2006 MR 8&Under Metro Champs - 3/4/2006 to 3/5/2006              
                              Sanction #: 060309                               

 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 BGC-N. WESTCHESTER MARLINS-MR  'A'                1:20.00    1:16.41        
     1) Barry, Kristina 8               2) McGetrick, Maggie 8            
     3) Silverman, Erica 8              4) Karle, Katherine 8             
                  42.79     1:16.41 (33.62)                                        
  2 SAW MILL CLUB SWIM TEAM-MR  'A'                   1:21.43    1:18.63        
     1) Swertfager, Theresa 8           2) Lyman, Olivia 8                
     3) Chu, Kierstin 8                 4) Baudinet, Mary Helen 8         
                  47.32     1:18.63 (31.31)                                        
  3 BGC-N. WESTCHESTER MARLINS-MR  'B'                1:26.00    1:19.69        
     1) Fitzsimmons, Mary 8             2) Reilly, Rosie 8                
     3) Boddie, Erin 8                  4) Silipigni, Carolyn 8           
                  43.33     1:19.69 (36.36)                                        
  4 GAEL AQUATIC CLUB-MR  'A'                         1:18.99    1:19.91        
     1) Vasilakis, Amanda 8             2) Delpriore, Dulcie 8            
     3) Catarinacchio, Jessica 8        4) Stillwagon, Kelly 8            
                  48.16     1:19.91 (31.75)                                        
  5 PACE SETTER SWIM TEAM-MR  'A'                     1:21.62    1:21.79        
     1) McClung, Taylor 8               2) Elwyn, Catherine 8             
     3) Thompson, Marissa 7             4) Costigan, Abigail 8            
                  45.10     1:21.79 (36.69)                                        
  6 LONG BEACH AQUATICS-MR  'A'                       1:22.97    1:21.90        
     1) Job, Zakiyyah 8                 2) Demerest, Jamie 8              
     3) Cammarosano, Danielle 8         4) Harrington, Morgan 8           
                  44.83     1:21.90 (37.07)                                        
  7 LONG ISLAND AQUATIC CLUB-MR  'A'                  1:13.88    1:21.92        
     1) Germano, Caroline 8             2) Heineman, Kalani 8             
     3) Sparrow, Alexandra 8            4) Park, Irene 7                  
                  53.27     1:21.92 (28.65)                                        
  8 HYB - ALL GROUPS-MR  'A'                          1:23.89    1:22.91        
     1) Lesser, Nina 8                  2) Fitzpatrick, Aileen 8          
     3) Hughes, Caroline 8              4) Benson, Anja 8                 
                  46.04     1:22.91 (36.87)                                        
  9 WEST ISLIP SWIM CLUB-MR  'A'                      1:20.28    1:23.77        
     1) Greatsinger, Jillian 8          2) Baldassare, Brooke 7           
     3) Giua, Giovanna 8                4) Zukowski, Carli 8              
                  43.46     1:23.77 (40.31)                                        
 10 MARIST SWIM CLUB-MR  'A'                          1:21.54    1:23.91        
     1) Oyen-Ustad, Lillian 8           2) Rizzo, Alexandra 8             
     3) Elcott, Ina 7                   4) Bergin, Kate 8                 
                  48.65     1:23.91 (35.26)                                        
 11 NEW YORK SHARKS AQUATICS-MR  'A'                  1:29.11    1:25.01        
     1) Lange, Kaitlyn 8                2) Stephen, Lindsey 8             
     3) Zhang, Amy 7                    4) McNamara, Alison 8             
                  46.62     1:25.01 (38.39)                                        
 12 BGC-N. WESTCHESTER MARLINS-MR  'C'                1:31.00    1:25.29        
     1) Weiner, Isabella 8              2) Hadley, Emma 8                 
     3) Sullivan, Caroline 8            4) Guttridge, Christianna 8       
                  46.71     1:25.29 (38.58)                                        
 13 BADGER SWIM CLUB-MR  'A'                          1:14.28    1:25.97        
     1) Lucas, Isabel 8                 2) McInerney, Clare 8             
     3) Garces, Tessa 8                 4) Fallon, Lauren 8               
                  48.53     1:25.97 (37.44)                                        
 14 THREE VILLAGE SWIM CLUB-MR  'A'                   1:21.95    1:28.57        
     1) Mason, Victoria 8               2) Wang, Katie 7                  
     3) Walker, Kathryn 8               4) Zhang, Angela 8                
                  51.72     1:28.57 (36.85)                                        
 15 TEAM SUFFOLK-MR  'A'                              1:39.90    1:30.22        
     1) Gosule, Jennifer 8              2) Simkins, Ella 7                
     3) Reynolds, Maggie 8              4) Morello, Alyssa 7              
                  46.79     1:30.22 (43.43)                                        
 16 GAEL AQUATIC CLUB-MR  'B'                         1:26.21    1:33.75        
     1) Beaven, Martha 8                2) Humphrey, Caroline 8           
     3) Rice, Jessica 8                 4) Drew, Harper 8                 
                  53.81     1:33.75 (39.94)                                        
 17 PACE SETTER SWIM TEAM-MR  'B'                     1:29.90    1:38.03        
     1) Guernier, Colleen 8             2) McClung, Demi 7                
     3) Miller, Kerri 8                 4) Lee, Jamie 6                   
                  53.05     1:38.03 (44.98)                                        
 18 BADGER SWIM CLUB-MR  'B'                          1:34.54    1:43.41        
     1) Fortinsky, Sarah 8              2) Loaiza, Nicolette 8            
     3) Hymes, Elizabeth 8              4) Klingler, Christine 8          
                  47.64     1:43.41 (55.77)                                        
 19 LONG ISLAND AQUATIC CLUB-MR  'B'                  1:20.70    1:43.71        
     1) Degearo, Kaitlyn 8              2) Kang, Madeline 7               
     3) Zawatson, Cassidy 6             4) LoBuglio, Jennifer 8           
                  56.19     1:43.71 (47.52)                                        
 20 HAUPPAUGE-MR  'B'                                      NT    1:47.70        
     1) Bohman, Shannon 8               2) Maloney, Jamie 8               
     3) Willie, Cassandra 8             4) Stapleton, Addie 8             
 21 CONNETQUOT SWIM CLUB-MR  'A'                      1:04.95    1:49.01        
     1) Kistinger, Carolyn 8            2) Mora, Isabella 8               
     3) Haar, Jessie 8                  4) Barbera, Christina 7           
                  59.42     1:49.01 (49.59)                                        
 22 LONG ISLAND EXPRESS-MR  'A'                       1:30.00    1:58.93        
     1) Reynolds, Ceilie 8              2) Palmer, Fiona 8                
     3) Holfester, Alison 8             4) Ortof, Natalie 5               
                  52.79   1:58.93 (1:06.14)                                        
 -- 92ND ST. Y FLYING DOLPHINS-MR  'A'                1:30.10         DQ        
     1) Siegel, Sophie 8                2) Myerson, Marissa 8             
     3) Siegal, Gabriela 8              4) Biegen, Lexi 8                 
                  44.94                                                            
 
Event 2  Girls 7 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GAEL AQUATIC CLUB-MR  'A'                         1:22.61    1:20.86        
     1) Fullerton, Haley 7              2) Mutoh, Seika 7                 
     3) Sawkins, Cate 6                 4) Dunbar, Sarah 7                
                  45.22     1:20.86 (35.64)                                        
  2 LAGUARDIA AQUATIC CLUB-MR  'A'                    1:38.58    1:25.24        
     1) Tan, Cathy 7                    2) Wang, Sunnie 6                 
     3) Rodriguez, Tina 7               4) Almeida, Gabriela 7            
                  46.90     1:25.24 (38.34)                                        
  3 CONNETQUOT SWIM CLUB-MR  'A'                      2:13.69    1:30.13        
     1) Boyle, Meghan 6                 2) McCoy, Tara 7                  
     3) Herrera, Karlie 7               4) Barbera, Christina 7           
                  49.31     1:30.13 (40.82)                                        
  4 BGC-N. WESTCHESTER MARLINS-MR  'A'                1:41.00    1:32.98        
     1) Potenza, Giovanna 7             2) Weiner, Margaux 6              
     3) O'Sullivan, Maureen 7           4) DiGiacomo, Nicole 7            
                1:32.98         1:32.98 ( )                                        
  5 BADGER SWIM CLUB-MR  'A'                          1:34.54    1:33.92        
     1) Chit-Sanchez, Elizabeth 7       2) Veber, Emma 7                  
     3) Eid, Nathalie 7                 4) Forsman, Natalie 7             
                  49.76     1:33.92 (44.16)                                        
  6 ASPHALT GREEN UNIFIED AQUATICS-MR  'A'            1:49.16    1:38.84        
     1) Brandow, Emma 7                 2) Rogers, Ava 7                  
     3) Pena, Sarahe 7                  4) Najjar, Caroline 7             
                  54.28     1:38.84 (44.56)                                        
  7 GAEL AQUATIC CLUB-MR  'C'                         1:37.98    1:56.07        
     1) Beaven, Meg 6                   2) Payne, Charlotte 7             
     3) Sohr, Alison 6                  4) Drew, Sami 6                   
                1:05.98     1:56.07 (50.09)                                        
  8 TEAM SUFFOLK-MR  'A'                              1:59.50    2:04.65        
     1) Dunaisky, Jamie 7               2) Cyrus, Kiana 7                 
     3) Marlow, Kylie 7                 4) Katz, Ryann 6                  
                1:09.42     2:04.65 (55.23)                                        
  9 NU-FINMEN SWIM CLUB-MR  'A'                       2:10.00    2:08.45        
     1) Howard, Brianna 7               2) Turner, Sharlyne 7             
     3) Hyndman, Nia 7                  4) Long, Vanessa 7                
                1:13.31     2:08.45 (55.14)                                        
 -- BADGER SWIM CLUB-MR  'B'                          1:46.94         DQ        
     1) Johnson, Kate 6                 2) Smoor, Nina 7                  
     3) Steffen, Alexis 7               4) Paret, Isabel 7                
                1:07.69          DQ (47.88)                                        
 -- GAEL AQUATIC CLUB-MR  'B'                         1:27.56         DQ        
     1) Andreana, Lindsey 7             2) Haims, Celia 7                 
     3) Amar, Kelly 7                   4) Rice, Harriet 7                
                  50.30          DQ (41.40)                                        
 -- 92ND ST. Y FLYING DOLPHINS-MR  'A'                1:40.00         DQ        
     1) Buchan, Haley 7                 2) Doyle, Jordan 7                
     3) Weiss, Jessie 7                 4) Gers, Emmanuelle 7             
                1:01.74          DQ (55.18)                                        
 
Event 3  Girls 8 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:08.19  ZQ
        1:11.49  JO
        1:21.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Kristina            8 BGNW MARLINS-MR      1:17.45    1:14.09 SILV   
                  35.69     1:14.09 (38.40)                                        
  2 Bergin, Kate               8 MSC-MR               1:14.96    1:14.39 SILV   
                  35.42     1:14.39 (38.97)                                        
  3 McNamara, Alison           8 NY SHARKS-MR         1:21.22    1:15.63 SILV   
                  37.09     1:15.63 (38.54)                                        
  4 Reynolds, Maggie           8 TMSUFFOLK-MR         1:19.04    1:18.38 SILV   
                  36.88     1:18.38 (41.50)                                        
  5 Arana, Jessica             8 LIAC-MR              1:21.78    1:19.16 SILV   
                  37.04     1:19.16 (42.12)                                        
  6 Fitzpatrick, Aileen        8 HYB-MR               1:23.58    1:21.84        
                  39.64     1:21.84 (42.20)                                        
  7 Zukowski, Carli            8 WISC-MR              1:22.31    1:22.09        
                  40.12     1:22.09 (41.97)                                        
  8 Heineman, Kalani           8 LIAC-MR              1:27.80    1:23.38        
                  38.24     1:23.38 (45.14)                                        
  9 Oyen-Ustad, Lillian        8 MSC-MR               1:23.58    1:23.44        
                  41.29     1:23.44 (42.15)                                        
 10 McGetrick, Maggie          8 BGNW MARLINS-MR      1:27.21    1:24.04        
                  39.96     1:24.04 (44.08)                                        
 11 Garces, Tessa              8 BADGER-MR            1:30.99    1:24.61        
                  40.04     1:24.61 (44.57)                                        
 12 Hughes, Caroline           8 HYB-MR               1:23.80    1:24.99        
                  41.45     1:24.99 (43.54)                                        
 13 Holfester, Alison          8 EXPRESS SWIMMING-MR  1:26.97    1:25.39        
                  40.45     1:25.39 (44.94)                                        
 14 Karle, Katherine           8 BGNW MARLINS-MR      1:27.82    1:25.87        
                  40.98     1:25.87 (44.89)                                        
 15 Catarinacchio, Jessica     8 GAEL-MR              1:27.22    1:25.99        
                  41.28     1:25.99 (44.71)                                        
 16 Dominger, Jacqueline       8 HAA-MR               1:30.00    1:26.26        
                  39.92     1:26.26 (46.34)                                        
 17 Myerson, Marissa           8 FLYING DOLPHINS-MR   1:34.28    1:28.05        
                  40.79     1:28.05 (47.26)                                        
 18 Harrington, Morgan         8 LBA-MR               1:28.20    1:28.36        
                  40.06     1:28.36 (48.30)                                        
 19 Benson, Anja               8 HYB-MR               1:28.87    1:29.34        
                  42.46     1:29.34 (46.88)                                        
 20 Boddie, Erin               8 BGNW MARLINS-MR      1:48.16    1:30.84        
                  42.46     1:30.84 (48.38)                                        
 21 Stillwagon, Kelly          8 GAEL-MR              1:36.59    1:33.00        
                  43.85     1:33.00 (49.15)                                        
 22 Costigan, Abigail          8 PACE-MR              1:26.23    1:33.55        
                  43.83     1:33.55 (49.72)                                        
 23 Lesser, Nina               8 HYB-MR               1:36.52    1:33.89        
 24 McInerney, Clare           8 BADGER-MR            1:35.64    1:33.99        
                  43.19     1:33.99 (50.80)                                        
 25 Kuo, Elizabeth             8 AGUA SWIM TEAM-MR    1:38.82    1:35.31        
                  45.34     1:35.31 (49.97)                                        
 26 Fuchs, Lindsey             8 AGUA SWIM TEAM-MR    1:40.23    1:36.37        
                  45.40     1:36.37 (50.97)                                        
 27 Job, Zakiyyah              8 LBA-MR               1:43.39    1:36.83        
                  46.18     1:36.83 (50.65)                                        
 28 Cammarosano, Danielle      8 LBA-MR               1:39.49    1:38.92        
                  45.57     1:38.92 (53.35)                                        
 29 Raphael, Michaela          8 NY SHARKS-MR         1:40.94    1:39.21        
                  45.35     1:39.21 (53.86)                                        
 30 Germano, Caroline          8 LIAC-MR              1:46.30    1:40.03        
                  47.31     1:40.03 (52.72)                                        
 31 Gosule, Jennifer           8 TMSUFFOLK-MR         2:00.53    1:40.15        
                  45.77     1:40.15 (54.38)                                        
 32 Degearo, Kaitlyn           8 LIAC-MR              2:02.87    1:40.16        
                  48.74     1:40.16 (51.42)                                        
 33 Pokorne, Emma              8 SMC-MR                    NT    1:40.23        
                  46.79     1:40.23 (53.44)                                        
 34 Palmer, Fiona              8 EXPRESS SWIMMING-MR  1:43.77    1:40.34        
                  45.08     1:40.34 (55.26)                                        
 35 Miara, Marissa             8 TRS-MR               1:39.83    1:42.13        
                  46.75     1:42.13 (55.38)                                        
 36 Sack, Nicole               8 OWA-MR               1:41.68    1:42.28        
                  48.20     1:42.28 (54.08)                                        
 37 Gonzalez, Kassey           8 BIG BLUE-MR          1:45.60    1:43.15        
                  47.17     1:43.15 (55.98)                                        
 38 Tsanas, Ariana             8 AGUA SWIM TEAM-MR    1:50.75    1:43.33        
                  48.28     1:43.33 (55.05)                                        
 39 Doveala, Jane              8 HAA-MR               1:31.02    1:44.61        
                  49.93     1:44.61 (54.68)                                        
 40 Feuchs, Hayley             8 SMC-MR               1:40.00    1:45.95        
                  48.26     1:45.95 (57.69)                                        
 41 Willie, Cassandra          8 HAA-MR               1:30.25    1:45.99        
                  48.56     1:45.99 (57.43)                                        
 42 Drew, Harper               8 GAEL-MR              1:50.12    1:48.97        
                  48.73   1:48.97 (1:00.24)                                        
 43 Fung, Amanda               8 BIG BLUE-MR          1:56.76    1:54.11        
                  49.31   1:54.11 (1:04.80)                                        
 44 Crilly, Nicole             8 UNLI-MR              2:00.00    1:55.25        
                  53.63   1:55.25 (1:01.62)                                        
 45 Athavale, Aditi            8 BIG BLUE-MR          2:09.61    2:04.76        
                  54.70   2:04.76 (1:10.06)                                        
 -- Biegen, Lexi               8 FLYING DOLPHINS-MR   2:45.00         DQ        
 
Event 4  Girls 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sawkins, Cate              6 GAEL-MR                39.00      40.16        
  2 Zawatson, Cassidy          6 LIAC-MR                49.71      43.36        
  3 Mannix, Katherine          6 GAEL-MR                52.59      47.34        
  4 Drew, Sami                 6 GAEL-MR                51.79      47.36        
  5 Panitz, Georgia            6 BADGER-MR              48.55      47.37        
  6 Sohr, Alison               6 GAEL-MR                49.25      50.60        
  7 Wang, Sunnie               6 TWISTERS-MR            54.13      51.38        
  8 Weiner, Margaux            6 BGNW MARLINS-MR        55.21      53.75        
  9 Harrington, Brooke         6 LBA-MR               1:06.28      54.10        
 10 Lee, Jamie                 6 PACE-MR                53.11      54.64        
 11 Polanco, Kayla             5 TWISTERS-MR          1:02.00      56.01        
 12 Truter, Samantha           6 NFS-MR               1:02.00      56.20        
 13 Buyukerkan, Ece            6 TWISTERS-MR          1:06.00      58.06        
 14 Tsuei, Angela              6 COND-MR              1:01.58      59.71        
 15 Johnson, Kate              6 BADGER-MR            1:12.59    1:00.43        
 16 Shutowich, Emily           6 TVSC-MR              1:07.88    1:02.73        
 17 Solis, Gabriela            6 LBA-MR               1:25.00    1:03.39        
 18 Yun, Jena                  6 TWISTERS-MR            58.70    1:08.53        
 19 Bouzarouata, Jasmin        5 TWISTERS-MR          1:01.00    1:11.29        
 20 Katz, Ryann                6 TMSUFFOLK-MR         1:20.61    1:14.86        
 21 Ostrander, Bethany         6 TVSC-MR              1:21.46    1:20.60        
 
Event 5  Girls 7 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:08.19  ZQ
        1:11.49  JO
        1:21.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Cathy                 7 TWISTERS-MR          1:25.84    1:20.56 SILV   
                  37.82     1:20.56 (42.74)                                        
  2 Hutton, Theresa            7 TRS-MR               1:26.47    1:25.51        
                  40.64     1:25.51 (44.87)                                        
  3 Rodriguez, Tina            7 TWISTERS-MR          1:36.52    1:31.44        
                  43.65     1:31.44 (47.79)                                        
  4 Fullerton, Haley           7 GAEL-MR              1:30.97    1:32.31        
                  42.40     1:32.31 (49.91)                                        
  5 Dunbar, Sarah              7 GAEL-MR              1:27.68    1:33.17        
                  41.13     1:33.17 (52.04)                                        
  6 Amar, Kelly                7 GAEL-MR              1:36.28    1:33.87        
                  42.81     1:33.87 (51.06)                                        
  7 McClung, Demi              7 PACE-MR              1:46.53    1:35.23        
                  45.25     1:35.23 (49.98)                                        
  8 Henry, Julia               7 OWA-MR               1:40.61    1:37.00        
                  44.03     1:37.00 (52.97)                                        
  9 Eid, Nathalie              7 BADGER-MR            1:35.99    1:38.27        
                  44.65     1:38.27 (53.62)                                        
 10 Simkins, Ella              7 TMSUFFOLK-MR         1:42.81    1:40.22        
                  47.62     1:40.22 (52.60)                                        
 11 Ruotolo, Susannah          7 SMC-MR               1:40.22    1:47.15        
                  49.52     1:47.15 (57.63)                                        
 12 Gers, Emmanuelle           7 FLYING DOLPHINS-MR   2:10.56    2:01.63        
                  55.03   2:01.63 (1:06.60)                                        
 13 Howard, Brianna            7 NFS-MR               2:10.00    2:08.51        
                  56.58   2:08.51 (1:11.93)                                        
 14 Weiss, Jessie              7 FLYING DOLPHINS-MR   2:15.00    2:13.69        
                1:02.04   2:13.69 (1:11.65)                                        
 15 Buchan, Haley              7 FLYING DOLPHINS-MR   2:35.00    2:25.85        
 -- Shaevitz, Rebeeca          7 FLYING DOLPHINS-MR   2:30.00         DQ        
 
Event 6  Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergin, Kate               8 MSC-MR                 18.60      18.27        
  2 Chu, Kierstin              8 SMC-MR                 18.73      18.28        
  3 Silverman, Erica           8 BGNW MARLINS-MR        20.39      19.00        
  4 Fitzsimmons, Mary          8 BGNW MARLINS-MR        21.26      19.12        
  5 Heineman, Kalani           8 LIAC-MR                19.33      19.30        
  6 McGetrick, Maggie          8 BGNW MARLINS-MR        21.35      19.68        
  7 Garces, Tessa              8 BADGER-MR              22.10      19.69        
  8 McNamara, Alison           8 NY SHARKS-MR           21.09      19.76        
  9 Giua, Giovanna             8 WISC-MR                20.55      19.81        
 10 Gosule, Jennifer           8 TMSUFFOLK-MR           23.24      19.82        
 11 Sparrow, Alexandra         8 LIAC-MR                20.80      19.86        
 12 Arana, Jessica             8 LIAC-MR                21.45      19.97        
 13 Sweet, Lauren              8 COND-MR                19.35      20.40        
 14 Harrington, Morgan         8 LBA-MR                 20.56      20.45        
 15 Coleman, Mackenzie         8 IA-MR                  22.80      20.46        
 16 Silipigni, Carolyn         8 BGNW MARLINS-MR        21.02      20.56        
 17 Lange, Kaitlyn             8 NY SHARKS-MR           20.91      20.65        
 18 Job, Zakiyyah              8 LBA-MR                 21.48      20.67        
 19 McClung, Taylor            8 PACE-MR                21.48      20.68        
 20 Germano, Caroline          8 LIAC-MR                20.67      21.01        
 21 Rice, Jessica              8 GAEL-MR                25.68      21.03        
 22 Swertfager, Theresa        8 SMC-MR                 20.31      21.04        
 23 Fitzpatrick, Aileen        8 HYB-MR                 21.35      21.20        
 24 Vasilakis, Amanda          8 GAEL-MR                21.15      21.24        
 25 Gonzalez, Kassey           8 BIG BLUE-MR            22.14      21.29        
 26 Greatsinger, Jillian       8 WISC-MR                20.29      21.30        
 27 Miller, Kerri              8 PACE-MR                22.06      21.35        
 28 Weiner, Isabella           8 BGNW MARLINS-MR        23.74      21.40        
 29 Zhang, Angela              8 TVSC-MR                22.85      21.44        
 30 Walker, Kathryn            8 TVSC-MR                22.36      21.45        
 31 Lavars, Catherine          8 NORTH SHORE-MR         27.00      21.47        
 32 Stanco, Alexa              8 TVSC-MR                22.09      21.56        
 33 Stillwagon, Kelly          8 GAEL-MR                23.19      21.59        
 34 Siegel, Sophie             8 FLYING DOLPHINS-MR     23.39      21.64        
 35 Kelly, Jordan              8 AGUA SWIM TEAM-MR      25.86      21.66        
 36 Delpriore, Dulcie          8 GAEL-MR                20.89      21.67        
 37 Degearo, Kaitlyn           8 LIAC-MR                22.32      21.82        
 38 O'Krepkie, Kelly           8 LIAC-MR                23.00      21.89        
 39 Hadley, Emma               8 BGNW MARLINS-MR        23.38      21.91        
 40 Schoenfeld, Sarah          8 NORTH SHORE-MR         22.35      22.03        
 41 Fuchs, Lindsey             8 AGUA SWIM TEAM-MR      22.82      22.11        
 42 Hughes, Caroline           8 HYB-MR                 20.48      22.25        
 43 Lyman, Olivia              8 SMC-MR                 22.44      22.31        
 44 Guttridge, Christianna     8 BGNW MARLINS-MR        25.39      22.37        
 45 Raphael, Michaela          8 NY SHARKS-MR           24.25      22.38        
 46 Velandia, Nicole           8 TWISTERS-MR            26.33      22.53        
 47 Siegal, Gabriela           8 FLYING DOLPHINS-MR     23.43      22.74        
 48 Loaiza, Nicolette          8 BADGER-MR              23.95      22.83        
 49 Athavale, Aditi            8 BIG BLUE-MR            23.69      22.86        
 50 McInerney, Clare           8 BADGER-MR              23.66      22.96        
 51 Monteleone, Alexandra      8 BIG BLUE-MR            24.41      23.20        
 52 Mason, Victoria            8 TVSC-MR                24.92      23.31        
 53 McGovern, Meaghan          8 COND-MR                25.21      23.32        
 54 Lesser, Nina               8 HYB-MR                 21.15      23.40        
 55 Doveala, Jane              8 HAA-MR                 22.43      23.54        
 56 Hooda, Lauren              8 BADGER-MR              27.48      23.55        
 57 Kistinger, Carolyn         8 CSC-MR                 23.48      23.56        
 58 Sarubbi, Lara              8 TVSC-MR                25.54      23.58        
 59 Mora, Isabella             8 CSC-MR                 25.02      23.71        
 60 Larson, Kelsey             8 LBA-MR                 23.91      23.72        
 61 Fallon, Lauren             8 BADGER-MR              25.09      23.84        
 62 Lutz, Anna Rae             8 BGNW MARLINS-MR        24.28      23.88        
 63 Gansrow, Kayla             8 CSC-MR                 26.96      23.98        
 64 Fung, Amanda               8 BIG BLUE-MR            24.14      24.03        
 65 Lucas, Isabel              8 BADGER-MR              23.37      24.08        
 66 Reynolds, Ceilie           8 EXPRESS SWIMMING-MR    22.93      24.23        
 67 Cahill, Claire             8 SMC-MR                 26.17      24.36        
 68 Hymes, Elizabeth           8 BADGER-MR              24.95      24.47        
 69 Feuchs, Hayley             8 SMC-MR                 27.41      24.48        
 70 Squillante, Kyra           8 IA-MR                  25.51      24.52        
 71 Fortinsky, Sarah           8 BADGER-MR              24.46      24.54        
 72 Krech, Serena              8 COND-MR                23.21      24.64        
 73 Sullivan, Caroline         8 BGNW MARLINS-MR        24.64      24.74        
 74 Palmer, Fiona              8 EXPRESS SWIMMING-MR    23.84      24.76        
 75 Guernier, Colleen          8 PACE-MR                24.16      24.95        
 76 Tsanas, Ariana             8 AGUA SWIM TEAM-MR      23.93      24.98        
 76 Elwyn, Catherine           8 PACE-MR                22.34      24.98        
 78 Lu, Grace                  8 APEX-MR                26.26      25.18        
 79 Humphrey, Caroline         8 GAEL-MR                25.25      25.40        
 80 Drew, Harper               8 GAEL-MR                26.27      25.52        
 81 Stapleton, Addie           8 HAA-MR                 25.92      25.81        
 82 Yanez, Tania               8 TWISTERS-MR            25.99      25.89        
 83 Demerest, Jamie            8 LBA-MR                 26.12      25.92        
 84 Stephen, Lindsey           8 NY SHARKS-MR           24.23      25.93        
 85 Reilly, Rosie              8 BGNW MARLINS-MR        27.68      26.00        
 86 Tufariello, Sofia          8 TVSC-MR                26.66      26.13        
 87 Grosskopf, Sian            8 TVSC-MR                25.59      26.40        
 88 Neal, Kimberly             8 LIAC-MR                32.00      26.76        
 89 Bohman, Shannon            8 HAA-MR                 29.25      27.07        
 90 LoBuglio, Jennifer         8 LIAC-MR                26.56      27.12        
 91 Cantwell, Michael          8 TVSC-MR                30.80      27.17        
 92 Balter, Jennifer           8 BGNW MARLINS-MR        28.79      27.27        
 93 Beaven, Martha             8 GAEL-MR                26.31      27.49        
 94 Nix, Sabine                8 BGNW MARLINS-MR        29.42      27.55        
 95 Sommer, Laura              8 TVSC-MR                25.36      27.76        
 96 Hooda, Karina              8 BADGER-MR              25.35      27.94        
 97 Stone, Isabelle            8 BADGER-MR              30.61      27.98        
 98 Franco, Andrea             8 TVSC-MR                29.80      28.08        
 99 Maloney, Jamie             8 HAA-MR                 28.94      28.59        
100 Rizzo, Alexandra           8 MSC-MR                 29.57      28.95        
101 Messner, Gabby             8 CFA-MR                 28.75      29.14        
102 Markland, Antoinette       8 NFS-MR                 38.80      29.46        
103 Crilly, Nicole             8 UNLI-MR                30.00      30.02        
104 Klingler, Christine        8 BADGER-MR              25.73      30.83        
105 Lesser, Molly              8 SMC-MR                 26.33      31.14        
106 Biegen, Lexi               8 FLYING DOLPHINS-MR     40.59      37.11        
 -- Pappalardo, Alexa          8 TMSUFFOLK-MR           43.60         DQ        
 -- DiChiara, Elena            8 BGNW MARLINS-MR        29.62         DQ        
 -- Sergeant, Bryanna          8 NFS-MR                 43.55         DQ        
 -- Wodin, Ella                8 AGUA SWIM TEAM-MR      39.43         DQ        
 
Event 7  Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sawkins, Cate              6 GAEL-MR                20.78      20.31        
  2 Zawatson, Cassidy          6 LIAC-MR                24.23      23.76        
  3 Wang, Sunnie               6 TWISTERS-MR            36.71      24.33        
  4 Drew, Sami                 6 GAEL-MR                26.38      24.34        
  5 Lee, Jamie                 6 PACE-MR                24.95      24.53        
  6 Mannix, Katherine          6 GAEL-MR                29.29      25.47        
  7 Scanteianu, Adriana        6 CFA-MR                 27.71      26.41        
  8 Harrington, Brooke         6 LBA-MR                 25.45      26.81        
  9 Panitz, Georgia            6 BADGER-MR              27.45      27.02        
 10 Johnson, Kate              6 BADGER-MR              28.56      27.37        
 11 Tsuei, Angela              6 COND-MR                27.73      27.82        
 12 Beaven, Meg                6 GAEL-MR                26.26      28.24        
 13 Buyukerkan, Ece            6 TWISTERS-MR            36.00      28.34        
 14 Weiner, Margaux            6 BGNW MARLINS-MR        26.49      28.70        
 15 Truter, Samantha           6 NFS-MR                 32.60      28.77        
 16 Sohr, Alison               6 GAEL-MR                26.38      28.98        
 17 Hartigan, Maddie           5 GAEL-MR                32.75      29.18        
 18 Ostrander, Bethany         6 TVSC-MR                29.26      29.43        
 19 Solis, Gabriela            6 LBA-MR                 35.17      29.47        
 20 Shutowich, Emily           6 TVSC-MR                29.91      30.20        
 21 Polanco, Kayla             5 TWISTERS-MR            30.00      30.46        
 22 Bouzarouata, Jasmin        5 TWISTERS-MR            34.00      35.81        
 23 Ortof, Natalie             5 EXPRESS SWIMMING-MR    38.00      49.87        
 24 Lanclos, Janelle           5 NFS-MR                 55.00      54.91        
 -- Katz, Ryann                6 TMSUFFOLK-MR           45.11         DQ        
 
Event 8  Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Cathy                 7 TWISTERS-MR            18.06      20.00        
  2 Almeida, Gabriela          7 TWISTERS-MR            22.18      20.06        
  3 Kelly, Kerry               7 SMC-MR                 22.27      20.72        
  4 Mutoh, Seika               7 GAEL-MR                22.15      20.91        
  5 Thompson, Marissa          7 PACE-MR                21.87      21.03        
  6 Park, Irene                7 LIAC-MR                22.17      21.25        
  7 D'Souza, Natalie           7 MSC-MR                 24.57      21.37        
  8 Hutton, Theresa            7 TRS-MR                 22.72      21.63        
  8 Zhang, Amy                 7 NY SHARKS-MR           23.74      21.63        
 10 Fullerton, Haley           7 GAEL-MR                22.75      21.80        
 11 Reumann, Kaylee            7 NORTH SHORE-MR         21.39      21.81        
 12 Wang, Katie                7 TVSC-MR                22.36      22.25        
 13 Gavigan, Casey             7 TVSC-MR                23.10      22.60        
 14 Chit-Sanchez, Elizabeth    7 BADGER-MR              22.64      22.65        
 15 McCartney, Caroline        7 HYB-MR                 24.36      22.77        
 16 DiGiacomo, Nicole          7 BGNW MARLINS-MR        24.98      22.92        
 17 Haims, Celia               7 GAEL-MR                24.13      23.32        
 18 Vettoretti, Mia            7 SMC-MR                 24.41      23.43        
 19 McClung, Demi              7 PACE-MR                23.93      23.54        
 20 Forsman, Natalie           7 BADGER-MR              23.38      23.55        
 21 Amar, Kelly                7 GAEL-MR                23.23      23.71        
 22 Rice, Harriet              7 GAEL-MR                29.87      23.84        
 23 Guglielmo, Kasey           7 CFA-MR                 22.39      23.86        
 24 Andreozzi, Kristen         7 SMC-MR                 26.20      23.88        
 25 Andreana, Lindsey          7 GAEL-MR                23.14      23.94        
 26 Dunbar, Sarah              7 GAEL-MR                23.59      23.97        
 27 Simkins, Ella              7 TMSUFFOLK-MR           24.20      24.05        
 28 Henry, Julia               7 OWA-MR                 24.17      24.08        
 29 Potenza, Giovanna          7 BGNW MARLINS-MR        23.82      24.29        
 30 Kang, Madeline             7 LIAC-MR                25.44      24.35        
 31 Gers, Emmanuelle           7 FLYING DOLPHINS-MR     22.04      24.37        
 32 O'Reilly, Maggie           7 GAEL-MR                27.34      24.49        
 33 Pena, Sarahe               7 AGUA SWIM TEAM-MR      27.83      24.62        
 34 Najjar, Caroline           7 AGUA SWIM TEAM-MR      31.19      25.05        
 35 Chen, Rita                 7 TVSC-MR                28.56      25.14        
 36 Baldassare, Brooke         7 WISC-MR                25.02      25.22        
 37 Eid, Nathalie              7 BADGER-MR              22.65      25.37        
 38 Kuhner, Breanna            7 LIND-MR                27.38      25.45        
 39 Steffen, Alexis            7 BADGER-MR              27.20      25.55        
 40 Hyndman, Nia               7 NFS-MR                 27.93      25.67        
 40 O'Leary, Nicole            7 GAEL-MR                28.06      25.67        
 42 Goria, Mikayla             7 TVSC-MR                22.72      25.84        
 43 Arjomand, May              7 AGUA SWIM TEAM-MR      26.25      26.53        
 44 Paret, Isabel              7 BADGER-MR              26.43      26.56        
 45 Morello, Alyssa            7 TMSUFFOLK-MR           43.65      26.94        
 46 O'Sullivan, Maureen        7 BGNW MARLINS-MR        25.46      27.03        
 47 Doyle, Jordan              7 FLYING DOLPHINS-MR     35.00      27.30        
 48 Shaevitz, Rebeeca          7 FLYING DOLPHINS-MR     45.00      27.36        
 49 Ruotolo, Susannah          7 SMC-MR                 30.95      27.82        
 50 Brandow, Emma              7 AGUA SWIM TEAM-MR      30.97      27.94        
 51 Veber, Emma                7 BADGER-MR              28.50      28.03        
 52 Smoor, Nina                7 BADGER-MR              25.23      28.06        
 53 Turner, Sharlyne           7 NFS-MR                 31.11      28.35        
 54 Payne, Charlotte           7 GAEL-MR                29.89      29.24        
 55 Diaz, Analyysia            7 NFS-MR                 35.37      29.40        
 56 Barbera, Christina         7 CSC-MR                 37.37      29.43        
 57 Weiss, Jessie              7 FLYING DOLPHINS-MR     35.00      29.64        
 58 Vindell, Caroline          7 LIND-MR                36.00      29.99        
 59 Dunaisky, Jamie            7 TMSUFFOLK-MR           43.50      30.47        
 60 Long, Vanessa              7 NFS-MR                 32.45      30.49        
 61 Hartigan, Kiely            7 GAEL-MR                29.56      31.62        
 62 Marlow, Kylie              7 TMSUFFOLK-MR           30.48      31.74        
 63 Howard, Brianna            7 NFS-MR                 33.70      35.52        
 64 Conway, Bernadette         7 OWA-MR                 53.26      36.17        
 65 Gallant, Dija              7 NFS-MR                 40.00      48.32        
 -- Harvey, Noelle             7 HYB-MR                 25.20         DQ        
 -- Buchan, Haley              7 FLYING DOLPHINS-MR     45.00         DQ        
 -- Cyrus, Kiana               7 TMSUFFOLK-MR           43.60         DQ        
 -- Rogers, Ava                7 AGUA SWIM TEAM-MR      32.12         DQ        
 
Event 9  Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silverman, Erica           8 BGNW MARLINS-MR        18.53      17.07        
  2 Chu, Kierstin              8 SMC-MR                 18.52      17.14        
  3 Bergin, Kate               8 MSC-MR                 19.07      17.47        
  4 Lange, Kaitlyn             8 NY SHARKS-MR           21.37      17.67        
  5 Reynolds, Maggie           8 TMSUFFOLK-MR           19.34      17.69        
  6 Barry, Kristina            8 BGNW MARLINS-MR        20.16      17.89        
  7 Catarinacchio, Jessica     8 GAEL-MR                17.66      18.58        
  8 McNamara, Alison           8 NY SHARKS-MR           22.61      18.65        
  9 Sweet, Lauren              8 COND-MR                19.89      18.68        
 10 Baudinet, Mary Helen       8 SMC-MR                 20.48      18.81        
 11 Costigan, Abigail          8 PACE-MR                20.18      18.91        
 12 McGetrick, Maggie          8 BGNW MARLINS-MR        20.03      18.92        
 13 Harrington, Morgan         8 LBA-MR                 19.10      19.16        
 14 McClung, Taylor            8 PACE-MR                19.91      19.33        
 15 Holfester, Alison          8 EXPRESS SWIMMING-MR    20.42      19.54        
 16 Fallon, Lauren             8 BADGER-MR              21.37      19.57        
 17 Garces, Tessa              8 BADGER-MR              20.57      19.76        
 18 O'Krepkie, Kelly           8 LIAC-MR                25.00      19.84        
 19 Boddie, Erin               8 BGNW MARLINS-MR        21.27      19.88        
 20 Silipigni, Carolyn         8 BGNW MARLINS-MR        23.52      20.07        
 21 Fitzsimmons, Mary          8 BGNW MARLINS-MR        23.22      20.24        
 22 Elwyn, Catherine           8 PACE-MR                25.65      20.32        
 23 Delpriore, Dulcie          8 GAEL-MR                22.07      20.43        
 24 Rice, Jessica              8 GAEL-MR                22.62      20.56        
 25 McGovern, Meaghan          8 COND-MR                21.21      20.60        
 26 Lutz, Anna Rae             8 BGNW MARLINS-MR        26.35      20.65        
 27 Hadley, Emma               8 BGNW MARLINS-MR        23.53      20.75        
 28 Hughes, Caroline           8 HYB-MR                 19.29      20.85        
 29 Benson, Anja               8 HYB-MR                 20.69      20.87        
 30 Sparrow, Alexandra         8 LIAC-MR                20.32      21.12        
 31 Swertfager, Theresa        8 SMC-MR                 22.09      21.13        
 32 Job, Zakiyyah              8 LBA-MR                 21.04      21.16        
 33 Cammarosano, Danielle      8 LBA-MR                 19.92      21.27        
 34 Miller, Kerri              8 PACE-MR                21.97      21.49        
 35 Velandia, Nicole           8 TWISTERS-MR            23.24      21.60        
 36 Guttridge, Christianna     8 BGNW MARLINS-MR        25.08      21.65        
 37 Karle, Katherine           8 BGNW MARLINS-MR        22.04      21.80        
 38 Vasilakis, Amanda          8 GAEL-MR                22.65      21.92        
 39 Walker, Kathryn            8 TVSC-MR                18.27      22.15        
 40 Siegal, Gabriela           8 FLYING DOLPHINS-MR     22.82      22.16        
 41 Greatsinger, Jillian       8 WISC-MR                21.30      22.28        
 42 Keaveney, Briana           8 COND-MR                26.09      22.35        
 43 Fuchs, Lindsey             8 AGUA SWIM TEAM-MR      24.94      22.61        
 44 Sullivan, Caroline         8 BGNW MARLINS-MR        22.09      23.18        
 45 Gonzalez, Kassey           8 BIG BLUE-MR            27.08      23.33        
 46 Feuchs, Hayley             8 SMC-MR                 25.41      23.37        
 47 Loaiza, Nicolette          8 BADGER-MR              26.81      23.53        
 48 Tsanas, Ariana             8 AGUA SWIM TEAM-MR      25.52      23.74        
 49 Miara, Marissa             8 TRS-MR                 25.44      23.86        
 50 Rizzo, Alexandra           8 MSC-MR                 32.47      24.08        
 51 Kelly, Jordan              8 AGUA SWIM TEAM-MR      26.41      24.44        
 52 Haar, Jessie               8 CSC-MR                 24.26      24.62        
 53 Myerson, Marissa           8 FLYING DOLPHINS-MR     27.77      25.07        
 54 Gansrow, Kayla             8 CSC-MR                 27.42      25.10        
 55 Fung, Amanda               8 BIG BLUE-MR            28.02      25.22        
 56 Weiner, Isabella           8 BGNW MARLINS-MR        27.42      25.33        
 57 Lucas, Isabel              8 BADGER-MR              25.27      25.43        
 58 Lavars, Catherine          8 NORTH SHORE-MR         35.00      25.52        
 59 Yanez, Tania               8 TWISTERS-MR            26.47      26.02        
 60 Pokorne, Emma              8 SMC-MR                 25.76      26.31        
 61 Mason, Victoria            8 TVSC-MR                24.13      26.62        
 62 Reynolds, Ceilie           8 EXPRESS SWIMMING-MR    26.10      27.16        
 63 Guernier, Colleen          8 PACE-MR                31.13      27.48        
 64 Klingler, Christine        8 BADGER-MR              28.31      29.79        
 65 Hymes, Elizabeth           8 BADGER-MR              28.30      30.14        
 66 Stone, Isabelle            8 BADGER-MR              34.12      30.97        
 67 Nix, Sabine                8 BGNW MARLINS-MR        36.12      32.22        
 68 Mora, Isabella             8 CSC-MR                 32.66      32.78        
 69 Balter, Jennifer           8 BGNW MARLINS-MR        38.17      32.93        
 70 Hooda, Lauren              8 BADGER-MR              37.10      33.11        
 71 Cahill, Claire             8 SMC-MR                 34.42      33.34        
 72 Messner, Gabby             8 CFA-MR                 36.59      37.14        
 -- Hooda, Karina              8 BADGER-MR              35.41         DQ        
 -- Squillante, Kyra           8 IA-MR                  37.12         DQ        
 -- DiChiara, Elena            8 BGNW MARLINS-MR        32.42         DQ        
 
Event 10  Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sawkins, Cate              6 GAEL-MR                19.35      18.76        
  2 Lee, Jamie                 6 PACE-MR                28.07      24.42        
  3 Zawatson, Cassidy          6 LIAC-MR                23.40      24.66        
  4 Scanteianu, Adriana        6 CFA-MR                 29.89      28.22        
  5 Drew, Sami                 6 GAEL-MR                29.25      28.39        
  6 Sohr, Alison               6 GAEL-MR                25.16      29.70        
  7 Mannix, Katherine          6 GAEL-MR                32.61      29.96        
  8 Yun, Jena                  6 TWISTERS-MR            31.00      30.38        
  9 Harrington, Brooke         6 LBA-MR                 47.28      30.81        
 10 Weiner, Margaux            6 BGNW MARLINS-MR        30.63      31.14        
 11 Beaven, Meg                6 GAEL-MR                29.40      31.40        
 12 Johnson, Kate              6 BADGER-MR              52.28      37.55        
 13 Tsuei, Angela              6 COND-MR                35.00      40.75        
 -- Panitz, Georgia            6 BADGER-MR              30.28         DQ        
 -- Hartigan, Maddie           5 GAEL-MR                38.37         DQ        
 
Event 11  Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mutoh, Seika               7 GAEL-MR                18.78      19.15        
  2 Elcott, Ina                7 MSC-MR                 20.67      19.28        
  3 Reumann, Kaylee            7 NORTH SHORE-MR         20.31      19.74        
  4 Thompson, Marissa          7 PACE-MR                19.09      20.17        
  5 Almeida, Gabriela          7 TWISTERS-MR            20.28      20.71        
  6 Rodriguez, Tina            7 TWISTERS-MR            22.69      21.54        
  7 Kelly, Kerry               7 SMC-MR                 21.50      21.72        
  8 Amar, Kelly                7 GAEL-MR                19.97      21.97        
  9 Wang, Katie                7 TVSC-MR                22.72      22.04        
 10 Zhang, Amy                 7 NY SHARKS-MR           23.89      22.44        
 11 Potenza, Giovanna          7 BGNW MARLINS-MR        25.28      22.47        
 12 Pena, Sarahe               7 AGUA SWIM TEAM-MR      29.23      22.59        
 13 Rice, Harriet              7 GAEL-MR                22.41      22.88        
 14 D'Souza, Natalie           7 MSC-MR                 29.25      22.89        
 15 Hutton, Theresa            7 TRS-MR                    NT      22.98        
 16 Simkins, Ella              7 TMSUFFOLK-MR           25.15      23.47        
 17 Guglielmo, Kasey           7 CFA-MR                 26.67      23.83        
 18 Park, Irene                7 LIAC-MR                21.17      24.21        
 19 O'Reilly, Maggie           7 GAEL-MR                25.53      24.25        
 20 Forsman, Natalie           7 BADGER-MR              29.39      25.02        
 21 Steffen, Alexis            7 BADGER-MR              29.17      25.21        
 22 Chit-Sanchez, Elizabeth    7 BADGER-MR              26.26      25.33        
 23 DiGiacomo, Nicole          7 BGNW MARLINS-MR        27.64      25.65        
 24 Andreozzi, Kristen         7 SMC-MR                 30.69      26.48        
 25 Haims, Celia               7 GAEL-MR                25.94      27.59        
 26 Marlow, Kylie              7 TMSUFFOLK-MR           34.90      27.98        
 27 Veber, Emma                7 BADGER-MR              35.22      28.84        
 28 Kang, Madeline             7 LIAC-MR                33.39      30.36        
 29 O'Leary, Nicole            7 GAEL-MR                32.60      31.66        
 30 Brandow, Emma              7 AGUA SWIM TEAM-MR      35.23      32.00        
 31 Turner, Sharlyne           7 NFS-MR                 33.55      32.85        
 32 Payne, Charlotte           7 GAEL-MR                33.09      33.48        
 33 Hyndman, Nia               7 NFS-MR                 35.00      33.62        
 34 Long, Vanessa              7 NFS-MR                 40.00      35.85        
 -- Smoor, Nina                7 BADGER-MR              34.89         DQ        
 -- Diaz, Analyysia            7 NFS-MR                 40.00         DQ        
 -- Ruotolo, Susannah          7 SMC-MR                 30.36         DQ        
 -- Kuhner, Breanna            7 LIND-MR                31.35         DQ        
 -- Paret, Isabel              7 BADGER-MR              30.07         DQ        
 -- Barbera, Christina         7 CSC-MR                 40.00         DQ        
 
Event 12  Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          40.89  ZQ
          42.99  JO
          50.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silverman, Erica           8 BGNW MARLINS-MR        46.08      45.04 SILV   
  2 Zukowski, Carli            8 WISC-MR                46.64      45.82 SILV   
  3 Lyman, Olivia              8 SMC-MR                 53.48      49.71 SILV   
  4 Oyen-Ustad, Lillian        8 MSC-MR                 48.18      49.72 SILV   
  5 Delpriore, Dulcie          8 GAEL-MR                48.56      50.08 SILV   
  6 Siegel, Sophie             8 FLYING DOLPHINS-MR     57.93      51.90        
  7 Elwyn, Catherine           8 PACE-MR                51.43      52.24        
  8 Fitzpatrick, Aileen        8 HYB-MR                 58.95      52.51        
  9 Demerest, Jamie            8 LBA-MR                 56.54      52.78        
 10 Reilly, Rosie              8 BGNW MARLINS-MR        54.34      52.96        
 11 Coleman, Mackenzie         8 IA-MR                  57.30      53.38        
 12 Loaiza, Nicolette          8 BADGER-MR              54.63      53.46        
 13 Humphrey, Caroline         8 GAEL-MR                57.24      53.50        
 14 Kistinger, Carolyn         8 CSC-MR                 55.83      53.67        
 15 Sweet, Lauren              8 COND-MR                53.21      53.76        
 16 Fitzsimmons, Mary          8 BGNW MARLINS-MR        55.34      54.14        
 17 McInerney, Clare           8 BADGER-MR              55.17      54.67        
 18 Baudinet, Mary Helen       8 SMC-MR                 55.65      54.74        
 19 Dominger, Jacqueline       8 HAA-MR                 59.04      55.00        
 20 Kuo, Elizabeth             8 AGUA SWIM TEAM-MR      52.62      55.26        
 21 Stephen, Lindsey           8 NY SHARKS-MR           56.87      55.44        
 22 Schoenfeld, Sarah          8 NORTH SHORE-MR       1:30.00      55.81        
 23 Sack, Nicole               8 OWA-MR                 56.61      56.26        
 24 Lu, Grace                  8 APEX-MR                59.19      56.30        
 25 Hadley, Emma               8 BGNW MARLINS-MR        58.22      56.56        
 26 Athavale, Aditi            8 BIG BLUE-MR          1:00.35      56.74        
 27 Pokorne, Emma              8 SMC-MR               1:01.15      58.45        
 28 Crilly, Nicole             8 UNLI-MR              1:00.00      58.85        
 29 Krech, Serena              8 COND-MR              1:02.00      59.59        
 30 Beaven, Martha             8 GAEL-MR              1:01.37    1:00.02        
 31 Haar, Jessie               8 CSC-MR                 54.89    1:00.19        
 32 Miara, Marissa             8 TRS-MR                 54.78    1:00.55        
 33 Yanez, Tania               8 TWISTERS-MR            59.02    1:01.51        
 34 Lesser, Nina               8 HYB-MR                 59.26    1:01.83        
 35 Tufariello, Sofia          8 TVSC-MR              1:10.90    1:02.19        
 36 Willie, Cassandra          8 HAA-MR                 55.25    1:07.22        
 37 Lesser, Molly              8 SMC-MR               1:12.25    1:09.32        
 38 Raphael, Michaela          8 NY SHARKS-MR         1:08.11    1:10.21        
 39 Larson, Kelsey             8 LBA-MR               1:05.75    1:10.84        
 40 Bohman, Shannon            8 HAA-MR               1:00.25    1:14.34        
 41 LoBuglio, Jennifer         8 LIAC-MR              1:10.00    1:16.13        
 -- Monteleone, Alexandra      8 BIG BLUE-MR          1:21.60         DQ        
 -- Maloney, Jamie             8 HAA-MR               1:08.70         DQ        
 -- Stapleton, Addie           8 HAA-MR                 58.25         DQ        
 -- Wodin, Ella                8 AGUA SWIM TEAM-MR    1:44.32         DQ        
 -- Keaveney, Briana           8 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Neal, Kimberly             8 LIAC-MR              1:05.00         DQ        
 
Event 13  Girls 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          40.89  ZQ
          42.99  JO
          50.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Cathy                 7 TWISTERS-MR            49.42      47.58 SILV   
  2 Mutoh, Seika               7 GAEL-MR                52.64      50.79        
  3 Elcott, Ina                7 MSC-MR                 53.88      54.62        
  4 Baldassare, Brooke         7 WISC-MR                56.32      54.85        
  5 Vettoretti, Mia            7 SMC-MR                 54.70      55.19        
  6 McCartney, Caroline        7 HYB-MR               1:01.83      56.83        
  7 Zhang, Amy                 7 NY SHARKS-MR           56.88      56.87        
  7 Doyle, Jordan              7 FLYING DOLPHINS-MR   1:15.00      56.87        
  9 Kelly, Kerry               7 SMC-MR               1:00.97      57.48        
 10 Wang, Sunnie               6 TWISTERS-MR          1:00.73      57.97        
 11 Andreana, Lindsey          7 GAEL-MR              1:04.31      59.68        
 12 Arjomand, May              7 AGUA SWIM TEAM-MR    1:04.19    1:00.74        
 13 Hartigan, Kiely            7 GAEL-MR              1:07.46    1:04.32        
 14 Beaven, Meg                6 GAEL-MR              1:14.51    1:14.62        
 15 Buyukerkan, Ece            6 TWISTERS-MR          1:12.00    1:26.31        
 -- Polanco, Kayla             5 TWISTERS-MR          1:10.00         DQ        
 -- Rogers, Ava                7 AGUA SWIM TEAM-MR    1:40.32         DQ        
 -- Scanteianu, Adriana        6 CFA-MR               1:12.43         DQ        
 -- Almeida, Gabriela          7 TWISTERS-MR            48.51         DQ        
 -- Katz, Ryann                6 TMSUFFOLK-MR         1:36.90         DQ        
 -- Najjar, Caroline           7 AGUA SWIM TEAM-MR    1:12.60         DQ        
 
Event 14  Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chu, Kierstin              8 SMC-MR                 16.26      15.60        
  2 Barry, Kristina            8 BGNW MARLINS-MR        16.99      15.93        
  3 Sparrow, Alexandra         8 LIAC-MR                16.00      15.97        
  4 Silipigni, Carolyn         8 BGNW MARLINS-MR        18.04      16.26        
  5 Reynolds, Maggie           8 TMSUFFOLK-MR           17.32      16.27        
  6 Heineman, Kalani           8 LIAC-MR                17.49      16.48        
  7 Lange, Kaitlyn             8 NY SHARKS-MR           18.00      16.64        
  8 Arana, Jessica             8 LIAC-MR                16.20      16.71        
  9 Catarinacchio, Jessica     8 GAEL-MR                16.78      16.73        
 10 Greatsinger, Jillian       8 WISC-MR                20.91      16.98        
 11 Giua, Giovanna             8 WISC-MR                18.53      17.06        
 12 Oyen-Ustad, Lillian        8 MSC-MR                 16.94      17.16        
 13 Zukowski, Carli            8 WISC-MR                16.32      17.18        
 14 Fallon, Lauren             8 BADGER-MR              18.22      17.20        
 15 Holfester, Alison          8 EXPRESS SWIMMING-MR    17.40      17.38        
 16 Benson, Anja               8 HYB-MR                 17.71      17.44        
 17 Kelly, Jordan              8 AGUA SWIM TEAM-MR      23.93      17.57        
 18 Swertfager, Theresa        8 SMC-MR                 18.48      17.64        
 19 Myerson, Marissa           8 FLYING DOLPHINS-MR     18.80      17.66        
 20 Vasilakis, Amanda          8 GAEL-MR                17.19      17.67        
 21 Karle, Katherine           8 BGNW MARLINS-MR        17.47      17.70        
 22 Dominger, Jacqueline       8 HAA-MR                 19.82      17.74        
 23 Baudinet, Mary Helen       8 SMC-MR                 18.01      17.77        
 24 Keaveney, Briana           8 COND-MR                19.26      17.92        
 25 Costigan, Abigail          8 PACE-MR                17.00      17.93        
 26 Cammarosano, Danielle      8 LBA-MR                 18.78      17.94        
 27 Coleman, Mackenzie         8 IA-MR                  18.64      17.96        
 28 Siegal, Gabriela           8 FLYING DOLPHINS-MR     17.87      18.07        
 29 Siegel, Sophie             8 FLYING DOLPHINS-MR     19.09      18.10        
 30 Lyman, Olivia              8 SMC-MR                 19.34      18.12        
 31 Boddie, Erin               8 BGNW MARLINS-MR        18.65      18.20        
 32 McClung, Taylor            8 PACE-MR                18.20      18.23        
 33 O'Krepkie, Kelly           8 LIAC-MR                22.00      18.34        
 34 McGovern, Meaghan          8 COND-MR                20.52      18.37        
 35 Guttridge, Christianna     8 BGNW MARLINS-MR        18.66      18.42        
 36 Sack, Nicole               8 OWA-MR                 21.33      18.68        
 37 Rice, Jessica              8 GAEL-MR                18.84      18.87        
 38 Zhang, Angela              8 TVSC-MR                19.47      18.96        
 38 Walker, Kathryn            8 TVSC-MR                17.52      18.96        
 40 Miller, Kerri              8 PACE-MR                18.24      19.08        
 41 Kuo, Elizabeth             8 AGUA SWIM TEAM-MR      20.14      19.18        
 42 Gosule, Jennifer           8 TMSUFFOLK-MR           21.81      19.19        
 43 Lutz, Anna Rae             8 BGNW MARLINS-MR        20.17      19.20        
 44 Germano, Caroline          8 LIAC-MR                20.05      19.30        
 45 Stanco, Alexa              8 TVSC-MR                20.39      19.35        
 46 Gansrow, Kayla             8 CSC-MR                 26.77      19.43        
 47 Palmer, Fiona              8 EXPRESS SWIMMING-MR    20.18      19.45        
 48 Reilly, Rosie              8 BGNW MARLINS-MR        23.66      19.47        
 49 Humphrey, Caroline         8 GAEL-MR                19.78      19.51        
 50 Lucas, Isabel              8 BADGER-MR              18.44      19.54        
 51 Rizzo, Alexandra           8 MSC-MR                 23.51      19.63        
 52 Willie, Cassandra          8 HAA-MR                 19.78      19.78        
 53 Schoenfeld, Sarah          8 NORTH SHORE-MR         19.89      19.88        
 54 Mason, Victoria            8 TVSC-MR                20.55      19.96        
 55 Haar, Jessie               8 CSC-MR                 18.73      19.98        
 56 Squillante, Kyra           8 IA-MR                  20.49      20.03        
 57 Guernier, Colleen          8 PACE-MR                20.98      20.05        
 58 Stillwagon, Kelly          8 GAEL-MR                18.56      20.07        
 59 Markland, Antoinette       8 NFS-MR                 30.00      20.11        
 60 Degearo, Kaitlyn           8 LIAC-MR                20.83      20.16        
 61 Hymes, Elizabeth           8 BADGER-MR              20.81      20.19        
 62 Velandia, Nicole           8 TWISTERS-MR            21.43      20.30        
 63 Fortinsky, Sarah           8 BADGER-MR              23.06      20.48        
 64 Sullivan, Caroline         8 BGNW MARLINS-MR        26.74      20.53        
 65 Doveala, Jane              8 HAA-MR                 19.48      20.54        
 66 Demerest, Jamie            8 LBA-MR                 20.93      21.10        
 67 Kistinger, Carolyn         8 CSC-MR                 18.98      21.22        
 68 Lu, Grace                  8 APEX-MR                24.34      21.34        
 69 Lavars, Catherine          8 NORTH SHORE-MR         22.00      21.36        
 70 Reynolds, Ceilie           8 EXPRESS SWIMMING-MR    20.35      21.65        
 71 Drew, Harper               8 GAEL-MR                21.98      21.82        
 72 Monteleone, Alexandra      8 BIG BLUE-MR            31.33      21.96        
 73 Sommer, Laura              8 TVSC-MR                21.38      22.05        
 74 Lesser, Molly              8 SMC-MR                 22.70      22.52        
 75 LoBuglio, Jennifer         8 LIAC-MR                27.01      22.75        
 76 Cahill, Claire             8 SMC-MR                 24.72      22.81        
 77 Sarubbi, Lara              8 TVSC-MR                23.18      22.90        
 78 Krech, Serena              8 COND-MR                25.01      22.96        
 79 Weiner, Isabella           8 BGNW MARLINS-MR        22.32      22.99        
 80 Stapleton, Addie           8 HAA-MR                 25.06      23.00        
 81 Klingler, Christine        8 BADGER-MR              20.23      23.19        
 81 Pappalardo, Alexa          8 TMSUFFOLK-MR           31.90      23.19        
 83 Cantwell, Michael          8 TVSC-MR                29.79      23.29        
 84 Larson, Kelsey             8 LBA-MR                 23.56      23.34        
 85 Tufariello, Sofia          8 TVSC-MR                19.10      23.46        
 86 Wodin, Ella                8 AGUA SWIM TEAM-MR      26.34      23.52        
 87 Neal, Kimberly             8 LIAC-MR                28.00      23.67        
 88 Balter, Jennifer           8 BGNW MARLINS-MR        23.00      24.22        
 89 Nix, Sabine                8 BGNW MARLINS-MR        31.45      24.29        
 90 Mora, Isabella             8 CSC-MR                 22.53      24.33        
 91 Hooda, Lauren              8 BADGER-MR              25.87      24.34        
 92 Franco, Andrea             8 TVSC-MR                26.90      24.53        
 93 Hooda, Karina              8 BADGER-MR              26.99      24.86        
 93 Beaven, Martha             8 GAEL-MR                24.35      24.86        
 95 Grosskopf, Sian            8 TVSC-MR                28.38      25.01        
 96 Stone, Isabelle            8 BADGER-MR              26.20      25.53        
 97 Messner, Gabby             8 CFA-MR                 22.07      27.36        
 98 Maloney, Jamie             8 HAA-MR                 25.91      27.40        
 99 DiChiara, Elena            8 BGNW MARLINS-MR        30.17      29.77        
100 Bohman, Shannon            8 HAA-MR                 24.25      34.03        
101 Biegen, Lexi               8 FLYING DOLPHINS-MR     30.00      36.47        
102 Sergeant, Bryanna          8 NFS-MR                 38.00      38.83        
 
Event 15  Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reumann, Kaylee            7 NORTH SHORE-MR         17.57      16.43        
  2 Thompson, Marissa          7 PACE-MR                15.95      16.61        
  3 Gavigan, Casey             7 TVSC-MR                17.65      17.76        
  4 Henry, Julia               7 OWA-MR                 19.00      18.76        
  5 Park, Irene                7 LIAC-MR                18.51      18.89        
  6 Fullerton, Haley           7 GAEL-MR                19.19      18.96        
  7 D'Souza, Natalie           7 MSC-MR                 21.35      18.98        
  8 Steffen, Alexis            7 BADGER-MR              20.62      19.21        
  9 Elcott, Ina                7 MSC-MR                 19.21      19.27        
 10 Eid, Nathalie              7 BADGER-MR              18.98      19.31        
 11 Rodriguez, Tina            7 TWISTERS-MR            21.35      19.47        
 12 McCartney, Caroline        7 HYB-MR                 19.52      19.48        
 13 McClung, Demi              7 PACE-MR                20.19      19.57        
 14 Wang, Katie                7 TVSC-MR                19.70      19.61        
 15 Dunbar, Sarah              7 GAEL-MR                17.69      19.86        
 16 DiGiacomo, Nicole          7 BGNW MARLINS-MR        21.62      19.88        
 17 Pena, Sarahe               7 AGUA SWIM TEAM-MR      21.10      19.91        
 18 Chit-Sanchez, Elizabeth    7 BADGER-MR              19.80      20.08        
 19 Kuhner, Breanna            7 LIND-MR                21.55      20.15        
 20 Arjomand, May              7 AGUA SWIM TEAM-MR      23.47      20.54        
 21 Forsman, Natalie           7 BADGER-MR              20.20      20.63        
 22 Rice, Harriet              7 GAEL-MR                21.59      20.66        
 23 Goria, Mikayla             7 TVSC-MR                21.66      20.68        
 24 O'Sullivan, Maureen        7 BGNW MARLINS-MR        22.00      20.85        
 25 Andreana, Lindsey          7 GAEL-MR                22.46      20.98        
 26 Guglielmo, Kasey           7 CFA-MR                 21.56      21.07        
 27 Baldassare, Brooke         7 WISC-MR                19.77      21.35        
 28 Haims, Celia               7 GAEL-MR                20.62      21.36        
 29 Doyle, Jordan              7 FLYING DOLPHINS-MR     33.00      21.56        
 30 Chen, Rita                 7 TVSC-MR                26.20      21.71        
 31 Andreozzi, Kristen         7 SMC-MR                 23.47      22.00        
 32 Harvey, Noelle             7 HYB-MR                 22.22      22.13        
 33 O'Reilly, Maggie           7 GAEL-MR                21.58      22.15        
 34 Paret, Isabel              7 BADGER-MR              23.04      22.27        
 35 Potenza, Giovanna          7 BGNW MARLINS-MR        21.85      22.31        
 36 O'Leary, Nicole            7 GAEL-MR                23.82      22.35        
 37 Payne, Charlotte           7 GAEL-MR                24.69      22.63        
 38 Brandow, Emma              7 AGUA SWIM TEAM-MR      26.83      22.64        
 39 Kang, Madeline             7 LIAC-MR                24.20      23.05        
 40 Gers, Emmanuelle           7 FLYING DOLPHINS-MR     23.00      23.16        
 41 Hartigan, Kiely            7 GAEL-MR                24.58      23.19        
 42 Smoor, Nina                7 BADGER-MR              22.67      23.21        
 43 Turner, Sharlyne           7 NFS-MR                 23.28      23.24        
 44 Rogers, Ava                7 AGUA SWIM TEAM-MR      31.75      23.26        
 45 Marlow, Kylie              7 TMSUFFOLK-MR           23.60      23.31        
 46 Veber, Emma                7 BADGER-MR              22.71      23.36        
 47 Najjar, Caroline           7 AGUA SWIM TEAM-MR      25.79      23.38        
 48 Hyndman, Nia               7 NFS-MR                 22.75      23.59        
 49 Weiss, Jessie              7 FLYING DOLPHINS-MR     35.00      24.24        
 50 Klein, Sarah               7 PACE-MR                25.23      24.80        
 51 Morello, Alyssa            7 TMSUFFOLK-MR           31.50      24.91        
 52 Howard, Brianna            7 NFS-MR                 25.61      25.20        
 53 Diaz, Analyysia            7 NFS-MR                 31.22      25.31        
 54 Vindell, Caroline          7 LIND-MR                29.99      25.37        
 55 Dunaisky, Jamie            7 TMSUFFOLK-MR           34.90      26.34        
 56 Barbera, Christina         7 CSC-MR                 29.31      27.56        
 57 Buchan, Haley              7 FLYING DOLPHINS-MR     35.00      27.61        
 58 Long, Vanessa              7 NFS-MR                 26.78      27.86        
 59 Cyrus, Kiana               7 TMSUFFOLK-MR           31.80      28.22        
 60 Conway, Bernadette         7 OWA-MR                 38.59      31.50        
 61 Gallant, Dija              7 NFS-MR                 35.50      33.92        
 
Event 16  Girls 8 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 BGC-N. WESTCHESTER MARLINS-MR  'A'                2:25.00    2:27.44        
     1) Barry, Kristina 8               2) Silipigni, Carolyn 8           
     3) Karle, Katherine 8              4) Silverman, Erica 8             
                  34.99     1:12.90 (37.91)     1:52.54 (39.64)     2:27.44 (34.90)
  2 SAW MILL CLUB SWIM TEAM-MR  'A'                   2:34.19    2:32.23        
     1) Chu, Kierstin 8                 2) Swertfager, Theresa 8          
     3) Baudinet, Mary Helen 8          4) Lyman, Olivia 8                
                  35.09     1:13.67 (38.58)     1:57.95 (44.28)     2:32.23 (34.28)
  3 BADGER SWIM CLUB-MR  'A'                          2:43.90    2:35.00        
     1) Fallon, Lauren 8                2) McInerney, Clare 8             
     3) Loaiza, Nicolette 8             4) Garces, Tessa 8                
                  38.56     1:18.76 (40.20)     1:57.00 (38.24)     2:35.00 (38.00)
  4 LONG ISLAND AQUATIC CLUB-MR  'B'                  2:33.74    2:35.19        
     1) Sparrow, Alexandra 8            2) Heineman, Kalani 8             
     3) Park, Irene 7                   4) Arana, Jessica 8               
                  47.24     1:14.51 (27.27)     1:57.98 (43.47)     2:35.19 (37.21)
  5 BGC-N. WESTCHESTER MARLINS-MR  'B'                2:37.00    2:35.96        
     1) McGetrick, Maggie 8             2) Boddie, Erin 8                 
     3) Fitzsimmons, Mary 8             4) Guttridge, Christianna 8       
                  37.88     1:18.81 (40.93)     1:57.67 (38.86)     2:35.96 (38.29)
  6 MARIST SWIM CLUB-MR  'A'                          2:24.33    2:37.58        
     1) Oyen-Ustad, Lillian 8           2) D'Souza, Natalie 7             
     3) Elcott, Ina 7                   4) Bergin, Kate 8                 
                  36.64     1:20.82 (44.18)     2:01.79 (40.97)     2:37.58 (35.79)
  7 PACE SETTER SWIM TEAM-MR  'A'                     2:41.07    2:39.40        
     1) Costigan, Abigail 8             2) Elwyn, Catherine 8             
     3) Miller, Kerri 8                 4) Thompson, Marissa 7            
                  40.59     1:21.60 (41.01)     2:02.76 (41.16)     2:39.40 (36.64)
  8 GAEL AQUATIC CLUB-MR  'A'                         2:37.14    2:40.79        
     1) Catarinacchio, Jessica 8        2) Humphrey, Caroline 8           
     3) Delpriore, Dulcie 8             4) Vasilakis, Amanda 8            
                  40.23     1:24.51 (44.28)     2:05.38 (40.87)     2:40.79 (35.41)
  9 HYB - ALL GROUPS-MR  'A'                          2:31.99    2:41.22        
     1) Hughes, Caroline 8              2) Lesser, Nina 8                 
     3) Benson, Anja 8                  4) Fitzpatrick, Aileen 8          
                  38.05     1:19.63 (41.58)     2:02.00 (42.37)     2:41.22 (39.22)
 10 NEW YORK SHARKS AQUATICS-MR  'A'                  2:41.69    2:42.05        
     1) McNamara, Alison 8              2) Stephen, Lindsey 8             
     3) Raphael, Michaela 8             4) Lange, Kaitlyn 8               
                  36.76     1:21.55 (44.79)     2:05.20 (43.65)     2:42.05 (36.85)
 11 WEST ISLIP SWIM CLUB-MR  'A'                      2:40.86    2:43.81        
     1) Zukowski, Carli 8               2) Greatsinger, Jillian 8         
     3) Giua, Giovanna 8                4) Baldassare, Brooke 7           
                  42.47     1:17.97 (35.50)     2:05.97 (48.00)     2:43.81 (37.84)
 12 LONG BEACH AQUATICS-MR  'A'                       2:47.09    2:50.92        
     1) Harrington, Morgan 8            2) Cammarosano, Danielle 8        
     3) Job, Zakiyyah 8                 4) Demerest, Jamie 8              
                  38.11     1:20.90 (42.79)     1:46.15 (25.25)   2:50.92 (1:04.77)
 13 CONDORS-MR  'A'                                   3:00.07    2:52.15        
     1) Sweet, Lauren 8                 2) Keaveney, Briana 8             
     3) McGovern, Meaghan 8             4) Krech, Serena 8                
                                1:19.92 ( )     2:01.37 (41.45)     2:52.15 (50.78)
 14 BGC-N. WESTCHESTER MARLINS-MR  'C'                2:56.00    3:01.39        
     1) Hadley, Emma 8                  2) Sullivan, Caroline 8           
     3) Reilly, Rosie 8                 4) Lutz, Anna Rae 8               
                  45.46     1:30.01 (44.55)     2:18.28 (48.27)     3:01.39 (43.11)
 15 ASPHALT GREEN UNIFIED AQUATICS-MR  'A'            2:57.94    3:01.78        
     1) Kuo, Elizabeth 8                2) Fuchs, Lindsey 8               
     3) Tsanas, Ariana 8                4) Pena, Sarahe 7                 
                  43.40     1:28.47 (45.07)     2:14.70 (46.23)     3:01.78 (47.08)
 16 TEAM SUFFOLK-MR  'A'                              2:59.02    3:03.19        
     1) Reynolds, Maggie 8              2) Simkins, Ella 7                
     3) Pappalardo, Alexa 8             4) Gosule, Jennifer 8             
                  38.31     1:22.26 (43.95)     2:19.84 (57.58)     3:03.19 (43.35)
 17 HAUPPAUGE-MR  'A'                                 2:52.22    3:05.19        
     1) Dominger, Jacqueline 8          2) Doveala, Jane 8                
     3) Willie, Cassandra 8             4) Stapleton, Addie 8             
                  39.74     1:28.25 (48.51)     1:44.07 (15.82)   3:05.19 (1:21.12)
 18 LONG ISLAND AQUATIC CLUB-MR  'A'                  2:59.99    3:10.46        
     1) Germano, Caroline 8             2) LoBuglio, Jennifer 8           
     3) Degearo, Kaitlyn 8              4) O'Krepkie, Kelly 8             
                  45.80   1:51.11 (1:05.31)   3:10.46 (1:19.35)                    
 19 GAEL AQUATIC CLUB-MR  'B'                         2:55.91    3:11.09        
     1) Rice, Jessica 8                 2) Drew, Harper 8                 
     3) Beaven, Martha 8                4) Stillwagon, Kelly 8            
                  44.04                             1:42.28 ( )   3:11.09 (1:28.81)
 20 PACE SETTER SWIM TEAM-MR  'B'                          NT    3:13.86        
     1) Guernier, Colleen 8             2) McClung, Demi 7                
     3) Lee, Jamie 6                    4) McClung, Taylor 8              
             2:30:40.00                                                   51.77 ( )
        1:38.89 (47.12)   2:33.40 (1:41.63)     3:13.86 (40.46)                    
 21 BADGER SWIM CLUB-MR  'B'                          2:57.10    3:18.47        
     1) Hymes, Elizabeth 8              2) Klingler, Christine 8          
     3) Fortinsky, Sarah 8              4) Lucas, Isabel 8                
           285:50:00.00                                                   47.69 ( )
      1:49.18 (1:01.49)   2:33.18 (1:45.49)     3:18.47 (45.29)                    
 22 THREE VILLAGE SWIM CLUB-MR  'A'                   2:55.06    3:27.56        
     1) Stanco, Alexa 8                 2) Shutowich, Emily 6             
     3) Sarubbi, Lara 8                 4) Walker, Kathryn 8              
                  47.81   1:53.04 (1:05.23)   3:27.56 (1:34.52)                    
 23 CONNETQUOT SWIM CLUB-MR  'A'                      3:03.43    3:39.54        
     1) Kistinger, Carolyn 8            2) Mora, Isabella 8               
     3) Barbera, Christina 7            4) Haar, Jessie 8                 
                  46.67   1:52.30 (1:05.63)   2:53.00 (1:00.70)     3:39.54 (46.54)
 -- THREE VILLAGE SWIM CLUB-MR  'B'                   2:56.07         DQ        
     1) Franco, Andrea 8                2) Cantwell, Michael 8            
     3) Sommer, Laura 8                 4) Tufariello, Sofia 8            
                  57.89     1:56.77 (58.88)     2:53.40 (56.63)          DQ (42.14)
 -- 92ND ST. Y FLYING DOLPHINS-MR  'A'                3:28.95         DQ        
     1) Biegen, Lexi 8                  2) Myerson, Marissa 8             
     3) Siegal, Gabriela 8              4) Siegel, Sophie 8               
 
Event 17  Girls 7 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GAEL AQUATIC CLUB-MR  'A'                         1:42.97    2:44.97        
     1) Dunbar, Sarah 7                 2) Fullerton, Haley 7             
     3) Mutoh, Seika 7                  4) Sawkins, Cate 6                
                  45.71     1:25.47 (39.76)     2:06.03 (40.56)     2:44.97 (38.94)
  2 LAGUARDIA AQUATIC CLUB-MR  'A'                    3:26.28    2:51.24        
     1) Tan, Cathy 7                    2) Almeida, Gabriela 7            
     3) Rodriguez, Tina 7               4) Wang, Sunnie 6                 
                  37.34     1:16.90 (39.56)     1:59.40 (42.50)     2:51.24 (51.84)
  3 BADGER SWIM CLUB-MR  'A'                          3:01.63    3:01.92        
     1) Chit-Sanchez, Elizabeth 7       2) Steffen, Alexis 7              
     3) Forsman, Natalie 7              4) Eid, Nathalie 7                
                  43.24     1:29.79 (46.55)     2:17.99 (48.20)     3:01.92 (43.93)
  4 THREE VILLAGE SWIM CLUB-MR  'A'                   3:00.00    3:05.62        
     1) Goria, Mikayla 7                2) Wang, Katie 7                  
     3) Chen, Rita 7                    4) Gavigan, Casey 7               
                  53.97     1:37.56 (43.59)     2:31.32 (53.76)     3:05.62 (34.30)
  5 GAEL AQUATIC CLUB-MR  'B'                         3:12.89    3:06.09        
     1) Haims, Celia 7                  2) Drew, Sami 6                   
     3) Rice, Harriet 7                 4) Amar, Kelly 7                  
                1:06.33     1:35.63 (29.30)     2:25.67 (50.04)     3:06.09 (40.42)
  6 SAW MILL CLUB SWIM TEAM-MR  'A'                        NT    3:11.54        
     1) Andreozzi, Kristen 7            2) Kelly, Kerry 7                 
     3) Ruotolo, Susannah 7             4) Vettoretti, Mia 7              
                  52.03     1:35.45 (43.42)     2:24.15 (48.70)     3:11.54 (47.39)
  7 BGC-N. WESTCHESTER MARLINS-MR  'A'                3:13.00    3:14.70        
     1) Potenza, Giovanna 7             2) O'Sullivan, Maureen 7          
     3) Weiner, Margaux 6               4) DiGiacomo, Nicole 7            
                  48.97     1:35.03 (46.06)     2:30.50 (55.47)     3:14.70 (44.20)
  8 BADGER SWIM CLUB-MR  'B'                          3:58.12    3:23.87        
     1) Paret, Isabel 7                 2) Smoor, Nina 7                  
     3) Veber, Emma 7                   4) Panitz, Georgia 6              
                  53.84     1:45.17 (51.33)     2:35.75 (50.58)     3:23.87 (48.12)
  9 92ND ST. Y FLYING DOLPHINS-MR  'A'                3:45.00    3:51.36        
     1) Buchan, Haley 7                 2) Shaevitz, Rebeeca 7            
     3) Weiss, Jessie 7                 4) Doyle, Jordan 7                
                  46.64     1:41.44 (54.80)   2:51.69 (1:10.25)     3:51.36 (59.67)
 10 NU-FINMEN SWIM CLUB-MR  'A'                       3:58.00    4:05.25        
     1) Truter, Samantha 6              2) Howard, Brianna 7              
     3) Turner, Sharlyne 7              4) Hyndman, Nia 7                 
                  59.93   2:12.69 (1:12.76)     3:09.27 (56.58)     4:05.25 (55.98)
 11 TEAM SUFFOLK-MR  'A'                              4:19.50    4:28.66        
     1) Katz, Ryann 6                   2) Morello, Alyssa 7              
     3) Dunaisky, Jamie 7               4) Marlow, Kylie 7                
                1:21.71   2:33.53 (1:11.82)   3:36.36 (1:02.83)     4:28.66 (52.30)
 
Event 18  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 BADGER SWIM CLUB-MR  'A'                          1:12.82    1:10.35        
     1) Varshisky, Samuel 8             2) Kessler, Michael 8             
     3) Egan, Liam 8                    4) Bidwell, Ian 8                 
                  37.89     1:10.35 (32.46)                                        
  2 HAUPPAUGE-MR  'A'                                 1:20.89    1:20.29        
     1) Devito, Matthew 8               2) Cowden, Luke 8                 
     3) Martusciello, Gerard 8          4) Wendland, Brian 8              
                  42.06     1:20.29 (38.23)                                        
  3 PACE SETTER SWIM TEAM-MR  'A'                     1:24.53    1:23.80        
     1) Verini, Michael 8               2) Lee, Tresten 8                 
     3) Snyder, Andrew 8                4) Walker, Ryan 8                 
                  45.65     1:23.80 (38.15)                                        
  4 LONG ISLAND EXPRESS-MR  'A'                       1:30.00    1:24.94        
     1) Zoll, Christopher 8             2) Mattone, Michael 8             
     3) Hagemann, Alex 8                4) Ortof, Harry 7                 
                  43.64     1:24.94 (41.30)                                        
  5 LONG ISLAND AQUATIC CLUB-MR  'A'                  1:36.86    1:24.99        
     1) Mawae, Kirkland 8               2) VanManen, Dylan 7              
     3) Spinella, Conor 8               4) Husch, Michael 8               
                  46.58     1:24.99 (38.41)                                        
  6 BGC-N. WESTCHESTER MARLINS-MR  'A'                1:25.00    1:27.80        
     1) Purvis, Robert 8                2) Kleinsmith, Charlie 8          
     3) Ruggiero, Joseph 8              4) Trail, Trevor 7                
                  43.88     1:27.80 (43.92)                                        
  7 GAEL AQUATIC CLUB-MR  'A'                         1:24.17    1:28.30        
     1) Allen, Rory 8                   2) Merone, Kyle 8                 
     3) Sohr, Brian 8                   4) Deverna, Kyle 8                
                  50.57     1:28.30 (37.73)                                        
  8 CONDORS-MR  'A'                                   1:36.95    1:33.48        
     1) Tsuei, Andrew 8                 2) Andjelic, Nikola 8             
     3) Lam, Alexander 6                4) Posner, Kevin 8                
                  46.27     1:33.48 (47.21)                                        
  9 TEAM SUFFOLK-MR  'A'                              1:34.19    1:36.64        
     1) Cyrus, Pasha 8                  2) Zitelny, Tamir 7               
     3) Mahabadi, Armin 8               4) Penrose, Sean 8                
                  54.08     1:36.64 (42.56)                                        
 -- LONG BEACH AQUATICS-MR  'A'                       1:33.91         DQ        
     1) Willard, Max 8                  2) Delahanty, James 8             
     3) Mejia, David 8                  4) Stefanello, Lincoln 7          
                  51.45                                                            
 -- WEST ISLIP SWIM CLUB-MR  'A'                      1:34.04         DQ        
     1) Whalen, Chris 8                 2) Galeto, Nicholas 7             
     3) Hausmann, Daniel 8              4) Sharkey, Sam 8                 
                1:03.67          DQ (39.76)                                        
 -- HYB - ALL GROUPS-MR  'A'                          1:27.94         DQ        
     1) Meyers, Tyler 7                 2) Towers, Zachary 8              
     3) Palo, Brett 8                   4) McCormack, Cade 7              
                  47.08          DQ (52.17)                                        
 -- HAUPPAUGE-MR  'B'                                      NT         DQ        
     1) Devito, Kevin 7                 2) Fici, Vincenzo 8               
     3) Hodosky, Eric 7                 4) Martusciello, James 6          
 -- CONNETQUOT SWIM CLUB-MR  'A'                      1:32.50         DQ        
     1) Mora, Christopher 8             2) Cannon, Sean 7                 
     3) McDougall, Robert 8             4) Sullivan, Raymond 7            
                1:00.88          DQ (47.29)                                        
 
Event 19  Boys 7 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GAEL AQUATIC CLUB-MR  'A'                         1:38.42    1:34.93        
     1) Hall, Ian 7                     2) Reilly, Jack 7                 
     3) Schaefer, Brendan 7             4) Freeman, John 6                
                  53.34     1:34.93 (41.59)                                        
  2 BADGER SWIM CLUB-MR  'A'                          1:41.56    1:36.93        
     1) Eid, Christian 7                2) Bidwell, Alec 7                
     3) Bravo, David 7                  4) Simone, James 6                
                  53.15     1:36.93 (43.78)                                        
 -- HYB - ALL GROUPS-MR  'A'                          1:48.95         DQ        
     1) Fitzpatrick, Connor 6           2) McCormack, Aidan 7             
     3) Meyers, Tyler 7                 4) Ohlenschlaeger, Christian 7    
                1:04.17        DQ (1:10.97)                                        
 -- BGC-N. WESTCHESTER MARLINS-MR  'A'                1:45.00         DQ        
     1) Silipigni, Robert 7             2) McLaughlin, Mark 6             
     3) Fortier, Ben 7                  4) Carvao, Felipe 7               
                  49.63          DQ (40.01)                                        
 -- GAEL AQUATIC CLUB-MR  'B'                         1:55.52         DQ        
     1) Townley, Nicholas 7             2) Chrystal, Brian 7              
     3) McFarland, Tanner 7             4) Baker, Kevin 6                 
                1:00.13        DQ (1:09.84)                                        
 
Event 20  Boys 8 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:09.79  ZQ
        1:11.59  JO
        1:21.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Liam                 8 BADGER-MR            1:11.06    1:11.54 JO     
                  34.14     1:11.54 (37.40)                                        
  2 Kessler, Michael           8 BADGER-MR            1:13.14    1:12.65 SILV   
                  35.31     1:12.65 (37.34)                                        
  3 Hausmann, Daniel           8 WISC-MR              1:18.01    1:14.84 SILV   
                  35.46     1:14.84 (39.38)                                        
  4 Cowden, Luke               8 HAA-MR               1:16.64    1:17.32 SILV   
                  35.58     1:17.32 (41.74)                                        
  5 Bidwell, Ian               8 BADGER-MR            1:21.15    1:19.00 SILV   
                  37.39     1:19.00 (41.61)                                        
  6 Devito, Matthew            8 HAA-MR               1:27.48    1:19.62 SILV   
                  36.54     1:19.62 (43.08)                                        
  7 Kunze, Aidan               8 NYCC-MR              1:17.68    1:19.71 SILV   
                  37.76     1:19.71 (41.95)                                        
  8 Devito, TJ                 8 TRS-MR               1:23.22    1:19.83 SILV   
                  38.78     1:19.83 (41.05)                                        
  9 Zoll, Christopher          8 EXPRESS SWIMMING-MR  1:21.57    1:20.58 SILV   
                  38.52     1:20.58 (42.06)                                        
 10 Snyder, Andrew             8 PACE-MR              1:31.17    1:23.85        
                  41.17     1:23.85 (42.68)                                        
 11 Sohr, Brian                8 GAEL-MR              1:29.00    1:25.23        
                  40.79     1:25.23 (44.44)                                        
 12 Hagemann, Alex             8 EXPRESS SWIMMING-MR  1:31.71    1:25.48        
                  41.44     1:25.48 (44.04)                                        
 13 Collins, Jack              8 BADGER-MR            1:33.00    1:25.83        
                  39.89     1:25.83 (45.94)                                        
 14 Mahabadi, Armin            8 TMSUFFOLK-MR         1:34.88    1:26.54        
                  41.76     1:26.54 (44.78)                                        
 15 Purvis, Robert             8 BGNW MARLINS-MR      1:32.00    1:27.72        
                  40.38     1:27.72 (47.34)                                        
 16 Wendland, Brian            8 HAA-MR               1:40.14    1:29.60        
                  42.68     1:29.60 (46.92)                                        
 17 Martusciello, Gerard       8 HAA-MR               1:40.25    1:29.71        
                  42.05     1:29.71 (47.66)                                        
 18 Towers, Zachary            8 HYB-MR               1:37.94    1:29.80        
                  42.21     1:29.80 (47.59)                                        
 19 Husch, Michael             8 LIAC-MR              1:40.00    1:31.02        
                  44.02     1:31.02 (47.00)                                        
 20 Mawae, Kirkland            8 LIAC-MR              1:43.24    1:32.27        
                  43.92     1:32.27 (48.35)                                        
 21 Burke, Liam                8 NY SHARKS-MR         1:36.44    1:33.41        
                  44.41     1:33.41 (49.00)                                        
 22 Holston, Kamau             8 NFS-MR               1:59.00    1:33.46        
                  42.19     1:33.46 (51.27)                                        
 23 Cyrus, Pasha               8 TMSUFFOLK-MR         1:50.53    1:38.41        
                  43.40     1:38.41 (55.01)                                        
 24 Donaghy, Connor            8 SACHEM-MR            2:10.00    1:39.01        
                  45.52     1:39.01 (53.49)                                        
 25 Mejia, David               8 LBA-MR               1:48.75    1:40.59        
                  45.00     1:40.59 (55.59)                                        
 26 Posner, Kevin              8 COND-MR              1:30.00    1:45.52        
                  48.24     1:45.52 (57.28)                                        
 27 Chernyshev, Yegor          8 DOLPHIN SWIM CLU-MR  1:59.50    1:46.86        
                  49.88     1:46.86 (56.98)                                        
 28 Metzger, Alexander         8 SACHEM-MR            2:38.89    1:51.00        
                  49.06   1:51.00 (1:01.94)                                        
 29 Zykov, Erik                8 DOLPHIN SWIM CLU-MR  1:59.00    2:11.69        
                  59.13   2:11.69 (1:12.56)                                        
 -- Kleinsmith, Charlie        8 BGNW MARLINS-MR      1:40.82         DQ        
                  40.55          DQ (46.25)                                        
 
Event 21  Boys 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAlpine, Michael          6 UNHES-MR               47.00      43.80        
  2 Simone, James              6 BADGER-MR              51.93      43.91        
  3 McLaughlin, Mark           6 BGNW MARLINS-MR        49.67      44.27        
  4 Boyko, Jason               6 MSC-MR                 49.99      46.50        
  5 Graham, Joseph             6 EXPRESS SWIMMING-MR    58.02      48.10        
  6 Freeman, John              6 GAEL-MR                52.69      49.38        
  7 Lam, Alexander             6 COND-MR                59.78      49.93        
  8 Gansrow, Bo                6 CSC-MR                 58.52      51.73        
  9 Nixon, Kenneth             6 BADGER-MR              50.22      51.74        
 10 Gorbounov, Julian          6 UNAT-MR                48.55      52.67        
 11 Fitzpatrick, Connor        6 HYB-MR               1:02.94      56.03        
 12 Cannon, Matthew            6 LBA-MR                 50.75      56.09        
 13 Lavin, Matt                5 LIND-MR              1:00.91      57.13        
 14 Martusciello, James        6 HAA-MR               1:01.12    1:01.09        
 15 Egan, Brendan              5 BADGER-MR                 NT    1:01.87        
 16 Broderick, John            6 WISC-MR              1:09.56    1:05.11        
 17 Galbraith, Buz             6 GAEL-MR              1:24.37    1:24.44        
 
Event 22  Boys 7 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:09.79  ZQ
        1:11.59  JO
        1:21.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fortier, Ben               7 BGNW MARLINS-MR      1:34.50    1:26.22        
                  42.15     1:26.22 (44.07)                                        
  2 Bravo, David               7 BADGER-MR            1:35.66    1:26.50        
                  40.86     1:26.50 (45.64)                                        
  3 VanManen, Dylan            7 LIAC-MR              1:40.36    1:28.21        
                  41.95     1:28.21 (46.26)                                        
  4 Carvao, Felipe             7 BGNW MARLINS-MR      1:42.58    1:33.81        
                  44.34     1:33.81 (49.47)                                        
  5 Lomeyko, Konstantin        7 DOLPHIN SWIM CLU-MR  1:35.00    1:35.76        
                  44.57     1:35.76 (51.19)                                        
  6 Hall, Ian                  7 GAEL-MR              1:44.03    1:38.08        
                  42.98     1:38.08 (55.10)                                        
  7 Zitelny, Tamir             7 TMSUFFOLK-MR         1:51.45    1:40.47        
                  48.02     1:40.47 (52.45)                                        
  8 McCormack, Cade            7 HYB-MR               1:38.85    1:41.41        
                  47.38     1:41.41 (54.03)                                        
  9 Khrystenko, Anton          7 DOLPHIN SWIM CLU-MR  1:49.00    1:41.82        
                  48.86     1:41.82 (52.96)                                        
 10 Garcia, Troy               7 SACHEM-MR            2:10.00    1:41.97        
                  47.00     1:41.97 (54.97)                                        
 11 Ortof, Harry               7 EXPRESS SWIMMING-MR  1:38.87    1:45.62        
                  46.44     1:45.62 (59.18)                                        
 12 Beil, Conor                7 OWA-MR               1:53.75    1:45.65        
                  47.46     1:45.65 (58.19)                                        
 13 Eid, Christian             7 BADGER-MR            1:50.00    1:51.93        
                  51.04   1:51.93 (1:00.89)                                        
 14 Cannon, Sean               7 CSC-MR               2:25.00    1:53.46        
                  52.87   1:53.46 (1:00.59)                                        
 15 Silipigni, Robert          7 BGNW MARLINS-MR      2:07.68    1:58.51        
                  54.60   1:58.51 (1:03.91)                                        
 
Event 23  Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Varshisky, Samuel          8 BADGER-MR              18.94      17.70        
  2 Vargas, Anthony            8 REDTAILS-MR            22.94      17.80        
  3 Egan, Liam                 8 BADGER-MR              18.72      18.60        
  4 Mahabadi, Armin            8 TMSUFFOLK-MR           20.83      18.78        
  5 Burke, Ryan                8 TVSC-MR                22.46      19.27        
  6 LaRue, Paul                8 MSC-MR                 22.68      19.61        
  7 Hagemann, Alex             8 EXPRESS SWIMMING-MR    19.85      19.76        
  8 McDougall, Robert          8 CSC-MR                 19.54      19.80        
  9 Verini, Michael            8 PACE-MR                21.33      20.25        
 10 Collins, Jack              8 BADGER-MR              22.90      20.36        
 11 Willard, Max               8 LBA-MR                 21.54      20.51        
 12 Purvis, Robert             8 BGNW MARLINS-MR        21.27      20.61        
 13 Wachnik, Anthony           8 SMC-MR                 22.92      20.66        
 14 Kleinsmith, Charlie        8 BGNW MARLINS-MR        24.95      20.91        
 15 Kaplan, Zachary            8 TVSC-MR                21.00      20.93        
 16 Chermukha, Leonid          8 DOLPHIN SWIM CLU-MR    58.00      20.96        
 17 Walker, Ryan               8 PACE-MR                20.95      21.17        
 18 Andjelic, Nikola           8 COND-MR                23.49      21.22        
 19 Zoll, Christopher          8 EXPRESS SWIMMING-MR    21.33      21.42        
 20 Devito, TJ                 8 TRS-MR                 21.52      21.61        
 21 Spinella, Conor            8 LIAC-MR                22.49      21.63        
 22 Wendland, Brian            8 HAA-MR                 23.00      21.68        
 23 Campanella, Noah           8 TVSC-MR                23.19      21.69        
 24 Whalen, Chris              8 WISC-MR                20.97      21.92        
 25 Tsuei, Andrew              8 COND-MR                26.40      21.98        
 26 Merone, Kyle               8 GAEL-MR                22.50      22.24        
 27 Mawae, Kirkland            8 LIAC-MR                21.97      22.26        
 28 Burke, Liam                8 NY SHARKS-MR           26.17      22.42        
 29 Cyrus, Pasha               8 TMSUFFOLK-MR           23.31      22.50        
 30 Quinones, Christopher      8 AGUA SWIM TEAM-MR      23.39      22.58        
 31 Towers, Zachary            8 HYB-MR                 21.61      22.67        
 32 Delahanty, James           8 LBA-MR                 21.78      22.71        
 33 Carey, Eddie               8 TVSC-MR                23.46      22.79        
 34 Deverna, Kyle              8 GAEL-MR                24.24      22.88        
 35 Snyder, Andrew             8 PACE-MR                22.49      22.89        
 36 Saakyants, Ben             8 UNAT-MR                25.50      23.29        
 37 Winston, Ben               8 TVSC-MR                27.23      23.49        
 38 Allen, Rory                8 GAEL-MR                23.50      23.71        
 39 Lee, Tresten               8 PACE-MR                23.92      23.79        
 40 Posner, Kevin              8 COND-MR                30.10      24.36        
 41 Husch, Michael             8 LIAC-MR                23.00      24.71        
 42 YU, Dominic                8 TWISTERS-MR            26.17      25.04        
 43 Holston, Kamau             8 NFS-MR                 25.50      25.07        
 44 Mattone, Michael           8 EXPRESS SWIMMING-MR    27.04      25.68        
 45 Blair, Graham              8 BGNW MARLINS-MR        29.51      25.86        
 46 Donaghy, Connor            8 SACHEM-MR              25.48      25.97        
 47 Lesser, Larry              8 HYB-MR                 27.96      26.10        
 48 Picone, Erik               8 SMC-MR                 26.84      26.57        
 49 Ruggiero, Joseph           8 BGNW MARLINS-MR        26.19      26.64        
 50 O'Connor, Michael          8 AGUA SWIM TEAM-MR      31.23      26.77        
 51 Mora, Christopher          8 CSC-MR                 25.11      26.85        
 52 Penrose, Sean              8 TMSUFFOLK-MR           29.95      27.24        
 53 Messner, Peter             8 CFA-MR                 32.81      30.77        
 54 Zykov, Erik                8 DOLPHIN SWIM CLU-MR    29.00      31.25        
 55 Messner, William           8 CFA-MR                 43.63      37.68        
 -- Moran, Riley               8 LIND-MR                37.55         DQ        
 -- Chernyshev, Yegor          8 DOLPHIN SWIM CLU-MR    28.94         DQ        
 -- Palo, Brett                8 HYB-MR                 28.95         DQ        
 
Event 24  Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAlpine, Michael          6 UNHES-MR               25.26      22.71        
  2 Simone, James              6 BADGER-MR              24.80      23.28        
  3 Boyko, Jason               6 MSC-MR                 22.60      23.65        
  4 McLaughlin, Mark           6 BGNW MARLINS-MR        27.05      23.78        
  5 Freeman, John              6 GAEL-MR                28.64      24.92        
  6 Nixon, Kenneth             6 BADGER-MR              26.55      25.62        
  7 Gansrow, Bo                6 CSC-MR                 27.81      26.83        
  8 Cannon, Matthew            6 LBA-MR                 29.01      28.17        
  9 Broderick, John            6 WISC-MR                30.82      28.67        
 10 Lavin, Matt                5 LIND-MR                31.29      30.32        
 11 Fitzpatrick, Connor        6 HYB-MR                 27.83      30.55        
 12 Martusciello, James        6 HAA-MR                 28.84      30.72        
 13 Egan, Brendan              5 BADGER-MR              33.31      31.69        
 14 Graham, Joseph             6 EXPRESS SWIMMING-MR    24.89      33.31        
 15 Aventuro, Matthew          6 BADGER-MR              33.77      35.28        
 16 Baker, Kevin               6 GAEL-MR                39.00      39.54        
 17 Galbraith, Buz             6 GAEL-MR                38.14      42.27        
 -- Gorbounov, Julian          6 UNAT-MR                23.50         DQ        
 
Event 25  Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MO, Joseph                 7 TWISTERS-MR            20.25      19.51        
  2 Bravo, David               7 BADGER-MR              23.03      20.74        
  3 Sigaty, Thomas             7 NORTH SHORE-MR         25.31      22.58        
  4 Khrystenko, Anton          7 DOLPHIN SWIM CLU-MR    26.00      22.69        
  5 Bidwell, Alec              7 BADGER-MR              26.57      23.02        
  6 McCormack, Cade            7 HYB-MR                 24.62      23.39        
  7 Zitelny, Tamir             7 TMSUFFOLK-MR           23.92      23.42        
  8 Lomeyko, Konstantin        7 DOLPHIN SWIM CLU-MR    24.00      23.46        
  9 Beil, Conor                7 OWA-MR                 25.01      23.49        
 10 Cannon, Sean               7 CSC-MR                 26.73      23.86        
 11 Schaefer, Brendan          7 GAEL-MR                26.92      23.90        
 12 Hall, Ian                  7 GAEL-MR                24.36      24.13        
 13 Ortof, Harry               7 EXPRESS SWIMMING-MR    27.10      24.31        
 14 Meyers, Tyler              7 HYB-MR                 21.64      24.50        
 15 Torrico, Shane             7 TVSC-MR                28.31      24.95        
 16 Ludecker, Dylan            7 TVSC-MR                28.08      25.04        
 17 Schmitt, Benjamin          7 AGUA SWIM TEAM-MR      26.21      25.15        
 18 McCormack, Aidan           7 HYB-MR                 25.61      25.33        
 19 Hodosky, Eric              7 HAA-MR                 29.25      25.67        
 20 Castro, Jeremiah           7 NFS-MR                 30.42      25.77        
 21 Trail, Trevor              7 BGNW MARLINS-MR        32.13      25.83        
 22 Mahabadi, Arya             7 TMSUFFOLK-MR           28.29      25.90        
 23 Reilly, Jack               7 GAEL-MR                30.53      26.05        
 24 Garcia, Troy               7 SACHEM-MR              25.54      26.22        
 25 Eid, Christian             7 BADGER-MR              25.84      26.54        
 26 Galeto, Nicholas           7 WISC-MR                27.07      26.81        
 27 Herrera, Fabian            7 BADGER-MR              26.63      26.96        
 28 Chrystal, Brian            7 GAEL-MR                28.56      27.74        
 29 Walsh, Owen                7 OWA-MR                 38.22      29.38        
 30 McFarland, Tanner          7 GAEL-MR                28.57      29.47        
 31 Marr, Douglas              7 HYB-MR                 27.76      30.09        
 32 Ohlenschlaeger, Christia   7 HYB-MR                 31.12      30.34        
 33 Murphy, AJ                 7 CSC-MR                 29.93      30.81        
 34 Truter, Dranoel            7 NFS-MR                 35.00      31.08        
 35 Lampe, James               7 TVSC-MR                33.53      31.15        
 36 Weston, Scott              7 BGNW MARLINS-MR        29.27      31.20        
 37 Bertini, Justin            7 TVSC-MR                31.81      32.37        
 38 Sullivan, Raymond          7 CSC-MR                 30.10      32.97        
 39 Stefanello, Lincoln        7 LBA-MR                 31.26      33.19        
 40 Townley, Nicholas          7 GAEL-MR                28.53      33.48        
 41 Silipigni, Robert          7 BGNW MARLINS-MR        27.71      34.00        
 42 Marsiello, Patrick         7 TMSUFFOLK-MR           42.50      34.46        
 43 Bracey, Devin              7 NFS-MR                 36.29      34.92        
 44 Lavin, Brian               7 LIND-MR                27.14      35.20        
 -- Devito, Kevin              7 HAA-MR                 34.05         DQ        
 
Event 26  Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hausmann, Daniel           8 WISC-MR                17.78      17.13        
  2 Cowden, Luke               8 HAA-MR                 18.70      17.48        
  3 Bidwell, Ian               8 BADGER-MR              20.67      17.58        
  4 Kessler, Michael           8 BADGER-MR              18.65      18.67        
  5 Kunze, Aidan               8 NYCC-MR                19.92      18.89        
  6 Verini, Michael            8 PACE-MR                21.63      18.99        
  7 Vargas, Anthony            8 REDTAILS-MR            20.56      19.09        
  8 Sohr, Brian                8 GAEL-MR                20.34      19.35        
  9 McDougall, Robert          8 CSC-MR                 21.20      19.50        
 10 Devito, Matthew            8 HAA-MR                 19.09      19.73        
 11 Whalen, Chris              8 WISC-MR                21.05      20.15        
 12 Kaplan, Zachary            8 TVSC-MR                19.78      20.19        
 13 Spinella, Conor            8 LIAC-MR                20.49      20.23        
 14 Hagemann, Alex             8 EXPRESS SWIMMING-MR    20.44      22.03        
 15 Husch, Michael             8 LIAC-MR                23.00      22.25        
 16 Lee, Tresten               8 PACE-MR                22.09      22.41        
 17 Walker, Ryan               8 PACE-MR                23.86      22.53        
 18 Willard, Max               8 LBA-MR                 30.00      22.98        
 19 Mejia, David               8 LBA-MR                 22.19      23.09        
 20 Campanella, Noah           8 TVSC-MR                23.09      23.15        
 21 Wachnik, Anthony           8 SMC-MR                 23.89      24.19        
 22 Purvis, Robert             8 BGNW MARLINS-MR        23.88      24.79        
 23 Marr, George               8 HYB-MR                 25.97      24.85        
 24 Deverna, Kyle              8 GAEL-MR                23.59      25.23        
 25 Ruggiero, Joseph           8 BGNW MARLINS-MR        26.29      26.24        
 26 Palo, Brett                8 HYB-MR                 24.77      26.58        
 27 Tsuei, Andrew              8 COND-MR                27.46      26.74        
 28 YU, Dominic                8 TWISTERS-MR            29.06      27.86        
 29 Lesser, Larry              8 HYB-MR                 27.36      28.07        
 30 Metzger, Alexander         8 SACHEM-MR              26.65      28.14        
 31 Carey, Eddie               8 TVSC-MR                29.87      28.98        
 32 Blair, Graham              8 BGNW MARLINS-MR        32.82      30.06        
 33 O'Connor, Michael          8 AGUA SWIM TEAM-MR      34.83      30.89        
 34 Mora, Christopher          8 CSC-MR                 46.59      33.44        
 -- Quinones, Christopher      8 AGUA SWIM TEAM-MR      25.04         DQ        
 -- Allen, Rory                8 GAEL-MR                24.10         DQ        
 -- Saakyants, Ben             8 UNAT-MR                25.00         DQ        
 
Event 27  Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McLaughlin, Mark           6 BGNW MARLINS-MR        28.92      25.14        
  2 Lam, Alexander             6 COND-MR                26.35      26.31        
  3 Simone, James              6 BADGER-MR              31.45      28.64        
  4 McAlpine, Michael          6 UNHES-MR               32.25      29.24        
  5 Gorbounov, Julian          6 UNAT-MR                24.00      29.27        
  6 Cannon, Matthew            6 LBA-MR                 38.90      30.72        
  7 Nixon, Kenneth             6 BADGER-MR              29.47      33.18        
  8 Gansrow, Bo                6 CSC-MR                 45.00      33.45        
  9 Graham, Joseph             6 EXPRESS SWIMMING-MR    35.00      34.85        
 10 Aventuro, Matthew          6 BADGER-MR              36.53      37.79        
 11 Broderick, John            6 WISC-MR                37.68      42.07        
 12 Martusciello, James        6 HAA-MR                 30.25      42.17        
 -- Boyko, Jason               6 MSC-MR                 29.38         DQ        
 -- Egan, Brendan              5 BADGER-MR              31.09         DQ        
 
Event 28  Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MO, Joseph                 7 TWISTERS-MR            18.75      17.89        
  2 Fortier, Ben               7 BGNW MARLINS-MR        23.07      21.37        
  3 Meyers, Tyler              7 HYB-MR                 23.88      24.28        
  4 Sigaty, Thomas             7 NORTH SHORE-MR         25.95      25.31        
  5 Zitelny, Tamir             7 TMSUFFOLK-MR           25.29      25.48        
  6 Sullivan, Raymond          7 CSC-MR                 27.21      28.05        
  7 Herrera, Fabian            7 BADGER-MR              33.45      29.54        
  8 McFarland, Tanner          7 GAEL-MR                29.78      29.73        
  9 McCormack, Aidan           7 HYB-MR                 31.45      30.30        
 10 Bidwell, Alec              7 BADGER-MR              27.40      30.31        
 11 Devito, Kevin              7 HAA-MR                 38.25      31.69        
 -- Castro, Jeremiah           7 NFS-MR                 40.00         DQ        
 -- Galeto, Nicholas           7 WISC-MR                29.33         DQ        
 -- Ortof, Harry               7 EXPRESS SWIMMING-MR    27.61         DQ        
 -- Hodosky, Eric              7 HAA-MR                 28.25         DQ        
 -- Trail, Trevor              7 BGNW MARLINS-MR        31.11         DQ        
 
Event 29  Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          43.19  ZQ
          43.99  JO
          50.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Varshisky, Samuel          8 BADGER-MR              46.96      45.90 SILV   
  2 Kessler, Michael           8 BADGER-MR              47.10      45.94 SILV   
  3 Kunze, Aidan               8 NYCC-MR                47.26      46.14 SILV   
  4 Cowden, Luke               8 HAA-MR                 48.21      46.19 SILV   
  5 LaRue, Paul                8 MSC-MR                 48.50      47.26 SILV   
  6 Kleinsmith, Charlie        8 BGNW MARLINS-MR        50.16      48.91 SILV   
  7 Andjelic, Nikola           8 COND-MR                55.00      48.97 SILV   
  8 Towers, Zachary            8 HYB-MR                 55.81      49.74 SILV   
  9 Devito, Matthew            8 HAA-MR                 52.19      49.76 SILV   
 10 Devito, TJ                 8 TRS-MR                 52.00      49.80 SILV   
 11 Bidwell, Ian               8 BADGER-MR              50.25      50.90        
 12 Ruggiero, Joseph           8 BGNW MARLINS-MR        53.53      51.18        
 13 Zoll, Christopher          8 EXPRESS SWIMMING-MR    51.11      52.96        
 14 Mejia, David               8 LBA-MR                 58.01      54.48        
 15 Mattone, Michael           8 EXPRESS SWIMMING-MR    59.46      55.30        
 16 Mahabadi, Armin            8 TMSUFFOLK-MR           59.50      57.60        
 17 Martusciello, Gerard       8 HAA-MR               1:00.45      58.04        
 18 Lesser, Larry              8 HYB-MR                 59.95      58.99        
 19 Fici, Vincenzo             8 HAA-MR                 59.29    1:02.55        
 20 Metzger, Alexander         8 SACHEM-MR            1:35.00    1:03.56        
 21 Picone, Erik               8 SMC-MR               1:16.13    1:03.78        
 -- Messner, William           8 CFA-MR               1:42.35         DQ        
 -- Messner, Peter             8 CFA-MR               1:24.56         DQ        
 -- Chermukha, Leonid          8 DOLPHIN SWIM CLU-MR    58.00         DQ        
 -- Penrose, Sean              8 TMSUFFOLK-MR         1:08.45         DQ        
 -- Delahanty, James           8 LBA-MR               1:08.65         DQ        
 -- O'Connor, Michael          8 AGUA SWIM TEAM-MR    1:11.82         DQ        
 
Event 30  Boys 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          43.19  ZQ
          43.99  JO
          50.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MO, Joseph                 7 TWISTERS-MR            48.94      50.07 SILV   
  2 Carvao, Felipe             7 BGNW MARLINS-MR        55.83      51.62        
  3 Weston, Scott              7 BGNW MARLINS-MR      1:03.21      55.89        
  4 VanManen, Dylan            7 LIAC-MR              1:04.43    1:00.32        
  5 Schaefer, Brendan          7 GAEL-MR              1:01.32    1:00.39        
  6 Aly, Ali                   7 OWA-MR               1:30.42    1:01.59        
  7 Schmitt, Benjamin          7 AGUA SWIM TEAM-MR    1:14.73    1:10.96        
  8 Freeman, John              6 GAEL-MR              1:14.12    1:11.97        
 -- Mahabadi, Arya             7 TMSUFFOLK-MR         1:26.66         DQ        
 -- Townley, Nicholas          7 GAEL-MR              1:09.75         DQ        
 -- Reilly, Jack               7 GAEL-MR                   NT         DQ        
 -- Murphy, AJ                 7 CSC-MR               1:45.00         DQ        
 
Event 31  Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vargas, Anthony            8 REDTAILS-MR            17.08      15.08        
  2 Egan, Liam                 8 BADGER-MR              15.71      15.35        
  3 Hausmann, Daniel           8 WISC-MR                16.01      15.47        
  4 Varshisky, Samuel          8 BADGER-MR              16.72      15.65        
  5 Verini, Michael            8 PACE-MR                16.99      16.17        
  6 Sohr, Brian                8 GAEL-MR                16.00      16.72        
  7 McDougall, Robert          8 CSC-MR                 17.04      16.92        
  8 LaRue, Paul                8 MSC-MR                 19.23      17.00        
  9 Holston, Kamau             8 NFS-MR                 16.50      17.05        
 10 Collins, Jack              8 BADGER-MR              17.50      17.47        
 11 Kaplan, Zachary            8 TVSC-MR                17.34      17.55        
 12 Campanella, Noah           8 TVSC-MR                17.03      17.81        
 13 Martusciello, Gerard       8 HAA-MR                 18.12      17.85        
 14 Willard, Max               8 LBA-MR                 18.14      17.93        
 15 Lee, Tresten               8 PACE-MR                18.36      17.99        
 16 Wendland, Brian            8 HAA-MR                 19.19      18.02        
 17 Burke, Ryan                8 TVSC-MR                19.54      18.05        
 18 Snyder, Andrew             8 PACE-MR                16.73      18.11        
 19 Merone, Kyle               8 GAEL-MR                18.82      18.20        
 20 Walker, Ryan               8 PACE-MR                16.48      18.26        
 21 Spinella, Conor            8 LIAC-MR                18.20      18.30        
 22 Andjelic, Nikola           8 COND-MR                19.14      18.37        
 23 Mawae, Kirkland            8 LIAC-MR                19.80      18.88        
 24 Allen, Rory                8 GAEL-MR                19.08      18.95        
 25 Wachnik, Anthony           8 SMC-MR                 21.11      19.09        
 26 Donaghy, Connor            8 SACHEM-MR              19.35      19.31        
 27 Tsuei, Andrew              8 COND-MR                20.54      19.54        
 28 Whalen, Chris              8 WISC-MR                19.07      19.59        
 29 YU, Dominic                8 TWISTERS-MR            21.38      19.62        
 30 Cyrus, Pasha               8 TMSUFFOLK-MR           19.46      19.69        
 31 Posner, Kevin              8 COND-MR                20.48      19.70        
 32 Delahanty, James           8 LBA-MR                 22.45      19.78        
 33 Quinones, Christopher      8 AGUA SWIM TEAM-MR      20.63      19.95        
 34 Carey, Eddie               8 TVSC-MR                18.99      20.02        
 35 Burke, Liam                8 NY SHARKS-MR           21.45      20.15        
 36 Mora, Christopher          8 CSC-MR                 21.32      20.27        
 37 Palo, Brett                8 HYB-MR                 18.51      20.29        
 38 Marr, George               8 HYB-MR                 19.89      20.88        
 39 Saakyants, Ben             8 UNAT-MR                24.50      21.15        
 40 Fici, Vincenzo             8 HAA-MR                 22.25      21.87        
 41 Picone, Erik               8 SMC-MR                 22.42      22.02        
 42 Mattone, Michael           8 EXPRESS SWIMMING-MR    25.39      22.15        
 43 Winston, Ben               8 TVSC-MR                23.15      22.16        
 44 Deverna, Kyle              8 GAEL-MR                20.35      22.41        
 45 Ruckdeschel, Paul          8 CSC-MR                 21.45      23.00        
 46 Blair, Graham              8 BGNW MARLINS-MR        24.40      23.62        
 47 Penrose, Sean              8 TMSUFFOLK-MR           27.01      23.87        
 48 Moran, Riley               8 LIND-MR                32.88      25.29        
 49 Zykov, Erik                8 DOLPHIN SWIM CLU-MR    28.55      26.64        
 50 Messner, Peter             8 CFA-MR                 28.35      27.41        
 51 Messner, William           8 CFA-MR                 37.62      35.04        
 
Event 32  Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 VanManen, Dylan            7 LIAC-MR                17.87      17.17        
  2 Carvao, Felipe             7 BGNW MARLINS-MR        18.63      18.26        
  3 Fortier, Ben               7 BGNW MARLINS-MR        21.50      18.67        
  4 Meyers, Tyler              7 HYB-MR                 19.32      18.95        
  5 Hall, Ian                  7 GAEL-MR                19.09      19.13        
  6 Bravo, David               7 BADGER-MR              18.50      19.68        
  7 Schaefer, Brendan          7 GAEL-MR                20.46      19.75        
  7 Truter, Dranoel            7 NFS-MR                 20.90      19.75        
  7 Khrystenko, Anton          7 DOLPHIN SWIM CLU-MR    23.55      19.75        
 10 Sigaty, Thomas             7 NORTH SHORE-MR         20.80      20.00        
 11 Cannon, Sean               7 CSC-MR                 24.18      20.18        
 12 Beil, Conor                7 OWA-MR                 21.06      20.33        
 13 Silipigni, Robert          7 BGNW MARLINS-MR        23.00      20.45        
 14 Trail, Trevor              7 BGNW MARLINS-MR        22.70      20.88        
 15 Reilly, Jack               7 GAEL-MR                22.75      20.91        
 16 Schmitt, Benjamin          7 AGUA SWIM TEAM-MR      22.40      21.08        
 17 McCormack, Aidan           7 HYB-MR                 21.08      21.37        
 18 Bidwell, Alec              7 BADGER-MR              21.70      21.45        
 19 Garcia, Troy               7 SACHEM-MR              22.73      21.94        
 20 Torrico, Shane             7 TVSC-MR                22.82      22.33        
 21 Galeto, Nicholas           7 WISC-MR                23.59      22.38        
 22 Weston, Scott              7 BGNW MARLINS-MR        27.62      22.40        
 23 Chrystal, Brian            7 GAEL-MR                23.92      22.52        
 24 Ohlenschlaeger, Christia   7 HYB-MR                 25.38      22.83        
 25 Sullivan, Raymond          7 CSC-MR                 21.74      22.88        
 26 Aly, Ali                   7 OWA-MR                 31.29      22.98        
 27 Herrera, Fabian            7 BADGER-MR              21.91      23.28        
 28 Stefanello, Lincoln        7 LBA-MR                 24.95      23.58        
 28 Devito, Kevin              7 HAA-MR                 24.81      23.58        
 30 Castro, Jeremiah           7 NFS-MR                 24.15      23.76        
 31 Townley, Nicholas          7 GAEL-MR                25.15      23.93        
 32 Eid, Christian             7 BADGER-MR              22.10      24.19        
 33 McFarland, Tanner          7 GAEL-MR                22.30      24.25        
 34 Mahabadi, Arya             7 TMSUFFOLK-MR           25.75      24.27        
 35 Walsh, Owen                7 OWA-MR                 31.57      25.94        
 36 Lavin, Brian               7 LIND-MR                23.50      26.10        
 37 Murphy, AJ                 7 CSC-MR                 24.40      26.22        
 38 Hodosky, Eric              7 HAA-MR                 28.25      27.36        
 39 Bracey, Devin              7 NFS-MR                 34.32      28.13        
 40 Lampe, James               7 TVSC-MR              2:09.00      28.27        
 41 Ludecker, Dylan            7 TVSC-MR                32.41      28.47        
 42 Marr, Douglas              7 HYB-MR                 26.75      28.59        
 43 Bertini, Justin            7 TVSC-MR                30.20      29.87        
 44 Marsiello, Patrick         7 TMSUFFOLK-MR           31.50      30.47        
 
Event 33  Boys 8 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 BADGER SWIM CLUB-MR  'A'                          2:19.00    2:15.98        
     1) Kessler, Michael 8              2) Bidwell, Ian 8                 
     3) Varshisky, Samuel 8             4) Egan, Liam 8                   
                  34.13     1:10.08 (35.95)     1:43.44 (33.36)     2:15.98 (32.54)
  2 HAUPPAUGE-MR  'A'                                 2:33.18    2:30.70        
     1) Devito, Matthew 8               2) Cowden, Luke 8                 
     3) Martusciello, Gerard 8          4) Wendland, Brian 8              
                  35.06     1:10.64 (35.58)     1:49.58 (38.94)     2:30.70 (41.12)
  3 PACE SETTER SWIM TEAM-MR  'A'                     2:36.47    2:37.46        
     1) Verini, Michael 8               2) Snyder, Andrew 8               
     3) Lee, Tresten 8                  4) Walker, Ryan 8                 
                  37.71     1:18.29 (40.58)     1:56.31 (38.02)     2:37.46 (41.15)
  4 THREE VILLAGE SWIM CLUB-MR  'A'                   2:34.82    2:50.52        
     1) Campanella, Noah 8              2) Burke, Ryan 8                  
     3) Winston, Ben 8                  4) Kaplan, Zachary 8              
                  39.89     1:03.68 (23.79)     1:27.28 (23.60)   2:50.52 (1:23.24)
  5 GAEL AQUATIC CLUB-MR  'A'                         2:55.09    2:51.21        
     1) Merone, Kyle 8                  2) Allen, Rory 8                  
     3) Deverna, Kyle 8                 4) Sohr, Brian 8                  
                  41.22       56.15 (14.93)   2:13.74 (1:17.59)     2:51.21 (37.47)
  6 BGC-N. WESTCHESTER MARLINS-MR  'A'                2:43.00    2:52.88        
     1) Kleinsmith, Charlie 8           2) Purvis, Robert 8               
     3) Ruggiero, Joseph 8              4) Blair, Graham 8                
                  39.66     1:19.01 (39.35)     2:01.49 (42.48)     2:52.88 (51.39)
  7 LONG ISLAND EXPRESS-MR  'A'                       2:40.00    2:57.66        
     1) Zoll, Christopher 8             2) Hagemann, Alex 8               
     3) Mattone, Michael 8              4) Ortof, Harry 7                 
                  38.63     1:20.80 (42.17)     2:12.92 (52.12)     2:57.66 (44.74)
  8 DOLPHIN SWIMMING CLUB-MR  'A'                          NT    3:02.88        
     1) Chermukha, Leonid 8             2) Khrystenko, Anton 7            
     3) Chernobelsky, Michael 7         4) Lomeyko, Konstantin 7          
                                1:26.74 ( )     2:20.70 (53.96)     3:02.88 (42.18)
  9 TEAM SUFFOLK-MR  'A'                              3:04.90    3:05.34        
     1) Mahabadi, Armin 8               2) Cyrus, Pasha 8                 
     3) Penrose, Sean 8                 4) Zitelny, Tamir 7               
                  38.86     1:23.70 (44.84)     2:20.51 (56.81)     3:05.34 (44.83)
 10 LONG BEACH AQUATICS-MR  'A'                       3:25.01    3:08.80        
     1) Delahanty, James 8              2) Mejia, David 8                 
     3) Cannon, Matthew 6               4) Willard, Max 8                 
                  45.34     1:27.65 (42.31)     2:26.58 (58.93)     3:08.80 (42.22)
 11 HYB - ALL GROUPS-MR  'A'                          2:56.36    3:14.26        
     1) McCormack, Cade 7               2) Lesser, Larry 8                
     3) Palo, Brett 8                   4) Towers, Zachary 8              
                  50.44     1:43.41 (52.97)     2:31.06 (47.65)     3:14.26 (43.20)
 12 WEST ISLIP SWIM CLUB-MR  'A'                      3:15.59    3:15.52        
     1) Hausmann, Daniel 8              2) Whalen, Chris 8                
     3) Sharkey, Sam 8                  4) Galeto, Nicholas 7             
                  49.14   1:58.07 (1:08.93)     2:41.33 (43.26)     3:15.52 (34.19)
 13 NU-FINMEN SWIM CLUB-MR  'A'                       4:04.00    3:51.44        
     1) Bracey, Devin 7                 2) Castro, Jeremiah 7             
     3) Truter, Dranoel 7               4) Holston, Kamau 8               
                1:00.15     1:49.58 (49.43)     2:37.41 (47.83)   3:51.44 (1:14.03)
 -- CONNETQUOT SWIM CLUB-MR  'A'                      2:58.51         DQ        
     1) Sullivan, Raymond 7             2) Cannon, Sean 7                 
     3) Mora, Christopher 8             4) McDougall, Robert 8            
                  47.87     1:42.51 (54.64)     2:34.77 (52.26)          DQ (36.46)
 -- HAUPPAUGE-MR  'B'                                      NT         DQ        
     1) Devito, Kevin 7                 2) Fici, Vincenzo 8               
     3) Hodosky, Eric 7                 4) Martusciello, James 6          
                  57.04     1:54.20 (57.16)   2:54.33 (1:00.13)          DQ (57.75)
 
Event 34  Boys 7 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 BGC-N. WESTCHESTER MARLINS-MR  'A'                     NT    3:04.25        
     1) Carvao, Felipe 7                2) Trail, Trevor 7                
     3) McLaughlin, Mark 6              4) Fortier, Ben 7                 
                  43.54     1:33.68 (50.14)     2:24.92 (51.24)     3:04.25 (39.33)
  2 GAEL AQUATIC CLUB-MR  'A'                         3:10.27    3:10.81        
     1) Reilly, Jack 7                  2) Schaefer, Brendan 7            
     3) Freeman, John 6                 4) Hall, Ian 7                    
                  51.91     1:36.72 (44.81)     2:25.63 (48.91)     3:10.81 (45.18)
  3 BADGER SWIM CLUB-MR  'A'                          3:16.01    3:12.73        
     1) Simone, James 6                 2) Bidwell, Alec 7                
     3) Eid, Christian 7                4) Bravo, David 7                 
                  47.05     1:38.97 (51.92)     2:37.69 (58.72)     3:12.73 (35.04)
  4 HYB - ALL GROUPS-MR  'A'                          3:18.72    3:16.62        
     1) Marr, Douglas 7                 2) Ohlenschlaeger, Christian 7    
     3) McCormack, Aidan 7              4) Meyers, Tyler 7                
                  49.78     1:38.17 (48.39)     2:37.25 (59.08)     3:16.62 (39.37)
  5 THREE VILLAGE SWIM CLUB-MR  'A'                   3:32.82    4:04.43        
     1) Torrico, Shane 7                2) Bertini, Justin 7              
     3) Lampe, James 7                  4) Ludecker, Dylan 7              
                  49.44   1:56.23 (1:06.79)   3:01.66 (1:05.43)   4:04.43 (1:02.77)
  6 GAEL AQUATIC CLUB-MR  'B'                         3:35.24    4:14.14        
     1) Chrystal, Brian 7               2) McFarland, Tanner 7            
     3) Townley, Nicholas 7             4) Baker, Kevin 6                 
                  51.85     1:49.21 (57.36)   2:57.82 (1:08.61)   4:14.14 (1:16.32)
 
Event 35  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 BGC-N. WESTCHESTER MARLINS-MR  'A'                1:09.00    1:05.35        
     1) Silverman, Erica 8              2) Barry, Kristina 8              
     3) Karle, Katherine 8              4) McGetrick, Maggie 8            
                  31.92     1:05.35 (33.43)                                        
  2 SAW MILL CLUB SWIM TEAM-MR  'A'                   1:12.09    1:06.17        
     1) Chu, Kierstin 8                 2) Baudinet, Mary Helen 8         
     3) Swertfager, Theresa 8           4) Lyman, Olivia 8                
                  32.11     1:06.17 (34.06)                                        
  3 LONG ISLAND AQUATIC CLUB-MR  'A'                  1:12.25    1:06.34        
     1) Sparrow, Alexandra 8            2) Heineman, Kalani 8             
     3) O'Krepkie, Kelly 8              4) Arana, Jessica 8               
                  34.18     1:06.34 (32.16)                                        
  4 GAEL AQUATIC CLUB-MR  'A'                         1:08.97    1:07.62        
     1) Vasilakis, Amanda 8             2) Rice, Jessica 8                
     3) Delpriore, Dulcie 8             4) Catarinacchio, Jessica 8       
                  33.49     1:07.62 (34.13)                                        
  5 HYB - ALL GROUPS-MR  'A'                          1:09.96    1:08.20        
     1) Hughes, Caroline 8              2) Fitzpatrick, Aileen 8          
     3) Benson, Anja 8                  4) Lesser, Nina 8                 
                  34.76     1:08.20 (33.44)                                        
  6 BGC-N. WESTCHESTER MARLINS-MR  'B'                1:14.00    1:08.37        
     1) Silipigni, Carolyn 8            2) Boddie, Erin 8                 
     3) Guttridge, Christianna 8        4) Fitzsimmons, Mary 8            
                  34.61     1:08.37 (33.76)                                        
  7 MARIST SWIM CLUB-MR  'A'                          1:13.50    1:09.76        
     1) Bergin, Kate 8                  2) D'Souza, Natalie 7             
     3) Elcott, Ina 7                   4) Oyen-Ustad, Lillian 8          
                  35.52     1:09.76 (34.24)                                        
  8 PACE SETTER SWIM TEAM-MR  'A'                     1:09.07    1:09.87        
     1) Thompson, Marissa 7             2) Costigan, Abigail 8            
     3) Elwyn, Catherine 8              4) McClung, Taylor 8              
                  34.47     1:09.87 (35.40)                                        
  9 WEST ISLIP SWIM CLUB-MR  'A'                      1:15.23    1:10.73        
     1) Zukowski, Carli 8               2) Baldassare, Brooke 7           
     3) Giua, Giovanna 8                4) Greatsinger, Jillian 8         
                  38.01     1:10.73 (32.72)                                        
 10 BADGER SWIM CLUB-MR  'A'                          1:11.57    1:11.58        
     1) Fallon, Lauren 8                2) Loaiza, Nicolette 8            
     3) McInerney, Clare 8              4) Garces, Tessa 8                
                  34.97     1:11.58 (36.61)                                        
 11 NEW YORK SHARKS AQUATICS-MR  'A'                  1:14.95    1:12.94        
     1) Lange, Kaitlyn 8                2) McNamara, Alison 8             
     3) Stephen, Lindsey 8              4) Zhang, Amy 7                   
                  34.02     1:12.94 (38.92)                                        
 12 92ND ST. Y FLYING DOLPHINS-MR  'A'                1:19.16    1:14.76        
     1) Lipton, Jessica 8               2) Siegel, Sophie 8               
     3) Myerson, Marissa 8              4) Siegal, Gabriela 8             
                  40.75     1:14.76 (34.01)                                        
 13 THREE VILLAGE SWIM CLUB-MR  'A'                   1:15.00    1:15.06        
     1) Shemet, Nancy 8                 2) Stanco, Alexa 8                
     3) Zhang, Angela 8                 4) Walker, Kathryn 8              
                  38.80     1:15.06 (36.26)                                        
 14 HAUPPAUGE-MR  'A'                                 1:19.62    1:15.09        
     1) Doveala, Jane 8                 2) Willie, Cassandra 8            
     3) Dominger, Jacqueline 8          4) Pikulik, Nicole 7              
                  40.00     1:15.09 (35.09)                                        
 15 LONG ISLAND EXPRESS-MR  'A'                       1:20.00    1:15.79        
     1) Barrett, Seanna 8               2) Palmer, Fiona 8                
     3) Reynolds, Ceilie 8              4) Holfester, Alison 8            
                  39.46     1:15.79 (36.33)                                        
 16 LONG BEACH AQUATICS-MR  'A'                       1:17.93    1:17.06        
     1) Harrington, Morgan 8            2) Cammarosano, Danielle 8        
     3) Job, Zakiyyah 8                 4) Demerest, Jamie 8              
                  37.73     1:17.06 (39.33)                                        
 17 TEAM SUFFOLK-MR  'A'                              1:22.27    1:17.72        
     1) Reynolds, Maggie 8              2) Simkins, Ella 7                
     3) Gosule, Jennifer 8              4) Marlow, Kylie 7                
                  35.64     1:17.72 (42.08)                                        
 18 ASPHALT GREEN UNIFIED AQUATICS-MR  'A'            1:19.24    1:20.88        
     1) Fuchs, Lindsey 8                2) Kuo, Elizabeth 8               
     3) Kelly, Jordan 8                 4) Tsanas, Ariana 8               
                  39.93     1:20.88 (40.95)                                        
 19 PACE SETTER SWIM TEAM-MR  'B'                     1:17.24    1:21.06        
     1) Miller, Kerri 8                 2) Schwartz, Isabella 8           
     3) Guernier, Colleen 8             4) McClung, Demi 7                
                  38.04     1:21.06 (43.02)                                        
 20 BGC-N. WESTCHESTER MARLINS-MR  'C'                1:30.00    1:21.23        
     1) Lutz, Anna Rae 8                2) Weiner, Isabella 8             
     3) Reilly, Rosie 8                 4) Hadley, Emma 8                 
 21 CONNETQUOT SWIM CLUB-MR  'A'                      1:09.18    1:23.73        
     1) Mora, Isabella 8                2) Haar, Jessie 8                 
     3) Kistinger, Carolyn 8            4) Gansrow, Kayla 8               
                  47.13     1:23.73 (36.60)                                        
 22 BADGER SWIM CLUB-MR  'B'                          1:18.80    1:24.96        
     1) Hymes, Elizabeth 8              2) Smoor, Nina 7                  
     3) Torres, Cynthia 8               4) Lucas, Isabel 8                
                  42.26     1:24.96 (42.70)                                        
 23 HAUPPAUGE-MR  'B'                                      NT    1:31.51        
     1) Bohman, Shannon 8               2) Maloney, Jamie 8               
     3) Martusciello, Kristine 8        4) Sommer, Jessica 8              
                  50.11     1:31.51 (41.40)                                        
 24 THREE VILLAGE SWIM CLUB-MR  'B'                   1:25.00    1:32.15        
     1) Mason, Victoria 8               2) Sommer, Laura 8                
     3) Grosskopf, Sian 8               4) Tufariello, Sofia 8            
                  45.21     1:32.15 (46.94)                                        
 25 CLUB FIT AQUATICS- BRIARCLIFF-MR  'A'             1:27.13    1:33.47        
     1) Ostrover, Nicole 8              2) Guglielmo, Kasey 7             
     3) Messner, Gabby 8                4) Scanteianu, Adriana 6          
                  50.24     1:33.47 (43.23)                                        
 -- GAEL AQUATIC CLUB-MR  'B'                         1:29.07         DQ        
     1) Drew, Harper 8                  2) Beaven, Martha 8               
     3) Berridge, Scottie 7             4) Humphrey, Caroline 8           
                  47.19          DQ (39.40)                                        
 -- LONG ISLAND AQUATIC CLUB-MR  'B'                  1:25.27         DQ        
     1) Degearo, Kaitlyn 8              2) LoBuglio, Jennifer 8           
     3) Germano, Caroline 8             4) Neal, Kimberly 8               
                  50.03          DQ (39.97)                                        
 
Event 36  Girls 7 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GAEL AQUATIC CLUB-MR  'A'                         1:11.91    1:12.77        
     1) Sawkins, Cate 6                 2) Amar, Kelly 7                  
     3) Mutoh, Seika 7                  4) Dunbar, Sarah 7                
                  36.13     1:12.77 (36.64)                                        
  2 GAEL AQUATIC CLUB-MR  'B'                         1:19.85    1:18.05        
     1) Ullrich, Taylor 7               2) Haims, Celia 7                 
     3) Rice, Harriet 7                 4) Fullerton, Haley 7             
                  39.42     1:18.05 (38.63)                                        
  3 LAGUARDIA AQUATIC CLUB-MR  'A'                    1:24.67    1:18.75        
     1) Tan, Cathy 7                    2) Almeida, Gabriela 7            
     3) Rodriguez, Tina 7               4) Furusho, Ema 7                 
                  34.58     1:18.75 (44.17)                                        
  4 SAW MILL CLUB SWIM TEAM-MR  'A'                   1:26.30    1:21.45        
     1) Kelly, Kerry 7                  2) Vettoretti, Mia 7              
     3) Ruotolo, Susannah 7             4) Andreozzi, Kristen 7           
                  41.67     1:21.45 (39.78)                                        
  5 GAEL AQUATIC CLUB-MR  'C'                         1:29.27    1:25.15        
     1) Drew, Sami 6                    2) Mannix, Katherine 6            
     3) Andreana, Lindsey 7             4) Sohr, Alison 6                 
                  45.14     1:25.15 (40.01)                                        
  6 ASPHALT GREEN UNIFIED AQUATICS-MR  'A'            1:37.19    1:25.99        
     1) Pena, Sarahe 7                  2) Arjomand, May 7                
     3) Najjar, Caroline 7              4) Brandow, Emma 7                
                  49.20     1:25.99 (36.79)                                        
  7 BADGER SWIM CLUB-MR  'A'                          1:18.80    1:26.56        
     1) Paret, Isabel 7                 2) Steffen, Alexis 7              
     3) Panitz, Georgia 6               4) Eid, Nathalie 7                
                  49.44     1:26.56 (37.12)                                        
  8 BGC-N. WESTCHESTER MARLINS-MR  'A'                1:30.00    1:26.93        
     1) Potenza, Giovanna 7             2) O'Sullivan, Maureen 7          
     3) Weiner, Margaux 6               4) DiGiacomo, Nicole 7            
                  42.82     1:26.93 (44.11)                                        
  9 THREE VILLAGE SWIM CLUB-MR  'A'                   1:39.16    1:31.15        
     1) Gavigan, Casey 7                2) Goria, Mikayla 7               
     3) Broder, Amber 6                 4) Wang, Katie 7                  
                  50.69     1:31.15 (40.46)                                        
 10 92ND ST. Y FLYING DOLPHINS-MR  'A'                1:30.00    1:32.42        
     1) Doyle, Jordan 7                 2) Gers, Emmanuelle 7             
     3) Shaevitz, Rebeeca 7             4) Weiss, Jessie 7                
                  42.91     1:32.42 (49.51)                                        
 11 LAGUARDIA AQUATIC CLUB-MR  'B'                         NT    1:39.37        
     1) Elmassry, Jasmine 7             2) Hou, Julia 7                   
     3) Wang, Sunnie 6                  4) Yun, Jena 6                    
                  51.92     1:39.37 (47.45)                                        
 12 TEAM SUFFOLK-MR  'A'                              2:10.00    1:57.84        
     1) Katz, Ryann 6                   2) Dunaisky, Jamie 7              
     3) Morello, Alyssa 7               4) Cyrus, Kiana 7                 
                1:05.21     1:57.84 (52.63)                                        
 
Event 37  Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
        1:18.99  ZQ
        1:20.99  JO
        1:31.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Kristina            8 BGNW MARLINS-MR      1:27.34    1:23.68 SILV   
                  39.39     1:23.68 (44.29)                                        
  2 Silverman, Erica           8 BGNW MARLINS-MR      1:26.82    1:23.80 SILV   
                  39.05     1:23.80 (44.75)                                        
  3 Bergin, Kate               8 MSC-MR               1:27.80    1:26.91 SILV   
                  38.47     1:26.91 (48.44)                                        
  4 McNamara, Alison           8 NY SHARKS-MR         1:27.35    1:28.63 SILV   
                  40.66     1:28.63 (47.97)                                        
  5 Reynolds, Maggie           8 TMSUFFOLK-MR         1:35.05    1:31.98        
                  42.17     1:31.98 (49.81)                                        
  6 Arana, Jessica             8 LIAC-MR              1:28.60    1:32.47        
                  42.55     1:32.47 (49.92)                                        
  7 Zukowski, Carli            8 WISC-MR              1:29.82    1:32.83        
                  45.08     1:32.83 (47.75)                                        
  8 Garces, Tessa              8 BADGER-MR            1:38.07    1:33.51        
                  42.55     1:33.51 (50.96)                                        
  9 Oyen-Ustad, Lillian        8 MSC-MR               1:32.63    1:34.35        
 10 Guttridge, Christianna     8 BGNW MARLINS-MR      1:43.73    1:34.53        
                  46.01     1:34.53 (48.52)                                        
 11 Heineman, Kalani           8 LIAC-MR              1:35.27    1:36.24        
                  43.59     1:36.24 (52.65)                                        
 12 Fitzsimmons, Mary          8 BGNW MARLINS-MR      1:45.21    1:36.62        
                  43.03     1:36.62 (53.59)                                        
 13 Hughes, Caroline           8 HYB-MR               1:41.46    1:36.95        
                  46.00     1:36.95 (50.95)                                        
 14 Harrington, Morgan         8 LBA-MR               1:41.31    1:37.75        
                  43.61     1:37.75 (54.14)                                        
 15 Siegel, Sophie             8 FLYING DOLPHINS-MR   1:41.12    1:38.27        
                  46.29     1:38.27 (51.98)                                        
 16 McClung, Taylor            8 PACE-MR              1:39.59    1:38.94        
                  46.36     1:38.94 (52.58)                                        
 17 Silipigni, Carolyn         8 BGNW MARLINS-MR      1:36.95    1:38.95        
                  45.41     1:38.95 (53.54)                                        
 18 Walker, Kathryn            8 TVSC-MR              1:41.74    1:39.09        
                  45.08     1:39.09 (54.01)                                        
 19 Karle, Katherine           8 BGNW MARLINS-MR      1:38.60    1:40.36        
                  47.66     1:40.36 (52.70)                                        
 20 Vasilakis, Amanda          8 GAEL-MR              1:46.30    1:40.83        
                  47.31     1:40.83 (53.52)                                        
 21 Coleman, Mackenzie         8 IA-MR                1:45.63    1:42.17        
                  49.44     1:42.17 (52.73)                                        
 22 Benson, Anja               8 HYB-MR               1:45.36    1:42.58        
                  47.95     1:42.58 (54.63)                                        
 23 Boddie, Erin               8 BGNW MARLINS-MR      1:44.92    1:42.80        
                  48.47     1:42.80 (54.33)                                        
 24 Dominger, Jacqueline       8 HAA-MR               1:48.23    1:43.02        
                  50.12     1:43.02 (52.90)                                        
 25 Loaiza, Nicolette          8 BADGER-MR            1:54.62    1:43.21        
                  48.92     1:43.21 (54.29)                                        
 26 Delpriore, Dulcie          8 GAEL-MR              1:40.85    1:43.40        
                  45.31     1:43.40 (58.09)                                        
 27 Kuo, Elizabeth             8 AGUA SWIM TEAM-MR    1:49.26    1:43.51        
                  51.55     1:43.51 (51.96)                                        
 28 McInerney, Clare           8 BADGER-MR            1:50.77    1:43.65        
                  52.31     1:43.65 (51.34)                                        
 29 Siegal, Gabriela           8 FLYING DOLPHINS-MR   2:30.00    1:44.96        
                  50.55     1:44.96 (54.41)                                        
 30 Hadley, Emma               8 BGNW MARLINS-MR      1:47.87    1:46.39        
                  48.07     1:46.39 (58.32)                                        
 31 Miller, Kerri              8 PACE-MR              1:46.05    1:46.53        
                  48.22     1:46.53 (58.31)                                        
 32 Cammarosano, Danielle      8 LBA-MR               1:46.28    1:46.96        
                  49.60     1:46.96 (57.36)                                        
 33 Lesser, Nina               8 HYB-MR               1:46.69    1:47.02        
                  48.66     1:47.02 (58.36)                                        
 34 Reilly, Rosie              8 BGNW MARLINS-MR      1:54.84    1:47.68        
                  50.40     1:47.68 (57.28)                                        
 35 Myerson, Marissa           8 FLYING DOLPHINS-MR   1:51.28    1:47.86        
                  51.86     1:47.86 (56.00)                                        
 36 Miara, Marissa             8 TRS-MR               1:54.38    1:49.16        
                  51.59     1:49.16 (57.57)                                        
 37 Bianco, Sara               8 HS-MR                1:49.41    1:50.50        
                  49.84   1:50.50 (1:00.66)                                        
 38 Germano, Caroline          8 LIAC-MR              1:49.73    1:51.33        
                  54.48     1:51.33 (56.85)                                        
 39 Humphrey, Caroline         8 GAEL-MR              1:50.25    1:51.61        
                  53.54     1:51.61 (58.07)                                        
 40 Rice, Jessica              8 GAEL-MR              2:05.07    1:53.46        
                  48.50   1:53.46 (1:04.96)                                        
 41 Doveala, Jane              8 HAA-MR               1:55.25    1:54.39        
                  54.49     1:54.39 (59.90)                                        
 42 Demerest, Jamie            8 LBA-MR               1:51.57    1:55.30        
                  58.75     1:55.30 (56.55)                                        
 43 Job, Zakiyyah              8 LBA-MR               2:34.56    1:59.61        
                  48.96   1:59.61 (1:10.65)                                        
 44 Willie, Cassandra          8 HAA-MR               1:55.25    2:05.36        
                1:01.20   2:05.36 (1:04.16)                                        
 45 Larson, Kelsey             8 LBA-MR               2:05.48    2:16.09        
                1:01.81   2:16.09 (1:14.28)                                        
 46 Drew, Harper               8 GAEL-MR              2:15.38    2:17.18        
                  58.69   2:17.18 (1:18.49)                                        
 -- Costigan, Abigail          8 PACE-MR              1:48.95         DQ        
                  49.21        DQ (1:06.54)                                        
 -- McGetrick, Maggie          8 BGNW MARLINS-MR      1:36.09         DQ        
                  43.26          DQ (50.41)                                        
 -- Sommer, Jessica            8 HAA-MR               1:55.25         DQ        
                  58.19        DQ (1:11.81)                                        
 -- Martusciello, Kristine     8 HAA-MR               2:00.25         DQ        
                1:05.40        DQ (1:19.42)                                        
 
Event 38  Girls 7 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:18.99  ZQ
        1:20.99  JO
        1:31.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Cathy                 7 TWISTERS-MR          1:33.19    1:30.80 SILV   
                  43.62     1:30.80 (47.18)                                        
  2 Almeida, Gabriela          7 TWISTERS-MR          1:34.65    1:32.86        
                  43.33     1:32.86 (49.53)                                        
  3 Thompson, Marissa          7 PACE-MR              1:33.61    1:34.65        
                  46.96     1:34.65 (47.69)                                        
  4 Mutoh, Seika               7 GAEL-MR              1:45.20    1:42.74        
                  46.59     1:42.74 (56.15)                                        
  5 Simkins, Ella              7 TMSUFFOLK-MR         1:43.90    1:49.44        
                  52.12     1:49.44 (57.32)                                        
  6 Eid, Nathalie              7 BADGER-MR            1:53.08    1:52.26        
                  50.37   1:52.26 (1:01.89)                                        
  7 Dunbar, Sarah              7 GAEL-MR                   NT    1:53.28        
                  49.77   1:53.28 (1:03.51)                                        
  8 Wang, Katie                7 TVSC-MR              1:51.16    1:54.88        
                  53.59   1:54.88 (1:01.29)                                        
  9 Potenza, Giovanna          7 BGNW MARLINS-MR      1:55.40    1:56.20        
                  52.68   1:56.20 (1:03.52)                                        
 -- Fried, Carly               7 FLYING DOLPHINS-MR   2:30.00         DQ        
                1:00.80        DQ (1:10.02)                                        
 -- Pikulik, Nicole            7 HAA-MR               2:00.25         DQ        
                  57.68        DQ (1:13.80)                                        
 -- Hutton, Theresa            7 TRS-MR               1:48.30         DQ        
                  48.11          DQ (58.93)                                        
 -- Watts, Kelsey              7 FLYING DOLPHINS-MR   2:35.00         DQ        
                1:04.66        DQ (1:13.15)                                        
 
Event 39  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sawkins, Cate              6 GAEL-MR                18.44      17.87        
  2 Lee, Jamie                 6 PACE-MR                24.26      20.28        
  3 Drew, Sami                 6 GAEL-MR                22.04      20.36        
  4 Panitz, Georgia            6 BADGER-MR              21.41      20.93        
  5 Yi, Morgan                 6 LIAC-MR                25.45      22.48        
  6 Weiner, Margaux            6 BGNW MARLINS-MR        27.34      22.85        
  7 Beaven, Meg                6 GAEL-MR                24.37      23.01        
  8 Harrington, Brooke         6 LBA-MR                 21.90      23.59        
  9 Scanteianu, Adriana        6 CFA-MR                 22.76      24.11        
 10 Polanco, Kayla             5 TWISTERS-MR            26.00      24.21        
 11 Shutowich, Emily           6 TVSC-MR                25.80      24.32        
 12 Thantu, Madison            6 CFA-MR                 27.28      24.78        
 13 Mannix, Katherine          6 GAEL-MR                23.44      24.83        
 14 Hartigan, Maddie           5 GAEL-MR                26.50      25.04        
 15 Wang, Sunnie               6 TWISTERS-MR            39.84      25.21        
 16 Tsuei, Angela              6 COND-MR                27.64      25.29        
 17 Sohr, Alison               6 GAEL-MR                22.13      25.73        
 18 Johnson, Kate              6 BADGER-MR              27.94      25.82        
 19 Solis, Gabriela            6 LBA-MR                 24.81      26.94        
 20 Buyukerkan, Ece            6 TWISTERS-MR            29.00      26.97        
 21 Yun, Jena                  6 TWISTERS-MR            28.00      27.21        
 22 Shelton, Merritt           5 CFA-MR                 33.44      30.94        
 23 Katz, Ryann                6 TMSUFFOLK-MR           33.16      31.30        
 24 Broder, Amber              6 TVSC-MR                32.71      31.44        
 25 Bouzarouata, Jasmin        5 TWISTERS-MR            28.00      32.26        
 26 Ostrander, Bethany         6 TVSC-MR                31.50      33.26        
 27 Zawatson, Cassidy          6 LIAC-MR                20.19      38.23        
 28 Ortof, Natalie             5 EXPRESS SWIMMING-MR    35.00      40.67        
 
Event 40  Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.79  ZQ
          37.99  JO
          44.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergin, Kate               8 MSC-MR                 38.84      37.92 JO     
  2 Chu, Kierstin              8 SMC-MR                 39.52      38.67 SILV   
  3 Garces, Tessa              8 BADGER-MR              43.29      40.89 SILV   
  4 Silverman, Erica           8 BGNW MARLINS-MR        40.03      41.70 SILV   
  5 Fitzsimmons, Mary          8 BGNW MARLINS-MR        42.28      41.95 SILV   
  6 Harrington, Morgan         8 LBA-MR                 45.21      42.46 SILV   
  7 Oyen-Ustad, Lillian        8 MSC-MR                 40.35      42.57 SILV   
  8 Arana, Jessica             8 LIAC-MR                41.49      42.77 SILV   
  9 Catarinacchio, Jessica     8 GAEL-MR                45.06      43.57 SILV   
 10 Swertfager, Theresa        8 SMC-MR                 46.52      43.84 SILV   
 11 Holfester, Alison          8 EXPRESS SWIMMING-MR    46.01      44.47        
 12 Sparrow, Alexandra         8 LIAC-MR                45.77      44.60        
 13 McGetrick, Maggie          8 BGNW MARLINS-MR        44.83      44.67        
 14 Giua, Giovanna             8 WISC-MR                45.38      44.71        
 15 Delpriore, Dulcie          8 GAEL-MR                46.64      44.93        
 16 Heineman, Kalani           8 LIAC-MR                44.13      45.01        
 17 Gosule, Jennifer           8 TMSUFFOLK-MR           52.47      46.18        
 18 Greatsinger, Jillian       8 WISC-MR                45.00      46.54        
 19 Kuo, Elizabeth             8 AGUA SWIM TEAM-MR      50.22      46.68        
 20 Reynolds, Maggie           8 TMSUFFOLK-MR           48.80      46.84        
 21 Fallon, Lauren             8 BADGER-MR              54.34      47.03        
 22 Gonzalez, Kassey           8 BIG BLUE-MR            50.56      47.22        
 23 Haar, Jessie               8 CSC-MR                 52.22      47.28        
 24 Fitzpatrick, Aileen        8 HYB-MR                 46.28      47.38        
 25 Job, Zakiyyah              8 LBA-MR                 51.50      47.55        
 26 Stanco, Alexa              8 TVSC-MR                49.24      47.56        
 27 Fuchs, Lindsey             8 AGUA SWIM TEAM-MR      42.84      47.64        
 28 Zhang, Angela              8 TVSC-MR                50.65      48.07        
 29 Sack, Nicole               8 OWA-MR                 53.40      48.08        
 30 McInerney, Clare           8 BADGER-MR              46.92      48.28        
 31 Dominger, Jacqueline       8 HAA-MR                 48.47      48.59        
 32 Silipigni, Carolyn         8 BGNW MARLINS-MR        47.03      48.64        
 33 Lesser, Nina               8 HYB-MR                 49.58      48.85        
 34 Lyman, Olivia              8 SMC-MR                 51.43      48.88        
 35 Kelly, Jordan              8 AGUA SWIM TEAM-MR    1:11.64      48.95        
 36 Miller, Kerri              8 PACE-MR                48.73      49.07        
 37 Velandia, Nicole           8 TWISTERS-MR            56.30      49.45        
 38 Loaiza, Nicolette          8 BADGER-MR              49.43      49.48        
 39 Benson, Anja               8 HYB-MR                 50.43      49.81        
 39 Elwyn, Catherine           8 PACE-MR                49.06      49.81        
 41 Shemet, Nancy              8 TVSC-MR                50.81      49.82        
 42 Degearo, Kaitlyn           8 LIAC-MR                54.79      50.37        
 43 Barrett, Seanna            8 EXPRESS SWIMMING-MR    47.04      50.51        
 44 Lutz, Anna Rae             8 BGNW MARLINS-MR        51.58      50.58        
 45 Raphael, Michaela          8 NY SHARKS-MR           49.95      50.75        
 46 Kistinger, Carolyn         8 CSC-MR               1:02.87      50.94        
 47 O'Krepkie, Kelly           8 LIAC-MR                55.57      51.01        
 48 Boddie, Erin               8 BGNW MARLINS-MR        51.53      51.03        
 49 Doveala, Jane              8 HAA-MR                 48.37      51.32        
 50 Keaveney, Briana           8 COND-MR                50.56      51.67        
 51 Mason, Victoria            8 TVSC-MR                55.93      51.74        
 52 Fung, Amanda               8 BIG BLUE-MR            57.20      52.09        
 53 Lucas, Isabel              8 BADGER-MR              52.72      52.14        
 54 Hymes, Elizabeth           8 BADGER-MR              58.55      52.50        
 55 Weiner, Isabella           8 BGNW MARLINS-MR        54.18      53.07        
 56 Sommer, Jessica            8 HAA-MR                 51.68      53.43        
 57 Palmer, Fiona              8 EXPRESS SWIMMING-MR    53.25      54.21        
 58 Schwartz, Isabella         8 PACE-MR                55.93      54.43        
 59 Lu, Grace                  8 APEX-MR                59.50      54.45        
 60 Cahill, Claire             8 SMC-MR                    NT      54.46        
 61 Sarubbi, Lara              8 TVSC-MR                55.38      54.65        
 62 Tufariello, Sofia          8 TVSC-MR                56.33      54.73        
 63 Tsanas, Ariana             8 AGUA SWIM TEAM-MR      53.42      55.81        
 64 Wodin, Ella                8 AGUA SWIM TEAM-MR    1:21.32      55.98        
 65 Lipton, Jessica            8 FLYING DOLPHINS-MR     59.06      55.99        
 66 Torres, Cynthia            8 BADGER-MR              58.55      56.03        
 67 Stephen, Lindsey           8 NY SHARKS-MR           56.83      56.26        
 68 Yanez, Tania               8 TWISTERS-MR            55.05      56.31        
 69 Pappalardo, Alexa          8 TMSUFFOLK-MR         1:30.90      56.97        
 70 Squillante, Kyra           8 IA-MR                  59.49      57.43        
 71 Beaven, Martha             8 GAEL-MR                55.22      57.73        
 72 Reynolds, Ceilie           8 EXPRESS SWIMMING-MR    54.48      58.39        
 73 Rizzo, Alexandra           8 MSC-MR                 54.53      58.52        
 74 Balter, Jennifer           8 BGNW MARLINS-MR      1:02.77      58.84        
 75 Crilly, Nicole             8 UNLI-MR              1:00.00      58.94        
 76 Lesser, Molly              8 SMC-MR               1:04.48      59.64        
 77 Grosskopf, Sian            8 TVSC-MR              1:01.63      59.86        
 78 Cantwell, Michael          8 TVSC-MR                59.00    1:00.36        
 79 Sullivan, Caroline         8 BGNW MARLINS-MR        53.88    1:00.83        
 80 Muirhead, Tatum            8 LBA-MR                 59.80    1:01.24        
 81 LoBuglio, Jennifer         8 LIAC-MR              1:04.91    1:01.99        
 82 Sommer, Laura              8 TVSC-MR                55.16    1:02.14        
 83 Natanzon, Michelle         8 AQUAFLAMES-MR        1:00.73    1:02.36        
 84 Bohman, Shannon            8 HAA-MR                 58.25    1:02.52        
 85 Ostrover, Nicole           8 CFA-MR               1:03.70    1:02.54        
 86 Mora, Isabella             8 CSC-MR                 57.82    1:02.59        
 87 Nix, Sabine                8 BGNW MARLINS-MR      1:09.97    1:03.72        
 88 Messner, Gabby             8 CFA-MR               1:03.65    1:04.58        
 89 Neal, Kimberly             8 LIAC-MR              1:00.00    1:06.84        
 90 Martusciello, Kristine     8 HAA-MR               1:00.25    1:07.12        
 91 DiChiara, Elena            8 BGNW MARLINS-MR      1:02.88    1:09.33        
 -- Gansrow, Kayla             8 CSC-MR               1:15.00         DQ        
 -- Monteleone, Alexandra      8 BIG BLUE-MR            53.49         DQ        
 -- Coleman, Mackenzie         8 IA-MR                  47.19         DQ        
 -- Guernier, Colleen          8 PACE-MR                55.00         DQ        
 -- Maloney, Jamie             8 HAA-MR               1:04.89         DQ        
 
Event 41  Girls 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sawkins, Cate              6 GAEL-MR                46.04      47.26        
  2 Lee, Jamie                 6 PACE-MR                   NT      53.49        
  3 Wang, Sunnie               6 TWISTERS-MR            50.47      56.00        
  4 Drew, Sami                 6 GAEL-MR                54.79      56.18        
  5 Johnson, Kate              6 BADGER-MR            1:07.92      57.61        
  6 Beaven, Meg                6 GAEL-MR                57.38      58.50        
  7 Mannix, Katherine          6 GAEL-MR              1:03.15      59.98        
  8 Harrington, Brooke         6 LBA-MR               1:10.66    1:00.18        
  9 Sohr, Alison               6 GAEL-MR              1:13.42    1:00.25        
 10 Scanteianu, Adriana        6 CFA-MR                 59.43    1:01.23        
 11 Thantu, Madison            6 CFA-MR               1:05.84    1:01.35        
 12 Tsuei, Angela              6 COND-MR                58.51    1:02.20        
 13 Panitz, Georgia            6 BADGER-MR            1:05.22    1:02.77        
 14 Yun, Jena                  6 TWISTERS-MR          1:04.00    1:05.80        
 15 Yi, Morgan                 6 LIAC-MR              1:05.11    1:08.51        
 16 Bouzarouata, Jasmin        5 TWISTERS-MR          1:07.00    1:11.87        
 17 Katz, Ryann                6 TMSUFFOLK-MR         1:46.90    1:25.69        
 18 Broder, Amber              6 TVSC-MR              1:32.57    1:30.09        
 -- Shelton, Merritt           5 CFA-MR               1:15.67         DQ        
 
Event 42  Girls 7 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Cathy                 7 TWISTERS-MR            42.54      41.78        
  2 Park, Irene                7 LIAC-MR                47.30      44.69        
  3 Zhang, Amy                 7 NY SHARKS-MR           48.59      46.95        
  4 Fullerton, Haley           7 GAEL-MR                51.45      47.15        
  5 D'Souza, Natalie           7 MSC-MR                 51.89      47.46        
  6 Gavigan, Casey             7 TVSC-MR                53.28      48.36        
  7 McClung, Demi              7 PACE-MR                50.94      48.67        
  8 Vettoretti, Mia            7 SMC-MR                 52.27      49.72        
  9 Rodriguez, Tina            7 TWISTERS-MR            50.17      50.24        
 10 Saba, Yuval                7 AQUAFLAMES-MR          57.04      50.64        
 11 Amar, Kelly                7 GAEL-MR              1:03.44      50.88        
 12 Dunbar, Sarah              7 GAEL-MR                   NT      51.96        
 13 Potenza, Giovanna          7 BGNW MARLINS-MR        52.76      52.37        
 14 Henry, Julia               7 OWA-MR                 54.84      52.60        
 15 Eid, Nathalie              7 BADGER-MR              52.43      52.63        
 16 Gers, Emmanuelle           7 FLYING DOLPHINS-MR     54.58      52.66        
 17 Guglielmo, Kasey           7 CFA-MR               1:01.58      52.75        
 18 Pikulik, Nicole            7 HAA-MR                 49.21      52.84        
 19 DiGiacomo, Nicole          7 BGNW MARLINS-MR        54.16      52.91        
 20 Andreozzi, Kristen         7 SMC-MR                    NT      53.15        
 21 Harvey, Noelle             7 HYB-MR               1:00.78      53.47        
 22 Saba, Amit                 7 AQUAFLAMES-MR        1:05.45      54.82        
 23 Baldassare, Brooke         7 WISC-MR                52.38      55.07        
 24 Yuabov, Esther             7 AQUAFLAMES-MR          57.45      55.56        
 25 Pena, Sarahe               7 AGUA SWIM TEAM-MR      56.74      56.18        
 26 Rogers, Ava                7 AGUA SWIM TEAM-MR    1:21.72      56.30        
 27 Andreana, Lindsey          7 GAEL-MR                51.19      56.39        
 28 Kang, Madeline             7 LIAC-MR                53.00      56.42        
 28 Hou, Julia                 7 TWISTERS-MR            50.83      56.42        
 30 Steffen, Alexis            7 BADGER-MR              58.99      56.66        
 31 Paret, Isabel              7 BADGER-MR              58.63      56.91        
 32 Haims, Celia               7 GAEL-MR                52.17      58.08        
 33 Smoor, Nina                7 BADGER-MR              58.55      58.66        
 34 Najjar, Caroline           7 AGUA SWIM TEAM-MR    1:08.04    1:00.33        
 35 Elmassry, Jasmine          7 TWISTERS-MR          1:00.30    1:00.96        
 36 Payne, Charlotte           7 GAEL-MR              1:04.28    1:02.50        
 37 Wagner, Ashley             7 TMSUFFOLK-MR         1:34.50    1:02.75        
 38 Doyle, Jordan              7 FLYING DOLPHINS-MR   1:10.00    1:03.08        
 39 Brandow, Emma              7 AGUA SWIM TEAM-MR    1:11.54    1:03.62        
 40 Furusho, Ema               7 TWISTERS-MR          1:00.00    1:03.74        
 41 Arjomand, May              7 AGUA SWIM TEAM-MR    1:34.23    1:03.91        
 42 Weiss, Jessie              7 FLYING DOLPHINS-MR   1:15.00    1:04.10        
 43 Hartigan, Kiely            7 GAEL-MR              1:03.15    1:05.05        
 44 Marlow, Kylie              7 TMSUFFOLK-MR         1:06.61    1:08.40        
 45 Shaevitz, Rebeeca          7 FLYING DOLPHINS-MR   1:15.00    1:10.53        
 46 Dunaisky, Jamie            7 TMSUFFOLK-MR         1:54.90    1:12.90        
 47 Cyrus, Kiana               7 TMSUFFOLK-MR         1:33.00    1:24.03        
 -- Kuhner, Breanna            7 LIND-MR                58.20         DQ        
 -- Morello, Alyssa            7 TMSUFFOLK-MR         1:36.90         DQ        
 -- O'Sullivan, Maureen        7 BGNW MARLINS-MR      1:01.66         DQ        
 -- Buchan, Haley              7 FLYING DOLPHINS-MR   1:13.40         DQ        
 -- Goria, Mikayla             7 TVSC-MR                53.70         DQ        
 
Event 43  Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zukowski, Carli            8 WISC-MR                21.57      20.52        
  2 Elwyn, Catherine           8 PACE-MR                23.61      22.62        
  3 McNamara, Alison           8 NY SHARKS-MR           23.79      22.93        
  4 Lange, Kaitlyn             8 NY SHARKS-MR           24.75      23.15        
  5 Guttridge, Christianna     8 BGNW MARLINS-MR        26.27      23.20        
  6 Delpriore, Dulcie          8 GAEL-MR                22.72      23.23        
  7 Lyman, Olivia              8 SMC-MR                 24.59      23.30        
  8 Vasilakis, Amanda          8 GAEL-MR                22.69      23.48        
  9 McClung, Taylor            8 PACE-MR                23.14      23.65        
 10 Schwartz, Isabella         8 PACE-MR                23.90      23.72        
 11 Greatsinger, Jillian       8 WISC-MR                24.72      23.95        
 12 Germano, Caroline          8 LIAC-MR                25.12      24.09        
 13 Reilly, Rosie              8 BGNW MARLINS-MR        25.61      24.18        
 14 Sparrow, Alexandra         8 LIAC-MR                24.65      24.25        
 15 Kistinger, Carolyn         8 CSC-MR                 24.87      24.27        
 16 Sweet, Lauren              8 COND-MR                22.92      24.29        
 17 Demerest, Jamie            8 LBA-MR                 23.75      24.56        
 17 Giua, Giovanna             8 WISC-MR                27.39      24.56        
 19 Lucas, Isabel              8 BADGER-MR              26.62      24.96        
 20 Hadley, Emma               8 BGNW MARLINS-MR        27.27      24.99        
 21 Gansrow, Kayla             8 CSC-MR                 27.05      25.05        
 21 Keaveney, Briana           8 COND-MR                25.86      25.05        
 23 Stephen, Lindsey           8 NY SHARKS-MR           26.14      25.07        
 24 Weiner, Isabella           8 BGNW MARLINS-MR        27.82      25.08        
 25 Myerson, Marissa           8 FLYING DOLPHINS-MR     26.72      25.12        
 26 Miara, Marissa             8 TRS-MR                 28.49      25.14        
 27 Fung, Amanda               8 BIG BLUE-MR            27.86      25.34        
 27 McInerney, Clare           8 BADGER-MR              25.92      25.34        
 27 Fuchs, Lindsey             8 AGUA SWIM TEAM-MR      26.41      25.34        
 30 Cahill, Claire             8 SMC-MR                 29.41      25.40        
 31 Haar, Jessie               8 CSC-MR                 28.03      25.43        
 32 Barrett, Seanna            8 EXPRESS SWIMMING-MR    24.96      25.48        
 33 Holfester, Alison          8 EXPRESS SWIMMING-MR    23.48      25.49        
 34 Lesser, Nina               8 HYB-MR                 25.74      25.65        
 35 Silipigni, Carolyn         8 BGNW MARLINS-MR        27.35      25.79        
 36 Humphrey, Caroline         8 GAEL-MR                25.31      25.80        
 37 Fitzsimmons, Mary          8 BGNW MARLINS-MR        29.13      25.82        
 38 Coleman, Mackenzie         8 IA-MR                  25.74      25.95        
 39 Rizzo, Alexandra           8 MSC-MR                 29.73      26.06        
 40 Lutz, Anna Rae             8 BGNW MARLINS-MR        27.85      26.18        
 41 Siegal, Gabriela           8 FLYING DOLPHINS-MR     28.65      26.28        
 42 Kelly, Jordan              8 AGUA SWIM TEAM-MR      25.87      26.40        
 43 Baudinet, Mary Helen       8 SMC-MR                 26.44      26.51        
 44 Degearo, Kaitlyn           8 LIAC-MR                30.52      26.54        
 45 Wodin, Ella                8 AGUA SWIM TEAM-MR      37.98      26.65        
 46 Velandia, Nicole           8 TWISTERS-MR            30.68      26.70        
 47 Bianco, Sara               8 HS-MR                  26.27      26.88        
 48 Lu, Grace                  8 APEX-MR                26.19      27.08        
 48 Tsanas, Ariana             8 AGUA SWIM TEAM-MR      30.12      27.08        
 50 Sack, Nicole               8 OWA-MR                 28.14      27.13        
 51 Zhang, Angela              8 TVSC-MR                25.91      27.36        
 52 Tufariello, Sofia          8 TVSC-MR                30.28      27.48        
 53 Pokorne, Emma              8 SMC-MR                 27.93      27.56        
 54 Gosule, Jennifer           8 TMSUFFOLK-MR           30.14      27.68        
 55 Yanez, Tania               8 TWISTERS-MR            29.43      28.13        
 56 Crilly, Nicole             8 UNLI-MR                33.00      28.21        
 57 Squillante, Kyra           8 IA-MR                  29.51      28.23        
 58 Beaven, Martha             8 GAEL-MR                27.10      28.72        
 59 Lipton, Jessica            8 FLYING DOLPHINS-MR     50.00      29.14        
 60 Mason, Victoria            8 TVSC-MR                29.60      29.53        
 61 Shemet, Nancy              8 TVSC-MR                30.74      29.56        
 62 DiChiara, Elena            8 BGNW MARLINS-MR        32.75      29.76        
 63 Nix, Sabine                8 BGNW MARLINS-MR        36.85      29.81        
 64 Pappalardo, Alexa          8 TMSUFFOLK-MR           44.90      30.10        
 65 Ostrover, Nicole           8 CFA-MR                 32.94      30.62        
 66 Balter, Jennifer           8 BGNW MARLINS-MR        33.94      30.81        
 67 Reynolds, Ceilie           8 EXPRESS SWIMMING-MR    30.50      30.85        
 68 Drew, Harper               8 GAEL-MR                32.13      32.02        
 69 Larson, Kelsey             8 LBA-MR                 30.06      32.18        
 70 Lesser, Molly              8 SMC-MR                 30.00      32.33        
 71 Bohman, Shannon            8 HAA-MR                 30.25      32.54        
 72 Palmer, Fiona              8 EXPRESS SWIMMING-MR    31.29      32.86        
 73 Torres, Cynthia            8 BADGER-MR              27.55      32.89        
 74 Monteleone, Alexandra      8 BIG BLUE-MR            34.82      33.20        
 75 Messner, Gabby             8 CFA-MR                 35.53      33.94        
 76 Neal, Kimberly             8 LIAC-MR                36.00      39.09        
 77 McCartney, Mary            8 BIG BLUE-MR            47.12      41.60        
 78 Hymes, Elizabeth           8 BADGER-MR              28.55      43.93        
 -- Fitzpatrick, Aileen        8 HYB-MR                 25.74         DQ        
 -- Maloney, Jamie             8 HAA-MR                 30.25         DQ        
 -- Mora, Isabella             8 CSC-MR                 39.77         DQ        
 
Event 44  Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Sunnie               6 TWISTERS-MR            39.35      26.22        
  2 Sawkins, Cate              6 GAEL-MR                27.31      26.49        
  3 Lee, Jamie                 6 PACE-MR                28.50      27.58        
  4 Panitz, Georgia            6 BADGER-MR              35.22      28.72        
  5 Polanco, Kayla             5 TWISTERS-MR            32.00      28.97        
  6 Sohr, Alison               6 GAEL-MR                28.59      30.40        
  7 Thantu, Madison            6 CFA-MR                 32.66      31.08        
  8 Weiner, Margaux            6 BGNW MARLINS-MR        30.66      31.10        
  9 Yi, Morgan                 6 LIAC-MR                40.00      31.51        
 10 Beaven, Meg                6 GAEL-MR                34.19      32.08        
 11 Mannix, Katherine          6 GAEL-MR                31.81      33.12        
 12 Tsuei, Angela              6 COND-MR                34.59      33.92        
 13 Scanteianu, Adriana        6 CFA-MR                 33.11      37.75        
 14 Bouzarouata, Jasmin        5 TWISTERS-MR            37.00      38.24        
 15 Katz, Ryann                6 TMSUFFOLK-MR           45.37      40.92        
 -- Buyukerkan, Ece            6 TWISTERS-MR            35.00         DQ        
 -- Yun, Jena                  6 TWISTERS-MR            36.00         DQ        
 -- Johnson, Kate              6 BADGER-MR              40.11         DQ        
 -- Hartigan, Maddie           5 GAEL-MR                34.40         DQ        
 -- Drew, Sami                 6 GAEL-MR                29.44         DQ        
 -- Shelton, Merritt           5 CFA-MR                 39.78         DQ        
 -- Harrington, Brooke         6 LBA-MR                    NT         DQ        
 -- Solis, Gabriela            6 LBA-MR                 40.15         DQ        
 
Event 45  Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Almeida, Gabriela          7 TWISTERS-MR            25.54      23.54        
  2 Mutoh, Seika               7 GAEL-MR                23.53      24.45        
  3 Baldassare, Brooke         7 WISC-MR                24.53      24.71        
  4 Elcott, Ina                7 MSC-MR                 21.67      24.94        
  5 Zhang, Amy                 7 NY SHARKS-MR           31.68      25.20        
  6 Wang, Katie                7 TVSC-MR                27.33      25.53        
  7 Berridge, Scottie          7 GAEL-MR                23.75      25.60        
  8 Ullrich, Taylor            7 GAEL-MR                25.44      25.64        
  9 Rodriguez, Tina            7 TWISTERS-MR            27.78      25.76        
 10 Ruotolo, Susannah          7 SMC-MR                 32.65      25.77        
 11 Fullerton, Haley           7 GAEL-MR                24.97      25.98        
 12 Vettoretti, Mia            7 SMC-MR                 25.25      26.11        
 13 Henry, Julia               7 OWA-MR                 25.45      26.28        
 14 Kelly, Kerry               7 SMC-MR                 28.98      26.60        
 15 O'Sullivan, Maureen        7 BGNW MARLINS-MR        30.31      26.79        
 16 Andreana, Lindsey          7 GAEL-MR                26.72      26.83        
 17 D'Souza, Natalie           7 MSC-MR                 30.67      27.01        
 18 McClung, Demi              7 PACE-MR                28.78      27.10        
 19 Doyle, Jordan              7 FLYING DOLPHINS-MR     40.00      27.19        
 20 Najjar, Caroline           7 AGUA SWIM TEAM-MR      32.14      27.21        
 21 Pena, Sarahe               7 AGUA SWIM TEAM-MR      28.86      27.25        
 22 Simkins, Ella              7 TMSUFFOLK-MR           26.90      27.43        
 23 Elmassry, Jasmine          7 TWISTERS-MR            29.14      27.56        
 24 Marlow, Kylie              7 TMSUFFOLK-MR           31.26      28.34        
 25 Fried, Carly               7 FLYING DOLPHINS-MR     40.00      28.36        
 26 Hutton, Theresa            7 TRS-MR                 29.27      28.39        
 27 Furusho, Ema               7 TWISTERS-MR            31.81      28.41        
 28 Andreozzi, Kristen         7 SMC-MR                 35.22      28.83        
 29 DiGiacomo, Nicole          7 BGNW MARLINS-MR        34.00      28.98        
 30 Dunaisky, Jamie            7 TMSUFFOLK-MR           37.90      29.34        
 31 Saba, Amit                 7 AQUAFLAMES-MR          33.95      29.74        
 32 Watts, Kelsey              7 FLYING DOLPHINS-MR     40.40      29.82        
 33 Weiss, Jessie              7 FLYING DOLPHINS-MR     40.00      29.93        
 34 Rogers, Ava                7 AGUA SWIM TEAM-MR      42.48      30.14        
 35 Buchan, Haley              7 FLYING DOLPHINS-MR     45.00      30.82        
 36 Guglielmo, Kasey           7 CFA-MR                 35.67      30.84        
 37 Potenza, Giovanna          7 BGNW MARLINS-MR        30.00      30.91        
 38 Hou, Julia                 7 TWISTERS-MR            35.28      31.27        
 39 Hartigan, Kiely            7 GAEL-MR                29.00      31.52        
 40 Klein, Sarah               7 PACE-MR                32.55      32.61        
 41 Gers, Emmanuelle           7 FLYING DOLPHINS-MR     35.00      34.02        
 42 Kuhner, Breanna            7 LIND-MR                33.88      34.41        
 43 Morello, Alyssa            7 TMSUFFOLK-MR           36.90      35.30        
 -- Shaevitz, Rebeeca          7 FLYING DOLPHINS-MR     45.00         DQ        
 -- Paret, Isabel              7 BADGER-MR              32.00         DQ        
 -- Arjomand, May              7 AGUA SWIM TEAM-MR      28.32         DQ        
 -- Smoor, Nina                7 BADGER-MR              32.98         DQ        
 -- Steffen, Alexis            7 BADGER-MR              42.00         DQ        
 -- Wagner, Ashley             7 TMSUFFOLK-MR           35.90         DQ        
 -- Cyrus, Kiana               7 TMSUFFOLK-MR           39.00         DQ        
 -- Rice, Harriet              7 GAEL-MR                29.16         DQ        
 -- Payne, Charlotte           7 GAEL-MR                35.72         DQ        
 -- Saba, Yuval                7 AQUAFLAMES-MR             NT         DQ        
 -- Jarrett, Olivia            7 GAEL-MR                38.28         DQ        
 -- Haims, Celia               7 GAEL-MR                25.97         DQ        
 
Event 46  Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          35.59  ZQ
          37.09  JO
          45.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silverman, Erica           8 BGNW MARLINS-MR        38.62      38.22 SILV   
  2 Barry, Kristina            8 BGNW MARLINS-MR        38.93      38.67 SILV   
  3 McNamara, Alison           8 NY SHARKS-MR           42.53      41.74 SILV   
  4 Catarinacchio, Jessica     8 GAEL-MR                47.03      42.24 SILV   
  5 Chu, Kierstin              8 SMC-MR                 49.43      42.39 SILV   
  6 Lange, Kaitlyn             8 NY SHARKS-MR           44.02      42.42 SILV   
  7 Walker, Kathryn            8 TVSC-MR                45.95      44.14 SILV   
  8 Costigan, Abigail          8 PACE-MR                45.98      44.24 SILV   
  9 Garces, Tessa              8 BADGER-MR              47.54      44.98 SILV   
 10 Hughes, Caroline           8 HYB-MR                 46.41      45.02 SILV   
 11 Harrington, Morgan         8 LBA-MR                 42.03      45.80        
 12 McGetrick, Maggie          8 BGNW MARLINS-MR        47.75      45.86        
 13 Job, Zakiyyah              8 LBA-MR                 53.51      46.59        
 14 Swertfager, Theresa        8 SMC-MR                 46.77      46.76        
 15 Karle, Katherine           8 BGNW MARLINS-MR        48.42      46.77        
 16 Baudinet, Mary Helen       8 SMC-MR                 46.10      46.91        
 17 Cammarosano, Danielle      8 LBA-MR                 50.39      47.96        
 18 Hadley, Emma               8 BGNW MARLINS-MR        51.21      48.19        
 19 Siegel, Sophie             8 FLYING DOLPHINS-MR     50.16      48.38        
 20 Gonzalez, Kassey           8 BIG BLUE-MR            57.66      50.12        
 21 Benson, Anja               8 HYB-MR                 48.30      50.23        
 22 Guttridge, Christianna     8 BGNW MARLINS-MR        51.63      50.27        
 23 Boddie, Erin               8 BGNW MARLINS-MR        48.35      50.43        
 24 Lutz, Anna Rae             8 BGNW MARLINS-MR        53.50      51.13        
 25 Fallon, Lauren             8 BADGER-MR              52.55      51.41        
 26 Loaiza, Nicolette          8 BADGER-MR            1:10.33      51.70        
 27 Stephen, Lindsey           8 NY SHARKS-MR           53.56      52.97        
 28 Raphael, Michaela          8 NY SHARKS-MR           56.00      53.62        
 29 Reilly, Rosie              8 BGNW MARLINS-MR        55.47      54.80        
 30 Pokorne, Emma              8 SMC-MR                 54.30      55.72        
 31 Miara, Marissa             8 TRS-MR                 58.42      58.99        
 32 Muirhead, Tatum            8 LBA-MR               1:10.45      59.56        
 33 Myerson, Marissa           8 FLYING DOLPHINS-MR   1:10.00    1:00.26        
 34 Sullivan, Caroline         8 BGNW MARLINS-MR        59.00    1:01.04        
 35 Willie, Cassandra          8 HAA-MR                 55.43    1:05.90        
 -- Sweet, Lauren              8 COND-MR                   NT         DQ        
 -- O'Krepkie, Kelly           8 LIAC-MR              1:05.00         DQ        
 -- Rice, Jessica              8 GAEL-MR                53.17         DQ        
 
Event 47  Girls 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          35.59  ZQ
          37.09  JO
          45.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Almeida, Gabriela          7 TWISTERS-MR            43.68      42.91 SILV   
  2 Thompson, Marissa          7 PACE-MR                44.60      43.14 SILV   
  3 Elcott, Ina                7 MSC-MR                 45.71      44.83 SILV   
  4 Ullrich, Taylor            7 GAEL-MR                48.62      46.49        
  5 Mutoh, Seika               7 GAEL-MR                47.99      46.69        
  6 Kelly, Kerry               7 SMC-MR                 50.28      50.43        
  7 Park, Irene                7 LIAC-MR                50.71      52.93        
  8 Ruotolo, Susannah          7 SMC-MR                    NT      59.87        
  9 Brandow, Emma              7 AGUA SWIM TEAM-MR    1:13.61    1:15.48        
 -- Amar, Kelly                7 GAEL-MR                54.38         DQ        
 -- Kang, Madeline             7 LIAC-MR              1:05.00         DQ        
 -- Yuabov, Esther             7 AQUAFLAMES-MR          54.23         DQ        
 
Event 48  Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.99  ZQ
          32.09  JO
          36.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Kristina            8 BGNW MARLINS-MR        34.55      33.85 SILV   
  2 Bergin, Kate               8 MSC-MR                 34.07      34.30 SILV   
  3 Chu, Kierstin              8 SMC-MR                 34.92      34.34 SILV   
  4 Zukowski, Carli            8 WISC-MR                35.62      35.68 SILV   
  5 Oyen-Ustad, Lillian        8 MSC-MR                 37.78      36.05 SILV   
  6 Reynolds, Maggie           8 TMSUFFOLK-MR           35.77      36.21 SILV   
  7 Sweet, Lauren              8 COND-MR                38.66      36.35 SILV   
  8 Sparrow, Alexandra         8 LIAC-MR                37.45      36.61 SILV   
  9 Arana, Jessica             8 LIAC-MR                36.30      36.86        
 10 Lange, Kaitlyn             8 NY SHARKS-MR           40.27      37.20        
 11 Fitzpatrick, Aileen        8 HYB-MR                 37.47      37.79        
 12 Heineman, Kalani           8 LIAC-MR                37.27      37.80        
 13 Catarinacchio, Jessica     8 GAEL-MR                38.88      38.19        
 14 Greatsinger, Jillian       8 WISC-MR                38.48      38.46        
 15 Hughes, Caroline           8 HYB-MR                 37.47      38.47        
 16 Holfester, Alison          8 EXPRESS SWIMMING-MR    37.38      38.64        
 17 Swertfager, Theresa        8 SMC-MR                 37.84      38.70        
 18 Fallon, Lauren             8 BADGER-MR              40.54      39.17        
 19 Dominger, Jacqueline       8 HAA-MR                 39.84      39.26        
 20 Baudinet, Mary Helen       8 SMC-MR                 40.60      39.33        
 21 Giua, Giovanna             8 WISC-MR                40.37      39.71        
 22 Elwyn, Catherine           8 PACE-MR                40.05      39.81        
 23 Karle, Katherine           8 BGNW MARLINS-MR        37.25      39.88        
 24 Costigan, Abigail          8 PACE-MR                39.42      39.89        
 25 Walker, Kathryn            8 TVSC-MR                41.68      39.97        
 26 Vasilakis, Amanda          8 GAEL-MR                38.70      40.42        
 27 Lyman, Olivia              8 SMC-MR                 40.83      40.44        
 28 Barrett, Seanna            8 EXPRESS SWIMMING-MR    39.22      40.66        
 29 Siegal, Gabriela           8 FLYING DOLPHINS-MR     41.46      40.69        
 30 Siegel, Sophie             8 FLYING DOLPHINS-MR     40.41      40.96        
 31 Rice, Jessica              8 GAEL-MR                44.98      41.32        
 32 O'Krepkie, Kelly           8 LIAC-MR                44.05      41.46        
 33 Miller, Kerri              8 PACE-MR                40.84      41.52        
 34 Kuo, Elizabeth             8 AGUA SWIM TEAM-MR      43.50      41.56        
 35 Haar, Jessie               8 CSC-MR                 43.55      41.87        
 36 Sack, Nicole               8 OWA-MR                 42.91      42.80        
 37 Zhang, Angela              8 TVSC-MR                41.33      42.86        
 38 Gonzalez, Kassey           8 BIG BLUE-MR            44.85      43.15        
 39 Gosule, Jennifer           8 TMSUFFOLK-MR           45.63      43.35        
 40 Bianco, Sara               8 HS-MR                  41.43      43.37        
 41 Raphael, Michaela          8 NY SHARKS-MR           41.60      43.51        
 42 Pokorne, Emma              8 SMC-MR                 42.90      43.54        
 43 Velandia, Nicole           8 TWISTERS-MR            48.99      44.04        
 44 Keaveney, Briana           8 COND-MR                43.37      44.10        
 45 Sommer, Jessica            8 HAA-MR                 44.39      44.17        
 46 Rizzo, Alexandra           8 MSC-MR                 45.61      44.33        
 47 Lucas, Isabel              8 BADGER-MR              44.07      44.47        
 48 Doveala, Jane              8 HAA-MR                 43.77      44.49        
 49 Shemet, Nancy              8 TVSC-MR                42.37      44.53        
 50 Willie, Cassandra          8 HAA-MR                 44.22      44.66        
 51 Humphrey, Caroline         8 GAEL-MR                43.63      44.86        
 52 Fuchs, Lindsey             8 AGUA SWIM TEAM-MR      43.97      44.92        
 53 Cammarosano, Danielle      8 LBA-MR                 39.40      44.94        
 54 Hymes, Elizabeth           8 BADGER-MR              46.55      45.33        
 55 Stanco, Alexa              8 TVSC-MR                45.85      45.40        
 56 Gansrow, Kayla             8 CSC-MR                 55.07      45.54        
 57 Kistinger, Carolyn         8 CSC-MR                 48.60      45.76        
 58 Germano, Caroline          8 LIAC-MR                43.92      45.82        
 59 Lu, Grace                  8 APEX-MR                50.43      46.03        
 60 Weiner, Isabella           8 BGNW MARLINS-MR        49.01      46.11        
 61 Lesser, Molly              8 SMC-MR                    NT      46.65        
 62 Kelly, Jordan              8 AGUA SWIM TEAM-MR      54.96      46.95        
 63 Palmer, Fiona              8 EXPRESS SWIMMING-MR    46.71      47.00        
 64 Muirhead, Tatum            8 LBA-MR                 50.00      47.58        
 65 Sullivan, Caroline         8 BGNW MARLINS-MR        45.98      47.64        
 66 Demerest, Jamie            8 LBA-MR                 45.77      47.80        
 67 Mason, Victoria            8 TVSC-MR                48.48      48.00        
 68 Squillante, Kyra           8 IA-MR                  52.59      48.18        
 69 Tsanas, Ariana             8 AGUA SWIM TEAM-MR      49.43      48.34        
 70 Drew, Harper               8 GAEL-MR                45.71      48.67        
 71 Torres, Cynthia            8 BADGER-MR              52.55      48.74        
 72 Schwartz, Isabella         8 PACE-MR                44.28      48.94        
 73 Tufariello, Sofia          8 TVSC-MR                51.68      49.02        
 74 Sommer, Laura              8 TVSC-MR                53.54      49.80        
 75 Monteleone, Alexandra      8 BIG BLUE-MR            54.79      49.85        
 76 Reynolds, Ceilie           8 EXPRESS SWIMMING-MR    47.01      50.29        
 77 Sarubbi, Lara              8 TVSC-MR                57.73      50.49        
 78 Fung, Amanda               8 BIG BLUE-MR            48.17      51.17        
 79 Larson, Kelsey             8 LBA-MR                 46.65      51.79        
 80 Lipton, Jessica            8 FLYING DOLPHINS-MR     51.45      52.64        
 81 Wodin, Ella                8 AGUA SWIM TEAM-MR    1:34.34      52.96        
 82 Martusciello, Kristine     8 HAA-MR                 56.95      53.23        
 83 Natanzon, Michelle         8 AQUAFLAMES-MR          50.48      53.34        
 84 Cahill, Claire             8 SMC-MR                    NT      53.42        
 85 Cantwell, Michael          8 TVSC-MR              1:04.89      53.78        
 86 Ostrover, Nicole           8 CFA-MR                 51.74      53.97        
 87 Yanez, Tania               8 TWISTERS-MR            48.46      54.40        
 88 Balter, Jennifer           8 BGNW MARLINS-MR        59.33      54.97        
 89 Nix, Sabine                8 BGNW MARLINS-MR      1:00.95      55.30        
 90 Crilly, Nicole             8 UNLI-MR                55.50      55.58        
 91 Beaven, Martha             8 GAEL-MR                50.03      56.82        
 92 Pappalardo, Alexa          8 TMSUFFOLK-MR         1:02.50      57.54        
 93 Mora, Isabella             8 CSC-MR                 59.60      58.12        
 94 Messner, Gabby             8 CFA-MR                 51.76      58.71        
 95 Maloney, Jamie             8 HAA-MR                 52.25      59.17        
 96 Bohman, Shannon            8 HAA-MR                 55.25      59.76        
 97 McCartney, Mary            8 BIG BLUE-MR            55.31    1:00.15        
 98 Grosskopf, Sian            8 TVSC-MR              1:02.33    1:07.08        
 99 DiChiara, Elena            8 BGNW MARLINS-MR      1:06.74    1:11.57        
 -- McClung, Taylor            8 PACE-MR                41.16         DQ        
 
Event 49  Girls 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.99  ZQ
          32.09  JO
          36.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Cathy                 7 TWISTERS-MR            36.88      35.48 SILV   
  2 Thompson, Marissa          7 PACE-MR                37.24      37.70        
  3 Hutton, Theresa            7 TRS-MR                 38.50      38.32        
  4 Zhang, Amy                 7 NY SHARKS-MR           42.11      40.97        
  5 Fullerton, Haley           7 GAEL-MR                45.68      41.12        
  6 D'Souza, Natalie           7 MSC-MR                 43.35      41.22        
  7 Elcott, Ina                7 MSC-MR                 39.26      41.30        
  8 Dunbar, Sarah              7 GAEL-MR                39.84      41.44        
  9 Amar, Kelly                7 GAEL-MR                49.96      42.12        
 10 Gavigan, Casey             7 TVSC-MR                42.89      42.45        
 11 Rodriguez, Tina            7 TWISTERS-MR            43.36      42.62        
 12 McClung, Demi              7 PACE-MR                44.60      43.16        
 13 Park, Irene                7 LIAC-MR                42.72      43.19        
 14 Ullrich, Taylor            7 GAEL-MR                41.47      43.24        
 15 Wang, Katie                7 TVSC-MR                44.40      43.40        
 16 Kelly, Kerry               7 SMC-MR                 46.41      43.58        
 17 Henry, Julia               7 OWA-MR                 43.79      43.73        
 18 Eid, Nathalie              7 BADGER-MR              42.73      44.64        
 19 DiGiacomo, Nicole          7 BGNW MARLINS-MR        42.23      44.66        
 20 Saba, Yuval                7 AQUAFLAMES-MR          51.45      46.08        
 21 Simkins, Ella              7 TMSUFFOLK-MR           43.48      46.18        
 22 Harvey, Noelle             7 HYB-MR                 58.75      46.72        
 23 Pikulik, Nicole            7 HAA-MR                 44.56      47.03        
 24 Ruotolo, Susannah          7 SMC-MR                    NT      47.10        
 25 Rice, Harriet              7 GAEL-MR                50.28      47.29        
 26 Doyle, Jordan              7 FLYING DOLPHINS-MR   1:05.00      47.33        
 27 O'Sullivan, Maureen        7 BGNW MARLINS-MR        47.44      47.66        
 28 Andreana, Lindsey          7 GAEL-MR                50.28      47.89        
 28 Kuhner, Breanna            7 LIND-MR                50.81      47.89        
 30 Baldassare, Brooke         7 WISC-MR                46.39      47.98        
 31 Hou, Julia                 7 TWISTERS-MR            44.77      48.40        
 32 Pena, Sarahe               7 AGUA SWIM TEAM-MR      45.24      48.48        
 33 Steffen, Alexis            7 BADGER-MR              46.55      48.56        
 34 Vettoretti, Mia            7 SMC-MR                 47.66      49.06        
 35 Watts, Kelsey              7 FLYING DOLPHINS-MR   1:03.00      49.69        
 36 Arjomand, May              7 AGUA SWIM TEAM-MR      53.49      49.89        
 37 Fried, Carly               7 FLYING DOLPHINS-MR   1:00.16      50.09        
 38 Andreozzi, Kristen         7 SMC-MR                 57.90      50.17        
 39 Goria, Mikayla             7 TVSC-MR                53.33      50.22        
 40 Rogers, Ava                7 AGUA SWIM TEAM-MR    1:32.12      50.32        
 41 Saba, Amit                 7 AQUAFLAMES-MR        1:27.55      50.93        
 42 Gers, Emmanuelle           7 FLYING DOLPHINS-MR     47.26      50.96        
 43 Najjar, Caroline           7 AGUA SWIM TEAM-MR      55.69      51.10        
 44 Paret, Isabel              7 BADGER-MR              55.15      51.52        
 45 Brandow, Emma              7 AGUA SWIM TEAM-MR      55.18      51.75        
 46 Smoor, Nina                7 BADGER-MR              57.55      51.95        
 47 Haims, Celia               7 GAEL-MR                45.68      52.22        
 48 Yuabov, Esther             7 AQUAFLAMES-MR        1:03.35      52.23        
 49 Polanco, Kayla             5 TWISTERS-MR          1:02.00      54.30        
 50 Elmassry, Jasmine          7 TWISTERS-MR            52.05      55.08        
 51 Weiner, Margaux            6 BGNW MARLINS-MR        55.21      55.43        
 52 Kang, Madeline             7 LIAC-MR                50.00      57.26        
 53 Marlow, Kylie              7 TMSUFFOLK-MR           54.14      57.37        
 54 Buyukerkan, Ece            6 TWISTERS-MR          1:06.00      57.40        
 55 Morello, Alyssa            7 TMSUFFOLK-MR         1:11.90      57.73        
 56 Payne, Charlotte           7 GAEL-MR                53.98      58.67        
 57 Weiss, Jessie              7 FLYING DOLPHINS-MR   1:07.00      58.84        
 58 Shutowich, Emily           6 TVSC-MR              1:07.88      59.68        
 59 Jarrett, Olivia            7 GAEL-MR                57.56    1:01.73        
 60 Shaevitz, Rebeeca          7 FLYING DOLPHINS-MR   1:10.00    1:03.46        
 61 Buchan, Haley              7 FLYING DOLPHINS-MR   1:10.00    1:04.37        
 62 Dunaisky, Jamie            7 TMSUFFOLK-MR         1:24.90    1:07.03        
 63 Cyrus, Kiana               7 TMSUFFOLK-MR         1:15.00    1:07.28        
 64 Furusho, Ema               7 TWISTERS-MR               NT    1:08.44        
 65 Wagner, Ashley             7 TMSUFFOLK-MR         1:11.90    1:14.69        
 66 Broder, Amber              6 TVSC-MR              1:28.87    1:20.48        
 67 Ostrander, Bethany         6 TVSC-MR              1:21.46    1:23.25        
 -- Guglielmo, Kasey           7 CFA-MR                 56.45         DQ        
 -- Berridge, Scottie          7 GAEL-MR                   NT         DQ        
 
Event 50  Girls 8 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 BGC-N. WESTCHESTER MARLINS-MR  'A'                2:44.00    2:47.49        
     1) Fitzsimmons, Mary 8             2) Silverman, Erica 8             
     3) Barry, Kristina 8               4) Karle, Katherine 8             
                  41.92     1:27.83 (45.91)     2:06.80 (38.97)     2:47.49 (40.69)
  2 SAW MILL CLUB SWIM TEAM-MR  'A'                   2:56.94    2:53.24        
     1) Chu, Kierstin 8                 2) Lyman, Olivia 8                
     3) Baudinet, Mary Helen 8          4) Swertfager, Theresa 8          
                  50.22     1:35.45 (45.23)     2:14.81 (39.36)     2:53.24 (38.43)
  3 MARIST SWIM CLUB-MR  'A'                          3:20.07    3:01.58        
     1) Bergin, Kate 8                  2) Rizzo, Alexandra 8             
     3) Elcott, Ina 7                   4) Oyen-Ustad, Lillian 8          
                  39.63   1:40.52 (1:00.89)     2:26.22 (45.70)     3:01.58 (35.36)
  4 NEW YORK SHARKS AQUATICS-MR  'A'                  3:03.57    3:02.68        
     1) Zhang, Amy 7                    2) McNamara, Alison 8             
     3) Lange, Kaitlyn 8                4) Raphael, Michaela 8            
                  46.84     1:34.85 (48.01)     2:18.90 (44.05)     3:02.68 (43.78)
  5 BGC-N. WESTCHESTER MARLINS-MR  'B'                3:03.00    3:03.33        
     1) McGetrick, Maggie 8             2) Guttridge, Christianna 8       
     3) Boddie, Erin 8                  4) Silipigni, Carolyn 8           
                  44.55     1:35.95 (51.40)     2:25.58 (49.63)     3:03.33 (37.75)
  6 HYB - ALL GROUPS-MR  'A'                          3:09.35    3:04.87        
     1) Fitzpatrick, Aileen 8           2) Hughes, Caroline 8             
     3) Benson, Anja 8                  4) Lesser, Nina 8                 
                  54.69     1:40.85 (46.16)     2:26.61 (45.76)     3:04.87 (38.26)
  7 LONG ISLAND AQUATIC CLUB-MR  'A'                  2:45.84    3:05.08        
     1) Heineman, Kalani 8              2) Germano, Caroline 8            
     3) Arana, Jessica 8                4) Sparrow, Alexandra 8           
                  45.21     1:41.53 (56.32)     1:57.44 (15.91)   3:05.08 (1:07.64)
  8 BADGER SWIM CLUB-MR  'A'                          3:09.42    3:05.94        
     1) Garces, Tessa 8                 2) Loaiza, Nicolette 8            
     3) Fallon, Lauren 8                4) McInerney, Clare 8             
                  41.77     1:32.83 (51.06)     2:27.58 (54.75)     3:05.94 (38.36)
  9 GAEL AQUATIC CLUB-MR  'A'                         2:58.47    3:10.06        
     1) Vasilakis, Amanda 8             2) Delpriore, Dulcie 8            
     3) Catarinacchio, Jessica 8        4) Humphrey, Caroline 8           
                  54.44     1:42.22 (47.78)     2:25.60 (43.38)     3:10.06 (44.46)
 10 WEST ISLIP SWIM CLUB-MR  'A'                      3:06.73    3:12.64        
     1) Giua, Giovanna 8                2) Baldassare, Brooke 7           
     3) Zukowski, Carli 8               4) Greatsinger, Jillian 8         
                  45.89     1:42.43 (56.54)     2:34.20 (51.77)     3:12.64 (38.44)
 11 LONG BEACH AQUATICS-MR  'A'                       3:09.47    3:14.55        
     1) Job, Zakiyyah 8                 2) Demerest, Jamie 8              
     3) Harrington, Morgan 8            4) Cammarosano, Danielle 8        
                  59.21     1:55.37 (56.16)     2:28.94 (33.57)     3:14.55 (45.61)
 12 TEAM SUFFOLK-MR  'A'                              3:26.90    3:16.71        
     1) Gosule, Jennifer 8              2) Simkins, Ella 7                
     3) Reynolds, Maggie 8              4) Marlow, Kylie 7                
                  46.31   1:51.14 (1:04.83)     2:38.06 (46.92)     3:16.71 (38.65)
 13 BGC-N. WESTCHESTER MARLINS-MR  'C'                3:20.00    3:18.06        
     1) Lutz, Anna Rae 8                2) Reilly, Rosie 8                
     3) Hadley, Emma 8                  4) Sullivan, Caroline 8           
                  52.79     1:43.13 (50.34)     2:32.13 (49.00)     3:18.06 (45.93)
 14 PACE SETTER SWIM TEAM-MR  'B'                     3:24.31    3:19.28        
     1) McClung, Demi 7                 2) Schwartz, Isabella 8           
     3) McClung, Taylor 8               4) Lee, Jamie 6                   
                  49.66     1:43.62 (53.96)     2:31.30 (47.68)     3:19.28 (47.98)
 15 THREE VILLAGE SWIM CLUB-MR  'A'                   3:05.09    3:20.78        
     1) Zhang, Angela 8                 2) Wang, Katie 7                  
     3) Walker, Kathryn 8               4) Shemet, Nancy 8                
                  48.90   1:53.22 (1:04.32)     2:36.69 (43.47)     3:20.78 (44.09)
 16 92ND ST. Y FLYING DOLPHINS-MR  'A'                3:45.00    3:35.33        
     1) Siegel, Sophie 8                2) Lipton, Jessica 8              
     3) Myerson, Marissa 8              4) Siegal, Gabriela 8             
                1:04.09     1:58.32 (54.23)     2:53.56 (55.24)     3:35.33 (41.77)
 17 LONG ISLAND AQUATIC CLUB-MR  'B'                  3:15.00    3:48.89        
     1) Degearo, Kaitlyn 8              2) LoBuglio, Jennifer 8           
     3) O'Krepkie, Kelly 8              4) Park, Irene 7                  
                  53.12   2:09.40 (1:16.28)     3:06.11 (56.71)     3:48.89 (42.78)
 18 HAUPPAUGE-MR  'A'                                 3:27.23    3:50.05        
     1) Doveala, Jane 8                 2) Dominger, Jacqueline 8         
     3) Willie, Cassandra 8             4) Sommer, Jessica 8              
                  56.05     1:51.69 (55.64)   3:10.27 (1:18.58)     3:50.05 (39.78)
 19 CONNETQUOT SWIM CLUB-MR  'A'                      3:35.04    3:53.06        
     1) Gansrow, Kayla 8                2) Kistinger, Carolyn 8           
     3) Haar, Jessie 8                  4) Mora, Isabella 8               
                1:08.16     1:49.40 (41.24)   2:56.89 (1:07.49)     3:53.06 (56.17)
 -- PACE SETTER SWIM TEAM-MR  'A'                     3:02.94         DQ        
     1) Thompson, Marissa 7             2) Elwyn, Catherine 8             
     3) Costigan, Abigail 8             4) Miller, Kerri 8                
                  51.22     1:43.54 (52.32)     2:28.07 (44.53)          DQ (38.78)
 -- ASPHALT GREEN UNIFIED AQUATICS-MR  'A'            3:25.31         DQ        
     1) Fuchs, Lindsey 8                2) Kelly, Jordan 8                
     3) Kuo, Elizabeth 8                4) Wodin, Ella 8                  
                  49.09     1:46.15 (57.06)     2:45.77 (59.62)          DQ (46.10)
 -- BADGER SWIM CLUB-MR  'B'                               NT         DQ        
     1) Torres, Cynthia 8               2) Hymes, Elizabeth 8             
     3) Lucas, Isabel 8                 4) Smoor, Nina 7                  
                1:00.62     1:49.53 (48.91)   2:56.70 (1:07.17)          DQ (52.56)
 -- GAEL AQUATIC CLUB-MR  'B'                         3:15.89         DQ        
     1) Beaven, Martha 8                2) Haims, Celia 7                 
     3) Rice, Jessica 8                 4) Drew, Harper 8                 
                1:03.01     1:59.24 (56.23)     2:51.90 (52.66)          DQ (50.16)
 -- HAUPPAUGE-MR  'B'                                      NT         DQ        
     1) Bohman, Shannon 8               2) Maloney, Jamie 8               
     3) Martusciello, Kristine 8        4) Pikulik, Nicole 7              
                1:03.65   2:21.37 (1:17.72)   3:39.85 (1:18.48)                    
 
Event 51  Girls 7 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GAEL AQUATIC CLUB-MR  'A'                         3:05.28    3:04.00        
     1) Fullerton, Haley 7              2) Mutoh, Seika 7                 
     3) Sawkins, Cate 6                 4) Dunbar, Sarah 7                
                  47.19     1:38.76 (51.57)     2:22.39 (43.63)     3:04.00 (41.61)
  2 LAGUARDIA AQUATIC CLUB-MR  'A'                    3:06.81    3:12.78        
     1) Tan, Cathy 7                    2) Almeida, Gabriela 7            
     3) Rodriguez, Tina 7               4) Hou, Julia 7                   
                  42.85     1:32.93 (50.08)     2:23.33 (50.40)     3:12.78 (49.45)
  3 SAW MILL CLUB SWIM TEAM-MR  'A'                        NT    3:26.80        
     1) Ruotolo, Susannah 7             2) Vettoretti, Mia 7              
     3) Kelly, Kerry 7                  4) Andreozzi, Kristen 7           
                  54.38     1:48.82 (54.44)     2:39.67 (50.85)     3:26.80 (47.13)
  4 GAEL AQUATIC CLUB-MR  'B'                         3:31.21    3:27.18        
     1) Andreana, Lindsey 7             2) Berridge, Scottie 7            
     3) Ullrich, Taylor 7               4) Amar, Kelly 7                  
                1:04.54     1:59.13 (54.59)     2:44.86 (45.73)     3:27.18 (42.32)
  5 BADGER SWIM CLUB-MR  'A'                          4:20.25    3:51.12        
     1) Smoor, Nina 7                   2) Eid, Nathalie 7                
     3) Steffen, Alexis 7               4) Panitz, Georgia 6              
                1:18.67     2:00.18 (41.51)   3:51.12 (1:50.94)                    
  6 ASPHALT GREEN UNIFIED AQUATICS-MR  'A'            3:59.77    4:05.79        
     1) Rogers, Ava 7                   2) Arjomand, May 7                
     3) Brandow, Emma 7                 4) Pena, Sarahe 7                 
                  58.42   2:04.85 (1:06.43)   3:13.81 (1:08.96)     4:05.79 (51.98)
 -- 92ND ST. Y FLYING DOLPHINS-MR  'A'                4:15.00         DQ        
     1) Buchan, Haley 7                 2) Watts, Kelsey 7                
     3) Fried, Carly 7                  4) Weiss, Jessie 7                
                1:14.44   2:21.22 (1:06.78)   3:33.50 (1:12.28)        DQ (1:03.24)
 -- BGC-N. WESTCHESTER MARLINS-MR  'A'                4:23.00         DQ        
     1) Weiner, Margaux 6               2) O'Sullivan, Maureen 7          
     3) Potenza, Giovanna 7             4) DiGiacomo, Nicole 7            
                  56.98   1:58.08 (1:01.10)     2:54.09 (56.01)          DQ (43.07)
 -- GAEL AQUATIC CLUB-MR  'C'                         3:48.71         DQ        
     1) Drew, Sami 6                    2) Sohr, Alison 6                 
     3) Rice, Harriet 7                 4) Mannix, Katherine 6            
                  54.93   2:17.93 (1:23.00)     3:09.84 (51.91)          DQ (17.31)
 
Event 52  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 BADGER SWIM CLUB-MR  'A'                          1:01.96    1:02.69        
     1) Kessler, Michael 8              2) Bidwell, Ian 8                 
     3) Varshisky, Samuel 8             4) Egan, Liam 8                   
                  32.04     1:02.69 (30.65)                                        
  2 LONG ISLAND EXPRESS-MR  'A'                       1:16.00    1:13.42        
     1) Hagemann, Alex 8                2) Searson, Jimmy 8               
     3) Ortof, Harry 7                  4) Zoll, Christopher 8            
                  36.33     1:13.42 (37.09)                                        
  3 LONG ISLAND AQUATIC CLUB-MR  'A'                  1:28.60    1:13.58        
     1) VanManen, Dylan 7               2) Mawae, Kirkland 8              
     3) Husch, Michael 8                4) Spinella, Conor 8              
                  37.23     1:13.58 (36.35)         1:13.58 ( )                    
  4 GAEL AQUATIC CLUB-MR  'A'                         1:13.09    1:14.27        
     1) Merone, Kyle 8                  2) Deverna, Kyle 8                
     3) Allen, Rory 8                   4) Sohr, Brian 8                  
                  46.16     1:14.27 (28.11)                                        
  5 BGC-N. WESTCHESTER MARLINS-MR  'A'                1:20.00    1:15.61        
     1) Blair, Graham 8                 2) Kleinsmith, Charlie 8          
     3) Purvis, Robert 8                4) Ruggiero, Joseph 8             
                  39.35     1:15.61 (36.26)         1:15.61 ( )                    
  6 CONNETQUOT SWIM CLUB-MR  'A'                      1:18.75    1:17.42        
     1) McDougall, Robert 8             2) Poblano, Christian 8           
     3) Mora, Christopher 8             4) Sullivan, Raymond 7            
                  41.20     1:17.42 (36.22)                                        
  7 HYB - ALL GROUPS-MR  'A'                          1:15.93    1:22.04        
     1) Palo, Brett 8                   2) Towers, Zachary 8              
     3) Lesser, Larry 8                 4) Marr, George 8                 
                  42.47     1:22.04 (39.57)                                        
  8 WEST ISLIP SWIM CLUB-MR  'A'                      1:19.04    1:22.63        
     1) Hausmann, Daniel 8              2) Broderick, John 6              
     3) Galeto, Nicholas 7              4) Whalen, Chris 8                
                  44.24     1:25.12 (40.88)         1:22.63 ( )                    
  9 TEAM SUFFOLK-MR  'A'                              1:17.81    1:24.09        
     1) Zitelny, Tamir 7                2) Penrose, Sean 8                
     3) Hinds, Jabari 8                 4) Mahabadi, Armin 8              
                  36.43     1:24.09 (47.66)                                        
 10 ASPHALT GREEN UNIFIED AQUATICS-MR  'A'            1:34.92    1:24.16        
     1) Quinones, Christopher 8         2) Schmitt, Benjamin 7            
     3) O'Connor, Michael 8             4) Feldmann, Axel 8               
                  43.94     1:24.10 (40.16)      1:24.16 (0.06)                    
 -- THREE VILLAGE SWIM CLUB-MR  'A'                   1:15.00         DQ        
     1) Torrico, Shane 7                2) Winston, Ben 8                 
     3) Bertini, Justin 7               4) Kaplan, Zachary 8              
                  45.34          DQ (46.06)                                        
 -- HAUPPAUGE-MR  'A'                                 1:10.05         DQ        
     1) Cowden, Luke 8                  2) Devito, Matthew 8              
     3) Martusciello, Gerard 8          4) Wendland, Brian 8              
                  32.25          DQ (37.44)                                        
 
Event 53  Boys 7 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 BGC-N. WESTCHESTER MARLINS-MR  'A'                1:30.00    1:19.30        
     1) Carvao, Felipe 7                2) Fortier, Ben 7                 
     3) Trail, Trevor 7                 4) McLaughlin, Mark 6             
                  38.32     1:19.30 (40.98)                                        
  2 BADGER SWIM CLUB-MR  'A'                          1:23.50    1:23.51        
     1) Simone, James 6                 2) Bidwell, Alec 7                
     3) Eid, Christian 7                4) Bravo, David 7                 
                  43.07     1:23.51 (40.44)                                        
  3 HYB - ALL GROUPS-MR  'A'                          1:25.45    1:23.55        
     1) Meyers, Tyler 7                 2) McCormack, Cade 7              
     3) McCormack, Aidan 7              4) Ohlenschlaeger, Christian 7    
                  41.22     1:23.55 (42.33)                                        
  4 GAEL AQUATIC CLUB-MR  'A'                         1:23.84    1:26.43        
     1) Schaefer, Brendan 7             2) McFarland, Tanner 7            
     3) Freeman, John 6                 4) Hall, Ian 7                    
                  40.78     1:26.43 (45.65)                                        
  5 GAEL AQUATIC CLUB-MR  'B'                         1:40.30    1:30.63        
     1) Reilly, Jack 7                  2) Chrystal, Brian 7              
     3) Townley, Nicholas 7             4) Itzkowitz, Adam 7              
                  44.84     1:30.63 (45.79)                                        
  6 BADGER SWIM CLUB-MR  'B'                          1:39.88    1:48.15        
     1) Herrera, Fabian 7               2) Egan, Brendan 5                
     3) Aventuro, Matthew 6             4) Nixon, Kenneth 6               
                  53.17     1:48.15 (54.98)                                        
 
Event 54  Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
        1:20.89  ZQ
        1:21.99  JO
        1:31.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Liam                 8 BADGER-MR            1:23.63    1:22.62 SILV   
                  38.08     1:22.62 (44.54)                                        
  2 Kessler, Michael           8 BADGER-MR            1:27.72    1:23.11 SILV   
                  39.95     1:23.11 (43.16)                                        
  3 Cowden, Luke               8 HAA-MR               1:33.42    1:27.63 SILV   
                  41.33     1:27.63 (46.30)                                        
  4 Bidwell, Ian               8 BADGER-MR            1:32.39    1:27.73 SILV   
                  40.28     1:27.73 (47.45)                                        
  5 Devito, Matthew            8 HAA-MR               1:33.69    1:30.12 SILV   
                  44.21     1:30.12 (45.91)                                        
  6 Kunze, Aidan               8 NYCC-MR              1:31.32    1:30.49 SILV   
                  41.79     1:30.49 (48.70)                                        
  7 LaRue, Paul                8 MSC-MR               1:35.40    1:30.99 SILV   
                  42.63     1:30.99 (48.36)                                        
  8 Snyder, Andrew             8 PACE-MR              1:38.92    1:37.42        
                  45.07     1:37.42 (52.35)                                        
  9 Towers, Zachary            8 HYB-MR               1:46.84    1:40.84        
                  47.41     1:40.84 (53.43)                                        
 10 Spinella, Conor            8 LIAC-MR              1:44.87    1:41.52        
                  47.10     1:41.52 (54.42)                                        
 11 Mahabadi, Armin            8 TMSUFFOLK-MR         1:39.83    1:41.78        
                  49.11     1:41.78 (52.67)                                        
 12 Chermukha, Leonid          8 DOLPHIN SWIM CLU-MR  1:39.00    1:42.16        
                  47.43     1:42.16 (54.73)                                        
 13 Merone, Kyle               8 GAEL-MR              1:49.93    1:45.37        
                  49.95     1:45.37 (55.42)                                        
 14 Ruggiero, Joseph           8 BGNW MARLINS-MR      1:50.79    1:46.22        
                  54.25     1:46.22 (51.97)                                        
 15 Husch, Michael             8 LIAC-MR              1:45.00    1:48.07        
                  50.28     1:48.07 (57.79)                                        
 16 McCloy, Wilson             8 BGNW MARLINS-MR      1:55.00    1:52.43        
                  49.27   1:52.43 (1:03.16)                                        
 17 Blair, Graham              8 BGNW MARLINS-MR      2:19.15    2:09.40        
                1:01.86   2:09.40 (1:07.54)                                        
 -- Purvis, Robert             8 BGNW MARLINS-MR      1:43.78         DQ        
                  50.08          DQ (57.13)                                        
 -- Martusciello, Gerard       8 HAA-MR               1:51.22         DQ        
                  48.63        DQ (1:06.85)                                        
 
Event 55  Boys 7 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:20.89  ZQ
        1:21.99  JO
        1:31.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MO, Joseph                 7 TWISTERS-MR          1:32.31    1:35.38        
                  43.59     1:35.38 (51.79)                                        
  2 Bravo, David               7 BADGER-MR            1:52.20    1:40.63        
                  46.63     1:40.63 (54.00)                                        
  3 Carvao, Felipe             7 BGNW MARLINS-MR      1:51.11    1:43.59        
                  50.21     1:43.59 (53.38)                                        
  4 Lomeyko, Konstantin        7 DOLPHIN SWIM CLU-MR  1:45.00    1:49.39        
                  53.08     1:49.39 (56.31)                                        
  5 Fortier, Ben               7 BGNW MARLINS-MR      1:46.54    1:50.60        
                  52.05     1:50.60 (58.55)                                        
  6 Schaefer, Brendan          7 GAEL-MR              2:01.71    1:59.87        
                  56.31   1:59.87 (1:03.56)                                        
  7 Reilly, Jack               7 GAEL-MR              2:22.22    2:04.57        
                1:04.44   2:04.57 (1:00.13)                                        
  8 Eid, Christian             7 BADGER-MR            2:17.20    2:09.81        
 
Event 56  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simone, James              6 BADGER-MR              21.20      19.44        
  2 McAlpine, Michael          6 UNHES-MR               19.46      19.90        
  3 McLaughlin, Mark           6 BGNW MARLINS-MR        22.78      20.12        
  4 Graham, Joseph             6 EXPRESS SWIMMING-MR    22.97      20.39        
  5 Lam, Alexander             6 COND-MR                30.71      20.78        
  6 Boyko, Jason               6 MSC-MR                 20.91      20.96        
  7 Cannon, Matthew            6 LBA-MR                 22.48      21.68        
  8 Freeman, John              6 GAEL-MR                21.99      21.79        
  9 Gansrow, Bo                6 CSC-MR                 23.17      22.20        
 10 O'Sullivan, Thomas         5 BGNW MARLINS-MR        26.00      22.63        
 11 Nixon, Kenneth             6 BADGER-MR              23.05      23.50        
 12 Gorbounov, Julian          6 UNAT-MR                23.00      23.81        
 13 Martusciello, James        6 HAA-MR                 28.32      24.06        
 14 Fitzpatrick, Connor        6 HYB-MR                 26.83      24.23        
 15 Lavin, Matt                5 LIND-MR                26.84      25.65        
 16 Broderick, John            6 WISC-MR                27.48      26.69        
 17 Egan, Brendan              5 BADGER-MR              29.61      27.53        
 18 Baker, Kevin               6 GAEL-MR                32.81      30.13        
 19 Aventuro, Matthew          6 BADGER-MR              30.20      32.12        
 
Event 57  Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.99  ZQ
          37.99  JO
          44.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Varshisky, Samuel          8 BADGER-MR              38.29      38.05 SILV   
  2 Vargas, Anthony            8 REDTAILS-MR            44.75      39.98 SILV   
  3 Bidwell, Ian               8 BADGER-MR              44.55      40.79 SILV   
  4 LaRue, Paul                8 MSC-MR                 42.98      41.41 SILV   
  5 Hausmann, Daniel           8 WISC-MR                42.47      41.96 SILV   
  6 Collins, Jack              8 BADGER-MR              49.50      43.01 SILV   
  7 Mahabadi, Armin            8 TMSUFFOLK-MR           42.96      43.46 SILV   
  8 Devito, Matthew            8 HAA-MR                 44.51      43.54 SILV   
  9 Kleinsmith, Charlie        8 BGNW MARLINS-MR        46.53      43.63 SILV   
 10 Hagemann, Alex             8 EXPRESS SWIMMING-MR    42.23      44.42        
 11 Zoll, Christopher          8 EXPRESS SWIMMING-MR    44.82      44.45        
 12 Burke, Ryan                8 TVSC-MR              1:00.21      44.75        
 13 Campanella, Noah           8 TVSC-MR                48.94      45.16        
 14 Purvis, Robert             8 BGNW MARLINS-MR        46.98      45.46        
 15 Spinella, Conor            8 LIAC-MR                46.77      46.27        
 16 Deverna, Kyle              8 GAEL-MR                52.17      46.47        
 17 Mawae, Kirkland            8 LIAC-MR                49.04      47.35        
 18 Sohr, Brian                8 GAEL-MR                46.22      47.44        
 19 McDougall, Robert          8 CSC-MR                 47.03      47.48        
 20 Wachnik, Anthony           8 SMC-MR                 49.24      47.69        
 21 Andjelic, Nikola           8 COND-MR                52.34      47.82        
 22 Burke, Liam                8 NY SHARKS-MR           50.08      48.23        
 23 Whalen, Chris              8 WISC-MR                47.50      49.35        
 24 Tsuei, Andrew              8 COND-MR                54.41      49.38        
 25 Poblano, Christian         8 CSC-MR                 52.68      49.52        
 26 Wendland, Brian            8 HAA-MR                 49.11      49.62        
 27 Hinds, Jabari              8 TMSUFFOLK-MR           52.45      49.71        
 28 Allen, Rory                8 GAEL-MR                50.02      49.82        
 29 Martusciello, Gerard       8 HAA-MR                 47.48      49.84        
 30 McCloy, Wilson             8 BGNW MARLINS-MR        55.00      49.86        
 31 Karagulian, Leon           8 AQUAFLAMES-MR          49.99      50.85        
 32 Carey, Eddie               8 TVSC-MR                51.33      52.60        
 33 Husch, Michael             8 LIAC-MR                50.00      52.87        
 34 YU, Dominic                8 TWISTERS-MR            56.05      52.94        
 35 Marr, George               8 HYB-MR               1:02.09      53.10        
 36 Cooke, Christopher         8 HYB-MR               1:01.16      53.39        
 37 Quinones, Christopher      8 AGUA SWIM TEAM-MR      54.07      53.70        
 38 Lesser, Larry              8 HYB-MR               1:01.94      54.31        
 39 Picone, Erik               8 SMC-MR               1:04.70      54.70        
 40 Blair, Graham              8 BGNW MARLINS-MR        58.13      57.48        
 41 Winston, Ben               8 TVSC-MR                56.67      58.01        
 42 Mora, Christopher          8 CSC-MR               1:03.26      59.13        
 43 Feldmann, Axel             8 AGUA SWIM TEAM-MR    1:18.32    1:00.60        
 44 Penrose, Sean              8 TMSUFFOLK-MR         1:05.87    1:01.23        
 45 O'Connor, Michael          8 AGUA SWIM TEAM-MR    1:06.85    1:07.09        
 46 Zykov, Erik                8 DOLPHIN SWIM CLU-MR  1:05.00    1:12.59        
 47 Messner, Peter             8 CFA-MR               1:15.59    1:13.89        
 48 Messner, William           8 CFA-MR               1:25.31    1:22.43        
 -- Palo, Brett                8 HYB-MR               1:24.31         DQ        
 -- Lee, Tresten               8 PACE-MR                51.59         DQ        
 -- Saakyants, Ben             8 UNAT-MR                58.55         DQ        
 -- Chernyshev, Yegor          8 DOLPHIN SWIM CLU-MR  1:04.00         DQ        
 
Event 58  Boys 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simone, James              6 BADGER-MR              58.44      51.86        
  2 McAlpine, Michael          6 UNHES-MR               58.00      52.80        
  3 Boyko, Jason               6 MSC-MR                 59.43      53.40        
  4 McLaughlin, Mark           6 BGNW MARLINS-MR        55.00      54.10        
  5 Freeman, John              6 GAEL-MR              1:01.31      54.26        
  6 Lam, Alexander             6 COND-MR              1:05.00      56.18        
  7 Gansrow, Bo                6 CSC-MR               1:02.77      57.70        
  8 Martusciello, James        6 HAA-MR               1:05.45    1:06.30        
  9 Graham, Joseph             6 EXPRESS SWIMMING-MR  1:04.56    1:06.79        
 10 Broderick, John            6 WISC-MR              1:23.03    1:14.85        
 -- Nixon, Kenneth             6 BADGER-MR              59.88         DQ        
 -- Lavin, Matt                5 LIND-MR              1:21.28         DQ        
 -- Fitzpatrick, Connor        6 HYB-MR               1:02.40         DQ        
 -- Gorbounov, Julian          6 UNAT-MR                49.00         DQ        
 
Event 59  Boys 7 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bravo, David               7 BADGER-MR              49.67      46.28        
  2 Beil, Conor                7 OWA-MR                 52.65      47.89        
  3 VanManen, Dylan            7 LIAC-MR                52.39      49.28        
  4 Sigaty, Thomas             7 NORTH SHORE-MR         49.02      49.50        
  5 Meyers, Tyler              7 HYB-MR               1:06.68      50.75        
  6 McCormack, Cade            7 HYB-MR                 54.91      51.04        
  7 Khrystenko, Anton          7 DOLPHIN SWIM CLU-MR    50.00      52.06        
  8 Schmitt, Benjamin          7 AGUA SWIM TEAM-MR    1:08.02      52.84        
  9 Bidwell, Alec              7 BADGER-MR              57.52      54.89        
 10 Trail, Trevor              7 BGNW MARLINS-MR      1:01.52      55.00        
 11 Cannon, Sean               7 CSC-MR                 59.22      56.37        
 12 Eid, Christian             7 BADGER-MR              59.57      56.56        
 13 Mahabadi, Arya             7 TMSUFFOLK-MR           57.97      57.04        
 14 McCormack, Aidan           7 HYB-MR               1:07.20      57.22        
 15 Galeto, Nicholas           7 WISC-MR              1:07.00      58.55        
 16 Silipigni, Robert          7 BGNW MARLINS-MR        58.78    1:00.34        
 17 Torrico, Shane             7 TVSC-MR              1:00.18    1:01.64        
 18 Weston, Scott              7 BGNW MARLINS-MR      1:07.13    1:04.84        
 19 Chernobelsky, Michael      7 DOLPHIN SWIM CLU-MR    53.00    1:05.71        
 20 Marr, Douglas              7 HYB-MR               1:05.65    1:06.20        
 21 Ohlenschlaeger, Christia   7 HYB-MR               1:05.06    1:07.87        
 22 Sullivan, Raymond          7 CSC-MR               1:07.66    1:07.99        
 23 Lavin, Brian               7 LIND-MR              1:00.73    1:12.66        
 24 Devito, Kevin              7 HAA-MR               1:08.25    1:16.17        
 25 Murphy, AJ                 7 CSC-MR               1:19.16    1:18.21        
 -- Ortof, Harry               7 EXPRESS SWIMMING-MR    54.04         DQ        
 -- Bertini, Justin            7 TVSC-MR             12:10.55         DQ        
 -- Townley, Nicholas          7 GAEL-MR              1:01.32         DQ        
 -- Marsiello, Patrick         7 TMSUFFOLK-MR         1:30.50         DQ        
 -- Zitelny, Tamir             7 TMSUFFOLK-MR           51.39         DQ        
 
Event 60  Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kessler, Michael           8 BADGER-MR              22.01      20.00        
  2 Varshisky, Samuel          8 BADGER-MR              21.89      20.72        
  3 Cowden, Luke               8 HAA-MR                 22.19      20.80        
  4 Vargas, Anthony            8 REDTAILS-MR            23.85      21.77        
  5 Andjelic, Nikola           8 COND-MR                23.72      21.79        
  6 LaRue, Paul                8 MSC-MR                 25.79      21.82        
  7 Kleinsmith, Charlie        8 BGNW MARLINS-MR        22.89      21.96        
  8 Towers, Zachary            8 HYB-MR                 22.58      22.53        
  9 Collins, Jack              8 BADGER-MR              27.90      22.72        
 10 Mawae, Kirkland            8 LIAC-MR                25.19      23.10        
 11 Chermukha, Leonid          8 DOLPHIN SWIM CLU-MR    27.00      23.47        
 12 Deverna, Kyle              8 GAEL-MR                22.72      24.15        
 13 Ruggiero, Joseph           8 BGNW MARLINS-MR        26.63      24.18        
 14 Quinones, Christopher      8 AGUA SWIM TEAM-MR      27.17      24.37        
 15 Zoll, Christopher          8 EXPRESS SWIMMING-MR    23.17      24.47        
 16 Kaplan, Zachary            8 TVSC-MR                27.48      24.78        
 17 Snyder, Andrew             8 PACE-MR                22.96      24.81        
 18 Allen, Rory                8 GAEL-MR                25.68      24.89        
 19 Lee, Tresten               8 PACE-MR                26.54      24.97        
 20 Cooke, Christopher         8 HYB-MR                 24.78      25.39        
 21 Campanella, Noah           8 TVSC-MR                27.82      25.46        
 22 Langaman, Michael          8 HS-MR                  28.72      25.89        
 23 Wachnik, Anthony           8 SMC-MR                 27.51      26.51        
 24 Lesser, Larry              8 HYB-MR                 27.79      26.84        
 25 Picone, Erik               8 SMC-MR                 32.11      27.20        
 26 Hinds, Jabari              8 TMSUFFOLK-MR           30.65      27.22        
 27 Tsuei, Andrew              8 COND-MR                31.25      27.49        
 28 Morgan, Ed                 8 HS-MR                  37.07      27.65        
 29 Burke, Liam                8 NY SHARKS-MR           32.00      28.25        
 30 YU, Dominic                8 TWISTERS-MR            34.47      28.48        
 31 Husch, Michael             8 LIAC-MR                26.00      28.64        
 32 Wendland, Brian            8 HAA-MR                 30.51      28.69        
 33 Carey, Eddie               8 TVSC-MR                30.48      29.45        
 34 Searson, Jimmy             8 EXPRESS SWIMMING-MR    35.04      29.54        
 35 O'Connor, Michael          8 AGUA SWIM TEAM-MR      28.04      29.58        
 36 Penrose, Sean              8 TMSUFFOLK-MR           30.10      29.63        
 37 Burke, Ryan                8 TVSC-MR                35.81      30.47        
 38 Mora, Christopher          8 CSC-MR                 45.00      37.57        
 39 Messner, William           8 CFA-MR                 39.91      39.37        
 -- Feldmann, Axel             8 AGUA SWIM TEAM-MR      30.54         DQ        
 -- Messner, Peter             8 CFA-MR                 38.96         DQ        
 
Event 61  Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McLaughlin, Mark           6 BGNW MARLINS-MR        28.93      25.06        
  2 McAlpine, Michael          6 UNHES-MR               39.00      28.11        
  3 Simone, James              6 BADGER-MR              31.16      29.26        
  4 Lam, Alexander             6 COND-MR              1:17.47      31.35        
  5 Cannon, Matthew            6 LBA-MR                 40.00      32.51        
  6 Martusciello, James        6 HAA-MR                 32.02      34.70        
  7 Freeman, John              6 GAEL-MR                34.19      35.19        
  8 Broderick, John            6 WISC-MR                   NT      40.28        
 -- Egan, Brendan              5 BADGER-MR              40.55         DQ        
 -- Nixon, Kenneth             6 BADGER-MR              33.77         DQ        
 -- Aventuro, Matthew          6 BADGER-MR              32.53         DQ        
 -- Graham, Joseph             6 EXPRESS SWIMMING-MR    39.97         DQ        
 
Event 62  Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MO, Joseph                 7 TWISTERS-MR            22.98      23.34        
  2 Sigaty, Thomas             7 NORTH SHORE-MR         28.30      24.46        
  3 Carvao, Felipe             7 BGNW MARLINS-MR        25.31      24.48        
  4 Weston, Scott              7 BGNW MARLINS-MR        30.73      24.97        
  5 Bidwell, Alec              7 BADGER-MR              32.12      26.30        
  6 Chrystal, Brian            7 GAEL-MR                29.75      26.35        
  7 Reilly, Jack               7 GAEL-MR                26.12      26.44        
  8 Lomeyko, Konstantin        7 DOLPHIN SWIM CLU-MR    27.00      26.54        
  9 Ortof, Harry               7 EXPRESS SWIMMING-MR    33.87      26.72        
 10 Beil, Conor                7 OWA-MR                 32.56      27.00        
 11 Fortier, Ben               7 BGNW MARLINS-MR        28.22      27.32        
 12 VanManen, Dylan            7 LIAC-MR                29.56      27.48        
 13 Aly, Ali                   7 OWA-MR                 31.21      27.57        
 14 Schaefer, Brendan          7 GAEL-MR                26.16      28.91        
 15 Silipigni, Robert          7 BGNW MARLINS-MR        33.86      30.24        
 16 Schmitt, Benjamin          7 AGUA SWIM TEAM-MR      35.03      30.60        
 17 Sullivan, Raymond          7 CSC-MR                 31.48      31.34        
 18 Marsiello, Patrick         7 TMSUFFOLK-MR           40.50      31.98        
 19 Itzkowitz, Adam            7 GAEL-MR                30.09      32.54        
 20 Galeto, Nicholas           7 WISC-MR                35.00      40.38        
 21 Mahabadi, Arya             7 TMSUFFOLK-MR           37.69      41.29        
 -- Herrera, Fabian            7 BADGER-MR              38.55         DQ        
 -- Cannon, Sean               7 CSC-MR                 50.00         DQ        
 -- Townley, Nicholas          7 GAEL-MR                32.19         DQ        
 -- Murphy, AJ                 7 CSC-MR                 43.66         DQ        
 -- Marr, Douglas              7 HYB-MR                 35.45         DQ        
 -- Lavin, Brian               7 LIND-MR                36.00         DQ        
 -- Devito, Kevin              7 HAA-MR                 32.26         DQ        
 
Event 63  Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          36.39  ZQ
          36.79  JO
          45.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Liam                 8 BADGER-MR              40.78      38.39 SILV   
  2 Hausmann, Daniel           8 WISC-MR                40.14      39.20 SILV   
  3 Bidwell, Ian               8 BADGER-MR              41.37      41.01 SILV   
  4 Devito, Matthew            8 HAA-MR                 43.17      44.18 SILV   
  5 Kunze, Aidan               8 NYCC-MR                48.83      45.46        
  6 Sohr, Brian                8 GAEL-MR                52.61      46.19        
  7 Whalen, Chris              8 WISC-MR                47.34      46.66        
  8 Langaman, Michael          8 HS-MR                  49.92      47.06        
  9 Kaplan, Zachary            8 TVSC-MR                55.00      47.89        
 10 Hagemann, Alex             8 EXPRESS SWIMMING-MR    48.45      48.49        
 11 Poblano, Christian         8 CSC-MR                 56.20      48.75        
 12 McDougall, Robert          8 CSC-MR                 47.81      50.28        
 13 Merone, Kyle               8 GAEL-MR                55.42      54.29        
 14 Palo, Brett                8 HYB-MR                 58.75    1:00.96        
 15 Searson, Jimmy             8 EXPRESS SWIMMING-MR  1:14.75    1:03.32        
 -- Saakyants, Ben             8 UNAT-MR                58.99         DQ        
 
Event 64  Boys 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          36.39  ZQ
          36.79  JO
          45.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lomeyko, Konstantin        7 DOLPHIN SWIM CLU-MR    49.00      50.04        
  2 Trail, Trevor              7 BGNW MARLINS-MR      1:08.95      56.68        
  3 Meyers, Tyler              7 HYB-MR                 56.65      59.72        
  4 Zitelny, Tamir             7 TMSUFFOLK-MR         1:02.44    1:03.12        
 -- Gorbounov, Julian          6 UNAT-MR                55.00         DQ        
 
Event 65  Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          31.49  ZQ
          32.09  JO
          36.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Liam                 8 BADGER-MR              33.11      32.88 SILV   
  2 Varshisky, Samuel          8 BADGER-MR              34.07      33.02 SILV   
  3 Vargas, Anthony            8 REDTAILS-MR            35.61      33.21 SILV   
  4 Kessler, Michael           8 BADGER-MR              33.96      33.26 SILV   
  5 Hausmann, Daniel           8 WISC-MR                33.82      33.62 SILV   
  6 Cowden, Luke               8 HAA-MR                 35.10      34.94 SILV   
  7 Kunze, Aidan               8 NYCC-MR                35.72      35.20 SILV   
  8 McDougall, Robert          8 CSC-MR                 38.12      36.19 SILV   
  9 Zoll, Christopher          8 EXPRESS SWIMMING-MR    36.67      36.86        
 10 Kaplan, Zachary            8 TVSC-MR                38.81      37.30        
 11 Collins, Jack              8 BADGER-MR              42.50      37.57        
 12 Kleinsmith, Charlie        8 BGNW MARLINS-MR        39.85      37.70        
 13 Sohr, Brian                8 GAEL-MR                40.02      37.74        
 14 Lee, Tresten               8 PACE-MR                39.97      37.89        
 15 Campanella, Noah           8 TVSC-MR                37.86      38.03        
 16 Spinella, Conor            8 LIAC-MR                38.84      38.21        
 17 Snyder, Andrew             8 PACE-MR                37.60      38.80        
 18 Mahabadi, Armin            8 TMSUFFOLK-MR           37.38      38.96        
 19 Purvis, Robert             8 BGNW MARLINS-MR        40.37      39.57        
 20 Martusciello, Gerard       8 HAA-MR                 41.36      39.59        
 21 Hagemann, Alex             8 EXPRESS SWIMMING-MR    39.51      39.70        
 22 Towers, Zachary            8 HYB-MR                 42.36      40.64        
 23 Mawae, Kirkland            8 LIAC-MR                41.16      40.78        
 24 Wendland, Brian            8 HAA-MR                 41.81      40.89        
 25 Merone, Kyle               8 GAEL-MR                41.28      40.94        
 26 Ruggiero, Joseph           8 BGNW MARLINS-MR        44.53      41.99        
 27 Poblano, Christian         8 CSC-MR                 44.37      42.04        
 28 Wachnik, Anthony           8 SMC-MR                 43.27      42.27        
 29 Andjelic, Nikola           8 COND-MR                45.00      42.66        
 30 Burke, Liam                8 NY SHARKS-MR           42.52      42.76        
 31 Burke, Ryan                8 TVSC-MR                45.64      43.27        
 32 Whalen, Chris              8 WISC-MR                43.05      43.58        
 32 Chermukha, Leonid          8 DOLPHIN SWIM CLU-MR    42.00      43.58        
 34 Allen, Rory                8 GAEL-MR                44.89      43.69        
 35 Morgan, Ed                 8 HS-MR                  47.78      43.70        
 36 Tsuei, Andrew              8 COND-MR                43.01      43.75        
 37 Searson, Jimmy             8 EXPRESS SWIMMING-MR    41.22      43.82        
 38 Palo, Brett                8 HYB-MR                 48.18      44.28        
 39 YU, Dominic                8 TWISTERS-MR            41.89      44.59        
 40 Quinones, Christopher      8 AGUA SWIM TEAM-MR      45.12      44.83        
 41 McCloy, Wilson             8 BGNW MARLINS-MR        44.30      45.25        
 42 Cooke, Christopher         8 HYB-MR                 46.45      45.41        
 43 Carey, Eddie               8 TVSC-MR                42.52      45.46        
 44 O'Connor, Michael          8 AGUA SWIM TEAM-MR      51.90      45.49        
 45 Hinds, Jabari              8 TMSUFFOLK-MR           45.62      46.70        
 46 Lesser, Larry              8 HYB-MR                 46.58      47.28        
 47 Picone, Erik               8 SMC-MR                    NT      48.32        
 48 Karagulian, Leon           8 AQUAFLAMES-MR          43.76      48.87        
 49 Winston, Ben               8 TVSC-MR                53.40      49.52        
 50 Deverna, Kyle              8 GAEL-MR                45.36      50.10        
 51 Mora, Christopher          8 CSC-MR                 53.05      51.27        
 52 Marr, George               8 HYB-MR                 47.27      51.29        
 53 Feldmann, Axel             8 AGUA SWIM TEAM-MR    1:08.34      51.38        
 54 Saakyants, Ben             8 UNAT-MR                53.55      51.98        
 55 Blair, Graham              8 BGNW MARLINS-MR        52.61      52.09        
 56 Chernyshev, Yegor          8 DOLPHIN SWIM CLU-MR    53.00      53.82        
 57 Penrose, Sean              8 TMSUFFOLK-MR           57.75      58.35        
 58 Zykov, Erik                8 DOLPHIN SWIM CLU-MR    52.00    1:00.73        
 59 Messner, Peter             8 CFA-MR                 59.76    1:02.21        
 60 Messner, William           8 CFA-MR               1:30.36    1:23.16        
 
Event 66  Boys 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          31.49  ZQ
          32.09  JO
          36.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MO, Joseph                 7 TWISTERS-MR            37.65      38.67        
  2 Bravo, David               7 BADGER-MR              41.48      39.38        
  3 VanManen, Dylan            7 LIAC-MR                41.82      41.07        
  4 Fortier, Ben               7 BGNW MARLINS-MR        39.00      41.81        
  5 Zitelny, Tamir             7 TMSUFFOLK-MR           43.63      42.38        
  6 Sigaty, Thomas             7 NORTH SHORE-MR         44.13      42.80        
  7 Carvao, Felipe             7 BGNW MARLINS-MR        43.14      43.39        
  8 Ortof, Harry               7 EXPRESS SWIMMING-MR    43.51      44.78        
  9 Meyers, Tyler              7 HYB-MR                 43.87      45.10        
 10 Schmitt, Benjamin          7 AGUA SWIM TEAM-MR      47.99      45.13        
 11 Schaefer, Brendan          7 GAEL-MR                47.07      45.20        
 12 Khrystenko, Anton          7 DOLPHIN SWIM CLU-MR    59.00      45.56        
 13 Cannon, Sean               7 CSC-MR                 56.55      45.75        
 14 McCormack, Cade            7 HYB-MR                 43.68      46.34        
 15 Beil, Conor                7 OWA-MR                 48.33      47.66        
 16 Sullivan, Raymond          7 CSC-MR                 47.45      48.13        
 17 McCormack, Aidan           7 HYB-MR                 53.05      48.23        
 18 Galeto, Nicholas           7 WISC-MR                   NT      48.79        
 19 Boyko, Jason               6 MSC-MR                 49.99      48.87        
 20 Silipigni, Robert          7 BGNW MARLINS-MR        50.14      49.09        
 21 Weston, Scott              7 BGNW MARLINS-MR        52.92      50.11        
 22 Trail, Trevor              7 BGNW MARLINS-MR        49.45      50.73        
 23 Torrico, Shane             7 TVSC-MR                54.10      50.96        
 24 Bidwell, Alec              7 BADGER-MR              50.87      51.67        
 25 Eid, Christian             7 BADGER-MR              53.83      52.75        
 26 Wang, Jack                 7 AQUAFLAMES-MR        1:00.11      53.62        
 27 Mahabadi, Arya             7 TMSUFFOLK-MR           53.66      54.27        
 28 Aly, Ali                   7 OWA-MR               1:29.53      54.54        
 29 Reilly, Jack               7 GAEL-MR                49.82      54.69        
 30 Ohlenschlaeger, Christia   7 HYB-MR                 58.12      55.69        
 31 O'Sullivan, Thomas         5 BGNW MARLINS-MR        54.36      56.29        
 32 Devito, Kevin              7 HAA-MR                 59.67      56.68        
 33 Herrera, Fabian            7 BADGER-MR              51.73      56.72        
 34 Chernobelsky, Michael      7 DOLPHIN SWIM CLU-MR    59.90      59.00        
 35 Lavin, Brian               7 LIND-MR              1:00.05    1:01.46        
 36 Lavin, Matt                5 LIND-MR              1:00.91    1:01.57        
 37 Bertini, Justin            7 TVSC-MR              1:02.22    1:01.95        
 38 Townley, Nicholas          7 GAEL-MR              1:08.18    1:03.96        
 39 Marsiello, Patrick         7 TMSUFFOLK-MR         1:09.90    1:05.08        
 40 Itzkowitz, Adam            7 GAEL-MR              1:03.14    1:05.13        
 41 Marr, Douglas              7 HYB-MR               1:02.75    1:07.00        
 42 Murphy, AJ                 7 CSC-MR                 59.35    1:08.44        
 -- Chrystal, Brian            7 GAEL-MR                51.17         DQ        
 
Event 67  Boys 8 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 BADGER SWIM CLUB-MR  'A'                          2:39.69    2:37.54        
     1) Varshisky, Samuel 8             2) Kessler, Michael 8             
     3) Bidwell, Ian 8                  4) Egan, Liam 8                   
                  40.56     1:25.75 (45.19)     2:04.43 (38.68)     2:37.54 (33.11)
  2 HAUPPAUGE-MR  'A'                                 3:00.67    2:59.91        
     1) Martusciello, Gerard 8          2) Cowden, Luke 8                 
     3) Devito, Matthew 8               4) Wendland, Brian 8              
                  49.66     1:36.83 (47.17)     2:19.27 (42.44)     2:59.91 (40.64)
  3 BGC-N. WESTCHESTER MARLINS-MR  'A'                3:09.00    3:14.00        
     1) Purvis, Robert 8                2) Ruggiero, Joseph 8             
     3) Kleinsmith, Charlie 8           4) Blair, Graham 8                
                  46.18     1:37.72 (51.54)     2:24.31 (46.59)     3:14.00 (49.69)
  4 LONG ISLAND AQUATIC CLUB-MR  'A'                  3:27.69    3:18.77        
     1) Mawae, Kirkland 8               2) VanManen, Dylan 7              
     3) Spinella, Conor 8               4) Husch, Michael 8               
                  49.71     1:48.82 (59.11)     2:37.92 (49.10)     3:18.77 (40.85)
  5 THREE VILLAGE SWIM CLUB-MR  'A'                   3:06.79    3:21.39        
     1) Burke, Ryan 8                   2) Campanella, Noah 8             
     3) Kaplan, Zachary 8               4) Carey, Eddie 8                 
                  45.74   1:48.83 (1:03.09)     2:37.22 (48.39)     3:21.39 (44.17)
  6 HYB - ALL GROUPS-MR  'A'                          3:01.38    3:26.80        
     1) Lesser, Larry 8                 2) Towers, Zachary 8              
     3) Meyers, Tyler 7                 4) McCormack, Cade 7              
                1:03.71     1:50.38 (46.67)     2:36.54 (46.16)     3:26.80 (50.26)
  7 GAEL AQUATIC CLUB-MR  'A'                         3:17.81    3:29.38        
     1) Allen, Rory 8                   2) Merone, Kyle 8                 
     3) Sohr, Brian 8                   4) Deverna, Kyle 8                
                  52.88   1:58.59 (1:05.71)     2:40.99 (42.40)     3:29.38 (48.39)
  8 DOLPHIN SWIMMING CLUB-MR  'A'                          NT    3:35.69        
     1) Chermukha, Leonid 8             2) Khrystenko, Anton 7            
     3) Lomeyko, Konstantin 7           4)                                
                  55.07     1:50.03 (54.96)     2:45.53 (55.50)     3:35.69 (50.16)
 -- WEST ISLIP SWIM CLUB-MR  'A'                      3:38.28         DQ        
     1) Broderick, John 6               2) Hausmann, Daniel 8             
     3) Whalen, Chris 8                 4) Galeto, Nicholas 7             
                1:29.09     2:15.97 (46.88)     3:04.15 (48.18)          DQ (56.41)
 -- CONNETQUOT SWIM CLUB-MR  'A'                      3:34.49         DQ        
     1) Sullivan, Raymond 7             2) McDougall, Robert 8            
     3) Poblano, Christian 8            4) Mora, Christopher 8            
                1:09.68     2:03.08 (53.40)     2:57.17 (54.09)          DQ (45.91)
 
Event 68  Boys 7 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 BGC-N. WESTCHESTER MARLINS-MR  'A'                3:45.00    3:25.25        
     1) McLaughlin, Mark 6              2) Weston, Scott 7                
     3) Carvao, Felipe 7                4) Fortier, Ben 7                 
                  55.26     1:50.72 (55.46)     2:42.60 (51.88)     3:25.25 (42.65)
  2 BADGER SWIM CLUB-MR  'A'                          3:57.68    3:40.30        
     1) Eid, Christian 7                2) Bidwell, Alec 7                
     3) Bravo, David 7                  4) Simone, James 6                
                1:05.63     2:05.26 (59.63)     2:53.72 (48.46)     3:40.30 (46.58)
 -- GAEL AQUATIC CLUB-MR  'A'                         3:36.21         DQ        
     1) Townley, Nicholas 7             2) Reilly, Jack 7                 
     3) Schaefer, Brendan 7             4) Freeman, John 6                
                1:27.03     2:20.58 (53.55)   3:29.10 (1:08.52)          DQ (41.94)

Brought to you by Computer Aide, Inc.