, Nesli           14 Agua Swim Team-MR      30.55      30.42        
  5 Brewer, Courtney A        14 North Shore-NE         30.07      30.43        
  6 Ego, Hilary K             14 Sharks-CT              30.55      30.72        
  7 Diaz, Susan               13 Twisters-MR            31.46      30.87        
  8 Brooke, Taylor W          14 LIAC-MR                38.17      31.10        
  9 Wadolowska, Julia         14 Twisters-MR            30.98      31.41        
 10 Carson, Molly L           14 Sharks-CT              31.82      31.53        
 11 Coyle, Samantha J         14 NY Sharks-MR           32.10      31.56        
 12 Futterman, Kale           13 Agua Swim Team-MR      32.00      31.59        
 13 Smith, Ashley A           14 LIAC-MR                30.92      31.65        
 14 Border, Lauren E          14 WEST-CT                30.93      31.66        
 15 Vanderlinden, Mariel      13 Twisters-MR            32.32      31.70        
 16 Fortin, Shelby M          13 WEST-CT                31.08      31.76        
 17 Pavlin, Mekala            14 Agua Swim Team-MR      31.21      31.85        
 18 Lewis, Kamara A           13 Twisters-MR            31.67      31.87        
 19 Cruz, Kassandra           14 Twisters-MR            32.30      31.90        
 20 Braca, Gianna L           14 Pace-MR                30.73      32.14        
 21 Burke, Meaghan            13 NY Sharks-MR           32.46      32.34        
 22 Salgado, Laura S          14 Twisters-MR            32.76      32.48        
 23 Bottger, Karen L          13 WEST-CT                32.16      32.73        
 24 Dias, Marcela K           14 Twisters-MR            32.72      32.97        
 25 Omary, Natalie M          13 Agua Swim Team-MR      32.69      33.28        
 26 Xue, Rosalia S            14 HS-MR                  33.90      33.38        
 26 Kleinbart, Jessica E      14 Agua Swim Team-MR      36.38      33.38        
 28 Ortega, Andrea M          14 LIAC-MR                33.21      33.39        
 29 Londono, Jannina M        14 Agua Swim Team-MR      32.93      33.45        
 30 Townsend, Leah J          14 North Shore-NE         32.85      33.67        
 31 Daly, Bronagh K           13 HS-MR                  33.39      33.75        
 32 Yeo, Alyssa L             14 Agua Swim Team-MR      34.04      33.89        
 33 Kelly, Corinne M          14 Middies-MR             33.30      33.97        
 34 Torres, Maria J           13 Agua Swim Team-MR      33.64      34.28        
 35 Chapman, Erica            13 Trs-MR                 35.02      34.42        
 36 Jackson, Adrianna         14 Trs-MR                 34.59      34.46        
 37 Raby, Zami J              13 Agua Swim Team-MR      35.27      34.58        
 38 Pile, Emma N              13 Pace-MR                35.33      34.65        
 39 Seckin, Mina              13 Agua Swim Team-MR      36.19      34.93        
 40 Ocampo, Julie R           14 Agua Swim Team-MR      36.96      35.42        
 41 Fitzgerald, Laura P       14 Agua Swim Team-MR      36.16      36.09        
 42 Karcher, Rebecca E        13 LIAC-MR                37.08      36.49        
 43 Maisel, Amanda D          13 Agua Swim Team-MR      36.23      36.53        
 44 Deziel, Blaire            13 Cond-MR                37.65      36.71        
 45 Shi, Lucy                 14 Agua Swim Team-MR      39.10      36.73        
 46 Fowle, Allison J          14 HS-MR                  38.15      36.75        
 47 Skrivanek, Lexa L         14 Agua Swim Team-MR      39.77      39.08        
 48 Chalandon, Odette M       13 Agua Swim Team-MR      49.34      44.14        
 -- Hutchinson-Maddox, Caitl  14 Agua Swim Team-MR      30.91         DQ        
 
Event 46  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Oliver J             13 LIAC-MR                29.28      27.65        
  2 Sangtippawan, Chudchane   13 Twisters-MR            28.92      27.73        
  3 Marchionni, Frank J       14 Cond-MR                28.82      28.19        
  4 Whitelaw, Jack            14 Agua Swim Team-MR      28.84      28.64        
  5 Woodbury, Michael J       14 North Shore-NE         29.04      28.84        
  6 Abrams, Michael           13 Twisters-MR            29.11      28.94        
  7 Walker, Elijah C          14 LIAC-MR                29.42      29.10        
  8 Lin, Michael              13 North Shore-NE         29.30      29.25        
  9 Park, Jay S               13 LIAC-MR                31.21      29.29        
 10 McIlhargy, Sean V         13 Trs-MR                 29.48      29.84        
 11 Mariano, Collin J         14 Pace-MR                29.97      30.00        
 12 Tan, Randy                14 Twisters-MR            30.67      30.02        
 13 Mitil, Lorenzo            14 Middies-MR             33.84      30.06        
 14 Zajdel, Jonathan A        14 Sharks-CT              30.94      30.08        
 15 Dempsey, Lukas A          13 Agua Swim Team-MR      30.98      30.09        
 16 Lavery, Brendan           13 NY Sharks-MR           29.32      30.26        
 17 Doherty, Christopher      13 Twisters-MR            30.66      30.30        
 18 Luden, Gabrie H           14 Sharks-CT                 NT      30.63        
 19 Bianco, Phillip E         14 HS-MR                  32.63      30.90        
 20 Park, Jin Woo W           14 LIAC-MR                31.03      30.92        
 21 Barbosa, Larry S          13 Twisters-MR            30.60      30.95        
 22 Phillips, William T       13 WEST-CT                29.83      31.04        
 23 Lam, Aaron                13 Twisters-MR            31.03      31.21        
 24 Erskine, Brendan          13 Twisters-MR            31.68      31.34        
 25 Mulderrig, Jack H         14 LIAC-MR                31.47      31.37        
 26 Melkonian, Michael R      14 Middies-MR             32.05      31.44        
 27 Sanchez, Jude M           13 Agua Swim Team-MR      31.43      31.51        
 28 Bandovic, Ivan            13 LIAC-MR                31.86      31.68        
 29 Jitechian, Gerard J       14 Middies-MR             33.09      31.87        
 30 Schaub, Bryan T           13 Cond-MR                34.04      32.08        
 31 Brynin, Max B             13 Pace-MR                34.54      32.34        
 32 Sullivan, Evan A          14 WEST-CT                31.27      32.36        
 33 Yu, Justin                13 Trs-MR                 32.30      32.42        
 34 Donenfeld, Thai           13 Cond-MR                33.11      32.50        
 35 Mihalcik, Peter J         13 Agua Swim Team-MR      35.43      32.81        
 36 Goutzounis, Peter T       14 LIAC-MR                33.08      32.85        
 37 Im, Thomas                13 Trs-MR                 34.21      32.87        
 38 Martinez, Keannu C        13 Twisters-MR            32.90      33.09        
 39 Ruzzi, Anthony            14 Trs-MR                 33.13      33.44        
 40 Barker, TJ J              13 Middies-MR             34.52      33.85        
 41 Rubino, Zachary           13 Trs-MR                 40.55      34.14        
 42 Staskiewicz, Sasha        13 Agua Swim Team-MR      33.88      34.37        
 43 Mitzian, Nick W           13 Middies-MR             37.66      35.07        
 44 Thamsen, Nicholas         13 Trs-MR                 42.54      38.40        
 
Event 47  Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shiota, Lili M            15 Agua Swim Team-MR      27.78      26.78        
  2 Ciccone, Amanda           17 NY Sharks-MR           27.88      28.10        
  3 Bui, Tiffany T            18 Middies-MR             28.43      28.14        
  4 Bottger, Ashley J         18 WEST-CT                28.36      28.34        
  5 Goldson, Liz C            17 LIAC-MR                27.91      28.40        
  6 Staskiewicz, Sophie D     17 Agua Swim Team-MR      28.23      28.61        
  7 Bodnar, Katharine D       16 Agua Swim Team-MR      28.55      28.86        
  8 Skelos, Daphne F          18 LIAC-MR                29.30      29.34        
  9 Lynch, Katie K            15 Sharks-CT              29.33      29.72        
 10 Caliri, Caroline E        15 North Shore-NE         28.88      29.86        
 11 Fritsch, Kristina M       15 NYCC-MR                29.40      29.88        
 12 Ha, Alyssa J              17 Middies-MR             29.38      29.98        
 13 Minowitz, Amy M           17 Middies-MR             29.81      30.07        
 14 Callahan, Courtney E      16 Middies-MR             30.81      30.10        
 15 Carson, Kelsey S          17 Sharks-CT              29.55      30.18        
 16 Ha, Kathryn C             15 Middies-MR             30.09      30.31        
 17 Huleatt, Lexi Z           16 North Shore-NE         30.65      30.40        
 18 Pangilinan, Erica L       15 Middies-MR             28.91      30.53        
 19 Mueller, Mary F           17 Middies-MR             30.09      30.62        
 20 Genovese, Kate A          16 LIAC-MR                29.64      30.63        
 21 Lehner, Eliza A           17 Agua Swim Team-MR      29.76      30.75        
 22 Armstrong, Alyssa         15 NY Sharks-MR           30.15      30.94        
 23 Phillips, Hannah E        15 WEST-CT                31.00      30.95        
 24 Siegel, Erika A           16 Agua Swim Team-MR      30.48      31.07        
 25 Perez, Laura              15 Trs-MR                 31.04      31.12        
 26 Donlin, Kelly A           15 Middies-MR             30.40      31.27        
 27 Raimonde, Olivia L        15 LIAC-MR                31.73      31.60        
 28 Bellew, Elizabeth A       17 Middies-MR             30.60      31.62        
 29 Cinelli, Keri             17 NY Sharks-MR           30.54      31.86        
 30 Rubin, Ada L              15 Agua Swim Team-MR      32.34      31.96        
 31 Benjamin, Malaika N       16 Agua Swim Team-MR      30.41      31.99        
 32 Miller, Sydney R          16 Agua Swim Team-MR      29.82      32.02        
 33 Carew, Kaitlyn            16 NY Sharks-MR           30.63      32.36        
 34 Crane, Francesca          18 Agua Swim Team-MR      30.06      32.46        
 35 Cloer, Amanda             15 NY Sharks-MR           31.92      32.54        
 36 Chapman, Kim              16 Trs-MR                 31.90      32.66        
 37 Feinman, Elisa K          16 Agua Swim Team-MR      32.62      32.94        
 38 O'Brien, Molly J          17 Middies-MR             31.63      32.95        
 39 Erickson, Abigayle        15 Agua Swim Team-MR      32.72      32.96        
 40 Ego, Alyssa M             16 Sharks-CT              33.46      33.23        
 41 Pomerantz, JoJo F         16 Middies-MR             32.23      33.34        
 42 Shannon, Caroline K       15 Middies-MR             34.04      33.53        
 43 Leonardo, Cassandra D     16 LIAC-MR                32.78      33.66        
 44 Mongiovi, Rachel          15 Trs-MR                 32.90      33.87        
 44 Brown, Carolyn            16 Cond-MR                33.05      33.87        
 46 Winters, Allie            15 LIAC-MR                34.95      34.00        
 47 Finnerty, Kate T          15 Cond-MR                33.09      34.03        
 48 Guay, Elise J             16 North Shore-NE         33.05      34.33        
 49 Miszner, Allison A        15 LIAC-MR                34.20      34.71        
 50 Griffin, Emily A          15 Middies-MR             36.59      34.75        
 51 Rhodin, Erika L           16 North Shore-NE         35.71      34.94        
 52 Piskin, Tori E            15 Agua Swim Team-MR      35.23      34.96        
 53 Borakove, Lindsey         16 Cond-MR                35.04      35.21        
 54 Georgescu, Mary A         15 Agua Swim Team-MR      35.36      35.53        
 55 Austin, Debra E           16 Cond-MR                36.63      36.06        
 
Event 48  Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liang, Truman             17 Agua Swim Team-MR      24.42      24.50        
  2 Madwed, Daniel L          17 Unattached CT-CT       24.80      24.84        
  3 Gleason, David X          15 Agua Swim Team-MR      26.11      26.25        
  4 Schaub, CJ M              16 Cond-MR                26.36      26.56        
  5 Flannery, Jim J           16 Middies-MR             27.75      26.72        
  6 Lowen, Gregory B          16 North Shore-NE         25.71      26.74        
  7 Yate, Jasper M            17 LIAC-MR                25.47      26.83        
  8 DeLisle, Derek C          17 Delmar Dolfins-AD      25.89      26.85        
  9 Minowitz, Mark T          15 Middies-MR             31.43      27.16        
 10 Lane, Sean M              15 LIAC-MR                27.81      27.22        
 11 Fiore, Jeffrey L          15 North Shore-NE         27.17      27.30        
 12 Terzano, Zac              17 LIAC-MR                26.92      27.31        
 13 Klevtsov, Yan I           16 Agua Swim Team-MR      27.04      27.55        
 14 Gonzalez, Cliff M         16 Middies-MR             28.19      27.56        
 15 Martinez-White, Naeem     16 Agua Swim Team-MR      27.65      27.58        
 16 Kopot, Andrey V           17 Agua Swim Team-MR      27.00      27.67        
 16 White, Patrick J          15 Sharks-CT              26.99      27.67        
 18 Polanco, Jose A           15 Twisters-MR            28.11      27.94        
 19 Holmes, David S           42 Trs-MR                 27.00      28.08        
 20 Marrano, Ryan C           16 Middies-MR             28.99      28.16        
 21 Alejandro, Steffen        15 Agua Swim Team-MR      29.50      28.27        
 22 Yanez, Gabriel F          15 Twisters-MR            28.28      28.37        
 23 Charriez, Alec J          16 Pace-MR                28.62      28.73        
 24 Tandara-Kuhns, Alec       15 North Shore-NE         28.57      28.85        
 25 Bennett, Paul A           16 Middies-MR             28.48      28.97        
 26 McKnight, Jared E         18 WEST-CT                28.64      29.00        
 27 Salasyuk, Alex            20 Agua Swim Team-MR      29.26      29.02        
 28 Lewis, Kitwane A          16 Twisters-MR            30.00      29.07        
 29 Wong, Jeffrey             15 Twisters-MR            29.95      29.27        
 30 Walsh, David              16 Cond-MR                28.24      29.32        
 31 Wang, David E             16 North Shore-NE         29.73      29.68        
 32 Loja, Paolo A             18 Agua Swim Team-MR      31.04      29.79        
 33 Lewis, Khalid A           15 Twisters-MR            31.00      29.91        
 34 Ching, Brian G            15 Twisters-MR            29.98      30.17        
 35 Salcedo, Hember           16 LIAC-MR                30.11      30.23        
 36 Sharkey, Matthew          15 Trs-MR                 31.38      30.26        
 37 Walker, Brandon           15 LIAC-MR                30.34      30.46        
 38 Kim, Andrew               15 Trs-MR                 30.75      30.66        
 39 White, Thomas J           18 Sharks-CT              31.36      30.78        
 40 Melendez, Daniel          16 Trs-MR                 35.00      31.80        
 41 Rubino, Andrew            16 Trs-MR                 32.11      31.87        
 
Event 49  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Panzarino, Alexandra M    13 Middies-MR           1:09.20    1:08.92        
  2 Hutchinson-Maddox, Caitl  14 Agua Swim Team-MR    1:09.75    1:10.12        
  3 Costa, Christina M        14 Middies-MR           1:11.95    1:14.12        
  4 Border, Lauren E          14 WEST-CT              1:11.64    1:14.37        
  5 Teng, Rebecca             13 Twisters-MR          1:12.04    1:15.30        
  6 Brooke, Taylor W          14 LIAC-MR              1:18.49    1:16.93        
  7 Pavlin, Mekala            14 Agua Swim Team-MR    1:19.70    1:16.99        
  8 Salgado, Laura S          14 Twisters-MR          1:16.64    1:17.10        
  9 Braca, Gianna L           14 Pace-MR              1:14.85    1:17.88        
 10 Yildirim, Nesli           14 Agua Swim Team-MR    1:18.39    1:18.16        
 11 Norrgard, Kristen M       14 Middies-MR           1:16.75    1:18.45        
 12 Futterman, Kale           13 Agua Swim Team-MR    1:12.00    1:18.77        
 13 Wadolowska, Julia         14 Twisters-MR          1:16.85    1:22.07        
 14 Johns, Maggie S           13 LIAC-MR              1:34.11    1:22.35        
 15 Brewer, Courtney A        14 North Shore-NE       1:19.41    1:22.36        
 16 Altman-Kurosaki, Hannah   14 Agua Swim Team-MR    1:20.94   J1:22.63        
 17 Lewis, Kamara A           13 Twisters-MR          1:22.54   J1:22.64        
 18 Callahan, Erin D          13 Middies-MR           1:22.98   J1:22.42        
 19 Cruz, Kassandra           14 Twisters-MR          1:22.11    1:23.78        
 20 Carson, Molly L           14 Sharks-CT            1:19.99    1:24.29        
 21 Fink, Ericka M            13 Middies-MR           1:25.11    1:25.27        
 22 Daly, Bronagh K           13 HS-MR                1:23.90    1:25.78        
 23 Bottger, Karen L          13 WEST-CT              1:22.98    1:25.97        
 24 Holmes, Lindsie           13 Trs-MR               1:23.85    1:25.99        
 25 Seckin, Mina              13 Agua Swim Team-MR    1:26.93    1:26.04        
 26 Ocampo, Julie R           14 Agua Swim Team-MR    1:34.67    1:28.02        
 27 Torres, Maria J           13 Agua Swim Team-MR    1:29.97    1:29.21        
 28 Pile, Emma N              13 Pace-MR                   NT    1:31.67        
                                1:31.67 ( )         1:31.67 ( )                    
 29 Raby, Zami J              13 Agua Swim Team-MR    1:30.56    1:31.68        
 30 Kelly, Corinne M          14 Middies-MR           1:31.43    1:31.98        
 31 Omary, Natalie M          13 Agua Swim Team-MR    1:27.88    1:34.10        
 32 Chapman, Erica            13 Trs-MR               1:31.96    1:35.82        
 33 Fitzgerald, Laura P       14 Agua Swim Team-MR    1:49.21    1:38.88        
                                1:42.34 ( )         1:38.88 ( )                    
 34 Maisel, Amanda D          13 Agua Swim Team-MR    1:37.67    1:40.52        
 35 Deziel, Blaire            13 Cond-MR              1:38.77    1:43.67        
 36 Xue, Rosalia S            14 HS-MR                1:37.39    1:45.60        
 37 Shi, Lucy                 14 Agua Swim Team-MR    1:52.13    1:46.92        
                                1:46.92 ( )         1:46.92 ( )                    
 38 Skrivanek, Lexa L         14 Agua Swim Team-MR    1:59.16    1:52.48        
                                1:52.48 ( )         1:52.48 ( )                    
 -- Londono, Jannina M        14 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
                                1:34.46 ( )              DQ ( )                    
 
Event 50  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wagner, Jack S            14 LIAC-MR              1:08.00    1:03.90        
  2 Sangtippawan, Chudchane   13 Twisters-MR          1:08.18    1:08.31        
  3 Okkan, Yalim              14 LIAC-MR              1:08.00    1:08.63        
  4 Nicholson, Michael R      14 Middies-MR           1:08.14    1:08.80        
  5 Carmen, Jacob E           14 Middies-MR           1:09.47    1:09.24        
  6 O'Neill, Brian P          14 LIAC-MR              1:14.45    1:10.57        
  7 Pon, Matthew W            14 Middies-MR           1:12.94    1:12.34        
  8 Bennett, Aarron M         13 Middies-MR           1:13.05    1:12.35        
  9 Abrams, Michael           13 Twisters-MR          1:12.08    1:13.26        
 10 Minowitz, Eric M          13 Middies-MR           1:25.30    1:13.36        
 10 Mitil, Lorenzo            14 Middies-MR           1:16.59    1:13.36        
 12 Woodbury, Michael J       14 North Shore-NE       1:09.37    1:13.46        
 13 Marchionni, Frank J       14 Cond-MR              1:14.01    1:13.58        
 14 Doherty, Christopher      13 Twisters-MR          1:13.56    1:13.74        
 15 Park, Jay S               13 LIAC-MR              1:20.55    1:13.76        
 16 Magee, Ryan T             13 NY Sharks-MR         1:12.97    1:14.37        
 17 Walker, Elijah C          14 LIAC-MR              1:15.36    1:14.97        
 18 Barbosa, Larry S          13 Twisters-MR          1:15.93    1:15.42        
 19 Lin, Michael              13 North Shore-NE       1:13.75    1:15.47        
 20 Phillips, William T       13 WEST-CT              1:13.95    1:16.03        
 21 Melkonian, Michael R      14 Middies-MR           1:21.21    1:16.45        
 22 Noach, Kees               13 Middies-MR           1:22.32    1:16.52        
 23 Delgrosso, George         13 NY Sharks-MR         1:17.69    1:16.93        
 24 Whitelaw, Jack            14 Agua Swim Team-MR    1:17.32    1:17.07        
 25 Martinez, Keannu C        13 Twisters-MR          1:20.18    1:20.29        
 26 Tran, Jonathan F          14 HS-MR                1:18.35    1:20.68        
 27 Schaub, Bryan T           13 Cond-MR              1:17.88    1:21.95        
 28 Bandovic, Ivan            13 LIAC-MR              1:23.14    1:22.13        
 29 Mulderrig, Jack H         14 LIAC-MR              1:27.12    1:24.85        
 30 Bianco, Phillip E         14 HS-MR                1:23.14    1:25.72        
 31 Brynin, Max B             13 Pace-MR              1:36.44    1:26.06        
 32 Sullivan, Evan A          14 WEST-CT              1:21.94    1:26.52        
 33 Barker, TJ J              13 Middies-MR           1:27.24    1:29.02        
 34 Staskiewicz, Sasha        13 Agua Swim Team-MR    1:31.15    1:31.08        
 35 Mitzian, Nick W           13 Middies-MR           1:36.00    1:31.52        
 36 Sanchez, Jude M           13 Agua Swim Team-MR    1:34.05    1:31.70        
 
Event 51  Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shiota, Lili M            15 Agua Swim Team-MR    1:06.79    1:07.69        
  2 Bellew, Elizabeth A       17 Middies-MR           1:06.59    1:07.91        
  3 Marynowski, Ryan M        15 Middies-MR           1:08.13    1:09.20        
  4 Ha, Kathryn C             15 Middies-MR           1:08.73    1:09.89        
  5 Roberts, Hilary           15 Agua Swim Team-MR    1:07.92    1:10.47        
  6 Staskiewicz, Sophie D     17 Agua Swim Team-MR    1:05.07    1:10.69        
  7 Ciccone, Amanda           17 NY Sharks-MR         1:07.50    1:10.73        
  8 Daly, Jenna S             15 LIAC-MR              1:10.53    1:11.06        
  9 Lehner, Eliza A           17 Agua Swim Team-MR    1:09.14    1:11.48        
 10 Wollner, Margaret J       18 Agua Swim Team-MR    1:07.93    1:11.82        
 11 Grueter, Kathleen C       16 North Shore-NE       1:11.42    1:11.98        
 12 Siegel, Erika A           16 Agua Swim Team-MR    1:09.89    1:12.08        
 13 Alejandro, Tricia A       16 Agua Swim Team-MR    1:11.06    1:12.15        
 14 Minowitz, Amy M           17 Middies-MR           1:11.48    1:12.30        
 15 Balder, Jaclyn M          17 LIAC-MR              1:13.11    1:12.50        
 16 Bolander, Katie D         15 Agua Swim Team-MR    1:09.63    1:13.67        
 17 Carson, Kelsey S          17 Sharks-CT            1:10.23    1:13.79        
 18 Pangilinan, Erica L       15 Middies-MR           1:11.78    1:14.16        
 19 Caliri, Caroline E        15 North Shore-NE       1:11.40    1:14.38        
 20 Brewer, Caitlin L         17 North Shore-NE       1:13.84    1:14.45        
 21 Fritsch, Kristina M       15 NYCC-MR              1:14.37    1:14.47        
 22 Huleatt, Lexi Z           16 North Shore-NE       1:14.15    1:15.33        
 23 Crane, Francesca          18 Agua Swim Team-MR    1:10.72    1:15.35        
 24 Donlin, Kelly A           15 Middies-MR           1:10.62    1:15.73        
 25 Genovese, Kate A          16 LIAC-MR              1:15.00    1:15.76        
 26 Pomerantz, JoJo F         16 Middies-MR           1:14.00    1:15.90        
 27 Phillips, Hannah E        15 WEST-CT              1:18.39    1:16.46        
 28 McKnight, Kristen M       16 WEST-CT              1:16.70    1:16.54        
 29 Cloer, Amanda             15 NY Sharks-MR         1:14.24    1:16.59        
 30 Arnott, Sarah A           15 NY Sharks-MR         1:12.32    1:16.98        
 30 Rubin, Ada L              15 Agua Swim Team-MR    1:17.02    1:16.98        
 32 Raimonde, Olivia L        15 LIAC-MR              1:16.51    1:18.43        
 33 Benjamin, Malaika N       16 Agua Swim Team-MR    1:15.10    1:18.51        
 34 Erickson, Abigayle        15 Agua Swim Team-MR    1:18.87    1:19.32        
 35 Leonardo, Cassandra D     16 LIAC-MR              1:22.70    1:19.70        
 36 Callahan, Courtney E      16 Middies-MR           1:17.23    1:20.04        
 37 Rookwood, Emily M         15 North Shore-NE       1:16.48    1:20.33        
 38 O'Brien, Molly J          17 Middies-MR           1:17.18    1:21.01        
 39 Cinelli, Keri             17 NY Sharks-MR         1:17.06    1:21.70        
 40 Shannon, Caroline K       15 Middies-MR           1:24.04    1:23.17        
 41 Chapman, Kim              16 Trs-MR               1:16.44    1:23.56        
 42 Miller, Sydney R          16 Agua Swim Team-MR    1:20.86    1:24.35        
 43 Hill, Kelly E             18 Pace-MR              1:20.79    1:25.74        
 44 Rhodin, Erika L           16 North Shore-NE            NT    1:28.92        
 45 Finnerty, Kate T          15 Cond-MR              1:26.16    1:30.72        
 46 Georgescu, Mary A         15 Agua Swim Team-MR    1:29.81    1:33.26        
 47 Mongiovi, Rachel          15 Trs-MR               1:28.67    1:33.40        
 48 Ego, Alyssa M             16 Sharks-CT            1:30.18    1:37.17        
 49 Borakove, Lindsey         16 Cond-MR              1:40.61    1:46.81        
 50 Austin, Debra E           16 Cond-MR              1:38.00    1:48.39        
 
Event 52  Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madwed, Daniel L          17 Unattached CT-CT       53.80      58.07        
  2 Liang, Truman             17 Agua Swim Team-MR      58.79    1:00.97        
  3 Yate, Jasper M            17 LIAC-MR                58.60    1:02.01        
  4 Carlucci, Conor A         17 Cond-MR              1:01.07    1:02.68        
  5 Preston, Blake L          15 Middies-MR           1:03.93    1:02.70        
  6 DeLisle, Derek C          17 Delmar Dolfins-AD    1:01.26    1:03.06        
  7 Osorio, Felipe F          15 Sharks-CT            1:03.48    1:04.20        
  8 Yanez, Gabriel F          15 Twisters-MR          1:03.68    1:04.37        
  9 Marrano, Ryan C           16 Middies-MR           1:05.60    1:05.25        
 10 Flannery, Jim J           16 Middies-MR           1:07.26    1:05.29        
 11 Gonzalez, Cliff M         16 Middies-MR           1:02.09    1:05.34        
 12 Bailey, Michael I         17 Middies-MR           1:06.15    1:05.44        
 13 Panzarino, Michael J      15 Middies-MR           1:07.62    1:05.94        
 14 Katz, Andrew              15 NY Sharks-MR         1:05.78    1:06.17        
 15 Charriez, Alec J          16 Pace-MR              1:03.39    1:06.49        
 16 Eyckmans, Robert E        16 Middies-MR           1:06.84    1:06.59        
 17 Saleh, Momo A             16 Sharks-CT            1:09.15    1:07.15        
 18 Gleason, David X          15 Agua Swim Team-MR    1:05.65    1:07.34        
 19 Kopot, Andrey V           17 Agua Swim Team-MR    1:04.54    1:07.97        
 20 Alejandro, Steffen        15 Agua Swim Team-MR    1:11.15    1:08.21        
 21 Lowen, Gregory B          16 North Shore-NE       1:06.25    1:09.03        
 22 Ellman, Andrew R          15 Middies-MR           1:11.91    1:09.94        
 23 Martinez-White, Naeem     16 Agua Swim Team-MR    1:10.15    1:11.12        
 24 Bennett, Paul A           16 Middies-MR           1:11.77    1:11.48        
 25 Polanco, Jose A           15 Twisters-MR          1:09.14    1:11.72        
 26 Lavery, Erik              17 NY Sharks-MR         1:04.51    1:12.42        
 27 Salasyuk, Alex            20 Agua Swim Team-MR    1:20.12    1:13.50        
 28 Sinclair, Steven T        15 North Shore-NE       1:15.81    1:14.69        
 29 Loja, Paolo A             18 Agua Swim Team-MR    1:15.26    1:14.72        
 30 White, Thomas J           18 Sharks-CT            1:13.73    1:15.19        
 31 Tandara-Kuhns, Alec       15 North Shore-NE       1:18.51    1:18.50        
 32 Walsh, David              16 Cond-MR              1:13.49    1:19.35        
 
Event 53  Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Costa, Christina M        14 Middies-MR           2:32.71    2:39.22        
                1:17.58   2:39.22 (1:21.64)                                        
  2 Zarriello, Megan T        13 LIAC-MR              2:42.54    2:39.56        
                1:19.06   2:39.56 (1:20.50)                                        
  3 Panzarino, Alexandra M    13 Middies-MR           2:38.36    2:41.50        
                1:19.56   2:41.50 (1:21.94)                                        
  4 Border, Lauren E          14 WEST-CT              2:38.59    2:42.09        
                1:19.91   2:42.09 (1:22.18)                                        
  5 Ego, Hilary K             14 Sharks-CT            2:51.81    2:46.13        
                1:21.71   2:46.13 (1:24.42)                                        
  6 Smith, Ashley A           14 LIAC-MR              2:40.57    2:47.32        
                1:22.55   2:47.32 (1:24.77)                                        
  7 Norrgard, Kristen M       14 Middies-MR           2:48.27    2:47.33        
                1:23.91   2:47.33 (1:23.42)                                        
  8 Fink, Ericka M            13 Middies-MR           2:45.91    2:48.73        
                1:23.32   2:48.73 (1:25.41)                                        
  9 Fortin, Shelby M          13 WEST-CT              2:46.58    2:49.32        
                1:23.99   2:49.32 (1:25.33)                                        
 10 Bottger, Karen L          13 WEST-CT              2:48.02    2:50.22        
 11 Salgado, Laura S          14 Twisters-MR          2:54.16    2:52.52        
                1:24.40   2:52.52 (1:28.12)                                        
 12 Townsend, Leah J          14 North Shore-NE       2:50.95    2:55.73        
                1:25.13   2:55.73 (1:30.60)                                        
 13 Braca, Gianna L           14 Pace-MR              2:42.65    2:57.78        
                1:27.37   2:57.78 (1:30.41)                                        
 14 Burke, Meaghan            13 NY Sharks-MR         2:51.89    2:58.49        
                1:28.21   2:58.49 (1:30.28)                                        
 15 Altman-Kurosaki, Hannah   14 Agua Swim Team-MR    2:50.21    2:59.93        
                1:28.40   2:59.93 (1:31.53)                                        
 16 Vanderlinden, Mariel      13 Twisters-MR          3:05.62    3:01.10        
                1:28.05   3:01.10 (1:33.05)                                        
 17 Callahan, Erin D          13 Middies-MR           3:08.42    3:02.49        
                1:29.17   3:02.49 (1:33.32)                                        
 18 Ortega, Andrea M          14 LIAC-MR              2:59.67    3:02.66        
                1:30.25   3:02.66 (1:32.41)                                        
 19 Holmes, Lindsie           13 Trs-MR               3:08.00    3:07.47        
                1:31.97   3:07.47 (1:35.50)                                        
 20 Yeo, Alyssa L             14 Agua Swim Team-MR    3:19.32    3:14.11        
 21 Kelly, Corinne M          14 Middies-MR           3:09.35    3:14.83        
 22 Jackson, Adrianna         14 Trs-MR               3:18.22    3:21.18        
                1:37.81   3:21.18 (1:43.37)                                        
 23 Triana, Natalie           14 Trs-MR               3:15.00    3:27.41        
                1:40.15   3:27.41 (1:47.26)                                        
 
Event 54  Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wagner, Jack S            14 LIAC-MR              2:18.48    2:20.71        
                1:11.35   2:20.71 (1:09.36)                                        
  2 Derlath, Jonathan H       14 LIAC-MR              2:26.62    2:26.89        
                1:12.72   2:26.89 (1:14.17)                                        
  3 Marchionni, Frank J       14 Cond-MR              2:28.24    2:29.70        
                1:14.21   2:29.70 (1:15.49)                                        
  4 Carmen, Jacob E           14 Middies-MR           2:34.13    2:31.05        
                1:14.44   2:31.05 (1:16.61)                                        
  5 Bennett, Aarron M         13 Middies-MR           2:35.76    2:35.34        
                1:18.34   2:35.34 (1:17.00)                                        
  6 Doherty, Christopher      13 Twisters-MR          2:33.33    2:35.71        
                1:16.32   2:35.71 (1:19.39)                                        
  7 Nicholson, Michael R      14 Middies-MR           2:46.05    2:35.90        
  8 Lavery, Brendan           13 NY Sharks-MR         2:22.48    2:37.14        
  9 Abrams, Michael           13 Twisters-MR          2:36.68    2:37.45        
                1:17.79   2:37.45 (1:19.66)                                        
 10 Dempsey, Lukas A          13 Agua Swim Team-MR    2:36.57    2:38.06        
                1:18.43   2:38.06 (1:19.63)                                        
 11 Lee, Oliver J             13 LIAC-MR              2:39.00    2:39.21        
                1:16.39   2:39.21 (1:22.82)                                        
 12 Magee, Ryan T             13 NY Sharks-MR         2:36.65    2:41.11        
                1:21.31   2:41.11 (1:19.80)                                        
 13 Pon, Matthew W            14 Middies-MR           2:39.31    2:41.63        
                1:20.66   2:41.63 (1:20.97)                                        
 14 Minowitz, Eric M          13 Middies-MR           2:41.35    2:41.92        
                1:20.74   2:41.92 (1:21.18)                                        
 15 Phillips, William T       13 WEST-CT              2:42.17    2:43.85        
                1:19.62   2:43.85 (1:24.23)                                        
 16 Noach, Kees               13 Middies-MR           2:49.21    2:44.40        
                1:22.56   2:44.40 (1:21.84)                                        
 17 Whitelaw, Jack            14 Agua Swim Team-MR    2:41.29    2:48.90        
                1:21.74   2:48.90 (1:27.16)                                        
 18 Barker, Kevin K           14 Middies-MR           2:52.24    2:50.53        
                1:22.78   2:50.53 (1:27.75)                                        
 19 Newland, Douglas M        14 North Shore-NE       2:50.55    2:50.69        
                1:25.20   2:50.69 (1:25.49)                                        
 20 Donenfeld, Thai           13 Cond-MR              2:49.52    2:50.70        
                1:23.97   2:50.70 (1:26.73)                                        
 21 Jitechian, Gerard J       14 Middies-MR           2:54.09    2:54.74        
                1:25.28   2:54.74 (1:29.46)                                        
 22 Bianco, Phillip E         14 HS-MR                2:49.12    2:57.84        
                1:24.26   2:57.84 (1:33.58)                                        
 23 Mariano, Collin J         14 Pace-MR              2:48.20    3:02.81        
                1:27.16   3:02.81 (1:35.65)                                        
 24 Melkonian, Michael R      14 Middies-MR           2:59.58    3:06.84        
                1:30.68   3:06.84 (1:36.16)                                        
 25 Tran, Jonathan F          14 HS-MR                2:59.98    3:09.55        
                1:32.79   3:09.55 (1:36.76)                                        
 26 Mihalcik, Peter J         13 Agua Swim Team-MR    3:25.04    3:15.36        
 27 Sullivan, Evan A          14 WEST-CT              2:59.68    3:21.26        
                1:35.69   3:21.26 (1:45.57)                                        
 28 Luden, Gabrie H           14 Sharks-CT                 NT    3:23.81        
                1:35.32   3:23.81 (1:48.49)                                        
 
Event 55  Girls 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skelos, Daphne F          18 LIAC-MR              2:18.61    2:22.51        
                1:10.65   2:22.51 (1:11.86)                                        
  2 Shiota, Lili M            15 Agua Swim Team-MR    2:18.82    2:27.66        
                1:10.71   2:27.66 (1:16.95)                                        
  3 Derlath, Erica A          15 LIAC-MR              2:28.61    2:28.19        
                1:12.63   2:28.19 (1:15.56)                                        
  4 Akerfelds, Aleksa M       16 Middies-MR           2:20.59    2:33.88        
                1:13.80   2:33.88 (1:20.08)                                        
  5 Bellew, Elizabeth A       17 Middies-MR           2:34.23    2:34.56        
                1:15.44   2:34.56 (1:19.12)                                        
  6 Alejandro, Tricia A       16 Agua Swim Team-MR    2:28.39    2:34.74        
                1:15.43   2:34.74 (1:19.31)                                        
  7 Rookwood, Emily M         15 North Shore-NE       2:28.37    2:35.73        
                1:15.44   2:35.73 (1:20.29)                                        
  8 Bodnar, Katharine D       16 Agua Swim Team-MR    2:24.64    2:35.80        
                1:17.13   2:35.80 (1:18.67)                                        
  9 Brewer, Caitlin L         17 North Shore-NE       2:30.34    2:38.68        
 10 Bui, Tiffany T            18 Middies-MR           2:31.49    2:39.10        
                1:19.16   2:39.10 (1:19.94)                                        
 11 Roberts, Hilary           15 Agua Swim Team-MR    2:32.98    2:39.93        
                1:19.03   2:39.93 (1:20.90)                                        
 12 Mueller, Mary F           17 Middies-MR           2:38.07    2:40.79        
                1:18.49   2:40.79 (1:22.30)                                        
 13 Pomerantz, JoJo F         16 Middies-MR           2:37.68    2:41.55        
                1:19.57   2:41.55 (1:21.98)                                        
 14 McKnight, Kristen M       16 WEST-CT              2:35.34    2:41.64        
                1:18.08   2:41.64 (1:23.56)                                        
 15 Ha, Alyssa J              17 Middies-MR           2:35.41    2:45.14        
                1:19.52   2:45.14 (1:25.62)                                        
 16 Ha, Kathryn C             15 Middies-MR           2:27.97    2:45.77        
                1:20.81   2:45.77 (1:24.96)                                        
 17 Donlin, Kelly A           15 Middies-MR           2:41.15    2:46.94        
                1:21.32   2:46.94 (1:25.62)                                        
 18 Marynowski, Ryan M        15 Middies-MR           2:42.68    2:49.44        
                1:22.82   2:49.44 (1:26.62)                                        
 19 Perez, Laura              15 Trs-MR               2:48.05    2:50.62        
                1:21.76   2:50.62 (1:28.86)                                        
 20 Phillips, Hannah E        15 WEST-CT              2:44.57    2:54.54        
                1:26.37   2:54.54 (1:28.17)                                        
 21 Piskin, Tori E            15 Agua Swim Team-MR    2:53.42    2:57.44        
 22 Armstrong, Alyssa         15 NY Sharks-MR         2:46.26    2:57.72        
                1:26.02   2:57.72 (1:31.70)                                        
 23 Winters, Allie            15 LIAC-MR              3:02.05    3:02.49        
                1:30.15   3:02.49 (1:32.34)                                        
 24 Feinman, Elisa K          16 Agua Swim Team-MR    3:03.68    3:03.76        
                1:31.00   3:03.76 (1:32.76)                                        
 25 Brown, Carolyn            16 Cond-MR              2:57.70    3:06.63        
                1:31.40   3:06.63 (1:35.23)                                        
 26 Finnerty, Kate T          15 Cond-MR              3:07.38    3:19.90        
                1:39.96   3:19.90 (1:39.94)                                        
 27 Griffin, Emily A          15 Middies-MR           3:20.00    3:20.01        
                1:36.95   3:20.01 (1:43.06)                                        
 
Event 56  Boys 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flannery, Jim J           16 Middies-MR           2:20.43    2:21.89        
                1:10.38   2:21.89 (1:11.51)                                        
  2 Preston, Blake L          15 Middies-MR           2:23.48    2:22.38        
                1:10.94   2:22.38 (1:11.44)                                        
  3 O'Neill, Tom D            16 LIAC-MR              2:27.00    2:22.65        
                1:10.84   2:22.65 (1:11.81)                                        
  4 Osorio, Felipe F          15 Sharks-CT            2:20.34    2:25.29        
                1:10.61   2:25.29 (1:14.68)                                        
  5 Bailey, Michael I         17 Middies-MR           2:24.10    2:25.53        
                1:10.83   2:25.53 (1:14.70)                                        
  6 Lowen, Gregory B          16 North Shore-NE       2:19.03    2:30.41        
                1:12.59   2:30.41 (1:17.82)                                        
  7 Minowitz, Mark T          15 Middies-MR           2:29.32    2:31.52        
                1:14.39   2:31.52 (1:17.13)                                        
  8 Katz, Andrew              15 NY Sharks-MR         2:23.65    2:31.67        
                1:13.63   2:31.67 (1:18.04)                                        
  9 Panzarino, Michael J      15 Middies-MR           2:37.97    2:33.23        
                1:16.45   2:33.23 (1:16.78)                                        
 10 Ellman, Andrew R          15 Middies-MR           2:34.23    2:33.66        
                1:16.08   2:33.66 (1:17.58)                                        
 11 Yanez, Gabriel F          15 Twisters-MR          2:25.67    2:34.11        
 12 Gonzalez, Cliff M         16 Middies-MR           2:30.17    2:35.02        
                1:15.84   2:35.02 (1:19.18)                                        
 13 Sinclair, Steven T        15 North Shore-NE       2:32.92    2:37.70        
                1:16.57   2:37.70 (1:21.13)                                        
 14 Eyckmans, Robert E        16 Middies-MR                NT    2:38.97        
                1:18.06   2:38.97 (1:20.91)                                        
 15 White, Patrick J          15 Sharks-CT            2:35.65    2:41.36        
                1:18.92   2:41.36 (1:22.44)                                        
 16 Marrano, Ryan C           16 Middies-MR           2:35.46    2:43.87        
                1:19.06   2:43.87 (1:24.81)                                        
 17 Walsh, David              16 Cond-MR              2:32.57    2:46.48        
                1:20.34   2:46.48 (1:26.14)                                        
 18 Tandara-Kuhns, Alec       15 North Shore-NE       2:42.74    2:47.44        
                1:21.50   2:47.44 (1:25.94)                                        
 19 McKnight, Jared E         18 WEST-CT              2:49.82    2:49.74        
                1:21.68   2:49.74 (1:28.06)                                        
 20 Salcedo, Hember           16 LIAC-MR              2:41.71    2:53.52        
 21 Kim, Andrew               15 Trs-MR               2:40.81    2:56.85        
                1:26.51   2:56.85 (1:30.34)                                        
 22 Rubino, Andrew            16 Trs-MR               3:07.02    3:04.81        
 
Event 57  Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Teng, Rebecca             13 Twisters-MR          1:20.98    1:25.75        
  2 Fortin, Shelby M          13 WEST-CT              1:26.35    1:28.14        
  3 Costa, Christina M        14 Middies-MR           1:30.78    1:30.91        
  4 Omary, Natalie M          13 Agua Swim Team-MR    1:26.42    1:31.28        
  5 Coyle, Samantha J         14 NY Sharks-MR         1:32.17    1:31.44        
  6 Vanderlinden, Mariel      13 Twisters-MR          1:30.98    1:33.06        
  7 Diaz, Susan               13 Twisters-MR          1:26.88    1:33.33        
  8 Rookwood, Shakiraye O     13 HS-MR                1:32.73    1:34.95        
  9 Dias, Marcela K           14 Twisters-MR          1:33.53    1:35.96        
 10 Callahan, Erin D          13 Middies-MR           1:38.20    1:37.30        
 11 Raby, Zami J              13 Agua Swim Team-MR    1:41.53    1:38.20        
 12 Londono, Jannina M        14 Agua Swim Team-MR    1:38.73    1:39.69        
 13 Seckin, Mina              13 Agua Swim Team-MR    1:38.54    1:39.75        
 14 Yeo, Alyssa L             14 Agua Swim Team-MR    1:37.96    1:40.55        
 15 Skrivanek, Lexa L         14 Agua Swim Team-MR    1:39.68    1:40.63        
 16 Cruz, Kassandra           14 Twisters-MR          1:40.00    1:41.36        
 17 Fowle, Allison J          14 HS-MR                1:39.47    1:42.02        
 18 Ocampo, Julie R           14 Agua Swim Team-MR    1:40.40    1:42.22        
 19 Daly, Bronagh K           13 HS-MR                1:39.32    1:42.41        
 20 Kleinbart, Jessica E      14 Agua Swim Team-MR    1:49.37    1:43.29        
 21 Xue, Rosalia S            14 HS-MR                1:43.07    1:44.06        
 22 Chapman, Erica            13 Trs-MR               1:55.66    1:46.03        
 23 Jackson, Adrianna         14 Trs-MR               1:42.61    1:46.29        
 24 Triana, Natalie           14 Trs-MR               1:48.85    1:47.22        
 25 Torres, Maria J           13 Agua Swim Team-MR    1:42.21    1:47.90        
 26 Chalandon, Odette M       13 Agua Swim Team-MR         NT    1:48.07        
 27 Karcher, Rebecca E        13 LIAC-MR              1:50.93    1:49.02        
 28 Shi, Lucy                 14 Agua Swim Team-MR    1:46.33    1:51.62        
 29 Fitzgerald, Laura P       14 Agua Swim Team-MR    1:50.65    1:55.59        
 
Event 58  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sangtippawan, Chudchane   13 Twisters-MR          1:14.74    1:15.60        
  2 Okkan, Yalim              14 LIAC-MR              1:16.54    1:16.52        
  3 Erskine, Brendan          13 Twisters-MR          1:25.54    1:22.75        
  4 Park, Jin Woo W           14 LIAC-MR              1:22.87    1:22.92        
  5 Carmen, Jacob E           14 Middies-MR           1:24.54    1:23.00        
  6 Martinez, Keannu C        13 Twisters-MR          1:26.27    1:24.37        
  7 Lam, Aaron                13 Twisters-MR          1:23.17    1:24.60        
  8 Tan, Randy                14 Twisters-MR          1:22.59    1:24.72        
  9 Barker, TJ J              13 Middies-MR           1:22.88    1:26.27        
 10 Bianco, Phillip E         14 HS-MR                1:22.21    1:26.29        
 11 McIlhargy, Sean V         13 Trs-MR               1:23.11    1:26.52        
 12 Zajdel, Jonathan A        14 Sharks-CT            1:28.49    1:26.56        
 13 Park, Jay S               13 LIAC-MR              1:30.26    1:27.79        
 14 Barker, Kevin K           14 Middies-MR           1:30.01    1:28.01        
 15 Barbosa, Larry S          13 Twisters-MR          1:27.15    1:28.87        
 16 Newland, Douglas M        14 North Shore-NE       1:28.12    1:31.56        
 17 Mitil, Lorenzo            14 Middies-MR           1:40.38    1:31.81        
 18 Sanchez, Jude M           13 Agua Swim Team-MR    1:28.11    1:32.00        
 19 Jitechian, Gerard J       14 Middies-MR           1:31.49    1:32.98        
 20 Delgrosso, George         13 NY Sharks-MR         1:30.44    1:33.59        
 21 Rubino, Zachary           13 Trs-MR               1:40.00    1:34.20        
 22 Goutzounis, Peter T       14 LIAC-MR              1:32.33    1:35.10        
 23 Staskiewicz, Sasha        13 Agua Swim Team-MR    1:37.76    1:39.23        
 24 Tran, Jonathan F          14 HS-MR                1:40.27    1:40.98        
 25 Mitzian, Nick W           13 Middies-MR           1:59.65    1:41.57        
 26 Yu, Justin                13 Trs-MR               1:40.08    1:42.16        
 27 Ruzzi, Anthony            14 Trs-MR               1:46.90    1:44.04        
 28 Im, Thomas                13 Trs-MR               1:48.18    1:44.57        
 -- Thamsen, Nicholas         13 Trs-MR               2:05.00         DQ        
 
Event 59  Girls 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lynch, Katie K            15 Sharks-CT            1:14.83    1:17.93        
  2 Bui, Tiffany T            18 Middies-MR           1:17.10    1:19.42        
  3 Ciccone, Amanda           17 NY Sharks-MR         1:18.53    1:23.14        
  4 Mueller, Mary F           17 Middies-MR           1:20.37    1:23.17        
  5 Callahan, Courtney E      16 Middies-MR           1:16.72    1:23.71        
  6 Bottger, Ashley J         18 WEST-CT              1:22.01    1:25.74        
  7 Crane, Francesca          18 Agua Swim Team-MR    1:20.14    1:25.81        
  8 Ha, Alyssa J              17 Middies-MR           1:21.90    1:25.98        
  9 Grueter, Kathleen C       16 North Shore-NE       1:24.20    1:26.06        
 10 Pangilinan, Erica L       15 Middies-MR           1:21.49    1:26.32        
 11 Brenner, Jillian V        16 Trs-MR               1:22.05    1:26.49        
 12 Caliri, Caroline E        15 North Shore-NE       1:22.64    1:27.62        
 13 Arnott, Sarah A           15 NY Sharks-MR         1:20.33    1:28.88        
 14 Minowitz, Amy M           17 Middies-MR           1:28.55    1:29.06        
 15 Carew, Kaitlyn            16 NY Sharks-MR         1:24.74    1:29.26        
 16 Bolander, Katie D         15 Agua Swim Team-MR    1:22.20    1:29.87        
 17 Shannon, Caroline K       15 Middies-MR           1:29.37    1:31.28        
 18 Rubin, Ada L              15 Agua Swim Team-MR    1:27.78    1:33.18        
 19 Piskin, Tori E            15 Agua Swim Team-MR    1:31.87    1:35.13        
 20 Cloer, Amanda             15 NY Sharks-MR         1:31.54    1:35.32        
 21 Miller, Sydney R          16 Agua Swim Team-MR    1:32.52    1:36.02        
 22 Guay, Elise J             16 North Shore-NE       1:31.47    1:36.21        
 23 Chapman, Kim              16 Trs-MR               1:32.23    1:36.37        
 24 Servello, Meghan L        17 NY Sharks-MR         1:32.99    1:36.45        
 25 O'Brien, Molly J          17 Middies-MR           1:31.19    1:36.66        
 26 Benjamin, Malaika N       16 Agua Swim Team-MR    1:28.97    1:37.75        
 27 Brown, Carolyn            16 Cond-MR              1:36.17    1:38.01        
 28 Georgescu, Mary A         15 Agua Swim Team-MR    1:38.68    1:40.64        
 29 Borakove, Lindsey         16 Cond-MR              1:40.08    1:45.57        
 30 Griffin, Emily A          15 Middies-MR           1:42.83    1:47.77        
 31 Rhodin, Erika L           16 North Shore-NE            NT    1:51.49        
 
Event 60  Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carlucci, Conor A         17 Cond-MR              1:06.75    1:10.72        
  2 Alejandro, Steffen        15 Agua Swim Team-MR    1:11.64    1:13.61        
  3 Terzano, Zac              17 LIAC-MR              1:15.12    1:15.93        
  4 Bailey, Michael I         17 Middies-MR           1:11.76    1:16.06        
  5 Eyckmans, Robert E        16 Middies-MR           1:15.30    1:17.15        
  6 Saleh, Momo A             16 Sharks-CT            1:14.64    1:18.16        
  7 Minowitz, Mark T          15 Middies-MR           1:20.11    1:19.18        
  8 Polanco, Jose A           15 Twisters-MR          1:17.14    1:19.51        
  9 Hopkins, Christopher R    15 Sharks-CT            1:17.32    1:19.58        
 10 Bennett, Paul A           16 Middies-MR           1:23.16    1:19.67        
 11 Fiore, Jeffrey L          15 North Shore-NE       1:16.86    1:19.92        
 12 Wang, David E             16 North Shore-NE       1:20.18    1:20.66        
 13 Wong, Jeffrey             15 Twisters-MR          1:20.10    1:21.85        
 14 Ellman, Andrew R          15 Middies-MR           1:23.14    1:23.28        
 15 McKnight, Jared E         18 WEST-CT              1:21.30    1:24.18        
 16 Lavery, Erik              17 NY Sharks-MR         1:18.65    1:25.93        
 17 White, Thomas J           18 Sharks-CT            1:23.22    1:27.24        
 18 Ching, Brian G            15 Twisters-MR          1:23.94    1:29.85        
 19 Walker, Brandon           15 LIAC-MR              1:29.33    1:30.70        
 20 Melendez, Daniel          16 Trs-MR               1:40.00    1:39.87        
 21 Sharkey, Matthew          15 Trs-MR               1:38.85    1:40.31        
 
Event 61  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Emily C            14 LIAC-MR              2:09.25    2:07.67        
                1:01.19   2:07.67 (1:06.48)                                        
  2 Hutchinson-Maddox, Caitl  14 Agua Swim Team-MR    2:20.13    2:19.27        
                1:08.09   2:19.27 (1:11.18)                                        
  3 Zarriello, Megan T        13 LIAC-MR              2:20.27    2:19.85        
                1:09.07   2:19.85 (1:10.78)                                        
  4 Smith, Ashley A           14 LIAC-MR              2:16.38    2:20.39        
  5 Pavlin, Mekala            14 Agua Swim Team-MR    2:23.45    2:20.86        
                1:08.79   2:20.86 (1:12.07)                                        
  6 Panzarino, Alexandra M    13 Middies-MR           2:20.61    2:21.62        
                1:09.48   2:21.62 (1:12.14)                                        
  7 Border, Lauren E          14 WEST-CT              2:24.33    2:23.49        
                1:09.80   2:23.49 (1:13.69)                                        
  8 Diaz, Susan               13 Twisters-MR          2:24.71    2:23.80        
                1:08.17   2:23.80 (1:15.63)                                        
  9 Johns, Maggie S           13 LIAC-MR              2:29.99    2:24.48        
 10 Yildirim, Nesli           14 Agua Swim Team-MR    2:25.37    2:25.65        
                1:10.10   2:25.65 (1:15.55)                                        
 11 Brooke, Taylor W          14 LIAC-MR              2:28.42    2:28.28        
                1:11.49   2:28.28 (1:16.79)                                        
 12 Fink, Ericka M            13 Middies-MR           2:27.07    2:28.95        
                1:12.59   2:28.95 (1:16.36)                                        
 13 Burke, Meaghan            13 NY Sharks-MR         2:25.36    2:29.06        
                1:11.96   2:29.06 (1:17.10)                                        
 14 Fortin, Shelby M          13 WEST-CT              2:34.50    2:31.32        
                1:15.57   2:31.32 (1:15.75)                                        
 15 Brewer, Courtney A        14 North Shore-NE       2:27.09    2:31.50        
                1:12.49   2:31.50 (1:19.01)                                        
 16 Salgado, Laura S          14 Twisters-MR          2:32.82    2:32.60        
                1:13.05   2:32.60 (1:19.55)                                        
 17 Bottger, Karen L          13 WEST-CT              2:30.90    2:32.79        
                1:15.04   2:32.79 (1:17.75)                                        
 18 Ego, Hilary K             14 Sharks-CT            2:33.29    2:32.97        
                1:15.90   2:32.97 (1:17.07)                                        
 19 Callahan, Erin D          13 Middies-MR           2:29.72    2:36.51        
                1:16.19   2:36.51 (1:20.32)                                        
 20 Vanderlinden, Mariel      13 Twisters-MR          2:39.74    2:37.92        
                1:15.94   2:37.92 (1:21.98)                                        
 21 Carson, Molly L           14 Sharks-CT            2:35.20    2:39.56        
                1:19.45   2:39.56 (1:20.11)                                        
 22 Holmes, Lindsie           13 Trs-MR               2:37.07    2:39.59        
                1:17.01   2:39.59 (1:22.58)                                        
 23 Altman-Kurosaki, Hannah   14 Agua Swim Team-MR    2:41.25    2:40.01        
                1:17.72   2:40.01 (1:22.29)                                        
 24 Norrgard, Kristen M       14 Middies-MR           2:35.05    2:40.32        
                1:18.35   2:40.32 (1:21.97)                                        
 25 Townsend, Leah J          14 North Shore-NE       2:41.43    2:41.34        
                1:19.16   2:41.34 (1:22.18)                                        
 26 Kelly, Corinne M          14 Middies-MR           2:34.52    2:43.56        
                1:18.47   2:43.56 (1:25.09)                                        
 27 Coyle, Samantha J         14 NY Sharks-MR         2:49.25    2:43.71        
                1:17.36   2:43.71 (1:26.35)                                        
 28 Daly, Bronagh K           13 HS-MR                2:45.00    2:46.54        
                1:23.31   2:46.54 (1:23.23)                                        
 29 Cruz, Kassandra           14 Twisters-MR          2:45.00    2:46.66        
                1:17.85   2:46.66 (1:28.81)                                        
 30 Triana, Natalie           14 Trs-MR               2:46.95    2:46.90        
 31 Torres, Maria J           13 Agua Swim Team-MR    2:52.28    2:47.02        
                1:22.62   2:47.02 (1:24.40)                                        
 32 Pile, Emma N              13 Pace-MR              2:54.03    2:53.27        
                1:24.65   2:53.27 (1:28.62)                                        
 33 Deziel, Blaire            13 Cond-MR              2:52.81    2:54.84        
                1:25.09   2:54.84 (1:29.75)                                        
 34 Kleinbart, Jessica E      14 Agua Swim Team-MR    3:02.30    2:56.09        
                1:28.71   2:56.09 (1:27.38)                                        
 35 Londono, Jannina M        14 Agua Swim Team-MR    3:01.13    2:56.34        
                1:27.98   2:56.34 (1:28.36)                                        
 36 Karcher, Rebecca E        13 LIAC-MR              3:07.99    2:59.21        
                1:25.62   2:59.21 (1:33.59)                                        
 37 Shi, Lucy                 14 Agua Swim Team-MR    3:04.17    3:00.23        
                1:28.41   3:00.23 (1:31.82)                                        
 38 Xue, Rosalia S            14 HS-MR                3:06.32    3:02.94        
                1:28.93   3:02.94 (1:34.01)                                        
 39 Fitzgerald, Laura P       14 Agua Swim Team-MR    2:56.32    3:03.45        
                1:28.79   3:03.45 (1:34.66)                                        
 40 Chalandon, Odette M       13 Agua Swim Team-MR    3:59.01    3:38.38        
 
Event 62  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wagner, Jack S            14 LIAC-MR              1:58.97    2:00.61        
                  58.75   2:00.61 (1:01.86)                                        
  2 Derlath, Jonathan H       14 LIAC-MR              2:05.16    2:06.10        
                1:02.26   2:06.10 (1:03.84)                                        
  3 Pon, Matthew W            14 Middies-MR           2:14.41    2:15.14        
                1:04.41   2:15.14 (1:10.73)                                        
  4 Marchionni, Frank J       14 Cond-MR              2:18.11    2:16.54        
                1:06.35   2:16.54 (1:10.19)                                        
  5 O'Neill, Brian P          14 LIAC-MR              2:18.44    2:16.94        
                1:06.93   2:16.94 (1:10.01)                                        
  6 Minowitz, Eric M          13 Middies-MR           2:27.20    2:16.97        
                1:07.78   2:16.97 (1:09.19)                                        
  7 Lee, Oliver J             13 LIAC-MR              2:21.11    2:17.97        
                1:07.71   2:17.97 (1:10.26)                                        
  8 Zajdel, Jonathan A        14 Sharks-CT            2:23.29    2:19.10        
                1:07.16   2:19.10 (1:11.94)                                        
  9 Abrams, Michael           13 Twisters-MR          2:18.28    2:19.79        
                1:06.96   2:19.79 (1:12.83)                                        
 10 Noach, Kees               13 Middies-MR           2:23.78    2:19.83        
                1:08.82   2:19.83 (1:11.01)                                        
 11 McIlhargy, Sean V         13 Trs-MR               2:16.47    2:20.09        
                1:06.31   2:20.09 (1:13.78)                                        
 12 Barker, Kevin K           14 Middies-MR           2:24.53    2:20.12        
                1:08.47   2:20.12 (1:11.65)                                        
 13 Walker, Elijah C          14 LIAC-MR              2:21.47    2:21.67        
                1:09.02   2:21.67 (1:12.65)                                        
 14 Sangtippawan, Chudchane   13 Twisters-MR          2:17.79    2:22.06        
                1:05.86   2:22.06 (1:16.20)                                        
 15 Doherty, Christopher      13 Twisters-MR          2:21.01    2:22.63        
                1:08.78   2:22.63 (1:13.85)                                        
 16 Bennett, Aarron M         13 Middies-MR           2:24.14    2:23.30        
                1:12.49   2:23.30 (1:10.81)                                        
 17 Whitelaw, Jack            14 Agua Swim Team-MR    2:20.85    2:23.50        
                1:08.75   2:23.50 (1:14.75)                                        
 18 Barbosa, Larry S          13 Twisters-MR          2:30.32    2:23.81        
                1:09.08   2:23.81 (1:14.73)                                        
 19 Lin, Michael              13 North Shore-NE       2:29.53    2:24.31        
                1:10.87   2:24.31 (1:13.44)                                        
 20 Woodbury, Michael J       14 North Shore-NE       2:21.88    2:24.63        
                1:10.02   2:24.63 (1:14.61)                                        
 21 Dempsey, Lukas A          13 Agua Swim Team-MR    2:32.88    2:24.72        
                1:09.23   2:24.72 (1:15.49)                                        
 22 Erskine, Brendan          13 Twisters-MR          2:27.63    2:26.18        
                1:10.82   2:26.18 (1:15.36)                                        
 23 Nicholson, Michael R      14 Middies-MR           2:23.16    2:26.29        
                1:11.07   2:26.29 (1:15.22)                                        
 24 Newland, Douglas M        14 North Shore-NE       2:30.54    2:27.91        
                1:12.61   2:27.91 (1:15.30)                                        
 25 Mitil, Lorenzo            14 Middies-MR           2:34.99    2:30.66        
                1:10.92   2:30.66 (1:19.74)                                        
 26 Mulderrig, Jack H         14 LIAC-MR              2:32.35    2:31.10        
                1:15.05   2:31.10 (1:16.05)                                        
 27 Phillips, William T       13 WEST-CT              2:28.11    2:31.66        
 28 Delgrosso, George         13 NY Sharks-MR         2:29.42    2:32.05        
                1:13.68   2:32.05 (1:18.37)                                        
 29 Melkonian, Michael R      14 Middies-MR           2:35.45    2:32.40        
                1:12.98   2:32.40 (1:19.42)                                        
 30 Bandovic, Ivan            13 LIAC-MR              2:32.54    2:32.66        
                1:14.11   2:32.66 (1:18.55)                                        
 31 Schaub, Bryan T           13 Cond-MR              2:35.13    2:32.98        
                1:16.76   2:32.98 (1:16.22)                                        
 32 Tan, Randy                14 Twisters-MR          2:22.00    2:35.28        
                1:10.31   2:35.28 (1:24.97)                                        
 33 Barker, TJ J              13 Middies-MR           2:32.68    2:37.60        
                1:16.04   2:37.60 (1:21.56)                                        
 34 Donenfeld, Thai           13 Cond-MR              2:44.90    2:38.49        
                1:17.88   2:38.49 (1:20.61)                                        
 35 Brynin, Max B             13 Pace-MR              2:35.81    2:39.16        
                1:19.25   2:39.16 (1:19.91)                                        
 36 Ruzzi, Anthony            14 Trs-MR               2:40.82    2:40.06        
                1:18.19   2:40.06 (1:21.87)                                        
 37 Yu, Justin                13 Trs-MR               2:56.41    2:40.07        
                1:19.97   2:40.07 (1:20.10)                                        
 38 Goutzounis, Peter T       14 LIAC-MR              2:39.23    2:41.73        
 39 Mihalcik, Peter J         13 Agua Swim Team-MR    2:52.48    2:42.51        
                1:18.27   2:42.51 (1:24.24)                                        
 40 Tran, Jonathan F          14 HS-MR                2:52.92    2:45.15        
                1:20.13   2:45.15 (1:25.02)                                        
 41 Staskiewicz, Sasha        13 Agua Swim Team-MR    2:47.40    2:46.52        
                1:17.62   2:46.52 (1:28.90)                                        
 42 Im, Thomas                13 Trs-MR               2:48.48    2:48.48        
                1:21.96   2:48.48 (1:26.52)                                        
 43 Mitzian, Nick W           13 Middies-MR           3:03.17    2:53.05        
                1:25.93   2:53.05 (1:27.12)                                        
 44 Luden, Gabrie H           14 Sharks-CT                 NT    2:53.50        
                1:23.83   2:53.50 (1:29.67)                                        
 45 Sullivan, Evan A          14 WEST-CT              2:43.75    2:56.82        
                1:25.09   2:56.82 (1:31.73)                                        
 46 Sanchez, Jude M           13 Agua Swim Team-MR    2:49.08    2:57.55        
                1:26.12   2:57.55 (1:31.43)                                        
 47 Rubino, Zachary           13 Trs-MR               2:49.68    2:58.30        
                1:26.08   2:58.30 (1:32.22)                                        
 48 Thamsen, Nicholas         13 Trs-MR               4:02.96    3:18.86        
 
Event 63  Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goldson, Liz C            17 LIAC-MR              2:03.85    2:09.14        
                1:03.58   2:09.14 (1:05.56)                                        
  2 Derlath, Erica A          15 LIAC-MR              2:10.73    2:10.45        
                1:04.84   2:10.45 (1:05.61)                                        
  3 Duguet, Paola F           18 Badger-MR            2:07.55    2:13.22        
  4 Daly, Jenna S             15 LIAC-MR              2:11.31    2:14.00        
                1:05.69   2:14.00 (1:08.31)                                        
  5 Staskiewicz, Sophie D     17 Agua Swim Team-MR    2:11.65    2:15.51        
                1:06.14   2:15.51 (1:09.37)                                        
  6 Alejandro, Tricia A       16 Agua Swim Team-MR    2:13.47    2:15.92        
                1:05.77   2:15.92 (1:10.15)                                        
  7 Wollner, Margaret J       18 Agua Swim Team-MR    2:13.71    2:18.47        
                1:07.17   2:18.47 (1:11.30)                                        
  8 Bodnar, Katharine D       16 Agua Swim Team-MR    2:13.04    2:19.29        
                1:07.78   2:19.29 (1:11.51)                                        
  9 Balder, Jaclyn M          17 LIAC-MR              2:20.77    2:19.41        
                1:07.98   2:19.41 (1:11.43)                                        
 10 Lynch, Katie K            15 Sharks-CT            2:19.41    2:19.48        
                1:06.62   2:19.48 (1:12.86)                                        
 11 Minowitz, Amy M           17 Middies-MR           2:17.31    2:21.06        
                1:08.18   2:21.06 (1:12.88)                                        
 12 Bottger, Ashley J         18 WEST-CT              2:16.40    2:21.18        
                1:06.99   2:21.18 (1:14.19)                                        
 13 Roberts, Hilary           15 Agua Swim Team-MR    2:19.53    2:22.06        
                1:09.56   2:22.06 (1:12.50)                                        
 14 Caliri, Caroline E        15 North Shore-NE       2:19.23    2:22.53        
 15 Carson, Kelsey S          17 Sharks-CT            2:19.37    2:22.66        
                1:10.39   2:22.66 (1:12.27)                                        
 16 Ha, Alyssa J              17 Middies-MR           2:19.19    2:22.82        
                1:10.48   2:22.82 (1:12.34)                                        
 17 Lehner, Eliza A           17 Agua Swim Team-MR    2:18.12    2:23.73        
                1:10.84   2:23.73 (1:12.89)                                        
 18 Fritsch, Kristina M       15 NYCC-MR              2:18.38    2:23.77        
                1:08.30   2:23.77 (1:15.47)                                        
 19 Mueller, Mary F           17 Middies-MR           2:18.06    2:23.81        
                1:09.31   2:23.81 (1:14.50)                                        
 20 McKnight, Kristen M       16 WEST-CT              2:23.87    2:24.01        
 21 Bolander, Katie D         15 Agua Swim Team-MR    2:18.69    2:26.48        
                1:11.33   2:26.48 (1:15.15)                                        
 22 Marynowski, Ryan M        15 Middies-MR           2:19.97    2:27.57        
                1:11.67   2:27.57 (1:15.90)                                        
 23 Brewer, Caitlin L         17 North Shore-NE       2:22.72    2:27.99        
                1:12.30   2:27.99 (1:15.69)                                        
 24 Arnott, Sarah A           15 NY Sharks-MR         2:19.57    2:28.16        
                1:11.05   2:28.16 (1:17.11)                                        
 25 Armstrong, Alyssa         15 NY Sharks-MR         2:24.48    2:28.57        
                1:11.09   2:28.57 (1:17.48)                                        
 26 Erickson, Abigayle        15 Agua Swim Team-MR    2:26.87    2:29.03        
                1:13.05   2:29.03 (1:15.98)                                        
 27 Huleatt, Lexi Z           16 North Shore-NE       2:31.84    2:29.45        
                1:13.55   2:29.45 (1:15.90)                                        
 28 Donlin, Kelly A           15 Middies-MR           2:20.23    2:29.96        
                1:13.28   2:29.96 (1:16.68)                                        
 29 Pomerantz, JoJo F         16 Middies-MR           2:22.04    2:30.35        
                1:12.38   2:30.35 (1:17.97)                                        
 30 Cinelli, Keri             17 NY Sharks-MR         2:28.22    2:30.86        
                1:14.70   2:30.86 (1:16.16)                                        
 31 Shannon, Caroline K       15 Middies-MR           2:30.23    2:31.01        
                1:14.37   2:31.01 (1:16.64)                                        
 32 Carew, Kaitlyn            16 NY Sharks-MR         2:22.39    2:31.13        
                1:15.70   2:31.13 (1:15.43)                                        
 33 Grueter, Kathleen C       16 North Shore-NE       2:25.98    2:31.42        
                1:14.67   2:31.42 (1:16.75)                                        
 34 O'Brien, Molly J          17 Middies-MR           2:24.72    2:33.00        
                1:13.56   2:33.00 (1:19.44)                                        
 35 Rookwood, Emily M         15 North Shore-NE       2:25.62    2:33.37        
                1:14.25   2:33.37 (1:19.12)                                        
 36 Brenner, Jillian V        16 Trs-MR               2:26.03    2:34.60        
                1:12.95   2:34.60 (1:21.65)                                        
 37 Leonardo, Cassandra D     16 LIAC-MR              2:32.22    2:35.19        
                1:15.81   2:35.19 (1:19.38)                                        
 38 Genovese, Kate A          16 LIAC-MR              2:21.35    2:35.93        
                1:15.11   2:35.93 (1:20.82)                                        
 39 Servello, Meghan L        17 NY Sharks-MR         2:35.11    2:38.99        
 40 Winters, Allie            15 LIAC-MR              2:44.95    2:40.50        
                1:16.47   2:40.50 (1:24.03)                                        
 41 Feinman, Elisa K          16 Agua Swim Team-MR    2:39.98    2:41.00        
                1:18.45   2:41.00 (1:22.55)                                        
 42 Guay, Elise J             16 North Shore-NE       2:38.17    2:43.94        
                1:18.21   2:43.94 (1:25.73)                                        
 43 Finnerty, Kate T          15 Cond-MR              2:38.23    2:49.31        
                1:23.72   2:49.31 (1:25.59)                                        
 44 Ego, Alyssa M             16 Sharks-CT            2:57.58    2:50.94        
                1:22.19   2:50.94 (1:28.75)                                        
 45 Mongiovi, Rachel          15 Trs-MR               2:43.18    2:51.09        
                1:23.69   2:51.09 (1:27.40)                                        
 46 Rhodin, Erika L           16 North Shore-NE            NT    2:54.74        
                1:23.56   2:54.74 (1:31.18)                                        
 47 Griffin, Emily A          15 Middies-MR           2:56.16    2:56.88        
                1:23.22   2:56.88 (1:33.66)                                        
 48 Piskin, Tori E            15 Agua Swim Team-MR    2:45.34    2:57.53        
                1:26.41   2:57.53 (1:31.12)                                        
 49 Georgescu, Mary A         15 Agua Swim Team-MR    2:52.86    2:59.59        
                1:24.85   2:59.59 (1:34.74)                                        
 50 Borakove, Lindsey         16 Cond-MR              3:03.43    3:02.23        
                1:26.82   3:02.23 (1:35.41)                                        
 -- Phillips, Hannah E        15 WEST-CT              2:20.98         DQ        
                1:10.32        DQ (1:16.32)                                        
 
Event 64  Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madwed, Daniel L          17 Unattached CT-CT     1:53.25    2:00.21        
                  58.96   2:00.21 (1:01.25)                                        
  2 O'Neill, Tom D            16 LIAC-MR              2:00.11    2:00.75        
                  59.27   2:00.75 (1:01.48)                                        
  3 Lane, Sean M              15 LIAC-MR              2:01.77    2:03.42        
                1:00.39   2:03.42 (1:03.03)                                        
  4 Terzano, Zac              17 LIAC-MR              2:07.77    2:08.48        
                1:03.36   2:08.48 (1:05.12)                                        
  5 Preston, Blake L          15 Middies-MR           2:06.07    2:09.06        
  6 White, Patrick J          15 Sharks-CT            2:04.43    2:09.18        
                1:02.04   2:09.18 (1:07.14)                                        
  7 Gleason, David X          15 Agua Swim Team-MR    2:07.34    2:10.70        
                1:04.14   2:10.70 (1:06.56)                                        
  8 DeLisle, Derek C          17 Delmar Dolfins-AD    2:06.22    2:10.71        
                1:04.13   2:10.71 (1:06.58)                                        
  9 Liang, Truman             17 Agua Swim Team-MR    2:02.01    2:10.93        
                1:01.39   2:10.93 (1:09.54)                                        
 10 Panzarino, Michael J      15 Middies-MR           2:11.67    2:11.92        
                1:03.85   2:11.92 (1:08.07)                                        
 11 Fiore, Jeffrey L          15 North Shore-NE       2:06.99    2:12.85        
                1:04.03   2:12.85 (1:08.82)                                        
 12 Minowitz, Mark T          15 Middies-MR           2:09.78    2:13.99        
                1:04.72   2:13.99 (1:09.27)                                        
 13 Hopkins, Christopher R    15 Sharks-CT            2:06.00    2:15.59        
                1:04.72   2:15.59 (1:10.87)                                        
 14 Yanez, Gabriel F          15 Twisters-MR          2:14.19    2:16.10        
                1:05.05   2:16.10 (1:11.05)                                        
 15 Martinez-White, Naeem     16 Agua Swim Team-MR    2:17.78    2:16.83        
                1:06.54   2:16.83 (1:10.29)                                        
 16 Marrano, Ryan C           16 Middies-MR           2:13.22    2:17.50        
                1:05.72   2:17.50 (1:11.78)                                        
 17 Polanco, Jose A           15 Twisters-MR          2:15.42    2:17.68        
                1:05.84   2:17.68 (1:11.84)                                        
 18 Sinclair, Steven T        15 North Shore-NE       2:19.54    2:19.01        
                1:07.31   2:19.01 (1:11.70)                                        
 19 Lowen, Gregory B          16 North Shore-NE       2:04.67    2:20.66        
                1:06.09   2:20.66 (1:14.57)                                        
 20 McKnight, Jared E         18 WEST-CT              2:16.24    2:20.80        
 21 Charriez, Alec J          16 Pace-MR              2:15.12    2:21.74        
                1:06.68   2:21.74 (1:15.06)                                        
 22 Tandara-Kuhns, Alec       15 North Shore-NE       2:20.50    2:23.51        
                1:08.63   2:23.51 (1:14.88)                                        
 23 Wang, David E             16 North Shore-NE       2:20.41    2:24.38        
                1:07.45   2:24.38 (1:16.93)                                        
 24 Gonzalez, Cliff M         16 Middies-MR           2:12.91    2:24.54        
                1:09.45   2:24.54 (1:15.09)                                        
 25 Kim, Andrew               15 Trs-MR               2:22.48    2:24.59        
                1:09.93   2:24.59 (1:14.66)                                        
 26 Loja, Paolo A             18 Agua Swim Team-MR    2:27.33    2:26.10        
                1:08.62   2:26.10 (1:17.48)                                        
 27 Salcedo, Hember           16 LIAC-MR              2:26.42    2:30.37        
                1:09.76   2:30.37 (1:20.61)                                        
 28 Bennett, Paul A           16 Middies-MR           2:21.49    2:30.56        
                1:12.98   2:30.56 (1:17.58)                                        
 29 Wong, Jeffrey             15 Twisters-MR          2:27.33    2:31.69        
                1:13.80   2:31.69 (1:17.89)                                        
 30 Ching, Brian G            15 Twisters-MR          2:25.00    2:31.95        
                1:12.99   2:31.95 (1:18.96)                                        
 31 Sharkey, Matthew          15 Trs-MR               2:42.86    2:34.50        
                1:14.44   2:34.50 (1:20.06)                                        
 32 Walker, Brandon           15 LIAC-MR              2:31.27    2:38.91        
                1:18.04   2:38.91 (1:20.87)                                        
 33 Rubino, Andrew            16 Trs-MR               2:35.00    2:42.33        
                1:18.39   2:42.33 (1:23.94)                                        
 34 Melendez, Daniel          16 Trs-MR               2:32.00    2:49.52        
 
Event 65  Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Emily C            14 LIAC-MR              5:24.56    5:19.96        
                1:13.38   2:35.30 (1:21.92)   4:12.56 (1:37.26)   5:19.96 (1:07.40)
  2 Panzarino, Alexandra M    13 Middies-MR           5:29.30    5:29.03        
                1:13.55   2:39.72 (1:26.17)   4:17.59 (1:37.87)   5:29.03 (1:11.44)
  3 Hutchinson-Maddox, Caitl  14 Agua Swim Team-MR    5:39.20    5:37.41        
                1:14.55   2:42.30 (1:27.75)   4:22.76 (1:40.46)   5:37.41 (1:14.65)
  4 Zarriello, Megan T        13 LIAC-MR              5:52.00    5:39.47        
                1:19.79   2:44.52 (1:24.73)   4:27.76 (1:43.24)   5:39.47 (1:11.71)
  5 Teng, Rebecca             13 Twisters-MR          5:35.28    5:42.76        
                1:17.75   2:48.73 (1:30.98)   4:25.81 (1:37.08)   5:42.76 (1:16.95)
  6 Pavlin, Mekala            14 Agua Swim Team-MR    5:41.28    5:47.24        
  7 Yildirim, Nesli           14 Agua Swim Team-MR    5:54.97    5:56.84        
                1:22.17   2:57.43 (1:35.26)   4:39.90 (1:42.47)   5:56.84 (1:16.94)
  8 Norrgard, Kristen M       14 Middies-MR           5:46.00    6:05.25        
                1:24.28   2:53.22 (1:28.94)   4:42.26 (1:49.04)   6:05.25 (1:22.99)
  9 Diaz, Susan               13 Twisters-MR          6:02.37    6:06.23        
                1:25.66   3:03.16 (1:37.50)   4:48.47 (1:45.31)   6:06.23 (1:17.76)
 10 Fink, Ericka M            13 Middies-MR           5:48.00    6:11.46        
                1:30.16   3:01.21 (1:31.05)   4:50.12 (1:48.91)   6:11.46 (1:21.34)
 11 Altman-Kurosaki, Hannah   14 Agua Swim Team-MR    6:17.23    6:13.68        
                1:26.20   3:05.02 (1:38.82)   4:53.32 (1:48.30)   6:13.68 (1:20.36)
 12 Braca, Gianna L           14 Pace-MR              6:35.00    6:18.13        
                1:20.88   2:58.80 (1:37.92)   4:56.15 (1:57.35)   6:18.13 (1:21.98)
 13 Ocampo, Julie R           14 Agua Swim Team-MR    6:51.45    6:20.38        
                1:27.07   3:04.02 (1:36.95)   4:55.79 (1:51.77)   6:20.38 (1:24.59)
 14 Townsend, Leah J          14 North Shore-NE       6:49.61    6:33.23        
                1:35.93   3:14.53 (1:38.60)   5:08.32 (1:53.79)   6:33.23 (1:24.91)
 15 Yeo, Alyssa L             14 Agua Swim Team-MR    6:35.98    6:35.23        
                1:32.59   3:11.14 (1:38.55)   5:09.26 (1:58.12)   6:35.23 (1:25.97)
 16 Brewer, Courtney A        14 North Shore-NE       6:10.02    6:38.37        
                1:31.31   3:11.47 (1:40.16)   5:15.18 (2:03.71)   6:38.37 (1:23.19)
 17 Deziel, Blaire            13 Cond-MR              6:45.00    7:14.29        
                1:45.37   3:35.52 (1:50.15)   5:42.32 (2:06.80)   7:14.29 (1:31.97)
 
Event 65  Girls 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skelos, Daphne F          18 LIAC-MR              5:01.78    5:05.84        
                1:08.65   2:23.99 (1:15.34)   3:55.50 (1:31.51)   5:05.84 (1:10.34)
  2 Derlath, Erica A          15 LIAC-MR              5:03.98    5:11.26        
                1:12.49   2:30.98 (1:18.49)   4:02.20 (1:31.22)   5:11.26 (1:09.06)
  3 Goldson, Liz C            17 LIAC-MR              5:04.88    5:19.53        
                1:15.94   2:40.87 (1:24.93)   4:10.57 (1:29.70)   5:19.53 (1:08.96)
  4 Bellew, Elizabeth A       17 Middies-MR           5:19.37    5:25.07        
  5 Alejandro, Tricia A       16 Agua Swim Team-MR    5:15.24    5:25.26        
                1:14.89   2:36.91 (1:22.02)   4:12.25 (1:35.34)   5:25.26 (1:13.01)
  6 Daly, Jenna S             15 LIAC-MR              5:29.12    5:26.02        
                  59.34   2:38.25 (1:38.91)   4:14.86 (1:36.61)   5:26.02 (1:11.16)
  7 Shiota, Lili M            15 Agua Swim Team-MR    5:07.71    5:27.88        
                1:13.08   2:36.28 (1:23.20)   4:13.92 (1:37.64)   5:27.88 (1:13.96)
  8 Wollner, Margaret J       18 Agua Swim Team-MR    5:10.58    5:31.63        
                1:13.93   2:41.82 (1:27.89)   4:17.39 (1:35.57)   5:31.63 (1:14.24)
  9 Roberts, Hilary           15 Agua Swim Team-MR    5:12.24    5:34.76        
                1:15.04   2:42.72 (1:27.68)   4:19.66 (1:36.94)   5:34.76 (1:15.10)
 10 Ha, Kathryn C             15 Middies-MR           5:20.08    5:35.63        
                1:15.38   2:41.18 (1:25.80)   4:22.96 (1:41.78)   5:35.63 (1:12.67)
 11 Marynowski, Ryan M        15 Middies-MR           5:24.87    5:39.08        
                1:14.99   2:42.38 (1:27.39)   4:23.71 (1:41.33)   5:39.08 (1:15.37)
 12 Bolander, Katie D         15 Agua Swim Team-MR    5:26.99    5:45.03        
                1:15.66   2:47.92 (1:32.26)   4:26.30 (1:38.38)   5:45.03 (1:18.73)
 13 Grueter, Kathleen C       16 North Shore-NE       5:42.10    5:46.25        
                1:18.07   2:50.57 (1:32.50)   4:29.36 (1:38.79)   5:46.25 (1:16.89)
 14 Lehner, Eliza A           17 Agua Swim Team-MR    5:34.56    5:46.50        
                1:15.62   2:47.73 (1:32.11)   4:32.73 (1:45.00)   5:46.50 (1:13.77)
 15 Pangilinan, Erica L       15 Middies-MR           5:27.12    5:46.51        
                1:17.58   2:50.53 (1:32.95)   4:29.06 (1:38.53)   5:46.51 (1:17.45)
 16 Balder, Jaclyn M          17 LIAC-MR              5:37.77    5:51.96        
                1:18.06   2:48.98 (1:30.92)   4:37.76 (1:48.78)   5:51.96 (1:14.20)
 17 Brewer, Caitlin L         17 North Shore-NE       5:43.86    5:52.09        
                1:23.46   2:51.54 (1:28.08)   4:33.90 (1:42.36)   5:52.09 (1:18.19)
 18 McKnight, Kristen M       16 WEST-CT              5:37.78    5:52.51        
                1:19.86   2:46.81 (1:26.95)   4:33.50 (1:46.69)   5:52.51 (1:19.01)
 19 Rubin, Ada L              15 Agua Swim Team-MR    6:23.29    5:53.79        
                1:21.72   2:54.57 (1:32.85)   4:35.78 (1:41.21)   5:53.79 (1:18.01)
 20 Callahan, Courtney E      16 Middies-MR           5:34.54    5:56.06        
                1:25.72   2:59.49 (1:33.77)   4:37.49 (1:38.00)   5:56.06 (1:18.57)
 21 Rookwood, Emily M         15 North Shore-NE       5:46.63    5:59.11        
                1:28.61   2:52.86 (1:24.25)   4:39.04 (1:46.18)   5:59.11 (1:20.07)
 22 Erickson, Abigayle        15 Agua Swim Team-MR    5:42.69    6:00.43        
                1:23.04   2:53.93 (1:30.89)   4:39.80 (1:45.87)   6:00.43 (1:20.63)
 23 Hill, Kelly E             18 Pace-MR              6:00.19    6:20.03        
                1:25.83   3:04.34 (1:38.51)   4:55.70 (1:51.36)   6:20.03 (1:24.33)
 
Event 66  Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Derlath, Jonathan H       14 LIAC-MR              5:05.52    5:03.16        
                1:12.95   2:29.68 (1:16.73)   3:59.80 (1:30.12)   5:03.16 (1:03.36)
  2 Nicholson, Michael R      14 Middies-MR           5:21.00    5:23.79        
                1:12.71   2:35.26 (1:22.55)   4:09.19 (1:33.93)   5:23.79 (1:14.60)
  3 Okkan, Yalim              14 LIAC-MR              5:32.00    5:27.55        
                1:09.65   2:42.30 (1:32.65)     3:05.63 (23.33)   5:27.55 (2:21.92)
  4 O'Neill, Brian P          14 LIAC-MR              5:55.00    5:32.15        
                1:13.96   2:38.98 (1:25.02)   4:19.56 (1:40.58)   5:32.15 (1:12.59)
  5 Erskine, Brendan          13 Twisters-MR          6:17.50    5:40.31        
                1:21.45   2:47.61 (1:26.16)   4:21.52 (1:33.91)   5:40.31 (1:18.79)
  6 Park, Jay S               13 LIAC-MR              6:16.31    5:43.44        
                1:20.30   2:51.71 (1:31.41)   4:28.34 (1:36.63)   5:43.44 (1:15.10)
  7 Martinez, Keannu C        13 Twisters-MR          5:49.37    5:51.66        
                1:20.30   2:54.35 (1:34.05)   4:30.27 (1:35.92)   5:51.66 (1:21.39)
  8 Woodbury, Michael J       14 North Shore-NE       5:39.23    5:55.38        
                1:18.17   2:46.58 (1:28.41)   4:33.69 (1:47.11)   5:55.38 (1:21.69)
  9 Lin, Michael              13 North Shore-NE       6:08.16    6:06.09        
 10 Noach, Kees               13 Middies-MR           5:43.00    6:07.66        
                1:30.13   3:01.52 (1:31.39)   4:52.33 (1:50.81)   6:07.66 (1:15.33)
 11 Newland, Douglas M        14 North Shore-NE       6:14.83    6:07.83        
                1:32.86   3:04.19 (1:31.33)   4:48.71 (1:44.52)   6:07.83 (1:19.12)
 
Event 66  Boys 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Neill, Tom D            16 LIAC-MR              4:48.03    4:50.65        
                1:08.64                             3:47.36 ( )   4:50.65 (1:03.29)
  2 Eyckmans, Robert E        16 Middies-MR           5:00.93    5:05.20        
                1:10.60   2:34.00 (1:23.40)   3:59.50 (1:25.50)   5:05.20 (1:05.70)
  3 Liang, Truman             17 Agua Swim Team-MR    4:54.56    5:06.12        
                1:06.84   2:29.39 (1:22.55)   3:59.28 (1:29.89)   5:06.12 (1:06.84)
  4 Preston, Blake L          15 Middies-MR           5:02.00    5:06.95        
                1:09.55   2:29.50 (1:19.95)   3:58.73 (1:29.23)   5:06.95 (1:08.22)
  5 Alejandro, Steffen        15 Agua Swim Team-MR    5:09.06    5:09.32        
                1:13.28   2:33.60 (1:20.32)   3:57.71 (1:24.11)   5:09.32 (1:11.61)
  6 Lane, Sean M              15 LIAC-MR              5:04.03    5:09.83        
                1:13.88   2:34.69 (1:20.81)   4:04.06 (1:29.37)   5:09.83 (1:05.77)
  7 Saleh, Momo A             16 Sharks-CT            5:12.44    5:18.07        
                1:11.15   2:36.20 (1:25.05)   4:07.71 (1:31.51)   5:18.07 (1:10.36)
  8 Fiore, Jeffrey L          15 North Shore-NE       5:11.59    5:20.34        
  9 Ellman, Andrew R          15 Middies-MR           5:21.00    5:22.52        
                1:14.13   2:36.86 (1:22.73)   4:11.71 (1:34.85)   5:22.52 (1:10.81)
 10 Panzarino, Michael J      15 Middies-MR           5:29.00    5:23.69        
                1:12.04   2:34.54 (1:22.50)   4:16.46 (1:41.92)   5:23.69 (1:07.23)
 11 Sinclair, Steven T        15 North Shore-NE       5:34.59    5:32.63        
                1:20.06   2:41.97 (1:21.91)   4:19.36 (1:37.39)   5:32.63 (1:13.27)
 12 Wang, David E             16 North Shore-NE       5:34.24    5:33.94        
                1:17.91   2:44.48 (1:26.57)   4:17.71 (1:33.23)   5:33.94 (1:16.23)
 13 Gleason, David X          15 Agua Swim Team-MR    5:22.64    5:44.00        
                1:22.82   2:49.93 (1:27.11)   4:37.18 (1:47.25)   5:44.00 (1:06.82)
 14 Martinez-White, Naeem     16 Agua Swim Team-MR    5:30.34    5:46.67        
                                2:50.46 ( )   4:36.05 (1:45.59)   5:46.67 (1:10.62)
 
Event 67  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Annie                11 Twisters-MR          2:21.07    2:17.48        
                1:05.32   2:17.48 (1:12.16)                                        
  2 Rueda, Daniela            12 Agua Swim Team-MR    2:21.77    2:18.60        
                1:06.70   2:18.60 (1:11.90)                                        
  3 Neal, Lia M               11 Agua Swim Team-MR    2:21.15    2:19.51        
                1:06.96   2:19.51 (1:12.55)                                        
  4 Cho, Rachel S             11 LIAC-MR              2:29.02    2:22.28        
                1:07.59   2:22.28 (1:14.69)                                        
  5 Sison, Alexandra          12 STVN-NJ              2:23.64    2:25.92        
                1:09.69   2:25.92 (1:16.23)                                        
  6 Raccioppi, Paige          12 Trs-MR               2:24.90    2:26.53        
                1:10.25   2:26.53 (1:16.28)                                        
  7 Torre, Melissa R          12 LIAC-MR              2:35.73    2:27.14        
                1:09.73   2:27.14 (1:17.41)                                        
  8 Bouzarouata, Sarah        12 Twisters-MR          2:24.73    2:28.12        
                1:09.87   2:28.12 (1:18.25)                                        
  9 Church, Lauren A          12 Middies-MR           2:29.97    2:28.16        
                1:12.05   2:28.16 (1:16.11)                                        
 10 Poleway, Monica J         12 Middies-MR           2:29.86    2:28.21        
                1:12.32   2:28.21 (1:15.89)                                        
 11 Armstrong, Shannon        12 NY Sharks-MR         2:31.17    2:28.69        
                1:12.43   2:28.69 (1:16.26)                                        
 12 Suzuka, Shieri            11 Middies-MR           2:35.01    2:31.04        
                1:13.97   2:31.04 (1:17.07)                                        
 13 Browne, Sophie L          12 Middies-MR           2:34.39    2:31.14        
                1:14.13   2:31.14 (1:17.01)                                        
 14 Fulenwider, Melissa F     11 Middies-MR           2:44.30    2:31.95        
                1:13.59   2:31.95 (1:18.36)                                        
 15 Jaile, Sami J             12 Middies-MR           2:32.54    2:32.60        
                1:14.97   2:32.60 (1:17.63)                                        
 16 Toal, Shannon V           12 Middies-MR           2:41.83    2:32.73        
                1:13.82   2:32.73 (1:18.91)                                        
 17 Sun, Angela               11 Twisters-MR          2:35.43    2:32.80        
                1:12.69   2:32.80 (1:20.11)                                        
 18 Guaman, Kelly C           12 Twisters-MR          2:35.33    2:33.00        
                1:12.96   2:33.00 (1:20.04)                                        
 19 Olivieri, Maya L          12 Middies-MR           2:30.54    2:33.08        
                1:15.61   2:33.08 (1:17.47)                                        
 20 DiPreta, Stephanie N      12 LIAC-MR              2:34.94    2:33.36        
                1:13.40   2:33.36 (1:19.96)                                        
 21 Kagan, Vlada              12 Twisters-MR          2:36.27    2:34.47        
                1:13.71   2:34.47 (1:20.76)                                        
 22 Suarez, Daniela I         11 Agua Swim Team-MR    2:50.78    2:34.64        
                1:16.69   2:34.64 (1:17.95)                                        
 23 Arnott, Katie             12 NY Sharks-MR         2:29.19    2:35.10        
                1:13.24   2:35.10 (1:21.86)                                        
 24 Case, Olivia              12 Agua Swim Team-MR    3:09.91    2:36.44        
                1:14.63   2:36.44 (1:21.81)                                        
 25 Shiota, Lena A            12 Agua Swim Team-MR    2:37.32    2:37.33        
                1:15.06   2:37.33 (1:22.27)                                        
 26 Chudy, Charlotte L        11 Agua Swim Team-MR    2:41.70    2:37.72        
                1:16.89   2:37.72 (1:20.83)                                        
 27 Fidan, Cagla              11 Twisters-MR          2:35.37    2:38.58        
                1:15.43   2:38.58 (1:23.15)                                        
 28 Cornelio, Cyrille K       12 STVN-NJ              2:45.66    2:38.94        
                1:17.54   2:38.94 (1:21.40)                                        
 29 Rubenstein, Allie S       12 Middies-MR           2:56.30    2:39.42        
                1:16.00   2:39.42 (1:23.42)                                        
 30 McIlhargy, Amanda         11 Trs-MR               2:39.67    2:42.08        
                1:19.47   2:42.08 (1:22.61)                                        
 31 Wilkins, Natalia M        11 LIAC-MR              2:55.00    2:42.35        
                1:18.07   2:42.35 (1:24.28)                                        
 32 Sanchez, Michelle J       12 Agua Swim Team-MR    2:42.95    2:42.49        
                1:17.67   2:42.49 (1:24.82)                                        
 33 Tanner, Natlie J          11 Middies-MR           2:50.00    2:43.29        
                1:20.71   2:43.29 (1:22.58)                                        
 34 Yeung, Maggie P           12 Twisters-MR          2:44.57    2:43.93        
                1:19.46   2:43.93 (1:24.47)                                        
 35 Lane, Kristin M           11 Middies-MR           2:51.84    2:44.66        
                1:21.59   2:44.66 (1:23.07)                                        
 36 Caparelli, Olivia R       12 Middies-MR           3:05.08    2:45.33        
                1:20.71   2:45.33 (1:24.62)                                        
 37 Goldson, Olivia R         12 LIAC-MR              2:57.09    2:45.72        
                1:19.57   2:45.72 (1:26.15)                                        
 38 Toback, Gabbie N          11 LIAC-MR              2:53.72    2:46.31        
                1:21.26   2:46.31 (1:25.05)                                        
 39 Latino, Danielle E        11 Middies-MR           2:57.61    2:46.48        
                1:20.30   2:46.48 (1:26.18)                                        
 40 Lee, Lauren               11 Trs-MR               2:45.00    2:47.08        
                1:20.08   2:47.08 (1:27.00)                                        
 41 McKallen, Theresa         11 NY Sharks-MR         2:46.49    2:49.79        
                1:23.84   2:49.79 (1:25.95)                                        
 42 Caparelli, Shawn C        12 Middies-MR           3:01.43    2:51.17        
                1:21.11   2:51.17 (1:30.06)                                        
 42 Johnson, Caroline N       11 Middies-MR           2:50.00    2:51.17        
                1:18.90   2:51.17 (1:32.27)                                        
 44 Barrett, Janae J          11 Twisters-MR          2:46.98    2:51.19        
                1:21.66   2:51.19 (1:29.53)                                        
 45 Berglas, Mae D            12 Middies-MR           3:00.49    2:51.76        
                1:22.67   2:51.76 (1:29.09)                                        
 46 Sumner, Harriet E         12 Middies-MR           3:06.36    2:51.97        
                1:23.22   2:51.97 (1:28.75)                                        
 47 Bodnar, Laura K           12 STVN-NJ              2:46.34    2:52.31        
                1:23.44   2:52.31 (1:28.87)                                        
 48 Moody, Bridget            11 LIAC-MR              2:49.40    2:52.71        
                1:22.70   2:52.71 (1:30.01)                                        
 49 Kranis, Genna L           11 LIAC-MR              3:05.00    2:56.24        
                1:25.96   2:56.24 (1:30.28)                                        
 50 Gallagher, Molly A        11 Pace-MR              3:02.44    2:56.59        
                1:22.44   2:56.59 (1:34.15)                                        
 50 Leonardo, Alexandra R     11 LIAC-MR              3:18.83    2:56.59        
                1:26.06   2:56.59 (1:30.53)                                        
 52 Tom, Ayana-Mei            11 Middies-MR           2:55.65    2:59.31        
                1:24.08   2:59.31 (1:35.23)                                        
 53 Ebratt, Nicole            11 Middies-MR           3:02.02    2:59.36        
                1:25.08   2:59.36 (1:34.28)                                        
 54 Im, Gabi                  11 Trs-MR               2:59.63    2:59.71        
                1:27.83   2:59.71 (1:31.88)                                        
 55 Edgar, Alex H             11 Flying Dolphins-MR   3:21.12    3:00.01        
                1:27.53   3:00.01 (1:32.48)                                        
 56 Sanacore, Katie I         11 LIAC-MR              3:10.00    3:00.26        
                1:24.88   3:00.26 (1:35.38)                                        
 57 Rose, Erica               12 Middies-MR           3:08.58    3:04.01        
                1:25.00   3:04.01 (1:39.01)                                        
 58 Ostertag, Elizabeth M     11 Middies-MR           3:12.52    3:04.56        
                1:29.60   3:04.56 (1:34.96)                                        
 59 Maynard, Eve A            12 Agua Swim Team-MR    3:32.95    3:07.63        
                1:27.24   3:07.63 (1:40.39)                                        
 60 Barry, Meghan J           12 Middies-MR           3:25.00    3:08.16        
                1:33.38   3:08.16 (1:34.78)                                        
 61 Berger, Charlotte R       12 WEST-CT              3:10.53    3:08.29        
                1:29.40   3:08.29 (1:38.89)                                        
 62 Schatzberg, Annie M       11 Agua Swim Team-MR    3:16.83    3:08.43        
                1:32.38   3:08.43 (1:36.05)                                        
 63 Becerra, Lauren M         11 Middies-MR           3:25.00    3:15.94        
                1:34.62   3:15.94 (1:41.32)                                        
 64 Yu, Crystal               11 Trs-MR               3:20.00    3:19.58        
                1:38.53   3:19.58 (1:41.05)                                        
 65 Maher, Nicole             12 NY Sharks-MR         3:26.72    3:22.42        
                1:37.26   3:22.42 (1:45.16)                                        
 66 Kamel, Rita S             11 Twisters-MR          3:29.87    3:31.50        
                1:40.99   3:31.50 (1:50.51)                                        
 
Event 68  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yamout, Nader             12 Twisters-MR          2:21.38    2:16.89        
                1:06.26   2:16.89 (1:10.63)                                        
  2 Yang, Patrick             11 LIAC-MR              2:24.67    2:17.99        
                1:06.60   2:17.99 (1:11.39)                                        
  3 Pagano, Edward S          12 Middies-MR           2:24.99    2:21.72        
                1:08.41   2:21.72 (1:13.31)                                        
  4 Hu-Van Wright, En-Wei     11 Agua Swim Team-MR    2:27.20    2:23.17        
                1:08.98   2:23.17 (1:14.19)                                        
  5 Wong, Stanley             12 NY Sharks-MR         2:19.16    2:23.79        
                  40.03   2:23.79 (1:43.76)                                        
  6 Georgescu, Ronald F       12 Agua Swim Team-MR    2:29.34    2:25.23        
                1:10.51   2:25.23 (1:14.72)                                        
  7 Shannon, Christopher K    12 Middies-MR           2:28.97    2:25.75        
                1:10.08   2:25.75 (1:15.67)                                        
  8 Avidan, Lucas J           12 Middies-MR           2:39.02    2:26.74        
                1:12.29   2:26.74 (1:14.45)                                        
  9 Flynn, Patrick            11 Agua Swim Team-MR    2:33.79    2:26.90        
                1:10.50   2:26.90 (1:16.40)                                        
 10 Sherman, Sammy I          11 Agua Swim Team-MR    2:42.75    2:33.10        
                1:15.15   2:33.10 (1:17.95)                                        
 11 Shiraishi, Sora T         11 Middies-MR           2:41.29    2:33.29        
                1:15.21   2:33.29 (1:18.08)                                        
 12 Mo, Samuel                11 Twisters-MR          2:30.90    2:33.68        
                1:12.39   2:33.68 (1:21.29)                                        
 13 Ke, Richard M             12 LIAC-MR              2:40.00    2:34.21        
                1:16.38   2:34.21 (1:17.83)                                        
 14 Wadolowski, Thomas        12 Twisters-MR          2:40.71    2:34.26        
                1:14.70   2:34.26 (1:19.56)                                        
 15 Nangle, JT T              12 Middies-MR           2:40.00    2:34.37        
                1:15.56   2:34.37 (1:18.81)                                        
 16 Singer, Nathan Q          11 NY Sharks-MR         2:32.93    2:35.17        
                1:15.27   2:35.17 (1:19.90)                                        
 17 Blackburn, John F         11 Middies-MR           2:54.33    2:36.39        
                1:15.67   2:36.39 (1:20.72)                                        
 18 Salcedo, Matt             11 LIAC-MR              2:41.38    2:37.43        
                1:17.85   2:37.43 (1:19.58)                                        
 19 Lin, Kevin                11 Twisters-MR          2:53.87    2:37.71        
                1:18.17   2:37.71 (1:19.54)                                        
 20 Ching, Benjamin G         11 Twisters-MR          2:35.00    2:38.13        
                1:16.51   2:38.13 (1:21.62)                                        
 21 Kim, Sean Y               11 LIAC-MR              2:51.42    2:38.46        
                1:16.14   2:38.46 (1:22.32)                                        
 22 Rueda, Diego C            11 Agua Swim Team-MR    2:39.55    2:38.77        
                1:17.77   2:38.77 (1:21.00)                                        
 23 Sytnyk, Igor              12 Sharks-CT            2:35.00    2:39.00        
                1:15.54   2:39.00 (1:23.46)                                        
 24 D'Ambra, Derek T          12 Sharks-CT            2:50.11    2:40.01        
                1:16.66   2:40.01 (1:23.35)                                        
 25 Saleh, Kareem A           11 Sharks-CT            2:45.35    2:46.14        
                1:22.21   2:46.14 (1:23.93)                                        
 26 Shteyman, Brandon J       12 LIAC-MR              3:20.80    2:46.41        
                1:20.35   2:46.41 (1:26.06)                                        
 27 Torres, Juan A            11 Agua Swim Team-MR    3:20.00    2:48.51        
                1:21.75   2:48.51 (1:26.76)                                        
 28 Pon, Bryan E              11 Middies-MR           2:50.00    2:52.30        
                1:24.11   2:52.30 (1:28.19)                                        
 29 Finnegan, Matt F          11 LIAC-MR              3:21.55    2:55.10        
                1:25.62   2:55.10 (1:29.48)                                        
 30 Cloud Jr, Geoffrey W      11 Sharks-CT            2:49.50    2:56.01        
 31 Arana, Anthony Y          12 LIAC-MR              3:07.62    2:59.97        
                1:24.45   2:59.97 (1:35.52)                                        
 32 Bhagat, Gautam            12 Agua Swim Team-MR    3:04.39    3:00.17        
                1:23.71   3:00.17 (1:36.46)                                        
 33 Torres, Santiago H        11 Agua Swim Team-MR    3:20.00    3:00.21        
                1:28.08   3:00.21 (1:32.13)                                        
 34 Finnegan, Dan P           11 LIAC-MR              3:06.25    3:00.71        
                1:25.94   3:00.71 (1:34.77)                                        
 35 Arnott, Conner W          11 NY Sharks-MR         3:04.24    3:06.03        
                1:26.38   3:06.03 (1:39.65)                                        
 36 Langaman, Matthew G       11 HS-MR                3:05.00    3:07.35        
                1:30.57   3:07.35 (1:36.78)                                        
 37 Erickson, Gavin           11 Agua Swim Team-MR    3:11.86    3:10.54        
                1:32.62   3:10.54 (1:37.92)                                        
 38 Bingham, Jasper K         11 Agua Swim Team-MR    3:24.11    3:10.73        
                1:32.94   3:10.73 (1:37.79)                                        
 39 Cunha, Ricardo F          12 LIAC-MR              4:00.00    3:16.23        
                1:31.60   3:16.23 (1:44.63)                                        
 40 Graney, Luke              11 Cond-MR                   NT    3:23.53        
                1:35.01   3:23.53 (1:48.52)                                        
 
Event 69  Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutchinson-Maddox, Isla   10 Agua Swim Team-MR    2:30.86    2:33.64        
                1:13.60   2:33.64 (1:20.04)                                        
  2 Kim, Elizabeth            10 Twisters-MR          2:40.26    2:39.02        
                1:15.91   2:39.02 (1:23.11)                                        
  3 Gregorace, Zoe R           9 LIAC-MR              3:00.00    2:44.68        
                1:20.52   2:44.68 (1:24.16)                                        
  4 Danovitch, Amelia E       10 Agua Swim Team-MR    3:10.50    2:44.72        
                1:20.65   2:44.72 (1:24.07)                                        
  5 Rodriguez, Keannie M      10 Agua Swim Team-MR    2:56.93    2:45.51        
                1:18.00   2:45.51 (1:27.51)                                        
  6 Clark, Samantha P         10 Middies-MR           2:50.00    2:47.29        
                1:20.92   2:47.29 (1:26.37)                                        
  7 Barbosa, Tabitha          10 Twisters-MR          2:53.27    2:50.25        
                1:22.06   2:50.25 (1:28.19)                                        
  8 Cirone, Alexandra         10 Agua Swim Team-MR    2:52.89    2:50.93        
                1:22.93   2:50.93 (1:28.00)                                        
  9 Susz, Gabriella V          9 Middies-MR           2:56.11    2:51.27        
                1:21.86   2:51.27 (1:29.41)                                        
 10 Cloud, Jaclyn A           10 Sharks-CT            2:50.32    2:51.60        
                1:23.42   2:51.60 (1:28.18)                                        
 11 Brooks, Alexandra         10 Trs-MR               2:54.87    2:52.60        
                1:22.61   2:52.60 (1:29.99)                                        
 12 Ogisu, Emilie             10 Agua Swim Team-MR    3:06.61    2:53.91        
                1:25.09   2:53.91 (1:28.82)                                        
 13 Olazabal, Gabriella        9 LIAC-MR              3:15.00    2:58.36        
                1:24.33   2:58.36 (1:34.03)                                        
 14 Shipman, Isabel J         10 Middies-MR           3:22.32    3:00.08        
                1:27.10   3:00.08 (1:32.98)                                        
 15 Cornelio, Kat R            9 STVN-NJ              3:14.00    3:01.91        
                1:29.03   3:01.91 (1:32.88)                                        
 16 Rashid, Jasmine           10 LIAC-MR              3:30.00    3:02.00        
                1:29.12   3:02.00 (1:32.88)                                        
 17 Giovanniello, Kerry A      9 LIAC-MR              3:15.00    3:03.76        
                1:27.90   3:03.76 (1:35.86)                                        
 18 Gallagher, Megan E         9 Pace-MR              2:58.28    3:04.09        
                1:26.27   3:04.09 (1:37.82)                                        
 19 Miesner, Kiera C          10 Unattached MR-MR     3:10.57    3:05.68        
                1:27.17   3:05.68 (1:38.51)                                        
 20 Laird, Courtney R          9 LIAC-MR              3:15.00    3:07.61        
                1:33.01   3:07.61 (1:34.60)                                        
 21 Arana, Jessica             8 LIAC-MR              3:45.00    3:08.44        
                1:29.77   3:08.44 (1:38.67)                                        
 22 Massillon, Arielle J      10 LIAC-MR              3:38.88    3:09.00        
                1:28.55   3:09.00 (1:40.45)                                        
 23 Doyle, Carly L             9 Flying Dolphins-MR   3:06.01    3:09.66        
                1:27.40   3:09.66 (1:42.26)                                        
 24 Flynn, Caitlin C          10 Agua Swim Team-MR    3:15.04    3:10.40        
                1:31.75   3:10.40 (1:38.65)                                        
 25 McNamara, Alison           8 NY Sharks-MR         3:02.19    3:11.66        
                1:32.78   3:11.66 (1:38.88)                                        
 26 Poleway, Caroline A        9 Middies-MR           3:25.65    3:11.87        
                1:31.67   3:11.87 (1:40.20)                                        
 27 Boyko, Jaime P            10 LIAC-MR              3:30.00    3:12.78        
 28 Alexander, Hayley M        9 Middies-MR           3:15.00    3:12.95        
                1:33.36   3:12.95 (1:39.59)                                        
 29 Castelluccio, Kimberly    10 Trs-MR               3:20.00    3:13.41        
                1:34.70   3:13.41 (1:38.71)                                        
 30 Kaplan, Paige E            9 LIAC-MR              3:30.00    3:15.09        
                1:33.73   3:15.09 (1:41.36)                                        
 31 Brickman, Molly E          9 Flying Dolphins-MR   3:20.00    3:15.12        
                1:35.26   3:15.12 (1:39.86)                                        
 32 Abramowitz, Rachel N      10 LIAC-MR              3:30.00    3:26.03        
                1:37.86   3:26.03 (1:48.17)                                        
 33 Siegel, Sophie H           8 Flying Dolphins-MR        NT    3:27.54        
                1:37.15   3:27.54 (1:50.39)                                        
 34 Kamel, Mira S             10 Twisters-MR          3:32.62    3:34.31        
                1:45.76   3:34.31 (1:48.55)                                        
 35 Siegal, Gabriela           8 Flying Dolphins-MR   3:45.00    3:46.13        
 36 Keaveney, Briana N         8 Cond-MR                   NT    3:48.51        
                1:46.97   3:48.51 (2:01.54)                                        
 37 McNelis, Kara E           10 LIAC-MR              4:00.00    3:52.05        
 38 Raphael, Michaela          9 NY Sharks-MR         4:10.28    3:57.49        
                1:52.93   3:57.49 (2:04.56)                                        
 39 Bahlke, Charlotte E       10 STVN-NJ              5:36.20    4:01.14        
                1:55.65   4:01.14 (2:05.49)                                        
 40 Najjar, Caroline A         7 Agua Swim Team-MR         NT    4:44.19        
                2:16.75   4:44.19 (2:27.44)                                        
 
Event 70  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mo, Daniel                10 Twisters-MR          2:44.63    2:37.43        
                1:15.75   2:37.43 (1:21.68)                                        
  2 Giraldo, Andrew           10 Trs-MR               2:54.63    2:39.34        
                1:17.60   2:39.34 (1:21.74)                                        
  3 McNamara, Shane           10 NY Sharks-MR         2:43.17    2:39.46        
                1:17.41   2:39.46 (1:22.05)                                        
  4 Zarriello, Kyle D         10 LIAC-MR              3:00.50    2:50.49        
                1:22.77   2:50.49 (1:27.72)                                        
  5 Pu, Austin                10 Twisters-MR          3:05.31    2:53.12        
                1:20.54   2:53.12 (1:32.58)                                        
  6 Benjamin, Ernst C          9 Agua Swim Team-MR    3:27.87    2:54.02        
                1:26.50   2:54.02 (1:27.52)                                        
  7 Lantin, Matthew D         10 Middies-MR           2:42.42    2:56.17        
                1:23.24   2:56.17 (1:32.93)                                        
  8 Wang, Eric                10 LIAC-MR              3:10.00    2:56.34        
                1:22.05   2:56.34 (1:34.29)                                        
  9 Popp, Ryan T               8 Middies-MR           3:02.21    3:03.18        
                1:28.80   3:03.18 (1:34.38)                                        
 10 Gadalla, Michael M        10 STVN-NJ              3:09.64    3:06.15        
                1:28.72   3:06.15 (1:37.43)                                        
 11 Koganov, Willy             9 HS-MR                3:25.00    3:09.37        
                1:28.96   3:09.37 (1:40.41)                                        
 12 Ruvkun, Andrew H          10 Agua Swim Team-MR    3:34.93    3:09.80        
                1:30.84   3:09.80 (1:38.96)                                        
 13 Raccioppi, Jake            9 Trs-MR               3:12.73    3:11.30        
                1:35.28   3:11.30 (1:36.02)                                        
 14 Rookwood Jr., William K   10 HS-MR                3:00.00    3:13.79        
                1:29.37   3:13.79 (1:44.42)                                        
 15 Blesi, Frank J            10 LIAC-MR              3:30.00    3:18.95        
                1:36.39   3:18.95 (1:42.56)                                        
 16 Andjelic, Nikola           8 Cond-MR                   NT    3:20.00        
                1:35.99   3:20.00 (1:44.01)                                        
 17 Barbosa, Kevin            10 Twisters-MR          3:19.93    3:21.32        
                1:35.03   3:21.32 (1:46.29)                                        
 18 Nussbaum, Tyler J          9 LIAC-MR              3:45.00    3:30.62        
                1:38.06   3:30.62 (1:52.56)                                        
 19 Guo, Andrew                9 Twisters-MR          3:53.72    3:53.52        
                1:56.23   3:53.52 (1:57.29)                                        
 
Event 71  Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neal, Lia M               11 Agua Swim Team-MR    1:12.13    1:13.68        
  2 Haruki, Yuria             12 Twisters-MR          1:13.47    1:14.08        
  3 Rueda, Daniela            12 Agua Swim Team-MR    1:14.54    1:14.46        
  4 Sison, Alexandra          12 STVN-NJ              1:12.93    1:15.90        
  5 Sun, Angela               11 Twisters-MR          1:14.09    1:16.51        
  6 Church, Lauren A          12 Middies-MR           1:20.75    1:16.96        
  7 Hirsch, Jenna             12 Trs-MR               1:19.41    1:17.64        
  8 Cho, Rachel S             11 LIAC-MR              1:24.05    1:18.44        
  9 Lee, Abigail C            12 Agua Swim Team-MR    1:21.97    1:20.79        
 10 Suzuka, Shieri            11 Middies-MR           1:22.98    1:22.49        
 11 Jaile, Sami J             12 Middies-MR           1:25.92    1:22.65        
 12 Arnott, Katie             12 NY Sharks-MR         1:21.71    1:22.66        
 13 Raccioppi, Paige          12 Trs-MR               1:19.77    1:22.91        
 14 Kuo, Jacqueline           11 Agua Swim Team-MR    1:21.59    1:23.10        
 15 Poleway, Monica J         12 Middies-MR           1:23.47    1:23.30        
 16 Chudy, Charlotte L        11 Agua Swim Team-MR    1:24.09    1:23.61        
 17 Olivieri, Maya L          12 Middies-MR           1:23.25    1:23.71        
 18 Torre, Melissa R          12 LIAC-MR              1:30.00    1:25.68        
 19 Xue, Vanessa K            12 HS-MR                1:24.84    1:26.01        
 20 Case, Olivia              12 Agua Swim Team-MR    1:36.40    1:27.24        
 21 Shiota, Lena A            12 Agua Swim Team-MR    1:24.72    1:28.89        
 22 Simone, Toni A            12 Middies-MR           1:49.88    1:28.91        
 23 Rubzin, Emily             12 Cond-MR              1:28.78    1:29.56        
 24 Rubenstein, Allie S       12 Middies-MR           1:32.59    1:29.83        
 25 Wilkins, Natalia M        11 LIAC-MR              1:30.00    1:30.94        
 26 Morris, Cara K            12 Cond-MR              1:27.25    1:30.99        
 27 Cornelio, Cyrille K       12 STVN-NJ              1:34.34    1:31.66        
 28 McIlhargy, Amanda         11 Trs-MR               1:28.77    1:31.91        
 29 Sanchez, Michelle J       12 Agua Swim Team-MR    1:28.92    1:33.50        
 30 Brown, Caitlin N          11 HS-MR                1:36.88    1:33.67        
 31 Lane, Kristin M           11 Middies-MR           1:45.50    1:34.32        
 32 Bodnar, Laura K           12 STVN-NJ              1:27.19    1:34.44        
 33 Pope, Lauren              12 Cond-MR              1:35.95    1:34.48        
 34 Latino, Danielle E        11 Middies-MR           1:39.43    1:34.67        
 35 Johnson, Caroline N       11 Middies-MR           1:38.05    1:35.45        
 36 DiPreta, Stephanie N      12 LIAC-MR              1:30.65    1:35.49        
 37 Leonardo, Alexandra R     11 LIAC-MR              1:48.61    1:36.08        
 38 Armstrong, Shannon        12 NY Sharks-MR         1:28.57    1:38.16        
 39 Rose, Erica               12 Middies-MR           1:32.21    1:38.56        
 40 Moody, Bridget            11 LIAC-MR              1:34.96    1:38.74        
 41 Berglas, Mae D            12 Middies-MR           1:50.00    1:42.04        
 42 Goldson, Olivia R         12 LIAC-MR              1:46.97    1:45.46        
 43 Omelanczuk, Carolina      11 Trs-MR               1:46.58    1:45.88        
 44 Tom, Ayana-Mei            11 Middies-MR           1:41.41    1:45.93        
 45 Bodnar, Mary Anne D       11 Agua Swim Team-MR    1:45.12    1:46.99        
 46 Euceda, Jarleen B         11 Agua Swim Team-MR    1:58.89    1:47.10        
 47 Sanacore, Katie I         11 LIAC-MR              1:55.00    1:51.40        
 48 Londono, Shannon G        12 Agua Swim Team-MR         NT    1:51.57        
 49 Kranis, Genna L           11 LIAC-MR              1:45.00    1:52.45        
 50 Merchan, Denise           11 Twisters-MR          1:46.00    1:55.95        
 51 Charest, Amanda V         11 Agua Swim Team-MR         NT    1:57.04        
 52 Becerra, Lauren M         11 Middies-MR           2:00.00    1:57.35        
 53 Whitelaw, Lucy            11 Agua Swim Team-MR         NT    2:02.03        
 -- Chung, Katie              11 Cond-MR                   NT         DQ        
 
Event 72  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Jeffrey M       12 Sharks-CT            1:11.49    1:10.14        
  2 Yamout, Nader             12 Twisters-MR          1:13.34    1:10.93        
  3 Yang, Patrick             11 LIAC-MR              1:14.57    1:13.14        
  4 Chansakul, JR J           12 Agua Swim Team-MR    1:18.48    1:13.78        
  5 Hu-Van Wright, En-Wei     11 Agua Swim Team-MR    1:14.43    1:13.90        
  6 Georgescu, Ronald F       12 Agua Swim Team-MR    1:15.45    1:14.33        
  7 Mo, Samuel                11 Twisters-MR          1:16.00    1:15.87        
  8 Nangle, JT T              12 Middies-MR           1:20.00    1:18.65        
  9 Ke, Richard M             12 LIAC-MR              1:20.58    1:18.95        
 10 Shannon, Christopher K    12 Middies-MR           1:26.17    1:20.18        
 11 Avidan, Lucas J           12 Middies-MR           1:27.29    1:21.36        
 12 Pagano, Edward S          12 Middies-MR           1:18.69    1:21.82        
 13 Sherman, Sammy I          11 Agua Swim Team-MR    1:25.78    1:23.92        
 14 Salcedo, Matt             11 LIAC-MR              1:24.82    1:23.96        
 15 Shiraishi, Sora T         11 Middies-MR           1:27.50    1:25.59        
 16 Lin, Kevin                11 Twisters-MR          1:26.24    1:27.94        
 17 Rueda, Diego C            11 Agua Swim Team-MR    1:24.64    1:27.99        
 18 Dervisevic, Alen          11 Twisters-MR          1:21.44    1:28.27        
 19 Yeo, Maxwell Z            11 Agua Swim Team-MR    1:36.39    1:28.97        
 20 Blackburn, John F         11 Middies-MR           1:39.05    1:29.30        
 21 Singer, Nathan Q          11 NY Sharks-MR         1:25.42    1:30.94        
 22 Miara, Jesse              12 Trs-MR               1:27.69    1:32.02        
 23 Ogisu, Kent               12 Agua Swim Team-MR    1:38.05    1:32.84        
 24 Finnegan, Dan P           11 LIAC-MR              2:05.00    1:37.50        
 25 Saleh, Kareem A           11 Sharks-CT            1:35.53    1:40.21        
 26 Pinilla, Alejandro J      12 Agua Swim Team-MR         NT    1:41.68        
 26 Shteyman, Brandon J       12 LIAC-MR              1:45.00    1:41.68        
 28 Kim, Sean Y               11 LIAC-MR              1:54.89    1:48.75        
 29 Tsujimura, Shin           11 Agua Swim Team-MR    1:56.78    1:51.23        
 30 Erickson, Gavin           11 Agua Swim Team-MR    2:18.12    1:51.55        
 31 Finnegan, Matt F          11 LIAC-MR              2:05.00    1:55.07        
 -- Sorensen, Patrick C       11 WEST-CT                   NT         DQ        
 -- Mamut, Lenny              11 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
 
Event 73  Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutchinson-Maddox, Isla   10 Agua Swim Team-MR    1:20.32    1:18.51        
  2 Danovitch, Amelia E       10 Agua Swim Team-MR    1:21.22    1:22.95        
  3 Gregorace, Zoe R           9 LIAC-MR              1:27.97    1:28.90        
  4 Barbosa, Tabitha          10 Twisters-MR          1:34.30    1:31.78        
  5 Yu, Wynona K              10 Twisters-MR          1:30.59    1:33.15        
  6 Susz, Gabriella V          9 Middies-MR           1:39.30    1:33.79        
  7 Hirsch, Stephanie         10 Trs-MR               1:35.14    1:34.65        
  8 Ogisu, Emilie             10 Agua Swim Team-MR    1:41.98    1:34.89        
  9 Cirone, Alexandra         10 Agua Swim Team-MR    1:35.14    1:36.48        
 10 Rashid, Jasmine           10 LIAC-MR              1:59.00    1:40.24        
 11 Brickman, Molly E          9 Flying Dolphins-MR   1:40.00    1:40.97        
 12 Jen, Sarah G              10 Middies-MR           1:36.54    1:42.97        
 13 Olazabal, Gabriella        9 LIAC-MR              1:47.99    1:44.75        
 14 Shipman, Isabel J         10 Middies-MR           1:38.65    1:45.99        
 15 Miesner, Kiera C          10 Unattached MR-MR     1:40.55    1:48.20        
 16 Alexander, Hayley M        9 Middies-MR           1:45.00    1:53.51        
 17 Madoff, Emily W           10 Agua Swim Team-MR         NT    1:55.11        
 18 Xue, Kelly E              10 HS-MR                2:03.99    1:55.93        
 19 Boyko, Jaime P            10 LIAC-MR              2:38.18    1:57.24        
 20 Giovanniello, Kerry A      9 LIAC-MR              1:52.36    1:57.94        
 21 Massillon, Arielle J      10 LIAC-MR              1:50.00    1:58.33        
 22 Abramowitz, Rachel N      10 LIAC-MR              2:00.00    2:00.32        
 23 Siegel, Sophie H           8 Flying Dolphins-MR        NT    2:05.24        
 24 Basso, Sierra K            9 Agua Swim Team-MR         NT    2:08.51        
 25 Fuchs, Lindsey             8 Agua Swim Team-MR         NT    2:08.70        
 26 McNelis, Kara E           10 LIAC-MR              3:00.00    2:15.39        
 27 Park, Irene J              7 LIAC-MR              3:00.00    2:27.05        
 -- Doyle, Carly L             9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Cornelio, Kat R            9 STVN-NJ              1:49.38         DQ        
 
Event 74  Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mo, Daniel                10 Twisters-MR          1:24.00    1:21.21        
  2 Wang, Eric                10 LIAC-MR              1:36.36    1:29.63        
  3 McNamara, Shane           10 NY Sharks-MR         1:28.55    1:31.51        
  4 Giraldo, Andrew           10 Trs-MR               1:31.31    1:37.00        
  5 Pu, Austin                10 Twisters-MR          1:29.77    1:37.55        
  6 Lantin, Matthew D         10 Middies-MR           1:32.32    1:39.63        
  7 Gadalla, Michael M        10 STVN-NJ              1:43.20    1:47.10        
  8 Raccioppi, Jake            9 Trs-MR               1:50.97    1:49.01        
  9 Zarriello, Kyle D         10 LIAC-MR              1:55.00    1:55.30        
 10 Olivieri, Armondo R       10 Middies-MR           2:01.21    2:03.47        
 11 Curran, Tyler D            9 Middies-MR           2:02.00    2:07.77        
 12 Messak, George K          10 Twisters-MR          2:05.92    2:08.13        
 13 Blesi, Frank J            10 LIAC-MR              1:56.93    2:10.88        
 14 Langaman, Michael B        8 HS-MR                1:55.00    2:17.36        
 -- Pinilla, Javier            9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
 -- Seckin, Timmy              9 Agua Swim Team-MR    2:11.20         DQ        
 
Event 75  Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Church, Lauren A          12 Middies-MR             34.82      33.28        
  2 Zhu, Annie                11 Twisters-MR            32.57      33.51        
  3 Bouzarouata, Sarah        12 Twisters-MR            33.98      35.48        
  4 Shiota, Lena A            12 Agua Swim Team-MR      36.28      35.77        
  5 Cho, Rachel S             11 LIAC-MR                35.36      35.93        
  6 Guaman, Kelly C           12 Twisters-MR            35.24      36.04        
  7 Sun, Angela               11 Twisters-MR            35.17      36.48        
  8 Fidan, Cagla              11 Twisters-MR            35.75      37.19        
  9 Poleway, Monica J         12 Middies-MR             41.71      37.30        
 10 Kuo, Jacqueline           11 Agua Swim Team-MR      36.29      37.39        
 11 Kagan, Vlada              12 Twisters-MR            38.66      37.42        
 12 Hirsch, Jenna             12 Trs-MR                 37.55      37.59        
 13 Torre, Melissa R          12 LIAC-MR                35.88      37.61        
 14 Toback, Gabbie N          11 LIAC-MR                38.94      38.45        
 15 Fulenwider, Melissa F     11 Middies-MR             40.19      38.67        
 16 Browne, Sophie L          12 Middies-MR             42.16      38.73        
 17 Suzuka, Shieri            11 Middies-MR             40.62      39.02        
 18 Haruki, Yuria             12 Twisters-MR            37.13      39.25        
 19 Toal, Shannon V           12 Middies-MR             42.11      39.93        
 20 Sanchez, Michelle J       12 Agua Swim Team-MR      38.53      40.08        
 21 Jaile, Sami J             12 Middies-MR                NT      40.39        
 22 Morris, Cara K            12 Cond-MR                40.36      40.40        
 23 Xue, Vanessa K            12 HS-MR                  38.97      40.78        
 24 Lee, Lauren               11 Trs-MR                 42.28      40.80        
 25 Edgar, Alex H             11 Flying Dolphins-MR     45.32      41.00        
 26 Yeung, Maggie P           12 Twisters-MR            38.81      41.01        
 27 Gallagher, Molly A        11 Pace-MR                43.29      41.10        
 28 Caparelli, Olivia R       12 Middies-MR             42.23      41.50        
 29 Rubzin, Emily             12 Cond-MR                39.58      41.51        
 30 Armstrong, Shannon        12 NY Sharks-MR           40.92      41.52        
 31 Chu, Wendy                11 Twisters-MR            43.41      41.61        
 32 Tanner, Natlie J          11 Middies-MR             42.52      41.66        
 33 Brown, Caitlin N          11 HS-MR                  39.82      41.68        
 34 Johnson, Caroline N       11 Middies-MR             45.15      41.81        
 35 Simone, Toni A            12 Middies-MR             46.18      41.99        
 36 Caparelli, Shawn C        12 Middies-MR             43.65      42.09        
 37 DiPreta, Stephanie N      12 LIAC-MR                41.35      42.38        
 38 Leonardo, Alexandra R     11 LIAC-MR                44.06      42.44        
 39 Lane, Kristin M           11 Middies-MR             42.49      43.00        
 40 Tom, Ayana-Mei            11 Middies-MR             44.56      43.04        
 41 Barrett, Janae J          11 Twisters-MR            40.54      43.41        
 42 Latino, Danielle E        11 Middies-MR             43.78      43.46        
 43 Chan, Shirley             11 Agua Swim Team-MR      49.53      43.50        
 44 Ebratt, Nicole            11 Middies-MR             44.56      43.57        
 45 Berglas, Mae D            12 Middies-MR             44.41      43.72        
 46 Rose, Erica               12 Middies-MR             43.46      43.77        
 47 Mesibov, Rachael          11 NY Sharks-MR           42.95      43.79        
 48 Sumner, Harriet E         12 Middies-MR             46.63      44.05        
 49 Ostertag, Elizabeth M     11 Middies-MR             48.59      44.17        
 50 Barry, Meghan J           12 Middies-MR             45.01      44.58        
 51 Pope, Lauren              12 Cond-MR                40.69      44.64        
 52 Euceda, Jarleen B         11 Agua Swim Team-MR      45.21      45.00        
 53 Suh, Bridget              11 Agua Swim Team-MR         NT      45.61        
 54 Schatzberg, Annie M       11 Agua Swim Team-MR      48.00      45.65        
 55 Bodnar, Mary Anne D       11 Agua Swim Team-MR      45.70      45.76        
 56 Lubitz, Rachel H          12 Agua Swim Team-MR      48.30      46.21        
 57 Murphy, Nicole L          11 Agua Swim Team-MR      52.79      46.70        
 58 Chung, Katie              11 Cond-MR                45.73      46.86        
 59 Charest, Amanda V         11 Agua Swim Team-MR      47.56      47.04        
 60 Gadalla, Tina M           12 STVN-NJ                49.45      47.33        
 61 Maynard, Eve A            12 Agua Swim Team-MR      49.83      47.56        
 62 Omelanczuk, Carolina      11 Trs-MR                 47.18      47.78        
 63 Whitelaw, Lucy            11 Agua Swim Team-MR      48.26      47.88        
 64 Berger, Charlotte R       12 WEST-CT                43.47      48.73        
 65 Kamel, Rita S             11 Twisters-MR            48.83      49.05        
 66 Mihalcik, Maggie          11 Agua Swim Team-MR      52.05      49.69        
 67 Sussman, Heather S        11 Unattached Trs-MR         NT      50.04        
 68 Maher, Nicole             12 NY Sharks-MR           48.20      50.05        
 69 Londono, Shannon G        12 Agua Swim Team-MR      49.75      50.29        
 70 Merchan, Denise           11 Twisters-MR            50.00      50.72        
 71 Becerra, Lauren M         11 Middies-MR             50.00      50.97        
 72 Perrone, Jordana          12 Cond-MR                55.97      51.18        
 73 Yu, Crystal               11 Trs-MR                 49.01      51.76        
 74 Dayton, Paige V           11 Agua Swim Team-MR      54.37      51.81        
 75 LoBuglio, Christina M     11 LIAC-MR                59.53      59.44        
 
Event 76  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mo, Samuel                11 Twisters-MR            33.58      34.15        
  2 Hu-Van Wright, En-Wei     11 Agua Swim Team-MR      32.61      34.41        
  3 Yamout, Nader             12 Twisters-MR            34.93      34.72        
  4 Wadolowski, Thomas        12 Twisters-MR            36.45      36.43        
  5 Chansakul, JR J           12 Agua Swim Team-MR      36.14      36.63        
  6 Anderson, Jeffrey M       12 Sharks-CT              36.19      37.32        
  7 Dervisevic, Alen          11 Twisters-MR            36.42      37.53        
  8 Nangle, JT T              12 Middies-MR             40.23      37.58        
  9 D'Ambra, Derek T          12 Sharks-CT              40.38      38.31        
 10 Avidan, Lucas J           12 Middies-MR             39.28      39.75        
 11 Shannon, Christopher K    12 Middies-MR             40.31      39.85        
 12 Sytnyk, Igor              12 Sharks-CT              38.58      40.05        
 13 Torres, Juan A            11 Agua Swim Team-MR      40.00      40.39        
 13 Lin, Kevin                11 Twisters-MR            39.49      40.39        
 15 Pon, Bryan E              11 Middies-MR             43.99      40.56        
 16 Cunha, Ricardo F          12 LIAC-MR                39.97      40.74        
 17 Hopkins, Michael V        11 Sharks-CT              40.88      41.06        
 18 Salcedo, Matt             11 LIAC-MR                39.48      41.10        
 19 Bhagat, Gautam            12 Agua Swim Team-MR      44.22      41.16        
 20 Yeo, Maxwell Z            11 Agua Swim Team-MR      40.70      41.29        
 21 Rueda, Diego C            11 Agua Swim Team-MR      42.04      41.37        
 22 Ching, Benjamin G         11 Twisters-MR            42.40      41.46        
 23 Blackburn, John F         11 Middies-MR             41.56      41.68        
 24 Ogisu, Kent               12 Agua Swim Team-MR      42.82      42.27        
 25 Pinilla, Alejandro J      12 Agua Swim Team-MR      42.03      42.38        
 26 Cloud Jr, Geoffrey W      11 Sharks-CT              41.81      42.53        
 27 Arnott, Conner W          11 NY Sharks-MR           42.27      43.32        
 28 Arana, Anthony Y          12 LIAC-MR                42.27      44.34        
 29 Siegel, Jonah             12 Agua Swim Team-MR      48.13      44.44        
 30 Kim, Sean Y               11 LIAC-MR                42.04      44.86        
 31 Shiraishi, Sora T         11 Middies-MR             43.29      44.96        
 32 Torres, Santiago H        11 Agua Swim Team-MR      40.00      45.51        
 33 Erickson, Gavin           11 Agua Swim Team-MR      46.09      45.80        
 34 Graney, Luke              11 Cond-MR                44.51      46.15        
 35 Pu, Andrew                12 Twisters-MR            45.88      46.96        
 36 Matsunaga, Ty             12 Agua Swim Team-MR         NT      46.99        
 37 Acharya, Ashwin K         12 Agua Swim Team-MR      50.31      47.21        
 38 Donohue, Robbie           12 Trs-MR                 45.74      47.54        
 39 Pon, Gregory W            11 Middies-MR             43.97      47.66        
 40 Sexton, Nick              11 STVN-NJ              1:10.00      47.67        
 41 Tsujimura, Shin           11 Agua Swim Team-MR      45.67      47.76        
 42 Mamut, Lenny              11 Agua Swim Team-MR         NT      47.82        
 43 Sajnani, Alexander P      11 Sharks-CT              52.07      51.81        
 44 Sorensen, Patrick C       11 WEST-CT                54.46      53.54        
 45 Fink, Stephen J           11 Middies-MR             55.14      54.76        
 46 Giovanniello, Michael     12 LIAC-MR              1:02.33    1:04.49        
 
Event 77  Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rubiano, Alexandra K      10 Twisters-MR            38.02      39.43        
  2 Rodriguez, Keannie M      10 Agua Swim Team-MR      41.89      39.93        
  3 Cloud, Jaclyn A           10 Sharks-CT              40.65      40.71        
  4 Kim, Elizabeth            10 Twisters-MR            40.07      41.04        
  5 Yu, Wynona K              10 Twisters-MR            39.34      41.27        
  6 Susz, Gabriella V          9 Middies-MR             39.76      41.31        
  7 Gallagher, Megan E         9 Pace-MR                41.65      41.42        
  8 Danovitch, Amelia E       10 Agua Swim Team-MR      41.81      41.61        
  9 Hirsch, Stephanie         10 Trs-MR                 42.38      42.26        
 10 Cirone, Alexandra         10 Agua Swim Team-MR      43.15      42.86        
 11 Hutchinson-Maddox, Isla   10 Agua Swim Team-MR      43.30      42.94        
 12 Clark, Samantha P         10 Middies-MR             45.65      42.98        
 13 Ogisu, Emilie             10 Agua Swim Team-MR      44.22      44.18        
 14 Tan, Cathy                 8 Twisters-MR            46.98      44.38        
 15 Doyle, Carly L             9 Flying Dolphins-MR     41.37      44.46        
 16 Olazabal, Gabriella        9 LIAC-MR                43.82      44.52        
 17 Laird, Courtney R          9 LIAC-MR                45.63      45.96        
 17 Diserio, Sophia           10 Agua Swim Team-MR      48.13      45.96        
 19 Sullivan, Emily           10 Trs-MR                 43.68      46.10        
 20 Kamel, Mira S             10 Twisters-MR            47.66      46.50        
 21 Arana, Jessica             8 LIAC-MR                45.00      47.11        
 22 Madoff, Emily W           10 Agua Swim Team-MR      54.01      47.46        
 23 Kaplan, Paige E            9 LIAC-MR                48.18      47.55        
 24 Jen, Sarah G              10 Middies-MR             49.66      47.94        
 25 Xue, Kelly E              10 HS-MR                  48.57      48.10        
 26 Castelluccio, Kimberly    10 Trs-MR                 49.22      48.30        
 27 Shipman, Isabel J         10 Middies-MR             47.59      48.55        
 28 Poleway, Caroline A        9 Middies-MR             46.15      48.70        
 29 Damsky, Abby K            10 Agua Swim Team-MR      48.74      49.01        
 30 Bugniazet, Megan B         9 Middies-MR             54.81      49.49        
 31 Brickman, Molly E          9 Flying Dolphins-MR        NT      49.70        
 32 McNelis, Kara E           10 LIAC-MR                55.63      50.04        
 33 Siegel, Sophie H           8 Flying Dolphins-MR   1:00.08      50.23        
 34 Germano, Caroline P        8 LIAC-MR                53.08      50.30        
 35 Alexander, Hayley M        9 Middies-MR             49.70      50.44        
 36 Arjomand, Banou            9 Agua Swim Team-MR      57.23      50.48        
 37 Ringler, Julia I          10 Agua Swim Team-MR         NT      50.74        
 38 Kim, Rachel S             10 Cond-MR                52.96      50.91        
 39 Basso, Sierra K            9 Agua Swim Team-MR      52.13      51.25        
 40 Rodriguez, Tina G          7 Twisters-MR            56.29      51.65        
 41 Siegal, Gabriela           8 Flying Dolphins-MR     54.63      52.14        
 42 Fuchs, Lindsey             8 Agua Swim Team-MR      48.15      52.23        
 43 Kelly, Jordan A            8 Agua Swim Team-MR      54.93      52.73        
 44 Khal-Laayoun, Yasmina E    9 Agua Swim Team-MR      54.97      53.26        
 45 Jensen, Natalie            9 Trs-MR                 48.00      53.55        
 46 Kuo, Elizabeth F           8 Agua Swim Team-MR      52.41      53.60        
 47 Keaveney, Briana N         8 Cond-MR                56.72      54.11        
 48 Raphael, Michaela          9 NY Sharks-MR           56.04      54.14        
 49 Hutton, Theresa            8 Trs-MR                 52.71      54.24        
 50 Park, Irene J              7 LIAC-MR                54.06      54.53        
 51 Furusho, Amy               9 Twisters-MR            53.80      54.61        
 52 Thamsen, Kathryn          10 Trs-MR                 56.58      55.46        
 53 Tsanas, Ariana P           8 Agua Swim Team-MR      59.35      55.98        
 54 Degearo, Kaitlyn V         8 LIAC-MR              1:03.00      56.43        
 55 Weiss, Jessie M            7 Flying Dolphins-MR   1:11.75      56.70        
 56 Miara, Marissa             8 Trs-MR               1:01.81      57.29        
 57 Wodin, Ella S              8 Agua Swim Team-MR    1:02.74      57.88        
 58 Berger, Ilana B            8 WEST-CT                56.31      58.39        
 59 Tanchuck, Sarah K          9 LIAC-MR              1:01.27      59.05        
 60 Hou, Julia                 7 Twisters-MR            57.02    1:01.07        
 61 Yanez, Tania               8 Twisters-MR          1:01.71    1:01.75        
 62 Kang, Madeline             7 LIAC-MR              1:10.00    1:01.88        
 63 Najjar, Caroline A         7 Agua Swim Team-MR    1:01.27    1:02.15        
 64 Bahlke, Charlotte E       10 STVN-NJ              1:02.92    1:02.22        
 65 Lewis, Kiara               9 Twisters-MR          1:06.43    1:02.55        
 66 Wang, Sunnie               6 Twisters-MR            56.62    1:02.92        
 67 Skrivanek, Angela G        9 Agua Swim Team-MR    1:12.62    1:03.45        
 68 Rogers, Ava K              7 Agua Swim Team-MR    1:03.09    1:03.48        
 69 Pena, Sarahe               7 Agua Swim Team-MR    1:02.96    1:03.88        
 70 Smith, Gabby M             9 STVN-NJ              1:20.00    1:04.55        
 71 LoBuglio, Jennifer M       8 LIAC-MR              1:06.26    1:06.74        
 72 Doyle, Jordan              7 Flying Dolphins-MR   1:08.27    1:08.11        
 73 Furusho, Ema               8 Twisters-MR          1:11.35    1:08.44        
 74 Brandow, Emma E            7 Agua Swim Team-MR    1:11.22    1:10.07        
 75 Yi, Morgan                 7 LIAC-MR              1:30.00    1:11.61        
 76 Arjomand, May              8 Agua Swim Team-MR    1:11.54    1:12.74        
 
Event 78  Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mo, Daniel                10 Twisters-MR            36.45      37.35        
  2 Berger, Jordan F          10 WEST-CT                41.34      42.08        
  3 Pinilla, Javier            9 Agua Swim Team-MR      46.81      42.42        
  4 Uszynski, Arthur           9 Twisters-MR            46.11      42.92        
  5 Palacios, David D         10 HS-MR                  46.49      44.17        
  6 Rookwood Jr., William K   10 HS-MR                  40.00      44.22        
  7 Mo, Joseph J               8 Twisters-MR            47.96      45.45        
  8 Magee, Dylan P             9 NY Sharks-MR           46.53      45.72        
  9 Popp, Ryan T               8 Middies-MR             43.40      45.77        
 10 Lantin, Matthew D         10 Middies-MR             45.92      46.16        
 11 Benjamin, Ernst C          9 Agua Swim Team-MR      48.88      46.44        
 12 Wang, Eric                10 LIAC-MR                49.28      47.24        
 13 Barbosa, Kevin            10 Twisters-MR            47.39      47.29        
 14 Zarriello, Kyle D         10 LIAC-MR                50.67      48.10        
 15 Curran, Tyler D            9 Middies-MR             49.49      48.43        
 16 Olivieri, Armondo R       10 Middies-MR             48.48      48.65        
 17 Andjelic, Nikola           8 Cond-MR                53.68      49.00        
 18 Blesi, Frank J            10 LIAC-MR                48.63      49.16        
 19 Seckin, Timmy              9 Agua Swim Team-MR      46.12      49.70        
 20 Devito, TJ                 8 Trs-MR                 52.79      50.01        
 21 Furey, James K            10 Cond-MR                51.23      50.03        
 22 Shao, James               10 Twisters-MR            56.23      50.41        
 23 Zezula, Mateusz            8 Twisters-MR            54.00      51.13        
 24 Feldman, Gregory D         8 Sharks-CT              50.51      51.22        
 25 Messak, George K          10 Twisters-MR            56.34      52.84        
 26 Eichner, Dylan J          10 Sharks-CT              57.00      53.23        
 27 Zabelaj, Bujar             9 Middies-MR             53.21      53.35        
 28 Ruvkun, Andrew H          10 Agua Swim Team-MR      52.12      54.13        
 29 Guo, Andrew                9 Twisters-MR            56.18      54.91        
 30 Quinones, Christopher D    8 Agua Swim Team-MR      58.29      55.04        
 31 Darabundit, Champ C        9 Agua Swim Team-MR    1:11.71      57.62        
 32 Oberholtzer, Nicolas L     9 STVN-NJ              1:30.00      57.70        
 32 Langaman, Michael B        8 HS-MR                  54.87      57.70        
 34 Yu, Dominic                8 Twisters-MR          1:00.00      58.56        
 35 Eng, Thomas               10 Unattached MR-MR     1:00.02    1:01.16        
 36 Feldmann, Axel S           9 Agua Swim Team-MR    1:07.87    1:01.48        
 37 Chan, Brendan             10 LIAC-MR                58.62    1:04.29        
 38 Massand, Dilin S           8 Agua Swim Team-MR         NT    1:07.25        
 -- Schwartz, Nes S            9 Agua Swim Team-MR      42.05         DQ        
 
Event 79  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Annie                11 Twisters-MR          1:15.35    1:15.42        
  2 Olivieri, Maya L          12 Middies-MR           1:41.73    1:23.78        
  3 Case, Olivia              12 Agua Swim Team-MR    1:24.14    1:27.93        
  4 Sison, Alexandra          12 STVN-NJ              1:26.14    1:30.78        
  5 Arnott, Katie             12 NY Sharks-MR         1:26.95    1:31.24        
  6 Barrett, Janae J          11 Twisters-MR          1:32.14    1:31.84        
  7 Sumner, Harriet E         12 Middies-MR           1:35.76    1:31.88        
  8 Kagan, Vlada              12 Twisters-MR          1:32.51    1:31.91        
  9 Torre, Melissa R          12 LIAC-MR              1:33.47    1:33.38        
 10 Suarez, Daniela I         11 Agua Swim Team-MR    1:37.62    1:33.48        
 11 Fidan, Cagla              11 Twisters-MR          1:30.73    1:33.56        
 12 Xue, Vanessa K            12 HS-MR                1:28.85    1:33.71        
 13 Browne, Sophie L          12 Middies-MR           1:29.00    1:33.79        
 14 McKallen, Theresa         11 NY Sharks-MR         1:35.47    1:34.14        
 15 Haruki, Yuria             12 Twisters-MR          1:29.95    1:34.89        
 16 Lee, Abigail C            12 Agua Swim Team-MR    1:34.16    1:34.93        
 17 Cornelio, Cyrille K       12 STVN-NJ              1:35.78    1:35.10        
 18 Caparelli, Olivia R       12 Middies-MR           1:39.19    1:36.43        
 19 Yeung, Maggie P           12 Twisters-MR          1:38.11    1:37.03        
 20 Lubitz, Rachel H          12 Agua Swim Team-MR    1:46.27    1:37.05        
 21 Raccioppi, Paige          12 Trs-MR               1:37.20    1:37.24        
 22 Ostertag, Elizabeth M     11 Middies-MR           1:38.88    1:37.72        
 23 Caparelli, Shawn C        12 Middies-MR           1:40.24    1:39.45        
 24 Latino, Danielle E        11 Middies-MR           1:42.91    1:39.77        
 25 Toal, Shannon V           12 Middies-MR           1:39.09    1:39.88        
 26 Fulenwider, Melissa F     11 Middies-MR           1:35.48    1:40.42        
 27 Rubzin, Emily             12 Cond-MR              1:39.59    1:41.63        
 28 Rose, Erica               12 Middies-MR           1:44.18    1:41.92        
 29 Suh, Bridget              11 Agua Swim Team-MR         NT    1:41.95        
 30 Bodnar, Laura K           12 STVN-NJ              1:46.96    1:42.04        
 31 Pope, Lauren              12 Cond-MR              1:41.23    1:42.49        
 32 Edgar, Alex H             11 Flying Dolphins-MR   1:45.39    1:42.62        
 33 Chudy, Charlotte L        11 Agua Swim Team-MR    1:40.26    1:42.91        
 34 Maynard, Eve A            12 Agua Swim Team-MR    1:48.08    1:43.59        
 35 Euceda, Jarleen B         11 Agua Swim Team-MR    1:43.11    1:43.75        
 36 Schatzberg, Annie M       11 Agua Swim Team-MR    1:50.89    1:45.60        
 37 Brown, Caitlin N          11 HS-MR                1:55.00    1:45.87        
 38 Toback, Gabbie N          11 LIAC-MR              1:50.03    1:45.90        
 39 Tanner, Natlie J          11 Middies-MR           1:45.20    1:46.47        
 40 Simone, Toni A            12 Middies-MR           2:16.31    1:47.40        
 41 Ebratt, Nicole            11 Middies-MR           1:51.68    1:47.73        
 42 Whitelaw, Lucy            11 Agua Swim Team-MR    1:50.85    1:48.42        
 43 Chan, Shirley             11 Agua Swim Team-MR    1:54.50    1:48.62        
 44 Kamel, Rita S             11 Twisters-MR          1:50.90    1:48.68        
 45 Gadalla, Tina M           12 STVN-NJ              1:49.79    1:49.01        
 46 Mesibov, Rachael          11 NY Sharks-MR         1:50.46    1:49.17        
 47 Tom, Ayana-Mei            11 Middies-MR           1:48.70    1:49.60        
 48 Kranis, Genna L           11 LIAC-MR              1:52.00    1:50.05        
 49 Mihalcik, Maggie          11 Agua Swim Team-MR    1:57.55    1:50.74        
 50 Chung, Katie              11 Cond-MR              1:54.35    1:52.81        
 51 Moody, Bridget            11 LIAC-MR              1:57.80    1:52.82        
 52 Londono, Shannon G        12 Agua Swim Team-MR    1:58.50    1:55.05        
 53 Im, Gabi                  11 Trs-MR               2:01.44    1:55.07        
 54 Charest, Amanda V         11 Agua Swim Team-MR    1:51.26    1:55.27        
 55 Sanacore, Katie I         11 LIAC-MR              2:01.57    1:56.99        
 56 LoBuglio, Christina M     11 LIAC-MR              2:05.00    1:59.11        
 57 Merchan, Denise           11 Twisters-MR          2:03.80    2:00.88        
 58 Murphy, Nicole L          11 Agua Swim Team-MR    2:15.09    2:04.71        
 59 Barry, Meghan J           12 Middies-MR           2:13.04    2:09.24        
 60 Perrone, Jordana          12 Cond-MR              2:15.02    2:09.71        
 61 Dayton, Paige V           11 Agua Swim Team-MR    2:17.01    2:14.57        
 62 Sussman, Heather S        11 Unattached Trs-MR         NT    2:24.32        
 
Event 80  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Stanley             12 NY Sharks-MR         1:18.37    1:19.27        
  2 Chansakul, JR J           12 Agua Swim Team-MR    1:25.96    1:22.08        
  3 Georgescu, Ronald F       12 Agua Swim Team-MR    1:25.69    1:25.50        
  4 Ching, Benjamin G         11 Twisters-MR          1:29.80    1:28.54        
  5 Ke, Richard M             12 LIAC-MR              1:30.00    1:29.08        
  6 Singer, Nathan Q          11 NY Sharks-MR         1:29.38    1:30.55        
  7 Wadolowski, Thomas        12 Twisters-MR          1:37.39    1:33.53        
  8 Flynn, Patrick            11 Agua Swim Team-MR    1:30.82    1:33.84        
  9 Pagano, Edward S          12 Middies-MR           1:35.57    1:34.36        
 10 Acharya, Ashwin K         12 Agua Swim Team-MR    1:41.80    1:34.95        
 11 Shteyman, Brandon J       12 LIAC-MR              1:50.03    1:35.33        
 12 Hopkins, Michael V        11 Sharks-CT            1:50.80    1:35.47        
 13 Dervisevic, Alen          11 Twisters-MR          1:33.02    1:37.32        
 14 Yeo, Maxwell Z            11 Agua Swim Team-MR    1:43.68    1:40.02        
 15 Shiraishi, Sora T         11 Middies-MR           1:41.45    1:40.87        
 16 Cummings, Thomas F        11 Cond-MR              1:42.87    1:41.95        
 17 Sherman, Sammy I          11 Agua Swim Team-MR    1:43.09    1:42.03        
 18 Ogisu, Kent               12 Agua Swim Team-MR    1:47.57    1:43.35        
 19 Torres, Juan A            11 Agua Swim Team-MR    1:50.00    1:44.78        
 20 Blackburn, John F         11 Middies-MR           1:50.03    1:44.81        
 21 Torres, Santiago H        11 Agua Swim Team-MR    1:50.00    1:45.25        
 22 Langaman, Matthew G       11 HS-MR                1:45.74    1:45.32        
 23 Arana, Anthony Y          12 LIAC-MR              1:47.64    1:46.39        
 24 Pinilla, Alejandro J      12 Agua Swim Team-MR    1:47.38    1:47.20        
 25 Finnegan, Matt F          11 LIAC-MR              1:50.46    1:48.17        
 26 Miara, Jesse              12 Trs-MR               1:44.23    1:48.83        
 27 Pon, Bryan E              11 Middies-MR           1:58.26    1:49.75        
 28 Finnegan, Dan P           11 LIAC-MR              1:50.30    1:50.42        
 29 Erickson, Gavin           11 Agua Swim Team-MR    1:57.16    1:50.97        
 30 Cunha, Ricardo F          12 LIAC-MR              2:00.96    1:53.30        
 31 Matsunaga, Ty             12 Agua Swim Team-MR         NT    1:55.11        
 32 Pon, Gregory W            11 Middies-MR           2:08.75    1:55.52        
 33 Siegel, Jonah             12 Agua Swim Team-MR    1:57.15    1:56.72        
 34 Tsujimura, Shin           11 Agua Swim Team-MR    2:34.56    1:57.54        
 35 Bhagat, Gautam            12 Agua Swim Team-MR    1:58.06    2:00.89        
 36 Giovanniello, Michael     12 LIAC-MR              2:09.82    2:07.99        
 37 Sexton, Nick              11 STVN-NJ              2:20.00    2:10.16        
 38 Bingham, Jasper K         11 Agua Swim Team-MR    2:01.60    2:31.92        
 39 Fink, Stephen J           11 Middies-MR           2:25.25    2:47.04        
 -- Donohue, Robbie           12 Trs-MR               1:57.08         DQ        
 -- Sorensen, Patrick C       11 WEST-CT                   NT         DQ        
 -- Mamut, Lenny              11 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
 
Event 81  Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cirone, Alexandra         10 Agua Swim Team-MR    1:34.40    1:33.21        
  2 Rubiano, Alexandra K      10 Twisters-MR          1:33.82    1:33.53        
  3 Kim, Elizabeth            10 Twisters-MR          1:36.13    1:35.71        
  4 Gregorace, Zoe R           9 LIAC-MR              1:41.12    1:36.20        
  5 Massillon, Arielle J      10 LIAC-MR              1:46.18    1:36.25        
  6 Rodriguez, Keannie M      10 Agua Swim Team-MR    1:36.68    1:37.36        
  7 Clark, Samantha P         10 Middies-MR           1:42.11    1:40.12        
  8 Barbosa, Tabitha          10 Twisters-MR          1:43.72    1:41.35        
  9 Yu, Wynona K              10 Twisters-MR          1:41.63    1:42.78        
 10 Jen, Sarah G              10 Middies-MR           1:52.86    1:44.55        
 11 Laird, Courtney R          9 LIAC-MR              1:47.02    1:46.16        
 12 Brooks, Alexandra         10 Trs-MR               1:54.68    1:47.36        
 13 Diserio, Sophia           10 Agua Swim Team-MR    2:00.76    1:48.30        
 14 Susz, Gabriella V          9 Middies-MR           1:48.48    1:50.54        
 15 Arana, Jessica             8 LIAC-MR              2:12.88    1:51.45        
 16 Rashid, Jasmine           10 LIAC-MR              1:54.24    1:51.52        
 17 Madoff, Emily W           10 Agua Swim Team-MR    1:55.42    1:51.65        
 18 Kaplan, Paige E            9 LIAC-MR              1:54.95    1:52.73        
 19 McNamara, Alison           8 NY Sharks-MR         1:59.45    1:54.36        
 20 Bahlke, Charlotte E       10 STVN-NJ              1:58.02    1:54.52        
 21 Xue, Kelly E              10 HS-MR                1:54.67    1:55.20        
 22 Sullivan, Emily           10 Trs-MR               1:55.29    1:55.60        
 23 Cornelio, Kat R            9 STVN-NJ              1:52.57    1:55.65        
 24 Kamel, Mira S             10 Twisters-MR          1:51.12    1:56.01        
 25 Damsky, Abby K            10 Agua Swim Team-MR    2:01.17    1:56.56        
 26 Tan, Cathy                 8 Twisters-MR          1:56.66    1:56.90        
 27 Kim, Rachel S             10 Cond-MR                   NT    1:58.13        
 28 Poleway, Caroline A        9 Middies-MR           2:02.26    2:00.27        
 29 Boyko, Jaime P            10 LIAC-MR              2:13.95    2:00.38        
 30 Skrivanek, Angela G        9 Agua Swim Team-MR    2:18.04    2:01.15        
 31 Ringler, Julia I          10 Agua Swim Team-MR         NT    2:01.67        
 32 Abramowitz, Rachel N      10 LIAC-MR              2:10.66    2:02.17        
 33 Furusho, Amy               9 Twisters-MR          2:03.31    2:02.23        
 34 Miara, Marissa             8 Trs-MR               2:10.00    2:03.68        
 35 Germano, Caroline P        8 LIAC-MR              2:25.44    2:04.67        
 36 Fuchs, Lindsey             8 Agua Swim Team-MR    2:19.39    2:04.70        
 37 Kuo, Elizabeth F           8 Agua Swim Team-MR         NT    2:05.14        
 38 Kelly, Jordan A            8 Agua Swim Team-MR         NT    2:05.28        
 39 Giovanniello, Kerry A      9 LIAC-MR              2:10.00    2:06.53        
 40 Basso, Sierra K            9 Agua Swim Team-MR    2:15.14    2:08.93        
 41 Khal-Laayoun, Yasmina E    9 Agua Swim Team-MR         NT    2:09.27        
 42 Olazabal, Gabriella        9 LIAC-MR              2:15.00    2:09.90        
 43 Bugniazet, Megan B         9 Middies-MR           2:15.14    2:11.66        
 44 Rodriguez, Tina G          7 Twisters-MR          2:28.30    2:13.33        
 45 Thamsen, Kathryn          10 Trs-MR               2:26.40    2:16.55        
 46 Tsanas, Ariana P           8 Agua Swim Team-MR    2:25.00    2:17.43        
 47 Park, Irene J              7 LIAC-MR              2:20.00    2:17.61        
 48 Jensen, Natalie            9 Trs-MR               2:31.00    2:22.94        
 49 Degearo, Kaitlyn V         8 LIAC-MR              2:40.00    2:23.54        
 50 Hutton, Theresa            8 Trs-MR               3:00.00    2:23.57        
 51 Keaveney, Briana N         8 Cond-MR                   NT    2:24.21        
 52 Pena, Sarahe               7 Agua Swim Team-MR         NT    2:24.24        
 53 Yanez, Tania               8 Twisters-MR          2:24.49    2:25.43        
 54 Doyle, Jordan              7 Flying Dolphins-MR        NT    2:26.38        
 55 Hou, Julia                 7 Twisters-MR          2:16.00    2:28.30        
 56 Tanchuck, Sarah K          9 LIAC-MR              2:40.00    2:29.84        
 57 Arjomand, May              8 Agua Swim Team-MR         NT    2:31.73        
 58 Berger, Ilana B            8 WEST-CT              2:36.35    2:32.88        
 59 Furusho, Ema               8 Twisters-MR          2:14.00    2:36.36        
 60 Najjar, Caroline A         7 Agua Swim Team-MR         NT    2:37.03        
 61 Rogers, Ava K              7 Agua Swim Team-MR         NT    2:45.69        
 62 Yi, Morgan                 7 LIAC-MR              3:00.00    2:45.96        
 63 LoBuglio, Jennifer M       8 LIAC-MR              2:45.00    2:46.81        
 64 Weiss, Jessie M            7 Flying Dolphins-MR   2:30.00    2:52.83        
 -- Kang, Madeline             7 LIAC-MR              3:00.00         DQ        
 -- Smith, Gabby M             9 STVN-NJ              3:00.00         DQ        
 -- Wang, Sunnie               6 Twisters-MR          2:08.00         DQ        
 
Event 82  Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pu, Austin                10 Twisters-MR          1:37.99    1:34.64        
  2 McNamara, Shane           10 NY Sharks-MR         1:32.45    1:34.71        
  3 Magee, Dylan P             9 NY Sharks-MR         1:45.53    1:47.66        
  4 Lantin, Matthew D         10 Middies-MR           1:46.54    1:49.32        
  5 Gadalla, Michael M        10 STVN-NJ              1:45.24    1:50.36        
  6 Furey, James K            10 Cond-MR              1:48.45    1:50.70        
  7 Zabelaj, Bujar             9 Middies-MR           1:53.14    1:51.72        
  8 Palacios, David D         10 HS-MR                1:53.02    1:52.37        
  9 Ruvkun, Andrew H          10 Agua Swim Team-MR    1:57.90    1:52.65        
 10 Zarriello, Kyle D         10 LIAC-MR              2:02.02    1:53.69        
 11 Pinilla, Javier            9 Agua Swim Team-MR    1:58.36    1:53.77        
 12 Andjelic, Nikola           8 Cond-MR                   NT    1:55.01        
 13 Benjamin, Ernst C          9 Agua Swim Team-MR    2:06.86    1:56.97        
 14 Devito, TJ                 8 Trs-MR               2:10.17    1:56.99        
 15 Schwartz, Nes S            9 Agua Swim Team-MR    2:11.45    1:57.70        
 16 Koganov, Willy             9 HS-MR                2:01.44    1:58.51        
 17 Wang, Eric                10 LIAC-MR              1:55.76    2:01.56        
 18 Quinones, Christopher D    8 Agua Swim Team-MR         NT    2:03.13        
 19 Darabundit, Champ C        9 Agua Swim Team-MR         NT    2:03.84        
 20 Seckin, Timmy              9 Agua Swim Team-MR    2:01.11    2:04.22        
 21 Shao, James               10 Twisters-MR          2:11.77    2:05.91        
 22 Chan, Brendan             10 LIAC-MR              2:20.00    2:09.34        
 23 Guo, Andrew                9 Twisters-MR          2:08.75    2:11.49        
 24 Olivieri, Armondo R       10 Middies-MR           2:10.21    2:14.69        
 25 Feldman, Gregory D         8 Sharks-CT            2:20.00    2:17.68        
 26 Massand, Dilin S           8 Agua Swim Team-MR         NT    2:22.52        
 27 Curran, Tyler D            9 Middies-MR           2:15.15    2:23.68        
 28 Eng, Thomas               10 Unattached MR-MR     2:20.20    2:23.87        
 29 Feldmann, Axel S           9 Agua Swim Team-MR         NT    2:24.70        
 -- Oberholtzer, Nicolas L     9 STVN-NJ              3:00.00         DQ        
 
Event 83  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neal, Lia M               11 Agua Swim Team-MR      28.09      27.95        
  2 Zhu, Annie                11 Twisters-MR            29.04      28.79        
  3 Bouzarouata, Sarah        12 Twisters-MR            30.06      30.37        
  4 Rueda, Daniela            12 Agua Swim Team-MR      30.29      30.91        
  5 Church, Lauren A          12 Middies-MR             31.73      30.98        
  6 Lee, Abigail C            12 Agua Swim Team-MR      31.70      31.09        
  7 Hirsch, Jenna             12 Trs-MR                 32.50      31.12        
  8 Haruki, Yuria             12 Twisters-MR            30.71      31.21        
  9 Jaile, Sami J             12 Middies-MR             30.99      31.36        
 10 Yeung, Maggie P           12 Twisters-MR            32.21      31.66        
 11 Sun, Angela               11 Twisters-MR            32.12      31.69        
 12 Kuo, Jacqueline           11 Agua Swim Team-MR      32.00      32.05        
 13 Guaman, Kelly C           12 Twisters-MR            32.97      32.13        
 14 Suarez, Daniela I         11 Agua Swim Team-MR      32.70      32.21        
 15 Xue, Vanessa K            12 HS-MR                  33.20      32.36        
 16 Kagan, Vlada              12 Twisters-MR            33.55      32.41        
 17 Fidan, Cagla              11 Twisters-MR            32.35      32.42        
 18 Suzuka, Shieri            11 Middies-MR             34.73      32.76        
 19 Shiota, Lena A            12 Agua Swim Team-MR      32.31      32.90        
 20 Case, Olivia              12 Agua Swim Team-MR      33.53      33.07        
 21 Sanchez, Michelle J       12 Agua Swim Team-MR      33.11      33.17        
 22 Barrett, Janae J          11 Twisters-MR            34.42      33.50        
 23 Goldson, Olivia R         12 LIAC-MR                35.15      33.51        
 24 Tanner, Natlie J          11 Middies-MR             34.75      33.79        
 25 Wilkins, Natalia M        11 LIAC-MR                33.00      34.14        
 26 Chudy, Charlotte L        11 Agua Swim Team-MR      34.38      34.23        
 27 Johnson, Caroline N       11 Middies-MR             35.00      34.34        
 28 Rubzin, Emily             12 Cond-MR                33.56      34.55        
 29 Toback, Gabbie N          11 LIAC-MR                34.24      34.61        
 30 Toal, Shannon V           12 Middies-MR             36.01      34.78        
 31 Caparelli, Olivia R       12 Middies-MR             36.16      34.86        
 32 Brown, Caitlin N          11 HS-MR                  36.94      35.16        
 33 McIlhargy, Amanda         11 Trs-MR                 35.23      35.20        
 34 Lee, Lauren               11 Trs-MR                 36.01      35.35        
 35 Sumner, Harriet E         12 Middies-MR             35.23      35.39        
 36 Lane, Kristin M           11 Middies-MR             35.42      35.53        
 37 Gallagher, Molly A        11 Pace-MR                36.71      35.67        
 38 Morris, Cara K            12 Cond-MR                34.36      36.12        
 39 Mesibov, Rachael          11 NY Sharks-MR           35.83      36.16        
 40 Simone, Toni A            12 Middies-MR             39.42      36.17        
 41 Bodnar, Mary Anne D       11 Agua Swim Team-MR      39.20      36.54        
 42 Chu, Wendy                11 Twisters-MR            38.63      36.56        
 43 Caparelli, Shawn C        12 Middies-MR             37.23      36.84        
 44 Pope, Lauren              12 Cond-MR                35.21      36.86        
 45 Berglas, Mae D            12 Middies-MR             36.77      36.91        
 46 Berger, Charlotte R       12 WEST-CT                37.12      36.93        
 46 Ostertag, Elizabeth M     11 Middies-MR             37.57      36.93        
 48 Euceda, Jarleen B         11 Agua Swim Team-MR      36.77      37.15        
 49 Ebratt, Nicole            11 Middies-MR             35.51      37.42        
 50 Whitelaw, Lucy            11 Agua Swim Team-MR      40.11      37.62        
 51 Gadalla, Tina M           12 STVN-NJ                38.79      37.67        
 52 Moody, Bridget            11 LIAC-MR                37.30      37.69        
 53 Kranis, Genna L           11 LIAC-MR                38.07      37.86        
 54 Barry, Meghan J           12 Middies-MR             39.61      37.96        
 55 Murphy, Nicole L          11 Agua Swim Team-MR      40.63      38.06        
 56 Im, Gabi                  11 Trs-MR                 38.28      38.10        
 56 Schatzberg, Annie M       11 Agua Swim Team-MR      38.80      38.10        
 58 Maher, Nicole             12 NY Sharks-MR           37.46      38.13        
 59 Sanacore, Katie I         11 LIAC-MR                37.63      38.20        
 60 Londono, Shannon G        12 Agua Swim Team-MR      40.27      39.27        
 61 Lubitz, Rachel H          12 Agua Swim Team-MR      42.60      39.48        
 62 Chung, Katie              11 Cond-MR                39.57      39.76        
 63 Maynard, Eve A            12 Agua Swim Team-MR      41.76      40.05        
 64 Becerra, Lauren M         11 Middies-MR             42.00      40.49        
 65 Merchan, Denise           11 Twisters-MR            40.42      40.88        
 66 Mihalcik, Maggie          11 Agua Swim Team-MR      44.21      41.64        
 67 Yu, Crystal               11 Trs-MR                 40.05      41.66        
 68 Omelanczuk, Carolina      11 Trs-MR                 39.87      42.08        
 69 Kamel, Rita S             11 Twisters-MR            42.26      42.55        
 70 Charest, Amanda V         11 Agua Swim Team-MR      42.71      42.65        
 71 Edgar, Alex H             11 Flying Dolphins-MR        NT      44.39        
 72 Chan, Shirley             11 Agua Swim Team-MR      42.29      44.48        
 73 Dayton, Paige V           11 Agua Swim Team-MR      43.86      44.53        
 74 LoBuglio, Christina M     11 LIAC-MR                43.26      44.58        
 75 Suh, Bridget              11 Agua Swim Team-MR         NT      44.63        
 76 Perrone, Jordana          12 Cond-MR                45.60      45.60        
 77 Sussman, Heather S        11 Unattached Trs-MR         NT      45.86        
 
Event 84  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Stanley             12 NY Sharks-MR           27.82      28.00        
  2 Yang, Patrick             11 LIAC-MR                28.21      28.19        
  3 Hu-Van Wright, En-Wei     11 Agua Swim Team-MR      29.69      29.20        
  4 Yamout, Nader             12 Twisters-MR            30.46      29.70        
  5 Anderson, Jeffrey M       12 Sharks-CT              30.22      29.98        
  6 Mo, Samuel                11 Twisters-MR            30.28      30.55        
  7 Pagano, Edward S          12 Middies-MR             31.82      30.71        
  8 Wadolowski, Thomas        12 Twisters-MR            31.34      30.84        
  9 Georgescu, Ronald F       12 Agua Swim Team-MR      31.30      31.20        
 10 Flynn, Patrick            11 Agua Swim Team-MR      31.70      31.62        
 11 Dervisevic, Alen          11 Twisters-MR            32.00      31.80        
 12 Ke, Richard M             12 LIAC-MR                32.00      31.87        
 13 Sytnyk, Igor              12 Sharks-CT              31.76      32.42        
 14 Nangle, JT T              12 Middies-MR             35.16      32.47        
 15 Lin, Kevin                11 Twisters-MR            32.69      32.50        
 16 Torres, Juan A            11 Agua Swim Team-MR      38.00      33.23        
 17 Avidan, Lucas J           12 Middies-MR             32.58      33.35        
 18 Yeo, Maxwell Z            11 Agua Swim Team-MR      34.62      33.41        
 19 Ching, Benjamin G         11 Twisters-MR            34.56      33.56        
 20 D'Ambra, Derek T          12 Sharks-CT              35.64      33.63        
 21 Hopkins, Michael V        11 Sharks-CT              35.03      33.81        
 22 Shteyman, Brandon J       12 LIAC-MR                38.85      34.28        
 23 Arana, Anthony Y          12 LIAC-MR                37.01      35.20        
 24 Bhagat, Gautam            12 Agua Swim Team-MR      37.32      35.38        
 25 Kim, Sean Y               11 LIAC-MR                34.73      35.42        
 26 Cloud Jr, Geoffrey W      11 Sharks-CT              35.24      35.47        
 27 Miara, Jesse              12 Trs-MR                 33.91      35.86        
 28 Torres, Santiago H        11 Agua Swim Team-MR      38.00      35.87        
 29 Pinilla, Alejandro J      12 Agua Swim Team-MR      36.34      36.06        
 30 Cunha, Ricardo F          12 LIAC-MR                40.60      36.71        
 31 Pon, Bryan E              11 Middies-MR             35.78      36.75        
 32 Arnott, Conner W          11 NY Sharks-MR           38.10      36.82        
 33 Finnegan, Matt F          11 LIAC-MR                40.70      37.01        
 34 Pon, Gregory W            11 Middies-MR             37.49      37.03        
 35 Cummings, Thomas F        11 Cond-MR                37.62      37.15        
 36 Ogisu, Kent               12 Agua Swim Team-MR      37.97      37.74        
 37 Finnegan, Dan P           11 LIAC-MR                37.97      37.79        
 38 Matsunaga, Ty             12 Agua Swim Team-MR         NT      38.27        
 39 Langaman, Matthew G       11 HS-MR                  39.28      38.29        
 40 Pu, Andrew                12 Twisters-MR            37.67      38.93        
 41 Donohue, Robbie           12 Trs-MR                 39.23      39.08        
 42 Mamut, Lenny              11 Agua Swim Team-MR      48.36      40.06        
 43 Tsujimura, Shin           11 Agua Swim Team-MR      36.78      40.64        
 44 Siegel, Jonah             12 Agua Swim Team-MR      42.39      40.91        
 45 Sexton, Nick              11 STVN-NJ              1:00.00      41.05        
 46 Giovanniello, Michael     12 LIAC-MR                43.14      44.11        
 47 Sorensen, Patrick C       11 WEST-CT                44.28      44.72        
 48 Acharya, Ashwin K         12 Agua Swim Team-MR      42.59      45.32        
 49 Sajnani, Alexander P      11 Sharks-CT              46.14      45.79        
 50 Fink, Stephen J           11 Middies-MR             45.17      49.59        
 
Event 85  Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutchinson-Maddox, Isla   10 Agua Swim Team-MR      33.21      32.94        
  2 Kim, Elizabeth            10 Twisters-MR            33.73      32.96        
  3 Barbosa, Tabitha          10 Twisters-MR            35.52      34.83        
  4 Hirsch, Stephanie         10 Trs-MR                 35.88      35.02        
  5 Rodriguez, Keannie M      10 Agua Swim Team-MR      34.40      35.11        
  6 Clark, Samantha P         10 Middies-MR             34.60      35.31        
  7 Gregorace, Zoe R           9 LIAC-MR                34.86      35.36        
  7 Rubiano, Alexandra K      10 Twisters-MR            34.73      35.36        
  9 Danovitch, Amelia E       10 Agua Swim Team-MR      36.93      35.45        
 10 Massillon, Arielle J      10 LIAC-MR                35.68      36.11        
 11 Cloud, Jaclyn A           10 Sharks-CT              37.37      36.35        
 12 Diserio, Sophia           10 Agua Swim Team-MR      35.95      36.43        
 13 Yu, Wynona K              10 Twisters-MR            36.69      36.63        
 14 Brooks, Alexandra         10 Trs-MR                 36.68      36.80        
 15 Ogisu, Emilie             10 Agua Swim Team-MR      39.19      36.94        
 16 Giovanniello, Kerry A      9 LIAC-MR                38.34      37.02        
 17 Doyle, Carly L             9 Flying Dolphins-MR     36.51      37.05        
 18 Rashid, Jasmine           10 LIAC-MR                39.58      37.43        
 19 Flynn, Caitlin C          10 Agua Swim Team-MR      38.84      37.47        
 20 Gallagher, Megan E         9 Pace-MR                38.43      37.90        
 21 Tan, Cathy                 8 Twisters-MR            40.18      38.99        
 22 Poleway, Caroline A        9 Middies-MR             38.17      39.17        
 23 Brickman, Molly E          9 Flying Dolphins-MR     41.65      39.38        
 23 Arana, Jessica             8 LIAC-MR                40.94      39.38        
 25 Arjomand, Banou            9 Agua Swim Team-MR      46.01      39.61        
 26 Abramowitz, Rachel N      10 LIAC-MR                40.73      39.71        
 27 Alexander, Hayley M        9 Middies-MR             44.96      40.52        
 27 Kamel, Mira S             10 Twisters-MR            42.89      40.52        
 29 Hutton, Theresa            8 Trs-MR                 43.34      40.69        
 30 Ringler, Julia I          10 Agua Swim Team-MR      45.48      40.70        
 31 Boyko, Jaime P            10 LIAC-MR                41.23      40.71        
 32 Sullivan, Emily           10 Trs-MR                 39.74      40.77        
 33 Jen, Sarah G              10 Middies-MR             43.72      41.15        
 34 Kaplan, Paige E            9 LIAC-MR                41.41      41.18        
 35 Damsky, Abby K            10 Agua Swim Team-MR      42.20      41.74        
 36 Madoff, Emily W           10 Agua Swim Team-MR      50.01      42.05        
 37 Laird, Courtney R          9 LIAC-MR                44.61      42.42        
 38 McNamara, Alison           8 NY Sharks-MR           40.96      42.50        
 39 Basso, Sierra K            9 Agua Swim Team-MR      43.66      43.20        
 40 Thamsen, Kathryn          10 Trs-MR                 43.93      43.56        
 40 Furusho, Amy               9 Twisters-MR            45.04      43.56        
 42 Castelluccio, Kimberly    10 Trs-MR                 42.47      43.67        
 43 Bugniazet, Megan B         9 Middies-MR             47.51      43.98        
 44 Siegel, Sophie H           8 Flying Dolphins-MR     45.66      44.37        
 45 Xue, Kelly E              10 HS-MR                  44.10      44.60        
 45 Siegal, Gabriela           8 Flying Dolphins-MR     43.69      44.60        
 47 Keaveney, Briana N         8 Cond-MR                48.94      45.10        
 48 Kuo, Elizabeth F           8 Agua Swim Team-MR      46.93      45.34        
 49 Rodriguez, Tina G          7 Twisters-MR            48.11      45.94        
 50 Miara, Marissa             8 Trs-MR                 51.59      46.45        
 51 Khal-Laayoun, Yasmina E    9 Agua Swim Team-MR      53.90      47.25        
 52 Kelly, Jordan A            8 Agua Swim Team-MR      52.91      47.88        
 53 McNelis, Kara E           10 LIAC-MR                52.99      48.12        
 54 Degearo, Kaitlyn V         8 LIAC-MR                59.00      48.57        
 55 Berger, Ilana B            8 WEST-CT                45.46      48.62        
 56 Germano, Caroline P        8 LIAC-MR                51.59      49.01        
 57 Raphael, Michaela          9 NY Sharks-MR           46.22      49.11        
 58 Lewis, Kiara               9 Twisters-MR            49.21      49.48        
 59 Fuchs, Lindsey             8 Agua Swim Team-MR      49.61      49.64        
 60 Tsanas, Ariana P           8 Agua Swim Team-MR      53.98      50.33        
 60 Doyle, Jordan              7 Flying Dolphins-MR     53.34      50.33        
 62 Rogers, Ava K              7 Agua Swim Team-MR      56.66      50.51        
 63 Jensen, Natalie            9 Trs-MR                 43.00      50.81        
 64 Hou, Julia                 7 Twisters-MR            50.49      51.00        
 65 Park, Irene J              7 LIAC-MR                50.34      51.22        
 66 Brandow, Emma E            7 Agua Swim Team-MR      58.24      52.05        
 67 Yanez, Tania               8 Twisters-MR            54.59      52.79        
 68 Skrivanek, Angela G        9 Agua Swim Team-MR    1:00.00      54.62        
 69 Wodin, Ella S              8 Agua Swim Team-MR      59.59      54.65        
 70 Tanchuck, Sarah K          9 LIAC-MR                56.63      54.68        
 71 Wang, Sunnie               6 Twisters-MR            57.83      56.36        
 72 Kang, Madeline             7 LIAC-MR              1:00.00      57.22        
 73 Pena, Sarahe               7 Agua Swim Team-MR      51.02      57.25        
 74 Arjomand, May              8 Agua Swim Team-MR      56.18      57.74        
 75 Yi, Morgan                 7 LIAC-MR              1:15.00      57.88        
 76 Smith, Gabby M             9 STVN-NJ              1:20.00      58.13        
 77 Weiss, Jessie M            7 Flying Dolphins-MR        NT      58.64        
 78 LoBuglio, Jennifer M       8 LIAC-MR                59.29    1:00.50        
 79 Najjar, Caroline A         7 Agua Swim Team-MR      57.52    1:01.01        
 80 Furusho, Ema               8 Twisters-MR          1:16.77    1:02.69        
 
Event 86  Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mo, Daniel                10 Twisters-MR            34.51      33.72        
  2 Giraldo, Andrew           10 Trs-MR                 35.32      33.90        
  3 Pu, Austin                10 Twisters-MR            34.24      35.29        
  4 Berger, Jordan F          10 WEST-CT                36.76      36.34        
  5 Benjamin, Ernst C          9 Agua Swim Team-MR      39.43      36.83        
  6 Uszynski, Arthur           9 Twisters-MR            39.31      36.99        
  7 Schwartz, Nes S            9 Agua Swim Team-MR      41.85      37.46        
  8 Pinilla, Javier            9 Agua Swim Team-MR      40.86      37.80        
  9 Palacios, David D         10 HS-MR                  41.70      39.42        
 10 Popp, Ryan T               8 Middies-MR             37.80      39.44        
 11 Koganov, Willy             9 HS-MR                  42.82      40.06        
 12 Curran, Tyler D            9 Middies-MR             45.65      40.17        
 13 Shao, James               10 Twisters-MR            46.11      40.23        
 14 Seckin, Timmy              9 Agua Swim Team-MR      40.25      40.27        
 15 Devito, TJ                 8 Trs-MR                 42.90      41.31        
 16 Eichner, Dylan J          10 Sharks-CT              42.97      41.57        
 17 Mo, Joseph J               8 Twisters-MR            42.59      41.69        
 18 Barbosa, Kevin            10 Twisters-MR            39.19      41.77        
 19 Ruvkun, Andrew H          10 Agua Swim Team-MR      37.87      41.99        
 20 Zezula, Mateusz            8 Twisters-MR            37.00      42.13        
 21 Furey, James K            10 Cond-MR                45.38      42.28        
 22 Blesi, Frank J            10 LIAC-MR                41.76      42.33        
 23 Raccioppi, Jake            9 Trs-MR                 41.85      42.61        
 24 Andjelic, Nikola           8 Cond-MR                48.15      42.62        
 25 Magee, Dylan P             9 NY Sharks-MR           41.87      42.71        
 26 Quinones, Christopher D    8 Agua Swim Team-MR      45.42      43.78        
 27 Messak, George K          10 Twisters-MR            43.19      45.63        
 28 Eng, Thomas               10 Unattached MR-MR       47.59      46.15        
 29 Chan, Brendan             10 LIAC-MR                48.60      46.54        
 30 Zabelaj, Bujar             9 Middies-MR             46.91      46.86        
 31 Darabundit, Champ C        9 Agua Swim Team-MR      58.06      48.02        
 32 Langaman, Michael B        8 HS-MR                  44.72      48.21        
 33 Feldman, Gregory D         8 Sharks-CT              45.80      48.53        
 34 Yu, Dominic                8 Twisters-MR            55.00      51.67        
 35 Guo, Andrew                9 Twisters-MR            53.60      54.17        
 36 Massand, Dilin S           8 Agua Swim Team-MR    1:10.95      56.46        
 37 Feldmann, Axel S           9 Agua Swim Team-MR      57.83      57.88        
 38 Oberholtzer, Nicolas L     9 STVN-NJ              1:30.00    1:24.18        
 
Event 87  Girls 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bouzarouata, Sarah        12 Twisters-MR          5:43.13    5:38.61        
                1:18.80   2:43.47 (1:24.67)   4:21.69 (1:38.22)   5:38.61 (1:16.92)
  2 Neal, Lia M               11 Agua Swim Team-MR    5:57.40    5:44.64        
                1:17.52   2:48.69 (1:31.17)   4:28.86 (1:40.17)   5:44.64 (1:15.78)
  3 Rueda, Daniela            12 Agua Swim Team-MR    5:52.69    5:47.04        
                1:17.20   2:42.96 (1:25.76)   4:27.66 (1:44.70)   5:47.04 (1:19.38)
  4 Browne, Sophie L          12 Middies-MR           5:40.00    5:51.65        
                1:22.75   2:51.44 (1:28.69)   4:32.83 (1:41.39)   5:51.65 (1:18.82)
  5 Poleway, Monica J         12 Middies-MR           5:40.00    5:53.69        
                1:23.70   2:52.28 (1:28.58)   4:35.21 (1:42.93)   5:53.69 (1:18.48)
  6 Cho, Rachel S             11 LIAC-MR              6:06.69    5:58.12        
                1:19.85   2:51.41 (1:31.56)   4:37.91 (1:46.50)   5:58.12 (1:20.21)
  7 Suarez, Daniela I         11 Agua Swim Team-MR    5:45.00    6:08.93        
                1:30.04   3:03.07 (1:33.03)   4:48.26 (1:45.19)   6:08.93 (1:20.67)
  8 Kuo, Jacqueline           11 Agua Swim Team-MR    6:07.87    6:10.33        
                1:26.44   2:58.24 (1:31.80)   4:45.39 (1:47.15)   6:10.33 (1:24.94)
  9 Lee, Abigail C            12 Agua Swim Team-MR    6:19.27    6:17.78        
 10 McKallen, Theresa         11 NY Sharks-MR         6:34.29    6:24.39        
 11 DiPreta, Stephanie N      12 LIAC-MR              6:45.10    6:35.66        
 12 Wilkins, Natalia M        11 LIAC-MR              7:00.00    6:42.68        
 13 Morris, Cara K            12 Cond-MR              6:30.00    6:43.94        
 14 Leonardo, Alexandra R     11 LIAC-MR              7:40.00    6:58.06        
 15 Goldson, Olivia R         12 LIAC-MR              7:00.00    7:03.17        
 16 Lubitz, Rachel H          12 Agua Swim Team-MR         NT    7:24.58        
 
Event 88  Boys 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Christopher K    12 Middies-MR           5:40.00    5:43.61        
                1:20.80   2:49.03 (1:28.23)   4:28.45 (1:39.42)   5:43.61 (1:15.16)
  2 Chansakul, JR J           12 Agua Swim Team-MR    5:58.47    5:43.89        
                1:16.85   2:51.55 (1:34.70)   4:24.44 (1:32.89)   5:43.89 (1:19.45)
  3 Yang, Patrick             11 LIAC-MR              5:50.26    5:48.38        
                1:19.08   2:51.84 (1:32.76)   4:36.53 (1:44.69)   5:48.38 (1:11.85)
  4 Flynn, Patrick            11 Agua Swim Team-MR    5:54.27    6:00.94        
                1:23.67   2:55.78 (1:32.11)   4:41.54 (1:45.76)   6:00.94 (1:19.40)
  5 Salcedo, Matt             11 LIAC-MR              6:45.00    6:16.71        
                1:29.65   3:07.58 (1:37.93)   4:56.16 (1:48.58)   6:16.71 (1:20.55)
  6 Rueda, Diego C            11 Agua Swim Team-MR    6:22.51    6:17.47        
                1:32.29   3:07.77 (1:35.48)   4:57.24 (1:49.47)   6:17.47 (1:20.23)
  7 Saleh, Kareem A           11 Sharks-CT            6:42.43    6:39.06        
                1:41.60   3:20.38 (1:38.78)   5:13.36 (1:52.98)   6:39.06 (1:25.70)
  8 Siegel, Jonah             12 Agua Swim Team-MR         NT    7:35.15        
                1:50.67   3:43.23 (1:52.56)   5:50.98 (2:07.75)   7:35.15 (1:44.17)

Brought to you by Computer Aide, Inc.