YMID May Invitational 2005
5/6/2005 to 5/7/2005

Event 1  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Poleway, Monica J         10 Middies-MR           1:08.38    1:05.84
                  31.48     1:05.84 (34.36)
  2 Fulenwider, Melissa F     10 Middies-MR           1:06.24    1:06.35
                  32.00     1:06.35 (34.35)
  3 Minaki, Megumi            10 Middies-MR           1:09.18    1:08.22
                  32.55     1:08.22 (35.67)
  4 Takayama, Emma            10 Middies-MR           1:10.33    1:09.68
                  33.08     1:09.68 (36.60)
  5 Suzuka, Shieri            10 Middies-MR           1:11.73    1:09.71
                  33.33     1:09.71 (36.38)
  6 Lane, Kristin M           10 Middies-MR           1:13.96    1:11.90
                  34.64     1:11.90 (37.26)
  6 Johnson, Caroline N       10 Middies-MR           1:13.28    1:11.90
                  34.47     1:11.90 (37.43)
  8 Demarco, Jackie E          9 GAEL-MR              1:11.05    1:12.41
                  33.91     1:12.41 (38.50)
  9 Berglas, Mae D            10 Middies-MR           1:13.38    1:13.82
                  35.18     1:13.82 (38.64)
 10 Clark, Samantha P          9 Middies-MR           1:15.60    1:14.38
                  36.08     1:14.38 (38.30)
 11 Latino, Danielle E        10 Middies-MR           1:16.86    1:14.53
                  35.84     1:14.53 (38.69)
 12 Ando, Moeko               10 Middies-MR           1:17.40    1:16.20
                  35.86     1:16.20 (40.34)
 13 Hartigan, Colleen G       10 Middies-MR           1:15.57    1:16.30
                  36.62     1:16.30 (39.68)
 14 Doherty, Kaitlin A         9 Middies-MR           1:13.27    1:17.34
                  36.74     1:17.34 (40.60)
 15 Matthews, Hadley H        10 Middies-MR           1:22.46    1:20.79
                  37.13     1:20.79 (43.66)
 16 Nunez, Naomi A             9 Middies-MR           1:27.41    1:23.08
                  38.86     1:23.08 (44.22)
 17 Smith, Anne M             10 GAEL-MR              1:18.53    1:25.27
                  39.89     1:25.27 (45.38)
 18 Jen, Sarah G               9 Middies-MR           1:22.40    1:25.32
                  40.38     1:25.32 (44.94)
 19 Shipman, Isabel J          9 Middies-MR           1:26.89    1:28.56
                  42.09     1:28.56 (46.47)
 20 Sabatini, Stephanie H      9 Middies-MR           1:30.48    1:30.75
                  42.71     1:30.75 (48.04)
 21 Itagaki, Nae               9 Middies-MR           1:32.88    1:31.14
                  42.54     1:31.14 (48.60)
 22 Conforti, Brianna          9 GAEL-MR              1:26.74    1:31.25
                  41.70     1:31.25 (49.55)
 23 Lombino, Lia M             9 Middies-MR           1:32.39    1:33.20
                  42.92     1:33.20 (50.28)
 24 Diffley, Jaclyn E         10 Middies-MR           1:31.16    1:35.37
                  44.16     1:35.37 (51.21)
 25 Alini, Corinne T           9 Middies-MR           1:36.67    1:37.05
                9:03.46         1:37.05 ( )
 26 Villani, Lucia             9 Middies-MR           1:50.31    1:37.18
                8:52.53         1:37.18 ( )
 27 Perez-Segnini, Camila B    9 Middies-MR                NT    1:41.38
                9:04.23         1:41.38 ( )

Event 2  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Ginsberg, Matthew K       10 Middies-MR           1:07.60    1:05.82
                  31.58     1:05.82 (34.24)
  2 Shiraishi, Sora T         10 Middies-MR           1:07.71    1:06.12
                  32.25     1:06.12 (33.87)
  3 Pollack, Jack H           10 Middies-MR           1:08.94    1:06.16
                  31.64     1:06.16 (34.52)
  4 Blackburn, John F         10 Middies-MR           1:11.10    1:07.99
                  32.16     1:07.99 (35.83)
  5 Pon, Bryan E               9 Middies-MR           1:14.94    1:13.47
                  34.88     1:13.47 (38.59)
  6 Harelick, Alex R          10 Middies-MR           1:18.45    1:17.26
                  36.48     1:17.26 (40.78)
  7 Pon, Gregory W            10 Middies-MR           1:19.42    1:18.53
                  37.28     1:18.53 (41.25)
  8 Lantin, Matthew D          9 Middies-MR           1:21.39    1:18.91
                  36.80     1:18.91 (42.11)
  9 McLaughlin, Dan P         10 Middies-MR           1:24.10    1:19.32
                  37.97     1:19.32 (41.35)
 10 Behnen, Louis E            9 Middies-MR           1:22.77    1:19.58
                  36.81     1:19.58 (42.77)
 11 Flannery, John F           9 Middies-MR           1:28.19    1:25.35
                  39.25     1:25.35 (46.10)
 12 Rizzi, Roland E           10 Middies-MR           1:29.45    1:25.68
                  40.49     1:25.68 (45.19)
 13 Bickle, Gregory R         10 Middies-MR           1:28.60    1:27.25
                  41.49     1:27.25 (45.76)
 14 Dilorenzo, Bobby M        10 GAEL-MR              1:59.69    1:50.48
                  52.01     1:50.48 (58.47)

Event 3  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Panzarino, Alexandra M    12 Middies-MR             58.73      59.61
                  28.70       59.61 (30.91)
  2 D'Arcy, Maggie L          12 Middies-MR             58.58      59.78
                  28.87       59.78 (30.91)
  3 Wessling, Emily G         12 Middies-MR             59.78    1:00.59
                  29.44     1:00.59 (31.15)
  4 Fulenwider, Allison F     12 Middies-MR           1:01.16    1:01.16
                  30.01     1:01.16 (31.15)
  5 Fink, Ericka M            12 Middies-MR           1:01.70    1:01.54
                  29.81     1:01.54 (31.73)
  6 Groccia, Adrienne D       11 GAEL-MR              1:03.01    1:03.53
                  30.94     1:03.53 (32.59)
  7 Schaefer, Kathryn R       12 GAEL-MR              1:03.78    1:04.44
                  30.65     1:04.44 (33.79)
  8 Olivieri, Maya L          11 Middies-MR           1:06.22    1:05.21
                  31.32     1:05.21 (33.89)
  9 Toal, Shannon V           11 Middies-MR           1:05.59    1:06.56
                  31.54     1:06.56 (35.02)
 10 Hasselgren, Kristin M     12 Middies-MR           1:08.42    1:07.12
                  31.67     1:07.12 (35.45)
 11 Fusco, Alexandra A        12 GAEL-MR              1:06.72    1:07.94
                  32.03     1:07.94 (35.91)
 12 Browne, Sophie L          11 Middies-MR           1:07.70    1:08.41
                  32.37     1:08.41 (36.04)
 13 McLaughlin, Megan K       12 Middies-MR           1:08.97    1:09.28
                  32.35     1:09.28 (36.93)
 14 Blackburn, Margaret A     12 Middies-MR           1:09.13    1:09.95
                  32.89     1:09.95 (37.06)
 15 Katchis, Alexandra R      11 Middies-MR           1:09.17    1:10.46
                  32.81     1:10.46 (37.65)
 16 Simone, Toni A            11 Middies-MR           1:09.16    1:10.67
                  33.56     1:10.67 (37.11)
 17 Caparelli, Shawn C        11 Middies-MR           1:11.66    1:11.56
                  33.80     1:11.56 (37.76)
 18 McDavid, Aiesha A         11 GAEL-MR              1:05.35    1:11.93
                  32.48     1:11.93 (39.45)
 19 Caparelli, Olivia R       11 Middies-MR           1:12.94    1:12.29
                  34.30     1:12.29 (37.99)
 19 Burke, Stephanie H        12 GAEL-MR              1:07.97    1:12.29
                  34.41     1:12.29 (37.88)
 21 Singer, Melanie           12 Middies-MR           1:12.17    1:12.55
                  35.13     1:12.55 (37.42)
 22 Judge, Morgan C           11 GAEL-MR              1:17.34    1:12.78
                  34.65     1:12.78 (38.13)
 23 Pope, Lauren A            11 Middies-MR           1:16.53    1:13.89
                  34.63     1:13.89 (39.26)
 24 Rose, Erica               11 Middies-MR           1:18.04    1:15.67
                  35.43     1:15.67 (40.24)
 25 McGee, Shayna K           11 GAEL-MR              1:23.26    1:23.15
                  38.07     1:23.15 (45.08)

Event 4  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Rubenstein, Ben S         12 Middies-MR             57.26      57.83
                  27.85       57.83 (29.98)
  2 Bennett, Aarron M         12 Middies-MR             58.51      59.48
                  28.73       59.48 (30.75)
  3 Minaki, Tomoya            12 Middies-MR             59.46    1:00.03
                  29.35     1:00.03 (30.68)
  4 Minowitz, Eric M          11 Middies-MR           1:00.72    1:00.50
                  28.92     1:00.50 (31.58)
  5 Perley, Timmy J           11 Middies-MR           1:02.22    1:02.39
                  30.06     1:02.39 (32.33)
  6 Carducci, Matthew F       11 Middies-MR           1:04.01    1:03.27
                  30.50     1:03.27 (32.77)
  7 Shannon, Christopher K    11 Middies-MR           1:04.49    1:03.35
                  30.69     1:03.35 (32.66)
  8 Nangle, JT T              11 Middies-MR           1:04.28    1:03.71
                  30.54     1:03.71 (33.17)
  9 Itzkowitz, Ben M          12 GAEL-MR              1:03.48    1:04.51
                  30.36     1:04.51 (34.15)
 10 Avidan, Lucas J           11 Middies-MR           1:05.63    1:05.20
                  31.42     1:05.20 (33.78)
 11 Barker, TJ J              12 Middies-MR           1:07.30    1:05.92
                  30.94     1:05.92 (34.98)
 12 Lu, Michael S             11 Middies-MR           1:12.07    1:08.27
                  32.63     1:08.27 (35.64)
 13 Thompson, Philip M        11 GAEL-MR              1:07.19    1:09.96
                  33.79     1:09.96 (36.17)
 14 Flannery, Dayton J        11 Middies-MR           1:12.33    1:12.16
                  33.70     1:12.16 (38.46)
 15 Dilorenzo, Jimmy C        12 GAEL-MR              1:06.74    1:12.48
                  32.79     1:12.48 (39.69)
 16 Mitzian, Nick W           12 Middies-MR           1:13.63    1:13.70
                  34.62     1:13.70 (39.08)
 17 Saito, Andrew A           12 Middies-MR                NT    1:36.79

Event 5  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Fulenwider, Melissa F     10 Middies-MR             40.57      40.07
  2 Poleway, Monica J         10 Middies-MR             41.48      40.50
  3 Suzuka, Shieri            10 Middies-MR             41.87      41.50
  4 Takayama, Emma            10 Middies-MR             42.12      42.24
  5 Minaki, Megumi            10 Middies-MR             42.26      42.56
  6 Clark, Samantha P          9 Middies-MR             44.12      43.70
  7 Hartigan, Colleen G       10 Middies-MR             43.47      44.23
  8 Ando, Moeko               10 Middies-MR             44.38      44.30
  9 Smith, Anne M             10 GAEL-MR                42.50      44.58
 10 Leary, Tanita A            9 GAEL-MR                45.76      45.00
 11 Johnson, Caroline N       10 Middies-MR             45.23      46.22
 12 Latino, Danielle E        10 Middies-MR             46.88      46.80
 13 Jen, Sarah G               9 Middies-MR             46.55      48.25
 14 Shipman, Isabel J          9 Middies-MR             47.79      48.63
 15 Lane, Kristin M           10 Middies-MR             53.83      49.12
 16 Berglas, Mae D            10 Middies-MR             49.16      49.57
 17 Itagaki, Nae               9 Middies-MR             48.92      49.98
 18 Doherty, Kaitlin A         9 Middies-MR             49.40      50.21
 19 Alini, Corinne T           9 Middies-MR             53.70      52.72
 20 Diffley, Jaclyn E         10 Middies-MR             54.61      55.35
 21 Nunez, Naomi A             9 Middies-MR           1:00.67      56.28
 22 Sabatini, Stephanie H      9 Middies-MR             57.21      57.19
 -- Perez-Segnini, Camila B    9 Middies-MR           1:08.63         DQ
 -- Matthews, Hadley H        10 Middies-MR             51.94         DQ
 -- Villani, Lucia             9 Middies-MR                NT         DQ
 -- Lombino, Lia M             9 Middies-MR             56.82         DQ

Event 6  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Ginsberg, Matthew K       10 Middies-MR             42.14      41.59
  2 Shiraishi, Sora T         10 Middies-MR             43.28      44.63
  3 Blackburn, John F         10 Middies-MR             49.28      45.64
  4 Behnen, Louis E            9 Middies-MR             50.65      45.81
  5 Pon, Bryan E               9 Middies-MR             46.42      48.45
  6 Pollack, Jack H           10 Middies-MR             52.41      48.89
  7 Lantin, Matthew D          9 Middies-MR             49.75      49.43
  8 Pon, Gregory W            10 Middies-MR             55.91      51.26
  9 Bickle, Gregory R         10 Middies-MR             52.33      52.96
 10 McLaughlin, Dan P         10 Middies-MR             59.96      57.17
 11 Rizzi, Roland E           10 Middies-MR           1:03.09      58.93
 12 Dilorenzo, Bobby M        10 GAEL-MR                57.71    1:00.37
 -- Frascati, Michael J        9 Middies-MR                NT         DQ
 -- Flannery, John F           9 Middies-MR             54.64         DQ

Event 7  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Fulenwider, Allison F     12 Middies-MR             34.93      35.51
  2 McDavid, Aiesha A         11 GAEL-MR                35.39      36.74
  3 D'Arcy, Maggie L          12 Middies-MR             38.86      37.25
  4 Panzarino, Alexandra M    12 Middies-MR             38.98      37.65
  5 Groccia, Adrienne D       11 GAEL-MR                37.23      37.83
  6 Olivieri, Maya L          11 Middies-MR             37.04      38.42
  7 Fink, Ericka M            12 Middies-MR             38.19      38.46
  8 Wessling, Emily G         12 Middies-MR             39.72      40.11
  9 Caparelli, Olivia R       11 Middies-MR             41.58      40.75
 10 Schaefer, Kathryn R       12 GAEL-MR                39.95      41.12
 11 Browne, Sophie L          11 Middies-MR             41.53      41.19
 12 McLaughlin, Megan K       12 Middies-MR             43.34      41.68
 13 Toal, Shannon V           11 Middies-MR             42.62      42.53
 14 Pope, Lauren A            11 Middies-MR             41.03      42.80
 15 Fusco, Alexandra A        12 GAEL-MR                42.36      43.18
 16 Chiappetta, Nina M        12 GAEL-MR                42.25      43.19
 17 Hasselgren, Kristin M     12 Middies-MR             43.52      43.65
 18 Singer, Melanie           12 Middies-MR             43.96      44.09
 19 Caparelli, Shawn C        11 Middies-MR             45.60      44.12
 20 Simone, Toni A            11 Middies-MR             47.30      44.53
 21 Blackburn, Margaret A     12 Middies-MR             45.23      44.67
 22 Rose, Erica               11 Middies-MR             44.54      44.85
 23 McGee, Shayna K           11 GAEL-MR                49.34      46.29
 24 Burke, Stephanie H        12 GAEL-MR                47.12      47.09
 25 Katchis, Alexandra R      11 Middies-MR             46.93      48.81

Event 8  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Rubenstein, Ben S         12 Middies-MR             37.70      36.67
  2 Bennett, Aarron M         12 Middies-MR             39.73      37.65
  3 Perley, Timmy J           11 Middies-MR             38.35      37.80
  4 Minaki, Tomoya            12 Middies-MR             39.90      38.39
  5 Barker, TJ J              12 Middies-MR             40.67      39.56
  6 Itzkowitz, Ben M          12 GAEL-MR                38.95      39.90
  7 Shannon, Christopher K    11 Middies-MR             41.27      40.14
  8 Minowitz, Eric M          11 Middies-MR             42.08      41.66
  9 Carducci, Matthew F       11 Middies-MR             39.94      42.19
 10 Nangle, JT T              11 Middies-MR             42.04      42.40
 11 Thompson, Philip M        11 GAEL-MR                41.78      43.33
 12 Mitzian, Nick W           12 Middies-MR             43.97      43.45
 13 Saito, Andrew A           12 Middies-MR                NT      43.61
 14 Dilorenzo, Jimmy C        12 GAEL-MR                42.31      44.31
 15 Flannery, Dayton J        11 Middies-MR             45.93      44.36
 16 Avidan, Lucas J           11 Middies-MR             46.28      46.98
 -- Lu, Michael S             11 Middies-MR             41.51         DQ

Event 9  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Poleway, Monica J         10 Middies-MR             36.57      35.36
  2 Fulenwider, Melissa F     10 Middies-MR             35.93      36.31
  3 Minaki, Megumi            10 Middies-MR             36.23      36.42
  4 Suzuka, Shieri            10 Middies-MR             36.46      37.14
  5 Takayama, Emma            10 Middies-MR             40.03      38.30
  6 Lane, Kristin M           10 Middies-MR             39.86      39.52
  7 Johnson, Caroline N       10 Middies-MR             40.37      39.64
  8 Demarco, Jackie E          9 GAEL-MR                38.28      39.72
  9 Latino, Danielle E        10 Middies-MR             41.57      40.07
 10 Leary, Tanita A            9 GAEL-MR                38.36      40.20
 11 Clark, Samantha P          9 Middies-MR             39.22      40.54
 12 Berglas, Mae D            10 Middies-MR             43.09      40.91
 13 Ando, Moeko               10 Middies-MR             44.30      40.96
 14 Doherty, Kaitlin A         9 Middies-MR             41.28      42.17
 15 Hartigan, Colleen G       10 Middies-MR             43.84      43.27
 16 Sabatini, Stephanie H      9 Middies-MR             44.54      43.47
 17 Nunez, Naomi A             9 Middies-MR             44.94      43.93
 18 Matthews, Hadley H        10 Middies-MR             44.18      44.47
 19 Conforti, Brianna          9 GAEL-MR                47.62      45.09
 20 Jen, Sarah G               9 Middies-MR             44.99      45.14
 21 Diffley, Jaclyn E         10 Middies-MR             47.53      47.28
 22 Shipman, Isabel J          9 Middies-MR             47.42      47.64
 23 Itagaki, Nae               9 Middies-MR             51.53      47.91
 24 Perez-Segnini, Camila B    9 Middies-MR             51.07      51.04
 25 Villani, Lucia             9 Middies-MR           1:02.43      52.22
 26 Alini, Corinne T           9 Middies-MR             51.54      52.58
 -- Lombino, Lia M             9 Middies-MR             50.31         DQ

Event 10  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Ginsberg, Matthew K       10 Middies-MR             35.53      34.68
  2 Pollack, Jack H           10 Middies-MR             37.77      37.38
  3 Shiraishi, Sora T         10 Middies-MR             38.39      38.54
  4 Blackburn, John F         10 Middies-MR             39.58      38.59
  5 Pon, Bryan E               9 Middies-MR             40.00      39.33
  6 Behnen, Louis E            9 Middies-MR             41.35      39.77
  7 Lantin, Matthew D          9 Middies-MR             40.58      40.30
  8 Pon, Gregory W            10 Middies-MR             43.68      41.93
  9 Rizzi, Roland E           10 Middies-MR             45.85      46.41
 10 Flannery, John F           9 Middies-MR             48.39      47.80
 11 McLaughlin, Dan P         10 Middies-MR             48.59      49.00
 12 Dilorenzo, Bobby M        10 GAEL-MR                55.12      55.14
 -- Frascati, Michael J        9 Middies-MR                NT         DQ
 -- Bickle, Gregory R         10 Middies-MR             46.95         DQ

Event 11  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Panzarino, Alexandra M    12 Middies-MR             30.74      31.76
  2 Fink, Ericka M            12 Middies-MR             33.25      33.03
  3 D'Arcy, Maggie L          12 Middies-MR             33.90      33.19
  4 Wessling, Emily G         12 Middies-MR             32.47      33.29
  5 Fulenwider, Allison F     12 Middies-MR             34.52      33.98
  6 Groccia, Adrienne D       11 GAEL-MR                34.88      35.16
  7 Olivieri, Maya L          11 Middies-MR             35.92      35.54
  8 Fusco, Alexandra A        12 GAEL-MR                35.67      35.66
  9 Schaefer, Kathryn R       12 GAEL-MR                34.94      35.83
 10 McDavid, Aiesha A         11 GAEL-MR                34.93      36.09
 11 Blackburn, Margaret A     12 Middies-MR             35.52      36.20
 12 McLaughlin, Megan K       12 Middies-MR             38.48      36.28
 13 Hasselgren, Kristin M     12 Middies-MR             38.53      36.94
 14 Burke, Stephanie H        12 GAEL-MR                36.28      37.21
 15 Judge, Morgan C           11 GAEL-MR                37.59      37.26
 16 Toal, Shannon V           11 Middies-MR             35.80      37.28
 17 Simone, Toni A            11 Middies-MR             37.58      37.32
 18 Browne, Sophie L          11 Middies-MR             35.82      37.40
 19 Caparelli, Olivia R       11 Middies-MR             38.66      38.58
 20 McGee, Shayna K           11 GAEL-MR                37.34      38.72
 21 Katchis, Alexandra R      11 Middies-MR             38.60      38.86
 22 Caparelli, Shawn C        11 Middies-MR             39.32      39.49
 23 Rose, Erica               11 Middies-MR             40.94      39.59
 24 Chiappetta, Nina M        12 GAEL-MR                41.16      40.83
 25 Pope, Lauren A            11 Middies-MR             39.26      40.98
 26 Singer, Melanie           12 Middies-MR             41.93      41.66

Event 12  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bennett, Aarron M         12 Middies-MR             31.04      30.61
  2 Minaki, Tomoya            12 Middies-MR             31.11      30.86
  3 Rubenstein, Ben S         12 Middies-MR             32.72      31.88
  4 Minowitz, Eric M          11 Middies-MR             31.36      32.07
  5 Perley, Timmy J           11 Middies-MR             32.71      33.72
  6 Carducci, Matthew F       11 Middies-MR             34.79      34.30
  7 Nangle, JT T              11 Middies-MR             34.35      34.46
  8 Itzkowitz, Ben M          12 GAEL-MR                33.44      34.49
  9 Thompson, Philip M        11 GAEL-MR                34.57      36.01
 10 Avidan, Lucas J           11 Middies-MR             37.86      36.63
 11 Barker, TJ J              12 Middies-MR             36.65      36.67
 12 Shannon, Christopher K    11 Middies-MR             37.85      37.26
 13 Lu, Michael S             11 Middies-MR             38.18      37.44
 14 Mitzian, Nick W           12 Middies-MR             39.14      39.54
 15 Flannery, Dayton J        11 Middies-MR             38.68      40.31
 16 Saito, Andrew A           12 Middies-MR                NT      49.20

Event 13  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Minaki, Megumi            10 Middies-MR           1:19.08    1:18.16
                  35.43     1:18.16 (42.73)
  2 Poleway, Monica J         10 Middies-MR           1:21.85    1:22.16
                  38.10     1:22.16 (44.06)
  3 Takayama, Emma            10 Middies-MR           1:29.51    1:23.60
                  38.71     1:23.60 (44.89)
  4 Fulenwider, Melissa F     10 Middies-MR           1:36.48    1:25.15
                  39.18     1:25.15 (45.97)
  5 Latino, Danielle E        10 Middies-MR           1:26.12    1:26.25
                  40.63     1:26.25 (45.62)
  6 Johnson, Caroline N       10 Middies-MR           1:34.80    1:26.58
                  38.79     1:26.58 (47.79)
  7 Lane, Kristin M           10 Middies-MR           1:30.84    1:29.53
                  41.92     1:29.53 (47.61)
  8 Demarco, Jackie E          9 GAEL-MR              1:28.73    1:30.70
                  41.08     1:30.70 (49.62)
  9 Leary, Tanita A            9 GAEL-MR              1:32.28    1:32.78
                  40.75     1:32.78 (52.03)
 10 Clark, Samantha P          9 Middies-MR           1:27.78    1:32.81
                  42.31     1:32.81 (50.50)
 11 Hartigan, Colleen G       10 Middies-MR           1:39.38    1:38.03
                  46.15     1:38.03 (51.88)
 12 Doherty, Kaitlin A         9 Middies-MR           1:35.80    1:39.57
                  45.43     1:39.57 (54.14)
 13 Jen, Sarah G               9 Middies-MR           1:35.35    1:40.20
                  43.69     1:40.20 (56.51)
 14 Ando, Moeko               10 Middies-MR           1:52.45    1:40.50
                  44.65     1:40.50 (55.85)
 15 Berglas, Mae D            10 Middies-MR           1:53.39    1:40.66
                  46.23     1:40.66 (54.43)
 16 Matthews, Hadley H        10 Middies-MR           1:53.17    1:45.86
                  47.34     1:45.86 (58.52)
 17 Nunez, Naomi A             9 Middies-MR           1:55.19    1:49.13
                  51.44     1:49.13 (57.69)
 18 Shipman, Isabel J          9 Middies-MR           1:53.07    1:50.41
                  52.83     1:50.41 (57.58)
 19 Sabatini, Stephanie H      9 Middies-MR                NT    1:52.07
                  50.92   1:52.07 (1:01.15)
 20 Becerra, Lauren M         10 Middies-MR           1:59.52    1:53.61
                  50.61   1:53.61 (1:03.00)
 21 Villani, Lucia             9 Middies-MR                NT    1:57.68
                  51.83   1:57.68 (1:05.85)
 22 Itagaki, Nae               9 Middies-MR           2:10.99    1:59.53
                  57.42   1:59.53 (1:02.11)
 23 Alini, Corinne T           9 Middies-MR           2:06.69    2:05.04
                  58.83   2:05.04 (1:06.21)
 -- Diffley, Jaclyn E         10 Middies-MR           2:05.05         DQ
                1:04.57        DQ (1:12.08)
 -- Suzuka, Shieri            10 Middies-MR           1:23.22         DQ
                  37.44          DQ (44.04)

Event 14  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Ginsberg, Matthew K       10 Middies-MR           1:26.48    1:18.78
                  36.90     1:18.78 (41.88)
  2 Pollack, Jack H           10 Middies-MR           1:19.61    1:19.13
                  36.74     1:19.13 (42.39)
  3 Shiraishi, Sora T         10 Middies-MR           1:20.35    1:19.41
                  37.93     1:19.41 (41.48)
  4 Blackburn, John F         10 Middies-MR           1:35.74    1:31.87
                  41.56     1:31.87 (50.31)
  5 Pon, Bryan E               9 Middies-MR           1:32.86    1:37.40
                  43.40     1:37.40 (54.00)
  6 Lantin, Matthew D          9 Middies-MR           1:44.49    1:38.21
                  45.77     1:38.21 (52.44)
  7 Behnen, Louis E            9 Middies-MR           1:52.29    1:45.00
                  45.61     1:45.00 (59.39)
  8 Pon, Gregory W            10 Middies-MR           1:50.63    1:48.02
                  50.95     1:48.02 (57.07)
  9 Bickle, Gregory R         10 Middies-MR                NT    1:49.03
                  49.87     1:49.03 (59.16)
 10 Flannery, John F           9 Middies-MR           1:54.43    1:54.19
                  50.97   1:54.19 (1:03.22)
 11 McLaughlin, Dan P         10 Middies-MR           1:55.36    1:56.48
                  52.68   1:56.48 (1:03.80)
 12 Rizzi, Roland E           10 Middies-MR                NT    2:02.74
                  56.09   2:02.74 (1:06.65)

Event 15  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Panzarino, Alexandra M    12 Middies-MR           1:02.13    1:04.48
                  30.19     1:04.48 (34.29)
  2 Fulenwider, Allison F     12 Middies-MR           1:07.94    1:09.73
                  33.02     1:09.73 (36.71)
  3 Wessling, Emily G         12 Middies-MR           1:10.70    1:09.89
                  33.29     1:09.89 (36.60)
  4 D'Arcy, Maggie L          12 Middies-MR           1:09.48    1:10.92
                  33.20     1:10.92 (37.72)
  5 Groccia, Adrienne D       11 GAEL-MR              1:14.52    1:15.13
                  35.54     1:15.13 (39.59)
  6 Fink, Ericka M            12 Middies-MR           1:20.52    1:18.25
                  35.43     1:18.25 (42.82)
  7 Browne, Sophie L          11 Middies-MR           1:17.10    1:19.90
                  36.92     1:19.90 (42.98)
  8 Olivieri, Maya L          11 Middies-MR           1:22.77    1:22.87
                  38.13     1:22.87 (44.74)
  9 Simone, Toni A            11 Middies-MR           1:22.77    1:23.23
                  37.28     1:23.23 (45.95)
 10 Singer, Melanie           12 Middies-MR           1:24.39    1:24.01
                  39.97     1:24.01 (44.04)
 11 Hasselgren, Kristin M     12 Middies-MR           1:22.07    1:24.79
                  40.13     1:24.79 (44.66)
 12 Fusco, Alexandra A        12 GAEL-MR              1:24.88    1:24.84
                  38.62     1:24.84 (46.22)
 13 Katchis, Alexandra R      11 Middies-MR           1:20.27    1:25.01
                  39.13     1:25.01 (45.88)
 14 McLaughlin, Megan K       12 Middies-MR           1:26.29    1:26.10
                  39.89     1:26.10 (46.21)
 15 McDavid, Aiesha A         11 GAEL-MR              1:19.73    1:27.21
                  38.48     1:27.21 (48.73)
 16 Pope, Lauren A            11 Middies-MR           1:25.18    1:28.13
                  39.95     1:28.13 (48.18)
 17 Toal, Shannon V           11 Middies-MR           1:26.23    1:29.95
                  41.83     1:29.95 (48.12)
 18 Blackburn, Margaret A     12 Middies-MR           1:34.27    1:32.20
                  41.31     1:32.20 (50.89)
 19 Caparelli, Olivia R       11 Middies-MR           1:35.23    1:32.86
                  42.68     1:32.86 (50.18)
 20 Rose, Erica               11 Middies-MR           1:36.40    1:36.77
                  44.74     1:36.77 (52.03)
 21 Caparelli, Shawn C        11 Middies-MR           1:43.66    1:43.90
                  46.51     1:43.90 (57.39)

Event 16  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Rubenstein, Ben S         12 Middies-MR           1:06.06    1:03.91
                  30.16     1:03.91 (33.75)
  2 Minaki, Tomoya            12 Middies-MR           1:07.46    1:07.42
                  32.24     1:07.42 (35.18)
  3 Bennett, Aarron M         12 Middies-MR           1:07.05    1:11.17
                  33.50     1:11.17 (37.67)
  4 Carducci, Matthew F       11 Middies-MR           1:10.98    1:11.70
                  33.39     1:11.70 (38.31)
  5 Perley, Timmy J           11 Middies-MR           1:17.74    1:15.84
                  36.20     1:15.84 (39.64)
  6 Minowitz, Eric M          11 Middies-MR           1:13.45    1:16.08
                  34.93     1:16.08 (41.15)
  7 Lu, Michael S             11 Middies-MR           1:16.39    1:17.19
                  35.51     1:17.19 (41.68)
  8 Avidan, Lucas J           11 Middies-MR           1:17.94    1:18.49
                  36.80     1:18.49 (41.69)
  9 Nangle, JT T              11 Middies-MR           1:18.00    1:18.88
                  36.87     1:18.88 (42.01)
 10 Shannon, Christopher K    11 Middies-MR           1:17.55    1:19.53
                  36.72     1:19.53 (42.81)
 11 Barker, TJ J              12 Middies-MR           1:39.00    1:27.64
                  41.22     1:27.64 (46.42)
 12 Mitzian, Nick W           12 Middies-MR           1:28.49    1:30.19
                  40.74     1:30.19 (49.45)
 13 Flannery, Dayton J        11 Middies-MR           1:32.03    1:34.38
                  42.11     1:34.38 (52.27)
 -- Saito, Andrew A           12 Middies-MR                NT         DQ

Event 17  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Susz, Gabriella V          8 Middies-MR             33.66      32.19
  2 Sawkins, Emma E            8 GAEL-MR                33.41      32.86
  3 Mei, Amanda                8 Middies-MR             36.74      35.21
  4 Mazza, Sarah E             8 Middies-MR             37.62      36.55
  5 Chediak, Isabel A          8 Middies-MR             37.37      37.16
  6 Alexander, Hayley M        8 Middies-MR             39.08      38.39
  7 Poleway, Caroline A        8 Middies-MR             39.63      38.53
  8 Schoenherr, Jena E         8 Middies-MR             40.69      40.81
  9 Takayama, Izumi            8 Middies-MR             41.76      41.24
 10 Thompson, Bebe R           6 Middies-MR             39.63      41.35
 11 Delpriore, Dulcie A        7 GAEL-MR                45.96      42.36
 12 Groccia, Jackie A          8 GAEL-MR                37.40      43.23
 13 Keane, Nicole H            7 Middies-MR             44.50      43.26
 14 Vasudevan, Arya V          7 Middies-MR             42.12      43.56
 15 Katchis, Nicole E          7 Middies-MR             41.71      43.81
 16 O'Shea, Molly E            8 Middies-MR             45.34      43.82
 17 Villani, Cristiana         8 Middies-MR                NT      44.71
 18 Chiquet, Camille F         8 Middies-MR             46.17      45.45
 19 Wicker, Kelly C            8 Middies-MR             39.64      46.00
 20 O'Sullivan, Emily C        7 Middies-MR             49.98      46.80
 21 Haskell, Olivia C          7 Zeus-CT              1:00.00      48.50
 22 Turchin, Emily R           8 Middies-MR             45.08      51.03
 23 McEvoy, Tyler R            7 Middies-MR             50.00      51.71
 24 Delago, Paige M            7 Zeus-CT              1:00.00      51.89
 25 Perez-Segnini, Sophia Y    7 Middies-MR             48.67      52.93
 26 Murphy, Ally B             7 Middies-MR             52.17      54.24
 27 Dell'Isola, Lindsey N      6 Zeus-CT              1:00.00      56.99
 28 Noach, Rachel              6 Middies-MR             56.50      57.23
 29 Randazzo, Julia L          8 Zeus-CT              1:30.00    1:01.26
 30 Hertz, Maddie P            6 Zeus-CT              1:00.00    1:01.72
 31 Popp, Katie W              5 Middies-MR             57.55    1:02.12
 32 Rodney, Jessica L          7 Zeus-CT              1:00.00    1:03.66
 33 Fox, Macallan M            7 Zeus-CT              1:00.00    1:07.13
 34 Devine, Kim M              7 Zeus-CT              1:00.00    1:10.19
 35 Mitzian, Lian F            6 Middies-MR                NT    1:12.47

Event 18  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Rubenstein, Sam M          8 Middies-MR             33.38      32.87
  2 Repetti, Lukas R           8 Middies-MR             36.60      36.38
  3 Olivieri, Armondo R        8 Middies-MR             40.60      39.19
  4 Popp, Ryan T               7 Middies-MR             37.91      41.03
  5 Mei, Andrew                8 Middies-MR             43.60      42.39
  6 Saito, William W           8 Middies-MR             41.03      42.77
  7 Curran, Tyler D            8 Middies-MR             43.91      44.57
  8 Thompson, Soloman J        5 Middies-MR             46.40      44.72
  9 Cicchiello, Ryan J         7 Middies-MR             48.10      45.43
 10 Masino, Corey J            7 Middies-MR             45.65      46.14
 11 Alini, Andrew J            7 Middies-MR             49.89      46.60
 12 Hosokawa, Seiji            6 Zeus-CT              1:00.00      53.81
 13 LaSala, Nicolas A          8 Zeus-CT              1:00.00      54.21
 14 Rodriguez, John E          7 Zeus-CT              1:00.00      55.72
 15 Speres, Aristides C        6 Middies-MR                NT    1:01.28
 16 Rizzi, Nicholas L          7 Middies-MR                NT    1:06.55
 17 Gardella, Drew A           7 Zeus-CT              1:30.00    1:13.37
 18 Maloney, Finn P            8 Zeus-CT              1:00.00    1:20.50

Event 19  Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Susz, Gabriella V          8 Middies-MR             48.01      46.67
  2 Sawkins, Emma E            8 GAEL-MR                46.92      46.90
  3 Mei, Amanda                8 Middies-MR             48.67      47.83
  4 Chiquet, Camille F         8 Middies-MR             49.56      51.06
  5 Mazza, Sarah E             8 Middies-MR             55.59      52.51
  6 Thompson, Bebe R           6 Middies-MR             53.35      52.99
  7 Takayama, Izumi            8 Middies-MR             53.10      53.10
  8 Alexander, Hayley M        8 Middies-MR             52.81      53.25
  9 Chediak, Isabel A          8 Middies-MR             53.67      53.29
 10 Groccia, Jackie A          8 GAEL-MR                51.67      54.42
 11 Vasudevan, Arya V          7 Middies-MR             52.43      55.51
 12 Delpriore, Dulcie A        7 GAEL-MR                59.97      57.03
 13 Schoenherr, Jena E         8 Middies-MR             55.45      57.13
 14 Poleway, Caroline A        8 Middies-MR             58.49      58.51
 15 Turchin, Emily R           8 Middies-MR             55.71    1:00.95
 16 Villani, Cristiana         8 Middies-MR                NT    1:03.47
 17 Wicker, Kelly C            8 Middies-MR           1:04.90    1:04.19
 18 Haskell, Olivia C          7 Zeus-CT              1:25.00    1:07.32
 19 McEvoy, Tyler R            7 Middies-MR                NT    1:08.24
 20 Murphy, Ally B             7 Middies-MR           1:14.00    1:11.43
 21 Popp, Katie W              5 Middies-MR           1:19.32    1:19.14
 22 Devine, Kim M              7 Zeus-CT              1:25.00    1:27.76
 23 Mitzian, Lian F            6 Middies-MR                NT    1:32.51
 -- Rodney, Jessica L          7 Zeus-CT              1:25.00         DQ
 -- Hertz, Maddie P            6 Zeus-CT              1:25.00         DQ
 -- Fox, Macallan M            7 Zeus-CT              1:25.00         DQ
 -- Katchis, Nicole E          7 Middies-MR           1:04.25         DQ
 -- Dell'Isola, Lindsey N      6 Zeus-CT              1:25.00         DQ
 -- Randazzo, Julia L          8 Zeus-CT              1:45.00         DQ
 -- Noach, Rachel              6 Middies-MR                NT         DQ
 -- O'Shea, Molly E            8 Middies-MR           1:05.03         DQ
 -- Keane, Nicole H            7 Middies-MR           1:12.85         DQ
 -- O'Sullivan, Emily C        7 Middies-MR                NT         DQ
 -- Delago, Paige M            7 Zeus-CT              1:25.00         DQ
 -- Perez-Segnini, Sophia Y    7 Middies-MR                NT         DQ

Event 20  Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Repetti, Lukas R           8 Middies-MR             42.79      43.44
  2 Rubenstein, Sam M          8 Middies-MR             50.27      47.83
  3 Saito, William W           8 Middies-MR             47.74      47.86
  4 Popp, Ryan T               7 Middies-MR             55.65      57.52
  5 Mei, Andrew                8 Middies-MR           1:00.53    1:01.26
  6 Alini, Andrew J            7 Middies-MR           1:04.97    1:03.31
  7 Curran, Tyler D            8 Middies-MR           1:06.58    1:04.82
  8 Thompson, Soloman J        5 Middies-MR           1:05.34    1:05.77
  9 Hosokawa, Seiji            6 Zeus-CT              1:25.00    1:16.52
 -- Speres, Aristides C        6 Middies-MR                NT         DQ
 -- Rodriguez, John E          7 Zeus-CT              1:25.00         DQ
 -- LaSala, Nicolas A          8 Zeus-CT              1:25.00         DQ
 -- Masino, Corey J            7 Middies-MR                NT         DQ
 -- Cicchiello, Ryan J         7 Middies-MR           1:16.70         DQ
 -- Olivieri, Armondo R        8 Middies-MR           1:05.10         DQ

Event 21  Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Susz, Gabriella V          8 Middies-MR             37.82      38.69
  2 Sawkins, Emma E            8 GAEL-MR                38.39      40.11
  3 Chediak, Isabel A          8 Middies-MR             46.03      43.86
  4 Thompson, Bebe R           6 Middies-MR             44.14      43.95
  5 Alexander, Hayley M        8 Middies-MR             43.91      44.27
  6 Mei, Amanda                8 Middies-MR             44.12      44.28
  7 Poleway, Caroline A        8 Middies-MR             44.33      45.11
  8 Groccia, Jackie A          8 GAEL-MR                45.40      45.44
  9 Wicker, Kelly C            8 Middies-MR             46.76      47.82
 10 Mazza, Sarah E             8 Middies-MR             48.26      47.90
 11 Takayama, Izumi            8 Middies-MR             48.41      48.55
 12 Haskell, Olivia C          7 Zeus-CT              1:15.00      49.45
 13 Delpriore, Dulcie A        7 GAEL-MR                53.42      50.11
 14 Schoenherr, Jena E         8 Middies-MR             49.71      50.18
 15 Katchis, Nicole E          7 Middies-MR             48.43      50.81
 16 Chiquet, Camille F         8 Middies-MR             48.77      51.37
 17 Vasudevan, Arya V          7 Middies-MR             51.50      52.02
 18 Keane, Nicole H            7 Middies-MR             55.04      52.44
 19 Villani, Cristiana         8 Middies-MR                NT      52.81
 20 O'Shea, Molly E            8 Middies-MR             53.51      55.03
 21 Turchin, Emily R           8 Middies-MR             56.80      56.31
 22 O'Sullivan, Emily C        7 Middies-MR             56.88      57.77
 23 McEvoy, Tyler R            7 Middies-MR             59.95    1:00.66
 24 Popp, Katie W              5 Middies-MR             58.30    1:02.12
 25 Murphy, Ally B             7 Middies-MR             57.83    1:02.51
 26 Perez-Segnini, Sophia Y    7 Middies-MR           1:06.15    1:03.26
 27 Rodney, Jessica L          7 Zeus-CT              1:15.00    1:03.72
 28 Noach, Rachel              6 Middies-MR           1:05.23    1:06.34
 29 Dell'Isola, Lindsey N      6 Zeus-CT              1:15.00    1:08.94
 30 Randazzo, Julia L          8 Zeus-CT              1:30.00    1:18.19
 31 Devine, Kim M              7 Zeus-CT              1:15.00    1:18.81
 32 Mitzian, Lian F            6 Middies-MR                NT    1:23.15
 -- Fox, Macallan M            7 Zeus-CT              1:15.00         DQ
 -- Hertz, Maddie P            6 Zeus-CT              1:15.00         DQ
 -- Delago, Paige M            7 Zeus-CT              1:15.00         DQ

Event 22  Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Rubenstein, Sam M          8 Middies-MR             38.60      39.30
  2 Repetti, Lukas R           8 Middies-MR             44.96      42.64
  3 Popp, Ryan T               7 Middies-MR             41.63      44.55
  4 Saito, William W           8 Middies-MR             46.05      45.92
  5 Mei, Andrew                8 Middies-MR             50.40      51.14
  6 Olivieri, Armondo R        8 Middies-MR             51.40      51.91
  7 Masino, Corey J            7 Middies-MR             54.28      51.97
  8 Cicchiello, Ryan J         7 Middies-MR             53.32      53.15
  9 Alini, Andrew J            7 Middies-MR           1:03.24      56.39
 10 Thompson, Soloman J        5 Middies-MR             54.91      57.81
 11 Hosokawa, Seiji            6 Zeus-CT              1:15.00    1:02.76
 12 Rodriguez, John E          7 Zeus-CT              1:15.00    1:06.51
 13 LaSala, Nicolas A          8 Zeus-CT              1:15.00    1:08.06
 14 Gardella, Drew A           7 Zeus-CT              1:45.00    1:17.95
 15 Maloney, Finn P            8 Zeus-CT              1:15.00    1:19.97
 -- Speres, Aristides C        6 Middies-MR                NT         DQ
 -- Curran, Tyler D            8 Middies-MR             48.64         DQ

Event 23  Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Susz, Gabriella V          8 Middies-MR             36.95      37.17
  2 Sawkins, Emma E            8 GAEL-MR                46.45      43.36
  3 Mei, Amanda                8 Middies-MR             41.54      44.16
  4 Chediak, Isabel A          8 Middies-MR             48.12      44.46
  5 Alexander, Hayley M        8 Middies-MR             45.00      44.82
  6 Mazza, Sarah E             8 Middies-MR             47.66      48.51
  7 Takayama, Izumi            8 Middies-MR             48.76      48.56
  8 Groccia, Jackie A          8 GAEL-MR                47.55      49.20
  9 Schoenherr, Jena E         8 Middies-MR             53.79      52.03
 10 Poleway, Caroline A        8 Middies-MR             50.40      53.32
 11 Thompson, Bebe R           6 Middies-MR             50.32      53.82
 12 Wicker, Kelly C            8 Middies-MR             54.27      56.04
 13 Chiquet, Camille F         8 Middies-MR           1:10.99      58.59
 14 Turchin, Emily R           8 Middies-MR             55.34      58.94
 15 Katchis, Nicole E          7 Middies-MR           1:00.56      59.69
 16 Vasudevan, Arya V          7 Middies-MR             57.94    1:01.69
 17 Keane, Nicole H            7 Middies-MR           1:08.53    1:04.97
 18 Villani, Cristiana         8 Middies-MR                NT    1:08.49
 19 O'Shea, Molly E            8 Middies-MR           1:16.25    1:18.31
 20 Devine, Kim M              7 Zeus-CT              1:25.00    1:27.02
 21 McEvoy, Tyler R            7 Middies-MR           1:30.23    1:28.08
 22 Hertz, Maddie P            6 Zeus-CT              1:25.00    1:31.82
 -- Dell'Isola, Lindsey N      6 Zeus-CT              1:25.00         DQ
 -- Delago, Paige M            7 Zeus-CT              1:25.00         DQ
 -- Rodney, Jessica L          7 Zeus-CT              1:25.00         DQ
 -- Haskell, Olivia C          7 Zeus-CT              1:25.00         DQ
 -- Noach, Rachel              6 Middies-MR                NT         DQ
 -- Murphy, Ally B             7 Middies-MR                NT         DQ
 -- Popp, Katie W              5 Middies-MR                NT         DQ
 -- O'Sullivan, Emily C        7 Middies-MR                NT         DQ
 -- Mitzian, Lian F            6 Middies-MR                NT         DQ
 -- Perez-Segnini, Sophia Y    7 Middies-MR                NT         DQ

Event 24  Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Rubenstein, Sam M          8 Middies-MR             37.30      36.87
  2 Popp, Ryan T               7 Middies-MR             50.29      50.58
  3 Saito, William W           8 Middies-MR             53.01      51.08
  4 Repetti, Lukas R           8 Middies-MR             54.68      53.01
  5 Mei, Andrew                8 Middies-MR             54.14      53.11
  6 Olivieri, Armondo R        8 Middies-MR           1:02.64      56.81
  7 Curran, Tyler D            8 Middies-MR           1:04.97    1:01.45
  8 Speres, Aristides C        6 Middies-MR                NT    1:13.75
  9 Cicchiello, Ryan J         7 Middies-MR                NT    1:16.75
 10 Alini, Andrew J            7 Middies-MR                NT    1:18.45
 -- LaSala, Nicolas A          8 Zeus-CT              1:25.00         DQ
 -- Hosokawa, Seiji            6 Zeus-CT              1:25.00         DQ
 -- Rodriguez, John E          7 Zeus-CT              1:25.00         DQ
 -- Masino, Corey J            7 Middies-MR                NT         DQ
 -- Thompson, Soloman J        5 Middies-MR                NT         DQ

Brought to you by Computer Aide, Inc.

Log Hit